Licensed to BGC-N. Westchester Marlins
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 10/19/2015 03:23 PM
               2015 MR NYSA 10 & Under Fall Classic - 10/17/2015               
               NYSA 10 & Under Fall Classic, Sanction #: 151012                
                                    Results                                    
 
Girls 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGourty, Megan R          6 Marlins Bgnw-MR        40.00      23.96        
  2 Hussey, Jackie S           6 NYSA-MR                   NT      26.03        
  3 Kearon, Paige M            6 Middies-MR                NT      27.91        
  4 Mournier, Victoria         6 Middies-MR                NT      31.63        
  5 Leyva, Ella R              6 Marlins Bgnw-MR        40.00      32.08        
  6 O'Brien, Abby C            6 AG-MR                  45.52      34.81        
  7 Vitti, Georgia H           5 Marlins Bgnw-MR        40.00      34.83        
 
Girls 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Costanza, Isabella R       6 AG-MR                1:10.43    1:29.43        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hussey, Jackie S           6 NYSA-MR                   NT      27.62        
  2 McGourty, Megan R          6 Marlins Bgnw-MR        45.00      28.18        
  3 Leyva, Ella R              6 Marlins Bgnw-MR        45.00      28.62        
  4 Mournier, Victoria         6 Middies-MR                NT      30.28        
  5 Vitti, Georgia H           5 Marlins Bgnw-MR        45.00      30.62        
  6 Kearon, Paige M            6 Middies-MR                NT      33.95        
  7 O'Brien, Abby C            6 AG-MR                  56.43      35.11        
  8 Costanza, Isabella R       6 AG-MR               40:43.00      40.22        
 
Girls 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGourty, Megan R          6 Marlins Bgnw-MR        55.00      31.95        
  2 Vitti, Georgia H           5 Marlins Bgnw-MR        55.00      34.38        
  3 Costanza, Isabella R       6 AG-MR                  52.43      52.50        
 -- Kearon, Paige M            6 Middies-MR                NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Leyva, Ella R              6 Marlins Bgnw-MR        55.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vitti, Georgia H           5 Marlins Bgnw-MR        50.00      36.06        
  2 Costanza, Isabella R       6 AG-MR                  44.43      45.38        
 -- McGourty, Megan R          6 Marlins Bgnw-MR        50.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Leyva, Ella R              6 Marlins Bgnw-MR        50.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sabol, Mackinzie I         7 Marlins Bgnw-MR        20.00      20.74        
  2 Martinez-Jimenez, Alba     7 Middies-MR             23.90      21.65        
  3 Chiappa, Alyssa V          7 NYSA-MR                   NT      21.70        
  4 Aguilar, Allyson           7 Middies-MR                NT      21.85        
  5 Pondok, Allison T          7 Marlins Bgnw-MR        35.00      23.43        
  6 McCann, Evelyn E           7 Middies-MR             23.96      23.75        
  7 Banta, Parker E            7 Marlins Bgnw-MR        35.00      33.08        
 
Girls 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Katie A         7 Marlins Bgnw-MR        42.57      42.26        
  2 Gerosa, Grace H            7 Marlins Bgnw-MR        47.25      45.09        
  3 Aguilar, Allyson           7 Middies-MR                NT      48.98        
  4 Chiappa, Alyssa V          7 NYSA-MR                   NT      49.52        
  5 Martinez-Jimenez, Alba     7 Middies-MR           1:07.69      49.80        
  6 Ho, Audrey J               7 Marlins Bgnw-MR        50.64      50.29        
  7 Chen, Cindy W              7 Marlins Bgnw-MR        57.61      53.07        
  8 McCann, Evelyn E           7 Middies-MR             56.72      54.47        
  9 Buliung, Maddie V          7 AG-MR                  53.50      56.76        
 10 Rodriguez, Melanie         7 Middies-MR                NT    1:00.44        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sabol, Mackinzie I         7 Marlins Bgnw-MR        35.00      19.06        
  2 O'Donnell, Katie A         7 Marlins Bgnw-MR        22.99      21.51        
  3 Aguilar, Allyson           7 Middies-MR                NT      21.64        
  4 Pondok, Allison T          7 Marlins Bgnw-MR        40.00      22.59        
  5 Chiappa, Alyssa V          7 NYSA-MR                   NT      23.74        
  6 Martinez-Jimenez, Alba     7 Middies-MR             25.66      25.34        
  7 McCann, Evelyn E           7 Middies-MR             26.17      25.55        
  8 Rodriguez, Melanie         7 Middies-MR                NT      27.13        
  9 Buliung, Maddie V          7 AG-MR                  28.49      28.60        
 10 Banta, Parker E            7 Marlins Bgnw-MR        40.00      29.58        
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gerosa, Grace H            7 Marlins Bgnw-MR        27.85      26.78        
  1 Sabol, Mackinzie I         7 Marlins Bgnw-MR        45.00      26.78        
  3 Chen, Cindy W              7 Marlins Bgnw-MR        27.22      27.49        
  4 Ho, Audrey J               7 Marlins Bgnw-MR        32.38      28.58        
  5 Chiappa, Alyssa V          7 NYSA-MR                   NT      28.85        
  6 O'Donnell, Katie A         7 Marlins Bgnw-MR        27.99      29.06        
  7 Pondok, Allison T          7 Marlins Bgnw-MR        50.00      31.82        
  8 Aguilar, Allyson           7 Middies-MR                NT      32.18        
  9 Buliung, Maddie V          7 AG-MR                  40.25      45.03        
