Licensed to BGC-N. Westchester Marlins
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 11/9/2015 11:12 AM
                   2015 MR PATS 12 & Under Meet - 11/7/2015                    
                Patriot Swim Team, Sanction #: 151107 151157-T                 
                                12 & Under Meet                                
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tirch, Doriana R           7 HVD-MR                 22.33      18.05        
  2 Jutt, Anna E               8 Patriot-MR             30.86      21.12        
  3 Shao, Kristie              7 RFAC-MR                30.01      23.12        
  4 Odums, Kaelynn S           7 Patriot-MR                NT      24.97        
  5 Blachman, Rose A           7 RFAC-MR                32.00      25.55        
  6 Sabarre, ina C             8 Patriot-MR                NT      27.29        
  7 Liranzo, Alexis M          8 Patriot-MR             28.69      28.72        
  8 O'Sullivan, Meg J          7 Patriot-MR                NT      36.05        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  8&U ZQ
                32.09  8&U JO
                35.19  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Panaro, Sadie A            8 Patriot-MR             38.00      37.51        
  2 Hannon, Morgan A           8 HVD-MR                 45.55      41.77        
  3 Gash, Alexandra M          7 UN-PA-MR               45.10      45.63        
  4 Wilson, Emma               8 NDAC-MR                51.69      47.08        
  5 Quested, Bluebell B        6 RFAC-MR                53.31      47.72        
  6 Leonard, Emily V           8 NBS-MR                 48.52      49.03        
  7 Nestler, Maura K           8 Patriot-MR             51.44      50.36        
  8 Hofbauer, Amari L          7 Patriot-MR             54.19      53.16        
  9 Shao, Kristie              7 RFAC-MR                55.09      53.75        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  8&U ZQ
              1:10.99  8&U JO
              1:18.49  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gash, Alexandra M          7 UN-PA-MR             1:47.32    1:42.30        
  2 Leonard, Emily V           8 NBS-MR               1:50.20    1:49.46        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Panaro, Sadie A            8 Patriot-MR             19.09      19.59        
  2 Tirch, Doriana R           7 HVD-MR                 26.08      22.69        
  3 Quested, Bluebell B        6 RFAC-MR                48.01      23.30        
  4 Hannon, Morgan A           8 HVD-MR                 25.23      24.21        
  5 Murphy, Morgan J           8 Patriot-MR             26.78      25.03        
  6 Wilson, Emma               8 NDAC-MR                26.65      25.06        
  7 Shao, Kristie              7 RFAC-MR                45.01      25.51        
  8 Nestler, Maura K           8 Patriot-MR             27.69      25.68        
  9 Jutt, Anna E               8 Patriot-MR             34.57      25.80        
 10 Farrell, Katherine K       8 HVD-MR                 27.33      27.53        
 11 Sabarre, ina C             8 Patriot-MR             33.97      27.87        
 12 Blachman, Rose A           7 RFAC-MR                39.00      29.46        
 13 Liranzo, Alexis M          8 Patriot-MR             33.75      30.59        
 14 Odums, Kaelynn S           7 Patriot-MR                NT      34.70        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  8&U ZQ
                37.19  8&U JO
                41.89  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Panaro, Sadie A            8 Patriot-MR             42.13      42.73        
  2 Gash, Alexandra M          7 UN-PA-MR               57.84      53.58        
  3 Nestler, Maura K           8 Patriot-MR           1:03.35      56.25        
  4 Hofbauer, Amari L          7 Patriot-MR             59.58      57.51        
  5 Leonard, Emily V           8 NBS-MR               1:00.35      59.42        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shao, Kristie              7 RFAC-MR                50.01      26.50        
  2 Quested, Bluebell B        6 RFAC-MR              1:01.01      27.85        
  3 Tirch, Doriana R           7 HVD-MR                 35.38      28.02        
  4 Hofbauer, Amari L          7 Patriot-MR             35.78      33.73        
  5 Blachman, Rose A           7 RFAC-MR                50.01      39.20        
 -- Liranzo, Alexis M          8 Patriot-MR                NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Jutt, Anna E               8 Patriot-MR                NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  8&U ZQ
                42.99  8&U JO
                47.79  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murphy, Morgan J           8 Patriot-MR             56.69      54.95        
  2 Gash, Alexandra M          7 UN-PA-MR               58.60      58.45        
 -- Sabarre, ina C             8 Patriot-MR           1:13.66         DQ        
      One hand touch
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quested, Bluebell B        6 RFAC-MR                33.00      21.98        
  2 Hannon, Morgan A           8 HVD-MR                 30.33      22.50        
  3 Tirch, Doriana R           7 HVD-MR                 29.23      23.09        
  4 Wilson, Emma               8 NDAC-MR                33.11      23.69        
  5 Nestler, Maura K           8 Patriot-MR                NT      24.73        
  6 Hofbauer, Amari L          7 Patriot-MR             31.18      26.33        
  7 Jutt, Anna E               8 Patriot-MR             48.17      27.78        
  8 Farrell, Katherine K       8 HVD-MR                 30.33      30.10        
  9 Liranzo, Alexis M          8 Patriot-MR                NT      37.91        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  8&U ZQ
                35.99  8&U JO
                42.39  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Panaro, Sadie A            8 Patriot-MR             43.22      40.70 SILV   
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  9-10 ZQ
                32.09  9-10 JO
                35.19  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gash, Allison M           10 UN-PA-MR               30.10      30.47 ZQ     
  2 Vallamattam, Annie        10 UN-PA-MR               31.04      31.39 JO     
  3 Phillips, Grace M         10 RFAC-MR                33.43      33.28 SILV   
  4 Ullinger, Hannah M        10 RFAC-MR                32.60      33.39 SILV   
  5 Shao, Carolyn             10 RFAC-MR                33.94      34.25 SILV   
  6 Johnson, Amanda L         10 RFAC-MR                34.33      35.04 SILV   
  7 Bryant, Jordyn M           9 NBS-MR                 32.95      35.15 SILV   
  8 Ramkissoon, Amiya M        9 Barracudas-MR          37.57      35.81        
  9 Gomez, Alyssa E           10 Barracudas-MR          36.45      35.89        
 10 Avancena, Regina A        10 NDAC-MR                37.16      35.95        
 11 Dabo, Mariama F            9 HVD-MR                 36.00      35.99        
 12 Pearsall, Eloise M         9 Patriot-MR             36.80      36.45        
 13 Sweeney, Madelyn J         9 HVD-MR                 40.22      36.81        
 14 Horgan, Rosemary E         9 HVD-MR                 37.19      37.08        
 15 Regenauer, Magdalena G     9 NBS-MR                 36.95      37.09        
 16 Bilenky, Silvia            9 NBS-MR                 36.42      37.15        
 17 Mathews, Abby G            9 UN-PA-MR               40.66      37.57        
 18 Gregory, Julia A           9 Jcc-MR                 41.59      37.62        
 19 Clark, Campbell U          9 HVD-MR                 36.34      37.67        
 20 Rocchio, Grace A          10 Barracudas-MR          38.03      38.11        
 21 Stafford, Jadyn C         10 NDAC-MR                40.28      38.93        
 22 Hannon, Mckenzie E        10 HVD-MR                 37.69      39.60        
 23 Pegelow, Aliana M          9 NDAC-MR                42.11      41.13        
 24 McCluskey, Jayden K        9 NDAC-MR                42.26      42.28        
 25 Lockward, Rebeca P        10 Barracudas-MR          41.65      42.64        
 26 Leonard, Julia E           9 NBS-MR                 41.72      42.93        
 27 Gash, Amelia M             9 UN-PA-MR               40.99      43.12        
 28 Michael, Olivia I         10 HVD-MR                 49.43      43.23        
 29 Anson, Kayli A            10 Patriot-MR             50.98      43.89        
 30 Ottman, Ashley K          10 NDAC-MR                44.06      44.94        
 31 Prianti, Sophia I          9 Patriot-MR             52.37      47.83        
 32 Reyes, Marina L            9 NDAC-MR                52.16      48.65        
 33 Lopez, Eleanor A          10 Patriot-MR             56.94      48.75        
 34 Fedigan, Caroline R        9 HVD-MR                 45.33      50.32        
 35 Gordineer, Kayla B         9 HVD-MR                 45.33      56.83        
 36 Jabar, Serena A            9 Patriot-MR                NT      58.31        
 37 Jackson, Sidney J         10 HVD-MR                 52.33      58.81        
 -- Murphy, Vanessa            9 Patriot-MR           1:01.40        DNF        
      Did not finish
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  9-10 ZQ
              1:10.99  9-10 JO
              1:18.49  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gash, Allison M           10 UN-PA-MR             1:07.05    1:06.43 ZQ     
                  32.02     1:06.43 (34.41)                                        
