Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 10/25/2015 08:12 PM
    2015 MR WEST Tina Ficarelli IMR Trophy Meet - 10/24/2015 to 10/25/2015     
                              Sanction #: 151017                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weinstein, Claire    8 WEST-MR                32.55      32.46         20  
  2 Riviello, Cara M     8 WEST-MR                35.03      34.07         17  
  3 Maierle, Lauren E    8 WEST-MR                34.85      34.58         16  
  4 Wu, Heidi            8 Agua Swim Team-MR      40.10      35.01         15  
  5 Ahn, Hailey S        8 Twisters-MR            40.31      35.64         14  
  6 Bhandari, Adele      8 WEST-MR                35.08      35.71         13  
  7 Berger, Syd R        8 Agua Swim Team-MR      42.94      36.55         12  
  8 Asch, Gillian K      8 Agua Swim Team-MR      44.99      37.25         11  
  9 Castano, Isabella    8 Agua Swim Team-MR      41.17      37.62          9  
 10 Pema, Tenzin         8 Twisters-MR            41.78      37.94          7  
 11 Khuu, Madison        8 Twisters-MR            43.52      38.87          6  
 12 Chung, Zoe E         8 WEST-MR                39.46      38.95          5  
 13 Pusing, Ava Y        8 Twisters-MR            40.18      39.64          4  
 14 Hunt, Anna K         8 Agua Swim Team-MR      42.69      39.68          3  
 15 Bouzarouata, Salma   8 Twisters-MR            41.12      41.00          2  
 16 Wilson, Jahzara A    8 RedTails-MR            43.99      41.02          1  
 17 Lynton, Mackenzie    8 Agua Swim Team-MR      42.92      41.47        
 18 Schaepers-Cheu, Sa   8 Agua Swim Team-MR      48.04      41.61        
 19 Baron, Cristina E    8 Agua Swim Team-MR      45.84      41.96        
 20 Zagar, Nia V         7 UNAT-MR                   NT      42.17        
 21 Ho, Rica L           8 UN-QN-MR               52.82      42.41        
 22 Jimenez, Kaitlyn     8 GATE-MR                46.09      43.21        
 23 Nassar, Noor         7 Twisters-MR            50.44      43.80        
 24 Zamarbide, Alba      8 WEST-MR                46.91      43.82        
 25 MacLennan, Catheri   8 Agua Swim Team-MR      44.18      44.14        
 26 Jiang, Lori          6 WEST-MR              1:02.12      44.17        
 27 Butler, Cameron J    8 Agua Swim Team-MR         NT      45.71        
 28 Bunimovich, Victor   8 UNAT-MR                   NT      45.73        
 29 Fu, Caren W          7 UN-QN-MR                  NT      46.12        
 30 Lama, Sophia L       8 Twisters-MR            44.74      46.58        
 31 Lama, Tenzing L      7 Twisters-MR            46.73      46.59        
 32 Brydon, Miranda X    8 RedTails-MR            59.88      48.02        
 33 Cramer, Cecelia M    8 Agua Swim Team-MR         NT      58.85        
 -- Byrne, Nina S        8 WEST-MR                   NT         DQ        
 -- O'Sullivan, Kelly    8 UN-QN-MR                  NT         DQ        
 -- Pattanakul, Megan    7 QNS-MR                    NT         DQ        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weinstein, Claire    8 WEST-MR              1:14.84    1:09.25         20  
                  32.91     1:09.25 (36.34)                                        
  2 Riviello, Cara M     8 WEST-MR              1:18.45    1:18.08         17  
                  36.36     1:18.08 (41.72)                                        
  3 Ahn, Hailey S        8 Twisters-MR          1:29.37    1:19.95         16  
                  37.01     1:19.95 (42.94)                                        
  4 Maierle, Lauren E    8 WEST-MR              1:24.02    1:20.28         15  
                  36.64     1:20.28 (43.64)                                        
  5 Bhandari, Adele      8 WEST-MR              1:24.26    1:20.30         14  
                  37.61     1:20.30 (42.69)                                        
  6 Asch, Gillian K      8 Agua Swim Team-MR    1:42.48    1:26.30         13  
                  39.10     1:26.30 (47.20)                                        
  7 Chung, Zoe E         8 WEST-MR              1:37.79    1:26.50         12  
                  41.13     1:26.50 (45.37)                                        
  8 Castano, Isabella    8 Agua Swim Team-MR    1:35.63    1:27.24         11  
                  41.16     1:27.24 (46.08)                                        
  9 Pusing, Ava Y        8 Twisters-MR          1:26.84    1:27.26          9  
                  40.07     1:27.26 (47.19)                                        
 10 Hunt, Anna K         8 Agua Swim Team-MR    1:38.12    1:27.71          7  
                  41.76     1:27.71 (45.95)                                        
 11 Schaepers-Cheu, Sa   8 Agua Swim Team-MR    1:49.11    1:33.29          6  
                  44.00     1:33.29 (49.29)                                        
 12 Zamarbide, Alba      8 WEST-MR              1:39.53    1:34.33          5  
                  43.74     1:34.33 (50.59)                                        
 13 MacLennan, Catheri   8 Agua Swim Team-MR    1:41.08    1:36.96          4  
                  46.73     1:36.96 (50.23)                                        
 14 Nassar, Noor         7 Twisters-MR          1:45.09    1:36.97          3  
                  45.62     1:36.97 (51.35)                                        
 15 Ho, Rica L           8 UN-QN-MR             1:51.94    1:37.23          2  
                  46.62     1:37.23 (50.61)                                        
 16 Bouzarouata, Salma   8 Twisters-MR          1:32.05    1:39.57          1  
                  44.88     1:39.57 (54.69)                                        
 17 Bunimovich, Victor   8 UNAT-MR                   NT    1:40.29        
                  48.08     1:40.29 (52.21)                                        
 18 Jiang, Lori          6 WEST-MR                   NT    1:41.12        
                  47.31     1:41.12 (53.81)                                        
 19 Fu, Caren W          7 UN-QN-MR                  NT    1:44.55        
                  47.98     1:44.55 (56.57)                                        
 20 O'Sullivan, Kelly    8 UN-QN-MR                  NT    1:54.89        
                  53.60   1:54.89 (1:01.29)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weinstein, Claire    8 WEST-MR                36.88      36.40         20  
  2 Riviello, Cara M     8 WEST-MR                37.31      38.02         17  
  3 Ahn, Hailey S        8 Twisters-MR            45.69      40.43         16  
  4 Bhandari, Adele      8 WEST-MR                40.89      42.05         15  
  5 Maierle, Lauren E    8 WEST-MR                44.13      42.99         14  
  6 Castano, Isabella    8 Agua Swim Team-MR      45.94      43.22         13  
  7 Chung, Zoe E         8 WEST-MR                44.87      44.03         12  
  8 Pusing, Ava Y        8 Twisters-MR            44.30      44.31         11  
  9 Berger, Syd R        8 Agua Swim Team-MR      53.58      44.35          9  
 10 Pema, Tenzin         8 Twisters-MR            50.76      44.93          7  
 11 Asch, Gillian K      8 Agua Swim Team-MR      51.26      45.85          6  
 12 Hunt, Anna K         8 Agua Swim Team-MR      49.72      46.15          5  
 13 Wilson, Jahzara A    8 RedTails-MR            50.23      46.61          4  
 14 MacLennan, Catheri   8 Agua Swim Team-MR      49.44      46.74          3  
 15 Schaepers-Cheu, Sa   8 Agua Swim Team-MR      55.49      47.01          2  
 16 Baron, Cristina E    8 Agua Swim Team-MR      53.46      47.69          1  
 17 Zamarbide, Alba      8 WEST-MR                49.06      48.34        
 18 Ho, Rica L           8 UN-QN-MR               57.44      48.40        
 19 Bouzarouata, Salma   8 Twisters-MR            52.08      49.56        
 20 Zagar, Nia V         7 UNAT-MR                   NT      49.66        
 21 Jiang, Lori          6 WEST-MR              1:21.81      50.63        
 22 Nassar, Noor         7 Twisters-MR          1:00.02      50.81        
 23 Butler, Cameron J    8 Agua Swim Team-MR         NT      51.37        
 24 Lynton, Mackenzie    8 Agua Swim Team-MR      48.48      51.64        
 25 Pattanakul, Megan    7 QNS-MR                    NT      51.95        
 26 Fu, Caren W          7 UN-QN-MR                  NT      52.62        
 27 Bunimovich, Victor   8 UNAT-MR                   NT      52.84        
 28 Jimenez, Kaitlyn     8 GATE-MR                55.58      54.67        
 29 Lama, Sophia L       8 Twisters-MR            51.09      56.47        
 30 Brydon, Miranda X    8 RedTails-MR          1:05.09      56.80        
 31 O'Sullivan, Kelly    8 UN-QN-MR                  NT    1:03.76        
 -- Lama, Tenzing L      7 Twisters-MR            54.51         DQ        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weinstein, Claire    8 WEST-MR                42.33      41.30         20  
  2 Riviello, Cara M     8 WEST-MR                44.41      43.33         17  
  3 Bhandari, Adele      8 WEST-MR                48.86      46.36         16  
  4 Maierle, Lauren E    8 WEST-MR                50.46      47.29         15  
  5 Wu, Heidi            8 Agua Swim Team-MR      52.85      48.08         14  
  6 Berger, Syd R        8 Agua Swim Team-MR         NT      48.83         13  
  7 Ahn, Hailey S        8 Twisters-MR            55.20      49.14         12  
  8 Chung, Zoe E         8 WEST-MR                55.79      49.44         11  
  9 Hunt, Anna K         8 Agua Swim Team-MR      52.54      50.66          9  
 10 MacLennan, Catheri   8 Agua Swim Team-MR      55.91      52.01          7  
 11 Asch, Gillian K      8 Agua Swim Team-MR    1:04.01      52.04          6  
 12 Bouzarouata, Salma   8 Twisters-MR          1:03.29      52.38          5  
 13 Castano, Isabella    8 Agua Swim Team-MR      54.32      52.56          4  
 14 Baron, Cristina E    8 Agua Swim Team-MR      57.54      53.01          3  
 15 Pema, Tenzin         8 Twisters-MR            59.36      53.69          2  
 16 Pusing, Ava Y        8 Twisters-MR            59.66      53.84          1  
 17 Zagar, Nia V         7 UNAT-MR                   NT      53.98        
 18 Lynton, Mackenzie    8 Agua Swim Team-MR      55.76      54.58        
 19 Fu, Caren W          7 UN-QN-MR                  NT      56.22        
 20 Zamarbide, Alba      8 WEST-MR                52.90      56.59        
 21 Khuu, Madison        8 Twisters-MR            57.85      57.22        
 22 Schaepers-Cheu, Sa   8 Agua Swim Team-MR    1:04.76      59.12        
 23 Brydon, Miranda X    8 RedTails-MR          1:10.09      59.33        
 24 Ho, Rica L           8 UN-QN-MR             1:10.55      59.77        
 25 Bunimovich, Victor   8 UNAT-MR                   NT    1:00.64        
 26 Cramer, Cecelia M    8 Agua Swim Team-MR         NT    1:01.20        
 27 Byrne, Nina S        8 WEST-MR                   NT    1:01.58        
 28 Nassar, Noor         7 Twisters-MR          1:05.77    1:01.62        
 29 Butler, Cameron J    8 Agua Swim Team-MR         NT    1:01.67        
 -- Pattanakul, Megan    7 QNS-MR                    NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- O'Sullivan, Kelly    8 UN-QN-MR                  NT         DQ        
 -- Jiang, Lori          6 WEST-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weinstein, Claire    8 WEST-MR                37.14      36.94         20  
  2 Ahn, Hailey S        8 Twisters-MR            43.19      38.72         17  
  3 Wu, Heidi            8 Agua Swim Team-MR      53.50      41.54         16  
  4 Maierle, Lauren E    8 WEST-MR                   NT      41.98         15  
  5 Bhandari, Adele      8 WEST-MR                44.79      42.08         14  
  6 Riviello, Cara M     8 WEST-MR                44.35      43.71         13  
  7 Chung, Zoe E         8 WEST-MR                51.11      45.58         12  
  8 Pema, Tenzin         8 Twisters-MR            51.77      45.92         11  
  9 Pusing, Ava Y        8 Twisters-MR            48.70      46.74          9  
 10 Wilson, Jahzara A    8 RedTails-MR            52.87      48.47          7  
 11 Bouzarouata, Salma   8 Twisters-MR            54.12      48.73          6  
 12 Zamarbide, Alba      8 WEST-MR                   NT      51.23          5  
 13 Nassar, Noor         7 Twisters-MR            59.06      53.74          4  
 14 Fu, Caren W          7 UN-QN-MR                  NT      56.36          3  
 15 Ho, Rica L           8 UN-QN-MR                  NT      57.12          2  
 16 O'Sullivan, Kelly    8 UN-QN-MR                  NT    1:02.77          1  
 17 Pattanakul, Megan    7 QNS-MR                    NT    1:04.30        
 -- Byrne, Nina S        8 WEST-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Jiang, Lori          6 WEST-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weinstein, Claire    8 WEST-MR              1:19.43    1:17.96         20  
                  35.37     1:17.96 (42.59)                                        
  2 Riviello, Cara M     8 WEST-MR              1:28.48    1:25.40         17  
                  38.61     1:25.40 (46.79)                                        
  3 Ahn, Hailey S        8 Twisters-MR          1:40.90    1:27.24         16  
                  39.93     1:27.24 (47.31)                                        
  4 Bhandari, Adele      8 WEST-MR              1:30.63    1:28.79         15  
                  42.42     1:28.79 (46.37)                                        
  5 Maierle, Lauren E    8 WEST-MR              1:32.58    1:29.89         14  
                  43.19     1:29.89 (46.70)                                        
  6 Chung, Zoe E         8 WEST-MR              1:36.27    1:34.86         13  
                  43.27     1:34.86 (51.59)                                        
  7 Pusing, Ava Y        8 Twisters-MR          1:41.38    1:34.94         12  
                  44.08     1:34.94 (50.86)                                        
  8 Asch, Gillian K      8 Agua Swim Team-MR    1:42.58    1:38.46         11  
                  46.41     1:38.46 (52.05)                                        
  9 Castano, Isabella    8 Agua Swim Team-MR    1:34.99    1:38.63          9  
                  43.34     1:38.63 (55.29)                                        
 10 Zamarbide, Alba      8 WEST-MR              1:49.60    1:41.86          7  
                  46.08     1:41.86 (55.78)                                        
 11 MacLennan, Catheri   8 Agua Swim Team-MR    1:43.01    1:44.53          6  
                  50.45     1:44.53 (54.08)                                        
 12 Bouzarouata, Salma   8 Twisters-MR          1:40.05    1:45.63          5  
                  50.19     1:45.63 (55.44)                                        
 13 Ho, Rica L           8 UN-QN-MR             2:11.21    1:46.53          4  
                  49.35     1:46.53 (57.18)                                        
 14 Nassar, Noor         7 Twisters-MR          1:55.82    1:49.05          3  
                  49.72     1:49.05 (59.33)                                        
 15 Fu, Caren W          7 UN-QN-MR                  NT    1:52.47          2  
                  53.82     1:52.47 (58.65)                                        
 16 Bunimovich, Victor   8 UNAT-MR                   NT    1:55.61          1  
                  54.24   1:55.61 (1:01.37)                                        
 17 Byrne, Nina S        8 WEST-MR                   NT    1:56.22        
                  55.58   1:56.22 (1:00.64)                                        
 -- O'Sullivan, Kelly    8 UN-QN-MR                  NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:03.62                                                            
 -- Schaepers-Cheu, Sa   8 Agua Swim Team-MR    1:44.29         DQ        
                  48.43                                                            
 -- Jiang, Lori          6 WEST-MR                   NT         DQ        
      One hand touch - fly
                  56.88                                                            
 -- Hunt, Anna K         8 Agua Swim Team-MR    1:50.24         DQ        
      Scissors kick - fly
                  56.32                                                            
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            1:03.47    1:03.23        
     1) Bhandari, Adele 8               2) Riviello, Cara M 8             
     3) Maierle, Lauren E 8             4) Weinstein, Claire J 8          
                  32.36     1:03.23 (30.87)                                        
  2 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      1:04.39    1:07.54        
     1) Berger, Syd R 8                 2) Asch, Gillian K 8              
     3) Castano, Isabella H 8           4) Wu, Heidi 8                    
                  33.83     1:07.54 (33.71)                                        
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:14.73    1:08.28        
     1) Ahn, Hailey S 8                 2) Bouzarouata, Salma 8           
     3) Pema, Tenzin 8                  4) Pusing, Ava Y 8                
                  35.74     1:08.28 (32.54)                                        
  4 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'           NT    1:12.88        
     1) Hunt, Anna K 8                  2) Lynton, Mackenzie R 8          
     3) MacLennan, Catherine L 8        4) Schaepers-Cheu, Sabine N 8     
                  35.66     1:12.88 (37.22)                                        
  5 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            1:26.98    1:19.88        
     1) Zamarbide, Alba 8               2) Byrne, Nina S 8                
     3) Jiang, Lori 6                   4) Chung, Zoe E 8                 
                  44.26     1:19.88 (35.62)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bastone, Alexandra  10 WEST-MR                28.59      28.91         20  
  2 Condon, Daniella M  10 WEST-MR                31.54      29.30         17  
  3 Pusing, Aizel G     10 Twisters-MR            32.82      29.66         16  
  4 Tan, Marisol N      10 UNATT-MR               30.27      29.96         15  
  5 Taylor, Jaelynn M   10 UNATT-MR               30.68      30.12         14  
  6 Capuano, Katelyn J  10 WEST-MR                31.75      30.31         13  
  7 Sweeney, Kait A      9 WEST-MR                30.73      30.35         12  
  8 Stroka, Greta       10 Twisters-MR            33.71      30.57         11  
  9 Lee, Lauren          9 WEST-MR                31.62      31.00          9  
 10 Tackney, Sophia H   10 Agua Swim Team-MR      32.08      31.34          7  
 11 Guan, Michelle K    10 Agua Swim Team-MR      33.57      31.37          6  
 12 Estrada-Nunez, Tha  10 Twisters-MR            35.10      31.55          5  
 13 Bazinet, Julia M    10 WEST-MR                32.98      31.58          4  
 14 Lin, Sara S          9 WEST-MR                32.61      31.67          3  
 15 Skaistis, Delilah   10 Agua Swim Team-MR      32.09      31.89          2  
 16 Hussain, Sana       10 Agua Swim Team-MR      34.26      31.93          1  
 17 Ebrahimpour, Beth    9 Agua Swim Team-MR      32.95      31.94        
 18 Alexander, Allyse   10 Twisters-MR            39.85      32.06        
 19 Asch, Lexi          10 Agua Swim Team-MR      32.53      32.39        
 20 Greenberg, Abigail  10 Agua Swim Team-MR      32.86      32.55        
 21 Posada, Zenya J      9 WEST-MR                33.97      32.67        
 22 Tyson, Natalie J    10 Agua Swim Team-MR      33.75      32.88        
 23 Constantine, Jacqu   9 Agua Swim Team-MR      34.33      33.24        
 24 Bell, Fiona L        9 Agua Swim Team-MR      35.14      33.28        
 24 Hyun, Faith         10 GATE-MR                33.74      33.28        
 26 Soen, Jacquelynn    10 UN-QN-MR               36.73      33.44        
 27 KU, Jaein           10 Twisters-MR            36.08      33.48        
 28 Chen, Bessie        10 Agua Swim Team-MR      34.42      33.54        
 29 Johnson, Lily R     10 Agua Swim Team-MR      33.49      33.80        
 30 Tyrrell, Lillie J    9 Agua Swim Team-MR      35.68      34.20        
 31 Smith-Salzberg, Fa  10 Agua Swim Team-MR      34.31      34.50        
 32 Bacon, Marina S     10 RedTails-MR            34.04      34.61        
 33 Kim, Kodi K          9 Agua Swim Team-MR      37.88      34.64        
 34 Haider, Pierce P     9 Agua Swim Team-MR      36.68      34.78        
 35 Auquilla, Litsi D   10 RedTails-MR            36.70      34.96        
 35 LI, Erica            9 Twisters-MR            38.02      34.96        
 37 Butler, Paige J      9 Agua Swim Team-MR      35.68      34.99        
 38 Lin, Katrina        10 Agua Swim Team-MR      35.66      35.26        
 39 Yan, Hannah         10 UN-QN-MR               36.18      35.36        
 40 Lee, Suah           10 Twisters-MR            38.58      35.42        
 41 Krishnamurthy, Ish  10 Agua Swim Team-MR      36.02      35.49        
 42 Taipale, Alina H    10 Agua Swim Team-MR      36.22      35.79        
 43 Fulnecky, Zoe L     10 Agua Swim Team-MR      35.74      35.88        
 44 Dula, Angela M      10 Agua Swim Team-MR      38.62      36.03        
 45 Neary, Cara J        9 Agua Swim Team-MR      38.37      36.05        
 46 Leal, Ashley         9 RedTails-MR            37.87      36.47        
 47 Park, Song-Yi       10 GATE-MR                35.55      36.69        
 48 Albuquerque Hsieh,  10 Agua Swim Team-MR      37.70      36.97        
 49 Basler, Anisa M      9 Agua Swim Team-MR      37.85      36.98        
 50 Marte, Ashley       10 RedTails-MR            38.67      37.48        
 51 Nassar, Salma        9 Twisters-MR            43.32      37.54        
 52 Bolon, Isabella M   10 Agua Swim Team-MR      37.94      37.61        
 53 Pritsch, Alexia      9 Agua Swim Team-MR      39.84      37.73        
 54 Moloney, Aislinn R   9 Agua Swim Team-MR      38.83      37.75        
 55 Trinidad, Mianny L   9 RedTails-MR            39.07      37.94        
 56 Tauras, Natalie A    9 Agua Swim Team-MR      41.51      37.98        
 57 Perez, Nicole       10 RedTails-MR            39.06      38.03        
 58 Ortiz, Katherine E  10 RedTails-MR            37.94      38.76        
 59 Krop, Ruby C        10 RedTails-MR            42.17      38.88        
 60 Hackel, Becca E      9 Agua Swim Team-MR      42.27      38.90        
 61 Schwartz, Isabelle   9 Agua Swim Team-MR      39.53      39.02        
 62 Pritsch, Katia       9 Agua Swim Team-MR      40.36      39.48        
 63 Jeong, Bina          9 UN-QN-MR               42.00      39.52        
 64 Rosario, Michelle    9 RedTails-MR            45.37      41.77        
 65 Jimenez, Mae         9 Agua Swim Team-MR      45.60      41.97        
 66 Arad, Ari Z          9 UN-QN-MR                  NT      42.47        
 67 Charland, Naia C    10 RedTails-MR            47.07      42.71        
 68 Kaplan, Scarlett E   9 WEST-MR                43.46      42.80        
 69 Taipale, Lilli E     9 Agua Swim Team-MR      43.67      43.07        
 70 Cramer, Josephine    9 Agua Swim Team-MR      44.63      44.32        
 71 Zehe, Helene H       9 WEST-MR                53.60      47.85        
 72 Hegedus, Leda       10 RedTails-MR            48.77      51.19        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bastone, Alexandra  10 WEST-MR              1:01.81    1:01.76         20  
                  29.87     1:01.76 (31.89)                                        
  2 Pusing, Aizel G     10 Twisters-MR          1:12.79    1:05.87         17  
                  30.65     1:05.87 (35.22)                                        
  3 Lee, Lauren          9 WEST-MR              1:09.17    1:06.23         16  
                  31.86     1:06.23 (34.37)                                        
  4 Sweeney, Kait A      9 WEST-MR              1:09.46    1:06.57         15  
                  32.57     1:06.57 (34.00)                                        
  5 Capuano, Katelyn J  10 WEST-MR              1:09.38    1:06.59         14  
                  31.79     1:06.59 (34.80)                                        
  6 Condon, Daniella M  10 WEST-MR              1:07.24    1:06.64         13  
                  31.21     1:06.64 (35.43)                                        
  7 Stroka, Greta       10 Twisters-MR          1:12.56    1:07.27         12  
                  32.67     1:07.27 (34.60)                                        
  8 Nada, Sama          10 Twisters-MR          1:10.66    1:07.68         11  
                  33.10     1:07.68 (34.58)                                        
  9 Taylor, Jaelynn M   10 UNATT-MR             1:13.35    1:09.34          9  
                  34.48     1:09.34 (34.86)                                        
 10 Skaistis, Delilah   10 Agua Swim Team-MR    1:11.06    1:10.16          7  
                  32.81     1:10.16 (37.35)                                        
 11 Ebrahimpour, Beth    9 Agua Swim Team-MR    1:15.03    1:10.40          5.5
                  33.72     1:10.40 (36.68)                                        
 11 Hussain, Sana       10 Agua Swim Team-MR    1:14.63    1:10.40          5.5
                  34.08     1:10.40 (36.32)                                        
 13 Gurden, Abigail S    9 WEST-MR              1:12.90    1:10.77          4  
                  34.08     1:10.77 (36.69)                                        
 14 Tackney, Sophia H   10 Agua Swim Team-MR    1:12.91    1:10.90          3  
                  35.10     1:10.90 (35.80)                                        
 15 Estrada-Nunez, Tha  10 Twisters-MR          1:14.72    1:11.61          2  
                  34.40     1:11.61 (37.21)                                        
 16 Lin, Sara S          9 WEST-MR              1:15.66    1:11.71          1  
                  34.07     1:11.71 (37.64)                                        
 17 Guan, Michelle K    10 Agua Swim Team-MR         NT    1:12.22        
                  34.88     1:12.22 (37.34)                                        
 18 Posada, Zenya J      9 WEST-MR              1:22.77    1:12.25        
                  34.89     1:12.25 (37.36)                                        
 19 Tyson, Natalie J    10 Agua Swim Team-MR    1:14.12    1:12.37        
                  34.55     1:12.37 (37.82)                                        
 20 Smith-Salzberg, Fa  10 Agua Swim Team-MR    1:20.34    1:13.82        
                  35.77     1:13.82 (38.05)                                        
 21 Soen, Jacquelynn    10 UN-QN-MR             1:20.53    1:13.91        
                  34.70     1:13.91 (39.21)                                        
 22 Greenberg, Abigail  10 Agua Swim Team-MR    1:14.38    1:13.98        
                  36.05     1:13.98 (37.93)                                        
 23 Constantine, Jacqu   9 Agua Swim Team-MR    1:19.46    1:14.21        
                  35.56     1:14.21 (38.65)                                        
 24 Alexander, Allyse   10 Twisters-MR          1:16.72    1:14.30        
                  35.18     1:14.30 (39.12)                                        
 25 Asch, Lexi          10 Agua Swim Team-MR    1:15.63    1:14.70        
                  36.39     1:14.70 (38.31)                                        
 26 Chen, Bessie        10 Agua Swim Team-MR    1:16.98    1:14.76        
                  18.70     1:14.76 (56.06)                                        
 27 Pfeiffer, Ally T     9 WEST-MR                   NT    1:15.22        
                  34.85     1:15.22 (40.37)                                        
 28 KU, Jaein           10 Twisters-MR          1:23.22    1:16.20        
                  34.71     1:16.20 (41.49)                                        
 29 Krishnamurthy, Ish  10 Agua Swim Team-MR    1:18.29    1:16.47        
                  36.57     1:16.47 (39.90)                                        
 30 Kim, Ashley         10 Agua Swim Team-MR    1:19.63    1:17.08        
                  37.16     1:17.08 (39.92)                                        
 31 Bell, Fiona L        9 Agua Swim Team-MR         NT    1:17.23        
                  36.88     1:17.23 (40.35)                                        
 32 Johnson, Lily R     10 Agua Swim Team-MR    1:20.82    1:17.48        
                  37.66     1:17.48 (39.82)                                        
 33 Taipale, Alina H    10 Agua Swim Team-MR    1:19.42    1:17.59        
                  37.02     1:17.59 (40.57)                                        
 34 Yan, Hannah         10 UN-QN-MR                  NT    1:17.99        
                  36.80     1:17.99 (41.19)                                        
 35 Tyrrell, Lillie J    9 Agua Swim Team-MR    1:20.79    1:18.04        
                  37.76     1:18.04 (40.28)                                        
 36 Lin, Katrina        10 Agua Swim Team-MR    1:23.54    1:18.22        
                  36.84     1:18.22 (41.38)                                        
 37 Haider, Pierce P     9 Agua Swim Team-MR    1:21.86    1:18.55        
                  36.53     1:18.55 (42.02)                                        
 38 Kim, Kodi K          9 Agua Swim Team-MR    1:23.40    1:19.84        
                  36.92     1:19.84 (42.92)                                        
 39 Park, Song-Yi       10 GATE-MR              1:20.81    1:19.93        
                  38.39     1:19.93 (41.54)                                        
 40 Dula, Angela M      10 Agua Swim Team-MR    1:23.24    1:20.29        
                  38.66     1:20.29 (41.63)                                        
 41 LI, Erica            9 Twisters-MR          1:30.32    1:21.11        
                  37.63     1:21.11 (43.48)                                        
 42 Horiuchi, Naomi Z    9 Twisters-MR          1:18.94    1:22.02        
                  39.98     1:22.02 (42.04)                                        
 43 Lee, Suah           10 Twisters-MR          1:25.61    1:23.11        
                  38.79     1:23.11 (44.32)                                        
 44 Albuquerque Hsieh,  10 Agua Swim Team-MR    1:27.73    1:23.70        
                  39.31     1:23.70 (44.39)                                        
 45 Ciraco, Bella R     10 Agua Swim Team-MR         NT    1:24.10        
                  39.87     1:24.10 (44.23)                                        
 46 Butler, Paige J      9 Agua Swim Team-MR    1:33.75    1:24.38        
                  39.96     1:24.38 (44.42)                                        
 47 Pritsch, Katia       9 Agua Swim Team-MR    1:31.46    1:24.43        
                  41.77     1:24.43 (42.66)                                        
 48 Ledee, Sophie M     10 UN-QN-MR             1:25.18    1:25.06        
                  38.93     1:25.06 (46.13)                                        
 49 Basler, Anisa M      9 Agua Swim Team-MR    1:30.35    1:25.12        
                  40.36     1:25.12 (44.76)                                        
 50 Fulnecky, Zoe L     10 Agua Swim Team-MR    1:25.90    1:26.36        
                  39.99     1:26.36 (46.37)                                        
 51 Moloney, Aislinn R   9 Agua Swim Team-MR    1:27.98    1:26.95        
                  42.68     1:26.95 (44.27)                                        
 52 Schwartz, Isabelle   9 Agua Swim Team-MR    1:31.23    1:28.38        
                  16.67   1:28.38 (1:11.71)                                        
 53 Pritsch, Alexia      9 Agua Swim Team-MR    1:32.35    1:29.36        
                  16.63   1:29.36 (1:12.73)                                        
 54 Jeong, Bina          9 UN-QN-MR             1:34.03    1:30.29        
                  41.92     1:30.29 (48.37)                                        
 55 Nassar, Salma        9 Twisters-MR          1:40.21    1:30.67        
                  41.48     1:30.67 (49.19)                                        
 56 Taipale, Lilli E     9 Agua Swim Team-MR         NT    1:30.84        
                  42.62     1:30.84 (48.22)                                        
 57 Hackel, Becca E      9 Agua Swim Team-MR    1:38.58    1:31.75        
                  41.76     1:31.75 (49.99)                                        
 58 Tauras, Natalie A    9 Agua Swim Team-MR    1:36.17    1:32.52        
                  42.49     1:32.52 (50.03)                                        
 59 Cramer, Josephine    9 Agua Swim Team-MR         NT    1:36.40        
                  45.57     1:36.40 (50.83)                                        
 60 Manzo, Sophia R      9 Agua Swim Team-MR    1:51.38    1:39.46        
                  45.67     1:39.46 (53.79)                                        
 61 Jimenez, Mae         9 Agua Swim Team-MR    1:46.44    1:41.32        
                  47.20     1:41.32 (54.12)                                        
 62 Shariff, Zaynah     10 GATE-MR              1:47.69    1:47.32        
                  48.48     1:47.32 (58.84)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Sara S          9 WEST-MR                38.20      38.08         20  
  2 Bastone, Alexandra  10 WEST-MR                28.59      38.15         17  
  3 Tan, Marisol N      10 UNATT-MR               39.68      38.72         16  
  4 Ebrahimpour, Beth    9 Agua Swim Team-MR      39.26      40.52         15  
  5 Pusing, Aizel G     10 Twisters-MR            43.10      41.27         14  
  6 Guan, Michelle K    10 Agua Swim Team-MR      44.33      41.60         13  
  7 KU, Jaein           10 Twisters-MR            45.87      41.87         12  
  8 Krishnamurthy, Ish  10 Agua Swim Team-MR      43.19      42.25         11  
  9 Condon, Daniella M  10 WEST-MR                48.04      42.41          8  
  9 Gurden, Abigail S    9 WEST-MR                44.79      42.41          8  
 11 Bacon, Marina S     10 RedTails-MR            44.33      42.98          6  
 12 Yan, Hannah         10 UN-QN-MR               43.15      43.09          5  
 13 Capuano, Katelyn J  10 WEST-MR                50.08      43.19          4  
 14 Sweeney, Kait A      9 WEST-MR                47.60      43.60          3  
 15 Skaistis, Delilah   10 Agua Swim Team-MR      42.90      43.71          2  
 16 Constantine, Jacqu   9 Agua Swim Team-MR      43.82      43.81          1  
 17 Tackney, Sophia H   10 Agua Swim Team-MR      43.42      44.04        
 18 Lee, Lauren          9 WEST-MR                45.51      44.21        
 19 Estrada-Nunez, Tha  10 Twisters-MR            48.89      44.27        
 20 Hussain, Sana       10 Agua Swim Team-MR      52.27      44.52        
 21 Alexander, Allyse   10 Twisters-MR            50.08      45.31        
 22 Stroka, Greta       10 Twisters-MR            49.73      45.39        
 23 Nassar, Salma        9 Twisters-MR            53.01      45.58        
 24 Taipale, Alina H    10 Agua Swim Team-MR      45.70      45.63        
 25 Taylor, Jaelynn M   10 UNATT-MR             1:00.32      46.03        
 26 LI, Erica            9 Twisters-MR            48.25      46.23        
 27 Hyun, Faith         10 GATE-MR                45.69      46.34        
 28 Asch, Lexi          10 Agua Swim Team-MR      47.60      46.47        
 29 Auquilla, Litsi D   10 RedTails-MR            48.68      46.85        
 30 Posada, Zenya J      9 WEST-MR                49.33      46.87        
 31 Bell, Fiona L        9 Agua Swim Team-MR      53.92      46.93        
 32 Tyson, Natalie J    10 Agua Swim Team-MR      48.84      47.16        
 32 Albuquerque Hsieh,  10 Agua Swim Team-MR      47.48      47.16        
 34 Lin, Katrina        10 Agua Swim Team-MR      50.41      47.19        
 35 Soen, Jacquelynn    10 UN-QN-MR               49.01      47.31        
 36 Tyrrell, Lillie J    9 Agua Swim Team-MR      48.02      47.38        
 37 Haider, Pierce P     9 Agua Swim Team-MR      47.08      47.61        
 38 Kim, Kodi K          9 Agua Swim Team-MR      51.48      47.77        
 39 Park, Song-Yi       10 GATE-MR                46.68      48.50        
 40 Johnson, Lily R     10 Agua Swim Team-MR      50.30      48.96        
 41 Tauras, Natalie A    9 Agua Swim Team-MR      50.11      49.08        
 42 Neary, Cara J        9 Agua Swim Team-MR      51.59      49.54        
 43 Dula, Angela M      10 Agua Swim Team-MR      50.42      49.63        
 44 Butler, Paige J      9 Agua Swim Team-MR      48.62      50.01        
 45 Jeong, Bina          9 UN-QN-MR               53.42      50.39        
 46 Lee, Suah           10 Twisters-MR            51.64      50.40        
 47 Hackel, Becca E      9 Agua Swim Team-MR      48.70      50.97        
 48 Ortiz, Katherine E  10 RedTails-MR            52.50      51.31        
 49 Krop, Ruby C        10 RedTails-MR            54.32      52.40        
 50 Schwartz, Isabelle   9 Agua Swim Team-MR      54.11      52.56        
 51 Pritsch, Alexia      9 Agua Swim Team-MR      55.41      52.81        
 52 Fulnecky, Zoe L     10 Agua Swim Team-MR      53.28      53.41        
 53 Zehe, Helene H       9 WEST-MR                57.85      53.53        
 54 Rosario, Michelle    9 RedTails-MR            56.36      53.76        
 55 Cramer, Josephine    9 Agua Swim Team-MR         NT      53.87        
 56 Marte, Ashley       10 RedTails-MR            54.20      54.00        
 57 Basler, Anisa M      9 Agua Swim Team-MR      54.72      54.10        
 58 Pritsch, Katia       9 Agua Swim Team-MR      56.80      54.88        
 59 Moloney, Aislinn R   9 Agua Swim Team-MR    1:06.15      55.62        
 60 Jimenez, Mae         9 Agua Swim Team-MR      56.82      58.52        
 61 Taipale, Lilli E     9 Agua Swim Team-MR         NT      59.02        
 62 Arad, Ari Z          9 UN-QN-MR                  NT      59.35        
 -- Hegedus, Leda       10 RedTails-MR            53.21         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Bazinet, Julia M    10 WEST-MR                49.64         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Lauren          9 WEST-MR                33.33      32.70         20  
  2 Pusing, Aizel G     10 Twisters-MR            37.28      33.38         17  
  3 Tan, Marisol N      10 UNATT-MR               35.46      33.90         16  
  4 Capuano, Katelyn J  10 WEST-MR                36.30      34.47         15  
  5 Estrada-Nunez, Tha  10 Twisters-MR            40.05      34.61         14  
  6 Hussain, Sana       10 Agua Swim Team-MR      34.31      34.62         13  
  7 Stroka, Greta       10 Twisters-MR            39.61      35.52         12  
  8 Ebrahimpour, Beth    9 Agua Swim Team-MR      37.21      35.77         11  
  9 Guan, Michelle K    10 Agua Swim Team-MR      35.99      36.08          9  
 10 Posada, Zenya J      9 WEST-MR                38.46      36.27          7  
 11 Chen, Bessie        10 Agua Swim Team-MR      38.66      36.28          6  
 12 Sweeney, Kait A      9 WEST-MR                35.93      36.70          5  
 13 Lin, Sara S          9 WEST-MR                40.51      36.90          4  
 14 Skaistis, Delilah   10 Agua Swim Team-MR      36.60      36.93          3  
 15 Bacon, Marina S     10 RedTails-MR            38.43      37.41          2  
 16 Asch, Lexi          10 Agua Swim Team-MR      39.22      37.66          1  
 17 Alexander, Allyse   10 Twisters-MR            42.13      37.75        
