Licensed to BGC-N. Westchester Marlins
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 1/9/2016 07:28 PM
             2016 MR BGNW Marlins January 8-Under Meet - 1/9/2016              
                              Sanction #: 160111                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
        Pool: # 14.54   3/31/2001 Emily Kelly, LBA                             
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Kayce                8 NYSA-MR                15.77      15.69        
  2 Dalton, Ashlin S           8 Marlins Bgnw-MR        16.54      17.03        
  3 Morton, Caroline E         8 Marlins Bgnw-MR           NT      18.51        
  4 Burriss, Leah S            7 Empire-MR              20.38      18.93        
  5 Scanga, Adriana C          8 NYSA-MR                21.70      19.16        
  6 Glazebnik, Julia T         8 Tmsuffolk-MR           19.60      19.37        
  7 Slocum, Annie T            8 Marlins Bgnw-MR        24.99      19.83        
  8 Ho, Audrey J               8 Marlins Bgnw-MR        23.46      20.06        
  9 Zhu, Alicia                8 CFB-MR                 24.22      20.58        
 10 Patil, Richa P             8 COND-MR                24.71      21.04        
 11 Gazzara, Kristen E         8 COND-MR                33.33      21.24        
 12 Furnell, Amelia            8 Tmsuffolk-MR           21.79      21.32        
 13 Wafer, Sara N              8 Tmsuffolk-MR           22.82      21.55        
 14 Canzoneri, Aspen N         7 Tmsuffolk-MR           26.69      21.92        
 15 Pondok, Allison T          8 Marlins Bgnw-MR        22.32      22.14        
 16 Goldberg, Sara E           8 COND-MR                22.96      22.29        
 16 Vonderhorst, Emily R       7 COND-MR                19.99      22.29        
 18 Secchi, Brooke D           8 Tmsuffolk-MR           25.34      22.36        
 19 Mattis, Kimbreanna S       8 COND-MR                26.77      22.65        
 20 Banta, Parker E            8 Marlins Bgnw-MR        27.16      22.97        
 21 Cho, Katie                 7 COND-MR                26.83      23.34        
 22 Hussey, Jackie S           6 NYSA-MR                26.03      23.63        
 23 Ennis, Casey A             8 COND-MR                27.14      24.53        
 24 Leyva, Ella R              7 Marlins Bgnw-MR        27.58      27.04        
 25 Bowers, Claire A           7 Marlins Bgnw-MR        29.85      27.30        
 26 Vitti, Georgia H           6 Marlins Bgnw-MR        34.83      27.54        
 27 Laduzinski, Anna J         7 Empire-MR              31.43      27.94        
 28 Tsentides, Michelle        7 CFB-MR                    NT      28.21        
 29 Brown, Zoe A               8 COND-MR                   NT      28.93        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Pool: # 30.82   1/17/2009 Georgia A Panitz, Badger                     
                32.09  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vitti, Kate L              8 Marlins Bgnw-MR        38.37      36.07        
  2 Del Castillo, Elina        8 COND-MR                36.74      37.43        
  3 O'Donnell, Katie A         7 Marlins Bgnw-MR        42.26      39.61        
  4 Jadot, Manon V             8 Empire-MR              39.25      40.43        
  5 McGourty, Molly F          8 Marlins Bgnw-MR        40.49      40.67        
  6 Cahalane, Erin C           8 Tmsuffolk-MR           41.58      41.42        
  7 Hallac, Sophia R           8 Marlins Bgnw-MR        40.96      41.93        
  8 Lee, Maddie                7 COND-MR                42.93      42.52        
  9 Gerosa, Grace H            8 Marlins Bgnw-MR        45.09      42.64        
 10 Greenberg, Ariel S         7 Empire-MR              41.31      42.83        
 11 Dwyer, Kayla M             7 COND-MR                44.60      44.09        
 12 Saunders, Hudson L         8 Empire-MR              45.86      44.42        
 13 Scanga, Adriana C          8 NYSA-MR                42.07      44.44        
 14 Sabol, Mackinzie I         8 Marlins Bgnw-MR        47.28      45.54        
 15 Ray, Nidhi                 8 Empire-MR              45.67      46.76        
 16 Wafer, Sara N              8 Tmsuffolk-MR           53.35      47.59        
 17 Chiappa, Alyssa V          7 NYSA-MR                47.37      47.84        
 18 Glazebnik, Julia T         8 Tmsuffolk-MR           49.99      48.58        
 19 Daspinar, Elif             8 Tmsuffolk-MR           55.02      49.24        
 20 Jaffe, Lindsay V           8 Empire-MR              45.25      49.25        
 21 Arciniegas, Alessandra     6 COND-MR                54.46      50.64        
 22 Cho, Katie                 7 COND-MR                56.78      50.99        
 23 Attwell, Alexandera V      8 Empire-MR              50.13      51.28        
 24 Riina, Georgia A           8 Empire-MR            1:11.00      51.35        
 25 Neubauer, Laurel A         7 Empire-MR              50.21      52.19        
 26 Secchi, Brooke D           8 Tmsuffolk-MR         1:00.52      53.09        
 27 Vonderhorst, Emily R       7 COND-MR                47.99      53.29        
