Licensed to BGC-N. Westchester Marlins
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 11/2/2015 10:12 AM
        2015 MR HYDRO Halloween Invitational - 10/31/2015 to 11/1/2015         
                              Sanction #: 151019                               
                                    Results                                    
 
Event 1  Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shchuchinov, Sophi  10 RI Marlins-MR        1:12.92    1:10.45         20  
                  32.82     1:10.45 (37.63)                                        
  2 Wong, Linsey        10 NYCC-MR              1:23.21    1:20.60         17  
                  37.64     1:20.60 (42.96)                                        
  3 Saidel, Vera R      10 NYCC-MR              1:34.10    1:22.16         16  
                  36.35     1:22.16 (45.81)                                        
  4 Kerner-Matos, Luci   9 NYCC-MR              1:36.23    1:22.32         15  
                  37.64     1:22.32 (44.68)                                        
  5 Quiller, Hailey M   10 CAS-MR               1:23.57    1:24.19         14  
                  38.23     1:24.19 (45.96)                                        
  6 Kaps, Martyna        8 MPNY-MR              1:26.80    1:25.39         13  
                  39.29     1:25.39 (46.10)                                        
  7 Lynch, Katie H      10 RA-MR                1:34.39    1:25.79         12  
                  40.33     1:25.79 (45.46)                                        
  8 Slowik, Mia          9 NYCC-MR              1:45.00    1:26.55         11  
                  40.45     1:26.55 (46.10)                                        
  9 Harish, Nila         8 MPNY-MR              1:28.69    1:27.65          9  
                  41.22     1:27.65 (46.43)                                        
 10 Moran, Laura A       8 Ncac Unattached-MR   1:32.00    1:28.17          7  
 11 Shifrina, Aleksand  10 MPNY-MR              1:34.00    1:28.45          6  
                  38.46     1:28.45 (49.99)                                        
 12 Martinez-Reyes, Tr   9 Parks Sailfish-MR    1:51.00    1:28.83          5  
                  39.52     1:28.83 (49.31)                                        
 13 Kuznetsov, Elizabe   9 MPNY-MR              1:33.01    1:29.67          4  
                  41.12     1:29.67 (48.55)                                        
 14 Law, Brianna         9 MPNY-MR              1:33.49    1:29.77          3  
                  42.82     1:29.77 (46.95)                                        
 15 LePage, Charlotte    8 RA-MR                1:44.07    1:29.84          2  
                  41.42     1:29.84 (48.42)                                        
 16 Martinez-Escorial,   9 ASAP-MR              1:43.78    1:30.80          1  
                  43.46     1:30.80 (47.34)                                        
 17 Hernandez, Suri      9 Parks Sailfish-MR    1:50.61    1:30.91        
                  44.49     1:30.91 (46.42)                                        
 18 Washington, Madiso  10 CAS-MR               1:26.58    1:31.93        
 19 Williams, Alisia    10 CAS-MR               1:40.14    1:33.19        
                  44.03     1:33.19 (49.16)                                        
 20 Robinson, Nicole K   9 RA-MR                1:37.69    1:33.25        
                  42.56     1:33.25 (50.69)                                        
 21 Robinson, Lindsey    9 RA-MR                1:37.13    1:33.92        
                  43.93     1:33.92 (49.99)                                        
 22 D'Alessandro, Lena   9 RA-MR                1:45.77    1:34.46        
                  44.11     1:34.46 (50.35)                                        
 23 Wong, Jacqueline     8 NYCC-MR              1:42.49    1:34.50        
                  42.79     1:34.50 (51.71)                                        
 23 Melnick, Hannah D   10 RA-MR                2:15.00    1:34.50        
                  43.54     1:34.50 (50.96)                                        
 25 Isom, Christina M    9 CAS-MR               1:48.59    1:35.29        
                  45.66     1:35.29 (49.63)                                        
 26 Norberg, Jonna      10 RI Marlins-MR        1:45.00    1:35.69        
                  44.53     1:35.69 (51.16)                                        
 27 Kuehne, Zoe A       10 Unattached-MR        1:45.00    1:36.12        
                  45.86     1:36.12 (50.26)                                        
 28 Echavarria, Victor  10 UNCAS-MR             1:45.90    1:37.81        
                  48.31     1:37.81 (49.50)                                        
 29 Smith, Jamila        9 NFS-MR                    NT    1:39.38        
                  49.02     1:39.38 (50.36)                                        
 30 Henry, Ellie M       9 RA-MR                4:00.00    1:41.20        
                  46.00     1:41.20 (55.20)                                        
 31 Edwards, Lisia       8 NYCC-MR              1:57.47    1:41.24        
                  45.65     1:41.24 (55.59)                                        
 32 Lane, Jordan        10 CAS-MR               1:57.95    1:43.02        
                  46.20     1:43.02 (56.82)                                        
 33 McMurry, Karys G    10 RA-MR                2:15.00    1:43.14        
                  49.49     1:43.14 (53.65)                                        
 34 Lee, Kelsey         10 NYCC-MR              1:54.34    1:44.89        
 35 Bar, Karina A        9 RA-MR                1:47.86    1:46.95        
                  48.56     1:46.95 (58.39)                                        
 36 Collins, Caroline    9 RA-MR                2:15.00    1:47.31        
                  49.67     1:47.31 (57.64)                                        
 37 Naughton, Sophia D   9 NYCC-MR              2:15.00    2:01.54        
                  57.01   2:01.54 (1:04.53)                                        
 38 Puchert, Isabel      9 NYCC-MR              2:14.20    2:05.55        
                1:01.89   2:05.55 (1:03.66)                                        
 39 Blitstein, Tali      9 ASAP-MR              1:58.78    2:06.85        
                  57.72   2:06.85 (1:09.13)                                        
 40 Carss, Cali          9 ASAP-MR              2:09.89    2:08.64        
                  58.22   2:08.64 (1:10.42)                                        
 41 Melnick, Jordan L    7 RA-MR                2:36.65    2:36.83        
                1:17.63   2:36.83 (1:19.20)                                        
 
Event 1  Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Suteja, Kezia S     12 NCAC-MR              1:10.00    1:11.42         20  
                  32.96     1:11.42 (38.46)                                        
  2 Kropaneva, Alexand  12 MPNY-MR              1:12.09    1:11.49         17  
                  33.41     1:11.49 (38.08)                                        
  3 Puchert, Grace C    12 NYCC-MR              1:18.21    1:12.64         16  
                  33.40     1:12.64 (39.24)                                        
  4 Williams, Jasmine   12 NYCC-MR              1:16.09    1:13.81         15  
                  33.91     1:13.81 (39.90)                                        
  5 Karabees-Lamer, De  12 NYCC-MR              1:22.74    1:14.05         14  
                  33.18     1:14.05 (40.87)                                        
  6 Yildiz, Nicole F    11 MPNY-MR              1:16.04    1:14.62         13  
                  35.03     1:14.62 (39.59)                                        
  7 Orr, Elon           11 Parks Sailfish-MR    1:14.14    1:16.39         12  
                  36.41     1:16.39 (39.98)                                        
  8 Grozdanic, Katarin  12 RI Marlins-MR        1:16.45    1:16.83         11  
                  34.37     1:16.83 (42.46)                                        
  9 Edwards, Inga D     12 NYCC-MR              1:19.97    1:17.29          9  
                  35.02     1:17.29 (42.27)                                        
 10 Platt, Claire       12 MPNY-MR              1:17.85    1:18.72          7  
                  36.57     1:18.72 (42.15)                                        
 11 Duggan, Isabella M  12 CAS-MR               1:20.03    1:20.03          6  
                  37.31     1:20.03 (42.72)                                        
 12 Rozanoff, Anastasi  11 MPNY-MR              1:32.22    1:20.47          5  
                  34.96     1:20.47 (45.51)                                        
 13 Martinez-Reyes, Ar  11 Parks Sailfish-MR    1:30.16    1:22.97          4  
                  36.59     1:22.97 (46.38)                                        
 14 Chambers, Chloe E   11 MWSC-MR              1:26.75    1:23.07          3  
                  37.60     1:23.07 (45.47)                                        
 15 Cazales, Leslie M   11 NYCC-MR              1:30.00    1:24.25          2  
                  40.55     1:24.25 (43.70)                                        
 16 Lee, Avery          12 NYCC-MR              1:45.00    1:24.74          1  
                  39.15     1:24.74 (45.59)                                        
 17 Jordan, Elena       11 RI Marlins-MR        1:34.63    1:26.90        
                  39.90     1:26.90 (47.00)                                        
 18 Shpak, Olivia G     12 RA-MR                1:40.16    1:31.65        
                  43.07     1:31.65 (48.58)                                        
 19 Long, Kelsey        11 RI Marlins-MR        1:44.12    1:36.96        
                  44.24     1:36.96 (52.72)                                        
 20 Morgan, Madison R   11 RA-MR                2:15.00    1:38.66        
                  46.56     1:38.66 (52.10)                                        
 21 Real, Analeah       11 ASAP-MR              1:45.87    1:42.98        
                  46.99     1:42.98 (55.99)                                        
 22 Saunders, Phoebe    11 ASAP-MR              1:53.58    1:43.03        
                  47.84     1:43.03 (55.19)                                        
 23 Sullivan, Fiona     12 ASAP-MR              1:45.87    1:43.09        
                  49.25     1:43.09 (53.84)                                        
 24 Beasley, Aakyah     11 ASAP-MR                   NT    1:44.49        
                  48.16     1:44.49 (56.33)                                        
 25 Wald, Sasha         12 ASAP-MR              1:58.98    1:58.44        
                  57.86   1:58.44 (1:00.58)                                        
 
Event 2  Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DiMaggio, John P    10 MPNY-MR              1:12.49    1:12.12         20  
                  31.12     1:12.12 (41.00)                                        
  2 Verba, Nikita       10 MPNY-MR              1:18.03    1:16.43         17  
                  36.62     1:16.43 (39.81)                                        
  3 Moran, Keilan S     10 Ncac Unattached-MR   1:20.00    1:17.43         16  
                  35.57     1:17.43 (41.86)                                        
  4 Salas, Stefanos H    9 NCAC-MR              1:25.00    1:18.00         15  
                  35.67     1:18.00 (42.33)                                        
  5 Baranov, Edward      9 MPNY-MR              1:18.49    1:19.20         14  
                  36.73     1:19.20 (42.47)                                        
  6 Buchanan, Chase C    9 NFS-MR               1:21.47    1:19.39         13  
                  38.02     1:19.39 (41.37)                                        
  7 Kravtsov, Andrew    10 MPNY-MR              1:28.51    1:19.96         12  
                  37.68     1:19.96 (42.28)                                        
  8 Montesa, Dawson     10 Parks Sailfish-MR    1:20.97    1:20.16         11  
                  37.84     1:20.16 (42.32)                                        
  9 DU, Ethan           10 NCAC-MR              1:20.00    1:20.52          9  
                  37.71     1:20.52 (42.81)                                        
 10 Landgraf, Tim       10 MPNY-MR              1:40.89    1:20.96          7  
                  36.40     1:20.96 (44.56)                                        
 11 Rivkind, Philipp    10 MPNY-MR              1:29.46    1:23.03          6  
                  38.68     1:23.03 (44.35)                                        
 12 Preobrazhensky, Da   9 MPNY-MR              1:23.38    1:23.17          5  
                  38.68     1:23.17 (44.49)                                        
 13 Tesovic, Maksim     10 RI Marlins-MR        1:15.00    1:23.88          4  
                  39.07     1:23.88 (44.81)                                        
 14 Khoruzhik, Denis    10 MPNY-MR              1:32.00    1:25.61          3  
                  39.33     1:25.61 (46.28)                                        
 15 Emre, Emir M        10 RI Marlins-MR        1:30.80    1:26.34          2  
                  37.92     1:26.34 (48.42)                                        
 16 Monastersky, Alex   10 MWSC-MR              1:31.73    1:26.36          1  
                  41.86     1:26.36 (44.50)                                        
 17 Washington, Morgon   8 CAS-MR               1:27.50    1:26.61        
                  40.51     1:26.61 (46.10)                                        
 18 Belfer, Allen A      9 MPNY-MR              1:43.52    1:26.81        
                  39.73     1:26.81 (47.08)                                        
 19 Vesselov, Stephan   10 RI Marlins-MR        1:33.67    1:26.86        
                  39.55     1:26.86 (47.31)                                        
 20 Trachuk, James      10 NYCC-MR              1:29.38    1:27.07        
                  42.23     1:27.07 (44.84)                                        
 21 Maslo, Strahinja     8 RI Marlins-MR        1:45.00    1:27.44        
                  41.57     1:27.44 (45.87)                                        
 22 Yang, Archer        10 NYCC-MR              2:00.00    1:28.36        
                  45.52     1:28.36 (42.84)                                        
 23 Shah, Tae-Jin       10 NYCC-MR              1:42.07    1:30.80        
                  41.77     1:30.80 (49.03)                                        
 24 Filimonov, Mykhayl   9 MPNY-MR              1:34.18    1:30.90        
                  42.29     1:30.90 (48.61)                                        
 25 Gutin, David E       8 MPNY-MR              1:35.09    1:31.49        
                  42.42     1:31.49 (49.07)                                        
 26 Kozlovsky, Zachary   8 MPNY-MR              1:47.85    1:32.75        
                  44.74     1:32.75 (48.01)                                        
 27 Raykis, Sean         9 MPNY-MR              1:31.41    1:35.04        
                  43.86     1:35.04 (51.18)                                        
 28 Gates, Owen          8 Parks Sailfish-MR    1:36.00    1:37.57        
                  45.73     1:37.57 (51.84)                                        
 29 Batiashvilli, Saba  10 MPNY-MR              1:36.00    1:39.99        
                  44.31     1:39.99 (55.68)                                        
 30 Panucci, Daniele    10 ASAP-MR              1:49.12    1:41.63        
                  46.81     1:41.63 (54.82)                                        
 31 Halls, Ryan A        8 NFS-MR               1:52.11    1:42.94        
                  44.26     1:42.94 (58.68)                                        
 32 Thantu, Larson T    10 RA-MR                2:13.58    1:43.00        
                  49.71     1:43.00 (53.29)                                        
 33 Woo, Andrew          8 NYCC-MR              2:00.00    1:43.81        
                  48.32     1:43.81 (55.49)                                        
 34 Gutierrez, Mathew   10 CAS-MR               1:46.09    1:45.15        
                  46.70     1:45.15 (58.45)                                        
 35 Michin, Nikita G     7 MPNY-MR              1:48.20    1:49.21        
                  49.45     1:49.21 (59.76)                                        
 36 Lavender, Michael    9 RA-MR                2:00.00    1:53.41        
                  57.19     1:53.41 (56.22)                                        
 37 Keating, Daniel      9 ASAP-MR              2:06.84    1:58.24        
                  59.04     1:58.24 (59.20)                                        
 38 Variano, Matty or    7 RA-MR                2:15.00    2:00.07        
 39 Beasley, Jackson     8 ASAP-MR              2:09.53    2:09.02        
                1:00.68   2:09.02 (1:08.34)                                        
 40 Hoffman, Ethan T     8 RA-MR                2:15.00    2:13.63        
                  59.05   2:13.63 (1:14.58)                                        
 41 Khitrov, Kevin       9 RA-MR                2:00.00    2:19.25        
                1:03.50   2:19.25 (1:15.75)                                        
 
Event 2  Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fenlon, Matthew J   12 RA-MR                1:01.06    1:00.47         20  
                  26.60     1:00.47 (33.87)                                        
  2 Radkov, Nick S      12 MPNY-MR              1:04.34    1:03.38         17  
                  28.13     1:03.38 (35.25)                                        
  3 Lee, Tyler J        12 NYCC-MR              1:07.70    1:05.20         16  
                  30.66     1:05.20 (34.54)                                        
  4 Hafez, Yousef A     11 MPNY-MR              1:08.04    1:07.35         15  
                  31.98     1:07.35 (35.37)                                        
  5 DiMaggio, Joe R     12 MPNY-MR              1:10.96    1:10.96         14  
                  31.06     1:10.96 (39.90)                                        
  6 suh, Jonathan Y     11 RA-MR                1:26.68    1:12.94         13  
                  33.60     1:12.94 (39.34)                                        
  7 Halls, Sean C       11 NFS-MR               1:15.41    1:13.23         12  
                  33.71     1:13.23 (39.52)                                        
  8 Makatura, Robby A   12 NYCC-MR              1:25.64    1:13.70         11  
                  34.83     1:13.70 (38.87)                                        
  9 Hoy, Ethan          12 Parks Sailfish-MR    1:22.50    1:14.34          9  
                  35.37     1:14.34 (38.97)                                        
 10 Gates, Liam         12 Parks Sailfish-MR    1:22.67    1:14.82          7  
                  34.33     1:14.82 (40.49)                                        
 11 Stevens, Stan       12 ASAP-MR              1:23.01    1:16.04          6  
                  36.21     1:16.04 (39.83)                                        
 12 Kostin, Nikita      11 MPNY-MR              1:27.98    1:16.29          5  
                  36.39     1:16.29 (39.90)                                        
 13 D'Alessandro, Bria  12 RA-MR                1:37.00    1:17.42          4  
                  35.08     1:17.42 (42.34)                                        
 14 Ivatorov, Adam      11 MPNY-MR              1:18.96    1:17.74          3  
                  35.19     1:17.74 (42.55)                                        
 15 King, Shawnee       11 Parks Sailfish-MR    1:22.60    1:18.00          2  
                  36.07     1:18.00 (41.93)                                        
 16 Vizhco, Dexter H    12 CAS-MR               1:21.77    1:18.97          1  
                  36.28     1:18.97 (42.69)                                        
 17 Lebedinets, Ruslan  11 MPNY-MR              1:18.57    1:19.58        
                  36.98     1:19.58 (42.60)                                        
 18 Sequeiros, Noah     11 MWSC-MR              1:50.89    1:19.65        
                  35.67     1:19.65 (43.98)                                        
 19 Coronel, Freddy     12 RI Marlins-MR        1:15.00    1:19.88        
                  35.81     1:19.88 (44.07)                                        
 20 Smith, Jabari       12 NFS-MR               1:26.45    1:20.15        
                  38.81     1:20.15 (41.34)                                        
 21 Nemirovsky, Michae  11 MPNY-MR              1:23.59    1:20.25        
                  37.26     1:20.25 (42.99)                                        
 22 Haskins, Alade      11 CAS-MR               1:21.19    1:20.35        
                  36.13     1:20.35 (44.22)                                        
 23 Lidsky, Ryan        11 NYCC-MR              1:23.45    1:20.37        
                  35.74     1:20.37 (44.63)                                        
 24 Blazhkevych, Bogda  12 MPNY-MR              1:20.28    1:21.32        
                  39.31     1:21.32 (42.01)                                        
 25 Bruskotter, Jasper  12 RI Marlins-MR        1:15.00    1:21.84        
                  36.51     1:21.84 (45.33)                                        
 26 Kuznetsov, Gregory  12 MPNY-MR              1:31.05    1:24.14        
                  40.33     1:24.14 (43.81)                                        
 27 Cawley, Liam        12 NYCC-MR              1:28.53    1:24.17        
                  39.40     1:24.17 (44.77)                                        
 28 Dawson, Xavier      11 NFS-MR               1:20.15    1:25.41        
                  41.47     1:25.41 (43.94)                                        
 29 Spring, Eli         11 ASAP-MR              1:33.79    1:25.59        
                  38.94     1:25.59 (46.65)                                        
 30 Norberg, Malte      12 RI Marlins-MR        1:45.00    1:25.73        
                  41.72     1:25.73 (44.01)                                        
 31 Wong, Yan Son       11 NYCC-MR              1:31.22    1:26.19        
                  40.14     1:26.19 (46.05)                                        
 32 Kaps, Piotr         11 MPNY-MR              1:23.85    1:26.55        
                  41.03     1:26.55 (45.52)                                        
 33 Lee, Kyton C        11 NYCC-MR              1:45.00    1:28.52        
                  41.44     1:28.52 (47.08)                                        
 34 Lavender, Jason S   12 RA-MR                1:39.97    1:29.75        
                  41.17     1:29.75 (48.58)                                        
 35 Ren, Patrick        11 RI Marlins-MR        1:33.61    1:29.93        
                  43.43     1:29.93 (46.50)                                        
 36 LePage, Henry R     11 RA-MR                1:36.56    1:35.14        
                  44.65     1:35.14 (50.49)                                        
 37 Sadikovic, Bogdan   11 RI Marlins-MR        1:45.00    1:37.16        
                  47.13     1:37.16 (50.03)                                        
 38 Wallace, Jack       11 ASAP-MR              1:54.19    1:39.51        
                  46.54     1:39.51 (52.97)                                        
 39 O'Dea, Evan J       11 BKR-MR               1:50.00    1:42.10        
                  44.54     1:42.10 (57.56)                                        
 40 Kapsis, Owen        12 ASAP-MR              1:56.43    1:49.32        
                  47.26   1:49.32 (1:02.06)                                        
 41 Fraccari, Sebastia  11 ASAP-MR              2:07.78    2:20.09        
                1:07.56   2:20.09 (1:12.53)                                        
 
Event 3  Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shchuchinov, Sophi  10 RI Marlins-MR          28.36      28.42         20  
  2 Saidel, Vera R      10 NYCC-MR                31.82      30.25         17  
  3 Quiller, Hailey M   10 CAS-MR                 33.78      32.90         16  
  4 Kerner-Matos, Luci   9 NYCC-MR                36.77      33.20         15  
  5 Goldstein, Charley   9 RA-MR                  33.08      33.70         14  
  6 Moran, Laura A       8 Ncac Unattached-MR     34.00      34.92         13  
  7 Solomon, Mirabel K   9 RA-MR                  36.37      35.40         12  
  8 Harish, Nila         8 MPNY-MR                35.84      35.50         11  
  9 Martinez-Reyes, Tr   9 Parks Sailfish-MR      41.00      35.52          9  
 10 Melnick, Hannah D   10 RA-MR                  35.93      35.61          7  
 11 Hernandez, Suri      9 Parks Sailfish-MR      40.44      35.64          6  
 12 Kaps, Martyna        8 MPNY-MR                34.05      35.90          5  
 13 Robinson, Nicole K   9 RA-MR                  36.22      36.14          4  
 14 Ewald, Sydney        9 NCAC-MR                36.00      36.22          3  
 15 Shifrina, Aleksand  10 MPNY-MR                34.78      36.91          2  
 16 Law, Brianna         9 MPNY-MR                36.17      37.26          1  
 17 Williams, Alisia    10 CAS-MR                 36.22      37.32        
 18 Martinez-Escorial,   9 ASAP-MR                39.87      37.37        
 19 D'Alessandro, Lena   9 RA-MR                  39.90      37.40        
 20 LePage, Charlotte    8 RA-MR                  37.55      37.50        
 21 Dewar, Olivia        9 BKR-MR                 40.00      37.66        
 22 Kuznetsov, Elizabe   9 MPNY-MR                37.04      37.70        
 23 Isom, Christina M    9 CAS-MR                 36.06      37.85        
 24 Wong, Jacqueline     8 NYCC-MR                39.48      37.91        
 25 Kuehne, Zoe A       10 Unattached-MR          43.00      37.99        
 26 Lane, Jordan        10 CAS-MR                 38.61      38.02        
 27 Smith, Jamila        9 NFS-MR                 43.30      38.51        
 28 Norberg, Jonna      10 RI Marlins-MR          36.00      39.45        
 29 Echavarria, Victor  10 UNCAS-MR               37.92      39.76        
 30 Edwards, Lisia       8 NYCC-MR                40.79      39.78        
 31 M'Baye, N'Deye       9 CAS-MR                 41.29      39.79        
 32 Biehle, Calder A    10 BKR-MR                 47.00      39.85        
 33 McMurry, Karys G    10 RA-MR                  42.43      40.87        
 34 Henry, Ellie M       9 RA-MR                1:00.00      40.92        
 35 Lee, Kelsey         10 NYCC-MR                48.25      42.07        
 36 Collins, Caroline    9 RA-MR                  43.97      42.23        
 37 Makatura, Isabelle   8 NYCC-MR                43.57      42.86        
 38 Karp, Samara         9 BKR-MR                 48.00      43.98        
 39 Barron, Grace E      9 RA-MR                  46.55      44.49        
 40 Blitstein, Tali      9 ASAP-MR                44.98      47.01        
 41 Houselog, Sophia     9 BKR-MR                 54.00      47.02        
 42 Hargrove, Alana E   10 NFS-MR                 48.10      49.68        
 43 Carss, Cali          9 ASAP-MR                47.69      49.77        
 44 Puchert, Isabel      9 NYCC-MR                52.38      50.56        
 45 Naughton, Sophia D   9 NYCC-MR              1:00.00      51.60        
 46 Wong, Cailin         6 NYCC-MR              1:15.00      52.09        
 
Event 3  Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Puchert, Grace C    12 NYCC-MR                30.52      28.98         20  
  2 Grozdanic, Katarin  12 RI Marlins-MR          29.60      29.79         17  
  3 Orr, Elon           11 Parks Sailfish-MR      29.65      30.16         16  
  4 Duggan, Isabella M  12 CAS-MR                 32.21      30.54         15  
  5 Edwards, Inga D     12 NYCC-MR                31.35      30.68         14  
  6 Augustin-Orcel, Ga  11 BKR-MR                 31.00      30.69         13  
  7 Rozanoff, Anastasi  11 MPNY-MR                36.43      31.55         12  
  8 Platt, Claire       12 MPNY-MR                31.44      32.04         11  
  9 Martinez-Reyes, Ar  11 Parks Sailfish-MR      34.00      32.69          9  
 10 Cazales, Leslie M   11 NYCC-MR                32.87      33.07          7  
 11 Chambers, Chloe E   11 MWSC-MR                33.35      33.41          6  
 12 Long, Kelsey        11 RI Marlins-MR          33.72      34.19          5  
 13 Jordan, Elena       11 RI Marlins-MR          36.36      34.43          4  
 14 Cheng, Kristin      11 NCAC-MR                32.00      34.49          3  
 15 Lee, Avery          12 NYCC-MR                34.79      35.13          2  
 16 Shpak, Olivia G     12 RA-MR                  37.84      35.65          1  
 17 Morgan, Madison R   11 RA-MR                  38.00      36.61        
 18 Kass, Ruby          11 BKR-MR                 42.00      36.69        
 19 Scott, Kilian L     11 NYCC-MR                43.00      37.13        
 20 Real, Analeah       11 ASAP-MR                43.59      38.31        
 21 Clark, Haley        11 BKR-MR                 43.00      38.78        
 22 Dominguez, Celia    11 BKR-MR                 43.00      39.24        
 23 Jourdes, Paloma     11 BKR-MR                 41.00      39.32        
 24 Ondrick, Ella A     11 BKR-MR                 48.00      39.76        
 25 Adelaine, Julia     11 BKR-MR                 45.00      40.13        
 26 Daley, Nadia        11 NFS-MR                 41.63      40.63        
 27 Gottschall, Sydney  11 RA-MR                  45.99      40.64        
 28 Saunders, Phoebe    11 ASAP-MR                45.89      41.05        
 29 Spector, Ruby R     11 BKR-MR                 45.00      41.17        
 30 Sullivan, Fiona     12 ASAP-MR                43.45      41.34        
 31 Wald, Sasha         12 ASAP-MR                45.23      41.98        
 32 Beasley, Aakyah     11 ASAP-MR                46.19      42.27        
 33 Andrews, Ava E      11 NYCC-MR                42.00      42.56        
 34 O'Heir, Ava E       11 BKR-MR                 51.00      42.75        
 35 Principe, Jesse     11 BKR-MR                 50.00      45.26        
 36 Cimperman, Elly M   12 BKR-MR                 45.00      46.61        
 
