Licensed to BGC-N. Westchester Marlins
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 12/22/2015 10:34 AM
      2015 MR Hauppauge December Trials Finals - 12/18/2015 to 12/20/2015      
                              Sanction #: 151209                               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Kristen A           13 Express Swimming-MR  4:57.19    5:01.60        
  2 Claps, Emma               13 HAA-MR                    NT    5:07.27        
                  31.08     1:08.14 (37.06)     1:44.29 (36.15)     2:23.34 (39.05)
        3:08.88 (45.54)     3:56.38 (47.50)     4:32.48 (36.10)     5:07.27 (34.79)
  3 Brita, Abigail E          14 Express Swimming-MR  5:16.45    5:25.18        
  4 Pikulik, Danielle A       14 HAA-MR               5:36.46    5:26.99        
  5 Huang, Amanda             14 Express Swimming-MR  5:31.71    5:27.59        
  6 Conlin, Bridget R         14 Tmsuffolk-MR         5:58.95    5:28.93        
                  35.87     1:17.74 (41.87)     1:56.33 (38.59)     2:35.65 (39.32)
        3:27.02 (51.37)     4:17.62 (50.60)     4:52.93 (35.31)     5:28.93 (36.00)
  7 Holler, Erin E            13 HAA-MR               5:45.00    5:32.30        
  8 Campbell, Sarah B         14 Express Swimming-MR  5:34.32    5:32.35        
  9 Genao, Sophia K           13 Three Village-MR     6:50.00    5:34.42        
                  34.89     1:16.20 (41.31)     1:58.29 (42.09)     2:41.07 (42.78)
        3:29.41 (48.34)     4:19.01 (49.60)     4:57.56 (38.55)     5:34.42 (36.86)
 10 Keogler, Dana R           13 Tmsuffolk-MR         6:02.15    6:00.81        
                  38.38     1:24.96 (46.58)     2:08.96 (44.00)     2:54.63 (45.67)
        3:47.13 (52.50)     4:39.02 (51.89)     5:20.25 (41.23)     6:00.81 (40.56)
 
Event 2  Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Griffin, Trevor T         13 Express Swimming-MR  4:46.65    4:45.88        
                  33.84     1:12.01 (38.17)     1:50.76 (38.75)     2:28.74 (37.98)
        3:10.90 (42.16)     3:55.25 (44.35)     4:28.72 (33.47)     4:45.88 (17.16)
  2 Shemet, Henry M           13 Three Village-MR     5:12.90    4:57.14        
                  34.56     1:16.34 (41.78)     1:56.92 (40.58)     2:39.04 (42.12)
        3:23.76 (44.72)     4:11.68 (47.92)     4:50.01 (38.33)      4:57.14 (7.13)
  3 Weiner, Luke              14 Tmsuffolk-MR         5:01.55    5:00.40        
                  35.40     1:17.21 (41.81)     1:59.29 (42.08)     2:39.92 (40.63)
        3:24.92 (45.00)     4:09.31 (44.39)     4:47.68 (38.37)     5:00.40 (12.72)
  4 Kim, Miles                13 Tmsuffolk-MR         5:40.51    5:08.57        
  5 Rupnarain, Timothy        13 Tmsuffolk-MR         5:12.92    5:09.42        
                  38.32     1:22.29 (43.97)     2:03.13 (40.84)     2:46.24 (43.11)
        3:32.79 (46.55)     4:19.88 (47.09)     4:57.63 (37.75)     5:09.42 (11.79)
 
Event 3  Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bardak, Emily E           15 Three Village-MR     4:39.59    4:35.68        
  2 Reynolds, Kerryann        15 HAA-MR               4:49.23    4:43.63        
  3 Coleman, Mackenzie        18 HAA-MR                    NT    4:49.99        
  4 Chirico, Kasidy A         16 Three Village-MR     5:14.57    5:11.16        
  5 Mattei, Theresa M         17 Express Swimming-MR  5:22.11    5:18.44        
                  33.19     1:11.55 (38.36)     1:51.02 (39.47)     2:33.19 (42.17)
        3:18.52 (45.33)     4:04.18 (45.66)     4:41.62 (37.44)     5:18.44 (36.82)
  6 Bernhardt, Sydney C       15 Three Village-MR     5:43.50    5:24.84        
                  33.23     1:11.09 (37.86)     1:50.74 (39.65)     2:31.35 (40.61)
        3:18.64 (47.29)     4:07.91 (49.27)     4:46.16 (38.25)     5:24.84 (38.68)
  7 O'Connor, Bridget K       13 Express Swimming-MR       NT    5:32.11        
  8 Zhu, Sydney S             15 HAA-MR               5:45.00    5:33.25        
                  35.81     1:17.87 (42.06)     2:00.93 (43.06)     2:43.15 (42.22)
        3:28.38 (45.23)     4:13.99 (45.61)     4:53.83 (39.84)     5:33.25 (39.42)
 -- Chan, Sarah P             17 Three Village-MR     5:11.37         DQ        
 
Event 4  Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Modrov, Drew A            26 UN-MR                4:00.00    4:03.68        
                  23.46       51.73 (28.27)     1:24.33 (32.60)     1:57.19 (32.86)
        2:31.75 (34.56)     3:07.90 (36.15)     3:36.19 (28.29)     4:03.68 (27.49)
  2 Wyche, Tyori A            17 Tmsuffolk-MR         4:36.00    4:26.65        
                  27.14       59.32 (32.18)     1:32.70 (33.38)     2:05.93 (33.23)
        2:45.74 (39.81)     3:25.08 (39.34)     3:55.79 (30.71)     4:26.65 (30.86)
  3 Kubik, Cameron H          15 Three Village-MR     4:34.49    4:37.31        
                  27.28       59.37 (32.09)     1:35.99 (36.62)     2:13.01 (37.02)
        2:51.89 (38.88)     3:32.11 (40.22)     4:04.98 (32.87)     4:37.31 (32.33)
  4 Mahabadi, Arya            16 Tmsuffolk-MR         4:46.33    4:43.20        
                  30.19     1:03.85 (33.66)     1:41.27 (37.42)     2:19.28 (38.01)
        2:58.67 (39.39)     3:37.79 (39.12)     4:11.21 (33.42)     4:43.20 (31.99)
  5 Greenfield, Ethan M       15 Tmsuffolk-MR         4:47.26    4:45.92        
                  26.85       58.60 (31.75)     1:33.56 (34.96)     2:08.26 (34.70)
        2:53.54 (45.28)     3:39.49 (45.95)     4:13.80 (34.31)     4:45.92 (32.12)
  6 Shemet, Charlie F         15 Three Village-MR     4:45.11    4:47.13        
                  29.81     1:02.27 (32.46)   2:05.98 (1:03.71)     2:46.14 (40.16)
        3:05.14 (19.00)     3:32.65 (27.51)   4:47.13 (1:14.48)                    
  7 Prevosto, Salvatore A     17 IA-MR                4:51.67    4:50.16        
                  27.81     1:00.48 (32.67)     1:40.16 (39.68)     2:20.29 (40.13)
        3:00.92 (40.63)     3:42.10 (41.18)     4:17.50 (35.40)     4:50.16 (32.66)
  8 Infranco, Daniel S        17 Three Village-MR     4:41.56    4:57.82        
                  30.06     1:05.55 (35.49)     1:42.38 (36.83)     2:20.16 (37.78)
        3:05.11 (44.95)     3:50.97 (45.86)     4:24.76 (33.79)     4:57.82 (33.06)
 
Event 5  Girls 10-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebenstein, Olivia M       12 Three Village-MR     2:46.72    2:36.23        
                  33.23     1:13.02 (39.79)     2:00.76 (47.74)     2:36.23 (35.47)
  2 Sommerstad, Kate A        11 Three Village-MR     2:38.88    2:37.23        
                  37.23     1:14.92 (37.69)     2:03.45 (48.53)     2:37.23 (33.78)
  3 Farrell, Hope M           11 Three Village-MR     2:43.09    2:37.98        
                  37.02     1:16.25 (39.23)     2:01.76 (45.51)     2:37.98 (36.22)
  4 Schlegel, Olivia P        10 Three Village-MR     2:48.87    2:46.53        
                  37.02     1:17.60 (40.58)     2:09.55 (51.95)     2:46.53 (36.98)
  5 Brockman, Hannah G        11 Three Village-MR     2:55.00    2:53.49        
                  40.36     1:24.46 (44.10)     2:15.61 (51.15)     2:53.49 (37.88)
  6 Singh, Cristina P         11 Express Swimming-MR  3:07.72    3:04.36        
                  41.93     1:28.05 (46.12)     2:23.58 (55.53)     3:04.36 (40.78)
 -- Mutarelli, Kiera L        11 Three Village-MR     2:50.82         DQ        
                  35.23     1:13.68 (38.45)     2:05.26 (51.58)          DQ (38.00)
 
Event 6  Boys 10-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kubik, Declan S           12 Three Village-MR     3:00.49    2:50.43        
                  39.55     1:22.49 (42.94)     2:15.17 (52.68)     2:50.43 (35.26)
  2 Mahan, Nicholas C         10 IA-MR                3:02.65    2:50.73        
                  38.64     1:20.62 (41.98)     2:14.81 (54.19)     2:50.73 (35.92)
  3 Freudenberg, Eddie G      11 Three Village-MR     3:12.94    3:01.46        
                  38.45     1:22.48 (44.03)     2:20.98 (58.50)     3:01.46 (40.48)
  4 Holler, John T            10 HAA-MR               3:11.59    3:02.24        
                  40.09     1:25.54 (45.45)     2:22.05 (56.51)     3:02.24 (40.19)
 -- Klaric, Zander W          10 Three Village-MR     3:22.53         DQ        
                  37.19     1:19.55 (42.36)     2:14.73 (55.18)          DQ (37.83)
 
Event 7  Girls 10-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grosskopf, Victoria C     12 Three Village-MR     2:16.59    2:14.25        
                  30.48     1:04.18 (33.70)     1:39.08 (34.90)     2:14.25 (35.17)
  2 Dimaria, Jennifer A       11 Tmsuffolk-MR         2:27.82    2:18.18        
                  31.71     1:06.59 (34.88)     1:42.27 (35.68)     2:18.18 (35.91)
  3 Teplansky, Emily L        12 Tmsuffolk-MR         2:30.61    2:23.66        
                  32.87     1:09.92 (37.05)     1:48.13 (38.21)     2:23.66 (35.53)
  4 Iorio, Catherine T        12 Tmsuffolk-MR         2:26.91    2:24.20        
                  32.35     1:09.63 (37.28)     1:47.53 (37.90)     2:24.20 (36.67)
  5 Veit, Brennyn l           11 Three Village-MR     2:28.90    2:25.21        
                  33.19     1:10.14 (36.95)     1:47.77 (37.63)     2:25.21 (37.44)
  6 Johannsen, Erin           11 HAA-MR               2:56.43    2:30.18        
  7 Mond, Jenna               12 Three Village-MR     2:38.44    2:30.80        
                  33.00     1:11.82 (38.82)     1:51.87 (40.05)     2:30.80 (38.93)
  8 McGUIRE, Mary C           12 Express Swimming-MR  2:43.41    2:30.85        
                  38.65     1:24.22 (45.57)     2:10.37 (46.15)     2:30.85 (20.48)
  9 Londono, Isabela          12 IA-MR                2:37.10    2:31.13        
                  35.34     1:16.94 (41.60)     2:01.17 (44.23)     2:31.13 (29.96)
 10 Pette, Alexandra          10 HAA-MR               2:46.37    2:31.77        
                  34.04     1:13.85 (39.81)     1:54.31 (40.46)     2:31.77 (37.46)
 11 Treglia, Leah N           10 HAA-MR               2:39.60    2:31.85        
                  34.00     1:13.23 (39.23)     1:53.31 (40.08)     2:31.85 (38.54)
 12 Dixon, Taylor P           11 Three Village-MR     2:30.00    2:32.21        
                  32.87     1:10.90 (38.03)     1:31.00 (20.10)   2:32.21 (1:01.21)
 13 Barsony, Amber            10 HAA-MR               2:58.15    2:33.03        
 14 Dimaculangan, Abigail X   10 Three Village-MR     2:35.01    2:34.57        
                  35.21     1:15.18 (39.97)     1:56.22 (41.04)     2:34.57 (38.35)
 15 Grefski, Emma M           11 Tmsuffolk-MR         2:41.63    2:34.59        
                  37.39     1:19.50 (42.11)     2:02.80 (43.30)     2:34.59 (31.79)
 16 Ingrassia, Danielle       11 HAA-MR               2:38.60    2:35.89        
                                1:19.80 ( )     1:56.24 (36.44)     2:35.89 (39.65)
 17 Nizza, Saffron M          11 Tmsuffolk-MR         2:47.96    2:39.87        
 18 Leary, Erin               11 Tmsuffolk-MR         2:41.90    2:41.81        
                  34.17     1:16.37 (42.20)     2:01.70 (45.33)     2:41.81 (40.11)
 19 Gomerman, Raquel E        10 Tmsuffolk-MR         2:45.22    2:42.77        
                  33.44     1:11.36 (37.92)     1:51.46 (40.10)     2:42.77 (51.31)
 20 Gallagher, Kaylee R       12 HAA-MR               2:49.38    2:43.07        
 21 Newmark, Ella M           10 Express Swimming-MR  2:40.02    2:43.11        
                  37.27                             2:00.73 ( )     2:43.11 (42.38)
 22 Marinucci, Sofia M        12 Tmsuffolk-MR         2:32.90    2:43.17        
                  35.73     1:17.44 (41.71)     2:00.76 (43.32)     2:43.17 (42.41)
 23 Zhao, Sophia              10 Tmsuffolk-MR         2:48.90    2:43.30        
 24 Konop, Rebecca G          10 Express Swimming-MR  3:15.32    2:46.17        
 25 Byrne, Gianna R           12 HAA-MR               3:10.98    2:52.70        
 26 Claps, Abigail R          10 HAA-MR               3:11.68    2:53.17        
 27 Barnard, Victoria R       11 Express Swimming-MR  2:55.15    2:54.12        
 28 Rateshwar, Janice         11 Express Swimming-MR  3:02.33    2:57.21        
                  36.51     1:22.92 (46.41)     2:10.89 (47.97)     2:57.21 (46.32)
 29 O'Brien, Makenna B        10 Tmsuffolk-MR         2:59.95    3:03.31        
                  40.81     1:29.31 (48.50)     2:17.88 (48.57)     3:03.31 (45.43)
 30 Grefski, Katherine A      10 Tmsuffolk-MR         3:09.90    3:04.25        
                  41.75     1:33.08 (51.33)     2:26.95 (53.87)     3:04.25 (37.30)
 31 Combs, Elizabeth          12 HAA-MR               3:00.00    3:04.51        
                  38.59     1:25.12 (46.53)     2:17.21 (52.09)     3:04.51 (47.30)
 32 Plataroti, Ava            10 Tmsuffolk-MR         3:05.90    3:05.17        
                  40.62     1:28.32 (47.70)     2:18.11 (49.79)     3:05.17 (47.06)
 33 Pase, Brooke R            10 Tmsuffolk-MR         3:02.95    3:09.64        
                                1:33.35 ( )     2:12.28 (38.93)     3:09.64 (57.36)
 34 Duggan, Makeda S          11 Express Swimming-MR  3:39.18    3:10.40        
 35 Kohli, Diya               11 Tmsuffolk-MR         3:08.95    3:13.83        
                  41.19   3:13.83 (2:32.64)                                        
 36 Demirci, Morgan           10 HAA-MR               3:55.79    3:19.55        
 37 Fuoco, Kaitlyn E          11 Express Swimming-MR  3:02.12    3:19.66        
                  43.48     1:34.79 (51.31)     2:28.34 (53.55)     3:19.66 (51.32)
 38 Kukreja, Samara           11 Tmsuffolk-MR         3:07.95    3:28.48        
                  37.66     1:20.43 (42.77)     2:04.35 (43.92)   3:28.48 (1:24.13)
 39 Kalmaer, Sydney H         10 Tmsuffolk-MR         3:12.95    3:28.93        
 
Event 8  Boys 10-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Veit, Brian J             12 Three Village-MR     2:17.18    2:11.54        
                  30.82     1:04.69 (33.87)     1:39.03 (34.34)     2:11.54 (32.51)
  2 Chen, Ethan               11 Express Swimming-MR  2:27.04    2:12.48        
                  29.09     1:02.86 (33.77)     1:38.18 (35.32)     2:12.48 (34.30)
  3 Prinzivalli, Peter J      12 Tmsuffolk-MR         2:21.67    2:14.05        
                  30.51     1:05.08 (34.57)     1:39.85 (34.77)     2:14.05 (34.20)
  4 Nunez, Ryan               10 Express Swimming-MR  2:25.79    2:19.82        
                  32.75     1:08.68 (35.93)     1:45.22 (36.54)     2:19.82 (34.60)
  5 Pilewski, Joseph A        12 Tmsuffolk-MR         2:24.59    2:19.86        
                  32.29     1:08.11 (35.82)     1:44.16 (36.05)     2:19.86 (35.70)
  6 Iorio, Jack T             12 Tmsuffolk-MR         2:28.03    2:20.10        
                  31.63     1:07.37 (35.74)     1:44.66 (37.29)     2:20.10 (35.44)
  7 Doboli, Michael R         12 Tmsuffolk-MR         2:31.20    2:20.16        
                  31.96     1:07.57 (35.61)     1:44.15 (36.58)     2:20.16 (36.01)
  8 Kingsley, Austin M        12 HAA-MR               2:31.32    2:21.33        
                  31.61     1:08.08 (36.47)     1:46.16 (38.08)     2:21.33 (35.17)
  9 Zammit, Michael C         11 Express Swimming-MR  2:25.74    2:24.76        
                  32.44     1:09.66 (37.22)     1:47.79 (38.13)     2:24.76 (36.97)
 10 Park, Jeremy W            12 Tmsuffolk-MR         2:33.90    2:25.32        
                  32.19     1:09.05 (36.86)     1:47.85 (38.80)     2:25.32 (37.47)
 11 Dougherty, Robert         12 HAA-MR               2:29.17    2:26.16        
                  33.71     1:10.11 (36.40)     1:48.89 (38.78)     2:26.16 (37.27)
 12 Jang, Michael             11 Tmsuffolk-MR         2:46.31    2:26.65        
                  36.89     1:20.30 (43.41)     2:05.00 (44.70)     2:26.65 (21.65)
 13 Nguyen, Patrick           12 Tmsuffolk-MR         2:34.95    2:28.10        
                  33.20     1:10.24 (37.04)     1:49.58 (39.34)     2:28.10 (38.52)
 14 Carrieri, Nicholas G      11 HAA-MR               2:43.79    2:29.72        
                  34.32     1:12.78 (38.46)     1:52.28 (39.50)     2:29.72 (37.44)
 15 Aquino-Grimaldi, Lucas    10 Tmsuffolk-MR         2:32.90    2:31.87        
                  33.79     1:11.69 (37.90)     1:51.45 (39.76)     2:31.87 (40.42)
 16 Nielsen, Jake             11 HAA-MR               3:03.77    2:31.96        
                  33.66     1:13.23 (39.57)     1:53.15 (39.92)     2:31.96 (38.81)
 17 Szypula, Matthew          11 Tmsuffolk-MR         2:27.95    2:32.06        
                  34.44     1:14.18 (39.74)     1:54.58 (40.40)     2:32.06 (37.48)
 18 Cellamare, Dylan          12 Tmsuffolk-MR         2:32.56    2:33.14        
                  34.07     1:14.26 (40.19)   2:33.14 (1:18.88)                    
 19 Mahan, Nicholas C         10 IA-MR                2:40.44    2:34.04        
                  32.34     1:11.69 (39.35)     1:54.41 (42.72)     2:34.04 (39.63)
 20 Dolinsky, Andrew E        11 Tmsuffolk-MR         2:39.90    2:38.88        
                  36.35     1:17.21 (40.86)   2:38.88 (1:21.67)                    
 21 Yuk, Bryan *              10 Tmsuffolk-MR         2:44.95    2:41.29        
                  36.05     1:20.06 (44.01)     2:06.00 (45.94)     2:41.29 (35.29)
 22 Albert, Adam *            11 Three Village-MR     2:46.05    2:44.24        
                  37.22     1:23.33 (46.11)   2:44.24 (1:20.91)                    
 23 Benin, Michael H          11 Tmsuffolk-MR         2:52.95    2:44.89        
                  36.71     1:19.61 (42.90)     2:05.02 (45.41)     2:44.89 (39.87)
 24 Mastrocinque, Rudy        12 Tmsuffolk-MR         2:44.95    2:45.09        
                  37.37     1:20.30 (42.93)     2:04.68 (44.38)     2:45.09 (40.41)
 24 Hussein, Yousef W         11 Tmsuffolk-MR         2:48.95    2:45.09        
 26 Agrawal, Alok             11 Tmsuffolk-MR         2:51.90    2:47.46        
 26 Londono, Nicholas G       10 IA-MR                2:46.76    2:47.46        
                  37.42     1:20.78 (43.36)     2:05.36 (44.58)     2:47.46 (42.10)
 28 McManus, Matthew G        10 Tmsuffolk-MR         2:51.90    2:47.53        
 29 Soto, Dylan               11 HAA-MR               3:15.00    2:47.96        
                  37.04     1:19.03 (41.99)     2:04.37 (45.34)     2:47.96 (43.59)
 30 Shenoy, Anish A           10 HAA-MR               2:57.95    2:49.36        
                  38.24     1:23.13 (44.89)     2:07.54 (44.41)     2:49.36 (41.82)
 31 Griffin, Oliver           10 HAA-MR               3:09.29    2:50.24        
                  36.28     1:20.87 (44.59)     2:07.50 (46.63)     2:50.24 (42.74)
 32 Park, Samuel              11 Tmsuffolk-MR         2:49.90    2:50.76        
 33 Markowitz, Nicholas       10 HAA-MR               3:10.11    2:51.90        
                  37.28     1:22.33 (45.05)     2:09.77 (47.44)     2:51.90 (42.13)
 34 Gabinoff, Aaron           10 Tmsuffolk-MR         2:50.90    2:52.02        
 34 Luu, Nicholas             10 HAA-MR               2:45.00    2:52.02        
                  38.35     1:23.68 (45.33)     2:09.65 (45.97)     2:52.02 (42.37)
 36 Park, Timothy             10 Tmsuffolk-MR         2:58.90    2:53.01        
                  36.33     1:21.24 (44.91)     2:08.98 (47.74)     2:53.01 (44.03)
 37 Byrne, Scott P            10 HAA-MR               2:51.30    2:56.83        
 38 Reynolds, Ian             11 HAA-MR               3:10.77    2:58.23        
                  37.17     1:23.79 (46.62)     2:10.99 (47.20)     2:58.23 (47.24)
 39 Dettling, Maverick        11 HAA-MR               3:09.55    3:05.83        
                  39.27     1:27.55 (48.28)     2:17.72 (50.17)     3:05.83 (48.11)
 40 Rogowsky, Benjamin N      10 Tmsuffolk-MR         3:07.90    3:06.19        
                  39.85       57.08 (17.23)     1:26.46 (29.38)   3:06.19 (1:39.73)
 41 Trzaskowski, Michael      12 HAA-MR               3:15.00    3:07.67        
                  38.91     1:26.57 (47.66)     2:17.48 (50.91)     3:07.67 (50.19)
 
Event 9  Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yang, Kristen A           13 Express Swimming-MR  5:25.63    5:34.20        
                  33.57     1:11.39 (37.82)     1:50.13 (38.74)     2:28.47 (38.34)
        3:06.69 (38.22)     3:44.63 (37.94)     4:22.96 (38.33)     5:01.70 (38.74)
        5:38.80 (37.10)         5:34.20 ( )                                        
  2 Kramer, Kylie S           14 Three Village-MR     5:42.16    5:39.14        
                  31.78     1:07.51 (35.73)     1:44.75 (37.24)     2:22.64 (37.89)
        3:01.16 (38.52)     3:39.44 (38.28)     4:17.95 (38.51)     4:56.58 (38.63)
        5:35.00 (38.42)      5:39.14 (4.14)                                        
  3 Dominger, Alexa N         14 HAA-MR               6:13.74    5:39.35        
  4 Crane, Rebecca A          13 Three Village-MR     6:00.51    5:55.02        
  5 Catton, Chloe G           13 Express Swimming-MR  5:46.50    5:55.44        
                  29.35     1:02.53 (33.18)     1:36.73 (34.20)     2:11.89 (35.16)
        2:47.19 (35.30)     3:21.95 (34.76)     3:56.47 (34.52)     4:31.84 (35.37)
        5:06.67 (34.83)     5:55.44 (48.77)                                        
  6 O'Connor, Bridget K       13 Express Swimming-MR  5:56.56    5:57.83        
                  34.47     1:12.25 (37.78)     1:50.27 (38.02)     2:28.96 (38.69)
        3:08.70 (39.74)     3:49.26 (40.56)     4:30.50 (41.24)     5:12.39 (41.89)
        5:53.47 (41.08)      5:57.83 (4.36)                                        
  7 Eterno, Olivia J          13 HAA-MR               6:52.78    6:10.45        
                  31.64     1:08.51 (36.87)     1:46.60 (38.09)     2:24.50 (37.90)
        3:02.44 (37.94)     3:40.16 (37.72)     4:18.09 (37.93)     4:58.30 (40.21)
        5:35.04 (36.74)     6:10.45 (35.41)                                        
  8 Brita, Abigail E          14 Express Swimming-MR  6:07.61    6:11.79        
  9 Campbell, Sarah B         14 Express Swimming-MR  6:05.76    6:12.93        
 10 Farrell, Grace J          13 Three Village-MR     6:40.85    6:30.76        
                  34.08     1:12.72 (38.64)     1:51.98 (39.26)     2:32.59 (40.61)
        3:13.24 (40.65)     3:54.24 (41.00)     4:33.11 (38.87)     5:12.50 (39.39)
        5:52.61 (40.11)     6:30.76 (38.15)                                        
 11 Chan, Rachel P            14 Three Village-MR     6:25.21    6:32.40        
 12 Nagle, Jennifer A         13 Tmsuffolk-MR         6:37.07    6:32.87        
                  32.49     1:10.15 (37.66)     1:49.20 (39.05)     2:29.21 (40.01)
        3:10.13 (40.92)     3:51.69 (41.56)     4:32.93 (41.24)     5:14.14 (41.21)
        5:55.18 (41.04)     6:32.87 (37.69)                                        
 13 Calabrese, Victoria       13 Express Swimming-MR  6:28.76    7:04.44        
 
Event 10  Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Champagne, Dylan C        14 Tmsuffolk-MR         5:05.82    4:57.47        
                  25.34       53.71 (28.37)     1:23.21 (29.50)     1:53.92 (30.71)
        2:24.05 (30.13)     2:54.52 (30.47)     3:25.42 (30.90)     3:56.89 (31.47)
        4:27.67 (30.78)     4:57.47 (29.80)                                        
  2 Griffin, Trevor T         13 Express Swimming-MR  5:14.55    5:12.80        
                  27.60       58.40 (30.80)     1:30.33 (31.93)     2:02.18 (31.85)
        2:33.25 (31.07)     3:04.82 (31.57)     3:37.22 (32.40)     4:09.93 (32.71)
        4:42.40 (32.47)     5:12.80 (30.40)                                        
  3 Stoski, Michael J         14 Tmsuffolk-MR         5:24.51    5:19.28        
                  27.76       58.89 (31.13)     1:31.91 (33.02)     2:05.20 (33.29)
        2:38.85 (33.65)     3:10.02 (31.17)     3:42.29 (32.27)     4:14.95 (32.66)
        4:47.33 (32.38)     5:19.28 (31.95)                                        
  4 Dillon, Jack P            14 Three Village-MR     5:33.74    5:27.52        
                  28.47       59.74 (31.27)     1:32.45 (32.71)     2:06.03 (33.58)
        2:39.81 (33.78)     3:13.65 (33.84)     3:47.56 (33.91)     4:21.53 (33.97)
        4:55.54 (34.01)     5:27.52 (31.98)                                        
  5 Park, Bryan H             13 Tmsuffolk-MR         5:36.95    5:37.88        
                  29.47     1:03.13 (33.66)     1:37.35 (34.22)     2:11.78 (34.43)
        2:46.52 (34.74)     3:21.03 (34.51)     3:55.94 (34.91)     4:30.88 (34.94)
        5:04.70 (33.82)     5:37.88 (33.18)                                        
  6 Tack, Lucas S             13 Tmsuffolk-MR         5:33.77    5:38.34        
  7 Mond, Noah E              14 Three Village-MR     5:50.87    5:39.00        
  8 Zahn, Danny               13 Tmsuffolk-MR         5:48.28    5:40.37        
  9 Sun, William              13 Three Village-MR     5:56.92    5:52.49        
 10 Orehosky, Bailey T        14 HAA-MR               6:50.54    5:56.17        
                  31.58     1:07.79 (36.21)     1:44.68 (36.89)     2:20.99 (36.31)
        2:58.64 (37.65)     3:36.08 (37.44)     4:13.57 (37.49)     4:49.57 (36.00)
        5:24.68 (35.11)     5:56.17 (31.49)                                        
 11 Muroff, Michael C         14 Three Village-MR     6:02.25    5:59.80        
 12 Heslin, Connor            13 HAA-MR               6:38.22    6:15.39        
 13 Nielsen, Jordan           13 HAA-MR               7:32.96    6:17.24        
                  31.81     1:09.09 (37.28)     1:48.53 (39.44)     2:27.30 (38.77)
        3:06.05 (38.75)     3:45.96 (39.91)     4:26.51 (40.55)     5:06.48 (39.97)
        5:44.79 (38.31)     6:17.24 (32.45)                                        
 14 Cullen, Timothy P         14 HAA-MR               7:43.77    6:24.27        
                  32.75     1:10.22 (37.47)     1:48.71 (38.49)     2:28.05 (39.34)
        3:07.50 (39.45)     3:47.27 (39.77)     4:27.90 (40.63)     5:07.79 (39.89)
        5:48.02 (40.23)     6:24.27 (36.25)                                        
 15 Hsu, Leo                  13 HAA-MR               6:45.00    6:55.86        
 
Event 11  Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lennon, Kelly             16 Tmsuffolk-MR         5:19.47    5:14.05        
                  28.08       59.92 (31.84)     1:32.29 (32.37)     2:04.31 (32.02)
        2:36.19 (31.88)     3:08.05 (31.86)     3:39.91 (31.86)     4:12.08 (32.17)
        4:44.11 (32.03)     5:14.05 (29.94)                                        
  2 Randhawa, Rhea            16 Tmsuffolk-MR         5:28.59    5:24.05        
                  29.07     1:00.21 (31.14)     1:32.73 (32.52)     2:05.42 (32.69)
        2:37.81 (32.39)     3:10.45 (32.64)     3:43.90 (33.45)     4:17.30 (33.40)
        4:51.08 (33.78)     5:24.05 (32.97)                                        
  3 DePalma, Mikaylie         15 Tmsuffolk-MR         5:36.49    5:28.48        
                  29.15     1:01.15 (32.00)     1:34.55 (33.40)     2:07.25 (32.70)
        2:40.79 (33.54)     3:13.37 (32.58)     3:46.92 (33.55)     4:21.24 (34.32)
        4:55.36 (34.12)     5:28.48 (33.12)                                        
  4 French, Isabelle          15 Tmsuffolk-MR         5:36.68    5:33.08        
                  29.29     1:00.93 (31.64)     1:33.96 (33.03)     2:06.92 (32.96)
        2:40.83 (33.91)     3:15.32 (34.49)     3:49.03 (33.71)     4:24.40 (35.37)
        4:58.76 (34.36)     5:33.08 (34.32)                                        
  5 Falletta, Arianna         15 Tmsuffolk-MR         5:32.46    5:43.12        
                  29.76     1:02.38 (32.62)     1:36.43 (34.05)     2:11.22 (34.79)
        2:46.57 (35.35)     3:21.86 (35.29)     3:57.28 (35.42)     4:33.06 (35.78)
        5:08.48 (35.42)     5:43.12 (34.64)                                        
  6 Fleischer, Lindsay        16 HAA-MR               5:49.93    5:43.31        
                  28.93     1:01.33 (32.40)     1:35.10 (33.77)     2:17.69 (42.59)
        2:44.06 (26.37)     3:20.46 (36.40)     3:56.83 (36.37)     4:24.40 (27.57)
        5:10.43 (46.03)     5:43.31 (32.88)                                        
  7 Gabinoff, Katherine       16 Tmsuffolk-MR         5:40.23    5:44.61        
                  28.80     1:01.33 (32.53)     1:35.13 (33.80)     2:09.81 (34.68)
        2:44.05 (34.24)     3:19.77 (35.72)     3:55.69 (35.92)     4:31.91 (36.22)
        5:08.77 (36.86)     5:44.61 (35.84)                                        
  8 Compton, Julie A          15 Express Swimming-MR  5:33.02    5:52.51        
                  30.65     1:00.37 (29.72)     1:34.56 (34.19)                    
            2:51.35 ( )     3:10.45 (19.10)                             4:53.41 ( )
        5:52.51 (59.10)                                                            
  9 Neglia, Allegra           15 Tmsuffolk-MR         5:53.13    5:57.59        
                  30.43     1:05.01 (34.58)     1:41.76 (36.75)     2:18.40 (36.64)
        2:55.44 (37.04)     3:32.22 (36.78)     4:09.70 (37.48)     4:46.99 (37.29)
        5:24.31 (37.32)     5:57.59 (33.28)                                        
 10 Mattei, Monica A          16 Express Swimming-MR  5:48.76    5:57.61        
                  31.53     1:05.89 (34.36)     1:41.54 (35.65)     2:17.68 (36.14)
        2:54.16 (36.48)     3:30.58 (36.42)     4:07.40 (36.82)     4:44.56 (37.16)
        5:21.86 (37.30)     5:57.61 (35.75)                                        
 11 Howard, Grace             15 HAA-MR               6:01.73    5:58.95        
                  31.18     1:06.04 (34.86)     1:42.61 (36.57)     2:19.50 (36.89)
        2:56.59 (37.09)     3:35.18 (38.59)     4:14.07 (38.89)     4:50.33 (36.26)
        5:25.94 (35.61)     5:58.95 (33.01)                                        
 12 Viera, Michelle           17 HAA-MR               6:08.58    6:00.54        
                  31.18     1:06.37 (35.19)     1:41.55 (35.18)     2:17.29 (35.74)
        2:54.26 (36.97)     3:31.91 (37.65)     4:09.54 (37.63)     4:48.19 (38.65)
        5:25.49 (37.30)     6:00.54 (35.05)                                        
 13 Ibrahim, Zahrah A         16 Express Swimming-MR  5:45.68    6:02.34        
                  31.42     1:06.46 (35.04)     1:42.60 (36.14)     2:19.63 (37.03)
        2:57.19 (37.56)     3:34.32 (37.13)     4:11.79 (37.47)     4:49.32 (37.53)
        5:26.60 (37.28)     6:02.34 (35.74)                                        
 14 Alvarez, Stephanie R      15 Three Village-MR     6:16.76    6:09.03        
                  32.42     1:08.21 (35.79)     1:44.12 (35.91)     2:21.14 (37.02)
        2:59.54 (38.40)     3:37.70 (38.16)     4:15.77 (38.07)     4:53.33 (37.56)
        5:31.60 (38.27)     6:09.03 (37.43)                                        
 15 Martinez, Jennifer E      12 Express Swimming-MR       NT    6:14.40        
                  31.57     1:07.89 (36.32)     1:46.54 (38.65)     2:24.87 (38.33)
        3:03.82 (38.95)     3:40.97 (37.15)     4:19.84 (38.87)     4:58.16 (38.32)
        5:37.33 (39.17)     6:14.40 (37.07)                                        
 16 Collett, Hannah G         13 HAA-MR               7:21.76    7:01.75        
                                1:16.08 ( )                             2:40.47 ( )
                                3:23.78 ( )                             5:36.70 ( )
      7:01.75 (1:25.05)                                                            
 17 Heslin, Meghan            15 HAA-MR               7:20.07    7:37.46        
                  37.51     1:22.85 (45.34)     2:10.06 (47.21)     2:56.88 (46.82)
        3:44.77 (47.89)     4:32.64 (47.87)     5:20.24 (47.60)     6:08.01 (47.77)
        6:53.67 (45.66)     7:37.46 (43.79)                                        
 
Event 12  Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Millkey, Nicholas W       15 HAA-MR               4:58.23    4:54.32        
                  26.05       54.77 (28.72)     1:23.77 (29.00)     1:53.31 (29.54)
        2:23.41 (30.10)     2:53.69 (30.28)     3:24.08 (30.39)     3:55.00 (30.92)
        4:25.32 (30.32)     4:54.32 (29.00)                                        
  2 LaBianca, Joseph J        17 Tmsuffolk-MR         5:01.75    4:54.39        
                  26.47       56.00 (29.53)     1:25.89 (29.89)     1:56.25 (30.36)
        2:27.12 (30.87)     2:56.83 (29.71)     3:26.99 (30.16)     3:56.67 (29.68)
        4:26.41 (29.74)     4:54.39 (27.98)                                        
  3 Burr, Trenton H           14 HAA-MR               5:04.00    4:54.72        
                  26.24       55.60 (29.36)     1:25.70 (30.10)     1:56.19 (30.49)
        2:26.91 (30.72)     2:57.23 (30.32)     3:27.61 (30.38)     3:57.60 (29.99)
        4:27.58 (29.98)     4:54.72 (27.14)                                        
  4 Casey, Jack H             15 HAA-MR               5:23.22    5:03.63        
                  27.67       57.75 (30.08)     1:28.78 (31.03)     1:59.98 (31.20)
        2:31.37 (31.39)     3:02.05 (30.68)     3:32.86 (30.81)     4:04.14 (31.28)
        4:34.78 (30.64)     5:03.63 (28.85)                                        
  5 Cono, Graham J            17 Tmsuffolk-MR         5:11.57    5:04.37        
                  26.78       56.54 (29.76)     1:27.90 (31.36)     1:59.11 (31.21)
        2:30.14 (31.03)     3:01.32 (31.18)     3:32.64 (31.32)     4:03.75 (31.11)
        4:34.73 (30.98)     5:04.37 (29.64)                                        
  6 Papsco, Zachary T         15 HAA-MR               5:13.61    5:05.55        
                  25.78       54.56 (28.78)     1:24.46 (29.90)     1:54.99 (30.53)
        2:26.27 (31.28)     2:58.04 (31.77)     3:30.09 (32.05)     4:02.29 (32.20)
        4:34.20 (31.91)     5:05.55 (31.35)                                        
  7 Jakubiak, Alex            15 Tmsuffolk-MR         5:15.99    5:06.99        
                  26.88       56.29 (29.41)     1:26.82 (30.53)     1:57.15 (30.33)
        2:28.23 (31.08)     2:59.64 (31.41)     3:32.15 (32.51)     4:03.83 (31.68)
        4:35.54 (31.71)     5:06.99 (31.45)                                        
  8 Chang, Justin             17 HAA-MR               5:05.00    5:08.42        
                  26.14       55.95 (29.81)     1:25.80 (29.85)                    
            2:27.99 ( )     2:59.98 (31.99)     3:35.57 (35.59)     4:04.39 (28.82)
        4:27.62 (23.23)     5:08.42 (40.80)                                        
  9 Cellamare, Daniel         16 Tmsuffolk-MR         5:17.00    5:10.12        
                                  57.04 ( )     1:28.38 (31.34)     1:55.00 (26.62)
        2:28.31 (33.31)     3:03.60 (35.29)     3:35.00 (31.40)                    
            4:35.80 ( )     5:10.12 (34.32)                                        
 10 Yao, Kevin K              16 Tmsuffolk-MR         5:22.91    5:10.24        
                  27.08       56.61 (29.53)     1:27.68 (31.07)     1:58.73 (31.05)
        2:29.74 (31.01)     3:01.28 (31.54)     3:33.42 (32.14)     4:05.85 (32.43)
        4:38.73 (32.88)     5:10.24 (31.51)                                        
 11 Tack, Harrison M          18 Tmsuffolk-MR         5:13.67    5:13.82        
                  26.97       57.63 (30.66)     1:29.34 (31.71)     2:01.11 (31.77)
        2:33.16 (32.05)     3:05.48 (32.32)     3:37.72 (32.24)     4:09.92 (32.20)
        4:42.34 (32.42)     5:13.82 (31.48)                                        
 12 Fisher, Alex              16 HAA-MR               5:17.26    5:14.21        
                  26.85       57.13 (30.28)     1:28.50 (31.37)     2:00.33 (31.83)
        2:32.49 (32.16)     3:04.61 (32.12)     3:37.51 (32.90)     4:10.67 (33.16)
        4:43.78 (33.11)     5:14.21 (30.43)                                        
 13 Taylor, Harrison J        17 Tmsuffolk-MR         5:26.35    5:15.10        
                  26.92       56.61 (29.69)     1:27.45 (30.84)     1:59.15 (31.70)
        2:31.01 (31.86)     3:03.12 (32.11)     3:35.91 (32.79)     4:08.99 (33.08)
        4:42.43 (33.44)     5:15.10 (32.67)                                        
 14 Chan, Dylan               16 HAA-MR               5:04.17    5:16.25        
                  26.01       55.73 (29.72)     1:26.47 (30.74)     1:57.69 (31.22)
        2:29.41 (31.72)     3:01.83 (32.42)     3:35.02 (33.19)     4:09.17 (34.15)
        4:43.35 (34.18)     5:16.25 (32.90)                                        
 15 Martusciello, James       16 Tmsuffolk-MR         5:17.10    5:17.34        
                  27.58       58.04 (30.46)     1:29.49 (31.45)     2:01.76 (32.27)
        2:33.95 (32.19)     3:06.76 (32.81)     3:39.71 (32.95)     4:12.65 (32.94)
        4:45.66 (33.01)     5:17.34 (31.68)                                        
 16 Hawkins, Michael J        15 HAA-MR               5:38.47    5:19.46        
                  27.99       59.90 (31.91)     1:32.21 (32.31)     2:04.93 (32.72)
        2:37.81 (32.88)     3:10.57 (32.76)     3:43.24 (32.67)     4:15.93 (32.69)
        4:48.27 (32.34)     5:19.46 (31.19)                                        
 17 Towers, Connor D          15 Tmsuffolk-MR         5:26.86    5:19.76        
                  26.87                             1:29.52 ( )     2:00.64 (31.12)
        2:33.32 (32.68)     3:06.56 (33.24)     3:37.52 (30.96)     4:13.01 (35.49)
      5:19.76 (1:06.75)                                                            
 18 Chang, Oscar              15 HAA-MR               5:38.27    5:30.36        
                  28.03       59.32 (31.29)     1:31.37 (32.05)     2:04.32 (32.95)
        2:37.83 (33.51)     3:11.60 (33.77)     3:46.60 (35.00)     4:21.45 (34.85)
        4:56.23 (34.78)     5:30.36 (34.13)                                        
 19 Baraban, Brandon          17 Tmsuffolk-MR         5:05.31    5:34.00        
                  27.65       58.46 (30.81)     1:30.84 (32.38)     2:04.49 (33.65)
        2:38.72 (34.23)     3:13.50 (34.78)     3:48.92 (35.42)     4:24.67 (35.75)
        4:59.81 (35.14)     5:34.00 (34.19)                                        
 20 Griffin, Spencer H        15 HAA-MR               6:06.99    5:47.50        
                  29.56     1:02.20 (32.64)     1:36.79 (34.59)     2:11.70 (34.91)
        2:47.60 (35.90)     3:24.01 (36.41)     4:00.62 (36.61)     4:37.44 (36.82)
        5:12.91 (35.47)     5:47.50 (34.59)                                        
 21 Claps, Danny              15 HAA-MR               6:34.73    5:58.05        
                  30.02     1:04.32 (34.30)     1:39.62 (35.30)     2:16.29 (36.67)
        2:52.71 (36.42)     3:30.01 (37.30)     4:08.95 (38.94)     4:47.38 (38.43)
        5:24.26 (36.88)     5:58.05 (33.79)                                        
 22 Graca, Antonio            14 HAA-MR               7:23.58    6:29.25        
                                1:10.39 ( )     1:49.75 (39.36)     2:29.02 (39.27)
        3:08.97 (39.95)                                                            
            5:47.54 ( )     6:29.25 (41.71)                                        
 23 Basini, Jacob             17 HAA-MR               6:15.00    6:31.07        
                  33.64     1:12.01 (38.37)     1:51.55 (39.54)     2:30.83 (39.28)
        3:11.30 (40.47)     3:52.16 (40.86)     4:34.33 (42.17)     5:16.47 (42.14)
        5:56.19 (39.72)     6:31.07 (34.88)                                        
 
Event 13  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Claps, Emma               13 HAA-MR               2:08.27    2:04.46        
                  28.76     1:00.40 (31.64)     1:32.64 (32.24)     2:04.46 (31.82)
  2 Kramer, Kylie S           14 Three Village-MR     2:06.91    2:05.13        
                  28.62     1:00.12 (31.50)     1:32.66 (32.54)     2:05.13 (32.47)
  3 Griskie, Chloe M          13 HAA-MR               2:10.10    2:05.52        
                  29.29     1:01.63 (32.34)     1:34.19 (32.56)     2:05.52 (31.33)
  4 Dominger, Alexa N         14 HAA-MR               2:08.79    2:07.49        
                  29.07     1:01.01 (31.94)     1:34.63 (33.62)     2:07.49 (32.86)
  5 Conlin, Bridget R         14 Tmsuffolk-MR         2:12.47    2:13.55        
                  29.71     1:02.90 (33.19)     1:38.14 (35.24)     2:13.55 (35.41)
  6 Catton, Chloe G           13 Express Swimming-MR  2:12.09    2:15.59        
                  30.28     1:04.30 (34.02)     1:40.29 (35.99)     2:15.59 (35.30)
B - Final
  7 Pellegrino, Francesca     13 Three Village-MR     2:13.11    2:08.61        
                  28.83     1:01.06 (32.23)     1:35.17 (34.11)     2:08.61 (33.44)
  8 O'Connell, Maggie S       13 Express Swimming-MR  2:17.60    2:11.57        
                  30.10     1:03.73 (33.63)     1:38.71 (34.98)     2:11.57 (32.86)
  9 Huang, Amanda             14 Express Swimming-MR  2:14.13    2:13.18        
                  30.43     1:03.63 (33.20)     1:38.75 (35.12)     2:13.18 (34.43)
 10 Eterno, Olivia J          13 HAA-MR               2:15.41    2:14.87        
                  29.54     1:04.11 (34.57)     1:40.01 (35.90)     2:14.87 (34.86)
 11 Lin, Erica *              13 Three Village-MR     2:19.26    2:17.68        
                  29.89     1:05.05 (35.16)     1:41.53 (36.48)     2:17.68 (36.15)
 12 Crane, Rebecca A          13 Three Village-MR     2:13.41    2:21.84        
                  31.84     1:07.63 (35.79)     1:45.20 (37.57)     2:21.84 (36.64)
 
Event 13  Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kramer, Kylie S           14 Three Village-MR     2:06.03    2:06.91 q      
                  28.97     1:00.89 (31.92)     1:33.53 (32.64)     2:06.91 (33.38)
  2 Claps, Emma               13 HAA-MR               2:09.52    2:08.27 q      
                  29.53     1:02.10 (32.57)     1:35.48 (33.38)     2:08.27 (32.79)
  3 Dominger, Alexa N         14 HAA-MR               2:23.12    2:08.79 q      
                  29.08     1:01.93 (32.85)     1:35.81 (33.88)     2:08.79 (32.98)
  4 Griskie, Chloe M          13 HAA-MR               2:29.63    2:10.10 q      
                  30.23     1:03.56 (33.33)     1:37.46 (33.90)     2:10.10 (32.64)
  5 McKenna, Grace A          14 BBSC-MR              2:11.00    2:10.58 q      
                  30.39     1:03.26 (32.87)     1:36.92 (33.66)     2:10.58 (33.66)
  6 Catton, Chloe G           13 Express Swimming-MR  2:10.05    2:12.09 q      
                  30.23     1:04.44 (34.21)     1:38.52 (34.08)     2:12.09 (33.57)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Conlin, Bridget R         14 Tmsuffolk-MR         2:15.42    2:12.47 q      
                  29.98     1:03.79 (33.81)     1:38.63 (34.84)     2:12.47 (33.84)
  8 Pellegrino, Francesca     13 Three Village-MR     2:12.86    2:13.11 q      
                  30.10     1:03.39 (33.29)     1:38.57 (35.18)     2:13.11 (34.54)
  9 Crane, Rebecca A          13 Three Village-MR     2:13.19    2:13.41 q      
                  31.05     1:04.24 (33.19)     1:39.89 (35.65)     2:13.41 (33.52)
 10 Huang, Amanda             14 Express Swimming-MR  2:15.54    2:14.13 q      
                  30.99     1:04.81 (33.82)     1:40.15 (35.34)     2:14.13 (33.98)
 11 Eterno, Olivia J          13 HAA-MR               2:17.88    2:15.41 q      
                  30.69     1:05.13 (34.44)     1:40.62 (35.49)     2:15.41 (34.79)
 12 O'Connell, Maggie S       13 Express Swimming-MR  2:11.35    2:17.60 q      
                  31.80     1:07.62 (35.82)     1:43.81 (36.19)     2:17.60 (33.79)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Lin, Erica *              13 Three Village-MR     2:10.00    2:19.26        
                  31.03     1:07.10 (36.07)     1:43.72 (36.62)     2:19.26 (35.54)
 14 Campbell, Sarah B         14 Express Swimming-MR  2:19.01    2:20.00        
                  32.80     1:08.31 (35.51)     1:44.14 (35.83)     2:20.00 (35.86)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Franco, Michelle          13 Tmsuffolk-MR         2:33.54    2:20.04        
 16 Horne, Siobhan P          13 BBSC-MR              2:24.13    2:21.08        
                  31.70     1:07.40 (35.70)     1:44.59 (37.19)     2:21.08 (36.49)
 17 Warner, Breanna A         14 UN-MR                2:22.39    2:25.23        
                  33.21     1:10.16 (36.95)     1:48.21 (38.05)     2:25.23 (37.02)
 18 Muroff, Rebecca L         14 Three Village-MR     2:23.90    2:26.27        
                  33.35     1:10.65 (37.30)     1:49.17 (38.52)     2:26.27 (37.10)
 19 Kim, Carsi M              13 BBSC-MR              2:24.73    2:26.45        
                  33.77     1:11.89 (38.12)     1:49.75 (37.86)     2:26.45 (36.70)
 20 Genao, Sophia K           13 Three Village-MR     2:31.29    2:26.60        
                  33.48     1:11.70 (38.22)     1:49.97 (38.27)     2:26.60 (36.63)
 21 Galiatsatos, Christina    13 BBSC-MR              2:22.34    2:28.79        
                  33.32     1:10.88 (37.56)     1:50.27 (39.39)     2:28.79 (38.52)
 22 Farrell, Grace J          13 Three Village-MR     2:30.54    2:30.40        
                  33.84     1:12.34 (38.50)     1:52.55 (40.21)     2:30.40 (37.85)
 23 McNicholas, Olivia A      13 BBSC-MR              2:24.62    2:31.70        
                  33.97     1:11.04 (37.07)     1:51.15 (40.11)     2:31.70 (40.55)
 24 Calabrese, Victoria       13 Express Swimming-MR  2:28.43    2:34.70        
                  34.77     1:15.21 (40.44)     1:55.55 (40.34)     2:34.70 (39.15)
 25 Sobhy, Sabina M           13 BBSC-MR              2:31.82    2:35.60        
 26 Feron, Ciara A            14 Express Swimming-MR  2:30.34    2:37.15        
                  35.21     1:15.01 (39.80)     1:56.44 (41.43)     2:37.15 (40.71)
 27 Collett, Hannah G         13 HAA-MR               2:48.61    2:39.55        
 28 Nugent, Colleen M         14 HAA-MR               3:00.00    2:41.94        
                  36.15     1:18.47 (42.32)     2:01.46 (42.99)     2:41.94 (40.48)
 29 Deignan, Anna E           13 BBSC-MR              3:12.16    2:42.10        
                  36.92     1:19.16 (42.24)     2:02.37 (43.21)     2:42.10 (39.73)
 30 Dawson, Athena            14 NFS-MR               2:48.18    2:44.69        
 31 Cohen, Hannah E           13 BBSC-MR              2:39.43    2:45.39        
 32 Ertz, Emily M             13 Express Swimming-MR  3:41.13    3:37.98        
                  45.92     1:40.49 (54.57)     2:39.62 (59.13)     3:37.98 (58.36)
 
Event 14  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Champagne, Dylan C        14 Tmsuffolk-MR         1:50.72    1:49.95        
                  25.01       52.80 (27.79)     1:21.30 (28.50)     1:49.95 (28.65)
  2 Griffin, Trevor T         13 Express Swimming-MR  1:55.68    1:52.82        
                  25.79       54.33 (28.54)     1:23.55 (29.22)     1:52.82 (29.27)
  3 Weiner, Luke              14 Tmsuffolk-MR         2:04.40    2:03.31        
                  27.73       59.10 (31.37)     1:31.29 (32.19)     2:03.31 (32.02)
  4 Park, Bryan H             13 Tmsuffolk-MR         2:04.26    2:04.20        
                  28.33       59.65 (31.32)     1:32.42 (32.77)     2:04.20 (31.78)
  5 Dillon, Jack P            14 Three Village-MR     2:05.08    2:04.42        
                  28.24     1:00.03 (31.79)     1:33.29 (33.26)     2:04.42 (31.13)
  6 Tack, Lucas S             13 Tmsuffolk-MR         2:05.70    2:05.52        
                  28.68     1:00.84 (32.16)     1:33.90 (33.06)     2:05.52 (31.62)
B - Final
  7 Shemet, Henry M           13 Three Village-MR     2:07.17    2:04.69        
                  28.48     1:00.25 (31.77)     1:32.34 (32.09)     2:04.69 (32.35)
  8 Rupnarain, Timothy        13 Tmsuffolk-MR         2:07.94    2:06.67        
                  29.01     1:01.60 (32.59)     1:34.38 (32.78)     2:06.67 (32.29)
  9 Boughal, Ian S            14 IA-MR                2:07.70    2:08.15        
                  29.12     1:02.14 (33.02)     1:35.21 (33.07)     2:08.15 (32.94)
 10 McLaughlin, Joseph W      13 BBSC-MR              2:10.68    2:08.47        
                  29.40     1:01.87 (32.47)     1:35.52 (33.65)     2:08.47 (32.95)
 11 Orehosky, Bailey T        14 HAA-MR               2:11.02    2:09.59        
                  29.37     1:02.22 (32.85)     1:36.09 (33.87)     2:09.59 (33.50)
 12 Kim, Miles                13 Tmsuffolk-MR         2:07.18    2:10.12        
                  28.91     1:01.81 (32.90)     1:36.83 (35.02)     2:10.12 (33.29)
 
Event 14  Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Champagne, Dylan C        14 Tmsuffolk-MR         1:53.15    1:50.72 q      
                  25.27       53.28 (28.01)     1:21.89 (28.61)     1:50.72 (28.83)
  2 Griffin, Trevor T         13 Express Swimming-MR  1:54.66    1:55.68 q      
                  26.20       55.11 (28.91)     1:25.20 (30.09)     1:55.68 (30.48)
  3 Park, Bryan H             13 Tmsuffolk-MR         2:07.08    2:04.26 q      
                  28.79     1:00.01 (31.22)     1:31.95 (31.94)     2:04.26 (32.31)
  4 Cato, Tyler R             14 NFS-MR               2:04.09    2:04.33 q      
                  27.31       58.90 (31.59)     1:32.33 (33.43)     2:04.33 (32.00)
  5 Weiner, Luke              14 Tmsuffolk-MR         2:03.71    2:04.40 q      
                  27.94       59.17 (31.23)     1:31.80 (32.63)     2:04.40 (32.60)
  6 Dillon, Jack P            14 Three Village-MR     2:05.12    2:05.08 q      
                  28.26       59.88 (31.62)     1:32.95 (33.07)     2:05.08 (32.13)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Tack, Lucas S             13 Tmsuffolk-MR         2:08.75    2:05.70 q      
                  29.18     1:01.48 (32.30)     1:34.75 (33.27)     2:05.70 (30.95)
  8 Shemet, Henry M           13 Three Village-MR     2:06.84    2:07.17 q      
                  28.26       59.99 (31.73)     1:33.66 (33.67)     2:07.17 (33.51)
  9 Kim, Miles                13 Tmsuffolk-MR         2:21.23    2:07.18 q      
                  27.73       59.61 (31.88)     1:33.52 (33.91)     2:07.18 (33.66)
 10 Boughal, Ian S            14 IA-MR                2:07.77    2:07.70 q      
                  29.62     1:01.81 (32.19)     1:34.99 (33.18)     2:07.70 (32.71)
 11 Rupnarain, Timothy        13 Tmsuffolk-MR         2:09.91    2:07.94 q      
                  29.87     1:02.08 (32.21)     1:35.69 (33.61)     2:07.94 (32.25)
 12 Chen, Wellington H        13 Express Swimming-MR  2:04.34    2:10.11 q      
                  26.71       58.10 (31.39)     1:34.28 (36.18)     2:10.11 (35.83)
-------------------------------------------------------------------------
 13 McLaughlin, Joseph W      13 BBSC-MR              2:09.24    2:10.68        
                  30.45     1:03.97 (33.52)     1:38.70 (34.73)     2:10.68 (31.98)
 14 Orehosky, Bailey T        14 HAA-MR               2:19.01    2:11.02        
                  29.97     1:03.60 (33.63)     1:38.41 (34.81)     2:11.02 (32.61)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Mond, Noah E              14 Three Village-MR     2:12.60    2:12.45        
                  29.74     1:03.08 (33.34)     1:37.81 (34.73)     2:12.45 (34.64)
 16 Muller, Shane G           13 Three Village-MR     2:16.71    2:14.11        
                  30.79     1:05.04 (34.25)     1:40.18 (35.14)     2:14.11 (33.93)
 17 Makhanbetov, Yerlan       13 Express Swimming-MR  2:17.30    2:18.98        
                  32.06     1:06.68 (34.62)     1:43.09 (36.41)     2:18.98 (35.89)
 18 Munson, Joseph A          14 Express Swimming-MR  2:24.54    2:20.54        
                  31.14     1:06.86 (35.72)     1:44.18 (37.32)     2:20.54 (36.36)
 19 Heslin, Connor            13 HAA-MR               2:25.00    2:20.55        
                  31.24     1:07.18 (35.94)     1:44.79 (37.61)     2:20.55 (35.76)
 20 Meron, Eli                13 Express Swimming-MR  2:16.79    2:20.69        
                  30.36     1:05.36 (35.00)     1:43.48 (38.12)     2:20.69 (37.21)
 21 Yam, Cody J               14 Express Swimming-MR  2:22.65    2:22.37        
                  31.99     1:08.68 (36.69)     1:46.77 (38.09)     2:22.37 (35.60)
 22 Valle, Matthew J          13 BBSC-MR              2:33.93    2:23.77        
 23 Titus, William S          13 Express Swimming-MR  2:32.92    2:26.61        
                  33.25     1:09.80 (36.55)     1:48.50 (38.70)     2:26.61 (38.11)
 24 McDermott, Luke M         14 IA-MR                3:00.00    2:31.87        
 25 Smith, Jabari             13 NFS-MR               3:10.52    2:34.67        
 26 Reisert, Justin P         13 BBSC-MR              2:33.55    2:50.41        
 -- Murray, Ryan R            13 Express Swimming-MR  2:08.79         DQ        
      False start
 
