Licensed to BGC-N. Westchester Marlins
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 10/12/2015 07:40 PM
            2015 MR AGUA Season Starter - 10/10/2015 to 10/11/2015             
                              Sanction #: 151003                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maierle, Lauren E          8 WEST-MR                15.16      16.68        
  2 Berger, Syd R              8 Agua Swim Team-MR      18.09      16.90        
  3 Bhandari, Adele            8 WEST-MR                15.26      17.21        
  4 Pritsch, Alexia            8 Agua Swim Team-MR      18.57      17.94        
  5 Castano, Isabella H        8 Agua Swim Team-MR      18.13      18.12        
  6 Asch, Gillian K            8 Agua Swim Team-MR      19.15      18.34        
  7 Shefferman, Storey         8 Manhattan Makos-MR        NT      18.43        
  8 Chan, Robyn                7 Manhattan Makos-MR     22.07      18.75        
  9 Chung, Zoe E               8 WEST-MR                16.99      18.80        
 10 Milazzo, Lucia             8 Manhattan Makos-MR     19.50      19.07        
 11 Pritsch, Katia             8 Agua Swim Team-MR      19.70      19.09        
 12 Zagar, Nia V               7 Agua Swim Team-MR         NT      19.13        
 13 Hunt, Anna K               8 Agua Swim Team-MR      19.07      19.28        
 14 Benadrete, Talya A         8 Agua Swim Team-MR      20.93      19.35        
 15 Triedman, Eleanor G        8 Agua Swim Team-MR      20.50      19.43        
 16 Schaepers-Cheu, Sabine N   8 Agua Swim Team-MR      21.89      19.49        
 17 Ho, Rica L                 7 UQNS-MR                20.97      19.70        
 18 Wood, Addison              8 Manhattan Makos-MR     21.94      19.88        
 19 MacLennan, Catherine L     8 Agua Swim Team-MR      20.25      20.02        
 20 Eizenstat, Julia M         8 Agua Swim Team-MR      21.32      20.39        
 21 Kanellakis, Phoenix        8 Manhattan Makos-MR        NT      20.56        
 22 Rajpal, Nitya D            8 Agua Swim Team-MR      24.81      20.82        
 23 Obstler, Sydney B          7 Agua Swim Team-MR      22.03      20.96        
 24 Krinsky, Eve A             7 Agua Swim Team-MR         NT      21.51        
 25 Bunimovich, Victoria L     8 Agua Swim Team-MR         NT      21.66        
 26 Lent, Maddie J             7 Agua Swim Team-MR      21.15      22.00        
 27 Pattanakul, Megan          7 QNS-MR                 25.33      22.11        
 28 Mckibben, Riley P          8 Flying Dolphins-MR        NT      22.19        
 29 Fu, Caren W                7 UQNS-MR                21.27      22.50        
 30 Vernhes, Estelle           8 Manhattan Makos-MR        NT      22.72        
 31 Butler, Cameron J          8 Agua Swim Team-MR         NT      22.99        
 32 McPartland, Zofia          7 Manhattan Makos-MR        NT      23.42        
 33 O'Sullivan, Kelly          8 QNS-MR                 23.33      23.87        
 34 Jenkins, Shila             8 Manhattan Makos-MR        NT      24.52        
 35 Slarskey, Parker           8 Manhattan Makos-MR        NT      25.47        
 36 Rodriguez-Melendez, Yari   8 Agua Swim Team-MR         NT      25.67        
 37 Masella, Alexandra         6 Manhattan Makos-MR        NT      25.79        
 38 McKibben, Tyler l          7 Flying Dolphins-MR        NT      27.30        
 39 Cramer, Cecelia M          8 Agua Swim Team-MR         NT      30.84        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berger, Syd R              8 Agua Swim Team-MR      20.83      19.13        
  2 Bhandari, Adele            8 WEST-MR                18.75      19.87        
  3 Chung, Zoe E               8 WEST-MR                21.44      20.84        
  4 Pritsch, Alexia            8 Agua Swim Team-MR      20.88      20.99        
  5 Milazzo, Lucia             8 Manhattan Makos-MR     22.68      22.06        
  6 Rajpal, Nitya D            8 Agua Swim Team-MR      25.23      22.14        
  7 Shefferman, Storey         8 Manhattan Makos-MR        NT      22.53        
  8 Chan, Robyn                7 Manhattan Makos-MR     25.30      22.61        
  9 Lent, Maddie J             7 Agua Swim Team-MR      22.80      22.62        
 10 Butler, Cameron J          8 Agua Swim Team-MR         NT      23.02        
 11 Pattanakul, Megan          7 QNS-MR                 24.77      23.28        
 12 Wood, Addison              8 Manhattan Makos-MR     24.25      23.41        
 13 Krinsky, Eve A             7 Agua Swim Team-MR         NT      23.83        
 14 Mckibben, Riley P          8 Flying Dolphins-MR        NT      24.28        
 15 Jenkins, Shila             8 Manhattan Makos-MR        NT      24.56        
 16 Vernhes, Estelle           8 Manhattan Makos-MR        NT      24.76        
 17 Bunimovich, Victoria L     8 Agua Swim Team-MR         NT      25.09        
 18 McPartland, Zofia          7 Manhattan Makos-MR        NT      25.60        
 19 Fu, Caren W                7 UQNS-MR                25.97      25.68        
 20 Obstler, Sydney B          7 Agua Swim Team-MR      27.07      25.85        
 21 Kanellakis, Phoenix        8 Manhattan Makos-MR        NT      26.34        
 22 McKibben, Tyler l          7 Flying Dolphins-MR        NT      27.62        
 23 Slarskey, Parker           8 Manhattan Makos-MR        NT      27.97        
 24 Rodriguez-Melendez, Yari   8 Agua Swim Team-MR         NT      28.75        
 25 Masella, Alexandra         6 Manhattan Makos-MR        NT      30.08        
 26 O'Sullivan, Kelly          8 QNS-MR                 28.70      30.15        
 27 Cramer, Cecelia M          8 Agua Swim Team-MR         NT      32.81        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinstein, Claire J        8 WEST-MR                19.94      19.82        
  2 Maierle, Lauren E          8 WEST-MR                21.82      22.98        
  3 Hunt, Anna K               8 Agua Swim Team-MR      23.40      23.60        
  4 MacLennan, Catherine L     8 Agua Swim Team-MR      26.82      24.26        
  5 Wu, Heidi                  8 Agua Swim Team-MR      24.77      24.72        
  6 Pritsch, Katia             8 Agua Swim Team-MR      25.28      25.49        
  7 Asch, Gillian K            8 Agua Swim Team-MR         NT      26.70        
  8 Mckibben, Riley P          8 Flying Dolphins-MR     27.65      26.79        
  9 Benadrete, Talya A         8 Agua Swim Team-MR      29.91      27.04        
 10 Triedman, Eleanor G        8 Agua Swim Team-MR      33.10      27.40        
 11 Rajpal, Nitya D            8 Agua Swim Team-MR         NT      27.70        
 12 Vernhes, Estelle           8 Manhattan Makos-MR        NT      28.00        
 13 Ho, Rica L                 7 UQNS-MR                27.37      28.33        
 14 Fu, Caren W                7 UQNS-MR                27.67      28.63        
 15 Krinsky, Eve A             7 Agua Swim Team-MR         NT      28.66        
 16 Wood, Addison              8 Manhattan Makos-MR     29.05      29.22        
 17 O'Sullivan, Kelly          8 QNS-MR                 26.33      29.29        
 18 Bunimovich, Victoria L     8 Agua Swim Team-MR         NT      29.33        
 19 Cramer, Cecelia M          8 Agua Swim Team-MR         NT      29.77        
 20 Lent, Maddie J             7 Agua Swim Team-MR      30.67      29.98        
 21 Slarskey, Parker           8 Manhattan Makos-MR        NT      30.01        
 22 Rodriguez-Melendez, Yari   8 Agua Swim Team-MR         NT      47.02        
 -- Pattanakul, Megan          7 QNS-MR                 38.33         DQ        
      Alternating Kick
 -- Butler, Cameron J          8 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- McKibben, Tyler l          7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Shefferman, Storey         8 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinstein, Claire J        8 WEST-MR                16.81      16.28        
  2 Bhandari, Adele            8 WEST-MR                18.63      18.79        
  3 Castano, Isabella H        8 Agua Swim Team-MR      21.00      19.66        
  4 Wu, Heidi                  8 Agua Swim Team-MR      22.32      19.92        
  5 Zagar, Nia V               7 Agua Swim Team-MR         NT      20.88        
  6 Schaepers-Cheu, Sabine N   8 Agua Swim Team-MR      24.26      21.29        
  7 Chan, Robyn                7 Manhattan Makos-MR     27.25      21.84        
  7 Ho, Rica L                 7 UQNS-MR                26.37      21.84        
  9 Eizenstat, Julia M         8 Agua Swim Team-MR      27.86      24.12        
 10 Kanellakis, Phoenix        8 Manhattan Makos-MR        NT      27.53        
 -- McPartland, Zofia          7 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Jenkins, Shila             8 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
 -- Masella, Alexandra         6 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinstein, Claire J        8 WEST-MR              1:19.85    1:19.43        
                  36.81     1:19.43 (42.62)                                        
  2 Wu, Heidi                  8 Agua Swim Team-MR    1:43.45    1:27.24        
                  40.08     1:27.24 (47.16)                                        
  3 Berger, Syd R              8 Agua Swim Team-MR         NT    1:30.31        
                  40.08     1:30.31 (50.23)                                        
  4 Maierle, Lauren E          8 WEST-MR              1:33.27    1:32.58        
                  43.58     1:32.58 (49.00)                                        
  5 Pritsch, Alexia            8 Agua Swim Team-MR    1:39.92    1:34.35        
                  43.06     1:34.35 (51.29)                                        
  6 Castano, Isabella H        8 Agua Swim Team-MR    1:51.03    1:34.99        
                  43.41     1:34.99 (51.58)                                        
  7 Chung, Zoe E               8 WEST-MR              1:44.94    1:36.27        
                  43.85     1:36.27 (52.42)                                        
  8 Pritsch, Katia             8 Agua Swim Team-MR    1:35.90    1:37.50        
                  44.92     1:37.50 (52.58)                                        
  9 Milazzo, Lucia             8 Manhattan Makos-MR        NT    1:41.16        
                  47.66     1:41.16 (53.50)                                        
 10 Asch, Gillian K            8 Agua Swim Team-MR    1:55.96    1:42.58        
                  48.16     1:42.58 (54.42)                                        
 11 MacLennan, Catherine L     8 Agua Swim Team-MR    1:49.36    1:43.01        
                  48.57     1:43.01 (54.44)                                        
 12 Zagar, Nia V               7 Agua Swim Team-MR         NT    1:43.78        
                  46.98     1:43.78 (56.80)                                        
 13 Schaepers-Cheu, Sabine N   8 Agua Swim Team-MR         NT    1:44.29        
                  48.78     1:44.29 (55.51)                                        
 14 Benadrete, Talya A         8 Agua Swim Team-MR         NT    1:46.68        
                  47.51     1:46.68 (59.17)                                        
 15 Eizenstat, Julia M         8 Agua Swim Team-MR    2:00.57    1:47.15        
                  51.93     1:47.15 (55.22)                                        
 16 Obstler, Sydney B          7 Agua Swim Team-MR         NT    1:52.39        
                  51.46   1:52.39 (1:00.93)                                        
 -- Triedman, Eleanor G        8 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      One hand touch - fly
                  50.89          DQ (54.23)                                        
 -- Hunt, Anna K               8 Agua Swim Team-MR    1:50.24         DQ        
      One hand touch - breast
                  52.87          DQ (54.77)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bastone, Alexandra A      10 WEST-MR                29.46      28.59        
  2 Ronaghan, Olivia R        10 QNS-MR                 30.13      28.90        
  3 Taylor, Jaelynn M         10 UNATT-MR               30.68      31.36        
  4 Tackney, Sophia H         10 Agua Swim Team-MR      33.16      32.08        
  5 Skaistis, Delilah E       10 Agua Swim Team-MR      32.55      32.09        
  6 Asch, Lexi                10 Agua Swim Team-MR      34.54      32.53        
  7 Johnson, Lily R           10 Agua Swim Team-MR      34.78      33.49        
  8 Lin, Sara S                9 WEST-MR                32.61      33.55        
  9 Guan, Michelle K          10 Agua Swim Team-MR         NT      33.57        
 10 Tyson, Natalie J          10 Agua Swim Team-MR      34.40      33.75        
 11 Gurden, Abigail S          9 WEST-MR                33.66      33.80        
 12 Posada, Zenya J            9 UNATT-MR               34.04      33.97        
 13 Smith-Salzberg, Fayanne   10 Agua Swim Team-MR         NT      34.31        
 14 Constantine, Jacqueline    9 Agua Swim Team-MR      37.20      34.33        
 15 Chen, Bessie              10 Agua Swim Team-MR      34.50      34.42        
 16 Greenberg, Abigail I      10 Agua Swim Team-MR      32.86      34.51        
 17 Kim, Ashley               10 Agua Swim Team-MR         NT      34.75        
 18 Brenner, Arianna r        10 Flying Dolphins-MR     35.30      35.36        
 19 Lin, Katrina              10 Agua Swim Team-MR      35.91      35.66        
 20 Tyrrell, Lillie J          9 Agua Swim Team-MR      37.45      35.68        
 20 Butler, Paige J            9 Agua Swim Team-MR         NT      35.68        
 22 Yan, Hannah               10 UQNS-MR                39.20      36.18        
 23 Taipale, Alina H          10 Agua Swim Team-MR      37.64      36.22        
 24 Byrne, Kelly P            10 WEST-MR                34.58      36.31        
 25 Haider, Pierce P           9 Agua Swim Team-MR      37.65      36.68        
 26 Krishnamurthy, Isha T     10 Agua Swim Team-MR      36.02      36.73        
 27 Fulnecky, Zoe L           10 Agua Swim Team-MR      35.74      36.74        
 28 Lien, Zoe H               10 WEST-MR                36.35      36.81        
 29 McPartland, Katie          9 Manhattan Makos-MR     39.22      37.47        
 30 Basler, Anisa M            9 Agua Swim Team-MR      41.00      37.85        
 31 Kim, Kodi K                9 Agua Swim Team-MR      38.27      37.88        
 32 Neary, Cara J              9 Agua Swim Team-MR      39.43      38.37        
 33 Fried, Bailey E           10 Agua Swim Team-MR      36.14      38.59        
 34 Moloney, Aislinn R         9 Agua Swim Team-MR      41.53      38.83        
 35 Albuquerque Hsieh, Gabri  10 Agua Swim Team-MR      37.70      39.07        
 36 Lilavois, Simone           9 Manhattan Makos-MR     40.79      39.16        
 37 Dula, Angela M            10 Agua Swim Team-MR      38.62      39.38        
 38 Norris, Katherine C       10 GAEL-MR                41.30      39.50        
 39 Schwartz, Isabelle K       9 Agua Swim Team-MR      45.66      39.53        
 40 Seth, Amalie R            10 Agua Swim Team-MR      40.85      39.72        
 41 Gurney, Anna G            10 Flying Dolphins-MR     38.18      39.75        
 42 Orel, Anastasia S          9 Agua Swim Team-MR      40.40      39.85        
 43 Cauley, Olivia M           9 Agua Swim Team-MR         NT      39.95        
 44 Willscher, Talia           9 Manhattan Makos-MR        NT      40.30        
 45 Anderson, Stella K         9 Flying Dolphins-MR     41.37      40.39        
 46 Rabiner, Danielle C        9 Agua Swim Team-MR         NT      40.47        
 47 Singhal, Anisha           10 Agua Swim Team-MR         NT      40.65        
 48 Cashdollar, Cameron D     10 Agua Swim Team-MR      40.48      41.30        
 49 Tauras, Natalie A          9 Agua Swim Team-MR      43.86      41.51        
 50 Manny, Eliza R            10 Agua Swim Team-MR      38.83      42.05        
 51 Mori, Maya                10 Agua Swim Team-MR         NT      42.09        
 52 Khitin, Layla              9 Agua Swim Team-MR         NT      42.17        
 53 Hackel, Becca E            9 Agua Swim Team-MR      43.58      42.27        
 54 Dunbar, Emery             10 Manhattan Makos-MR     42.46      42.63        
 55 Jeong, Bina                9 UQNS-MR                42.00      42.75        
 56 Shannon, Hailey J         10 GAEL-MR              1:09.31      43.18        
 57 Dragseth, Ella L           9 Agua Swim Team-MR         NT      43.21        
 58 Taipale, Lilli E           9 Agua Swim Team-MR         NT      43.67        
 59 Andrews, Sophia M          9 Flying Dolphins-MR     46.34      44.02        
 60 Auth, Lillian G            9 Agua Swim Team-MR         NT      44.26        
 61 Hillcoat, Rhaya J          9 Agua Swim Team-MR         NT      44.38        
 62 Burger, Helena A           9 Agua Swim Team-MR      48.01      44.43        
 63 Cramer, Josephine D        9 Agua Swim Team-MR      49.72      44.63        
 64 Chang, Yewon              10 Agua Swim Team-MR         NT      44.95        
 65 Jimenez, Mae               9 Agua Swim Team-MR      46.02      45.60        
 66 Cohen, Daya M             10 Agua Swim Team-MR         NT      47.07        
 67 Manzo, Sophia R            9 Agua Swim Team-MR      48.00      47.16        
 68 Gambone, Anna K           10 GAEL-MR                   NT      47.49        
 69 Sah, Tiya                  9 Manhattan Makos-MR        NT      50.42        
 70 Summers, Katie S           9 Flying Dolphins-MR     50.70      50.69        
 71 Demopoulos, Sabine         9 Manhattan Makos-MR        NT      56.13        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bastone, Alexandra A      10 WEST-MR              1:03.60    1:01.81        
                  29.86     1:01.81 (31.95)                                        
  2 Ronaghan, Olivia R        10 QNS-MR               1:07.55    1:02.89        
                  30.15     1:02.89 (32.74)                                        
  3 Tan, Marisol              10 UNATT-MR             1:07.02    1:08.51        
                  32.36     1:08.51 (36.15)                                        
  4 Lee, Lauren                9 WEST-MR              1:09.35    1:09.17        
                  34.00     1:09.17 (35.17)                                        
  5 Skaistis, Delilah E       10 Agua Swim Team-MR    1:12.05    1:11.06        
                  32.99     1:11.06 (38.07)                                        
  6 Tackney, Sophia H         10 Agua Swim Team-MR    1:14.20    1:12.91        
                  36.50     1:12.91 (36.41)                                        
  7 Taylor, Jaelynn M         10 UNATT-MR             1:20.90    1:13.35        
                  35.40     1:13.35 (37.95)                                        
  8 Gurden, Abigail S          9 WEST-MR              1:12.90    1:13.70        
                  35.52     1:13.70 (38.18)                                        
  9 Tyson, Natalie J          10 Agua Swim Team-MR    1:21.12    1:14.12        
                  36.35     1:14.12 (37.77)                                        
 10 Dorsey-Reyes, Violet       9 Manhattan Makos-MR   1:12.41    1:14.49        
                  35.30     1:14.49 (39.19)                                        
 11 Feinblatt, Alison g       10 Flying Dolphins-MR   1:13.58    1:14.59        
                  36.91     1:14.59 (37.68)                                        
 12 Asch, Lexi                10 Agua Swim Team-MR    1:21.91    1:15.63        
                  37.80     1:15.63 (37.83)                                        
 13 Chen, Bessie              10 Agua Swim Team-MR    1:17.53    1:16.98        
                  36.96     1:16.98 (40.02)                                        
 14 Gunster, Julia A          10 GAEL-MR                   NT    1:17.70        
                  35.75     1:17.70 (41.95)                                        
 15 Verona, Quinn             10 Flying Dolphins-MR   1:42.78    1:19.04        
                  37.47     1:19.04 (41.57)                                        
 16 Green, Florence           10 Manhattan Makos-MR   1:17.76    1:19.12        
                  38.46     1:19.12 (40.66)                                        
 17 Constantine, Jacqueline    9 Agua Swim Team-MR    1:27.16    1:19.46        
                  37.26     1:19.46 (42.20)                                        
 18 Kim, Ashley               10 Agua Swim Team-MR         NT    1:19.63        
                  38.79     1:19.63 (40.84)                                        
 19 Smith-Salzberg, Fayanne   10 Agua Swim Team-MR         NT    1:20.34        
                  38.42     1:20.34 (41.92)                                        
 20 Tyrrell, Lillie J          9 Agua Swim Team-MR    1:24.77    1:20.79        
                  38.96     1:20.79 (41.83)                                        
 21 Haider, Pierce P           9 Agua Swim Team-MR    1:24.90    1:21.86        
                  39.31     1:21.86 (42.55)                                        
 22 Dula, Angela M            10 Agua Swim Team-MR    1:29.16    1:23.24        
                  41.27     1:23.24 (41.97)                                        
 23 Kim, Kodi K                9 Agua Swim Team-MR    1:26.59    1:23.40        
                  40.01     1:23.40 (43.39)                                        
 24 Byrne, Kelly P            10 WEST-MR              1:19.58    1:23.48        
                  39.54     1:23.48 (43.94)                                        
 25 Lin, Katrina              10 Agua Swim Team-MR    1:23.67    1:23.54        
                  40.88     1:23.54 (42.66)                                        
 26 Bolon, Isabella M         10 Agua Swim Team-MR    1:28.82    1:25.28        
                  42.51     1:25.28 (42.77)                                        
 27 Korff, Rose J              9 Flying Dolphins-MR   1:36.02    1:25.51        
                  39.55     1:25.51 (45.96)                                        
 28 Fulnecky, Zoe L           10 Agua Swim Team-MR    1:30.37    1:25.90        
                  41.73     1:25.90 (44.17)                                        
 29 McPartland, Katie          9 Manhattan Makos-MR        NT    1:26.02        
                  42.84     1:26.02 (43.18)                                        
 30 Firestone, Scarlett A      9 QNS-MR               1:27.85    1:26.42        
                  40.18     1:26.42 (46.24)                                        
 31 Moloney, Aislinn R         9 Agua Swim Team-MR    1:36.88    1:27.98        
                  41.44     1:27.98 (46.54)                                        
 32 Cauley, Olivia M           9 Agua Swim Team-MR         NT    1:28.33        
                  42.23     1:28.33 (46.10)                                        
 33 Willscher, Talia           9 Manhattan Makos-MR        NT    1:28.36        
                  41.89     1:28.36 (46.47)                                        
 34 Seth, Amalie R            10 Agua Swim Team-MR    1:33.21    1:29.81        
                  42.10     1:29.81 (47.71)                                        
 35 Singhal, Anisha           10 Agua Swim Team-MR         NT    1:30.10        
                  42.44     1:30.10 (47.66)                                        
 36 Norris, Katherine C       10 GAEL-MR              1:32.00    1:30.69        
                  42.14     1:30.69 (48.55)                                        
 37 Schwartz, Isabelle K       9 Agua Swim Team-MR    1:40.07    1:31.23        
                  43.98     1:31.23 (47.25)                                        
 38 Gurney, Anna G            10 Flying Dolphins-MR   1:42.95    1:31.64        
                  43.01     1:31.64 (48.63)                                        
 39 Lilavois, Simone           9 Manhattan Makos-MR        NT    1:31.89        
                  43.24     1:31.89 (48.65)                                        
 40 Neary, Cara J              9 Agua Swim Team-MR    1:33.23    1:32.15        
                  44.46     1:32.15 (47.69)                                        
 41 Manny, Eliza R            10 Agua Swim Team-MR    1:28.72    1:32.33        
                  42.58     1:32.33 (49.75)                                        
 42 Butler, Paige J            9 Agua Swim Team-MR         NT    1:33.75        
                  44.97     1:33.75 (48.78)                                        
 43 Jeong, Bina                9 UQNS-MR              1:41.46    1:34.03        
                  44.76     1:34.03 (49.27)                                        
 44 Chang, Nicole              9 Flying Dolphins-MR        NT    1:34.55        
                  42.26     1:34.55 (52.29)                                        
 45 Dunbar, Emery             10 Manhattan Makos-MR   1:34.12    1:35.60        
                  44.87     1:35.60 (50.73)                                        
 46 Dhar, Uma                 10 Manhattan Makos-MR        NT    1:36.16        
                  45.46     1:36.16 (50.70)                                        
 47 Tauras, Natalie A          9 Agua Swim Team-MR         NT    1:36.17        
                  43.74     1:36.17 (52.43)                                        
 48 Cashdollar, Cameron D     10 Agua Swim Team-MR    1:29.68    1:36.56        
                  45.36     1:36.56 (51.20)                                        
 49 Wineski, Nadia            10 Flying Dolphins-MR   1:29.81    1:37.04        
                  44.52     1:37.04 (52.52)                                        
 50 Chang, Yewon              10 Agua Swim Team-MR         NT    1:37.58        
                  45.95     1:37.58 (51.63)                                        
 51 Hackel, Becca E            9 Agua Swim Team-MR    1:38.83    1:38.58        
                  46.06     1:38.58 (52.52)                                        
 52 Khitin, Layla              9 Agua Swim Team-MR         NT    1:38.67        
                  44.68     1:38.67 (53.99)                                        
 53 Auth, Lillian G            9 Agua Swim Team-MR         NT    1:38.81        
                  46.58     1:38.81 (52.23)                                        
 54 Cohen, Daya M             10 Agua Swim Team-MR         NT    1:40.84        
                  47.38     1:40.84 (53.46)                                        
 55 Hillcoat, Rhaya J          9 Agua Swim Team-MR         NT    1:41.33        
                  48.84     1:41.33 (52.49)                                        
 56 Jimenez, Mae               9 Agua Swim Team-MR    1:49.30    1:46.44        
                  50.36     1:46.44 (56.08)                                        
 57 Gambone, Anna K           10 GAEL-MR                   NT    1:47.22        
                  51.29     1:47.22 (55.93)                                        
 58 Sah, Tiya                  9 Manhattan Makos-MR        NT    1:52.30        
                  51.72   1:52.30 (1:00.58)                                        
 59 Summers, Katie S           9 Flying Dolphins-MR   1:55.47    1:52.90        
                  51.33   1:52.90 (1:01.57)                                        
 60 Demopoulos, Sabine         9 Manhattan Makos-MR        NT    2:06.34        
                  58.27   2:06.34 (1:08.07)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bastone, Alexandra A      10 WEST-MR              2:13.28    2:11.89        
                  30.90     1:04.46 (33.56)     1:38.90 (34.44)     2:11.89 (32.99)
  2 Ronaghan, Olivia R        10 QNS-MR               2:27.53    2:19.48        
                  32.51     1:07.67 (35.16)     1:42.99 (35.32)     2:19.48 (36.49)
  3 Tan, Marisol              10 UNATT-MR             2:28.41    2:20.42        
                  32.17     1:08.72 (36.55)     1:45.73 (37.01)     2:20.42 (34.69)
  4 Gurden, Abigail S          9 WEST-MR              2:32.40    2:32.21        
                  35.32     1:15.11 (39.79)     1:54.31 (39.20)     2:32.21 (37.90)
  5 Skaistis, Delilah E       10 Agua Swim Team-MR    2:42.05    2:32.24        
                  33.82     1:12.92 (39.10)     1:53.36 (40.44)     2:32.24 (38.88)
  6 Hussain, Sana             10 Agua Swim Team-MR    2:42.68    2:32.75        
                  35.38     1:14.85 (39.47)     1:54.96 (40.11)     2:32.75 (37.79)
  7 Roebuck, Carter           10 Manhattan Makos-MR   2:46.54    2:34.29        
                  34.04     1:12.62 (38.58)     1:54.19 (41.57)     2:34.29 (40.10)
  8 Lee, Lauren                9 WEST-MR                   NT    2:34.95        
                  34.97     1:13.44 (38.47)     1:55.17 (41.73)     2:34.95 (39.78)
  9 Dorsey-Reyes, Violet       9 Manhattan Makos-MR        NT    2:40.76        
                  36.47     1:18.07 (41.60)     2:01.05 (42.98)     2:40.76 (39.71)
 10 Brenner, Arianna r        10 Flying Dolphins-MR   2:50.41    2:48.31        
                  37.53     1:21.33 (43.80)   2:48.71 (1:27.38)         2:48.31 ( )
 11 Hsu, Kelly                 9 Manhattan Makos-MR        NT    2:51.88        
                  37.96     1:23.33 (45.37)     2:09.61 (46.28)     2:51.88 (42.27)
 12 Green, Florence           10 Manhattan Makos-MR   2:58.24    3:06.97        
                  40.43     1:27.14 (46.71)     2:11.42 (44.28)     3:06.97 (55.55)
 13 McPartland, Katie          9 Manhattan Makos-MR   3:23.91    3:08.09        
                  44.37     1:32.28 (47.91)     2:20.94 (48.66)     3:08.09 (47.15)
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bastone, Alexandra A      10 WEST-MR                35.42      34.23        
  2 Skaistis, Delilah E       10 Agua Swim Team-MR      35.79      36.31        
  3 Asch, Lexi                10 Agua Swim Team-MR      39.22      36.37        
  4 Lee, Lauren                9 WEST-MR                37.98      36.58        
  5 Byrne, Kelly P            10 WEST-MR                38.61      36.93        
  6 Taylor, Jaelynn M         10 UNATT-MR               36.41      36.94        
  7 Chen, Bessie              10 Agua Swim Team-MR      39.58      37.64        
  8 Roebuck, Carter           10 Manhattan Makos-MR     38.25      37.76        
  9 Lin, Katrina              10 Agua Swim Team-MR      40.46      37.95        
 10 Constantine, Jacqueline    9 Agua Swim Team-MR      43.89      38.65        
 11 Dorsey-Reyes, Violet       9 Manhattan Makos-MR     38.57      39.25        
 12 Greenberg, Abigail I      10 Agua Swim Team-MR      39.19      39.31        
 13 Brenner, Arianna r        10 Flying Dolphins-MR     42.26      39.35        
 14 Guan, Michelle K          10 Agua Swim Team-MR         NT      39.59        
 15 Tyson, Natalie J          10 Agua Swim Team-MR      40.30      39.78        
 16 Johnson, Lily R           10 Agua Swim Team-MR      42.34      39.89        
 17 Kim, Kodi K                9 Agua Swim Team-MR      40.65      40.03        
 18 Yan, Hannah               10 UQNS-MR                45.41      40.12        
 19 Krishnamurthy, Isha T     10 Agua Swim Team-MR      39.45      40.36        
 20 Tackney, Sophia H         10 Agua Swim Team-MR      39.40      40.60        
 21 Butler, Paige J            9 Agua Swim Team-MR         NT      40.90        
 22 Tyrrell, Lillie J          9 Agua Swim Team-MR      43.65      41.04        
 23 Kim, Ashley               10 Agua Swim Team-MR         NT      41.10        
 24 Basler, Anisa M            9 Agua Swim Team-MR      46.24      41.18        
 25 Taipale, Alina H          10 Agua Swim Team-MR      41.40      41.21        
 26 Smith-Salzberg, Fayanne   10 Agua Swim Team-MR         NT      41.83        
 27 McPartland, Katie          9 Manhattan Makos-MR     47.39      41.99        
 28 Fried, Bailey E           10 Agua Swim Team-MR      40.84      42.03        
 29 Haider, Pierce P           9 Agua Swim Team-MR      42.74      42.09        
 30 Fulnecky, Zoe L           10 Agua Swim Team-MR      41.13      42.22        
 31 Albuquerque Hsieh, Gabri  10 Agua Swim Team-MR      43.83      42.52        
 32 Hsu, Kelly                 9 Manhattan Makos-MR     47.08      42.93        
 33 Dula, Angela M            10 Agua Swim Team-MR      42.64      43.06        
 34 Moloney, Aislinn R         9 Agua Swim Team-MR      52.35      43.18        
 35 Norris, Katherine C       10 GAEL-MR                46.55      43.25        
 36 Cashdollar, Cameron D     10 Agua Swim Team-MR      42.85      43.49        
 37 Neary, Cara J              9 Agua Swim Team-MR      46.65      43.84        
 38 Seth, Amalie R            10 Agua Swim Team-MR      47.39      44.33        
 39 Dunbar, Emery             10 Manhattan Makos-MR     44.98      44.68        
 40 Lien, Zoe H               10 WEST-MR                49.17      44.72        
 41 Green, Florence           10 Manhattan Makos-MR     41.94      44.79        
 42 Orel, Anastasia S          9 Agua Swim Team-MR      49.32      45.00        
 43 Singhal, Anisha           10 Agua Swim Team-MR         NT      45.57        
 44 Jeong, Bina                9 UQNS-MR                48.49      45.63        
 45 Gurney, Anna G            10 Flying Dolphins-MR     49.77      45.83        
 46 Hackel, Becca E            9 Agua Swim Team-MR      51.82      46.19        
 47 Khitin, Layla              9 Agua Swim Team-MR         NT      46.23        
 48 Rabiner, Danielle C        9 Agua Swim Team-MR         NT      46.55        
 49 Mori, Maya                10 Agua Swim Team-MR         NT      46.69        
 50 Auth, Lillian G            9 Agua Swim Team-MR         NT      47.27        
 51 Anderson, Stella K         9 Flying Dolphins-MR     50.53      47.37        
 52 Andrews, Sophia M          9 Flying Dolphins-MR     51.69      47.53        
 53 Schwartz, Isabelle K       9 Agua Swim Team-MR      49.96      47.68        
 54 Cramer, Josephine D        9 Agua Swim Team-MR         NT      48.45        
 55 Willscher, Talia           9 Manhattan Makos-MR        NT      48.71        
 56 Manny, Eliza R            10 Agua Swim Team-MR      42.34      49.13        
 57 Cauley, Olivia M           9 Agua Swim Team-MR         NT      49.32        
 58 Jimenez, Mae               9 Agua Swim Team-MR      52.17      49.49        
 59 Tauras, Natalie A          9 Agua Swim Team-MR      51.23      49.52        
 60 Chang, Yewon              10 Agua Swim Team-MR         NT      49.53        
 61 Shannon, Hailey J         10 GAEL-MR                   NT      49.91        
 62 Manzo, Sophia R            9 Agua Swim Team-MR      53.24      51.25        
 63 Sah, Tiya                  9 Manhattan Makos-MR        NT      52.58        
 64 Burger, Helena A           9 Agua Swim Team-MR      56.31      52.62        
 65 Gambone, Anna K           10 GAEL-MR                   NT      53.84        
 66 Cohen, Daya M             10 Agua Swim Team-MR         NT      54.81        
 67 Summers, Katie S           9 Flying Dolphins-MR   1:02.72      56.15        
 68 Demopoulos, Sabine         9 Manhattan Makos-MR        NT    1:07.71        
 -- Hillcoat, Rhaya J          9 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Did not finish on back
 -- Dragseth, Ella L           9 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Did not finish on back
 -- Taipale, Lilli E           9 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Not on back off wall
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Delilah E       10 Agua Swim Team-MR    1:18.60    1:17.38        
                  36.91     1:17.38 (40.47)                                        
  2 Condon, Daniella M        10 WEST-MR              1:16.60    1:18.11        
                  38.60     1:18.11 (39.51)                                        
  3 Hussain, Sana             10 Agua Swim Team-MR    1:22.42    1:21.85        
                  39.98     1:21.85 (41.87)                                        
  4 Dorsey-Reyes, Violet       9 Manhattan Makos-MR   1:25.14    1:22.49        
                  40.15     1:22.49 (42.34)                                        
  5 Greenberg, Abigail I      10 Agua Swim Team-MR    1:26.70    1:22.78        
                  40.94     1:22.78 (41.84)                                        
  6 Constantine, Jacqueline    9 Agua Swim Team-MR         NT    1:23.72        
                  40.05     1:23.72 (43.67)                                        
  7 Lin, Sara S                9 WEST-MR              1:23.08    1:24.79        
                  42.08     1:24.79 (42.71)                                        
  8 Taipale, Alina H          10 Agua Swim Team-MR    1:25.20    1:24.83        
                  42.13     1:24.83 (42.70)                                        
  9 Krishnamurthy, Isha T     10 Agua Swim Team-MR    1:25.31    1:25.87        
                  42.32     1:25.87 (43.55)                                        
 10 Brenner, Arianna r        10 Flying Dolphins-MR   1:30.32    1:26.45        
                  42.67     1:26.45 (43.78)                                        
 11 Yan, Hannah               10 UQNS-MR                   NT    1:28.92        
                  43.66     1:28.92 (45.26)                                        
 12 McPartland, Katie          9 Manhattan Makos-MR   1:37.39    1:30.97        
                  43.99     1:30.97 (46.98)                                        
 13 Hsu, Kelly                 9 Manhattan Makos-MR   1:43.49    1:31.67        
                  44.02     1:31.67 (47.65)                                        
 14 Willscher, Talia           9 Manhattan Makos-MR        NT    1:39.99        
                  49.28     1:39.99 (50.71)                                        
 15 Koch, Samantha W           9 Flying Dolphins-MR        NT    1:48.24        
                  52.87     1:48.24 (55.37)                                        
 16 Cramer, Josephine D        9 Agua Swim Team-MR         NT    1:51.49        
                  54.28     1:51.49 (57.21)                                        
 17 Dragseth, Ella L           9 Agua Swim Team-MR         NT    1:53.39        
                  52.23   1:53.39 (1:01.16)                                        
 18 Wineski, Nadia            10 Flying Dolphins-MR   1:55.22    1:55.91        
                  56.87     1:55.91 (59.04)                                        
 -- Anderson, Stella K         9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  48.46          DQ (54.68)                                        
 -- Korff, Rose J              9 Flying Dolphins-MR   1:37.49         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  44.99          DQ (49.68)                                        
 -- Summers, Katie S           9 Flying Dolphins-MR   2:08.98         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  59.02        DQ (1:03.82)                                        
 -- Dhar, Uma                 10 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  52.26        DQ (1:00.52)                                        
 -- Norris, Katherine C       10 GAEL-MR              1:39.04         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  45.10          DQ (50.58)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bastone, Alexandra A      10 WEST-MR                40.26      37.81        
  2 Lin, Sara S                9 WEST-MR                38.41      38.20        
  3 Ronaghan, Olivia R        10 QNS-MR                 41.09      38.46        
  4 Tan, Marisol              10 UNATT-MR               39.69      39.68        
  5 Smith-Salzberg, Fayanne   10 Agua Swim Team-MR         NT      40.27        
  6 Chen, Bessie              10 Agua Swim Team-MR      42.92      40.31        
  7 Roebuck, Carter           10 Manhattan Makos-MR     45.29      42.23        
  8 Yan, Hannah               10 UQNS-MR                44.54      43.15        
  9 Tackney, Sophia H         10 Agua Swim Team-MR      56.13      43.42        
 10 Skaistis, Delilah E       10 Agua Swim Team-MR      42.90      43.69        
 11 Constantine, Jacqueline    9 Agua Swim Team-MR      48.19      43.82        
 12 Guan, Michelle K          10 Agua Swim Team-MR         NT      44.33        
 13 Feinblatt, Alison g       10 Flying Dolphins-MR     46.02      44.62        
 14 Greenberg, Abigail I      10 Agua Swim Team-MR      43.46      44.68        
 15 Gurden, Abigail S          9 WEST-MR                44.79      45.30        
 16 Lee, Lauren                9 WEST-MR                47.54      45.51        
 17 Taipale, Alina H          10 Agua Swim Team-MR      46.27      45.70        
 18 Brenner, Arianna r        10 Flying Dolphins-MR     48.14      46.31        
