Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 11/14/2016 11:18 AM
     2016 MR FAST 8th Annual Theodore D. Young - 11/12/2016 to 11/13/2016      
      2016 MR FAST 8th Annual Theodore D. Young Meet, Sanction #: 161118       
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henry, Paige               8 CAS-MR                 17.51      18.24        
  2 Best, Yasmeen              8 CAS-MR                 21.99      18.69        
  3 Hlinka, Maria H            8 HS-MR                  18.00      18.70        
  4 Rosenberg, Danielle        8 LIFE-NJ                19.11      18.79        
  4 Kirkorian, Rianna          8 LIFE-NJ                24.88      18.79        
  6 DeSiena, Kaitlyn           8 CFJV-MR                   NT      19.44        
  7 Chin, Cassidy *            7 HS-MR                  19.00      21.22        
  8 Pastore, Caroline G        8 SPAR-MR                21.63      21.28        
  9 Fuertes, Natalie R         8 KB Makos-MR            20.33      21.40        
 10 Cavallino, Sofia V         8 HS-MR                  19.00      21.45        
 11 Sheehan, Maeve E           8 HS-MR                  18.00      22.05        
 12 Huang, Cheri K             7 HS-MR                  21.00      22.86        
 13 Ginesin, Petra             8 CFJV-MR                   NT      23.08        
 14 Parasnis, Kareena A        8 Silver Streaks-MR      28.11      23.15        
 15 Lally, Keely M             7 HS-MR                  22.00      25.24        
 16 Smith, Jaida               7 KB Makos-MR            27.57      26.38        
 17 Parasnis, Keira S          8 Silver Streaks-MR      26.87      26.78        
 18 Ly, VanMai *               7 HS-MR                  19.00      26.96        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lombardo, Kayla            8 RYE-MR                 36.70      34.80        
  2 DeSiena, Kaitlyn           8 CFJV-MR                   NT      38.04        
  3 Best, Yasmeen              8 CAS-MR                 40.50      38.54        
  4 Henry, Paige               8 CAS-MR                 41.14      41.13        
  5 Millerman, Eva             8 CFB-MR                 49.32      41.50        
  6 Decasseres, Brianna        5 KB Makos-MR          1:06.72      47.05        
  7 Phillips, Samira           8 Silver Streaks-MR      53.11      47.37        
  8 Ginesin, Petra             8 CFJV-MR                   NT      48.44        
  9 Pavlonis, Savanna          8 CFB-MR                 51.23      49.76        
 10 Parasnis, Kareena A        8 Silver Streaks-MR      57.11      50.31        
 11 Fuertes, Natalie R         8 KB Makos-MR            46.00      50.46        
 12 Warywoda, Caroline         8 LIFE-NJ              1:00.00      55.19        
 13 Parasnis, Keira S          8 Silver Streaks-MR      57.11      59.50        
 14 Smith, Jaida               7 KB Makos-MR          1:45.95    1:01.80        
 15 Pinnow, Addison            7 CFB-MR               1:09.58    1:14.76        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lombardo, Kayla            8 RYE-MR                 19.24      20.94        
  2 Millerman, Eva             8 CFB-MR                 21.52      22.04        
  3 Pinnow, Addison            7 CFB-MR                 32.71      22.47        
  3 Best, Yasmeen              8 CAS-MR                 26.99      22.47        
  5 Henry, Paige               8 CAS-MR                 24.48      23.62        
  6 Phillips, Samira           8 Silver Streaks-MR      25.96      25.75        
  7 Parasnis, Kareena A        8 Silver Streaks-MR      28.38      26.02        
  7 Pavlonis, Savanna          8 CFB-MR                 31.76      26.02        
  9 Fuertes, Natalie R         8 KB Makos-MR            27.00      27.79        
 10 DeSiena, Kaitlyn           8 CFJV-MR                   NT      27.88        
 11 Decasseres, Brianna        5 KB Makos-MR            32.13      28.17        
 12 Ginesin, Petra             8 CFJV-MR                   NT      28.87        
 13 Warywoda, Caroline         8 LIFE-NJ                30.00      29.10        
 14 Parasnis, Keira S          8 Silver Streaks-MR      33.22      31.44        
 15 Smith, Jaida               7 KB Makos-MR            35.00      37.06        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henry, Paige               8 CAS-MR                 49.00      43.49        
  2 Hlinka, Maria H            8 HS-MR                  50.06      44.22        
  3 Rosenberg, Danielle        8 LIFE-NJ              1:00.00      47.88        
  4 Best, Yasmeen              8 CAS-MR                 58.72      50.87        
  5 Chin, Cassidy *            7 HS-MR                  55.00      51.99        
  6 Kirkorian, Rianna          8 LIFE-NJ                55.95      53.54        
  7 Parasnis, Kareena A        8 Silver Streaks-MR      59.58      55.41        
  8 Pastore, Caroline G        8 SPAR-MR                55.90      55.80        
  9 Sheehan, Maeve E           8 HS-MR                  52.00      55.83        
 10 Huang, Cheri K             7 HS-MR                  59.00      56.18        
 11 Decasseres, Brianna        5 KB Makos-MR          1:16.88      56.96        
 12 Fuertes, Natalie R         8 KB Makos-MR            59.17      57.15        
 13 Lally, Keely M             7 HS-MR                1:05.00      57.53        
 14 Ginesin, Petra             8 CFJV-MR                   NT    1:01.31        
 15 Parasnis, Keira S          8 Silver Streaks-MR    1:18.43    1:13.54        
 16 Smith, Jaida               7 KB Makos-MR          1:20.56    1:23.37        
 -- Cavallino, Sofia V         8 HS-MR                  59.00         DQ        
      No touch at turn
 -- Ly, VanMai *               7 HS-MR                  59.00         DQ        
      Multiple strokes
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Best, Yasmeen              8 CAS-MR                 23.92      22.90        
  2 Lombardo, Kayla            8 RYE-MR                 21.50      23.13        
  3 Pavlonis, Savanna          8 CFB-MR                 35.62      27.88        
  4 Henry, Paige               8 CAS-MR                 30.44      27.89        
  5 Phillips, Samira           8 Silver Streaks-MR      30.22      28.67        
  6 DeSiena, Kaitlyn           8 CFJV-MR                   NT      30.72        
  7 Decasseres, Brianna        5 KB Makos-MR            33.27      31.28        
  7 Fuertes, Natalie R         8 KB Makos-MR            27.87      31.28        
  9 Parasnis, Kareena A        8 Silver Streaks-MR      33.22      32.03        
 10 Parasnis, Keira S          8 Silver Streaks-MR      32.87      32.25        
 11 Millerman, Eva             8 CFB-MR                 35.62      32.44        
 12 Pinnow, Addison            7 CFB-MR                 33.23      35.37        
 13 Ginesin, Petra             8 CFJV-MR                   NT      35.39        
 -- Smith, Jaida               7 KB Makos-MR            48.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Warywoda, Caroline         8 LIFE-NJ                30.00         DQ        
      Arms past hipline
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Best, Yasmeen              8 CAS-MR                 49.95      49.23        
  2 Hlinka, Maria H            8 HS-MR                  55.58      54.14        
  3 Huang, Cheri K             7 HS-MR                1:10.00      59.33        
  4 Henry, Paige               8 CAS-MR               1:10.24      59.35        
  5 Pastore, Caroline G        8 SPAR-MR              1:09.34    1:02.20        
  6 Fuertes, Natalie R         8 KB Makos-MR          1:09.00    1:02.97        
  7 Chin, Cassidy *            7 HS-MR                1:10.00    1:04.37        
  8 Lally, Keely M             7 HS-MR                1:15.00    1:08.50        
  9 Rosenberg, Danielle        8 LIFE-NJ              1:00.00    1:08.63        
 10 Decasseres, Brianna        5 KB Makos-MR          1:28.03    1:12.78        
 11 Cavallino, Sofia V         8 HS-MR                1:05.00    1:13.84        
 12 Parasnis, Kareena A        8 Silver Streaks-MR    1:12.82    1:14.76        
 13 Ly, VanMai *               7 HS-MR                1:10.00    1:16.22        
 14 Sheehan, Maeve E           8 HS-MR                1:55.00    1:23.77        
 -- DeSiena, Kaitlyn           8 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Parasnis, Keira S          8 Silver Streaks-MR    1:12.87         DQ        
      One hand touch
 -- Ginesin, Petra             8 CFJV-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Kirkorian, Rianna          8 LIFE-NJ              1:13.97         DQ        
      One hand touch
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henry, Paige               8 CAS-MR                 20.72      22.57        
  2 DeSiena, Kaitlyn           8 CFJV-MR                   NT      23.52        
  3 Hlinka, Maria H            8 HS-MR                  29.00      23.85        
  4 Rosenberg, Danielle        8 LIFE-NJ                29.63      24.40        
  5 Best, Yasmeen              8 CAS-MR                 22.99      24.50        
  6 Chin, Cassidy *            7 HS-MR                  29.00      25.21        
  7 Lally, Keely M             7 HS-MR                  29.00      26.62        
  8 Cavallino, Sofia V         8 HS-MR                  29.00      27.21        
  9 Huang, Cheri K             7 HS-MR                  33.00      28.23        
 10 Kirkorian, Rianna          8 LIFE-NJ                30.89      28.81        
 11 Ly, VanMai *               7 HS-MR                  29.00      33.70        
 -- Smith, Jaida               7 KB Makos-MR            39.00         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Decasseres, Brianna        5 KB Makos-MR            39.11         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Sheehan, Maeve E           8 HS-MR                  24.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Henry, Paige               8 CAS-MR                 55.69      50.76        
  2 Best, Yasmeen              8 CAS-MR                 54.99      57.60        
 -- Warywoda, Caroline         8 LIFE-NJ              1:00.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deng, Alexa *             10 HS-MR                  31.00      30.48        
  2 Todorov, Ainhoa            9 CFJV-MR                33.50      31.29        
  3 Samko, Clara Mae M         9 HS-MR                  34.75      31.87        
  4 Carley, Olina             10 CFJV-MR                33.50      33.42        
  5 Cani, Ema *                9 HS-MR                  40.59      34.45        
  6 Wiggins, Alayla           10 KB Makos-MR            33.83      34.82        
  7 Bahl, Sangeeta            10 FAST-MR                35.58      35.26        
  8 Jackson, Machia J         10 CAS-MR                 37.69      35.46        
  9 Labate, Lucia N           10 Silver Streaks-MR      38.01      36.07        
 10 Vergara, Sofia             9 SPAR-MR                36.31      36.44        
 11 Padilla, Jocelyn L         9 DESC-NJ                40.02      36.79        
 12 Economakos, Eleni *       10 HS-MR                  42.00      36.89        
 13 Gunnarsdottir, Kolbrun    10 LIFE-NJ                55.89      36.91        
 14 Kung, Alexis               9 SPAR-MR                39.82      36.95        
 15 Paulino, Janylee          10 KB Makos-MR            37.51      37.12        
 16 Campbell, Sela N          10 FAST-MR                38.07      37.26        
 17 Yehudah, Suraiyael         9 CAS-MR                 40.00      37.30        
 18 Ly, Vanvy *                9 HS-MR                  43.00      37.33        
 19 M'Baye, N'Deye            10 CAS-MR                 35.38      37.64        
 20 Vilensky, Izzy T           9 HS-MR                  42.00      38.11        
 21 Economakos, Vasiliky *     9 HS-MR                  45.00      39.00        
 22 Blesofsky, Angelica G     10 LIFE-NJ                40.89      39.41        
 23 Wong, Alyssum W            9 FAST-MR                39.54      39.53        
 24 Parr, Anika               10 LIFE-NJ                46.96      41.14        
 25 Bolino, Emma R             9 HS-MR                  42.80      41.31        
 26 Seidenberg, Olivia F      10 Silver Streaks-MR      40.90      41.66        
 27 Kim, Katelyn               9 LIFE-NJ              1:00.00      42.88        
 28 Ratzan, Maya N            10 DESC-NJ                47.87      43.22        
 29 Salas, Jordan C           10 LIFE-NJ                50.89      43.56        