Event 4  Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DiMaggio, John P    10 MPNY-MR                28.48      29.32         20  
  2 Moran, Keilan S     10 Ncac Unattached-MR     31.00      30.09         17  
  3 Verba, Nikita       10 MPNY-MR                31.27      31.15         16  
  4 Buchanan, Chase C    9 NFS-MR                 32.28      31.18         15  
  5 Salas, Stefanos H    9 NCAC-MR                31.00      31.39         14  
  6 Tesovic, Maksim     10 RI Marlins-MR          31.78      31.66         13  
  7 DU, Ethan           10 NCAC-MR                31.00      32.17         12  
  8 Washington, Morgon   8 CAS-MR                 32.82      32.41         11  
  9 Landgraf, Tim       10 MPNY-MR                38.89      32.42          9  
 10 Kravtsov, Andrew    10 MPNY-MR                33.52      32.71          7  
 11 Rivkind, Philipp    10 MPNY-MR                35.62      33.28          6  
 12 Emre, Emir M        10 RI Marlins-MR          33.35      33.45          5  
 13 Khoruzhik, Denis    10 MPNY-MR                33.18      33.49          3.5
 13 Belfer, Allen A      9 MPNY-MR                33.82      33.49          3.5
 15 Baranov, Edward      9 MPNY-MR                32.85      33.54          2  
 16 Vesselov, Stephan   10 RI Marlins-MR          36.44      33.92          1  
 17 Monastersky, Alex   10 MWSC-MR                36.12      34.63        
 18 Preobrazhensky, Da   9 MPNY-MR                34.56      34.65        
 19 Mendez, Kenny       10 Parks Sailfish-MR      36.37      35.25        
 20 Igel, Misha         10 BKR-MR                 38.00      35.51        
 21 Maslo, Strahinja     8 RI Marlins-MR          39.00      35.60        
 22 Shah, Tae-Jin       10 NYCC-MR                36.42      35.77        
 23 Trachuk, James      10 NYCC-MR                36.87      36.04        
 24 Filimonov, Mykhayl   9 MPNY-MR                35.27      36.26        
 25 Gutin, David E       8 MPNY-MR                35.13      36.27        
 26 Halls, Ryan A        8 NFS-MR                 38.99      37.29        
 27 Gates, Owen          8 Parks Sailfish-MR      47.50      37.52        
 28 Cobb, Dylan M       10 MWSC-MR                39.62      37.90        
 29 Parmar, Arjun        8 Parks Sailfish-MR      45.00      37.91        
 30 Kozlovsky, Zachary   8 MPNY-MR                39.01      38.54        
 31 Raykis, Sean         9 MPNY-MR                36.49      38.58        
 32 Stewart, Zeb S      10 BKR-MR                 45.00      39.78        
 33 Gutierrez, Mathew   10 CAS-MR                 41.81      39.82        
 34 Michin, Nikita G     7 MPNY-MR                40.29      40.07        
 35 Payne, Tristan A     9 RA-MR                  42.43      40.32        
 36 Panucci, Daniele    10 ASAP-MR                45.34      41.00        
 37 Batiashvilli, Saba  10 MPNY-MR                39.00      41.25        
 38 Keating, Daniel      9 ASAP-MR                47.98      42.44        
 39 Naughton, Luke P     7 NYCC-MR              1:10.00      42.56        
 40 Larucci, Julian J    9 NYCC-MR                47.23      43.11        
 41 Woo, Andrew          8 NYCC-MR                43.29      43.83        
 42 Barron, Michael L    9 RA-MR                  47.52      44.56        
 43 Rosenthal, Isaac D  10 CAS-MR                 42.94      44.71        
 44 St. Clair, Avery H  10 BKR-MR                 50.00      44.97        
 45 Variano, Matty or    7 RA-MR                  44.41      45.18        
 46 Olsen, Finn          9 NYCC-MR              1:07.99      45.59        
 47 Ho, Nate             9 NYCC-MR                57.97      46.02        
 48 Victoir, Maxime V    8 BKR-MR                 50.00      47.72        
 49 Khitrov, Kevin       9 RA-MR                  45.00      48.41        
 50 Daniels, Jacob C     9 CAS-MR                 50.84      48.81        
 51 Beasley, Jackson     8 ASAP-MR                48.97      50.14        
 52 Kane, Owen           9 BKR-MR               1:00.00      50.28        
 53 Lavender, Michael    9 RA-MR                  51.08      51.84        
 54 Hoffman, Ethan T     8 RA-MR                  59.60    1:01.04        
 55 Ludwig, Ryder C      7 RA-MR                1:10.00    1:04.78        
 56 Payne, William M     8 RA-MR                1:07.40    1:09.91        
 57 Lu, Alex B           6 RA-MR                  55.00    1:11.75        
 
Event 4  Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fenlon, Matthew J   12 RA-MR                  24.73      25.04         20  
  2 Radkov, Nick S      12 MPNY-MR                25.05      25.12         17  
  3 Law, Ethan          12 MPNY-MR                25.93      25.59         16  
  4 Kvasnitskiy, Nikit  12 MPNY-MR                27.92      26.91         15  
  5 Makatura, Robby A   12 NYCC-MR                28.49      28.34         14  
  6 suh, Jonathan Y     11 RA-MR                  33.95      28.75         13  
  7 Halls, Sean C       11 NFS-MR                 28.77      29.10         12  
  8 Stevens, Stan       12 ASAP-MR                30.50      29.17         11  
  9 Gates, Liam         12 Parks Sailfish-MR      29.99      29.88          9  
 10 Lebedinets, Ruslan  11 MPNY-MR                29.84      29.96          7  
 11 Kostin, Nikita      11 MPNY-MR                31.77      30.18          6  
 12 Kaps, Piotr         11 MPNY-MR                30.90      30.25          5  
 13 Sequeiros, Noah     11 MWSC-MR                31.89      31.15          4  
 14 Smith, Jabari       12 NFS-MR                 33.96      31.25          3  
 15 Lidsky, Ryan        11 NYCC-MR                32.58      31.41          2  
 16 D'Alessandro, Bria  12 RA-MR                  34.97      31.55          1  
 17 Legendre, Malik E   12 NFS-MR                 33.78      31.94        
 18 Blazhkevych, Bogda  12 MPNY-MR                32.76      32.47        
 19 Dawson, Xavier      11 NFS-MR                 31.21      32.49        
 20 Mahedy, Michael     11 BKR-MR                 34.00      32.58        
 21 Cawley, Liam        12 NYCC-MR                32.26      32.72        
 22 Ivatorov, Adam      11 MPNY-MR                31.91      33.07        
 23 Wong, Yan Son       11 NYCC-MR                33.52      33.31        
 24 Bruskotter, Jasper  12 RI Marlins-MR          33.10      33.46        
 25 Coronel, Freddy     12 RI Marlins-MR          30.50      33.86        
 26 Norberg, Malte      12 RI Marlins-MR          34.00      33.92        
 27 Ren, Patrick        11 RI Marlins-MR          35.45      34.02        
 28 Spring, Eli         11 ASAP-MR                35.56      34.06        
 29 LePage, Henry R     11 RA-MR                  33.03      34.22        
 30 Lee, Kyton C        11 NYCC-MR                33.72      34.71        
 31 Elliott, Lux        11 BKR-MR                 37.00      34.86        
 32 Graves, Gideon C    11 BKR-MR                 50.00      37.51        
 33 Marteinsson, Olive  11 BKR-MR                 40.00      37.93        
 34 Levesque, Tristan   11 MWSC-MR                47.06      38.07        
 35 Wallace, Jack       11 ASAP-MR                40.32      38.22        
 36 Sadikovic, Bogdan   11 RI Marlins-MR          38.61      39.10        
 37 O'Dea, Evan J       11 BKR-MR                 38.00      39.39        
 38 Fraccari, Sebastia  11 ASAP-MR                57.98      55.76        
 
Event 5  Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shchuchinov, Sophi  10 RI Marlins-MR        1:27.25    1:19.76         20  
                  38.34     1:19.76 (41.42)                                        
  2 Wong, Linsey        10 NYCC-MR              1:30.73    1:29.97         17  
                  43.26     1:29.97 (46.71)                                        
  3 Lynch, Katie H      10 RA-MR                1:41.93    1:35.91         16  
                  45.11     1:35.91 (50.80)                                        
  4 Slowik, Mia          9 NYCC-MR              1:45.00    1:37.97         15  
                  47.44     1:37.97 (50.53)                                        
  5 Goldstein, Charley   9 RA-MR                1:45.05    1:38.80         14  
                  46.70     1:38.80 (52.10)                                        
  6 Martinez-Escorial,   9 ASAP-MR              2:20.56    1:39.42         13  
                  47.44     1:39.42 (51.98)                                        
  7 Ewald, Sydney        9 NCAC-MR              1:52.00    1:39.56         12  
                  48.22     1:39.56 (51.34)                                        
  8 Harish, Nila         8 MPNY-MR              1:45.00    1:40.28         11  
                  47.15     1:40.28 (53.13)                                        
  9 Law, Brianna         9 MPNY-MR              1:59.60    1:40.66          9  
                  47.94     1:40.66 (52.72)                                        
 10 Solomon, Mirabel K   9 RA-MR                1:46.90    1:43.37          7  
                  49.71     1:43.37 (53.66)                                        
 11 Washington, Madiso  10 CAS-MR               1:44.72    1:43.64          6  
                  49.90     1:43.64 (53.74)                                        
 12 D'Alessandro, Lena   9 RA-MR                2:00.00    1:45.51          5  
                  48.10     1:45.51 (57.41)                                        
 13 Wong, Jacqueline     8 NYCC-MR              2:02.96    1:47.36          4  
                  52.27     1:47.36 (55.09)                                        
 14 Kuznetsov, Elizabe   9 MPNY-MR              1:49.00    1:47.63          3  
                  51.84     1:47.63 (55.79)                                        
 15 Echavarria, Victor  10 UNCAS-MR             1:43.35    1:49.92          2  
                  51.59     1:49.92 (58.33)                                        
 16 Robinson, Lindsey    9 RA-MR                1:48.77    1:50.22          1  
                  53.73     1:50.22 (56.49)                                        
 17 Isom, Christina M    9 CAS-MR               1:45.85    1:50.60        
                  50.81     1:50.60 (59.79)                                        
 18 Williams, Alisia    10 CAS-MR               1:48.12    1:51.33        
                  51.44     1:51.33 (59.89)                                        
 19 Edwards, Lisia       8 NYCC-MR              2:26.90    1:55.28        
                  54.64   1:55.28 (1:00.64)                                        
 20 McMurry, Karys G    10 RA-MR                2:35.00    1:56.11        
                  55.72   1:56.11 (1:00.39)                                        
 21 Collins, Caroline    9 RA-MR                1:52.30    1:56.47        
                  53.30   1:56.47 (1:03.17)                                        
 22 Bar, Karina A        9 RA-MR                2:12.65    2:03.20        
                  58.66   2:03.20 (1:04.54)                                        
 23 Henry, Ellie M       9 RA-MR                2:30.00    2:04.35        
                  57.33   2:04.35 (1:07.02)                                        
 24 Houselog, Sophia     9 BKR-MR               2:15.00    2:05.89        
                  58.64   2:05.89 (1:07.25)                                        
 25 Karp, Samara         9 BKR-MR               2:15.00    2:10.17        
                1:03.24   2:10.17 (1:06.93)                                        
 -- Barron, Grace E      9 RA-MR                2:35.00         DQ        
      Scissors kick
                1:10.46        DQ (1:21.11)                                        
 
Event 5  Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Suteja, Kezia S     12 NCAC-MR              1:16.90    1:21.64         20  
                  38.61     1:21.64 (43.03)                                        
  2 Yildiz, Nicole F    11 MPNY-MR              1:25.89    1:21.93         17  
                  38.56     1:21.93 (43.37)                                        
  3 Grozdanic, Katarin  12 RI Marlins-MR        1:24.03    1:24.71         16  
                  39.78     1:24.71 (44.93)                                        
  4 Williams, Jasmine   12 NYCC-MR              1:24.65    1:24.86         15  
                  40.73     1:24.86 (44.13)                                        
  5 Kropaneva, Alexand  12 MPNY-MR              1:22.31    1:25.34         14  
                  39.88     1:25.34 (45.46)                                        
  6 Puchert, Grace C    12 NYCC-MR              1:30.67    1:25.56         13  
                  41.50     1:25.56 (44.06)                                        
  7 Platt, Claire       12 MPNY-MR              1:32.46    1:25.70         12  
                  40.52     1:25.70 (45.18)                                        
  8 Cheng, Kristin      11 NCAC-MR              1:28.00    1:25.87         11  
                  40.90     1:25.87 (44.97)                                        
  9 Orr, Elon           11 Parks Sailfish-MR    1:20.00    1:26.21          9  
                  41.26     1:26.21 (44.95)                                        
 10 Karabees-Lamer, De  12 NYCC-MR              1:41.94    1:27.23          7  
                  41.43     1:27.23 (45.80)                                        
 11 Duggan, Isabella M  12 CAS-MR               1:26.08    1:27.83          6  
                  40.64     1:27.83 (47.19)                                        
 12 Rozanoff, Anastasi  11 MPNY-MR              1:48.04    1:36.04          5  
                  44.28     1:36.04 (51.76)                                        
 13 Jordan, Elena       11 RI Marlins-MR        1:33.16    1:37.20          4  
                  46.20     1:37.20 (51.00)                                        
 14 Chambers, Chloe E   11 MWSC-MR              1:40.04    1:37.33          3  
                  44.72     1:37.33 (52.61)                                        
 15 Dominguez, Celia    11 BKR-MR               1:52.00    1:43.80          2  
                  50.43     1:43.80 (53.37)                                        
 16 Cimperman, Elly M   12 BKR-MR               1:45.00    1:48.15          1  
                  50.35     1:48.15 (57.80)                                        
 17 O'Heir, Ava E       11 BKR-MR               2:00.00    1:49.88        
                  50.59     1:49.88 (59.29)                                        
 18 Clark, Haley        11 BKR-MR               2:02.00    1:52.22        
                  53.99     1:52.22 (58.23)                                        
 19 Morgan, Madison R   11 RA-MR                1:55.00    1:54.77        
                  53.77   1:54.77 (1:01.00)                                        
 20 Gottschall, Sydney  11 RA-MR                1:59.67    1:55.65        
                  56.16     1:55.65 (59.49)                                        
 -- Andrews, Ava E      11 NYCC-MR              2:10.00         DQ        
      One hand touch
                  49.62          DQ (54.43)                                        
 
Event 6  Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Verba, Nikita       10 MPNY-MR              1:24.47    1:26.81         20  
                  41.36     1:26.81 (45.45)                                        
  2 Montesa, Dawson     10 Parks Sailfish-MR    1:25.60    1:28.56         17  
                  41.66     1:28.56 (46.90)                                        
  3 Kravtsov, Andrew    10 MPNY-MR              1:35.00    1:30.02         16  
                  42.85     1:30.02 (47.17)                                        
  4 DU, Ethan           10 NCAC-MR              1:32.00    1:33.88         15  
                  43.74     1:33.88 (50.14)                                        
  5 Buchanan, Chase C    9 NFS-MR               1:39.34    1:33.96         14  
                  45.58     1:33.96 (48.38)                                        
  6 Trachuk, James      10 NYCC-MR              1:32.75    1:35.77         13  
                  46.28     1:35.77 (49.49)                                        
  7 Rivkind, Philipp    10 MPNY-MR              1:32.00    1:35.80         12  
                  44.74     1:35.80 (51.06)                                        
  8 Khoruzhik, Denis    10 MPNY-MR              1:45.00    1:38.60         11  
                  46.53     1:38.60 (52.07)                                        
  9 Monastersky, Alex   10 MWSC-MR              1:42.34    1:41.32          9  
                  49.44     1:41.32 (51.88)                                        
 10 Vesselov, Stephan   10 RI Marlins-MR        1:42.55    1:41.91          7  
                  48.13     1:41.91 (53.78)                                        
 11 Stewart, Zeb S      10 BKR-MR               2:00.00    1:42.48          6  
                  49.19     1:42.48 (53.29)                                        
 12 Raykis, Sean         9 MPNY-MR              1:48.90    1:42.95          5  
                  50.50     1:42.95 (52.45)                                        
 13 Landgraf, Tim       10 MPNY-MR              1:45.00    1:43.86          3.5
                  50.45     1:43.86 (53.41)                                        
 13 Shah, Tae-Jin       10 NYCC-MR              1:49.79    1:43.86          3.5
                  48.83     1:43.86 (55.03)                                        
 15 Filimonov, Mykhayl   9 MPNY-MR              1:54.74    1:44.49          2  
                  50.05     1:44.49 (54.44)                                        
 16 Kozlovsky, Zachary   8 MPNY-MR              2:01.82    1:44.94          1  
                  50.40     1:44.94 (54.54)                                        
 17 St. Clair, Avery H  10 BKR-MR               2:00.00    1:45.97        
                  50.38     1:45.97 (55.59)                                        
 18 Gutin, David E       8 MPNY-MR              1:48.00    1:51.71        
                  50.67   1:51.71 (1:01.04)                                        
 19 Cobb, Dylan M       10 MWSC-MR              2:00.89    1:52.01        
                  52.69     1:52.01 (59.32)                                        
 20 Thantu, Larson T    10 RA-MR                1:55.44    1:52.65        
                  53.88     1:52.65 (58.77)                                        
 21 Batiashvilli, Saba  10 MPNY-MR              1:45.00    1:55.63        
                  54.51   1:55.63 (1:01.12)                                        
 22 Parmar, Arjun        8 Parks Sailfish-MR    1:49.00    1:59.19        
                  55.14   1:59.19 (1:04.05)                                        
 23 Payne, Tristan A     9 RA-MR                2:06.37    1:59.21        
                  56.21   1:59.21 (1:03.00)                                        
 24 Rosenthal, Isaac D  10 CAS-MR               2:12.99    2:01.50        
                  59.19   2:01.50 (1:02.31)                                        
 25 Daniels, Jacob C     9 CAS-MR               2:10.69    2:04.81        
                  57.52   2:04.81 (1:07.29)                                        
 26 Panucci, Daniele    10 ASAP-MR              2:19.89    2:05.18        
                  58.78   2:05.18 (1:06.40)                                        
 27 Lavender, Michael    9 RA-MR                2:18.72    2:09.41        
                1:00.84   2:09.41 (1:08.57)                                        
 28 Michin, Nikita G     7 MPNY-MR              2:05.00    2:22.82        
                1:08.83   2:22.82 (1:13.99)                                        
 29 Khitrov, Kevin       9 RA-MR                2:35.00    2:55.03        
                1:22.05   2:55.03 (1:32.98)                                        
 30 Barron, Michael L    9 RA-MR                2:35.00    2:58.96        
                1:22.14   2:58.96 (1:36.82)                                        
 
Event 6  Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Tyler J        12 NYCC-MR              1:12.32    1:09.44         20  
                  33.10     1:09.44 (36.34)                                        
  2 Hafez, Yousef A     11 MPNY-MR              1:12.47    1:13.14         17  
                  33.94     1:13.14 (39.20)                                        
  3 Law, Ethan          12 MPNY-MR              1:16.22    1:14.71         16  
                  35.28     1:14.71 (39.43)                                        
  4 Hoy, Ethan          12 Parks Sailfish-MR    1:18.50    1:16.41         15  
                  35.70     1:16.41 (40.71)                                        
  5 DiMaggio, Joe R     12 MPNY-MR              1:31.70    1:20.00         14  
                  38.74     1:20.00 (41.26)                                        
  6 Kvasnitskiy, Nikit  12 MPNY-MR              1:31.79    1:20.04         13  
                  38.41     1:20.04 (41.63)                                        
  7 suh, Jonathan Y     11 RA-MR                1:38.11    1:25.06         12  
                  41.00     1:25.06 (44.06)                                        
  8 Legendre, Malik E   12 NFS-MR               1:33.62    1:25.82         11  
                  41.21     1:25.82 (44.61)                                        
  9 Makatura, Robby A   12 NYCC-MR              1:32.20    1:25.90          9  
                  40.45     1:25.90 (45.45)                                        
 10 Halls, Sean C       11 NFS-MR               1:28.83    1:26.04          7  
                  38.99     1:26.04 (47.05)                                        
 11 Smith, Jabari       12 NFS-MR               1:32.16    1:27.27          6  
                  40.64     1:27.27 (46.63)                                        
 12 Kostin, Nikita      11 MPNY-MR              1:32.00    1:27.61          5  
                  40.78     1:27.61 (46.83)                                        
 13 King, Shawnee       11 Parks Sailfish-MR    1:22.30    1:27.66          4  
                  41.17     1:27.66 (46.49)                                        
 14 D'Alessandro, Bria  12 RA-MR                1:47.38    1:30.12          3  
                  42.16     1:30.12 (47.96)                                        
 15 Haskins, Alade      11 CAS-MR               1:30.09    1:30.49          2  
                  41.65     1:30.49 (48.84)                                        
 16 Bruskotter, Jasper  12 RI Marlins-MR        1:33.07    1:32.44          1  
                  43.96     1:32.44 (48.48)                                        
 17 Nemirovsky, Michae  11 MPNY-MR              1:42.81    1:35.37        
                  44.48     1:35.37 (50.89)                                        
 18 Dawson, Xavier      11 NFS-MR               1:27.22    1:37.33        
                  44.15     1:37.33 (53.18)                                        
 19 Kuznetsov, Gregory  12 MPNY-MR              1:39.97    1:40.70        
                  48.47     1:40.70 (52.23)                                        
 20 Elliott, Lux        11 BKR-MR               1:50.00    1:42.81        
                  48.93     1:42.81 (53.88)                                        
 21 Lavender, Jason S   12 RA-MR                1:55.46    1:44.99        
                  49.88     1:44.99 (55.11)                                        
 22 Wong, Yan Son       11 NYCC-MR              1:55.12    1:45.05        
                  49.82     1:45.05 (55.23)                                        
 23 Madden, Jack M      11 RA-MR                1:53.99    1:50.33        
                  51.91     1:50.33 (58.42)                                        
 24 LePage, Henry R     11 RA-MR                1:52.79    1:55.03        
                  54.90   1:55.03 (1:00.13)                                        
 25 Fraccari, Sebastia  11 ASAP-MR              2:50.67    2:31.71        
 
Event 7  Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quiller, Hailey M   10 CAS-MR                 36.86      37.11         20  
  2 Kerner-Matos, Luci   9 NYCC-MR                41.53      37.20         17  
  3 Goldstein, Charley   9 RA-MR                  41.61      39.24         16  
  4 Wong, Linsey        10 NYCC-MR                39.50      39.37         15  
  5 Slowik, Mia          9 NYCC-MR                42.72      40.49         14  
  6 Martinez-Reyes, Tr   9 Parks Sailfish-MR      42.00      41.14         13  
  7 Kaps, Martyna        8 MPNY-MR                41.93      41.29         12  
  8 Shifrina, Aleksand  10 MPNY-MR                42.00      41.62         11  
  9 Wong, Jacqueline     8 NYCC-MR                40.79      41.74          9  
 10 Harish, Nila         8 MPNY-MR                39.79      41.86          7  
 11 Moran, Laura A       8 Ncac Unattached-MR     45.00      42.02          6  
 12 Solomon, Mirabel K   9 RA-MR                  41.35      42.15          5  
 13 Robinson, Nicole K   9 RA-MR                  40.88      42.46          4  
 14 Robinson, Lindsey    9 RA-MR                  41.39      42.87          3  
 15 Melnick, Hannah D   10 RA-MR                  43.38      43.41          2  
 16 LePage, Charlotte    8 RA-MR                  42.52      43.87          1  
 17 Law, Brianna         9 MPNY-MR                45.90      44.21        
 18 D'Alessandro, Lena   9 RA-MR                  46.02      44.46        
 19 Kuznetsov, Elizabe   9 MPNY-MR                42.00      45.20        
 20 Kuehne, Zoe A       10 Unattached-MR          49.49      45.64        
 21 Dewar, Olivia        9 BKR-MR                 45.00      45.77        
 22 Henry, Ellie M       9 RA-MR                1:00.00      46.38        
 23 McMurry, Karys G    10 RA-MR                  50.60      46.87        
 24 Smith, Jamila        9 NFS-MR                 48.90      47.31        
 25 Lane, Jordan        10 CAS-MR                 46.55      47.32        
 26 Bar, Karina A        9 RA-MR                  48.34      47.58        
 27 Lee, Kelsey         10 NYCC-MR                53.41      48.02        
 28 Biehle, Calder A    10 BKR-MR                 52.00      48.06        
 29 Isom, Christina M    9 CAS-MR                 43.48      48.33        
 30 Norberg, Jonna      10 RI Marlins-MR          40.00      48.48        
 31 M'Baye, N'Deye       9 CAS-MR                 47.87      48.62        
 32 Hernandez, Suri      9 Parks Sailfish-MR      42.00      49.60        
 33 Makatura, Isabelle   8 NYCC-MR                59.82      50.25        
 34 Carss, Cali          9 ASAP-MR                55.64      55.14        
 35 Houselog, Sophia     9 BKR-MR                 54.00      55.27        
 36 Collins, Caroline    9 RA-MR                  52.55      55.37        
 37 Wong, Cailin         6 NYCC-MR              1:30.00      55.45        
 38 Karp, Samara         9 BKR-MR                 53.00      55.72        
 39 Barron, Grace E      9 RA-MR                1:04.61      55.77        
 40 Blitstein, Tali      9 ASAP-MR                53.87      56.91        
 41 Naughton, Sophia D   9 NYCC-MR              1:10.00      57.64        
 42 Hargrove, Alana E   10 NFS-MR                 59.02    1:00.40        
 43 Puchert, Isabel      9 NYCC-MR              1:04.73    1:04.77        
 44 Melnick, Jordan L    7 RA-MR                1:04.76    1:15.16        
 
Event 7  Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Karabees-Lamer, De  12 NYCC-MR                32.76      32.73         20  
  2 Kropaneva, Alexand  12 MPNY-MR                34.18      33.89         17  
  3 Edwards, Inga D     12 NYCC-MR                34.47      34.27         16  
  4 Yildiz, Nicole F    11 MPNY-MR                35.34      34.88         15  
  5 Williams, Jasmine   12 NYCC-MR                35.92      35.64         14  
  6 Grozdanic, Katarin  12 RI Marlins-MR          35.82      36.88         13  
  7 Chambers, Chloe E   11 MWSC-MR                39.30      38.05         12  
  8 Cheng, Kristin      11 NCAC-MR                40.00      39.07         11  
  9 Lee, Avery          12 NYCC-MR                41.95      39.75          9  
 10 Jordan, Elena       11 RI Marlins-MR          39.91      40.69          7  
 11 Augustin-Orcel, Ga  11 BKR-MR                 36.00      41.03          6  
 12 Cazales, Leslie M   11 NYCC-MR                43.64      41.93          5  
 13 Scott, Kilian L     11 NYCC-MR                50.00      43.33          4  
 14 Shpak, Olivia G     12 RA-MR                  43.77      44.02          3  
 15 Long, Kelsey        11 RI Marlins-MR          44.09      45.81          2  
 16 Kass, Ruby          11 BKR-MR                 47.00      46.29          1  
 17 Morgan, Madison R   11 RA-MR                  48.00      46.66        
 18 Real, Analeah       11 ASAP-MR                52.76      47.06        
 19 Jourdes, Paloma     11 BKR-MR                 46.00      47.26        
 20 Ondrick, Ella A     11 BKR-MR                 50.00      48.01        
 21 Saunders, Phoebe    11 ASAP-MR                54.12      48.28        
 22 Sullivan, Fiona     12 ASAP-MR                52.31      48.86        
 23 Beasley, Aakyah     11 ASAP-MR              1:02.98      49.40        
 24 Dominguez, Celia    11 BKR-MR                 55.00      50.65        
 25 Clark, Haley        11 BKR-MR                 47.00      50.69        
 26 Gottschall, Sydney  11 RA-MR                  51.41      51.30        
 27 O'Heir, Ava E       11 BKR-MR                 53.00      51.44        
 28 Daley, Nadia        11 NFS-MR                 53.51      52.63        
 29 Andrews, Ava E      11 NYCC-MR                48.00      52.71        
 30 Spector, Ruby R     11 BKR-MR                 50.00      53.30        
 31 Wald, Sasha         12 ASAP-MR                54.64      55.31        
 32 Principe, Jesse     11 BKR-MR                 55.00      55.47        
 -- Adelaine, Julia     11 BKR-MR                 50.00         DQ        
      Did not finish on back
 
