Licensed to BGC-N. Westchester Marlins
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 11/16/2015 10:49 AM
            2015 MR GAEL November 9&Over Invitational - 11/14/2015             
                              Sanction #: 151112                               
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Cindy Y             10 APEX-MR                33.18      32.44 SILV   
  2 Bruff, Alexandra I        10 Middies-MR             33.44      32.73 SILV   
  3 Appelbaum, Talya          10 RYE-MR                 32.60      33.05 SILV   
  4 Reyna, Alexa              10 Middies-MR             32.29      33.08 SILV   
  5 Gunster, Julia A          10 GAEL-MR                   NT      34.46 SILV   
  6 Rosario, Amelia           10 KB Makos-MR            34.00      34.76 SILV   
  7 Posner, Abigail            9 RYE-MR                 34.60      34.86 SILV   
  8 Gonzalez, Imani L         10 KB Makos-MR            34.05      34.93 SILV   
  9 Hill, Sasha                9 Middies-MR                NT      35.91        
 10 Edwards, Hillary A         9 NFS-MR                 38.25      35.97        
 11 Czerniewski, Emma R       10 Middies-MR             36.86      36.48        
 12 Becerra, Taryn L          10 Middies-MR             35.00      36.63        
 13 Wiggins, Alayla            9 KB Makos-MR            38.77      37.16        
 14 Mejia, Jazmine             9 Middies-MR             37.96      38.33        
 15 VanWormer, Rowan           9 CFB-MR                 37.41      38.42        
 16 Smith, Jamila              9 NFS-MR                 43.30      38.77        
 17 Corbett, Brittany          9 CFB-MR                 36.00      38.83        
 18 Corbett, Allison           9 CFB-MR                 42.17      39.04        
 19 Swift, Grace R            10 GAEL-MR                43.91      39.14        
 20 Norris, Katherine C       10 GAEL-MR                39.12      39.26        
 21 Chatfield, Elizabeth O     9 Unattached-MR          37.69      39.51        
 22 Shannon, Hailey J         10 GAEL-MR                43.18      40.50        
 23 Sohng, Ella                9 CFB-MR                 41.45      40.90        
 24 Love, Olivia G             9 GAEL-MR                   NT      42.04        
 25 McCann, Elena B           10 Middies-MR             41.06      42.13        
 26 Taveras, Adriana          10 APEX-MR                47.88      42.66        
 27 Gambone, Anna K           10 GAEL-MR                47.49      43.54        
 28 Blanc, Lauren M           10 GAEL-MR                   NT      45.96        
 29 Joyce, Margaret            9 CFB-MR                 53.17      47.40        
 30 Villalobos, Madison        9 APEX-MR                45.13      48.38        
 31 Harris, Sara V            10 GAEL-MR                   NT      49.37        
 32 Koenig, Ariana J           9 Middies-MR             46.80      50.80        
 33 McGibbon, Chloe A          9 GAEL-MR                   NT      51.62        
 34 Byrnes, Brigid             9 CFB-MR                 50.83      52.76        
 35 Hargrove, Alana E         10 NFS-MR                 48.10      56.17        
 36 Malone-Johnson, Alaya A    9 Middies-MR             52.09      58.77        
 37 Konvisser, Ellie S         9 GAEL-MR                   NT    1:05.95        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.19  JO
                41.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casellas, Krystin R        9 KB Makos-MR            38.34      38.06 SILV   
  2 Gonzalez, Imani L         10 KB Makos-MR            39.85      38.36 SILV   
  3 Bruff, Alexandra I        10 Middies-MR             37.20      38.98 SILV   
  4 Gunster, Julia A          10 GAEL-MR                   NT      39.24 SILV   
  5 Hill, Sasha                9 Middies-MR             41.39      40.46 SILV   
  6 Mejia, Jazmine             9 Middies-MR             42.53      40.57 SILV   
  7 Edwards, Hillary A         9 NFS-MR                 44.01      41.93        
  8 Norris, Katherine C       10 GAEL-MR                43.25      44.63        
  9 Smith, Jamila              9 NFS-MR                 48.90      44.80        
 10 Sohng, Ella                9 CFB-MR                 43.78      44.88        
 11 Becerra, Taryn L          10 Middies-MR             44.74      46.00        
 12 Blanc, Lauren M           10 GAEL-MR                   NT      46.24        
 13 Swift, Grace R            10 GAEL-MR                53.84      47.92        
 14 Chatfield, Elizabeth O     9 Unattached-MR          46.32      47.93        
 15 Love, Olivia G             9 GAEL-MR                   NT      48.62        
 16 Shannon, Hailey J         10 GAEL-MR                49.91      49.36        
 17 Gambone, Anna K           10 GAEL-MR                53.84      50.63        
 18 Koenig, Ariana J           9 Middies-MR                NT      51.28        
 19 Taveras, Adriana          10 APEX-MR              1:06.94      54.55        
 20 McGibbon, Chloe A          9 GAEL-MR                   NT      55.29        
 21 Malone-Johnson, Alaya A    9 Middies-MR           1:03.67      56.90        
 22 Harris, Sara V            10 GAEL-MR                   NT    1:01.77        
 23 Villalobos, Madison        9 APEX-MR              1:06.71    1:04.94        
 24 Hargrove, Alana E         10 NFS-MR                 59.02    1:07.51        
 -- Konvisser, Ellie S         9 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Joyce, Margaret            9 CFB-MR                 51.22         DQ        
      Completely submerged prior to turn or finish
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                47.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Appelbaum, Talya          10 RYE-MR                 42.19      42.06 JO     
  2 Casellas, Krystin R        9 KB Makos-MR            42.71      42.34 JO     
  3 Wang, Cindy Y             10 APEX-MR                46.86      43.31 SILV   
  4 Swift, Grace R            10 GAEL-MR              1:09.50      43.38 SILV   
  5 Rosario, Amelia           10 KB Makos-MR            47.00      45.04 SILV   
  6 Posner, Abigail            9 RYE-MR                 45.00      45.77 SILV   
  7 Reyna, Alexa              10 Middies-MR             44.99      45.87 SILV   
  8 Minchala, Kimberly N      10 Middies-MR             48.60      46.14 SILV   
  9 Hall, Lavinia             10 APEX-MR                46.58      46.88 SILV   
 10 Smith, Jamila              9 NFS-MR                    NT      47.59 SILV   
 11 Gunster, Julia A          10 GAEL-MR                49.91      48.34        
 12 Czerniewski, Emma R       10 Middies-MR             51.65      52.25        
 13 Norris, Katherine C       10 GAEL-MR                53.91      52.58        
 14 McCann, Elena B           10 Middies-MR             55.11      54.46        
 15 Shannon, Hailey J         10 GAEL-MR                   NT      56.12        
 16 Love, Olivia G             9 GAEL-MR                   NT      59.36        
 17 Corbett, Allison           9 CFB-MR                 55.37    1:00.28        
 18 Byrnes, Brigid             9 CFB-MR               1:00.90    1:00.56        
 19 Hargrove, Alana E         10 NFS-MR                 55.07    1:01.42        
 20 Konvisser, Ellie S         9 GAEL-MR                   NT    1:01.84        
 21 Harris, Sara V            10 GAEL-MR                   NT    1:05.93        
 -- Malone-Johnson, Alaya A    9 Middies-MR           2:12.01         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Gambone, Anna K           10 GAEL-MR                58.64         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Koenig, Ariana J           9 Middies-MR                NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- McGibbon, Chloe A          9 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Blanc, Lauren M           10 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Wiggins, Alayla            9 KB Makos-MR            57.09         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                42.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reyna, Alexa              10 Middies-MR             38.66      38.75 SILV   
  2 Minchala, Kimberly N      10 Middies-MR             41.70      38.84 SILV   
  3 Hall, Lavinia             10 APEX-MR                41.39      40.11 SILV   
  4 Edwards, Hillary A         9 NFS-MR                 42.91      41.47 SILV   
  5 Mejia, Jazmine             9 Middies-MR             41.65      42.65        