Event 15  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bardak, Emily E           15 Three Village-MR     2:00.51    1:54.64        
                  27.03       55.60 (28.57)     1:25.01 (29.41)     1:54.64 (29.63)
  2 Reynolds, Kerryann        15 HAA-MR               1:59.42    1:55.79        
                  26.32       55.48 (29.16)     1:25.76 (30.28)     1:55.79 (30.03)
  3 Gallagher, Liz P          15 HAA-MR               2:02.52    2:03.50        
                  27.85       58.96 (31.11)     1:31.10 (32.14)     2:03.50 (32.40)
  4 DePalma, Mikaylie         15 Tmsuffolk-MR         2:06.23    2:03.74        
                  28.07       58.79 (30.72)     1:31.36 (32.57)     2:03.74 (32.38)
  5 Fleischer, Lindsay        16 HAA-MR               2:02.71    2:04.34        
                  27.70       58.62 (30.92)     1:31.39 (32.77)     2:04.34 (32.95)
  6 Gabinoff, Katherine       16 Tmsuffolk-MR         2:06.25    2:07.24        
                  28.06       59.61 (31.55)     1:33.30 (33.69)     2:07.24 (33.94)
B - Final
  7 Hummel, Christina D       16 HAA-MR               2:09.05    2:07.39        
                  28.58     1:00.09 (31.51)     1:33.34 (33.25)     2:07.39 (34.05)
  8 McNamara, Samantha        17 BBSC-MR              2:07.39    2:09.08        
                  29.75     1:02.39 (32.64)     1:36.01 (33.62)     2:09.08 (33.07)
  9 Klicpera, Samantha K      17 Express Swimming-MR  2:12.54    2:09.77        
 10 Falletta, Arianna         15 Tmsuffolk-MR         2:10.82    2:11.14        
                  29.42     1:02.31 (32.89)     1:36.97 (34.66)     2:11.14 (34.17)
 11 McNair, Meaghan F         16 Three Village-MR     2:12.51    2:11.26        
                  29.92     1:02.83 (32.91)     1:37.45 (34.62)     2:11.26 (33.81)
 12 Viera, Michelle           17 HAA-MR               2:11.04    2:14.14        
                  29.68     1:03.08 (33.40)     1:38.64 (35.56)     2:14.14 (35.50)
 
Event 15  Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Reynolds, Kerryann        15 HAA-MR               1:55.00    1:59.42 q      
                  26.89       57.05 (30.16)     1:28.52 (31.47)     1:59.42 (30.90)
  2 Bardak, Emily E           15 Three Village-MR     1:57.79    2:00.51 q      
                  27.79       57.66 (29.87)     1:28.94 (31.28)     2:00.51 (31.57)
  3 Gallagher, Liz P          15 HAA-MR               2:04.03    2:02.52 q      
                  28.18       59.67 (31.49)     1:30.92 (31.25)     2:02.52 (31.60)
  4 Fleischer, Lindsay        16 HAA-MR               2:07.15    2:02.71 q      
                  27.85       58.33 (30.48)     1:30.86 (32.53)     2:02.71 (31.85)
  5 DePalma, Mikaylie         15 Tmsuffolk-MR         2:06.80    2:06.23 q      
                  28.25       59.40 (31.15)     1:32.93 (33.53)     2:06.23 (33.30)
  6 Gabinoff, Katherine       16 Tmsuffolk-MR         2:05.42    2:06.25 q      
                  28.24       59.04 (30.80)     1:32.03 (32.99)     2:06.25 (34.22)
-------------------------------------------------------------------------
  7 McNamara, Samantha        17 BBSC-MR              2:04.53    2:07.39 q      
                  29.68     1:02.13 (32.45)     1:35.22 (33.09)     2:07.39 (32.17)
  8 Hummel, Christina D       16 HAA-MR               2:07.11    2:09.05 q      
                  28.43     1:00.19 (31.76)     1:34.05 (33.86)     2:09.05 (35.00)
  9 Falletta, Arianna         15 Tmsuffolk-MR         2:06.21    2:10.82 q      
                  29.20     1:01.79 (32.59)     1:36.32 (34.53)     2:10.82 (34.50)
 10 Viera, Michelle           17 HAA-MR               2:14.42    2:11.04 q      
                  29.98     1:03.08 (33.10)     1:37.05 (33.97)     2:11.04 (33.99)
 11 Mattei, Theresa M         17 Express Swimming-MR  2:10.42    2:11.44 q      
                  29.42     1:01.76 (32.34)     1:36.11 (34.35)     2:11.44 (35.33)
 12 McNair, Meaghan F         16 Three Village-MR     2:11.03    2:12.51 q      
                  30.40     1:02.99 (32.59)     1:37.65 (34.66)     2:12.51 (34.86)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Klicpera, Samantha K      17 Express Swimming-MR  2:08.42    2:12.54        
                  29.94     1:01.95 (32.01)     1:36.56 (34.61)     2:12.54 (35.98)
 14 Friberg, Keelyn G         16 Three Village-MR     2:08.94    2:13.09        
                  30.53     1:04.02 (33.49)     1:38.77 (34.75)     2:13.09 (34.32)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Mattei, Monica A          16 Express Swimming-MR  2:10.44    2:13.80        
                  30.55     1:04.40 (33.85)     1:38.99 (34.59)     2:13.80 (34.81)
 16 Adams, Hayley N           16 Three Village-MR     2:10.16    2:15.89        
                  30.93     1:05.09 (34.16)     1:40.93 (35.84)     2:15.89 (34.96)
 17 Visintin, Nichole A       16 Three Village-MR     2:10.31    2:17.77        
                  29.31     1:03.92 (34.61)     1:40.72 (36.80)     2:17.77 (37.05)
 18 McCabe, Katie             16 IA-MR                2:19.60    2:17.80        
                  31.07     1:05.64 (34.57)     1:41.55 (35.91)     2:17.80 (36.25)
 19 Crespo, Sarah M           17 BBSC-MR              2:07.43    2:17.86        
                  30.67     1:04.62 (33.95)     1:39.97 (35.35)     2:17.86 (37.89)
 20 Bernhardt, Sydney C       15 Three Village-MR     2:25.44    2:18.04        
                  31.06     1:06.07 (35.01)     1:42.58 (36.51)     2:18.04 (35.46)
 21 Alvarez, Stephanie R      15 Three Village-MR     2:19.27    2:18.11        
                  31.41     1:06.31 (34.90)     1:42.66 (36.35)     2:18.11 (35.45)
 22 Renda, Alicia C           15 BBSC-MR              2:16.38    2:18.69        
                  15.07     1:05.33 (50.26)     1:42.36 (37.03)     2:18.69 (36.33)
 23 Ibrahim, Zahrah A         16 Express Swimming-MR  2:11.43    2:21.15        
                  32.05     1:07.85 (35.80)     1:44.71 (36.86)     2:21.15 (36.44)
 24 Achil, Shabie J           16 Express Swimming-MR  2:18.13    2:21.72        
                  17.76     1:06.75 (48.99)     1:43.99 (37.24)     2:21.72 (37.73)
 25 Hamdi, Yasmine            15 Three Village-MR     2:14.52    2:22.89        
                  31.91     1:07.54 (35.63)     1:45.02 (37.48)     2:22.89 (37.87)
 26 Stampelos, Georgina E     16 Three Village-MR     2:22.79    2:23.49        
                  32.61     1:08.92 (36.31)     1:46.55 (37.63)     2:23.49 (36.94)
 27 Matthews-Correia, Anaiya  15 NFS-MR               2:29.25    2:25.31        
                  30.96     1:07.83 (36.87)     1:47.35 (39.52)     2:25.31 (37.96)
 28 Cunneen, Elena C          11 IA-MR                2:40.00    2:28.16        
                  33.07     1:10.57 (37.50)     1:51.27 (40.70)     2:28.16 (36.89)
 29 Ratel, Brooklyn E         12 IA-MR                2:28.72    2:29.97        
                  33.52     1:10.69 (37.17)     1:50.33 (39.64)     2:29.97 (39.64)
 30 Rankin, Sydney            15 Express Swimming-MR  2:32.17    2:31.57        
                  32.07     1:09.93 (37.86)     1:50.46 (40.53)     2:31.57 (41.11)
 31 Fuentes, Isabel A         15 Three Village-MR     2:45.00    2:50.14        
                  34.09     1:15.18 (41.09)     2:01.87 (46.69)     2:50.14 (48.27)
 
Event 16  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Millkey, Nicholas W       15 HAA-MR               1:47.72    1:47.48        
                  24.91       52.00 (27.09)     1:19.76 (27.76)     1:47.48 (27.72)
  2 Chan, Dylan               16 HAA-MR               1:48.61    1:47.95        
                  24.64       51.73 (27.09)     1:19.95 (28.22)     1:47.95 (28.00)
  3 LaBianca, Joseph J        17 Tmsuffolk-MR         1:50.15    1:48.28        
                  24.97       52.34 (27.37)     1:21.07 (28.73)     1:48.28 (27.21)
  4 Chang, Justin             17 HAA-MR               1:48.70    1:48.90        
                  24.91       52.38 (27.47)     1:20.53 (28.15)     1:48.90 (28.37)
  5 Burr, Trenton H           14 HAA-MR               1:50.01    1:48.97        
                  25.00       52.65 (27.65)     1:21.15 (28.50)     1:48.97 (27.82)
  6 Wyche, Tyori A            17 Tmsuffolk-MR         1:48.49    1:49.17        
                  24.96       52.29 (27.33)     1:20.22 (27.93)     1:49.17 (28.95)
B - Final
  7 Papsco, Zachary T         15 HAA-MR               1:51.74    1:50.93        
                  25.55       53.74 (28.19)     1:22.30 (28.56)     1:50.93 (28.63)
  8 Tack, Harrison M          18 Tmsuffolk-MR         1:54.63    1:53.59        
                  25.74       55.07 (29.33)     1:24.53 (29.46)     1:53.59 (29.06)
  9 Yao, Kevin K              16 Tmsuffolk-MR         1:54.66    1:54.87        
                  26.05       54.85 (28.80)     1:24.83 (29.98)     1:54.87 (30.04)
 10 Casey, Jack H             15 HAA-MR               1:55.15    1:55.01        
                  26.91       55.91 (29.00)     1:25.81 (29.90)     1:55.01 (29.20)
 11 Taylor, Harrison J        17 Tmsuffolk-MR         1:54.71    1:55.64        
                  26.14       55.12 (28.98)     1:25.45 (30.33)     1:55.64 (30.19)
 12 Chang, Oscar              15 HAA-MR               1:54.73    1:55.94        
                  26.34       55.28 (28.94)     1:25.39 (30.11)     1:55.94 (30.55)
 
Event 16  Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Millkey, Nicholas W       15 HAA-MR               1:49.38    1:47.72 q      
                  25.26       52.49 (27.23)     1:20.08 (27.59)     1:47.72 (27.64)
  2 Wyche, Tyori A            17 Tmsuffolk-MR         1:51.76    1:48.49 q      
                  24.54       51.51 (26.97)     1:19.43 (27.92)     1:48.49 (29.06)
  3 Chan, Dylan               16 HAA-MR               1:51.12    1:48.61 q      
                  24.53       51.50 (26.97)     1:19.79 (28.29)     1:48.61 (28.82)
  4 Chang, Justin             17 HAA-MR               1:49.87    1:48.70 q      
                  24.33       51.69 (27.36)     1:19.85 (28.16)     1:48.70 (28.85)
  5 Burr, Trenton H           14 HAA-MR               1:52.91    1:50.01 q      
                  25.39       53.48 (28.09)     1:21.68 (28.20)     1:50.01 (28.33)
  6 LaBianca, Joseph J        17 Tmsuffolk-MR         1:49.04    1:50.15 q      
                  25.39       53.21 (27.82)     1:23.24 (30.03)     1:50.15 (26.91)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Papsco, Zachary T         15 HAA-MR               1:52.80    1:51.74 q      
                  25.61       53.93 (28.32)     1:22.68 (28.75)     1:51.74 (29.06)
  8 Tack, Harrison M          18 Tmsuffolk-MR         1:55.48    1:54.63 q      
                  25.96       54.98 (29.02)     1:25.50 (30.52)     1:54.63 (29.13)
  9 Yao, Kevin K              16 Tmsuffolk-MR         1:54.68    1:54.66 q      
                  26.40       55.18 (28.78)     1:24.97 (29.79)     1:54.66 (29.69)
 10 Taylor, Harrison J        17 Tmsuffolk-MR         1:55.68    1:54.71 q      
                  25.74       54.42 (28.68)     1:24.16 (29.74)     1:54.71 (30.55)
 11 Chang, Oscar              15 HAA-MR               2:00.45    1:54.73 q      
                  25.73       54.47 (28.74)     1:24.43 (29.96)     1:54.73 (30.30)
 12 Casey, Jack H             15 HAA-MR               1:54.54    1:55.15 q      
                  26.57       55.67 (29.10)     1:25.56 (29.89)     1:55.15 (29.59)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Greenfield, Ethan M       15 Tmsuffolk-MR         1:55.57    1:55.45        
                  25.70       54.87 (29.17)     1:25.66 (30.79)     1:55.45 (29.79)
 14 Fisher, Alex              16 HAA-MR               1:55.63    1:56.43        
                  26.27       55.22 (28.95)     1:26.12 (30.90)     1:56.43 (30.31)
-------------------------------------------------------------------------
 15 McDermott, Mathew M       16 IA-MR                1:58.64    1:56.71        
                  26.87       56.43 (29.56)     1:27.17 (30.74)     1:56.71 (29.54)
 16 Martusciello, James       16 Tmsuffolk-MR         2:03.23    1:57.62        
                  26.65       56.14 (29.49)     1:26.85 (30.71)     1:57.62 (30.77)
 17 Kubik, Cameron H          15 Three Village-MR     1:56.10    1:57.96        
                  26.52       56.23 (29.71)     1:26.97 (30.74)     1:57.96 (30.99)
 18 Baraban, Brandon          17 Tmsuffolk-MR         1:50.75    1:59.82        
                  26.25       56.05 (29.80)     1:27.84 (31.79)     1:59.82 (31.98)
 19 Nicola, Frank A           17 HAA-MR               2:08.89    2:02.05        
                  26.46       56.71 (30.25)     1:29.04 (32.33)     2:02.05 (33.01)
 20 Prevosto, Salvatore A     17 IA-MR                1:59.18    2:02.64        
                  28.07       58.47 (30.40)     1:30.37 (31.90)     2:02.64 (32.27)
 21 Infranco, Daniel S        17 Three Village-MR     1:58.41    2:05.34        
                  27.33       59.00 (31.67)     1:32.27 (33.27)     2:05.34 (33.07)
 22 Barry, Coleman D          15 BBSC-MR              2:05.51    2:06.59        
                  28.42     1:00.76 (32.34)     1:34.02 (33.26)     2:06.59 (32.57)
 23 Bances, AJ J              15 Three Village-MR     2:10.25    2:09.00        
                  29.33     1:01.95 (32.62)     1:35.22 (33.27)     2:09.00 (33.78)
 24 Sweeney, Joseph T         15 Three Village-MR     2:10.58    2:10.59        
                  29.60     1:02.36 (32.76)     1:36.67 (34.31)     2:10.59 (33.92)
 25 Claps, Danny              15 HAA-MR               2:12.29    2:11.71        
                  29.72     1:03.45 (33.73)     1:38.41 (34.96)     2:11.71 (33.30)
 26 McNamara, William A       15 BBSC-MR              2:11.39    2:12.33        
                  30.83     1:04.80 (33.97)     1:39.29 (34.49)     2:12.33 (33.04)
 27 Howard, Christian J       15 Express Swimming-MR  2:24.38    2:26.89        
                  31.13     1:07.21 (36.08)   2:26.89 (1:19.68)                    
 28 Buchanan, Brian R         15 NFS-MR               2:22.04    2:30.08        
                  34.14     1:12.59 (38.45)     1:51.89 (39.30)     2:30.08 (38.19)
 
Event 17  Girls 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Adams, Hayley N           16 Three Village-MR     1:09.90    1:07.80        
                  30.76     1:07.80 (37.04)                                        
  2 Chan, Sarah P             17 Three Village-MR     1:08.97    1:08.16        
                  30.08     1:08.16 (38.08)                                        
  3 Blum, Alyssa N            17 UN-MR                1:09.95    1:08.41        
                  30.54     1:08.41 (37.87)                                        
  4 Klis, Alexandra           13 HAA-MR               1:10.35    1:08.92        
                  31.19     1:08.92 (37.73)                                        
  5 McCabe, Katie             16 IA-MR                1:12.69    1:12.07        
                  32.55     1:12.07 (39.52)                                        
  6 Fassett, Brooks C         17 Three Village-MR     1:14.66    1:13.86        
                  33.08     1:13.86 (40.78)                                        
B - Final
  7 Renda, Alicia C           15 BBSC-MR              1:16.07    1:10.38        
                  33.35     1:10.38 (37.03)                                        
  8 Hansen, Kayla K           17 HAA-MR               1:19.37    1:14.66        
                  34.57     1:14.66 (40.09)                                        
  9 Tague, Grace E            15 BBSC-MR              1:17.75    1:18.41        
                  33.03     1:18.41 (45.38)                                        
 10 Hamdi, Yasmine            15 Three Village-MR     1:19.31    1:19.31        
                  38.04     1:19.31 (41.27)                                        
 11 Hicks, Alexandra N        17 HAA-MR               1:19.36    1:24.36        
                  38.65     1:24.36 (45.71)                                        
 12 Zara, Angelica M          13 HAA-MR               1:24.36    1:41.45        
                  44.44     1:41.45 (57.01)                                        
 
Event 17  Girls 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chan, Sarah P             17 Three Village-MR     1:10.39    1:08.97 q      
                  30.79     1:08.97 (38.18)                                        
  2 Adams, Hayley N           16 Three Village-MR     1:15.40    1:09.90 q      
                  33.03     1:09.90 (36.87)                                        
  3 Blum, Alyssa N            17 UN-MR                1:12.99    1:09.95 q      
                  31.18     1:09.95 (38.77)                                        
  4 Klis, Alexandra           13 HAA-MR               1:06.35    1:10.35 q      
                  32.29     1:10.35 (38.06)                                        
  5 Giuliani, Jessica H       17 BBSC-MR              1:11.02    1:10.38 q      
                  33.35     1:10.38 (37.03)                                        
  6 McCabe, Katie             16 IA-MR                1:35.22    1:12.69 q      
                  33.29     1:12.69 (39.40)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Fassett, Brooks C         17 Three Village-MR     1:31.64    1:14.66 q      
                  34.57     1:14.66 (40.09)                                        
  8 Renda, Alicia C           15 BBSC-MR              1:13.87    1:16.07 q      
                  34.56     1:16.07 (41.51)                                        
  9 Schnee, Ella L            15 BBSC-MR              1:22.55    1:17.04 q      
                  33.01     1:17.04 (44.03)                                        
 10 Tague, Grace E            15 BBSC-MR              1:18.55    1:17.75 q      
                  34.11     1:17.75 (43.64)                                        
 11 Hamdi, Yasmine            15 Three Village-MR     1:22.47    1:19.31 q      
                  38.04     1:19.31 (41.27)                                        
 12 Hicks, Alexandra N        17 HAA-MR               1:19.51    1:19.36 q      
                  34.11     1:19.36 (45.25)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Hansen, Kayla K           17 HAA-MR               1:22.75    1:19.37        
                  39.77     1:19.37 (39.60)                                        
 14 Zara, Angelica M          13 HAA-MR               1:23.09    1:24.36        
                  38.65     1:24.36 (45.71)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 -- Cunneen, Lauren F         15 IA-MR                1:25.09         DQ        
                  37.79          DQ (40.91)                                        
 -- Michels, Emily            13 HAA-MR               1:32.21         DQ        
                  40.26          DQ (47.79)                                        
 -- Akselrod, Abigail         13 Express Swimming-MR  1:43.94         DQ        
                  44.44          DQ (57.01)                                        
 
Event 18  Boys 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kubik, Cameron H          15 Three Village-MR       59.86    1:00.11        
                  26.79     1:00.11 (33.32)                                        
  2 Barry, Coleman D          15 BBSC-MR              1:05.63    1:06.34        
                  31.21     1:06.34 (35.13)                                        
  3 Jackson, Eric R           16 IA-MR                1:09.94    1:07.98        
                  30.99     1:07.98 (36.99)                                        
  4 Stanley, Jack N           15 BBSC-MR              1:09.90    1:10.72        
                  32.45     1:10.72 (38.27)                                        
  5 Haughie, Robert           16 IA-MR                1:12.54    1:11.78        
                  34.15     1:11.78 (37.63)                                        
  6 Nielsen, Jordan           13 HAA-MR               1:15.08    1:15.38        
                  36.07     1:15.38 (39.31)                                        
B - Final
  7 Zeitsiff, Gavin           13 HAA-MR               1:31.22    1:24.67        
                  39.89     1:24.67 (44.78)                                        
  8 Mooney, Brandon           13 HAA-MR               1:35.46    1:32.96        
                  45.13     1:32.96 (47.83)                                        
 
Event 18  Boys 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bugby, Eric C             31 Army West Point-MR     55.12      54.94 q      
                  25.39       54.94 (29.55)                                        
  2 Kubik, Cameron H          15 Three Village-MR     1:05.01      59.86 q      
                  27.02       59.86 (32.84)                                        
  3 Barry, Coleman D          15 BBSC-MR              1:06.37    1:05.63 q      
                  31.52     1:05.63 (34.11)                                        
  4 Stanley, Jack N           15 BBSC-MR              1:10.89    1:09.90 q      
                  31.36     1:09.90 (38.54)                                        
  5 Jackson, Eric R           16 IA-MR                1:10.81    1:09.94 q      
                  31.70     1:09.94 (38.24)                                        
  6 Haughie, Robert           16 IA-MR                1:15.26    1:12.54 q      
                  34.53     1:12.54 (38.01)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Siemers, Philip F         16 BBSC-MR              1:20.68    1:13.26 q      
                  35.31     1:13.26 (37.95)                                        
  8 Nielsen, Jordan           13 HAA-MR               1:30.08    1:15.08 q      
                  37.40     1:15.08 (37.68)                                        
  9 Zeitsiff, Gavin           13 HAA-MR               1:41.15    1:31.22 q      
                  43.00     1:31.22 (48.22)                                        
 10 Mooney, Brandon           13 HAA-MR               1:37.11    1:35.46 q      
                  49.16     1:35.46 (46.30)                                        
 -- Hsu, Leo                  13 HAA-MR               1:30.00         DQ        
                  39.69          DQ (40.21)                                        
 
Event 19  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Yang, Kristen A           13 Express Swimming-MR  2:39.95    2:39.02        
                  35.40     1:15.40 (40.00)     1:57.69 (42.29)     2:39.02 (41.33)
  2 Pikulik, Danielle A       14 HAA-MR               2:46.90    2:39.45        
                  35.48     1:16.13 (40.65)     1:57.94 (41.81)     2:39.45 (41.51)
  3 Dominger, Alexa N         14 HAA-MR               2:41.37    2:42.18        
                  36.67     1:17.54 (40.87)     1:59.87 (42.33)     2:42.18 (42.31)
  4 Huang, Amanda             14 Express Swimming-MR  2:52.44    2:51.53        
                  37.51     1:22.25 (44.74)     2:06.46 (44.21)     2:51.53 (45.07)
  5 Catton, Chloe G           13 Express Swimming-MR  2:52.78    2:55.96        
                  41.45     1:25.66 (44.21)     2:11.31 (45.65)     2:55.96 (44.65)
  6 Holler, Erin E            13 HAA-MR               2:54.70    2:56.25        
                  39.01     1:24.68 (45.67)     2:10.98 (46.30)     2:56.25 (45.27)
B - Final
  7 Modni, Josephine A        13 BBSC-MR              2:56.42    2:51.55        
                  40.13     1:24.09 (43.96)     2:08.95 (44.86)     2:51.55 (42.60)
  8 Lin, Erica *              13 Three Village-MR     2:59.39    2:52.55        
                  39.80     1:23.45 (43.65)     2:08.92 (45.47)     2:52.55 (43.63)
  9 O'Connell, Maggie S       13 Express Swimming-MR  2:57.16    2:52.97        
                  39.89     1:24.87 (44.98)     2:09.46 (44.59)     2:52.97 (43.51)
 10 Muroff, Rebecca L         14 Three Village-MR     2:57.06    2:54.06        
                  40.83     1:25.07 (44.24)     2:10.62 (45.55)     2:54.06 (43.44)
 11 Connors, Grace C          13 BBSC-MR              3:06.41    2:56.13        
                  40.05     1:25.97 (45.92)     2:11.45 (45.48)     2:56.13 (44.68)
 12 Campbell, Sarah B         14 Express Swimming-MR  3:01.85    3:01.42        
                  40.72     1:27.79 (47.07)     2:14.38 (46.59)     3:01.42 (47.04)
 
Event 19  Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yang, Kristen A           13 Express Swimming-MR  2:36.96    2:39.95 q      
                  36.77     1:16.62 (39.85)     1:59.25 (42.63)     2:39.95 (40.70)
  2 Dominger, Alexa N         14 HAA-MR               2:55.69    2:41.37 q      
                  36.76     1:17.82 (41.06)     1:59.44 (41.62)     2:41.37 (41.93)
  3 Pikulik, Danielle A       14 HAA-MR               2:43.13    2:46.90 q      
                  38.45     1:21.47 (43.02)     2:04.71 (43.24)     2:46.90 (42.19)
  4 McKenna, Grace A          14 BBSC-MR              2:46.49    2:52.32 q      
                  40.30     1:23.73 (43.43)     2:08.80 (45.07)     2:52.32 (43.52)
  5 Huang, Amanda             14 Express Swimming-MR  2:49.61    2:52.44 q      
                  38.32     1:21.64 (43.32)     2:06.99 (45.35)     2:52.44 (45.45)
  6 Catton, Chloe G           13 Express Swimming-MR  2:52.07    2:52.78 q      
                  40.62     1:25.70 (45.08)     2:10.00 (44.30)     2:52.78 (42.78)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Holler, Erin E            13 HAA-MR               2:59.00    2:54.70 q      
                  38.81     1:23.09 (44.28)     2:08.63 (45.54)     2:54.70 (46.07)
  8 Modni, Josephine A        13 BBSC-MR              2:52.12    2:56.42 q      
                  39.95     1:24.95 (45.00)     2:10.66 (45.71)     2:56.42 (45.76)
  9 Muroff, Rebecca L         14 Three Village-MR     3:08.57    2:57.06 q      
                  42.06     1:26.51 (44.45)     2:12.80 (46.29)     2:57.06 (44.26)
 10 O'Connell, Maggie S       13 Express Swimming-MR  2:48.31    2:57.16 q      
                  40.39     1:26.06 (45.67)     2:11.95 (45.89)     2:57.16 (45.21)
 11 Lin, Erica *              13 Three Village-MR     2:55.71    2:59.39 q      
                  41.82     1:27.55 (45.73)     2:13.34 (45.79)     2:59.39 (46.05)
 12 Campbell, Sarah B         14 Express Swimming-MR  2:56.39    3:01.85 q      
                  41.22     1:28.13 (46.91)     2:14.87 (46.74)     3:01.85 (46.98)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Sabino, Rachel            14 BBSC-MR              2:58.68    3:03.07        
                  40.96     1:27.38 (46.42)     2:15.84 (48.46)     3:03.07 (47.23)
 14 Connors, Grace C          13 BBSC-MR              2:51.55    3:06.41        
                  41.56     1:29.45 (47.89)     2:17.87 (48.42)     3:06.41 (48.54)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Sobhy, Sabina M           13 BBSC-MR              2:54.55    3:06.45        
                  43.82     1:31.47 (47.65)     2:19.25 (47.78)     3:06.45 (47.20)
 16 Genao, Sophia K           13 Three Village-MR     3:06.98    3:07.44        
                  42.48     1:31.29 (48.81)     2:19.53 (48.24)     3:07.44 (47.91)
 17 Sztorc, Claudia           13 IA-MR                3:16.22    3:09.80        
                  44.23     1:32.37 (48.14)     2:22.34 (49.97)     3:09.80 (47.46)
 18 Cunneen, Carley A         13 IA-MR                3:20.00    3:10.67        
                  42.06     1:31.16 (49.10)     2:20.92 (49.76)     3:10.67 (49.75)
 19 Chan, Rachel P            14 Three Village-MR     2:58.81    3:11.50        
                  42.10     1:29.82 (47.72)     2:20.28 (50.46)     3:11.50 (51.22)
 20 Feron, Ciara A            14 Express Swimming-MR  3:24.51    3:21.69        
                  45.22     1:36.24 (51.02)     2:29.75 (53.51)     3:21.69 (51.94)
 21 Torre, Samantha R         13 Three Village-MR     3:24.59    3:21.90        
                  45.82     1:37.29 (51.47)     2:30.04 (52.75)     3:21.90 (51.86)
 22 Raimondi, Ashley J        13 BBSC-MR              3:19.55    3:30.30        
                  46.07     1:40.02 (53.95)     2:36.21 (56.19)     3:30.30 (54.09)
 23 Cobham, Maleah S          13 Express Swimming-MR  3:31.21    3:41.00        
                  48.23     1:43.37 (55.14)     2:43.35 (59.98)     3:41.00 (57.65)
 
Event 20  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Dong, Ethan S             13 BBSC-MR              2:34.78    2:33.43        
                  33.05     1:12.22 (39.17)     1:53.04 (40.82)     2:33.43 (40.39)
  2 Rupnarain, Timothy        13 Tmsuffolk-MR         2:37.48    2:33.81        
                  34.56     1:13.17 (38.61)     1:54.28 (41.11)     2:33.81 (39.53)
  3 Stoski, Michael J         14 Tmsuffolk-MR         2:33.96    2:33.91        
                  33.05     1:12.18 (39.13)     1:52.68 (40.50)     2:33.91 (41.23)
  4 Hunt, Andrew              14 HAA-MR               2:37.15    2:34.67        
                  33.70     1:12.23 (38.53)     1:53.06 (40.83)     2:34.67 (41.61)
  5 Shemet, Henry M           13 Three Village-MR     2:42.57    2:41.63        
                  35.42     1:16.42 (41.00)     1:58.62 (42.20)     2:41.63 (43.01)
  6 Muroff, Michael C         14 Three Village-MR     2:46.25    2:44.72        
                  36.86     1:19.38 (42.52)     2:01.88 (42.50)     2:44.72 (42.84)
B - Final
  7 Munson, Joseph A          14 Express Swimming-MR  2:47.71    2:46.06        
                  37.81     1:19.93 (42.12)     2:03.96 (44.03)     2:46.06 (42.10)
  8 Orehosky, Bailey T        14 HAA-MR               2:51.95    2:53.90        
                  39.08     1:23.69 (44.61)     2:10.13 (46.44)     2:53.90 (43.77)
  9 Gurevich, Brendan         14 Express Swimming-MR  2:57.59    2:57.41        
                  38.59     1:23.77 (45.18)     2:10.85 (47.08)     2:57.41 (46.56)
 10 Cullen, Timothy P         14 HAA-MR               3:04.49    3:04.11        
                  41.70     1:28.52 (46.82)     2:16.50 (47.98)     3:04.11 (47.61)
 
Event 20  Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stoski, Michael J         14 Tmsuffolk-MR         2:32.64    2:33.96 q      
                                1:13.73 ( )     1:55.35 (41.62)     2:33.96 (38.61)
  2 Dong, Ethan S             13 BBSC-MR              2:37.23    2:34.78 q      
                  33.82     1:13.88 (40.06)     1:54.53 (40.65)     2:34.78 (40.25)
  3 Hunt, Andrew              14 HAA-MR               2:38.07    2:37.15 q      
  4 Rupnarain, Timothy        13 Tmsuffolk-MR         2:35.90    2:37.48 q      
  5 Hou, Logan                14 Express Swimming-MR  2:36.58    2:38.06 q      
                  34.85     1:14.43 (39.58)     1:57.34 (42.91)     2:38.06 (40.72)
  6 Shemet, Henry M           13 Three Village-MR     2:43.78    2:42.57 q      
                  36.26     1:17.44 (41.18)     1:59.76 (42.32)     2:42.57 (42.81)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Muroff, Michael C         14 Three Village-MR     2:47.39    2:46.25 q      
                                1:19.51 ( )     2:02.80 (43.29)     2:46.25 (43.45)
  8 Munson, Joseph A          14 Express Swimming-MR  2:50.85    2:47.71 q      
  9 Orehosky, Bailey T        14 HAA-MR               2:58.33    2:51.95 q      
                                                    2:07.40 ( )     2:51.95 (44.55)
 10 Gurevich, Brendan         14 Express Swimming-MR  3:05.21    2:57.59 q      
                  38.20     1:23.42 (45.22)     2:11.99 (48.57)     2:57.59 (45.60)
 11 Yam, Cody J               14 Express Swimming-MR  3:01.10    3:00.17 q      
 12 Cullen, Timothy P         14 HAA-MR               2:55.00    3:04.49 q      
                  40.17     1:26.84 (46.67)     2:16.07 (49.23)     3:04.49 (48.42)
-------------------------------------------------------------------------
 13 McDermott, Luke M         14 IA-MR                3:30.00    3:20.70        
 -- McLaughlin, Joseph W      13 BBSC-MR              3:02.55         DQ        
                  38.85     1:24.01 (45.16)     2:10.72 (46.71)          DQ (46.13)
 
Event 21  Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bardak, Emily E           15 Three Village-MR     2:34.34    2:30.05        
                  34.74     1:13.04 (38.30)     1:51.44 (38.40)     2:30.05 (38.61)
  2 Coleman, Mackenzie        18 HAA-MR               2:36.70    2:35.80        
                  35.20     1:14.97 (39.77)     1:55.25 (40.28)     2:35.80 (40.55)
  3 Randhawa, Rhea            16 Tmsuffolk-MR         2:37.80    2:37.11        
                  36.20     1:15.77 (39.57)     1:56.65 (40.88)     2:37.11 (40.46)
  4 Howard, Grace             15 HAA-MR               2:35.72    2:40.81        
                  36.07     1:16.96 (40.89)   2:40.81 (1:23.85)                    
  5 Klicpera, Samantha K      17 Express Swimming-MR  2:41.42    2:42.53        
                  36.08     1:16.62 (40.54)     2:00.03 (43.41)     2:42.53 (42.50)
  6 French, Isabelle          15 Tmsuffolk-MR         2:40.10    2:43.22        
                  36.84     1:17.73 (40.89)     2:00.30 (42.57)     2:43.22 (42.92)
B - Final
  7 Zhu, Sydney S             15 HAA-MR               2:47.20    2:45.30        
                  36.80     1:17.96 (41.16)     2:01.12 (43.16)     2:45.30 (44.18)
  8 Diers, Rebecca A          15 BBSC-MR              2:50.11    2:46.12        
                  38.32     1:20.41 (42.09)     2:02.97 (42.56)     2:46.12 (43.15)
  9 Burns, Catherine C        17 Tmsuffolk-MR         2:47.70    2:50.23        
                  37.62     1:20.94 (43.32)     2:05.83 (44.89)     2:50.23 (44.40)
 10 Viera, Michelle           17 HAA-MR               2:52.95    2:51.68        
                  38.27     1:21.77 (43.50)     2:06.87 (45.10)     2:51.68 (44.81)
 11 Palazzo, Gianna M         15 HAA-MR               2:56.09    2:59.78        
                  39.62     1:25.25 (45.63)     2:12.37 (47.12)     2:59.78 (47.41)
 12 Hansen, Kayla K           17 HAA-MR               3:08.30    3:12.75        
                  43.58     1:32.13 (48.55)     2:22.56 (50.43)     3:12.75 (50.19)
 
Event 21  Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bardak, Emily E           15 Three Village-MR     2:30.28    2:34.34 q      
                  36.98     1:15.26 (38.28)     1:54.60 (39.34)     2:34.34 (39.74)
  2 Howard, Grace             15 HAA-MR               2:34.51    2:35.72 q      
                  35.02     1:14.40 (39.38)     1:55.72 (41.32)     2:35.72 (40.00)
  3 Coleman, Mackenzie        18 HAA-MR               2:30.16    2:36.70 q      
                  35.93     1:16.54 (40.61)     1:56.27 (39.73)     2:36.70 (40.43)
  4 Randhawa, Rhea            16 Tmsuffolk-MR         2:37.86    2:37.80 q      
                  36.02     1:16.03 (40.01)     1:56.73 (40.70)     2:37.80 (41.07)
  5 French, Isabelle          15 Tmsuffolk-MR         2:50.95    2:40.10 q      
                  36.50     1:16.89 (40.39)     1:58.63 (41.74)     2:40.10 (41.47)
  6 Klicpera, Samantha K      17 Express Swimming-MR  2:37.28    2:41.42 q      
                  35.54     1:15.88 (40.34)     1:58.42 (42.54)     2:41.42 (43.00)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Zhu, Sydney S             15 HAA-MR               2:57.50    2:47.20 q      
                  37.92     1:19.71 (41.79)     2:04.14 (44.43)     2:47.20 (43.06)
  8 Burns, Catherine C        17 Tmsuffolk-MR         2:41.32    2:47.70 q      
                  36.93     1:19.05 (42.12)     2:03.52 (44.47)     2:47.70 (44.18)
  9 Pikulik, Nicole           17 HAA-MR               2:46.96    2:48.43 q      
                  37.80     1:20.02 (42.22)     2:03.81 (43.79)     2:48.43 (44.62)
 10 Diers, Rebecca A          15 BBSC-MR              2:46.98    2:50.11 q      
                  38.89     1:22.18 (43.29)     2:06.23 (44.05)     2:50.11 (43.88)
 11 Mattei, Theresa M         17 Express Swimming-MR  2:43.39    2:51.67 q      
                  37.28     1:18.46 (41.18)     2:03.45 (44.99)     2:51.67 (48.22)
 12 Viera, Michelle           17 HAA-MR               2:53.87    2:52.95 q      
                  38.36     1:21.87 (43.51)   2:52.95 (1:31.08)                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Palazzo, Gianna M         15 HAA-MR               2:54.90    2:56.09        
                  39.28     1:22.85 (43.57)     2:09.15 (46.30)     2:56.09 (46.94)
 14 Achil, Shabie J           16 Express Swimming-MR  2:57.54    3:05.41        
                  41.64     1:28.47 (46.83)   3:05.41 (1:36.94)                    
-------------------------------------------------------------------------
 15 Rankin, Sydney            15 Express Swimming-MR  3:02.59    3:07.21        
                  42.57     1:28.95 (46.38)   3:07.21 (1:38.26)                    
 16 Hansen, Kayla K           17 HAA-MR               3:08.81    3:08.30        
                  41.30     1:27.95 (46.65)     2:18.04 (50.09)     3:08.30 (50.26)
 
Event 22  Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Casey, Jack H             15 HAA-MR               2:17.70    2:16.35        
                  32.09     1:07.28 (35.19)     1:42.72 (35.44)     2:16.35 (33.63)
  2 Wyche, Tyori A            17 Tmsuffolk-MR         2:20.14    2:18.99        
                  31.35     1:06.97 (35.62)     1:42.74 (35.77)     2:18.99 (36.25)
  3 Cono, Graham J            17 Tmsuffolk-MR         2:21.62    2:20.72        
                  31.72     1:07.58 (35.86)     1:43.95 (36.37)     2:20.72 (36.77)
  4 Fisher, Alex              16 HAA-MR               2:27.31    2:23.50        
                  30.73     1:06.98 (36.25)     1:43.86 (36.88)     2:23.50 (39.64)
  5 Towers, Connor D          15 Tmsuffolk-MR         2:26.46    2:28.00        
                  33.79     1:11.18 (37.39)     1:49.97 (38.79)     2:28.00 (38.03)
  6 Yao, Kevin K              16 Tmsuffolk-MR         2:29.49    2:32.85        
                  34.07     1:12.57 (38.50)     1:52.95 (40.38)     2:32.85 (39.90)
B - Final
  7 Mahabadi, Arya            16 Tmsuffolk-MR         2:31.46    2:27.29        
                  33.18     1:10.49 (37.31)     1:49.37 (38.88)     2:27.29 (37.92)
  8 Hawkins, Michael J        15 HAA-MR               2:30.24    2:28.33        
                  33.22     1:11.09 (37.87)     1:49.75 (38.66)     2:28.33 (38.58)
  9 Prevosto, Salvatore A     17 IA-MR                2:29.75    2:28.40        
                  33.91     1:10.54 (36.63)     1:50.16 (39.62)     2:28.40 (38.24)
 10 Griffin, Spencer H        15 HAA-MR               2:30.83    2:29.59        
                  32.27     1:09.36 (37.09)     1:49.55 (40.19)     2:29.59 (40.04)
 11 Distasio, James C         17 IA-MR                2:40.06    2:37.86        
                  35.99     1:16.13 (40.14)     1:57.52 (41.39)     2:37.86 (40.34)
 12 Basini, Jacob             17 HAA-MR               2:57.06    2:58.31        
                  39.15     1:25.22 (46.07)     2:12.70 (47.48)     2:58.31 (45.61)
 
Event 22  Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Casey, Jack H             15 HAA-MR               2:13.70    2:17.70 q      
                  32.53     1:07.88 (35.35)     1:43.43 (35.55)     2:17.70 (34.27)
  2 Wyche, Tyori A            17 Tmsuffolk-MR         2:21.16    2:20.14 q      
                  32.26     1:08.33 (36.07)     1:44.65 (36.32)     2:20.14 (35.49)
  3 Cono, Graham J            17 Tmsuffolk-MR         2:20.95    2:21.62 q      
                  32.73     1:07.93 (35.20)     1:45.35 (37.42)     2:21.62 (36.27)
  4 Towers, Connor D          15 Tmsuffolk-MR         2:30.54    2:26.46 q      
                  33.32     1:10.31 (36.99)     1:48.45 (38.14)     2:26.46 (38.01)
  5 Fisher, Alex              16 HAA-MR               2:17.11    2:27.31 q      
                  33.73     1:10.66 (36.93)     1:48.46 (37.80)     2:27.31 (38.85)
  6 McDermott, Mathew M       16 IA-MR                2:37.17    2:28.69 q      
                  33.14     1:11.39 (38.25)     1:50.73 (39.34)     2:28.69 (37.96)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Yao, Kevin K              16 Tmsuffolk-MR         2:26.98    2:29.49 q      
                  32.95     1:10.60 (37.65)     1:50.01 (39.41)     2:29.49 (39.48)
  8 Prevosto, Salvatore A     17 IA-MR                2:23.43    2:29.75 q      
                  33.91     1:11.34 (37.43)     1:50.30 (38.96)     2:29.75 (39.45)
  9 Hawkins, Michael J        15 HAA-MR               2:31.86    2:30.24 q      
                  33.55     1:12.19 (38.64)     1:51.24 (39.05)     2:30.24 (39.00)
 10 Griffin, Spencer H        15 HAA-MR               2:29.85    2:30.83 q      
                  32.58     1:10.09 (37.51)     1:50.38 (40.29)     2:30.83 (40.45)
 11 Mahabadi, Arya            16 Tmsuffolk-MR         2:30.74    2:31.46 q      
                  34.07     1:12.53 (38.46)     1:52.12 (39.59)     2:31.46 (39.34)
 12 Distasio, James C         17 IA-MR                2:32.80    2:40.06 q      
                  35.36     1:15.91 (40.55)     1:57.05 (41.14)     2:40.06 (43.01)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Mcmenamy, Aidan           15 HAA-MR               2:52.69    2:45.95        
                  36.27     1:18.10 (41.83)   2:45.95 (1:27.85)                    
 14 Basini, Jacob             17 HAA-MR               2:45.00    2:57.06        
                  39.75     1:24.30 (44.55)   2:57.06 (1:32.76)                    
 
Event 23  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Griskie, Chloe M          13 HAA-MR                 27.01      26.49        
  2 Huang, Amanda             14 Express Swimming-MR    27.52      27.39        
  3 Yang, Kristen A           13 Express Swimming-MR    27.77      27.46        
  4 Pellegrino, Francesca     13 Three Village-MR       27.87      27.55        
  5 Eterno, Olivia J          13 HAA-MR                 27.78      27.74        
B - Final
  7 Franco, Michelle          13 Tmsuffolk-MR           27.98      27.95        
  8 Klis, Alexandra           13 HAA-MR                 28.48      28.03        
  9 Connors, Grace C          13 BBSC-MR                28.45      28.28        
 10 Conlin, Bridget R         14 Tmsuffolk-MR           28.79      28.85        
 11 Catton, Chloe G           13 Express Swimming-MR    28.72      29.03        
 12 Nagle, Jennifer A         13 Tmsuffolk-MR           28.85      29.15        
 
Event 23  Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Crane, Rebecca A          13 Three Village-MR       25.88      26.60 q      
  2 Griskie, Chloe M          13 HAA-MR                 26.59      27.01 q      
  3 Huang, Amanda             14 Express Swimming-MR    27.33      27.52 q      
  4 Yang, Kristen A           13 Express Swimming-MR    27.33      27.77 q      
  5 Eterno, Olivia J          13 HAA-MR                 27.86      27.78 q      
  6 Kramer, Kylie S           14 Three Village-MR       27.92      27.86 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Pellegrino, Francesca     13 Three Village-MR       28.40      27.87 q      
  8 Franco, Michelle          13 Tmsuffolk-MR           28.12      27.98 q      
  9 Connors, Grace C          13 BBSC-MR                28.82      28.45 q      
 10 Klis, Alexandra           13 HAA-MR                 27.28      28.48 q      
 11 Catton, Chloe G           13 Express Swimming-MR    37.00      28.72 q      
 12 Warner, Breanna A         14 UN-MR                  28.24      28.76 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Conlin, Bridget R         14 Tmsuffolk-MR           29.30      28.79        
 14 Nagle, Jennifer A         13 Tmsuffolk-MR           29.65      28.85        
-------------------------------------------------------------------------
 15 McKenna, Grace A          14 BBSC-MR                28.67      29.22        
 16 Sabino, Rachel            14 BBSC-MR                29.52      29.49        
 17 Deignan, Anna E           13 BBSC-MR                30.34      29.70        
 18 O'Connell, Maggie S       13 Express Swimming-MR    28.48      29.79        
 19 Modni, Josephine A        13 BBSC-MR                29.01      29.80        
 20 Horne, Siobhan P          13 BBSC-MR                30.46      29.95        
 21 Galiatsatos, Christina    13 BBSC-MR                29.67      30.10        
 22 Genao, Sophia K           13 Three Village-MR       30.44      30.11        
 23 Keogler, Dana R           13 Tmsuffolk-MR           29.99      30.24        
 24 Kim, Carsi M              13 BBSC-MR                30.46      30.28        
 25 Dawson, Athena            14 NFS-MR                 30.58      30.63        
 26 Campbell, Sarah B         14 Express Swimming-MR    30.38      30.74        
 27 McNicholas, Olivia A      13 BBSC-MR                30.36      30.95        
 28 Cobham, Maleah S          13 Express Swimming-MR    31.98      30.98        
 29 Farrell, Grace J          13 Three Village-MR       30.71      31.04        
 30 Calabrese, Victoria       13 Express Swimming-MR    30.50      31.42        
 31 Muroff, Rebecca L         14 Three Village-MR       30.40      31.46        
 32 Nugent, Colleen M         14 HAA-MR                 33.03      31.48        
 33 Collett, Hannah G         13 HAA-MR                 32.34      31.49        
 34 Chan, Rachel P            14 Three Village-MR       29.94      31.59        
 35 Cunneen, Carley A         13 IA-MR                  32.75      32.03        
 36 Feron, Ciara A            14 Express Swimming-MR    32.86      32.20        
 37 Sobhy, Sabina M           13 BBSC-MR                31.88      32.63        
 38 Cohen, Hannah E           13 BBSC-MR                32.49      32.67        
 39 Sztorc, Claudia           13 IA-MR                  33.71      32.71        
 40 Zara, Angelica M          13 HAA-MR                 33.27      32.86        
 41 Raimondi, Ashley J        13 BBSC-MR                32.53      33.02        
 42 Torre, Samantha R         13 Three Village-MR       34.63      33.87        
 43 Michels, Emily            13 HAA-MR                 33.87      34.23        
 44 Abtey, Kaitlyn            13 HAA-MR                 38.39      37.53        
 45 Akselrod, Abigail         13 Express Swimming-MR    38.11      38.57        
 46 Ertz, Emily M             13 Express Swimming-MR    42.38      41.29        
 
Event 24  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Burr, Trenton H           14 HAA-MR                 23.19      22.98        
  2 Griffin, Trevor T         13 Express Swimming-MR    24.50      24.47        
  3 Dong, Ethan S             13 BBSC-MR                25.05      25.00        
  4 Karpf, Dylan              13 HAA-MR                 24.99      25.41        
  5 Eng, Alec J               14 BBSC-MR                25.82      25.76        
  6 Stoski, Michael J         14 Tmsuffolk-MR           25.69      26.76        
B - Final
  7 Graca, Antonio            14 HAA-MR                 26.14      25.98        
  8 Shemet, Henry M           13 Three Village-MR       26.59      26.58        
  9 Park, Bryan H             13 Tmsuffolk-MR           26.52      26.61        
 10 Zahn, Danny               13 Tmsuffolk-MR           26.82      26.80        
 11 McLaughlin, Joseph W      13 BBSC-MR                27.23      27.23        
 12 Boughal, Ian S            14 IA-MR                  27.29      27.74        
 
Event 24  Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Burr, Trenton H           14 HAA-MR                 23.45      23.19 q      
  2 Griffin, Trevor T         13 Express Swimming-MR    24.41      24.50 q      
  3 Karpf, Dylan              13 HAA-MR                 25.44      24.99 q      
  4 Dong, Ethan S             13 BBSC-MR                24.91      25.05 q      
  5 Cato, Tyler R             14 NFS-MR                 26.15      25.50 q      
  6 Chen, Wellington H        13 Express Swimming-MR    25.53      25.68 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Stoski, Michael J         14 Tmsuffolk-MR           25.45      25.69 q      
  8 Eng, Alec J               14 BBSC-MR                26.04      25.82 q      
  9 Graca, Antonio            14 HAA-MR                 25.87      26.14 q      
 10 Park, Bryan H             13 Tmsuffolk-MR           27.03      26.52 q      
 11 Shemet, Henry M           13 Three Village-MR       27.48      26.59 q      
 12 Hou, Logan                14 Express Swimming-MR    26.70      26.72 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Zahn, Danny               13 Tmsuffolk-MR           27.21      26.82        
 14 McLaughlin, Joseph W      13 BBSC-MR                27.08      27.23        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Boughal, Ian S            14 IA-MR                  28.00      27.29        
 16 Muroff, Michael C         14 Three Village-MR       27.71      27.33        
 17 Meron, Eli                13 Express Swimming-MR    27.84      27.43        
 18 Mond, Noah E              14 Three Village-MR       28.17      27.63        
 19 Nielsen, Jordan           13 HAA-MR                 28.58      27.90        
 20 Heslin, Connor            13 HAA-MR                 28.86      28.04        
 21 Muller, Shane G           13 Three Village-MR       28.54      28.09        
 22 Yam, Cody J               14 Express Swimming-MR    28.30      28.15        
 23 Murray, Ryan R            13 Express Swimming-MR    27.83      28.53        
 24 Munson, Joseph A          14 Express Swimming-MR    30.13      29.09        
 25 Makhanbetov, Yerlan       13 Express Swimming-MR    29.01      29.20        
 26 Titus, William S          13 Express Swimming-MR    31.87      29.57        
 27 Valle, Matthew J          13 BBSC-MR                29.56      29.60        
 28 Gurevich, Brendan         14 Express Swimming-MR    30.49      29.83        
 29 Hsu, Leo                  13 HAA-MR                 31.25      30.15        
 30 Smith, Jabari             13 NFS-MR                 31.11      31.84        
 31 McDermott, Luke M         14 IA-MR                  32.00      31.94        
 32 Reisert, Justin P         13 BBSC-MR                33.55      33.13        
 33 Zeitsiff, Gavin           13 HAA-MR                 37.70      33.35        
 34 Jackson, Kyle E           13 NFS-MR                 37.27      34.55        
 35 Mooney, Brandon           13 HAA-MR                 34.34      35.38        
 36 Gandras, Lukas H          13 Express Swimming-MR    36.71      35.42        
 
Event 25  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Lennon, Kelly             16 Tmsuffolk-MR           24.55      24.75        
  2 Magee, Brianna R          16 HAA-MR                 25.62      25.48        
  3 Middleton, Grace M        17 HAA-MR                 26.12      25.75        
  4 Howlin, Elizabeth N       18 HAA-MR                 26.05      25.94        
  5 Gallagher, Liz P          15 HAA-MR                 25.59      26.57        
  6 Zahn, Jacqueline          17 Tmsuffolk-MR           26.10      26.76        
B - Final
  7 Burns, Catherine C        17 Tmsuffolk-MR           27.16      26.45        
  8 DePalma, Mikaylie         15 Tmsuffolk-MR           27.22      26.89        
  9 Neglia, Allegra           15 Tmsuffolk-MR           27.27      27.13        
 10 Howard, Grace             15 HAA-MR                 27.35      27.24        
 11 Blum, Alyssa N            17 UN-MR                  27.25      27.29        
 12 Hummel, Christina D       16 HAA-MR                 27.31      27.42        
 
Event 25  Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lennon, Kelly             16 Tmsuffolk-MR           25.13      24.55 q      
  2 Gallagher, Liz P          15 HAA-MR                 25.35      25.59 q      
  3 Magee, Brianna R          16 HAA-MR                 24.67      25.62 q      
  4 Howlin, Elizabeth N       18 HAA-MR                 25.11      26.05 q      
  5 Zahn, Jacqueline          17 Tmsuffolk-MR           25.90      26.10 q      
  6 Middleton, Grace M        17 HAA-MR                 25.00      26.12 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Burns, Catherine C        17 Tmsuffolk-MR           26.24      27.16 q      
  8 DePalma, Mikaylie         15 Tmsuffolk-MR           26.95      27.22 q      
  9 Blum, Alyssa N            17 UN-MR                  25.50      27.25 q      
 10 Neglia, Allegra           15 Tmsuffolk-MR           27.84      27.27 q      
 11 Hummel, Christina D       16 HAA-MR                 26.73      27.31 q      
 12 Howard, Grace             15 HAA-MR                 26.82      27.35 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Chan, Sarah P             17 Three Village-MR       26.58      27.77        
 14 Tague, Grace E            15 BBSC-MR                27.16      27.82        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Mattei, Monica A          16 Express Swimming-MR    27.28      27.89        
 16 Mattei, Theresa M         17 Express Swimming-MR    27.32      27.92        
 17 Crespo, Sarah M           17 BBSC-MR                26.14      27.93        
 18 Friberg, Keelyn G         16 Three Village-MR       27.37      28.09        
 19 Renda, Alicia C           15 BBSC-MR                27.30      28.21        
 20 Diers, Rebecca A          15 BBSC-MR                27.82      28.33        
 21 French, Isabelle          15 Tmsuffolk-MR           28.61      28.50        
 22 McNair, Meaghan F         16 Three Village-MR       27.47      28.56        
 23 Pikulik, Nicole           17 HAA-MR                 28.05      28.57        
 24 McNamara, Samantha        17 BBSC-MR                28.01      28.62        
 25 Matthews-Correia, Anaiya  15 NFS-MR                 28.83      28.66        
 26 Achil, Shabie J           16 Express Swimming-MR    27.27      28.68        
 27 Falletta, Arianna         15 Tmsuffolk-MR           28.32      28.78        
 28 Fassett, Brooks C         17 Three Village-MR       28.19      28.85        
 29 Layton, Samantha A        15 IA-MR                  29.03      28.92        
 30 Bernhardt, Sydney C       15 Three Village-MR       28.32      28.94        
 31 Schnee, Ella L            15 BBSC-MR                30.55      29.09        
 32 Cassella, Michaela L      15 Express Swimming-MR    29.52      29.15        
 33 Zhu, Sydney S             15 HAA-MR                 29.32      29.20        
 34 Hamdi, Yasmine            15 Three Village-MR       28.48      29.51        
 35 Rankin, Sydney            15 Express Swimming-MR    28.66      29.67        
 36 McCabe, Danielle M        16 HAA-MR                 30.39      30.18        
 37 Hicks, Alexandra N        17 HAA-MR                 31.05      31.02        
 38 Cunneen, Elena C          11 IA-MR                  30.63      31.26        
 39 Ratel, Brooklyn E         12 IA-MR                  30.30      31.67        
 40 Hansen, Kayla K           17 HAA-MR                 31.55      31.72        
 41 Cunneen, Lauren F         15 IA-MR                  31.36      31.84        
 42 Heslin, Meghan            15 HAA-MR                 31.97      31.91        
 43 Combs, Elizabeth          12 HAA-MR                 34.35      34.22        
 
