Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 10/11/2016 11:56 AM
          2016 MR FAST 6th Hispanic Heritage - 10/8/2016 to 10/9/2016          
         FAST Hispanic Heritage Invitational Meet, Sanction #: 161005          
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rosenberg, Danielle        8 LIFE-NJ                35.00      19.11        
  2 Tello, Samantha            8 SPAR-MR                20.37      20.15        
  3 Kirshbaum, Sofie M         8 Silver Streaks-MR      21.72      20.46        
  4 Torres, Sofia              8 LIFE-NJ                45.00      20.63        
  5 Radley, Sienna E           8 Silver Streaks-MR      21.88      21.02        
  6 Pastore, Caroline G        8 SPAR-MR                24.23      21.63        
  7 Phillips, Samira           8 Silver Streaks-MR      26.11      23.18        
  8 Parasnis, Keira S          8 Silver Streaks-MR      27.11      26.87        
  9 Walker, Ellie J            8 Silver Streaks-MR      30.11      35.22        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Katelyn               8 LIFE-NJ              2:13.85    1:40.74        
                  46.49     1:40.74 (54.25)                                        
  2 Pastore, Caroline G        8 SPAR-MR              2:10.23    1:42.28        
                  49.25     1:42.28 (53.03)                                        
  3 Kirshbaum, Sofie M         8 Silver Streaks-MR    1:49.25    1:44.45        
                  47.24     1:44.45 (57.21)                                        
  4 Walker, Ellie J            8 Silver Streaks-MR         NT    2:39.48        
                1:13.07   2:39.48 (1:26.41)                                        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tello, Samantha            8 SPAR-MR                24.38      24.57        
  2 Kirshbaum, Sofie M         8 Silver Streaks-MR      24.55      24.89        
  3 Rosenberg, Danielle        8 LIFE-NJ                40.00      25.14        
  4 Radley, Sienna E           8 Silver Streaks-MR      25.65      25.38        
  5 Pastore, Caroline G        8 SPAR-MR                26.32      25.44        
  6 Phillips, Samira           8 Silver Streaks-MR      29.11      25.96        
  7 Torres, Sofia              8 LIFE-NJ              1:00.00      28.07        
  8 Parasnis, Kareena A        8 Silver Streaks-MR      30.11      28.38        
  9 Parasnis, Keira S          8 Silver Streaks-MR      30.11      33.22        
 10 Walker, Ellie J            8 Silver Streaks-MR      35.11      38.51        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phillips, Samira           8 Silver Streaks-MR    1:03.11      53.94        
  2 Pastore, Caroline G        8 SPAR-MR              1:05.32      55.90        
  3 Kim, Katelyn               8 LIFE-NJ              1:20.00      56.43        
  4 Kirshbaum, Sofie M         8 Silver Streaks-MR      55.99      56.90        
  5 Parasnis, Kareena A        8 Silver Streaks-MR      57.11      59.58        
  6 Parasnis, Keira S          8 Silver Streaks-MR      57.11    1:18.43        
  7 Walker, Ellie J            8 Silver Streaks-MR         NT    1:27.31        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kirshbaum, Sofie M         8 Silver Streaks-MR      29.38      29.43        
  2 Phillips, Samira           8 Silver Streaks-MR      32.11      30.22        
  3 Tello, Samantha            8 SPAR-MR                27.88      32.03        
  4 Radley, Sienna E           8 Silver Streaks-MR      29.42      32.53        
  5 Pastore, Caroline G        8 SPAR-MR                31.23      32.79        
  6 Parasnis, Keira S          8 Silver Streaks-MR      36.11      32.87        
  7 Parasnis, Kareena A        8 Silver Streaks-MR      36.11      33.22        
 -- Torres, Sofia              8 LIFE-NJ              1:00.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Rosenberg, Danielle        8 LIFE-NJ                40.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Walker, Ellie J            8 Silver Streaks-MR      38.11         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kim, Katelyn               8 LIFE-NJ              1:25.00    1:05.90        
  2 Pastore, Caroline G        8 SPAR-MR              1:15.32    1:09.34        
  3 Parasnis, Kareena A        8 Silver Streaks-MR    1:03.11    1:12.82        
  4 Parasnis, Keira S          8 Silver Streaks-MR    1:03.11    1:12.87        
 -- Phillips, Samira           8 Silver Streaks-MR    1:05.11         DQ        
      One hand touch
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kirshbaum, Sofie M         8 Silver Streaks-MR      25.10      25.83        
  2 Rosenberg, Danielle        8 LIFE-NJ                40.00      29.63        
  3 Tello, Samantha            8 SPAR-MR                30.23      29.72        
  4 Pastore, Caroline G        8 SPAR-MR                30.23      31.56        
  5 Radley, Sienna E           8 Silver Streaks-MR      29.34      32.14        
  6 Torres, Sofia              8 LIFE-NJ              1:00.00      33.88        
 -- Parasnis, Kareena A        8 Silver Streaks-MR      38.11         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Parasnis, Keira S          8 Silver Streaks-MR      38.11         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'                       NT    1:48.42        
     1) Radley, Sienna E 8              2) Phillips, Samira 8             
     3) Parasnis, Kareena A 8           4) Kirshbaum, Sofie M 8           
                  26.29   1:48.42 (1:22.13)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bahl, Sangeeta            10 FAST-MR                37.61      35.58        
  2 Ha, Kara                  10 LIFE-NJ                40.89      36.12        
  3 Vergara, Sofia             9 SPAR-MR                36.31      36.41        
  4 Labate, Lucia N           10 Silver Streaks-MR      40.11      38.01        
  5 Hibbert, Laura            10 Silver Streaks-MR      39.57      38.94        
  6 Wong, Alyssum W            9 FAST-MR                41.23      39.54        
  7 Cruz, Brianna L            9 SPAR-MR                42.14      39.60        
  8 Epstein, Chelsea R        10 Un-Life-NJ             44.72      40.35        
  9 Lee, Joelle                9 LIFE-NJ                50.00      40.47        
 10 Padilla, Jocelyn L         9 DESC-NJ                   NT      40.57        
 11 Seidenberg, Olivia F      10 Silver Streaks-MR      52.14      40.90        
 12 Condon, Kaylie             9 LIFE-NJ              1:00.00      41.06        
 13 Cummings, Isabella        10 LIFE-NJ                45.89      44.25        
 14 Solano, Chiara             9 LIFE-NJ              1:00.00      47.59        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bahl, Sangeeta            10 FAST-MR              1:25.93    1:20.88        
                  38.62     1:20.88 (42.26)                                        
  2 Jia, Mickayla             10 LIFE-NJ              1:40.00    1:21.64        
                  36.76     1:21.64 (44.88)                                        
  3 Blitstein, Tali E          9 ASAP-MR              1:35.97    1:21.94        
                  37.82     1:21.94 (44.12)                                        
  4 Vergara, Sofia             9 SPAR-MR              1:22.45    1:21.96        
                  37.08     1:21.96 (44.88)                                        
  5 Kung, Alexis               9 SPAR-MR              1:28.10    1:23.30        
                  39.14     1:23.30 (44.16)                                        
  6 Sanchez, Jayleen S         9 DESC-NJ                   NT    1:24.23        
                  37.58     1:24.23 (46.65)                                        
  7 Ha, Kara                  10 LIFE-NJ              1:50.89    1:26.19        
                  39.81     1:26.19 (46.38)                                        
  8 Labate, Lucia N           10 Silver Streaks-MR    1:40.11    1:31.06        
                  41.71     1:31.06 (49.35)                                        
  9 Hibbert, Laura            10 Silver Streaks-MR    1:34.78    1:31.11        
                  41.19     1:31.11 (49.92)                                        
 10 Wong, Alyssum W            9 FAST-MR              1:27.89    1:32.62        
                  40.85     1:32.62 (51.77)                                        
 11 Campbell, Sela N          10 FAST-MR              1:49.67    1:36.09        
 12 Seidenberg, Olivia F      10 Silver Streaks-MR    1:57.93    1:37.11        
                  44.22     1:37.11 (52.89)                                        
 13 Condon, Kaylie             9 LIFE-NJ              2:00.00    1:38.58        
                  42.63     1:38.58 (55.95)                                        
 14 Cruz, Brianna L            9 SPAR-MR              2:28.28    1:38.62        
                  45.33     1:38.62 (53.29)                                        
 15 Ratzan, Maya N            10 DESC-NJ                   NT    1:38.63        
                  44.76     1:38.63 (53.87)                                        
 16 Solano, Chiara             9 LIFE-NJ              2:00.00    1:59.33        
                  52.98   1:59.33 (1:06.35)                                        
 -- Cummings, Isabella        10 LIFE-NJ              1:58.89         DQ        
      Walking on or springing from bottom
                  46.03                                                            
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bahl, Sangeeta            10 FAST-MR                43.46      42.24        
  2 Vergara, Sofia             9 SPAR-MR                42.70      44.11        
  3 Ha, Kara                  10 LIFE-NJ                50.89      44.66        
