Licensed to BGC-N. Westchester Marlins
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 11/16/2015 11:17 AM
        2015 MR SSC Fall Face Off Challenge - 11/13/2015 to 11/14/2015         
                         Sanction #: 151100 & 151150-T                         
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cahalane, Erin C           8 Tmsuffolk-MR           19.07      18.13        
  2 Czeremcha, Erica           8 Tmsuffolk-MR           17.68      18.41        
  3 McGinness, Rylee A         8 SSC-MR                 20.00      18.69        
  4 Chen, Audrey               8 Express Swimming-MR    30.00      18.83        
  5 Skiba, Victoria C          8 SSC-MR                 21.50      18.88        
  6 Schwartz, Kasey L          8 Express Swimming-MR    20.78      19.01        
  7 O'Driscoll, Kylie          8 WISC-MR                20.02      19.11        
  8 Redfield, Addison R        8 SSC-MR                 20.82      19.17        
  9 Nesler, Isabella D         8 SSC-MR                 25.00      19.43        
 10 Honig, Harley C            8 Express Swimming-MR    19.45      19.45        
 11 Steiner, Nicole M          8 Express Swimming-MR    21.02      19.89        
 12 Pupke, Cameron R           7 WISC-MR                21.99      19.97        
 12 Bekerman, Audrey           8 Express Swimming-MR    27.03      19.97        
 14 Conway, Angelina           8 SSC-MR                 24.21      20.20        
 15 O'Brien, Ellie             7 WISC-MR                20.51      20.31        
 16 Gleicher, Lila R           7 Express Swimming-MR    24.00      20.36        
 17 Grim, Emma J               8 WISC-MR                20.01      20.44        
 18 Mitchell, Sofia            8 SSC-MR                 23.70      21.02        
 19 Milillo, Naveen A          8 SSC-MR                 28.31      21.20        
 20 Harvey, Hannah L           8 SSC-MR                 25.00      21.23        
 21 Klein, Farrah              7 Tmsuffolk-MR           29.95      21.60        
 22 Desmond, Keira B           8 Express Swimming-MR    25.00      22.04        
 23 Furnell, Amelia            8 Tmsuffolk-MR           21.79      22.16        
 24 Daspinar, Elif             8 Tmsuffolk-MR           21.05      22.51        
 25 Silecchia, Molly E         7 Express Swimming-MR    27.00      22.97        
 26 Williams, Ella J           7 Express Swimming-MR    21.13      23.09        
 27 Wolfe, Erin O              7 WISC-MR                24.37      23.10        
 28 Argondizzo, Daniela J      8 Express Swimming-MR    25.00      23.19        
 29 Thakur, Vanshika           7 Express Swimming-MR    30.00      23.22        
 30 Wafer, Sara N              8 Tmsuffolk-MR           22.82      23.37        
 31 Hayes, Cassidy C           7 WISC-MR                24.69      23.70        
 32 Kern, Olivia R             6 WISC-MR                   NT      23.82        
 33 Astralla, Miss M           8 SSC-MR                 30.00      24.61        
 34 Singer, Keira A            7 WISC-MR                26.56      24.79        
 35 Block, Tricia B            8 SSC-MR                 30.00      25.30        
 36 Secchi, Brooke D           8 Tmsuffolk-MR           27.90      25.34        
 37 Chernavsky, Lynelle or L   7 SSC-MR                 30.00      25.46        
 38 Rappaport, Haleigh E       7 Express Swimming-MR    25.07      26.59        
 39 Canzoneri, Aspen N         7 Tmsuffolk-MR           26.95      26.69        
 40 Morda, Amanda M            7 SSC-MR                 30.00      27.67        
 41 Venditti, Sophia L         7 Express Swimming-MR    30.00      27.96        
 42 Reynolds, Madison          8 SSC-MR                 30.00      28.37        
 43 Grim, Norah E              7 WISC-MR                   NT      31.74        
 44 Ratto, Leah F              8 SSC-MR                 30.00      33.11        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Tassel, Avery          8 CSC-MR                 43.70      42.33        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Driscoll, Kylie          8 WISC-MR                46.17      42.13        
  2 O'Brien, Ellie             7 WISC-MR                46.50      44.43        
  3 Grim, Emma J               8 WISC-MR                47.34      46.84        
  4 Pupke, Cameron R           7 WISC-MR                49.43      48.07        
  5 Wolfe, Erin O              7 WISC-MR                54.65      51.74        
  6 Furnell, Amelia            8 Tmsuffolk-MR         1:01.40      52.39        
  7 Klein, Farrah              7 Tmsuffolk-MR         1:11.95      52.78        
  8 Wafer, Sara N              8 Tmsuffolk-MR           53.48      53.35        
  9 Daspinar, Elif             8 Tmsuffolk-MR           58.92      55.02        
 10 Silecchia, Molly E         7 Express Swimming-MR  1:01.69      55.91        
 11 Hayes, Cassidy C           7 WISC-MR              1:04.44      58.52        
 12 Singer, Keira A            7 WISC-MR                55.59      59.14        
 13 Kern, Olivia R             6 WISC-MR                   NT      59.55        
 14 Secchi, Brooke D           8 Tmsuffolk-MR         1:00.95    1:00.52        
 15 Canzoneri, Aspen N         7 Tmsuffolk-MR           59.90    1:01.29        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larsen, Sarah E            8 LIAC-MR              1:19.05    1:19.32        
                  37.54     1:19.32 (41.78)                                        
  2 Chun, April S              8 LIAC-MR              1:32.34    1:24.97        
                  41.04     1:24.97 (43.93)                                        
  3 Canty, Emma M              8 Express Swimming-MR  1:56.43    1:51.91        
                  53.09     1:51.91 (58.82)                                        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Driscoll, Kylie          8 WISC-MR                21.58      21.12        
  2 Skiba, Victoria C          8 SSC-MR                 22.37      21.73        
  3 Chen, Audrey               8 Express Swimming-MR    31.00      21.82        
  4 Cahalane, Erin C           8 Tmsuffolk-MR           22.66      22.01        
  5 Nesler, Isabella D         8 SSC-MR                 30.00      22.69        
  6 Czeremcha, Erica           8 Tmsuffolk-MR           22.57      22.81        
  7 Pupke, Cameron R           7 WISC-MR                24.29      22.82        
  8 Redfield, Addison R        8 SSC-MR                 22.92      23.22        
  9 Grim, Emma J               8 WISC-MR                23.28      23.32        
 10 Conway, Angelina           8 SSC-MR                 27.32      23.42        
 11 Bekerman, Audrey           8 Express Swimming-MR    33.95      23.79        
 12 O'Brien, Ellie             7 WISC-MR                23.24      24.10        
 13 Steiner, Nicole M          8 Express Swimming-MR    25.74      24.62        
 14 Harvey, Hannah L           8 SSC-MR                 30.00      25.10        
 15 Honig, Harley C            8 Express Swimming-MR    27.02      25.14        
 16 Gleicher, Lila R           7 Express Swimming-MR    25.61      25.29        
 17 Milillo, Naveen A          8 SSC-MR                 29.04      25.40        
 18 McGinness, Rylee A         8 SSC-MR                 25.00      25.45        
 19 Schwartz, Kasey L          8 Express Swimming-MR    26.10      25.65        
 20 Williams, Ella J           7 Express Swimming-MR    30.67      25.81        
 21 Desmond, Keira B           8 Express Swimming-MR    26.57      26.40        
 22 Furnell, Amelia            8 Tmsuffolk-MR           40.90      26.49        
 23 Rappaport, Haleigh E       7 Express Swimming-MR    28.18      26.74        
 24 Singer, Keira A            7 WISC-MR                27.25      26.93        
 25 Mitchell, Sofia            8 SSC-MR                 26.04      27.04        
 26 Hayes, Cassidy C           7 WISC-MR                30.00      27.24        
 27 Venditti, Sophia L         7 Express Swimming-MR    32.00      27.81        
 28 Block, Tricia B            8 SSC-MR                 35.00      28.91        
 28 Silecchia, Molly E         7 Express Swimming-MR    27.43      28.91        
 30 Astralla, Miss M           8 SSC-MR                 35.00      29.35        
 31 Chernavsky, Lynelle or L   7 SSC-MR                 35.00      29.38        
 32 Kern, Olivia R             6 WISC-MR                   NT      29.49        
 33 Ratto, Leah F              8 SSC-MR                 35.00      29.61        
 34 Argondizzo, Daniela J      8 Express Swimming-MR    31.14      29.83        
 35 Daspinar, Elif             8 Tmsuffolk-MR           27.67      29.87        
 36 Wolfe, Erin O              7 WISC-MR                29.73      30.23        
 37 Morda, Amanda M            7 SSC-MR                 35.00      30.77        
 38 Reynolds, Madison          8 SSC-MR                 35.00      30.91        
 39 Wafer, Sara N              8 Tmsuffolk-MR           28.06      31.47        
 40 Secchi, Brooke D           8 Tmsuffolk-MR           33.95      32.93        
 41 Canzoneri, Aspen N         7 Tmsuffolk-MR           32.95      33.28        
 -- Thakur, Vanshika           7 Express Swimming-MR    33.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Klein, Farrah              7 Tmsuffolk-MR           35.90         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larsen, Sarah E            8 LIAC-MR                43.12      41.38        
  2 Chun, April S              8 LIAC-MR                45.97      45.24        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Tassel, Avery          8 CSC-MR               2:03.43    1:41.73        
                  48.82     1:41.73 (52.91)                                        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Audrey               8 Express Swimming-MR    33.00      25.53        
  2 O'Brien, Ellie             7 WISC-MR                26.51      26.15        
  3 Czeremcha, Erica           8 Tmsuffolk-MR           30.42      26.32        
  4 Mitchell, Sofia            8 SSC-MR                 33.14      26.62        
  5 Pupke, Cameron R           7 WISC-MR                27.90      26.85        
  6 Harvey, Hannah L           8 SSC-MR                 35.00      26.86        
  7 Bekerman, Audrey           8 Express Swimming-MR    29.71      26.88        
  8 Nesler, Isabella D         8 SSC-MR                 35.00      27.10        
  9 Skiba, Victoria C          8 SSC-MR                 32.65      28.34        
 10 Silecchia, Molly E         7 Express Swimming-MR    32.71      28.82        
 11 Honig, Harley C            8 Express Swimming-MR    28.20      28.89        
 12 Grim, Emma J               8 WISC-MR                29.15      29.08        
 13 Argondizzo, Daniela J      8 Express Swimming-MR    27.25      29.42        
 14 McGinness, Rylee A         8 SSC-MR                 30.00      29.57        
 15 Redfield, Addison R        8 SSC-MR                 34.08      29.59        
 16 Gleicher, Lila R           7 Express Swimming-MR    30.00      29.87        
 17 Cahalane, Erin C           8 Tmsuffolk-MR           34.44      30.27        
 18 Daspinar, Elif             8 Tmsuffolk-MR           29.85      30.37        
 19 Williams, Ella J           7 Express Swimming-MR    31.00      30.97        
 20 Schwartz, Kasey L          8 Express Swimming-MR    30.20      31.15        
 21 Milillo, Naveen A          8 SSC-MR                 35.00      31.37        
 22 Wolfe, Erin O              7 WISC-MR                35.35      32.11        
 23 Steiner, Nicole M          8 Express Swimming-MR    35.92      32.29        
 24 Wafer, Sara N              8 Tmsuffolk-MR           49.90      34.96        
 25 Reynolds, Madison          8 SSC-MR                 40.00      34.99        
 26 Rappaport, Haleigh E       7 Express Swimming-MR    34.36      35.01        
 27 Kern, Olivia R             6 WISC-MR                   NT      35.51        
 28 Desmond, Keira B           8 Express Swimming-MR    31.34      37.79        
 29 Astralla, Miss M           8 SSC-MR                 40.00      38.00        
 30 Venditti, Sophia L         7 Express Swimming-MR    34.00      50.63        
 -- Thakur, Vanshika           7 Express Swimming-MR    33.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Chernavsky, Lynelle or L   7 SSC-MR                 40.00         DQ        
      One hand touch
 -- O'Driscoll, Kylie          8 WISC-MR                31.53         DQ        
      Scissors kick
 -- Conway, Angelina           8 SSC-MR                 35.00         DQ        
      Butterfly kick
 -- Morda, Amanda M            7 SSC-MR                 40.00         DQ        
      Butterfly kick
 -- Singer, Keira A            7 WISC-MR                35.55         DQ        
      Arms past hipline
 -- Grim, Norah E              7 WISC-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Hayes, Cassidy C           7 WISC-MR                36.55         DQ        
      Arms past hipline
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larsen, Sarah E            8 LIAC-MR                51.08      50.15        
  2 Chun, April S              8 LIAC-MR              1:01.44      52.39        
  3 Canty, Emma M              8 Express Swimming-MR  1:05.76    1:03.28        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Tassel, Avery          8 CSC-MR                    NT    1:57.98        
                  57.41   1:57.98 (1:00.57)                                        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cahalane, Erin C           8 Tmsuffolk-MR           20.64      21.15        
  2 Chen, Audrey               8 Express Swimming-MR    32.00      21.56        
  3 Czeremcha, Erica           8 Tmsuffolk-MR           21.00      22.76        
  4 O'Driscoll, Kylie          8 WISC-MR                23.45      24.15        
  5 Honig, Harley C            8 Express Swimming-MR    23.10      24.48        
  6 Pupke, Cameron R           7 WISC-MR                24.24      24.79        
  7 Redfield, Addison R        8 SSC-MR                 31.05      25.75        
  8 O'Brien, Ellie             7 WISC-MR                26.40      26.30        
  9 Skiba, Victoria C          8 SSC-MR                 31.56      26.62        
 10 McGinness, Rylee A         8 SSC-MR                 30.00      26.74        
 11 Mitchell, Sofia            8 SSC-MR                 30.28      26.91        
 12 Grim, Emma J               8 WISC-MR                28.52      27.01        
 13 Steiner, Nicole M          8 Express Swimming-MR    35.00      27.18        
 14 Gleicher, Lila R           7 Express Swimming-MR    28.00      27.71        
 15 Nesler, Isabella D         8 SSC-MR                 35.00      27.81        
 16 Milillo, Naveen A          8 SSC-MR                 35.00      27.96        
 17 Schwartz, Kasey L          8 Express Swimming-MR    27.25      28.53        
 18 Harvey, Hannah L           8 SSC-MR                 35.00      28.72        
 19 Desmond, Keira B           8 Express Swimming-MR    27.00      29.12        
 20 Williams, Ella J           7 Express Swimming-MR    30.07      29.42        
 21 Bekerman, Audrey           8 Express Swimming-MR    39.07      29.55        
 22 Argondizzo, Daniela J      8 Express Swimming-MR    32.00      30.28        
 23 Conway, Angelina           8 SSC-MR                 35.00      31.40        
 24 Kern, Olivia R             6 WISC-MR                   NT      32.63        
 25 Hayes, Cassidy C           7 WISC-MR                36.88      33.12        
 26 Rappaport, Haleigh E       7 Express Swimming-MR    29.00      33.92        
 27 Venditti, Sophia L         7 Express Swimming-MR    31.00      42.18        
 -- Thakur, Vanshika           7 Express Swimming-MR    33.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Astralla, Miss M           8 SSC-MR                 40.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Chernavsky, Lynelle or L   7 SSC-MR                 40.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Reynolds, Madison          8 SSC-MR                 40.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Morda, Amanda M            7 SSC-MR                 40.00         DQ        
      One hand touch
 -- Singer, Keira A            7 WISC-MR                31.99         DQ        
      Alternating Kick
 -- Grim, Norah E              7 WISC-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Wolfe, Erin O              7 WISC-MR                34.78         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Larsen, Sarah E            8 LIAC-MR              1:34.45    1:30.10        
                  41.20     1:30.10 (48.90)                                        
  2 Chun, April S              8 LIAC-MR              1:40.20    1:34.11        
 -- Canty, Emma M              8 Express Swimming-MR  2:10.00         DQ        
                  53.19        DQ (1:05.27)                                        
 
Girls 8 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Van Tassel, Avery          8 CSC-MR                    NT    3:31.56        
                  51.69     1:41.94 (50.25)   2:43.85 (1:01.91)     3:31.56 (47.71)
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          10 WISC-MR                29.90      30.39        
  2 Nigro, Stephanie L        10 CSC-MR                 33.41      32.57        
  3 Lee, Makayla               9 SSC-MR                 34.90      33.57        
  4 Lee, Morgan                9 SSC-MR                 34.17      34.53        
  5 Davis, Ava R               9 SSC-MR                 35.82      35.35        
  6 Einsetler, Morgan P       10 WISC-MR                36.56      35.75        
  7 Rietmann, Morgan J        10 SSC-MR                 35.19      36.94        
  8 Giordano, Sofia R         10 Express Swimming-MR    46.00      37.74        
  9 McDougall, Marissa R       9 CSC-MR                 44.42      38.47        
 10 Waring, MaryGrace          9 SSC-MR                 38.07      38.82        
 11 Krall, Brianna             9 CSC-MR                 47.18      39.59        
 12 Talsania, Shyamla P       10 SSC-MR                 39.43      40.07        
 13 Pfisterer, Brooke E        9 SSC-MR                 47.89      40.34        
 14 Gigante, Taylor C         10 Express Swimming-MR    47.06      40.78        
 15 Milillo, Isabella         10 SSC-MR                 39.94      41.28        
 16 Lopez, Ashlee T           10 SSC-MR                 45.00      41.36        
 17 Wolfe, Emily               9 WISC-MR                40.69      42.01        
 18 Hayes, Kayla               9 WISC-MR                42.81      42.05        
 19 Davies, Brooke             9 SSC-MR                 39.98      43.23        
 20 Elgohary, Ava A            9 SSC-MR                 47.20      45.06        
 21 Pucilowski, Weronika      10 SSC-MR                 43.72      45.14        
 22 Montes, Gianna             9 SSC-MR                 44.45      45.28        
 23 Boghra, Dreshta            9 SSC-MR                 49.00      46.47        
 24 Winters, Kathryn           9 SSC-MR                 46.68      48.44        
 25 McNamara, Kierstin M       9 SSC-MR                 44.11      48.59        
 26 Wojt, Tenley              10 WISC-MR                44.44      48.63        
 27 Rose, Sophie A             9 SSC-MR                 50.29      49.22        
 28 Salunke, Gargi A           9 Express Swimming-MR    50.00      52.22        
 29 Malen, Jordan E           10 SSC-MR                 45.00      52.69        
 30 Nazarov, Nina              9 SSC-MR                 45.00      53.29        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Kate             10 WISC-MR              1:05.74    1:05.97        
                  31.41     1:05.97 (34.56)                                        
  2 Mroczka, Kiera C          10 WISC-MR              1:07.59    1:06.35        
                  32.07     1:06.35 (34.28)                                        
  3 Gelfand, Veronica          9 Express Swimming-MR  1:11.07    1:12.59        
                  34.78     1:12.59 (37.81)                                        
  4 Okodogbe, Favour E        10 LIAC-MR              1:18.42    1:14.42        
                  35.74     1:14.42 (38.68)                                        
  5 Han, Abigail N             9 LIAC-MR              1:25.00    1:14.44        
                  35.33     1:14.44 (39.11)                                        
  6 Davis, Ava R               9 SSC-MR               1:24.20    1:14.97        
                  36.25     1:14.97 (38.72)                                        
  7 Gonzalez, Isabel V        10 LIAC-MR              1:15.50    1:15.22        
                  35.62     1:15.22 (39.60)                                        
  8 Lee, Morgan                9 SSC-MR               1:20.61    1:15.67        
                  35.58     1:15.67 (40.09)                                        
  9 Simons, Kailey A          10 LIAC-MR              1:17.29    1:16.12        
                  34.43     1:16.12 (41.69)                                        
 10 Gingrass, Kimberly M      10 LIAC-MR              1:20.30    1:16.66        
                  36.32     1:16.66 (40.34)                                        
 11 Nigro, Stephanie L        10 CSC-MR               1:16.02    1:17.25        
                  35.38     1:17.25 (41.87)                                        
 12 Baiker, Amanda A          10 LIAC-MR              1:20.80    1:19.10        
                  37.73     1:19.10 (41.37)                                        
 13 Rietmann, Morgan J        10 SSC-MR               1:25.00    1:19.20        
                  37.41     1:19.20 (41.79)                                        
 14 Okodogbe, Praise O         9 LIAC-MR              1:16.46    1:19.78        
                  36.48     1:19.78 (43.30)                                        
 15 Park, Annette             10 LIAC-MR              1:23.46    1:20.34        
                  38.22     1:20.34 (42.12)                                        
 16 Brown, Cadence R           9 CSC-MR               1:25.55    1:20.51        
                  38.76     1:20.51 (41.75)                                        
 17 Einsetler, Morgan P       10 WISC-MR              1:23.68    1:20.82        
                  38.37     1:20.82 (42.45)                                        
 18 Shao, Wenxuan             10 LIAC-MR              1:26.85    1:22.35        
                  39.03     1:22.35 (43.32)                                        
 19 Fiore, Gabby R             9 SSC-MR               1:31.98    1:24.49        
                  40.28     1:24.49 (44.21)                                        
 20 Wong, Hayden G             9 LIAC-MR              1:26.36    1:25.11        
                  38.79     1:25.11 (46.32)                                        
 21 Plunkett, Sara H          10 LIAC-MR              1:44.00    1:25.27        
 22 Iadanza, Isabella          9 SSC-MR               1:28.66    1:25.29        
                  41.42     1:25.29 (43.87)                                        
 23 Iannone, Anna Joy          9 WISC-MR              1:39.99    1:25.61        
                  39.30     1:25.61 (46.31)                                        
 24 Steiner, Cassidy A        10 Express Swimming-MR  1:25.64    1:27.36        
                  40.32     1:27.36 (47.04)                                        
 25 Waring, MaryGrace          9 SSC-MR               1:25.00    1:27.40        
                  39.86     1:27.40 (47.54)                                        
 26 Benenati, Eileen A         9 LIAC-MR              1:26.46    1:28.02        
 27 Siris, Madeline M         10 LIAC-MR              1:26.66    1:28.29        
                  41.63     1:28.29 (46.66)                                        
 28 DeFranco, Ava             10 WISC-MR              1:27.89    1:28.63        
                  41.01     1:28.63 (47.62)                                        
 29 Somma, Isabella           10 LIAC-MR              1:30.30    1:29.27        
                  41.02     1:29.27 (48.25)                                        
 30 Krall, Brianna             9 CSC-MR               1:30.87    1:29.72        
                  44.03     1:29.72 (45.69)                                        
 31 Lopez, Ashlee T           10 SSC-MR               1:45.00    1:30.31        
                  42.15     1:30.31 (48.16)                                        
 32 Amato, Megan R            10 LIAC-MR              1:28.88    1:30.35        
                  40.85     1:30.35 (49.50)                                        
 33 Davies, Brooke             9 SSC-MR               1:38.14    1:30.47        
                  42.09     1:30.47 (48.38)                                        
 34 Corrigan, Ava N           10 SSC-MR               1:33.38    1:30.67        
                  43.13     1:30.67 (47.54)                                        
 35 Pfisterer, Brooke E        9 SSC-MR               1:44.30    1:31.87        
                  43.18     1:31.87 (48.69)                                        
 36 McDougall, Marissa R       9 CSC-MR               1:31.74    1:32.39        
                  41.31     1:32.39 (51.08)                                        
 37 Romance, Ashlynn N         9 LIAC-MR              1:26.01    1:32.89        
                  41.84     1:32.89 (51.05)                                        
 38 Zeman, Talia S             9 WISC-MR              1:29.87    1:33.75        
                  43.81     1:33.75 (49.94)                                        
 39 Liang, Katherine           9 SSC-MR               1:30.00    1:33.92        
                  45.49     1:33.92 (48.43)                                        
 40 Sava, Erica C              9 Express Swimming-MR  1:31.82    1:34.87        
                  44.21     1:34.87 (50.66)                                        
 41 O'Connell, Caitlin G       9 Express Swimming-MR  1:42.66    1:35.55        
                  45.58     1:35.55 (49.97)                                        
 42 Felix, Jolie *             9 WISC-MR              1:37.91    1:36.80        
                  46.30     1:36.80 (50.50)                                        
 43 Carlson, Kristin          10 SSC-MR               1:38.90    1:36.94        
                  47.22     1:36.94 (49.72)                                        
 44 Milillo, Isabella         10 SSC-MR               1:30.00    1:37.13        
                  45.60     1:37.13 (51.53)                                        
 45 Pereira, Paulina           9 SSC-MR               1:32.63    1:39.17        
                  46.13     1:39.17 (53.04)                                        
 46 Messemer, Victoria G       9 Express Swimming-MR  1:45.00    1:39.23        
                  47.26     1:39.23 (51.97)                                        
 47 Booth Alam, Lara D         9 CSC-MR               1:39.39    1:39.43        
                  44.41     1:39.43 (55.02)                                        
 48 Pucilowski, Weronika      10 SSC-MR               1:35.00    1:41.45        
 49 Winters, Kathryn           9 SSC-MR               2:11.94    1:43.73        
                  51.35     1:43.73 (52.38)                                        
 50 Konsky, Jessica R         10 Tmsuffolk-MR         2:12.95    1:43.99        
                  45.76     1:43.99 (58.23)                                        
 51 McNamara, Kierstin M       9 SSC-MR               1:43.68    1:44.44        
                  48.26     1:44.44 (56.18)                                        
 52 Mauro, Julianna            9 Express Swimming-MR  1:47.46    1:44.61        
                  49.06     1:44.61 (55.55)                                        
 53 Montes, Gianna             9 SSC-MR               1:44.79    1:46.48        
                  48.71     1:46.48 (57.77)                                        
 54 Elgohary, Ava A            9 SSC-MR               1:45.00    1:46.86        
                  48.06     1:46.86 (58.80)                                        
 55 Boghra, Dreshta            9 SSC-MR               1:50.00    1:49.03        
                  50.30     1:49.03 (58.73)                                        
 56 Vezzi, Nicole M            9 Tmsuffolk-MR         1:56.91    1:51.17        
                  52.89     1:51.17 (58.28)                                        
 57 Rose, Sophie A             9 SSC-MR               1:50.00    1:52.48        
                  48.87   1:52.48 (1:03.61)                                        
 58 Malen, Jordan E           10 SSC-MR               1:45.00    1:57.41        
                  53.72   1:57.41 (1:03.69)                                        
 59 Konsky, Jenna P           10 Tmsuffolk-MR         2:01.95    2:06.14        
 
Girls 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Davis, Ava R               9 SSC-MR               8:00.28    7:29.92        
                  39.49   7:29.92 (6:50.43)                                        
  2 Lee, Makayla               9 SSC-MR               8:00.00    7:46.24        
                  37.65     1:22.72 (45.07)     2:11.50 (48.78)     3:00.64 (49.14)
        3:50.10 (49.46)     4:39.45 (49.35)     5:28.31 (48.86)     6:16.69 (48.38)
      7:46.24 (1:29.55)                                                            
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Kate             10 WISC-MR                35.45      35.23        
  2 Lee, Makayla               9 SSC-MR                 41.14      38.80        
  3 Gonzalez, Isabel V        10 LIAC-MR                39.09      39.19        
  4 Simons, Kailey A          10 LIAC-MR                39.20      39.31        
  5 Okodogbe, Favour E        10 LIAC-MR                40.99      39.47        
  6 Okodogbe, Praise O         9 LIAC-MR                41.19      39.72        
  7 Gelfand, Veronica          9 Express Swimming-MR    39.15      40.65        
  8 Siris, Madeline M         10 LIAC-MR                43.54      40.68        
  9 Davis, Ava R               9 SSC-MR                 43.47      40.78        
 10 Park, Annette             10 LIAC-MR                41.42      40.94        
 11 Nigro, Stephanie L        10 CSC-MR                 42.13      41.06        
 12 Einsetler, Morgan P       10 WISC-MR                43.00      41.38        
 13 DeFranco, Ava             10 WISC-MR                43.13      41.58        
 14 Gingrass, Kimberly M      10 LIAC-MR                41.98      41.62        
 15 Shao, Wenxuan             10 LIAC-MR                41.22      41.64        
 16 Iannone, Anna Joy          9 WISC-MR                52.41      41.78        
 17 Somma, Isabella           10 LIAC-MR                43.67      42.00        
 18 Golden, Alyssa             9 SSC-MR                 45.04      42.64        
 19 Romance, Ashlynn N         9 LIAC-MR                45.89      44.32        
 20 Benenati, Eileen A         9 LIAC-MR                48.05      44.63        
 21 Lee, Morgan                9 SSC-MR                 41.23      44.78        
 22 Amato, Megan R            10 LIAC-MR                45.40      44.95        
 23 Krall, Brianna             9 CSC-MR                 50.47      45.51        
 24 Baiker, Amanda A          10 LIAC-MR                46.18      45.87        
 25 Honig, Madison J          10 Express Swimming-MR    46.09      47.12        
 26 Wong, Hayden G             9 LIAC-MR                52.07      47.28        
 27 Booth Alam, Lara D         9 CSC-MR                 53.94      47.44        
 28 Felix, Jolie *             9 WISC-MR                46.61      48.11        
 29 Pfisterer, Brooke E        9 SSC-MR                 49.27      48.45        
 30 Sava, Erica C              9 Express Swimming-MR    47.01      48.56        
 31 Zeman, Talia S             9 WISC-MR                49.99      48.82        
 32 Steiner, Cassidy A        10 Express Swimming-MR    46.48      48.90        
 33 Mauro, Julianna            9 Express Swimming-MR    49.92      49.47        
 34 O'Connell, Caitlin G       9 Express Swimming-MR    51.70      49.89        
 35 Lopez, Ashlee T           10 SSC-MR                 55.00      50.23        
 36 McNamara, Kierstin M       9 SSC-MR                 55.00      50.53        
 37 Milillo, Isabella         10 SSC-MR                 52.65      50.77        
 38 Carlson, Kristin          10 SSC-MR                 52.08      51.17        
 39 Messemer, Victoria G       9 Express Swimming-MR    56.05      51.77        
 40 Boghra, Dreshta            9 SSC-MR                 51.79      53.37        
 41 Ly, Katie                  9 CSC-MR                    NT      53.94        
 42 Lastorino, Sophia L       10 WISC-MR                59.99      54.52        
 43 Konsky, Jessica R         10 Tmsuffolk-MR         1:05.95      55.14        
 44 Vezzi, Nicole M            9 Tmsuffolk-MR           58.16      55.16        
 45 Elgohary, Ava A            9 SSC-MR               1:02.82      55.95        
 46 Malen, Jordan E           10 SSC-MR                 55.00      59.89        
 47 Winters, Kathryn           9 SSC-MR                 56.92    1:00.76        
 48 Konsky, Jenna P           10 Tmsuffolk-MR         1:02.95    1:01.21        
 -- Plunkett, Sara H          10 LIAC-MR                55.00         DQ        
      Multiple strokes
 -- Mroczka, Kiera C          10 WISC-MR                34.81         DQ        
 -- Rose, Sophie A             9 SSC-MR                 57.28         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Kate             10 WISC-MR              1:15.87    1:14.75        
                  36.55     1:14.75 (38.20)                                        
  2 Mroczka, Kiera C          10 WISC-MR              1:15.60    1:15.29        
                  36.61     1:15.29 (38.68)                                        
  3 Golden, Alyssa             9 SSC-MR               1:36.96    1:30.29        
                  44.68     1:30.29 (45.61)                                        
  4 Nigro, Stephanie L        10 CSC-MR               1:29.73    1:31.00        
                  43.38     1:31.00 (47.62)                                        
  5 Fiore, Gabby R             9 SSC-MR               1:43.70    1:38.25        
                  49.24     1:38.25 (49.01)                                        
  6 Talsania, Shyamla P       10 SSC-MR               1:42.79    1:38.91        
                  48.99     1:38.91 (49.92)                                        
  7 Iadanza, Isabella          9 SSC-MR               1:43.57    1:38.96        
                  47.97     1:38.96 (50.99)                                        
  8 Giordano, Sofia R         10 Express Swimming-MR  1:38.79    1:40.64        
                  47.69     1:40.64 (52.95)                                        
  9 Liang, Katherine           9 SSC-MR               1:50.00    1:42.18        
                  47.63     1:42.18 (54.55)                                        
 10 Booth Alam, Lara D         9 CSC-MR               1:39.07    1:43.71        
                  49.88     1:43.71 (53.83)                                        
 11 Platti, Nicole            10 CSC-MR               1:30.00    1:45.61        
                  51.03     1:45.61 (54.58)                                        
 12 Boghra, Dreshta            9 SSC-MR               1:52.00    1:50.97        
                  54.72     1:50.97 (56.25)                                        
 13 Pereira, Paulina           9 SSC-MR               1:45.00    1:51.26        
                  51.45     1:51.26 (59.81)                                        
 14 Pucilowski, Weronika      10 SSC-MR               1:55.00    1:53.14        
 15 Pfisterer, Brooke E        9 SSC-MR               1:50.00    1:54.27        
 16 Milillo, Isabella         10 SSC-MR               1:55.00    1:54.81        
 17 Lopez, Ashlee T           10 SSC-MR               1:55.00    1:59.31        
                  58.75   1:59.31 (1:00.56)                                        
 18 Elgohary, Ava A            9 SSC-MR               2:00.00    2:00.96        
                  57.70   2:00.96 (1:03.26)                                        
 19 Gigante, Taylor C         10 Express Swimming-MR  1:51.00    2:01.06        
                1:00.05   2:01.06 (1:01.01)                                        
 20 Malen, Jordan E           10 SSC-MR               1:55.00    2:07.38        
                1:01.91   2:07.38 (1:05.47)                                        
 21 Montes, Gianna             9 SSC-MR               2:00.00    2:09.09        
                1:00.67   2:09.09 (1:08.42)                                        
 22 Rose, Sophie A             9 SSC-MR               2:05.00    2:11.16        
 23 Nazarov, Nina              9 SSC-MR               2:00.00    2:36.28        
                1:16.33   2:36.28 (1:19.95)                                        
 -- Corrigan, Ava N           10 SSC-MR               1:45.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  54.36          DQ (54.87)                                        
 -- Winters, Kathryn           9 SSC-MR               2:00.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Salunke, Gargi A           9 Express Swimming-MR  2:10.00         DQ        
      Delay initiating turn
                1:00.52        DQ (1:09.62)                                        
 -- Einsetler, Morgan P       10 WISC-MR              1:48.88         DQ        
      Delay initiating turn
                  43.99          DQ (46.79)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Kate             10 WISC-MR                40.76      39.95        
  2 Han, Abigail N             9 LIAC-MR                53.57      40.18        
  3 Simons, Kailey A          10 LIAC-MR                50.36      44.84        
  4 Shao, Wenxuan             10 LIAC-MR                43.51      45.37        
  5 Okodogbe, Praise O         9 LIAC-MR                55.99      45.70        
  6 Wong, Hayden G             9 LIAC-MR                47.14      46.57        
  7 Honig, Madison J          10 Express Swimming-MR    44.55      46.65        
  8 Fiore, Gabby R             9 SSC-MR                 50.37      48.41        
  9 Okodogbe, Favour E        10 LIAC-MR                52.00      48.62        
 10 Amato, Megan R            10 LIAC-MR                50.32      48.81        
 11 Brown, Cadence R           9 CSC-MR                 51.01      49.51        
 12 Plunkett, Sara H          10 LIAC-MR                56.00      49.74        
 13 Davis, Ava R               9 SSC-MR                 52.48      49.80        
 14 Golden, Alyssa             9 SSC-MR                 51.23      50.05        
 14 Somma, Isabella           10 LIAC-MR                51.38      50.05        
 16 Einsetler, Morgan P       10 WISC-MR                57.70      50.53        
 17 Iannone, Anna Joy          9 WISC-MR                56.25      51.17        
 18 DeFranco, Ava             10 WISC-MR                53.66      51.39        