Event 8  Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DiMaggio, John P    10 MPNY-MR                32.31      32.83         20  
  2 Moran, Keilan S     10 Ncac Unattached-MR     37.00      35.53         17  
  3 Salas, Stefanos H    9 NCAC-MR                39.00      37.70         16  
  4 Tesovic, Maksim     10 RI Marlins-MR          38.77      38.27         15  
  5 Preobrazhensky, Da   9 MPNY-MR                37.56      38.38         14  
  6 Baranov, Edward      9 MPNY-MR                38.52      38.60         13  
  7 Kravtsov, Andrew    10 MPNY-MR                41.28      39.98         12  
  8 Emre, Emir M        10 RI Marlins-MR          40.99      40.02         11  
  9 Montesa, Dawson     10 Parks Sailfish-MR      40.50      40.50          9  
 10 Buchanan, Chase C    9 NFS-MR                 40.05      40.60          7  
 11 Mendez, Kenny       10 Parks Sailfish-MR      44.23      41.79          6  
 12 Belfer, Allen A      9 MPNY-MR                42.35      42.50          5  
 13 Gates, Owen          8 Parks Sailfish-MR      49.50      43.33          4  
 14 Gutin, David E       8 MPNY-MR                42.17      43.85          3  
 15 Filimonov, Mykhayl   9 MPNY-MR                46.41      44.08          2  
 16 Washington, Morgon   8 CAS-MR                 42.96      44.46          1  
 17 Halls, Ryan A        8 NFS-MR                 46.72      44.81        
 17 Kozlovsky, Zachary   8 MPNY-MR                44.51      44.81        
 19 Raykis, Sean         9 MPNY-MR                43.68      44.95        
 20 Batiashvilli, Saba  10 MPNY-MR                43.00      45.01        
 21 Parmar, Arjun        8 Parks Sailfish-MR      51.25      45.78        
 22 Cobb, Dylan M       10 MWSC-MR                51.53      48.33        
 23 Woo, Andrew          8 NYCC-MR                52.05      48.68        
 24 Gutierrez, Mathew   10 CAS-MR                 46.57      49.03        
 25 Igel, Misha         10 BKR-MR                 46.00      49.08        
 26 Michin, Nikita G     7 MPNY-MR                49.66      49.35        
 27 Yang, Archer        10 NYCC-MR                41.93      50.09        
 28 Keating, Daniel      9 ASAP-MR                57.86      50.35        
 29 Ho, Nate             9 NYCC-MR              1:03.40      50.65        
 30 Stewart, Zeb S      10 BKR-MR                 50.00      50.66        
 31 Barron, Michael L    9 RA-MR                1:00.84      51.62        
 32 Thantu, Larson T    10 RA-MR                  48.21      51.78        
 33 St. Clair, Avery H  10 BKR-MR                 55.00      51.98        
 34 Olsen, Finn          9 NYCC-MR              1:13.18      54.39        
 35 Kane, Owen           9 BKR-MR               1:05.00      54.63        
 36 Larucci, Julian J    9 NYCC-MR                54.55      54.95        
 37 Rosenthal, Isaac D  10 CAS-MR                 52.76      55.02        
 38 Beasley, Jackson     8 ASAP-MR                53.91      56.01        
 39 Panucci, Daniele    10 ASAP-MR                53.19      56.24        
 40 Hoffman, Ethan T     8 RA-MR                  55.87      56.81        
 41 Khitrov, Kevin       9 RA-MR                  55.00      57.17        
 42 Daniels, Jacob C     9 CAS-MR                 54.47      58.18        
 43 Variano, Matty or    7 RA-MR                1:10.94      58.92        
 44 Lavender, Michael    9 RA-MR                  58.78    1:00.21        
 45 Victoir, Maxime V    8 BKR-MR                 55.00    1:01.10        
 46 Naughton, Luke P     7 NYCC-MR              1:20.00    1:10.16        
 47 Payne, William M     8 RA-MR                  55.00    1:18.38        
 48 Lu, Alex B           6 RA-MR                  55.00    1:24.61        
 -- Ludwig, Ryder C      7 RA-MR                1:07.84         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Event 8  Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fenlon, Matthew J   12 RA-MR                  27.74      27.97         20  
  2 Radkov, Nick S      12 MPNY-MR                28.92      29.03         17  
  3 Lee, Tyler J        12 NYCC-MR                31.30      31.03         16  
  4 Hafez, Yousef A     11 MPNY-MR                31.00      33.02         15  
  5 DiMaggio, Joe R     12 MPNY-MR                32.04      33.03         14  
  6 Sequeiros, Noah     11 MWSC-MR                35.82      34.31         13  
  7 Gates, Liam         12 Parks Sailfish-MR      37.34      36.68         12  
  8 Lebedinets, Ruslan  11 MPNY-MR                37.34      36.85         11  
  9 Stevens, Stan       12 ASAP-MR                37.68      37.05          9  
 10 Blazhkevych, Bogda  12 MPNY-MR                38.42      38.02          7  
 11 D'Alessandro, Bria  12 RA-MR                  41.55      38.15          6  
 12 Smith, Jabari       12 NFS-MR                 40.00      38.72          5  
 13 Madden, Jack M      11 RA-MR                  39.41      39.18          4  
 14 Kaps, Piotr         11 MPNY-MR                40.09      39.35          3  
 15 Cawley, Liam        12 NYCC-MR                38.90      39.56          2  
 16 Mahedy, Michael     11 BKR-MR                 44.00      39.93          1  
 17 Legendre, Malik E   12 NFS-MR                 39.28      40.34        
 18 Spring, Eli         11 ASAP-MR                40.65      40.90        
 19 Elliott, Lux        11 BKR-MR                 45.00      41.59        
 20 Levesque, Tristan   11 MWSC-MR                53.42      41.84        
 21 Lavender, Jason S   12 RA-MR                  46.10      43.50        
 22 Ren, Patrick        11 RI Marlins-MR          43.49      44.43        
 23 Lee, Kyton C        11 NYCC-MR                44.59      45.64        
 24 Graves, Gideon C    11 BKR-MR                 55.00      45.90        
 25 Marteinsson, Olive  11 BKR-MR                 48.00      46.23        
 26 O'Dea, Evan J       11 BKR-MR                 43.00      46.44        
 27 Sadikovic, Bogdan   11 RI Marlins-MR          44.70      47.66        
 28 LePage, Henry R     11 RA-MR                  43.20      48.99        
 29 Wallace, Jack       11 ASAP-MR                55.39      50.83        
 
Event 9  Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quiller, Hailey M   10 CAS-MR               1:26.69    1:29.30         20  
                  39.94     1:29.30 (49.36)                                        
  2 Kaps, Martyna        8 MPNY-MR              1:33.30    1:29.91         17  
                  41.34     1:29.91 (48.57)                                        
  3 Shifrina, Aleksand  10 MPNY-MR              1:34.00    1:33.14         16  
                  41.81     1:33.14 (51.33)                                        
  4 Ewald, Sydney        9 NCAC-MR              1:50.00    1:34.89         15  
                  45.07     1:34.89 (49.82)                                        
  5 Washington, Madiso  10 CAS-MR               1:38.16    1:35.21         14  
                  45.04     1:35.21 (50.17)                                        
  6 Saidel, Vera R      10 NYCC-MR              1:30.00    1:36.97         13  
                  41.70     1:36.97 (55.27)                                        
  7 Lynch, Katie H      10 RA-MR                1:51.77    1:41.07         12  
                  45.44     1:41.07 (55.63)                                        
  8 Robinson, Nicole K   9 RA-MR                1:41.97    1:41.71         11  
                  46.73     1:41.71 (54.98)                                        
  9 Robinson, Lindsey    9 RA-MR                2:00.00    1:46.34          9  
                  49.73     1:46.34 (56.61)                                        
 10 Martinez-Escorial,   9 ASAP-MR              2:12.34    1:52.75          7  
                  51.08   1:52.75 (1:01.67)                                        
 11 LePage, Charlotte    8 RA-MR                1:58.25    1:53.98          6  
                  52.16   1:53.98 (1:01.82)                                        
 12 Bar, Karina A        9 RA-MR                2:15.00    2:00.21          5  
                  54.69   2:00.21 (1:05.52)                                        
 13 Melnick, Hannah D   10 RA-MR                2:15.00    2:08.80          4  
                  57.62   2:08.80 (1:11.18)                                        
 
Event 9  Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Suteja, Kezia S     12 NCAC-MR              1:07.00    1:08.79         20  
                  31.67     1:08.79 (37.12)                                        
  2 Kropaneva, Alexand  12 MPNY-MR              1:21.30    1:19.59         17  
                  36.44     1:19.59 (43.15)                                        
  3 Platt, Claire       12 MPNY-MR              1:26.72    1:29.37         16  
                  40.91     1:29.37 (48.46)                                        
  4 Martinez-Reyes, Ar  11 Parks Sailfish-MR    1:28.00    1:29.93         15  
                  38.35     1:29.93 (51.58)                                        
  5 Shpak, Olivia G     12 RA-MR                1:47.63    1:47.47         14  
                  49.91     1:47.47 (57.56)                                        
  6 Gottschall, Sydney  11 RA-MR                2:15.00    2:03.24         13  
                  57.63   2:03.24 (1:05.61)                                        
 
Event 10  Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DiMaggio, John P    10 MPNY-MR              1:07.62    1:09.39         20  
                  32.12     1:09.39 (37.27)                                        
  2 Landgraf, Tim       10 MPNY-MR              1:26.30    1:25.13         17  
                  40.51     1:25.13 (44.62)                                        
  3 Baranov, Edward      9 MPNY-MR              1:27.59    1:29.25         16  
                  17.74   1:29.25 (1:11.51)                                        
  4 Belfer, Allen A      9 MPNY-MR              1:38.57    1:32.34         15  
                  43.35     1:32.34 (48.99)                                        
  5 Maslo, Strahinja     8 RI Marlins-MR        1:55.00    1:39.19         14  
                  44.32     1:39.19 (54.87)                                        
  6 Mendez, Kenny       10 Parks Sailfish-MR    1:35.00    1:46.05         13  
  7 Thantu, Larson T    10 RA-MR                2:01.32    2:08.03         12  
                  57.16   2:08.03 (1:10.87)                                        
  8 Payne, Tristan A     9 RA-MR                2:00.00    2:18.34         11  
                  56.79   2:18.34 (1:21.55)                                        
 
Event 10  Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fenlon, Matthew J   12 RA-MR                  58.90      59.74         20  
                  28.07       59.74 (31.67)                                        
  2 Law, Ethan          12 MPNY-MR              1:04.80    1:05.40         17  
                  31.37     1:05.40 (34.03)                                        
  3 Lee, Tyler J        12 NYCC-MR              1:08.80    1:05.84         16  
                  31.28     1:05.84 (34.56)                                        
  4 Kvasnitskiy, Nikit  12 MPNY-MR              1:12.30    1:07.07         15  
                  32.00     1:07.07 (35.07)                                        
  5 Lidsky, Ryan        11 NYCC-MR              1:19.33    1:15.87         14  
                  36.82     1:15.87 (39.05)                                        
  6 Ivatorov, Adam      11 MPNY-MR              1:15.55    1:17.74         13  
                  36.00     1:17.74 (41.74)                                        
  7 Halls, Sean C       11 NFS-MR               1:21.47    1:20.46         12  
                  36.01     1:20.46 (44.45)                                        
  8 Nemirovsky, Michae  11 MPNY-MR              1:24.67    1:21.95         11  
                  38.94     1:21.95 (43.01)                                        
  9 Blazhkevych, Bogda  12 MPNY-MR              1:21.11    1:23.46          9  
                  38.85     1:23.46 (44.61)                                        
 10 Vizhco, Dexter H    12 CAS-MR               1:21.32    1:24.38          7  
                  37.94     1:24.38 (46.44)                                        
 11 Haskins, Alade      11 CAS-MR               1:26.38    1:24.71          6  
                  39.14     1:24.71 (45.57)                                        
 12 Stevens, Stan       12 ASAP-MR              1:32.19    1:25.59          5  
                  38.99     1:25.59 (46.60)                                        
 13 King, Shawnee       11 Parks Sailfish-MR    1:20.70    1:26.02          4  
                  39.24     1:26.02 (46.78)                                        
 14 Coronel, Freddy     12 RI Marlins-MR        1:17.00    1:29.54          3  
                  39.21     1:29.54 (50.33)                                        
 15 Spring, Eli         11 ASAP-MR              1:45.68    1:36.04          2  
                  44.23     1:36.04 (51.81)                                        
 16 Wong, Yan Son       11 NYCC-MR              1:38.88    1:36.23          1  
                  44.34     1:36.23 (51.89)                                        
 17 Lavender, Jason S   12 RA-MR                2:00.00    1:42.09        
                  46.08     1:42.09 (56.01)                                        
 18 Norberg, Malte      12 RI Marlins-MR        1:40.00    1:44.63        
                  47.10     1:44.63 (57.53)                                        
 19 Kuznetsov, Gregory  12 MPNY-MR              1:35.66    1:51.81        
                  45.17   1:51.81 (1:06.64)                                        
 
Event 11  Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shchuchinov, Sophi  10 RI Marlins-MR        2:38.82    2:20.74         20  
                  32.25     1:10.03 (37.78)     1:46.94 (36.91)     2:20.74 (33.80)
  2 Wong, Linsey        10 NYCC-MR              2:38.73    2:38.56         17  
                  36.97     1:17.33 (40.36)     1:58.60 (41.27)     2:38.56 (39.96)
  3 Saidel, Vera R      10 NYCC-MR              2:41.62    2:41.55         16  
                  35.66     1:16.95 (41.29)     2:01.53 (44.58)     2:41.55 (40.02)
  4 Kerner-Matos, Luci   9 NYCC-MR              2:59.40    2:43.69         15  
                  35.88     1:18.58 (42.70)     2:02.36 (43.78)     2:43.69 (41.33)
  5 Goldstein, Charley   9 RA-MR                2:50.64    2:43.84         14  
                  35.31     1:16.37 (41.06)     2:00.75 (44.38)     2:43.84 (43.09)
  6 Slowik, Mia          9 NYCC-MR              2:53.82    2:44.73         13  
                  36.06     1:18.99 (42.93)     2:03.43 (44.44)     2:44.73 (41.30)
  7 Solomon, Mirabel K   9 RA-MR                3:05.00    2:54.58         12  
                  39.60     1:24.34 (44.74)     2:10.48 (46.14)     2:54.58 (44.10)
  8 Lynch, Katie H      10 RA-MR                3:03.06    2:57.07         11  
                  39.36     1:25.37 (46.01)     2:13.09 (47.72)     2:57.07 (43.98)
  9 Norberg, Jonna      10 RI Marlins-MR        4:00.00    3:14.15          9  
                  42.62     1:33.52 (50.90)     2:26.52 (53.00)     3:14.15 (47.63)
 10 Kuehne, Zoe A       10 Unattached-MR        3:00.00    3:18.28          7  
                  41.04     1:32.87 (51.83)     2:26.28 (53.41)     3:18.28 (52.00)
 11 Edwards, Lisia       8 NYCC-MR              3:30.00    3:18.36          6  
                  42.31     1:33.90 (51.59)     2:30.57 (56.67)     3:18.36 (47.79)
 12 Lee, Kelsey         10 NYCC-MR              3:39.17    3:30.42          5  
                  45.45     1:40.00 (54.55)     2:36.00 (56.00)     3:30.42 (54.42)
 13 Barron, Grace E      9 RA-MR                4:00.00    3:57.85          4  
                  49.62   1:50.67 (1:01.05)   3:57.85 (2:07.18)                    
 14 Puchert, Isabel      9 NYCC-MR              3:30.00    4:00.50          3  
                  52.33   1:55.49 (1:03.16)   2:59.57 (1:04.08)   4:00.50 (1:00.93)
 15 Blitstein, Tali      9 ASAP-MR              3:16.57    4:01.32          2  
                  50.88   1:54.84 (1:03.96)   3:01.05 (1:06.21)   4:01.32 (1:00.27)
 16 Carss, Cali          9 ASAP-MR              3:35.43    4:25.50          1  
                                2:10.84 ( )   4:25.50 (2:14.66)                    
 -- Makatura, Isabelle   8 NYCC-MR              3:30.00    3:37.15        
      Did not finish
                  50.14   2:43.44 (1:53.30)     3:06.73 (23.29)     3:37.15 (30.42)
 
Event 11  Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Williams, Jasmine   12 NYCC-MR              2:17.21    2:21.06         20  
                  32.92     1:09.43 (36.51)     1:46.37 (36.94)     2:21.06 (34.69)
  2 Yildiz, Nicole F    11 MPNY-MR              2:21.98    2:23.54         17  
                  32.82     1:09.79 (36.97)     1:47.68 (37.89)     2:23.54 (35.86)
  3 Puchert, Grace C    12 NYCC-MR              2:28.24    2:24.16         16  
                  33.42     1:11.07 (37.65)     1:49.37 (38.30)     2:24.16 (34.79)
  4 Karabees-Lamer, De  12 NYCC-MR              2:25.93    2:25.56         15  
                  33.39     1:11.19 (37.80)     1:50.11 (38.92)     2:25.56 (35.45)
  5 Cazales, Leslie M   11 NYCC-MR              2:40.07    2:33.82         14  
                  34.22     1:12.41 (38.19)     1:54.50 (42.09)     2:33.82 (39.32)
  6 Edwards, Inga D     12 NYCC-MR              2:31.61    2:35.26         13  
                  34.25     1:14.41 (40.16)     1:57.32 (42.91)     2:35.26 (37.94)
  7 Rozanoff, Anastasi  11 MPNY-MR              2:28.00    2:37.00         12  
                  35.05     1:15.72 (40.67)     1:59.12 (43.40)     2:37.00 (37.88)
  8 Lee, Avery          12 NYCC-MR              2:50.79    2:47.54         11  
                  36.35     1:18.27 (41.92)     2:04.54 (46.27)     2:47.54 (43.00)
  9 Long, Kelsey        11 RI Marlins-MR        2:57.98    3:03.37          9  
                  43.74     1:30.64 (46.90)     2:18.92 (48.28)     3:03.37 (44.45)
 10 Scott, Kilian L     11 NYCC-MR              3:30.00    3:19.57          7  
                  42.35     1:34.19 (51.84)     2:28.54 (54.35)     3:19.57 (51.03)
 11 Sullivan, Fiona     12 ASAP-MR              3:11.76    3:26.08          6  
                  46.15     1:37.66 (51.51)     2:31.95 (54.29)     3:26.08 (54.13)
 12 Wald, Sasha         12 ASAP-MR              3:26.76    3:33.88          5  
                                1:42.00 ( )   3:33.88 (1:51.88)                    
 13 Real, Analeah       11 ASAP-MR              3:14.56    3:34.08          4  
                  45.26     1:39.06 (53.80)     2:37.57 (58.51)     3:34.08 (56.51)
 14 Saunders, Phoebe    11 ASAP-MR              3:20.98    3:36.19          3  
                  46.66     1:41.50 (54.84)     2:40.23 (58.73)     3:36.19 (55.96)
 15 Beasley, Aakyah     11 ASAP-MR              3:50.98    3:42.66          2  
                  49.20     1:46.17 (56.97)   3:42.66 (1:56.49)                    
 
Event 12  Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Verba, Nikita       10 MPNY-MR              2:28.00    2:32.00         20  
                  34.47     1:14.06 (39.59)     1:53.88 (39.82)     2:32.00 (38.12)
  2 Tesovic, Maksim     10 RI Marlins-MR        3:10.00    2:42.44         17  
                  35.20     1:18.23 (43.03)     2:02.33 (44.10)     2:42.44 (40.11)
  3 Preobrazhensky, Da   9 MPNY-MR              2:49.00    2:43.98         16  
                  38.57     1:20.30 (41.73)     2:03.94 (43.64)     2:43.98 (40.04)
  4 Khoruzhik, Denis    10 MPNY-MR              2:39.00    2:45.71         15  
                  36.22     1:18.89 (42.67)     2:05.72 (46.83)     2:45.71 (39.99)
  5 Maslo, Strahinja     8 RI Marlins-MR        2:55.00    2:46.49         14  
                  37.46     1:20.71 (43.25)     2:04.94 (44.23)     2:46.49 (41.55)
  6 Trachuk, James      10 NYCC-MR              2:57.54    2:54.28         13  
                  38.76     1:23.24 (44.48)     2:09.81 (46.57)     2:54.28 (44.47)
  7 Shah, Tae-Jin       10 NYCC-MR              2:56.76    2:55.37         12  
                  39.21     1:24.62 (45.41)     2:11.47 (46.85)     2:55.37 (43.90)
  8 Emre, Emir M        10 RI Marlins-MR        2:57.09    2:55.48         11  
                  37.97     1:24.98 (47.01)     2:11.49 (46.51)     2:55.48 (43.99)
  9 Vesselov, Stephan   10 RI Marlins-MR        3:55.00    2:56.70          9  
                  39.79     1:25.97 (46.18)     2:12.61 (46.64)     2:56.70 (44.09)
 10 Yang, Archer        10 NYCC-MR              3:15.00    3:00.63          7  
                  38.65     1:24.46 (45.81)     2:12.81 (48.35)     3:00.63 (47.82)
 11 Beasley, Jackson     8 ASAP-MR              2:57.98    3:02.47          6  
                1:58.65   3:02.47 (1:03.82)                                        
 12 Igel, Misha         10 BKR-MR               3:20.00    3:17.68          5  
                  39.90     1:29.84 (49.94)     2:23.05 (53.21)     3:17.68 (54.63)
 13 Woo, Andrew          8 NYCC-MR              3:30.00    3:27.76          4  
                  44.59     1:39.06 (54.47)     2:35.12 (56.06)     3:27.76 (52.64)
 14 Barron, Michael L    9 RA-MR                4:00.00    3:39.84          3  
                  47.32                             2:43.64 ( )     3:39.84 (56.20)
 15 Payne, Tristan A     9 RA-MR                3:35.00    3:45.42          2  
                                1:52.76 ( )     2:44.92 (52.16)   3:45.42 (1:00.50)
 16 Olsen, Finn          9 NYCC-MR              3:30.00    3:55.17          1  
                  49.15   1:49.39 (1:00.24)   2:54.21 (1:04.82)   3:55.17 (1:00.96)
 17 Ho, Nate             9 NYCC-MR              3:30.00    4:10.97        
                  56.29   2:06.61 (1:10.32)   3:11.61 (1:05.00)     4:10.97 (59.36)
 
Event 12  Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S      12 MPNY-MR              1:57.00    2:00.07         20  
                  26.68       57.48 (30.80)     1:29.20 (31.72)     2:00.07 (30.87)
  2 Kvasnitskiy, Nikit  12 MPNY-MR              2:12.99    2:10.07         17  
                  29.02     1:01.95 (32.93)     1:36.82 (34.87)     2:10.07 (33.25)
  3 Law, Ethan          12 MPNY-MR              2:17.20    2:12.28         16  
                  30.21     1:04.21 (34.00)     1:39.69 (35.48)     2:12.28 (32.59)
  4 Hafez, Yousef A     11 MPNY-MR              2:11.00    2:14.50         15  
                  31.15     1:05.56 (34.41)     1:40.68 (35.12)     2:14.50 (33.82)
  5 DiMaggio, Joe R     12 MPNY-MR              2:14.00    2:15.56         14  
                  31.67     1:06.20 (34.53)     1:41.80 (35.60)     2:15.56 (33.76)
  6 Makatura, Robby A   12 NYCC-MR              2:23.09    2:21.52         13  
  7 Lebedinets, Ruslan  11 MPNY-MR              2:28.48    2:26.71         12  
                  33.57     1:12.13 (38.56)     1:51.10 (38.97)     2:26.71 (35.61)
  8 Ivatorov, Adam      11 MPNY-MR              2:27.00    2:29.19         11  
                  34.39     1:14.21 (39.82)     1:52.40 (38.19)     2:29.19 (36.79)
  9 Kaps, Piotr         11 MPNY-MR              2:32.00    2:31.06          9  
                  34.80     1:15.44 (40.64)     1:56.21 (40.77)     2:31.06 (34.85)
 10 suh, Jonathan Y     11 RA-MR                2:53.22    2:31.95          7  
                                1:12.34 ( )     1:52.62 (40.28)     2:31.95 (39.33)
 11 Vizhco, Dexter H    12 CAS-MR               2:33.49    2:34.39          6  
                  34.39     1:14.06 (39.67)     1:54.50 (40.44)     2:34.39 (39.89)
 12 Cawley, Liam        12 NYCC-MR              2:35.35    2:36.16          5  
                  17.81     1:17.33 (59.52)     1:57.26 (39.93)     2:36.16 (38.90)
 13 Hoy, Ethan          12 Parks Sailfish-MR    2:20.45    2:36.88          4  
                  35.83     1:15.42 (39.59)     1:56.89 (41.47)     2:36.88 (39.99)
 14 Legendre, Malik E   12 NFS-MR               2:56.64    2:37.59          3  
                  36.45     1:18.06 (41.61)     1:59.43 (41.37)     2:37.59 (38.16)
 15 Lidsky, Ryan        11 NYCC-MR              2:46.78    2:37.95          2  
                  37.23     1:17.92 (40.69)     1:58.93 (41.01)     2:37.95 (39.02)
 16 Nemirovsky, Michae  11 MPNY-MR              3:01.56    2:40.37          1  
                  36.94     1:20.02 (43.08)     2:03.42 (43.40)     2:40.37 (36.95)
 17 Dawson, Xavier      11 NFS-MR               2:30.18    2:41.47        
                  34.88     1:16.68 (41.80)     2:00.01 (43.33)     2:41.47 (41.46)
 18 Coronel, Freddy     12 RI Marlins-MR        2:21.00    2:41.97        
                  36.45     1:17.94 (41.49)     2:01.57 (43.63)     2:41.97 (40.40)
 19 Lee, Kyton C        11 NYCC-MR              3:00.00    2:42.17        
                  38.35     1:19.48 (41.13)     2:02.21 (42.73)     2:42.17 (39.96)
 20 Madden, Jack M      11 RA-MR                2:46.82    2:42.51        
                  36.48     1:19.00 (42.52)     2:02.17 (43.17)     2:42.51 (40.34)
 21 Mahedy, Michael     11 BKR-MR               2:46.00    2:42.66        
                  38.42     1:20.62 (42.20)     2:04.54 (43.92)     2:42.66 (38.12)
 22 Kuznetsov, Gregory  12 MPNY-MR              2:58.97    2:44.79        
                  37.10     1:19.78 (42.68)     2:05.07 (45.29)     2:44.79 (39.72)
 23 Bruskotter, Jasper  12 RI Marlins-MR        2:33.00    2:46.34        
                  36.01     1:18.96 (42.95)     2:02.94 (43.98)     2:46.34 (43.40)
 24 Norberg, Malte      12 RI Marlins-MR        3:45.00    2:50.12        
                  38.51     1:23.75 (45.24)     2:07.91 (44.16)     2:50.12 (42.21)
 25 Ren, Patrick        11 RI Marlins-MR        4:00.00    2:53.61        
                  38.59     1:25.05 (46.46)     2:10.38 (45.33)     2:53.61 (43.23)
 26 Wallace, Jack       11 ASAP-MR                   NT    3:01.07        
                  39.81     1:24.90 (45.09)     2:13.18 (48.28)     3:01.07 (47.89)
 27 Sadikovic, Bogdan   11 RI Marlins-MR        4:00.00    3:07.62        
                  41.40     1:30.54 (49.14)     2:21.01 (50.47)     3:07.62 (46.61)
 28 Fraccari, Sebastia  11 ASAP-MR                   NT    4:38.23        
 
Event 13  Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Collyer, Courtney   25 NYAC-MR              2:07.39    2:17.26         20  
                  29.22     1:04.42 (35.20)     1:44.82 (40.40)     2:17.26 (32.44)
  2 Pence, Emily A      14 RA-MR                2:22.29    2:20.36         17  
                  31.30     1:07.16 (35.86)     1:47.85 (40.69)     2:20.36 (32.51)
  3 McGrath, Hannah     15 NYCC-MR              2:23.49    2:22.23         16  
                  29.76     1:03.46 (33.70)     1:49.67 (46.21)     2:22.23 (32.56)
  4 Hon, Gi Gi          16 MPNY-MR              2:27.68    2:25.52         15  
                  30.11     1:08.02 (37.91)     1:51.07 (43.05)     2:25.52 (34.45)
  5 Chan, Mandy         13 MPNY-MR              2:26.20    2:25.76         14  
                  30.08     1:06.66 (36.58)     1:51.52 (44.86)     2:25.76 (34.24)
  6 Williams, Elise     13 NYCC-MR              2:26.63    2:27.20         13  
                  31.64     1:08.12 (36.48)     1:52.92 (44.80)     2:27.20 (34.28)
  7 Wong, Madeline      15 NYCC-MR              2:21.16    2:28.54         12  
                  32.45     1:08.86 (36.41)     1:54.08 (45.22)     2:28.54 (34.46)
  8 Ponnaiya, Claire I  13 RA-MR                2:24.49    2:28.62         11  
                  31.05     1:10.94 (39.89)     1:55.13 (44.19)     2:28.62 (33.49)
  9 Lai, Stephanie R    15 NYCC-MR              2:24.50    2:28.72          9  
                  30.26     1:06.59 (36.33)     1:52.34 (45.75)     2:28.72 (36.38)
 10 Burtseva, Maria     13 MPNY-MR              2:23.72    2:29.00          7  
                  31.75     1:06.83 (35.08)     1:54.90 (48.07)     2:29.00 (34.10)
 11 Gonzalez, Angelina  15 MPNY-MR              2:30.66    2:31.20          6  
                  34.43     1:14.65 (40.22)     1:58.26 (43.61)     2:31.20 (32.94)
 12 Burns, Felicity B   13 NYCC-MR              2:35.00    2:31.99          5  
                  30.44     1:11.38 (40.94)     1:55.06 (43.68)     2:31.99 (36.93)
 13 Ribeiro, Jasmine    13 NYCC-MR              2:36.50    2:34.24          4  
                  33.25     1:12.62 (39.37)     1:56.40 (43.78)     2:34.24 (37.84)
 14 Singer, Quinn A     14 RA-MR                2:39.20    2:36.79          3  
                  31.84     1:14.54 (42.70)     2:02.22 (47.68)     2:36.79 (34.57)
 15 Lee, Vivienne B     15 NYCC-MR              2:42.05    2:38.75          2  
                  33.85     1:13.30 (39.45)     2:02.35 (49.05)     2:38.75 (36.40)
 16 Ketchatcham, Sarah  13 CAS-MR               2:41.68    2:41.79          1  
                  35.04     1:14.66 (39.62)     2:06.62 (51.96)     2:41.79 (35.17)
 17 Hagemaster, Marie   13 MWSC-MR              2:35.89    2:43.20        
                  37.36     1:19.07 (41.71)     2:07.96 (48.89)     2:43.20 (35.24)
 17 Teo, Peony          16 NYCC-MR              2:37.15    2:43.20        
                  36.71     1:16.06 (39.35)     2:05.36 (49.30)     2:43.20 (37.84)
 19 Segree, Tyla        13 CAS-MR               2:50.33    2:51.98        
                  37.79     1:21.79 (44.00)     2:13.29 (51.50)     2:51.98 (38.69)
 20 Abbot, Isobel M     15 NYCC-MR              3:09.19    2:54.42        
                  37.82     1:21.26 (43.44)     2:16.02 (54.76)     2:54.42 (38.40)
 21 Matthews-Correia,   15 NFS-MR                    NT    2:55.15        
                  38.29     1:24.17 (45.88)     2:15.55 (51.38)     2:55.15 (39.60)
 22 Levey, Naomi S      13 NYCC-MR              3:00.83    2:57.44        
                  40.00     1:25.59 (45.59)     2:17.07 (51.48)     2:57.44 (40.37)
 23 Will, Sophia E      14 NYCC-MR              3:05.59    3:02.45        
                  37.28     1:24.58 (47.30)     2:19.81 (55.23)     3:02.45 (42.64)
 24 Williams, Sarah R   13 NYCC-MR              3:00.49    3:04.33        
                                1:25.94 ( )     2:23.33 (57.39)     3:04.33 (41.00)
 25 Omar, Shimaa        15 RI Marlins-MR        4:00.00    3:05.79        
                  40.20     1:29.79 (49.59)     2:26.74 (56.95)     3:05.79 (39.05)
 26 Dawson, Athena      14 NFS-MR               3:15.48    3:05.80        
                  42.27     1:30.22 (47.95)     2:26.90 (56.68)     3:05.80 (38.90)
 27 Khitrov, Sammy      13 RA-MR                4:00.00    3:28.20        
                  47.48     1:39.48 (52.00)   2:43.55 (1:04.07)     3:28.20 (44.65)
 28 Real, Anais         13 ASAP-MR              4:30.67    3:38.19        
                  48.24     1:42.76 (54.52)     2:42.44 (59.68)     3:38.19 (55.75)
 -- Saliy, Laura E      13 MPNY-MR              2:26.89         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish - back
                  31.76     1:06.38 (34.62)     1:48.38 (42.00)          DQ (32.17)
 