 28 Furnell, Amelia            8 Tmsuffolk-MR           52.39      53.54        
 29 Weiss, Ella N              8 Empire-MR              53.51      54.02        
 30 Finnegan, Ellie K          7 COND-MR                50.30      54.95        
 31 Mattis, Kimbreanna S       8 COND-MR                58.60      55.60        
 32 Banta, Parker E            8 Marlins Bgnw-MR           NT      56.99        
 33 Hussey, Jackie S           6 NYSA-MR              1:07.96      59.34        
 34 Mlynar, Seraphina J        7 Marlins Bgnw-MR      1:14.14      59.39        
 35 King, Kayla S              8 Marlins Bgnw-MR        55.00      59.41        
 36 Brown, Zoe A               8 COND-MR                   NT    1:03.99        
 37 Leyva, Ella R              7 Marlins Bgnw-MR           NT    1:04.71        
 38 Bowers, Claire A           7 Marlins Bgnw-MR           NT    1:06.91        
 39 Vitti, Georgia H           6 Marlins Bgnw-MR           NT    1:08.53        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Pool: # 1:09.95   3/31/2001 Emily Kelly, LBA                           
                1:10.99  JO
                1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Donnell, Katie A         7 Marlins Bgnw-MR      1:39.15    1:29.19        
                  42.33     1:29.19 (46.86)                                        
  2 Gerosa, Grace H            8 Marlins Bgnw-MR      1:44.94    1:37.35        
                  45.88     1:37.35 (51.47)                                        
  3 Anselmi, Margeaux L        8 COND-MR                   NT    1:41.95        
  4 Canzoneri, Aspen N         7 Tmsuffolk-MR         2:10.95    1:50.43        
                  53.33     1:50.43 (57.10)                                        
  5 Chen, Cindy W              7 Marlins Bgnw-MR      2:03.29    1:52.72        
                  52.33   1:52.72 (1:00.39)                                        
  6 Glazebnik, Julia T         8 Tmsuffolk-MR         2:12.50    1:57.32        
                  56.24   1:57.32 (1:01.08)                                        
  7 Daspinar, Elif             8 Tmsuffolk-MR         1:55.90    2:06.88        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
        Pool: # 17.56   3/25/2000 Melissa Fanelli, BGNW Marlins                
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Kayce                8 NYSA-MR                17.77      18.70        
  2 Vitti, Kate L              8 Marlins Bgnw-MR        20.59      19.43        
  3 Euyoque, Nicole A          8 COND-MR                   NT      20.89        
  4 Dalton, Ashlin S           8 Marlins Bgnw-MR        20.34      20.91        
  5 Chiappa, Alyssa V          7 NYSA-MR                22.76      21.29        
  6 Ho, Audrey J               8 Marlins Bgnw-MR        23.68      21.94        
  7 Slocum, Annie T            8 Marlins Bgnw-MR        23.39      22.74        
  8 Zhu, Alicia                8 CFB-MR                 24.44      23.17        
  9 McGourty, Megan R          7 Marlins Bgnw-MR        25.19      23.33        
 10 Cho, Katie                 7 COND-MR                27.98      23.34        
 11 Scanga, Adriana C          8 NYSA-MR                22.57      23.74        
 12 Morton, Caroline E         8 Marlins Bgnw-MR           NT      23.95        
 13 Goldberg, Sara E           8 COND-MR                   NT      23.96        
 14 Hallac, Sophia R           8 Marlins Bgnw-MR        23.28      24.36        
 15 Vonderhorst, Emily R       7 COND-MR                24.99      24.57        
 16 Finnegan, Ellie K          7 COND-MR                25.16      24.60        
 17 Gazzara, Kristen E         8 COND-MR                32.70      25.20        
 18 Wafer, Sara N              8 Tmsuffolk-MR           28.06      25.45        
 19 Burriss, Leah S            7 Empire-MR              25.10      25.54        
 20 Mlynar, Seraphina J        7 Marlins Bgnw-MR        28.20      25.96        
 21 Hussey, Jackie S           6 NYSA-MR                27.62      26.28        
 22 Furnell, Amelia            8 Tmsuffolk-MR           26.49      27.73        
 23 Patil, Richa P             8 COND-MR                28.17      27.80        
 24 Canzoneri, Aspen N         7 Tmsuffolk-MR           33.28      27.87        
 25 Banta, Parker E            8 Marlins Bgnw-MR        27.45      28.68        
 26 Brown, Zoe A               8 COND-MR                   NT      29.54        
 27 King, Kayla S              8 Marlins Bgnw-MR        31.96      30.23        
 28 Vitti, Georgia H           6 Marlins Bgnw-MR        30.62      30.31        
 29 Secchi, Brooke D           8 Tmsuffolk-MR           32.93      30.81        
 30 Tsentides, Michelle        7 CFB-MR                    NT      31.02        
 31 Leyva, Ella R              7 Marlins Bgnw-MR        28.62      31.41        
 32 Laduzinski, Anna J         7 Empire-MR              38.25      31.61        
 33 Ennis, Casey A             8 COND-MR                27.59      33.06        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        Pool: # 36.13    4/1/2001 Ali Polhill, BGNW Marlins                    
                37.19  JO