 -- Banta, Parker E            7 Marlins Bgnw-MR        50.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sabol, Mackinzie I         7 Marlins Bgnw-MR        40.00      21.00        
  2 Ho, Audrey J               7 Marlins Bgnw-MR        26.96      23.44        
  3 Chen, Cindy W              7 Marlins Bgnw-MR        27.54      26.10        
  4 Pondok, Allison T          7 Marlins Bgnw-MR        45.00      27.21        
  5 Rodriguez, Melanie         7 Middies-MR                NT      34.73        
 -- Banta, Parker E            7 Marlins Bgnw-MR        45.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Gerosa, Grace H            7 Marlins Bgnw-MR        32.85         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 7 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Katie A         7 Marlins Bgnw-MR      1:46.47    1:42.28        
                                  45.89 ( )     1:42.28 (56.39)                    
  2 Gerosa, Grace H            7 Marlins Bgnw-MR      1:56.12    1:44.38        
                                  48.22 ( )     1:44.38 (56.16)                    
  3 Ho, Audrey J               7 Marlins Bgnw-MR      2:03.88    1:47.61        
                                  48.52 ( )     1:47.61 (59.09)                    
  4 Chen, Cindy W              7 Marlins Bgnw-MR      2:04.13    1:54.72        
                                  53.82 ( )   1:54.72 (1:00.90)                    
 -- Buliung, Maddie V          7 AG-MR                2:30.43         DQ        
      One hand touch - breast
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCann, Katherine E        8 Middies-MR             19.43      19.97        
  2 Yang, Sharon Y             8 Middies-MR             21.04      20.08        
  3 McGourty, Molly F          8 UN-BG-MR               30.00      20.48        
  4 Kramer, Ellen F            8 NYSA-MR                25.85      21.46        
  5 Scanga, Adriana C          8 NYSA-MR                   NT      21.70        
  6 Bohmann, Kyra L            8 AG-MR                  19.53      23.07        
  7 Bretz, Estelle V           8 Marlins Bgnw-MR        30.00      23.31        
  8 Burrows, Lily R            8 AG-MR                  22.40      24.11        
  9 Dreher, Annalise J         8 NYSA-MR                   NT      24.24        
 10 Slocum, Annie T            8 Marlins Bgnw-MR        25.00      24.99        
 11 Obrien, Liv G              8 AG-MR                  24.52      25.92        
 12 King, Kayla S              8 Marlins Bgnw-MR        30.00      26.92        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vitti, Kate L              8 Marlins Bgnw-MR        43.63      38.37        
  2 Ketron, Emily A            8 Marlins Bgnw-MR        37.83      39.06        
  3 Hallac, Sophia R           8 Marlins Bgnw-MR        44.86      41.36        
  4 Losada, Sasha              8 NYSA-MR                   NT      41.46        
  5 McCann, Katherine E        8 Middies-MR             42.31      42.22        
  6 Lee, Meredith I            8 Marlins Bgnw-MR        49.65      44.50        
  7 Stern, Jessie S            8 Marlins Bgnw-MR        49.48      44.96        
  8 Scanga, Adriana C          8 NYSA-MR                   NT      45.12        
  9 Bohmann, Kyra L            8 AG-MR                  45.55      45.15        
 10 Yang, Sharon Y             8 Middies-MR             44.20      45.57        
 11 Hulme, Holly S             8 Marlins Bgnw-MR        46.18      46.46        
 12 Kramer, Ellen F            8 NYSA-MR                51.57      49.18        
 13 Hallac, Maya P             8 Marlins Bgnw-MR        50.71      49.32        
 14 Dreher, Annalise J         8 NYSA-MR                   NT      52.59        
 15 Obrien, Liv G              8 AG-MR                1:00.80      53.34        
 16 Burrows, Lily R            8 AG-MR                  52.26      53.87        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vitti, Kate L              8 Marlins Bgnw-MR        22.44      20.59        
  2 McGourty, Molly F          8 UN-BG-MR               35.00      21.16        
  3 Bretz, Estelle V           8 Marlins Bgnw-MR        35.00      21.42        
  4 Scanga, Adriana C          8 NYSA-MR                   NT      22.57        
  5 McCann, Katherine E        8 Middies-MR             23.09      23.34        
  6 Slocum, Annie T            8 Marlins Bgnw-MR        35.00      23.39        
  7 Kramer, Ellen F            8 NYSA-MR                24.71      23.75        
  8 Burrows, Lily R            8 AG-MR                  25.17      24.73        
  9 Yang, Sharon Y             8 Middies-MR             23.86      24.76        
 10 Bohmann, Kyra L            8 AG-MR                  22.77      25.09        
 11 Obrien, Liv G              8 AG-MR                  24.14      25.24        
 12 Dreher, Annalise J         8 NYSA-MR                   NT      25.42        
 13 King, Kayla S              8 Marlins Bgnw-MR        35.00      33.42        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vitti, Kate L              8 Marlins Bgnw-MR        28.15      24.47        
  2 Losada, Sasha              8 NYSA-MR                   NT      25.70        
  3 Kramer, Ellen F            8 NYSA-MR                24.48      25.74        
  4 Ketron, Emily A            8 Marlins Bgnw-MR        29.84      25.94        
  5 Hulme, Holly S             8 Marlins Bgnw-MR        30.48      27.05        
  6 McGourty, Molly F          8 UN-BG-MR               45.00      27.23        
  7 Hallac, Sophia R           8 Marlins Bgnw-MR        26.72      27.24        
  8 Stern, Jessie S            8 Marlins Bgnw-MR        30.89      27.29        