Event 14  Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Oumarov, Elan       16 MPNY-MR              2:02.62    2:00.13         20  
                  25.24       56.56 (31.32)     1:32.76 (36.20)     2:00.13 (27.37)
  2 Orobinsky, Christo  15 MPNY-MR              2:03.23    2:00.99         17  
                  25.87       57.09 (31.22)     1:33.04 (35.95)     2:00.99 (27.95)
  3 Miou, Eric          19 NCAC-MR                   NT    2:05.12         16  
                  24.09       53.55 (29.46)     1:32.85 (39.30)     2:05.12 (32.27)
  4 Novitch, Graham S   17 RA-MR                2:04.08    2:05.66         15  
                  25.93       57.76 (31.83)     1:36.04 (38.28)     2:05.66 (29.62)
  5 Belzer, Manuel I    24 NYAC-MR              2:00.00    2:07.63         14  
                  26.17       59.87 (33.70)     1:36.90 (37.03)     2:07.63 (30.73)
  6 Mcalpine, Michael   16 MPNY-MR              2:07.54    2:08.24         13  
                  25.75       58.54 (32.79)     1:36.92 (38.38)     2:08.24 (31.32)
  7 Liu, Jonathan E     17 NYCC-MR              2:12.48    2:11.17         12  
                  28.59     1:03.42 (34.83)     1:41.04 (37.62)     2:11.17 (30.13)
  8 Tolpina, Axel       14 MPNY-MR              2:13.55    2:12.91         11  
                  28.91     1:02.45 (33.54)     1:42.53 (40.08)     2:12.91 (30.38)
  9 Duval, Justin S     16 MPNY-MR              2:15.30    2:13.66          9  
                  28.35     1:02.12 (33.77)     1:41.64 (39.52)     2:13.66 (32.02)
 10 Watson, Anthony C   13 MPNY-MR              2:12.85    2:13.83          7  
                  29.22     1:04.63 (35.41)     1:44.38 (39.75)     2:13.83 (29.45)
 11 Lane, Wiley W       17 NYCC-MR              2:12.22    2:14.01          6  
                  27.93     1:00.79 (32.86)     1:41.68 (40.89)     2:14.01 (32.33)
 12 Dols, Chester K     25 NYAC-MR              1:53.40    2:14.19          5  
                  27.79     1:02.68 (34.89)     1:40.76 (38.08)     2:14.19 (33.43)
 13 Arkhangelskiy, Mic  15 MPNY-MR              2:11.40    2:14.42          4  
                  29.05     1:03.95 (34.90)     1:41.86 (37.91)     2:14.42 (32.56)
 14 Pesola, Glen R      17 NYCC-MR              2:15.95    2:14.63          3  
                  27.17     1:02.87 (35.70)     1:43.59 (40.72)     2:14.63 (31.04)
 15 Hafez, Omar A       15 MPNY-MR              2:16.09    2:17.61          2  
                  27.92     1:05.21 (37.29)     1:44.47 (39.26)     2:17.61 (33.14)
 16 Russell, Darian Z   33 NFS-MR               2:16.08    2:18.88          1  
                  27.42     1:02.99 (35.57)     1:46.65 (43.66)     2:18.88 (32.23)
 17 Mohlenbrok, Gabrie  17 MPNY-MR              2:11.44    2:19.06        
                  27.97     1:05.98 (38.01)     1:46.90 (40.92)     2:19.06 (32.16)
 18 Johnson, Chaz L     15 NYCC-MR              2:23.96    2:20.70        
                  29.63     1:06.15 (36.52)     1:46.36 (40.21)     2:20.70 (34.34)
 19 Rudz, Dmitrry       14 MPNY-MR              2:18.51    2:20.74        
                  28.27     1:04.74 (36.47)     1:49.88 (45.14)     2:20.74 (30.86)
 20 Vaynshteyn, Gabrie  14 MPNY-MR              2:18.78    2:21.72        
                  30.38     1:08.70 (38.32)     1:50.23 (41.53)     2:21.72 (31.49)
 21 Zametko, Nikita     13 MPNY-MR              2:29.09    2:21.97        
                  30.60     1:07.68 (37.08)     1:50.40 (42.72)     2:21.97 (31.57)
 22 Cato, Tyler R       14 NFS-MR               2:22.36    2:22.22        
                  33.43     1:09.60 (36.17)     1:50.42 (40.82)     2:22.22 (31.80)
 23 Kourilov, Yevgeniy  15 MPNY-MR              2:24.27    2:22.67        
                  30.13     1:07.41 (37.28)     1:51.88 (44.47)     2:22.67 (30.79)
 24 Chin, William T     14 NYCC-MR              2:28.31    2:24.46        
                  29.84     1:05.43 (35.59)     1:47.61 (42.18)     2:24.46 (36.85)
 25 Yankelevich, Jacob  14 MPNY-MR              2:23.00    2:26.90        
                  30.84     1:09.27 (38.43)     1:52.68 (43.41)     2:26.90 (34.22)
 26 Bashynskyi, Mykyta  13 MPNY-MR              2:23.17    2:28.00        
                  33.28     1:13.93 (40.65)     1:55.82 (41.89)     2:28.00 (32.18)
 27 Buchanan, Brian R   15 NFS-MR               2:45.72    2:47.41        
                  40.86     1:21.03 (40.17)     2:13.10 (52.07)     2:47.41 (34.31)
 28 Lobel, Ike          13 ASAP-MR              3:03.97    3:07.66        
                                1:28.60 ( )     2:25.74 (57.14)     3:07.66 (41.92)
 29 Kumar, Chirag K     14 RA-MR                4:00.00    3:16.50        
                  35.00     1:25.91 (50.91)   2:30.82 (1:04.91)     3:16.50 (45.68)
 
Event 15  Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 O'Donnell McCarthy  28 NYAC-MR                56.22      54.63         20  
                  25.93       54.63 (28.70)                                        
  2 Miou, Grace         16 NCAC-MR                54.00      56.18         17  
                  26.87       56.18 (29.31)                                        
  3 Parsons, Kristina   24 NYAC-MR                54.92      57.36         16  
                  27.39       57.36 (29.97)                                        
  4 McGrath, Hannah     15 NYCC-MR                57.70      57.85         15  
                  27.46       57.85 (30.39)                                        
  5 Sullivan, Emily R   15 RA-MR                  55.90      57.93         14  
                  27.95       57.93 (29.98)                                        
  6 McClung, Demi R     16 RA-MR                  54.87      57.97         13  
                  27.90       57.97 (30.07)                                        
  7 Saliy, Laura E      13 MPNY-MR                58.06      58.16         12  
                  28.14       58.16 (30.02)                                        
  8 Lao, Angela         14 NYCC-MR                59.02      58.34         11  
                  28.03       58.34 (30.31)                                        
  9 Hon, Gi Gi          16 MPNY-MR                58.33      59.07          9  
                  28.20       59.07 (30.87)                                        
 10 Gonzalez, Angelina  15 MPNY-MR                59.47      59.65          7  
                  28.51       59.65 (31.14)                                        
 11 Chan, Mandy         13 MPNY-MR                59.84      59.68          6  
                  29.02       59.68 (30.66)                                        
 12 Burtseva, Maria     13 MPNY-MR                56.52    1:00.19          5  
                  28.41     1:00.19 (31.78)                                        
 13 Wong, Madeline      15 NYCC-MR                57.23    1:00.96          4  
                  29.18     1:00.96 (31.78)                                        
 14 Burns, Felicity B   13 NYCC-MR              1:02.54    1:01.38          3  
                  28.86     1:01.38 (32.52)                                        
 15 Makovic, Vanessa    15 RA-MR                  56.87    1:01.56          2  
                  29.37     1:01.56 (32.19)                                        
 16 Ponnaiya, Claire I  13 RA-MR                  59.99    1:01.71          1  
                  29.57     1:01.71 (32.14)                                        
 17 Faldetta, Nicolett  17 NYCC-MR              1:03.08    1:02.07        
                  29.43     1:02.07 (32.64)                                        
 18 Gualtiere, Izzy G   13 RA-MR                1:00.12    1:02.38        
                  29.53     1:02.38 (32.85)                                        
 19 Trachuk, Anna-Mari  16 NYCC-MR              1:00.57    1:03.42        
                  30.10     1:03.42 (33.32)                                        
 20 Teo, Peony          16 NYCC-MR              1:05.96    1:04.14        
                  31.00     1:04.14 (33.14)                                        
 21 Lee, Vivienne B     15 NYCC-MR              1:04.96    1:04.19        
                  30.57     1:04.19 (33.62)                                        
 22 Matthews-Correia,   15 NFS-MR               1:06.90    1:04.55        
                  30.59     1:04.55 (33.96)                                        
 23 Hagemaster, Marie   13 MWSC-MR              1:10.89    1:05.03        
                  31.43     1:05.03 (33.60)                                        
 24 Ketchatcham, Sarah  13 CAS-MR               1:06.37    1:05.38        
                  31.20     1:05.38 (34.18)                                        
 25 Greene, Anna        15 BKR-MR               1:06.00    1:06.14        
                  31.78     1:06.14 (34.36)                                        
 26 Lai, Stephanie R    15 NYCC-MR                59.48    1:08.52        
                  32.48     1:08.52 (36.04)                                        
 27 Abbot, Isobel M     15 NYCC-MR              1:08.39    1:08.81        
                  33.15     1:08.81 (35.66)                                        
 28 Nazarova, Erika     13 RI Marlins-MR        1:13.26    1:09.12        
                  33.87     1:09.12 (35.25)                                        
 29 Segree, Tyla        13 CAS-MR               1:08.42    1:09.33        
                  32.96     1:09.33 (36.37)                                        
 30 Williams, Sarah R   13 NYCC-MR              1:10.62    1:11.41        
                  34.92     1:11.41 (36.49)                                        
 31 McGuigan, Grace E   15 BKR-MR               1:15.00    1:12.29        
                  33.79     1:12.29 (38.50)                                        
 32 Omar, Shimaa        15 RI Marlins-MR        1:16.09    1:12.63        
                  34.45     1:12.63 (38.18)                                        
 33 Will, Sophia E      14 NYCC-MR              1:14.31    1:12.98        
                  34.52     1:12.98 (38.46)                                        
 34 Henis, Kristina M   13 NYCC-MR              1:15.00    1:13.41        
                  33.60     1:13.41 (39.81)                                        
 35 Schneider, Chloe    13 BKR-MR               1:17.00    1:13.85        
                  35.22     1:13.85 (38.63)                                        
 36 Elliott, Boo        13 BKR-MR               1:20.00    1:14.51        
                  35.74     1:14.51 (38.77)                                        
 37 Dawson, Athena      14 NFS-MR               1:09.53    1:16.62        
                  34.35     1:16.62 (42.27)                                        
 38 Levey, Naomi S      13 NYCC-MR              1:18.93    1:18.62        
                  37.68     1:18.62 (40.94)                                        
 39 Khitrov, Sammy      13 RA-MR                1:22.52    1:20.71        
                  37.88     1:20.71 (42.83)                                        
 40 Real, Anais         13 ASAP-MR              1:33.76    1:35.70        
                  44.89     1:35.70 (50.81)                                        
 41 Rodas, Sofia        13 BKR-MR               1:45.00    1:37.75        
                  44.11     1:37.75 (53.64)                                        
 
Event 16  Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Smit, Alex A        25 NYAC-MR                46.39      48.63         20  
                  23.11       48.63 (25.52)                                        
  2 Orobinsky, Christo  15 MPNY-MR                50.02      49.71         17  
                  24.13       49.71 (25.58)                                        
  3 Oumarov, Elan       16 MPNY-MR                50.78      50.02         16  
                  24.42       50.02 (25.60)                                        
  4 Ribeiro, Damion     15 NYCC-MR                50.51      51.38         15  
                  23.95       51.38 (27.43)                                        
  5 Novitch, Graham S   17 RA-MR                  50.86      51.57         14  
                  24.56       51.57 (27.01)                                        
  6 Russell, Darian Z   33 NFS-MR                 50.79      51.58         13  
                  24.92       51.58 (26.66)                                        
  7 Zhu, Beck           16 NCAC-MR                53.00      52.33         12  
                  24.80       52.33 (27.53)                                        
  8 Mcalpine, Michael   16 MPNY-MR                51.54      52.44         11  
                  24.33       52.44 (28.11)                                        
  9 Jaquez, Dessaniel   16 RA-MR                  52.92      52.66          9  
                  25.30       52.66 (27.36)                                        
 10 Pesola, Gary R      14 NYCC-MR                55.61      53.43          7  
                  25.42       53.43 (28.01)                                        
 11 Hafez, Omar A       15 MPNY-MR                53.05      53.57          6  
                  25.36       53.57 (28.21)                                        
 12 Pesola, Glen R      17 NYCC-MR                55.31      53.65          5  
                  25.12       53.65 (28.53)                                        
 13 Liu, Jonathan E     17 NYCC-MR                53.73      53.98          4  
                  25.95       53.98 (28.03)                                        
 14 Tolpina, Axel       14 MPNY-MR                54.45      54.37          3  
                  26.02       54.37 (28.35)                                        
 15 Watson, Anthony C   13 MPNY-MR                53.43      54.53          2  
                  26.28       54.53 (28.25)                                        
 16 Zweifach, Josh A    15 NYCC-MR                56.73      54.58          1  
                  26.23       54.58 (28.35)                                        
 17 Rudz, Dmitrry       14 MPNY-MR                53.21      54.85        
                  26.39       54.85 (28.46)                                        
 18 Mohlenbrok, Gabrie  17 MPNY-MR                53.22      54.90        
                  26.58       54.90 (28.32)                                        
 19 Webber, Duncan R    15 NYCC-MR                56.12      55.01        
                  25.83       55.01 (29.18)                                        
 20 Prokic, Matija      15 RI Marlins-MR          56.08      55.12        
                  26.42       55.12 (28.70)                                        
 21 Bashynskyi, Mykyta  13 MPNY-MR                56.41      55.18        
                  26.75       55.18 (28.43)                                        
 22 Thio, Randy M       16 NCAC-MR                56.00      55.23        
                  26.22       55.23 (29.01)                                        
 23 Kourilov, Yevgeniy  15 MPNY-MR                54.84      55.27        
                  26.34       55.27 (28.93)                                        
 24 Ritchie, Ellis M    14 RA-MR                  54.77      55.45        
                  26.17       55.45 (29.28)                                        
 25 Vaynshteyn, Gabrie  14 MPNY-MR                53.14      55.55        
                  27.30       55.55 (28.25)                                        
 26 Arkhangelskiy, Mic  15 MPNY-MR                53.83      56.00        
                  27.28       56.00 (28.72)                                        
 27 Bruno, Anthony J    13 MWSC-MR                58.75      56.45        
                  26.38       56.45 (30.07)                                        
 28 Cato, Tyler R       14 NFS-MR                 56.79      58.29        
                  27.33       58.29 (30.96)                                        
 29 Duval, Justin S     16 MPNY-MR                54.87      58.35        
                  27.17       58.35 (31.18)                                        
 30 Chan, Jason         16 NCAC-MR                59.00      58.99        
                  27.24       58.99 (31.75)                                        
 31 Zametko, Nikita     13 MPNY-MR                58.09      59.67        
                  28.62       59.67 (31.05)                                        
 32 Blaze, Cliff F      45 NYAC-MR                55.00    1:00.08        
                  29.45     1:00.08 (30.63)                                        
 33 Carlucci, Conor A   27 NYAC-MR                48.41    1:00.16        
                  29.35     1:00.16 (30.81)                                        
 34 Yankelevich, Jacob  14 MPNY-MR                59.98    1:03.10        
                  30.04     1:03.10 (33.06)                                        
 35 Gazdoiu, Victor     17 RI Marlins-MR        1:04.40    1:04.17        
                  30.12     1:04.17 (34.05)                                        
 36 Buchanan, Brian R   15 NFS-MR               1:05.95    1:06.01        
                  31.97     1:06.01 (34.04)                                        
 37 Lafontant, Severin  15 CAS-MR               1:08.15    1:08.71        
                  30.98     1:08.71 (37.73)                                        
 38 Burns, Trevor       13 BKR-MR               1:17.00    1:10.14        
                  33.07     1:10.14 (37.07)                                        
 39 Lobel, Ike          13 ASAP-MR              1:16.64    1:11.11        
                  33.92     1:11.11 (37.19)                                        
 40 Davenport, David C  13 CAS-MR               1:09.91    1:11.91        
                  34.08     1:11.91 (37.83)                                        
 41 Guadalupe, Hector   13 CAS-MR               1:14.29    1:14.31        
                  33.94     1:14.31 (40.37)                                        
 42 Kumar, Chirag K     14 RA-MR                1:25.00    1:18.68        
 43 Chiang, Justin      14 NCAC-MR              1:20.00    1:18.71        
                  35.28     1:18.71 (43.43)                                        
 44 Meyerson, Abraham   13 ASAP-MR              1:57.47    1:45.19        
                  45.90     1:45.19 (59.29)                                        
 -- Thaler, Michael     14 BKR-MR               1:16.00         DQ        
      Did not finish
                  31.78                                                            
 
Event 17  Girls 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sullivan, Emily R   15 RA-MR                2:32.53    2:35.42         20  
                  36.17     1:15.94 (39.77)     1:55.90 (39.96)     2:35.42 (39.52)
  2 Miou, Grace         16 NCAC-MR              2:35.00    2:35.66         17  
                  34.99     1:14.77 (39.78)     1:55.31 (40.54)     2:35.66 (40.35)
  3 Pence, Emily A      14 RA-MR                2:39.23    2:38.01         16  
                  36.22     1:17.16 (40.94)     1:59.02 (41.86)     2:38.01 (38.99)
  4 McClung, Demi R     16 RA-MR                2:33.03    2:38.34         15  
                  36.74     1:16.36 (39.62)     1:57.15 (40.79)     2:38.34 (41.19)
  5 Ribeiro, Jasmine    13 NYCC-MR              2:42.85    2:47.78         14  
                  37.93     1:19.72 (41.79)     2:05.10 (45.38)     2:47.78 (42.68)
  6 Williams, Elise     13 NYCC-MR              3:00.00    2:52.97         13  
                  39.96     1:25.08 (45.12)     2:10.25 (45.17)     2:52.97 (42.72)
  7 Nazarova, Erika     13 RI Marlins-MR        2:58.70    2:54.31         12  
                  39.83     1:24.69 (44.86)     2:08.97 (44.28)     2:54.31 (45.34)
  8 Ponnaiya, Claire I  13 RA-MR                2:44.33    2:56.06         11  
                  39.98     1:24.16 (44.18)     2:09.81 (45.65)     2:56.06 (46.25)
  9 Burns, Felicity B   13 NYCC-MR              2:45.88    2:56.76          9  
                  37.84     1:22.18 (44.34)     2:09.36 (47.18)     2:56.76 (47.40)
 10 Gualtiere, Izzy G   13 RA-MR                2:58.06    3:00.70          7  
                  41.92     1:28.26 (46.34)     2:15.58 (47.32)     3:00.70 (45.12)
 11 Singer, Quinn A     14 RA-MR                3:01.45    3:01.87          6  
                  43.78     1:29.83 (46.05)     2:16.18 (46.35)     3:01.87 (45.69)
 12 Makovic, Vanessa    15 RA-MR                3:15.00    3:03.15          5  
                  41.52     1:27.58 (46.06)     2:15.38 (47.80)     3:03.15 (47.77)
 13 Schneider, Chloe    13 BKR-MR               3:30.00    3:10.94          4  
                  43.90     1:31.93 (48.03)     2:21.71 (49.78)     3:10.94 (49.23)
 14 Hagemaster, Marie   13 MWSC-MR              2:45.89    3:11.22          3  
                  44.21     1:32.99 (48.78)     2:23.74 (50.75)     3:11.22 (47.48)
 15 Levey, Naomi S      13 NYCC-MR              3:15.00    3:16.54          2  
                  44.63     1:36.80 (52.17)     2:28.77 (51.97)     3:16.54 (47.77)
 16 Elliott, Boo        13 BKR-MR               3:35.00    3:20.10          1  
                  44.01     1:34.66 (50.65)     2:27.17 (52.51)     3:20.10 (52.93)
 17 Real, Anais         13 ASAP-MR              4:37.98    3:59.16        
                  50.28     1:47.94 (57.66)   2:52.39 (1:04.45)   3:59.16 (1:06.77)
 
Event 18  Boys 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Orobinsky, Christo  15 MPNY-MR              2:23.53    2:19.07         20  
                  31.53     1:06.65 (35.12)     1:42.78 (36.13)     2:19.07 (36.29)
  2 Miou, Eric          19 NCAC-MR              2:04.00    2:21.81         17  
                  30.59     1:06.78 (36.19)     1:44.01 (37.23)     2:21.81 (37.80)
  3 Oumarov, Elan       16 MPNY-MR              2:21.00    2:27.15         16  
                  33.08     1:10.64 (37.56)     1:49.06 (38.42)     2:27.15 (38.09)
  4 Mcalpine, Michael   16 MPNY-MR              2:24.45    2:28.37         15  
                  33.61     1:11.79 (38.18)     1:50.59 (38.80)     2:28.37 (37.78)
  5 Arkhangelskiy, Mic  15 MPNY-MR              2:27.09    2:29.63         14  
                  34.31     1:12.57 (38.26)     1:51.08 (38.51)     2:29.63 (38.55)
  6 Johnson, Chaz L     15 NYCC-MR              2:31.72    2:30.81         13  
                  33.24     1:11.12 (37.88)     1:51.00 (39.88)     2:30.81 (39.81)
  7 Liu, Jonathan E     17 NYCC-MR              2:25.35    2:31.62         12  
                  34.63     1:12.28 (37.65)     1:51.42 (39.14)     2:31.62 (40.20)
  8 Pesola, Gary R      14 NYCC-MR              2:39.81    2:32.69         11  
                  34.80     1:14.60 (39.80)     1:54.83 (40.23)     2:32.69 (37.86)
  9 Bruno, Anthony J    13 MWSC-MR              2:46.27    2:38.62          9  
                  35.53     1:15.63 (40.10)     1:56.73 (41.10)     2:38.62 (41.89)
 10 Lane, Wiley W       17 NYCC-MR              2:32.40    2:39.87          7  
                  34.18     1:13.48 (39.30)     1:56.86 (43.38)     2:39.87 (43.01)
 11 Ribeiro, Damion     15 NYCC-MR              2:27.85    2:40.93          6  
                  36.36     1:16.40 (40.04)     1:58.23 (41.83)     2:40.93 (42.70)
 12 Vaynshteyn, Gabrie  14 MPNY-MR              2:50.58    2:45.02          5  
                  37.95     1:20.83 (42.88)     2:04.08 (43.25)     2:45.02 (40.94)
 13 Pearce, Stephen P   13 RA-MR                2:48.67    2:45.51          4  
                  38.35     1:19.93 (41.58)     2:02.62 (42.69)     2:45.51 (42.89)
 14 Gazdoiu, Victor     17 RI Marlins-MR        2:53.89    2:45.88          3  
                  35.84     1:17.54 (41.70)     2:02.01 (44.47)     2:45.88 (43.87)
 15 Chan, Jason         16 NCAC-MR              3:00.00    2:46.17          2  
                  35.45     1:16.94 (41.49)     2:00.49 (43.55)     2:46.17 (45.68)
 16 Chin, William T     14 NYCC-MR              2:53.88    2:48.39          1  
                  36.87     1:18.92 (42.05)     2:03.12 (44.20)     2:48.39 (45.27)
 17 Jaquez, Dessaniel   16 RA-MR                3:15.00    2:49.26        
                  37.69     1:20.56 (42.87)     2:05.02 (44.46)     2:49.26 (44.24)
 18 Bashynskyi, Mykyta  13 MPNY-MR              2:46.24    2:51.61        
                  38.08     1:21.66 (43.58)     2:06.72 (45.06)     2:51.61 (44.89)
 
Event 19  Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Burtseva, Maria     13 MPNY-MR              1:00.05    1:03.70         20  
                  31.00     1:03.70 (32.70)                                        
  2 Sullivan, Emily R   15 RA-MR                1:01.60    1:04.11         17  
                  31.75     1:04.11 (32.36)                                        
  3 Saliy, Laura E      13 MPNY-MR              1:05.53    1:04.23         16  
                  31.42     1:04.23 (32.81)                                        
  4 Miou, Grace         16 NCAC-MR              1:03.00    1:04.97         15  
                  31.96     1:04.97 (33.01)                                        
  5 McGrath, Hannah     15 NYCC-MR              1:04.19    1:05.18         14  
                  31.06     1:05.18 (34.12)                                        
  6 Chan, Mandy         13 MPNY-MR              1:05.12    1:05.90         13  
                  31.44     1:05.90 (34.46)                                        
  7 Pence, Emily A      14 RA-MR                1:05.04    1:06.49         12  
                  32.81     1:06.49 (33.68)                                        
  8 Wong, Madeline      15 NYCC-MR              1:02.37    1:06.92         11  
                  31.75     1:06.92 (35.17)                                        
  9 McClung, Demi R     16 RA-MR                1:03.27    1:07.29          9  
                  33.06     1:07.29 (34.23)                                        
 10 Williams, Elise     13 NYCC-MR              1:05.10    1:08.78          7  
 11 Lao, Angela         14 NYCC-MR              1:08.80    1:08.99          6  
                  32.98     1:08.99 (36.01)                                        
 12 Gualtiere, Izzy G   13 RA-MR                1:07.51    1:09.13          5  
                  34.78     1:09.13 (34.35)                                        
 13 Lai, Stephanie R    15 NYCC-MR              1:03.48    1:09.79          4  
                  33.60     1:09.79 (36.19)                                        
 14 Makovic, Vanessa    15 RA-MR                1:05.38    1:10.13          3  
                  33.83     1:10.13 (36.30)                                        
 15 Teo, Peony          16 NYCC-MR              1:10.56    1:10.62          2  
                  34.59     1:10.62 (36.03)                                        
 16 Lee, Vivienne B     15 NYCC-MR              1:10.94    1:10.75          1  
                  34.57     1:10.75 (36.18)                                        
 17 Faldetta, Nicolett  17 NYCC-MR              1:09.74    1:11.64        
                  34.99     1:11.64 (36.65)                                        
 18 Hon, Gi Gi          16 MPNY-MR              1:05.00    1:13.32        
                  35.66     1:13.32 (37.66)                                        
 19 Gonzalez, Angelina  15 MPNY-MR              1:11.58    1:13.39        
                  35.54     1:13.39 (37.85)                                        
 20 Ribeiro, Jasmine    13 NYCC-MR              1:15.57    1:15.05        
                  36.41     1:15.05 (38.64)                                        
 21 Ketchatcham, Sarah  13 CAS-MR               1:11.62    1:15.40        
                  36.71     1:15.40 (38.69)                                        
 22 Trachuk, Anna-Mari  16 NYCC-MR              1:10.78    1:17.58        
                  37.33     1:17.58 (40.25)                                        
 23 Abbot, Isobel M     15 NYCC-MR              1:22.05    1:22.03        
 24 Williams, Sarah R   13 NYCC-MR              1:21.87    1:23.02        
 25 Levey, Naomi S      13 NYCC-MR              1:24.92    1:25.47        
                  42.10     1:25.47 (43.37)                                        
 26 Segree, Tyla        13 CAS-MR               1:21.35    1:25.82        
 27 McGuigan, Grace E   15 BKR-MR               1:25.00    1:26.15        
                  40.79     1:26.15 (45.36)                                        
 28 Henis, Kristina M   13 NYCC-MR              1:25.00    1:26.17        
                  40.39     1:26.17 (45.78)                                        
 29 Matthews-Correia,   15 NFS-MR               1:28.92    1:28.42        
                  42.53     1:28.42 (45.89)                                        
 30 Will, Sophia E      14 NYCC-MR              1:27.12    1:29.07        
 31 Dawson, Athena      14 NFS-MR               1:32.78    1:30.82        
                  43.87     1:30.82 (46.95)                                        
 32 Khitrov, Sammy      13 RA-MR                1:39.68    1:36.67        
 33 Rodas, Sofia        13 BKR-MR               1:55.00    1:47.60        
                  53.37     1:47.60 (54.23)                                        
 34 Real, Anais         13 ASAP-MR              1:44.98    1:49.16        
 -- Omar, Shimaa        15 RI Marlins-MR        1:45.00         DQ        
      Did not finish on back
 