 18 Condon, Daniella M  10 WEST-MR                36.56      37.84        
 19 Taylor, Jaelynn M   10 UNATT-MR               38.50      38.24        
 20 Smith-Salzberg, Fa  10 Agua Swim Team-MR         NT      38.48        
 21 Bazinet, Julia M    10 WEST-MR                41.31      38.60        
 22 Gurden, Abigail S    9 WEST-MR                38.86      38.71        
 23 KU, Jaein           10 Twisters-MR            44.46      39.18        
 24 Greenberg, Abigail  10 Agua Swim Team-MR      36.83      39.58        
 25 Hyun, Faith         10 GATE-MR                44.02      40.66        
 26 Fulnecky, Zoe L     10 Agua Swim Team-MR      47.56      41.24        
 27 Yan, Hannah         10 UN-QN-MR               49.67      42.03        
 28 Lee, Suah           10 Twisters-MR            41.87      42.05        
 29 Nassar, Salma        9 Twisters-MR            50.12      42.09        
 30 Kim, Kodi K          9 Agua Swim Team-MR      54.43      42.38        
 31 Soen, Jacquelynn    10 UN-QN-MR               43.51      42.69        
 32 Butler, Paige J      9 Agua Swim Team-MR         NT      43.29        
 33 Jeong, Bina          9 UN-QN-MR               46.49      43.59        
 34 Trinidad, Mianny L   9 RedTails-MR            48.29      43.68        
 35 LI, Erica            9 Twisters-MR            50.40      43.88        
 35 Basler, Anisa M      9 Agua Swim Team-MR      42.74      43.88        
 37 Neary, Cara J        9 Agua Swim Team-MR      48.52      43.96        
 38 Perez, Nicole       10 RedTails-MR            44.49      44.52        
 39 Bolon, Isabella M   10 Agua Swim Team-MR      57.90      45.48        
 40 Taipale, Alina H    10 Agua Swim Team-MR      45.67      46.25        
 41 Arad, Ari Z          9 UN-QN-MR                  NT      47.08        
 42 Dula, Angela M      10 Agua Swim Team-MR      49.58      47.82        
 43 Haider, Pierce P     9 Agua Swim Team-MR      47.92      48.22        
 44 Park, Song-Yi       10 GATE-MR                46.59      48.77        
 45 Hackel, Becca E      9 Agua Swim Team-MR      52.62      49.41        
 46 Jimenez, Mae         9 Agua Swim Team-MR    1:05.22      50.95        
 47 Schwartz, Isabelle   9 Agua Swim Team-MR    1:04.45      52.31        
 48 Leal, Ashley         9 RedTails-MR            47.27      57.19        
 49 Charland, Naia C    10 RedTails-MR               NT      57.47        
 -- Bastone, Alexandra  10 WEST-MR                34.87         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bastone, Alexandra  10 WEST-MR              1:10.38    1:10.26         20  
                  33.16     1:10.26 (37.10)                                        
  2 Pusing, Aizel G     10 Twisters-MR          1:21.46    1:16.25         17  
                  34.41     1:16.25 (41.84)                                        
  3 Lin, Sara S          9 WEST-MR              1:18.33    1:17.03         16  
                  37.51     1:17.03 (39.52)                                        
  4 Condon, Daniella M  10 WEST-MR              1:15.30    1:17.78         15  
                  36.88     1:17.78 (40.90)                                        
  5 Capuano, Katelyn J  10 WEST-MR              1:20.78    1:19.14         14  
                  36.73     1:19.14 (42.41)                                        
  6 Estrada-Nunez, Tha  10 Twisters-MR          1:28.85    1:19.52         13  
                  36.03     1:19.52 (43.49)                                        
  7 Hussain, Sana       10 Agua Swim Team-MR    1:20.31    1:20.14         12  
                  36.73     1:20.14 (43.41)                                        
  8 Smith-Salzberg, Fa  10 Agua Swim Team-MR    1:23.07    1:20.39         11  
                  39.64     1:20.39 (40.75)                                        
  9 Stroka, Greta       10 Twisters-MR          1:18.92    1:20.55          9  
                  37.42     1:20.55 (43.13)                                        
 10 Lee, Lauren          9 WEST-MR              1:18.25    1:20.61          7  
                  36.77     1:20.61 (43.84)                                        
 11 Ebrahimpour, Beth    9 Agua Swim Team-MR    1:22.77    1:20.69          6  
                  39.36     1:20.69 (41.33)                                        
 12 Skaistis, Delilah   10 Agua Swim Team-MR    1:23.07    1:20.70          5  
                  36.86     1:20.70 (43.84)                                        
 13 Sweeney, Kait A      9 WEST-MR              1:19.88    1:20.82          4  
                  38.33     1:20.82 (42.49)                                        
 14 Gurden, Abigail S    9 WEST-MR              1:22.21    1:20.99          3  
                  39.17     1:20.99 (41.82)                                        
 15 Posada, Zenya J      9 WEST-MR              1:34.75    1:21.49          2  
                  39.16     1:21.49 (42.33)                                        
 16 Guan, Michelle K    10 Agua Swim Team-MR    1:22.18    1:21.50          1  
                  38.12     1:21.50 (43.38)                                        
 17 Chen, Bessie        10 Agua Swim Team-MR    1:22.14    1:21.80        
                  38.73     1:21.80 (43.07)                                        
 18 Alexander, Allyse   10 Twisters-MR          1:28.97    1:22.81        
                  38.15     1:22.81 (44.66)                                        
 19 Greenberg, Abigail  10 Agua Swim Team-MR    1:23.91    1:23.09        
                  39.87     1:23.09 (43.22)                                        
 20 Constantine, Jacqu   9 Agua Swim Team-MR    1:32.27    1:23.38        
                  39.53     1:23.38 (43.85)                                        
 21 Tackney, Sophia H   10 Agua Swim Team-MR    1:22.57    1:23.53        
                  41.27     1:23.53 (42.26)                                        
 22 Krishnamurthy, Ish  10 Agua Swim Team-MR    1:26.12    1:23.89        
                  40.01     1:23.89 (43.88)                                        
 23 Taylor, Jaelynn M   10 UNATT-MR             1:21.25    1:24.47        
                  39.13     1:24.47 (45.34)                                        
 24 Asch, Lexi          10 Agua Swim Team-MR    1:25.45    1:25.39        
                  38.44     1:25.39 (46.95)                                        
 25 Soen, Jacquelynn    10 UN-QN-MR             1:31.14    1:26.14        
                  41.31     1:26.14 (44.83)                                        
 26 Yan, Hannah         10 UN-QN-MR             1:28.11    1:26.69        
                  42.45     1:26.69 (44.24)                                        
 27 Taipale, Alina H    10 Agua Swim Team-MR    1:25.20    1:27.37        
                  42.03     1:27.37 (45.34)                                        
 28 Kim, Ashley         10 Agua Swim Team-MR    1:28.07    1:28.10        
                  42.07     1:28.10 (46.03)                                        
 29 Lin, Katrina        10 Agua Swim Team-MR    1:29.51    1:29.53        
                  40.28     1:29.53 (49.25)                                        
 30 Bell, Fiona L        9 Agua Swim Team-MR    1:43.28    1:30.33        
                  42.08     1:30.33 (48.25)                                        
 31 Tyrrell, Lillie J    9 Agua Swim Team-MR    1:30.67    1:30.74        
                  42.55     1:30.74 (48.19)                                        
 32 Kim, Kodi K          9 Agua Swim Team-MR    1:29.50    1:30.86        
                  42.49     1:30.86 (48.37)                                        
 33 Johnson, Lily R     10 Agua Swim Team-MR    1:29.55    1:30.89        
                  41.72     1:30.89 (49.17)                                        
 34 Albuquerque Hsieh,  10 Agua Swim Team-MR    1:33.16    1:32.56        
                  42.31     1:32.56 (50.25)                                        
 35 Pfeiffer, Ally T     9 WEST-MR              1:42.18    1:32.90        
                  40.92     1:32.90 (51.98)                                        
 36 Dula, Angela M      10 Agua Swim Team-MR    1:32.22    1:33.76        
                  45.27     1:33.76 (48.49)                                        
 37 Lee, Suah           10 Twisters-MR          1:38.87    1:34.03        
                  43.32     1:34.03 (50.71)                                        
 38 Haider, Pierce P     9 Agua Swim Team-MR    1:30.72    1:34.23        
                  45.17     1:34.23 (49.06)                                        
 39 Park, Song-Yi       10 GATE-MR              1:31.41    1:34.44        
                  46.62     1:34.44 (47.82)                                        
 40 Fulnecky, Zoe L     10 Agua Swim Team-MR    1:31.13    1:34.47        
                  41.62     1:34.47 (52.85)                                        
 41 Basler, Anisa M      9 Agua Swim Team-MR    1:33.42    1:35.43        
                  41.29     1:35.43 (54.14)                                        
 42 Pritsch, Alexia      9 Agua Swim Team-MR    1:34.35    1:37.61        
                  43.67     1:37.61 (53.94)                                        
 43 Pritsch, Katia       9 Agua Swim Team-MR    1:35.90    1:38.02        
                  45.60     1:38.02 (52.42)                                        
 44 Butler, Paige J      9 Agua Swim Team-MR    1:41.39    1:38.42        
                  44.27     1:38.42 (54.15)                                        
 45 Nassar, Salma        9 Twisters-MR          1:43.61    1:40.98        
                  49.05     1:40.98 (51.93)                                        
 46 Schwartz, Isabelle   9 Agua Swim Team-MR    1:43.79    1:41.81        
                  50.70     1:41.81 (51.11)                                        
 47 Tauras, Natalie A    9 Agua Swim Team-MR         NT    1:42.19        
                  48.51     1:42.19 (53.68)                                        
 48 Jimenez, Mae         9 Agua Swim Team-MR    1:50.80    1:50.42        
                  52.31     1:50.42 (58.11)                                        
 49 Cramer, Josephine    9 Agua Swim Team-MR    1:49.73    1:52.22        
                  54.97     1:52.22 (57.25)                                        
 50 Shariff, Zaynah     10 GATE-MR              2:00.00    2:07.62        
                  54.39   2:07.62 (1:13.23)                                        
 -- Jeong, Bina          9 UN-QN-MR             1:38.18         DQ        
      One hand touch - breast
                  46.36                                                            
 -- Horiuchi, Naomi Z    9 Twisters-MR          1:27.83         DQ        
      One hand touch - breast
                  44.77                                                            
 -- KU, Jaein           10 Twisters-MR          1:34.17         DQ        
                  40.00                                                            
 -- Ledee, Sophie M     10 UN-QN-MR                  NT         DQ        
                  50.39                                                            
 -- LI, Erica            9 Twisters-MR          1:30.42         DQ        
      One hand touch - breast
                  43.51                                                            
 -- Hackel, Becca E      9 Agua Swim Team-MR    1:40.62         DQ        
                  46.10                                                            
 -- Moloney, Aislinn R   9 Agua Swim Team-MR    1:35.21         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  47.46                                                            
 -- Manzo, Sophia R      9 Agua Swim Team-MR    1:53.04         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  50.17                                                            
 -- Tyson, Natalie J    10 Agua Swim Team-MR    1:26.74         DQ        
      Alternating Kick - breast
                  39.89                                                            
 -- Ciraco, Bella R     10 Agua Swim Team-MR    1:37.46         DQ        
      One hand touch - breast
 -- Taipale, Lilli E     9 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
                  46.73                                                            
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bastone, Alexandra  10 WEST-MR                34.23      33.63         20  
  2 Pusing, Aizel G     10 Twisters-MR            37.90      34.75         17  
  3 Condon, Daniella M  10 WEST-MR                37.76      35.18         16  
  4 Tan, Marisol N      10 UNATT-MR               36.24      36.92         15  
  5 Capuano, Katelyn J  10 WEST-MR                37.67      37.13         14  
  6 Sweeney, Kait A      9 WEST-MR                37.04      37.20         13  
  7 Lee, Lauren          9 WEST-MR                36.58      37.23         12  
  8 Estrada-Nunez, Tha  10 Twisters-MR            40.81      37.27         11  
  9 Taylor, Jaelynn M   10 UNATT-MR               36.41      37.36          9  
 10 Hyun, Faith         10 GATE-MR                37.80      37.47          7  
 11 Gurden, Abigail S    9 WEST-MR                40.96      37.74          6  
 12 Lin, Sara S          9 WEST-MR                41.60      37.83          5  
 13 Chen, Bessie        10 Agua Swim Team-MR      37.64      37.92          4  
 14 Greenberg, Abigail  10 Agua Swim Team-MR      39.19      37.97          3  
 15 Stroka, Greta       10 Twisters-MR            38.74      38.38          2  
 16 Constantine, Jacqu   9 Agua Swim Team-MR      38.65      38.56          1  
 17 Lin, Katrina        10 Agua Swim Team-MR      37.95      38.87        
 18 Tackney, Sophia H   10 Agua Swim Team-MR      39.40      39.52        
 19 Alexander, Allyse   10 Twisters-MR            44.39      39.89        
 20 Tyson, Natalie J    10 Agua Swim Team-MR      39.78      40.05        
 21 Yan, Hannah         10 UN-QN-MR               40.12      40.19        
 22 Krishnamurthy, Ish  10 Agua Swim Team-MR      39.45      40.30        
 23 Soen, Jacquelynn    10 UN-QN-MR               41.17      40.39        
 24 Tyrrell, Lillie J    9 Agua Swim Team-MR      41.04      40.64        
 24 Bell, Fiona L        9 Agua Swim Team-MR      44.83      40.64        
 26 KU, Jaein           10 Twisters-MR            41.01      40.98        
 27 Bazinet, Julia M    10 WEST-MR                   NT      41.01        
 28 LI, Erica            9 Twisters-MR            45.24      41.13        
 29 Smith-Salzberg, Fa  10 Agua Swim Team-MR      41.83      41.15        
 30 Posada, Zenya J      9 WEST-MR                45.20      41.23        
 31 Johnson, Lily R     10 Agua Swim Team-MR      39.89      41.41        
 32 Ortiz, Katherine E  10 RedTails-MR            41.01      41.69        
 33 Perez, Nicole       10 RedTails-MR            43.09      42.43        
 34 Nassar, Salma        9 Twisters-MR            50.41      42.75        
 35 Albuquerque Hsieh,  10 Agua Swim Team-MR      42.52      43.02        
 36 Auquilla, Litsi D   10 RedTails-MR            45.35      43.28        
 37 Lee, Suah           10 Twisters-MR            45.27      43.75        
 38 Trinidad, Mianny L   9 RedTails-MR            47.02      44.16        
 39 Bolon, Isabella M   10 Agua Swim Team-MR      51.39      44.70        
 40 Moloney, Aislinn R   9 Agua Swim Team-MR      43.18      44.74        
 41 Pritsch, Alexia      9 Agua Swim Team-MR      47.03      44.79        
 42 Park, Song-Yi       10 GATE-MR                45.87      44.83        
 43 Krop, Ruby C        10 RedTails-MR            44.09      44.96        
 44 Rosario, Michelle    9 RedTails-MR            49.42      45.59        
 45 Marte, Ashley       10 RedTails-MR            48.02      46.09        
 46 Taipale, Lilli E     9 Agua Swim Team-MR         NT      46.19        
 47 Tauras, Natalie A    9 Agua Swim Team-MR      49.52      47.11        
 48 Leal, Ashley         9 RedTails-MR            47.60      47.13        
 48 Charland, Naia C    10 RedTails-MR            49.45      47.13        
 50 Pritsch, Katia       9 Agua Swim Team-MR      46.53      47.44        
 51 Jeong, Bina          9 UN-QN-MR               45.63      47.59        
 52 Cramer, Josephine    9 Agua Swim Team-MR      48.45      50.10        
 53 Hegedus, Leda       10 RedTails-MR            49.49      51.05        
 54 Zehe, Helene H       9 WEST-MR                53.19      52.32        
 55 Kaplan, Scarlett E   9 WEST-MR                52.21      52.50        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            2:02.22    1:57.19        
     1) Sweeney, Kait A 9               2) Taylor, Jaelynn M 10           
     3) Condon, Daniella M 10           4) Bastone, Alexandra A 10        
                  30.53       59.71 (29.18)     1:28.95 (29.24)     1:57.19 (28.24)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              2:13.54    2:02.13        
     1) Pusing, Aizel G 10              2) Estrada-Nunez, Thais I 10      
     3) Stroka, Greta 10                4) Nada, Sama 10                  
                  29.87     1:01.08 (31.21)     1:32.34 (31.26)     2:02.13 (29.79)
  3 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            2:08.53    2:05.09        
     1) Capuano, Katelyn J 10           2) Weinstein, Claire J 8          
     3) Lin, Sara S 9                   4) Lee, Lauren 9                  
                  30.67     1:03.09 (32.42)     1:34.93 (31.84)     2:05.09 (30.16)
  4 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      1:55.28    2:05.88        
     1) Hussain, Sana 10                2) Ebrahimpour, Beth N 9          
     3) Guan, Michelle K 10             4) Skaistis, Delilah E 10         
                  31.85     1:03.80 (31.95)     1:34.77 (30.97)     2:05.88 (31.11)
  5 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'           NT    2:11.05        
     1) Constantine, Jacqueline M 9     2) Chen, Bessie 10                
     3) Tyson, Natalie J 10             4) Asch, Lexi 10                  
                  34.33     1:05.78 (31.45)     1:39.17 (33.39)     2:11.05 (31.88)
  6 Westchester Aquatic Club-MR  'C'            2:20.45    2:16.87        
     1) Maierle, Lauren E 8             2) Bhandari, Adele 8              
     3) Pfeiffer, Ally T 9              4) Gurden, Abigail S 9            
                  35.00     1:10.36 (35.36)     1:45.55 (35.19)     2:16.87 (31.32)
  7 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              2:29.16    2:21.37        
     1) Haimson, Emma A 9               2) Lee, Suah 10                   
     3) LI, Erica 9                     4) KU, Jaein 10                   
                  33.23     1:09.66 (36.43)     1:48.63 (38.97)     2:21.37 (32.74)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            2:19.93    2:18.06        
     1) Capuano, Katelyn J 10           2) Lin, Sara S 9                  
     3) Lee, Lauren 9                   4) Sweeney, Kait A 9              
                  37.13     1:14.75 (37.62)     1:48.19 (33.44)     2:18.06 (29.87)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              2:34.41    2:20.77        
     1) Estrada-Nunez, Thais I 10       2) KU, Jaein 10                   
     3) Stroka, Greta 10                4) Pusing, Aizel G 10             
                  38.62     1:18.23 (39.61)     1:51.78 (33.55)     2:20.77 (28.99)
  3 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      2:22.67    2:21.59        
     1) Lin, Katrina 10                 2) Ebrahimpour, Beth N 9          
     3) Hussain, Sana 10                4) Skaistis, Delilah E 10         
                  37.66     1:16.61 (38.95)     1:50.94 (34.33)     2:21.59 (30.65)
  4 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            2:30.24    2:27.23        
     1) Condon, Daniella M 10           2) Posada, Zenya J 9              
     3) Gurden, Abigail S 9             4) Bazinet, Julia M 10            
                  34.58     1:17.33 (42.75)     1:55.43 (38.10)     2:27.23 (31.80)
  5 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'           NT    2:30.97        
     1) Chen, Bessie 10                 2) Tackney, Sophia H 10           
     3) Asch, Lexi 10                   4) Johnson, Lily R 10             
                  38.14     1:21.82 (43.68)     1:58.55 (36.73)     2:30.97 (32.42)
  6 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              2:47.41    2:38.33        
     1) LI, Erica 9                     2) Nassar, Salma 9                
     3) Lee, Suah 10                    4) Alexander, Allyse I 10         
                  40.12     1:25.18 (45.06)     2:05.47 (40.29)     2:38.33 (32.86)
  7 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'        2:45.99    2:41.25        
     1) Ortiz, Katherine E 10           2) Auquilla, Litsi D 10           
     3) Bacon, Marina S 10              4) Leal, Ashley 9                 
                  43.39     1:28.29 (44.90)     2:05.84 (37.55)     2:41.25 (35.41)
  8 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'C'        3:15.04    3:05.97        
     1) Marte, Ashley 10                2) Rosario, Michelle D 9          
     3) Wilson, Jahzara A 8             4) Charland, Naia C 10            
                  50.03     1:42.71 (52.68)     2:25.88 (43.17)     3:05.97 (40.09)
 -- Riverbank RedTails Swim Team-MR  'B'        3:00.46         DQ        
      : One hand touch - breast
     1) Krop, Ruby C 10                 2) Hegedus, Leda 10               
     3) Perez, Nicole 10                4) Trinidad, Mianny L 9           
                  43.27     1:06.55 (23.28)     1:37.95 (31.40)                    
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Esther Y       11 WEST-MR                26.57      26.17         20  
  2 Tan, Samantha N     12 UNATT-MR               26.39      26.57         17  
  3 Cornish, Kristin A  11 UNATT-MR               27.44      26.96         16  
  4 Leal, Nancy         12 RedTails-MR            27.07      27.38         15  
  5 Egan, Orla M        12 Twisters-MR            28.48      27.51         14  
  6 Gurden, Julia       12 WEST-MR                28.98      27.53         13  
  7 Tsai, Sarah Y       11 WEST-MR                27.56      27.77         12  
  8 Lopez-Ryan, Brookl  11 WEST-MR                28.24      28.28         11  
  9 Coughlin, Caroline  12 WEST-MR                28.50      28.41          9  
 10 Sandoval, Candela   12 Twisters-MR            29.67      28.50          7  
 11 Shanahan, Maggie E  12 Agua Swim Team-MR      30.41      28.54          6  
 12 Bonanno, Nicole R   12 WEST-MR                31.48      28.59          5  
 13 Hu, Amy             12 WEST-MR                28.93      28.61          4  
 14 Aclao, Joromya      12 GATE-MR                27.99      28.65          3  
 15 Slezak, Julia       12 Twisters-MR            31.99      28.75          2  
 16 Chen, Kira          11 QNS-MR                 28.67      28.87          1  
 17 Lippolis, Isabella  12 WEST-MR                29.78      29.00        
 18 Fernandez, Samanth  12 Twisters-MR            28.80      29.02        
 19 Peng, Natalie       11 WEST-MR                29.38      29.05        
 20 LePique, Maya F     12 RedTails-MR            30.38      29.18        
 21 Rossi, Elena        11 WEST-MR                30.47      29.47        
 22 Corbett, Kymora K   12 Agua Swim Team-MR      27.96      29.51        
 23 Schaepers-Cheu, Ma  11 Agua Swim Team-MR      30.19      29.58        
 24 Shimizu-Bowers, Ha  11 UNAT-MR                30.42      29.76        
 25 Yangchen, Tsering   12 GATE-MR                32.46      29.79        
 26 Li, Harmony Y       11 UNAT-MR                31.39      29.82        
 27 Krishna, Nayesha    11 Agua Swim Team-MR      32.32      29.83        
 28 Lei, Anya           11 Twisters-MR            32.87      29.86        
 29 Gonciarz, Isabella  12 Twisters-MR            30.14      30.07        
 30 St. Jean, Ryann A   11 Agua Swim Team-MR      30.11      30.22        
 31 Zarazua, Jennifer   12 Twisters-MR            30.53      30.32        
 32 Jimenez, Haley      12 GATE-MR                29.96      30.36        
 33 Chang, Cara         11 Agua Swim Team-MR      30.06      30.49        
 34 Chang, Mia          11 Agua Swim Team-MR      32.20      30.52        
 35 Barber, Alexis G    11 Twisters-MR            31.69      30.58        
 36 Leonard, Penelope   11 Agua Swim Team-MR      31.56      30.76        
 37 Orris- Maitland, A  12 RedTails-MR            30.13      30.94        
 38 Sacks, Jaden S      11 Agua Swim Team-MR      31.44      31.13        
 39 Wang, Laurie        12 GATE-MR                31.60      31.16        
 40 Kowalczyk, Julia    11 Twisters-MR            33.41      31.27        
 41 Westenra, Nastya    11 Agua Swim Team-MR      31.38      31.32        
 42 Lachman, Katherine  12 Agua Swim Team-MR      33.54      31.38        
 43 Kovacs, Bella M     12 GATE-MR                31.69      31.57        
 44 St. Jean, Ryleigh   11 Agua Swim Team-MR      32.79      31.64        
 45 Weiss, Tallisker L  12 Agua Swim Team-MR      30.35      31.78        
 46 Gjertsen, Allison   12 WEST-MR                31.13      31.91        
 47 Miccoli, Luna N     12 Agua Swim Team-MR      33.04      32.01        
 48 Blythe, Karenna G   11 Agua Swim Team-MR      32.62      32.10        
 49 Roberts, Madison B  12 Agua Swim Team-MR      32.51      32.22        
 50 Rodriguez Andersen  12 Twisters-MR            35.40      32.64        
 51 Javaheri, Ariana C  12 Agua Swim Team-MR      32.59      32.78        
 52 Kyin, Sheldi        12 Agua Swim Team-MR      33.26      32.82        
 53 Breitman, Juliet R  11 Agua Swim Team-MR      33.52      33.02        
 54 Menashi, Anisha D   11 Twisters-MR            36.44      33.04        
 55 Zamarbide, Sol      11 WEST-MR                34.23      33.14        
 56 Li, Kaitlin         12 GATE-MR                33.55      33.19        
 57 Hermann, Anna       11 Agua Swim Team-MR      35.25      33.47        
 58 Rodriguez, Esmeral  11 RedTails-MR            34.64      34.31        
 59 Marcotullio, Isabe  11 RedTails-MR            36.09      34.37        
 59 Lee, Jasmin         12 Twisters-MR            35.33      34.37        
 61 Mulakandov, Leiel   11 UN-QN-MR               35.59      34.41        
 62 Wilson, Destiny E   11 RedTails-MR            34.86      34.61        
 63 Khaimova, Annie     11 RedTails-MR            36.51      35.33        
 64 Palmer, Avery N     11 RedTails-MR            36.90      35.44        
 65 Strez, Emily K      11 Twisters-MR            38.55      36.06        
 66 Mulakandov, Raquel  11 UN-QN-MR               36.60      36.41        
 67 Soen, Gabrielle     11 UN-QN-MR               38.93      37.24        
 68 Thomas, Kelli       12 WEST-MR                41.03      38.33        
 69 Jackson, Jaedyn R   11 RedTails-MR            46.02      40.86        
 70 Pula, Zuzanna       12 GATE-MR                54.00      46.87        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Esther Y       11 WEST-MR                58.26      56.41         20  
                  26.87       56.41 (29.54)                                        
  2 Cornish, Kristin A  11 UNATT-MR               58.86      58.05         17  
                  27.80       58.05 (30.25)                                        
  3 Egan, Orla M        12 Twisters-MR          1:01.21      58.17         16  
                  28.17       58.17 (30.00)                                        
  4 Gurden, Julia       12 WEST-MR                58.15      58.19         15  
                  27.87       58.19 (30.32)                                        
  5 Tan, Samantha N     12 UNATT-MR               58.86      58.24         14  
                  28.18       58.24 (30.06)                                        
  6 Yeh, Kiely M        12 UN-QN-MR               59.48      58.89         13  
                  28.56       58.89 (30.33)                                        
  7 Camperlengo, Gilli  12 WEST-MR              1:01.16      59.21         12  
                  28.68       59.21 (30.53)                                        
  8 Lee, Megan C        12 WEST-MR                59.35      59.47         11  
                  28.45       59.47 (31.02)                                        
  9 Tsai, Sarah Y       11 WEST-MR                59.41      59.59          9  
                  28.97       59.59 (30.62)                                        
 10 Hu, Amy             12 WEST-MR              1:08.44    1:01.36          7  
                  30.02     1:01.36 (31.34)                                        
 11 Chen, Kira          11 QNS-MR               1:02.90    1:01.67          6  
                  29.66     1:01.67 (32.01)                                        
 12 Sandoval, Candela   12 Twisters-MR          1:03.46    1:01.77          5  
                  30.53     1:01.77 (31.24)                                        
 13 Rossi, Elena        11 WEST-MR              1:04.73    1:02.09          4  
                  30.36     1:02.09 (31.73)                                        
 14 Coughlin, Caroline  12 WEST-MR              1:02.73    1:02.20          3  
                  29.49     1:02.20 (32.71)                                        
 15 Shanahan, Maggie E  12 Agua Swim Team-MR    1:05.45    1:02.50          2  
                  30.04     1:02.50 (32.46)                                        
 16 Bonanno, Nicole R   12 WEST-MR              1:05.44    1:02.51          1  
                  29.81     1:02.51 (32.70)                                        
 17 Lopez-Ryan, Brookl  11 WEST-MR              1:04.92    1:02.52        
                  29.64     1:02.52 (32.88)                                        
 18 Peng, Natalie       11 WEST-MR              1:03.23    1:02.83        
                  30.46     1:02.83 (32.37)                                        
 19 Ronaghan, Olivia R  11 QNS-MR               1:02.89    1:03.11        
                  30.22     1:03.11 (32.89)                                        
 20 Shimizu-Bowers, Ha  11 UNAT-MR              1:09.37    1:03.39        
                  30.87     1:03.39 (32.52)                                        
 21 Fernandez, Samanth  12 Twisters-MR          1:04.41    1:03.62        
                  30.73     1:03.62 (32.89)                                        
 22 Zarazua, Jennifer   12 Twisters-MR          1:07.12    1:03.96        
                  30.97     1:03.96 (32.99)                                        
 23 Schaepers-Cheu, Ma  11 Agua Swim Team-MR    1:05.58    1:04.09        
                  30.90     1:04.09 (33.19)                                        
 24 Slezak, Julia       12 Twisters-MR          1:08.37    1:05.07        
                  30.13     1:05.07 (34.94)                                        
 25 St. Jean, Ryann A   11 Agua Swim Team-MR    1:14.49    1:05.44        
                  30.28     1:05.44 (35.16)                                        
 26 Gonciarz, Isabella  12 Twisters-MR          1:07.56    1:06.15        
                  32.11     1:06.15 (34.04)                                        
 27 Lippolis, Isabella  12 WEST-MR              1:03.55    1:06.73        
                  31.98     1:06.73 (34.75)                                        
 28 Westenra, Nastya    11 Agua Swim Team-MR    1:08.79    1:06.85        
                  32.46     1:06.85 (34.39)                                        
 29 Lei, Anya           11 Twisters-MR          1:12.17    1:06.93        
                  32.47     1:06.93 (34.46)                                        
 30 Weiss, Tallisker L  12 Agua Swim Team-MR    1:05.72    1:07.69        
                  32.62     1:07.69 (35.07)                                        
 31 Chang, Cara         11 Agua Swim Team-MR    1:07.80    1:07.73        
                  31.82     1:07.73 (35.91)                                        
 32 Barber, Alexis G    11 Twisters-MR          1:08.64    1:07.74        
                  31.74     1:07.74 (36.00)                                        
 33 Krishna, Nayesha    11 Agua Swim Team-MR    1:10.61    1:08.07        
                  32.22     1:08.07 (35.85)                                        
 34 Li, Harmony Y       11 UNAT-MR              1:06.00    1:08.70        
                  31.62     1:08.70 (37.08)                                        
 35 Kovacs, Bella M     12 GATE-MR              1:09.75    1:09.23        
                  33.29     1:09.23 (35.94)                                        
 36 Sacks, Jaden S      11 Agua Swim Team-MR    1:10.53    1:09.73        
                  32.39     1:09.73 (37.34)                                        
 37 Javaheri, Ariana C  12 Agua Swim Team-MR    1:15.09    1:10.36        
                  33.67     1:10.36 (36.69)                                        
 38 Kujawski, Dylan A   11 WEST-MR              1:19.94    1:10.50        
                  33.68     1:10.50 (36.82)                                        
 39 Chang, Mia          11 Agua Swim Team-MR    1:13.30    1:10.85        
                  33.22     1:10.85 (37.63)                                        
 40 Rodriguez Andersen  12 Twisters-MR          1:19.38    1:11.13        
                  34.43     1:11.13 (36.70)                                        
 41 Roberts, Madison B  12 Agua Swim Team-MR    1:11.17    1:11.59        
                  33.93     1:11.59 (37.66)                                        
 42 Miccoli, Luna N     12 Agua Swim Team-MR    1:13.71    1:12.06        
                  32.71     1:12.06 (39.35)                                        
 43 St. Jean, Ryleigh   11 Agua Swim Team-MR    1:18.91    1:12.28        
                  34.30     1:12.28 (37.98)                                        
 44 Zamarbide, Sol      11 WEST-MR              1:17.30    1:12.30        
                  34.83     1:12.30 (37.47)                                        
 45 Li, Kaitlin         12 GATE-MR              1:13.85    1:12.74        
                  34.51     1:12.74 (38.23)                                        
 46 Kyin, Sheldi        12 Agua Swim Team-MR    1:15.99    1:13.31        
                  34.39     1:13.31 (38.92)                                        
 47 Lachman, Katherine  12 Agua Swim Team-MR    1:13.84    1:13.48        
                  34.69     1:13.48 (38.79)                                        
 48 Breitman, Juliet R  11 Agua Swim Team-MR    1:12.15    1:13.74        
                  34.45     1:13.74 (39.29)                                        
 49 Rawlings, Ava L     11 Agua Swim Team-MR    1:19.66    1:15.48        
                  34.92     1:15.48 (40.56)                                        
 50 Katagas, Ella       12 Agua Swim Team-MR    1:18.45    1:16.40        
                  15.81   1:16.40 (1:00.59)                                        
 51 Mulakandov, Leiel   11 UN-QN-MR             1:20.17    1:17.50        
                  35.95     1:17.50 (41.55)                                        
 52 Hermann, Anna       11 Agua Swim Team-MR    1:23.02    1:17.69        
                  34.79     1:17.69 (42.90)                                        
 53 Mulakandov, Raquel  11 UN-QN-MR                  NT    1:23.08        
                  38.68     1:23.08 (44.40)                                        
 54 Strez, Emily K      11 Twisters-MR          1:27.38    1:25.68        
                  40.31     1:25.68 (45.37)                                        
 55 Lee, Kaitlyn        11 GATE-MR              2:00.00    1:51.00        
                  50.21   1:51.00 (1:00.79)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cornish, Kristin A  11 UNATT-MR               31.95      30.47         20  
  2 Gurden, Julia       12 WEST-MR                31.10      30.60         17  
  3 Tan, Samantha N     12 UNATT-MR               31.30      30.93         16  
  4 Lin, Esther Y       11 WEST-MR                34.34      31.11         15  
  5 Tsai, Sarah Y       11 WEST-MR                31.04      32.03         14  
  6 Aclao, Joromya      12 GATE-MR                30.45      32.15         13  
  7 Sandoval, Candela   12 Twisters-MR            32.96      32.38         12  
  8 Egan, Orla M        12 Twisters-MR            34.03      32.68         11  
  9 Bonanno, Nicole R   12 WEST-MR                38.40      32.73          9  
 10 Slezak, Julia       12 Twisters-MR            35.39      32.75          7  
 11 Chen, Kira          11 QNS-MR                 32.52      32.78          6  
 12 Leal, Nancy         12 RedTails-MR            32.94      33.14          5  
 13 Hu, Amy             12 WEST-MR                33.15      33.22          4  
 14 Shanahan, Maggie E  12 Agua Swim Team-MR      33.27      33.28          3  
 15 Lopez-Ryan, Brookl  11 WEST-MR                33.21      33.52          2  
 16 Peng, Natalie       11 WEST-MR                31.44      33.53          1  
 17 Coughlin, Caroline  12 WEST-MR                34.54      33.78        
 18 Jimenez, Haley      12 GATE-MR                33.17      33.87        
 19 Lippolis, Isabella  12 WEST-MR                34.12      33.90        
 20 Rossi, Elena        11 WEST-MR                33.93      33.93        
 21 Lei, Anya           11 Twisters-MR            35.06      34.03        
 22 LePique, Maya F     12 RedTails-MR            34.63      34.82        
 23 Gonciarz, Isabella  12 Twisters-MR            34.67      34.83        
 24 Fernandez, Samanth  12 Twisters-MR            33.75      34.86        
 25 Schaepers-Cheu, Ma  11 Agua Swim Team-MR      34.89      34.95        
 26 Krishna, Nayesha    11 Agua Swim Team-MR      34.46      35.21        
 27 Li, Harmony Y       11 UNAT-MR                35.89      35.26        
 28 Zarazua, Jennifer   12 Twisters-MR            35.26      35.32        
 29 Yangchen, Tsering   12 GATE-MR                34.66      35.65        
 30 Menashi, Anisha D   11 Twisters-MR            38.97      35.76        
 31 Shimizu-Bowers, Ha  11 UNAT-MR                35.50      35.84        
 32 St. Jean, Ryann A   11 Agua Swim Team-MR      38.85      35.87        
 33 Wang, Laurie        12 GATE-MR                37.68      35.88        
 34 Westenra, Nastya    11 Agua Swim Team-MR      36.23      36.02        
 35 Barber, Alexis G    11 Twisters-MR            39.26      36.12        
 36 Corbett, Kymora K   12 Agua Swim Team-MR      35.29      36.17        
 37 Kowalczyk, Julia    11 Twisters-MR            38.19      36.60        
 38 Lachman, Katherine  12 Agua Swim Team-MR      36.33      36.71        
 39 Orris- Maitland, A  12 RedTails-MR            35.80      37.26        
 40 Kujawski, Dylan A   11 WEST-MR                40.99      37.28        
 41 Roberts, Madison B  12 Agua Swim Team-MR      36.53      37.35        
 42 Chang, Mia          11 Agua Swim Team-MR      36.51      37.39        
 43 Kovacs, Bella M     12 GATE-MR                30.43      37.41        
 44 Sacks, Jaden S      11 Agua Swim Team-MR      37.51      37.95        
 45 Blythe, Karenna G   11 Agua Swim Team-MR      37.47      38.07        
 46 Mulakandov, Raquel  11 UN-QN-MR               37.11      38.57        
 47 Gjertsen, Allison   12 WEST-MR                38.20      39.12        
