Licensed to BGC-N. Westchester Marlins
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 11/5/2015 10:04 AM
            2015 MR LIE Halloween Special - 10/30/2015 to 11/1/2015            
                              Sanction #: 151016                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herr, Emily A              8 Three Village-MR       34.17      31.71        
  2 Dimaculangan, Annabel      8 Three Village-MR       37.27      34.42        
  3 Gelfand, Veronica          9 Express Swimming-MR    33.13      34.87        
  4 Schwartz, Sophia R         9 Express Swimming-MR    37.76      35.46        
  5 Teele, Sanai O             9 Express Swimming-MR       NT      36.00        
  5 Bances, Alayna H           9 Three Village-MR       38.51      36.00        
  7 Seale, Sarah E             9 Three Village-MR       35.29      36.06        
  8 Barnard, Victoria R       10 Express Swimming-MR    37.24      36.29        
  9 Soberon, Isabelle A       10 Express Swimming-MR    37.38      36.37        
 10 Van Nostrand, Waela M     10 Three Village-MR       39.38      36.91        
 11 Steiner, Cassidy A        10 Express Swimming-MR    39.08      37.30        
 12 Takes, Claire C           10 Express Swimming-MR       NT      37.45        
 13 McLoughlin, Perry R       10 Express Swimming-MR    38.62      38.09        
 14 Chun, Madeleine S          9 Express Swimming-MR    37.51      38.31        
 15 Yam, Kelly                10 Express Swimming-MR    38.96      38.77        
 16 Nunez, Alison M            8 Express Swimming-MR    41.25      38.90        
 17 Chen, Amy *                8 Three Village-MR       43.46      39.04        
 18 Walsh, Jessica M           9 Express Swimming-MR    39.88      39.31        
 19 Maroney, Amanda            9 Express Swimming-MR    43.05      39.49        
 20 Darcy, Lily Anne           9 Express Swimming-MR       NT      39.83        
 21 Retzlaff, Claudia L        7 Three Village-MR       39.73      40.41        
 22 Bice, Ciara M              9 Express Swimming-MR    39.44      41.06        
 23 O'Connell, Caitlin G       8 Express Swimming-MR    45.35      41.16        
 24 Walsh, Maeve E             9 Express Swimming-MR    39.26      41.92        
 25 Chen, Audrey               8 Express Swimming-MR       NT      43.40        
 26 Dong, Michelle            10 Express Swimming-MR       NT      43.48        
 27 Walsh, Roisin C            9 Express Swimming-MR    40.51      43.68        
 28 Messemer, Victoria G       9 Express Swimming-MR    45.72      45.64        
 29 Steiner, Nicole M          8 Express Swimming-MR    47.55      46.11        
 30 Barclay, Olivia L          9 Express Swimming-MR    46.39      46.15        
 31 Mauro, Julianna            9 Express Swimming-MR    50.65      46.35        
 32 Argondizzo, Daniela J      8 Express Swimming-MR    48.92      46.85        
 33 Bekerman, Audrey           8 Express Swimming-MR       NT      48.55        
 34 Canty, Emma M              8 Express Swimming-MR    51.39      48.73        
 35 Yoon, Monica               8 Express Swimming-MR  1:06.89      54.10        
 36 Thakur, Vanshika           7 Express Swimming-MR       NT      54.12        
 37 Venditti, Sophia L         7 Express Swimming-MR       NT    1:01.41        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gelfand, Veronica          9 Express Swimming-MR  1:14.60    1:11.07        
                  34.18     1:11.07 (36.89)                                        
  2 Herr, Emily A              8 Three Village-MR     1:17.26    1:11.98        
                  34.23     1:11.98 (37.75)                                        
  3 Dimaculangan, Annabel      8 Three Village-MR     1:22.32    1:18.23        
                  36.57     1:18.23 (41.66)                                        
  4 Mattone, Sara C            9 Express Swimming-MR       NT    1:20.58        
                  38.58     1:20.58 (42.00)                                        
  5 Bances, Alayna H           9 Three Village-MR     1:26.91    1:22.66        
                  38.46     1:22.66 (44.20)                                        
  6 Retzlaff, Claudia L        7 Three Village-MR     1:29.83    1:23.02        
                  38.07     1:23.02 (44.95)                                        
  7 Teele, Sanai O             9 Express Swimming-MR  1:23.72    1:23.24        
                  37.14     1:23.24 (46.10)                                        
  8 Steiner, Cassidy A        10 Express Swimming-MR  1:28.39    1:25.64        
                  40.05     1:25.64 (45.59)                                        
  9 Yam, Kelly                10 Express Swimming-MR  1:25.99    1:25.78        
                  39.18     1:25.78 (46.60)                                        
 10 Walsh, Jessica M           9 Express Swimming-MR  1:41.38    1:26.36        
                  41.36     1:26.36 (45.00)                                        
 11 Seale, Sarah E             9 Three Village-MR     1:22.77    1:26.69        
                  38.97     1:26.69 (47.72)                                        
 12 Chen, Amy *                8 Three Village-MR     1:41.58    1:26.83        
                  42.03     1:26.83 (44.80)                                        
 13 Liu, Kaitlyn S             9 Express Swimming-MR  1:32.78    1:27.06        
                  41.06     1:27.06 (46.00)                                        
 14 Pudova, Victoria           9 Aquaflames-MR        1:29.49    1:27.66        
                  42.52     1:27.66 (45.14)                                        
 15 Walsh, Maeve E             9 Express Swimming-MR  1:34.26    1:28.22        
                  41.04     1:28.22 (47.18)                                        
 16 Shen, Alivia               9 Aquaflames-MR        1:28.45    1:29.00        
                  41.14     1:29.00 (47.86)                                        
 17 Chvasta, Bella             8 Express Swimming-MR       NT    1:29.08        
                  41.42     1:29.08 (47.66)                                        
 18 Sava, Erica C              9 Express Swimming-MR  1:37.04    1:31.82        
                  42.39     1:31.82 (49.43)                                        
 19 Nunez, Alison M            8 Express Swimming-MR       NT    1:31.83        
                1:31.89         1:31.83 ( )                                        
 20 Honig, Madison J          10 Express Swimming-MR  1:34.20    1:32.36        
                  41.56     1:32.36 (50.80)                                        
 21 Maroney, Amanda            9 Express Swimming-MR  1:38.82    1:36.65        
                  43.04     1:36.65 (53.61)                                        
 22 Peng, Mimi                10 Express Swimming-MR  1:38.19    1:39.15        
                  47.38     1:39.15 (51.77)                                        
 23 Kulviwat, Natasha          9 Express Swimming-MR  1:36.58    1:40.24        
                  45.10     1:40.24 (55.14)                                        
 24 Walsh, Roisin C            9 Express Swimming-MR  1:37.78    1:40.29        
                  46.75     1:40.29 (53.54)                                        
 25 Shannon, Casey D           8 Express Swimming-MR       NT    1:42.09        
                  46.56     1:42.09 (55.53)                                        
 26 O'Connell, Caitlin G       8 Express Swimming-MR       NT    1:42.66        
                  47.68     1:42.66 (54.98)                                        
 27 Steiner, Nicole M          8 Express Swimming-MR       NT    1:43.74        
                  46.85     1:43.74 (56.89)                                        
 28 Mauro, Julianna            9 Express Swimming-MR  1:50.58    1:47.46        
                  50.04     1:47.46 (57.42)                                        
 29 Honig, Harley C            8 Express Swimming-MR       NT    1:53.50        
                  52.10   1:53.50 (1:01.40)                                        
 30 Yoon, Monica               8 Express Swimming-MR       NT    1:53.78        
                  53.42   1:53.78 (1:00.36)                                        
 31 Williams, Ella J           7 Express Swimming-MR       NT    1:53.99        
                  51.83   1:53.99 (1:02.16)                                        
 32 Schwartz, Kasey L          8 Express Swimming-MR       NT    1:56.13        
                  48.29   1:56.13 (1:07.84)                                        
 33 Canty, Emma M              8 Express Swimming-MR  2:01.03    1:56.43        
                  54.15   1:56.43 (1:02.28)                                        
 34 Rappaport, Haleigh E       7 Express Swimming-MR       NT    2:09.79        
                1:02.34   2:09.79 (1:07.45)                                        
 35 Noreen, Madeline           9 Aquaflames-MR             NT    2:10.75        
                  59.79   2:10.75 (1:10.96)                                        
 36 Shagalova, Sasha           7 Aquaflames-MR             NT    2:16.66        
                  55.35   2:16.66 (1:21.31)                                        
 37 Getzoni, Mary              7 Aquaflames-MR             NT    2:21.66        
                1:08.03   2:21.66 (1:13.63)                                        
 
Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Del Tatto, Olivia M       10 Express Swimming-MR  6:53.21    6:23.22        
                  33.35     1:10.67 (37.32)     1:48.85 (38.18)     2:27.68 (38.83)
        3:06.45 (38.77)     3:45.60 (39.15)     4:24.82 (39.22)     5:04.08 (39.26)
        5:43.37 (39.29)     6:23.22 (39.85)                                        
  2 Broderick, Catherine M    10 Express Swimming-MR       NT    6:37.48        
                  35.07     1:14.81 (39.74)     1:54.56 (39.75)     2:34.94 (40.38)
        3:15.15 (40.21)     3:56.29 (41.14)     4:37.15 (40.86)     5:18.42 (41.27)
        5:58.28 (39.86)     6:37.48 (39.20)                                        
  3 Gelfand, Veronica          9 Express Swimming-MR  7:01.21    7:00.39        
                  37.13     1:17.88 (40.75)     2:00.58 (42.70)     2:43.52 (42.94)
        3:26.74 (43.22)     4:10.74 (44.00)     4:54.58 (43.84)     5:37.76 (43.18)
        6:22.33 (44.57)     7:00.39 (38.06)                                        
  4 Armstrong, Brooke E        9 Express Swimming-MR  6:45.32    7:07.49        
                  37.71     1:20.21 (42.50)     2:03.15 (42.94)     2:47.48 (44.33)
        3:32.11 (44.63)     4:16.63 (44.52)     5:00.75 (44.12)     5:44.43 (43.68)
        6:27.15 (42.72)     7:07.49 (40.34)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newmark, Ella M           10 Express Swimming-MR    39.43      38.03        
  2 Armstrong, Brooke E        9 Express Swimming-MR    38.89      38.84        
  3 Gelfand, Veronica          9 Express Swimming-MR    39.65      39.15        
  4 Dimaculangan, Annabel      8 Three Village-MR       43.85      40.55        
  5 Seale, Sarah E             9 Three Village-MR       43.95      41.23        
  6 Shen, Alivia               9 Aquaflames-MR          45.15      42.13        
  7 Teele, Sanai O             9 Express Swimming-MR    44.82      42.63        
  8 Walsh, Jessica M           9 Express Swimming-MR    49.03      43.79        
  9 Pudova, Victoria           9 Aquaflames-MR          48.93      44.21        
 10 Retzlaff, Claudia L        7 Three Village-MR       51.66      45.36        
 11 Yam, Kelly                10 Express Swimming-MR    48.91      45.63        
 12 Barnard, Victoria R       10 Express Swimming-MR    45.65      45.64        
 13 Honig, Madison J          10 Express Swimming-MR    49.02      46.09        
 14 Liu, Kaitlyn S             9 Express Swimming-MR    47.43      46.12        
 15 Steiner, Cassidy A        10 Express Swimming-MR    48.92      46.48        
 16 Chen, Amy *                8 Three Village-MR       50.33      46.80        
 17 Sava, Erica C              9 Express Swimming-MR    48.87      47.01        
 18 Nunez, Alison M            8 Express Swimming-MR       NT      47.57        
 19 Walsh, Maeve E             9 Express Swimming-MR    50.67      47.69        
 20 Chvasta, Bella             8 Express Swimming-MR       NT      49.08        
 21 Mattone, Sara C            9 Express Swimming-MR    52.81      49.35        
 22 Bances, Alayna H           9 Three Village-MR       45.96      51.12        
 23 O'Connell, Caitlin G       8 Express Swimming-MR       NT      51.70        
 24 Mauro, Julianna            9 Express Swimming-MR    49.92      51.84        
 25 Maroney, Amanda            9 Express Swimming-MR    51.09      52.08        
 26 Walsh, Roisin C            9 Express Swimming-MR    49.30      52.46        
 27 Shannon, Casey D           8 Express Swimming-MR  1:01.07      52.83        
 28 Bekerman, Audrey           8 Express Swimming-MR  1:07.41      53.44        
 29 Kandula, Maansi            9 Express Swimming-MR       NT      53.67        
 30 Schwartz, Kasey L          8 Express Swimming-MR       NT      53.85        
 31 Noreen, Madeline           9 Aquaflames-MR             NT      55.12        
 32 Steiner, Nicole M          8 Express Swimming-MR       NT      55.87        
 33 Yoon, Monica               8 Express Swimming-MR  1:04.65      56.21        
 34 Silecchia, Molly E         7 Express Swimming-MR       NT      57.62        
 35 Venditti, Sophia L         7 Express Swimming-MR       NT      58.58        
 36 Williams, Ella J           7 Express Swimming-MR       NT      59.69        
 37 Honig, Harley C            8 Express Swimming-MR       NT    1:00.86        
 38 Kandula, Anisha            9 Express Swimming-MR       NT    1:00.99        
 39 Canty, Emma M              8 Express Swimming-MR    59.41    1:01.08        
 40 Getzoni, Mary              7 Aquaflames-MR             NT    1:05.60        
 41 Shagalova, Sasha           7 Aquaflames-MR             NT    1:07.62        
 42 Rappaport, Haleigh E       7 Express Swimming-MR       NT    1:08.42        
 -- Thakur, Vanshika           7 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Not on back off wall
 -- Kulviwat, Natasha          9 Express Swimming-MR    45.96         DQ        
      Toes curled over gutter after the start
 -- Peng, Mimi                10 Express Swimming-MR    50.95         DQ        
      Not on back off wall
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Armstrong, Brooke E        9 Express Swimming-MR  1:25.22    1:24.09        
                  41.48     1:24.09 (42.61)                                        
  2 Soberon, Isabelle A       10 Express Swimming-MR  1:28.70    1:26.72        
                  42.32     1:26.72 (44.40)                                        
  3 Dimaculangan, Annabel      8 Three Village-MR     1:29.00    1:28.51        
                  41.99     1:28.51 (46.52)                                        
  4 Gelfand, Veronica          9 Express Swimming-MR       NT    1:29.31        
                  43.76     1:29.31 (45.55)                                        
  5 Van Nostrand, Waela M     10 Three Village-MR     1:38.39    1:30.62        
                  44.40     1:30.62 (46.22)                                        
  6 Seale, Sarah E             9 Three Village-MR     1:36.00    1:31.68        
                  45.35     1:31.68 (46.33)                                        
  7 Teele, Sanai O             9 Express Swimming-MR       NT    1:32.62        
                  43.42     1:32.62 (49.20)                                        
  8 Walsh, Jessica M           9 Express Swimming-MR  1:46.76    1:33.43        
                  46.18     1:33.43 (47.25)                                        
  9 Bice, Ciara M              9 Express Swimming-MR  1:39.66    1:37.29        
                  47.72     1:37.29 (49.57)                                        
 10 Bances, Alayna H           9 Three Village-MR     1:43.34    1:38.52        
                  48.38     1:38.52 (50.14)                                        
 11 McLoughlin, Perry R       10 Express Swimming-MR       NT    1:38.95        
                  46.48     1:38.95 (52.47)                                        
 12 Barnard, Victoria R       10 Express Swimming-MR  1:44.97    1:39.18        
                  48.73     1:39.18 (50.45)                                        
 13 Chen, Amy *                8 Three Village-MR     1:37.00    1:39.63        
                  49.76     1:39.63 (49.87)                                        
 14 Walsh, Maeve E             9 Express Swimming-MR  1:46.27    1:41.55        
                  48.22     1:41.55 (53.33)                                        
 15 Darcy, Lily Anne           9 Express Swimming-MR       NT    1:41.71        
                  48.57     1:41.71 (53.14)                                        
 16 Yam, Kelly                10 Express Swimming-MR  1:49.44    1:42.26        
                  48.63     1:42.26 (53.63)                                        
 17 Liu, Kaitlyn S             9 Express Swimming-MR  1:44.87    1:42.52        
                  51.22     1:42.52 (51.30)                                        
 18 Retzlaff, Claudia L        7 Three Village-MR     1:38.00    1:43.67        
                  50.26     1:43.67 (53.41)                                        
 19 Nunez, Alison M            8 Express Swimming-MR       NT    1:44.87        
                  49.96     1:44.87 (54.91)                                        
 20 Steiner, Cassidy A        10 Express Swimming-MR  1:41.53    1:45.65        
 21 Mauro, Julianna            9 Express Swimming-MR       NT    1:46.56        
                  51.84     1:46.56 (54.72)                                        
 22 O'Connell, Caitlin G       8 Express Swimming-MR       NT    1:50.74        
                  51.52     1:50.74 (59.22)                                        
 23 Maroney, Amanda            9 Express Swimming-MR       NT    1:51.07        
                  51.62     1:51.07 (59.45)                                        
 24 Messemer, Victoria G       9 Express Swimming-MR       NT    1:51.62        
                  55.13     1:51.62 (56.49)                                        
 25 Chen, Audrey               8 Express Swimming-MR       NT    1:52.45        
                  53.47     1:52.45 (58.98)                                        
 26 Walsh, Roisin C            9 Express Swimming-MR  1:47.92    1:52.50        
 27 Canty, Emma M              8 Express Swimming-MR       NT    1:58.70        
                  57.87   1:58.70 (1:00.83)                                        
 -- Dong, Michelle            10 Express Swimming-MR  2:04.01         DQ        
      Non-continuous turning action
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herr, Emily A              8 Three Village-MR       47.27      43.32        
  2 Honig, Madison J          10 Express Swimming-MR    47.67      44.55        
  3 Yam, Kelly                10 Express Swimming-MR    46.70      45.35        
  4 Newmark, Ella M           10 Express Swimming-MR    47.60      46.08        
  5 Barnard, Victoria R       10 Express Swimming-MR       NT      47.17        
  6 Liu, Kaitlyn S             9 Express Swimming-MR    49.30      49.09        
  7 Gelfand, Veronica          9 Express Swimming-MR    50.08      49.70        
  8 Steiner, Cassidy A        10 Express Swimming-MR    51.10      50.87        
  9 Seale, Sarah E             9 Three Village-MR       49.09      51.13        
 10 Armstrong, Brooke E        9 Express Swimming-MR    53.02      51.16        
 11 Kulviwat, Natasha          9 Express Swimming-MR    50.85      51.31        
 12 Teele, Sanai O             9 Express Swimming-MR    52.13      51.54        
 13 Nunez, Alison M            8 Express Swimming-MR       NT      51.70        
 14 Walsh, Maeve E             9 Express Swimming-MR    53.52      52.81        
 15 Chvasta, Bella             8 Express Swimming-MR       NT      53.29        
 16 Mattone, Sara C            9 Express Swimming-MR  1:00.20      53.83        
 17 Kandula, Maansi            9 Express Swimming-MR       NT      54.92        
 18 Maroney, Amanda            9 Express Swimming-MR    58.57      55.47        
 19 Sava, Erica C              9 Express Swimming-MR       NT      55.64        
 20 Chen, Amy *                8 Three Village-MR       49.00      56.17        
 21 Bekerman, Audrey           8 Express Swimming-MR       NT      58.12        
 22 O'Connell, Caitlin G       8 Express Swimming-MR  1:07.97    1:01.06        
 23 Walsh, Roisin C            9 Express Swimming-MR    58.19    1:01.19        
 24 Honig, Harley C            8 Express Swimming-MR  1:04.50    1:03.61        
 25 Shannon, Casey D           8 Express Swimming-MR  1:02.47    1:03.67        
 26 Schwartz, Kasey L          8 Express Swimming-MR       NT    1:09.97        
 27 Kandula, Anisha            9 Express Swimming-MR       NT    1:10.88        
 28 Rappaport, Haleigh E       7 Express Swimming-MR       NT    1:13.95        
 -- Peng, Mimi                10 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 -- Williams, Ella J           7 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 -- Yoon, Monica               8 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Silecchia, Molly E         7 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 -- Venditti, Sophia L         7 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 -- Steiner, Nicole M          8 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Thakur, Vanshika           7 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 -- Canty, Emma M              8 Express Swimming-MR  1:05.76         DQ        
      One hand touch
 -- Mauro, Julianna            9 Express Swimming-MR  1:13.41         DQ        
      No touch
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Darcy, Lily Anne           9 Express Swimming-MR       NT    1:38.49        
                  47.38     1:38.49 (51.11)                                        
  2 Soberon, Isabelle A       10 Express Swimming-MR  1:39.67    1:39.88        
                  47.56     1:39.88 (52.32)                                        
  3 Van Nostrand, Waela M     10 Three Village-MR     1:46.77    1:40.03        
                  48.87     1:40.03 (51.16)                                        
  4 Newmark, Ella M           10 Express Swimming-MR  1:48.43    1:40.54        
                  48.06     1:40.54 (52.48)                                        
  5 Yam, Kelly                10 Express Swimming-MR  1:38.74    1:42.52        
                  49.62     1:42.52 (52.90)                                        
  6 Gelfand, Veronica          9 Express Swimming-MR  1:43.58    1:42.80        
                  49.57     1:42.80 (53.23)                                        
  7 Chun, Madeleine S          9 Express Swimming-MR  1:44.32    1:45.29        
                  51.63     1:45.29 (53.66)                                        
  8 Takes, Claire C           10 Express Swimming-MR       NT    1:45.82        
                  51.80     1:45.82 (54.02)                                        
  9 Seale, Sarah E             9 Three Village-MR          NT    1:50.73        
                  51.78     1:50.73 (58.95)                                        
 10 Walsh, Maeve E             9 Express Swimming-MR  1:55.53    1:52.17        
                  54.79     1:52.17 (57.38)                                        
 11 Nunez, Alison M            8 Express Swimming-MR       NT    1:52.39        
                  53.61     1:52.39 (58.78)                                        
 12 Steiner, Cassidy A        10 Express Swimming-MR       NT    1:57.01        
                  53.76   1:57.01 (1:03.25)                                        
 13 McLoughlin, Perry R       10 Express Swimming-MR  1:54.73    1:58.86        
                  55.65   1:58.86 (1:03.21)                                        
 14 Chen, Audrey               8 Express Swimming-MR       NT    2:01.49        
                  57.09   2:01.49 (1:04.40)                                        
 15 Dong, Michelle            10 Express Swimming-MR       NT    2:02.72        
                  58.72   2:02.72 (1:04.00)                                        
 16 Walsh, Roisin C            9 Express Swimming-MR  2:16.34    2:12.45        
                1:04.31   2:12.45 (1:08.14)                                        
 17 O'Connell, Caitlin G       8 Express Swimming-MR       NT    2:18.61        
                1:08.73   2:18.61 (1:09.88)                                        
 18 Messemer, Victoria G       9 Express Swimming-MR       NT    2:18.97        
                1:09.18   2:18.97 (1:09.79)                                        
 19 Canty, Emma M              8 Express Swimming-MR       NT    2:21.79        
                1:10.15   2:21.79 (1:11.64)                                        
 -- Bice, Ciara M              9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