 30 Kapoor, Rani               9 LIFE-NJ                55.00      43.83        
 31 Svrcek, Stella             9 CFJV-MR                   NT      44.66        
 32 Banja, Cristal *          10 HS-MR                  39.00      45.48        
 33 McCormick, Nora            9 LIFE-NJ              1:10.89      45.71        
 34 Hao, Iris                  9 LIFE-NJ              1:00.00      46.62        
 35 Goyal, Arya                9 FAST-MR                53.38      52.52        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corbett, Brittany         10 CFB-MR               2:36.22    2:37.59        
  2 Carley, Olina             10 CFJV-MR              2:46.89    2:40.92        
  3 Todorov, Ainhoa            9 CFJV-MR              2:55.21    2:42.63        
                  35.17     1:18.32 (43.15)     2:02.82 (44.50)     2:42.63 (39.81)
  4 Wilkinson, Julia          10 CFJV-MR              2:50.06    2:43.45        
  5 Posner, Abigail           10 RYE-MR               2:47.61    2:45.21        
  6 Wiggins, Alayla           10 KB Makos-MR          2:51.59    2:49.47        
  7 Sanchez, Jayleen S         9 DESC-NJ              3:15.35    2:55.16        
                  37.19     1:22.56 (45.37)     2:10.00 (47.44)     2:55.16 (45.16)
  8 Bahl, Sangeeta            10 FAST-MR              3:01.99    2:56.10        
                  39.39     1:24.68 (45.29)     2:12.46 (47.78)     2:56.10 (43.64)
  9 Carano, Mylie             10 CFJV-MR                   NT    2:59.24        
                  38.15     1:25.01 (46.86)     2:12.02 (47.01)     2:59.24 (47.22)
 10 Byrnes, Brigid            10 CFB-MR               2:57.51    3:07.28        
                  40.93     1:29.45 (48.52)     2:19.83 (50.38)     3:07.28 (47.45)
 11 Boglioli, Maddie R        10 SPAR-MR                   NT    3:07.37        
                  41.84     1:29.08 (47.24)     2:19.94 (50.86)     3:07.37 (47.43)
 12 Ha, Kara                  10 LIFE-NJ              2:40.89    3:12.45        
 13 Kracht, Elizabeth         10 CFB-MR                    NT    3:15.09        
                  38.72     1:30.88 (52.16)     2:25.60 (54.72)     3:15.09 (49.49)
 14 Corbett, Allison          10 CFB-MR               3:06.75    3:17.49        
                  43.02     1:34.68 (51.66)     2:28.87 (54.19)     3:17.49 (48.62)
 15 Epstein, Chelsea R        10 LIFE-NJ              3:20.89    3:24.29        
                  41.99     1:34.92 (52.93)     2:31.22 (56.30)     3:24.29 (53.07)
 16 Williams, Madi A           9 DESC-NJ                   NT    3:24.75        
                  42.93     1:34.46 (51.53)     2:30.90 (56.44)     3:24.75 (53.85)
 17 Ratzan, Maya N            10 DESC-NJ              4:11.18    3:25.25        
                  45.24     1:39.10 (53.86)     2:32.90 (53.80)     3:25.25 (52.35)
 18 Blesofsky, Angelica G     10 LIFE-NJ              3:00.89    3:27.28        
                  42.23     1:36.56 (54.33)     2:35.40 (58.84)     3:27.28 (51.88)
 19 Ammon, Ayaka              10 LIFE-NJ              3:00.89    3:32.16        
                  45.41     1:37.99 (52.58)     2:34.75 (56.76)     3:32.16 (57.41)
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deng, Alexa *             10 HS-MR                  37.00      36.78        
  2 Todorov, Ainhoa            9 CFJV-MR                38.39      37.75        
  3 Cani, Ema *                9 HS-MR                  39.23      38.63        
  4 Carano, Mylie             10 CFJV-MR                39.64      38.67        
  5 Samko, Clara Mae M         9 HS-MR                  38.53      40.46        
  6 Bahl, Sangeeta            10 FAST-MR                42.24      41.31        
  7 Yehudah, Suraiyael         9 CAS-MR                 48.00      42.27        
  8 Kung, Alexis               9 SPAR-MR                40.81      42.30        
  9 Vergara, Sofia             9 SPAR-MR                44.11      42.52        
 10 Economakos, Eleni *       10 HS-MR                  49.00      43.25        
 11 Economakos, Vasiliky *     9 HS-MR                  55.00      43.69        
 12 Wong, Alyssum W            9 FAST-MR                45.94      44.37        
 13 Labate, Lucia N           10 Silver Streaks-MR      52.59      44.58        
 14 Paulino, Janylee          10 KB Makos-MR            46.69      45.51        
 15 Ly, Vanvy *                9 HS-MR                  49.00      46.76        
 16 Vilensky, Izzy T           9 HS-MR                  49.00      47.09        
 17 Banja, Cristal *          10 HS-MR                  49.00      47.29        
 18 Bolino, Emma R             9 HS-MR                  47.04      47.38        
 19 Gunnarsdottir, Kolbrun    10 LIFE-NJ              1:10.89      47.53        
 20 Padilla, Jocelyn L         9 DESC-NJ                48.40      47.74        
 21 Ratzan, Maya N            10 DESC-NJ                51.75      48.28        
 22 Parr, Anika               10 LIFE-NJ                59.20      49.38        
 23 Seidenberg, Olivia F      10 Silver Streaks-MR      56.40      50.05        
 24 Goyal, Arya                9 FAST-MR                53.78      51.38        
 25 Svrcek, Stella             9 CFJV-MR                   NT      52.91        
 26 Campbell, Sela N          10 FAST-MR                   NT      53.42        
 27 Kim, Katelyn               9 LIFE-NJ                56.43      53.94        
 28 Salas, Jordan C           10 LIFE-NJ              1:00.89      54.68        
 29 Hao, Iris                  9 LIFE-NJ              1:00.00      57.26        
 30 Kapoor, Rani               9 LIFE-NJ              1:10.00      59.59        
 31 McCormick, Nora            9 LIFE-NJ              1:20.89    1:00.00        
 -- Jackson, Machia J         10 CAS-MR                 41.25         DQ        
      Multiple strokes
 -- Blesofsky, Angelica G     10 LIFE-NJ                45.89         DQ        
      Multiple strokes
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corbett, Brittany         10 CFB-MR               1:24.32    1:24.68        
  2 Wilkinson, Julia          10 CFJV-MR              1:29.93    1:24.92        
  3 Carano, Mylie             10 CFJV-MR                   NT    1:25.78        
  4 Sanchez, Jayleen S         9 DESC-NJ              1:33.23    1:30.31        
  5 Jackson, Machia J         10 CAS-MR               1:34.08    1:30.32        
  6 Bahl, Sangeeta            10 FAST-MR              1:31.91    1:30.49        
  7 M'Baye, N'Deye            10 CAS-MR               1:37.79    1:32.36        
  8 Labate, Lucia N           10 Silver Streaks-MR    1:50.69    1:32.79        
  9 Ha, Kara                  10 LIFE-NJ              1:41.00    1:32.81        
 10 Boglioli, Maddie R        10 SPAR-MR              1:32.94    1:34.57        
 11 Corbett, Allison          10 CFB-MR               1:35.32    1:40.68        
 12 Ratzan, Maya N            10 DESC-NJ              1:43.55    1:40.79        
 13 Cummings, Isabella        10 LIFE-NJ              1:45.89    1:43.78        
 14 Epstein, Chelsea R        10 LIFE-NJ              1:49.69    1:43.90        
 15 Blesofsky, Angelica G     10 LIFE-NJ              2:00.89    1:44.99        
 16 Williams, Madi A           9 DESC-NJ                   NT    1:46.13        
 17 Gunnarsdottir, Kolbrun    10 LIFE-NJ              1:40.89    1:49.44        
 18 Byrnes, Brigid            10 CFB-MR               1:46.16    1:53.92        
 19 Ammon, Ayaka              10 LIFE-NJ              2:00.89    1:53.97        
 20 McCormick, Nora            9 LIFE-NJ              2:30.89    2:03.10        
 21 Berger, Kayla              9 LIFE-NJ              2:00.89    2:23.64        
 22 Metsch, Sarina L           9 LIFE-NJ              2:00.89    2:25.33        
 -- Campbell, Sela N          10 FAST-MR                   NT         DQ        
      Delay initiating turn
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Todorov, Ainhoa            9 CFJV-MR                41.53      42.78        
  2 Lord, Sophia               9 RYE-MR                 46.83      43.00        
  3 Posner, Abigail           10 RYE-MR                 44.70      43.02        
  4 Campbell, Sela N          10 FAST-MR                45.53      43.43        
  5 Carley, Olina             10 CFJV-MR                46.98      46.29        
  6 Blesofsky, Angelica G     10 LIFE-NJ                55.89      47.65        
  6 Ha, Kara                  10 LIFE-NJ                48.51      47.65        
  8 Jackson, Machia J         10 CAS-MR                 54.56      49.01        
  9 Sanchez, Jayleen S         9 DESC-NJ                59.77      49.70        
 10 Corbett, Allison          10 CFB-MR                 52.16      50.39        
 11 Byrnes, Brigid            10 CFB-MR                 51.50      50.95        
 12 Epstein, Chelsea R        10 LIFE-NJ                53.55      53.75        
 13 M'Baye, N'Deye            10 CAS-MR                 51.64      55.11        
 14 Kracht, Elizabeth         10 CFB-MR                 56.41      55.87        
 15 Cummings, Isabella        10 LIFE-NJ              1:00.89      57.00        
 16 Labate, Lucia N           10 Silver Streaks-MR      59.11      58.58        
 17 Ammon, Ayaka              10 LIFE-NJ              1:00.89    1:01.78        
 18 Gunnarsdottir, Kolbrun    10 LIFE-NJ              1:15.89    1:06.90        
 19 Berger, Kayla              9 LIFE-NJ              1:20.89    1:08.75        
 20 McCormick, Nora            9 LIFE-NJ              1:15.89    1:13.79        
 21 Metsch, Sarina L           9 LIFE-NJ              1:15.89    1:17.88        
 -- Yehudah, Suraiyael         9 CAS-MR               1:13.53         DQ        
      Double pull / kicks
 -- Kapoor, Rani               9 LIFE-NJ              1:20.00         DQ        
      One hand touch
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Todorov, Ainhoa            9 CFJV-MR              1:33.77    1:31.68        
                  45.00     1:31.68 (46.68)                                        
  2 Deng, Alexa *             10 HS-MR                1:32.26    1:32.63        
                  46.12     1:32.63 (46.51)                                        
  3 Samko, Clara Mae M         9 HS-MR                1:38.38    1:35.06        
                  44.99     1:35.06 (50.07)                                        
  4 Carano, Mylie             10 CFJV-MR              1:41.06    1:35.73        
                  45.13     1:35.73 (50.60)                                        
  5 Campbell, Sela N          10 FAST-MR                   NT    1:39.39        
                  45.14     1:39.39 (54.25)                                        
  6 Carley, Olina             10 CFJV-MR              1:49.51    1:42.02        
                  48.18     1:42.02 (53.84)                                        
  7 Jackson, Machia J         10 CAS-MR               1:53.76    1:48.24        
                  51.82     1:48.24 (56.42)                                        
  8 Vilensky, Izzy T           9 HS-MR                1:59.00    1:50.36        
                  53.79     1:50.36 (56.57)                                        
  9 Wiggins, Alayla           10 KB Makos-MR          1:45.00    1:51.57        
                  52.25     1:51.57 (59.32)                                        
 10 Salas, Jordan C           10 LIFE-NJ              2:00.89    1:52.73        
                  53.58     1:52.73 (59.15)                                        
 11 Economakos, Vasiliky *     9 HS-MR                1:59.00    1:54.28        
                  56.46     1:54.28 (57.82)                                        
 12 M'Baye, N'Deye            10 CAS-MR               2:05.44    1:59.18        
                  56.79   1:59.18 (1:02.39)                                        
 13 Wong, Alyssum W            9 FAST-MR              2:00.18    2:00.10        
                  57.62   2:00.10 (1:02.48)                                        
 14 Seidenberg, Olivia F      10 Silver Streaks-MR    2:09.12    2:02.07        
                  56.31   2:02.07 (1:05.76)                                        
 15 Bolino, Emma R             9 HS-MR                2:18.47    2:06.29        
                1:01.56   2:06.29 (1:04.73)                                        
 16 Hao, Iris                  9 LIFE-NJ              2:00.00    2:36.44        
                1:08.20   2:36.44 (1:28.24)                                        
 -- Parr, Anika               10 LIFE-NJ              2:10.89         DQ        
      One hand touch