  4 Wong, Alyssum W            9 FAST-MR                47.60      45.94        
  5 Padilla, Jocelyn L         9 DESC-NJ                   NT      48.40        
  6 Cruz, Brianna L            9 SPAR-MR                57.50      48.41        
  7 Hibbert, Laura            10 Silver Streaks-MR      46.77      50.62        
  8 Labate, Lucia N           10 Silver Streaks-MR      48.11      52.59        
  9 Lee, Joelle                9 LIFE-NJ              1:00.00      52.62        
 10 Cummings, Isabella        10 LIFE-NJ                55.89      53.78        
 11 Condon, Kaylie             9 LIFE-NJ              1:20.00      54.34        
 12 Solano, Chiara             9 LIFE-NJ              1:10.00    1:00.06        
 -- Epstein, Chelsea R        10 Un-Life-NJ             49.54         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vergara, Sofia             9 SPAR-MR              1:32.15    1:31.70        
                  44.81     1:31.70 (46.89)                                        
  2 Sanchez, Jayleen S         9 DESC-NJ                   NT    1:33.23        
                  44.55     1:33.23 (48.68)                                        
  3 Kung, Alexis               9 SPAR-MR              1:30.86    1:33.34        
                  44.52     1:33.34 (48.82)                                        
  4 Bahl, Sangeeta            10 FAST-MR              1:31.91    1:35.00        
                  46.37     1:35.00 (48.63)                                        
  5 Wong, Alyssum W            9 FAST-MR              1:36.08    1:39.70        
                  46.57     1:39.70 (53.13)                                        
  6 Ha, Kara                  10 LIFE-NJ              2:00.89    1:41.00        
                  45.48     1:41.00 (55.52)                                        
  7 Ratzan, Maya N            10 DESC-NJ                   NT    1:43.55        
                  50.88     1:43.55 (52.67)                                        
  8 Hibbert, Laura            10 Silver Streaks-MR    1:43.12    1:44.63        
                1:45.31         1:44.63 ( )                                        
  9 Seidenberg, Olivia F      10 Silver Streaks-MR    2:01.59    1:46.55        
                  51.98     1:46.55 (54.57)                                        
 10 Labate, Lucia N           10 Silver Streaks-MR    1:55.11    1:50.69        
                  54.07     1:50.69 (56.62)                                        
 -- Blitstein, Tali E          9 ASAP-MR              1:44.39         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  49.53                                                            
 -- Cruz, Brianna L            9 SPAR-MR              2:30.32         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  50.75                                                            
 -- Cummings, Isabella        10 LIFE-NJ              2:00.89         DQ        
      No touch at turn
                  53.18                                                            
 -- Solano, Chiara             9 LIFE-NJ              2:00.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                1:06.82                                                            
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Campbell, Sela N          10 FAST-MR              1:04.73      45.53        
  2 Ha, Kara                  10 LIFE-NJ              1:10.89      48.51        
  3 Bahl, Sangeeta            10 FAST-MR                53.89      50.26        
  4 Wong, Alyssum W            9 FAST-MR              1:07.99      52.56        
  5 Epstein, Chelsea R        10 Un-Life-NJ             54.58      53.55        
  6 Seidenberg, Olivia F      10 Silver Streaks-MR    1:02.11      55.19        
  7 Cruz, Brianna L            9 SPAR-MR              1:05.32    1:05.22        
  8 Solano, Chiara             9 LIFE-NJ              1:10.00    1:12.99        
 -- Cummings, Isabella        10 LIFE-NJ              1:00.89         DQ        
      One hand touch
 -- Lee, Joelle                9 LIFE-NJ              1:00.00         DQ        
      Arms two strokes underwater
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kung, Alexis               9 SPAR-MR              1:45.32    1:43.76        
                  48.75     1:43.76 (55.01)                                        
  2 Ha, Kara                  10 LIFE-NJ              2:20.89    1:49.54        
                  52.67     1:49.54 (56.87)                                        
  3 Vergara, Sofia             9 SPAR-MR              1:50.81    1:50.62        
                  52.43     1:50.62 (58.19)                                        
  4 Jia, Mickayla             10 LIFE-NJ              1:54.52    1:51.20        
                  51.95     1:51.20 (59.25)                                        
  5 Wong, Alyssum W            9 FAST-MR              2:15.78    2:00.18        
                  55.91   2:00.18 (1:04.27)                                        
  6 Blitstein, Tali E          9 ASAP-MR              2:00.34    2:05.19        
                  57.58   2:05.19 (1:07.61)                                        
  7 Seidenberg, Olivia F      10 Silver Streaks-MR    2:10.40    2:09.12        
                1:00.44   2:09.12 (1:08.68)                                        
  8 Ratzan, Maya N            10 DESC-NJ                   NT    2:14.81        
                1:02.20   2:14.81 (1:12.61)                                        
 -- Hibbert, Laura            10 Silver Streaks-MR    2:09.35         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
                  57.23                                                            
 -- Campbell, Sela N          10 FAST-MR              2:11.44         DQ        
      One hand touch
                  48.58                                                            
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vergara, Sofia             9 SPAR-MR                41.42      39.77        
  2 Ha, Kara                  10 LIFE-NJ              1:00.89      51.23        
  3 Padilla, Jocelyn L         9 DESC-NJ                   NT      51.85        
  4 Hibbert, Laura            10 Silver Streaks-MR      48.71      52.30        
  5 Labate, Lucia N           10 Silver Streaks-MR      59.11      52.93        
  6 Epstein, Chelsea R        10 Un-Life-NJ             58.89      56.66        
  7 Cruz, Brianna L            9 SPAR-MR              1:01.88      57.31        
  8 Lee, Joelle                9 LIFE-NJ              1:00.00      58.08        
  9 Cummings, Isabella        10 LIFE-NJ              1:10.89    1:00.33        
 10 Condon, Kaylie             9 LIFE-NJ              1:35.00    1:00.75        
 11 Solano, Chiara             9 LIFE-NJ              1:00.00    1:09.41        
 -- Seidenberg, Olivia F      10 Silver Streaks-MR         NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiMarco, AnnaLynn         12 SPAR-MR                30.63      29.38        
  2 Trieff, Lily S            12 Silver Streaks-MR      30.50      30.14        
  3 Walker, Lucy E            11 Silver Streaks-MR      31.29      30.59        
  4 Gomez, Ivonne             11 SPAR-MR                31.35      30.88        
  5 Wong, Reinesse W          12 FAST-MR                35.16      31.16        
  6 Barabasi, Bianca R        12 FAST-MR                33.94      33.59        
  7 Tello, Lizette            12 SPAR-MR                33.85      34.05        
  8 Phillips, Leela M         11 Silver Streaks-MR      36.92      35.03        
  9 Zhang, Amanda             11 LIFE-NJ                40.00      36.71        
 10 Bell, Cameryn L           11 FAST-MR                38.18      37.50        
 11 Mischka, Camilla E        11 Silver Streaks-MR      35.97      38.31        
 12 Parasnis, Gabriella A     11 Silver Streaks-MR      38.99      38.38        
 13 Mehta, Himani             12 LIFE-NJ                45.00      40.18        
 14 Haider, Zara              11 Silver Streaks-MR      35.11      40.39        
 15 Blatter, Jade B           11 Silver Streaks-MR      45.11      40.65        
 16 Mittal, Asmita            11 LIFE-NJ              1:00.00      47.23        
 17 Nandakumar, Nishta        11 FAST-MR                53.23      51.22        
 18 Scholz, Amanda C          11 Silver Streaks-MR      39.11      51.63        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiMarco, AnnaLynn         12 SPAR-MR              1:07.54    1:05.89        
                  31.19     1:05.89 (34.70)                                        
  2 Walker, Lucy E            11 Silver Streaks-MR    1:08.07    1:06.89        
                  31.48     1:06.89 (35.41)                                        
  3 Trieff, Lily S            12 Silver Streaks-MR    1:10.85    1:08.11        
                  32.17     1:08.11 (35.94)                                        
  4 Gomez, Ivonne             11 SPAR-MR              1:08.80    1:09.11        
                  33.03     1:09.11 (36.08)                                        
  5 Wong, Reinesse W          12 FAST-MR              1:12.53    1:10.13        
                  32.08     1:10.13 (38.05)                                        
  6 Kung, Annabelle D         11 SPAR-MR              1:10.82    1:11.31        
                  33.20     1:11.31 (38.11)                                        
  7 Barabasi, Bianca R        12 FAST-MR              1:15.84    1:18.23        
                  36.94     1:18.23 (41.29)                                        
  8 Phillips, Leela M         11 Silver Streaks-MR    1:23.82    1:19.92        
                  37.78     1:19.92 (42.14)                                        
  9 Wald, Alexandra           12 ASAP-MR              1:29.85    1:20.01        
                1:21.05         1:20.01 ( )                                        