  2 Vallamattam, Annie        10 UN-PA-MR             1:07.85    1:07.41 ZQ     
                  31.57     1:07.41 (35.84)                                        
  3 Ullinger, Hannah M        10 RFAC-MR              1:11.64    1:10.68 JO     
                  34.15     1:10.68 (36.53)                                        
  4 Phillips, Grace M         10 RFAC-MR              1:13.20    1:13.75 SILV   
                  35.25     1:13.75 (38.50)                                        
  5 Shao, Carolyn             10 RFAC-MR              1:15.86    1:14.18 SILV   
                  35.43     1:14.18 (38.75)                                        
  6 Lee, Jordan E             10 NDAC-MR              1:21.11    1:15.29 SILV   
                  36.49     1:15.29 (38.80)                                        
  7 Johnson, Amanda L         10 RFAC-MR              1:15.97    1:16.54 SILV   
                  36.81     1:16.54 (39.73)                                        
  8 Bryant, Jordyn M           9 NBS-MR               1:17.74    1:18.15 SILV   
                  35.93     1:18.15 (42.22)                                        
  9 Gomez, Alyssa E           10 Barracudas-MR        1:25.40    1:20.89        
                  36.19     1:20.89 (44.70)                                        
 10 Smith, Charlotte T        10 NDAC-MR              1:27.85    1:20.90        
                  39.74     1:20.90 (41.16)                                        
 11 Jarvis, Cassie D           9 HVD-MR               1:38.33    1:20.91        
                  36.30     1:21.06 (44.76)         1:20.91 ( )                    
 12 Gregory, Julia A           9 Jcc-MR               1:32.28    1:21.45        
                  38.97     1:21.45 (42.48)                                        
 13 Mathews, Abby G            9 UN-PA-MR             1:27.95    1:21.93        
                  39.27     1:21.93 (42.66)                                        
 14 Dabo, Mariama F            9 HVD-MR               1:26.45    1:23.62        
                  38.00     1:23.62 (45.62)                                        
 15 Rocchio, Grace A          10 Barracudas-MR        1:26.84    1:24.20        
                  39.37     1:24.20 (44.83)                                        
 16 Bilenky, Silvia            9 NBS-MR               1:22.55    1:25.26        
                  39.14     1:25.26 (46.12)                                        
 17 Pegelow, Aliana M          9 NDAC-MR              1:32.11    1:27.56        
                  39.68     1:27.56 (47.88)                                        
 18 Regenauer, Magdalena G     9 NBS-MR               1:26.09    1:27.80        
                  40.80     1:27.80 (47.00)                                        
 19 Jimenez, Hermione E        9 RFAC-MR              1:31.44    1:29.79        
                  39.76     1:29.79 (50.03)                                        
 20 Gash, Amelia M             9 UN-PA-MR             1:33.22    1:31.17        
                  42.40     1:31.17 (48.77)                                        
 21 Jarvis, Emma M             9 HVD-MR               1:42.33    1:32.07        
 22 Nguyen, Olivia R          10 HVD-MR               1:41.22    1:33.29        
                  43.50     1:33.29 (49.79)                                        
 23 Zisa, Sophia R            10 HVD-MR               1:37.33    1:33.55        
                  41.21     1:33.55 (52.34)                                        
 24 Jarvis, Delaney R          9 HVD-MR               1:40.33    1:36.28        
 25 Civitano, Emily A          9 HVD-MR               1:45.33    1:37.48        
 26 Leonard, Julia E           9 NBS-MR               1:37.89    1:37.73        
                  46.13     1:37.73 (51.60)                                        
 27 Tokarski, Gwyneth A       10 HVD-MR               1:40.33    1:38.11        
                  45.03     1:38.11 (53.08)                                        
 28 Schnee, Veronica V        10 Patriot-MR                NT    1:49.82        
                                                      51.35 ( )     1:49.82 (58.47)
 29 Reyes, Marina L            9 NDAC-MR              2:20.11    1:55.55        
                  51.71   1:55.77 (1:04.06)     2:13.13 (17.36)     2:29.41 (16.28)
        2:45.15 (15.74)         1:55.55 ( )                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  9-10 ZQ
                37.19  9-10 JO
                41.89  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gash, Allison M           10 UN-PA-MR               35.56      35.02 ZQ     
  2 Phillips, Grace M         10 RFAC-MR                38.05      38.19 SILV   
  3 Lee, Jordan E             10 NDAC-MR                37.09      38.21 SILV   
  4 Johnson, Amanda L         10 RFAC-MR                38.52      38.41 SILV   
  5 Ullinger, Hannah M        10 RFAC-MR                38.14      38.92 SILV   
  6 Ramkissoon, Amiya M        9 Barracudas-MR          39.92      39.11 SILV   
  7 Shao, Carolyn             10 RFAC-MR                38.89      40.12 SILV   
  8 Gregory, Julia A           9 Jcc-MR                 45.74      40.70 SILV   
  9 Pearsall, Eloise M         9 Patriot-MR             42.05      41.29 SILV   
 10 Gomez, Alyssa E           10 Barracudas-MR          43.88      42.39        
 11 Sweeney, Madelyn J         9 HVD-MR                 47.55      42.84        
 12 Smith, Charlotte T        10 NDAC-MR                42.02      42.93        
 13 Avancena, Regina A        10 NDAC-MR                45.01      43.38        
 14 Rocchio, Grace A          10 Barracudas-MR          43.17      44.38        
 15 Hannon, Mckenzie E        10 HVD-MR                 47.56      44.62        
 16 Horgan, Rosemary E         9 HVD-MR                 50.33      45.25        
 17 Zisa, Sophia R            10 HVD-MR                 47.03      45.32        
 18 Ottman, Ashley K          10 NDAC-MR                51.71      45.69        
 19 Regenauer, Magdalena G     9 NBS-MR                 43.69      45.71        
 20 Jimenez, Hermione E        9 RFAC-MR                48.25      46.27        
 21 Stafford, Jadyn C         10 NDAC-MR                49.11      47.38        
 22 Pegelow, Aliana M          9 NDAC-MR                51.11      47.39        
 23 Gash, Amelia M             9 UN-PA-MR               48.18      47.50        
 24 Mathews, Abby G            9 UN-PA-MR               50.84      48.56        
 25 Nguyen, Olivia R          10 HVD-MR                 53.86      48.89        
 26 McCluskey, Jayden K        9 NDAC-MR                56.59      49.23        
 27 Michael, Olivia I         10 HVD-MR                 49.72      49.84        
 28 Fusiak, Kaylah M           9 Patriot-MR                NT      51.04        
 29 Tokarski, Gwyneth A       10 HVD-MR                 52.60      51.38        
 30 Civitano, Emily A          9 HVD-MR                 54.33      52.55        
 31 Lopez, Eleanor A          10 Patriot-MR           1:02.56      52.68        
 32 Lockward, Rebeca P        10 Barracudas-MR          50.64      53.11        
 33 Prianti, Sophia I          9 Patriot-MR                NT      55.75        
 34 Fedigan, Caroline R        9 HVD-MR                 52.33      56.12        
 35 Schnee, Veronica V        10 Patriot-MR                NT      57.22        
 36 Reyes, Marina L            9 NDAC-MR              1:05.31      58.73        
 37 O'Sullivan, Sinead M       9 Patriot-MR           1:05.83    1:03.28        
 38 Jackson, Sidney J         10 HVD-MR               1:05.33    1:04.53        
 -- Murphy, Vanessa            9 Patriot-MR             57.16         DQ        
      Did not finish
 -- Gordineer, Kayla B         9 HVD-MR                 52.33         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Jabar, Serena A            9 Patriot-MR                NT         DQ        
      Did not finish on back
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  9-10 ZQ
                42.99  9-10 JO
                47.79  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shao, Carolyn             10 RFAC-MR                39.38      39.44 ZQ     
  2 Vallamattam, Annie        10 UN-PA-MR               39.64      39.95 ZQ     
  3 Rocchio, Grace A          10 Barracudas-MR          47.42      43.57 SILV   
  4 Smith, Charlotte T        10 NDAC-MR                44.68      43.94 SILV   
  5 Phillips, Grace M         10 RFAC-MR                43.08      44.03 SILV   
  6 Horgan, Rosemary E         9 HVD-MR                 48.87      44.95 SILV   
  7 Sweeney, Madelyn J         9 HVD-MR                 51.01      45.44 SILV   
  8 Bryant, Jordyn M           9 NBS-MR                 47.33      47.23 SILV   
  9 Leonard, Julia E           9 NBS-MR                 47.73      47.74 SILV   
 10 Hannon, Mckenzie E        10 HVD-MR                 54.16      47.99        
 11 Bilenky, Silvia            9 NBS-MR                 50.24      48.39        
 12 Dabo, Mariama F            9 HVD-MR                 46.84      48.40        
 13 Nguyen, Olivia R          10 HVD-MR                 54.25      48.49        
 14 Ramkissoon, Amiya M        9 Barracudas-MR          55.29      48.57        
 15 Ottman, Ashley K          10 NDAC-MR                52.85      49.68        
 16 Stafford, Jadyn C         10 NDAC-MR                54.85      50.20        
 17 Clark, Campbell U          9 HVD-MR                 53.38      50.54        
 18 Gash, Amelia M             9 UN-PA-MR               51.77      51.97        