 19 Hermann, Carly M          10 Flying Dolphins-MR     49.22      47.02        
 20 Byrne, Kelly P            10 WEST-MR                46.79      47.07        
 21 Haider, Pierce P           9 Agua Swim Team-MR      49.91      47.08        
 22 Albuquerque Hsieh, Gabri  10 Agua Swim Team-MR      49.04      47.48        
 23 Asch, Lexi                10 Agua Swim Team-MR      51.48      47.60        
 24 Singhal, Anisha           10 Agua Swim Team-MR         NT      47.64        
 25 Bolon, Isabella M         10 Agua Swim Team-MR      53.39      47.95        
 26 Tyrrell, Lillie J          9 Agua Swim Team-MR      52.58      48.02        
 27 Mori, Maya                10 Agua Swim Team-MR         NT      48.10        
 28 Khitin, Layla              9 Agua Swim Team-MR         NT      48.29        
 29 Chang, Nicole              9 Flying Dolphins-MR   1:29.78      48.48        
 30 Butler, Paige J            9 Agua Swim Team-MR         NT      48.62        
 31 Hackel, Becca E            9 Agua Swim Team-MR      53.11      48.70        
 32 Gunster, Julia A          10 GAEL-MR                   NT      49.91        
 33 Tauras, Natalie A          9 Agua Swim Team-MR      55.56      50.11        
 34 Seth, Amalie R            10 Agua Swim Team-MR      49.75      50.40        
 35 Dula, Angela M            10 Agua Swim Team-MR      51.32      50.42        
 36 Johnson, Lily R           10 Agua Swim Team-MR      50.30      50.65        
 37 Ciraco, Bella R           10 Agua Swim Team-MR         NT      51.10        
 38 Kim, Kodi K                9 Agua Swim Team-MR      52.52      51.48        
 39 Neary, Cara J              9 Agua Swim Team-MR      53.95      51.59        
 40 Rubinstein, Alexa M       10 Agua Swim Team-MR         NT      52.46        
 41 Manny, Eliza R            10 Agua Swim Team-MR      55.78      52.97        
 42 Manzo, Sophia R            9 Agua Swim Team-MR      58.11      53.18        
 43 Fulnecky, Zoe L           10 Agua Swim Team-MR      53.50      53.28        
 44 Cohen, Daya M             10 Agua Swim Team-MR         NT      53.32        
 45 Cauley, Olivia M           9 Agua Swim Team-MR         NT      53.67        
 46 Langford, Elisabeth A      9 Agua Swim Team-MR      55.28      53.81        
 47 Schwartz, Isabelle K       9 Agua Swim Team-MR      56.41      54.11        
 48 Basler, Anisa M            9 Agua Swim Team-MR      56.50      54.72        
 49 Sah, Tiya                  9 Manhattan Makos-MR        NT      54.91        
 50 Anderson, Stella K         9 Flying Dolphins-MR        NT      55.09        
 51 Willscher, Talia           9 Manhattan Makos-MR        NT      55.41        
 52 Cashdollar, Cameron D     10 Agua Swim Team-MR      53.30      56.32        
 53 Gambone, Anna K           10 GAEL-MR                   NT      58.64        
 54 Jimenez, Mae               9 Agua Swim Team-MR      56.82      58.80        
 55 Hillcoat, Rhaya J          9 Agua Swim Team-MR         NT      59.14        
 56 Koch, Samantha W           9 Flying Dolphins-MR   1:08.98      59.64        
 57 Dragseth, Ella L           9 Agua Swim Team-MR         NT    1:00.14        
 58 Burger, Helena A           9 Agua Swim Team-MR      57.34    1:00.68        
 59 Auth, Lillian G            9 Agua Swim Team-MR         NT    1:01.62        
 60 Andrews, Sophia M          9 Flying Dolphins-MR   1:09.29    1:12.08        
 61 Demopoulos, Sabine         9 Manhattan Makos-MR        NT    1:19.93        
 -- Chang, Yewon              10 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Kim, Ashley               10 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      One hand touch
 -- Dhar, Uma                 10 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      One hand touch
 -- Taipale, Lilli E           9 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      One hand touch
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ronaghan, Olivia R        10 QNS-MR               1:30.39    1:22.92        
                  39.72     1:22.92 (43.20)                                        
  2 Lin, Sara S                9 WEST-MR              1:26.08    1:25.18        
                  40.23     1:25.18 (44.95)                                        
  3 Chen, Bessie              10 Agua Swim Team-MR    1:32.09    1:26.68        
                  41.48     1:26.68 (45.20)                                        
  4 Smith-Salzberg, Fayanne   10 Agua Swim Team-MR         NT    1:27.69        
                  41.21     1:27.69 (46.48)                                        
  5 Tan, Marisol              10 UNATT-MR             1:28.63    1:28.90        
                  42.15     1:28.90 (46.75)                                        
  6 Krishnamurthy, Isha T     10 Agua Swim Team-MR    1:30.99    1:30.20        
                  44.09     1:30.20 (46.11)                                        
  7 Guan, Michelle K          10 Agua Swim Team-MR         NT    1:31.04        
                  43.82     1:31.04 (47.22)                                        
  8 Gurden, Abigail S          9 WEST-MR              1:39.15    1:33.03        
                  44.59     1:33.03 (48.44)                                        
  9 Yan, Hannah               10 UQNS-MR              1:36.59    1:33.18        
                  44.18     1:33.18 (49.00)                                        
 10 Tackney, Sophia H         10 Agua Swim Team-MR    1:44.41    1:36.12        
                  46.72     1:36.12 (49.40)                                        
 11 Taipale, Alina H          10 Agua Swim Team-MR    1:38.23    1:36.80        
                  46.14     1:36.80 (50.66)                                        
 12 Kim, Ashley               10 Agua Swim Team-MR         NT    1:37.91        
                  47.51     1:37.91 (50.40)                                        
 13 Singhal, Anisha           10 Agua Swim Team-MR         NT    1:38.01        
                  48.03     1:38.01 (49.98)                                        
 14 Constantine, Jacqueline    9 Agua Swim Team-MR         NT    1:38.24        
                  46.52     1:38.24 (51.72)                                        
 15 Hussain, Sana             10 Agua Swim Team-MR    1:41.37    1:38.38        
                  47.82     1:38.38 (50.56)                                        
 16 Byrne, Kelly P            10 WEST-MR              1:41.37    1:39.13        
                  48.69     1:39.13 (50.44)                                        
 17 Albuquerque Hsieh, Gabri  10 Agua Swim Team-MR    1:44.78    1:39.32        
                  49.48     1:39.32 (49.84)                                        
 18 Fried, Bailey E           10 Agua Swim Team-MR    1:39.36    1:39.88        
                  46.62     1:39.88 (53.26)                                        
 19 Taylor, Jaelynn M         10 UNATT-MR             1:55.32    1:40.73        
                  48.44     1:40.73 (52.29)                                        
 20 Posada, Zenya J            9 UNATT-MR             1:55.22    1:40.80        
                  49.20     1:40.80 (51.60)                                        
 21 Asch, Lexi                10 Agua Swim Team-MR    1:52.71    1:40.92        
                  46.67     1:40.92 (54.25)                                        
 22 Lee, Lauren                9 WEST-MR              1:46.81    1:41.44        
                  47.78     1:41.44 (53.66)                                        
 23 Haider, Pierce P           9 Agua Swim Team-MR    1:49.11    1:41.64        
                  48.85     1:41.64 (52.79)                                        
 24 Tyson, Natalie J          10 Agua Swim Team-MR         NT    1:42.48        
                  48.72     1:42.48 (53.76)                                        
 25 Lin, Katrina              10 Agua Swim Team-MR    1:51.75    1:42.94        
                  48.63     1:42.94 (54.31)                                        
 26 Mori, Maya                10 Agua Swim Team-MR         NT    1:45.31        
                  50.40     1:45.31 (54.91)                                        
 27 Lien, Zoe H               10 WEST-MR                   NT    1:45.33        
                  52.64     1:45.33 (52.69)                                        
 28 Kim, Kodi K                9 Agua Swim Team-MR    1:48.79    1:46.47        
                  50.61     1:46.47 (55.86)                                        
 29 Tyrrell, Lillie J          9 Agua Swim Team-MR    2:03.52    1:47.27        
                  49.52     1:47.27 (57.75)                                        
 30 Seth, Amalie R            10 Agua Swim Team-MR    1:49.42    1:47.86        
                  51.08     1:47.86 (56.78)                                        
 31 Dula, Angela M            10 Agua Swim Team-MR         NT    1:48.39        
                  51.87     1:48.39 (56.52)                                        
 32 Schwartz, Isabelle K       9 Agua Swim Team-MR         NT    1:51.90        
                  53.15     1:51.90 (58.75)                                        
 33 Johnson, Lily R           10 Agua Swim Team-MR    1:54.38    1:51.95        
                  52.97     1:51.95 (58.98)                                        
 34 Green, Florence           10 Manhattan Makos-MR   1:55.23    1:51.96        
                  52.02     1:51.96 (59.94)                                        
 35 Neary, Cara J              9 Agua Swim Team-MR    1:58.48    1:51.98        
                  52.09     1:51.98 (59.89)                                        
 36 Moloney, Aislinn R         9 Agua Swim Team-MR         NT    1:53.04        
                  55.44     1:53.04 (57.60)                                        
 37 Hackel, Becca E            9 Agua Swim Team-MR         NT    1:53.37        
                  52.80   1:53.37 (1:00.57)                                        
 38 Cohen, Daya M             10 Agua Swim Team-MR         NT    1:53.60        
                  54.64     1:53.60 (58.96)                                        
 39 Norris, Katherine C       10 GAEL-MR              1:59.33    1:54.44        
                  54.02   1:54.44 (1:00.42)                                        
 40 Cashdollar, Cameron D     10 Agua Swim Team-MR    1:52.10    1:54.80        
                  54.29   1:54.80 (1:00.51)                                        
 41 Chang, Yewon              10 Agua Swim Team-MR         NT    1:55.43        
                  54.89   1:55.43 (1:00.54)                                        
 42 Manzo, Sophia R            9 Agua Swim Team-MR         NT    1:55.52        
                  55.20   1:55.52 (1:00.32)                                        
 43 Basler, Anisa M            9 Agua Swim Team-MR         NT    1:56.35        
                  55.91   1:56.35 (1:00.44)                                        
 44 Tauras, Natalie A          9 Agua Swim Team-MR         NT    1:57.16        
                  54.77   1:57.16 (1:02.39)                                        
 45 Cramer, Josephine D        9 Agua Swim Team-MR         NT    1:58.72        
                  53.89   1:58.72 (1:04.83)                                        
 46 Fulnecky, Zoe L           10 Agua Swim Team-MR         NT    1:59.85        
                  58.02   1:59.85 (1:01.83)                                        
 47 Dunbar, Emery             10 Manhattan Makos-MR   1:56.85    1:59.99        
                  56.44   1:59.99 (1:03.55)                                        
 48 Sah, Tiya                  9 Manhattan Makos-MR        NT    2:01.60        
                  58.00   2:01.60 (1:03.60)                                        
 49 Gurney, Anna G            10 Flying Dolphins-MR   2:05.11    2:04.03        
                  56.46   2:04.03 (1:07.57)                                        
 50 Jimenez, Mae               9 Agua Swim Team-MR         NT    2:06.10        
                1:00.62   2:06.10 (1:05.48)                                        
 51 Willscher, Talia           9 Manhattan Makos-MR        NT    2:07.10        
                1:00.66   2:07.10 (1:06.44)                                        
 52 Dragseth, Ella L           9 Agua Swim Team-MR         NT    2:07.97        
                  58.14   2:07.97 (1:09.83)                                        
 53 Shannon, Hailey J         10 GAEL-MR                   NT    2:08.28        
                1:01.32   2:08.28 (1:06.96)                                        
 54 Andrews, Sophia M          9 Flying Dolphins-MR   2:33.02    2:40.57        
                1:12.25   2:40.57 (1:28.32)                                        
 55 Demopoulos, Sabine         9 Manhattan Makos-MR        NT    3:03.23        
                1:30.20   3:03.23 (1:33.03)                                        
 -- Khitin, Layla              9 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      One hand touch
                  52.33          DQ (58.20)                                        
 -- Burger, Helena A           9 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  59.76        DQ (1:08.93)                                        
 -- Manny, Eliza R            10 Agua Swim Team-MR    2:03.37         DQ        
      Scissors kick
                  54.28        DQ (1:00.88)                                        
 -- Orel, Anastasia S          9 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      One hand touch
                  54.50          DQ (57.64)                                        
 -- Summers, Katie S           9 Flying Dolphins-MR   2:30.72         DQ        
      Arms two strokes underwater
                1:06.59        DQ (1:15.02)                                        
 -- Lilavois, Simone           9 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  56.37        DQ (1:00.48)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Lauren                9 WEST-MR                33.62      33.33        
  2 Roebuck, Carter           10 Manhattan Makos-MR     35.78      34.66        
  3 Guan, Michelle K          10 Agua Swim Team-MR         NT      35.99        
  3 Hussain, Sana             10 Agua Swim Team-MR      34.31      35.99        
  5 Condon, Daniella M        10 WEST-MR                39.37      36.56        
  6 Hermann, Carly M          10 Flying Dolphins-MR     36.82      37.88        
  7 Taylor, Jaelynn M         10 UNATT-MR               39.71      38.50        
  8 Hsu, Kelly                 9 Manhattan Makos-MR        NT      38.51        
  9 Green, Florence           10 Manhattan Makos-MR     39.66      38.59        
 10 Gurden, Abigail S          9 WEST-MR                39.02      38.86        
 11 Verona, Quinn             10 Flying Dolphins-MR   1:08.65      40.09        
 12 Tyson, Natalie J          10 Agua Swim Team-MR      43.96      40.34        
 13 Lin, Katrina              10 Agua Swim Team-MR      43.97      41.62        
 14 Chang, Nicole              9 Flying Dolphins-MR        NT      42.36        
 15 Basler, Anisa M            9 Agua Swim Team-MR      47.20      42.74        
 16 Krishnamurthy, Isha T     10 Agua Swim Team-MR      48.51      42.80        
 17 Albuquerque Hsieh, Gabri  10 Agua Swim Team-MR      45.76      43.61        
 18 Lilavois, Simone           9 Manhattan Makos-MR     56.33      44.51        
 19 Gurney, Anna G            10 Flying Dolphins-MR     48.09      46.40        
 20 Johnson, Lily R           10 Agua Swim Team-MR      48.47      46.89        
 21 Mori, Maya                10 Agua Swim Team-MR         NT      47.28        
 22 Rubinstein, Alexa M       10 Agua Swim Team-MR         NT      47.81        
 23 Jeong, Bina                9 UQNS-MR                46.49      48.65        
 24 Dunbar, Emery             10 Manhattan Makos-MR     51.64      50.28        
 25 Langford, Elisabeth A      9 Agua Swim Team-MR      50.67      51.09        
 26 Wineski, Nadia            10 Flying Dolphins-MR   1:00.79      51.35        
 27 Tauras, Natalie A          9 Agua Swim Team-MR         NT      51.38        
 28 Manzo, Sophia R            9 Agua Swim Team-MR         NT      52.63        
 29 Hillcoat, Rhaya J          9 Agua Swim Team-MR         NT      53.79        
 30 Firestone, Scarlett A      9 QNS-MR                 53.00      54.18        
 31 Moloney, Aislinn R         9 Agua Swim Team-MR         NT      55.23        
 32 Burger, Helena A           9 Agua Swim Team-MR         NT      55.29        
 33 Sah, Tiya                  9 Manhattan Makos-MR        NT    1:02.54        
 34 Andrews, Sophia M          9 Flying Dolphins-MR   1:04.88    1:02.94        
 35 Cramer, Josephine D        9 Agua Swim Team-MR         NT    1:04.46        
 -- Demopoulos, Sabine         9 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Marisol              10 UNATT-MR             1:27.75    1:19.77        
                  36.77     1:19.77 (43.00)                                        
  2 Roebuck, Carter           10 Manhattan Makos-MR   1:22.05    1:22.31        
                  37.73     1:22.31 (44.58)                                        
  3 Hussain, Sana             10 Agua Swim Team-MR    1:23.48    1:25.58        
                  38.50     1:25.58 (47.08)                                        
  4 Greenberg, Abigail I      10 Agua Swim Team-MR    1:29.06    1:28.00        
                  42.37     1:28.00 (45.63)                                        
  5 Hsu, Kelly                 9 Manhattan Makos-MR   1:50.51    1:30.14        
                  42.11     1:30.14 (48.03)                                        
  6 Posada, Zenya J            9 UNATT-MR             1:42.11    1:38.12        
                  45.80     1:38.12 (52.32)                                        
  7 Dorsey-Reyes, Violet       9 Manhattan Makos-MR   1:34.57    1:38.69        
                  44.15     1:38.69 (54.54)                                        
  8 Lin, Sara S                9 WEST-MR                   NT    1:39.03        
                  39.26     1:39.03 (59.77)                                        
  9 Jeong, Bina                9 UQNS-MR                   NT    1:41.49        
                  46.76     1:41.49 (54.73)                                        
 10 Anderson, Stella K         9 Flying Dolphins-MR        NT    1:48.57        
                  49.64     1:48.57 (58.93)                                        
 -- Lilavois, Simone           9 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Arms underwater recovery
                  46.92          DQ (54.74)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bastone, Alexandra A      10 WEST-MR              1:12.84    1:10.38        
                  33.02     1:10.38 (37.36)                                        
  2 Ronaghan, Olivia R        10 QNS-MR               1:16.31    1:13.43        
                  35.71     1:13.43 (37.72)                                        
  3 Condon, Daniella M        10 WEST-MR              1:15.30    1:15.95        
                  34.87     1:15.95 (41.08)                                        
  4 Tan, Marisol              10 UNATT-MR             1:13.36    1:17.16        
                  36.07     1:17.16 (41.09)                                        
  5 Roebuck, Carter           10 Manhattan Makos-MR   1:21.28    1:17.74        
                  34.72     1:17.74 (43.02)                                        
  6 Hussain, Sana             10 Agua Swim Team-MR    1:26.26    1:20.31        
                  36.86     1:20.31 (43.45)                                        
  7 Taylor, Jaelynn M         10 UNATT-MR             1:27.91    1:21.25        
                  38.41     1:21.25 (42.84)                                        
  8 Dorsey-Reyes, Violet       9 Manhattan Makos-MR   1:22.06    1:21.92        
                  38.00     1:21.92 (43.92)                                        
  9 Chen, Bessie              10 Agua Swim Team-MR    1:25.93    1:22.14        
                  37.23     1:22.14 (44.91)                                        
 10 Guan, Michelle K          10 Agua Swim Team-MR         NT    1:22.18        
                  38.25     1:22.18 (43.93)                                        
 11 Lin, Sara S                9 WEST-MR              1:18.33    1:22.21        
                  38.60     1:22.21 (43.61)                                        
 12 Tackney, Sophia H         10 Agua Swim Team-MR    1:26.43    1:22.57        
                  39.69     1:22.57 (42.88)                                        
 13 Smith-Salzberg, Fayanne   10 Agua Swim Team-MR         NT    1:23.07        
                  39.89     1:23.07 (43.18)                                        
 14 Greenberg, Abigail I      10 Agua Swim Team-MR    1:26.40    1:23.91        
                  39.35     1:23.91 (44.56)                                        
 15 Taipale, Alina H          10 Agua Swim Team-MR    1:30.74    1:25.20        
                  43.01     1:25.20 (42.19)                                        
 16 Asch, Lexi                10 Agua Swim Team-MR    1:27.92    1:25.45        
                  36.94     1:25.45 (48.51)                                        
 17 Krishnamurthy, Isha T     10 Agua Swim Team-MR    1:29.16    1:26.12        
                  40.60     1:26.12 (45.52)                                        
 18 Tyson, Natalie J          10 Agua Swim Team-MR    1:34.20    1:26.74        
                  39.93     1:26.74 (46.81)                                        
 19 Green, Florence           10 Manhattan Makos-MR   1:39.57    1:27.09        
                  40.50     1:27.09 (46.59)                                        
 20 Feinblatt, Alison g       10 Flying Dolphins-MR   1:25.39    1:27.33        
                  42.57     1:27.33 (44.76)                                        
 21 Verona, Quinn             10 Flying Dolphins-MR        NT    1:27.77        
                  40.20     1:27.77 (47.57)                                        
 22 Kim, Ashley               10 Agua Swim Team-MR         NT    1:28.07        
                  41.72     1:28.07 (46.35)                                        
 23 Yan, Hannah               10 UQNS-MR              1:36.23    1:28.11        
                  42.94     1:28.11 (45.17)                                        
 24 Kim, Kodi K                9 Agua Swim Team-MR    1:38.49    1:29.50        
                  40.29     1:29.50 (49.21)                                        
 25 Lin, Katrina              10 Agua Swim Team-MR    1:35.15    1:29.51        
                  40.41     1:29.51 (49.10)                                        
 26 Johnson, Lily R           10 Agua Swim Team-MR    1:34.39    1:29.55        
                  42.40     1:29.55 (47.15)                                        
 27 Brenner, Arianna r        10 Flying Dolphins-MR   1:33.33    1:30.16        
                  41.39     1:30.16 (48.77)                                        
 28 Hsu, Kelly                 9 Manhattan Makos-MR        NT    1:30.30        
                  40.43     1:30.30 (49.87)                                        
 29 Hermann, Carly M          10 Flying Dolphins-MR   1:30.97    1:30.46        
                  40.61     1:30.46 (49.85)                                        
 30 Tyrrell, Lillie J          9 Agua Swim Team-MR    1:46.09    1:30.67        
                  42.39     1:30.67 (48.28)                                        
 31 Haider, Pierce P           9 Agua Swim Team-MR    1:37.25    1:30.72        
                  44.28     1:30.72 (46.44)                                        
 32 Fulnecky, Zoe L           10 Agua Swim Team-MR    1:40.21    1:31.13        
                  41.86     1:31.13 (49.27)                                        
 33 Gunster, Julia A          10 GAEL-MR                   NT    1:31.46        
                  41.01     1:31.46 (50.45)                                        
 34 Dula, Angela M            10 Agua Swim Team-MR         NT    1:32.22        
                  44.39     1:32.22 (47.83)                                        
 35 Cashdollar, Cameron D     10 Agua Swim Team-MR    1:37.23    1:32.89        
                  40.79     1:32.89 (52.10)                                        
 36 Albuquerque Hsieh, Gabri  10 Agua Swim Team-MR    1:39.10    1:33.16        
                  43.44     1:33.16 (49.72)                                        
 37 Basler, Anisa M            9 Agua Swim Team-MR    1:43.22    1:33.42        
                  41.42     1:33.42 (52.00)                                        
 38 Singhal, Anisha           10 Agua Swim Team-MR         NT    1:34.30        
                  44.52     1:34.30 (49.78)                                        
 39 McPartland, Katie          9 Manhattan Makos-MR   1:41.03    1:34.53        
                  39.22     1:34.53 (55.31)                                        
 40 Moloney, Aislinn R         9 Agua Swim Team-MR    2:04.75    1:35.21        
                  45.37     1:35.21 (49.84)                                        
 41 Seth, Amalie R            10 Agua Swim Team-MR    1:41.97    1:35.38        
                  44.07     1:35.38 (51.31)                                        
 42 Cauley, Olivia M           9 Agua Swim Team-MR         NT    1:35.58        
                  47.08     1:35.58 (48.50)                                        
 43 Norris, Katherine C       10 GAEL-MR              1:42.70    1:35.73        
                  43.56     1:35.73 (52.17)                                        
 44 Mori, Maya                10 Agua Swim Team-MR         NT    1:35.96        
                  47.66     1:35.96 (48.30)                                        
 45 Neary, Cara J              9 Agua Swim Team-MR    1:47.13    1:36.41        
                  44.92     1:36.41 (51.49)                                        
 46 Gurney, Anna G            10 Flying Dolphins-MR   1:54.36    1:36.83        
                  43.76     1:36.83 (53.07)                                        
 47 Lilavois, Simone           9 Manhattan Makos-MR        NT    1:37.34        
                  42.87     1:37.34 (54.47)                                        
 48 Ciraco, Bella R           10 Agua Swim Team-MR         NT    1:37.46        
                  46.02     1:37.46 (51.44)                                        
 49 Jeong, Bina                9 UQNS-MR              1:44.90    1:38.18        
                  45.52     1:38.18 (52.66)                                        
 50 Korff, Rose J              9 Flying Dolphins-MR   1:43.82    1:38.71        
                  43.61     1:38.71 (55.10)                                        
 51 Bolon, Isabella M         10 Agua Swim Team-MR    1:41.40    1:38.97        
                  47.47     1:38.97 (51.50)                                        
 52 Langford, Elisabeth A      9 Agua Swim Team-MR    1:49.23    1:39.30        
                  48.39     1:39.30 (50.91)                                        
 53 Khitin, Layla              9 Agua Swim Team-MR         NT    1:40.08        
                  46.26     1:40.08 (53.82)                                        
 54 Hackel, Becca E            9 Agua Swim Team-MR    1:46.38    1:40.62        
                  47.57     1:40.62 (53.05)                                        
 55 Rubinstein, Alexa M       10 Agua Swim Team-MR         NT    1:41.18        
                  48.11     1:41.18 (53.07)                                        
 56 Butler, Paige J            9 Agua Swim Team-MR         NT    1:41.39        
                  44.26     1:41.39 (57.13)                                        
 57 Dunbar, Emery             10 Manhattan Makos-MR   1:48.12    1:42.15        
                  45.83     1:42.15 (56.32)                                        
 58 Firestone, Scarlett A      9 QNS-MR               1:51.80    1:42.99        
                  46.82     1:42.99 (56.17)                                        
 59 Manny, Eliza R            10 Agua Swim Team-MR    1:44.05    1:43.63        
                  48.93     1:43.63 (54.70)                                        
 60 Schwartz, Isabelle K       9 Agua Swim Team-MR    1:49.76    1:43.79        
                  52.39     1:43.79 (51.40)                                        
 61 Anderson, Stella K         9 Flying Dolphins-MR        NT    1:44.46        
                  49.22     1:44.46 (55.24)                                        
 62 Rabiner, Danielle C        9 Agua Swim Team-MR         NT    1:45.50        
                  50.03     1:45.50 (55.47)                                        
 63 Auth, Lillian G            9 Agua Swim Team-MR         NT    1:49.40        
                  51.35     1:49.40 (58.05)                                        
 64 Cramer, Josephine D        9 Agua Swim Team-MR         NT    1:49.73        
                  51.84     1:49.73 (57.89)                                        
 65 Koch, Samantha W           9 Flying Dolphins-MR   2:08.68    1:50.24        
                  51.98     1:50.24 (58.26)                                        
 66 Jimenez, Mae               9 Agua Swim Team-MR    1:57.38    1:50.80        
                  51.58     1:50.80 (59.22)                                        
 -- Dragseth, Ella L           9 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      One hand touch - breast
                  55.72          DQ (56.31)                                        
 -- Summers, Katie S           9 Flying Dolphins-MR   2:15.62         DQ        
      One hand touch - breast
                  56.94        DQ (1:01.79)                                        
 -- Gambone, Anna K           10 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
                  54.06          DQ (54.84)                                        
 -- Manzo, Sophia R            9 Agua Swim Team-MR    1:53.04         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  50.47          DQ (55.99)                                        
 -- Taipale, Lilli E           9 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      One hand touch - fly
                  49.28          DQ (54.49)                                        
 -- Burger, Helena A           9 Agua Swim Team-MR    2:01.34         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  54.45        DQ (1:04.32)                                        
 -- Byrne, Kelly P            10 WEST-MR              1:28.88         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  41.16          DQ (47.08)                                        
 -- Cohen, Daya M             10 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  51.54          DQ (53.59)                                        
 -- Andrews, Sophia M          9 Flying Dolphins-MR   2:11.41         DQ        
      One hand touch - breast
                  54.39        DQ (1:00.72)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Samantha             12 UNATT-MR               26.62      26.39        
  2 Yeh, Kiely M              12 UQNS-MR                28.16      27.45        
  3 Corbett, Kymora K         12 Agua Swim Team-MR      35.80      27.96        
  4 Coughlin, Caroline E      12 WEST-MR                29.10      28.50        
  5 Horn, Ursula              12 Manhattan Makos-MR     30.02      28.83        
  6 Eforo, Danielle           12 GAEL-MR                28.27      28.98        
  7 Anton, Olivia             11 Agua Swim Team-MR      30.49      29.64        
  8 Reyl, Margaux             12 Manhattan Makos-MR     30.22      30.01        
  9 Chang, Cara               11 Agua Swim Team-MR      30.70      30.06        
 10 St. Jean, Ryann A         11 Agua Swim Team-MR      31.31      30.11        
 11 Schaepers-Cheu, Mayumi M  11 Agua Swim Team-MR      30.65      30.19        
 12 Leroy, Helena             12 GAEL-MR                30.08      30.36        
 13 Shimizu-Bowers, Hana E    11 Agua Swim Team-MR         NT      30.42        
 14 Stewart, Lexi R           11 Agua Swim Team-MR      31.42      30.77        
 15 Taplitz, Audrey           12 Manhattan Makos-MR     29.75      30.98        
 16 Weiss, Tallisker L        12 Agua Swim Team-MR      30.35      31.23        
 17 Westenra, Nastya          11 Agua Swim Team-MR      33.81      31.38        
 18 Li, Harmony Y             11 Agua Swim Team-MR      34.50      31.39        
 19 Leonard, Penelope K       11 Agua Swim Team-MR      35.28      31.56        
 20 Snyder, Sara              12 Manhattan Makos-MR     32.84      32.10        
 21 Chang, Mia                11 Agua Swim Team-MR      32.69      32.20        
 22 Lorch, Grace O            11 Agua Swim Team-MR         NT      32.29        
 23 Brown, Annie R            11 Flying Dolphins-MR     33.88      32.39        
 24 Hanna, Elizabeth T        11 UQNS-MR                34.32      32.48        
 25 Roberts, Madison B        12 Agua Swim Team-MR      32.93      32.51        
 26 Javaheri, Ariana C        12 Agua Swim Team-MR      34.40      32.59        
 27 Blythe, Karenna G         11 Agua Swim Team-MR      33.11      32.62        
 28 Winters, Emma C           11 Manhattan Makos-MR        NT      32.79        
 29 Kyin, Sheldi              12 Agua Swim Team-MR      34.08      33.26        
 30 McKibben, Morgan J        11 Flying Dolphins-MR     35.00      33.40        
 31 Lachman, Katherine        12 Agua Swim Team-MR      33.54      33.81        
 32 Judge, Maya S             12 Agua Swim Team-MR         NT      33.82        
 33 Radford, Tess E           11 Flying Dolphins-MR     34.45      33.94        
 34 Hancock, Lila             11 Manhattan Makos-MR     37.24      34.23        
 35 St. Jean, Ryleigh A       11 Agua Swim Team-MR      32.79      34.34        
 36 Olsen, Isabelle J         11 Flying Dolphins-MR     36.02      34.49        
 36 Rawlings, Ava L           11 Agua Swim Team-MR      34.48      34.49        
 38 Breitman, Juliet R        11 Agua Swim Team-MR      33.52      34.55        
 38 Burris, Helen             11 Manhattan Makos-MR     34.77      34.55        
 40 Hermann, Anna             11 Agua Swim Team-MR      37.39      35.25        
 41 Abromavage, Reese W       11 Agua Swim Team-MR         NT      35.52        
 42 Gioia, Oriana C           12 Agua Swim Team-MR      36.00      35.57        
 43 Mulakandov, Leiel         11 UQNS-MR                43.17      35.59        
 44 Mulakandov, Raquel        11 UQNS-MR                42.66      36.60        
 45 Maiolo, Julia             12 Manhattan Makos-MR        NT      37.61        
 46 Logar, Katina             11 Manhattan Makos-MR     37.11      38.62        
 47 Nettles, Molly S          11 Agua Swim Team-MR      40.12      40.51        
 48 Thomas, Kelli             12 WEST-MR                46.86      41.03        
 -- Shanahan, Maggie E        12 Agua Swim Team-MR      30.41         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jiang, Joy                12 WEST-MR                55.58      55.59        
                  27.49       55.59 (28.10)                                        
  2 Guarino, Kiana B          11 Agua Swim Team-MR      57.70      57.99        
                  28.20       57.99 (29.79)                                        
  3 Gurden, Julia             12 WEST-MR                59.07      58.15        
                  28.39       58.15 (29.76)                                        
  4 Lin, Esther Y             11 WEST-MR              1:02.04      58.26        
                  28.34       58.26 (29.92)                                        
  5 Cornish, Kristin A        11 UNATT-MR             1:00.61      58.86        
                  28.50       58.86 (30.36)                                        
  5 Tan, Samantha             12 UNATT-MR               59.44      58.86        
                  28.34       58.86 (30.52)                                        
  7 Lee, Megan C              12 WEST-MR              1:00.99      59.35        
                  28.79       59.35 (30.56)                                        
  8 Yeh, Kiely M              12 UQNS-MR                59.48      59.64        
                  28.92       59.64 (30.72)                                        
  9 Jones, Lara               11 Agua Swim Team-MR      59.56    1:01.11        
                  29.48     1:01.11 (31.63)                                        
 10 Camperlengo, Gillian R    12 WEST-MR              1:02.58    1:01.16        
                  29.63     1:01.16 (31.53)                                        
 11 Eforo, Danielle           12 GAEL-MR              1:02.70    1:01.75        
                  29.41     1:01.75 (32.34)                                        
 12 Tsai, Sarah Y             11 WEST-MR                59.41    1:01.83        
                  30.57     1:01.83 (31.26)                                        
 13 Coughlin, Caroline E      12 WEST-MR              1:05.52    1:02.73        
                  30.27     1:02.73 (32.46)                                        
 14 Mitnick, Lucy K           12 Agua Swim Team-MR    1:01.62    1:03.16        
                  30.99     1:03.16 (32.17)                                        
 15 Lippolis, Isabella C      12 WEST-MR              1:04.38    1:03.55        
                  30.71     1:03.55 (32.84)                                        
 16 Feld, Emma F              11 UN-AG-MR               59.96    1:04.02        
                  30.89     1:04.02 (33.13)                                        
 17 Wu, Madison               11 Agua Swim Team-MR    1:03.20    1:04.28        
                  31.21     1:04.28 (33.07)                                        
 18 Anton, Olivia             11 Agua Swim Team-MR    1:06.03    1:04.76        
                  31.92     1:04.76 (32.84)                                        
 19 Corbett, Kymora K         12 Agua Swim Team-MR    1:18.00    1:04.82        
                  29.22     1:04.82 (35.60)                                        
 20 Lopez-Ryan, Brooklyn L    11 WEST-MR              1:05.56    1:04.92        
                  30.91     1:04.92 (34.01)                                        
 21 Skaistis, Talia R         12 Agua Swim Team-MR    1:04.09    1:05.11        
                  31.18     1:05.11 (33.93)                                        
 22 Fan, Alyssa Y             11 Manhattan Makos-MR   1:09.85    1:05.12        
                  31.55     1:05.12 (33.57)                                        
 23 Bonanno, Nicole R         12 WEST-MR              1:10.52    1:05.44        
                  31.57     1:05.44 (33.87)                                        
 24 Shanahan, Maggie E        12 Agua Swim Team-MR    1:05.73    1:05.45        
                  32.03     1:05.45 (33.42)                                        
 25 Schaepers-Cheu, Mayumi M  11 Agua Swim Team-MR    1:06.57    1:05.58        
                  31.41     1:05.58 (34.17)                                        
 26 Reyl, Margaux             12 Manhattan Makos-MR   1:06.91    1:05.68        
                  31.56     1:05.68 (34.12)                                        
 26 Basler, Alia R            11 Agua Swim Team-MR    1:04.41    1:05.68        
                  31.82     1:05.68 (33.86)                                        
 28 Taplitz, Audrey           12 Manhattan Makos-MR   1:05.72    1:05.76        
                  31.51     1:05.76 (34.25)                                        
 29 Horn, Ursula              12 Manhattan Makos-MR   1:08.99    1:05.97        
                  30.82     1:05.97 (35.15)                                        
 30 Weiss, Tallisker L        12 Agua Swim Team-MR    1:05.72    1:06.39        
                  32.30     1:06.39 (34.09)                                        
 31 Reynoso, Jennifer A       12 Agua Swim Team-MR    1:04.81    1:06.46        
                  33.01     1:06.46 (33.45)                                        
 32 Casey, Carolyn T          12 Agua Swim Team-MR    1:07.23    1:08.47        
                  32.95     1:08.47 (35.52)                                        
 33 Westenra, Nastya          11 Agua Swim Team-MR    1:15.40    1:08.79        
                  33.75     1:08.79 (35.04)                                        
 34 Stewart, Lexi R           11 Agua Swim Team-MR    1:10.08    1:09.26        
                  33.61     1:09.26 (35.65)                                        