Event 20  Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miou, Eric          19 NCAC-MR                52.00      52.76         20  
                  25.19       52.76 (27.57)                                        
  2 Smit, Alex A        25 NYAC-MR                51.75      55.25         17  
                  26.95       55.25 (28.30)                                        
  3 Oumarov, Elan       16 MPNY-MR                56.16      55.34         16  
                  27.43       55.34 (27.91)                                        
  4 Novitch, Graham S   17 RA-MR                  55.37      57.03         15  
                  27.67       57.03 (29.36)                                        
  5 Lane, Wiley W       17 NYCC-MR                59.14      59.16         14  
                  28.39       59.16 (30.77)                                        
  6 Zweifach, Josh A    15 NYCC-MR              1:02.40    1:00.53         13  
                  29.56     1:00.53 (30.97)                                        
  7 Harris, Gavin H     29 NYAC-MR                55.79    1:01.51         12  
                  29.81     1:01.51 (31.70)                                        
  8 Watson, Anthony C   13 MPNY-MR              1:03.38    1:02.70         11  
                  30.96     1:02.70 (31.74)                                        
  9 Tolpina, Axel       14 MPNY-MR              1:02.86    1:02.83          9  
                  30.69     1:02.83 (32.14)                                        
 10 Thio, Randy M       16 NCAC-MR              1:02.00    1:03.05          7  
                  29.85     1:03.05 (33.20)                                        
 11 Liu, Jonathan E     17 NYCC-MR              1:05.00    1:04.06          6  
                  31.09     1:04.06 (32.97)                                        
 12 Webber, Duncan R    15 NYCC-MR              1:03.94    1:04.44          5  
                  31.12     1:04.44 (33.32)                                        
 13 Zhu, Beck           16 NCAC-MR              1:03.00    1:04.67          4  
                  31.22     1:04.67 (33.45)                                        
 14 Prokic, Matija      15 RI Marlins-MR        1:04.94    1:04.80          3  
                  31.64     1:04.80 (33.16)                                        
 15 Ritchie, Ellis M    14 RA-MR                1:02.02    1:05.27          2  
                  31.76     1:05.27 (33.51)                                        
 16 Cato, Tyler R       14 NFS-MR               1:05.54    1:05.47          1  
                  31.80     1:05.47 (33.67)                                        
 17 Ribeiro, Damion     15 NYCC-MR              1:03.18    1:05.68        
                  31.54     1:05.68 (34.14)                                        
 18 Kourilov, Yevgeniy  15 MPNY-MR              1:03.00    1:05.79        
                  32.27     1:05.79 (33.52)                                        
 19 Rudz, Dmitrry       14 MPNY-MR              1:04.51    1:05.81        
                  32.64     1:05.81 (33.17)                                        
 20 Zametko, Nikita     13 MPNY-MR              1:05.94    1:06.63        
                  32.54     1:06.63 (34.09)                                        
 21 Hafez, Omar A       15 MPNY-MR              1:01.00    1:07.25        
                  32.02     1:07.25 (35.23)                                        
 22 Duval, Justin S     16 MPNY-MR              1:04.18    1:07.60        
                  32.85     1:07.60 (34.75)                                        
 23 Mohlenbrok, Gabrie  17 MPNY-MR              1:04.15    1:07.94        
                  33.35     1:07.94 (34.59)                                        
 24 Vaynshteyn, Gabrie  14 MPNY-MR              1:04.00    1:07.97        
                  33.95     1:07.97 (34.02)                                        
 25 Chin, William T     14 NYCC-MR              1:02.83    1:08.36        
                  32.63     1:08.36 (35.73)                                        
 26 Bruno, Anthony J    13 MWSC-MR              1:08.73    1:08.76        
                  32.99     1:08.76 (35.77)                                        
 27 Yankelevich, Jacob  14 MPNY-MR              1:08.81    1:09.95        
                  34.04     1:09.95 (35.91)                                        
 28 Johnson, Chaz L     15 NYCC-MR              1:08.53    1:10.75        
                  33.94     1:10.75 (36.81)                                        
 29 Bashynskyi, Mykyta  13 MPNY-MR              1:09.00    1:15.73        
                  36.77     1:15.73 (38.96)                                        
 30 Buchanan, Brian R   15 NFS-MR               1:14.61    1:16.53        
                  37.50     1:16.53 (39.03)                                        
 31 Thaler, Michael     14 BKR-MR               1:26.00    1:20.10        
                  39.18     1:20.10 (40.92)                                        
 32 Lafontant, Severin  15 CAS-MR               1:21.71    1:26.42        
 33 Burns, Trevor       13 BKR-MR               1:22.00    1:29.20        
                  42.98     1:29.20 (46.22)                                        
 34 Lobel, Ike          13 ASAP-MR              1:28.67    1:30.57        
                  44.47     1:30.57 (46.10)                                        
 35 Kumar, Chirag K     14 RA-MR                1:35.00    1:32.46        
                  41.51     1:32.46 (50.95)                                        
 36 Chiang, Justin      14 NCAC-MR              1:40.00    1:39.85        
                  46.21     1:39.85 (53.64)                                        
 37 Meyerson, Abraham   13 ASAP-MR              2:08.76    2:36.48        
                1:14.42   2:36.48 (1:22.06)                                        
 
Event 21  Girls 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hon, Gi Gi          16 MPNY-MR              2:24.37    2:23.24         20  
                  32.29     1:08.61 (36.32)     1:46.03 (37.42)     2:23.24 (37.21)
  2 Harris, Maryam A    13 Unattached-MR        2:33.27    2:24.38         17  
                  32.50     1:09.32 (36.82)     1:46.76 (37.44)     2:24.38 (37.62)
  3 Singer, Quinn A     14 RA-MR                2:39.07    2:30.89         16  
                  35.17     1:15.84 (40.67)     1:52.91 (37.07)     2:30.89 (37.98)
  4 Ponnaiya, Claire I  13 RA-MR                2:21.66    2:31.75         15  
                  32.35     1:11.68 (39.33)     1:52.94 (41.26)     2:31.75 (38.81)
  5 Chan, Mandy         13 MPNY-MR              2:28.00    2:38.02         14  
                  35.76     1:15.85 (40.09)     1:57.29 (41.44)     2:38.02 (40.73)
  6 Gualtiere, Izzy G   13 RA-MR                3:15.00    2:58.45         13  
                  38.73     1:24.54 (45.81)     2:12.55 (48.01)     2:58.45 (45.90)
  7 Ribeiro, Jasmine    13 NYCC-MR              3:00.00    3:01.19         12  
                  39.04     1:25.44 (46.40)     2:14.50 (49.06)     3:01.19 (46.69)
 
Event 22  Boys 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Culver, Eric R      24 BAD-MR               1:51.80    1:53.93         20  
                  25.38       54.43 (29.05)     1:24.12 (29.69)     1:53.93 (29.81)
  2 Orobinsky, Christo  15 MPNY-MR              2:08.09    2:10.58         17  
                  26.96       58.74 (31.78)     1:33.58 (34.84)     2:10.58 (37.00)
  3 Mcalpine, Michael   16 MPNY-MR              2:18.44    2:15.55         16  
                  28.98     1:02.99 (34.01)     1:38.74 (35.75)     2:15.55 (36.81)
  4 Pesola, Glen R      17 NYCC-MR              2:20.00    2:18.41         15  
                  30.32     1:04.72 (34.40)     1:41.03 (36.31)     2:18.41 (37.38)
  5 Watson, Anthony C   13 MPNY-MR              2:12.00    2:20.85         14  
                  30.10     1:06.40 (36.30)     1:43.82 (37.42)     2:20.85 (37.03)
  6 Rudz, Dmitrry       14 MPNY-MR              2:17.00    2:23.03         13  
                  29.90     1:06.56 (36.66)     1:44.98 (38.42)     2:23.03 (38.05)
  7 Ribeiro, Damion     15 NYCC-MR              2:20.00    2:29.65         12  
                  32.51     1:10.57 (38.06)     1:49.89 (39.32)     2:29.65 (39.76)
  8 Yankelevich, Jacob  14 MPNY-MR              2:18.00    2:35.31         11  
                  33.61     1:13.35 (39.74)     1:55.54 (42.19)     2:35.31 (39.77)
  9 Hafez, Omar A       15 MPNY-MR              2:14.00    2:36.48          9  
                  31.70     1:08.04 (36.34)     1:49.97 (41.93)     2:36.48 (46.51)
 10 Kourilov, Yevgeniy  15 MPNY-MR              2:31.99    2:39.20          7  
                  33.15     1:15.36 (42.21)     1:58.83 (43.47)     2:39.20 (40.37)
 11 Kumar, Chirag K     14 RA-MR                3:15.00    3:52.57          6  
                  40.07     1:37.43 (57.36)   2:46.39 (1:08.96)   3:52.57 (1:06.18)
 
Event 23  Girls 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harris, Maryam A    13 Unattached-MR        5:36.07    5:27.42         20  
                  30.07     1:02.41 (32.34)     1:35.51 (33.10)     2:08.71 (33.20)
        2:42.25 (33.54)     3:15.72 (33.47)     3:48.86 (33.14)     4:22.58 (33.72)
        4:55.71 (33.13)     5:27.42 (31.71)                                        
  2 Saliy, Laura E      13 MPNY-MR              5:57.10    5:43.86         17  
                  30.87     1:04.84 (33.97)     1:39.96 (35.12)     2:15.93 (35.97)
        2:51.23 (35.30)     3:26.90 (35.67)     4:02.08 (35.18)     4:36.53 (34.45)
        5:11.15 (34.62)     5:43.86 (32.71)                                        
  3 McGrath, Hannah     15 NYCC-MR              5:45.00    5:47.85         16  
                  31.00     1:05.88 (34.88)     1:40.72 (34.84)     2:15.64 (34.92)
        2:50.84 (35.20)     3:26.30 (35.46)     4:01.82 (35.52)     4:37.69 (35.87)
        5:13.62 (35.93)     5:47.85 (34.23)                                        
  4 Pence, Emily A      14 RA-MR                6:02.62    5:52.59         15  
                  31.37     1:06.19 (34.82)     1:42.03 (35.84)     2:18.00 (35.97)
        2:54.09 (36.09)     3:30.37 (36.28)     4:06.65 (36.28)     4:42.66 (36.01)
        5:18.41 (35.75)     5:52.59 (34.18)                                        
  5 Faldetta, Nicolett  17 NYCC-MR              5:45.00    5:53.79         14  
                  31.63     1:07.74 (36.11)     1:44.37 (36.63)     2:19.95 (35.58)
        2:56.04 (36.09)     3:32.03 (35.99)     4:08.58 (36.55)     4:44.30 (35.72)
        5:19.24 (34.94)     5:53.79 (34.55)                                        
  6 Burtseva, Maria     13 MPNY-MR              5:52.62    5:54.14         13  
                  30.66     1:06.76 (36.10)     1:44.05 (37.29)     2:20.18 (36.13)
        2:56.87 (36.69)     3:33.71 (36.84)     4:09.64 (35.93)     4:45.97 (36.33)
        5:21.72 (35.75)     5:54.14 (32.42)                                        
  7 Lao, Angela         14 NYCC-MR              5:35.00    5:56.55         12  
                  30.10     1:03.98 (33.88)     1:39.46 (35.48)     2:15.56 (36.10)
        2:52.38 (36.82)     3:29.21 (36.83)     4:06.44 (37.23)     4:43.54 (37.10)
        5:20.89 (37.35)     5:56.55 (35.66)                                        
  8 Williams, Elise     13 NYCC-MR              5:55.00    6:00.38         11  
                  31.81                                                 2:23.76 ( )
        3:01.20 (37.44)                             4:15.40 ( )     4:50.96 (35.56)
        5:27.58 (36.62)     6:00.38 (32.80)                                        
  9 Wong, Madeline      15 NYCC-MR              5:45.00    6:05.39          9  
                  32.19     1:08.31 (36.12)     1:45.70 (37.39)     2:23.32 (37.62)
        3:00.67 (37.35)     3:38.51 (37.84)     4:15.52 (37.01)     4:52.33 (36.81)
        5:29.51 (37.18)     6:05.39 (35.88)                                        
 10 Gonzalez, Angelina  15 MPNY-MR              5:59.00    6:06.80          7  
                  30.56     1:04.78 (34.22)     1:40.18 (35.40)     2:17.34 (37.16)
        2:55.21 (37.87)     3:34.15 (38.94)     4:13.24 (39.09)     4:52.98 (39.74)
        5:31.94 (38.96)     6:06.80 (34.86)                                        
 11 Singer, Quinn A     14 RA-MR                6:05.79    6:07.26          6  
                  33.23     1:10.44 (37.21)     1:47.72 (37.28)     2:25.04 (37.32)
        3:03.13 (38.09)     3:40.68 (37.55)     4:17.27 (36.59)     4:55.01 (37.74)
        5:31.94 (36.93)     6:07.26 (35.32)                                        
 12 Teo, Peony          16 NYCC-MR              5:55.00    6:13.77          5  
                  32.43     1:08.75 (36.32)     1:47.04 (38.29)     2:25.67 (38.63)
        3:03.70 (38.03)     3:42.22 (38.52)     4:20.34 (38.12)     4:58.27 (37.93)
        5:36.28 (38.01)     6:13.77 (37.49)                                        
 13 Trachuk, Anna-Mari  16 NYCC-MR              5:55.00    6:25.18          4  
                  32.86     1:10.17 (37.31)     1:49.21 (39.04)     2:29.00 (39.79)
        3:08.42 (39.42)     3:47.72 (39.30)     4:27.36 (39.64)     5:07.17 (39.81)
        5:46.54 (39.37)     6:25.18 (38.64)                                        
 14 Greene, Anna        15 BKR-MR               6:30.00    6:26.69          3  
                  34.27     1:11.84 (37.57)     1:50.77 (38.93)     2:30.79 (40.02)
        3:11.20 (40.41)     3:51.21 (40.01)     4:31.00 (39.79)     5:10.63 (39.63)
        5:49.44 (38.81)     6:26.69 (37.25)                                        
 15 Lee, Vivienne B     15 NYCC-MR              5:55.00    6:32.17          2  
                  34.64     1:12.83 (38.19)     1:52.70 (39.87)     2:32.96 (40.26)
        3:13.80 (40.84)     3:54.15 (40.35)     4:34.69 (40.54)     5:15.40 (40.71)
        5:54.86 (39.46)     6:32.17 (37.31)                                        
 16 Nazarova, Erika     13 RI Marlins-MR        6:30.00    7:43.62          1  
                  38.90     1:22.80 (43.90)     2:09.38 (46.58)     2:57.21 (47.83)
        3:45.57 (48.36)     4:34.38 (48.81)     5:23.05 (48.67)     6:12.55 (49.50)
        7:00.78 (48.23)     7:43.62 (42.84)                                        
 
Event 24  Boys 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yribarren, Robert   30 BAD-MR               4:50.00    4:51.88         20  
                  26.88       55.45 (28.57)     1:24.45 (29.00)     1:53.80 (29.35)
        2:23.61 (29.81)     2:53.17 (29.56)     3:22.83 (29.66)     3:53.30 (30.47)
        4:22.95 (29.65)     4:51.88 (28.93)                                        
  2 Novitch, Graham S   17 RA-MR                5:04.04    5:13.36         17  
                  27.22       57.55 (30.33)     1:29.02 (31.47)     2:01.17 (32.15)
        2:33.66 (32.49)     3:06.00 (32.34)     3:38.01 (32.01)     4:09.85 (31.84)
        4:42.27 (32.42)     5:13.36 (31.09)                                        
  3 Lane, Wiley W       17 NYCC-MR              5:14.04    5:18.03         16  
                  27.19       57.23 (30.04)     1:29.19 (31.96)     2:01.82 (32.63)
        2:34.99 (33.17)     3:07.58 (32.59)     3:40.11 (32.53)     4:13.34 (33.23)
        4:45.47 (32.13)     5:18.03 (32.56)                                        
  4 Tolpina, Axel       14 MPNY-MR              5:39.32    5:22.04         15  
                  29.05     1:02.08 (33.03)     1:35.50 (33.42)     2:08.93 (33.43)
        2:41.19 (32.26)     3:14.24 (33.05)     3:47.14 (32.90)     4:19.32 (32.18)
        4:51.67 (32.35)     5:22.04 (30.37)                                        
  5 Pesola, Gary R      14 NYCC-MR              5:35.00    5:23.04         14  
                  28.81     1:01.07 (32.26)     1:34.19 (33.12)     2:07.40 (33.21)
        2:40.71 (33.31)     3:14.04 (33.33)     3:47.36 (33.32)     4:20.67 (33.31)
        4:53.60 (32.93)     5:23.04 (29.44)                                        
  6 Arkhangelskiy, Mic  15 MPNY-MR              5:36.54    5:28.29         13  
                  29.33     1:01.99 (32.66)     1:35.38 (33.39)     2:09.04 (33.66)
        2:42.96 (33.92)     3:16.77 (33.81)     3:50.44 (33.67)     4:24.44 (34.00)
        4:56.43 (31.99)     5:28.29 (31.86)                                        
  7 Jaquez, Dessaniel   16 RA-MR                6:00.00    5:37.93         12  
                  28.78     1:01.26 (32.48)     1:34.73 (33.47)     2:09.21 (34.48)
        2:43.85 (34.64)     3:19.44 (35.59)     3:54.95 (35.51)     4:31.34 (36.39)
        5:06.50 (35.16)     5:37.93 (31.43)                                        
  8 Mohlenbrok, Gabrie  17 MPNY-MR              5:15.24    5:41.31         11  
                  29.70     1:02.91 (33.21)     1:38.13 (35.22)     2:12.79 (34.66)
        2:48.08 (35.29)     3:23.37 (35.29)     3:58.84 (35.47)     4:33.50 (34.66)
        5:08.05 (34.55)     5:41.31 (33.26)                                        
  9 Bruno, Anthony J    13 MWSC-MR              5:51.04    5:42.08          9  
                  28.75     1:02.47 (33.72)     1:36.77 (34.30)     2:11.86 (35.09)
        2:47.78 (35.92)     3:23.52 (35.74)     3:59.11 (35.59)     4:34.39 (35.28)
        5:09.75 (35.36)     5:42.08 (32.33)                                        
 10 Zweifach, Josh A    15 NYCC-MR              5:35.00    5:45.07          7  
                  30.00     1:04.24 (34.24)     1:40.03 (35.79)     2:15.62 (35.59)
        2:51.62 (36.00)     3:27.17 (35.55)     4:02.25 (35.08)     4:37.67 (35.42)
        5:12.02 (34.35)     5:45.07 (33.05)                                        
 11 Prokic, Matija      15 RI Marlins-MR        6:28.24    5:52.70          6  
                  30.05     1:03.20 (33.15)     1:39.03 (35.83)     2:15.80 (36.77)
        2:53.38 (37.58)     3:30.34 (36.96)     4:06.55 (36.21)     4:42.11 (35.56)
        5:19.07 (36.96)     5:52.70 (33.63)                                        
 12 Zametko, Nikita     13 MPNY-MR              6:12.95    5:53.39          5  
                  31.09     1:07.15 (36.06)     1:43.61 (36.46)     2:20.09 (36.48)
        2:56.87 (36.78)     3:33.20 (36.33)     4:09.39 (36.19)     4:44.57 (35.18)
        5:19.67 (35.10)     5:53.39 (33.72)                                        
 13 Gazdoiu, Victor     17 RI Marlins-MR        5:59.00    6:56.36          4  
                  34.53     1:14.31 (39.78)   6:56.36 (5:42.05)                    
 14 Lobel, Ike          13 ASAP-MR                   NT    7:26.12          3  
                                1:18.70 ( )                                        
            6:43.47 ( )     7:26.12 (42.65)                                        
 
Event 25  Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wang, Cindy Y       10 APEX-MR              1:17.79    1:11.43         20  
                  33.80     1:11.43 (37.63)                                        
  2 D'Alessandro, Tess  10 RA-MR                1:16.84    1:13.23         17  
                  34.89     1:13.23 (38.34)                                        
  3 Quiller, Hailey M   10 CAS-MR               1:14.94    1:13.77         16  
                  34.18     1:13.77 (39.59)                                        
  4 Washington, Madiso  10 CAS-MR               1:15.06    1:18.37         15  
                  38.34     1:18.37 (40.03)                                        
  5 Moran, Laura A       8 Ncac Unattached-MR   1:20.00    1:19.29         14  
                  38.13     1:19.29 (41.16)                                        
  6 Brenner, Arianna r  10 Flying Dolphins-MR   1:23.19    1:19.99         13  
                  37.60     1:19.99 (42.39)                                        
  7 Robinson, Lindsey    9 RA-MR                1:22.10    1:21.21         12  
                  38.24     1:21.21 (42.97)                                        
  8 Robinson, Nicole K   9 RA-MR                1:22.95    1:22.10         11  
                  39.17     1:22.10 (42.93)                                        
  9 Baran, Julia        10 NCAC-MR              1:25.00    1:22.22          9  
                  37.83     1:22.22 (44.39)                                        
 10 Tula, Kelly A        9 APEX-MR                   NT    1:23.90          7  
                  40.37     1:23.90 (43.53)                                        
 11 Hall, Lavinia       10 APEX-MR              1:23.42    1:24.51          5.5
                  39.41     1:24.51 (45.10)                                        
 11 Martinez-Escorial,   9 ASAP-MR              1:45.87    1:24.51          5.5
                  41.60     1:24.51 (42.91)                                        
 13 Lanning, Gracie      9 Flying Dolphins-MR        NT    1:25.01          4  
                  38.66     1:25.01 (46.35)                                        
 14 D'Alessandro, Lena   9 RA-MR                1:29.22    1:25.08          3  
                  39.92     1:25.08 (45.16)                                        
 15 Hernandez, Destiny   8 APEX-MR                   NT    1:25.30          2  
                  40.27     1:25.30 (45.03)                                        
 16 Ewald, Sydney        9 NCAC-MR              1:25.00    1:25.85          1  
                  40.00     1:25.85 (45.85)                                        
 17 Williams, Alisia    10 CAS-MR               1:25.65    1:26.69        
                  38.56     1:26.69 (48.13)                                        
 18 Wong, Angie         10 Flying Dolphins-MR        NT    1:26.90        
                  39.80     1:26.90 (47.10)                                        
 19 Isom, Christina M    9 CAS-MR               1:30.76    1:28.07        
                  42.94     1:28.07 (45.13)                                        
 20 M'Baye, N'Deye       9 CAS-MR               1:31.36    1:28.60        
                  42.93     1:28.60 (45.67)                                        
 21 Sales, Chloe G      10 Flying Dolphins-MR   1:33.12    1:28.96        
                  42.21     1:28.96 (46.75)                                        
 22 Dewar, Olivia        9 BKR-MR               1:38.00    1:30.03        
                  41.69     1:30.03 (48.34)                                        
 23 Pena, Camila A       9 APEX-MR              1:38.84    1:30.23        
                  43.62     1:30.23 (46.61)                                        
 24 Gurney, Anna G      10 Flying Dolphins-MR   1:42.95    1:30.63        
                  43.10     1:30.63 (47.53)                                        
 25 Lane, Jordan        10 CAS-MR               1:29.36    1:32.76        
                  41.25     1:32.76 (51.51)                                        
 26 Henry, Ellie M       9 RA-MR                2:15.00    1:34.29        
                  43.82     1:34.29 (50.47)                                        
 27 Eljordan, Tiffany    8 NCAC-MR              1:40.00    1:35.13        
                  43.74     1:35.13 (51.39)                                        
 28 Kanachova, Veronic   9 APEX-MR              1:45.46    1:39.40        
                  45.88     1:39.40 (53.52)                                        
 29 Andrews, Sophia M    9 Flying Dolphins-MR        NT    1:42.31        
                  46.44     1:42.31 (55.87)                                        
 30 Biehle, Calder A    10 BKR-MR               1:46.00    1:43.76        
                  44.44     1:43.76 (59.32)                                        
 31 Carousso, Natalie    8 RA-MR                1:44.35    1:44.58        
                  48.18     1:44.58 (56.40)                                        
 32 Toledo, Ylenia E    10 APEX-MR                   NT    1:45.86        
                  49.08     1:45.86 (56.78)                                        
 33 Lankford, Avery A    8 Flying Dolphins-MR        NT    1:51.29        
                  52.84     1:51.29 (58.45)                                        
 34 Summers, Katie S     9 Flying Dolphins-MR   1:55.47    1:54.86        
 35 Hargrove, Alana E   10 NFS-MR               1:48.97    1:56.50        
                  53.51   1:56.50 (1:02.99)                                        
 36 Karp, Samara         9 BKR-MR               1:57.00    1:57.02        
                  57.25     1:57.02 (59.77)                                        
 37 Shafiroff, Lily M    9 RA-MR                2:15.00    2:00.51        
 
Event 25  Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Vega, Kayla C       11 Unhes-Mr-MR          1:04.80    1:01.95         20  
                  28.98     1:01.95 (32.97)                                        
  2 Hyndman, Kailah     12 Unhes-Mr-MR          1:02.96    1:03.16         17  
                  30.07     1:03.16 (33.09)                                        
  3 Dutta, Kimberly     12 Flying Dolphins-MR   1:17.71    1:03.28         16  
                  30.89     1:03.28 (32.39)                                        
  4 Grozdanic, Katarin  12 RI Marlins-MR        1:08.76    1:08.06         15  
                  31.61     1:08.06 (36.45)                                        
  5 Rojas-Tineo, Maira  12 APEX-MR              1:09.53    1:08.11         14  
                  33.53     1:08.11 (34.58)                                        
  6 Brown, Annie R      12 Flying Dolphins-MR   1:16.77    1:08.51         13  
                  32.33     1:08.51 (36.18)                                        
  7 Javier, Chrisabell  12 APEX-MR              1:12.00    1:08.57         12  
                  32.81     1:08.57 (35.76)                                        
  8 Duggan, Isabella M  12 CAS-MR               1:11.51    1:09.32         11  
                  32.68     1:09.32 (36.64)                                        
  9 Ai, Allina          12 Flying Dolphins-MR   1:25.08    1:09.65          9  
                  32.79     1:09.65 (36.86)                                        
 10 Radford, Tess E     11 Flying Dolphins-MR   1:15.23    1:11.33          7  
                  33.21     1:11.33 (38.12)                                        
 11 Chavez, Kaetlyn K   11 APEX-MR              1:08.52    1:11.59          6  
                  33.69     1:11.59 (37.90)                                        
 12 Vaughan-Johnson, S  12 RA-MR                1:10.15    1:12.22          5  
                  33.42     1:12.22 (38.80)                                        
 13 Goldstein, Leah     11 Flying Dolphins-MR   1:18.46    1:12.47          4  
                  34.20     1:12.47 (38.27)                                        
 14 Augustin-Orcel, Ga  11 BKR-MR               1:20.00    1:12.76          3  
                  33.09     1:12.76 (39.67)                                        
 15 Moore, Lily         11 Flying Dolphins-MR        NT    1:13.13          2  
 16 O'Brien, Kelsey R   11 MWSC-MR              1:15.29    1:13.76          1  
                  35.14     1:13.76 (38.62)                                        
 17 Ge, Xinrui          11 APEX-MR              1:13.56    1:13.89        
                  36.38     1:13.89 (37.51)                                        
 18 McKibben, Morgan J  11 Flying Dolphins-MR   1:17.54    1:16.19        
 19 Long, Kelsey        11 RI Marlins-MR        1:22.13    1:16.86        
                  36.02     1:16.86 (40.84)                                        
 20 Cheng, Kristin      11 NCAC-MR              1:12.00    1:19.05        
                  37.20     1:19.05 (41.85)                                        
 21 Wong, Kelly M       11 APEX-MR              1:19.32    1:19.11        
                  36.35     1:19.11 (42.76)                                        
 22 Wong, Kristen A     11 APEX-MR              1:17.76    1:20.37        
                  36.59     1:20.37 (43.78)                                        
 23 Shpak, Olivia G     12 RA-MR                1:24.51    1:21.57        
                  38.68     1:21.57 (42.89)                                        
 24 Venezia, Maddie S   11 RA-MR                1:25.43    1:22.73        
                  38.88     1:22.73 (43.85)                                        
 25 Dominguez, Celia    11 BKR-MR               1:21.00    1:24.83        
                  39.81     1:24.83 (45.02)                                        
 26 Mellos, Ana C       11 APEX-MR              1:29.08    1:25.67        
                  41.09     1:25.67 (44.58)                                        
 27 Saxon, Isabella N   12 MWSC-MR              1:30.89    1:28.28        
                  41.83     1:28.28 (46.45)                                        
 28 Van Poppel, Charle  12 MWSC-MR              1:30.89    1:29.49        
                  40.94     1:29.49 (48.55)                                        
 29 Sullivan, Fiona     12 ASAP-MR              1:28.45    1:30.72        
                  42.53     1:30.72 (48.19)                                        
 30 Moore, Alana H      11 APEX-MR              1:25.85    1:36.26        
                  46.34     1:36.26 (49.92)                                        
 31 Cimperman, Elly M   12 BKR-MR               1:50.00    1:37.29        
                  44.50     1:37.29 (52.79)                                        
 32 Beasley, Aakyah     11 ASAP-MR              1:50.87    1:37.85        
                  48.86     1:37.85 (48.99)                                        
 33 Wald, Sasha         12 ASAP-MR              1:45.69    1:38.47        
                  44.68     1:38.47 (53.79)                                        
 34 O'Heir, Ava E       11 BKR-MR               1:50.00    1:40.42        
                  46.05     1:40.42 (54.37)                                        
 35 Principe, Jesse     11 BKR-MR               1:50.00    1:43.70        
                  48.31     1:43.70 (55.39)                                        
 -- Roth, Clemi L       11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      No touch on turn
                  47.49          DQ (53.92)                                        
 