                41.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Del Castillo, Elina        8 COND-MR                42.21      42.16        
  2 McGourty, Molly F          8 Marlins Bgnw-MR        43.85      42.32        
  3 Sabol, Mackinzie I         8 Marlins Bgnw-MR        43.54      44.45        
  4 Jadot, Manon V             8 Empire-MR              46.10      44.48        
  5 O'Donnell, Katie A         7 Marlins Bgnw-MR        53.22      45.48        
  6 Lee, Maddie                7 COND-MR                44.87      46.17        
  7 Dwyer, Kayla M             7 COND-MR                48.64      47.04        
  8 Gerosa, Grace H            8 Marlins Bgnw-MR        53.93      48.03        
  9 Cahalane, Erin C           8 Tmsuffolk-MR           48.83      48.04        
 10 Greenberg, Ariel S         7 Empire-MR              47.05      49.54        
 11 Chen, Cindy W              7 Marlins Bgnw-MR        54.95      49.86        
 12 Saunders, Hudson L         8 Empire-MR              52.38      50.16        
 13 Ray, Nidhi                 8 Empire-MR              54.15      50.80        
 14 Goldberg, Sara E           8 COND-MR                53.67      51.96        
 15 Attwell, Alexandera V      8 Empire-MR              52.99      52.58        
 16 Jaffe, Lindsay V           8 Empire-MR              54.14      57.37        
 17 Furnell, Amelia            8 Tmsuffolk-MR         1:04.42      57.75        
 18 Anselmi, Margeaux L        8 COND-MR                58.14      58.93        
 19 Canzoneri, Aspen N         7 Tmsuffolk-MR         1:11.90    1:00.40        
 20 Neubauer, Laurel A         7 Empire-MR            1:00.90    1:01.67        
 21 Mattis, Kimbreanna S       8 COND-MR              1:07.39    1:04.77        
 22 Hussey, Jackie S           6 NYSA-MR              1:04.32    1:06.20        
 23 Secchi, Brooke D           8 Tmsuffolk-MR         1:11.90    1:08.67        
 -- Riina, Georgia A           8 Empire-MR            1:15.00         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Weiss, Ella N              8 Empire-MR              53.12         DQ        
      Not on back off wall
 -- Pondok, Allison T          8 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Not on back off wall
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Pool: # 19.52   3/25/2000 Mary Chapman, Badger                         
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vitti, Kate L              8 Marlins Bgnw-MR        24.47      22.50        
  2 Dalton, Ashlin S           8 Marlins Bgnw-MR        23.67      22.68        
  3 Sabol, Mackinzie I         8 Marlins Bgnw-MR        26.67      23.58        
  4 Ho, Audrey J               8 Marlins Bgnw-MR        28.58      25.10        
  5 Chiappa, Alyssa V          7 NYSA-MR                26.50      26.02        
  6 Burriss, Leah S            7 Empire-MR              30.89      26.31        
  7 Morton, Caroline E         8 Marlins Bgnw-MR           NT      26.55        
  8 Slocum, Annie T            8 Marlins Bgnw-MR        32.21      26.94        
  9 Gazzara, Kristen E         8 COND-MR                34.07      27.57        
 10 Arciniegas, Alessandra     6 COND-MR                29.95      28.19        
 11 Scanga, Adriana C          8 NYSA-MR                27.59      29.18        
 12 Vonderhorst, Emily R       7 COND-MR                29.99      30.61        
 13 Finnegan, Ellie K          7 COND-MR                35.50      31.40        
 14 Patil, Richa P             8 COND-MR                39.13      33.75        
 15 Ennis, Casey A             8 COND-MR                   NT      36.69        
 16 Leyva, Ella R              7 Marlins Bgnw-MR           NT      41.57        
 -- Daspinar, Elif             8 Tmsuffolk-MR           29.85         DQ        
      Alternating Kick
 -- Mlynar, Seraphina J        7 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Laduzinski, Anna J         7 Empire-MR              45.60         DQ        
      Alternating Kick
 -- McGourty, Megan R          7 Marlins Bgnw-MR        27.46         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Goldberg, Sara E           8 COND-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Cho, Katie                 7 COND-MR                33.74         DQ        
      Two strokes under water
 -- Tsentides, Michelle        7 CFB-MR                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Pool: # 40.50   11/8/2008 Georgia A Panitz, Badger                     
                42.99  JO
                47.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Euyoque, Nicole A          8 COND-MR                48.25      49.03        
  2 Del Castillo, Elina        8 COND-MR                52.58      51.58        
  3 McGourty, Molly F          8 Marlins Bgnw-MR        54.76      51.71        
  4 Gerosa, Grace H            8 Marlins Bgnw-MR        59.19      52.25        
  5 Jadot, Manon V             8 Empire-MR              54.03      52.70        
  6 Hallac, Sophia R           8 Marlins Bgnw-MR        55.87      55.12        
  7 Lee, Maddie                7 COND-MR                   NT      55.31        
  8 Greenberg, Ariel S         7 Empire-MR              55.40      55.97        