 48 Weiss, Tallisker L  12 Agua Swim Team-MR      36.93      39.13        
 49 Khaimova, Annie     11 RedTails-MR            40.12      39.14        
 50 Chang, Cara         11 Agua Swim Team-MR      36.83      39.25        
 51 Li, Kaitlin         12 GATE-MR                40.40      39.30        
 52 Zamarbide, Sol      11 WEST-MR                39.69      39.53        
 53 Breitman, Juliet R  11 Agua Swim Team-MR      38.83      39.64        
 54 Javaheri, Ariana C  12 Agua Swim Team-MR      38.57      39.68        
 55 St. Jean, Ryleigh   11 Agua Swim Team-MR      39.35      40.42        
 56 Rodriguez, Esmeral  11 RedTails-MR            40.52      41.05        
 57 Marcotullio, Isabe  11 RedTails-MR            40.09      41.37        
 58 Kyin, Sheldi        12 Agua Swim Team-MR      41.67      41.69        
 59 Wilson, Destiny E   11 RedTails-MR            45.12      42.90        
 60 Strez, Emily K      11 Twisters-MR            47.18      43.11        
 61 Palmer, Avery N     11 RedTails-MR            47.63      44.03        
 62 Mulakandov, Leiel   11 UN-QN-MR               51.22      44.14        
 63 Soen, Gabrielle     11 UN-QN-MR               44.62      44.31        
 64 Thomas, Kelli       12 WEST-MR                48.06      44.85        
 65 Pula, Zuzanna       12 GATE-MR                49.36      51.21        
 66 Jackson, Jaedyn R   11 RedTails-MR            56.98      53.27        
 -- Rodriguez Andersen  12 Twisters-MR            41.45         DQ        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Esther Y       11 WEST-MR                33.10      32.79         20  
  2 Egan, Orla M        12 Twisters-MR            37.91      35.40         17  
  3 Cornish, Kristin A  11 UNATT-MR               38.80      35.51         16  
  4 Shanahan, Maggie E  12 Agua Swim Team-MR      38.43      36.35         15  
  5 Coughlin, Caroline  12 WEST-MR                36.81      36.43         14  
  6 Gurden, Julia       12 WEST-MR                39.67      36.60         13  
  7 Peng, Natalie       11 WEST-MR                37.79      37.14         12  
  8 Tan, Samantha N     12 UNATT-MR               38.58      37.54         11  
  9 Chen, Kira          11 QNS-MR                 38.87      37.61          9  
 10 Tsai, Sarah Y       11 WEST-MR                39.33      37.85          7  
 11 Bonanno, Nicole R   12 WEST-MR                44.35      37.89          6  
 12 Fernandez, Samanth  12 Twisters-MR            38.16      37.91          5  
 13 Lopez-Ryan, Brookl  11 WEST-MR                39.46      37.99          4  
 14 Rossi, Elena        11 WEST-MR                40.32      38.81          3  
 15 LePique, Maya F     12 RedTails-MR            39.17      38.92          2  
 16 Yangchen, Tsering   12 GATE-MR                38.94      39.38          1  
 17 St. Jean, Ryleigh   11 Agua Swim Team-MR      39.58      39.60        
 18 Aclao, Joromya      12 GATE-MR                37.64      39.68        
 19 Zarazua, Jennifer   12 Twisters-MR            40.57      39.85        
 20 Sandoval, Candela   12 Twisters-MR            40.27      39.94        
 21 Gonciarz, Isabella  12 Twisters-MR            41.84      39.95        
 22 Hu, Amy             12 WEST-MR                43.48      40.13        
 23 Jimenez, Haley      12 GATE-MR                39.22      40.21        
 24 Lippolis, Isabella  12 WEST-MR                41.51      40.39        
 25 Kowalczyk, Julia    11 Twisters-MR            43.60      40.42        
 26 Schaepers-Cheu, Ma  11 Agua Swim Team-MR      42.44      40.98        
 27 Kyin, Sheldi        12 Agua Swim Team-MR      41.10      41.07        
 28 Roberts, Madison B  12 Agua Swim Team-MR      39.74      41.08        
 29 Wang, Laurie        12 GATE-MR                40.04      41.09        
 30 Rodriguez Andersen  12 Twisters-MR            44.94      41.23        
 31 Li, Kaitlin         12 GATE-MR                42.07      41.49        
 32 Leonard, Penelope   11 Agua Swim Team-MR      42.50      41.92        
 33 Gjertsen, Allison   12 WEST-MR                40.28      41.94        
 34 Menashi, Anisha D   11 Twisters-MR            45.58      42.05        
 35 Kovacs, Bella M     12 GATE-MR                40.92      42.06        
 36 Corbett, Kymora K   12 Agua Swim Team-MR      39.70      42.14        
 37 Kujawski, Dylan A   11 WEST-MR                46.30      43.00        
 38 Zamarbide, Sol      11 WEST-MR                44.14      43.35        
 39 Mulakandov, Leiel   11 UN-QN-MR               43.86      43.56        
 39 Barber, Alexis G    11 Twisters-MR            46.69      43.56        
 41 Slezak, Julia       12 Twisters-MR            47.36      43.75        
 42 Lachman, Katherine  12 Agua Swim Team-MR      45.07      43.81        
 43 Hermann, Anna       11 Agua Swim Team-MR      44.82      43.91        
 44 Javaheri, Ariana C  12 Agua Swim Team-MR      46.84      44.11        
 45 Miccoli, Luna N     12 Agua Swim Team-MR      45.53      45.87        
 46 Marcotullio, Isabe  11 RedTails-MR            45.09      46.02        
 47 Lei, Anya           11 Twisters-MR            54.79      46.37        
 48 Palmer, Avery N     11 RedTails-MR            48.24      46.41        
 49 Mulakandov, Raquel  11 UN-QN-MR               53.93      46.89        
 50 Lee, Jasmin         12 Twisters-MR            47.96      47.13        
 51 Khaimova, Annie     11 RedTails-MR            50.23      48.26        
 52 Strez, Emily K      11 Twisters-MR            51.16      48.88        
 53 Soen, Gabrielle     11 UN-QN-MR               48.94      51.50        
 54 Pula, Zuzanna       12 GATE-MR                48.44      52.22        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tan, Samantha N     12 UNATT-MR               30.10      28.56         20  
  2 Lin, Esther Y       11 WEST-MR                32.26      28.67         17  
  3 Gurden, Julia       12 WEST-MR                29.76      29.11         16  
  4 Cornish, Kristin A  11 UNATT-MR               29.70      29.13         15  
  5 Sandoval, Candela   12 Twisters-MR            31.38      30.61         14  
  6 Leal, Nancy         12 RedTails-MR            29.85      30.77         13  
  7 Chen, Kira          11 QNS-MR                 30.69      30.81         12  
  8 Peng, Natalie       11 WEST-MR                32.20      31.22         11  
  9 Lopez-Ryan, Brookl  11 WEST-MR                31.81      31.23          9  
 10 Tsai, Sarah Y       11 WEST-MR                31.17      31.34          7  
 11 Hu, Amy             12 WEST-MR                34.36      31.45          6  
 12 Bonanno, Nicole R   12 WEST-MR                36.01      32.00          5  
 13 Krishna, Nayesha    11 Agua Swim Team-MR      34.62      32.04          4  
 14 Gonciarz, Isabella  12 Twisters-MR            32.64      32.17          2.5
 14 Aclao, Joromya      12 GATE-MR                31.88      32.17          2.5
 16 Zarazua, Jennifer   12 Twisters-MR            32.42      32.19          1  
 17 Coughlin, Caroline  12 WEST-MR                33.52      32.45        
 18 Egan, Orla M        12 Twisters-MR            34.91      32.46        
 19 Lippolis, Isabella  12 WEST-MR                32.21      32.67        
 20 Fernandez, Samanth  12 Twisters-MR            32.49      32.69        
 21 Yangchen, Tsering   12 GATE-MR                38.23      33.26        
 22 Rossi, Elena        11 WEST-MR                33.70      33.29        
 23 St. Jean, Ryann A   11 Agua Swim Team-MR      33.84      33.51        
 24 Leonard, Penelope   11 Agua Swim Team-MR      35.01      33.56        
 25 Jimenez, Haley      12 GATE-MR                32.57      33.63        
 26 Shimizu-Bowers, Ha  11 UNAT-MR                35.44      33.68        
 27 Lei, Anya           11 Twisters-MR            39.47      33.75        
 28 Westenra, Nastya    11 Agua Swim Team-MR      33.97      33.92        
 29 Chang, Mia          11 Agua Swim Team-MR      38.70      34.20        
 30 Li, Harmony Y       11 UNAT-MR                35.52      34.96        
 31 Barber, Alexis G    11 Twisters-MR            37.29      35.08        
 32 Slezak, Julia       12 Twisters-MR            38.23      35.22        
 33 Kowalczyk, Julia    11 Twisters-MR            37.70      35.71        
 34 Sacks, Jaden S      11 Agua Swim Team-MR      40.72      35.99        
 35 Kovacs, Bella M     12 GATE-MR                35.36      36.11        
 36 Weiss, Tallisker L  12 Agua Swim Team-MR      36.77      36.72        
 37 Li, Kaitlin         12 GATE-MR                38.27      37.19        
 38 Blythe, Karenna G   11 Agua Swim Team-MR      35.97      37.47        
 39 Hermann, Anna       11 Agua Swim Team-MR      38.44      37.59        
 40 Rodriguez Andersen  12 Twisters-MR            42.21      38.05        
 41 Wang, Laurie        12 GATE-MR                36.99      38.32        
 42 Chang, Cara         11 Agua Swim Team-MR      36.56      38.44        
 43 Kujawski, Dylan A   11 WEST-MR                53.09      38.56        
 44 Orris- Maitland, A  12 RedTails-MR            34.58      39.01        
 45 Wilson, Destiny E   11 RedTails-MR            42.19      39.11        
 46 Gjertsen, Allison   12 WEST-MR                39.49      39.79        
 47 Breitman, Juliet R  11 Agua Swim Team-MR      39.82      39.99        
 48 Zamarbide, Sol      11 WEST-MR                42.08      40.24        
 49 Mulakandov, Leiel   11 UN-QN-MR               40.56      40.44        
 50 Mulakandov, Raquel  11 UN-QN-MR               42.09      40.46        
 51 Rodriguez, Esmeral  11 RedTails-MR            40.71      43.41        
 52 Soen, Gabrielle     11 UN-QN-MR               43.10      44.53        
 -- Strez, Emily K      11 Twisters-MR            55.71         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Collmar, Yilinna Y  11 WEST-MR              1:05.47    1:03.09         20  
                  28.75     1:03.09 (34.34)                                        
  2 Lin, Esther Y       11 WEST-MR              1:05.43    1:04.00         17  
                  30.20     1:04.00 (33.80)                                        
  3 Gurden, Julia       12 WEST-MR              1:06.29    1:06.06         16  
                  29.89     1:06.06 (36.17)                                        
  4 Lee, Megan C        12 WEST-MR              1:08.46    1:07.14         15  
                  32.35     1:07.14 (34.79)                                        
  5 Cornish, Kristin A  11 UNATT-MR             1:11.71    1:07.35         14  
                  31.01     1:07.35 (36.34)                                        
  6 Egan, Orla M        12 Twisters-MR          1:14.77    1:07.82         13  
                  32.12     1:07.82 (35.70)                                        
  7 Tan, Samantha N     12 UNATT-MR             1:08.15    1:08.27         12  
                  30.65     1:08.27 (37.62)                                        
  8 Chen, Kira          11 QNS-MR               1:08.87    1:09.36         11  
                  33.08     1:09.36 (36.28)                                        
  9 Tsai, Sarah Y       11 WEST-MR              1:11.54    1:09.45          9  
                  32.18     1:09.45 (37.27)                                        
 10 Sandoval, Candela   12 Twisters-MR          1:13.26    1:09.55          7  
                  32.14     1:09.55 (37.41)                                        
 11 Yeh, Kiely M        12 UN-QN-MR             1:10.67    1:10.05          6  
                  33.32     1:10.05 (36.73)                                        
 12 Peng, Natalie       11 WEST-MR              1:09.19    1:10.49          5  
                  32.70     1:10.49 (37.79)                                        
 13 Rossi, Elena        11 WEST-MR              1:12.59    1:10.99          4  
                  33.14     1:10.99 (37.85)                                        
 14 Lopez-Ryan, Brookl  11 WEST-MR              1:13.07    1:11.23          3  
                  32.70     1:11.23 (38.53)                                        
 15 Shanahan, Maggie E  12 Agua Swim Team-MR    1:10.60    1:11.34          2  
                  33.70     1:11.34 (37.64)                                        
 16 Hu, Amy             12 WEST-MR              1:13.04    1:11.54          1  
                  32.72     1:11.54 (38.82)                                        
 17 Coughlin, Caroline  12 WEST-MR              1:15.62    1:11.60        
                  34.06     1:11.60 (37.54)                                        
 18 Fernandez, Samanth  12 Twisters-MR          1:14.36    1:12.22        
                  33.98     1:12.22 (38.24)                                        
 18 Ronaghan, Olivia R  11 QNS-MR               1:13.43    1:12.22        
                  34.82     1:12.22 (37.40)                                        
 20 Zarazua, Jennifer   12 Twisters-MR          1:14.51    1:12.42        
                  33.90     1:12.42 (38.52)                                        
 21 Schaepers-Cheu, Ma  11 Agua Swim Team-MR    1:15.14    1:13.53        
                  34.32     1:13.53 (39.21)                                        
 22 Krishna, Nayesha    11 Agua Swim Team-MR    1:16.02    1:13.54        
                  33.68     1:13.54 (39.86)                                        
 23 Lippolis, Isabella  12 WEST-MR              1:14.46    1:13.85        
                  33.58     1:13.85 (40.27)                                        
 24 Shimizu-Bowers, Ha  11 UNAT-MR              1:15.93    1:14.41        
                  33.92     1:14.41 (40.49)                                        
 25 St. Jean, Ryann A   11 Agua Swim Team-MR    1:17.81    1:15.91        
                  16.00     1:15.91 (59.91)                                        
 26 Slezak, Julia       12 Twisters-MR          1:12.72    1:17.20        
                  33.91     1:17.20 (43.29)                                        
 27 St. Jean, Ryleigh   11 Agua Swim Team-MR    1:21.95    1:17.43        
                  37.25     1:17.43 (40.18)                                        
 28 Westenra, Nastya    11 Agua Swim Team-MR    1:17.75    1:17.57        
                  36.04     1:17.57 (41.53)                                        
 29 Barber, Alexis G    11 Twisters-MR          1:24.10    1:17.58        
                  35.88     1:17.58 (41.70)                                        
 30 Li, Harmony Y       11 UNAT-MR              1:18.95    1:17.74        
                  35.17     1:17.74 (42.57)                                        
 31 Kovacs, Bella M     12 GATE-MR              1:25.55    1:18.33        
                  36.71     1:18.33 (41.62)                                        
 32 Lei, Anya           11 Twisters-MR          1:26.09    1:18.70        
                  34.47     1:18.70 (44.23)                                        
 33 Rodriguez Andersen  12 Twisters-MR          1:26.72    1:19.38        
                  37.76     1:19.38 (41.62)                                        
 34 Lachman, Katherine  12 Agua Swim Team-MR    1:20.96    1:19.96        
                  37.76     1:19.96 (42.20)                                        
 35 Kujawski, Dylan A   11 WEST-MR              1:23.99    1:20.11        
                  37.64     1:20.11 (42.47)                                        
 36 Li, Kaitlin         12 GATE-MR              1:23.12    1:20.19        
                  39.02     1:20.19 (41.17)                                        
 37 Sacks, Jaden S      11 Agua Swim Team-MR    1:21.68    1:20.35        
                  37.08     1:20.35 (43.27)                                        
 38 Kyin, Sheldi        12 Agua Swim Team-MR    1:23.11    1:21.43        
                  39.43     1:21.43 (42.00)                                        
 39 Chang, Mia          11 Agua Swim Team-MR    1:18.09    1:21.57        
                  38.16     1:21.57 (43.41)                                        
 40 Roberts, Madison B  12 Agua Swim Team-MR    1:20.01    1:21.89        
                  39.82     1:21.89 (42.07)                                        
 41 Chang, Cara         11 Agua Swim Team-MR    1:19.04    1:22.72        
                  39.37     1:22.72 (43.35)                                        
 42 Zamarbide, Sol      11 WEST-MR              1:27.26    1:22.89        
                  38.89     1:22.89 (44.00)                                        
 43 Javaheri, Ariana C  12 Agua Swim Team-MR    1:23.83    1:23.01        
                  38.66     1:23.01 (44.35)                                        
 44 Weiss, Tallisker L  12 Agua Swim Team-MR    1:18.24    1:23.68        
                  39.10     1:23.68 (44.58)                                        
 45 Miccoli, Luna N     12 Agua Swim Team-MR    1:24.87    1:24.22        
                  40.08     1:24.22 (44.14)                                        
 46 Katagas, Ella       12 Agua Swim Team-MR    1:25.06    1:25.31        
                  38.37     1:25.31 (46.94)                                        
 47 Hermann, Anna       11 Agua Swim Team-MR    1:23.28    1:25.65        
                  38.28     1:25.65 (47.37)                                        
 48 Mulakandov, Leiel   11 UN-QN-MR             1:48.72    1:25.94        
                  42.84     1:25.94 (43.10)                                        
 49 Mulakandov, Raquel  11 UN-QN-MR             1:27.52    1:26.68        
                  39.44     1:26.68 (47.24)                                        
 50 Breitman, Juliet R  11 Agua Swim Team-MR    1:23.72    1:27.77        
                  40.02     1:27.77 (47.75)                                        
 51 Rawlings, Ava L     11 Agua Swim Team-MR    1:27.18    1:28.10        
                  41.70     1:28.10 (46.40)                                        
 52 Strez, Emily K      11 Twisters-MR          1:39.84    1:36.63        
                  44.97     1:36.63 (51.66)                                        
 53 Lee, Kaitlyn        11 GATE-MR              2:10.00    1:59.63        
                  57.64   1:59.63 (1:01.99)                                        
 -- Gonciarz, Isabella  12 Twisters-MR          1:17.09         DQ        
                  35.01                                                            
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            1:48.39    1:42.77        
     1) Collmar, Yilinna Y 11           2) Lee, Megan C 12                
     3) Lin, Esther Y 11                4) Jiang, Joy 12                  
                  25.55       52.09 (26.54)     1:18.00 (25.91)     1:42.77 (24.77)
  2 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            1:53.14    1:49.10        
     1) Camperlengo, Gillian R 12       2) Gurden, Julia 12               
     3) Coughlin, Caroline E 12         4) Tsai, Sarah Y 11               
                  27.45       54.35 (26.90)     1:22.06 (27.71)     1:49.10 (27.04)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:52.40    1:49.31        
     1) Egan, Orla M 12                 2) Sandoval, Candela 12           
     3) Fernandez, Samantha 12          4) Chong, Vanessa 12              
                  27.98       56.09 (28.11)     1:24.96 (28.87)     1:49.31 (24.35)
  4 Westchester Aquatic Club-MR  'D'            2:02.86    1:55.67        
     1) Gjertsen, Allison C 12          2) Lippolis, Isabella C 12        
     3) Rossi, Elena 11                 4) Bonanno, Nicole R 12           
                  29.44       58.27 (28.83)     1:27.03 (28.76)     1:55.67 (28.64)
  5 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              2:05.23    1:59.05        
     1) Zarazua, Jennifer 12            2) Lei, Anya 11                   
     3) Barber, Alexis G 11             4) Gonciarz, Isabella 12          
                  30.41     1:00.88 (30.47)     1:29.14 (28.26)     1:59.05 (29.91)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            2:00.23    1:59.35        
     1) Tsai, Sarah Y 11                2) Lin, Esther Y 11               
     3) Gurden, Julia 12                4) Lopez-Ryan, Brooklyn L 11      
                  31.91     1:03.45 (31.54)     1:32.13 (28.68)     1:59.35 (27.22)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              2:12.02    2:05.99        
     1) Sandoval, Candela 12            2) Fernandez, Samantha 12         
     3) Zarazua, Jennifer 12            4) Egan, Orla M 12                
                  31.92     1:08.38 (36.46)     1:38.81 (30.43)     2:05.99 (27.18)
  3 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      1:49.39    2:09.71        
     1) Shanahan, Maggie E 12           2) Krishna, Nayesha 11            
     3) Schaepers-Cheu, Mayumi M 11     4) Corbett, Kymora K 12           
                  32.48     1:09.52 (37.04)     1:41.19 (31.67)     2:09.71 (28.52)
  4 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            2:04.25    2:09.72        
     1) Peng, Natalie 11                2) Rossi, Elena 11                
     3) Lippolis, Isabella C 12         4) Coughlin, Caroline E 12        
                  32.58     1:09.97 (37.39)     1:42.14 (32.17)     2:09.72 (27.58)
  5 Gateway Swimmers-MR  'A'                         NT    2:11.72        
     1) Aclao, Joromya 12               2) Yangchen, Tsering 12           
     3) Jimenez, Haley 12               4) Pula, Zuzanna 12               
                  31.97     1:08.92 (36.95)     1:41.17 (32.25)     2:11.72 (30.55)
  6 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              2:22.99    2:13.50        
     1) Lei, Anya 11                    2) Kowalczyk, Julia 11            
     3) Gonciarz, Isabella 12           4) Barber, Alexis G 11            
                  34.11     1:12.41 (38.30)     1:44.94 (32.53)     2:13.50 (28.56)
  7 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'           NT    2:14.70        
     1) Westenra, Nastya 11             2) Roberts, Madison B 12          
     3) St. Jean, Ryann A 11            4) Chang, Cara 11                 
                  34.82     1:13.09 (38.27)     1:46.10 (33.01)     2:14.70 (28.60)
  8 Westchester Aquatic Club-MR  'C'            2:14.93    2:15.56        
     1) Gjertsen, Allison C 12          2) Bonanno, Nicole R 12           
     3) Hu, Amy 12                      4) Kujawski, Dylan A 11           
                  38.17     1:15.05 (36.88)     1:44.92 (29.87)     2:15.56 (30.64)
  9 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'        2:19.27    2:27.10        
     1) Orris- Maitland, Alicia T 12    2) LePique, Maya F 12             
     3) Rodriguez, Esmeralda 11         4) Wilson, Destiny E 11           
                  36.77     1:14.92 (38.15)     1:54.60 (39.68)     2:27.10 (32.50)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fan, Catherine      13 Twisters-MR            59.59    1:00.84         20  
                  29.40     1:00.84 (31.44)                                        
  2 Milio, Theresa A    13 WEST-MR              1:04.17    1:02.47         17  
                  30.79     1:02.47 (31.68)                                        
  3 Starzyk, Suzanne    14 Twisters-MR          1:05.73    1:04.70         16  
                  31.84     1:04.70 (32.86)                                        
  4 Youssef, Lara S     13 Twisters-MR          1:05.14    1:05.25         15  
                  32.01     1:05.25 (33.24)                                        
  5 Dobkin, Gaby F      13 WEST-MR              1:06.47    1:05.32         14  
                  31.81     1:05.32 (33.51)                                        
  6 Bischof, Lucy M     13 WEST-MR              1:06.33    1:05.64         13  
                  31.83     1:05.64 (33.81)                                        
  7 Chu, Annie          14 Twisters-MR          1:03.99    1:05.70         12  
                  31.41     1:05.70 (34.29)                                        
  8 Rivera, Hannah      14 Twisters-MR          1:10.21    1:09.45         11  
                  33.75     1:09.45 (35.70)                                        
  9 Kujawski, Grace E   13 WEST-MR              1:10.91    1:09.61          9  
                  34.40     1:09.61 (35.21)                                        
 10 Capuano, Caroline   13 WEST-MR              1:13.29    1:10.33          7  
                  33.92     1:10.33 (36.41)                                        
 11 Gjertsen, Emily A   13 WEST-MR              1:10.10    1:10.85          6  
                  35.58     1:10.85 (35.27)                                        
 12 Thomas, Laura E     14 UN-QN-MR             1:11.51    1:11.00          5  
                  34.70     1:11.00 (36.30)                                        
 13 Corridon, Delia E   14 Agua Swim Team-MR    1:11.87    1:12.44          4  
                  35.82     1:12.44 (36.62)                                        
 14 Neuman, Samantha E  14 WEST-MR              1:12.09    1:12.50          3  
                  35.92     1:12.50 (36.58)                                        
 15 McGowan, Sofia M    13 Agua Swim Team-MR    1:12.58    1:12.75          2  
                  35.39     1:12.75 (37.36)                                        
 16 Groshen, Kayla N    14 UN-QN-MR             1:17.67    1:13.28          1  
                  35.14     1:13.28 (38.14)                                        
 17 Brydon, Maia        14 RedTails-MR          1:10.32    1:13.51        
                  35.76     1:13.51 (37.75)                                        
 18 Jiang, Claire       13 Agua Swim Team-MR    1:14.08    1:13.83        
                  35.46     1:13.83 (38.37)                                        
 19 Holub, Emma M       14 Agua Swim Team-MR    1:13.68    1:13.86        
                  36.24     1:13.86 (37.62)                                        
 20 Banner, Sylvie C    14 Agua Swim Team-MR    1:12.38    1:14.21        
                  36.61     1:14.21 (37.60)                                        
 21 Scarpa, Francesca   14 UN-QN-MR             1:16.06    1:14.52        
                  36.30     1:14.52 (38.22)                                        
 22 Clayton, Jasper A   13 Agua Swim Team-MR    1:21.00    1:15.21        
                  35.12     1:15.21 (40.09)                                        
 23 Minca, Serena A     14 QNS-MR               1:13.89    1:15.63        
                  36.68     1:15.63 (38.95)                                        
 24 Mironoff, Claudia   13 Agua Swim Team-MR    1:11.16    1:15.76        
                  37.13     1:15.76 (38.63)                                        
 25 Hamakiotes, Evmorf  14 Agua Swim Team-MR    1:15.70    1:16.42        
 26 Norton, Electa      13 Agua Swim Team-MR    1:16.52    1:16.55        
                  37.35     1:16.55 (39.20)                                        
 27 Corrao, Caitlin E   14 QNS-MR                    NT    1:19.23        
                  38.88     1:19.23 (40.35)                                        
 28 Kang, Kelly         14 UN-QN-MR             1:18.33    1:19.48        
                  39.37     1:19.48 (40.11)                                        
 29 Martinez, Xitlali   13 RedTails-MR          1:22.07    1:22.40        
                  40.19     1:22.40 (42.21)                                        
 30 DelValle, Bianca C  14 RedTails-MR          1:20.49    1:23.67        
                  39.23     1:23.67 (44.44)                                        
 31 Portoviejo, Neyda   13 RedTails-MR          1:24.39    1:24.52        
                  40.64     1:24.52 (43.88)                                        
 32 Rodriguez, Sophia   14 RedTails-MR          1:25.62    1:28.07        
 33 Judge, Maya S       13 Agua Swim Team-MR         NT    1:28.14        
                  41.93     1:28.14 (46.21)                                        
 34 Portoviejo, Nicole  13 RedTails-MR          1:30.64    1:29.72        
                  42.57     1:29.72 (47.15)                                        
 -- Girardi, Ava M      13 WEST-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  39.46                                                            
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Starzyk, Suzanne    14 Twisters-MR          1:10.14    1:09.16         20  
                  32.68     1:09.16 (36.48)                                        
  2 Fan, Catherine      13 Twisters-MR          1:10.17    1:12.62         17  
                  34.11     1:12.62 (38.51)                                        
  3 Dobkin, Gaby F      13 WEST-MR              1:13.57    1:14.93         16  
                  34.96     1:14.93 (39.97)                                        
  4 Kujawski, Grace E   13 WEST-MR              1:10.68    1:15.05         15  
                  35.92     1:15.05 (39.13)                                        
  5 Neuman, Samantha E  14 WEST-MR              1:13.51    1:15.53         14  
                  36.12     1:15.53 (39.41)                                        
  6 Groshen, Kayla N    14 UN-QN-MR             1:11.87    1:15.83         13  
                  35.37     1:15.83 (40.46)                                        
  7 Gjertsen, Emily A   13 WEST-MR              1:15.25    1:16.57         12  
                  36.69     1:16.57 (39.88)                                        
  8 Chu, Annie          14 Twisters-MR          1:21.72    1:18.39         11  
                  36.91     1:18.39 (41.48)                                        
  9 Capuano, Caroline   13 WEST-MR              1:18.79    1:18.67          9  
                  37.87     1:18.67 (40.80)                                        
 10 Moon, Zoe S         13 Agua Swim Team-MR    1:19.25    1:19.20          7  
                  38.67     1:19.20 (40.53)                                        
 11 Youssef, Lara S     13 Twisters-MR          1:20.05    1:21.59          6  
                  38.88     1:21.59 (42.71)                                        
 12 Bischof, Lucy M     13 WEST-MR              1:24.19    1:22.24          5  
                  38.41     1:22.24 (43.83)                                        
 13 Thomas, Laura E     14 UN-QN-MR             1:23.86    1:22.90          4  
                  39.69     1:22.90 (43.21)                                        
 14 Clayton, Jasper A   13 Agua Swim Team-MR    1:28.21    1:25.16          3  
                  40.04     1:25.16 (45.12)                                        
 15 Brydon, Maia        14 RedTails-MR          1:26.42    1:25.36          2  
                  40.41     1:25.36 (44.95)                                        
 16 Martinez, Xitlali   13 RedTails-MR          1:26.50    1:27.90          1  
                  40.96     1:27.90 (46.94)                                        
 17 Minca, Serena A     14 QNS-MR               1:27.27    1:28.41        
                  40.48     1:28.41 (47.93)                                        
 18 Judge, Maya S       13 Agua Swim Team-MR    1:31.58    1:31.80        
                  42.58     1:31.80 (49.22)                                        
 19 Kang, Kelly         14 UN-QN-MR             1:31.25    1:32.19        
                  43.63     1:32.19 (48.56)                                        
 20 Bedi, Isha K        13 WEST-MR              1:44.85    1:37.02        
                  46.81     1:37.02 (50.21)                                        
 21 Girardi, Ava M      13 WEST-MR                   NT    1:37.38        
                  44.74     1:37.38 (52.64)                                        
 22 Scarpa, Francesca   14 UN-QN-MR             1:40.78    1:37.53        
                  44.58     1:37.53 (52.95)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Youssef, Lara S     13 Twisters-MR          1:00.47    1:02.98         20  
                  29.25     1:02.98 (33.73)                                        
  2 Fan, Catherine      13 Twisters-MR          1:04.39    1:03.82         17  
                  30.37     1:03.82 (33.45)                                        
  3 Capuano, Caroline   13 WEST-MR              1:04.73    1:05.02         16  
                  30.92     1:05.02 (34.10)                                        
  4 Neuman, Samantha E  14 WEST-MR              1:07.57    1:05.16         15  
                  30.78     1:05.16 (34.38)                                        
  5 Chu, Annie          14 Twisters-MR          1:05.67    1:05.53         14  
                  30.17     1:05.53 (35.36)                                        
  6 Bischof, Lucy M     13 WEST-MR              1:04.71    1:05.74         13  
                  30.87     1:05.74 (34.87)                                        
  7 Dobkin, Gaby F      13 WEST-MR              1:10.46    1:06.44         12  
                  31.31     1:06.44 (35.13)                                        
  8 Starzyk, Suzanne    14 Twisters-MR          1:10.64    1:06.63         11  
                  31.34     1:06.63 (35.29)                                        
  9 Bennett, Betsey I   14 Agua Swim Team-MR    1:09.68    1:06.77          9  
                  31.36     1:06.77 (35.41)                                        
 10 Kujawski, Grace E   13 WEST-MR              1:06.16    1:07.22          7  
                  31.89     1:07.22 (35.33)                                        
 11 Gjertsen, Emily A   13 WEST-MR              1:11.51    1:11.46          6  
                  33.59     1:11.46 (37.87)                                        
 12 Groshen, Kayla N    14 UN-QN-MR             1:15.06    1:12.72          5  
                  32.93     1:12.72 (39.79)                                        
 13 Thomas, Laura E     14 UN-QN-MR             1:11.22    1:14.41          4  
                  34.24     1:14.41 (40.17)                                        
 14 Rivera, Hannah      14 Twisters-MR          1:11.22    1:15.86          3  
                  34.78     1:15.86 (41.08)                                        
 15 Holub, Emma M       14 Agua Swim Team-MR    1:13.00    1:16.05          2  
                  35.22     1:16.05 (40.83)                                        
 16 Mironoff, Claudia   13 Agua Swim Team-MR    1:13.13    1:16.58          1  
                  35.07     1:16.58 (41.51)                                        
 17 Banner, Sylvie C    14 Agua Swim Team-MR    1:20.40    1:21.40        
                  37.16     1:21.40 (44.24)                                        
 -- Minca, Serena A     14 QNS-MR               1:21.29         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  38.06                                                            
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            1:41.57    1:42.52        
     1) Parry, Alexa R 14               2) Ramirez, Pamela 13             
     3) Bischof, Lucy M 13              4) Douglass, Kate C 13            
                  25.46       52.63 (27.17)     1:18.24 (25.61)     1:42.52 (24.28)
  2 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      1:39.26    1:46.89        
                  26.46       52.82 (26.36)     1:19.87 (27.05)     1:46.89 (27.02)
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            1:53.05    1:52.57        
     1) Bischof, Lucy M 13              2) Milio, Theresa A 13            
     3) Douglass, Kate C 13             4) Neuman, Samantha E 14          
                  30.17     1:00.67 (30.50)     1:26.19 (25.52)     1:52.57 (26.38)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:53.73    1:54.46        
     1) Fan, Catherine 13               2) Starzyk, Suzanne 14            
     3) Youssef, Lara S 13              4) Rodriguez, Emily M 13          
                  28.21     1:00.20 (31.99)     1:28.04 (27.84)     1:54.46 (26.42)
  3 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      1:50.03    1:56.92        
                  29.93     1:01.61 (31.68)     1:31.02 (29.41)     1:56.92 (25.90)
  4 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            2:01.90    2:04.21        
     1) Dobkin, Gaby F 13               2) Kujawski, Grace E 13           
     3) Capuano, Caroline R 13          4) Gjertsen, Emily A 13           
                  31.13     1:05.55 (34.42)     1:35.31 (29.76)     2:04.21 (28.90)
  5 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'           NT    2:06.69        
                  33.73     1:07.64 (33.91)     1:38.14 (30.50)     2:06.69 (28.55)
 -- Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'        2:14.75         DQ        
     1) Brydon, Maia 14                 2) Martinez, Xitlali E 13         
     3) DelValle, Bianca C 14           4) Portoviejo, Neyda X 13         
                  32.87     1:10.73 (37.86)     1:48.72 (37.99)          DQ (33.21)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Kate C    13 WEST-MR                23.36      23.27         20  
  2 Chong, Vanessa      12 Twisters-MR            25.45      25.02         17  
  3 Zhang, Crystal      15 Twisters-MR            25.38      25.58         16  
  4 Jiang, Joy          12 WEST-MR                26.34      25.63         15  
  5 Collmar, Yilinna Y  11 WEST-MR                26.69      25.73         14  
  6 Milio, Theresa A    13 WEST-MR                26.51      25.81         13  
  7 Lou, Erica          17 Twisters-MR            25.56      25.94         12  
  8 Bischof, Lucy M     13 WEST-MR                26.51      26.05         11  
  9 Bouzarouata, Jasmi  15 Twisters-MR            26.17      26.06          9  
 10 Lara, Tiffany A     16 Agua Swim Team-MR      25.27      26.10          7  
 11 Eng, Lauren *       14 Agua Swim Team-MR      26.36      26.32          6  
 12 Starzyk, Stephany   16 Twisters-MR            25.75      26.41          5  
 13 Wu-Silvera, Caroli  16 Twisters-MR            25.91      26.67          4  
 14 Paolicelli, Kendal  16 Twisters-MR            26.96      26.88          3  
 15 Polanco, Kayla M    15 Twisters-MR            26.43      27.04          2  
 16 Bennett, Betsey I   14 Agua Swim Team-MR      27.21      27.12          1  
 17 Yeh, Kiely M        12 UN-QN-MR               27.45      27.17        
 18 Irato, Carmela      16 Agua Swim Team-MR      25.72      27.28        
 19 Capuano, Caroline   13 WEST-MR                28.19      27.30        
 20 Gjertsen, Emily A   13 WEST-MR                28.03      27.33        
 21 Elmassry, Jasmine   17 Twisters-MR            26.40      27.45        
 22 Feigin, Alex M      14 Agua Swim Team-MR      26.83      27.64        
 23 Chevez, Sofia K     16 UNAT-MR                27.49      27.67        
 24 Groshen, Kayla N    14 UN-QN-MR               26.01      27.74        
 25 Hamakiotes, Asimin  17 Agua Swim Team-MR      27.82      27.87        
 26 Camperlengo, Gilli  12 WEST-MR                28.21      27.91        
 27 NG, Jasmine         16 Twisters-MR            27.26      27.95        
 28 Weissman, Emily T   15 Agua Swim Team-MR      27.58      28.17        
 29 Bay, Alexandria M   17 Twisters-MR            27.59      28.60        
 30 Batra, Esha         15 UN-QN-MR                  NT      28.65        
 30 Zezula, Katarzyna   15 Twisters-MR            26.86      28.65        
 32 Thomas, Laura E     14 UN-QN-MR               29.20      28.68        