Event 26  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chang, Justin             17 HAA-MR                 22.36      22.62        
  2 Tack, Harrison M          18 Tmsuffolk-MR           22.66      22.64        
  3 Chan, Dylan               16 HAA-MR                 22.26      22.71        
  4 Jakubiak, Alex            15 Tmsuffolk-MR           22.87      22.99        
  5 Cono, Graham J            17 Tmsuffolk-MR           23.28      23.88        
  6 Nicola, Frank A           17 HAA-MR                 24.53      24.46        
B - Final
  7 Papsco, Zachary T         15 HAA-MR                 23.74      23.36        
  8 Millkey, Nicholas W       15 HAA-MR                 23.48      23.49        
  9 LaBianca, Joseph J        17 Tmsuffolk-MR           23.32      23.64        
 10 Greenfield, Ethan M       15 Tmsuffolk-MR           23.52      23.71        
 11 Chang, Oscar              15 HAA-MR                 24.06      24.18        
 12 Taylor, Harrison J        17 Tmsuffolk-MR           24.21      24.37        
 
Event 26  Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Modrov, Drew A            26 UN-MR                  19.30      20.42 q      
  2 Bugby, Eric C             31 Army West Point-MR     21.89      21.59 q      
  3 Chan, Dylan               16 HAA-MR                 22.69      22.26 q      
  4 Chang, Justin             17 HAA-MR                 22.82      22.36 q      
  5 Tack, Harrison M          18 Tmsuffolk-MR           22.84      22.66 q      
  6 Modrov, Brandon           30 HAA-MR                 22.39      22.81 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Jakubiak, Alex            15 Tmsuffolk-MR           23.52      22.87 q      
  8 Cono, Graham J            17 Tmsuffolk-MR           23.38      23.28 q      
  9 LaBianca, Joseph J        17 Tmsuffolk-MR           23.69      23.32 q      
 10 Millkey, Nicholas W       15 HAA-MR                 23.56      23.48 q      
 11 Greenfield, Ethan M       15 Tmsuffolk-MR           23.95      23.52 q      
 12 Papsco, Zachary T         15 HAA-MR                 23.70      23.74 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Chang, Oscar              15 HAA-MR                 24.45      24.06        
 14 Bogush, Nicholas W        16 Three Village-MR       24.16      24.08        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Taylor, Harrison J        17 Tmsuffolk-MR           24.43      24.21        
 16 Nicola, Frank A           17 HAA-MR                 24.22      24.53        
 17 Cellamare, Daniel         16 Tmsuffolk-MR           25.22      24.64        
 18 Baraban, Brandon          17 Tmsuffolk-MR           23.62      24.81        
 19 McCaffery, Kevin T        17 BBSC-MR                24.28      25.16        
 20 Towers, Connor D          15 Tmsuffolk-MR           25.71      25.30        
 21 Claps, Danny              15 HAA-MR                 27.09      26.40        
 22 Jackson, Eric R           16 IA-MR                  25.00      26.57        
 23 Mcmenamy, Aidan           15 HAA-MR                 26.83      26.62        
 24 Stanley, Jack N           15 BBSC-MR                25.88      26.64        
 25 Sweeney, Joseph T         15 Three Village-MR       27.72      27.10        
 25 Bances, AJ J              15 Three Village-MR       27.12      27.10        
 27 Distasio, James C         17 IA-MR                  25.10      27.33        
 28 Porterfield, Travis Port  18 IA-MR                  24.84      27.40        
 29 Basini, Jacob             17 HAA-MR                 27.00      27.68        
 30 McNamara, William A       15 BBSC-MR                29.43      29.54        
 30 Howard, Christian J       15 Express Swimming-MR    28.99      29.54        
 32 Siemers, Philip F         16 BBSC-MR                30.55      29.56        
 33 Buchanan, Brian R         15 NFS-MR                 29.00      30.17        
 34 Collett, Connor D         12 HAA-MR                 36.26      35.61        
 
Event 27  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Claps, Emma               13 HAA-MR               1:06.61    1:04.45        
                  31.43     1:04.45 (33.02)                                        
  2 Conlin, Bridget R         14 Tmsuffolk-MR         1:06.76    1:05.42        
                  31.78     1:05.42 (33.64)                                        
  3 Yang, Kristen A           13 Express Swimming-MR  1:07.43    1:05.84        
                  32.18     1:05.84 (33.66)                                        
  4 Klis, Alexandra           13 HAA-MR               1:07.83    1:07.17        
                  32.42     1:07.17 (34.75)                                        
  5 Griskie, Chloe M          13 HAA-MR               1:07.72    1:07.52        
                  33.13     1:07.52 (34.39)                                        
  6 Dominger, Alexa N         14 HAA-MR               1:08.03    1:07.60        
                  32.98     1:07.60 (34.62)                                        
B - Final
  7 Catton, Chloe G           13 Express Swimming-MR  1:09.19    1:08.62        
                  33.73     1:08.62 (34.89)                                        
  8 Pikulik, Danielle A       14 HAA-MR               1:10.00    1:10.42        
                  34.26     1:10.42 (36.16)                                        
  9 Chan, Rachel P            14 Three Village-MR     1:15.01    1:13.01        
                  35.01     1:13.01 (38.00)                                        
 10 Keogler, Dana R           13 Tmsuffolk-MR         1:14.03    1:14.07        
                  35.93     1:14.07 (38.14)                                        
 11 Eterno, Olivia J          13 HAA-MR               1:15.92    1:15.10        
                  35.44     1:15.10 (39.66)                                        
 12 Crane, Rebecca A          13 Three Village-MR     1:10.11    1:16.50        
                  37.84     1:16.50 (38.66)                                        
 
Event 27  Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Claps, Emma               13 HAA-MR               1:04.99    1:06.61 q      
                  32.00     1:06.61 (34.61)                                        
  2 Conlin, Bridget R         14 Tmsuffolk-MR         1:11.15    1:06.76 q      
                  33.15     1:06.76 (33.61)                                        
  3 Yang, Kristen A           13 Express Swimming-MR  1:05.21    1:07.43 q      
                  33.34     1:07.43 (34.09)                                        
  4 Griskie, Chloe M          13 HAA-MR               1:06.00    1:07.72 q      
                  33.27     1:07.72 (34.45)                                        
  5 Klis, Alexandra           13 HAA-MR               1:03.61    1:07.83 q      
                  33.03     1:07.83 (34.80)                                        
  6 Dominger, Alexa N         14 HAA-MR               1:07.37    1:08.03 q      
                  32.86     1:08.03 (35.17)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Catton, Chloe G           13 Express Swimming-MR  1:07.43    1:09.19 q      
                  34.21     1:09.19 (34.98)                                        
  8 Pikulik, Danielle A       14 HAA-MR               1:09.62    1:10.00 q      
                  34.02     1:10.00 (35.98)                                        
  9 Crane, Rebecca A          13 Three Village-MR     1:10.39    1:10.11 q      
                  34.74     1:10.11 (35.37)                                        
 10 Kim, Carsi M              13 BBSC-MR              1:15.40    1:14.02 q      
                  36.02     1:14.02 (38.00)                                        
 11 Keogler, Dana R           13 Tmsuffolk-MR         1:15.30    1:14.03 q      
 12 Warner, Breanna A         14 UN-MR                1:15.29    1:14.47 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Chan, Rachel P            14 Three Village-MR     1:12.33    1:15.01        
                  36.77     1:15.01 (38.24)                                        
 14 Eterno, Olivia J          13 HAA-MR               1:16.67    1:15.92        
                  36.37     1:15.92 (39.55)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Sztorc, Claudia           13 IA-MR                1:18.03    1:16.33        
                  37.78     1:16.33 (38.55)                                        
 16 Modni, Josephine A        13 BBSC-MR              1:12.31    1:17.02        
 17 Connors, Grace C          13 BBSC-MR              1:17.93    1:17.61        
                  37.86     1:17.61 (39.75)                                        
 18 Lin, Erica *              13 Three Village-MR     1:19.01    1:18.05        
                  37.59     1:18.05 (40.46)                                        
 19 Galiatsatos, Christina    13 BBSC-MR              1:15.15    1:19.30        
                  38.55     1:19.30 (40.75)                                        
 20 Nagle, Jennifer A         13 Tmsuffolk-MR         1:19.41    1:20.34        
                  39.77     1:20.34 (40.57)                                        
 21 Calabrese, Victoria       13 Express Swimming-MR  1:20.08    1:23.52        
                  39.56     1:23.52 (43.96)                                        
 22 Michels, Emily            13 HAA-MR               1:25.35    1:24.71        
 23 Raimondi, Ashley J        13 BBSC-MR              1:20.47    1:24.77        
                  41.09     1:24.77 (43.68)                                        
 24 Cobham, Maleah S          13 Express Swimming-MR  1:31.42    1:27.77        
                1:46.92         1:27.77 ( )                                        
 25 Torre, Samantha R         13 Three Village-MR     1:31.57    1:30.44        
 26 Collett, Hannah G         13 HAA-MR               1:33.00    1:32.35        
 27 Deignan, Anna E           13 BBSC-MR              1:26.95    1:32.73        
                  45.60     1:32.73 (47.13)                                        
 28 Dawson, Athena            14 NFS-MR               1:29.71    1:32.87        
                1:32.56      1:32.87 (0.31)                                        
 29 Abtey, Kaitlyn            13 HAA-MR               1:32.29    1:36.42        
 30 Akselrod, Abigail         13 Express Swimming-MR  1:48.30    1:46.41        
 31 Ertz, Emily M             13 Express Swimming-MR  1:53.59    1:57.93        
 
Event 28  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Champagne, Dylan C        14 Tmsuffolk-MR           58.42      58.64        
                  28.12       58.64 (30.52)                                        
  2 Dong, Ethan S             13 BBSC-MR              1:01.10    1:01.25        
                  29.53     1:01.25 (31.72)                                        
  3 Eng, Alec J               14 BBSC-MR              1:02.36    1:02.23        
                  30.32     1:02.23 (31.91)                                        
  4 Griffin, Trevor T         13 Express Swimming-MR  1:03.23    1:02.81        
                  30.77     1:02.81 (32.04)                                        
  5 Hunt, Andrew              14 HAA-MR               1:03.25    1:03.48        
                  31.12     1:03.48 (32.36)                                        
  6 Weiner, Luke              14 Tmsuffolk-MR         1:03.34    1:04.08        
                  31.20     1:04.08 (32.88)                                        
B - Final
  7 Tack, Lucas S             13 Tmsuffolk-MR         1:06.00    1:04.64        
                  31.48     1:04.64 (33.16)                                        
  8 Park, Bryan H             13 Tmsuffolk-MR         1:06.09    1:05.93        
                  31.77     1:05.93 (34.16)                                        
  9 Dillon, Jack P            14 Three Village-MR     1:06.66    1:06.47        
                  32.04     1:06.47 (34.43)                                        
 10 Murray, Ryan R            13 Express Swimming-MR  1:06.91    1:06.56        
                  32.88     1:06.56 (33.68)                                        
 11 Muroff, Michael C         14 Three Village-MR     1:09.85    1:11.33        
                  34.36     1:11.33 (36.97)                                        
 
Event 28  Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Champagne, Dylan C        14 Tmsuffolk-MR           57.96      58.42 q      
  2 Dong, Ethan S             13 BBSC-MR              1:00.57    1:01.10 q      
                  29.64     1:01.10 (31.46)                                        
  3 Eng, Alec J               14 BBSC-MR              1:04.16    1:02.36 q      
                  30.67     1:02.36 (31.69)                                        
  4 Griffin, Trevor T         13 Express Swimming-MR  1:02.58    1:03.23 q      
                  30.76     1:03.23 (32.47)                                        
  5 Hunt, Andrew              14 HAA-MR               1:03.98    1:03.25 q      
  6 Weiner, Luke              14 Tmsuffolk-MR         1:04.36    1:03.34 q      
                  30.99     1:03.34 (32.35)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Tack, Lucas S             13 Tmsuffolk-MR         1:06.77    1:06.00 q      
  8 Park, Bryan H             13 Tmsuffolk-MR         1:06.25    1:06.09 q      
                  31.84     1:06.09 (34.25)                                        
  9 Cato, Tyler R             14 NFS-MR               1:05.47    1:06.20 q      
 10 Dillon, Jack P            14 Three Village-MR     1:07.86    1:06.66 q      
                  32.91     1:06.66 (33.75)                                        
 11 Murray, Ryan R            13 Express Swimming-MR  1:06.37    1:06.91 q      
                  33.01     1:06.91 (33.90)                                        
 12 Makhanbetov, Yerlan       13 Express Swimming-MR  1:09.15    1:07.51 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Chen, Wellington H        13 Express Swimming-MR  1:08.96    1:09.63        
                  33.88     1:09.63 (35.75)                                        
 14 Muroff, Michael C         14 Three Village-MR     1:08.86    1:09.85        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Mond, Noah E              14 Three Village-MR     1:08.42    1:09.89        
                  34.53     1:09.89 (35.36)                                        
 16 Rupnarain, Timothy        13 Tmsuffolk-MR         1:09.47    1:09.90        
                  34.88     1:09.90 (35.02)                                        
 17 Kim, Miles                13 Tmsuffolk-MR         1:08.89    1:10.30        
                  33.95     1:10.30 (36.35)                                        
 18 Zahn, Danny               13 Tmsuffolk-MR         1:09.24    1:10.35        
                  34.65     1:10.35 (35.70)                                        
 19 Heslin, Connor            13 HAA-MR               1:13.14    1:10.58        
                  34.61     1:10.58 (35.97)                                        
 20 Boughal, Ian S            14 IA-MR                1:10.22    1:11.36        
                  35.03     1:11.36 (36.33)                                        
 21 Muller, Shane G           13 Three Village-MR     1:15.57    1:12.51        
                  35.16     1:12.51 (37.35)                                        
 22 Orehosky, Bailey T        14 HAA-MR               1:13.36    1:12.90        
                  36.23     1:12.90 (36.67)                                        
 23 Gurevich, Brendan         14 Express Swimming-MR  1:16.39    1:15.69        
                  36.56     1:15.69 (39.13)                                        
 24 Meron, Eli                13 Express Swimming-MR  1:21.86    1:15.75        
                  37.53     1:15.75 (38.22)                                        
 25 Valle, Matthew J          13 BBSC-MR              1:16.69    1:16.16        
 26 Titus, William S          13 Express Swimming-MR  1:22.76    1:30.08        
                  42.62     1:30.08 (47.46)                                        
 27 Nielsen, Jordan           13 HAA-MR               1:26.14    1:31.77        
                  44.12     1:31.77 (47.65)                                        
 28 Gandras, Lukas H          13 Express Swimming-MR  1:37.74    1:32.78        
                  42.97     1:32.78 (49.81)                                        
 29 Reisert, Justin P         13 BBSC-MR              1:25.55    1:33.30        
 30 Jackson, Kyle E           13 NFS-MR               1:52.00    1:51.01        
 
Event 29  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Lennon, Kelly             16 Tmsuffolk-MR         1:00.88    1:00.00        
                  29.59     1:00.00 (30.41)                                        
  2 Fleischer, Lindsay        16 HAA-MR               1:02.69    1:01.82        
                  29.66     1:01.82 (32.16)                                        
  3 Reynolds, Kerryann        15 HAA-MR               1:03.76    1:03.30        
                  31.01     1:03.30 (32.29)                                        
  4 Randhawa, Rhea            16 Tmsuffolk-MR         1:03.97    1:03.65        
                  30.83     1:03.65 (32.82)                                        
  5 Coleman, Mackenzie        18 HAA-MR               1:06.16    1:05.94        
                  32.14     1:05.94 (33.80)                                        
  6 Zahn, Jacqueline          17 Tmsuffolk-MR         1:05.91    1:09.50        
                  33.59     1:09.50 (35.91)                                        
B - Final
  7 Gabinoff, Katherine       16 Tmsuffolk-MR         1:06.95    1:04.67        
                  31.63     1:04.67 (33.04)                                        
  8 DePalma, Mikaylie         15 Tmsuffolk-MR         1:06.68    1:05.00        
                  31.90     1:05.00 (33.10)                                        
  9 Pikulik, Nicole           17 HAA-MR               1:06.79    1:06.82        
                  32.52     1:06.82 (34.30)                                        
 10 Neglia, Allegra           15 Tmsuffolk-MR         1:08.24    1:07.21        
                  32.68     1:07.21 (34.53)                                        
 11 Hummel, Christina D       16 HAA-MR               1:07.94    1:07.42        
                  32.55     1:07.42 (34.87)                                        
 12 Burns, Catherine C        17 Tmsuffolk-MR         1:07.23    1:08.06        
 
Event 29  Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lennon, Kelly             16 Tmsuffolk-MR           59.19    1:00.88 q      
                  30.24     1:00.88 (30.64)                                        
  2 Fleischer, Lindsay        16 HAA-MR               1:02.89    1:02.69 q      
                  30.45     1:02.69 (32.24)                                        
  3 Reynolds, Kerryann        15 HAA-MR               1:03.25    1:03.76 q      
                  31.38     1:03.76 (32.38)                                        
  4 Randhawa, Rhea            16 Tmsuffolk-MR         1:02.12    1:03.97 q      
                  30.56     1:03.97 (33.41)                                        
  5 Zahn, Jacqueline          17 Tmsuffolk-MR         1:03.14    1:05.91 q      
                  31.81     1:05.91 (34.10)                                        
  6 Coleman, Mackenzie        18 HAA-MR               1:02.60    1:06.16 q      
                  32.26     1:06.16 (33.90)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 DePalma, Mikaylie         15 Tmsuffolk-MR         1:06.48    1:06.68 q      
  8 Pikulik, Nicole           17 HAA-MR               1:02.14    1:06.79 q      
                  32.31     1:06.79 (34.48)                                        
  9 Gabinoff, Katherine       16 Tmsuffolk-MR         1:04.61    1:06.95 q      
                  32.71     1:06.95 (34.24)                                        
 10 Burns, Catherine C        17 Tmsuffolk-MR         1:04.47    1:07.23 q      
                  32.48     1:07.23 (34.75)                                        
 11 Hummel, Christina D       16 HAA-MR               1:06.96    1:07.94 q      
 12 Neglia, Allegra           15 Tmsuffolk-MR         1:07.79    1:08.24 q      
                  33.78     1:08.24 (34.46)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Visintin, Nichole A       16 Three Village-MR     1:08.85    1:08.39        
                  33.37     1:08.39 (35.02)                                        
 14 Friberg, Keelyn G         16 Three Village-MR     1:08.06    1:08.77        
                  34.16     1:08.77 (34.61)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Falletta, Arianna         15 Tmsuffolk-MR         1:05.66    1:08.79        
                  33.72     1:08.79 (35.07)                                        
 16 Klicpera, Samantha K      17 Express Swimming-MR  1:06.08    1:09.50        
                  34.05     1:09.50 (35.45)                                        
 17 Chirico, Kasidy A         16 Three Village-MR     1:09.58    1:09.70        
                  34.04     1:09.70 (35.66)                                        
 18 Mattei, Monica A          16 Express Swimming-MR  1:07.87    1:09.86        
                  34.36     1:09.86 (35.50)                                        
 19 Giuliani, Jessica H       17 BBSC-MR              1:07.25    1:10.20        
                  34.46     1:10.20 (35.74)                                        
 20 Adams, Hayley N           16 Three Village-MR     1:08.42    1:10.33        
                  34.84     1:10.33 (35.49)                                        
 21 Bernhardt, Sydney C       15 Three Village-MR     1:10.31    1:11.12        
                  35.32     1:11.12 (35.80)                                        
 22 Blum, Alyssa N            17 UN-MR                1:06.16    1:11.55        
                  33.83     1:11.55 (37.72)                                        
 23 Palazzo, Gianna M         15 HAA-MR               1:09.75    1:11.93        
 24 Crespo, Sarah M           17 BBSC-MR              1:06.48    1:12.09        
                  34.66     1:12.09 (37.43)                                        
 25 Alvarez, Stephanie R      15 Three Village-MR     1:14.26    1:14.95        
                  36.56     1:14.95 (38.39)                                        
 26 Layton, Samantha A        15 IA-MR                1:18.45    1:15.06        
                  37.40     1:15.06 (37.66)                                        
 27 Stampelos, Georgina E     16 Three Village-MR     1:14.35    1:15.21        
                  37.44     1:15.21 (37.77)                                        
 28 Ibrahim, Zahrah A         16 Express Swimming-MR  1:09.83    1:17.29        
                  37.75     1:17.29 (39.54)                                        
 29 Damm, Jesse K             17 HAA-MR               1:14.44    1:18.62        
                  37.76     1:18.62 (40.86)                                        
 30 McCabe, Danielle M        16 HAA-MR               1:15.59    1:18.92        
 31 Schnee, Ella L            15 BBSC-MR              1:22.55    1:19.59        
                  37.76     1:19.59 (41.83)                                        
 32 Heslin, Meghan            15 HAA-MR               1:18.66    1:19.94        
                  38.89     1:19.94 (41.05)                                        
 33 Tague, Grace E            15 BBSC-MR              1:17.70    1:20.39        
                  37.29     1:20.39 (43.10)                                        
 34 Ratel, Brooklyn E         12 IA-MR                1:18.89    1:20.60        
                  39.27     1:20.60 (41.33)                                        
 35 Cassella, Michaela L      15 Express Swimming-MR  1:20.52    1:21.55        
                  39.91     1:21.55 (41.64)                                        
 36 Fuentes, Isabel A         15 Three Village-MR     1:27.00    1:25.81        
                  40.40     1:25.81 (45.41)                                        
 
Event 30  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Yao, Kevin K              16 Tmsuffolk-MR           58.96      58.54        
                  28.72       58.54 (29.82)                                        
  2 Jakubiak, Alex            15 Tmsuffolk-MR         1:00.37      59.58        
                  30.02       59.58 (29.56)                                        
  2 Kubik, Cameron H          15 Three Village-MR       59.38      59.58        
                  28.67       59.58 (30.91)                                        
  4 Hawkins, Michael J        15 HAA-MR               1:00.99    1:01.17        
                  29.83     1:01.17 (31.34)                                        
  5 Cellamare, Daniel         16 Tmsuffolk-MR         1:02.23    1:01.77        
                  30.29     1:01.77 (31.48)                                        
  6 Towers, Connor D          15 Tmsuffolk-MR         1:01.64    1:02.83        
                  30.64     1:02.83 (32.19)                                        
B - Final
  7 Martusciello, James       16 Tmsuffolk-MR         1:04.02    1:03.03        
                  31.18     1:03.03 (31.85)                                        
  8 Mahabadi, Arya            16 Tmsuffolk-MR         1:05.40    1:04.49        
                  31.54     1:04.49 (32.95)                                        
  9 Griffin, Spencer H        15 HAA-MR               1:06.98    1:06.37        
                  32.23     1:06.37 (34.14)                                        
 
Event 30  Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yao, Kevin K              16 Tmsuffolk-MR           58.19      58.96 q      
                  28.75       58.96 (30.21)                                        
  2 Kubik, Cameron H          15 Three Village-MR       59.74      59.38 q      
                  28.67       59.38 (30.71)                                        
  3 Jakubiak, Alex            15 Tmsuffolk-MR         1:02.35    1:00.37 q      
                  29.53     1:00.37 (30.84)                                        
  4 Hawkins, Michael J        15 HAA-MR               1:01.88    1:00.99 q      
                  29.79     1:00.99 (31.20)                                        
  5 Towers, Connor D          15 Tmsuffolk-MR         1:02.33    1:01.64 q      
                  30.38     1:01.64 (31.26)                                        
  6 Cellamare, Daniel         16 Tmsuffolk-MR         1:02.20    1:02.23 q      
                  30.91     1:02.23 (31.32)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Infranco, Daniel S        17 Three Village-MR       59.33    1:02.43 q      
                  30.20     1:02.43 (32.23)                                        
  8 McCaffery, Kevin T        17 BBSC-MR              1:02.05    1:02.86 q      
                  30.51     1:02.86 (32.35)                                        
  9 Martusciello, James       16 Tmsuffolk-MR         1:05.85    1:04.02 q      
                  31.53     1:04.02 (32.49)                                        
 10 Bogush, Nicholas W        16 Three Village-MR     1:01.97    1:05.37 q      
                  31.57     1:05.37 (33.80)                                        
 11 Mahabadi, Arya            16 Tmsuffolk-MR         1:04.46    1:05.40 q      
                  32.11     1:05.40 (33.29)                                        
 12 Griffin, Spencer H        15 HAA-MR               1:06.46    1:06.98 q      
                  32.90     1:06.98 (34.08)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Bances, AJ J              15 Three Village-MR     1:07.12    1:08.59        
                  33.14     1:08.59 (35.45)                                        
 14 Sweeney, Joseph T         15 Three Village-MR     1:08.90    1:08.77        
                  34.12     1:08.77 (34.65)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Howard, Christian J       15 Express Swimming-MR  1:10.30    1:12.81        
 16 Buchanan, Brian R         15 NFS-MR               1:13.64    1:18.89        
                  38.46     1:18.89 (40.43)                                        
 17 Collett, Connor D         12 HAA-MR               1:32.06    1:29.74        
 
Event 31  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Franco, Michelle          13 Tmsuffolk-MR         1:05.25    1:03.69        
                  29.90     1:03.69 (33.79)                                        
  2 Claps, Emma               13 HAA-MR               1:08.12    1:04.55        
                  30.09     1:04.55 (34.46)                                        
  3 Pellegrino, Francesca     13 Three Village-MR     1:09.48    1:07.72        
                  31.16     1:07.72 (36.56)                                        
  4 Holler, Erin E            13 HAA-MR               1:11.57    1:15.64        
                  32.98     1:15.64 (42.66)                                        
  5 Nagle, Jennifer A         13 Tmsuffolk-MR         1:20.10    1:17.23        
                  36.03     1:17.23 (41.20)                                        
  6 Keogler, Dana R           13 Tmsuffolk-MR         1:24.26    1:24.01        
                  38.13     1:24.01 (45.88)                                        
B - Final
  7 Farrell, Grace J          13 Three Village-MR     1:28.02    1:22.19        
                  38.19     1:22.19 (44.00)                                        
 
Event 31  Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Franco, Michelle          13 Tmsuffolk-MR         1:05.30    1:05.25 q      
                  31.28     1:05.25 (33.97)                                        
  2 Claps, Emma               13 HAA-MR               1:03.67    1:08.12 q      
                  31.50     1:08.12 (36.62)                                        
  3 Pellegrino, Francesca     13 Three Village-MR     1:08.19    1:09.48 q      
                  31.88     1:09.48 (37.60)                                        
  4 Holler, Erin E            13 HAA-MR               1:08.33    1:11.57 q      
                  32.80     1:11.57 (38.77)                                        
  5 McNicholas, Olivia A      13 BBSC-MR              1:17.56    1:16.22 q      
                  34.77     1:16.22 (41.45)                                        
  6 Sabino, Rachel            14 BBSC-MR              1:15.46    1:17.98 q      
                  36.16     1:17.98 (41.82)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Pikulik, Danielle A       14 HAA-MR               1:24.39    1:19.47 q      
                  36.18     1:19.47 (43.29)                                        
  8 Nagle, Jennifer A         13 Tmsuffolk-MR         1:28.70    1:20.10 q      
                  37.67     1:20.10 (42.43)                                        
  9 Horne, Siobhan P          13 BBSC-MR              1:20.90    1:20.40 q      
                  37.22     1:20.40 (43.18)                                        
 10 Keogler, Dana R           13 Tmsuffolk-MR         1:26.55    1:24.26 q      
                  38.61     1:24.26 (45.65)                                        
 11 Farrell, Grace J          13 Three Village-MR     1:24.95    1:28.02 q      
                  41.29     1:28.02 (46.73)                                        
 12 Cohen, Hannah E           13 BBSC-MR              1:30.64    1:34.38 q      
                  44.40     1:34.38 (49.98)                                        
 
Event 32  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Burr, Trenton H           14 HAA-MR                 54.82      54.28        
                  25.41       54.28 (28.87)                                        
  2 Champagne, Dylan C        14 Tmsuffolk-MR           56.74      57.38        
                  27.23       57.38 (30.15)                                        
  3 Stoski, Michael J         14 Tmsuffolk-MR           58.05      58.39        
                  27.44       58.39 (30.95)                                        
  4 Tack, Lucas S             13 Tmsuffolk-MR         1:03.27    1:01.58        
                  28.81     1:01.58 (32.77)                                        
  5 Dillon, Jack P            14 Three Village-MR     1:05.66    1:04.81        
                  31.32     1:04.81 (33.49)                                        
  6 Eng, Alec J               14 BBSC-MR              1:05.13    1:05.23        
                  30.04     1:05.23 (35.19)                                        
B - Final
  7 Weiner, Luke              14 Tmsuffolk-MR         1:07.42    1:05.22        
                  30.10     1:05.22 (35.12)                                        
  8 Zahn, Danny               13 Tmsuffolk-MR         1:11.59    1:10.09        
                  32.08     1:10.09 (38.01)                                        
  9 Kim, Miles                13 Tmsuffolk-MR         1:12.84    1:13.05        
                  34.11     1:13.05 (38.94)                                        
 
Event 32  Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Burr, Trenton H           14 HAA-MR                 55.39      54.82 q      
                  25.70       54.82 (29.12)                                        
  2 Champagne, Dylan C        14 Tmsuffolk-MR           57.91      56.74 q      
  3 Stoski, Michael J         14 Tmsuffolk-MR           58.35      58.05 q      
                  27.26       58.05 (30.79)                                        
  4 Tack, Lucas S             13 Tmsuffolk-MR         1:02.34    1:03.27 q      
  5 Eng, Alec J               14 BBSC-MR              1:05.73    1:05.13 q      
  6 Dillon, Jack P            14 Three Village-MR     1:06.45    1:05.66 q      
                  30.88     1:05.66 (34.78)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Weiner, Luke              14 Tmsuffolk-MR         1:05.02    1:07.42 q      
                  30.12     1:07.42 (37.30)                                        
  8 Hou, Logan                14 Express Swimming-MR  1:06.90    1:07.79 q      
  9 Zahn, Danny               13 Tmsuffolk-MR         1:09.46    1:11.59 q      
                  32.83     1:11.59 (38.76)                                        
 10 Kim, Miles                13 Tmsuffolk-MR         1:13.79    1:12.84 q      
 11 Cullen, Timothy P         14 HAA-MR               1:17.98    1:19.39 q      
                  35.44     1:19.39 (43.95)                                        
 
Event 33  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bardak, Emily E           15 Three Village-MR       59.69      57.68        
                  27.52       57.68 (30.16)                                        
  2 Gallagher, Liz P          15 HAA-MR               1:03.33    1:01.56        
                  29.42     1:01.56 (32.14)                                        
  3 Middleton, Grace M        17 HAA-MR               1:03.57    1:01.79        
                  30.21     1:01.79 (31.58)                                        
  4 Lennon, Kelly             16 Tmsuffolk-MR         1:02.96    1:02.57        
                  29.99     1:02.57 (32.58)                                        
  5 Reynolds, Kerryann        15 HAA-MR               1:03.22    1:03.13        
                  29.51     1:03.13 (33.62)                                        
  6 Magee, Brianna R          16 HAA-MR               1:04.21    1:04.70        
                  29.39     1:04.70 (35.31)                                        
B - Final
  7 French, Isabelle          15 Tmsuffolk-MR         1:04.23    1:03.65        
                  30.44     1:03.65 (33.21)                                        
  8 Chirico, Kasidy A         16 Three Village-MR     1:04.42    1:03.68        
                  29.76     1:03.68 (33.92)                                        
  9 Randhawa, Rhea            16 Tmsuffolk-MR         1:05.54    1:04.65        
                  29.89     1:04.65 (34.76)                                        
 10 Fleischer, Lindsay        16 HAA-MR               1:05.68    1:05.69        
                  29.72     1:05.69 (35.97)                                        
 11 Chan, Sarah P             17 Three Village-MR     1:08.12    1:07.00        
                  30.84     1:07.00 (36.16)                                        
 12 Neglia, Allegra           15 Tmsuffolk-MR         1:11.33    1:11.25        
                  32.56     1:11.25 (38.69)                                        
 
Event 33  Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bardak, Emily E           15 Three Village-MR       58.10      59.69 q      
                  29.27       59.69 (30.42)                                        
  2 Lennon, Kelly             16 Tmsuffolk-MR           59.82    1:02.96 q      
                  29.63     1:02.96 (33.33)                                        
  3 Reynolds, Kerryann        15 HAA-MR               1:01.49    1:03.22 q      
                  29.91     1:03.22 (33.31)                                        
  4 Gallagher, Liz P          15 HAA-MR                 59.05    1:03.33 q      
                  30.02     1:03.33 (33.31)                                        
  5 Middleton, Grace M        17 HAA-MR               1:03.00    1:03.57 q      
                  31.05     1:03.57 (32.52)                                        
  6 Magee, Brianna R          16 HAA-MR               1:03.77    1:04.21 q      
                  28.41     1:04.21 (35.80)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 French, Isabelle          15 Tmsuffolk-MR         1:03.63    1:04.23 q      
                  30.58     1:04.23 (33.65)                                        
  8 Chirico, Kasidy A         16 Three Village-MR     1:04.09    1:04.42 q      
                  30.88     1:04.42 (33.54)                                        
  9 Randhawa, Rhea            16 Tmsuffolk-MR         1:05.63    1:05.54 q      
 10 Fleischer, Lindsay        16 HAA-MR               1:02.40    1:05.68 q      
                  30.36     1:05.68 (35.32)                                        
 11 Giuliani, Jessica H       17 BBSC-MR              1:03.47    1:07.28 q      
                  31.01     1:07.28 (36.27)                                        
 12 Chan, Sarah P             17 Three Village-MR     1:05.49    1:08.12 q      
                  32.46     1:08.12 (35.66)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Neglia, Allegra           15 Tmsuffolk-MR         1:08.67    1:11.33        
                  32.61     1:11.33 (38.72)                                        
 14 Howlin, Elizabeth N       18 HAA-MR               1:10.22    1:11.56        
                  32.25     1:11.56 (39.31)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 McCabe, Katie             16 IA-MR                1:11.73    1:11.87        
                  33.70     1:11.87 (38.17)                                        
 16 Zahn, Jacqueline          17 Tmsuffolk-MR         1:05.14    1:12.04        
                  33.19     1:12.04 (38.85)                                        
 17 Alvarez, Stephanie R      15 Three Village-MR     1:11.18    1:12.28        
                  32.42     1:12.28 (39.86)                                        
 18 McNair, Meaghan F         16 Three Village-MR     1:06.39    1:12.34        
 19 Visintin, Nichole A       16 Three Village-MR     1:11.61    1:12.79        
                  33.63     1:12.79 (39.16)                                        
 20 McNamara, Samantha        17 BBSC-MR              1:07.97    1:13.06        
                  34.08     1:13.06 (38.98)                                        
 21 Zhu, Sydney S             15 HAA-MR               1:17.32    1:13.51        
                  33.81     1:13.51 (39.70)                                        
 22 Ibrahim, Zahrah A         16 Express Swimming-MR  1:09.68    1:14.75        
                  33.91     1:14.75 (40.84)                                        
 23 Layton, Samantha A        15 IA-MR                1:25.00    1:14.94        
                  36.01     1:14.94 (38.93)                                        
 24 Stampelos, Georgina E     16 Three Village-MR     1:12.04    1:15.53        
                  36.25     1:15.53 (39.28)                                        
 25 Hicks, Alexandra N        17 HAA-MR               1:14.44    1:18.17        
 26 Cassella, Michaela L      15 Express Swimming-MR  1:31.21    1:21.33        
 27 Matthews-Correia, Anaiya  15 NFS-MR               1:27.18    1:26.71        
                  38.04     1:26.71 (48.67)                                        
 
Event 34  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chang, Justin             17 HAA-MR                 53.62      53.49        
                  24.95       53.49 (28.54)                                        
  2 Papsco, Zachary T         15 HAA-MR                 54.23      53.78        
                  25.33       53.78 (28.45)                                        
  3 Chan, Dylan               16 HAA-MR                 53.60      53.80        
                  25.01       53.80 (28.79)                                        
  4 Chang, Oscar              15 HAA-MR                 55.04      55.11        
                  25.87       55.11 (29.24)                                        
  5 Cono, Graham J            17 Tmsuffolk-MR           55.23      55.42        
                  25.78       55.42 (29.64)                                        
  6 Millkey, Nicholas W       15 HAA-MR                 55.92      55.86        
                  25.92       55.86 (29.94)                                        
B - Final
  7 Tack, Harrison M          18 Tmsuffolk-MR           56.87      57.05        
                  26.55       57.05 (30.50)                                        
  8 Cellamare, Daniel         16 Tmsuffolk-MR           57.13      57.36        
  9 Wyche, Tyori A            17 Tmsuffolk-MR           56.60      57.49        
                  26.80       57.49 (30.69)                                        
 10 Taylor, Harrison J        17 Tmsuffolk-MR           57.02      57.65        
                  26.61       57.65 (31.04)                                        
 11 LaBianca, Joseph J        17 Tmsuffolk-MR           57.77      57.99        
                  27.24       57.99 (30.75)                                        
 12 Greenfield, Ethan M       15 Tmsuffolk-MR           57.72      58.81        
                  26.76       58.81 (32.05)                                        
 
Event 34  Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Modrov, Drew A            26 UN-MR                  48.10      49.17 q      
                  23.32       49.17 (25.85)                                        
  2 Chan, Dylan               16 HAA-MR                 54.48      53.60 q      
                  24.95       53.60 (28.65)                                        
  3 Chang, Justin             17 HAA-MR                 53.34      53.62 q      
                  25.57       53.62 (28.05)                                        
  4 Papsco, Zachary T         15 HAA-MR                 54.44      54.23 q      
                  25.36       54.23 (28.87)                                        
  5 Chang, Oscar              15 HAA-MR                 55.75      55.04 q      
                  25.29       55.04 (29.75)                                        
  6 Cono, Graham J            17 Tmsuffolk-MR           56.08      55.23 q      
                  25.61       55.23 (29.62)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Millkey, Nicholas W       15 HAA-MR                 55.43      55.92 q      
                  26.26       55.92 (29.66)                                        
  8 Wyche, Tyori A            17 Tmsuffolk-MR           57.24      56.60 q      
                  26.38       56.60 (30.22)                                        
  9 Tack, Harrison M          18 Tmsuffolk-MR           56.95      56.87 q      
                  26.68       56.87 (30.19)                                        
 10 Taylor, Harrison J        17 Tmsuffolk-MR           57.22      57.02 q      
                  26.37       57.02 (30.65)                                        
 11 Cellamare, Daniel         16 Tmsuffolk-MR           58.15      57.13 q      
                  26.55       57.13 (30.58)                                        
 12 Greenfield, Ethan M       15 Tmsuffolk-MR           57.58      57.72 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 LaBianca, Joseph J        17 Tmsuffolk-MR           57.73      57.77        
                  27.03       57.77 (30.74)                                        
 14 McDermott, Mathew M       16 IA-MR                  58.85      58.16        
                  27.37       58.16 (30.79)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Jakubiak, Alex            15 Tmsuffolk-MR           57.79      58.79        
                  28.03       58.79 (30.76)                                        
 16 Prevosto, Salvatore A     17 IA-MR                  57.49      58.86        
                  27.45       58.86 (31.41)                                        
 17 McCaffery, Kevin T        17 BBSC-MR                59.53    1:01.06        
                  28.52     1:01.06 (32.54)                                        
 18 Mahabadi, Arya            16 Tmsuffolk-MR         1:02.16    1:02.21        
                  29.32     1:02.21 (32.89)                                        
 19 Baraban, Brandon          17 Tmsuffolk-MR           59.94    1:05.02        
                  28.86     1:05.02 (36.16)                                        
 20 Infranco, Daniel S        17 Three Village-MR       58.83    1:05.91        
                  30.98     1:05.91 (34.93)                                        
 21 Claps, Danny              15 HAA-MR               1:08.08    1:07.98        
 -- Martusciello, James       16 Tmsuffolk-MR         1:00.95         DQ        
                  28.76          DQ (32.42)                                        
 
Event 35  Girls 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Howard, Grace             15 HAA-MR                 32.42      32.55        
  2 Gabinoff, Katherine       16 Tmsuffolk-MR           33.85      33.64        
  3 Diers, Rebecca A          15 BBSC-MR                36.30      35.31        
  4 Palazzo, Gianna M         15 HAA-MR                 36.29      36.38        
  5 Holler, Erin E            13 HAA-MR                 37.66      38.22        
  6 Zara, Angelica M          13 HAA-MR                 42.53      43.98        
B - Final
  7 Nugent, Colleen M         14 HAA-MR                 43.48      42.55        
 
Event 35  Girls 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Howard, Grace             15 HAA-MR                 32.22      32.42 q      
  2 Gabinoff, Katherine       16 Tmsuffolk-MR           38.80      33.85 q      
  3 Coleman, Mackenzie        18 HAA-MR                 35.05      34.91 q      
  4 Palazzo, Gianna M         15 HAA-MR                 36.76      36.29 q      
  5 Diers, Rebecca A          15 BBSC-MR                36.76      36.30 q      
  6 Holler, Erin E            13 HAA-MR                 38.08      37.66 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Warner, Breanna A         14 UN-MR                     NT      38.20 q      
  8 Damm, Jesse K             17 HAA-MR                 43.02      39.63 q      
  9 Cunneen, Carley A         13 IA-MR                  39.48      40.11 q      
  9 Fassett, Brooks C         17 Three Village-MR       45.01      40.11 q      
 11 Cunneen, Elena C          11 IA-MR                  42.75      40.48 q      
 12 Cunneen, Lauren F         15 IA-MR                  44.05      41.63 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Zara, Angelica M          13 HAA-MR                 43.63      42.53        
 14 Nugent, Colleen M         14 HAA-MR                 49.64      43.48        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Combs, Elizabeth          12 HAA-MR                 45.28      45.76        
 16 Heslin, Meghan            15 HAA-MR                 45.90      47.39        
 17 Abtey, Kaitlyn            13 HAA-MR                 55.54      50.70        
 
Event 36  Boys 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Modrov, Brandon           30 HAA-MR                 27.82      27.69        
  2 Casey, Jack H             15 HAA-MR                 29.19      28.45        
  3 Fisher, Alex              16 HAA-MR                 30.53      29.52        
  4 Griffin, Spencer H        15 HAA-MR                 30.31      30.73        
  5 Hawkins, Michael J        15 HAA-MR                 31.07      31.30        
  6 Hunt, Andrew              14 HAA-MR                 32.89      34.17        
B - Final
  7 Distasio, James C         17 IA-MR                  34.12      33.76        
  8 Jackson, Eric R           16 IA-MR                  36.15      34.85        
  9 Barry, Coleman D          15 BBSC-MR                35.03      36.15        
 10 Haughie, Robert           16 IA-MR                  36.37      36.23        
 11 Stanley, Jack N           15 BBSC-MR                35.14      36.45        
 12 Basini, Jacob             17 HAA-MR                 36.16      36.59        
 
Event 36  Boys 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Modrov, Drew A            26 UN-MR                  29.00      26.40 q      
  2 Modrov, Brandon           30 HAA-MR                 28.00      27.82 q      
  3 Casey, Jack H             15 HAA-MR                 28.85      29.19 q      
  4 Griffin, Spencer H        15 HAA-MR                 34.42      30.31 q      
  5 Fisher, Alex              16 HAA-MR                 37.20      30.53 q      
  6 Hawkins, Michael J        15 HAA-MR                 34.66      31.07 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Hunt, Andrew              14 HAA-MR                 35.27      32.89 q      
  8 Bogush, Nicholas W        16 Three Village-MR       39.38      32.95 q      
  9 Distasio, James C         17 IA-MR                  33.65      34.12 q      
 10 Barry, Coleman D          15 BBSC-MR                35.99      35.03 q      
 11 Stanley, Jack N           15 BBSC-MR                39.55      35.14 q      
 12 Mcmenamy, Aidan           15 HAA-MR                 36.20      35.22 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Jackson, Eric R           16 IA-MR                  40.00      36.15        
 14 Basini, Jacob             17 HAA-MR                 35.00      36.16        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Haughie, Robert           16 IA-MR                  40.00      36.37        
 16 Graca, Antonio            14 HAA-MR                 37.63      36.74        
 17 Siemers, Philip F         16 BBSC-MR                39.55      37.68        
 18 Cullen, Timothy P         14 HAA-MR                 42.09      40.77        
 19 Hsu, Leo                  13 HAA-MR                 38.00      42.74        
 20 Zeitsiff, Gavin           13 HAA-MR                 49.33      45.59        
 21 Mooney, Brandon           13 HAA-MR                 49.72      46.86        
 22 Gandras, Lukas H          13 Express Swimming-MR    47.22      47.07        
 -- McNamara, William A       15 BBSC-MR                40.96         DQ        
 
Event 37  Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Lin, Hannah J             10 Three Village-MR     1:21.29    1:19.93        
                  37.10     1:19.93 (42.83)                                        
  2 Herr, Emily A              8 Three Village-MR     1:19.16    1:20.01        
                  38.25     1:20.01 (41.76)                                        
  3 Eng, Amelie R              9 BBSC-MR              1:23.30    1:22.23        
                  36.87     1:22.23 (45.36)                                        
  4 Tan, Sayjel E              9 BBSC-MR              1:24.21    1:26.00        
                  39.94     1:26.00 (46.06)                                        
  5 Brown, Olivia              9 Tmsuffolk-MR         1:25.73    1:26.82        
                  39.71     1:26.82 (47.11)                                        
 -- Gelfand, Veronica          9 Express Swimming-MR  1:25.04         DQ        
                  39.76          DQ (46.07)                                        
 
Event 37  Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 McKenna, Mary K           10 BBSC-MR              1:27.53    1:17.99 q      
                  37.33     1:17.99 (40.66)                                        
  2 Herr, Emily A              8 Three Village-MR     1:19.41    1:19.16 q      
                  37.47     1:19.16 (41.69)                                        
  3 Lin, Hannah J             10 Three Village-MR     1:25.84    1:21.29 q      
                  47.67     1:21.29 (33.62)                                        
  4 Eng, Amelie R              9 BBSC-MR              1:24.57    1:23.30 q      
  5 Tan, Sayjel E              9 BBSC-MR              1:29.12    1:24.21 q      
  6 Gelfand, Veronica          9 Express Swimming-MR  1:25.54    1:25.04 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Brown, Olivia              9 Tmsuffolk-MR         1:27.35    1:25.73        
                  38.51     1:25.73 (47.22)                                        
  8 Gleicher, Zoe M           10 Express Swimming-MR  1:25.17    1:26.66        
                  42.32     1:26.66 (44.34)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Claps, Abigail R          10 HAA-MR               1:31.10    1:26.86        
                  39.51     1:26.86 (47.35)                                        
 10 Herrera, Ciara E          10 BBSC-MR              1:29.43    1:27.27        
 11 Gomerman, Raquel E        10 Tmsuffolk-MR         1:25.22    1:27.30        
                  41.98     1:27.30 (45.32)                                        
 12 O'Brien, Makenna B        10 Tmsuffolk-MR         1:33.84    1:27.52        
                  48.46     1:27.52 (39.06)                                        
 13 Amato, Dorothy R           9 Tmsuffolk-MR         1:30.91    1:27.77        
 14 Retzlaff, Emilia A        10 Three Village-MR     1:28.17    1:28.25        
 15 Van Nostrand, Waela M     10 Three Village-MR     1:31.34    1:28.55        
 16 Hornick, Jade E           10 Express Swimming-MR  1:27.49    1:29.24        
                  45.40     1:29.24 (43.84)                                        
 17 Burns, Sofia               9 HAA-MR               1:45.00    1:31.23        
                  42.30     1:31.23 (48.93)                                        
 18 Takes, Claire C           10 Express Swimming-MR  1:38.76    1:31.37        
 18 Grefski, Katherine A      10 Tmsuffolk-MR         1:33.90    1:31.37        
                  45.15     1:31.37 (46.22)                                        
 20 Chen, Amy *                9 Three Village-MR     1:38.54    1:32.85        
 21 Smith, Jamila              9 NFS-MR               1:39.38    1:33.30        
 22 Rezler, Kristina           9 Tmsuffolk-MR         1:38.08    1:33.49        
                  45.70     1:33.49 (47.79)                                        
 23 Retzlaff, Claudia L        7 Three Village-MR     1:51.93    1:33.50        
                  41.29     1:33.50 (52.21)                                        
 24 Griffin, Amelia            8 HAA-MR               2:05.00    1:34.21        
 25 Yam, Kelly                10 Express Swimming-MR  1:35.66    1:36.64        
                  43.56     1:36.64 (53.08)                                        
 25 Kalmaer, Sydney H         10 Tmsuffolk-MR         1:38.95    1:36.64        
 27 Seale, Sarah E             9 Three Village-MR     1:36.57    1:37.05        
 28 Honig, Sydney M            9 Express Swimming-MR  1:42.38    1:38.06        
 28 Pase, Brooke R            10 Tmsuffolk-MR         1:38.72    1:38.06        
                  47.60     1:38.06 (50.46)                                        
 30 Plataroti, Ava            10 Tmsuffolk-MR         1:40.02    1:38.81        
 31 Woody, Lauren E            8 IA-MR                1:39.00    1:40.00        
 32 Johannesen, Charlotte      9 BBSC-MR              1:45.19    1:44.65        
                  48.30     1:44.65 (56.35)                                        
 33 O'Connell, Caitlin G       9 Express Swimming-MR  1:46.88    1:49.49        
 34 Fehrenbach, Samantha      10 HAA-MR               1:50.03    1:49.71        
 35 Wilcox, Hailey             8 HAA-MR               1:45.00    1:51.46        
                  47.12   1:51.46 (1:04.34)                                        
 36 Messemer, Victoria G       9 Express Swimming-MR  1:54.79    1:52.97        
 -- Schroeder, Mary            8 HAA-MR               1:56.73         DQ        
 -- Glaser, Olivia K          10 BBSC-MR              1:28.56         DQ        
                  44.90          DQ (44.81)                                        
 -- Zhao, Sophia              10 Tmsuffolk-MR         1:25.95         DQ        
                  38.92          DQ (48.63)                                        
 -- Raber, Julia               8 BBSC-MR              1:59.11         DQ        
 -- Zhu, Grace                10 BBSC-MR              2:02.76         DQ        
 -- Mackay, Alexandria        10 HAA-MR               1:59.98         DQ        
 
Event 38  Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Klaric, Zander W          10 Three Village-MR     1:21.88    1:20.42        
                  35.86     1:20.42 (44.56)                                        
  2 Buchanan, Chase C          9 NFS-MR               1:19.79    1:21.38        
                  38.10     1:21.38 (43.28)                                        
  3 Hall III, Richard D        9 Three Village-MR     1:22.96    1:21.65        
                  37.96     1:21.65 (43.69)                                        
  4 Yuk, Bryan *              10 Tmsuffolk-MR         1:21.49    1:22.60        
                  39.27     1:22.60 (43.33)                                        
  5 Demaio, Thomas M           9 Three Village-MR     1:23.12    1:25.80        
                  40.62     1:25.80 (45.18)                                        
 -- Mahan, Nicholas C         10 IA-MR                1:19.89         DQ        
                  37.02          DQ (43.58)                                        
 
Event 38  Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Buchanan, Chase C          9 NFS-MR               1:19.39    1:19.79 q      
                  38.26     1:19.79 (41.53)                                        
  2 Mahan, Nicholas C         10 IA-MR                1:21.78    1:19.89 q      
                  38.17     1:19.89 (41.72)                                        
  3 Yuk, Bryan *              10 Tmsuffolk-MR         1:21.38    1:21.49 q      
                  40.72     1:21.49 (40.77)                                        
  4 Klaric, Zander W          10 Three Village-MR     1:24.04    1:21.88 q      
                  35.38     1:21.88 (46.50)                                        
  5 Hall III, Richard D        9 Three Village-MR     1:26.15    1:22.96 q      
                  38.25     1:22.96 (44.71)                                        
  6 Demaio, Thomas M           9 Three Village-MR     1:25.78    1:23.12 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 McManus, Matthew G        10 Tmsuffolk-MR         1:27.95    1:23.19        
  8 Londono, Nicholas G       10 IA-MR                1:30.00    1:23.51        
                  38.52     1:23.51 (44.99)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Holler, John T            10 HAA-MR               1:26.80    1:23.78        
 10 Shenoy, Anish A           10 HAA-MR               1:27.72    1:24.51        
                  38.40     1:24.51 (46.11)                                        
 11 Heimlich, Lars            10 IA-MR                1:45.00    1:24.52        
                  47.88     1:24.52 (36.64)                                        
 11 Sobhy, Mina-Abanoub M     10 BBSC-MR              1:20.94    1:24.52        
                  42.86     1:24.52 (41.66)                                        
 13 Lugo, Aron R              10 Express Swimming-MR  1:25.79    1:24.67        
                  38.60     1:24.67 (46.07)                                        
 14 Markowitz, Nicholas       10 HAA-MR               1:27.53    1:24.93        
                  40.66     1:24.93 (44.27)                                        
 15 Sansano, Matthew A        10 Express Swimming-MR  1:32.60    1:25.82        
                  46.25     1:25.82 (39.57)                                        
 16 Perecinsky, Martin         9 Tmsuffolk-MR         1:29.36    1:26.41        
 17 Park, Timothy             10 Tmsuffolk-MR         1:31.95    1:26.49        
                  41.25     1:26.49 (45.24)                                        
 18 Timm, Ethan m             10 Three Village-MR     1:31.97    1:27.26        
                  40.13     1:27.26 (47.13)                                        
 19 Cairo, Ethan C            10 BBSC-MR              1:35.55    1:27.30        
                  38.48     1:27.30 (48.82)                                        
 20 Daspinar, Doah *          10 Tmsuffolk-MR         1:28.96    1:28.83        
 21 Hansen, Lance              9 Tmsuffolk-MR         1:32.21    1:29.03        
                  41.10     1:29.03 (47.93)                                        
 22 Mollica, Christian J      10 BBSC-MR              1:35.05    1:32.68        
 23 LaBianca, Jack B          10 BBSC-MR              1:27.72    1:32.93        
                  45.88     1:32.93 (47.05)                                        
 24 Gabinoff, Aaron           10 Tmsuffolk-MR         1:32.73    1:34.76        
                  55.51     1:34.76 (39.25)                                        
 25 Fontana, Joseph x         10 Three Village-MR     1:36.76    1:35.76        
                  50.89     1:35.76 (44.87)                                        
 26 Yi, Lucas                 10 MALT-NJ                   NT    1:37.54        
                  47.00     1:37.54 (50.54)                                        
 27 Halls, Ryan A              8 NFS-MR               1:37.46    1:38.37        
                  49.96     1:38.37 (48.41)                                        
 28 Lee, Jonathan             10 HAA-MR               1:54.86    1:43.03        
 29 Shannon, Dylan M           9 Express Swimming-MR  1:53.60    1:46.58        
 30 Luu, Nicholas             10 HAA-MR                    NT    1:47.17        
                  50.38     1:47.17 (56.79)                                        
 31 Rogowsky, Benjamin N      10 Tmsuffolk-MR         1:33.90    1:48.45        
                  51.07     1:48.45 (57.38)                                        
 -- Lent, Michael J           10 BBSC-MR              1:39.55         DQ        
                  44.34        DQ (1:07.63)                                        
 -- Gorman, Sean C            10 BBSC-MR              1:46.78         DQ        
 -- Gentilini, Peter J         9 BBSC-MR              1:42.55         DQ        
 -- Zegadlo, Zachari C        10 BBSC-MR              2:55.55         DQ        
                  43.96          DQ (52.68)                                        
 -- Sommerstad, Ryan T         8 Three Village-MR     1:49.87         DQ        
 -- Decicco, Jonathan P       10 Express Swimming-MR  1:45.00         DQ        
 -- O'Reilly, Kieran T         9 IA-MR                2:00.00         DQ        
 -- Haime, Justin             10 UN-MR                1:46.99         DQ        
 
Event 39  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ebenstein, Olivia M       12 Three Village-MR     1:12.22    1:12.35        
                  33.42     1:12.35 (38.93)                                        
  2 Creagh, Shannon M         12 BBSC-MR              1:12.91    1:12.73        
                  34.68     1:12.73 (38.05)                                        
  3 Kazlauskas, Saige         12 HAA-MR               1:12.92    1:14.00        
                  32.90     1:14.00 (41.10)                                        
  4 Farrell, Hope M           11 Three Village-MR     1:14.23    1:14.42        
                  36.10     1:14.42 (38.32)                                        
  5 Martinez, Jennifer E      12 Express Swimming-MR  1:13.64    1:14.80        
                  34.60     1:14.80 (40.20)                                        
  6 Modni, Hanna R            11 BBSC-MR              1:14.94    1:15.57        
                  34.49     1:15.57 (41.08)                                        
B - Final
  7 Libohova, Emma *          12 Three Village-MR     1:17.10    1:17.67        
                  38.62     1:17.67 (39.05)                                        
  8 Iorio, Catherine T        12 Tmsuffolk-MR         1:16.56    1:18.52        
                  36.13     1:18.52 (42.39)                                        
  9 Maio, Kate                12 BBSC-MR              1:19.03    1:18.96        
                  37.15     1:18.96 (41.81)                                        
 10 Dixon, Taylor P           11 Three Village-MR     1:18.24    1:19.62        
                  37.15     1:19.62 (42.47)                                        
 11 Lai, Reyna                12 MALT-NJ              1:19.52    1:26.21        
                  38.98     1:26.21 (47.23)                                        
 
