Licensed to BGC-N. Westchester Marlins
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 10/19/2015 10:25 AM
              2015 MR MVA Fall Frenzy - 10/17/2015 to 10/18/2015               
                              Sanction #: 151015                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cunnane, Lara M            8 Wash. Seahawks-MR      48.90      42.41        
  2 Meffert, Mollie J          8 Wash. Seahawks-MR         NT      43.52        
  3 Perrino, Ava T             8 PAC-MR                 47.99      46.58        
  4 McCoy, Sydney              8 MVA-MR               1:02.29      47.14        
  5 De Marco, Eva              8 Wash. Seahawks-MR    1:03.84      54.40        
  6 Rivera, Sophia B           8 Wash. Seahawks-MR         NT      59.68        
  7 Briceno, Isabella          6 Wash. Seahawks-MR         NT    1:02.75        
  8 Eskicioglu, Ava            5 MVA-MR                    NT    1:22.41        
  9 Hagan, Bridget N           8 Wash. Seahawks-MR         NT    1:23.71        
 -- Costello, Treven           4 MVA-MR                    NT         DQ        
      Did not finish
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perrino, Ava T             8 PAC-MR               2:01.49    1:48.33        
                  50.18     1:48.33 (58.15)                                        
  2 Cann-Polentz, Saihah D     8 DA-MR                     NT    1:50.84        
                  52.83     1:50.84 (58.01)                                        
  3 McCoy, Sydney              8 MVA-MR               2:16.12    1:53.19        
                  53.95     1:53.19 (59.24)                                        
  4 Deslandes, Patricia        8 MVA-MR                    NT    2:35.71        
                1:14.14   2:35.71 (1:21.57)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cann-Polentz, Saihah D     8 DA-MR                     NT      55.04        
  2 McCoy, Sydney              8 MVA-MR                    NT      57.99        
  3 Eskicioglu, Ava            5 MVA-MR                    NT    1:06.72        
  4 Deslandes, Patricia        8 MVA-MR                    NT    1:15.63        
 -- Perrino, Ava T             8 PAC-MR               1:12.39         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Costello, Treven           4 MVA-MR                    NT         DQ        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCoy, Sydney              8 MVA-MR                    NT    1:04.51        
  2 Perrino, Ava T             8 PAC-MR                 49.99    1:04.82        
 -- De Marco, Eva              8 Wash. Seahawks-MR         NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cunnane, Lara M            8 Wash. Seahawks-MR         NT      45.67        
  2 McCoy, Sydney              8 MVA-MR                    NT    1:08.57        
 -- De Marco, Eva              8 Wash. Seahawks-MR         NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cann-Polentz, Saihah D     8 DA-MR                     NT    2:00.94        
                  55.78   2:00.94 (1:05.16)                                        
  2 McCoy, Sydney              8 MVA-MR                    NT    2:08.55        
                1:00.44   2:08.55 (1:08.11)                                        
 -- Deslandes, Patricia        8 MVA-MR                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                1:16.09        DQ (1:31.57)                                        
 
Girls 8 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minisink Valley Aquatics, Inc.-MR  'A'            3:22.53    5:43.34        
     1) McCoy, Sydney 8                 2) Deslandes, Patricia 8          
     3) Eskicioglu, Ava 5               4) Costello, Treven 4             
                  56.49   2:04.67 (1:08.18)   3:34.07 (1:29.40)   5:43.34 (2:09.27)
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                  31.95      31.92        
  2 Martin, Lily M             9 PAC-MR                 34.94      33.39        
  3 Springer, Ella C          10 PAC-MR                 35.16      33.84        
  4 Ramkissoon, Amiya M        9 Barracudas-MR          37.57      35.61        
  5 Pacheco, Maya G           10 Barracudas-MR          42.64      36.69        
  6 Bonnick, Zendrah O        10 Wash. Seahawks-MR      45.20      36.76        
  7 Martinko, mia B           10 PAC-MR                 37.64      36.96        
  8 Vargas, Alexandra M       10 PBAC-MR                38.05      37.19        
  9 Fischer, Paige             9 Wash. Seahawks-MR      40.34      37.38        
 10 Rocchio, Grace A          10 Barracudas-MR          38.03      38.40        
 11 Chin, Grace E             10 Wash. Seahawks-MR      46.05      39.04        
 12 Cohen, Stephanie          10 MVA-MR                 42.00      41.80        
 13 Etnel, Gabrielle M         9 Wash. Seahawks-MR      49.89      42.50        
 14 Mastandrea, Amanda         9 MVA-MR                 43.35      44.51        
 15 Evans, Danae A             9 Barracudas-MR          56.74      45.06        
 16 Donovan, Erin D           10 Barracudas-MR          49.12      45.45        
 17 Murray, Megan              9 MVA-MR                 46.66      46.45        
 18 Hogan, Leia               10 MVA-MR                    NT      46.59        
 19 Donovan, Ciara C          10 Barracudas-MR          47.74      47.11        
 20 Rios, Katie A             10 Wash. Seahawks-MR      49.71      47.23        
 21 Foley, Mackenzie M        10 Wash. Seahawks-MR      51.46      48.16        
 22 Buonato, Angelina R       10 DA-MR                  57.79      49.52        
 23 Mule, Isabella G           9 Wash. Seahawks-MR      50.39      50.03        
 24 McEvoy, Kiera L            9 MVA-MR                 52.23      50.33        
 25 Pino, Juliana T            9 DA-MR                     NT      50.81        
 26 Gadol, Kaylee             10 MVA-MR                    NT    1:00.79        
 27 Foley, Haley M             9 Wash. Seahawks-MR    1:11.69    1:04.69        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                1:12.98    1:12.07        
                  34.18     1:12.07 (37.89)                                        
  2 Martin, Lily M             9 PAC-MR               1:16.25    1:14.05        
                  34.53     1:14.05 (39.52)                                        
  3 Aniello, Ivy M            10 PBAC-MR              1:23.48    1:15.91        
                  35.09     1:15.91 (40.82)                                        
  4 McKee, Sam A              10 PBAC-MR              1:18.89    1:16.01        
                  35.44     1:16.01 (40.57)                                        
  5 Springer, Ella C          10 PAC-MR               1:23.33    1:16.02        
                  36.50     1:16.02 (39.52)                                        
  6 Kennedy, Kate E           10 Wash. Seahawks-MR    1:30.22    1:17.66        
                  36.76     1:17.66 (40.90)                                        
  7 Rocchio, Grace A          10 Barracudas-MR        1:27.70    1:22.24        
                  39.20     1:22.24 (43.04)                                        
  8 Ramkissoon, Amiya M        9 Barracudas-MR        1:29.68    1:22.35        
  9 Pacheco, Maya G           10 Barracudas-MR        1:53.87    1:22.89        
                  39.49     1:22.89 (43.40)                                        
 10 Martinko, mia B           10 PAC-MR               1:33.53    1:24.00        
                  40.20     1:24.00 (43.80)                                        
 11 Chin, Grace E             10 Wash. Seahawks-MR    1:42.70    1:25.97        
 12 Hornbeck, Claire E        10 PBAC-MR              1:32.00    1:30.15        
                  40.87     1:30.15 (49.28)                                        
 13 Patterson, Leigh Anne A   10 DA-MR                1:34.76    1:31.24        
                  42.47     1:31.24 (48.77)                                        
 14 Cohen, Stephanie          10 MVA-MR               1:40.53    1:31.59        
                  42.00     1:31.59 (49.59)                                        
 15 Donovan, Erin D           10 Barracudas-MR             NT    1:33.57        
                  45.08     1:33.57 (48.49)                                        
 16 Coley, Madeline D          9 Wash. Seahawks-MR    1:40.93    1:36.37        
                  43.36     1:36.37 (53.01)                                        
 17 Montanez, Nina P           9 PAC-MR               1:21.29    1:37.11        
                  44.84     1:37.11 (52.27)                                        
 18 Mastandrea, Amanda         9 MVA-MR               1:40.97    1:37.45        
                  43.75     1:37.45 (53.70)                                        
 19 Donovan, Ciara C          10 Barracudas-MR        1:51.72    1:38.31        
                  44.46     1:38.31 (53.85)                                        
 20 Lockward, Rebeca P        10 Barracudas-MR        1:43.87    1:39.66        
                  45.72     1:39.66 (53.94)                                        
 21 Calovic, Kiera M           9 Wash. Seahawks-MR         NT    1:40.97        
                  47.93     1:40.97 (53.04)                                        
 22 McEvoy, Kiera L            9 MVA-MR               1:55.87    1:46.12        
                  47.65     1:46.12 (58.47)                                        
 23 Hogan, Leia               10 MVA-MR                    NT    1:46.72        
                  50.72     1:46.72 (56.00)                                        
 24 Murray, Megan              9 MVA-MR               1:53.08    1:48.45        
                  48.95     1:48.45 (59.50)                                        
 25 Rios, Katie A             10 Wash. Seahawks-MR         NT    1:49.12        
 26 Pino, Juliana T            9 DA-MR                     NT    1:49.50        
                  52.47     1:49.50 (57.03)                                        
 27 Stone, Jacqueline A        9 Wash. Seahawks-MR    2:08.88    1:51.25        
                  50.37   1:51.25 (1:00.88)                                        
 28 Mule, Isabella G           9 Wash. Seahawks-MR    1:58.88    1:54.24        
                  51.63   1:54.24 (1:02.61)                                        
 29 Faulkerson, Kadence        9 MVA-MR                    NT    1:56.07        
                  51.36   1:56.07 (1:04.71)                                        
 -- Gadol, Kaylee             10 MVA-MR                    NT         DQ        
      Did not finish
                  58.05                                                            
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramkissoon, Amiya M        9 Barracudas-MR          39.92      39.64        
  1 Gula, Mackenzie M          9 PBAC-MR                43.90      39.64        
  3 Springer, Ella C          10 PAC-MR                 40.61      39.72        
  4 Pacheco, Maya G           10 Barracudas-MR          44.55      41.43        
  5 Martin, Lily M             9 PAC-MR                 43.41      42.76        
  6 Kennedy, Kate E           10 Wash. Seahawks-MR      42.52      43.39        
  7 Chin, Grace E             10 Wash. Seahawks-MR      44.83      44.16        
  8 Vargas, Alexandra M       10 PBAC-MR                47.77      45.22        
  9 Rocchio, Grace A          10 Barracudas-MR          43.17      45.94        
 10 Martinko, mia B           10 PAC-MR                 43.65      46.02        
 11 Etnel, Gabrielle M         9 Wash. Seahawks-MR      51.39      46.89        
 12 Bonnick, Zendrah O        10 Wash. Seahawks-MR      50.32      48.99        
 13 Evans, Danae A             9 Barracudas-MR          55.12      49.11        
 14 Rios, Katie A             10 Wash. Seahawks-MR      49.21      49.14        
 15 Fischer, Paige             9 Wash. Seahawks-MR      50.07      49.85        
 16 Donovan, Ciara C          10 Barracudas-MR          50.60      51.73        
 17 Murray, Megan              9 MVA-MR                 56.59      52.08        
 18 Cohen, Stephanie          10 MVA-MR                 50.37      52.44        
 19 Donovan, Erin D           10 Barracudas-MR          55.61      54.05        
 20 Mule, Isabella G           9 Wash. Seahawks-MR      59.88    1:00.45        
 21 Foley, Haley M             9 Wash. Seahawks-MR    1:07.94    1:03.08        
 22 Pino, Juliana T            9 DA-MR                     NT    1:04.43        
 23 Foley, Mackenzie M        10 Wash. Seahawks-MR      56.64    1:10.28        
 24 McEvoy, Kiera L            9 MVA-MR                 59.92    1:12.80        
 25 Gadol, Kaylee             10 MVA-MR                    NT    1:23.66        
 -- Buonato, Angelina R       10 DA-MR                  57.98         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Hogan, Leia               10 MVA-MR                    NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Montanez, Nina P           9 PAC-MR                 47.09         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKee, Sam A              10 PBAC-MR              1:30.02    1:23.10        
                  40.24     1:23.10 (42.86)                                        
  2 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                1:27.79    1:26.80        
                  42.43     1:26.80 (44.37)                                        
  3 Ramkissoon, Amiya M        9 Barracudas-MR        1:29.29    1:28.26        
                  42.98     1:28.26 (45.28)                                        
  4 Springer, Ella C          10 PAC-MR               1:31.56    1:30.10        
                  44.09     1:30.10 (46.01)                                        
  5 Pacheco, Maya G           10 Barracudas-MR             NT    1:31.42        
                1:32.02         1:31.42 ( )                                        
  6 Martin, Lily M             9 PAC-MR               1:30.05    1:31.98        
                  43.79     1:31.98 (48.19)                                        
  7 Kennedy, Kate E           10 Wash. Seahawks-MR    1:33.00    1:32.45        
                  45.42     1:32.45 (47.03)                                        
  8 Martinko, mia B           10 PAC-MR               1:38.51    1:35.54        
                  47.06     1:35.54 (48.48)                                        
  9 Chin, Grace E             10 Wash. Seahawks-MR    1:47.29    1:36.23        
 10 Rocchio, Grace A          10 Barracudas-MR        1:35.55    1:38.23        
 11 Cerutti, Elizabeth        10 MVA-MR               2:00.81    1:46.22        
                  50.08     1:46.22 (56.14)                                        
 12 Rios, Katie A             10 Wash. Seahawks-MR         NT    1:49.80        
                1:50.44         1:49.80 ( )                                        
 13 Mastandrea, Amanda         9 MVA-MR               1:58.94    1:51.83        
                  54.62     1:51.83 (57.21)                                        
 14 Donovan, Ciara C          10 Barracudas-MR        1:59.18    1:54.08        
                  53.16   1:54.08 (1:00.92)                                        
 15 Donovan, Erin D           10 Barracudas-MR        2:06.49    1:54.43        
 16 Coley, Madeline D          9 Wash. Seahawks-MR         NT    1:56.44        
                  54.74   1:56.44 (1:01.70)                                        
 17 Lockward, Rebeca P        10 Barracudas-MR             NT    2:00.55        
                2:01.23         2:00.55 ( )                                        
 18 Cohen, Stephanie          10 MVA-MR                    NT    2:00.68        
                  55.93   2:00.68 (1:04.75)                                        
 19 Calovic, Kiera M           9 Wash. Seahawks-MR         NT    2:03.38        
                  59.16   2:03.38 (1:04.22)                                        
 20 Faulkerson, Kadence        9 MVA-MR                    NT    2:11.30        
                1:04.42   2:11.30 (1:06.88)                                        
 21 Pino, Juliana T            9 DA-MR                     NT    2:15.96        
                1:07.38   2:15.96 (1:08.58)                                        
 -- Patterson, Leigh Anne A   10 DA-MR                1:56.55         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- McEvoy, Kiera L            9 MVA-MR               2:27.44         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                1:15.71        DQ (1:21.35)                                        
 -- Montanez, Nina P           9 PAC-MR               1:45.09         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  53.20          DQ (53.55)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Lily M             9 PAC-MR                 45.82      42.18        
  2 Aniello, Ivy M            10 PBAC-MR                42.62      42.29        
  3 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                  45.02      43.45        
  4 Rocchio, Grace A          10 Barracudas-MR          47.42      44.74        
  5 Cerutti, Elizabeth        10 MVA-MR                 54.72      48.29        
  6 Chin, Grace E             10 Wash. Seahawks-MR      54.86      48.35        
  7 Kennedy, Kate E           10 Wash. Seahawks-MR      58.99      49.35        
  8 Ramkissoon, Amiya M        9 Barracudas-MR        1:00.90      49.84        
  9 Martinko, mia B           10 PAC-MR                 50.45      50.05        
 10 Vargas, Alexandra M       10 PBAC-MR                48.29      51.79        
 11 Pacheco, Maya G           10 Barracudas-MR          57.40      52.70        
 12 Montanez, Nina P           9 PAC-MR                 59.09      52.79        
 13 Mastandrea, Amanda         9 MVA-MR                 57.54      53.01        
 14 Springer, Ella C          10 PAC-MR                 52.39      53.31        
 15 Patterson, Leigh Anne A   10 DA-MR                  53.52      53.40        
 16 Donovan, Erin D           10 Barracudas-MR        1:04.65      54.67        
 17 Murray, Megan              9 MVA-MR               1:01.81      56.15        
 18 Donovan, Ciara C          10 Barracudas-MR        1:01.91    1:00.16        
 19 Lockward, Rebeca P        10 Barracudas-MR        1:07.37    1:01.86        
 20 Mule, Isabella G           9 Wash. Seahawks-MR    1:10.88    1:02.44        
 21 Faulkerson, Kadence        9 MVA-MR                    NT    1:02.45        
 22 Pino, Juliana T            9 DA-MR                     NT    1:05.58        
 23 Calovic, Kiera M           9 Wash. Seahawks-MR         NT    1:09.66        
 24 Gadol, Kaylee             10 MVA-MR                    NT    1:39.40        
 -- McEvoy, Kiera L            9 MVA-MR               1:22.10         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Rios, Katie A             10 Wash. Seahawks-MR    1:09.56         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Hogan, Leia               10 MVA-MR                    NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Cohen, Stephanie          10 MVA-MR                 58.31         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gula, Mackenzie M          9 PBAC-MR              1:34.64    1:35.68        
                  46.42     1:35.68 (49.26)                                        
  2 Chin, Grace E             10 Wash. Seahawks-MR    2:03.10    1:44.66        
                  50.06     1:44.66 (54.60)                                        
  3 Rocchio, Grace A          10 Barracudas-MR        2:01.73    1:46.34        
                  49.93     1:46.34 (56.41)                                        
  4 Kennedy, Kate E           10 Wash. Seahawks-MR    2:14.39    1:50.88        
                  53.16     1:50.88 (57.72)                                        
  5 Pacheco, Maya G           10 Barracudas-MR             NT    1:56.52        
                  54.32   1:56.52 (1:02.20)                                        
  6 Mastandrea, Amanda         9 MVA-MR               2:03.46    2:00.20        
                  54.95   2:00.20 (1:05.25)                                        
  7 Evans, Danae A             9 Barracudas-MR             NT    2:01.43        
                  57.80   2:01.43 (1:03.63)                                        
  8 Pino, Juliana T            9 DA-MR                     NT    2:21.73        
                1:08.86   2:21.73 (1:12.87)                                        
 -- Buonato, Angelina R       10 DA-MR                2:18.99         DQ        
      Arms not in same horizontal plane
                  59.42        DQ (1:06.81)                                        
 -- Donovan, Erin D           10 Barracudas-MR        2:24.80         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  58.01        DQ (1:07.82)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                  37.56      36.86        