 35 Shimizu-Bowers, Hana E    11 Agua Swim Team-MR         NT    1:09.37        
                  33.25     1:09.37 (36.12)                                        
 36 Goldner, Sylvie           12 Manhattan Makos-MR   1:17.70    1:09.66        
                  32.87     1:09.66 (36.79)                                        
 37 Brown, Annie R            11 Flying Dolphins-MR   1:16.77    1:09.75        
                  33.96     1:09.75 (35.79)                                        
 38 Hanna, Elizabeth T        11 UQNS-MR              1:12.57    1:09.82        
                  33.68     1:09.82 (36.14)                                        
 39 Sacks, Jaden S            11 Agua Swim Team-MR    1:11.43    1:10.53        
                  32.30     1:10.53 (38.23)                                        
 40 Cuddihy, Grace M          11 Manhattan Makos-MR   1:10.95    1:10.73        
                  33.52     1:10.73 (37.21)                                        
 41 Levine, Dani g            12 Flying Dolphins-MR   1:13.85    1:11.51        
                  33.73     1:11.51 (37.78)                                        
 42 Eckert, Jordyn            11 Manhattan Makos-MR   1:17.68    1:13.33        
                  34.39     1:13.33 (38.94)                                        
 43 Bromberg, Stephanie       12 Manhattan Makos-MR   1:17.11    1:13.51        
                  35.36     1:13.51 (38.15)                                        
 44 Miccoli, Luna N           12 Agua Swim Team-MR    1:14.56    1:13.71        
                  34.60     1:13.71 (39.11)                                        
 45 Radford, Tess E           11 Flying Dolphins-MR   1:15.23    1:13.81        
                  34.51     1:13.81 (39.30)                                        
 46 Winters, Emma C           11 Manhattan Makos-MR        NT    1:14.22        
                  35.06     1:14.22 (39.16)                                        
 47 Snyder, Sara              12 Manhattan Makos-MR   1:16.57    1:14.35        
                  35.77     1:14.35 (38.58)                                        
 48 Fong, Joline              11 Manhattan Makos-MR   1:17.90    1:15.14        
                  34.89     1:15.14 (40.25)                                        
 49 Abromavage, Reese W       11 Agua Swim Team-MR         NT    1:15.52        
                  35.33     1:15.52 (40.19)                                        
 50 Lansing, Carolina         11 Manhattan Makos-MR   1:22.55    1:16.09        
                  35.46     1:16.09 (40.63)                                        
 51 Moya-Jones, Anais         11 Manhattan Makos-MR   1:17.97    1:16.15        
                  36.51     1:16.15 (39.64)                                        
 52 Burris, Helen             11 Manhattan Makos-MR   1:15.61    1:16.56        
                  36.71     1:16.56 (39.85)                                        
 53 Olsen, Isabelle J         11 Flying Dolphins-MR   1:18.42    1:16.72        
                  36.02     1:16.72 (40.70)                                        
 54 McKibben, Morgan J        11 Flying Dolphins-MR   1:17.54    1:17.24        
                  36.27     1:17.24 (40.97)                                        
 55 Katagas, Ella             12 Agua Swim Team-MR    1:25.11    1:18.45        
                  35.95     1:18.45 (42.50)                                        
 56 Gioia, Oriana C           12 Agua Swim Team-MR    1:17.00    1:19.71        
                  37.39     1:19.71 (42.32)                                        
 57 Hancock, Lila             11 Manhattan Makos-MR   1:30.19    1:19.72        
                  39.03     1:19.72 (40.69)                                        
 58 Mulakandov, Leiel         11 UQNS-MR                   NT    1:20.17        
                  38.03     1:20.17 (42.14)                                        
 59 Maiolo, Julia             12 Manhattan Makos-MR        NT    1:24.71        
                  39.73     1:24.71 (44.98)                                        
 60 Nettles, Molly S          11 Agua Swim Team-MR    1:29.47    1:25.38        
                  41.81     1:25.38 (43.57)                                        
 61 Logar, Katina             11 Manhattan Makos-MR   1:27.97    1:28.18        
                  41.36     1:28.18 (46.82)                                        
 62 Inirio, Isabella          11 WEST-MR              1:43.12    1:37.80        
                  46.18     1:37.80 (51.62)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guarino, Kiana B          11 Agua Swim Team-MR    2:03.17    2:02.56        
                  28.40       59.19 (30.79)     1:30.77 (31.58)     2:02.56 (31.79)
  2 Gurden, Julia             12 WEST-MR              2:06.75    2:04.05        
                  28.98       59.97 (30.99)     1:32.03 (32.06)     2:04.05 (32.02)
  3 Tan, Samantha             12 UNATT-MR             2:05.79    2:07.13        
                  29.03     1:01.95 (32.92)     1:35.04 (33.09)     2:07.13 (32.09)
  4 Lin, Esther Y             11 WEST-MR              2:07.31    2:07.23        
                  29.24     1:01.69 (32.45)     1:34.61 (32.92)     2:07.23 (32.62)
  5 Cornish, Kristin A        11 UNATT-MR             2:08.40    2:08.41        
                  29.27     1:01.88 (32.61)     1:35.84 (33.96)     2:08.41 (32.57)
  6 Yeh, Kiely M              12 UQNS-MR              2:11.45    2:08.67        
                  29.64     1:02.50 (32.86)     1:35.71 (33.21)     2:08.67 (32.96)
  7 Camperlengo, Gillian R    12 WEST-MR              2:27.25    2:09.43        
                  29.88     1:02.63 (32.75)     1:36.29 (33.66)     2:09.43 (33.14)
  8 Tsai, Sarah Y             11 WEST-MR              2:13.60    2:14.07        
                  32.27     1:06.64 (34.37)     1:40.90 (34.26)     2:14.07 (33.17)
  9 Feld, Emma F              11 UN-AG-MR             2:05.72    2:15.92        
                  31.09     1:05.12 (34.03)     1:40.93 (35.81)     2:15.92 (34.99)
 10 Jones, Lara               11 Agua Swim Team-MR    2:10.47    2:16.53        
                  30.69     1:05.30 (34.61)     1:42.35 (37.05)     2:16.53 (34.18)
 11 DiMarco, Tyler M          12 Agua Swim Team-MR    2:22.75    2:17.09        
                  31.83     1:07.43 (35.60)     1:42.84 (35.41)     2:17.09 (34.25)
 12 Peng, Natalie             11 WEST-MR              2:19.81    2:18.45        
                  32.22     1:08.24 (36.02)     1:44.62 (36.38)     2:18.45 (33.83)
 13 Mitnick, Lucy K           12 Agua Swim Team-MR    2:12.40    2:18.62        
                  32.82     1:08.97 (36.15)     1:44.96 (35.99)     2:18.62 (33.66)
 14 Wu, Madison               11 Agua Swim Team-MR    2:19.01    2:18.77        
                  32.92     1:07.88 (34.96)     1:43.86 (35.98)     2:18.77 (34.91)
 15 Bonanno, Nicole R         12 WEST-MR              2:34.41    2:18.91        
                  31.95     1:07.18 (35.23)     1:43.38 (36.20)     2:18.91 (35.53)
 16 Anton, Olivia             11 Agua Swim Team-MR    2:22.71    2:19.38        
                  32.59     1:09.04 (36.45)     1:45.81 (36.77)     2:19.38 (33.57)
 17 Taplitz, Audrey           12 Manhattan Makos-MR   2:17.90    2:19.81        
                  32.19     1:07.95 (35.76)     1:44.19 (36.24)     2:19.81 (35.62)
 18 Fan, Alyssa Y             11 Manhattan Makos-MR   2:26.88    2:20.24        
                  32.76     1:08.58 (35.82)     1:45.63 (37.05)     2:20.24 (34.61)
 19 Basler, Alia R            11 Agua Swim Team-MR    2:19.41    2:20.49        
                  32.41     1:08.34 (35.93)     1:45.20 (36.86)     2:20.49 (35.29)
 20 Reyl, Margaux             12 Manhattan Makos-MR   2:23.66    2:21.74        
                  31.81     1:08.36 (36.55)     1:45.37 (37.01)     2:21.74 (36.37)
 21 Horn, Ursula              12 Manhattan Makos-MR   2:29.10    2:23.81        
                  31.44     1:09.78 (38.34)     1:47.81 (38.03)     2:23.81 (36.00)
 22 Skaistis, Talia R         12 Agua Swim Team-MR    2:23.83    2:24.20        
                  31.71     1:08.20 (36.49)     1:46.32 (38.12)     2:24.20 (37.88)
 23 Eforo, Danielle           12 GAEL-MR              2:27.13    2:25.32        
                  32.91     1:10.39 (37.48)     1:49.28 (38.89)     2:25.32 (36.04)
 24 Reynoso, Jennifer A       12 Agua Swim Team-MR    2:22.36    2:25.57        
                  33.33     1:10.30 (36.97)     1:48.85 (38.55)     2:25.57 (36.72)
 25 Hanna, Elizabeth T        11 UQNS-MR              2:37.29    2:26.78        
                  34.71     1:12.16 (37.45)     1:51.28 (39.12)     2:26.78 (35.50)
 26 Weiss, Tallisker L        12 Agua Swim Team-MR    2:24.01    2:29.48        
                  34.13     1:10.96 (36.83)     1:50.05 (39.09)     2:29.48 (39.43)
 27 Casey, Carolyn T          12 Agua Swim Team-MR    2:31.73    2:31.92        
                  34.43     1:13.36 (38.93)     1:54.00 (40.64)     2:31.92 (37.92)
 28 Li, Harmony Y             11 Agua Swim Team-MR    2:28.90    2:33.79        
                  33.70     1:13.28 (39.58)     1:54.42 (41.14)     2:33.79 (39.37)
 29 Westenra, Nastya          11 Agua Swim Team-MR    2:37.09    2:34.66        
                  33.51     1:13.19 (39.68)     1:55.93 (42.74)     2:34.66 (38.73)
 30 Cuddihy, Grace M          11 Manhattan Makos-MR   2:35.19    2:34.71        
                  36.20     1:15.11 (38.91)     1:55.61 (40.50)     2:34.71 (39.10)
 31 Lorch, Grace O            11 Agua Swim Team-MR         NT    2:37.17        
                  34.84     1:14.74 (39.90)     1:56.40 (41.66)     2:37.17 (40.77)
 32 Eckert, Jordyn            11 Manhattan Makos-MR   3:02.62    2:41.52        
                  35.29     1:16.44 (41.15)     1:59.43 (42.99)     2:41.52 (42.09)
 33 Krishna, Nayesha          11 Agua Swim Team-MR    2:43.95    2:41.88        
                  34.56     1:15.16 (40.60)     1:57.96 (42.80)     2:41.88 (43.92)
 34 Lansing, Carolina         11 Manhattan Makos-MR        NT    2:42.36        
                  36.38     1:18.41 (42.03)     1:58.17 (39.76)     2:42.36 (44.19)
 35 Bromberg, Stephanie       12 Manhattan Makos-MR   3:16.15    2:42.95        
                  36.86     1:18.84 (41.98)     2:03.20 (44.36)     2:42.95 (39.75)
 36 Fong, Joline              11 Manhattan Makos-MR   2:43.76    2:42.96        
                  35.95     1:17.73 (41.78)     2:01.46 (43.73)     2:42.96 (41.50)
 37 Burris, Helen             11 Manhattan Makos-MR        NT    2:43.60        
                  36.97     1:19.32 (42.35)     2:02.28 (42.96)     2:43.60 (41.32)
 38 Winters, Mia E            11 Manhattan Makos-MR        NT    2:45.95        
                  36.52     1:19.05 (42.53)     2:03.29 (44.24)     2:45.95 (42.66)
 -- Shimizu-Bowers, Hana E    11 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      False start
                  32.33     1:08.01 (35.68)     1:45.20 (37.19)          DQ (35.60)
 -- Goldner, Sylvie           12 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      False start
                  33.52     1:12.82 (39.30)     1:54.87 (42.05)          DQ (41.77)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tan, Samantha             12 UNATT-MR               31.25      31.30        
  2 Cornish, Kristin A        11 UNATT-MR               32.47      31.95        
  3 Peng, Natalie             11 WEST-MR                31.44      32.34        
  4 Yeh, Kiely M              12 UQNS-MR                33.31      33.17        
  5 Lopez-Ryan, Brooklyn L    11 WEST-MR                33.21      33.25        
  6 Shanahan, Maggie E        12 Agua Swim Team-MR      34.33      33.27        
  7 Anton, Olivia             11 Agua Swim Team-MR      34.59      33.41        
  8 Horn, Ursula              12 Manhattan Makos-MR     35.10      33.90        
  9 Rossi, Elena              11 WEST-MR                34.03      33.93        
 10 Krishna, Nayesha          11 Agua Swim Team-MR      36.00      34.46        
 11 Coughlin, Caroline E      12 WEST-MR                35.63      34.54        
 12 Leonard, Penelope K       11 Agua Swim Team-MR      38.31      34.57        
 13 Eforo, Danielle           12 GAEL-MR                35.21      34.65        
 14 Stewart, Lexi R           11 Agua Swim Team-MR      36.97      34.68        
 15 Leroy, Helena             12 GAEL-MR                34.93      34.80        
 16 Schaepers-Cheu, Mayumi M  11 Agua Swim Team-MR      35.76      34.89        
 17 Corbett, Kymora K         12 Agua Swim Team-MR      40.80      35.29        
 18 Shimizu-Bowers, Hana E    11 Agua Swim Team-MR         NT      35.50        
 19 Li, Harmony Y             11 Agua Swim Team-MR      35.50      35.89        
 20 Westenra, Nastya          11 Agua Swim Team-MR      38.09      36.23        
 21 Lachman, Katherine        12 Agua Swim Team-MR      38.18      36.33        
 22 Chang, Mia                11 Agua Swim Team-MR      38.25      36.51        
 23 Chang, Cara               11 Agua Swim Team-MR      38.55      36.83        
 24 Fan, Alyssa Y             11 Manhattan Makos-MR     38.69      36.87        
 25 Lorch, Grace O            11 Agua Swim Team-MR         NT      37.03        
 26 Mulakandov, Raquel        11 UQNS-MR                43.11      37.11        
 27 Snyder, Sara              12 Manhattan Makos-MR     39.02      37.26        
 28 Roberts, Madison B        12 Agua Swim Team-MR      36.53      37.28        
 29 DiMarco, Tyler M          12 Agua Swim Team-MR      39.27      37.39        
 30 Blythe, Karenna G         11 Agua Swim Team-MR      37.74      37.47        
 31 Brown, Annie R            11 Flying Dolphins-MR     42.08      37.48        
 32 Hanna, Elizabeth T        11 UQNS-MR                36.84      37.50        
 33 Lansing, Carolina         11 Manhattan Makos-MR     42.25      38.26        
 34 Cuddihy, Grace M          11 Manhattan Makos-MR     37.33      38.37        
 35 Abromavage, Reese W       11 Agua Swim Team-MR         NT      38.55        
 36 Javaheri, Ariana C        12 Agua Swim Team-MR      40.85      38.57        
 37 Winters, Mia E            11 Manhattan Makos-MR        NT      38.81        
 38 Weiss, Tallisker L        12 Agua Swim Team-MR      36.93      38.83        
 39 St. Jean, Ryann A         11 Agua Swim Team-MR      38.85      38.93        
 40 Fong, Joline              11 Manhattan Makos-MR     40.22      39.00        
 41 Goldner, Sylvie           12 Manhattan Makos-MR     41.07      39.13        
 42 Hermann, Anna             11 Agua Swim Team-MR      41.75      39.25        
 43 Burris, Helen             11 Manhattan Makos-MR     38.98      39.41        
 44 Eckert, Jordyn            11 Manhattan Makos-MR     41.70      39.79        
 45 Bromberg, Stephanie       12 Manhattan Makos-MR     41.00      39.85        
 46 Radford, Tess E           11 Flying Dolphins-MR     42.32      40.20        
 47 Breitman, Juliet R        11 Agua Swim Team-MR      38.83      40.24        
 48 Judge, Maya S             12 Agua Swim Team-MR         NT      40.40        
 49 St. Jean, Ryleigh A       11 Agua Swim Team-MR      39.35      40.82        
 50 Rawlings, Ava L           11 Agua Swim Team-MR      42.12      41.24        
 51 Kyin, Sheldi              12 Agua Swim Team-MR      45.32      41.67        
 52 Olsen, Isabelle J         11 Flying Dolphins-MR     45.18      42.08        
 53 Winters, Emma C           11 Manhattan Makos-MR        NT      42.55        
 54 Hancock, Lila             11 Manhattan Makos-MR     45.58      42.90        
 55 Nettles, Molly S          11 Agua Swim Team-MR      44.26      43.03        
 56 Gioia, Oriana C           12 Agua Swim Team-MR      38.70      43.04        
 57 Logar, Katina             11 Manhattan Makos-MR     49.71      46.05        
 58 Maiolo, Julia             12 Manhattan Makos-MR        NT      46.29        
 59 Thomas, Kelli             12 WEST-MR                   NT      48.06        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guarino, Kiana B          11 Agua Swim Team-MR    1:01.73    1:02.74        
                  30.96     1:02.74 (31.78)                                        
  2 Gurden, Julia             12 WEST-MR              1:04.90    1:03.62        
                  31.06     1:03.62 (32.56)                                        
  3 Tan, Samantha             12 UNATT-MR             1:05.94    1:06.84        
                  32.52     1:06.84 (34.32)                                        
  4 Cornish, Kristin A        11 UNATT-MR             1:12.26    1:07.54        
                  33.78     1:07.54 (33.76)                                        
  5 Camperlengo, Gillian R    12 WEST-MR              1:12.18    1:07.96        
                  33.29     1:07.96 (34.67)                                        
  6 Feld, Emma F              11 UN-AG-MR             1:16.34    1:09.13        
                  33.87     1:09.13 (35.26)                                        
  7 Tsai, Sarah Y             11 WEST-MR              1:07.36    1:09.44        
                  34.65     1:09.44 (34.79)                                        
  8 Peng, Natalie             11 WEST-MR              1:07.06    1:10.25        
                  34.75     1:10.25 (35.50)                                        
  9 Jones, Lara               11 Agua Swim Team-MR    1:10.10    1:10.57        
                  35.03     1:10.57 (35.54)                                        
 10 Wu, Madison               11 Agua Swim Team-MR    1:11.09    1:10.79        
                  34.05     1:10.79 (36.74)                                        
 11 Lippolis, Isabella C      12 WEST-MR              1:12.08    1:11.26        
                  35.14     1:11.26 (36.12)                                        
 12 Casey, Carolyn T          12 Agua Swim Team-MR    1:12.34    1:11.32        
                  34.73     1:11.32 (36.59)                                        
 13 Rossi, Elena              11 WEST-MR              1:11.09    1:11.83        
                  35.17     1:11.83 (36.66)                                        
 14 Bonanno, Nicole R         12 WEST-MR              1:18.67    1:12.50        
                  35.27     1:12.50 (37.23)                                        
 15 Anton, Olivia             11 Agua Swim Team-MR    1:14.78    1:13.21        
                  35.78     1:13.21 (37.43)                                        
 16 Mitnick, Lucy K           12 Agua Swim Team-MR    1:10.37    1:13.36        
                  36.55     1:13.36 (36.81)                                        
 17 Basler, Alia R            11 Agua Swim Team-MR    1:12.67    1:13.74        
                  36.18     1:13.74 (37.56)                                        
 18 Horn, Ursula              12 Manhattan Makos-MR   1:17.43    1:13.99        
                  35.83     1:13.99 (38.16)                                        
 19 Lopez-Ryan, Brooklyn L    11 WEST-MR              1:13.95    1:14.01        
                  36.08     1:14.01 (37.93)                                        
 20 Shanahan, Maggie E        12 Agua Swim Team-MR    1:18.46    1:14.31        
                  36.32     1:14.31 (37.99)                                        
 20 Skaistis, Talia R         12 Agua Swim Team-MR    1:10.53    1:14.31        
                  35.31     1:14.31 (39.00)                                        
 22 Reynoso, Jennifer A       12 Agua Swim Team-MR    1:14.93    1:16.13        
                  37.33     1:16.13 (38.80)                                        
 23 Leonard, Penelope K       11 Agua Swim Team-MR    1:22.63    1:16.91        
                  38.02     1:16.91 (38.89)                                        
 24 Leroy, Helena             12 GAEL-MR              1:17.92    1:17.54        
                  37.75     1:17.54 (39.79)                                        
 25 DiMarco, Tyler M          12 Agua Swim Team-MR    1:21.09    1:18.03        
                  38.65     1:18.03 (39.38)                                        
 26 Krishna, Nayesha          11 Agua Swim Team-MR    1:22.59    1:18.17        
                  37.26     1:18.17 (40.91)                                        
 27 Hanna, Elizabeth T        11 UQNS-MR              1:21.03    1:18.36        
                  37.54     1:18.36 (40.82)                                        
 28 Chang, Cara               11 Agua Swim Team-MR    1:27.00    1:19.34        
                  39.63     1:19.34 (39.71)                                        
 29 Weiss, Tallisker L        12 Agua Swim Team-MR    1:20.36    1:19.91        
                  39.92     1:19.91 (39.99)                                        
 30 Blythe, Karenna G         11 Agua Swim Team-MR    1:23.79    1:20.16        
                  39.49     1:20.16 (40.67)                                        
 31 Brown, Annie R            11 Flying Dolphins-MR   1:28.38    1:20.56        
                  39.90     1:20.56 (40.66)                                        
 32 Corbett, Kymora K         12 Agua Swim Team-MR    1:25.60    1:20.73        
                  38.38     1:20.73 (42.35)                                        
 33 Winters, Mia E            11 Manhattan Makos-MR        NT    1:21.32        
                  40.28     1:21.32 (41.04)                                        
 34 Sacks, Jaden S            11 Agua Swim Team-MR    1:21.20    1:21.88        
                  39.16     1:21.88 (42.72)                                        
 35 Radford, Tess E           11 Flying Dolphins-MR   1:24.23    1:21.93        
                  39.31     1:21.93 (42.62)                                        
 36 Mulakandov, Raquel        11 UQNS-MR                   NT    1:21.96        
                  40.85     1:21.96 (41.11)                                        
 37 Chang, Mia                11 Agua Swim Team-MR    1:21.59    1:21.97        
                  39.57     1:21.97 (42.40)                                        
 38 Bromberg, Stephanie       12 Manhattan Makos-MR   1:26.69    1:23.35        
                  41.32     1:23.35 (42.03)                                        
 39 Javaheri, Ariana C        12 Agua Swim Team-MR    1:25.20    1:23.85        
                  41.56     1:23.85 (42.29)                                        
 40 Thomas, Christine A       12 UQNS-MR              1:30.93    1:24.03        
                  41.77     1:24.03 (42.26)                                        
 41 Lansing, Carolina         11 Manhattan Makos-MR   1:30.20    1:25.32        
                  41.20     1:25.32 (44.12)                                        
 42 Moya-Jones, Anais         11 Manhattan Makos-MR   1:46.05    1:26.33        
                  42.18     1:26.33 (44.15)                                        
 43 St. Jean, Ryleigh A       11 Agua Swim Team-MR    1:28.27    1:27.33        
                  42.74     1:27.33 (44.59)                                        
 44 McKibben, Morgan J        11 Flying Dolphins-MR   1:25.72    1:27.37        
                  43.13     1:27.37 (44.24)                                        
 45 St. Jean, Ryann A         11 Agua Swim Team-MR    1:23.93    1:27.99        
                  41.81     1:27.99 (46.18)                                        
 46 Breitman, Juliet R        11 Agua Swim Team-MR    1:23.30    1:30.13        
                  44.23     1:30.13 (45.90)                                        
 47 Kyin, Sheldi              12 Agua Swim Team-MR    1:40.14    1:32.63        
                  45.34     1:32.63 (47.29)                                        
 48 Lenehan, Alex E           12 Flying Dolphins-MR   1:42.79    1:34.34        
                  45.40     1:34.34 (48.94)                                        
 49 Maiolo, Julia             12 Manhattan Makos-MR        NT    1:35.02        
                  46.24     1:35.02 (48.78)                                        
 50 Inirio, Isabella          11 WEST-MR              1:57.71    1:43.67        
                  50.79     1:43.67 (52.88)                                        
 51 Logar, Katina             11 Manhattan Makos-MR   1:41.13    1:46.63        
                  50.78     1:46.63 (55.85)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Esther Y             11 WEST-MR                35.08      33.10        
  2 Lee, Megan C              12 WEST-MR                35.57      34.18        
  3 Horn, Ursula              12 Manhattan Makos-MR     38.34      36.22        
  4 Goldner, Sylvie           12 Manhattan Makos-MR     39.74      36.48        
  5 Coughlin, Caroline E      12 WEST-MR                37.55      36.81        
  6 Zhu, Angela               12 UQNS-MR                35.99      37.34        
  7 Reyl, Margaux             12 Manhattan Makos-MR     37.71      37.67        
  8 Eckert, Jordyn            11 Manhattan Makos-MR     42.32      38.15        
  9 Krishna, Nayesha          11 Agua Swim Team-MR      37.65      38.47        
 10 Snyder, Sara              12 Manhattan Makos-MR     38.95      39.13        
 11 St. Jean, Ryann A         11 Agua Swim Team-MR      39.43      39.74        
 12 St. Jean, Ryleigh A       11 Agua Swim Team-MR      39.58      40.26        
 13 Fong, Joline              11 Manhattan Makos-MR     40.54      40.64        
 14 Roberts, Madison B        12 Agua Swim Team-MR      39.74      40.83        
 15 Ai, Allina                12 Flying Dolphins-MR     41.07      40.85        
 16 Blythe, Karenna G         11 Agua Swim Team-MR      40.37      41.24        
 17 Chang, Mia                11 Agua Swim Team-MR      43.10      42.02        
 18 Li, Harmony Y             11 Agua Swim Team-MR      39.00      42.38        
 19 Leonard, Penelope K       11 Agua Swim Team-MR      45.28      42.50        
 20 Burris, Helen             11 Manhattan Makos-MR     42.84      42.93        
 21 Cuddihy, Grace M          11 Manhattan Makos-MR     44.17      43.44        
 22 Maiolo, Julia             12 Manhattan Makos-MR        NT      43.55        
 23 Mulakandov, Leiel         11 UQNS-MR                49.52      43.86        
 24 Leroy, Helena             12 GAEL-MR                44.50      43.91        
 25 Chang, Cara               11 Agua Swim Team-MR      41.94      44.49        
 26 Hermann, Anna             11 Agua Swim Team-MR      45.67      44.82        
 27 Goldstein, Leah           11 Flying Dolphins-MR     44.79      45.13        
 28 Katagas, Ella             12 Agua Swim Team-MR      48.43      45.20        
 29 Winters, Mia E            11 Manhattan Makos-MR        NT      45.38        
 30 Lachman, Katherine        12 Agua Swim Team-MR      45.07      45.46        
 31 Miccoli, Luna N           12 Agua Swim Team-MR      46.35      45.53        
 32 Thomas, Christine A       12 UQNS-MR                48.37      45.66        
 33 Nettles, Molly S          11 Agua Swim Team-MR      49.19      46.87        
 34 Lenehan, Alex E           12 Flying Dolphins-MR     48.86      47.17        
 35 Rawlings, Ava L           11 Agua Swim Team-MR      55.04      47.84        
 36 Olsen, Isabelle J         11 Flying Dolphins-MR     48.59      48.49        
 37 Levine, Dani g            12 Flying Dolphins-MR     49.10      49.30        
 38 Inirio, Isabella          11 WEST-MR                   NT      52.15        
 39 Winters, Emma C           11 Manhattan Makos-MR        NT      52.26        
 -- Moya-Jones, Anais         11 Manhattan Makos-MR     44.55         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Camperlengo, Gillian R    12 WEST-MR              1:13.32    1:11.51        
                  34.21     1:11.51 (37.30)                                        
  2 Lin, Esther Y             11 WEST-MR              1:18.40    1:11.82        
                  34.23     1:11.82 (37.59)                                        
  3 Guarino, Kiana B          11 Agua Swim Team-MR    1:17.67    1:15.96        
                  36.26     1:15.96 (39.70)                                        
  4 Wu, Madison               11 Agua Swim Team-MR    1:19.87    1:16.95        
                  35.98     1:16.95 (40.97)                                        
  5 Shanahan, Maggie E        12 Agua Swim Team-MR    1:20.85    1:18.82        
                  37.30     1:18.82 (41.52)                                        
  6 Peng, Natalie             11 WEST-MR              1:21.19    1:18.84        
                  37.78     1:18.84 (41.06)                                        
  7 Coughlin, Caroline E      12 WEST-MR              1:21.05    1:19.29        
                  37.68     1:19.29 (41.61)                                        
  8 Gurden, Julia             12 WEST-MR              1:20.03    1:19.33        
                  37.65     1:19.33 (41.68)                                        
  9 Goldner, Sylvie           12 Manhattan Makos-MR   1:26.72    1:20.86        
                  37.89     1:20.86 (42.97)                                        
 10 Feld, Emma F              11 UN-AG-MR             1:25.42    1:21.07        
                  39.35     1:21.07 (41.72)                                        
 11 Reyl, Margaux             12 Manhattan Makos-MR   1:24.35    1:22.44        
                  38.83     1:22.44 (43.61)                                        
 12 Taplitz, Audrey           12 Manhattan Makos-MR   1:19.59    1:22.73        
                  38.85     1:22.73 (43.88)                                        
 13 Basler, Alia R            11 Agua Swim Team-MR    1:22.22    1:22.92        
                  39.97     1:22.92 (42.95)                                        
 14 Rossi, Elena              11 WEST-MR              1:22.25    1:23.05        
                  39.82     1:23.05 (43.23)                                        
 15 Bonanno, Nicole R         12 WEST-MR              1:27.17    1:23.11        
                  39.62     1:23.11 (43.49)                                        
 16 Krishna, Nayesha          11 Agua Swim Team-MR    1:25.76    1:23.61        
                  39.09     1:23.61 (44.52)                                        
 17 Tsai, Sarah Y             11 WEST-MR              1:27.04    1:24.02        
                  41.93     1:24.02 (42.09)                                        
 18 Jones, Lara               11 Agua Swim Team-MR    1:20.24    1:24.14        
                  39.96     1:24.14 (44.18)                                        
 19 Snyder, Sara              12 Manhattan Makos-MR   1:25.09    1:24.45        
                  39.72     1:24.45 (44.73)                                        
 20 Fan, Alyssa Y             11 Manhattan Makos-MR   1:29.45    1:26.19        
                  40.63     1:26.19 (45.56)                                        
 21 Fong, Joline              11 Manhattan Makos-MR   1:29.76    1:26.71        
                  42.66     1:26.71 (44.05)                                        
 22 Casey, Carolyn T          12 Agua Swim Team-MR    1:27.90    1:27.01        
                  42.47     1:27.01 (44.54)                                        
 23 Stewart, Lexi R           11 Agua Swim Team-MR    1:29.18    1:27.02        
                  41.94     1:27.02 (45.08)                                        
 24 Kyin, Sheldi              12 Agua Swim Team-MR    1:30.65    1:27.21        
                  41.31     1:27.21 (45.90)                                        
 25 Reynoso, Jennifer A       12 Agua Swim Team-MR    1:25.99    1:27.33        
                  40.74     1:27.33 (46.59)                                        
 26 Eckert, Jordyn            11 Manhattan Makos-MR   1:36.43    1:27.34        
                  40.78     1:27.34 (46.56)                                        
 27 Roberts, Madison B        12 Agua Swim Team-MR    1:28.00    1:27.47        
                  41.73     1:27.47 (45.74)                                        
 28 St. Jean, Ryleigh A       11 Agua Swim Team-MR    1:28.42    1:27.59        
                  42.12     1:27.59 (45.47)                                        
 29 Skaistis, Talia R         12 Agua Swim Team-MR    1:23.72    1:28.73        
                  41.11     1:28.73 (47.62)                                        
 30 Schaepers-Cheu, Mayumi M  11 Agua Swim Team-MR    1:30.19    1:28.74        
                  42.13     1:28.74 (46.61)                                        
 31 Mitnick, Lucy K           12 Agua Swim Team-MR    1:29.84    1:29.06        
                  42.20     1:29.06 (46.86)                                        
 32 Judge, Maya S             12 Agua Swim Team-MR         NT    1:31.58        
                  43.69     1:31.58 (47.89)                                        
 33 Chang, Cara               11 Agua Swim Team-MR    1:33.84    1:31.63        
                  43.36     1:31.63 (48.27)                                        
 34 Cuddihy, Grace M          11 Manhattan Makos-MR   1:34.36    1:32.31        
                  43.37     1:32.31 (48.94)                                        
 35 Lansing, Carolina         11 Manhattan Makos-MR   1:42.25    1:33.20        
                  43.89     1:33.20 (49.31)                                        
 36 Lachman, Katherine        12 Agua Swim Team-MR    1:42.78    1:33.35        
                  44.89     1:33.35 (48.46)                                        
 37 Mulakandov, Leiel         11 UQNS-MR                   NT    1:33.42        
                  44.18     1:33.42 (49.24)                                        
 38 Leroy, Helena             12 GAEL-MR              1:39.81    1:33.90        
                  44.40     1:33.90 (49.50)                                        
 39 Bromberg, Stephanie       12 Manhattan Makos-MR   1:36.84    1:34.17        
                  45.36     1:34.17 (48.81)                                        
 40 McKibben, Morgan J        11 Flying Dolphins-MR   1:37.29    1:34.66        
                  44.48     1:34.66 (50.18)                                        
 41 Hancock, Lila             11 Manhattan Makos-MR   1:48.22    1:34.68        
                  45.54     1:34.68 (49.14)                                        
 42 Hermann, Anna             11 Agua Swim Team-MR    1:41.60    1:34.85        
                  44.58     1:34.85 (50.27)                                        
 43 Javaheri, Ariana C        12 Agua Swim Team-MR    1:37.73    1:35.34        
                  46.54     1:35.34 (48.80)                                        
 44 Maiolo, Julia             12 Manhattan Makos-MR        NT    1:35.97        
                  44.86     1:35.97 (51.11)                                        
 45 Corbett, Kymora K         12 Agua Swim Team-MR    1:34.00    1:36.72        
                  43.50     1:36.72 (53.22)                                        
 46 Nettles, Molly S          11 Agua Swim Team-MR    1:48.28    1:39.59        
                  48.45     1:39.59 (51.14)                                        
 47 Winters, Mia E            11 Manhattan Makos-MR        NT    1:40.10        
                  48.03     1:40.10 (52.07)                                        
 48 Olsen, Isabelle J         11 Flying Dolphins-MR        NT    1:41.62        
                  48.09     1:41.62 (53.53)                                        
 49 Abromavage, Reese W       11 Agua Swim Team-MR         NT    1:42.07        
                  47.37     1:42.07 (54.70)                                        
 50 Logar, Katina             11 Manhattan Makos-MR   1:50.89    1:46.74        
                  50.49     1:46.74 (56.25)                                        
 -- Leonard, Penelope K       11 Agua Swim Team-MR    1:40.88         DQ        
      Downward butterfly kick
                  42.75          DQ (46.40)                                        
 -- Rawlings, Ava L           11 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  47.05          DQ (53.23)                                        
 -- Chang, Mia                11 Agua Swim Team-MR    1:28.14         DQ        
      Scissors kick
                  42.52          DQ (47.14)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jiang, Joy                12 WEST-MR                26.07      26.85        
  2 Cornish, Kristin A        11 UNATT-MR               30.60      29.70        
  3 Lopez-Ryan, Brooklyn L    11 WEST-MR                33.50      31.81        
  4 Eforo, Danielle           12 GAEL-MR                32.97      31.90        
  5 Yeh, Kiely M              12 UQNS-MR                33.19      32.09        
  6 Zhu, Angela               12 UQNS-MR                30.23      32.13        
  7 Lippolis, Isabella C      12 WEST-MR                32.54      32.21        
  8 Peng, Natalie             11 WEST-MR                32.20      32.44        
  9 DiMarco, Tyler M          12 Agua Swim Team-MR      33.12      33.04        
 10 Coughlin, Caroline E      12 WEST-MR                34.71      33.52        
 11 Fan, Alyssa Y             11 Manhattan Makos-MR     35.06      33.87        
 12 Schaepers-Cheu, Mayumi M  11 Agua Swim Team-MR      33.71      33.90        
 13 Westenra, Nastya          11 Agua Swim Team-MR      37.93      33.97        
 14 Stewart, Lexi R           11 Agua Swim Team-MR      35.28      34.71        
 15 Taplitz, Audrey           12 Manhattan Makos-MR     33.62      35.11        
 16 Ai, Allina                12 Flying Dolphins-MR     39.78      35.37        
 17 Shimizu-Bowers, Hana E    11 Agua Swim Team-MR         NT      35.44        
 18 Li, Harmony Y             11 Agua Swim Team-MR      36.50      35.52        
 19 Blythe, Karenna G         11 Agua Swim Team-MR      40.74      35.97        
 20 Brown, Annie R            11 Flying Dolphins-MR     42.17      36.61        
 21 Levine, Dani g            12 Flying Dolphins-MR     36.15      37.29        
 22 Javaheri, Ariana C        12 Agua Swim Team-MR      39.53      37.32        
 23 Hermann, Anna             11 Agua Swim Team-MR      40.74      38.44        
 24 Roberts, Madison B        12 Agua Swim Team-MR      39.28      40.29        
 25 Mulakandov, Leiel         11 UQNS-MR                53.36      40.56        
 26 Goldstein, Leah           11 Flying Dolphins-MR     41.72      41.18        
 27 Hancock, Lila             11 Manhattan Makos-MR     49.78      41.28        
 28 Lachman, Katherine        12 Agua Swim Team-MR      42.33      41.38        
 29 Abromavage, Reese W       11 Agua Swim Team-MR         NT      41.40        
 30 Breitman, Juliet R        11 Agua Swim Team-MR      39.82      41.76        
 31 Mulakandov, Raquel        11 UQNS-MR                42.09      42.68        
 32 Thomas, Christine A       12 UQNS-MR                45.74      43.20        
 33 Rawlings, Ava L           11 Agua Swim Team-MR      45.33      43.59        
 34 Kyin, Sheldi              12 Agua Swim Team-MR      43.43      44.57        
 35 Logar, Katina             11 Manhattan Makos-MR     45.98      44.64        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guarino, Kiana B          11 Agua Swim Team-MR    1:02.28    1:03.08        
                  30.16     1:03.08 (32.92)                                        
  2 Gurden, Julia             12 WEST-MR              1:04.39    1:03.62        
                  29.79     1:03.62 (33.83)                                        
  3 Camperlengo, Gillian R    12 WEST-MR              1:09.51    1:04.95        
                  30.62     1:04.95 (34.33)                                        
  4 Lin, Esther Y             11 WEST-MR              1:17.21    1:09.40        
                  32.21     1:09.40 (37.19)                                        
  5 Feld, Emma F              11 UN-AG-MR             1:05.07    1:11.01        
                  33.66     1:11.01 (37.35)                                        
  6 Tsai, Sarah Y             11 WEST-MR              1:15.62    1:12.28        
                  34.30     1:12.28 (37.98)                                        
  7 Jones, Lara               11 Agua Swim Team-MR    1:07.63    1:13.12        
                  34.54     1:13.12 (38.58)                                        
  8 Bonanno, Nicole R         12 WEST-MR              1:20.41    1:13.71        
                  34.74     1:13.71 (38.97)                                        
  9 DiMarco, Tyler M          12 Agua Swim Team-MR    1:12.82    1:14.09        
                  34.61     1:14.09 (39.48)                                        