 33 Kyin, Leadora A     16 Agua Swim Team-MR      28.22      28.71        
 34 Reiter, Valerie G   15 QNS-MR                 31.40      28.90        
 35 Stevens, Riley E    16 WEST-MR                29.72      28.97        
 36 DiMarco, Tyler M    12 Agua Swim Team-MR      30.22      29.00        
 37 Lachman, Margaret   16 Agua Swim Team-MR      27.50      29.01        
 38 Simmons, Lauren A   13 Agua Swim Team-MR      28.83      29.02        
 39 Ronaghan, Olivia R  11 QNS-MR                 28.90      29.10        
 40 Mitnick, Lucy K     12 Agua Swim Team-MR      29.98      29.16        
 41 Myszkowski, Victor  16 Twisters-MR            27.31      29.17        
 42 Reiter, Stephanie   15 QNS-MR                 29.77      29.18        
 43 Mironoff, Claudia   13 Agua Swim Team-MR      28.38      29.34        
 44 Rodriguez, Daniell  13 Agua Swim Team-MR      30.09      29.41        
 45 Botero, Marcela L   16 UNAT-MR                28.99      29.48        
 46 Perez, Clara A      16 RedTails-MR            28.77      29.54        
 47 Banner, Sylvie C    14 Agua Swim Team-MR      28.82      29.55        
 48 Feagin, Charlotte   13 Agua Swim Team-MR      28.12      29.63        
 49 Basler, Alia R      11 Agua Swim Team-MR      29.42      29.75        
 50 Roberts, Jasmyne B  14 Agua Swim Team-MR      29.19      29.77        
 51 Lugo, Sofia         15 Agua Swim Team-MR      29.99      29.82        
 52 Reynoso, Jennifer   12 Agua Swim Team-MR      29.69      29.83        
 53 Raboy, Ghelila      13 Agua Swim Team-MR      28.58      29.85        
 54 Wu, Madison         11 Agua Swim Team-MR      29.57      29.97        
 55 Skaistis, Talia R   13 Agua Swim Team-MR      29.83      29.98        
 56 Portoviejo, Salma   17 RedTails-MR            29.97      30.01        
 57 Clayton, Jasper A   13 Agua Swim Team-MR      31.41      30.17        
 58 Holub, Emma M       14 Agua Swim Team-MR      28.76      30.41        
 59 Casey, Carolyn T    12 Agua Swim Team-MR      32.00      30.50        
 60 Hamakiotes, Evmorf  14 Agua Swim Team-MR         NT      30.53        
 61 Minca, Serena A     14 QNS-MR                 29.70      30.68        
 62 McGowan, Sofia M    13 Agua Swim Team-MR      30.15      31.23        
 63 Corrao, Caitlin E   14 QNS-MR                    NT      31.78        
 64 Scarpa, Francesca   14 UN-QN-MR               31.58      31.89        
 65 Ronaghan, Kiara E   15 QNS-MR                 32.95      32.08        
 66 Kang, Kelly         14 UN-QN-MR               33.33      32.60        
 67 DelValle, Bianca C  14 RedTails-MR            31.83      32.69        
 68 Hill, Eleanor J     16 RedTails-MR            31.85      33.40        
 69 Portoviejo, Neyda   13 RedTails-MR            33.98      33.56        
 70 Bedi, Isha K        13 WEST-MR                35.98      34.07        
 71 Rodriguez, Sophia   14 RedTails-MR            32.45      35.04        
 72 Girardi, Ava M      13 WEST-MR                37.08      35.75        
 73 Portoviejo, Nicole  13 RedTails-MR            34.56      35.88        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Eng, Lauren *       14 Agua Swim Team-MR    1:58.30    2:00.71         20  
                  27.99       57.87 (29.88)     1:29.34 (31.47)     2:00.71 (31.37)
  2 Rodriguez, Emily M  13 Twisters-MR          2:05.39    2:04.65         17  
                  28.68     1:00.52 (31.84)     1:32.57 (32.05)     2:04.65 (32.08)
  3 Rodriguez, Tina G   17 Twisters-MR               NT    2:05.21         16  
  4 Fan, Catherine      13 Twisters-MR          2:06.62    2:05.49         15  
                  29.17     1:01.75 (32.58)     1:33.64 (31.89)     2:05.49 (31.85)
  5 Irato, Carmela      16 Agua Swim Team-MR    2:00.60    2:06.37         14  
                  29.62     1:01.65 (32.03)     1:33.39 (31.74)     2:06.37 (32.98)
  6 Weissman, Emily T   15 Agua Swim Team-MR    2:04.97    2:06.62         13  
                  30.04     1:02.50 (32.46)     1:35.22 (32.72)     2:06.62 (31.40)
  7 Starzyk, Suzanne    14 Twisters-MR          2:12.77    2:07.56         12  
                  29.61     1:02.49 (32.88)     1:35.48 (32.99)     2:07.56 (32.08)
  8 Bischof, Lucy M     13 WEST-MR              2:11.20    2:07.87         11  
                  28.89     1:00.61 (31.72)     1:34.55 (33.94)     2:07.87 (33.32)
  9 Lara, Tiffany A     16 Agua Swim Team-MR    2:04.87    2:07.96          9  
                  28.91     1:01.25 (32.34)     1:34.68 (33.43)     2:07.96 (33.28)
 10 Chu, Annie          14 Twisters-MR          2:06.70    2:08.67          7  
                  29.22     1:01.86 (32.64)     1:35.31 (33.45)     2:08.67 (33.36)
 11 Andrejczuk, Alexan  14 UN-QN-MR             2:12.96    2:08.77          6  
                  29.09     1:00.82 (31.73)     1:34.31 (33.49)     2:08.77 (34.46)
 12 Chevez, Sofia K     16 UNAT-MR              2:07.99    2:08.83          5  
                  29.49     1:02.20 (32.71)     1:35.48 (33.28)     2:08.83 (33.35)
 13 Chopey, Julia S     16 UN-QN-MR             2:09.62    2:09.40          4  
                  30.56     1:03.35 (32.79)     1:36.80 (33.45)     2:09.40 (32.60)
 14 Parry, Alexa R      14 WEST-MR              2:05.68    2:09.44          3  
                  29.62     1:01.85 (32.23)     1:35.56 (33.71)     2:09.44 (33.88)
 15 Rohan, Julia R      16 WEST-MR              2:08.20    2:09.50          2  
                  30.67     1:03.86 (33.19)     1:37.24 (33.38)     2:09.50 (32.26)
 16 Dauchez, Alice M    14 Agua Swim Team-MR    2:08.73    2:09.62          1  
                  30.69     1:03.62 (32.93)     1:37.01 (33.39)     2:09.62 (32.61)
 17 Pena, Desiree       15 Twisters-MR          2:12.06    2:09.76        
                  29.26     1:02.18 (32.92)     1:36.67 (34.49)     2:09.76 (33.09)
 18 Lovasz, Izzy H      13 UN-QN-MR             2:14.11    2:10.09        
                  30.91     1:04.17 (33.26)     1:38.18 (34.01)     2:10.09 (31.91)
 19 Ramirez, Pamela     13 WEST-MR              2:10.90    2:10.13        
                  30.81     1:04.37 (33.56)     1:38.28 (33.91)     2:10.13 (31.85)
 20 Knobler, Sera A     17 Agua Swim Team-MR    2:05.16    2:10.23        
                  31.18     1:04.12 (32.94)     1:37.62 (33.50)     2:10.23 (32.61)
 21 Lachman, Margaret   16 Agua Swim Team-MR    2:05.34    2:10.67        
                  31.01     1:04.04 (33.03)     1:37.53 (33.49)     2:10.67 (33.14)
 22 Corridon, Delia E   14 Agua Swim Team-MR    2:07.44    2:10.74        
                  30.55     1:03.68 (33.13)     1:37.66 (33.98)     2:10.74 (33.08)
 23 Burke, Jill L       16 Agua Swim Team-MR    2:06.06    2:11.59        
                  30.73     1:04.68 (33.95)     1:38.44 (33.76)     2:11.59 (33.15)
 24 Pena, Sarahe        17 Twisters-MR          2:13.52    2:12.35        
                  29.31     1:03.15 (33.84)     1:38.52 (35.37)     2:12.35 (33.83)
 25 Groshen, Kayla N    14 UN-QN-MR             2:17.20    2:12.95        
                  31.21     1:05.13 (33.92)     1:39.84 (34.71)     2:12.95 (33.11)
 26 Feigin, Alex M      14 Agua Swim Team-MR    2:08.57    2:13.40        
                  31.15     1:04.82 (33.67)     1:38.91 (34.09)     2:13.40 (34.49)
 27 Kyin, Leadora A     16 Agua Swim Team-MR    2:14.01    2:13.90        
                  30.80     1:05.05 (34.25)     1:39.37 (34.32)     2:13.90 (34.53)
 28 Hamakiotes, Asimin  17 Agua Swim Team-MR    2:20.25    2:15.96        
 29 Stevens, Riley E    16 WEST-MR              2:19.75    2:18.55        
                  31.10     1:05.75 (34.65)     1:42.22 (36.47)     2:18.55 (36.33)
 30 Holub, Emma M       14 Agua Swim Team-MR    2:13.89    2:19.95        
                  31.60     1:07.91 (36.31)     1:44.89 (36.98)     2:19.95 (35.06)
 31 Reiter, Valerie G   15 QNS-MR               2:28.78    2:20.34        
 32 Mironoff, Claudia   13 Agua Swim Team-MR    2:20.84    2:22.90        
 33 Minca, Serena A     14 QNS-MR               2:26.77    2:24.49        
 34 Roberts, Jasmyne B  14 Agua Swim Team-MR    2:28.21    2:27.38        
 35 Batra, Esha         15 UN-QN-MR                  NT    2:27.75        
 36 McGowan, Sofia M    13 Agua Swim Team-MR         NT    2:28.12        
 37 Botero, Marcela L   16 UNAT-MR              2:19.00    2:28.74        
                  32.96     1:10.53 (37.57)     1:49.72 (39.19)     2:28.74 (39.02)
 38 DuFord, Olivia P    13 Agua Swim Team-MR    2:22.29    2:29.35        
 39 Lugo, Sofia         15 Agua Swim Team-MR    2:14.99    2:29.97        
                  33.56     1:10.92 (37.36)     1:51.56 (40.64)     2:29.97 (38.41)
 40 Corrao, Caitlin E   14 QNS-MR                    NT    2:31.83        
 41 Hamakiotes, Evmorf  14 Agua Swim Team-MR         NT    2:32.20        
 42 Ronaghan, Kiara E   15 QNS-MR               2:46.05    2:39.47        
 43 Judge, Maya S       13 Agua Swim Team-MR         NT    2:50.74        
 -- Bennett, Betsey I   14 Agua Swim Team-MR    2:06.67         DQ        
                  30.01     1:02.64 (32.63)     1:35.80 (33.16)                    
 
Girls 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Feld, Emma F        11 UNAT-MR                   NT    5:43.90        
                  32.19     1:06.93 (34.74)     1:41.64 (34.71)     2:17.67 (36.03)
        2:52.89 (35.22)     3:28.16 (35.27)     4:02.93 (34.77)     4:38.52 (35.59)
        5:12.52 (34.00)     5:43.90 (31.38)                                        
  2 Norton, Electa      13 Agua Swim Team-MR         NT    5:55.14        
                  33.26     1:09.54 (36.28)     1:46.28 (36.74)     2:21.93 (35.65)
        2:58.19 (36.26)     3:34.30 (36.11)     4:10.40 (36.10)     4:45.71 (35.31)
        5:21.56 (35.85)     5:55.14 (33.58)                                        
  3 Jiang, Claire       13 Agua Swim Team-MR    7:05.54    6:02.87        
                  32.46     1:08.76 (36.30)     1:45.49 (36.73)     2:23.30 (37.81)
        3:00.37 (37.07)     3:36.80 (36.43)     4:13.43 (36.63)     4:50.67 (37.24)
        5:26.73 (36.06)     6:02.87 (36.14)                                        
  4 Basler, Alia R      11 Agua Swim Team-MR         NT    6:02.91        
                  32.41     1:08.34 (35.93)     1:44.65 (36.31)     2:22.54 (37.89)
        2:59.78 (37.24)     3:36.75 (36.97)     4:13.66 (36.91)     4:51.34 (37.68)
        5:28.68 (37.34)     6:02.91 (34.23)                                        
  5 Chen, Kira          11 QNS-MR               6:11.25    6:05.39        
                  31.83     1:06.90 (35.07)     1:43.18 (36.28)     2:20.50 (37.32)
        2:57.49 (36.99)     3:34.27 (36.78)     4:11.69 (37.42)     4:50.61 (38.92)
        5:28.69 (38.08)     6:05.39 (36.70)                                        
  6 Rodriguez, Daniell  13 Agua Swim Team-MR    6:27.07    6:06.49        
                  31.87     1:07.33 (35.46)     1:43.60 (36.27)     2:21.05 (37.45)
        2:58.47 (37.42)     3:36.22 (37.75)     4:14.38 (38.16)     4:52.44 (38.06)
        5:30.17 (37.73)     6:06.49 (36.32)                                        
  7 Feagin, Charlotte   13 Agua Swim Team-MR    6:04.35    6:08.42        
                  34.75     1:12.88 (38.13)     1:51.60 (38.72)     2:29.19 (37.59)
        3:06.54 (37.35)     3:43.98 (37.44)     4:21.04 (37.06)     4:58.16 (37.12)
        5:34.40 (36.24)     6:08.42 (34.02)                                        
  8 Mitnick, Lucy K     12 Agua Swim Team-MR    6:47.06    6:16.19        
                  34.94     1:12.76 (37.82)     1:50.86 (38.10)     2:29.13 (38.27)
        3:07.77 (38.64)     3:46.16 (38.39)     4:23.77 (37.61)     5:01.78 (38.01)
        5:39.44 (37.66)     6:16.19 (36.75)                                        
  9 Wu, Madison         11 Agua Swim Team-MR    6:25.17    6:16.70        
                  35.16     1:12.71 (37.55)     1:50.54 (37.83)     2:29.11 (38.57)
        3:07.05 (37.94)     3:45.05 (38.00)     4:23.67 (38.62)     5:02.33 (38.66)
        5:40.23 (37.90)     6:16.70 (36.47)                                        
 10 Raboy, Ghelila      13 Agua Swim Team-MR    6:05.44    6:24.66        
                  33.72     1:12.66 (38.94)     1:51.82 (39.16)     2:31.40 (39.58)
        3:10.94 (39.54)     3:50.81 (39.87)     4:30.08 (39.27)     5:09.31 (39.23)
        5:47.46 (38.15)     6:24.66 (37.20)                                        
 11 Skaistis, Talia R   13 Agua Swim Team-MR    6:22.17    6:28.72        
                  15.63     1:11.08 (55.45)     1:50.77 (39.69)     2:30.23 (39.46)
        3:09.63 (39.40)     3:49.58 (39.95)     4:29.85 (40.27)     5:10.19 (40.34)
        5:49.74 (39.55)     6:28.72 (38.98)                                        
 12 McGowan, Sofia M    13 Agua Swim Team-MR    7:48.84    6:34.83        
                  34.51     1:13.38 (38.87)     1:53.61 (40.23)     2:34.44 (40.83)
        3:14.84 (40.40)     3:54.77 (39.93)     4:36.08 (41.31)     5:16.42 (40.34)
        5:55.94 (39.52)     6:34.83 (38.89)                                        
 13 Simmons, Lauren A   13 Agua Swim Team-MR    6:27.48    6:39.27        
                  35.45     1:13.68 (38.23)     1:53.53 (39.85)     2:33.81 (40.28)
        3:14.68 (40.87)     3:54.95 (40.27)     4:35.92 (40.97)     5:17.12 (41.20)
        5:59.09 (41.97)     6:39.27 (40.18)                                        
 14 Reynoso, Jennifer   12 Agua Swim Team-MR    6:52.42    6:44.45        
                  34.41     1:13.75 (39.34)     1:55.09 (41.34)     2:37.76 (42.67)
        3:19.54 (41.78)     4:01.75 (42.21)     4:44.58 (42.83)     5:26.68 (42.10)
        6:08.11 (41.43)     6:44.45 (36.34)                                        
 15 Casey, Carolyn T    12 Agua Swim Team-MR    6:48.76    6:50.28        
                  37.29     1:18.98 (41.69)     2:01.77 (42.79)     2:45.03 (43.26)
        3:27.68 (42.65)     4:10.11 (42.43)     4:51.62 (41.51)     5:33.87 (42.25)
        6:14.55 (40.68)     6:50.28 (35.73)                                        
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Kate C    13 WEST-MR              5:09.66    5:00.76         20  
                  27.89       58.22 (30.33)     1:28.41 (30.19)     1:58.94 (30.53)
        2:29.31 (30.37)     3:00.15 (30.84)     3:31.41 (31.26)     4:02.78 (31.37)
        4:32.42 (29.64)     5:00.76 (28.34)                                        
  2 Jiang, Joy          12 WEST-MR              5:16.66    5:10.43         17  
                  29.42     1:01.10 (31.68)     1:33.01 (31.91)     2:04.67 (31.66)
        2:35.83 (31.16)     3:06.64 (30.81)     3:37.02 (30.38)     4:08.36 (31.34)
        4:39.95 (31.59)     5:10.43 (30.48)                                        
  3 Perez-Segnini, Cam  19 WEST-MR              5:03.24    5:11.41         16  
                  29.69     1:00.61 (30.92)     1:31.79 (31.18)     2:02.96 (31.17)
        2:34.28 (31.32)     3:05.32 (31.04)     3:36.86 (31.54)     4:08.45 (31.59)
        4:40.23 (31.78)     5:11.41 (31.18)                                        
  4 Chong, Vanessa      12 Twisters-MR          5:31.53    5:22.11         15  
                  29.15     1:01.43 (32.28)     1:34.23 (32.80)     2:06.55 (32.32)
        2:39.08 (32.53)     3:11.67 (32.59)     3:44.37 (32.70)     4:17.41 (33.04)
        4:50.65 (33.24)     5:22.11 (31.46)                                        
  5 Collmar, Yilinna Y  11 WEST-MR              5:30.74    5:23.30         14  
                  29.52     1:01.29 (31.77)     1:34.76 (33.47)     2:07.75 (32.99)
        2:40.90 (33.15)     3:14.27 (33.37)     3:47.63 (33.36)     4:20.85 (33.22)
        4:53.00 (32.15)     5:23.30 (30.30)                                        
  6 Eng, Lauren *       14 Agua Swim Team-MR    5:15.67    5:23.66         13  
                  28.80     1:00.12 (31.32)     1:31.78 (31.66)     2:04.29 (32.51)
        2:37.28 (32.99)     3:10.46 (33.18)     3:43.82 (33.36)     4:17.82 (34.00)
        4:51.56 (33.74)     5:23.66 (32.10)                                        
  7 Polanco, Kayla M    15 Twisters-MR          5:21.28    5:28.66         12  
                  29.29     1:00.56 (31.27)     1:33.04 (32.48)     2:06.06 (33.02)
        2:39.49 (33.43)     3:13.11 (33.62)     3:47.36 (34.25)     4:22.52 (35.16)
        4:54.66 (32.14)     5:28.66 (34.00)                                        
  8 Guarino, Kiana B    12 Agua Swim Team-MR    5:44.22    5:31.38         11  
                  29.61     1:01.76 (32.15)     1:35.07 (33.31)     2:08.77 (33.70)
        2:42.47 (33.70)     3:16.30 (33.83)     3:50.20 (33.90)     4:24.43 (34.23)
        4:59.16 (34.73)     5:31.38 (32.22)                                        
  9 Zhang, Crystal      15 Twisters-MR          5:25.17    5:33.37          9  
                  29.38     1:01.72 (32.34)     1:34.98 (33.26)     2:08.95 (33.97)
        2:43.51 (34.56)     3:18.06 (34.55)     3:53.28 (35.22)     4:27.80 (34.52)
        5:01.67 (33.87)     5:33.37 (31.70)                                        
 10 Lee, Megan C        12 WEST-MR              5:40.37    5:33.58          7  
                  30.13     1:03.66 (33.53)     1:38.29 (34.63)     2:12.01 (33.72)
        2:45.41 (33.40)     3:19.49 (34.08)     3:53.46 (33.97)     4:27.77 (34.31)
        5:01.11 (33.34)     5:33.58 (32.47)                                        
 11 Montgomery, Bridge  14 UN-QN-MR             5:16.07    5:33.77          6  
                  29.35     1:00.90 (31.55)     1:33.65 (32.75)     2:07.11 (33.46)
        2:41.40 (34.29)     3:16.02 (34.62)     3:50.67 (34.65)     4:25.27 (34.60)
        5:00.06 (34.79)     5:33.77 (33.71)                                        
 12 Knobler, Sera A     17 Agua Swim Team-MR    5:22.74    5:34.20          5  
                  31.05     1:04.09 (33.04)     1:37.57 (33.48)     2:11.24 (33.67)
        2:44.96 (33.72)     3:19.25 (34.29)     3:53.43 (34.18)     4:27.83 (34.40)
        5:02.00 (34.17)     5:34.20 (32.20)                                        
 13 Moon, Zoe S         13 Agua Swim Team-MR    5:37.68    5:35.83          4  
                  30.57     1:03.91 (33.34)     1:38.14 (34.23)     2:12.73 (34.59)
        2:46.91 (34.18)     3:20.91 (34.00)     3:55.38 (34.47)     4:29.40 (34.02)
        5:03.31 (33.91)     5:35.83 (32.52)                                        
 14 Milrod, Maya L      13 Agua Swim Team-MR    5:33.82    5:36.07          3  
                  30.30     1:03.87 (33.57)     1:37.96 (34.09)     2:12.09 (34.13)
        2:46.55 (34.46)     3:20.33 (33.78)     3:54.49 (34.16)     4:28.59 (34.10)
        5:02.73 (34.14)     5:36.07 (33.34)                                        
 15 Bouzarouata, Jasmi  15 Twisters-MR          5:33.16    5:37.80          2  
                  29.49     1:01.84 (32.35)     1:35.56 (33.72)     2:10.26 (34.70)
        2:44.61 (34.35)     3:19.78 (35.17)     3:53.89 (34.11)     4:28.77 (34.88)
        5:03.96 (35.19)     5:37.80 (33.84)                                        
 16 Lachman, Margaret   16 Agua Swim Team-MR    5:30.69    5:39.75          1  
                  16.13     1:04.76 (48.63)     1:38.42 (33.66)     2:12.59 (34.17)
        2:46.81 (34.22)     3:21.37 (34.56)     3:56.01 (34.64)     4:30.95 (34.94)
        5:05.71 (34.76)     5:39.75 (34.04)                                        
 17 Greenberg, Elana M  13 Agua Swim Team-MR    5:35.36    5:41.16        
                  30.29     1:03.35 (33.06)     1:37.37 (34.02)     2:12.24 (34.87)
        2:46.92 (34.68)     3:21.57 (34.65)     3:56.50 (34.93)     4:31.63 (35.13)
        5:07.01 (35.38)     5:41.16 (34.15)                                        
 18 Bates, Diana N      13 Agua Swim Team-MR    5:51.43    5:41.24        
                  31.06     1:04.84 (33.78)     1:39.34 (34.50)     2:14.37 (35.03)
        2:49.66 (35.29)     3:24.92 (35.26)     3:59.48 (34.56)     4:33.82 (34.34)
        5:08.26 (34.44)     5:41.24 (32.98)                                        
 19 Lin, Esther Y       11 WEST-MR              5:51.55    5:42.58        
                  30.30     1:03.68 (33.38)     1:37.81 (34.13)     2:12.92 (35.11)
        2:48.38 (35.46)     3:24.16 (35.78)     3:59.90 (35.74)     4:35.60 (35.70)
        5:10.27 (34.67)     5:42.58 (32.31)                                        
 20 Bastone, Alexandra  10 WEST-MR              5:53.31    5:42.70        
                  30.68     1:04.73 (34.05)     1:39.72 (34.99)     2:15.06 (35.34)
        2:50.13 (35.07)     3:25.68 (35.55)     4:01.23 (35.55)     4:36.36 (35.13)
        5:10.40 (34.04)     5:42.70 (32.30)                                        
 21 Falcao, Nicole      15 Twisters-MR          5:31.76    5:43.12        
                  29.64     1:02.97 (33.33)     1:37.49 (34.52)     2:11.89 (34.40)
        2:46.21 (34.32)     3:21.14 (34.93)     3:57.73 (36.59)     4:32.92 (35.19)
        5:08.80 (35.88)     5:43.12 (34.32)                                        
 22 Parry, Nicole A     16 WEST-MR              5:20.58    5:43.78        
                  30.35     1:04.22 (33.87)     1:39.71 (35.49)     2:15.38 (35.67)
        2:50.79 (35.41)     3:26.21 (35.42)     4:01.69 (35.48)     4:37.61 (35.92)
        5:12.52 (34.91)     5:43.78 (31.26)                                        
 23 Elmassry, Jasmine   17 Twisters-MR          5:13.91    5:43.83        
                  29.68     1:02.90 (33.22)     1:39.63 (36.73)     2:14.59 (34.96)
        2:50.05 (35.46)     3:25.69 (35.64)     4:00.74 (35.05)     4:36.99 (36.25)
        5:12.21 (35.22)     5:43.83 (31.62)                                        
 24 Chopey, Julia S     16 UN-QN-MR             5:48.98    5:46.79        
                  30.75     1:04.69 (33.94)     1:39.38 (34.69)     2:14.82 (35.44)
        2:50.23 (35.41)     3:25.70 (35.47)     4:01.38 (35.68)     4:36.99 (35.61)
        5:12.87 (35.88)     5:46.79 (33.92)                                        
 25 Paolicelli, Kendal  16 Twisters-MR          5:39.96    5:51.80        
                  30.58     1:04.15 (33.57)     1:38.58 (34.43)     2:13.75 (35.17)
        2:48.63 (34.88)     3:24.81 (36.18)     4:01.86 (37.05)     4:39.15 (37.29)
        5:15.82 (36.67)     5:51.80 (35.98)                                        
 26 DiMarco, Tyler M    12 Agua Swim Team-MR    5:40.00    5:54.37        
                  32.05     1:06.80 (34.75)     1:42.52 (35.72)     2:18.65 (36.13)
        2:55.22 (36.57)     3:31.52 (36.30)     4:07.84 (36.32)     4:44.17 (36.33)
        5:19.69 (35.52)     5:54.37 (34.68)                                        
 27 Lovasz, Izzy H      13 UN-QN-MR             6:00.39    5:54.97        
                  31.12     1:05.60 (34.48)     1:41.11 (35.51)     2:17.05 (35.94)
        2:53.59 (36.54)     3:30.84 (37.25)     4:07.66 (36.82)     4:44.76 (37.10)
        5:20.65 (35.89)     5:54.97 (34.32)                                        
 28 Jones, Lara         11 Agua Swim Team-MR    5:44.16    5:56.38        
                  30.67     1:06.34 (35.67)     1:42.13 (35.79)     2:19.89 (37.76)
        2:56.32 (36.43)     3:33.39 (37.07)     4:10.35 (36.96)     4:46.98 (36.63)
        5:23.28 (36.30)     5:56.38 (33.10)                                        
 29 NG, Jasmine         16 Twisters-MR          5:43.21    5:57.30        
                  30.22     1:03.56 (33.34)     1:38.76 (35.20)     2:14.44 (35.68)
        2:50.59 (36.15)     3:27.33 (36.74)     4:04.64 (37.31)     4:42.49 (37.85)
        5:20.19 (37.70)     5:57.30 (37.11)                                        
 30 Zezula, Katarzyna   15 Twisters-MR          5:49.21    6:05.59        
                  31.29     1:06.27 (34.98)     1:42.93 (36.66)     2:20.16 (37.23)
        2:57.21 (37.05)     3:34.65 (37.44)     4:12.68 (38.03)     4:50.48 (37.80)
        5:28.97 (38.49)     6:05.59 (36.62)                                        
 31 Starzyk, Stephany   16 Twisters-MR          5:56.98    6:08.85        
                  31.36     1:07.54 (36.18)                             2:22.57 ( )
        3:00.19 (37.62)     3:38.14 (37.95)     4:15.82 (37.68)     4:54.44 (38.62)
        5:33.08 (38.64)     6:08.85 (35.77)                                        
 32 Myszkowski, Victor  16 Twisters-MR          5:51.94    6:11.28        
                  31.33     1:06.11 (34.78)     1:42.77 (36.66)     2:20.83 (38.06)
        2:59.89 (39.06)     3:37.64 (37.75)     4:16.52 (38.88)     4:54.79 (38.27)
        5:34.12 (39.33)     6:11.28 (37.16)                                        
 
Women 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Youssef, Lara S     13 Twisters-MR               NT    1:04.95        
                  31.84     1:04.95 (33.11)                                        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jiang, Joy          12 WEST-MR              2:04.25    2:05.93         20  
                  30.17     1:01.77 (31.60)     1:34.00 (32.23)     2:05.93 (31.93)
  2 Polanco, Kayla M    15 Twisters-MR          2:06.61    2:10.12         17  
                  30.78     1:03.12 (32.34)     1:36.98 (33.86)     2:10.12 (33.14)
  3 Collmar, Yilinna Y  11 WEST-MR              2:12.52    2:10.69         16  
                  32.48     1:05.90 (33.42)     1:39.18 (33.28)     2:10.69 (31.51)
  4 Guarino, Kiana B    12 Agua Swim Team-MR    2:11.62    2:11.81         15  
                  31.70     1:04.78 (33.08)     1:38.38 (33.60)     2:11.81 (33.43)
  5 Chong, Vanessa      12 Twisters-MR          2:19.87    2:13.36         14  
                  31.55     1:05.74 (34.19)     1:39.98 (34.24)     2:13.36 (33.38)
  6 Bouzarouata, Jasmi  15 Twisters-MR          2:15.12    2:14.75         13  
                  31.14     1:05.31 (34.17)     1:40.26 (34.95)     2:14.75 (34.49)
  7 Zhang, Crystal      15 Twisters-MR          2:10.75    2:19.09         12  
                  32.69     1:07.55 (34.86)     1:43.80 (36.25)     2:19.09 (35.29)
  8 Feld, Emma F        11 UNAT-MR                   NT    2:19.77         11  
                  32.94     1:08.32 (35.38)     1:44.69 (36.37)     2:19.77 (35.08)
  9 Perez-Segnini, Cam  19 WEST-MR              2:20.19    2:20.28          9  
                  34.57     1:09.66 (35.09)     1:45.11 (35.45)     2:20.28 (35.17)
 10 Irato, Carmela      16 Agua Swim Team-MR    2:11.88    2:20.44          7  
                  33.03     1:08.32 (35.29)     1:44.23 (35.91)     2:20.44 (36.21)
 11 Paolicelli, Kendal  16 Twisters-MR          2:17.77    2:20.76          6  
                  33.71     1:08.79 (35.08)     1:44.86 (36.07)     2:20.76 (35.90)
 12 Bates, Diana N      13 Agua Swim Team-MR    2:25.14    2:22.21          5  
                  34.19     1:10.53 (36.34)     1:46.64 (36.11)     2:22.21 (35.57)
 13 Weissman, Emily T   15 Agua Swim Team-MR    2:15.25    2:22.32          4  
                  33.73     1:10.03 (36.30)     1:46.27 (36.24)     2:22.32 (36.05)
 14 Tan, Samantha N     12 UNATT-MR             2:20.13    2:22.86          3  
                  33.68     1:09.73 (36.05)     1:46.61 (36.88)     2:22.86 (36.25)
 15 Camperlengo, Gilli  12 WEST-MR              2:29.43    2:22.88          2  
                  33.50     1:09.43 (35.93)     1:46.37 (36.94)     2:22.88 (36.51)
 16 Montgomery, Bridge  14 UN-QN-MR             2:26.42    2:23.49          1  
                  34.99     1:11.32 (36.33)     1:48.17 (36.85)     2:23.49 (35.32)
 17 Greenberg, Elana M  13 Agua Swim Team-MR    2:17.52    2:23.89        
                  34.12     1:10.14 (36.02)     1:47.31 (37.17)     2:23.89 (36.58)
 18 Falcao, Nicole      15 Twisters-MR          2:20.68    2:24.41        
                  34.46     1:11.30 (36.84)     1:48.34 (37.04)     2:24.41 (36.07)
 19 Burke, Jill L       16 Agua Swim Team-MR    2:26.53    2:24.75        
                  34.74     1:11.48 (36.74)     1:48.71 (37.23)     2:24.75 (36.04)
 20 Lara, Tiffany A     16 Agua Swim Team-MR    2:21.83    2:24.94        
                  34.26     1:10.83 (36.57)     1:48.26 (37.43)     2:24.94 (36.68)
 20 Dauchez, Alice M    14 Agua Swim Team-MR    2:26.99    2:24.94        
                  34.78     1:11.25 (36.47)     1:48.57 (37.32)     2:24.94 (36.37)
 22 Corridon, Delia E   14 Agua Swim Team-MR    2:30.94    2:25.43        
                  35.63     1:12.59 (36.96)     1:49.35 (36.76)     2:25.43 (36.08)
 23 Knobler, Sera A     17 Agua Swim Team-MR    2:20.90    2:25.75        
                  35.04     1:11.78 (36.74)     1:49.28 (37.50)     2:25.75 (36.47)
 24 Cornish, Kristin A  11 UNATT-MR             2:44.44    2:25.79        
                  33.79     1:10.47 (36.68)     1:48.60 (38.13)     2:25.79 (37.19)
 25 Bennett, Betsey I   14 Agua Swim Team-MR    2:29.44    2:27.32        
                  35.10     1:12.53 (37.43)     1:50.12 (37.59)     2:27.32 (37.20)
 26 Jones, Lara         11 Agua Swim Team-MR         NT    2:28.00        
                  34.38     1:11.57 (37.19)     1:52.00 (40.43)     2:28.00 (36.00)
 27 NG, Jasmine         16 Twisters-MR          2:26.23    2:29.52        
                  34.44     1:12.28 (37.84)     1:50.92 (38.64)     2:29.52 (38.60)
 27 Lachman, Margaret   16 Agua Swim Team-MR    2:33.35    2:29.52        
                  37.10     1:14.73 (37.63)     1:52.38 (37.65)     2:29.52 (37.14)
 29 Kyin, Leadora A     16 Agua Swim Team-MR    2:27.90    2:30.40        
                  34.43     1:12.83 (38.40)     1:52.02 (39.19)     2:30.40 (38.38)
 30 Starzyk, Stephany   16 Twisters-MR          2:30.38    2:30.60        
                  34.66   2:30.60 (1:55.94)                                        
 31 Peng, Natalie       11 WEST-MR              2:32.43    2:31.11        
                  36.91     1:15.96 (39.05)     1:53.87 (37.91)     2:31.11 (37.24)
 32 Kwa, Brightlyn H    14 UNAT-MR              2:23.60    2:31.15        
                  35.02     1:13.31 (38.29)     1:51.86 (38.55)     2:31.15 (39.29)
 33 Mironoff, Claudia   13 Agua Swim Team-MR    2:34.72    2:32.37        
                  36.84     1:15.27 (38.43)     1:54.39 (39.12)     2:32.37 (37.98)
 34 Elmassry, Jasmine   17 Twisters-MR          2:21.23    2:32.91        
                  36.63     1:15.07 (38.44)     1:53.94 (38.87)     2:32.91 (38.97)
 35 Holub, Emma M       14 Agua Swim Team-MR    2:32.92    2:33.04        
                  35.07     1:14.88 (39.81)     1:54.14 (39.26)     2:33.04 (38.90)
 36 Casey, Carolyn T    12 Agua Swim Team-MR    2:47.42    2:33.09        
                  36.48     1:15.78 (39.30)     1:56.12 (40.34)     2:33.09 (36.97)
 37 Simmons, Lauren A   13 Agua Swim Team-MR    2:36.23    2:33.37        
                  36.95     1:15.78 (38.83)     1:55.09 (39.31)     2:33.37 (38.28)
 38 Ramirez, Pamela     13 WEST-MR              2:34.88    2:33.79        
                  37.29     1:17.04 (39.75)     1:57.37 (40.33)     2:33.79 (36.42)
 39 Jiang, Claire       13 Agua Swim Team-MR    2:37.04    2:33.83        
                  37.02     1:16.63 (39.61)     1:56.27 (39.64)     2:33.83 (37.56)
 40 Yeh, Kiely M        12 UN-QN-MR             2:40.13    2:34.26        
                  37.22     1:16.13 (38.91)     1:55.72 (39.59)     2:34.26 (38.54)
 41 Feigin, Alex M      14 Agua Swim Team-MR    2:37.50    2:34.60        
                  37.03     1:15.97 (38.94)     1:55.41 (39.44)     2:34.60 (39.19)
 42 Basler, Alia R      11 Agua Swim Team-MR         NT    2:35.11        
                  35.97     1:15.02 (39.05)     1:55.05 (40.03)     2:35.11 (40.06)
 43 Reiter, Stephanie   15 QNS-MR                    NT    2:35.24        
                  34.71     1:13.31 (38.60)     1:54.05 (40.74)     2:35.24 (41.19)
 44 Raboy, Ghelila      13 Agua Swim Team-MR    2:34.11    2:36.00        
                  36.26     1:15.74 (39.48)     1:56.60 (40.86)     2:36.00 (39.40)
 45 Mitnick, Lucy K     12 Agua Swim Team-MR         NT    2:36.37        
                  37.31     1:16.89 (39.58)     1:57.28 (40.39)     2:36.37 (39.09)
 46 Myszkowski, Victor  16 Twisters-MR          2:28.95    2:36.57        
                  35.62     1:14.57 (38.95)     1:55.52 (40.95)     2:36.57 (41.05)
 47 Zezula, Katarzyna   15 Twisters-MR          2:34.02    2:37.52        
                  36.38     1:16.23 (39.85)     1:57.32 (41.09)     2:37.52 (40.20)
 48 Skaistis, Talia R   13 Agua Swim Team-MR    2:48.90    2:38.83        
                  36.69     1:16.34 (39.65)     1:58.25 (41.91)     2:38.83 (40.58)
 49 Rodriguez, Daniell  13 Agua Swim Team-MR         NT    2:40.17        
                  37.88     1:18.05 (40.17)     1:59.45 (41.40)     2:40.17 (40.72)
 50 McGowan, Sofia M    13 Agua Swim Team-MR    2:40.98    2:41.96        
                  39.06     1:20.52 (41.46)     2:02.41 (41.89)     2:41.96 (39.55)
 51 DiMarco, Tyler M    12 Agua Swim Team-MR    2:34.00    2:42.34        
                  38.82     1:20.02 (41.20)     2:01.28 (41.26)     2:42.34 (41.06)
 52 Reynoso, Jennifer   12 Agua Swim Team-MR         NT    2:43.48        
                  37.47     1:18.88 (41.41)     2:01.22 (42.34)     2:43.48 (42.26)
 53 Hamakiotes, Evmorf  14 Agua Swim Team-MR         NT    2:43.81        
 54 Lugo, Sofia         15 Agua Swim Team-MR    2:39.99    2:45.87        
                  39.04     1:21.10 (42.06)     2:04.06 (42.96)     2:45.87 (41.81)
 55 Roberts, Jasmyne B  14 Agua Swim Team-MR         NT    2:49.74        
                  39.77     1:22.37 (42.60)     2:06.93 (44.56)     2:49.74 (42.81)
 56 Corrao, Caitlin E   14 QNS-MR                    NT    2:54.31        
                  41.01     1:25.28 (44.27)     2:10.18 (44.90)     2:54.31 (44.13)
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Milio, Theresa A    13 WEST-MR              2:25.88    2:22.78         20  
                  32.06     1:08.01 (35.95)     1:44.90 (36.89)     2:22.78 (37.88)
  2 Chong, Vanessa      12 Twisters-MR          2:33.45    2:29.72         17  
                  33.47     1:11.59 (38.12)     1:50.46 (38.87)     2:29.72 (39.26)
  3 Lou, Erica          17 Twisters-MR          2:32.94    2:33.65         16  
                  34.63     1:13.62 (38.99)     1:53.22 (39.60)     2:33.65 (40.43)
  4 Polanco, Kayla M    15 Twisters-MR          2:36.40    2:34.38         15  
                  34.06     1:13.12 (39.06)     1:54.07 (40.95)     2:34.38 (40.31)
  5 Camperlengo, Gilli  12 WEST-MR              2:36.32    2:35.15         14  
                  36.24     1:14.86 (38.62)     1:56.14 (41.28)     2:35.15 (39.01)
  6 Bennett, Betsey I   14 Agua Swim Team-MR    2:34.98    2:35.32         13  
                  35.26     1:14.98 (39.72)     1:55.18 (40.20)     2:35.32 (40.14)
  7 Dauchez, Alice M    14 Agua Swim Team-MR    2:30.39    2:35.48         12  
                  35.82     1:15.62 (39.80)     1:55.85 (40.23)     2:35.48 (39.63)
  8 Bates, Diana N      13 Agua Swim Team-MR    2:26.25    2:35.74         11  
                  35.04     1:14.47 (39.43)     1:55.36 (40.89)     2:35.74 (40.38)
  9 Paolicelli, Kendal  16 Twisters-MR          2:30.63    2:36.69          9  
                  34.99     1:14.63 (39.64)     1:55.58 (40.95)     2:36.69 (41.11)
 10 Jiang, Joy          12 WEST-MR              2:39.23    2:36.89          7  
                  36.18     1:16.25 (40.07)     1:56.47 (40.22)     2:36.89 (40.42)
 11 Bouzarouata, Jasmi  15 Twisters-MR          2:37.20    2:37.10          6  
                  36.32     1:16.21 (39.89)     1:56.66 (40.45)     2:37.10 (40.44)
 12 NG, Jasmine         16 Twisters-MR          2:32.17    2:38.14          5  
                  35.52     1:15.75 (40.23)     1:56.96 (41.21)     2:38.14 (41.18)
 13 Knobler, Sera A     17 Agua Swim Team-MR    3:11.58    2:43.54          4  
                  38.25     1:19.79 (41.54)     2:01.72 (41.93)     2:43.54 (41.82)
 14 Reiter, Valerie G   15 QNS-MR               2:57.47    2:44.49          3  
                  37.72     1:19.21 (41.49)     2:01.36 (42.15)     2:44.49 (43.13)
 15 Greenberg, Elana M  13 Agua Swim Team-MR    2:38.86    2:45.14          2  
                  38.25     1:20.06 (41.81)     2:02.82 (42.76)     2:45.14 (42.32)
 16 Simmons, Lauren A   13 Agua Swim Team-MR    2:51.07    2:46.14          1  
                  38.71     1:20.64 (41.93)     2:03.58 (42.94)     2:46.14 (42.56)
 17 Myszkowski, Victor  16 Twisters-MR          2:37.49    2:47.58        
                  36.61     1:19.06 (42.45)     2:03.49 (44.43)     2:47.58 (44.09)
 18 Guarino, Kiana B    12 Agua Swim Team-MR    2:46.54    2:47.66        
                  38.19     1:20.88 (42.69)     2:04.42 (43.54)     2:47.66 (43.24)
 19 Wu, Madison         11 Agua Swim Team-MR         NT    2:47.99        
                  37.28     1:19.44 (42.16)     2:03.45 (44.01)     2:47.99 (44.54)
 20 Weissman, Emily T   15 Agua Swim Team-MR    2:56.59    2:49.01        
                  38.75     1:22.04 (43.29)     2:05.83 (43.79)     2:49.01 (43.18)
 21 Lachman, Margaret   16 Agua Swim Team-MR    2:42.20    2:49.41        
                  38.93     1:21.93 (43.00)     2:05.77 (43.84)     2:49.41 (43.64)
 22 Milrod, Maya L      13 Agua Swim Team-MR    3:05.55    2:49.60        
                  37.92     1:21.33 (43.41)     2:06.32 (44.99)     2:49.60 (43.28)
 23 Collmar, Yilinna Y  11 WEST-MR              2:46.13    2:51.30        
                  38.16     1:22.84 (44.68)     2:09.07 (46.23)     2:51.30 (42.23)
 24 Zhang, Crystal      15 Twisters-MR          2:41.02    2:51.85        
                  38.50     1:22.24 (43.74)     2:07.54 (45.30)     2:51.85 (44.31)
 25 Yeh, Kiely M        12 UN-QN-MR                  NT    2:52.38        
                  39.26     1:24.35 (45.09)     2:08.35 (44.00)     2:52.38 (44.03)
 26 Feld, Emma F        11 UNAT-MR                   NT    2:52.98        
                  41.58     1:26.90 (45.32)     2:10.95 (44.05)     2:52.98 (42.03)
 27 Elmassry, Jasmine   17 Twisters-MR          2:37.51    2:53.24        
                  38.13     1:23.91 (45.78)     2:10.22 (46.31)     2:53.24 (43.02)
 28 Stevens, Riley E    16 WEST-MR              2:56.26    2:53.29        
                  38.90     1:22.30 (43.40)     2:07.54 (45.24)     2:53.29 (45.75)
 29 Ronaghan, Olivia R  11 QNS-MR                    NT    2:53.33        
                  40.31     1:24.85 (44.54)     2:08.92 (44.07)     2:53.33 (44.41)
 30 Wu-Silvera, Caroli  16 Twisters-MR          2:45.34    2:53.35        
                  39.14     1:24.26 (45.12)     2:10.33 (46.07)     2:53.35 (43.02)
 31 Jones, Lara         11 Agua Swim Team-MR    2:56.75    2:53.46        
                  40.18     1:24.25 (44.07)     2:10.10 (45.85)     2:53.46 (43.36)
 32 Reiter, Stephanie   15 QNS-MR                    NT    2:53.56        
                  39.66     1:24.04 (44.38)     2:09.57 (45.53)     2:53.56 (43.99)
 33 Bay, Alexandria M   17 Twisters-MR          2:50.73    2:54.92        
                  39.69     1:23.92 (44.23)     2:09.00 (45.08)     2:54.92 (45.92)
 34 Norton, Electa      13 Agua Swim Team-MR    2:57.95    2:55.45        
                  39.86     1:26.30 (46.44)     2:12.04 (45.74)     2:55.45 (43.41)
 35 Jiang, Claire       13 Agua Swim Team-MR         NT    2:57.17        
                  41.12     1:26.48 (45.36)     2:11.93 (45.45)     2:57.17 (45.24)
 36 Starzyk, Stephany   16 Twisters-MR          2:56.95    2:58.32        
                  38.47     1:25.11 (46.64)     2:12.66 (47.55)     2:58.32 (45.66)
 37 Lugo, Sofia         15 Agua Swim Team-MR    2:59.99    2:58.39        
                  40.29     1:25.83 (45.54)     2:12.74 (46.91)     2:58.39 (45.65)