  6 VanWormer, Rowan           9 CFB-MR                    NT      44.70        
  7 Hill, Sasha                9 Middies-MR             42.64      45.78        
  8 Chatfield, Elizabeth O     9 Unattached-MR          39.78      48.20        
  9 Corbett, Brittany          9 CFB-MR                 47.08      51.43        
 10 Joyce, Margaret            9 CFB-MR                    NT      51.85        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casellas, Krystin R        9 KB Makos-MR          1:22.47    1:20.21 JO     
                  35.93     1:20.21 (44.28)                                        
  2 Appelbaum, Talya          10 RYE-MR               1:24.40    1:21.48 SILV   
                  38.51     1:21.48 (42.97)                                        
  3 Wang, Cindy Y             10 APEX-MR              1:32.75    1:23.79 SILV   
                  39.35     1:23.79 (44.44)                                        
  4 Bruff, Alexandra I        10 Middies-MR           1:26.04    1:24.13 SILV   
  5 Hill, Sasha                9 Middies-MR           1:27.56    1:26.17 SILV   
                  40.56     1:26.17 (45.61)                                        
  6 Gonzalez, Imani L         10 KB Makos-MR          1:35.88    1:26.95 SILV   
                  39.50     1:26.95 (47.45)                                        
  7 Rosario, Amelia           10 KB Makos-MR          1:24.00    1:28.20 SILV   
                  40.31     1:28.20 (47.89)                                        
  8 Minchala, Kimberly N      10 Middies-MR           1:27.47    1:28.33 SILV   
                  42.46     1:28.33 (45.87)                                        
  9 Becerra, Taryn L          10 Middies-MR           1:31.11    1:29.05        
                  42.59     1:29.05 (46.46)                                        
 10 Hall, Lavinia             10 APEX-MR              1:33.31    1:29.97        
                  43.13     1:29.97 (46.84)                                        
 11 VanWormer, Rowan           9 CFB-MR               1:36.55    1:30.86        
                  43.38     1:30.86 (47.48)                                        
 12 Posner, Abigail            9 RYE-MR               1:25.00    1:31.68        
                  42.72     1:31.68 (48.96)                                        
 13 Corbett, Brittany          9 CFB-MR                    NT    1:37.71        
                  44.90     1:37.71 (52.81)                                        
 14 Corbett, Allison           9 CFB-MR                    NT    1:41.21        
                  47.88     1:41.21 (53.33)                                        
 15 Sohng, Ella                9 CFB-MR               1:43.33    1:44.23        
                  46.53     1:44.23 (57.70)                                        
 16 McCann, Elena B           10 Middies-MR                NT    1:49.64        
                  50.36     1:49.64 (59.28)                                        
 17 Byrnes, Brigid             9 CFB-MR                    NT    2:02.87        
                1:01.59   2:02.87 (1:01.28)                                        
 -- Wiggins, Alayla            9 KB Makos-MR          1:39.00         DQ        
      Downward butterfly kick - breast
                  49.05          DQ (54.57)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  ZQ
                28.29  JO
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eforo, Danielle           12 GAEL-MR                28.27      28.98 SILV   
  2 Yang, Julia Y             11 Middies-MR             31.56      29.24 SILV   
  3 Cedeno, Sofia M           12 Middies-MR             29.73      29.32 SILV   
  4 Gargiulo, Olivia M        12 GAEL-MR                30.85      30.25 SILV   
  5 Mejia, Stephani           12 Middies-MR             30.37      30.59 SILV   
  6 Geraci, Arianna N         11 Middies-MR             31.94      30.69 SILV   
  7 Hill, Arissa A            12 Middies-MR             31.04      30.90 SILV   
  8 Rojas-Tineo, Maira R      12 APEX-MR                   NT      31.43        
  9 Balachandran, Isabelle P  11 Middies-MR             30.54      31.45        
 10 Chavez, Kaetlyn K         11 APEX-MR                34.43      31.61        
 11 Geraci, Catherine J       11 Middies-MR             32.57      31.71        
 12 Ge, Xinrui                11 APEX-MR                34.90      31.73        
 13 Ferris, Megan             11 RYE-MR                 35.00      31.76        
 14 McCauley, Molly A         12 GAEL-MR                34.48      32.04        
 15 Javier, Chrisabella K     12 APEX-MR                32.96      32.11        
 16 Rosario, Tykai N          11 KB Makos-MR            33.25      32.68        
 17 Wong, Kelly M             11 APEX-MR                37.18      32.96        
 18 Hutto, Sasha              12 KB Makos-MR            33.33      33.70        
 19 Wong, Kristen A           11 APEX-MR                35.61      34.12        
 20 Swift, Kali C             11 GAEL-MR                37.48      34.76        
 21 Cabrera, Izabela M        12 Middies-MR             35.74      35.15        
 22 Ugalde, Adriana M         12 Middies-MR             36.48      35.60        
 23 Demasi, Alexandra S       11 GAEL-MR                   NT      35.88        
 24 Pepper-Jones, BB          12 CFB-MR                 31.47      36.42        
 25 Smith, Caroline K         12 Middies-MR             37.25      36.64        
 26 Fumo, Alexandra N         11 GAEL-MR                   NT      38.47        
 27 Radick, Susannah          12 CFB-MR                 38.88      39.20        
 28 Bouhlev, Magnolia J       11 GAEL-MR                   NT      39.58        
 29 Serafin, Vivian           11 Middies-MR             38.69      41.70        
 30 Daley, Nadia              11 NFS-MR                 41.63      45.79        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.19  ZQ
              1:09.29  JO
              1:19.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rojas-Tineo, Maira R      12 APEX-MR              1:28.72    1:16.14 SILV   
                  37.10     1:16.14 (39.04)                                        
  2 Chavez, Kaetlyn K         11 APEX-MR              1:17.74    1:16.36 SILV   
                  36.68     1:16.36 (39.68)                                        
  3 Rosario, Tykai N          11 KB Makos-MR          1:19.29    1:17.25 SILV   
                  37.10     1:17.25 (40.15)                                        
  4 Yang, Julia Y             11 Middies-MR           1:17.54    1:17.66 SILV   
                  37.61     1:17.66 (40.05)                                        
  5 Perez, Miranda M          12 KB Makos-MR          1:26.20    1:17.68 SILV   
  6 Javier, Chrisabella K     12 APEX-MR              1:21.15    1:18.12 SILV   
                  37.67     1:18.12 (40.45)                                        
  7 McCauley, Molly A         12 GAEL-MR                   NT    1:20.71        
                  39.87     1:20.71 (40.84)                                        
  8 Ge, Xinrui                11 APEX-MR              1:34.51    1:21.72        
                  39.95     1:21.72 (41.77)                                        
  9 Cedeno, Sofia M           12 Middies-MR           1:18.24    1:23.69        
 10 Morris Exeter, Maya       11 Middies-MR           1:22.48    1:23.80        
                  40.51     1:23.80 (43.29)                                        
 11 Wong, Kristen A           11 APEX-MR              1:40.35    1:24.22        
                  40.43     1:24.22 (43.79)                                        
 12 Demasi, Alexandra S       11 GAEL-MR                   NT    1:24.72        
                  40.61     1:24.72 (44.11)                                        
 13 Hutto, Sasha              12 KB Makos-MR          1:34.83    1:30.05        
                  44.58     1:30.05 (45.47)                                        
 14 Swift, Kali C             11 GAEL-MR              1:34.67    1:31.70        
                  43.14     1:31.70 (48.56)                                        
 15 Cabrera, Izabela M        12 Middies-MR           1:34.41    1:33.33        
                  44.88     1:33.33 (48.45)                                        
 16 Ugalde, Adriana M         12 Middies-MR           1:35.81    1:34.13        
                  44.30     1:34.13 (49.83)                                        