  2 Ramkissoon, Amiya M        9 Barracudas-MR          45.12      37.59        
  3 Chin, Grace E             10 Wash. Seahawks-MR      46.24      41.78        
  4 Pacheco, Maya G           10 Barracudas-MR          46.82      42.21        
  5 Vargas, Alexandra M       10 PBAC-MR                43.37      44.23        
  6 Hornbeck, Claire E        10 PBAC-MR                47.08      46.17        
  7 Donovan, Ciara C          10 Barracudas-MR          48.43      47.25        
  8 Kennedy, Kate E           10 Wash. Seahawks-MR      47.70      47.79        
  9 Cerutti, Elizabeth        10 MVA-MR                 51.59      48.13        
 10 Martinko, mia B           10 PAC-MR                 49.88      49.55        
 11 Lockward, Rebeca P        10 Barracudas-MR          58.03      51.53        
 12 Rocchio, Grace A          10 Barracudas-MR          53.23      53.32        
 13 Donovan, Erin D           10 Barracudas-MR        1:13.84      55.03        
 14 Coley, Madeline D          9 Wash. Seahawks-MR         NT      55.88        
 15 Murray, Megan              9 MVA-MR                    NT    1:02.12        
 16 Patterson, Leigh Anne A   10 DA-MR                1:09.46    1:03.57        
 17 Pino, Juliana T            9 DA-MR                     NT    1:10.71        
 -- Stone, Jacqueline A        9 Wash. Seahawks-MR    1:03.88         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                1:34.30    1:28.17        
                  38.20     1:28.17 (49.97)                                        
  2 Ramkissoon, Amiya M        9 Barracudas-MR             NT    1:33.83        
                  41.87     1:33.83 (51.96)                                        
  3 Kennedy, Kate E           10 Wash. Seahawks-MR    1:48.88    2:01.42        
                  57.86   2:01.42 (1:03.56)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                1:23.20    1:22.27        
                  38.22     1:22.27 (44.05)                                        
  2 Gula, Mackenzie M          9 PBAC-MR              1:30.51    1:24.90        
                  38.66     1:24.90 (46.24)                                        
  3 Martin, Lily M             9 PAC-MR               1:46.46    1:27.20        
  4 Springer, Ella C          10 PAC-MR               1:37.82    1:30.80        
                  41.65     1:30.80 (49.15)                                        
  5 Ramkissoon, Amiya M        9 Barracudas-MR        1:40.17    1:31.15        
                  42.33     1:31.15 (48.82)                                        
  6 Kennedy, Kate E           10 Wash. Seahawks-MR    1:40.15    1:31.88        
                  44.17     1:31.88 (47.71)                                        
  7 Vargas, Alexandra M       10 PBAC-MR              1:43.77    1:32.11        
                  42.92     1:32.11 (49.19)                                        
  8 Chin, Grace E             10 Wash. Seahawks-MR    1:47.07    1:32.20        
                  44.24     1:32.20 (47.96)                                        
  9 Pacheco, Maya G           10 Barracudas-MR        1:42.06    1:34.54        
                  43.73     1:34.54 (50.81)                                        
 10 Rocchio, Grace A          10 Barracudas-MR        1:40.38    1:35.42        
                  47.86     1:35.42 (47.56)                                        
 11 Martinko, mia B           10 PAC-MR               1:37.03    1:37.47        
                  47.54     1:37.47 (49.93)                                        
 12 Mastandrea, Amanda         9 MVA-MR               1:51.42    1:45.89        
                  48.96     1:45.89 (56.93)                                        
 13 Cohen, Stephanie          10 MVA-MR                    NT    1:47.39        
                  51.67     1:47.39 (55.72)                                        
 14 Evans, Danae A             9 Barracudas-MR        1:58.51    1:47.67        
                  48.81     1:47.67 (58.86)                                        
 -- Donovan, Erin D           10 Barracudas-MR             NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  56.71          DQ (59.05)                                        
 -- Donovan, Ciara C          10 Barracudas-MR        1:55.13         DQ        
                  49.84        DQ (1:01.44)                                        
 -- McEvoy, Kiera L            9 MVA-MR               2:13.47         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                1:15.03        DQ (1:06.79)                                        
 -- Murray, Megan              9 MVA-MR                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                1:03.66        DQ (1:01.76)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phoenix Aquatic Club-MR  'A'                           NT    2:28.01        
     1) Martinko, mia B 10              2) Springer, Ella C 10            
     3) Montanez, Nina P 9              4) Martin, Lily M 9               
                                1:10.91 ( )     1:55.25 (44.34)     2:28.01 (32.76)
  2 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'             3:05.74    2:48.75        
     1) Etnel, Gabrielle M 9            2) Rios, Katie A 10               
     3) Chin, Grace E 10                4) Kennedy, Kate E 10             
                  43.38     1:01.37 (17.99)     1:35.03 (33.66)   2:48.75 (1:13.72)
  3 Minisink Valley Aquatics, Inc.-MR  'A'            2:14.77    3:05.83        
     1) Cohen, Stephanie 10             2) Hogan, Leia 10                 
     3) Murray, Megan 9                 4) Mastandrea, Amanda 9           
                  42.34     1:40.96 (58.62)     2:19.87 (38.91)     3:05.83 (45.96)
 
Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'             3:25.80    3:09.16        
     1) Rios, Katie A 10                2) Kennedy, Kate E 10             
     3) Chin, Grace E 10                4) Calovic, Kiera M 9             
                  51.87     1:08.02 (16.15)     1:45.00 (36.98)   3:09.16 (1:24.16)
  2 Minisink Valley Aquatics, Inc.-MR  'A'            3:18.31    3:19.68        
     1) Murray, Megan 9                 2) Mastandrea, Amanda 9           
     3) Cerutti, Elizabeth 10           4) Cohen, Stephanie 10            
                  53.05     1:45.96 (52.91)     2:00.04 (14.08)   3:19.68 (1:19.64)
 -- Minisink Valley Aquatics, Inc.-MR  'B'                 NT         DQ        
     1) Hogan, Leia 10                  2) McEvoy, Kiera L 9              
     3) Faulkerson, Kadence 9           4) Gadol, Kaylee 10               
                1:04.99   2:21.22 (1:16.23)   3:39.88 (1:18.66)          DQ (57.54)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nicholas, Cayla           10 DA-MR                2:54.85    2:49.52 SILV   
                  34.86     1:16.18 (41.32)     2:03.02 (46.84)     2:49.52 (46.50)
  2 Ramkissoon, Amiya M        9 Barracudas-MR             NT    2:55.91        
                  40.53     1:26.45 (45.92)     2:13.38 (46.93)     2:55.91 (42.53)
  3 Rocchio, Grace A          10 Barracudas-MR             NT    3:05.96        
                  42.79     1:30.65 (47.86)     2:20.34 (49.69)     3:05.96 (45.62)
  4 Pacheco, Maya G           10 Barracudas-MR             NT    3:06.39        
                  41.05     1:29.56 (48.51)     2:20.55 (50.99)     3:06.39 (45.84)
  5 Donovan, Ciara C          10 Barracudas-MR             NT    3:39.65        
                  48.84     1:46.20 (57.36)     2:44.12 (57.92)     3:39.65 (55.53)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  ZQ
                28.49  JO
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caceres, Deanna R         12 PBAC-MR                28.11      27.21 ZQ     
  2 Lopez, Olivia K           12 PAC-MR                 27.76      27.28 ZQ     
  3 Evans, Sage E             11 PBAC-MR                30.20      30.34 SILV   
  4 Licardi, Antonia B        11 PBAC-MR                31.20      30.72 SILV   
  5 Shaw, Jessica M           11 PAC-MR                 29.78      30.85 SILV   
  6 Borek, Ann                11 MVA-MR                    NT      31.25        
  7 Ippolito, Sara K          11 PBAC-MR                32.37      31.43        
  8 Dickman, Rian             11 VAC-MR                 33.38      32.18        
  9 Marin, Briana O           12 Wash. Seahawks-MR      34.06      32.70        
 10 Northrup, Maya J          12 Barracudas-MR          32.70      32.77        
 11 Finnigan, Korinne E       12 Wash. Seahawks-MR      36.91      32.98        
 12 Wieczorek, Nylah M        11 PBAC-MR                32.27      33.00        
 13 Mahin, Anora M            11 Wash. Seahawks-MR      37.32      33.39        
 14 Wright, Hannah E          11 Wash. Seahawks-MR      34.26      33.46        
 15 Proscia, Emily R          12 Wash. Seahawks-MR      33.85      33.90        
 16 Jones, Kristen L          12 DA-MR                  36.18      34.35        
 17 Marin, Alyssa A           11 Wash. Seahawks-MR      36.45      35.87        
 18 Ring, Lydia E             11 Wash. Seahawks-MR      40.74      37.06        
 19 Rios, Maddie E            11 Wash. Seahawks-MR      41.71      38.00        
 20 Etnel, Jillian M          11 Wash. Seahawks-MR      44.06      39.53        
 21 Borden, Kylie B           11 PBAC-MR                44.65      40.99        
 22 Lafollette, Estella       12 MVA-MR                    NT      46.43        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:01.19  JO
              1:08.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Olivia K           12 PAC-MR               1:02.60    1:00.15 ZQ     
                  29.20     1:00.15 (30.95)                                        
  2 Licardi, Antonia B        11 PBAC-MR              1:11.26    1:05.05 SILV   
                  31.61     1:05.05 (33.44)                                        
  3 Shaw, Jessica M           11 PAC-MR               1:05.41    1:05.53 SILV   
                  31.09     1:05.53 (34.44)                                        
  4 Evans, Sage E             11 PBAC-MR              1:06.94    1:05.63 SILV   
                  31.00     1:05.63 (34.63)                                        
  5 Hornbeck, Brooke A        11 PBAC-MR              1:15.92    1:08.41        
                  32.13     1:08.41 (36.28)                                        
  6 Mayerhauser, Leah E       11 DA-MR                1:11.93    1:09.30        
                  33.88     1:09.30 (35.42)                                        
  7 Dickman, Rian             11 VAC-MR               1:14.55    1:12.94        
                  34.04     1:12.94 (38.90)                                        
  8 Borek, Ann                11 MVA-MR                    NT    1:13.02        
                  33.32     1:13.02 (39.70)                                        
  9 Williams, Catherine G     12 Wash. Seahawks-MR    1:23.81    1:14.44        
                  35.10     1:14.44 (39.34)                                        
 10 Northrup, Maya J          12 Barracudas-MR        1:19.29    1:14.48        
                  34.70     1:14.48 (39.78)                                        
 11 Jones, Kristen L          12 DA-MR                1:21.11    1:18.35        
                  36.56     1:18.35 (41.79)                                        
 12 Gerdin, Danielle M        11 Wash. Seahawks-MR         NT    1:20.37        
                  36.25     1:20.37 (44.12)                                        
 13 Stevenson, Molly K        12 Wash. Seahawks-MR    1:27.56    1:20.88        
                  37.08     1:20.88 (43.80)                                        
 14 Rios, Maddie E            11 Wash. Seahawks-MR         NT    1:31.15        
                  40.81     1:31.15 (50.34)                                        
 15 Lafollette, Estella       12 MVA-MR                    NT    1:44.83        
                  49.76     1:44.83 (55.07)                                        
 16 Fan, Catherine J          11 Wash. Seahawks-MR         NT    1:45.86        
                  49.11     1:45.86 (56.75)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.99  ZQ
              2:12.99  JO
              2:25.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Olivia K           12 PAC-MR               2:35.66    2:13.46 SILV   
                  31.29     1:05.83 (34.54)     1:40.52 (34.69)     2:13.46 (32.94)
  2 Evans, Sage E             11 PBAC-MR              2:22.58    2:21.82 SILV   
                  31.87     1:08.04 (36.17)     1:46.37 (38.33)     2:21.82 (35.45)
  3 Shaw, Jessica M           11 PAC-MR               2:23.57    2:22.91 SILV   
                  33.42     1:10.18 (36.76)     1:46.70 (36.52)     2:22.91 (36.21)
  4 Wienckowski, Grace A      11 VAC-MR               2:43.59    2:28.65        
                  34.23     1:12.25 (38.02)     1:51.01 (38.76)     2:28.65 (37.64)
  5 Ippolito, Sara K          11 PBAC-MR              2:55.00    2:31.64        
                  34.04     1:12.74 (38.70)     1:52.85 (40.11)     2:31.64 (38.79)
  6 Finnigan, Korinne E       12 Wash. Seahawks-MR         NT    2:39.67        
                  36.17     1:17.00 (40.83)     1:58.92 (41.92)     2:39.67 (40.75)
  7 Mahin, Anora M            11 Wash. Seahawks-MR         NT    2:43.02        
                  37.67     1:19.48 (41.81)     2:02.06 (42.58)     2:43.02 (40.96)
  8 Northrup, Maya J          12 Barracudas-MR        2:57.67    2:51.96        
                  37.55     1:22.10 (44.55)     2:08.45 (46.35)     2:51.96 (43.51)
  9 Jones, Kristen L          12 DA-MR                3:03.99    2:53.93        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.29  ZQ
                32.49  JO
                37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Licardi, Antonia B        11 PBAC-MR                36.34      35.40 SILV   
  2 Northrup, Maya J          12 Barracudas-MR          36.12      37.33 SILV   
  3 Mayerhauser, Leah E       11 DA-MR                  37.76      37.36 SILV   
  4 Marin, Briana O           12 Wash. Seahawks-MR      37.88      38.28        
  5 Dickman, Rian             11 VAC-MR                 38.48      38.57        
  6 Williams, Catherine G     12 Wash. Seahawks-MR      38.49      38.79        
  7 Marin, Alyssa A           11 Wash. Seahawks-MR      43.99      41.80        
  8 Gerdin, Danielle M        11 Wash. Seahawks-MR      46.57      44.69        
  9 Borek, Ann                11 MVA-MR                    NT      44.88        
 10 Stevenson, Molly K        12 Wash. Seahawks-MR      44.12      46.97        
 11 Lafollette, Estella       12 MVA-MR                    NT      55.56        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.19  ZQ
              1:09.69  JO
              1:21.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Olivia K           12 PAC-MR               1:15.95    1:11.13 SILV   
                  35.87     1:11.13 (35.26)                                        
  2 Caceres, Deanna R         12 PBAC-MR              1:13.41    1:12.89 SILV   
                  35.71     1:12.89 (37.18)                                        
  3 Shaw, Jessica M           11 PAC-MR               1:11.93    1:15.90 SILV   
                  36.49     1:15.90 (39.41)                                        
  4 Wienckowski, Grace A      11 VAC-MR               1:23.07    1:18.79 SILV   
                  39.16     1:18.79 (39.63)                                        
  5 Marin, Briana O           12 Wash. Seahawks-MR    1:22.54    1:20.49 SILV   
                  39.83     1:20.49 (40.66)                                        
  6 Dickman, Rian             11 VAC-MR               1:22.90    1:20.55 SILV   
                  40.29     1:20.55 (40.26)                                        
  7 Wright, Hannah E          11 Wash. Seahawks-MR    1:24.91    1:23.35        
  8 Northrup, Maya J          12 Barracudas-MR        1:27.11    1:23.61        
  9 Finnigan, Korinne E       12 Wash. Seahawks-MR         NT    1:24.48        
                  40.73     1:24.48 (43.75)                                        
 10 Proscia, Emily R          12 Wash. Seahawks-MR    1:28.28    1:27.42        
                  43.05     1:27.42 (44.37)                                        
 11 Mahin, Anora M            11 Wash. Seahawks-MR    1:32.69    1:27.84        
                  44.06     1:27.84 (43.78)                                        
 12 Marin, Alyssa A           11 Wash. Seahawks-MR    1:31.63    1:29.74        
                  43.95     1:29.74 (45.79)                                        
 13 Jones, Kristen L          12 DA-MR                1:32.60    1:30.49        
 14 Ring, Lydia E             11 Wash. Seahawks-MR    1:44.14    1:36.60        
 15 Etnel, Jillian M          11 Wash. Seahawks-MR         NT    1:36.81        
                  43.90     1:36.81 (52.91)                                        
 16 Rios, Maddie E            11 Wash. Seahawks-MR         NT    1:48.91        
 17 Lafollette, Estella       12 MVA-MR                    NT    2:06.18        
                  58.83   2:06.18 (1:07.35)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                37.19  JO
                42.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Olivia K           12 PAC-MR                 36.19      35.86 ZQ     
  2 Marin, Briana O           12 Wash. Seahawks-MR      41.85      40.78 SILV   
  2 Licardi, Antonia B        11 PBAC-MR                44.30      40.78 SILV   
  4 Wieczorek, Nylah M        11 PBAC-MR                41.81      41.95 SILV   
  5 Dickman, Rian             11 VAC-MR                 43.27      42.54 SILV   
  6 Mahin, Anora M            11 Wash. Seahawks-MR      47.92      47.04        
  7 Borek, Ann                11 MVA-MR                    NT      48.85        
  8 Marin, Alyssa A           11 Wash. Seahawks-MR      50.27      53.23        
  9 Borden, Kylie B           11 PBAC-MR              1:01.75      54.31        
 10 Rios, Maddie E            11 Wash. Seahawks-MR         NT    1:05.84        
 -- Lafollette, Estella       12 MVA-MR                    NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Proscia, Emily R          12 Wash. Seahawks-MR      45.63         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:19.19  JO
              1:31.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Olivia K           12 PAC-MR               1:16.99    1:18.21 ZQ     
                  37.22     1:18.21 (40.99)                                        
  2 Marin, Briana O           12 Wash. Seahawks-MR    1:32.10    1:28.90 SILV   
                  42.98     1:28.90 (45.92)                                        
  3 Licardi, Antonia B        11 PBAC-MR              1:33.84    1:29.39 SILV   
                  41.98     1:29.39 (47.41)                                        
  4 Hornbeck, Brooke A        11 PBAC-MR              1:32.14    1:29.41 SILV   
                  41.38     1:29.41 (48.03)                                        
  5 Dickman, Rian             11 VAC-MR               2:01.65    1:33.93        
                  44.98     1:33.93 (48.95)                                        
  6 Northrup, Maya J          12 Barracudas-MR        1:45.53    1:38.87        
                  47.37     1:38.87 (51.50)                                        
  7 Mayerhauser, Leah E       11 DA-MR                1:40.93    1:42.85        
                  48.20     1:42.85 (54.65)                                        
  8 Marin, Alyssa A           11 Wash. Seahawks-MR    1:53.19    1:47.18        
                  49.53     1:47.18 (57.65)                                        
  9 Jones, Kristen L          12 DA-MR                2:00.75    1:50.51        
                  52.30     1:50.51 (58.21)                                        
 -- Williams, Catherine G     12 Wash. Seahawks-MR    1:47.88         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
                  46.50          DQ (50.79)                                        
 -- Fan, Catherine J          11 Wash. Seahawks-MR         NT         DQ        
      Alternating Kick
                1:20.69        DQ (1:26.21)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                31.09  JO
                35.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caceres, Deanna R         12 PBAC-MR                30.69      32.43 SILV   
  2 Dickman, Rian             11 VAC-MR                 35.67      36.00        
  3 Ippolito, Sara K          11 PBAC-MR                42.50      36.36        
  4 Licardi, Antonia B        11 PBAC-MR                38.37      37.37        
  5 Wienckowski, Grace A      11 VAC-MR                 44.76      38.95        