 10 Parasnis, Gabriella A     11 Silver Streaks-MR    1:31.52    1:24.98        
                  39.96     1:24.98 (45.02)                                        
 11 Mischka, Camilla E        11 Silver Streaks-MR    1:28.31    1:27.77        
                  40.91     1:27.77 (46.86)                                        
 12 Haider, Zara              11 Silver Streaks-MR    1:35.11    1:30.18        
                  41.65     1:30.18 (48.53)                                        
 13 Solivan, Sophia           11 DESC-NJ                   NT    1:33.12        
                  41.03     1:33.12 (52.09)                                        
 14 Blatter, Jade B           11 Silver Streaks-MR    1:55.11    1:35.19        
                  43.96     1:35.19 (51.23)                                        
 15 Scholz, Amanda C          11 Silver Streaks-MR    2:00.11    2:06.79        
                  57.13   2:06.79 (1:09.66)                                        
 -- Cohen, Ruby M             12 ASAP-MR              1:56.34         DQ        
      Walking on or springing from bottom
                  48.09                                                            
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trieff, Lily S            12 Silver Streaks-MR      35.09      34.92        
  2 DiMarco, AnnaLynn         12 SPAR-MR                36.58      35.72        
  3 Gomez, Ivonne             11 SPAR-MR                37.28      36.62        
  4 Wong, Reinesse W          12 FAST-MR                39.76      37.69        
  5 Barabasi, Bianca R        12 FAST-MR                38.93      38.13        
  6 Zhang, Amanda             11 LIFE-NJ                50.00      42.35        
  7 Bell, Cameryn L           11 FAST-MR                40.68      43.90        
  8 Mischka, Camilla E        11 Silver Streaks-MR      43.22      45.34        
  9 Blatter, Jade B           11 Silver Streaks-MR      50.11      50.85        
 10 Haider, Zara              11 Silver Streaks-MR      41.11      50.88        
 11 Mehta, Himani             12 LIFE-NJ              1:00.00      52.18        
 12 Nandakumar, Nishta        11 FAST-MR              1:06.17      54.06        
 13 Scholz, Amanda C          11 Silver Streaks-MR      46.11      57.54        
 -- Mittal, Asmita            11 LIFE-NJ              1:20.00         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Phillips, Leela M         11 Silver Streaks-MR      44.58         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trieff, Lily S            12 Silver Streaks-MR    1:18.16    1:17.44        
                  38.11     1:17.44 (39.33)                                        
  2 DiMarco, AnnaLynn         12 SPAR-MR              1:17.56    1:18.27        
                  37.99     1:18.27 (40.28)                                        
  3 Walker, Lucy E            11 Silver Streaks-MR    1:19.56    1:19.45        
                  38.35     1:19.45 (41.10)                                        
  4 Barabasi, Bianca R        12 FAST-MR              1:21.45    1:23.11        
                  40.59     1:23.11 (42.52)                                        
  5 Gomez, Ivonne             11 SPAR-MR              1:18.95    1:23.32        
                  40.69     1:23.32 (42.63)                                        
  6 Kung, Annabelle D         11 SPAR-MR              1:25.35    1:23.45        
                  40.01     1:23.45 (43.44)                                        
  7 Wong, Reinesse W          12 FAST-MR              1:25.45    1:25.36        
                  39.66     1:25.36 (45.70)                                        
  8 Gatterdam, Lyla           11 Silver Streaks-MR    1:27.92    1:27.51        
                  42.77     1:27.51 (44.74)                                        
  9 Phillips, Leela M         11 Silver Streaks-MR    1:33.75    1:29.67        
                  44.30     1:29.67 (45.37)                                        
 10 Parasnis, Gabriella A     11 Silver Streaks-MR    1:43.72    1:33.81        
                  46.09     1:33.81 (47.72)                                        
 11 Mischka, Camilla E        11 Silver Streaks-MR    1:31.98    1:36.78        
                  45.88     1:36.78 (50.90)                                        
 12 Wald, Alexandra           12 ASAP-MR              1:37.84    1:37.72        
                1:37.60      1:37.72 (0.12)                                        
 13 Solivan, Sophia           11 DESC-NJ                   NT    1:45.99        
                  50.51     1:45.99 (55.48)                                        
 14 Haider, Zara              11 Silver Streaks-MR    1:45.11    1:53.97        
                  53.36   1:53.97 (1:00.61)                                        
 15 Blatter, Jade B           11 Silver Streaks-MR    2:01.11    1:54.98        
 16 Cohen, Ruby M             12 ASAP-MR              2:10.64    1:55.02        
                  54.88   1:55.02 (1:00.14)                                        
 17 Scholz, Amanda C          11 Silver Streaks-MR    2:10.11    2:08.30        
                1:03.89   2:08.30 (1:04.41)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Lucy E            11 Silver Streaks-MR      39.12      39.03        
  2 Gomez, Ivonne             11 SPAR-MR                43.28      42.78        
  3 Tello, Lizette            12 SPAR-MR                43.23      44.20        
  4 Wong, Reinesse W          12 FAST-MR                44.15      44.44        
  5 Parasnis, Gabriella A     11 Silver Streaks-MR      44.96      45.80        
  6 Mehta, Himani             12 LIFE-NJ              1:00.00      57.07        
 -- Blatter, Jade B           11 Silver Streaks-MR    1:00.11         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Haider, Zara              11 Silver Streaks-MR      47.11         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Lucy E            11 Silver Streaks-MR    1:26.07    1:27.38        
                  41.38     1:27.38 (46.00)                                        
  2 Trieff, Lily S            12 Silver Streaks-MR    1:33.95    1:34.15        
                  44.31     1:34.15 (49.84)                                        
  3 Kung, Annabelle D         11 SPAR-MR              1:33.13    1:34.23        
                  44.88     1:34.23 (49.35)                                        
  4 Parasnis, Gabriella A     11 Silver Streaks-MR    1:37.64    1:38.56        
                  47.67     1:38.56 (50.89)                                        
  5 Wong, Reinesse W          12 FAST-MR              1:36.43    1:42.25        
                  48.73     1:42.25 (53.52)                                        
  6 Phillips, Leela M         11 Silver Streaks-MR    1:52.17    1:45.09        
                  49.67     1:45.09 (55.42)                                        
  7 Mischka, Camilla E        11 Silver Streaks-MR    1:49.45    1:51.03        
                  52.81     1:51.03 (58.22)                                        
  8 Wald, Alexandra           12 ASAP-MR              2:00.31    2:13.87        
                1:03.49   2:13.87 (1:10.38)                                        
 -- Solivan, Sophia           11 DESC-NJ                   NT         DQ        
      Non-simultaneous kick
                  59.37                                                            
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gomez, Ivonne             11 SPAR-MR                34.34      34.22        
  2 Walker, Lucy E            11 Silver Streaks-MR      35.42      35.81        
  3 Trieff, Lily S            12 Silver Streaks-MR      37.47      35.82        
  4 Barabasi, Bianca R        12 FAST-MR                35.49      39.82        
  5 Zhang, Amanda             11 LIFE-NJ              1:00.00      43.13        
  6 Parasnis, Gabriella A     11 Silver Streaks-MR      46.14      46.41        
  7 Bell, Cameryn L           11 FAST-MR                44.12      46.74        
  8 Phillips, Leela M         11 Silver Streaks-MR      55.11      47.25        
  9 Mischka, Camilla E        11 Silver Streaks-MR      48.87      47.61        
 10 Mehta, Himani             12 LIFE-NJ              1:00.00      54.58        
 -- Nandakumar, Nishta        11 FAST-MR              1:08.25         DQ        
      One hand touch
 -- Mittal, Asmita            11 LIFE-NJ              1:30.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiMarco, AnnaLynn         12 SPAR-MR                   NT    1:18.53        
                  34.97     1:18.53 (43.56)                                        
  2 Gomez, Ivonne             11 SPAR-MR              1:29.76    1:30.05        
                  36.92     1:30.05 (53.13)                                        
  3 Barabasi, Bianca R        12 FAST-MR              1:34.54    1:36.49        
                  43.40     1:36.49 (53.09)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver Streaks Swim Club-MR  'B'                       NT    3:38.76        
     1) Haider, Zara 11                 2) Phillips, Leela M 11           
     3) Mischka, Camilla E 11           4) Blatter, Jade B 11             
 -- Silver Streaks Swim Club-MR  'A'                  2:29.02         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #3: Non-simultaneous arms - fly
     1) Trieff, Lily S 12               2) Parasnis, Gabriella A 11       
     3) Walker, Lucy E 11               4) Gatterdam, Lyla 11             
 
Girls 12 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phillips, Leela M         11 Silver Streaks-MR    3:11.11    2:45.25        
  2 Wong, Reinesse W          12 FAST-MR              2:35.89    2:47.20        
  3 Barabasi, Bianca R        12 FAST-MR              2:48.46    2:52.01        