 19 Mathews, Abby G            9 UN-PA-MR               54.49      52.94        
 20 Tokarski, Gwyneth A       10 HVD-MR               1:08.21      55.65        
 21 Lockward, Rebeca P        10 Barracudas-MR        1:07.37      56.83        
 22 Jimenez, Hermione E        9 RFAC-MR                53.61      57.68        
 23 Prianti, Sophia I          9 Patriot-MR                NT    1:03.65        
 24 Murphy, Vanessa            9 Patriot-MR           1:15.47    1:13.96        
 -- Pearsall, Eloise M         9 Patriot-MR             46.65         DQ        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  9-10 ZQ
                35.99  9-10 JO
                42.39  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vallamattam, Annie        10 UN-PA-MR               34.23      33.85 ZQ     
  2 Gash, Allison M           10 UN-PA-MR               34.39      34.09 ZQ     
  3 Ullinger, Hannah M        10 RFAC-MR                36.66      36.44 SILV   
  4 Ramkissoon, Amiya M        9 Barracudas-MR          38.45      37.21 SILV   
  5 Gregory, Julia A           9 Jcc-MR                 45.00      41.05 SILV   
  6 Johnson, Amanda L         10 RFAC-MR                40.47      42.08 SILV   
  7 Bryant, Jordyn M           9 NBS-MR                 39.42      42.15 SILV   
  8 Lee, Jordan E             10 NDAC-MR                51.83      43.02        
  9 Clark, Campbell U          9 HVD-MR                 42.50      43.09        
 10 Gomez, Alyssa E           10 Barracudas-MR          42.56      43.32        
 11 Pearsall, Eloise M         9 Patriot-MR             46.35      43.68        
 12 Jimenez, Hermione E        9 RFAC-MR                45.19      45.33        
 13 Regenauer, Magdalena G     9 NBS-MR                 44.89      46.30        
 14 Lockward, Rebeca P        10 Barracudas-MR          58.03      48.77        
 15 Zisa, Sophia R            10 HVD-MR                 47.08      49.82        
 16 Leonard, Julia E           9 NBS-MR                 55.15      52.86        
 17 Bilenky, Silvia            9 NBS-MR                 57.63      53.11        
 18 Jarvis, Delaney R          9 HVD-MR               1:08.78      57.49        
 19 McCluskey, Jayden K        9 NDAC-MR                59.11    1:03.47        
 20 O'Sullivan, Sinead M       9 Patriot-MR           1:20.95    1:17.90        
 -- Prianti, Sophia I          9 Patriot-MR                NT        XDQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  11-12 ZQ
                28.29  11-12 JO
                30.99  11-12 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lopez, Isabella S         12 Patriot-MR             30.21      29.21 SILV   
  2 McCaffrey, Kimberly E     11 Patriot-MR                NT      30.17 SILV   
  3 Winthal, Kyla L           11 Patriot-MR             31.27      30.64 SILV   
  4 Varon, Sophia             11 Patriot-MR             31.04      31.18        
  5 Murray, Gabriella R       12 RFAC-MR                30.93      31.24        
  6 Quezada, Julia C          11 RFAC-MR                31.73      31.53        
  7 Bunch, Jenna G            11 NBS-MR                 30.75      31.72        
  8 Sanford, Lauren E         12 NDAC-MR                42.11      32.07        
  9 Regenauer, Katarina T     12 NBS-MR                 33.43      32.68        
 10 Abrams, Anna M            12 Patriot-MR             32.61      32.90        
 11 DiNardo, Phoebe M         11 HVD-MR                 33.65      33.10        
 12 Chenski, Emma S           11 UN-PA-MR               33.10      33.71        
 13 Pizer, Natalie A          12 Jcc-MR                 34.98      33.84        
 14 Chen, Amy                 11 UN-PA-MR               34.73      33.96        
 15 Trick, Charlotte A        12 HVD-MR                 37.33      34.87        
 16 Webb, Phebe K             11 Patriot-MR             35.33      35.36        
 17 Weeks, Kelly P            11 NBS-MR                 37.03      35.51        
 18 Mendoza, Emily            12 NBS-MR                 36.51      36.18        
 19 Burlingame, Anastasia K   12 HVD-MR                 41.06      36.38        
 20 Turner, Tess S            11 HVD-MR                 35.77      37.18        
 21 LeClair, Mikayla E        12 HVD-MR                 42.87      37.93        
 22 Aagaard, Vanessa          12 HVD-MR                 42.26      38.64        
 23 Flaherty, Megan G         11 Patriot-MR                NT      39.29        
 24 Bilenky, Adriana          11 NBS-MR                 39.69      39.86        
 25 Muscarella, Katrina L     11 Barracudas-MR          39.49      40.17        
 26 Villaflor, Kelsey B       11 HVD-MR                 38.33      42.01        
 27 Hatch, Evie A             12 RFAC-MR                44.15      42.81        
 28 Cullers, Norah G          11 NDAC-MR                44.11      44.16        
 29 Murphy, Daniella          11 Patriot-MR             41.30      44.53        
 30 Boyce, Aubriana N         11 Barracudas-MR        1:00.01      49.42        
 31 Clark, Isabella A         11 HVD-MR                 56.46      50.86        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:00.99  JO
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pociask, Brooke A         11 NDAC-MR              1:08.79    1:02.32 SILV   
                  29.03     1:02.32 (33.29)                                        
  2 McCaffrey, Kimberly E     11 Patriot-MR           1:05.35    1:03.67 SILV   
                  30.26     1:03.67 (33.41)                                        
  3 Lopez, Isabella S         12 Patriot-MR           1:04.13    1:03.88 SILV   
                  30.63     1:03.88 (33.25)                                        
  4 Winthal, Kyla L           11 Patriot-MR           1:06.94    1:05.95 SILV   
                  31.77     1:05.95 (34.18)                                        
  5 Limb, Erin *              12 Jcc-MR               1:10.00    1:09.56        
                  31.93     1:09.56 (37.63)                                        
  6 Murray, Gabriella R       12 RFAC-MR              1:10.66    1:10.10        
                  33.38     1:10.10 (36.72)                                        
  7 Varon, Sophia             11 Patriot-MR           1:19.83    1:10.73        
                  32.98     1:10.73 (37.75)                                        
  8 Tatusko, Tabitha G        12 Patriot-MR           1:10.62    1:10.93        
                  33.12     1:10.93 (37.81)                                        
  9 Quezada, Julia C          11 RFAC-MR              1:11.37    1:12.02        
                  34.45     1:12.02 (37.57)                                        
 10 Abrams, Anna M            12 Patriot-MR           1:16.44    1:12.08        
                  34.44     1:12.08 (37.64)                                        
 11 Bunch, Jenna G            11 NBS-MR               1:10.71    1:12.17        
                  34.54     1:12.17 (37.63)                                        
 12 Choi, Skylar              11 RFAC-MR                   NT    1:12.95        
                  34.42     1:13.09 (38.67)         1:12.95 ( )                    
 13 Jenkins, Shae K           11 NDAC-MR              1:17.04    1:13.44        
                  34.94     1:13.44 (38.50)                                        
 14 Lyons, Lizzie K           12 Patriot-MR                NT    1:14.37        
                  33.88     1:14.36 (40.48)      1:14.37 (0.01)                    
 15 Pizer, Natalie A          12 Jcc-MR               1:19.59    1:16.70        
                  35.94     1:16.70 (40.76)                                        
 16 Hogan, Bridget R          11 HVD-MR               1:30.33    1:17.04        
                  37.01     1:17.27 (40.26)         1:17.04 ( )                    
 17 Regenauer, Katarina T     12 NBS-MR               1:16.26    1:17.89        
                  35.73     1:17.89 (42.16)                                        
 18 Mendoza, Emily            12 NBS-MR               1:20.80    1:19.18        
                  38.50     1:19.18 (40.68)                                        
 19 Webb, Phebe K             11 Patriot-MR                NT    1:19.73        
                  36.71     1:20.51 (43.80)         1:19.73 ( )                    
 20 Weeks, Kelly P            11 NBS-MR               1:26.72    1:19.99        
                  38.56     1:19.99 (41.43)                                        
 21 Russell, Lauretta R       11 NDAC-MR              1:27.90    1:20.87        
                  38.60     1:20.87 (42.27)                                        
 22 Mallory, Marisol P        11 Patriot-MR           1:25.76    1:22.57        
 23 Kablaoui, Yasmeen         11 RFAC-MR              1:32.40    1:23.52        
                  39.41     1:23.52 (44.11)                                        
 24 Andros, Grace E           12 HVD-MR               1:22.33    1:23.86        
                  38.47     1:23.86 (45.39)                                        
 25 Scully, Trish K           12 HVD-MR               1:38.33    1:26.35        
                  39.79     1:26.52 (46.73)         1:26.35 ( )                    
 26 Haverkamp, Emma G         11 RFAC-MR              1:34.82    1:27.74        
                  41.88     1:27.74 (45.86)                                        
 27 Nabors, Tehya E           11 HVD-MR               1:35.33    1:29.70        
                  40.57     1:29.70 (49.13)                                        
 28 Bilenky, Adriana          11 NBS-MR               1:25.07    1:30.04        