                  57.17          DQ (57.44)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herr, Emily A              8 Three Village-MR       35.98      33.74        
  2 Dimaculangan, Annabel      8 Three Village-MR       44.06      37.83        
  3 Van Nostrand, Waela M     10 Three Village-MR       44.13      39.84        
  4 Gelfand, Veronica          9 Express Swimming-MR    41.50      40.05        
  5 Bances, Alayna H           9 Three Village-MR       46.02      43.07        
  6 Seale, Sarah E             9 Three Village-MR       48.27      43.32        
  7 Chun, Madeleine S          9 Express Swimming-MR       NT      43.41        
  8 Teele, Sanai O             9 Express Swimming-MR       NT      43.83        
  9 Walsh, Jessica M           9 Express Swimming-MR    45.59      45.13        
 10 Bice, Ciara M              9 Express Swimming-MR    45.34      46.04        
 11 Schwartz, Sophia R         9 Express Swimming-MR    47.29      46.28        
 12 Chen, Amy *                8 Three Village-MR       47.00      47.28        
 13 Retzlaff, Claudia L        7 Three Village-MR       50.65      47.46        
 14 McLoughlin, Perry R       10 Express Swimming-MR       NT      49.35        
 15 Walsh, Maeve E             9 Express Swimming-MR  1:02.52      50.01        
 16 Yam, Kelly                10 Express Swimming-MR    58.03      50.53        
 17 Darcy, Lily Anne           9 Express Swimming-MR       NT      50.77        
 18 Takes, Claire C           10 Express Swimming-MR       NT      51.69        
 19 Nunez, Alison M            8 Express Swimming-MR       NT      53.09        
 20 Chen, Audrey               8 Express Swimming-MR       NT      53.11        
 21 Steiner, Cassidy A        10 Express Swimming-MR       NT      55.20        
 22 Maroney, Amanda            9 Express Swimming-MR       NT      56.71        
 23 Barclay, Olivia L          9 Express Swimming-MR       NT      57.02        
 24 O'Connell, Caitlin G       8 Express Swimming-MR       NT      58.15        
 25 Messemer, Victoria G       9 Express Swimming-MR    59.25      58.41        
 26 Walsh, Roisin C            9 Express Swimming-MR    58.53      59.18        
 27 Mauro, Julianna            9 Express Swimming-MR  1:03.82      59.65        
 28 Argondizzo, Daniela J      8 Express Swimming-MR       NT      59.96        
 -- Venditti, Sophia L         7 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Steiner, Nicole M          8 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 -- Thakur, Vanshika           7 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Herr, Emily A              8 Three Village-MR     1:26.18    1:20.89        
                  36.46     1:20.89 (44.43)                                        
  2 Dimaculangan, Annabel      8 Three Village-MR     1:39.00    1:28.53        
                  41.10     1:28.53 (47.43)                                        
  3 Gelfand, Veronica          9 Express Swimming-MR       NT    1:37.90        
                  45.65     1:37.90 (52.25)                                        
  4 Liu, Kaitlyn S             9 Express Swimming-MR       NT    1:38.40        
                  44.83     1:38.40 (53.57)                                        
  5 Walsh, Jessica M           9 Express Swimming-MR       NT    1:42.01        
                  44.68     1:42.01 (57.33)                                        
  6 Bances, Alayna H           9 Three Village-MR     1:41.00    1:47.34        
                  48.85     1:47.34 (58.49)                                        
  7 Retzlaff, Claudia L        7 Three Village-MR     1:41.00    1:53.18        
                  49.49   1:53.18 (1:03.69)                                        
  8 Barnard, Victoria R       10 Express Swimming-MR       NT    2:03.31        
                  53.13   2:03.31 (1:10.18)                                        
  9 Seale, Sarah E             9 Three Village-MR     1:42.00    2:09.08        
                  57.17   2:09.08 (1:11.91)                                        
 -- Teele, Sanai O             9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
                  43.42          DQ (57.48)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rasquinha, Rhea D         12 Express Swimming-MR    29.32      29.03        
                  23.99        29.03 (5.04)                                        
  2 Hou, Isabelle             12 Express Swimming-MR    33.61      30.82        
                  26.68        30.82 (4.14)                                        
  3 Liu, Megan                11 Express Swimming-MR       NT      34.82        
                  26.94        34.82 (7.88)                                        
  4 Johnson, Zara C           11 Express Swimming-MR       NT      40.87        
                  27.87       40.87 (13.00)                                        
  5 Jang, Anna                11 Express Swimming-MR       NT      50.08        
                  30.11       50.08 (19.97)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thoms, Julia D            12 Express Swimming-MR  1:03.84    1:02.89        
                  29.98     1:02.89 (32.91)                                        
  2 Rasquinha, Rhea D         12 Express Swimming-MR  1:04.01    1:04.52        
                  30.49     1:04.52 (34.03)                                        
  3 Pompay, Arabella F        11 Express Swimming-MR  1:05.56    1:04.84        
                  31.93     1:04.84 (32.91)                                        
  4 O'Connell, Siobhan B      11 Express Swimming-MR  1:09.73    1:08.95        
                  32.99     1:08.95 (35.96)                                        
  5 Hou, Isabelle             12 Express Swimming-MR  1:15.84    1:10.09        
                  33.45     1:10.09 (36.64)                                        
  6 Fazzino, Angelina M       12 Express Swimming-MR  1:11.41    1:11.07        
                  33.81     1:11.07 (37.26)                                        
  7 Ferrick, Maggie R         12 Express Swimming-MR  1:18.04    1:14.23        
                  36.18     1:14.23 (38.05)                                        
  8 O'Brien, Amanda M         11 Express Swimming-MR  1:20.48    1:18.82        
                  37.48     1:18.82 (41.34)                                        
  9 Filagrossi, Isabella      12 Express Swimming-MR       NT    1:20.13        
                  38.70     1:20.13 (41.43)                                        
 10 Nothnagle, Alexa G        11 Express Swimming-MR  1:23.08    1:20.72        
                  37.59     1:20.72 (43.13)                                        
 11 Fuoco, Kaitlyn E          11 Express Swimming-MR       NT    1:27.40        
                  41.48     1:27.40 (45.92)                                        
 12 Schultz, Sarah J          12 Express Swimming-MR       NT    1:28.40        
                  41.27     1:28.40 (47.13)                                        
 13 Vlogianitis, Nefeli       12 Express Swimming-MR       NT    1:30.12        
                  42.13     1:30.12 (47.99)                                        
 14 Seibold, Morgan S         11 Express Swimming-MR       NT    1:34.11        
                  45.37     1:34.11 (48.74)                                        
 15 Butler, Shannon E         11 Express Swimming-MR  1:31.52    1:36.44        
                  45.58     1:36.44 (50.86)                                        
 16 Johnson, Zara C           11 Express Swimming-MR       NT    1:41.08        
                  46.78     1:41.08 (54.30)                                        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spottiswood, Maya N       12 Express Swimming-MR  6:19.95    6:13.92        
                  33.30     1:11.28 (37.98)     1:49.22 (37.94)     2:27.90 (38.68)
        3:06.35 (38.45)     3:43.65 (37.30)     4:21.66 (38.01)     4:59.92 (38.26)
        5:38.38 (38.46)     6:13.92 (35.54)                                        
  2 Thoms, Julia D            12 Express Swimming-MR  6:36.44    6:27.31        
                  34.30     1:11.95 (37.65)     1:51.48 (39.53)     2:31.88 (40.40)
        3:13.42 (41.54)     3:53.21 (39.79)     4:32.83 (39.62)     5:12.43 (39.60)
        5:51.48 (39.05)     6:27.31 (35.83)                                        
  3 Rasquinha, Rhea D         12 Express Swimming-MR  7:10.68    6:28.91        
                  33.13     1:10.59 (37.46)     1:49.84 (39.25)     2:29.46 (39.62)
        3:09.73 (40.27)     3:49.96 (40.23)     4:30.49 (40.53)     5:11.02 (40.53)
        5:50.71 (39.69)     6:28.91 (38.20)                                        
  4 O'Connell, Siobhan B      11 Express Swimming-MR  7:01.01    6:32.03        
                  35.15     1:13.77 (38.62)     1:54.16 (40.39)     2:34.59 (40.43)
        3:14.97 (40.38)     3:55.28 (40.31)     4:35.32 (40.04)     5:15.66 (40.34)
        5:54.04 (38.38)     6:32.03 (37.99)                                        
  5 Pompay, Arabella F        11 Express Swimming-MR  6:43.17    6:37.85        
                  35.46     1:14.40 (38.94)     1:55.69 (41.29)     2:36.26 (40.57)
        3:17.00 (40.74)     3:58.63 (41.63)     4:40.24 (41.61)     5:20.31 (40.07)
        6:00.87 (40.56)     6:37.85 (36.98)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pompay, Arabella F        11 Express Swimming-MR    34.16      33.33        
  2 Thoms, Julia D            12 Express Swimming-MR    37.09      36.11        
  3 Hou, Isabelle             12 Express Swimming-MR    39.33      36.14        
  3 O'Connell, Siobhan B      11 Express Swimming-MR    36.48      36.14        
  5 Fazzino, Angelina M       12 Express Swimming-MR    38.11      38.81        
  6 Filagrossi, Isabella      12 Express Swimming-MR       NT      42.18        
  7 Ferrick, Maggie R         12 Express Swimming-MR    45.13      42.21        
  8 Nothnagle, Alexa G        11 Express Swimming-MR    47.09      44.90        
  9 Schultz, Sarah J          12 Express Swimming-MR       NT      47.25        
 10 Butler, Shannon E         11 Express Swimming-MR    49.50      48.65        
 11 Seibold, Morgan S         11 Express Swimming-MR       NT      49.10        
 12 Vlogianitis, Nefeli       12 Express Swimming-MR       NT      49.54        
 13 Fuoco, Kaitlyn E          11 Express Swimming-MR       NT      52.50        
 14 Johnson, Zara C           11 Express Swimming-MR       NT      58.41        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hou, Isabelle             12 Express Swimming-MR  1:26.39    1:20.08        
                  39.12     1:20.08 (40.96)                                        
  2 Liu, Megan                11 Express Swimming-MR       NT    1:31.50        
                  44.32     1:31.50 (47.18)                                        
  3 Johnson, Zara C           11 Express Swimming-MR       NT    2:03.92        
                1:00.21   2:03.92 (1:03.71)                                        
  4 Jang, Anna                11 Express Swimming-MR       NT    2:13.16        
                1:03.98   2:13.16 (1:09.18)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rasquinha, Rhea D         12 Express Swimming-MR    39.43      39.23        
  2 Pompay, Arabella F        11 Express Swimming-MR    39.15      39.27        
  3 Thoms, Julia D            12 Express Swimming-MR    40.76      39.80        
  4 Hou, Isabelle             12 Express Swimming-MR    42.14      40.16        
  5 O'Connell, Siobhan B      11 Express Swimming-MR    44.20      46.50        
  6 O'Brien, Amanda M         11 Express Swimming-MR    47.94      46.73        
  7 Seibold, Morgan S         11 Express Swimming-MR       NT      47.55        
  8 Butler, Shannon E         11 Express Swimming-MR    46.36      47.90        
  9 Vlogianitis, Nefeli       12 Express Swimming-MR       NT      50.20        
 10 Fuoco, Kaitlyn E          11 Express Swimming-MR    51.18      50.38        
 11 Ferrick, Maggie R         12 Express Swimming-MR    53.79      55.47        
 12 Nothnagle, Alexa G        11 Express Swimming-MR       NT      57.81        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hou, Isabelle             12 Express Swimming-MR  1:29.31    1:26.06        
                  41.01     1:26.06 (45.05)                                        
  2 Liu, Megan                11 Express Swimming-MR       NT    1:48.05        
                  51.38     1:48.05 (56.67)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hou, Isabelle             12 Express Swimming-MR    37.40      31.82        
  2 Rasquinha, Rhea D         12 Express Swimming-MR    35.14      32.20        
  3 Johnson, Zara C           11 Express Swimming-MR       NT      55.66        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pompay, Arabella F        11 Express Swimming-MR  1:20.78    1:19.34        
                  38.28     1:19.34 (41.06)                                        
  2 O'Connell, Siobhan B      11 Express Swimming-MR  1:23.10    1:26.10        
                  40.79     1:26.10 (45.31)                                        
  3 Fazzino, Angelina M       12 Express Swimming-MR       NT    1:34.45        
                  43.78     1:34.45 (50.67)                                        
  4 O'Brien, Amanda M         11 Express Swimming-MR       NT    1:45.90        
                  50.95     1:45.90 (54.95)                                        
  5 Ferrick, Maggie R         12 Express Swimming-MR       NT    1:50.56        
                  50.46   1:50.56 (1:00.10)                                        
  6 Filagrossi, Isabella      12 Express Swimming-MR       NT    1:51.08        
                  49.10   1:51.08 (1:01.98)                                        
  7 Johnson, Zara C           11 Express Swimming-MR       NT    2:06.13        
                  56.36   2:06.13 (1:09.77)                                        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guo, Eva J                14 Express Swimming-MR    27.48      26.71        
  2 Whang, Jessica            14 Express Swimming-MR    27.19      26.95        
  3 Anderson, Kate M          14 Express Swimming-MR    27.40      27.43        
  4 Huang, Amanda             14 Express Swimming-MR    28.01      27.72        
  5 Catton, Chloe G           13 Express Swimming-MR    28.02      27.90        
  6 Jhong, Sara               13 Express Swimming-MR    27.48      28.13        
  7 Perez, Meadow A           14 Express Swimming-MR    27.95      28.30        
  8 Goodstone, Zoe K          14 Express Swimming-MR    28.90      29.10        
  9 Clarkson, Laura A         13 Express Swimming-MR    28.24      29.27        
 10 McDonald, Kelly M         14 Express Swimming-MR    29.74      30.05        
 11 Anderson, Emma R          13 Express Swimming-MR    29.33      30.35        
 12 Calabrese, Victoria       13 Express Swimming-MR    30.73      30.50        
 13 Campbell, Sarah B         14 Express Swimming-MR    30.91      30.79        
 14 Prashad, Olivia T         14 Express Swimming-MR       NT      31.12        
 15 Panchal, Jadyn            13 Express Swimming-MR    36.09      33.70        
 16 Fishler, Arielle E        14 Express Swimming-MR    35.21      35.68        
 17 Walker, Kerri  Ann A      13 Express Swimming-MR       NT      37.82        
 18 Akselrod, Abigail         13 Express Swimming-MR    40.88      38.11        
 19 Ertz, Emily M             13 Express Swimming-MR       NT      44.20        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Jessica            14 Express Swimming-MR    57.40      58.52        
                  27.91       58.52 (30.61)                                        
  2 Catton, Chloe G           13 Express Swimming-MR    59.91    1:00.27        
                  28.71     1:00.27 (31.56)                                        
  3 Goodstone, Zoe K          14 Express Swimming-MR  1:04.08    1:03.96        
                  29.97     1:03.96 (33.99)                                        
  4 Campbell, Sarah B         14 Express Swimming-MR  1:05.15    1:06.39        
                  32.13     1:06.39 (34.26)                                        
  5 Choung, Ally Y            13 Express Swimming-MR  1:12.48    1:07.10        
                  32.16     1:07.10 (34.94)                                        
  6 Cobham, Maleah S          13 Express Swimming-MR  1:12.81    1:10.60        
                  32.03     1:10.60 (38.57)                                        
  7 Walker, Kerri  Ann A      13 Express Swimming-MR       NT    1:24.88        
                  38.23     1:24.88 (46.65)                                        
  8 Gillis, Maura C           14 Express Swimming-MR       NT    1:28.11        
                  41.85     1:28.11 (46.26)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welcome, Shannon R        14 Express Swimming-MR  1:58.53    1:58.80        
                  27.81       57.50 (29.69)     1:28.27 (30.77)     1:58.80 (30.53)
  2 Whang, Jessica            14 Express Swimming-MR  2:06.38    2:06.86        
                  29.88     1:02.22 (32.34)     1:34.98 (32.76)     2:06.86 (31.88)
  3 Walsh, Stephanie M        13 Express Swimming-MR  2:09.87    2:07.90        
                  30.82     1:03.67 (32.85)     1:36.34 (32.67)     2:07.90 (31.56)
  4 Kraff, Allyson R          14 Express Swimming-MR  2:06.06    2:09.91        
                  29.87     1:02.46 (32.59)     1:36.56 (34.10)     2:09.91 (33.35)
  5 Guo, Eva J                14 Express Swimming-MR  2:13.13    2:11.03        
                  29.84     1:03.46 (33.62)     1:38.40 (34.94)     2:11.03 (32.63)
  6 Catton, Chloe G           13 Express Swimming-MR  2:12.86    2:12.89        
                  30.79     1:04.78 (33.99)     1:39.05 (34.27)     2:12.89 (33.84)
  7 Jhong, Sara               13 Express Swimming-MR  2:10.27    2:14.93        
                  31.16     1:05.75 (34.59)     1:41.19 (35.44)     2:14.93 (33.74)
  8 Anderson, Kate M          14 Express Swimming-MR  2:13.35    2:16.26        
                  31.70     1:07.15 (35.45)     1:42.84 (35.69)     2:16.26 (33.42)
  9 Huang, Amanda             14 Express Swimming-MR  2:15.54    2:16.30        
                  31.25     1:05.80 (34.55)     1:41.83 (36.03)     2:16.30 (34.47)
 10 Campbell, Sarah B         14 Express Swimming-MR  2:19.01    2:21.30        
                  33.02     1:09.41 (36.39)     1:45.55 (36.14)     2:21.30 (35.75)
 11 Clarkson, Laura A         13 Express Swimming-MR  2:24.22    2:21.37        
                  31.54     1:07.89 (36.35)     1:45.83 (37.94)     2:21.37 (35.54)
 12 Goodstone, Zoe K          14 Express Swimming-MR  2:19.72    2:21.92        
                  31.58     1:06.63 (35.05)     1:43.74 (37.11)     2:21.92 (38.18)
 13 McDonald, Kelly M         14 Express Swimming-MR  2:27.18    2:26.22        
                  32.07     1:08.78 (36.71)     1:47.64 (38.86)     2:26.22 (38.58)
 14 Anderson, Emma R          13 Express Swimming-MR  2:28.87    2:28.00        
                  33.15     1:10.07 (36.92)     1:49.54 (39.47)     2:28.00 (38.46)
 15 Calabrese, Victoria       13 Express Swimming-MR  2:28.43    2:31.36        
                  33.73     1:11.79 (38.06)     1:51.77 (39.98)     2:31.36 (39.59)
 16 Fishler, Arielle E        14 Express Swimming-MR  2:51.21    2:59.94        
                  41.23     1:26.54 (45.31)     2:12.23 (45.69)     2:59.94 (47.71)
 17 Panchal, Jadyn            13 Express Swimming-MR       NT    3:01.34        
                  42.76     1:27.45 (44.69)     2:14.54 (47.09)     3:01.34 (46.80)
 18 Walker, Kerri  Ann A      13 Express Swimming-MR       NT    3:13.32        
                  44.32     1:33.54 (49.22)     2:23.23 (49.69)     3:13.32 (50.09)
 19 Akselrod, Abigail         13 Express Swimming-MR       NT    3:16.33        
                  45.34     1:34.23 (48.89)     2:25.43 (51.20)     3:16.33 (50.90)
 20 Ertz, Emily M             13 Express Swimming-MR       NT    3:55.99        
                  55.34   1:55.45 (1:00.11)     2:55.43 (59.98)   3:55.99 (1:00.56)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welcome, Shannon R        14 Express Swimming-MR  1:03.95    1:04.28        
                  31.58     1:04.28 (32.70)                                        
  2 Walsh, Stephanie M        13 Express Swimming-MR  1:04.32    1:06.58        
                  33.73     1:06.58 (32.85)                                        
  3 Clarkson, Laura A         13 Express Swimming-MR  1:07.97    1:07.23        
                  32.59     1:07.23 (34.64)                                        
  4 Perez, Meadow A           14 Express Swimming-MR  1:13.78    1:08.16        
                  33.13     1:08.16 (35.03)                                        
  5 Jhong, Sara               13 Express Swimming-MR  1:07.05    1:08.88        
                  33.54     1:08.88 (35.34)                                        
  6 Whang, Jessica            14 Express Swimming-MR  1:08.95    1:09.78        
                  34.29     1:09.78 (35.49)                                        
  7 Guo, Eva J                14 Express Swimming-MR  1:11.01    1:09.84        
                  33.78     1:09.84 (36.06)                                        
  8 Huang, Amanda             14 Express Swimming-MR  1:11.31    1:11.57        
                  34.76     1:11.57 (36.81)                                        
  9 Goodstone, Zoe K          14 Express Swimming-MR  1:12.30    1:12.11        
                  35.43     1:12.11 (36.68)                                        
 10 Anderson, Kate M          14 Express Swimming-MR  1:13.65    1:14.16        
                  36.75     1:14.16 (37.41)                                        
 11 Campbell, Sarah B         14 Express Swimming-MR  1:15.58    1:17.47        
                  38.05     1:17.47 (39.42)                                        
 12 Prashad, Olivia T         14 Express Swimming-MR       NT    1:19.45        
                  37.69     1:19.45 (41.76)                                        
 13 Calabrese, Victoria       13 Express Swimming-MR  1:20.08    1:20.46        
                  38.65     1:20.46 (41.81)                                        
 14 McDonald, Kelly M         14 Express Swimming-MR  1:18.73    1:21.89        
                  38.60     1:21.89 (43.29)                                        
 15 Anderson, Emma R          13 Express Swimming-MR  1:20.78    1:22.10        
                  40.36     1:22.10 (41.74)                                        
 16 Panchal, Jadyn            13 Express Swimming-MR  1:48.81    1:35.32        
                  45.64     1:35.32 (49.68)                                        
 17 Fishler, Arielle E        14 Express Swimming-MR  1:36.22    1:35.49        
                  45.99     1:35.49 (49.50)                                        
 18 Walker, Kerri  Ann A      13 Express Swimming-MR       NT    1:46.02        
                  51.34     1:46.02 (54.68)                                        
 -- Ertz, Emily M             13 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Non-continuous turning action
                  53.45        DQ (1:01.70)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Jessica            14 Express Swimming-MR  2:25.91    2:20.69        
                  33.86     1:09.50 (35.64)     1:45.05 (35.55)     2:20.69 (35.64)
  2 Goodstone, Zoe K          14 Express Swimming-MR  2:37.56    2:37.67        
                  36.42     1:15.46 (39.04)     1:56.60 (41.14)     2:37.67 (41.07)
  3 Choung, Ally Y            13 Express Swimming-MR       NT    2:41.35        
                  36.76     1:17.81 (41.05)     1:59.60 (41.79)     2:41.35 (41.75)
  4 Campbell, Sarah B         14 Express Swimming-MR  2:37.34    2:42.58        
                  39.37     1:20.32 (40.95)     2:01.61 (41.29)     2:42.58 (40.97)
  5 Gillis, Maura C           14 Express Swimming-MR       NT    3:47.98        
                  52.89   1:53.34 (1:00.45)   2:55.34 (1:02.00)     3:47.98 (52.64)
  6 Walker, Kerri  Ann A      13 Express Swimming-MR       NT    3:55.56        
                  49.93   1:56.23 (1:06.30)     2:55.97 (59.74)     3:55.56 (59.59)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Jessica            14 Express Swimming-MR  1:05.79    1:08.75        
                  32.68     1:08.75 (36.07)                                        
  2 Campbell, Sarah B         14 Express Swimming-MR  1:21.87    1:26.64        
                  41.66     1:26.64 (44.98)                                        
  3 Choung, Ally Y            13 Express Swimming-MR  1:29.69    1:27.78        
                  41.01     1:27.78 (46.77)                                        
  4 Cobham, Maleah S          13 Express Swimming-MR  1:41.90    1:38.39        
                  45.72     1:38.39 (52.67)                                        
  5 Gillis, Maura C           14 Express Swimming-MR       NT    1:56.82        
                  55.73   1:56.82 (1:01.09)                                        
 -- Walker, Kerri  Ann A      13 Express Swimming-MR       NT         DQ        