Event 39  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ebenstein, Olivia M       12 Three Village-MR     1:16.03    1:12.22 q      
  2 Creagh, Shannon M         12 BBSC-MR              1:15.89    1:12.91 q      
                  35.39     1:12.91 (37.52)                                        
  3 Kazlauskas, Saige         12 HAA-MR               1:15.36    1:12.92 q      
                  33.55     1:12.92 (39.37)                                        
  4 Martinez, Jennifer E      12 Express Swimming-MR  1:14.28    1:13.64 q      
                  34.04     1:13.64 (39.60)                                        
  5 Farrell, Hope M           11 Three Village-MR     1:17.97    1:14.23 q      
                  34.95     1:14.23 (39.28)                                        
  6 Modni, Hanna R            11 BBSC-MR              1:15.40    1:14.94 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Iorio, Catherine T        12 Tmsuffolk-MR         1:19.87    1:16.56 q      
  8 Libohova, Emma *          12 Three Village-MR     1:20.91    1:17.10 q      
  9 Hou, Isabelle             12 Express Swimming-MR  1:15.54    1:17.25 q      
                  35.52     1:17.25 (41.73)                                        
 10 Dixon, Taylor P           11 Three Village-MR     1:23.26    1:18.24 q      
                  35.66     1:18.24 (42.58)                                        
 11 Mond, Jenna               12 Three Village-MR     1:18.15    1:18.65 q      
                  35.66     1:18.65 (42.99)                                        
 12 Maio, Kate                12 BBSC-MR              1:27.20    1:19.03 q      
                  36.70     1:19.03 (42.33)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Lai, Reyna                12 MALT-NJ              1:23.42    1:19.52        
                  35.31     1:19.52 (44.21)                                        
 14 Canudas, Emma L           11 Three Village-MR     1:24.67    1:20.18        
                  34.77     1:20.18 (45.41)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Wojciechowski, Natalia    11 IA-MR                1:20.00    1:20.57        
                  37.20     1:20.57 (43.37)                                        
 16 Libohova, Anna            12 Three Village-MR     1:20.92    1:20.82        
                  36.37     1:20.82 (44.45)                                        
 17 Leary, Erin               11 Tmsuffolk-MR         1:21.90    1:21.62        
 18 Canty, Katie E            11 Express Swimming-MR  1:21.80    1:22.17        
                  38.00     1:22.17 (44.17)                                        
 19 Rowan, Paige V            12 IA-MR                1:34.80    1:22.37        
                  38.80     1:22.37 (43.57)                                        
 20 Renda, Tara L             12 BBSC-MR              1:28.50    1:23.06        
 21 McGUIRE, Mary C           12 Express Swimming-MR  1:23.81    1:23.39        
                  37.79     1:23.39 (45.60)                                        
 22 Grefski, Emma M           11 Tmsuffolk-MR         1:27.14    1:24.74        
 23 Singh, Cristina P         11 Express Swimming-MR  1:28.40    1:24.78        
                  39.96     1:24.78 (44.82)                                        
 24 Nizza, Saffron M          11 Tmsuffolk-MR         1:25.09    1:25.58        
                  40.53     1:25.58 (45.05)                                        
 24 Paz, Adriana I            12 BBSC-MR              1:28.14    1:25.58        
                  40.99     1:25.58 (44.59)                                        
 26 McNamara, Jane            12 BBSC-MR              1:20.46    1:25.63        
                  39.42     1:25.63 (46.21)                                        
 27 Hommel, Elizabeth G       12 Express Swimming-MR  1:26.97    1:25.68        
                  39.51     1:25.68 (46.17)                                        
 28 Raber, Isabella M         12 BBSC-MR              1:27.30    1:25.71        
                  40.69     1:25.71 (45.02)                                        
 29 Duggan, Makeda S          11 Express Swimming-MR  1:40.77    1:29.84        
                  42.72     1:29.84 (47.12)                                        
 30 Barnard, Victoria R       11 Express Swimming-MR  1:35.86    1:30.04        
                  45.75     1:30.04 (44.29)                                        
 31 Decicco, Sarah G          12 Express Swimming-MR  1:27.67    1:30.54        
                  38.92     1:30.54 (51.62)                                        
 32 Kohli, Diya               11 Tmsuffolk-MR         1:46.54    1:39.36        
                  43.87     1:39.36 (55.49)                                        
 33 Stevens, Amanda J         11 Three Village-MR     1:45.00    1:39.51        
 34 Pedersen, Alexis R        11 IA-MR                2:00.00    1:47.18        
                  51.74     1:47.18 (55.44)                                        
 35 Daley, Nadia              11 NFS-MR               1:52.00    1:57.45        
 -- Fuoco, Kaitlyn E          11 Express Swimming-MR  1:39.30         DQ        
 -- Gordon, Rachel S          11 UN-MR                  34.40         DQ        
                  43.29          DQ (45.55)                                        
 
Event 40  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Genna, Frankie            12 BBSC-MR              1:04.28    1:03.27        
                  29.28     1:03.27 (33.99)                                        
  2 Chung, Daniel S           12 BBSC-MR              1:04.84    1:05.15        
                  30.79     1:05.15 (34.36)                                        
  3 Shannon, Ryan J           12 Express Swimming-MR  1:07.58    1:05.85        
                  29.76     1:05.85 (36.09)                                        
  4 Chen, Ethan               11 Express Swimming-MR  1:09.94    1:08.69        
                  32.07     1:08.69 (36.62)                                        
  5 Gorman, Connor J          12 BBSC-MR              1:10.45    1:09.84        
                  33.47     1:09.84 (36.37)                                        
  6 Reino, Vincent M          12 HAA-MR               1:11.40    1:13.40        
                  33.00     1:13.40 (40.40)                                        
B - Final
  7 Glaser, Owen M            11 BBSC-MR              1:13.10    1:12.68        
                  34.51     1:12.68 (38.17)                                        
  8 Park, Jeremy W            12 Tmsuffolk-MR         1:13.08    1:13.08        
                  35.17     1:13.08 (37.91)                                        
  9 Prinzivalli, Peter J      12 Tmsuffolk-MR         1:14.66    1:14.07        
                  34.47     1:14.07 (39.60)                                        
 10 Wang, Eric                12 Three Village-MR     1:16.28    1:14.93        
                  33.14     1:14.93 (41.79)                                        
 11 Pilewski, Joseph A        12 Tmsuffolk-MR         1:16.25    1:15.42        
                  35.53     1:15.42 (39.89)                                        
 12 Bekerman, Liam B          11 Express Swimming-MR  1:16.42    1:18.93        
                  35.54     1:18.93 (43.39)                                        
 
Event 40  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Genna, Frankie            12 BBSC-MR                58.38    1:04.28 q      
                  29.95     1:04.28 (34.33)                                        
  2 Chung, Daniel S           12 BBSC-MR              1:07.45    1:04.84 q      
                  30.60     1:04.84 (34.24)                                        
  3 Shannon, Ryan J           12 Express Swimming-MR  1:07.04    1:07.58 q      
                  31.76     1:07.58 (35.82)                                        
  4 Chen, Ethan               11 Express Swimming-MR  1:11.43    1:09.94 q      
                  32.37     1:09.94 (37.57)                                        
  5 Gorman, Connor J          12 BBSC-MR              1:15.91    1:10.45 q      
                  33.19     1:10.45 (37.26)                                        
  6 Reino, Vincent M          12 HAA-MR               1:15.49    1:11.40 q      
                  31.93     1:11.40 (39.47)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Park, Jeremy W            12 Tmsuffolk-MR         1:14.20    1:13.08 q      
                  34.79     1:13.08 (38.29)                                        
  8 Glaser, Owen M            11 BBSC-MR              1:14.06    1:13.10 q      
                  34.47     1:13.10 (38.63)                                        
  9 Prinzivalli, Peter J      12 Tmsuffolk-MR         1:17.34    1:14.66 q      
                  35.59     1:14.66 (39.07)                                        
 10 Pilewski, Joseph A        12 Tmsuffolk-MR         1:19.22    1:16.25 q      
                  35.72     1:16.25 (40.53)                                        
 11 Wang, Eric                12 Three Village-MR     1:16.56    1:16.28 q      
                  33.74     1:16.28 (42.54)                                        
 12 Bekerman, Liam B          11 Express Swimming-MR  1:18.70    1:16.42 q      
                  34.29     1:16.42 (42.13)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Kingsley, Austin M        12 HAA-MR               1:22.95    1:16.51        
                  34.48     1:16.51 (42.03)                                        
 14 LiBASSI, Connor T         12 Express Swimming-MR  1:15.09    1:16.86        
                  38.31     1:16.86 (38.55)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Szypula, Matthew          11 Tmsuffolk-MR         1:20.75    1:17.13        
                  35.32     1:17.13 (41.81)                                        
 16 Dougherty, Robert         12 HAA-MR               1:19.39    1:18.06        
                  36.59     1:18.06 (41.47)                                        
 17 Halls, Sean C             11 NFS-MR               1:13.23    1:18.27        
                  35.54     1:18.27 (42.73)                                        
 18 Boyle, Neil P             12 Three Village-MR     1:35.00    1:19.20        
                  37.41     1:19.20 (41.79)                                        
 19 Zammit, Michael C         11 Express Swimming-MR  1:20.21    1:19.43        
                  38.69     1:19.43 (40.74)                                        
 20 Dolinsky, Andrew E        11 Tmsuffolk-MR         1:22.69    1:20.57        
                  37.64     1:20.57 (42.93)                                        
 21 Hussein, Yousef W         11 Tmsuffolk-MR         1:26.02    1:20.90        
                  37.87     1:20.90 (43.03)                                        
 22 Vavalle, Antonio          11 Three Village-MR     1:25.50    1:21.25        
                  38.51     1:21.25 (42.74)                                        
 23 Kubik, Declan S           12 Three Village-MR     1:25.75    1:21.32        
                  38.65     1:21.32 (42.67)                                        
 24 Mastrocinque, Rudy        12 Tmsuffolk-MR         1:23.15    1:21.58        
                  39.74     1:21.58 (41.84)                                        
 25 Fischer, Kenny S          12 Express Swimming-MR  1:24.79    1:22.10        
                  38.79     1:22.10 (43.31)                                        
 26 Freudenberg, Eddie G      11 Three Village-MR     1:26.72    1:22.32        
                  36.85     1:22.32 (45.47)                                        
 27 Goral, Eren F             11 Three Village-MR     1:24.72    1:23.31        
                  37.60     1:23.31 (45.71)                                        
 28 Genna, Johnny C           12 BBSC-MR              1:24.12    1:24.07        
                  39.67     1:24.07 (44.40)                                        
 29 Dawson, Xavier            11 NFS-MR               1:20.15    1:24.21        
                  39.17     1:24.21 (45.04)                                        
 30 Muller, Sean W            11 Three Village-MR     1:30.54    1:24.47        
                  37.77     1:24.47 (46.70)                                        
 31 Benin, Michael H          11 Tmsuffolk-MR         1:27.98    1:24.72        
                  41.35     1:24.72 (43.37)                                        
 32 Park, Samuel              11 Tmsuffolk-MR         1:28.95    1:24.91        
                  40.94     1:24.91 (43.97)                                        
 33 Dettling, Maverick        11 HAA-MR               1:39.88    1:26.24        
                  38.85     1:26.24 (47.39)                                        
 34 Cuevas, Rico G            11 BBSC-MR              1:26.61    1:26.79        
                  41.68     1:26.79 (45.11)                                        
 35 Albert, Adam *            11 Three Village-MR     1:29.50    1:27.00        
                  38.54     1:27.00 (48.46)                                        
 36 Zheng, Zhimin *           11 Three Village-MR     1:29.45    1:28.73        
                  43.75     1:28.73 (44.98)                                        
 37 Trzaskowski, Michael      12 HAA-MR               1:42.48    1:32.12        
                  43.69     1:32.12 (48.43)                                        
 38 Indelicato, Gregory H     12 Three Village-MR     1:35.00    1:32.20        
 39 Agrawal, Alok             11 Tmsuffolk-MR         1:33.76    1:37.39        
                  46.64     1:37.39 (50.75)                                        
 -- Akselrod, Adam            11 Express Swimming-MR  1:32.35         DQ        
                  43.86          DQ (50.77)                                        
 -- Tsiabasis, Yanni          12 HAA-MR               1:59.23         DQ        
 -- Griffin, James D          12 Three Village-MR     1:15.00         DQ        
                  36.05          DQ (40.46)                                        
 -- Cummings, Jake T          11 Three Village-MR     1:40.00         DQ        
 -- Reilly, Christopher M     11 Express Swimming-MR       NT         DQ        
                  38.78          DQ (42.90)                                        
 
Event 41  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Treglia, Leah N           10 HAA-MR                 30.66      29.91        
  2 Barsony, Amber            10 HAA-MR                 30.90      30.15        
  3 Pette, Alexandra          10 HAA-MR                 31.10      30.27        
  4 Lin, Hannah J             10 Three Village-MR       32.26      32.05        
  5 Konop, Rebecca G          10 Express Swimming-MR    32.51      32.16        
  6 Herr, Emily A              8 Three Village-MR       31.36      32.40        
 
Event 41  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Treglia, Leah N           10 HAA-MR                 30.39      30.66 q      
  2 Barsony, Amber            10 HAA-MR                 33.32      30.90 q      
  3 Pette, Alexandra          10 HAA-MR                 31.08      31.10 q      
  4 Herr, Emily A              8 Three Village-MR       31.71      31.36 q      
  5 McKenna, Mary K           10 BBSC-MR                31.64      31.90 q      
  6 Lin, Hannah J             10 Three Village-MR       32.90      32.26 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Konop, Rebecca G          10 Express Swimming-MR    33.16      32.51        
  8 Zhao, Sophia              10 Tmsuffolk-MR           33.34      32.84        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Eng, Amelie R              9 BBSC-MR                32.20      33.01        
 10 McLaughlin, Sophia F      10 BBSC-MR                38.55      33.50        
 11 Tan, Sayjel E              9 BBSC-MR                33.30      33.92        
 12 Herrera, Ciara E          10 BBSC-MR                33.05      33.95        
 13 Karpf, Delaney            10 HAA-MR                 35.04      34.10        
 14 Matheson, Hanna D          9 Three Village-MR       34.27      34.18        
 15 Gelfand, Veronica          9 Express Swimming-MR    33.13      34.31        
 16 Dimaculangan, Annabel      9 Three Village-MR       34.42      35.07        
 17 Gleicher, Zoe M           10 Express Swimming-MR    33.53      35.15        
 18 Gomerman, Raquel E        10 Tmsuffolk-MR           34.63      35.21        
 19 Claps, Abigail R          10 HAA-MR                 33.76      35.40        
 20 Hornick, Jade E           10 Express Swimming-MR    34.48      35.74        
 21 Glaser, Olivia K          10 BBSC-MR                34.40      36.15        
 22 Retzlaff, Claudia L        7 Three Village-MR       39.07      36.54        
 23 Burns, Sofia               9 HAA-MR                 36.90      36.68        
 24 Amato, Dorothy R           9 Tmsuffolk-MR           36.37      36.82        
 25 Van Nostrand, Waela M     10 Three Village-MR       36.91      36.95        
 26 Takes, Claire C           10 Express Swimming-MR    37.45      37.24        
 27 Martinez, Kylie           10 HAA-MR                 39.97      37.34        
 28 Simon, Paige              10 HAA-MR                 38.77      37.35        
 29 Buono, Serena E           10 IA-MR                  44.94      37.49        
 30 Templeton, Maya A         10 HAA-MR                 37.68      37.85        
 31 Smith, Jamila              9 NFS-MR                 38.51      37.91        
 32 Seale, Sarah E             9 Three Village-MR       35.19      37.92        
 33 Cronin, Jessica            9 HAA-MR                 43.37      37.96        
 34 Grefski, Katherine A      10 Tmsuffolk-MR           40.30      38.20        
 35 Honig, Sydney M            9 Express Swimming-MR    39.01      38.27        
 36 Chen, Amy *                9 Three Village-MR       39.04      38.78        
 37 Simon, Alexandra          10 HAA-MR                 41.12      38.86        
 38 Yam, Kelly                10 Express Swimming-MR    37.46      39.10        
 39 Plataroti, Ava            10 Tmsuffolk-MR           40.32      39.78        
 40 Kalmaer, Sydney H         10 Tmsuffolk-MR           38.74      39.90        
 41 Demirci, Morgan           10 HAA-MR                 39.75      40.58        
 42 Donohue, Savannah R        9 UN-MR                  41.93      40.63        
 43 Sztorc, Natalie            8 IA-MR                  43.69      40.99        
 44 Hiile, Amara V             9 IA-MR                  44.32      41.11        
 45 Johannesen, Charlotte      9 BBSC-MR                38.44      41.18        
 46 Woody, Lauren E            8 IA-MR                  41.40      41.65        
 47 O'Connell, Caitlin G       9 Express Swimming-MR    41.16      41.83        
 48 Raber, Julia               8 BBSC-MR                39.95      42.05        
 49 Savoretti, Angelina        9 HAA-MR                 42.18      42.36        
 50 Mackay, Alexandria        10 HAA-MR                 42.58      42.44        
 51 Inglezakis, Demetra       10 HAA-MR                 49.65      42.87        
 52 Schroeder, Mary            8 HAA-MR                 43.88      42.92        
 53 Dominger, Madison          9 HAA-MR                 46.60      43.01        
 54 Brown, Savannah            9 HAA-MR                 45.12      43.50        
 55 Fehrenbach, Samantha      10 HAA-MR                 39.12      43.56        
 56 Sforza, Sophia             8 BBSC-MR                46.25      45.92        
 57 Unger, Melanie             9 BBSC-MR                44.22      46.18        
 58 Messemer, Victoria G       9 Express Swimming-MR    45.64      46.46        
 59 Zhu, Grace                10 BBSC-MR                45.91      46.65        
 60 Wilcox, Hailey             8 HAA-MR                 42.91      46.76        
 61 Gleicher, Lila R           7 Express Swimming-MR    49.59      48.65        
 62 Rosenfeld, StevieDonna    10 HAA-MR                 48.55      48.94        
 63 Pantano, Giuliana *       10 Three Village-MR       55.00      49.41        
 64 Canty, Emma M              8 Express Swimming-MR    48.73      50.98        
 65 Kaler, Darby E             7 IA-MR                     NT      51.82        
 66 Klimuszko, Caylee A       10 IA-MR                  45.00      52.08        
 67 Dettling, Vianna          10 HAA-MR                 52.53      52.70        
 68 Wilcox, Avery              6 HAA-MR                 59.56      58.03        
 
Event 42  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Nunez, Ryan               10 Express Swimming-MR    29.45      29.27        
  2 Londono, Nicholas G       10 IA-MR                  31.13      30.55        
  3 Heimlich, Lars            10 IA-MR                  31.49      31.05        
  4 LaBianca, Jack B          10 BBSC-MR                31.74      31.13        
  5 Aquino-Grimaldi, Lucas    10 Tmsuffolk-MR           31.97      31.57        
  6 Buchanan, Chase C          9 NFS-MR                 31.52      31.71        
 
Event 42  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nunez, Ryan               10 Express Swimming-MR    30.10      29.45 q      
  2 Londono, Nicholas G       10 IA-MR                  31.44      31.13 q      
  3 Heimlich, Lars            10 IA-MR                  33.23      31.49 q      
  4 Buchanan, Chase C          9 NFS-MR                 31.18      31.52 q      
  5 Griffin, Oliver           10 HAA-MR                 34.04      31.69 q      
  6 LaBianca, Jack B          10 BBSC-MR                30.20      31.74 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Aquino-Grimaldi, Lucas    10 Tmsuffolk-MR           32.60      31.97        
  8 Monahan, James J           9 Three Village-MR       32.99      32.69        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Demaio, Thomas M           9 Three Village-MR       33.39      32.76        
 10 Lugo, Aron R              10 Express Swimming-MR    33.42      33.04        
 11 McManus, Matthew G        10 Tmsuffolk-MR           36.06      33.15        
 12 Gabinoff, Aaron           10 Tmsuffolk-MR           35.29      33.24        
 13 Byrne, Scott P            10 HAA-MR                 33.01      33.36        
 14 Yuk, Bryan *              10 Tmsuffolk-MR           33.71      33.50        
 15 Veit, Colin *              8 Three Village-MR       35.11      33.71        
 16 Yi, Lucas                 10 MALT-NJ                40.22      33.90        
 17 Markowitz, Nicholas       10 HAA-MR                 35.42      33.99        
 18 Timm, Ethan m             10 Three Village-MR       34.93      34.20        
 19 Holler, John T            10 HAA-MR                 34.05      34.44        
 20 Miele, Thomas L           10 Three Village-MR       34.74      34.80        
 21 Park, Timothy             10 Tmsuffolk-MR           34.92      34.89        
 22 Hansen, Lance              9 Tmsuffolk-MR           35.89      34.97        
 23 Zegadlo, Zachari C        10 BBSC-MR                36.08      35.03        
 24 Cairo, Ethan C            10 BBSC-MR                32.55      35.12        
 25 Sommerstad, Ryan T         8 Three Village-MR       36.72      36.38        
 26 Fontana, Joseph x         10 Three Village-MR       36.01      36.73        
 27 Daspinar, Doah *          10 Tmsuffolk-MR           35.85      36.78        
 28 Tang, Richard              9 Express Swimming-MR    37.19      37.15        
 29 Rogowsky, Benjamin N      10 Tmsuffolk-MR           40.45      37.89        
 30 Lee, Jonathan             10 HAA-MR                 42.91      38.53        
 31 Halls, Ryan A              8 NFS-MR                 36.97      38.64        
 32 Spinelli, Zachary J        8 Express Swimming-MR    42.27      38.66        
 33 Feuer, David              10 Express Swimming-MR    40.48      38.80        
 33 Nawrot, Peter              8 IA-MR                  50.00      38.80        
 35 Gorman, Sean C            10 BBSC-MR                37.76      39.26        
 36 Haime, Justin             10 UN-MR                  39.13      40.35        
 36 Napolitano, Joe           10 HAA-MR                 39.38      40.35        
 38 Piedrahita, Julian V       9 Express Swimming-MR    45.87      40.47        
 39 Savoretti, Johnnie         9 HAA-MR                 43.23      40.63        
 40 Gentilini, Peter J         9 BBSC-MR                40.94      40.87        
 41 Lent, Michael J           10 BBSC-MR                42.55      41.19        
 42 Shannon, Dylan M           9 Express Swimming-MR    45.21      41.55        
 43 Luu, Nicholas             10 HAA-MR                    NT      41.57        
 44 Decicco, Jonathan P       10 Express Swimming-MR    40.45      41.80        
 45 Renda, Ronald              9 BBSC-MR                52.55      41.90        
 46 Napolitano, Nick          10 HAA-MR                 42.73      42.20        
 47 MA, Emanuel                9 Express Swimming-MR    51.32      42.32        
 48 Bhargava, Krissh          10 Express Swimming-MR    42.58      43.24        
 49 Trzaskowski, Alex          9 HAA-MR                 43.12      43.37        
 50 McKenzie, Jeremy J         7 NFS-MR               1:00.25      44.72        
 51 Morelli, Thomas L          9 HAA-MR                 45.93      47.32        
 52 O'Reilly, Kieran T         9 IA-MR                  52.18      47.75        
 53 Toor, Kabir S              9 Express Swimming-MR    46.67      49.91        
 54 Masson, James W            9 Express Swimming-MR    57.79      50.03        
 55 Sagiraju, SriSamanyu       9 HAA-MR                 51.93      53.32        
 56 Shah, Aryan                9 Express Swimming-MR    51.23    1:00.12        
 57 Suh, Ean                   9 HAA-MR               1:07.31    1:03.47        
 58 O'Reilly, Desmond L        6 IA-MR                1:00.00    1:32.79        
 
Event 43  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Johannsen, Erin           11 HAA-MR                 28.69      28.38        
  2 Martinez, Jennifer E      12 Express Swimming-MR    28.67      28.64        
  3 Creagh, Shannon M         12 BBSC-MR                29.54      28.93        
  4 Grosskopf, Victoria C     12 Three Village-MR       29.12      28.95        
  5 Kazlauskas, Saige         12 HAA-MR                 29.51      29.27        
  6 Maio, Kate                12 BBSC-MR                29.74      30.22        
B - Final
  7 Dimaria, Jennifer A       11 Tmsuffolk-MR           30.04      29.70        
  8 Wojciechowski, Natalia    11 IA-MR                  29.77      30.15        
  9 Welsh, Lindsay            12 Express Swimming-MR    29.98      30.21        
 10 Londono, Isabela          12 IA-MR                  30.29      30.33        
 11 Teplansky, Emily L        12 Tmsuffolk-MR           30.52      30.48        
 12 Gerlach, Taryn M          12 HAA-MR                 30.01      30.80        
 
Event 43  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Martinez, Jennifer E      12 Express Swimming-MR    28.53      28.67 q      
  2 Johannsen, Erin           11 HAA-MR                 30.49      28.69 q      
  3 Grosskopf, Victoria C     12 Three Village-MR       29.37      29.12 q      
  4 Kazlauskas, Saige         12 HAA-MR                 29.04      29.51 q      
  5 Creagh, Shannon M         12 BBSC-MR                29.10      29.54 q      
  6 Maio, Kate                12 BBSC-MR                29.68      29.74 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Wojciechowski, Natalia    11 IA-MR                  30.22      29.77 q      
  8 Welsh, Lindsay            12 Express Swimming-MR    30.96      29.98 q      
  9 Gerlach, Taryn M          12 HAA-MR                 30.34      30.01 q      
 10 Dimaria, Jennifer A       11 Tmsuffolk-MR           30.13      30.04 q      
 11 Londono, Isabela          12 IA-MR                  29.88      30.29 q      
 12 Teplansky, Emily L        12 Tmsuffolk-MR           30.62      30.52 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Sommerstad, Kate A        11 Three Village-MR       31.63      30.58        
 14 Bakke, Bernadette A       11 Tmsuffolk-MR           30.85      30.71        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Renda, Tara L             12 BBSC-MR                31.11      30.79        
 16 Gallagher, Kaylee R       12 HAA-MR                 33.29      30.98        
 17 Lai, Reyna                12 MALT-NJ                31.86      31.00        
 18 Libohova, Emma *          12 Three Village-MR       32.04      31.05        
 19 O'Connell, Siobhan B      11 Express Swimming-MR    31.08      31.28        
 20 Marinucci, Sofia M        12 Tmsuffolk-MR           31.53      31.43        
 21 Modni, Hanna R            11 BBSC-MR                30.39      31.50        
 22 Boudreau, Shannon         12 HAA-MR                 31.86      31.62        
 23 Canudas, Emma L           11 Three Village-MR       31.92      31.69        
 24 Brockman, Hannah G        11 Three Village-MR       33.38      31.99        
 25 McNamara, Jane            12 BBSC-MR                31.27      32.02        
 26 Rowan, Paige V            12 IA-MR                  33.69      32.17        
 27 McGUIRE, Mary C           12 Express Swimming-MR    31.60      32.18        
 28 Nizza, Saffron M          11 Tmsuffolk-MR           32.26      32.64        
 29 Hommel, Elizabeth G       12 Express Swimming-MR    34.57      32.88        
 30 Libohova, Anna            12 Three Village-MR       32.15      32.90        
 31 Singh, Cristina P         11 Express Swimming-MR    32.90      33.02        
 32 Paz, Adriana I            12 BBSC-MR                32.90      33.22        
 33 Sheehan, Fainne N         11 IA-MR                  34.77      33.26        
 34 Raber, Isabella M         12 BBSC-MR                32.46      34.06        
 35 Grefski, Emma M           11 Tmsuffolk-MR           33.96      34.09        
 36 Mulligan, Sofia S         11 Three Village-MR       36.83      34.63        
 37 Byrne, Gianna R           12 HAA-MR                 33.69      34.85        
 38 Decicco, Sarah G          12 Express Swimming-MR    34.26      35.17        
 39 Rateshwar, Janice         11 Express Swimming-MR    37.65      35.44        
 40 Gordon, Rachel S          11 UN-MR                  37.33      36.08        
 41 Honig, Madison J          11 Express Swimming-MR    39.39      36.82        
 42 Fuoco, Kaitlyn E          11 Express Swimming-MR    38.59      36.90        
 43 Kohli, Diya               11 Tmsuffolk-MR           38.38      37.85        
 44 Stevens, Amanda J         11 Three Village-MR       39.00      38.21        
 45 Duggan, Makeda S          11 Express Swimming-MR    40.82      38.49        
 46 Kukreja, Samara           11 Tmsuffolk-MR           40.71      40.70        
 47 Daley, Nadia              11 NFS-MR                 40.63      42.45        
 48 Pedersen, Alexis R        11 IA-MR                1:00.00      43.93        
 
Event 44  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Genna, Frankie            12 BBSC-MR                25.25      25.09        
  2 Shannon, Ryan J           12 Express Swimming-MR    26.34      25.90        
  3 Chung, Daniel S           12 BBSC-MR                26.39      26.57        
  4 Gorman, Connor J          12 BBSC-MR                26.94      27.18        
  5 Chen, Ethan               11 Express Swimming-MR    27.53      27.40        
  6 Sforza, Anthony J         11 BBSC-MR                28.68      28.77        
B - Final
  7 Shemetov, Daniel B        11 BBSC-MR                29.11      28.77        
  8 Halls, Sean C             11 NFS-MR                 28.98      28.83        
  9 Adams, Brett J            12 Three Village-MR       28.83      29.08        
 10 Nielsen, Jake             11 HAA-MR                 28.86      29.52        
 11 Reino, Vincent M          12 HAA-MR                 29.28      29.89        
 12 Wang, Eric                12 Three Village-MR       29.07      30.11        
 
Event 44  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Genna, Frankie            12 BBSC-MR                23.51      25.25 q      
  2 Shannon, Ryan J           12 Express Swimming-MR    25.58      26.34 q      
  3 Chung, Daniel S           12 BBSC-MR                25.97      26.39 q      
  4 Gorman, Connor J          12 BBSC-MR                27.58      26.94 q      
  5 Chen, Ethan               11 Express Swimming-MR    28.11      27.53 q      
  6 Sforza, Anthony J         11 BBSC-MR                29.11      28.68 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Adams, Brett J            12 Three Village-MR       29.25      28.83 q      
  8 Nielsen, Jake             11 HAA-MR                 30.19      28.86 q      
  9 Halls, Sean C             11 NFS-MR                 28.17      28.98 q      
 10 Wang, Eric                12 Three Village-MR       29.86      29.07 q      
 11 Shemetov, Daniel B        11 BBSC-MR                29.20      29.11 q      
 12 Reino, Vincent M          12 HAA-MR                 30.22      29.28 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Prinzivalli, Peter J      12 Tmsuffolk-MR           30.95      29.46        
 14 Kingsley, Austin M        12 HAA-MR                 29.45      29.77        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Glaser, Owen M            11 BBSC-MR                29.73      29.83        
 16 Yoon, Henri               11 Express Swimming-MR    29.96      29.85        
 17 Jang, Michael             11 Tmsuffolk-MR           31.42      30.15        
 18 Veit, Brian J             12 Three Village-MR       29.54      30.33        
 19 Tang, Erik                12 Express Swimming-MR    32.04      30.46        
 20 Bekerman, Liam B          11 Express Swimming-MR    29.73      30.48        
 21 Dawson, Xavier            11 NFS-MR                 31.21      30.51        
 22 LiBASSI, Connor T         12 Express Swimming-MR    30.03      30.68        
 23 Griffin, James D          12 Three Village-MR       30.48      30.81        
 24 Zammit, Michael C         11 Express Swimming-MR    31.25      30.88        
 25 Nguyen, Patrick           12 Tmsuffolk-MR           31.07      31.19        
 26 Cellamare, Dylan          12 Tmsuffolk-MR           31.74      31.31        
 27 Legendre, Malik E         12 NFS-MR                 31.94      31.34        
 28 Reilly, Christopher M     11 Express Swimming-MR       NT      31.40        
 29 Boyle, Neil P             12 Three Village-MR       34.00      31.51        
 30 Vavalle, Antonio          11 Three Village-MR       31.16      31.74        
 31 Cuevas, Rico G            11 BBSC-MR                31.49      31.80        
 32 Goral, Eren F             11 Three Village-MR       32.27      32.03        
 33 Fischer, Kenny S          12 Express Swimming-MR    31.74      32.20        
 34 Carrieri, Nicholas G      11 HAA-MR                 32.17      32.25        
 35 Soto, Dylan               11 HAA-MR                 45.00      32.47        
 36 Napolitano, Sean          12 HAA-MR                 31.66      32.53        
 37 Benin, Michael H          11 Tmsuffolk-MR           40.39      32.77        
 38 Kalenja, Keno             11 IA-MR                  31.79      32.82        
 39 Szypula, Matthew          11 Tmsuffolk-MR           31.41      33.07        
 40 Hussein, Yousef W         11 Tmsuffolk-MR           33.03      33.09        
 41 Schroeder, Michael        12 HAA-MR                 35.58      33.14        
 42 Indelicato, Gregory H     12 Three Village-MR       37.41      33.16        
 43 Mastrocinque, Rudy        12 Tmsuffolk-MR           33.00      33.21        
 44 Zheng, Zhimin *           11 Three Village-MR       34.18      34.23        
 45 Dolinsky, Andrew E        11 Tmsuffolk-MR           34.34      34.25        
 46 Akselrod, Adam            11 Express Swimming-MR    34.50      34.32        
 47 Reynolds, Ian             11 HAA-MR                 35.40      34.43        
 48 Castoro, Luke D           11 Tmsuffolk-MR           36.48      34.56        
 49 Muller, Sean W            11 Three Village-MR       35.26      34.62        
 50 Agrawal, Alok             11 Tmsuffolk-MR           34.49      35.45        
 51 Trzaskowski, Michael      12 HAA-MR                 37.55      35.72        
 52 Dettling, Maverick        11 HAA-MR                 34.36      36.23        
 53 Tsiabasis, Yanni          12 HAA-MR                 37.75      37.63        
 54 Cummings, Jake T          11 Three Village-MR       40.00      39.42        
 55 Levine, Isaac E           11 IA-MR                  45.14      40.82        
 56 Sagiraju, Sahi V          11 HAA-MR                 42.04      44.24        
 
Event 45  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Treglia, Leah N           10 HAA-MR               1:14.96    1:14.90        
                  36.27     1:14.90 (38.63)                                        
  2 Pette, Alexandra          10 HAA-MR               1:17.73    1:18.16        
                  37.81     1:18.16 (40.35)                                        
  3 Lin, Hannah J             10 Three Village-MR     1:22.12    1:23.80        
                  40.23     1:23.80 (43.57)                                        
  4 Dimaculangan, Abigail X   10 Three Village-MR     1:23.06    1:24.20        
                  40.97     1:24.20 (43.23)                                        
  5 Matheson, Hanna D          9 Three Village-MR     1:23.43    1:25.88        
                  42.23     1:25.88 (43.65)                                        
  6 Zhao, Sophia              10 Tmsuffolk-MR         1:22.03    1:28.12        
                  43.22     1:28.12 (44.90)                                        
 
Event 45  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Treglia, Leah N           10 HAA-MR               1:16.72    1:14.96 q      
                  36.46     1:14.96 (38.50)                                        
  2 Pette, Alexandra          10 HAA-MR               1:19.82    1:17.73 q      
                  37.66     1:17.73 (40.07)                                        
  3 McKenna, Mary K           10 BBSC-MR              1:19.96    1:19.45 q      
                  39.33     1:19.45 (40.12)                                        
  4 Zhao, Sophia              10 Tmsuffolk-MR         1:19.94    1:22.03 q      
                  39.09     1:22.03 (42.94)                                        
  5 Lin, Hannah J             10 Three Village-MR     1:23.80    1:22.12 q      
                  39.83     1:22.12 (42.29)                                        
  6 Dimaculangan, Abigail X   10 Three Village-MR     1:24.06    1:23.06 q      
                  39.97     1:23.06 (43.09)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Matheson, Hanna D          9 Three Village-MR     1:27.49    1:23.43        
                  40.24     1:23.43 (43.19)                                        
  8 Tan, Sayjel E              9 BBSC-MR              1:31.18    1:23.88        
                  41.14     1:23.88 (42.74)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Konop, Rebecca G          10 Express Swimming-MR  1:27.57    1:24.02        
 10 Herr, Emily A              8 Three Village-MR     1:23.00    1:24.13        
                  40.47     1:24.13 (43.66)                                        
 11 Dimaculangan, Annabel      9 Three Village-MR     1:28.51    1:26.20        
                  41.10     1:26.20 (45.10)                                        
 12 Gelfand, Veronica          9 Express Swimming-MR  1:29.31    1:26.27        
                  42.88     1:26.27 (43.39)                                        
 13 Gomerman, Raquel E        10 Tmsuffolk-MR         1:24.78    1:27.16        
                  42.72     1:27.16 (44.44)                                        
 14 Van Nostrand, Waela M     10 Three Village-MR     1:30.00    1:28.20        
                  42.84     1:28.20 (45.36)                                        
 15 Barsony, Amber            10 HAA-MR               1:38.03    1:29.00        
                  41.01     1:29.00 (47.99)                                        
 16 O'Brien, Makenna B        10 Tmsuffolk-MR         1:34.97    1:29.13        
                  44.03     1:29.13 (45.10)                                        
 17 Glaser, Olivia K          10 BBSC-MR              1:26.42    1:29.56        
                  43.43     1:29.56 (46.13)                                        
 18 Amato, Dorothy R           9 Tmsuffolk-MR         1:29.37    1:30.20        
                  45.08     1:30.20 (45.12)                                        
 19 Brown, Olivia              9 Tmsuffolk-MR         1:30.52    1:31.04        
                  43.46     1:31.04 (47.58)                                        
 20 Buono, Serena E           10 IA-MR                2:00.00    1:31.66        
                  43.86     1:31.66 (47.80)                                        
 21 Retzlaff, Emilia A        10 Three Village-MR     1:31.99    1:32.10        
                  44.62     1:32.10 (47.48)                                        
 22 Templeton, Maya A         10 HAA-MR               1:36.06    1:32.24        
                  45.52     1:32.24 (46.72)                                        
 23 Rezler, Kristina           9 Tmsuffolk-MR         1:33.12    1:32.69        
                  45.80     1:32.69 (46.89)                                        
 24 Simon, Alexandra          10 HAA-MR               1:36.76    1:33.59        
                  44.60     1:33.59 (48.99)                                        
 25 Chen, Amy *                9 Three Village-MR     1:39.63    1:34.93        
                  47.04     1:34.93 (47.89)                                        
 26 Claps, Abigail R          10 HAA-MR               1:37.90    1:35.16        
                  46.79     1:35.16 (48.37)                                        
 27 Pase, Brooke R            10 Tmsuffolk-MR         1:32.42    1:35.45        
                  46.20     1:35.45 (49.25)                                        
 28 McLaughlin, Sophia F      10 BBSC-MR              1:27.55    1:35.98        
                  45.55     1:35.98 (50.43)                                        
 29 Karpf, Delaney            10 HAA-MR               1:37.57    1:36.42        
                  47.49     1:36.42 (48.93)                                        
 30 Griffin, Amelia            8 HAA-MR               1:51.07    1:37.75        
                  46.67     1:37.75 (51.08)                                        
 31 Simon, Paige              10 HAA-MR               1:36.95    1:38.66        
                  48.79     1:38.66 (49.87)                                        
 32 Sztorc, Natalie            8 IA-MR                1:37.08    1:39.02        
                  46.81     1:39.02 (52.21)                                        
 33 Woody, Lauren E            8 IA-MR                2:00.00    1:41.23        
                  47.31     1:41.23 (53.92)                                        
 34 Kalmaer, Sydney H         10 Tmsuffolk-MR         1:37.87    1:42.62        
 35 Messemer, Victoria G       9 Express Swimming-MR  1:51.62    1:45.44        
 36 Chen, Audrey               8 Express Swimming-MR  1:52.45    1:45.91        
 37 Wilcox, Hailey             8 HAA-MR               1:45.00    1:46.27        
                  51.31     1:46.27 (54.96)                                        
 38 Demirci, Morgan           10 HAA-MR               1:52.20    1:48.43        
 39 Cronin, Jessica            9 HAA-MR               1:50.46    1:48.79        
 40 Rosenfeld, StevieDonna    10 HAA-MR               1:52.11    1:50.16        
 41 Fehrenbach, Samantha      10 HAA-MR               1:55.96    1:50.19        
                  52.14     1:50.19 (58.05)                                        
 42 Unger, Melanie             9 BBSC-MR              1:59.55    1:50.63        
                  54.39     1:50.63 (56.24)                                        
 43 Canty, Emma M              8 Express Swimming-MR  1:58.70    1:56.40        
 44 Savoretti, Angelina        9 HAA-MR               1:52.50    1:56.98        
 45 Sforza, Sophia             8 BBSC-MR              2:01.92    2:04.25        
 46 Kaler, Darby E             7 IA-MR                     NT    2:18.73        
 -- Dominger, Madison          9 HAA-MR               1:50.98         DQ        
                  47.97          DQ (51.77)                                        
 -- Schroeder, Mary            8 HAA-MR               2:15.00         DQ        
 -- Martinez, Kylie           10 HAA-MR               1:50.21         DQ        
 -- Brown, Savannah            9 HAA-MR               1:59.11         DQ        
 -- Pantano, Giuliana *       10 Three Village-MR     2:00.00         DQ        
 -- Inglezakis, Demetra       10 HAA-MR               1:52.11         DQ        
 
Event 46  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Nunez, Ryan               10 Express Swimming-MR  1:15.60    1:12.73        
                  35.96     1:12.73 (36.77)                                        
  2 Klaric, Zander W          10 Three Village-MR     1:18.30    1:19.82        
                  38.91     1:19.82 (40.91)                                        
  3 Heimlich, Lars            10 IA-MR                1:19.89    1:21.13        
                  39.87     1:21.13 (41.26)                                        
  4 Monahan, James J           9 Three Village-MR     1:22.72    1:21.18        
  5 Mahan, Nicholas C         10 IA-MR                1:22.42    1:22.20        
                  39.80     1:22.20 (42.40)                                        
  6 Aquino-Grimaldi, Lucas    10 Tmsuffolk-MR         1:21.02    1:22.25        
                  40.01     1:22.25 (42.24)                                        
 
Event 46  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nunez, Ryan               10 Express Swimming-MR  1:20.40    1:15.60 q      
                  36.90     1:15.60 (38.70)                                        
  2 Klaric, Zander W          10 Three Village-MR     1:18.97    1:18.30 q      
  3 Heimlich, Lars            10 IA-MR                1:20.72    1:19.89 q      
                  39.42     1:19.89 (40.47)                                        
  4 Aquino-Grimaldi, Lucas    10 Tmsuffolk-MR         1:22.87    1:21.02 q      
                  39.53     1:21.02 (41.49)                                        
  5 Mahan, Nicholas C         10 IA-MR                1:23.29    1:22.42 q      
  6 Monahan, James J           9 Three Village-MR     1:24.49    1:22.72 q      
                  40.13     1:22.72 (42.59)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Yuk, Bryan *              10 Tmsuffolk-MR         1:26.68    1:24.30        
                  41.59     1:24.30 (42.71)                                        
  8 Hall III, Richard D        9 Three Village-MR     1:21.72    1:24.45        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sobhy, Mina-Abanoub M     10 BBSC-MR              1:22.20    1:24.85        
                  41.11     1:24.85 (43.74)                                        
 10 Griffin, Oliver           10 HAA-MR               1:28.07    1:24.96        
                  40.15     1:24.96 (44.81)                                        
 11 Perecinsky, Martin         9 Tmsuffolk-MR         1:28.12    1:24.99        
                  42.21     1:24.99 (42.78)                                        
 12 Lugo, Aron R              10 Express Swimming-MR  1:27.08    1:26.76        
 13 Demaio, Thomas M           9 Three Village-MR     1:30.07    1:27.79        
                  43.48     1:27.79 (44.31)                                        
 14 Byrne, Scott P            10 HAA-MR               1:32.50    1:28.87        
                  43.19     1:28.87 (45.68)                                        
 15 Cairo, Ethan C            10 BBSC-MR              1:30.55    1:29.52        
 16 Mollica, Christian J      10 BBSC-MR              1:31.01    1:29.57        
 17 Fontana, Joseph x         10 Three Village-MR     1:28.68    1:29.69        
 18 Veit, Colin *              8 Three Village-MR     1:29.24    1:31.96        
                  44.76     1:31.96 (47.20)                                        
 19 Tang, Richard              9 Express Swimming-MR  1:34.68    1:32.83        
                  44.29     1:32.83 (48.54)                                        
 20 Sommerstad, Ryan T         8 Three Village-MR     1:38.01    1:33.65        
 21 Daspinar, Doah *          10 Tmsuffolk-MR         1:35.01    1:36.25        
                  47.68     1:36.25 (48.57)                                        
 22 Miele, Thomas L           10 Three Village-MR     1:38.87    1:37.98        
                  46.38     1:37.98 (51.60)                                        
 23 Nawrot, Peter              8 IA-MR                2:00.00    1:38.29        
                  48.27     1:38.29 (50.02)                                        
 24 Haime, Justin             10 UN-MR                1:37.69    1:39.13        
 25 Napolitano, Joe           10 HAA-MR               1:47.57    1:44.31        
 26 Savoretti, Johnnie         9 HAA-MR               1:50.51    1:45.56        
 27 Napolitano, Nick          10 HAA-MR               1:55.00    1:46.55        
                  51.29     1:46.55 (55.26)                                        
 28 Trzaskowski, Alex          9 HAA-MR               1:46.13    1:47.33        
 29 Piedrahita, Julian V       9 Express Swimming-MR  2:03.21    1:50.76        
                  52.37     1:50.76 (58.39)                                        
 30 MA, Emanuel                9 Express Swimming-MR  1:58.76    1:52.99        
                  53.50     1:52.99 (59.49)                                        
 31 Renda, Ronald              9 BBSC-MR              1:52.55    2:01.60        
 32 Bhargava, Krissh          10 Express Swimming-MR  2:27.24    2:05.83        
 33 Toor, Kabir S              9 Express Swimming-MR  2:13.13    2:07.72        
 34 Spinelli, Zachary J        8 Express Swimming-MR  1:58.68    2:10.24        
                1:01.69   2:10.24 (1:08.55)                                        
 -- Feuer, David              10 Express Swimming-MR  1:47.65         DQ        
 -- Morelli, Thomas L          9 HAA-MR               2:05.00         DQ        
 -- Decicco, Jonathan P       10 Express Swimming-MR  1:46.54         DQ        
 
Event 47  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Sommerstad, Kate A        11 Three Village-MR     1:08.40    1:07.17        
                  33.38     1:07.17 (33.79)                                        
  2 Veit, Brennyn l           11 Three Village-MR     1:13.39    1:13.16        
                  35.78     1:13.16 (37.38)                                        
  3 Dimaria, Jennifer A       11 Tmsuffolk-MR         1:14.21    1:13.96        
                  36.10     1:13.96 (37.86)                                        
  4 Welsh, Lindsay            12 Express Swimming-MR  1:14.35    1:14.73        
                  36.20     1:14.73 (38.53)                                        
  5 Grosskopf, Victoria C     12 Three Village-MR     1:14.46    1:15.42        
                  37.06     1:15.42 (38.36)                                        
  6 Ebenstein, Olivia M       12 Three Village-MR     1:15.12    1:16.06        
                  36.42     1:16.06 (39.64)                                        
B - Final
  7 Farrell, Hope M           11 Three Village-MR     1:15.16    1:14.15        
                  36.12     1:14.15 (38.03)                                        
  8 Johannsen, Erin           11 HAA-MR               1:15.43    1:15.24        
                  36.94     1:15.24 (38.30)                                        
  9 O'Connell, Siobhan B      11 Express Swimming-MR  1:15.74    1:15.96        
                  36.78     1:15.96 (39.18)                                        
 10 Bakke, Bernadette A       11 Tmsuffolk-MR         1:17.75    1:18.45        
 11 Iorio, Catherine T        12 Tmsuffolk-MR         1:17.49    1:18.49        
                  38.62     1:18.49 (39.87)                                        
 12 Gerlach, Taryn M          12 HAA-MR               1:17.47    1:19.06        
 
Event 47  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sommerstad, Kate A        11 Three Village-MR     1:07.87    1:08.40 q      
                  34.37     1:08.40 (34.03)                                        
  2 Veit, Brennyn l           11 Three Village-MR     1:15.87    1:13.39 q      
                  36.20     1:13.39 (37.19)                                        
  3 Dimaria, Jennifer A       11 Tmsuffolk-MR         1:16.04    1:14.21 q      
                  36.75     1:14.21 (37.46)                                        
  4 Welsh, Lindsay            12 Express Swimming-MR  1:17.89    1:14.35 q      
                  36.15     1:14.35 (38.20)                                        
  5 Grosskopf, Victoria C     12 Three Village-MR     1:15.96    1:14.46 q      
                  36.49     1:14.46 (37.97)                                        
  6 Ebenstein, Olivia M       12 Three Village-MR     1:20.70    1:15.12 q      
                  36.48     1:15.12 (38.64)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Farrell, Hope M           11 Three Village-MR     1:15.84    1:15.16 q      
                  36.54     1:15.16 (38.62)                                        
  8 Johannsen, Erin           11 HAA-MR               1:26.21    1:15.43 q      
                  36.38     1:15.43 (39.05)                                        
  9 O'Connell, Siobhan B      11 Express Swimming-MR  1:15.59    1:15.74 q      
                  36.64     1:15.74 (39.10)                                        
 10 Gerlach, Taryn M          12 HAA-MR               1:22.13    1:17.47 q      
                  37.99     1:17.47 (39.48)                                        
 11 Iorio, Catherine T        12 Tmsuffolk-MR         1:18.00    1:17.49 q      
                  38.02     1:17.49 (39.47)                                        
 12 Bakke, Bernadette A       11 Tmsuffolk-MR         1:20.60    1:17.75 q      
                  37.80     1:17.75 (39.95)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Londono, Isabela          12 IA-MR                1:16.88    1:18.96        
                  37.45     1:18.96 (41.51)                                        
 14 Boudreau, Shannon         12 HAA-MR               1:31.63    1:19.01        
                  39.55     1:19.01 (39.46)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Teplansky, Emily L        12 Tmsuffolk-MR         1:23.97    1:19.70        
                  39.10     1:19.70 (40.60)                                        
 16 Wojciechowski, Natalia    11 IA-MR                1:21.63    1:20.75        
                  38.33     1:20.75 (42.42)                                        
 17 Canudas, Emma L           11 Three Village-MR     1:23.62    1:20.84        
                  39.77     1:20.84 (41.07)                                        
 18 Canty, Katie E            11 Express Swimming-MR  1:19.74    1:21.14        
                  39.51     1:21.14 (41.63)                                        
 19 Libohova, Anna            12 Three Village-MR     1:20.72    1:21.63        
                  38.99     1:21.63 (42.64)                                        
 20 Brockman, Hannah G        11 Three Village-MR     1:22.06    1:21.64        
                  40.57     1:21.64 (41.07)                                        
 21 Decicco, Sarah G          12 Express Swimming-MR  1:22.99    1:21.93        
                  40.27     1:21.93 (41.66)                                        
 22 Sheehan, Fainne N         11 IA-MR                1:23.57    1:22.01        
                  39.50     1:22.01 (42.51)                                        
 23 Dixon, Taylor P           11 Three Village-MR     1:24.89    1:22.30        
 24 McNamara, Jane            12 BBSC-MR              1:22.79    1:22.60        
                  39.86     1:22.60 (42.74)                                        
 25 Marinucci, Sofia M        12 Tmsuffolk-MR         1:24.28    1:22.66        
                  39.95     1:22.66 (42.71)                                        
 26 Grefski, Emma M           11 Tmsuffolk-MR         1:22.59    1:23.42        
                  41.00     1:23.42 (42.42)                                        
 27 Mond, Jenna               12 Three Village-MR     1:22.41    1:23.69        
                  40.02     1:23.69 (43.67)                                        
 28 McGUIRE, Mary C           12 Express Swimming-MR  1:23.86    1:24.74        
                  41.08     1:24.74 (43.66)                                        
 29 Singh, Cristina P         11 Express Swimming-MR  1:25.22    1:25.18        
                  41.60     1:25.18 (43.58)                                        
 30 Hommel, Elizabeth G       12 Express Swimming-MR  1:30.05    1:25.19        
                  42.78     1:25.19 (42.41)                                        
 31 Renda, Tara L             12 BBSC-MR              1:25.70    1:25.76        
                  41.49     1:25.76 (44.27)                                        
 32 Nizza, Saffron M          11 Tmsuffolk-MR         1:30.25    1:26.41        
 33 Gallagher, Kaylee R       12 HAA-MR               1:32.10    1:26.49        
                  42.14     1:26.49 (44.35)                                        
 34 Mulligan, Sofia S         11 Three Village-MR     1:32.56    1:26.63        
                  41.77     1:26.63 (44.86)                                        
 35 Gordon, Rachel S          11 UN-MR                1:32.50    1:28.37        
                  43.79     1:28.37 (44.58)                                        
 36 Byrne, Gianna R           12 HAA-MR               1:36.35    1:30.93        
 37 Barnard, Victoria R       11 Express Swimming-MR  1:37.19    1:34.60        
                  46.52     1:34.60 (48.08)                                        
 38 Honig, Madison J          11 Express Swimming-MR  1:57.84    1:39.68        
                  45.30     1:39.68 (54.38)                                        
 39 Stevens, Amanda J         11 Three Village-MR     1:40.00    1:42.61        
                  48.76     1:42.61 (53.85)                                        
 40 Rateshwar, Janice         11 Express Swimming-MR  1:34.54    1:42.96        
                  47.23     1:42.96 (55.73)                                        
 41 Kukreja, Samara           11 Tmsuffolk-MR         1:38.90    1:43.03        
                  48.46     1:43.03 (54.57)                                        
 
Event 48  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Shannon, Ryan J           12 Express Swimming-MR  1:08.96    1:06.55        
  2 Adams, Brett J            12 Three Village-MR     1:09.54    1:10.73        
  3 Veit, Brian J             12 Three Village-MR     1:09.50    1:10.85        
                  48.56     1:10.85 (22.29)                                        
  4 Gorman, Connor J          12 BBSC-MR              1:13.07    1:11.38        
                  39.79     1:11.38 (31.59)                                        
  5 Reino, Vincent M          12 HAA-MR               1:10.66    1:11.88        
                  39.45     1:11.88 (32.43)                                        
  6 Glaser, Owen M            11 BBSC-MR              1:13.27    1:11.99        
B - Final
  7 Griffin, James D          12 Three Village-MR     1:15.30    1:12.07        
                  34.89     1:12.07 (37.18)                                        
  8 Park, Jeremy W            12 Tmsuffolk-MR         1:15.00    1:15.54        
                  36.73     1:15.54 (38.81)                                        
  9 Dougherty, Robert         12 HAA-MR               1:16.40    1:16.23        
                  38.32     1:16.23 (37.91)                                        
 10 Kubik, Declan S           12 Three Village-MR     1:15.57    1:19.62        
                  38.08     1:19.62 (41.54)                                        
 11 Carrieri, Nicholas G      11 HAA-MR               1:16.59    1:19.99        
                  39.01     1:19.99 (40.98)                                        
 
Event 48  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Shannon, Ryan J           12 Express Swimming-MR  1:06.25    1:08.96 q      
                  33.70     1:08.96 (35.26)                                        
  2 Veit, Brian J             12 Three Village-MR     1:11.87    1:09.50 q      
  3 Adams, Brett J            12 Three Village-MR     1:11.00    1:09.54 q      
                  33.97     1:09.54 (35.57)                                        
  4 Reino, Vincent M          12 HAA-MR               1:14.90    1:10.66 q      
  5 Gorman, Connor J          12 BBSC-MR              1:14.08    1:13.07 q      
                  35.01     1:13.07 (38.06)                                        
  6 Glaser, Owen M            11 BBSC-MR              1:12.63    1:13.27 q      
                  36.25     1:13.27 (37.02)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Park, Jeremy W            12 Tmsuffolk-MR         1:17.56    1:15.00 q      
  8 Griffin, James D          12 Three Village-MR     1:17.69    1:15.30 q      
                  36.96     1:15.30 (38.34)                                        
  9 Yoon, Henri               11 Express Swimming-MR  1:16.77    1:15.46 q      
                  36.28     1:15.46 (39.18)                                        
 10 Kubik, Declan S           12 Three Village-MR     1:23.43    1:15.57 q      
                  36.74     1:15.57 (38.83)                                        
 11 Dougherty, Robert         12 HAA-MR               1:17.06    1:16.40 q      
                  37.75     1:16.40 (38.65)                                        
 12 Carrieri, Nicholas G      11 HAA-MR               1:22.65    1:16.59 q      
                  37.93     1:16.59 (38.66)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Wang, Eric                12 Three Village-MR     1:17.76    1:17.05        
                  37.26     1:17.05 (39.79)                                        
 14 Jang, Michael             11 Tmsuffolk-MR         1:23.28    1:18.50        
                  38.66     1:18.50 (39.84)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Szypula, Matthew          11 Tmsuffolk-MR         1:24.08    1:18.58        
                  39.06     1:18.58 (39.52)                                        
 16 Nielsen, Jake             11 HAA-MR               1:19.34    1:18.64        
                  38.28     1:18.64 (40.36)                                        
 17 Doboli, Michael R         12 Tmsuffolk-MR         1:19.06    1:18.87        
 18 Pilewski, Joseph A        12 Tmsuffolk-MR         1:34.60    1:19.35        
                  39.45     1:19.35 (39.90)                                        
 19 Iorio, Jack T             12 Tmsuffolk-MR         1:22.78    1:19.55        
                  38.43     1:19.55 (41.12)                                        
 20 Cellamare, Dylan          12 Tmsuffolk-MR         1:19.29    1:19.76        
                  40.52     1:19.76 (39.24)                                        
 21 Napolitano, Sean          12 HAA-MR               1:23.07    1:20.10        
                  39.30     1:20.10 (40.80)                                        
 22 Dolinsky, Andrew E        11 Tmsuffolk-MR         1:25.75    1:21.70        
                  40.56     1:21.70 (41.14)                                        
 23 Zammit, Michael C         11 Express Swimming-MR  1:24.21    1:21.75        
                  40.65     1:21.75 (41.10)                                        
 24 Boyle, Neil P             12 Three Village-MR     1:35.00    1:21.85        
                  39.79     1:21.85 (42.06)                                        
 25 Genna, Johnny C           12 BBSC-MR              1:23.41    1:22.58        
                  39.56     1:22.58 (43.02)                                        
 26 Freudenberg, Eddie G      11 Three Village-MR     1:23.31    1:22.67        
                  40.39     1:22.67 (42.28)                                        
 27 Legendre, Malik E         12 NFS-MR               1:21.58    1:22.69        
 28 Goral, Eren F             11 Three Village-MR     1:25.39    1:23.13        
                  41.12     1:23.13 (42.01)                                        
 29 Schroeder, Michael        12 HAA-MR               1:29.59    1:23.77        
                  40.15     1:23.77 (43.62)                                        
 30 Fischer, Kenny S          12 Express Swimming-MR  1:23.44    1:25.08        
                  41.99     1:25.08 (43.09)                                        
 31 Albert, Adam *            11 Three Village-MR     1:26.44    1:25.33        
                  40.84     1:25.33 (44.49)                                        
 32 Indelicato, Gregory H     12 Three Village-MR     1:41.61    1:25.38        
 33 Hussein, Yousef W         11 Tmsuffolk-MR         1:32.91    1:25.58        
 34 Nguyen, Patrick           12 Tmsuffolk-MR         1:23.89    1:26.22        
                  41.57     1:26.22 (44.65)                                        
 35 Muller, Sean W            11 Three Village-MR     1:28.80    1:26.28        
 36 Cuevas, Rico G            11 BBSC-MR              1:22.85    1:26.30        
 37 Benin, Michael H          11 Tmsuffolk-MR         1:31.89    1:26.51        
 38 Kalenja, Keno             11 IA-MR                1:26.97    1:26.59        
                  42.56     1:26.59 (44.03)                                        
 39 Reilly, Christopher M     11 Express Swimming-MR       NT    1:27.07        
                  43.55     1:27.07 (43.52)                                        
 40 Castoro, Luke D           11 Tmsuffolk-MR         1:31.52    1:27.56        
 41 Mastrocinque, Rudy        12 Tmsuffolk-MR         1:22.90    1:30.39        
                  45.37     1:30.39 (45.02)                                        
 42 Tang, Erik                12 Express Swimming-MR  1:28.40    1:33.69        
                  45.71     1:33.69 (47.98)                                        
 43 Soto, Dylan               11 HAA-MR               1:45.00    1:35.20        
 44 Trzaskowski, Michael      12 HAA-MR               1:55.00    1:35.49        
                  45.95     1:35.49 (49.54)                                        
 45 Cummings, Jake T          11 Three Village-MR     1:45.00    1:38.64        
 46 Reynolds, Ian             11 HAA-MR               1:52.74    1:45.19        
                  50.25     1:45.19 (54.94)                                        
 47 Levine, Isaac E           11 IA-MR                2:00.00    1:49.26        
                  50.16     1:49.26 (59.10)                                        
 -- Agrawal, Alok             11 Tmsuffolk-MR         1:32.76         DQ        
                  48.56          DQ (50.97)                                        
 