 10 Mitnick, Lucy K           12 Agua Swim Team-MR    1:05.47    1:14.76        
                  34.88     1:14.76 (39.88)                                        
 10 Basler, Alia R            11 Agua Swim Team-MR    1:14.29    1:14.76        
                  33.89     1:14.76 (40.87)                                        
 12 Skaistis, Talia R         12 Agua Swim Team-MR    1:20.30    1:15.86        
                  34.84     1:15.86 (41.02)                                        
 13 Wu, Madison               11 Agua Swim Team-MR    1:15.69    1:19.44        
                  37.39     1:19.44 (42.05)                                        
 14 Reynoso, Jennifer A       12 Agua Swim Team-MR    1:19.97    1:19.51        
                  36.48     1:19.51 (43.03)                                        
 15 St. Jean, Ryann A         11 Agua Swim Team-MR    1:22.46    1:19.69        
                  35.60     1:19.69 (44.09)                                        
 16 Casey, Carolyn T          12 Agua Swim Team-MR    1:23.34    1:20.20        
                  37.99     1:20.20 (42.21)                                        
 17 Radford, Tess E           11 Flying Dolphins-MR        NT    1:20.91        
                  37.04     1:20.91 (43.87)                                        
 18 Brown, Annie R            11 Flying Dolphins-MR   1:34.06    1:22.14        
                  38.06     1:22.14 (44.08)                                        
 19 Blythe, Karenna G         11 Agua Swim Team-MR    1:39.78    1:26.24        
                  38.39     1:26.24 (47.85)                                        
 20 McKibben, Morgan J        11 Flying Dolphins-MR   1:39.39    1:32.00        
                  41.55     1:32.00 (50.45)                                        
 21 Breitman, Juliet R        11 Agua Swim Team-MR    1:33.74    1:34.16        
                  41.69     1:34.16 (52.47)                                        
 22 Winters, Emma C           11 Manhattan Makos-MR        NT    1:34.61        
                  40.62     1:34.61 (53.99)                                        
 -- Lopez-Ryan, Brooklyn L    11 WEST-MR              1:19.87         DQ        
      Alternating Kick
                  36.39          DQ (42.63)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jiang, Joy                12 WEST-MR              1:00.97    1:01.21        
                  27.87     1:01.21 (33.34)                                        
  2 Camperlengo, Gillian R    12 WEST-MR              1:07.90    1:05.33        
                  30.90     1:05.33 (34.43)                                        
  3 Guarino, Kiana B          11 Agua Swim Team-MR    1:04.84    1:05.41        
                  30.32     1:05.41 (35.09)                                        
  4 Lin, Esther Y             11 WEST-MR              1:13.03    1:05.43        
                  30.08     1:05.43 (35.35)                                        
  5 Gurden, Julia             12 WEST-MR              1:07.13    1:06.29        
                  29.92     1:06.29 (36.37)                                        
  6 Tan, Samantha             12 UNATT-MR             1:07.89    1:08.15        
                  30.79     1:08.15 (37.36)                                        
  7 Lee, Megan C              12 WEST-MR              1:09.31    1:08.46        
                  33.27     1:08.46 (35.19)                                        
  8 Peng, Natalie             11 WEST-MR              1:09.19    1:09.47        
                  31.55     1:09.47 (37.92)                                        
  8 Jones, Lara               11 Agua Swim Team-MR    1:08.75    1:09.47        
                  32.10     1:09.47 (37.37)                                        
 10 Wu, Madison               11 Agua Swim Team-MR    1:10.27    1:09.67        
                  32.79     1:09.67 (36.88)                                        
 11 Feld, Emma F              11 UN-AG-MR             1:10.35    1:09.70        
                  32.70     1:09.70 (37.00)                                        
 12 Shanahan, Maggie E        12 Agua Swim Team-MR    1:12.44    1:10.60        
                  33.26     1:10.60 (37.34)                                        
 13 Yeh, Kiely M              12 UQNS-MR              1:12.17    1:10.67        
                  32.71     1:10.67 (37.96)                                        
 14 Tsai, Sarah Y             11 WEST-MR              1:11.64    1:11.54        
                  32.53     1:11.54 (39.01)                                        
 15 Bonanno, Nicole R         12 WEST-MR              1:17.15    1:11.92        
                  33.05     1:11.92 (38.87)                                        
 16 Rossi, Elena              11 WEST-MR              1:14.69    1:12.59        
                  33.49     1:12.59 (39.10)                                        
 17 Skaistis, Talia R         12 Agua Swim Team-MR    1:14.48    1:13.44        
                  31.98     1:13.44 (41.46)                                        
 18 Zhu, Angela               12 UQNS-MR              1:11.07    1:13.73        
                  33.84     1:13.73 (39.89)                                        
 19 Mitnick, Lucy K           12 Agua Swim Team-MR    1:13.71    1:14.22        
                  34.91     1:14.22 (39.31)                                        
 20 Fan, Alyssa Y             11 Manhattan Makos-MR   1:18.62    1:14.59        
                  36.17     1:14.59 (38.42)                                        
 21 Basler, Alia R            11 Agua Swim Team-MR    1:12.62    1:14.74        
                  34.67     1:14.74 (40.07)                                        
 22 DiMarco, Tyler M          12 Agua Swim Team-MR    1:16.60    1:14.84        
                  35.14     1:14.84 (39.70)                                        
 23 Eforo, Danielle           12 GAEL-MR              1:21.43    1:15.06        
                  34.15     1:15.06 (40.91)                                        
 24 Reynoso, Jennifer A       12 Agua Swim Team-MR    1:13.45    1:15.14        
                  34.27     1:15.14 (40.87)                                        
 24 Schaepers-Cheu, Mayumi M  11 Agua Swim Team-MR    1:15.50    1:15.14        
                  34.34     1:15.14 (40.80)                                        
 26 Anton, Olivia             11 Agua Swim Team-MR    1:20.01    1:15.30        
                  34.57     1:15.30 (40.73)                                        
 27 Leonard, Penelope K       11 Agua Swim Team-MR    1:21.94    1:15.41        
                  34.25     1:15.41 (41.16)                                        
 28 Taplitz, Audrey           12 Manhattan Makos-MR   1:13.44    1:15.57        
                  36.16     1:15.57 (39.41)                                        
 29 Reyl, Margaux             12 Manhattan Makos-MR   1:17.73    1:15.64        
                  35.81     1:15.64 (39.83)                                        
 30 Shimizu-Bowers, Hana E    11 Agua Swim Team-MR         NT    1:15.93        
                  34.55     1:15.93 (41.38)                                        
 31 Krishna, Nayesha          11 Agua Swim Team-MR    1:18.76    1:16.02        
                  34.58     1:16.02 (41.44)                                        
 32 Casey, Carolyn T          12 Agua Swim Team-MR    1:18.78    1:16.32        
                  35.04     1:16.32 (41.28)                                        
 33 Stewart, Lexi R           11 Agua Swim Team-MR    1:20.78    1:17.12        
                  35.31     1:17.12 (41.81)                                        
 34 Leroy, Helena             12 GAEL-MR              1:24.32    1:17.36        
                  35.80     1:17.36 (41.56)                                        
 35 Westenra, Nastya          11 Agua Swim Team-MR    1:22.01    1:17.75        
                  37.08     1:17.75 (40.67)                                        
 36 St. Jean, Ryann A         11 Agua Swim Team-MR    1:22.47    1:17.81        
                  36.68     1:17.81 (41.13)                                        
 37 Chang, Mia                11 Agua Swim Team-MR    1:21.94    1:18.09        
                  34.49     1:18.09 (43.60)                                        
 38 Corbett, Kymora K         12 Agua Swim Team-MR    1:22.50    1:18.22        
                  33.12     1:18.22 (45.10)                                        
 39 Cuddihy, Grace M          11 Manhattan Makos-MR   1:20.10    1:18.59        
                  37.38     1:18.59 (41.21)                                        
 40 Eckert, Jordyn            11 Manhattan Makos-MR   1:54.24    1:18.69        
                  37.11     1:18.69 (41.58)                                        
 41 Li, Harmony Y             11 Agua Swim Team-MR    1:22.00    1:18.95        
                  35.43     1:18.95 (43.52)                                        
 42 Hanna, Elizabeth T        11 UQNS-MR              1:25.45    1:19.00        
                  36.86     1:19.00 (42.14)                                        
 43 Chang, Cara               11 Agua Swim Team-MR    1:23.75    1:19.04        
                  36.94     1:19.04 (42.10)                                        
 44 Ai, Allina                12 Flying Dolphins-MR   1:20.82    1:19.26        
                  36.21     1:19.26 (43.05)                                        
 45 Fong, Joline              11 Manhattan Makos-MR   1:24.04    1:19.52        
                  37.60     1:19.52 (41.92)                                        
 46 Goldner, Sylvie           12 Manhattan Makos-MR        NT    1:19.62        
                  37.97     1:19.62 (41.65)                                        
 47 Radford, Tess E           11 Flying Dolphins-MR   1:24.85    1:20.81        
                  36.68     1:20.81 (44.13)                                        
 48 Lachman, Katherine        12 Agua Swim Team-MR    1:25.77    1:20.96        
                  36.62     1:20.96 (44.34)                                        
 49 Bromberg, Stephanie       12 Manhattan Makos-MR   1:25.75    1:21.14        
                  37.75     1:21.14 (43.39)                                        
 50 Snyder, Sara              12 Manhattan Makos-MR        NT    1:21.60        
                  39.36     1:21.60 (42.24)                                        
 51 Weiss, Tallisker L        12 Agua Swim Team-MR    1:18.24    1:21.62        
                  37.81     1:21.62 (43.81)                                        
 52 Sacks, Jaden S            11 Agua Swim Team-MR    1:23.50    1:21.68        
                  36.71     1:21.68 (44.97)                                        
 53 St. Jean, Ryleigh A       11 Agua Swim Team-MR    1:23.45    1:21.95        
                  39.35     1:21.95 (42.60)                                        
 54 Roberts, Madison B        12 Agua Swim Team-MR    1:20.01    1:22.33        
                  38.30     1:22.33 (44.03)                                        
 55 Burris, Helen             11 Manhattan Makos-MR   1:23.85    1:22.44        
                  37.27     1:22.44 (45.17)                                        
 56 Winters, Mia E            11 Manhattan Makos-MR        NT    1:22.52        
                  37.71     1:22.52 (44.81)                                        
 57 Kyin, Sheldi              12 Agua Swim Team-MR    1:25.42    1:23.11        
                  41.76     1:23.11 (41.35)                                        
 58 Hermann, Anna             11 Agua Swim Team-MR    1:29.43    1:23.28        
                  37.39     1:23.28 (45.89)                                        
 59 McKibben, Morgan J        11 Flying Dolphins-MR   1:27.11    1:23.31        
                  38.42     1:23.31 (44.89)                                        
 60 Javaheri, Ariana C        12 Agua Swim Team-MR    1:31.65    1:23.83        
                  38.42     1:23.83 (45.41)                                        
 61 Abromavage, Reese W       11 Agua Swim Team-MR         NT    1:23.98        
                  41.13     1:23.98 (42.85)                                        
 62 Lansing, Carolina         11 Manhattan Makos-MR   1:32.02    1:24.64        
                  41.47     1:24.64 (43.17)                                        
 63 Miccoli, Luna N           12 Agua Swim Team-MR    1:31.48    1:24.87        
                  39.65     1:24.87 (45.22)                                        
 64 Katagas, Ella             12 Agua Swim Team-MR    1:36.43    1:25.06        
                  39.71     1:25.06 (45.35)                                        
 65 Hancock, Lila             11 Manhattan Makos-MR        NT    1:25.43        
                  40.37     1:25.43 (45.06)                                        
 66 Gioia, Oriana C           12 Agua Swim Team-MR    1:20.05    1:25.54        
                  38.89     1:25.54 (46.65)                                        
 67 Goldstein, Leah           11 Flying Dolphins-MR   1:28.23    1:26.49        
                  41.62     1:26.49 (44.87)                                        
 68 Winters, Emma C           11 Manhattan Makos-MR        NT    1:26.82        
                  38.56     1:26.82 (48.26)                                        
 69 Rawlings, Ava L           11 Agua Swim Team-MR    1:33.62    1:27.18        
                  40.83     1:27.18 (46.35)                                        
 70 Mulakandov, Raquel        11 UQNS-MR              1:37.76    1:27.52        
                  40.02     1:27.52 (47.50)                                        
 71 Breitman, Juliet R        11 Agua Swim Team-MR    1:23.72    1:28.15        
                  39.71     1:28.15 (48.44)                                        
 72 Nettles, Molly S          11 Agua Swim Team-MR    1:30.17    1:30.67        
                  43.93     1:30.67 (46.74)                                        
 -- Lenehan, Alex E           12 Flying Dolphins-MR   1:32.77         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  42.21          DQ (45.81)                                        
 
Girls 11 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Kate C          13 WEST-MR                51.87      51.70        
                  25.58       51.70 (26.12)                                        
  2 Willeboordse, Fall C      49 Agua Swim Team-MR      53.15      54.58        
                  26.14       54.58 (28.44)                                        
  3 Collmar, Yilinna Y        11 WEST-MR                56.84      54.89        
                  26.75       54.89 (28.14)                                        
  4 Aarts, Nicole B           17 Agua Swim Team-MR      52.91      55.16        
                  26.84       55.16 (28.32)                                        
  5 Eguchi, Nadia             15 Agua Swim Team-MR      58.30      56.30        
                  27.36       56.30 (28.94)                                        
  6 Grier, Mary-McKenzie      15 Agua Swim Team-MR      54.29      56.64        
                  27.76       56.64 (28.88)                                        
  7 Gormley, Isabel G         13 Agua Swim Team-MR      53.90      56.68        
                  27.22       56.68 (29.46)                                        
  8 Brennan, Catie F          15 Agua Swim Team-MR      55.19      56.82        
                  27.34       56.82 (29.48)                                        
  9 Fried, Carly T            17 Agua Swim Team-MR      59.13      57.11        
                  27.90       57.11 (29.21)                                        
 10 Hillis, Gabrielle B       16 Manhattan Makos-MR     52.05      57.59        
                  27.23       57.59 (30.36)                                        
 11 Chevez, Sofia             16 UN-AG-MR             1:02.99      57.64        
                  27.61       57.64 (30.03)                                        
 12 Eng, Lauren *             14 Agua Swim Team-MR      55.70      57.69        
                  28.07       57.69 (29.62)                                        
 13 Price, Ilana B            16 Agua Swim Team-MR      55.17      57.76        
                  28.03       57.76 (29.73)                                        
 14 Krevitt, Charlotte        13 Agua Swim Team-MR      54.25      57.79        
                  27.69       57.79 (30.10)                                        
 15 Fong, Chloe C             15 Manhattan Makos-MR     54.24      57.86        
                  28.19       57.86 (29.67)                                        
 16 Vumbacco, Sabrina S       14 WEST-MR                56.54      57.92        
                  28.10       57.92 (29.82)                                        
 17 Silveira, Luiza E         14 Agua Swim Team-MR      56.98      58.02        
                  28.21       58.02 (29.81)                                        
 18 Yienger, Maya S           15 Agua Swim Team-MR      55.97      58.12        
                  28.21       58.12 (29.91)                                        
 19 Sucher, Sarah             13 Manhattan Makos-MR     59.22      58.15        
                  28.39       58.15 (29.76)                                        
 20 Bischof, Lucy M           13 WEST-MR                58.78      58.27        
                  27.89       58.27 (30.38)                                        
 21 Tillman, Victoria M       14 WEST-MR                56.40      58.59        
                  28.08       58.59 (30.51)                                        
 22 Shannon, Kayla            13 GAEL-MR                57.80      58.75        
                  28.65       58.75 (30.10)                                        
 23 Huang, Salena R           22 NYAC-MR                53.50      58.80        
                  28.67       58.80 (30.13)                                        
 24 Wilf, Jenna R             17 Agua Swim Team-MR      56.31      58.82        
                  28.33       58.82 (30.49)                                        
 25 Fong, Elise C             13 Manhattan Makos-MR     58.54      58.89        
                  28.17       58.89 (30.72)                                        
 26 Lara, Tiffany A           16 Agua Swim Team-MR      55.97      59.42        
                  28.26       59.42 (31.16)                                        
 27 Parry, Alexa R            13 WEST-MR                56.97      59.43        
                  28.67       59.43 (30.76)                                        
 28 Montgomery, Bridget M     14 UQNS-MR                58.50      59.51        
                  29.02       59.51 (30.49)                                        
 29 Chamberlin, Zoe T         15 WEST-MR              1:00.13      59.83        
                  29.15       59.83 (30.68)                                        
 30 Lee, Emma P               13 Manhattan Makos-MR     59.40    1:00.07        
                  28.71     1:00.07 (31.36)                                        
 31 Seward, Mackenzie H       14 GAEL-MR              1:00.43    1:00.10        
                  29.22     1:00.10 (30.88)                                        
 32 Lovasz, Izzy H            13 UQNS-MR              1:00.07    1:00.16        
                  28.90     1:00.16 (31.26)                                        
 33 Kyin, Leadora A           16 Agua Swim Team-MR    1:01.32    1:00.30        
                  29.46     1:00.30 (30.84)                                        
 34 Vasquez, Claudia          15 Agua Swim Team-MR      58.00    1:00.31        
                  29.27     1:00.31 (31.04)                                        
 34 Groshen, Kayla N          14 UQNS-MR              1:03.20    1:00.31        
                  28.88     1:00.31 (31.43)                                        
 36 Chopey, Julia S           16 UQNS-MR              1:01.09    1:00.75        
                  29.72     1:00.75 (31.03)                                        
 37 DeStaebler, Alexandra S   15 GAEL-MR                59.87    1:00.76        
                  29.29     1:00.76 (31.47)                                        
 38 Bluvol, Sam               16 GAEL-MR              1:00.03    1:01.04        
                  29.25     1:01.04 (31.79)                                        
 39 Suarez-Rebling, Mariana   17 Agua Swim Team-MR      58.40    1:01.30        
                  29.65     1:01.30 (31.65)                                        
 40 Tomita, Yurika            15 Flying Dolphins-MR     58.00    1:01.37        
                  29.40     1:01.37 (31.97)                                        
 41 Molestina, Ana T          16 Manhattan Makos-MR   1:00.49    1:01.38        
                  29.79     1:01.38 (31.59)                                        
 42 O'Meara, Lauren E         14 WEST-MR              1:06.05    1:01.40        
                  29.68     1:01.40 (31.72)                                        
 43 Blackstock, Esme J        13 Flying Dolphins-MR     57.99    1:01.50        
                  29.67     1:01.50 (31.83)                                        
 44 Feigin, Alex M            14 Agua Swim Team-MR      58.58    1:01.57        
                  29.91     1:01.57 (31.66)                                        
 45 Lachman, Margaret         16 Agua Swim Team-MR      58.84    1:01.60        
                  30.18     1:01.60 (31.42)                                        
 46 Kabillio, Mia N           14 Manhattan Makos-MR   1:01.17    1:01.67        
                  30.06     1:01.67 (31.61)                                        
 47 Green, Sarah M            13 Flying Dolphins-MR   1:00.55    1:01.78        
                  30.19     1:01.78 (31.59)                                        
 48 Weissman, Emily T         15 Agua Swim Team-MR         NT    1:02.43        
                  29.83     1:02.43 (32.60)                                        
 49 Hamakiotes, Asimina       17 Agua Swim Team-MR    1:01.25    1:02.73        
                  30.51     1:02.73 (32.22)                                        
 50 Corridon, Delia E         14 Agua Swim Team-MR    1:01.59    1:03.06        
                  30.66     1:03.06 (32.40)                                        
 51 Shirazi, Tara J           16 Flying Dolphins-MR     57.51    1:03.09        
                  29.40     1:03.09 (33.69)                                        
 52 Jiang, Claire             13 Agua Swim Team-MR    1:02.52    1:03.95        
                  30.72     1:03.95 (33.23)                                        
 53 Kuo, Victoria F           15 Agua Swim Team-MR    1:02.72    1:04.14        
                  31.16     1:04.14 (32.98)                                        
 54 Fennell, Emily A          16 Flying Dolphins-MR   1:00.81    1:04.27        
                  30.76     1:04.27 (33.51)                                        
 55 Kwa, Brightlyn H          14 Agua Swim Team-MR    1:02.84    1:04.50        
                  30.57     1:04.50 (33.93)                                        
 56 Horwitz, Rebecca A        15 Manhattan Makos-MR   1:02.43    1:04.63        
                  31.23     1:04.63 (33.40)                                        
 57 Lippolis, Isabella C      12 WEST-MR              1:04.38    1:04.70        
                  31.13     1:04.70 (33.57)                                        
 58 Green, Darby P            13 Manhattan Makos-MR   1:03.03    1:04.82        
                  30.66     1:04.82 (34.16)                                        
 59 Holub, Emma M             14 Agua Swim Team-MR    1:02.78    1:04.94        
                  30.91     1:04.94 (34.03)                                        
 60 Reiter, Valerie G         15 UQNS-MR              1:07.32    1:05.00        
                  31.27     1:05.00 (33.73)                                        
 61 Reiter, Stephanie C       15 UQNS-MR              1:05.22    1:05.21        
                  31.11     1:05.21 (34.10)                                        
 62 Victor, Melanie           13 Flying Dolphins-MR   1:04.73    1:05.54        
                  31.62     1:05.54 (33.92)                                        
 63 Banner, Sylvie C          14 Agua Swim Team-MR    1:02.91    1:05.55        
                  31.57     1:05.55 (33.98)                                        
 64 Bapis, Michaela M         13 Manhattan Makos-MR   1:09.28    1:05.75        
                  31.95     1:05.75 (33.80)                                        
 65 Johanson, Sophie L        14 GAEL-MR                   NT    1:06.12        
                  30.75     1:06.12 (35.37)                                        
 66 Norton, Electa            13 Agua Swim Team-MR    1:03.44    1:06.13        
                  31.97     1:06.13 (34.16)                                        
 67 Rodriguez, Danielle M     13 Agua Swim Team-MR    1:06.10    1:06.15        
                  32.11     1:06.15 (34.04)                                        
 68 Lugo, Sofia               15 Agua Swim Team-MR    1:09.99    1:06.80        
                  31.99     1:06.80 (34.81)                                        
 69 Raboy, Ghelila            13 Agua Swim Team-MR    1:02.42    1:06.99        
                  32.65     1:06.99 (34.34)                                        
 70 Minca, Serena A           14 UQNS-MR              1:06.78    1:07.20        
                  32.64     1:07.20 (34.56)                                        
 70 Sacranie, Jaina A         13 Manhattan Makos-MR   1:04.13    1:07.20        
                  32.58     1:07.20 (34.62)                                        
 72 Mottura, Sofia L          13 WEST-MR              1:05.75    1:07.64        
                  32.52     1:07.64 (35.12)                                        
 73 Deverna, Bridget T        14 GAEL-MR              1:03.57    1:07.79        
                  32.36     1:07.79 (35.43)                                        
 74 Roberts, Jasmyne B        14 Agua Swim Team-MR    1:06.71    1:07.88        
                  33.29     1:07.88 (34.59)                                        
 75 Weitz, Jacqueline D       15 Agua Swim Team-MR    1:08.11    1:08.23        
                  32.60     1:08.23 (35.63)                                        
 76 Hamakiotes, Evmorfia F    14 Agua Swim Team-MR         NT    1:08.84        
                  32.80     1:08.84 (36.04)                                        
 77 DuFord, Olivia P          13 Agua Swim Team-MR    1:07.86    1:09.05        
                  32.69     1:09.05 (36.36)                                        
 78 Bailey, Georgiana S       13 Manhattan Makos-MR   1:08.46    1:09.83        
                  33.47     1:09.83 (36.36)                                        
 79 Scarpa, Francesca         14 UQNS-MR              1:10.70    1:10.14        
                  33.97     1:10.14 (36.17)                                        
 80 Jardiniano, Isabel        13 Agua Swim Team-MR         NT    1:10.79        
                  33.03     1:10.79 (37.76)                                        
 81 Ronaghan, Kiara E         15 QNS-MR               1:12.80    1:11.83        
                  34.40     1:11.83 (37.43)                                        
 82 Kang, Kelly               14 UQNS-MR              1:23.75    1:12.62        
                  34.41     1:12.62 (38.21)                                        
 83 Gomez, Sofia A            13 Agua Swim Team-MR         NT    1:14.15        
                  35.37     1:14.15 (38.78)                                        
 84 Thomas, Christine A       12 UQNS-MR              1:15.87    1:15.01        
                  36.63     1:15.01 (38.38)                                        
 85 Chukwulozie, Stella       13 Manhattan Makos-MR   1:16.79    1:15.77        
                  36.29     1:15.77 (39.48)                                        
 86 Field, Skylar             13 Manhattan Makos-MR   1:13.89    1:15.82        
                  35.83     1:15.82 (39.99)                                        
 87 Horn, Imogen              14 Manhattan Makos-MR   1:14.63    1:16.38        
                  36.78     1:16.38 (39.60)                                        
 88 Slibeck, Emma             13 Manhattan Makos-MR   1:25.86    1:19.25        
                  38.10     1:19.25 (41.15)                                        
 
Girls 11 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lara, Krystal D           17 Agua Swim Team-MR      55.60      59.68        
                  28.87       59.68 (30.81)                                        
  2 Douglass, Kate C          13 WEST-MR                57.98      59.81        
                  29.72       59.81 (30.09)                                        
  3 Willeboordse, Fall C      49 Agua Swim Team-MR    1:00.47      59.83        
                  29.14       59.83 (30.69)                                        
  4 Gormley, Isabel G         13 Agua Swim Team-MR      58.13    1:00.52        
                  29.70     1:00.52 (30.82)                                        
  5 Jiang, Joy                12 WEST-MR                58.34    1:00.62        
                  30.11     1:00.62 (30.51)                                        
  6 Moon, Zoe S               13 Agua Swim Team-MR    1:01.41    1:02.67        
                  30.96     1:02.67 (31.71)                                        
  7 Irato, Carmela            16 Agua Swim Team-MR    1:01.46    1:02.78        
                  30.56     1:02.78 (32.22)                                        
  8 Gary, Kristin J           47 NYAC-MR              1:02.00    1:02.94        
                  31.58     1:02.94 (31.36)                                        
  9 Brennan, Catie F          15 Agua Swim Team-MR    1:00.36    1:03.32        
                  31.04     1:03.32 (32.28)                                        
 10 Zhang, Angelina           13 Agua Swim Team-MR    1:01.09    1:03.54        
                  31.18     1:03.54 (32.36)                                        
 11 Sucher, Sarah             13 Manhattan Makos-MR   1:04.61    1:03.96        
                  31.19     1:03.96 (32.77)                                        
 12 Silveira, Luiza E         14 Agua Swim Team-MR      59.77    1:04.08        
                  31.38     1:04.08 (32.70)                                        
 13 Grier, Mary-McKenzie      15 Agua Swim Team-MR    1:01.27    1:04.17        
                  31.51     1:04.17 (32.66)                                        
 14 Zhang, Sophia             13 Agua Swim Team-MR    1:02.32    1:04.28        
                  31.26     1:04.28 (33.02)                                        
 15 Hillis, Gabrielle B       16 Manhattan Makos-MR     59.66    1:04.34        
                  31.45     1:04.34 (32.89)                                        
 16 Tillman, Victoria M       14 WEST-MR              1:03.91    1:04.46        
                  31.44     1:04.46 (33.02)                                        
 17 Tomita, Yurika            15 Flying Dolphins-MR   1:08.00    1:04.78        
                  31.33     1:04.78 (33.45)                                        
 18 Fergus, Shea S            15 Manhattan Makos-MR   1:02.31    1:04.94        
                  31.92     1:04.94 (33.02)                                        
 19 Huang, Salena R           22 NYAC-MR                58.00    1:05.69        
                  32.16     1:05.69 (33.53)                                        
 20 Dobkin, Gaby F            13 WEST-MR              1:08.15    1:06.47        
                  32.32     1:06.47 (34.15)                                        
 21 Lee, Emma P               13 Manhattan Makos-MR   1:04.84    1:06.58        
                  32.55     1:06.58 (34.03)                                        
 22 Yienger, Maya S           15 Agua Swim Team-MR    1:06.39    1:06.99        
                  33.08     1:06.99 (33.91)                                        
 23 Bischof, Lucy M           13 WEST-MR              1:06.33    1:07.17        
                  32.79     1:07.17 (34.38)                                        
 24 Taylor, Sophia G          17 Manhattan Makos-MR   1:01.77    1:07.43        
                  32.28     1:07.43 (35.15)                                        
 25 Lovasz, Izzy H            13 UQNS-MR              1:07.50    1:07.58        
                  32.64     1:07.58 (34.94)                                        
 26 Zerouali, Saida T         15 Agua Swim Team-MR    1:04.96    1:07.61        
                  32.98     1:07.61 (34.63)                                        
 27 Weiss, Emily N            13 Flying Dolphins-MR   1:03.16    1:07.63        
                  33.08     1:07.63 (34.55)                                        
 28 Weissman, Emily T         15 Agua Swim Team-MR    1:03.44    1:07.71        
                  32.68     1:07.71 (35.03)                                        
 29 Shannon, Kayla            13 GAEL-MR              1:03.32    1:07.74        
                  33.25     1:07.74 (34.49)                                        
 30 Montgomery, Bridget M     14 UQNS-MR              1:10.33    1:08.28        
                  33.48     1:08.28 (34.80)                                        
 31 Weiss, Jessica M          17 Flying Dolphins-MR        NT    1:08.43        
                  33.62     1:08.43 (34.81)                                        
 32 Halper, Sophie R          17 Flying Dolphins-MR        NT    1:08.44        
                  34.15     1:08.44 (34.29)                                        
 33 Kyin, Leadora A           16 Agua Swim Team-MR    1:09.13    1:08.93        
                  33.83     1:08.93 (35.10)                                        
 34 Greenberg, Elana M        13 Agua Swim Team-MR    1:06.02    1:09.02        
                  34.28     1:09.02 (34.74)                                        
 35 Bichon, Juliette A        15 Flying Dolphins-MR   1:08.07    1:09.11        
                  33.58     1:09.11 (35.53)                                        
 36 Andrejczuk, Alexandra     14 UQNS-MR              1:11.59    1:09.48        
                  34.35     1:09.48 (35.13)                                        
 37 Fennell, Emily A          16 Flying Dolphins-MR   1:03.97    1:09.57        
                  33.81     1:09.57 (35.76)                                        
 38 Lee, Megan C              12 WEST-MR              1:13.51    1:10.05        
                  34.03     1:10.05 (36.02)                                        
 39 Lipton, Jessica R         17 Agua Swim Team-MR    1:03.15    1:10.16        
                  34.95     1:10.16 (35.21)                                        
 40 Perez-Segnini, Camila B   19 WEST-MR              1:05.75    1:10.56        
                  34.99     1:10.56 (35.57)                                        
 41 Lara, Tiffany A           16 Agua Swim Team-MR    1:06.31    1:10.75        
                  34.69     1:10.75 (36.06)                                        
 42 Blackstock, Esme J        13 Flying Dolphins-MR   1:07.29    1:10.92        
                  34.63     1:10.92 (36.29)                                        
 43 Chopey, Julia S           16 UQNS-MR              1:12.72    1:11.22        
                  35.01     1:11.22 (36.21)                                        
 44 Kabillio, Mia N           14 Manhattan Makos-MR   1:08.99    1:11.46        
                  35.25     1:11.46 (36.21)                                        
 45 DeStaebler, Alexandra S   15 GAEL-MR              1:09.35    1:11.74        
                  35.34     1:11.74 (36.40)                                        
 46 Kwa, Brightlyn H          14 Agua Swim Team-MR    1:08.63    1:11.85        
                  34.50     1:11.85 (37.35)                                        
 47 Thomas, Laura E           14 UQNS-MR              1:11.51    1:11.95        
                  35.04     1:11.95 (36.91)                                        
 48 Johanson, Sophie L        14 GAEL-MR                   NT    1:12.81        
                  34.95     1:12.81 (37.86)                                        
 49 Simmons, Lauren A         13 Agua Swim Team-MR    1:12.17    1:12.88        
                  36.45     1:12.88 (36.43)                                        
 50 Lippolis, Isabella C      12 WEST-MR              1:12.08    1:12.90        
                  35.31     1:12.90 (37.59)                                        
 51 Green, Darby P            13 Manhattan Makos-MR   1:12.75    1:14.05        
                  35.53     1:14.05 (38.52)                                        
 52 Rodriguez, Danielle M     13 Agua Swim Team-MR    1:17.66    1:14.12        
                  36.52     1:14.12 (37.60)                                        
 53 McGowan, Sofia M          13 Agua Swim Team-MR    1:12.58    1:14.32        
                  36.66     1:14.32 (37.66)                                        
 54 Reiter, Stephanie C       15 UQNS-MR              1:17.53    1:14.49        
                  36.23     1:14.49 (38.26)                                        
 55 Kuo, Victoria F           15 Agua Swim Team-MR    1:11.45    1:15.43        
                  37.72     1:15.43 (37.71)                                        
 56 Feagin, Charlotte W       13 Agua Swim Team-MR    1:09.00    1:15.49        
                  37.53     1:15.49 (37.96)                                        
 57 Hamakiotes, Evmorfia F    14 Agua Swim Team-MR         NT    1:15.70        
                  36.19     1:15.70 (39.51)                                        
 58 Banner, Sylvie C          14 Agua Swim Team-MR    1:12.38    1:15.98        
                  37.34     1:15.98 (38.64)                                        
 59 Scarpa, Francesca         14 UQNS-MR              1:23.98    1:16.06        
                  37.17     1:16.06 (38.89)                                        
 60 Sacranie, Jaina A         13 Manhattan Makos-MR   1:15.27    1:16.39        
                  38.11     1:16.39 (38.28)                                        
 61 Hamakiotes, Asimina       17 Agua Swim Team-MR    1:13.68    1:16.80        
                  37.16     1:16.80 (39.64)                                        
 62 Lugo, Sofia               15 Agua Swim Team-MR    1:19.99    1:17.16        
                  37.41     1:17.16 (39.75)                                        
 63 Bailey, Georgiana S       13 Manhattan Makos-MR   1:15.97    1:17.86        
                  37.21     1:17.86 (40.65)                                        
 64 Bapis, Michaela M         13 Manhattan Makos-MR   1:21.62    1:17.97        
                  36.94     1:17.97 (41.03)                                        
 65 Kang, Kelly               14 UQNS-MR              1:39.16    1:18.33        
                  38.79     1:18.33 (39.54)                                        
 66 Victor, Melanie           13 Flying Dolphins-MR   1:19.12    1:19.54        
                  38.09     1:19.54 (41.45)                                        
 67 Roberts, Jasmyne B        14 Agua Swim Team-MR    1:18.95    1:19.98        
                  39.30     1:19.98 (40.68)                                        
 68 Horn, Imogen              14 Manhattan Makos-MR   1:21.51    1:20.16        
                  38.70     1:20.16 (41.46)                                        
 69 Ronaghan, Kiara E         15 QNS-MR               1:23.37    1:21.66        
                  39.68     1:21.66 (41.98)                                        
 70 Field, Skylar             13 Manhattan Makos-MR   1:21.54    1:22.77        
                  40.42     1:22.77 (42.35)                                        
 71 Gomez, Sofia A            13 Agua Swim Team-MR         NT    1:25.14        
                  41.63     1:25.14 (43.51)                                        
 72 Slibeck, Emma             13 Manhattan Makos-MR   1:40.80    1:30.69        
                  44.90     1:30.69 (45.79)                                        
 -- Green, Sarah M            13 Flying Dolphins-MR   1:07.85         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