  4 Zhang, Amanda             11 LIFE-NJ              2:45.00    2:53.99        
  5 Bahl, Sangeeta            10 FAST-MR              3:03.03    3:01.99        
  6 Mischka, Camilla E        11 Silver Streaks-MR    3:06.46    3:09.43        
  7 Parasnis, Gabriella A     11 Silver Streaks-MR    3:10.11    3:11.07        
  8 Hibbert, Laura            10 Silver Streaks-MR    3:02.11    3:22.79        
 
Girls 12 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walker, Lucy E            11 Silver Streaks-MR    7:00.11    6:53.96        
                  35.45     1:16.87 (41.42)     1:59.27 (42.40)     2:42.33 (43.06)
        3:25.32 (42.99)     4:08.09 (42.77)     4:50.95 (42.86)     5:34.27 (43.32)
        6:16.69 (42.42)     6:53.96 (37.27)                                        
  2 Trieff, Lily S            12 Silver Streaks-MR    7:40.11    6:59.24        
                  36.23     1:17.93 (41.70)     2:00.72 (42.79)     2:44.31 (43.59)
        3:27.89 (43.58)     4:11.48 (43.59)     4:55.09 (43.61)     5:39.62 (44.53)
        6:22.17 (42.55)     6:59.24 (37.07)                                        
  3 Bahl, Sangeeta            10 FAST-MR              7:29.72    8:00.32        
                  41.73     1:28.71 (46.98)     2:18.09 (49.38)     3:07.29 (49.20)
        3:57.10 (49.81)     4:46.71 (49.61)     5:37.08 (50.37)     6:28.29 (51.21)
        7:16.75 (48.46)     8:00.32 (43.57)                                        
  4 Barabasi, Bianca R        12 FAST-MR              8:15.41    8:00.62        
                  41.48     1:29.03 (47.55)     2:18.15 (49.12)     3:06.99 (48.84)
        3:57.35 (50.36)     4:48.15 (50.80)     5:38.17 (50.02)     6:28.63 (50.46)
        7:16.18 (47.55)     8:00.62 (44.44)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shrivastava, Ahaana       13 BAD-MR               1:00.76    1:01.77        
                  28.85     1:01.77 (32.92)                                        
  2 Duver, Sophia E           14 Silver Streaks-MR    1:06.79    1:04.76        
                  30.57     1:04.76 (34.19)                                        
  3 Lai, Reyna                13 LIFE-NJ              1:08.57    1:06.29        
                  31.12     1:06.29 (35.17)                                        
  4 Lennon, Caroline N        13 FAST-MR              1:05.56    1:07.18        
                  31.31     1:07.18 (35.87)                                        
  5 Steinhauer, Berkeley L    14 Silver Streaks-MR    1:07.68    1:07.50        
                  31.53     1:07.50 (35.97)                                        
  6 Tantsyura, Eva D          13 Silver Streaks-MR    1:03.02    1:07.60        
                  31.47     1:07.60 (36.13)                                        
  7 Phillips, Maya C          13 Silver Streaks-MR    1:08.96    1:07.74        
                  31.81     1:07.74 (35.93)                                        
  8 Vega, Melanie J           13 DESC-NJ                   NT    1:12.32        
                  33.79     1:12.32 (38.53)                                        
  9 Mainiero, Sophia L        13 Silver Streaks-MR    1:07.56    1:13.18        
                  33.09     1:13.18 (40.09)                                        
 10 Minozzi, Marissa L        13 Silver Streaks-MR    1:12.67    1:13.20        
                  35.98     1:13.20 (37.22)                                        
 11 Silver, Christina M       13 Silver Streaks-MR    1:15.72    1:16.58        
                  35.62     1:16.58 (40.96)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shrivastava, Ahaana       13 BAD-MR               1:06.23    1:07.07        
                  32.49     1:07.07 (34.58)                                        
  2 Lennon, Caroline N        13 FAST-MR              1:12.37    1:16.17        
                  38.20     1:16.17 (37.97)                                        
  3 Lai, Reyna                13 LIFE-NJ              1:22.40    1:17.00        
                  37.27     1:17.00 (39.73)                                        
  4 Phillips, Maya C          13 Silver Streaks-MR    1:17.67    1:17.24        
                  38.17     1:17.24 (39.07)                                        
  5 Steinhauer, Berkeley L    14 Silver Streaks-MR    1:18.05    1:19.23        
                  15.37   1:19.23 (1:03.86)                                        
  6 Vega, Melanie J           13 DESC-NJ                   NT    1:22.87        
                  40.38     1:22.87 (42.49)                                        
  7 Mainiero, Sophia L        13 Silver Streaks-MR    1:17.69    1:24.95        
                  39.94     1:24.95 (45.01)                                        
  8 Silver, Christina M       13 Silver Streaks-MR    1:28.01    1:30.02        
                  43.11     1:30.02 (46.91)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shrivastava, Ahaana       13 BAD-MR               1:24.16    1:23.51        
                  40.13     1:23.51 (43.38)                                        
  2 Lennon, Caroline N        13 FAST-MR              1:26.79    1:27.09        
                  42.27     1:27.09 (44.82)                                        
  3 Tantsyura, Eva D          13 Silver Streaks-MR    1:24.69    1:28.69        
                  41.70     1:28.69 (46.99)                                        
  4 Silver, Christina M       13 Silver Streaks-MR    1:37.26    1:32.92        
                  43.22     1:32.92 (49.70)                                        
  5 Mainiero, Sophia L        13 Silver Streaks-MR    1:46.82    1:33.54        
                  43.74     1:33.54 (49.80)                                        
  6 Lai, Reyna                13 LIFE-NJ              1:35.98    1:35.59        
                  45.90     1:35.59 (49.69)                                        
  7 Minozzi, Marissa L        13 Silver Streaks-MR    1:35.21    1:36.27        
                  46.24     1:36.27 (50.03)                                        
  8 Vega, Melanie J           13 DESC-NJ                   NT    1:37.28        
                  46.01     1:37.28 (51.27)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duver, Sophia E           14 Silver Streaks-MR    1:14.86    1:11.39        
                  33.79     1:11.39 (37.60)                                        
  2 Lennon, Caroline N        13 FAST-MR              1:10.53    1:16.15        
                  33.96     1:16.15 (42.19)                                        
  3 Lai, Reyna                13 LIFE-NJ              1:21.57    1:19.00        
                  36.78     1:19.00 (42.22)                                        
  4 Steinhauer, Berkeley L    14 Silver Streaks-MR    1:26.23    1:22.02        
                  36.85     1:22.02 (45.17)                                        
  5 Tantsyura, Eva D          13 Silver Streaks-MR         NT    1:22.33        
                  36.92     1:22.33 (45.41)                                        
 
Girls 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shrivastava, Ahaana       13 BAD-MR               6:00.00    6:05.94        
                  32.52     1:10.39 (37.87)     1:47.58 (37.19)     2:24.50 (36.92)
        3:01.61 (37.11)     3:40.24 (38.63)     4:17.23 (36.99)     4:55.46 (38.23)
        5:31.32 (35.86)     6:05.94 (34.62)                                        
  2 Phillips, Maya C          13 Silver Streaks-MR    8:08.11    6:50.75        
                  33.39     1:12.79 (39.40)     1:54.94 (42.15)     2:38.38 (43.44)
        3:21.31 (42.93)     4:05.31 (44.00)     4:48.11 (42.80)     5:30.57 (42.46)
        6:12.86 (42.29)     6:50.75 (37.89)                                        
  3 Minozzi, Marissa L        13 Silver Streaks-MR    7:02.53    6:54.52        
                  37.28     1:17.59 (40.31)     1:59.81 (42.22)                    
            3:24.44 ( )   5:32.58 (2:08.14)   6:54.52 (1:21.94)                    
  4 Mainiero, Sophia L        13 Silver Streaks-MR    8:08.91    7:08.00        
                  34.70     1:16.57 (41.87)     1:58.62 (42.05)     2:42.19 (43.57)
        3:26.75 (44.56)     4:10.79 (44.04)     4:56.21 (45.42)     5:41.16 (44.95)
        6:25.07 (43.91)     7:08.00 (42.93)                                        
  5 Silver, Christina M       13 Silver Streaks-MR    8:45.11    8:04.98        
                  39.18                             2:14.58 ( )     3:06.23 (51.65)
        3:57.68 (51.45)     4:50.00 (52.32)     5:41.35 (51.35)     6:33.53 (52.18)
        7:22.03 (48.50)     8:04.98 (42.95)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shrivastava, Ahaana       13 BAD-MR               2:32.45    2:33.30        
                  33.29     1:11.95 (38.66)     1:59.22 (47.27)     2:33.30 (34.08)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duver, Sophia E           14 Silver Streaks-MR      30.15      28.53        
  2 Tantsyura, Eva D          13 Silver Streaks-MR      27.84      28.67        
  3 Wong, Chrysmine K         15 FAST-MR                33.12      29.08        
  4 Phillips, Maya C          13 Silver Streaks-MR      32.37      29.13        
  5 Bauer, Demi J             13 SPAR-MR                30.92      30.04        
  6 Mainiero, Sophia L        13 Silver Streaks-MR      30.05      30.95        
  7 Padilla, Jasmin N         13 DESC-NJ                   NT      31.33        
  8 Silver, Christina M       13 Silver Streaks-MR      32.30      32.33        
  9 Minozzi, Marissa L        13 Silver Streaks-MR      32.79      34.51        
 10 Campbell, Sela N          10 FAST-MR                55.60      38.07        