 17 Fumo, Alexandra N         11 GAEL-MR                   NT    1:34.29        
 18 Bouhlev, Magnolia J       11 GAEL-MR                   NT    1:41.97        
                  47.15     1:41.97 (54.82)                                        
 -- Smith, Caroline K         12 Middies-MR           1:29.42         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                1:32.84                                                            
 -- Serafin, Vivian           11 Middies-MR           1:29.50         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  45.47          DQ (48.84)                                        
 -- Daley, Nadia              11 NFS-MR                    NT         DQ        
      No touch at turn
                2:01.64                                                            
 -- Ferris, Megan             11 RYE-MR               1:29.00         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                1:20.96                                                            
 -- Wong, Kelly M             11 APEX-MR              1:35.52         DQ        
      No touch at turn
 -- Radick, Susannah          12 CFB-MR               1:39.27         DQ        
      Not on back off wall
                  46.31          DQ (51.36)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:19.19  JO
              1:28.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Miranda M          12 KB Makos-MR          1:22.13    1:21.52 SILV   
                  38.63     1:21.52 (42.89)                                        
  2 McCauley, Molly A         12 GAEL-MR              1:24.88    1:23.43 SILV   
                  38.77     1:23.43 (44.66)                                        
  3 Ge, Xinrui                11 APEX-MR              1:35.72    1:25.68 SILV   
                  41.62     1:25.68 (44.06)                                        
  4 Gargiulo, Olivia M        12 GAEL-MR              1:35.76    1:30.47        
                  41.38     1:30.47 (49.09)                                        
  5 Reyna, Salma              11 Middies-MR           1:30.13    1:31.10        
                  44.55     1:31.10 (46.55)                                        
  6 Mejia, Stephani           12 Middies-MR           1:32.15    1:31.28        
                  43.12     1:31.28 (48.16)                                        
  7 Hill, Arissa A            12 Middies-MR           1:34.81    1:32.31        
                  43.58     1:32.31 (48.73)                                        
  8 Geraci, Arianna N         11 Middies-MR           1:41.50    1:37.22        
                  45.37     1:37.22 (51.85)                                        
  9 Swift, Kali C             11 GAEL-MR              1:42.38    1:39.45        
                  47.14     1:39.45 (52.31)                                        
 10 Demasi, Alexandra S       11 GAEL-MR                   NT    1:41.16        
                  49.08     1:41.16 (52.08)                                        
 11 Cabrera, Izabela M        12 Middies-MR           1:51.94    1:43.57        
                  47.71     1:43.57 (55.86)                                        
 12 Radick, Susannah          12 CFB-MR               1:42.84    1:45.64        
                  49.78     1:45.64 (55.86)                                        
 13 Fumo, Alexandra N         11 GAEL-MR                   NT    1:46.70        
                  49.98     1:46.70 (56.72)                                        
 14 Smith, Caroline K         12 Middies-MR           1:45.18    1:48.01        
                  51.74     1:48.01 (56.27)                                        
 15 Serafin, Vivian           11 Middies-MR           1:46.64    1:51.26        
                  52.30     1:51.26 (58.96)                                        
 16 Bouhlev, Magnolia J       11 GAEL-MR                   NT    1:51.85        
                  48.53   1:51.85 (1:03.32)                                        
 17 Daley, Nadia              11 NFS-MR                    NT    2:12.48        
                  59.10   2:12.48 (1:13.38)                                        
 -- Ugalde, Adriana M         12 Middies-MR           1:43.23         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  51.85        DQ (1:04.76)                                        
 -- Wong, Kelly M             11 APEX-MR              1:57.35         DQ        
      Scissors kick
                  50.20          DQ (58.34)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:09.99  JO
              1:19.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eforo, Danielle           12 GAEL-MR              1:16.34    1:12.94 SILV   
                  34.57     1:12.94 (38.37)                                        
  2 Pepper-Jones, BB          12 CFB-MR               1:18.57    1:17.71 SILV   
                  34.65     1:17.71 (43.06)                                        
  3 Javier, Chrisabella K     12 APEX-MR              1:19.97    1:17.82 SILV   
                  36.23     1:17.82 (41.59)                                        
  4 Geraci, Catherine J       11 Middies-MR           1:36.94    1:21.54        
                  36.87     1:21.54 (44.67)                                        
  5 Reyna, Salma              11 Middies-MR           1:16.38    1:22.17        
                  38.48     1:22.17 (43.69)                                        
  6 Chavez, Kaetlyn K         11 APEX-MR              1:24.39    1:25.60        
                  40.23     1:25.60 (45.37)                                        
  7 Yang, Julia Y             11 Middies-MR           1:21.61    1:26.49        
                  38.48     1:26.49 (48.01)                                        
  8 Balachandran, Isabelle P  11 Middies-MR           1:29.78    1:29.02        
                  38.62     1:29.02 (50.40)                                        
  9 Hutto, Sasha              12 KB Makos-MR          1:37.86    1:38.44        
                  43.64     1:38.44 (54.80)                                        
 10 Wong, Kristen A           11 APEX-MR              1:45.37    1:40.51        
                  44.83     1:40.51 (55.68)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:29.49  JO
              2:48.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mejia, Stephani           12 Middies-MR           2:39.99    2:36.68 SILV   
                  32.47     1:10.95 (38.48)     2:00.40 (49.45)     2:36.68 (36.28)
  2 Reyna, Salma              11 Middies-MR           2:37.89    2:38.46 SILV   
                  37.03     1:15.58 (38.55)     2:04.99 (49.41)     2:38.46 (33.47)
  3 Perez, Miranda M          12 KB Makos-MR          2:49.14    2:39.14 SILV   
                                1:13.61 ( )     2:01.29 (47.68)     2:39.14 (37.85)
  4 Eforo, Danielle           12 GAEL-MR              2:50.38    2:40.81 SILV   
                  33.73     1:13.95 (40.22)     2:03.28 (49.33)     2:40.81 (37.53)
  5 Cedeno, Sofia M           12 Middies-MR           2:58.62    2:49.70        
                  36.76     1:19.84 (43.08)     2:12.74 (52.90)     2:49.70 (36.96)
  6 Gargiulo, Olivia M        12 GAEL-MR              3:00.46    2:50.71        
                  37.58     1:22.16 (44.58)     2:12.63 (50.47)     2:50.71 (38.08)
  7 Balachandran, Isabelle P  11 Middies-MR           2:56.79    2:52.13        
                  37.90     1:18.72 (40.82)     2:15.94 (57.22)     2:52.13 (36.19)
  8 Rosario, Tykai N          11 KB Makos-MR          2:59.00    2:52.96        
                  34.77     1:18.00 (43.23)     2:11.92 (53.92)     2:52.96 (41.04)
  9 Pepper-Jones, BB          12 CFB-MR               3:13.52    2:53.13        
                  34.67     1:17.90 (43.23)     2:12.44 (54.54)     2:53.13 (40.69)
 10 Geraci, Arianna N         11 Middies-MR           3:06.55    2:54.40        
                  35.58     1:21.61 (46.03)     2:16.60 (54.99)     2:54.40 (37.80)
 11 Geraci, Catherine J       11 Middies-MR           3:02.00    2:54.56        
                  35.06     1:18.31 (43.25)     2:15.73 (57.42)     2:54.56 (38.83)
 12 Morris Exeter, Maya       11 Middies-MR           2:58.53    2:56.52        
                  39.33     1:25.78 (46.45)     2:16.60 (50.82)     2:56.52 (39.92)
 13 Hill, Arissa A            12 Middies-MR           2:57.08    2:59.14        