                  52.63          DQ (59.50)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Jessica            14 Express Swimming-MR  2:24.32    2:28.88        
                  34.29     1:11.17 (36.88)     1:49.77 (38.60)     2:28.88 (39.11)
  2 Guo, Eva J                14 Express Swimming-MR  2:30.36    2:37.24        
                  35.60     1:15.45 (39.85)     1:56.38 (40.93)     2:37.24 (40.86)
  3 Walsh, Stephanie M        13 Express Swimming-MR  2:32.11    2:41.31        
                  37.95     1:19.27 (41.32)     2:00.90 (41.63)     2:41.31 (40.41)
  4 Perez, Meadow A           14 Express Swimming-MR  2:46.76    2:43.25        
                  38.11     1:19.94 (41.83)     2:02.09 (42.15)     2:43.25 (41.16)
  5 Welcome, Shannon R        14 Express Swimming-MR  2:46.65    2:46.54        
                  39.21     1:22.85 (43.64)     2:05.59 (42.74)     2:46.54 (40.95)
  6 Catton, Chloe G           13 Express Swimming-MR       NT    2:52.07        
                  41.19     1:25.51 (44.32)     2:08.63 (43.12)     2:52.07 (43.44)
  7 Huang, Amanda             14 Express Swimming-MR  2:49.61    2:56.25        
                  39.32     1:24.01 (44.69)     2:09.49 (45.48)     2:56.25 (46.76)
  8 Anderson, Kate M          14 Express Swimming-MR  2:59.87    2:58.62        
                  41.09     1:26.10 (45.01)     2:14.13 (48.03)     2:58.62 (44.49)
  9 Jhong, Sara               13 Express Swimming-MR  2:52.52    3:02.27        
                  42.66     1:29.07 (46.41)     2:16.33 (47.26)     3:02.27 (45.94)
 10 Goodstone, Zoe K          14 Express Swimming-MR  2:57.70    3:06.48        
                  42.23     1:29.79 (47.56)     2:19.16 (49.37)     3:06.48 (47.32)
 11 Clarkson, Laura A         13 Express Swimming-MR  3:03.21    3:08.32        
                  39.83     1:28.01 (48.18)     2:19.11 (51.10)     3:08.32 (49.21)
 12 Anderson, Emma R          13 Express Swimming-MR       NT    3:17.90        
                  42.59     1:33.20 (50.61)     2:26.41 (53.21)     3:17.90 (51.49)
 13 McDonald, Kelly M         14 Express Swimming-MR       NT    3:30.21        
                  45.97     1:39.27 (53.30)     2:35.71 (56.44)     3:30.21 (54.50)
 14 Calabrese, Victoria       13 Express Swimming-MR  3:52.32    3:42.23        
                  49.50     1:44.72 (55.22)   2:45.45 (1:00.73)     3:42.23 (56.78)
 15 Fishler, Arielle E        14 Express Swimming-MR       NT    3:46.96        
                  51.09     1:49.62 (58.53)   2:50.80 (1:01.18)     3:46.96 (56.16)
 16 Walker, Kerri  Ann A      13 Express Swimming-MR       NT    3:51.51        
                  50.56     1:48.91 (58.35)   2:51.48 (1:02.57)   3:51.51 (1:00.03)
 -- Akselrod, Abigail         13 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Scissors kick
                  49.33   1:50.46 (1:01.13)   2:51.78 (1:01.32)          DQ (58.64)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Jessica            14 Express Swimming-MR  1:08.03    1:04.20        
                  30.06     1:04.20 (34.14)                                        
  2 Campbell, Sarah B         14 Express Swimming-MR  1:20.20    1:20.09        
                  37.12     1:20.09 (42.97)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              14 Express Swimming-MR  2:09.80    2:12.88        
                  29.59     1:03.25 (33.66)     1:38.28 (35.03)     2:12.88 (34.60)
  2 Zimmerman, Marley G       13 Express Swimming-MR  2:24.32    2:20.06        
                  31.30     1:06.59 (35.29)     1:42.72 (36.13)     2:20.06 (37.34)
  3 Perez, Meadow A           14 Express Swimming-MR  2:22.38    2:21.06        
                  31.33     1:06.96 (35.63)     1:44.15 (37.19)     2:21.06 (36.91)
  4 Welcome, Shannon R        14 Express Swimming-MR  2:15.02    2:22.94        
                  31.18     1:07.85 (36.67)     1:44.88 (37.03)     2:22.94 (38.06)
  5 Walsh, Stephanie M        13 Express Swimming-MR       NT    2:42.22        
                  35.35     1:17.65 (42.30)     2:00.54 (42.89)     2:42.22 (41.68)
  6 Kraff, Allyson R          14 Express Swimming-MR  2:37.68    2:46.98        
                  36.95     1:20.62 (43.67)     2:04.27 (43.65)     2:46.98 (42.71)
  7 Campbell, Sarah B         14 Express Swimming-MR  3:06.76    2:50.97        
                  38.50     1:23.20 (44.70)     2:07.96 (44.76)     2:50.97 (43.01)
  8 Catton, Chloe G           13 Express Swimming-MR  2:50.09    2:55.74        
                  37.21     1:21.92 (44.71)     2:09.26 (47.34)     2:55.74 (46.48)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Jessica            14 Express Swimming-MR  2:16.01    2:19.68        
                  30.48     1:08.75 (38.27)     1:46.28 (37.53)     2:19.68 (33.40)
  2 Choung, Ally Y            13 Express Swimming-MR       NT    2:42.32        
                  35.74     1:14.48 (38.74)     2:03.51 (49.03)     2:42.32 (38.81)
  3 Campbell, Sarah B         14 Express Swimming-MR  2:39.45    2:45.57        
                  37.57     1:19.92 (42.35)     2:08.17 (48.25)     2:45.57 (37.40)
  4 Cobham, Maleah S          13 Express Swimming-MR  3:22.13    3:17.79        
                  43.90     1:33.29 (49.39)     2:31.15 (57.86)     3:17.79 (46.64)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pompay, Melody R          15 Express Swimming-MR    26.87      26.19        
  2 Johnson, Meredith         17 Express Swimming-MR    26.09      26.57        
  3 Rullo, Allyssa K          16 Express Swimming-MR    28.68      27.36        
  4 Boccio, Ashley A          15 Express Swimming-MR    28.13      27.55        
  5 Mattei, Monica A          16 UNLIE-MR               27.43      27.60        
  6 Burns, Emily F            15 Express Swimming-MR    27.80      27.96        
  7 Klicpera, Samantha K      17 Express Swimming-MR    27.21      28.07        
  8 Henn, Isabel R            16 Express Swimming-MR    28.47      28.17        
  9 Guariglia, Amanda         16 Express Swimming-MR    28.35      28.23        
 10 Mattei, Theresa M         17 UNLIE-MR               28.01      28.30        
 11 Chvasta, Alyssa J         18 Express Swimming-MR    28.85      28.47        
 12 Rankin, Sydney            15 Express Swimming-MR       NT      28.66        
 13 Thoms, Julia D            12 Express Swimming-MR    29.48      28.74        
 14 Warner, Breanna A         14 Express Swimming-MR    32.11      29.24        
 15 Cassella, Michaela L      15 Express Swimming-MR       NT      29.52        
 16 Wirkowski, Kristina E     17 Express Swimming-MR    29.28      30.41        
 17 Herrera, Loana A          15 Express Swimming-MR       NT      30.91        
 18 Cassetta, Jamie L         15 Express Swimming-MR    30.91      31.46        
 19 Horan, Kristina E         15 Express Swimming-MR    31.19      31.49        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rappaport, Caitlin M      14 Express Swimming-MR    54.69      55.71        
                  26.50       55.71 (29.21)                                        
  2 Johnson, Meredith         17 Express Swimming-MR    56.51      57.19        
                  27.57       57.19 (29.62)                                        
  3 Kuester, Garrity A        15 Express Swimming-MR    56.64      57.30        
                  27.56       57.30 (29.74)                                        
  4 Pompay, Melody R          15 Express Swimming-MR    59.53      57.36        
                  27.22       57.36 (30.14)                                        
  5 Walsh, Fiona M            14 Express Swimming-MR    57.10      57.75        
                  27.89       57.75 (29.86)                                        
  6 Thompson, Anna M          15 Express Swimming-MR    57.47      58.71        
                  28.39       58.71 (30.32)                                        
  7 Zimmerman, Marley G       13 Express Swimming-MR    57.75      58.94        
                  28.85       58.94 (30.09)                                        
  8 Burns, Emily F            15 Express Swimming-MR    59.99      59.38        
                  28.83       59.38 (30.55)                                        
  9 Giordano, Julia L         16 Express Swimming-MR    58.04      59.51        
                  28.38       59.51 (31.13)                                        
 10 Walsh, Stephanie M        13 Express Swimming-MR    58.12      59.52        
                  29.36       59.52 (30.16)                                        
 11 Klicpera, Samantha K      17 Express Swimming-MR    58.84      59.59        
                  28.23       59.59 (31.36)                                        
 12 Rullo, Allyssa K          16 Express Swimming-MR  1:03.71      59.93        
                  28.68       59.93 (31.25)                                        
 13 Boccio, Ashley A          15 Express Swimming-MR  1:00.71    1:00.00        
                  28.63     1:00.00 (31.37)                                        
 14 Henn, Isabel R            16 Express Swimming-MR  1:01.30    1:00.10        
                  29.12     1:00.10 (30.98)                                        
 15 Guariglia, Amanda         16 Express Swimming-MR  1:00.58    1:01.08        
                  29.14     1:01.08 (31.94)                                        
 16 O'Connell, Maggie S       13 Express Swimming-MR  1:03.48    1:01.29        
                  30.26     1:01.29 (31.03)                                        
 17 Rappaport, Molly M        12 Express Swimming-MR  1:01.93    1:01.49        
                  29.67     1:01.49 (31.82)                                        
 18 Jhong, Sara               13 Express Swimming-MR    59.80    1:01.87        
                  29.65     1:01.87 (32.22)                                        
 19 Anderson, Kate M          14 Express Swimming-MR    59.20    1:02.06        
                  30.09     1:02.06 (31.97)                                        
 20 O'Connor, Bridget K       13 Express Swimming-MR  1:02.81    1:02.08        
                  29.97     1:02.08 (32.11)                                        
 21 Huang, Amanda             14 Express Swimming-MR  1:00.97    1:02.34        
                  30.23     1:02.34 (32.11)                                        
 22 Rankin, Sydney            15 Express Swimming-MR       NT    1:03.28        
                  30.83     1:03.28 (32.45)                                        
 23 Warner, Breanna A         14 Express Swimming-MR  1:07.65    1:04.33        
                  30.89     1:04.33 (33.44)                                        
 24 Wirkowski, Kristina E     17 Express Swimming-MR  1:06.27    1:05.41        
                  31.75     1:05.41 (33.66)                                        
 25 Rasquinha, Rhea D         12 Express Swimming-MR  1:04.12    1:05.63        
                  31.06     1:05.63 (34.57)                                        
 26 McLaughlin, Sophia        13 Express Swimming-MR  1:03.88    1:05.80        
                  32.68     1:05.80 (33.12)                                        
 27 Anderson, Emma R          13 Express Swimming-MR  1:05.04    1:06.25        
                  31.56     1:06.25 (34.69)                                        
 28 Cassetta, Jamie L         15 Express Swimming-MR  1:07.68    1:07.67        
                  32.02     1:07.67 (35.65)                                        
 29 O'Connell, Siobhan B      11 Express Swimming-MR  1:09.73    1:07.87        
                  32.63     1:07.87 (35.24)                                        
 30 Horan, Kristina E         15 Express Swimming-MR  1:10.41    1:07.88        
                  32.30     1:07.88 (35.58)                                        
 31 Herrera, Loana A          15 Express Swimming-MR       NT    1:08.02        
                  32.84     1:08.02 (35.18)                                        
 32 Soberon, Sophia E         12 Express Swimming-MR  1:09.37    1:10.56        
                  33.54     1:10.56 (37.02)                                        
 33 Newmark, Ella M           10 Express Swimming-MR       NT    1:16.58        
                  36.05     1:16.58 (40.53)                                        
 34 Filagrossi, Isabella      12 Express Swimming-MR       NT    1:18.98        
                  37.08     1:18.98 (41.90)                                        
 35 McWilliam, Katherine E    11 Express Swimming-MR       NT    1:27.58        
                  41.85     1:27.58 (45.73)                                        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Emily F            15 Express Swimming-MR  2:07.56    2:06.69        
                  29.55     1:02.11 (32.56)     1:34.32 (32.21)     2:06.69 (32.37)
  2 Lew, Katie G              12 Express Swimming-MR  2:11.32    2:06.79        
                  29.18     1:00.97 (31.79)     1:33.61 (32.64)     2:06.79 (33.18)
  3 Pompay, Melody R          15 Express Swimming-MR  2:11.14    2:06.91        
                  29.08     1:00.98 (31.90)     1:34.35 (33.37)     2:06.91 (32.56)
  4 Mattei, Theresa M         17 UNLIE-MR             2:12.11    2:10.42        
                  28.89     1:01.54 (32.65)     1:35.17 (33.63)     2:10.42 (35.25)
  5 Mattei, Monica A          16 UNLIE-MR             2:10.56    2:10.44        
                  29.87     1:02.38 (32.51)     1:36.42 (34.04)     2:10.44 (34.02)
  6 Henn, Isabel R            16 Express Swimming-MR  2:12.53    2:11.71        
                  30.46     1:03.78 (33.32)     1:37.85 (34.07)     2:11.71 (33.86)
  7 Boccio, Ashley A          15 Express Swimming-MR  2:18.02    2:12.05        
                  29.09     1:02.27 (33.18)     1:37.27 (35.00)     2:12.05 (34.78)
  8 Klicpera, Samantha K      17 Express Swimming-MR  2:09.93    2:12.85        
                  30.44     1:02.31 (31.87)     1:36.61 (34.30)     2:12.85 (36.24)
  9 Rullo, Allyssa K          16 Express Swimming-MR  2:26.14    2:17.29        
                  31.36     1:06.25 (34.89)     1:42.41 (36.16)     2:17.29 (34.88)
 10 Guariglia, Amanda         16 Express Swimming-MR  2:13.90    2:17.54        
                  30.90     1:05.55 (34.65)     1:42.05 (36.50)     2:17.54 (35.49)
 11 McIntyre, Gaby M          12 Express Swimming-MR  2:26.02    2:17.74        
                  31.13     1:06.71 (35.58)     1:42.50 (35.79)     2:17.74 (35.24)
 12 Wirkowski, Kristina E     17 Express Swimming-MR  2:21.58    2:18.55        
                  32.46     1:07.42 (34.96)     1:43.11 (35.69)     2:18.55 (35.44)
 13 Cassella, Michaela L      15 Express Swimming-MR       NT    2:20.19        
                  32.59     1:08.83 (36.24)     1:45.88 (37.05)     2:20.19 (34.31)
 14 Herrera, Loana A          15 Express Swimming-MR       NT    2:21.55        
                  32.86     1:08.40 (35.54)     1:44.95 (36.55)     2:21.55 (36.60)
 15 Rasquinha, Rhea D         12 Express Swimming-MR  2:20.56    2:23.41        
                  31.19     1:07.82 (36.63)     1:45.18 (37.36)     2:23.41 (38.23)
 16 Spottiswood, Maya N       12 Express Swimming-MR  2:20.66    2:23.70        
                  32.43     1:09.17 (36.74)     1:47.27 (38.10)     2:23.70 (36.43)
 17 Warner, Breanna A         14 Express Swimming-MR  2:31.21    2:25.50        
                  32.43     1:10.12 (37.69)     1:49.22 (39.10)     2:25.50 (36.28)
 18 Cassetta, Jamie L         15 Express Swimming-MR  2:27.36    2:27.46        
                  32.65     1:10.12 (37.47)     1:48.82 (38.70)     2:27.46 (38.64)
 19 Mulholland, Kasey         11 Express Swimming-MR  2:38.18    2:29.24        
                  33.86     1:12.52 (38.66)     1:52.66 (40.14)     2:29.24 (36.58)
 20 Rankin, Sydney            15 Express Swimming-MR       NT    2:32.17        
                  33.51     1:12.17 (38.66)     1:52.43 (40.26)     2:32.17 (39.74)
 21 Horan, Kristina E         15 Express Swimming-MR  2:35.01    2:37.09        
                  35.74     1:16.18 (40.44)     1:57.55 (41.37)     2:37.09 (39.54)
 22 Canty, Katie E            11 Express Swimming-MR  2:46.66    2:40.61        
                  35.87     1:16.94 (41.07)     1:58.95 (42.01)     2:40.61 (41.66)
 23 Singh, Cristina P         11 Express Swimming-MR       NT    2:43.18        
                  36.87     1:18.85 (41.98)     2:02.28 (43.43)     2:43.18 (40.90)
 24 O'Brien, Amanda M         11 Express Swimming-MR       NT    2:45.13        
                  38.00     1:18.84 (40.84)     2:01.95 (43.11)     2:45.13 (43.18)
 25 Newmark, Ella M           10 Express Swimming-MR  3:05.06    2:49.95        
                  38.17     1:21.43 (43.26)     2:06.72 (45.29)     2:49.95 (43.23)
 26 Hornick, Jade E           10 Express Swimming-MR  2:52.32    2:50.42        
                  37.71     1:21.25 (43.54)     2:07.57 (46.32)     2:50.42 (42.85)
 27 Eisenberg, Sarah J        11 Express Swimming-MR  3:14.61    2:55.09        
                  39.66     1:26.26 (46.60)     2:11.23 (44.97)     2:55.09 (43.86)
 28 Barnard, Victoria R       10 Express Swimming-MR  3:19.29    2:58.77        
                  39.80     1:26.40 (46.60)     2:13.12 (46.72)     2:58.77 (45.65)
 
Girls 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mulholland, Kylie B       16 Express Swimming-MR 17:28.68   17:42.11        
                  29.17     1:00.92 (31.75)     1:32.80 (31.88)     2:05.01 (32.21)
        2:37.69 (32.68)     3:10.45 (32.76)     3:43.17 (32.72)     4:16.09 (32.92)
        4:48.78 (32.69)     5:21.77 (32.99)     5:54.36 (32.59)     6:27.14 (32.78)
        6:59.51 (32.37)     7:31.93 (32.42)     8:03.95 (32.02)     8:35.87 (31.92)
        9:07.76 (31.89)     9:39.74 (31.98)    10:12.04 (32.30)    10:44.33 (32.29)
       11:16.66 (32.33)    11:48.88 (32.22)    12:21.20 (32.32)    12:53.44 (32.24)
       13:26.11 (32.67)    13:57.95 (31.84)    14:30.05 (32.10)    15:02.46 (32.41)
       15:34.84 (32.38)    16:06.96 (32.12)    16:39.16 (32.20)    17:11.07 (31.91)
       17:42.11 (31.04)
  2 Walsh, Elizabeth A        15 Express Swimming-MR 17:42.11   17:56.51        
                  28.98     1:00.97 (31.99)     1:32.95 (31.98)     2:05.31 (32.36)
        2:37.81 (32.50)     3:10.47 (32.66)     3:43.30 (32.83)     4:16.10 (32.80)
        4:48.80 (32.70)     5:21.62 (32.82)     5:54.50 (32.88)     6:27.33 (32.83)
        6:59.88 (32.55)     7:32.37 (32.49)     8:04.57 (32.20)     8:36.79 (32.22)
        9:09.11 (32.32)     9:41.45 (32.34)    10:14.03 (32.58)    10:46.83 (32.80)
       11:19.85 (33.02)    11:53.01 (33.16)    12:26.03 (33.02)    12:59.26 (33.23)
       13:32.56 (33.30)    14:05.68 (33.12)    14:38.93 (33.25)    15:12.17 (33.24)
       15:45.56 (33.39)    16:18.72 (33.16)    16:51.82 (33.10)    17:24.41 (32.59)
       17:56.51 (32.10)
  3 Welcome, Shannon R        14 Express Swimming-MR 19:31.56   17:57.24        
                  29.78     1:02.06 (32.28)     1:34.99 (32.93)     2:07.73 (32.74)
        2:40.59 (32.86)     3:13.77 (33.18)     3:46.90 (33.13)     4:19.84 (32.94)
        4:52.74 (32.90)     5:25.70 (32.96)     5:58.54 (32.84)     6:31.81 (33.27)
        7:04.49 (32.68)     7:37.61 (33.12)     8:10.60 (32.99)     8:43.67 (33.07)
        9:16.07 (32.40)     9:48.82 (32.75)    10:21.66 (32.84)    10:54.26 (32.60)
       11:27.37 (33.11)    12:00.23 (32.86)    12:32.94 (32.71)    13:05.96 (33.02)
       13:38.90 (32.94)    14:11.66 (32.76)    14:44.57 (32.91)    15:16.86 (32.29)
       15:49.72 (32.86)    16:22.99 (33.27)    16:55.61 (32.62)    17:27.83 (32.22)
       17:57.24 (29.41)
  4 Bonvissuto, Carrie        17 Express Swimming-MR 17:32.75   18:10.76        
                  28.68     1:00.29 (31.61)     1:32.47 (32.18)     2:04.98 (32.51)
        2:37.35 (32.37)     3:10.55 (33.20)     3:43.05 (32.50)     4:15.86 (32.81)
        4:48.78 (32.92)     5:21.68 (32.90)     5:54.68 (33.00)     6:27.23 (32.55)
        7:00.16 (32.93)     7:32.89 (32.73)     8:06.37 (33.48)     8:39.65 (33.28)
        9:13.40 (33.75)     9:47.09 (33.69)    10:20.92 (33.83)    10:54.72 (33.80)
       11:28.50 (33.78)    12:02.15 (33.65)    12:35.93 (33.78)    13:09.70 (33.77)
       13:43.71 (34.01)    14:17.79 (34.08)    14:51.24 (33.45)    15:24.54 (33.30)
       15:57.78 (33.24)    16:31.18 (33.40)    17:04.43 (33.25)    17:38.10 (33.67)
       18:10.76 (32.66)
  5 Bonvissuto, Mia D         13 Express Swimming-MR       NT   18:20.45        
                  29.64     1:01.85 (32.21)     1:34.45 (32.60)     2:07.75 (33.30)
        2:40.95 (33.20)     3:14.17 (33.22)     3:47.63 (33.46)     4:20.77 (33.14)
        4:54.36 (33.59)     5:27.54 (33.18)     6:00.86 (33.32)     6:34.30 (33.44)
        7:08.30 (34.00)     7:42.10 (33.80)     8:15.60 (33.50)     8:49.46 (33.86)
        9:23.36 (33.90)     9:57.63 (34.27)    10:31.75 (34.12)    11:05.75 (34.00)
       11:39.67 (33.92)    12:13.76 (34.09)    12:47.99 (34.23)    13:21.73 (33.74)
       13:55.66 (33.93)    14:29.59 (33.93)    15:03.16 (33.57)    15:36.67 (33.51)
       16:10.41 (33.74)    16:43.89 (33.48)    17:17.14 (33.25)    17:49.05 (31.91)
       18:20.45 (31.40)
  6 Rinn, Morgan              14 Express Swimming-MR 19:03.23   18:20.71        
                  29.60     1:01.93 (32.33)     1:34.61 (32.68)     2:07.94 (33.33)
        2:41.14 (33.20)     3:14.23 (33.09)     3:47.66 (33.43)     4:21.02 (33.36)
        4:54.49 (33.47)     5:27.96 (33.47)     6:01.43 (33.47)     6:34.71 (33.28)
        7:08.59 (33.88)     7:42.36 (33.77)     8:16.19 (33.83)     8:50.01 (33.82)
        9:23.85 (33.84)     9:57.96 (34.11)    10:32.23 (34.27)    11:06.08 (33.85)
       11:39.95 (33.87)    12:13.98 (34.03)    12:48.29 (34.31)    13:22.10 (33.81)
       13:55.97 (33.87)    14:29.77 (33.80)    15:03.29 (33.52)    15:37.04 (33.75)
       16:10.63 (33.59)    16:44.11 (33.48)    17:17.24 (33.13)    17:49.96 (32.72)
       18:20.71 (30.75)
  7 Brady, Claudia F          17 Express Swimming-MR 17:46.21   18:24.27        
                  29.41     1:01.49 (32.08)     1:34.10 (32.61)     2:06.53 (32.43)
        2:39.49 (32.96)     3:12.28 (32.79)     3:45.60 (33.32)     4:18.90 (33.30)
        4:52.22 (33.32)     5:25.53 (33.31)     5:58.89 (33.36)     6:32.48 (33.59)
        7:06.05 (33.57)     7:39.94 (33.89)     8:13.85 (33.91)     8:47.52 (33.67)
        9:20.68 (33.16)     9:54.23 (33.55)    10:27.99 (33.76)    11:01.68 (33.69)
       11:35.10 (33.42)    12:09.09 (33.99)    12:43.13 (34.04)    13:17.20 (34.07)
       13:51.09 (33.89)    14:25.36 (34.27)    14:59.32 (33.96)    15:33.83 (34.51)
       16:07.70 (33.87)    16:42.49 (34.79)    17:17.03 (34.54)    17:51.35 (34.32)
       18:24.27 (32.92)
  8 Conte, Katie M            16 Express Swimming-MR 18:34.04   18:24.51        
                  29.43     1:01.52 (32.09)     1:33.73 (32.21)     2:06.00 (32.27)
        2:38.49 (32.49)     3:11.34 (32.85)     3:44.10 (32.76)     4:17.00 (32.90)
        4:50.32 (33.32)     5:23.91 (33.59)     5:57.29 (33.38)     6:31.02 (33.73)
        7:05.06 (34.04)     7:39.63 (34.57)     8:13.42 (33.79)     8:46.77 (33.35)
        9:20.49 (33.72)     9:54.93 (34.44)    10:28.99 (34.06)    11:02.73 (33.74)
       11:37.05 (34.32)    12:11.98 (34.93)    12:46.51 (34.53)    13:21.53 (35.02)
       13:55.65 (34.12)    14:29.91 (34.26)    15:03.36 (33.45)    15:37.17 (33.81)
       16:12.11 (34.94)    16:47.03 (34.92)    17:21.19 (34.16)    17:54.33 (33.14)
       18:24.51 (30.18)
  9 Babel, Kristen M          14 Express Swimming-MR       NT   18:26.75        
                  29.55     1:02.20 (32.65)     1:35.37 (33.17)     2:08.66 (33.29)
        2:41.85 (33.19)     3:15.36 (33.51)     3:49.26 (33.90)     4:23.24 (33.98)
        4:57.36 (34.12)     5:31.57 (34.21)     6:05.51 (33.94)     6:39.38 (33.87)
        7:13.32 (33.94)     7:47.18 (33.86)     8:21.31 (34.13)     8:54.85 (33.54)
        9:28.57 (33.72)    10:02.36 (33.79)    10:36.03 (33.67)    11:09.96 (33.93)
       11:43.88 (33.92)    12:17.80 (33.92)    12:51.69 (33.89)    13:25.36 (33.67)
       13:59.64 (34.28)    14:33.32 (33.68)    15:06.85 (33.53)    15:40.49 (33.64)
       16:14.24 (33.75)    16:47.73 (33.49)    17:21.45 (33.72)    17:54.37 (32.92)
       18:26.75 (32.38)
 10 Kraff, Allyson R          14 Express Swimming-MR 18:45.80   18:46.95        
                  31.01     1:04.96 (33.95)     1:39.33 (34.37)     2:13.50 (34.17)
        2:47.86 (34.36)     3:22.12 (34.26)     3:56.40 (34.28)     4:30.97 (34.57)
        5:05.28 (34.31)     5:39.40 (34.12)     6:13.81 (34.41)     6:48.24 (34.43)
        7:22.62 (34.38)     7:57.02 (34.40)     8:31.53 (34.51)     9:05.79 (34.26)
        9:40.04 (34.25)    10:14.54 (34.50)    10:48.87 (34.33)    11:22.98 (34.11)
       11:57.01 (34.03)    12:31.44 (34.43)    13:06.12 (34.68)    13:40.53 (34.41)
       14:14.85 (34.32)    14:49.54 (34.69)    15:24.39 (34.85)    15:59.02 (34.63)
       16:33.39 (34.37)    17:07.54 (34.15)    17:41.57 (34.03)    18:15.32 (33.75)
       18:46.95 (31.63)
 11 Guo, Jenna J              16 Express Swimming-MR 18:39.73   18:55.12        
                  29.61     1:01.90 (32.29)     1:34.57 (32.67)     2:07.55 (32.98)
        2:41.38 (33.83)     3:15.23 (33.85)     3:49.26 (34.03)     4:23.12 (33.86)
        4:57.36 (34.24)     5:31.64 (34.28)     6:06.05 (34.41)     6:40.35 (34.30)