  9 Chiappa, Alyssa V          7 NYSA-MR                59.32      56.17        
 10 Dwyer, Kayla M             7 COND-MR              1:01.64      56.24        
 11 Ray, Nidhi                 8 Empire-MR            1:05.79      56.69        
 12 Pondok, Allison T          8 Marlins Bgnw-MR           NT      56.98        
 13 Gazzara, Kristen E         8 COND-MR              1:00.39      57.61        
 14 Glazebnik, Julia T         8 Tmsuffolk-MR           57.49      57.67        
 15 McGourty, Megan R          7 Marlins Bgnw-MR           NT      58.39        
 16 Jaffe, Lindsay V           8 Empire-MR            1:03.68    1:00.92        
 17 King, Kayla S              8 Marlins Bgnw-MR           NT    1:11.11        
 18 Neubauer, Laurel A         7 Empire-MR            1:18.40    1:12.91        
 19 Banta, Parker E            8 Marlins Bgnw-MR           NT    1:14.51        
 20 Riina, Georgia A           8 Empire-MR            1:25.00    1:16.86        
 21 Vitti, Georgia H           6 Marlins Bgnw-MR           NT    1:20.24        
 -- Mattis, Kimbreanna S       8 COND-MR                   NT         DQ        
      Two strokes under water
 -- Bowers, Claire A           7 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      One hand touch
 -- Weiss, Ella N              8 Empire-MR            1:16.70         DQ        
      Two strokes under water
 -- Attwell, Alexandera V      8 Empire-MR            1:04.03         DQ        
      Alternating Kick
 -- Chen, Cindy W              7 Marlins Bgnw-MR        56.81         DQ        
      Alternating Kick
 -- Saunders, Hudson L         8 Empire-MR            1:06.39         DQ        
      One hand touch
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
        Pool: # 15.28   1/19/2008 Jamie T Lee, BGNW Marlins                    
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Kayce                8 NYSA-MR                16.68      16.02        
  2 Vitti, Kate L              8 Marlins Bgnw-MR        20.44      17.72        
  3 Cahalane, Erin C           8 Tmsuffolk-MR           20.64      20.19        
  4 Dalton, Ashlin S           8 Marlins Bgnw-MR        20.67      20.25        
  5 Ho, Audrey J               8 Marlins Bgnw-MR        23.44      20.48        
  6 Slocum, Annie T            8 Marlins Bgnw-MR        27.77      22.02        
  7 Patil, Richa P             8 COND-MR                31.62      29.08        
  8 Wafer, Sara N              8 Tmsuffolk-MR           29.95      29.17        
  9 McGourty, Megan R          7 Marlins Bgnw-MR        37.64      31.26        
 10 Arciniegas, Alessandra     6 COND-MR                38.09      34.30        
 11 King, Kayla S              8 Marlins Bgnw-MR           NT      35.60        
 12 Bowers, Claire A           7 Marlins Bgnw-MR        40.42      36.96        
 -- Ennis, Casey A             8 COND-MR                37.02         DQ        
      Alternating Kick
 -- Laduzinski, Anna J         7 Empire-MR              39.35         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Burriss, Leah S            7 Empire-MR              28.53         DQ        
      Alternating Kick
 -- Zhu, Alicia                8 CFB-MR                    NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Tsentides, Michelle        7 CFB-MR                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
        Pool: # 34.60    4/1/2001 Emily Kelly, LBA                             
                35.99  JO
                42.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Euyoque, Nicole A          8 COND-MR                47.96      43.03        
  2 O'Donnell, Katie A         7 Marlins Bgnw-MR        47.19      46.44        
  3 McGourty, Molly F          8 Marlins Bgnw-MR        58.55      47.39        
  4 Greenberg, Ariel S         7 Empire-MR              47.66      48.33        
  5 Lee, Maddie                7 COND-MR                52.68      48.64        
  6 Sabol, Mackinzie I         8 Marlins Bgnw-MR        57.52      48.96        
  7 Hallac, Sophia R           8 Marlins Bgnw-MR        49.39      49.50        
  8 Jadot, Manon V             8 Empire-MR              50.57      50.55        
  9 Ray, Nidhi                 8 Empire-MR            1:02.49      51.80        
 10 Pondok, Allison T          8 Marlins Bgnw-MR           NT      52.20        
 11 Attwell, Alexandera V      8 Empire-MR            1:03.90      55.04        
 12 Anselmi, Margeaux L        8 COND-MR                57.90      59.39        
 13 Neubauer, Laurel A         7 Empire-MR            1:15.00    1:02.44        
 14 Saunders, Hudson L         8 Empire-MR            1:15.90    1:02.58        
 15 Jaffe, Lindsay V           8 Empire-MR            1:13.21    1:04.27        
 16 Riina, Georgia A           8 Empire-MR            1:20.00    1:08.39        
 17 Arciniegas, Alessandra     6 COND-MR                   NT    1:17.62        
 -- Weiss, Ella N              8 Empire-MR            1:09.80         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        Pool: # 1:21.19   1/19/2008 Jamie T Lee, BGNW Marlins                  
                1:20.99  JO