 19 Siris, Madeline M         10 LIAC-MR                54.57      52.08        
 20 Felix, Jolie *             9 WISC-MR                56.39      52.89        
 21 Romance, Ashlynn N         9 LIAC-MR                57.21      52.94        
 22 Steiner, Cassidy A        10 Express Swimming-MR    50.87      53.00        
 23 Booth Alam, Lara D         9 CSC-MR                 53.88      53.24        
 24 McDougall, Marissa R       9 CSC-MR                 54.91      53.69        
 25 Davies, Brooke             9 SSC-MR               1:00.38      55.11        
 26 Benenati, Eileen A         9 LIAC-MR              1:01.06      55.61        
 27 Carlson, Kristin          10 SSC-MR                 55.19      57.53        
 28 Winters, Kathryn           9 SSC-MR                 59.43      57.63        
 29 Corrigan, Ava N           10 SSC-MR               1:01.55      58.05        
 30 O'Connell, Caitlin G       9 Express Swimming-MR  1:01.06      58.61        
 31 Sava, Erica C              9 Express Swimming-MR    55.64      59.02        
 32 Elgohary, Ava A            9 SSC-MR               1:10.11    1:00.82        
 33 Messemer, Victoria G       9 Express Swimming-MR    55.00    1:01.15        
 34 Lastorino, Sophia L       10 WISC-MR              1:10.99    1:03.98        
 35 Mauro, Julianna            9 Express Swimming-MR  1:13.41    1:08.77        
 36 Ly, Katie                  9 CSC-MR                    NT    1:11.53        
 37 Konsky, Jessica R         10 Tmsuffolk-MR         1:10.95    1:13.55        
 -- Konsky, Jenna P           10 Tmsuffolk-MR         1:11.90         DQ        
      One hand touch
 -- Lopez, Ashlee T           10 SSC-MR               1:05.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Malen, Jordan E           10 SSC-MR               1:05.00         DQ        
      Head not up
 -- Rose, Sophie A             9 SSC-MR               1:10.00         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Makayla               9 SSC-MR               1:38.73    1:35.56        
                  44.76     1:35.56 (50.80)                                        
  2 Talsania, Shyamla P       10 SSC-MR               1:48.43    1:39.79        
                  46.85     1:39.79 (52.94)                                        
  3 Lee, Morgan                9 SSC-MR               1:42.95    1:42.57        
                  47.38     1:42.57 (55.19)                                        
  4 Fiore, Gabby R             9 SSC-MR               1:51.57    1:43.27        
                  48.38     1:43.27 (54.89)                                        
  5 Platti, Nicole            10 CSC-MR               2:30.00    1:45.47        
                  50.06     1:45.47 (55.41)                                        
  6 Rietmann, Morgan J        10 SSC-MR               1:55.00    1:48.29        
                  51.82     1:48.29 (56.47)                                        
  7 Golden, Alyssa             9 SSC-MR               1:55.88    1:50.89        
                  53.74     1:50.89 (57.15)                                        
  8 Iadanza, Isabella          9 SSC-MR               1:55.43    1:51.82        
                  55.28     1:51.82 (56.54)                                        
  9 Liang, Katherine           9 SSC-MR               1:55.00    1:53.30        
                  54.78     1:53.30 (58.52)                                        
 10 Giordano, Sofia R         10 Express Swimming-MR  1:54.00    1:53.67        
                  52.75   1:53.67 (1:00.92)                                        
 11 Pereira, Paulina           9 SSC-MR               1:58.00    1:55.23        
                  55.00   1:55.23 (1:00.23)                                        
 12 McDougall, Marissa R       9 CSC-MR                    NT    1:55.75        
                  54.22   1:55.75 (1:01.53)                                        
 13 Pfisterer, Brooke E        9 SSC-MR               2:10.00    1:56.90        
                  56.43   1:56.90 (1:00.47)                                        
 14 Lopez, Ashlee T           10 SSC-MR               2:15.00    1:59.03        
                  57.06   1:59.03 (1:01.97)                                        
 15 Booth Alam, Lara D         9 CSC-MR               1:55.85    1:59.76        
                  55.34   1:59.76 (1:04.42)                                        
 16 Pucilowski, Weronika      10 SSC-MR               2:06.63    2:01.53        
                  58.23   2:01.53 (1:03.30)                                        
 17 Wolfe, Emily               9 WISC-MR              1:59.99    2:03.54        
                  59.88   2:03.54 (1:03.66)                                        
 18 Davies, Brooke             9 SSC-MR               2:20.00    2:05.89        
                1:00.28   2:05.89 (1:05.61)                                        
 19 Hayes, Kayla               9 WISC-MR              1:59.99    2:06.96        
                  58.72   2:06.96 (1:08.24)                                        
 20 Corrigan, Ava N           10 SSC-MR               2:15.00    2:14.39        
                1:03.93   2:14.39 (1:10.46)                                        
 21 Montes, Gianna             9 SSC-MR               2:20.00    2:16.92        
                1:03.74   2:16.92 (1:13.18)                                        
 22 McNamara, Kierstin M       9 SSC-MR               2:15.00    2:23.47        
                1:06.23   2:23.47 (1:17.24)                                        
 -- Gigante, Taylor C         10 Express Swimming-MR  2:02.00         DQ        
      Non-simultaneous touch
                1:02.39        DQ (1:09.54)                                        
 -- Malen, Jordan E           10 SSC-MR               2:15.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  57.88        DQ (1:05.55)                                        
 -- Nazarov, Nina              9 SSC-MR               2:15.00         DQ        
      Non-simultaneous touch
                1:10.81        DQ (1:21.41)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Kate             10 WISC-MR                33.46      32.68        
  2 Mroczka, Kiera C          10 WISC-MR                33.57      34.81        
  3 Nigro, Stephanie L        10 CSC-MR                 41.79      38.34        
  4 Lee, Morgan                9 SSC-MR                 39.06      40.11        
  5 Davis, Ava R               9 SSC-MR                 42.02      42.28        
  6 Einsetler, Morgan P       10 WISC-MR                45.47      44.56        
  7 Krall, Brianna             9 CSC-MR                 51.32      48.50        
  8 Waring, MaryGrace          9 SSC-MR                 49.06      48.54        
  9 Fiore, Gabby R             9 SSC-MR                 53.21      49.80        
 10 Milillo, Isabella         10 SSC-MR                 53.35      50.41        
 11 McDougall, Marissa R       9 CSC-MR               1:01.31      52.55        
 12 Gigante, Taylor C         10 Express Swimming-MR    54.00      52.95        
 13 Corrigan, Ava N           10 SSC-MR                 55.67      54.04        
 14 McNamara, Kierstin M       9 SSC-MR               1:05.00      55.05        
 15 Hayes, Kayla               9 WISC-MR                49.99      55.36        
 16 Wolfe, Emily               9 WISC-MR                51.37      55.69        
 17 Platti, Nicole            10 CSC-MR                 47.65      56.01        
 18 Elgohary, Ava A            9 SSC-MR               1:05.00      56.17        
 19 Boghra, Dreshta            9 SSC-MR               1:01.85      59.72        
 20 Wojt, Tenley              10 WISC-MR                59.99    1:13.55        
 -- Giordano, Sofia R         10 Express Swimming-MR    49.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Davies, Brooke             9 SSC-MR                 51.51         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Winters, Kathryn           9 SSC-MR               1:05.21         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Rose, Sophie A             9 SSC-MR               1:05.79         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Salunke, Gargi A           9 Express Swimming-MR    55.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Han, Abigail N             9 LIAC-MR              1:45.99    1:21.08        
                  38.55     1:21.08 (42.53)                                        
  2 Mroczka, Kiera C          10 WISC-MR              1:25.53    1:21.88        
                  34.67     1:21.88 (47.21)                                        
  3 Gonzalez, Isabel V        10 LIAC-MR              1:30.24    1:30.60        
                  40.31     1:30.60 (50.29)                                        
  4 Lee, Makayla               9 SSC-MR               1:37.54    1:32.69        
                  41.95     1:32.69 (50.74)                                        
  5 Park, Annette             10 LIAC-MR              1:53.36    1:34.19        
                  43.92     1:34.19 (50.27)                                        
  6 Gingrass, Kimberly M      10 LIAC-MR              1:45.99    1:37.05        
                  41.92     1:37.05 (55.13)                                        
  7 Lee, Morgan                9 SSC-MR               1:36.32    1:37.97        
                  43.29     1:37.97 (54.68)                                        
  8 Rietmann, Morgan J        10 SSC-MR               1:40.00    1:41.24        
                  44.41     1:41.24 (56.83)                                        
  9 Gelfand, Veronica          9 Express Swimming-MR  1:37.90    1:42.67        
                  44.89     1:42.67 (57.78)                                        
 10 Baiker, Amanda A          10 LIAC-MR              1:35.99    1:46.20        
 11 Davies, Brooke             9 SSC-MR               1:55.00    1:47.20        
                  48.28     1:47.20 (58.92)                                        
 12 Pereira, Paulina           9 SSC-MR               1:45.00    1:53.32        
                  52.02   1:53.32 (1:01.30)                                        
 13 Liang, Katherine           9 SSC-MR               1:50.00    1:54.25        
                  53.68   1:54.25 (1:00.57)                                        
 14 Fiore, Gabby R             9 SSC-MR               2:14.13    1:57.05        
                  51.19   1:57.05 (1:05.86)                                        
 15 Iadanza, Isabella          9 SSC-MR               1:55.28    1:58.45        
                  54.43   1:58.45 (1:04.02)                                        
 16 Pucilowski, Weronika      10 SSC-MR               2:05.00    2:06.91        
                  59.55   2:06.91 (1:07.36)                                        
 17 Montes, Gianna             9 SSC-MR               1:55.00    2:20.38        
                1:00.57   2:20.38 (1:19.81)                                        
 -- Waring, MaryGrace          9 SSC-MR               1:50.00         DQ        
      Did not finish
                  51.52                                                            
 -- Carlson, Kristin          10 SSC-MR               1:55.00         DQ        
      Alternating Kick
                  53.79        DQ (1:04.80)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Kate             10 WISC-MR              1:16.08    1:15.62        
                  34.78     1:15.62 (40.84)                                        
  2 Mroczka, Kiera C          10 WISC-MR              1:18.01    1:17.13        
                  35.77     1:17.13 (41.36)                                        
  3 Gelfand, Veronica          9 Express Swimming-MR  1:30.83    1:25.54        
                  40.60     1:25.54 (44.94)                                        
  4 Nigro, Stephanie L        10 CSC-MR               1:25.23    1:25.59        
                  41.75     1:25.59 (43.84)                                        
  5 Simons, Kailey A          10 LIAC-MR              1:45.99    1:25.91        
                  41.84     1:25.91 (44.07)                                        
  6 Lee, Makayla               9 SSC-MR               1:26.53    1:26.31        
                  39.92     1:26.31 (46.39)                                        
  7 Okodogbe, Praise O         9 LIAC-MR              1:45.99    1:26.48        
                  39.18     1:26.48 (47.30)                                        
  8 Gingrass, Kimberly M      10 LIAC-MR              1:33.25    1:26.98        
                  40.75     1:26.98 (46.23)                                        
  9 Brown, Cadence R           9 CSC-MR               1:31.76    1:28.64        
                  39.75     1:28.64 (48.89)                                        
 10 Park, Annette             10 LIAC-MR              1:33.15    1:29.07        
                  41.79     1:29.07 (47.28)                                        
 11 Rietmann, Morgan J        10 SSC-MR               1:32.20    1:30.28        
                  41.06     1:30.28 (49.22)                                        
 12 Lee, Morgan                9 SSC-MR               1:29.68    1:30.59        
                  41.04     1:30.59 (49.55)                                        
 13 Einsetler, Morgan P       10 WISC-MR              1:35.92    1:30.77        
                  40.43     1:30.77 (50.34)                                        
 14 Shao, Wenxuan             10 LIAC-MR              1:35.46    1:31.36        
                  41.75     1:31.36 (49.61)                                        
 15 Baiker, Amanda A          10 LIAC-MR              1:34.14    1:32.35        
                  45.62     1:32.35 (46.73)                                        
 16 Wong, Hayden G             9 LIAC-MR              1:39.43    1:34.56        
                  45.99     1:34.56 (48.57)                                        
 17 Siris, Madeline M         10 LIAC-MR              1:42.52    1:34.80        
                  43.63     1:34.80 (51.17)                                        
 18 Golden, Alyssa             9 SSC-MR               1:40.49    1:35.04        
                  45.13     1:35.04 (49.91)                                        
 19 Fiore, Gabby R             9 SSC-MR               1:30.39    1:35.72        
                  46.25     1:35.72 (49.47)                                        
 20 Somma, Isabella           10 LIAC-MR              1:43.69    1:35.99        
                  46.28     1:35.99 (49.71)                                        
 21 Amato, Megan R            10 LIAC-MR              1:42.29    1:36.00        
                  42.75     1:36.00 (53.25)                                        
 22 Iadanza, Isabella          9 SSC-MR               1:39.83    1:36.97        
                  45.01     1:36.97 (51.96)                                        
 23 Benenati, Eileen A         9 LIAC-MR              1:57.76    1:39.14        
                  49.56     1:39.14 (49.58)                                        
 24 Plunkett, Sara H          10 LIAC-MR              1:50.00    1:40.03        
                1:41.98         1:40.03 ( )                                        
 25 Iannone, Anna Joy          9 WISC-MR              1:41.43    1:40.06        
                  45.95     1:40.06 (54.11)                                        
 26 Krall, Brianna             9 CSC-MR                    NT    1:41.15        
                  47.22     1:41.15 (53.93)                                        
 27 Waring, MaryGrace          9 SSC-MR               1:40.83    1:41.29        
                  47.46     1:41.29 (53.83)                                        
 28 Steiner, Cassidy A        10 Express Swimming-MR  1:40.14    1:41.99        
                  48.29     1:41.99 (53.70)                                        
 29 Liang, Katherine           9 SSC-MR               1:49.30    1:43.17        
                  50.47     1:43.17 (52.70)                                        
 30 Honig, Madison J          10 Express Swimming-MR  1:45.99    1:43.23        
                  48.40     1:43.23 (54.83)                                        
 31 Zeman, Talia S             9 WISC-MR              1:48.99    1:44.60        
                  51.43     1:44.60 (53.17)                                        
 32 Sava, Erica C              9 Express Swimming-MR  1:49.46    1:45.22        
 33 Pereira, Paulina           9 SSC-MR               1:43.43    1:45.68        
                  48.55     1:45.68 (57.13)                                        
 34 Romance, Ashlynn N         9 LIAC-MR              1:49.79    1:46.39        
                1:46.42         1:46.39 ( )                                        
 35 O'Connell, Caitlin G       9 Express Swimming-MR  2:00.00    1:46.88        
                  51.05     1:46.88 (55.83)                                        
 36 Corrigan, Ava N           10 SSC-MR               1:45.00    1:48.65        
                  50.78     1:48.65 (57.87)                                        
 37 Pfisterer, Brooke E        9 SSC-MR               1:50.00    1:48.68        
                1:50.36         1:48.68 ( )                                        
 38 Montes, Gianna             9 SSC-MR               1:55.40    1:50.58        
                1:55.47         1:50.58 ( )                                        
 39 Milillo, Isabella         10 SSC-MR               1:55.00    1:50.63        
                1:50.65         1:50.63 ( )                                        
 40 Pucilowski, Weronika      10 SSC-MR               1:55.00    1:50.81        
 41 Boghra, Dreshta            9 SSC-MR               2:09.08    1:53.80        
                  55.01     1:53.80 (58.79)                                        
 42 Messemer, Victoria G       9 Express Swimming-MR  1:57.05    1:54.79        
                  52.04   1:54.79 (1:02.75)                                        
 43 McNamara, Kierstin M       9 SSC-MR               2:00.00    1:56.02        
                  52.72   1:56.02 (1:03.30)                                        
 44 Lastorino, Sophia L       10 WISC-MR              2:02.11    1:58.37        
                  54.88   1:58.37 (1:03.49)                                        
 -- McDougall, Marissa R       9 CSC-MR               2:05.39         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  52.63          DQ (50.44)                                        
 -- Mauro, Julianna            9 Express Swimming-MR  1:59.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  56.48          DQ (58.35)                                        
 -- Han, Abigail N             9 LIAC-MR              1:33.75         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  38.39          DQ (45.37)                                        
 -- Gonzalez, Isabel V        10 LIAC-MR              1:27.84         DQ        
                  38.24          DQ (47.28)                                        
 -- Vezzi, Nicole M            9 Tmsuffolk-MR         2:15.95         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                1:03.17        DQ (1:00.82)                                        
 -- Okodogbe, Favour E        10 LIAC-MR              1:39.00         DQ        
      One hand touch - breast
                  39.75          DQ (50.14)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Kate             10 WISC-MR              2:40.76    2:38.77        
                  34.36     1:14.49 (40.13)     2:03.26 (48.77)     2:38.77 (35.51)
  2 Mroczka, Kiera C          10 WISC-MR              2:54.01    2:46.62        
                  33.84     1:14.57 (40.73)     2:05.77 (51.20)     2:46.62 (40.85)
  3 Rietmann, Morgan J        10 SSC-MR               3:20.00    3:17.92        
                  42.56     1:29.99 (47.43)     2:29.97 (59.98)     3:17.92 (47.95)
  4 Fiore, Gabby R             9 SSC-MR               3:15.00    3:23.91        
                  48.31     1:41.04 (52.73)     2:38.78 (57.74)     3:23.91 (45.13)
  5 Golden, Alyssa             9 SSC-MR               3:35.00    3:23.98        
                  48.38     1:38.26 (49.88)     2:37.83 (59.57)     3:23.98 (46.15)
  6 Iadanza, Isabella          9 SSC-MR               3:40.00    3:26.69        
                  48.52     1:39.06 (50.54)   2:43.55 (1:04.49)     3:26.69 (43.14)
  7 Krall, Brianna             9 CSC-MR                    NT    3:28.83        
                  51.22     1:39.69 (48.47)   2:44.45 (1:04.76)     3:28.83 (44.38)
  8 Waring, MaryGrace          9 SSC-MR               3:35.00    3:33.65        
                  46.25     1:41.34 (55.09)   2:43.28 (1:01.94)     3:33.65 (50.37)
  9 Liang, Katherine           9 SSC-MR               3:45.00    3:39.38        
                  50.84     1:43.37 (52.53)   2:50.56 (1:07.19)     3:39.38 (48.82)
 10 Pereira, Paulina           9 SSC-MR               3:40.00    3:41.05        
                  49.18     1:45.19 (56.01)   2:48.86 (1:03.67)     3:41.05 (52.19)
 11 Booth Alam, Lara D         9 CSC-MR                    NT    3:45.40        
                  54.05     1:46.40 (52.35)   2:53.38 (1:06.98)     3:45.40 (52.02)
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cabanillas, Ali           12 CSC-MR               1:02.38    1:00.10        
                  28.72     1:00.10 (31.38)                                        
  2 Collins, Payton R         12 CSC-MR               1:03.24    1:01.44        
                  29.56     1:01.44 (31.88)                                        
  3 Calabrese, Faith A        12 CSC-MR               1:04.05    1:03.32        
                  30.88     1:03.32 (32.44)                                        
  4 Wodicka, Shannon J        12 CSC-MR               1:06.19    1:04.30        
                  31.43     1:04.30 (32.87)                                        
  5 Drapala, Jenna M          12 CSC-MR               1:03.56    1:04.47        
                  30.94     1:04.47 (33.53)                                        
  6 Watson, Samantha S        11 SSC-MR               1:08.36    1:04.99        
                  31.49     1:04.99 (33.50)                                        
  7 Marone, Isabelle H        12 SSC-MR               1:03.83    1:05.46        
                  30.83     1:05.46 (34.63)                                        
  8 Heppner, Kathryn C        12 LIAC-MR              1:08.08    1:06.23        
                  31.64     1:06.23 (34.59)                                        
  9 Vincent, Sarah R          11 LIAC-MR              1:07.60    1:06.39        
                  31.82     1:06.39 (34.57)                                        
 10 Stroub, Mia R             12 WISC-MR              1:05.81    1:06.63        
                  31.83     1:06.63 (34.80)                                        
 11 O'Malley, Kate E          12 WISC-MR              1:06.79    1:07.97        
                  32.68     1:07.97 (35.29)                                        
 12 Andrade, Daniela E        12 LIAC-MR              1:11.11    1:08.67        
                  31.23     1:08.67 (37.44)                                        
 13 Askinazi, Zoe             11 LIAC-MR              1:10.07    1:08.81        
                  33.36     1:08.81 (35.45)                                        
 14 O'Hara, Kaila             12 CSC-MR               1:11.85    1:08.87        
                  33.73     1:08.87 (35.14)                                        
 15 Pucilowski, Gabriela      12 SSC-MR               1:39.75    1:09.44        
                  33.27     1:09.44 (36.17)                                        
 16 Zhang, Michelle M         12 LIAC-MR              1:20.06    1:09.87        
                  32.68     1:09.87 (37.19)                                        
 17 Goldaber, Sarah K         12 LIAC-MR              1:09.74    1:10.35        
                  33.10     1:10.35 (37.25)                                        
 18 St Thomas, Alyssa V       11 LIAC-MR              1:10.32    1:10.43        
                  33.50     1:10.43 (36.93)                                        
 19 DiToro, Diana R           11 LIAC-MR              1:07.52    1:10.46        
                  33.46     1:10.46 (37.00)                                        
 20 Hou, Isabelle             12 Express Swimming-MR  1:10.09    1:10.47        
                  33.54     1:10.47 (36.93)                                        
 21 Leathers, Madeline        12 SSC-MR               1:12.57    1:10.89        
                  34.12     1:10.89 (36.77)                                        
 22 Bobal, Marisa             11 SSC-MR               1:12.66    1:10.92        
                  34.33     1:10.92 (36.59)                                        
 23 Fiore, Bella G            11 SSC-MR               1:12.52    1:10.97        
                  33.06     1:10.97 (37.91)                                        
 24 Welsh, Lindsay            12 Express Swimming-MR  1:11.82    1:11.16        
                  34.00     1:11.16 (37.16)                                        
 25 Chan, Chloe               11 LIAC-MR              1:18.19    1:11.85        
                  34.45     1:11.85 (37.40)                                        
 26 Mulieri, Kelsey           11 WISC-MR              1:15.23    1:12.59        
                  35.50     1:12.59 (37.09)                                        
 27 Molinaro, Nicole T        12 CSC-MR               1:20.60    1:13.16        
                  35.24     1:13.16 (37.92)                                        
 28 Fusaro, Jessie L          11 SSC-MR               1:22.62    1:13.30        
                  35.36     1:13.30 (37.94)                                        
 29 Pallas, Morgan            12 WISC-MR              1:17.16    1:13.36        
                  35.88     1:13.36 (37.48)                                        
 30 Ferrick, Maggie R         12 Express Swimming-MR  1:14.23    1:13.51        
                  35.82     1:13.51 (37.69)                                        
 31 Tesser, Morgan B          12 LIAC-MR              1:13.44    1:13.52        
                  34.53     1:13.52 (38.99)                                        
 32 McGUIRE, Mary C           12 Express Swimming-MR  1:13.28    1:13.69        
                  34.72     1:13.69 (38.97)                                        
 33 DiPietro, Mia T           12 SSC-MR               1:18.59    1:14.32        
                  35.88     1:14.32 (38.44)                                        
 34 Gould, Gwen C             12 LIAC-MR              1:15.91    1:14.39        
                  34.86     1:14.39 (39.53)                                        
 35 Somma, Angelina           12 LIAC-MR              1:19.79    1:14.88        
                  34.86     1:14.88 (40.02)                                        
 36 Stahurski, Anna           12 CSC-MR               1:32.18    1:14.89        
                  34.81     1:14.89 (40.08)                                        
 37 Fitzgerald, Molly H       11 LIAC-MR              1:18.58    1:15.75        
                  36.53     1:15.75 (39.22)                                        
 38 Prieto, Natalie A         11 Express Swimming-MR  1:22.17    1:16.46        
                  35.74     1:16.46 (40.72)                                        
 39 Van Driessche, Grace E    12 SSC-MR               1:15.00    1:16.58        
                  36.77     1:16.58 (39.81)                                        
 40 Don, Kayla                12 LIAC-MR              1:17.42    1:16.60        
                  35.44     1:16.60 (41.16)                                        
 41 Freedman, Lindsay         11 SSC-MR               1:20.69    1:16.68        
                  35.19     1:16.68 (41.49)                                        
 42 Messina, Adrianna         11 CSC-MR               1:25.56    1:16.82        
                  36.43     1:16.82 (40.39)                                        
 43 D'Andrea, Grace O         12 LIAC-MR              1:18.64    1:17.00        
                  37.53     1:17.00 (39.47)                                        
 44 Thitibordin, Kaitlyn D    12 LIAC-MR              1:18.43    1:17.77        
                  36.28     1:17.77 (41.49)                                        
 45 Mei, Valerie M            12 SSC-MR               1:18.78    1:18.71        
                  37.87     1:18.71 (40.84)                                        
 46 DiCaprio, Julia S         12 LIAC-MR              1:26.57    1:19.20        
                  38.62     1:19.20 (40.58)                                        
 47 Dubavets, Margarita       11 LIAC-MR              1:19.47    1:19.47        
                  37.28     1:19.47 (42.19)                                        
 48 Phillip, Danielle J       11 LIAC-MR              1:19.97    1:19.50        
                  39.32     1:19.50 (40.18)                                        
 49 Schneider, Alexis T       11 LIAC-MR              1:20.17    1:19.86        
                  37.50     1:19.86 (42.36)                                        
 50 Dorrian, Olivia F         11 LIAC-MR              1:19.68    1:19.88        
                  37.21     1:19.88 (42.67)                                        
 51 Berger, Ashley A          11 Express Swimming-MR  1:30.60    1:20.37        
                  38.96     1:20.37 (41.41)                                        
 52 Ednie, Corinne M          11 UNCSC-MR             1:28.19    1:23.27        
                  39.37     1:23.27 (43.90)                                        
 53 Fuoco, Kaitlyn E          11 Express Swimming-MR  1:27.40    1:23.43        
                  39.14     1:23.43 (44.29)                                        
 54 Peralta, Lauren E         11 SSC-MR               1:30.00    1:23.84        
                  39.39     1:23.84 (44.45)                                        
 55 Regev, Eden               12 LIAC-MR              1:19.70    1:24.09        
 56 Reid, Vanessa N           11 LIAC-MR              1:24.23    1:24.75        
                  39.18     1:24.75 (45.57)                                        
 57 Satchwill, Paige E        11 SSC-MR               1:25.00    1:26.13        
                  40.82     1:26.13 (45.31)                                        
 58 Betner, Olivia            11 SSC-MR               1:34.04    1:28.28        
                  42.53     1:28.28 (45.75)                                        
 59 Wolffer, Christen N       12 SSC-MR               1:32.11    1:29.78        
                  43.65     1:29.78 (46.13)                                        
 60 Giarmoleo, Madison N      12 SSC-MR               1:30.00    1:32.59        
                  45.76     1:32.59 (46.83)                                        
 61 Manfredonia, Carly J      11 CSC-MR               1:30.67    1:32.94        
                  43.83     1:32.94 (49.11)                                        
 62 Seibold, Morgan S         11 Express Swimming-MR  1:50.00    1:33.30        
                  44.08     1:33.30 (49.22)                                        
 63 Micozzi, Samantha N       11 SSC-MR               1:41.49    1:33.35        
                  43.52     1:33.35 (49.83)                                        
 64 Psaki, Molly P            11 Express Swimming-MR  1:40.00    1:33.56        
                  45.28     1:33.56 (48.28)                                        
 65 Quinn, Haley I            11 SSC-MR               1:45.00    1:37.00        
                  46.23     1:37.00 (50.77)                                        
 66 Boghra, Nistha            12 SSC-MR               1:49.71    1:45.71        
                  48.25     1:45.71 (57.46)                                        
 67 Bozzella, Jules R         11 SSC-MR               1:51.00    1:51.68        
                  49.54   1:51.68 (1:02.14)                                        
 68 Abrams, Alexa N           11 SSC-MR               1:40.00    2:11.96        
                1:01.27   2:11.96 (1:10.69)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Payton R         12 CSC-MR                 33.83      32.73        
  2 Stroub, Mia R             12 WISC-MR                33.54      34.16        
  3 Watson, Samantha S        11 SSC-MR                 35.41      34.83        
  4 Fusaro, Jessie L          11 SSC-MR                 36.14      35.28        
  5 Wodicka, Shannon J        12 CSC-MR                 36.43      35.58        
  6 Andrade, Daniela E        12 LIAC-MR                36.34      36.30        
  7 Mulieri, Kelsey           11 WISC-MR                37.87      37.16        
  8 Thitibordin, Kaitlyn D    12 LIAC-MR                37.62      37.17        
  9 Vincent, Sarah R          11 LIAC-MR                36.32      37.32        
 10 Gould, Gwen C             12 LIAC-MR                38.52      37.36        
 11 Zhang, Michelle M         12 LIAC-MR                40.13      37.43        
 12 Van Driessche, Grace E    12 SSC-MR                 37.94      37.45        
 12 Leathers, Madeline        12 SSC-MR                 36.96      37.45        
 14 St Thomas, Alyssa V       11 LIAC-MR                38.64      37.70        
 15 Welsh, Lindsay            12 Express Swimming-MR    36.52      37.72        
 16 Heppner, Kathryn C        12 LIAC-MR                37.92      38.00        
 17 Askinazi, Zoe             11 LIAC-MR                40.14      38.40        
 18 DiToro, Diana R           11 LIAC-MR                37.13      38.41        
 19 DiPietro, Mia T           12 SSC-MR                 40.11      38.43        
 20 Melgar, Noelle R          11 LIAC-MR                37.31      38.49        
 21 Goldaber, Sarah K         12 LIAC-MR                36.93      38.54        
 22 Tesser, Morgan B          12 LIAC-MR                39.26      38.70        
 23 Fitzgerald, Molly H       11 LIAC-MR                38.41      39.18        
 24 Johnson, Jenna            11 CSC-MR                 41.06      39.59        
 25 Freedman, Lindsay         11 SSC-MR                 39.45      39.70        
 26 Somma, Angelina           12 LIAC-MR                40.25      39.96        
 27 Bobal, Marisa             11 SSC-MR                 47.85      40.24        
 28 Schneider, Alexis T       11 LIAC-MR                40.19      40.37        
 29 McGUIRE, Mary C           12 Express Swimming-MR    41.64      40.52        
 30 Chernavsky, Maddie        12 SSC-MR                 41.15      40.88        
 31 Molinaro, Nicole T        12 CSC-MR                 45.53      41.08        
 32 Regev, Eden               12 LIAC-MR                41.38      41.67        
 33 Dubavets, Margarita       11 LIAC-MR                40.29      41.87        
 34 Stahurski, Anna           12 CSC-MR                 45.68      42.10        
 35 Don, Kayla                12 LIAC-MR                42.74      42.28        
 36 D'Andrea, Grace O         12 LIAC-MR                43.57      42.44        
 37 Prieto, Natalie A         11 Express Swimming-MR    44.01      43.42        
 38 DiCaprio, Julia S         12 LIAC-MR                46.81      43.62        
 39 Dorrian, Olivia F         11 LIAC-MR                42.39      43.68        
 40 Phillip, Danielle J       11 LIAC-MR                44.83      44.03        
 41 Messina, Adrianna         11 CSC-MR                 48.90      44.76        
 42 Howard, Katherine         11 SSC-MR                 55.00      46.00        
 43 Ednie, Corinne M          11 UNCSC-MR               45.77      46.18        
 44 Psaki, Molly P            11 Express Swimming-MR    46.00      46.67        
 45 Bozzella, Jules R         11 SSC-MR                 51.37      49.76        
 46 Reid, Vanessa N           11 LIAC-MR                53.09      50.51        
 47 Manfredonia, Carly J      11 CSC-MR                 52.80      50.54        
 48 Berger, Ashley A          11 Express Swimming-MR  1:03.31      52.09        
 49 Boghra, Nistha            12 SSC-MR                 55.63      54.90        
 50 Abrams, Alexa N           11 SSC-MR                 55.00      56.87        
 -- Quinn, Haley I            11 SSC-MR                 55.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cabanillas, Ali           12 CSC-MR               1:13.20    1:12.98        
  2 Calabrese, Faith A        12 CSC-MR               1:17.84    1:14.41        
  3 Drapala, Jenna M          12 CSC-MR               1:14.57    1:14.94        
  4 Stroub, Mia R             12 WISC-MR              1:12.18    1:16.02        
  5 Watson, Samantha S        11 SSC-MR               1:18.67    1:16.19        
  6 Wodicka, Shannon J        12 CSC-MR               1:16.80    1:17.22        
  7 Fiore, Bella G            11 SSC-MR               1:19.06    1:17.83        
  8 Pucilowski, Gabriela      12 SSC-MR               1:35.08    1:19.02        
  9 Welsh, Lindsay            12 Express Swimming-MR  1:17.89    1:20.15        
 10 Van Driessche, Grace E    12 SSC-MR               1:22.49    1:20.22        
 11 Fusaro, Jessie L          11 SSC-MR               1:42.77    1:20.83        
 12 Hou, Isabelle             12 Express Swimming-MR  1:20.08    1:21.35        
 13 Mulieri, Kelsey           11 WISC-MR              1:20.36    1:21.72        
 14 Leathers, Madeline        12 SSC-MR               1:20.81    1:22.78        
 15 O'Hara, Kaila             12 CSC-MR               1:26.83    1:25.52        
 16 Molinaro, Nicole T        12 CSC-MR               1:28.67    1:29.19        
 17 McGUIRE, Mary C           12 Express Swimming-MR  1:30.37    1:29.30        
 18 Haberman, Ruby M          11 WISC-MR              1:26.18    1:30.38        
 19 Mei, Valerie M            12 SSC-MR               1:31.83    1:31.89        
 20 Agro, Gabrielle           12 CSC-MR               1:42.62    1:33.93        
 21 Stahurski, Anna           12 CSC-MR               1:36.90    1:34.49        
 22 Ferrick, Maggie R         12 Express Swimming-MR  1:41.40    1:34.78        
 23 Messina, Adrianna         11 CSC-MR               1:48.90    1:35.24        
 24 Pallas, Morgan            12 WISC-MR              1:29.45    1:35.31        
 25 Micozzi, Samantha N       11 SSC-MR               1:48.63    1:39.08        
 26 Roberts, Salena           11 WISC-MR              1:36.67    1:39.36        
 27 Prieto, Natalie A         11 Express Swimming-MR  1:39.23    1:40.17        
 28 Giarmoleo, Madison N      12 SSC-MR               1:43.33    1:40.36        
 29 Ednie, Corinne M          11 UNCSC-MR             1:45.15    1:40.83        
 30 Howard, Katherine         11 SSC-MR               1:55.00    1:41.72        
 31 Peralta, Lauren E         11 SSC-MR               1:50.00    1:43.72        
 32 Satchwill, Paige E        11 SSC-MR               1:45.00    1:43.97        
 33 Wolffer, Christen N       12 SSC-MR               1:51.31    1:44.61        
 34 Fuoco, Kaitlyn E          11 Express Swimming-MR  1:45.00    1:47.21        