                  35.64          DQ (36.73)                                        
 -- O'Meara, Lauren E         14 WEST-MR              1:12.08         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
                  33.21          DQ (34.55)                                        
 
Girls 11 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Milio, Theresa A          13 WEST-MR              1:08.26    1:06.78        
                  32.01     1:06.78 (34.77)                                        
  2 Zhang, Sophia             13 Agua Swim Team-MR    1:04.23    1:07.23        
                  32.35     1:07.23 (34.88)                                        
  3 Liao, Athena S            25 NYAC-MR              1:09.10    1:07.26        
                  31.96     1:07.26 (35.30)                                        
  4 Fried, Carly T            17 Agua Swim Team-MR    1:04.28    1:07.34        
                  31.87     1:07.34 (35.47)                                        
  5 Parry, Nicole A           16 WEST-MR              1:08.67    1:10.06        
                  33.02     1:10.06 (37.04)                                        
  6 Vumbacco, Sabrina S       14 WEST-MR              1:07.76    1:10.84        
                  33.95     1:10.84 (36.89)                                        
  7 Eguchi, Nadia             15 Agua Swim Team-MR    1:13.66    1:11.94        
                  34.68     1:11.94 (37.26)                                        
  8 Wilf, Jenna R             17 Agua Swim Team-MR    1:07.20    1:12.06        
                  34.25     1:12.06 (37.81)                                        
  9 Bates, Diana N            13 Agua Swim Team-MR    1:07.48    1:13.15        
                  34.92     1:13.15 (38.23)                                        
 10 Price, Ilana B            16 Agua Swim Team-MR    1:10.28    1:13.39        
                  34.94     1:13.39 (38.45)                                        
 11 Dobkin, Gaby F            13 WEST-MR              1:17.59    1:13.57        
                  35.20     1:13.57 (38.37)                                        
 12 Dauchez, Alice M          14 Agua Swim Team-MR    1:10.84    1:14.06        
                  35.30     1:14.06 (38.76)                                        
 13 Weiss, Emily N            13 Flying Dolphins-MR   1:08.90    1:14.11        
                  34.86     1:14.11 (39.25)                                        
 14 Groshen, Kayla N          14 UQNS-MR              1:11.87    1:15.11        
                  35.71     1:15.11 (39.40)                                        
 15 Fergus, Shea S            15 Manhattan Makos-MR   1:19.93    1:16.09        
                  35.53     1:16.09 (40.56)                                        
 16 Molestina, Ana T          16 Manhattan Makos-MR   1:15.46    1:16.75        
                  36.07     1:16.75 (40.68)                                        
 17 Lee, Megan C              12 WEST-MR              1:17.34    1:16.76        
                  36.29     1:16.76 (40.47)                                        
 18 Greenberg, Elana M        13 Agua Swim Team-MR    1:19.78    1:17.07        
                  37.11     1:17.07 (39.96)                                        
 19 Collmar, Yilinna Y        11 WEST-MR              1:18.55    1:17.46        
                  36.62     1:17.46 (40.84)                                        
 20 Fong, Elise C             13 Manhattan Makos-MR   1:15.73    1:18.01        
                  36.64     1:18.01 (41.37)                                        
 21 Reiter, Valerie G         15 UQNS-MR              1:17.90    1:18.66        
                  37.75     1:18.66 (40.91)                                        
 22 Knobler, Sera A           17 Agua Swim Team-MR    1:25.82    1:18.78        
                  38.01     1:18.78 (40.77)                                        
 23 DuFord, Olivia P          13 Agua Swim Team-MR    1:16.97    1:19.01        
                  36.81     1:19.01 (42.20)                                        
 24 Andrejczuk, Alexandra     14 UQNS-MR              1:16.99    1:19.23        
                  37.71     1:19.23 (41.52)                                        
 25 Seward, Mackenzie H       14 GAEL-MR              1:19.60    1:19.51        
                  37.72     1:19.51 (41.79)                                        
 26 Deverna, Bridget T        14 GAEL-MR              1:17.23    1:19.64        
                  38.17     1:19.64 (41.47)                                        
 27 Flanigan, Aimee S         14 Flying Dolphins-MR   1:16.53    1:19.96        
                  38.00     1:19.96 (41.96)                                        
 28 Lachman, Margaret         16 Agua Swim Team-MR    1:16.54    1:20.00        
                  38.56     1:20.00 (41.44)                                        
 29 Moon, Zoe S               13 Agua Swim Team-MR    1:19.25    1:20.06        
                  38.24     1:20.06 (41.82)                                        
 30 Daniels, Jacyn            14 Flying Dolphins-MR   1:20.59    1:20.39        
                  38.66     1:20.39 (41.73)                                        
 31 Horwitz, Rebecca A        15 Manhattan Makos-MR   1:19.44    1:21.11        
                  38.57     1:21.11 (42.54)                                        
 32 Milrod, Maya L            13 Agua Swim Team-MR    1:22.69    1:21.47        
                  39.51     1:21.47 (41.96)                                        
 33 Norton, Electa            13 Agua Swim Team-MR    1:22.99    1:21.53        
                  39.05     1:21.53 (42.48)                                        
 34 Weitz, Jacqueline D       15 Agua Swim Team-MR    1:20.84    1:21.64        
                  38.01     1:21.64 (43.63)                                        
 35 O'Meara, Lauren E         14 WEST-MR              1:33.66    1:22.37        
                  40.22     1:22.37 (42.15)                                        
 36 Weissman, Emily T         15 Agua Swim Team-MR    1:18.00    1:22.65        
                  39.32     1:22.65 (43.33)                                        
 37 Chukwulozie, Stella       13 Manhattan Makos-MR   1:23.45    1:23.41        
                  39.69     1:23.41 (43.72)                                        
 38 Hamakiotes, Evmorfia F    14 Agua Swim Team-MR         NT    1:24.05        
                  39.69     1:24.05 (44.36)                                        
 39 Jiang, Claire             13 Agua Swim Team-MR    1:24.27    1:24.14        
                  39.96     1:24.14 (44.18)                                        
 40 Kwa, Brightlyn H          14 Agua Swim Team-MR         NT    1:24.56        
                  40.75     1:24.56 (43.81)                                        
 41 Roberts, Jasmyne B        14 Agua Swim Team-MR         NT    1:25.15        
                  40.86     1:25.15 (44.29)                                        
 42 Victor, Melanie           13 Flying Dolphins-MR   1:25.00    1:26.70        
                  40.95     1:26.70 (45.75)                                        
 43 Tanjeloff, Chloe C        13 Flying Dolphins-MR   1:32.04    1:27.00        
                  41.10     1:27.00 (45.90)                                        
 44 Horn, Imogen              14 Manhattan Makos-MR   1:27.62    1:27.12        
                  40.39     1:27.12 (46.73)                                        
 45 Jardiniano, Isabel        13 Agua Swim Team-MR         NT    1:27.48        
                  41.56     1:27.48 (45.92)                                        
 46 McGowan, Sofia M          13 Agua Swim Team-MR    1:23.59    1:28.03        
                  41.37     1:28.03 (46.66)                                        
 47 Minca, Serena A           14 UQNS-MR              1:27.27    1:28.50        
                  41.74     1:28.50 (46.76)                                        
 48 Kang, Kelly               14 UQNS-MR              1:29.16    1:31.25        
                  43.98     1:31.25 (47.27)                                        
 49 Bapis, Michaela M         13 Manhattan Makos-MR   1:44.16    1:38.05        
                  45.55     1:38.05 (52.50)                                        
 50 Slibeck, Emma             13 Manhattan Makos-MR   1:52.51    1:38.50        
                  47.09     1:38.50 (51.41)                                        
 51 Thomas, Christine A       12 UQNS-MR              1:43.15    1:39.56        
                  47.19     1:39.56 (52.37)                                        
 52 Scarpa, Francesca         14 UQNS-MR              1:40.78    1:41.54        
                  47.94     1:41.54 (53.60)                                        
 
Girls 11 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jiang, Joy                12 WEST-MR                58.59      59.08        
                  28.87       59.08 (30.21)                                        
  2 Liao, Athena S            25 NYAC-MR                58.16      59.31        
                  28.03       59.31 (31.28)                                        
  3 Lara, Krystal D           17 Agua Swim Team-MR      55.16      59.73        
                  27.81       59.73 (31.92)                                        
  4 Collmar, Yilinna Y        11 WEST-MR              1:04.55    1:00.34        
                  28.38     1:00.34 (31.96)                                        
  5 Aarts, Nicole B           17 Agua Swim Team-MR      58.00    1:00.55        
                  28.42     1:00.55 (32.13)                                        
  6 Vumbacco, Sabrina S       14 WEST-MR              1:00.01    1:00.78        
                  28.25     1:00.78 (32.53)                                        
  7 Parry, Nicole A           16 WEST-MR                59.86    1:00.97        
                  28.03     1:00.97 (32.94)                                        
  8 Fried, Carly T            17 Agua Swim Team-MR    1:00.43    1:01.92        
                  28.99     1:01.92 (32.93)                                        
  9 Pratt, Kristen E          25 NYAC-MR                58.81    1:03.42        
                  29.60     1:03.42 (33.82)                                        
 10 Krevitt, Charlotte        13 Agua Swim Team-MR    1:02.58    1:03.54        
                  29.12     1:03.54 (34.42)                                        
 11 Halper, Sophie R          17 Flying Dolphins-MR     59.90    1:03.75        
                  30.21     1:03.75 (33.54)                                        
 12 Chevez, Sofia             16 UN-AG-MR             1:08.99    1:04.15        
                  28.97     1:04.15 (35.18)                                        
 13 Fong, Chloe C             15 Manhattan Makos-MR     59.21    1:04.25        
                  30.33     1:04.25 (33.92)                                        
 14 Bischof, Lucy M           13 WEST-MR              1:04.94    1:04.71        
                  30.24     1:04.71 (34.47)                                        
 15 Milrod, Maya L            13 Agua Swim Team-MR    1:02.39    1:05.12        
                  30.81     1:05.12 (34.31)                                        
 16 Montgomery, Bridget M     14 UQNS-MR              1:04.74    1:05.41        
                  31.20     1:05.41 (34.21)                                        
 17 Shannon, Kayla            13 GAEL-MR              1:04.24    1:05.68        
                  31.18     1:05.68 (34.50)                                        
 18 Irato, Carmela            16 Agua Swim Team-MR    1:06.83    1:06.12        
                  30.27     1:06.12 (35.85)                                        
 19 Eng, Lauren *             14 Agua Swim Team-MR    1:03.76    1:06.22        
                  30.67     1:06.22 (35.55)                                        
 20 Milio, Theresa A          13 WEST-MR              1:12.49    1:06.60        
                  30.71     1:06.60 (35.89)                                        
 21 Lovasz, Izzy H            13 UQNS-MR              1:05.38    1:06.64        
                  30.64     1:06.64 (36.00)                                        
 22 Zerouali, Saida T         15 Agua Swim Team-MR    1:02.70    1:06.84        
                  31.27     1:06.84 (35.57)                                        
 23 Taylor, Sophia G          17 Manhattan Makos-MR   1:06.83    1:07.53        
                  30.91     1:07.53 (36.62)                                        
 24 Corridon, Delia E         14 Agua Swim Team-MR    1:03.56    1:07.57        
                  31.97     1:07.57 (35.60)                                        
 25 Lipton, Jessica R         17 Agua Swim Team-MR    1:00.88    1:07.58        
                  31.42     1:07.58 (36.16)                                        
 26 Seward, Mackenzie H       14 GAEL-MR              1:11.77    1:07.71        
                  30.70     1:07.71 (37.01)                                        
 27 Parry, Alexa R            13 WEST-MR              1:01.27    1:08.34        
                  28.91     1:08.34 (39.43)                                        
 28 Suarez-Rebling, Mariana   17 Agua Swim Team-MR    1:03.51    1:08.51        
                  32.09     1:08.51 (36.42)                                        
 29 Dauchez, Alice M          14 Agua Swim Team-MR    1:09.47    1:08.53        
                  33.25     1:08.53 (35.28)                                        
 30 Bates, Diana N            13 Agua Swim Team-MR    1:04.79    1:08.80        
                  31.85     1:08.80 (36.95)                                        
 31 Feigin, Alex M            14 Agua Swim Team-MR    1:09.82    1:10.04        
                  32.63     1:10.04 (37.41)                                        
 32 Hamakiotes, Asimina       17 Agua Swim Team-MR    1:07.51    1:10.09        
                  32.04     1:10.09 (38.05)                                        
 33 Vasquez, Claudia          15 Agua Swim Team-MR    1:05.00    1:10.36        
                  33.52     1:10.36 (36.84)                                        
 34 Green, Sarah M            13 Flying Dolphins-MR   1:09.70    1:10.70        
                  32.89     1:10.70 (37.81)                                        
 35 Knobler, Sera A           17 Agua Swim Team-MR    1:12.60    1:10.76        
                  33.68     1:10.76 (37.08)                                        
 36 Thomas, Laura E           14 UQNS-MR              1:11.99    1:11.22        
                  32.37     1:11.22 (38.85)                                        
 37 Chamberlin, Zoe T         15 WEST-MR              1:16.43    1:11.69        
                  33.44     1:11.69 (38.25)                                        
 38 Perez-Segnini, Camila B   19 WEST-MR              1:01.92    1:11.82        
                  33.13     1:11.82 (38.69)                                        
 39 Feagin, Charlotte W       13 Agua Swim Team-MR    1:04.85    1:12.12        
                  34.28     1:12.12 (37.84)                                        
 40 Sacranie, Jaina A         13 Manhattan Makos-MR   1:11.33    1:12.83        
                  33.80     1:12.83 (39.03)                                        
 40 Bluvol, Sam               16 GAEL-MR              1:13.21    1:12.83        
                  33.52     1:12.83 (39.31)                                        
 42 Simmons, Lauren A         13 Agua Swim Team-MR    1:13.02    1:12.87        
                  34.74     1:12.87 (38.13)                                        
 43 Daniels, Jacyn            14 Flying Dolphins-MR   1:17.05    1:13.25        
                  33.56     1:13.25 (39.69)                                        
 44 Flanigan, Aimee S         14 Flying Dolphins-MR   1:18.92    1:13.76        
                  35.27     1:13.76 (38.49)                                        
 45 Lippolis, Isabella C      12 WEST-MR              1:13.73    1:15.13        
                  33.70     1:15.13 (41.43)                                        
 46 Mottura, Sofia L          13 WEST-MR              1:18.90    1:15.15        
                  35.26     1:15.15 (39.89)                                        
 47 Holub, Emma M             14 Agua Swim Team-MR    1:13.00    1:15.19        
                  34.46     1:15.19 (40.73)                                        
 48 O'Connor, Sarah J         13 GAEL-MR              1:14.14    1:15.24        
                  34.00     1:15.24 (41.24)                                        
 49 Raboy, Ghelila            13 Agua Swim Team-MR    1:10.11    1:16.60        
                  36.04     1:16.60 (40.56)                                        
 50 Johanson, Sophie L        14 GAEL-MR                   NT    1:22.86        
                  36.15     1:22.86 (46.71)                                        
 51 Bailey, Georgiana S       13 Manhattan Makos-MR   1:28.63    1:26.55        
                  36.14     1:26.55 (50.41)                                        
 52 Minca, Serena A           14 UQNS-MR              1:21.29    1:27.30        
                  37.97     1:27.30 (49.33)                                        
 -- Zhang, Angelina           13 Agua Swim Team-MR    1:01.15         DQ        
      False start
                  29.37          DQ (33.84)                                        
 
Girls 11 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Douglass, Kate C          13 WEST-MR              2:03.88    2:04.32        
                  27.22       59.86 (32.64)     1:35.62 (35.76)     2:04.32 (28.70)
  2 Gormley, Isabel G         13 Agua Swim Team-MR    2:05.63    2:09.58        
                  27.81     1:00.27 (32.46)     1:39.49 (39.22)     2:09.58 (30.09)
  3 Jiang, Joy                12 WEST-MR              2:08.52    2:09.81        
                  28.42     1:00.23 (31.81)     1:39.31 (39.08)     2:09.81 (30.50)
  4 Milio, Theresa A          13 WEST-MR              2:17.80    2:12.39        
                  28.82     1:03.38 (34.56)     1:39.92 (36.54)     2:12.39 (32.47)
  5 Zhang, Sophia             13 Agua Swim Team-MR    2:09.28    2:13.26        
                  29.53     1:04.71 (35.18)     1:42.47 (37.76)     2:13.26 (30.79)
  6 Eguchi, Nadia             15 Agua Swim Team-MR    2:15.51    2:13.81        
                  29.84     1:04.36 (34.52)     1:43.44 (39.08)     2:13.81 (30.37)
  7 Willeboordse, Fall C      49 Agua Swim Team-MR    2:15.40    2:14.28        
                  27.79     1:00.98 (33.19)     1:41.20 (40.22)     2:14.28 (33.08)
  8 Flinn, Rachel A           23 NYAC-MR              2:09.49    2:14.80        
                  29.32     1:02.40 (33.08)     1:43.08 (40.68)     2:14.80 (31.72)
  9 Zhang, Angelina           13 Agua Swim Team-MR    2:14.72    2:15.74        
                  29.50     1:04.13 (34.63)     1:44.09 (39.96)     2:15.74 (31.65)
 10 Lara, Krystal D           17 Agua Swim Team-MR    2:12.36    2:16.29        
                  28.31     1:01.14 (32.83)     1:44.53 (43.39)     2:16.29 (31.76)
 11 Krevitt, Charlotte        13 Agua Swim Team-MR    2:14.94    2:16.58        
                  28.71     1:04.47 (35.76)     1:45.95 (41.48)     2:16.58 (30.63)
 12 Aarts, Nicole B           17 Agua Swim Team-MR    2:08.26    2:16.79        
                  28.97     1:02.76 (33.79)     1:45.66 (42.90)     2:16.79 (31.13)
 13 Brennan, Catie F          15 Agua Swim Team-MR    2:16.41    2:16.89        
                  29.92     1:02.97 (33.05)     1:44.51 (41.54)     2:16.89 (32.38)
 14 Tillman, Victoria M       14 WEST-MR              2:18.25    2:18.33        
                  29.51     1:03.43 (33.92)     1:45.23 (41.80)     2:18.33 (33.10)
 15 Sucher, Sarah             13 Manhattan Makos-MR   2:20.64    2:18.36        
                  29.34     1:03.84 (34.50)     1:45.72 (41.88)     2:18.36 (32.64)
 16 Wilf, Jenna R             17 Agua Swim Team-MR    2:10.69    2:18.64        
                  31.00     1:07.11 (36.11)     1:45.87 (38.76)     2:18.64 (32.77)
 17 Fong, Chloe C             15 Manhattan Makos-MR   2:12.43    2:19.34        
                  29.78     1:05.72 (35.94)     1:46.76 (41.04)     2:19.34 (32.58)
 18 Moon, Zoe S               13 Agua Swim Team-MR    2:15.49    2:19.96        
                  29.19     1:03.69 (34.50)     1:47.54 (43.85)     2:19.96 (32.42)
 19 Silveira, Luiza E         14 Agua Swim Team-MR    2:15.10    2:20.13        
                  30.55     1:05.44 (34.89)     1:47.46 (42.02)     2:20.13 (32.67)
 20 Price, Ilana B            16 Agua Swim Team-MR    2:16.32    2:20.31        
                  31.21     1:06.86 (35.65)     1:48.01 (41.15)     2:20.31 (32.30)
 21 Fergus, Shea S            15 Manhattan Makos-MR   2:20.18    2:20.77        
                  30.64     1:05.96 (35.32)     1:47.75 (41.79)     2:20.77 (33.02)
 22 Eng, Lauren *             14 Agua Swim Team-MR    2:18.28    2:20.92        
                  29.77     1:05.42 (35.65)     1:48.83 (43.41)     2:20.92 (32.09)
 23 Taylor, Sophia G          17 Manhattan Makos-MR   2:15.37    2:21.35        
                  29.99     1:05.23 (35.24)     1:49.26 (44.03)     2:21.35 (32.09)
 24 Hillis, Gabrielle B       16 Manhattan Makos-MR   2:13.44    2:21.49        
                  30.56     1:05.93 (35.37)     1:48.65 (42.72)     2:21.49 (32.84)
 24 Fong, Elise C             13 Manhattan Makos-MR   2:15.52    2:21.49        
                  30.75     1:05.18 (34.43)     1:48.46 (43.28)     2:21.49 (33.03)
 26 Bichon, Juliette A        15 Flying Dolphins-MR   2:19.59    2:21.78        
                  30.82     1:07.82 (37.00)     1:49.50 (41.68)     2:21.78 (32.28)
 27 O'Connor, Bridget C       29 NYAC-MR              2:26.65    2:22.02        
                  28.67     1:05.71 (37.04)     1:49.78 (44.07)     2:22.02 (32.24)
 28 Dauchez, Alice M          14 Agua Swim Team-MR    2:24.73    2:22.51        
                  31.44     1:10.25 (38.81)     1:50.39 (40.14)     2:22.51 (32.12)
 29 Yienger, Maya S           15 Agua Swim Team-MR    2:24.49    2:22.55        
                  31.45     1:07.17 (35.72)     1:50.62 (43.45)     2:22.55 (31.93)
 30 Dobkin, Gaby F            13 WEST-MR              2:27.10    2:22.60        
                  30.62     1:06.50 (35.88)     1:48.83 (42.33)     2:22.60 (33.77)
 31 Bates, Diana N            13 Agua Swim Team-MR    2:17.51    2:22.79        
                  30.82     1:08.62 (37.80)     1:48.44 (39.82)     2:22.79 (34.35)
 32 Halper, Sophie R          17 Flying Dolphins-MR   2:16.76    2:22.96        
                  30.47     1:07.03 (36.56)     1:52.34 (45.31)     2:22.96 (30.62)
 33 Irato, Carmela            16 Agua Swim Team-MR    2:20.60    2:23.32        
                  30.75     1:05.35 (34.60)     1:48.96 (43.61)     2:23.32 (34.36)
 34 Greenberg, Elana M        13 Agua Swim Team-MR    2:20.28    2:23.38        
                  31.67     1:08.62 (36.95)     1:50.43 (41.81)     2:23.38 (32.95)
 35 Lee, Megan C              12 WEST-MR              2:26.78    2:24.08        
                  32.17     1:10.15 (37.98)     1:51.71 (41.56)     2:24.08 (32.37)
 36 Parry, Alexa R            13 WEST-MR              2:22.63    2:24.12        
                  29.72     1:07.94 (38.22)     1:51.65 (43.71)     2:24.12 (32.47)
 37 Zerouali, Saida T         15 Agua Swim Team-MR    2:17.98    2:24.30        
                  31.15     1:06.54 (35.39)     1:51.40 (44.86)     2:24.30 (32.90)
 38 Suarez-Rebling, Mariana   17 Agua Swim Team-MR    2:19.90    2:25.03        
                  31.47     1:08.90 (37.43)     1:52.92 (44.02)     2:25.03 (32.11)
 39 Perez-Segnini, Camila B   19 WEST-MR              2:20.95    2:25.42        
                  31.49     1:08.25 (36.76)     1:52.62 (44.37)     2:25.42 (32.80)
 40 Knobler, Sera A           17 Agua Swim Team-MR    2:25.32    2:25.74        
                  33.18     1:10.16 (36.98)     1:52.73 (42.57)     2:25.74 (33.01)
 41 Weiss, Jessica M          17 Flying Dolphins-MR   2:15.33    2:25.82        
                  31.85     1:07.79 (35.94)     1:52.18 (44.39)     2:25.82 (33.64)
 42 Tomita, Yurika            15 Flying Dolphins-MR   2:25.90    2:26.01        
                  31.66     1:09.37 (37.71)     1:51.84 (42.47)     2:26.01 (34.17)
 43 Cornish, Kristin A        11 UNATT-MR             2:32.94    2:26.38        
                  31.86     1:07.39 (35.53)     1:53.98 (46.59)     2:26.38 (32.40)
 44 Milrod, Maya L            13 Agua Swim Team-MR    2:22.90    2:26.58        
                  30.47     1:09.34 (38.87)     1:54.10 (44.76)     2:26.58 (32.48)
 45 Corridon, Delia E         14 Agua Swim Team-MR    2:24.78    2:26.63        
                  31.40     1:08.71 (37.31)     1:54.04 (45.33)     2:26.63 (32.59)
 46 Andrejczuk, Alexandra     14 UQNS-MR              2:28.51    2:26.67        
                  31.65     1:09.76 (38.11)     1:52.58 (42.82)     2:26.67 (34.09)
 47 Groshen, Kayla N          14 UQNS-MR              2:28.19    2:26.74        
                  32.64     1:11.61 (38.97)     1:52.16 (40.55)     2:26.74 (34.58)
 48 Lipton, Jessica R         17 Agua Swim Team-MR    2:18.98    2:27.20        
                  31.10     1:08.46 (37.36)     1:53.79 (45.33)     2:27.20 (33.41)
 49 Vasquez, Claudia          15 Agua Swim Team-MR    2:20.00    2:28.22        
                  32.63     1:09.19 (36.56)     1:55.48 (46.29)     2:28.22 (32.74)
 50 Chevez, Sofia             16 UN-AG-MR             2:29.99    2:28.43        
                  29.06     1:06.06 (37.00)     1:53.82 (47.76)     2:28.43 (34.61)
 51 Feigin, Alex M            14 Agua Swim Team-MR    2:27.38    2:28.97        
                  31.19     1:10.82 (39.63)     1:54.99 (44.17)     2:28.97 (33.98)
 52 Molestina, Ana T          16 Manhattan Makos-MR   2:28.93    2:29.73        
                  31.85     1:09.57 (37.72)     1:53.69 (44.12)     2:29.73 (36.04)
 53 Blackstock, Esme J        13 Flying Dolphins-MR   2:27.93    2:30.06        
                  32.56     1:09.83 (37.27)     1:55.94 (46.11)     2:30.06 (34.12)
 54 Simmons, Lauren A         13 Agua Swim Team-MR    2:31.88    2:30.41        
                  33.48     1:12.86 (39.38)     1:55.45 (42.59)     2:30.41 (34.96)
 55 Lachman, Margaret         16 Agua Swim Team-MR    2:23.97    2:30.93        
                  33.93     1:13.41 (39.48)     1:57.45 (44.04)     2:30.93 (33.48)
 56 Chopey, Julia S           16 UQNS-MR              2:28.91    2:31.27        
                  32.85     1:10.61 (37.76)     1:55.53 (44.92)     2:31.27 (35.74)
 57 Daniels, Jacyn            14 Flying Dolphins-MR   2:37.31    2:31.34        
                  32.61     1:11.49 (38.88)     1:56.13 (44.64)     2:31.34 (35.21)
 58 Lara, Tiffany A           16 Agua Swim Team-MR    2:27.19    2:31.83        
                  34.39     1:11.19 (36.80)     1:58.13 (46.94)     2:31.83 (33.70)
 59 Norton, Electa            13 Agua Swim Team-MR    2:37.60    2:32.43        
                  33.33     1:12.57 (39.24)     1:56.98 (44.41)     2:32.43 (35.45)
 60 Shirazi, Tara J           16 Flying Dolphins-MR   2:23.80    2:32.61        
                  32.59     1:10.43 (37.84)     1:57.54 (47.11)     2:32.61 (35.07)
 61 Lee, Emma P               13 Manhattan Makos-MR   2:33.20    2:32.89        
                  32.24     1:10.20 (37.96)     1:57.29 (47.09)     2:32.89 (35.60)
 62 Flanigan, Aimee S         14 Flying Dolphins-MR   2:28.56    2:33.01        
                  34.17     1:13.42 (39.25)     1:57.05 (43.63)     2:33.01 (35.96)
 63 DeStaebler, Alexandra S   15 GAEL-MR              2:32.12    2:33.10        
                  33.97     1:12.37 (38.40)     1:59.62 (47.25)     2:33.10 (33.48)
 64 Thomas, Laura E           14 UQNS-MR              2:35.27    2:33.37        
                  33.12     1:11.11 (37.99)     1:59.02 (47.91)     2:33.37 (34.35)
 65 Horwitz, Rebecca A        15 Manhattan Makos-MR   2:33.48    2:33.71        
                  32.40     1:12.59 (40.19)     1:58.22 (45.63)     2:33.71 (35.49)
 66 Kyin, Leadora A           16 Agua Swim Team-MR    2:30.85    2:34.11        
                  34.16     1:11.56 (37.40)     1:59.88 (48.32)     2:34.11 (34.23)
 67 Holub, Emma M             14 Agua Swim Team-MR    2:33.96    2:35.24        
                  33.38     1:11.81 (38.43)     2:00.01 (48.20)     2:35.24 (35.23)
 68 Reiter, Valerie G         15 UQNS-MR              2:34.63    2:35.65        
                  34.53     1:15.63 (41.10)     1:59.50 (43.87)     2:35.65 (36.15)
 69 Deverna, Bridget T        14 GAEL-MR              2:41.81    2:35.70        
                  36.39     1:17.59 (41.20)     2:00.18 (42.59)     2:35.70 (35.52)
 70 Jiang, Claire             13 Agua Swim Team-MR    2:33.19    2:36.95        
                  33.33     1:13.41 (40.08)     1:59.63 (46.22)     2:36.95 (37.32)
 71 Bluvol, Sam               16 GAEL-MR              2:38.57    2:37.20        
                  33.12     1:13.40 (40.28)     2:01.15 (47.75)     2:37.20 (36.05)
 72 Kuo, Victoria F           15 Agua Swim Team-MR    2:35.27    2:38.64        
                  35.77     1:16.25 (40.48)     2:02.78 (46.53)     2:38.64 (35.86)
 73 Reiter, Stephanie C       15 UQNS-MR              2:37.13    2:39.81        
                  33.87     1:15.21 (41.34)     2:01.90 (46.69)     2:39.81 (37.91)
 74 Banner, Sylvie C          14 Agua Swim Team-MR    2:39.64    2:40.18        
                  35.17     1:14.79 (39.62)     2:05.46 (50.67)     2:40.18 (34.72)
 75 Kabillio, Mia N           14 Manhattan Makos-MR   2:37.55    2:41.21        
                  33.57     1:13.03 (39.46)     2:05.61 (52.58)     2:41.21 (35.60)
 76 Mottura, Sofia L          13 WEST-MR              2:49.18    2:41.22        
                  34.70     1:15.43 (40.73)     2:03.62 (48.19)     2:41.22 (37.60)
 77 DuFord, Olivia P          13 Agua Swim Team-MR    2:39.28    2:42.06        
                  35.51     1:17.10 (41.59)     2:02.93 (45.83)     2:42.06 (39.13)
 78 Raboy, Ghelila            13 Agua Swim Team-MR    2:39.58    2:42.34        
                  34.72     1:14.42 (39.70)     2:05.90 (51.48)     2:42.34 (36.44)
 79 Lugo, Sofia               15 Agua Swim Team-MR    2:49.99    2:42.92        
                  33.11     1:17.81 (44.70)     2:04.94 (47.13)     2:42.92 (37.98)
 80 McGowan, Sofia M          13 Agua Swim Team-MR    2:45.72    2:42.94        
                  37.27     1:17.29 (40.02)     2:07.83 (50.54)     2:42.94 (35.11)
 81 Green, Darby P            13 Manhattan Makos-MR   2:40.81    2:43.48        
                  36.00     1:18.48 (42.48)     2:06.65 (48.17)     2:43.48 (36.83)
 82 Rodriguez, Danielle M     13 Agua Swim Team-MR    2:46.21    2:45.72        
                  39.43     1:19.01 (39.58)     2:09.71 (50.70)     2:45.72 (36.01)
 83 Tanjeloff, Chloe C        13 Flying Dolphins-MR   2:55.42    2:47.01        
                  34.74     1:19.47 (44.73)     2:08.94 (49.47)     2:47.01 (38.07)
 84 O'Connor, Sarah J         13 GAEL-MR              2:51.38    2:47.07        
                  34.80     1:14.00 (39.20)     2:09.02 (55.02)     2:47.07 (38.05)
 85 Chukwulozie, Stella       13 Manhattan Makos-MR   3:03.19    2:55.30        
                  40.79     1:26.46 (45.67)     2:14.72 (48.26)     2:55.30 (40.58)
 86 Field, Skylar             13 Manhattan Makos-MR   3:02.15    2:56.66        
                  37.56     1:21.06 (43.50)     2:15.97 (54.91)     2:56.66 (40.69)
 87 Jardiniano, Isabel        13 Agua Swim Team-MR         NT    2:58.90        
                  35.44     1:22.48 (47.04)     2:17.58 (55.10)     2:58.90 (41.32)
 88 Thomas, Christine A       12 UQNS-MR              3:14.57    3:03.32        
                  44.67     1:31.28 (46.61)     2:24.23 (52.95)     3:03.32 (39.09)
 -- Fennell, Emily A          16 Flying Dolphins-MR   2:21.92         DQ        
      Not on back off wall - back
                  31.64     1:08.77 (37.13)     1:54.91 (46.14)          DQ (36.05)
 -- Gomez, Sofia A            13 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Did not finish - Misc
                  39.77     1:24.81 (45.04)                                        
 -- Grier, Mary-McKenzie      15 Agua Swim Team-MR    2:13.19         DQ        
      Downward butterfly kick - breast
                  29.01     1:03.71 (34.70)     1:46.49 (42.78)          DQ (30.94)
 -- Weiss, Emily N            13 Flying Dolphins-MR   2:12.28         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish - back
                  30.77     1:07.69 (36.92)     1:49.23 (41.54)          DQ (33.81)
 -- Feagin, Charlotte W       13 Agua Swim Team-MR    2:28.47         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish - back
                  32.95     1:14.38 (41.43)     2:00.58 (46.20)          DQ (35.20)
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beaman, Shawn F            8 Flying Dolphins-MR     16.40      15.78        
  2 Wagner, Jared S            8 Agua Swim Team-MR      15.76      16.36        
  3 Kully, Andrew P            8 Agua Swim Team-MR      17.31      16.49        
  4 Burg, Daniel B             8 Agua Swim Team-MR      18.82      17.76        
  5 Lee, Kieran T              7 WEST-MR                15.84      17.88        
  6 Kim, Jacob                 8 Agua Swim Team-MR         NT      17.98        
  7 Henschel, Jake F           8 Agua Swim Team-MR         NT      18.09        
  8 Fagelman-Walker, Jake K    8 Agua Swim Team-MR      18.29      18.29        
  9 Fan, Zachary               8 Manhattan Makos-MR     19.12      18.68        
 10 Mitchener, Connor          8 Manhattan Makos-MR     21.74      18.82        
 11 Edell, Truman E            7 Flying Dolphins-MR     22.49      19.27        
 12 Anton, Willem G            7 Agua Swim Team-MR      21.14      19.42        
 13 Gonzalez, Andres           8 Manhattan Makos-MR     22.96      19.78        
 14 Rajpal, Arjun D            8 Agua Swim Team-MR      26.51      19.99        
 15 Ortiz-Borjas, Marco G      8 Agua Swim Team-MR      23.48      20.20        
 16 Levine, William J          8 Agua Swim Team-MR         NT      20.94        
 17 Smith, Harrison            8 Manhattan Makos-MR        NT      20.97        
 18 Schwartz, Hayden R         7 Agua Swim Team-MR      23.31      21.18        
 19 Boesch, Oliver L           8 Agua Swim Team-MR      20.30      21.76        
 20 Usina, Vuk                 8 Manhattan Makos-MR     21.03      21.80        
 21 Gookin, Vincent C          7 Agua Swim Team-MR         NT      22.66        
 22 DeWitt, Beau               8 Manhattan Makos-MR        NT      22.69        
 23 Speight-Ray, Oliver D      8 Agua Swim Team-MR         NT      22.73        
 24 Feliciano, Ian             7 Manhattan Makos-MR        NT      23.26        
 25 Fulnekey, Iain             7 Agua Swim Team-MR         NT      23.95        
 26 Pavelka, Matthew           7 QNS-MR                 26.97      24.00        
 27 Kim, Charlie B             8 Agua Swim Team-MR         NT      26.26        
 28 Montgomery, Jack T         7 QNS-MR                 28.33      28.92        
 29 Lezi, Daniel L             7 GAEL-MR                   NT      29.55        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Beaman, Shawn F            8 Flying Dolphins-MR     20.30      19.85        
  2 Henschel, Jake F           8 Agua Swim Team-MR         NT      21.42        
  3 Edell, Truman E            7 Flying Dolphins-MR     23.73      21.81        
  4 Smith, Harrison            8 Manhattan Makos-MR        NT      22.26        
  5 Kim, Jacob                 8 Agua Swim Team-MR         NT      22.27        
  6 Burg, Daniel B             8 Agua Swim Team-MR      22.60      22.49        
  7 Boesch, Oliver L           8 Agua Swim Team-MR      22.72      22.66        
  8 Ortiz-Borjas, Marco G      8 Agua Swim Team-MR      23.33      22.96        
  9 Gonzalez, Andres           8 Manhattan Makos-MR     25.36      23.31        
 10 Usina, Vuk                 8 Manhattan Makos-MR     23.55      24.14        
 11 Speight-Ray, Oliver D      8 Agua Swim Team-MR         NT      24.40        
 12 Gookin, Vincent C          7 Agua Swim Team-MR         NT      24.54        
 13 Levine, William J          8 Agua Swim Team-MR         NT      25.53        
 14 Mitchener, Connor          8 Manhattan Makos-MR     27.87      26.23        
 15 Schwartz, Hayden R         7 Agua Swim Team-MR      27.03      26.68        
 16 Montgomery, Jack T         7 QNS-MR                 33.33      27.75        
 17 Feliciano, Ian             7 Manhattan Makos-MR        NT      27.81        
 18 Pavelka, Matthew           7 QNS-MR                 30.33      28.46        
 19 DeWitt, Beau               8 Manhattan Makos-MR        NT      28.57        
 20 Fulnekey, Iain             7 Agua Swim Team-MR         NT      30.27        
 21 Kim, Charlie B             8 Agua Swim Team-MR         NT      30.32        
 22 Lezi, Daniel L             7 GAEL-MR                   NT      32.25        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B           7 Agua Swim Team-MR      21.47      20.07        
  2 Kully, Andrew P            8 Agua Swim Team-MR         NT      22.46        
  3 Lee, Kieran T              7 WEST-MR                21.98      22.88        
  4 Burg, Daniel B             8 Agua Swim Team-MR      25.73      22.89        
  5 Jones, Jake F              7 Agua Swim Team-MR      23.23      23.63        
  6 Fagelman-Walker, Jake K    8 Agua Swim Team-MR      25.08      25.06        
  7 Gonzalez, Andres           8 Manhattan Makos-MR     31.51      27.02        
  8 DeWitt, Beau               8 Manhattan Makos-MR        NT      28.98        
  9 Gookin, Vincent C          7 Agua Swim Team-MR         NT      29.37        
 10 Levine, William J          8 Agua Swim Team-MR         NT      31.81        
 11 Fulnekey, Iain             7 Agua Swim Team-MR         NT      32.75        
 12 Speight-Ray, Oliver D      8 Agua Swim Team-MR         NT      33.97        
 13 Lezi, Daniel L             7 GAEL-MR                   NT      34.81        
 -- Pavelka, Matthew           7 QNS-MR                    NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Kim, Charlie B             8 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B           7 Agua Swim Team-MR      19.27      17.93        
  2 Beaman, Shawn F            8 Flying Dolphins-MR     18.88      18.79        
  3 Wagner, Jared S            8 Agua Swim Team-MR      19.31      19.80        
  4 Jones, Jake F              7 Agua Swim Team-MR      19.41      20.89        
  5 Smith, Harrison            8 Manhattan Makos-MR        NT      22.37        
  6 Anton, Willem G            7 Agua Swim Team-MR         NT      22.56        
  7 Fan, Zachary               8 Manhattan Makos-MR     24.72      23.50        
  8 Rajpal, Arjun D            8 Agua Swim Team-MR         NT      24.86        
  9 Mitchener, Connor          8 Manhattan Makos-MR     27.98      27.11        
 10 Edell, Truman E            7 Flying Dolphins-MR     30.70      27.81        
 -- Nallengara, Jonathan       7 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Feliciano, Ian             7 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Usina, Vuk                 8 Manhattan Makos-MR     24.62         DQ        
      False start
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B           7 Agua Swim Team-MR    1:34.05    1:23.33        
                  39.15     1:23.33 (44.18)                                        
  2 Kully, Andrew P            8 Agua Swim Team-MR    1:36.88    1:27.09        
                  39.25     1:27.09 (47.84)                                        
  3 Jones, Jake F              7 Agua Swim Team-MR    1:31.01    1:27.76        
                  43.14     1:27.76 (44.62)                                        
  4 Wagner, Jared S            8 Agua Swim Team-MR    1:30.33    1:27.94        
                  39.42     1:27.94 (48.52)                                        
  5 Lee, Kieran T              7 WEST-MR              1:39.90    1:28.58        
                  43.64     1:28.58 (44.94)                                        
  6 Henschel, Jake F           8 Agua Swim Team-MR         NT    1:34.47        
                  46.83     1:34.47 (47.64)                                        
  7 Fan, Zachary               8 Manhattan Makos-MR        NT    1:41.86        