                1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Kayce                8 NYSA-MR              1:27.48    1:25.45 SILV   
                  39.19     1:25.45 (46.26)                                        
  2 Del Castillo, Elina        8 COND-MR              1:49.52    1:29.92        
                  40.92     1:29.92 (49.00)                                        
  3 Euyoque, Nicole A          8 COND-MR              1:40.36    1:32.13        
                  44.05     1:32.13 (48.08)                                        
  4 Dwyer, Kayla M             7 COND-MR              1:51.03    1:41.55        
                  47.02     1:41.55 (54.53)                                        
  5 Chen, Cindy W              7 Marlins Bgnw-MR      1:54.72    1:46.16        
                  46.47     1:46.16 (59.69)                                        
  6 Anselmi, Margeaux L        8 COND-MR              2:06.72    1:52.06        
                  57.40     1:52.06 (54.66)                                        
  7 Cahalane, Erin C           8 Tmsuffolk-MR         1:57.86    1:55.30        
                  47.78   1:55.30 (1:07.52)                                        
  8 Finnegan, Ellie K          7 COND-MR                   NT    2:02.56        
                  51.92   2:02.56 (1:10.64)                                        
  9 Zhu, Alicia                8 CFB-MR                    NT    2:11.47        
                1:00.88   2:11.47 (1:10.59)                                        
 -- Morton, Caroline E         8 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Alternating Kick - breast
                  53.11          DQ (54.55)                                        
 -- Daspinar, Elif             8 Tmsuffolk-MR         2:16.95         DQ        
      One hand touch - breast
                1:03.53        DQ (1:17.02)                                        
 -- Mlynar, Seraphina J        7 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:02.70        DQ (1:12.96)                                        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
        Pool: # 14.40    1/9/2016 Noah Cakir, TMSUFFOLK                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cakir, Noah                8 Tmsuffolk-MR           14.62      14.40#       
  2 Kamal, Adam                7 Marlins Bgnw-MR        16.28      15.52        
  3 Furniss, Jem R             8 Marlins Bgnw-MR        17.35      16.05        
  4 Jin, Luke Y                8 COND-MR                18.61      16.69        
  5 Mora-Castillo, Sebastian   8 Marlins Bgnw-MR        20.91      17.39        
  6 Liu, Jared                 7 NYSA-MR                21.01      18.29        
  6 Jacuch, Christopher A      8 Tmsuffolk-MR           19.90      18.29        
  8 Tomioka, Jeremy I          8 NYSA-MR                19.60      18.71        
  9 Trenczer, Zachary D        7 COND-MR                20.70      18.94        
 10 Jacuch, Adam               8 Tmsuffolk-MR           18.61      19.22        
 11 Hwang, Edward              7 Tmsuffolk-MR           26.90      19.23        
 12 Jin, Noah Y                8 COND-MR                20.08      19.28        
 13 Park, Ian                  7 COND-MR                21.61      19.43        
 14 Manzour, Jake M            8 Tmsuffolk-MR           20.54      19.55        
 15 Kolev, Max D               8 Marlins Bgnw-MR        21.81      20.15        
 16 Wei, Jed                   8 Marlins Bgnw-MR        20.65      20.27        
 17 Regenauer, Peter G         7 COND-MR                21.93      20.32        
 18 Corbett, Carter            6 CFB-MR                 21.34      20.48        
 19 Puskas, Marcel             7 NYSA-MR                23.25      20.90        
 20 Jones, Alexander M         8 COND-MR                22.25      21.43        
 21 Katz, Kenji H              8 NYSA-MR                21.08      21.77        
 22 Gallivan, Jimmy            7 CFB-MR                 24.49      22.83        
 23 Mugno, AJ J                7 Empire-MR              23.28      22.86        
 24 Jadot, Olivier J           6 Empire-MR              23.18      22.89        
 25 Vitale, Nicholas A         6 Empire-MR              26.16      23.07        
 26 Franks, Kelly C            6 Marlins Bgnw-MR        23.76      23.19        
 27 Gurney, Nolan J            8 Marlins Bgnw-MR        26.37      23.37        
 28 Marinaccio, William A      7 COND-MR                26.38      23.85        
 29 Xue, Henry                 6 Marlins Bgnw-MR        24.94      23.86        
 30 VanWormer, Ben             8 CFB-MR                 22.49      24.19        
 31 Sivin, Alec                7 Tmsuffolk-MR           24.91      24.28        
 32 Hussain, Danyaal S         7 Marlins Bgnw-MR        26.21      25.06        
 33 Wilson, Marvin             8 CFB-MR                 26.94      25.92        
 34 Skogerson, Duncan A        6 NYSA-MR                28.77      27.75        
 35 han, David D               7 NYSA-MR                24.77      28.70        
 36 Ritiu, Peter A             7 COND-MR                28.04      29.24        
 37 Szkodzinski, Hunter        8 CFB-MR                    NT      29.70        