                  56.89                                                            
 -- Yehudah, Suraiyael         9 CAS-MR                    NT         DQ        
      One hand touch
                  52.77                                                            
 -- Economakos, Eleni *       10 HS-MR                1:55.00         DQ        
      One hand touch
                  52.49                                                            
 -- Banja, Cristal *          10 HS-MR                1:55.00         DQ        
      One hand touch
                  52.11                                                            
 -- Ly, Vanvy *                9 HS-MR                1:59.00         DQ        
      One hand touch
                  52.66                                                            
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corbett, Brittany         10 CFB-MR               1:26.84    1:28.44        
                  41.07     1:28.44 (47.37)                                        
  2 Todorov, Ainhoa            9 CFJV-MR              1:47.98    1:28.66        
                  40.66     1:28.66 (48.00)                                        
  3 Wilkinson, Julia          10 CFJV-MR              1:35.12    1:35.08        
                  43.50     1:35.08 (51.58)                                        
  4 Carano, Mylie             10 CFJV-MR                   NT    1:41.82        
                  44.33     1:41.82 (57.49)                                        
  5 Wiggins, Alayla           10 KB Makos-MR          1:48.51    1:45.11        
                  48.43     1:45.11 (56.68)                                        
  6 Bahl, Sangeeta            10 FAST-MR              1:47.57    1:45.40        
                  50.09     1:45.40 (55.31)                                        
  7 Yehudah, Suraiyael         9 CAS-MR                    NT    1:46.60        
                  46.26   1:46.60 (1:00.34)                                        
  8 M'Baye, N'Deye            10 CAS-MR               2:14.12    2:06.40        
  9 Ratzan, Maya N            10 DESC-NJ              2:31.36    2:12.68        
                  59.51   2:12.68 (1:13.17)                                        
 10 McCormick, Nora            9 LIFE-NJ              2:00.89    2:39.13        
                1:11.61   2:39.13 (1:27.52)                                        
 -- Williams, Madi A           9 DESC-NJ                   NT        XDQ        
      Non-simultaneous arms
                1:01.26                                                            
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Posner, Abigail           10 RYE-MR               1:31.68    1:22.78        
                  39.65     1:22.78 (43.13)                                        
  2 Carley, Olina             10 CFJV-MR              1:26.68    1:23.21        
                  38.23     1:23.21 (44.98)                                        
  3 Lord, Sophia               9 RYE-MR               1:26.86    1:27.90        
                  44.51     1:27.90 (43.39)                                        
  4 Lombardo, Kayla            8 RYE-MR               1:33.10    1:28.27        
                  42.52     1:28.27 (45.75)                                        
  5 Jackson, Machia J         10 CAS-MR               1:37.23    1:30.48        
                  42.34     1:30.48 (48.14)                                        
  6 Bahl, Sangeeta            10 FAST-MR              1:34.99    1:30.93        
                  43.87     1:30.93 (47.06)                                        
  7 Corbett, Allison          10 CFB-MR               1:38.98    1:35.25        
                  44.92     1:35.25 (50.33)                                        
  8 Wiggins, Alayla           10 KB Makos-MR          1:39.08    1:35.28        
                  45.19     1:35.28 (50.09)                                        
  9 Campbell, Sela N          10 FAST-MR                   NT    1:38.34        
                  48.44     1:38.34 (49.90)                                        
 10 Kracht, Elizabeth         10 CFB-MR               1:51.47    1:40.63        
                  47.49     1:40.63 (53.14)                                        
 11 Yehudah, Suraiyael         9 CAS-MR               1:50.58    1:41.16        
                  44.90     1:41.16 (56.26)                                        
 12 Ha, Kara                  10 LIFE-NJ              1:40.89    1:41.53        
                  51.09     1:41.53 (50.44)                                        
 13 M'Baye, N'Deye            10 CAS-MR               1:38.72    1:42.36        
                  48.75     1:42.36 (53.61)                                        
 14 Labate, Lucia N           10 Silver Streaks-MR    1:52.11    1:44.95        
                  50.02     1:44.95 (54.93)                                        
 15 Byrnes, Brigid            10 CFB-MR               1:44.57    1:45.07        
                  51.00     1:45.07 (54.07)                                        
 16 Blesofsky, Angelica G     10 LIFE-NJ              2:00.89    1:51.32        
                  50.92   1:51.32 (1:00.40)                                        
 17 Cummings, Isabella        10 LIFE-NJ              1:55.89    1:53.10        
                  54.37     1:53.10 (58.73)                                        
 18 Gunnarsdottir, Kolbrun    10 LIFE-NJ              1:40.89    1:53.32        
                  53.37     1:53.32 (59.95)                                        
 19 Epstein, Chelsea R        10 LIFE-NJ              1:49.68    1:53.81        
                  53.84     1:53.81 (59.97)                                        
 20 Ammon, Ayaka              10 LIFE-NJ              2:00.89    1:57.37        
                  56.79   1:57.37 (1:00.58)                                        
 21 Berger, Kayla              9 LIFE-NJ              2:00.89    2:11.62        
                1:09.00   2:11.62 (1:02.62)                                        
 -- Corbett, Brittany         10 CFB-MR               1:25.34         DQ        
      False start - Misc
                  40.06          DQ (43.04)                                        
 -- Metsch, Sarina L           9 LIFE-NJ              2:15.89         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                1:13.44        DQ (1:12.80)                                        
 -- Kapoor, Rani               9 LIFE-NJ              3:00.00         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                1:04.24        DQ (1:10.27)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deng, Alexa *             10 HS-MR                2:50.00    2:52.70        
                  40.99     1:25.66 (44.67)     2:13.71 (48.05)     2:52.70 (38.99)
  2 Samko, Clara Mae M         9 HS-MR                3:15.00    2:59.73        
                  41.57     1:26.23 (44.66)     2:18.03 (51.80)     2:59.73 (41.70)
  3 Carley, Olina             10 CFJV-MR              3:07.86    3:00.69        
                  40.56     1:26.46 (45.90)     2:21.95 (55.49)     3:00.69 (38.74)
  4 Cani, Ema *                9 HS-MR                3:15.00    3:04.40        
                  39.23     1:22.98 (43.75)     2:20.38 (57.40)     3:04.40 (44.02)
  5 Carano, Mylie             10 CFJV-MR              3:22.97    3:15.07        
                  44.97     1:34.81 (49.84)     2:32.39 (57.58)     3:15.07 (42.68)
  6 Bahl, Sangeeta            10 FAST-MR              3:29.74    3:15.61        
                  46.53     1:34.90 (48.37)     2:32.94 (58.04)     3:15.61 (42.67)
  7 Salas, Jordan C           10 LIFE-NJ              3:10.89    4:03.03        
                  58.19   1:59.18 (1:00.99)   3:05.49 (1:06.31)     4:03.03 (57.54)
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harbor Seals-MR  'A'                              1:12.93    1:02.82        
     1) Samko, Clara Mae M 9            2) Hlinka, Maria H 8              
     3) Cani, Ema * 9                   4) Deng, Alexa * 10               
                  33.60     1:02.82 (29.22)                                        
  2 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:10.02    1:03.22        
     1) Carley, Olina 10                2) Carano, Mylie 10               
     3) Callaghan, Brigid 8             4) Todorov, Ainhoa 9              
                  31.96     1:03.22 (31.26)                                        
  3 Cas Stingrays-MR  'A'                                  NT    1:07.59        
     1) Henry, Paige 8                  2) Yehudah, Suraiyael 9           
     3) M'Baye, N'Deye 10               4) Best, Yasmeen 8                
                  32.52     1:07.59 (35.07)                                        
  4 Harbor Seals-MR  'B'                                   NT    1:12.70        
     1) Economakos, Eleni * 10          2) Economakos, Vasiliky * 9       
     3) Ly, Vanvy * 9                   4) Bolino, Emma R 9               
                  36.71     1:12.70 (35.99)                                        
  5 Kips Bay Makos-MR  'A'                            1:21.78    1:17.25        
     1) Wiggins, Alayla 10              2) Decasseres, Brianna 5          
     3) Fuertes, Natalie R 8            4) Paulino, Janylee 10            
                1:06.22     1:17.25 (11.03)                                        
  6 Harbor Seals-MR  'C'                                   NT    1:29.53        
     1) Sheehan, Maeve E 8              2) Cavallino, Sofia V 8           
     3) Chin, Cassidy * 7               4) Vilensky, Izzy T 9             
                  49.74     1:29.53 (39.79)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:30.38    2:33.37        
     1) Carano, Mylie 10                2) Todorov, Ainhoa 9              
     3) Carley, Olina 10                4) Wilkinson, Julia 10            
                  39.07     1:22.46 (43.39)     2:00.14 (37.68)     2:33.37 (33.23)
  2 Cas Stingrays-MR  'A'                             2:52.61    2:59.82        
     1) Henry, Paige 8                  2) Best, Yasmeen 8                
     3) Yehudah, Suraiyael 9            4) M'Baye, N'Deye 10              
                  45.22     1:32.75 (47.53)     2:19.52 (46.77)     2:59.82 (40.30)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gregory, Kylie f          12 CAS-MR                 30.33      29.66        
  2 Quiller, Hailey M         11 CAS-MR                 29.71      30.90        
  3 Gomez, Ivonne             11 SPAR-MR                30.88      30.92        
  4 Chicaiza, Natali          11 CFJV-MR                31.90      31.19        
  5 Washington, Madison L     11 CAS-MR                 31.50      31.56        
  6 Isom, Christina M         11 CAS-MR                 32.14      32.02        
  7 Gonzalez, Imani L         11 KB Makos-MR            30.90      32.10        
  8 Graham, Kamaria B         11 DESC-NJ                34.69      32.24        
  9 Williams, Alisia          11 CAS-MR                 32.87      32.31        
 10 Goyal, Ilina              12 FAST-MR                35.50      32.61        
 11 Howard, Maia              12 NPR-NJ                 35.93      33.00        
 12 Kelly, Katie              12 CFJV-MR                32.38      33.13        
 13 Delgado, Isabella         11 CAS-MR                 35.57      33.27        
 14 Linahan, Kristin          11 CFJV-MR                33.73      33.75        
 15 Barabasi, Bianca R        12 FAST-MR                33.59      34.00        
 16 Rubio, Valentina          12 FAST-MR                35.05      34.23        
 17 Hedman, Else              11 CFJV-MR                35.95      35.00        
 18 Rivera, Krisna            12 KB Makos-MR            35.84      35.32        
 19 Zhang, Amanda             11 LIFE-NJ                36.71      35.36        
 20 Prospero, Gabriella       12 CFJV-MR                36.92      35.87        
 21 Martinez, Leslie          12 KB Makos-MR            36.83      35.94        
 22 Zhu, Shirley              12 LIFE-NJ              1:00.00      36.12        
 23 Iza, Zamira               11 CFJV-MR                37.63      37.17        
 24 Blatter, Jade B           11 Silver Streaks-MR      40.65      37.18        
 25 Bell, Cameryn L           11 FAST-MR                37.50      37.26        
 26 Shea, Oliva               12 CFJV-MR                39.34      37.90        