Event 26  Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Salas, Stefanos H    9 NCAC-MR              1:12.00    1:06.98         20  
                  32.19     1:06.98 (34.79)                                        
  2 Moran, Keilan S     10 Ncac Unattached-MR   1:10.00    1:07.03         17  
                  32.48     1:07.03 (34.55)                                        
  3 Buchanan, Chase C    9 NFS-MR               1:10.72    1:08.07         16  
                  32.65     1:08.07 (35.42)                                        
  4 Khanas, Vladyslav   10 Unhes-Mr-MR          1:12.20    1:08.73         15  
                  32.55     1:08.73 (36.18)                                        
  5 Peng, Greg W        10 APEX-MR              1:12.16    1:10.15         14  
                  33.01     1:10.15 (37.14)                                        
  6 DU, Ethan           10 NCAC-MR              1:10.00    1:11.00         13  
                  33.63     1:11.00 (37.37)                                        
  7 Tesovic, Maksim     10 RI Marlins-MR        1:23.39    1:11.30         12  
                  32.50     1:11.30 (38.80)                                        
  8 Emre, Emir M        10 RI Marlins-MR        1:15.58    1:15.31         11  
                  33.92     1:15.31 (41.39)                                        
  9 Maslo, Strahinja     8 RI Marlins-MR        1:20.00    1:16.34          9  
                  36.86     1:16.34 (39.48)                                        
 10 Washington, Morgon   8 CAS-MR               1:14.55    1:16.58          7  
                  34.36     1:16.58 (42.22)                                        
 11 Taylor, Noah B       9 BKR-MR               1:25.00    1:17.06          6  
                  37.05     1:17.06 (40.01)                                        
 12 Vesselov, Stephan   10 RI Marlins-MR        1:31.03    1:18.14          5  
                  35.73     1:18.14 (42.41)                                        
 13 Dase, Jonathan w    10 Flying Dolphins-MR   1:23.37    1:18.49          4  
                  37.28     1:18.49 (41.21)                                        
 14 Beaman, Shawn F      8 UNYFD-MR                  NT    1:18.68          3  
                  36.68     1:18.68 (42.00)                                        
 15 Grissinger, John H  10 Flying Dolphins-MR   1:20.26    1:18.69          2  
                  38.13     1:18.69 (40.56)                                        
 16 Krayets, Eric       10 Unhes-Mr-MR          1:14.53    1:19.95          1  
                  35.61     1:19.95 (44.34)                                        
 17 Salas, Alejandro H   9 NCAC-MR              1:35.00    1:21.64        
                  39.10     1:21.64 (42.54)                                        
 18 Wang, Andy Y        10 APEX-MR              1:29.78    1:23.99        
                  40.46     1:23.99 (43.53)                                        
 19 Igel, Misha         10 BKR-MR               1:25.00    1:25.06        
                  37.55     1:25.06 (47.51)                                        
 20 Equiano, Jason A     9 APEX-MR              1:15.36    1:25.13        
                  39.69     1:25.13 (45.44)                                        
 21 Weisburg, Alexande  10 APEX-MR              1:31.15    1:25.25        
                  41.48     1:25.25 (43.77)                                        
 22 Peng, Thomas F       8 APEX-MR              1:31.89    1:25.37        
                  40.37     1:25.37 (45.00)                                        
 23 Halls, Ryan A        8 NFS-MR               1:36.71    1:25.52        
                  39.80     1:25.52 (45.72)                                        
 24 Bruno, Nicholas J    8 MWSC-MR              1:37.15    1:25.58        
                  40.23     1:25.58 (45.35)                                        
 25 Thantu, Larson T    10 RA-MR                1:31.52    1:27.93        
                  42.00     1:27.93 (45.93)                                        
 26 Gutierrez, Mathew   10 CAS-MR               1:30.99    1:28.47        
                  43.19     1:28.47 (45.28)                                        
 27 Germain, Dylan      10 Flying Dolphins-MR        NT    1:28.50        
                  40.73     1:28.50 (47.77)                                        
 28 Stewart, Alexander   9 Flying Dolphins-MR        NT    1:31.12        
                  41.99     1:31.12 (49.13)                                        
 29 Reyes, Oliver        8 ASAP-MR              1:47.69    1:36.82        
                  43.85     1:36.82 (52.97)                                        
 30 Gross, Jacob        10 BKR-MR               1:46.00    1:38.97        
 31 Panucci, Daniele    10 ASAP-MR              1:49.42    1:39.91        
                  45.71     1:39.91 (54.20)                                        
 32 Rosenthal, Isaac D  10 CAS-MR               1:42.76    1:40.66        
                  47.69     1:40.66 (52.97)                                        
 33 Khitrov, Kevin       9 RA-MR                2:05.00    1:45.31        
                  48.85     1:45.31 (56.46)                                        
 34 Gonzalez, Alejandr   7 APEX-MR                   NT    1:45.40        
                  50.51     1:45.40 (54.89)                                        
 35 Hicks, Parker P     10 Flying Dolphins-MR        NT    1:46.38        
                  47.24     1:46.38 (59.14)                                        
 36 Victoir, Maxime V    8 BKR-MR               1:50.00    1:47.48        
                  48.38     1:47.48 (59.10)                                        
 37 Daniels, Jacob C     9 CAS-MR               2:01.13    1:54.39        
                  50.91   1:54.39 (1:03.48)                                        
 38 Beasley, Jackson     8 ASAP-MR              1:50.78    1:57.72        
                  54.97   1:57.72 (1:02.75)                                        
 39 van Dyke, Andrew K   9 Flying Dolphins-MR        NT    1:59.06        
                  52.32   1:59.06 (1:06.74)                                        
 40 Tula, Xavier A       8 APEX-MR                   NT    1:59.36        
                  57.47   1:59.36 (1:01.89)                                        
 41 Hoffman, Ethan T     8 RA-MR                1:57.53    2:03.50        
                1:00.62   2:03.50 (1:02.88)                                        
 42 Taylor, Samuel E     7 BKR-MR               2:45.00    2:10.17        
                  57.58   2:10.17 (1:12.59)                                        
 
Event 26  Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Gavin C      11 Flying Dolphins-MR   1:00.32      59.23         20  
                  28.79       59.23 (30.44)                                        
  2 Chia, Derrick       12 NCAC-MR              1:00.00    1:00.01         17  
                  27.74     1:00.01 (32.27)                                        
  3 Bershad, Ethan L    12 Flying Dolphins-MR        NT    1:00.06         16  
                  28.44     1:00.06 (31.62)                                        
  4 Bzikot, Konrad      12 NCAC-MR              1:07.00    1:03.14         15  
                  30.36     1:03.14 (32.78)                                        
  5 Fleurimont, Justin  11 Unhes-Mr-MR          1:07.13    1:04.27         14  
                  30.99     1:04.27 (33.28)                                        
  6 Roonprapunt, Tyler  12 Flying Dolphins-MR   1:08.08    1:04.52         13  
                  30.33     1:04.52 (34.19)                                        
  7 suh, Jonathan Y     11 RA-MR                1:18.25    1:04.58         12  
                  30.32     1:04.58 (34.26)                                        
  8 Halls, Sean C       11 NFS-MR               1:06.31    1:04.64         11  
                  30.00     1:04.64 (34.64)                                        
  9 Xia, Alan           12 NCAC-MR              1:10.00    1:06.12          9  
                  30.88     1:06.12 (35.24)                                        
 10 Vizhco, Dexter H    12 CAS-MR               1:10.23    1:06.86          7  
                  31.72     1:06.86 (35.14)                                        
 11 Sellami, Max L      11 Flying Dolphins-MR   1:08.35    1:07.05          6  
                  31.18     1:07.05 (35.87)                                        
 12 Hu, Dylan H         11 Flying Dolphins-MR   1:07.15    1:07.10          5  
                  31.66     1:07.10 (35.44)                                        
 13 Gonzalez, Kevin     12 APEX-MR              1:08.48    1:08.04          4  
                  32.13     1:08.04 (35.91)                                        
 14 Bishop, William L   11 Flying Dolphins-MR   1:15.29    1:09.64          3  
                  33.30     1:09.64 (36.34)                                        
 15 D'Alessandro, Bria  12 RA-MR                1:11.44    1:11.06          2  
                  32.97     1:11.06 (38.09)                                        
 16 Legendre, Malik E   12 NFS-MR               1:20.33    1:11.09          1  
                  35.08     1:11.09 (36.01)                                        
 17 Norberg, Malte      12 RI Marlins-MR        1:19.00    1:12.16        
                  34.51     1:12.16 (37.65)                                        
 18 Mahedy, Michael     11 BKR-MR               1:16.00    1:12.35        
                  35.41     1:12.35 (36.94)                                        
 19 Coronel, Freddy     12 RI Marlins-MR        1:07.00    1:12.57        
                  34.15     1:12.57 (38.42)                                        
 20 Spring, Eli         11 ASAP-MR              1:18.95    1:12.60        
                  34.74     1:12.60 (37.86)                                        
 21 Margaryan, Avetis   12 Unhes-Mr-MR          1:16.56    1:12.73        
                  33.36     1:12.73 (39.37)                                        
 22 Haskins, Alade      11 CAS-MR               1:23.41    1:12.86        
                  33.64     1:12.86 (39.22)                                        
 23 Orientale, Sam A    12 RA-MR                1:13.34    1:14.58        
                  33.60     1:14.58 (40.98)                                        
 24 Pena, Becquer D     11 APEX-MR              1:16.79    1:15.09        
                  35.24     1:15.09 (39.85)                                        
 25 Ren, Patrick        11 RI Marlins-MR        1:16.59    1:15.51        
                  35.40     1:15.51 (40.11)                                        
 26 Zhang, Lucas        12 Flying Dolphins-MR   1:25.87    1:17.59        
                  36.80     1:17.59 (40.79)                                        
 27 Elliott, Lux        11 BKR-MR               1:29.00    1:18.33        
                  37.86     1:18.33 (40.47)                                        
 28 Wong, Justin        12 Flying Dolphins-MR        NT    1:18.41        
                  35.50     1:18.41 (42.91)                                        
 29 Wallace, Jack       11 ASAP-MR              1:39.54    1:20.25        
                  38.07     1:20.25 (42.18)                                        
 30 Rademacher, Kurt J  11 MWSC-MR              1:20.89    1:23.82        
                  38.81     1:23.82 (45.01)                                        
 31 Vanasse, River      12 ASAP-MR              1:41.95    1:25.10        
                  38.86     1:25.10 (46.24)                                        
 32 Sadikovic, Bogdan   11 RI Marlins-MR        1:29.75    1:25.27        
                  40.30     1:25.27 (44.97)                                        
 33 Salas, Dimitris     11 NCAC-MR              1:35.00    1:28.73        
                  41.93     1:28.73 (46.80)                                        
 34 Marteinsson, Olive  11 BKR-MR               1:30.00    1:29.16        
                  40.93     1:29.16 (48.23)                                        
 35 Vanasse, Logan      11 ASAP-MR              2:17.98    2:23.71        
                1:00.65   2:23.71 (1:23.06)                                        
 
Event 27  Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shchuchinov, Sophi  10 RI Marlins-MR          36.99      36.55         20  
  2 Quiller, Hailey M   10 CAS-MR                 45.19      42.96         17  
  3 Washington, Madiso  10 CAS-MR                 45.62      44.47         16  
  4 D'Alessandro, Tess  10 RA-MR                  45.09      44.97         15  
  5 Wang, Cindy Y       10 APEX-MR                43.94      45.32         14  
  6 Brenner, Arianna r  10 Flying Dolphins-MR     48.14      45.45         13  
  7 Hall, Lavinia       10 APEX-MR                46.03      45.90         12  
  8 Solomon, Mirabel K   9 RA-MR                  48.37      46.32         11  
  9 Martinez-Escorial,   9 ASAP-MR                55.78      46.36          9  
 10 Sales, Chloe G      10 Flying Dolphins-MR     52.74      46.58          7  
 11 Ewald, Sydney        9 NCAC-MR                52.00      46.76          6  
 12 Williams, Alisia    10 CAS-MR                 46.64      47.71          5  
 13 Isom, Christina M    9 CAS-MR                 46.16      48.22          4  
 14 D'Alessandro, Lena   9 RA-MR                  51.00      49.12          3  
 15 Pena, Camila A       9 APEX-MR                53.97      49.36          2  
 16 Robinson, Lindsey    9 RA-MR                  51.16      49.76          1  
 17 Wong, Angie         10 Flying Dolphins-MR        NT      50.06        
 18 Baran, Julia        10 NCAC-MR                52.00      51.37        
 19 Kanachova, Veronic   9 APEX-MR                52.61      51.93        
 20 Lanning, Gracie      9 Flying Dolphins-MR        NT      52.53        
 21 Gurney, Anna G      10 Flying Dolphins-MR     50.00      53.56        
 22 Eljordan, Tiffany    8 NCAC-MR                52.00      54.34        
 23 Hargrove, Alana E   10 NFS-MR                 55.07      55.88        
 24 Dewar, Olivia        9 BKR-MR               1:01.00      56.11        
 25 Robinson, Nicole K   9 RA-MR                  57.51      56.20        
 26 Henry, Ellie M       9 RA-MR                1:30.00      57.98        
 27 M'Baye, N'Deye       9 CAS-MR                 57.04      58.14        
 28 Karp, Samara         9 BKR-MR               1:09.00      59.85        
 29 Lopez, Abigail      10 Flying Dolphins-MR        NT    1:03.38        
 30 Carousso, Natalie    8 RA-MR                1:03.76    1:04.27        
 31 Andrews, Sophia M    9 Flying Dolphins-MR   1:09.29    1:11.90        
 32 Lankford, Avery A    8 Flying Dolphins-MR        NT    1:16.81        
 33 Shafiroff, Lily M    9 RA-MR                1:15.00    1:22.78        
 
Event 27  Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dutta, Kimberly     12 Flying Dolphins-MR     36.86      35.03         20  
  2 Vega, Kayla C       11 Unhes-Mr-MR            36.57      35.90         17  
  3 Suteja, Kezia S     12 NCAC-MR                35.00      36.82         16  
  4 Hyndman, Kailah     12 Unhes-Mr-MR            36.82      37.25         15  
  5 Grozdanic, Katarin  12 RI Marlins-MR          37.83      37.72         14  
  6 Cheng, Kristin      11 NCAC-MR                41.00      39.46         13  
  7 Duggan, Isabella M  12 CAS-MR                 39.40      39.59         12  
  8 Conrad, Sabrina L   11 RA-MR                  40.92      40.33         11  
  9 Ai, Allina          12 Flying Dolphins-MR     41.07      40.85          9  
 10 Ge, Xinrui          11 APEX-MR                44.84      42.21          7  
 11 Antman, Sabrina L   11 RA-MR                  43.38      42.82          6  
 12 Goldstein, Leah     11 Flying Dolphins-MR     44.79      43.37          5  
 13 O'Brien, Kelsey R   11 MWSC-MR                41.19      43.94          4  
 14 McKibben, Morgan J  11 Flying Dolphins-MR     45.74      44.47          3  
 15 Javier, Chrisabell  12 APEX-MR                45.57      46.26          2  
 16 Saxon, Isabella N   12 MWSC-MR                45.89      46.98          1  
 17 Venezia, Maddie S   11 RA-MR                  50.75      47.04        
 18 Vaughan-Johnson, S  12 RA-MR                  46.00      48.28        
 19 Mellos, Ana C       11 APEX-MR                48.51      48.59        
 20 Dominguez, Celia    11 BKR-MR                 52.00      48.61        
 21 Beasley, Aakyah     11 ASAP-MR              1:19.67      48.76        
 22 Long, Kelsey        11 RI Marlins-MR          58.88      49.04        
 23 Cimperman, Elly M   12 BKR-MR               1:00.00      49.38        
 24 Wong, Kelly M       11 APEX-MR                48.07      50.73        
 25 Shpak, Olivia G     12 RA-MR                  59.46      51.11        
 26 O'Heir, Ava E       11 BKR-MR                 50.00      51.59        
 27 Wong, Kristen A     11 APEX-MR                   NT      52.15        
 28 Roth, Clemi L       11 Flying Dolphins-MR        NT      53.14        
 29 Moore, Alana H      11 APEX-MR                51.55      54.47        
 30 Principe, Jesse     11 BKR-MR               1:00.00      57.37        
 -- Wald, Sasha         12 ASAP-MR              1:09.76         DQ        
      Alternating Kick
 -- Sullivan, Fiona     12 ASAP-MR              1:05.32         DQ        
      Scissors kick
 
Event 28  Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, John         10 NCAC-MR                42.00      37.86         20  
  2 Grissinger, John H  10 Flying Dolphins-MR     41.85      41.72         17  
  3 Peng, Greg W        10 APEX-MR                41.06      42.63         16  
  4 DU, Ethan           10 NCAC-MR                41.00      43.26         15  
  5 Buchanan, Chase C    9 NFS-MR                 43.24      43.42         14  
  6 Khanas, Vladyslav   10 Unhes-Mr-MR            45.34      43.67         13  
  7 Moran, Keilan S     10 Ncac Unattached-MR     42.00      44.14         12  
  8 Tesovic, Maksim     10 RI Marlins-MR          43.90      44.77         11  
  9 Emre, Emir M        10 RI Marlins-MR          45.27      44.86          9  
 10 Monastersky, Alex   10 MWSC-MR                48.29      45.29          7  
 11 Maslo, Strahinja     8 RI Marlins-MR          50.00      45.97          6  
 12 Vesselov, Stephan   10 RI Marlins-MR          46.83      46.02          5  
 13 Peng, Thomas F       8 APEX-MR                47.82      46.13          4  
 14 Wang, Andy Y        10 APEX-MR                47.71      47.33          3  
 15 Weisburg, Alexande  10 APEX-MR                48.71      47.44          2  
 16 Washington, Morgon   8 CAS-MR                 47.69      47.92          1  
 17 Taylor, Noah B       9 BKR-MR                 45.00      48.64        
 18 Dase, Jonathan w    10 Flying Dolphins-MR     49.49      48.93        
 19 Salas, Alejandro H   9 NCAC-MR                49.00      49.40        
 20 Krayets, Eric       10 Unhes-Mr-MR            51.75      49.94        
 21 Equiano, Jason A     9 APEX-MR                49.15      51.96        
 22 Germain, Dylan      10 Flying Dolphins-MR        NT      52.33        
 23 Bruno, Nicholas J    8 MWSC-MR                57.25      52.43        
 24 Thantu, Larson T    10 RA-MR                  52.29      53.38        
 25 Reyes, Oliver        8 ASAP-MR                58.58      53.52        
 26 Beaman, Shawn F      8 UNYFD-MR                  NT      54.12        
 27 van Dyke, Andrew K   9 Flying Dolphins-MR        NT      54.15        
 28 Rosenthal, Isaac D  10 CAS-MR                 54.43      54.75        
 29 Panucci, Daniele    10 ASAP-MR                57.86      56.56        
 30 Stewart, Alexander   9 Flying Dolphins-MR        NT      57.00        
 31 Halls, Ryan A        8 NFS-MR                 56.29      58.53        
 32 Victoir, Maxime V    8 BKR-MR               1:00.00    1:05.01        
 33 Khitrov, Kevin       9 RA-MR                  55.00    1:11.40        
 -- Hoffman, Ethan T     8 RA-MR                1:15.00         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Daniels, Jacob C     9 CAS-MR                 57.70         DQ        
      Alternating Kick
 -- Beasley, Jackson     8 ASAP-MR              1:10.87         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Event 28  Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chia, Derrick       12 NCAC-MR                35.00      34.66         20  
  2 Xia, Alan           12 NCAC-MR                35.00      34.76         17  
  3 Roonprapunt, Tyler  12 Flying Dolphins-MR     39.30      35.98         16  
  4 Bershad, Ethan L    12 Flying Dolphins-MR     43.03      37.56         15  
  5 Hahn, Benjamin R    12 RA-MR                  39.51      38.06         14  
  6 Bzikot, Konrad      12 NCAC-MR                40.00      38.18         13  
  7 Legendre, Malik E   12 NFS-MR                 41.68      38.28         12  
  8 Halls, Sean C       11 NFS-MR                 39.08      38.49         11  
  9 Orientale, Sam A    12 RA-MR                  41.47      38.76          9  
 10 Sellami, Max L      11 Flying Dolphins-MR     41.33      40.13          7  
 11 Haskins, Alade      11 CAS-MR                 41.48      40.57          6  
 12 D'Alessandro, Bria  12 RA-MR                  40.39      41.06          5  
 13 Fleurimont, Justin  11 Unhes-Mr-MR            41.25      41.36          4  
 14 Norberg, Malte      12 RI Marlins-MR          51.00      44.69          3  
 15 Macaluso, Steven M  12 RA-MR                  45.31      44.72          2  
 16 Bishop, William L   11 Flying Dolphins-MR     47.00      44.97          1  
 17 Zhang, Lucas        12 Flying Dolphins-MR     52.20      45.12        
 18 Elliott, Lux        11 BKR-MR                 49.00      45.88        
 19 Ren, Patrick        11 RI Marlins-MR          48.26      46.12        
 20 Pena, Becquer D     11 APEX-MR                44.93      46.13        
 21 Margaryan, Avetis   12 Unhes-Mr-MR            49.63      46.85        
 22 Samuel, Kevin T     11 MWSC-MR                50.89      47.27        
 23 Titunik, Jason M    11 Flying Dolphins-MR        NT      48.19        
 24 Mahedy, Michael     11 BKR-MR                 50.00      48.22        
 25 Rademacher, Kurt J  11 MWSC-MR                45.89      49.00        
 26 Wong, Justin        12 Flying Dolphins-MR        NT      49.94        
 27 Spring, Eli         11 ASAP-MR                57.98      50.07        
 28 Salas, Dimitris     11 NCAC-MR                52.00      51.27        
 29 Sadikovic, Bogdan   11 RI Marlins-MR          55.00      53.33        
 30 Vanasse, River      12 ASAP-MR              1:07.43      54.27        
 31 Wallace, Jack       11 ASAP-MR              1:05.98      56.05        
 -- Vanasse, Logan      11 ASAP-MR              1:15.98         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Event 29  Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shchuchinov, Sophi  10 RI Marlins-MR        1:21.93    1:15.77         20  
                  37.06     1:15.77 (38.71)                                        
  2 Quiller, Hailey M   10 CAS-MR               1:23.05    1:24.08         17  
                  39.87     1:24.08 (44.21)                                        
  3 D'Alessandro, Tess  10 RA-MR                1:27.32    1:26.82         16  
                  42.95     1:26.82 (43.87)                                        
  4 Moran, Laura A       8 Ncac Unattached-MR   1:35.00    1:27.05         15  
                  42.11     1:27.05 (44.94)                                        
  5 Brenner, Arianna r  10 Flying Dolphins-MR   1:30.32    1:27.72         14  
                  42.94     1:27.72 (44.78)                                        
  6 Wang, Cindy Y       10 APEX-MR              1:33.12    1:27.88         13  
                  42.59     1:27.88 (45.29)                                        
  7 D'Alessandro, Lena   9 RA-MR                1:45.63    1:32.53         12  
                  44.65     1:32.53 (47.88)                                        
  8 Washington, Madiso  10 CAS-MR               1:34.10    1:32.58         11  
                  44.83     1:32.58 (47.75)                                        
  9 Henry, Ellie M       9 RA-MR                2:35.00    1:33.65          9  
                  44.52     1:33.65 (49.13)                                        
 10 Tula, Kelly A        9 APEX-MR                   NT    1:37.33          7  
 11 Sales, Chloe G      10 Flying Dolphins-MR        NT    1:38.49          6  
                  47.89     1:38.49 (50.60)                                        
 12 Lane, Jordan        10 CAS-MR               1:45.58    1:41.93          5  
 13 Wong, Angie         10 Flying Dolphins-MR        NT    1:42.26          4  
                  48.20     1:42.26 (54.06)                                        
 14 Lopez, Abigail      10 Flying Dolphins-MR        NT    1:42.44          3  
 15 Eljordan, Tiffany    8 NCAC-MR              1:52.00    1:45.27          2  
                  50.05     1:45.27 (55.22)                                        
 16 Dewar, Olivia        9 BKR-MR               1:59.00    1:45.76          1  
                  48.75     1:45.76 (57.01)                                        
 17 Isom, Christina M    9 CAS-MR               1:37.72    1:46.22        
                  49.72     1:46.22 (56.50)                                        
 18 Carousso, Natalie    8 RA-MR                1:55.70    1:47.97        
 19 Hernandez, Destiny   8 APEX-MR                   NT    1:48.54        
                  54.78     1:48.54 (53.76)                                        
 20 Lanning, Gracie      9 Flying Dolphins-MR        NT    1:50.27        
                  52.94     1:50.27 (57.33)                                        
 21 Andrews, Sophia M    9 Flying Dolphins-MR        NT    1:53.25        
 22 Lankford, Avery A    8 Flying Dolphins-MR        NT    1:53.70        
                  53.83     1:53.70 (59.87)                                        
 23 Toledo, Ylenia E    10 APEX-MR                   NT    1:56.18        
                  57.15     1:56.18 (59.03)                                        
 24 Shafiroff, Lily M    9 RA-MR                2:35.00    2:16.36        
                1:06.34   2:16.36 (1:10.02)                                        
 -- Biehle, Calder A    10 BKR-MR               1:56.00         DQ        
      Did not finish on back
                  51.76          DQ (56.23)                                        
 
Event 29  Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hyndman, Kailah     12 Unhes-Mr-MR          1:08.98    1:12.23         20  
                  35.00     1:12.23 (37.23)                                        
  2 Vega, Kayla C       11 Unhes-Mr-MR          1:13.33    1:12.89         17  
                  35.78     1:12.89 (37.11)                                        
  3 Austin, Jessica R   11 RA-MR                1:15.41    1:15.31         16  
                  35.71     1:15.31 (39.60)                                        
  4 Javier, Chrisabell  12 APEX-MR              1:18.66    1:16.62         15  
                  37.14     1:16.62 (39.48)                                        
  5 Rojas-Tineo, Maira  12 APEX-MR              1:21.63    1:17.89         14  
                  38.47     1:17.89 (39.42)                                        
  6 Chavez, Kaetlyn K   11 APEX-MR              1:16.60    1:18.24         13  
                  37.20     1:18.24 (41.04)                                        
  7 Brown, Annie R      12 Flying Dolphins-MR   1:28.38    1:19.17         12  
                  38.43     1:19.17 (40.74)                                        
  8 Radford, Tess E     11 Flying Dolphins-MR   1:24.23    1:21.00         11  
                  38.87     1:21.00 (42.13)                                        
  9 McKibben, Morgan J  11 Flying Dolphins-MR   1:25.72    1:23.46          9  
                  40.51     1:23.46 (42.95)                                        
 10 Vaughan-Johnson, S  12 RA-MR                1:21.06    1:24.27          7  
                  40.80     1:24.27 (43.47)                                        
 11 Ai, Allina          12 Flying Dolphins-MR   1:26.82    1:24.95          6  
                  40.97     1:24.95 (43.98)                                        
 12 Antman, Sabrina L   11 RA-MR                1:27.67    1:26.09          5  
                  42.74     1:26.09 (43.35)                                        
 13 Wong, Kelly M       11 APEX-MR              1:27.99    1:26.39          4  
                  40.31     1:26.39 (46.08)                                        
 14 Ge, Xinrui          11 APEX-MR              1:25.72    1:27.43          3  
                  43.78     1:27.43 (43.65)                                        
 15 Moore, Lily         11 Flying Dolphins-MR        NT    1:28.00          2  
 16 Augustin-Orcel, Ga  11 BKR-MR               1:35.00    1:28.48          1  
 17 O'Brien, Kelsey R   11 MWSC-MR              1:26.40    1:28.53        
                  42.63     1:28.53 (45.90)                                        
 18 Shpak, Olivia G     12 RA-MR                1:36.96    1:32.74        
                  45.07     1:32.74 (47.67)                                        
 19 Venezia, Maddie S   11 RA-MR                1:35.13    1:36.33        
 20 Long, Kelsey        11 RI Marlins-MR        1:55.00    1:38.00        
                  47.59     1:38.00 (50.41)                                        
 21 Van Poppel, Charle  12 MWSC-MR              1:40.89    1:40.84        
 22 Sullivan, Fiona     12 ASAP-MR              1:38.95    1:45.73        
                  50.28     1:45.73 (55.45)                                        
 23 O'Heir, Ava E       11 BKR-MR               1:55.00    1:49.82        
 24 Principe, Jesse     11 BKR-MR               1:53.00    2:00.41        
                  58.83   2:00.41 (1:01.58)                                        
 -- Roth, Clemi L       11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  56.98        DQ (1:02.90)                                        
 -- Saxon, Isabella N   12 MWSC-MR              1:40.89         DQ        
      Non-continuous turning action
                  51.23          DQ (53.20)                                        
 