                  42.98     1:30.04 (47.06)                                        
 29 Hatch, Evie A             12 RFAC-MR              1:46.67    1:39.55        
                  45.27     1:39.55 (54.28)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.29  JO
                32.29  ZQ
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pociask, Brooke A         11 NDAC-MR                35.35      32.47 SILV   
  2 McCaffrey, Kimberly E     11 Patriot-MR             34.08      33.94 SILV   
  3 Tatusko, Tabitha G        12 Patriot-MR             36.59      35.51 SILV   
  4 Winthal, Kyla L           11 Patriot-MR             36.76      35.55 SILV   
  5 Varon, Sophia             11 Patriot-MR             36.05      35.82 SILV   
  6 Murray, Gabriella R       12 RFAC-MR                35.31      36.37        
  7 Bunch, Jenna G            11 NBS-MR                 36.23      36.67        
  8 Sanford, Lauren E         12 NDAC-MR                51.11      37.49        
  9 Regenauer, Katarina T     12 NBS-MR                 38.73      38.35        
 10 Pizer, Natalie A          12 Jcc-MR                 39.76      38.51        
 11 Choi, Skylar              11 RFAC-MR                   NT      38.52        
 12 Turner, Tess S            11 HVD-MR                 43.42      39.21        
 13 Quezada, Julia C          11 RFAC-MR                38.23      39.36        
 14 Jenkins, Shae K           11 NDAC-MR                42.19      39.77        
 15 Goldleaf, Peyton F        12 HVD-MR                 44.78      40.07        
 16 Abrams, Anna M            12 Patriot-MR             38.24      40.20        
 17 Webb, Phebe K             11 Patriot-MR             44.46      41.43        
 18 Lyons, Lizzie K           12 Patriot-MR             40.51      41.85        
 19 Chen, Amy                 11 UN-PA-MR               44.12      42.02        
 20 Hogan, Bridget R          11 HVD-MR                 44.86      42.48        
 21 Farrell, Ainsley J        11 HVD-MR                 46.33      42.81        
 22 Weeks, Kelly P            11 NBS-MR                 46.10      42.82        
 23 Russell, Lauretta R       11 NDAC-MR                43.61      43.40        
 24 Mendoza, Emily            12 NBS-MR                 51.62      44.12        
 25 LeClair, Mikayla E        12 HVD-MR                 47.14      44.89        
 26 Cullers, Norah G          11 NDAC-MR                59.11      45.14        
 27 Scully, Trish K           12 HVD-MR                 45.92      46.63        
 28 Andros, Grace E           12 HVD-MR                 47.33      47.29        
 29 Burlingame, Anastasia K   12 HVD-MR                 56.66      47.63        
 30 Kablaoui, Yasmeen         11 RFAC-MR                47.73      47.84        
 31 Aagaard, Vanessa          12 HVD-MR                 52.38      47.87        
 32 Haverkamp, Emma G         11 RFAC-MR                45.02      48.02        
 33 Flaherty, Megan G         11 Patriot-MR                NT      48.55        
 34 Muscarella, Katrina L     11 Barracudas-MR          50.84      48.67        
 35 Hatch, Evie A             12 RFAC-MR                51.54      50.31        
 36 Murphy, Daniella          11 Patriot-MR             52.86      51.65        
 37 Clark, Isabella A         11 HVD-MR               1:02.69      54.21        
 38 Boyce, Aubriana N         11 Barracudas-MR        1:00.02      54.39        
 39 O'Sullivan, Kate E        11 Patriot-MR             58.96    1:00.13        
 -- Villaflor, Kelsey B       11 HVD-MR                 48.33         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                37.19  JO
                40.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanford, Lauren E         12 NDAC-MR                58.11      38.64 SILV   
  2 McCaffrey, Kimberly E     11 Patriot-MR             40.00      39.25 SILV   
  3 Limb, Erin *              12 Jcc-MR                 41.02      40.05 SILV   
  4 Winthal, Kyla L           11 Patriot-MR             43.39      40.63        
  5 Lopez, Isabella S         12 Patriot-MR             44.12      40.75        
  6 Jenkins, Shae K           11 NDAC-MR                45.43      42.41        
  7 Murray, Gabriella R       12 RFAC-MR                45.56      43.24        
  8 Goldleaf, Peyton F        12 HVD-MR                 46.02      43.47        
  9 Farrell, Ainsley J        11 HVD-MR                 48.33      44.73        
 10 Chen, Amy                 11 UN-PA-MR               44.57      44.74        
 11 Chenski, Emma S           11 UN-PA-MR               44.84      44.91        
 12 DiNardo, Phoebe M         11 HVD-MR                 48.44      44.98        
 13 Choi, Skylar              11 RFAC-MR                   NT      45.66        
 14 Burlingame, Anastasia K   12 HVD-MR                 51.85      45.70        
 15 Tatusko, Tabitha G        12 Patriot-MR             46.50      46.24        
 16 Mallory, Marisol P        11 Patriot-MR             50.48      46.32        
 17 Webb, Phebe K             11 Patriot-MR             50.41      46.35        
 18 Lyons, Lizzie K           12 Patriot-MR             47.94      47.34        
 19 Trick, Charlotte A        12 HVD-MR                 48.33      47.41        
 20 Russell, Lauretta R       11 NDAC-MR                49.83      47.87        
 21 Nabors, Tehya E           11 HVD-MR                 50.33      48.55        
 22 Bilenky, Adriana          11 NBS-MR                 50.94      49.40        
 23 Weeks, Kelly P            11 NBS-MR                 55.40      49.63        
 24 Hogan, Bridget R          11 HVD-MR                 52.24      50.09        
 25 Mendoza, Emily            12 NBS-MR                 59.21      50.40        
 26 Haverkamp, Emma G         11 RFAC-MR                54.30      51.59        
 27 Murphy, Daniella          11 Patriot-MR             53.63      51.83        
 28 Andros, Grace E           12 HVD-MR                 49.33      52.77        
 29 Flaherty, Megan G         11 Patriot-MR                NT      53.78        
 30 LeClair, Mikayla E        12 HVD-MR               1:02.55      54.13        
 31 Hatch, Evie A             12 RFAC-MR                56.52      57.08        
 32 Muscarella, Katrina L     11 Barracudas-MR          58.70      57.93        
 33 Kablaoui, Yasmeen         11 RFAC-MR              1:00.47    1:04.57        
 -- Cullers, Norah G          11 NDAC-MR                   NT         DQ        
      No touch
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.99  JO
                34.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pociask, Brooke A         11 NDAC-MR                32.59      29.94 ZQ     
  2 Abrams, Anna M            12 Patriot-MR             34.50      33.03 SILV   
  3 Lopez, Isabella S         12 Patriot-MR             34.17      33.31 SILV   
  4 Quezada, Julia C          11 RFAC-MR                33.29      33.44 SILV   
  5 Varon, Sophia             11 Patriot-MR             35.14      34.23 SILV   
  6 Limb, Erin *              12 Jcc-MR                 35.61      35.13        
  7 Chen, Amy                 11 UN-PA-MR               43.67      37.59        
  8 Chenski, Emma S           11 UN-PA-MR               42.68      38.09        
  9 Regenauer, Katarina T     12 NBS-MR                 37.64      38.34        
 10 Lyons, Lizzie K           12 Patriot-MR             39.89      39.33        
 11 Goldleaf, Peyton F        12 HVD-MR                 42.05      39.37        
 12 DiNardo, Phoebe M         11 HVD-MR                 44.58      40.32        
 13 Turner, Tess S            11 HVD-MR                 43.48      40.52        
 14 Hogan, Bridget R          11 HVD-MR                 40.07      41.17        
 15 Choi, Skylar              11 RFAC-MR                   NT      41.71        
 16 Bunch, Jenna G            11 NBS-MR                 40.21      41.81        
 17 Tatusko, Tabitha G        12 Patriot-MR             41.57      41.83        
 18 Kablaoui, Yasmeen         11 RFAC-MR                55.32      43.33        
 19 Trick, Charlotte A        12 HVD-MR                 44.33      45.18        
 20 Haverkamp, Emma G         11 RFAC-MR                50.88      45.70        
 21 Muscarella, Katrina L     11 Barracudas-MR          47.98      47.48        
 -- O'Sullivan, Kate E        11 Patriot-MR                NT         DQ        
      One hand touch
 
Girls 12 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patriot Swim Team-MR  'A'                         1:58.27    1:59.84        
     1) McCaffrey, Kimberly E 11        2) Lopez, Isabella S 12           
     3) Varon, Sophia 11                4) Winthal, Kyla L 11             
                  29.85       59.49 (29.64)     1:30.14 (30.65)     1:59.84 (29.70)
  2 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:03.69    2:03.93        
     1) Jenkins, Shae K 11              2) Sanford, Lauren E 12           
     3) Lee, Jordan E 10                4) Pociask, Brooke A 11           
                  32.77     1:03.99 (31.22)     1:36.13 (32.14)     2:03.93 (27.80)
  3 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                           NT    2:11.14        
     1) Ullinger, Hannah M 10           2) Shao, Carolyn 10               
     3) Phillips, Grace M 10            4) Murray, Gabriella R 12         
                  33.47     1:07.21 (33.74)     1:41.21 (34.00)     2:11.14 (29.93)
  4 Patriot Swim Team-MR  'B'                         2:11.09    2:13.41        
     1) Tatusko, Tabitha G 12           2) Abrams, Anna M 12              
     3) Webb, Phebe K 11                4) Mallory, Marisol P 11          