        7:14.84 (34.49)     7:50.03 (35.19)     8:24.76 (34.73)     8:59.74 (34.98)
        9:35.00 (35.26)    10:10.08 (35.08)    10:45.47 (35.39)    11:21.08 (35.61)
       11:56.43 (35.35)    12:31.08 (34.65)    13:06.30 (35.22)    13:40.67 (34.37)
       14:16.49 (35.82)    14:52.06 (35.57)    15:27.26 (35.20)    16:02.15 (34.89)
       16:37.96 (35.81)    17:12.67 (34.71)    17:47.56 (34.89)    18:22.00 (34.44)
       18:55.12 (33.12)
 12 Zimmerman, Marley G       13 Express Swimming-MR 19:14.98   19:13.72        
                  30.18     1:03.49 (33.31)     1:37.69 (34.20)     2:12.28 (34.59)
        2:46.81 (34.53)     3:21.46 (34.65)     3:56.72 (35.26)     4:31.57 (34.85)
        5:06.52 (34.95)     5:41.43 (34.91)     6:15.80 (34.37)     6:50.45 (34.65)
        7:25.20 (34.75)     8:00.13 (34.93)     8:34.74 (34.61)     9:09.65 (34.91)
        9:44.88 (35.23)    10:19.93 (35.05)    10:55.08 (35.15)    11:30.48 (35.40)
       12:05.41 (34.93)    12:41.08 (35.67)    13:16.46 (35.38)    13:51.96 (35.50)
       14:27.99 (36.03)    15:02.15 (34.16)    15:38.52 (36.37)    16:14.50 (35.98)
       16:50.49 (35.99)    17:27.30 (36.81)    18:03.61 (36.31)    18:39.50 (35.89)
       19:13.72 (34.22)
 13 Perez, Meadow A           14 Express Swimming-MR       NT   19:38.61        
                  31.48     1:05.36 (33.88)     1:40.53 (35.17)     2:16.42 (35.89)
        2:52.22 (35.80)     3:28.73 (36.51)     4:04.38 (35.65)     4:40.43 (36.05)
        5:15.56 (35.13)     5:52.12 (36.56)     6:27.41 (35.29)     7:04.60 (37.19)
        7:40.64 (36.04)     8:16.36 (35.72)     8:52.00 (35.64)     9:28.05 (36.05)
       10:02.96 (34.91)    10:38.32 (35.36)    11:13.83 (35.51)    11:50.62 (36.79)
       12:26.92 (36.30)    13:02.78 (35.86)    13:39.12 (36.34)    14:16.84 (37.72)
       14:53.02 (36.18)    15:28.84 (35.82)    16:05.87 (37.03)    16:42.41 (36.54)
       17:18.53 (36.12)    17:54.06 (35.53)    18:29.01 (34.95)    19:05.39 (36.38)
       19:38.61 (33.22)
 14 Catton, Chloe G           13 Express Swimming-MR 19:55.51   20:09.64        
                  31.68     1:07.03 (35.35)     1:43.87 (36.84)     2:20.80 (36.93)
        2:57.81 (37.01)     3:35.57 (37.76)     4:13.12 (37.55)     4:50.46 (37.34)
        5:27.93 (37.47)     6:05.53 (37.60)     6:42.60 (37.07)     7:20.04 (37.44)
        7:57.50 (37.46)     8:34.26 (36.76)     9:11.34 (37.08)     9:48.50 (37.16)
       10:25.51 (37.01)    11:02.45 (36.94)    11:39.87 (37.42)    12:16.55 (36.68)
       12:53.72 (37.17)    13:30.17 (36.45)    14:06.46 (36.29)    14:42.79 (36.33)
       15:19.54 (36.75)    15:55.92 (36.38)    16:33.23 (37.31)    17:10.64 (37.41)
       17:48.01 (37.37)    18:25.32 (37.31)    19:01.57 (36.25)    19:36.98 (35.41)
       20:09.64 (32.66)
 15 Schlusselberg, Rachel     14 Express Swimming-MR 20:54.12   22:09.24        
                  34.76     1:14.13 (39.37)     1:54.66 (40.53)     2:35.10 (40.44)
        3:16.02 (40.92)     3:57.20 (41.18)     4:37.77 (40.57)     5:17.88 (40.11)
        5:58.51 (40.63)     6:40.11 (41.60)     7:21.36 (41.25)     8:02.30 (40.94)
        8:42.68 (40.38)     9:23.67 (40.99)    10:04.65 (40.98)    10:45.29 (40.64)
       11:25.95 (40.66)    12:06.97 (41.02)    12:48.55 (41.58)    13:28.91 (40.36)
       14:09.35 (40.44)    14:50.55 (41.20)    15:31.04 (40.49)    16:11.61 (40.57)
       16:52.05 (40.44)    17:32.76 (40.71)    18:13.34 (40.58)    18:53.67 (40.33)
       19:34.14 (40.47)    20:13.27 (39.13)    20:53.07 (39.80)    21:32.15 (39.08)
       22:09.24 (37.09)
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henn, Isabel R            16 Express Swimming-MR  1:06.00    1:04.70        
                  31.35     1:04.70 (33.35)                                        
  2 Boccio, Ashley A          15 Express Swimming-MR  1:03.82    1:05.67        
                  31.44     1:05.67 (34.23)                                        
  3 Pompay, Melody R          15 Express Swimming-MR  1:08.96    1:06.32        
                  32.53     1:06.32 (33.79)                                        
  4 Chvasta, Alyssa J         18 Express Swimming-MR  1:06.29    1:06.54        
                  31.96     1:06.54 (34.58)                                        
  5 Burns, Emily F            15 Express Swimming-MR  1:08.59    1:07.31        
                  33.34     1:07.31 (33.97)                                        
  6 Mattei, Monica A          16 UNLIE-MR             1:07.87    1:07.98        
                  33.28     1:07.98 (34.70)                                        
  7 Klicpera, Samantha K      17 Express Swimming-MR  1:06.08    1:08.56        
                  33.20     1:08.56 (35.36)                                        
  8 Rullo, Allyssa K          16 Express Swimming-MR  1:16.51    1:11.73        
                  34.05     1:11.73 (37.68)                                        
  9 Guariglia, Amanda         16 Express Swimming-MR  1:11.53    1:12.58        
                  35.36     1:12.58 (37.22)                                        
 10 Herrera, Loana A          15 Express Swimming-MR       NT    1:14.71        
                  36.62     1:14.71 (38.09)                                        
 11 Warner, Breanna A         14 Express Swimming-MR  1:34.32    1:15.56        
                  36.53     1:15.56 (39.03)                                        
 12 Mattei, Theresa M         17 UNLIE-MR             1:15.34    1:16.14        
                  37.44     1:16.14 (38.70)                                        
 13 Cassella, Michaela L      15 Express Swimming-MR       NT    1:20.52        
                  39.72     1:20.52 (40.80)                                        
 14 Cassetta, Jamie L         15 Express Swimming-MR  1:18.55    1:21.17        
                  39.46     1:21.17 (41.71)                                        
 15 Rankin, Sydney            15 Express Swimming-MR       NT    1:25.94        
                  41.24     1:25.94 (44.70)                                        
 16 Horan, Kristina E         15 Express Swimming-MR  1:24.49    1:26.54        
                  40.86     1:26.54 (45.68)                                        
 17 Hornick, Jade E           10 Express Swimming-MR  1:33.87    1:32.58        
                  44.80     1:32.58 (47.78)                                        
 18 Sava, Erica C              9 Express Swimming-MR  1:48.20    1:47.85        
                  51.33     1:47.85 (56.52)                                        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Welcome, Shannon R        14 Express Swimming-MR  2:18.78    2:16.11        
                  32.36     1:06.52 (34.16)     1:41.65 (35.13)     2:16.11 (34.46)
  2 Lew, Katie G              12 Express Swimming-MR  2:15.48    2:18.80        
                  31.98     1:06.98 (35.00)     1:42.85 (35.87)     2:18.80 (35.95)
  3 Rinn, Morgan              14 Express Swimming-MR  2:23.43    2:20.97        
                  32.86     1:09.21 (36.35)     1:45.33 (36.12)     2:20.97 (35.64)
  4 Rappaport, Caitlin M      14 Express Swimming-MR  2:23.16    2:23.01        
                  34.12     1:10.31 (36.19)     1:47.13 (36.82)     2:23.01 (35.88)
  5 Boccio, Ashley A          15 Express Swimming-MR  2:20.19    2:24.17        
                  32.66     1:08.95 (36.29)     1:47.10 (38.15)     2:24.17 (37.07)
  6 Walsh, Fiona M            14 Express Swimming-MR  2:19.27    2:25.59        
                  32.25     1:07.24 (34.99)     1:43.14 (35.90)     2:25.59 (42.45)
  7 Wilkins, Hazel S          13 Express Swimming-MR       NT    2:25.71        
                  34.01     1:11.05 (37.04)     1:48.96 (37.91)     2:25.71 (36.75)
  8 Klicpera, Samantha K      17 Express Swimming-MR  2:27.70    2:26.40        
                  33.98     1:09.95 (35.97)     1:47.80 (37.85)     2:26.40 (38.60)
  9 Zimmerman, Marley G       13 Express Swimming-MR  2:24.32    2:28.14        
                  35.66     1:13.85 (38.19)     1:51.37 (37.52)     2:28.14 (36.77)
 10 Giordano, Julia L         16 Express Swimming-MR  2:27.59    2:28.39        
                  35.77     1:13.35 (37.58)     1:51.93 (38.58)     2:28.39 (36.46)
 11 Jhong, Sara               13 Express Swimming-MR  2:25.78    2:28.82        
                  35.10     1:12.86 (37.76)     1:51.13 (38.27)     2:28.82 (37.69)
 12 Rullo, Allyssa K          16 Express Swimming-MR  2:47.60    2:34.11        
                  37.16     1:15.64 (38.48)     1:54.98 (39.34)     2:34.11 (39.13)
 13 O'Connell, Maggie S       13 Express Swimming-MR  2:41.15    2:36.45        
                  36.98     1:17.96 (40.98)     1:58.90 (40.94)     2:36.45 (37.55)
 14 Huang, Amanda             14 Express Swimming-MR  2:33.10    2:37.96        
                  36.78     1:16.72 (39.94)     1:57.79 (41.07)     2:37.96 (40.17)
 15 Guariglia, Amanda         16 Express Swimming-MR  2:38.99    2:40.80        
                  38.59     1:18.53 (39.94)     2:00.20 (41.67)     2:40.80 (40.60)
 16 Anderson, Kate M          14 Express Swimming-MR  2:37.74    2:42.23        
                  38.99     1:19.65 (40.66)     2:01.96 (42.31)     2:42.23 (40.27)
 17 Soberon, Sophia E         12 Express Swimming-MR  2:45.46    2:43.31        
                  39.04     1:20.27 (41.23)     2:02.61 (42.34)     2:43.31 (40.70)
 18 Warner, Breanna A         14 Express Swimming-MR  3:32.11    2:45.28        
                  38.67     1:21.17 (42.50)     2:03.86 (42.69)     2:45.28 (41.42)
 19 Sullivan, Lauren G        12 Express Swimming-MR       NT    2:46.12        
                  39.27     1:21.94 (42.67)     2:05.29 (43.35)     2:46.12 (40.83)
 20 O'Connell, Siobhan B      11 Express Swimming-MR  2:53.43    2:46.21        
                  39.95     1:22.40 (42.45)     2:05.17 (42.77)     2:46.21 (41.04)
 21 Canty, Katie E            11 Express Swimming-MR  3:03.23    2:52.21        
                  41.67     1:25.68 (44.01)     2:08.94 (43.26)     2:52.21 (43.27)
 22 Brennan, Erin             12 Express Swimming-MR  2:59.89    2:57.17        
                  43.92     1:29.63 (45.71)     2:15.43 (45.80)     2:57.17 (41.74)
 23 Singh, Cristina P         11 Express Swimming-MR       NT    2:58.12        
                  41.21     1:27.20 (45.99)     2:13.11 (45.91)     2:58.12 (45.01)
 24 Anderson, Emma R          13 Express Swimming-MR  2:54.14    2:59.28        
                  41.65     1:28.87 (47.22)     2:14.71 (45.84)     2:59.28 (44.57)
 25 Fazzino, Angelina M       12 Express Swimming-MR  3:21.21    2:59.58        
                  44.06     1:28.55 (44.49)     2:15.03 (46.48)     2:59.58 (44.55)
 26 Spottiswood, Maya N       12 Express Swimming-MR  2:59.98    2:59.81        
                  42.80     1:28.96 (46.16)     2:14.75 (45.79)     2:59.81 (45.06)
 27 Eisenberg, Helen I        14 Express Swimming-MR  3:07.08    3:03.61        
                  43.19     1:29.83 (46.64)     2:17.22 (47.39)     3:03.61 (46.39)
 28 Brennan, Kelly            12 Express Swimming-MR  3:28.76    3:09.60        
                  43.81     1:33.41 (49.60)     2:22.90 (49.49)     3:09.60 (46.70)
 29 Newmark, Ella M           10 Express Swimming-MR       NT    3:14.22        
                  45.97     1:35.02 (49.05)     2:25.14 (50.12)     3:14.22 (49.08)
 30 Eisenberg, Sarah J        11 Express Swimming-MR       NT    3:38.76        
                  47.85     1:45.60 (57.75)     2:43.38 (57.78)     3:38.76 (55.38)
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rappaport, Caitlin M      14 Express Swimming-MR  1:09.96    1:10.61        
                  33.33     1:10.61 (37.28)                                        
  2 Kuester, Garrity A        15 Express Swimming-MR  1:08.56    1:13.86        
                  33.85     1:13.86 (40.01)                                        
  3 Wirkowski, Kristina E     17 Express Swimming-MR  1:13.53    1:14.20        
                  35.69     1:14.20 (38.51)                                        
  4 Giordano, Julia L         16 Express Swimming-MR  1:11.13    1:14.43        
                  35.37     1:14.43 (39.06)                                        
  5 Klicpera, Samantha K      17 Express Swimming-MR  1:14.45    1:15.18        
                  35.22     1:15.18 (39.96)                                        
  6 Walsh, Stephanie M        13 Express Swimming-MR  1:08.93    1:16.26        
                  36.30     1:16.26 (39.96)                                        
  7 Welcome, Shannon R        14 Express Swimming-MR  1:20.94    1:16.98        
                  36.64     1:16.98 (40.34)                                        
  8 Johnson, Meredith         17 Express Swimming-MR  1:15.43    1:18.19        
                  37.20     1:18.19 (40.99)                                        
  9 O'Connor, Bridget K       13 Express Swimming-MR  1:18.26    1:18.52        
                  37.87     1:18.52 (40.65)                                        
 10 Pompay, Melody R          15 Express Swimming-MR  1:22.07    1:18.90        
                  37.94     1:18.90 (40.96)                                        
 11 Rappaport, Molly M        12 Express Swimming-MR  1:17.75    1:18.94        
                  37.79     1:18.94 (41.15)                                        
 12 Huang, Amanda             14 Express Swimming-MR  1:17.89    1:19.52        
                  37.67     1:19.52 (41.85)                                        
 13 Boccio, Ashley A          15 Express Swimming-MR  1:20.27    1:19.53        
                  38.34     1:19.53 (41.19)                                        
 14 O'Connell, Maggie S       13 Express Swimming-MR  1:18.36    1:19.89        
                  39.48     1:19.89 (40.41)                                        
 15 Thompson, Anna M          15 Express Swimming-MR  1:20.47    1:20.79        
                  38.23     1:20.79 (42.56)                                        
 16 Walsh, Fiona M            14 Express Swimming-MR       NT    1:21.22        
                  38.87     1:21.22 (42.35)                                        
 17 Burns, Emily F            15 Express Swimming-MR  1:22.05    1:21.36        
                  38.71     1:21.36 (42.65)                                        
 18 Guariglia, Amanda         16 Express Swimming-MR  1:17.56    1:21.74        
                  38.68     1:21.74 (43.06)                                        
 19 Anderson, Kate M          14 Express Swimming-MR  1:20.51    1:21.82        
                  39.21     1:21.82 (42.61)                                        
 20 Henn, Isabel R            16 Express Swimming-MR  1:24.55    1:23.00        
                  40.01     1:23.00 (42.99)                                        
 21 Rasquinha, Rhea D         12 Express Swimming-MR  1:24.32    1:24.27        
                  40.40     1:24.27 (43.87)                                        
 22 Jhong, Sara               13 Express Swimming-MR  1:21.47    1:25.35        
                  40.61     1:25.35 (44.74)                                        
 23 Horan, Kristina E         15 Express Swimming-MR  1:32.54    1:25.92        
                  40.33     1:25.92 (45.59)                                        
 24 Rankin, Sydney            15 Express Swimming-MR       NT    1:27.51        
                  42.55     1:27.51 (44.96)                                        
 25 Warner, Breanna A         14 Express Swimming-MR  1:25.45    1:27.86        
                  40.11     1:27.86 (47.75)                                        
 26 Anderson, Emma R          13 Express Swimming-MR  1:28.35    1:30.77        
                  41.19     1:30.77 (49.58)                                        
 27 Kraff, Allyson R          14 Express Swimming-MR       NT    1:33.43        
                  44.97     1:33.43 (48.46)                                        
 28 O'Connell, Siobhan B      11 Express Swimming-MR  1:46.03    1:37.44        
                  47.15     1:37.44 (50.29)                                        
 29 Cassetta, Jamie L         15 Express Swimming-MR  1:39.60    1:38.28        
                  46.39     1:38.28 (51.89)                                        
 30 McWilliam, Katherine E    11 Express Swimming-MR       NT    1:54.71        
                  54.37   1:54.71 (1:00.34)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Klicpera, Samantha K      17 Express Swimming-MR  2:41.88    2:42.74        
                  36.31     1:16.60 (40.29)     1:58.62 (42.02)     2:42.74 (44.12)
  2 Mattei, Theresa M         17 UNLIE-MR             2:45.34    2:43.39        
                  36.78     1:16.57 (39.79)     1:59.12 (42.55)     2:43.39 (44.27)
  3 Wirkowski, Kristina E     17 Express Swimming-MR  2:45.73    2:44.17        
                  37.79     1:20.10 (42.31)     2:02.63 (42.53)     2:44.17 (41.54)
  4 Wilkins, Hazel S          13 Express Swimming-MR  2:42.31    2:44.43        
                  38.06     1:21.00 (42.94)     2:03.03 (42.03)     2:44.43 (41.40)
  5 Johnson, Meredith         17 Express Swimming-MR  2:41.64    2:45.12        
                  37.29     1:18.04 (40.75)     2:01.20 (43.16)     2:45.12 (43.92)
  6 Boccio, Ashley A          15 Express Swimming-MR  2:55.39    2:46.58        
                  38.50     1:21.18 (42.68)     2:03.83 (42.65)     2:46.58 (42.75)
  7 Pompay, Melody R          15 Express Swimming-MR  2:53.37    2:51.83        
                  39.94     1:24.06 (44.12)     2:09.06 (45.00)     2:51.83 (42.77)
  8 Mattei, Monica A          16 UNLIE-MR             2:49.98    2:52.15        
                  39.74     1:23.25 (43.51)     2:07.28 (44.03)     2:52.15 (44.87)
  9 Burns, Emily F            15 Express Swimming-MR  2:53.84    2:55.28        
                  40.08     1:25.04 (44.96)     2:10.42 (45.38)     2:55.28 (44.86)
 10 Henn, Isabel R            16 Express Swimming-MR  3:07.56    2:59.71        
                  41.38     1:27.51 (46.13)     2:14.81 (47.30)     2:59.71 (44.90)
 11 McIntyre, Gaby M          12 Express Swimming-MR  2:51.23    2:59.85        
                  38.96     1:26.05 (47.09)     2:13.09 (47.04)     2:59.85 (46.76)
 12 Rankin, Sydney            15 Express Swimming-MR       NT    3:02.59        
                  41.91     1:27.89 (45.98)     2:14.32 (46.43)     3:02.59 (48.27)
 13 Mulholland, Kasey         11 Express Swimming-MR  3:31.21    3:03.30        
                  42.74     1:30.04 (47.30)     2:17.88 (47.84)     3:03.30 (45.42)
 14 Rasquinha, Rhea D         12 Express Swimming-MR  3:04.76    3:03.31        
                  41.58     1:28.82 (47.24)     2:17.02 (48.20)     3:03.31 (46.29)
 15 Horan, Kristina E         15 Express Swimming-MR  3:19.87    3:09.92        
                  40.44     1:27.71 (47.27)     2:18.22 (50.51)     3:09.92 (51.70)
 16 Cassella, Michaela L      15 Express Swimming-MR       NT    3:23.15        
                  44.57     1:36.73 (52.16)     2:29.02 (52.29)     3:23.15 (54.13)
 17 Canty, Katie E            11 Express Swimming-MR       NT    3:27.15        
                  43.99     1:39.17 (55.18)     2:33.98 (54.81)     3:27.15 (53.17)
 18 Singh, Cristina P         11 Express Swimming-MR       NT    3:29.90        
                  48.96     1:42.62 (53.66)     2:35.56 (52.94)     3:29.90 (54.34)
 19 Hornick, Jade E           10 Express Swimming-MR  3:48.76    3:36.12        
                  48.90     1:43.58 (54.68)     2:40.84 (57.26)     3:36.12 (55.28)
 20 Eisenberg, Sarah J        11 Express Swimming-MR       NT    3:45.24        
                  50.26     1:49.12 (58.86)     2:45.27 (56.15)     3:45.24 (59.97)
 -- Cassetta, Jamie L         15 Express Swimming-MR       NT         DQ        
                  50.45     1:44.88 (54.43)     2:41.53 (56.65)          DQ (55.88)
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              14 Express Swimming-MR    59.70      59.81        
                  28.18       59.81 (31.63)                                        
  2 Wilkins, Hazel S          13 Express Swimming-MR  1:01.86    1:01.49        
                  29.78     1:01.49 (31.71)                                        
  3 Welcome, Shannon R        14 Express Swimming-MR  1:01.15    1:02.07        
                  30.23     1:02.07 (31.84)                                        
  4 Pompay, Melody R          15 Express Swimming-MR  1:06.03    1:03.75        
                  30.17     1:03.75 (33.58)                                        
  5 Walsh, Fiona M            14 Express Swimming-MR  1:03.26    1:04.45        
                  30.74     1:04.45 (33.71)                                        
  6 Henn, Isabel R            16 Express Swimming-MR  1:06.63    1:06.63        
                  30.43     1:06.63 (36.20)                                        
  7 Zimmerman, Marley G       13 Express Swimming-MR  1:05.05    1:07.03        
                  31.60     1:07.03 (35.43)                                        
  8 Rappaport, Molly M        12 Express Swimming-MR  1:06.23    1:07.35        
                  32.47     1:07.35 (34.88)                                        
  9 Burns, Emily F            15 Express Swimming-MR  1:06.73    1:07.94        
                  32.38     1:07.94 (35.56)                                        
 10 Walsh, Stephanie M        13 Express Swimming-MR  1:04.91    1:10.18        
                  32.76     1:10.18 (37.42)                                        
 11 Horan, Kristina E         15 Express Swimming-MR  1:16.94    1:14.79        
                  33.88     1:14.79 (40.91)                                        
 12 Hou, Isabelle             12 Express Swimming-MR  1:34.71    1:14.90        
                  32.90     1:14.90 (42.00)                                        
 13 O'Connor, Bridget K       13 Express Swimming-MR  1:25.74    1:15.12        
                  35.27     1:15.12 (39.85)                                        
 14 Jhong, Sara               13 Express Swimming-MR  1:11.00    1:16.58        
                  36.21     1:16.58 (40.37)                                        
 15 O'Connell, Maggie S       13 Express Swimming-MR  1:18.59    1:17.46        
                  35.66     1:17.46 (41.80)                                        
 16 Herrera, Loana A          15 Express Swimming-MR       NT    1:18.36        
                  34.60     1:18.36 (43.76)                                        
 17 McLaughlin, Sophia        13 Express Swimming-MR       NT    1:22.96        
                  36.10     1:22.96 (46.86)                                        
 18 Cassetta, Jamie L         15 Express Swimming-MR  1:19.82    1:23.49        
                  36.63     1:23.49 (46.86)                                        
 19 O'Connell, Siobhan B      11 Express Swimming-MR  1:23.10    1:23.68        
                  38.98     1:23.68 (44.70)                                        
 20 Eisenberg, Sarah J        11 Express Swimming-MR       NT    1:47.80        
                  44.63   1:47.80 (1:03.17)                                        
 -- McWilliam, Katherine E    11 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Alternating Kick
                  50.02        DQ (1:01.14)                                        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wilkins, Hazel S          13 Express Swimming-MR  2:21.56    2:17.89        
                  29.28     1:04.36 (35.08)     1:41.62 (37.26)     2:17.89 (36.27)
  2 Lew, Katie G              12 Express Swimming-MR  2:25.54    2:22.13        
                  30.85     1:06.23 (35.38)     1:43.98 (37.75)     2:22.13 (38.15)
  3 Chvasta, Alyssa J         18 Express Swimming-MR  2:23.99    2:27.49        
                  30.86     1:07.22 (36.36)     1:46.31 (39.09)     2:27.49 (41.18)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rappaport, Caitlin M      14 Express Swimming-MR  2:16.49    2:18.58        
                  30.72     1:07.27 (36.55)     1:47.19 (39.92)     2:18.58 (31.39)
  2 Zimmerman, Marley G       13 Express Swimming-MR  2:19.49    2:21.90        
                  31.49     1:08.27 (36.78)     1:50.87 (42.60)     2:21.90 (31.03)
  3 Lew, Katie G              12 Express Swimming-MR  2:20.71    2:22.51        
                  30.86     1:07.92 (37.06)     1:49.57 (41.65)     2:22.51 (32.94)
  4 Burns, Emily F            15 Express Swimming-MR  2:20.91    2:22.52        
                  31.19     1:06.84 (35.65)     1:49.90 (43.06)     2:22.52 (32.62)
  5 Pompay, Melody R          15 Express Swimming-MR  2:27.15    2:23.60        
                  30.67     1:07.20 (36.53)     1:51.33 (44.13)     2:23.60 (32.27)
  6 Kuester, Garrity A        15 Express Swimming-MR  2:23.29    2:25.08        
                  32.65     1:09.28 (36.63)     1:52.81 (43.53)     2:25.08 (32.27)
  7 Klicpera, Samantha K      17 Express Swimming-MR  2:27.77    2:26.06        
                  33.53     1:10.40 (36.87)     1:52.53 (42.13)     2:26.06 (33.53)
  8 Henn, Isabel R            16 Express Swimming-MR  2:30.76    2:27.45        
                  31.98     1:08.46 (36.48)     1:53.32 (44.86)     2:27.45 (34.13)