                  39.19     1:24.79 (45.60)     2:18.71 (53.92)     2:59.14 (40.43)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.69  JO
                26.69  ZQ
                28.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Katie               13 Middies-MR             27.54      27.86 SILV   
  2 Seward, Mackenzie H       14 GAEL-MR                27.00      27.96 SILV   
  3 Reyna, Margaux            14 Middies-MR             28.57      28.20 SILV   
  4 Brew, Maggie C            14 Middies-MR             27.46      28.29 SILV   
  5 Lore, Amelia              14 RYE-MR                 28.00      29.37        
  6 Negron, Lorielle L        13 KB Makos-MR            29.81      29.69        
  7 Deverna, Bridget T        14 GAEL-MR                29.63      29.74        
  8 Johanson, Sophie L        14 GAEL-MR                   NT      29.81        
  9 Lee, Mariko               13 RYE-MR                 28.50      29.83        
 10 Dawson, Athena            14 NFS-MR                 31.08      30.58        
 11 Laurenceau, Alyssa M      13 Middies-MR             29.68      30.64        
 12 Talamas, Emily K          14 GAEL-MR                32.19      30.71        
 13 Belmar, Ayanna F          14 Middies-MR             30.71      31.06        
 14 Veru, Nina S              14 GAEL-MR                29.42      31.35        
 15 Reed, Nia N               13 KB Makos-MR            30.97      32.68        
 16 Valerio, Sofia A          14 Middies-MR             30.65      33.46        
 17 Bergamini, Sara E         13 GAEL-MR                33.79      33.82        
 18 Cahaly, Emma E            14 Middies-MR             31.30      33.91        
 19 Daniel, Alexis            14 Middies-MR             32.42      34.45        
 20 Royal-Smith, Jaisha       13 KB Makos-MR            33.00      34.86        
 -- Shannon, Kayla            14 GAEL-MR                26.62     X27.53 SILV   
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.59  JO
              1:05.59  ZQ
              1:12.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon, Kayla            14 GAEL-MR              1:02.74    1:06.64 SILV   
                  32.82     1:06.64 (33.82)                                        
  2 Wang, Katie               13 Middies-MR           1:05.91    1:09.45 SILV   
                  33.90     1:09.45 (35.55)                                        
  3 Brew, Maggie C            14 Middies-MR           1:08.66    1:11.15 SILV   
                  34.42     1:11.15 (36.73)                                        
  4 Johanson, Sophie L        14 GAEL-MR              1:12.81    1:13.13        
                  35.16     1:13.13 (37.97)                                        
  5 Valerio, Sofia A          14 Middies-MR           1:12.11    1:17.50        
                  37.18     1:17.50 (40.32)                                        
  6 Talamas, Emily K          14 GAEL-MR              1:22.87    1:18.88        
                  38.59     1:18.88 (40.29)                                        
  7 Lee, Mariko               13 RYE-MR               1:23.00    1:19.75        
  8 Cahaly, Emma E            14 Middies-MR           1:16.78    1:19.91        
                  38.89     1:19.91 (41.02)                                        
  9 Bergamini, Sara E         13 GAEL-MR              1:23.56    1:20.95        
                  39.04     1:20.95 (41.91)                                        
 10 Reed, Nia N               13 KB Makos-MR          1:21.47    1:22.93        
                  40.23     1:22.93 (42.70)                                        
 11 Daniel, Alexis            14 Middies-MR           1:22.90    1:23.23        
                  41.10     1:23.23 (42.13)                                        
 12 Dawson, Athena            14 NFS-MR               1:32.78    1:29.71        
                  43.28     1:29.71 (46.43)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.49  JO
              1:15.49  ZQ
              1:23.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deverna, Bridget T        14 GAEL-MR              1:13.61    1:18.12 SILV   
                  36.97     1:18.12 (41.15)                                        
  2 Seward, Mackenzie H       14 GAEL-MR              1:19.51    1:18.45 SILV   
                  37.63     1:18.45 (40.82)                                        
  3 Negron, Lorielle L        13 KB Makos-MR          1:24.32    1:21.75 SILV   
                  39.47     1:21.75 (42.28)                                        
  4 Reyna, Margaux            14 Middies-MR           1:29.90    1:23.95        
                  38.94     1:23.95 (45.01)                                        
  5 Veru, Nina S              14 GAEL-MR              1:22.13    1:27.44        
                  40.97     1:27.44 (46.47)                                        
  6 Laurenceau, Alyssa M      13 Middies-MR           1:24.39    1:27.71        
                  41.08     1:27.71 (46.63)                                        
  7 Reed, Nia N               13 KB Makos-MR          1:29.78    1:28.52        
                  42.52     1:28.52 (46.00)                                        
  8 Cahaly, Emma E            14 Middies-MR           1:31.89    1:31.71        
                  43.01     1:31.71 (48.70)                                        
  9 Valerio, Sofia A          14 Middies-MR           1:29.29    1:33.54        
                  44.14     1:33.54 (49.40)                                        
 10 Lee, Mariko               13 RYE-MR               1:26.50    1:33.92        
                  45.53     1:33.92 (48.39)                                        
 11 Talamas, Emily K          14 GAEL-MR              1:47.13    1:35.81        
                  45.87     1:35.81 (49.94)                                        
 12 Belmar, Ayanna F          14 Middies-MR           1:36.58    1:36.18        
                  45.20     1:36.18 (50.98)                                        
 13 Royal-Smith, Jaisha       13 KB Makos-MR          1:38.78    1:38.39        
                  46.59     1:38.39 (51.80)                                        
 14 Bergamini, Sara E         13 GAEL-MR              1:42.12    1:38.74        
                  46.55     1:38.74 (52.19)                                        
 15 Daniel, Alexis            14 Middies-MR           1:44.29    1:47.00        
                  51.92     1:47.00 (55.08)                                        
 16 Dawson, Athena            14 NFS-MR               1:38.34    1:49.10        
                  49.83     1:49.10 (59.27)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.69  JO
              1:04.69  ZQ
              1:11.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon, Kayla            14 GAEL-MR              1:04.24    1:05.75 SILV   
                  31.03     1:05.75 (34.72)                                        
  2 Wang, Katie               13 Middies-MR           1:06.71    1:07.38 SILV   
                  31.40     1:07.38 (35.98)                                        
  3 Brew, Maggie C            14 Middies-MR           1:14.73    1:13.30        
                  33.82     1:13.30 (39.48)                                        
  4 Lore, Amelia              14 RYE-MR               1:12.00    1:17.04        
                  35.19     1:17.04 (41.85)                                        
  5 Johanson, Sophie L        14 GAEL-MR              1:22.86    1:23.98        
                  37.56     1:23.98 (46.42)                                        
  6 Royal-Smith, Jaisha       13 KB Makos-MR          1:45.00    1:54.08        
                  51.47   1:54.08 (1:02.61)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:21.19  JO
              2:21.19  ZQ
              2:41.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon, Kayla            14 GAEL-MR              2:21.32    2:24.37 SILV   
                  30.24     1:05.46 (35.22)     1:50.02 (44.56)     2:24.37 (34.35)
  2 Seward, Mackenzie H       14 GAEL-MR              2:28.95    2:27.88 SILV   
                  31.17     1:09.74 (38.57)     1:54.32 (44.58)     2:27.88 (33.56)
  3 Deverna, Bridget T        14 GAEL-MR              2:35.70    2:35.75 SILV   
                  37.12     1:16.72 (39.60)     1:59.76 (43.04)     2:35.75 (35.99)
  4 Veru, Nina S              14 GAEL-MR              2:38.56    2:39.76 SILV   