 35 Orellana, Nicky A         12 SSC-MR               1:50.00    1:48.32        
 36 Seibold, Morgan S         11 Express Swimming-MR  2:00.00    1:49.59        
 37 Manfredonia, Carly J      11 CSC-MR               1:57.78    1:50.48        
 38 Quinn, Haley I            11 SSC-MR               2:00.00    1:51.24        
 39 Betner, Olivia            11 SSC-MR               1:45.00    1:52.67        
 40 Gamboa, Riley A           11 SSC-MR               1:45.00    1:56.13        
 41 Boghra, Nistha            12 SSC-MR               1:55.08    1:59.37        
 42 Abrams, Alexa N           11 SSC-MR               2:00.00    2:13.00        
 -- McWilliam, Katherine E    11 Express Swimming-MR  1:43.00         DQ        
      Multiple strokes
 -- Bozzella, Jules R         11 SSC-MR               1:55.00         DQ        
      No touch at turn
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cabanillas, Ali           12 CSC-MR                 41.24      38.02        
  2 Fiore, Bella G            11 SSC-MR                 39.41      38.10        
  3 Hou, Isabelle             12 Express Swimming-MR    40.16      39.06        
  4 Goldaber, Sarah K         12 LIAC-MR                40.93      39.42        
  5 Zhang, Michelle M         12 LIAC-MR                40.43      40.06        
  6 Gould, Gwen C             12 LIAC-MR                42.31      40.83        
  7 Stroub, Mia R             12 WISC-MR                40.52      41.06        
  8 Tesser, Morgan B          12 LIAC-MR                42.45      41.11        
  9 Welsh, Lindsay            12 Express Swimming-MR    41.66      41.27        
 10 O'Hara, Kaila             12 CSC-MR                 44.29      41.65        
 11 Mulieri, Kelsey           11 WISC-MR                43.38      42.06        
 12 DiToro, Diana R           11 LIAC-MR                52.40      42.10        
 13 Don, Kayla                12 LIAC-MR                42.81      42.14        
 14 Pallas, Morgan            12 WISC-MR                43.08      42.49        
 15 Calabrese, Faith A        12 CSC-MR                 44.43      43.97        
 16 O'Malley, Kate E          12 WISC-MR                45.35      44.77        
 17 Stahurski, Anna           12 CSC-MR                 52.62      44.79        
 18 Reid, Vanessa N           11 LIAC-MR                55.99      44.83        
 19 Drapala, Jenna M          12 CSC-MR                    NT      44.99        
 20 Van Driessche, Grace E    12 SSC-MR                 47.93      45.05        
 21 Tavera, Abigail B         11 SSC-MR                 50.57      45.30        
 22 Regev, Eden               12 LIAC-MR                44.11      45.99        
 23 Melgar, Noelle R          11 LIAC-MR                46.39      46.37        
 24 Fusaro, Jessie L          11 SSC-MR                 45.84      46.41        
 25 Molinaro, Nicole T        12 CSC-MR                 45.43      46.59        
 26 Somma, Angelina           12 LIAC-MR                47.49      46.69        
 26 Thitibordin, Kaitlyn D    12 LIAC-MR                46.59      46.69        
 28 Seibold, Morgan S         11 Express Swimming-MR    50.00      46.75        
 29 Schneider, Alexis T       11 LIAC-MR                48.39      46.91        
 30 McGUIRE, Mary C           12 Express Swimming-MR    46.75      47.58        
 31 D'Andrea, Grace O         12 LIAC-MR                50.61      47.64        
 32 Chan, Chloe               11 LIAC-MR                48.61      48.56        
 33 Fuoco, Kaitlyn E          11 Express Swimming-MR    50.38      48.66        
 33 Leathers, Madeline        12 SSC-MR                 51.04      48.66        
 35 Bozzella, Jules R         11 SSC-MR               1:10.00      49.15        
 36 DiPietro, Mia T           12 SSC-MR                 50.29      49.89        
 37 Dorrian, Olivia F         11 LIAC-MR                49.54      49.92        
 38 DiCaprio, Julia S         12 LIAC-MR                49.94      49.95        
 39 Johnson, Jenna            11 CSC-MR                 56.37      50.08        
 40 Manfredonia, Carly J      11 CSC-MR                 53.30      50.09        
 41 Ferrick, Maggie R         12 Express Swimming-MR    53.79      53.40        
 42 Peralta, Lauren E         11 SSC-MR                 55.00      53.80        
 43 Boghra, Nistha            12 SSC-MR                 55.45      54.00        
 44 Prieto, Natalie A         11 Express Swimming-MR    54.82      54.38        
 45 Psaki, Molly P            11 Express Swimming-MR    52.00      55.00        
 46 Betner, Olivia            11 SSC-MR                 56.72      55.96        
 47 Howard, Katherine         11 SSC-MR               1:05.00      56.61        
 48 Quinn, Haley I            11 SSC-MR               1:05.00    1:02.28        
 49 Abrams, Alexa N           11 SSC-MR               1:05.00    1:06.66        
 -- Berger, Ashley A          11 Express Swimming-MR    59.33         DQ        
      Scissors kick
 -- Phillip, Danielle J       11 LIAC-MR                44.94         DQ        
      Alternating Kick
 -- Freedman, Lindsay         11 SSC-MR                 55.52         DQ        
      Other
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fiore, Bella G            11 SSC-MR               1:26.99    1:23.54        
  2 Hou, Isabelle             12 Express Swimming-MR  1:26.06    1:26.74        
  3 Mei, Valerie M            12 SSC-MR               1:36.78    1:31.68        
  4 Welsh, Lindsay            12 Express Swimming-MR  1:31.30    1:31.79        
  5 Mulieri, Kelsey           11 WISC-MR              1:33.30    1:32.97        
  6 Pallas, Morgan            12 WISC-MR              1:32.92    1:33.51        
  7 Calabrese, Faith A        12 CSC-MR               1:35.48    1:33.94        
  8 Pucilowski, Gabriela      12 SSC-MR               1:48.25    1:34.98        
  9 Stahurski, Anna           12 CSC-MR               1:45.90    1:36.85        
 10 O'Malley, Kate E          12 WISC-MR              1:38.19    1:37.18        
 11 Haberman, Ruby M          11 WISC-MR              1:39.47    1:37.83        
 12 Van Driessche, Grace E    12 SSC-MR               1:40.28    1:39.39        
 13 Messina, Adrianna         11 CSC-MR               1:59.90    1:40.06        
 14 Roberts, Salena           11 WISC-MR              1:45.56    1:41.58        
 15 Leathers, Madeline        12 SSC-MR               1:54.23    1:43.70        
 16 McGUIRE, Mary C           12 Express Swimming-MR  1:43.54    1:44.33        
 17 Seibold, Morgan S         11 Express Swimming-MR  2:15.00    1:45.04        
 18 Satchwill, Paige E        11 SSC-MR               1:50.00    1:48.79        
 19 Ferrick, Maggie R         12 Express Swimming-MR  1:59.16    1:50.70        
 20 Johnson, Jenna            11 CSC-MR               1:46.85    1:51.16        
 21 Manfredonia, Carly J      11 CSC-MR               1:47.55    1:51.68        
 22 Fuoco, Kaitlyn E          11 Express Swimming-MR  1:51.00    1:52.94        
 23 Peralta, Lauren E         11 SSC-MR               2:00.00    1:56.89        
 24 Giarmoleo, Madison N      12 SSC-MR               2:07.70    1:58.01        
 25 Wolffer, Christen N       12 SSC-MR               1:55.00    1:58.38        
 26 Boghra, Nistha            12 SSC-MR               2:05.49    1:58.83        
 27 Howard, Katherine         11 SSC-MR               2:15.00    2:01.26        
 28 Micozzi, Samantha N       11 SSC-MR               2:10.00    2:01.55        
 29 Gamboa, Riley A           11 SSC-MR               2:05.00    2:02.50        
 30 Quinn, Haley I            11 SSC-MR               2:15.00    2:10.31        
 31 Freedman, Lindsay         11 SSC-MR               2:19.32    2:16.15        
 32 Orellana, Nicky A         12 SSC-MR               2:10.00    2:20.94        
 -- Prieto, Natalie A         11 Express Swimming-MR  2:00.00         DQ        
      Butterfly kick
 -- McWilliam, Katherine E    11 Express Swimming-MR  1:54.71         DQ        
      False start
 -- Bozzella, Jules R         11 SSC-MR               2:20.00         DQ        
      Butterfly kick
 -- Abrams, Alexa N           11 SSC-MR               2:20.00         DQ        
      Butterfly kick
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cabanillas, Ali           12 CSC-MR               1:22.20    1:14.62        
                  34.69     1:14.62 (39.93)                                        
  2 Hou, Isabelle             12 Express Swimming-MR  1:14.90    1:15.37        
                  33.81     1:15.37 (41.56)                                        
  3 Drapala, Jenna M          12 CSC-MR               1:15.88    1:16.68        
                  34.29     1:16.68 (42.39)                                        
  4 Calabrese, Faith A        12 CSC-MR               1:19.33    1:17.52        
                  35.39     1:17.52 (42.13)                                        
  5 Heppner, Kathryn C        12 LIAC-MR              1:40.99    1:18.90        
                  37.28     1:18.90 (41.62)                                        
  6 O'Hara, Kaila             12 CSC-MR               1:50.90    1:20.17        
                  37.55     1:20.17 (42.62)                                        
  7 St Thomas, Alyssa V       11 LIAC-MR              1:29.55    1:20.23        
  8 Vincent, Sarah R          11 LIAC-MR              1:54.66    1:20.57        
                  35.91     1:20.57 (44.66)                                        
  9 Watson, Samantha S        11 SSC-MR               1:23.81    1:22.02        
                  36.18     1:22.02 (45.84)                                        
 10 Melgar, Noelle R          11 LIAC-MR              1:27.90    1:25.14        
                  38.20     1:25.14 (46.94)                                        
 11 Pucilowski, Gabriela      12 SSC-MR               1:39.07    1:27.82        
                  41.42     1:27.82 (46.40)                                        
 12 Chan, Chloe               11 LIAC-MR              1:30.18    1:28.86        
 13 Pallas, Morgan            12 WISC-MR              1:37.55    1:29.73        
                  41.97     1:29.73 (47.76)                                        
 14 Askinazi, Zoe             11 LIAC-MR              1:46.91    1:30.08        
                  39.42     1:30.08 (50.66)                                        
 15 Andrade, Daniela E        12 LIAC-MR              1:36.87    1:30.19        
                  41.16     1:30.19 (49.03)                                        
 16 Dubavets, Margarita       11 LIAC-MR              1:45.99    1:30.21        
                  41.96     1:30.21 (48.25)                                        
 17 Fiore, Bella G            11 SSC-MR               1:36.64    1:31.82        
                  40.57     1:31.82 (51.25)                                        
 18 Van Driessche, Grace E    12 SSC-MR               1:45.61    1:35.11        
                  42.83     1:35.11 (52.28)                                        
 19 Mei, Valerie M            12 SSC-MR               1:38.16    1:35.24        
                  42.92     1:35.24 (52.32)                                        
 20 Fitzgerald, Molly H       11 LIAC-MR              1:48.42    1:36.36        
                  46.53     1:36.36 (49.83)                                        
 21 Satchwill, Paige E        11 SSC-MR               1:50.00    1:42.03        
                  45.75     1:42.03 (56.28)                                        
 22 Micozzi, Samantha N       11 SSC-MR               2:00.00    1:58.06        
                  51.86   1:58.06 (1:06.20)                                        
 -- Wolffer, Christen N       12 SSC-MR               1:53.00         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Giarmoleo, Madison N      12 SSC-MR               2:10.00         DQ        
      Scissors kick
                  57.80                                                            
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marone, Isabelle H        12 SSC-MR               1:16.64    1:16.10        
  2 Hou, Isabelle             12 Express Swimming-MR  1:14.90    1:16.96        
  3 Wodicka, Shannon J        12 CSC-MR               1:19.62    1:17.08        
  4 Stroub, Mia R             12 WISC-MR              1:16.60    1:17.53        
  5 O'Malley, Kate E          12 WISC-MR              1:21.68    1:20.73        
  6 Collins, Payton R         12 CSC-MR               1:29.07    1:21.48        
  7 Fusaro, Jessie L          11 SSC-MR               1:30.00    1:25.14        
  8 McGUIRE, Mary C           12 Express Swimming-MR  1:33.44    1:33.98        
  9 Pallas, Morgan            12 WISC-MR              1:37.55    1:34.95        
 10 Gaiser, Paige M           12 CSC-MR               1:47.21    1:45.49        
 11 Betner, Olivia            11 SSC-MR               1:55.00    1:46.19        
 12 Prieto, Natalie A         11 Express Swimming-MR  1:50.00    1:49.82        
 13 Ednie, Corinne M          11 UNCSC-MR             1:52.45    1:51.29        
 14 Gamboa, Riley A           11 SSC-MR               1:55.00    2:11.90        
 -- Seibold, Morgan S         11 Express Swimming-MR  2:00.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Watson, Samantha S        11 SSC-MR               1:15.06    1:12.30        
                  34.01     1:12.30 (38.29)                                        
  2 Collins, Payton R         12 CSC-MR               1:13.59    1:12.65        
                  33.48     1:12.65 (39.17)                                        
  3 Stroub, Mia R             12 WISC-MR              1:14.98    1:12.73        
                  32.54     1:12.73 (40.19)                                        
  4 Marone, Isabelle H        12 SSC-MR               1:13.36    1:12.83        
                  33.07     1:12.83 (39.76)                                        
  5 Hou, Isabelle             12 Express Swimming-MR  1:22.98    1:16.99        
                  35.12     1:16.99 (41.87)                                        
  6 Heppner, Kathryn C        12 LIAC-MR              1:18.23    1:17.40        
                  38.13     1:17.40 (39.27)                                        
  7 Wodicka, Shannon J        12 CSC-MR               1:18.78    1:17.60        
                  35.51     1:17.60 (42.09)                                        
  8 Zhang, Michelle M         12 LIAC-MR              1:44.60    1:17.95        
                  35.79     1:17.95 (42.16)                                        
  9 Vincent, Sarah R          11 LIAC-MR              1:18.34    1:18.30        
                  36.65     1:18.30 (41.65)                                        
 10 O'Malley, Kate E          12 WISC-MR              1:20.24    1:19.04        
                  36.92     1:19.04 (42.12)                                        
 11 Goldaber, Sarah K         12 LIAC-MR              1:19.63    1:19.12        
                  37.08     1:19.12 (42.04)                                        
 12 St Thomas, Alyssa V       11 LIAC-MR              1:23.91    1:19.14        
                  35.79     1:19.14 (43.35)                                        
 13 DiToro, Diana R           11 LIAC-MR              1:18.56    1:19.17        
                  37.72     1:19.17 (41.45)                                        
 14 Pucilowski, Gabriela      12 SSC-MR               1:28.97    1:19.82        
                  37.79     1:19.82 (42.03)                                        
 15 Fiore, Bella G            11 SSC-MR               1:20.54    1:19.85        
                  37.75     1:19.85 (42.10)                                        
 16 Andrade, Daniela E        12 LIAC-MR              1:28.66    1:19.90        
                  36.37     1:19.90 (43.53)                                        
 17 Gould, Gwen C             12 LIAC-MR              1:26.53    1:20.11        
                  38.13     1:20.11 (41.98)                                        
 18 Welsh, Lindsay            12 Express Swimming-MR  1:19.77    1:20.35        
                  36.76     1:20.35 (43.59)                                        
 19 Tesser, Morgan B          12 LIAC-MR              1:21.83    1:20.60        
                  37.31     1:20.60 (43.29)                                        
 20 Fusaro, Jessie L          11 SSC-MR               1:25.78    1:21.94        
                  36.63     1:21.94 (45.31)                                        
 21 Leathers, Madeline        12 SSC-MR               1:24.76    1:22.11        
                  37.06     1:22.11 (45.05)                                        
 22 Somma, Angelina           12 LIAC-MR              1:29.69    1:23.53        
                  38.89     1:23.53 (44.64)                                        
 23 Melgar, Noelle R          11 LIAC-MR              1:23.23    1:23.73        
                  36.89     1:23.73 (46.84)                                        
 24 Mulieri, Kelsey           11 WISC-MR              1:23.29    1:23.89        
                  38.37     1:23.89 (45.52)                                        
 25 Chan, Chloe               11 LIAC-MR              1:30.77    1:24.15        
                  37.17     1:24.15 (46.98)                                        
 26 Askinazi, Zoe             11 LIAC-MR              1:28.01    1:24.34        
                  39.32     1:24.34 (45.02)                                        
 27 DiPietro, Mia T           12 SSC-MR               1:29.10    1:24.38        
                  38.74     1:24.38 (45.64)                                        
 28 Don, Kayla                12 LIAC-MR              1:33.41    1:24.54        
                  41.99     1:24.54 (42.55)                                        
 29 Mei, Valerie M            12 SSC-MR               1:26.83    1:24.83        
                  39.25     1:24.83 (45.58)                                        
 30 Ferrick, Maggie R         12 Express Swimming-MR  1:37.45    1:25.01        
                  39.06     1:25.01 (45.95)                                        
 31 Regev, Eden               12 LIAC-MR              1:23.82    1:25.03        
                  39.55     1:25.03 (45.48)                                        
 32 Thitibordin, Kaitlyn D    12 LIAC-MR              1:26.72    1:25.36        
                  37.60     1:25.36 (47.76)                                        
 33 Fitzgerald, Molly H       11 LIAC-MR              1:33.59    1:25.68        
                  39.46     1:25.68 (46.22)                                        
 34 Schneider, Alexis T       11 LIAC-MR              1:36.10    1:25.78        
                  39.68     1:25.78 (46.10)                                        
 35 McGUIRE, Mary C           12 Express Swimming-MR  1:24.81    1:25.90        
                  37.81     1:25.90 (48.09)                                        
 36 Messina, Adrianna         11 CSC-MR               1:35.90    1:26.02        
                  41.71     1:26.02 (44.31)                                        
 37 Bobal, Marisa             11 SSC-MR               1:29.44    1:27.01        
 38 Tavera, Abigail B         11 SSC-MR               1:39.23    1:27.02        
                  40.08     1:27.02 (46.94)                                        
 39 DiCaprio, Julia S         12 LIAC-MR              1:40.99    1:27.83        
                  41.67     1:27.83 (46.16)                                        
 40 Phillip, Danielle J       11 LIAC-MR              1:50.00    1:28.46        
                  42.43     1:28.46 (46.03)                                        
 41 Dubavets, Margarita       11 LIAC-MR              1:26.25    1:28.75        
                  40.85     1:28.75 (47.90)                                        
 42 Johnson, Jenna            11 CSC-MR               1:31.66    1:29.03        
                  40.55     1:29.03 (48.48)                                        
 43 Dorrian, Olivia F         11 LIAC-MR              1:38.00    1:29.23        
                  41.13     1:29.23 (48.10)                                        
 44 D'Andrea, Grace O         12 LIAC-MR              1:36.27    1:30.48        
                  43.68     1:30.48 (46.80)                                        
 45 Chernavsky, Maddie        12 SSC-MR               1:31.54    1:31.55        
                  39.07     1:31.55 (52.48)                                        
 46 Prieto, Natalie A         11 Express Swimming-MR  1:37.87    1:34.31        
                  41.57     1:34.31 (52.74)                                        
 47 Reid, Vanessa N           11 LIAC-MR              1:42.99    1:37.06        
                  48.14     1:37.06 (48.92)                                        
 48 Peralta, Lauren E         11 SSC-MR               1:50.00    1:38.46        
                  43.81     1:38.46 (54.65)                                        
 49 Fuoco, Kaitlyn E          11 Express Swimming-MR  1:39.30    1:39.47        
 50 Howard, Katherine         11 SSC-MR               2:00.00    1:39.70        
                  44.19     1:39.70 (55.51)                                        
 51 Ednie, Corinne M          11 UNCSC-MR             1:43.34    1:39.86        
                  45.76     1:39.86 (54.10)                                        
 52 Seibold, Morgan S         11 Express Swimming-MR  2:00.00    1:40.11        
                  49.30     1:40.11 (50.81)                                        
 53 Betner, Olivia            11 SSC-MR               1:49.53    1:42.22        
                  47.02     1:42.22 (55.20)                                        
 54 Wolffer, Christen N       12 SSC-MR               1:50.00    1:42.53        
                  48.73     1:42.53 (53.80)                                        
 55 Micozzi, Samantha N       11 SSC-MR               1:54.02    1:44.39        
                  47.94     1:44.39 (56.45)                                        
 56 Giarmoleo, Madison N      12 SSC-MR               1:51.47    1:45.17        
                  50.26     1:45.17 (54.91)                                        
 57 Zacharias, Sophia         11 LIAC-MR              1:55.00    1:48.42        
                  52.54     1:48.42 (55.88)                                        
 -- Psaki, Molly P            11 Express Swimming-MR  1:56.00         DQ        
      One hand touch - breast
                  49.38          DQ (57.25)                                        
 -- Pallas, Morgan            12 WISC-MR              1:25.79         DQ        
      Not towards breast off wall - breast
                  39.50          DQ (43.68)                                        
 -- Berger, Ashley A          11 Express Swimming-MR  2:00.00         DQ        
      Scissors kick - breast
                  45.99          DQ (52.24)                                        
 -- Satchwill, Paige E        11 SSC-MR               1:42.87         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  43.29          DQ (52.75)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cabanillas, Ali           12 CSC-MR               2:38.49    2:28.98        
  2 Marone, Isabelle H        12 SSC-MR               2:39.77    2:37.84        
  3 Collins, Payton R         12 CSC-MR               2:41.37    2:38.66        
  4 Watson, Samantha S        11 SSC-MR               2:38.88    2:40.18        
  5 Stroub, Mia R             12 WISC-MR              2:42.52    2:41.18        
  6 Hou, Isabelle             12 Express Swimming-MR  2:46.54    2:44.12        
  7 Drapala, Jenna M          12 CSC-MR                    NT    2:47.57        
  8 O'Hara, Kaila             12 CSC-MR               3:00.56    2:48.77        
  9 Pucilowski, Gabriela      12 SSC-MR               3:19.49    2:48.94        
 10 O'Malley, Kate E          12 WISC-MR              2:55.34    2:50.63        
 11 Fiore, Bella G            11 SSC-MR               3:02.62    2:54.16        
 12 Welsh, Lindsay            12 Express Swimming-MR  2:53.44    2:55.31        
 13 Mulieri, Kelsey           11 WISC-MR              3:05.53    2:57.23        
 14 Fusaro, Jessie L          11 SSC-MR               3:15.00    2:59.04        
 15 Van Driessche, Grace E    12 SSC-MR               2:55.00    3:01.95        
 16 Haberman, Ruby M          11 WISC-MR              3:16.96    3:03.00        
 17 Molinaro, Nicole T        12 CSC-MR               3:29.90    3:05.19        
 18 McGUIRE, Mary C           12 Express Swimming-MR  3:05.80    3:10.25        
 19 Johnson, Jenna            11 CSC-MR               3:30.90    3:15.23        
 20 Gaiser, Paige M           12 CSC-MR               3:38.86    3:19.90        
 21 Wolffer, Christen N       12 SSC-MR               3:45.00    3:31.37        
 22 Betner, Olivia            11 SSC-MR               3:45.00    3:39.89        
 23 Micozzi, Samantha N       11 SSC-MR               3:50.00    3:41.93        
 -- Freedman, Lindsay         11 SSC-MR               3:15.00         DQ        
      Butterfly kick - breast
 -- Ferrick, Maggie R         12 Express Swimming-MR  3:50.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tohill, Natalie A         14 SSC-MR                 27.21      26.81        
  2 Mei, Alyssa M             14 SSC-MR                 27.49      27.23        
  3 Tafe, Madison M           13 CSC-MR                 27.49      27.44        
  4 Fox, Rieley               13 WISC-MR                28.28      27.96        
  5 Azralon, Danielle         14 SSC-MR                 28.43      28.03        
  6 Schatz, Sarah A           14 SSC-MR                 28.57      28.23        
  7 Szydziak, Sally           13 WISC-MR                28.21      28.53        
  8 Goodstone, Zoe K          14 Express Swimming-MR    28.90      28.82        
  9 Wolffer, Katie P          14 SSC-MR                 29.00      28.88        
 10 Przybylo, Allie           13 SSC-MR                 29.67      28.94        
 11 Chernik, Alannah R        13 CSC-MR                 28.29      29.46        
 12 McDonald, Kelly M         14 Express Swimming-MR    38.00      29.71        
 13 Iaboni, Julia             13 CSC-MR                 30.32      29.95        
 14 Lee, Marisa               13 SSC-MR                 30.82      30.37        
 15 Urbina, Julia M           14 CSC-MR                 29.97      30.56        
 16 Furmanik, Nicole          14 SSC-MR                 30.43      30.61        
 17 Lettieri, Emma            14 CSC-MR                 29.87      31.14        
 18 Messina, Gianna           13 CSC-MR                 30.43      31.25        
 19 Cantwell, Karalynn E      13 WISC-MR                36.00      31.86        
 20 Priola, Kate              13 CSC-MR                 33.01      32.37        
 21 O'Leary, Meghan C         13 SSC-MR                 33.48      32.71        
 22 Feron, Ciara A            14 Express Swimming-MR    33.79      32.86        
 23 Stickelman, Kayla Marie   13 CSC-MR                 34.20      33.11        
 24 McCann, Jada              13 CSC-MR                 33.73      33.42        
 25 Pereira, Victoria         13 SSC-MR                 32.01      33.45        
 26 Rommeney, Rachel          13 CSC-MR                 34.78      33.83        
 27 Hurley, Kaitlin           14 Express Swimming-MR    35.41      34.63        
 28 Shaub, Caitlin A          13 Express Swimming-MR    37.00      35.23        
 29 Semprini, Gianna M        13 CSC-MR                 34.23      35.24        
 30 Argyros, Miranda E        13 SSC-MR                 34.77      35.60        
 31 Germano, Gianna           13 Express Swimming-MR    48.00      35.69        
 32 Schlesinger, Rachel J     13 CSC-MR                 35.46      36.15        
 33 Scotti, Lauren M          13 SSC-MR                 39.00      37.87        
 34 Moschella, Olivia         13 Express Swimming-MR    40.00      37.98        
 35 Ertz, Emily M             13 Express Swimming-MR    40.00      42.38        
 36 Gauggel, Marissa L        13 SSC-MR                 47.26      47.19        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn           14 SSC-MR                 54.86      54.35        
                  26.07       54.35 (28.28)                                        
  2 Velazquez, Gabrielle E    13 SSC-MR               1:00.12      58.93        
                  28.44       58.93 (30.49)                                        
  3 Azralon, Danielle         14 SSC-MR               1:01.48    1:00.12        
                  29.07     1:00.12 (31.05)                                        
  4 Tafe, Madison M           13 CSC-MR               1:03.61    1:00.42        
                  29.66     1:00.42 (30.76)                                        
  5 Renna, Julia              14 SSC-MR               1:00.24    1:00.94        
                  29.19     1:00.94 (31.75)                                        
  6 Mei, Alyssa M             14 SSC-MR               1:02.09    1:01.23        
                  29.44     1:01.23 (31.79)                                        
  7 Tohill, Natalie A         14 SSC-MR                 58.78    1:01.27        
                  29.11     1:01.27 (32.16)                                        
  8 Szydziak, Sally           13 WISC-MR              1:00.09    1:01.40        
                  29.24     1:01.40 (32.16)                                        
  9 Schatz, Sarah A           14 SSC-MR               1:03.01    1:02.29        
                  30.03     1:02.29 (32.26)                                        
 10 Chernik, Alannah R        13 CSC-MR               1:02.01    1:02.61        
                  29.79     1:02.61 (32.82)                                        
 11 Hoge, Maggie M            14 WISC-MR              1:02.46    1:02.77        
                  29.93     1:02.77 (32.84)                                        
 12 Nasta, Gianna N           14 SSC-MR               1:03.69    1:03.12        
                  30.74     1:03.12 (32.38)                                        
 13 Przybylo, Allie           13 SSC-MR               1:02.43    1:03.18        
                  29.77     1:03.18 (33.41)                                        
 14 Wolffer, Katie P          14 SSC-MR               1:02.86    1:03.35        
                  30.11     1:03.35 (33.24)                                        
 15 Goodstone, Zoe K          14 Express Swimming-MR  1:03.96    1:03.69        
                  30.01     1:03.69 (33.68)                                        
 15 Krolikiewicz, Emma C      14 SSC-MR               1:03.50    1:03.69        
                  30.86     1:03.69 (32.83)                                        
 17 Iaboni, Julia             13 CSC-MR               1:04.96    1:05.04        
                  32.27     1:05.04 (32.77)                                        
 18 Furmanik, Nicole          14 SSC-MR               1:09.42    1:05.67        
                  31.89     1:05.67 (33.78)                                        
 19 Colella, Kim A            14 SSC-MR               1:05.64    1:05.70        
                  31.95     1:05.70 (33.75)                                        
 20 Edmonds, Gracie R         13 CSC-MR               1:06.21    1:05.71        
                  32.01     1:05.71 (33.70)                                        
 21 Ingraffia, Emily E        14 SSC-MR               1:05.53    1:06.06        
                  31.80     1:06.06 (34.26)                                        
 22 McDonald, Kelly M         14 Express Swimming-MR  1:22.00    1:06.76        
                  31.12     1:06.76 (35.64)                                        
 23 Lee, Marisa               13 SSC-MR               1:09.64    1:06.86        
                  31.17     1:06.86 (35.69)                                        
 24 Lettieri, Emma            14 CSC-MR               1:04.33    1:07.02        
                  32.63     1:07.02 (34.39)                                        
 25 Messina, Gianna           13 CSC-MR               1:08.01    1:08.51        
                  33.33     1:08.51 (35.18)                                        
 26 Urbina, Julia M           14 CSC-MR               1:04.77    1:09.17        
                  33.02     1:09.17 (36.15)                                        
 27 Prashad, Olivia T         14 Express Swimming-MR  1:15.00    1:09.58        
                  33.54     1:09.58 (36.04)                                        
 28 Wolf, Michelle R          13 SSC-MR               1:05.61    1:10.27        
                  32.85     1:10.27 (37.42)                                        
 29 Cobham, Maleah S          13 Express Swimming-MR  1:10.60    1:10.59        
                  32.87     1:10.59 (37.72)                                        
 30 Feron, Ciara A            14 Express Swimming-MR  1:13.39    1:11.39        
                  34.09     1:11.39 (37.30)                                        
 31 Ryan, Caitlin M           14 WISC-MR              1:10.99    1:12.01        
                  33.98     1:12.01 (38.03)                                        
 32 Danzy, Jezmyne-Elise J    14 CSC-MR               1:14.78    1:12.54        
                  33.62     1:12.54 (38.92)                                        
 33 Stickelman, Kayla Marie   13 CSC-MR               1:18.52    1:13.27        
                  35.92     1:13.27 (37.35)                                        
 34 Priola, Kate              13 CSC-MR               1:15.48    1:13.41        
                  34.63     1:13.41 (38.78)                                        
 35 Hurley, Kaitlin           14 Express Swimming-MR  1:17.25    1:14.46        
                  36.14     1:14.46 (38.32)                                        
 36 Panchal, Jadyn            13 Express Swimming-MR  1:35.01    1:15.65        
                  36.97     1:15.65 (38.68)                                        
 37 Ferraris, Emily           13 SSC-MR               1:09.79    1:16.98        
 38 Schlesinger, Rachel J     13 CSC-MR               1:16.09    1:18.26        
                  37.37     1:18.26 (40.89)                                        
 39 Fishler, Arielle E        14 Express Swimming-MR  1:17.43    1:18.77        
                  37.15     1:18.77 (41.62)                                        
 40 O'Leary, Meghan C         13 SSC-MR               1:28.84    1:19.39        
                  37.13     1:19.39 (42.26)                                        
 41 Argyros, Miranda E        13 SSC-MR               1:15.00    1:19.54        
                  37.60     1:19.54 (41.94)                                        
 42 Shaub, Caitlin A          13 Express Swimming-MR  1:30.00    1:20.03        
                  38.83     1:20.03 (41.20)                                        
 43 Germano, Gianna           13 Express Swimming-MR  1:35.00    1:21.66        
                  37.08     1:21.66 (44.58)                                        
 44 Altmann, Katie E          13 SSC-MR               1:30.00    1:24.60        
                  40.40     1:24.60 (44.20)                                        
 45 Gupta, Eesha A            13 SSC-MR               1:23.34    1:25.83        
                  39.89     1:25.83 (45.94)                                        
 46 Laper-Dowling, Jillie     13 SSC-MR               1:54.32    1:26.56        
                  40.22     1:26.56 (46.34)                                        
 47 Scotti, Lauren M          13 SSC-MR               1:30.00    1:28.33        
                  42.80     1:28.33 (45.53)                                        
 48 Nascimento, Giovanna      14 Express Swimming-MR  1:45.50    1:37.55        
                  45.30     1:37.55 (52.25)                                        
 49 Moschella, Olivia         13 Express Swimming-MR  1:30.00    1:39.32        
                  45.85     1:39.32 (53.47)                                        
 50 Ertz, Emily M             13 Express Swimming-MR  1:30.00    1:40.82        
                  45.54     1:40.82 (55.28)                                        
 51 Gauggel, Marissa L        13 SSC-MR               1:45.00    1:47.71        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn           14 SSC-MR               1:58.58    1:57.56        
                  26.67       56.23 (29.56)     1:27.31 (31.08)     1:57.56 (30.25)
  2 Tohill, Natalie A         14 SSC-MR               2:11.36    2:10.27        
                  30.12     1:03.48 (33.36)     1:38.44 (34.96)     2:10.27 (31.83)
  3 Renna, Julia              14 SSC-MR               2:13.24    2:10.70        
                  29.11     1:02.91 (33.80)     1:37.70 (34.79)     2:10.70 (33.00)
  4 Velazquez, Gabrielle E    13 SSC-MR               2:15.87    2:10.96        
                  29.35     1:02.83 (33.48)     1:36.92 (34.09)     2:10.96 (34.04)
  5 Tafe, Madison M           13 CSC-MR               2:13.00    2:13.31        
                  31.04     1:04.97 (33.93)     1:38.10 (33.13)     2:13.31 (35.21)
  6 Azralon, Danielle         14 SSC-MR               2:13.89    2:13.74        
                  31.25     1:05.72 (34.47)     1:40.46 (34.74)     2:13.74 (33.28)
  7 Szydziak, Sally           13 WISC-MR                   NT    2:13.83        
                  30.62     1:04.44 (33.82)     1:39.82 (35.38)     2:13.83 (34.01)
  8 Nasta, Gianna N           14 SSC-MR               2:19.22    2:14.44        
                  30.69     1:04.92 (34.23)     1:40.00 (35.08)     2:14.44 (34.44)
  9 Wolffer, Katie P          14 SSC-MR               2:18.93    2:14.97        
                  30.64     1:05.04 (34.40)     1:40.66 (35.62)     2:14.97 (34.31)
 10 Sinconegui, Emilia R      14 Express Swimming-MR  2:07.12    2:15.83        
                  30.02     1:04.34 (34.32)     1:40.25 (35.91)     2:15.83 (35.58)
 11 Krolikiewicz, Emma C      14 SSC-MR               2:21.91    2:18.29        
                  31.69     1:06.60 (34.91)     1:43.85 (37.25)     2:18.29 (34.44)
 12 Mei, Alyssa M             14 SSC-MR               2:18.47    2:18.87        
                  30.11     1:05.10 (34.99)     1:41.89 (36.79)     2:18.87 (36.98)
 13 Przybylo, Allie           13 SSC-MR               2:27.26    2:19.18        
                  30.08     1:03.85 (33.77)     1:41.19 (37.34)     2:19.18 (37.99)
 14 Schatz, Sarah A           14 SSC-MR               2:21.62    2:19.99        
                  31.83     1:07.54 (35.71)     1:44.89 (37.35)     2:19.99 (35.10)
 15 Goodstone, Zoe K          14 Express Swimming-MR  2:19.72    2:20.62        
                  30.82     1:05.29 (34.47)     1:42.22 (36.93)     2:20.62 (38.40)
 16 Ingraffia, Emily E        14 SSC-MR               2:25.35    2:22.15        
                  32.28     1:08.49 (36.21)     1:46.07 (37.58)     2:22.15 (36.08)
 17 Lettieri, Emma            14 CSC-MR               2:19.99    2:24.06        
                  33.43     1:10.14 (36.71)     1:47.67 (37.53)     2:24.06 (36.39)
 18 McDonald, Kelly M         14 Express Swimming-MR  3:20.00    2:24.44        