  9 Johnson, Meredith         17 Express Swimming-MR  2:23.20    2:27.62        
                  30.76     1:08.54 (37.78)     1:52.62 (44.08)     2:27.62 (35.00)
 10 Giordano, Julia L         16 Express Swimming-MR  2:21.57    2:28.16        
                  32.31     1:11.54 (39.23)     1:52.99 (41.45)     2:28.16 (35.17)
 11 Walsh, Stephanie M        13 Express Swimming-MR  2:18.55    2:28.98        
                  33.99     1:13.08 (39.09)     1:55.08 (42.00)     2:28.98 (33.90)
 12 Boccio, Ashley A          15 Express Swimming-MR  2:21.80    2:29.51        
                  32.23     1:09.08 (36.85)     1:54.44 (45.36)     2:29.51 (35.07)
 13 Thompson, Anna M          15 Express Swimming-MR  2:30.89    2:33.18        
                  35.07     1:13.45 (38.38)     2:00.49 (47.04)     2:33.18 (32.69)
 14 Rappaport, Molly M        12 Express Swimming-MR  2:29.01    2:34.85        
                  32.11     1:14.60 (42.49)     1:59.46 (44.86)     2:34.85 (35.39)
 15 Huang, Amanda             14 Express Swimming-MR  2:33.65    2:35.99        
                  33.08     1:13.64 (40.56)     1:58.47 (44.83)     2:35.99 (37.52)
 16 Anderson, Kate M          14 Express Swimming-MR  2:57.90    2:38.50        
                  36.79     1:17.66 (40.87)     2:04.53 (46.87)     2:38.50 (33.97)
 17 Rullo, Allyssa K          16 Express Swimming-MR  2:54.21    2:38.74        
                  34.64     1:12.63 (37.99)     2:04.21 (51.58)     2:38.74 (34.53)
 18 Soberon, Sophia E         12 Express Swimming-MR  2:48.68    2:41.38        
                  38.82     1:19.00 (40.18)     2:04.57 (45.57)     2:41.38 (36.81)
 19 Rasquinha, Rhea D         12 Express Swimming-MR  2:38.94    2:42.88        
                  33.93     1:16.62 (42.69)     2:06.48 (49.86)     2:42.88 (36.40)
 20 Sullivan, Lauren G        12 Express Swimming-MR  2:51.78    2:45.76        
                  34.37     1:15.85 (41.48)     2:09.06 (53.21)     2:45.76 (36.70)
 21 Hou, Isabelle             12 Express Swimming-MR  3:16.20    2:46.54        
                  34.53     1:19.71 (45.18)     2:08.66 (48.95)     2:46.54 (37.88)
 22 Herrera, Loana A          15 Express Swimming-MR       NT    2:47.85        
                  34.42     1:17.20 (42.78)     2:10.18 (52.98)     2:47.85 (37.67)
 23 Horan, Kristina E         15 Express Swimming-MR  2:53.89    2:51.05        
                  34.96     1:22.34 (47.38)     2:12.52 (50.18)     2:51.05 (38.53)
 24 Rankin, Sydney            15 Express Swimming-MR       NT    2:52.04        
                  35.50     1:21.91 (46.41)     2:10.35 (48.44)     2:52.04 (41.69)
 25 Cassetta, Jamie L         15 Express Swimming-MR  2:51.52    2:54.76        
                  37.74     1:22.30 (44.56)     2:16.96 (54.66)     2:54.76 (37.80)
 26 Anderson, Emma R          13 Express Swimming-MR       NT    2:54.92        
                  38.38     1:24.58 (46.20)     2:15.74 (51.16)     2:54.92 (39.18)
 27 Herr, Emily A              8 Three Village-MR     2:55.00    2:55.30        
                  34.93     1:20.75 (45.82)     2:14.69 (53.94)     2:55.30 (40.61)
 28 Fazzino, Angelina M       12 Express Swimming-MR  3:18.45    3:00.77        
                  41.85     1:25.71 (43.86)     2:19.59 (53.88)     3:00.77 (41.18)
 29 Armstrong, Brooke E        9 Express Swimming-MR  3:05.81    3:01.03        
                  37.59     1:23.74 (46.15)     2:22.12 (58.38)     3:01.03 (38.91)
 30 Eisenberg, Helen I        14 Express Swimming-MR  3:06.27    3:04.59        
                  43.25     1:31.67 (48.42)     2:22.47 (50.80)     3:04.59 (42.12)
 31 Singh, Cristina P         11 Express Swimming-MR       NT    3:07.72        
                  42.97     1:30.24 (47.27)     2:24.33 (54.09)     3:07.72 (43.39)
 32 Gelfand, Veronica          9 Express Swimming-MR       NT    3:07.87        
                  43.70     1:32.63 (48.93)     2:29.12 (56.49)     3:07.87 (38.75)
 33 Eisenberg, Sarah J        11 Express Swimming-MR       NT    3:22.49        
                  48.93     1:46.12 (57.19)     2:40.31 (54.19)     3:22.49 (42.18)
 34 Soberon, Isabelle A       10 Express Swimming-MR       NT    3:22.83        
                  51.83     1:39.14 (47.31)     2:36.72 (57.58)     3:22.83 (46.11)
 35 Barnard, Victoria R       10 Express Swimming-MR  3:49.32    3:24.43        
                  52.08     1:43.62 (51.54)     2:39.71 (56.09)     3:24.43 (44.72)
 36 Walsh, Jessica M           9 Express Swimming-MR       NT    3:29.17        
                  44.92     1:38.36 (53.44)   2:40.07 (1:01.71)     3:29.17 (49.10)
 -- Wirkowski, Kristina E     17 Express Swimming-MR  2:37.39        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rappaport, Sean           10 Express Swimming-MR    32.26      31.24        
  2 Demaio, Thomas M           9 Three Village-MR       34.26      33.39        
  3 Bice, Cian G               9 Express Swimming-MR    34.00      34.11        
  4 Veit, Colin *              8 Three Village-MR       38.68      35.11        
  5 Miele, Thomas L            9 Three Village-MR       37.81      35.30        
  6 Harrilal, Ayden B         10 Express Swimming-MR    35.47      35.67        
  7 Rezic, Dean X             10 Three Village-MR       38.58      36.32        
  8 Sommerstad, Ryan T         8 Three Village-MR       39.87      36.72        
  9 Tang, Richard              8 Express Swimming-MR    42.56      37.19        
 10 Fontana, Joseph x         10 Three Village-MR       36.01      37.32        
 11 Jhong, Ethan               9 Express Swimming-MR    39.23      40.92        
 12 Spinelli, Zachary J        8 Express Swimming-MR       NT      42.27        
 13 Bhargava, Krissh          10 Express Swimming-MR       NT      42.58        
 14 Chang, Henry               8 Express Swimming-MR    49.10      44.31        
 15 Piedrahita, Julian V       8 Express Swimming-MR       NT      45.87        
 16 Batkin, Theodore R        10 Express Swimming-MR       NT      46.54        
 17 Toor, Kabir S              9 Express Swimming-MR    52.06      46.67        
 18 Malhotra, Agastya          9 Express Swimming-MR       NT      53.34        
 19 Weinstein, Joshua E        6 Express Swimming-MR       NT      54.76        
 20 Shah, Aryan                9 Express Swimming-MR       NT    1:02.36        
 21 Sethi, Namit               7 Express Swimming-MR       NT    1:09.31        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Broderick, Patrick V      10 Express Swimming-MR  1:16.22    1:13.82        
                  35.51     1:13.82 (38.31)                                        
  2 Veit, Colin *              8 Three Village-MR     1:20.00    1:14.95        
                  36.86     1:14.95 (38.09)                                        
  3 Demaio, Thomas M           9 Three Village-MR     1:15.25    1:14.99        
                  36.04     1:14.99 (38.95)                                        
  4 Miele, Thomas L            9 Three Village-MR     1:26.04    1:20.84        
                  37.86     1:20.84 (42.98)                                        
  5 Sommerstad, Ryan T         8 Three Village-MR     1:31.19    1:20.99        
                  39.44     1:20.99 (41.55)                                        
  6 Harrilal, Ayden B         10 Express Swimming-MR  1:20.68    1:21.45        
                  38.60     1:21.45 (42.85)                                        
  7 Kapusta, Anthony           9 Express Swimming-MR       NT    1:22.30        
                  38.29     1:22.30 (44.01)                                        
  8 Fontana, Joseph x         10 Three Village-MR     1:21.02    1:22.47        
                  38.34     1:22.47 (44.13)                                        
  9 Mavashev, Michael L        9 Aquaflames-MR        1:30.05    1:23.44        
                  38.65     1:23.44 (44.79)                                        
 10 Tang, Richard              8 Express Swimming-MR       NT    1:28.00        
                  41.78     1:28.00 (46.22)                                        
 11 Knapp, Lucas              10 Express Swimming-MR       NT    1:28.92        
                  41.12     1:28.92 (47.80)                                        
 12 Brusco, Vincent R         10 Express Swimming-MR  1:27.92    1:33.17        
                  42.65     1:33.17 (50.52)                                        
 13 Feuer, David              10 Express Swimming-MR  1:39.49    1:34.51        
                  44.33     1:34.51 (50.18)                                        
 14 Chan, Nicholas             9 Express Swimming-MR       NT    1:35.14        
                  45.12     1:35.14 (50.02)                                        
 15 Jhong, Ethan               9 Express Swimming-MR  1:36.92    1:35.18        
                  39.77     1:35.18 (55.41)                                        
 16 Haedrich, James F         10 Express Swimming-MR  1:41.95    1:35.41        
                  43.94     1:35.41 (51.47)                                        
 17 Spinelli, Zachary J        8 Express Swimming-MR       NT    1:38.09        
                  42.86     1:38.09 (55.23)                                        
 18 Grant, Mason               9 Aquaflames-MR             NT    1:38.13        
                  46.98     1:38.13 (51.15)                                        
 19 Shannon, Dylan M           9 Express Swimming-MR       NT    1:39.83        
                  46.78     1:39.83 (53.05)                                        
 20 Shah, Aryan                9 Express Swimming-MR       NT    1:42.40        
                  48.65     1:42.40 (53.75)                                        
 21 Chang, Henry               8 Express Swimming-MR       NT    1:44.43        
                  49.87     1:44.43 (54.56)                                        
 22 Piedrahita, Julian V       8 Express Swimming-MR       NT    1:46.84        
                  47.83     1:46.84 (59.01)                                        
 23 Apat, Joseph R             9 Express Swimming-MR  1:42.77    1:47.83        
                  48.76     1:47.83 (59.07)                                        
 24 Voelker, Timothy O         9 Express Swimming-MR       NT    1:47.86        
                  51.98     1:47.86 (55.88)                                        
 25 Bhargava, Krissh          10 Express Swimming-MR       NT    1:49.38        
                  48.70   1:49.38 (1:00.68)                                        
 26 Toor, Kabir S              9 Express Swimming-MR       NT    1:51.26        
                  53.23     1:51.26 (58.03)                                        
 27 Fattore, Noah I           10 Express Swimming-MR  1:48.24    1:53.38        
                  52.84   1:53.38 (1:00.54)                                        
 28 Farole, Nicholas           8 Aquaflames-MR             NT    1:53.78        
                  54.54     1:53.78 (59.24)                                        
 29 Lei, Timothy              10 Express Swimming-MR       NT    2:02.78        
                  54.80   2:02.78 (1:07.98)                                        
 30 Viderman, Dan              8 Aquaflames-MR             NT    2:03.50        
                  54.41   2:03.50 (1:09.09)                                        
 31 Fattore, Joshua I          9 Express Swimming-MR  2:00.14    2:04.45        
                  57.01   2:04.45 (1:07.44)                                        
 32 Lei, Ethan M               8 Express Swimming-MR       NT    2:14.33        
                1:01.65   2:14.33 (1:12.68)                                        
 33 Depietro, Michael L        7 Express Swimming-MR       NT    2:17.59        
                1:05.43   2:17.59 (1:12.16)                                        
 34 Sethi, Namit               7 Express Swimming-MR       NT    2:28.76        
                1:07.78   2:28.76 (1:20.98)                                        
 35 Lipyanskiy, Zachary        8 Aquaflames-MR             NT    2:34.73        
                1:13.65   2:34.73 (1:21.08)                                        
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rasquinha, Rohit A        10 Express Swimming-MR  6:35.23    6:22.40        
                  32.72     1:10.62 (37.90)     1:50.42 (39.80)     2:30.36 (39.94)
        3:09.71 (39.35)     3:48.80 (39.09)     4:28.32 (39.52)     5:07.11 (38.79)
        5:46.54 (39.43)     6:22.40 (35.86)                                        
  2 Rasquinha, Ranjan J       10 Express Swimming-MR  6:42.43    6:41.50        
                  34.53     1:14.14 (39.61)     1:55.47 (41.33)     2:36.83 (41.36)
        3:18.31 (41.48)     3:58.50 (40.19)     4:39.93 (41.43)     5:21.24 (41.31)
        6:01.91 (40.67)     6:41.50 (39.59)                                        
  3 Broderick, Patrick V      10 Express Swimming-MR  7:35.63    7:09.65        
                  37.56     1:20.98 (43.42)     2:05.06 (44.08)     2:50.00 (44.94)
        3:34.65 (44.65)     4:18.79 (44.14)     5:02.75 (43.96)     5:45.72 (42.97)
        6:28.27 (42.55)     7:09.65 (41.38)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rasquinha, Rohit A        10 Express Swimming-MR    37.19      34.99        
  2 Rasquinha, Ranjan J       10 Express Swimming-MR       NT      35.16        
  3 Nunez, Ryan               10 Express Swimming-MR    35.19      35.56        
  4 Jhong, Ethan               9 Express Swimming-MR    41.75      40.69        
  5 Harrilal, Ayden B         10 Express Swimming-MR    40.04      40.89        
  6 Demaio, Thomas M           9 Three Village-MR       42.10      41.99        
  7 Broderick, Patrick V      10 Express Swimming-MR    42.11      42.19        
  8 Veit, Colin *              8 Three Village-MR       44.27      42.71        
  9 Tang, Richard              8 Express Swimming-MR    47.50      42.96        
 10 Fontana, Joseph x         10 Three Village-MR       41.24      43.49        
 11 Knapp, Lucas              10 Express Swimming-MR       NT      44.34        
 12 Mavashev, Michael L        9 Aquaflames-MR          45.81      46.38        
 13 Sommerstad, Ryan T         8 Three Village-MR       50.55      46.48        
 14 Miele, Thomas L            9 Three Village-MR       48.44      47.10        
 15 Haedrich, James F         10 Express Swimming-MR    50.62      47.69        
 16 Shannon, Dylan M           9 Express Swimming-MR    59.06      47.79        
 17 Feuer, David              10 Express Swimming-MR    50.18      47.81        
 18 Brusco, Vincent R         10 Express Swimming-MR    48.46      47.88        
 19 Grant, Mason               9 Aquaflames-MR             NT      49.62        
 20 Chang, Henry               8 Express Swimming-MR    48.01      50.24        
 21 Viderman, Dan              8 Aquaflames-MR             NT      51.69        
 22 Apat, Joseph R             9 Express Swimming-MR  1:09.31      51.73        
 23 Piedrahita, Julian V       8 Express Swimming-MR       NT      53.38        
 24 Spinelli, Zachary J        8 Express Swimming-MR       NT      53.43        
 25 Voelker, Timothy O         9 Express Swimming-MR       NT      55.18        
 26 Chan, Nicholas             9 Express Swimming-MR       NT      55.82        
 27 Weinstein, Joshua E        6 Express Swimming-MR       NT      56.42        
 28 Gill, Vir A               10 Express Swimming-MR       NT      56.59        
 29 Toor, Kabir S              9 Express Swimming-MR  1:06.29      57.48        
 30 Lei, Timothy              10 Express Swimming-MR  1:19.00      57.65        
 31 Fattore, Noah I           10 Express Swimming-MR    56.73      58.31        
 32 Farole, Nicholas           8 Aquaflames-MR             NT    1:02.89        
 33 Bhargava, Krissh          10 Express Swimming-MR       NT    1:03.63        
 34 Lei, Ethan M               8 Express Swimming-MR       NT    1:07.04        
 35 Fattore, Joshua I          9 Express Swimming-MR  1:01.92    1:09.75        
 -- Shah, Aryan                9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 -- Sethi, Namit               7 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Not on back off wall
 -- Kapusta, Anthony           9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Not on back off wall
 -- Lipyanskiy, Zachary        8 Aquaflames-MR             NT         DQ        
      Did not finish on back
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rasquinha, Ranjan J       10 Express Swimming-MR  1:28.02    1:16.38        
                  36.87     1:16.38 (39.51)                                        
  2 Rasquinha, Rohit A        10 Express Swimming-MR  1:19.54    1:17.83        
                  37.21     1:17.83 (40.62)                                        
  3 Bice, Cian G               9 Express Swimming-MR  1:27.16    1:23.32        
                  40.44     1:23.32 (42.88)                                        
  4 Rappaport, Sean           10 Express Swimming-MR  1:27.17    1:25.13        
                  42.75     1:25.13 (42.38)                                        
  5 Jhong, Ethan               9 Express Swimming-MR  1:33.66    1:28.96        
                  42.31     1:28.96 (46.65)                                        
  6 Veit, Colin *              8 Three Village-MR     1:42.00    1:29.24        
                  43.98     1:29.24 (45.26)                                        
  7 Harrilal, Ayden B         10 Express Swimming-MR  1:26.68    1:29.87        
                  42.42     1:29.87 (47.45)                                        
  8 Demaio, Thomas M           9 Three Village-MR     1:29.00    1:31.82        
                  45.88     1:31.82 (45.94)                                        
  9 Fontana, Joseph x         10 Three Village-MR     1:28.68    1:34.61        
                  45.78     1:34.61 (48.83)                                        
 10 Tang, Richard              8 Express Swimming-MR  1:42.41    1:34.68        
                  44.93     1:34.68 (49.75)                                        
 11 Sommerstad, Ryan T         8 Three Village-MR     1:30.00    1:38.01        
                  47.51     1:38.01 (50.50)                                        
 12 Gill, Vir A               10 Express Swimming-MR       NT    1:38.88        
                  46.76     1:38.88 (52.12)                                        
 13 Miele, Thomas L            9 Three Village-MR     1:49.30    1:43.80        
                  49.14     1:43.80 (54.66)                                        
 14 Chang, Henry               8 Express Swimming-MR       NT    1:53.21        
                  54.91     1:53.21 (58.30)                                        
 15 Spinelli, Zachary J        8 Express Swimming-MR       NT    1:58.68        
                  57.95   1:58.68 (1:00.73)                                        
 16 Weinstein, Joshua E        6 Express Swimming-MR       NT    2:07.63        
                1:00.98   2:07.63 (1:06.65)                                        
 17 Toor, Kabir S              9 Express Swimming-MR       NT    2:13.13        
                1:04.98   2:13.13 (1:08.15)                                        
 18 Bhargava, Krissh          10 Express Swimming-MR       NT    2:27.24        
                1:09.36   2:27.24 (1:17.88)                                        
 -- Shah, Aryan                9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                1:09.73        DQ (1:16.99)                                        
 -- Feuer, David              10 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Non-continuous turning action
                  46.76          DQ (52.79)                                        
 -- MA, Emanuel                8 Express Swimming-MR       NT         DQ        
                1:01.06                                                            
 -- Rezic, Dean X             10 Three Village-MR     1:47.41         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  44.57          DQ (50.82)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sansano, Matthew A        10 Express Swimming-MR    54.54      45.22        
  2 Miele, Thomas L            9 Three Village-MR       47.00      45.62        
  3 Broderick, Patrick V      10 Express Swimming-MR    44.99      47.68        
  4 Jhong, Ethan               9 Express Swimming-MR    48.78      48.14        
  5 Harrilal, Ayden B         10 Express Swimming-MR    47.97      48.32        
  6 Veit, Colin *              8 Three Village-MR       56.91      50.87        
  7 Tang, Richard              8 Express Swimming-MR    58.25      51.35        
  8 Apat, Joseph R             9 Express Swimming-MR    51.10      51.65        
  9 Feuer, David              10 Express Swimming-MR       NT      52.27        
 10 Haedrich, James F         10 Express Swimming-MR    55.52      53.28        
 10 Sommerstad, Ryan T         8 Three Village-MR       49.55      53.28        
 12 Shannon, Dylan M           9 Express Swimming-MR       NT      55.23        
 13 Fattore, Noah I           10 Express Swimming-MR    59.87    1:02.69        
 14 Brusco, Vincent R         10 Express Swimming-MR  1:04.06    1:03.24        
 15 Piedrahita, Julian V       8 Express Swimming-MR       NT    1:03.58        
 16 Chang, Henry               8 Express Swimming-MR  1:16.58    1:04.72        
 17 Gill, Vir A               10 Express Swimming-MR       NT    1:10.98        
 18 Bhargava, Krissh          10 Express Swimming-MR       NT    1:17.74        
 19 Fattore, Joshua I          9 Express Swimming-MR  1:21.40    1:21.03        
 20 Lei, Ethan M               8 Express Swimming-MR       NT    1:28.01        
 21 Weinstein, Joshua E        6 Express Swimming-MR       NT    1:37.38        
 -- Shah, Aryan                9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      One hand touch
 -- Toor, Kabir S              9 Express Swimming-MR  1:14.26         DQ        
      One hand touch
 -- Depietro, Michael L        7 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      One hand touch
 -- Knapp, Lucas              10 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      No touch
 -- Lei, Timothy              10 Express Swimming-MR  1:19.66         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rasquinha, Rohit A        10 Express Swimming-MR  1:30.35    1:27.11        
                  41.61     1:27.11 (45.50)                                        
  2 Rappaport, Sean           10 Express Swimming-MR  1:31.31    1:29.95        
                  42.43     1:29.95 (47.52)                                        
  3 Bice, Cian G               9 Express Swimming-MR  1:42.90    1:40.01        
                  47.31     1:40.01 (52.70)                                        
  4 Harrilal, Ayden B         10 Express Swimming-MR  1:48.13    1:46.04        
                  49.05     1:46.04 (56.99)                                        
  5 Jhong, Ethan               9 Express Swimming-MR  1:47.33    1:53.43        
                  51.18   1:53.43 (1:02.25)                                        
  6 Feuer, David              10 Express Swimming-MR       NT    1:57.59        
                  55.77   1:57.59 (1:01.82)                                        
  7 Tang, Richard              8 Express Swimming-MR       NT    2:06.92        
                  58.42   2:06.92 (1:08.50)                                        
  8 MA, Emanuel                8 Express Swimming-MR       NT    2:13.51        
                1:03.14   2:13.51 (1:10.37)                                        
  9 Bhargava, Krissh          10 Express Swimming-MR       NT    2:23.60        
                1:05.26   2:23.60 (1:18.34)                                        
 -- Shah, Aryan                9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
                1:28.49        DQ (1:41.09)                                        
 -- Spinelli, Zachary J        8 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Pulling on lane line
                1:01.27                                                            
 -- Gill, Vir A               10 Express Swimming-MR       NT         DQ        
                1:09.94        DQ (1:23.06)                                        
 -- Toor, Kabir S              9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
                1:13.05        DQ (1:18.14)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bice, Cian G               9 Express Swimming-MR    38.23      36.72        
  2 Rappaport, Sean           10 Express Swimming-MR    41.96      39.54        
  3 Veit, Colin *              8 Three Village-MR       45.00      41.01        
  4 Lugo, Aron R              10 Express Swimming-MR    41.36      41.12        
  5 Jhong, Ethan               9 Express Swimming-MR    41.99      41.20        
  6 Demaio, Thomas M           9 Three Village-MR       46.06      42.68        
  7 Fontana, Joseph x         10 Three Village-MR       41.46      46.69        
  8 Harrilal, Ayden B         10 Express Swimming-MR    45.64      46.98        
  9 Feuer, David              10 Express Swimming-MR       NT      48.46        
 10 Miele, Thomas L            9 Three Village-MR       50.36      51.25        