 11 Chavez, Mariana T         13 DESC-NJ                   NT      38.26        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shrivastava, Ahaana       13 BAD-MR               2:18.79    2:19.02        
                  30.87     1:07.23 (36.36)     1:43.76 (36.53)     2:19.02 (35.26)
  2 Wong, Chrysmine K         15 FAST-MR              2:45.23    2:30.40        
                  32.17     1:09.05 (36.88)     1:49.31 (40.26)     2:30.40 (41.09)
 
Girls 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duver, Sophia E           14 Silver Streaks-MR   16:00.11   13:01.34        
  2 Steinhauer, Berkeley L    14 Silver Streaks-MR   16:29.11   14:02.21        
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duver, Sophia E           14 Silver Streaks-MR    1:12.80    1:11.88        
                  34.91     1:11.88 (36.97)                                        
  2 Wong, Chrysmine K         15 FAST-MR              1:16.09    1:16.02        
                  37.10     1:16.02 (38.92)                                        
  3 Tantsyura, Eva D          13 Silver Streaks-MR    1:13.91    1:16.38        
                  36.62     1:16.38 (39.76)                                        
  4 Phillips, Maya C          13 Silver Streaks-MR    1:17.67    1:16.52        
                  37.64     1:16.52 (38.88)                                        
  5 Bauer, Demi J             13 SPAR-MR              1:15.23    1:18.39        
                  37.80     1:18.39 (40.59)                                        
  6 Steinhauer, Berkeley L    14 Silver Streaks-MR    1:18.05    1:19.76        
                  39.07     1:19.76 (40.69)                                        
  7 Mainiero, Sophia L        13 Silver Streaks-MR    1:17.69    1:21.20        
                  38.97     1:21.20 (42.23)                                        
  8 Padilla, Jasmin N         13 DESC-NJ                   NT    1:21.68        
                  41.80     1:21.68 (39.88)                                        
  9 Minozzi, Marissa L        13 Silver Streaks-MR    1:25.35    1:27.53        
 10 Silver, Christina M       13 Silver Streaks-MR    1:28.01    1:29.95        
                  43.62     1:29.95 (46.33)                                        
 11 Chavez, Mariana T         13 DESC-NJ                   NT    1:42.18        
                  49.66     1:42.18 (52.52)                                        
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duver, Sophia E           14 Silver Streaks-MR    1:19.40    1:18.14        
                  37.02     1:18.14 (41.12)                                        
  2 DiMarco, AnnaLynn         12 SPAR-MR              1:19.87    1:18.32        
                  36.93     1:18.32 (41.39)                                        
  3 Wong, Chrysmine K         15 FAST-MR              1:23.56    1:25.09        
                  40.68     1:25.09 (44.41)                                        
  4 Tantsyura, Eva D          13 Silver Streaks-MR    1:24.69    1:25.47        
                  39.68     1:25.47 (45.79)                                        
  5 Phillips, Maya C          13 Silver Streaks-MR    1:32.17    1:27.21        
                  41.62     1:27.21 (45.59)                                        
  6 Steinhauer, Berkeley L    14 Silver Streaks-MR    1:35.96    1:33.77        
                  46.42     1:33.77 (47.35)                                        
  7 Silver, Christina M       13 Silver Streaks-MR    1:37.26    1:35.21        
                  44.64     1:35.21 (50.57)                                        
  8 Minozzi, Marissa L        13 Silver Streaks-MR    1:35.21    1:37.18        
                  47.22     1:37.18 (49.96)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DiMarco, AnnaLynn         12 SPAR-MR              2:49.74    2:48.51        
                  38.43     1:20.45 (42.02)     2:04.48 (44.03)     2:48.51 (44.03)
  2 Duver, Sophia E           14 Silver Streaks-MR    2:51.34    2:52.13        
                  37.95     1:22.30 (44.35)     2:07.65 (45.35)     2:52.13 (44.48)
  3 Wong, Chrysmine K         15 FAST-MR              2:53.49    3:05.88        
                  41.87     1:28.20 (46.33)     2:16.85 (48.65)     3:05.88 (49.03)
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Padilla, Jasmin N         13 DESC-NJ                   NT    1:16.81        
                  37.48     1:16.81 (39.33)                                        
  2 Mainiero, Sophia L        13 Silver Streaks-MR    1:17.28    1:20.41        
                  35.93     1:20.41 (44.48)                                        
  3 Steinhauer, Berkeley L    14 Silver Streaks-MR    1:26.23    1:20.71        
                  36.44     1:20.71 (44.27)                                        
  4 Chavez, Mariana T         13 DESC-NJ                   NT    2:01.57        
                  50.98   2:01.57 (1:10.59)                                        
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Chrysmine K         15 FAST-MR              6:20.76    6:03.27        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ha, Connor                 8 LIFE-NJ                29.89      21.00        
  2 Shih, William              8 LIFE-NJ                25.00      21.08        
  3 Wu, Michael                6 Silver Streaks-MR      28.11      29.90        
  4 Radley, Graysen            6 Silver Streaks-MR      33.11      31.62        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Connell, Reid            7 LIFE-NJ              1:50.00    1:35.72        
                  43.60     1:35.72 (52.12)                                        
  2 Ha, Connor                 8 LIFE-NJ              2:20.89    1:49.03        
                  49.43     1:49.03 (59.60)                                        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shih, William              8 LIFE-NJ                25.00      24.01        
  2 Ha, Connor                 8 LIFE-NJ                35.89      25.08        
  3 Wu, Michael                6 Silver Streaks-MR      30.11      36.76        
 -- Radley, Graysen            6 Silver Streaks-MR      39.11         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Connell, Reid            7 LIFE-NJ              1:20.00      55.34        
  2 Ha, Connor                 8 LIFE-NJ              1:20.89      59.72        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ha, Connor                 8 LIFE-NJ                40.89      30.71        
 -- Wu, Michael                6 Silver Streaks-MR      35.11         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Shih, William              8 LIFE-NJ                30.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ha, Connor                 8 LIFE-NJ              1:50.89    1:02.82        
 -- O'Connell, Reid            7 LIFE-NJ              1:20.00         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ha, Connor                 8 LIFE-NJ              1:10.89      30.92        
 -- Shih, William              8 LIFE-NJ                28.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barabasi, Andrew I        10 FAST-MR                33.40      33.45        
  2 Alarcon, Michael L        10 SPAR-MR                35.00      37.36        
  3 Fass, Liam G               9 Silver Streaks-MR      44.72      37.50        
  4 Mehta, Shubhan             9 LIFE-NJ                50.00      37.59        
  5 Kelly, Orlando T          10 FAST-MR                43.72      39.46        
  6 Trepeta, Nikhil           10 Un-Life-NJ             45.00      39.59        
  7 Cong, Thomas              10 SPAR-MR                43.90      41.96        
  8 Cheng, Russell A          10 FAST-MR              1:02.55      42.03        
  9 Fass, Erik G              10 Silver Streaks-MR      51.72      44.26        
 10 Quezada, Louis             9 FAST-MR                57.82      54.66        
 11 Lemus, Enrique             9 SPAR-MR              1:20.00    1:08.63        
 12 Kiriyanthan, Anthony       9 FAST-MR                56.93    1:11.12        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Benjamin              10 Silver Streaks-MR    1:13.85    1:13.31        
                  35.06     1:13.31 (38.25)                                        
  2 Trepeta, Nikhil           10 Un-Life-NJ           1:45.00    1:24.70        
                  41.11     1:24.70 (43.59)                                        
  3 Fass, Liam G               9 Silver Streaks-MR    1:48.11    1:31.81        
                  42.42     1:31.81 (49.39)                                        
  4 Barabasi, Andrew I        10 FAST-MR              1:17.33    1:37.29        
                  37.26   1:37.29 (1:00.03)                                        
  5 Kim, Matthew              10 LIFE-NJ              2:45.00    1:40.48        
                  47.33     1:40.48 (53.15)                                        
  6 Cheng, Russell A          10 FAST-MR              2:09.47    1:40.70        
  7 Giambalvo, Landen          9 ASAP-MR              2:00.42    1:43.81        
                  47.20     1:43.81 (56.61)                                        
  8 Kelly, Orlando T          10 FAST-MR              1:46.87    1:47.21        
                  48.75     1:47.21 (58.46)                                        
  9 Fass, Erik G              10 Silver Streaks-MR    1:47.11    1:47.58        
                  50.10     1:47.58 (57.48)                                        
 10 Quezada, Louis             9 FAST-MR              2:09.12    1:59.63        
                  53.25   1:59.63 (1:06.38)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Alarcon, Michael L        10 SPAR-MR                45.00      44.04        
  2 Fass, Liam G               9 Silver Streaks-MR      53.02      48.21        