 38 Zezula, Katarzyna   15 Twisters-MR          2:46.93    2:59.51        
                  38.99     1:25.49 (46.50)     2:13.80 (48.31)     2:59.51 (45.71)
 39 McGowan, Sofia M    13 Agua Swim Team-MR    3:04.09    3:01.65        
                  40.67     1:27.33 (46.66)     2:14.67 (47.34)     3:01.65 (46.98)
 40 Feagin, Charlotte   13 Agua Swim Team-MR    3:11.33    3:02.25        
                  41.82     1:28.57 (46.75)     2:15.79 (47.22)     3:02.25 (46.46)
 41 Roberts, Jasmyne B  14 Agua Swim Team-MR    3:04.21    3:02.40        
                  41.62     1:27.70 (46.08)     2:15.37 (47.67)     3:02.40 (47.03)
 42 Hamakiotes, Evmorf  14 Agua Swim Team-MR         NT    3:03.02        
                  41.19     1:27.57 (46.38)     2:15.35 (47.78)     3:03.02 (47.67)
 43 Casey, Carolyn T    12 Agua Swim Team-MR    3:05.58    3:03.04        
                  44.35     1:31.08 (46.73)     2:17.92 (46.84)     3:03.04 (45.12)
 44 Skaistis, Talia R   13 Agua Swim Team-MR    3:06.15    3:03.43        
                  41.53     1:28.77 (47.24)     2:16.97 (48.20)     3:03.43 (46.46)
 45 Hill, Eleanor J     16 RedTails-MR          2:54.08    3:04.93        
                  41.26     1:27.65 (46.39)     2:16.51 (48.86)     3:04.93 (48.42)
 46 Mitnick, Lucy K     12 Agua Swim Team-MR         NT    3:09.17        
                  44.35     1:32.60 (48.25)     2:21.75 (49.15)     3:09.17 (47.42)
 47 Reynoso, Jennifer   12 Agua Swim Team-MR         NT    3:10.89        
                  41.70     1:30.97 (49.27)     2:21.73 (50.76)     3:10.89 (49.16)
 48 Rodriguez, Daniell  13 Agua Swim Team-MR         NT    3:11.21        
                  44.07     1:32.90 (48.83)     2:22.33 (49.43)     3:11.21 (48.88)
 49 Raboy, Ghelila      13 Agua Swim Team-MR         NT    3:15.30        
                  45.43     1:35.41 (49.98)     2:25.76 (50.35)     3:15.30 (49.54)
 50 Botero, Marcela L   16 UNAT-MR              2:59.99    3:18.51        
                  43.56     1:34.71 (51.15)     2:28.11 (53.40)     3:18.51 (50.40)
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jiang, Joy          12 WEST-MR              2:08.49    2:06.48         20  
                  29.58     1:01.96 (32.38)     1:34.04 (32.08)     2:06.48 (32.44)
  2 Douglass, Kate C    13 WEST-MR              2:09.66    2:07.33         17  
                  28.95     1:02.41 (33.46)     1:34.75 (32.34)     2:07.33 (32.58)
  3 Chong, Vanessa      12 Twisters-MR          2:10.20    2:09.51         16  
                  30.13     1:03.34 (33.21)     1:36.57 (33.23)     2:09.51 (32.94)
  4 Bay, Alexandria M   17 Twisters-MR          2:14.60    2:17.33         15  
                  30.69     1:04.96 (34.27)     1:40.54 (35.58)     2:17.33 (36.79)
  5 Collmar, Yilinna Y  11 WEST-MR              2:17.60    2:17.86         14  
                  30.25     1:05.33 (35.08)     1:41.52 (36.19)     2:17.86 (36.34)
  6 Moon, Zoe S         13 Agua Swim Team-MR    2:10.24    2:20.07         13  
                  30.04     1:05.07 (35.03)     1:42.61 (37.54)     2:20.07 (37.46)
  7 Zhang, Crystal      15 Twisters-MR          2:11.51    2:21.42         12  
                  30.96     1:07.00 (36.04)     1:46.06 (39.06)     2:21.42 (35.36)
  8 Dauchez, Alice M    14 Agua Swim Team-MR    2:24.70    2:22.65         11  
                  32.93     1:09.17 (36.24)     1:46.33 (37.16)     2:22.65 (36.32)
  9 Milrod, Maya L      13 Agua Swim Team-MR    2:16.23    2:23.41          9  
                  31.86     1:08.26 (36.40)     1:45.44 (37.18)     2:23.41 (37.97)
 10 Guarino, Kiana B    12 Agua Swim Team-MR    2:28.52    2:23.56          7  
                  32.36     1:08.36 (36.00)     1:45.68 (37.32)     2:23.56 (37.88)
 11 Elmassry, Jasmine   17 Twisters-MR          2:18.37    2:23.63          6  
                  32.19     1:07.57 (35.38)     1:45.34 (37.77)     2:23.63 (38.29)
 12 Bouzarouata, Jasmi  15 Twisters-MR          2:26.18    2:25.56          5  
                  31.30     1:07.97 (36.67)     1:47.62 (39.65)     2:25.56 (37.94)
 13 Burke, Jill L       16 Agua Swim Team-MR    2:17.45    2:25.76          4  
                  31.68     1:08.57 (36.89)     1:46.98 (38.41)     2:25.76 (38.78)
 14 Eng, Lauren *       14 Agua Swim Team-MR    2:27.84    2:26.68          3  
                  31.81     1:08.03 (36.22)     1:46.67 (38.64)     2:26.68 (40.01)
 15 Camperlengo, Gilli  12 WEST-MR              2:32.45    2:27.33          2  
                  31.11     1:07.17 (36.06)     1:47.14 (39.97)     2:27.33 (40.19)
 16 Feld, Emma F        11 UNAT-MR                   NT    2:28.28          1  
                  33.20     1:11.39 (38.19)     1:50.91 (39.52)     2:28.28 (37.37)
 17 Corridon, Delia E   14 Agua Swim Team-MR    2:18.05    2:28.30        
                  33.00     1:09.90 (36.90)     1:49.41 (39.51)     2:28.30 (38.89)
 18 NG, Jasmine         16 Twisters-MR          2:20.48    2:30.05        
                  32.89     1:09.62 (36.73)     1:48.67 (39.05)     2:30.05 (41.38)
 19 Irato, Carmela      16 Agua Swim Team-MR    2:38.60    2:30.80        
                  32.38     1:09.65 (37.27)     1:49.34 (39.69)     2:30.80 (41.46)
 20 Greenberg, Elana M  13 Agua Swim Team-MR    2:23.24    2:31.54        
                  33.59     1:11.41 (37.82)     1:51.06 (39.65)     2:31.54 (40.48)
 21 Lou, Erica          17 Twisters-MR          2:18.74    2:32.57        
                  31.39     1:10.39 (39.00)     1:56.20 (45.81)     2:32.57 (36.37)
 22 Knobler, Sera A     17 Agua Swim Team-MR    2:35.23    2:33.68        
                  33.94     1:12.82 (38.88)     1:52.80 (39.98)     2:33.68 (40.88)
 23 Chevez, Sofia K     16 UNAT-MR              2:22.99    2:35.56        
                  32.01     1:09.21 (37.20)     1:51.42 (42.21)     2:35.56 (44.14)
 24 Hamakiotes, Asimin  17 Agua Swim Team-MR    2:50.44    2:36.35        
                  32.95     1:11.85 (38.90)     1:53.01 (41.16)     2:36.35 (43.34)
 25 Bates, Diana N      13 Agua Swim Team-MR    2:35.33    2:36.60        
                  34.04     1:13.48 (39.44)     1:55.38 (41.90)     2:36.60 (41.22)
 26 Zezula, Katarzyna   15 Twisters-MR          2:33.48    2:38.13        
                  34.67     1:15.37 (40.70)     1:57.89 (42.52)     2:38.13 (40.24)
 27 Polanco, Kayla M    15 Twisters-MR          2:30.88    2:38.96        
                  32.86     1:12.13 (39.27)     1:57.42 (45.29)     2:38.96 (41.54)
 28 Jones, Lara         11 Agua Swim Team-MR         NT    2:42.80        
                  35.47     1:16.66 (41.19)     2:00.47 (43.81)     2:42.80 (42.33)
 29 Feigin, Alex M      14 Agua Swim Team-MR    2:49.63    2:42.96        
                  34.27     1:15.11 (40.84)     1:58.83 (43.72)     2:42.96 (44.13)
 30 DiMarco, Tyler M    12 Agua Swim Team-MR    2:38.00    2:49.63        
                  36.13     1:17.65 (41.52)     2:02.81 (45.16)     2:49.63 (46.82)
 31 Basler, Alia R      11 Agua Swim Team-MR         NT    2:52.53        
                  35.60     1:18.09 (42.49)     2:05.36 (47.27)     2:52.53 (47.17)
 32 Batra, Esha         15 UN-QN-MR                  NT    2:58.62        
                  37.26     1:20.65 (43.39)     2:10.15 (49.50)     2:58.62 (48.47)
 33 Starzyk, Stephany   16 Twisters-MR          2:46.66    2:59.61        
                  35.10     1:19.04 (43.94)     2:10.24 (51.20)     2:59.61 (49.37)
 -- Wu-Silvera, Caroli  16 Twisters-MR          2:22.46         DQ        
                  32.02     1:09.25 (37.23)     1:46.78 (37.53)                    
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chong, Vanessa      12 Twisters-MR          2:08.52    2:07.21         20  
                  15.60     1:00.82 (45.22)     1:37.53 (36.71)     2:07.21 (29.68)
  2 Jiang, Joy          12 WEST-MR              2:08.52    2:07.60         17  
                  27.39       58.57 (31.18)     1:37.32 (38.75)     2:07.60 (30.28)
  3 Polanco, Kayla M    15 Twisters-MR          2:16.16    2:14.88         16  
                  29.51     1:02.89 (33.38)     1:42.24 (39.35)     2:14.88 (32.64)
  4 Parry, Nicole A     16 WEST-MR              2:13.47    2:15.24         15  
                  28.12     1:03.15 (35.03)     1:43.25 (40.10)     2:15.24 (31.99)
  5 Bouzarouata, Jasmi  15 Twisters-MR          2:16.03    2:15.50         14  
                  29.63     1:02.88 (33.25)     1:44.24 (41.36)     2:15.50 (31.26)
  6 Rodriguez, Emily M  13 Twisters-MR          2:14.02    2:17.26         13  
                  29.30     1:03.59 (34.29)     1:44.49 (40.90)     2:17.26 (32.77)
  7 Fan, Catherine      13 Twisters-MR          2:20.49    2:18.79         12  
                  30.92     1:04.81 (33.89)     1:46.46 (41.65)     2:18.79 (32.33)
  8 Moon, Zoe S         13 Agua Swim Team-MR    2:15.49    2:19.66         11  
                  29.18     1:03.74 (34.56)     1:46.85 (43.11)     2:19.66 (32.81)
  9 Zhang, Crystal      15 Twisters-MR          2:11.11    2:19.83          9  
                  29.80     1:06.23 (36.43)     1:48.40 (42.17)     2:19.83 (31.43)
 10 Starzyk, Suzanne    14 Twisters-MR          2:26.84    2:20.11          7  
                  30.51     1:06.10 (35.59)     1:46.50 (40.40)     2:20.11 (33.61)
 11 Eng, Lauren *       14 Agua Swim Team-MR    2:20.00    2:20.65          6  
                  31.54     1:07.21 (35.67)     1:49.44 (42.23)     2:20.65 (31.21)
 12 Chu, Annie          14 Twisters-MR          2:23.79    2:22.82          5  
                  30.06     1:05.71 (35.65)     1:49.74 (44.03)     2:22.82 (33.08)
 13 Paolicelli, Kendal  16 Twisters-MR          2:17.70    2:23.02          4  
                  31.41     1:07.22 (35.81)     1:49.38 (42.16)     2:23.02 (33.64)
 14 Parry, Alexa R      14 WEST-MR              2:22.63    2:23.09          3  
                  29.32     1:08.23 (38.91)     1:51.17 (42.94)     2:23.09 (31.92)
 15 Rohan, Julia R      16 WEST-MR              2:24.96    2:23.14          2  
                  31.07     1:07.88 (36.81)     1:49.51 (41.63)     2:23.14 (33.63)
 16 NG, Jasmine         16 Twisters-MR          2:20.78    2:23.26          1  
                  30.79     1:08.20 (37.41)     1:49.53 (41.33)     2:23.26 (33.73)
 17 Elmassry, Jasmine   17 Twisters-MR          2:16.12    2:23.54        
                  30.98     1:08.61 (37.63)     1:51.02 (42.41)     2:23.54 (32.52)
 18 Andrejczuk, Alexan  14 UN-QN-MR             2:26.67    2:24.48        
                  31.93     1:08.36 (36.43)     1:52.14 (43.78)     2:24.48 (32.34)
 19 Falcao, Nicole      15 Twisters-MR          2:18.99    2:24.73        
                  30.64     1:08.40 (37.76)     1:52.92 (44.52)     2:24.73 (31.81)
 20 Bischof, Lucy M     13 WEST-MR              2:27.10    2:25.47        
                  30.81     1:08.10 (37.29)     1:53.04 (44.94)     2:25.47 (32.43)
 21 Montgomery, Bridge  14 UN-QN-MR             2:24.67    2:25.96        
                  31.59     1:08.91 (37.32)     1:53.44 (44.53)     2:25.96 (32.52)
 22 Milrod, Maya L      13 Agua Swim Team-MR    2:22.90    2:30.02        
                  31.12     1:11.08 (39.96)     1:56.02 (44.94)     2:30.02 (34.00)
 23 Rodriguez, Tina G   17 Twisters-MR          2:21.81    2:30.37        
                  31.80     1:09.45 (37.65)     1:56.06 (46.61)     2:30.37 (34.31)
 24 Myszkowski, Victor  16 Twisters-MR          2:26.78    2:30.64        
                  32.42     1:11.50 (39.08)     1:54.71 (43.21)     2:30.64 (35.93)
 25 Pena, Desiree       15 Twisters-MR          2:26.73    2:30.70        
                  31.33     1:09.61 (38.28)     1:55.81 (46.20)     2:30.70 (34.89)
 26 Chopey, Julia S     16 UN-QN-MR             2:28.91    2:30.85        
                  33.54     1:11.48 (37.94)     1:56.00 (44.52)     2:30.85 (34.85)
 27 Groshen, Kayla N    14 UN-QN-MR             2:26.74    2:31.02        
                  33.26     1:14.22 (40.96)     1:56.22 (42.00)     2:31.02 (34.80)
 28 Zezula, Katarzyna   15 Twisters-MR          2:30.29    2:31.67        
                  32.96     1:12.40 (39.44)     1:59.63 (47.23)     2:31.67 (32.04)
 29 Pena, Sarahe        17 Twisters-MR          2:29.08    2:32.24        
                  32.27     1:09.88 (37.61)     1:56.01 (46.13)     2:32.24 (36.23)
 30 Starzyk, Stephany   16 Twisters-MR          2:26.92    2:33.04        
                  32.14     1:12.02 (39.88)     1:59.20 (47.18)     2:33.04 (33.84)
 31 Chevez, Sofia K     16 UNAT-MR              2:28.43    2:33.07        
                  30.59     1:10.89 (40.30)     1:57.89 (47.00)     2:33.07 (35.18)
 32 Feagin, Charlotte   13 Agua Swim Team-MR    2:28.47    2:33.75        
                  32.08     1:11.83 (39.75)     1:58.26 (46.43)     2:33.75 (35.49)
 32 Reiter, Valerie G   15 QNS-MR               2:35.65    2:33.75        
                  34.59     1:15.20 (40.61)     1:58.15 (42.95)     2:33.75 (35.60)
 34 Hamakiotes, Asimin  17 Agua Swim Team-MR    2:37.07    2:36.02        
                  32.36     1:12.49 (40.13)     2:00.11 (47.62)     2:36.02 (35.91)
 35 Stevens, Riley E    16 WEST-MR              2:40.59    2:36.59        
                  33.58     1:15.16 (41.58)     1:59.43 (44.27)     2:36.59 (37.16)
 36 DuFord, Olivia P    13 Agua Swim Team-MR    2:39.28    2:41.45        
                  35.23     1:20.36 (45.13)     2:03.35 (42.99)     2:41.45 (38.10)
 37 Botero, Marcela L   16 UNAT-MR              2:34.00    2:46.45        
                  36.39     1:16.91 (40.52)     2:09.11 (52.20)     2:46.45 (37.34)
 38 Minca, Serena A     14 QNS-MR               2:43.74    2:47.48        
                  38.72     1:21.27 (42.55)     2:10.31 (49.04)     2:47.48 (37.17)
 39 Batra, Esha         15 UN-QN-MR                  NT    2:51.02        
                  33.69     1:17.06 (43.37)     2:11.67 (54.61)     2:51.02 (39.35)
 40 Ronaghan, Kiara E   15 QNS-MR               3:16.10    3:02.39        
                  39.66     1:22.76 (43.10)   2:22.87 (1:00.11)     3:02.39 (39.52)
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chong, Vanessa      12 Twisters-MR          4:30.68    4:31.62         20  
                  29.05     1:01.70 (32.65)     1:37.08 (35.38)     2:12.49 (35.41)
        2:49.10 (36.61)     3:27.62 (38.52)     3:59.37 (31.75)     4:31.62 (32.25)
  2 Jiang, Joy          12 WEST-MR              4:35.95    4:35.10         17  
                  28.64     1:00.99 (32.35)     1:34.91 (33.92)     2:08.30 (33.39)
        2:48.59 (40.29)     3:30.04 (41.45)     4:03.31 (33.27)     4:35.10 (31.79)
  3 Collmar, Yilinna Y  11 WEST-MR              5:10.07    4:44.00         16  
                  29.51     1:04.17 (34.66)     1:39.39 (35.22)     2:13.41 (34.02)
        2:56.77 (43.36)     3:40.86 (44.09)     4:13.74 (32.88)     4:44.00 (30.26)
  4 Bouzarouata, Jasmi  15 Twisters-MR          4:55.07    4:51.43         15  
                  30.75     1:05.25 (34.50)     1:42.64 (37.39)     2:20.41 (37.77)
        3:02.73 (42.32)     3:46.10 (43.37)     4:18.39 (32.29)     4:51.43 (33.04)
  5 Guarino, Kiana B    12 Agua Swim Team-MR    4:50.47    4:51.83         14  
                  31.24     1:06.93 (35.69)     1:43.60 (36.67)     2:18.77 (35.17)
        3:02.14 (43.37)     3:46.09 (43.95)     4:19.85 (33.76)     4:51.83 (31.98)
  6 Dauchez, Alice M    14 Agua Swim Team-MR    4:53.54    4:52.71         13  
                  32.32     1:08.74 (36.42)     1:47.50 (38.76)     2:24.94 (37.44)
        3:05.75 (40.81)     3:46.71 (40.96)     4:20.40 (33.69)     4:52.71 (32.31)
  7 Moon, Zoe S         13 Agua Swim Team-MR    4:49.31    4:54.03         12  
                  29.70     1:04.33 (34.63)     1:41.07 (36.74)     2:16.61 (35.54)
        3:01.46 (44.85)     3:46.45 (44.99)     4:21.69 (35.24)     4:54.03 (32.34)
  8 Lou, Erica          17 Twisters-MR          4:44.34    4:55.14         11  
                  31.33     1:07.33 (36.00)     1:46.93 (39.60)     2:25.32 (38.39)
        3:07.83 (42.51)     3:50.26 (42.43)     4:23.23 (32.97)     4:55.14 (31.91)
  9 Polanco, Kayla M    15 Twisters-MR          4:53.21    4:55.52          9  
                  31.88     1:08.83 (36.95)     1:46.20 (37.37)     2:22.31 (36.11)
        3:05.25 (42.94)     3:48.71 (43.46)     4:23.50 (34.79)     4:55.52 (32.02)
 10 Zhang, Crystal      15 Twisters-MR          4:44.91    4:57.34          7  
                  30.31     1:04.21 (33.90)     1:43.30 (39.09)     2:22.36 (39.06)
        3:06.41 (44.05)     3:51.48 (45.07)     4:25.39 (33.91)     4:57.34 (31.95)
 11 Paolicelli, Kendal  16 Twisters-MR          4:56.06    4:58.97          6  
                  33.02     1:09.57 (36.55)     1:47.05 (37.48)     2:24.20 (37.15)
        3:07.24 (43.04)     3:49.26 (42.02)     4:24.13 (34.87)     4:58.97 (34.84)
 12 Bates, Diana N      13 Agua Swim Team-MR    4:53.75    4:59.28          5  
                  32.68     1:10.88 (38.20)     1:50.21 (39.33)     2:29.29 (39.08)
        3:09.31 (40.02)     3:50.22 (40.91)     4:25.21 (34.99)     4:59.28 (34.07)
 13 Elmassry, Jasmine   17 Twisters-MR          4:43.04    5:00.86          4  
                  31.76     1:08.17 (36.41)     1:49.88 (41.71)     2:29.27 (39.39)
        3:11.25 (41.98)     3:53.75 (42.50)     4:26.97 (33.22)     5:00.86 (33.89)
 14 Greenberg, Elana M  13 Agua Swim Team-MR    4:51.16    5:01.83          3  
                  32.27     1:09.33 (37.06)     1:48.76 (39.43)     2:26.31 (37.55)
        3:09.02 (42.71)     3:52.07 (43.05)     4:28.17 (36.10)     5:01.83 (33.66)
 15 Wu-Silvera, Caroli  16 Twisters-MR          4:55.32    5:01.93          2  
                  33.01     1:11.26 (38.25)     1:48.17 (36.91)     2:24.74 (36.57)
        3:10.41 (45.67)     3:58.25 (47.84)     4:29.98 (31.73)     5:01.93 (31.95)
 16 Corridon, Delia E   14 Agua Swim Team-MR    5:16.60    5:05.00          1  
                  31.83     1:07.82 (35.99)     1:46.88 (39.06)     2:23.86 (36.98)
        3:10.62 (46.76)     3:57.42 (46.80)     4:31.19 (33.77)     5:05.00 (33.81)
 17 Feld, Emma F        11 UNAT-MR                   NT    5:05.15        
                  33.13     1:10.04 (36.91)     1:48.27 (38.23)     2:26.54 (38.27)
        3:12.00 (45.46)     3:56.97 (44.97)     4:32.14 (35.17)     5:05.15 (33.01)
 18 Bay, Alexandria M   17 Twisters-MR          4:56.39    5:05.35        
                  30.46     1:04.87 (34.41)     1:42.79 (37.92)     2:20.66 (37.87)
        3:07.32 (46.66)     3:56.46 (49.14)     4:30.54 (34.08)     5:05.35 (34.81)
 19 Milrod, Maya L      13 Agua Swim Team-MR    4:53.12    5:06.49        
                  31.73     1:07.29 (35.56)     1:47.80 (40.51)     2:27.10 (39.30)
        3:12.09 (44.99)     3:56.86 (44.77)     4:32.07 (35.21)     5:06.49 (34.42)
 20 NG, Jasmine         16 Twisters-MR          4:59.45    5:08.35        
                  32.44     1:09.46 (37.02)     1:49.22 (39.76)     2:29.14 (39.92)
        3:11.94 (42.80)     3:55.25 (43.31)     4:32.09 (36.84)     5:08.35 (36.26)
 21 Yeh, Kiely M        12 UN-QN-MR                  NT    5:16.52        
                  36.58     1:17.74 (41.16)     1:59.11 (41.37)     2:38.61 (39.50)
        3:23.54 (44.93)     4:08.96 (45.42)     4:43.56 (34.60)     5:16.52 (32.96)
 22 Jones, Lara         11 Agua Swim Team-MR    5:29.03    5:16.61        
                  33.35     1:12.93 (39.58)     1:54.78 (41.85)     2:33.41 (38.63)
        3:18.93 (45.52)     4:05.02 (46.09)     4:42.01 (36.99)     5:16.61 (34.60)
 23 Lachman, Margaret   16 Agua Swim Team-MR    5:04.34    5:16.66        
                  34.96     1:15.21 (40.25)     1:56.34 (41.13)     2:36.01 (39.67)
        3:21.26 (45.25)     4:07.47 (46.21)     4:42.76 (35.29)     5:16.66 (33.90)
 24 Lara, Tiffany A     16 Agua Swim Team-MR    5:10.94    5:20.23        
                                1:18.17 ( )     1:57.34 (39.17)     2:36.39 (39.05)
        3:25.45 (49.06)     4:11.47 (46.02)     4:46.39 (34.92)     5:20.23 (33.84)
 25 Feagin, Charlotte   13 Agua Swim Team-MR    5:25.32    5:23.35        
                  34.39     1:13.95 (39.56)     1:57.21 (43.26)     2:38.54 (41.33)
        3:25.29 (46.75)     4:12.98 (47.69)     4:49.02 (36.04)     5:23.35 (34.33)
 26 Zezula, Katarzyna   15 Twisters-MR          5:08.64    5:24.66        
                  32.84     1:11.98 (39.14)     1:54.83 (42.85)     2:36.99 (42.16)
        3:23.13 (46.14)     4:10.63 (47.50)     4:49.12 (38.49)     5:24.66 (35.54)
 27 Basler, Alia R      11 Agua Swim Team-MR    6:00.32    5:27.17        
                  35.40     1:17.08 (41.68)     2:01.11 (44.03)     2:42.52 (41.41)
        3:29.13 (46.61)     4:15.72 (46.59)     4:52.01 (36.29)     5:27.17 (35.16)
 28 Reiter, Stephanie   15 QNS-MR               5:35.29    5:28.22        
                  33.64     1:13.54 (39.90)     1:55.94 (42.40)     2:38.22 (42.28)
        3:24.75 (46.53)     4:12.76 (48.01)     4:51.09 (38.33)     5:28.22 (37.13)
 29 Jiang, Claire       13 Agua Swim Team-MR    5:43.45    5:30.80        
                  36.19     1:20.28 (44.09)     2:02.28 (42.00)     2:42.92 (40.64)
        3:28.67 (45.75)     4:15.15 (46.48)     4:53.33 (38.18)     5:30.80 (37.47)
 30 Mitnick, Lucy K     12 Agua Swim Team-MR         NT    5:32.50        
                  35.47     1:15.50 (40.03)     1:57.11 (41.61)     2:39.29 (42.18)
        3:28.41 (49.12)     4:19.11 (50.70)     4:55.85 (36.74)     5:32.50 (36.65)
 31 Norton, Electa      13 Agua Swim Team-MR         NT    5:33.24        
                  15.71       37.65 (21.94)     1:21.35 (43.70)     2:05.23 (43.88)
        2:47.99 (42.76)     3:33.51 (45.52)     4:21.07 (47.56)   5:33.24 (1:12.17)
 32 Kyin, Leadora A     16 Agua Swim Team-MR    5:05.99    5:34.86        
                  34.89     1:17.45 (42.56)     1:59.07 (41.62)     2:39.86 (40.79)
        3:29.65 (49.79)                             4:19.94 ( )   5:34.86 (1:14.92)
 33 Simmons, Lauren A   13 Agua Swim Team-MR    5:33.83    5:35.23        
                  37.49     1:21.61 (44.12)     2:06.18 (44.57)     2:47.96 (41.78)
        3:34.33 (46.37)     4:20.29 (45.96)     4:58.51 (38.22)     5:35.23 (36.72)
 34 Wu, Madison         11 Agua Swim Team-MR    5:50.60    5:37.79        
                  37.85     1:24.40 (46.55)     2:07.60 (43.20)     2:49.70 (42.10)
        3:33.00 (43.30)     4:18.83 (45.83)     4:59.80 (40.97)     5:37.79 (37.99)
 35 Skaistis, Talia R   13 Agua Swim Team-MR         NT    5:42.44        
                  35.04     1:18.07 (43.03)     2:02.90 (44.83)     2:46.35 (43.45)
        3:35.17 (48.82)     4:24.21 (49.04)     5:03.33 (39.12)     5:42.44 (39.11)
 36 Starzyk, Stephany   16 Twisters-MR          5:15.55    5:43.80        
                  33.78     1:14.69 (40.91)                             2:41.58 ( )
        3:33.46 (51.88)     4:24.84 (51.38)   5:43.80 (1:18.96)                    
 37 Casey, Carolyn T    12 Agua Swim Team-MR         NT    5:45.02        
                  39.03     1:24.79 (45.76)     2:09.86 (45.07)     2:52.13 (42.27)
        3:41.36 (49.23)     4:31.28 (49.92)     5:08.80 (37.52)     5:45.02 (36.22)
 38 Rodriguez, Daniell  13 Agua Swim Team-MR         NT    5:45.53        
                  41.06     1:29.02 (47.96)     2:10.72 (41.70)     2:52.67 (41.95)
        3:41.71 (49.04)     4:32.78 (51.07)     5:09.21 (36.43)     5:45.53 (36.32)
 39 Reynoso, Jennifer   12 Agua Swim Team-MR    5:53.16    5:45.93        
                  36.36     1:19.88 (43.52)     2:03.05 (43.17)     2:44.35 (41.30)
        3:34.81 (50.46)     4:26.74 (51.93)     5:07.28 (40.54)     5:45.93 (38.65)
 40 Raboy, Ghelila      13 Agua Swim Team-MR    5:51.85    5:48.26        
                  38.11     1:24.02 (45.91)     2:06.18 (42.16)     2:47.53 (41.35)
        3:40.68 (53.15)     4:32.57 (51.89)     5:10.72 (38.15)     5:48.26 (37.54)
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Gateway Swimmers-MR  'A'                    1:54.54         DQ        
     1) Liew, Briana J 13               2) Moeslinger, Natasha V 13       
     3) Aclao, Joromya 12               4) Han, Michelle 14               
 -- Gateway Swimmers-MR  'B'                    2:10.67         DQ        
     1) Li, Kaitlin 12                  2) Yangchen, Tsering 12           
     3) Kovacs, Bella M 12              4) Jimenez, Haley 12              
 -- LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:42.74         DQ        
     1) Starzyk, Stephany 16            2) Almeida, Gabriela 17           
     3) Rodriguez, Tina G 17            4) Zhang, Crystal 15              
 -- LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              1:45.15         DQ        
     1) Bouzarouata, Jasmin C 15        2) Polanco, Kayla M 15            
     3) Elmassry, Jasmine 17            4) Falcao, Nicole 15              
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:51.77    1:51.76        
     1) Wu-Silvera, Caroline K 16       2) Polanco, Kayla M 15            
     3) Chong, Vanessa 12               4) Zhang, Crystal 15              
                  27.68     1:01.60 (33.92)     1:26.01 (24.41)     1:51.76 (25.75)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              1:56.29    1:58.65        
     1) Almeida, Gabriela 17            2) Paolicelli, Kendall E 16       
     3) Bouzarouata, Jasmin C 15        4) Lou, Erica 17                  
                  28.86     1:02.96 (34.10)     1:31.91 (28.95)     1:58.65 (26.74)
  3 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      1:45.14    2:01.18        
                  29.62     1:05.68 (36.06)     1:34.65 (28.97)     2:01.18 (26.53)
  4 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'           NT    2:08.71        
                  32.94     1:08.30 (35.36)     1:40.14 (31.84)     2:08.71 (28.57)
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kully, Andrew P      8 Agua Swim Team-MR      36.73      32.81         20  
  2 Skaistis, Levi B     7 Agua Swim Team-MR      36.38      33.11         17  
  3 Barrett, Noah D      8 WEST-MR                37.78      34.37         16  
  4 Jones, Jake F        7 Agua Swim Team-MR      35.54      34.69         15  
  5 DaSilva, David       8 WEST-MR                36.62      34.77         14  
  6 Lee, Kieran T        7 WEST-MR                38.52      35.71         13  
  7 Chariah, Joshua S    7 Twisters-MR            42.21      37.09         12  
  8 Kim, Jacob           8 Agua Swim Team-MR         NT      37.22         11  
  9 Ratling, Kunga Y     7 Twisters-MR            33.00      40.27          9  
 10 Fagelman-Walker, J   8 Agua Swim Team-MR      41.67      40.63          7  
 11 LI, Bryan            8 Twisters-MR            47.61      41.29          6  
 12 Gjertsen, Owen G     6 WEST-MR                44.83      41.43          5  
 13 Lin, Christopher T   8 WEST-MR                50.23      41.62          4  
 14 Kuo, Derrick         7 WEST-MR                23.45      43.47          3  
 15 Lopez, Noe           8 Twisters-MR               NT      45.08          2  
 16 Gookin, Vincent C    7 Agua Swim Team-MR         NT      45.23          1  
 17 Lee, Joshua          8 Twisters-MR            37.12      46.22        
 18 Wang, Adrian Y       7 WEST-MR                   NT      49.77        
 19 Pique, Billy-jazz    7 Twisters-MR            58.00      52.83        
 20 Schwartz, Hayden R   7 Agua Swim Team-MR      58.64      53.46        
 21 Kim, Charlie B       8 Agua Swim Team-MR         NT      57.39        
 22 Pavelka, Matthew     8 QNS-MR                    NT      58.31        
 23 Kaplan, Evan K       6 WEST-MR                   NT    1:03.89        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B     7 Agua Swim Team-MR    1:21.87    1:15.02         20  
                  17.00     1:15.02 (58.02)                                        
  2 Kully, Andrew P      8 Agua Swim Team-MR    1:21.31    1:17.03         17  
                  34.68     1:17.03 (42.35)                                        
  3 Barrett, Noah D      8 WEST-MR              1:27.47    1:17.60         16  
                  16.30   1:17.60 (1:01.30)                                        
  4 Jones, Jake F        7 Agua Swim Team-MR    1:20.35    1:18.81         15  
                  36.77     1:18.81 (42.04)                                        
  5 Lee, Kieran T        7 WEST-MR              1:26.72    1:18.87         14  
                  37.89     1:18.87 (40.98)                                        
  6 Chariah, Joshua S    7 Twisters-MR          1:45.13    1:24.77         13  
                  39.43     1:24.77 (45.34)                                        
  7 DaSilva, David       8 WEST-MR              1:29.75    1:26.56         12  
                  41.22     1:26.56 (45.34)                                        
  8 Kim, Jacob           8 Agua Swim Team-MR         NT    1:27.02         11  
                  41.25     1:27.02 (45.77)                                        
  9 Fagelman-Walker, J   8 Agua Swim Team-MR    1:37.24    1:30.79          9  
                  41.63     1:30.79 (49.16)                                        
 10 LI, Bryan            8 Twisters-MR          1:43.34    1:31.29          7  
                  44.01     1:31.29 (47.28)                                        
 11 Burg, Daniel B       8 Agua Swim Team-MR    1:34.49    1:31.45          6  
                  39.78     1:31.45 (51.67)                                        
 12 Gjertsen, Owen G     6 WEST-MR                   NT    1:36.17          5  
                  45.62     1:36.17 (50.55)                                        
 13 Porat, Jonah M       8 WEST-MR                   NT    1:37.12          4  
                  46.81     1:37.12 (50.31)                                        
 14 Schwartz, Hayden R   7 Agua Swim Team-MR         NT    1:40.63          3  
                  48.02     1:40.63 (52.61)                                        
 15 Wang, Adrian Y       7 WEST-MR              2:23.12    1:47.73          2  
                  47.90     1:47.73 (59.83)                                        
 16 Pique, Billy-jazz    7 Twisters-MR          1:21.73    2:13.43          1  
                1:00.49   2:13.43 (1:12.94)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B     7 Agua Swim Team-MR      39.84      38.81         20  
  2 Kully, Andrew P      8 Agua Swim Team-MR      47.78      39.52         17  
  3 Jones, Jake F        7 Agua Swim Team-MR      44.38      41.48         16  
  4 Barrett, Noah D      8 WEST-MR                46.45      42.06         15  
  5 Lee, Kieran T        7 WEST-MR                46.45      43.83         14  
  6 DaSilva, David       8 WEST-MR                45.28      45.17         13  
  7 Chariah, Joshua S    7 Twisters-MR            49.36      46.67         12  
  8 Kim, Jacob           8 Agua Swim Team-MR         NT      46.83         11  
  9 LI, Bryan            8 Twisters-MR            49.63      48.93          9  
 10 Fagelman-Walker, J   8 Agua Swim Team-MR      51.53      49.23          7  
 11 Ratling, Kunga Y     7 Twisters-MR            55.00      50.24          6  
 12 Gjertsen, Owen G     6 WEST-MR                53.79      52.54          5  
 13 Kuo, Derrick         7 WEST-MR                28.11      53.22          4  
 14 Lin, Christopher T   8 WEST-MR              1:00.50      54.07          3  
 15 Schwartz, Hayden R   7 Agua Swim Team-MR    1:01.53      54.29          2  
 16 Lopez, Noe           8 Twisters-MR               NT      55.51          1  
 17 Gookin, Vincent C    7 Agua Swim Team-MR         NT      58.08        
 18 Kim, Charlie B       8 Agua Swim Team-MR         NT    1:06.31        
 19 Pique, Billy-jazz    7 Twisters-MR            59.00    1:06.56        
 -- Lee, Joshua          8 Twisters-MR            56.90         DQ        
 -- Wang, Adrian Y       7 WEST-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B     7 Agua Swim Team-MR      46.29      40.86         20  
  2 Kully, Andrew P      8 Agua Swim Team-MR      55.97      46.46         17  
  3 Chariah, Joshua S    7 Twisters-MR            54.52      47.45         16  
  4 Jones, Jake F        7 Agua Swim Team-MR      48.98      48.36         15  
  5 Barrett, Noah D      8 WEST-MR                50.78      49.01         14  
  6 Fagelman-Walker, J   8 Agua Swim Team-MR      54.06      55.14         13  
  7 Lin, Christopher T   8 WEST-MR              1:11.78      57.43         12  
  8 Ratling, Kunga Y     7 Twisters-MR            58.00      58.65         11  
  9 Kim, Jacob           8 Agua Swim Team-MR         NT      59.00          9  
 10 DaSilva, David       8 WEST-MR                57.28      59.01          7  
 11 Gookin, Vincent C    7 Agua Swim Team-MR         NT      59.71          6  
 12 Gjertsen, Owen G     6 WEST-MR              1:04.42    1:00.80          5  
 13 Lee, Joshua          8 Twisters-MR          1:08.96    1:01.56          4  
 14 Kuo, Derrick         7 WEST-MR                   NT    1:02.39          3  
 15 Pique, Billy-jazz    7 Twisters-MR          1:00.00    1:12.52          2  
 16 Schwartz, Hayden R   7 Agua Swim Team-MR         NT    1:14.50          1  
 -- Pavelka, Matthew     8 QNS-MR                    NT         DQ        
      One hand touch
 -- LI, Bryan            8 Twisters-MR          1:08.07         DQ        
      One hand touch
 -- Wang, Adrian Y       7 WEST-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Lee, Kieran T        7 WEST-MR                   NT         DQ        
      Hands not separated
 -- Kim, Charlie B       8 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B     7 Agua Swim Team-MR      47.14      40.66         20  
  2 DaSilva, David       8 WEST-MR                41.23      42.17         17  
  3 Barrett, Noah D      8 WEST-MR                49.61      45.82         16  
  4 Lee, Kieran T        7 WEST-MR                   NT      48.23         15  
  5 LI, Bryan            8 Twisters-MR            50.41    1:03.80         14  
  6 Wang, Adrian Y       7 WEST-MR                   NT    1:11.73         13  
 -- Chariah, Joshua S    7 Twisters-MR            47.84         DQ        
      One hand touch
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B     7 Agua Swim Team-MR    1:23.33    1:22.15         20  
                  39.67     1:22.15 (42.48)                                        
  2 Jones, Jake F        7 Agua Swim Team-MR    1:27.76    1:27.60         17  
                  41.83     1:27.60 (45.77)                                        
  3 Kully, Andrew P      8 Agua Swim Team-MR    1:27.09    1:28.08         16  
                  41.30     1:28.08 (46.78)                                        
  4 Lee, Kieran T        7 WEST-MR              1:28.58    1:31.04         15  
                  45.12     1:31.04 (45.92)                                        
  5 Barrett, Noah D      8 WEST-MR              1:47.61    1:33.64         14  
                  43.51     1:33.64 (50.13)                                        
  6 Fagelman-Walker, J   8 Agua Swim Team-MR    1:47.68    1:37.05         13  
                  46.49     1:37.05 (50.56)                                        
  7 DaSilva, David       8 WEST-MR              1:43.56    1:40.53         12  
                  44.07     1:40.53 (56.46)                                        
  8 Burg, Daniel B       8 Agua Swim Team-MR    1:46.25    1:42.22         11  
                  49.07     1:42.22 (53.15)                                        
  9 Porat, Jonah M       8 WEST-MR                   NT    1:56.10          9  
                  56.44     1:56.10 (59.66)                                        
 10 Schwartz, Hayden R   7 Agua Swim Team-MR         NT    2:07.62          7  
                1:07.39   2:07.62 (1:00.23)                                        
 11 Wang, Adrian Y       7 WEST-MR                   NT    2:07.86          6  
                1:00.09   2:07.86 (1:07.77)                                        
 -- Chariah, Joshua S    7 Twisters-MR          1:46.95         DQ        
      Non-simultaneous touch - fly
                  47.59                                                            
 -- Kim, Jacob           8 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      One hand touch - breast
                  54.27                                                            
 -- LI, Bryan            8 Twisters-MR          1:59.45         DQ        
      No touch - fly
                  50.73                                                            
 -- Gjertsen, Owen G     6 WEST-MR              2:15.13         DQ        
      Non-simultaneous touch - fly
                  59.36                                                            
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      1:04.25    1:04.38        
     1) Skaistis, Levi B 7              2) Kim, Jacob 8                   
     3) Kully, Andrew P 8               4) Jones, Jake F 7                
                  33.07     1:04.38 (31.31)                                        
  2 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            1:11.73    1:06.50        
     1) Barrett, Noah D 8               2) DaSilva, David 8               
     3) Gjertsen, Owen G 6              4) Lee, Kieran T 7                
                  32.10     1:06.50 (34.40)                                        
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:03.21    1:12.23        
     1) Chariah, Joshua S 7             2) Lee, Joshua 8                  
     3) LI, Bryan 8                     4) Lopez, Noe 8                   
                  37.83     1:12.23 (34.40)                                        
  4 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'           NT    1:26.46        
     1) Fagelman-Walker, Jake K 8       2) Kim, Charlie B 8               
     3) Gookin, Vincent C 7             4) Schwartz, Hayden R 7           
                  50.29     1:26.46 (36.17)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Egan, Kieran R      10 Twisters-MR            28.90      28.13         20  
  2 Chung, Hudson H     10 WEST-MR                28.87      28.44         17  
  3 Weinstein, Michael  10 WEST-MR                29.17      28.99         16  
  4 Lee, Aidan J        10 WEST-MR                30.32      29.52         15  
  5 Sacca, David J      10 Agua Swim Team-MR      29.30      29.93         14  
  6 Youssef, Mohamed S   9 Twisters-MR            30.67      30.36         13  
  7 Zhao, Matthew       10 UNATT-MR               33.68      31.22         12  
  8 Szymczak, Eric      10 Twisters-MR            35.20      31.56         11  
  9 Falcao, Daniel L    10 Twisters-MR            32.72      31.75          9  
 10 Boesch, Alexander   10 Agua Swim Team-MR      33.56      31.88          7  
 11 Pique, Yahro D       9 Twisters-MR            36.18      32.24          6  
 12 Chin, Ever J        10 Agua Swim Team-MR      35.89      32.26          5  
 13 Askri, Jason        10 UNAT-MR                34.83      32.87          4  
 14 Fine, Evan          10 Agua Swim Team-MR      33.01      32.88          3  
 15 Bates, Andrew H     10 Agua Swim Team-MR      34.37      33.08          2  
 16 Munoz- Solano, Joh  10 RedTails-MR            38.37      33.17          1  
 17 Lara, Austin F      10 Agua Swim Team-MR      33.46      33.28        
 18 Raboy, Asher M      10 Agua Swim Team-MR      33.82      33.53        
 19 Sanchez, Ronald     10 RedTails-MR            34.45      33.55        