 11 Sommerstad, Ryan T         8 Three Village-MR       47.99      55.78        
 12 Tang, Richard              8 Express Swimming-MR    55.26      56.42        
 13 Bhargava, Krissh          10 Express Swimming-MR       NT      59.45        
 14 Rezic, Dean X             10 Three Village-MR       45.98      59.94        
 15 Toor, Kabir S              9 Express Swimming-MR  1:24.50    1:16.34        
 -- Shah, Aryan                9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Chang, Henry               8 Express Swimming-MR  1:14.36         DQ        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               10 Express Swimming-MR  1:40.09    1:16.61        
                  35.51     1:16.61 (41.10)                                        
  2 Veit, Colin *              8 Three Village-MR     1:37.00    1:35.18        
                  42.43     1:35.18 (52.75)                                        
  3 Demaio, Thomas M           9 Three Village-MR     1:33.00    1:46.97        
                  47.50     1:46.97 (59.47)                                        
  4 Harrilal, Ayden B         10 Express Swimming-MR  1:50.61    1:49.81        
                  49.52   1:49.81 (1:00.29)                                        
  5 Jhong, Ethan               9 Express Swimming-MR  1:40.98    2:13.38        
                  55.27   2:13.38 (1:18.11)                                        
 -- Bhargava, Krissh          10 Express Swimming-MR       NT         DQ        
                1:06.58        DQ (1:24.47)                                        
 -- Apat, Joseph R             9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
                1:03.65        DQ (1:15.70)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ang, Jake                 12 Express Swimming-MR    25.56      25.55        
  2 Whang, Justin             12 Express Swimming-MR    25.86      25.76        
  3 Yasinov, Zachary          11 Express Swimming-MR    27.31      27.46        
  4 Chen, Joseph              11 Express Swimming-MR    29.01      27.98        
  5 Giardinelli, Matthew T    11 Express Swimming-MR    31.05      29.64        
  6 LU, Michael D             11 Express Swimming-MR    29.41      29.76        
  7 Kurlatnik, Edward         12 Express Swimming-MR    32.04      29.92        
  8 Tang, Erik                12 Express Swimming-MR    36.24      32.04        
  9 Plaza, Sebastian T        11 Express Swimming-MR    38.53      33.74        
 10 Akselrod, Adam            11 Express Swimming-MR    37.09      34.50        
 11 Redfearn, Cameron J       12 Express Swimming-MR    36.84      34.92        
 12 Liu, Ethan                12 Express Swimming-MR       NT      35.56        
 13 Attardi, Richard M        12 Express Swimming-MR    44.62      36.62        
 14 Gandras, Lukas H          12 Express Swimming-MR    40.39      36.71        
 15 Dong, Joshua              11 Express Swimming-MR       NT      38.91        
 16 Chu, Derek                11 Express Swimming-MR    47.63      40.87        
 17 Joshi, Hersh              12 Express Swimming-MR    43.66      44.77        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Justin             12 Express Swimming-MR    57.40      57.27        
                  27.80       57.27 (29.47)                                        
  2 Shannon, Ryan J           12 Express Swimming-MR    58.49      58.12        
                  27.85       58.12 (30.27)                                        
  3 Ang, Jake                 12 Express Swimming-MR    56.59      58.81        
                  28.00       58.81 (30.81)                                        
  4 Yasinov, Zachary          11 Express Swimming-MR  1:00.34      58.92        
                  28.09       58.92 (30.83)                                        
  5 Neugebauer, Caleb D       12 Express Swimming-MR  1:08.76    1:03.07        
                  29.32     1:03.07 (33.75)                                        
  6 LU, Michael D             11 Express Swimming-MR  1:03.76    1:03.24        
                  30.65     1:03.24 (32.59)                                        
  7 Goodman, Jonah B          12 Express Swimming-MR  1:03.85    1:04.38        
                  30.63     1:04.38 (33.75)                                        
  8 Giardinelli, Matthew T    11 Express Swimming-MR  1:09.20    1:08.16        
                  31.80     1:08.16 (36.36)                                        
  9 Wozniak, Robert G         12 Aquaflames-MR        1:11.31    1:09.33        
                  32.16     1:09.33 (37.17)                                        
 10 Fischer, Kenny S          12 Express Swimming-MR  1:11.23    1:11.29        
                  33.66     1:11.29 (37.63)                                        
 11 Maroney, John P           11 Express Swimming-MR  1:13.38    1:11.43        
                  33.81     1:11.43 (37.62)                                        
 12 Tang, Erik                12 Express Swimming-MR  1:23.62    1:16.11        
                  34.41     1:16.11 (41.70)                                        
 13 Plaza, Sebastian T        11 Express Swimming-MR  1:28.49    1:17.96        
                  36.07     1:17.96 (41.89)                                        
 14 Lempert, Benjamin         12 Aquaflames-MR        1:24.95    1:18.04        
                  35.00     1:18.04 (43.04)                                        
 15 Shaw, Kevin               12 Aquaflames-MR        1:26.60    1:21.07        
                  36.53     1:21.07 (44.54)                                        
 16 Kopacz, Michael P         12 Express Swimming-MR       NT    1:22.99        
                  39.29     1:22.99 (43.70)                                        
 17 Gaffney, Aidan F          12 Express Swimming-MR       NT    1:23.74        
                  43.13     1:23.74 (40.61)                                        
 18 Redfearn, Cameron J       12 Express Swimming-MR  1:21.39    1:25.14        
                  37.49     1:25.14 (47.65)                                        
 19 Gandras, Lukas H          12 Express Swimming-MR  1:36.68    1:25.65        
                  39.53     1:25.65 (46.12)                                        
 20 Walter, Matthew           12 Express Swimming-MR       NT    1:38.19        
                  43.96     1:38.19 (54.23)                                        
 21 Ortof, Max L              11 Express Swimming-MR  1:36.08    1:38.28        
                  47.08     1:38.28 (51.20)                                        
 22 Noreen, Cole              11 Aquaflames-MR             NT    1:43.01        
                  45.69     1:43.01 (57.32)                                        
 23 Babayev, Ely              11 Aquaflames-MR             NT    2:25.26        
                1:04.88   2:25.26 (1:20.38)                                        
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Justin             12 Express Swimming-MR  5:33.71    5:34.52        
                  30.73     1:05.84 (35.11)     1:41.08 (35.24)     2:15.84 (34.76)
        2:50.33 (34.49)     3:24.58 (34.25)     3:58.52 (33.94)     4:32.10 (33.58)
        5:04.26 (32.16)     5:34.52 (30.26)                                        
  2 Shannon, Ryan J           12 Express Swimming-MR  5:49.06    5:42.69        
                  30.75     1:05.71 (34.96)     1:41.26 (35.55)     2:16.16 (34.90)
        2:51.09 (34.93)     3:25.72 (34.63)     3:59.94 (34.22)     4:34.97 (35.03)
        5:09.22 (34.25)     5:42.69 (33.47)                                        
  3 Ang, Jake                 12 Express Swimming-MR  5:37.50    5:55.08        
                  30.62     1:05.69 (35.07)     1:41.67 (35.98)     2:17.66 (35.99)
        2:53.30 (35.64)     3:29.53 (36.23)     4:06.48 (36.95)     4:43.09 (36.61)
        5:20.04 (36.95)     5:55.08 (35.04)                                        
  4 LiBASSI, Connor T         11 Express Swimming-MR       NT    6:46.03        
                  34.72     1:14.35 (39.63)     1:55.67 (41.32)     2:37.35 (41.68)
        3:20.25 (42.90)     4:01.51 (41.26)     4:44.52 (43.01)     5:27.75 (43.23)
        6:08.27 (40.52)     6:46.03 (37.76)                                        
  5 Fischer, Kenny S          12 Express Swimming-MR  6:58.97    6:54.02        
                  35.27     1:16.33 (41.06)     1:58.70 (42.37)     2:41.70 (43.00)
        3:24.65 (42.95)     4:07.71 (43.06)     4:51.55 (43.84)     5:32.78 (41.23)
        6:14.63 (41.85)     6:54.02 (39.39)                                        
  6 Giardinelli, Matthew T    11 Express Swimming-MR       NT    7:00.35        
                  36.20     1:18.49 (42.29)     2:01.51 (43.02)     2:44.79 (43.28)
        3:28.41 (43.62)     4:11.75 (43.34)     4:55.53 (43.78)     5:39.17 (43.64)
        6:22.67 (43.50)     7:00.35 (37.68)                                        
  7 Maroney, John P           11 Express Swimming-MR  7:00.03    7:02.28        
                  36.25     1:18.76 (42.51)     2:02.90 (44.14)     2:47.38 (44.48)
        3:31.45 (44.07)     4:15.84 (44.39)     4:59.87 (44.03)     5:43.18 (43.31)
        6:25.65 (42.47)     7:02.28 (36.63)                                        
  8 Gaffney, Aidan F          12 Express Swimming-MR       NT    8:47.76        
                  47.48     1:37.76 (50.28)     2:31.28 (53.52)     3:25.56 (54.28)
        4:21.06 (55.50)     5:14.88 (53.82)     6:11.04 (56.16)     7:06.17 (55.13)
        7:57.27 (51.10)     8:47.76 (50.49)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Justin             12 Express Swimming-MR    30.99      30.49        
  2 Ang, Jake                 12 Express Swimming-MR    30.06      30.51        
  3 Shannon, Ryan J           12 Express Swimming-MR    31.57      32.02        
  4 Goodman, Jonah B          12 Express Swimming-MR    31.72      32.38        
  5 Yasinov, Zachary          11 Express Swimming-MR    32.09      32.67        
  6 LU, Michael D             11 Express Swimming-MR    34.23      33.58        
  7 Wozniak, Robert G         12 Aquaflames-MR          34.51      34.68        
  8 Neugebauer, Caleb D       12 Express Swimming-MR    38.78      34.96        
  9 Tang, Erik                12 Express Swimming-MR    46.23      40.64        
 10 Fischer, Kenny S          12 Express Swimming-MR    40.76      40.81        
 11 Plaza, Sebastian T        11 Express Swimming-MR    48.57      40.88        
 12 Lempert, Benjamin         12 Aquaflames-MR          41.81      41.00        
 13 Redfearn, Cameron J       12 Express Swimming-MR    43.29      41.70        
 14 Shaw, Kevin               12 Aquaflames-MR          46.29      43.78        
 15 Kopacz, Michael P         12 Express Swimming-MR       NT      44.02        
 16 Gaffney, Aidan F          12 Express Swimming-MR       NT      45.24        
 17 Joshi, Hersh              12 Express Swimming-MR       NT      52.56        
 18 Ortof, Max L              11 Express Swimming-MR    51.44      54.82        
 19 Walter, Matthew           12 Express Swimming-MR       NT      54.84        
 20 Noreen, Cole              11 Aquaflames-MR             NT      56.73        
 -- Babayev, Ely              11 Aquaflames-MR             NT         DQ        
      Non-continuous turning action
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ang, Jake                 12 Express Swimming-MR  1:09.29    1:06.40        
                  31.82     1:06.40 (34.58)                                        
  2 Whang, Justin             12 Express Swimming-MR  1:06.22    1:07.48        
                  33.17     1:07.48 (34.31)                                        
  3 Yasinov, Zachary          11 Express Swimming-MR  1:09.01    1:09.10        
                  34.29     1:09.10 (34.81)                                        
  4 LU, Michael D             11 Express Swimming-MR  1:10.96    1:10.35        
                  35.18     1:10.35 (35.17)                                        
  5 Chen, Joseph              11 Express Swimming-MR  1:10.98    1:10.46        
                  34.39     1:10.46 (36.07)                                        
  6 Giardinelli, Matthew T    11 Express Swimming-MR  1:24.78    1:20.53        
                  39.02     1:20.53 (41.51)                                        
  7 Tang, Erik                12 Express Swimming-MR       NT    1:28.40        
                  42.71     1:28.40 (45.69)                                        
  8 Redfearn, Cameron J       12 Express Swimming-MR  1:43.47    1:30.38        
                  42.76     1:30.38 (47.62)                                        
  9 Gandras, Lukas H          12 Express Swimming-MR  1:51.72    1:37.74        
                  46.32     1:37.74 (51.42)                                        
 10 Akselrod, Adam            11 Express Swimming-MR       NT    1:40.50        
                  46.44     1:40.50 (54.06)                                        
 11 Chu, Derek                11 Express Swimming-MR       NT    1:52.82        
                  54.05     1:52.82 (58.77)                                        
 12 Joshi, Hersh              12 Express Swimming-MR  2:00.80    2:00.69        
                  59.69   2:00.69 (1:01.00)                                        
 -- Plaza, Sebastian T        11 Express Swimming-MR  1:52.66         DQ        
      Non-continuous turning action
                  44.15          DQ (47.58)                                        
 -- Dong, Joshua              11 Express Swimming-MR  1:43.81         DQ        
      Did not finish on back
                  41.53                                                            
 -- Liu, Ethan                12 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Non-continuous turning action
                  50.59          DQ (53.07)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Justin             12 Express Swimming-MR    31.88      33.01        
  2 Ang, Jake                 12 Express Swimming-MR    35.10      33.83        
  3 LU, Michael D             11 Express Swimming-MR    40.27      38.09        
  4 Shannon, Ryan J           12 Express Swimming-MR    42.80      38.18        
  5 Neugebauer, Caleb D       12 Express Swimming-MR    44.74      40.43        
  6 Goodman, Jonah B          12 Express Swimming-MR    44.09      40.60        
  7 Tang, Erik                12 Express Swimming-MR    50.34      41.24        
  8 Fischer, Kenny S          12 Express Swimming-MR    44.03      43.81        
  9 Gandras, Lukas H          12 Express Swimming-MR    52.49      47.22        
 10 Plaza, Sebastian T        11 Express Swimming-MR    55.03      48.16        
 11 Gaffney, Aidan F          12 Express Swimming-MR       NT      49.79        
 12 Redfearn, Cameron J       12 Express Swimming-MR  1:01.14      51.01        
 13 Ortof, Max L              11 Express Swimming-MR    47.46      52.38        
 14 Kopacz, Michael P         12 Express Swimming-MR       NT      55.62        
 15 Joshi, Hersh              12 Express Swimming-MR       NT      57.60        
 16 Walter, Matthew           12 Express Swimming-MR       NT      59.06        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Justin             12 Express Swimming-MR  1:11.22    1:16.25        
                  36.90     1:16.25 (39.35)                                        
  2 Ang, Jake                 12 Express Swimming-MR  1:13.61    1:17.93        
                  36.45     1:17.93 (41.48)                                        
  3 LiBASSI, Connor T         11 Express Swimming-MR  1:22.27    1:20.30        
                  38.72     1:20.30 (41.58)                                        
  4 Kurlatnik, Edward         12 Express Swimming-MR  1:29.07    1:25.92        
                  39.51     1:25.92 (46.41)                                        
  5 Tang, Erik                12 Express Swimming-MR  1:59.57    1:36.29        
                  44.39     1:36.29 (51.90)                                        
  6 Giardinelli, Matthew T    11 Express Swimming-MR       NT    1:39.25        
                  47.89     1:39.25 (51.36)                                        
  7 Liu, Ethan                12 Express Swimming-MR       NT    1:40.72        
                  49.78     1:40.72 (50.94)                                        
  8 Plaza, Sebastian T        11 Express Swimming-MR  2:01.32    1:42.14        
                  49.15     1:42.14 (52.99)                                        
  9 Gandras, Lukas H          12 Express Swimming-MR       NT    1:46.42        
                  48.99     1:46.42 (57.43)                                        
 10 Chu, Derek                11 Express Swimming-MR       NT    1:46.44        
                  50.63     1:46.44 (55.81)                                        
 11 Akselrod, Adam            11 Express Swimming-MR  1:52.74    1:52.30        
                  51.62   1:52.30 (1:00.68)                                        
 12 Redfearn, Cameron J       12 Express Swimming-MR  2:35.32    1:53.97        
                  52.62   1:53.97 (1:01.35)                                        
 13 Dong, Joshua              11 Express Swimming-MR       NT    2:03.51        
                  55.90   2:03.51 (1:07.61)                                        
 -- Attardi, Richard M        12 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Downward butterfly kick
                  55.08        DQ (1:05.22)                                        
 -- Joshi, Hersh              12 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Downward butterfly kick
                  58.63        DQ (1:03.26)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Justin             12 Express Swimming-MR    27.31      27.81        
  2 Ang, Jake                 12 Express Swimming-MR    28.42      29.06        
  3 Chen, Joseph              11 Express Swimming-MR    32.11      31.15        
  4 Kurlatnik, Edward         12 Express Swimming-MR    37.52      35.03        
  5 Giardinelli, Matthew T    11 Express Swimming-MR    36.79      36.13        
  6 LiBASSI, Connor T         11 Express Swimming-MR    38.52      37.42        
  7 Plaza, Sebastian T        11 Express Swimming-MR       NT      39.14        
  8 Attardi, Richard M        12 Express Swimming-MR       NT      39.49        
  9 Redfearn, Cameron J       12 Express Swimming-MR    47.20      41.22        
 10 Tang, Erik                12 Express Swimming-MR    50.71      44.02        
 11 Akselrod, Adam            11 Express Swimming-MR    56.02      50.71        
 -- Joshi, Hersh              12 Express Swimming-MR       NT         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Justin             12 Express Swimming-MR  1:05.27    1:04.52        
                  30.68     1:04.52 (33.84)                                        
  2 Ang, Jake                 12 Express Swimming-MR  1:05.69    1:07.55        
                  30.82     1:07.55 (36.73)                                        
  3 Shannon, Ryan J           12 Express Swimming-MR  1:12.45    1:12.15        
                  32.73     1:12.15 (39.42)                                        
  4 Yasinov, Zachary          11 Express Swimming-MR  1:15.34    1:12.99        
                  34.19     1:12.99 (38.80)                                        
  5 Neugebauer, Caleb D       12 Express Swimming-MR  1:26.93    1:15.32        
                  34.42     1:15.32 (40.90)                                        
  6 Goodman, Jonah B          12 Express Swimming-MR  1:18.38    1:19.09        
                  36.99     1:19.09 (42.10)                                        
  7 Maroney, John P           11 Express Swimming-MR       NT    1:28.15        
                  39.50     1:28.15 (48.65)                                        
  8 Giardinelli, Matthew T    11 Express Swimming-MR  1:43.09    1:35.83        
                  41.29     1:35.83 (54.54)                                        
  9 Redfearn, Cameron J       12 Express Swimming-MR  1:57.07    2:09.58        
                  57.02   2:09.58 (1:12.56)                                        
 -- Joshi, Hersh              12 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Alternating Kick
                1:01.73        DQ (1:10.82)                                        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jiang, Michael            14 Express Swimming-MR    23.47      23.52        
  2 Chen, Wellington H        13 Express Swimming-MR  2:54.34      25.53        
  3 Newmark, Jake Q           13 Express Swimming-MR    26.18      25.68        
  4 Liu, Joshua A             14 Express Swimming-MR    26.44      26.22        
  5 Hou, Logan                14 Express Swimming-MR    27.01      26.85        
  6 Burpee, Gunar R           14 Express Swimming-MR       NT      27.34        
  7 Murray, Ryan R            13 Express Swimming-MR    30.21      28.20        
  8 Yam, Cody J               14 Express Swimming-MR    28.53      28.53        
  9 Edwards, Deandre J        14 Express Swimming-MR       NT      28.74        
 10 Makhanbetov, Yerlan       13 Express Swimming-MR    30.65      29.19        
 11 Howard, Christian J       14 Express Swimming-MR       NT      29.81        
 12 Munson, Joseph A          14 Express Swimming-MR       NT      30.13        
 13 Gurevich, Brendan         14 Express Swimming-MR    30.89      30.49        
 14 Guariglia, Andrew M       14 Express Swimming-MR    31.05      30.87        
 15 Joshi, Jai                13 Express Swimming-MR    32.25      31.22        
 16 Pinkhasov, David          13 Aquaflames-MR          33.97      31.31        
 17 Walter, Brendan E         14 Express Swimming-MR    30.61      31.56        
 18 McGoldrick, Kevin X       13 Express Swimming-MR    38.42      37.63        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jiang, Michael            14 Express Swimming-MR    51.26      50.75        
                  23.99       50.75 (26.76)                                        
  2 Tucker, Chandler J        14 UNLIE-MR               56.71      55.65        
                  26.68       55.65 (28.97)                                        
  3 Chen, Wellington H        13 Express Swimming-MR  1:02.85      56.69        
                  26.94       56.69 (29.75)                                        
  4 Hou, Logan                14 Express Swimming-MR  1:00.88      59.27        
                  27.87       59.27 (31.40)                                        
  5 Burpee, Gunar R           14 Express Swimming-MR       NT    1:00.30        
                  29.95     1:00.30 (30.35)                                        
  6 Makhanbetov, Yerlan       13 Express Swimming-MR  1:06.56    1:02.32        
                  30.11     1:02.32 (32.21)                                        
  7 Perpall, Tyler H          13 Express Swimming-MR  1:05.87    1:03.96        
                  29.67     1:03.96 (34.29)                                        
  8 Edwards, Deandre J        14 Express Swimming-MR       NT    1:04.10        
                  31.37     1:04.10 (32.73)                                        
  9 Howard, Christian J       14 Express Swimming-MR       NT    1:04.13        
                  30.20     1:04.13 (33.93)                                        
 10 Guariglia, Andrew M       14 Express Swimming-MR  1:08.16    1:05.45        
                  31.74     1:05.45 (33.71)                                        
 11 Gurevich, Brendan         14 Express Swimming-MR  1:10.30    1:07.66        
                  32.22     1:07.66 (35.44)                                        
 12 Munson, Joseph A          14 Express Swimming-MR       NT    1:09.80        
                  33.94     1:09.80 (35.86)                                        
 13 Joshi, Jai                13 Express Swimming-MR  1:14.90    1:13.89        
                  35.42     1:13.89 (38.47)                                        
 14 Andreadis, George L       13 Express Swimming-MR       NT    1:16.50        
                  35.66     1:16.50 (40.84)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Newmark, Jake Q           13 Express Swimming-MR  2:03.01    2:01.02        
                  28.33       59.39 (31.06)     1:30.55 (31.16)     2:01.02 (30.47)
  2 Chen, Wellington H        13 Express Swimming-MR  2:17.46    2:04.34        
                  28.40       59.36 (30.96)     1:31.61 (32.25)     2:04.34 (32.73)
  3 Liu, Joshua A             14 Express Swimming-MR  2:10.85    2:07.55        
                  28.85     1:01.30 (32.45)     1:34.37 (33.07)     2:07.55 (33.18)
  4 Murray, Ryan R            13 Express Swimming-MR  2:11.14    2:11.03        
                  30.15     1:03.66 (33.51)     1:37.51 (33.85)     2:11.03 (33.52)
  5 Hou, Logan                14 Express Swimming-MR  2:19.52    2:18.15        
                  30.38     1:05.92 (35.54)     1:42.16 (36.24)     2:18.15 (35.99)
  6 Makhanbetov, Yerlan       13 Express Swimming-MR  2:25.48    2:18.19        
                  32.19     1:06.47 (34.28)     1:42.18 (35.71)     2:18.19 (36.01)