  9 Hallac, Maya P             8 Marlins Bgnw-MR        27.44      28.94        
 10 Bretz, Estelle V           8 Marlins Bgnw-MR        45.00      29.26        
 11 Lee, Meredith I            8 Marlins Bgnw-MR        37.80      29.60        
 12 Scanga, Adriana C          8 NYSA-MR                   NT      29.88        
 13 Slocum, Annie T            8 Marlins Bgnw-MR        38.00      32.21        
 14 Obrien, Liv G              8 AG-MR                  44.43      32.89        
 15 King, Kayla S              8 Marlins Bgnw-MR        45.00      38.72        
 -- Morton, Caroline E         8 Marlins Bgnw-MR        45.00         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vitti, Kate L              8 Marlins Bgnw-MR        22.19      20.44        
  2 Ketron, Emily A            8 Marlins Bgnw-MR        27.13      22.44        
  3 Lee, Meredith I            8 Marlins Bgnw-MR        26.96      22.88        
  4 Stern, Jessie S            8 Marlins Bgnw-MR        24.10      23.43        
  5 Hallac, Sophia R           8 Marlins Bgnw-MR        24.13      24.32        
  6 Losada, Sasha              8 NYSA-MR                   NT      25.36        
  7 McGourty, Molly F          8 UN-BG-MR               40.00      25.46        
  8 Bretz, Estelle V           8 Marlins Bgnw-MR        40.00      25.87        
  9 Slocum, Annie T            8 Marlins Bgnw-MR        32.00      27.77        
 10 Hulme, Holly S             8 Marlins Bgnw-MR        31.33      27.79        
 11 Hallac, Maya P             8 Marlins Bgnw-MR        29.12      30.70        
 -- King, Kayla S              8 Marlins Bgnw-MR        40.00         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ketron, Emily A            8 Marlins Bgnw-MR      1:38.18    1:35.66        
                                  42.77 ( )     1:35.66 (52.89)                    
  2 Losada, Sasha              8 NYSA-MR                   NT    1:35.81        
                                  45.65 ( )     1:35.81 (50.16)                    
  3 Hallac, Sophia R           8 Marlins Bgnw-MR      1:46.49    1:42.94        
                                  47.82 ( )     1:42.94 (55.12)                    
  4 Lee, Meredith I            8 Marlins Bgnw-MR      1:58.18    1:52.18        
                                  47.97 ( )   1:52.18 (1:04.21)                    
  5 Hulme, Holly S             8 Marlins Bgnw-MR      2:05.13    1:52.31        
                                  49.81 ( )   1:52.31 (1:02.50)                    
  6 Stern, Jessie S            8 Marlins Bgnw-MR      2:07.23    1:54.68        
                                  53.57 ( )   1:54.68 (1:01.11)                    
  7 Hallac, Maya P             8 Marlins Bgnw-MR      2:02.81    1:56.85        
                                  54.97 ( )   1:56.85 (1:01.88)                    
  8 Yang, Sharon Y             8 Middies-MR           1:57.89    1:58.82        
                                  54.49 ( )   1:58.82 (1:04.33)                    
  9 Bohmann, Kyra L            8 AG-MR                1:49.91    2:03.82        
 10 Burrows, Lily R            8 AG-MR                1:40.43    2:06.39        
                                1:02.20 ( )   2:06.39 (1:04.19)                    
 
Girls 8 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aqua Gems-MR  'A'                                      NT    4:08.80        
     1) Obrien, Liv G 8                 2) Burrows, Lily R 8              
     3) Bohmann, Kyra L 8               4) Buliung, Maddie V 7            
                          1:03.28 (1:03.28)                       2:14.44 (1:11.16)
                            2:30.91 (16.47)   4:08.80 (1:37.89)                    
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Ava L                 9 NYSA-MR                30.87      33.06        
  2 Concepcion, Alex P         9 NYSA-MR                   NT      33.65        
  3 Zorgman, Sunell           10 Marlins Bgnw-MR        35.82      34.65        
  4 Rahni, Soraya E           10 Marlins Bgnw-MR        34.49      35.44        
  5 Kahn, Sophia A            10 Marlins Bgnw-MR        35.69      35.62        
  6 Hoffman, Noelle R          9 UNNYS-MR               32.91      35.80        
  7 Fenton, Sofia M            9 NYSA-MR                33.03      37.51        
  8 Williams, Laura A         10 Marlins Bgnw-MR        38.05      38.59        
  9 Kropp, Kyla A              9 UNMR-MR                41.72      39.36        
 10 Obrien Bruno, Ella E      10 UNMR-MR                   NT      39.86        
 11 Chen, Joyce W             10 Marlins Bgnw-MR        38.91      40.55        
 12 Chatfield, Elizabeth O     9 UNMR-MR                   NT      42.14        
 13 Melley, Amanda A          10 NYSA-MR                41.46      42.78        
 14 Kyqykaliu, Vesa A          9 NYSA-MR                40.55      43.90        
 15 McCann, Elena B           10 Middies-MR             48.48      44.46        
 16 Lussen, Emma E            10 NYSA-MR                53.46      44.70        
 17 Wishnia, Hailey F         10 AG-MR                  50.00      45.17        
 18 Kurosz, Adella C          10 AG-MR                  44.29      47.66        
 19 Richardson, Ricky G       10 NYSA-MR                   NT      50.25        
 20 Heroux, Julia E           10 AG-MR                  51.79      56.61        
 21 Tippin, Riley T           10 NYSA-MR              1:08.68    1:12.19        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dillane, Chloe J          10 Marlins Bgnw-MR      1:25.81    1:17.04        
                                  37.14 ( )     1:17.04 (39.90)                    
  2 Rahni, Soraya E           10 Marlins Bgnw-MR      1:25.31    1:18.75        