                  34.20     1:15.25 (41.05)     2:01.87 (46.62)     2:39.76 (37.89)
  5 Reyna, Margaux            14 Middies-MR           2:43.03    2:44.76        
                  32.15     1:13.06 (40.91)     2:06.61 (53.55)     2:44.76 (38.15)
  6 Negron, Lorielle L        13 KB Makos-MR          2:58.00    2:46.22        
                  33.09     1:16.28 (43.19)     2:03.68 (47.40)     2:46.22 (42.54)
  7 Laurenceau, Alyssa M      13 Middies-MR           2:42.02    2:48.90        
                  37.10     1:20.27 (43.17)     2:08.24 (47.97)     2:48.90 (40.66)
  8 Lore, Amelia              14 RYE-MR               2:50.00    2:52.64        
                  34.07     1:16.39 (42.32)     2:15.44 (59.05)     2:52.64 (37.20)
 -- Belmar, Ayanna F          14 Middies-MR           3:02.78         DQ        
      One hand touch - fly
                  36.40     1:20.56 (44.16)     2:14.81 (54.25)          DQ (39.88)
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.29  ZQ
                27.49  AGTC
                28.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hunnewell, Skylar S       16 APEX-MR                27.99      26.89 AGTC   
  2 DeStaebler, Alexandra S   15 GAEL-MR                27.88      28.38        
  3 Gabriel, Tara N           16 Middies-MR             27.28      28.66        
  4 Bluvol, Sam               16 GAEL-MR                28.37      28.83        
  5 McAteer, Emma M           15 GAEL-MR                29.27      29.49        
  6 Weaver, Maggie M          15 GAEL-MR                29.12      29.84        
  7 Meluso, Francesca M       15 GAEL-MR                31.26      30.18        
  8 Geer, Sophie N            15 GAEL-MR                31.38      31.29        
  9 Pardo, Shamira L          15 APEX-MR                31.24      31.76        
 10 Kass, Gabby               16 Middies-MR             31.74      33.28        
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.49  ZQ
              1:06.99  AGTC
              1:10.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hunnewell, Skylar S       16 APEX-MR              1:03.65    1:08.83 SILV   
                  33.56     1:08.83 (35.27)                                        
  2 DeStaebler, Alexandra S   15 GAEL-MR              1:09.35    1:10.03 SILV   
                  34.28     1:10.03 (35.75)                                        
  3 McAteer, Emma M           15 GAEL-MR              1:09.03    1:10.49        
                  34.83     1:10.49 (35.66)                                        
  4 Gabriel, Tara N           16 Middies-MR           1:09.19    1:11.43        
                  35.23     1:11.43 (36.20)                                        
  5 Weaver, Maggie M          15 GAEL-MR              1:16.92    1:13.84        
                  35.64     1:13.84 (38.20)                                        
  6 Geer, Sophie N            15 GAEL-MR              1:21.37    1:18.63        
                  38.25     1:18.63 (40.38)                                        
  7 Murillo, Lindsay J        15 APEX-MR              1:15.07    1:18.81        
                  38.65     1:18.81 (40.16)                                        
  8 Martin, Taylor N          15 KB Makos-MR          1:18.61    1:20.63        
                  39.85     1:20.63 (40.78)                                        
  9 Kass, Gabby               16 Middies-MR           1:22.91    1:22.27        
                  38.66     1:22.27 (43.61)                                        
 10 Pardo, Shamira L          15 APEX-MR              1:25.03    1:24.12        
                  41.04     1:24.12 (43.08)                                        
 -- Meluso, Francesca M       15 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Non-continuous turning action
                  38.33          DQ (40.96)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.99  ZQ
              1:18.99  AGTC
              1:20.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAteer, Emma M           15 GAEL-MR              1:23.60    1:22.94        
                  39.03     1:22.94 (43.91)                                        
  2 Weaver, Maggie M          15 GAEL-MR              1:28.08    1:27.92        
                  41.44     1:27.92 (46.48)                                        
  3 Martin, Taylor N          15 KB Makos-MR          1:25.71    1:29.09        
                  42.85     1:29.09 (46.24)                                        
  4 Murillo, Lindsay J        15 APEX-MR              1:26.25    1:31.63        
                  44.33     1:31.63 (47.30)                                        
  5 Jung, Grace               16 Middies-MR           1:36.25    1:36.66        
                  45.42     1:36.66 (51.24)                                        
  6 Kass, Gabby               16 Middies-MR           1:41.86    1:44.12        
                  48.59     1:44.12 (55.53)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.49  ZQ
              1:08.59  AGTC
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bluvol, Sam               16 GAEL-MR              1:13.21    1:11.74        
                  18.57     1:11.74 (53.17)                                        
  2 DeStaebler, Alexandra S   15 GAEL-MR              1:12.24    1:16.74        
                  35.96     1:16.74 (40.78)                                        
  3 Pardo, Shamira L          15 APEX-MR              1:23.43    1:26.98        
                  40.14     1:26.98 (46.84)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  ZQ
              2:26.99  AGTC
              2:37.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gabriel, Tara N           16 Middies-MR           2:27.98    2:30.78 SILV   
                  31.54     1:10.36 (38.82)     1:56.16 (45.80)     2:30.78 (34.62)
  2 Bluvol, Sam               16 GAEL-MR              2:37.20    2:35.37 SILV   
                  31.77     1:12.61 (40.84)     1:59.89 (47.28)     2:35.37 (35.48)
  3 Martin, Taylor N          15 KB Makos-MR          2:52.63    2:51.52        
                  40.75     1:25.22 (44.47)     2:13.53 (48.31)     2:51.52 (37.99)
  4 Murillo, Lindsay J        15 APEX-MR              2:57.05    2:51.57        
                  40.82     1:24.40 (43.58)     2:14.83 (50.43)     2:51.57 (36.74)
  5 Jung, Grace               16 Middies-MR           2:56.61    2:52.78        
                  37.73     1:19.46 (41.73)     2:12.52 (53.06)     2:52.78 (40.26)
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pestrikov, Zachary         9 RYE-MR                 32.60      30.33 ZQ     
  2 Buchanan, Chase C          9 NFS-MR                 31.89      31.68 JO     
  3 Vollaro, Thomas A         10 Middies-MR             35.68      34.55 SILV   
  4 Racz, Theodore            10 CFB-MR                 34.30      36.34        
  5 Huertas, Nicholas M       10 APEX-MR                35.16      36.48        
  6 Wang, Andy Y              10 APEX-MR                38.01      37.59        
  7 Llorente Valin, Nicolas   10 Middies-MR             39.91      38.94        
  8 Kwon, Connor               9 Middies-MR             41.90      42.12        
  9 Pena, Aidan J              9 APEX-MR                48.31      42.32        
 10 Romley, Hayes             10 GAEL-MR                51.84      43.28        
 11 Freeman, Michael a        10 GAEL-MR                   NT      45.89        
 12 Racz, Gregory              9 CFB-MR                 50.95      45.99        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Decasseres, Elijah        10 KB Makos-MR            42.40      41.69 SILV   
  2 Huertas, Nicholas M       10 APEX-MR                43.90      41.98 SILV   
  3 Llorente Valin, Nicolas   10 Middies-MR             45.65      45.80        
  4 Kwon, Connor               9 Middies-MR             48.54      47.63        
  5 Pena, Aidan J              9 APEX-MR                56.81      49.97        
  6 DeLeon, Ismeal R          10 KB Makos-MR            46.69      51.03        
  7 Racz, Gregory              9 CFB-MR                 53.72      53.08        
  8 Ford, Christopher          9 KB Makos-MR            51.06      54.40        
  9 Freeman, Michael a        10 GAEL-MR                   NT      54.62        
 10 Romley, Hayes             10 GAEL-MR              1:10.82      55.43        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buchanan, Chase C          9 NFS-MR                 42.49      42.63 JO     