 38 Dwek, Mason J              8 COND-MR                   NT      30.84        
 39 Blair, Charlie B           7 Marlins Bgnw-MR        42.35      36.00        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
        Pool: # 31.45  11/13/2010 Yugo Tsukikawa, Westchester AC               
                31.99  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Aiden C               8 Empire-MR              35.77      34.66 SILV   
  2 Gallegos, Jared L          8 Tmsuffolk-MR           42.43      38.91        
  3 Park, Lucas I              8 COND-MR                40.51      40.21        
  4 Jin, Luke Y                8 COND-MR                39.39      41.42        
  5 Park, Ian                  7 COND-MR                47.37      42.72        
  6 Jacuch, Adam               8 Tmsuffolk-MR           44.03      42.78        
  7 Trenczer, Zachary D        7 COND-MR                46.44      43.19        
  8 DuTremble, James P         8 Empire-MR              42.43      44.02        
  9 Jacuch, Christopher A      8 Tmsuffolk-MR           48.05      45.35        
 10 Brown, Lucas K             8 Tmsuffolk-MR           45.95      45.48        
 11 Hwang, Edward              7 Tmsuffolk-MR         1:03.95      45.56        
 12 Vitale, Lucas A            8 Empire-MR              46.14      45.63        
 13 Regenauer, Peter G         7 COND-MR                   NT      47.86        
 14 Wei, Jed                   8 Marlins Bgnw-MR        42.90      48.00        
 15 Kolev, Max D               8 Marlins Bgnw-MR           NT      49.37        
 16 Franks, Kelly C            6 Marlins Bgnw-MR           NT      49.71        
 17 Liu, Jared                 7 NYSA-MR                47.89      49.83        
 18 Katz, Kenji H              8 NYSA-MR                50.64      49.98        
 19 Jones, Alexander M         8 COND-MR                   NT      50.62        
 20 Gurney, Nolan J            8 Marlins Bgnw-MR        56.15      53.26        
 21 VanWormer, Ben             8 CFB-MR                 51.79      54.30        
 22 Sivin, Alec                7 Tmsuffolk-MR           56.73      55.80        
 23 Puskas, Marcel             7 NYSA-MR                47.63      56.37        
 24 Hussain, Danyaal S         7 Marlins Bgnw-MR           NT    1:01.11        
 25 Dwek, Mason J              8 COND-MR                   NT    1:18.09        
 -- han, David D               7 NYSA-MR                53.77         DQ        
      Pulling on lane line
 -- Ritiu, Peter A             7 COND-MR              1:04.31         DQ        
      No touch on turn
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
        Pool: # 1:11.82   1/15/2011 Justin P DiSanto, Wolverines               
                1:10.59  JO
                1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vezzi, James *             7 Tmsuffolk-MR         1:54.95    1:57.49        
                  55.58   1:57.49 (1:01.91)                                        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
        Pool: # 16.97   3/25/2000 Keron Brown, FAST                            
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cakir, Noah                8 Tmsuffolk-MR           18.34      18.21        
  2 Gallegos, Jared L          8 Tmsuffolk-MR           21.88      18.75        
  3 Furniss, Jem R             8 Marlins Bgnw-MR        20.80      19.88        
  4 Hwang, Edward              7 Tmsuffolk-MR           31.95      20.93        
  5 Mora-Castillo, Sebastian   8 Marlins Bgnw-MR        20.84      20.98        
  6 Cai, Jason                 8 Marlins Bgnw-MR        25.52      21.13        
  7 Stonsby, P.J. S            8 Marlins Bgnw-MR        21.50      22.61        
  8 Dwyer, Aidan P             7 COND-MR                23.64      22.70        
  9 Jin, Noah Y                8 COND-MR                22.71      23.08        
 10 Franks, Kelly C            6 Marlins Bgnw-MR        24.40      23.94        
 11 Marinaccio, William A      7 COND-MR                   NT      24.77        
 12 Katz, Kenji H              8 NYSA-MR                26.90      24.79        
 13 Liu, Jared                 7 NYSA-MR                25.30      24.88        
 14 Jacuch, Adam               8 Tmsuffolk-MR           22.69      24.92        
 15 Jacuch, Christopher A      8 Tmsuffolk-MR           24.77      25.09        
 16 Trenczer, Zachary D        7 COND-MR                23.53      25.89        
 17 Vezzi, James *             7 Tmsuffolk-MR           30.35      25.96        
 18 Gallivan, Jimmy            7 CFB-MR                 28.54      26.67        
 19 Regenauer, Peter G         7 COND-MR                29.83      26.73        
 20 Gurney, Nolan J            8 Marlins Bgnw-MR        29.01      26.79        
 21 Puskas, Marcel             7 NYSA-MR                26.30      27.43        
 22 Mugno, AJ J                7 Empire-MR              28.63      27.97        
 23 Szkodzinski, Hunter        8 CFB-MR                    NT      28.10        
 24 Skogerson, Duncan A        6 NYSA-MR                32.77      29.52        
 25 Vitale, Nicholas A         6 Empire-MR              31.58      31.34        