Event 30  Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, John         10 NCAC-MR              1:20.00    1:13.87         20  
                  36.24     1:13.87 (37.63)                                        
  2 Moran, Keilan S     10 Ncac Unattached-MR   1:20.00    1:16.38         17  
                  38.14     1:16.38 (38.24)                                        
  3 Salas, Stefanos H    9 NCAC-MR              1:23.00    1:19.78         16  
                  38.24     1:19.78 (41.54)                                        
  4 Khanas, Vladyslav   10 Unhes-Mr-MR          1:30.59    1:20.16         15  
                  39.87     1:20.16 (40.29)                                        
  5 Peng, Greg W        10 APEX-MR              1:18.14    1:20.90         14  
                  39.91     1:20.90 (40.99)                                        
  6 Tesovic, Maksim     10 RI Marlins-MR        1:40.00    1:23.07         13  
                  40.75     1:23.07 (42.32)                                        
  7 Maslo, Strahinja     8 RI Marlins-MR        1:45.00    1:26.72         12  
                  43.20     1:26.72 (43.52)                                        
  8 Krayets, Eric       10 Unhes-Mr-MR          1:27.18    1:28.14         11  
                  43.06     1:28.14 (45.08)                                        
  9 Emre, Emir M        10 RI Marlins-MR        1:48.00    1:28.78          9  
 10 Dase, Jonathan w    10 Flying Dolphins-MR   1:30.24    1:31.31          7  
                  43.96     1:31.31 (47.35)                                        
 11 Peng, Thomas F       8 APEX-MR                   NT    1:32.79          6  
                  45.34     1:32.79 (47.45)                                        
 12 Taylor, Noah B       9 BKR-MR               1:40.00    1:33.09          5  
                  46.08     1:33.09 (47.01)                                        
 13 Vesselov, Stephan   10 RI Marlins-MR        1:37.08    1:33.50          4  
 14 Wang, Andy Y        10 APEX-MR              1:38.11    1:33.57          3  
                  45.18     1:33.57 (48.39)                                        
 15 Grissinger, John H  10 Flying Dolphins-MR   1:35.85    1:35.31          2  
                  46.28     1:35.31 (49.03)                                        
 16 Bruno, Nicholas J    8 MWSC-MR              1:50.72    1:38.29          1  
                  47.88     1:38.29 (50.41)                                        
 17 Weisburg, Alexande  10 APEX-MR              1:47.11    1:39.76        
                  49.37     1:39.76 (50.39)                                        
 18 Gutierrez, Mathew   10 CAS-MR               1:49.88    1:48.06        
                  52.31     1:48.06 (55.75)                                        
 19 Reyes, Oliver        8 ASAP-MR              1:56.87    1:50.73        
                  53.83     1:50.73 (56.90)                                        
 20 Thantu, Larson T    10 RA-MR                1:47.32    1:52.96        
                  56.02     1:52.96 (56.94)                                        
 21 Hoffman, Ethan T     8 RA-MR                2:35.00    1:54.72        
                  56.28     1:54.72 (58.44)                                        
 22 Hicks, Parker P     10 Flying Dolphins-MR        NT    1:57.42        
                  53.43   1:57.42 (1:03.99)                                        
 23 Gross, Jacob        10 BKR-MR               2:10.00    2:02.72        
                  55.97   2:02.72 (1:06.75)                                        
 24 Beasley, Jackson     8 ASAP-MR              2:01.23    2:04.76        
                1:01.63   2:04.76 (1:03.13)                                        
 25 Khitrov, Kevin       9 RA-MR                2:15.00    2:05.16        
                  58.79   2:05.16 (1:06.37)                                        
 26 Taylor, Samuel E     7 BKR-MR               3:00.00    2:14.84        
                1:07.28   2:14.84 (1:07.56)                                        
 27 van Dyke, Andrew K   9 Flying Dolphins-MR        NT    2:35.02        
                1:09.26   2:35.02 (1:25.76)                                        
 
Event 30  Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chia, Derrick       12 NCAC-MR              1:10.00    1:09.99         20  
                  33.85     1:09.99 (36.14)                                        
  2 Green, Gavin C      11 Flying Dolphins-MR   1:10.74    1:10.97         17  
                  34.72     1:10.97 (36.25)                                        
  3 Xia, Alan           12 NCAC-MR              1:20.00    1:12.14         16  
                  34.96     1:12.14 (37.18)                                        
  4 Hahn, Benjamin R    12 RA-MR                1:13.32    1:13.29         15  
                  36.10     1:13.29 (37.19)                                        
  5 Fleurimont, Justin  11 Unhes-Mr-MR          1:12.03    1:15.83         14  
                  37.60     1:15.83 (38.23)                                        
  6 Halls, Sean C       11 NFS-MR               1:18.30    1:16.43         13  
                  37.22     1:16.43 (39.21)                                        
  7 Bzikot, Konrad      12 NCAC-MR              1:17.00    1:16.74         12  
                  37.86     1:16.74 (38.88)                                        
  8 Roonprapunt, Tyler  12 Flying Dolphins-MR   1:21.77    1:18.13         11  
                  36.98     1:18.13 (41.15)                                        
  9 Coronel, Freddy     12 RI Marlins-MR        1:20.00    1:18.46          9  
                  37.85     1:18.46 (40.61)                                        
 10 suh, Jonathan Y     11 RA-MR                1:29.13    1:20.30          7  
                  38.10     1:20.30 (42.20)                                        
 11 Hu, Dylan H         11 Flying Dolphins-MR   1:21.20    1:21.78          6  
                  39.92     1:21.78 (41.86)                                        
 12 D'Alessandro, Bria  12 RA-MR                1:19.70    1:21.84          5  
                  40.21     1:21.84 (41.63)                                        
 13 Sellami, Max L      11 Flying Dolphins-MR   1:21.24    1:22.21          4  
                  39.94     1:22.21 (42.27)                                        
 14 Margaryan, Avetis   12 Unhes-Mr-MR          1:27.00    1:24.41          3  
                  40.78     1:24.41 (43.63)                                        
 15 Haskins, Alade      11 CAS-MR               1:22.41    1:25.20          2  
                  39.92     1:25.20 (45.28)                                        
 16 Orientale, Sam A    12 RA-MR                1:30.18    1:27.24          1  
                  41.11     1:27.24 (46.13)                                        
 17 Gonzalez, Kevin     12 APEX-MR              1:30.31    1:28.55        
 18 Mahedy, Michael     11 BKR-MR               1:35.00    1:29.19        
                  44.38     1:29.19 (44.81)                                        
 19 Elliott, Lux        11 BKR-MR               1:37.00    1:29.50        
                  44.13     1:29.50 (45.37)                                        
 20 Ren, Patrick        11 RI Marlins-MR        1:45.00    1:33.31        
                  45.20     1:33.31 (48.11)                                        
 21 Norberg, Malte      12 RI Marlins-MR        1:37.00    1:33.50        
                  46.91     1:33.50 (46.59)                                        
 22 Zhang, Lucas        12 Flying Dolphins-MR   1:37.81    1:36.65        
                  46.30     1:36.65 (50.35)                                        
 23 Wong, Justin        12 Flying Dolphins-MR        NT    1:41.81        
 24 Sadikovic, Bogdan   11 RI Marlins-MR        1:45.00    1:43.68        
                  51.01     1:43.68 (52.67)                                        
 25 Titunik, Jason M    11 Flying Dolphins-MR        NT    1:49.86        
                  53.13     1:49.86 (56.73)                                        
 26 Vanasse, River      12 ASAP-MR              1:56.78    1:56.34        
                  53.99   1:56.34 (1:02.35)                                        
 
Event 31  Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quiller, Hailey M   10 CAS-MR                 36.29      35.82         20  
  2 Solomon, Mirabel K   9 RA-MR                  40.97      38.56         17  
  3 Washington, Madiso  10 CAS-MR                 38.01      40.19         16  
  4 Hall, Lavinia       10 APEX-MR                41.39      40.78         15  
  5 D'Alessandro, Tess  10 RA-MR                  44.57      41.78         14  
  6 Robinson, Nicole K   9 RA-MR                  40.82      42.09         13  
  7 Moran, Laura A       8 Ncac Unattached-MR     45.00      42.53         12  
  8 Ewald, Sydney        9 NCAC-MR                50.00      42.79         11  
  9 Robinson, Lindsey    9 RA-MR                  43.81      43.64          9  
 10 Baran, Julia        10 NCAC-MR                52.00      43.89          7  
 11 Williams, Alisia    10 CAS-MR                 46.80      44.19          6  
 12 Lanning, Gracie      9 Flying Dolphins-MR        NT      46.60          5  
 13 Gurney, Anna G      10 Flying Dolphins-MR     48.09      46.63          4  
 14 Brenner, Arianna r  10 Flying Dolphins-MR     41.33      46.83          3  
 15 Isom, Christina M    9 CAS-MR                 47.89      47.27          2  
 16 Martinez-Escorial,   9 ASAP-MR                50.76      47.95          1  
 17 Hernandez, Destiny   8 APEX-MR                   NT      48.13        
 18 Lane, Jordan        10 CAS-MR                 46.55      48.18        
 19 D'Alessandro, Lena   9 RA-MR                  50.36      48.30        
 20 Eljordan, Tiffany    8 NCAC-MR                52.00      51.11        
 21 Lopez, Abigail      10 Flying Dolphins-MR        NT      52.50        
 22 Pena, Camila A       9 APEX-MR                51.98      53.87        
 23 Wong, Angie         10 Flying Dolphins-MR        NT      53.99        
 24 Henry, Ellie M       9 RA-MR                1:15.00      54.94        
 25 Carousso, Natalie    8 RA-MR                  56.85      56.17        
 26 Sales, Chloe G      10 Flying Dolphins-MR        NT      56.82        
 27 M'Baye, N'Deye       9 CAS-MR               1:37.44      59.28        
 28 Andrews, Sophia M    9 Flying Dolphins-MR   1:04.88    1:00.30        
 29 Hargrove, Alana E   10 NFS-MR               1:04.33    1:12.09        
 30 Shafiroff, Lily M    9 RA-MR                  59.48    1:13.22        
 
Event 31  Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hyndman, Kailah     12 Unhes-Mr-MR            29.71      29.02         20  
  2 Suteja, Kezia S     12 NCAC-MR                30.00      30.51         17  
  3 Vega, Kayla C       11 Unhes-Mr-MR            32.88      31.72         16  
  4 Conrad, Sabrina L   11 RA-MR                  32.86      32.40         15  
  5 Dutta, Kimberly     12 Flying Dolphins-MR     36.59      32.74         14  
  6 Grozdanic, Katarin  12 RI Marlins-MR          33.85      34.31         13  
  7 Javier, Chrisabell  12 APEX-MR                35.65      35.25         12  
  8 Duggan, Isabella M  12 CAS-MR                 37.62      35.44         11  
  9 Brown, Annie R      12 Flying Dolphins-MR     42.17      35.53          9  
 10 Chavez, Kaetlyn K   11 APEX-MR                36.75      35.78          7  
 11 Augustin-Orcel, Ga  11 BKR-MR                 40.00      35.92          6  
 12 Austin, Jessica R   11 RA-MR                  36.78      36.40          5  
 13 Radford, Tess E     11 Flying Dolphins-MR     37.56      37.16          4  
 14 O'Brien, Kelsey R   11 MWSC-MR                39.64      38.61          3  
 15 Goldstein, Leah     11 Flying Dolphins-MR     41.72      40.56          2  
 16 Wong, Kristen A     11 APEX-MR                42.58      41.18          1  
 17 Antman, Sabrina L   11 RA-MR                  45.82      42.11        
 18 Venezia, Maddie S   11 RA-MR                  51.91      46.79        
 19 Van Poppel, Charle  12 MWSC-MR                45.89      49.39        
 20 Long, Kelsey        11 RI Marlins-MR          46.86      49.87        
 21 Beasley, Aakyah     11 ASAP-MR                57.99      50.82        
 22 Sullivan, Fiona     12 ASAP-MR              1:00.08      56.34        
 23 Wald, Sasha         12 ASAP-MR              1:01.32    1:05.67        
 
Event 32  Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, John         10 NCAC-MR                33.00      33.11         20  
  2 Moran, Keilan S     10 Ncac Unattached-MR     35.00      35.28         17  
  3 DU, Ethan           10 NCAC-MR                38.50      36.54         16  
  4 Khanas, Vladyslav   10 Unhes-Mr-MR            39.63      36.98         15  
  5 Salas, Stefanos H    9 NCAC-MR                39.00      37.56         14  
  6 Buchanan, Chase C    9 NFS-MR                 38.49      38.26         13  
  7 Krayets, Eric       10 Unhes-Mr-MR            39.63      38.41         12  
  8 Washington, Morgon   8 CAS-MR                 39.29      38.61         11  
  9 Emre, Emir M        10 RI Marlins-MR          41.00      39.27          9  
 10 Monastersky, Alex   10 MWSC-MR                42.29      39.66          7  
 11 Beaman, Shawn F      8 UNYFD-MR                  NT      42.12          6  
 12 Maslo, Strahinja     8 RI Marlins-MR          49.00      43.29          5  
 13 Dase, Jonathan w    10 Flying Dolphins-MR     44.33      43.43          4  
 14 Germain, Dylan      10 Flying Dolphins-MR        NT      44.13          3  
 15 Igel, Misha         10 BKR-MR                 45.00      44.22          2  
 16 Tesovic, Maksim     10 RI Marlins-MR          42.65      44.33          1  
 17 Taylor, Noah B       9 BKR-MR               1:50.00      44.72        
 18 Grissinger, John H  10 Flying Dolphins-MR     52.16      45.02        
 19 Vesselov, Stephan   10 RI Marlins-MR          50.00      45.71        
 20 Gutierrez, Mathew   10 CAS-MR                 50.02      47.78        
 21 Halls, Ryan A        8 NFS-MR                 53.54      47.85        
 22 Salas, Alejandro H   9 NCAC-MR                48.90      49.55        
 23 Equiano, Jason A     9 APEX-MR                39.59      49.79        
 24 Stewart, Alexander   9 Flying Dolphins-MR        NT      52.52        
 25 Bruno, Nicholas J    8 MWSC-MR                56.26      52.97        
 26 Rosenthal, Isaac D  10 CAS-MR               1:01.99      59.41        
 27 Daniels, Jacob C     9 CAS-MR               1:10.58    1:03.76        
 28 Hicks, Parker P     10 Flying Dolphins-MR        NT    1:07.50        
 29 Khitrov, Kevin       9 RA-MR                  55.00    1:16.13        
 -- Gonzalez, Alejandr   7 APEX-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Panucci, Daniele    10 ASAP-MR              1:03.78         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- van Dyke, Andrew K   9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Beasley, Jackson     8 ASAP-MR              1:07.98         DQ        
      One hand touch
 
Event 32  Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chia, Derrick       12 NCAC-MR              1:06.00      29.21         20  
  2 Bershad, Ethan L    12 Flying Dolphins-MR     35.15      29.34         17  
  3 Bzikot, Konrad      12 NCAC-MR                30.00      31.49         16  
  4 Halls, Sean C       11 NFS-MR                 31.75      32.04         15  
  5 Macaluso, Steven M  12 RA-MR                  35.63      34.14         14  
  6 Hu, Dylan H         11 Flying Dolphins-MR     36.45      34.54         13  
  7 Roonprapunt, Tyler  12 Flying Dolphins-MR     35.84      34.79         12  
  8 Fleurimont, Justin  11 Unhes-Mr-MR            34.98      34.80         11  
  9 Haskins, Alade      11 CAS-MR                 36.50      35.32          9  
 10 suh, Jonathan Y     11 RA-MR                  42.40      35.59          7  
 11 Vizhco, Dexter H    12 CAS-MR                 34.97      35.88          6  
 12 Coronel, Freddy     12 RI Marlins-MR          33.00      36.36          5  
 13 D'Alessandro, Bria  12 RA-MR                  38.25      36.65          4  
 14 Hahn, Benjamin R    12 RA-MR                  38.46      36.95          3  
 15 Margaryan, Avetis   12 Unhes-Mr-MR            41.40      37.15          2  
 16 Bishop, William L   11 Flying Dolphins-MR     39.92      37.88          1  
 17 Legendre, Malik E   12 NFS-MR                 41.85      40.03        
 18 Spring, Eli         11 ASAP-MR                45.67      41.15        
 19 Ren, Patrick        11 RI Marlins-MR          47.33      46.35        
 20 Zhang, Lucas        12 Flying Dolphins-MR   1:11.00      46.44        
 21 Pena, Becquer D     11 APEX-MR                47.54      48.68        
 22 Wong, Justin        12 Flying Dolphins-MR        NT      49.00        
 23 Vanasse, River      12 ASAP-MR                59.98      51.60        
 24 Samuel, Kevin T     11 MWSC-MR              1:05.89      51.91        
 25 Sadikovic, Bogdan   11 RI Marlins-MR          55.00      53.18        
 26 Titunik, Jason M    11 Flying Dolphins-MR        NT      53.20        
 27 Vanasse, Logan      11 ASAP-MR                   NT    1:24.33        
 -- Norberg, Malte      12 RI Marlins-MR          47.00         DQ        
      One hand touch
 
Event 33  Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shchuchinov, Sophi  10 RI Marlins-MR        2:55.30    2:39.46         20  
                  35.63     1:17.62 (41.99)     2:03.90 (46.28)     2:39.46 (35.56)
  2 Solomon, Mirabel K   9 RA-MR                4:00.00    3:12.19         17  
                  42.33     1:31.23 (48.90)     2:30.02 (58.79)     3:12.19 (42.17)
  3 Martinez-Escorial,   9 ASAP-MR              3:45.87    3:25.38         16  
                  49.97     1:45.42 (55.45)     2:38.81 (53.39)     3:25.38 (46.57)
  4 Gurney, Anna G      10 Flying Dolphins-MR        NT    3:48.88         15  
                  49.43     1:44.40 (54.97)   2:53.44 (1:09.04)     3:48.88 (55.44)
 
Event 33  Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Suteja, Kezia S     12 NCAC-MR              2:44.00    2:33.41         20  
                  32.73     1:13.00 (40.27)     1:57.00 (44.00)     2:33.41 (36.41)
  2 Conrad, Sabrina L   11 RA-MR                2:44.69    2:36.84         17  
                  33.93     1:13.29 (39.36)     2:00.45 (47.16)     2:36.84 (36.39)
  3 Ai, Allina          12 Flying Dolphins-MR   2:56.74    2:47.86         16  
                  35.81     1:21.47 (45.66)     2:09.65 (48.18)     2:47.86 (38.21)
  4 Austin, Jessica R   11 RA-MR                3:00.62    2:48.96         15  
                  38.65     1:18.83 (40.18)     2:10.23 (51.40)     2:48.96 (38.73)
  5 Brown, Annie R      12 Flying Dolphins-MR   3:10.04    2:49.40         14  
                  36.64     1:20.56 (43.92)     2:12.00 (51.44)     2:49.40 (37.40)
  6 Radford, Tess E     11 Flying Dolphins-MR   3:10.74    2:53.91         13  
                  38.06     1:22.63 (44.57)     2:14.07 (51.44)     2:53.91 (39.84)
  7 Vaughan-Johnson, S  12 RA-MR                3:07.94    3:01.68         12  
                  40.83     1:26.68 (45.85)     2:22.61 (55.93)     3:01.68 (39.07)
  8 McKibben, Morgan J  11 Flying Dolphins-MR   3:07.64    3:03.09         11  
                  41.24     1:29.34 (48.10)     2:20.68 (51.34)     3:03.09 (42.41)
  9 Goldstein, Leah     11 Flying Dolphins-MR   3:16.19    3:03.87          9  
                  44.13     1:32.40 (48.27)     2:25.28 (52.88)     3:03.87 (38.59)
 10 Moore, Lily         11 Flying Dolphins-MR        NT    3:15.89          7  
                  49.95     1:39.68 (49.73)   3:15.89 (1:36.21)                    
 11 Shpak, Olivia G     12 RA-MR                3:26.78    3:19.77          6  
                  46.98     1:35.89 (48.91)   2:35.93 (1:00.04)     3:19.77 (43.84)
 12 Beasley, Aakyah     11 ASAP-MR              4:05.67    3:53.55          5  
                  50.65   1:54.25 (1:03.60)   2:58.72 (1:04.47)     3:53.55 (54.83)
 13 Wald, Sasha         12 ASAP-MR              4:25.67    4:09.31          4  
                  59.75   2:03.86 (1:04.11)   3:14.81 (1:10.95)     4:09.31 (54.50)
 -- Dutta, Kimberly     12 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Non-continuous turning action - back
                  35.29     1:19.25 (43.96)     2:00.58 (41.33)          DQ (36.53)
 
Event 34  Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, John         10 NCAC-MR              2:52.00    2:43.62         20  
                  34.95     1:16.11 (41.16)     2:04.70 (48.59)     2:43.62 (38.92)
  2 Salas, Stefanos H    9 NCAC-MR              3:00.00    2:50.42         17  
                  39.62     1:22.35 (42.73)     2:13.44 (51.09)     2:50.42 (36.98)
  3 Monastersky, Alex   10 MWSC-MR              3:50.89    3:08.54         16  
                  42.72     1:34.47 (51.75)     2:27.21 (52.74)     3:08.54 (41.33)
  4 Germain, Dylan      10 Flying Dolphins-MR        NT    3:35.91         15  
                  50.09     1:43.73 (53.64)   2:46.23 (1:02.50)     3:35.91 (49.68)
  5 Thantu, Larson T    10 RA-MR                4:00.00    3:44.88         14  
                  54.88   1:55.10 (1:00.22)   2:57.78 (1:02.68)     3:44.88 (47.10)
  6 Stewart, Alexander   9 Flying Dolphins-MR        NT    3:54.79         13  
                  56.69   1:59.22 (1:02.53)   3:05.74 (1:06.52)     3:54.79 (49.05)
  7 Hicks, Parker P     10 Flying Dolphins-MR        NT    4:38.65         12  
                1:10.37   2:15.15 (1:04.78)   3:40.01 (1:24.86)     4:38.65 (58.64)
 
Event 34  Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Gavin C      11 Flying Dolphins-MR   2:31.61    2:32.74         20  
                  34.89     1:13.31 (38.42)     1:58.05 (44.74)     2:32.74 (34.69)
  2 Bershad, Ethan L    12 Flying Dolphins-MR        NT    2:37.38         17  
                  32.98     1:15.20 (42.22)     2:03.04 (47.84)     2:37.38 (34.34)
  3 Sellami, Max L      11 Flying Dolphins-MR   3:24.10    2:49.15         16  
                  39.72     1:22.52 (42.80)     2:11.19 (48.67)     2:49.15 (37.96)
  4 Vizhco, Dexter H    12 CAS-MR               2:50.97    2:50.56         15  
                  36.53     1:21.97 (45.44)     2:12.32 (50.35)     2:50.56 (38.24)
  5 Hu, Dylan H         11 Flying Dolphins-MR   3:05.16    2:51.01         14  
                  38.31     1:22.67 (44.36)     2:14.65 (51.98)     2:51.01 (36.36)
  6 Macaluso, Steven M  12 RA-MR                3:11.31    2:53.98         13  
                  36.55     1:20.11 (43.56)     2:17.27 (57.16)     2:53.98 (36.71)
  7 Bishop, William L   11 Flying Dolphins-MR   3:18.89    3:07.51         12  
                  43.54     1:32.76 (49.22)     2:28.89 (56.13)     3:07.51 (38.62)
  8 Spring, Eli         11 ASAP-MR              3:11.65    3:24.23         11  
                  45.35     1:35.37 (50.02)   2:37.70 (1:02.33)     3:24.23 (46.53)
  9 Titunik, Jason M    11 Flying Dolphins-MR        NT    3:43.57          9  
                  57.71     1:56.05 (58.34)     2:55.43 (59.38)     3:43.57 (48.14)
 
Event 35  Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shchuchinov, Sophi  10 RI Marlins-MR             NT    6:23.94         20  
                  33.15     1:10.55 (37.40)     1:50.17 (39.62)     2:31.57 (41.40)
        3:10.81 (39.24)     3:51.96 (41.15)     4:32.43 (40.47)     5:11.63 (39.20)
        5:51.18 (39.55)     6:23.94 (32.76)                                        
  2 Robinson, Lindsey    9 RA-MR                7:45.00    7:35.98         17  
                  40.14     1:26.15 (46.01)     2:12.58 (46.43)     2:58.99 (46.41)
        3:45.48 (46.49)     4:32.03 (46.55)     5:19.14 (47.11)     6:05.98 (46.84)
        6:51.56 (45.58)     7:35.98 (44.42)                                        
  3 Solomon, Mirabel K   9 RA-MR                7:35.00    7:46.23         16  
                  41.43     1:29.05 (47.62)     2:16.46 (47.41)     3:03.60 (47.14)
        3:51.18 (47.58)     4:38.40 (47.22)     5:27.98 (49.58)     6:15.53 (47.55)
        7:02.57 (47.04)     7:46.23 (43.66)                                        
  4 Robinson, Nicole K   9 RA-MR                7:45.00    8:05.45         15  
                  44.53     1:35.53 (51.00)     2:25.56 (50.03)     3:15.74 (50.18)
        4:05.14 (49.40)     4:54.47 (49.33)     5:43.97 (49.50)     6:33.04 (49.07)
        7:20.93 (47.89)     8:05.45 (44.52)                                        
 
Event 35  Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina L   11 RA-MR                6:46.00    6:26.60         20  
                  34.40     1:13.43 (39.03)     1:52.60 (39.17)     2:32.20 (39.60)
        3:11.94 (39.74)     3:51.33 (39.39)     4:31.07 (39.74)     5:10.81 (39.74)
        5:50.56 (39.75)     6:26.60 (36.04)                                        
  2 Austin, Jessica R   11 RA-MR                6:36.80    6:38.26         17  
                  34.93     1:14.52 (39.59)     1:55.39 (40.87)     2:36.30 (40.91)
        3:16.88 (40.58)     3:57.94 (41.06)     4:39.47 (41.53)     5:20.08 (40.61)
        6:00.08 (40.00)     6:38.26 (38.18)                                        
  3 Grozdanic, Katarin  12 RI Marlins-MR        6:39.00    7:00.15         16  
                  33.77     1:12.59 (38.82)     1:56.52 (43.93)     2:39.38 (42.86)
        3:24.72 (45.34)     4:09.16 (44.44)     4:52.72 (43.56)     5:36.38 (43.66)
        6:19.13 (42.75)     7:00.15 (41.02)                                        
  4 Vaughan-Johnson, S  12 RA-MR                7:41.01    7:13.19         15  
                  36.66     1:18.95 (42.29)     2:03.83 (44.88)     2:49.06 (45.23)
        3:32.32 (43.26)     4:17.70 (45.38)     5:02.79 (45.09)     5:48.24 (45.45)
        6:32.23 (43.99)     7:13.19 (40.96)                                        
  5 Moore, Lily         11 Flying Dolphins-MR        NT    7:23.24         14  
                  37.60                             2:08.35 ( )     2:53.60 (45.25)
        3:40.86 (47.26)                                                 5:59.24 ( )
        6:43.70 (44.46)     7:23.24 (39.54)                                        
 
Event 36  Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Beaman, Shawn F      8 UNYFD-MR                  NT    7:44.10         20  
                  42.33     1:29.77 (47.44)     2:20.14 (50.37)     3:06.63 (46.49)
        3:52.79 (46.16)     4:41.31 (48.52)     5:29.91 (48.60)     6:15.62 (45.71)
        7:04.25 (48.63)     7:44.10 (39.85)                                        
 
Event 36  Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Gavin C      11 Flying Dolphins-MR   5:44.88    5:50.49         20  
                  30.90     1:05.38 (34.48)     1:41.18 (35.80)     2:17.04 (35.86)
        2:52.16 (35.12)     3:27.76 (35.60)     4:03.37 (35.61)     4:39.54 (36.17)
        5:15.49 (35.95)     5:50.49 (35.00)                                        
  2 Hahn, Benjamin R    12 RA-MR                6:20.00    6:40.46         17  
                  33.94     1:12.64 (38.70)     1:53.22 (40.58)     2:33.48 (40.26)
        3:15.29 (41.81)     3:56.75 (41.46)     4:38.73 (41.98)     5:19.92 (41.19)
        6:02.18 (42.26)     6:40.46 (38.28)                                        
  3 Macaluso, Steven M  12 RA-MR                6:30.00    6:52.61         16  
                  35.64     1:17.02 (41.38)     1:59.36 (42.34)     2:42.24 (42.88)
        3:25.23 (42.99)     4:09.06 (43.83)     4:52.75 (43.69)     5:33.90 (41.15)
        6:16.41 (42.51)     6:52.61 (36.20)                                        
  4 Orientale, Sam A    12 RA-MR                7:15.00    7:53.82         15  
                  37.64                                                            
            3:48.68 ( )                                                 6:19.53 ( )
      7:53.82 (1:34.29)                                                            
 