  6 Wright, Hannah E          11 Wash. Seahawks-MR      42.07      40.40        
  7 Borek, Ann                11 MVA-MR                    NT      40.51        
  8 Northrup, Maya J          12 Barracudas-MR          46.51      42.57        
  9 Ring, Lydia E             11 Wash. Seahawks-MR      53.12      45.90        
 10 Proscia, Emily R          12 Wash. Seahawks-MR      44.32      45.98        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:10.99  JO
              1:26.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Olivia K           12 PAC-MR               1:08.50    1:08.95 ZQ     
                  32.45     1:08.95 (36.50)                                        
  2 Shaw, Jessica M           11 PAC-MR               1:25.62    1:21.93 SILV   
                  36.17     1:21.93 (45.76)                                        
  3 Mayerhauser, Leah E       11 DA-MR                1:26.70    1:29.46        
                  41.61     1:29.46 (47.85)                                        
  4 Williams, Catherine G     12 Wash. Seahawks-MR    1:38.88    1:31.04        
                  43.04     1:31.04 (48.00)                                        
  5 Dickman, Rian             11 VAC-MR               1:35.65    1:31.35        
                  41.00     1:31.35 (50.35)                                        
  6 Jones, Kristen L          12 DA-MR                1:55.24    1:46.10        
                  49.44     1:46.10 (56.66)                                        
  7 Northrup, Maya J          12 Barracudas-MR        1:58.92    1:47.92        
                  48.79     1:47.92 (59.13)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  ZQ
              1:10.49  JO
              1:18.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Olivia K           12 PAC-MR               1:09.14    1:10.12 JO     
                  32.73     1:10.12 (37.39)                                        
  2 Shaw, Jessica M           11 PAC-MR               1:15.60    1:18.02 SILV   
                  35.50     1:18.02 (42.52)                                        
  3 Hornbeck, Brooke A        11 PBAC-MR              1:24.17    1:21.08        
                  36.92     1:21.08 (44.16)                                        
  4 Dickman, Rian             11 VAC-MR               1:22.34    1:23.85        
                  38.40     1:23.85 (45.45)                                        
  5 Marin, Briana O           12 Wash. Seahawks-MR    1:23.62    1:24.81        
                  39.16     1:24.81 (45.65)                                        
  6 Williams, Catherine G     12 Wash. Seahawks-MR    1:29.23    1:27.14        
                  40.17     1:27.14 (46.97)                                        
  7 Northrup, Maya J          12 Barracudas-MR        1:30.16    1:27.37        
                  41.79     1:27.37 (45.58)                                        
  8 Borek, Ann                11 MVA-MR                    NT    1:30.17        
                  42.90     1:30.17 (47.27)                                        
  9 Stevenson, Molly K        12 Wash. Seahawks-MR    1:34.49    1:34.43        
                  44.90     1:34.43 (49.53)                                        
 10 Marin, Alyssa A           11 Wash. Seahawks-MR    1:36.40    1:34.87        
                  45.51     1:34.87 (49.36)                                        
 11 Jones, Kristen L          12 DA-MR                1:34.14    1:35.10        
                  43.23     1:35.10 (51.87)                                        
 -- Rios, Maddie E            11 Wash. Seahawks-MR         NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                1:44.24                                                            
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:29.49  JO
              2:48.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shaw, Jessica M           11 PAC-MR               2:43.71    2:43.96 SILV   
                  36.59     1:17.10 (40.51)     2:06.19 (49.09)     2:43.96 (37.77)
  2 Dickman, Rian             11 VAC-MR               2:56.63    2:53.40        
                  37.87     1:22.23 (44.36)     2:13.01 (50.78)     2:53.40 (40.39)
  3 Wienckowski, Grace A      11 VAC-MR                    NT    2:57.58        
                  40.11     1:26.06 (45.95)     2:20.01 (53.95)     2:57.58 (37.57)
  4 Wright, Hannah E          11 Wash. Seahawks-MR         NT    3:02.51        
                  39.62     1:22.04 (42.42)     2:20.53 (58.49)     3:02.51 (41.98)
  5 Northrup, Maya J          12 Barracudas-MR        3:22.74    3:09.31        
                  44.77     1:31.05 (46.28)     2:27.70 (56.65)     3:09.31 (41.61)
  6 Jones, Kristen L          12 DA-MR                3:38.51    3:38.67        
                  46.86     1:38.94 (52.08)   2:49.95 (1:11.01)     3:38.67 (48.72)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pine Bush Aquatic Club-MR  'A'                         NT    2:00.04        
     1) Evans, Sage E 11                2) Ippolito, Sara K 11            
     3) Licardi, Antonia B 11           4) Caceres, Deanna R 12           
                  30.40     1:02.24 (31.84)     1:32.54 (30.30)     2:00.04 (27.50)
  2 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'             2:18.62    2:19.15        
     1) Marin, Briana O 12              2) Marin, Alyssa A 11             
     3) Wright, Hannah E 11             4) Proscia, Emily R 12            
                  32.83     1:10.88 (38.05)     1:44.48 (33.60)     2:19.15 (34.67)
  3 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'B'             2:40.43    2:27.51        
     1) Etnel, Jillian M 11             2) Rios, Maddie E 11              
     3) Ring, Lydia E 11                4) Mahin, Anora M 11              
                  37.29     1:18.53 (41.24)     1:54.35 (35.82)     2:27.51 (33.16)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'             2:50.29    2:46.38        
     1) Williams, Catherine G 12        2) Marin, Briana O 12             
     3) Marin, Alyssa A 11              4) Stevenson, Molly K 12          
                  39.47     1:27.33 (47.86)     2:10.18 (42.85)     2:46.38 (36.20)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.69  JO
                26.69  ZQ
                28.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wadsworth, Anna L         14 PAC-MR                 29.05      28.76 SILV   
  2 Singh, Emma S             14 PAC-MR                 28.76      28.81        
  3 Flynn, Grace C            13 PAC-MR                 27.97      28.93        
  4 Leger, Adelle J           13 MVA-MR                 29.59      28.94        
  5 Dickman, Mackenzie        13 VAC-MR                 28.60      29.12        
  6 Feldman, Aiko R           13 PAC-MR                 29.04      29.40        
  7 Gatto, Kristina           13 PAC-MR                 31.46      29.52        
  8 Spina, Vanessa            14 MVA-MR                 30.09      30.10        
  9 Vertleyb, Julia S         13 PAC-MR                 29.99      30.30        
 10 Dewhurst, Julia J         13 DA-MR                  29.57      30.31        
 11 Beamish, Keegan           13 MVA-MR                 32.10      31.35        
 12 Edwards, Colleen E        13 Wash. Seahawks-MR      32.47      31.46        
 13 O'Brien, Emily            14 MVA-MR                 33.35      32.79        
 14 Evans, Emily R            13 MVA-MR                 32.51      32.90        
 15 Haak, Sam                 13 MVA-MR                    NT      36.56        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.99  JO
                57.99  ZQ
              1:03.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonough, Madison R      14 PAC-MR               1:02.19    1:00.78 SILV   
                  29.04     1:00.78 (31.74)                                        
  2 Martin, Sami J            13 PAC-MR               1:02.03    1:02.34 SILV   
                  30.04     1:02.34 (32.30)                                        
  3 Singh, Emma S             14 PAC-MR               1:05.69    1:02.54 SILV   
                  31.25     1:02.54 (31.29)                                        
  4 Tobia, Phiona             14 PAC-MR               1:00.86    1:02.56 SILV   
                  30.48     1:02.56 (32.08)                                        
  5 Caceres, Marcella L       14 PBAC-MR              1:05.00    1:02.60 SILV   
                  30.84     1:02.60 (31.76)                                        
  6 Wadsworth, Anna L         14 PAC-MR               1:05.69    1:02.73 SILV   
                  29.98     1:02.73 (32.75)                                        
  7 Caceres, Olivia L         14 PBAC-MR              1:02.74    1:02.91 SILV   
                  30.37     1:02.91 (32.54)                                        
  8 Ring, Bianca D            13 Wash. Seahawks-MR    1:11.02    1:04.75        
                  32.18     1:04.75 (32.57)                                        
  9 Feldman, Aiko R           13 PAC-MR               1:04.36    1:05.68        
                  30.83     1:05.68 (34.85)                                        
 10 Dewhurst, Julia J         13 DA-MR                1:02.73    1:06.84        
                  32.46     1:06.84 (34.38)                                        
 11 Leger, Adelle J           13 MVA-MR               1:07.66    1:06.85        
                  31.34     1:06.85 (35.51)                                        
 12 Gatto, Kristina           13 PAC-MR               1:10.84    1:07.11        
                  30.97     1:07.11 (36.14)                                        
 13 Beckford, Tiffany I       14 PBAC-MR              1:07.49    1:07.60        
                  31.69     1:07.60 (35.91)                                        
 14 Spina, Vanessa            14 MVA-MR               1:08.85    1:08.37        
                  33.46     1:08.37 (34.91)                                        
 15 Storm, Storm M            14 PAC-MR               1:12.39    1:09.09        
                  32.12     1:09.09 (36.97)                                        
 16 Beamish, Keegan           13 MVA-MR               1:14.51    1:10.67        
                  34.29     1:10.67 (36.38)                                        
 17 Genco, Olivia A           13 PAC-MR               1:11.47    1:11.64        
                  33.50     1:11.64 (38.14)                                        
 18 Evans, Emily R            13 MVA-MR               1:11.54    1:12.39        
                  34.97     1:12.39 (37.42)                                        
 19 O'Brien, Emily            14 MVA-MR               1:19.13    1:16.12        
                  35.59     1:16.12 (40.53)                                        
 20 Cartwright, Lizzie M      14 Barracudas-MR        1:15.32    1:16.33        
                  35.47     1:16.33 (40.86)                                        
 21 Evans, Simone M           13 Barracudas-MR        1:26.58    1:21.19        
                  37.98     1:21.19 (43.21)                                        
 22 Haak, Sam                 13 MVA-MR                    NT    1:29.78        
                  39.56     1:29.78 (50.22)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:05.69  JO
              2:05.69  ZQ
              2:16.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazzacano, Emmy R         13 PAC-MR               2:05.65    2:09.76 SILV   
                  29.62     1:01.69 (32.07)     1:35.37 (33.68)     2:09.76 (34.39)
  2 McDonough, Madison R      14 PAC-MR                  2.14    2:12.46 SILV   
                  29.45     1:02.08 (32.63)     1:37.55 (35.47)     2:12.46 (34.91)
  3 Martin, Sami J            13 PAC-MR               2:15.44    2:16.03 SILV   
                  31.29     1:05.55 (34.26)     1:41.34 (35.79)     2:16.03 (34.69)
  4 Caceres, Marcella L       14 PBAC-MR              2:28.16    2:17.88        
                  32.06     1:07.27 (35.21)     1:44.22 (36.95)     2:17.88 (33.66)
  5 Caceres, Olivia L         14 PBAC-MR              2:22.89    2:20.87        
                  32.45     1:08.35 (35.90)     1:45.55 (37.20)     2:20.87 (35.32)
  6 Tobia, Phiona             14 PAC-MR               2:13.96    2:21.32        
                  32.86     1:09.27 (36.41)     1:46.18 (36.91)     2:21.32 (35.14)
  7 Singh, Emma S             14 PAC-MR               2:24.09    2:22.31        
                  33.92     1:10.44 (36.52)     1:47.65 (37.21)     2:22.31 (34.66)
  8 Wadsworth, Anna L         14 PAC-MR               2:27.89    2:22.98        
                  33.76     1:10.24 (36.48)     1:48.04 (37.80)     2:22.98 (34.94)
  9 Gatto, Kristina           13 PAC-MR               2:37.92    2:31.04        
                  32.87     1:12.30 (39.43)     1:53.65 (41.35)     2:31.04 (37.39)
 10 Leger, Adelle J           13 MVA-MR               2:30.99    2:31.19        
                  34.42     1:12.81 (38.39)     1:53.30 (40.49)     2:31.19 (37.89)
 11 Dewhurst, Julia J         13 DA-MR                2:17.28    2:31.43        
                  34.63     1:14.67 (40.04)     1:54.15 (39.48)     2:31.43 (37.28)
 12 Feldman, Aiko R           13 PAC-MR               2:24.06    2:31.75        
                  33.80     1:13.12 (39.32)     1:53.25 (40.13)     2:31.75 (38.50)
 13 Genco, Olivia A           13 PAC-MR               2:36.92    2:40.18        
                  35.31     1:16.40 (41.09)     1:58.91 (42.51)     2:40.18 (41.27)
 14 Storm, Storm M            14 PAC-MR               2:28.79    2:46.85        
                  37.13     1:19.09 (41.96)     2:02.85 (43.76)     2:46.85 (44.00)
 15 Evans, Simone M           13 Barracudas-MR        3:19.10    3:07.64        
                  41.61     1:30.49 (48.88)     2:20.95 (50.46)     3:07.64 (46.69)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:31.99  ZQ
              5:35.99  JO
              5:50.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazzacano, Emmy R         13 PAC-MR               5:34.45    5:51.18        
                  31.93     1:06.94 (35.01)     1:42.72 (35.78)     2:18.03 (35.31)
        2:54.50 (36.47)     3:30.21 (35.71)     4:05.97 (35.76)     4:41.11 (35.14)
        5:16.82 (35.71)     5:51.18 (34.36)                                        
  2 Martin, Sami J            13 PAC-MR               5:59.20    5:52.53        
                  32.21     1:07.49 (35.28)     1:43.24 (35.75)     2:18.95 (35.71)
        2:54.92 (35.97)     3:31.21 (36.29)     4:07.31 (36.10)     4:42.63 (35.32)
        5:18.56 (35.93)     5:52.53 (33.97)                                        
  3 Flynn, Grace C            13 PAC-MR               5:49.85    6:03.76        
                  32.00     1:08.00 (36.00)     1:45.25 (37.25)     2:22.23 (36.98)
        2:59.81 (37.58)     3:37.03 (37.22)     4:14.17 (37.14)     4:51.10 (36.93)
        5:28.34 (37.24)     6:03.76 (35.42)                                        
  4 Singh, Emma S             14 PAC-MR               6:29.59    6:23.95        
                  35.23     1:12.74 (37.51)     1:51.47 (38.73)     2:30.82 (39.35)
        3:10.73 (39.91)     3:50.87 (40.14)     4:30.58 (39.71)     5:10.58 (40.00)
        5:49.37 (38.79)     6:23.95 (34.58)                                        
  5 Wadsworth, Anna L         14 PAC-MR               6:48.79    6:26.56        
                  33.55     1:10.43 (36.88)     1:48.78 (38.35)     2:27.74 (38.96)
        3:07.55 (39.81)     3:47.59 (40.04)     4:28.00 (40.41)     5:08.93 (40.93)
        5:49.44 (40.51)     6:26.56 (37.12)                                        
  6 Feldman, Aiko R           13 PAC-MR               6:25.78    6:31.77        
                  34.40     1:12.66 (38.26)     1:52.67 (40.01)     2:32.36 (39.69)
        3:12.79 (40.43)     3:52.99 (40.20)     4:33.40 (40.41)     5:14.48 (41.08)
        5:55.16 (40.68)     6:31.77 (36.61)                                        
  7 Vertleyb, Julia S         13 PAC-MR               7:09.49    6:37.47        
                  33.57     1:11.49 (37.92)     1:50.55 (39.06)     2:30.60 (40.05)
        3:12.32 (41.72)     3:53.35 (41.03)     4:34.90 (41.55)     5:16.94 (42.04)
        5:57.56 (40.62)     6:37.47 (39.91)                                        
  8 Spina, Vanessa            14 MVA-MR                    NT    6:52.71        
                  36.70     1:18.22 (41.52)     2:01.83 (43.61)     2:45.43 (43.60)
        3:28.01 (42.58)     4:10.13 (42.12)     4:51.67 (41.54)     5:32.92 (41.25)
        6:13.71 (40.79)     6:52.71 (39.00)                                        
  9 Beamish, Keegan           13 MVA-MR                    NT    6:54.91        
                  36.74   2:00.45 (1:23.71)     2:43.43 (42.98)     3:26.98 (43.55)
        4:10.01 (43.03)     4:52.67 (42.66)     5:34.53 (41.86)     6:15.72 (41.19)
        6:54.91 (39.19)                                                            
 10 Storm, Storm M            14 PAC-MR               7:30.29    7:00.63        
                  34.98     1:14.20 (39.22)     1:56.42 (42.22)     2:39.63 (43.21)
      4:07.41 (1:27.78)     4:50.55 (43.14)     5:34.60 (44.05)   7:01.10 (1:26.50)
            7:00.63 ( )                                                            
 11 Evans, Emily R            13 MVA-MR                    NT    7:37.47        
                  38.01     1:19.91 (41.90)     2:05.98 (46.07)   3:37.38 (1:31.40)
      7:37.47 (4:00.09)                                                            
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.99  ZQ
              1:06.59  JO
              1:15.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonough, Madison R      14 PAC-MR               1:13.59    1:07.79 SILV   
                  32.34     1:07.79 (35.45)                                        
  2 Martin, Sami J            13 PAC-MR               1:11.14    1:12.08 SILV   
                  35.29     1:12.08 (36.79)                                        
  3 Caceres, Olivia L         14 PBAC-MR              1:11.97    1:12.56 SILV   
                  35.77     1:12.56 (36.79)                                        
  4 Caceres, Marcella L       14 PBAC-MR              1:14.18    1:13.13 SILV   
                  36.21     1:13.13 (36.92)                                        
  5 Leger, Adelle J           13 MVA-MR               1:16.03    1:13.35 SILV   
                  35.75     1:13.35 (37.60)                                        
  6 Feldman, Aiko R           13 PAC-MR               1:11.85    1:15.49        
                  36.15     1:15.49 (39.34)                                        
  7 Beckford, Tiffany I       14 PBAC-MR              1:17.97    1:17.01        
                  37.73     1:17.01 (39.28)                                        
  8 Tobia, Phiona             14 PAC-MR               1:15.04    1:18.67        
                  38.91     1:18.67 (39.76)                                        
  9 Wadsworth, Anna L         14 PAC-MR               1:17.49    1:19.38        
                  38.77     1:19.38 (40.61)                                        
 10 Genco, Olivia A           13 PAC-MR               1:20.68    1:19.96        
                  38.84     1:19.96 (41.12)                                        
 11 Ring, Bianca D            13 Wash. Seahawks-MR    1:24.44    1:22.44        
                  40.56     1:22.44 (41.88)                                        
 12 Evans, Emily R            13 MVA-MR               1:22.91    1:22.63        
                  39.83     1:22.63 (42.80)                                        
 13 Spina, Vanessa            14 MVA-MR               1:23.56    1:22.99        
                  41.52     1:22.99 (41.47)                                        
 14 Gatto, Kristina           13 PAC-MR               1:25.48    1:27.25        
                  41.47     1:27.25 (45.78)                                        
 15 Storm, Storm M            14 PAC-MR               1:28.49    1:29.80        
                  42.80     1:29.80 (47.00)                                        
 16 Cartwright, Lizzie M      14 Barracudas-MR        1:54.09    1:34.81        
                  45.31     1:34.81 (49.50)                                        
 17 O'Brien, Emily            14 MVA-MR               1:41.24    1:39.66        
 18 Haak, Sam                 13 MVA-MR                    NT    1:40.00        
                  47.91     1:40.00 (52.09)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:21.49  ZQ
              2:21.59  JO
              2:42.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flynn, Grace C            13 PAC-MR               2:16.27    2:24.55 SILV   
                  33.66     1:10.01 (36.35)     1:47.50 (37.49)     2:24.55 (37.05)