 27 Cataldo, Alyssa           12 CFJV-MR                38.06      38.89        
 28 Haider, Zara              11 Silver Streaks-MR      40.39      42.04        
 29 Benjamin, Katherine M     12 LIFE-NJ              1:00.89      42.50        
 30 Scholz, Amanda C          12 Silver Streaks-MR      51.63      48.60        
 31 Nandakumar, Nishta        11 FAST-MR                51.22      50.45        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacDonald, Kate           12 CFJV-MR              6:24.16    6:28.23        
                  33.58     1:11.34 (37.76)     1:51.52 (40.18)     2:31.49 (39.97)
        3:11.82 (40.33)     3:52.65 (40.83)     4:33.22 (40.57)     5:12.85 (39.63)
        5:51.59 (38.74)     6:28.23 (36.64)                                        
  2 Deng, Chloe *             12 HS-MR                6:30.00    6:29.02        
                  34.32     1:11.86 (37.54)     1:52.42 (40.56)     2:33.70 (41.28)
        3:14.48 (40.78)     3:55.74 (41.26)     4:36.56 (40.82)     5:16.95 (40.39)
        5:55.92 (38.97)     6:29.02 (33.10)                                        
  3 Hanin, Katherine P        12 HS-MR                6:45.00    6:50.47        
                  34.81     1:14.36 (39.55)     1:57.07 (42.71)     2:39.89 (42.82)
        3:22.07 (42.18)     4:05.85 (43.78)     4:49.31 (43.46)     5:31.66 (42.35)
        6:14.29 (42.63)     6:50.47 (36.18)                                        
  4 Gomez, Ivonne             11 SPAR-MR              6:54.78    6:57.83        
                  36.07     1:16.26 (40.19)     1:58.75 (42.49)     2:40.88 (42.13)
        3:23.73 (42.85)     4:08.17 (44.44)     4:52.58 (44.41)     5:37.07 (44.49)
        6:19.84 (42.77)     6:57.83 (37.99)                                        
  5 Rubio, Valentina          12 FAST-MR              7:29.72    7:07.59        
                  37.70     1:18.30 (40.60)     2:00.77 (42.47)     2:44.41 (43.64)
        3:28.03 (43.62)     4:14.45 (46.42)     4:59.69 (45.24)     5:43.91 (44.22)
        6:27.74 (43.83)     7:07.59 (39.85)                                        
  6 Feeney, Jordan H          11 HS-MR                6:45.00    7:08.22        
                  36.70     1:19.00 (42.30)     2:02.79 (43.79)     2:47.08 (44.29)
        3:31.54 (44.46)     4:16.24 (44.70)     5:00.53 (44.29)     5:45.21 (44.68)
        6:29.17 (43.96)     7:08.22 (39.05)                                        
  7 Kirkorian, Karen          12 LIFE-NJ              6:15.89    7:12.02        
                  34.12     1:13.85 (39.73)     1:55.79 (41.94)     2:37.76 (41.97)
        3:20.24 (42.48)     4:03.63 (43.39)     4:47.83 (44.20)   6:16.13 (1:28.30)
        6:52.86 (36.73)     7:12.02 (19.16)                                        
  8 Bensabeur, Sidney         11 CFJV-MR                   NT    7:21.98        
                  36.90     1:20.03 (43.13)     2:04.91 (44.88)     2:50.55 (45.64)
        3:36.66 (46.11)     4:22.69 (46.03)     5:08.50 (45.81)     5:55.12 (46.62)
        6:40.01 (44.89)     7:21.98 (41.97)                                        
  9 Kung, Annabelle D         11 SPAR-MR              6:45.32    7:22.23        
                  37.63     1:20.96 (43.33)     2:07.71 (46.75)     2:55.09 (47.38)
        3:41.39 (46.30)     4:28.08 (46.69)     5:13.53 (45.45)     5:58.29 (44.76)
        6:41.53 (43.24)     7:22.23 (40.70)                                        
 10 Goyal, Ilina              12 FAST-MR              7:24.09    7:24.80        
                  38.38     1:22.20 (43.82)     2:06.89 (44.69)     2:52.41 (45.52)
        3:38.61 (46.20)     4:25.26 (46.65)     5:11.36 (46.10)     5:58.17 (46.81)
        6:44.10 (45.93)     7:24.80 (40.70)                                        
 11 Gonzalez, Imani L         11 KB Makos-MR          8:00.00    7:31.54        
                  37.74   2:09.03 (1:31.29)   4:27.96 (2:18.93)   6:03.56 (1:35.60)
        6:50.53 (46.97)     7:31.54 (41.01)                                        
 12 Zucchi, Mia               11 CFJV-MR                   NT    7:38.87        
                  37.36     1:23.67 (46.31)     2:10.03 (46.36)     2:56.59 (46.56)
        3:41.71 (45.12)                             5:19.27 ( )   7:38.87 (2:19.60)
 13 Zhang, Amanda             11 LIFE-NJ              7:45.00    7:42.78        
                  39.12     1:23.54 (44.42)     2:10.04 (46.50)     2:57.33 (47.29)
        3:45.55 (48.22)     4:33.48 (47.93)     5:22.47 (48.99)     6:11.24 (48.77)
        6:59.08 (47.84)     7:42.78 (43.70)                                        
 14 Wong, Reinesse W          12 FAST-MR              7:33.12    7:45.60        
                  36.55     1:18.81 (42.26)     2:04.44 (45.63)     2:51.81 (47.37)
        3:39.48 (47.67)     4:28.92 (49.44)     5:19.14 (50.22)     6:09.11 (49.97)
        7:00.28 (51.17)     7:45.60 (45.32)                                        
 15 Barabasi, Bianca R        12 FAST-MR              8:00.62    7:50.25        
                  39.44     1:25.58 (46.14)     2:13.66 (48.08)     3:01.69 (48.03)
        3:48.85 (47.16)     4:37.44 (48.59)     5:26.47 (49.03)     6:15.88 (49.41)
        7:04.84 (48.96)     7:50.25 (45.41)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gregory, Kylie f          12 CAS-MR                 36.53      34.93        
  2 Appelbaum, Talya          11 RYE-MR                 36.10      35.25        
  3 Barabasi, Bianca R        12 FAST-MR                38.13      36.79        
  4 Quiller, Hailey M         11 CAS-MR                 35.18      37.77        
  5 Kelly, Katie              12 CFJV-MR                36.67      38.20        
  6 Washington, Madison L     11 CAS-MR                 38.85      38.47        
  7 Gomez, Ivonne             11 SPAR-MR                36.62      38.62        
  8 Bensabeur, Sidney         11 CFJV-MR                40.04      38.90        
  9 Isom, Christina M         11 CAS-MR                 41.17      39.00        
 10 Goyal, Ilina              12 FAST-MR                41.22      39.14        
 11 Delgado, Isabella         11 CAS-MR                 40.81      39.34        
 12 Gonzalez, Imani L         11 KB Makos-MR            38.08      39.80        
 13 Linahan, Kristin          11 CFJV-MR                42.50      40.57        
 14 Zhang, Amanda             11 LIFE-NJ                42.35      40.82        
 15 Williams, Alisia          11 CAS-MR                 41.49      40.97        
 16 Hedman, Else              11 CFJV-MR                42.46      41.19        
 17 Rubio, Valentina          12 FAST-MR                43.00      41.50        
 18 Howard, Maia              12 NPR-NJ                 43.96      42.10        
 19 Rivera, Krisna            12 KB Makos-MR            45.33      43.49        
 20 Shea, Oliva               12 CFJV-MR                43.23      43.62        
 21 Bell, Cameryn L           11 FAST-MR                40.68      45.85        
 22 Zhu, Shirley              12 LIFE-NJ                53.53      45.92        
 23 Prospero, Gabriella       12 CFJV-MR                46.25      46.62        
 24 Martinez, Leslie          12 KB Makos-MR            50.35      47.08        
 25 Graham, Kamaria B         11 DESC-NJ                37.68      50.75        
 26 Haider, Zara              11 Silver Streaks-MR      50.88      51.19        
 27 Benjamin, Katherine M     12 LIFE-NJ              1:15.89      56.09        
 28 Scholz, Amanda C          12 Silver Streaks-MR      57.54      58.43        
 -- Blatter, Jade B           11 Silver Streaks-MR      50.85         DQ        
      Multiple strokes
 -- Iza, Zamira               11 CFJV-MR                46.08         DQ        
      Multiple strokes
 -- Nandakumar, Nishta        11 FAST-MR                54.06         DQ        
      Delay initiating turn
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Delaney          12 CFJV-MR              1:13.71    1:10.62        
                  34.21     1:10.62 (36.41)                                        
  2 Aery, Christine           12 CFJV-MR              1:10.46    1:12.74        
                  34.44     1:12.74 (38.30)                                        
  3 Gregory, Kylie f          12 CAS-MR               1:21.96    1:17.54        
                  37.32     1:17.54 (40.22)                                        
  4 Deng, Chloe *             12 HS-MR                1:20.00    1:17.90        
                  38.02     1:17.90 (39.88)                                        
  5 Graham, Kamaria B         11 DESC-NJ              1:24.04    1:19.32        
  6 Kelly, Katie              12 CFJV-MR              1:22.16    1:20.41        
                  39.36     1:20.41 (41.05)                                        
  7 Chicaiza, Natali          11 CFJV-MR              1:23.16    1:21.01        
                  40.27     1:21.01 (40.74)                                        
  8 Kirkorian, Karen          12 LIFE-NJ              1:27.89    1:21.25        
                1:21.31         1:21.25 ( )                                        
  9 Washington, Madison L     11 CAS-MR               1:29.25    1:23.62        
                  40.56     1:23.62 (43.06)                                        
 10 Hanin, Katherine P        12 HS-MR                1:20.00    1:23.68        
                  40.77     1:23.68 (42.91)                                        
 11 Barabasi, Bianca R        12 FAST-MR              1:21.45    1:23.78        
                  41.39     1:23.78 (42.39)                                        
 12 Quiller, Hailey M         11 CAS-MR               1:20.51    1:23.85        
                  39.98     1:23.85 (43.87)                                        
 13 Wong, Reinesse W          12 FAST-MR              1:25.36    1:24.67        
                  39.90     1:24.67 (44.77)                                        
 14 Isom, Christina M         11 CAS-MR               1:33.28    1:24.77        
                  41.03     1:24.77 (43.74)                                        
 15 Feeney, Jordan H          11 HS-MR                1:20.00    1:25.72        
                  41.88     1:25.72 (43.84)                                        
 16 Goyal, Ilina              12 FAST-MR              1:29.01    1:26.49        
                  41.71     1:26.49 (44.78)                                        
 17 Williams, Alisia          11 CAS-MR               1:39.50    1:26.57        
 18 Bensabeur, Sidney         11 CFJV-MR              1:30.89    1:26.72        
                  42.24     1:26.72 (44.48)                                        
 19 Zucchi, Mia               11 CFJV-MR              1:36.22    1:27.91        
                1:27.89      1:27.91 (0.02)                                        
 20 Thomas, Sasha G           12 DESC-NJ              1:40.85    1:28.06        
 21 Rubio, Valentina          12 FAST-MR              1:30.83    1:28.08        
                  43.23     1:28.08 (44.85)                                        
 22 Zhang, Amanda             11 LIFE-NJ              1:30.00    1:30.69        
                  43.21     1:30.69 (47.48)                                        
 23 Howard, Maia              12 NPR-NJ               1:42.27    1:34.22        
                1:35.05         1:34.22 ( )                                        
 24 Huang, Chloe K            11 HS-MR                1:39.00    1:35.02        
 25 Callaghan, Mary-Kate      11 CFJV-MR              1:46.60    1:39.05        
 26 Bell, Cameryn L           11 FAST-MR              1:38.47    1:40.07        
                  49.16     1:40.07 (50.91)                                        
 27 Iza, Zamira               11 CFJV-MR                   NT    1:41.91        
 28 Haider, Zara              11 Silver Streaks-MR    1:53.97    1:52.60        
                1:52.74         1:52.60 ( )                                        
 29 Cataldo, Alyssa           12 CFJV-MR                   NT    1:57.54        
                  53.33   1:57.54 (1:04.21)                                        
 30 Nandakumar, Nishta        11 FAST-MR              2:02.34    1:57.62        
 31 Scholz, Amanda C          12 Silver Streaks-MR    2:08.30    2:04.70        
                  57.81   2:04.70 (1:06.89)                                        
 -- Blatter, Jade B           11 Silver Streaks-MR    1:54.98         DQ        
      Multiple strokes
                1:43.38                                                            