Event 37  Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Flinn, Rachel A     23 NYAC-MR              1:56.43    2:03.62         20  
                  28.26       58.94 (30.68)     1:31.26 (32.32)     2:03.62 (32.36)
  2 Guarnieri, Emma F   13 RA-MR                2:07.72    2:10.34         17  
                  29.37     1:02.13 (32.76)     1:36.34 (34.21)     2:10.34 (34.00)
  3 Tomita, Yurika      15 Flying Dolphins-MR   2:09.00    2:13.85         16  
                  30.50     1:04.54 (34.04)     1:39.61 (35.07)     2:13.85 (34.24)
  4 O'Brien, Jessica A  13 MWSC-MR              2:15.48    2:14.00         15  
                  29.70     1:04.20 (34.50)     1:40.15 (35.95)     2:14.00 (33.85)
  5 Carousso, Melissa   13 RA-MR                2:15.91    2:15.94         14  
                  30.38     1:04.78 (34.40)     1:41.05 (36.27)     2:15.94 (34.89)
  6 Kruger, Olivia T    16 APEX-MR              2:10.20    2:17.86         13  
                  30.69     1:05.47 (34.78)     1:41.83 (36.36)     2:17.86 (36.03)
  7 Scoppetta, Carly R  13 RA-MR                2:15.45    2:19.87         12  
                  31.21     1:06.49 (35.28)     1:43.25 (36.76)     2:19.87 (36.62)
  8 Greene, Anna        15 BKR-MR               2:30.00    2:23.51         11  
                  32.89     1:10.01 (37.12)     1:47.23 (37.22)     2:23.51 (36.28)
  9 Ritziu, Andrea      15 RI Marlins-MR        2:22.96    2:23.78          9  
                  32.85     1:09.62 (36.77)   2:23.78 (1:14.16)                    
 10 Matthews-Correia,   15 NFS-MR               2:44.87    2:29.25          7  
                  33.30     1:11.95 (38.65)     1:52.54 (40.59)     2:29.25 (36.71)
 11 Jordan, Lara        14 RI Marlins-MR        2:30.00    2:30.32          6  
                  33.65     1:11.80 (38.15)     1:52.06 (40.26)     2:30.32 (38.26)
 12 Coullare, Lisa      13 RI Marlins-MR        2:30.00    2:30.93          5  
                  34.05     1:12.36 (38.31)     1:53.09 (40.73)     2:30.93 (37.84)
 13 Illig, Sally A      15 BKR-MR               2:40.00    2:37.95          4  
                  34.33     1:13.88 (39.55)     1:56.18 (42.30)     2:37.95 (41.77)
 14 McGuigan, Grace E   15 BKR-MR               2:50.00    2:47.55          3  
                  35.36     1:17.43 (42.07)     2:03.36 (45.93)     2:47.55 (44.19)
 15 Elliott, Boo        13 BKR-MR               3:05.00    2:50.01          2  
                  36.78     1:19.43 (42.65)     2:06.24 (46.81)     2:50.01 (43.77)
 16 Dawson, Athena      14 NFS-MR               2:48.18    2:52.01          1  
                  35.14     1:19.49 (44.35)     2:06.71 (47.22)     2:52.01 (45.30)
 17 Omar, Shimaa        15 RI Marlins-MR        4:00.00    3:00.37        
                  37.07     1:19.75 (42.68)     2:00.64 (40.89)     3:00.37 (59.73)
 18 Khitrov, Sammy      13 RA-MR                3:19.53    3:02.42        
                  39.62     1:25.39 (45.77)     2:15.04 (49.65)     3:02.42 (47.38)
 19 Cruz, Giselle C     15 Flying Dolphins-MR        NT    3:20.04        
 
Event 38  Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Valdivieso, Juan P  34 NYAC-MR                   NT    1:50.78         20  
                  26.24       54.15 (27.91)     1:22.41 (28.26)     1:50.78 (28.37)
  2 Jaquez, Dessaniel   16 RA-MR                2:00.00    1:58.11         17  
                  26.82       56.63 (29.81)     1:27.05 (30.42)     1:58.11 (31.06)
  3 Malnik, Dani        30 NYAC-MR                   NT    2:00.30         16  
                  26.95       57.00 (30.05)     1:28.45 (31.45)     2:00.30 (31.85)
  4 Prokic, Matija      15 RI Marlins-MR        2:07.88    2:02.70         15  
                  27.65       58.59 (30.94)     1:30.68 (32.09)     2:02.70 (32.02)
  5 Bruno, Anthony J    13 MWSC-MR              2:09.01    2:03.16         14  
                  27.68       58.91 (31.23)     1:31.69 (32.78)     2:03.16 (31.47)
  6 Cato, Tyler R       14 NFS-MR               2:04.09    2:04.48         13  
                  27.33       59.09 (31.76)     1:32.03 (32.94)     2:04.48 (32.45)
  7 Montesa, Daniel     15 Parks Sailfish-MR    2:05.58    2:04.95         12  
                  27.16       59.01 (31.85)     1:32.61 (33.60)     2:04.95 (32.34)
  8 Mahaney, James W    15 RA-MR                2:24.63    2:10.15         11  
                  28.91     1:02.22 (33.31)     1:37.29 (35.07)     2:10.15 (32.86)
  9 Ciric, Milos        17 RI Marlins-MR        2:07.00    2:11.05          9  
                  28.70     1:01.09 (32.39)     1:35.63 (34.54)     2:11.05 (35.42)
 10 Chan, Jason         16 NCAC-MR              2:29.00    2:11.06          7  
                  28.70     1:02.21 (33.51)     1:37.60 (35.39)     2:11.06 (33.46)
 11 Sheridan, Aidan M   14 RA-MR                2:30.50    2:15.62          6  
                                1:03.32 ( )     1:39.85 (36.53)     2:15.62 (35.77)
 12 Gusita, Nicholas    13 RI Marlins-MR        2:29.22    2:19.35          5  
                  31.35     1:06.62 (35.27)     1:43.44 (36.82)     2:19.35 (35.91)
 13 Lam, Lawrence       14 Parks Sailfish-MR    2:16.95    2:20.37          4  
                  28.41     1:03.25 (34.84)     1:42.02 (38.77)     2:20.37 (38.35)
 14 Buchanan, Brian R   15 NFS-MR               2:26.22    2:22.04          3  
                  31.75     1:08.06 (36.31)     1:46.17 (38.11)     2:22.04 (35.87)
 15 Pearce, Stephen P   13 RA-MR                2:21.22    2:23.28          2  
                  31.62     1:07.79 (36.17)     1:45.69 (37.90)     2:23.28 (37.59)
 16 Villalobos, Matt J  13 APEX-MR              2:20.30    2:24.16          1  
                  30.76     1:05.87 (35.11)     1:43.69 (37.82)     2:24.16 (40.47)
 17 Ngo, Kevin          16 APEX-MR              2:27.62    2:25.69        
                  31.84     1:07.55 (35.71)     1:45.16 (37.61)     2:25.69 (40.53)
 18 LePage, James W     13 RA-MR                2:32.47    2:28.50        
                  31.07     1:07.58 (36.51)     1:47.56 (39.98)     2:28.50 (40.94)
 19 Poncet, Theodore    13 Flying Dolphins-MR   2:53.24    2:29.62        
                  33.25     1:12.32 (39.07)     1:51.92 (39.60)     2:29.62 (37.70)
 20 Thaler, Michael     14 BKR-MR               2:50.00    2:31.04        
                  31.15     1:07.45 (36.30)     1:48.40 (40.95)     2:31.04 (42.64)
 21 Chen, Zhihan        14 APEX-MR              2:30.95    2:41.82        
                  34.26     1:15.03 (40.77)     1:59.12 (44.09)     2:41.82 (42.70)
 22 Burns, Trevor       13 BKR-MR               2:50.00    2:53.98        
                  34.94     1:16.74 (41.80)     1:58.96 (42.22)     2:53.98 (55.02)
 23 Kumar, Chirag K     14 RA-MR                3:00.00    3:00.80        
 
Event 39  Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miou, Grace         16 NCAC-MR              1:08.00    1:11.32         20  
                  33.24     1:11.32 (38.08)                                        
  2 Tomita, Yurika      15 Flying Dolphins-MR   1:17.00    1:15.72         17  
                  35.64     1:15.72 (40.08)                                        
  3 Lai, Stephanie R    15 NYCC-MR              1:20.14    1:17.94         16  
                  36.11     1:17.94 (41.83)                                        
  4 Nazarova, Erika     13 RI Marlins-MR        1:21.60    1:18.93         15  
                  37.54     1:18.93 (41.39)                                        
  5 Guarnieri, Emma F   13 RA-MR                1:17.32    1:20.33         14  
                  38.86     1:20.33 (41.47)                                        
  6 Gary, Kristin J     47 NYAC-MR                   NT    1:22.88         13  
                  39.08     1:22.88 (43.80)                                        
  7 O'Brien, Jessica A  13 MWSC-MR              1:23.12    1:24.24         12  
                  39.27     1:24.24 (44.97)                                        
  8 Carousso, Melissa   13 RA-MR                1:26.31    1:25.81         11  
                  40.64     1:25.81 (45.17)                                        
  9 King, Danielle      13 Parks Sailfish-MR    1:26.24    1:26.28          9  
                  41.01     1:26.28 (45.27)                                        
 10 Schneider, Chloe    13 BKR-MR               1:32.00    1:26.63          7  
                  41.59     1:26.63 (45.04)                                        
 11 Scoppetta, Carly R  13 RA-MR                1:27.01    1:27.10          6  
                  41.00     1:27.10 (46.10)                                        
 12 Coullare, Lisa      13 RI Marlins-MR        1:28.87    1:27.20          5  
                  42.49     1:27.20 (44.71)                                        
 13 Matthews-Correia,   15 NFS-MR               1:32.38    1:28.68          4  
                  42.04     1:28.68 (46.64)                                        
 14 Orientale, Julia    14 RA-MR                1:34.41    1:29.29          3  
                  42.64     1:29.29 (46.65)                                        
 15 Monica, Amelia C    14 RA-MR                1:29.95    1:29.52          2  
                  42.66     1:29.52 (46.86)                                        
 16 Elliott, Boo        13 BKR-MR               1:36.00    1:30.70          1  
                  43.22     1:30.70 (47.48)                                        
 17 Omar, Shimaa        15 RI Marlins-MR        1:55.00    1:41.43        
                  48.39     1:41.43 (53.04)                                        
 18 Dawson, Athena      14 NFS-MR               1:38.34    1:45.73        
                  49.42     1:45.73 (56.31)                                        
 19 Khitrov, Sammy      13 RA-MR                1:56.21    1:56.33        
                  53.52   1:56.33 (1:02.81)                                        
 
Event 40  Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miou, Eric          19 NCAC-MR              1:05.00    1:02.39         20  
                  29.01     1:02.39 (33.38)                                        
  2 Zhu, Beck           16 NCAC-MR              1:07.80    1:07.16         17  
                  31.70     1:07.16 (35.46)                                        
  3 Roth, Kieran P      16 RA-MR                1:10.32    1:08.70         16  
                  32.71     1:08.70 (35.99)                                        
  4 Mahaney, James W    15 RA-MR                1:13.62    1:13.42         15  
                  33.80     1:13.42 (39.62)                                        
  5 Bruno, Anthony J    13 MWSC-MR              1:15.56    1:14.09         14  
                  35.21     1:14.09 (38.88)                                        
  6 Orientale, Steven   16 RA-MR                1:18.68    1:15.02         12.5
                  34.62     1:15.02 (40.40)                                        
  6 Chan, Jason         16 NCAC-MR              1:13.00    1:15.02         12.5
                  34.95     1:15.02 (40.07)                                        
  8 Cato, Tyler R       14 NFS-MR               1:13.10    1:15.21         11  
                  35.28     1:15.21 (39.93)                                        
  9 Gazdoiu, Victor     17 RI Marlins-MR        1:14.47    1:15.86          9  
                  34.17     1:15.86 (41.69)                                        
 10 Pearce, Stephen P   13 RA-MR                1:17.60    1:16.65          7  
                  36.33     1:16.65 (40.32)                                        
 11 Carbone, Vincent    16 NCAC-MR              1:14.00    1:18.15          6  
                  35.57     1:18.15 (42.58)                                        
 12 Ngo, Kevin          16 APEX-MR              1:25.55    1:21.11          5  
                  37.66     1:21.11 (43.45)                                        
 13 Sheridan, Aidan M   14 RA-MR                1:44.30    1:24.67          4  
                  40.12     1:24.67 (44.55)                                        
 14 Chen, Zhihan        14 APEX-MR              1:42.50    1:28.00          3  
                  40.49     1:28.00 (47.51)                                        
 15 Wang, Harry H       13 APEX-MR              1:30.25    1:28.71          2  
                  41.21     1:28.71 (47.50)                                        
 16 Guadalupe, Hector   13 CAS-MR               1:31.86    1:29.64          1  
                  40.95     1:29.64 (48.69)                                        
 17 LePage, James W     13 RA-MR                1:39.88    1:32.53        
                  42.83     1:32.53 (49.70)                                        
 18 Lafontant, Severin  15 CAS-MR               1:32.07    1:32.92        
                  42.27     1:32.92 (50.65)                                        
 19 Samuel, Jay C       14 MWSC-MR              2:11.72    1:33.87        
                  43.72     1:33.87 (50.15)                                        
 20 Yang, Victor Z      14 MWSC-MR              1:50.65    1:40.10        
                  47.50     1:40.10 (52.60)                                        
 21 Poncet, Theodore    13 Flying Dolphins-MR   1:42.97    1:40.37        
                  47.00     1:40.37 (53.37)                                        
 
Event 41  Girls 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Singley, Claire V   23 NYAC-MR                   NT    2:06.73         20  
                  30.15     1:01.58 (31.43)     1:34.21 (32.63)     2:06.73 (32.52)
  2 Guarnieri, Emma F   13 RA-MR                2:19.96    2:25.63         17  
                  34.83     1:11.51 (36.68)     1:48.65 (37.14)     2:25.63 (36.98)
  3 Ketchatcham, Sarah  13 CAS-MR               2:37.77    2:30.39         16  
                  35.14     1:12.80 (37.66)     1:51.74 (38.94)     2:30.39 (38.65)
  4 Chang, Grace        14 Parks Sailfish-MR    2:34.20    2:32.44         15  
                  35.51     1:13.86 (38.35)     1:53.30 (39.44)     2:32.44 (39.14)
  5 Scoppetta, Carly R  13 RA-MR                2:45.00    2:36.61         14  
                  36.39     1:16.14 (39.75)     1:56.57 (40.43)     2:36.61 (40.04)
  6 Carousso, Melissa   13 RA-MR                3:02.92    2:39.95         13  
                  37.12     1:18.00 (40.88)     1:59.04 (41.04)     2:39.95 (40.91)
  7 Monica, Amelia C    14 RA-MR                2:43.46    2:44.67         12  
                  37.59     1:19.23 (41.64)     2:02.18 (42.95)     2:44.67 (42.49)
  8 Khitrov, Sammy      13 RA-MR                3:35.00    3:27.35         11  
                  47.04     1:39.76 (52.72)     2:34.58 (54.82)     3:27.35 (52.77)
 
Event 42  Boys 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jaquez, Dessaniel   16 RA-MR                3:00.00    2:16.98         20  
                  33.01     1:07.15 (34.14)     1:42.16 (35.01)     2:16.98 (34.82)
  2 Mahaney, James W    15 RA-MR                2:34.76    2:25.92         17  
                  33.48     1:11.41 (37.93)     1:49.88 (38.47)     2:25.92 (36.04)
  3 Pearce, Stephen P   13 RA-MR                2:29.77    2:26.93         16  
                  34.17     1:11.77 (37.60)     1:50.06 (38.29)     2:26.93 (36.87)
  4 Carbone, Vincent    16 NCAC-MR              2:30.00    2:28.46         15  
                  34.44     1:12.33 (37.89)     1:54.11 (41.78)     2:28.46 (34.35)
  5 Buchanan, Brian R   15 NFS-MR               2:38.76    2:38.35         14  
                  37.52     1:17.70 (40.18)     1:58.64 (40.94)     2:38.35 (39.71)
  6 LePage, James W     13 RA-MR                2:51.76    2:53.46         13  
                  38.53     1:22.37 (43.84)     2:08.01 (45.64)     2:53.46 (45.45)
  7 Samuel, Jay C       14 MWSC-MR              2:22.09    2:54.32         12  
                  38.85                             2:08.54 ( )     2:54.32 (45.78)
  8 Kumar, Chirag K     14 RA-MR                3:15.00    3:22.89         11  
 
Event 43  Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miou, Grace         16 NCAC-MR              1:02.00    1:02.63         20  
                  29.18     1:02.63 (33.45)                                        
  2 Tomita, Yurika      15 Flying Dolphins-MR   1:10.00    1:06.51         17  
                  31.67     1:06.51 (34.84)                                        
  3 Harris, Maryam A    13 Unattached-MR        1:07.33    1:08.38         16  
                  31.90     1:08.38 (36.48)                                        
  4 Guarnieri, Emma F   13 RA-MR                1:05.68    1:10.81         15  
                  32.59     1:10.81 (38.22)                                        
  5 Chang, Grace        14 Parks Sailfish-MR    1:20.89    1:13.64         14  
                  34.60     1:13.64 (39.04)                                        
  6 Ketchatcham, Sarah  13 CAS-MR               1:14.44    1:14.90         13  
                  35.61     1:14.90 (39.29)                                        
  7 Ritziu, Andrea      15 RI Marlins-MR        1:26.26    1:18.63         12  
                  36.69     1:18.63 (41.94)                                        
  8 King, Danielle      13 Parks Sailfish-MR    1:22.54    1:18.67         11  
                  36.64     1:18.67 (42.03)                                        
  9 Jordan, Lara        14 RI Marlins-MR        1:29.70    1:23.83          9  
                  39.05     1:23.83 (44.78)                                        
 10 Orientale, Julia    14 RA-MR                1:46.03    1:29.65          7  
                  41.02     1:29.65 (48.63)                                        
 11 Nazarova, Erika     13 RI Marlins-MR        1:20.00    1:29.73          6  
                  38.73     1:29.73 (51.00)                                        
 12 Illig, Sally A      15 BKR-MR               1:35.00    1:32.59          5  
                  41.38     1:32.59 (51.21)                                        
 
Event 44  Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Russell, Darian Z   33 NFS-MR                 59.18    1:01.60         20  
                  28.01     1:01.60 (33.59)                                        
  2 Bruno, Anthony J    13 MWSC-MR              1:04.01    1:02.19         17  
                  28.03     1:02.19 (34.16)                                        
  3 Ciric, Milos        17 RI Marlins-MR        1:09.83    1:04.25         16  
                  30.12     1:04.25 (34.13)                                        
  4 Montesa, Daniel     15 Parks Sailfish-MR    1:06.65    1:04.70         15  
                  29.27     1:04.70 (35.43)                                        
  5 Kyrylenko, Anton M  17 APEX-MR              1:10.55    1:05.09         14  
                  29.48     1:05.09 (35.61)                                        
  6 Prokic, Matija      15 RI Marlins-MR        1:15.00    1:07.36         13  
                  30.32     1:07.36 (37.04)                                        
  7 Orientale, Steven   16 RA-MR                1:09.14    1:09.00         12  
                  30.60     1:09.00 (38.40)                                        
  8 Lam, Lawrence       14 Parks Sailfish-MR    1:06.58    1:09.28         11  
                  31.42     1:09.28 (37.86)                                        
  9 Villalobos, Matt J  13 APEX-MR              1:11.29    1:11.76          9  
                  33.43     1:11.76 (38.33)                                        
 10 Gazdoiu, Victor     17 RI Marlins-MR        1:08.60    1:11.98          7  
                  31.66     1:11.98 (40.32)                                        
 11 Roth, Kieran P      16 RA-MR                1:17.20    1:14.10          6  
                  33.75     1:14.10 (40.35)                                        
 12 Pearce, Stephen P   13 RA-MR                1:12.69    1:14.70          5  
                  33.79     1:14.70 (40.91)                                        
 13 Sheridan, Aidan M   14 RA-MR                1:17.97    1:14.79          4  
                  34.16     1:14.79 (40.63)                                        
 14 Gusita, Nicholas    13 RI Marlins-MR        1:20.00    1:16.21          3  
                  34.63     1:16.21 (41.58)                                        
 15 Wang, Harry H       13 APEX-MR              1:21.94    1:17.89          2  
                  34.40     1:17.89 (43.49)                                        
 16 Poncet, Theodore    13 Flying Dolphins-MR   1:31.01    1:26.26          1  
                  38.76     1:26.26 (47.50)                                        
 17 Lafontant, Severin  15 CAS-MR               1:18.37    1:27.20        
                  36.03     1:27.20 (51.17)                                        
 18 Davenport, David C  13 CAS-MR               1:32.42    1:28.74        
                  38.74     1:28.74 (50.00)                                        
 19 Kumar, Chirag K     14 RA-MR                1:45.00    1:31.65        
                  36.49     1:31.65 (55.16)                                        
 20 Guadalupe, Hector   13 CAS-MR               1:38.36    1:36.10        
                  41.29     1:36.10 (54.81)                                        
 
Event 45  Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miou, Grace         16 NCAC-MR                24.34      25.31         20  
  2 Lai, Stephanie R    15 NYCC-MR                26.83      27.20         17  
  3 O'Brien, Jessica A  13 MWSC-MR                27.43      27.62         16  
  4 Ketchatcham, Sarah  13 CAS-MR                 28.68      28.24         15  
  5 Ritziu, Andrea      15 RI Marlins-MR          29.10      28.69         14  
  6 Matthews-Correia,   15 NFS-MR                 30.81      28.83         13  
  7 Carousso, Melissa   13 RA-MR                  29.63      29.19         12  
  8 Greene, Anna        15 BKR-MR                 29.97      29.64         11  
  9 Chang, Grace        14 Parks Sailfish-MR      31.18      29.80          9  
 10 Nazarova, Erika     13 RI Marlins-MR          32.60      30.85          7  
 11 Coullare, Lisa      13 RI Marlins-MR          30.85      30.86          6  
 12 Jordan, Lara        14 RI Marlins-MR          31.06      30.91          5  
 13 Dawson, Athena      14 NFS-MR                 31.08      31.12          4  
 14 Monica, Amelia C    14 RA-MR                  30.87      31.56          3  
 15 Omar, Shimaa        15 RI Marlins-MR          34.47      31.86          2  
 16 King, Danielle      13 Parks Sailfish-MR      31.90      32.11          1  
 17 McGuigan, Grace E   15 BKR-MR                 31.00      32.23        
 18 Schneider, Chloe    13 BKR-MR                 32.00      32.51        
 19 Elliott, Boo        13 BKR-MR                 33.00      32.67        
 20 Illig, Sally A      15 BKR-MR                 30.00      33.18        
 21 Orientale, Julia    14 RA-MR                  35.22      34.35        
 22 Khitrov, Sammy      13 RA-MR                  36.44      35.57        
 
Event 46  Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Miou, Eric          19 NCAC-MR                20.99      21.47         20  
  2 Zhu, Beck           16 NCAC-MR                23.30      22.79         17  
  3 Russell, Darian Z   33 NFS-MR                 23.61      23.15         16  
  4 Jaquez, Dessaniel   16 RA-MR                  24.23      24.09         15  
  5 Montesa, Daniel     15 Parks Sailfish-MR      25.92      25.21         14  
  6 Prokic, Matija      15 RI Marlins-MR          25.39      25.22         13  
  7 Bruno, Anthony J    13 MWSC-MR                26.69      25.36         12  
  8 Ciric, Milos        17 RI Marlins-MR          25.02      25.38         11  
  9 Cato, Tyler R       14 NFS-MR                 26.15      26.17          9  
 10 Chan, Jason         16 NCAC-MR                26.00      26.27          7  
 11 Carbone, Vincent    16 NCAC-MR                26.00      26.64          6  
 12 Orientale, Steven   16 RA-MR                  26.55      26.66          5  
 13 Ngo, Kevin          16 APEX-MR                28.23      26.84          4  
 14 Lam, Lawrence       14 Parks Sailfish-MR      27.25      27.02          3  
 15 Gusita, Nicholas    13 RI Marlins-MR          28.12      27.23          2  
 16 Roth, Kieran P      16 RA-MR                  28.20      27.93          1  
 17 Thaler, Michael     14 BKR-MR                 33.00      28.21        
 17 Gazdoiu, Victor     17 RI Marlins-MR          27.24      28.21        
 19 Buchanan, Brian R   15 NFS-MR                 26.84      29.93        
 20 Davenport, David C  13 CAS-MR                 29.20      30.03        
 21 Lafontant, Severin  15 CAS-MR                 28.43      30.68        
 22 Samuel, Jay C       14 MWSC-MR                33.85      31.21        
 23 Burns, Trevor       13 BKR-MR                 35.00      31.75        
 24 Wang, Harry H       13 APEX-MR                31.93      32.03        
 24 Guadalupe, Hector   13 CAS-MR                 32.70      32.03        
 26 Kumar, Chirag K     14 RA-MR                  29.00      32.57        
 27 Poncet, Theodore    13 Flying Dolphins-MR     34.37      33.26        
 28 Yang, Victor Z      14 MWSC-MR                41.10      36.77        
 
Event 47  Girls 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Guarnieri, Emma F   13 RA-MR                4:59.53    5:01.79         20  
                  32.04     1:10.50 (38.46)     1:48.80 (38.30)     2:26.93 (38.13)
        3:08.26 (41.33)     3:51.62 (43.36)     4:27.19 (35.57)     5:01.79 (34.60)
  2 Harris, Maryam A    13 Unattached-MR        5:20.82    5:06.57         17  
                  32.58     1:09.73 (37.15)     1:48.88 (39.15)     2:27.03 (38.15)
        3:13.65 (46.62)     3:59.78 (46.13)     4:34.39 (34.61)     5:06.57 (32.18)
  3 Carousso, Melissa   13 RA-MR                5:51.24    5:30.95         16  
                  35.54     1:18.20 (42.66)     2:02.32 (44.12)     2:46.71 (44.39)
        3:32.62 (45.91)     4:21.16 (48.54)     4:56.19 (35.03)     5:30.95 (34.76)
  4 Scoppetta, Carly R  13 RA-MR                6:07.54    5:44.70         15  
                  39.74     1:27.99 (48.25)     2:08.93 (40.94)     2:49.44 (40.51)
        3:39.37 (49.93)     4:28.98 (49.61)     5:06.98 (38.00)     5:44.70 (37.72)
  5 Murillo, Lindsay J  15 APEX-MR                   NT    6:02.66         14  
                  40.55     1:30.40 (49.85)                             3:02.85 ( )
        3:54.05 (51.20)     4:44.70 (50.65)     5:25.15 (40.45)     6:02.66 (37.51)
  6 Monica, Amelia C    14 RA-MR                6:16.64    6:05.77         13  
                  38.63     1:28.30 (49.67)     2:12.92 (44.62)     2:56.62 (43.70)
        3:48.04 (51.42)     4:39.82 (51.78)     5:23.39 (43.57)     6:05.77 (42.38)
 
Event 48  Boys 13 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mahaney, James W    15 RA-MR                5:44.50    5:03.83         20  
                  29.92     1:08.18 (38.26)     1:47.90 (39.72)     2:26.51 (38.61)
        3:08.76 (42.25)     3:52.76 (44.00)     4:29.78 (37.02)     5:03.83 (34.05)
  2 Kyrylenko, Anton M  17 APEX-MR                   NT    5:08.05         17  
                  31.75     1:09.22 (37.47)     1:49.54 (40.32)     2:30.20 (40.66)
        3:12.82 (42.62)     3:56.27 (43.45)     4:34.58 (38.31)     5:08.05 (33.47)
  3 Pearce, Stephen P   13 RA-MR                5:23.12    5:22.72         16  
                  34.10     1:17.51 (43.41)     1:57.38 (39.87)     2:37.45 (40.07)
        3:23.23 (45.78)     4:09.42 (46.19)     4:46.22 (36.80)     5:22.72 (36.50)
  4 Roth, Kieran P      16 RA-MR                6:04.57    5:27.39         15  
                  34.54     1:17.19 (42.65)                             2:46.81 ( )
        3:29.42 (42.61)     4:12.00 (42.58)     4:50.90 (38.90)     5:27.39 (36.49)
  5 Orientale, Steven   16 RA-MR                6:45.00    5:28.18         14  
                  33.75     1:14.37 (40.62)     1:57.45 (43.08)     2:41.06 (43.61)
        3:28.14 (47.08)     4:14.65 (46.51)   5:28.18 (1:13.53)                    
  6 Sheridan, Aidan M   14 RA-MR                6:35.00    5:36.04         13  
                  35.18     1:17.98 (42.80)     2:00.57 (42.59)     2:42.50 (41.93)
        3:31.94 (49.44)     4:22.24 (50.30)     4:59.36 (37.12)     5:36.04 (36.68)
 
                   Women - Team Rankings - Through Event 48                    
 
  1. Rivertown Aquatics                 1143   2. New York City Aquatic Club          864
  3. Match Point Nyc                     548   4. Roosevelt Island Swim Team          429
  5. 92nd St. Y Flying Dolphins          382   6. Cas Stingrays                       346
  7. Nile Crocodile Aquatic Club         326   8. Apex Swim Club                    234.5
  9. New York City Parks                 157  10. Hurricanes                          142
 11. New York Athletic Club              109  12. Brooklyn Stingrays                   86
 13. Brooklyn Otters                    84.5  14. Monroe-Woodbury Swim Club, Inc       79
 15. Unattached                           77  16. Unattached Nile Crocodile Aqua       67
 17. Nu-Finmen Swim Club                  29  18. Cas Unattached                        2