  2 Pestrikov, Zachary         9 RYE-MR                 40.00      42.88 JO     
  3 Vollaro, Thomas A         10 Middies-MR             52.99      46.32 SILV   
  4 Llorente Valin, Nicolas   10 Middies-MR             48.13      47.43 SILV   
  5 Wang, Andy Y              10 APEX-MR                49.55      47.73 SILV   
  6 Racz, Gregory              9 CFB-MR               1:03.64      58.34        
  7 DeLeon, Ismeal R          10 KB Makos-MR          1:03.27    1:03.48        
  8 Ford, Christopher          9 KB Makos-MR          1:09.02    1:08.35        
 -- Freeman, Michael a        10 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Romley, Hayes             10 GAEL-MR              1:33.65         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buchanan, Chase C          9 NFS-MR                 38.29      38.89 SILV   
  2 Decasseres, Elijah        10 KB Makos-MR            39.44      39.00 SILV   
  3 Racz, Theodore            10 CFB-MR                 41.26      43.37 SILV   
  4 DeLeon, Ismeal R          10 KB Makos-MR            52.37      52.06        
  5 Kwon, Connor               9 Middies-MR             58.18      55.16        
  6 Ford, Christopher          9 KB Makos-MR          1:06.06    1:02.69        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pestrikov, Zachary         9 RYE-MR               1:20.00    1:22.23 SILV   
                  35.89     1:22.23 (46.34)                                        
  2 Decasseres, Elijah        10 KB Makos-MR          1:33.04    1:27.25 SILV   
                  38.97     1:27.25 (48.28)                                        
  3 Vollaro, Thomas A         10 Middies-MR           1:33.47    1:29.68        
                  41.56     1:29.68 (48.12)                                        
  4 Wang, Andy Y              10 APEX-MR              1:45.35    1:32.41        
                  44.31     1:32.41 (48.10)                                        
  5 Racz, Theodore            10 CFB-MR               1:38.96    1:33.11        
                  42.44     1:33.11 (50.67)                                        
  6 Kwon, Connor               9 Middies-MR           1:40.34    1:41.65        
                  47.96     1:41.65 (53.69)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                30.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norris, Timothy M         12 GAEL-MR                27.04      26.87 ZQ     
  2 Jung, Jesse               12 Middies-MR             27.36      27.14 ZQ     
  3 Halls, Sean C             11 NFS-MR                 28.64      28.17 JO     
  4 Gonzalez, Kevin           12 APEX-MR                30.59      30.71        
  5 Smith, Jabari             12 NFS-MR                 33.96      31.11        
  6 Legendre, Malik E         12 NFS-MR                 32.18      32.37        
  7 Cohen, Michael G          11 GAEL-MR                   NT      32.53        
  8 Roychoudhury, Devayan     11 Middies-MR             32.25      32.63        
  9 Eforo, Edward             12 GAEL-MR                33.07      34.13        
 10 Carsen, Jonathan D        11 GAEL-MR                   NT      36.56        
 11 Krupka-Olivieri, Nathani  11 GAEL-MR                   NT      42.24        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.79  ZQ
              1:09.99  JO
              1:17.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norris, Timothy M         12 GAEL-MR              1:09.59    1:07.62 ZQ     
                  32.58     1:07.62 (35.04)                                        
  2 Halls, Sean C             11 NFS-MR               1:18.30    1:17.38 SILV   
                  37.64     1:17.38 (39.74)                                        
  3 Roychoudhury, Devayan     11 Middies-MR           1:21.93    1:18.85        
                  38.50     1:18.85 (40.35)                                        
  4 Cohen, Michael G          11 GAEL-MR              1:39.74    1:20.42        
                  36.88     1:20.42 (43.54)                                        
  5 Smith, Jabari             12 NFS-MR               1:28.43    1:20.45        
                  39.49     1:20.45 (40.96)                                        
  6 Legendre, Malik E         12 NFS-MR               1:33.83    1:21.58        
                  40.47     1:21.58 (41.11)                                        
  7 Gonzalez, Kevin           12 APEX-MR              1:30.15    1:27.33        
                  41.70     1:27.33 (45.63)                                        
  8 Eforo, Edward             12 GAEL-MR              1:31.54    1:29.73        
                  43.23     1:29.73 (46.50)                                        
  9 Carsen, Jonathan D        11 GAEL-MR                   NT    1:32.01        
                  42.60     1:32.01 (49.41)                                        
 10 Krupka-Olivieri, Nathani  11 GAEL-MR                   NT    1:39.19        
                  45.14     1:39.19 (54.05)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:19.59  JO
              1:19.59  ZQ
              1:26.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norris, Timothy M         12 GAEL-MR              1:18.16    1:19.44 JO     
                  37.69     1:19.44 (41.75)                                        
  2 Legendre, Malik E         12 NFS-MR               1:33.62    1:22.69 SILV   
                  39.48     1:22.69 (43.21)                                        
  3 Smith, Jabari             12 NFS-MR               1:32.16    1:26.56        
                  40.99     1:26.56 (45.57)                                        
  4 Aguilar Jr, Humberto      12 Middies-MR           1:35.22    1:34.02        
                  44.08     1:34.02 (49.94)                                        
  5 Cohen, Michael G          11 GAEL-MR              1:55.04    1:37.42        
                  46.18     1:37.42 (51.24)                                        
  6 Eforo, Edward             12 GAEL-MR              1:46.26    1:41.95        
                  48.95     1:41.95 (53.00)                                        
  7 Carsen, Jonathan D        11 GAEL-MR                   NT    1:44.64        
                  47.81     1:44.64 (56.83)                                        
  8 Krupka-Olivieri, Nathani  11 GAEL-MR                   NT    1:55.64        
                  53.04   1:55.64 (1:02.60)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:11.99  JO
              1:17.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Halls, Sean C             11 NFS-MR               1:21.47    1:17.24 SILV   
                  33.67     1:17.24 (43.57)                                        
  2 Aguilar Jr, Humberto      12 Middies-MR           1:17.67    1:19.39        
                  36.08     1:19.39 (43.31)                                        
  3 Jung, Jesse               12 Middies-MR           1:27.99    1:21.90        
                  36.47     1:21.90 (45.43)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.59  ZQ
              2:29.99  JO
              2:47.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jung, Jesse               12 Middies-MR           2:40.24    2:35.93 SILV   
                  35.52     1:13.88 (38.36)     1:58.87 (44.99)     2:35.93 (37.06)
  2 Roychoudhury, Devayan     11 Middies-MR           2:43.70    2:41.14 SILV   
                  34.60     1:17.42 (42.82)     2:01.20 (43.78)     2:41.14 (39.94)
  3 Aguilar Jr, Humberto      12 Middies-MR           2:51.26    2:45.26 SILV   
                  34.86     1:17.06 (42.20)     2:08.99 (51.93)     2:45.26 (36.27)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.69  ZQ
                24.99  JO
                26.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koch, Sasha H             14 CFB-MR                 25.41      25.50 SILV   
  2 Pena, Matt                13 APEX-MR                28.41      26.33 SILV   
  3 Cato, Tyler R             14 NFS-MR                 26.15      26.36 SILV   
  4 Miller, Alex              14 Middies-MR             26.83      26.86        
  5 Finck, Jackson D          14 GAEL-MR                   NT      26.90        
  6 Quinones, Luca M          13 RYE-MR                 27.80      27.05        
  7 Powell, Shamir            13 KB Makos-MR            28.27      27.95        