 -- Delgado, Isabella         11 CAS-MR               1:29.60         DQ        
      Delay initiating turn
                1:24.82                                                            
 -- Lane, Jordan              11 CAS-MR               1:40.51         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                1:36.41                                                            
 -- Martinez, Leslie          12 KB Makos-MR          1:47.77         DQ        
      Other
                1:43.51                                                            
 -- Rivera, Krisna            12 KB Makos-MR          1:47.09         DQ        
      Multiple strokes
                  45.50                                                            
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aery, Christine           12 CFJV-MR                35.85      37.77        
  2 Leonard, Delaney          12 CFJV-MR                37.78      38.08        
  3 Deng, Chloe *             12 HS-MR                  37.00      38.92        
  4 Gregory, Kylie f          12 CAS-MR                 41.31      40.25        
  5 Gomez, Ivonne             11 SPAR-MR                42.78      42.44        
  6 Kirkorian, Karen          12 LIFE-NJ                41.87      42.53        
  7 MacDonald, Laura          11 CFJV-MR                42.52      42.58        
  8 Washington, Madison L     11 CAS-MR                 41.20      42.84        
  9 Kung, Annabelle D         11 SPAR-MR                45.20      42.96        
 10 Kelly, Katie              12 CFJV-MR                42.63      43.15        
 11 Huang, Chloe K            11 HS-MR                  47.00      43.19        
 12 Isom, Christina M         11 CAS-MR                 42.58      43.20        
 13 Hedman, Else              11 CFJV-MR                44.78      43.26        
 14 Quiller, Hailey M         11 CAS-MR                 42.31      43.82        
 15 Wong, Reinesse W          12 FAST-MR                44.44      44.09        
 16 Howard, Maia              12 NPR-NJ                 46.74      45.04        
 17 Chicaiza, Natali          11 CFJV-MR                44.83      45.10        
 18 Thomas, Sasha G           12 DESC-NJ                47.76      45.33        
 19 Williams, Alisia          11 CAS-MR                 45.87      46.05        
 20 Rivera, Krisna            12 KB Makos-MR            49.65      46.77        
 21 Zucchi, Mia               11 CFJV-MR                55.42      47.40        
 22 Rubio, Valentina          12 FAST-MR                49.08      47.60        
 23 Feeney, Jordan H          11 HS-MR                  45.52      47.64        
 24 Delgado, Isabella         11 CAS-MR                 50.03      47.73        
 25 Gonzalez, Imani L         11 KB Makos-MR            45.82      49.72        
 25 Lane, Jordan              11 CAS-MR                 47.49      49.72        
 27 Martinez, Leslie          12 KB Makos-MR            54.29      49.75        
 28 Iza, Zamira               11 CFJV-MR                   NT      51.03        
 29 Bell, Cameryn L           11 FAST-MR                50.71      51.89        
 30 Cataldo, Alyssa           12 CFJV-MR                   NT      56.90        
 31 Haider, Zara              11 Silver Streaks-MR      53.11      59.28        
 32 Blatter, Jade B           11 Silver Streaks-MR      53.11    1:00.69        
 33 Scholz, Amanda C          12 Silver Streaks-MR    1:05.11    1:16.52        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Delaney          12 CFJV-MR              1:23.87    1:21.57        
                  39.14     1:21.57 (42.43)                                        
  2 Aery, Christine           12 CFJV-MR              1:19.79    1:21.98        
                  37.51     1:21.98 (44.47)                                        
  3 Zhu, Shirley              12 LIFE-NJ              1:45.37    1:26.42        
                  40.82     1:26.42 (45.60)                                        
  4 Bensabeur, Sidney         11 CFJV-MR              1:31.10    1:27.02        
                  41.72     1:27.02 (45.30)                                        
  5 Appelbaum, Talya          11 RYE-MR               1:24.00    1:27.05        
                  40.94     1:27.05 (46.11)                                        
  6 MacDonald, Kate           12 CFJV-MR              1:26.74    1:27.76        
                  42.72     1:27.76 (45.04)                                        
  7 Gregory, Kylie f          12 CAS-MR               1:31.92    1:28.63        
                  41.95     1:28.63 (46.68)                                        
  8 Isom, Christina M         11 CAS-MR               1:31.59    1:33.91        
                  43.49     1:33.91 (50.42)                                        
  9 Washington, Madison L     11 CAS-MR               1:39.39    1:35.69        
                  45.47     1:35.69 (50.22)                                        
 10 Quiller, Hailey M         11 CAS-MR               1:39.61    1:35.72        
                  46.11     1:35.72 (49.61)                                        
 11 Delgado, Isabella         11 CAS-MR               1:45.47    1:36.50        
                  46.43     1:36.50 (50.07)                                        
 12 Linahan, Kristin          11 CFJV-MR                   NT    1:38.11        
                  43.17     1:38.11 (54.94)                                        
 13 Gonzalez, Imani L         11 KB Makos-MR          1:45.00    1:40.21        
                  47.55     1:40.21 (52.66)                                        
 14 Chicaiza, Natali          11 CFJV-MR              1:45.00    1:41.02        
                  47.69     1:41.02 (53.33)                                        
 15 Rubio, Valentina          12 FAST-MR              1:50.85    1:42.32        
                  47.60     1:42.32 (54.72)                                        
 16 Rivera, Krisna            12 KB Makos-MR          1:49.00    1:48.36        
                  50.22     1:48.36 (58.14)                                        
 17 Iza, Zamira               11 CFJV-MR              1:59.34    1:51.88        
                1:52.15         1:51.88 ( )                                        
 18 Benjamin, Katherine M     12 LIFE-NJ              2:15.89    1:58.55        
                1:58.66         1:58.55 ( )                                        
 19 Haider, Zara              11 Silver Streaks-MR    1:55.11    2:13.91        
                2:14.05         2:13.91 ( )                                        
 20 Scholz, Amanda C          12 Silver Streaks-MR    2:19.11    2:48.93        
 -- Blatter, Jade B           11 Silver Streaks-MR    1:55.11         DQ        
      Double pull / kicks
                1:02.57                                                            
 -- Cataldo, Alyssa           12 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Two strokes under water
                  55.46                                                            
 -- Martinez, Leslie          12 KB Makos-MR          1:54.00         DQ        
      Butterfly kick
                  52.09                                                            
 -- Williams, Alisia          11 CAS-MR               1:43.55         DQ        
      Head not up
                  48.30                                                            
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Delaney          12 CFJV-MR                30.50      29.81        
  2 MacDonald, Kate           12 CFJV-MR                33.00      32.69        
  3 Deng, Chloe *             12 HS-MR                  34.00      33.43        
  4 Kung, Annabelle D         11 SPAR-MR                37.85      33.46        
  5 Gomez, Ivonne             11 SPAR-MR                34.22      34.75        
  6 Quiller, Hailey M         11 CAS-MR                 32.69      35.38        
  7 Aery, Christine           12 CFJV-MR                35.22      35.47        
  8 Washington, Madison L     11 CAS-MR                 36.22      35.75        
  9 MacDonald, Laura          11 CFJV-MR                37.75      36.53        
 10 Gregory, Kylie f          12 CAS-MR                 36.87      38.65        
 11 Graham, Kamaria B         11 DESC-NJ                41.68      38.70        
 12 Goyal, Ilina              12 FAST-MR                42.97      39.40        
 13 Hedman, Else              11 CFJV-MR                45.19      39.42        
 14 Williams, Alisia          11 CAS-MR                 42.49      39.45        
 15 Delgado, Isabella         11 CAS-MR                 43.94      39.47        
 16 Hanin, Katherine P        12 HS-MR                  37.00      39.76        
 17 Lane, Jordan              11 CAS-MR                 37.88      39.80        
 18 Barabasi, Bianca R        12 FAST-MR                35.49      39.88        
 19 Wong, Reinesse W          12 FAST-MR                37.46      40.09        
 20 Gonzalez, Imani L         11 KB Makos-MR            40.19      40.14        
 21 Feeney, Jordan H          11 HS-MR                  43.20      40.74        
 22 Isom, Christina M         11 CAS-MR                 42.77      41.04        
 23 Rubio, Valentina          12 FAST-MR                47.18      41.40        
 23 Thomas, Sasha G           12 DESC-NJ                49.01      41.40        
 25 Zhang, Amanda             11 LIFE-NJ                43.13      42.93        
 26 Huang, Chloe K            11 HS-MR                  42.00      42.96        
 27 Callaghan, Mary-Kate      11 CFJV-MR                43.31      43.73        
 28 Rivera, Krisna            12 KB Makos-MR            46.71      44.47        
 29 Bell, Cameryn L           11 FAST-MR                44.12      46.51        
 30 Martinez, Leslie          12 KB Makos-MR            48.02      49.28        
 31 Iza, Zamira               11 CFJV-MR                49.56      49.56        
 32 Nandakumar, Nishta        11 FAST-MR              1:08.25    1:01.92        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Delaney          12 CFJV-MR              1:08.10    1:06.94        
                  31.98     1:06.94 (34.96)                                        
  2 MacDonald, Kate           12 CFJV-MR              1:23.72    1:18.53        
                  34.04     1:18.53 (44.49)                                        
  3 Quiller, Hailey M         11 CAS-MR               1:20.50    1:23.25        
                  37.30     1:23.25 (45.95)                                        
  4 Aery, Christine           12 CFJV-MR              1:23.40    1:25.80        
                  38.98     1:25.80 (46.82)                                        
  5 Gomez, Ivonne             11 SPAR-MR              1:29.76    1:28.33        
                  38.81     1:28.33 (49.52)                                        
  6 Goyal, Ilina              12 FAST-MR              1:36.10    1:30.47        
                  42.12     1:30.47 (48.35)                                        
  7 Washington, Madison L     11 CAS-MR               1:35.21    1:30.77        
                  40.96     1:30.77 (49.81)                                        
  8 Bensabeur, Sidney         11 CFJV-MR              1:41.51    1:31.47        
                  40.99     1:31.47 (50.48)                                        
  9 Graham, Kamaria B         11 DESC-NJ              1:49.25    1:32.50        
                  41.69     1:32.50 (50.81)                                        
 10 Williams, Alisia          11 CAS-MR               1:44.48    1:33.09        
                  42.33     1:33.09 (50.76)                                        
 11 Gregory, Kylie f          12 CAS-MR               1:38.28    1:35.19        
                  41.73     1:35.19 (53.46)                                        
 12 Barabasi, Bianca R        12 FAST-MR              1:34.54    1:36.52        
                  44.73     1:36.52 (51.79)                                        
 13 Isom, Christina M         11 CAS-MR                    NT    1:36.86        
                  43.14     1:36.86 (53.72)                                        
 14 Zhu, Shirley              12 LIFE-NJ              2:08.66    1:48.59        
                  49.84     1:48.59 (58.75)                                        
 15 Bell, Cameryn L           11 FAST-MR              1:40.97    1:49.38        