Event 49  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Treglia, Leah N           10 HAA-MR               1:16.43    1:17.32        
                  34.86     1:17.32 (42.46)                                        
  2 Herrera, Ciara E          10 BBSC-MR              1:23.62    1:22.24        
                  37.90     1:22.24 (44.34)                                        
  3 Eng, Amelie R              9 BBSC-MR              1:22.75    1:22.50        
                  38.42     1:22.50 (44.08)                                        
  4 Dimaculangan, Abigail X   10 Three Village-MR     1:26.73    1:27.87        
                  40.97     1:27.87 (46.90)                                        
  5 Matheson, Hanna D          9 Three Village-MR     1:26.58    1:27.88        
                  42.42     1:27.88 (45.46)                                        
  6 Dimaculangan, Annabel      9 Three Village-MR     1:30.50    1:30.20        
 
Event 49  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Treglia, Leah N           10 HAA-MR               1:15.31    1:16.43 q      
                  33.70     1:16.43 (42.73)                                        
  2 Eng, Amelie R              9 BBSC-MR              1:23.24    1:22.75 q      
                  39.72     1:22.75 (43.03)                                        
  3 Herrera, Ciara E          10 BBSC-MR              1:22.54    1:23.62 q      
                  39.31     1:23.62 (44.31)                                        
  4 Matheson, Hanna D          9 Three Village-MR     1:25.73    1:26.58 q      
                  41.17     1:26.58 (45.41)                                        
  5 Dimaculangan, Abigail X   10 Three Village-MR     1:29.02    1:26.73 q      
                  39.55     1:26.73 (47.18)                                        
  6 Dimaculangan, Annabel      9 Three Village-MR     1:26.67    1:30.50 q      
                  41.47     1:30.50 (49.03)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Gleicher, Zoe M           10 Express Swimming-MR  1:41.21    1:35.63        
                  43.49     1:35.63 (52.14)                                        
  8 Pette, Alexandra          10 HAA-MR               1:30.29    1:37.51        
                  44.19     1:37.51 (53.32)                                        
 
Event 50  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Nunez, Ryan               10 Express Swimming-MR  1:16.61    1:13.67        
                  34.59     1:13.67 (39.08)                                        
  2 Hall III, Richard D        9 Three Village-MR     1:30.82    1:27.56        
                  38.22     1:27.56 (49.34)                                        
  3 Shenoy, Anish A           10 HAA-MR               1:32.34    1:33.72        
                  43.86     1:33.72 (49.86)                                        
 -- Klaric, Zander W          10 Three Village-MR     1:26.54         DQ        
                  40.06          DQ (50.78)                                        
 
Event 50  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nunez, Ryan               10 Express Swimming-MR  1:16.61    1:16.61 q      
                  35.48     1:16.61 (41.13)                                        
  2 Klaric, Zander W          10 Three Village-MR     1:29.43    1:26.54 q      
                  38.05     1:26.54 (48.49)                                        
  3 Hall III, Richard D        9 Three Village-MR     1:27.93    1:30.82 q      
                  39.74     1:30.82 (51.08)                                        
  4 Shenoy, Anish A           10 HAA-MR               1:39.32    1:32.34 q      
                  42.04     1:32.34 (50.30)                                        
 
Event 51  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ebenstein, Olivia M       12 Three Village-MR     1:13.18    1:12.98        
                  32.90     1:12.98 (40.08)                                        
  2 Dimaria, Jennifer A       11 Tmsuffolk-MR         1:14.50    1:14.67        
                  34.16     1:14.67 (40.51)                                        
  3 Maio, Kate                12 BBSC-MR              1:18.37    1:16.43        
                  36.63     1:16.43 (39.80)                                        
  4 Sommerstad, Kate A        11 Three Village-MR     1:18.30    1:18.34        
                  37.99     1:18.34 (40.35)                                        
  5 Modni, Hanna R            11 BBSC-MR              1:18.55    1:22.62        
                  37.85     1:22.62 (44.77)                                        
B - Final
  7 Martinez, Jennifer E      12 Express Swimming-MR  1:18.77    1:18.87        
  8 Grosskopf, Victoria C     12 Three Village-MR     1:20.32    1:20.12        
                  37.07     1:20.12 (43.05)                                        
  9 Teplansky, Emily L        12 Tmsuffolk-MR         1:21.22    1:20.81        
                  37.92     1:20.81 (42.89)                                        
 10 Iorio, Catherine T        12 Tmsuffolk-MR         1:20.10    1:20.83        
                  37.37     1:20.83 (43.46)                                        
 11 Bakke, Bernadette A       11 Tmsuffolk-MR         1:19.63    1:21.36        
                  36.67     1:21.36 (44.69)                                        
 12 O'Connell, Siobhan B      11 Express Swimming-MR  1:21.94    1:22.31        
                  39.53     1:22.31 (42.78)                                        
 
Event 51  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ebenstein, Olivia M       12 Three Village-MR     1:16.93    1:13.18 q      
                  33.98     1:13.18 (39.20)                                        
  2 Dimaria, Jennifer A       11 Tmsuffolk-MR         1:14.74    1:14.50 q      
  3 Hou, Isabelle             12 Express Swimming-MR  1:14.90    1:14.92 q      
                  32.71     1:14.92 (42.21)                                        
  4 Sommerstad, Kate A        11 Three Village-MR     1:20.42    1:18.30 q      
                  37.29     1:18.30 (41.01)                                        
  5 Maio, Kate                12 BBSC-MR              1:17.47    1:18.37 q      
                  36.38     1:18.37 (41.99)                                        
  6 Modni, Hanna R            11 BBSC-MR              1:18.14    1:18.55 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Martinez, Jennifer E      12 Express Swimming-MR  1:18.87    1:18.77 q      
  8 Bakke, Bernadette A       11 Tmsuffolk-MR         1:17.03    1:19.63 q      
  9 Iorio, Catherine T        12 Tmsuffolk-MR         1:22.55    1:20.10 q      
                  38.11     1:20.10 (41.99)                                        
 10 Grosskopf, Victoria C     12 Three Village-MR     1:23.11    1:20.32 q      
                  36.91     1:20.32 (43.41)                                        
 11 Teplansky, Emily L        12 Tmsuffolk-MR         1:19.06    1:21.22 q      
                  36.52     1:21.22 (44.70)                                        
 12 O'Connell, Siobhan B      11 Express Swimming-MR  1:23.10    1:21.94 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Farrell, Hope M           11 Three Village-MR     1:26.97    1:22.39        
                  38.97     1:22.39 (43.42)                                        
 14 Lai, Reyna                12 MALT-NJ              1:25.90    1:23.47        
                  37.79     1:23.47 (45.68)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Brockman, Hannah G        11 Three Village-MR     1:18.00    1:23.96        
                  40.27     1:23.96 (43.69)                                        
 16 Mond, Jenna               12 Three Village-MR     1:20.41    1:24.21        
 17 Rowan, Paige V            12 IA-MR                1:36.31    1:25.72        
                  40.89     1:25.72 (44.83)                                        
 18 Dixon, Taylor P           11 Three Village-MR     1:37.99    1:27.23        
                  38.50     1:27.23 (48.73)                                        
 19 Leary, Erin               11 Tmsuffolk-MR         1:32.95    1:27.61        
                  38.20     1:27.61 (49.41)                                        
 20 Veit, Brennyn l           11 Three Village-MR     1:26.66    1:27.92        
 21 Libohova, Emma *          12 Three Village-MR     1:29.26    1:28.56        
                  41.84     1:28.56 (46.72)                                        
 22 Sheehan, Fainne N         11 IA-MR                1:29.58    1:32.77        
                  40.30     1:32.77 (52.47)                                        
 23 Raber, Isabella M         12 BBSC-MR              1:36.17    1:32.93        
                  42.61     1:32.93 (50.32)                                        
 
Event 52  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Genna, Frankie            12 BBSC-MR              1:07.35    1:07.60        
                  31.41     1:07.60 (36.19)                                        
  2 Sforza, Anthony J         11 BBSC-MR              1:14.08    1:13.37        
                  34.29     1:13.37 (39.08)                                        
  3 Kingsley, Austin M        12 HAA-MR               1:15.34    1:14.26        
                  35.47     1:14.26 (38.79)                                        
  4 Park, Jeremy W            12 Tmsuffolk-MR         1:15.20    1:14.83        
                  35.14     1:14.83 (39.69)                                        
  5 Bekerman, Liam B          11 Express Swimming-MR  1:17.24    1:15.07        
                  36.11     1:15.07 (38.96)                                        
  6 Shemetov, Daniel B        11 BBSC-MR              1:16.54    1:15.22        
                  34.56     1:15.22 (40.66)                                        
B - Final
  7 Halls, Sean C             11 NFS-MR               1:17.53    1:15.20        
                  35.88     1:15.20 (39.32)                                        
  8 Veit, Brian J             12 Three Village-MR     1:17.60    1:16.54        
                  35.71     1:16.54 (40.83)                                        
  9 Iorio, Jack T             12 Tmsuffolk-MR         1:19.33    1:17.39        
 10 Doboli, Michael R         12 Tmsuffolk-MR         1:17.97    1:17.60        
                  36.71     1:17.60 (40.89)                                        
 11 Adams, Brett J            12 Three Village-MR     1:20.82    1:22.91        
 12 Kubik, Declan S           12 Three Village-MR     1:29.57    1:27.11        
 
Event 52  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Genna, Frankie            12 BBSC-MR              1:01.31    1:07.35 q      
                  30.93     1:07.35 (36.42)                                        
  2 Sforza, Anthony J         11 BBSC-MR              1:12.76    1:14.08 q      
                  34.96     1:14.08 (39.12)                                        
  3 Park, Jeremy W            12 Tmsuffolk-MR         1:14.79    1:15.20 q      
                  35.88     1:15.20 (39.32)                                        
  4 Kingsley, Austin M        12 HAA-MR               1:17.33    1:15.34 q      
                  36.27     1:15.34 (39.07)                                        
  5 Shemetov, Daniel B        11 BBSC-MR              1:18.57    1:16.54 q      
                  35.71     1:16.54 (40.83)                                        
  6 Bekerman, Liam B          11 Express Swimming-MR  1:20.98    1:17.24 q      
                  36.60     1:17.24 (40.64)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Halls, Sean C             11 NFS-MR               1:17.24    1:17.53 q      
                  34.26     1:17.53 (43.27)                                        
  8 Veit, Brian J             12 Three Village-MR     1:20.90    1:17.60 q      
                  36.71     1:17.60 (40.89)                                        
  9 Doboli, Michael R         12 Tmsuffolk-MR         1:20.71    1:17.97 q      
                  36.75     1:17.97 (41.22)                                        
 10 Iorio, Jack T             12 Tmsuffolk-MR         1:20.73    1:19.33 q      
                  36.45     1:19.33 (42.88)                                        
 11 Adams, Brett J            12 Three Village-MR     1:22.91    1:20.82 q      
                  37.38     1:20.82 (43.44)                                        
 12 Kubik, Declan S           12 Three Village-MR     1:29.32    1:29.57 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Park, Samuel              11 Tmsuffolk-MR         1:35.90    1:36.44        
                  42.56     1:36.44 (53.88)                                        
 14 Albert, Adam *            11 Three Village-MR     1:51.18    1:47.85        
                  44.80   1:47.85 (1:03.05)                                        
 
Event 53  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hornick, Jade E           10 Express Swimming-MR    43.99      42.99        
  2 Barsony, Amber            10 HAA-MR                 42.59      43.37        
  3 Smith, Jamila              9 NFS-MR                 45.01      45.31        
  4 Dimaculangan, Abigail X   10 Three Village-MR       44.60      45.37        
  5 McLaughlin, Sophia F      10 BBSC-MR                45.04      45.40        
  6 Plataroti, Ava            10 Tmsuffolk-MR           45.05      46.22        
 
Event 53  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Barsony, Amber            10 HAA-MR                 44.58      42.59 q      
  2 Hornick, Jade E           10 Express Swimming-MR    45.91      43.99 q      
  3 Dimaculangan, Abigail X   10 Three Village-MR       45.65      44.60 q      
  4 Smith, Jamila              9 NFS-MR                 47.59      45.01 q      
  5 McLaughlin, Sophia F      10 BBSC-MR                47.57      45.04 q      
  6 Plataroti, Ava            10 Tmsuffolk-MR           45.32      45.05 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 O'Brien, Makenna B        10 Tmsuffolk-MR           49.02      45.39        
  8 Yam, Kelly                10 Express Swimming-MR    45.35      45.94        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Konop, Rebecca G          10 Express Swimming-MR    47.85      46.34        
 10 Grefski, Katherine A      10 Tmsuffolk-MR           47.38      46.50        
 11 Retzlaff, Emilia A        10 Three Village-MR       48.49      47.85        
 12 Simon, Paige              10 HAA-MR                 50.32      48.11        
 13 Rezler, Kristina           9 Tmsuffolk-MR           48.56      48.15        
 14 Dominger, Madison          9 HAA-MR                 49.91      48.20        
 15 Brown, Olivia              9 Tmsuffolk-MR           47.04      48.69        
 16 Takes, Claire C           10 Express Swimming-MR    50.98      49.60        
 17 Cronin, Jessica            9 HAA-MR                 50.92      49.63        
 18 Simon, Alexandra          10 HAA-MR                 50.27      49.78        
 19 Seale, Sarah E             9 Three Village-MR       48.34      50.05        
 20 Burns, Sofia               9 HAA-MR                 51.07      50.34        
 21 Honig, Sydney M            9 Express Swimming-MR    51.53      51.25        
 22 Raber, Julia               8 BBSC-MR                53.20      51.43        
 23 Buono, Serena E           10 IA-MR                1:01.93      51.88        
 24 Demirci, Morgan           10 HAA-MR                 52.57      52.45        
 25 Sztorc, Natalie            8 IA-MR                  59.94      52.86        
 26 Templeton, Maya A         10 HAA-MR                 53.71      53.24        
 27 Karpf, Delaney            10 HAA-MR                 52.61      53.50        
 28 Brown, Savannah            9 HAA-MR                 55.11      54.09        
 29 Martinez, Kylie           10 HAA-MR               1:15.00      54.73        
 30 Johannesen, Charlotte      9 BBSC-MR                56.43      56.17        
 31 Zhu, Grace                10 BBSC-MR                59.56      56.47        
 32 Retzlaff, Claudia L        7 Three Village-MR       58.08      56.73        
 33 Chen, Audrey               8 Express Swimming-MR    58.76      56.80        
 34 Hiile, Amara V             9 IA-MR                  59.24      57.15        
 35 Pase, Brooke R            10 Tmsuffolk-MR           52.75      57.42        
 36 O'Connell, Caitlin G       9 Express Swimming-MR    58.61      59.03        
 37 Gleicher, Lila R           7 Express Swimming-MR  1:01.23    1:02.92        
 38 Canty, Emma M              8 Express Swimming-MR  1:03.28    1:03.88        
 -- Pantano, Giuliana *       10 Three Village-MR     1:00.00         DQ        
      False start
 -- Unger, Melanie             9 BBSC-MR              1:06.14         DQ        
 -- Griffin, Amelia            8 HAA-MR                 59.23         DQ        
 -- Dettling, Vianna          10 HAA-MR               1:30.00         DQ        
 -- Donohue, Savannah R        9 UN-MR                1:15.00         DQ        
 -- Mackay, Alexandria        10 HAA-MR                 56.06         DQ        
 -- Inglezakis, Demetra       10 HAA-MR                 50.00         DQ        
 -- Wilcox, Avery              6 HAA-MR               1:15.00         DQ        
 -- Savoretti, Angelina        9 HAA-MR                 58.57         DQ        
 -- Sforza, Sophia             8 BBSC-MR                59.91         DQ        
 -- Klimuszko, Caylee A       10 IA-MR                  50.00         DQ        
 -- Rosenfeld, StevieDonna    10 HAA-MR               1:06.44         DQ        
 
Event 54  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Mollica, Christian J      10 BBSC-MR                42.55      42.27        
  2 Sobhy, Mina-Abanoub M     10 BBSC-MR                42.81      42.62        
  3 Holler, John T            10 HAA-MR                 43.48      43.22        
  4 Buchanan, Chase C          9 NFS-MR                 43.26      44.44        
  5 Shenoy, Anish A           10 HAA-MR                 44.38      44.63        
  6 Mahan, Nicholas C         10 IA-MR                  44.33      44.66        
 
Event 54  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mollica, Christian J      10 BBSC-MR                43.58      42.55 q      
  2 Sobhy, Mina-Abanoub M     10 BBSC-MR                41.47      42.81 q      
  3 Buchanan, Chase C          9 NFS-MR                 42.49      43.26 q      
  4 Holler, John T            10 HAA-MR                 44.57      43.48 q      
  5 Mahan, Nicholas C         10 IA-MR                  44.72      44.33 q      
  6 Shenoy, Anish A           10 HAA-MR                 46.41      44.38 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Aquino-Grimaldi, Lucas    10 Tmsuffolk-MR           44.61      44.39        
  8 Monahan, James J           9 Three Village-MR       45.94      44.84        
-------------------------------------------------------------------------
  9 McManus, Matthew G        10 Tmsuffolk-MR           55.95      45.14        
 10 Park, Timothy             10 Tmsuffolk-MR           48.05      45.55        
 11 Hansen, Lance              9 Tmsuffolk-MR           46.35      45.96        
 12 Markowitz, Nicholas       10 HAA-MR                 46.21      46.07        
 13 Rogowsky, Benjamin N      10 Tmsuffolk-MR           48.01      46.19        
 14 Griffin, Oliver           10 HAA-MR                 43.58      48.65        
 15 Londono, Nicholas G       10 IA-MR                  49.00      49.27        
 16 Gabinoff, Aaron           10 Tmsuffolk-MR           47.64      49.78        
 17 Lent, Michael J           10 BBSC-MR                48.55      50.53        
 18 Yi, Lucas                 10 MALT-NJ                51.80      50.58        
 19 Veit, Colin *              8 Three Village-MR       50.76      50.78        
 20 Tang, Richard              9 Express Swimming-MR    51.35      50.94        
 21 LaBianca, Jack B          10 BBSC-MR                53.12      51.24        
 22 Perecinsky, Martin         9 Tmsuffolk-MR           48.88      51.40        
 23 Feuer, David              10 Express Swimming-MR    52.27      52.27        
 24 Halls, Ryan A              8 NFS-MR                 53.30      52.38        
 25 Timm, Ethan m             10 Three Village-MR       49.70      53.09        
 26 Shannon, Dylan M           9 Express Swimming-MR    55.23      53.46        
 27 Luu, Nicholas             10 HAA-MR                    NT      54.23        
 28 Lee, Jonathan             10 HAA-MR               1:01.27      56.09        
 29 Napolitano, Nick          10 HAA-MR                 58.60      58.26        
 30 Renda, Ronald              9 BBSC-MR                59.55      58.28        
 31 Nawrot, Peter              8 IA-MR                1:00.00      58.38        
 32 MA, Emanuel                9 Express Swimming-MR  1:04.89    1:01.02        
 33 Sagiraju, SriSamanyu       9 HAA-MR                 59.97    1:01.11        
 34 Piedrahita, Julian V       9 Express Swimming-MR  1:03.58    1:01.26        
 35 Gorman, Sean C            10 BBSC-MR              1:09.69    1:01.39        
 36 Suh, Ean                   9 HAA-MR               1:00.00    1:03.35        
 37 Savoretti, Johnnie         9 HAA-MR               1:09.30    1:04.43        
 38 Bhargava, Krissh          10 Express Swimming-MR  1:17.74    1:04.73        
 -- Gentilini, Peter J         9 BBSC-MR              1:05.55         DQ        
 -- Napolitano, Joe           10 HAA-MR                 57.18         DQ        
 -- Zegadlo, Zachari C        10 BBSC-MR                52.55         DQ        
 -- Morelli, Thomas L          9 HAA-MR                 58.17         DQ        
 -- O'Reilly, Kieran T         9 IA-MR                1:00.00         DQ        
 -- Masson, James W            9 Express Swimming-MR  1:14.32         DQ        
 -- Toor, Kabir S              9 Express Swimming-MR  1:14.26         DQ        
 -- McKenzie, Jeremy J         7 NFS-MR               1:10.00         DQ        
 -- Sansano, Matthew A        10 Express Swimming-MR    45.22         DQ        
 
Event 55  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Creagh, Shannon M         12 BBSC-MR                36.67      37.28        
  2 Gerlach, Taryn M          12 HAA-MR                 38.94      38.97        
  3 Londono, Isabela          12 IA-MR                  39.81      39.16        
  4 Welsh, Lindsay            12 Express Swimming-MR    39.19      39.45        
  5 Johannsen, Erin           11 HAA-MR                 40.20      40.00        
B - Final
  7 Marinucci, Sofia M        12 Tmsuffolk-MR           43.19      41.50        
  8 Veit, Brennyn l           11 Three Village-MR       43.61      42.63        
  9 Leary, Erin               11 Tmsuffolk-MR           43.80      42.88        
 10 Paz, Adriana I            12 BBSC-MR                44.28      44.00        
 
Event 55  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Creagh, Shannon M         12 BBSC-MR                37.20      36.67 q      
  2 Gerlach, Taryn M          12 HAA-MR                 39.05      38.94 q      
  3 Welsh, Lindsay            12 Express Swimming-MR    41.27      39.19 q      
  4 Londono, Isabela          12 IA-MR                  40.22      39.81 q      
  5 Johannsen, Erin           11 HAA-MR                 42.64      40.20 q      
  6 Boudreau, Shannon         12 HAA-MR                 41.74      40.35 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Hou, Isabelle             12 Express Swimming-MR    39.06      40.60 q      
  8 Marinucci, Sofia M        12 Tmsuffolk-MR           42.52      43.19 q      
  9 Veit, Brennyn l           11 Three Village-MR       49.34      43.61 q      
 10 Leary, Erin               11 Tmsuffolk-MR           44.65      43.80 q      
 11 Paz, Adriana I            12 BBSC-MR                43.98      44.28 q      
 12 Canty, Katie E            11 Express Swimming-MR    43.40      45.53 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Honig, Madison J          11 Express Swimming-MR    44.55      46.11        
 14 Gallagher, Kaylee R       12 HAA-MR                 47.21      47.02        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Barnard, Victoria R       11 Express Swimming-MR    47.11      47.42        
 16 Duggan, Makeda S          11 Express Swimming-MR    48.01      48.33        
 17 Fuoco, Kaitlyn E          11 Express Swimming-MR    48.66      50.60        
 18 McWilliam, Katherine E    11 Express Swimming-MR    52.32      52.84        
 19 Kohli, Diya               11 Tmsuffolk-MR           53.57      52.97        
 20 Kukreja, Samara           11 Tmsuffolk-MR           49.69      55.05        
 21 Daley, Nadia              11 NFS-MR                 57.28      56.70        
 -- Rateshwar, Janice         11 Express Swimming-MR    46.97         DQ        
 -- Pedersen, Alexis R        11 IA-MR                1:00.00         DQ        
 
Event 56  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chung, Daniel S           12 BBSC-MR                32.30      32.84        
  2 Sforza, Anthony J         11 BBSC-MR                35.80      35.73        
  3 Chen, Ethan               11 Express Swimming-MR    35.97      36.30        
  4 LiBASSI, Connor T         12 Express Swimming-MR    36.53      36.42        
  5 Jang, Michael             11 Tmsuffolk-MR           39.70      38.37        
  6 Yoon, Henri               11 Express Swimming-MR    39.25      38.63        
B - Final
  7 Legendre, Malik E         12 NFS-MR                 39.95      38.24        
  8 Tang, Erik                12 Express Swimming-MR    41.33      40.28        
  9 Prinzivalli, Peter J      12 Tmsuffolk-MR           40.66      40.42        
 10 Pilewski, Joseph A        12 Tmsuffolk-MR           41.68      40.88        
 11 Shemetov, Daniel B        11 BBSC-MR                40.88      41.11        
 12 Dougherty, Robert         12 HAA-MR                 41.77      41.63        
 
Event 56  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chung, Daniel S           12 BBSC-MR                32.17      32.30 q      
  2 Sforza, Anthony J         11 BBSC-MR                36.57      35.80 q      
  3 Chen, Ethan               11 Express Swimming-MR    37.37      35.97 q      
  4 LiBASSI, Connor T         12 Express Swimming-MR    37.46      36.53 q      
  5 Yoon, Henri               11 Express Swimming-MR    38.40      39.25 q      
  6 Jang, Michael             11 Tmsuffolk-MR           39.66      39.70 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Legendre, Malik E         12 NFS-MR                 38.28      39.95 q      
  8 Prinzivalli, Peter J      12 Tmsuffolk-MR           41.62      40.66 q      
  9 Shemetov, Daniel B        11 BBSC-MR                40.61      40.88 q      
 10 Dawson, Xavier            11 NFS-MR                 39.70      41.21 q      
 11 Tang, Erik                12 Express Swimming-MR    41.24      41.33 q      
 12 Genna, Johnny C           12 BBSC-MR                40.83      41.48 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Pilewski, Joseph A        12 Tmsuffolk-MR           42.00      41.68        
 14 Dougherty, Robert         12 HAA-MR                 42.03      41.77        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Park, Samuel              11 Tmsuffolk-MR           47.90      41.81        
 16 Iorio, Jack T             12 Tmsuffolk-MR           41.86      41.89        
 17 Nguyen, Patrick           12 Tmsuffolk-MR           42.53      42.66        
 18 Cellamare, Dylan          12 Tmsuffolk-MR           43.23      43.58        
 19 Vavalle, Antonio          11 Three Village-MR       44.50      44.05        
 20 Dettling, Maverick        11 HAA-MR                 45.93      44.66        
 21 Schroeder, Michael        12 HAA-MR                 47.60      44.89        
 22 Zheng, Zhimin *           11 Three Village-MR       45.08      44.91        
 23 Napolitano, Sean          12 HAA-MR                 46.40      45.20        
 24 Nielsen, Jake             11 HAA-MR                 43.75      45.30        
 25 Kalenja, Keno             11 IA-MR                  43.72      45.55        
 26 Carrieri, Nicholas G      11 HAA-MR                 42.98      45.77        
 27 Tsiabasis, Yanni          12 HAA-MR                 52.42      46.13        
 28 Akselrod, Adam            11 Express Swimming-MR    48.32      47.33        
 29 Freudenberg, Eddie G      11 Three Village-MR       50.86      49.19        
 30 Reynolds, Ian             11 HAA-MR                 52.36      53.52        
 31 Sagiraju, Sahi V          11 HAA-MR                 56.85      56.17        
 -- Doboli, Michael R         12 Tmsuffolk-MR           43.51         DQ        
 -- Soto, Dylan               11 HAA-MR                 55.00         DQ        
 -- Levine, Isaac E           11 IA-MR                1:00.00         DQ        
 
Event 57  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Dominger, Alexa N         14 HAA-MR               2:24.78    2:21.58        
                  30.63     1:06.84 (36.21)     1:49.19 (42.35)     2:21.58 (32.39)
  2 Kramer, Kylie S           14 Three Village-MR     2:29.34    2:24.81        
                  32.34     1:08.23 (35.89)     1:52.57 (44.34)     2:24.81 (32.24)
  3 Huang, Amanda             14 Express Swimming-MR  2:30.95    2:30.08        
                  32.59     1:09.93 (37.34)     1:53.34 (43.41)     2:30.08 (36.74)
  4 Conlin, Bridget R         14 Tmsuffolk-MR         2:32.91    2:30.17        
                  31.66     1:10.10 (38.44)     1:56.72 (46.62)     2:30.17 (33.45)
  5 McKenna, Grace A          14 BBSC-MR              2:31.12    2:30.80        
                  33.31     1:15.70 (42.39)     1:57.55 (41.85)     2:30.80 (33.25)
  6 Pellegrino, Francesca     13 Three Village-MR     2:33.08    2:32.37        
                  30.27     1:09.03 (38.76)     1:58.46 (49.43)     2:32.37 (33.91)
B - Final
  7 Sabino, Rachel            14 BBSC-MR              2:38.50    2:35.31        
                  33.53     1:15.55 (42.02)     1:59.96 (44.41)     2:35.31 (35.35)
  8 Holler, Erin E            13 HAA-MR               2:36.78    2:35.41        
                  32.94     1:13.04 (40.10)     2:00.30 (47.26)     2:35.41 (35.11)
  9 Connors, Grace C          13 BBSC-MR              2:41.37    2:36.49        
                  33.68     1:14.09 (40.41)     2:02.28 (48.19)     2:36.49 (34.21)
 10 Genao, Sophia K           13 Three Village-MR     2:42.39    2:36.55        
                  32.84     1:12.93 (40.09)     2:01.34 (48.41)     2:36.55 (35.21)
 11 Chan, Rachel P            14 Three Village-MR     2:38.78    2:39.99        
                  34.16     1:15.05 (40.89)     2:02.87 (47.82)     2:39.99 (37.12)
 12 Lin, Erica *              13 Three Village-MR     2:40.41    2:40.75        
                  37.66     1:21.34 (43.68)     2:05.18 (43.84)     2:40.75 (35.57)
 
Event 57  Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dominger, Alexa N         14 HAA-MR               2:21.13    2:24.78 q      
                  31.41     1:09.27 (37.86)     1:52.49 (43.22)     2:24.78 (32.29)
  2 Kramer, Kylie S           14 Three Village-MR     2:26.54    2:29.34 q      
                  33.68     1:10.08 (36.40)     1:57.25 (47.17)     2:29.34 (32.09)
  3 Huang, Amanda             14 Express Swimming-MR  2:32.77    2:30.95 q      
                  34.11     1:10.58 (36.47)     1:54.40 (43.82)     2:30.95 (36.55)
  4 McKenna, Grace A          14 BBSC-MR              2:32.67    2:31.12 q      
                  33.54     1:17.07 (43.53)     1:58.55 (41.48)     2:31.12 (32.57)
  5 Conlin, Bridget R         14 Tmsuffolk-MR         2:39.19    2:32.91 q      
                  32.24     1:11.23 (38.99)     1:59.20 (47.97)     2:32.91 (33.71)
  6 Pellegrino, Francesca     13 Three Village-MR     2:28.36    2:33.08 q      
                  30.53     1:08.53 (38.00)     1:59.91 (51.38)     2:33.08 (33.17)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Pikulik, Danielle A       14 HAA-MR               2:32.48    2:34.55 q      
                  35.26     1:13.73 (38.47)     1:59.14 (45.41)     2:34.55 (35.41)
  8 Holler, Erin E            13 HAA-MR               2:38.61    2:36.78 q      
                  32.67     1:14.94 (42.27)     2:00.79 (45.85)     2:36.78 (35.99)
  9 Sabino, Rachel            14 BBSC-MR              2:41.53    2:38.50 q      
                  35.66     1:18.01 (42.35)     2:04.45 (46.44)     2:38.50 (34.05)
 10 Chan, Rachel P            14 Three Village-MR     2:36.78    2:38.78 q      
                  34.57     1:13.65 (39.08)     2:02.12 (48.47)     2:38.78 (36.66)
 11 Lin, Erica *              13 Three Village-MR     2:39.57    2:40.41 q      
                  37.77     1:20.02 (42.25)     2:05.79 (45.77)     2:40.41 (34.62)
 12 Connors, Grace C          13 BBSC-MR              2:38.04    2:41.37 q      
                  32.49     1:13.89 (41.40)     2:03.51 (49.62)     2:41.37 (37.86)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Genao, Sophia K           13 Three Village-MR     2:42.18    2:42.39        
                  33.67     1:14.07 (40.40)     2:06.06 (51.99)     2:42.39 (36.33)
 14 Nagle, Jennifer A         13 Tmsuffolk-MR         2:51.05    2:43.90        
                  36.57     1:21.30 (44.73)     2:07.17 (45.87)     2:43.90 (36.73)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Horne, Siobhan P          13 BBSC-MR              2:41.37    2:45.63        
                  37.76     1:17.64 (39.88)     2:10.34 (52.70)     2:45.63 (35.29)
 16 Kim, Carsi M              13 BBSC-MR              2:54.86    2:46.34        
                  38.27     1:20.53 (42.26)     2:10.88 (50.35)     2:46.34 (35.46)
 17 Keogler, Dana R           13 Tmsuffolk-MR         2:49.13    2:50.39        
                  37.21     1:19.03 (41.82)     2:11.43 (52.40)     2:50.39 (38.96)
 18 Galiatsatos, Christina    13 BBSC-MR              2:48.94    2:50.68        
                  36.71     1:18.26 (41.55)     2:13.75 (55.49)     2:50.68 (36.93)
 19 Calabrese, Victoria       13 Express Swimming-MR  3:01.58    2:54.23        
                  37.16     1:22.07 (44.91)     2:15.03 (52.96)     2:54.23 (39.20)
 20 Cohen, Hannah E           13 BBSC-MR              3:00.39    3:03.87        
                  42.13     1:26.45 (44.32)     2:22.39 (55.94)     3:03.87 (41.48)
 21 Cobham, Maleah S          13 Express Swimming-MR  3:17.79    3:04.91        
                  42.23     1:28.13 (45.90)     2:24.03 (55.90)     3:04.91 (40.88)
 22 Raimondi, Ashley J        13 BBSC-MR              3:07.49    3:05.25        
                  43.17     1:29.29 (46.12)     2:26.87 (57.58)     3:05.25 (38.38)
 23 Torre, Samantha R         13 Three Village-MR     3:11.24    3:08.13        
                  43.53     1:28.65 (45.12)     2:26.33 (57.68)     3:08.13 (41.80)
 24 Spencer, Samantha L       13 BBSC-MR              2:55.55    3:09.75        
                  46.07     1:33.73 (47.66)     2:27.28 (53.55)     3:09.75 (42.47)
 25 Deignan, Anna E           13 BBSC-MR              3:05.19    3:12.98        
                  41.90     1:32.12 (50.22)     2:28.49 (56.37)     3:12.98 (44.49)
 -- Feron, Ciara A            14 Express Swimming-MR  2:55.68         DQ        
                  44.20     1:27.48 (43.28)     2:21.54 (54.06)          DQ (40.72)
 -- Dawson, Athena            14 NFS-MR               3:05.80         DQ        
                  44.49     1:33.86 (49.37)   2:36.48 (1:02.62)          DQ (42.90)
 
Event 58  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Champagne, Dylan C        14 Tmsuffolk-MR         2:07.12    2:06.94        
                  27.55       59.29 (31.74)     1:37.59 (38.30)     2:06.94 (29.35)
  2 Griffin, Trevor T         13 Express Swimming-MR  2:15.06    2:12.42        
                  28.47     1:01.96 (33.49)     1:43.60 (41.64)     2:12.42 (28.82)
  3 Stoski, Michael J         14 Tmsuffolk-MR         2:22.04    2:14.37        
                  28.42     1:06.12 (37.70)     1:45.08 (38.96)     2:14.37 (29.29)
  4 Park, Bryan H             13 Tmsuffolk-MR         2:22.75    2:20.12        
                  30.45     1:06.65 (36.20)     1:49.47 (42.82)     2:20.12 (30.65)
  5 Tack, Lucas S             13 Tmsuffolk-MR         2:23.40    2:20.17        
                  30.80     1:06.14 (35.34)     1:48.94 (42.80)     2:20.17 (31.23)
  6 Shemet, Henry M           13 Three Village-MR     2:21.80    2:20.33        
                  30.44     1:04.72 (34.28)     1:47.39 (42.67)     2:20.33 (32.94)
B - Final
  7 Mond, Noah E              14 Three Village-MR     2:28.43    2:22.28        
                  33.00     1:10.54 (37.54)     1:50.16 (39.62)     2:22.28 (32.12)
  8 Rupnarain, Timothy        13 Tmsuffolk-MR         2:24.34    2:24.09        
                  34.30     1:11.91 (37.61)     1:51.37 (39.46)     2:24.09 (32.72)
  9 Kim, Miles                13 Tmsuffolk-MR         2:24.27    2:24.41        
                  34.44     1:09.64 (35.20)     1:52.30 (42.66)     2:24.41 (32.11)
 10 Boughal, Ian S            14 IA-MR                2:26.13    2:27.50        
                  32.43     1:09.85 (37.42)     1:54.57 (44.72)     2:27.50 (32.93)
 11 McLaughlin, Joseph W      13 BBSC-MR              2:31.57    2:30.33        
                  31.84     1:09.93 (38.09)     1:56.43 (46.50)     2:30.33 (33.90)
 12 Meron, Eli                13 Express Swimming-MR  2:39.05    2:42.95        
                  34.42     1:18.14 (43.72)     2:07.23 (49.09)     2:42.95 (35.72)
 
Event 58  Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Champagne, Dylan C        14 Tmsuffolk-MR         2:07.59    2:07.12 q      
                  27.74       58.37 (30.63)     1:38.54 (40.17)     2:07.12 (28.58)
  2 Griffin, Trevor T         13 Express Swimming-MR  2:11.65    2:15.06 q      
  3 Dillon, Jack P            14 Three Village-MR     2:24.97    2:19.88 q      
                  31.09     1:05.18 (34.09)     1:49.19 (44.01)     2:19.88 (30.69)
  4 Shemet, Henry M           13 Three Village-MR     2:24.95    2:21.80 q      
                  30.80     1:06.05 (35.25)     1:49.17 (43.12)     2:21.80 (32.63)
  5 Stoski, Michael J         14 Tmsuffolk-MR         2:13.25    2:22.04 q      
                  28.49     1:05.33 (36.84)     1:49.41 (44.08)     2:22.04 (32.63)
  6 Park, Bryan H             13 Tmsuffolk-MR         2:24.39    2:22.75 q      
                  31.11     1:07.38 (36.27)     1:51.77 (44.39)     2:22.75 (30.98)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Tack, Lucas S             13 Tmsuffolk-MR         2:21.38    2:23.40 q      
                  30.39     1:06.66 (36.27)     1:52.21 (45.55)     2:23.40 (31.19)
  8 Kim, Miles                13 Tmsuffolk-MR         2:24.67    2:24.27 q      
  9 Rupnarain, Timothy        13 Tmsuffolk-MR         2:28.84    2:24.34 q      
 10 Muroff, Michael C         14 Three Village-MR     2:23.92    2:24.65 q      
 11 Hou, Logan                14 Express Swimming-MR  2:24.24    2:25.57 q      
                  31.69     1:09.37 (37.68)     1:51.58 (42.21)     2:25.57 (33.99)
 12 Boughal, Ian S            14 IA-MR                2:27.82    2:26.13 q      
                  31.75     1:08.73 (36.98)     1:52.92 (44.19)     2:26.13 (33.21)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Mond, Noah E              14 Three Village-MR     2:27.14    2:28.43        
                  32.72     1:11.39 (38.67)     1:54.09 (42.70)     2:28.43 (34.34)
 14 Sun, William              13 Three Village-MR     2:32.06    2:29.78        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Muller, Shane G           13 Three Village-MR     2:37.17    2:31.45        
                  32.55     1:10.57 (38.02)     1:58.32 (47.75)     2:31.45 (33.13)
 16 McLaughlin, Joseph W      13 BBSC-MR              2:30.55    2:31.57        
                  32.27     1:10.92 (38.65)     1:56.91 (45.99)     2:31.57 (34.66)
 17 Meron, Eli                13 Express Swimming-MR  2:46.07    2:39.05        
                  34.35     1:18.60 (44.25)     2:05.25 (46.65)     2:39.05 (33.80)
 18 Munson, Joseph A          14 Express Swimming-MR  2:38.76    2:39.56        
                  37.11     1:19.56 (42.45)     2:04.27 (44.71)     2:39.56 (35.29)
 19 Yam, Cody J               14 Express Swimming-MR  2:43.17    2:41.70        
                  38.24     1:20.05 (41.81)     2:07.16 (47.11)     2:41.70 (34.54)
 20 Valle, Matthew J          13 BBSC-MR              3:08.83    2:49.40        
                  36.82     1:18.60 (41.78)     2:11.86 (53.26)     2:49.40 (37.54)
 21 Reisert, Justin P         13 BBSC-MR              2:49.55    3:22.10        
                  47.01     1:38.07 (51.06)     2:37.48 (59.41)     3:22.10 (44.62)
 -- Titus, William S          13 Express Swimming-MR  2:58.76         DQ        
                                1:30.07 ( )     2:21.67 (51.60)          DQ (38.48)
 -- Weiner, Luke              14 Tmsuffolk-MR         2:18.60         DQ        
                  30.64     1:07.39 (36.75)     1:50.40 (43.01)          DQ (32.24)
 -- Zahn, Danny               13 Tmsuffolk-MR         2:25.32         DQ        
 
Event 59  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bardak, Emily E           15 Three Village-MR     2:18.73    2:10.56        
                  28.36     1:01.42 (33.06)     1:41.05 (39.63)     2:10.56 (29.51)
  2 Reynolds, Kerryann        15 HAA-MR               2:17.47    2:13.07        
                  28.30     1:01.15 (32.85)     1:43.49 (42.34)     2:13.07 (29.58)
  3 DePalma, Mikaylie         15 Tmsuffolk-MR         2:22.82    2:21.73        
                  30.79     1:07.05 (36.26)     1:50.00 (42.95)     2:21.73 (31.73)
  4 Gabinoff, Katherine       16 Tmsuffolk-MR         2:21.87    2:22.16        
                  30.83     1:07.30 (36.47)     1:49.26 (41.96)     2:22.16 (32.90)
  5 Falletta, Arianna         15 Tmsuffolk-MR         2:23.28    2:23.91        
                  31.74     1:07.29 (35.55)     1:50.16 (42.87)     2:23.91 (33.75)
  6 Chirico, Kasidy A         16 Three Village-MR     2:26.84    2:25.87        
                  30.96     1:08.78 (37.82)     1:52.76 (43.98)     2:25.87 (33.11)
B - Final
  7 Fleischer, Lindsay        16 HAA-MR               2:27.57    2:22.84        
                  29.42     1:03.87 (34.45)     1:49.15 (45.28)     2:22.84 (33.69)
  8 McNair, Meaghan F         16 Three Village-MR     2:29.60    2:26.86        
                  31.62     1:08.86 (37.24)     1:54.37 (45.51)     2:26.86 (32.49)
  9 Friberg, Keelyn G         16 Three Village-MR     2:30.11    2:27.01        
                  32.61     1:09.60 (36.99)     1:55.22 (45.62)     2:27.01 (31.79)
 10 Howard, Grace             15 HAA-MR               2:27.01    2:29.03        
                  30.46     1:08.69 (38.23)     1:53.75 (45.06)     2:29.03 (35.28)
 11 McNamara, Samantha        17 BBSC-MR              2:30.13    2:29.92        
                  32.24     1:11.20 (38.96)     1:56.18 (44.98)     2:29.92 (33.74)
 12 Zhu, Sydney S             15 HAA-MR               2:33.78    2:32.73        
                  33.58     1:13.04 (39.46)     1:57.01 (43.97)     2:32.73 (35.72)
 
Event 59  Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Reynolds, Kerryann        15 HAA-MR               2:15.80    2:17.47 q      
                  29.57     1:04.22 (34.65)     1:48.22 (44.00)     2:17.47 (29.25)
  2 Bardak, Emily E           15 Three Village-MR     2:09.66    2:18.73 q      
                  29.66     1:05.00 (35.34)     1:47.44 (42.44)     2:18.73 (31.29)
  3 Gabinoff, Katherine       16 Tmsuffolk-MR         2:21.94    2:21.87 q      
                  30.69     1:06.12 (35.43)     1:48.45 (42.33)     2:21.87 (33.42)
  4 DePalma, Mikaylie         15 Tmsuffolk-MR         2:22.69    2:22.82 q      
                  31.55     1:07.32 (35.77)     1:50.30 (42.98)     2:22.82 (32.52)
  5 Falletta, Arianna         15 Tmsuffolk-MR         2:17.96    2:23.28 q      
                  32.00     1:07.99 (35.99)     1:50.65 (42.66)     2:23.28 (32.63)
  6 Klicpera, Samantha K      17 Express Swimming-MR  2:26.06    2:26.52 q      
                  33.81     1:11.16 (37.35)     1:53.02 (41.86)     2:26.52 (33.50)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Chirico, Kasidy A         16 Three Village-MR     2:26.26    2:26.84 q      
                  30.92     1:08.95 (38.03)     1:53.68 (44.73)     2:26.84 (33.16)
  8 Howard, Grace             15 HAA-MR               2:23.14    2:27.01 q      
                  30.53     1:08.93 (38.40)     1:53.35 (44.42)     2:27.01 (33.66)
  9 Fleischer, Lindsay        16 HAA-MR               2:27.03    2:27.57 q      
                  30.14     1:06.05 (35.91)     1:53.00 (46.95)     2:27.57 (34.57)
 10 Giuliani, Jessica H       17 BBSC-MR              2:20.95    2:29.43 q      
                  31.74     1:10.05 (38.31)     1:54.39 (44.34)     2:29.43 (35.04)
 11 Mattei, Theresa M         17 Express Swimming-MR  2:36.33    2:29.45 q      
                  32.36     1:10.49 (38.13)     1:54.76 (44.27)     2:29.45 (34.69)
 12 McNair, Meaghan F         16 Three Village-MR     2:31.41    2:29.60 q      
                  33.45     1:10.02 (36.57)     1:57.11 (47.09)     2:29.60 (32.49)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Friberg, Keelyn G         16 Three Village-MR     2:25.06    2:30.11        
                  34.02     1:10.97 (36.95)     1:56.07 (45.10)     2:30.11 (34.04)
 14 McNamara, Samantha        17 BBSC-MR              2:26.73    2:30.13        
                  33.45     1:13.00 (39.55)     1:56.78 (43.78)     2:30.13 (33.35)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Mattei, Monica A          16 Express Swimming-MR  2:27.49    2:30.98        
                  34.28     1:11.88 (37.60)     1:57.50 (45.62)     2:30.98 (33.48)
 16 Zhu, Sydney S             15 HAA-MR               2:37.16    2:33.78        
                  33.55     1:13.25 (39.70)     1:58.08 (44.83)     2:33.78 (35.70)
 17 Rankin, Sydney            15 Express Swimming-MR  2:52.04    2:33.82        
                  36.43     1:23.42 (46.99)   2:33.82 (1:10.40)                    
 18 Viera, Michelle           17 HAA-MR               2:32.46    2:34.11        
                  33.94     1:12.77 (38.83)     1:58.72 (45.95)     2:34.11 (35.39)
 19 Adams, Hayley N           16 Three Village-MR     2:24.35    2:34.28        
                  34.11     1:12.01 (37.90)     1:58.27 (46.26)     2:34.28 (36.01)
 20 Bernhardt, Sydney C       15 Three Village-MR     2:38.76    2:34.47        
                  33.33     1:12.34 (39.01)     1:59.30 (46.96)     2:34.47 (35.17)
 21 McCabe, Katie             16 IA-MR                2:34.59    2:34.94        
                  34.16     1:11.50 (37.34)     1:59.41 (47.91)     2:34.94 (35.53)
 22 Alvarez, Stephanie R      15 Three Village-MR     2:37.32    2:37.64        
                  33.16     1:15.91 (42.75)     2:01.48 (45.57)     2:37.64 (36.16)
 23 Diers, Rebecca A          15 BBSC-MR              2:35.74    2:42.98        
                  34.28     1:18.11 (43.83)     2:03.80 (45.69)     2:42.98 (39.18)
 24 Stampelos, Georgina E     16 Three Village-MR     2:37.02    2:44.07        
                  36.25     1:17.00 (40.75)     2:05.73 (48.73)     2:44.07 (38.34)
 25 Achil, Shabie J           16 Express Swimming-MR  2:36.49    2:44.78        
                  37.92     1:18.25 (40.33)     2:07.83 (49.58)     2:44.78 (36.95)
 26 Hamdi, Yasmine            15 Three Village-MR     2:41.67    2:46.08        
                  34.98     1:18.74 (43.76)     2:09.91 (51.17)     2:46.08 (36.17)
 27 Ratel, Brooklyn E         12 IA-MR                3:15.00    2:57.04        
                  40.72     1:25.02 (44.30)     2:15.68 (50.66)     2:57.04 (41.36)
 
Event 60  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chan, Dylan               16 HAA-MR               2:00.85    1:59.13        
                  25.31       55.11 (29.80)     1:30.54 (35.43)     1:59.13 (28.59)
  2 Burr, Trenton H           14 HAA-MR               2:03.33    2:02.25        
                  26.21       57.69 (31.48)     1:34.69 (37.00)     2:02.25 (27.56)
  3 Papsco, Zachary T         15 HAA-MR               2:03.84    2:03.21        
                  25.81       56.70 (30.89)     1:34.15 (37.45)     2:03.21 (29.06)
  3 Millkey, Nicholas W       15 HAA-MR               2:05.50    2:03.21        
                  26.21       57.96 (31.75)     1:35.26 (37.30)     2:03.21 (27.95)
  5 Wyche, Tyori A            17 Tmsuffolk-MR         2:02.67    2:04.12        
                  26.60       58.41 (31.81)     1:34.52 (36.11)     2:04.12 (29.60)
  6 LaBianca, Joseph J        17 Tmsuffolk-MR         2:09.43    2:06.01        
                  26.94       58.38 (31.44)     1:37.06 (38.68)     2:06.01 (28.95)
B - Final
  7 Casey, Jack H             15 HAA-MR               2:09.92    2:06.11        
                  27.05     1:01.27 (34.22)     1:36.92 (35.65)     2:06.11 (29.19)
  8 Kubik, Cameron H          15 Three Village-MR     2:11.24    2:07.01        
                  27.94     1:00.62 (32.68)     1:37.10 (36.48)     2:07.01 (29.91)
  9 Cellamare, Daniel         16 Tmsuffolk-MR         2:10.71    2:11.59        
                  27.48     1:03.13 (35.65)     1:42.23 (39.10)     2:11.59 (29.36)
 10 Tack, Harrison M          18 Tmsuffolk-MR         2:09.50    2:11.61        
                  27.92     1:02.51 (34.59)     1:43.72 (41.21)     2:11.61 (27.89)
 11 Kohlus, Robert W          17 Three Village-MR     2:12.65    2:12.41        
                  27.32     1:00.33 (33.01)     1:41.87 (41.54)     2:12.41 (30.54)
 12 Taylor, Harrison J        17 Tmsuffolk-MR         2:12.28    2:12.94        
                  27.55     1:02.07 (34.52)     1:41.96 (39.89)     2:12.94 (30.98)
 
Event 60  Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chan, Dylan               16 HAA-MR               1:57.79    2:00.85 q      
                  25.66       56.27 (30.61)     1:32.12 (35.85)     2:00.85 (28.73)
  2 Wyche, Tyori A            17 Tmsuffolk-MR         2:05.23    2:02.67 q      
                  26.56       58.68 (32.12)     1:33.93 (35.25)     2:02.67 (28.74)
  3 Burr, Trenton H           14 HAA-MR               2:04.62    2:03.33 q      
                  26.25       58.52 (32.27)     1:34.78 (36.26)     2:03.33 (28.55)
  4 Papsco, Zachary T         15 HAA-MR               2:04.92    2:03.84 q      
                  26.37       57.53 (31.16)     1:34.77 (37.24)     2:03.84 (29.07)
  5 Millkey, Nicholas W       15 HAA-MR               2:04.29    2:05.50 q      
                  26.68       58.62 (31.94)     1:36.56 (37.94)     2:05.50 (28.94)
  6 LaBianca, Joseph J        17 Tmsuffolk-MR         2:08.91    2:09.43 q      
                  27.75       59.64 (31.89)     1:40.17 (40.53)     2:09.43 (29.26)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Tack, Harrison M          18 Tmsuffolk-MR         2:07.76    2:09.50 q      
                  26.95     1:00.52 (33.57)     1:41.26 (40.74)     2:09.50 (28.24)
  8 Casey, Jack H             15 HAA-MR               2:08.70    2:09.92 q      
                  27.59     1:02.08 (34.49)     1:38.82 (36.74)     2:09.92 (31.10)
  9 Cellamare, Daniel         16 Tmsuffolk-MR         2:15.98    2:10.71 q      
                  27.12     1:02.29 (35.17)     1:40.82 (38.53)     2:10.71 (29.89)
 10 Kubik, Cameron H          15 Three Village-MR     2:08.83    2:11.24 q      
                  26.84     1:00.89 (34.05)     1:40.20 (39.31)     2:11.24 (31.04)
 11 Taylor, Harrison J        17 Tmsuffolk-MR         2:12.53    2:12.28 q      
                  27.08     1:00.85 (33.77)     1:40.77 (39.92)     2:12.28 (31.51)
 12 Kohlus, Robert W          17 Three Village-MR     2:12.80    2:12.65 q      
                  27.04     1:00.33 (33.29)     1:41.85 (41.52)     2:12.65 (30.80)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Mahabadi, Arya            16 Tmsuffolk-MR         2:15.41    2:17.01        
                  29.86     1:07.23 (37.37)     1:45.76 (38.53)     2:17.01 (31.25)
 14 Infranco, Daniel S        17 Three Village-MR     2:17.50    2:20.77        
                  29.71     1:03.55 (33.84)     1:49.02 (45.47)     2:20.77 (31.75)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Griffin, Spencer H        15 HAA-MR               2:21.11    2:22.63        
                  30.74     1:06.58 (35.84)     1:48.66 (42.08)     2:22.63 (33.97)
 16 Cato, Tyler R             14 NFS-MR               2:22.22    2:22.95        
                  34.01     1:08.21 (34.20)     1:51.72 (43.51)     2:22.95 (31.23)
 17 Sweeney, Joseph T         15 Three Village-MR     2:28.79    2:29.74        
                  32.99     1:11.10 (38.11)     1:56.22 (45.12)     2:29.74 (33.52)
 18 Bances, AJ J              15 Three Village-MR     2:24.03    2:30.53        
                  33.82     1:11.12 (37.30)     1:56.97 (45.85)     2:30.53 (33.56)
 -- Bogush, Nicholas W        16 Three Village-MR     2:14.77         DQ        
                  32.02     1:08.31 (36.29)     1:53.83 (45.52)          DQ (35.61)
 -- Cono, Graham J            17 Tmsuffolk-MR         2:05.90         DQ        
                  26.19     1:00.22 (34.03)     1:36.73 (36.51)          DQ (29.25)
 
Event 61  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Claps, Emma               13 HAA-MR                 58.79      57.96        
                  28.09       57.96 (29.87)                                        
  2 Griskie, Chloe M          13 HAA-MR                 59.36      58.09        
                  28.10       58.09 (29.99)                                        
  3 Kramer, Kylie S           14 Three Village-MR       59.80      58.90        
                  28.78       58.90 (30.12)                                        
  4 Huang, Amanda             14 Express Swimming-MR  1:01.16    1:00.87        
                  29.40     1:00.87 (31.47)                                        
  5 Nyhus, Amanda             13 HAA-MR               1:01.87    1:01.45        
                  29.09     1:01.45 (32.36)                                        
  5 Eterno, Olivia J          13 HAA-MR               1:01.15    1:01.45        
                  28.69     1:01.45 (32.76)                                        
B - Final
  7 Pellegrino, Francesca     13 Three Village-MR     1:02.41    1:00.40        
                  29.08     1:00.40 (31.32)                                        
  8 Klis, Alexandra           13 HAA-MR               1:02.60    1:00.53        
                  28.65     1:00.53 (31.88)                                        
  9 Conlin, Bridget R         14 Tmsuffolk-MR         1:02.22    1:01.48        
                  29.73     1:01.48 (31.75)                                        
 10 McKenna, Grace A          14 BBSC-MR              1:02.46    1:02.60        
                  30.18     1:02.60 (32.42)                                        
 11 O'Connor, Bridget K       13 Express Swimming-MR  1:02.80    1:02.79        
                  29.93     1:02.79 (32.86)                                        
 12 Sabino, Rachel            14 BBSC-MR              1:02.86    1:03.07        
                  30.44     1:03.07 (32.63)                                        
 