                  31.56     1:07.92 (36.36)     1:47.06 (39.14)     2:24.44 (37.38)
 19 Edmonds, Gracie R         13 CSC-MR               2:26.36    2:25.21        
                  33.29     1:10.57 (37.28)     1:49.33 (38.76)     2:25.21 (35.88)
 20 Furmanik, Nicole          14 SSC-MR               2:31.58    2:25.63        
                  32.45     1:09.09 (36.64)     1:47.50 (38.41)     2:25.63 (38.13)
 21 Iaboni, Julia             13 CSC-MR               2:17.97    2:26.32        
                  33.74     1:09.82 (36.08)     1:48.58 (38.76)     2:26.32 (37.74)
 22 Prashad, Olivia T         14 Express Swimming-MR  2:50.00    2:29.08        
                  33.07     1:10.24 (37.17)     1:50.37 (40.13)     2:29.08 (38.71)
 23 Messina, Gianna           13 CSC-MR               2:29.01    2:29.92        
                  34.43     1:13.24 (38.81)     1:54.16 (40.92)     2:29.92 (35.76)
 24 Feron, Ciara A            14 Express Swimming-MR  2:39.86    2:30.34        
                  34.84     1:12.89 (38.05)     1:52.05 (39.16)     2:30.34 (38.29)
 25 Lee, Marisa               13 SSC-MR               2:36.59    2:30.40        
                  33.44     1:12.58 (39.14)     1:53.42 (40.84)     2:30.40 (36.98)
 26 Wolf, Michelle R          13 SSC-MR               2:29.00    2:31.90        
                  33.97     1:12.76 (38.79)     1:53.89 (41.13)     2:31.90 (38.01)
 27 Urbina, Julia M           14 CSC-MR               2:28.92    2:32.43        
                  33.61     1:13.29 (39.68)     1:54.08 (40.79)     2:32.43 (38.35)
 28 Ferraris, Emily           13 SSC-MR               2:40.39    2:35.81        
                  36.01     1:16.97 (40.96)     1:58.91 (41.94)     2:35.81 (36.90)
 29 Priola, Kate              13 CSC-MR               2:46.00    2:36.37        
                  34.61     1:15.54 (40.93)     1:57.95 (42.41)     2:36.37 (38.42)
 30 Ji, Angela A              14 SSC-MR               2:37.43    2:36.73        
                  35.75     1:15.42 (39.67)     1:57.26 (41.84)     2:36.73 (39.47)
 31 Cobham, Maleah S          13 Express Swimming-MR  2:50.00    2:42.72        
                  33.72     1:14.18 (40.46)   2:42.72 (1:28.54)                    
 32 Hurley, Kaitlin           14 Express Swimming-MR  2:38.70    2:43.02        
                  36.32     1:18.52 (42.20)     2:00.94 (42.42)     2:43.02 (42.08)
 33 Ryan, Caitlin M           14 WISC-MR              2:25.88    2:44.01        
                  33.59     1:15.37 (41.78)     2:02.02 (46.65)     2:44.01 (41.99)
 34 Danzy, Jezmyne-Elise J    14 CSC-MR                    NT    2:48.50        
                  36.24     1:18.38 (42.14)     2:04.39 (46.01)     2:48.50 (44.11)
 35 O'Leary, Meghan C         13 SSC-MR               3:03.36    2:49.24        
                                1:20.36 ( )   2:49.24 (1:28.88)                    
 36 Fishler, Arielle E        14 Express Swimming-MR  2:59.94    2:53.25        
                  36.65     1:21.40 (44.75)     2:08.21 (46.81)     2:53.25 (45.04)
 37 Panchal, Jadyn            13 Express Swimming-MR  3:01.34    2:54.26        
                                1:22.78 ( )   2:54.26 (1:31.48)                    
 38 Argyros, Miranda E        13 SSC-MR               2:40.00    2:54.49        
                  36.61     1:21.25 (44.64)     2:08.28 (47.03)     2:54.49 (46.21)
 39 Altmann, Katie E          13 SSC-MR               3:10.00    3:00.41        
                  41.48     1:26.66 (45.18)     2:14.26 (47.60)     3:00.41 (46.15)
 40 Germano, Gianna           13 Express Swimming-MR  3:40.00    3:00.43        
 41 Gupta, Eesha A            13 SSC-MR               3:03.03    3:05.23        
                  38.23     1:26.13 (47.90)     2:16.49 (50.36)     3:05.23 (48.74)
 42 Scotti, Lauren M          13 SSC-MR               3:15.00    3:08.92        
                  43.71     1:33.08 (49.37)     2:24.57 (51.49)     3:08.92 (44.35)
 43 Laper-Dowling, Jillie     13 SSC-MR               3:30.26    3:20.42        
                  40.12     1:32.11 (51.99)     2:27.38 (55.27)     3:20.42 (53.04)
 44 Ertz, Emily M             13 Express Swimming-MR  3:30.00    3:41.13        
                  46.46     1:43.09 (56.63)   2:43.76 (1:00.67)     3:41.13 (57.37)
 45 Nascimento, Giovanna      14 Express Swimming-MR  3:50.00    3:41.66        
                  44.53     1:39.79 (55.26)   2:41.94 (1:02.15)     3:41.66 (59.72)
 46 Moschella, Olivia         13 Express Swimming-MR  3:40.00    3:42.33        
                                1:42.63 ( )   3:42.33 (1:59.70)                    
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn           14 SSC-MR               5:16.19    5:25.41        
                  28.72     1:00.58 (31.86)     1:33.28 (32.70)     2:06.37 (33.09)
        2:39.88 (33.51)     3:13.65 (33.77)     3:47.59 (33.94)     4:21.18 (33.59)
        4:53.57 (32.39)     5:25.41 (31.84)                                        
  2 Renna, Julia              14 SSC-MR               6:14.11    5:55.77        
                  31.47     1:07.04 (35.57)     1:43.35 (36.31)     2:19.41 (36.06)
        2:56.00 (36.59)     3:32.89 (36.89)     4:09.52 (36.63)     4:45.58 (36.06)
        5:21.40 (35.82)     5:55.77 (34.37)                                        
  3 Velazquez, Gabrielle E    13 SSC-MR               6:06.18    5:55.78        
                  30.98     1:05.50 (34.52)     1:41.32 (35.82)     2:17.62 (36.30)
        2:53.51 (35.89)     3:29.88 (36.37)     4:06.11 (36.23)     4:43.61 (37.50)
        5:20.58 (36.97)     5:55.78 (35.20)                                        
  4 Wolffer, Katie P          14 SSC-MR               6:33.72    6:01.18        
                  31.34     1:06.39 (35.05)     1:42.67 (36.28)     2:20.05 (37.38)
        2:57.33 (37.28)     3:34.88 (37.55)     4:12.52 (37.64)     4:49.54 (37.02)
        5:26.15 (36.61)     6:01.18 (35.03)                                        
  5 Przybylo, Allie           13 SSC-MR               6:15.00    6:11.74        
                  30.94     1:05.58 (34.64)     1:42.66 (37.08)     2:21.00 (38.34)
        2:59.75 (38.75)     3:38.84 (39.09)     4:17.72 (38.88)     4:56.73 (39.01)
        5:35.47 (38.74)     6:11.74 (36.27)                                        
  6 Nasta, Gianna N           14 SSC-MR               6:22.15    6:12.67        
                  33.58     1:10.42 (36.84)     1:48.46 (38.04)     2:27.15 (38.69)
        3:05.18 (38.03)     3:43.60 (38.42)     4:21.71 (38.11)     4:59.83 (38.12)
        5:37.39 (37.56)     6:12.67 (35.28)                                        
  7 Mei, Alyssa M             14 SSC-MR               6:25.01    6:13.66        
                  31.88     1:07.65 (35.77)     1:45.74 (38.09)     2:24.74 (39.00)
        3:03.66 (38.92)     3:42.87 (39.21)     4:21.96 (39.09)     5:01.70 (39.74)
        5:39.62 (37.92)     6:13.66 (34.04)                                        
  8 Krolikiewicz, Emma C      14 SSC-MR               6:29.80    6:14.10        
                  33.64     1:10.64 (37.00)     1:48.14 (37.50)     2:26.08 (37.94)
        3:03.59 (37.51)     3:42.09 (38.50)     4:20.91 (38.82)     4:59.38 (38.47)
        5:37.94 (38.56)     6:14.10 (36.16)                                        
  9 Ingraffia, Emily E        14 SSC-MR               6:32.92    6:18.94        
                  33.46     1:10.65 (37.19)     1:48.72 (38.07)     2:27.24 (38.52)
        3:05.84 (38.60)     3:44.80 (38.96)     4:23.93 (39.13)     5:02.77 (38.84)
        5:41.57 (38.80)     6:18.94 (37.37)                                        
 10 Fox, Rieley               13 WISC-MR              7:00.11    6:22.79        
                  32.40     1:08.07 (35.67)     1:46.43 (38.36)     2:25.32 (38.89)
        3:05.33 (40.01)     3:45.66 (40.33)     4:25.98 (40.32)     5:05.73 (39.75)
        5:45.15 (39.42)     6:22.79 (37.64)                                        
 11 Schatz, Sarah A           14 SSC-MR               6:41.63    6:27.31        
                  33.35     1:10.64 (37.29)     1:49.14 (38.50)     2:28.30 (39.16)
        3:07.86 (39.56)     3:48.01 (40.15)     4:28.21 (40.20)     5:09.65 (41.44)
        5:50.36 (40.71)     6:27.31 (36.95)                                        
 12 Furmanik, Nicole          14 SSC-MR               7:05.20    6:31.27        
                  33.88     1:12.37 (38.49)     1:51.73 (39.36)     2:31.60 (39.87)
        3:11.93 (40.33)     3:52.57 (40.64)     4:33.07 (40.50)     5:14.00 (40.93)
        5:54.78 (40.78)     6:31.27 (36.49)                                        
 13 Lee, Marisa               13 SSC-MR               6:45.51    6:44.59        
                  34.26     1:14.05 (39.79)     1:54.71 (40.66)     2:36.43 (41.72)
        3:18.59 (42.16)     4:00.54 (41.95)     4:43.29 (42.75)     5:25.16 (41.87)
        6:05.51 (40.35)     6:44.59 (39.08)                                        
 14 McCann, Jada              13 CSC-MR               7:25.13    6:56.75        
                  36.53     1:17.53 (41.00)     1:59.83 (42.30)     2:42.52 (42.69)
        3:25.61 (43.09)     4:08.53 (42.92)     4:51.12 (42.59)     5:33.63 (42.51)
        6:16.28 (42.65)     6:56.75 (40.47)                                        
 15 Cantwell, Karalynn E      13 WISC-MR                   NT    7:02.64        
                  36.06     1:17.37 (41.31)     1:59.88 (42.51)     2:43.45 (43.57)
        3:26.47 (43.02)     4:11.22 (44.75)                             5:40.91 ( )
        6:24.05 (43.14)     7:02.64 (38.59)                                        
 16 Ferraris, Emily           13 SSC-MR               7:40.35    7:05.22        
                  37.58     1:20.71 (43.13)     2:04.61 (43.90)     2:49.73 (45.12)
        3:33.78 (44.05)     4:17.60 (43.82)     5:00.98 (43.38)     5:45.77 (44.79)
        6:28.00 (42.23)     7:05.22 (37.22)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn           14 SSC-MR               1:05.32    1:04.82        
                  31.46     1:04.82 (33.36)                                        
  2 Azralon, Danielle         14 SSC-MR               1:04.86    1:05.60        
                  32.16     1:05.60 (33.44)                                        
  3 Velazquez, Gabrielle E    13 SSC-MR               1:09.62    1:10.59        
                  34.57     1:10.59 (36.02)                                        
  4 Iaboni, Julia             13 CSC-MR               1:10.55    1:11.21        
                  35.04     1:11.21 (36.17)                                        
  5 Fox, Rieley               13 WISC-MR              1:11.66    1:11.67        
                  33.90     1:11.67 (37.77)                                        
  6 Goodstone, Zoe K          14 Express Swimming-MR  1:12.11    1:12.17        
                  34.66     1:12.17 (37.51)                                        
  7 Tafe, Madison M           13 CSC-MR               1:13.64    1:13.04        
                  36.48     1:13.04 (36.56)                                        
  8 Chernik, Alannah R        13 CSC-MR               1:10.27    1:13.38        
                  36.16     1:13.38 (37.22)                                        
  9 Tohill, Natalie A         14 SSC-MR               1:10.27    1:14.91        
                  36.62     1:14.91 (38.29)                                        
 10 Przybylo, Allie           13 SSC-MR               1:17.19    1:15.56        
                  36.65     1:15.56 (38.91)                                        
 11 Urbina, Julia M           14 CSC-MR               1:13.27    1:15.69        
                  36.91     1:15.69 (38.78)                                        
 12 Edmonds, Gracie R         13 CSC-MR                    NT    1:15.83        
                  37.43     1:15.83 (38.40)                                        
 13 Nasta, Gianna N           14 SSC-MR               1:15.45    1:15.92        
                  36.90     1:15.92 (39.02)                                        
 14 Ingraffia, Emily E        14 SSC-MR               1:12.44    1:16.33        
                  37.41     1:16.33 (38.92)                                        
 15 Wolffer, Katie P          14 SSC-MR               1:17.89    1:17.79        
                  37.36     1:17.79 (40.43)                                        
 16 Cantwell, Karalynn E      13 WISC-MR              1:31.33    1:22.20        
 17 McDonald, Kelly M         14 Express Swimming-MR  1:45.00    1:22.54        
                  39.53     1:22.54 (43.01)                                        
 18 Lettieri, Emma            14 CSC-MR               1:18.00    1:22.56        
 19 Ferraris, Emily           13 SSC-MR               1:21.34    1:23.20        
                  40.33     1:23.20 (42.87)                                        
 20 Priola, Kate              13 CSC-MR               1:33.80    1:23.68        
                  40.73     1:23.68 (42.95)                                        
 21 Messina, Gianna           13 CSC-MR               1:23.52    1:25.28        
                  42.95     1:25.28 (42.33)                                        
 22 O'Leary, Meghan C         13 SSC-MR               1:27.63    1:26.09        
                  42.52     1:26.09 (43.57)                                        
 23 Shaub, Caitlin A          13 Express Swimming-MR  1:40.00    1:26.38        
                  42.21     1:26.38 (44.17)                                        
 24 Pereira, Victoria         13 SSC-MR               1:23.36    1:26.84        
                  42.77     1:26.84 (44.07)                                        
 25 Stickelman, Kayla Marie   13 CSC-MR               1:36.90    1:29.35        
 26 Rommeney, Rachel          13 CSC-MR               1:31.21    1:30.01        
                  44.16     1:30.01 (45.85)                                        
 27 Germano, Gianna           13 Express Swimming-MR  1:50.00    1:35.87        
 28 Argyros, Miranda E        13 SSC-MR               1:25.00    1:39.08        
 29 Altmann, Katie E          13 SSC-MR               1:40.00    1:41.92        
 30 Ertz, Emily M             13 Express Swimming-MR  1:50.00    1:53.59        
 31 Moschella, Olivia         13 Express Swimming-MR  2:00.00    1:57.02        
                  53.04   1:57.02 (1:03.98)                                        
 -- Semprini, Gianna M        13 CSC-MR                    NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Gauggel, Marissa L        13 SSC-MR               2:00.00         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Feron, Ciara A            14 Express Swimming-MR  1:32.25         DQ        
      Multiple strokes
 -- Scotti, Lauren M          13 SSC-MR               1:45.00         DQ        
      Delay initiating turn
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Szydziak, Sally           13 WISC-MR              1:23.06    1:19.16        
                  37.81     1:19.16 (41.35)                                        
  2 Tafe, Madison M           13 CSC-MR               1:19.24    1:19.43        
                  37.98     1:19.43 (41.45)                                        
  3 Wolffer, Katie P          14 SSC-MR               1:22.18    1:20.45        
                  36.37     1:20.45 (44.08)                                        
  4 Sinconegui, Emilia R      14 Express Swimming-MR  1:18.46    1:20.47        
                  38.45     1:20.47 (42.02)                                        
  5 Azralon, Danielle         14 SSC-MR               1:20.92    1:20.84        
                  38.82     1:20.84 (42.02)                                        
  6 Edmonds, Gracie R         13 CSC-MR               1:23.58    1:22.74        
                  39.44     1:22.74 (43.30)                                        
  7 Goodstone, Zoe K          14 Express Swimming-MR  1:23.87    1:23.49        
                  40.03     1:23.49 (43.46)                                        
  8 Chernik, Alannah R        13 CSC-MR               1:25.67    1:23.50        
                  38.43     1:23.50 (45.07)                                        
  9 Velazquez, Gabrielle E    13 SSC-MR               1:23.90    1:23.77        
                  39.39     1:23.77 (44.38)                                        
 10 Przybylo, Allie           13 SSC-MR               1:31.10    1:25.73        
                  40.73     1:25.73 (45.00)                                        
 11 Mei, Alyssa M             14 SSC-MR               1:29.07    1:25.92        
                  41.49     1:25.92 (44.43)                                        
 12 Hurley, Kaitlin           14 Express Swimming-MR  1:28.58    1:26.06        
                  39.77     1:26.06 (46.29)                                        
 13 Tohill, Natalie A         14 SSC-MR               1:26.36    1:26.40        
                  41.57     1:26.40 (44.83)                                        
 14 Hoge, Maggie M            14 WISC-MR              1:25.47    1:26.84        
                  41.65     1:26.84 (45.19)                                        
 15 Iaboni, Julia             13 CSC-MR               1:25.31    1:27.16        
                  41.99     1:27.16 (45.17)                                        
 16 Ryan, Caitlin M           14 WISC-MR              1:20.66    1:30.38        
                  41.50     1:30.38 (48.88)                                        
 17 Wolf, Michelle R          13 SSC-MR               1:29.94    1:30.74        
                  43.38     1:30.74 (47.36)                                        
 18 Nasta, Gianna N           14 SSC-MR               1:36.58    1:32.36        
                  44.20     1:32.36 (48.16)                                        
 19 Feron, Ciara A            14 Express Swimming-MR  1:36.17    1:33.39        
                  44.31     1:33.39 (49.08)                                        
 20 Ji, Angela A              14 SSC-MR               1:25.46    1:35.01        
 21 O'Leary, Meghan C         13 SSC-MR               1:38.93    1:35.13        
                  45.66     1:35.13 (49.47)                                        
 22 Figlo, Kirsten D          14 SSC-MR               1:29.49    1:35.23        
                  45.03     1:35.23 (50.20)                                        
 23 Messina, Gianna           13 CSC-MR               1:35.25    1:36.15        
                  45.62     1:36.15 (50.53)                                        
 24 Schlesinger, Rachel J     13 CSC-MR               1:39.04    1:36.22        
                  44.30     1:36.22 (51.92)                                        
 25 Lettieri, Emma            14 CSC-MR               1:29.10    1:36.33        
                  45.77     1:36.33 (50.56)                                        
 26 McDonald, Kelly M         14 Express Swimming-MR  1:50.00    1:37.37        
                  44.72     1:37.37 (52.65)                                        
 27 Ferraris, Emily           13 SSC-MR               1:41.28    1:38.40        
                  46.78     1:38.40 (51.62)                                        
 28 Shaub, Caitlin A          13 Express Swimming-MR  1:50.00    1:38.84        
                  46.88     1:38.84 (51.96)                                        
 29 Furmanik, Nicole          14 SSC-MR               1:39.09    1:39.16        
                  46.83     1:39.16 (52.33)                                        
 30 Scotti, Lauren M          13 SSC-MR               1:55.00    1:39.19        
                  48.18     1:39.19 (51.01)                                        
 31 Prashad, Olivia T         14 Express Swimming-MR  1:50.00    1:39.51        
                  46.30     1:39.51 (53.21)                                        
 32 Cobham, Maleah S          13 Express Swimming-MR  1:38.39    1:40.89        
                  47.12     1:40.89 (53.77)                                        
 33 Priola, Kate              13 CSC-MR               1:42.76    1:41.62        
                  48.09     1:41.62 (53.53)                                        
 34 Gupta, Eesha A            13 SSC-MR               1:44.61    1:42.53        
                  48.68     1:42.53 (53.85)                                        
 35 Altmann, Katie E          13 SSC-MR               2:00.00    1:43.07        
                  48.03     1:43.07 (55.04)                                        
 36 Fishler, Arielle E        14 Express Swimming-MR  1:42.25    1:44.19        
                  48.57     1:44.19 (55.62)                                        
 37 Laper-Dowling, Jillie     13 SSC-MR               1:58.75    1:49.44        
                  52.32     1:49.44 (57.12)                                        
 38 Germano, Gianna           13 Express Swimming-MR  1:55.00    1:50.26        
                  51.44     1:50.26 (58.82)                                        
 39 Panchal, Jadyn            13 Express Swimming-MR  2:21.56    1:52.30        
                  53.66     1:52.30 (58.64)                                        
 40 Stickelman, Kayla Marie   13 CSC-MR               2:00.42    1:52.63        
                  53.08     1:52.63 (59.55)                                        
 41 Moschella, Olivia         13 Express Swimming-MR  1:55.00    1:52.75        
                  52.00   1:52.75 (1:00.75)                                        
 42 Argyros, Miranda E        13 SSC-MR               1:50.00    1:54.38        
                  53.86   1:54.38 (1:00.52)                                        
 43 Gauggel, Marissa L        13 SSC-MR               2:10.00    2:03.40        
                  57.66   2:03.40 (1:05.74)                                        
 44 Ertz, Emily M             13 Express Swimming-MR  1:50.00    2:05.86        
                1:00.21   2:05.86 (1:05.65)                                        
 45 Nascimento, Giovanna      14 Express Swimming-MR  2:00.00    2:20.43        
                1:02.87   2:20.43 (1:17.56)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Velazquez, Gabrielle E    13 SSC-MR               3:05.00    2:51.73        
                  37.95     1:21.52 (43.57)     2:07.25 (45.73)     2:51.73 (44.48)
  2 Wolffer, Katie P          14 SSC-MR               2:58.14    2:52.81        
                  36.36     1:19.85 (43.49)     2:06.62 (46.77)     2:52.81 (46.19)
  3 Renna, Julia              14 SSC-MR               2:57.21    2:54.83        
                  38.78     1:24.03 (45.25)     2:10.00 (45.97)     2:54.83 (44.83)
  4 Azralon, Danielle         14 SSC-MR               2:55.19    2:56.19        
                  39.73     1:24.63 (44.90)     2:11.49 (46.86)     2:56.19 (44.70)
  5 Tafe, Madison M           13 CSC-MR               2:59.12    2:58.48        
                  41.01     1:26.73 (45.72)     2:14.88 (48.15)     2:58.48 (43.60)
  6 Goodstone, Zoe K          14 Express Swimming-MR  2:57.70    3:00.70        
                  40.56     1:26.43 (45.87)     2:13.64 (47.21)     3:00.70 (47.06)
  7 Edmonds, Gracie R         13 CSC-MR               3:05.20    3:01.86        
                  40.28     1:27.02 (46.74)     2:15.33 (48.31)     3:01.86 (46.53)
  8 Ingraffia, Emily E        14 SSC-MR               3:08.29    3:04.09        
                  39.31     1:25.30 (45.99)     2:14.68 (49.38)     3:04.09 (49.41)
  9 Hurley, Kaitlin           14 Express Swimming-MR  3:13.78    3:17.02        
                  44.34     1:35.09 (50.75)     2:27.31 (52.22)     3:17.02 (49.71)
 10 Feron, Ciara A            14 Express Swimming-MR  3:27.85    3:24.51        
                  46.52     1:38.92 (52.40)     2:30.93 (52.01)     3:24.51 (53.58)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn           14 SSC-MR                 59.00      59.69        
                  27.54       59.69 (32.15)                                        
  2 Velazquez, Gabrielle E    13 SSC-MR               1:07.91    1:09.39        
                  31.76     1:09.39 (37.63)                                        
  3 Przybylo, Allie           13 SSC-MR               1:15.92    1:11.36        
                  32.27     1:11.36 (39.09)                                        
  4 Mei, Alyssa M             14 SSC-MR               1:12.51    1:12.66        
                  34.48     1:12.66 (38.18)                                        
  5 Krolikiewicz, Emma C      14 SSC-MR               1:11.88    1:13.36        
                  34.11     1:13.36 (39.25)                                        
  6 Tohill, Natalie A         14 SSC-MR               1:08.26    1:14.27        
                  34.70     1:14.27 (39.57)                                        
  7 Szydziak, Sally           13 WISC-MR              1:09.53    1:14.70        
                  34.22     1:14.70 (40.48)                                        
  8 Nasta, Gianna N           14 SSC-MR               1:18.06    1:16.05        
                  34.23     1:16.05 (41.82)                                        
  8 Edmonds, Gracie R         13 CSC-MR               1:16.96    1:16.05        
                  35.36     1:16.05 (40.69)                                        
 10 Urbina, Julia M           14 CSC-MR               1:20.74    1:21.50        
 11 Stickelman, Kayla Marie   13 CSC-MR               1:37.97    1:24.50        
                  40.60     1:24.50 (43.90)                                        
 12 McDonald, Kelly M         14 Express Swimming-MR  1:45.00    1:25.47        
                  35.69     1:25.47 (49.78)                                        
 13 O'Leary, Meghan C         13 SSC-MR               1:34.01    1:28.05        
                  40.35     1:28.05 (47.70)                                        
 14 Ingraffia, Emily E        14 SSC-MR               1:35.05    1:28.39        
                  40.58     1:28.39 (47.81)                                        
 15 Messina, Gianna           13 CSC-MR                    NT    1:28.60        
                  40.45     1:28.60 (48.15)                                        
 16 Pereira, Victoria         13 SSC-MR               1:47.24    1:40.70        
                  45.62     1:40.70 (55.08)                                        
 17 Scotti, Lauren M          13 SSC-MR               1:50.00    1:46.04        
                  51.95     1:46.04 (54.09)                                        
 18 Altmann, Katie E          13 SSC-MR               1:50.00    1:46.74        
                  48.95     1:46.74 (57.79)                                        
 19 Argyros, Miranda E        13 SSC-MR               1:40.00    1:47.40        
                  47.07   1:47.40 (1:00.33)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn           14 SSC-MR               2:23.28    2:25.73        
                  29.43     1:05.39 (35.96)     1:44.87 (39.48)     2:25.73 (40.86)
  2 Krolikiewicz, Emma C      14 SSC-MR               2:40.01    2:37.75        
                  33.41     1:13.46 (40.05)     1:55.67 (42.21)     2:37.75 (42.08)
  3 Goodstone, Zoe K          14 Express Swimming-MR  2:53.30    2:58.13        
                  38.21     1:23.80 (45.59)     2:12.04 (48.24)     2:58.13 (46.09)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn           14 SSC-MR               2:14.29    2:12.10        
                  27.37     1:01.67 (34.30)     1:40.17 (38.50)     2:12.10 (31.93)
  2 Renna, Julia              14 SSC-MR               2:33.84    2:26.05        
                  30.90     1:07.97 (37.07)     1:51.62 (43.65)     2:26.05 (34.43)
  3 Szydziak, Sally           13 WISC-MR              2:28.37    2:30.31        
                  33.27     1:10.86 (37.59)     1:56.31 (45.45)     2:30.31 (34.00)
  4 Iaboni, Julia             13 CSC-MR               2:31.62    2:32.88        
                  33.00     1:09.38 (36.38)     1:57.76 (48.38)     2:32.88 (35.12)
  5 Mei, Alyssa M             14 SSC-MR               2:40.36    2:32.90        
                  32.72     1:12.43 (39.71)     1:58.95 (46.52)     2:32.90 (33.95)
  6 Goodstone, Zoe K          14 Express Swimming-MR  2:40.14    2:36.67        
                  34.51     1:12.15 (37.64)     2:00.48 (48.33)     2:36.67 (36.19)
  7 Schatz, Sarah A           14 SSC-MR               2:43.88    2:36.94        
                  32.87     1:11.27 (38.40)     2:01.74 (50.47)     2:36.94 (35.20)
  8 Krolikiewicz, Emma C      14 SSC-MR               2:37.63    2:37.19        
                  33.57     1:13.16 (39.59)     2:00.14 (46.98)     2:37.19 (37.05)
  9 Nasta, Gianna N           14 SSC-MR               2:38.58    2:39.18        
                  33.67     1:14.68 (41.01)     2:04.47 (49.79)     2:39.18 (34.71)
 10 Chernik, Alannah R        13 CSC-MR               2:40.11    2:41.33        
                  35.65     1:15.15 (39.50)     2:04.82 (49.67)     2:41.33 (36.51)
 11 Furmanik, Nicole          14 SSC-MR               2:56.84    2:47.22        
                  35.89     1:17.38 (41.49)     2:11.03 (53.65)     2:47.22 (36.19)
 12 Lee, Marisa               13 SSC-MR               2:53.89    2:50.29        
                  36.12     1:19.40 (43.28)     2:10.13 (50.73)     2:50.29 (40.16)
 13 Lettieri, Emma            14 CSC-MR               2:49.84    2:52.47        
                  38.91     1:22.31 (43.40)     2:14.44 (52.13)     2:52.47 (38.03)
 14 Feron, Ciara A            14 Express Swimming-MR  3:17.31    2:55.68        
                  43.10     1:27.59 (44.49)     2:16.41 (48.82)     2:55.68 (39.27)
 15 Cantwell, Karalynn E      13 WISC-MR              3:23.33    2:57.68        
                  41.05     1:27.58 (46.53)     2:16.43 (48.85)     2:57.68 (41.25)
 16 Ferraris, Emily           13 SSC-MR               2:59.65    2:58.12        
                  39.36     1:23.59 (44.23)     2:19.96 (56.37)     2:58.12 (38.16)
 17 O'Leary, Meghan C         13 SSC-MR               3:06.13    2:58.57        
                  40.89     1:25.29 (44.40)     2:16.95 (51.66)     2:58.57 (41.62)
 18 Hurley, Kaitlin           14 Express Swimming-MR  3:17.56    3:00.11        
                  38.78     1:27.41 (48.63)     2:18.81 (51.40)     3:00.11 (41.30)
 19 Priola, Kate              13 CSC-MR               3:03.96    3:01.50        
                  41.98     1:26.84 (44.86)     2:22.61 (55.77)     3:01.50 (38.89)
 20 McCann, Jada              13 CSC-MR               2:58.61    3:01.58        
                  42.37     1:27.59 (45.22)     2:21.87 (54.28)     3:01.58 (39.71)
 21 Pereira, Victoria         13 SSC-MR               3:10.00    3:07.36        
                  42.88     1:29.24 (46.36)     2:27.02 (57.78)     3:07.36 (40.34)
 22 Schlesinger, Rachel J     13 CSC-MR               3:04.31    3:08.22        
                  41.39     1:28.36 (46.97)     2:25.62 (57.26)     3:08.22 (42.60)
 23 Germano, Gianna           13 Express Swimming-MR  3:50.00    3:18.90        
                  39.36     1:28.50 (49.14)   2:32.13 (1:03.63)     3:18.90 (46.77)
 24 Altmann, Katie E          13 SSC-MR               3:30.00    3:21.49        
                  46.72     1:41.08 (54.36)     2:35.60 (54.52)     3:21.49 (45.89)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Catizone, Victoria        17 CSC-MR               1:00.81      57.81        
                  26.81       57.81 (31.00)                                        
  2 Beck, Nicole R            15 SSC-MR                 57.70      58.30        
                  27.66       58.30 (30.64)                                        
  3 Kontos, Kristina P        15 WISC-MR              1:00.64      59.75        
                  28.71       59.75 (31.04)                                        
  4 Orski, Emily M            16 CSC-MR               1:00.98      59.90        
                  28.80       59.90 (31.10)                                        
  5 Baker, Aileen G           17 SSC-MR                 59.63    1:00.00        
                  29.08     1:00.00 (30.92)                                        
  6 Tsai, Alice Y             16 SSC-MR                 59.45    1:00.01        
                  28.63     1:00.01 (31.38)                                        
  7 Colefield, Sarah B        15 CSC-MR                 58.50    1:00.44        
                  28.46     1:00.44 (31.98)                                        
  8 Rullo, Allyssa K          16 Express Swimming-MR    59.91    1:00.77        
                  28.92     1:00.77 (31.85)                                        
  8 Henn, Isabel R            16 Express Swimming-MR  1:00.10    1:00.77        
                  29.38     1:00.77 (31.39)                                        
 10 Burns, Emily F            15 Express Swimming-MR    59.38    1:01.02        
                  29.55     1:01.02 (31.47)                                        
 11 Guariglia, Amanda         16 Express Swimming-MR  1:00.58    1:01.42        
                  29.32     1:01.42 (32.10)                                        
 12 Kelly, Vivian N           15 CSC-MR               1:02.45    1:02.08        
                  29.60     1:02.08 (32.48)                                        
 13 Byrne, Shannon M          15 SSC-MR               1:01.68    1:03.62        
                  30.66     1:03.62 (32.96)                                        
 14 McKevitt, Katelyn C       15 CSC-MR               1:04.43    1:04.84        
                  30.53     1:04.84 (34.31)                                        
 15 Pasion, Valerie B         15 Express Swimming-MR  1:03.93    1:05.00        
                  30.82     1:05.00 (34.18)                                        
 16 Arias, Emely              16 Express Swimming-MR  1:03.17    1:05.10        
                  31.03     1:05.10 (34.07)                                        
 17 Lettieri, Samantha H      16 CSC-MR               1:01.51    1:05.14        
                  30.91     1:05.14 (34.23)                                        
 18 White, Sarah E            15 SSC-MR               1:08.24    1:06.25        
                  31.68     1:06.25 (34.57)                                        
 19 Krucher, Shaelyn L        15 WISC-MR              1:07.11    1:07.08        
                  31.90     1:07.08 (35.18)                                        
 20 Horan, Kristina E         15 Express Swimming-MR  1:07.88    1:08.25        
                  32.82     1:08.25 (35.43)                                        
 21 Falletta, Gillian T       17 SSC-MR               1:10.38    1:09.85        
                  33.99     1:09.85 (35.86)                                        
 22 Burke, Madeline R         15 Express Swimming-MR  1:12.29    1:13.63        
                  34.56     1:13.63 (39.07)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freund, Jessica N         15 SSC-MR               1:59.39    2:06.29        
                  28.51     1:00.01 (31.50)     1:33.16 (33.15)     2:06.29 (33.13)
  2 Orski, Emily M            16 CSC-MR               2:10.51    2:07.71        
                  29.78     1:02.00 (32.22)     1:35.07 (33.07)     2:07.71 (32.64)
  3 Kontos, Kristina P        15 WISC-MR              2:12.22    2:09.07        
                  28.48     1:00.46 (31.98)     1:34.82 (34.36)     2:09.07 (34.25)
  4 Burns, Emily F            15 Express Swimming-MR  2:06.69    2:09.57        
                  30.34     1:04.07 (33.73)     1:36.89 (32.82)     2:09.57 (32.68)
  5 Beck, Nicole R            15 SSC-MR               2:10.69    2:12.87        
                  29.96     1:03.42 (33.46)     1:38.75 (35.33)     2:12.87 (34.12)
  6 Henn, Isabel R            16 Express Swimming-MR  2:11.71    2:13.71        
                  30.89     1:04.91 (34.02)     1:39.89 (34.98)     2:13.71 (33.82)
  7 Baker, Aileen G           17 SSC-MR               2:13.83    2:14.62        
                  31.07     1:05.19 (34.12)     1:40.80 (35.61)     2:14.62 (33.82)
  8 Colefield, Sarah B        15 CSC-MR               2:07.40    2:14.64        
                  30.02     1:03.74 (33.72)     1:39.37 (35.63)     2:14.64 (35.27)
  9 Tsai, Alice Y             16 SSC-MR               2:14.68    2:15.74        
                  30.31     1:04.80 (34.49)     1:40.66 (35.86)     2:15.74 (35.08)
 10 Byrne, Shannon M          15 SSC-MR               2:21.04    2:15.99        
                  31.81     1:06.73 (34.92)     1:42.68 (35.95)     2:15.99 (33.31)
 11 Rullo, Allyssa K          16 Express Swimming-MR  2:17.29    2:16.43        
                  31.11     1:06.23 (35.12)     1:42.22 (35.99)     2:16.43 (34.21)
 12 Guariglia, Amanda         16 Express Swimming-MR  2:13.90    2:16.95        
                  30.45     1:05.14 (34.69)     1:41.63 (36.49)     2:16.95 (35.32)
 13 Lettieri, Samantha H      16 CSC-MR               2:17.80    2:17.56        
                  31.70     1:06.56 (34.86)     1:42.26 (35.70)     2:17.56 (35.30)
 14 Arias, Emely              16 Express Swimming-MR  2:22.06    2:19.94        
                  32.24     1:07.47 (35.23)     1:43.88 (36.41)     2:19.94 (36.06)
 15 Pasion, Valerie B         15 Express Swimming-MR  2:21.82    2:22.50        
                  31.74     1:07.73 (35.99)     1:45.58 (37.85)     2:22.50 (36.92)
 16 Krucher, Shaelyn L        15 WISC-MR              2:28.77    2:28.29        
                  33.93     1:12.44 (38.51)     1:52.04 (39.60)     2:28.29 (36.25)
 17 McKevitt, Katelyn C       15 CSC-MR               2:24.42    2:28.41        
                  32.78     1:11.23 (38.45)     1:50.66 (39.43)     2:28.41 (37.75)
 18 Woytovich, Annalise G     17 SSC-MR               2:28.64    2:29.59        
                  34.43     1:11.20 (36.77)     1:50.55 (39.35)     2:29.59 (39.04)
 19 Horan, Kristina E         15 Express Swimming-MR  2:35.01    2:30.56        
                  34.23     1:12.56 (38.33)     1:53.06 (40.50)     2:30.56 (37.50)
 20 Burke, Madeline R         15 Express Swimming-MR  2:49.42    2:43.92        
                  34.54     1:14.48 (39.94)     1:58.12 (43.64)     2:43.92 (45.80)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsai, Alice Y             16 SSC-MR               1:04.55    1:03.89        
  2 Henn, Isabel R            16 Express Swimming-MR  1:03.42    1:04.61        
  3 Beck, Nicole R            15 SSC-MR               1:03.51    1:07.49        
  4 Cabanillas, Kim           16 CSC-MR               1:12.14    1:10.38        
  5 Kontos, Kristina P        15 WISC-MR              1:08.99    1:11.12        
  6 Rullo, Allyssa K          16 Express Swimming-MR  1:11.73    1:12.68        
  7 Byrne, Shannon M          15 SSC-MR               1:08.87    1:13.24        
  8 Barrie, Fiona D           16 SSC-MR               1:17.32    1:13.46        
  9 Guariglia, Amanda         16 Express Swimming-MR  1:11.53    1:13.63        
 10 Arias, Emely              16 Express Swimming-MR  1:16.38    1:14.49        
 11 Pasion, Valerie B         15 Express Swimming-MR  1:11.13    1:15.27        
 12 Herrera, Loana A          15 Express Swimming-MR  1:30.00    1:15.72        