  3 Cong, Thomas              10 SPAR-MR                49.94      49.37        
  4 Cheng, Russell A          10 FAST-MR              1:10.89      51.22        
  5 Kelly, Orlando T          10 FAST-MR                53.96      52.64        
  6 Fass, Erik G              10 Silver Streaks-MR    1:04.08      52.99        
  7 Mehta, Shubhan             9 LIFE-NJ              1:00.00      53.81        
  8 Kiriyanthan, Anthony       9 FAST-MR              1:07.89    1:02.98        
  9 Quezada, Louis             9 FAST-MR              1:06.78    1:11.65        
 10 Lemus, Enrique             9 SPAR-MR              1:20.00    1:21.36        
 -- Trepeta, Nikhil           10 Un-Life-NJ           1:10.00         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Benjamin              10 Silver Streaks-MR    1:24.40    1:26.01        
                  42.64     1:26.01 (43.37)                                        
  2 Alarcon, Michael L        10 SPAR-MR              1:35.00    1:37.05        
                  47.45     1:37.05 (49.60)                                        
  3 Trepeta, Nikhil           10 Un-Life-NJ           1:55.00    1:47.94        
                  55.52     1:47.94 (52.42)                                        
  4 Cheng, Russell A          10 FAST-MR              2:17.58    1:48.63        
                1:48.95         1:48.63 ( )                                        
  5 Fass, Liam G               9 Silver Streaks-MR    2:00.11    1:51.83        
                  51.42   1:51.83 (1:00.41)                                        
  6 Kelly, Orlando T          10 FAST-MR              2:02.72    1:59.66        
                  58.95   1:59.66 (1:00.71)                                        
  7 Giambalvo, Landen          9 ASAP-MR              2:07.36    2:01.65        
                  55.39   2:01.65 (1:06.26)                                        
  8 Fass, Erik G              10 Silver Streaks-MR    2:14.11    2:02.28        
                  58.32   2:02.28 (1:03.96)                                        
  9 Quezada, Louis             9 FAST-MR              2:22.93    2:26.82        
                1:11.22   2:26.82 (1:15.60)                                        
 -- Kim, Matthew              10 LIFE-NJ              3:00.00         DQ        
      Not on back off wall
                1:00.97                                                            
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barabasi, Andrew I        10 FAST-MR                42.73      44.23        
  2 Cong, Thomas              10 SPAR-MR                49.07      47.29        
  3 Fass, Erik G              10 Silver Streaks-MR      59.11      50.65        
  4 Fass, Liam G               9 Silver Streaks-MR    1:09.11    1:04.63        
 -- Alarcon, Michael L        10 SPAR-MR                55.00         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
 -- Mehta, Shubhan             9 LIFE-NJ              1:00.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Kelly, Orlando T          10 FAST-MR                53.97         DQ        
      Elbows recovered over water
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barabasi, Andrew I        10 FAST-MR              1:36.65    1:33.32        
                  45.05     1:33.32 (48.27)                                        
  2 Wu, Benjamin              10 Silver Streaks-MR    1:33.90    1:35.67        
                  46.85     1:35.67 (48.82)                                        
  3 Fass, Erik G              10 Silver Streaks-MR    2:01.33    1:53.71        
                  52.36   1:53.71 (1:01.35)                                        
  4 Kelly, Orlando T          10 FAST-MR              2:03.43    2:17.91        
                1:02.42   2:17.91 (1:15.49)                                        
 -- Kim, Matthew              10 LIFE-NJ              3:00.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
                1:06.71                                                            
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barabasi, Andrew I        10 FAST-MR                41.62      41.64        
  2 Trepeta, Nikhil           10 Un-Life-NJ           1:10.00      48.34        
  3 Alarcon, Michael L        10 SPAR-MR                45.00      51.65        
  4 Cong, Thomas              10 SPAR-MR                52.88      51.76        
  5 Quezada, Louis             9 FAST-MR              1:04.96    1:03.69        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spring, Eli               12 ASAP-MR                32.65      28.64        
  2 Paraison, Nelson          11 DESC-NJ                   NT      30.59        
  3 Tantsyura, Daniel V       11 Silver Streaks-MR      30.12      30.83        
  4 Scholz, Michael G         11 Silver Streaks-MR      32.73      31.86        
  5 Scott, Jalen A            11 FAST-MR                33.88      33.35        
  6 Osterman, Albert C        11 Un-Ss-MR               34.11      33.54        
  7 Vergara, Alexander        11 SPAR-MR                37.68      36.11        
  8 Nalle, Alistair C         12 Silver Streaks-MR      39.26      37.39        
  9 Bahl, Suraj               12 FAST-MR                36.71      37.93        
 10 Fraccari, Sebastian E     12 ASAP-MR                47.43      40.20        
 11 Chen, Brad                11 LIFE-NJ                44.41      40.77        
 12 Yuen, Andrew              11 Un-Life-NJ             50.00      41.44        
 13 Gibbons, Connor E         11 LIFE-NJ              1:00.00      41.82        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spring, Eli               12 ASAP-MR              1:09.54    1:03.21        
                  30.21     1:03.21 (33.00)                                        
  2 Tantsyura, Daniel V       11 Silver Streaks-MR    1:06.24    1:06.17        
                  32.00     1:06.17 (34.17)                                        
  3 Sanchez, Giancarlos       12 DESC-NJ                   NT    1:06.47        
                1:07.41         1:06.47 ( )                                        
  4 Lemus, Leonardo           11 SPAR-MR              1:12.12    1:11.27        
                  33.37     1:11.27 (37.90)                                        
  5 Scholz, Michael G         11 Silver Streaks-MR    1:15.94    1:14.15        
                  34.38     1:14.15 (39.77)                                        
  6 Osterman, Albert C        11 Un-Ss-MR             1:26.11    1:15.66        
                  35.72     1:15.66 (39.94)                                        
  7 Scott, Jalen A            11 FAST-MR              1:13.37    1:18.94        
                  36.80     1:18.94 (42.14)                                        
  8 Jia, Jacob                11 LIFE-NJ              1:50.00    1:20.85        
                  37.08     1:20.85 (43.77)                                        
  9 Bahl, Suraj               12 FAST-MR              1:21.24    1:21.38        
                  37.75     1:21.38 (43.63)                                        
 10 Wang, Jeffrey W           11 SPAR-MR              1:22.22    1:21.56        
                  37.26     1:21.56 (44.30)                                        
 11 Panucci, Daniele          11 ASAP-MR              1:26.38    1:24.04        
                  38.71     1:24.04 (45.33)                                        
 12 Vergara, Alexander        11 SPAR-MR              1:20.32    1:25.70        
                  40.85     1:25.70 (44.85)                                        
 13 Cunas, Christian D        11 DESC-NJ                   NT    1:25.76        
                  40.52     1:25.76 (45.24)                                        
 14 Nalle, Alistair C         12 Silver Streaks-MR    1:29.10    1:27.38        
                  40.57     1:27.38 (46.81)                                        
 15 Sidorenko, Max A          11 ASAP-MR              1:34.97    1:31.85        
                  40.94     1:31.85 (50.91)                                        
 16 Gibbons, Connor E         11 LIFE-NJ              2:00.00    1:37.08        
                  46.03     1:37.08 (51.05)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tantsyura, Daniel V       11 Silver Streaks-MR      35.25      35.54        
  2 Spring, Eli               12 ASAP-MR                36.50      36.15        
  3 Paraison, Nelson          11 DESC-NJ                   NT      37.86        
  4 Bahl, Suraj               12 FAST-MR                42.65      41.02        
  5 Osterman, Albert C        11 Un-Ss-MR               40.11      41.73        
  6 Nalle, Alistair C         12 Silver Streaks-MR      43.33      42.27        
  7 Scott, Jalen A            11 FAST-MR                42.22      42.56        
  8 Scholz, Michael G         11 Silver Streaks-MR      40.37      42.62        
  9 Vergara, Alexander        11 SPAR-MR                47.32      46.05        
 10 Chen, Brad                11 LIFE-NJ                51.24      51.31        
 11 Fraccari, Sebastian E     12 ASAP-MR              1:05.38      52.02        
 12 Yuen, Andrew              11 Un-Life-NJ           1:00.00      53.96        
 13 Gibbons, Connor E         11 LIFE-NJ              1:00.00      56.22        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tantsyura, Daniel V       11 Silver Streaks-MR    1:15.13    1:15.01        
                  38.35     1:15.01 (36.66)                                        
  2 Spring, Eli               12 ASAP-MR              1:16.32    1:18.11        
                  38.21     1:18.11 (39.90)                                        
  3 Sanchez, Giancarlos       12 DESC-NJ                   NT    1:20.97        
                1:21.16         1:20.97 ( )                                        