                  30.62     1:02.71 (32.09)     1:38.36 (35.65)     2:13.41 (35.05)
  5 Newburgh Sharks-MR  'A'                           2:17.70    2:20.04        
     1) Regenauer, Katarina T 12        2) Bryant, Jordyn M 9             
     3) Bilenky, Silvia 9               4) Bunch, Jenna G 11              
                  33.49     1:09.39 (35.90)     1:47.76 (38.37)     2:20.04 (32.28)
  6 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'B'                 NT    2:25.93        
     1) Avancena, Regina A 10           2) Russell, Lauretta R 11         
     3) Pegelow, Aliana M 9             4) Smith, Charlotte T 10          
                  36.33     1:12.22 (35.89)     1:50.86 (38.64)     2:25.93 (35.07)
  7 YMCA of Middletown Barracudas-MR  'A'             2:24.75    2:27.24        
     1) Gomez, Alyssa E 10              2) Rocchio, Grace A 10            
     3) Muscarella, Katrina L 11        4) Ramkissoon, Amiya M 9          
                  35.99     1:12.93 (36.94)     1:58.32 (45.39)     2:27.24 (28.92)
  8 Patriot Swim Team-MR  'C'                         2:43.21    2:33.68        
     1) Pearsall, Eloise M 9            2) Detres, Emily 10               
     3) Lyons, Lizzie K 12              4) Panaro, Sadie A 8              
                  36.26     1:24.65 (48.39)     1:59.58 (34.93)     2:33.68 (34.10)
  9 Newburgh Sharks-MR  'B'                           2:48.16    2:38.08        
     1) Regenauer, Magdalena G 9        2) Bilenky, Adriana 11            
     3) Leonard, Julia E 9              4) Mendoza, Emily 12              
                  36.45     1:18.09 (41.64)     2:02.45 (44.36)     2:38.08 (35.63)
 10 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'C'                 NT    2:53.86        
     1) McCluskey, Jayden K 9           2) Ottman, Ashley K 10            
     3) Cullers, Norah G 11             4) Stafford, Jadyn C 10           
                  46.60     1:32.25 (45.65)     2:16.94 (44.69)     2:53.86 (36.92)
 11 Patriot Swim Team-MR  'D'                         3:14.35    3:05.33        
     1) Murphy, Daniella 11             2) Anson, Kayli A 10              
     3) Nestler, Maura K 8              4) Schnee, Veronica V 10          
                  41.48     1:30.23 (48.75)     2:17.54 (47.31)     3:05.33 (47.79)
 12 Patriot Swim Team-MR  'E'                         3:43.93    3:38.41        
     1) Hofbauer, Amari L 7             2) O'Sullivan, Sinead M 9         
     3) Murphy, Vanessa 9               4) Prianti, Sophia I 9            
                  56.42     1:53.59 (57.17)     2:46.78 (53.19)     3:38.41 (51.63)
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Del Rosario, Jake C        8 Patriot-MR                NT      17.08        
  2 Winthal, Dylan Z           7 Patriot-MR             19.43      18.92        
  3 White, Ronan W             8 Patriot-MR             18.65      19.02        
  4 Andros, Joe B              7 HVD-MR                 22.33      23.54        
  5 Locitzer, Patrick S        8 Patriot-MR             24.57      23.56        
  6 Meddaugh, Brock W          8 NDAC-MR                24.07      24.75        
  7 Christidis, Alexandros W   7 Patriot-MR                NT      25.16        
  8 Garvey, Cole J             8 NBS-MR                 25.90      25.84        
  9 Dubroff, Win               8 Patriot-MR             24.73      26.14        
 10 Chenski, Sasha C           7 Patriot-MR             37.44      35.09        
 11 Flaherty, Sean P           6 Patriot-MR                NT      40.46        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  8&U ZQ
                31.99  8&U JO
                35.19  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daniels, Owen D            8 NDAC-MR                38.60      34.29 SILV   
  2 Pearsall, Milo J           8 Patriot-MR             39.26      39.24        
  3 Dorner, Benjamin R         8 NDAC-MR                43.24      39.81        
  4 Hackmeyer, Brody P         8 NDAC-MR                44.71      40.29        
  5 Flynn, Gavin M             8 HVD-MR                 45.69      42.59        
  6 Locitzer, Thomas B         8 Patriot-MR             42.80      43.46        
  7 Cooper, Jackson C          8 NBS-MR                 42.25      45.24        
  8 Karadeniz, Derin M         7 RFAC-MR                49.56      51.02        
  9 Locitzer, Patrick S        8 Patriot-MR             54.19      52.66        
 10 Dubroff, Win               8 Patriot-MR                NT      55.07        
 11 Constancio, Markus A       8 NBS-MR                 52.58      57.52        
 12 Garvey, Cole J             8 NBS-MR                 59.98    1:04.02        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  8&U ZQ
              1:10.59  8&U JO
              1:18.49  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pearsall, Milo J           8 Patriot-MR           1:31.75    1:26.66        
                  40.42     1:26.66 (46.24)                                        
  2 Cooper, Jackson C          8 NBS-MR               1:41.63    1:34.53        
                  41.89     1:34.53 (52.64)                                        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 White, Ronan W             8 Patriot-MR             22.08      20.45        
  2 Dorner, Benjamin R         8 NDAC-MR                22.76      20.49        
  3 Del Rosario, Jake C        8 Patriot-MR                NT      22.10        
  4 Karadeniz, Derin M         7 RFAC-MR                49.01      25.38        
  5 Andros, Joe B              7 HVD-MR                 28.33      27.50        
  6 Garvey, Cole J             8 NBS-MR                 29.32      30.91        
  7 Chenski, Sasha C           7 Patriot-MR             40.88      31.89        
  8 Christidis, Alexandros W   7 Patriot-MR                NT      32.60        
  9 Flaherty, Sean P           6 Patriot-MR                NT      37.26        
 -- Winthal, Dylan Z           7 Patriot-MR                NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  8&U ZQ
                37.49  8&U JO
                42.89  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flynn, Gavin M             8 HVD-MR                 55.33      46.19        
  2 Cooper, Jackson C          8 NBS-MR                 51.27      48.91        
  3 Locitzer, Thomas B         8 Patriot-MR           1:00.58      49.16        
  4 Constancio, Markus A       8 NBS-MR                 54.94      52.70        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Karadeniz, Derin M         7 RFAC-MR                55.01      26.16        
  2 White, Ronan W             8 Patriot-MR             26.40      26.70        
  3 Winthal, Dylan Z           7 Patriot-MR             29.60      27.22        
  4 Dubroff, Win               8 Patriot-MR             32.28      30.54        
  5 Hackmeyer, Brody P         8 NDAC-MR                34.91      34.70        
  6 Constancio, Markus A       8 NBS-MR                 35.55      37.28        
  7 Andros, Joe B              7 HVD-MR                 32.33      39.94        
  8 Chenski, Sasha C           7 Patriot-MR                NT      50.10        
 -- Del Rosario, Jake C        8 Patriot-MR                NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Christidis, Alexandros W   7 Patriot-MR                NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Daniels, Owen D            8 NDAC-MR                25.11         DQ        
 -- Garvey, Cole J             8 NBS-MR                 45.55         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  8&U ZQ
                43.49  8&U JO
                48.59  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Locitzer, Thomas B         8 Patriot-MR             52.09      55.01        
  2 Locitzer, Patrick S        8 Patriot-MR           1:00.04    1:01.16        
  3 Cooper, Jackson C          8 NBS-MR               1:03.45    1:05.02        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pearsall, Milo J           8 Patriot-MR             20.22      18.05        
  2 Daniels, Owen D            8 NDAC-MR                22.77      18.25        
  3 Hackmeyer, Brody P         8 NDAC-MR                23.59      21.64        
  4 Dorner, Benjamin R         8 NDAC-MR                29.11      21.68        
  5 White, Ronan W             8 Patriot-MR             22.32      22.28        
  6 Locitzer, Thomas B         8 Patriot-MR             23.73      22.38        
  7 Flynn, Gavin M             8 HVD-MR                 24.96      24.79        
  8 Meddaugh, Brock W          8 NDAC-MR                42.36      27.31        
  9 Karadeniz, Derin M         7 RFAC-MR                54.01      27.56        
 10 Locitzer, Patrick S        8 Patriot-MR             38.55      28.20        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  8&U ZQ
                35.99  8&U JO
                43.89  8&U SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pearsall, Milo J           8 Patriot-MR             50.10      45.78        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  9-10 ZQ
                31.99  9-10 JO
                35.19  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quested, Finn J           10 RFAC-MR                29.03      29.37 ZQ     
  2 McKenna, Rodin J          10 Jcc-MR                 31.14      29.56 ZQ     
  3 Simpfenderfer, Michael D  10 RFAC-MR                29.81      30.28 ZQ     
  4 Vitale, Ben G             10 Patriot-MR             31.36      31.04 JO     
  5 Sadchikov, Max O          10 Patriot-MR             32.12      31.82 JO     