 26 Hussain, Danyaal S         7 Marlins Bgnw-MR        33.66      31.62        
 27 Wilson, Marvin             8 CFB-MR                 32.33      32.17        
 28 Ritiu, Peter A             7 COND-MR                31.47      33.17        
 29 Jadot, Olivier J           6 Empire-MR              29.47      34.25        
 30 Dwek, Mason J              8 COND-MR                   NT      35.42        
 31 Blair, Charlie B           7 Marlins Bgnw-MR        40.51      38.64        
 -- Sivin, Alec                7 Tmsuffolk-MR           29.95         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- han, David D               7 NYSA-MR                27.77         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
        Pool: # 36.02  11/14/2009 Thomas Lin, ABBE Swim Team                   
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Aiden C               8 Empire-MR              41.84      41.77 SILV   
  2 Gallegos, Jared L          8 Tmsuffolk-MR           48.90      43.57        
  3 Hwang, Edward              7 Tmsuffolk-MR         1:04.90      47.43        
  4 Tomioka, Jeremy I          8 NYSA-MR                49.24      49.60        
  5 Vitale, Lucas A            8 Empire-MR              50.14      50.42        
  6 Trenczer, Zachary D        7 COND-MR                55.86      52.12        
  7 Kolev, Max D               8 Marlins Bgnw-MR           NT      52.16        
  8 Hsu, Kevin                 8 Tmsuffolk-MR           57.81      54.17        
  9 Puskas, Marcel             7 NYSA-MR                56.77      57.82        
 10 Jones, Alexander M         8 COND-MR                   NT    1:01.37        
 11 Ritiu, Peter A             7 COND-MR              1:12.03    1:13.22        
 -- Katz, Kenji H              8 NYSA-MR                57.00         DQ        
      Delay initiating turn
 -- DuTremble, James P         8 Empire-MR              56.71         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Pool: # 19.14    1/9/2016 Noah Cakir, TMSUFFOLK                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cakir, Noah                8 Tmsuffolk-MR           21.37      19.14#       
  2 Stonsby, P.J. S            8 Marlins Bgnw-MR        21.63      21.50        
  3 Furniss, Jem R             8 Marlins Bgnw-MR        24.13      22.75        
  4 Cai, Jason                 8 Marlins Bgnw-MR        27.03      24.17        
  5 Jin, Noah Y                8 COND-MR                24.88      24.91        
  6 Wei, Jed                   8 Marlins Bgnw-MR        27.31      25.06        
  7 Hsu, Kevin                 8 Tmsuffolk-MR           23.72      25.89        
  8 Tomioka, Jeremy I          8 NYSA-MR                26.67      26.97        
  9 Park, Ian                  7 COND-MR                27.18      27.81        
 10 Dwyer, Aidan P             7 COND-MR                33.39      30.86        
 11 Corbett, Carter            6 CFB-MR                 31.81      30.99        
 12 Sivin, Alec                7 Tmsuffolk-MR           36.90      33.57        
 13 Xue, Henry                 6 Marlins Bgnw-MR        36.03      33.93        
 14 Gallivan, Jimmy            7 CFB-MR                 32.62      35.13        
 15 Vezzi, James *             7 Tmsuffolk-MR           31.95      37.95        
 16 Szkodzinski, Hunter        8 CFB-MR                    NT      39.61        
 -- Jadot, Olivier J           6 Empire-MR              43.65         DQ        
      Arms past hipline
 -- Blair, Charlie B           7 Marlins Bgnw-MR        43.62         DQ        
      Alternating Kick
 -- Brown, Lucas K             8 Tmsuffolk-MR           35.50         DQ        
      Arms past hipline
 -- Manzour, Jake M            8 Tmsuffolk-MR           33.95         DQ        
      Two strokes under water
 -- Liu, Jared                 7 NYSA-MR                33.73         DQ        
      Scissors kick
 -- Wilson, Marvin             8 CFB-MR                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Mugno, AJ J                7 Empire-MR              36.47         DQ        
      Arms past hipline
 -- Vitale, Nicholas A         6 Empire-MR              36.37         DQ        
      Butterfly kick
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
        Pool: # 40.34   1/17/2009 Yik Fung Phang, ABBE Swim Team               
                43.49  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Aiden C               8 Empire-MR              50.08      47.08 SILV   
  2 Park, Lucas I              8 COND-MR                48.92      47.20 SILV   
  3 Stonsby, P.J. S            8 Marlins Bgnw-MR        48.41      47.22 SILV   
  4 Kamal, Adam                7 Marlins Bgnw-MR        52.30      48.36 SILV   
  5 Hsu, Kevin                 8 Tmsuffolk-MR           54.95      54.82        
  6 Park, Ian                  7 COND-MR                57.70      56.65        
  7 VanWormer, Ben             8 CFB-MR                 54.88      58.40        
  8 DuTremble, James P         8 Empire-MR            1:02.80    1:01.54        
  9 Vitale, Lucas A            8 Empire-MR            1:07.22    1:02.04        