  4 Lemus, Leonardo           11 SPAR-MR              1:24.10    1:24.71        
                  41.06     1:24.71 (43.65)                                        
  5 Osterman, Albert C        11 Un-Ss-MR             1:34.11    1:26.59        
                1:26.67         1:26.59 ( )                                        
  6 Bahl, Suraj               12 FAST-MR              1:31.47    1:29.05        
                  43.35     1:29.05 (45.70)                                        
  7 Nalle, Alistair C         12 Silver Streaks-MR    1:33.00    1:32.19        
                  45.16     1:32.19 (47.03)                                        
  8 Wang, Jeffrey W           11 SPAR-MR              1:30.51    1:33.06        
                  45.20     1:33.06 (47.86)                                        
  9 Scholz, Michael G         11 Silver Streaks-MR    1:29.69    1:33.33        
                  45.06     1:33.33 (48.27)                                        
 10 Scott, Jalen A            11 FAST-MR              1:27.20    1:37.94        
                  47.53     1:37.94 (50.41)                                        
 11 Cunas, Christian D        11 DESC-NJ                   NT    1:38.80        
                  48.84     1:38.80 (49.96)                                        
 12 Vergara, Alexander        11 SPAR-MR              1:35.23    1:40.13        
                  49.41     1:40.13 (50.72)                                        
 13 Panucci, Daniele          11 ASAP-MR              1:36.23    1:41.04        
                  50.17     1:41.04 (50.87)                                        
 14 Gibbons, Connor E         11 LIFE-NJ              2:00.00    2:01.66        
                2:01.79         2:01.66 ( )                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Paraison, Nelson          11 DESC-NJ                   NT      44.32        
  2 Scott, Jalen A            11 FAST-MR                46.90      46.05        
  3 Osterman, Albert C        11 Un-Ss-MR               43.11      49.61        
  4 Vergara, Alexander        11 SPAR-MR                51.91      52.43        
  5 Yuen, Andrew              11 Un-Life-NJ           1:00.00      53.53        
 -- Chen, Brad                11 LIFE-NJ              1:03.32         DQ        
      Elbows recovered over water
 -- Fraccari, Sebastian E     12 ASAP-MR                51.28         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Gibbons, Connor E         11 LIFE-NJ              1:00.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tantsyura, Daniel V       11 Silver Streaks-MR    1:31.43    1:33.63        
                  45.82     1:33.63 (47.81)                                        
  2 Scott, Jalen A            11 FAST-MR              1:39.71    1:43.16        
                  48.57     1:43.16 (54.59)                                        
  3 Panucci, Daniele          11 ASAP-MR              1:42.46    1:44.62        
                  51.11     1:44.62 (53.51)                                        
  4 Scholz, Michael G         11 Silver Streaks-MR    1:42.60    1:47.26        
                  50.09     1:47.26 (57.17)                                        
  5 Wang, Jeffrey W           11 SPAR-MR              1:47.09    1:51.11        
                  53.55     1:51.11 (57.56)                                        
  6 Vergara, Alexander        11 SPAR-MR              1:55.32    1:56.52        
  7 Jia, Jacob                11 LIFE-NJ              2:00.00    2:02.49        
  8 Nalle, Alistair C         12 Silver Streaks-MR    2:06.69    2:10.88        
  9 Gibbons, Connor E         11 LIFE-NJ              2:00.00    2:24.11        
 -- Sidorenko, Max A          11 ASAP-MR              2:02.65         DQ        
      Arms not in same horizontal plane
 -- Osterman, Albert C        11 Un-Ss-MR             1:47.11         DQ        
      Scissors kick
                  49.94                                                            
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spring, Eli               12 ASAP-MR                37.96      33.48        
  2 Tantsyura, Daniel V       11 Silver Streaks-MR      36.16      38.69        
  3 Bahl, Suraj               12 FAST-MR                40.82      41.26        
  4 Scholz, Michael G         11 Silver Streaks-MR      41.14      45.44        
  5 Vergara, Alexander        11 SPAR-MR                44.47      47.74        
  6 Chen, Brad                11 LIFE-NJ                   NT      51.04        
  7 Yuen, Andrew              11 Un-Life-NJ           1:00.00      51.91        
 -- Nalle, Alistair C         12 Silver Streaks-MR      59.11         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Giancarlos       12 DESC-NJ                   NT    1:17.06        
                  36.07     1:17.06 (40.99)                                        
  2 Spring, Eli               12 ASAP-MR              1:23.98    1:22.09        
                  36.16     1:22.09 (45.93)                                        
  3 Lemus, Leonardo           11 SPAR-MR              1:22.24    1:25.34        
                  38.21     1:25.34 (47.13)                                        
  4 Bahl, Suraj               12 FAST-MR              1:39.28    1:37.28        
                  43.28     1:37.28 (54.00)                                        
  5 Cunas, Christian D        11 DESC-NJ                   NT    1:42.79        
                  47.09     1:42.79 (55.70)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Silver Streaks Swim Club-MR  'A'                  2:13.01    2:42.77        
     1) Nalle, Alistair C 12            2) Scholz, Michael G 11           
     3) Tantsyura, Daniel V 11          4) Osterman, Albert C 11          
 
Boys 12 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Jalen A            11 FAST-MR              3:15.99    2:44.34        
  2 Barabasi, Andrew I        10 FAST-MR              2:58.70    2:48.54        
  3 Trepeta, Nikhil           10 Un-Life-NJ           3:00.00    2:52.06        
  4 Bahl, Suraj               12 FAST-MR              2:55.44    3:00.85        
  5 Nalle, Alistair C         12 Silver Streaks-MR    3:20.11    3:02.70        
 
Boys 12 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Travis A           11 FAST-MR              6:15.87    6:41.55        
                  34.41     1:13.17 (38.76)     1:53.82 (40.65)     2:34.91 (41.09)
        3:15.65 (40.74)     3:57.17 (41.52)     4:38.94 (41.77)     5:20.23 (41.29)
        6:01.56 (41.33)     6:41.55 (39.99)                                        
  2 Scholz, Michael G         11 Silver Streaks-MR    8:45.11    7:23.70        
                  37.82     1:21.18 (43.36)     2:06.61 (45.43)     2:51.90 (45.29)
        3:38.33 (46.43)     4:23.93 (45.60)     5:11.31 (47.38)     5:58.34 (47.03)
        6:42.58 (44.24)     7:23.70 (41.12)                                        
  3 Scott, Jalen A            11 FAST-MR              7:45.79    7:38.55        
                  42.38     1:28.11 (45.73)     2:15.43 (47.32)     3:01.63 (46.20)
        3:48.37 (46.74)     4:36.02 (47.65)     5:21.37 (45.35)     6:07.93 (46.56)
        6:54.49 (46.56)     7:38.55 (44.06)                                        
  4 Bahl, Suraj               12 FAST-MR              7:35.94    7:56.64        
                  41.30     1:27.48 (46.18)     2:14.40 (46.92)     3:02.82 (48.42)
        3:50.88 (48.06)     4:39.82 (48.94)     5:28.79 (48.97)     6:19.87 (51.08)
        7:09.83 (49.96)     7:56.64 (46.81)                                        
  5 Barabasi, Andrew I        10 FAST-MR              7:39.82    7:58.00        
                  42.30     1:29.62 (47.32)     2:18.22 (48.60)     3:07.06 (48.84)
        3:56.17 (49.11)     4:46.29 (50.12)     5:35.28 (48.99)     6:25.89 (50.61)
        7:14.83 (48.94)     7:58.00 (43.17)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isles, Ajani              14 Silver Streaks-MR      55.89      55.50        
                  25.72       55.50 (29.78)                                        
  2 Morse, Steven L           14 DESC-NJ                   NT    1:02.02        
                  28.94     1:02.02 (33.08)                                        
  3 Solano, Adan              13 LIFE-NJ              1:09.88    1:04.80        
  4 Jia, Dillon               13 LIFE-NJ              1:55.00    1:08.87        
                  30.82     1:08.87 (38.05)                                        
  5 Gatterdam, Luc L          13 Silver Streaks-MR    1:13.17    1:12.65        
                  33.80     1:12.65 (38.85)                                        
  6 Wong, Justin              13 Silver Streaks-MR    1:18.93    1:12.81        
                  33.45     1:12.81 (39.36)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Justin              13 Silver Streaks-MR    1:22.39    1:19.32        
                  38.28     1:19.32 (41.04)                                        
  2 Jia, Dillon               13 LIFE-NJ              2:00.00    1:27.48        
 -- Gatterdam, Luc L          13 Silver Streaks-MR    1:23.28         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  40.98                                                            
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jia, Dillon               13 LIFE-NJ              2:00.00    1:30.07        
                  44.47     1:30.07 (45.60)                                        
  2 Wong, Justin              13 Silver Streaks-MR    1:32.88    1:30.76        
                  43.39     1:30.76 (47.37)                                        
  3 Solano, Adan              13 LIFE-NJ              1:40.12    1:36.73        