  6 Donaldson, AJ E           10 Barracudas-MR          33.88      32.46 SILV   
  7 Tirch, Patrick M          10 HVD-MR                 34.68      32.90 SILV   
  8 Amaro, Dylan J            10 NDAC-MR                33.89      32.96 SILV   
  9 Domanico, Aidan M          9 NBS-MR                 33.74      34.55 SILV   
 10 Daniels, Luke W           10 NDAC-MR                37.15      37.36        
 11 Beaudoin, Noah S          10 HVD-MR                 38.75      38.26        
 12 Wilson, Edmund             9 NDAC-MR                36.02      39.02        
 13 McGrath, Adam M           10 NDAC-MR                39.94      39.16        
 14 Majumdar, Ryan             9 HVD-MR               1:02.97      41.86        
 15 Hogan, James T             9 HVD-MR                 48.86      42.10        
 16 Han, Franklin              9 Patriot-MR             47.37      42.87        
 17 Burlingame, Rohan E        9 HVD-MR                 50.33      45.70        
 18 White, Declan A           10 Patriot-MR             52.67      50.84        
 19 Heidebrecht, Martin H      9 NDAC-MR                45.42      51.98        
 20 Chowdhary, Aaditya         9 Patriot-MR                NT    1:05.22        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  9-10 ZQ
              1:10.59  9-10 JO
              1:18.49  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quested, Finn J           10 RFAC-MR              1:03.33    1:02.81 ZQ     
                  30.48     1:03.96 (33.48)         1:02.81 ( )                    
  2 Simpfenderfer, Michael D  10 RFAC-MR              1:04.39    1:05.85 ZQ     
                  31.64     1:05.99 (34.35)         1:05.85 ( )                    
  3 McKenna, Rodin J          10 Jcc-MR               1:08.71    1:06.14 ZQ     
                  30.99     1:06.14 (35.15)                                        
  4 Donaldson, AJ E           10 Barracudas-MR        1:18.47    1:14.80 SILV   
                  34.71     1:14.80 (40.09)                                        
  5 Abbruzzese, Matthew J      9 RFAC-MR              1:20.06    1:14.93 SILV   
                  35.04     1:14.93 (39.89)                                        
  6 Amaro, Dylan J            10 NDAC-MR              1:22.19    1:17.41 SILV   
                  34.94     1:17.62 (42.68)         1:17.41 ( )                    
  7 Domanico, Aidan M          9 NBS-MR               1:18.64    1:18.38 SILV   
                  36.74     1:18.38 (41.64)                                        
  8 Hackmeyer, Kieran M       10 NDAC-MR              1:22.06    1:19.48        
                  35.37     1:19.48 (44.11)                                        
  9 McGrath, Adam M           10 NDAC-MR              1:45.11    1:27.64        
                  42.15     1:27.64 (45.49)                                        
 10 Beaudoin, Noah S          10 HVD-MR               1:33.33    1:30.64        
                  41.54     1:30.64 (49.10)                                        
 11 Rieck, Justin R            9 Patriot-MR                NT    1:44.64        
                  50.21     1:44.64 (54.43)                                        
 12 Zhu, Alex                  9 RFAC-MR              1:59.10    1:50.06        
                  52.29   1:53.80 (1:01.51)         1:50.06 ( )                    
 13 Fairbanks, Gage L          9 NBS-MR               2:01.26    1:52.80        
                  52.95     1:52.80 (59.85)                                        
 14 Latino, Tristan M         10 RFAC-MR              1:57.30    1:53.27        
                  56.31     1:53.31 (57.00)         1:53.27 ( )                    
 15 Heidebrecht, Martin H      9 NDAC-MR              2:00.11    1:56.72        
                  53.25   1:57.46 (1:04.21)         1:56.72 ( )                    
 16 Chowdhary, Aaditya         9 Patriot-MR                NT    2:07.98        
 17 Anne, Anish                9 Patriot-MR                NT    2:53.73        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  9-10 ZQ
                37.49  9-10 JO
                42.89  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sadchikov, Max O          10 Patriot-MR             36.01      35.20 ZQ     
  2 McKenna, Rodin J          10 Jcc-MR                 37.17      35.66 ZQ     
  3 Vitale, Ben G             10 Patriot-MR             37.01      36.05 ZQ     
  4 Simpfenderfer, Michael D  10 RFAC-MR                36.67      36.80 JO     
  5 Domanico, Aidan M          9 NBS-MR                 40.14      38.14 SILV   
  6 Tirch, Patrick M          10 HVD-MR                 44.36      38.99 SILV   
  7 Daniels, Luke W           10 NDAC-MR                42.58      40.20 SILV   
  8 Wilson, Edmund             9 NDAC-MR                43.20      40.72 SILV   
  9 Abbruzzese, Matthew J      9 RFAC-MR                42.91      40.78 SILV   
 10 Hackmeyer, Kieran M       10 NDAC-MR                42.69      43.57        
 11 McGrath, Adam M           10 NDAC-MR                48.95      43.79        
 12 Beaudoin, Noah S          10 HVD-MR                 45.07      44.99        
 13 Majumdar, Ryan             9 HVD-MR               1:14.36      47.16        
 14 Hogan, James T             9 HVD-MR               1:06.58      49.39        
 15 Latino, Tristan M         10 RFAC-MR                55.39      52.88        
 16 Heidebrecht, Martin H      9 NDAC-MR                55.15      53.00        
 17 Burlingame, Rohan E        9 HVD-MR                 59.33      53.53        
 18 Han, Franklin              9 Patriot-MR                NT      55.24        
 19 Zhu, Alex                  9 RFAC-MR                54.26      56.00        
 20 Chowdhary, Aaditya         9 Patriot-MR                NT    1:33.71        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  9-10 ZQ
                43.49  9-10 JO
                48.59  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quested, Finn J           10 RFAC-MR                38.38      38.37 ZQ     
  2 Vitale, Ben G             10 Patriot-MR             42.13      40.12 ZQ     
  3 Amaro, Dylan J            10 NDAC-MR                41.33      40.55 ZQ     
  4 Sadchikov, Max O          10 Patriot-MR             41.67      40.90 ZQ     
  5 Donaldson, AJ E           10 Barracudas-MR          45.71      44.00 SILV   
  6 Tirch, Patrick M          10 HVD-MR                 48.99      45.04 SILV   
  7 Abbruzzese, Matthew J      9 RFAC-MR                48.65      48.31 SILV   
  8 Beaudoin, Noah S          10 HVD-MR                 50.43      49.68        
  9 Daniels, Luke W           10 NDAC-MR                52.68      51.11        
 10 Zhu, Alex                  9 RFAC-MR                50.09      51.61        
 11 Han, Franklin              9 Patriot-MR                NT    1:06.08        
 12 Chowdhary, Aaditya         9 Patriot-MR                NT    1:22.83        
 -- Rieck, Justin R            9 Patriot-MR                NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Anne, Anish                9 Patriot-MR                NT         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  9-10 ZQ
                35.99  9-10 JO
                43.89  9-10 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quested, Finn J           10 RFAC-MR                31.32      32.08 ZQ     
  2 Vitale, Ben G             10 Patriot-MR             34.64      32.38 ZQ     
  3 Sadchikov, Max O          10 Patriot-MR             34.79      33.12 ZQ     
  4 McKenna, Rodin J          10 Jcc-MR                 36.31      33.81 ZQ     
  5 Simpfenderfer, Michael D  10 RFAC-MR                33.31      35.58 JO     
  6 Tirch, Patrick M          10 HVD-MR                 37.36      36.52 SILV   
  7 Hackmeyer, Kieran M       10 NDAC-MR                36.76      38.54 SILV   
  8 Abbruzzese, Matthew J      9 RFAC-MR                45.07      40.74 SILV   
  9 Wilson, Edmund             9 NDAC-MR              1:10.11      41.00 SILV   
 10 Donaldson, AJ E           10 Barracudas-MR          42.40      44.21        
 11 Domanico, Aidan M          9 NBS-MR                 59.78      47.40        
 12 Zhu, Alex                  9 RFAC-MR                59.01      52.73        
 13 Hogan, James T             9 HVD-MR               1:02.33      55.36        
 -- Han, Franklin              9 Patriot-MR                NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.69  11-12 ZQ
                28.29  11-12 JO
                30.69  11-12 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Del Rosario, Eric         12 Patriot-MR             27.37      27.25 ZQ     
  2 Patel, Kush A             12 HVD-MR                 28.11      28.19 JO     
  3 Domanico, Ethan D         12 NBS-MR                 28.57      28.80 SILV   
  4 Smith, Sebastian L        11 RFAC-MR                27.86      28.91 SILV   
  5 Horgan, Edward L          11 HVD-MR                 30.58      29.43 SILV   
  6 Holan, Steve              11 Patriot-MR             29.31      29.53 SILV   
  7 Gash, Richard W           12 UN-PA-MR               30.98      29.64 SILV   
  8 Banerjee, Rob             12 Patriot-MR             29.91      30.20 SILV   
  9 Luzzi, Matt N             12 HVD-MR                 31.03      30.61 SILV   
 10 Hagan, Michael J          12 Patriot-MR             31.18      30.71        
 11 Rowlands, Mason R         12 NBS-MR                 29.38      31.19        
 12 Flynn, Ryan M             12 HVD-MR                 32.83      31.54        
 13 Zimouski, Theo            11 Barracudas-MR          35.49      32.07        