 10 Gallivan, Jimmy            7 CFB-MR                    NT    1:07.66        
 11 Xue, Henry                 6 Marlins Bgnw-MR           NT    1:13.38        
 -- Jones, Alexander M         8 COND-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Brown, Lucas K             8 Tmsuffolk-MR         1:14.95         DQ        
      Arms past hipline
 -- Jin, Noah Y                8 COND-MR                53.54         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Kolev, Max D               8 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Blair, Charlie B           7 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
        Pool: # 14.35    1/9/2016 Noah Cakir, TMSUFFOLK                        
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cakir, Noah                8 Tmsuffolk-MR           14.05      14.35#       
  2 Furniss, Jem R             8 Marlins Bgnw-MR        20.23      18.55        
  3 Jin, Luke Y                8 COND-MR                19.93      19.57        
  4 Tomioka, Jeremy I          8 NYSA-MR                31.83      22.13        
  5 Stonsby, P.J. S            8 Marlins Bgnw-MR        24.74      22.27        
  6 Cai, Jason                 8 Marlins Bgnw-MR        29.05      25.51        
  7 Regenauer, Peter G         7 COND-MR                   NT      26.10        
  8 Wei, Jed                   8 Marlins Bgnw-MR        28.68      26.46        
  9 Dwyer, Aidan P             7 COND-MR                23.69      27.29        
 10 Franks, Kelly C            6 Marlins Bgnw-MR           NT      28.23        
 11 Gurney, Nolan J            8 Marlins Bgnw-MR        32.29      30.34        
 12 Manzour, Jake M            8 Tmsuffolk-MR           32.95      31.21        
 13 Xue, Henry                 6 Marlins Bgnw-MR        40.91      32.50        
 -- Jacuch, Adam               8 Tmsuffolk-MR           29.90         DQ        
      Alternating Kick
 -- Gallegos, Jared L          8 Tmsuffolk-MR           32.50         DQ        
      Alternating Kick
 -- Mora-Castillo, Sebastian   8 Marlins Bgnw-MR        27.03         DQ        
      Alternating Kick
 -- Mugno, AJ J                7 Empire-MR              32.57         DQ        
      Alternating Kick
 -- Vitale, Nicholas A         6 Empire-MR              47.47         DQ        
      Alternating Kick
 -- Jadot, Olivier J           6 Empire-MR              40.79         DQ        
      Alternating Kick
 -- Corbett, Carter            6 CFB-MR                 26.90         DQ        
      Alternating Kick
 -- Jacuch, Christopher A      8 Tmsuffolk-MR           24.11         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Hussain, Danyaal S         7 Marlins Bgnw-MR        42.24         DQ        
      One hand touch
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
        Pool: # 34.49  11/14/2009 Thomas Lin, ABBE Swim Team                   
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Aiden C               8 Empire-MR              42.60      37.72 SILV   
  2 Park, Lucas I              8 COND-MR                45.92      43.57 SILV   
  3 Jin, Luke Y                8 COND-MR                47.54      43.73 SILV   
  4 Kamal, Adam                7 Marlins Bgnw-MR           NT      45.20        
  5 Mora-Castillo, Sebastian   8 Marlins Bgnw-MR           NT      50.72        
  6 Cai, Jason                 8 Marlins Bgnw-MR           NT      55.37        
  7 DuTremble, James P         8 Empire-MR            1:00.93      56.40        
 -- Vitale, Lucas A            8 Empire-MR            1:18.79         DQ        
      One hand touch
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
        Pool: # 1:18.84   1/17/2009 Hiroki Kaneko, Badger                      
                1:19.99  JO
                1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kamal, Adam                7 Marlins Bgnw-MR      1:31.51    1:28.76        
                  40.80     1:28.76 (47.96)                                        
  2 Park, Lucas I              8 COND-MR              1:34.79    1:33.47        
                  44.42     1:33.47 (49.05)                                        
  3 Dwyer, Aidan P             7 COND-MR                   NT    1:53.29        
                  52.43   1:53.29 (1:00.86)                                        
  4 Manzour, Jake M            8 Tmsuffolk-MR         1:50.90    1:53.38        
                  57.04     1:53.38 (56.34)                                        
  5 VanWormer, Ben             8 CFB-MR                    NT    1:53.81        
                  57.70     1:53.81 (56.11)                                        
  6 Hsu, Kevin                 8 Tmsuffolk-MR         1:54.95    1:57.97        
                1:00.34     1:57.97 (57.63)                                        
  7 Vezzi, James *             7 Tmsuffolk-MR         2:08.95    2:11.45        
 -- Brown, Lucas K             8 Tmsuffolk-MR         1:57.90         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  50.26        DQ (1:03.10)                                        
 -- Corbett, Carter            6 CFB-MR                    NT         DQ        
      Alternating Kick - fly