                                  37.26 ( )     1:18.75 (41.49)                    
  3 Furniss, Corinne J        10 Marlins Bgnw-MR      1:23.27    1:20.66        
                                  38.13 ( )     1:20.66 (42.53)                    
  4 Convery, Sarah A          10 Marlins Bgnw-MR      1:20.33    1:21.84        
                                  38.04 ( )     1:21.84 (43.80)                    
  5 Kahn, Sophia A            10 Marlins Bgnw-MR      1:22.06    1:22.29        
                                  38.27 ( )     1:22.29 (44.02)                    
  6 Hammond, Amelia C         10 Marlins Bgnw-MR      1:28.96    1:22.44        
                                  40.20 ( )     1:22.44 (42.24)                    
  7 Cole, Emily F             10 Marlins Bgnw-MR      1:26.44    1:23.76        
                                  40.44 ( )     1:23.76 (43.32)                    
  8 Williams, Laura A         10 Marlins Bgnw-MR      1:25.48    1:26.20        
                                  42.00 ( )     1:26.20 (44.20)                    
  9 Magee, Campbell S         10 Marlins Bgnw-MR      1:25.38    1:29.87        
                                  42.20 ( )     1:29.87 (47.67)                    
 10 Chatfield, Elizabeth O     9 UNMR-MR                   NT    1:32.34        
                                  42.01 ( )     1:32.34 (50.33)                    
 11 White, Sienna R            9 Marlins Bgnw-MR      1:36.06    1:32.76        
                                  44.34 ( )     1:32.76 (48.42)                    
 12 Chen, Joyce W             10 Marlins Bgnw-MR      1:27.12    1:33.27        
                                  43.79 ( )     1:33.27 (49.48)                    
 13 Whelley, Maddy M          10 Marlins Bgnw-MR      1:36.65    1:33.97        
                                  44.37 ( )     1:33.97 (49.60)                    
 14 Tassier, Katherine A       9 Marlins Bgnw-MR      1:34.44    1:38.49        
                                  44.59 ( )     1:38.49 (53.90)                    
 15 McCann, Elena B           10 Middies-MR           1:52.83    1:41.04        
                                  47.02 ( )     1:41.04 (54.02)                    
 16 Alston, Makayla M          9 NYSA-MR              1:49.61    1:51.01        
                                1:51.08 ( )         1:51.01 ( )                    
 17 Richardson, Ricky G       10 NYSA-MR                   NT    1:55.64        
                                  53.94 ( )   1:55.64 (1:01.70)                    
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kahn, Sophia A            10 Marlins Bgnw-MR        38.77      37.62        
  2 Liu, Ava L                 9 NYSA-MR                39.86      39.03        
  3 Furniss, Corinne J        10 Marlins Bgnw-MR        40.17      39.06        
  4 Zorgman, Sunell           10 Marlins Bgnw-MR        38.88      39.65        
  5 Hoffman, Noelle R          9 UNNYS-MR               41.24      39.74        
  6 Concepcion, Alex P         9 NYSA-MR                   NT      41.08        
  7 Fenton, Sofia M            9 NYSA-MR                44.30      41.51        
  8 Convery, Sarah A          10 Marlins Bgnw-MR        41.77      42.56        
  9 Rahni, Soraya E           10 Marlins Bgnw-MR        43.83      43.33        
 10 Obrien Bruno, Ella E      10 UNMR-MR                   NT      43.84        
 11 Williams, Laura A         10 Marlins Bgnw-MR        42.41      44.50        
 12 Kropp, Kyla A              9 UNMR-MR                45.10      46.07        
 13 Kurosz, Adella C          10 AG-MR                  48.03      46.95        
 14 McCann, Elena B           10 Middies-MR             50.30      47.99        
 15 Kyqykaliu, Vesa A          9 NYSA-MR                48.04      48.71        
 16 Chatfield, Elizabeth O     9 UNMR-MR                   NT      50.21        
 17 Melley, Amanda A          10 NYSA-MR                49.02      50.33        
 18 Lussen, Emma E            10 NYSA-MR                59.65      51.05        
 19 Alston, Makayla M          9 NYSA-MR                49.97      52.96        
 20 Richardson, Ricky G       10 NYSA-MR                   NT      59.19        
 21 Heroux, Julia E           10 AG-MR                1:06.93    1:00.88        
 22 Tippin, Riley T           10 NYSA-MR              1:03.23    1:02.73        
 -- Wishnia, Hailey F         10 AG-MR                1:00.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Ava L                 9 NYSA-MR                44.19      42.06        
  2 Zorgman, Sunell           10 Marlins Bgnw-MR        42.19      42.57        
  3 Fenton, Sofia M            9 NYSA-MR                43.77      43.90        
  4 Dillane, Chloe J          10 Marlins Bgnw-MR        44.36      45.09        
  5 Concepcion, Alex P         9 NYSA-MR                47.47      46.39        
  6 Hoffman, Noelle R          9 UNNYS-MR               46.28      46.53        
  7 Furniss, Corinne J        10 Marlins Bgnw-MR        46.94      46.96        
  8 Kahn, Sophia A            10 Marlins Bgnw-MR        49.05      49.99        
  9 Kropp, Kyla A              9 UNMR-MR                52.28      50.27        
 10 Convery, Sarah A          10 Marlins Bgnw-MR        51.36      50.40        
 11 Williams, Laura A         10 Marlins Bgnw-MR        51.28      50.70        
 12 Hammond, Amelia C         10 Marlins Bgnw-MR        51.21      50.77        
 13 Magee, Campbell S         10 Marlins Bgnw-MR        48.96      52.45        
 14 Chen, Joyce W             10 Marlins Bgnw-MR        50.14      52.53        
 15 Cole, Emily F             10 Marlins Bgnw-MR        53.81      53.56        