 14 Espinal, Rey A            11 Barracudas-MR          35.12      32.80        
 15 Avancena, Christian A     11 NDAC-MR                36.95      34.86        
 16 Rider, Sam M              11 NBS-MR                 36.24      35.77        
 17 De Cordova, Owen M        12 HVD-MR                 35.32      35.90        
 18 Anewalt, Chris S          11 HVD-MR                 37.21      36.10        
 19 Ryan, Connor T            12 HVD-MR                 34.41      36.23        
 20 Taranto, John T           11 Barracudas-MR          40.67      36.49        
 21 Hayden, Killy J           11 Patriot-MR             41.75      37.38        
 22 Stevenson, Harley D       11 Barracudas-MR          40.79      38.09        
 23 Carroll, Brandon L        11 Patriot-MR             48.02      42.01        
 24 DeLuca, Christian         11 Patriot-MR             42.66      43.04        
 25 Brozycki, Michael J       12 NBS-MR                 43.69      48.07        
 26 Natesan, Sanjay           12 Patriot-MR             46.01      49.39        
 27 Brody, Jackson            11 Patriot-MR           1:04.14    1:01.03        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.59  ZQ
              1:01.29  JO
              1:06.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Del Rosario, Eric         12 Patriot-MR           1:01.19      58.89 ZQ     
                  27.89       58.89 (31.00)                                        
  2 Holan, Steve              11 Patriot-MR           1:04.54    1:02.89 SILV   
                  30.31     1:02.89 (32.58)                                        
  3 Domanico, Ethan D         12 NBS-MR               1:03.00    1:03.33 SILV   
                  29.95     1:03.33 (33.38)                                        
  4 Patel, Kush A             12 HVD-MR               1:03.69    1:03.76 SILV   
                  29.89     1:03.76 (33.87)                                        
  5 Smith, Sebastian L        11 RFAC-MR              1:01.31    1:03.86 SILV   
                  30.92     1:03.86 (32.94)                                        
  6 Horgan, Edward L          11 HVD-MR               1:09.99    1:04.91 SILV   
                  30.68     1:04.91 (34.23)                                        
  7 Hally, Seamus             12 NDAC-MR              1:07.64    1:06.15 SILV   
                  31.39     1:06.15 (34.76)                                        
  8 Gash, Richard W           12 UN-PA-MR             1:06.47    1:07.99        
                  32.28     1:07.99 (35.71)                                        
  9 Rowlands, Mason R         12 NBS-MR               1:08.26    1:08.20        
                  32.18     1:08.20 (36.02)                                        
 10 Hagan, Michael J          12 Patriot-MR           1:09.49    1:08.32        
                  33.24     1:08.32 (35.08)                                        
 11 Zimouski, Theo            11 Barracudas-MR        1:30.37    1:13.41        
                  36.02     1:13.41 (37.39)                                        
 12 Espinal, Rey A            11 Barracudas-MR        1:20.48    1:13.44        
                  33.73     1:13.44 (39.71)                                        
 13 Vermeulen, Lucas J        11 Patriot-MR           1:24.88    1:16.47        
                  35.52     1:16.47 (40.95)                                        
 14 Herbert, Owain G          11 NDAC-MR              1:24.33    1:19.23        
                  36.74     1:19.23 (42.49)                                        
 15 Rider, Sam M              11 NBS-MR               1:24.00    1:21.50        
                  38.16     1:21.50 (43.34)                                        
 16 Taranto, John T           11 Barracudas-MR        1:30.36    1:23.20        
                  38.11     1:23.20 (45.09)                                        
 17 Elmassalemah, Iad K       11 NDAC-MR              1:33.11    1:23.89        
                  37.61     1:23.89 (46.28)                                        
 18 Stevenson, Harley D       11 Barracudas-MR        1:45.00    1:24.23        
                  39.34     1:24.23 (44.89)                                        
 19 Herbert, Theo J           11 NDAC-MR              1:29.56    1:24.99        
                  39.12     1:24.99 (45.87)                                        
 20 Hayden, Killy J           11 Patriot-MR           1:38.30    1:34.08        
                  42.65     1:34.08 (51.43)                                        
 21 Berger, Gabe D            11 Patriot-MR                NT    1:38.90        
                  45.08     1:38.90 (53.82)                                        
 22 Mendoza, Daniel A         11 NBS-MR               1:37.99    1:39.34        
                  45.74     1:39.34 (53.60)                                        
 23 Carroll, Brandon L        11 Patriot-MR           2:04.07    1:43.62        
 24 Brozycki, Michael J       12 NBS-MR               1:14.90    1:44.59        
 25 Natesan, Sanjay           12 Patriot-MR                NT    1:58.89        
                  52.31   1:58.89 (1:06.58)                                        
 26 Brody, Jackson            11 Patriot-MR           2:30.99    2:26.74        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.49  ZQ
                32.79  JO
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patel, Kush A             12 HVD-MR                 32.42      32.02 ZQ     
  2 Del Rosario, Eric         12 Patriot-MR             31.18      32.15 ZQ     
  3 Holan, Steve              11 Patriot-MR             34.39      33.48 SILV   
  4 Hally, Seamus             12 NDAC-MR                35.57      33.71 SILV   
  5 Domanico, Ethan D         12 NBS-MR                 30.59      34.25 SILV   
  6 Smith, Sebastian L        11 RFAC-MR                35.39      34.61 SILV   
  7 Zimouski, Theo            11 Barracudas-MR          44.37      37.90        
  8 Taranto, John T           11 Barracudas-MR          45.82      40.13        
  9 Avancena, Christian A     11 NDAC-MR                46.24      41.53        
 10 Espinal, Rey A            11 Barracudas-MR          42.14      41.67        
 11 Vermeulen, Lucas J        11 Patriot-MR             42.71      42.05        
 12 Herbert, Theo J           11 NDAC-MR                43.92      42.11        
 13 Anewalt, Chris S          11 HVD-MR                 45.78      42.29        
 14 Herbert, Owain G          11 NDAC-MR                42.72      44.15        
 15 Stevenson, Harley D       11 Barracudas-MR          44.86      45.06        
 16 Hayden, Killy J           11 Patriot-MR             46.84      45.88        
 17 DeLuca, Christian         11 Patriot-MR             49.79      47.38        
 18 Elmassalemah, Iad K       11 NDAC-MR                47.08      48.19        
 19 Berger, Gabe D            11 Patriot-MR             52.04      50.69        
 20 Natesan, Sanjay           12 Patriot-MR             52.41      52.41        
 21 Mendoza, Daniel A         11 NBS-MR               1:03.87      57.48        
 22 Brozycki, Michael J       12 NBS-MR                 57.31      59.48        
 23 Brody, Jackson            11 Patriot-MR           1:10.30    1:10.72        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.99  JO
                36.99  ZQ
                40.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hally, Seamus             12 NDAC-MR                36.51      35.08 JO     
  2 Del Rosario, Eric         12 Patriot-MR             37.56      37.22 SILV   
  3 Banerjee, Rob             12 Patriot-MR             42.22      38.19 SILV   
  4 Patel, Kush A             12 HVD-MR                 41.76      39.01 SILV   
  5 Luzzi, Matt N             12 HVD-MR                 41.30      39.23 SILV   
  6 Hagan, Michael J          12 Patriot-MR             40.69      40.01 SILV   
  7 Gash, Richard W           12 UN-PA-MR               41.15      40.74        
  8 De Cordova, Owen M        12 HVD-MR                 42.06      41.51        
  9 Rowlands, Mason R         12 NBS-MR                 45.47      42.90        
 10 Herbert, Owain G          11 NDAC-MR                45.30      44.22        
 11 Ryan, Connor T            12 HVD-MR                 47.52      44.24        
 12 Flynn, Ryan M             12 HVD-MR                 48.91      44.82        
 13 Taranto, John T           11 Barracudas-MR          50.81      45.21        
 14 Rider, Sam M              11 NBS-MR                 53.92      47.78        
 15 Vermeulen, Lucas J        11 Patriot-MR             48.02      48.51        
 16 DeLuca, Christian         11 Patriot-MR             53.05      49.21        
 17 Espinal, Rey A            11 Barracudas-MR          48.68      49.22        
 18 Anewalt, Chris S          11 HVD-MR                 53.73      49.63        
 19 Stevenson, Harley D       11 Barracudas-MR          56.06      51.47        
 20 Elmassalemah, Iad K       11 NDAC-MR                57.29      51.75        
 21 Hayden, Killy J           11 Patriot-MR           1:07.75      54.67        
 22 Mendoza, Daniel A         11 NBS-MR                 57.89      55.28        
 23 Carroll, Brandon L        11 Patriot-MR           1:04.73      57.20        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                31.09  JO
                34.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smith, Sebastian L        11 RFAC-MR                29.84      30.91 JO     
  2 Holan, Steve              11 Patriot-MR             31.06      31.44 SILV   