                  48.39     1:41.86 (53.47)                                        
  8 Anton, Willem G            7 Agua Swim Team-MR         NT    1:42.25        
                  48.01     1:42.25 (54.24)                                        
  9 Rajpal, Arjun D            8 Agua Swim Team-MR    2:01.45    1:44.44        
                  49.53     1:44.44 (54.91)                                        
 10 Boesch, Oliver L           8 Agua Swim Team-MR         NT    1:45.92        
                  50.95     1:45.92 (54.97)                                        
 -- Kim, Jacob                 8 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  52.29          DQ (53.62)                                        
 -- Fagelman-Walker, Jake K    8 Agua Swim Team-MR    1:47.68         DQ        
      One hand touch - fly
                  49.28          DQ (58.25)                                        
 -- Ortiz-Borjas, Marco G      8 Agua Swim Team-MR    2:09.17         DQ        
      One hand touch - breast
                  57.89          DQ (55.65)                                        
 -- Schwartz, Hayden R         7 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:03.03        DQ (1:00.18)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sacca, David J            10 Agua Swim Team-MR      30.04      29.30        
  2 Weinstein, Michael H      10 WEST-MR                29.17      29.31        
  3 Fine, Evan                10 Agua Swim Team-MR      33.84      33.01        
  4 Lara, Austin F            10 Agua Swim Team-MR      34.79      33.46        
  5 Raboy, Asher M            10 Agua Swim Team-MR      34.05      33.82        
  6 Bates, Andrew H           10 Agua Swim Team-MR      34.37      34.65        
  7 Askri, Jason              10 Agua Swim Team-MR         NT      34.83        
  8 Jones, Ronin               9 Agua Swim Team-MR      36.95      34.91        
  9 Cornish, Jack A            9 UNATT-MR               34.12      35.43        
 10 Grissinger, John H        10 Flying Dolphins-MR     35.85      35.47        
 11 Dauchez, Jacques M        10 Agua Swim Team-MR         NT      35.51        
 12 Chin, Ever J              10 Agua Swim Team-MR         NT      35.89        
 13 Graullera, Cassiel        10 Agua Swim Team-MR      40.64      36.16        
 14 DeWitt, Jasper            10 Manhattan Makos-MR     42.41      36.85        
 15 Yi, Ethan                  9 Manhattan Makos-MR     40.96      37.84        
 16 Wilson, Chase             10 Manhattan Makos-MR     39.95      37.93        
 17 Milio, Franco A           10 WEST-MR                39.29      38.37        
 18 Yoham, Skylar H           10 Agua Swim Team-MR      40.21      38.89        
 19 Stewart, Quin             10 Agua Swim Team-MR      40.40      39.03        
 20 Schulze, Enzo             10 QNS-MR                 39.68      39.57        
 21 Mac Donald, Kaan           9 Manhattan Makos-MR     46.91      40.32        
 22 Fiore, Reece               9 Manhattan Makos-MR     40.45      40.46        
 23 Stern, Charlie I           9 Agua Swim Team-MR      42.38      41.52        
 24 Herschenseld, Arlo         9 Manhattan Makos-MR        NT      42.01        
 25 Chosed, Maxwell R          9 Agua Swim Team-MR      35.87      42.31        
 26 Shih, Lucien               9 Manhattan Makos-MR     47.85      42.52        
 27 Javaheri, Kouros S         9 Agua Swim Team-MR      55.29      42.54        
 28 Grier, Martin F            9 Agua Swim Team-MR         NT      42.75        
 29 Zarytov, Vlad              9 Agua Swim Team-MR      44.25      42.77        
 30 Sucher, Mattias            9 Manhattan Makos-MR     42.53      42.82        
 31 Al-Kudmani, Safwan        10 Manhattan Makos-MR        NT      42.83        
 32 Blum, Hawke               10 Manhattan Makos-MR     42.42      42.97        
 33 Schwartz, Kieran           9 Manhattan Makos-MR     42.65      43.36        
 34 Nishikawa, Jun             9 Agua Swim Team-MR      43.91      43.41        
 35 Agashiwala, Satya          9 Manhattan Makos-MR     43.94      44.14        
 36 Nallengara, Benjamin       9 Manhattan Makos-MR        NT      45.69        
 37 Crawford, Julian           9 Manhattan Makos-MR        NT      51.10        
 38 Kastoun, Gebran            9 Manhattan Makos-MR        NT      52.55        
 39 Rosenberg, Peter           9 Manhattan Makos-MR        NT      52.61        
 40 Mui, Ethan                 9 Manhattan Makos-MR     55.33      53.13        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinstein, Michael H      10 WEST-MR              1:04.58    1:04.99        
                  31.36     1:04.99 (33.63)                                        
  2 Chung, Hudson H           10 WEST-MR              1:04.73    1:05.51        
                  31.67     1:05.51 (33.84)                                        
  3 Boesch, Alexander J       10 Agua Swim Team-MR    1:14.62    1:12.67        
                  34.08     1:12.67 (38.59)                                        
  4 Raboy, Asher M            10 Agua Swim Team-MR    1:16.70    1:17.07        
                  37.01     1:17.07 (40.06)                                        
  5 Fine, Evan                10 Agua Swim Team-MR    1:21.43    1:17.43        
                  36.47     1:17.43 (40.96)                                        
  6 Jiang, Kevin               9 WEST-MR              1:24.82    1:17.56        
                  37.59     1:17.56 (39.97)                                        
  7 Cornish, Jack A            9 UNATT-MR             1:25.24    1:18.05        
                  40.47     1:18.05 (37.58)                                        
  8 DeWitt, Jasper            10 Manhattan Makos-MR   1:21.21    1:19.93        
                  38.45     1:19.93 (41.48)                                        
  9 Grissinger, John H        10 Flying Dolphins-MR   1:20.26    1:20.12        
                  38.60     1:20.12 (41.52)                                        
 10 Chin, Ever J              10 Agua Swim Team-MR         NT    1:23.38        
                  39.89     1:23.38 (43.49)                                        
 11 Yoham, Skylar H           10 Agua Swim Team-MR    1:30.14    1:24.93        
                  40.71     1:24.93 (44.22)                                        
 12 Stewart, Quin             10 Agua Swim Team-MR    1:30.29    1:28.39        
                  44.68     1:28.39 (43.71)                                        
 13 Blum, Hawke               10 Manhattan Makos-MR        NT    1:30.43        
                  43.36     1:30.43 (47.07)                                        
 14 Mac Donald, Kaan           9 Manhattan Makos-MR        NT    1:31.32        
                  43.42     1:31.32 (47.90)                                        
 15 Fiore, Reece               9 Manhattan Makos-MR        NT    1:32.11        
                  43.91     1:32.11 (48.20)                                        
 16 Stern, Charlie I           9 Agua Swim Team-MR    1:44.37    1:32.77        
                  42.00     1:32.77 (50.77)                                        
 17 Chosed, Maxwell R          9 Agua Swim Team-MR    1:29.11    1:33.15        
                  44.30     1:33.15 (48.85)                                        
 18 Grier, Martin F            9 Agua Swim Team-MR         NT    1:33.94        
                  43.97     1:33.94 (49.97)                                        
 19 Herschenseld, Arlo         9 Manhattan Makos-MR        NT    1:36.41        
                  45.60     1:36.41 (50.81)                                        
 20 Schwartz, Kieran           9 Manhattan Makos-MR        NT    1:36.52        
                  46.97     1:36.52 (49.55)                                        
 21 Zarytov, Vlad              9 Agua Swim Team-MR         NT    1:38.47        
                  46.59     1:38.47 (51.88)                                        
 22 Al-Kudmani, Safwan        10 Manhattan Makos-MR        NT    1:40.28        
                  47.47     1:40.28 (52.81)                                        
 23 Nallengara, Benjamin       9 Manhattan Makos-MR        NT    1:51.08        
                  53.00     1:51.08 (58.08)                                        
 24 Crawford, Julian           9 Manhattan Makos-MR        NT    1:51.54        
                  51.94     1:51.54 (59.60)                                        
 25 Cuddihy, Devon             9 Manhattan Makos-MR        NT    1:53.81        
                  52.52   1:53.81 (1:01.29)                                        
 26 Rosenberg, Peter           9 Manhattan Makos-MR        NT    1:55.11        
                  52.76   1:55.11 (1:02.35)                                        
 27 Mui, Ethan                 9 Manhattan Makos-MR        NT    1:55.55        
                  56.72     1:55.55 (58.83)                                        
 28 Kastoun, Gebran            9 Manhattan Makos-MR        NT    1:57.44        
                  56.00   1:57.44 (1:01.44)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Aidan J              10 WEST-MR              2:22.59    2:15.83        
                  31.52     1:06.93 (35.41)     1:42.64 (35.71)     2:15.83 (33.19)
  2 Zhang, Eric K             10 Agua Swim Team-MR    2:16.72    2:15.88        
                  30.81     1:05.18 (34.37)     1:41.11 (35.93)     2:15.88 (34.77)
  3 Chung, Hudson H           10 WEST-MR              2:21.21    2:23.21        
                  33.05     1:09.60 (36.55)     1:46.72 (37.12)     2:23.21 (36.49)
  4 Sacca, David J            10 Agua Swim Team-MR    2:32.95    2:29.63        
                  33.80     1:12.90 (39.10)     1:53.19 (40.29)     2:29.63 (36.44)
  5 Lara, Austin F            10 Agua Swim Team-MR    2:57.95    2:40.86        
                  35.45     1:15.45 (40.00)     1:57.94 (42.49)     2:40.86 (42.92)
  6 Askri, Jason              10 Agua Swim Team-MR         NT    2:42.26        
                  35.91     1:17.79 (41.88)     2:00.69 (42.90)     2:42.26 (41.57)
  7 Grissinger, John H        10 Flying Dolphins-MR   3:04.25    2:52.39        
                  38.19     1:23.64 (45.45)     2:07.64 (44.00)     2:52.39 (44.75)
  8 Benten, Liam A            10 Agua Swim Team-MR         NT    2:59.44        
                  38.48     1:24.24 (45.76)     2:12.24 (48.00)     2:59.44 (47.20)
  9 Milio, Franco A           10 WEST-MR              3:01.55    3:08.76        
                  41.31     1:32.43 (51.12)     2:22.07 (49.64)     3:08.76 (46.69)
 10 Yi, Ethan                  9 Manhattan Makos-MR        NT    3:08.95        
                  41.21     1:30.49 (49.28)     2:21.36 (50.87)     3:08.95 (47.59)
 11 Javaheri, Kouros S         9 Agua Swim Team-MR         NT    3:22.40        
                  44.61     1:38.27 (53.66)     2:30.48 (52.21)     3:22.40 (51.92)
 12 Kurtz, Zack               10 Flying Dolphins-MR        NT    3:23.25        
                  44.07     1:37.39 (53.32)     2:31.16 (53.77)     3:23.25 (52.09)
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Aidan J              10 WEST-MR                33.61      32.74        
  2 Zhang, Dylan Y            10 Agua Swim Team-MR      35.00      33.11        
  3 Chung, Hudson H           10 WEST-MR                31.77      33.70        
  4 Sacca, David J            10 Agua Swim Team-MR      35.77      33.84        
  5 Zhang, Eric K             10 Agua Swim Team-MR      37.00      35.89        
  6 Weinstein, Michael H      10 WEST-MR                36.65      35.90        
  7 Fine, Evan                10 Agua Swim Team-MR      41.99      39.09        
  8 Bates, Andrew H           10 Agua Swim Team-MR      37.63      39.16        
  9 Graullera, Cassiel        10 Agua Swim Team-MR      42.42      39.35        
 10 Dauchez, Jacques M        10 Agua Swim Team-MR         NT      39.56        
 11 Lara, Austin F            10 Agua Swim Team-MR      39.07      40.10        
 12 Cornish, Jack A            9 UNATT-MR               43.44      40.70        
 13 Chin, Ever J              10 Agua Swim Team-MR         NT      40.74        
 14 DeWitt, Jasper            10 Manhattan Makos-MR     41.88      41.41        
 15 Yoham, Skylar H           10 Agua Swim Team-MR      41.80      41.81        
 16 Jones, Ronin               9 Agua Swim Team-MR      43.94      43.35        
 17 Wilson, Chase             10 Manhattan Makos-MR     48.69      43.78        
 18 Milio, Franco A           10 WEST-MR                44.66      44.13        
 19 Stewart, Quin             10 Agua Swim Team-MR      49.50      46.10        
 20 Chosed, Maxwell R          9 Agua Swim Team-MR      43.14      46.34        
 21 Schulze, Enzo             10 QNS-MR                 49.69      47.35        
 22 Shih, Lucien               9 Manhattan Makos-MR     57.07      47.50        
 23 Yi, Ethan                  9 Manhattan Makos-MR     50.73      47.76        
 24 Fiore, Reece               9 Manhattan Makos-MR     47.52      47.78        
 25 Nishikawa, Jun             9 Agua Swim Team-MR      52.31      48.19        
 26 Agashiwala, Satya          9 Manhattan Makos-MR     50.97      48.60        
 27 Schwartz, Kieran           9 Manhattan Makos-MR     52.71      49.00        
 28 Mac Donald, Kaan           9 Manhattan Makos-MR     52.85      50.39        
 29 Al-Kudmani, Safwan        10 Manhattan Makos-MR        NT      50.59        
 30 Kurtz, Zack               10 Flying Dolphins-MR        NT      50.72        
 31 Grier, Martin F            9 Agua Swim Team-MR         NT      50.82        
 32 Stern, Charlie I           9 Agua Swim Team-MR      50.81      51.04        
 33 Herschenseld, Arlo         9 Manhattan Makos-MR        NT      51.10        
 34 Sucher, Mattias            9 Manhattan Makos-MR     50.60      51.63        
 35 Blum, Hawke               10 Manhattan Makos-MR     50.21      52.90        
 36 Zarytov, Vlad              9 Agua Swim Team-MR      54.09      54.16        
 37 Kastoun, Gebran            9 Manhattan Makos-MR        NT      55.00        
 38 Nallengara, Benjamin       9 Manhattan Makos-MR        NT      55.87        
 39 Crawford, Julian           9 Manhattan Makos-MR        NT      56.60        
 40 Mui, Ethan                 9 Manhattan Makos-MR   1:13.05      58.47        
 41 Rosenberg, Peter           9 Manhattan Makos-MR        NT    1:00.70        
 -- Raboy, Asher M            10 Agua Swim Team-MR      40.50         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Aidan J              10 WEST-MR              1:12.18    1:11.16        
                  34.62     1:11.16 (36.54)                                        
  2 Chung, Hudson H           10 WEST-MR              1:08.94    1:13.59        
                  36.08     1:13.59 (37.51)                                        
  3 Sacca, David J            10 Agua Swim Team-MR    1:18.75    1:19.00        
                  38.32     1:19.00 (40.68)                                        
  4 Boesch, Alexander J       10 Agua Swim Team-MR    1:24.02    1:22.48        
                  40.44     1:22.48 (42.04)                                        
  5 Bates, Andrew H           10 Agua Swim Team-MR    1:21.99    1:22.70        
                  41.10     1:22.70 (41.60)                                        
  6 Raboy, Asher M            10 Agua Swim Team-MR    1:26.33    1:27.28        
                  42.93     1:27.28 (44.35)                                        
  7 DeWitt, Jasper            10 Manhattan Makos-MR   1:39.88    1:29.39        
                  42.85     1:29.39 (46.54)                                        
  8 Fiore, Reece               9 Manhattan Makos-MR        NT    1:36.06        
                  46.40     1:36.06 (49.66)                                        
  9 Milio, Franco A           10 WEST-MR              1:38.77    1:36.49        
                  46.97     1:36.49 (49.52)                                        
 10 Javaheri, Kouros S         9 Agua Swim Team-MR         NT    1:41.08        
                  50.65     1:41.08 (50.43)                                        
 11 Sucher, Mattias            9 Manhattan Makos-MR   1:45.92    1:46.68        
                  52.55     1:46.68 (54.13)                                        
 12 Blum, Hawke               10 Manhattan Makos-MR   1:49.67    1:51.07        
                  53.99     1:51.07 (57.08)                                        
 13 Mui, Ethan                 9 Manhattan Makos-MR   2:38.22    1:59.11        
                  58.37   1:59.11 (1:00.74)                                        
 14 Nallengara, Benjamin       9 Manhattan Makos-MR        NT    2:04.11        
                1:01.39   2:04.11 (1:02.72)                                        
 15 Rosenberg, Peter           9 Manhattan Makos-MR        NT    2:08.22        
                  59.45   2:08.22 (1:08.77)                                        
 16 Keimweiss, Charlie E       9 Flying Dolphins-MR        NT    2:23.86        
                1:06.30   2:23.86 (1:17.56)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinstein, Michael H      10 WEST-MR                37.28      35.81        
  2 Lee, Aidan J              10 WEST-MR                40.09      37.45        
  3 Zhang, Dylan Y            10 Agua Swim Team-MR      36.70      38.20        
  4 Zhang, Eric K             10 Agua Swim Team-MR      38.00      38.72        
  5 Bates, Andrew H           10 Agua Swim Team-MR      41.32      42.77        
  6 Jiang, Kevin               9 WEST-MR                42.63      42.79        
  7 Grissinger, John H        10 Flying Dolphins-MR     41.85      42.88        
  8 Dauchez, Jacques M        10 Agua Swim Team-MR         NT      44.06        
  9 Jones, Ronin               9 Agua Swim Team-MR      47.49      45.42        
 10 Chosed, Maxwell R          9 Agua Swim Team-MR      44.56      45.57        
 11 Chin, Ever J              10 Agua Swim Team-MR         NT      46.14        
 12 Fine, Evan                10 Agua Swim Team-MR      48.65      46.34        
 13 Yi, Ethan                  9 Manhattan Makos-MR     52.49      47.48        
 14 DeWitt, Jasper            10 Manhattan Makos-MR        NT      47.53        
 14 Milio, Franco A           10 WEST-MR                47.14      47.53        
 16 Cornish, Jack A            9 UNATT-MR               49.72      48.13        
 17 Askri, Jason              10 Agua Swim Team-MR         NT      48.96        
 18 Fiore, Reece               9 Manhattan Makos-MR     50.93      49.77        
 19 Mac Donald, Kaan           9 Manhattan Makos-MR   1:04.99      51.76        
 20 Stewart, Quin             10 Agua Swim Team-MR      55.15      52.21        
 21 Lascher, Jerry H          10 Flying Dolphins-MR     59.61      52.60        
 22 Sucher, Mattias            9 Manhattan Makos-MR     55.03      52.86        
 23 Zarytov, Vlad              9 Agua Swim Team-MR         NT      53.23        
 24 Stern, Charlie I           9 Agua Swim Team-MR      56.32      54.31        
 25 Blum, Hawke               10 Manhattan Makos-MR     56.93      56.79        
 26 Agashiwala, Satya          9 Manhattan Makos-MR   1:02.75      57.06        
 27 Schwartz, Kieran           9 Manhattan Makos-MR   1:02.33      59.70        
 28 Al-Kudmani, Safwan        10 Manhattan Makos-MR        NT    1:00.08        
 29 Kastoun, Gebran            9 Manhattan Makos-MR        NT    1:04.07        
 30 Mui, Ethan                 9 Manhattan Makos-MR        NT    1:04.84        
 31 Keimweiss, Charlie E       9 Flying Dolphins-MR        NT    1:04.91        
 32 Herschenseld, Arlo         9 Manhattan Makos-MR        NT    1:05.84        
 -- Crawford, Julian           9 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Cuddihy, Devon             9 Manhattan Makos-MR   1:07.22         DQ        
      One hand touch
 -- Rosenberg, Peter           9 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Weinstein, Michael H      10 WEST-MR              1:19.84    1:19.47        
                  38.58     1:19.47 (40.89)                                        
  2 Lee, Aidan J              10 WEST-MR              1:19.74    1:21.16        
                  38.97     1:21.16 (42.19)                                        
  3 Zhang, Dylan Y            10 Agua Swim Team-MR    1:23.20    1:22.20        
                  40.34     1:22.20 (41.86)                                        
  4 Zhang, Eric K             10 Agua Swim Team-MR    1:20.84    1:24.18        
                  41.13     1:24.18 (43.05)                                        
  5 Chung, Hudson H           10 WEST-MR              1:24.94    1:29.59        
                  42.61     1:29.59 (46.98)                                        
  6 Grissinger, John H        10 Flying Dolphins-MR   1:32.19    1:31.89        
                  44.17     1:31.89 (47.72)                                        
  7 Lara, Austin F            10 Agua Swim Team-MR    1:39.06    1:35.36        
                  46.17     1:35.36 (49.19)                                        
  8 Dauchez, Jacques M        10 Agua Swim Team-MR         NT    1:37.44        
                  46.98     1:37.44 (50.46)                                        
  9 Jones, Ronin               9 Agua Swim Team-MR    2:02.60    1:37.92        
                  47.43     1:37.92 (50.49)                                        
 10 Bates, Andrew H           10 Agua Swim Team-MR    1:29.67    1:38.25        
                  47.33     1:38.25 (50.92)                                        
 11 Graullera, Cassiel        10 Agua Swim Team-MR    1:51.88    1:39.48        
                  47.00     1:39.48 (52.48)                                        
 12 Chin, Ever J              10 Agua Swim Team-MR         NT    1:40.26        
                  47.86     1:40.26 (52.40)                                        
 13 Fine, Evan                10 Agua Swim Team-MR    1:46.21    1:41.48        
                  47.93     1:41.48 (53.55)                                        
 14 Cornish, Jack A            9 UNATT-MR             1:55.44    1:42.83        
                  52.16     1:42.83 (50.67)                                        
 15 DeWitt, Jasper            10 Manhattan Makos-MR   1:57.30    1:43.84        
                  48.98     1:43.84 (54.86)                                        
 16 Askri, Jason              10 Agua Swim Team-MR         NT    1:45.13        
                  49.87     1:45.13 (55.26)                                        
 17 Chosed, Maxwell R          9 Agua Swim Team-MR    1:38.72    1:45.17        
                  49.05     1:45.17 (56.12)                                        
 18 Raboy, Asher M            10 Agua Swim Team-MR    1:49.88    1:47.55        
                  51.96     1:47.55 (55.59)                                        
 19 Fiore, Reece               9 Manhattan Makos-MR        NT    1:49.05        
                  52.18     1:49.05 (56.87)                                        
 20 Sucher, Mattias            9 Manhattan Makos-MR   1:58.21    1:51.46        
                  53.78     1:51.46 (57.68)                                        
 21 Stewart, Quin             10 Agua Swim Team-MR    1:52.27    1:51.65        
                  54.26     1:51.65 (57.39)                                        
 22 Mac Donald, Kaan           9 Manhattan Makos-MR        NT    1:53.71        
                  54.21     1:53.71 (59.50)                                        
 23 Nishikawa, Jun             9 Agua Swim Team-MR         NT    1:55.08        
                  56.31     1:55.08 (58.77)                                        
 24 Grier, Martin F            9 Agua Swim Team-MR         NT    1:55.77        
                  57.00     1:55.77 (58.77)                                        
 25 Al-Kudmani, Safwan        10 Manhattan Makos-MR        NT    1:56.37        
                  54.20   1:56.37 (1:02.17)                                        
 26 Agashiwala, Satya          9 Manhattan Makos-MR        NT    1:58.84        
                  56.53   1:58.84 (1:02.31)                                        
 27 Wilson, Chase             10 Manhattan Makos-MR   2:14.63    1:59.36        
                  58.01   1:59.36 (1:01.35)                                        
 28 Kurtz, Zack               10 Flying Dolphins-MR        NT    2:02.18        
                  58.70   2:02.18 (1:03.48)                                        
 29 Blum, Hawke               10 Manhattan Makos-MR   2:10.73    2:04.00        
                  58.83   2:04.00 (1:05.17)                                        
 30 Stern, Charlie I           9 Agua Swim Team-MR         NT    2:05.52        
                  57.07   2:05.52 (1:08.45)                                        
 31 Schwartz, Kieran           9 Manhattan Makos-MR   2:16.92    2:11.84        
                1:04.41   2:11.84 (1:07.43)                                        
 32 Shih, Lucien               9 Manhattan Makos-MR   2:26.06    2:15.02        
                1:04.90   2:15.02 (1:10.12)                                        
 33 Nallengara, Benjamin       9 Manhattan Makos-MR        NT    2:31.51        
                1:11.69   2:31.51 (1:19.82)                                        
 -- Javaheri, Kouros S         9 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Alternating Kick
                  55.62          DQ (59.68)                                        
 -- Yoham, Skylar H           10 Agua Swim Team-MR    1:59.55         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  55.10          DQ (59.48)                                        
 -- Crawford, Julian           9 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
                1:06.09        DQ (1:13.40)                                        
 -- Herschenseld, Arlo         9 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Alternating Kick
                1:04.30        DQ (1:13.61)                                        
 -- Mui, Ethan                 9 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Scissors kick
                1:03.76        DQ (1:08.86)                                        
 -- Rosenberg, Peter           9 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
                1:14.93        DQ (1:16.68)                                        
 -- Kastoun, Gebran            9 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Alternating Kick
                1:08.12        DQ (1:08.94)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Dylan Y            10 Agua Swim Team-MR      33.00      32.20        
  2 Zhang, Eric K             10 Agua Swim Team-MR      36.80      32.40        
  3 Sacca, David J            10 Agua Swim Team-MR      34.09      33.46        
  4 Yoham, Skylar H           10 Agua Swim Team-MR      45.40      36.77        
  5 Jones, Ronin               9 Agua Swim Team-MR      44.70      38.38        
  6 Askri, Jason              10 Agua Swim Team-MR         NT      40.86        
  7 Yi, Ethan                  9 Manhattan Makos-MR     52.14      43.84        
  8 Herschenseld, Arlo         9 Manhattan Makos-MR        NT      46.24        
  9 Mac Donald, Kaan           9 Manhattan Makos-MR        NT      48.70        
 10 Sucher, Mattias            9 Manhattan Makos-MR     49.27      49.33        
 11 Cuddihy, Devon             9 Manhattan Makos-MR        NT      59.38        
 12 Schwartz, Kieran           9 Manhattan Makos-MR        NT      59.56        
 13 Nallengara, Benjamin       9 Manhattan Makos-MR        NT    1:01.12        
 14 Agashiwala, Satya          9 Manhattan Makos-MR        NT    1:01.13        
 15 Kastoun, Gebran            9 Manhattan Makos-MR        NT    1:01.76        
 16 Crawford, Julian           9 Manhattan Makos-MR        NT    1:01.87        
 -- Al-Kudmani, Safwan        10 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Dylan Y            10 Agua Swim Team-MR    1:12.51    1:12.16        
                  33.55     1:12.16 (38.61)                                        
 -- Lascher, Jerry H          10 Flying Dolphins-MR        NT        DNF        
      Did not finish
                  46.45                                                            
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Aidan J              10 WEST-MR              1:09.17    1:09.98        
                  32.90     1:09.98 (37.08)                                        
  2 Zhang, Dylan Y            10 Agua Swim Team-MR    1:11.87    1:12.31        
                  34.40     1:12.31 (37.91)                                        
  3 Zhang, Eric K             10 Agua Swim Team-MR    1:11.54    1:12.72        
                  35.40     1:12.72 (37.32)                                        
  4 Weinstein, Michael H      10 WEST-MR              1:11.43    1:13.53        
                  35.43     1:13.53 (38.10)                                        
  5 Chung, Hudson H           10 WEST-MR              1:10.86    1:15.91        
                  35.90     1:15.91 (40.01)                                        
  6 Sacca, David J            10 Agua Swim Team-MR    1:20.82    1:16.95        
                  34.37     1:16.95 (42.58)                                        
  7 Jiang, Kevin               9 WEST-MR              1:28.93    1:23.81        
                  40.62     1:23.81 (43.19)                                        
  8 Askri, Jason              10 Agua Swim Team-MR         NT    1:24.28        
                  38.44     1:24.28 (45.84)                                        
  9 Jones, Ronin               9 Agua Swim Team-MR    1:30.54    1:24.57        
                  40.01     1:24.57 (44.56)                                        
 10 Chin, Ever J              10 Agua Swim Team-MR         NT    1:24.61        
                  38.94     1:24.61 (45.67)                                        
 11 Boesch, Alexander J       10 Agua Swim Team-MR    1:31.50    1:24.63        
                  39.42     1:24.63 (45.21)                                        
 12 Dauchez, Jacques M        10 Agua Swim Team-MR         NT    1:25.05        
                  40.59     1:25.05 (44.46)                                        
 13 Bates, Andrew H           10 Agua Swim Team-MR    1:28.21    1:26.26        
                  40.40     1:26.26 (45.86)                                        
 14 Raboy, Asher M            10 Agua Swim Team-MR    1:31.68    1:27.51        
                  41.09     1:27.51 (46.42)                                        
 15 Yoham, Skylar H           10 Agua Swim Team-MR         NT    1:28.20        
                  39.85     1:28.20 (48.35)                                        
 16 Cornish, Jack A            9 UNATT-MR             1:29.43    1:28.99        
                  41.59     1:28.99 (47.40)                                        
 17 Yi, Ethan                  9 Manhattan Makos-MR        NT    1:30.10        
                  44.36     1:30.10 (45.74)                                        
 18 Milio, Franco A           10 WEST-MR              1:36.20    1:30.78        
                  44.88     1:30.78 (45.90)                                        
 19 Benten, Liam A            10 Agua Swim Team-MR    1:40.75    1:30.93        
                  43.33     1:30.93 (47.60)                                        
 20 Grissinger, John H        10 Flying Dolphins-MR   1:34.02    1:32.66        
                  44.41     1:32.66 (48.25)                                        
 21 Lascher, Jerry H          10 Flying Dolphins-MR   1:49.82    1:41.70        
                  50.40     1:41.70 (51.30)                                        
 22 Grier, Martin F            9 Agua Swim Team-MR         NT    1:43.32        
                  50.19     1:43.32 (53.13)                                        
 23 Javaheri, Kouros S         9 Agua Swim Team-MR         NT    1:43.91        
                  48.70     1:43.91 (55.21)                                        
 24 Agashiwala, Satya          9 Manhattan Makos-MR        NT    1:45.39        
                  50.65     1:45.39 (54.74)                                        
 25 Zarytov, Vlad              9 Agua Swim Team-MR         NT    1:45.54        
                  51.46     1:45.54 (54.08)                                        
 26 Keimweiss, Charlie E       9 Flying Dolphins-MR        NT    1:59.48        
                  59.99     1:59.48 (59.49)                                        
 -- Fine, Evan                10 Agua Swim Team-MR    1:33.50         DQ        
      One hand touch - breast
                  41.72          DQ (48.06)                                        
 -- Chosed, Maxwell R          9 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  50.65          DQ (50.16)                                        
 -- Stewart, Quin             10 Agua Swim Team-MR    1:45.64         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  46.99          DQ (52.57)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchener, Ryan           11 Manhattan Makos-MR     26.74      25.96        
  2 Li, Max J                 12 WEST-MR                27.16      25.98        
  3 Lai, Christopher B        12 Manhattan Makos-MR     26.75      26.00        
  4 Chan, Matthew             12 UQNS-MR                28.03      26.44        
  5 Green, Gavin C            11 Flying Dolphins-MR     27.12      26.86        
  6 Santry, Emmet P           12 WEST-MR                28.79      27.55        
  7 Norris, Timothy M         12 GAEL-MR                27.16      27.71        
  8 Lee, Christian            11 WEST-MR                27.91      28.28        
  9 Roonprapunt, Tyler        12 Flying Dolphins-MR     29.24      28.40        
 10 Chen, Darian              12 UQNS-MR                28.25      28.88        
 11 Solash, Max A             12 Agua Swim Team-MR      30.07      29.87        
 12 Kostyatnikov, Michael     11 Agua Swim Team-MR      30.17      29.90        
 13 Chang, Cato A             11 Manhattan Makos-MR     32.10      30.25        
 14 Chapski, Kole             12 Manhattan Makos-MR     31.77      30.41        
 15 Hu, Dylan H               11 Flying Dolphins-MR     31.85      30.46        
 16 Kim, Christopher B        11 Agua Swim Team-MR      31.62      30.50        
 17 Forrester, Connor C       11 WEST-MR                30.58      30.68        
 18 Dorsey-Reyes, Daijin      11 Manhattan Makos-MR     30.83      31.03        
 19 Ehrenfeld, Hayden J       12 WEST-MR                30.68      32.30        
 20 Mui, Miki                 12 Manhattan Makos-MR        NT      33.01        
 21 Riviello, Joseph C        11 WEST-MR                32.64      33.07        
 21 Eforo, Edward             12 GAEL-MR                33.46      33.07        
 23 Lunardi, Gabriele F       12 Agua Swim Team-MR         NT      33.10        
 24 Sellami, Max L            11 Flying Dolphins-MR     32.84      33.19        
 25 Levin, Jake P             12 Agua Swim Team-MR      34.98      33.29        
 26 Kahn, Jackson             11 Agua Swim Team-MR      29.86      33.71        
 27 Allannic, Adrian          11 Manhattan Makos-MR     34.58      34.20        
 28 Abromavage, Harrison H    12 Agua Swim Team-MR      36.50      34.87        
 29 Lipton, Matthew           11 Agua Swim Team-MR      33.76      35.74        
 30 Zhang, Lucas              12 Flying Dolphins-MR     37.43      36.16        
 31 Scarpa, Giovanni A        11 UQNS-MR                37.99      38.55        
 32 Chosed, Zachary A         11 Agua Swim Team-MR      40.50      39.34        
 33 Mulakandov, Ariel         11 UQNS-MR                56.52      40.74        
 34 Khal-Laayoun, Yannick A   11 Agua Swim Team-MR      45.59      41.33        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiSanto, Justin P         12 WEST-MR                57.51      56.46        
                  27.38       56.46 (29.08)                                        
  2 Mitchener, Ryan           11 Manhattan Makos-MR     59.09      57.39        
                  28.31       57.39 (29.08)                                        
  3 Lai, Christopher B        12 Manhattan Makos-MR     59.45      57.78        
                  27.50       57.78 (30.28)                                        
  4 Carrenard, Justice A      12 Agua Swim Team-MR      56.19      58.44        
                  28.04       58.44 (30.40)                                        
  5 Li, Max J                 12 WEST-MR              1:00.75      59.41        
                  28.41       59.41 (31.00)                                        
  6 Green, Gavin C            11 Flying Dolphins-MR   1:00.32      59.84        
                  28.55       59.84 (31.29)                                        
  7 Pragnell, Tristan Z       12 Agua Swim Team-MR      57.35    1:00.00        
                  28.74     1:00.00 (31.26)                                        
  8 Norris, Timothy M         12 GAEL-MR              1:00.13    1:00.01        
                  28.80     1:00.01 (31.21)                                        
  9 Chan, Matthew             12 UQNS-MR              1:01.39    1:00.37        
                  28.98     1:00.37 (31.39)                                        
 10 Lee, Christian            11 WEST-MR              1:00.66    1:00.40        
                  29.34     1:00.40 (31.06)                                        
 11 Santry, Emmet P           12 WEST-MR              1:02.14    1:00.50        
                  29.61     1:00.50 (30.89)                                        
 12 Maclennan, Alexander L    11 Agua Swim Team-MR    1:01.81    1:00.63        
                  29.40     1:00.63 (31.23)                                        
 13 Lugato, Giacomo S         11 Agua Swim Team-MR    1:00.87    1:02.35        
                  30.24     1:02.35 (32.11)                                        
 14 Hyde, Andrew J            11 Agua Swim Team-MR    1:01.56    1:02.55        
                  30.59     1:02.55 (31.96)                                        
 15 Vernhes, Sebastien        12 Manhattan Makos-MR   1:05.45    1:02.89        
                  30.66     1:02.89 (32.23)                                        
 16 Cassidy, Kerry J          12 Agua Swim Team-MR    1:02.12    1:03.07        
                  30.70     1:03.07 (32.37)                                        
 17 Kostyatnikov, Michael     11 Agua Swim Team-MR    1:04.99    1:04.38        
                  30.93     1:04.38 (33.45)                                        
 18 Lee, Penn                 12 Manhattan Makos-MR   1:05.34    1:04.40        
                  30.88     1:04.40 (33.52)                                        
 19 Solash, Max A             12 Agua Swim Team-MR    1:05.13    1:04.76        
                  31.21     1:04.76 (33.55)                                        
 20 Chang, Cato A             11 Manhattan Makos-MR   1:08.38    1:06.81        
                  31.76     1:06.81 (35.05)                                        
 21 Chapski, Kole             12 Manhattan Makos-MR   1:08.86    1:07.37        
                  32.98     1:07.37 (34.39)                                        
 22 Dorsey-Reyes, Daijin      11 Manhattan Makos-MR   1:09.85    1:08.16        
                  33.50     1:08.16 (34.66)                                        
 23 Sacranie, Alex            12 Manhattan Makos-MR   1:11.12    1:08.42        
                  32.08     1:08.42 (36.34)                                        
 24 Sellami, Max L            11 Flying Dolphins-MR   1:08.35    1:09.71        
                  33.46     1:09.71 (36.25)                                        
 25 Mui, Miki                 12 Manhattan Makos-MR        NT    1:13.09        
                  34.67     1:13.09 (38.42)                                        
 26 Kahn, Jackson             11 Agua Swim Team-MR    1:09.84    1:13.78        
                  35.46     1:13.78 (38.32)                                        
 27 Lunardi, Gabriele F       12 Agua Swim Team-MR         NT    1:14.40        
                  35.41     1:14.40 (38.99)                                        
 28 Dultsin, Daniel           11 Agua Swim Team-MR    1:17.59    1:15.63        
                  37.26     1:15.63 (38.37)                                        
 29 Caumartin, Gabriel        11 Manhattan Makos-MR   1:19.47    1:17.55        
                  36.75     1:17.55 (40.80)                                        