  8 Villalobos, Matt J        13 APEX-MR                29.86      28.99        
  9 Eforo, Alex               14 GAEL-MR                30.85      29.40        
 10 Andersen, Stuart          13 GAEL-MR                   NT      29.52        
 11 Chen, Zhihan              14 APEX-MR                   NT      29.66        
 12 Celaj, Iliriana           13 Middies-MR             30.19      29.73        
 13 Kim, Jed S                14 Middies-MR             30.49      29.82        
 14 McPhillips, Aidan J       13 GAEL-MR                32.28      30.34        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.49  JO
              1:02.49  ZQ
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pena, Matt                13 APEX-MR              1:12.12    1:07.07 SILV   
                  32.30     1:07.07 (34.77)                                        
  2 Cato, Tyler R             14 NFS-MR               1:05.54    1:09.81        
                  34.02     1:09.81 (35.79)                                        
  3 Villalobos, Matt J        13 APEX-MR              1:14.13    1:11.51        
                  35.16     1:11.51 (36.35)                                        
  4 Kim, Jed S                14 Middies-MR           1:16.85    1:16.53        
                  37.02     1:16.53 (39.51)                                        
  5 Andersen, Stuart          13 GAEL-MR              1:14.55    1:16.65        
                  36.16     1:16.65 (40.49)                                        
  6 Chen, Zhihan              14 APEX-MR                   NT    1:16.99        
                  35.26     1:16.99 (41.73)                                        
  7 Wang, Harry H             13 APEX-MR              1:22.73    1:18.21        
                  37.34     1:18.21 (40.87)                                        
  8 McPhillips, Aidan J       13 GAEL-MR              1:21.36    1:19.91        
                  38.53     1:19.91 (41.38)                                        
  9 Eforo, Alex               14 GAEL-MR              1:22.99    1:23.86        
                  40.21     1:23.86 (43.65)                                        
 10 Miller, Emanuel           14 KB Makos-MR          1:22.02    1:25.28        
                  41.51     1:25.28 (43.77)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:10.99  ZQ
              1:16.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Powell, Shamir            13 KB Makos-MR          1:20.34    1:18.62        
                  36.88     1:18.62 (41.74)                                        
  2 Finck, Jackson D          14 GAEL-MR              1:20.29    1:19.15        
                  37.88     1:19.15 (41.27)                                        
  3 Kim, Jed S                14 Middies-MR           1:27.53    1:27.73        
                  42.14     1:27.73 (45.59)                                        
  4 McPhillips, Aidan J       13 GAEL-MR              1:29.35    1:28.86        
                  41.81     1:28.86 (47.05)                                        
  5 Eforo, Alex               14 GAEL-MR              1:29.43    1:29.54        
                  41.43     1:29.54 (48.11)                                        
  6 Celaj, Iliriana           13 Middies-MR           1:34.58    1:33.38        
                  42.67     1:33.38 (50.71)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:00.99  JO
              1:00.99  ZQ
              1:07.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pena, Matt                13 APEX-MR              1:18.65    1:04.37 SILV   
                1:04.56         1:04.37 ( )                                        
  2 Koch, Sasha H             14 CFB-MR               1:06.35    1:05.48 SILV   
                  30.00     1:05.48 (35.48)                                        
  3 Villalobos, Matt J        13 APEX-MR              1:11.29    1:09.79        
                  32.44     1:09.79 (37.35)                                        
  4 Miller, Alex              14 Middies-MR           1:15.04    1:10.99        
                  31.82     1:10.99 (39.17)                                        
  5 Quinones, Luca M          13 RYE-MR               1:10.00    1:12.37        
                  33.42     1:12.37 (38.95)                                        
  6 Wang, Harry H             13 APEX-MR              1:21.94    1:16.41        
                1:16.69         1:16.41 ( )                                        
  7 Miller, Emanuel           14 KB Makos-MR          1:23.67    1:28.94        
                1:29.20         1:28.94 ( )                                        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:13.69  JO
              2:13.69  ZQ
              2:31.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cato, Tyler R             14 NFS-MR               2:22.36    2:22.77 SILV   
                  32.00     1:07.85 (35.85)     1:50.01 (42.16)     2:22.77 (32.76)
  2 Miller, Alex              14 Middies-MR           2:26.58    2:23.15 SILV   
                  30.73     1:08.22 (37.49)     1:48.82 (40.60)     2:23.15 (34.33)
  3 Quinones, Luca M          13 RYE-MR               2:44.99    2:29.33 SILV   
                  32.19     1:09.92 (37.73)     1:54.49 (44.57)     2:29.33 (34.84)
  4 Finck, Jackson D          14 GAEL-MR                   NT    2:29.96 SILV   
                  31.57     1:11.49 (39.92)     1:56.89 (45.40)     2:29.96 (33.07)
  5 Koch, Sasha H             14 CFB-MR               2:33.42    2:32.09        
                  31.10     1:10.49 (39.39)     1:54.08 (43.59)     2:32.09 (38.01)
  6 Powell, Shamir            13 KB Makos-MR          2:50.21    2:44.29        
                  32.65     1:16.20 (43.55)     2:03.18 (46.98)     2:44.29 (41.11)
  7 Wang, Harry H             13 APEX-MR              2:59.72    2:45.10        
                  34.63     1:17.10 (42.47)     2:05.91 (48.81)     2:45.10 (39.19)
  8 Celaj, Iliriana           13 Middies-MR           2:46.48    2:45.16        
                  34.31     1:14.69 (40.38)     2:08.15 (53.46)     2:45.16 (37.01)
  9 Andersen, Stuart          13 GAEL-MR              2:45.56    2:46.15        
                  37.36     1:18.47 (41.11)     2:07.02 (48.55)     2:46.15 (39.13)
 10 Miller, Emanuel           14 KB Makos-MR          2:56.91    2:48.86        
                  34.77     1:19.19 (44.42)     2:08.46 (49.27)     2:48.86 (40.40)
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.49  ZQ
                24.79  AGTC
                25.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, John T           16 GAEL-MR                22.55      23.16 ZQ     
  2 Lawson, Michael           15 Middies-MR             22.83      23.27 ZQ     
  3 Deverna, Kyle V           17 GAEL-MR                23.73      23.98 AGTC   
  4 Kyrylenko, Anton M        17 APEX-MR                26.87      24.95 SILV   
  5 Williams, Aaron D         17 Middies-MR             24.37      25.09 SILV   
  6 Demasi, Jack M            16 GAEL-MR                25.36      25.13 SILV   
  7 Madden, Owen              17 GAEL-MR                24.39      25.17 SILV   
  8 McPhillips, Liam T        16 GAEL-MR                24.89      25.19 SILV   
  9 Vazquez, Christian        15 KB Makos-MR            25.07      25.53        
 10 Sheppard, Jason D         16 GAEL-MR                25.96      25.61        
 11 Johanson, Colin W         16 GAEL-MR                24.60      25.65        
 12 Gutierrez, Oman M         15 KB Makos-MR            25.32      25.78        
 13 Eforo, John T             16 GAEL-MR                26.24      25.85        
 14 Marun, Michael            16 KB Makos-MR            26.52      27.13        
 15 Andersen, Elliott         15 GAEL-MR                   NT      28.16        
 16 Haffner, Jackson          15 RYE-MR                 31.50      28.20        
 17 Fuchs, Ethan              15 GAEL-MR                28.91      28.22        
 18 Pertak, Ryan A            15 Middies-MR             27.72      28.40        
 19 Cicchiello, Jack C        15 GAEL-MR                   NT      28.46        
 20 Fairweather, Sheldon      16 Middies-MR             28.57      29.00        
 21 Buchanan, Brian R         15 NFS-MR                 26.84      29.15        
 22 Heisler, Lucky D          18 Middies-MR             29.68      31.68        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.49  ZQ
              1:01.59  AGTC