 16 Kyqykaliu, Vesa A          9 NYSA-MR                54.80      53.65        
 17 Kurosz, Adella C          10 AG-MR                  57.09      54.30        
 18 Obrien Bruno, Ella E      10 UNMR-MR                   NT      55.27        
 19 Melley, Amanda A          10 NYSA-MR                54.54      56.19        
 20 White, Sienna R            9 Marlins Bgnw-MR        59.12      58.49        
 21 Tassier, Katherine A       9 Marlins Bgnw-MR        59.38      59.83        
 22 Heroux, Julia E           10 AG-MR                1:03.84    1:01.48        
 -- Whelley, Maddy M          10 Marlins Bgnw-MR        50.29         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Alston, Makayla M          9 NYSA-MR              1:03.28         DQ        
      No touch
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Furniss, Corinne J        10 Marlins Bgnw-MR        37.52      39.54        
  2 Hoffman, Noelle R          9 UNNYS-MR               46.82      41.57        
  3 Convery, Sarah A          10 Marlins Bgnw-MR        39.60      42.77        
  4 Hammond, Amelia C         10 Marlins Bgnw-MR        45.57      44.71        
  5 Dillane, Chloe J          10 Marlins Bgnw-MR        52.55      46.46        
  6 Obrien Bruno, Ella E      10 UNMR-MR                   NT      46.78        
  7 Cole, Emily F             10 Marlins Bgnw-MR        44.04      48.79        
  8 Chen, Joyce W             10 Marlins Bgnw-MR        51.24      49.15        
  9 Whelley, Maddy M          10 Marlins Bgnw-MR        55.28      49.93        
 10 Magee, Campbell S         10 Marlins Bgnw-MR        43.75      50.99        
 11 Kyqykaliu, Vesa A          9 NYSA-MR                   NT      52.07        
 12 Kropp, Kyla A              9 UNMR-MR                56.16      52.79        
 13 Melley, Amanda A          10 NYSA-MR                   NT      55.46        
 14 White, Sienna R            9 Marlins Bgnw-MR        51.09      56.80        
 15 Tassier, Katherine A       9 Marlins Bgnw-MR        52.50      57.20        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zorgman, Sunell           10 Marlins Bgnw-MR      1:22.32    1:22.08        
                                  37.91 ( )     1:22.08 (44.17)                    
  2 Liu, Ava L                 9 NYSA-MR                   NT    1:24.01        
                                  40.30 ( )     1:24.01 (43.71)                    
  3 Dillane, Chloe J          10 Marlins Bgnw-MR      1:38.60    1:27.19        
                                  41.67 ( )     1:27.19 (45.52)                    
  4 Concepcion, Alex P         9 NYSA-MR              1:29.32    1:28.39        
                                  41.71 ( )     1:28.39 (46.68)                    
  5 Rahni, Soraya E           10 Marlins Bgnw-MR      1:38.75    1:28.96        
                                  41.05 ( )     1:28.96 (47.91)                    
  6 Hammond, Amelia C         10 Marlins Bgnw-MR      1:55.65    1:33.37        
                                  42.57 ( )     1:33.37 (50.80)                    
  7 Cole, Emily F             10 Marlins Bgnw-MR      1:37.50    1:34.09        
                                  43.48 ( )     1:34.09 (50.61)                    
  8 Magee, Campbell S         10 Marlins Bgnw-MR      1:38.06    1:36.93        
                                  43.15 ( )     1:36.93 (53.78)                    
  9 Whelley, Maddy M          10 Marlins Bgnw-MR      2:01.84    1:42.16        
                                  47.73 ( )     1:42.16 (54.43)                    
 10 White, Sienna R            9 Marlins Bgnw-MR      1:53.90    1:45.39        
                                  50.79 ( )     1:45.39 (54.60)                    
 11 Tassier, Katherine A       9 Marlins Bgnw-MR      1:56.95    1:54.51        
                                  54.03 ( )   1:54.51 (1:00.48)                    
 12 Heroux, Julia E           10 AG-MR                2:12.90    2:09.02        
                                1:00.54 ( )   2:09.02 (1:08.48)                    
 
Boys 6 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xue, Henry                 6 Marlins Bgnw-MR        40.00      29.56        
  2 Hussain, Danyaal S         6 Marlins Bgnw-MR        40.00      29.77        
  3 Lusk, Mason B              6 NYSA-MR                   NT      33.43        
 
Boys 6 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lusk, Mason B              6 NYSA-MR              1:14.99    1:16.72        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xue, Henry                 6 Marlins Bgnw-MR        45.00      34.67        
  2 Lusk, Mason B              6 NYSA-MR                   NT      34.71        
  3 Hussain, Danyaal S         6 Marlins Bgnw-MR        45.00      36.07        
 
Boys 6 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Xue, Henry                 6 Marlins Bgnw-MR        55.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Lusk, Mason B              6 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Hussain, Danyaal S         6 Marlins Bgnw-MR        55.00         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 
Boys 6 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hussain, Danyaal S         6 Marlins Bgnw-MR        50.00      48.76        
 -- Xue, Henry                 6 Marlins Bgnw-MR        50.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Jared                 7 NYSA-MR                27.72      22.85        
  2 Puskas, Marcel             7 NYSA-MR                29.09      23.25        
  3 Balcetis, Jonas            7 Marlins Bgnw-MR        35.00      23.34        
  4 Villone, Lou D             7 NYSA-MR                   NT      33.37        