  2 Dickman, Mackenzie        13 VAC-MR                    NT    2:33.85 SILV   
                  36.29   1:55.10 (1:18.81)     2:34.09 (38.99)         2:33.85 ( )
  3 Mazzacano, Emmy R         13 PAC-MR               2:30.66    2:41.34 SILV   
                                1:19.99 ( )     2:00.96 (40.97)     2:41.34 (40.38)
  4 Storm, Storm M            14 PAC-MR               3:28.26    3:06.20        
                  41.09     1:27.68 (46.59)     2:16.63 (48.95)     3:06.20 (49.57)
  5 Edwards, Colleen E        13 Wash. Seahawks-MR         NT    3:06.78        
                  41.48     1:28.16 (46.68)     2:17.17 (49.01)     3:06.78 (49.61)
 -- Gatto, Kristina           13 PAC-MR               3:04.07         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  43.33   2:22.10 (1:38.77)     3:09.27 (47.17)              DQ ( )
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.49  ZQ
              1:16.49  JO
              1:23.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Singh, Emma S             14 PAC-MR               1:20.29    1:17.16 SILV   
                  37.05     1:17.16 (40.11)                                        
  2 McDonough, Madison R      14 PAC-MR               1:18.19    1:21.69 SILV   
                  38.50     1:21.69 (43.19)                                        
  3 Martin, Sami J            13 PAC-MR               1:23.11    1:23.07 SILV   
                  39.34     1:23.07 (43.73)                                        
  4 Beamish, Keegan           13 MVA-MR               1:29.08    1:23.61 SILV   
                  39.49     1:23.61 (44.12)                                        
  5 Leger, Adelle J           13 MVA-MR               1:24.69    1:23.94        
                  40.13     1:23.94 (43.81)                                        
  6 Dickman, Mackenzie        13 VAC-MR               1:22.95    1:24.23        
                  39.17     1:24.23 (45.06)                                        
  7 Mazzacano, Emmy R         13 PAC-MR               1:27.40    1:24.60        
                  39.31     1:24.60 (45.29)                                        
  8 Vertleyb, Julia S         13 PAC-MR               1:32.99    1:25.98        
                  40.91     1:25.98 (45.07)                                        
  9 O'Brien, Emily            14 MVA-MR               1:29.40    1:32.20        
                  43.14     1:32.20 (49.06)                                        
 10 Dewhurst, Julia J         13 DA-MR                1:25.90    1:32.97        
                  44.75     1:32.97 (48.22)                                        
 11 Edwards, Colleen E        13 Wash. Seahawks-MR    1:39.40    1:35.23        
                  44.71     1:35.23 (50.52)                                        
 12 Gatto, Kristina           13 PAC-MR               1:55.17    1:44.19        
                  48.13     1:44.19 (56.06)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:40.59  ZQ
              2:42.99  JO
              2:56.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonough, Madison R      14 PAC-MR               2:44.49    2:48.28 SILV   
                  39.09     1:23.46 (44.37)     2:07.08 (43.62)     2:48.28 (41.20)
  2 Singh, Emma S             14 PAC-MR               2:42.79    2:48.38 SILV   
                  38.05     1:21.77 (43.72)     2:05.51 (43.74)     2:48.38 (42.87)
  3 Martin, Sami J            13 PAC-MR               2:58.87    2:58.70        
                  41.00     1:25.92 (44.92)     2:12.99 (47.07)     2:58.70 (45.71)
  4 Beamish, Keegan           13 MVA-MR               3:15.94    3:00.87        
                  40.77     1:26.68 (45.91)     2:14.05 (47.37)     3:00.87 (46.82)
  5 Mazzacano, Emmy R         13 PAC-MR               3:13.53    3:07.11        
                  43.02     1:29.53 (46.51)     2:17.89 (48.36)     3:07.11 (49.22)
  6 Ring, Bianca D            13 Wash. Seahawks-MR         NT    3:10.43        
                  44.70     1:32.73 (48.03)     2:22.66 (49.93)     3:10.43 (47.77)
  7 Dewhurst, Julia J         13 DA-MR                3:00.92    3:13.53        
                  44.62     1:33.81 (49.19)     2:24.29 (50.48)     3:13.53 (49.24)
  8 Storm, Storm M            14 PAC-MR               3:41.04    3:19.77        
                  44.86     1:36.09 (51.23)     2:27.89 (51.80)     3:19.77 (51.88)
  9 Feldman, Aiko R           13 PAC-MR               3:18.79    3:23.66        
                  45.87     1:37.60 (51.73)     2:30.89 (53.29)     3:23.66 (52.77)
 10 Evans, Simone M           13 Barracudas-MR             NT    3:37.11        
                  47.96     1:42.96 (55.00)     2:41.14 (58.18)     3:37.11 (55.97)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:05.29  ZQ
              1:05.69  JO
              1:11.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonough, Madison R      14 PAC-MR               1:09.99    1:08.60 SILV   
                  31.20     1:08.60 (37.40)                                        
  2 Wadsworth, Anna L         14 PAC-MR               1:17.09    1:12.04        
                  33.83     1:12.04 (38.21)                                        
  3 Flynn, Grace C            13 PAC-MR               1:09.76    1:14.01        
                  33.51     1:14.01 (40.50)                                        
  4 Martin, Sami J            13 PAC-MR               1:17.99    1:15.16        
                  34.78     1:15.16 (40.38)                                        
  5 Feldman, Aiko R           13 PAC-MR               1:14.62    1:17.04        
                  34.32     1:17.04 (42.72)                                        
  6 Dewhurst, Julia J         13 DA-MR                1:10.58    1:21.75        
                  38.13     1:21.75 (43.62)                                        
  7 Spina, Vanessa            14 MVA-MR               1:28.74    1:22.48        
                  37.02     1:22.48 (45.46)                                        
  8 Edwards, Colleen E        13 Wash. Seahawks-MR         NT    1:36.40        
                  44.37     1:36.40 (52.03)                                        
 -- Evans, Emily R            13 MVA-MR               1:27.14         DQ        
                  40.80        DQ (1:02.18)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:21.99  ZQ
              2:22.49  JO
              2:41.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonough, Madison R      14 PAC-MR               2:36.39    2:30.05 SILV   
                  32.66     1:09.38 (36.72)     1:56.81 (47.43)     2:30.05 (33.24)
  2 Mazzacano, Emmy R         13 PAC-MR               2:28.90    2:35.41 SILV   
                  33.50     1:13.60 (40.10)     2:01.68 (48.08)     2:35.41 (33.73)
  3 Wadsworth, Anna L         14 PAC-MR               2:46.69    2:38.09 SILV   
                  33.13     1:15.26 (42.13)     2:01.98 (46.72)     2:38.09 (36.11)
  4 Martin, Sami J            13 PAC-MR               2:34.06    2:38.25 SILV   
                  35.89     1:16.04 (40.15)     2:03.44 (47.40)     2:38.25 (34.81)
  5 Singh, Emma S             14 PAC-MR               2:37.99    2:39.29 SILV   
                  35.48     1:18.20 (42.72)     2:03.67 (45.47)     2:39.29 (35.62)
  6 Tobia, Phiona             14 PAC-MR               2:33.69    2:41.64 SILV   
                  34.93     1:18.62 (43.69)     2:05.10 (46.48)     2:41.64 (36.54)
  7 Dewhurst, Julia J         13 DA-MR                2:37.96    2:48.63        
                  36.21     1:18.83 (42.62)     2:09.48 (50.65)     2:48.63 (39.15)
  8 Beckford, Tiffany I       14 PBAC-MR              2:59.89    2:49.44        
                  37.61     1:17.87 (40.26)     2:11.37 (53.50)     2:49.44 (38.07)
  9 Feldman, Aiko R           13 PAC-MR               2:42.96    2:49.46        
                  35.03     1:18.53 (43.50)     2:13.04 (54.51)     2:49.46 (36.42)
 10 Beamish, Keegan           13 MVA-MR               3:02.54    2:50.05        
                  40.08     1:25.12 (45.04)     2:11.87 (46.75)     2:50.05 (38.18)
 11 Genco, Olivia A           13 PAC-MR               2:56.29    2:52.35        
                  38.18     1:20.52 (42.34)     2:13.28 (52.76)     2:52.35 (39.07)
 12 Spina, Vanessa            14 MVA-MR               3:03.38    2:56.97        
                  39.23     1:25.81 (46.58)     2:20.42 (54.61)     2:56.97 (36.55)
 13 Storm, Storm M            14 PAC-MR               3:15.91    3:03.70        
                  41.35     1:28.35 (47.00)     2:20.60 (52.25)     3:03.70 (43.10)
 14 Evans, Emily R            13 MVA-MR               3:06.02    3:05.51        
                  40.80     1:26.61 (45.81)     2:24.29 (57.68)     3:05.51 (41.22)
 15 O'Brien, Emily            14 MVA-MR                    NT    3:14.78        
                  44.98     1:37.71 (52.73)     2:30.08 (52.37)     3:14.78 (44.70)
 16 Evans, Simone M           13 Barracudas-MR             NT    3:26.53        
                  47.70     1:40.42 (52.72)     2:36.85 (56.43)     3:26.53 (49.68)
 17 Cartwright, Lizzie M      14 Barracudas-MR        3:27.03    3:33.05        
                  47.37     1:41.62 (54.25)   2:44.24 (1:02.62)     3:33.05 (48.81)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  ZQ
              5:06.99  JO
              5:25.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonough, Madison R      14 PAC-MR               6:35.45    5:17.26 SILV   
                  33.30     1:13.82 (40.52)     1:55.27 (41.45)     2:35.16 (39.89)
        3:22.32 (47.16)     4:10.05 (47.73)     4:44.15 (34.10)     5:17.26 (33.11)
  2 Mazzacano, Emmy R         13 PAC-MR               6:09.82    5:30.00        
                  37.43     1:20.41 (42.98)   2:45.49 (1:25.08)     3:35.08 (49.59)
        4:23.69 (48.61)     4:55.81 (32.12)     5:30.30 (34.49)         5:30.00 ( )
  3 Singh, Emma S             14 PAC-MR               5:53.49    5:36.65        
                  36.52     1:20.77 (44.25)     2:06.28 (45.51)     2:50.18 (43.90)
        3:35.91 (45.73)     4:22.06 (46.15)     5:00.23 (38.17)     5:36.65 (36.42)
  4 Wadsworth, Anna L         14 PAC-MR               6:47.89    5:41.69        
                  35.52     1:15.66 (40.14)   2:46.99 (1:31.33)     3:34.92 (47.93)
        4:23.73 (48.81)     5:02.93 (39.20)     5:41.98 (39.05)         5:41.69 ( )
  5 Dewhurst, Julia J         13 DA-MR                5:43.64    5:56.62        
                  40.91     1:26.14 (45.23)     2:10.30 (44.16)     2:53.56 (43.26)
        3:45.08 (51.52)     4:36.98 (51.90)     5:18.59 (41.61)     5:56.62 (38.03)
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Parmanan, Lily M          16 PAC-MR                 28.65      28.79        
  2 Shaw, Danielle T          15 PAC-MR                 29.17      29.55        
  3 Leger, Olivia E           16 MVA-MR                 28.40      29.92        
  4 Pietraszka, Sarah G       15 MVA-MR                 31.52      31.45        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lange, Kaitlyn E          17 PAC-MR                 53.50      55.54        
                  26.64       55.54 (28.90)                                        
  2 Lauer, Amanda             16 PAC-MR                 55.07      58.58        
                  28.41       58.58 (30.17)                                        
  3 Caceres, Caceres D        15 PBAC-MR                58.08      58.97        
                  28.24       58.97 (30.73)                                        
  4 Sanchez, Justine A        15 VAC-MR               1:04.55    1:03.36        
                  30.67     1:03.36 (32.69)                                        
  5 Leger, Olivia E           16 MVA-MR               1:01.16    1:04.35        
                  30.57     1:04.35 (33.78)                                        
  6 Parmanan, Lily M          16 PAC-MR               1:03.81    1:04.75        
                  30.10     1:04.75 (34.65)                                        
  7 Barbato, Mia L            15 PAC-MR               1:03.93    1:06.50        
                  31.69     1:06.50 (34.81)                                        
  8 Shaw, Danielle T          15 PAC-MR               1:04.20    1:06.63        
                  30.65     1:06.63 (35.98)                                        
  9 Barth, Maya S             15 PBAC-MR              1:07.44    1:07.81        
                  32.69     1:07.81 (35.12)                                        
 10 Pietraszka, Sarah G       15 MVA-MR               1:08.21    1:08.68        
                  32.82     1:08.68 (35.86)                                        
 11 Hanson, Sofie M           15 PAC-MR               1:10.08    1:10.93        
                  34.12     1:10.93 (36.81)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lange, Kaitlyn E          17 PAC-MR               1:57.10    2:01.12        
                  28.46       59.31 (30.85)     1:30.35 (31.04)     2:01.12 (30.77)
  2 Litvinsky, Sarah C        16 PAC-MR               1:57.11    2:04.29        
                  29.31     1:01.09 (31.78)     1:32.98 (31.89)     2:04.29 (31.31)
  3 Lauer, Amanda             16 PAC-MR               1:55.65    2:05.78        
                  29.29     1:01.04 (31.75)     1:33.55 (32.51)     2:05.78 (32.23)
  4 Caceres, Caceres D        15 PBAC-MR              2:08.25    2:10.52        
                  28.84     1:00.83 (31.99)     1:35.55 (34.72)     2:10.52 (34.97)
  5 Moskowitz, Mary K         15 PAC-MR               2:11.21    2:16.10        
                  31.04     1:04.87 (33.83)     1:40.65 (35.78)     2:16.10 (35.45)
  6 Leger, Olivia E           16 MVA-MR               2:09.46    2:22.53        
                  32.06     1:08.16 (36.10)     1:45.65 (37.49)     2:22.53 (36.88)
  7 Barbato, Mia L            15 PAC-MR               2:16.64    2:24.14        
                  33.26     1:09.92 (36.66)     1:47.65 (37.73)     2:24.14 (36.49)
  8 Shaw, Danielle T          15 PAC-MR               2:22.50    2:28.73        
                  32.56     1:11.67 (39.11)     1:50.58 (38.91)     2:28.73 (38.15)
  9 Parmanan, Lily M          16 PAC-MR               2:23.78    2:29.26        
                  31.99     1:10.01 (38.02)     1:50.75 (40.74)     2:29.26 (38.51)
  9 Barth, Maya S             15 PBAC-MR              2:30.08    2:29.26        
                  34.26     1:12.93 (38.67)     1:52.78 (39.85)     2:29.26 (36.48)
 11 Pietraszka, Sarah G       15 MVA-MR               2:32.10    2:34.78        
                  35.71     1:15.79 (40.08)     1:56.55 (40.76)     2:34.78 (38.23)
 12 Hanson, Sofie M           15 PAC-MR               2:31.11    2:43.95        
                  35.89     1:16.90 (41.01)     2:01.31 (44.41)     2:43.95 (42.64)
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lange, Kaitlyn E          17 PAC-MR               5:15.55    5:26.84        
                  29.10     1:01.70 (32.60)     1:35.00 (33.30)     2:08.38 (33.38)
        2:42.08 (33.70)     3:15.74 (33.66)     3:49.13 (33.39)     4:22.50 (33.37)
        4:55.23 (32.73)     5:26.84 (31.61)                                        
  2 Pietraszka, Sarah G       15 MVA-MR               6:44.11    6:48.44        
                  36.07     1:16.64 (40.57)     1:59.13 (42.49)     2:41.33 (42.20)
        3:23.62 (42.29)     4:07.02 (43.40)     4:48.42 (41.40)     5:29.72 (41.30)
        6:09.97 (40.25)     6:48.44 (38.47)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Litvinsky, Sarah C        16 PAC-MR                 58.63    1:02.55        
                  30.45     1:02.55 (32.10)                                        
  2 Lauer, Amanda             16 PAC-MR               1:05.27    1:08.92        
                  33.92     1:08.92 (35.00)                                        
  3 Caceres, Caceres D        15 PBAC-MR              1:11.26    1:10.25        
                  33.90     1:10.25 (36.35)                                        
  4 Parmanan, Lily M          16 PAC-MR               1:10.54    1:12.96        
                  35.26     1:12.96 (37.70)                                        
  5 Leger, Olivia E           16 MVA-MR               1:07.98    1:13.28        
                  35.65     1:13.28 (37.63)                                        
  6 Moskowitz, Mary K         15 PAC-MR               1:13.31    1:14.24        
                  36.44     1:14.24 (37.80)                                        
  7 Barth, Maya S             15 PBAC-MR              1:14.06    1:16.84        
  8 Shaw, Danielle T          15 PAC-MR               1:17.68    1:17.85        
                  37.20     1:17.85 (40.65)                                        
  9 Barbato, Mia L            15 PAC-MR               1:11.54    1:18.10        
                  38.38     1:18.10 (39.72)                                        
 10 Sanchez, Justine A        15 VAC-MR               1:18.02    1:20.50        
                  38.66     1:20.50 (41.84)                                        
 11 Pietraszka, Sarah G       15 MVA-MR               1:19.16    1:20.87        
                  39.10     1:20.87 (41.77)                                        
 12 Hanson, Sofie M           15 PAC-MR               1:25.47    1:24.95        
                  40.81     1:24.95 (44.14)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Litvinsky, Sarah C        16 PAC-MR               2:06.15    2:11.48        
                  30.51     1:03.68 (33.17)     1:38.42 (34.74)     2:11.48 (33.06)
  2 Lange, Kaitlyn E          17 PAC-MR               2:22.92    2:26.28        
                  34.16     1:11.37 (37.21)     1:48.90 (37.53)     2:26.28 (37.38)
  3 Parmanan, Lily M          16 PAC-MR               2:38.93    2:40.35        
                  35.99     1:17.21 (41.22)     1:59.51 (42.30)     2:40.35 (40.84)
  4 Pietraszka, Sarah G       15 MVA-MR               2:48.90    2:50.80        
                  40.38     1:24.93 (44.55)     2:09.40 (44.47)     2:50.80 (41.40)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lange, Kaitlyn E          17 PAC-MR               1:08.61    1:12.26        
                  34.27     1:12.26 (37.99)                                        
  2 Leger, Olivia E           16 MVA-MR               1:21.47    1:23.99        
                  39.20     1:23.99 (44.79)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lange, Kaitlyn E          17 PAC-MR               2:28.52    2:35.16        
                  35.13     1:14.51 (39.38)     1:55.08 (40.57)     2:35.16 (40.08)
  2 Moskowitz, Mary K         15 PAC-MR               2:46.60    2:53.65        
                  39.19     1:22.88 (43.69)     2:08.12 (45.24)     2:53.65 (45.53)
  3 Leger, Olivia E           16 MVA-MR               2:55.30    3:01.47        
                  39.81     1:25.77 (45.96)     2:13.76 (47.99)     3:01.47 (47.71)
  4 Parmanan, Lily M          16 PAC-MR               3:06.98    3:18.14        
                  42.39     1:32.77 (50.38)     2:25.88 (53.11)     3:18.14 (52.26)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Litvinsky, Sarah C        16 PAC-MR               1:04.47    1:04.91        
                  31.11     1:04.91 (33.80)                                        
  2 Parmanan, Lily M          16 PAC-MR               1:16.51    1:17.62        
                  34.78     1:17.62 (42.84)                                        
  3 Shaw, Danielle T          15 PAC-MR               1:21.50    1:18.19        
                  35.54     1:18.19 (42.65)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Litvinsky, Sarah C        16 PAC-MR               2:11.76    2:17.73        
                  30.99     1:05.05 (34.06)     1:46.05 (41.00)     2:17.73 (31.68)
  2 Lauer, Amanda             16 PAC-MR               2:16.91    2:27.22        
                  32.07     1:09.52 (37.45)     1:53.93 (44.41)     2:27.22 (33.29)
  3 Moskowitz, Mary K         15 PAC-MR               2:26.33    2:33.87        
                  32.62     1:12.48 (39.86)     1:58.52 (46.04)     2:33.87 (35.35)
  4 Shaw, Danielle T          15 PAC-MR               2:50.70    2:49.64        
                  35.89     1:18.43 (42.54)     2:12.95 (54.52)     2:49.64 (36.69)
 
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Litvinsky, Sarah C        16 PAC-MR               4:42.85    4:50.15        
                  31.18     1:07.61 (36.43)     1:43.53 (35.92)     2:19.33 (35.80)
        3:03.20 (43.87)     3:46.34 (43.14)     4:19.08 (32.74)     4:50.15 (31.07)
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:18.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Litvinsky, Sarah C        16 PAC-MR               2:21.34    2:25.37        
                  30.59     1:07.19 (36.60)     1:46.15 (38.96)     2:25.37 (39.22)