 30 Lipton, Matthew           11 Agua Swim Team-MR    1:19.84    1:22.03        
                  38.94     1:22.03 (43.09)                                        
 31 Eckert, William J         12 QNS-MR               1:30.14    1:23.14        
                  38.73     1:23.14 (44.41)                                        
 32 Stachelberg, Oggie        11 Manhattan Makos-MR   1:21.91    1:25.56        
                  39.67     1:25.56 (45.89)                                        
 -- Scarpa, Giovanni A        11 UQNS-MR              1:23.25         DQ        
      False start
                  39.72          DQ (43.97)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carrenard, Justice A      12 Agua Swim Team-MR    2:02.84    2:03.71        
                  28.58       59.69 (31.11)     1:32.43 (32.74)     2:03.71 (31.28)
  2 Mitchener, Ryan           11 Manhattan Makos-MR   2:07.74    2:04.55        
                  28.99     1:01.07 (32.08)     1:34.26 (33.19)     2:04.55 (30.29)
  3 Pragnell, Tristan Z       12 Agua Swim Team-MR    2:02.81    2:07.99        
                  28.78     1:01.37 (32.59)     1:35.25 (33.88)     2:07.99 (32.74)
  4 Green, Gavin C            11 Flying Dolphins-MR   2:09.42    2:08.13        
                  29.29     1:01.54 (32.25)     1:35.08 (33.54)     2:08.13 (33.05)
  5 Maclennan, Alexander L    11 Agua Swim Team-MR    2:12.33    2:09.13        
                  29.20     1:01.85 (32.65)     1:36.12 (34.27)     2:09.13 (33.01)
  6 Norris, Timothy M         12 GAEL-MR              2:11.07    2:10.29        
                  29.96     1:03.49 (33.53)     1:37.90 (34.41)     2:10.29 (32.39)
  7 Lugato, Giacomo S         11 Agua Swim Team-MR    2:11.19    2:10.46        
                  29.88     1:03.30 (33.42)     1:38.19 (34.89)     2:10.46 (32.27)
  8 Lai, Christopher B        12 Manhattan Makos-MR   2:11.13    2:10.94        
                  29.51     1:03.01 (33.50)     1:37.77 (34.76)     2:10.94 (33.17)
  9 Hyde, Andrew J            11 Agua Swim Team-MR    2:12.53    2:11.04        
                  30.60     1:04.04 (33.44)     1:37.59 (33.55)     2:11.04 (33.45)
 10 Chan, Matthew             12 UQNS-MR              2:20.33    2:11.88        
                  30.67                             1:38.91 ( )     2:11.88 (32.97)
 11 Santry, Emmet P           12 WEST-MR              2:09.32    2:12.17        
                  30.85     1:04.79 (33.94)     1:38.72 (33.93)     2:12.17 (33.45)
 12 Hicks, Charles G          12 UNATT-MR             2:16.75    2:14.64        
                  31.13     1:04.96 (33.83)     1:39.76 (34.80)     2:14.64 (34.88)
 13 Oberst, Dylan M           12 WEST-MR              2:16.43    2:14.91        
                  30.56     1:04.40 (33.84)     1:39.98 (35.58)     2:14.91 (34.93)
 14 Cassidy, Kerry J          12 Agua Swim Team-MR    2:22.36    2:16.45        
                  31.46     1:06.32 (34.86)     1:42.05 (35.73)     2:16.45 (34.40)
 15 Lee, Penn                 12 Manhattan Makos-MR   2:24.47    2:17.83        
                  31.17     1:06.84 (35.67)     1:42.24 (35.40)     2:17.83 (35.59)
 16 Vernhes, Sebastien        12 Manhattan Makos-MR   2:22.35    2:17.99        
                  31.61     1:06.73 (35.12)     1:42.24 (35.51)     2:17.99 (35.75)
 17 Kostyatnikov, Michael     11 Agua Swim Team-MR    2:23.99    2:19.56        
                  31.97     1:08.09 (36.12)     1:44.69 (36.60)     2:19.56 (34.87)
 18 Jeong, Eugene             11 UQNS-MR              2:26.17    2:21.22        
                  31.83     1:07.12 (35.29)     1:44.68 (37.56)     2:21.22 (36.54)
 19 Chang, Cato A             11 Manhattan Makos-MR   2:30.26    2:23.03        
                  32.42     1:08.85 (36.43)     1:45.63 (36.78)     2:23.03 (37.40)
 20 Dorsey-Reyes, Daijin      11 Manhattan Makos-MR   2:31.46    2:24.72        
                  34.24     1:11.62 (37.38)     1:49.57 (37.95)     2:24.72 (35.15)
 21 Jablonowski, Kristof      11 Manhattan Makos-MR   2:25.04    2:25.31        
                  33.20     1:10.38 (37.18)     1:48.66 (38.28)     2:25.31 (36.65)
 22 Hu, Dylan H               11 Flying Dolphins-MR   2:30.42    2:25.49        
                  31.70     1:08.50 (36.80)     1:48.03 (39.53)     2:25.49 (37.46)
 23 Chapski, Kole             12 Manhattan Makos-MR   2:27.62    2:26.29        
                  33.10     1:10.18 (37.08)     1:49.21 (39.03)     2:26.29 (37.08)
 24 Sellami, Max L            11 Flying Dolphins-MR   2:23.08    2:28.46        
                  33.19     1:10.02 (36.83)     1:49.36 (39.34)     2:28.46 (39.10)
 25 Sacranie, Alex            12 Manhattan Makos-MR   2:35.19    2:30.48        
                  32.71     1:12.60 (39.89)     1:52.83 (40.23)     2:30.48 (37.65)
 26 Allannic, Adrian          11 Manhattan Makos-MR   2:46.52    2:35.18        
                  35.99     1:15.46 (39.47)     1:56.09 (40.63)     2:35.18 (39.09)
 27 Eforo, Edward             12 GAEL-MR              2:55.95    2:47.59        
                  37.85     1:20.80 (42.95)     2:06.69 (45.89)     2:47.59 (40.90)
 28 Caumartin, Gabriel        11 Manhattan Makos-MR   3:08.13    2:54.20        
                  39.44     1:24.04 (44.60)     2:11.09 (47.05)     2:54.20 (43.11)
 29 Stachelberg, Oggie        11 Manhattan Makos-MR   3:24.67    3:04.99        
                  41.09     1:28.19 (47.10)     2:17.48 (49.29)     3:04.99 (47.51)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Max J                 12 WEST-MR                31.92      30.27        
  2 Lai, Christopher B        12 Manhattan Makos-MR     32.86      31.02        
  3 Santry, Emmet P           12 WEST-MR                33.02      31.97        
  4 Forrester, Connor C       11 WEST-MR                32.85      33.02        
  5 Chen, Darian              12 UQNS-MR                35.81      33.24        
  6 Lee, Penn                 12 Manhattan Makos-MR     33.10      33.94        
  7 Kim, Christopher B        11 Agua Swim Team-MR      36.67      34.07        
  8 Vernhes, Sebastien        12 Manhattan Makos-MR     34.43      34.16        
  9 Chang, Cato A             11 Manhattan Makos-MR     36.39      34.64        
 10 Solash, Max A             12 Agua Swim Team-MR      35.72      34.99        
 11 Chapski, Kole             12 Manhattan Makos-MR     36.32      35.12        
 12 Roonprapunt, Tyler        12 Flying Dolphins-MR     35.84      35.80        
 13 Riviello, Joseph C        11 WEST-MR                34.81      35.93        
 14 Sacranie, Alex            12 Manhattan Makos-MR     36.60      36.17        
 15 Jeong, Eugene             11 UQNS-MR                35.88      36.31        
 16 Jablonowski, Kristof      11 Manhattan Makos-MR     36.66      36.59        
 17 Dorsey-Reyes, Daijin      11 Manhattan Makos-MR     36.59      37.27        
 18 Lunardi, Gabriele F       12 Agua Swim Team-MR         NT      37.83        
 19 Ehrenfeld, Hayden J       12 WEST-MR                38.23      37.90        
 20 Levin, Jake P             12 Agua Swim Team-MR      43.61      38.66        
 21 Eforo, Edward             12 GAEL-MR                38.75      40.11        
 22 Lipton, Matthew           11 Agua Swim Team-MR      42.96      41.50        
 23 Caumartin, Gabriel        11 Manhattan Makos-MR     46.71      42.00        
 24 Abromavage, Harrison H    12 Agua Swim Team-MR      38.50      42.58        
 25 Kahn, Jackson             11 Agua Swim Team-MR      39.42      43.27        
 26 Stachelberg, Oggie        11 Manhattan Makos-MR     42.57      44.20        
 27 Scarpa, Giovanni A        11 UQNS-MR                44.99      45.36        
 28 Chosed, Zachary A         11 Agua Swim Team-MR      45.49      45.79        
 29 Zhang, Lucas              12 Flying Dolphins-MR     45.34      45.99        
 30 Khal-Laayoun, Yannick A   11 Agua Swim Team-MR      47.28      46.03        
 31 Mulakandov, Ariel         11 UQNS-MR                54.58      47.49        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiSanto, Justin P         12 WEST-MR              1:03.44    1:03.16        
                  31.29     1:03.16 (31.87)                                        
  2 Pragnell, Tristan Z       12 Agua Swim Team-MR    1:01.64    1:03.92        
                  30.91     1:03.92 (33.01)                                        
  3 Carrenard, Justice A      12 Agua Swim Team-MR    1:02.32    1:05.88        
                  31.95     1:05.88 (33.93)                                        
  4 Santry, Emmet P           12 WEST-MR              1:07.47    1:07.33        
                  32.85     1:07.33 (34.48)                                        
  5 Lee, Christian            11 WEST-MR              1:07.79    1:07.51        
                  33.34     1:07.51 (34.17)                                        
  6 Li, Max J                 12 WEST-MR              1:10.09    1:07.93        
                  33.41     1:07.93 (34.52)                                        
  7 Norris, Timothy M         12 GAEL-MR              1:10.26    1:09.59        
                  33.94     1:09.59 (35.65)                                        
  8 Cassidy, Kerry J          12 Agua Swim Team-MR    1:10.18    1:10.54        
                  34.57     1:10.54 (35.97)                                        
  9 Maclennan, Alexander L    11 Agua Swim Team-MR    1:14.88    1:11.09        
                  34.77     1:11.09 (36.32)                                        
 10 Lugato, Giacomo S         11 Agua Swim Team-MR    1:12.66    1:11.48        
                  35.43     1:11.48 (36.05)                                        
 11 Bischof, Robert F         11 WEST-MR              1:09.85    1:11.67        
                  35.18     1:11.67 (36.49)                                        
 12 Green, Gavin C            11 Flying Dolphins-MR   1:10.74    1:11.82        
                  34.59     1:11.82 (37.23)                                        
 13 Hyde, Andrew J            11 Agua Swim Team-MR    1:12.03    1:11.86        
                  35.84     1:11.86 (36.02)                                        
 14 Vernhes, Sebastien        12 Manhattan Makos-MR   1:12.38    1:12.20        
                  35.87     1:12.20 (36.33)                                        
 15 Forrester, Connor C       11 WEST-MR              1:11.48    1:13.88        
                  35.83     1:13.88 (38.05)                                        
 16 Lee, Penn                 12 Manhattan Makos-MR   1:11.46    1:14.34        
                  35.71     1:14.34 (38.63)                                        
 17 Chang, Cato A             11 Manhattan Makos-MR   1:16.85    1:14.59        
                  36.37     1:14.59 (38.22)                                        
 18 Kim, Christopher B        11 Agua Swim Team-MR    1:19.95    1:14.74        
                  36.01     1:14.74 (38.73)                                        
 19 Jeong, Eugene             11 UQNS-MR              1:16.47    1:15.82        
                  36.93     1:15.82 (38.89)                                        
 20 Chapski, Kole             12 Manhattan Makos-MR   1:16.99    1:16.16        
                  37.12     1:16.16 (39.04)                                        
 21 Roonprapunt, Tyler        12 Flying Dolphins-MR   1:21.77    1:16.91        
                  36.78     1:16.91 (40.13)                                        
 22 Sacranie, Alex            12 Manhattan Makos-MR   1:21.93    1:17.27        
                  37.52     1:17.27 (39.75)                                        
 23 More, Yash B              12 Agua Swim Team-MR    1:19.68    1:18.28        
                  37.68     1:18.28 (40.60)                                        
 24 Mui, Miki                 12 Manhattan Makos-MR   1:28.62    1:19.42        
                  39.30     1:19.42 (40.12)                                        
 25 Pagani, Theo G            12 Agua Swim Team-MR    1:39.75    1:19.77        
                  39.30     1:19.77 (40.47)                                        
 26 Allannic, Adrian          11 Manhattan Makos-MR   1:21.93    1:23.72        
                  41.39     1:23.72 (42.33)                                        
 27 Levin, Jake P             12 Agua Swim Team-MR    1:29.86    1:24.80        
                  41.30     1:24.80 (43.50)                                        
 28 Abromavage, Harrison H    12 Agua Swim Team-MR    1:28.00    1:30.44        
                  44.73     1:30.44 (45.71)                                        
 29 Eckert, James P           11 UQNS-MR              1:29.05    1:34.26        
                  46.35     1:34.26 (47.91)                                        
 30 Khal-Laayoun, Yannick A   11 Agua Swim Team-MR    1:45.37    1:42.57        
                  48.86     1:42.57 (53.71)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchener, Ryan           11 Manhattan Makos-MR     32.67      32.35        
  2 Amato, Jason C            11 WEST-MR                36.34      36.13        
  3 Chen, Darian              12 UQNS-MR                36.89      36.26        
  4 Wan, Osmond T             12 UQNS-MR                37.99      36.84        
  5 Bischof, Robert F         11 WEST-MR                36.09      36.94        
  6 Spencer, Dylan A          12 WEST-MR                37.42      36.99        
  7 Roonprapunt, Tyler        12 Flying Dolphins-MR     39.30      37.08        
  8 Hicks, Charles G          12 UNATT-MR               37.43      37.37        
  9 Kostyatnikov, Michael     11 Agua Swim Team-MR      39.53      38.87        
 10 Jeong, Eugene             11 UQNS-MR                38.39      39.35        
 11 Jablonowski, Kristof      11 Manhattan Makos-MR     41.05      40.28        
 12 Sellami, Max L            11 Flying Dolphins-MR     41.33      41.79        
 13 Hu, Dylan H               11 Flying Dolphins-MR     42.35      42.39        
 14 Abromavage, Harrison H    12 Agua Swim Team-MR      42.00      44.79        
 15 Allannic, Adrian          11 Manhattan Makos-MR     45.00      44.80        
 16 Kim, Christopher B        11 Agua Swim Team-MR      50.28      46.41        
 17 Lunardi, Gabriele F       12 Agua Swim Team-MR         NT      46.86        
 18 Khal-Laayoun, Yannick A   11 Agua Swim Team-MR      47.18      46.90        
 19 Caumartin, Gabriel        11 Manhattan Makos-MR     50.75      47.31        
 20 Kahn, Jackson             11 Agua Swim Team-MR      46.06      49.43        
 21 Mulakandov, Ariel         11 UQNS-MR              1:00.10      49.52        
 22 Scarpa, Giovanni A        11 UQNS-MR                48.12      49.96        
 23 Lipton, Matthew           11 Agua Swim Team-MR      56.02      56.47        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mitchener, Ryan           11 Manhattan Makos-MR   1:10.70    1:09.68        
                  33.46     1:09.68 (36.22)                                        
  2 Hyde, Andrew J            11 Agua Swim Team-MR    1:15.82    1:15.76        
                  35.81     1:15.76 (39.95)                                        
  3 Carrenard, Justice A      12 Agua Swim Team-MR    1:17.83    1:16.30        
                  36.35     1:16.30 (39.95)                                        
  4 Green, Gavin C            11 Flying Dolphins-MR   1:17.53    1:16.88        
                  36.59     1:16.88 (40.29)                                        
  5 Mui, Miki                 12 Manhattan Makos-MR   1:24.46    1:17.15        
                  36.77     1:17.15 (40.38)                                        
  6 Norris, Timothy M         12 GAEL-MR              1:24.85    1:18.16        
                  37.37     1:18.16 (40.79)                                        
  7 Chen, Darian              12 UQNS-MR              1:20.19    1:19.07        
                  37.59     1:19.07 (41.48)                                        
  8 Hicks, Charles G          12 UNATT-MR             1:25.54    1:20.07        
                  38.68     1:20.07 (41.39)                                        
  9 Oberst, Dylan M           12 WEST-MR              1:19.53    1:20.32        
                  37.85     1:20.32 (42.47)                                        
 10 Lee, Christian            11 WEST-MR              1:21.84    1:20.72        
                  38.96     1:20.72 (41.76)                                        
 11 Maclennan, Alexander L    11 Agua Swim Team-MR    1:24.54    1:20.75        
                  38.60     1:20.75 (42.15)                                        
 12 Cassidy, Kerry J          12 Agua Swim Team-MR    1:25.80    1:21.00        
                  39.17     1:21.00 (41.83)                                        
 13 Chan, Matthew             12 UQNS-MR              1:22.98    1:21.09        
                  38.20     1:21.09 (42.89)                                        
 14 Jeong, Eugene             11 UQNS-MR              1:23.18    1:21.17        
                  39.16     1:21.17 (42.01)                                        
 15 Roonprapunt, Tyler        12 Flying Dolphins-MR   1:33.24    1:22.76        
                  38.34     1:22.76 (44.42)                                        
 16 Kostyatnikov, Michael     11 Agua Swim Team-MR    1:26.38    1:24.47        
                  38.98     1:24.47 (45.49)                                        
 17 Pragnell, Tristan Z       12 Agua Swim Team-MR    1:22.71    1:24.49        
                  40.16     1:24.49 (44.33)                                        
 18 Forrester, Connor C       11 WEST-MR              1:29.45    1:24.75        
                  40.58     1:24.75 (44.17)                                        
 19 Sacranie, Alex            12 Manhattan Makos-MR   1:31.71    1:24.86        
                  41.28     1:24.86 (43.58)                                        
 20 Lugato, Giacomo S         11 Agua Swim Team-MR    1:24.94    1:25.50        
                  41.02     1:25.50 (44.48)                                        
 21 Jablonowski, Kristof      11 Manhattan Makos-MR   1:28.18    1:26.95        
                  41.30     1:26.95 (45.65)                                        
 22 Ehrenfeld, Hayden J       12 WEST-MR              1:30.47    1:28.20        
                  41.81     1:28.20 (46.39)                                        
 23 Sellami, Max L            11 Flying Dolphins-MR   1:28.77    1:30.36        
                  42.71     1:30.36 (47.65)                                        
 24 Hu, Dylan H               11 Flying Dolphins-MR   1:32.69    1:31.09        
                  42.43     1:31.09 (48.66)                                        
 25 Solash, Max A             12 Agua Swim Team-MR    1:43.38    1:34.52        
                  44.65     1:34.52 (49.87)                                        
 26 Allannic, Adrian          11 Manhattan Makos-MR   1:33.45    1:35.55        
                  46.03     1:35.55 (49.52)                                        
 27 Abromavage, Harrison H    12 Agua Swim Team-MR    1:40.80    1:36.26        
                  46.05     1:36.26 (50.21)                                        
 28 Levin, Jake P             12 Agua Swim Team-MR    1:46.95    1:38.73        
                  46.82     1:38.73 (51.91)                                        
 29 Zhang, Lucas              12 Flying Dolphins-MR   1:43.12    1:38.94        
                  48.26     1:38.94 (50.68)                                        
 30 Kim, Christopher B        11 Agua Swim Team-MR    1:44.72    1:40.14        
                  48.18     1:40.14 (51.96)                                        
 31 Kahn, Jackson             11 Agua Swim Team-MR    1:39.11    1:41.92        
                  46.32     1:41.92 (55.60)                                        
 32 Caumartin, Gabriel        11 Manhattan Makos-MR   1:47.13    1:43.79        
                  51.29     1:43.79 (52.50)                                        
 33 Lunardi, Gabriele F       12 Agua Swim Team-MR         NT    1:43.82        
                  49.80     1:43.82 (54.02)                                        
 34 Stachelberg, Oggie        11 Manhattan Makos-MR   1:43.21    1:45.54        
                  50.15     1:45.54 (55.39)                                        
 35 Khal-Laayoun, Yannick A   11 Agua Swim Team-MR    1:45.83    1:46.54        
                  50.66     1:46.54 (55.88)                                        
 36 Scarpa, Giovanni A        11 UQNS-MR              1:54.34    1:47.79        
                  50.11     1:47.79 (57.68)                                        
 37 Chosed, Zachary A         11 Agua Swim Team-MR    1:51.14    1:50.32        
                  52.26     1:50.32 (58.06)                                        
 38 Lipton, Matthew           11 Agua Swim Team-MR    2:05.46    1:58.21        
                  56.43   1:58.21 (1:01.78)                                        
 -- Mulakandov, Ariel         11 UQNS-MR                   NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  52.56          DQ (55.51)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Max J                 12 WEST-MR                27.99      27.67        
  2 Lai, Christopher B        12 Manhattan Makos-MR     31.22      29.67        
  3 Chan, Matthew             12 UQNS-MR                31.02      31.17        
  4 Chen, Darian              12 UQNS-MR                32.05      31.21        
  5 Hicks, Charles G          12 UNATT-MR               33.50      31.80        
  6 Amato, Jason C            11 WEST-MR                32.17      32.66        
  7 Spencer, Dylan A          12 WEST-MR                32.23      33.05        
  8 Solash, Max A             12 Agua Swim Team-MR      34.63      34.36        
  9 Pagani, Theo G            12 Agua Swim Team-MR      35.38      34.89        
 10 Wan, Osmond T             12 UQNS-MR                37.01      35.01        
 11 Hu, Dylan H               11 Flying Dolphins-MR     36.45      35.23        
 12 More, Yash B              12 Agua Swim Team-MR      38.59      36.14        
 13 Forrester, Connor C       11 WEST-MR                34.58      36.56        
 14 Dultsin, Daniel           11 Agua Swim Team-MR      41.29      37.22        
 15 Jablonowski, Kristof      11 Manhattan Makos-MR     36.97      38.87        
 16 Kahn, Jackson             11 Agua Swim Team-MR      37.44      39.78        
 17 Dorsey-Reyes, Daijin      11 Manhattan Makos-MR     41.03      41.35        
 18 Stachelberg, Oggie        11 Manhattan Makos-MR     41.82      42.11        
 19 Caumartin, Gabriel        11 Manhattan Makos-MR     45.01      42.45        
 20 Eckert, William J         12 QNS-MR                 46.86      42.73        
 21 Levin, Jake P             12 Agua Swim Team-MR      51.30      42.82        
 22 Mulakandov, Ariel         11 UQNS-MR              1:06.18      44.82        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Li, Max J                 12 WEST-MR              1:10.18    1:03.83        
                  28.22     1:03.83 (35.61)                                        
  2 Carrenard, Justice A      12 Agua Swim Team-MR    1:05.26    1:06.53        
                  31.29     1:06.53 (35.24)                                        
  3 Pragnell, Tristan Z       12 Agua Swim Team-MR    1:04.10    1:07.93        
                  31.75     1:07.93 (36.18)                                        
  4 Lee, Christian            11 WEST-MR              1:08.84    1:08.41        
                  32.90     1:08.41 (35.51)                                        
  5 Lugato, Giacomo S         11 Agua Swim Team-MR    1:14.20    1:09.02        
                  32.54     1:09.02 (36.48)                                        
  6 Hyde, Andrew J            11 Agua Swim Team-MR    1:08.53    1:10.33        
                  32.51     1:10.33 (37.82)                                        
  7 Hicks, Charles G          12 UNATT-MR             1:16.73    1:10.34        
                  33.42     1:10.34 (36.92)                                        
  8 Cassidy, Kerry J          12 Agua Swim Team-MR    1:08.59    1:11.64        
                  32.62     1:11.64 (39.02)                                        
  9 Oberst, Dylan M           12 WEST-MR              1:10.13    1:11.83        
                  34.05     1:11.83 (37.78)                                        
 10 Maclennan, Alexander L    11 Agua Swim Team-MR    1:31.12    1:13.26        
                  34.28     1:13.26 (38.98)                                        
 11 Lee, Penn                 12 Manhattan Makos-MR   1:16.30    1:16.53        
                  34.25     1:16.53 (42.28)                                        
 12 Vernhes, Sebastien        12 Manhattan Makos-MR   1:25.99    1:22.31        
                  36.91     1:22.31 (45.40)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiSanto, Justin P         12 WEST-MR              1:05.04    1:03.63        
                  29.88     1:03.63 (33.75)                                        
  2 Mitchener, Ryan           11 Manhattan Makos-MR   1:06.05    1:05.10        
                  30.99     1:05.10 (34.11)                                        
  3 Carrenard, Justice A      12 Agua Swim Team-MR    1:03.93    1:05.29        
                  29.83     1:05.29 (35.46)                                        
  4 Lai, Christopher B        12 Manhattan Makos-MR   1:08.65    1:06.37        
                  30.61     1:06.37 (35.76)                                        
  5 Pragnell, Tristan Z       12 Agua Swim Team-MR    1:05.78    1:08.39        
                  29.93     1:08.39 (38.46)                                        
  6 Hyde, Andrew J            11 Agua Swim Team-MR    1:10.49    1:08.84        
                  32.85     1:08.84 (35.99)                                        
  7 Lee, Christian            11 WEST-MR              1:08.29    1:08.93        
                  31.51     1:08.93 (37.42)                                        
  8 Green, Gavin C            11 Flying Dolphins-MR   1:10.02    1:09.34        
                  32.63     1:09.34 (36.71)                                        
  9 Amato, Jason C            11 WEST-MR              1:10.48    1:09.35        
                  31.94     1:09.35 (37.41)                                        
 10 Norris, Timothy M         12 GAEL-MR              1:12.92    1:09.80        
                  32.23     1:09.80 (37.57)                                        
 11 Bischof, Robert F         11 WEST-MR              1:12.24    1:10.01        
                  33.47     1:10.01 (36.54)                                        
 12 Chan, Matthew             12 UQNS-MR              1:12.15    1:10.09        
                  32.97     1:10.09 (37.12)                                        
 13 Hicks, Charles G          12 UNATT-MR             1:12.34    1:10.34        
                  32.69     1:10.34 (37.65)                                        
 14 Santry, Emmet P           12 WEST-MR              1:10.81    1:10.55        
                  31.71     1:10.55 (38.84)                                        
 15 Maclennan, Alexander L    11 Agua Swim Team-MR    1:13.76    1:10.59        
                  32.93     1:10.59 (37.66)                                        
 16 Chen, Darian              12 UQNS-MR              1:14.04    1:11.15        
                  33.04     1:11.15 (38.11)                                        
 17 Cassidy, Kerry J          12 Agua Swim Team-MR    1:12.07    1:11.38        
                  32.74     1:11.38 (38.64)                                        
 18 Spencer, Dylan A          12 WEST-MR              1:10.90    1:11.67        
                  34.29     1:11.67 (37.38)                                        
 19 Lugato, Giacomo S         11 Agua Swim Team-MR    1:11.59    1:12.42        
                  33.19     1:12.42 (39.23)                                        
 20 Roonprapunt, Tyler        12 Flying Dolphins-MR   1:16.74    1:12.71        
                  34.13     1:12.71 (38.58)                                        
 21 Lee, Penn                 12 Manhattan Makos-MR   1:23.82    1:12.74        
                  31.99     1:12.74 (40.75)                                        
 22 Vernhes, Sebastien        12 Manhattan Makos-MR   1:24.33    1:13.39        
                  33.19     1:13.39 (40.20)                                        
 23 Forrester, Connor C       11 WEST-MR              1:14.03    1:13.98        
                  34.05     1:13.98 (39.93)                                        
 24 Sacranie, Alex            12 Manhattan Makos-MR   1:18.91    1:14.01        
                  36.12     1:14.01 (37.89)                                        
 25 Wan, Osmond T             12 UQNS-MR              1:19.42    1:14.68        
                  35.04     1:14.68 (39.64)                                        
 26 Kostyatnikov, Michael     11 Agua Swim Team-MR    1:17.50    1:15.82        
                  34.97     1:15.82 (40.85)                                        
 27 Solash, Max A             12 Agua Swim Team-MR    1:20.42    1:15.92        
                  34.34     1:15.92 (41.58)                                        
 28 Chapski, Kole             12 Manhattan Makos-MR   1:17.18    1:16.52        
                  35.14     1:16.52 (41.38)                                        
 29 Hu, Dylan H               11 Flying Dolphins-MR   1:19.69    1:17.21        
                  36.25     1:17.21 (40.96)                                        
 30 Jeong, Eugene             11 UQNS-MR              1:13.82    1:17.77        
                  37.85     1:17.77 (39.92)                                        
 31 Pagani, Theo G            12 Agua Swim Team-MR    1:27.14    1:17.81        
                  35.36     1:17.81 (42.45)                                        
 32 Sellami, Max L            11 Flying Dolphins-MR   1:18.56    1:17.83        
                  38.51     1:17.83 (39.32)                                        
 33 Kim, Christopher B        11 Agua Swim Team-MR    1:25.48    1:18.98        
                  34.07     1:18.98 (44.91)                                        
 34 More, Yash B              12 Agua Swim Team-MR    1:22.64    1:19.15        
                  35.97     1:19.15 (43.18)                                        
 35 Lunardi, Gabriele F       12 Agua Swim Team-MR         NT    1:20.30        
                  35.71     1:20.30 (44.59)                                        
 36 Jablonowski, Kristof      11 Manhattan Makos-MR   1:32.34    1:20.55        
                  38.74     1:20.55 (41.81)                                        
 37 Dorsey-Reyes, Daijin      11 Manhattan Makos-MR   1:24.07    1:22.54        
                  38.97     1:22.54 (43.57)                                        
 38 Dultsin, Daniel           11 Agua Swim Team-MR    1:26.15    1:22.78        
                  37.73     1:22.78 (45.05)                                        
 39 Allannic, Adrian          11 Manhattan Makos-MR   1:24.47    1:23.12        
                  40.20     1:23.12 (42.92)                                        
 40 Levin, Jake P             12 Agua Swim Team-MR    1:41.03    1:25.60        
                  41.99     1:25.60 (43.61)                                        
 41 Abromavage, Harrison H    12 Agua Swim Team-MR    1:30.00    1:28.57        
                  40.24     1:28.57 (48.33)                                        
 42 Lipton, Matthew           11 Agua Swim Team-MR    1:36.55    1:30.03        
                  40.28     1:30.03 (49.75)                                        
 43 Stachelberg, Oggie        11 Manhattan Makos-MR   1:32.90    1:30.60        
                  41.49     1:30.60 (49.11)                                        
 44 Eckert, James P           11 UQNS-MR              1:33.97    1:36.01        
                  46.55     1:36.01 (49.46)                                        
 45 Eckert, William J         12 QNS-MR                    NT    1:36.33        
                  42.81     1:36.33 (53.52)                                        
 46 Scarpa, Giovanni A        11 UQNS-MR              1:49.22    1:36.78        
                  48.73     1:36.78 (48.05)                                        
 -- Chang, Cato A             11 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      One hand touch - fly
                  35.01          DQ (43.67)                                        
 -- Khal-Laayoun, Yannick A   11 Agua Swim Team-MR    1:42.13         DQ        
      Did not finish on back - back
                  44.74          DQ (50.43)                                        
 
Boys 11 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Torres, Nick              14 WEST-MR                50.01      48.56        
                  23.28       48.56 (25.28)                                        
  2 Hillis, Dillon W          15 Manhattan Makos-MR     48.90      50.02        
                  24.38       50.02 (25.64)                                        
  3 Mathews, Gabriel T        16 Manhattan Makos-MR     48.60      50.19        
                  24.76       50.19 (25.43)                                        
  4 Freeman, John T           16 GAEL-MR                48.58      50.49        
                  24.45       50.49 (26.04)                                        
  5 Amato, Steven A           15 WEST-MR                50.31      50.58        
                  24.36       50.58 (26.22)                                        
  6 Hamberg, Miles N          17 Manhattan Makos-MR     48.35      50.85        
                  24.31       50.85 (26.54)                                        
  7 Glas, Aaron I             17 Agua Swim Team-MR      50.00      51.19        
                  25.09       51.19 (26.10)                                        
  8 Taylor, Griffin H         17 Manhattan Makos-MR     49.62      51.28        
                  24.76       51.28 (26.52)                                        
  9 Zuppone, Michael L        17 Agua Swim Team-MR      50.13      51.48        
                  25.08       51.48 (26.40)                                        
 10 Tirone, Michael           17 Manhattan Makos-MR     49.02      51.54        
                  24.80       51.54 (26.74)                                        
 11 Zhu, Nicholas H           16 Manhattan Makos-MR     51.13      51.62        
                  24.96       51.62 (26.66)                                        
 12 Thomas, Desmond C         16 UN-AG-MR               50.80      51.72        
                  24.49       51.72 (27.23)                                        
 13 Jurman, Jasper N          17 Manhattan Makos-MR     51.13      51.77        
                  24.40       51.77 (27.37)                                        
 14 Wen, Nicholas J           14 Agua Swim Team-MR      52.89      52.12        
                  25.65       52.12 (26.47)                                        
 15 Sabovic, Adell            13 Agua Swim Team-MR      54.57      52.13        
                  25.31       52.13 (26.82)                                        
 16 Alef, Chadd T             16 Manhattan Makos-MR     51.67      52.26        
                  25.46       52.26 (26.80)                                        
 17 Gutman, Daniel L          17 Agua Swim Team-MR      49.30      52.56        
                  25.38       52.56 (27.18)                                        
 18 Yamamoto, Leo             16 Agua Swim Team-MR      50.66      52.68        
                  25.28       52.68 (27.40)                                        
 19 Maierle, Ryan A           14 WEST-MR                52.96      53.20        
                  25.70       53.20 (27.50)                                        
 20 Porges, Dylan R           15 Agua Swim Team-MR      56.44      53.24        
                  25.85       53.24 (27.39)                                        
 21 Lin, Thomas               14 WEST-MR                53.41      53.31        
                  25.61       53.31 (27.70)                                        
 22 French, Devon J           15 UN-AG-MR               50.63      53.40        
                  25.43       53.40 (27.97)                                        
 23 Stukelman, Asher B        14 Agua Swim Team-MR      52.29      53.64        
                  26.31       53.64 (27.33)                                        
 24 Sarsekeyev, Dimash A      18 Agua Swim Team-MR      52.51      53.70        
                  25.74       53.70 (27.96)                                        
 25 McKenna, Devlin H         16 Agua Swim Team-MR      53.13      53.78        
                  26.17       53.78 (27.61)                                        
 26 Johanson, Colin W         16 GAEL-MR                53.58      53.86        
                  25.99       53.86 (27.87)                                        
 27 Tirgari, Philippe I       16 Agua Swim Team-MR      56.93      54.14        
                  25.94       54.14 (28.20)                                        
 28 Sultana, Matthew J        16 UQNS-MR                56.34      54.28        
                  26.62       54.28 (27.66)                                        
 29 Jin, Eddie B              13 WEST-MR                56.02      54.29        
                  25.89       54.29 (28.40)                                        
 30 Odom, Reginald D          15 Agua Swim Team-MR      51.87      54.31        
                  25.94       54.31 (28.37)                                        
 31 Collier, Cole T           16 Agua Swim Team-MR      51.85      54.33        
                  26.01       54.33 (28.32)                                        
 32 Tsukikawa, Yugo P         13 WEST-MR                54.16      54.51        
                  26.38       54.51 (28.13)                                        
 33 Bartnikowski, Tom J       16 UQNS-MR                56.20      54.56        
                  26.98       54.56 (27.58)                                        
 34 Madden, Owen              17 GAEL-MR                52.98      54.63        
                  26.02       54.63 (28.61)                                        
 35 McPhillips, Liam T        16 GAEL-MR                56.83      54.69        
                  26.05       54.69 (28.64)                                        
 36 Lam, Peter                15 Agua Swim Team-MR      54.37      54.73        
                  26.18       54.73 (28.55)                                        
 37 Wolfe, Morgan S           16 Agua Swim Team-MR      57.19      54.86        
                  26.96       54.86 (27.90)                                        
 38 Velazquez, Esteban E      17 Agua Swim Team-MR      53.36      55.03        
                  26.54       55.03 (28.49)                                        
 39 Kumeno, Kai               14 Agua Swim Team-MR      51.07      55.10        
                  26.79       55.10 (28.31)                                        
 40 Lai, Leon                 14 Agua Swim Team-MR      59.99      55.72        
                  26.83       55.72 (28.89)                                        
 41 Yamamoto, Kai             13 Agua Swim Team-MR      57.52      55.88        
                  27.19       55.88 (28.69)                                        
 42 Sakoff, Nicholas T        16 Manhattan Makos-MR     57.83      56.60        
                  27.78       56.60 (28.82)                                        
 43 Spencer, Kyle A           14 WEST-MR                56.80      56.61        
                  27.40       56.61 (29.21)                                        
 43 Hernandez, Rene M         14 Agua Swim Team-MR      56.07      56.61        
                  27.33       56.61 (29.28)                                        
 45 Lugato, Pietro M          14 Agua Swim Team-MR      53.35      56.69        
                  27.15       56.69 (29.54)                                        
 46 Altman-Kurosaki, Mathias  15 Agua Swim Team-MR      57.27      56.75        
                  27.61       56.75 (29.14)                                        
 47 Hinckley, CJ              15 Agua Swim Team-MR      52.96      56.82        
                  27.37       56.82 (29.45)                                        