  5 Blair, Charlie B           7 Marlins Bgnw-MR        35.00      42.35        
 
Boys 7 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kamal, Adam                7 Marlins Bgnw-MR        40.55      36.60        
  2 Liu, Jared                 7 NYSA-MR                56.20      50.16        
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Liu, Jared                 7 NYSA-MR                27.91      25.30        
  2 Balcetis, Jonas            7 Marlins Bgnw-MR        40.00      25.82        
  3 Puskas, Marcel             7 NYSA-MR                35.26      28.78        
  4 Blair, Charlie B           7 Marlins Bgnw-MR        40.00      40.51        
 -- Villone, Lou D             7 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kamal, Adam                7 Marlins Bgnw-MR        25.13      26.56        
  2 Liu, Jared                 7 NYSA-MR                   NT      33.73        
  3 Blair, Charlie B           7 Marlins Bgnw-MR        50.00      43.62        
 -- Balcetis, Jonas            7 Marlins Bgnw-MR        50.00         DQ        
      Elbows recovered over water
 
Boys 7 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kamal, Adam                7 Marlins Bgnw-MR        19.11      21.57        
 -- Blair, Charlie B           7 Marlins Bgnw-MR        45.00         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Balcetis, Jonas            7 Marlins Bgnw-MR        45.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 7 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kamal, Adam                7 Marlins Bgnw-MR      1:34.33    1:31.51        
                                  40.79 ( )     1:31.51 (50.72)                    
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tuttle, Peyton J           8 NYSA-MR                18.38      17.95        
  2 Chang, Benjamin            8 Marlins Bgnw-MR        19.20      18.41        
  3 Wei, Jed                   8 Marlins Bgnw-MR        28.87      20.65        
  4 Mora-Castillo, Sebastian   8 Marlins Bgnw-MR        21.04      20.91        
  5 Tomioka, Jeremy I          8 NYSA-MR                   NT      20.97        
  6 Katz, Kenji H              8 NYSA-MR                   NT      21.08        
  7 Kearon, Rory W             8 Middies-MR                NT      22.49        
  8 Llorente Valin, Leonadro   8 Middies-MR                NT      22.55        
  9 Luong, Kyle Y              8 NYSA-MR                   NT      22.82        
 10 Kolev, Max D               8 Marlins Bgnw-MR        30.00      25.09        
 11 Gurney, Nolan J            8 Marlins Bgnw-MR        30.00      27.46        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tuttle, Peyton J           8 NYSA-MR                39.31      37.36        
  2 Furniss, Jem R             8 Marlins Bgnw-MR        39.75      38.11        
  3 Chang, Benjamin            8 Marlins Bgnw-MR        45.15      39.73        
  4 Mora-Castillo, Sebastian   8 Marlins Bgnw-MR        47.21      41.42        
  5 Stonsby, P.J. S            8 Marlins Bgnw-MR        42.64      43.74        
  6 Cole, Zachary              8 Marlins Bgnw-MR        46.46      43.87        
  7 Luong, Kyle Y              8 NYSA-MR                51.28      50.49        
  7 Cai, Jason                 8 Marlins Bgnw-MR        50.29      50.49        
  9 Katz, Kenji H              8 NYSA-MR                   NT      51.66        
 10 Kearon, Rory W             8 Middies-MR                NT      53.02        
 11 Hall, Felix                8 AG-MR                1:15.28    1:14.41        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Benjamin            8 Marlins Bgnw-MR        21.10      18.38        
  2 Tuttle, Peyton J           8 NYSA-MR                21.97      20.68        
  3 Mora-Castillo, Sebastian   8 Marlins Bgnw-MR        22.19      20.84        
  4 Stonsby, P.J. S            8 Marlins Bgnw-MR        22.32      21.50        
  5 Malik, Vivek               8 Marlins Bgnw-MR        23.47      22.08        
  6 Kolev, Max D               8 Marlins Bgnw-MR        35.00      22.96        
  7 Llorente Valin, Leonadro   8 Middies-MR                NT      23.68        
  8 Luong, Kyle Y              8 NYSA-MR                   NT      25.51        
  9 Katz, Kenji H              8 NYSA-MR                   NT      26.90        
 10 Gurney, Nolan J            8 Marlins Bgnw-MR        35.00      29.01        
 11 Hall, Felix                8 AG-MR                  33.40      33.79        
 -- Kearon, Rory W             8 Middies-MR                NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Benjamin            8 Marlins Bgnw-MR        23.46      25.64        
  2 Furniss, Jem R             8 Marlins Bgnw-MR        24.13      26.41        
  3 Malik, Vivek               8 Marlins Bgnw-MR        25.34      26.80        
  4 Cai, Jason                 8 Marlins Bgnw-MR        27.67      27.11        
  5 Wei, Jed                   8 Marlins Bgnw-MR        32.00      27.31        
  6 Tomioka, Jeremy I          8 NYSA-MR                   NT      31.71        
  7 Cole, Zachary              8 Marlins Bgnw-MR        33.76      31.93        
  8 Llorente Valin, Leonadro   8 Middies-MR                NT      36.33        
  9 Gurney, Nolan J            8 Marlins Bgnw-MR        45.00      36.72        
 -- Kolev, Max D               8 Marlins Bgnw-MR        45.00         DQ        
      Non-simultaneous kick
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malik, Vivek               8 Marlins Bgnw-MR        22.12      23.56        
  2 Mora-Castillo, Sebastian   8 Marlins Bgnw-MR        27.03      27.51        
  3 Tuttle, Peyton J           8 NYSA-MR                31.31      28.42        