 13 WU, Ashley                16 Express Swimming-MR  1:17.48    1:18.23        
 14 Falletta, Gillian T       17 SSC-MR               1:22.18    1:19.81        
 15 Cassetta, Jamie L         15 Express Swimming-MR  1:18.55    1:26.43        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guariglia, Amanda         16 Express Swimming-MR  1:17.56    1:18.36        
  2 Arias, Emely              16 Express Swimming-MR  1:20.24    1:21.51        
  3 Lettieri, Samantha H      16 CSC-MR               1:16.65    1:21.72        
  4 Byrne, Shannon M          15 SSC-MR               1:22.64    1:22.48        
  5 Colefield, Sarah B        15 CSC-MR               1:17.95    1:22.64        
  6 Baker, Aileen G           17 SSC-MR               1:27.38    1:23.37        
  7 McKevitt, Katelyn C       15 CSC-MR               1:25.06    1:23.95        
  8 Pasion, Valerie B         15 Express Swimming-MR  1:21.31    1:24.03        
  9 Kelly, Vivian N           15 CSC-MR               1:26.24    1:27.18        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Orski, Emily M            16 CSC-MR               2:46.87    2:43.04        
                  36.72     1:17.05 (40.33)     1:59.32 (42.27)     2:43.04 (43.72)
  2 Guariglia, Amanda         16 Express Swimming-MR  2:48.44    2:50.86        
                  38.21     1:20.55 (42.34)     2:05.90 (45.35)     2:50.86 (44.96)
  3 Arias, Emely              16 Express Swimming-MR  3:05.00    2:55.18        
                  39.57     1:24.38 (44.81)     2:10.13 (45.75)     2:55.18 (45.05)
  4 Colefield, Sarah B        15 CSC-MR               2:55.95    2:55.90        
                  39.26     1:23.38 (44.12)     2:09.64 (46.26)     2:55.90 (46.26)
  5 Pasion, Valerie B         15 Express Swimming-MR  3:10.00    2:59.67        
                  40.80     1:25.46 (44.66)     2:12.54 (47.08)     2:59.67 (47.13)
  6 Woytovich, Annalise G     17 SSC-MR               3:15.00    3:00.59        
                  40.95     1:26.39 (45.44)     2:13.59 (47.20)     3:00.59 (47.00)
  7 Lettieri, Samantha H      16 CSC-MR               2:57.98    3:01.08        
                  39.71     1:25.71 (46.00)     2:13.47 (47.76)     3:01.08 (47.61)
  8 White, Sarah E            15 SSC-MR               3:20.00    3:06.86        
                  42.90     1:30.54 (47.64)     2:18.94 (48.40)     3:06.86 (47.92)
  9 McKevitt, Katelyn C       15 CSC-MR               3:01.25    3:14.37        
                  42.18     1:32.57 (50.39)     2:22.86 (50.29)     3:14.37 (51.51)
 10 Horan, Kristina E         15 Express Swimming-MR  3:09.92    3:16.22        
                  43.13     1:32.73 (49.60)     2:23.75 (51.02)     3:16.22 (52.47)
 11 Falletta, Gillian T       17 SSC-MR               3:10.00    3:21.06        
                  44.17     1:34.92 (50.75)     2:27.95 (53.03)     3:21.06 (53.11)
 12 Burke, Madeline R         15 Express Swimming-MR  3:25.00    3:21.41        
                  43.29     1:33.49 (50.20)     2:26.91 (53.42)     3:21.41 (54.50)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henn, Isabel R            16 Express Swimming-MR  1:05.34    1:06.14        
  2 Koehler, Sierra M         16 CSC-MR               1:00.42    1:06.35        
  3 Burns, Emily F            15 Express Swimming-MR  1:06.73    1:08.66        
  4 Beck, Nicole R            15 SSC-MR               1:05.18    1:08.91        
  5 Orski, Emily M            16 CSC-MR               1:22.68    1:08.93        
  6 Kelly, Vivian N           15 CSC-MR               1:16.34    1:13.13        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henn, Isabel R            16 Express Swimming-MR  2:30.00    2:29.09        
                  32.80     1:10.74 (37.94)     1:49.64 (38.90)     2:29.09 (39.45)
  2 Burns, Emily F            15 Express Swimming-MR  2:30.00    2:29.29        
                  33.85     1:11.77 (37.92)     1:50.55 (38.78)     2:29.29 (38.74)
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Emily F            15 Express Swimming-MR  2:20.91    2:24.23        
  2 Henn, Isabel R            16 Express Swimming-MR  2:27.45    2:25.99        
  3 Kontos, Kristina P        15 WISC-MR              2:36.66    2:26.02        
  4 Koehler, Sierra M         16 CSC-MR                    NT    2:27.03        
  5 Orski, Emily M            16 CSC-MR               2:36.12    2:27.87        
  6 Colefield, Sarah B        15 CSC-MR               2:26.74    2:30.40        
  7 Smith, Olivia J           16 SSC-MR               2:36.71    2:30.49        
  8 Arias, Emely              16 Express Swimming-MR  2:31.77    2:33.43        
  9 Cabanillas, Kim           16 CSC-MR               2:41.07    2:36.30        
 10 Guariglia, Amanda         16 Express Swimming-MR  2:35.05    2:36.80        
 11 Pasion, Valerie B         15 Express Swimming-MR  2:35.34    2:41.22        
 12 Lettieri, Samantha H      16 CSC-MR               2:32.40    2:41.56        
 13 Herrera, Loana A          15 Express Swimming-MR  3:40.00    2:45.77        
 14 WU, Ashley                16 Express Swimming-MR  2:58.90    2:54.56        
 15 Cassetta, Jamie L         15 Express Swimming-MR  2:54.26    2:58.38        
 16 Burke, Madeline R         15 Express Swimming-MR  3:11.46    2:59.30        
 -- Rullo, Allyssa K          16 Express Swimming-MR  2:38.74         DQ        
      Butterfly kick - breast
 
Girls 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Fisher, Jocelyn           14 SSC-MR                    NT      26.22        
  2 Marone, Isabelle H        12 SSC-MR                    NT      27.56        
  3 Lee, Marisa               13 SSC-MR                    NT      29.71        
  4 Rose, Sophie A             9 SSC-MR                    NT      48.87        
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koehler, Sierra M         16 CSC-MR                 25.26      26.26        
  2 Beck, Nicole R            15 SSC-MR                 26.23      26.70        
  3 Cabanillas, Kim           16 CSC-MR                 28.46      27.63        
  4 Colefield, Sarah B        15 CSC-MR                 26.87      27.92        
  5 Guariglia, Amanda         16 Express Swimming-MR    28.23      28.02        
  6 Rullo, Allyssa K          16 Express Swimming-MR    27.36      28.04        
  7 Kontos, Kristina P        15 WISC-MR                28.66      28.07        
  8 Henn, Isabel R            16 Express Swimming-MR    28.17      28.58        
  9 Smith, Olivia J           16 SSC-MR                 27.69      28.67        
 10 Byrne, Shannon M          15 SSC-MR                 28.69      28.71        
 11 Baker, Aileen G           17 SSC-MR                 27.73      28.82        
 12 Kelly, Vivian N           15 CSC-MR                 28.40      28.83        
 13 Orski, Emily M            16 CSC-MR                 28.45      28.86        
 14 Collins, Payton R         12 CSC-MR                 28.73      29.03        
 15 Arias, Emely              16 Express Swimming-MR    29.38      29.07        
 16 Marone, Isabelle H        12 SSC-MR                 29.11      29.20        
 17 Calabrese, Faith A        12 CSC-MR                 30.50      29.23        
 18 Drapala, Jenna M          12 CSC-MR                 31.98      29.27        
 19 Pasion, Valerie B         15 Express Swimming-MR    28.94      29.53        
 20 Lettieri, Samantha H      16 CSC-MR                 28.07      29.62        
 21 Watson, Samantha S        11 SSC-MR                 29.61      29.68        
 22 Wodicka, Shannon J        12 CSC-MR                 29.87      29.77        
 23 O'Hara, Kaila             12 CSC-MR                 32.35      30.60        
 24 WU, Ashley                16 Express Swimming-MR    36.00      30.69        
 25 Herrera, Loana A          15 Express Swimming-MR    30.91      30.72        
 26 Stroub, Mia R             12 WISC-MR                29.85      30.97        
 27 Pucilowski, Gabriela      12 SSC-MR                 32.96      32.03        
 27 Cassetta, Jamie L         15 Express Swimming-MR    30.91      32.03        
 29 Falletta, Gillian T       17 SSC-MR                 29.25      32.05        
 30 Welsh, Lindsay            12 Express Swimming-MR       NT      32.10        
 31 Fiore, Bella G            11 SSC-MR                 31.34      32.38        
 32 Stahurski, Anna           12 CSC-MR                 37.93      32.94        
 33 Pallas, Morgan            12 WISC-MR                32.18      33.00        
 34 Fusaro, Jessie L          11 SSC-MR                 34.46      33.42        
 35 Mulieri, Kelsey           11 WISC-MR                33.55      34.18        
 36 Haberman, Ruby M          11 WISC-MR                32.38      34.37        
 37 Molinaro, Nicole T        12 CSC-MR                 35.24      34.50        
 38 Mei, Valerie M            12 SSC-MR                 33.56      34.70        
 39 Freedman, Lindsay         11 SSC-MR                 34.93      34.91        
 40 Agro, Gabrielle           12 CSC-MR                 35.71      35.40        
 41 Messina, Adrianna         11 CSC-MR                 37.79      35.55        
 42 Johnson, Jenna            11 CSC-MR                 34.15      35.74        
 43 Van Driessche, Grace E    12 SSC-MR                 33.87      36.46        
 44 Peralta, Lauren E         11 SSC-MR                 39.20      36.53        
 45 Gaiser, Paige M           12 CSC-MR                 35.31      37.00        
 46 Roberts, Salena           11 WISC-MR                38.62      37.19        
 47 Ednie, Corinne M          11 UNCSC-MR               40.50      37.77        
 48 Satchwill, Paige E        11 SSC-MR                 38.55      39.68        
 49 Howard, Katherine         11 SSC-MR                 45.00      39.69        
 50 McWilliam, Katherine E    11 Express Swimming-MR    42.00      40.91        
 51 Manfredonia, Carly J      11 CSC-MR                 45.98      41.44        
 52 Giarmoleo, Madison N      12 SSC-MR                 40.56      41.96        
 53 Gamboa, Riley A           11 SSC-MR                 40.00      42.14        
 54 Orellana, Nicky A         12 SSC-MR                 40.95      44.47        
 55 Boghra, Nistha            12 SSC-MR                 43.58      45.21        
 56 Quinn, Haley I            11 SSC-MR                 45.00      45.28        
 57 Bozzella, Jules R         11 SSC-MR                 46.63      48.12        
 58 Abrams, Alexa N           11 SSC-MR                 45.00    1:00.63        
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Emily F            15 Express Swimming-MR  5:32.03    5:39.48        
  2 Cabanillas, Ali           12 CSC-MR               6:04.91    5:49.77        
  3 Baker, Aileen G           17 SSC-MR               6:12.51    6:14.58        
  4 McKevitt, Katelyn C       15 CSC-MR               6:32.32    6:31.16        
  5 Tsai, Alice Y             16 SSC-MR               6:00.00    6:39.94        
  6 Leathers, Madeline        12 SSC-MR               7:54.57    7:21.64        
  7 Agro, Gabrielle           12 CSC-MR                    NT    8:02.34        
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burns, Emily F            15 Express Swimming-MR  5:03.22    5:02.78        
                  32.92     1:10.64 (37.72)     1:48.43 (37.79)     2:25.90 (37.47)
        3:10.53 (44.63)     3:55.48 (44.95)     4:30.08 (34.60)     5:02.78 (32.70)
  2 Henn, Isabel R            16 Express Swimming-MR  5:45.00    5:15.11        
                  35.22     1:15.26 (40.04)     1:53.46 (38.20)     2:31.69 (38.23)
        3:18.19 (46.50)     4:05.30 (47.11)     4:40.35 (35.05)     5:15.11 (34.76)
  3 Marone, Isabelle H        12 SSC-MR               5:45.00    5:32.50        
                  33.02     1:15.79 (42.77)     1:57.87 (42.08)     2:39.07 (41.20)
        3:26.77 (47.70)     4:17.82 (51.05)     4:55.35 (37.53)     5:32.50 (37.15)
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn           14 SSC-MR               4:48.73    5:05.19        
                  31.25     1:08.98 (37.73)     1:51.94 (42.96)     2:31.80 (39.86)
        3:11.75 (39.95)     3:53.48 (41.73)     4:29.92 (36.44)     5:05.19 (35.27)
  2 Renna, Julia              14 SSC-MR               5:41.13    5:15.18        
                  33.58     1:15.80 (42.22)     1:55.12 (39.32)     2:32.99 (37.87)
        3:17.54 (44.55)     4:03.74 (46.20)     4:41.16 (37.42)     5:15.18 (34.02)
  3 Velazquez, Gabrielle E    13 SSC-MR               5:30.00    5:24.89        
                  34.27     1:14.95 (40.68)     1:56.54 (41.59)     2:36.74 (40.20)
        3:24.80 (48.06)     4:14.76 (49.96)     4:50.75 (35.99)     5:24.89 (34.14)
  4 Mei, Alyssa M             14 SSC-MR               5:51.82    5:43.88        
                  36.53     1:22.18 (45.65)     2:04.93 (42.75)     2:48.16 (43.23)
        3:38.08 (49.92)     4:27.77 (49.69)     5:06.20 (38.43)     5:43.88 (37.68)
  5 Schatz, Sarah A           14 SSC-MR               6:13.86    5:48.53        
                  34.51     1:18.45 (43.94)     2:02.04 (43.59)     2:44.08 (42.04)
        3:37.18 (53.10)     4:32.07 (54.89)     5:11.16 (39.09)     5:48.53 (37.37)
  6 Nasta, Gianna N           14 SSC-MR               5:45.00    5:53.44        
                  38.64     1:26.58 (47.94)     2:14.20 (47.62)     2:58.99 (44.79)
        3:49.74 (50.75)     4:41.40 (51.66)     5:18.05 (36.65)     5:53.44 (35.39)
  7 Ingraffia, Emily E        14 SSC-MR               6:21.71    5:56.66        
                  39.54     1:27.75 (48.21)     2:12.12 (44.37)     2:56.23 (44.11)
        3:45.89 (49.66)     4:35.79 (49.90)     5:17.32 (41.53)     5:56.66 (39.34)
  8 Lee, Marisa               13 SSC-MR               6:00.00    5:57.18        
                  40.63     1:28.28 (47.65)     2:14.52 (46.24)     2:58.64 (44.12)
        3:47.14 (48.50)     4:36.93 (49.79)     5:18.48 (41.55)     5:57.18 (38.70)
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kohli, Arnav               8 Tmsuffolk-MR           16.92      16.55        
  2 Romanelli, Nicholas        8 WISC-MR                17.20      16.73        
  3 Zoccoli, Harrison          8 Tmsuffolk-MR           20.11      17.53        
  4 Gallegos, Jared L          8 Tmsuffolk-MR           25.50      17.97        
  5 Chang, Henry               8 Express Swimming-MR    18.73      18.08        
  6 Jacuch, Adam               8 Tmsuffolk-MR           18.61      18.76        
  7 Kaping, Connor F           8 Express Swimming-MR    20.14      18.82        
  8 MA, Emanuel                8 Express Swimming-MR    25.00      18.91        
  9 Hsaine, Nicholas J         8 WISC-MR                21.22      19.00        
 10 Platow, Jonathan R         7 WISC-MR                25.67      19.02        
 11 Viollis, Logan             8 SSC-MR                 24.76      19.04        
 12 Brown, Reilly J            7 CSC-MR                 30.67      19.66        
 13 Jacuch, Christopher A      8 Tmsuffolk-MR           20.01      19.90        
 14 Brown, Lucas K             8 Tmsuffolk-MR           32.95      20.26        
 15 Grisafi, Anthony           8 SSC-MR                 20.00      20.34        
 16 Wehbe, Gosha               8 Express Swimming-MR    24.59      20.48        
 17 Manzour, Jake M            8 Tmsuffolk-MR           22.95      20.54        
 18 Hwang, Edward              7 Tmsuffolk-MR           29.95      20.66        
 19 Minotto, Matthew C         8 SSC-MR                 20.80      21.03        
 20 Rubendall, Joseph B        6 WISC-MR                24.77      21.39        
 21 Vezzi, James *             7 Tmsuffolk-MR           25.25      21.84        
 22 Emerick, Owen M            7 WISC-MR                25.88      22.07        
 23 Weinstein, Joshua E        6 Express Swimming-MR    26.59      22.86        
 24 Goldstein, Kjell E         8 Express Swimming-MR    23.66      22.87        
 25 Lei, Ethan M               8 Express Swimming-MR    29.78      23.01        
 26 Falco, Michael L           8 SSC-MR                 30.00      23.22        
 27 O'Sullivan-Ulrich, Liam    7 SSC-MR                 27.83      23.60        
 28 Vilmenay, Alex D           8 SSC-MR                 31.55      23.87        
 29 Sivin, Alec                7 Tmsuffolk-MR           31.95      24.91        
 30 Stone, Jonathan            8 WISC-MR                25.88      25.10        
 31 Purga, Tommy J             8 SSC-MR                 30.00      25.14        
 32 Santos, Daniel A           8 Express Swimming-MR    28.79      26.97        
 33 Roberts, Sebastian J       7 WISC-MR                34.10      27.81        
 34 Depietro, Michael L        7 Express Swimming-MR    29.00      28.28        
 35 McNamara, Kev C            8 SSC-MR                 30.00      29.19        
 36 Pfundstein, Matt K         7 SSC-MR                 30.00      29.28        
 37 Wodicka, Matthew S         6 CSC-MR                    NT      32.10        
 -- Stern, Noah I              6 Express Swimming-MR    35.00         DQ        
      Pulling on lane line
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kohli, Arnav               8 Tmsuffolk-MR           38.52      37.41        
  2 Romanelli, Nicholas        8 WISC-MR                40.44      39.60        
  3 Zoccoli, Harrison          8 Tmsuffolk-MR           40.71      40.55        
  4 Gallegos, Jared L          8 Tmsuffolk-MR           58.95      42.43        
  5 Jacuch, Adam               8 Tmsuffolk-MR           44.03      44.73        
  6 Platow, Jonathan R         7 WISC-MR                43.85      44.83        
  7 Brown, Lucas K             8 Tmsuffolk-MR         1:10.95      45.95        
  8 Hsaine, Nicholas J         8 WISC-MR                47.03      46.37        
  9 Hsu, Kevin                 8 Tmsuffolk-MR           47.81      47.86        
 10 Minotto, Matthew C         8 SSC-MR                 46.87      48.27        
 11 Manzour, Jake M            8 Tmsuffolk-MR           51.95      48.59        
 12 Hwang, Edward              7 Tmsuffolk-MR         1:10.90      50.02        
 13 Vezzi, James *             7 Tmsuffolk-MR           59.14      52.49        
 14 Emerick, Owen M            7 WISC-MR                59.99      54.34        
 15 Stone, Jonathan            8 WISC-MR                59.99      56.62        
 16 Sivin, Alec                7 Tmsuffolk-MR         1:09.95      56.73        
 17 Rubendall, Joseph B        6 WISC-MR              1:04.44      57.17        
 18 Lei, Ethan M               8 Express Swimming-MR  1:10.00      58.51        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kohli, Arnav               8 Tmsuffolk-MR           22.68      21.21        
  2 Zoccoli, Harrison          8 Tmsuffolk-MR           25.78      21.82        
  3 Gallegos, Jared L          8 Tmsuffolk-MR           32.90      21.88        
  4 Chang, Henry               8 Express Swimming-MR    23.39      22.01        
  5 Romanelli, Nicholas        8 WISC-MR                22.12      22.13        
  6 Manzour, Jake M            8 Tmsuffolk-MR           25.90      22.60        
  7 Jacuch, Adam               8 Tmsuffolk-MR           25.01      22.69        
  8 Brown, Lucas K             8 Tmsuffolk-MR           34.90      22.85        
  8 Hwang, Edward              7 Tmsuffolk-MR           34.95      22.85        
 10 Platow, Jonathan R         7 WISC-MR                27.12      23.31        
 11 Minotto, Matthew C         8 SSC-MR                 22.91      23.83        
 12 Wehbe, Gosha               8 Express Swimming-MR    28.20      23.99        
 13 Viollis, Logan             8 SSC-MR                 29.41      24.03        
 14 Jacuch, Christopher A      8 Tmsuffolk-MR           25.10      24.77        
 15 MA, Emanuel                8 Express Swimming-MR    28.00      25.45        
 16 Santos, Daniel A           8 Express Swimming-MR    31.61      25.56        
 17 Hsaine, Nicholas J         8 WISC-MR                26.43      25.70        
 18 Weinstein, Joshua E        6 Express Swimming-MR    29.96      25.80        
 19 Kaping, Connor F           8 Express Swimming-MR    26.63      26.05        
 20 Ji, Edward *               8 Tmsuffolk-MR           26.73      26.32        
 21 Purga, Tommy J             8 SSC-MR                 35.00      27.05        
 22 Grisafi, Anthony           8 SSC-MR                 25.00      27.25        
 23 Falco, Michael L           8 SSC-MR                 35.00      27.80        
 24 Emerick, Owen M            7 WISC-MR                27.99      28.16        
 25 Stone, Jonathan            8 WISC-MR                28.88      28.53        
 26 Lei, Ethan M               8 Express Swimming-MR    35.65      28.70        
 27 Vilmenay, Alex D           8 SSC-MR                 47.73      28.76        
 28 McNamara, Kev C            8 SSC-MR                 35.00      28.99        
 29 O'Sullivan-Ulrich, Liam    7 SSC-MR                 33.85      29.81        
 30 Pfundstein, Matt K         7 SSC-MR                 35.00      30.16        
 31 Vezzi, James *             7 Tmsuffolk-MR           30.72      30.35        
 32 Depietro, Michael L        7 Express Swimming-MR    33.00      30.51        
 33 Goldstein, Kjell E         8 Express Swimming-MR    37.44      30.67        
 34 Wodicka, Matthew S         6 CSC-MR                    NT      35.48        
 35 Roberts, Sebastian J       7 WISC-MR                38.49      37.23        
 36 Stern, Noah I              6 Express Swimming-MR    38.00      42.95        
 -- Rubendall, Joseph B        6 WISC-MR                26.88         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hsu, Kevin                 8 Tmsuffolk-MR           24.89      23.72        
  2 Platow, Jonathan R         7 WISC-MR                31.23      25.09        
  3 Romanelli, Nicholas        8 WISC-MR                27.72      25.66        
  4 Chang, Henry               8 Express Swimming-MR    31.41      26.01        
  5 Ji, Edward *               8 Tmsuffolk-MR           28.28      26.39        
  6 MA, Emanuel                8 Express Swimming-MR    30.00      26.86        
  7 Minotto, Matthew C         8 SSC-MR                 29.14      27.81        
  8 Wehbe, Gosha               8 Express Swimming-MR    32.00      28.04        
  9 Viollis, Logan             8 SSC-MR                 35.00      28.73        
 10 Brown, Reilly J            7 CSC-MR                 45.00      29.10        
 11 Grisafi, Anthony           8 SSC-MR                 30.00      29.86        
 12 Hsaine, Nicholas J         8 WISC-MR                36.33      30.60        
 13 Gallegos, Jared L          8 Tmsuffolk-MR           35.50      33.41        
 14 Goldstein, Kjell E         8 Express Swimming-MR    35.00      40.90        
 15 Weinstein, Joshua E        6 Express Swimming-MR    47.63      43.40        
 -- Wodicka, Matthew S         6 CSC-MR                    NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- Sivin, Alec                7 Tmsuffolk-MR           40.90         DQ        
      Alternating Kick
 -- Kaping, Connor F           8 Express Swimming-MR    25.09         DQ        
      Butterfly kick
 -- Falco, Michael L           8 SSC-MR                 40.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Purga, Tommy J             8 SSC-MR                 40.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Vilmenay, Alex D           8 SSC-MR                 45.00         DQ        
      Butterfly kick
 -- Lei, Ethan M               8 Express Swimming-MR    35.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Depietro, Michael L        7 Express Swimming-MR    35.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Roberts, Sebastian J       7 WISC-MR                46.66         DQ        
      Arms past hipline
 -- Rubendall, Joseph B        6 WISC-MR                35.55         DQ        
      Arms past hipline
 -- Stone, Jonathan            8 WISC-MR                34.99         DQ        
      Butterfly kick
 -- Emerick, Owen M            7 WISC-MR                29.99         DQ        
      Arms past hipline
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kohli, Arnav               8 Tmsuffolk-MR           20.01      19.63        
  2 Romanelli, Nicholas        8 WISC-MR                22.59      21.29        
  3 Chang, Henry               8 Express Swimming-MR    21.14      23.12        
  4 Zoccoli, Harrison          8 Tmsuffolk-MR           22.15      23.59        
  5 Kaping, Connor F           8 Express Swimming-MR    24.45      23.66        
  6 Platow, Jonathan R         7 WISC-MR                29.32      24.04        
  7 Jacuch, Christopher A      8 Tmsuffolk-MR           24.11      24.19        
  8 Wehbe, Gosha               8 Express Swimming-MR    31.94      24.79        
  9 Minotto, Matthew C         8 SSC-MR                 25.88      24.85        
 10 Hsaine, Nicholas J         8 WISC-MR                36.99      26.86        
 11 Emerick, Owen M            7 WISC-MR                27.99      27.87        
 12 Viollis, Logan             8 SSC-MR                 35.00      28.18        
 13 Ji, Edward *               8 Tmsuffolk-MR           28.48      28.92        
 14 Brown, Reilly J            7 CSC-MR                 45.00      29.33        
 15 Santos, Daniel A           8 Express Swimming-MR    33.00      30.41        
 16 Hsu, Kevin                 8 Tmsuffolk-MR           27.92      30.68        
 17 MA, Emanuel                8 Express Swimming-MR    33.00      31.11        
 18 Weinstein, Joshua E        6 Express Swimming-MR    46.96      31.18        
 19 Grisafi, Anthony           8 SSC-MR                 30.00      31.57        
 20 Stone, Jonathan            8 WISC-MR                33.88      31.72        
 21 Rubendall, Joseph B        6 WISC-MR                30.99      34.38        
 22 O'Sullivan-Ulrich, Liam    7 SSC-MR                 40.00      34.89        
 23 Falco, Michael L           8 SSC-MR                 40.00      50.34        
 24 Roberts, Sebastian J       7 WISC-MR                44.44    1:02.47        
 -- Depietro, Michael L        7 Express Swimming-MR    33.00         DQ        
 -- Goldstein, Kjell E         8 Express Swimming-MR    33.00         DQ        
 -- Vilmenay, Alex D           8 SSC-MR                 45.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Purga, Tommy J             8 SSC-MR                 40.00         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Sethi, Namit               7 Express Swimming-MR  1:00.00         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andersen, Frankie         10 SSC-MR                 31.80      31.13        
  2 Granucci, David            9 SSC-MR                 32.23      32.22        
  3 Bedell, Quinn             10 WISC-MR                37.12      34.99        
  4 Weingarten, Tristan J      9 CSC-MR                 36.15      36.10        
  5 Corbett, Ty                9 WISC-MR                36.72      36.23        
  6 Tang, Richard              9 Express Swimming-MR    37.19      37.38        
  7 Wodicka, Nicholas G       10 CSC-MR                 38.79      37.61        
  8 Kayku, Mehmet              9 WISC-MR                38.81      38.21        
  9 Brusco, Vincent R         10 Express Swimming-MR    39.92      38.46        
 10 D'Andrea, Jack            10 SSC-MR                 39.48      40.55        
 11 Scalia, Anthony D         10 SSC-MR                 41.01      41.76        
 12 Spooner, Ben               9 SSC-MR                 47.51      42.88        
 13 Chan, Nicholas             9 Express Swimming-MR    40.91      43.76        
 14 Martin, Tim J             10 SSC-MR                 46.67      43.89        
 15 Wodicka, Jack C            9 CSC-MR                 42.51      44.81        
 16 Bentivegna, Matthew A     10 SSC-MR                 45.00      48.91        
 17 Acerno, Brian R           10 SSC-MR                 58.99      50.48        
 18 DeRosalia, Nick D          9 SSC-MR                 45.00      51.40        
 19 Fattore, Noah I           10 Express Swimming-MR    55.93      52.16        
 20 Garrity, Jack J           10 SSC-MR                 52.60      54.86        
 21 Fattore, Joshua I          9 Express Swimming-MR    54.00      55.97        
 22 Masson, James W            9 Express Swimming-MR    55.00      57.79        
 23 Shah, Aryan                9 Express Swimming-MR  1:02.36    1:02.06        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andersen, Frankie         10 SSC-MR               1:13.70    1:08.16        
                  33.03     1:08.16 (35.13)                                        
  2 Granucci, David            9 SSC-MR               1:17.49    1:13.00        
                  34.57     1:13.00 (38.43)                                        
  3 Nasta, Mike V             10 SSC-MR               1:22.15    1:14.65        
                  34.63     1:14.65 (40.02)                                        
  4 Dugo, Jesse D             10 WISC-MR              1:15.77    1:14.74        
                  35.52     1:14.74 (39.22)                                        
  5 McDonald, Stephen B       10 LIAC-MR              1:15.10    1:17.68        
                  37.01     1:17.68 (40.67)                                        
  6 Bedell, Quinn             10 WISC-MR              1:20.80    1:18.75        
  7 Tung, Wesley S             9 LIAC-MR              1:19.36    1:19.31        
                  37.87     1:19.31 (41.44)                                        
  8 Duffy, Kieran E           10 LIAC-MR              1:23.06    1:19.49        
                  39.33     1:19.49 (40.16)                                        
  9 Su, Sean A                10 LIAC-MR              1:21.61    1:20.31        
                  38.55     1:20.31 (41.76)                                        
 10 Chu, Allan                10 LIAC-MR              1:16.78    1:20.70        
                  37.39     1:20.70 (43.31)                                        
 11 Mei, Ian                  10 SSC-MR               1:27.55    1:22.26        
 12 Weingarten, Tristan J      9 CSC-MR                    NT    1:23.69        
                  40.52     1:23.69 (43.17)                                        
 13 Tang, Richard              9 Express Swimming-MR  1:28.00    1:24.64        
                  40.35     1:24.64 (44.29)                                        
 14 Knapp, Lucas              10 Express Swimming-MR  1:41.00    1:29.40        
                  42.15     1:29.40 (47.25)                                        
 15 Platow, Mathew G          10 WISC-MR              1:29.99    1:29.95        
                  40.35     1:29.95 (49.60)                                        
 16 Johnson, Michael P         9 WISC-MR              1:42.42    1:31.39        
                  41.74     1:31.39 (49.65)                                        
 17 Sileo, Damien R            9 LIAC-MR              1:31.23    1:32.28        
                  42.34     1:32.28 (49.94)                                        
 18 Santos, Thomas J          10 Express Swimming-MR  2:00.00    1:36.45        
                  45.18     1:36.45 (51.27)                                        
 19 Park, Nathaniel B          9 LIAC-MR              1:38.56    1:36.75        
 20 Chau, Preston              9 LIAC-MR              1:32.78    1:37.03        
                  44.68     1:37.03 (52.35)                                        
 21 Scalia, Anthony D         10 SSC-MR               1:30.00    1:38.59        
                  44.96     1:38.59 (53.63)                                        
 22 Wolfe, Austin J           10 Tmsuffolk-MR         1:44.21    1:38.75        
                  47.55     1:38.75 (51.20)                                        
 23 Spooner, Ben               9 SSC-MR               1:50.00    1:39.94        
 24 Lind, Josh W               9 SSC-MR               1:30.00    1:40.26        
 25 Martin, Tim J             10 SSC-MR               1:50.00    1:42.83        
                  49.88     1:42.83 (52.95)                                        
 26 Apat, Joseph R             9 Express Swimming-MR  1:42.77    1:44.99        
                  50.04     1:44.99 (54.95)                                        
 27 Wieczorek, Dylan           9 Tmsuffolk-MR         1:44.25    1:45.48        
                  49.46     1:45.48 (56.02)                                        
 28 Voelker, Timothy O        10 Express Swimming-MR  1:50.00    1:45.74        
                  50.58     1:45.74 (55.16)                                        
 29 Doboli, Alex               9 Tmsuffolk-MR         1:56.74    1:48.16        
                  51.55     1:48.16 (56.61)                                        
 30 Toor, Kabir S              9 Express Swimming-MR  1:51.26    1:52.90        
 31 Acerno, Brian R           10 SSC-MR               2:05.00    1:55.61        
                  53.50   1:55.61 (1:02.11)                                        
 32 DeRosalia, Nick D          9 SSC-MR               1:40.00    1:58.77        
                  56.87   1:58.77 (1:01.90)                                        
 33 Fattore, Noah I           10 Express Swimming-MR  1:48.24    1:59.66        
                  55.92   1:59.66 (1:03.74)                                        
 34 Masson, James W            9 Express Swimming-MR  2:10.00    2:03.64        
 35 Daley, Christian J         9 WISC-MR              1:38.88    2:06.65        
                  58.98   2:06.65 (1:07.67)                                        
 36 Fattore, Joshua I          9 Express Swimming-MR  2:00.14    2:07.17        
                  59.11   2:07.17 (1:08.06)                                        
 37 Klawiter, Max M            9 Tmsuffolk-MR         2:14.90    2:13.58        
 38 Lei, Timothy              10 Express Swimming-MR  2:02.78    2:14.67        
 39 Shah, Aryan                9 Express Swimming-MR  1:42.40    2:23.07        
 
Boys 9-10 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Redfield, Jackson         10 SSC-MR               6:45.00    6:34.88        
                  35.28     1:15.85 (40.57)     1:56.46 (40.61)     2:37.79 (41.33)
        3:18.80 (41.01)     3:59.23 (40.43)     4:39.50 (40.27)     5:19.39 (39.89)
        5:59.12 (39.73)     6:34.88 (35.76)                                        
  2 Nasta, Mike V             10 SSC-MR               7:30.00    7:06.64        
                  36.14     1:18.16 (42.02)     2:02.93 (44.77)     2:47.87 (44.94)
        3:32.88 (45.01)     4:16.95 (44.07)     4:59.60 (42.65)     5:43.44 (43.84)
        6:26.73 (43.29)     7:06.64 (39.91)                                        
  3 Weingarten, Tristan J      9 CSC-MR                    NT    7:46.18        
                  40.09     1:27.01 (46.92)     2:15.13 (48.12)     3:04.54 (49.41)
        3:54.25 (49.71)                                                 6:15.23 ( )
        7:02.31 (47.08)     7:46.18 (43.87)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andersen, Frankie         10 SSC-MR                 39.72      37.37        
  2 Su, Sean A                10 LIAC-MR                39.57      39.01        
  3 Dugo, Jesse D             10 WISC-MR                38.77      40.12        
  4 Weingarten, Tristan J      9 CSC-MR                 43.71      40.61        
  5 Mei, Ian                  10 SSC-MR                 42.15      41.79        
  6 McDonald, Stephen B       10 LIAC-MR                42.39      42.25        
  7 Bedell, Quinn             10 WISC-MR                40.45      42.27        
  8 Tung, Wesley S             9 LIAC-MR                42.97      42.78        
  9 Park, Nathaniel B          9 LIAC-MR                44.13      43.61        
 10 Tang, Richard              9 Express Swimming-MR    42.96      43.64        
 11 Platow, Mathew G          10 WISC-MR                58.88      44.04        
 12 Duffy, Kieran E           10 LIAC-MR                44.09      44.52        
 13 Johnson, Michael P         9 WISC-MR                52.06      46.26        
 14 Sileo, Damien R            9 LIAC-MR                42.07      46.34        
 15 Wolfe, Austin J           10 Tmsuffolk-MR           49.61      47.45        
 16 Santos, Thomas J          10 Express Swimming-MR  1:00.20      48.59        
 17 Spooner, Ben               9 SSC-MR                 54.26      48.81        
 18 Martin, Tim J             10 SSC-MR               1:00.00      49.37        
 19 Voelker, Timothy O        10 Express Swimming-MR    53.00      50.04        
 20 Apat, Joseph R             9 Express Swimming-MR    51.73      50.97        
 21 Chau, Preston              9 LIAC-MR                49.81      51.31        
 22 Wieczorek, Dylan           9 Tmsuffolk-MR           51.55      51.98        
 23 DeRosalia, Nick D          9 SSC-MR                 55.00      54.41        
 24 Toor, Kabir S              9 Express Swimming-MR    57.48      58.21        
 25 Fattore, Noah I           10 Express Swimming-MR    56.73      59.19        
 26 Doboli, Alex               9 Tmsuffolk-MR           58.95    1:00.45        
 27 Acerno, Brian R           10 SSC-MR               1:07.15    1:02.13        
 28 Masson, James W            9 Express Swimming-MR  1:10.00    1:06.32        
 29 Fattore, Joshua I          9 Express Swimming-MR  1:01.92    1:06.34        
 30 Lei, Timothy              10 Express Swimming-MR    57.65    1:06.81        
 31 Daley, Christian J         9 WISC-MR                48.99    1:13.46        
 -- Klawiter, Max M            9 Tmsuffolk-MR         1:02.90         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Knapp, Lucas              10 Express Swimming-MR    46.00         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Granucci, David            9 SSC-MR               1:21.20    1:18.52        
                  37.98     1:18.52 (40.54)                                        
  2 Nasta, Mike V             10 SSC-MR               1:29.06    1:19.54        
                  38.18     1:19.54 (41.36)                                        
  3 Redfield, Jackson         10 SSC-MR               1:28.62    1:19.69        
                  39.34     1:19.69 (40.35)                                        
  4 Andersen, Frankie         10 SSC-MR               1:35.11    1:25.69        
                  42.05     1:25.69 (43.64)                                        
  5 Mei, Ian                  10 SSC-MR               1:34.37    1:34.00        
  6 Wodicka, Nicholas G       10 CSC-MR                    NT    1:34.49        
                  45.77     1:34.49 (48.72)                                        
  7 Kayku, Mehmet              9 WISC-MR              1:56.93    1:35.66        
                  46.87     1:35.66 (48.79)                                        
  8 D'Andrea, Jack            10 SSC-MR               1:55.00    1:43.47        
                  51.00     1:43.47 (52.47)                                        
  9 Scalia, Anthony D         10 SSC-MR               1:50.00    1:49.27        
                  52.23     1:49.27 (57.04)                                        
 10 Spooner, Ben               9 SSC-MR               1:55.00    2:02.74        