Event 61  Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Claps, Emma               13 HAA-MR                 58.04      58.79 q      
                  27.81       58.79 (30.98)                                        
  2 Griskie, Chloe M          13 HAA-MR                 57.68      59.36 q      
                  28.41       59.36 (30.95)                                        
  3 Kramer, Kylie S           14 Three Village-MR       59.21      59.80 q      
                  29.18       59.80 (30.62)                                        
  4 Eterno, Olivia J          13 HAA-MR               1:00.17    1:01.15 q      
                  28.69     1:01.15 (32.46)                                        
  5 Huang, Amanda             14 Express Swimming-MR  1:00.97    1:01.16 q      
                  29.09     1:01.16 (32.07)                                        
  6 Franco, Michelle          13 Tmsuffolk-MR         1:02.20    1:01.51 q      
                  28.58     1:01.51 (32.93)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Nyhus, Amanda             13 HAA-MR               1:00.51    1:01.87 q      
                  29.20     1:01.87 (32.67)                                        
  8 Conlin, Bridget R         14 Tmsuffolk-MR         1:03.57    1:02.22 q      
                  29.73     1:02.22 (32.49)                                        
  9 Pellegrino, Francesca     13 Three Village-MR       59.47    1:02.41 q      
                  29.35     1:02.41 (33.06)                                        
 10 McKenna, Grace A          14 BBSC-MR              1:02.21    1:02.46 q      
                  29.93     1:02.46 (32.53)                                        
 11 Klis, Alexandra           13 HAA-MR                 58.99    1:02.60 q      
                  29.78     1:02.60 (32.82)                                        
 12 O'Connor, Bridget K       13 Express Swimming-MR  1:02.08    1:02.80 q      
                  29.88     1:02.80 (32.92)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Sabino, Rachel            14 BBSC-MR              1:02.90    1:02.86        
                  30.42     1:02.86 (32.44)                                        
 14 Pikulik, Danielle A       14 HAA-MR               1:02.73    1:02.89        
                  30.24     1:02.89 (32.65)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Lin, Erica *              13 Three Village-MR     1:02.15    1:03.30        
                  29.79     1:03.30 (33.51)                                        
 16 Connors, Grace C          13 BBSC-MR              1:02.87    1:03.57        
                  30.25     1:03.57 (33.32)                                        
 17 Modni, Josephine A        13 BBSC-MR              1:02.58    1:04.15        
                  31.07     1:04.15 (33.08)                                        
 18 Warner, Breanna A         14 UN-MR                1:04.33    1:04.64        
                  30.62     1:04.64 (34.02)                                        
 19 Kim, Carsi M              13 BBSC-MR              1:03.53    1:04.88        
                  31.11     1:04.88 (33.77)                                        
 20 Nagle, Jennifer A         13 Tmsuffolk-MR         1:07.24    1:05.60        
                  31.70     1:05.60 (33.90)                                        
 21 Muroff, Rebecca L         14 Three Village-MR     1:05.96    1:06.33        
                  32.36     1:06.33 (33.97)                                        
 22 Keogler, Dana R           13 Tmsuffolk-MR         1:06.83    1:06.81        
                  32.71     1:06.81 (34.10)                                        
 23 Horne, Siobhan P          13 BBSC-MR              1:05.90    1:06.94        
                  32.00     1:06.94 (34.94)                                        
 24 Genao, Sophia K           13 Three Village-MR     1:07.69    1:07.55        
                  32.35     1:07.55 (35.20)                                        
 25 McNicholas, Olivia A      13 BBSC-MR              1:07.02    1:07.72        
                  32.42     1:07.72 (35.30)                                        
 26 Galiatsatos, Christina    13 BBSC-MR              1:05.14    1:08.06        
                  32.75     1:08.06 (35.31)                                        
 27 Cobham, Maleah S          13 Express Swimming-MR  1:10.59    1:08.59        
                  32.56     1:08.59 (36.03)                                        
 28 Calabrese, Victoria       13 Express Swimming-MR  1:06.38    1:10.46        
                  33.12     1:10.46 (37.34)                                        
 29 Sztorc, Claudia           13 IA-MR                1:14.16    1:10.68        
                  33.41     1:10.68 (37.27)                                        
 30 Sobhy, Sabina M           13 BBSC-MR              1:10.23    1:10.72        
 31 Dawson, Athena            14 NFS-MR               1:09.53    1:11.66        
                  32.94     1:11.66 (38.72)                                        
 32 Cohen, Hannah E           13 BBSC-MR              1:10.32    1:11.98        
                  35.01     1:11.98 (36.97)                                        
 33 Nugent, Colleen M         14 HAA-MR               1:14.19    1:12.10        
                  33.58     1:12.10 (38.52)                                        
 34 Deignan, Anna E           13 BBSC-MR              1:09.34    1:12.48        
                  34.36     1:12.48 (38.12)                                        
 35 Feron, Ciara A            14 Express Swimming-MR  1:11.39    1:13.55        
                  34.83     1:13.55 (38.72)                                        
 36 Zara, Angelica M          13 HAA-MR               1:17.40    1:13.69        
                  34.94     1:13.69 (38.75)                                        
 37 Raimondi, Ashley J        13 BBSC-MR              1:11.06    1:14.30        
                  35.64     1:14.30 (38.66)                                        
 38 Spencer, Samantha L       13 BBSC-MR              1:22.55    1:14.35        
                  35.99     1:14.35 (38.36)                                        
 39 Torre, Samantha R         13 Three Village-MR     1:14.67    1:15.95        
                  36.15     1:15.95 (39.80)                                        
 40 Michels, Emily            13 HAA-MR               1:21.50    1:17.99        
                  36.14     1:17.99 (41.85)                                        
 41 Moschella, Olivia         13 Express Swimming-MR  1:39.32    1:33.57        
                  41.91     1:33.57 (51.66)                                        
 42 Ertz, Emily M             13 Express Swimming-MR  1:40.82    1:36.11        
                  44.06     1:36.11 (52.05)                                        
 
Event 62  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Burr, Trenton H           14 HAA-MR                 50.28      49.61        
                  23.87       49.61 (25.74)                                        
  2 Karpf, Dylan              13 HAA-MR                 55.97      55.78        
                  26.13       55.78 (29.65)                                        
  3 Tack, Lucas S             13 Tmsuffolk-MR           56.86      56.13        
                  27.02       56.13 (29.11)                                        
  4 Shemet, Henry M           13 Three Village-MR       58.36      56.90        
                  27.35       56.90 (29.55)                                        
  5 Park, Bryan H             13 Tmsuffolk-MR           58.12      57.29        
                  27.66       57.29 (29.63)                                        
  6 Zahn, Danny               13 Tmsuffolk-MR           58.40      58.81        
                  27.98       58.81 (30.83)                                        
B - Final
  7 Graca, Antonio            14 HAA-MR                 58.74      58.25        
                  28.39       58.25 (29.86)                                        
  8 Orehosky, Bailey T        14 HAA-MR                 59.33      59.08        
                  28.31       59.08 (30.77)                                        
  9 Kim, Miles                13 Tmsuffolk-MR           58.56      59.15        
                  27.98       59.15 (31.17)                                        
 10 Mond, Noah E              14 Three Village-MR     1:00.60      59.18        
                  28.47       59.18 (30.71)                                        
 11 Rupnarain, Timothy        13 Tmsuffolk-MR           58.42      59.20        
                  28.78       59.20 (30.42)                                        
 
Event 62  Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Burr, Trenton H           14 HAA-MR                 50.17      50.28 q      
                  24.38       50.28 (25.90)                                        
  2 Chen, Wellington H        13 Express Swimming-MR    56.63      55.90 q      
                  26.82       55.90 (29.08)                                        
  3 Karpf, Dylan              13 HAA-MR                 55.26      55.97 q      
                  26.24       55.97 (29.73)                                        
  4 Tack, Lucas S             13 Tmsuffolk-MR           56.75      56.86 q      
                  27.24       56.86 (29.62)                                        
  5 Dillon, Jack P            14 Three Village-MR       57.18      57.44 q      
                  27.93       57.44 (29.51)                                        
  6 Cato, Tyler R             14 NFS-MR                 56.79      57.94 q      
                  27.26       57.94 (30.68)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Park, Bryan H             13 Tmsuffolk-MR           57.89      58.12 q      
                  28.09       58.12 (30.03)                                        
  8 Shemet, Henry M           13 Three Village-MR       57.72      58.36 q      
                  27.94       58.36 (30.42)                                        
  9 Zahn, Danny               13 Tmsuffolk-MR           59.42      58.40 q      
                  28.43       58.40 (29.97)                                        
 10 Rupnarain, Timothy        13 Tmsuffolk-MR           58.45      58.42 q      
                  28.36       58.42 (30.06)                                        
 11 Kim, Miles                13 Tmsuffolk-MR           58.47      58.56 q      
                  27.79       58.56 (30.77)                                        
 12 Graca, Antonio            14 HAA-MR                 58.34      58.74 q      
                  28.16       58.74 (30.58)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Orehosky, Bailey T        14 HAA-MR               1:02.72      59.33        
 14 McLaughlin, Joseph W      13 BBSC-MR                59.06    1:00.13        
                  29.02     1:00.13 (31.11)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Mond, Noah E              14 Three Village-MR     1:01.49    1:00.60        
                  28.77     1:00.60 (31.83)                                        
 16 Boughal, Ian S            14 IA-MR                  59.23    1:00.66        
                  29.22     1:00.66 (31.44)                                        
 17 Murray, Ryan R            13 Express Swimming-MR    59.75    1:00.79        
                  29.57     1:00.79 (31.22)                                        
 18 Muller, Shane G           13 Three Village-MR     1:03.98    1:01.13        
 19 Sun, William              13 Three Village-MR     1:01.08    1:01.75        
                  29.90     1:01.75 (31.85)                                        
 20 Heslin, Connor            13 HAA-MR               1:07.90    1:02.10        
                  30.04     1:02.10 (32.06)                                        
 21 Meron, Eli                13 Express Swimming-MR  1:02.75    1:02.38        
 22 Makhanbetov, Yerlan       13 Express Swimming-MR  1:02.32    1:02.57        
 23 Nielsen, Jordan           13 HAA-MR               1:09.25    1:03.03        
                  29.48     1:03.03 (33.55)                                        
 24 Yam, Cody J               14 Express Swimming-MR  1:03.77    1:03.18        
 25 Munson, Joseph A          14 Express Swimming-MR  1:05.97    1:03.84        
                  30.85     1:03.84 (32.99)                                        
 26 Valle, Matthew J          13 BBSC-MR              1:05.35    1:05.85        
                  31.71     1:05.85 (34.14)                                        
 27 Cullen, Timothy P         14 HAA-MR               1:06.81    1:05.99        
                  31.76     1:05.99 (34.23)                                        
 28 Titus, William S          13 Express Swimming-MR  1:08.70    1:06.61        
                  32.01     1:06.61 (34.60)                                        
 29 Hsu, Leo                  13 HAA-MR               1:07.55    1:07.13        
                  32.84     1:07.13 (34.29)                                        
 30 Zeitsiff, Gavin           13 HAA-MR               1:30.31    1:15.83        
                  35.36     1:15.83 (40.47)                                        
 31 Reisert, Justin P         13 BBSC-MR              1:17.55    1:17.50        
                  36.07     1:17.50 (41.43)                                        
 32 Gandras, Lukas H          13 Express Swimming-MR  1:25.65    1:18.74        
                  36.94     1:18.74 (41.80)                                        
 33 Chan, Devyn               13 UN-MR                1:20.57    1:21.44        
 34 Mooney, Brandon           13 HAA-MR               1:19.84    1:21.90        
                  37.86     1:21.90 (44.04)                                        
 
Event 63  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Lennon, Kelly             16 Tmsuffolk-MR           53.04      53.38        
                  25.90       53.38 (27.48)                                        
  2 Bardak, Emily E           15 Three Village-MR       55.63      53.57        
                  26.49       53.57 (27.08)                                        
  3 Reynolds, Kerryann        15 HAA-MR                 56.27      54.99        
                  26.70       54.99 (28.29)                                        
  4 Gallagher, Liz P          15 HAA-MR                 57.55      55.81        
                  26.59       55.81 (29.22)                                        
  5 Fleischer, Lindsay        16 HAA-MR                 57.82      56.78        
                  27.28       56.78 (29.50)                                        
  6 Burns, Catherine C        17 Tmsuffolk-MR           57.87      58.23        
                  27.25       58.23 (30.98)                                        
B - Final
  7 Zahn, Jacqueline          17 Tmsuffolk-MR           57.99      57.20        
                  27.09       57.20 (30.11)                                        
  8 DePalma, Mikaylie         15 Tmsuffolk-MR           58.46      58.00        
                  28.05       58.00 (29.95)                                        
  9 Hummel, Christina D       16 HAA-MR                 58.75      58.71        
                  27.81       58.71 (30.90)                                        
 10 French, Isabelle          15 Tmsuffolk-MR         1:00.03      59.56        
                  28.72       59.56 (30.84)                                        
 11 Neglia, Allegra           15 Tmsuffolk-MR           59.29      59.63        
                  28.41       59.63 (31.22)                                        
 12 Lee, Katherine A          15 BBSC-MR                59.68      59.81        
                  27.90       59.81 (31.91)                                        
 
Event 63  Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lennon, Kelly             16 Tmsuffolk-MR           53.92      53.04 q      
                  25.24       53.04 (27.80)                                        
  2 Bardak, Emily E           15 Three Village-MR       54.02      55.63 q      
                  27.21       55.63 (28.42)                                        
  3 Reynolds, Kerryann        15 HAA-MR                 55.73      56.27 q      
                  27.01       56.27 (29.26)                                        
  4 Magee, Brianna R          16 HAA-MR                 56.51      57.45 q      
                  27.40       57.45 (30.05)                                        
  5 Gallagher, Liz P          15 HAA-MR                 55.68      57.55 q      
                  27.62       57.55 (29.93)                                        
  6 Fleischer, Lindsay        16 HAA-MR                 56.80      57.82 q      
                  27.86       57.82 (29.96)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Burns, Catherine C        17 Tmsuffolk-MR           56.47      57.87 q      
                  27.59       57.87 (30.28)                                        
  8 Zahn, Jacqueline          17 Tmsuffolk-MR           56.67      57.99 q      
                  27.85       57.99 (30.14)                                        
  9 DePalma, Mikaylie         15 Tmsuffolk-MR           58.51      58.46 q      
                  28.16       58.46 (30.30)                                        
 10 Hummel, Christina D       16 HAA-MR                 58.14      58.75 q      
                  27.95       58.75 (30.80)                                        
 11 Neglia, Allegra           15 Tmsuffolk-MR         1:00.35      59.29 q      
                  28.09       59.29 (31.20)                                        
 12 Lee, Katherine A          15 BBSC-MR                58.61      59.68 q      
                  28.23       59.68 (31.45)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Mattei, Monica A          16 Express Swimming-MR    59.22      59.87        
                  29.11       59.87 (30.76)                                        
 14 Mattei, Theresa M         17 Express Swimming-MR    58.86      59.95        
                  28.77       59.95 (31.18)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 French, Isabelle          15 Tmsuffolk-MR         1:01.17    1:00.03        
                  28.97     1:00.03 (31.06)                                        
 16 Viera, Michelle           17 HAA-MR                 59.90    1:00.19        
                  29.10     1:00.19 (31.09)                                        
 17 Crespo, Sarah M           17 BBSC-MR                56.71    1:00.22        
                  28.44     1:00.22 (31.78)                                        
 18 Chan, Sarah P             17 Three Village-MR       57.09    1:00.24        
                  28.88     1:00.24 (31.36)                                        
 19 McNair, Meaghan F         16 Three Village-MR       58.37    1:00.51        
                  29.40     1:00.51 (31.11)                                        
 20 McNamara, Samantha        17 BBSC-MR                59.19    1:00.72        
                  29.23     1:00.72 (31.49)                                        
 21 Tague, Grace E            15 BBSC-MR              1:00.78    1:01.10        
                  29.21     1:01.10 (31.89)                                        
 21 Chirico, Kasidy A         16 Three Village-MR       59.39    1:01.10        
                  29.60     1:01.10 (31.50)                                        
 23 Falletta, Arianna         15 Tmsuffolk-MR           59.49    1:01.21        
                  29.43     1:01.21 (31.78)                                        
 24 Adams, Hayley N           16 Three Village-MR       58.36    1:01.81        
                  29.64     1:01.81 (32.17)                                        
 25 Visintin, Nichole A       16 Three Village-MR       57.81    1:02.07        
                  28.96     1:02.07 (33.11)                                        
 26 Achil, Shabie J           16 Express Swimming-MR  1:00.20    1:02.51        
                  29.72     1:02.51 (32.79)                                        
 27 Howard, Grace             15 HAA-MR                 59.03    1:02.58        
                  29.58     1:02.58 (33.00)                                        
 28 Bernhardt, Sydney C       15 Three Village-MR     1:02.35    1:02.96        
                  30.02     1:02.96 (32.94)                                        
 29 McCabe, Katie             16 IA-MR                1:03.60    1:02.99        
                  30.34     1:02.99 (32.65)                                        
 30 Layton, Samantha A        15 IA-MR                1:04.09    1:03.35        
                  30.88     1:03.35 (32.47)                                        
 31 Zhu, Sydney S             15 HAA-MR               1:04.68    1:03.42        
                  30.92     1:03.42 (32.50)                                        
 32 Diers, Rebecca A          15 BBSC-MR              1:00.51    1:03.67        
                  29.96     1:03.67 (33.71)                                        
 33 Alvarez, Stephanie R      15 Three Village-MR     1:04.93    1:03.79        
                  30.40     1:03.79 (33.39)                                        
 33 Palazzo, Gianna M         15 HAA-MR               1:02.60    1:03.79        
                  30.58     1:03.79 (33.21)                                        
 35 Cassella, Michaela L      15 Express Swimming-MR  1:06.56    1:03.84        
                  30.93     1:03.84 (32.91)                                        
 36 Schnee, Ella L            15 BBSC-MR              1:08.55    1:04.01        
                  30.12     1:04.01 (33.89)                                        
 37 Hamdi, Yasmine            15 Three Village-MR     1:01.68    1:04.56        
                  30.93     1:04.56 (33.63)                                        
 38 Matthews-Correia, Anaiya  15 NFS-MR               1:04.25    1:04.86        
                  30.48     1:04.86 (34.38)                                        
 39 Rankin, Sydney            15 Express Swimming-MR  1:03.28    1:05.51        
 40 Fassett, Brooks C         17 Three Village-MR     1:01.66    1:06.09        
                  31.14     1:06.09 (34.95)                                        
 41 McCabe, Danielle M        16 HAA-MR               1:05.38    1:06.83        
                  31.70     1:06.83 (35.13)                                        
 42 Cunneen, Elena C          11 IA-MR                1:12.91    1:07.46        
                  32.00     1:07.46 (35.46)                                        
 43 Cunneen, Lauren F         15 IA-MR                1:07.62    1:08.91        
                  33.01     1:08.91 (35.90)                                        
 44 Ratel, Brooklyn E         12 IA-MR                1:05.91    1:09.13        
                  33.50     1:09.13 (35.63)                                        
 45 Cunneen, Carley A         13 IA-MR                1:09.23    1:09.79        
                  32.38     1:09.79 (37.41)                                        
 46 Kohlus, Julianna P        15 Three Village-MR     1:08.62    1:11.65        
                  33.14     1:11.65 (38.51)                                        
 47 Heslin, Meghan            15 HAA-MR               1:11.64    1:15.15        
                  34.73     1:15.15 (40.42)                                        
 -- Combs, Elizabeth          12 HAA-MR               1:46.24         DQ        
                  36.87          DQ (43.49)                                        
 
Event 64  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chan, Dylan               16 HAA-MR                 49.73      49.47        
                  23.73       49.47 (25.74)                                        
  2 Chang, Justin             17 HAA-MR                 49.53      49.62        
                  23.91       49.62 (25.71)                                        
  3 Tack, Harrison M          18 Tmsuffolk-MR           49.92      49.86        
                  23.71       49.86 (26.15)                                        
  4 Jakubiak, Alex            15 Tmsuffolk-MR           50.18      50.13        
                  23.75       50.13 (26.38)                                        
  5 Millkey, Nicholas W       15 HAA-MR                 49.94      50.63        
                  24.56       50.63 (26.07)                                        
  6 Wyche, Tyori A            17 Tmsuffolk-MR           49.74      51.95        
                  24.54       51.95 (27.41)                                        
B - Final
  7 LaBianca, Joseph J        17 Tmsuffolk-MR           50.94      50.01        
                  24.27       50.01 (25.74)                                        
  8 Cono, Graham J            17 Tmsuffolk-MR           51.37      50.63        
                  23.72       50.63 (26.91)                                        
  9 Greenfield, Ethan M       15 Tmsuffolk-MR           52.26      51.78        
                  24.35       51.78 (27.43)                                        
 10 Chang, Oscar              15 HAA-MR                 52.85      52.91        
                  25.01       52.91 (27.90)                                        
 11 Cellamare, Daniel         16 Tmsuffolk-MR           53.15      53.14        
                  25.40       53.14 (27.74)                                        
 12 Yao, Kevin K              16 Tmsuffolk-MR           52.89      53.25        
                  25.55       53.25 (27.70)                                        
 
Event 64  Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chang, Justin             17 HAA-MR                 49.79      49.53 q      
                  23.29       49.53 (26.24)                                        
  2 Chan, Dylan               16 HAA-MR                 50.08      49.73 q      
                  23.90       49.73 (25.83)                                        
  3 Wyche, Tyori A            17 Tmsuffolk-MR           51.01      49.74 q      
                  23.75       49.74 (25.99)                                        
  4 Tack, Harrison M          18 Tmsuffolk-MR           50.71      49.92 q      
                  23.93       49.92 (25.99)                                        
  5 Millkey, Nicholas W       15 HAA-MR                 50.14      49.94 q      
                  24.26       49.94 (25.68)                                        
  6 Jakubiak, Alex            15 Tmsuffolk-MR           51.15      50.18 q      
                  23.70       50.18 (26.48)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Kolar, Brendon D          16 IA-MR                  50.27      50.21 q      
                  23.73       50.21 (26.48)                                        
  8 LaBianca, Joseph J        17 Tmsuffolk-MR           50.48      50.94 q      
                  25.08       50.94 (25.86)                                        
  9 Cono, Graham J            17 Tmsuffolk-MR           51.73      51.37 q      
                  24.29       51.37 (27.08)                                        
 10 Greenfield, Ethan M       15 Tmsuffolk-MR           52.40      52.26 q      
                  24.96       52.26 (27.30)                                        
 11 Chang, Oscar              15 HAA-MR                 52.95      52.85 q      
                  25.17       52.85 (27.68)                                        
 12 Yao, Kevin K              16 Tmsuffolk-MR           53.26      52.89 q      
                  25.60       52.89 (27.29)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Cellamare, Daniel         16 Tmsuffolk-MR           53.53      53.15        
                  25.70       53.15 (27.45)                                        
 14 Taylor, Harrison J        17 Tmsuffolk-MR           52.09      53.40        
                  25.53       53.40 (27.87)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Bogush, Nicholas W        16 Three Village-MR       52.88      53.67        
                  25.45       53.67 (28.22)                                        
 16 Nicola, Frank A           17 HAA-MR                 53.97      53.87        
                  25.20       53.87 (28.67)                                        
 17 Kohlus, Robert W          17 Three Village-MR       53.24      53.93        
                  26.27       53.93 (27.66)                                        
 18 Casey, Jack H             15 HAA-MR                 52.63      54.03        
                  26.13       54.03 (27.90)                                        
 19 Baraban, Brandon          17 Tmsuffolk-MR           51.06      54.25        
                  25.68       54.25 (28.57)                                        
 20 McCaffery, Kevin T        17 BBSC-MR                52.50      54.43        
                  25.80       54.43 (28.63)                                        
 21 Martusciello, James       16 Tmsuffolk-MR           58.20      54.68        
                  26.07       54.68 (28.61)                                        
 22 Towers, Connor D          15 Tmsuffolk-MR           55.45      54.80        
                  26.54       54.80 (28.26)                                        
 23 Infranco, Daniel S        17 Three Village-MR       54.03      55.35        
                  26.48       55.35 (28.87)                                        
 24 Mcmenamy, Aidan           15 HAA-MR                 59.31      57.12        
                  27.32       57.12 (29.80)                                        
 25 Jackson, Eric R           16 IA-MR                  57.86      57.32        
                  27.77       57.32 (29.55)                                        
 26 Claps, Danny              15 HAA-MR                 58.42      58.27        
                  27.85       58.27 (30.42)                                        
 27 Distasio, James C         17 IA-MR                  55.03      58.41        
                  27.65       58.41 (30.76)                                        
 28 Barry, Coleman D          15 BBSC-MR                57.64      59.08        
                  28.12       59.08 (30.96)                                        
 29 Rubio, Reid C             17 IA-MR                  57.16      59.17        
                  27.77       59.17 (31.40)                                        
 30 Sweeney, Joseph T         15 Three Village-MR     1:00.41      59.98        
                  28.98       59.98 (31.00)                                        
 31 Bances, AJ J              15 Three Village-MR       59.22    1:01.45        
                  28.99     1:01.45 (32.46)                                        
 32 Siemers, Philip F         16 BBSC-MR              1:04.46    1:03.12        
                  30.61     1:03.12 (32.51)                                        
 33 Basini, Jacob             17 HAA-MR               1:02.00    1:03.23        
                  30.03     1:03.23 (33.20)                                        
 34 McNamara, William A       15 BBSC-MR              1:03.10    1:04.10        
                  30.55     1:04.10 (33.55)                                        
 35 Buchanan, Brian R         15 NFS-MR               1:05.95    1:05.60        
                  31.94     1:05.60 (33.66)                                        
 36 Haughie, Robert           16 IA-MR                1:05.91    1:05.92        
                  30.53     1:05.92 (35.39)                                        
 37 Elhalawani, Ahmed         15 HAA-MR               1:15.00    1:22.27        
                  36.36     1:22.27 (45.91)                                        
 
Event 65  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Claps, Emma               13 HAA-MR               2:23.48    2:18.87        
                  32.23     1:06.88 (34.65)     1:42.77 (35.89)     2:18.87 (36.10)
  2 Conlin, Bridget R         14 Tmsuffolk-MR         2:25.12    2:22.95        
                  33.32     1:09.15 (35.83)     1:46.64 (37.49)     2:22.95 (36.31)
  3 Griskie, Chloe M          13 HAA-MR               2:31.28    2:25.98        
                  34.49     1:11.86 (37.37)     1:50.03 (38.17)     2:25.98 (35.95)
  4 Dominger, Alexa N         14 HAA-MR               2:26.57    2:26.64        
                  33.51     1:11.59 (38.08)     1:49.71 (38.12)     2:26.64 (36.93)
  5 McNicholas, Olivia A      13 BBSC-MR              2:39.25    2:35.25        
                  35.30     1:14.42 (39.12)     1:55.28 (40.86)     2:35.25 (39.97)
  6 Nyhus, Amanda             13 HAA-MR               2:37.23    2:35.87        
                  35.42     1:14.56 (39.14)     1:55.16 (40.60)     2:35.87 (40.71)
B - Final
  7 Kim, Carsi M              13 BBSC-MR              2:44.61    2:39.47        
                  37.01     1:17.99 (40.98)     1:59.93 (41.94)     2:39.47 (39.54)
  8 Sobhy, Sabina M           13 BBSC-MR              2:45.69    2:48.21        
                  39.38     1:21.68 (42.30)     2:06.32 (44.64)     2:48.21 (41.89)
  9 Eterno, Olivia J          13 HAA-MR               2:42.66    2:48.79        
                  39.92     1:23.22 (43.30)     2:06.88 (43.66)     2:48.79 (41.91)
 
Event 65  Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Claps, Emma               13 HAA-MR               2:29.53    2:23.48 q      
                  33.40     1:10.27 (36.87)     1:48.19 (37.92)     2:23.48 (35.29)
  2 Conlin, Bridget R         14 Tmsuffolk-MR         2:28.15    2:25.12 q      
                  34.35     1:10.86 (36.51)     1:48.55 (37.69)     2:25.12 (36.57)
  3 Dominger, Alexa N         14 HAA-MR               2:27.07    2:26.57 q      
                  34.46     1:12.54 (38.08)     1:50.75 (38.21)     2:26.57 (35.82)
  4 Griskie, Chloe M          13 HAA-MR               2:30.00    2:31.28 q      
                  35.98     1:14.62 (38.64)     1:54.19 (39.57)     2:31.28 (37.09)
  5 Muroff, Rebecca L         14 Three Village-MR     2:33.67    2:36.24 q      
                  37.38     1:17.44 (40.06)     1:57.54 (40.10)     2:36.24 (38.70)
  6 Nyhus, Amanda             13 HAA-MR               2:38.98    2:37.23 q      
                  36.34     1:16.79 (40.45)     1:57.63 (40.84)     2:37.23 (39.60)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Horne, Siobhan P          13 BBSC-MR              2:44.55    2:37.82 q      
                  37.58     1:17.04 (39.46)     1:58.00 (40.96)     2:37.82 (39.82)
  8 McNicholas, Olivia A      13 BBSC-MR              2:40.55    2:39.25 q      
                  37.86     1:18.21 (40.35)     1:59.91 (41.70)     2:39.25 (39.34)
  9 Sztorc, Claudia           13 IA-MR                2:42.72    2:39.30 q      
                  38.35     1:19.06 (40.71)     1:59.99 (40.93)     2:39.30 (39.31)
 10 Eterno, Olivia J          13 HAA-MR               2:45.00    2:42.66 q      
                  38.74     1:21.09 (42.35)     2:02.56 (41.47)     2:42.66 (40.10)
 11 Modni, Josephine A        13 BBSC-MR              2:37.22    2:43.42 q      
                  38.60     1:19.87 (41.27)     2:02.60 (42.73)     2:43.42 (40.82)
 12 Kim, Carsi M              13 BBSC-MR              2:44.72    2:44.61 q      
                  39.64     1:21.86 (42.22)   2:44.61 (1:22.75)                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Sobhy, Sabina M           13 BBSC-MR              2:41.55    2:45.69        
                  39.81     1:22.42 (42.61)     2:04.59 (42.17)     2:45.69 (41.10)
 14 Galiatsatos, Christina    13 BBSC-MR              2:40.84    2:46.72        
                  39.24     1:21.54 (42.30)     2:04.57 (43.03)     2:46.72 (42.15)
-------------------------------------------------------------------------
 -- Calabrese, Victoria       13 Express Swimming-MR  2:58.76         DQ        
                  41.99     1:27.94 (45.95)     2:16.01 (48.07)          DQ (46.56)
 
Event 66  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Champagne, Dylan C        14 Tmsuffolk-MR         2:03.70    2:03.95        
                  28.88     1:00.67 (31.79)     1:32.40 (31.73)     2:03.95 (31.55)
  2 Griffin, Trevor T         13 Express Swimming-MR  2:16.91    2:15.87        
                  32.47     1:06.27 (33.80)     1:41.61 (35.34)     2:15.87 (34.26)
  3 Hunt, Andrew              14 HAA-MR               2:19.43    2:16.41        
                  31.95     1:06.36 (34.41)     1:41.79 (35.43)     2:16.41 (34.62)
  4 Weiner, Luke              14 Tmsuffolk-MR         2:21.36    2:17.57        
                  32.01     1:06.39 (34.38)     1:42.31 (35.92)     2:17.57 (35.26)
  5 Murray, Ryan R            13 Express Swimming-MR  2:20.22    2:19.82        
                  32.14     1:07.04 (34.90)     1:43.94 (36.90)     2:19.82 (35.88)
  6 Makhanbetov, Yerlan       13 Express Swimming-MR  2:25.42    2:20.99        
                  33.47     1:08.92 (35.45)     1:45.19 (36.27)     2:20.99 (35.80)
B - Final
  7 Orehosky, Bailey T        14 HAA-MR               2:35.99    2:33.31        
                  35.49     1:14.03 (38.54)     1:54.15 (40.12)     2:33.31 (39.16)
  8 Valle, Matthew J          13 BBSC-MR              2:44.65    2:39.03        
                  37.14     1:17.19 (40.05)     1:58.46 (41.27)     2:39.03 (40.57)
  9 Meron, Eli                13 Express Swimming-MR  2:53.53    2:50.23        
                  39.66     1:24.47 (44.81)     2:10.34 (45.87)     2:50.23 (39.89)
 
Event 66  Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Champagne, Dylan C        14 Tmsuffolk-MR         2:05.23    2:03.70 q      
                  28.45       59.90 (31.45)     1:31.74 (31.84)     2:03.70 (31.96)
  2 Griffin, Trevor T         13 Express Swimming-MR  2:18.77    2:16.91 q      
                  33.10     1:07.93 (34.83)     1:43.43 (35.50)     2:16.91 (33.48)
  3 Hunt, Andrew              14 HAA-MR               2:20.67    2:19.43 q      
                  32.69     1:08.17 (35.48)     1:44.67 (36.50)     2:19.43 (34.76)
  4 Murray, Ryan R            13 Express Swimming-MR  2:18.50    2:20.22 q      
                  32.92     1:08.60 (35.68)   2:20.27 (1:11.67)         2:20.22 ( )
  5 Weiner, Luke              14 Tmsuffolk-MR         2:19.36    2:21.36 q      
                  33.29     1:08.63 (35.34)     1:45.05 (36.42)     2:21.36 (36.31)
  6 Makhanbetov, Yerlan       13 Express Swimming-MR  2:28.27    2:25.42 q      
                  35.24     1:11.95 (36.71)     1:49.27 (37.32)     2:25.42 (36.15)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Muroff, Michael C         14 Three Village-MR     2:28.78    2:29.69 q      
                  34.36     1:12.05 (37.69)     1:51.09 (39.04)     2:29.69 (38.60)
  8 Muller, Shane G           13 Three Village-MR     2:37.43    2:32.71 q      
                  35.95     1:14.52 (38.57)     1:53.84 (39.32)     2:32.71 (38.87)
  9 Orehosky, Bailey T        14 HAA-MR               2:34.98    2:35.99 q      
                  36.68     1:16.69 (40.01)     1:56.93 (40.24)     2:35.99 (39.06)
 10 Valle, Matthew J          13 BBSC-MR              2:45.55    2:44.65 q      
                  39.45     1:21.06 (41.61)     2:03.42 (42.36)     2:44.65 (41.23)
 11 Meron, Eli                13 Express Swimming-MR  3:06.56    2:53.53 q      
                  39.24     1:24.93 (45.69)     2:11.22 (46.29)     2:53.53 (42.31)
 
Event 67  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Lennon, Kelly             16 Tmsuffolk-MR         2:09.41    2:09.44        
                  31.43     1:04.07 (32.64)     1:37.54 (33.47)     2:09.44 (31.90)
  2 Randhawa, Rhea            16 Tmsuffolk-MR         2:14.77    2:10.40        
                  30.72     1:03.30 (32.58)     1:36.76 (33.46)     2:10.40 (33.64)
  3 Reynolds, Kerryann        15 HAA-MR               2:19.28    2:16.35        
                  31.93     1:06.30 (34.37)     1:41.62 (35.32)     2:16.35 (34.73)
  4 Friberg, Keelyn G         16 Three Village-MR     2:26.72    2:23.66        
                  33.41     1:09.20 (35.79)     1:46.60 (37.40)     2:23.66 (37.06)
  5 Neglia, Allegra           15 Tmsuffolk-MR         2:25.15    2:27.24        
                  34.14     1:12.04 (37.90)     1:50.68 (38.64)     2:27.24 (36.56)
 -- Zahn, Jacqueline          17 Tmsuffolk-MR         2:24.19         DQ        
                  32.36     1:07.93 (35.57)     1:46.96 (39.03)          DQ (38.59)
B - Final
  7 Bernhardt, Sydney C       15 Three Village-MR     2:29.83    2:28.39        
                  34.74     1:12.02 (37.28)     1:50.56 (38.54)     2:28.39 (37.83)
  8 McNair, Meaghan F         16 Three Village-MR     2:33.71    2:29.07        
                  34.73     1:12.21 (37.48)     1:51.17 (38.96)     2:29.07 (37.90)
 
Event 67  Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lennon, Kelly             16 Tmsuffolk-MR         2:10.12    2:09.41 q      
                  30.48     1:02.67 (32.19)     1:36.27 (33.60)     2:09.41 (33.14)
  2 Randhawa, Rhea            16 Tmsuffolk-MR         2:12.13    2:14.77 q      
                  31.03     1:05.02 (33.99)     1:40.28 (35.26)     2:14.77 (34.49)
  3 Reynolds, Kerryann        15 HAA-MR               2:13.34    2:19.28 q      
                  32.48     1:07.49 (35.01)     1:43.36 (35.87)     2:19.28 (35.92)
  4 Zahn, Jacqueline          17 Tmsuffolk-MR         2:21.18    2:24.19 q      
                  33.31     1:09.46 (36.15)     1:47.37 (37.91)     2:24.19 (36.82)
  5 Neglia, Allegra           15 Tmsuffolk-MR         2:23.48    2:25.15 q      
                  34.16     1:11.62 (37.46)     1:49.13 (37.51)     2:25.15 (36.02)
  6 Friberg, Keelyn G         16 Three Village-MR     2:18.78    2:26.72 q      
                  34.46     1:11.29 (36.83)     1:49.43 (38.14)     2:26.72 (37.29)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Klicpera, Samantha K      17 Express Swimming-MR  2:25.30    2:28.87 q      
                  34.97     1:11.70 (36.73)     1:49.88 (38.18)     2:28.87 (38.99)
  8 Bernhardt, Sydney C       15 Three Village-MR     2:32.33    2:29.83 q      
                  35.17     1:12.76 (37.59)     1:51.38 (38.62)     2:29.83 (38.45)
  9 Mattei, Monica A          16 Express Swimming-MR  2:26.98    2:32.21 q      
                  35.80     1:13.61 (37.81)     1:52.65 (39.04)     2:32.21 (39.56)
 10 McNair, Meaghan F         16 Three Village-MR     2:32.40    2:33.71 q      
                  36.11     1:14.33 (38.22)     1:54.11 (39.78)     2:33.71 (39.60)
 11 Stampelos, Georgina E     16 Three Village-MR     2:34.27    2:41.55 q      
                  39.35     1:20.22 (40.87)     2:01.56 (41.34)     2:41.55 (39.99)
 12 Kohlus, Julianna P        15 Three Village-MR     2:46.67    2:50.38 q      
                  39.03     1:23.03 (44.00)   2:50.38 (1:27.35)                    
-------------------------------------------------------------------------
 -- Heslin, Meghan            15 HAA-MR               2:52.48         DQ        
                  40.93     1:25.84 (44.91)     2:12.56 (46.72)          DQ (45.12)
 -- Ratel, Brooklyn E         12 IA-MR                3:10.00         DQ        
                  40.79     1:25.19 (44.40)     2:11.86 (46.67)          DQ (46.14)
 
Event 68  Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Yao, Kevin K              16 Tmsuffolk-MR         2:08.89    2:05.50        
                  29.19     1:00.95 (31.76)     1:33.76 (32.81)     2:05.50 (31.74)
  2 Millkey, Nicholas W       15 HAA-MR               2:12.01    2:07.91        
                  29.73     1:01.68 (31.95)     1:35.51 (33.83)     2:07.91 (32.40)
  3 Towers, Connor D          15 Tmsuffolk-MR         2:17.50    2:08.57        
                  29.63     1:01.19 (31.56)     1:35.11 (33.92)     2:08.57 (33.46)
  4 Hawkins, Michael J        15 HAA-MR               2:14.13    2:12.12        
                  31.34     1:05.18 (33.84)     1:39.27 (34.09)     2:12.12 (32.85)
  5 Greenfield, Ethan M       15 Tmsuffolk-MR         2:19.11    2:12.77        
                  30.98     1:04.37 (33.39)     1:38.93 (34.56)     2:12.77 (33.84)
  6 Martusciello, James       16 Tmsuffolk-MR         2:19.79    2:13.04        
                  30.78     1:04.17 (33.39)     1:38.67 (34.50)     2:13.04 (34.37)
B - Final
  7 Griffin, Spencer H        15 HAA-MR               2:25.73    2:20.07        
                  32.84     1:07.67 (34.83)     1:44.14 (36.47)     2:20.07 (35.93)
 
Event 68  Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Yao, Kevin K              16 Tmsuffolk-MR         2:08.55    2:08.89 q      
                  30.71     1:03.55 (32.84)     1:37.02 (33.47)     2:08.89 (31.87)
  2 Millkey, Nicholas W       15 HAA-MR               2:04.44    2:12.01 q      
                  31.39     1:05.48 (34.09)     1:40.65 (35.17)     2:12.01 (31.36)
  3 Hawkins, Michael J        15 HAA-MR               2:13.67    2:14.13 q      
                  31.64     1:06.31 (34.67)     1:40.64 (34.33)     2:14.13 (33.49)
  4 Infranco, Daniel S        17 Three Village-MR     2:06.58    2:17.31 q      
                  32.69     1:08.32 (35.63)     1:43.35 (35.03)     2:17.31 (33.96)
  5 Towers, Connor D          15 Tmsuffolk-MR         2:13.22    2:17.50 q      
                  33.36     1:08.96 (35.60)     1:43.71 (34.75)     2:17.50 (33.79)
  6 Greenfield, Ethan M       15 Tmsuffolk-MR         2:11.93    2:19.11 q      
                  31.87     1:06.99 (35.12)     1:43.37 (36.38)     2:19.11 (35.74)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Martusciello, James       16 Tmsuffolk-MR         2:17.37    2:19.79 q      
                  33.47     1:08.75 (35.28)     1:44.51 (35.76)     2:19.79 (35.28)
  8 Griffin, Spencer H        15 HAA-MR               2:29.73    2:25.73 q      
                  34.74     1:11.24 (36.50)     1:49.59 (38.35)     2:25.73 (36.14)
  9 Buchanan, Brian R         15 NFS-MR               2:38.35    2:43.01 q      
                  38.33     1:19.26 (40.93)     2:02.33 (43.07)     2:43.01 (40.68)
 
Event 69  Girls 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Lee, Katherine A          15 BBSC-MR                29.27      28.27        
  2 Burns, Catherine C        17 Tmsuffolk-MR           29.00      28.78        
  3 Chan, Sarah P             17 Three Village-MR       30.09      29.16        
  4 Gabinoff, Katherine       16 Tmsuffolk-MR           29.86      29.86        
  5 French, Isabelle          15 Tmsuffolk-MR           30.10      30.26        
  6 Neglia, Allegra           15 Tmsuffolk-MR           30.93      30.99        
B - Final
  7 Schnee, Ella L            15 BBSC-MR                32.10      30.43        
  8 Klis, Alexandra           13 HAA-MR                 31.59      30.65        
  9 Adams, Hayley N           16 Three Village-MR       31.92      30.71        
 10 Friberg, Keelyn G         16 Three Village-MR       32.36      31.37        
 11 McCabe, Katie             16 IA-MR                  33.20      32.03        
 
Event 69  Girls 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Magee, Brianna R          16 HAA-MR                 28.00      27.65 q      
  2 Burns, Catherine C        17 Tmsuffolk-MR           31.16      29.00 q      
  3 Lee, Katherine A          15 BBSC-MR                32.46      29.27 q      
  4 Gallagher, Liz P          15 HAA-MR                 29.73      29.55 q      
  5 Gabinoff, Katherine       16 Tmsuffolk-MR           35.96      29.86 q      
  6 Chan, Sarah P             17 Three Village-MR       30.26      30.09 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 French, Isabelle          15 Tmsuffolk-MR           32.87      30.10 q      
  8 Neglia, Allegra           15 Tmsuffolk-MR           33.93      30.93 q      
  9 Giuliani, Jessica H       17 BBSC-MR                30.93      31.09 q      
 10 Klis, Alexandra           13 HAA-MR                 29.79      31.59 q      
 11 Visintin, Nichole A       16 Three Village-MR       33.62      31.90 q      
 12 Adams, Hayley N           16 Three Village-MR       35.27      31.92 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Schnee, Ella L            15 BBSC-MR                31.76      32.10        
 14 Friberg, Keelyn G         16 Three Village-MR       43.79      32.36        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Tague, Grace E            15 BBSC-MR                38.55      32.93        
 16 Chan, Rachel P            14 Three Village-MR       33.93      33.09        
 17 McCabe, Katie             16 IA-MR                  40.40      33.20        
 18 Warner, Breanna A         14 UN-MR                  33.23      33.23        
 19 McCabe, Danielle M        16 HAA-MR                 37.36      33.83        
 20 Hamdi, Yasmine            15 Three Village-MR       37.45      34.07        
 21 Cassella, Michaela L      15 Express Swimming-MR    34.69      34.29        
 22 Matthews-Correia, Anaiya  15 NFS-MR                 42.00      36.07        
 23 Nugent, Colleen M         14 HAA-MR                 47.05      36.26        
 24 Cunneen, Lauren F         15 IA-MR                  45.00      36.77        
 25 Cunneen, Elena C          11 IA-MR                  40.11      37.62        
 26 Zara, Angelica M          13 HAA-MR                 39.34      40.73        
 27 Michels, Emily            13 HAA-MR                 40.00      42.65        
 28 Combs, Elizabeth          12 HAA-MR                 45.42      43.08        
 
Event 70  Boys 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chang, Justin             17 HAA-MR                 24.85      24.67        
  2 Chang, Oscar              15 HAA-MR                 25.33      25.07        
  3 Kubik, Cameron H          15 Three Village-MR       25.45      25.26        
  4 Fisher, Alex              16 HAA-MR                 25.74      25.42        
  5 Jakubiak, Alex            15 Tmsuffolk-MR           25.47      25.43        
  6 Taylor, Harrison J        17 Tmsuffolk-MR           26.00      25.86        
B - Final
  7 Martusciello, James       16 Tmsuffolk-MR           27.53      27.80        
  8 Yao, Kevin K              16 Tmsuffolk-MR           27.94      28.11        
  9 Claps, Danny              15 HAA-MR                 29.79      29.42        
 
Event 70  Boys 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chang, Justin             17 HAA-MR                 34.17      24.85 q      
  2 Chang, Oscar              15 HAA-MR                 29.82      25.33 q      
  3 Kubik, Cameron H          15 Three Village-MR          NT      25.45 q      
  4 Jakubiak, Alex            15 Tmsuffolk-MR           27.76      25.47 q      
  5 Fisher, Alex              16 HAA-MR                 27.00      25.74 q      
  6 Taylor, Harrison J        17 Tmsuffolk-MR           30.78      26.00 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Martusciello, James       16 Tmsuffolk-MR           27.50      27.53 q      
  8 McCaffery, Kevin T        17 BBSC-MR                28.39      27.56 q      
  9 Yao, Kevin K              16 Tmsuffolk-MR           28.90      27.94 q      
 10 Baraban, Brandon          17 Tmsuffolk-MR           27.36      29.16 q      
 11 Barry, Coleman D          15 BBSC-MR                32.55      29.77 q      
 12 Claps, Danny              15 HAA-MR                 36.10      29.79 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Mcmenamy, Aidan           15 HAA-MR                 31.00      29.96        
 14 Distasio, James C         17 IA-MR                  41.00      29.98        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Jackson, Eric R           16 IA-MR                  32.00      30.80        
 16 Bances, AJ J              15 Three Village-MR       37.83      31.65        
 17 Heslin, Connor            13 HAA-MR                 34.52      32.39        
 18 Graca, Antonio            14 HAA-MR                 33.68      32.47        
 19 Haughie, Robert           16 IA-MR                  40.00      32.61        
 20 Buchanan, Brian R         15 NFS-MR                 39.64      39.54        
 21 Zeitsiff, Gavin           13 HAA-MR                 45.00      42.27        
 22 Elhalawani, Ahmed         15 HAA-MR                 45.00      43.31        
 
Event 71  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Huang, Amanda             14 Express Swimming-MR  1:17.76    1:17.03        
                  36.32     1:17.03 (40.71)                                        
  2 McKenna, Grace A          14 BBSC-MR              1:19.11    1:18.09        
                  36.83     1:18.09 (41.26)                                        
  3 O'Connor, Bridget K       13 Express Swimming-MR  1:17.91    1:19.03        
                  38.29     1:19.03 (40.74)                                        
  4 Lin, Erica *              13 Three Village-MR     1:21.93    1:21.58        
                  39.08     1:21.58 (42.50)                                        
  5 Nagle, Jennifer A         13 Tmsuffolk-MR         1:23.17    1:22.42        
                  39.98     1:22.42 (42.44)                                        
  6 Holler, Erin E            13 HAA-MR               1:23.05    1:24.23        
                  39.23     1:24.23 (45.00)                                        
B - Final
  7 Klis, Alexandra           13 HAA-MR               1:23.36    1:19.12        
                  37.37     1:19.12 (41.75)                                        
  8 Connors, Grace C          13 BBSC-MR              1:23.69    1:20.71        
                  37.46     1:20.71 (43.25)                                        
  9 Sabino, Rachel            14 BBSC-MR              1:23.73    1:21.16        
                  38.39     1:21.16 (42.77)                                        
 10 Sobhy, Sabina M           13 BBSC-MR              1:27.69    1:26.55        
                  41.45     1:26.55 (45.10)                                        
 
Event 71  Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Huang, Amanda             14 Express Swimming-MR  1:17.89    1:17.76 q      
                  36.50     1:17.76 (41.26)                                        
  2 O'Connor, Bridget K       13 Express Swimming-MR  1:17.94    1:17.91 q      
                  37.83     1:17.91 (40.08)                                        
  3 McKenna, Grace A          14 BBSC-MR              1:16.12    1:19.11 q      
                  38.25     1:19.11 (40.86)                                        
  4 Lin, Erica *              13 Three Village-MR     1:22.75    1:21.93 q      
                  38.83     1:21.93 (43.10)                                        
  5 Franco, Michelle          13 Tmsuffolk-MR         1:25.07    1:22.64 q      
                  38.54     1:22.64 (44.10)                                        
  6 Modni, Josephine A        13 BBSC-MR              1:18.86    1:22.88 q      
                  39.56     1:22.88 (43.32)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Holler, Erin E            13 HAA-MR               1:21.50    1:23.05 q      
                  38.58     1:23.05 (44.47)                                        
  8 Nagle, Jennifer A         13 Tmsuffolk-MR         1:25.87    1:23.17 q      
                  39.78     1:23.17 (43.39)                                        
  9 Klis, Alexandra           13 HAA-MR               1:19.87    1:23.36 q      
                  38.89     1:23.36 (44.47)                                        
 10 Connors, Grace C          13 BBSC-MR              1:21.16    1:23.69 q      
                  38.94     1:23.69 (44.75)                                        
 11 Sabino, Rachel            14 BBSC-MR              1:22.17    1:23.73 q      
                  39.85     1:23.73 (43.88)                                        
 12 Kramer, Kylie S           14 Three Village-MR     1:23.66    1:24.24 q      
                  39.64     1:24.24 (44.60)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Muroff, Rebecca L         14 Three Village-MR     1:23.42    1:24.63        
                  41.47     1:24.63 (43.16)                                        
 14 Genao, Sophia K           13 Three Village-MR     1:25.76    1:26.93        
                  40.98     1:26.93 (45.95)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Warner, Breanna A         14 UN-MR                1:24.96    1:27.34        
                  41.18     1:27.34 (46.16)                                        
 16 Sobhy, Sabina M           13 BBSC-MR              1:26.83    1:27.69        
 17 McNicholas, Olivia A      13 BBSC-MR              1:24.34    1:28.58        
                  42.55     1:28.58 (46.03)                                        
 18 Pellegrino, Francesca     13 Three Village-MR     1:30.90    1:28.67        
                  41.75     1:28.67 (46.92)                                        
 19 Keogler, Dana R           13 Tmsuffolk-MR         1:27.66    1:29.73        
                  43.44     1:29.73 (46.29)                                        
 20 Sztorc, Claudia           13 IA-MR                1:33.64    1:31.02        
                  43.56     1:31.02 (47.46)                                        
 21 Spencer, Samantha L       13 BBSC-MR              1:37.55    1:35.18        
                  45.30     1:35.18 (49.88)                                        
 22 Cobham, Maleah S          13 Express Swimming-MR  1:38.39    1:36.31        
                  44.93     1:36.31 (51.38)                                        
 23 Torre, Samantha R         13 Three Village-MR     1:35.43    1:36.88        
                  47.13     1:36.88 (49.75)                                        
 23 Feron, Ciara A            14 Express Swimming-MR  1:33.39    1:36.88        
                  46.20     1:36.88 (50.68)                                        
 25 Cohen, Hannah E           13 BBSC-MR              1:33.63    1:38.20        
                  47.57     1:38.20 (50.63)                                        
 26 Raimondi, Ashley J        13 BBSC-MR              1:31.44    1:38.42        
                  47.51     1:38.42 (50.91)                                        
 27 Deignan, Anna E           13 BBSC-MR              1:37.49    1:41.60        
                  49.23     1:41.60 (52.37)                                        
 28 Moschella, Olivia         13 Express Swimming-MR  1:52.75    1:49.97        
                  51.99     1:49.97 (57.98)                                        
 -- Ertz, Emily M             13 Express Swimming-MR  2:05.86         DQ        
                1:00.55        DQ (1:06.16)                                        
 -- Cunneen, Carley A         13 IA-MR                1:27.30         DQ        
                  40.85          DQ (46.93)                                        
 -- Dawson, Athena            14 NFS-MR               1:38.34         DQ        
 
Event 72  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Rupnarain, Timothy        13 Tmsuffolk-MR         1:11.00    1:11.30        
                  33.47     1:11.30 (37.83)                                        
  2 Hunt, Andrew              14 HAA-MR               1:13.37    1:11.98        
                  33.85     1:11.98 (38.13)                                        
  3 Kim, Miles                13 Tmsuffolk-MR         1:11.56    1:13.12        
                  33.59     1:13.12 (39.53)                                        
  4 Munson, Joseph A          14 Express Swimming-MR  1:16.80    1:14.27        
                  35.18     1:14.27 (39.09)                                        
  5 Shemet, Henry M           13 Three Village-MR     1:16.58    1:14.54        
                  34.88     1:14.54 (39.66)                                        
B - Final
  7 Tack, Lucas S             13 Tmsuffolk-MR         1:16.98    1:11.72        
                  34.45     1:11.72 (37.27)                                        
  8 Mond, Noah E              14 Three Village-MR     1:18.36    1:16.27        
                  35.47     1:16.27 (40.80)                                        
  9 Park, Bryan H             13 Tmsuffolk-MR         1:18.68    1:16.84        
                  36.47     1:16.84 (40.37)                                        
 10 Weiner, Luke              14 Tmsuffolk-MR         1:19.26    1:19.11        
                  37.14     1:19.11 (41.97)                                        
 11 Boughal, Ian S            14 IA-MR                1:21.11    1:20.55        
                  38.29     1:20.55 (42.26)                                        
 12 Orehosky, Bailey T        14 HAA-MR               1:23.19    1:22.68        
                  39.29     1:22.68 (43.39)                                        
 
Event 72  Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Stoski, Michael J         14 Tmsuffolk-MR         1:09.02    1:10.29 q      
                  33.84     1:10.29 (36.45)                                        
  2 Rupnarain, Timothy        13 Tmsuffolk-MR         1:13.18    1:11.00 q      
                  34.07     1:11.00 (36.93)                                        
  3 Kim, Miles                13 Tmsuffolk-MR         1:14.25    1:11.56 q      
                  33.35     1:11.56 (38.21)                                        
  4 Hou, Logan                14 Express Swimming-MR  1:10.04    1:12.21 q      
                  34.30     1:12.21 (37.91)                                        
  5 Hunt, Andrew              14 HAA-MR               1:11.53    1:13.37 q      
                  34.85     1:13.37 (38.52)                                        
  6 Cato, Tyler R             14 NFS-MR               1:13.10    1:16.04 q      
                  36.59     1:16.04 (39.45)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Shemet, Henry M           13 Three Village-MR     1:17.61    1:16.58 q      
                  36.23     1:16.58 (40.35)                                        
  8 Munson, Joseph A          14 Express Swimming-MR  1:17.26    1:16.80 q      
                  36.83     1:16.80 (39.97)                                        
  9 Tack, Lucas S             13 Tmsuffolk-MR         1:14.21    1:16.98 q      
                  37.44     1:16.98 (39.54)                                        
 10 Mond, Noah E              14 Three Village-MR     1:17.23    1:18.36 q      
                  36.37     1:18.36 (41.99)                                        
 11 Park, Bryan H             13 Tmsuffolk-MR         1:18.43    1:18.68 q      
                  37.95     1:18.68 (40.73)                                        
 12 Sun, William              13 Three Village-MR     1:18.46    1:19.12 q      
                  37.84     1:19.12 (41.28)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Weiner, Luke              14 Tmsuffolk-MR         1:17.01    1:19.26        
                  38.02     1:19.26 (41.24)                                        
 14 Boughal, Ian S            14 IA-MR                1:20.52    1:21.11        
                  39.66     1:21.11 (41.45)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Orehosky, Bailey T        14 HAA-MR               1:21.03    1:23.19        
                  39.28     1:23.19 (43.91)                                        
 16 Yam, Cody J               14 Express Swimming-MR  1:22.04    1:23.21        
                  40.61     1:23.21 (42.60)                                        
 17 McLaughlin, Joseph W      13 BBSC-MR              1:22.56    1:23.55        
                  39.22     1:23.55 (44.33)                                        
 18 Nielsen, Jordan           13 HAA-MR               1:29.84    1:24.95        
                  39.18     1:24.95 (45.77)                                        
 19 Chan, Devyn               13 UN-MR                1:34.99    1:25.25        
                  40.94     1:25.25 (44.31)                                        
 20 Zahn, Danny               13 Tmsuffolk-MR         1:19.44    1:25.60        
                  40.42     1:25.60 (45.18)                                        
 21 Cullen, Timothy P         14 HAA-MR               1:32.14    1:27.61        
                  41.02     1:27.61 (46.59)                                        
 22 Titus, William S          13 Express Swimming-MR  1:31.49    1:36.16        
                  44.41     1:36.16 (51.75)                                        
 23 Gandras, Lukas H          13 Express Swimming-MR  1:46.42    1:41.79        
                  47.34     1:41.79 (54.45)                                        
 24 Reisert, Justin P         13 BBSC-MR              1:29.55    1:43.28        
                  48.30     1:43.28 (54.98)                                        
 25 Mooney, Brandon           13 HAA-MR               1:40.86    1:43.93        
                  47.12     1:43.93 (56.81)                                        
 -- Hsu, Leo                  13 HAA-MR               1:33.24         DQ        
                  45.92          DQ (49.46)                                        
 