  2 Mazzacano, Emmy R         13 PAC-MR               2:50.11    2:52.03        
                  37.29     1:21.12 (43.83)     2:06.92 (45.80)     2:52.03 (45.11)
 
Girls 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
              3:59.99  METS
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minisink Valley Aquatics, Inc.-MR  'A'            4:32.27    4:50.62        
     1) Spina, Vanessa 14               2) Leger, Adelle J 13             
     3) Beamish, Keegan 13              4) Pietraszka, Sarah G 15         
                  34.72   1:12.10 (1:12.10)     1:46.44 (34.34)   2:27.78 (1:15.68)
        3:00.54 (32.76)   3:42.47 (1:14.69)     4:12.59 (30.12)   4:50.62 (1:08.15)
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minisink Valley Aquatics, Inc.-MR  'A'            2:21.68    2:22.91        
     1) Leger, Olivia E 16              2) Leger, Adelle J 13             
     3) Evans, Emily R 13               4) Pietraszka, Sarah G 15         
                  35.29     1:16.37 (41.08)     1:51.58 (35.21)     2:22.91 (31.33)
  2 Minisink Valley Aquatics, Inc.-MR  'B'                 NT    2:30.90        
     1) O'Brien, Emily 14               2) Beamish, Keegan 13             
     3) Spina, Vanessa 14               4) Haak, Sam 13                   
                                1:21.66 ( )     1:55.33 (33.67)     2:30.90 (35.57)
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edmonds, Soren J           8 Wash. Seahawks-MR         NT      41.98        
  2 DaSilva, Nicholas          7 MVA-MR               1:01.08      44.93        
  3 Patterson, Matthieu        7 MVA-MR                 49.13      46.44        
  4 Ruiz, Nathaniel R          8 DA-MR                  58.22      47.35        
  5 Dittbrenner, Isaiah        8 PBAC-MR                47.71      50.44        
  6 Capper, Gavin              7 MVA-MR                 52.43      50.57        
  7 Eskicioglu, Lucas          8 MVA-MR                    NT    1:15.14        
  8 Dewhurst, Jesse W          6 DA-MR                     NT    1:24.38        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Luke              8 VAC-MR                    NT    1:39.49        
                  46.04     1:39.49 (53.45)                                        
  2 Ruiz, Nathaniel R          8 DA-MR                2:14.26    1:46.07        
                  45.45   1:46.07 (1:00.62)                                        
  3 Capper, Gavin              7 MVA-MR               2:29.20    1:47.47        
                  50.51     1:47.47 (56.96)                                        
  4 Patterson, Matthieu        7 MVA-MR               2:44.50    1:50.90        
                  46.15   1:50.90 (1:04.75)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz, Nathaniel R          8 DA-MR                1:03.24      52.95        
  2 DaSilva, Nicholas          7 MVA-MR                    NT      55.93        
  3 Sanchez, Luke              8 VAC-MR               1:01.44      56.87        
  4 Patterson, Matthieu        7 MVA-MR                 58.74      59.90        
  5 Capper, Gavin              7 MVA-MR                 57.83    1:00.65        
  6 Dewhurst, Jesse W          6 DA-MR                     NT    1:07.46        
  7 McGinnis, Gavin            7 MVA-MR               2:04.83    2:15.95        
 -- Eskicioglu, Lucas          8 MVA-MR                    NT         DQ        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DaSilva, Nicholas          7 MVA-MR               1:41.31    1:03.53        
 -- Patterson, Matthieu        7 MVA-MR                    NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Dewhurst, Jesse W          6 DA-MR                     NT         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
 -- Ruiz, Nathaniel R          8 DA-MR                     NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Capper, Gavin              7 MVA-MR                    NT         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Ruiz, Nathaniel R          8 DA-MR                     NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Edmonds, Soren J           8 Wash. Seahawks-MR         NT         DQ        
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- DaSilva, Nicholas          7 MVA-MR                    NT         DQ        
      Downward butterfly kick - breast
                1:02.41        DQ (1:06.41)                                        
 -- Ruiz, Nathaniel R          8 DA-MR                     NT         DQ        
      Scissors kick - fly
                1:06.55        DQ (1:07.76)                                        
 -- Patterson, Matthieu        7 MVA-MR                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                1:01.49        DQ (1:10.48)                                        
 
Boys 8 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minisink Valley Aquatics, Inc.-MR  'A'            2:49.00    4:45.73        
     1) Capper, Gavin 7                 2) DaSilva, Nicholas 7            
     3) Patterson, Matthieu 7           4) McGinnis, Gavin 7              
                  57.22     1:43.19 (45.97)     2:33.70 (50.51)   4:45.73 (2:12.03)
 
Boys 8 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Minisink Valley Aquatics, Inc.-MR  'A'                 NT         DQ        
     1) Patterson, Matthieu 7           2) Capper, Gavin 7                
     3) DaSilva, Nicholas 7             4) Eskicioglu, Lucas 8            
                1:09.58     1:24.18 (14.60)   2:30.31 (1:06.13)        DQ (2:31.14)
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Semelsberger, Matthew R   10 PAC-MR                 32.64      32.17        
  2 Caceres, Caceres A        10 PBAC-MR                33.86      34.67        
  3 Minevich, Daniel I         9 DA-MR                  33.98      36.75        
  4 Perrino, Tyler J          10 PAC-MR                 43.99      37.24        
  5 Finnigan, Jeromy E         9 Wash. Seahawks-MR      45.59      40.54        
  6 Baxter, Ayden C            9 DA-MR                     NT      41.35        
  7 Elkashef, Adam T           9 VAC-MR                 48.28      44.30        
  8 Slowik, Ethan             10 MVA-MR                    NT      47.26        
  9 Babcock, Bryan            10 Wash. Seahawks-MR      48.88      47.56        
 10 Briecke, Koleton          10 MVA-MR                 56.96      53.59        
 11 Rivera, J.D. D             9 MVA-MR                 58.98      59.89        
 12 Tvedt, Gregory             9 MVA-MR                    NT    1:00.03        
 13 McGinnis, Noah J          10 MVA-MR               1:10.20    1:10.80        
 14 Fleres, Joseph             9 MVA-MR               1:36.00    1:26.46        
 15 McCoy, Ethan               9 MVA-MR                    NT    1:35.34        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Semelsberger, Matthew R   10 PAC-MR               1:10.63    1:08.28        
                  32.73     1:08.28 (35.55)                                        
  2 Donaldson, AJ E           10 Barracudas-MR        1:31.52    1:17.01        
                  35.40     1:17.01 (41.61)                                        
  3 Minevich, Daniel I         9 DA-MR                1:14.16    1:17.28        
                  36.65     1:17.28 (40.63)                                        
  4 Quinones, Ashton T        10 Wash. Seahawks-MR    1:20.12    1:17.42        
                  34.53     1:17.42 (42.89)                                        
  5 Perrino, Tyler J          10 PAC-MR               1:45.39    1:24.54        
                  37.39     1:24.54 (47.15)                                        
  6 Wright, Cooper C           9 Wash. Seahawks-MR    1:50.19    1:33.75        
                  43.37     1:33.75 (50.38)                                        
  7 Briceno, Tyler L           9 Wash. Seahawks-MR         NT    1:34.52        
                  43.51     1:34.52 (51.01)                                        
  8 Baxter, Ayden C            9 DA-MR                1:47.19    1:34.67        
                  44.28     1:34.67 (50.39)                                        
  9 Vinces, Giacomo            9 MVA-MR               1:37.89    1:34.72        
                  43.80     1:34.72 (50.92)                                        
 10 Roa, Raymond               9 Wash. Seahawks-MR         NT    1:45.71        
                  53.16     1:45.71 (52.55)                                        
 11 Briecke, Koleton          10 MVA-MR               2:17.82    1:55.26        
                  49.38   1:55.26 (1:05.88)                                        
 12 Rivera, J.D. D             9 MVA-MR               2:09.92    1:59.75        
 13 Iannuzzi-Sucich, Vincent   9 Unattached-MR             NT    2:02.51        
 14 Tvedt, Gregory             9 MVA-MR                    NT    2:17.69        
                2:17.72         2:17.69 ( )                                        
 15 Fleres, Joseph             9 MVA-MR                    NT    2:47.77        
                1:19.43   2:47.77 (1:28.34)                                        
 16 McCoy, Ethan               9 MVA-MR                    NT    3:33.08        
 -- Slowik, Ethan             10 MVA-MR                    NT         DQ        
      Standing on bottom
                  49.59        DQ (1:05.70)                                        
 -- Mancuso, James            10 MVA-MR                    NT         DQ        
      Did not finish
                1:58.04          DQ (16.18)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Semelsberger, Matthew R   10 PAC-MR                 36.55      36.33        
  2 Caceres, Caceres A        10 PBAC-MR                41.39      39.84        
  3 Finnigan, Jeromy E         9 Wash. Seahawks-MR         NT      46.62        
  4 Perrino, Tyler J          10 PAC-MR                 49.99      47.15        
  5 Babcock, Bryan            10 Wash. Seahawks-MR      49.76      50.28        
  6 Baxter, Ayden C            9 DA-MR                     NT      51.87        
  7 Elkashef, Adam T           9 VAC-MR                 53.33      54.66        
  8 Briecke, Koleton          10 MVA-MR                 57.03      56.77        
  9 Slowik, Ethan             10 MVA-MR                    NT      59.51        
 10 Tvedt, Gregory             9 MVA-MR                    NT    1:05.89        
 11 Rivera, J.D. D             9 MVA-MR               1:06.40    1:06.17        
 12 Fleres, Joseph             9 MVA-MR                    NT    1:15.09        
 13 McGinnis, Noah J          10 MVA-MR               1:16.98    1:21.71        
 -- McCoy, Ethan               9 MVA-MR                    NT         DQ        
      Toes curled over gutter after the start
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Semelsberger, Matthew R   10 PAC-MR               1:18.02    1:18.42        
                  39.03     1:18.42 (39.39)                                        
  2 Minevich, Daniel I         9 DA-MR                1:26.09    1:28.93        
                  44.17     1:28.93 (44.76)                                        
  3 Donaldson, AJ E           10 Barracudas-MR        1:37.23    1:37.30        
  4 Wright, Cooper C           9 Wash. Seahawks-MR         NT    1:51.88        
                1:51.89         1:51.88 ( )                                        
  5 Baxter, Ayden C            9 DA-MR                2:09.84    1:54.74        
                  56.86     1:54.74 (57.88)                                        
  6 Rivera, J.D. D             9 MVA-MR                    NT    2:26.20        
 -- Roa, Raymond               9 Wash. Seahawks-MR         NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Vinces, Giacomo            9 MVA-MR                    NT         DQ        
      No touch at turn
                2:01.06          DQ (15.47)                                        
 -- Briecke, Koleton          10 MVA-MR               2:07.12         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  59.16        DQ (1:04.48)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donaldson, AJ E           10 Barracudas-MR          45.71      45.47        
  2 Semelsberger, Matthew R   10 PAC-MR                 50.35      46.88        
  3 Minevich, Daniel I         9 DA-MR                  45.11      49.36        
  4 Vinces, Giacomo            9 MVA-MR                 52.03      50.16        
  5 Quinones, Ashton T        10 Wash. Seahawks-MR      55.81      52.24        
  6 Briceno, Tyler L           9 Wash. Seahawks-MR         NT    1:03.40        
  7 Rivera, J.D. D             9 MVA-MR                    NT    1:04.67        
  8 Baxter, Ayden C            9 DA-MR                     NT    1:05.76        
  9 Briecke, Koleton          10 MVA-MR                    NT    1:10.45        
 -- Tvedt, Gregory             9 MVA-MR                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Roa, Raymond               9 Wash. Seahawks-MR         NT         DQ        
      One hand touch
 -- Slowik, Ethan             10 MVA-MR                    NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minevich, Daniel I         9 DA-MR                1:40.30    1:41.42        
                  48.85     1:41.42 (52.57)                                        
  2 Semelsberger, Matthew R   10 PAC-MR               1:48.95    1:45.71        
                  51.55     1:45.71 (54.16)                                        
  3 Baxter, Ayden C            9 DA-MR                     NT    2:22.37        
                1:10.45   2:22.37 (1:11.92)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Donaldson, AJ E           10 Barracudas-MR          42.40      40.38        
  2 Quinones, Ashton T        10 Wash. Seahawks-MR      41.84      43.26        
  3 Perrino, Tyler J          10 PAC-MR                 50.99      47.67        
  4 Minevich, Daniel I         9 DA-MR                  42.42      47.86        
  5 Wright, Cooper C           9 Wash. Seahawks-MR    1:03.13      56.45        
  6 Briceno, Tyler L           9 Wash. Seahawks-MR         NT      56.97        
  7 Vinces, Giacomo            9 MVA-MR               1:01.07      59.38        
 -- Roa, Raymond               9 Wash. Seahawks-MR         NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Caceres, Caceres A        10 PBAC-MR              1:25.31    1:25.00        
                  38.01     1:25.00 (46.99)                                        
  2 Minevich, Daniel I         9 DA-MR                1:26.64    1:31.12        
                  44.01     1:31.12 (47.11)                                        
  3 Briecke, Koleton          10 MVA-MR                    NT    2:19.91        
                1:07.99   2:19.91 (1:11.92)                                        
 -- Finnigan, Jeromy E         9 Wash. Seahawks-MR    1:59.51         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall - breast
                  47.77          DQ (55.70)                                        
 -- Rivera, J.D. D             9 MVA-MR                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  59.58        DQ (1:08.94)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minisink Valley Aquatics, Inc.-MR  'A'            2:18.46    4:06.44        
     1) Briecke, Koleton 10             2) Tvedt, Gregory 9               
     3) McGinnis, Noah J 10             4) Slowik, Ethan 10               
                                2:02.44 ( )   3:19.99 (1:17.55)     4:06.44 (46.45)
 
Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Minisink Valley Aquatics, Inc.-MR  'A'            3:41.66         DQ        
     1) Briecke, Koleton 10             2) Slowik, Ethan 10               
     3) Vinces, Giacomo 9               4) Rivera, J.D. D 9               
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Semelsberger, Matthew R   10 PAC-MR               2:31.86    2:30.32 JO     
                  34.43     1:12.83 (38.40)     1:51.75 (38.92)     2:30.32 (38.57)
  2 Minevich, Daniel I         9 DA-MR                2:44.78    2:47.02 SILV   
                  36.40     1:20.84 (44.44)     2:05.84 (45.00)     2:47.02 (41.18)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                31.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellettiere, Jack T       11 MVA-MR                 30.57      28.10 JO     
  2 Kim, William M            11 PAC-MR                 29.87      29.91 SILV   
  3 Kellman, Adam H           11 Wash. Seahawks-MR      29.45      30.30 SILV   
  4 Parmanan, Eric A          12 PAC-MR                 28.79      30.56 SILV   
  5 Corbelli, Albert J        12 VAC-MR                 31.41      30.81 SILV   
  6 Dickman, Kellen           11 VAC-MR                 30.92      31.55        
  7 Ramsey, Mattie T          11 PBAC-MR                32.79      31.72        
  8 Zupko, Sean P             12 VAC-MR                 32.93      31.77        
  9 Zimouski, Theo            11 Barracudas-MR          35.49      32.46        
 10 Sherman, Colin E          11 Wash. Seahawks-MR      36.00      32.52        
 11 Mantali, Tony R           12 Wash. Seahawks-MR      36.57      33.55        
 12 Taranto, John T           11 Barracudas-MR          40.67      34.92        
 13 Kwon, Joshua O            12 PAC-MR                 30.49      35.28        
 14 Storaska, Nathaniel W     11 VAC-MR                 36.76      35.32        
 15 Gatto, RJ                 11 PAC-MR                 40.51      35.74        
 16 Dewhurst, Joey M          11 DA-MR                  35.39      35.97        
 17 Worthington, Griffin R    11 MVA-MR                 35.64      36.24        
 18 Mule, Nicolas             11 Wash. Seahawks-MR      38.20      37.04        
 19 Nasser, Gabriel D         11 VAC-MR                 41.07      37.52        
 20 Rolon, David E            12 MVA-MR                 35.01      38.20        
 21 Stevenson, Harley D       11 Barracudas-MR          40.79      40.81        
 22 Sullivan, Jack P          11 Wash. Seahawks-MR      40.54      42.25        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.59  ZQ
              1:01.59  JO
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Du, David                 12 PAC-MR               1:00.38      58.23 ZQ     
                  27.97       58.23 (30.26)                                        
  2 Bellettiere, Jack T       11 MVA-MR               1:06.22    1:02.21 SILV   
  3 Miller, Carter F          11 Unattached-MR           1.03    1:02.85 SILV   
                  29.57     1:02.85 (33.28)                                        
  4 Kim, William M            11 PAC-MR               1:05.76    1:05.17 SILV   
                  31.47     1:05.17 (33.70)                                        
  5 Finley, Michael P         12 PAC-MR               1:10.43    1:07.56 SILV   
                  33.19     1:07.56 (34.37)                                        
  6 Zupko, Sean P             12 VAC-MR               1:10.88    1:07.85 SILV   
                  32.72     1:07.85 (35.13)                                        
  7 Mazzacano, Andrew J       11 PAC-MR               1:06.83    1:08.78 SILV   
                  33.05     1:08.78 (35.73)                                        
  8 Dickman, Kellen           11 VAC-MR               1:13.72    1:10.99        
                  32.88     1:10.99 (38.11)                                        
  9 Corbelli, Albert J        12 VAC-MR               1:15.10    1:11.09        
                  34.01     1:11.09 (37.08)                                        
 10 Quinones, Nick A          12 Wash. Seahawks-MR    1:15.05    1:11.82        
                  33.95     1:11.82 (37.87)                                        
 11 Meffert, Jack W           11 Wash. Seahawks-MR    1:22.40    1:15.80        
 12 Kwon, Joshua O            12 PAC-MR               1:08.49    1:15.95        
                  36.10     1:15.95 (39.85)                                        
 13 Dewhurst, Joey M          11 DA-MR                1:16.14    1:17.33        
                  36.34     1:17.33 (40.99)                                        
 14 Rolon, David E            12 MVA-MR               1:25.77    1:17.49        
                  36.00     1:17.49 (41.49)                                        
 15 Worthington, Griffin R    11 MVA-MR               1:19.50    1:19.92        
                  37.33     1:19.92 (42.59)                                        
 16 Storaska, Nathaniel W     11 VAC-MR               1:29.86    1:20.95        
                  37.64     1:20.95 (43.31)                                        
 17 Edwards, Cody P           12 Wash. Seahawks-MR         NT    1:21.03        
                  37.50     1:21.03 (43.53)                                        
 18 Mule, Nicolas             11 Wash. Seahawks-MR    1:31.58    1:23.20        