                  49.63     1:49.38 (59.75)                                        
 -- Nandakumar, Nishta        11 FAST-MR              2:12.58         DQ        
      One hand touch
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacDonald, Kate           12 CFJV-MR              1:16.68    1:14.07        
                  33.44     1:14.07 (40.63)                                        
  2 Hanin, Katherine P        12 HS-MR                1:16.74    1:18.97        
                  37.90     1:18.97 (41.07)                                        
  3 MacDonald, Laura          11 CFJV-MR              1:21.89    1:19.12        
                  37.56     1:19.12 (41.56)                                        
  4 Gregory, Kylie f          12 CAS-MR               1:21.33    1:19.95        
                  38.00     1:19.95 (41.95)                                        
  5 Kirkorian, Karen          12 LIFE-NJ              1:21.59    1:19.97        
                  37.22     1:19.97 (42.75)                                        
  6 Bensabeur, Sidney         11 CFJV-MR              1:29.10    1:20.98        
                  39.03     1:20.98 (41.95)                                        
  7 Chicaiza, Natali          11 CFJV-MR              1:22.76    1:21.37        
                  38.19     1:21.37 (43.18)                                        
  8 Quiller, Hailey M         11 CAS-MR               1:17.77    1:23.38        
                  37.92     1:23.38 (45.46)                                        
  9 Washington, Madison L     11 CAS-MR               1:24.17    1:23.81        
                  39.29     1:23.81 (44.52)                                        
 10 Goyal, Ilina              12 FAST-MR              1:32.55    1:24.21        
                  39.23     1:24.21 (44.98)                                        
 11 Kelly, Katie              12 CFJV-MR              1:23.51    1:25.46        
                  40.40     1:25.46 (45.06)                                        
 12 Williams, Alisia          11 CAS-MR               1:28.14    1:26.46        
                  40.68     1:26.46 (45.78)                                        
 13 Delgado, Isabella         11 CAS-MR               1:29.48    1:26.71        
                  39.84     1:26.71 (46.87)                                        
 14 Isom, Christina M         11 CAS-MR               1:29.33    1:26.86        
                  38.99     1:26.86 (47.87)                                        
 15 Hedman, Else              11 CFJV-MR              1:35.32    1:27.95        
                  41.59     1:27.95 (46.36)                                        
 16 Huang, Chloe K            11 HS-MR                1:35.00    1:28.65        
                  42.25     1:28.65 (46.40)                                        
 17 Barabasi, Bianca R        12 FAST-MR              1:32.21    1:28.69        
                  37.44     1:28.69 (51.25)                                        
 18 Graham, Kamaria B         11 DESC-NJ              1:46.87    1:29.63        
                  41.47     1:29.63 (48.16)                                        
 19 Zhang, Amanda             11 LIFE-NJ              2:30.00    1:31.96        
                  43.83     1:31.96 (48.13)                                        
 20 Lane, Jordan              11 CAS-MR               1:36.56    1:32.63        
                  44.02     1:32.63 (48.61)                                        
 21 Callaghan, Mary-Kate      11 CFJV-MR              1:38.29    1:36.59        
                  45.13     1:36.59 (51.46)                                        
 22 Bell, Cameryn L           11 FAST-MR              1:33.21    1:44.52        
                  47.79     1:44.52 (56.73)                                        
 23 Nandakumar, Nishta        11 FAST-MR              2:10.31    2:06.31        
                  57.31   2:06.31 (1:09.00)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Delaney          12 CFJV-MR              2:35.76    2:31.99        
                  32.99     1:12.11 (39.12)     1:56.28 (44.17)     2:31.99 (35.71)
  2 MacDonald, Kate           12 CFJV-MR              2:44.00    2:42.01        
                  35.75     1:14.97 (39.22)     2:04.07 (49.10)     2:42.01 (37.94)
  3 Aery, Christine           12 CFJV-MR              2:44.31    2:48.15        
                  39.76     1:20.88 (41.12)     2:08.96 (48.08)     2:48.15 (39.19)
  4 Appelbaum, Talya          11 RYE-MR               2:48.82    2:49.35        
                  38.26     1:22.80 (44.54)     2:12.39 (49.59)     2:49.35 (36.96)
  5 Chicaiza, Natali          11 CFJV-MR              3:08.31    3:01.90        
                  42.62     1:29.89 (47.27)     2:24.44 (54.55)     3:01.90 (37.46)
  6 Kelly, Katie              12 CFJV-MR              3:02.28    3:02.07        
                  41.78     1:27.56 (45.78)     2:20.28 (52.72)     3:02.07 (41.79)
  7 Goyal, Ilina              12 FAST-MR              3:17.64    3:03.00        
                  42.20     1:28.90 (46.70)     2:23.34 (54.44)     3:03.00 (39.66)
  8 Rubio, Valentina          12 FAST-MR              3:19.32    3:05.74        
                  43.87     1:29.94 (46.07)     2:25.69 (55.75)     3:05.74 (40.05)
  9 Barabasi, Bianca R        12 FAST-MR              3:17.09    3:12.88        
                  44.77     1:27.95 (43.18)   2:30.48 (1:02.53)     3:12.88 (42.40)
 10 Zhang, Amanda             11 LIFE-NJ              4:30.00    3:16.13        
                  42.79     1:33.56 (50.77)     2:32.38 (58.82)     3:16.13 (43.75)
 11 Hedman, Else              11 CFJV-MR              3:19.45    3:17.21        
                  45.12     1:36.30 (51.18)     2:31.67 (55.37)     3:17.21 (45.54)
 12 Bell, Cameryn L           11 FAST-MR              3:19.45    3:38.59        
                  50.55     1:44.58 (54.03)   2:49.34 (1:04.76)     3:38.59 (49.25)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:57.97    1:56.73        
     1) Aery, Christine 12              2) MacDonald, Laura 11            
     3) MacDonald, Kate 12              4) Leonard, Delaney 12            
                  28.86       59.84 (30.98)     1:29.49 (29.65)     1:56.73 (27.24)
  2 Cas Stingrays-MR  'A'                             2:03.68    2:03.96        
     1) Gregory, Kylie f 12             2) Isom, Christina M 11           
     3) Washington, Madison L 11        4) Quiller, Hailey M 11           
                  30.83     1:03.25 (32.42)     1:34.99 (31.74)     2:03.96 (28.97)
  3 Harbor Seals-MR  'A'                              2:08.97    2:06.70        
     1) Hanin, Katherine P 12           2) Huang, Chloe K 11              
     3) Feeney, Jordan H 11             4) Deng, Chloe * 12               
                  31.13     1:04.64 (33.51)     1:37.47 (32.83)     2:06.70 (29.23)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:12.60    2:13.10        
     1) MacDonald, Kate 12              2) Aery, Christine 12             
     3) Leonard, Delaney 12             4) Chicaiza, Natali 11            
                                1:11.61 ( )     1:41.70 (30.09)     2:13.10 (31.40)
  2 Cas Stingrays-MR  'A'                             2:23.30    2:21.59        
     1) Gregory, Kylie f 12             2) Isom, Christina M 11           
     3) Quiller, Hailey M 11            4) Washington, Madison L 11       
                                1:17.01 ( )     1:50.78 (33.77)     2:21.59 (30.81)
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Prybylski, Anna           14 CFJV-MR              1:00.60    1:00.99        
                  28.91     1:00.99 (32.08)                                        
  2 Perez, Miranda M          13 KB Makos-MR            59.46    1:01.43        
                  29.47     1:01.43 (31.96)                                        
  3 Roberson, Kelsey P        13 NPR-NJ               1:05.79    1:05.17        
                  31.03     1:05.17 (34.14)                                        
  4 Lennon, Caroline N        13 FAST-MR              1:05.56    1:05.21        
                  31.13     1:05.21 (34.08)                                        
  5 Kopasz, Nicole            13 FAST-MR              1:12.54    1:05.59        
                  31.83     1:05.59 (33.76)                                        
  6 Miriyagalla, Vaishali     13 CFJV-MR              1:08.00    1:06.12        
                  32.19     1:06.12 (33.93)                                        
  7 Pepper-Jones, BB          13 CFB-MR               1:07.93    1:06.18        
                  31.63     1:06.18 (34.55)                                        
  8 Garcia, Fritzi            14 CAS-MR               1:06.72    1:07.30        
                  32.09     1:07.30 (35.21)                                        
  9 Dominguez, Nailea         14 CAS-MR               1:09.26    1:07.32        
                  32.12     1:07.32 (35.20)                                        
 10 Robinson, Kennedy R       13 UN-NJ                1:08.47    1:08.22        
                  32.32     1:08.22 (35.90)                                        
 11 Guerrero, Jasmine         14 CAS-MR               1:05.48    1:08.26        
                  32.62     1:08.26 (35.64)                                        
 12 Reed, Nia N               14 KB Makos-MR          1:09.49    1:09.66        
                  33.56     1:09.66 (36.10)                                        
 13 Lastras-Castrejon, Danie  13 CFJV-MR              1:14.45    1:13.53        
                  34.83     1:13.53 (38.70)                                        
 14 Radick, Susannah          13 CFB-MR               1:14.84    1:14.22        
                  36.55     1:14.22 (37.67)                                        
 15 Hutto, Sasha              13 KB Makos-MR          1:13.45    1:22.48        
                  37.96     1:22.48 (44.52)                                        
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soltanova, Stephanie      14 HS-MR                5:45.00    5:44.62        
                  30.91     1:05.05 (34.14)     1:39.37 (34.32)     2:14.78 (35.41)
        2:49.92 (35.14)     3:25.60 (35.68)     4:01.30 (35.70)     4:37.19 (35.89)
        5:13.03 (35.84)     5:44.62 (31.59)                                        
  2 Tyberg, Alexa             13 CFJV-MR              6:16.02    6:01.21        
                  32.38     1:08.51 (36.13)     1:44.77 (36.26)     2:22.13 (37.36)
        2:59.32 (37.19)     3:36.79 (37.47)     4:14.55 (37.76)     4:50.83 (36.28)
        5:26.85 (36.02)     6:01.21 (34.36)                                        
  3 Dillon, Grace             13 CFJV-MR              6:18.69    6:01.57        
                  31.60     1:08.43 (36.83)     1:44.28 (35.85)     2:22.25 (37.97)
      6:01.57 (3:39.32)                                                            
  4 Prybylski, Anna           14 CFJV-MR              6:01.77    6:15.19        
                  30.43     1:04.76 (34.33)     1:41.58 (36.82)     2:19.93 (38.35)
        2:58.87 (38.94)     3:38.02 (39.15)     4:18.86 (40.84)     4:58.47 (39.61)
        5:38.08 (39.61)     6:15.19 (37.11)                                        
  5 Callaghan, Anna           13 CFJV-MR              6:26.54    6:15.72        
                  33.92     1:11.28 (37.36)     1:49.11 (37.83)     2:27.75 (38.64)
        3:05.84 (38.09)     3:44.90 (39.06)     4:23.86 (38.96)     5:02.40 (38.54)
        5:40.85 (38.45)     6:15.72 (34.87)                                        
  6 Perez, Miranda M          13 KB Makos-MR          6:25.00    6:17.00        
                  32.77     1:10.65 (37.88)     1:49.82 (39.17)     2:28.93 (39.11)
        3:08.36 (39.43)     3:47.41 (39.05)     4:27.21 (39.80)     5:05.57 (38.36)
        5:42.62 (37.05)     6:17.00 (34.38)                                        
  7 Miriyagalla, Amaavi       14 CFJV-MR              6:21.41    6:18.32        
                  32.22     1:08.53 (36.31)     1:46.66 (38.13)     2:26.00 (39.34)
        3:05.34 (39.34)     3:44.54 (39.20)     4:23.99 (39.45)     5:03.40 (39.41)
        5:41.57 (38.17)     6:18.32 (36.75)                                        
  8 Kelly, Colleen            13 CFJV-MR              6:18.34    6:23.60        
                  33.33     1:10.18 (36.85)     1:49.06 (38.88)     2:28.33 (39.27)
        3:07.34 (39.01)     3:47.05 (39.71)     4:26.86 (39.81)     5:06.95 (40.09)