  3 Domanico, Ethan D         12 NBS-MR                 32.50      32.40 SILV   
  4 Horgan, Edward L          11 HVD-MR                 33.86      33.34 SILV   
  5 Gash, Richard W           12 UN-PA-MR               35.55      33.89 SILV   
  6 Luzzi, Matt N             12 HVD-MR                 35.53      34.33 SILV   
  7 Flynn, Ryan M             12 HVD-MR                 38.77      34.67 SILV   
  8 Zimouski, Theo            11 Barracudas-MR          43.48      37.91        
  9 De Cordova, Owen M        12 HVD-MR                 40.85      38.22        
 10 Rowlands, Mason R         12 NBS-MR                 37.79      39.54        
 11 Ryan, Connor T            12 HVD-MR                 41.64      40.89        
 12 Avancena, Christian A     11 NDAC-MR                47.84      41.41        
 13 Rider, Sam M              11 NBS-MR                 54.01      44.56        
 14 Vermeulen, Lucas J        11 Patriot-MR             47.81      45.30        
 15 Herbert, Theo J           11 NDAC-MR                44.81      47.66        
 -- DeLuca, Christian         11 Patriot-MR           1:00.39         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 12 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Patriot Swim Team-MR  'A'                         1:58.28    1:56.85        
     1) Holan, Steve 11                 2) Banerjee, Rob 12               
     3) Vitale, Ben G 10                4) Del Rosario, Eric 12           
                  29.57       59.47 (59.47)     1:15.79 (16.32)     1:31.67 (32.20)
    21:50.56 (20:18.89) 22:31.62 (20:59.95)    22:50.85 (19.23)         1:56.85 ( )
  2 Red Fox Aquatic Club-MR  'A'                           NT    2:03.94        
     1) Abbruzzese, Matthew J 9         2) Quested, Finn J 10             
     3) Simpfenderfer, Michael D 10     4) Smith, Sebastian L 11          
                  34.12     1:03.89 (29.77)     1:34.68 (30.79)     2:03.94 (29.26)
  3 Newburgh Sharks-MR  'A'                           2:18.76    2:10.44        
     1) Rowlands, Mason R 12            2) Domanico, Aidan M 9            
     3) Rider, Sam M 11                 4) Domanico, Ethan D 12           
                  32.13   1:07.45 (1:07.45)     1:42.71 (35.26)   2:10.61 (1:03.16)
    19:27.66 (17:17.05) 20:00.63 (17:50.02)    20:17.25 (16.62)         2:10.44 ( )
  4 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'A'            2:09.60    2:10.85        
     1) Herbert, Owain G 11             2) Amaro, Dylan J 10              
     3) Hackmeyer, Kieran M 10          4) Hally, Seamus 12               
                  33.63       49.48 (49.48)     1:07.42 (17.94)     1:40.81 (51.33)
    23:21.34 (21:40.53) 23:57.11 (22:16.30)    24:18.31 (21.20)         2:10.85 ( )
  5 Patriot Swim Team-MR  'B'                         2:29.92    2:16.17        
     1) Vermeulen, Lucas J 11           2) Pearsall, Milo J 8             
     3) Hayden, Killy J 11              4) Sadchikov, Max O 10            
                  35.03   1:13.46 (1:13.46)     1:44.28 (30.82)   2:16.32 (1:02.86)
    19:17.07 (17:00.75) 19:52.77 (17:36.45)    20:21.74 (28.97)         2:16.17 ( )
  6 YMCA of Middletown Barracudas-MR  'A'             2:25.16    2:17.28        
     1) Espinal, Rey A 11               2) Taranto, John T 11             
     3) Zimouski, Theo 11               4) Donaldson, AJ E 10             
                  34.83   1:11.58 (1:11.58)   2:17.49 (1:05.91)   2:35.34 (1:23.76)
    19:22.29 (16:46.95) 19:50.26 (17:14.92)    20:08.60 (18.34)         2:17.28 ( )
  7 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'B'            2:30.20    2:29.19        
     1) Avancena, Christian A 11        2) Daniels, Luke W 10             
     3) Daniels, Owen D 8               4) Wilson, Edmund 9               
                  37.94   1:14.22 (1:14.22)     1:48.26 (34.04)   2:30.62 (1:16.40)
    19:36.52 (17:05.90) 20:10.37 (17:39.75)    20:26.38 (16.01)         2:29.19 ( )
  8 Northern Dutchess Aquatic Club-MR  'C'            2:46.20    2:38.34        
     1) McGrath, Adam M 10              2) Elmassalemah, Iad K 11         
     3) Dorner, Benjamin R 8            4) Herbert, Theo J 11             
                  45.52     1:22.29 (36.77)     2:02.20 (39.91)     2:38.34 (36.14)
  9 Patriot Swim Team-MR  'D'                         3:19.64    3:11.82        
     1) Carroll, Brandon L 11           2) Rieck, Justin R 9              
     3) Locitzer, Patrick S 8           4) Han, Franklin 9                
                  46.54                             2:29.37 ( )     3:11.82 (42.45)
 -- Patriot Swim Team-MR  'C'                         2:54.36         DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) Locitzer, Thomas B 8            2) White, Ronan W 8               
     3) Natesan, Sanjay 12              4) DeLuca, Christian 11           
                  44.77     1:29.96 (45.19)     2:21.82 (51.86)          DQ (43.04)
 
Boys 1650 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Hutton, Robert            16 Patriot-MR          18:53.89   18:48.35        
                  28.98     1:01.82 (32.84)     1:35.98 (34.16)     2:10.40 (34.42)
        2:45.19 (34.79)     3:19.85 (34.66)     3:54.48 (34.63)     4:28.26 (33.78)
        5:02.67 (34.41)     5:37.41 (34.74)     6:12.28 (34.87)     6:47.14 (34.86)
        7:21.78 (34.64)     7:56.32 (34.54)     8:32.02 (35.70)     9:07.03 (35.01)
        9:42.48 (35.45)    10:16.73 (34.25)    10:51.72 (34.99)    11:26.63 (34.91)
       12:01.32 (34.69)    12:35.38 (34.06)    13:10.17 (34.79)    13:44.85 (34.68)
       14:19.83 (34.98)    14:55.26 (35.43)    15:29.12 (33.86)    16:03.64 (34.52)
       16:38.10 (34.46)    17:12.84 (34.74)    17:46.92 (34.08)    18:20.26 (33.34)
       18:48.35 (28.09)
  2 Keane, Matt v             15 Patriot-MR          19:16.61   18:50.66        
                  29.06     1:01.99 (32.93)     1:36.51 (34.52)     2:11.07 (34.56)
        2:45.35 (34.28)     3:19.89 (34.54)     3:55.38 (35.49)     4:30.09 (34.71)
        5:04.94 (34.85)     5:40.24 (35.30)     6:14.80 (34.56)     6:49.55 (34.75)
        7:24.55 (35.00)     7:59.16 (34.61)     8:33.67 (34.51)     9:08.14 (34.47)
        9:42.60 (34.46)    10:17.45 (34.85)    10:52.00 (34.55)    11:26.57 (34.57)
       12:00.83 (34.26)    12:35.16 (34.33)    13:10.23 (35.07)    13:45.47 (35.24)
       14:20.45 (34.98)    14:55.35 (34.90)    15:28.83 (33.48)    16:04.59 (35.76)
       16:39.82 (35.23)    17:14.56 (34.74)    17:48.25 (33.69)    18:21.78 (33.53)
       18:50.66 (28.88)
  3 Holman, Thomas S          14 Patriot-MR          19:31.34   19:09.40        
                  29.35     1:02.25 (32.90)     1:36.39 (34.14)     2:11.30 (34.91)
        2:45.42 (34.12)     3:19.42 (34.00)     3:53.81 (34.39)     4:27.86 (34.05)
        5:02.11 (34.25)     5:36.96 (34.85)     6:12.11 (35.15)     6:47.07 (34.96)
        7:22.61 (35.54)     7:58.06 (35.45)     8:33.01 (34.95)     9:08.32 (35.31)
        9:43.90 (35.58)    10:19.18 (35.28)    10:54.25 (35.07)    11:29.79 (35.54)
       12:04.82 (35.03)    12:40.10 (35.28)    13:15.83 (35.73)    13:51.89 (36.06)
       14:28.07 (36.18)    15:03.34 (35.27)    15:39.09 (35.75)    16:14.81 (35.72)
       16:51.18 (36.37)    17:27.10 (35.92)    18:02.19 (35.09)    18:36.71 (34.52)
       19:09.40 (32.69)
  4 Chen, Zaiqian             15 UN-PA-MR            20:10.34   19:50.40        
                  29.65     1:02.05 (32.40)     1:35.75 (33.70)     2:10.23 (34.48)
        2:45.29 (35.06)     3:20.42 (35.13)     3:55.52 (35.10)     4:30.73 (35.21)
        5:06.82 (36.09)     5:43.65 (36.83)     6:20.58 (36.93)     6:57.64 (37.06)
        7:34.50 (36.86)     8:11.44 (36.94)     8:48.54 (37.10)     9:25.84 (37.30)
       10:02.86 (37.02)    10:39.76 (36.90)    11:16.86 (37.10)    11:53.87 (37.01)
       12:31.08 (37.21)    13:08.06 (36.98)    13:45.12 (37.06)    14:22.31 (37.19)
       14:59.38 (37.07)    15:36.70 (37.32)    16:14.22 (37.52)    16:51.86 (37.64)
       17:28.72 (36.86)    18:04.96 (36.24)    18:41.18 (36.22)    19:16.57 (35.39)
       19:50.40 (33.83)
  5 Guardino, Devin J         17 Patriot-MR          21:41.00   21:31.74        
                  30.51     1:05.95 (35.44)     1:43.96 (38.01)     2:21.77 (37.81)
        3:01.96 (40.19)     3:41.20 (39.24)     4:21.68 (40.48)     5:00.57 (38.89)
        5:38.97 (38.40)     6:18.99 (40.02)     6:58.03 (39.04)     7:39.58 (41.55)
        8:21.22 (41.64)     9:03.36 (42.14)     9:44.11 (40.75)    10:24.33 (40.22)
       11:06.02 (41.69)    11:47.06 (41.04)    12:25.89 (38.83)    13:06.63 (40.74)
       13:48.02 (41.39)    14:27.89 (39.87)    15:02.87 (34.98)    15:45.09 (42.22)
       16:28.25 (43.16)    17:11.10 (42.85)    17:52.32 (41.22)    18:32.58 (40.26)
       19:11.04 (38.46)    19:50.36 (39.32)    20:29.81 (39.45)    21:03.15 (33.34)
       21:31.74 (28.59)
  6 Brody, Hunter T           13 Patriot-MR                NT   23:51.08        
                  34.43     1:15.84 (41.41)     1:58.28 (42.44)     2:42.39 (44.11)
        3:26.74 (44.35)     4:10.68 (43.94)     4:54.44 (43.76)     5:38.35 (43.91)
        6:22.54 (44.19)     7:06.84 (44.30)     7:51.31 (44.47)     8:35.52 (44.21)
        9:19.42 (43.90)    10:02.53 (43.11)    10:46.92 (44.39)    11:30.18 (43.26)
       12:13.98 (43.80)    12:57.91 (43.93)    13:41.29 (43.38)    14:26.74 (45.45)
       15:10.32 (43.58)    15:53.90 (43.58)    16:38.18 (44.28)    17:21.62 (43.44)
       18:05.25 (43.63)    18:49.04 (43.79)    19:32.61 (43.57)    20:16.49 (43.88)
       20:59.97 (43.48)    21:44.31 (44.34)    22:28.01 (43.70)    23:12.86 (44.85)
       23:51.08 (38.22)