 11 DeRosalia, Nick D          9 SSC-MR               1:55.00    2:03.98        
                1:00.92   2:03.98 (1:03.06)                                        
 12 Chan, Nicholas             9 Express Swimming-MR  2:10.00    2:05.86        
                1:00.17   2:05.86 (1:05.69)                                        
 13 Acerno, Brian R           10 SSC-MR               2:20.00    2:17.41        
 -- Shah, Aryan                9 Express Swimming-MR  2:10.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                1:05.78        DQ (1:13.39)                                        
 -- Brusco, Vincent R         10 Express Swimming-MR  1:46.40         DQ        
      Delay initiating turn
                  54.63          DQ (58.50)                                        
 -- Tang, Richard              9 Express Swimming-MR  1:34.68         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Martin, Tim J             10 SSC-MR               2:05.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  55.62          DQ (56.62)                                        
 -- Masson, James W            9 Express Swimming-MR  2:15.00         DQ        
      Delay initiating turn
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andersen, Frankie         10 SSC-MR                 50.40      47.50        
  2 Bedell, Quinn             10 WISC-MR                55.26      47.86        
  3 Tung, Wesley S             9 LIAC-MR                52.78      50.09        
  4 Chu, Allan                10 LIAC-MR                56.48      50.19        
  5 Johnson, Michael P         9 WISC-MR                54.99      50.21        
  6 Platow, Mathew G          10 WISC-MR                55.96      50.48        
  7 Knapp, Lucas              10 Express Swimming-MR    51.00      50.95        
  8 Weingarten, Tristan J      9 CSC-MR                    NT      51.24        
  9 Santos, Thomas J          10 Express Swimming-MR    55.00      51.28        
 10 Tang, Richard              9 Express Swimming-MR    51.35      51.76        
 11 Park, Nathaniel B          9 LIAC-MR                50.99      52.11        
 12 Apat, Joseph R             9 Express Swimming-MR    51.10      57.93        
 13 Martin, Tim J             10 SSC-MR               1:10.00    1:02.30        
 14 Scalia, Anthony D         10 SSC-MR               1:00.00    1:02.46        
 15 Lei, Timothy              10 Express Swimming-MR  1:19.66    1:05.59        
 16 Fattore, Noah I           10 Express Swimming-MR    59.87    1:05.65        
 17 DeRosalia, Nick D          9 SSC-MR               1:10.00    1:08.89        
 18 Stone, Kevin              10 WISC-MR              1:04.77    1:10.90        
 19 Doboli, Alex               9 Tmsuffolk-MR         1:06.95    1:24.45        
 -- Masson, James W            9 Express Swimming-MR  1:00.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Fattore, Joshua I          9 Express Swimming-MR  1:21.03         DQ        
      One hand touch
 -- Toor, Kabir S              9 Express Swimming-MR  1:14.26         DQ        
      Scissors kick
 -- Klawiter, Max M            9 Tmsuffolk-MR         1:04.95         DQ        
      One hand touch
 -- Shah, Aryan                9 Express Swimming-MR    55.00         DQ        
 -- Chau, Preston              9 LIAC-MR                57.82         DQ        
      Scissors kick
 -- Sileo, Damien R            9 LIAC-MR              1:06.82         DQ        
      Other
 -- Duffy, Kieran E           10 LIAC-MR                59.73         DQ        
 -- Voelker, Timothy O        10 Express Swimming-MR    55.00         DQ        
      Other
 -- Acerno, Brian R           10 SSC-MR               1:15.00         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               10 Express Swimming-MR  1:57.75    1:29.96        
                  43.40     1:29.96 (46.56)                                        
  2 Redfield, Jackson         10 SSC-MR               1:40.29    1:30.72        
                  44.10     1:30.72 (46.62)                                        
  3 Kayku, Mehmet              9 WISC-MR              1:51.83    1:35.54        
                  46.32     1:35.54 (49.22)                                        
  4 Corbett, Ty                9 WISC-MR              1:40.62    1:39.57        
                  46.87     1:39.57 (52.70)                                        
  5 Bedell, Quinn             10 WISC-MR              1:52.99    1:39.66        
                  47.11     1:39.66 (52.55)                                        
  6 Mei, Ian                  10 SSC-MR               1:52.69    1:43.37        
                  49.35     1:43.37 (54.02)                                        
  7 Andersen, Frankie         10 SSC-MR               1:56.71    1:51.97        
                  52.67     1:51.97 (59.30)                                        
  8 D'Andrea, Jack            10 SSC-MR               2:00.00    1:53.18        
                  53.37     1:53.18 (59.81)                                        
  9 Tang, Richard              9 Express Swimming-MR  2:06.92    1:55.28        
                  52.30   1:55.28 (1:02.98)                                        
 10 Martin, Tim J             10 SSC-MR               2:25.00    2:08.89        
                1:04.35   2:08.89 (1:04.54)                                        
 11 Chan, Nicholas             9 Express Swimming-MR  2:20.00    2:20.29        
                1:07.27   2:20.29 (1:13.02)                                        
 12 Lind, Josh W               9 SSC-MR               2:10.00    2:25.88        
                1:08.24   2:25.88 (1:17.64)                                        
 13 Fattore, Noah I           10 Express Swimming-MR  1:55.00    2:25.95        
                1:09.26   2:25.95 (1:16.69)                                        
 14 Wodicka, Jack C            9 CSC-MR                    NT    2:32.50        
                1:14.38   2:32.50 (1:18.12)                                        
 15 Fattore, Joshua I          9 Express Swimming-MR  2:05.00    2:45.06        
                1:17.47   2:45.06 (1:27.59)                                        
 -- Scalia, Anthony D         10 SSC-MR               2:10.00         DQ        
      Other
                1:01.00        DQ (1:09.32)                                        
 -- Masson, James W            9 Express Swimming-MR  2:15.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
                1:05.62        DQ (1:14.28)                                        
 -- Nasta, Mike V             10 SSC-MR               1:54.38         DQ        
      Double pull / kicks
                  49.36          DQ (59.88)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               10 Express Swimming-MR    32.92      31.80        
  2 Granucci, David            9 SSC-MR                 39.40      39.59        
  3 Andersen, Frankie         10 SSC-MR                 41.57      39.89        
  4 Kayku, Mehmet              9 WISC-MR              1:05.91      45.45        
  5 Tang, Richard              9 Express Swimming-MR    55.26      49.14        
  6 Wodicka, Nicholas G       10 CSC-MR                    NT      54.60        
  7 Wodicka, Jack C            9 CSC-MR                    NT    1:00.17        
  8 D'Andrea, Jack            10 SSC-MR                 54.03    1:01.74        
  9 Lind, Josh W               9 SSC-MR                 59.50    1:02.09        
 10 Acerno, Brian R           10 SSC-MR               1:10.00    1:09.40        
 11 Fattore, Joshua I          9 Express Swimming-MR  1:07.68    1:09.48        
 12 Bentivegna, Matthew A     10 SSC-MR               1:05.00    1:14.74        
 -- Fattore, Noah I           10 Express Swimming-MR  1:00.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Spooner, Ben               9 SSC-MR               1:17.87         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Shah, Aryan                9 Express Swimming-MR    53.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- DeRosalia, Nick D          9 SSC-MR               1:00.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Brusco, Vincent R         10 Express Swimming-MR    50.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Stephen B       10 LIAC-MR              1:28.78    1:26.63        
                  40.16     1:26.63 (46.47)                                        
  2 Granucci, David            9 SSC-MR               1:40.05    1:33.86        
                  43.32     1:33.86 (50.54)                                        
  3 Mei, Ian                  10 SSC-MR               1:45.96    1:34.25        
                  42.21     1:34.25 (52.04)                                        
  4 Nasta, Mike V             10 SSC-MR               1:30.00    1:35.84        
                  41.67     1:35.84 (54.17)                                        
  5 Su, Sean A                10 LIAC-MR              1:45.99    1:37.28        
                  44.48     1:37.28 (52.80)                                        
  6 Chu, Allan                10 LIAC-MR              1:40.99    1:41.25        
 -- Lind, Josh W               9 SSC-MR               2:15.00         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Andersen, Frankie         10 SSC-MR               1:27.58    1:23.09        
                  37.91     1:23.09 (45.18)                                        
  2 Nasta, Mike V             10 SSC-MR               1:30.26    1:23.35        
                  37.25     1:23.35 (46.10)                                        
  3 Granucci, David            9 SSC-MR               1:26.92    1:25.34        
                  37.64     1:25.34 (47.70)                                        
  4 Su, Sean A                10 LIAC-MR              1:36.77    1:27.02        
                  40.55     1:27.02 (46.47)                                        
  5 Chu, Allan                10 LIAC-MR              1:30.23    1:30.23        
                  40.53     1:30.23 (49.70)                                        
  6 Tung, Wesley S             9 LIAC-MR              1:37.95    1:31.43        
                  44.06     1:31.43 (47.37)                                        
  7 Tang, Richard              9 Express Swimming-MR  1:43.72    1:35.31        
                  43.08     1:35.31 (52.23)                                        
  8 McDonald, Stephen B       10 LIAC-MR              2:02.61    1:35.74        
  9 Duffy, Kieran E           10 LIAC-MR              1:48.14    1:35.96        
                  42.63     1:35.96 (53.33)                                        
 10 Park, Nathaniel B          9 LIAC-MR              1:40.99    1:41.17        
                  44.75     1:41.17 (56.42)                                        
 11 Apat, Joseph R             9 Express Swimming-MR  1:47.98    1:51.34        
                  53.54     1:51.34 (57.80)                                        
 12 Wolfe, Austin J           10 Tmsuffolk-MR         2:02.90    1:54.68        
 13 Chau, Preston              9 LIAC-MR              1:49.04    1:55.24        
                  55.82     1:55.24 (59.42)                                        
 14 Wieczorek, Dylan           9 Tmsuffolk-MR         1:59.95    1:56.78        
 15 Lind, Josh W               9 SSC-MR               1:45.00    1:57.88        
                  56.45   1:57.88 (1:01.43)                                        
 16 Fattore, Noah I           10 Express Swimming-MR  2:10.00    2:12.04        
 17 Fattore, Joshua I          9 Express Swimming-MR  2:05.00    2:22.10        
 18 Scalia, Anthony D         10 SSC-MR               1:50.00    2:22.27        
                1:09.39   2:22.27 (1:12.88)                                        
 -- Knapp, Lucas              10 Express Swimming-MR  1:55.00         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                1:07.31        DQ (1:09.14)                                        
 -- Dugo, Jesse D             10 WISC-MR              1:34.74         DQ        
                  41.11          DQ (47.84)                                        
 -- Sileo, Damien R            9 LIAC-MR              1:46.59         DQ        
      Other - breast
                  44.98          DQ (58.33)                                        
 -- Toor, Kabir S              9 Express Swimming-MR  2:40.00         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
 -- Spooner, Ben               9 SSC-MR               1:55.00         DQ        
      Scissors kick - breast
                1:07.01          DQ (58.17)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nasta, Mike V             10 SSC-MR               3:00.00    3:01.57        
                  39.72     1:22.56 (42.84)     2:21.00 (58.44)     3:01.57 (40.57)
  2 Granucci, David            9 SSC-MR               3:19.49    3:06.66        
                  42.18     1:23.98 (41.80)   2:26.92 (1:02.94)     3:06.66 (39.74)
  3 Mei, Ian                  10 SSC-MR               3:20.00    3:10.48        
                  41.37     1:31.20 (49.83)     2:25.54 (54.34)     3:10.48 (44.94)
  4 Weingarten, Tristan J      9 CSC-MR                    NT    3:10.77        
                  44.32     1:30.33 (46.01)     2:28.52 (58.19)     3:10.77 (42.25)
  5 Lind, Josh W               9 SSC-MR               3:45.00    3:59.73        
                  57.18     1:51.41 (54.23)   3:07.23 (1:15.82)     3:59.73 (52.50)
 -- Nunez, Ryan               10 Express Swimming-MR  3:50.00         DQ        
                  32.50                             2:01.16 ( )          DQ (38.35)
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wone, Brandon M           12 SSC-MR                 56.24      55.37        
                  26.32       55.37 (29.05)                                        
  2 Fisher, Evan E            12 SSC-MR                 57.81      57.59        
                  28.06       57.59 (29.53)                                        
  3 Weis, Alexi R             12 LIAC-MR              1:05.95    1:00.73        
                  28.69     1:00.73 (32.04)                                        
  4 Luba, Ryan C              12 SSC-MR               1:05.11    1:01.54        
                  30.08     1:01.54 (31.46)                                        
  5 Varrichio, Chris R        11 SSC-MR               1:02.30    1:03.27        
                  29.44     1:03.27 (33.83)                                        
  6 Shopis, Eric C            12 LIAC-MR              1:05.05    1:04.21        
                  31.06     1:04.21 (33.15)                                        
  7 Durecut, Thomas S         12 LIAC-MR              1:04.49    1:04.34        
                  30.41     1:04.34 (33.93)                                        
  8 Natindim, Grant N         12 LIAC-MR              1:07.39    1:04.63        
                  30.69     1:04.63 (33.94)                                        
  9 Chau, Marcus              12 LIAC-MR              1:12.25    1:05.70        
                  31.46     1:05.70 (34.24)                                        
 10 Rice, Maverick D          12 CSC-MR               1:05.56    1:05.79        
                  31.00     1:05.79 (34.79)                                        
 11 Vaz, Adam                 12 LIAC-MR              1:09.70    1:05.95        
                  31.15     1:05.95 (34.80)                                        
 12 Tirado, Robert            12 CSC-MR               1:06.72    1:06.05        
                  31.83     1:06.05 (34.22)                                        
 13 Junior, Colin             12 SSC-MR               1:15.18    1:07.07        
                  31.45     1:07.07 (35.62)                                        
 14 Stanzione, Jonathan D     12 CSC-MR               1:09.78    1:07.50        
                  32.35     1:07.50 (35.15)                                        
 15 Arens, Jacob J            12 CSC-MR               1:11.24    1:09.28        
                  33.11     1:09.28 (36.17)                                        
 16 Sung, Kyle                12 LIAC-MR              1:12.50    1:11.24        
                  33.76     1:11.24 (37.48)                                        
 17 Reilly, Jayden T          11 SSC-MR               1:10.44    1:11.25        
                  36.09     1:11.25 (35.16)                                        
 18 Benenati, John F          12 LIAC-MR              1:10.69    1:11.94        
                  33.92     1:11.94 (38.02)                                        
 19 Polley, Aidan J           12 CSC-MR               1:12.25    1:12.00        
                  34.31     1:12.00 (37.69)                                        
 20 Cash, James P             11 LIAC-MR              1:17.55    1:12.20        
                  33.75     1:12.20 (38.45)                                        
 21 Kim, William C            11 LIAC-MR              1:11.49    1:12.22        
                  33.88     1:12.22 (38.34)                                        
 22 Florkowski, Brian T       12 LIAC-MR              1:13.81    1:12.70        
                  33.29     1:12.70 (39.41)                                        
 23 Dritsas, Emanuel          11 LIAC-MR              1:11.38    1:12.92        
                  33.64     1:12.92 (39.28)                                        
 24 Morda, Vincent E          12 SSC-MR               1:12.92    1:13.55        
                  35.41     1:13.55 (38.14)                                        
 25 Regev, Ron O              11 LIAC-MR              1:13.75    1:13.90        
                  35.91     1:13.90 (37.99)                                        
 26 Rafferty, Christian J     11 Express Swimming-MR  1:20.00    1:14.65        
                  35.75     1:14.65 (38.90)                                        
 27 Tang, Erik                12 Express Swimming-MR  1:16.11    1:14.87        
                  34.00     1:14.87 (40.87)                                        
 28 Racanello, Peter C        11 LIAC-MR              1:15.39    1:15.05        
                  35.20     1:15.05 (39.85)                                        
 29 Mantikas, Alex            11 LIAC-MR              1:12.78    1:15.59        
                  37.19     1:15.59 (38.40)                                        
 30 Tomasino, Michael         12 SSC-MR               1:32.70    1:16.03        
                  35.38     1:16.03 (40.65)                                        
 31 Brosnan, Christopher P    12 LIAC-MR              1:16.44    1:16.26        
 32 Mitchell, Esteban         11 SSC-MR               1:15.50    1:17.18        
                  36.21     1:17.18 (40.97)                                        
 33 Viollis, Michael          11 SSC-MR               1:25.48    1:17.56        
                  36.72     1:17.56 (40.84)                                        
 34 Akselrod, Adam            11 Express Swimming-MR  1:26.00    1:17.78        
                  36.69     1:17.78 (41.09)                                        
 35 Fitzpatrick, Topher M     12 LIAC-MR              1:33.93    1:17.87        
                  37.69     1:17.87 (40.18)                                        
 36 Lindoe, Charlie M         11 SSC-MR               1:27.70    1:18.12        
                  38.41     1:18.12 (39.71)                                        
 37 Maguire, Joseph T         11 WISC-MR              1:28.55    1:18.22        
                  36.69     1:18.22 (41.53)                                        
 38 Glenn, Ryan E             11 LIAC-MR              1:42.00    1:18.24        
                  38.16     1:18.24 (40.08)                                        
 39 Ting, Andrew              11 LIAC-MR              1:20.04    1:19.03        
                  37.35     1:19.03 (41.68)                                        
 40 Thais, Peter D            12 LIAC-MR              1:20.59    1:19.23        
                  37.06     1:19.23 (42.17)                                        
 41 Dzwlewicz, Sean           11 Express Swimming-MR  1:25.37    1:20.11        
                  37.52     1:20.11 (42.59)                                        
 42 Tooker, Connor J          11 SSC-MR               1:20.00    1:20.15        
                  36.02     1:20.15 (44.13)                                        
 43 Mora, Sebastian J         11 LIAC-MR              1:22.85    1:20.29        
                  38.05     1:20.29 (42.24)                                        
 44 Donatelli, Jaden N        12 LIAC-MR              1:17.90    1:21.72        
                  36.79     1:21.72 (44.93)                                        
 45 Attardi, Richard M        12 Express Swimming-MR  1:26.00    1:21.77        
                  38.25     1:21.77 (43.52)                                        
 46 Stein, Joshua M           11 LIAC-MR              1:25.39    1:22.49        
                  39.23     1:22.49 (43.26)                                        
 47 Hoge, Jack                11 WISC-MR              1:19.89    1:22.96        
                  39.15     1:22.96 (43.81)                                        
 48 Kopacz, Michael P         12 Express Swimming-MR  1:22.99    1:23.19        
                  39.30     1:23.19 (43.89)                                        
 49 Gargas, Nikolaos A        11 LIAC-MR              1:28.50    1:23.20        
                  39.42     1:23.20 (43.78)                                        
 50 Mazur, Sean J             11 LIAC-MR              1:25.99    1:25.13        
                  39.33     1:25.13 (45.80)                                        
 51 Rash, Alex                11 SSC-MR               1:25.00    1:25.16        
                  40.21     1:25.16 (44.95)                                        
 52 Hudkins, Matthew          11 Express Swimming-MR  1:45.00    1:25.27        
                  39.16     1:25.27 (46.11)                                        
 53 Bishop, Andrew            11 WISC-MR              1:25.94    1:25.34        
                  39.20     1:25.34 (46.14)                                        
 54 Hong, Reegan              11 LIAC-MR              1:27.83    1:25.56        
                  39.90     1:25.56 (45.66)                                        
 55 Yap, Anil C               11 SSC-MR               1:25.00    1:26.48        
 56 Tricoukes, Connor D       12 CSC-MR                    NT    1:27.59        
                  39.53     1:27.59 (48.06)                                        
 57 Gaffney, Aidan F          12 Express Swimming-MR  1:34.00    1:28.26        
                  43.46     1:28.26 (44.80)                                        
 58 Vera, David               12 SSC-MR               1:34.65    1:28.49        
                  42.52     1:28.49 (45.97)                                        
 59 Xie, John L               11 LIAC-MR              1:31.99    1:29.44        
                  42.16     1:29.44 (47.28)                                        
 60 Hahn, Max                 11 LIAC-MR              1:29.38    1:31.08        
                  43.82     1:31.08 (47.26)                                        
 61 Chang, David              11 LIAC-MR              1:31.12    1:32.69        
                  42.54     1:32.69 (50.15)                                        
 62 Prainito, Christopher D   11 LIAC-MR              1:54.30    1:33.94        
                  43.64     1:33.94 (50.30)                                        
 63 Weiss, Elijah             11 Express Swimming-MR  1:38.00    1:36.89        
                  44.87     1:36.89 (52.02)                                        
 64 Wu, Alexander L           11 LIAC-MR              1:37.36    1:38.31        
                  45.73     1:38.31 (52.58)                                        
 65 Honan, Quin J             11 SSC-MR               1:40.00    1:38.80        
                  45.47     1:38.80 (53.33)                                        
 66 Lerner, Miles H           11 Express Swimming-MR  1:50.00    1:39.05        
                  44.33     1:39.05 (54.72)                                        
 67 Sidito, Austin J          12 SSC-MR               1:44.56    1:42.43        
                  45.95     1:42.43 (56.48)                                        
 68 Jason, Nicholas P         12 SSC-MR               1:25.00    1:48.08        
                  46.23   1:48.08 (1:01.85)                                        
 69 Dean, Michael J           12 SSC-MR               1:40.00    1:49.48        
                  49.88     1:49.48 (59.60)                                        
 70 Dowling, Trent J          12 SSC-MR               1:55.00    1:51.72        
                  52.40     1:51.72 (59.32)                                        
 71 Primerano, AJ             11 SSC-MR               1:45.00    1:54.86        
                  52.98   1:54.86 (1:01.88)                                        
 72 Kohlmann, Robbie R        11 SSC-MR               1:40.00    2:10.51        
 -- Amesti, Anthony T         12 SSC-MR               1:45.00         DQ        
      Did not finish
                  52.87                                                            
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Evan E            12 SSC-MR                 32.00      29.47        
  2 Luba, Ryan C              12 SSC-MR                 34.06      33.41        
  3 Vaz, Adam                 12 LIAC-MR                36.02      34.16        
  4 Durecut, Thomas S         12 LIAC-MR                33.79      34.26        
  5 Chau, Marcus              12 LIAC-MR                38.12      36.19        
  6 Kim, William C            11 LIAC-MR                37.03      36.51        
  7 Iannone, Caleb            11 WISC-MR                39.73      36.67        
  8 Tsai, Leonardo            11 SSC-MR                 38.52      36.77        
  9 Stanzione, Jonathan D     12 CSC-MR                 37.86      37.25        
 10 Sung, Kyle                12 LIAC-MR                37.50      37.30        
 11 Reilly, Jayden T          11 SSC-MR                 36.32      37.67        
 12 Morda, Vincent E          12 SSC-MR                 37.65      37.79        
 13 Dritsas, Emanuel          11 LIAC-MR                38.03      37.88        
 14 Benenati, John F          12 LIAC-MR                37.28      39.35        
 15 Maguire, Joseph T         11 WISC-MR                44.44      39.58        
 16 Rice, Maverick D          12 CSC-MR                 39.44      39.59        
 17 Racanello, Peter C        11 LIAC-MR                40.02      39.65        
 18 Rafferty, Christian J     11 Express Swimming-MR    45.00      39.95        
 19 Florkowski, Brian T       12 LIAC-MR                40.95      40.01        
 20 Regev, Ron O              11 LIAC-MR                41.13      41.00        
 21 Donatelli, Jaden N        12 LIAC-MR                41.88      41.06        
 22 Cash, James P             11 LIAC-MR                41.00      41.23        
 23 Banville, Joshua E        12 CSC-MR                 44.84      41.48        
 24 Mantikas, Alex            11 LIAC-MR                41.83      41.52        
 25 Hoge, Jack                11 WISC-MR                40.64      41.61        
 26 Bishop, Andrew            11 WISC-MR                42.40      42.20        
 27 Thais, Peter D            12 LIAC-MR                41.72      42.39        
 28 Kopacz, Michael P         12 Express Swimming-MR    44.02      43.11        
 29 Lindoe, Charlie M         11 SSC-MR                 44.58      43.14        
 30 Brosnan, Christopher P    12 LIAC-MR                45.94      43.34        
 31 Mazur, Sean J             11 LIAC-MR                45.99      43.37        
 32 Glenn, Ryan E             11 LIAC-MR                56.00      43.48        
 32 Tang, Erik                12 Express Swimming-MR    40.64      43.48        
 34 Polley, Aidan J           12 CSC-MR                 44.67      43.77        
 35 Xie, John L               11 LIAC-MR                47.01      44.64        
 36 Akselrod, Adam            11 Express Swimming-MR    47.28      44.83        
 37 Ting, Andrew              11 LIAC-MR                57.00      45.10        
 38 Mora, Sebastian J         11 LIAC-MR                47.40      45.14        
 39 Lind, Ben G               12 SSC-MR                 43.23      45.39        
 40 Hong, Reegan              11 LIAC-MR                45.80      45.46        
 41 Prainito, Christopher D   11 LIAC-MR                42.99      45.89        
 42 Gaffney, Aidan F          12 Express Swimming-MR    42.00      45.97        
 43 Jason, Nicholas P         12 SSC-MR                 44.46      45.99        
 44 Dzwlewicz, Sean           11 Express Swimming-MR    45.98      46.28        
 45 Attardi, Richard M        12 Express Swimming-MR    44.00      47.24        
 46 Chang, David              11 LIAC-MR                50.46      47.55        
 47 Yap, Anil C               11 SSC-MR                 45.55      47.56        
 48 Rash, Alex                11 SSC-MR                 44.45      47.64        
 49 Hahn, Max                 11 LIAC-MR                47.63      47.66        
 50 Wu, Alexander L           11 LIAC-MR                46.35      47.87        
 51 Gargas, Nikolaos A        11 LIAC-MR                48.63      48.32        
 52 Stein, Joshua M           11 LIAC-MR                50.80      49.56        
 53 Weiss, Elijah             11 Express Swimming-MR    43.00      50.53        
 54 Tricoukes, Connor D       12 CSC-MR                    NT      50.66        
 55 Sidito, Austin J          12 SSC-MR                 48.78      51.51        
 56 Hudkins, Matthew          11 Express Swimming-MR    50.00      51.77        
 57 Lerner, Miles H           11 Express Swimming-MR    55.00      52.61        
 58 Honan, Quin J             11 SSC-MR                 55.00      55.92        
 59 Dean, Michael J           12 SSC-MR                 55.00      56.90        
 60 Primerano, AJ             11 SSC-MR                 53.49      57.20        
 61 Amesti, Anthony T         12 SSC-MR                 55.00    1:02.75        
 -- Fitzpatrick, Topher M     12 LIAC-MR                49.09         DQ        
      Not on back off wall
 -- Kohlmann, Robbie R        11 SSC-MR                 55.00         DQ        
      Not on back off wall
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wone, Brandon M           12 SSC-MR               1:06.21    1:06.58        
  2 Varrichio, Chris R        11 SSC-MR               1:10.16    1:09.52        
  3 Reilly, Jayden T          11 SSC-MR               1:28.05    1:19.77        
  4 Junior, Colin             12 SSC-MR               1:26.81    1:20.76        
  5 Morda, Vincent E          12 SSC-MR               1:18.40    1:21.66        
  6 Tirado, Robert            12 CSC-MR               1:17.48    1:21.87        
  7 Arens, Jacob J            12 CSC-MR               1:27.46    1:24.06        
  8 Rice, Maverick D          12 CSC-MR               1:23.05    1:25.02        
  9 Tsai, Leonardo            11 SSC-MR               1:24.67    1:25.07        
 10 Roberts, Antonio          12 WISC-MR              1:32.64    1:26.52        
 11 Plaza, Sebastian T        11 Express Swimming-MR  1:52.66    1:28.09        
 12 Viollis, Michael          11 SSC-MR               1:35.12    1:28.55        
 13 Tomasino, Michael         12 SSC-MR               1:37.80    1:28.69        
 14 Tang, Erik                12 Express Swimming-MR  1:28.40    1:31.22        
 15 Mitchell, Esteban         11 SSC-MR               1:27.68    1:33.11        
 16 Vera, David               12 SSC-MR               1:52.76    1:35.62        
 17 Tooker, Connor J          11 SSC-MR               1:35.00    1:35.97        
 18 Conway, Anthony J         11 SSC-MR               1:36.35    1:37.14        
 19 Lind, Ben G               12 SSC-MR               1:45.48    1:37.47        
 20 Lindoe, Charlie M         11 SSC-MR               1:29.34    1:38.42        
 21 Rash, Alex                11 SSC-MR               1:40.30    1:40.24        
 22 Banville, Joshua E        12 CSC-MR                    NT    1:41.31        
 23 Yap, Anil C               11 SSC-MR               1:43.37    1:42.73        
 24 Ulloa, Matt X             11 SSC-MR               1:35.00    1:42.92        
 25 Attardi, Richard M        12 Express Swimming-MR  1:40.00    1:45.95        
 26 Lerner, Miles H           11 Express Swimming-MR  2:00.00    1:48.33        
 27 Saladino, Neverian E      11 CSC-MR               1:45.00    1:49.60        
 28 Van Houten, Christopher   11 SSC-MR               1:55.00    1:49.73        
 29 Jason, Nicholas P         12 SSC-MR               1:50.00    1:49.85        
 30 Heilemann, Joseph P       12 CSC-MR               1:49.23    1:56.77        
 31 Honan, Quin J             11 SSC-MR               1:55.00    2:02.65        
 32 Primerano, AJ             11 SSC-MR               2:04.19    2:21.50        
 -- Amesti, Anthony T         12 SSC-MR               2:00.00         DQ        
      Delay initiating arm pull
 -- Sidito, Austin J          12 SSC-MR               1:50.00         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Kohlmann, Robbie R        11 SSC-MR               1:55.00         DQ        
      Delay initiating turn
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Varrichio, Chris R        11 SSC-MR                 37.74      36.93        
  2 Natindim, Grant N         12 LIAC-MR                39.38      37.79        
  3 Shopis, Eric C            12 LIAC-MR                38.98      37.90        
  4 Luba, Ryan C              12 SSC-MR                 39.82      38.89        
  5 Arens, Jacob J            12 CSC-MR                 38.85      39.34        
  6 Reilly, Jayden T          11 SSC-MR                 47.21      39.53        
  7 Tsai, Leonardo            11 SSC-MR                 39.68      39.73        
  8 Sung, Kyle                12 LIAC-MR                41.52      40.59        
  9 Junior, Colin             12 SSC-MR                 42.80      40.71        
 10 Iannone, Caleb            11 WISC-MR                44.65      40.89        
 11 Benenati, John F          12 LIAC-MR                41.59      41.81        
 12 Tang, Erik                12 Express Swimming-MR    41.24      42.21        
 13 Chau, Marcus              12 LIAC-MR                44.51      42.42        
 13 Mitchell, Esteban         11 SSC-MR                 44.51      42.42        
 15 Donatelli, Jaden N        12 LIAC-MR                44.17      43.14        
 16 Brosnan, Christopher P    12 LIAC-MR                43.72      43.80        
 17 Ting, Andrew              11 LIAC-MR                45.22      44.77        
 18 Cash, James P             11 LIAC-MR                46.95      45.10        
 19 Hong, Reegan              11 LIAC-MR                51.03      45.58        
 20 Glenn, Ryan E             11 LIAC-MR                46.51      45.60        
 21 Kim, William C            11 LIAC-MR                45.69      45.69        
 22 Rafferty, Christian J     11 Express Swimming-MR    46.85      46.04        
 23 Gaffney, Aidan F          12 Express Swimming-MR    47.00      46.58        
 24 Gargas, Nikolaos A        11 LIAC-MR                49.18      46.68        
 25 Mantikas, Alex            11 LIAC-MR                48.30      46.86        
 26 Prainito, Christopher D   11 LIAC-MR                56.70      46.97        
 27 Stein, Joshua M           11 LIAC-MR                51.61      47.38        
 28 Thais, Peter D            12 LIAC-MR                51.38      47.79        
 29 Racanello, Peter C        11 LIAC-MR                46.67      48.14        
 30 Hudkins, Matthew          11 Express Swimming-MR    55.00      48.24        
 31 Akselrod, Adam            11 Express Swimming-MR    50.55      48.32        
 32 Hoge, Jack                11 WISC-MR                46.00      48.39        
 33 Dritsas, Emanuel          11 LIAC-MR                55.04      48.77        
 34 Fitzpatrick, Topher M     12 LIAC-MR                55.45      49.01        
 35 Banville, Joshua E        12 CSC-MR                 45.93      49.21        
 36 Lerner, Miles H           11 Express Swimming-MR  1:00.00      50.17        
 37 Tanner, Jacob D           11 SSC-MR                 51.86      50.38        
 38 Weiss, Elijah             11 Express Swimming-MR    52.17      50.49        
 39 Jason, Nicholas P         12 SSC-MR               1:00.00      50.87        
 40 Chang, David              11 LIAC-MR                50.08      51.14        
 41 Wu, Alexander L           11 LIAC-MR                47.02      51.24        
 42 Dzwlewicz, Sean           11 Express Swimming-MR    54.58      51.33        
 43 Mazur, Sean J             11 LIAC-MR                54.65      51.97        
 44 Xie, John L               11 LIAC-MR                55.39      52.11        
 45 Kopacz, Michael P         12 Express Swimming-MR    55.62      52.12        
 46 Mora, Sebastian J         11 LIAC-MR                54.27      52.19        
 47 Attardi, Richard M        12 Express Swimming-MR    50.00      52.35        
 48 Maguire, Joseph T         11 WISC-MR                47.77      53.15        
 49 Lindoe, Charlie M         11 SSC-MR                 53.64      53.31        
 50 Hahn, Max                 11 LIAC-MR                54.00      54.27        
 51 Bishop, Andrew            11 WISC-MR                50.88      55.98        
 52 Dowling, Trent J          12 SSC-MR               1:10.00      57.00        
 53 Yap, Anil C               11 SSC-MR               1:00.50      59.20        
 54 Lind, Ben G               12 SSC-MR                 55.76    1:01.03        
 55 Heilemann, Joseph P       12 CSC-MR               1:02.60    1:01.49        
 56 Kohlmann, Robbie R        11 SSC-MR               1:05.00    1:08.94        
 -- Dean, Michael J           12 SSC-MR               1:10.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Amesti, Anthony T         12 SSC-MR               1:10.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Florkowski, Brian T       12 LIAC-MR                43.60         DQ        
      False start
 -- Honan, Quin J             11 SSC-MR               1:10.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Tooker, Connor J          11 SSC-MR                 55.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tsai, Leonardo            11 SSC-MR               1:32.12    1:27.08        
  2 Polley, Aidan J           12 CSC-MR               1:28.48    1:27.22        
  3 Junior, Colin             12 SSC-MR               1:37.12    1:28.73        
  4 Stanzione, Jonathan D     12 CSC-MR               1:31.55    1:29.68        
  5 Arens, Jacob J            12 CSC-MR               1:29.45    1:30.41        
  6 Reilly, Jayden T          11 SSC-MR               1:44.51    1:31.06        
  7 Tang, Erik                12 Express Swimming-MR  1:36.29    1:31.44        
  8 Mitchell, Esteban         11 SSC-MR               1:38.70    1:35.00        