  7 Guariglia, Andrew M       14 Express Swimming-MR  2:25.18    2:20.59        
                  32.08     1:07.43 (35.35)     1:43.72 (36.29)     2:20.59 (36.87)
  8 Walter, Brendan E         14 Express Swimming-MR  2:25.02    2:23.26        
                  33.53     1:09.88 (36.35)     1:47.08 (37.20)     2:23.26 (36.18)
  9 Edwards, Deandre J        14 Express Swimming-MR       NT    2:23.46        
                  31.27     1:06.90 (35.63)     1:44.74 (37.84)     2:23.46 (38.72)
 10 Howard, Christian J       14 Express Swimming-MR       NT    2:24.38        
                  30.90     1:06.73 (35.83)     1:44.62 (37.89)     2:24.38 (39.76)
 11 Yam, Cody J               14 Express Swimming-MR  2:25.44    2:24.90        
                  33.04     1:09.84 (36.80)     1:47.56 (37.72)     2:24.90 (37.34)
 12 Burpee, Gunar R           14 Express Swimming-MR       NT    2:25.59        
                  33.75     1:11.27 (37.52)     1:51.12 (39.85)     2:25.59 (34.47)
 13 Munson, Joseph A          14 Express Swimming-MR       NT    2:33.08        
                  34.84     1:14.00 (39.16)     1:54.37 (40.37)     2:33.08 (38.71)
 14 Gurevich, Brendan         14 Express Swimming-MR  2:40.65    2:37.36        
                  34.87     1:15.74 (40.87)     1:57.54 (41.80)     2:37.36 (39.82)
 15 Joshi, Jai                13 Express Swimming-MR  2:47.04    2:45.16        
                  35.02     1:19.04 (44.02)     2:04.51 (45.47)     2:45.16 (40.65)
 16 Andreadis, George L       13 Express Swimming-MR       NT    3:00.11        
                  38.86     1:22.87 (44.01)     2:11.31 (48.44)     3:00.11 (48.80)
 17 McGoldrick, Kevin X       13 Express Swimming-MR  3:23.10    3:15.86        
                  42.90     1:30.79 (47.89)     2:20.79 (50.00)     3:15.86 (55.07)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jiang, Michael            14 Express Swimming-MR    56.66      56.56        
                  27.30       56.56 (29.26)                                        
  2 Liu, Joshua A             14 Express Swimming-MR  1:04.95    1:06.17        
                  31.98     1:06.17 (34.19)                                        
  3 Murray, Ryan R            13 Express Swimming-MR  1:07.02    1:06.37        
                  32.62     1:06.37 (33.75)                                        
  4 Newmark, Jake Q           13 Express Swimming-MR  1:05.40    1:06.94        
                  32.63     1:06.94 (34.31)                                        
  5 Chen, Wellington H        13 Express Swimming-MR  1:14.29    1:08.96        
                  35.12     1:08.96 (33.84)                                        
  6 Makhanbetov, Yerlan       13 Express Swimming-MR  1:12.83    1:10.44        
                  35.51     1:10.44 (34.93)                                        
  7 Howard, Christian J       14 Express Swimming-MR       NT    1:10.68        
                  33.66     1:10.68 (37.02)                                        
  8 Hou, Logan                14 Express Swimming-MR  1:14.05    1:11.03        
                  34.19     1:11.03 (36.84)                                        
  9 Gurevich, Brendan         14 Express Swimming-MR  1:17.19    1:16.39        
                  36.73     1:16.39 (39.66)                                        
 10 Yam, Cody J               14 Express Swimming-MR  1:14.68    1:16.49        
                  36.33     1:16.49 (40.16)                                        
 11 Edwards, Deandre J        14 Express Swimming-MR       NT    1:17.61        
                  38.20     1:17.61 (39.41)                                        
 12 Guariglia, Andrew M       14 Express Swimming-MR  1:22.55    1:20.71        
                  39.62     1:20.71 (41.09)                                        
 13 Joshi, Jai                13 Express Swimming-MR  1:21.16    1:20.98        
                  39.59     1:20.98 (41.39)                                        
 14 Burpee, Gunar R           14 Express Swimming-MR       NT    1:21.10        
                  41.37     1:21.10 (39.73)                                        
 15 Pinkhasov, David          13 Aquaflames-MR        1:32.56    1:22.26        
                  39.00     1:22.26 (43.26)                                        
 16 Walter, Brendan E         14 Express Swimming-MR  1:23.94    1:27.45        
                  42.32     1:27.45 (45.13)                                        
 17 Andreadis, George L       13 Express Swimming-MR       NT    1:32.38        
                  44.51     1:32.38 (47.87)                                        
 18 McGoldrick, Kevin X       13 Express Swimming-MR  1:44.66    1:40.43        
                  47.76     1:40.43 (52.67)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jiang, Michael            14 Express Swimming-MR  2:07.88    2:08.85        
                  30.09     1:02.25 (32.16)     1:35.43 (33.18)     2:08.85 (33.42)
  2 Liu, Joshua A             14 Express Swimming-MR  2:23.53    2:19.07        
                  32.23     1:06.90 (34.67)     1:43.21 (36.31)     2:19.07 (35.86)
  3 Makhanbetov, Yerlan       13 Express Swimming-MR  2:38.74    2:28.27        
                  35.77     1:12.50 (36.73)     1:50.73 (38.23)     2:28.27 (37.54)
  4 Guariglia, Andrew M       14 Express Swimming-MR  2:51.60    2:46.84        
                  38.44     1:20.62 (42.18)     2:04.45 (43.83)     2:46.84 (42.39)
  5 Edwards, Deandre J        14 Express Swimming-MR       NT    2:48.49        
                  38.99     1:22.06 (43.07)     2:05.83 (43.77)     2:48.49 (42.66)
  6 Gurevich, Brendan         14 Express Swimming-MR       NT    2:48.85        
                  39.49     1:22.53 (43.04)     2:06.42 (43.89)     2:48.85 (42.43)
  7 Joshi, Jai                13 Express Swimming-MR  2:53.43    2:58.24        
                  42.78     1:28.65 (45.87)     2:15.77 (47.12)     2:58.24 (42.47)
  8 Burpee, Gunar R           14 Express Swimming-MR       NT    3:13.19        
                  44.51     1:32.13 (47.62)     2:24.21 (52.08)     3:13.19 (48.98)
 -- Howard, Christian J       14 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Did not finish on back
                  37.00     1:16.93 (39.93)     1:57.87 (40.94)          DQ (41.49)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tucker, Chandler J        14 UNLIE-MR             1:07.76    1:08.07        
                  32.58     1:08.07 (35.49)                                        
  2 Hou, Logan                14 Express Swimming-MR  1:10.04    1:10.31        
                  33.30     1:10.31 (37.01)                                        
  3 Liu, Joshua A             14 Express Swimming-MR  1:12.68    1:12.57        
                  35.10     1:12.57 (37.47)                                        
  4 Munson, Joseph A          14 Express Swimming-MR       NT    1:17.26        
                  36.40     1:17.26 (40.86)                                        
  5 Chen, Wellington H        13 Express Swimming-MR  1:20.81    1:17.44        
                  36.54     1:17.44 (40.90)                                        
  6 Edwards, Deandre J        14 Express Swimming-MR       NT    1:20.83        
                  38.39     1:20.83 (42.44)                                        
  7 Guariglia, Andrew M       14 Express Swimming-MR  1:24.38    1:25.06        
                  40.43     1:25.06 (44.63)                                        
  8 Howard, Christian J       14 Express Swimming-MR       NT    1:31.23        
                  43.45     1:31.23 (47.78)                                        
  9 Joshi, Jai                13 Express Swimming-MR  1:39.87    1:37.89        
                  46.53     1:37.89 (51.36)                                        
 10 Andreadis, George L       13 Express Swimming-MR       NT    1:38.87        
                  45.12     1:38.87 (53.75)                                        
 -- Perpall, Tyler H          13 Express Swimming-MR  1:25.80         DQ        
      One hand touch
                  40.85          DQ (47.66)                                        
 -- Makhanbetov, Yerlan       13 Express Swimming-MR  1:32.28         DQ        
                  41.60          DQ (45.31)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hou, Logan                14 Express Swimming-MR  2:44.42    2:38.63        
                  35.31     1:14.89 (39.58)     1:57.45 (42.56)     2:38.63 (41.18)
  2 Liu, Joshua A             14 Express Swimming-MR  2:42.24    2:38.89        
                  36.81     1:16.17 (39.36)     1:56.94 (40.77)     2:38.89 (41.95)
  3 Munson, Joseph A          14 Express Swimming-MR       NT    2:50.85        
                  38.55     1:21.49 (42.94)     2:07.00 (45.51)     2:50.85 (43.85)
  4 Chen, Wellington H        13 Express Swimming-MR       NT    2:52.52        
                  38.45     1:22.75 (44.30)     2:08.26 (45.51)     2:52.52 (44.26)
  5 Edwards, Deandre J        14 Express Swimming-MR       NT    2:52.96        
                  40.22     1:24.15 (43.93)     2:09.57 (45.42)     2:52.96 (43.39)
  6 Guariglia, Andrew M       14 Express Swimming-MR  3:05.80    3:03.81        
                  39.88     1:26.16 (46.28)     2:16.04 (49.88)     3:03.81 (47.77)
  7 Gurevich, Brendan         14 Express Swimming-MR  3:11.34    3:05.21        
                  42.93     1:30.10 (47.17)     2:20.16 (50.06)     3:05.21 (45.05)
  8 Howard, Christian J       14 Express Swimming-MR       NT    3:14.42        
                  44.42     1:33.31 (48.89)     2:24.80 (51.49)     3:14.42 (49.62)
  9 Makhanbetov, Yerlan       13 Express Swimming-MR       NT    3:17.09        
                  44.81     1:36.60 (51.79)     2:27.46 (50.86)     3:17.09 (49.63)
 10 Joshi, Jai                13 Express Swimming-MR       NT    3:24.90        
                  47.10     1:41.51 (54.41)     2:34.27 (52.76)     3:24.90 (50.63)
 11 Andreadis, George L       13 Express Swimming-MR       NT    3:36.43        
                  47.05     1:41.78 (54.73)     2:38.63 (56.85)     3:36.43 (57.80)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jiang, Michael            14 Express Swimming-MR    58.12      58.65        
                  27.19       58.65 (31.46)                                        
  2 Liu, Joshua A             14 Express Swimming-MR  1:09.34    1:06.75        
                  31.07     1:06.75 (35.68)                                        
  3 Hou, Logan                14 Express Swimming-MR  1:09.85    1:06.90        
                  30.69     1:06.90 (36.21)                                        
  4 Makhanbetov, Yerlan       13 Express Swimming-MR       NT    1:15.91        
                  37.10     1:15.91 (38.81)                                        
  5 Perpall, Tyler H          13 Express Swimming-MR       NT    1:18.01        
                  34.35     1:18.01 (43.66)                                        
  6 Gurevich, Brendan         14 Express Swimming-MR  1:20.41    1:18.88        
                  36.07     1:18.88 (42.81)                                        
  7 Chen, Wellington H        13 Express Swimming-MR       NT    1:19.65        
                  36.81     1:19.65 (42.84)                                        
  8 Joshi, Jai                13 Express Swimming-MR  1:40.93    1:42.21        
                  46.76     1:42.21 (55.45)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jiang, Michael            14 Express Swimming-MR  2:31.44    2:19.57        
                  30.50     1:05.96 (35.46)     1:43.15 (37.19)     2:19.57 (36.42)
  2 Liu, Joshua A             14 Express Swimming-MR  2:45.48    2:28.34        
                  32.74     1:10.52 (37.78)     1:50.28 (39.76)     2:28.34 (38.06)
  3 Newmark, Jake Q           13 Express Swimming-MR       NT    2:30.29        
                  32.48     1:11.74 (39.26)     1:51.32 (39.58)     2:30.29 (38.97)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jiang, Michael            14 Express Swimming-MR  2:17.06    2:09.43        
                  26.75     1:00.37 (33.62)     1:38.59 (38.22)     2:09.43 (30.84)
  2 Liu, Joshua A             14 Express Swimming-MR       NT    2:22.20        
                  31.94     1:07.03 (35.09)     1:50.00 (42.97)     2:22.20 (32.20)
  3 Tucker, Chandler J        14 UNLIE-MR             2:18.29    2:24.98        
                  32.95     1:10.84 (37.89)     1:50.64 (39.80)     2:24.98 (34.34)
  4 Chen, Wellington H        13 Express Swimming-MR  2:43.66    2:32.29        
                  35.65     1:13.60 (37.95)     1:59.38 (45.78)     2:32.29 (32.91)
  5 Guariglia, Andrew M       14 Express Swimming-MR  2:45.98    2:44.15        
                  38.41     1:22.42 (44.01)     2:08.83 (46.41)     2:44.15 (35.32)
  6 Howard, Christian J       14 Express Swimming-MR       NT    2:49.22        
                  35.99     1:17.80 (41.81)     2:09.66 (51.86)     2:49.22 (39.56)
  7 Joshi, Jai                13 Express Swimming-MR  3:15.13    3:02.98        
                  43.03     1:29.65 (46.62)     2:24.14 (54.49)     3:02.98 (38.84)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosen, Jason Z            16 Express Swimming-MR    22.96      23.24        
  2 Chang, Michael            14 Express Swimming-MR    23.25      23.57        
  3 Crafa, Christopher J      17 Express Swimming-MR    24.20      23.93        
  4 Fargo, Jordan K           15 Express Swimming-MR    24.53      24.53        
  5 Hyer, Robert J            17 Express Swimming-MR    25.81      24.66        
  6 Mattone, Nicholas R       17 Express Swimming-MR    25.22      24.78        
  7 Deguzman, Cameron         16 Express Swimming-MR    25.85      24.92        
  8 Crafa, John M             17 Express Swimming-MR    24.84      25.31        
  9 White, Dylan J            16 Express Swimming-MR    26.41      25.93        
 10 Tucker, Chandler J        14 UNLIE-MR               26.06      25.94        
 11 Deguzman, Nathaniel       15 Express Swimming-MR    26.45      26.09        
 12 Gamboa, Nathaniel         14 Express Swimming-MR    26.19      26.59        
 13 Shannon, Ryan J           12 Express Swimming-MR    26.71      26.76        
 14 Neugebauer, Caleb D       12 Express Swimming-MR    29.56      28.00        
 15 Walsh, Patrick C          12 Express Swimming-MR    27.64      28.04        
 16 Solarski, James           16 Express Swimming-MR       NT      28.64        
 17 Liu, Timothy C            12 Express Swimming-MR    28.97      28.91        
 18 Chang, Matthew            11 Express Swimming-MR    29.13      29.04        
 19 Phelps, Brad              15 Express Swimming-MR    27.84      29.11        
 20 Rubin, Spencer C          11 Express Swimming-MR    30.44      29.26        
 21 Severe, Jalen F           16 Express Swimming-MR       NT      29.48        
 22 Saini, Angad S            16 Express Swimming-MR       NT      29.56        
 23 Chan, Nicholas             9 Express Swimming-MR       NT      40.91        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Michael            14 Express Swimming-MR    50.46      50.42        
                  24.50       50.42 (25.92)                                        
  2 Rosen, Jason Z            16 Express Swimming-MR    50.25      50.46        
                  24.51       50.46 (25.95)                                        
  3 Fargo, Jordan K           15 Express Swimming-MR    52.27      52.45        
                  24.85       52.45 (27.60)                                        
  4 Crafa, Christopher J      17 Express Swimming-MR    53.15      52.76        
                  24.94       52.76 (27.82)                                        
  5 German, Alexander N       16 Express Swimming-MR    53.15      52.97        
                  25.48       52.97 (27.49)                                        
  6 Deguzman, Cameron         16 Express Swimming-MR    53.50      53.74        
                  26.28       53.74 (27.46)                                        
  7 Crafa, John M             17 Express Swimming-MR    53.46      56.14        
                  26.85       56.14 (29.29)                                        
  8 Newmark, Jake Q           13 Express Swimming-MR    57.54      56.48        
                  27.14       56.48 (29.34)                                        
  9 White, Dylan J            16 Express Swimming-MR    58.46      56.75        
                  27.24       56.75 (29.51)                                        
 10 Murray, Ryan R            13 Express Swimming-MR  1:02.59      59.75        
                  29.28       59.75 (30.47)                                        
 11 Chen, Joseph              11 Express Swimming-MR  1:00.44      59.84        
                  28.87       59.84 (30.97)                                        
 12 Jozkowski, Evan H         15 Express Swimming-MR    59.24    1:00.69        
                  28.83     1:00.69 (31.86)                                        
 13 Chang, Matthew            11 Express Swimming-MR  1:01.08    1:01.27        
                  30.00     1:01.27 (31.27)                                        
 14 Solarski, James           16 Express Swimming-MR       NT    1:01.56        
                  29.50     1:01.56 (32.06)                                        
 15 Walsh, Patrick C          12 Express Swimming-MR  1:00.32    1:02.35        
                  29.56     1:02.35 (32.79)                                        
 16 LU, Michael D             11 Express Swimming-MR  1:03.50    1:02.70        
                  30.75     1:02.70 (31.95)                                        
 17 Goodman, Jonah B          12 Express Swimming-MR  1:03.85    1:04.17        
                  30.28     1:04.17 (33.89)                                        
 18 Yoon, Henri               11 Express Swimming-MR  1:06.29    1:05.20        
                  31.52     1:05.20 (33.68)                                        
 19 Bekerman, Liam B          11 Express Swimming-MR  1:09.76    1:08.22        
                  32.92     1:08.22 (35.30)                                        
 20 Saini, Angad S            16 Express Swimming-MR       NT    1:08.46        
                  32.41     1:08.46 (36.05)                                        
 21 Suau, Anthony M           12 Express Swimming-MR  1:13.71    1:09.09        
                  32.30     1:09.09 (36.79)                                        
 22 Lerner, Miles H           11 Express Swimming-MR  1:49.35    1:39.47        
                  44.34     1:39.47 (55.13)                                        
 23 MA, Emanuel                8 Express Swimming-MR       NT    1:46.68        
                  43.73   1:46.68 (1:02.95)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosen, Jason Z            16 Express Swimming-MR  1:50.34    1:50.13        
                  25.73       53.64 (27.91)     1:22.25 (28.61)     1:50.13 (27.88)
  2 Crafa, Christopher J      17 Express Swimming-MR  1:55.45    1:54.03        
                  26.47       54.31 (27.84)     1:23.54 (29.23)     1:54.03 (30.49)
  3 Deguzman, Cameron         16 Express Swimming-MR  1:59.50    1:54.90        
                  26.75       55.70 (28.95)     1:25.34 (29.64)     1:54.90 (29.56)
  3 Fargo, Jordan K           15 Express Swimming-MR  1:53.59    1:54.90        
                  26.00       54.97 (28.97)     1:25.05 (30.08)     1:54.90 (29.85)
  5 Deguzman, Nathaniel       15 Express Swimming-MR  2:04.01    1:58.80        
                  27.70       58.14 (30.44)     1:28.92 (30.78)     1:58.80 (29.88)
  6 Tucker, Chandler J        14 UNLIE-MR             2:02.18    1:59.01        
                  27.39       57.43 (30.04)     1:28.31 (30.88)     1:59.01 (30.70)
  7 Hyer, Robert J            17 Express Swimming-MR  1:56.60    1:59.14        
                  26.40       55.97 (29.57)     1:26.83 (30.86)     1:59.14 (32.31)
  8 Gamboa, Nathaniel         14 Express Swimming-MR  2:02.27    2:03.55        
                  28.04       59.22 (31.18)     1:31.46 (32.24)     2:03.55 (32.09)
  9 White, Dylan J            16 Express Swimming-MR  2:13.21    2:06.59        
                  28.20       59.80 (31.60)     1:33.10 (33.30)     2:06.59 (33.49)
 10 Shannon, Ryan J           12 Express Swimming-MR  2:09.04    2:06.68        
                  28.19     1:00.10 (31.91)     1:33.36 (33.26)     2:06.68 (33.32)
 11 Chang, Matthew            11 Express Swimming-MR  2:11.21    2:08.48        
                  29.78     1:02.14 (32.36)     1:35.52 (33.38)     2:08.48 (32.96)
 12 Walsh, Patrick C          12 Express Swimming-MR  2:11.13    2:11.73        
                  29.54     1:04.00 (34.46)     1:39.03 (35.03)     2:11.73 (32.70)
 13 LU, Michael D             11 Express Swimming-MR  2:16.64    2:13.87        
                  31.62     1:05.76 (34.14)     1:40.28 (34.52)     2:13.87 (33.59)
 14 McGoldrick, Michael I     16 Express Swimming-MR  2:08.70    2:15.95        
                  30.42     1:04.24 (33.82)     1:39.86 (35.62)     2:15.95 (36.09)
 15 Solarski, James           16 Express Swimming-MR       NT    2:21.15        
                  31.59     1:05.72 (34.13)     1:43.01 (37.29)     2:21.15 (38.14)
 16 Yoon, Henri               11 Express Swimming-MR  2:20.89    2:23.34        
                  32.13     1:08.27 (36.14)     1:45.99 (37.72)     2:23.34 (37.35)
 17 Meron, Eli                12 Express Swimming-MR       NT    2:23.79        
                  33.41     1:10.94 (37.53)     1:48.87 (37.93)     2:23.79 (34.92)
 18 Nunez, Ryan               10 Express Swimming-MR  2:40.61    2:25.79        
                  33.49     1:11.73 (38.24)     1:50.58 (38.85)     2:25.79 (35.21)
 19 Phelps, Brad              15 Express Swimming-MR  2:34.56    2:33.12        
                  33.21     1:12.40 (39.19)     1:53.30 (40.90)     2:33.12 (39.82)
 20 Korsun, Max               15 Aquaflames-MR             NT    2:39.87        
                  36.55     1:15.89 (39.34)     1:56.54 (40.65)     2:39.87 (43.33)
 21 Zammit, Michael C         11 Express Swimming-MR  2:30.03    2:41.58        
                  36.95     1:17.05 (40.10)     1:59.55 (42.50)     2:41.58 (42.03)
 22 Sansano, Matthew A        10 Express Swimming-MR  3:18.15    2:42.62        
                  35.59     1:17.94 (42.35)     2:00.63 (42.69)     2:42.62 (41.99)
 23 Severe, Jalen F           16 Express Swimming-MR       NT    2:49.42        
                  35.43     1:16.15 (40.72)     2:02.30 (46.15)     2:49.42 (47.12)
 24 Cao, Brandon              11 Express Swimming-MR  2:45.76    2:50.57        
                  36.37     1:19.47 (43.10)     2:05.54 (46.07)     2:50.57 (45.03)
 
Boys 1650 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ortof, Harry C            17 Express Swimming-MR 16:08.34   16:20.36        
                  27.31       56.84 (29.53)     1:26.60 (29.76)     1:56.56 (29.96)
        2:26.62 (30.06)     2:56.27 (29.65)     3:25.71 (29.44)     3:55.23 (29.52)
        4:24.70 (29.47)     4:54.69 (29.99)     5:24.59 (29.90)     5:54.58 (29.99)
        6:23.89 (29.31)     6:53.62 (29.73)     7:23.27 (29.65)     7:52.91 (29.64)
        8:22.37 (29.46)     8:52.45 (30.08)     9:22.61 (30.16)     9:52.72 (30.11)
       10:22.62 (29.90)    10:52.97 (30.35)    11:22.78 (29.81)    11:52.36 (29.58)
       12:22.35 (29.99)    12:52.56 (30.21)    13:22.41 (29.85)    13:52.37 (29.96)
       14:22.47 (30.10)    14:52.21 (29.74)    15:21.74 (29.53)    15:51.19 (29.45)
       16:20.36 (29.17)
  2 Hurley, John R            16 Express Swimming-MR 16:55.23   16:49.92        
                  27.92       57.94 (30.02)     1:28.08 (30.14)     1:58.18 (30.10)
        2:27.73 (29.55)     2:57.38 (29.65)     3:27.75 (30.37)     3:58.01 (30.26)
        4:28.88 (30.87)     4:59.68 (30.80)     5:30.77 (31.09)     6:02.13 (31.36)
        6:33.00 (30.87)     7:04.08 (31.08)     7:34.53 (30.45)     8:05.00 (30.47)
        8:34.75 (29.75)     9:05.56 (30.81)     9:36.53 (30.97)    10:07.52 (30.99)
       10:38.32 (30.80)    11:09.61 (31.29)    11:41.11 (31.50)    12:12.05 (30.94)
       12:43.34 (31.29)    13:14.56 (31.22)    13:45.19 (30.63)    14:16.21 (31.02)
       14:47.22 (31.01)    15:19.05 (31.83)    15:49.06 (30.01)    16:19.09 (30.03)
       16:49.92 (30.83)
  3 Gaffney, John C           16 Express Swimming-MR 16:59.87   17:43.33        
                  27.86       58.51 (30.65)     1:30.31 (31.80)     2:02.31 (32.00)
        2:34.42 (32.11)     3:07.01 (32.59)     3:39.31 (32.30)     4:11.96 (32.65)
        4:44.45 (32.49)     5:17.31 (32.86)     5:50.00 (32.69)     6:22.73 (32.73)
        6:55.66 (32.93)     7:28.37 (32.71)     8:00.96 (32.59)     8:33.73 (32.77)
        9:06.65 (32.92)     9:39.65 (33.00)    10:12.56 (32.91)    10:45.36 (32.80)
       11:17.87 (32.51)    11:50.89 (33.02)    12:23.57 (32.68)    12:56.05 (32.48)
       13:28.45 (32.40)    14:00.76 (32.31)    14:33.54 (32.78)    15:06.04 (32.50)
       15:37.99 (31.95)    16:10.20 (32.21)    16:42.19 (31.99)    17:13.85 (31.66)
       17:43.33 (29.48)
  4 Broderick, Thomas G       14 Express Swimming-MR 17:59.01   17:44.57        