                  38.94     1:23.20 (44.26)                                        
 19 Taranto, John T           11 Barracudas-MR        1:30.36    1:23.51        
                  37.90     1:23.51 (45.61)                                        
 20 Gatto, RJ                 11 PAC-MR               1:28.36    1:23.71        
                  38.69     1:23.71 (45.02)                                        
 21 Faulkerson, Aero J        11 MVA-MR                    NT    1:25.08        
                  39.15     1:25.08 (45.93)                                        
 22 Stevenson, Harley D       11 Barracudas-MR             NT    1:28.60        
                  41.14     1:28.60 (47.46)                                        
 23 Kearse, Jaylin T          12 Barracudas-MR             NT    1:29.86        
                  41.42     1:29.86 (48.44)                                        
 24 Iannuzzi-Sucich, Edward   11 Unattached-MR             NT    1:44.72        
                  47.55     1:44.72 (57.17)                                        
 25 Aljamal, Mohammed R       11 Wash. Seahawks-MR         NT    2:16.65        
 -- Bassett, Owen A           11 PBAC-MR              1:22.00         DQ        
      Did not finish
                  38.03                                                            
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.69  ZQ
              2:14.99  JO
              2:28.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Du, David                 12 PAC-MR               2:14.09    2:10.42 ZQ     
                  29.94     1:04.66 (34.72)     1:38.44 (33.78)     2:10.42 (31.98)
  2 Miller, Carter F          11 Unattached-MR           2.21    2:17.09 SILV   
                  31.57     1:07.09 (35.52)     1:42.64 (35.55)     2:17.09 (34.45)
  3 Parmanan, Eric A          12 PAC-MR               2:21.79    2:23.41 SILV   
                  32.01     1:07.24 (35.23)     1:44.71 (37.47)     2:23.41 (38.70)
  4 Mazzacano, Andrew J       11 PAC-MR               2:23.99    2:27.31 SILV   
                  33.88     1:11.70 (37.82)     1:50.46 (38.76)     2:27.31 (36.85)
  5 Finley, Michael P         12 PAC-MR               2:31.91    2:28.60 SILV   
                  34.28     1:11.95 (37.67)     1:51.87 (39.92)     2:28.60 (36.73)
  6 Kellman, Adam H           11 Wash. Seahawks-MR    2:34.54    2:31.13        
  7 Dickman, Kellen           11 VAC-MR               2:38.38    2:37.06        
                  35.60     1:14.96 (39.36)     1:56.34 (41.38)     2:37.06 (40.72)
  8 Kwon, Joshua O            12 PAC-MR               2:29.19    2:42.82        
                  36.83     1:18.44 (41.61)     2:01.30 (42.86)     2:42.82 (41.52)
  9 Zimouski, Theo            11 Barracudas-MR             NT    2:49.31        
                  37.59   2:49.31 (2:11.72)                                        
 10 Taranto, John T           11 Barracudas-MR             NT    3:04.72        
                  38.78     1:24.51 (45.73)     2:15.19 (50.68)     3:04.72 (49.53)
 11 Stevenson, Harley D       11 Barracudas-MR             NT    3:28.78        
                  46.44     1:37.78 (51.34)   3:28.78 (1:51.00)                    
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.49  ZQ
                32.99  JO
                41.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellettiere, Jack T       11 MVA-MR                 34.83      32.80 JO     
  2 Zupko, Sean P             12 VAC-MR                 38.25      36.58 SILV   
  3 Dickman, Kellen           11 VAC-MR                 41.10      38.15 SILV   
  4 Quinones, Nick A          12 Wash. Seahawks-MR      39.68      38.90 SILV   
  5 Worthington, Griffin R    11 MVA-MR                 37.46      39.92 SILV   
  6 Corbelli, Albert J        12 VAC-MR                 42.60      40.09 SILV   
  7 Taranto, John T           11 Barracudas-MR          45.82      41.46        
  8 Gatto, RJ                 11 PAC-MR                 48.28      43.31        
  9 Kearse, Jaylin T          12 Barracudas-MR          46.93      43.95        
 10 Mule, Nicolas             11 Wash. Seahawks-MR      46.33      44.28        
 11 Bassett, Owen A           11 PBAC-MR                47.15      44.95        
 12 Storaska, Nathaniel W     11 VAC-MR                 52.18      44.98        
 13 Edwards, Cody P           12 Wash. Seahawks-MR         NT      45.77        
 14 Stevenson, Harley D       11 Barracudas-MR          44.86      45.88        
 15 Faulkerson, Aero J        11 MVA-MR                 47.23      48.30        
 16 Iannuzzi-Sucich, Edward   11 Unattached-MR             NT      57.71        
 17 Aljamal, Mohammed R       11 Wash. Seahawks-MR    1:02.41    1:09.90        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.79  ZQ
              1:10.69  JO
              1:23.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Du, David                 12 PAC-MR               1:10.70    1:05.10 ZQ     
                  32.38     1:05.10 (32.72)                                        
  2 Miller, Carter F          11 Unattached-MR           1.10    1:13.81 SILV   
                  35.83     1:13.81 (37.98)                                        
  3 Bellettiere, Jack T       11 MVA-MR               1:17.81    1:14.88 SILV   
                  37.13     1:14.88 (37.75)                                        
  4 Mazzacano, Andrew J       11 PAC-MR               1:11.95    1:15.78 SILV   
                  36.54     1:15.78 (39.24)                                        
  5 Kim, William M            11 PAC-MR               1:18.63    1:16.38 SILV   
                  37.64     1:16.38 (38.74)                                        
  6 Zupko, Sean P             12 VAC-MR               1:26.17    1:18.33 SILV   
                  38.50     1:18.33 (39.83)                                        
  7 Finley, Michael P         12 PAC-MR               1:17.43    1:18.86 SILV   
                  38.88     1:18.86 (39.98)                                        
  8 Dickman, Kellen           11 VAC-MR               1:30.09    1:20.20 SILV   
                  38.43     1:20.20 (41.77)                                        
  9 Kellman, Adam H           11 Wash. Seahawks-MR    1:16.42    1:22.25 SILV   
 10 Zimouski, Theo            11 Barracudas-MR             NT    1:25.19        
 11 Worthington, Griffin R    11 MVA-MR               1:23.11    1:25.24        
                  42.43     1:25.24 (42.81)                                        
 12 Parmanan, Eric A          12 PAC-MR               1:19.89    1:25.56        
                  41.57     1:25.56 (43.99)                                        
 13 Ramsey, Mattie T          11 PBAC-MR              1:26.00    1:27.00        
                  42.34     1:27.00 (44.66)                                        
 14 Corbelli, Albert J        12 VAC-MR               1:30.11    1:29.82        
                  43.04     1:29.82 (46.78)                                        
 15 Gatto, RJ                 11 PAC-MR               1:43.50    1:30.01        
                  44.00     1:30.01 (46.01)                                        
 16 Dewhurst, Joey M          11 DA-MR                1:30.59    1:31.06        
                  44.41     1:31.06 (46.65)                                        
 17 Sherman, Colin E          11 Wash. Seahawks-MR         NT    1:33.50        
                  43.32     1:33.50 (50.18)                                        
 18 Storaska, Nathaniel W     11 VAC-MR               1:45.19    1:35.69        
 19 Sullivan, Jack P          11 Wash. Seahawks-MR    1:47.54    1:40.81        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.09  ZQ
                37.59  JO
                42.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellettiere, Jack T       11 MVA-MR                 40.07      37.05 ZQ     
  2 Kim, William M            11 PAC-MR                 41.00      38.38 SILV   
  3 Kwon, Joshua O            12 PAC-MR                 39.99      39.13 SILV   
  4 Kellman, Adam H           11 Wash. Seahawks-MR      42.41      41.05 SILV   
  5 Rolon, David E            12 MVA-MR                 43.04      42.36 SILV   
  6 Ramsey, Mattie T          11 PBAC-MR                43.55      42.42 SILV   
  7 Dickman, Kellen           11 VAC-MR                    NT      44.68        
  8 Taranto, John T           11 Barracudas-MR          50.93      45.31        
  9 Storaska, Nathaniel W     11 VAC-MR                 50.18      46.19        
 10 Corbelli, Albert J        12 VAC-MR                 50.18      46.98        
 11 Dewhurst, Joey M          11 DA-MR                  50.23      48.08        
 12 Mule, Nicolas             11 Wash. Seahawks-MR      50.64      49.55        
 13 Mantali, Tony R           12 Wash. Seahawks-MR    1:07.43      50.20        
 14 Stevenson, Harley D       11 Barracudas-MR          56.06      56.21        
 15 Sullivan, Jack P          11 Wash. Seahawks-MR    1:06.52    1:00.04        
                1:00.04         1:00.04 ( )                                        
 -- Gatto, RJ                 11 PAC-MR                    NT         DQ        
      One hand touch
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.99  ZQ
              1:21.59  JO
              1:29.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Carter F          11 Unattached-MR           1.18    1:20.83 ZQ     
                  37.97     1:20.83 (42.86)                                        
  2 Kim, William M            11 PAC-MR               1:23.40    1:23.60 SILV   
                  39.63     1:23.60 (43.97)                                        
  3 Kwon, Joshua O            12 PAC-MR               1:22.49    1:26.68 SILV   
                  40.79     1:26.68 (45.89)                                        
  4 Rolon, David E            12 MVA-MR               1:34.87    1:30.64        
                  42.65     1:30.64 (47.99)                                        
  5 Finley, Michael P         12 PAC-MR               1:44.72    1:30.97        
                  44.11     1:30.97 (46.86)                                        
  6 Mazzacano, Andrew J       11 PAC-MR               1:32.72    1:33.47        
                  44.69     1:33.47 (48.78)                                        
  7 Dickman, Kellen           11 VAC-MR                    NT    1:37.74        
                  45.27     1:37.74 (52.47)                                        
  8 Quinones, Nick A          12 Wash. Seahawks-MR    1:48.09    1:39.00        
                  47.61     1:39.00 (51.39)                                        
  9 Dewhurst, Joey M          11 DA-MR                1:47.56    1:41.01        
                  49.03     1:41.01 (51.98)                                        
 10 Taranto, John T           11 Barracudas-MR        1:51.29    1:41.07        
                  48.60     1:41.07 (52.47)                                        
 11 Bassett, Owen A           11 PBAC-MR              1:44.77    1:44.47        
                  48.66     1:44.47 (55.81)                                        
 12 Edwards, Cody P           12 Wash. Seahawks-MR         NT    1:51.37        
                  52.09     1:51.37 (59.28)                                        
 13 Kearse, Jaylin T          12 Barracudas-MR             NT    2:01.16        
                  57.40   2:01.16 (1:03.76)                                        
 14 Stevenson, Harley D       11 Barracudas-MR        2:03.96    2:01.50        
                  56.41   2:01.50 (1:05.09)                                        
 -- Mule, Nicolas             11 Wash. Seahawks-MR    1:58.88         DQ        
      One hand touch
                  51.48          DQ (59.99)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                31.09  JO
                38.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Du, David                 12 PAC-MR                 34.08      30.40 ZQ     
  2 Bellettiere, Jack T       11 MVA-MR                 35.50      36.21 SILV   
  3 Dickman, Kellen           11 VAC-MR                 35.27      36.90 SILV   
  4 Kellman, Adam H           11 Wash. Seahawks-MR      33.58      38.47 SILV   
  5 Zimouski, Theo            11 Barracudas-MR          43.48      38.88        
  6 Taranto, John T           11 Barracudas-MR          52.77      43.72        
  7 Dewhurst, Joey M          11 DA-MR                  43.78      44.38        
  8 Rolon, David E            12 MVA-MR                 44.00      44.48        
  9 Sherman, Colin E          11 Wash. Seahawks-MR         NT      46.10        
 10 Mantali, Tony R           12 Wash. Seahawks-MR      53.50      47.87        
 11 Mule, Nicolas             11 Wash. Seahawks-MR      48.44      47.95        
 12 Worthington, Griffin R    11 MVA-MR                 46.18      50.10        
 13 Stevenson, Harley D       11 Barracudas-MR          54.45      53.62        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:12.59  JO
              1:26.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Carter F          11 Unattached-MR           1.09    1:08.29 ZQ     
                  32.43     1:08.29 (35.86)                                        
  2 Du, David                 12 PAC-MR               1:22.26    1:10.63 JO     
                  31.77     1:10.63 (38.86)                                        
  3 Kim, William M            11 PAC-MR               1:23.96    1:21.16 SILV   
                  38.62     1:21.16 (42.54)                                        
  4 Mazzacano, Andrew J       11 PAC-MR               1:24.32    1:24.42 SILV   
                  37.83     1:24.42 (46.59)                                        
  5 Dickman, Kellen           11 VAC-MR               1:22.87    1:25.63 SILV   
                  38.51     1:25.63 (47.12)                                        
  6 Finley, Michael P         12 PAC-MR               1:40.11    1:28.15        
  7 Quinones, Nick A          12 Wash. Seahawks-MR    1:35.45    1:30.23        
                  42.16     1:30.23 (48.07)                                        
  8 Dewhurst, Joey M          11 DA-MR                1:45.12    1:46.27        
                  48.74     1:46.27 (57.53)                                        
  9 Faulkerson, Aero J        11 MVA-MR                    NT    1:48.15        
                  49.56     1:48.15 (58.59)                                        
 10 Worthington, Griffin R    11 MVA-MR               1:48.73    1:56.78        
                  53.41   1:56.78 (1:03.37)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  ZQ
              1:11.99  JO
              1:20.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Du, David                 12 PAC-MR               1:12.30    1:07.21 ZQ     
                  31.09     1:07.21 (36.12)                                        
  2 Bellettiere, Jack T       11 MVA-MR               1:15.69    1:11.06 JO     
                  34.78     1:11.06 (36.28)                                        
  3 Miller, Carter F          11 Unattached-MR           1.08    1:11.23 JO     
                  33.67     1:11.23 (37.56)                                        
  4 Kim, William M            11 PAC-MR               1:17.15    1:16.95 SILV   
                  36.83     1:16.95 (40.12)                                        
  5 Finley, Michael P         12 PAC-MR               1:22.64    1:19.19 SILV   
                  36.17     1:19.19 (43.02)                                        
  6 Mazzacano, Andrew J       11 PAC-MR               1:17.64    1:19.33 SILV   
                  37.76     1:19.33 (41.57)                                        
  7 Zupko, Sean P             12 VAC-MR               1:31.12    1:21.32        
                1:21.58         1:21.32 ( )                                        
  8 Dickman, Kellen           11 VAC-MR               1:28.12    1:22.67        
                  36.85     1:22.67 (45.82)                                        
  9 Corbelli, Albert J        12 VAC-MR               1:28.05    1:24.20        
                  41.25     1:24.20 (42.95)                                        
 10 Kwon, Joshua O            12 PAC-MR               1:18.39    1:24.59        
                  40.45     1:24.59 (44.14)                                        
 11 Meffert, Jack W           11 Wash. Seahawks-MR    1:29.04    1:24.66        
                  38.91     1:24.66 (45.75)                                        
 12 Rolon, David E            12 MVA-MR               1:31.52    1:29.49        
                  43.19     1:29.49 (46.30)                                        
 13 Taranto, John T           11 Barracudas-MR        1:40.74    1:32.01        
                  43.88     1:32.01 (48.13)                                        
 14 Dewhurst, Joey M          11 DA-MR                1:31.03    1:34.60        
                  44.81     1:34.60 (49.79)                                        
 15 Edwards, Cody P           12 Wash. Seahawks-MR         NT    1:34.93        
                  43.59     1:34.93 (51.34)                                        
 16 Gatto, RJ                 11 PAC-MR               1:46.92    1:35.86        
                  45.66     1:35.86 (50.20)                                        
 17 Worthington, Griffin R    11 MVA-MR               1:32.05    1:37.52        
                  46.33     1:37.52 (51.19)                                        
 18 Storaska, Nathaniel W     11 VAC-MR                    NT    1:40.49        
                  48.50     1:40.49 (51.99)                                        
 19 Stevenson, Harley D       11 Barracudas-MR        1:51.54    1:43.87        
                  47.68     1:43.87 (56.19)                                        
 20 Faulkerson, Aero J        11 MVA-MR               1:43.55    1:50.59        
                  49.97   1:50.59 (1:00.62)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.59  ZQ
              2:30.49  JO
              2:55.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Du, David                 12 PAC-MR               2:37.68    2:23.95 ZQ     
                  32.75     1:07.93 (35.18)     1:50.68 (42.75)     2:23.95 (33.27)
  2 Miller, Carter F          11 Unattached-MR           2.30    2:33.44 SILV   
                  32.30     1:12.11 (39.81)     1:57.97 (45.86)     2:33.44 (35.47)
  3 Kim, William M            11 PAC-MR               2:40.88    2:37.38 SILV   
                  35.99     1:17.41 (41.42)     2:02.79 (45.38)     2:37.38 (34.59)
  4 Mazzacano, Andrew J       11 PAC-MR               2:41.91    2:51.10 SILV   
                  38.90     1:21.56 (42.66)     2:14.75 (53.19)     2:51.10 (36.35)
  5 Kwon, Joshua O            12 PAC-MR               2:40.19    2:59.53        
                  42.86     1:30.48 (47.62)     2:16.84 (46.36)     2:59.53 (42.69)
  6 Taranto, John T           11 Barracudas-MR             NT    3:09.15        
                  44.97     1:33.61 (48.64)     2:24.94 (51.33)     3:09.15 (44.21)
  7 Dewhurst, Joey M          11 DA-MR                3:12.71    3:10.92        
                  47.56     1:36.55 (48.99)     2:30.36 (53.81)     3:10.92 (40.56)
  8 Worthington, Griffin R    11 MVA-MR               3:24.22    3:20.93        
                  51.81     1:37.61 (45.80)     2:37.50 (59.89)     3:20.93 (43.43)
 -- Finley, Michael P         12 PAC-MR               2:59.85         DQ        
                  39.90     1:21.73 (41.83)     2:14.16 (52.43)          DQ (36.81)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phoenix Aquatic Club-MR  'A'                           NT    1:58.29        
     1) Mazzacano, Andrew J 11          2) Finley, Michael P 12           
     3) Du, David 12                    4) Kim, William M 11              
                  31.87     1:02.56 (30.69)     1:29.30 (26.74)     1:58.29 (28.99)
  2 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'             2:18.89    2:27.35        
     1) Sullivan, Jack P 11             2) Mule, Nicolas 11               
     3) Sherman, Colin E 11             4) Kellman, Adam H 11             
                  42.94     1:23.84 (40.90)     1:56.83 (32.99)     2:27.35 (30.52)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phoenix Aquatic Club-MR  'A'                           NT    2:21.47        
     1) Du, David 12                    2) Mazzacano, Andrew J 11         
     3) Kim, William M 11               4) Finley, Michael P 12           
                  30.99     1:14.53 (43.54)     1:50.26 (35.73)     2:21.47 (31.21)
  2 Minisink Valley Aquatics, Inc.-MR  'A'            2:35.76    2:39.36        
     1) Worthington, Griffin R 11       2) Rolon, David E 12              
     3) Bellettiere, Jack T 11          4) Faulkerson, Aero J 11          