  9 Tirado, Robert            12 CSC-MR                    NT    1:35.28        
 10 Plaza, Sebastian T        11 Express Swimming-MR  1:42.14    1:39.67        
 11 Tomasino, Michael         12 SSC-MR               1:57.02    1:43.72        
 12 Morda, Vincent E          12 SSC-MR               1:44.68    1:43.88        
 13 Viollis, Michael          11 SSC-MR               1:51.00    1:44.52        
 14 Roberts, Antonio          12 WISC-MR              1:55.27    1:44.94        
 15 McCann, Zachary K         11 CSC-MR               1:46.87    1:45.64        
 16 Banville, Joshua E        12 CSC-MR                    NT    1:46.89        
 17 Conway, Anthony J         11 SSC-MR               2:07.19    1:48.21        
 18 Lerner, Miles H           11 Express Swimming-MR  2:15.00    1:48.59        
 19 Tooker, Connor J          11 SSC-MR               2:00.00    1:51.54        
 20 Tanner, Jacob D           11 SSC-MR               1:52.00    1:54.52        
 21 Lindoe, Charlie M         11 SSC-MR               2:15.46    1:56.40        
 22 Attardi, Richard M        12 Express Swimming-MR  1:50.00    1:56.87        
 23 Van Houten, Christopher   11 SSC-MR               2:10.00    1:59.00        
 24 Jason, Nicholas P         12 SSC-MR               2:05.00    1:59.23        
 25 Vera, David               12 SSC-MR               2:15.00    2:10.72        
 26 Sidito, Austin J          12 SSC-MR               2:19.91    2:13.04        
 27 Heilemann, Joseph P       12 CSC-MR                    NT    2:14.40        
 28 Yap, Anil C               11 SSC-MR               2:10.00    2:16.13        
 29 Ulloa, Matt X             11 SSC-MR               2:10.00    2:18.80        
 30 Kohlmann, Robbie R        11 SSC-MR               2:15.00    2:35.45        
 -- Primerano, AJ             11 SSC-MR               2:25.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Rash, Alex                11 SSC-MR               2:03.34         DQ        
      Not towards breast off wall
 -- Honan, Quin J             11 SSC-MR               2:25.00         DQ        
      Butterfly kick
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Evan E            12 SSC-MR               1:14.00    1:09.91        
                  30.57     1:09.91 (39.34)                                        
  2 Durecut, Thomas S         12 LIAC-MR              1:27.89    1:12.68        
                  32.31     1:12.68 (40.37)                                        
  3 Natindim, Grant N         12 LIAC-MR              1:14.06    1:16.85        
                  34.62     1:16.85 (42.23)                                        
  4 Iannone, Caleb            11 WISC-MR              1:20.53    1:19.46        
                  35.46     1:19.46 (44.00)                                        
  5 Junior, Colin             12 SSC-MR               1:36.76    1:21.74        
                  35.51     1:21.74 (46.23)                                        
  6 Tsai, Leonardo            11 SSC-MR               1:28.62    1:22.24        
                  37.22     1:22.24 (45.02)                                        
  7 Vaz, Adam                 12 LIAC-MR              1:40.99    1:22.57        
                  35.72     1:22.57 (46.85)                                        
  8 Rice, Maverick D          12 CSC-MR               1:22.21    1:22.83        
                  38.04     1:22.83 (44.79)                                        
  9 Shopis, Eric C            12 LIAC-MR              1:33.44    1:23.30        
                  37.34     1:23.30 (45.96)                                        
 10 Tirado, Robert            12 CSC-MR               1:18.92    1:24.13        
                  38.92     1:24.13 (45.21)                                        
 11 Tomasino, Michael         12 SSC-MR               1:49.72    1:24.26        
                  36.59     1:24.26 (47.67)                                        
 12 Regev, Ron O              11 LIAC-MR              1:46.02    1:25.21        
                  40.24     1:25.21 (44.97)                                        
 13 Morda, Vincent E          12 SSC-MR               1:27.79    1:36.42        
                  43.08     1:36.42 (53.34)                                        
 14 Polley, Aidan J           12 CSC-MR                    NT    1:40.76        
                  43.27     1:40.76 (57.49)                                        
 15 Viollis, Michael          11 SSC-MR               1:45.00    1:41.00        
                  44.47     1:41.00 (56.53)                                        
 16 Tanner, Jacob D           11 SSC-MR               1:35.00    1:44.45        
 17 Vera, David               12 SSC-MR               1:55.77    1:49.36        
                  49.87     1:49.36 (59.49)                                        
 -- Yap, Anil C               11 SSC-MR               1:53.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  50.34        DQ (1:05.78)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Varrichio, Chris R        11 SSC-MR               1:21.14    1:21.75        
  2 Tang, Erik                12 Express Swimming-MR  1:30.00    1:43.06        
  3 Attardi, Richard M        12 Express Swimming-MR  1:45.00    1:46.24        
  4 Conway, Anthony J         11 SSC-MR               1:51.87    1:56.10        
  5 Lindoe, Charlie M         11 SSC-MR               1:40.00    1:57.60        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fisher, Evan E            12 SSC-MR               1:05.99    1:04.64        
                  28.91     1:04.64 (35.73)                                        
  2 Wone, Brandon M           12 SSC-MR               1:11.26    1:05.99        
                  30.86     1:05.99 (35.13)                                        
  3 Weis, Alexi R             12 LIAC-MR              1:10.92    1:10.67        
                  32.62     1:10.67 (38.05)                                        
  4 Durecut, Thomas S         12 LIAC-MR              1:11.71    1:11.43        
                  33.45     1:11.43 (37.98)                                        
  5 Luba, Ryan C              12 SSC-MR               1:15.55    1:12.14        
                  32.62     1:12.14 (39.52)                                        
  6 Natindim, Grant N         12 LIAC-MR              1:12.99    1:12.42        
                  34.23     1:12.42 (38.19)                                        
  7 Shopis, Eric C            12 LIAC-MR              1:15.16    1:14.62        
                  35.23     1:14.62 (39.39)                                        
  8 Junior, Colin             12 SSC-MR               1:24.95    1:14.83        
                  35.34     1:14.83 (39.49)                                        
  9 Vaz, Adam                 12 LIAC-MR              1:17.16    1:14.89        
                  34.41     1:14.89 (40.48)                                        
 10 Chau, Marcus              12 LIAC-MR              1:19.57    1:15.64        
                  34.91     1:15.64 (40.73)                                        
 11 Iannone, Caleb            11 WISC-MR              1:19.92    1:16.34        
                  35.18     1:16.34 (41.16)                                        
 12 Tsai, Leonardo            11 SSC-MR               1:17.45    1:16.60        
                  35.65     1:16.60 (40.95)                                        
 13 Tirado, Robert            12 CSC-MR               1:26.26    1:17.69        
                  35.22     1:17.69 (42.47)                                        
 14 Arens, Jacob J            12 CSC-MR               1:32.90    1:18.62        
                  37.45     1:18.62 (41.17)                                        
 15 Stanzione, Jonathan D     12 CSC-MR               1:32.90    1:18.68        
                  38.40     1:18.68 (40.28)                                        
 16 Sung, Kyle                12 LIAC-MR              1:26.12    1:19.02        
                  36.54     1:19.02 (42.48)                                        
 17 Florkowski, Brian T       12 LIAC-MR              1:24.50    1:21.51        
                  38.23     1:21.51 (43.28)                                        
 18 Dritsas, Emanuel          11 LIAC-MR              1:31.59    1:22.13        
                  37.65     1:22.13 (44.48)                                        
 19 Kim, William C            11 LIAC-MR              1:35.00    1:22.33        
                  38.29     1:22.33 (44.04)                                        
 20 Tang, Erik                12 Express Swimming-MR  1:38.65    1:22.86        
                  39.69     1:22.86 (43.17)                                        
 21 Regev, Ron O              11 LIAC-MR              1:27.43    1:23.16        
                  39.31     1:23.16 (43.85)                                        
 22 Benenati, John F          12 LIAC-MR              1:29.21    1:23.33        
                  39.59     1:23.33 (43.74)                                        
 23 Rafferty, Christian J     11 Express Swimming-MR  1:24.82    1:23.45        
                  37.80     1:23.45 (45.65)                                        
 24 Mantikas, Alex            11 LIAC-MR              1:25.27    1:23.65        
                  38.29     1:23.65 (45.36)                                        
 25 Donatelli, Jaden N        12 LIAC-MR              1:34.25    1:23.69        
                  38.50     1:23.69 (45.19)                                        
 26 Morda, Vincent E          12 SSC-MR               1:24.25    1:23.97        
                  39.00     1:23.97 (44.97)                                        
 27 Tomasino, Michael         12 SSC-MR               1:35.05    1:24.46        
                  37.87     1:24.46 (46.59)                                        
 28 Mitchell, Esteban         11 SSC-MR               1:28.73    1:24.70        
                  40.19     1:24.70 (44.51)                                        
 29 Racanello, Peter C        11 LIAC-MR              1:30.55    1:24.88        
                  39.47     1:24.88 (45.41)                                        
 30 Cash, James P             11 LIAC-MR              1:28.06    1:26.00        
                  43.48     1:26.00 (42.52)                                        
 31 Brosnan, Christopher P    12 LIAC-MR              1:44.00    1:26.44        
                  42.27     1:26.44 (44.17)                                        
 32 Ting, Andrew              11 LIAC-MR              1:58.00    1:26.77        
                  41.88     1:26.77 (44.89)                                        
 33 Tooker, Connor J          11 SSC-MR               1:35.00    1:27.63        
                  40.65     1:27.63 (46.98)                                        
 34 Tanner, Jacob D           11 SSC-MR               1:32.33    1:28.39        
                  38.59     1:28.39 (49.80)                                        
 35 Hoge, Jack                11 WISC-MR              1:32.35    1:29.43        
                  40.92     1:29.43 (48.51)                                        
 36 Viollis, Michael          11 SSC-MR               1:40.60    1:29.61        
                  41.98     1:29.61 (47.63)                                        
 37 Glenn, Ryan E             11 LIAC-MR              1:55.00    1:29.86        
                  42.27     1:29.86 (47.59)                                        
 38 Akselrod, Adam            11 Express Swimming-MR  1:50.00    1:32.35        
                  44.65     1:32.35 (47.70)                                        
 39 Mora, Sebastian J         11 LIAC-MR              1:50.94    1:32.76        
                  45.91     1:32.76 (46.85)                                        
 40 Mazur, Sean J             11 LIAC-MR              1:30.99    1:34.15        
                  45.51     1:34.15 (48.64)                                        
 41 Lindoe, Charlie M         11 SSC-MR               1:35.69    1:34.16        
                  46.11     1:34.16 (48.05)                                        
 42 Gaffney, Aidan F          12 Express Swimming-MR  1:50.00    1:34.25        
                  44.55     1:34.25 (49.70)                                        
 43 Thais, Peter D            12 LIAC-MR              1:40.99    1:34.66        
                  44.86     1:34.66 (49.80)                                        
 44 Dzwlewicz, Sean           11 Express Swimming-MR  1:37.29    1:35.01        
                  44.06     1:35.01 (50.95)                                        
 45 Xie, John L               11 LIAC-MR              1:45.87    1:35.42        
                  45.65     1:35.42 (49.77)                                        
 46 Bishop, Andrew            11 WISC-MR                   NT    1:36.03        
                  43.18     1:36.03 (52.85)                                        
 47 Vera, David               12 SSC-MR               2:12.17    1:36.11        
                  43.02     1:36.11 (53.09)                                        
 48 Hong, Reegan              11 LIAC-MR              1:51.58    1:36.17        
                  47.70     1:36.17 (48.47)                                        
 49 Gargas, Nikolaos A        11 LIAC-MR              1:45.99    1:36.74        
                  51.68     1:36.74 (45.06)                                        
 50 Chang, David              11 LIAC-MR              2:00.00    1:36.87        
                  45.43     1:36.87 (51.44)                                        
 51 Kopacz, Michael P         12 Express Swimming-MR  2:00.00    1:37.18        
                  47.19     1:37.18 (49.99)                                        
 52 Hudkins, Matthew          11 Express Swimming-MR  2:00.00    1:37.19        
                  44.77     1:37.19 (52.42)                                        
 53 Prainito, Christopher D   11 LIAC-MR              1:35.99    1:38.75        
                  47.42     1:38.75 (51.33)                                        
 54 Rash, Alex                11 SSC-MR               1:45.00    1:38.77        
                  46.84     1:38.77 (51.93)                                        
 55 Hahn, Max                 11 LIAC-MR              1:50.00    1:39.82        
                  47.21     1:39.82 (52.61)                                        
 56 Weiss, Elijah             11 Express Swimming-MR  1:41.45    1:40.43        
 57 Stein, Joshua M           11 LIAC-MR              1:50.00    1:44.33        
                  51.87     1:44.33 (52.46)                                        
 58 Lind, Ben G               12 SSC-MR               1:45.00    1:46.03        
 59 Sidito, Austin J          12 SSC-MR               1:52.76    1:48.49        
                  50.55     1:48.49 (57.94)                                        
 60 Heilemann, Joseph P       12 CSC-MR               1:50.31    1:54.55        
                  55.37     1:54.55 (59.18)                                        
 61 Primerano, AJ             11 SSC-MR               2:00.00    2:16.57        
                1:06.99   2:16.57 (1:09.58)                                        
 -- Wu, Alexander L           11 LIAC-MR              1:42.02         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  50.55          DQ (53.59)                                        
 -- Banville, Joshua E        12 CSC-MR                    NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  41.36          DQ (52.75)                                        
 -- Fitzpatrick, Topher M     12 LIAC-MR              1:50.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  47.21          DQ (45.89)                                        
 -- Dean, Michael J           12 SSC-MR               2:00.00         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:03.04        DQ (1:00.87)                                        
 -- Dowling, Trent J          12 SSC-MR               2:15.00         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
 -- Lerner, Miles H           11 Express Swimming-MR  2:00.00         DQ        
      One hand touch - breast
                  52.09          DQ (54.55)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wone, Brandon M           12 SSC-MR               2:23.84    2:22.30        
  2 Tsai, Leonardo            11 SSC-MR               2:54.97    2:40.79        
  3 Reilly, Jayden T          11 SSC-MR               3:40.14    2:48.22        
  4 Junior, Colin             12 SSC-MR               3:04.17    2:49.10        
  5 Morda, Vincent E          12 SSC-MR               3:03.67    2:59.13        
  6 Polley, Aidan J           12 CSC-MR                    NT    3:02.41        
  7 Plaza, Sebastian T        11 Express Swimming-MR  4:10.00    3:08.83        
  8 Mitchell, Esteban         11 SSC-MR               3:04.78    3:09.32        
  9 Tanner, Jacob D           11 SSC-MR               3:15.00    3:19.17        
 10 Lindoe, Charlie M         11 SSC-MR               3:44.50    3:24.25        
 11 Saladino, Neverian E      11 CSC-MR               3:20.00    3:33.49        
 -- Tang, Erik                12 Express Swimming-MR  3:37.45         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Owens, Mark               13 SSC-MR                 23.30      24.10        
  2 Olsen, Grady I            13 CSC-MR                 26.16      25.35        
  3 Chen, Wellington H        13 Express Swimming-MR    25.53      25.70        
  4 Dowd, Mike R              13 CSC-MR                 26.41      26.12        
  5 Combs, Sean A             14 SSC-MR                 28.84      26.51        
  6 Todd, Ian                 14 HYB-MR                 27.22      26.72        
  7 Spina, Andrew M           13 SSC-MR                 26.08      26.91        
  8 Marzitello, Vincent M     14 SSC-MR                 27.91      27.01        
  9 Barry, Tommy C            14 SSC-MR                 27.00      27.45        
 10 Monaco, Nicholas          14 WISC-MR                28.46      27.96        
 11 Ely, Matt D               14 SSC-MR                 28.29      28.03        
 12 Henao, Danny              13 CSC-MR                 34.00      28.41        
 13 Jardeleza, Gerard         13 WISC-MR                28.61      28.55        
 14 Colascione, Jonny         14 WISC-MR                29.31      28.96        
 15 Meron, Eli                13 Express Swimming-MR    29.21      28.97        
 16 Howard, Christian J       14 Express Swimming-MR    29.81      28.99        
 17 Makhanbetov, Yerlan       13 Express Swimming-MR    29.19      29.01        
 18 O'Hagan, Chris J          13 SSC-MR                 29.32      29.20        
 19 Quiceno, Sebastian A      13 SSC-MR                 30.88      29.52        
 20 DeBoer, Grant A           13 SSC-MR                 30.04      29.69        
 21 O'Rourke, Shane           13 SSC-MR                 29.65      30.46        
 22 Nigro, Chris K            13 CSC-MR                 31.21      30.57        
 23 Guariglia, Andrew M       14 Express Swimming-MR    30.87      30.64        
 24 Tafe, John D              13 CSC-MR                 34.64      31.12        
 25 Tricoukes, Thomas J       13 CSC-MR                    NT      32.57        
 26 McCarthy, Jack T          13 Express Swimming-MR    45.00      34.54        
 27 Beausoleil, Wesly         14 SSC-MR                 32.78      34.66        
 28 Desmond, Connor A         13 Express Swimming-MR    45.00      37.59        
 29 Greene, Raymond V         13 SSC-MR                 40.84      38.47        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Owens, Mark               13 SSC-MR                 51.30      52.93        
                  25.28       52.93 (27.65)                                        
  2 Macejko, Dylan M          14 CSC-MR                 54.10      53.33        
                  25.83       53.33 (27.50)                                        
  3 Kipshidze, George         13 SSC-MR                 54.92      54.21        
                  26.15       54.21 (28.06)                                        
  4 Olsen, Grady I            13 CSC-MR                 55.68      55.20        
                  26.99       55.20 (28.21)                                        
  5 Chen, Wellington H        13 Express Swimming-MR    56.69      57.51        
                  27.41       57.51 (30.10)                                        
  6 Combs, Sean A             14 SSC-MR                 59.12      57.64        
                  27.79       57.64 (29.85)                                        
  7 Dowd, Mike R              13 CSC-MR                 57.13      58.25        
                  27.85       58.25 (30.40)                                        
  8 Meringolo, Eric           13 CSC-MR               1:03.25    1:00.71        
                  29.87     1:00.71 (30.84)                                        
  9 Ely, Matt D               14 SSC-MR               1:00.54    1:00.72        
                  29.66     1:00.72 (31.06)                                        
 10 Marzitello, Vincent M     14 SSC-MR               1:02.11    1:00.88        
                  28.53     1:00.88 (32.35)                                        
 11 Davis, Avery J            13 SSC-MR               1:00.30    1:01.84        
                  28.54     1:01.84 (33.30)                                        
 12 Hou, Logan                14 Express Swimming-MR    59.27    1:01.98        
                  29.57     1:01.98 (32.41)                                        
 13 Meron, Eli                13 Express Swimming-MR  1:03.53    1:02.75        
                  30.56     1:02.75 (32.19)                                        
 14 Makhanbetov, Yerlan       13 Express Swimming-MR  1:02.32    1:03.95        
                  30.80     1:03.95 (33.15)                                        
 15 Jardeleza, Gerard         13 WISC-MR              1:03.98    1:04.03        
                  30.73     1:04.03 (33.30)                                        
 16 Edwards, Deandre J        14 Express Swimming-MR  1:04.10    1:04.05        
                  30.93     1:04.05 (33.12)                                        
 17 Barry, Tommy C            14 SSC-MR               1:11.56    1:04.61        
                  30.88     1:04.61 (33.73)                                        
 18 Howard, Christian J       14 Express Swimming-MR  1:04.13    1:05.42        
                  30.07     1:05.42 (35.35)                                        
 19 Munson, Joseph A          14 Express Swimming-MR  1:09.80    1:05.97        
                  32.40     1:05.97 (33.57)                                        
 20 Guariglia, Andrew M       14 Express Swimming-MR  1:05.45    1:06.21        
                  31.57     1:06.21 (34.64)                                        
 21 Nigro, Chris K            13 CSC-MR               1:07.75    1:07.09        
                  32.09     1:07.09 (35.00)                                        
 22 O'Hagan, Chris J          13 SSC-MR               1:07.82    1:07.31        
                  32.60     1:07.31 (34.71)                                        
 23 DeBoer, Grant A           13 SSC-MR               1:10.79    1:07.42        
                  31.76     1:07.42 (35.66)                                        
 24 Gurevich, Brendan         14 Express Swimming-MR  1:07.66    1:07.93        
                  31.90     1:07.93 (36.03)                                        
 25 Tafe, John D              13 CSC-MR               1:09.96    1:08.31        
                  32.81     1:08.31 (35.50)                                        
 26 Titus, William S          13 Express Swimming-MR  1:35.00    1:08.70        
                  31.51     1:08.70 (37.19)                                        
 27 Bach, Daniel              13 UNCSC-MR             1:11.93    1:10.42        
                  32.97     1:10.42 (37.45)                                        
 28 Tricoukes, Thomas J       13 CSC-MR                    NT    1:11.76        
                  33.24     1:11.76 (38.52)                                        
 29 Beausoleil, Wesly         14 SSC-MR               1:19.92    1:13.90        
                  35.95     1:13.90 (37.95)                                        
 30 Smith, Gabriel R          14 CSC-MR               1:19.11    1:14.93        
                  34.54     1:14.93 (40.39)                                        
 31 Hourani, Luke             14 Express Swimming-MR  1:19.73    1:16.59        
                  37.67     1:16.59 (38.92)                                        
 32 McCarthy, Jack T          13 Express Swimming-MR  1:40.00    1:18.22        
                  36.70     1:18.22 (41.52)                                        
 33 Desmond, Connor A         13 Express Swimming-MR  1:40.00    1:20.83        
                  36.48     1:20.83 (44.35)                                        
 34 Andreadis, George L       13 Express Swimming-MR  1:16.50    1:25.72        
                  38.05     1:25.72 (47.67)                                        
 35 Greene, Raymond V         13 SSC-MR               1:35.00    1:30.49        
                  41.97     1:30.49 (48.52)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Owens, Mark               13 SSC-MR               1:57.73    1:55.86        
                  25.45       54.80 (29.35)     1:25.52 (30.72)     1:55.86 (30.34)
  2 Kipshidze, George         13 SSC-MR               1:57.00    1:56.13        
                  26.19       55.78 (29.59)     1:26.57 (30.79)     1:56.13 (29.56)
  3 Macejko, Dylan M          14 CSC-MR               1:57.81    1:56.66        
                  27.13       56.29 (29.16)     1:26.56 (30.27)     1:56.66 (30.10)
  4 Olsen, Grady I            13 CSC-MR               2:04.88    2:02.96        
                  27.70       58.63 (30.93)     1:31.49 (32.86)     2:02.96 (31.47)
  5 O'Sullivan, Oisin         13 SSC-MR               2:12.33    2:05.26        
                  27.24       59.12 (31.88)     1:32.95 (33.83)     2:05.26 (32.31)
  6 Dowd, Mike R              13 CSC-MR               2:02.73    2:09.13        
                  28.91     1:01.44 (32.53)     1:35.74 (34.30)     2:09.13 (33.39)
  7 Chen, Wellington H        13 Express Swimming-MR  2:04.34    2:09.33        
                  27.51       58.56 (31.05)     1:33.93 (35.37)     2:09.33 (35.40)
  8 Combs, Sean A             14 SSC-MR               2:23.77    2:09.77        
                  28.82     1:01.86 (33.04)     1:35.94 (34.08)     2:09.77 (33.83)
  9 Ely, Matt D               14 SSC-MR               2:17.18    2:11.62        
                  30.29     1:03.57 (33.28)     1:38.22 (34.65)     2:11.62 (33.40)
 10 Meringolo, Eric           13 CSC-MR               2:14.97    2:12.13        
                  30.09     1:03.73 (33.64)     1:38.60 (34.87)     2:12.13 (33.53)
 11 Spina, Andrew M           13 SSC-MR               2:15.00    2:12.49        
                  29.65     1:03.49 (33.84)     1:38.41 (34.92)     2:12.49 (34.08)
 12 Marzitello, Vincent M     14 SSC-MR               2:16.13    2:15.42        
                  29.90     1:03.86 (33.96)     1:40.49 (36.63)     2:15.42 (34.93)
 13 O'Rourke, Shane           13 SSC-MR               2:24.49    2:15.43        
                  31.18     1:05.53 (34.35)     1:41.09 (35.56)     2:15.43 (34.34)
 14 Makhanbetov, Yerlan       13 Express Swimming-MR  2:18.19    2:17.30        
                  31.48     1:05.89 (34.41)     1:41.64 (35.75)     2:17.30 (35.66)
 15 Guariglia, Andrew M       14 Express Swimming-MR  2:20.59    2:19.48        
                  31.72     1:06.92 (35.20)     1:44.01 (37.09)     2:19.48 (35.47)
 16 Hou, Logan                14 Express Swimming-MR  2:18.15    2:20.58        
                  30.87     1:06.17 (35.30)     1:43.72 (37.55)     2:20.58 (36.86)
 17 Davis, Avery J            13 SSC-MR               2:19.19    2:20.86        
                  29.84     1:05.40 (35.56)     1:43.80 (38.40)     2:20.86 (37.06)
 18 Jardeleza, Gerard         13 WISC-MR              2:18.95    2:22.17        
                  31.66     1:07.34 (35.68)     1:45.51 (38.17)     2:22.17 (36.66)
 19 Meron, Eli                13 Express Swimming-MR  2:23.79    2:23.07        
                  31.31     1:07.33 (36.02)     1:48.02 (40.69)     2:23.07 (35.05)
 20 Edwards, Deandre J        14 Express Swimming-MR  2:23.46    2:23.61        
                  30.52     1:05.71 (35.19)     1:43.98 (38.27)     2:23.61 (39.63)
 21 Munson, Joseph A          14 Express Swimming-MR  2:33.08    2:24.54        
                  32.86     1:09.16 (36.30)     1:47.59 (38.43)     2:24.54 (36.95)
 22 O'Hagan, Chris J          13 SSC-MR               2:50.88    2:24.63        
                  33.41     1:10.08 (36.67)     1:48.72 (38.64)     2:24.63 (35.91)
 23 DeBoer, Grant A           13 SSC-MR               2:46.38    2:25.89        
                  32.24     1:09.43 (37.19)     1:49.53 (40.10)     2:25.89 (36.36)
 24 Nigro, Chris K            13 CSC-MR               2:25.99    2:27.09        
                  32.70     1:09.49 (36.79)     1:48.74 (39.25)     2:27.09 (38.35)
 25 Barry, Tommy C            14 SSC-MR               2:36.60    2:27.97        
                  29.88     1:05.80 (35.92)     1:46.33 (40.53)     2:27.97 (41.64)
 26 Howard, Christian J       14 Express Swimming-MR  2:24.38    2:29.30        
                  31.94     1:08.57 (36.63)     1:48.14 (39.57)     2:29.30 (41.16)
 27 Gurevich, Brendan         14 Express Swimming-MR  2:37.36    2:31.68        
                  34.16     1:13.14 (38.98)     1:54.32 (41.18)     2:31.68 (37.36)
 28 Tafe, John D              13 CSC-MR               2:34.68    2:32.08        
                  33.67     1:12.62 (38.95)     1:53.23 (40.61)     2:32.08 (38.85)
 29 Titus, William S          13 Express Swimming-MR  3:30.00    2:32.92        
                  32.44     1:10.47 (38.03)     1:52.16 (41.69)     2:32.92 (40.76)
 30 Bach, Daniel              13 UNCSC-MR             2:38.09    2:37.72        
                  33.80     1:13.02 (39.22)   2:37.72 (1:24.70)                    
 31 Hourani, Luke             14 Express Swimming-MR  2:56.86    2:39.87        
                  37.15     1:17.93 (40.78)     2:00.49 (42.56)     2:39.87 (39.38)
 32 Beausoleil, Wesly         14 SSC-MR               2:45.72    2:40.15        
                  36.34     1:17.69 (41.35)     1:59.67 (41.98)     2:40.15 (40.48)
 33 Smith, Gabriel R          14 CSC-MR               2:52.07    2:49.47        
                  35.96     1:19.53 (43.57)     2:04.65 (45.12)     2:49.47 (44.82)
 34 Desmond, Connor A         13 Express Swimming-MR  3:40.00    2:56.39        
                  36.58     1:21.22 (44.64)     2:09.90 (48.68)     2:56.39 (46.49)
 35 Andreadis, George L       13 Express Swimming-MR  3:00.11    3:11.63        
                  38.38     1:26.81 (48.43)     2:19.36 (52.55)     3:11.63 (52.27)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kipshidze, George         13 SSC-MR               5:31.66    5:20.14        
                  27.27       59.41 (32.14)     1:31.74 (32.33)     2:04.93 (33.19)
        2:38.07 (33.14)     3:11.81 (33.74)     3:44.69 (32.88)     4:18.08 (33.39)
        4:50.38 (32.30)     5:20.14 (29.76)                                        
  2 Owens, Mark               13 SSC-MR               5:32.78    5:22.21        
                  28.10       59.70 (31.60)     1:32.17 (32.47)     2:05.41 (33.24)
        2:38.86 (33.45)     3:12.23 (33.37)     3:45.62 (33.39)     4:18.12 (32.50)
        4:50.09 (31.97)     5:22.21 (32.12)                                        
  3 O'Sullivan, Oisin         13 SSC-MR               5:56.98    5:38.95        
                  28.40     1:01.44 (33.04)     1:36.07 (34.63)     2:11.30 (35.23)
        2:46.00 (34.70)     3:21.04 (35.04)     3:56.30 (35.26)     4:32.02 (35.72)
        5:06.10 (34.08)     5:38.95 (32.85)                                        
  4 Ely, Matt D               14 SSC-MR               6:11.04    5:46.12        
                  31.40     1:05.65 (34.25)     1:40.65 (35.00)     2:16.27 (35.62)
        2:51.84 (35.57)     3:27.26 (35.42)     4:03.07 (35.81)     4:38.09 (35.02)
        5:12.78 (34.69)     5:46.12 (33.34)                                        
  5 Todd, Ian                 14 HYB-MR               5:59.00    5:51.35        
                  29.66     1:03.73 (34.07)     1:39.69 (35.96)     2:16.28 (36.59)
        2:53.13 (36.85)     3:29.55 (36.42)     4:06.49 (36.94)     4:43.51 (37.02)
        5:18.26 (34.75)     5:51.35 (33.09)                                        
  6 Combs, Sean A             14 SSC-MR               6:00.00    5:57.51        
                  30.91     1:05.10 (34.19)     1:41.88 (36.78)     2:18.86 (36.98)
        2:56.63 (37.77)     3:34.00 (37.37)     4:10.76 (36.76)     4:47.67 (36.91)
        5:24.87 (37.20)     5:57.51 (32.64)                                        
  7 Spina, Andrew M           13 SSC-MR               6:30.00    6:05.82        
                  30.76     1:06.70 (35.94)     1:44.22 (37.52)     2:22.73 (38.51)
        3:00.24 (37.51)     3:38.27 (38.03)     4:16.14 (37.87)     4:54.19 (38.05)
        5:31.73 (37.54)     6:05.82 (34.09)                                        
  8 O'Rourke, Shane           13 SSC-MR               6:24.98    6:07.84        
                  32.12     1:08.38 (36.26)     1:45.74 (37.36)     2:23.24 (37.50)
        3:00.90 (37.66)     3:38.84 (37.94)     4:16.80 (37.96)     4:54.93 (38.13)
        5:32.12 (37.19)     6:07.84 (35.72)                                        
  9 Marzitello, Vincent M     14 SSC-MR               6:12.77    6:11.46        
                  30.81     1:05.69 (34.88)     1:43.40 (37.71)     2:22.10 (38.70)
        3:01.19 (39.09)     3:39.04 (37.85)     4:17.90 (38.86)     4:56.73 (38.83)
        5:35.41 (38.68)     6:11.46 (36.05)                                        
 10 Meron, Eli                13 Express Swimming-MR  6:45.00    6:33.16        
                  41.99     1:19.90 (37.91)     1:59.67 (39.77)     2:39.07 (39.40)
        3:19.55 (40.48)     3:59.14 (39.59)     4:39.71 (40.57)     5:19.21 (39.50)
        5:57.01 (37.80)     6:33.16 (36.15)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Owens, Mark               13 SSC-MR               1:00.25    1:00.98        
                  29.67     1:00.98 (31.31)                                        
  2 Macejko, Dylan M          14 CSC-MR               1:02.05    1:02.15        
                  30.58     1:02.15 (31.57)                                        
  3 Olsen, Grady I            13 CSC-MR               1:03.40    1:03.56        
                  30.83     1:03.56 (32.73)                                        
  4 Dowd, Mike R              13 CSC-MR               1:04.64    1:07.91        
                  32.56     1:07.91 (35.35)                                        
  5 Marzitello, Vincent M     14 SSC-MR               1:10.74    1:08.57        
                  32.59     1:08.57 (35.98)                                        
  6 Makhanbetov, Yerlan       13 Express Swimming-MR  1:10.44    1:09.15        
                  34.27     1:09.15 (34.88)                                        
  7 Chen, Wellington H        13 Express Swimming-MR  1:08.96    1:09.35        
                  33.26     1:09.35 (36.09)                                        
  8 Davis, Avery J            13 SSC-MR               1:09.97    1:09.40        
                  33.67     1:09.40 (35.73)                                        
  9 Hou, Logan                14 Express Swimming-MR  1:11.03    1:11.74        
                  35.03     1:11.74 (36.71)                                        
 10 Barry, Tommy C            14 SSC-MR               1:20.60    1:11.80        
                  35.13     1:11.80 (36.67)                                        
 11 Monaco, Nicholas          14 WISC-MR              1:11.90    1:12.54        
                  35.00     1:12.54 (37.54)                                        
 12 Howard, Christian J       14 Express Swimming-MR  1:10.68    1:14.10        
                  35.93     1:14.10 (38.17)                                        
 13 DeBoer, Grant A           13 SSC-MR               1:20.90    1:19.56        
                  37.70     1:19.56 (41.86)                                        
 14 Colascione, Jonny         14 WISC-MR              1:14.88    1:20.85        
 15 Meron, Eli                13 Express Swimming-MR  1:22.85    1:21.86        
                  41.31     1:21.86 (40.55)                                        
 16 Beausoleil, Wesly         14 SSC-MR               1:25.30    1:22.21        
                  41.51     1:22.21 (40.70)                                        
 17 Nigro, Chris K            13 CSC-MR               1:20.40    1:23.37        
                  39.22     1:23.37 (44.15)                                        
 18 Tafe, John D              13 CSC-MR               1:23.36    1:23.97        
                  40.08     1:23.97 (43.89)                                        
 19 O'Hagan, Chris J          13 SSC-MR               1:15.00    1:25.71        
                  42.02     1:25.71 (43.69)                                        
 20 Quiceno, Sebastian A      13 SSC-MR               1:30.00    1:26.14        
                  40.67     1:26.14 (45.47)                                        
 21 Tricoukes, Thomas J       13 CSC-MR                    NT    1:28.84        
 22 Desmond, Connor A         13 Express Swimming-MR  1:45.00    1:36.43        
 23 McCarthy, Jack T          13 Express Swimming-MR  1:50.00    1:40.23        
 24 Greene, Raymond V         13 SSC-MR               1:50.00    1:47.14        
                  50.74     1:47.14 (56.40)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hou, Logan                14 Express Swimming-MR  1:10.04    1:12.25        
                  34.03     1:12.25 (38.22)                                        
  2 Macejko, Dylan M          14 CSC-MR               1:17.15    1:14.09        
                  35.09     1:14.09 (39.00)                                        
  3 Combs, Sean A             14 SSC-MR               1:17.48    1:15.09        
                  35.76     1:15.09 (39.33)                                        
  4 Marzitello, Vincent M     14 SSC-MR               1:19.25    1:16.78        
                  36.02     1:16.78 (40.76)                                        
  5 O'Sullivan, Oisin         13 SSC-MR               1:18.39    1:17.58        
                  36.74     1:17.58 (40.84)                                        
  6 Munson, Joseph A          14 Express Swimming-MR  1:17.26    1:17.67        
                  36.87     1:17.67 (40.80)                                        
  7 Chen, Wellington H        13 Express Swimming-MR  1:17.44    1:18.50        