                  28.02       59.28 (31.26)     1:31.02 (31.74)     2:03.16 (32.14)
        2:35.72 (32.56)     3:08.23 (32.51)     3:40.79 (32.56)     4:13.11 (32.32)
        4:45.51 (32.40)     5:18.01 (32.50)     5:50.29 (32.28)     6:22.98 (32.69)
        6:55.03 (32.05)     7:27.91 (32.88)     8:00.46 (32.55)     8:33.11 (32.65)
        9:05.93 (32.82)     9:38.27 (32.34)    10:11.24 (32.97)    10:44.30 (33.06)
       11:16.87 (32.57)    11:49.65 (32.78)    12:22.61 (32.96)    12:55.50 (32.89)
       13:28.04 (32.54)    14:00.56 (32.52)    14:33.24 (32.68)    15:05.49 (32.25)
       15:38.27 (32.78)    16:10.25 (31.98)    16:42.74 (32.49)    17:14.63 (31.89)
       17:44.57 (29.94)
  5 Giardinelli, Josh R       14 Express Swimming-MR 18:12.11   18:07.08        
                  28.40     1:00.39 (31.99)     1:33.11 (32.72)     2:06.04 (32.93)
        2:39.12 (33.08)     3:12.10 (32.98)     3:45.45 (33.35)     4:18.84 (33.39)
        4:52.45 (33.61)     5:26.26 (33.81)     6:00.21 (33.95)     6:33.82 (33.61)
        7:07.66 (33.84)     7:41.66 (34.00)     8:15.55 (33.89)     8:49.30 (33.75)
        9:22.97 (33.67)     9:56.36 (33.39)    10:29.67 (33.31)    11:02.86 (33.19)
       11:35.86 (33.00)    12:08.81 (32.95)    12:42.06 (33.25)    13:14.89 (32.83)
       13:48.07 (33.18)    14:21.25 (33.18)    14:54.41 (33.16)    15:27.64 (33.23)
       16:00.78 (33.14)    16:33.02 (32.24)    17:04.98 (31.96)    17:36.75 (31.77)
       18:07.08 (30.33)
  6 Tucker, Chandler J        14 UNLIE-MR            18:34.32   18:28.82        
                  30.26     1:03.31 (33.05)     1:36.65 (33.34)     2:09.77 (33.12)
        2:43.09 (33.32)     3:16.65 (33.56)     3:50.13 (33.48)     4:24.06 (33.93)
        4:58.37 (34.31)     5:32.67 (34.30)     6:06.61 (33.94)     6:40.14 (33.53)
        7:13.85 (33.71)     7:47.73 (33.88)     8:21.91 (34.18)     8:55.93 (34.02)
        9:29.82 (33.89)    10:04.20 (34.38)    10:38.58 (34.38)    11:12.21 (33.63)
       11:46.57 (34.36)    12:20.92 (34.35)    12:55.03 (34.11)    13:28.64 (33.61)
       14:02.77 (34.13)    14:36.43 (33.66)    15:10.07 (33.64)    15:44.05 (33.98)
       16:17.62 (33.57)    16:50.79 (33.17)    17:23.83 (33.04)    17:57.12 (33.29)
       18:28.82 (31.70)
  7 Griffin, Trevor T         13 Express Swimming-MR 19:39.31   18:33.53        
                  29.13     1:00.95 (31.82)     1:34.14 (33.19)     2:06.96 (32.82)
        2:40.17 (33.21)     3:13.22 (33.05)     3:46.75 (33.53)     4:20.34 (33.59)
        4:53.61 (33.27)     5:27.40 (33.79)     6:01.35 (33.95)     6:34.99 (33.64)
        7:08.64 (33.65)     7:42.62 (33.98)     8:16.95 (34.33)     8:50.77 (33.82)
        9:24.69 (33.92)     9:58.46 (33.77)    10:32.71 (34.25)    11:06.67 (33.96)
       11:41.10 (34.43)    12:15.02 (33.92)    12:49.46 (34.44)    13:24.35 (34.89)
       13:59.03 (34.68)    14:33.28 (34.25)    15:08.49 (35.21)    15:43.56 (35.07)
       16:18.12 (34.56)    16:53.00 (34.88)    17:26.68 (33.68)    18:00.95 (34.27)
       18:33.53 (32.58)
  8 Whang, Justin             12 Express Swimming-MR       NT   19:10.36        
                  31.78     1:07.07 (35.29)     1:43.19 (36.12)     2:18.79 (35.60)
        2:53.91 (35.12)     3:29.68 (35.77)     4:05.40 (35.72)     4:40.75 (35.35)
        5:16.41 (35.66)     5:51.97 (35.56)     6:27.21 (35.24)     7:02.38 (35.17)
        7:37.61 (35.23)     8:13.10 (35.49)     8:48.42 (35.32)     9:24.10 (35.68)
        9:58.72 (34.62)    10:33.58 (34.86)    11:08.03 (34.45)    11:42.45 (34.42)
       12:17.05 (34.60)    12:51.21 (34.16)    13:26.09 (34.88)    14:00.93 (34.84)
       14:35.53 (34.60)    15:10.30 (34.77)    15:45.04 (34.74)    16:19.73 (34.69)
       16:54.16 (34.43)    17:29.33 (35.17)    18:04.21 (34.88)    18:38.37 (34.16)
       19:10.36 (31.99)
  9 Chen, Joseph              11 Express Swimming-MR       NT   19:23.19        
                  31.47     1:06.71 (35.24)     1:42.72 (36.01)     2:18.48 (35.76)
        2:54.26 (35.78)     3:29.81 (35.55)     4:05.07 (35.26)     4:40.32 (35.25)
        5:16.12 (35.80)     5:51.70 (35.58)     6:26.88 (35.18)     7:02.27 (35.39)
        7:37.69 (35.42)     8:12.91 (35.22)     8:48.34 (35.43)     9:23.42 (35.08)
        9:58.78 (35.36)    10:33.77 (34.99)    11:08.92 (35.15)    11:44.34 (35.42)
       12:19.69 (35.35)    12:54.80 (35.11)    13:30.64 (35.84)    14:05.74 (35.10)
       14:40.93 (35.19)    15:16.47 (35.54)    15:51.54 (35.07)    16:27.32 (35.78)
       17:02.53 (35.21)    17:38.04 (35.51)    18:13.55 (35.51)    18:49.04 (35.49)
       19:23.19 (34.15)
 10 Yasinov, Zachary          11 Express Swimming-MR       NT   20:04.08        
                  32.18     1:07.98 (35.80)     1:44.38 (36.40)     2:21.27 (36.89)
        2:57.48 (36.21)     3:33.86 (36.38)     4:10.67 (36.81)     4:47.29 (36.62)
        5:23.63 (36.34)     5:59.99 (36.36)     6:36.98 (36.99)     7:13.65 (36.67)
        7:50.63 (36.98)     8:27.70 (37.07)     9:04.60 (36.90)     9:42.15 (37.55)
       10:19.02 (36.87)    10:56.10 (37.08)    11:33.44 (37.34)    12:10.48 (37.04)
       12:47.91 (37.43)    13:24.38 (36.47)    14:01.10 (36.72)    14:37.84 (36.74)
       15:14.71 (36.87)    15:51.24 (36.53)    16:27.34 (36.10)    17:03.67 (36.33)
       17:39.95 (36.28)    18:16.49 (36.54)    18:53.48 (36.99)    19:29.38 (35.90)
       20:04.08 (34.70)
 11 LU, Michael D             11 Express Swimming-MR       NT   20:06.36        
                  34.18     1:11.34 (37.16)     1:49.37 (38.03)     2:26.68 (37.31)
        3:03.87 (37.19)     3:40.79 (36.92)     4:18.13 (37.34)     4:55.56 (37.43)
        5:32.61 (37.05)     6:10.04 (37.43)     6:47.10 (37.06)     7:23.82 (36.72)
        8:00.46 (36.64)     8:37.77 (37.31)     9:14.81 (37.04)     9:51.78 (36.97)
       10:28.55 (36.77)    11:05.12 (36.57)    11:41.29 (36.17)    12:18.02 (36.73)
       12:53.88 (35.86)    13:30.32 (36.44)    14:06.40 (36.08)    14:42.62 (36.22)
       15:19.26 (36.64)    15:55.45 (36.19)    16:31.64 (36.19)    17:07.58 (35.94)
       17:43.69 (36.11)    18:20.59 (36.90)    18:56.99 (36.40)    19:32.41 (35.42)
       20:06.36 (33.95)
 12 McGoldrick, Michael I     16 Express Swimming-MR       NT   21:49.50        
                  32.03     1:07.00 (34.97)     1:43.53 (36.53)     2:21.41 (37.88)
        2:59.61 (38.20)     3:38.92 (39.31)     4:18.91 (39.99)     4:58.42 (39.51)
        5:38.17 (39.75)     6:18.15 (39.98)     6:59.47 (41.32)     7:40.44 (40.97)
        8:21.66 (41.22)     9:02.46 (40.80)     9:43.28 (40.82)    10:24.32 (41.04)
       11:05.27 (40.95)    11:45.60 (40.33)    12:25.89 (40.29)    13:06.05 (40.16)
       13:46.92 (40.87)    14:28.11 (41.19)    15:08.85 (40.74)    15:49.42 (40.57)
       16:30.21 (40.79)    17:10.88 (40.67)    17:50.61 (39.73)    18:30.93 (40.32)
       19:10.18 (39.25)    19:50.83 (40.65)    20:30.57 (39.74)    21:10.86 (40.29)
       21:49.50 (38.64)
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosen, Jason Z            16 Express Swimming-MR    55.12      56.55        
                  27.79       56.55 (28.76)                                        
  2 Crafa, Christopher J      17 Express Swimming-MR    57.40      56.84        
                  27.67       56.84 (29.17)                                        
  3 Fargo, Jordan K           15 Express Swimming-MR    58.68      57.40        
                  28.23       57.40 (29.17)                                        
  4 Chang, Michael            14 Express Swimming-MR    58.08      58.51        
                  28.81       58.51 (29.70)                                        
  5 Deguzman, Nathaniel       15 Express Swimming-MR  1:00.77      59.65        
                  29.25       59.65 (30.40)                                        
  6 Crafa, John M             17 Express Swimming-MR  1:00.03    1:04.12        
                  31.62     1:04.12 (32.50)                                        
  7 Walsh, Patrick C          12 Express Swimming-MR  1:05.18    1:05.73        
                  32.25     1:05.73 (33.48)                                        
  8 Hyer, Robert J            17 Express Swimming-MR  1:05.19    1:05.94        
                  32.14     1:05.94 (33.80)                                        
  8 Mattone, Nicholas R       17 Express Swimming-MR  1:04.80    1:05.94        
                  32.45     1:05.94 (33.49)                                        
 10 Gamboa, Nathaniel         14 Express Swimming-MR  1:04.88    1:06.91        
                  32.88     1:06.91 (34.03)                                        
 11 Deguzman, Cameron         16 Express Swimming-MR  1:08.09    1:07.39        
                  32.98     1:07.39 (34.41)                                        
 12 Shannon, Ryan J           12 Express Swimming-MR  1:07.44    1:07.45        
                  32.64     1:07.45 (34.81)                                        
 13 White, Dylan J            16 Express Swimming-MR  1:10.44    1:13.60        
                  36.09     1:13.60 (37.51)                                        
 14 Liu, Timothy C            12 Express Swimming-MR       NT    1:14.66        
                  36.44     1:14.66 (38.22)                                        
 15 McGoldrick, Michael I     16 Express Swimming-MR  1:16.07    1:17.16        
                  38.09     1:17.16 (39.07)                                        
 16 Yoon, Henri               11 Express Swimming-MR  1:18.23    1:19.30        
                  38.47     1:19.30 (40.83)                                        
 17 LiBASSI, Connor T         11 Express Swimming-MR  1:22.21    1:20.33        
                  38.40     1:20.33 (41.93)                                        
 18 Solarski, James           16 Express Swimming-MR       NT    1:22.31        
                  39.97     1:22.31 (42.34)                                        
 19 Phelps, Brad              15 Express Swimming-MR  1:19.81    1:23.99        
                  40.83     1:23.99 (43.16)                                        
 20 Korsun, Max               15 Aquaflames-MR             NT    1:29.00        
                  44.00     1:29.00 (45.00)                                        
 21 Fontana, Joseph x         10 Three Village-MR     1:35.01    1:31.36        
                  43.85     1:31.36 (47.51)                                        
 22 Severe, Jalen F           16 Express Swimming-MR       NT    1:37.48        
                  41.93     1:37.48 (55.55)                                        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crafa, Christopher J      17 Express Swimming-MR  2:04.27    2:02.10        
                  29.00       59.07 (30.07)     1:30.61 (31.54)     2:02.10 (31.49)
  2 Fargo, Jordan K           15 Express Swimming-MR  2:02.49    2:02.25        
                  29.77     1:01.29 (31.52)     1:32.43 (31.14)     2:02.25 (29.82)
  3 Rosen, Jason Z            16 Express Swimming-MR  2:01.27    2:12.84        
                  31.22     1:05.11 (33.89)     1:39.42 (34.31)     2:12.84 (33.42)
  4 Newmark, Jake Q           13 Express Swimming-MR  2:22.12    2:21.66        
                  33.77     1:10.07 (36.30)     1:45.98 (35.91)     2:21.66 (35.68)
  5 Walsh, Patrick C          12 Express Swimming-MR  2:32.88    2:22.12        
                  32.61     1:09.17 (36.56)     1:46.66 (37.49)     2:22.12 (35.46)
  6 Murray, Ryan R            13 Express Swimming-MR  2:19.83    2:23.55        
                  33.80     1:10.22 (36.42)     1:47.50 (37.28)     2:23.55 (36.05)
  7 LU, Michael D             11 Express Swimming-MR  2:33.74    2:24.48        
                  35.22     1:11.93 (36.71)     1:48.73 (36.80)     2:24.48 (35.75)
  8 Chen, Joseph              11 Express Swimming-MR  2:35.79    2:25.88        
                  35.32     1:12.12 (36.80)     1:48.32 (36.20)     2:25.88 (37.56)
  9 Goodman, Jonah B          12 Express Swimming-MR  2:29.73    2:30.31        
                  35.81     1:14.76 (38.95)     1:53.74 (38.98)     2:30.31 (36.57)
 10 Hou, Logan                14 Express Swimming-MR  2:44.55    2:34.74        
                  35.60     1:14.01 (38.41)     1:54.11 (40.10)     2:34.74 (40.63)
 11 White, Dylan J            16 Express Swimming-MR  2:29.87    2:36.61        
                  36.68     1:15.77 (39.09)     1:56.64 (40.87)     2:36.61 (39.97)
 12 Rubin, Spencer C          11 Express Swimming-MR  2:52.32    2:39.33        
                  37.49     1:17.91 (40.42)     1:59.25 (41.34)     2:39.33 (40.08)
 13 Yoon, Henri               11 Express Swimming-MR       NT    2:44.94        
                  38.01     1:19.98 (41.97)     2:00.11 (40.13)     2:44.94 (44.83)
 14 Bekerman, Liam B          11 Express Swimming-MR       NT    2:46.73        
                  37.65     1:18.32 (40.67)     2:02.34 (44.02)     2:46.73 (44.39)
 15 LiBASSI, Connor T         11 Express Swimming-MR  2:59.97    2:50.78        
                  40.55     1:23.80 (43.25)     2:08.91 (45.11)     2:50.78 (41.87)
 16 Solarski, James           16 Express Swimming-MR       NT    2:51.69        
                  38.68     1:21.15 (42.47)     2:05.72 (44.57)     2:51.69 (45.97)
 17 Zammit, Michael C         11 Express Swimming-MR       NT    3:01.09        
                  42.89     1:27.64 (44.75)     2:14.36 (46.72)     3:01.09 (46.73)
 18 Cao, Brandon              11 Express Swimming-MR       NT    3:04.13        
                  42.62     1:28.54 (45.92)     2:17.12 (48.58)     3:04.13 (47.01)
 19 Meron, Eli                12 Express Swimming-MR       NT    3:06.56        
                  42.78     1:29.94 (47.16)     2:17.42 (47.48)     3:06.56 (49.14)
 20 Lugo, Aron R              10 Express Swimming-MR       NT    3:09.82        
                  43.08     1:30.03 (46.95)     2:16.52 (46.49)     3:09.82 (53.30)
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Michael            14 Express Swimming-MR  1:00.69    1:00.51        
                  28.61     1:00.51 (31.90)                                        
  2 German, Alexander N       16 Express Swimming-MR  1:06.18    1:06.07        
                  31.33     1:06.07 (34.74)                                        
  3 Jozkowski, Evan H         15 Express Swimming-MR  1:06.72    1:10.04        
                  33.43     1:10.04 (36.61)                                        
  4 Crafa, John M             17 Express Swimming-MR  1:07.23    1:11.30        
                  33.59     1:11.30 (37.71)                                        
  5 Deguzman, Cameron         16 Express Swimming-MR  1:15.08    1:11.54        
                  34.51     1:11.54 (37.03)                                        
  6 White, Dylan J            16 Express Swimming-MR  1:17.20    1:16.51        
                  36.24     1:16.51 (40.27)                                        
  7 Chang, Matthew            11 Express Swimming-MR  1:18.26    1:17.01        
                  36.04     1:17.01 (40.97)                                        
  8 LU, Michael D             11 Express Swimming-MR  1:23.11    1:21.11        
                  38.72     1:21.11 (42.39)                                        
  9 Chen, Joseph              11 Express Swimming-MR  1:34.54    1:25.05        
                  40.81     1:25.05 (44.24)                                        
 -- Solarski, James           16 Express Swimming-MR       NT         DQ        
                  42.64          DQ (46.51)                                        
 -- Lerner, Miles H           11 Express Swimming-MR       NT         DQ        
                  49.53        DQ (1:00.48)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Michael            14 Express Swimming-MR  2:12.34    2:12.09        
                  29.65     1:02.92 (33.27)     1:37.44 (34.52)     2:12.09 (34.65)
  2 Tucker, Chandler J        14 UNLIE-MR             2:26.95    2:21.87        
                  31.99     1:08.28 (36.29)     1:45.15 (36.87)     2:21.87 (36.72)
  3 Mattone, Nicholas R       17 Express Swimming-MR  2:31.74    2:28.20        
                  31.66     1:10.18 (38.52)     1:48.88 (38.70)     2:28.20 (39.32)
  4 Deguzman, Nathaniel       15 Express Swimming-MR  2:32.99    2:28.39        
                  32.82     1:10.19 (37.37)     1:49.25 (39.06)     2:28.39 (39.14)
  5 Gamboa, Nathaniel         14 Express Swimming-MR  2:32.45    2:35.53        
                  34.74     1:13.73 (38.99)     1:54.36 (40.63)     2:35.53 (41.17)
  6 Crafa, John M             17 Express Swimming-MR  2:26.75    2:41.93        
                  35.93     1:16.92 (40.99)     1:59.65 (42.73)     2:41.93 (42.28)
  7 Liu, Timothy C            12 Express Swimming-MR  2:47.64    2:44.58        
                  38.43     1:20.96 (42.53)     2:04.20 (43.24)     2:44.58 (40.38)
  8 Chang, Matthew            11 Express Swimming-MR  2:53.16    2:47.10        
                  38.63     1:21.39 (42.76)     2:05.45 (44.06)     2:47.10 (41.65)
  9 White, Dylan J            16 Express Swimming-MR  2:49.71    2:47.36        
                  38.25     1:21.37 (43.12)     2:05.70 (44.33)     2:47.36 (41.66)
 10 LU, Michael D             11 Express Swimming-MR  2:58.76    2:47.62        
                  39.14     1:21.76 (42.62)     2:05.13 (43.37)     2:47.62 (42.49)
 11 LiBASSI, Connor T         11 Express Swimming-MR  2:54.73    2:51.04        
                  37.66     1:22.73 (45.07)     2:07.62 (44.89)     2:51.04 (43.42)
 12 Phelps, Brad              15 Express Swimming-MR  3:04.83    2:57.63        
                  40.79     1:25.76 (44.97)     2:11.34 (45.58)     2:57.63 (46.29)
 13 Rasquinha, Rohit A        10 Express Swimming-MR       NT    3:02.46        
                  42.67     1:29.83 (47.16)     2:17.18 (47.35)     3:02.46 (45.28)
 14 Yoon, Henri               11 Express Swimming-MR       NT    3:02.58        
                  42.76     1:29.62 (46.86)     2:16.71 (47.09)     3:02.58 (45.87)
 15 Rasquinha, Ranjan J       10 Express Swimming-MR       NT    3:04.74        
                  42.20     1:30.27 (48.07)     2:18.03 (47.76)     3:04.74 (46.71)
 16 Rubin, Spencer C          11 Express Swimming-MR  3:28.76    3:07.17        
                  41.90     1:29.38 (47.48)     2:18.62 (49.24)     3:07.17 (48.55)
 17 Zammit, Michael C         11 Express Swimming-MR       NT    3:08.80        
                  43.15     1:31.70 (48.55)     2:20.63 (48.93)     3:08.80 (48.17)
 18 Lugo, Aron R              10 Express Swimming-MR       NT    3:30.71        
                  47.37     1:42.58 (55.21)     2:37.29 (54.71)     3:30.71 (53.42)
 19 Cao, Brandon              11 Express Swimming-MR       NT    3:32.00        
                  47.63     1:40.19 (52.56)     2:37.49 (57.30)     3:32.00 (54.51)
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosen, Jason Z            16 Express Swimming-MR    51.23      53.60        
                  24.86       53.60 (28.74)                                        
  2 Deguzman, Cameron         16 Express Swimming-MR    58.87      57.87        
                  27.84       57.87 (30.03)                                        
  3 Crafa, John M             17 Express Swimming-MR    56.00    1:01.05        
                  28.87     1:01.05 (32.18)                                        
  4 Chen, Joseph              11 Express Swimming-MR  1:09.82    1:07.42        
                  31.88     1:07.42 (35.54)                                        
  5 Walsh, Patrick C          12 Express Swimming-MR  1:14.49    1:15.80        
                  34.35     1:15.80 (41.45)                                        
  6 Bekerman, Liam B          11 Express Swimming-MR  1:23.42    1:20.98        
                  37.31     1:20.98 (43.67)                                        
  7 LiBASSI, Connor T         11 Express Swimming-MR  1:29.87    1:27.58        
                  39.67     1:27.58 (47.91)                                        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosen, Jason Z            16 Express Swimming-MR  1:55.33    2:05.48        
                  27.60       59.90 (32.30)     1:33.10 (33.20)     2:05.48 (32.38)
  2 Deguzman, Cameron         16 Express Swimming-MR  2:16.55    2:13.19        
                  29.42     1:03.81 (34.39)     1:39.28 (35.47)     2:13.19 (33.91)
  3 Crafa, Christopher J      17 Express Swimming-MR       NT    2:18.04        
                  29.55     1:04.26 (34.71)     1:40.82 (36.56)     2:18.04 (37.22)
  4 Crafa, John M             17 Express Swimming-MR  2:07.08    2:19.95        
                  29.44     1:05.12 (35.68)     1:42.63 (37.51)     2:19.95 (37.32)
  5 Chen, Joseph              11 Express Swimming-MR  2:51.91    2:34.03        
                  32.37     1:10.78 (38.41)     1:52.12 (41.34)     2:34.03 (41.91)
  6 Rasquinha, Rohit A        10 Express Swimming-MR       NT    2:43.36        
                  35.76     1:20.01 (44.25)     2:02.34 (42.33)     2:43.36 (41.02)
  7 Walsh, Patrick C          12 Express Swimming-MR  2:46.45    2:54.91        
                  34.67     1:21.73 (47.06)     2:09.11 (47.38)     2:54.91 (45.80)
  8 Bekerman, Liam B          11 Express Swimming-MR       NT    2:57.79        
                  37.32     1:22.36 (45.04)     2:10.19 (47.83)     2:57.79 (47.60)
  9 Liu, Timothy C            12 Express Swimming-MR  3:21.09    3:02.60        
                  38.09     1:24.49 (46.40)     2:13.19 (48.70)     3:02.60 (49.41)
 10 Lugo, Aron R              10 Express Swimming-MR       NT    3:23.32        
                  42.78     1:35.58 (52.80)     2:29.20 (53.62)     3:23.32 (54.12)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Michael            14 Express Swimming-MR  2:00.50    2:01.37        
                  26.47       58.03 (31.56)     1:32.81 (34.78)     2:01.37 (28.56)
  2 Rosen, Jason Z            16 Express Swimming-MR  2:01.13    2:09.54        
                  24.86     1:00.96 (36.10)     1:40.52 (39.56)     2:09.54 (29.02)
  3 Crafa, Christopher J      17 Express Swimming-MR  2:05.59    2:09.96        
                  27.51       58.72 (31.21)     1:38.79 (40.07)     2:09.96 (31.17)
  4 Deguzman, Cameron         16 Express Swimming-MR  2:13.51    2:09.98        
                  28.41     1:01.89 (33.48)     1:40.45 (38.56)     2:09.98 (29.53)
  5 Crafa, John M             17 Express Swimming-MR  2:04.80    2:12.38        
                  28.71     1:02.29 (33.58)     1:41.78 (39.49)     2:12.38 (30.60)
  6 Newmark, Jake Q           13 Express Swimming-MR  2:20.34    2:18.56        
                  29.94     1:05.80 (35.86)     1:48.45 (42.65)     2:18.56 (30.11)
  7 Hou, Logan                14 Express Swimming-MR  2:26.39    2:26.21        
                  30.36     1:07.34 (36.98)     1:50.55 (43.21)     2:26.21 (35.66)
  8 Chang, Matthew            11 Express Swimming-MR  2:30.53    2:27.98        
                  34.68     1:12.99 (38.31)     1:54.94 (41.95)     2:27.98 (33.04)
  9 White, Dylan J            16 Express Swimming-MR  2:32.15    2:28.89        
                  30.99     1:12.53 (41.54)     1:55.38 (42.85)     2:28.89 (33.51)
 10 Jozkowski, Evan H         15 Express Swimming-MR  2:29.38    2:30.60        
                  32.89     1:11.87 (38.98)     1:54.43 (42.56)     2:30.60 (36.17)
 11 LU, Michael D             11 Express Swimming-MR  2:31.51    2:31.81        
                  36.27     1:14.25 (37.98)     1:57.08 (42.83)     2:31.81 (34.73)
 12 O'Connor, Daniel T        16 Express Swimming-MR       NT    2:32.67        
                  32.26     1:11.83 (39.57)     1:58.45 (46.62)     2:32.67 (34.22)
 13 Murray, Ryan R            13 Express Swimming-MR  3:00.20    2:37.32        
                  34.13     1:11.88 (37.75)     2:03.54 (51.66)     2:37.32 (33.78)
 14 Goodman, Jonah B          12 Express Swimming-MR  2:37.51    2:38.57        
                  37.15     1:14.77 (37.62)     2:03.86 (49.09)     2:38.57 (34.71)
 15 Walsh, Patrick C          12 Express Swimming-MR  2:29.94    2:39.29        
                  36.82     1:13.39 (36.57)     2:03.37 (49.98)     2:39.29 (35.92)
 16 Rasquinha, Rohit A        10 Express Swimming-MR  2:40.53    2:42.78        
                  33.77     1:17.41 (43.64)     2:06.51 (49.10)     2:42.78 (36.27)
 17 Rasquinha, Ranjan J       10 Express Swimming-MR  2:47.76    2:44.42        
                  33.54     1:17.31 (43.77)     2:06.71 (49.40)     2:44.42 (37.71)
 18 Rubin, Spencer C          11 Express Swimming-MR  2:49.29    2:45.08        
                  38.63     1:21.55 (42.92)     2:09.38 (47.83)     2:45.08 (35.70)
 19 LiBASSI, Connor T         11 Express Swimming-MR  2:52.11    2:47.29        
                  39.48     1:24.01 (44.53)     2:11.14 (47.13)     2:47.29 (36.15)
 20 Zammit, Michael C         11 Express Swimming-MR       NT    2:56.05        
                  39.56     1:25.92 (46.36)     2:15.73 (49.81)     2:56.05 (40.32)
 21 Meron, Eli                12 Express Swimming-MR       NT    2:57.61        
                  37.61     1:27.93 (50.32)     2:20.77 (52.84)     2:57.61 (36.84)
 22 Cao, Brandon              11 Express Swimming-MR  3:06.38    3:07.50        
                  42.40     1:29.49 (47.09)     2:26.00 (56.51)     3:07.50 (41.50)