  4 Wei, Jed                   8 Marlins Bgnw-MR        35.00      28.68        
  5 Cai, Jason                 8 Marlins Bgnw-MR        34.04      29.05        
  6 Stonsby, P.J. S            8 Marlins Bgnw-MR        24.74      29.57        
  7 Tomioka, Jeremy I          8 NYSA-MR                   NT      31.83        
  8 Cole, Zachary              8 Marlins Bgnw-MR        29.04      32.09        
  9 Gurney, Nolan J            8 Marlins Bgnw-MR        40.00      32.29        
 10 Kolev, Max D               8 Marlins Bgnw-MR        40.00      34.34        
 
Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Furniss, Jem R             8 Marlins Bgnw-MR      1:40.78    1:34.83        
                                  42.10 ( )     1:34.83 (52.73)                    
  2 Malik, Vivek               8 Marlins Bgnw-MR      1:32.75    1:38.36        
                                  44.83 ( )     1:38.36 (53.53)                    
  3 Stonsby, P.J. S            8 Marlins Bgnw-MR      1:39.52    1:48.57        
                                  51.28 ( )     1:48.57 (57.29)                    
  4 Wei, Jed                   8 Marlins Bgnw-MR      2:15.00    1:52.70        
                                  52.91 ( )     1:52.70 (59.79)                    
  5 Tomioka, Jeremy I          8 NYSA-MR                   NT    2:12.32        
                                1:01.60 ( )   2:12.32 (1:10.72)                    
 -- Cole, Zachary              8 Marlins Bgnw-MR      2:09.09         DQ        
      Alternating Kick - fly
                                  56.23 ( )          DQ (42.96)                    
 -- Cai, Jason                 8 Marlins Bgnw-MR      2:06.66         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holmes, Jayden T           9 Marlins Bgnw-MR        35.20      35.00        
  2 Kramer, Dave M            10 NYSA-MR                36.74      36.21        
  3 Moore, Grant M             9 NYSA-MR                34.98      37.15        
  4 Dillane, Jack C            9 Marlins Bgnw-MR        37.89      37.38        
  5 O'Donnell, Michael W      10 Marlins Bgnw-MR        39.14      38.48        
  6 Nailor, Rolian S          10 NYSA-MR                37.47      39.24        
  7 Keller, Andrew O          10 NYSA-MR                40.78      39.37        
  8 Albanese, Luke W          10 NYSA-MR                38.08      39.65        
  9 Czarkowski, Jack A         9 Marlins Bgnw-MR        38.18      39.78        
 10 Llorente Valin, Nicolas   10 Middies-MR             49.84      39.91        
 11 Puskas, Patrik B           9 NYSA-MR                51.58      46.09        
 12 Rothman, Zachary W         9 NYSA-MR                42.07      46.25        
 13 Tovar, Joshua E            9 Marlins Bgnw-MR        50.00      51.04        
 14 Hussain, Zayaan S          9 Marlins Bgnw-MR        56.53    1:05.07        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shi, Jeffery               9 AG-MR                1:15.16    1:18.61        
                                  38.39 ( )     1:18.61 (40.22)                    
  2 Kramer, Dave M            10 NYSA-MR                   NT    1:22.52        
                                  39.38 ( )     1:22.52 (43.14)                    
  3 Leung, Andrew J            9 NYSA-MR              1:22.39    1:23.59        
                                  39.98 ( )     1:23.59 (43.61)                    
  4 O'Donnell, Michael W      10 Marlins Bgnw-MR      1:25.49    1:24.18        
                                  40.24 ( )     1:24.18 (43.94)                    
  5 Nailor, Rolian S          10 NYSA-MR                   NT    1:29.72        
                                  41.19 ( )     1:29.72 (48.53)                    
  6 Keller, Andrew O          10 NYSA-MR              1:29.77    1:32.78        
                                  42.87 ( )     1:32.78 (49.91)                    
  7 Tovar, Joshua E            9 Marlins Bgnw-MR      2:00.00    1:49.22        
                                  50.73 ( )     1:49.22 (58.49)                    
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fagan, Will P              9 Marlins Bgnw-MR        40.55      40.00        
  2 Dillane, Jack C            9 Marlins Bgnw-MR        44.38      40.20        
  3 Halley, Michael G         10 Marlins Bgnw-MR        46.09      40.50        
  4 Leung, Andrew J            9 NYSA-MR                41.52      40.63        
  5 Lynch, Jamie M            10 Marlins Bgnw-MR        41.27      42.32        
  6 Nadecki, Erik S            9 Marlins Bgnw-MR        43.50      43.87        
  7 McHugh, Connor J           9 Marlins Bgnw-MR        43.66      43.91        
  8 O'Donnell, Michael W      10 Marlins Bgnw-MR        44.05      44.08        
  9 Kramer, Dave M            10 NYSA-MR                42.61      44.12        
 10 Moran, Jack M             10 Marlins Bgnw-MR        44.00      44.14        
 11 Holmes, Jayden T           9 Marlins Bgnw-MR        45.63      44.53        
 12 Gourlay, Dylan F          10 Marlins Bgnw-MR        50.00      44.94        
 13 Nailor, Rolian S          10 NYSA-MR                43.75      44.98        
 14 Czarkowski, Jack A         9 Marlins Bgnw-MR        50.21      44.99        
 15 Llorente Valin, Nicolas   10 Middies-MR             52.50      45.65        
 16 Malik, Rohan              10 Marlins Bgnw-MR        44.18      45.71        
 17 Albanese, Luke W          10 NYSA-MR                50.86      47.37        
 18 Rothman, Zachary W         9 NYSA-MR                47.25      48.76        
 19 Puskas, Patrik B           9 NYSA-MR              1:03.67      54.33        