                  44.57     1:36.73 (52.16)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morse, Steven L           14 DESC-NJ                   NT    1:19.29        
                  33.36     1:19.29 (45.93)                                        
  2 Jia, Dillon               13 LIFE-NJ              2:30.09    1:29.68        
                  41.39     1:29.68 (48.29)                                        
  3 Solano, Adan              13 LIFE-NJ              2:30.00    1:34.16        
                  42.64     1:34.16 (51.52)                                        
 
Boys 13 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Isles, Ajani              14 Silver Streaks-MR    6:58.11    6:03.20        
                  29.83     1:03.13 (33.30)     1:38.44 (35.31)     2:14.91 (36.47)
        2:52.15 (37.24)     3:30.15 (38.00)     4:08.63 (38.48)     4:47.70 (39.07)
        5:27.35 (39.65)     6:03.20 (35.85)                                        
  2 Gatterdam, Luc L          13 Silver Streaks-MR    8:51.11    7:09.59        
                  35.29     1:16.26 (40.97)     1:58.85 (42.59)     2:42.33 (43.48)
        3:26.59 (44.26)     4:12.04 (45.45)     4:58.06 (46.02)     5:43.14 (45.08)
        6:28.87 (45.73)     7:09.59 (40.72)                                        
  3 Wong, Justin              13 Silver Streaks-MR    8:00.11    7:29.33        
                  36.38     1:18.54 (42.16)     2:03.70 (45.16)     2:49.66 (45.96)
        3:37.47 (47.81)     4:25.24 (47.77)     5:13.86 (48.62)     6:00.21 (46.35)
        6:47.36 (47.15)     7:29.33 (41.97)                                        
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 San Martin, Nico G        17 SPAR-MR                23.64      23.83        
  2 Cullen, Gray S            17 Silver Streaks-MR      26.00      25.78        
  3 Morse, Steven L           14 DESC-NJ                   NT      27.55        
  4 Kotronis, Zack            13 Silver Streaks-MR      28.04      28.04        
  5 Solano, Adan              13 LIFE-NJ                29.64      29.38        
  6 Scott, Travis A           11 FAST-MR                31.44      29.52        
  7 Gatterdam, Luc L          13 Silver Streaks-MR      33.03      30.94        
  8 Wong, Justin              13 Silver Streaks-MR      34.20      31.60        
  9 Dematteo, Joseph C        13 ASAP-MR                40.94      33.01        
 10 Marrero, Devin            21 Silver Streaks-MR      35.88      38.41        
 
Boys 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cullen, Gray S            17 Silver Streaks-MR   14:21.18   12:16.88        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cullen, Gray S            17 Silver Streaks-MR    1:09.17    1:07.16        
                  32.46     1:07.16 (34.70)                                        
  2 Scott, Travis A           11 FAST-MR              1:15.77    1:12.52        
                  35.01     1:12.52 (37.51)                                        
  3 Morse, Steven L           14 DESC-NJ                   NT    1:14.57        
                  35.12     1:14.57 (39.45)                                        
  4 Kotronis, Zack            13 Silver Streaks-MR    1:12.41    1:16.25        
                  36.69     1:16.25 (39.56)                                        
  5 Wong, Justin              13 Silver Streaks-MR    1:22.39    1:18.63        
                  37.05     1:18.63 (41.58)                                        
  6 Dematteo, Joseph C        13 ASAP-MR              1:26.40    1:19.66        
                  38.87     1:19.66 (40.79)                                        
  7 Gatterdam, Luc L          13 Silver Streaks-MR    1:23.28    1:21.47        
                  39.47     1:21.47 (42.00)                                        
  8 Solano, Adan              13 LIFE-NJ              1:55.00    1:26.98        
  9 Marrero, Devin            21 Silver Streaks-MR    1:36.29    1:41.50        
                  47.43     1:41.50 (54.07)                                        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kotronis, Zack            13 Silver Streaks-MR    1:20.27    1:20.86        
                  39.50     1:20.86 (41.36)                                        
  2 Morse, Steven L           14 DESC-NJ                   NT    1:22.35        
                  38.10     1:22.35 (44.25)                                        
  3 Dematteo, Joseph C        13 ASAP-MR              1:36.49    1:31.10        
                  42.75     1:31.10 (48.35)                                        
  4 Gatterdam, Luc L          13 Silver Streaks-MR    1:43.65    1:44.08        
                  48.76     1:44.08 (55.32)                                        
  5 Marrero, Devin            21 Silver Streaks-MR    1:56.30    1:57.91        
                  53.72   1:57.91 (1:04.19)                                        
 -- Solano, Adan              13 LIFE-NJ              1:40.12         DQ        
      One hand touch
                  44.46                                                            
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cullen, Gray S            17 Silver Streaks-MR      59.85    1:01.53        
                  28.64     1:01.53 (32.89)                                        
  2 Scott, Travis A           11 FAST-MR              1:19.64    1:17.74        
                  35.76     1:17.74 (41.98)                                        
  3 Wong, Justin              13 Silver Streaks-MR    1:40.11    1:23.10        
                  38.30     1:23.10 (44.80)                                        
  4 Solano, Adan              13 LIFE-NJ              2:30.00    1:33.16        
                  40.50     1:33.16 (52.66)                                        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cullen, Gray S            17 Silver Streaks-MR    2:26.01    2:23.13        
                  31.34     1:07.63 (36.29)     1:45.06 (37.43)     2:23.13 (38.07)
  2 Cunas, Anthony A          14 DESC-NJ                   NT    2:37.93        
                  32.48     1:12.07 (39.59)     1:55.12 (43.05)     2:37.93 (42.81)
  3 Isles, Ajani              14 Silver Streaks-MR    2:44.39    2:49.39        
                  33.13     1:13.33 (40.20)     2:00.71 (47.38)     2:49.39 (48.68)
  4 Scott, Travis A           11 FAST-MR              2:54.87    3:05.00        
                  36.89     1:23.50 (46.61)     2:14.45 (50.95)     3:05.00 (50.55)
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Travis A           11 FAST-MR              6:19.80    5:56.11        
 
Mixed 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kirshbaum, Sofie M         8 Silver Streaks-MR         NT      47.40        
  2 O'Connell, Reid            7 LIFE-NJ              1:00.00      49.24        
  3 Kim, Katelyn               8 LIFE-NJ                   NT      58.07        
 -- Pastore, Caroline G        8 SPAR-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 
Mixed 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barabasi, Andrew I        10 FAST-MR              1:25.44    1:42.71        
                  47.59     1:42.71 (55.12)                                        
  2 Bahl, Sangeeta            10 FAST-MR                   NT    1:47.57        
  3 Sanchez, Jayleen S         9 DESC-NJ                   NT    1:48.12        
                  47.61   1:48.12 (1:00.51)                                        
  4 Alarcon, Michael L        10 SPAR-MR              1:50.00    2:23.21        
                1:59.80     2:23.21 (23.41)                                        
  5 Solano, Chiara             9 LIFE-NJ                   NT    2:28.85        
                1:08.52   2:28.85 (1:20.33)                                        
 -- Trepeta, Nikhil           10 Un-Life-NJ           1:55.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  52.69                                                            
 
Mixed 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cullen, Gray S            17 Silver Streaks-MR    2:15.88    2:08.07        
                  27.95     1:00.25 (32.30)     1:34.61 (34.36)     2:08.07 (33.46)
  2 Cunas, Anthony A          14 DESC-NJ                   NT    2:13.42        
                  29.20     1:02.00 (32.80)     1:37.54 (35.54)     2:13.42 (35.88)
  3 Scott, Travis A           11 FAST-MR              2:31.36    2:26.81        
                  32.48     1:09.82 (37.34)     1:48.79 (38.97)     2:26.81 (38.02)
  4 Alarcon, Michael L        10 SPAR-MR              3:30.00    3:01.73        
                  39.79     1:24.98 (45.19)     2:11.02 (46.04)     3:01.73 (50.71)
  5 Jia, Mickayla             10 LIFE-NJ                   NT    3:05.53        
                  40.94     1:27.69 (46.75)     2:16.17 (48.48)     3:05.53 (49.36)
 
Mixed 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cullen, Gray S            17 Silver Streaks-MR    2:49.75    2:43.35        
                  36.85     1:19.16 (42.31)     2:01.46 (42.30)     2:43.35 (41.89)
  2 Isles, Ajani              14 Silver Streaks-MR    2:50.43    2:49.16        
                  36.83     1:19.83 (43.00)     2:04.22 (44.39)     2:49.16 (44.94)
  3 Cunas, Anthony A          14 DESC-NJ                   NT    3:00.17        
                  40.14     1:25.48 (45.34)     2:12.81 (47.33)     3:00.17 (47.36)
  4 Morse, Steven L           14 DESC-NJ                   NT    3:01.02        
                  38.50     1:23.62 (45.12)     2:12.89 (49.27)     3:01.02 (48.13)
  5 Scott, Travis A           11 FAST-MR              3:07.11    3:06.42        
                  41.92     1:29.65 (47.73)     2:18.63 (48.98)     3:06.42 (47.79)
  6 Phillips, Maya C          13 Silver Streaks-MR         NT    3:13.41        
                  41.32     1:29.40 (48.08)     2:21.05 (51.65)     3:13.41 (52.36)