 20 Dauchez, Jacques M  10 Agua Swim Team-MR      35.51      33.58        
 21 Jiang, Kevin         9 WEST-MR                32.89      33.62        
 22 Diaz, Adam C         9 RedTails-MR            35.18      34.22        
 23 Jones, Ronin         9 Agua Swim Team-MR      34.91      34.23        
 24 Milio, Franco A     10 WEST-MR                38.37      35.58        
 25 Cornish, Jack A      9 UNATT-MR               34.12      35.61        
 26 Ng, Ryan Y           9 GATE-MR                40.86      36.15        
 27 Garcia, Elias        9 WEST-MR                37.18      36.21        
 28 Ratling, Topden G   10 Twisters-MR            33.00      37.00        
 29 Javaheri, Kouros S   9 Agua Swim Team-MR      42.54      37.58        
 30 Benten, Liam A      10 Agua Swim Team-MR      40.34      38.05        
 31 Zarytov, Vlad        9 UNAT-MR                42.77      39.24        
 32 Grier, Martin F      9 Agua Swim Team-MR      42.75      41.50        
 33 Stern, Charlie I     9 Agua Swim Team-MR      41.52      41.52        
 34 Corner, Milo         9 Agua Swim Team-MR      47.71      42.94        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Eric K       10 Agua Swim Team-MR    1:03.40    1:01.19         20  
                  29.81     1:01.19 (31.38)                                        
  2 Egan, Kieran R      10 Twisters-MR          1:03.37    1:01.38         17  
                  29.35     1:01.38 (32.03)                                        
  3 Zhang, Dylan Y      10 Agua Swim Team-MR    1:04.48    1:01.76         16  
                  30.00     1:01.76 (31.76)                                        
  4 Chung, Hudson H     10 WEST-MR              1:04.73    1:01.84         15  
                  29.69     1:01.84 (32.15)                                        
  5 Lee, Aidan J        10 WEST-MR              1:03.18    1:02.49         14  
                  30.39     1:02.49 (32.10)                                        
  6 Weinstein, Michael  10 WEST-MR              1:04.58    1:03.60         13  
                  30.69     1:03.60 (32.91)                                        
  7 Tsukikawa, Renzo G  10 WEST-MR              1:06.54    1:04.47         12  
                  31.16     1:04.47 (33.31)                                        
  8 Youssef, Mohamed S   9 Twisters-MR          1:07.88    1:07.03         11  
                  31.14     1:07.03 (35.89)                                        
  9 Zhao, Matthew       10 UNATT-MR             1:13.66    1:07.20          9  
                  32.39     1:07.20 (34.81)                                        
 10 Szymczak, Eric      10 Twisters-MR          1:18.33    1:10.50          7  
                  35.26     1:10.50 (35.24)                                        
 11 Falcao, Daniel L    10 Twisters-MR          1:12.76    1:10.53          6  
                  33.83     1:10.53 (36.70)                                        
 12 Bates, Andrew H     10 Agua Swim Team-MR    1:16.97    1:13.88          5  
                  36.26     1:13.88 (37.62)                                        
 13 Raboy, Asher M      10 Agua Swim Team-MR    1:16.70    1:14.32          4  
                  36.49     1:14.32 (37.83)                                        
 14 Dauchez, Jacques M  10 Agua Swim Team-MR         NT    1:15.38          3  
                  35.11     1:15.38 (40.27)                                        
 15 Pique, Yahro D       9 Twisters-MR          1:23.02    1:15.51          2  
                  35.79     1:15.51 (39.72)                                        
 16 Jiang, Kevin         9 WEST-MR              1:17.56    1:15.83          1  
 17 Jones, Ronin         9 Agua Swim Team-MR    1:20.58    1:16.65        
                  36.49     1:16.65 (40.16)                                        
 18 Cornish, Jack A      9 UNATT-MR             1:18.05    1:17.32        
                  36.11     1:17.32 (41.21)                                        
 19 Garcia, Elias        9 WEST-MR              1:28.56    1:20.16        
                  38.10     1:20.16 (42.06)                                        
 20 Benten, Liam A      10 Agua Swim Team-MR    1:26.12    1:21.20        
                  37.78     1:21.20 (43.42)                                        
 21 Ng, Ryan Y           9 GATE-MR              1:19.29    1:21.82        
                  39.83     1:21.82 (41.99)                                        
 22 Dhumale-Smyth, Rav  10 QNS-MR               1:31.09    1:24.78        
                  40.36     1:24.78 (44.42)                                        
 23 Zarytov, Vlad        9 UNAT-MR              1:38.47    1:28.42        
                  41.98     1:28.42 (46.44)                                        
 24 Javaheri, Kouros S   9 Agua Swim Team-MR    2:06.93    1:31.32        
                  43.32     1:31.32 (48.00)                                        
 25 Stern, Charlie I     9 Agua Swim Team-MR    1:32.77    1:34.54        
                  41.91     1:34.54 (52.63)                                        
 26 Corner, Milo         9 Agua Swim Team-MR    2:01.49    1:38.60        
                  45.26     1:38.60 (53.34)                                        
 27 Hill, Matthew M      9 WEST-MR                   NT    1:41.97        
                  47.36     1:41.97 (54.61)                                        
 28 Chu, Preston         9 GATE-MR              1:44.95    1:47.58        
                  50.76     1:47.58 (56.82)                                        
 -- Sacca, David J      10 Agua Swim Team-MR    1:09.57         DQ        
                  32.46                                                            
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weinstein, Michael  10 WEST-MR                35.81      36.85         20  
  2 Zhang, Eric K       10 Agua Swim Team-MR      37.60      36.94         17  
  3 Zhang, Dylan Y      10 Agua Swim Team-MR      35.80      36.97         16  
  4 Lee, Aidan J        10 WEST-MR                37.45      37.72         15  
  5 Chung, Hudson H     10 WEST-MR                40.22      38.50         14  
  6 Egan, Kieran R      10 Twisters-MR            40.33      38.67         13  
  7 Sacca, David J      10 Agua Swim Team-MR      41.52      39.16         12  
  8 Youssef, Mohamed S   9 Twisters-MR            43.02      40.52         11  
  9 Falcao, Daniel L    10 Twisters-MR            42.56      40.72          9  
 10 Zhao, Matthew       10 UNATT-MR               48.71      41.91          7  
 11 Bates, Andrew H     10 Agua Swim Team-MR      41.32      42.63          6  
 12 Jiang, Kevin         9 WEST-MR                42.63      43.54          5  
 13 Jones, Ronin         9 Agua Swim Team-MR      45.42      44.06          4  
 14 Dauchez, Jacques M  10 Agua Swim Team-MR      44.06      44.17          3  
 15 Chin, Ever J        10 Agua Swim Team-MR      46.14      45.04          2  
 16 Lara, Austin F      10 Agua Swim Team-MR      46.61      45.64          1  
 17 Diaz, Adam C         9 RedTails-MR            47.39      45.91        
 18 Fine, Evan          10 Agua Swim Team-MR      46.34      46.14        
 19 Milio, Franco A     10 WEST-MR                47.14      46.26        
 20 Cornish, Jack A      9 UNATT-MR               48.13      46.59        
 21 Ng, Ryan Y           9 GATE-MR                47.65      46.71        
 22 Garcia, Elias        9 WEST-MR                51.47      47.40        
 23 Askri, Jason        10 UNAT-MR                48.96      47.47        
 24 Szymczak, Eric      10 Twisters-MR            50.60      47.60        
 25 Raboy, Asher M      10 Agua Swim Team-MR      49.60      49.07        
 26 Munoz- Solano, Joh  10 RedTails-MR            48.92      49.24        
 27 Corner, Milo         9 Agua Swim Team-MR    1:13.20      52.69        
 28 Javaheri, Kouros S   9 Agua Swim Team-MR         NT      52.97        
 29 Zarytov, Vlad        9 UNAT-MR                53.23      53.08        
 29 Grier, Martin F      9 Agua Swim Team-MR         NT      53.08        
 31 Pique, Yahro D       9 Twisters-MR            53.19      54.61        
 32 Stern, Charlie I     9 Agua Swim Team-MR      54.31      54.80        
 -- Ratling, Topden G   10 Twisters-MR            48.00         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chung, Hudson H     10 WEST-MR                31.93      31.49         20  
  2 Zhang, Eric K       10 Agua Swim Team-MR      33.00      31.50         17  
  3 Egan, Kieran R      10 Twisters-MR            33.49      32.21         16  
  4 Zhang, Dylan Y      10 Agua Swim Team-MR      33.60      32.44         15  
  5 Lee, Aidan J        10 WEST-MR                35.57      32.76         14  
  6 Sacca, David J      10 Agua Swim Team-MR      33.46      33.06         13  
  7 Weinstein, Michael  10 WEST-MR                36.01      33.60         12  
  8 Youssef, Mohamed S   9 Twisters-MR            34.64      33.84         11  
  9 Zhao, Matthew       10 UNATT-MR               39.28      34.95          9  
 10 Szymczak, Eric      10 Twisters-MR            39.98      35.57          7  
 11 Falcao, Daniel L    10 Twisters-MR            36.29      37.11          6  
 12 Jiang, Kevin         9 WEST-MR                44.88      37.97          5  
 13 Jones, Ronin         9 Agua Swim Team-MR      38.38      38.22          4  
 14 Lara, Austin F      10 Agua Swim Team-MR      43.44      38.47          3  
 15 Garcia, Elias        9 WEST-MR                45.88      39.13          2  
 16 Askri, Jason        10 UNAT-MR                40.86      39.79          1  
 17 Chin, Ever J        10 Agua Swim Team-MR         NT      39.82        
 18 Ng, Ryan Y           9 GATE-MR                39.98      39.84        
 19 Boesch, Alexander   10 Agua Swim Team-MR      41.08      40.51        
 20 Pique, Yahro D       9 Twisters-MR            45.40      41.47        
 21 Sanchez, Ronald     10 RedTails-MR            42.14      41.55        
 22 Fine, Evan          10 Agua Swim Team-MR      47.64      43.45        
 23 Milio, Franco A     10 WEST-MR                49.28      44.85        
 24 Cornish, Jack A      9 UNATT-MR               43.85      47.37        
 25 Stern, Charlie I     9 Agua Swim Team-MR         NT      52.72        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Eric K       10 Agua Swim Team-MR    1:11.54    1:10.06         20  
                  32.72     1:10.06 (37.34)                                        
  2 Lee, Aidan J        10 WEST-MR              1:09.17    1:10.26         17  
                  33.95     1:10.26 (36.31)                                        
  3 Zhang, Dylan Y      10 Agua Swim Team-MR    1:11.87    1:11.40         16  
                  33.55     1:11.40 (37.85)                                        
  4 Chung, Hudson H     10 WEST-MR              1:10.86    1:11.54         15  
                  33.88     1:11.54 (37.66)                                        
  5 Weinstein, Michael  10 WEST-MR              1:11.43    1:12.02         14  
                  16.71     1:12.02 (55.31)                                        
  6 Tsukikawa, Renzo G  10 WEST-MR              1:12.56    1:13.50         13  
                  35.40     1:13.50 (38.10)                                        
  7 Egan, Kieran R      10 Twisters-MR          1:13.06    1:14.09         12  
                  33.52     1:14.09 (40.57)                                        
  8 Youssef, Mohamed S   9 Twisters-MR          1:19.71    1:14.78         11  
                  34.85     1:14.78 (39.93)                                        
  9 Sacca, David J      10 Agua Swim Team-MR    1:16.95    1:17.07          9  
                  35.63     1:17.07 (41.44)                                        
 10 Zhao, Matthew       10 UNATT-MR             1:19.01    1:17.58          7  
                  35.59     1:17.58 (41.99)                                        
 11 Falcao, Daniel L    10 Twisters-MR          1:21.04    1:22.13          6  
                  38.55     1:22.13 (43.58)                                        
 12 Jones, Ronin         9 Agua Swim Team-MR    1:24.57    1:22.98          5  
                  38.91     1:22.98 (44.07)                                        
 13 Bates, Andrew H     10 Agua Swim Team-MR    1:26.26    1:23.13          4  
                  39.42     1:23.13 (43.71)                                        
 14 Jiang, Kevin         9 WEST-MR              1:23.81    1:24.29          3  
                  42.04     1:24.29 (42.25)                                        
 15 Dauchez, Jacques M  10 Agua Swim Team-MR    1:25.05    1:26.06          2  
                  41.42     1:26.06 (44.64)                                        
 16 Raboy, Asher M      10 Agua Swim Team-MR    1:27.51    1:26.60          1  
                  41.26     1:26.60 (45.34)                                        
 17 Ng, Ryan Y           9 GATE-MR              1:28.09    1:28.62        
                  40.40     1:28.62 (48.22)                                        
 18 Cornish, Jack A      9 UNATT-MR             1:28.99    1:29.76        
                  44.08     1:29.76 (45.68)                                        
 19 Garcia, Elias        9 WEST-MR              1:29.46    1:30.47        
                  43.59     1:30.47 (46.88)                                        
 20 Pique, Yahro D       9 Twisters-MR          1:36.15    1:32.21        
                  41.41     1:32.21 (50.80)                                        
 21 Javaheri, Kouros S   9 Agua Swim Team-MR    1:43.91    1:39.07        
                  46.12     1:39.07 (52.95)                                        
 22 Dhumale-Smyth, Rav  10 QNS-MR               1:41.59    1:40.35        
                  48.38     1:40.35 (51.97)                                        
 23 Zarytov, Vlad        9 UNAT-MR              1:45.54    1:41.00        
                  49.17     1:41.00 (51.83)                                        
 24 Corner, Milo         9 Agua Swim Team-MR    2:05.43    1:48.71        
                  51.90     1:48.71 (56.81)                                        
 25 Chu, Preston         9 GATE-MR              2:10.00    1:53.67        
                  55.04     1:53.67 (58.63)                                        
 -- Szymczak, Eric      10 Twisters-MR          1:29.08         DQ        
      Scissors kick - fly
                  37.32                                                            
 -- Stern, Charlie I     9 Agua Swim Team-MR    1:54.14         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  51.91                                                            
 -- Hill, Matthew M      9 WEST-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  48.74                                                            
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Eric K       10 Agua Swim Team-MR      33.00      32.24         20  
  2 Egan, Kieran R      10 Twisters-MR            32.86      32.25         17  
  3 Zhang, Dylan Y      10 Agua Swim Team-MR      32.50      32.52         16  
  4 Lee, Aidan J        10 WEST-MR                32.74      32.59         15  
  5 Chung, Hudson H     10 WEST-MR                31.77      33.06         14  
  6 Weinstein, Michael  10 WEST-MR                35.90      34.89         13  
  7 Szymczak, Eric      10 Twisters-MR            41.54      35.75         12  
  8 Youssef, Mohamed S   9 Twisters-MR            36.84      36.57         11  
  9 Zhao, Matthew       10 UNATT-MR               38.12      36.80          9  
 10 Falcao, Daniel L    10 Twisters-MR            37.71      37.23          7  
 11 Askri, Jason        10 UNAT-MR                   NT      37.30          6  
 12 Bates, Andrew H     10 Agua Swim Team-MR      37.63      37.49          5  
 13 Boesch, Alexander   10 Agua Swim Team-MR      39.45      38.15          4  
 14 Dauchez, Jacques M  10 Agua Swim Team-MR      39.56      38.77          3  
 15 Lara, Austin F      10 Agua Swim Team-MR      39.07      38.78          2  
 16 Jiang, Kevin         9 WEST-MR                40.05      38.79          1  
 17 Munoz- Solano, Joh  10 RedTails-MR            40.06      39.86        
 18 Ng, Ryan Y           9 GATE-MR                40.36      39.94        
 19 Diaz, Adam C         9 RedTails-MR            40.63      40.20        
 20 Pique, Yahro D       9 Twisters-MR            42.84      40.48        
 21 Raboy, Asher M      10 Agua Swim Team-MR      40.50      41.55        
 22 Garcia, Elias        9 WEST-MR                42.98      42.13        
 23 Milio, Franco A     10 WEST-MR                44.13      42.37        
 24 Benten, Liam A      10 Agua Swim Team-MR      45.08      42.63        
 25 Sanchez, Ronald     10 RedTails-MR            45.02      42.95        
 26 Cornish, Jack A      9 UNATT-MR               40.70      43.62        
 27 Javaheri, Kouros S   9 Agua Swim Team-MR      59.91      46.34        
 28 Grier, Martin F      9 Agua Swim Team-MR      50.82      48.25        
 29 Zarytov, Vlad        9 UNAT-MR                54.09      48.33        
 30 Stern, Charlie I     9 Agua Swim Team-MR      50.81      50.44        
 31 Corner, Milo         9 Agua Swim Team-MR      57.38      50.77        
 -- Ratling, Topden G   10 Twisters-MR            40.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            1:57.27    1:53.33        
     1) Tsukikawa, Renzo G 10           2) Weinstein, Michael H 10        
     3) Lee, Aidan J 10                 4) Chung, Hudson H 10             
                  28.82       57.41 (28.59)     1:25.58 (28.17)     1:53.33 (27.75)
  2 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      1:53.45    1:58.96        
     1) Zhang, Eric K 10                2) Sacca, David J 10              
     3) Raboy, Asher M 10               4) Zhang, Dylan Y 10              
                  28.65       57.72 (29.07)     1:30.77 (33.05)     1:58.96 (28.19)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              2:07.49    2:01.84        
     1) Youssef, Mohamed S 9            2) Szymczak, Eric 10              
     3) Falcao, Daniel L 10             4) Egan, Kieran R 10              
                  29.92     1:01.21 (31.29)     1:33.70 (32.49)     2:01.84 (28.14)
  4 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            2:25.51    2:20.28        
     1) DaSilva, David 8                2) Garcia, Elias 9                
     3) Barrett, Noah D 8               4) Jiang, Kevin 9                 
                  35.91     1:14.02 (38.11)     1:48.54 (34.52)     2:20.28 (31.74)
  5 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'           NT    2:20.76        
     1) Bates, Andrew H 10              2) Jones, Ronin 9                 
     3) Dauchez, Jacques M 10           4) Kim, Charlie B 8               
                  35.06     1:07.87 (32.81)     1:41.23 (33.36)     2:20.76 (39.53)
 -- LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'                   NT         DQ        
     1) LI, Bryan 8                     2) Pique, Yahro D 9               
     3) Chariah, Joshua S 7             4) Ratling, Kunga Y 7             
                  37.20     1:18.94 (41.74)     1:59.55 (40.61)                    
 
Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            2:09.39    2:11.44        
     1) Lee, Aidan J 10                 2) Weinstein, Michael H 10        
     3) Chung, Hudson H 10              4) Jiang, Kevin 9                 
                  32.41     1:08.19 (35.78)     1:39.70 (31.51)     2:11.44 (31.74)
  2 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      2:08.95    2:12.98        
     1) Sacca, David J 10               2) Zhang, Eric K 10               
     3) Zhang, Dylan Y 10               4) Lara, Austin F 10              
                  33.89     1:10.24 (36.35)     1:41.21 (30.97)     2:12.98 (31.77)
  3 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              2:25.26    2:16.61        
     1) Egan, Kieran R 10               2) Falcao, Daniel L 10            
     3) Youssef, Mohamed S 9            4) Szymczak, Eric 10              
                  32.22     1:12.20 (39.98)     1:46.16 (33.96)     2:16.61 (30.45)
  4 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'           NT    2:31.76        
     1) Boesch, Alexander J 10          2) Bates, Andrew H 10             
     3) Jones, Ronin 9                  4) Raboy, Asher M 10              
                  42.02     1:21.16 (39.14)     1:58.61 (37.45)     2:31.76 (33.15)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Li, Max J           12 WEST-MR                25.98      26.20         20  
  2 Pas, Sebastian T    12 Twisters-MR            26.81      26.40         17  
  3 Zahariev, Kevin K   12 Twisters-MR            27.28      27.03         16  
  4 Ebied, Omar         12 Twisters-MR            27.52      27.35         15  
  5 Santry, Emmet P     12 WEST-MR                27.55      27.76         14  
  6 Amato, Jason C      12 WEST-MR                28.12      27.79         13  
  7 Elias, Joseph A     12 RedTails-MR            27.35      27.88         12  
  8 Lee, Christian      11 WEST-MR                27.91      28.05         11  
  9 Pagani, Theo G      12 Agua Swim Team-MR      31.58      28.28          9  
 10 Szymczak, Kevin M   11 Twisters-MR            29.45      28.36          7  
 11 Hwang, Alex         12 GATE-MR                34.37      28.82          6  
 12 Deng, Jiachi        12 Twisters-MR            31.90      29.09          5  
 13 Oberst, Dylan M     12 WEST-MR                29.29      29.12          4  
 14 Chen, Darian        12 UN-QN-MR               28.88      29.19          3  
 15 Hicks, Charles G    12 UNATT-MR               29.84      29.21          2  
 16 Cui, Ryan           12 Twisters-MR            31.04      29.48          1  
 17 Forrester, Connor   11 WEST-MR                30.58      29.70        
 18 Bouzarouata, Zacha  11 Twisters-MR            28.47      29.80        
 19 Bischof, Robert F   12 WEST-MR                29.17      29.96        
 20 Wan, Osmond T       12 UN-QN-MR               31.69      30.00        
 21 Tirsch, Jack T      11 WEST-MR                31.65      30.05        
 22 Kostyatnikov, Mich  11 Agua Swim Team-MR      29.90      30.09        
 22 Zezula, Patryk      11 Twisters-MR            31.00      30.09        
 24 Kim, Christopher B  12 Agua Swim Team-MR      30.50      30.20        
 25 Riviello, Joseph C  11 WEST-MR                32.64      30.26        
 26 Chaston, Gareth J   11 RedTails-MR            31.30      30.30        
 27 Chen, Quentin B     12 Twisters-MR            32.19      30.35        
 28 Jeong, Eugene       11 UN-QN-MR               31.17      30.86        
 29 Ehrenfeld, Hayden   12 WEST-MR                30.68      31.15        
 30 Pique, Ky-mani D    12 Twisters-MR            33.20      31.58        
 31 More, Yash B        12 Agua Swim Team-MR      33.07      31.65        
 32 Lunardi, Gabriele   12 Agua Swim Team-MR      33.10      32.02        
 33 Dragomanov, Nichol  12 WEST-MR                   NT      32.41        
 34 Levin, Jacob P      12 Agua Swim Team-MR      33.29      32.79        
 35 Arad, Nati O        12 QNS-MR                 36.46      33.50        
 36 Lipton, Matthew     11 Agua Swim Team-MR      33.76      34.71        
 37 Guzman, Michael A   11 RedTails-MR            35.86      36.08        
 38 Mina, Victor S      11 RedTails-MR            35.58      36.28        
 39 Scarpa, Giovanni A  11 UN-QN-MR               38.55      37.01        
 40 Velazquez, Kevin    11 RedTails-MR            38.02      37.96        
 41 Baung, Justin       12 GATE-MR                50.00      38.24        
 42 Mulakandov, Ariel   11 UN-QN-MR               40.74      39.12        
 43 Zehe, Felix H       11 WEST-MR                40.33      40.31        
 44 Pelea, Aidan        11 Twisters-MR            45.94      42.84        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DiSanto, Justin P   12 WEST-MR                56.46      56.15         20  
                  27.33       56.15 (28.82)                                        
  2 Pas, Sebastian T    12 Twisters-MR          1:00.63      57.26         17  
                  27.80       57.26 (29.46)                                        
  3 Ebied, Omar         12 Twisters-MR          1:00.75      57.94         16  
                  28.04       57.94 (29.90)                                        
  4 Li, Max J           12 WEST-MR                59.41      58.31         15  
                  27.74       58.31 (30.57)                                        
  5 Zahariev, Kevin K   12 Twisters-MR          1:00.48      59.05         14  
                  28.01       59.05 (31.04)                                        
  6 Amato, Jason C      12 WEST-MR              1:00.80      59.31         13  
                  28.68       59.31 (30.63)                                        
  7 Lee, Christian      11 WEST-MR              1:00.40      59.44         12  
                  29.11       59.44 (30.33)                                        
  8 Santry, Emmet P     12 WEST-MR              1:00.50      59.56         11  
                  29.18       59.56 (30.38)                                        
  9 Szymczak, Kevin M   11 Twisters-MR          1:03.87    1:01.01          9  
                  29.69     1:01.01 (31.32)                                        
 10 Oberst, Dylan M     12 WEST-MR              1:03.24    1:02.37          7  
                  30.39     1:02.37 (31.98)                                        
 11 Hicks, Charles G    12 UNATT-MR             1:03.02    1:02.75          6  
                  30.27     1:02.75 (32.48)                                        
 12 Spencer, Dylan A    12 WEST-MR              1:01.43    1:02.78          5  
                  30.32     1:02.78 (32.46)                                        
 13 Cui, Ryan           12 Twisters-MR          1:09.99    1:03.62          4  
                  30.88     1:03.62 (32.74)                                        
 14 Izower, Asher       11 Twisters-MR          1:04.00    1:03.64          3  
                  16.04     1:03.64 (47.60)                                        
 15 Bouzarouata, Zacha  11 Twisters-MR               NT    1:03.81          2  
                  30.67     1:03.81 (33.14)                                        
 16 Solash, Max A       12 Agua Swim Team-MR    1:04.76    1:04.36          1  
                  31.43     1:04.36 (32.93)                                        
 17 Deng, Jiachi        12 Twisters-MR          1:11.18    1:04.39        
                  31.01     1:04.39 (33.38)                                        
 18 Pagani, Theo G      12 Agua Swim Team-MR    1:10.44    1:04.69        
                  30.94     1:04.69 (33.75)                                        
 19 Bischof, Robert F   12 WEST-MR              1:03.85    1:04.81        
                  31.29     1:04.81 (33.52)                                        
 20 Rivera, Matthew R   12 Twisters-MR          1:12.49    1:04.91        
                  31.46     1:04.91 (33.45)                                        
 21 Kostyatnikov, Mich  11 Agua Swim Team-MR    1:04.38    1:04.93        
                  31.14     1:04.93 (33.79)                                        
 22 Forrester, Connor   11 WEST-MR              1:09.81    1:05.19        
                  30.73     1:05.19 (34.46)                                        
 23 Jeong, Eugene       11 UN-QN-MR             1:08.07    1:05.34        
                  31.25     1:05.34 (34.09)                                        
 24 Chen, Quentin B     12 Twisters-MR          1:11.65    1:06.54        
                  32.13     1:06.54 (34.41)                                        
 25 Wan, Osmond T       12 UN-QN-MR             1:06.87    1:06.94        
                  32.07     1:06.94 (34.87)                                        
 26 Tirsch, Jack T      11 WEST-MR              1:09.65    1:07.29        
                  32.75     1:07.29 (34.54)                                        
 27 Riviello, Joseph C  11 WEST-MR              1:10.85    1:07.58        
                  32.71     1:07.58 (34.87)                                        
 28 Zezula, Patryk      11 Twisters-MR          1:08.83    1:07.62        
                  31.27     1:07.62 (36.35)                                        
 29 Kim, Christopher B  12 Agua Swim Team-MR    1:11.28    1:08.89        
                  32.11     1:08.89 (36.78)                                        
 30 More, Yash B        12 Agua Swim Team-MR    1:10.21    1:09.28        
                  32.79     1:09.28 (36.49)                                        
 31 Lunardi, Gabriele   12 Agua Swim Team-MR    1:14.40    1:09.67        
                  33.59     1:09.67 (36.08)                                        
 32 Ehrenfeld, Hayden   12 WEST-MR              1:15.03    1:09.74        
                  32.35     1:09.74 (37.39)                                        
 33 Pique, Ky-mani D    12 Twisters-MR          1:10.27    1:09.77        
                  33.06     1:09.77 (36.71)                                        
 34 Tan, Winston        11 GATE-MR              1:20.53    1:11.63        
                  33.96     1:11.63 (37.67)                                        
 35 Dultsin, Daniel     11 Agua Swim Team-MR    1:15.63    1:11.90        
                  35.07     1:11.90 (36.83)                                        
 36 Levin, Jacob P      12 Agua Swim Team-MR    1:17.60    1:13.08        
                  34.60     1:13.08 (38.48)                                        
 37 Kahn, Jackson       12 Agua Swim Team-MR    1:09.84    1:13.51        
                  35.37     1:13.51 (38.14)                                        
 38 Minca, Christopher  12 QNS-MR               1:18.53    1:16.87        
                  36.62     1:16.87 (40.25)                                        
 39 Lipton, Matthew     11 Agua Swim Team-MR    1:19.84    1:19.27        
                  37.57     1:19.27 (41.70)                                        
 40 Hill, Drew A        11 WEST-MR                   NT    1:19.95        
                  36.42     1:19.95 (43.53)                                        
 41 Mulakandov, Ariel   11 UN-QN-MR                  NT    1:30.90        
                  42.28     1:30.90 (48.62)                                        
 42 Pelea, Aidan        11 Twisters-MR          1:47.75    1:38.55        
                  45.94     1:38.55 (52.61)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pas, Sebastian T    12 Twisters-MR            29.36      29.53         20  
  2 Li, Max J           12 WEST-MR                30.27      30.18         17  
  3 Ebied, Omar         12 Twisters-MR            32.31      30.44         16  
  4 Santry, Emmet P     12 WEST-MR                31.97      31.55         15  
  5 Hicks, Charles G    12 UNATT-MR               32.67      31.90         14  
  6 Amato, Jason C      12 WEST-MR                32.99      32.49         13  
  7 Lee, Christian      11 WEST-MR                31.66      32.50         12  
  8 Elias, Joseph A     12 RedTails-MR            32.37      32.80         11  
  9 Szymczak, Kevin M   11 Twisters-MR            33.65      33.03          9  
 10 Oberst, Dylan M     12 WEST-MR                38.19      33.14          7  
 11 Zahariev, Kevin K   12 Twisters-MR            32.70      33.15          6  
 12 Forrester, Connor   11 WEST-MR                32.85      33.22          5  
 13 Bischof, Robert F   12 WEST-MR                33.69      33.84          4  
 14 Bouzarouata, Zacha  11 Twisters-MR            33.54      33.90          3  
 15 Hwang, Alex         12 GATE-MR                34.46      34.01          2  
 16 Riviello, Joseph C  11 WEST-MR                34.81      34.53          1  
 17 Chen, Darian        12 UN-QN-MR               33.24      34.58        
 18 Wan, Osmond T       12 UN-QN-MR               35.24      34.68        
 19 Pagani, Theo G      12 Agua Swim Team-MR      36.38      34.99        
 20 Kim, Christopher B  12 Agua Swim Team-MR      34.07      35.02        
 21 Ehrenfeld, Hayden   12 WEST-MR                37.90      36.10        
 21 Jeong, Eugene       11 UN-QN-MR               35.88      36.10        
 23 Deng, Jiachi        12 Twisters-MR            38.09      36.25        
 24 Kostyatnikov, Mich  11 Agua Swim Team-MR      37.41      36.35        
 25 Lunardi, Gabriele   12 Agua Swim Team-MR      37.83      36.41        
 26 More, Yash B        12 Agua Swim Team-MR      40.16      36.90        
 27 Cui, Ryan           12 Twisters-MR            39.34      37.17        
 28 Chen, Quentin B     12 Twisters-MR            36.80      37.19        
 29 Chaston, Gareth J   11 RedTails-MR            37.41      37.67        
 30 Tirsch, Jack T      11 WEST-MR                37.72      39.16        
 31 Pique, Ky-mani D    12 Twisters-MR            41.11      39.22        
 32 Zezula, Patryk      11 Twisters-MR            40.94      39.81        
 33 Levin, Jacob P      12 Agua Swim Team-MR      38.66      40.17        
 34 Arad, Nati O        12 QNS-MR                 42.29      40.69        
 35 Lipton, Matthew     11 Agua Swim Team-MR      41.50      42.87        
 36 Baung, Justin       12 GATE-MR                53.00      44.11        
 37 Mina, Victor S      11 RedTails-MR            43.92      44.18        
 38 Velazquez, Kevin    11 RedTails-MR            46.94      45.69        
 38 Guzman, Michael A   11 RedTails-MR            42.73      45.69        
 40 Scarpa, Giovanni A  11 UN-QN-MR               45.36      46.63        
 41 Zehe, Felix H       11 WEST-MR                47.49      48.04        
 42 Mulakandov, Ariel   11 UN-QN-MR               47.49      48.56        
 43 Pelea, Aidan        11 Twisters-MR            53.54      48.96        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zahariev, Kevin K   12 Twisters-MR            34.69      33.38         20  
  2 Pas, Sebastian T    12 Twisters-MR            37.44      34.75         17  
  3 Amato, Jason C      12 WEST-MR                36.13      35.29         16  
  4 Ebied, Omar         12 Twisters-MR            36.75      35.49         15  
  5 Cui, Ryan           12 Twisters-MR            39.64      35.50         14  
  6 Hicks, Charles G    12 UNATT-MR               37.37      36.17         13  
  7 Wan, Osmond T       12 UN-QN-MR               36.84      36.52         12  
  8 Chen, Darian        12 UN-QN-MR               36.26      36.88         11  
  9 Li, Max J           12 WEST-MR                39.25      36.89          9  
 10 Bischof, Robert F   12 WEST-MR                36.09      37.21          7  
 11 Oberst, Dylan M     12 WEST-MR                37.35      37.54          6  
 12 Kostyatnikov, Mich  11 Agua Swim Team-MR      38.87      37.73          5  
 13 Lee, Christian      11 WEST-MR                37.60      38.04          4  
 14 Hwang, Alex         12 GATE-MR                38.87      38.11          3  
 15 Jeong, Eugene       11 UN-QN-MR               38.39      38.35          2  
 16 Santry, Emmet P     12 WEST-MR                39.90      39.40          1  
 17 Forrester, Connor   11 WEST-MR                42.35      39.59        
 18 Deng, Jiachi        12 Twisters-MR            41.25      39.77        
 19 Chen, Quentin B     12 Twisters-MR            40.96      39.89        
 20 Szymczak, Kevin M   11 Twisters-MR            41.92      39.94        
 21 Bouzarouata, Zacha  11 Twisters-MR            40.71      40.59        
 22 Ehrenfeld, Hayden   12 WEST-MR                44.60      41.32        
 23 Dragomanov, Nichol  12 WEST-MR                43.50      41.80        
 24 Pique, Ky-mani D    12 Twisters-MR            45.43      42.35        
 25 Tirsch, Jack T      11 WEST-MR                42.59      42.95        
 26 Riviello, Joseph C  11 WEST-MR                47.78      42.98        
 27 Zehe, Felix H       11 WEST-MR                46.67      46.03        
 28 Arad, Nati O        12 QNS-MR                 52.52      46.85        
 29 Scarpa, Giovanni A  11 UN-QN-MR               49.96      48.24        
 30 Mulakandov, Ariel   11 UN-QN-MR               49.52      50.08        
 31 Lipton, Matthew     11 Agua Swim Team-MR      56.02      54.37        
 -- Pelea, Aidan        11 Twisters-MR            53.00         DQ        
      Arms past hipline
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pas, Sebastian T    12 Twisters-MR            27.98      27.89         20  
  2 Li, Max J           12 WEST-MR                27.67      27.92         17  
  3 Zahariev, Kevin K   12 Twisters-MR            30.45      29.95         16  
  4 Ebied, Omar         12 Twisters-MR            30.49      30.10         15  
  5 Elias, Joseph A     12 RedTails-MR            31.21      30.69         14  
  6 Hicks, Charles G    12 UNATT-MR               31.80      31.41         13  
  7 Amato, Jason C      12 WEST-MR                32.17      31.50         12  
  8 Oberst, Dylan M     12 WEST-MR                32.20      31.56         11  
  9 Lee, Christian      11 WEST-MR                30.98      31.76          9  
 10 Deng, Jiachi        12 Twisters-MR            38.43      32.17          7  
 11 Szymczak, Kevin M   11 Twisters-MR            33.51      32.24          6  
 12 Chen, Darian        12 UN-QN-MR               31.21      32.28          5  
 13 Santry, Emmet P     12 WEST-MR                32.80      32.65          4  
 14 Hwang, Alex         12 GATE-MR                39.52      32.77          3  
 15 Cui, Ryan           12 Twisters-MR            37.46      32.95          2  
 16 Bouzarouata, Zacha  11 Twisters-MR            31.99      33.26          1  
 17 Bischof, Robert F   12 WEST-MR                33.82      33.41        
 18 Tirsch, Jack T      11 WEST-MR                34.03      33.66        
 19 Pagani, Theo G      12 Agua Swim Team-MR      34.89      34.09        
 20 Forrester, Connor   11 WEST-MR                34.58      34.40        
 21 Wan, Osmond T       12 UN-QN-MR               35.01      35.02        
 22 Jeong, Eugene       11 UN-QN-MR               36.16      35.38        
 23 Riviello, Joseph C  11 WEST-MR                39.36      35.81        
 24 Lunardi, Gabriele   12 Agua Swim Team-MR         NT      36.22        
 25 Zezula, Patryk      11 Twisters-MR            38.24      36.32        
 26 Chaston, Gareth J   11 RedTails-MR            36.36      36.77        
 26 Chen, Quentin B     12 Twisters-MR            38.70      36.77        
 28 More, Yash B        12 Agua Swim Team-MR      36.14      37.13        
 29 Ehrenfeld, Hayden   12 WEST-MR                41.36      37.50        
 30 Kim, Christopher B  12 Agua Swim Team-MR      39.07      37.67        
 31 Pique, Ky-mani D    12 Twisters-MR            44.07      41.28        
 32 Levin, Jacob P      12 Agua Swim Team-MR      42.82      42.43        
 33 Guzman, Michael A   11 RedTails-MR            41.33      42.60        
 34 Mulakandov, Ariel   11 UN-QN-MR               44.82      45.81        
 35 Velazquez, Kevin    11 RedTails-MR            45.59      48.77        
 -- Mina, Victor S      11 RedTails-MR            46.16         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pas, Sebastian T    12 Twisters-MR          1:05.67    1:04.20         20  