        5:46.09 (39.14)     6:23.60 (37.51)                                        
  9 Hon, Fion                 13 HS-MR                6:49.37    6:24.94        
                  34.07     1:12.47 (38.40)     1:51.22 (38.75)     2:30.60 (39.38)
        3:10.00 (39.40)     3:49.10 (39.10)     4:29.43 (40.33)     5:10.17 (40.74)
        5:49.92 (39.75)     6:24.94 (35.02)                                        
 10 Roberson, Kelsey P        13 NPR-NJ               6:36.80    6:27.40        
                  33.82     1:11.68 (37.86)     1:51.20 (39.52)     2:31.14 (39.94)
        3:11.48 (40.34)     3:51.47 (39.99)     4:31.84 (40.37)     5:12.14 (40.30)
        5:51.49 (39.35)     6:27.40 (35.91)                                        
 11 Bolino, Anna C            13 HS-MR                6:39.32    6:34.20        
                  34.13     1:12.41 (38.28)     1:52.06 (39.65)     2:32.52 (40.46)
        3:13.35 (40.83)     3:54.22 (40.87)     4:35.04 (40.82)     5:16.46 (41.42)
        5:55.61 (39.15)     6:34.20 (38.59)                                        
 12 Miriyagalla, Vaishali     13 CFJV-MR              6:42.74    6:34.38        
                  34.86     1:14.03 (39.17)     1:54.67 (40.64)     2:35.57 (40.90)
        3:16.53 (40.96)     3:56.34 (39.81)     4:36.61 (40.27)     5:16.74 (40.13)
        5:56.55 (39.81)     6:34.38 (37.83)                                        
 13 Gnad, Julia M             14 HS-MR                6:38.55    6:37.59        
                  35.46     1:15.31 (39.85)     1:56.13 (40.82)     2:37.87 (41.74)
        3:18.29 (40.42)     3:59.45 (41.16)     4:39.91 (40.46)     5:21.00 (41.09)
        6:00.65 (39.65)     6:37.59 (36.94)                                        
 14 Finn, Molly K             13 HS-MR                6:49.00    6:48.57        
                  34.45     1:14.15 (39.70)     1:56.09 (41.94)     2:38.00 (41.91)
        3:20.36 (42.36)     4:02.40 (42.04)     4:44.91 (42.51)     5:26.93 (42.02)
        6:09.34 (42.41)     6:48.57 (39.23)                                        
 15 Baldwin, Kate E           13 HS-MR                7:16.51    6:51.52        
                  36.47     1:17.19 (40.72)     1:57.62 (40.43)     2:39.70 (42.08)
        3:21.46 (41.76)     4:03.54 (42.08)     4:46.81 (43.27)     5:29.44 (42.63)
        6:11.41 (41.97)     6:51.52 (40.11)                                        
 16 Wong, Joyce H             13 HS-MR                6:59.00    6:54.09        
                  34.45     1:14.20 (39.75)     1:56.36 (42.16)     2:39.26 (42.90)
        3:22.65 (43.39)     4:05.38 (42.73)     4:48.84 (43.46)     5:30.96 (42.12)
        6:13.96 (43.00)     6:54.09 (40.13)                                        
 17 Kopasz, Nicole            13 FAST-MR              6:49.99    6:59.61        
                  36.88     1:19.21 (42.33)     2:01.82 (42.61)     2:44.82 (43.00)
        3:27.91 (43.09)     4:12.22 (44.31)     4:56.11 (43.89)     5:39.90 (43.79)
        6:21.42 (41.52)     6:59.61 (38.19)                                        
 18 Economakos, Christina *   13 HS-MR                7:45.00    7:07.75        
                  38.12     1:19.37 (41.25)     2:02.32 (42.95)     2:45.27 (42.95)
        3:29.92 (44.65)     4:14.54 (44.62)     4:58.68 (44.14)     5:44.17 (45.49)
        6:28.61 (44.44)     7:07.75 (39.14)                                        
 19 Gnad, Jamie L             13 HS-MR                7:06.91    7:08.31        
                  36.97     1:18.10 (41.13)     2:00.72 (42.62)     2:44.39 (43.67)
        3:28.27 (43.88)     3:48.01 (19.74)     4:13.65 (25.64)     4:58.45 (44.80)
        5:42.34 (43.89)   7:08.31 (1:25.97)                                        
 20 Rabinowitz, Alana         14 CFJV-MR              7:19.59    7:13.10        
                  38.16     1:19.88 (41.72)     2:03.08 (43.20)     2:47.11 (44.03)
        3:31.75 (44.64)     4:15.84 (44.09)     5:00.85 (45.01)     5:46.20 (45.35)
        6:31.57 (45.37)     7:13.10 (41.53)                                        
 21 Reed, Nia N               14 KB Makos-MR          9:51.59    7:14.41        
                  37.71     1:20.03 (42.32)     2:04.99 (44.96)     2:50.67 (45.68)
        3:36.34 (45.67)     4:22.24 (45.90)     5:07.15 (44.91)     5:51.57 (44.42)
        6:35.46 (43.89)     7:14.41 (38.95)                                        
 22 Lastras-Castrejon, Danie  13 CFJV-MR                   NT    7:25.00        
                  36.41     1:20.22 (43.81)     2:06.64 (46.42)     2:52.72 (46.08)
        3:39.18 (46.46)     4:24.76 (45.58)     5:10.45 (45.69)     5:56.70 (46.25)
        6:41.49 (44.79)     7:25.00 (43.51)                                        
 23 Serpico, Isha C           13 HS-MR                6:49.00    7:32.25        
                  37.47     1:20.18 (42.71)     2:04.15 (43.97)     2:50.05 (45.90)
        3:36.75 (46.70)     4:23.72 (46.97)     5:10.89 (47.17)     5:58.83 (47.94)
        6:46.76 (47.93)     7:32.25 (45.49)                                        
 24 Sharpe, Ashley B          13 KB Makos-MR          8:03.63    7:43.74        
                  39.23     1:23.42 (44.19)     2:09.75 (46.33)     2:55.80 (46.05)
        3:42.55 (46.75)     4:30.04 (47.49)     5:18.51 (48.47)     6:07.48 (48.97)
        6:57.68 (50.20)     7:43.74 (46.06)                                        
 25 Hutto, Sasha              13 KB Makos-MR          7:45.00    8:53.63        
                  41.46     1:29.43 (47.97)     2:21.55 (52.12)     3:16.51 (54.96)
        4:11.63 (55.12)     5:08.46 (56.83)     6:04.78 (56.32)     7:01.64 (56.86)
      8:03.03 (1:01.39)     8:53.63 (50.60)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soltanova, Stephanie      14 HS-MR                1:07.46    1:10.62        
                  33.90     1:10.62 (36.72)                                        
  2 Bolino, Anna C            13 HS-MR                1:13.38    1:13.31        
                  35.69     1:13.31 (37.62)                                        
  3 Robinson, Kennedy R       13 UN-NJ                1:18.90    1:15.17        
                  36.78     1:15.17 (38.39)                                        
  4 Hon, Fion                 13 HS-MR                1:15.14    1:15.36        
                  37.15     1:15.36 (38.21)                                        
  5 Garcia, Fritzi            14 CAS-MR               1:17.83    1:15.76        
                  37.35     1:15.76 (38.41)                                        
  6 Wong, Joyce H             13 HS-MR                1:16.16    1:15.97        
                  37.08     1:15.97 (38.89)                                        
  7 Kopasz, Nicole            13 FAST-MR              1:24.38    1:16.05        
                  37.07     1:16.05 (38.98)                                        
  8 Baldwin, Kate E           13 HS-MR                1:14.28    1:17.18        
                  37.66     1:17.18 (39.52)                                        
  9 Gnad, Julia M             14 HS-MR                1:15.73    1:17.61        
                  38.12     1:17.61 (39.49)                                        
 10 Duggan, Isabella M        13 CAS-MR               1:24.87    1:18.25        
 11 Roberson, Kelsey P        13 NPR-NJ               1:19.16    1:19.53        
                  38.69     1:19.53 (40.84)                                        
 12 Serpico, Isha C           13 HS-MR                1:18.84    1:20.92        
                  39.67     1:20.92 (41.25)                                        
 13 Guerrero, Jasmine         14 CAS-MR               1:19.45    1:21.19        
                  39.71     1:21.19 (41.48)                                        
 14 Gnad, Jamie L             13 HS-MR                1:22.61    1:21.65        
                  39.72     1:21.65 (41.93)                                        
 15 Reed, Nia N               14 KB Makos-MR          1:18.78    1:21.78        
                  39.77     1:21.78 (42.01)                                        
 16 Padilla, Jasmin N         14 DESC-NJ              1:21.68    1:22.02        
                  41.09     1:22.02 (40.93)                                        
 17 Economakos, Christina *   13 HS-MR                1:30.00    1:22.28        
                  39.85     1:22.28 (42.43)                                        
 18 Sharpe, Ashley B          13 KB Makos-MR          1:20.99    1:25.68        
                  41.24     1:25.68 (44.44)                                        
 19 Gutierrez, Jaleesha H     13 DESC-NJ              1:24.79    1:26.22        
                  42.78     1:26.22 (43.44)                                        
 20 Hutto, Sasha              13 KB Makos-MR          1:28.24    1:33.61        
                  45.40     1:33.61 (48.21)                                        
 21 Royal-Smith, Jaisha       14 KB Makos-MR          1:32.50    1:35.07        
                1:36.95         1:35.07 ( )                                        
 -- Finn, Molly K             13 HS-MR                1:15.00         DQ        
      Multiple strokes
                  36.85                                                            
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Prybylski, Anna           14 CFJV-MR              2:22.79    2:27.88        
  2 Miriyagalla, Amaavi       14 CFJV-MR              2:36.87    2:37.20        
  3 Tyberg, Alexa             13 CFJV-MR              2:41.01    2:37.53        
  4 Kopasz, Nicole            13 FAST-MR              2:53.28    2:43.05        
                  38.92     1:21.38 (42.46)     2:04.54 (43.16)     2:43.05 (38.51)
  5 Garcia, Fritzi            14 CAS-MR               2:44.99    2:47.16        
  6 Lennon, Caroline N        13 FAST-MR              2:39.30    2:49.28        
  7 Pepper-Jones, BB          13 CFB-MR               2:40.86    2:49.47        
  8 Vega, Melanie J           13 DESC-NJ              2:59.06    2:51.59        
                  41.73     1:25.92 (44.19)     2:10.67 (44.75)     2:51.59 (40.92)
  9 Reed, Nia N               14 KB Makos-MR          2:56.62    2:51.88        
                  40.41     1:24.41 (44.00)     2:09.17 (44.76)     2:51.88 (42.71)
 10 Dominguez, Nailea         14 CAS-MR               2:52.02    2:55.15        
                  40.93   2:55.24 (2:14.31)         2:55.15 ( )                    
 11 Rabinowitz, Alana         14 CFJV-MR              2:56.58    2:56.16        
                  40.47     1:25.43 (44.96)     2:12.58 (47.15)     2:56.16 (43.58)
 12 Lastras-Castrejon, Danie  13 CFJV-MR              3:17.68    3:10.23        
                  43.25     1:32.17 (48.92)     2:21.50 (49.33)     3:10.23 (48.73)
 13 Radick, Susannah          13 CFB-MR              25:06.84    3:11.59        
                  45.90     1:34.13 (48.23)     2:23.62 (49.49)     3:11.59 (47.97)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Colleen            13 CFJV-MR              1:16.20    1:17.36        
                  36.79     1:17.36 (40.57)                                        
  2 Miriyagalla, Amaavi       14 CFJV-MR              1:17.76    1:17.94        
                  37.77     1:17.94 (40.17)                                        
  3 Perez, Miranda M          13 KB Makos-MR          1:19.00    1:22.30        
                  38.31     1:22.30 (43.99)                                        
  4 Robinson, Kennedy R       13 UN-NJ                1:19.70    1:23.22        
                  39.99     1:23.22 (43.23)                                        
  5 Dominguez, Nailea         14 CAS-MR               1:29.18    1:23.76        
                  40.04     1:23.76 (43.72)                                        
  6 Tyberg, Alexa             13 CFJV-MR              1:27.54    1:25.29        
                  39.51     1:25.29 (45.78)                                        
  7 Lennon, Caroline N        13 FAST-MR              1:26.79    1:25.84        
                  41.44     1:25.84 (44.40)                                        
  8 Reed, Nia N               14 KB Makos-MR          1:26.20    1:27.22        
                  41.51     1:27.22 (45.71)                                        
  9 Pepper-Jones, BB          13 CFB-MR               1:30.39    1:27.94        
                  41.52     1:27.94 (46.42)                                        
 10 Rabinowitz, Alana         14 CFJV-MR              1:26.07    1:28.04        