 20 Hussain, Zayaan S          9 Marlins Bgnw-MR      1:13.01    1:12.97        
 -- Tovar, Joshua E            9 Marlins Bgnw-MR      1:05.00         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shi, Jeffery               9 AG-MR                  45.28      44.51        
  2 Moore, Grant M             9 NYSA-MR                45.29      45.82        
  3 Nadecki, Erik S            9 Marlins Bgnw-MR        48.71      48.18        
  4 Fagan, Will P              9 Marlins Bgnw-MR        49.86      48.25        
  5 Llorente Valin, Nicolas   10 Middies-MR             55.92      49.19        
  6 Halley, Michael G         10 Marlins Bgnw-MR        51.90      50.85        
  7 Holmes, Jayden T           9 Marlins Bgnw-MR        59.09      50.98        
  8 Moran, Jack M             10 Marlins Bgnw-MR        51.60      51.03        
  9 McHugh, Connor J           9 Marlins Bgnw-MR        51.71      51.17        
 10 Gourlay, Dylan F          10 Marlins Bgnw-MR        55.00      51.69        
 11 Kramer, Dave M            10 NYSA-MR                51.54      52.46        
 12 Lynch, Jamie M            10 Marlins Bgnw-MR        52.16      53.55        
 13 Malik, Rohan              10 Marlins Bgnw-MR        52.99      54.61        
 14 Keller, Andrew O          10 NYSA-MR                55.51      55.56        
 15 Albanese, Luke W          10 NYSA-MR                55.46      56.31        
 16 Rothman, Zachary W         9 NYSA-MR                   NT    1:05.16        
 17 Puskas, Patrik B           9 NYSA-MR              1:10.21    1:08.84        
 -- Hussain, Zayaan S          9 Marlins Bgnw-MR      1:51.22         DQ        
      One hand touch
 -- Tovar, Joshua E            9 Marlins Bgnw-MR      1:20.00         DQ        
      No touch
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fagan, Will P              9 Marlins Bgnw-MR        34.70      36.68        
  2 McHugh, Connor J           9 Marlins Bgnw-MR        39.60      41.67        
  3 Shi, Jeffery               9 AG-MR                  41.20      41.88        
  4 Nadecki, Erik S            9 Marlins Bgnw-MR        40.95      43.52        
  5 Leung, Andrew J            9 NYSA-MR                41.96      45.00        
  6 Holmes, Jayden T           9 Marlins Bgnw-MR        44.07      45.18        
  7 Dillane, Jack C            9 Marlins Bgnw-MR        49.71      45.85        
  8 Moore, Grant M             9 NYSA-MR                45.50      46.08        
  9 Gourlay, Dylan F          10 Marlins Bgnw-MR        50.00      46.91        
 10 Lynch, Jamie M            10 Marlins Bgnw-MR        44.75      47.70        
 11 Moran, Jack M             10 Marlins Bgnw-MR        45.92      47.76        
 12 Halley, Michael G         10 Marlins Bgnw-MR        50.27      48.17        
 13 O'Donnell, Michael W      10 Marlins Bgnw-MR        51.63      51.57        
 14 Malik, Rohan              10 Marlins Bgnw-MR        47.26      52.36        
 15 Czarkowski, Jack A         9 Marlins Bgnw-MR        51.30      53.76        
 16 Albanese, Luke W          10 NYSA-MR                   NT      54.14        
 -- Hussain, Zayaan S          9 Marlins Bgnw-MR      1:10.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fagan, Will P              9 Marlins Bgnw-MR      1:24.16    1:24.00        
                                  38.59 ( )     1:24.00 (45.41)                    
  2 Shi, Jeffery               9 AG-MR                1:26.80    1:28.16        
                                  42.64 ( )     1:28.16 (45.52)                    
  3 Nadecki, Erik S            9 Marlins Bgnw-MR      1:28.13    1:31.76        
                                  43.69 ( )     1:31.76 (48.07)                    
  4 Dillane, Jack C            9 Marlins Bgnw-MR      1:34.17    1:33.19        
                                  44.41 ( )     1:33.19 (48.78)                    
  5 Moore, Grant M             9 NYSA-MR                   NT    1:33.73        
                                  42.57 ( )     1:33.73 (51.16)                    
  6 Lynch, Jamie M            10 Marlins Bgnw-MR      1:37.78    1:33.86        
                                  44.67 ( )     1:33.86 (49.19)                    
  7 Leung, Andrew J            9 NYSA-MR              1:41.79    1:34.52        
                                  41.95 ( )     1:34.52 (52.57)                    
  8 Moran, Jack M             10 Marlins Bgnw-MR      1:34.62    1:34.75        
                                  45.14 ( )     1:34.75 (49.61)                    
  9 McHugh, Connor J           9 Marlins Bgnw-MR      1:28.21    1:34.80        
                                  42.69 ( )     1:34.80 (52.11)                    
 10 Gourlay, Dylan F          10 Marlins Bgnw-MR      1:50.00    1:36.68        
                                  45.09 ( )     1:36.68 (51.59)                    
 11 Malik, Rohan              10 Marlins Bgnw-MR      1:38.21    1:38.96        
                                  45.23 ( )     1:38.96 (53.73)                    
 12 Nailor, Rolian S          10 NYSA-MR              1:45.42    1:44.75        
                                  48.94 ( )     1:44.75 (55.81)                    
 13 Rothman, Zachary W         9 NYSA-MR              1:50.43    1:49.51        
                                  48.91 ( )   1:49.51 (1:00.60)                    
 -- Halley, Michael G         10 Marlins Bgnw-MR      1:40.00         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                                  40.17 ( )          DQ (48.30)                    
 -- Keller, Andrew O          10 NYSA-MR              1:46.41         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                                  54.14 ( )          DQ (50.93)