                  29.01     1:04.20 (35.19)                                        
  2 Zahariev, Kevin K   12 Twisters-MR          1:08.62    1:05.58         17  
                  31.54     1:05.58 (34.04)                                        
  3 Ebied, Omar         12 Twisters-MR          1:09.45    1:05.76         16  
                  31.02     1:05.76 (34.74)                                        
  4 Li, Max J           12 WEST-MR              1:06.96    1:05.99         15  
                  29.68     1:05.99 (36.31)                                        
  5 Amato, Jason C      12 WEST-MR              1:09.35    1:08.31         14  
                  32.37     1:08.31 (35.94)                                        
  6 Lee, Christian      11 WEST-MR              1:08.29    1:08.68         13  
                  32.17     1:08.68 (36.51)                                        
  7 Santry, Emmet P     12 WEST-MR              1:10.55    1:10.10         12  
                  33.60     1:10.10 (36.50)                                        
  8 Hicks, Charles G    12 UNATT-MR             1:10.34    1:10.26         11  
                  32.36     1:10.26 (37.90)                                        
  9 Oberst, Dylan M     12 WEST-MR              1:11.65    1:10.53          9  
                  33.65     1:10.53 (36.88)                                        
 10 Szymczak, Kevin M   11 Twisters-MR          1:17.94    1:10.62          7  
                  32.95     1:10.62 (37.67)                                        
 11 Cui, Ryan           12 Twisters-MR          1:19.05    1:12.43          6  
                  35.53     1:12.43 (36.90)                                        
 12 Bouzarouata, Zacha  11 Twisters-MR               NT    1:12.59          5  
                  33.13     1:12.59 (39.46)                                        
 13 Izower, Asher       11 Twisters-MR          1:13.99    1:12.72          4  
                  34.00     1:12.72 (38.72)                                        
 14 Spencer, Dylan A    12 WEST-MR              1:10.90    1:13.47          3  
                  34.48     1:13.47 (38.99)                                        
 15 Jeong, Eugene       11 UN-QN-MR             1:13.82    1:13.83          2  
                  35.36     1:13.83 (38.47)                                        
 16 Rivera, Matthew R   12 Twisters-MR          1:21.78    1:14.00          1  
                  34.14     1:14.00 (39.86)                                        
 17 Bischof, Robert F   12 WEST-MR              1:10.01    1:14.34        
                  34.84     1:14.34 (39.50)                                        
 18 Kostyatnikov, Mich  11 Agua Swim Team-MR    1:15.82    1:14.54        
                  35.57     1:14.54 (38.97)                                        
 19 Forrester, Connor   11 WEST-MR              1:13.98    1:15.13        
                  34.81     1:15.13 (40.32)                                        
 20 Wan, Osmond T       12 UN-QN-MR             1:14.68    1:15.39        
                  35.82     1:15.39 (39.57)                                        
 21 Deng, Jiachi        12 Twisters-MR          1:23.46    1:15.44        
                  36.12     1:15.44 (39.32)                                        
 22 Solash, Max A       12 Agua Swim Team-MR    1:15.92    1:16.86        
                  35.17     1:16.86 (41.69)                                        
 23 Chen, Quentin B     12 Twisters-MR          1:22.49    1:16.91        
                  36.86     1:16.91 (40.05)                                        
 24 Kim, Christopher B  12 Agua Swim Team-MR    1:18.98    1:17.49        
                  34.59     1:17.49 (42.90)                                        
 25 Tirsch, Jack T      11 WEST-MR              1:17.98    1:19.18        
                  35.34     1:19.18 (43.84)                                        
 26 Pagani, Theo G      12 Agua Swim Team-MR    1:17.81    1:19.19        
                  35.67     1:19.19 (43.52)                                        
 27 More, Yash B        12 Agua Swim Team-MR    1:19.15    1:19.84        
                  38.24     1:19.84 (41.60)                                        
 28 Riviello, Joseph C  11 WEST-MR              1:25.30    1:20.31        
                  38.26     1:20.31 (42.05)                                        
 29 Pique, Ky-mani D    12 Twisters-MR          1:29.40    1:20.94        
                  39.97     1:20.94 (40.97)                                        
 30 Zezula, Patryk      11 Twisters-MR          1:22.63    1:23.20        
                  38.79     1:23.20 (44.41)                                        
 31 Dultsin, Daniel     11 Agua Swim Team-MR    1:22.78    1:23.68        
                  39.09     1:23.68 (44.59)                                        
 32 Levin, Jacob P      12 Agua Swim Team-MR    1:25.60    1:25.25        
                  40.69     1:25.25 (44.56)                                        
 33 Kahn, Jackson       12 Agua Swim Team-MR    1:24.03    1:26.31        
                  40.62     1:26.31 (45.69)                                        
 34 Minca, Christopher  12 QNS-MR               1:36.32    1:29.20        
                  42.44     1:29.20 (46.76)                                        
 35 Hill, Drew A        11 WEST-MR                   NT    1:33.43        
                  41.25     1:33.43 (52.18)                                        
 36 Mulakandov, Ariel   11 UN-QN-MR             2:07.44    1:36.75        
                  47.24     1:36.75 (49.51)                                        
 37 Pelea, Aidan        11 Twisters-MR          1:50.56    1:43.09        
                  50.05     1:43.09 (53.04)                                        
 -- Ehrenfeld, Hayden   12 WEST-MR              1:21.65         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  37.00                                                            
 -- Tan, Winston        11 GATE-MR              1:22.63         DQ        
      Arms past hipline - breast
                  38.18                                                            
 -- Lunardi, Gabriele   12 Agua Swim Team-MR    1:20.30         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  37.27                                                            
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            1:47.83    1:45.81        
     1) DiSanto, Justin P 12            2) Santry, Emmet P 12             
     3) Lee, Christian 11               4) Li, Max J 12                   
                  25.86       52.86 (27.00)     1:19.65 (26.79)     1:45.81 (26.16)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:49.71    1:46.42        
     1) Zahariev, Kevin K 12            2) Madden, Sean M 12              
     3) Ebied, Omar 12                  4) Pas, Sebastian T 12            
                  27.10       54.05 (26.95)     1:20.78 (26.73)     1:46.42 (25.64)
  3 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      1:39.67    1:46.78        
                  26.58       54.38 (27.80)     1:20.69 (26.31)     1:46.78 (26.09)
  4 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            1:54.78    1:51.83        
     1) Spencer, Dylan A 12             2) Bischof, Robert F 12           
     3) Oberst, Dylan M 12              4) Amato, Jason C 12              
                  28.16       56.62 (28.46)     1:25.19 (28.57)     1:51.83 (26.64)
  5 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              2:00.72    1:56.82        
     1) Szymczak, Kevin M 11            2) Cui, Ryan 12                   
     3) Zezula, Patryk 11               4) Izower, Asher 11               
                  30.31       58.70 (28.39)     1:27.97 (29.27)     1:56.82 (28.85)
  6 Westchester Aquatic Club-MR  'C'            2:08.15    2:02.82        
     1) Forrester, Connor C 11          2) Tirsch, Jack T 11              
     3) Pfeiffer, Tyler J 11            4) Ehrenfeld, Hayden J 12         
                  29.97       59.63 (29.66)     1:32.53 (32.90)     2:02.82 (30.29)
  7 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'           NT    2:03.32        
                  30.05       59.17 (29.12)     1:30.70 (31.53)     2:03.32 (32.62)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            2:03.27    2:00.59        
     1) Lee, Christian 11               2) Bischof, Robert F 12           
     3) Li, Max J 12                    4) Santry, Emmet P 12             
                  31.66     1:06.82 (35.16)     1:33.77 (26.95)     2:00.59 (26.82)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              2:02.26    2:01.05        
     1) Pas, Sebastian T 12             2) Zahariev, Kevin K 12           
     3) Izower, Asher 11                4) Ebied, Omar 12                 
                  28.78     1:02.55 (33.77)     1:34.51 (31.96)     2:01.05 (26.54)
  3 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            2:08.98    2:06.82        
     1) Forrester, Connor C 11          2) Amato, Jason C 12              
     3) Oberst, Dylan M 12              4) Tirsch, Jack T 11              
                  32.59     1:07.04 (34.45)     1:38.08 (31.04)     2:06.82 (28.74)
  4 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'        2:29.03    2:30.16        
     1) Guzman, Michael A 11            2) Elias, Joseph A 12             
     3) Chaston, Gareth J 11            4) Mina, Victor S 11              
                  41.15     1:17.37 (36.22)     1:52.80 (35.43)     2:30.16 (37.36)
 -- Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      1:51.80         DQ        
     1) Pagani, Theo G 12               2) Kostyatnikov, Michael 11       
     3) Lunardi, Gabriele F 12          4) Kim, Christopher B 12          
                  34.63     1:11.82 (37.19)     1:47.14 (35.32)                    
 -- LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              2:20.95         DQ        
     1) Chen, Quentin B 12              2) Cui, Ryan 12                   
     3) Deng, Jiachi 12                 4) Szymczak, Kevin M 11           
                  35.97     1:10.20 (34.23)     1:41.66 (31.46)                    
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Torres, Nick        14 WEST-MR                53.99      53.50         20  
                  26.29       53.50 (27.21)                                        
  2 Lee, Andy           14 Twisters-MR            54.45      53.62         17  
                  26.66       53.62 (26.96)                                        
  3 Lin, Howard H       14 Twisters-MR            58.37      57.17         16  
                  28.13       57.17 (29.04)                                        
  4 Lin, Thomas         14 WEST-MR                57.65      58.00         15  
                  28.47       58.00 (29.53)                                        
  5 Canaveral, Dylan D  14 Twisters-MR          1:00.01      58.98         14  
                  29.35       58.98 (29.63)                                        
  6 Maierle, Ryan A     14 WEST-MR                57.71      59.02         13  
                  28.86       59.02 (30.16)                                        
  7 Kim, Hunter H       13 WEST-MR              1:01.50    1:01.19         12  
                  30.07     1:01.19 (31.12)                                        
  8 Moeslinger, Erich   14 GATE-MR              1:02.66    1:01.45         11  
                  29.71     1:01.45 (31.74)                                        
  9 Lin, Max L          14 Twisters-MR          1:04.94    1:01.52          9  
                  29.85     1:01.52 (31.67)                                        
 10 Lee, Brendan T      13 WEST-MR              1:01.90    1:02.16          7  
                  30.74     1:02.16 (31.42)                                        
 11 Tsukikawa, Yugo P   13 WEST-MR              1:03.00    1:02.19          6  
                  30.40     1:02.19 (31.79)                                        
 12 Kumeno, Kai         14 Agua Swim Team-MR    1:00.96    1:02.25          5  
                  30.42     1:02.25 (31.83)                                        
 13 Livio, Luc J        14 Agua Swim Team-MR    1:11.31    1:03.68          4  
 14 Jacob, Matthew      14 WEST-MR              1:06.00    1:03.88          3  
                  30.69     1:03.88 (33.19)                                        
 15 Cheung, Cyrus H     14 GATE-MR              1:03.85    1:04.02          2  
                  31.20     1:04.02 (32.82)                                        
 16 Ebied, Yousef       14 Twisters-MR          1:07.38    1:04.30          1  
                  31.43     1:04.30 (32.87)                                        
 17 Jin, Eddie B        13 WEST-MR              1:04.73    1:04.41        
                  30.90     1:04.41 (33.51)                                        
 18 Spencer, Kyle A     14 WEST-MR              1:06.55    1:06.33        
                  32.94     1:06.33 (33.39)                                        
 19 Corcino, Dalwin F   14 RedTails-MR          1:07.38    1:06.44        
                  32.20     1:06.44 (34.24)                                        
 20 Hinckley, Charlie   13 Agua Swim Team-MR    1:08.49    1:08.97        
                  34.96     1:08.97 (34.01)                                        
 21 Iwanczuk, Max       14 Twisters-MR          1:09.64    1:09.26        
                  33.96     1:09.26 (35.30)                                        
 22 Ambrosio, Jordan    14 RedTails-MR          1:12.17    1:09.39        
                  33.70     1:09.39 (35.69)                                        
 23 Lionti, Nicholas V  14 Agua Swim Team-MR    1:11.61    1:09.97        
                  34.77     1:09.97 (35.20)                                        
 24 Chu, Princeton      13 GATE-MR              1:13.16    1:11.67        
                  34.95     1:11.67 (36.72)                                        
 25 Liu, Alexander      14 QNS-MR               1:12.96    1:12.60        
                  35.45     1:12.60 (37.15)                                        
 26 Sanchez, Roger      13 RedTails-MR          1:15.02    1:13.85        
                  35.83     1:13.85 (38.02)                                        
 27 Hostin, Gabriel     13 WEST-MR                   NT    1:18.62        
                  39.23     1:18.62 (39.39)                                        
 28 Zisholtz, Jonah E   13 WEST-MR              1:34.08    1:23.42        
                  41.07     1:23.42 (42.35)                                        
 29 Tien, Allen         13 GATE-MR              1:21.82    1:25.69        
                  42.83     1:25.69 (42.86)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Torres, Nick        14 WEST-MR              1:01.12    1:00.79         20  
                  29.05     1:00.79 (31.74)                                        
  2 Lee, Andy           14 Twisters-MR          1:01.07    1:01.23         17  
                  29.01     1:01.23 (32.22)                                        
  3 Kim, Hunter H       13 WEST-MR              1:06.20    1:05.71         16  
                  31.27     1:05.71 (34.44)                                        
  4 Maierle, Ryan A     14 WEST-MR              1:07.85    1:05.92         15  
                  31.10     1:05.92 (34.82)                                        
  5 Lin, Howard H       14 Twisters-MR          1:07.66    1:06.03         14  
                  31.61     1:06.03 (34.42)                                        
  6 Stukelman, Asher B  14 Agua Swim Team-MR    1:11.51    1:08.35         13  
                  32.53     1:08.35 (35.82)                                        
  7 Canaveral, Dylan D  14 Twisters-MR          1:11.53    1:08.82         12  
                  32.99     1:08.82 (35.83)                                        
  8 Lee, Brendan T      13 WEST-MR              1:09.39    1:08.87         11  
                  32.71     1:08.87 (36.16)                                        
  9 Lin, Max L          14 Twisters-MR          1:13.74    1:09.26          9  
                  32.29     1:09.26 (36.97)                                        
 10 Tsukikawa, Yugo P   13 WEST-MR              1:10.84    1:10.46          7  
                  33.14     1:10.46 (37.32)                                        
 11 Jin, Eddie B        13 WEST-MR              1:12.78    1:11.11          6  
                  33.63     1:11.11 (37.48)                                        
 12 Lin, Thomas         14 WEST-MR              1:11.66    1:11.13          5  
                  33.90     1:11.13 (37.23)                                        
 13 Spencer, Kyle A     14 WEST-MR              1:11.77    1:11.18          4  
                  33.56     1:11.18 (37.62)                                        
 14 Li, Tyler           13 GATE-MR              1:11.04    1:11.55          3  
                  33.67     1:11.55 (37.88)                                        
 15 Kumeno, Kai         14 Agua Swim Team-MR    1:12.15    1:13.97          2  
                  35.15     1:13.97 (38.82)                                        
 16 Chu, Princeton      13 GATE-MR              1:13.91    1:14.87          1  
                  35.99     1:14.87 (38.88)                                        
 17 Liu, Alexander      14 QNS-MR               1:17.32    1:14.91        
                  35.62     1:14.91 (39.29)                                        
 18 Cheung, Cyrus H     14 GATE-MR              1:14.94    1:16.63        
                  35.98     1:16.63 (40.65)                                        
 19 Corcino, Dalwin F   14 RedTails-MR          1:19.09    1:17.96        
                  36.21     1:17.96 (41.75)                                        
 20 Moeslinger, Erich   14 GATE-MR              1:17.59    1:19.60        
                  38.01     1:19.60 (41.59)                                        
 21 Shen, Matthew       14 GATE-MR              1:21.16    1:20.19        
                  38.37     1:20.19 (41.82)                                        
 22 Ebied, Yousef       14 Twisters-MR          1:25.66    1:20.20        
                  38.32     1:20.20 (41.88)                                        
 23 Jacob, Matthew      14 WEST-MR                   NT    1:21.54        
                  37.94     1:21.54 (43.60)                                        
 24 Hostin, Gabriel     13 WEST-MR                   NT    1:24.97        
                  39.60     1:24.97 (45.37)                                        
 25 Tien, Allen         13 GATE-MR              1:24.83    1:26.86        
                  41.13     1:26.86 (45.73)                                        
 26 Sanchez, Roger      13 RedTails-MR          1:25.50    1:27.50        
                  21.68   1:27.50 (1:05.82)                                        
 27 Zisholtz, Jonah E   13 WEST-MR              1:42.68    1:34.83        
                  43.52     1:34.83 (51.31)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Torres, Nick        14 WEST-MR                53.62      52.58         20  
                  24.78       52.58 (27.80)                                        
  2 Lee, Andy           14 Twisters-MR            54.22      53.93         17  
                  25.39       53.93 (28.54)                                        
  3 Canaveral, Dylan D  14 Twisters-MR            56.28      55.97         16  
                  25.76       55.97 (30.21)                                        
  4 Lin, Thomas         14 WEST-MR                57.08      56.85         15  
                  26.69       56.85 (30.16)                                        
  5 Lin, Howard H       14 Twisters-MR          1:01.73      58.29         14  
                  27.25       58.29 (31.04)                                        
  6 Kim, Hunter H       13 WEST-MR                59.66      58.45         13  
                  27.22       58.45 (31.23)                                        
  7 Lin, Max L          14 Twisters-MR          1:19.31    1:01.17         12  
                  28.09     1:01.17 (33.08)                                        
  8 Maierle, Ryan A     14 WEST-MR              1:00.79    1:01.29         11  
                  28.42     1:01.29 (32.87)                                        
  9 Jacob, Matthew      14 WEST-MR              1:06.00    1:01.87          9  
                  28.35     1:01.87 (33.52)                                        
 10 Jin, Eddie B        13 WEST-MR              1:04.31    1:02.14          7  
                  28.84     1:02.14 (33.30)                                        
 11 Tsukikawa, Yugo P   13 WEST-MR              1:02.98    1:02.25          6  
                  29.17     1:02.25 (33.08)                                        
 12 Spencer, Kyle A     14 WEST-MR              1:03.38    1:02.29          5  
                  29.32     1:02.29 (32.97)                                        
 13 Sabovic, Adell      13 Agua Swim Team-MR    1:07.48    1:02.55          4  
                  29.00     1:02.55 (33.55)                                        
 14 Ebied, Yousef       14 Twisters-MR          1:05.78    1:03.33          3  
                  29.17     1:03.33 (34.16)                                        
 15 Lee, Brendan T      13 WEST-MR              1:04.01    1:03.37          2  
                  29.89     1:03.37 (33.48)                                        
 16 Cheung, Cyrus H     14 GATE-MR              1:03.58    1:04.12          1  
                  29.29     1:04.12 (34.83)                                        
 17 Iwanczuk, Max       14 Twisters-MR          1:08.96    1:05.90        
                  31.08     1:05.90 (34.82)                                        
 18 Ambrosio, Jordan    14 RedTails-MR          1:10.09    1:06.32        
                  31.15     1:06.32 (35.17)                                        
 19 Moeslinger, Erich   14 GATE-MR              1:08.83    1:08.71        
                  30.86     1:08.71 (37.85)                                        
 20 Hostin, Gabriel     13 WEST-MR                   NT    1:10.97        
                  31.85     1:10.97 (39.12)                                        
 20 Li, Tyler           13 GATE-MR              1:10.24    1:10.97        
                  32.09     1:10.97 (38.88)                                        
 22 Shen, Matthew       14 GATE-MR              1:17.08    1:16.87        
                  34.37     1:16.87 (42.50)                                        
 23 Leal, Johnny        14 RedTails-MR          1:16.77    1:19.87        
                  34.75     1:19.87 (45.12)                                        
 24 Zisholtz, Jonah E   13 WEST-MR              2:08.00    1:36.65        
                  38.35     1:36.65 (58.30)                                        
 -- Chu, Princeton      13 GATE-MR              1:13.03         DQ        
      Kick breaststroke type
                  32.52                                                            
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:35.12    1:31.76        
     1) Lee, Andy 14                    2) Lin, Howard H 14               
     3) Lin, Max L 14                   4) Canaveral, Dylan D 14          
  2 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            1:36.32    1:34.54        
     1) Lin, Thomas 14                  2) Maierle, Ryan A 14             
     3) Tsukikawa, Yugo P 13            4) Torres, Nick 14                
  3 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            1:42.98    1:38.72        
     1) Tsai, Brian C 13                2) Spencer, Kyle A 14             
     3) Lee, Brendan T 13               4) Jin, Eddie B 13                
 
Boys 13-14 800 Yard Freestyle Relay Time Trial
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'                   NT    7:19.17        
     1) Canaveral, Dylan D 14           2) Lee, Andy 14                   
     3) Lin, Howard H 14                4) Lin, Max L 14                  
                  25.02       52.53 (52.53)   1:21.17 (1:21.17)   1:49.85 (1:49.85)
        2:14.11 (24.26)     2:41.61 (51.76)   3:09.53 (1:19.68)   3:36.56 (1:46.71)
        3:57.38 (20.82)     4:28.76 (52.20)   4:57.39 (1:20.83)   5:26.13 (1:49.57)
        5:51.12 (24.99)     6:19.95 (53.82)   6:49.91 (1:23.78)   7:19.17 (1:53.04)
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:48.13    1:43.38        
     1) Lin, Howard H 14                2) Lee, Andy 14                   
     3) Canaveral, Dylan D 14           4) Lin, Max L 14                  
                  26.88       54.84 (27.96)     1:20.00 (25.16)     1:43.38 (23.38)
  2 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            1:50.10    1:45.75        
     1) Lin, Thomas 14                  2) Torres, Nick 14                
     3) Jin, Eddie B 13                 4) Maierle, Ryan A 14             
                  27.49       55.02 (27.53)     1:21.71 (26.69)     1:45.75 (24.04)
  3 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      1:45.46    1:48.83        
                  28.35       59.71 (31.36)     1:25.63 (25.92)     1:48.83 (23.20)
  4 Westchester Aquatic Club-MR  'B'            1:55.93    1:52.29        
     1) Lee, Brendan T 13               2) Spencer, Kyle A 14             
     3) Tsukikawa, Yugo P 13            4) Jacob, Matthew 14              
                  29.39     1:01.12 (31.73)     1:27.63 (26.51)     1:52.29 (24.66)
  5 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'           NT    1:58.11        
                  31.30     1:05.45 (34.15)     1:34.52 (29.07)     1:58.11 (23.59)
  6 Riverbank RedTails Swim Team-MR  'A'        2:10.48    2:07.46        
     1) Sanchez, Roger 13               2) Corcino, Dalwin F 14           
     3) Ambrosio, Jordan 14             4) Leal, Johnny 14                
                  34.04     1:08.06 (34.02)     1:38.27 (30.21)     2:07.46 (29.19)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Townsend, Delano r  16 Twisters-MR            21.75      22.55         20  
  2 Mullin, Connor J    16 Twisters-MR            22.39      22.64         17  
  3 Zhang, Evan         16 Twisters-MR            22.26      22.91         16  
  4 Thomas, Desmond C   16 UNAT-MR                23.53      23.20         15  
  5 Lee, Ryan P         15 WEST-MR                23.70      23.29         13.5
  5 Amato, Steven A     15 WEST-MR                23.62      23.29         13.5
  7 Meyers, Daniel J    17 Twisters-MR            23.23      23.37         12  
  8 Yamamoto, Leo       16 Agua Swim Team-MR      23.07      23.68         11  
  9 Kumeno, Kai         14 Agua Swim Team-MR      23.43      23.84          9  
 10 Lowell, Hugo        16 Agua Swim Team-MR      27.84      23.93          7  
 11 Bartnikowski, Tom   16 UN-QN-MR               24.59      24.05          6  
 12 Porges, Dylan R     15 Agua Swim Team-MR      26.15      24.10          5  
 13 McKenna, Devlin H   16 Agua Swim Team-MR      24.60      24.16          4  
 14 Cabrera, Nicholas   16 Twisters-MR            25.64      24.17          3  
 15 Maierle, Ryan A     14 WEST-MR                24.42      24.33          2  
 16 Jin, Eddie B        13 WEST-MR                25.36      24.44          1  
 17 Kinkel, Billy G     15 GATE-MR                25.11      24.58        
 18 Gray, Stephen F     15 WEST-MR                26.52      24.62        
 19 Jacob, Matthew      14 WEST-MR                26.01      24.69        
 20 Lai, Leon           15 Agua Swim Team-MR      26.99      24.71        
 21 Livio, Luc J        14 Agua Swim Team-MR         NT      24.77        
 22 Tirgari, Philippe   16 Agua Swim Team-MR      25.97      24.79        
 23 Drallios, Konstant  16 Twisters-MR            25.17      24.88        
 24 Lin, Justin V       17 Agua Swim Team-MR      24.25      25.00        
 25 Kim, Hunter H       13 WEST-MR                26.48      25.10        
 26 Lam, Peter          15 Agua Swim Team-MR      25.19      25.12        
 26 Tsukikawa, Yugo P   13 WEST-MR                25.25      25.12        
 28 Lee, Brendan T      13 WEST-MR                25.97      25.27        
 29 Hernandez, Rene M   14 Agua Swim Team-MR      26.07      25.29        
 30 Cheung, Cyrus H     14 GATE-MR                24.54      25.36        
 31 De Jong, Taiyo A    13 Agua Swim Team-MR      25.12      25.39        
 32 Spencer, Kyle A     14 WEST-MR                25.84      25.43        
 33 Corcino, Dalwin F   14 RedTails-MR            25.98      25.50        
 34 Moeslinger, Erich   14 GATE-MR                25.67      25.54        
 35 Clark, Liam B       16 Agua Swim Team-MR      25.82      25.68        
 35 Song, Leonard Q     14 Agua Swim Team-MR      28.55      25.68        
 37 Townley, Nicholas   16 WEST-MR                26.70      25.96        
 38 Tan, Jerry          15 GATE-MR                27.15      26.18        
 39 Wan, Horace         15 UN-QN-MR               27.10      26.19        
 40 Monfiston, Seth E   15 GATE-MR                26.15      26.47        
 40 Guzman, Anthony L   17 RedTails-MR            26.43      26.47        
 42 Pragnell, Tristan   12 Agua Swim Team-MR      27.10      26.56        
 43 Chu, Princeton      13 GATE-MR                26.89      26.76        
 44 Babej, Max C        15 Agua Swim Team-MR         NT      26.77        
 45 Yang, Sean M        14 Agua Swim Team-MR      28.76      27.07        
 46 Ambrosio, Jordan    14 RedTails-MR            27.97      27.21        
 47 Madden, Sean M      12 Twisters-MR            28.10      27.25        
 48 Leal, Johnny        14 RedTails-MR            27.22      27.78        
 49 Martinez, Christop  15 RedTails-MR            28.23      28.01        
 50 Cassidy, Kerry J    12 Agua Swim Team-MR      28.67      28.10        
 51 Gonzalez, Marcelo   15 RedTails-MR            31.28      28.36        
 52 Liu, Alexander      14 QNS-MR                 27.81      28.38        
 53 Hinckley, Charlie   13 Agua Swim Team-MR      28.70      28.43        
 54 Park, In-Wook       15 GATE-MR                27.68      28.75        
 55 Sanchez, Roger      13 RedTails-MR            28.54      28.99        
 56 Zhang, Ryan F       12 GATE-MR                27.53      29.83        
 57 Tien, Allen         13 GATE-MR                30.75      30.03        
 58 Zisholtz, Jonah E   13 WEST-MR                36.32      30.09        
 59 Shen, Matthew       14 GATE-MR                30.32      30.86        
 60 Minca, Christopher  12 QNS-MR                 35.99      35.39        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Torres, Nick        14 WEST-MR              1:48.42    1:46.90         20  
                  25.34       53.06 (27.72)     1:20.66 (27.60)     1:46.90 (26.24)
  2 Lee, Andy           14 Twisters-MR          1:48.94    1:47.07         17  
                  25.49       53.01 (27.52)     1:20.92 (27.91)     1:47.07 (26.15)
  3 Canaveral, Dylan D  14 Twisters-MR          1:49.03    1:50.10         16  
                  25.17       53.05 (27.88)     1:21.56 (28.51)     1:50.10 (28.54)
  4 Lin, Howard H       14 Twisters-MR          1:55.15    1:50.17         15  
                  25.90       53.65 (27.75)     1:22.20 (28.55)     1:50.17 (27.97)
  5 Amato, Steven A     15 WEST-MR              1:50.57    1:50.66         14  
                  25.55       53.05 (27.50)     1:21.68 (28.63)     1:50.66 (28.98)
  6 Maierle, Ryan A     14 WEST-MR              1:55.28    1:52.82         13  
                  26.20       54.80 (28.60)     1:23.86 (29.06)     1:52.82 (28.96)
  7 Lin, Thomas         14 WEST-MR              1:55.71    1:54.64         12  
                  26.24       55.55 (29.31)     1:25.55 (30.00)     1:54.64 (29.09)
  8 Porges, Dylan R     15 Agua Swim Team-MR    2:01.20    1:54.99         11  
                  26.39       56.01 (29.62)     1:26.04 (30.03)     1:54.99 (28.95)
  9 Kim, Hunter H       13 WEST-MR              1:59.44    1:55.10          9  
                  26.73       55.43 (28.70)     1:25.42 (29.99)     1:55.10 (29.68)
 10 Tsukikawa, Yugo P   13 WEST-MR              1:55.21    1:55.77          7  
                  26.80       55.93 (29.13)     1:25.96 (30.03)     1:55.77 (29.81)
 11 McKenna, Devlin H   16 Agua Swim Team-MR    1:55.11    1:56.13          5.5
                  27.26       57.03 (29.77)     1:27.06 (30.03)     1:56.13 (29.07)
 11 Gray, Stephen F     15 WEST-MR              1:54.56    1:56.13          5.5
                  27.32       57.03 (29.71)     1:26.81 (29.78)     1:56.13 (29.32)
 13 Lin, Max L          14 Twisters-MR          1:58.72    1:57.47          4  
                  26.21       55.75 (29.54)     1:26.97 (31.22)     1:57.47 (30.50)
 14 Jin, Eddie B        13 WEST-MR              2:00.96    1:58.06          3  
                  26.55       55.71 (29.16)     1:26.79 (31.08)     1:58.06 (31.27)
 15 Kumeno, Kai         14 Agua Swim Team-MR    1:55.52    1:58.16          2  
                  26.84       56.45 (29.61)     1:27.37 (30.92)     1:58.16 (30.79)
 16 Stukelman, Asher B  14 Agua Swim Team-MR    1:52.24    1:58.26          1  
                  27.04       56.67 (29.63)     1:27.73 (31.06)     1:58.26 (30.53)
 17 Lai, Leon           15 Agua Swim Team-MR    2:04.99    1:58.41        
                  26.71       57.19 (30.48)     1:28.04 (30.85)     1:58.41 (30.37)
 18 Lee, Brendan T      13 WEST-MR              2:01.54    1:58.79        
                  27.97       57.83 (29.86)     1:28.72 (30.89)     1:58.79 (30.07)
 19 Lam, Peter          15 Agua Swim Team-MR    2:02.79    1:59.33        
                  26.87       56.82 (29.95)     1:28.36 (31.54)     1:59.33 (30.97)
 20 Tsai, Brian C       13 WEST-MR              2:03.47    1:59.57        
                  27.55       58.04 (30.49)     1:29.27 (31.23)     1:59.57 (30.30)
 21 Yamamoto, Leo       16 Agua Swim Team-MR    1:52.90    1:59.58        
                  26.86       57.27 (30.41)     1:28.67 (31.40)     1:59.58 (30.91)
 22 Tirgari, Philippe   16 Agua Swim Team-MR    2:04.81    2:00.57        
                  27.79       58.19 (30.40)     1:29.46 (31.27)     2:00.57 (31.11)
 23 Altman-Kurosaki, M  15 Agua Swim Team-MR    2:02.09    2:01.67        
                  28.38       58.97 (30.59)     1:30.01 (31.04)     2:01.67 (31.66)
 24 Bartnikowski, Tom   16 UN-QN-MR             2:07.51    2:01.89        
                  29.03     1:00.81 (31.78)     1:32.76 (31.95)     2:01.89 (29.13)
 25 Hernandez, Rene M   14 Agua Swim Team-MR    2:01.45    2:01.90        
                  27.56       57.92 (30.36)     1:30.49 (32.57)     2:01.90 (31.41)
 26 Lionti, Nicholas V  14 Agua Swim Team-MR    2:02.34    2:03.65        
                  29.11     1:01.08 (31.97)     1:33.18 (32.10)     2:03.65 (30.47)
 27 Lister, Davis M     16 Agua Swim Team-MR    2:02.54    2:03.91        
                  29.03     1:00.78 (31.75)     1:33.36 (32.58)     2:03.91 (30.55)
 28 Spencer, Kyle A     14 WEST-MR              2:07.72    2:03.95        
                  28.25     1:00.74 (32.49)     1:33.12 (32.38)     2:03.95 (30.83)
 29 Khanna, Varun       15 Agua Swim Team-MR    2:01.88    2:04.15        
                  28.22       59.27 (31.05)     1:31.49 (32.22)     2:04.15 (32.66)
 30 Gamero, Matthew A   14 Twisters-MR          2:04.77    2:04.40        
                  27.51       58.23 (30.72)     1:30.97 (32.74)     2:04.40 (33.43)
 31 Jacob, Matthew      14 WEST-MR                   NT    2:04.80        
                  28.41     1:00.05 (31.64)     1:32.48 (32.43)     2:04.80 (32.32)
 32 Madden, Sean M      12 Twisters-MR          2:04.89    2:04.84        
                  29.01     1:00.37 (31.36)     1:32.61 (32.24)     2:04.84 (32.23)
 33 Thomas, Desmond C   16 UNAT-MR              1:55.62    2:05.12        
                  27.85       58.11 (30.26)     1:31.34 (33.23)     2:05.12 (33.78)
 34 Dawa, Tenzin T      13 Twisters-MR          2:08.29    2:05.57        
                  29.50     1:01.26 (31.76)     1:33.79 (32.53)     2:05.57 (31.78)
 35 Westfall, Thomas J  16 Agua Swim Team-MR    1:59.90    2:06.12        
                  27.10       57.73 (30.63)     1:31.36 (33.63)     2:06.12 (34.76)
 36 Torres, Chris J     13 WEST-MR              2:08.27    2:07.76        
                  28.80     1:01.26 (32.46)     1:34.89 (33.63)     2:07.76 (32.87)
 37 Song, Leonard Q     14 Agua Swim Team-MR    2:18.25    2:07.98        
                  29.09     1:01.80 (32.71)     1:36.00 (34.20)     2:07.98 (31.98)
 38 Moeslinger, Erich   14 GATE-MR              2:07.14    2:09.08        
                  29.16     1:01.89 (32.73)     1:35.26 (33.37)     2:09.08 (33.82)
 39 Babej, Max C        15 Agua Swim Team-MR         NT    2:09.59        
                  30.36     1:03.60 (33.24)     1:37.37 (33.77)     2:09.59 (32.22)
 40 Tan, Jerry          15 GATE-MR              2:11.29    2:09.95        
                  29.18     1:02.04 (32.86)     1:36.58 (34.54)     2:09.95 (33.37)
 41 Ebied, Yousef       14 Twisters-MR          2:17.70    2:09.98        
                  29.79     1:03.50 (33.71)     1:37.03 (33.53)     2:09.98 (32.95)
 42 Livio, Luc J        14 Agua Swim Team-MR         NT    2:10.25        
                  28.57       59.97 (31.40)   2:10.25 (1:10.28)                    
 43 Cheung, Cyrus H     14 GATE-MR              2:06.33    2:12.11        
                  29.24     1:02.37 (33.13)     1:37.58 (35.21)     2:12.11 (34.53)
 44 Park, In-Wook       15 GATE-MR              2:14.17    2:13.55        
                  30.07     1:03.56 (33.49)     1:38.96 (35.40)     2:13.55 (34.59)
 45 Moy, Derik          14 Twisters-MR          2:12.75    2:14.62        
                                1:03.21 ( )     1:38.95 (35.74)     2:14.62 (35.67)
 46 Chu, Princeton      13 GATE-MR              2:20.65    2:20.32        
                  30.92     1:06.31 (35.39)     1:44.04 (37.73)     2:20.32 (36.28)
 47 Hostin, Gabriel     13 WEST-MR              2:21.70    2:21.59        
                  31.46   2:21.59 (1:50.13)                                        
 48 Zamarbide, Telmo    13 WEST-MR              2:39.29    2:28.45        
                  33.07     1:10.65 (37.58)     1:49.94 (39.29)     2:28.45 (38.51)
 49 Tien, Allen         13 GATE-MR              2:50.00    2:34.36        
                  32.31     1:11.35 (39.04)     1:52.59 (41.24)     2:34.36 (41.77)
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Ryan P         15 WEST-MR              4:57.59    4:52.64         20  
                  26.69       55.56 (28.87)     1:24.74 (29.18)     1:54.58 (29.84)
        2:24.17 (29.59)     2:54.19 (30.02)     3:24.02 (29.83)     3:53.93 (29.91)
        4:23.63 (29.70)     4:52.64 (29.01)                                        
  2 Amato, Steven A     15 WEST-MR              5:02.16    5:01.28         17  
                  27.24       56.99 (29.75)     1:27.67 (30.68)     1:58.77 (31.10)
        2:29.75 (30.98)     3:00.56 (30.81)     3:31.64 (31.08)     4:02.61 (30.97)
        4:32.53 (29.92)     5:01.28 (28.75)                                        
  3 Cabrera, Nicholas   16 Twisters-MR          5:16.88    5:10.60         16  