                  40.85       55.20 (14.35)     1:23.09 (27.89)   2:39.36 (1:16.27)
  3 Washingtonville Seahawks Swim-MR  'A'             2:53.19    3:06.63        
     1) Edwards, Cody P 12              2) Mule, Nicolas 11               
     3) Meffert, Jack W 11              4) Aljamal, Mohammed R 11         
                  47.05     1:36.62 (49.57)     2:09.85 (33.23)     3:06.63 (56.78)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.69  ZQ
                24.99  JO
                26.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tritter, Hudson C         13 PAC-MR                 25.59      26.04 SILV   
  2 Cosme, Bren J             14 Barracudas-MR          28.19      26.64 SILV   
  3 Daly, Tyler A             14 PAC-MR                 26.59      26.87        
  4 Pietraszka, Ryan          14 MVA-MR                 28.77      27.41        
  5 Roman, Marcus A           13 Barracudas-MR          28.45      27.42        
  6 Flynn, Richard E          13 PAC-MR                 28.65      28.08        
  7 Williams, Ian I           13 Wash. Seahawks-MR      31.11      28.85        
  8 Lenyszyn, Michael C       14 DA-MR                  30.81      30.76        
  9 Byrne, Liam J             14 VAC-MR                 31.89      32.42        
 10 Mondelli, Danny E         13 PBAC-MR                33.88      32.85        
 11 Ramirez, Antonio A        13 Wash. Seahawks-MR      31.39      32.86        
 12 Nowak, Max T              13 Wash. Seahawks-MR         NT      33.72        
 13 Sliwinski, Ryan E         13 Wash. Seahawks-MR      37.29      34.38        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO
                53.99  ZQ
                59.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Liam F             13 PAC-MR                 56.90      54.98 SILV   
                  26.09       54.98 (28.89)                                        
  2 Tritter, Hudson C         13 PAC-MR                 59.99      56.74 SILV   
                  27.60       56.74 (29.14)                                        
  3 Pietraszka, Ryan          14 MVA-MR               1:01.07      59.36 SILV   
                  28.31       59.36 (31.05)                                        
  4 Srinivasan, Rajan N       13 PAC-MR                 58.99    1:00.74        
                  28.95     1:00.74 (31.79)                                        
  5 Brown, Finian H           14 PBAC-MR              1:00.81    1:01.16        
                  28.62     1:01.16 (32.54)                                        
  6 Smolar, Andrew J          13 Wash. Seahawks-MR    1:02.00    1:02.99        
                  30.24     1:02.99 (32.75)                                        
  7 Sanchez, Ryan O           13 VAC-MR               1:05.07    1:03.36        
                  30.25     1:03.36 (33.11)                                        
  8 Peifer, Matthew B         13 MVA-MR               1:06.50    1:04.13        
                  30.57     1:04.13 (33.56)                                        
  9 Ramirez, Antonio A        13 Wash. Seahawks-MR    1:14.87    1:09.03        
                  32.37     1:09.03 (36.66)                                        
 10 DiPardo, Nick J           14 Barracudas-MR        1:22.66    1:10.71        
                  33.97     1:10.71 (36.74)                                        
 11 Bonnick, Zail J           13 Wash. Seahawks-MR    1:25.07    1:15.91        
                  33.86     1:15.91 (42.05)                                        
 12 Herbert, Nathaniel        13 MVA-MR               1:24.63    1:18.61        
                  36.12     1:18.61 (42.49)                                        
 13 Mallette, Jack D          13 VAC-MR                    NT    1:25.09        
                  37.79     1:25.09 (47.30)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:58.49  JO
              1:58.49  ZQ
              2:18.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwon, Isaac O             14 PAC-MR               1:58.19    2:03.44 SILV   
                  28.25     1:00.01 (31.76)     1:32.32 (32.31)     2:03.44 (31.12)
  2 Allen, Liam F             13 PAC-MR               2:04.67    2:03.73 SILV   
                  28.14       59.93 (31.79)     1:32.60 (32.67)     2:03.73 (31.13)
  3 Chrenko, Alex             13 PAC-MR               2:04.29    2:05.13 SILV   
                  28.85     1:00.64 (31.79)     1:33.57 (32.93)     2:05.13 (31.56)
  4 Tritter, Hudson C         13 PAC-MR               2:09.39    2:09.61 SILV   
                  30.04     1:03.68 (33.64)     1:37.57 (33.89)     2:09.61 (32.04)
  5 Pietraszka, Ryan          14 MVA-MR               2:09.86    2:13.00 SILV   
                  29.79     1:03.81 (34.02)     1:39.25 (35.44)     2:13.00 (33.75)
  6 Smolar, Andrew J          13 Wash. Seahawks-MR    2:12.03    2:14.24 SILV   
                  31.28     1:05.67 (34.39)     1:40.18 (34.51)     2:14.24 (34.06)
  7 Brown, Finian H           14 PBAC-MR              2:22.56    2:19.43        
                  30.73     1:05.86 (35.13)     1:43.22 (37.36)     2:19.43 (36.21)
  8 Srinivasan, Rajan N       13 PAC-MR                  2.04    2:27.71        
                  32.49     1:11.11 (38.62)     1:51.10 (39.99)     2:27.71 (36.61)
  9 DiPardo, Nick J           14 Barracudas-MR        3:12.43    2:42.17        
                  36.97     1:17.15 (40.18)   2:42.35 (1:25.20)         2:42.17 ( )
 10 Mallette, Jack D          13 VAC-MR                    NT    3:13.00        
                  41.35     1:32.24 (50.89)     2:24.21 (51.97)     3:13.00 (48.79)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:21.99  JO
              5:21.99  ZQ
              5:50.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chrenko, Alex             13 PAC-MR               5:25.81    5:30.33 SILV   
                  29.95     1:03.10 (33.15)     1:37.13 (34.03)     2:11.27 (34.14)
        2:45.26 (33.99)     3:19.67 (34.41)     3:53.58 (33.91)     4:26.81 (33.23)
        4:59.90 (33.09)     5:30.33 (30.43)                                        
  2 Allen, Liam F             13 PAC-MR               5:46.08    5:35.50 SILV   
                  29.24     1:02.71 (33.47)     1:37.08 (34.37)     2:11.25 (34.17)
        2:45.51 (34.26)     3:19.87 (34.36)     3:54.09 (34.22)     4:28.60 (34.51)
        5:02.68 (34.08)     5:35.50 (32.82)                                        
  3 Pietraszka, Ryan          14 MVA-MR               5:43.80    5:42.14 SILV   
                  29.19     1:02.50 (33.31)     1:36.13 (33.63)     2:10.81 (34.68)
        2:45.42 (34.61)     3:20.80 (35.38)     3:56.25 (35.45)     4:32.34 (36.09)
        5:07.97 (35.63)     5:42.14 (34.17)                                        
  4 Tritter, Hudson C         13 PAC-MR               6:53.99    5:42.24 SILV   
                  30.11     1:04.16 (34.05)     1:39.68 (35.52)     2:16.18 (36.50)
        2:52.11 (35.93)     3:27.67 (35.56)     4:03.51 (35.84)     4:38.10 (34.59)
        5:12.00 (33.90)     5:42.24 (30.24)                                        
  5 Flynn, Richard E          13 PAC-MR               5:56.68    5:46.65 SILV   
                  30.63     1:05.35 (34.72)     1:40.39 (35.04)     2:16.78 (36.39)
        2:52.13 (35.35)     3:28.05 (35.92)     4:04.19 (36.14)     4:39.31 (35.12)
        5:13.56 (34.25)     5:46.65 (33.09)                                        
  6 Cosme, Bren J             14 Barracudas-MR             NT    6:01.48        
                  30.54     1:04.97 (34.43)     1:39.71 (34.74)     2:16.90 (37.19)
      6:01.48 (3:44.58)                                                            
  7 Roman, Marcus A           13 Barracudas-MR             NT    6:04.77        
                  32.19     1:08.04 (35.85)                             2:22.63 ( )
        2:59.85 (37.22)     3:38.12 (38.27)     4:15.82 (37.70)   5:31.84 (1:16.02)
        6:04.77 (32.93)                                                            
  8 Daly, Tyler A             14 PAC-MR               6:05.99    6:06.10        
                  32.12     1:08.96 (36.84)     1:46.12 (37.16)     2:23.78 (37.66)
        3:01.22 (37.44)     3:38.51 (37.29)     4:15.51 (37.00)     4:52.87 (37.36)
        5:30.14 (37.27)     6:06.10 (35.96)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.49  JO
              1:02.49  ZQ
              1:16.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Liam F             13 PAC-MR                 58.02    1:00.38 JO     
                  29.27     1:00.38 (31.11)                                        
  2 Tritter, Hudson C         13 PAC-MR               1:08.09    1:03.84 SILV   
                  30.76     1:03.84 (33.08)                                        
  3 Pietraszka, Ryan          14 MVA-MR               1:08.65    1:10.38 SILV   
                  33.29     1:10.38 (37.09)                                        
  4 Srinivasan, Rajan N       13 PAC-MR                  1.05    1:15.39 SILV   
                  37.77     1:15.39 (37.62)                                        
  5 Sanchez, Ryan O           13 VAC-MR               1:14.11    1:15.48 SILV   
                  37.27     1:15.48 (38.21)                                        
  6 Ramirez, Antonio A        13 Wash. Seahawks-MR         NT    1:17.55        
  7 Peifer, Matthew B         13 MVA-MR               1:20.35    1:17.76        
                  37.63     1:17.76 (40.13)                                        
  8 Smolar, Andrew J          13 Wash. Seahawks-MR    1:24.46    1:22.11        
                  40.46     1:22.11 (41.65)                                        
  9 Herbert, Nathaniel        13 MVA-MR               1:37.07    1:31.30        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:15.29  JO
              2:15.29  ZQ
              2:35.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Allen, Liam F             13 PAC-MR               2:09.70    2:13.72 JO     
                  30.45     1:03.89 (33.44)     1:39.01 (35.12)     2:13.72 (34.71)
  2 Flynn, Richard E          13 PAC-MR               2:22.71    2:24.03 SILV   
                  32.76     1:09.07 (36.31)     1:47.43 (38.36)     2:24.03 (36.60)
  3 Chrenko, Alex             13 PAC-MR               2:22.18    2:26.68 SILV   
                  34.45     1:11.89 (37.44)     1:49.81 (37.92)     2:26.68 (36.87)
  4 Williams, Ian I           13 Wash. Seahawks-MR    3:00.88    2:49.40        
                  39.01     1:20.90 (41.89)     2:05.42 (44.52)     2:49.40 (43.98)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:10.99  ZQ
              1:21.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chrenko, Alex             13 PAC-MR               1:08.50    1:07.84 JO     
                  31.72     1:07.84 (36.12)                                        
  2 Srinivasan, Rajan N       13 PAC-MR               1:15.21    1:13.24 SILV   
                  34.04     1:13.24 (39.20)                                        
  3 Pietraszka, Ryan          14 MVA-MR               1:19.74    1:14.40 SILV   
                  35.45     1:14.40 (38.95)                                        
  4 Daly, Tyler A             14 PAC-MR               1:15.99    1:17.12 SILV   
  5 Cosme, Bren J             14 Barracudas-MR        1:24.96    1:24.17        
                  38.28     1:24.17 (45.89)                                        
  6 Fei, Sean T               13 PAC-MR               1:15.99    1:24.28        
                  37.71     1:24.28 (46.57)                                        
  7 Roman, Marcus A           13 Barracudas-MR        1:28.08    1:25.58        
                  38.97     1:25.58 (46.61)                                        
  8 Williams, Ian I           13 Wash. Seahawks-MR    1:30.67    1:26.72        
                  40.83     1:26.72 (45.89)                                        
  9 Ramirez, Antonio A        13 Wash. Seahawks-MR         NT    1:30.90        
                  42.04     1:30.90 (48.86)                                        
 10 Lenyszyn, Michael C       14 DA-MR                1:37.12    1:31.74        
                  42.76     1:31.74 (48.98)                                        
 11 Nowak, Max T              13 Wash. Seahawks-MR         NT    1:36.01        
                  47.10     1:36.01 (48.91)                                        
 12 Mondelli, Danny E         13 PBAC-MR              1:38.69    1:38.85        
                  45.75     1:38.85 (53.10)                                        
 -- Sliwinski, Ryan E         13 Wash. Seahawks-MR         NT         DQ        
      One hand touch
                  50.07          DQ (55.72)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.19  JO
              2:35.19  ZQ
              2:53.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwon, Isaac O             14 PAC-MR               2:26.19    2:27.62 JO     
                  32.47     1:09.71 (37.24)     1:48.65 (38.94)     2:27.62 (38.97)
  2 Chrenko, Alex             13 PAC-MR               2:30.64    2:32.55 JO     
                  32.56     1:11.53 (38.97)     1:52.54 (41.01)     2:32.55 (40.01)
  3 Srinivasan, Rajan N       13 PAC-MR                  2.31    2:50.22 SILV   
                  36.67     1:20.19 (43.52)     2:06.04 (45.85)     2:50.22 (44.18)
  4 Peifer, Matthew B         13 MVA-MR               2:52.01    2:51.92 SILV   
                  38.67     1:21.91 (43.24)     2:06.81 (44.90)     2:51.92 (45.11)
  5 Smolar, Andrew J          13 Wash. Seahawks-MR    3:30.88    3:13.88        
                  44.28     1:33.75 (49.47)     2:24.09 (50.34)     3:13.88 (49.79)
  6 DiPardo, Nick J           14 Barracudas-MR             NT    3:25.19        
                  46.70     1:39.37 (52.67)     2:32.27 (52.90)     3:25.19 (52.92)
  7 Bonnick, Zail J           13 Wash. Seahawks-MR         NT    3:32.53        
                  46.44     1:40.05 (53.61)     2:37.67 (57.62)     3:32.53 (54.86)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.19  ZQ
              1:01.59  JO
              1:11.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tritter, Hudson C         13 PAC-MR               1:07.99    1:03.17 SILV   
                  29.34     1:03.17 (33.83)                                        
  2 Allen, Liam F             13 PAC-MR               1:00.86    1:05.33 SILV   
                  30.06     1:05.33 (35.27)                                        
  3 Flynn, Richard E          13 PAC-MR               1:08.32    1:05.75 SILV   
                  30.67     1:05.75 (35.08)                                        
  4 Roman, Marcus A           13 Barracudas-MR        1:10.32    1:08.98 SILV   
                  31.24     1:08.98 (37.74)                                        
  5 Srinivasan, Rajan N       13 PAC-MR                  1.03    1:09.14 SILV   
                  32.08     1:09.14 (37.06)                                        
  6 Daly, Tyler A             14 PAC-MR               1:05.99    1:12.04        
                  32.62     1:12.04 (39.42)                                        
  7 Cosme, Bren J             14 Barracudas-MR        1:21.03    1:15.50        
                  34.76     1:15.50 (40.74)                                        
  8 Williams, Ian I           13 Wash. Seahawks-MR    1:22.88    1:25.69        
                  40.07     1:25.69 (45.62)                                        
  9 Lenyszyn, Michael C       14 DA-MR                     NT    1:25.96        
                  38.70     1:25.96 (47.26)                                        
 10 Fei, Sean T               13 PAC-MR               1:12.99    1:32.31        
                  41.29     1:32.31 (51.02)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:13.99  JO
              2:13.99  ZQ
              2:32.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwon, Isaac O             14 PAC-MR               2:12.29    2:12.42 JO     
                  27.70     1:01.98 (34.28)     1:41.25 (39.27)     2:12.42 (31.17)
  2 Chrenko, Alex             13 PAC-MR               2:20.24    2:18.30 SILV   
                  31.37     1:08.60 (37.23)     1:46.97 (38.37)     2:18.30 (31.33)
  3 Allen, Liam F             13 PAC-MR               2:15.73    2:20.18 SILV   
                  29.40     1:05.25 (35.85)     1:47.58 (42.33)     2:20.18 (32.60)
  4 Tritter, Hudson C         13 PAC-MR               2:22.29    2:21.96 SILV   
                  29.95     1:06.98 (37.03)     1:50.54 (43.56)     2:21.96 (31.42)
  5 Pietraszka, Ryan          14 MVA-MR               2:23.27    2:25.96 SILV   
                  31.92     1:10.83 (38.91)     1:52.03 (41.20)     2:25.96 (33.93)
  6 Peifer, Matthew B         13 MVA-MR               2:38.15    2:40.74        
                  35.58     1:17.65 (42.07)     2:03.48 (45.83)     2:40.74 (37.26)
  7 Smolar, Andrew J          13 Wash. Seahawks-MR    3:16.38    2:41.43        
                  38.68     1:19.57 (40.89)     2:08.53 (48.96)     2:41.43 (32.90)
  8 Brown, Finian H           14 PBAC-MR              2:55.25    2:43.67        
                  31.08                             2:07.03 ( )     2:43.67 (36.64)
  9 Herbert, Nathaniel        13 MVA-MR                    NT    3:26.09        
                  47.90     1:40.02 (52.12)   2:42.45 (1:02.43)     3:26.09 (43.64)
 -- DiPardo, Nick J           14 Barracudas-MR        3:30.69         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  43.87     1:29.37 (45.50)     2:22.56 (53.19)          DQ (40.04)
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vreeland, Zack G          17 MVA-MR                 23.90      22.92        
  2 Flaherty, Michael D       17 MVA-MR                 24.49      23.58        
  3 O'Connor, Elias G         17 PAC-MR                 23.29      24.29        
  4 Nicholas, Chauncey        15 DA-MR                  23.77      24.74        
  5 Jorge, Dylan E            17 DA-MR                  24.89      25.23        
  6 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                  24.26      25.26        
  7 Vreeland, Caleb R         15 MVA-MR                 26.32      25.62        
  8 Neville, Aiden J          16 PAC-MR                 24.98      26.31        
  9 Mondelli, Michael R       16 PBAC-MR                28.76      26.69        
 10 Terjanian, Jack G         15 PAC-MR                 26.09      26.76        
 11 Kellman, Alex J           15 Wash. Seahawks-MR      28.09      28.37        
 12 Schiele, Billy B          15 MVA-MR                 29.31      30.02        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vreeland, Zack G          17 MVA-MR                 51.30      49.44        
                  23.94       49.44 (25.50)                                        
  2 Mckeon, Eian K            16 PBAC-MR                52.00      52.08        
                  24.87       52.08 (27.21)                                        
  3 Tartakovsky, Mike I       16 PAC-MR                 52.95      54.09        
                  26.01       54.09 (28.08)                                        
  4 Rodriguez, Frank S        17 Wash. Seahawks-MR      53.27      54.87        
                  25.92       54.87 (28.95)                                        
  5 Neville, Aiden J          16 PAC-MR                 54.20      54.93        
                  26.66       54.93 (28.27)                                        
  6 Griffenkranz, Sean M      16 PAC-MR                 51.68      55.13        
                  26.04       55.13 (29.09)                                        
  7 Ridge, Liam M             17 PAC-MR                 56.62      55.32        
                  26.89       55.32 (28.43)                                        
  8 Jorge, Dylan E            17 DA-MR                  54.87      55.83        
                  26.57       55.83 (29.26)                                        
  9 Vreeland, Caleb R         15 MVA-MR                 55.97      56.41        
                  26.60       56.41 (29.81)                                        
 10 Nicholas, Chauncey        15 DA-MR                  53.19      57.92        
                  27.63       57.92 (30.29)                                        
 11 Terjanian, Jack G         15 PAC-MR                 57.73      59.71        
                  28.23       59.71 (31.48)                                        
 12 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                  53.40    1:00.09        
                  28.64     1:00.09 (31.45)                                        
 13 Schiele, Billy B          15 MVA-MR               1:18.31    1:08.48        
                  32.86     1:08.48 (35.62)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zugibe, Matthew           17 PAC-MR               1:42.42    1:52.77        