                  37.16     1:18.50 (41.34)                                        
  8 Olsen, Grady I            13 CSC-MR               1:20.29    1:19.14        
                  38.18     1:19.14 (40.96)                                        
  9 Edwards, Deandre J        14 Express Swimming-MR  1:20.83    1:19.21        
                  38.19     1:19.21 (41.02)                                        
 10 O'Rourke, Shane           13 SSC-MR               1:20.06    1:19.85        
                  37.32     1:19.85 (42.53)                                        
 11 Ely, Matt D               14 SSC-MR               1:18.49    1:20.46        
                  38.38     1:20.46 (42.08)                                        
 12 Meringolo, Eric           13 CSC-MR               1:21.94    1:21.32        
                  38.77     1:21.32 (42.55)                                        
 13 Gurevich, Brendan         14 Express Swimming-MR  1:25.99    1:22.77        
                  39.38     1:22.77 (43.39)                                        
 14 Guariglia, Andrew M       14 Express Swimming-MR  1:24.38    1:23.04        
                  39.42     1:23.04 (43.62)                                        
 15 Tafe, John D              13 CSC-MR               1:26.10    1:24.13        
                  39.72     1:24.13 (44.41)                                        
 16 Jardeleza, Gerard         13 WISC-MR              1:27.59    1:25.97        
                  41.35     1:25.97 (44.62)                                        
 17 Howard, Christian J       14 Express Swimming-MR  1:31.23    1:26.73        
                  42.28     1:26.73 (44.45)                                        
 18 Barry, Tommy C            14 SSC-MR               1:41.39    1:28.56        
                  43.22     1:28.56 (45.34)                                        
 19 O'Hagan, Chris J          13 SSC-MR               1:26.48    1:29.09        
                  41.89     1:29.09 (47.20)                                        
 20 Makhanbetov, Yerlan       13 Express Swimming-MR  1:32.28    1:29.54        
                  43.06     1:29.54 (46.48)                                        
 21 Titus, William S          13 Express Swimming-MR  1:45.00    1:31.49        
                  42.04     1:31.49 (49.45)                                        
 22 DeBoer, Grant A           13 SSC-MR               1:41.53    1:32.62        
                  43.11     1:32.62 (49.51)                                        
 23 Bach, Daniel              13 UNCSC-MR             1:41.81    1:33.94        
                  45.17     1:33.94 (48.77)                                        
 24 Beausoleil, Wesly         14 SSC-MR               1:39.70    1:38.29        
                  48.70     1:38.29 (49.59)                                        
 25 Andreadis, George L       13 Express Swimming-MR  1:38.87    1:38.81        
                  46.94     1:38.81 (51.87)                                        
 26 Nigro, Chris K            13 CSC-MR               1:38.05    1:39.09        
                  45.64     1:39.09 (53.45)                                        
 27 Desmond, Connor A         13 Express Swimming-MR  1:50.00    1:40.29        
 28 Tricoukes, Thomas J       13 CSC-MR                    NT    1:45.89        
                  48.59     1:45.89 (57.30)                                        
 29 McCarthy, Jack T          13 Express Swimming-MR  2:00.00    1:54.84        
                  51.47   1:54.84 (1:03.37)                                        
 -- Hourani, Luke             14 Express Swimming-MR  1:36.66         DQ        
      One hand touch
                  45.47          DQ (47.92)                                        
 -- Greene, Raymond V         13 SSC-MR               2:05.00         DQ        
      One hand touch
                  59.62        DQ (1:09.03)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hou, Logan                14 Express Swimming-MR  2:38.63    2:36.58        
                  34.56     1:13.80 (39.24)     1:55.59 (41.79)     2:36.58 (40.99)
  2 Owens, Mark               13 SSC-MR               2:52.09    2:41.35        
                  34.82     1:15.66 (40.84)     1:58.62 (42.96)     2:41.35 (42.73)
  3 Davis, Avery J            13 SSC-MR               2:49.87    2:42.72        
                  35.72     1:17.71 (41.99)     2:00.83 (43.12)     2:42.72 (41.89)
  4 O'Sullivan, Oisin         13 SSC-MR               2:50.00    2:43.61        
                  36.85     1:18.78 (41.93)     2:01.97 (43.19)     2:43.61 (41.64)
  5 Combs, Sean A             14 SSC-MR               2:56.68    2:44.63        
                  37.59     1:19.90 (42.31)     2:03.31 (43.41)     2:44.63 (41.32)
  6 Ely, Matt D               14 SSC-MR               2:51.12    2:49.73        
                  38.47     1:21.95 (43.48)     2:05.69 (43.74)     2:49.73 (44.04)
  7 O'Rourke, Shane           13 SSC-MR               2:53.61    2:51.02        
                  37.95     1:21.70 (43.75)     2:06.28 (44.58)     2:51.02 (44.74)
  8 Spina, Andrew M           13 SSC-MR               2:45.00    2:52.86        
                  37.51     1:21.53 (44.02)     2:07.71 (46.18)     2:52.86 (45.15)
  9 Guariglia, Andrew M       14 Express Swimming-MR  3:03.81    2:58.81        
                  40.76     1:25.73 (44.97)     2:11.62 (45.89)     2:58.81 (47.19)
 10 Tafe, John D              13 CSC-MR               3:06.94    3:04.56        
                  41.35     1:29.12 (47.77)     2:17.32 (48.20)     3:04.56 (47.24)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Macejko, Dylan M          14 CSC-MR                 59.47      59.95        
                  28.05       59.95 (31.90)                                        
  2 Olsen, Grady I            13 CSC-MR               1:04.19    1:01.78        
                  29.08     1:01.78 (32.70)                                        
  3 Kipshidze, George         13 SSC-MR               1:02.66    1:03.67        
                  29.24     1:03.67 (34.43)                                        
  4 Marzitello, Vincent M     14 SSC-MR               1:08.78    1:06.88        
                  29.79     1:06.88 (37.09)                                        
  5 Hou, Logan                14 Express Swimming-MR  1:06.90    1:07.85        
                  31.19     1:07.85 (36.66)                                        
  6 Ely, Matt D               14 SSC-MR               1:08.34    1:10.11        
                  33.35     1:10.11 (36.76)                                        
  7 Nigro, Chris K            13 CSC-MR               1:11.89    1:11.44        
                  33.01     1:11.44 (38.43)                                        
  8 Barry, Tommy C            14 SSC-MR               1:30.00    1:12.33        
                  31.97     1:12.33 (40.36)                                        
  9 Makhanbetov, Yerlan       13 Express Swimming-MR  1:15.91    1:12.77        
                  35.41     1:12.77 (37.36)                                        
 10 Colascione, Jonny         14 WISC-MR              1:10.99    1:15.39        
                  33.69     1:15.39 (41.70)                                        
 11 Spina, Andrew M           13 SSC-MR               1:08.74    1:15.83        
                  33.99     1:15.83 (41.84)                                        
 12 Meron, Eli                13 Express Swimming-MR  1:20.01    1:16.22        
                  34.12     1:16.22 (42.10)                                        
 13 Jardeleza, Gerard         13 WISC-MR              1:12.29    1:16.60        
                  34.58     1:16.60 (42.02)                                        
 14 Henao, Danny              13 CSC-MR               1:29.90    1:18.29        
                  34.99     1:18.29 (43.30)                                        
 15 O'Hagan, Chris J          13 SSC-MR               1:15.00    1:18.30        
                  36.66     1:18.30 (41.64)                                        
 16 Chen, Wellington H        13 Express Swimming-MR  1:19.65    1:18.88        
                  36.23     1:18.88 (42.65)                                        
 17 DeBoer, Grant A           13 SSC-MR               1:30.57    1:20.06        
                  34.39     1:20.06 (45.67)                                        
 18 O'Rourke, Shane           13 SSC-MR               1:21.28    1:22.43        
                  37.48     1:22.43 (44.95)                                        
 19 Quiceno, Sebastian A      13 SSC-MR               1:30.00    1:23.66        
                  37.14     1:23.66 (46.52)                                        
 20 Howard, Christian J       14 Express Swimming-MR  1:15.00    1:23.87        
                  36.13     1:23.87 (47.74)                                        
 21 Beausoleil, Wesly         14 SSC-MR               1:33.65    1:30.16        
                  42.07     1:30.16 (48.09)                                        
 22 McCarthy, Jack T          13 Express Swimming-MR  1:50.00    1:41.37        
                  44.00     1:41.37 (57.37)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Owens, Mark               13 SSC-MR               2:28.46    2:21.16        
                  30.42     1:05.84 (35.42)     1:42.60 (36.76)     2:21.16 (38.56)
  2 Kipshidze, George         13 SSC-MR               2:20.00    2:28.68        
                  30.57     1:07.59 (37.02)     1:47.65 (40.06)     2:28.68 (41.03)
  3 Ely, Matt D               14 SSC-MR               2:38.10    2:34.00        
                  34.41     1:13.72 (39.31)     1:54.19 (40.47)     2:34.00 (39.81)
  4 Hou, Logan                14 Express Swimming-MR  2:49.94    2:44.03        
                  34.05     1:15.31 (41.26)     1:59.70 (44.39)     2:44.03 (44.33)
  5 Spina, Andrew M           13 SSC-MR               2:35.00    2:51.30        
                  35.51     1:19.07 (43.56)     2:04.11 (45.04)     2:51.30 (47.19)
  6 Davis, Avery J            13 SSC-MR               2:45.14    2:55.60        
                  35.39     1:18.27 (42.88)   2:55.60 (1:37.33)                    
  7 Jardeleza, Gerard         13 WISC-MR              2:46.99    3:00.24        
                  37.41     1:22.68 (45.27)     2:11.21 (48.53)     3:00.24 (49.03)
  8 Combs, Sean A             14 SSC-MR               3:23.88    3:04.54        
                  37.84     1:25.17 (47.33)     2:14.51 (49.34)     3:04.54 (50.03)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Macejko, Dylan M          14 CSC-MR               2:13.07    2:13.45        
                  28.02     1:01.80 (33.78)     1:42.50 (40.70)     2:13.45 (30.95)
  2 O'Sullivan, Oisin         13 SSC-MR               2:28.48    2:21.76        
                  28.66     1:06.23 (37.57)     1:49.67 (43.44)     2:21.76 (32.09)
  3 Hou, Logan                14 Express Swimming-MR  2:26.21    2:24.24        
                  30.42     1:08.41 (37.99)     1:49.15 (40.74)     2:24.24 (35.09)
  4 Combs, Sean A             14 SSC-MR               2:33.27    2:26.86        
                  33.21     1:10.71 (37.50)     1:54.61 (43.90)     2:26.86 (32.25)
  5 Dowd, Mike R              13 CSC-MR               2:31.85    2:28.39        
                  31.39     1:07.81 (36.42)     1:55.42 (47.61)     2:28.39 (32.97)
  6 Chen, Wellington H        13 Express Swimming-MR  2:32.29    2:29.51        
                  33.81     1:11.35 (37.54)     1:56.27 (44.92)     2:29.51 (33.24)
  7 Todd, Ian                 14 HYB-MR               2:42.00    2:30.98        
                  32.11     1:11.34 (39.23)     1:57.52 (46.18)     2:30.98 (33.46)
  8 Davis, Avery J            13 SSC-MR               2:29.53    2:33.00        
                  30.28     1:09.05 (38.77)     1:56.47 (47.42)     2:33.00 (36.53)
  9 Makhanbetov, Yerlan       13 Express Swimming-MR  2:43.17    2:34.85        
                  34.00     1:12.15 (38.15)     2:00.68 (48.53)     2:34.85 (34.17)
 10 Barry, Tommy C            14 SSC-MR               3:01.98    2:35.64        
                  30.73     1:10.97 (40.24)     1:58.56 (47.59)     2:35.64 (37.08)
 11 Guariglia, Andrew M       14 Express Swimming-MR  2:44.15    2:38.51        
                  35.94     1:17.93 (41.99)     2:02.48 (44.55)     2:38.51 (36.03)
 12 O'Hagan, Chris J          13 SSC-MR               2:45.00    2:44.34        
                  33.54     1:14.65 (41.11)     2:06.19 (51.54)     2:44.34 (38.15)
 13 Jardeleza, Gerard         13 WISC-MR              2:41.72    2:44.57        
                  35.62     1:16.90 (41.28)     2:06.41 (49.51)     2:44.57 (38.16)
 14 DeBoer, Grant A           13 SSC-MR               2:58.02    2:46.42        
                  33.75     1:13.27 (39.52)     2:08.34 (55.07)     2:46.42 (38.08)
 15 Henao, Danny              13 CSC-MR               3:22.90    2:47.47        
                  33.39     1:14.71 (41.32)     2:11.12 (56.41)     2:47.47 (36.35)
 16 Quiceno, Sebastian A      13 SSC-MR               3:00.00    2:49.79        
                  34.73     1:18.58 (43.85)     2:11.73 (53.15)     2:49.79 (38.06)
 17 Beausoleil, Wesly         14 SSC-MR               3:07.36    3:02.00        
                  40.95     1:25.13 (44.18)     2:22.63 (57.50)     3:02.00 (39.37)
 18 Desmond, Connor A         13 Express Swimming-MR  3:40.00    3:24.39        
                  46.98     1:45.09 (58.11)     2:38.23 (53.14)     3:24.39 (46.16)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galeto, Nicholas          17 CSC-MR                 50.91      51.26        
  2 Prokopiou, Nicos          16 CSC-MR                 51.91      51.57        
  3 Michel, Jeff R            17 SSC-MR                 55.11      54.15        
                  26.59       54.15 (27.56)                                        
  4 Meringolo, Loudon R       16 CSC-MR                 54.77      54.31        
                  26.22       54.31 (28.09)                                        
  5 Kreuscher, Kyle J         16 CSC-MR                 53.87      54.68        
  6 Loos, Thomas J            15 CSC-MR                 52.89      54.97        
  7 Jordan, Lorenzo A         15 SSC-MR                 59.68      55.91        
                  26.73       55.91 (29.18)                                        
  8 Harloff, Ryan             17 Express Swimming-MR  1:18.40      56.09        
                  26.37       56.09 (29.72)                                        
  9 Hawkesworth, Cameron D    17 SSC-MR                 52.41      56.13        
 10 Reilly, Colin J           16 WISC-MR                58.91      57.05        
                  27.65       57.05 (29.40)                                        
 11 Beutel, Brendan M         15 SSC-MR                 57.21      58.96        
                  28.44       58.96 (30.52)                                        
 12 Biersach, Brett A         17 SSC-MR                 56.65      58.99        
                  27.63       58.99 (31.36)                                        
 13 Harris, Luke J            15 WISC-MR                59.00      59.81        
                  27.92       59.81 (31.89)                                        
 14 Jozkowski, Evan H         15 Express Swimming-MR    59.24    1:00.38        
                  28.99     1:00.38 (31.39)                                        
 15 DeBoer, Bradley D         15 SSC-MR               1:00.25    1:00.75        
                  29.69     1:00.75 (31.06)                                        
 16 Urban, Kyle A             16 WISC-MR              1:01.02    1:01.60        
                  29.06     1:01.60 (32.54)                                        
 17 Micozzi, Ryan T           17 SSC-MR               1:04.41    1:02.30        
                  29.22     1:02.30 (33.08)                                        
 18 DeBoer, Skylar A          17 SSC-MR                 59.30    1:02.42        
                  29.57     1:02.42 (32.85)                                        
 19 Colella, Kevin J          17 SSC-MR               1:03.00    1:02.49        
                  30.10     1:02.49 (32.39)                                        
 20 McGoldrick, Michael I     16 Express Swimming-MR  1:00.75    1:02.50        
                  30.30     1:02.50 (32.20)                                        
 21 Furci, Jack               15 SSC-MR                 59.16    1:02.70        
                  29.45     1:02.70 (33.25)                                        
 22 Phelps, Brad              15 Express Swimming-MR  1:03.91    1:03.41        
                  30.16     1:03.41 (33.25)                                        
 23 Glovinsky, Hunter M       15 SSC-MR               1:06.82    1:06.56        
                  30.81     1:06.56 (35.75)                                        
 24 Saini, Angad S            16 Express Swimming-MR  1:08.46    1:08.46        
                  32.30     1:08.46 (36.16)                                        
 25 Perkins, Noah D           15 SSC-MR               1:07.45    1:13.53        
                  34.47     1:13.53 (39.06)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galeto, Nicholas          17 CSC-MR               1:50.40    1:53.80        
                  25.14       54.00 (28.86)     1:24.34 (30.34)     1:53.80 (29.46)
  2 Prokopiou, Nicos          16 CSC-MR               1:54.78    1:57.35        
                  26.13       55.06 (28.93)     1:26.00 (30.94)     1:57.35 (31.35)
  3 Michel, Jeff R            17 SSC-MR               1:59.03    1:58.45        
                  26.49       57.07 (30.58)     1:28.49 (31.42)     1:58.45 (29.96)
  4 Meringolo, Loudon R       16 CSC-MR               1:57.77    1:59.38        
                  27.06       56.95 (29.89)     1:28.35 (31.40)     1:59.38 (31.03)
  5 Loos, Thomas J            15 CSC-MR               2:00.56    2:01.14        
                  27.42       58.07 (30.65)     1:29.39 (31.32)     2:01.14 (31.75)
  6 Harloff, Ryan             17 Express Swimming-MR  2:56.43    2:02.88        
                  26.21       57.50 (31.29)     1:30.36 (32.86)     2:02.88 (32.52)
  7 Hawkesworth, Cameron D    17 SSC-MR               2:00.80    2:03.11        
                  28.21       59.66 (31.45)     1:31.63 (31.97)     2:03.11 (31.48)
  8 Beutel, Brendan M         15 SSC-MR               2:04.00    2:06.99        
                  28.42     1:01.17 (32.75)     1:34.37 (33.20)     2:06.99 (32.62)
  9 Reilly, Colin J           16 WISC-MR              2:12.99    2:08.89        
                  28.79     1:01.84 (33.05)     1:36.59 (34.75)     2:08.89 (32.30)
 10 DeBoer, Skylar A          17 SSC-MR               2:07.04    2:12.57        
                  28.88     1:02.70 (33.82)     1:37.77 (35.07)     2:12.57 (34.80)
 11 DeBoer, Bradley D         15 SSC-MR               2:12.15    2:14.58        
                  29.95     1:03.17 (33.22)     1:38.84 (35.67)     2:14.58 (35.74)
 12 McGoldrick, Michael I     16 Express Swimming-MR  2:08.70    2:14.65        
                  30.40     1:04.02 (33.62)     1:39.21 (35.19)     2:14.65 (35.44)
 13 Biersach, Brett A         17 SSC-MR               2:08.09    2:17.66        
                  29.10     1:03.13 (34.03)     1:39.65 (36.52)     2:17.66 (38.01)
 14 Furci, Jack               15 SSC-MR               2:11.64    2:20.49        
                  30.32     1:05.29 (34.97)     1:42.74 (37.45)     2:20.49 (37.75)
 15 Micozzi, Ryan T           17 SSC-MR               2:20.27    2:22.20        
                  29.57     1:04.31 (34.74)     1:42.72 (38.41)     2:22.20 (39.48)
 16 Phelps, Brad              15 Express Swimming-MR  2:33.12    2:29.69        
                  32.78     1:11.03 (38.25)     1:51.10 (40.07)     2:29.69 (38.59)
 17 Saini, Angad S            16 Express Swimming-MR  2:35.00    2:35.41        
                  33.82     1:12.80 (38.98)     1:54.38 (41.58)     2:35.41 (41.03)
 18 Glovinsky, Hunter M       15 SSC-MR               2:22.12    2:36.11        
                  33.42     1:14.20 (40.78)     1:56.96 (42.76)     2:36.11 (39.15)
 19 Perkins, Noah D           15 SSC-MR               2:25.00    2:36.67        
                  33.79     1:13.52 (39.73)   2:36.67 (1:23.15)                    
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galeto, Nicholas          17 CSC-MR                 56.07      56.66        
  2 Rosen, Jason Z            16 Express Swimming-MR    55.12      57.70        
  3 Budke, Vinny C            15 SSC-MR                 59.27    1:00.62        
  4 Michel, Jeff R            17 SSC-MR               1:00.34    1:01.72        
  5 Beutel, Brendan M         15 SSC-MR                 59.97    1:06.45        
  6 Stone, Emmet R            17 SSC-MR               1:09.00    1:06.77        
  7 Burke, Tyler D            17 SSC-MR               1:13.10    1:08.33        
  8 Hawkesworth, Cameron D    17 SSC-MR                 58.92    1:09.12        
  9 Tom, Sam                  17 SSC-MR               1:12.94    1:11.26        
 10 Harris, Luke J            15 WISC-MR              1:11.26    1:11.78        
 11 DeBoer, Bradley D         15 SSC-MR               1:14.12    1:12.94        
 12 Furci, Jack               15 SSC-MR               1:14.39    1:19.39        
 13 Saini, Angad S            16 Express Swimming-MR  1:30.00    1:21.18        
 14 Arcidiacono, Michael T    15 SSC-MR               1:22.44    1:22.50        
 15 Perkins, Noah D           15 SSC-MR               1:23.56    1:28.19        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Michel, Jeff R            17 SSC-MR               1:09.44    1:10.50        
  2 Jozkowski, Evan H         15 Express Swimming-MR  1:06.72    1:10.70        
  3 Hawkesworth, Cameron D    17 SSC-MR               1:09.02    1:12.05        
  4 Biersach, Brett A         17 SSC-MR               1:11.01    1:13.12        
  5 Loos, Thomas J            15 CSC-MR               1:10.26    1:14.63        
  6 White, Dylan J            16 Express Swimming-MR  1:16.51    1:17.88        
  7 Furci, Jack               15 SSC-MR               1:17.73    1:18.77        
  8 Mastronikolas, Nicholas   17 SSC-MR               1:18.00    1:19.80        
  9 Harris, Luke J            15 WISC-MR              1:24.40    1:22.31        
 10 Saini, Angad S            16 Express Swimming-MR  1:45.00    1:31.47        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Budke, Vinny C            15 SSC-MR               2:24.68    2:20.24        
                  31.81     1:07.76 (35.95)     1:44.13 (36.37)     2:20.24 (36.11)
  2 Prokopiou, Nicos          16 CSC-MR               2:27.78    2:22.21        
                  30.19     1:06.49 (36.30)     1:43.67 (37.18)     2:22.21 (38.54)
  3 Kreuscher, Kyle J         16 CSC-MR               2:27.35    2:26.10        
                  32.06     1:09.53 (37.47)     1:47.90 (38.37)     2:26.10 (38.20)
  4 Chernik, Noah             17 CSC-MR               2:26.88    2:27.27        
                  33.00     1:10.20 (37.20)     1:48.83 (38.63)     2:27.27 (38.44)
  5 Galeto, Nicholas          17 CSC-MR               2:45.57    2:36.39        
                  34.37     1:14.29 (39.92)     1:56.20 (41.91)     2:36.39 (40.19)
  6 Meringolo, Loudon R       16 CSC-MR               2:41.50    2:37.20        
                  35.14     1:14.21 (39.07)     1:55.78 (41.57)     2:37.20 (41.42)
  7 Michel, Jeff R            17 SSC-MR               2:35.37    2:38.38        
                  34.60     1:15.34 (40.74)     1:57.46 (42.12)     2:38.38 (40.92)
  8 Jozkowski, Evan H         15 Express Swimming-MR  2:39.05    2:39.03        
                  34.49     1:13.86 (39.37)     1:56.25 (42.39)     2:39.03 (42.78)
  9 Colella, Kevin J          17 SSC-MR               2:45.00    2:45.50        
                  37.11     1:18.10 (40.99)     2:01.29 (43.19)     2:45.50 (44.21)
 10 Jordan, Lorenzo A         15 SSC-MR               2:55.00    2:46.85        
                  36.24     1:18.91 (42.67)     2:04.51 (45.60)     2:46.85 (42.34)
 11 Biersach, Brett A         17 SSC-MR               2:38.69    2:48.85        
                  34.13     1:15.62 (41.49)     2:01.53 (45.91)     2:48.85 (47.32)
 12 Loos, Thomas J            15 CSC-MR               2:46.92    2:51.94        
                  36.96     1:19.77 (42.81)     2:06.18 (46.41)     2:51.94 (45.76)
 13 Furci, Jack               15 SSC-MR               2:51.12    3:00.07        
                  38.22     1:25.27 (47.05)     2:13.26 (47.99)     3:00.07 (46.81)
 14 Phelps, Brad              15 Express Swimming-MR  2:57.63    3:00.34        
                  40.47     1:26.76 (46.29)     2:13.35 (46.59)     3:00.34 (46.99)
 15 Glovinsky, Hunter M       15 SSC-MR               3:00.00    3:13.56        
                  43.62     1:34.49 (50.87)     2:24.85 (50.36)     3:13.56 (48.71)
 16 McGoldrick, Michael I     16 Express Swimming-MR  3:15.25    3:13.66        
                  42.89     1:31.18 (48.29)     2:22.22 (51.04)     3:13.66 (51.44)
 17 Saini, Angad S            16 Express Swimming-MR  3:40.00    3:19.22        
                  45.24     1:35.28 (50.04)     2:27.74 (52.46)     3:19.22 (51.48)
 18 Perkins, Noah D           15 SSC-MR               3:20.00    3:36.74        
                  49.08     1:44.80 (55.72)     2:40.85 (56.05)     3:36.74 (55.89)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosen, Jason Z            16 Express Swimming-MR    51.23      54.10        
  2 Galeto, Nicholas          17 CSC-MR                 57.00      57.28        
  3 Budke, Vinny C            15 SSC-MR                 57.15      57.73        
  4 Michel, Jeff R            17 SSC-MR                 59.56    1:00.33        
  5 Beutel, Brendan M         15 SSC-MR                 59.10    1:00.59        
  6 Hawkesworth, Cameron D    17 SSC-MR                 58.39    1:05.92        
  7 Jordan, Lorenzo A         15 SSC-MR               1:07.18    1:06.99        
  8 Biersach, Brett A         17 SSC-MR               1:05.13    1:09.06        
  9 Burke, Tyler D            17 SSC-MR               1:06.02    1:09.54        
 10 McNaughton, Max R         15 SSC-MR               1:06.32    1:14.55        
 11 Dunn, Christopher J       15 SSC-MR               1:13.76    1:16.58        
 12 DeBoer, Bradley D         15 SSC-MR               1:13.99    1:17.94        
 13 Perkins, Noah D           15 SSC-MR               1:29.48    1:25.34        
 14 Tom, Sam                  17 SSC-MR               1:34.57    1:29.60        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Budke, Vinny C            15 SSC-MR               2:06.87    2:05.71        
                  27.91       59.23 (31.32)     1:32.28 (33.05)     2:05.71 (33.43)
  2 Chernik, Noah             17 CSC-MR               2:13.30    2:16.85        
                  29.33     1:03.89 (34.56)     1:40.86 (36.97)     2:16.85 (35.99)
  3 Beutel, Brendan M         15 SSC-MR               2:12.72    2:20.39        
                  29.64     1:04.92 (35.28)     1:43.15 (38.23)     2:20.39 (37.24)
  4 DeBoer, Skylar A          17 SSC-MR               2:29.81    2:29.69        
                  30.61     1:07.02 (36.41)     1:47.76 (40.74)     2:29.69 (41.93)
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Prokopiou, Nicos          16 CSC-MR               2:05.69    2:04.98        
  2 Chernik, Noah             17 CSC-MR               2:01.61    2:06.27        
  3 Rosen, Jason Z            16 Express Swimming-MR  2:01.13    2:08.97        
  4 Loos, Thomas J            15 CSC-MR               2:16.62    2:21.90        
  5 Jordan, Lorenzo A         15 SSC-MR               2:30.94    2:25.47        
  6 White, Dylan J            16 Express Swimming-MR  2:28.89    2:29.40        
  7 Jozkowski, Evan H         15 Express Swimming-MR  2:29.38    2:30.94        
  8 Mastronikolas, Nicholas   17 SSC-MR               2:25.00    2:32.24        
  9 McNaughton, Max R         15 SSC-MR               2:27.21    2:40.81        
 10 Arcidiacono, Michael T    15 SSC-MR               3:07.08    2:50.73        
 11 Saini, Angad S            16 Express Swimming-MR  3:30.00    2:58.10        
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galeto, Nicholas          17 CSC-MR                 23.49      23.48        
  2 Jordan, Lorenzo A         15 SSC-MR                 25.50      25.39        
  3 Harris, Luke J            15 WISC-MR                25.46      25.72        
  4 Stone, Emmet R            17 SSC-MR                 26.24      25.77        
  5 Hawkesworth, Cameron D    17 SSC-MR                 24.13      25.81        
  6 Wone, Brandon M           12 SSC-MR                 25.63      26.23        
  7 Beutel, Brendan M         15 SSC-MR                 25.94      26.27        
  8 Dunn, Christopher J       15 SSC-MR                 26.87      26.81        
  9 Biersach, Brett A         17 SSC-MR                 25.57      26.85        
 10 White, Dylan J            16 Express Swimming-MR    25.93      26.91        
 11 DeBoer, Bradley D         15 SSC-MR                 27.56      27.28        
 12 Jozkowski, Evan H         15 Express Swimming-MR    26.66      27.58        
 13 Furci, Jack               15 SSC-MR                 27.08      28.14        
 14 Tom, Sam                  17 SSC-MR                 29.94      29.30        
 15 Arcidiacono, Michael T    15 SSC-MR                 29.77      29.92        
 16 Junior, Colin             12 SSC-MR                 31.73      30.00        
 17 Rice, Maverick D          12 CSC-MR                 30.86      30.21        
 18 Stanzione, Jonathan D     12 CSC-MR                 30.35      30.75        
 18 Tirado, Robert            12 CSC-MR                 30.33      30.75        
 20 Perkins, Noah D           15 SSC-MR                 29.00      30.77        
 21 Arens, Jacob J            12 CSC-MR                 32.17      30.91        
 22 Tsai, Leonardo            11 SSC-MR                 32.07      32.32        
 23 Polley, Aidan J           12 CSC-MR                 33.25      33.53        
 24 Morda, Vincent E          12 SSC-MR                 33.56      33.88        
 25 Viollis, Michael          11 SSC-MR                 35.32      34.76        
 26 Mitchell, Esteban         11 SSC-MR                 32.92      34.92        
 27 Tanner, Jacob D           11 SSC-MR                 33.59      35.48        
 28 Banville, Joshua E        12 CSC-MR                 34.86      35.73        
 29 Tooker, Connor J          11 SSC-MR                 36.81      36.28        
 30 Van Houten, Christopher   11 SSC-MR                 37.77      37.02        
 31 Lind, Ben G               12 SSC-MR                 37.01      37.49        
 32 Rash, Alex                11 SSC-MR                 37.94      37.62        
 33 Roberts, Antonio          12 WISC-MR                39.12      38.04        
 34 Yap, Anil C               11 SSC-MR                 39.20      38.57        
 35 Ulloa, Matt X             11 SSC-MR                 37.39      38.94        
 36 Tricoukes, Connor D       12 CSC-MR                    NT      39.25        
 37 Jason, Nicholas P         12 SSC-MR                 37.74      39.81        
 38 Saladino, Neverian E      11 CSC-MR                 40.00      40.74        
 39 Honan, Quin J             11 SSC-MR                 45.00      42.45        
 40 McCann, Zachary K         11 CSC-MR                 45.69      45.13        
 41 Amesti, Anthony T         12 SSC-MR                 45.00      45.82        
 42 Sidito, Austin J          12 SSC-MR                 41.39      46.24        
 43 Primerano, AJ             11 SSC-MR                 42.84      54.32        
 44 Vera, David               12 SSC-MR                 38.79    1:04.74        
 45 Kohlmann, Robbie R        11 SSC-MR                 45.00    1:08.41        
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chernik, Noah             17 CSC-MR               4:48.99    4:58.34        
  2 Budke, Vinny C            15 SSC-MR               5:03.49    4:58.63        
  3 Crafa, Chris J            17 Express Swimming-MR  5:17.04    5:22.02        
  4 Michel, Jeff R            17 SSC-MR               5:19.59    5:26.65        
  5 Loos, Thomas J            15 CSC-MR               5:51.84    5:46.10        
  6 Beutel, Brendan M         15 SSC-MR               5:27.19    5:48.50        
  7 White, Dylan J            16 Express Swimming-MR       NT    5:54.71        
  8 Jordan, Lorenzo A         15 SSC-MR               6:16.67    6:06.16        
  9 DeBoer, Bradley D         15 SSC-MR               5:57.96    6:09.68        
 10 Varrichio, Chris R        11 SSC-MR               6:16.15    6:14.34        
 11 Reilly, Jayden T          11 SSC-MR               7:17.02    6:35.36        
 12 Furci, Jack               15 SSC-MR               6:01.39    6:37.98        
 13 Tom, Sam                  17 SSC-MR               6:30.00    6:42.84        
 14 Biersach, Brett A         17 SSC-MR               6:05.62    6:43.69        
 15 Rice, Maverick D          12 CSC-MR               6:39.39    6:50.22        
 16 Perkins, Noah D           15 SSC-MR               6:30.00    7:16.21        
 17 Lind, Ben G               12 SSC-MR               8:00.00    8:16.50        
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Budke, Vinny C            15 SSC-MR                    NT    4:26.93        
                  28.37     1:01.13 (32.76)     1:36.11 (34.98)     2:09.65 (33.54)
        2:48.46 (38.81)     3:27.35 (38.89)     3:57.89 (30.54)     4:26.93 (29.04)
  2 Chernik, Noah             17 CSC-MR               4:16.52    4:33.18        
                  28.37     1:01.63 (33.26)     1:38.54 (36.91)     2:14.15 (35.61)
        2:53.03 (38.88)     3:32.13 (39.10)     4:03.73 (31.60)     4:33.18 (29.45)
  3 Michel, Jeff R            17 SSC-MR               4:47.06    4:48.59        
                  29.30     1:03.85 (34.55)     1:40.73 (36.88)     2:17.89 (37.16)
        3:00.17 (42.28)     3:43.71 (43.54)     4:17.94 (34.23)     4:48.59 (30.65)
  4 Wone, Brandon M           12 SSC-MR               5:22.87    5:07.34        
                  31.95     1:12.76 (40.81)     1:52.82 (40.06)     2:32.44 (39.62)
        3:16.52 (44.08)     4:00.91 (44.39)     4:34.68 (33.77)     5:07.34 (32.66)
  5 Jordan, Lorenzo A         15 SSC-MR               5:32.24    5:18.30        
                  32.23     1:11.86 (39.63)     1:53.03 (41.17)     2:32.65 (39.62)
        3:16.62 (43.97)     4:03.97 (47.35)     4:43.41 (39.44)     5:18.30 (34.89)
  6 DeBoer, Bradley D         15 SSC-MR               5:31.59    5:36.31        
                  34.95     1:17.90 (42.95)     2:01.60 (43.70)     2:44.90 (43.30)
        3:33.45 (48.55)     4:23.39 (49.94)     5:00.24 (36.85)     5:36.31 (36.07)
  7 Varrichio, Chris R        11 SSC-MR               5:45.00    5:41.54        
                  38.76     1:31.77 (53.01)     2:11.90 (40.13)     2:52.22 (40.32)
        3:39.27 (47.05)     4:27.12 (47.85)     5:04.93 (37.81)     5:41.54 (36.61)
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Oisin         13 SSC-MR               5:00.00    5:02.57        
                  29.89     1:07.38 (37.49)     1:46.83 (39.45)     2:26.94 (40.11)
        3:10.56 (43.62)     3:55.11 (44.55)     4:29.85 (34.74)     5:02.57 (32.72)
  2 Marzitello, Vincent M     14 SSC-MR               5:20.86    5:26.08        
                  32.72     1:13.27 (40.55)     1:56.08 (42.81)     2:39.28 (43.20)
        3:26.19 (46.91)     4:13.44 (47.25)     4:50.68 (37.24)     5:26.08 (35.40)
  3 Davis, Avery J            13 SSC-MR               5:35.25    5:28.27        
                  35.97     1:20.93 (44.96)     2:02.35 (41.42)     2:44.72 (42.37)
        3:30.73 (46.01)     4:17.32 (46.59)     4:53.56 (36.24)     5:28.27 (34.71)
  4 Spina, Andrew M           13 SSC-MR               5:30.00    5:30.04        
                  35.04     1:18.05 (43.01)     1:59.81 (41.76)     2:40.76 (40.95)
        3:29.97 (49.21)     4:17.74 (47.77)     4:54.17 (36.43)     5:30.04 (35.87)
  5 O'Rourke, Shane           13 SSC-MR               5:30.00    5:30.23        
                  37.08     1:21.84 (44.76)     2:02.48 (40.64)     2:44.03 (41.55)
        3:29.63 (45.60)     4:16.03 (46.40)     4:54.33 (38.30)     5:30.23 (35.90)
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Wone, Brandon M           12 SSC-MR                    NT    2:01.15        
                  27.56       58.56 (31.00)     1:30.08 (31.52)     2:01.15 (31.07)
  2 Lee, Makayla               9 SSC-MR                    NT    3:00.64        
 
Mixed 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wone, Brandon M           12 SSC-MR               2:00.48    2:02.02        
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Redfield, Jackson         10 SSC-MR                    NT      44.10        
  2 Lee, Makayla               9 SSC-MR                    NT      44.76        
  3 Lopez, Ashlee T           10 SSC-MR                    NT      47.38        
  4 Fiore, Gabby R             9 SSC-MR                    NT      48.38        
  5 D'Andrea, Jack            10 SSC-MR                    NT      53.37        
  6 Pfisterer, Brooke E        9 SSC-MR                    NT      56.43        
  7 Pucilowski, Weronika      10 SSC-MR                    NT      58.23        
  8 Montes, Gianna             9 SSC-MR                    NT    1:03.74        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wolffer, Katie P          14 SSC-MR                    NT    1:19.85        
  2 Glovinsky, Hunter M       15 SSC-MR                    NT    1:34.49        
  3 Falletta, Gillian T       17 SSC-MR                    NT    1:34.92        
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marone, Isabelle H        12 SSC-MR                 32.61      32.33        
  2 Watson, Samantha S        11 SSC-MR                 33.58      34.06        
  3 Yap, Anil C               11 SSC-MR                 51.78      51.01        
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Junior, Colin             12 SSC-MR                    NT      35.51        
  2 Tomasino, Michael         12 SSC-MR                    NT      36.59        
  3 Nasta, Mike V             10 SSC-MR                    NT      39.72        
  4 Mei, Ian                  10 SSC-MR                    NT      41.37        
  5 Rietmann, Morgan J        10 SSC-MR                    NT      42.56        
  6 Satchwill, Paige E        11 SSC-MR                    NT      45.75        
  7 Waring, MaryGrace          9 SSC-MR                    NT      46.25        
  8 Davies, Brooke             9 SSC-MR                    NT      48.28        
  9 Fiore, Gabby R             9 SSC-MR                    NT      48.31        
 10 Micozzi, Samantha N       11 SSC-MR                    NT      51.86        
 11 Lind, Josh W               9 SSC-MR                    NT      57.18        
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marone, Isabelle H        12 SSC-MR                    NT    1:15.79        
  2 Ingraffia, Emily E        14 SSC-MR                    NT    1:27.75