                  28.17       59.25 (31.08)     1:30.89 (31.64)     2:02.13 (31.24)
        2:33.44 (31.31)     3:04.98 (31.54)     3:37.40 (32.42)     4:09.11 (31.71)
        4:41.05 (31.94)     5:10.60 (29.55)                                        
  4 Gray, Stephen F     15 WEST-MR              4:58.74    5:10.81         15  
                  27.37       57.72 (30.35)     1:29.22 (31.50)     2:00.57 (31.35)
        2:31.84 (31.27)     3:03.26 (31.42)     3:35.26 (32.00)     4:07.81 (32.55)
        4:39.95 (32.14)     5:10.81 (30.86)                                        
  5 Stukelman, Asher B  14 Agua Swim Team-MR    5:00.68    5:13.22         14  
                  28.44       59.68 (31.24)     1:31.44 (31.76)     2:03.30 (31.86)
        2:34.99 (31.69)     3:07.03 (32.04)     3:38.76 (31.73)     4:10.99 (32.23)
        4:43.40 (32.41)     5:13.22 (29.82)                                        
  6 Mullin, Connor J    16 Twisters-MR          5:07.36    5:14.18         13  
                  27.08       57.66 (30.58)     1:29.80 (32.14)     2:02.14 (32.34)
        2:34.80 (32.66)     3:07.77 (32.97)     3:40.25 (32.48)     4:12.73 (32.48)
        4:44.16 (31.43)     5:14.18 (30.02)                                        
  7 Altman-Kurosaki, M  15 Agua Swim Team-MR    5:16.55    5:16.31         12  
                  29.63     1:00.98 (31.35)     1:32.85 (31.87)     2:05.00 (32.15)
        2:37.02 (32.02)     3:08.81 (31.79)     3:40.81 (32.00)     4:13.12 (32.31)
        4:44.88 (31.76)     5:16.31 (31.43)                                        
  8 Hernandez, Rene M   14 Agua Swim Team-MR    5:32.27    5:16.81         11  
                  27.10       58.00 (30.90)     1:30.21 (32.21)     2:02.91 (32.70)
        2:35.62 (32.71)     3:08.73 (33.11)     3:41.23 (32.50)     4:13.85 (32.62)
        4:46.62 (32.77)     5:16.81 (30.19)                                        
  9 Townsend, Delano r  16 Twisters-MR          5:20.25    5:17.15          9  
                  27.09       57.98 (30.89)     1:30.02 (32.04)     2:02.65 (32.63)
        2:35.37 (32.72)     3:08.32 (32.95)     3:41.13 (32.81)     4:13.79 (32.66)
        4:46.35 (32.56)     5:17.15 (30.80)                                        
 10 Lister, Davis M     16 Agua Swim Team-MR    5:21.43    5:18.78          7  
                  28.75       59.70 (30.95)     1:31.38 (31.68)     2:03.29 (31.91)
        2:35.33 (32.04)     3:07.73 (32.40)     3:40.31 (32.58)     4:13.19 (32.88)
        4:46.42 (33.23)     5:18.78 (32.36)                                        
 11 Madden, Sean M      12 Twisters-MR          5:38.62    5:24.00          6  
                  29.37     1:01.14 (31.77)     1:33.43 (32.29)     2:06.01 (32.58)
        2:38.91 (32.90)     3:11.76 (32.85)     3:45.22 (33.46)     4:18.41 (33.19)
        4:51.41 (33.00)     5:24.00 (32.59)                                        
 12 Drallios, Konstant  16 Twisters-MR          5:19.70    5:25.46          5  
                  28.90     1:00.07 (31.17)     1:32.03 (31.96)     2:04.62 (32.59)
        2:38.36 (33.74)     3:12.20 (33.84)     3:45.82 (33.62)     4:19.56 (33.74)
        4:53.37 (33.81)     5:25.46 (32.09)                                        
 13 Yamamoto, Kai       13 Agua Swim Team-MR    5:19.08    5:25.85          4  
                  28.11       59.53 (31.42)     1:32.28 (32.75)     2:05.36 (33.08)
        2:38.66 (33.30)     3:12.22 (33.56)     3:46.04 (33.82)     4:19.82 (33.78)
        4:53.46 (33.64)     5:25.85 (32.39)                                        
 14 DiSanto, Justin P   12 WEST-MR              5:40.71    5:28.47          3  
                  29.52     1:01.80 (32.28)     1:34.59 (32.79)     2:07.43 (32.84)
        2:40.48 (33.05)     3:14.04 (33.56)     3:47.52 (33.48)     4:21.54 (34.02)
        4:55.49 (33.95)     5:28.47 (32.98)                                        
 15 De Jong, Taiyo A    13 Agua Swim Team-MR         NT    5:30.96          2  
                  29.56     1:01.58 (32.02)     1:35.31 (33.73)     2:09.70 (34.39)
        2:44.04 (34.34)     3:18.31 (34.27)     3:52.00 (33.69)     4:25.90 (33.90)
        4:59.24 (33.34)     5:30.96 (31.72)                                        
 16 Pragnell, Tristan   12 Agua Swim Team-MR    5:44.39    5:37.98          1  
                  29.65     1:02.68 (33.03)     1:36.31 (33.63)     2:10.90 (34.59)
        2:45.65 (34.75)     3:20.32 (34.67)     3:55.44 (35.12)     4:30.74 (35.30)
        5:05.39 (34.65)     5:37.98 (32.59)                                        
 17 Meyers, Daniel J    17 Twisters-MR          5:16.15    5:38.34        
                  28.56       59.28 (30.72)     1:32.44 (33.16)     2:04.59 (32.15)
        2:38.49 (33.90)     3:14.69 (36.20)     3:50.65 (35.96)     4:26.39 (35.74)
        5:02.88 (36.49)     5:38.34 (35.46)                                        
 18 Hinckley, Charlie   13 Agua Swim Team-MR    6:09.08    5:40.31        
                  30.65     1:04.71 (34.06)     1:40.03 (35.32)     2:14.74 (34.71)
        2:49.51 (34.77)     3:24.73 (35.22)     3:59.94 (35.21)     4:35.14 (35.20)
        5:09.29 (34.15)     5:40.31 (31.02)                                        
 19 Maclennan, Alexand  11 Agua Swim Team-MR    6:22.98    5:40.40        
                  31.03     1:05.05 (34.02)     1:39.70 (34.65)     2:14.78 (35.08)
        2:49.63 (34.85)     3:24.18 (34.55)     3:58.85 (34.67)     4:33.60 (34.75)
        5:07.88 (34.28)     5:40.40 (32.52)                                        
 20 Hyde, Andrew J      12 Agua Swim Team-MR    5:46.16    5:42.25        
                  30.62     1:04.45 (33.83)     1:39.16 (34.71)     2:13.95 (34.79)
        2:48.77 (34.82)     3:24.07 (35.30)     3:59.28 (35.21)     4:34.19 (34.91)
        5:08.84 (34.65)     5:42.25 (33.41)                                        
 21 Carrenard, Justice  12 Agua Swim Team-MR    5:38.96    5:43.69        
                  28.32       59.77 (31.45)     1:33.14 (33.37)     2:08.35 (35.21)
        2:43.71 (35.36)     3:19.45 (35.74)     3:56.05 (36.60)     4:32.20 (36.15)
        5:08.72 (36.52)     5:43.69 (34.97)                                        
 22 Yang, Sean M        14 Agua Swim Team-MR    5:44.99    5:45.12        
                  30.03     1:04.64 (34.61)     1:40.06 (35.42)     2:15.92 (35.86)
        2:50.72 (34.80)     3:26.33 (35.61)     4:02.01 (35.68)     4:37.63 (35.62)
        5:11.59 (33.96)     5:45.12 (33.53)                                        
 23 Wan, Horace         15 UN-QN-MR                  NT    5:53.89        
                  30.45     1:04.90 (34.45)     1:41.49 (36.59)     2:18.35 (36.86)
        2:54.51 (36.16)     3:31.28 (36.77)     4:08.48 (37.20)     4:44.76 (36.28)
        5:20.18 (35.42)     5:53.89 (33.71)                                        
 24 Kinkel, Billy G     15 GATE-MR              5:53.19    5:54.79        
                  30.34     1:04.79 (34.45)     1:40.63 (35.84)     2:17.40 (36.77)
        2:54.58 (37.18)     3:30.37 (35.79)     4:07.37 (37.00)     4:45.70 (38.33)
        5:19.88 (34.18)     5:54.79 (34.91)                                        
 25 Chung, Hudson H     10 WEST-MR              6:16.00    5:55.64        
                  30.93     1:06.32 (35.39)     1:42.48 (36.16)     2:18.86 (36.38)
        2:55.27 (36.41)     3:31.60 (36.33)     4:08.66 (37.06)     4:45.86 (37.20)
        5:22.06 (36.20)     5:55.64 (33.58)                                        
 26 Li, Tyler           13 GATE-MR              5:46.00    6:03.09        
                  30.65     1:05.58 (34.93)     1:42.58 (37.00)     2:20.18 (37.60)
        2:58.20 (38.02)     3:35.57 (37.37)     4:13.30 (37.73)     4:50.92 (37.62)
        5:28.23 (37.31)     6:03.09 (34.86)                                        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Ryan P         15 WEST-MR              1:58.42    2:00.28         20  
  2 Mullin, Connor J    16 Twisters-MR          2:13.07    2:07.06         16  
                  29.85     1:01.88 (32.03)     1:34.54 (32.66)     2:07.06 (32.52)
  3 Stukelman, Asher B  14 Agua Swim Team-MR    2:02.63    2:07.24         15  
  4 Gray, Stephen F     15 WEST-MR              2:05.82    2:09.52         14  
  5 Lee, Brendan T      13 WEST-MR              2:12.44    2:12.82         13  
  6 McKenna, Devlin H   16 Agua Swim Team-MR    2:13.68    2:13.45         12  
                  32.04     1:06.92 (34.88)     1:40.80 (33.88)     2:13.45 (32.65)
  7 Porges, Dylan R     15 Agua Swim Team-MR    2:22.94    2:13.86         11  
                  31.31     1:05.33 (34.02)     1:40.80 (35.47)     2:13.86 (33.06)
  8 Lam, Peter          15 Agua Swim Team-MR    2:12.06    2:13.96          9  
  9 Lister, Davis M     16 Agua Swim Team-MR    2:16.19    2:15.41          7  
                  32.94     1:06.87 (33.93)     1:40.97 (34.10)     2:15.41 (34.44)
 10 Khanna, Varun       15 Agua Swim Team-MR    3:02.90    2:15.60          6  
                  32.06     1:06.47 (34.41)     1:41.57 (35.10)     2:15.60 (34.03)
 11 Cabrera, Nicholas   16 Twisters-MR          2:20.74    2:15.70          5  
                  32.57     1:06.96 (34.39)     1:42.14 (35.18)     2:15.70 (33.56)
 12 Pragnell, Tristan   12 Agua Swim Team-MR    2:12.50    2:16.05          4  
                  31.40     1:04.88 (33.48)     1:40.59 (35.71)     2:16.05 (35.46)
 13 Kumeno, Kai         14 Agua Swim Team-MR    2:11.42    2:16.52          3  
 14 Westfall, Thomas J  16 Agua Swim Team-MR    2:21.07    2:17.76          2  
                  32.62     1:07.90 (35.28)     1:44.41 (36.51)     2:17.76 (33.35)
 15 Madden, Sean M      12 Twisters-MR          2:22.21    2:18.46          1  
                  32.61     1:07.50 (34.89)     1:43.28 (35.78)     2:18.46 (35.18)
 16 Tsai, Brian C       13 WEST-MR              2:22.55    2:18.76        
                  32.94     1:08.19 (35.25)     1:43.80 (35.61)     2:18.76 (34.96)
 17 Carrenard, Justice  12 Agua Swim Team-MR    2:13.54    2:19.07        
                  32.41     1:07.34 (34.93)     1:44.52 (37.18)     2:19.07 (34.55)
 18 Kim, Hunter H       13 WEST-MR              2:11.42    2:19.16        
 19 Jin, Eddie B        13 WEST-MR              2:29.11    2:19.37        
                  31.92     1:06.82 (34.90)     1:43.58 (36.76)     2:19.37 (35.79)
 20 Bartnikowski, Tom   16 UN-QN-MR             2:23.98    2:19.96        
                  32.87     1:08.64 (35.77)     1:45.26 (36.62)     2:19.96 (34.70)
 21 Song, Leonard Q     14 Agua Swim Team-MR         NT    2:20.34        
                  32.03     1:07.40 (35.37)     1:44.30 (36.90)     2:20.34 (36.04)
 22 Moeslinger, Erich   14 GATE-MR              2:17.70    2:21.33        
                  31.51     1:07.91 (36.40)     1:45.15 (37.24)     2:21.33 (36.18)
 23 Thomas, Desmond C   16 UNAT-MR              2:19.66    2:21.65        
                  31.87     1:07.13 (35.26)     1:44.48 (37.35)     2:21.65 (37.17)
 24 Hinckley, Charlie   13 Agua Swim Team-MR    2:28.03    2:22.54        
                  34.70     1:11.39 (36.69)     1:48.00 (36.61)     2:22.54 (34.54)
 25 Lee, Christian      11 WEST-MR              2:23.19    2:22.62        
                  34.49     1:10.82 (36.33)     1:47.15 (36.33)     2:22.62 (35.47)
 26 Santry, Emmet P     12 WEST-MR              2:19.69    2:22.65        
                  34.14     1:10.23 (36.09)     1:46.67 (36.44)     2:22.65 (35.98)
 27 Yang, Sean M        14 Agua Swim Team-MR         NT    2:23.33        
                  33.93     1:10.64 (36.71)     1:47.62 (36.98)     2:23.33 (35.71)
 28 Lai, Leon           15 Agua Swim Team-MR    2:24.99    2:24.63        
                  32.75     1:10.17 (37.42)     1:47.82 (37.65)     2:24.63 (36.81)
 29 Hicks, Charles G    12 UNATT-MR             2:27.19    2:25.88        
                  34.77     1:11.84 (37.07)     1:49.46 (37.62)     2:25.88 (36.42)
 30 Maclennan, Alexand  11 Agua Swim Team-MR         NT    2:27.64        
                  34.73     1:11.73 (37.00)     1:50.64 (38.91)     2:27.64 (37.00)
 31 Lionti, Nicholas V  14 Agua Swim Team-MR    2:27.18    2:28.76        
                  34.74     1:11.87 (37.13)     1:51.54 (39.67)     2:28.76 (37.22)
 32 Park, In-Wook       15 GATE-MR              2:30.97    2:32.94        
                  36.87     1:16.12 (39.25)     1:55.47 (39.35)     2:32.94 (37.47)
 33 Oberst, Dylan M     12 WEST-MR                   NT    2:34.19        
                  36.73     1:15.88 (39.15)     1:56.19 (40.31)     2:34.19 (38.00)
 34 Livio, Luc J        14 Agua Swim Team-MR         NT    2:35.56        
 35 Jeong, Eugene       11 UN-QN-MR                  NT    2:37.57        
                  37.38     1:17.14 (39.76)     1:59.11 (41.97)     2:37.57 (38.46)
 36 Hyde, Andrew J      12 Agua Swim Team-MR         NT    2:37.95        
                  36.82     1:16.71 (39.89)     1:58.41 (41.70)     2:37.95 (39.54)
 37 Wan, Horace         15 UN-QN-MR                  NT    2:38.10        
                  38.03     1:19.08 (41.05)     1:59.85 (40.77)     2:38.10 (38.25)
 38 Moy, Derik          14 Twisters-MR          2:27.77    2:39.83         17  
                2:39.83         2:39.83 ( )                                        
 39 Wan, Osmond T       12 UN-QN-MR                  NT    2:43.59        
                  39.15     1:21.76 (42.61)     2:03.08 (41.32)     2:43.59 (40.51)
 -- Townsend, Delano r  16 Twisters-MR          2:20.85         DQ        
                  32.67     1:06.79 (34.12)     1:42.64 (35.85)                    
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Evan         16 Twisters-MR          2:00.58    2:09.65         20  
                  29.84     1:03.27 (33.43)     1:36.69 (33.42)     2:09.65 (32.96)
  2 Lee, Ryan P         15 WEST-MR              2:19.63    2:18.54         17  
                  32.11     1:07.90 (35.79)     1:43.19 (35.29)     2:18.54 (35.35)
  3 Drallios, Konstant  16 Twisters-MR          2:34.32    2:18.89         16  
                  31.78     1:06.97 (35.19)     1:42.76 (35.79)     2:18.89 (36.13)
  4 Lowell, Hugo        16 Agua Swim Team-MR    2:52.47    2:20.84         15  
                  32.08     1:07.83 (35.75)     1:44.29 (36.46)     2:20.84 (36.55)
  5 Amato, Steven A     15 WEST-MR              2:21.11    2:22.74         14  
                  32.49     1:08.81 (36.32)     1:45.72 (36.91)     2:22.74 (37.02)
  6 Yamamoto, Leo       16 Agua Swim Team-MR    2:22.12    2:27.90         13  
                  32.72     1:10.25 (37.53)     1:49.18 (38.93)     2:27.90 (38.72)
  7 Townsend, Delano r  16 Twisters-MR          2:25.16    2:27.98         12  
                  32.34     1:09.93 (37.59)     1:48.22 (38.29)     2:27.98 (39.76)
  8 Cabrera, Nicholas   16 Twisters-MR          2:25.59    2:28.23         11  
                  33.27     1:10.88 (37.61)     1:49.45 (38.57)     2:28.23 (38.78)
  9 Clark, Liam B       16 Agua Swim Team-MR    2:31.35    2:29.39          9  
                  32.46     1:10.40 (37.94)     1:49.73 (39.33)     2:29.39 (39.66)
 10 Yamamoto, Kai       13 Agua Swim Team-MR    2:26.06    2:31.12          7  
                  33.42     1:11.44 (38.02)     1:51.30 (39.86)     2:31.12 (39.82)
 11 Lin, Justin V       17 Agua Swim Team-MR    2:15.44    2:31.27          6  
                  32.51     1:09.88 (37.37)     1:50.19 (40.31)     2:31.27 (41.08)
 12 Khanna, Varun       15 Agua Swim Team-MR    2:30.58    2:33.11          5  
                  35.99     1:14.56 (38.57)     1:53.62 (39.06)     2:33.11 (39.49)
 13 Madden, Sean M      12 Twisters-MR          2:40.54    2:33.26          4  
                  35.32     1:14.11 (38.79)     1:53.94 (39.83)     2:33.26 (39.32)
 14 Mullin, Connor J    16 Twisters-MR          2:41.75    2:34.18          3  
                  34.86     1:14.45 (39.59)     1:55.02 (40.57)     2:34.18 (39.16)
 15 De Jong, Taiyo A    13 Agua Swim Team-MR    2:39.49    2:35.51          2  
                  35.65     1:15.61 (39.96)     1:56.16 (40.55)     2:35.51 (39.35)
 16 Lam, Peter          15 Agua Swim Team-MR    2:39.41    2:35.99          1  
                  35.67     1:15.69 (40.02)     1:56.03 (40.34)     2:35.99 (39.96)
 17 Babej, Max C        15 Agua Swim Team-MR         NT    2:36.37        
                  36.76     1:16.27 (39.51)     1:56.64 (40.37)     2:36.37 (39.73)
 18 Gray, Stephen F     15 WEST-MR                   NT    2:37.95        
                  35.93     1:17.47 (41.54)     1:58.02 (40.55)     2:37.95 (39.93)
 19 Sabovic, Adell      13 Agua Swim Team-MR    3:22.36    2:38.22        
                  38.02     1:17.96 (39.94)     1:59.95 (41.99)     2:38.22 (38.27)
 20 Lister, Davis M     16 Agua Swim Team-MR    2:38.88    2:38.35        
                  36.31     1:16.91 (40.60)     1:57.58 (40.67)     2:38.35 (40.77)
 21 Guzman, Anthony L   17 RedTails-MR          2:33.61    2:38.56        
                  34.53     1:13.87 (39.34)     1:55.38 (41.51)     2:38.56 (43.18)
 22 Tan, Jerry          15 GATE-MR              2:37.35    2:39.85        
                  34.74     1:14.96 (40.22)     1:56.51 (41.55)     2:39.85 (43.34)
 23 Meyers, Daniel J    17 Twisters-MR          2:40.13    2:40.98        
                  34.98     1:15.32 (40.34)     1:58.05 (42.73)     2:40.98 (42.93)
 24 Townley, Nicholas   16 WEST-MR              2:42.37    2:41.49        
                  36.09     1:17.51 (41.42)     1:58.78 (41.27)     2:41.49 (42.71)
 25 Wan, Horace         15 UN-QN-MR             2:51.58    2:41.75        
                  37.39     1:19.21 (41.82)     2:00.02 (40.81)     2:41.75 (41.73)
 26 Martinez, Christop  15 RedTails-MR          2:45.20    2:44.22        
                  36.73     1:19.08 (42.35)     2:01.55 (42.47)     2:44.22 (42.67)
 27 Carrenard, Justice  12 Agua Swim Team-MR    2:49.97    2:45.61        
                  38.16     1:21.16 (43.00)     2:03.25 (42.09)     2:45.61 (42.36)
 28 Cassidy, Kerry J    12 Agua Swim Team-MR         NT    2:46.88        
                  38.09     1:20.67 (42.58)     2:04.18 (43.51)     2:46.88 (42.70)
 29 Hyde, Andrew J      12 Agua Swim Team-MR    2:40.54    2:49.74        
                  38.09     1:21.83 (43.74)     2:06.95 (45.12)     2:49.74 (42.79)
 30 Maclennan, Alexand  11 Agua Swim Team-MR    3:05.32    2:51.79        
                  38.14     1:21.94 (43.80)     2:07.42 (45.48)     2:51.79 (44.37)
 31 Zhang, Ryan F       12 GATE-MR              2:59.99    2:52.41        
                  39.20     1:23.93 (44.73)     2:08.08 (44.15)     2:52.41 (44.33)
 32 Pragnell, Tristan   12 Agua Swim Team-MR         NT    2:57.12        
                  39.86     1:25.49 (45.63)     2:12.07 (46.58)     2:57.12 (45.05)
 33 Park, In-Wook       15 GATE-MR              3:03.78    3:00.10        
                  39.66     1:25.39 (45.73)     2:12.54 (47.15)     3:00.10 (47.56)
 -- Song, Leonard Q     14 Agua Swim Team-MR    2:43.38         DQ        
      One hand touch
                  36.20     1:16.91 (40.71)     1:59.59 (42.68)                    
 
Boys 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Jin, Eddie B        13 WEST-MR                   NT    2:34.10        
                  34.84     1:14.24 (39.40)     1:54.19 (39.95)     2:34.10 (39.91)
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Ryan P         15 WEST-MR              2:02.33    2:02.74         20  
                  28.20       59.78 (31.58)     1:31.97 (32.19)     2:02.74 (30.77)
  2 Mullin, Connor J    16 Twisters-MR          2:00.79    2:03.72         17  
                  27.68       59.52 (31.84)     1:32.07 (32.55)     2:03.72 (31.65)
  3 McKenna, Devlin H   16 Agua Swim Team-MR    2:02.66    2:03.86         16  
                  28.13     1:00.03 (31.90)     1:31.71 (31.68)     2:03.86 (32.15)
  4 Porges, Dylan R     15 Agua Swim Team-MR    2:09.82    2:04.11         15  
                  27.79       59.86 (32.07)     1:32.24 (32.38)     2:04.11 (31.87)
  5 Cabrera, Nicholas   16 Twisters-MR          2:08.81    2:08.82         14  
                  28.88     1:01.20 (32.32)     1:34.80 (33.60)     2:08.82 (34.02)
  6 Stukelman, Asher B  14 Agua Swim Team-MR    2:14.54    2:10.19         13  
                  29.78     1:03.15 (33.37)     1:37.26 (34.11)     2:10.19 (32.93)
  7 Khanna, Varun       15 Agua Swim Team-MR    2:13.50    2:11.12         12  
                  29.32     1:02.53 (33.21)     1:36.61 (34.08)     2:11.12 (34.51)
  8 Drallios, Konstant  16 Twisters-MR          2:24.63    2:13.18         11  
                  29.86     1:03.63 (33.77)     1:38.83 (35.20)     2:13.18 (34.35)
  9 Gray, Stephen F     15 WEST-MR                   NT    2:13.98          9  
                  29.47     1:03.82 (34.35)     1:39.14 (35.32)     2:13.98 (34.84)
 10 Altman-Kurosaki, M  15 Agua Swim Team-MR    2:15.91    2:15.72          7  
                  30.52     1:04.40 (33.88)     1:39.33 (34.93)     2:15.72 (36.39)
 11 Lai, Leon           15 Agua Swim Team-MR    2:14.99    2:16.47          6  
                  29.63     1:03.66 (34.03)     1:39.91 (36.25)     2:16.47 (36.56)
 12 Meyers, Daniel J    17 Twisters-MR          2:09.26    2:17.07          5  
                  26.77       59.21 (32.44)     1:35.00 (35.79)     2:17.07 (42.07)
 13 Yamamoto, Kai       13 Agua Swim Team-MR    2:13.18    2:17.36          4  
                  29.89     1:04.61 (34.72)     1:41.21 (36.60)     2:17.36 (36.15)
 14 Hernandez, Rene M   14 Agua Swim Team-MR    2:25.64    2:18.58          3  
                  30.61     1:05.72 (35.11)     1:43.16 (37.44)     2:18.58 (35.42)
 15 Yang, Sean M        14 Agua Swim Team-MR         NT    2:22.76          2  
                  30.60     1:06.50 (35.90)     1:44.48 (37.98)     2:22.76 (38.28)
 16 Lionti, Nicholas V  14 Agua Swim Team-MR    2:18.02    2:24.58          1  
                  33.10     1:09.64 (36.54)     1:47.29 (37.65)     2:24.58 (37.29)
 17 Tirgari, Philippe   16 Agua Swim Team-MR    2:17.99    2:27.79        
                  28.89     1:03.60 (34.71)     1:43.62 (40.02)     2:27.79 (44.17)
 18 Carrenard, Justice  12 Agua Swim Team-MR    2:26.34    2:29.18        
                  31.80     1:09.83 (38.03)     1:50.16 (40.33)     2:29.18 (39.02)
 19 Thomas, Desmond C   16 UNAT-MR              2:35.44    2:31.17        
                  31.00     1:07.89 (36.89)     1:49.07 (41.18)     2:31.17 (42.10)
 20 Zhang, Ryan F       12 GATE-MR              2:41.86    2:31.72        
                  33.85     1:13.73 (39.88)     1:54.27 (40.54)     2:31.72 (37.45)
 21 Song, Leonard Q     14 Agua Swim Team-MR    2:30.99    2:32.03        
                  31.26     1:08.83 (37.57)     1:49.40 (40.57)     2:32.03 (42.63)
 22 Madden, Sean M      12 Twisters-MR          2:36.75    2:33.96        
                  34.18     1:12.59 (38.41)     1:53.94 (41.35)     2:33.96 (40.02)
 23 Hyde, Andrew J      12 Agua Swim Team-MR    2:29.32    2:44.16        
                  34.37     1:17.45 (43.08)     2:02.25 (44.80)     2:44.16 (41.91)
 24 Wan, Horace         15 UN-QN-MR                  NT    2:45.72        
                  33.85     1:16.39 (42.54)     2:02.35 (45.96)     2:45.72 (43.37)
 25 Monfiston, Seth E   15 GATE-MR              2:39.64    2:45.89        
                  32.39     1:11.82 (39.43)     1:57.46 (45.64)     2:45.89 (48.43)
 -- Maclennan, Alexand  11 Agua Swim Team-MR         NT         DQ        
      Kick breaststroke type
                  34.28     1:14.84 (40.56)     1:59.68 (44.84)                    
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Andy           14 Twisters-MR          2:00.14    1:56.89         20  
                  25.87       56.41 (30.54)     1:29.53 (33.12)     1:56.89 (27.36)
  2 Torres, Nick        14 WEST-MR              1:57.76    1:58.31         17  
                  25.71       55.92 (30.21)     1:29.83 (33.91)     1:58.31 (28.48)
  3 Lee, Ryan P         15 WEST-MR              2:02.38    2:03.76         16  
                  27.05       57.40 (30.35)     1:34.32 (36.92)     2:03.76 (29.44)
  4 Lin, Howard H       14 Twisters-MR          2:06.59    2:04.33         15  
                  27.55       59.16 (31.61)     1:36.07 (36.91)     2:04.33 (28.26)
  5 Mullin, Connor J    16 Twisters-MR          2:08.02    2:04.49         14  
                  25.06       57.58 (32.52)     1:35.85 (38.27)     2:04.49 (28.64)
  6 Amato, Steven A     15 WEST-MR              2:03.64    2:05.31         13  
                  27.32     1:00.21 (32.89)     1:37.00 (36.79)     2:05.31 (28.31)
  7 Lin, Thomas         14 WEST-MR              2:08.70    2:06.32         12  
                  26.97       58.59 (31.62)     1:37.28 (38.69)     2:06.32 (29.04)
  8 Kim, Hunter H       13 WEST-MR              2:08.71    2:06.62         11  
                  28.38     1:00.00 (31.62)     1:37.04 (37.04)     2:06.62 (29.58)
  9 Maierle, Ryan A     14 WEST-MR              2:07.68    2:08.28          9  
                  28.81     1:02.35 (33.54)     1:38.86 (36.51)     2:08.28 (29.42)
 10 Canaveral, Dylan D  14 Twisters-MR          2:09.55    2:09.00          7  
                  27.08     1:00.75 (33.67)     1:39.85 (39.10)     2:09.00 (29.15)
 11 Cabrera, Nicholas   16 Twisters-MR          2:13.70    2:10.20          6  
                  27.37     1:01.59 (34.22)     1:39.88 (38.29)     2:10.20 (30.32)
 12 Townsend, Delano r  16 Twisters-MR          2:09.72    2:12.92          5  
                  25.97     1:01.26 (35.29)     1:40.84 (39.58)     2:12.92 (32.08)
 13 Tsukikawa, Yugo P   13 WEST-MR              2:13.27    2:13.42          4  
                  29.37     1:02.62 (33.25)     1:42.71 (40.09)     2:13.42 (30.71)
 14 Lin, Max L          14 Twisters-MR          2:12.76    2:14.04          3  
                  29.92     1:03.81 (33.89)     1:43.79 (39.98)     2:14.04 (30.25)
 15 Yamamoto, Kai       13 Agua Swim Team-MR    2:12.78    2:14.69          2  
                  28.18     1:04.13 (35.95)     1:43.21 (39.08)     2:14.69 (31.48)
 16 Yamamoto, Leo       16 Agua Swim Team-MR    2:06.35    2:14.72          1  
                  28.96     1:04.38 (35.42)     1:43.04 (38.66)     2:14.72 (31.68)
 17 Jin, Eddie B        13 WEST-MR              2:17.18    2:14.81        
                  28.99     1:03.72 (34.73)     1:44.10 (40.38)     2:14.81 (30.71)
 18 De Jong, Taiyo A    13 Agua Swim Team-MR    2:18.87    2:15.81        
                  28.09     1:03.76 (35.67)     1:45.23 (41.47)     2:15.81 (30.58)
 19 Tirgari, Philippe   16 Agua Swim Team-MR    2:14.78    2:15.97        
                  17.67     1:04.70 (47.03)     1:45.10 (40.40)     2:15.97 (30.87)
 19 Tsai, Brian C       13 WEST-MR              2:18.75    2:15.97        
                  30.61     1:05.87 (35.26)     1:45.40 (39.53)     2:15.97 (30.57)
 21 Lee, Brendan T      13 WEST-MR              2:12.76    2:16.13        
                  30.36     1:04.73 (34.37)     1:44.15 (39.42)     2:16.13 (31.98)
 22 Ebied, Yousef       14 Twisters-MR          2:25.48    2:19.56        
                  29.71     1:04.83 (35.12)     1:47.31 (42.48)     2:19.56 (32.25)
 23 Dawa, Tenzin T      13 Twisters-MR          2:24.64    2:19.72        
                  31.57     1:07.87 (36.30)     1:47.34 (39.47)     2:19.72 (32.38)
 24 Babej, Max C        15 Agua Swim Team-MR         NT    2:19.88        
                  29.58     1:07.57 (37.99)     1:47.91 (40.34)     2:19.88 (31.97)
 25 Spencer, Kyle A     14 WEST-MR              2:22.47    2:20.11        
                  30.57     1:06.76 (36.19)     1:48.92 (42.16)     2:20.11 (31.19)
 26 Moeslinger, Erich   14 GATE-MR              2:17.87    2:20.67        
                  30.24     1:04.21 (33.97)     1:47.92 (43.71)     2:20.67 (32.75)
 27 Altman-Kurosaki, M  15 Agua Swim Team-MR    2:19.89    2:20.94        
                  30.14     1:06.98 (36.84)     1:49.56 (42.58)     2:20.94 (31.38)
 28 Cheung, Cyrus H     14 GATE-MR              2:21.50    2:22.62        
                  30.15     1:06.81 (36.66)     1:49.79 (42.98)     2:22.62 (32.83)
 29 Gamero, Matthew A   14 Twisters-MR          2:21.17    2:23.48        
                  30.23     1:05.11 (34.88)     1:49.55 (44.44)     2:23.48 (33.93)
 30 Kinkel, Billy G     15 GATE-MR              2:17.17    2:24.09        
                  31.87     1:06.99 (35.12)     1:48.80 (41.81)     2:24.09 (35.29)
 31 Jacob, Matthew      14 WEST-MR                   NT    2:24.30        
                  29.08     1:06.11 (37.03)     1:50.17 (44.06)     2:24.30 (34.13)
 32 Tan, Jerry          15 GATE-MR              2:23.83    2:24.90        
                  30.24     1:11.34 (41.10)     1:52.67 (41.33)     2:24.90 (32.23)
 33 Li, Tyler           13 GATE-MR              2:24.40    2:25.06        
                  32.35     1:10.71 (38.36)     1:49.30 (38.59)     2:25.06 (35.76)
 34 Torres, Chris J     13 WEST-MR              2:23.45    2:25.59        
                  32.32     1:08.75 (36.43)     1:52.59 (43.84)     2:25.59 (33.00)
 35 Wan, Horace         15 UN-QN-MR             2:28.49    2:28.93        
                  31.79     1:12.11 (40.32)     1:55.46 (43.35)     2:28.93 (33.47)
 36 Chu, Princeton      13 GATE-MR              2:32.20    2:31.55        
                  32.45     1:12.00 (39.55)     1:56.63 (44.63)     2:31.55 (34.92)
 37 Hostin, Gabriel     13 WEST-MR                   NT    2:45.38        
                  33.38     1:17.85 (44.47)     2:07.41 (49.56)     2:45.38 (37.97)
 38 Tien, Allen         13 GATE-MR              3:00.00    2:51.38        
                  37.49     1:22.29 (44.80)     2:09.65 (47.36)     2:51.38 (41.73)
 -- Zamarbide, Telmo    13 WEST-MR              3:16.85         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  40.73     1:22.01 (41.28)     2:11.83 (49.82)                    
 -- Park, In-Wook       15 GATE-MR              2:32.65         DQ        
                  34.39     1:13.55 (39.16)     1:58.86 (45.31)                    
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Ryan P         15 WEST-MR              4:15.33    4:16.25         20  
                  27.90       59.42 (31.52)     1:31.70 (32.28)     2:04.05 (32.35)
        2:41.60 (37.55)     3:18.87 (37.27)     3:48.64 (29.77)     4:16.25 (27.61)
  2 Zhang, Evan         16 Twisters-MR          4:06.91    4:18.44         17  
                  27.22       58.73 (31.51)     1:32.92 (34.19)     2:07.00 (34.08)
        2:41.75 (34.75)     3:17.23 (35.48)     3:48.52 (31.29)     4:18.44 (29.92)
  3 Amato, Steven A     15 WEST-MR              4:28.45    4:29.47         16  
                  28.39     1:00.98 (32.59)     1:35.96 (34.98)     2:11.14 (35.18)
        2:49.80 (38.66)     3:30.02 (40.22)     4:00.27 (30.25)     4:29.47 (29.20)
  4 Drallios, Konstant  16 Twisters-MR          4:52.14    4:31.46         15  
                  28.27     1:01.73 (33.46)     1:38.77 (37.04)     2:14.22 (35.45)
        2:51.77 (37.55)     3:30.19 (38.42)     4:01.95 (31.76)     4:31.46 (29.51)
  5 Cabrera, Nicholas   16 Twisters-MR          4:41.39    4:35.88         14  
                  28.69     1:01.96 (33.27)     1:38.94 (36.98)     2:15.93 (36.99)
        2:54.91 (38.98)     3:33.85 (38.94)     4:06.06 (32.21)     4:35.88 (29.82)
  6 Stukelman, Asher B  14 Agua Swim Team-MR    4:23.38    4:37.14         13  
                  28.75     1:01.83 (33.08)     1:37.02 (35.19)     2:11.34 (34.32)
        2:52.72 (41.38)     3:34.77 (42.05)     4:06.80 (32.03)     4:37.14 (30.34)
  7 Mullin, Connor J    16 Twisters-MR          4:38.02    4:39.14         12  
                  27.84       59.68 (31.84)     1:35.42 (35.74)     2:11.33 (35.91)
        2:52.55 (41.22)     3:34.47 (41.92)     4:06.85 (32.38)     4:39.14 (32.29)
  8 Porges, Dylan R     15 Agua Swim Team-MR    5:50.13    4:39.49         11  
                  28.30     1:00.35 (32.05)     1:37.13 (36.78)     2:12.21 (35.08)
        2:54.47 (42.26)     3:37.72 (43.25)     4:09.08 (31.36)     4:39.49 (30.41)
  9 Lister, Davis M     16 Agua Swim Team-MR    4:46.61    4:43.14          9  
                  31.51     1:06.47 (34.96)     1:42.24 (35.77)     2:16.65 (34.41)
        2:57.90 (41.25)     3:38.90 (41.00)     4:10.83 (31.93)     4:43.14 (32.31)
 10 Townsend, Delano r  16 Twisters-MR          4:39.75    4:46.22          7  
                  28.55     1:02.03 (33.48)     1:39.12 (37.09)     2:15.89 (36.77)
        2:57.56 (41.67)     3:39.87 (42.31)     4:13.87 (34.00)     4:46.22 (32.35)
 11 Yamamoto, Kai       13 Agua Swim Team-MR    4:43.00    4:47.64          6  
                  29.80     1:04.10 (34.30)     1:42.47 (38.37)     2:19.53 (37.06)
        3:01.14 (41.61)     3:41.06 (39.92)     4:14.98 (33.92)     4:47.64 (32.66)
 12 Altman-Kurosaki, M  15 Agua Swim Team-MR    4:48.48    4:48.07          5  
                  30.12     1:04.32 (34.20)     1:42.16 (37.84)     2:19.14 (36.98)
        3:02.29 (43.15)     3:45.48 (43.19)     4:17.48 (32.00)     4:48.07 (30.59)
 13 Madden, Sean M      12 Twisters-MR          5:04.20    4:50.04          4  
                  32.18     1:09.04 (36.86)     1:45.85 (36.81)     2:22.02 (36.17)
        3:02.34 (40.32)     3:43.31 (40.97)     4:17.48 (34.17)     4:50.04 (32.56)
 14 Lionti, Nicholas V  14 Agua Swim Team-MR    5:10.49    4:51.58          3  
                  32.12     1:07.84 (35.72)     1:47.14 (39.30)     2:24.63 (37.49)
        3:05.36 (40.73)     3:46.87 (41.51)     4:20.70 (33.83)     4:51.58 (30.88)
 15 Hernandez, Rene M   14 Agua Swim Team-MR    5:10.39    4:52.33          2  
                  29.80     1:05.97 (36.17)     1:44.46 (38.49)     2:22.74 (38.28)
        3:05.17 (42.43)     3:49.76 (44.59)     4:22.38 (32.62)     4:52.33 (29.95)
 16 De Jong, Taiyo A    13 Agua Swim Team-MR    4:56.05    4:54.26          1  
                  29.10     1:03.34 (34.24)     1:43.34 (40.00)     2:21.83 (38.49)
        3:06.29 (44.46)     3:49.05 (42.76)     4:23.48 (34.43)     4:54.26 (30.78)
 17 Sabovic, Adell      13 Agua Swim Team-MR         NT    4:57.48        
                  30.30     1:07.27 (36.97)     1:46.50 (39.23)     2:25.59 (39.09)
        3:08.55 (42.96)     3:52.83 (44.28)     4:24.98 (32.15)     4:57.48 (32.50)
 18 Townley, Nicholas   16 WEST-MR              5:09.91    5:00.02        
                  33.13     1:13.34 (40.21)     1:51.32 (37.98)     2:27.83 (36.51)
        3:11.19 (43.36)     3:54.86 (43.67)     4:28.27 (33.41)     5:00.02 (31.75)
 19 Carrenard, Justice  12 Agua Swim Team-MR    5:07.92    5:00.25        
                  32.43     1:09.20 (36.77)     1:47.91 (38.71)     2:25.45 (37.54)
        3:08.67 (43.22)     3:54.41 (45.74)     4:28.87 (34.46)     5:00.25 (31.38)
 20 Kinkel, Billy G     15 GATE-MR              5:06.66    5:05.98        
                  29.07     1:04.88 (35.81)     1:44.71 (39.83)     2:24.33 (39.62)
        3:09.57 (45.24)     3:55.60 (46.03)     4:31.21 (35.61)     5:05.98 (34.77)
 21 Pragnell, Tristan   12 Agua Swim Team-MR         NT    5:08.03        
                  31.34     1:08.14 (36.80)     1:46.44 (38.30)     2:23.67 (37.23)
        3:09.87 (46.20)     3:57.83 (47.96)     4:33.92 (36.09)     5:08.03 (34.11)
 22 Li, Tyler           13 GATE-MR              5:08.99    5:11.32        
                  33.76     1:13.17 (39.41)     1:52.77 (39.60)     2:32.83 (40.06)
        3:12.93 (40.10)     3:55.39 (42.46)     4:34.81 (39.42)     5:11.32 (36.51)
 23 Hinckley, Charlie   13 Agua Swim Team-MR    5:25.86    5:11.53        
                  35.10     1:16.70 (41.60)     1:56.40 (39.70)     2:33.51 (37.11)
        3:20.21 (46.70)     4:04.71 (44.50)     4:40.04 (35.33)     5:11.53 (31.49)
 24 Hyde, Andrew J      12 Agua Swim Team-MR    5:10.74    5:12.78        
                  34.21     1:13.18 (38.97)     1:55.22 (42.04)     2:35.70 (40.48)
        3:18.22 (42.52)     4:03.37 (45.15)     4:39.58 (36.21)     5:12.78 (33.20)
 25 Maclennan, Alexand  11 Agua Swim Team-MR         NT    5:16.38        
                  33.17     1:13.57 (40.40)     1:53.59 (40.02)     2:33.64 (40.05)
        3:20.25 (46.61)     4:06.58 (46.33)     4:42.93 (36.35)     5:16.38 (33.45)
 26 Cassidy, Kerry J    12 Agua Swim Team-MR         NT    5:17.54        
                  32.08     1:11.04 (38.96)     1:52.33 (41.29)     2:31.31 (38.98)
        3:19.43 (48.12)     4:05.87 (46.44)     4:42.89 (37.02)     5:17.54 (34.65)
 27 Hwang, Austin       15 GATE-MR              5:42.35    5:29.58        
                  31.80     1:13.01 (41.21)     1:53.91 (40.90)     2:35.63 (41.72)
        3:25.75 (50.12)     4:15.34 (49.59)     4:52.56 (37.22)     5:29.58 (37.02)
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:32.54    1:33.16        
     1) Mullin, Connor J 16             2) Drallios, Konstantin 16        
     3) Meyers, Daniel J 17             4) Townsend, Delano r 16          
                  22.60       47.31 (24.71)     1:10.84 (23.53)     1:33.16 (22.32)
  2 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'A'      1:25.27    1:34.88        
                  23.99       47.68 (23.69)     1:10.60 (22.92)     1:34.88 (24.28)
  3 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            1:40.32    1:35.40        
     1) Lee, Ryan P 15                  2) Kim, Hunter H 13               
     3) Gray, Stephen F 15              4) Amato, Steven A 15             
                  23.63       47.90 (24.27)     1:12.35 (24.45)     1:35.40 (23.05)
  4 Gateway Swimmers-MR  'B'                    1:51.73    1:44.51        
     1) Tan, Jerry 15                   2) Zhang, Ryan F 12               
     3) Park, In-Wook 15                4) Hwang, Austin 15               
                  26.47       52.80 (26.33)     1:20.03 (27.23)     1:44.51 (24.48)
 -- Gateway Swimmers-MR  'A'                    1:43.77         DQ        
     1) Moeslinger, Erich V 14          2) Kinkel, Billy G 15             
     3) Monfiston, Seth E 15            4) Cheung, Cyrus H 14             
                  26.07       50.72 (24.65)     1:16.40 (25.68)                    
 -- Gateway Swimmers-MR  'C'                    2:03.48         DQ        
     1) Hwang, Alex 12                  2) Chu, Princeton 13              
     3) Shen, Matthew 14                4) Li, Tyler 13                   
                  29.94       58.68 (28.74)     1:26.97 (28.29)                    
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              1:44.43    1:42.11        
     1) Zhang, Evan 16                  2) Drallios, Konstantin 16        
     3) Mullin, Connor J 16             4) Townsend, Delano r 16          
                  27.80       55.12 (27.32)     1:19.52 (24.40)     1:42.11 (22.59)
  2 Westchester Aquatic Club-MR  'A'            1:53.67    1:48.96        
     1) Lee, Ryan P 15                  2) Amato, Steven A 15             
     3) Kim, Hunter H 13                4) Townley, Nicholas J 16         
                  26.42       56.75 (30.33)     1:23.65 (26.90)     1:48.96 (25.31)
  3 Gateway Swimmers-MR  'A'                         NT    1:52.80        
                  28.98     1:01.85 (32.87)     1:28.21 (26.36)     1:52.80 (24.59)
  4 Asphalt Green Unified Aquatics-MR  'B'           NT    2:03.20        
                  30.17     1:06.59 (36.42)     1:36.75 (30.16)     2:03.20 (26.45)
 -- Gateway Swimmers-MR  'B'                         NT         DQ        
                  30.69     1:03.28 (32.59)     1:32.13 (28.85)          DQ (25.21)