                  26.96       56.62 (29.66)     1:25.28 (28.66)     1:52.77 (27.49)
  2 Byman, Sean J             15 PAC-MR               1:48.69    1:53.60        
                  27.03       56.36 (29.33)     1:25.72 (29.36)     1:53.60 (27.88)
  3 Wong, Phillip             16 PAC-MR               1:50.91    1:55.57        
                  27.33       56.80 (29.47)     1:26.59 (29.79)     1:55.57 (28.98)
  4 cho, William Y            15 PAC-MR                    NT    1:57.04        
                  27.69       57.16 (29.47)     1:28.20 (31.04)     1:57.04 (28.84)
  5 Mckeon, Eian K            16 PBAC-MR              1:53.00    1:58.22        
                  26.83       56.35 (29.52)     1:27.02 (30.67)     1:58.22 (31.20)
  6 Griffenkranz, Sean M      16 PAC-MR               1:55.01    1:59.49        
                  27.14       57.95 (30.81)     1:29.22 (31.27)     1:59.49 (30.27)
  7 Ridge, Liam M             17 PAC-MR               1:59.96    2:00.41        
                  28.72       59.97 (31.25)     1:30.62 (30.65)     2:00.41 (29.79)
  8 Neville, Aiden J          16 PAC-MR               1:55.74    2:02.15        
                  28.52     1:00.06 (31.54)     1:32.05 (31.99)     2:02.15 (30.10)
  9 Terjanian, Jack G         15 PAC-MR               2:07.50    2:12.65        
                  29.73     1:03.78 (34.05)     1:38.76 (34.98)     2:12.65 (33.89)
 10 Tartakovsky, Mike I       16 PAC-MR               1:59.28    2:16.22        
                  29.39     1:03.07 (33.68)     1:38.96 (35.89)     2:16.22 (37.26)
 11 Doherty, Garrett J        16 MVA-MR               2:21.14    2:31.52        
                  34.78     1:14.26 (39.48)     1:52.75 (38.49)     2:31.52 (38.77)
 12 Schiele, Billy B          15 MVA-MR               2:49.14    2:37.44        
                  34.20     1:13.99 (39.79)     1:56.22 (42.23)     2:37.44 (41.22)
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zugibe, Matthew           17 PAC-MR               4:47.15    4:57.94        
                  27.93       58.94 (31.01)     1:30.44 (31.50)     2:01.49 (31.05)
        2:32.12 (30.63)     3:02.86 (30.74)     3:33.81 (30.95)     4:04.22 (30.41)
        4:31.59 (27.37)     4:57.94 (26.35)                                        
  2 Byman, Sean J             15 PAC-MR               4:56.24    5:02.00        
                  28.35       59.12 (30.77)     1:30.23 (31.11)     2:01.52 (31.29)
        2:31.96 (30.44)     3:02.69 (30.73)     3:33.57 (30.88)     4:04.04 (30.47)
        4:33.21 (29.17)     5:02.00 (28.79)                                        
  3 Wong, Phillip             16 PAC-MR               5:22.88    5:06.67        
                  27.44       58.08 (30.64)     1:29.87 (31.79)     2:01.81 (31.94)
        2:33.42 (31.61)     3:05.14 (31.72)     3:36.38 (31.24)     4:07.53 (31.15)
        4:37.83 (30.30)     5:06.67 (28.84)                                        
  4 Ridge, Liam M             17 PAC-MR               5:10.04    5:13.53        
                  28.41     1:00.26 (31.85)     1:31.96 (31.70)     2:03.79 (31.83)
        2:35.47 (31.68)     3:07.42 (31.95)     3:39.82 (32.40)     4:12.65 (32.83)
        4:43.44 (30.79)     5:13.53 (30.09)                                        
  5 Neville, Aiden J          16 PAC-MR               5:10.63    5:33.44        
                  29.63     1:02.29 (32.66)     1:35.73 (33.44)     2:09.52 (33.79)
        2:43.04 (33.52)     3:16.69 (33.65)     3:50.79 (34.10)     4:25.47 (34.68)
        4:59.58 (34.11)     5:33.44 (33.86)                                        
  6 Vreeland, Caleb R         15 MVA-MR               5:32.15    5:34.23        
                  28.83       59.93 (31.10)     1:32.40 (32.47)     2:05.97 (33.57)
        2:40.18 (34.21)     3:14.24 (34.06)     3:49.68 (35.44)     4:25.46 (35.78)
        5:01.13 (35.67)     5:34.23 (33.10)                                        
  7 O'Connor, Elias G         17 PAC-MR               5:28.41    5:42.05        
                  29.52     1:02.47 (32.95)     1:36.41 (33.94)     2:10.74 (34.33)
        2:45.72 (34.98)     3:21.44 (35.72)     3:57.78 (36.34)     4:33.77 (35.99)
        5:09.03 (35.26)     5:42.05 (33.02)                                        
  8 Jorge, Dylan E            17 DA-MR                5:55.02    6:05.36        
                  30.18     1:06.49 (36.31)     1:43.53 (37.04)     2:22.41 (38.88)
        3:01.52 (39.11)     3:39.27 (37.75)     4:16.66 (37.39)     4:54.37 (37.71)
        5:32.25 (37.88)     6:05.36 (33.11)                                        
  9 Kellman, Alex J           15 Wash. Seahawks-MR    6:20.09    6:49.53        
                  31.82     1:10.59 (38.77)     1:52.20 (41.61)     2:35.07 (42.87)
        3:19.01 (43.94)     4:02.24 (43.23)     4:44.49 (42.25)     5:26.97 (42.48)
        6:09.04 (42.07)     6:49.53 (40.49)                                        
 10 Schiele, Billy B          15 MVA-MR                    NT    7:08.31        
                  34.67     1:14.96 (40.29)     1:56.37 (41.41)     2:39.41 (43.04)
        3:24.17 (44.76)     4:08.79 (44.62)     4:53.98 (45.19)     5:39.87 (45.89)
        6:25.08 (45.21)     7:08.31 (43.23)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vreeland, Zack G          17 MVA-MR                 58.72      54.79        
                  26.35       54.79 (28.44)                                        
  2 Tartakovsky, Mike I       16 PAC-MR                 52.13      57.68        
                  27.85       57.68 (29.83)                                        
  3 cho, William Y            15 PAC-MR                    NT      59.63        
                  29.29       59.63 (30.34)                                        
  4 Mckeon, Eian K            16 PBAC-MR                59.00    1:00.25        
                  29.19     1:00.25 (31.06)                                        
  5 Rodriguez, Frank S        17 Wash. Seahawks-MR      59.55    1:01.82        
                  29.44     1:01.82 (32.38)                                        
  6 Griffenkranz, Sean M      16 PAC-MR               1:01.30    1:02.09        
                  30.34     1:02.09 (31.75)                                        
  7 Doherty, Garrett J        16 MVA-MR                 57.38    1:02.40        
                  30.18     1:02.40 (32.22)                                        
  8 Neville, Aiden J          16 PAC-MR               1:04.33    1:05.70        
                  32.36     1:05.70 (33.34)                                        
  9 Vreeland, Caleb R         15 MVA-MR               1:05.79    1:05.72        
                  31.84     1:05.72 (33.88)                                        
 10 Nicholas, Chauncey        15 DA-MR                1:00.25    1:06.33        
                  32.59     1:06.33 (33.74)                                        
 11 Jorge, Dylan E            17 DA-MR                1:09.62    1:07.97        
                  32.62     1:07.97 (35.35)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Phillip             16 PAC-MR               2:01.90    2:03.06        
                  29.21     1:00.14 (30.93)     1:32.51 (32.37)     2:03.06 (30.55)
  2 Byman, Sean J             15 PAC-MR               2:12.00    2:06.99        
                  29.92     1:01.61 (31.69)     1:34.75 (33.14)     2:06.99 (32.24)
  3 Ridge, Liam M             17 PAC-MR               2:07.15    2:09.31        
                  30.78     1:03.81 (33.03)     1:36.88 (33.07)     2:09.31 (32.43)
  4 Neville, Aiden J          16 PAC-MR               2:16.37    2:24.70        
                  33.66     1:09.95 (36.29)     1:47.37 (37.42)     2:24.70 (37.33)
  5 Jorge, Dylan E            17 DA-MR                2:28.57    2:29.93        
                  35.15     1:13.41 (38.26)     1:52.84 (39.43)     2:29.93 (37.09)
  6 Terjanian, Jack G         15 PAC-MR               2:29.52    2:30.60        
                  33.93     1:11.96 (38.03)     1:51.56 (39.60)     2:30.60 (39.04)
  7 Mecca, Daniel C           16 PAC-MR               2:16.12    2:31.16        
                  34.91     1:13.11 (38.20)     1:52.82 (39.71)     2:31.16 (38.34)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zugibe, Matthew           17 PAC-MR               1:02.02    1:01.61        
                  28.97     1:01.61 (32.64)                                        
  2 cho, William Y            15 PAC-MR               1:02.34    1:04.67        
                  30.32     1:04.67 (34.35)                                        
  3 Mecca, Daniel C           16 PAC-MR               1:01.20    1:06.34        
                  30.59     1:06.34 (35.75)                                        
  4 Byman, Sean J             15 PAC-MR               1:08.57    1:07.40        
                  31.56     1:07.40 (35.84)                                        
  5 O'Connor, Elias G         17 PAC-MR               1:01.75    1:10.97        
                  33.66     1:10.97 (37.31)                                        
  6 Vreeland, Caleb R         15 MVA-MR               1:13.56    1:11.06        
                  33.81     1:11.06 (37.25)                                        
  7 Flaherty, Michael D       17 MVA-MR               1:12.35    1:11.28        
                  33.31     1:11.28 (37.97)                                        
  8 Nicholas, Chauncey        15 DA-MR                1:07.71    1:13.23        
                  34.17     1:13.23 (39.06)                                        
  9 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                1:07.87    1:15.27        
                  35.53     1:15.27 (39.74)                                        
 10 Mondelli, Michael R       16 PBAC-MR              1:13.41    1:16.65        
                  35.53     1:16.65 (41.12)                                        
 11 Terjanian, Jack G         15 PAC-MR               1:17.34    1:17.55        
                  36.59     1:17.55 (40.96)                                        
 12 Kellman, Alex J           15 Wash. Seahawks-MR    1:17.42    1:23.09        
                  37.72     1:23.09 (45.37)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zugibe, Matthew           17 PAC-MR               2:16.72    2:16.18        
                  31.38     1:06.65 (35.27)     1:42.17 (35.52)     2:16.18 (34.01)
  2 Wong, Phillip             16 PAC-MR               2:19.30    2:18.86        
                  31.41     1:06.45 (35.04)     1:42.68 (36.23)     2:18.86 (36.18)
  3 Byman, Sean J             15 PAC-MR               2:29.39    2:25.08        
                  33.27     1:10.51 (37.24)     1:48.11 (37.60)     2:25.08 (36.97)
  4 Ridge, Liam M             17 PAC-MR               2:33.00    2:33.42        
                  34.70     1:13.68 (38.98)     1:54.50 (40.82)     2:33.42 (38.92)
  5 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                2:25.21    2:40.67        
                  35.63     1:15.91 (40.28)     1:58.24 (42.33)     2:40.67 (42.43)
  6 Doherty, Garrett J        16 MVA-MR               2:56.22    2:41.70        
                  34.58     1:15.36 (40.78)     1:58.46 (43.10)     2:41.70 (43.24)
  7 Terjanian, Jack G         15 PAC-MR               2:48.01    2:45.68        
                  38.13     1:19.49 (41.36)     2:02.78 (43.29)     2:45.68 (42.90)
  8 Vreeland, Caleb R         15 MVA-MR               2:52.87    2:45.92        
                  35.98     1:17.78 (41.80)     2:01.44 (43.66)     2:45.92 (44.48)
  9 Nicholas, Chauncey        15 DA-MR                2:29.68    2:50.46        
                  37.43     1:20.88 (43.45)     2:06.33 (45.45)     2:50.46 (44.13)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zugibe, Matthew           17 PAC-MR                 49.97      53.20        
                  25.22       53.20 (27.98)                                        
  2 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                  54.10      56.73        
                  26.25       56.73 (30.48)                                        
  3 cho, William Y            15 PAC-MR                 56.36      57.67        
                  27.52       57.67 (30.15)                                        
  4 Jorge, Dylan E            17 DA-MR                  58.10      59.34        
                  27.34       59.34 (32.00)                                        
  5 Flaherty, Michael D       17 MVA-MR                 54.71      59.78        
                  26.74       59.78 (33.04)                                        
  6 Wong, Phillip             16 PAC-MR                 57.43    1:00.50        
                  28.53     1:00.50 (31.97)                                        
  7 Nicholas, Chauncey        15 DA-MR                  56.27    1:01.95        
                  28.88     1:01.95 (33.07)                                        
  8 O'Connor, Elias G         17 PAC-MR                 59.78    1:02.74        
                  29.21     1:02.74 (33.53)                                        
  9 Ridge, Liam M             17 PAC-MR               1:06.24    1:06.27        
                  30.19     1:06.27 (36.08)                                        
 10 Neville, Aiden J          16 PAC-MR               1:10.71    1:11.10        
                  32.41     1:11.10 (38.69)                                        
 11 Schiele, Billy B          15 MVA-MR               1:30.71    1:24.05        
                  37.02     1:24.05 (47.03)                                        
 -- Vreeland, Zack G          17 MVA-MR                 52.91         DQ        
                  24.62                                                            
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zugibe, Matthew           17 PAC-MR               1:55.24    2:03.21        
                  26.65     1:00.13 (33.48)     1:36.50 (36.37)     2:03.21 (26.71)
  2 Byman, Sean J             15 PAC-MR               2:10.36    2:04.41        
                  27.42       59.22 (31.80)     1:36.52 (37.30)     2:04.41 (27.89)
  3 Wong, Phillip             16 PAC-MR               2:03.75    2:04.81        
                  28.85     1:01.15 (32.30)     1:37.19 (36.04)     2:04.81 (27.62)
  4 cho, William Y            15 PAC-MR               2:02.85    2:07.62        
                  27.36       59.64 (32.28)     1:37.80 (38.16)     2:07.62 (29.82)
  5 Ridge, Liam M             17 PAC-MR               2:12.23    2:16.29        
                  30.59     1:04.81 (34.22)     1:45.60 (40.79)     2:16.29 (30.69)
  6 Doherty, Garrett J        16 MVA-MR               2:17.35    2:21.86        
                  27.74     1:04.03 (36.29)     1:47.87 (43.84)     2:21.86 (33.99)
  7 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                2:11.89    2:23.85        
                  30.06     1:09.58 (39.52)     1:50.60 (41.02)     2:23.85 (33.25)
  8 Nicholas, Chauncey        15 DA-MR                2:08.42    2:24.28        
                  30.00     1:06.60 (36.60)     1:50.99 (44.39)     2:24.28 (33.29)
  9 Terjanian, Jack G         15 PAC-MR               2:27.80    2:25.66        
                  30.30     1:08.64 (38.34)     1:51.33 (42.69)     2:25.66 (34.33)
 10 Neville, Aiden J          16 PAC-MR               2:23.07    2:26.02        
                  32.25     1:09.19 (36.94)     1:55.74 (46.55)     2:26.02 (30.28)
 11 Jorge, Dylan E            17 DA-MR                2:26.71    2:26.84        
                  28.09     1:04.97 (36.88)     1:54.21 (49.24)     2:26.84 (32.63)
 12 Rodriguez, Frank S        17 Wash. Seahawks-MR    2:16.81    2:28.83        
                  30.22     1:06.99 (36.77)     1:52.07 (45.08)     2:28.83 (36.76)
 13 Tartakovsky, Mike I       16 PAC-MR               2:12.69    2:33.14        
                  29.94     1:07.00 (37.06)     1:56.97 (49.97)     2:33.14 (36.17)
 14 Schiele, Billy B          15 MVA-MR               3:12.77    2:59.64        
                  35.50     1:22.76 (47.26)     2:17.90 (55.14)     2:59.64 (41.74)
 
Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zugibe, Matthew           17 PAC-MR               4:16.15    4:20.59        
                  27.25       58.26 (31.01)     1:34.09 (35.83)     2:09.76 (35.67)
        2:46.62 (36.86)     3:24.63 (38.01)     3:53.74 (29.11)     4:20.59 (26.85)
  2 Byman, Sean J             15 PAC-MR               4:18.07    4:21.04        
                  28.00       59.81 (31.81)     1:33.52 (33.71)     2:07.04 (33.52)
        2:45.18 (38.14)     3:23.56 (38.38)     3:53.19 (29.63)     4:21.04 (27.85)
  3 Vreeland, Zack G          17 MVA-MR               4:50.99    4:27.51        
                  26.16       56.20 (30.04)     1:29.93 (33.73)     2:04.55 (34.62)
        2:44.32 (39.77)     3:24.75 (40.43)     3:56.09 (31.34)     4:27.51 (31.42)
  4 cho, William Y            15 PAC-MR               4:25.22    4:36.64        
                  28.90     1:01.23 (32.33)     1:38.27 (37.04)     2:15.52 (37.25)
        2:53.89 (38.37)     3:34.10 (40.21)     4:05.97 (31.87)     4:36.64 (30.67)
  5 Mecca, Daniel C           16 PAC-MR               4:30.51    4:58.65        
                  28.75     1:06.83 (38.08)     1:48.98 (42.15)     2:28.39 (39.41)
        3:09.37 (40.98)     3:50.70 (41.33)     4:25.84 (35.14)     4:58.65 (32.81)
  6 Neville, Aiden J          16 PAC-MR               5:00.08    5:19.29        
                  32.24     1:12.72 (40.48)     1:53.22 (40.50)     2:32.27 (39.05)
        3:20.47 (48.20)     4:08.99 (48.52)     4:44.36 (35.37)     5:19.29 (34.93)
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:05.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zugibe, Matthew           17 PAC-MR               1:56.81    1:57.93 METS   
                  26.92       58.28 (31.36)     1:28.96 (30.68)     1:57.93 (28.97)
  2 Vreeland, Zack G          17 MVA-MR               2:04.62    1:59.32 METS   
                  26.28       56.40 (30.12)     1:27.47 (31.07)     1:59.32 (31.85)
  3 Byman, Sean J             15 PAC-MR               2:03.95    2:08.63        
                  29.23     1:01.97 (32.74)     1:35.78 (33.81)     2:08.63 (32.85)
  4 cho, William Y            15 PAC-MR               2:12.88    2:10.08        
                  29.08     1:02.66 (33.58)     1:36.83 (34.17)     2:10.08 (33.25)
  5 Griffenkranz, Sean M      16 PAC-MR               2:08.61    2:10.15        
                  30.11     1:02.27 (32.16)     1:36.14 (33.87)     2:10.15 (34.01)
  6 Wong, Phillip             16 PAC-MR               2:07.94    2:11.74        
                  29.98     1:03.66 (33.68)     1:38.41 (34.75)     2:11.74 (33.33)
  7 Kwon, Isaac O             14 PAC-MR               2:12.49    2:14.18        
                  29.12     1:03.31 (34.19)     1:38.54 (35.23)     2:14.18 (35.64)
  8 Ridge, Liam M             17 PAC-MR               2:20.64    2:21.05        
                  31.67     1:08.90 (37.23)     1:45.56 (36.66)     2:21.05 (35.49)
  9 Nicholas, C.J.            16 DA-MR                2:07.53    2:22.36        
                  31.36     1:07.14 (35.78)     1:44.05 (36.91)     2:22.36 (38.31)
 10 Jorge, Dylan E            17 DA-MR                2:12.90    2:22.88        
                  29.64     1:06.18 (36.54)     1:44.37 (38.19)     2:22.88 (38.51)
 11 Allen, Liam F             13 PAC-MR                    NT    2:25.86        
                  30.55     1:07.44 (36.89)     1:47.45 (40.01)     2:25.86 (38.41)
 12 Chrenko, Alex             13 PAC-MR                    NT    2:34.77        
                  33.79     1:13.52 (39.73)     1:54.88 (41.36)     2:34.77 (39.89)
 
Boys 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
              3:35.99  METS
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minisink Valley Aquatics, Inc.-MR  'A'            4:07.91    3:50.21        
     1) Vreeland, Caleb R 15            2) Doherty, Garrett J 16          
     3) Pietraszka, Ryan 14             4) Vreeland, Zack G 17            
                  26.23       55.62 (55.62)     1:25.00 (29.38)   1:57.57 (1:01.95)
        2:26.94 (29.37)   2:58.51 (1:00.94)     3:22.64 (24.13)     3:50.21 (51.70)
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minisink Valley Aquatics, Inc.-MR  'A'            1:51.28    1:52.64        
     1) Pietraszka, Ryan 14             2) Vreeland, Caleb R 15           
     3) Vreeland, Zack G 17             4) Flaherty, Michael D 17         
                  31.93     1:03.67 (31.74)     1:29.16 (25.49)     1:52.64 (23.48)
  2 Devilfish Aquatics-MR  'A'                             NT    2:00.21        
     1) Jorge, Dylan E 17               2) Nicholas, Chauncey 15          
     3) Nicholas, C.J. 16               4) Lenyszyn, Michael C 14         
                  31.92     1:03.76 (31.84)     1:27.78 (24.02)     2:00.21 (32.43)