 48 Slattery, Conn            15 Manhattan Makos-MR     55.94      56.84        
                  27.41       56.84 (29.43)                                        
 49 Livio, Luc J              14 Agua Swim Team-MR      58.99      56.99        
                  27.99       56.99 (29.00)                                        
 50 Green, Ryan L             15 Flying Dolphins-MR     56.13      57.13        
                  27.53       57.13 (29.60)                                        
 51 Babej, Max C              15 Agua Swim Team-MR      59.99      57.26        
                  28.14       57.26 (29.12)                                        
 52 Hong, Joesph W            15 Agua Swim Team-MR      57.37      57.61        
                  27.98       57.61 (29.63)                                        
 53 Clark, Liam B             16 Agua Swim Team-MR      56.65      58.19        
                  27.94       58.19 (30.25)                                        
 54 Song, Leonard Q           14 Agua Swim Team-MR    1:00.16      58.80        
                  28.13       58.80 (30.67)                                        
 55 Wan, Horace               15 UQNS-MR              1:01.35      58.81        
                  27.87       58.81 (30.94)                                        
 56 Lionti, Nicholas V        14 Agua Swim Team-MR      57.92      59.46        
                  29.34       59.46 (30.12)                                        
 57 Torres, Chris J           13 WEST-MR              1:00.32      59.89        
                  28.65       59.89 (31.24)                                        
 58 Yang, Sean M              14 Agua Swim Team-MR    1:09.95    1:00.14        
                  28.74     1:00.14 (31.40)                                        
 59 Chapman, Martin D         13 Agua Swim Team-MR    1:04.62    1:00.77        
                  29.90     1:00.77 (30.87)                                        
 60 Amato, Jason C            11 WEST-MR              1:01.65    1:00.80        
                  29.47     1:00.80 (31.33)                                        
 61 Hinckley, Charlie         13 Agua Swim Team-MR    1:03.32    1:01.56        
                  30.10     1:01.56 (31.46)                                        
 62 Finck, Jackson D          14 GAEL-MR                   NT    1:01.63        
                  29.92     1:01.63 (31.71)                                        
 63 Fan, Maximilian           13 Manhattan Makos-MR   1:05.28    1:02.03        
                  29.61     1:02.03 (32.42)                                        
 64 Francis, Ben              16 Manhattan Makos-MR        NT    1:02.15        
                  29.82     1:02.15 (32.33)                                        
 65 Fiore, Christian          13 Manhattan Makos-MR   1:03.92    1:02.31        
                  29.94     1:02.31 (32.37)                                        
 66 Fuchs, Ethan              15 GAEL-MR                   NT    1:03.31        
                  30.44     1:03.31 (32.87)                                        
 67 Bakalis, Bobby H          15 Agua Swim Team-MR    1:02.86    1:04.30        
                  30.95     1:04.30 (33.35)                                        
 68 Liu, Alexander            14 UQNS-MR              1:02.60    1:04.36        
                  31.71     1:04.36 (32.65)                                        
 69 Spencer, Dylan A          12 WEST-MR              1:01.43    1:04.47        
                  30.54     1:04.47 (33.93)                                        
 70 Andersen, Elliott         15 GAEL-MR                   NT    1:04.89        
                  31.40     1:04.89 (33.49)                                        
 71 Wan, Osmond T             12 UQNS-MR              1:06.94    1:06.87        
                  31.33     1:06.87 (35.54)                                        
 72 Angles, Lucas J           14 Manhattan Makos-MR   1:09.73    1:08.96        
                  33.18     1:08.96 (35.78)                                        
 73 Riviello, Joseph C        11 WEST-MR              1:10.85    1:11.16        
                  34.76     1:11.16 (36.40)                                        
 74 McPhillips, Aidan J       13 GAEL-MR              1:16.00    1:11.28        
                  34.18     1:11.28 (37.10)                                        
 75 Poncet, Theodore          13 Flying Dolphins-MR   1:13.51    1:12.92        
                  34.57     1:12.92 (38.35)                                        
 76 Gandhi, Pratham S         13 Flying Dolphins-MR   1:19.63    1:16.45        
                  36.87     1:16.45 (39.58)                                        
 77 Minca, Christopher        12 UQNS-MR              1:19.65    1:18.53        
                  37.52     1:18.53 (41.01)                                        
 78 Chang, Wonjae             13 Agua Swim Team-MR    1:25.00    1:24.37        
                  40.34     1:24.37 (44.03)                                        
 
Boys 11 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Torres, Nick              14 WEST-MR                54.13      53.99        
                  26.08       53.99 (27.91)                                        
  2 Lee, Ryan P               15 WEST-MR                54.97      55.79        
                  27.31       55.79 (28.48)                                        
  3 Hillis, Dillon W          15 Manhattan Makos-MR     56.63      56.54        
                  27.94       56.54 (28.60)                                        
  4 Collier, Cole T           16 Agua Swim Team-MR      56.00      57.09        
                  28.09       57.09 (29.00)                                        
  5 Zuppone, Michael L        17 Agua Swim Team-MR      59.93      58.28        
                  28.54       58.28 (29.74)                                        
  6 Lin, Thomas               14 WEST-MR                57.65      58.34        
                  28.67       58.34 (29.67)                                        
  7 Mathews, Gabriel T        16 Manhattan Makos-MR     54.34      58.54        
                  29.02       58.54 (29.52)                                        
  8 Stukelman, Asher B        14 Agua Swim Team-MR      57.10      58.60        
                  29.17       58.60 (29.43)                                        
  9 Maierle, Ryan A           14 WEST-MR                57.71      58.85        
                  29.10       58.85 (29.75)                                        
 10 Hinckley, CJ              15 Agua Swim Team-MR      56.96      59.40        
                  28.93       59.40 (30.47)                                        
 11 Johanson, Colin W         16 GAEL-MR                59.10    1:00.74        
                  29.75     1:00.74 (30.99)                                        
 12 Taylor, Griffin H         17 Manhattan Makos-MR   1:02.17    1:01.03        
                  29.96     1:01.03 (31.07)                                        
 13 Madden, Owen              17 GAEL-MR                58.69    1:01.05        
                  29.80     1:01.05 (31.25)                                        
 14 Harris, Gavin H           29 NYAC-MR                55.79    1:01.40        
                  29.46     1:01.40 (31.94)                                        
 15 Kim, Hunter H             13 WEST-MR              1:01.50    1:01.81        
                  30.11     1:01.81 (31.70)                                        
 16 Lee, Brendan T            13 WEST-MR              1:01.90    1:02.18        
                  30.82     1:02.18 (31.36)                                        
 17 Hu, Benjamin              14 UNATT-MR             1:00.54    1:02.51        
                  31.20     1:02.51 (31.31)                                        
 18 Slattery, Conn            15 Manhattan Makos-MR   1:00.27    1:02.59        
                  30.84     1:02.59 (31.75)                                        
 19 Townley, Nicholas J       16 WEST-MR              1:04.82    1:03.00        
                  30.98     1:03.00 (32.02)                                        
 19 Tsukikawa, Yugo P         13 WEST-MR              1:03.21    1:03.00        
                  30.45     1:03.00 (32.55)                                        
 21 Velazquez, Esteban E      17 Agua Swim Team-MR    1:01.37    1:03.02        
                  31.01     1:03.02 (32.01)                                        
 22 Lam, Peter                15 Agua Swim Team-MR    1:01.61    1:03.63        
                  30.51     1:03.63 (33.12)                                        
 23 Jamilkowski, Blake M      16 Flying Dolphins-MR   1:01.33    1:04.00        
                  31.16     1:04.00 (32.84)                                        
 24 Thomas, Desmond C         16 UN-AG-MR             1:01.42    1:04.20        
                  31.63     1:04.20 (32.57)                                        
 25 McPhillips, Liam T        16 GAEL-MR              1:07.23    1:04.60        
                  31.49     1:04.60 (33.11)                                        
 26 Tsai, Brian C             13 WEST-MR              1:05.67    1:04.69        
                  32.26     1:04.69 (32.43)                                        
 27 Jin, Eddie B              13 WEST-MR              1:07.04    1:04.73        
                  31.27     1:04.73 (33.46)                                        
 28 Bartnikowski, Tom J       16 UQNS-MR              1:05.94    1:05.56        
                  32.22     1:05.56 (33.34)                                        
 29 Kahn, Alec P              15 Flying Dolphins-MR   1:04.25    1:06.20        
                  32.23     1:06.20 (33.97)                                        
 30 Hernandez, Rene M         14 Agua Swim Team-MR    1:08.23    1:06.92        
                  33.19     1:06.92 (33.73)                                        
 31 Green, Ryan L             15 Flying Dolphins-MR   1:05.00    1:07.35        
                  33.36     1:07.35 (33.99)                                        
 32 Lister, Davis M           16 Agua Swim Team-MR    1:04.87    1:07.69        
                  33.10     1:07.69 (34.59)                                        
 33 Torres, Chris J           13 WEST-MR              1:07.71    1:07.78        
                  32.81     1:07.78 (34.97)                                        
 34 Song, Leonard Q           14 Agua Swim Team-MR    1:11.68    1:08.19        
                  33.27     1:08.19 (34.92)                                        
 35 Hong, Joesph W            15 Agua Swim Team-MR    1:05.10    1:08.24        
                  34.01     1:08.24 (34.23)                                        
 36 Hinckley, Charlie         13 Agua Swim Team-MR    1:09.68    1:08.49        
                  33.94     1:08.49 (34.55)                                        
 37 Fan, Maximilian           13 Manhattan Makos-MR   1:10.57    1:10.09        
                  35.27     1:10.09 (34.82)                                        
 38 Lien, Geoffrey            13 WEST-MR              1:19.41    1:10.24        
                  35.85     1:10.24 (34.39)                                        
 39 Livio, Luc J              14 Agua Swim Team-MR    1:12.99    1:11.31        
                  34.80     1:11.31 (36.51)                                        
 40 Liu, Alexander            14 UQNS-MR              1:14.91    1:12.96        
                  35.10     1:12.96 (37.86)                                        
 41 Andersen, Stuart          13 GAEL-MR                   NT    1:14.55        
                  35.59     1:14.55 (38.96)                                        
 42 Andersen, Elliott         15 GAEL-MR                   NT    1:14.81        
                  35.94     1:14.81 (38.87)                                        
 43 Wan, Osmond T             12 UQNS-MR              1:15.85    1:15.23        
                  36.43     1:15.23 (38.80)                                        
 44 Riviello, Joseph C        11 WEST-MR              1:16.87    1:18.63        
                  38.90     1:18.63 (39.73)                                        
 45 McPhillips, Aidan J       13 GAEL-MR              1:32.16    1:21.36        
                  38.62     1:21.36 (42.74)                                        
 46 Poncet, Theodore          13 Flying Dolphins-MR        NT    1:21.91        
                  39.07     1:21.91 (42.84)                                        
 47 Minca, Christopher        12 UQNS-MR              1:31.34    1:24.50        
                  40.65     1:24.50 (43.85)                                        
 48 Gandhi, Pratham S         13 Flying Dolphins-MR   1:31.60    1:25.36        
                  42.14     1:25.36 (43.22)                                        
 49 Chang, Wonjae             13 Agua Swim Team-MR    1:43.00    1:29.73        
                  44.57     1:29.73 (45.16)                                        
 -- Francis, Ben              16 Manhattan Makos-MR        NT         DQ        
      Pulling on lane line
                  34.09          DQ (42.84)                                        
 
Boys 11 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tirone, Michael           17 Manhattan Makos-MR   1:02.51    1:04.99        
                  31.04     1:04.99 (33.95)                                        
  2 Odom, Reginald D          15 Agua Swim Team-MR    1:03.55    1:05.25        
                  31.63     1:05.25 (33.62)                                        
  3 Amato, Steven A           15 WEST-MR              1:07.29    1:06.18        
                  31.78     1:06.18 (34.40)                                        
  4 Kim, Hunter H             13 WEST-MR              1:06.95    1:06.20        
                  31.57     1:06.20 (34.63)                                        
  5 Yamamoto, Leo             16 Agua Swim Team-MR    1:03.44    1:06.21        
                  31.09     1:06.21 (35.12)                                        
  6 Gutman, Daniel L          17 Agua Swim Team-MR    1:00.23    1:06.74        
                  31.34     1:06.74 (35.40)                                        
  7 Jurman, Jasper N          17 Manhattan Makos-MR   1:06.65    1:06.77        
                  31.54     1:06.77 (35.23)                                        
  8 Clark, Liam B             16 Agua Swim Team-MR    1:08.78    1:07.89        
                  31.87     1:07.89 (36.02)                                        
  9 Sultana, Matthew J        16 UQNS-MR              1:09.16    1:09.05        
                  33.24     1:09.05 (35.81)                                        
 10 Moy, Christian            14 Manhattan Makos-MR   1:13.42    1:09.25        
                  32.82     1:09.25 (36.43)                                        
 11 Lugato, Pietro M          14 Agua Swim Team-MR    1:06.33    1:09.36        
                  33.01     1:09.36 (36.35)                                        
 12 Lee, Brendan T            13 WEST-MR              1:10.02    1:09.39        
                  33.28     1:09.39 (36.11)                                        
 13 Freeman, John T           16 GAEL-MR              1:10.61    1:10.88        
                  33.43     1:10.88 (37.45)                                        
 14 Tsai, Brian C             13 WEST-MR              1:14.23    1:11.30        
                  34.06     1:11.30 (37.24)                                        
 15 Lem, Jake O               16 Agua Swim Team-MR    1:08.98    1:11.43        
                  33.50     1:11.43 (37.93)                                        
 16 Spencer, Kyle A           14 WEST-MR              1:13.37    1:11.77        
                  34.35     1:11.77 (37.42)                                        
 17 Babej, Max C              15 Agua Swim Team-MR    1:14.99    1:11.87        
                  34.69     1:11.87 (37.18)                                        
 18 Townley, Nicholas J       16 WEST-MR              1:15.43    1:12.19        
                  33.85     1:12.19 (38.34)                                        
 19 Sakoff, Nicholas T        16 Manhattan Makos-MR   1:12.75    1:13.14        
                  34.85     1:13.14 (38.29)                                        
 20 Wolfe, Morgan S           16 Agua Swim Team-MR    1:14.04    1:13.34        
                  35.45     1:13.34 (37.89)                                        
 21 Wan, Horace               15 UQNS-MR              1:15.41    1:14.06        
                  35.05     1:14.06 (39.01)                                        
 22 DiSanto, Justin P         12 WEST-MR              1:14.23    1:14.22        
                  35.39     1:14.22 (38.83)                                        
 23 Sabovic, Adell            13 Agua Swim Team-MR    1:18.23    1:14.64        
                  36.08     1:14.64 (38.56)                                        
 24 Khanna, Varun             15 Agua Swim Team-MR    1:10.47    1:15.24        
                  35.48     1:15.24 (39.76)                                        
 25 Chapman, Martin D         13 Agua Swim Team-MR    1:18.31    1:15.33        
                  36.08     1:15.33 (39.25)                                        
 26 Liu, Alexander            14 UQNS-MR              1:17.92    1:17.32        
                  37.20     1:17.32 (40.12)                                        
 27 Amato, Jason C            11 WEST-MR              1:18.47    1:17.91        
                  37.37     1:17.91 (40.54)                                        
 28 Fiore, Christian          13 Manhattan Makos-MR   1:22.49    1:19.43        
                  37.94     1:19.43 (41.49)                                        
 29 Finck, Jackson D          14 GAEL-MR                   NT    1:20.29        
                  38.64     1:20.29 (41.65)                                        
 30 Spencer, Dylan A          12 WEST-MR              1:19.85    1:22.00        
                  38.92     1:22.00 (43.08)                                        
 31 Bischof, Robert F         11 WEST-MR              1:18.54    1:22.06        
                  38.54     1:22.06 (43.52)                                        
 32 Hyde, Michael J           13 Agua Swim Team-MR    1:18.55    1:22.99        
                  40.28     1:22.99 (42.71)                                        
 33 Angles, Lucas J           14 Manhattan Makos-MR   1:23.06    1:23.29        
                  40.04     1:23.29 (43.25)                                        
 34 Lien, Geoffrey            13 WEST-MR                   NT    1:23.92        
                  42.25     1:23.92 (41.67)                                        
 35 Andersen, Stuart          13 GAEL-MR                   NT    1:24.41        
                  41.64     1:24.41 (42.77)                                        
 36 Francis, Ben              16 Manhattan Makos-MR        NT    1:24.61        
                  39.20     1:24.61 (45.41)                                        
 37 Fuchs, Ethan              15 GAEL-MR                   NT    1:24.93        
                  40.55     1:24.93 (44.38)                                        
 38 Bakalis, Bobby H          15 Agua Swim Team-MR         NT    1:25.94        
                  40.79     1:25.94 (45.15)                                        
 39 McPhillips, Aidan J       13 GAEL-MR              1:33.76    1:29.35        
                  42.28     1:29.35 (47.07)                                        
 40 Poncet, Theodore          13 Flying Dolphins-MR   1:42.97    1:39.22        
                  46.81     1:39.22 (52.41)                                        
 41 Chang, Wonjae             13 Agua Swim Team-MR    1:50.00    1:39.80        
                  48.69     1:39.80 (51.11)                                        
 42 Minca, Christopher        12 UQNS-MR              1:48.58    1:44.55        
                  49.02     1:44.55 (55.53)                                        
 
Boys 11 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valdivieso, Juan P        34 NYAC-MR                51.19      53.50        
                  25.42       53.50 (28.08)                                        
  2 Esquen, Bruno M           24 NYAC-MR                49.10      54.24        
                  25.78       54.24 (28.46)                                        
  3 Sims, Burke A             24 NYAC-MR                48.60      54.48        
                  25.32       54.48 (29.16)                                        
  4 Lee, Ryan P               15 WEST-MR                56.69      56.38        
                  26.62       56.38 (29.76)                                        
  5 Kelly, Brian A            29 NYAC-MR                55.00      56.44        
                  26.52       56.44 (29.92)                                        
  6 McKenna, Devlin H         16 Agua Swim Team-MR      55.63      56.50        
                  26.93       56.50 (29.57)                                        
  7 Freeman, John T           16 GAEL-MR                56.24      56.99        
                  26.91       56.99 (30.08)                                        
  8 Alef, Chadd T             16 Manhattan Makos-MR     56.66      57.20        
                  27.14       57.20 (30.06)                                        
  9 Porges, Dylan R           15 Agua Swim Team-MR      57.12      57.45        
                  26.94       57.45 (30.51)                                        
 10 Zhu, Nicholas H           16 Manhattan Makos-MR     54.80      57.71        
                  27.18       57.71 (30.53)                                        
 11 Gutman, Daniel L          17 Agua Swim Team-MR    1:00.77      58.25        
                  27.29       58.25 (30.96)                                        
 12 Moy, Christian            14 Manhattan Makos-MR   1:03.86      58.42        
                  27.99       58.42 (30.43)                                        
 13 French, Devon J           15 UN-AG-MR               53.92      58.52        
                  27.46       58.52 (31.06)                                        
 14 Glas, Aaron I             17 Agua Swim Team-MR    1:02.31      58.69        
                  27.75       58.69 (30.94)                                        
 15 Wen, Nicholas J           14 Agua Swim Team-MR      57.46      59.11        
                  27.68       59.11 (31.43)                                        
 16 Grey, Taylor M            23 NYAC-MR                   NT      59.76        
                  27.62       59.76 (32.14)                                        
 16 Hamberg, Miles N          17 Manhattan Makos-MR     56.69      59.76        
                  27.68       59.76 (32.08)                                        
 18 Sarsekeyev, Dimash A      18 Agua Swim Team-MR      59.15    1:00.13        
                  28.65     1:00.13 (31.48)                                        
 19 Khanna, Varun             15 Agua Swim Team-MR      56.59    1:00.45        
                  28.03     1:00.45 (32.42)                                        
 20 Maierle, Ryan A           14 WEST-MR              1:03.04    1:00.79        
                  28.46     1:00.79 (32.33)                                        
 21 Lai, Leon                 14 Agua Swim Team-MR    1:08.99    1:00.84        
                  28.57     1:00.84 (32.27)                                        
 22 Jamilkowski, Blake M      16 Flying Dolphins-MR     58.00    1:01.46        
                  28.48     1:01.46 (32.98)                                        
 23 Tirgari, Philippe I       16 Agua Swim Team-MR    1:07.77    1:01.62        
                  28.21     1:01.62 (33.41)                                        
 24 Yamamoto, Kai             13 Agua Swim Team-MR      59.69    1:01.69        
                  29.59     1:01.69 (32.10)                                        
 25 Altman-Kurosaki, Mathias  15 Agua Swim Team-MR    1:04.28    1:02.63        
                  29.79     1:02.63 (32.84)                                        
 26 Bartnikowski, Tom J       16 UQNS-MR              1:06.16    1:02.83        
                  29.05     1:02.83 (33.78)                                        
 27 Yang, Sean M              14 Agua Swim Team-MR    1:08.11    1:02.93        
                  29.08     1:02.93 (33.85)                                        
 28 Spencer, Kyle A           14 WEST-MR              1:04.34    1:03.38        
                  30.33     1:03.38 (33.05)                                        
 29 Kumeno, Kai               14 Agua Swim Team-MR      58.40    1:03.86        
                  29.90     1:03.86 (33.96)                                        
 30 Hu, Benjamin              14 UNATT-MR             1:03.65    1:04.33        
                  30.17     1:04.33 (34.16)                                        
 31 Hong, Joesph W            15 Agua Swim Team-MR    1:02.66    1:04.47        
                  29.62     1:04.47 (34.85)                                        
 32 Lionti, Nicholas V        14 Agua Swim Team-MR    1:03.85    1:04.65        
                  30.63     1:04.65 (34.02)                                        
 33 Fuchs, Ethan              15 GAEL-MR                   NT    1:05.04        
                  30.33     1:05.04 (34.71)                                        
 34 DiSanto, Justin P         12 WEST-MR              1:04.41    1:05.15        
                  31.05     1:05.15 (34.10)                                        
 35 Kahn, Alec P              15 Flying Dolphins-MR   1:03.90    1:05.41        
                  30.49     1:05.41 (34.92)                                        
 36 Lem, Jake O               16 Agua Swim Team-MR    1:05.57    1:05.82        
                  30.73     1:05.82 (35.09)                                        
 37 Lister, Davis M           16 Agua Swim Team-MR    1:08.73    1:08.27        
                  31.66     1:08.27 (36.61)                                        
 38 Finck, Jackson D          14 GAEL-MR                   NT    1:08.91        
                  31.75     1:08.91 (37.16)                                        
 39 Amato, Jason C            11 WEST-MR              1:12.52    1:09.68        
                  33.37     1:09.68 (36.31)                                        
 40 Hyde, Michael J           13 Agua Swim Team-MR         NT    1:14.83        
                  35.12     1:14.83 (39.71)                                        
 -- Livio, Luc J              14 Agua Swim Team-MR    1:12.99         DQ        
      Arms underwater recovery
                  30.12          DQ (40.06)                                        
 -- Bischof, Robert F         11 WEST-MR              1:11.60         DQ        
      Alternating Kick
                  33.34          DQ (36.99)                                        
 
Boys 11 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Torres, Nick              14 WEST-MR              1:57.76    1:59.38        
                  24.99       55.51 (30.52)     1:31.02 (35.51)     1:59.38 (28.36)
  2 Hillis, Dillon W          15 Manhattan Makos-MR   1:55.51    1:59.87        
                  25.81       56.62 (30.81)     1:32.03 (35.41)     1:59.87 (27.84)
  3 Lee, Ryan P               15 WEST-MR              2:02.51    2:02.38        
                  26.66       57.03 (30.37)     1:33.69 (36.66)     2:02.38 (28.69)
  4 Jurman, Jasper N          17 Manhattan Makos-MR   1:57.81    2:02.53        
                  25.88       56.91 (31.03)     1:33.65 (36.74)     2:02.53 (28.88)
  5 Amato, Steven A           15 WEST-MR              2:06.09    2:03.64        
                  26.85       58.49 (31.64)     1:35.16 (36.67)     2:03.64 (28.48)
  6 Zuppone, Michael L        17 Agua Swim Team-MR    2:01.82    2:05.70        
                  26.93       58.52 (31.59)     1:36.75 (38.23)     2:05.70 (28.95)
  7 Glas, Aaron I             17 Agua Swim Team-MR    2:04.81    2:06.56        
                  27.88     1:00.81 (32.93)     1:39.49 (38.68)     2:06.56 (27.07)
  8 Stukelman, Asher B        14 Agua Swim Team-MR    2:04.89    2:06.60        
                  27.65       59.17 (31.52)     1:37.69 (38.52)     2:06.60 (28.91)
  9 Wen, Nicholas J           14 Agua Swim Team-MR    2:06.28    2:06.75        
                  27.77     1:00.37 (32.60)     1:38.02 (37.65)     2:06.75 (28.73)
 10 Zhu, Nicholas H           16 Manhattan Makos-MR   2:05.09    2:06.87        
                  27.55     1:00.81 (33.26)     1:38.54 (37.73)     2:06.87 (28.33)
 11 Belzer, Manuel I          24 NYAC-MR              2:00.00    2:07.66        
                  26.77       59.37 (32.60)     1:36.69 (37.32)     2:07.66 (30.97)
 12 Kim, Hunter H             13 WEST-MR              2:09.82    2:08.71        
                  27.42       59.66 (32.24)     1:37.41 (37.75)     2:08.71 (31.30)
 13 Collier, Cole T           16 Agua Swim Team-MR    2:03.36    2:08.77        
                  27.29       59.93 (32.64)     1:38.68 (38.75)     2:08.77 (30.09)
 14 Tirone, Michael           17 Manhattan Makos-MR   2:00.80    2:08.80        
                  26.35     1:00.05 (33.70)     1:37.85 (37.80)     2:08.80 (30.95)
 15 Lin, Thomas               14 WEST-MR              2:08.70    2:08.90        
                  26.83       58.15 (31.32)     1:38.56 (40.41)     2:08.90 (30.34)
 16 Alef, Chadd T             16 Manhattan Makos-MR   2:09.50    2:09.00        
                  27.16     1:00.31 (33.15)     1:39.84 (39.53)     2:09.00 (29.16)
 17 Hamberg, Miles N          17 Manhattan Makos-MR   2:00.92    2:09.18        
                  27.50     1:02.14 (34.64)     1:40.13 (37.99)     2:09.18 (29.05)
 18 Odom, Reginald D          15 Agua Swim Team-MR    2:08.64    2:09.71        
                  27.67     1:03.09 (35.42)     1:40.64 (37.55)     2:09.71 (29.07)
 19 Mathews, Gabriel T        16 Manhattan Makos-MR        NT    2:10.40        
                  28.41     1:00.33 (31.92)     1:39.85 (39.52)     2:10.40 (30.55)
 20 Wolfe, Morgan S           16 Agua Swim Team-MR    2:09.91    2:10.59        
                  28.90     1:02.71 (33.81)     1:40.82 (38.11)     2:10.59 (29.77)
 21 French, Devon J           15 UN-AG-MR             2:00.92    2:10.69        
                  26.48       59.06 (32.58)     1:38.88 (39.82)     2:10.69 (31.81)
 22 Taylor, Griffin H         17 Manhattan Makos-MR   2:06.35    2:11.31        
                  26.29       58.78 (32.49)     1:42.20 (43.42)     2:11.31 (29.11)
 23 Nuess, CJ J               29 NYAC-MR              1:50.60    2:11.99        
                  27.92     1:02.24 (34.32)     1:39.69 (37.45)     2:11.99 (32.30)
 24 Fraser, Brett M           26 NYAC-MR                   NT    2:12.00        
                  27.51     1:04.13 (36.62)     1:40.90 (36.77)     2:12.00 (31.10)
 25 Lam, Peter                15 Agua Swim Team-MR    2:14.42    2:12.06        
                  27.90     1:02.42 (34.52)     1:41.78 (39.36)     2:12.06 (30.28)
 26 Hinckley, CJ              15 Agua Swim Team-MR    2:07.42    2:12.41        
                  29.60     1:02.53 (32.93)     1:43.75 (41.22)     2:12.41 (28.66)
 27 Kumeno, Kai               14 Agua Swim Team-MR    2:14.62    2:12.50        
                  29.18     1:03.12 (33.94)     1:43.29 (40.17)     2:12.50 (29.21)
 28 Lee, Brendan T            13 WEST-MR              2:13.85    2:12.76        
                  28.86     1:03.24 (34.38)     1:42.65 (39.41)     2:12.76 (30.11)
 29 Moy, Christian            14 Manhattan Makos-MR   2:15.92    2:13.14        
                  28.61     1:03.05 (34.44)     1:43.48 (40.43)     2:13.14 (29.66)
 30 Tsukikawa, Yugo P         13 WEST-MR              2:13.47    2:13.27        
                  29.52     1:03.02 (33.50)     1:43.10 (40.08)     2:13.27 (30.17)
 31 Sarsekeyev, Dimash A      18 Agua Swim Team-MR    2:13.01    2:13.29        
                  27.37     1:01.33 (33.96)     1:43.51 (42.18)     2:13.29 (29.78)
 32 McKenna, Devlin H         16 Agua Swim Team-MR    2:09.09    2:13.44        
                  27.57     1:02.56 (34.99)     1:43.72 (41.16)     2:13.44 (29.72)
 33 Porges, Dylan R           15 Agua Swim Team-MR    2:19.44    2:13.75        
                  27.44     1:02.14 (34.70)     1:43.48 (41.34)     2:13.75 (30.27)
 34 Khanna, Varun             15 Agua Swim Team-MR    2:11.43    2:13.91        
                  27.89     1:02.28 (34.39)     1:42.09 (39.81)     2:13.91 (31.82)
 35 Tirgari, Philippe I       16 Agua Swim Team-MR    2:21.84    2:14.78        
                  27.95     1:04.11 (36.16)     1:45.39 (41.28)     2:14.78 (29.39)
 36 Lugato, Pietro M          14 Agua Swim Team-MR    2:15.52    2:14.86        
                  29.89     1:04.55 (34.66)     1:45.02 (40.47)     2:14.86 (29.84)
 37 Jamilkowski, Blake M      16 Flying Dolphins-MR   2:11.56    2:15.59        
                  27.03     1:00.93 (33.90)     1:42.38 (41.45)     2:15.59 (33.21)
 38 Hernandez, Rene M         14 Agua Swim Team-MR    2:22.94    2:15.66        
                  28.61     1:03.68 (35.07)     1:45.34 (41.66)     2:15.66 (30.32)
 39 Sultana, Matthew J        16 UQNS-MR              2:20.05    2:15.87        
                  29.15     1:05.78 (36.63)     1:44.96 (39.18)     2:15.87 (30.91)
 40 Kahn, Alec P              15 Flying Dolphins-MR   2:11.13    2:16.07        
                  28.89     1:04.37 (35.48)     1:43.09 (38.72)     2:16.07 (32.98)
 41 Lister, Davis M           16 Agua Swim Team-MR    2:17.37    2:16.97        
                  31.26     1:06.07 (34.81)     1:45.91 (39.84)     2:16.97 (31.06)
 41 Yamamoto, Leo             16 Agua Swim Team-MR    2:06.35    2:16.97        
                  28.42     1:04.26 (35.84)     1:44.90 (40.64)     2:16.97 (32.07)
 43 Jin, Eddie B              13 WEST-MR              2:18.30    2:17.18        
                  30.10     1:06.27 (36.17)     1:46.91 (40.64)     2:17.18 (30.27)
 44 Hu, Benjamin              14 UNATT-MR             2:15.05    2:17.60        
                  29.64     1:03.44 (33.80)     1:45.64 (42.20)     2:17.60 (31.96)
 45 DiSanto, Justin P         12 WEST-MR              2:17.91    2:17.74        
                  30.46     1:04.77 (34.31)     1:46.72 (41.95)     2:17.74 (31.02)
 46 Sabovic, Adell            13 Agua Swim Team-MR    2:30.33    2:17.87        
                  28.55     1:05.34 (36.79)     1:48.49 (43.15)     2:17.87 (29.38)
 47 Madden, Owen              17 GAEL-MR              2:12.15    2:17.98        
                  29.53     1:03.63 (34.10)     1:45.69 (42.06)     2:17.98 (32.29)
 48 Johanson, Colin W         16 GAEL-MR              2:18.39    2:18.16        
                  29.29     1:03.14 (33.85)     1:46.04 (42.90)     2:18.16 (32.12)
 49 Lem, Jake O               16 Agua Swim Team-MR    2:15.66    2:18.17        
                  30.24     1:07.35 (37.11)     1:46.65 (39.30)     2:18.17 (31.52)
 50 Townley, Nicholas J       16 WEST-MR              2:20.45    2:18.30        
                  32.33     1:06.39 (34.06)     1:47.19 (40.80)     2:18.30 (31.11)
 51 Tsai, Brian C             13 WEST-MR              2:23.56    2:18.75        
                  30.00     1:05.47 (35.47)     1:46.25 (40.78)     2:18.75 (32.50)
 52 McPhillips, Liam T        16 GAEL-MR              2:21.97    2:19.16        
                  28.88     1:03.95 (35.07)     1:46.20 (42.25)     2:19.16 (32.96)
 53 Sakoff, Nicholas T        16 Manhattan Makos-MR   2:18.86    2:19.76        
                  29.97     1:04.84 (34.87)     1:46.82 (41.98)     2:19.76 (32.94)
 54 Altman-Kurosaki, Mathias  15 Agua Swim Team-MR    2:21.14    2:19.89        
                  29.95     1:06.11 (36.16)     1:48.76 (42.65)     2:19.89 (31.13)
 55 Lionti, Nicholas V        14 Agua Swim Team-MR    2:22.91    2:20.93        
                  30.84     1:08.28 (37.44)     1:49.38 (41.10)     2:20.93 (31.55)
 56 Velazquez, Esteban E      17 Agua Swim Team-MR    2:19.99    2:21.47        
                  28.68     1:03.03 (34.35)     1:47.16 (44.13)     2:21.47 (34.31)
 57 Slattery, Conn            15 Manhattan Makos-MR   2:21.70    2:22.22        
                  29.66     1:04.32 (34.66)     1:49.23 (44.91)     2:22.22 (32.99)
 58 Lai, Leon                 14 Agua Swim Team-MR    2:19.99    2:22.49        
                  28.86     1:06.47 (37.61)     1:49.87 (43.40)     2:22.49 (32.62)
 59 Thomas, Desmond C         16 UN-AG-MR             2:14.88    2:22.89        
                  28.65     1:04.41 (35.76)     1:49.02 (44.61)     2:22.89 (33.87)
 60 Clark, Liam B             16 Agua Swim Team-MR    2:21.75    2:22.99        
                  30.96     1:08.04 (37.08)     1:48.15 (40.11)     2:22.99 (34.84)
 61 Torres, Chris J           13 WEST-MR              2:24.48    2:23.45        
                  30.87     1:07.46 (36.59)     1:50.42 (42.96)     2:23.45 (33.03)
 62 Green, Ryan L             15 Flying Dolphins-MR   2:30.94    2:23.86        
                  31.94     1:06.80 (34.86)     1:51.03 (44.23)     2:23.86 (32.83)
 63 Song, Leonard Q           14 Agua Swim Team-MR    2:27.64    2:24.14        
                  30.52     1:07.58 (37.06)     1:49.78 (42.20)     2:24.14 (34.36)
 64 Yang, Sean M              14 Agua Swim Team-MR    2:34.79    2:26.31        
                  29.67     1:08.41 (38.74)     1:52.31 (43.90)     2:26.31 (34.00)
 65 Hinckley, Charlie         13 Agua Swim Team-MR    2:28.80    2:28.12        
                  33.74     1:10.32 (36.58)     1:56.88 (46.56)     2:28.12 (31.24)
 66 Bischof, Robert F         11 WEST-MR              2:30.03    2:29.24        
                  33.42     1:12.40 (38.98)     1:56.25 (43.85)     2:29.24 (32.99)
 67 Wan, Horace               15 UQNS-MR              2:28.49    2:29.68        
                  30.92     1:10.81 (39.89)     1:54.95 (44.14)     2:29.68 (34.73)
 68 Chapman, Martin D         13 Agua Swim Team-MR    2:41.68    2:31.54        
                  33.24     1:13.53 (40.29)     1:56.40 (42.87)     2:31.54 (35.14)
 69 Hyde, Michael J           13 Agua Swim Team-MR    2:29.63    2:32.90        
                  32.94     1:11.82 (38.88)     1:58.60 (46.78)     2:32.90 (34.30)
 70 Fiore, Christian          13 Manhattan Makos-MR   2:47.94    2:32.92        
                  33.99     1:16.43 (42.44)     2:00.44 (44.01)     2:32.92 (32.48)
 71 Fan, Maximilian           13 Manhattan Makos-MR   2:45.79    2:32.98        
                  34.55     1:12.44 (37.89)     1:58.58 (46.14)     2:32.98 (34.40)
 72 Spencer, Dylan A          12 WEST-MR              2:33.19    2:36.50        
                  35.05     1:15.11 (40.06)     2:02.14 (47.03)     2:36.50 (34.36)
 73 Lien, Geoffrey            13 WEST-MR                   NT    2:36.64        
                  34.67     1:13.09 (38.42)     2:01.11 (48.02)     2:36.64 (35.53)
 74 Wan, Osmond T             12 UQNS-MR              2:46.57    2:43.11        
                  36.09     1:16.63 (40.54)     2:03.59 (46.96)     2:43.11 (39.52)
 75 Andersen, Stuart          13 GAEL-MR                   NT    2:45.56        
                  38.02     1:17.49 (39.47)     2:06.89 (49.40)     2:45.56 (38.67)
 76 Angles, Lucas J           14 Manhattan Makos-MR   2:50.59    2:45.62        
                  37.12     1:19.09 (41.97)     2:07.96 (48.87)     2:45.62 (37.66)
 77 Riviello, Joseph C        11 WEST-MR              3:02.07    3:06.25        
                  44.39     1:29.07 (44.68)     2:26.51 (57.44)     3:06.25 (39.74)
 -- Yamamoto, Kai             13 Agua Swim Team-MR    2:12.78         DQ        
      One hand touch - breast
                  28.19     1:04.41 (36.22)     1:43.28 (38.87)          DQ (31.42)
 -- Andersen, Elliott         15 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Not on back off wall - back
                  31.99     1:15.39 (43.40)     2:08.31 (52.92)          DQ (39.07)
 -- Gandhi, Pratham S         13 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn - back
                  37.64     1:24.18 (46.54)     2:17.79 (53.61)          DQ (42.37)
 -- Babej, Max C              15 Agua Swim Team-MR    2:34.99         DQ        
      Did not finish on back - back
                  29.42     1:08.80 (39.38)     1:49.21 (40.41)          DQ (33.82)