Event 73  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Howard, Grace             15 HAA-MR               1:13.03    1:11.70        
                  34.32     1:11.70 (37.38)                                        
  2 Gabinoff, Katherine       16 Tmsuffolk-MR         1:13.51    1:14.42        
                  33.89     1:14.42 (40.53)                                        
  3 Pikulik, Danielle A       14 HAA-MR               1:16.85    1:14.50        
                  36.01     1:14.50 (38.49)                                        
  4 Randhawa, Rhea            16 Tmsuffolk-MR         1:16.83    1:15.33        
                  35.80     1:15.33 (39.53)                                        
  5 Zhu, Sydney S             15 HAA-MR               1:17.78    1:17.96        
                  36.76     1:17.96 (41.20)                                        
  6 Lennon, Kelly             16 Tmsuffolk-MR         1:17.24    1:20.07        
                  37.66     1:20.07 (42.41)                                        
B - Final
  7 Diers, Rebecca A          15 BBSC-MR              1:19.22    1:16.62        
                  36.51     1:16.62 (40.11)                                        
  8 Falletta, Arianna         15 Tmsuffolk-MR         1:18.23    1:18.13        
                  37.68     1:18.13 (40.45)                                        
  9 DePalma, Mikaylie         15 Tmsuffolk-MR         1:19.08    1:18.62        
                  37.32     1:18.62 (41.30)                                        
 10 Burns, Catherine C        17 Tmsuffolk-MR         1:18.67    1:20.14        
                  37.56     1:20.14 (42.58)                                        
 11 Zahn, Jacqueline          17 Tmsuffolk-MR         1:18.94    1:21.47        
                  38.24     1:21.47 (43.23)                                        
 12 McNamara, Samantha        17 BBSC-MR              1:21.52    1:22.09        
                  38.31     1:22.09 (43.78)                                        
 
Event 73  Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Howard, Grace             15 HAA-MR               1:08.64    1:13.03 q      
                  34.77     1:13.03 (38.26)                                        
  2 Gabinoff, Katherine       16 Tmsuffolk-MR         1:13.45    1:13.51 q      
                  34.17     1:13.51 (39.34)                                        
  3 Klicpera, Samantha K      17 Express Swimming-MR  1:12.95    1:14.60 q      
                  36.17     1:14.60 (38.43)                                        
  4 Randhawa, Rhea            16 Tmsuffolk-MR         1:14.02    1:16.83 q      
                  36.09     1:16.83 (40.74)                                        
  5 Pikulik, Danielle A       14 HAA-MR               1:14.00    1:16.85 q      
                  37.23     1:16.85 (39.62)                                        
  6 Lennon, Kelly             16 Tmsuffolk-MR         1:16.69    1:17.24 q      
                  36.88     1:17.24 (40.36)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Zhu, Sydney S             15 HAA-MR               1:20.04    1:17.78 q      
                  36.68     1:17.78 (41.10)                                        
  8 Mattei, Theresa M         17 Express Swimming-MR  1:16.27    1:17.88 q      
                  37.57     1:17.88 (40.31)                                        
  9 Falletta, Arianna         15 Tmsuffolk-MR         1:12.70    1:18.23 q      
                  36.75     1:18.23 (41.48)                                        
 10 Burns, Catherine C        17 Tmsuffolk-MR         1:14.06    1:18.67 q      
                  37.22     1:18.67 (41.45)                                        
 11 Zahn, Jacqueline          17 Tmsuffolk-MR         1:13.12    1:18.94 q      
                  36.90     1:18.94 (42.04)                                        
 12 DePalma, Mikaylie         15 Tmsuffolk-MR         1:18.79    1:19.08 q      
                  37.60     1:19.08 (41.48)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Diers, Rebecca A          15 BBSC-MR              1:14.73    1:19.22        
                  37.80     1:19.22 (41.42)                                        
 14 McNamara, Samantha        17 BBSC-MR              1:18.65    1:21.52        
                  38.24     1:21.52 (43.28)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Hummel, Christina D       16 HAA-MR               1:20.10    1:21.57        
                  39.27     1:21.57 (42.30)                                        
 16 Visintin, Nichole A       16 Three Village-MR     1:19.06    1:22.60        
                  39.17     1:22.60 (43.43)                                        
 17 Palazzo, Gianna M         15 HAA-MR               1:18.41    1:22.72        
                  39.16     1:22.72 (43.56)                                        
 18 Alvarez, Stephanie R      15 Three Village-MR     1:23.63    1:24.71        
                  40.30     1:24.71 (44.41)                                        
 19 Achil, Shabie J           16 Express Swimming-MR  1:17.53    1:25.30        
                  40.48     1:25.30 (44.82)                                        
 20 Rankin, Sydney            15 Express Swimming-MR  1:27.51    1:26.62        
                  41.62     1:26.62 (45.00)                                        
 21 Matthews-Correia, Anaiya  15 NFS-MR               1:28.68    1:28.01        
                  41.28     1:28.01 (46.73)                                        
 22 Cunneen, Elena C          11 IA-MR                1:34.12    1:28.33        
                  43.09     1:28.33 (45.24)                                        
 23 Layton, Samantha A        15 IA-MR                1:26.42    1:28.84        
                  43.01     1:28.84 (45.83)                                        
 24 Stampelos, Georgina E     16 Three Village-MR     1:25.79    1:28.96        
                  42.38     1:28.96 (46.58)                                        
 25 Fassett, Brooks C         17 Three Village-MR     1:23.97    1:30.44        
                  42.44     1:30.44 (48.00)                                        
 26 Cassella, Michaela L      15 Express Swimming-MR  1:39.87    1:34.79        
 -- Cunneen, Lauren F         15 IA-MR                1:27.90         DQ        
                  43.16          DQ (47.65)                                        
 
Event 74  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Casey, Jack H             15 HAA-MR               1:02.49    1:01.19        
                  29.02     1:01.19 (32.17)                                        
  2 Chan, Dylan               16 HAA-MR               1:03.78    1:02.24        
                  29.19     1:02.24 (33.05)                                        
  3 Cono, Graham J            17 Tmsuffolk-MR         1:04.25    1:04.22        
                  30.34     1:04.22 (33.88)                                        
  4 Fisher, Alex              16 HAA-MR               1:03.79    1:04.39        
                  29.86     1:04.39 (34.53)                                        
  5 Wyche, Tyori A            17 Tmsuffolk-MR         1:03.92    1:05.08        
                  30.65     1:05.08 (34.43)                                        
  6 Kubik, Cameron H          15 Three Village-MR     1:07.91    1:07.24        
                  30.83     1:07.24 (36.41)                                        
B - Final
  7 Cellamare, Daniel         16 Tmsuffolk-MR         1:09.50    1:07.17        
  8 Towers, Connor D          15 Tmsuffolk-MR         1:10.49    1:07.28        
                  32.46     1:07.28 (34.82)                                        
  9 Griffin, Spencer H        15 HAA-MR               1:08.18    1:08.23        
                  31.46     1:08.23 (36.77)                                        
 10 Chang, Oscar              15 HAA-MR               1:08.19    1:08.36        
                  32.02     1:08.36 (36.34)                                        
 11 Mahabadi, Arya            16 Tmsuffolk-MR         1:08.83    1:08.64        
                  32.14     1:08.64 (36.50)                                        
 12 Tack, Harrison M          18 Tmsuffolk-MR         1:10.32    1:09.41        
                  33.10     1:09.41 (36.31)                                        
 
Event 74  Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Casey, Jack H             15 HAA-MR               1:01.52    1:02.49 q      
                  29.75     1:02.49 (32.74)                                        
  2 Chan, Dylan               16 HAA-MR               1:05.14    1:03.78 q      
                  30.53     1:03.78 (33.25)                                        
  3 Fisher, Alex              16 HAA-MR               1:04.58    1:03.79 q      
                  29.95     1:03.79 (33.84)                                        
  4 Wyche, Tyori A            17 Tmsuffolk-MR         1:04.36    1:03.92 q      
                  30.30     1:03.92 (33.62)                                        
  5 Cono, Graham J            17 Tmsuffolk-MR         1:04.21    1:04.25 q      
                  30.50     1:04.25 (33.75)                                        
  6 Kubik, Cameron H          15 Three Village-MR          NT    1:07.91 q      
                  31.18     1:07.91 (36.73)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Griffin, Spencer H        15 HAA-MR               1:07.13    1:08.18 q      
                  32.37     1:08.18 (35.81)                                        
  8 Chang, Oscar              15 HAA-MR               1:00.00    1:08.19 q      
                  31.68     1:08.19 (36.51)                                        
  9 Mahabadi, Arya            16 Tmsuffolk-MR         1:10.65    1:08.83 q      
                  32.43     1:08.83 (36.40)                                        
 10 Cellamare, Daniel         16 Tmsuffolk-MR         1:09.26    1:09.50 q      
                  32.83     1:09.50 (36.67)                                        
 11 Tack, Harrison M          18 Tmsuffolk-MR         1:07.12    1:10.32 q      
                  33.00     1:10.32 (37.32)                                        
 12 Towers, Connor D          15 Tmsuffolk-MR         1:09.34    1:10.49 q      
                  34.53     1:10.49 (35.96)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Hawkins, Michael J        15 HAA-MR               1:08.75    1:10.83        
                  33.49     1:10.83 (37.34)                                        
 14 LaBianca, Joseph J        17 Tmsuffolk-MR         1:12.90    1:11.54        
                  33.47     1:11.54 (38.07)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Bogush, Nicholas W        16 Three Village-MR     1:09.22    1:12.52        
                  33.92     1:12.52 (38.60)                                        
 16 Barry, Coleman D          15 BBSC-MR              1:15.21    1:16.46        
                  36.21     1:16.46 (40.25)                                        
 17 Distasio, James C         17 IA-MR                1:08.79    1:16.91        
                  36.40     1:16.91 (40.51)                                        
 18 Rubio, Reid C             17 IA-MR                1:14.04    1:17.40        
 19 Mcmenamy, Aidan           15 HAA-MR               1:18.12    1:18.39        
                  36.64     1:18.39 (41.75)                                        
 20 Siemers, Philip F         16 BBSC-MR              1:24.23    1:18.77        
                  37.94     1:18.77 (40.83)                                        
 21 Jackson, Eric R           16 IA-MR                1:21.10    1:19.04        
                  38.30     1:19.04 (40.74)                                        
 22 Greenfield, Ethan M       15 Tmsuffolk-MR         1:18.26    1:19.84        
                  37.18     1:19.84 (42.66)                                        
 23 Haughie, Robert           16 IA-MR                1:22.95    1:20.77        
                  37.11     1:20.77 (43.66)                                        
 24 McNamara, William A       15 BBSC-MR              1:19.34    1:21.60        
                  38.90     1:21.60 (42.70)                                        
 25 Basini, Jacob             17 HAA-MR               1:18.00    1:22.99        
                  38.96     1:22.99 (44.03)                                        
 
Event 75  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Holler, Erin E            13 HAA-MR               2:44.39    2:39.81        
                  32.73     1:11.50 (38.77)     1:54.36 (42.86)     2:39.81 (45.45)
  2 Chan, Rachel P            14 Three Village-MR     2:56.94    2:49.10        
                  35.09     1:17.98 (42.89)     2:03.74 (45.76)     2:49.10 (45.36)
 
Event 75  Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Franco, Michelle          13 Tmsuffolk-MR         2:38.82    2:38.85 q      
                  31.81     1:08.63 (36.82)     1:51.53 (42.90)     2:38.85 (47.32)
  2 Holler, Erin E            13 HAA-MR               2:55.00    2:44.39 q      
                  35.11     1:16.48 (41.37)     1:58.92 (42.44)     2:44.39 (45.47)
  3 Chan, Rachel P            14 Three Village-MR     2:48.95    2:56.94 q      
                  36.19     1:22.39 (46.20)     2:10.71 (48.32)     2:56.94 (46.23)
 
Event 76  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Stoski, Michael J         14 Tmsuffolk-MR         2:10.08    2:06.55        
                  27.84       59.76 (31.92)     1:33.17 (33.41)     2:06.55 (33.38)
  2 Champagne, Dylan C        14 Tmsuffolk-MR         2:07.16    2:07.33        
                  28.40     1:00.40 (32.00)     1:33.34 (32.94)     2:07.33 (33.99)
 
Event 76  Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Burr, Trenton H           14 HAA-MR               2:05.83    2:00.29 q      
                  27.05       57.97 (30.92)     1:29.26 (31.29)     2:00.29 (31.03)
  2 Champagne, Dylan C        14 Tmsuffolk-MR         2:10.55    2:07.16 q      
                  27.97       58.55 (30.58)     1:31.53 (32.98)     2:07.16 (35.63)
  3 Stoski, Michael J         14 Tmsuffolk-MR         2:11.55    2:10.08 q      
                  28.31     1:00.95 (32.64)     1:35.33 (34.38)     2:10.08 (34.75)
  4 Dillon, Jack P            14 Three Village-MR     2:30.51    2:23.80 q      
                  31.51     1:08.43 (36.92)     1:46.91 (38.48)     2:23.80 (36.89)
  5 Muroff, Michael C         14 Three Village-MR     2:22.31    2:27.84 q      
                  32.21     1:08.44 (36.23)     1:47.89 (39.45)     2:27.84 (39.95)
 
Event 77  Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Bardak, Emily E           15 Three Village-MR     2:15.09    2:06.11        
                  28.92     1:00.79 (31.87)     1:33.28 (32.49)     2:06.11 (32.83)
  2 French, Isabelle          15 Tmsuffolk-MR         2:24.68    2:23.33        
                  31.09     1:06.94 (35.85)     1:44.62 (37.68)     2:23.33 (38.71)
  3 Randhawa, Rhea            16 Tmsuffolk-MR         2:26.04    2:26.31        
                  31.32     1:08.22 (36.90)     1:48.48 (40.26)     2:26.31 (37.83)
  4 Chirico, Kasidy A         16 Three Village-MR     2:24.26    2:26.94        
                  31.22     1:07.57 (36.35)     1:47.79 (40.22)     2:26.94 (39.15)
 
Event 77  Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Bardak, Emily E           15 Three Village-MR     2:07.77    2:15.09 q      
                  30.21     1:04.97 (34.76)     1:39.63 (34.66)     2:15.09 (35.46)
  2 Chirico, Kasidy A         16 Three Village-MR     2:26.00    2:24.26 q      
                  31.66     1:08.14 (36.48)     1:45.49 (37.35)     2:24.26 (38.77)
  3 French, Isabelle          15 Tmsuffolk-MR         2:18.04    2:24.68 q      
                  32.05     1:08.75 (36.70)     1:46.80 (38.05)     2:24.68 (37.88)
  4 Randhawa, Rhea            16 Tmsuffolk-MR         2:28.50    2:26.04 q      
                  32.25     1:09.91 (37.66)     1:48.69 (38.78)     2:26.04 (37.35)
  5 McCabe, Katie             16 IA-MR                2:38.11    2:48.57 q      
                  34.15     1:14.69 (40.54)     2:00.27 (45.58)     2:48.57 (48.30)
 
Event 78  Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Papsco, Zachary T         15 HAA-MR               1:59.83    1:58.51        
                  26.21       56.35 (30.14)     1:27.30 (30.95)     1:58.51 (31.21)
  2 Chang, Justin             17 HAA-MR               1:59.17    1:59.47        
                  26.00       55.33 (29.33)     1:27.39 (32.06)     1:59.47 (32.08)
  3 Kohlus, Robert W          17 Three Village-MR     2:11.00    2:07.65        
                  27.65       59.33 (31.68)     1:32.77 (33.44)     2:07.65 (34.88)
  4 Fisher, Alex              16 HAA-MR               2:13.16    2:13.72        
                  29.38     1:03.41 (34.03)     1:39.68 (36.27)     2:13.72 (34.04)
  5 Claps, Danny              15 HAA-MR               2:43.57    2:38.13        
                  31.68     1:10.21 (38.53)     1:53.75 (43.54)     2:38.13 (44.38)
  6 Cullen, Timothy P         14 HAA-MR               2:56.70    2:56.81        
                  35.61     1:20.05 (44.44)     2:08.07 (48.02)     2:56.81 (48.74)
 
Event 78  Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chang, Justin             17 HAA-MR               1:59.72    1:59.17 q      
                  25.82       55.67 (29.85)     1:27.08 (31.41)     1:59.17 (32.09)
  2 Papsco, Zachary T         15 HAA-MR               2:03.94    1:59.83 q      
                  26.30       56.42 (30.12)     1:28.45 (32.03)     1:59.83 (31.38)
  3 Jakubiak, Alex            15 Tmsuffolk-MR         2:16.73    2:08.57 q      
                  27.56       59.20 (31.64)     1:33.43 (34.23)     2:08.57 (35.14)
  4 Kohlus, Robert W          17 Three Village-MR     2:09.87    2:11.00 q      
                  27.57       59.36 (31.79)     1:33.97 (34.61)     2:11.00 (37.03)
  5 Fisher, Alex              16 HAA-MR               2:14.29    2:13.16 q      
                  30.33     1:04.62 (34.29)     1:40.61 (35.99)     2:13.16 (32.55)
  6 Claps, Danny              15 HAA-MR               2:35.84    2:43.57 q      
                  33.11     1:14.94 (41.83)     1:58.01 (43.07)     2:43.57 (45.56)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Cullen, Timothy P         14 HAA-MR               3:00.00    2:56.70 q      
                  36.94     1:21.52 (44.58)     2:08.68 (47.16)     2:56.70 (48.02)
 
Event 79  Girls 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Claps, Emma               13 HAA-MR                 31.09      30.63        
  2 Griskie, Chloe M          13 HAA-MR                 30.96      31.02        
  3 Chan, Sarah P             17 Three Village-MR       31.98      31.32        
  4 Dominger, Alexa N         14 HAA-MR                 31.31      31.36        
  5 Hummel, Christina D       16 HAA-MR                 31.76      31.46        
  6 Eterno, Olivia J          13 HAA-MR                 33.69      33.70        
B - Final
  7 Nyhus, Amanda             13 HAA-MR                 34.86      32.97        
  8 Schnee, Ella L            15 BBSC-MR                35.09      33.05        
  9 Layton, Samantha A        15 IA-MR                  36.58      34.18        
 
Event 79  Girls 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Griskie, Chloe M          13 HAA-MR                 31.00      30.96 q      
  2 Claps, Emma               13 HAA-MR                 30.32      31.09 q      
  3 Dominger, Alexa N         14 HAA-MR                 31.67      31.31 q      
  4 Hummel, Christina D       16 HAA-MR                 32.06      31.76 q      
  5 Chan, Sarah P             17 Three Village-MR       31.79      31.98 q      
  6 Crespo, Sarah M           17 BBSC-MR                34.11      32.78 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Palazzo, Gianna M         15 HAA-MR                 34.09      33.61 q      
  8 Eterno, Olivia J          13 HAA-MR                 33.69      33.69 q      
  9 Nyhus, Amanda             13 HAA-MR                 34.89      34.86 q      
 10 Schnee, Ella L            15 BBSC-MR                37.55      35.09 q      
 11 Kohlus, Julianna P        15 Three Village-MR       37.17      36.06 q      
 12 Layton, Samantha A        15 IA-MR                  46.96      36.58 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Tague, Grace E            15 BBSC-MR                38.65      36.60        
 14 McCabe, Danielle M        16 HAA-MR                 34.99      37.14        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Cunneen, Carley A         13 IA-MR                  40.24      38.36        
 16 Michels, Emily            13 HAA-MR                 41.64      39.70        
 17 Nugent, Colleen M         14 HAA-MR                 51.08      39.98        
 18 Combs, Elizabeth          12 HAA-MR                 40.74      40.66        
 19 Zara, Angelica M          13 HAA-MR                 38.41      40.80        
 -- Cunneen, Lauren F         15 IA-MR                     NT     X36.77        
 -- Heslin, Meghan            15 HAA-MR                 36.55         DQ        
 
Event 80  Boys 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 LaBianca, Joseph J        17 Tmsuffolk-MR           28.66      27.47        
  2 Hawkins, Michael J        15 HAA-MR                 28.50      28.05        
  3 Mahabadi, Arya            16 Tmsuffolk-MR           29.92      29.50        
  4 Graca, Antonio            14 HAA-MR                 31.50      31.72        
  5 Murray, Ryan R            13 Express Swimming-MR    32.60      32.26        
  6 McNamara, William A       15 BBSC-MR                35.53      34.28        
B - Final
  7 Nielsen, Jordan           13 HAA-MR                 42.55      37.67        
  8 Hsu, Leo                  13 HAA-MR                 38.30      38.38        
  9 Basini, Jacob             17 HAA-MR                 38.38      38.60        
 
Event 80  Boys 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Hawkins, Michael J        15 HAA-MR                 29.13      28.50 q      
  2 LaBianca, Joseph J        17 Tmsuffolk-MR           29.09      28.66 q      
  3 McCaffery, Kevin T        17 BBSC-MR                37.90      29.66 q      
  4 Mahabadi, Arya            16 Tmsuffolk-MR           35.70      29.92 q      
  5 Graca, Antonio            14 HAA-MR                 32.85      31.50 q      
  6 Murray, Ryan R            13 Express Swimming-MR    34.90      32.60 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Heslin, Connor            13 HAA-MR                 34.75      32.92 q      
  8 McNamara, William A       15 BBSC-MR                40.40      35.53 q      
  9 Siemers, Philip F         16 BBSC-MR                39.55      35.73 q      
 10 Hsu, Leo                  13 HAA-MR                 37.73      38.30 q      
 11 Basini, Jacob             17 HAA-MR                 35.00      38.38 q      
 12 Gandras, Lukas H          13 Express Swimming-MR    48.00      41.52 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Nielsen, Jordan           13 HAA-MR                 42.75      42.55        
 14 Zeitsiff, Gavin           13 HAA-MR                 46.10      43.93        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Mooney, Brandon           13 HAA-MR                 33.69      45.07        
 -- Chan, Devyn               13 UN-MR                  43.99         DQ        
 
Event 81  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Treglia, Leah N           10 HAA-MR               1:06.53    1:06.96        
                  31.55     1:06.96 (35.41)                                        
  2 McKenna, Mary K           10 BBSC-MR              1:07.41    1:07.13        
                  32.67     1:07.13 (34.46)                                        
  3 Barsony, Amber            10 HAA-MR               1:09.00    1:09.45        
                  33.14     1:09.45 (36.31)                                        
  4 Pette, Alexandra          10 HAA-MR               1:08.69    1:09.63        
                  32.64     1:09.63 (36.99)                                        
  5 Herr, Emily A              8 Three Village-MR     1:10.57    1:10.90        
                  33.60     1:10.90 (37.30)                                        
  6 Eng, Amelie R              9 BBSC-MR              1:10.60    1:11.14        
                  33.39     1:11.14 (37.75)                                        
 
Event 81  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Treglia, Leah N           10 HAA-MR               1:06.28    1:06.53 q      
                  31.35     1:06.53 (35.18)                                        
  2 Schlegel, Olivia P        10 Three Village-MR     1:07.30    1:06.96 q      
                  31.66     1:06.96 (35.30)                                        
  3 McKenna, Mary K           10 BBSC-MR              1:07.47    1:07.41 q      
                  33.23     1:07.41 (34.18)                                        
  4 Pette, Alexandra          10 HAA-MR               1:09.62    1:08.69 q      
                  31.81     1:08.69 (36.88)                                        
  5 Barsony, Amber            10 HAA-MR               1:15.01    1:09.00 q      
                  31.92     1:09.00 (37.08)                                        
  6 Herr, Emily A              8 Three Village-MR     1:11.98    1:10.57 q      
                  33.32     1:10.57 (37.25)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Eng, Amelie R              9 BBSC-MR              1:11.33    1:10.60        
                  33.17     1:10.60 (37.43)                                        
  8 Gelfand, Veronica          9 Express Swimming-MR  1:11.07    1:11.92        
                  34.47     1:11.92 (37.45)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Konop, Rebecca G          10 Express Swimming-MR  1:14.27    1:13.32        
                  34.66     1:13.32 (38.66)                                        
 10 Lin, Hannah J             10 Three Village-MR     1:15.43    1:13.78        
                  35.05     1:13.78 (38.73)                                        
 11 Louser, Sara C            10 Three Village-MR     1:16.98    1:14.28        
                  35.22     1:14.28 (39.06)                                        
 12 Herrera, Ciara E          10 BBSC-MR              1:14.38    1:14.49        
 13 Matheson, Hanna D          9 Three Village-MR     1:14.50    1:15.28        
                  35.42     1:15.28 (39.86)                                        
 14 Brown, Olivia              9 Tmsuffolk-MR         1:15.98    1:16.48        
                  35.15     1:16.48 (41.33)                                        
 15 McLaughlin, Sophia F      10 BBSC-MR              1:22.55    1:16.68        
                  36.11     1:16.68 (40.57)                                        
 16 Gomerman, Raquel E        10 Tmsuffolk-MR         1:17.45    1:16.95        
                  36.20     1:16.95 (40.75)                                        
 17 Amato, Dorothy R           9 Tmsuffolk-MR         1:20.55    1:17.11        
                  37.62     1:17.11 (39.49)                                        
 18 Tan, Sayjel E              9 BBSC-MR              1:14.80    1:17.20        
                  36.32     1:17.20 (40.88)                                        
 19 Dimaculangan, Annabel      9 Three Village-MR     1:16.36    1:17.51        
                  36.30     1:17.51 (41.21)                                        
 20 Burns, Sofia               9 HAA-MR               1:23.40    1:17.85        
                  36.73     1:17.85 (41.12)                                        
 20 Karpf, Delaney            10 HAA-MR               1:23.65    1:17.85        
                  36.09     1:17.85 (41.76)                                        
 22 Sun, Evelyn               10 BBSC-MR              1:19.31    1:17.96        
                  36.85     1:17.96 (41.11)                                        
 23 O'Brien, Makenna B        10 Tmsuffolk-MR         1:23.82    1:18.14        
                  37.25     1:18.14 (40.89)                                        
 24 Hornick, Jade E           10 Express Swimming-MR  1:15.34    1:18.50        
                  37.32     1:18.50 (41.18)                                        
 25 Retzlaff, Emilia A        10 Three Village-MR     1:20.20    1:18.64        
                  36.32     1:18.64 (42.32)                                        
 26 Claps, Abigail R          10 HAA-MR               1:25.90    1:18.93        
                  37.63     1:18.93 (41.30)                                        
 27 Glaser, Olivia K          10 BBSC-MR              1:16.83    1:20.00        
                  38.70     1:20.00 (41.30)                                        
 28 Van Nostrand, Waela M     10 Three Village-MR     1:20.44    1:21.55        
                  38.72     1:21.55 (42.83)                                        
 29 Buono, Serena E           10 IA-MR                     NT    1:22.26        
                  38.33     1:22.26 (43.93)                                        
 30 Retzlaff, Claudia L        7 Three Village-MR     1:23.02    1:22.37        
                  37.33     1:22.37 (45.04)                                        
 31 Simon, Paige              10 HAA-MR               1:31.45    1:22.72        
                  38.57     1:22.72 (44.15)                                        
 32 Martinez, Kylie           10 HAA-MR               1:30.99    1:22.93        
                  38.60     1:22.93 (44.33)                                        
 33 Chen, Amy *                9 Three Village-MR     1:24.28    1:23.62        
                  40.18     1:23.62 (43.44)                                        
 34 Chan, Devena               9 UN-MR                1:45.50    1:23.68        
                  39.64     1:23.68 (44.04)                                        
 35 Rezler, Kristina           9 Tmsuffolk-MR         1:24.18    1:24.60        
                  38.21     1:24.60 (46.39)                                        
 36 Grefski, Katherine A      10 Tmsuffolk-MR         1:28.35    1:25.60        
                  39.45     1:25.60 (46.15)                                        
 37 Templeton, Maya A         10 HAA-MR               1:29.87    1:26.43        
                  41.08     1:26.43 (45.35)                                        
 38 Griffin, Amelia            8 HAA-MR               1:45.98    1:26.49        
                  37.45     1:26.49 (49.04)                                        
 39 Yam, Kelly                10 Express Swimming-MR  1:25.78    1:26.69        
                  40.30     1:26.69 (46.39)                                        
 40 Pase, Brooke R            10 Tmsuffolk-MR         1:26.22    1:28.49        
                  42.18     1:28.49 (46.31)                                        
 41 Raber, Julia               8 BBSC-MR              1:29.89    1:29.55        
                  42.19     1:29.55 (47.36)                                        
 42 Donohue, Savannah R        9 UN-MR                2:15.00    1:29.88        
                  41.93     1:29.88 (47.95)                                        
 43 Woody, Lauren E            8 IA-MR                1:35.00    1:30.15        
                  42.45     1:30.15 (47.70)                                        
 44 Maroney, Amanda            9 Express Swimming-MR  1:36.65    1:32.37        
                  40.99     1:32.37 (51.38)                                        
 45 Demirci, Morgan           10 HAA-MR               1:34.74    1:32.96        
                  42.15     1:32.96 (50.81)                                        
 46 Cronin, Jessica            9 HAA-MR               1:36.95    1:34.72        
                  45.20     1:34.72 (49.52)                                        
 47 Schroeder, Mary            8 HAA-MR               1:53.16    1:35.24        
                  43.73     1:35.24 (51.51)                                        
 48 Simon, Alexandra          10 HAA-MR               1:43.51    1:35.62        
                  42.69     1:35.62 (52.93)                                        
 49 Mackay, Alexandria        10 HAA-MR               1:55.00    1:40.00        
                  45.11     1:40.00 (54.89)                                        
 50 Wilcox, Hailey             8 HAA-MR               1:57.14    1:40.43        
                  45.99     1:40.43 (54.44)                                        
 51 Dominger, Madison          9 HAA-MR               1:43.04    1:41.86        
                  47.14     1:41.86 (54.72)                                        
 52 Fehrenbach, Samantha      10 HAA-MR               1:44.78    1:42.32        
                  43.04     1:42.32 (59.28)                                        
 53 Inglezakis, Demetra       10 HAA-MR               2:00.90    1:48.31        
                  48.55     1:48.31 (59.76)                                        
 54 Savoretti, Angelina        9 HAA-MR               1:48.01    1:48.53        
                  49.26     1:48.53 (59.27)                                        
 55 Canty, Emma M              8 Express Swimming-MR  1:51.91    1:51.25        
                  51.63     1:51.25 (59.62)                                        
 56 Pantano, Giuliana *       10 Three Village-MR     1:50.00    1:54.52        
 57 Wilcox, Avery              6 HAA-MR               1:55.00    2:03.53        
 58 Kaler, Darby E             7 IA-MR                     NT    2:03.93        
 
Event 82  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Nunez, Ryan               10 Express Swimming-MR  1:04.80    1:04.39        
                  31.41     1:04.39 (32.98)                                        
  2 LaBianca, Jack B          10 BBSC-MR              1:10.62    1:09.63        
                  33.81     1:09.63 (35.82)                                        
  3 Buchanan, Chase C          9 NFS-MR               1:08.54    1:09.82        
                  32.99     1:09.82 (36.83)                                        
  4 Londono, Nicholas G       10 IA-MR                1:09.29    1:10.51        
                  33.06     1:10.51 (37.45)                                        
  5 Hall III, Richard D        9 Three Village-MR     1:12.30    1:10.89        
                  33.60     1:10.89 (37.29)                                        
  6 Heimlich, Lars            10 IA-MR                1:11.60    1:13.61        
                  35.48     1:13.61 (38.13)                                        
 
Event 82  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nunez, Ryan               10 Express Swimming-MR  1:06.68    1:04.80 q      
                  31.06     1:04.80 (33.74)                                        
  2 Buchanan, Chase C          9 NFS-MR               1:08.07    1:08.54 q      
                  32.67     1:08.54 (35.87)                                        
  3 Londono, Nicholas G       10 IA-MR                1:30.00    1:09.29 q      
                  31.98     1:09.29 (37.31)                                        
  4 LaBianca, Jack B          10 BBSC-MR              1:09.92    1:10.62 q      
                  33.98     1:10.62 (36.64)                                        
  5 Heimlich, Lars            10 IA-MR                1:14.71    1:11.60 q      
                  33.78     1:11.60 (37.82)                                        
  6 Hall III, Richard D        9 Three Village-MR     1:10.33    1:12.30 q      
                  32.83     1:12.30 (39.47)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Monahan, James J           9 Three Village-MR     1:11.01    1:13.01        
                  33.88     1:13.01 (39.13)                                        
  8 Griffin, Oliver           10 HAA-MR               1:15.18    1:13.28        
                  33.82     1:13.28 (39.46)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Demaio, Thomas M           9 Three Village-MR     1:13.69    1:13.33        
                  35.36     1:13.33 (37.97)                                        
 10 Kopec, Ernie R            10 BBSC-MR              1:12.05    1:13.83        
                  34.31     1:13.83 (39.52)                                        
 11 Sansano, Matthew A        10 Express Swimming-MR  1:15.32    1:13.96        
                  35.28     1:13.96 (38.68)                                        
 12 McManus, Matthew G        10 Tmsuffolk-MR         1:20.00    1:14.27        
                  35.32     1:14.27 (38.95)                                        
 13 Holler, John T            10 HAA-MR               1:18.15    1:14.52        
                  36.17     1:14.52 (38.35)                                        
 14 Gabinoff, Aaron           10 Tmsuffolk-MR         1:16.86    1:15.05        
                  36.14     1:15.05 (38.91)                                        
 15 Lugo, Aron R              10 Express Swimming-MR  1:12.67    1:15.49        
                  35.47     1:15.49 (40.02)                                        
 16 Sobhy, Mina-Abanoub M     10 BBSC-MR              1:12.78    1:15.66        
                  36.41     1:15.66 (39.25)                                        
 17 Yuk, Bryan *              10 Tmsuffolk-MR         1:15.65    1:15.73        
                  36.14     1:15.73 (39.59)                                        
 18 Markowitz, Nicholas       10 HAA-MR               1:21.51    1:15.90        
                  36.13     1:15.90 (39.77)                                        
 19 Veit, Colin *              8 Three Village-MR     1:14.03    1:16.30        
                  35.40     1:16.30 (40.90)                                        
 20 Park, Timothy             10 Tmsuffolk-MR         1:22.37    1:16.67        
                  36.42     1:16.67 (40.25)                                        
 21 Miele, Thomas L           10 Three Village-MR     1:20.84    1:17.29        
                  37.44     1:17.29 (39.85)                                        
 22 Daspinar, Doah *          10 Tmsuffolk-MR         1:21.74    1:17.37        
                  36.76     1:17.37 (40.61)                                        
 23 Cairo, Ethan C            10 BBSC-MR              1:18.12    1:17.68        
                  15.03   1:17.68 (1:02.65)                                        
 24 Shenoy, Anish A           10 HAA-MR               1:25.25    1:17.81        
                  37.22     1:17.81 (40.59)                                        
 25 Brady, Timothy             9 IA-MR                1:17.72    1:18.89        
                  37.19     1:18.89 (41.70)                                        
 26 Hansen, Lance              9 Tmsuffolk-MR         1:18.88    1:19.54        
                  38.13     1:19.54 (41.41)                                        
 27 Zegadlo, Zachari C        10 BBSC-MR              1:26.55    1:19.80        
                  36.04     1:19.80 (43.76)                                        
 28 Fontana, Joseph x         10 Three Village-MR     1:21.02    1:20.46        
                  37.86     1:20.46 (42.60)                                        
 29 Tang, Richard              9 Express Swimming-MR  1:24.64    1:21.59        
                  37.96     1:21.59 (43.63)                                        
 30 Halls, Ryan A              8 NFS-MR               1:25.52    1:22.49        
                  38.44     1:22.49 (44.05)                                        
 31 Mollica, Christian J      10 BBSC-MR              1:17.87    1:22.70        
                  39.06     1:22.70 (43.64)                                        
 32 Timm, Ethan m             10 Three Village-MR     1:25.06    1:23.26        
                  38.37     1:23.26 (44.89)                                        
 33 Morelli, Jack H            9 HAA-MR               1:44.61    1:25.92        
                  41.02     1:25.92 (44.90)                                        
 34 Nawrot, Peter              8 IA-MR                2:00.00    1:27.42        
                  40.91     1:27.42 (46.51)                                        
 35 Lee, Jonathan             10 HAA-MR               1:45.00    1:28.00        
                  40.30     1:28.00 (47.70)                                        
 36 Knapp, Lucas              10 Express Swimming-MR  1:28.92    1:29.11        
                  41.11     1:29.11 (48.00)                                        
 37 Gallub, Dylan              9 HAA-MR               1:55.00    1:29.99        
                  41.68     1:29.99 (48.31)                                        
 38 Feuer, David              10 Express Swimming-MR  1:34.51    1:30.92        
                  42.91     1:30.92 (48.01)                                        
 39 Napolitano, Joe           10 HAA-MR               1:30.03    1:32.09        
                  44.56     1:32.09 (47.53)                                        
 40 Napolitano, Nick          10 HAA-MR               1:37.85    1:32.21        
                  16.15   1:32.21 (1:16.06)                                        
 41 O'Connell, Ryan K          9 BBSC-MR              1:27.61    1:32.97        
                  41.98     1:32.97 (50.99)                                        
 42 Lent, Michael J           10 BBSC-MR              1:29.55    1:33.48        
 43 Shannon, Dylan M           9 Express Swimming-MR  1:39.83    1:35.10        
                  43.71     1:35.10 (51.39)                                        
 44 Micic, Hunter             10 BBSC-MR              1:40.55    1:35.43        
                  44.51     1:35.43 (50.92)                                        
 45 Trzaskowski, Alex          9 HAA-MR               1:41.45    1:39.46        
                  45.19     1:39.46 (54.27)                                        
 46 Savoretti, Johnnie         9 HAA-MR               1:39.88    1:43.79        
                  44.14     1:43.79 (59.65)                                        
 47 Morelli, Thomas L          9 HAA-MR               1:47.44    1:46.44        
                  48.66     1:46.44 (57.78)                                        
 48 Dentrone, Vincent          9 HAA-MR               2:05.00    1:46.50        
                  50.75     1:46.50 (55.75)                                        
 49 Toor, Kabir S              9 Express Swimming-MR  1:51.26    1:47.98        
 50 Gallub, Tyler              7 HAA-MR               2:00.15    1:50.63        
 51 Masson, James W            9 Express Swimming-MR  2:03.64    2:11.97        
 52 Suh, Ean                   9 HAA-MR               2:15.00    2:16.02        
                1:03.28   2:16.02 (1:12.74)                                        
 53 Shah, Aryan                9 Express Swimming-MR  1:42.40    2:17.31        
 
Event 83  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Ebenstein, Olivia M       12 Three Village-MR     1:02.78    1:02.42        
                  29.46     1:02.42 (32.96)                                        
  2 Grosskopf, Victoria C     12 Three Village-MR     1:02.51    1:02.59        
                  30.04     1:02.59 (32.55)                                        
  3 Johannsen, Erin           11 HAA-MR               1:05.28    1:03.73        
                  30.24     1:03.73 (33.49)                                        
  4 Sommerstad, Kate A        11 Three Village-MR     1:04.95    1:04.39        
                  30.94     1:04.39 (33.45)                                        
  5 Kazlauskas, Saige         12 HAA-MR               1:04.17    1:04.52        
                  30.71     1:04.52 (33.81)                                        
  6 Teplansky, Emily L        12 Tmsuffolk-MR         1:05.24    1:05.82        
                  31.84     1:05.82 (33.98)                                        
B - Final
  7 Creagh, Shannon M         12 BBSC-MR              1:05.29    1:04.16        
                  30.90     1:04.16 (33.26)                                        
  8 Maio, Kate                12 BBSC-MR              1:05.44    1:04.62        
                  31.45     1:04.62 (33.17)                                        
  9 Brady, Kathryn A          12 IA-MR                1:05.45    1:04.95        
                  31.37     1:04.95 (33.58)                                        
 10 Ingrassia, Danielle       11 HAA-MR               1:07.27    1:05.37        
                  31.11     1:05.37 (34.26)                                        
 11 Iorio, Catherine T        12 Tmsuffolk-MR         1:09.19    1:08.49        
                  32.57     1:08.49 (35.92)                                        
 12 Raber, Isabella M         12 BBSC-MR              1:09.06    1:10.08        
                  33.79     1:10.08 (36.29)                                        
 
Event 83  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Grosskopf, Victoria C     12 Three Village-MR     1:03.30    1:02.51 q      
                  30.09     1:02.51 (32.42)                                        
  2 Ebenstein, Olivia M       12 Three Village-MR     1:06.13    1:02.78 q      
                  29.68     1:02.78 (33.10)                                        
  3 Kazlauskas, Saige         12 HAA-MR               1:05.61    1:04.17 q      
                  30.62     1:04.17 (33.55)                                        
  4 Sommerstad, Kate A        11 Three Village-MR     1:06.92    1:04.95 q      
                  31.60     1:04.95 (33.35)                                        
  5 Wojciechowski, Natalia    11 IA-MR                1:07.67    1:05.23 q      
                  30.91     1:05.23 (34.32)                                        
  6 Teplansky, Emily L        12 Tmsuffolk-MR         1:07.37    1:05.24 q      
                  31.55     1:05.24 (33.69)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Johannsen, Erin           11 HAA-MR               1:15.81    1:05.28 q      
                  30.63     1:05.28 (34.65)                                        
  8 Creagh, Shannon M         12 BBSC-MR              1:04.15    1:05.29 q      
                  31.38     1:05.29 (33.91)                                        
  9 Maio, Kate                12 BBSC-MR              1:05.54    1:05.44 q      
                  31.80     1:05.44 (33.64)                                        
 10 Brady, Kathryn A          12 IA-MR                1:05.76    1:05.45 q      
                  31.42     1:05.45 (34.03)                                        
 11 Welsh, Lindsay            12 Express Swimming-MR  1:11.16    1:06.14 q      
                  31.44     1:06.14 (34.70)                                        
 12 Ingrassia, Danielle       11 HAA-MR               1:09.67    1:07.27 q      
                  32.06     1:07.27 (35.21)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Modni, Hanna R            11 BBSC-MR              1:06.55    1:08.00        
                  32.32     1:08.00 (35.68)                                        
 14 Mond, Jenna               12 Three Village-MR     1:07.02    1:08.22        
                  32.46     1:08.22 (35.76)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Lai, Reyna                12 MALT-NJ              1:13.46    1:08.57        
                  32.65     1:08.57 (35.92)                                        
 16 Gerlach, Taryn M          12 HAA-MR               1:12.95    1:08.64        
                  33.06     1:08.64 (35.58)                                        
 17 Boudreau, Shannon         12 HAA-MR               1:13.68    1:08.68        
                  32.89     1:08.68 (35.79)                                        
 18 Raber, Isabella M         12 BBSC-MR              1:10.44    1:09.06        
                  33.45     1:09.06 (35.61)                                        
 19 Iorio, Catherine T        12 Tmsuffolk-MR         1:08.89    1:09.19        
                  32.98     1:09.19 (36.21)                                        
 20 McNamara, Jane            12 BBSC-MR              1:09.58    1:09.23        
                  33.10     1:09.23 (36.13)                                        
 21 McGUIRE, Mary C           12 Express Swimming-MR  1:13.28    1:09.40        
                  32.90     1:09.40 (36.50)                                        
 22 Canudas, Emma L           11 Three Village-MR     1:12.17    1:09.68        
                  32.92     1:09.68 (36.76)                                        
 23 O'Connell, Kaitlyn R      11 BBSC-MR              1:09.81    1:10.01        
                  33.46     1:10.01 (36.55)                                        
 24 Marinucci, Sofia M        12 Tmsuffolk-MR         1:10.01    1:10.14        
                  32.75     1:10.14 (37.39)                                        
 25 Rowan, Paige V            12 IA-MR                1:13.00    1:10.48        
                  33.41     1:10.48 (37.07)                                        
 26 Alexandre, Emmanuella F   11 Three Village-MR     1:09.83    1:10.73        
                  32.68     1:10.73 (38.05)                                        
 27 Hommel, Elizabeth G       12 Express Swimming-MR  1:15.66    1:11.08        
                  34.26     1:11.08 (36.82)                                        
 28 Gallagher, Kaylee R       12 HAA-MR               1:19.66    1:11.20        
                  32.98     1:11.20 (38.22)                                        
 29 Paz, Adriana I            12 BBSC-MR              1:12.49    1:11.29        
                  34.28     1:11.29 (37.01)                                        
 30 Mutarelli, Kiera L        11 Three Village-MR     1:11.04    1:11.87        
                  33.79     1:11.87 (38.08)                                        
 31 Libohova, Anna            12 Three Village-MR     1:11.93    1:12.10        
                  34.31     1:12.10 (37.79)                                        
 32 Grefski, Emma M           11 Tmsuffolk-MR         1:13.35    1:13.11        
                  34.81     1:13.11 (38.30)                                        
 33 Nizza, Saffron M          11 Tmsuffolk-MR         1:13.68    1:13.23        
                  35.13     1:13.23 (38.10)                                        
 34 Singh, Cristina P         11 Express Swimming-MR  1:13.42    1:13.26        
                  34.77     1:13.26 (38.49)                                        
 35 Leary, Erin               11 Tmsuffolk-MR         1:15.33    1:13.45        
                  35.00     1:13.45 (38.45)                                        
 36 Canty, Katie E            11 Express Swimming-MR  1:13.28    1:15.41        
                  36.18     1:15.41 (39.23)                                        
 37 Sheehan, Fainne N         11 IA-MR                1:16.35    1:15.56        
                  35.47     1:15.56 (40.09)                                        
 38 Mulligan, Sofia S         11 Three Village-MR     1:25.09    1:18.61        
                  36.63     1:18.61 (41.98)                                        
 39 Rateshwar, Janice         11 Express Swimming-MR  1:19.73    1:19.13        
                  36.40     1:19.13 (42.73)                                        
 40 Byrne, Gianna R           12 HAA-MR               1:29.63    1:19.49        
                  38.04     1:19.49 (41.45)                                        
 41 Barnard, Victoria R       11 Express Swimming-MR  1:21.47    1:21.29        
                  37.74     1:21.29 (43.55)                                        
 42 Fuoco, Kaitlyn E          11 Express Swimming-MR  1:23.43    1:23.78        
                  39.68     1:23.78 (44.10)                                        
 43 Kohli, Diya               11 Tmsuffolk-MR         1:28.22    1:26.84        
                  40.47     1:26.84 (46.37)                                        
 44 Duggan, Makeda S          11 Express Swimming-MR  1:40.75    1:31.05        
 45 Stevens, Amanda J         11 Three Village-MR     1:35.00    1:31.64        
 46 Kukreja, Samara           11 Tmsuffolk-MR         1:30.90    1:34.63        
                  43.89     1:34.63 (50.74)                                        
 
Event 84  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Genna, Frankie            12 BBSC-MR                55.02      54.43        
                  25.93       54.43 (28.50)                                        
  2 Shannon, Ryan J           12 Express Swimming-MR    57.78      55.50        
                  26.48       55.50 (29.02)                                        
  3 Chung, Daniel S           12 BBSC-MR                58.73      58.27        
                  28.42       58.27 (29.85)                                        
  4 Chen, Ethan               11 Express Swimming-MR    59.97    1:00.58        
                  29.19     1:00.58 (31.39)                                        
  5 Halls, Sean C             11 NFS-MR               1:02.20    1:03.32        
                  29.94     1:03.32 (33.38)                                        
  6 Adams, Brett J            12 Three Village-MR     1:02.33    1:03.86        
                  30.41     1:03.86 (33.45)                                        
B - Final
  7 Veit, Brian J             12 Three Village-MR     1:02.72    1:02.85        
                  30.52     1:02.85 (32.33)                                        
  8 Yoon, Henri               11 Express Swimming-MR  1:04.55    1:02.87        
                  30.39     1:02.87 (32.48)                                        
  9 Shemetov, Daniel B        11 BBSC-MR              1:02.61    1:03.53        
                  30.65     1:03.53 (32.88)                                        
 10 Glaser, Owen M            11 BBSC-MR              1:04.26    1:03.56        
                  31.35     1:03.56 (32.21)                                        
 11 Wang, Eric                12 Three Village-MR     1:04.30    1:04.71        
                  30.79     1:04.71 (33.92)                                        
 12 Park, Jeremy W            12 Tmsuffolk-MR         1:04.53    1:06.73        
                  31.93     1:06.73 (34.80)                                        
 
Event 84  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Genna, Frankie            12 BBSC-MR                51.87      55.02 q      
                  26.09       55.02 (28.93)                                        
  2 Shannon, Ryan J           12 Express Swimming-MR    56.46      57.78 q      
                  27.43       57.78 (30.35)                                        
  3 Chung, Daniel S           12 BBSC-MR                58.60      58.73 q      
                  28.02       58.73 (30.71)                                        
  4 Chen, Ethan               11 Express Swimming-MR  1:01.27      59.97 q      
                  28.71       59.97 (31.26)                                        
  5 Halls, Sean C             11 NFS-MR               1:04.62    1:02.20 q      
                  29.59     1:02.20 (32.61)                                        
  6 Adams, Brett J            12 Three Village-MR     1:03.41    1:02.33 q      
                  29.55     1:02.33 (32.78)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Shemetov, Daniel B        11 BBSC-MR              1:03.90    1:02.61 q      
                  29.97     1:02.61 (32.64)                                        
  8 Veit, Brian J             12 Three Village-MR     1:03.77    1:02.72 q      
                  30.26     1:02.72 (32.46)                                        
  9 Glaser, Owen M            11 BBSC-MR              1:03.51    1:04.26 q      
                  31.36     1:04.26 (32.90)                                        
 10 Wang, Eric                12 Three Village-MR     1:07.24    1:04.30 q      
                  30.99     1:04.30 (33.31)                                        
 11 Park, Jeremy W            12 Tmsuffolk-MR         1:07.99    1:04.53 q      
                  30.57     1:04.53 (33.96)                                        
 12 Yoon, Henri               11 Express Swimming-MR  1:04.11    1:04.55 q      
                  31.19     1:04.55 (33.36)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Dougherty, Robert         12 HAA-MR               1:10.59    1:05.19        
                  32.28     1:05.19 (32.91)                                        
 14 Bekerman, Liam B          11 Express Swimming-MR  1:05.64    1:05.39        
                  31.38     1:05.39 (34.01)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Kubik, Declan S           12 Three Village-MR     1:10.61    1:05.62        
                  32.31     1:05.62 (33.31)                                        
 16 Pilewski, Joseph A        12 Tmsuffolk-MR         1:08.29    1:05.83        
                  32.21     1:05.83 (33.62)                                        
 17 Reino, Vincent M          12 HAA-MR               1:13.15    1:05.95        
                  31.36     1:05.95 (34.59)                                        
 18 Jang, Michael             11 Tmsuffolk-MR         1:07.08    1:06.11        
                  31.82     1:06.11 (34.29)                                        
 19 Zammit, Michael C         11 Express Swimming-MR  1:08.01    1:06.28        
                  31.58     1:06.28 (34.70)                                        
 20 Kingsley, Austin M        12 HAA-MR               1:09.66    1:06.66        
                  31.98     1:06.66 (34.68)                                        
 21 Nielsen, Jake             11 HAA-MR               1:14.07    1:07.88        
                  31.94     1:07.88 (35.94)                                        
 22 Szypula, Matthew          11 Tmsuffolk-MR         1:08.47    1:08.80        
                  33.47     1:08.80 (35.33)                                        
 23 Dawson, Xavier            11 NFS-MR               1:07.58    1:08.82        
                  31.86     1:08.82 (36.96)                                        
 24 Nguyen, Patrick           12 Tmsuffolk-MR         1:09.23    1:09.42        
                  32.78     1:09.42 (36.64)                                        
 25 Carrieri, Nicholas G      11 HAA-MR               1:12.27    1:09.45        
                  33.84     1:09.45 (35.61)                                        
 26 Cellamare, Dylan          12 Tmsuffolk-MR         1:08.54    1:09.48        
                  34.26     1:09.48 (35.22)                                        
 27 Kalenja, Keno             11 IA-MR                1:09.24    1:10.01        
                  33.41     1:10.01 (36.60)                                        
 28 Legendre, Malik E         12 NFS-MR               1:11.09    1:10.27        
                  34.01     1:10.27 (36.26)                                        
 29 Goral, Eren F             11 Three Village-MR     1:12.84    1:10.97        
                  33.51     1:10.97 (37.46)                                        
 30 Mastrocinque, Rudy        12 Tmsuffolk-MR         1:11.95    1:11.07        
                  33.86     1:11.07 (37.21)                                        
 31 Vavalle, Antonio          11 Three Village-MR     1:15.46    1:11.12        
                  33.96     1:11.12 (37.16)                                        
 32 Tang, Erik                12 Express Swimming-MR  1:14.87    1:11.49        
                  32.57     1:11.49 (38.92)                                        
 33 Maroney, John P           11 Express Swimming-MR  1:11.43    1:11.59        
                  34.08     1:11.59 (37.51)                                        
 33 Reilly, Christopher M     11 Express Swimming-MR       NT    1:11.59        
                  33.29     1:11.59 (38.30)                                        
 35 Freudenberg, Eddie G      11 Three Village-MR     1:14.45    1:12.74        
                  34.17     1:12.74 (38.57)                                        
 36 Benin, Michael H          11 Tmsuffolk-MR         1:20.59    1:12.98        
                  35.00     1:12.98 (37.98)                                        
 37 Napolitano, Sean          12 HAA-MR               1:12.53    1:12.99        
                  32.89     1:12.99 (40.10)                                        
 38 Cuevas, Rico G            11 BBSC-MR              1:10.28    1:13.46        
                  35.16     1:13.46 (38.30)                                        
 39 Genna, Johnny C           12 BBSC-MR              1:12.38    1:13.82        
                  34.38     1:13.82 (39.44)                                        
 40 Albert, Adam *            11 Three Village-MR     1:13.10    1:13.97        
                  34.95     1:13.97 (39.02)                                        
 41 Hussein, Yousef W         11 Tmsuffolk-MR         1:15.59    1:14.12        
                  36.06     1:14.12 (38.06)                                        
 42 Muller, Sean W            11 Three Village-MR     1:16.94    1:14.51        
                  35.09     1:14.51 (39.42)                                        
 43 Dolinsky, Andrew E        11 Tmsuffolk-MR         1:13.93    1:14.60        
                  35.62     1:14.60 (38.98)                                        
 44 Plaza, Sebastian T        11 Express Swimming-MR  1:17.96    1:15.26        
                  36.05     1:15.26 (39.21)                                        
 45 Agrawal, Alok             11 Tmsuffolk-MR         1:17.79    1:15.71        
                  36.28     1:15.71 (39.43)                                        
 46 Indelicato, Gregory H     12 Three Village-MR     1:26.31    1:15.89        
                  35.56     1:15.89 (40.33)                                        
 47 Park, Samuel              11 Tmsuffolk-MR         1:18.69    1:16.74        
                  35.98     1:16.74 (40.76)                                        
 48 Soto, Dylan               11 HAA-MR               1:45.00    1:17.12        
                  35.83     1:17.12 (41.29)                                        
 49 Oganesian, Andre          11 BBSC-MR              1:19.91    1:18.71        
                  36.89     1:18.71 (41.82)                                        
 50 Schroeder, Michael        12 HAA-MR               1:22.54    1:20.28        
                  37.26     1:20.28 (43.02)                                        
 51 Reynolds, Ian             11 HAA-MR               1:22.46    1:20.89        
                  37.91     1:20.89 (42.98)                                        
 52 Dettling, Maverick        11 HAA-MR               1:22.22    1:21.06        
                  37.26     1:21.06 (43.80)                                        
 53 German, Daniel N          11 Express Swimming-MR  1:24.15    1:23.91        
                  38.88     1:23.91 (45.03)                                        
 54 Trzaskowski, Michael      12 HAA-MR               1:25.28    1:25.39        
                  39.07     1:25.39 (46.32)                                        
 55 Tsiabasis, Yanni          12 HAA-MR               1:28.69    1:26.29        
                  39.68     1:26.29 (46.61)                                        
 56 Cummings, Jake T          11 Three Village-MR     1:35.00    1:27.64        
 57 Belli-McCue, Jalin        12 HAA-MR                    NT    1:28.51        
                  38.57     1:28.51 (49.94)                                        
 58 Levine, Isaac E           11 IA-MR                2:00.00    1:31.83        
                  41.53     1:31.83 (50.30)                                        
 59 Krishnan, Shreyas         12 HAA-MR               1:31.49    1:32.62        
                  40.00     1:32.62 (52.62)                                        
 
Event 85  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Treglia, Leah N           10 HAA-MR                 32.44      33.16        
  2 Herrera, Ciara E          10 BBSC-MR                35.63      34.00        
  3 Eng, Amelie R              9 BBSC-MR                34.92      35.07        
  4 Barsony, Amber            10 HAA-MR                 36.31      36.45        
  5 Tan, Sayjel E              9 BBSC-MR                36.42      36.92        
  6 Pette, Alexandra          10 HAA-MR                 37.11      37.34        
 