              1:03.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, John T           16 GAEL-MR                57.37      58.70 ZQ     
                  28.75       58.70 (29.95)                                        
  2 Lawson, Michael           15 Middies-MR             57.48      59.66 AGTC   
                  29.64       59.66 (30.02)                                        
  3 Johanson, Colin W         16 GAEL-MR                58.86    1:00.48 AGTC   
                  29.79     1:00.48 (30.69)                                        
  4 Williams, Aaron D         17 Middies-MR           1:02.56    1:01.06 AGTC   
                  30.22     1:01.06 (30.84)                                        
  5 Deverna, Kyle V           17 GAEL-MR              1:00.12    1:01.07 AGTC   
                  30.36     1:01.07 (30.71)                                        
  6 Madden, Owen              17 GAEL-MR                58.69    1:01.58 AGTC   
                  30.71     1:01.58 (30.87)                                        
  7 Marun, Michael            16 KB Makos-MR          1:01.09    1:03.70 SILV   
                  31.51     1:03.70 (32.19)                                        
  8 McPhillips, Liam T        16 GAEL-MR              1:04.60    1:03.77 SILV   
                  31.06     1:03.77 (32.71)                                        
  9 Sheppard, Jason D         16 GAEL-MR              1:07.42    1:05.40        
                  31.95     1:05.40 (33.45)                                        
 10 Haffner, Jackson          15 RYE-MR               1:10.43    1:06.57        
                  32.39     1:06.57 (34.18)                                        
 11 Gutierrez, Oman M         15 KB Makos-MR          1:13.88    1:08.58        
                  33.15     1:08.58 (35.43)                                        
 12 Pertak, Ryan A            15 Middies-MR           1:10.55    1:10.24        
                  34.50     1:10.24 (35.74)                                        
 13 Eforo, John T             16 GAEL-MR              1:13.20    1:10.74        
                  33.64     1:10.74 (37.10)                                        
 14 Fuchs, Ethan              15 GAEL-MR                   NT    1:10.90        
                  34.85     1:10.90 (36.05)                                        
 15 Demasi, Jack M            16 GAEL-MR                   NT    1:11.37        
                  33.85     1:11.37 (37.52)                                        
 16 Buchanan, Brian R         15 NFS-MR               1:14.61    1:13.64        
                  36.29     1:13.64 (37.35)                                        
 17 Heisler, Lucky D          18 Middies-MR           1:13.23    1:14.84        
                  36.36     1:14.84 (38.48)                                        
 18 Vazquez, Christian        15 KB Makos-MR          1:11.15    1:16.34        
                  37.19     1:16.34 (39.15)                                        
 19 Cicchiello, Jack C        15 GAEL-MR                   NT    1:17.10        
 20 Andersen, Elliott         15 GAEL-MR              1:14.81    1:18.43        
                  38.39     1:18.43 (40.04)                                        
 21 Ferran, Raul              15 KB Makos-MR          1:19.12    1:19.37        
                  38.67     1:19.37 (40.70)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:06.49  ZQ
              1:09.99  AGTC
              1:10.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kyrylenko, Anton M        17 APEX-MR              1:10.63    1:09.21 AGTC   
                  32.38     1:09.21 (36.83)                                        
  2 McPhillips, Liam T        16 GAEL-MR              1:09.24    1:10.41 SILV   
                  32.87     1:10.41 (37.54)                                        
  3 Lawson, Michael           15 Middies-MR           1:12.59    1:12.06        
                  34.33     1:12.06 (37.73)                                        
  4 Deverna, Kyle V           17 GAEL-MR              1:12.21    1:14.11        
                  34.56     1:14.11 (39.55)                                        
  5 Eforo, John T             16 GAEL-MR              1:14.49    1:17.03        
                  35.46     1:17.03 (41.57)                                        
  6 Pertak, Ryan A            15 Middies-MR           1:18.84    1:17.38        
                  35.98     1:17.38 (41.40)                                        
  7 Williams, Aaron D         17 Middies-MR           1:14.09    1:18.81        
                  37.00     1:18.81 (41.81)                                        
  8 Demasi, Jack M            16 GAEL-MR              1:18.60    1:22.43        
                  40.13     1:22.43 (42.30)                                        
  9 Fairweather, Sheldon      16 Middies-MR           1:31.31    1:31.92        
                  42.61     1:31.92 (49.31)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                57.19  ZQ
                59.99  AGTC
              1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, John T           16 GAEL-MR                56.24      57.59 AGTC   
                  26.97       57.59 (30.62)                                        
  2 Johanson, Colin W         16 GAEL-MR              1:07.30    1:04.65        
                  29.87     1:04.65 (34.78)                                        
  3 Fuchs, Ethan              15 GAEL-MR              1:05.04    1:05.32        
                  30.74     1:05.32 (34.58)                                        
  4 Sheppard, Jason D         16 GAEL-MR              1:10.48    1:05.50        
                  31.52     1:05.50 (33.98)                                        
  5 Ferran, Raul              15 KB Makos-MR          1:12.69    1:12.39        
  6 Buchanan, Brian R         15 NFS-MR               1:29.50    1:27.00        
                  39.76     1:27.00 (47.24)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:07.99  ZQ
              2:14.99  AGTC
              2:27.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Madden, Owen              17 GAEL-MR              2:12.15    2:16.31 SILV   
                  29.62     1:03.53 (33.91)     1:43.63 (40.10)     2:16.31 (32.68)
  2 Marun, Michael            16 KB Makos-MR          2:19.32    2:21.17 SILV   
                  29.70     1:03.57 (33.87)     1:45.34 (41.77)     2:21.17 (35.83)
  3 Gutierrez, Oman M         15 KB Makos-MR          2:32.03    2:29.23        
                  30.90     1:10.58 (39.68)     1:54.13 (43.55)     2:29.23 (35.10)
  4 Vazquez, Christian        15 KB Makos-MR          2:36.46    2:29.25        
                  29.62     1:08.40 (38.78)     1:55.00 (46.60)     2:29.25 (34.25)
  5 Fairweather, Sheldon      16 Middies-MR           3:02.24    2:42.15        
                  33.99     1:18.18 (44.19)     2:09.59 (51.41)     2:42.15 (32.56)
  6 Heisler, Lucky D          18 Middies-MR           2:54.02    2:42.67        
                  39.90     1:18.93 (39.03)     2:07.78 (48.85)     2:42.67 (34.89)
  7 Andersen, Elliott         15 GAEL-MR                   NT    2:42.87        
                  33.20     1:14.53 (41.33)     2:06.15 (51.62)     2:42.87 (36.72)
  8 Ferran, Raul              15 KB Makos-MR          2:44.13    2:43.04        
                  31.36     1:11.92 (40.56)     2:02.44 (50.52)     2:43.04 (40.60)
 
Mixed 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Freeman, John T           16 GAEL-MR                   NT    4:57.10        
                  25.42       53.53 (28.11)     1:22.53 (29.00)     1:52.39 (29.86)
        2:22.81 (30.42)     2:54.02 (31.21)     3:25.18 (31.16)     3:56.80 (31.62)
        4:27.31 (30.51)     4:57.10 (29.79)                                        
  2 Johanson, Colin W         16 GAEL-MR                   NT    5:05.40        
                  25.90       54.71 (28.81)     1:25.05 (30.34)     1:56.02 (30.97)
        2:27.62 (31.60)     2:59.07 (31.45)     3:30.95 (31.88)     4:02.92 (31.97)
        4:34.66 (31.74)     5:05.40 (30.74)                                        
  3 DeStaebler, Alexandra S   15 GAEL-MR                   NT    5:44.07        
                  31.27     1:05.99 (34.72)     1:40.85 (34.86)     2:15.84 (34.99)
        2:50.55 (34.71)     3:25.36 (34.81)     3:59.93 (34.57)     4:35.38 (35.45)
        5:09.86 (34.48)     5:44.07 (34.21)