Event 85  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Treglia, Leah N           10 HAA-MR                 32.74      32.44 q      
  2 Eng, Amelie R              9 BBSC-MR                35.72      34.92 q      
  3 Herrera, Ciara E          10 BBSC-MR                35.74      35.63 q      
  4 Schlegel, Olivia P        10 Three Village-MR       36.08      36.11 q      
  5 Barsony, Amber            10 HAA-MR                 37.25      36.31 q      
  6 Tan, Sayjel E              9 BBSC-MR                36.14      36.42 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Pette, Alexandra          10 HAA-MR                 37.79      37.11        
  8 Brown, Olivia              9 Tmsuffolk-MR           37.67      37.29        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lin, Hannah J             10 Three Village-MR       38.31      37.34        
 10 Dimaculangan, Abigail X   10 Three Village-MR       38.52      37.47        
 11 Dimaculangan, Annabel      9 Three Village-MR       37.83      37.81        
 12 Claps, Abigail R          10 HAA-MR                 43.07      38.83        
 13 O'Brien, Makenna B        10 Tmsuffolk-MR           41.74      40.26        
 14 Glaser, Olivia K          10 BBSC-MR                38.46      40.65        
 15 Amato, Dorothy R           9 Tmsuffolk-MR           40.23      40.73        
 16 Retzlaff, Claudia L        7 Three Village-MR       46.36      40.96        
 17 McLaughlin, Sophia F      10 BBSC-MR                44.55      41.27        
 18 Gelfand, Veronica          9 Express Swimming-MR    40.05      41.28        
 19 Chen, Amy *                9 Three Village-MR       47.28      42.12        
 20 Gomerman, Raquel E        10 Tmsuffolk-MR           40.79      42.47        
 21 Sun, Evelyn               10 BBSC-MR                41.28      42.56        
 22 Seale, Sarah E             9 Three Village-MR       43.32      42.76        
 23 Van Nostrand, Waela M     10 Three Village-MR       39.84      43.17        
 24 Chan, Devena               9 UN-MR                  53.09      43.59        
 25 Louser, Sara C            10 Three Village-MR       43.73      43.78        
 26 Grefski, Katherine A      10 Tmsuffolk-MR           42.95      44.25        
 27 Honig, Sydney M            9 Express Swimming-MR  1:02.34      44.30        
 28 Martinez, Kylie           10 HAA-MR                 48.47      44.60        
 29 Sztorc, Natalie            8 IA-MR                  59.97      45.65        
 30 Rezler, Kristina           9 Tmsuffolk-MR           46.72      46.12        
 31 Burns, Sofia               9 HAA-MR                 49.28      46.45        
 32 Kalmaer, Sydney H         10 Tmsuffolk-MR           52.47      46.46        
 33 Woody, Lauren E            8 IA-MR                1:00.00      48.98        
 34 Donohue, Savannah R        9 UN-MR                1:15.00      49.63        
 35 Fehrenbach, Samantha      10 HAA-MR                 50.36      50.94        
 36 Demirci, Morgan           10 HAA-MR                 52.22      53.34        
 37 Plataroti, Ava            10 Tmsuffolk-MR           55.03      53.57        
 38 Cronin, Jessica            9 HAA-MR                 56.86      55.40        
 39 Raber, Julia               8 BBSC-MR              1:02.93      55.50        
 40 Inglezakis, Demetra       10 HAA-MR                 55.00      55.90        
 41 Pantano, Giuliana *       10 Three Village-MR     1:00.00    1:00.11        
 42 Mackay, Alexandria        10 HAA-MR                 57.67    1:00.68        
 -- Kaler, Darby E             7 IA-MR                     NT         DQ        
 -- Savoretti, Angelina        9 HAA-MR                 58.84         DQ        
 -- Chen, Audrey               8 Express Swimming-MR    53.11         DQ        
 
Event 86  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Nunez, Ryan               10 Express Swimming-MR    32.91      32.45        
  2 Klaric, Zander W          10 Three Village-MR       35.27      35.21        
  3 LaBianca, Jack B          10 BBSC-MR                35.91      35.33        
  4 Londono, Nicholas G       10 IA-MR                  35.59      35.92        
  5 Aquino-Grimaldi, Lucas    10 Tmsuffolk-MR           35.77      36.23        
  6 Byrne, Scott P            10 HAA-MR                 38.02      38.08        
 
Event 86  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nunez, Ryan               10 Express Swimming-MR    31.80      32.91 q      
  2 Klaric, Zander W          10 Three Village-MR       36.48      35.27 q      
  3 Londono, Nicholas G       10 IA-MR                  38.33      35.59 q      
  4 Aquino-Grimaldi, Lucas    10 Tmsuffolk-MR           37.93      35.77 q      
  5 LaBianca, Jack B          10 BBSC-MR                35.73      35.91 q      
  6 Byrne, Scott P            10 HAA-MR                 36.04      38.02 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Lugo, Aron R              10 Express Swimming-MR    39.01      38.13        
  8 Buchanan, Chase C          9 NFS-MR                 38.26      38.17        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Demaio, Thomas M           9 Three Village-MR       42.68      38.33        
 10 Monahan, James J           9 Three Village-MR       39.68      38.35        
 11 Hall III, Richard D        9 Three Village-MR       37.78      38.84        
 12 Heimlich, Lars            10 IA-MR                  35.90      38.89        
 13 Sansano, Matthew A        10 Express Swimming-MR    37.99      39.14        
 14 McManus, Matthew G        10 Tmsuffolk-MR           42.72      39.20        
 15 Perecinsky, Martin         9 Tmsuffolk-MR           38.36      39.23        
 16 Yuk, Bryan *              10 Tmsuffolk-MR           40.07      39.47        
 17 Holler, John T            10 HAA-MR                 41.37      39.65        
 18 Cairo, Ethan C            10 BBSC-MR                42.55      40.25        
 19 Brady, Timothy             9 IA-MR                  40.40      40.41        
 20 Veit, Colin *              8 Three Village-MR       41.01      40.92        
 21 Fontana, Joseph x         10 Three Village-MR       41.46      41.74        
 22 Shenoy, Anish A           10 HAA-MR                 41.29      41.85        
 23 Park, Timothy             10 Tmsuffolk-MR           41.95      42.24        
 24 Markowitz, Nicholas       10 HAA-MR                 43.60      43.08        
 25 Zegadlo, Zachari C        10 BBSC-MR                47.77      44.27        
 26 Halls, Ryan A              8 NFS-MR                 47.58      45.28        
 27 Hansen, Lance              9 Tmsuffolk-MR           41.90      45.47        
 28 Timm, Ethan m             10 Three Village-MR       55.00      46.31        
 29 Kopec, Ernie R            10 BBSC-MR                42.88      46.84        
 30 Feuer, David              10 Express Swimming-MR    48.46      47.21        
 31 O'Connell, Ryan K          9 BBSC-MR                39.61      49.69        
 32 Gabinoff, Aaron           10 Tmsuffolk-MR           43.95      50.08        
 33 Rogowsky, Benjamin N      10 Tmsuffolk-MR           42.90      50.29        
 34 Lee, Jonathan             10 HAA-MR               1:01.66      54.36        
 35 Gallub, Tyler              7 HAA-MR                 55.00      56.54        
 36 Trzaskowski, Alex          9 HAA-MR               1:15.00      58.25        
 37 Savoretti, Johnnie         9 HAA-MR               1:15.00      58.44        
 -- Lent, Michael J           10 BBSC-MR                48.55         DQ        
 -- Dentrone, Vincent          9 HAA-MR               1:05.00         DQ        
 -- Napolitano, Joe           10 HAA-MR                 45.22         DQ        
 -- Micic, Hunter             10 BBSC-MR                57.55         DQ        
 -- Shah, Aryan                9 Express Swimming-MR    58.76         DQ        
 -- Gallub, Dylan              9 HAA-MR                 45.22         DQ        
 -- Toor, Kabir S              9 Express Swimming-MR  1:16.34         DQ        
 
Event 87  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Hou, Isabelle             12 Express Swimming-MR    31.29      31.08        
  2 Kazlauskas, Saige         12 HAA-MR                 31.07      31.17        
  3 Maio, Kate                12 BBSC-MR                32.67      31.98        
  4 Dimaria, Jennifer A       11 Tmsuffolk-MR           33.25      32.27        
  5 Bakke, Bernadette A       11 Tmsuffolk-MR           32.47      32.29        
  6 Ebenstein, Olivia M       12 Three Village-MR       32.86      32.48        
B - Final
  7 Ingrassia, Danielle       11 HAA-MR                 34.06      32.12        
  8 Johannsen, Erin           11 HAA-MR                 34.22      33.45        
  9 Canudas, Emma L           11 Three Village-MR       33.39      33.86        
 10 Londono, Isabela          12 IA-MR                  34.51      34.17        
 11 Dixon, Taylor P           11 Three Village-MR       34.29      34.59        
 12 Mutarelli, Kiera L        11 Three Village-MR       33.67      34.63        
 
Event 87  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kazlauskas, Saige         12 HAA-MR                 31.83      31.07 q      
  2 Hou, Isabelle             12 Express Swimming-MR    31.56      31.29 q      
  3 Bakke, Bernadette A       11 Tmsuffolk-MR           33.53      32.47 q      
  4 Maio, Kate                12 BBSC-MR                33.20      32.67 q      
  5 Ebenstein, Olivia M       12 Three Village-MR       34.17      32.86 q      
  6 Dimaria, Jennifer A       11 Tmsuffolk-MR           33.04      33.25 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Canudas, Emma L           11 Three Village-MR       34.98      33.39 q      
  8 Mutarelli, Kiera L        11 Three Village-MR       34.28      33.67 q      
  9 Mond, Jenna               12 Three Village-MR       33.90      33.93 q      
 10 Ingrassia, Danielle       11 HAA-MR                 33.37      34.06 q      
 11 Modni, Hanna R            11 BBSC-MR                32.95      34.11 q      
 12 Johannsen, Erin           11 HAA-MR                 35.91      34.22 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Dixon, Taylor P           11 Three Village-MR       35.01      34.29        
 14 Lai, Reyna                12 MALT-NJ                34.76      34.38        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Londono, Isabela          12 IA-MR                  34.53      34.51        
 16 Libohova, Anna            12 Three Village-MR       34.76      34.56        
 17 Iorio, Catherine T        12 Tmsuffolk-MR           34.77      34.71        
 18 Sommerstad, Kate A        11 Three Village-MR       37.65      35.16        
 19 Teplansky, Emily L        12 Tmsuffolk-MR           37.46      35.95        
 20 Boudreau, Shannon         12 HAA-MR                 37.61      36.38        
 21 Grosskopf, Victoria C     12 Three Village-MR       34.38      36.39        
 22 Alexandre, Emmanuella F   11 Three Village-MR       35.78      36.52        
 23 Sheehan, Fainne N         11 IA-MR                  36.16      36.60        
 24 McGUIRE, Mary C           12 Express Swimming-MR    36.02      36.89        
 25 Leary, Erin               11 Tmsuffolk-MR           38.63      37.37        
 26 Rowan, Paige V            12 IA-MR                  42.73      38.00        
 27 Wojciechowski, Natalia    11 IA-MR                  39.47      38.29        
 28 Veit, Brennyn l           11 Three Village-MR       39.83      38.33        
 29 Libohova, Emma *          12 Three Village-MR       41.01      38.42        
 30 Canty, Katie E            11 Express Swimming-MR    39.09      38.64        
 31 Grefski, Emma M           11 Tmsuffolk-MR           36.81      38.68        
 32 Singh, Cristina P         11 Express Swimming-MR    43.79      40.64        
 33 Raber, Isabella M         12 BBSC-MR                41.63      41.99        
 34 Mulligan, Sofia S         11 Three Village-MR       43.91      43.38        
 35 Byrne, Gianna R           12 HAA-MR                 50.70      44.69        
 36 Rateshwar, Janice         11 Express Swimming-MR    45.65      45.23        
 37 Duggan, Makeda S          11 Express Swimming-MR    45.60      46.28        
 38 Rao, Shivani              12 HAA-MR                 46.55      50.15        
 
Event 88  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Genna, Frankie            12 BBSC-MR                27.67      27.10        
  2 Shannon, Ryan J           12 Express Swimming-MR    30.84      28.71        
  3 Kingsley, Austin M        12 HAA-MR                 31.75      31.36        
  4 Reino, Vincent M          12 HAA-MR                 32.36      32.01        
  5 Bekerman, Liam B          11 Express Swimming-MR    32.87      32.54        
  6 Halls, Sean C             11 NFS-MR                 31.73      32.80        
B - Final
  7 Park, Jeremy W            12 Tmsuffolk-MR           33.86      33.20        
  8 Doboli, Michael R         12 Tmsuffolk-MR           34.01      33.39        
  9 Adams, Brett J            12 Three Village-MR       34.84      34.37        
 10 Prinzivalli, Peter J      12 Tmsuffolk-MR           34.48      34.40        
 11 Jang, Michael             11 Tmsuffolk-MR           34.15      34.44        
 12 Iorio, Jack T             12 Tmsuffolk-MR           33.66      34.62        
 
Event 88  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Genna, Frankie            12 BBSC-MR                25.95      27.67 q      
  2 Shannon, Ryan J           12 Express Swimming-MR    30.03      30.84 q      
  3 Halls, Sean C             11 NFS-MR                 30.80      31.73 q      
  4 Kingsley, Austin M        12 HAA-MR                 34.91      31.75 q      
  5 Reino, Vincent M          12 HAA-MR                 34.65      32.36 q      
  6 Bekerman, Liam B          11 Express Swimming-MR    34.04      32.87 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Iorio, Jack T             12 Tmsuffolk-MR           34.62      33.66 q      
  8 Park, Jeremy W            12 Tmsuffolk-MR           35.32      33.86 q      
  9 Doboli, Michael R         12 Tmsuffolk-MR           35.89      34.01 q      
 10 Jang, Michael             11 Tmsuffolk-MR           33.99      34.15 q      
 11 Prinzivalli, Peter J      12 Tmsuffolk-MR           37.37      34.48 q      
 12 Adams, Brett J            12 Three Village-MR       33.86      34.84 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Pilewski, Joseph A        12 Tmsuffolk-MR           37.31      34.94        
 14 Wang, Eric                12 Three Village-MR       35.94      35.90        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Freudenberg, Eddie G      11 Three Village-MR       37.25      36.19        
 16 Nguyen, Patrick           12 Tmsuffolk-MR           35.03      36.51        
 17 Napolitano, Sean          12 HAA-MR                 38.72      37.02        
 18 Reilly, Christopher M     11 Express Swimming-MR       NT      37.52        
 19 Goral, Eren F             11 Three Village-MR       38.74      37.66        
 20 Szypula, Matthew          11 Tmsuffolk-MR           42.90      37.84        
 20 Oganesian, Andre          11 BBSC-MR                40.14      37.84        
 22 Maroney, John P           11 Express Swimming-MR    37.21      38.22        
 23 Fischer, Kenny S          12 Express Swimming-MR    38.35      38.83        
 24 Dawson, Xavier            11 NFS-MR                 39.07      39.91        
 25 Kalenja, Keno             11 IA-MR                  40.91      41.31        
 26 Plaza, Sebastian T        11 Express Swimming-MR    39.14      41.32        
 27 Soto, Dylan               11 HAA-MR                 55.00      41.68        
 28 Vavalle, Antonio          11 Three Village-MR       39.85      41.74        
 29 Muller, Sean W            11 Three Village-MR       43.42      42.01        
 30 Cuevas, Rico G            11 BBSC-MR                39.46      42.84        
 31 Dettling, Maverick        11 HAA-MR                 47.21      43.58        
 32 Albert, Adam *            11 Three Village-MR       40.04      43.71        
 33 Krishnan, Shreyas         12 HAA-MR                 44.68      47.55        
 34 Zheng, Zhimin *           11 Three Village-MR       45.58      47.88        
 35 Trzaskowski, Michael      12 HAA-MR                 50.41      52.26        
 36 Levine, Isaac E           11 IA-MR                  54.10      54.98        
 -- Cummings, Jake T          11 Three Village-MR       49.00         DQ        
 -- Reynolds, Ian             11 HAA-MR               1:05.00         DQ        
 
Event 89  Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Herr, Emily A              8 Three Village-MR     1:31.09    1:30.67        
                  42.90     1:30.67 (47.77)                                        
  2 McKenna, Mary K           10 BBSC-MR              1:33.80    1:33.09        
                  44.59     1:33.09 (48.50)                                        
  3 Gomerman, Raquel E        10 Tmsuffolk-MR         1:34.83    1:33.39        
                  44.72     1:33.39 (48.67)                                        
  4 Hornick, Jade E           10 Express Swimming-MR  1:35.24    1:34.84        
                  46.63     1:34.84 (48.21)                                        
  5 Eng, Amelie R              9 BBSC-MR              1:37.16    1:36.53        
                  45.61     1:36.53 (50.92)                                        
 
Event 89  Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Herr, Emily A              8 Three Village-MR     1:25.00    1:31.09 q      
                  43.73     1:31.09 (47.36)                                        
  2 Schlegel, Olivia P        10 Three Village-MR     1:35.99    1:32.83 q      
                  43.65     1:32.83 (49.18)                                        
  3 McKenna, Mary K           10 BBSC-MR              1:35.82    1:33.80 q      
                  44.69     1:33.80 (49.11)                                        
  4 Gomerman, Raquel E        10 Tmsuffolk-MR         1:33.41    1:34.83 q      
                  45.57     1:34.83 (49.26)                                        
  5 Hornick, Jade E           10 Express Swimming-MR  1:40.09    1:35.24 q      
                  46.17     1:35.24 (49.07)                                        
  6 Dimaculangan, Abigail X   10 Three Village-MR     1:35.47    1:36.82 q      
                  46.19     1:36.82 (50.63)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Eng, Amelie R              9 BBSC-MR              1:46.09    1:37.16        
                  47.02     1:37.16 (50.14)                                        
  8 Yam, Kelly                10 Express Swimming-MR  1:38.74    1:40.41        
                  47.15     1:40.41 (53.26)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Matheson, Hanna D          9 Three Village-MR     1:45.35    1:40.83        
                  48.79     1:40.83 (52.04)                                        
 10 Plataroti, Ava            10 Tmsuffolk-MR         1:40.55    1:41.57        
                  49.63     1:41.57 (51.94)                                        
 11 Louser, Sara C            10 Three Village-MR     1:39.74    1:41.90        
                  49.77     1:41.90 (52.13)                                        
 12 Retzlaff, Emilia A        10 Three Village-MR     1:45.00    1:42.78        
                  48.80     1:42.78 (53.98)                                        
 13 Van Nostrand, Waela M     10 Three Village-MR     1:40.03    1:44.30        
                  51.29     1:44.30 (53.01)                                        
 14 Brown, Olivia              9 Tmsuffolk-MR         1:42.73    1:44.99        
                  51.55     1:44.99 (53.44)                                        
 15 Amato, Dorothy R           9 Tmsuffolk-MR         1:46.86    1:46.73        
                  52.29     1:46.73 (54.44)                                        
 16 Simon, Paige              10 HAA-MR               1:51.43    1:47.24        
                  50.28     1:47.24 (56.96)                                        
 17 Honig, Sydney M            9 Express Swimming-MR  1:49.39    1:48.73        
                  51.08     1:48.73 (57.65)                                        
 18 Dominger, Madison          9 HAA-MR               1:52.06    1:49.70        
                  51.89     1:49.70 (57.81)                                        
 19 Templeton, Maya A         10 HAA-MR               2:11.29    1:51.17        
                  53.74     1:51.17 (57.43)                                        
 20 Kalmaer, Sydney H         10 Tmsuffolk-MR         1:52.61    1:51.82        
                  53.61     1:51.82 (58.21)                                        
 21 Karpf, Delaney            10 HAA-MR               1:55.00    1:54.62        
                  54.77     1:54.62 (59.85)                                        
 22 Seale, Sarah E             9 Three Village-MR     1:50.73    1:55.02        
 23 Griffin, Amelia            8 HAA-MR               2:15.00    1:55.17        
                  51.43   1:55.17 (1:03.74)                                        
 24 Schroeder, Mary            8 HAA-MR               2:15.00    1:56.52        
                  57.31     1:56.52 (59.21)                                        
 25 Maroney, Amanda            9 Express Swimming-MR  2:04.54    1:57.55        
                  55.71   1:57.55 (1:01.84)                                        
 26 Chen, Audrey               8 Express Swimming-MR  2:01.49    2:00.90        
                  57.93   2:00.90 (1:02.97)                                        
 27 Pase, Brooke R            10 Tmsuffolk-MR         1:57.38    2:01.23        
                  57.60   2:01.23 (1:03.63)                                        
 28 Canty, Emma M              8 Express Swimming-MR  2:21.79    2:11.77        
                1:05.29   2:11.77 (1:06.48)                                        
 -- Konop, Rebecca G          10 Express Swimming-MR  1:51.02         DQ        
                  48.05          DQ (51.16)                                        
 -- Chan, Devena               9 UN-MR                1:53.99         DQ        
                  48.00          DQ (51.98)                                        
 -- Wilcox, Hailey             8 HAA-MR               2:00.00         DQ        
 -- Sztorc, Natalie            8 IA-MR                2:20.00         DQ        
                  55.49        DQ (1:02.04)                                        
 -- Simon, Alexandra          10 HAA-MR               1:50.38         DQ        
                  50.82        DQ (1:03.03)                                        
 
Event 90  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Yuk, Bryan *              10 Tmsuffolk-MR         1:30.60    1:27.21        
                  41.31     1:27.21 (45.90)                                        
  2 Sobhy, Mina-Abanoub M     10 BBSC-MR              1:29.48    1:27.72        
                  43.37     1:27.72 (44.35)                                        
  3 Buchanan, Chase C          9 NFS-MR               1:35.14    1:32.91        
                  44.24     1:32.91 (48.67)                                        
  4 Aquino-Grimaldi, Lucas    10 Tmsuffolk-MR         1:34.24    1:33.41        
                  45.22     1:33.41 (48.19)                                        
  5 Monahan, James J           9 Three Village-MR     1:34.35    1:34.53        
                  44.17     1:34.53 (50.36)                                        
  6 Lugo, Aron R              10 Express Swimming-MR  1:33.03    1:35.59        
                  43.99     1:35.59 (51.60)                                        
 
Event 90  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sobhy, Mina-Abanoub M     10 BBSC-MR              1:29.13    1:29.48 q      
                  44.79     1:29.48 (44.69)                                        
  2 Yuk, Bryan *              10 Tmsuffolk-MR         1:36.05    1:30.60 q      
                  43.21     1:30.60 (47.39)                                        
  3 Lugo, Aron R              10 Express Swimming-MR  1:31.89    1:33.03 q      
                  44.44     1:33.03 (48.59)                                        
  4 Aquino-Grimaldi, Lucas    10 Tmsuffolk-MR         1:34.55    1:34.24 q      
                  45.06     1:34.24 (49.18)                                        
  5 Monahan, James J           9 Three Village-MR     1:35.02    1:34.35 q      
                  45.37     1:34.35 (48.98)                                        
  6 Buchanan, Chase C          9 NFS-MR               1:33.96    1:35.14 q      
                  45.80     1:35.14 (49.34)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Mollica, Christian J      10 BBSC-MR              1:33.51    1:35.26        
                  46.24     1:35.26 (49.02)                                        
  8 Demaio, Thomas M           9 Three Village-MR     1:45.99    1:35.57        
                  45.14     1:35.57 (50.43)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Daspinar, Doah *          10 Tmsuffolk-MR         1:38.25    1:37.27        
                  47.00     1:37.27 (50.27)                                        
 10 Miele, Thomas L           10 Three Village-MR          NT    1:37.68        
                  45.37     1:37.68 (52.31)                                        
 11 Shenoy, Anish A           10 HAA-MR               1:45.00    1:38.42        
                  46.59     1:38.42 (51.83)                                        
 12 Holler, John T            10 HAA-MR               1:41.77    1:38.95        
                  47.81     1:38.95 (51.14)                                        
 13 McManus, Matthew G        10 Tmsuffolk-MR         1:45.70    1:39.57        
                  47.61     1:39.57 (51.96)                                        
 14 Sansano, Matthew A        10 Express Swimming-MR  1:36.65    1:40.51        
                  47.92     1:40.51 (52.59)                                        
 15 Klaric, Zander W          10 Three Village-MR     1:39.99    1:41.20        
                  47.41     1:41.20 (53.79)                                        
 16 Rogowsky, Benjamin N      10 Tmsuffolk-MR         1:45.93    1:42.48        
                  48.01     1:42.48 (54.47)                                        
 17 Markowitz, Nicholas       10 HAA-MR               1:43.38    1:42.68        
                  49.32     1:42.68 (53.36)                                        
 18 Hall III, Richard D        9 Three Village-MR     1:37.00    1:43.18        
                  47.40     1:43.18 (55.78)                                        
 19 Griffin, Oliver           10 HAA-MR               1:38.10    1:43.67        
                  48.03     1:43.67 (55.64)                                        
 20 Tang, Richard              9 Express Swimming-MR  1:55.28    1:49.01        
                  51.86     1:49.01 (57.15)                                        
 21 Knapp, Lucas              10 Express Swimming-MR  1:59.89    1:50.27        
 22 Perecinsky, Martin         9 Tmsuffolk-MR         1:53.79    1:51.34        
                  52.35     1:51.34 (58.99)                                        
 23 Timm, Ethan m             10 Three Village-MR     1:40.00    1:52.44        
                  51.88   1:52.44 (1:00.56)                                        
 24 Shannon, Dylan M           9 Express Swimming-MR  2:04.34    2:00.79        
                  55.64   2:00.79 (1:05.15)                                        
 25 Napolitano, Nick          10 HAA-MR               2:15.00    2:06.02        
                1:00.06   2:06.02 (1:05.96)                                        
 -- Morelli, Jack H            9 HAA-MR               2:15.00         DQ        
                  52.87        DQ (1:01.09)                                        
 -- Morelli, Thomas L          9 HAA-MR               2:03.73         DQ        
 -- Lee, Jonathan             10 HAA-MR               2:15.00         DQ        
                  56.63        DQ (1:05.58)                                        
 
Event 91  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Creagh, Shannon M         12 BBSC-MR              1:21.50    1:21.43        
                  38.67     1:21.43 (42.76)                                        
  2 Bakke, Bernadette A       11 Tmsuffolk-MR         1:22.40    1:22.45        
                  38.70     1:22.45 (43.75)                                        
  3 Brady, Kathryn A          12 IA-MR                1:24.10    1:22.62        
                  39.40     1:22.62 (43.22)                                        
  4 Ingrassia, Danielle       11 HAA-MR               1:24.74    1:23.25        
                  39.09     1:23.25 (44.16)                                        
  5 Ebenstein, Olivia M       12 Three Village-MR     1:24.92    1:24.64        
                  39.95     1:24.64 (44.69)                                        
  6 Libohova, Emma *          12 Three Village-MR     1:25.73    1:25.41        
                  39.68     1:25.41 (45.73)                                        
B - Final
  7 Grosskopf, Victoria C     12 Three Village-MR     1:27.49    1:25.07        
                  39.91     1:25.07 (45.16)                                        
  8 Johannsen, Erin           11 HAA-MR               1:27.61    1:25.32        
                  40.39     1:25.32 (44.93)                                        
  9 Iorio, Catherine T        12 Tmsuffolk-MR         1:28.54    1:27.95        
                  42.02     1:27.95 (45.93)                                        
 10 Teplansky, Emily L        12 Tmsuffolk-MR         1:28.97    1:28.04        
                  42.38     1:28.04 (45.66)                                        
 11 Londono, Isabela          12 IA-MR                1:27.21    1:28.16        
                  42.94     1:28.16 (45.22)                                        
 12 Dimaria, Jennifer A       11 Tmsuffolk-MR         1:28.93    1:28.54        
                  43.40     1:28.54 (45.14)                                        
 
Event 91  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Creagh, Shannon M         12 BBSC-MR              1:22.01    1:21.50 q      
                  38.39     1:21.50 (43.11)                                        
  2 Welsh, Lindsay            12 Express Swimming-MR  1:24.88    1:21.61 q      
                  38.53     1:21.61 (43.08)                                        
  3 Bakke, Bernadette A       11 Tmsuffolk-MR         1:24.31    1:22.40 q      
                  39.09     1:22.40 (43.31)                                        
  4 Brady, Kathryn A          12 IA-MR                1:24.06    1:24.10 q      
                  39.74     1:24.10 (44.36)                                        
  5 Ingrassia, Danielle       11 HAA-MR               1:28.22    1:24.74 q      
                  40.19     1:24.74 (44.55)                                        
  6 Ebenstein, Olivia M       12 Three Village-MR     1:24.57    1:24.92 q      
                  39.53     1:24.92 (45.39)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Libohova, Emma *          12 Three Village-MR     1:28.73    1:25.73 q      
                  41.08     1:25.73 (44.65)                                        
  8 Gerlach, Taryn M          12 HAA-MR               1:26.04    1:25.83 q      
                  41.29     1:25.83 (44.54)                                        
  9 Hou, Isabelle             12 Express Swimming-MR  1:26.06    1:26.11 q      
                  41.11     1:26.11 (45.00)                                        
 10 Londono, Isabela          12 IA-MR                1:29.00    1:27.21 q      
                  39.98     1:27.21 (47.23)                                        
 11 Grosskopf, Victoria C     12 Three Village-MR     1:24.08    1:27.49 q      
                  40.66     1:27.49 (46.83)                                        
 12 Johannsen, Erin           11 HAA-MR               1:38.67    1:27.61 q      
                  41.58     1:27.61 (46.03)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Mond, Jenna               12 Three Village-MR     1:30.04    1:28.47        
                  42.05     1:28.47 (46.42)                                        
 14 Iorio, Catherine T        12 Tmsuffolk-MR         1:32.74    1:28.54        
                  43.63     1:28.54 (44.91)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Boudreau, Shannon         12 HAA-MR               1:28.19    1:28.77        
                  42.29     1:28.77 (46.48)                                        
 16 Dimaria, Jennifer A       11 Tmsuffolk-MR         1:34.91    1:28.93        
                  43.14     1:28.93 (45.79)                                        
 17 Teplansky, Emily L        12 Tmsuffolk-MR         1:31.76    1:28.97        
                  42.17     1:28.97 (46.80)                                        
 18 Dixon, Taylor P           11 Three Village-MR     1:30.13    1:29.70        
                  42.60     1:29.70 (47.10)                                        
 19 Marinucci, Sofia M        12 Tmsuffolk-MR         1:32.56    1:30.42        
                  42.29     1:30.42 (48.13)                                        
 20 McNamara, Jane            12 BBSC-MR              1:32.10    1:33.93        
                  43.88     1:33.93 (50.05)                                        
 21 Paz, Adriana I            12 BBSC-MR              1:36.02    1:34.95        
                  44.26     1:34.95 (50.69)                                        
 22 Veit, Brennyn l           11 Three Village-MR     1:37.75    1:35.77        
                  46.68     1:35.77 (49.09)                                        
 23 O'Connell, Kaitlyn R      11 BBSC-MR              1:39.94    1:37.91        
                  45.69     1:37.91 (52.22)                                        
 24 Canty, Katie E            11 Express Swimming-MR  1:32.92    1:38.18        
                  44.38     1:38.18 (53.80)                                        
 25 Lai, Reyna                12 MALT-NJ              1:35.55    1:38.88        
                  48.08     1:38.88 (50.80)                                        
 26 Nizza, Saffron M          11 Tmsuffolk-MR         1:40.28    1:39.63        
                  48.70     1:39.63 (50.93)                                        
 27 Hommel, Elizabeth G       12 Express Swimming-MR  1:45.79    1:39.87        
                  48.29     1:39.87 (51.58)                                        
 28 Barnard, Victoria R       11 Express Swimming-MR  1:39.11    1:39.93        
                  47.37     1:39.93 (52.56)                                        
 29 Grefski, Emma M           11 Tmsuffolk-MR         1:38.24    1:40.09        
                  48.70     1:40.09 (51.39)                                        
 30 Rowan, Paige V            12 IA-MR                1:43.88    1:40.11        
                  47.63     1:40.11 (52.48)                                        
 31 Gallagher, Kaylee R       12 HAA-MR               1:45.61    1:40.71        
                  45.92     1:40.71 (54.79)                                        
 32 Duggan, Makeda S          11 Express Swimming-MR  1:42.96    1:44.83        
 33 Rao, Shivani              12 HAA-MR               1:48.10    1:46.97        
 34 Fuoco, Kaitlyn E          11 Express Swimming-MR  1:52.94    1:47.43        
                  52.24     1:47.43 (55.19)                                        
 35 Kukreja, Samara           11 Tmsuffolk-MR         1:55.90    1:57.02        
 36 Stevens, Amanda J         11 Three Village-MR     1:45.00    2:01.88        
 37 Kohli, Diya               11 Tmsuffolk-MR         1:59.80    2:03.30        
                  56.72   2:03.30 (1:06.58)                                        
 -- Rateshwar, Janice         11 Express Swimming-MR  1:46.54         DQ        
                  48.60          DQ (51.63)                                        
 
Event 92  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chung, Daniel S           12 BBSC-MR              1:11.44    1:10.78        
                  33.15     1:10.78 (37.63)                                        
  2 Chen, Ethan               11 Express Swimming-MR  1:18.33    1:19.30        
                  37.50     1:19.30 (41.80)                                        
  3 Yoon, Henri               11 Express Swimming-MR  1:23.01    1:21.09        
                  38.40     1:21.09 (42.69)                                        
  4 Legendre, Malik E         12 NFS-MR               1:24.34    1:23.01        
                  40.28     1:23.01 (42.73)                                        
  5 Adams, Brett J            12 Three Village-MR     1:23.39    1:23.62        
                  39.41     1:23.62 (44.21)                                        
  6 Halls, Sean C             11 NFS-MR               1:23.50    1:24.44        
                  38.82     1:24.44 (45.62)                                        
B - Final
  7 Jang, Michael             11 Tmsuffolk-MR         1:24.43    1:24.88        
                  40.14     1:24.88 (44.74)                                        
  8 Glaser, Owen M            11 BBSC-MR              1:26.13    1:25.65        
                  40.71     1:25.65 (44.94)                                        
  9 Pilewski, Joseph A        12 Tmsuffolk-MR         1:28.39    1:25.92        
                  42.34     1:25.92 (43.58)                                        
 10 Prinzivalli, Peter J      12 Tmsuffolk-MR         1:27.37    1:25.95        
                  41.81     1:25.95 (44.14)                                        
 11 Park, Jeremy W            12 Tmsuffolk-MR         1:26.40    1:26.00        
                  41.34     1:26.00 (44.66)                                        
 12 Iorio, Jack T             12 Tmsuffolk-MR         1:28.02    1:28.84        
                  41.74     1:28.84 (47.10)                                        
 
Event 92  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chung, Daniel S           12 BBSC-MR              1:15.93    1:11.44 q      
                  33.08     1:11.44 (38.36)                                        
  2 Chen, Ethan               11 Express Swimming-MR  1:20.08    1:18.33 q      
                  36.82     1:18.33 (41.51)                                        
  3 Yoon, Henri               11 Express Swimming-MR  1:22.33    1:23.01 q      
                  40.23     1:23.01 (42.78)                                        
  4 Adams, Brett J            12 Three Village-MR     1:21.28    1:23.39 q      
                  40.07     1:23.39 (43.32)                                        
  5 Halls, Sean C             11 NFS-MR               1:26.04    1:23.50 q      
                  39.29     1:23.50 (44.21)                                        
  6 Legendre, Malik E         12 NFS-MR               1:22.69    1:24.34 q      
                  40.16     1:24.34 (44.18)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Jang, Michael             11 Tmsuffolk-MR         1:26.28    1:24.43 q      
                  40.18     1:24.43 (44.25)                                        
  8 Glaser, Owen M            11 BBSC-MR              1:27.57    1:26.13 q      
                  40.74     1:26.13 (45.39)                                        
  9 Park, Jeremy W            12 Tmsuffolk-MR         1:28.23    1:26.40 q      
                  42.29     1:26.40 (44.11)                                        
 10 Prinzivalli, Peter J      12 Tmsuffolk-MR         1:30.65    1:27.37 q      
                  41.66     1:27.37 (45.71)                                        
 11 Iorio, Jack T             12 Tmsuffolk-MR         1:33.24    1:28.02 q      
                  41.36     1:28.02 (46.66)                                        
 12 Pilewski, Joseph A        12 Tmsuffolk-MR         1:31.24    1:28.39 q      
                  43.06     1:28.39 (45.33)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Zammit, Michael C         11 Express Swimming-MR  1:28.26    1:28.87        
                  42.82     1:28.87 (46.05)                                        
 14 Genna, Johnny C           12 BBSC-MR              1:30.23    1:29.88        
                  42.16     1:29.88 (47.72)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Hussein, Yousef W         11 Tmsuffolk-MR         1:40.42    1:30.57        
                  43.31     1:30.57 (47.26)                                        
 16 Dolinsky, Andrew E        11 Tmsuffolk-MR         1:34.47    1:30.88        
                  44.19     1:30.88 (46.69)                                        
 17 Dougherty, Robert         12 HAA-MR               1:43.35    1:31.05        
                  44.59     1:31.05 (46.46)                                        
 18 Shemetov, Daniel B        11 BBSC-MR              1:31.68    1:31.37        
                  43.29     1:31.37 (48.08)                                        
 19 Doboli, Michael R         12 Tmsuffolk-MR         1:33.51    1:31.49        
                  44.76     1:31.49 (46.73)                                        
 20 Fischer, Kenny S          12 Express Swimming-MR  1:34.72    1:31.82        
                  44.91     1:31.82 (46.91)                                        
 21 Park, Samuel              11 Tmsuffolk-MR         1:38.80    1:32.19        
                  43.39     1:32.19 (48.80)                                        
 22 Veit, Brian J             12 Three Village-MR     1:32.92    1:32.46        
                  43.39     1:32.46 (49.07)                                        
 23 Maroney, John P           11 Express Swimming-MR  1:36.45    1:32.93        
                  44.71     1:32.93 (48.22)                                        
 24 Nguyen, Patrick           12 Tmsuffolk-MR         1:32.71    1:32.95        
                  45.15     1:32.95 (47.80)                                        
 25 Dawson, Xavier            11 NFS-MR               1:27.22    1:33.07        
                  42.32     1:33.07 (50.75)                                        
 26 Mastrocinque, Rudy        12 Tmsuffolk-MR         1:44.90    1:33.20        
                  44.04     1:33.20 (49.16)                                        
 27 Szypula, Matthew          11 Tmsuffolk-MR         1:30.30    1:33.28        
                  43.64     1:33.28 (49.64)                                        
 28 Benin, Michael H          11 Tmsuffolk-MR         1:43.22    1:33.49        
                  45.72     1:33.49 (47.77)                                        
 29 Zheng, Zhimin *           11 Three Village-MR     1:33.68    1:33.59        
                  45.51     1:33.59 (48.08)                                        
 30 Cellamare, Dylan          12 Tmsuffolk-MR         1:41.39    1:34.20        
                  45.91     1:34.20 (48.29)                                        
 31 Tang, Erik                12 Express Swimming-MR  1:31.44    1:34.26        
                  43.23     1:34.26 (51.03)                                        
 32 Goral, Eren F             11 Three Village-MR     1:37.29    1:35.97        
                  46.81     1:35.97 (49.16)                                        
 33 Plaza, Sebastian T        11 Express Swimming-MR  1:39.67    1:37.25        
 34 Nielsen, Jake             11 HAA-MR               1:40.83    1:38.30        
                  47.07     1:38.30 (51.23)                                        
 35 Schroeder, Michael        12 HAA-MR               1:44.24    1:39.66        
                  46.75     1:39.66 (52.91)                                        
 36 Kubik, Declan S           12 Three Village-MR     1:39.28    1:39.84        
                  48.22     1:39.84 (51.62)                                        
 37 Carrieri, Nicholas G      11 HAA-MR               1:36.48    1:40.20        
                  46.83     1:40.20 (53.37)                                        
 38 Dettling, Maverick        11 HAA-MR               1:39.93    1:41.92        
                  46.75     1:41.92 (55.17)                                        
 39 German, Daniel N          11 Express Swimming-MR  1:42.74    1:44.21        
                  48.70     1:44.21 (55.51)                                        
 40 Freudenberg, Eddie G      11 Three Village-MR     1:51.98    1:46.66        
                  49.30     1:46.66 (57.36)                                        
 41 Indelicato, Gregory H     12 Three Village-MR     1:45.00    1:55.33        
 42 Agrawal, Alok             11 Tmsuffolk-MR         2:02.36    1:56.46        
                  55.19   1:56.46 (1:01.27)                                        
 43 Belli-McCue, Jalin        12 HAA-MR                    NT    2:00.91        
                  55.71   2:00.91 (1:05.20)                                        
 
Event 93  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Treglia, Leah N           10 HAA-MR                 34.85      35.38        
  2 Lin, Hannah J             10 Three Village-MR       38.51      36.36        
  3 Pette, Alexandra          10 HAA-MR                 36.95      36.69        
  4 Gelfand, Veronica          9 Express Swimming-MR    38.03      37.41        
  5 Tan, Sayjel E              9 BBSC-MR                38.94      38.00        
 -- McKenna, Mary K           10 BBSC-MR                38.29         DQ        
 
Event 93  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Treglia, Leah N           10 HAA-MR                 35.07      34.85 q      
  2 Pette, Alexandra          10 HAA-MR                 37.89      36.95 q      
  3 Gelfand, Veronica          9 Express Swimming-MR    39.15      38.03 q      
  4 McKenna, Mary K           10 BBSC-MR                37.27      38.29 q      
  5 Lin, Hannah J             10 Three Village-MR       38.86      38.51 q      
  6 Tan, Sayjel E              9 BBSC-MR                38.98      38.94 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Herr, Emily A              8 Three Village-MR       38.62      39.17        
  8 Konop, Rebecca G          10 Express Swimming-MR    40.74      39.27        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Herrera, Ciara E          10 BBSC-MR                40.44      39.63        
 10 Barsony, Amber            10 HAA-MR                 39.66      39.64        
 11 Dimaculangan, Abigail X   10 Three Village-MR       38.82      40.23        
 12 Matheson, Hanna D          9 Three Village-MR       39.64      40.24        
 13 Burns, Sofia               9 HAA-MR                 41.85      40.35        
 14 Dimaculangan, Annabel      9 Three Village-MR       39.94      40.38        
 15 Buono, Serena E           10 IA-MR                  38.38      40.84        
 16 Chen, Amy *                9 Three Village-MR       43.11      41.57        
 17 Templeton, Maya A         10 HAA-MR                 41.52      41.58        
 18 Glaser, Olivia K          10 BBSC-MR                40.50      41.59        
 19 Grefski, Katherine A      10 Tmsuffolk-MR           41.39      41.60        
 20 O'Brien, Makenna B        10 Tmsuffolk-MR           42.56      41.85        
 21 Claps, Abigail R          10 HAA-MR                 42.43      42.11        
 22 Seale, Sarah E             9 Three Village-MR       41.02      42.39        
 23 Sun, Evelyn               10 BBSC-MR                44.26      42.87        
 24 Retzlaff, Claudia L        7 Three Village-MR       45.36      42.97        
 25 Rezler, Kristina           9 Tmsuffolk-MR           43.57      43.08        
 26 McLaughlin, Sophia F      10 BBSC-MR                42.06      43.14        
 27 Hornick, Jade E           10 Express Swimming-MR    41.81      43.65        
 28 Karpf, Delaney            10 HAA-MR                 45.26      43.66        
 29 Retzlaff, Emilia A        10 Three Village-MR       41.08      43.71        
 30 Sztorc, Natalie            8 IA-MR                  45.24      43.88        
 31 Woody, Lauren E            8 IA-MR                  55.00      44.11        
 32 Simon, Alexandra          10 HAA-MR                 44.01      44.39        
 33 Griffin, Amelia            8 HAA-MR                 51.72      44.51        
 34 Pase, Brooke R            10 Tmsuffolk-MR           43.90      46.09        
 35 Simon, Paige              10 HAA-MR                 46.90      46.34        
 36 Kalmaer, Sydney H         10 Tmsuffolk-MR           43.63      46.45        
 37 Dominger, Madison          9 HAA-MR                 49.07      46.56        
 38 Cronin, Jessica            9 HAA-MR                 48.14      46.81        
 39 Donohue, Savannah R        9 UN-MR                  50.97      47.17        
 40 Honig, Sydney M            9 Express Swimming-MR       NT      47.42        
 41 Yam, Kelly                10 Express Swimming-MR    45.63      47.74        
 42 Schroeder, Mary            8 HAA-MR                 52.62      48.11        
 43 Plataroti, Ava            10 Tmsuffolk-MR           50.35      49.27        
 44 Mackay, Alexandria        10 HAA-MR                 48.57      49.73        
 45 Chen, Audrey               8 Express Swimming-MR    51.21      51.52        
 46 Demirci, Morgan           10 HAA-MR                 52.54      51.59        
 47 Martinez, Kylie           10 HAA-MR                 52.58      51.68        
 48 Inglezakis, Demetra       10 HAA-MR                 54.15      52.72        
 49 Raber, Julia               8 BBSC-MR                52.00      53.63        
 50 Pantano, Giuliana *       10 Three Village-MR       58.00      57.72        
 51 Kaler, Darby E             7 IA-MR                     NT      58.31        
 52 Wilcox, Avery              6 HAA-MR               1:15.00      59.48        
 53 Canty, Emma M              8 Express Swimming-MR    59.41      59.96        
 54 Dettling, Vianna          10 HAA-MR               1:30.00    1:09.64        
 -- Fehrenbach, Samantha      10 HAA-MR                 51.85         DQ        
 -- Savoretti, Angelina        9 HAA-MR                 53.06         DQ        
 -- Wilcox, Hailey             8 HAA-MR                 46.36         DQ        
 
Event 94  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Nunez, Ryan               10 Express Swimming-MR    33.22      33.67        
  2 Hansen, Lance              9 Tmsuffolk-MR           39.18      35.99        
  3 Klaric, Zander W          10 Three Village-MR       37.70      37.32        
  4 LaBianca, Jack B          10 BBSC-MR                38.69      37.74        
  5 Brady, Timothy             9 IA-MR                  38.74      38.24        
  6 Aquino-Grimaldi, Lucas    10 Tmsuffolk-MR           39.27      39.99        
 
Event 94  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nunez, Ryan               10 Express Swimming-MR    33.51      33.22 q      
  2 Klaric, Zander W          10 Three Village-MR       37.71      37.70 q      
  3 Heimlich, Lars            10 IA-MR                  37.87      38.37 q      
  4 LaBianca, Jack B          10 BBSC-MR                37.84      38.69 q      
  5 Brady, Timothy             9 IA-MR                  39.87      38.74 q      
  6 Hansen, Lance              9 Tmsuffolk-MR           38.61      39.18 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Aquino-Grimaldi, Lucas    10 Tmsuffolk-MR           40.23      39.27        
  8 Kopec, Ernie R            10 BBSC-MR                39.35      39.42        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Griffin, Oliver           10 HAA-MR                 37.62      39.62        
 10 Gabinoff, Aaron           10 Tmsuffolk-MR           39.33      39.90        
 11 Perecinsky, Martin         9 Tmsuffolk-MR           41.67      40.44        
 12 Tang, Richard              9 Express Swimming-MR    42.96      41.14        
 13 Cairo, Ethan C            10 BBSC-MR                41.23      41.52        
 14 Sobhy, Mina-Abanoub M     10 BBSC-MR                39.68      41.57        
 15 Fontana, Joseph x         10 Three Village-MR       41.24      41.60        
 16 Mollica, Christian J      10 BBSC-MR                42.26      42.14        
 17 Park, Timothy             10 Tmsuffolk-MR           45.51      42.73        
 18 Veit, Colin *              8 Three Village-MR       39.98      42.82        
 19 Halls, Ryan A              8 NFS-MR                 44.12      43.87        
 20 Rogowsky, Benjamin N      10 Tmsuffolk-MR           44.98      44.25        
 21 Byrne, Scott P            10 HAA-MR                 41.03      44.26        
 22 Daspinar, Doah *          10 Tmsuffolk-MR           46.47      44.95        
 23 Miele, Thomas L           10 Three Village-MR       47.10      44.96        
 24 Gallub, Tyler              7 HAA-MR                 43.91      45.11        
 25 Knapp, Lucas              10 Express Swimming-MR    44.34      45.17        
 26 Nawrot, Peter              8 IA-MR                1:00.00      45.23        
 27 O'Connell, Ryan K          9 BBSC-MR                44.95      46.40        
 28 Napolitano, Joe           10 HAA-MR                 46.66      47.87        
 29 Feuer, David              10 Express Swimming-MR    47.81      47.98        
 30 Shannon, Dylan M           9 Express Swimming-MR    47.79      48.31        
 31 Savoretti, Johnnie         9 HAA-MR                 49.67      48.84        
 32 Trzaskowski, Alex          9 HAA-MR                 45.88      48.89        
 33 Napolitano, Nick          10 HAA-MR                 50.10      50.06        
 34 Morelli, Jack H            9 HAA-MR                 54.03      50.20        
 35 Morelli, Thomas L          9 HAA-MR                 53.50      50.91        
 36 Micic, Hunter             10 BBSC-MR                57.55      52.91        
 37 Toor, Kabir S              9 Express Swimming-MR    57.48      56.08        
 38 Spinelli, Zachary J        8 Express Swimming-MR    53.43      59.22        
 -- Zegadlo, Zachari C        10 BBSC-MR                40.82         DQ        
 -- Lent, Michael J           10 BBSC-MR                48.55         DQ        
 -- Gallub, Dylan              9 HAA-MR                 42.83         DQ        
 -- Suh, Ean                   9 HAA-MR               1:15.00         DQ        
 -- Masson, James W            9 Express Swimming-MR  1:06.32         DQ        
 -- Dentrone, Vincent          9 HAA-MR               1:05.00         DQ        
 -- Londono, Nicholas G       10 IA-MR                  38.74        DFS        
      Declared false start
 
Event 95  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Sommerstad, Kate A        11 Three Village-MR       32.25      32.59        
  2 Kazlauskas, Saige         12 HAA-MR                 33.68      33.48        
  3 Brady, Kathryn A          12 IA-MR                  34.70      34.33        
  4 Dimaria, Jennifer A       11 Tmsuffolk-MR           35.18      35.14        
  5 Veit, Brennyn l           11 Three Village-MR       35.85      35.28        
  6 Creagh, Shannon M         12 BBSC-MR                35.78      36.47        
B - Final
  7 Mutarelli, Kiera L        11 Three Village-MR       35.95      34.95        
  8 Londono, Isabela          12 IA-MR                  36.01      36.16        
  9 Canudas, Emma L           11 Three Village-MR       36.72      36.61        
 10 Bakke, Bernadette A       11 Tmsuffolk-MR           36.50      37.04        
 
Event 95  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sommerstad, Kate A        11 Three Village-MR       32.70      32.25 q      
  2 Kazlauskas, Saige         12 HAA-MR                 33.55      33.68 q      
  3 Brady, Kathryn A          12 IA-MR                  35.13      34.70 q      
  4 Dimaria, Jennifer A       11 Tmsuffolk-MR           36.88      35.18 q      
  5 Modni, Hanna R            11 BBSC-MR                33.87      35.19 q      
  6 Creagh, Shannon M         12 BBSC-MR                34.60      35.78 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Veit, Brennyn l           11 Three Village-MR       36.59      35.85 q      
  8 Mutarelli, Kiera L        11 Three Village-MR       36.45      35.95 q      
  9 Londono, Isabela          12 IA-MR                  36.02      36.01 q      
 10 Hou, Isabelle             12 Express Swimming-MR    35.66      36.06 q      
 11 Bakke, Bernadette A       11 Tmsuffolk-MR           38.06      36.50 q      
 12 Sheehan, Fainne N         11 IA-MR                  38.69      36.64 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Gerlach, Taryn M          12 HAA-MR                 36.49      36.70        
 14 Canudas, Emma L           11 Three Village-MR       36.85      36.72        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Wojciechowski, Natalia    11 IA-MR                  36.29      37.16        
 16 Leary, Erin               11 Tmsuffolk-MR           37.99      37.28        
 17 Maio, Kate                12 BBSC-MR                37.97      37.40        
 18 Singh, Cristina P         11 Express Swimming-MR    40.43      38.06        
 19 Dixon, Taylor P           11 Three Village-MR       38.84      38.20        
 20 Libohova, Anna            12 Three Village-MR       37.38      38.54        
 21 Libohova, Emma *          12 Three Village-MR       40.19      38.55        
 22 Alexandre, Emmanuella F   11 Three Village-MR       37.04      38.61        
 23 Marinucci, Sofia M        12 Tmsuffolk-MR           39.15      38.68        
 24 Hommel, Elizabeth G       12 Express Swimming-MR    39.32      39.24        
 25 McNamara, Jane            12 BBSC-MR                37.96      39.54        
 26 Nizza, Saffron M          11 Tmsuffolk-MR           38.30      39.75        
 27 McGUIRE, Mary C           12 Express Swimming-MR    40.52      40.02        
 28 Mulligan, Sofia S         11 Three Village-MR       43.27      40.52        
 29 O'Connell, Kaitlyn R      11 BBSC-MR                40.03      40.86        
 30 Paz, Adriana I            12 BBSC-MR                42.70      41.89        
 31 Byrne, Gianna R           12 HAA-MR                 45.19      42.62        
 32 Barnard, Victoria R       11 Express Swimming-MR    45.64      42.77        
 33 Rao, Shivani              12 HAA-MR                 43.90      44.51        
 34 Raber, Isabella M         12 BBSC-MR                42.34      44.68        
 35 Kohli, Diya               11 Tmsuffolk-MR           44.24      44.73        
 36 Stevens, Amanda J         11 Three Village-MR       42.00      46.45        
 37 Kukreja, Samara           11 Tmsuffolk-MR           45.95      48.42        
 38 Fuoco, Kaitlyn E          11 Express Swimming-MR    52.50      48.67        
 -- Gallagher, Kaylee R       12 HAA-MR                 41.59         DQ        
 
Event 96  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Genna, Frankie            12 BBSC-MR                29.96      29.78        
  2 Chung, Daniel S           12 BBSC-MR                31.61      30.81        
  3 Shannon, Ryan J           12 Express Swimming-MR    31.25      30.93        
  4 Reino, Vincent M          12 HAA-MR                 32.13      31.84        
  5 Glaser, Owen M            11 BBSC-MR                33.77      32.98        
  6 Chen, Ethan               11 Express Swimming-MR    33.18      33.57        
B - Final
  7 Shemetov, Daniel B        11 BBSC-MR                34.86      33.91        
  7 Veit, Brian J             12 Three Village-MR       34.02      33.91        
  9 Bekerman, Liam B          11 Express Swimming-MR    35.50      34.66        
 10 Wang, Eric                12 Three Village-MR       34.71      34.73        
 11 Nielsen, Jake             11 HAA-MR                 35.14      34.76        
 12 Prinzivalli, Peter J      12 Tmsuffolk-MR           34.63      35.00        
 
Event 96  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Genna, Frankie            12 BBSC-MR                28.24      29.96 q      
  2 Shannon, Ryan J           12 Express Swimming-MR    30.86      31.25 q      
  3 Chung, Daniel S           12 BBSC-MR                31.36      31.61 q      
  4 Reino, Vincent M          12 HAA-MR                 32.40      32.13 q      
  5 Chen, Ethan               11 Express Swimming-MR    32.37      33.18 q      
  6 Glaser, Owen M            11 BBSC-MR                32.45      33.77 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Veit, Brian J             12 Three Village-MR       34.37      34.02 q      
  8 Prinzivalli, Peter J      12 Tmsuffolk-MR           36.55      34.63 q      
  9 Wang, Eric                12 Three Village-MR       35.29      34.71 q      
 10 Shemetov, Daniel B        11 BBSC-MR                34.83      34.86 q      
 11 Nielsen, Jake             11 HAA-MR                 36.56      35.14 q      
 12 Bekerman, Liam B          11 Express Swimming-MR    35.56      35.50 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Kingsley, Austin M        12 HAA-MR                 34.97      35.95        
 14 Dougherty, Robert         12 HAA-MR                 36.69      36.53        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Yoon, Henri               11 Express Swimming-MR    36.12      36.55        
 16 Cellamare, Dylan          12 Tmsuffolk-MR           36.65      36.74        
 17 Kubik, Declan S           12 Three Village-MR       37.11      37.08        
 18 Doboli, Michael R         12 Tmsuffolk-MR           37.61      37.57        
 19 Napolitano, Sean          12 HAA-MR                 38.18      38.12        
 20 Dolinsky, Andrew E        11 Tmsuffolk-MR           39.83      38.13        
 21 Vavalle, Antonio          11 Three Village-MR       40.21      38.43        
 22 Genna, Johnny C           12 BBSC-MR                38.68      38.56        
 23 Carrieri, Nicholas G      11 HAA-MR                 37.68      38.77        
 24 Benin, Michael H          11 Tmsuffolk-MR           42.42      38.79        
 25 Iorio, Jack T             12 Tmsuffolk-MR           37.51      38.84        
 26 Indelicato, Gregory H     12 Three Village-MR       56.46      38.98        
 27 Zammit, Michael C         11 Express Swimming-MR    39.15      39.04        
 28 Albert, Adam *            11 Three Village-MR       39.51      39.14        
 29 Muller, Sean W            11 Three Village-MR       41.39      39.24        
 30 Cuevas, Rico G            11 BBSC-MR                38.15      39.33        
 31 Hussein, Yousef W         11 Tmsuffolk-MR           44.51      39.88        
 32 Reilly, Christopher M     11 Express Swimming-MR       NT      39.98        
 33 Fischer, Kenny S          12 Express Swimming-MR    39.26      40.04        
 34 Schroeder, Michael        12 HAA-MR                 40.58      40.19        
 35 Legendre, Malik E         12 NFS-MR                 39.28      40.56        
 36 Park, Samuel              11 Tmsuffolk-MR           40.54      40.99        
 37 Kalenja, Keno             11 IA-MR                  41.31      41.25        
 38 Oganesian, Andre          11 BBSC-MR                41.04      41.57        
 39 Mastrocinque, Rudy        12 Tmsuffolk-MR           40.90      41.98        
 40 Tang, Erik                12 Express Swimming-MR    40.64      42.34        
 41 Zheng, Zhimin *           11 Three Village-MR       43.84      42.39        
 42 Krishnan, Shreyas         12 HAA-MR                 42.36      42.40        
 43 Trzaskowski, Michael      12 HAA-MR                 45.75      44.13        
 44 Agrawal, Alok             11 Tmsuffolk-MR           44.39      45.48        
 45 Tsiabasis, Yanni          12 HAA-MR                 51.21      46.49        
 46 German, Daniel N          11 Express Swimming-MR    48.09      48.63        
 47 Reynolds, Ian             11 HAA-MR                 46.85      48.83        
 48 Belli-McCue, Jalin        12 HAA-MR                    NT      50.72        
 -- Levine, Isaac E           11 IA-MR                  51.19         DQ