                  40.83     1:28.04 (47.21)                                        
 11 Kopasz, Nicole            13 FAST-MR              1:27.89    1:28.90        
                  42.90     1:28.90 (46.00)                                        
 12 Guerrero, Jasmine         14 CAS-MR               1:26.12    1:32.50        
                  42.88     1:32.50 (49.62)                                        
 13 Roberson, Kelsey P        13 NPR-NJ               1:47.70    1:34.16        
                  46.32     1:34.16 (47.84)                                        
 14 Vega, Melanie J           13 DESC-NJ              1:37.28    1:37.90        
                  45.21     1:37.90 (52.69)                                        
 15 Hutto, Sasha              13 KB Makos-MR          1:51.77    1:38.73        
                  47.02     1:38.73 (51.71)                                        
 16 Radick, Susannah          13 CFB-MR               1:32.24    1:38.80        
                  48.08     1:38.80 (50.72)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miriyagalla, Amaavi       14 CFJV-MR              2:50.81    2:48.74        
                  37.83     1:19.99 (42.16)     2:04.17 (44.18)     2:48.74 (44.57)
  2 Wong, Joyce H             13 HS-MR                2:57.23    2:55.16        
                  39.15     1:23.78 (44.63)     2:10.05 (46.27)     2:55.16 (45.11)
  3 Dillon, Grace             13 CFJV-MR              2:54.75    2:58.11        
                  38.03     1:23.95 (45.92)     2:11.72 (47.77)     2:58.11 (46.39)
  4 Perez, Miranda M          13 KB Makos-MR          2:57.58    2:58.22        
                  39.45     1:24.22 (44.77)     2:12.30 (48.08)     2:58.22 (45.92)
  5 Prybylski, Anna           14 CFJV-MR              3:04.02    3:03.56        
                  41.53     1:29.42 (47.89)     2:17.99 (48.57)     3:03.56 (45.57)
  6 Finn, Molly K             13 HS-MR                3:03.55    3:04.16        
                  41.70     1:29.66 (47.96)     2:17.82 (48.16)     3:04.16 (46.34)
  7 Hon, Fion                 13 HS-MR                3:15.93    3:04.34        
                  42.10     1:29.96 (47.86)     2:17.69 (47.73)     3:04.34 (46.65)
  8 Duggan, Isabella M        13 CAS-MR                    NT    3:05.16        
                  41.50     1:29.24 (47.74)     2:17.81 (48.57)     3:05.16 (47.35)
  9 Gnad, Julia M             14 HS-MR                3:01.91    3:05.60        
                  42.27     1:29.94 (47.67)     2:18.51 (48.57)     3:05.60 (47.09)
 10 Reed, Nia N               14 KB Makos-MR          3:07.12    3:06.54        
                  42.00     1:30.32 (48.32)     2:19.05 (48.73)     3:06.54 (47.49)
 11 Robinson, Kennedy R       13 UN-NJ                2:59.55    3:07.23        
                  42.16     1:29.56 (47.40)     2:19.34 (49.78)     3:07.23 (47.89)
 12 Rabinowitz, Alana         14 CFJV-MR              3:08.20    3:11.67        
                  42.74     1:32.36 (49.62)     2:23.08 (50.72)     3:11.67 (48.59)
 13 Serpico, Isha C           13 HS-MR                3:15.00    3:12.47        
                  42.88     1:31.72 (48.84)     2:23.22 (51.50)     3:12.47 (49.25)
 14 Kopasz, Nicole            13 FAST-MR              3:08.71    3:18.55        
                  44.60     1:35.63 (51.03)     2:28.35 (52.72)     3:18.55 (50.20)
 15 Callaghan, Anna           13 CFJV-MR                   NT    3:19.15        
                  45.76     1:37.82 (52.06)     2:29.88 (52.06)     3:19.15 (49.27)
 16 Gutierrez, Jaleesha H     13 DESC-NJ                   NT    3:24.30        
                  47.69     1:39.51 (51.82)     2:32.63 (53.12)     3:24.30 (51.67)
 17 Royal-Smith, Jaisha       14 KB Makos-MR          3:30.07    3:32.83        
                  46.47     1:39.24 (52.77)     2:36.43 (57.19)     3:32.83 (56.40)
 18 Lastras-Castrejon, Danie  13 CFJV-MR                   NT    3:46.02        
                  50.73     1:49.02 (58.29)     2:48.70 (59.68)     3:46.02 (57.32)
 -- Economakos, Christina *   13 HS-MR                3:45.00         DQ        
      One hand touch
                  44.77     1:36.02 (51.25)     2:29.00 (52.98)                    
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Prybylski, Anna           14 CFJV-MR              1:07.31    1:12.38        
                1:12.43         1:12.38 ( )                                        
  2 Miriyagalla, Vaishali     13 CFJV-MR              1:18.68    1:14.73        
  3 Kelly, Colleen            13 CFJV-MR              1:18.24    1:15.99        
                1:16.34         1:15.99 ( )                                        
  4 Robinson, Kennedy R       13 UN-NJ                1:21.77    1:17.38        
  5 Lennon, Caroline N        13 FAST-MR              1:16.15    1:18.09        
                1:18.26         1:18.09 ( )                                        
  6 Perez, Miranda M          13 KB Makos-MR          1:15.55    1:19.25        
                1:19.50         1:19.25 ( )                                        
  7 Dominguez, Nailea         14 CAS-MR               1:19.97    1:21.16        
  8 Tyberg, Alexa             13 CFJV-MR              1:24.98    1:21.93        
                  37.97     1:21.93 (43.96)                                        
  9 Kopasz, Nicole            13 FAST-MR              1:22.67    1:24.05        
 10 Guerrero, Jasmine         14 CAS-MR               1:16.29    1:25.25        
                1:25.55         1:25.25 ( )                                        
 11 Garcia, Fritzi            14 CAS-MR               1:24.01    1:33.17        
                  40.67     1:33.17 (52.50)                                        
 12 Hutto, Sasha              13 KB Makos-MR          1:35.26    1:39.22        
                  43.47     1:39.22 (55.75)                                        
 -- Pepper-Jones, BB          13 CFB-MR               1:16.19         DQ        
      False start
                1:15.63                                                            
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soltanova, Stephanie      14 HS-MR                2:34.27    2:40.72        
                  33.52     1:15.36 (41.84)     1:59.25 (43.89)     2:40.72 (41.47)
  2 Miriyagalla, Amaavi       14 CFJV-MR                   NT    2:50.23        
                  34.55     1:17.79 (43.24)     2:02.56 (44.77)     2:50.23 (47.67)
  3 Miriyagalla, Vaishali     13 CFJV-MR              3:18.08    2:52.71        
                  38.23     1:22.01 (43.78)     2:08.56 (46.55)     2:52.71 (44.15)
  4 Callaghan, Anna           13 CFJV-MR              3:03.36    2:53.72        
                  37.86     1:23.56 (45.70)     2:09.58 (46.02)     2:53.72 (44.14)
  5 Kelly, Colleen            13 CFJV-MR              3:01.59    2:57.71        
                  38.93     1:25.40 (46.47)     2:12.77 (47.37)     2:57.71 (44.94)
  6 Tyberg, Alexa             13 CFJV-MR              3:24.31    2:58.03        
                  15.61       37.12 (21.51)     1:23.82 (46.70)   2:58.03 (1:34.21)
  7 Baldwin, Kate E           13 HS-MR                2:55.00    3:02.10        
                  40.77     1:27.39 (46.62)     2:15.61 (48.22)     3:02.10 (46.49)
  8 Bolino, Anna C            13 HS-MR                2:55.00    3:02.13        
                  40.05     1:26.57 (46.52)     2:16.49 (49.92)     3:02.13 (45.64)
  9 Gnad, Jamie L             13 HS-MR                2:59.00    3:12.63        
                  41.34     1:30.22 (48.88)     2:21.29 (51.07)     3:12.63 (51.34)
 10 Padilla, Jasmin N         14 DESC-NJ              3:10.00    3:13.09        
                  40.05     1:27.90 (47.85)     2:21.48 (53.58)     3:13.09 (51.61)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Soltanova, Stephanie      14 HS-MR                2:24.92    2:25.69        
  2 Prybylski, Anna           14 CFJV-MR              2:29.11    2:31.72        
  3 Miriyagalla, Amaavi       14 CFJV-MR              2:37.02    2:32.54        
  4 Miriyagalla, Vaishali     13 CFJV-MR              2:40.11    2:37.60        
  5 Kelly, Colleen            13 CFJV-MR              2:32.78    2:39.22        
  6 Duggan, Isabella M        13 CAS-MR               2:48.44    2:39.62        
                  34.63     1:15.29 (40.66)     2:02.41 (47.12)     2:39.62 (37.21)
  7 Hon, Fion                 13 HS-MR                2:49.29    2:40.22        
                  36.07     1:16.65 (40.58)     2:05.51 (48.86)     2:40.22 (34.71)
  8 Wong, Joyce H             13 HS-MR                2:44.22    2:40.30        
  9 Bolino, Anna C            13 HS-MR                2:42.85    2:42.09        
 10 Robinson, Kennedy R       13 UN-NJ                2:40.19    2:42.56        
 11 Tyberg, Alexa             13 CFJV-MR              2:40.42    2:42.90        
 12 Finn, Molly K             13 HS-MR                2:49.10    2:43.10        
                  35.88     1:17.66 (41.78)     2:07.13 (49.47)     2:43.10 (35.97)
 13 Gnad, Julia M             14 HS-MR                2:39.55    2:43.12        
 14 Dillon, Grace             13 CFJV-MR              2:48.00    2:43.46        
                  39.67     1:22.40 (42.73)     2:08.85 (46.45)     2:43.46 (34.61)
 15 Perez, Miranda M          13 KB Makos-MR          2:38.92    2:45.47        
 16 Guerrero, Jasmine         14 CAS-MR               2:39.04    2:48.68        
 17 Gnad, Jamie L             13 HS-MR                2:55.12    2:51.50        
                1:20.86     2:13.44 (52.58)     2:51.66 (38.22)         2:51.50 ( )
 18 Garcia, Fritzi            14 CAS-MR               2:56.21    2:52.13        
                1:18.34     2:15.87 (57.53)     2:52.34 (36.47)         2:52.13 ( )
 19 Baldwin, Kate E           13 HS-MR                2:45.25    2:52.62        
                  39.89     1:21.45 (41.56)     2:12.95 (51.50)     2:52.62 (39.67)
 20 Rabinowitz, Alana         14 CFJV-MR              2:52.92    2:53.00        
                1:24.01     2:14.85 (50.84)     2:53.16 (38.31)         2:53.00 ( )
 21 Serpico, Isha C           13 HS-MR                2:51.81    2:56.37        
                  40.49     1:23.23 (42.74)     2:14.64 (51.41)     2:56.37 (41.73)
 22 Lastras-Castrejon, Danie  13 CFJV-MR              3:13.47    3:10.75        
                1:30.39     2:30.16 (59.77)     3:11.02 (40.86)         3:10.75 ( )
 23 Padilla, Jasmin N         14 DESC-NJ              3:09.20    3:12.75        
                1:18.69     2:15.19 (56.50)     2:52.67 (37.48)     3:12.75 (20.08)
 23 Gutierrez, Jaleesha H     13 DESC-NJ                   NT    3:12.75        
 25 Hutto, Sasha              13 KB Makos-MR          3:19.50    3:15.82        
 26 Sharpe, Ashley B          13 KB Makos-MR          3:00.66    3:18.80        
                1:33.39   2:34.14 (1:00.75)     3:20.24 (46.10)         3:18.80 ( )
 27 Royal-Smith, Jaisha       14 KB Makos-MR          3:24.22    3:23.03        
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miriyagalla, Amaavi       14 CFJV-MR              5:32.26    5:32.41        
                  33.30     1:15.53 (42.23)     1:56.05 (40.52)     2:38.38 (42.33)
        3:23.33 (44.95)     4:10.92 (47.59)     4:52.49 (41.57)     5:32.41 (39.92)
  2 Kelly, Colleen            13 CFJV-MR              5:33.36    5:35.87        
                  37.75     1:22.13 (44.38)     2:04.41 (42.28)     2:47.84 (43.43)
        3:34.82 (46.98)     4:22.05 (47.23)     5:00.84 (38.79)     5:35.87 (35.03)
  3 Miriyagalla, Vaishali     13 CFJV-MR              5:41.07    5:36.31        
                  38.60     1:22.89 (44.29)     2:04.61 (41.72)     2:47.24 (42.63)
        3:32.61 (45.37)     4:20.04 (47.43)     4:59.40 (39.36)     5:36.31 (36.91)
  4 Vega, Melanie J           13 DESC-NJ                   NT    6:13.58        
                  39.98                             2:16.74 ( )     3:00.49 (43.75)
        3:53.25 (52.76)     4:47.99 (54.74)     5:31.77 (43.78)     6:13.58 (41.81)
  5 Rabinowitz, Alana         14 CFJV-MR                   NT    6:21.02        
                  39.76     1:28.16 (48.40)     2:15.04 (46.88)     3:02.44 (47.40)
        3:56.14 (53.70)     4:48.90 (52.76)     5:34.55 (45.65)     6:21.02 (46.47)
  6 Lastras-Castrejon, Danie  13 CFJV-MR                   NT    6:43.59        
                  40.75     1:32.01 (51.26)     2:22.66 (50.65)     3:14.60 (51.94)
        4:13.92 (59.32)   5:15.54 (1:01.62)   6:43.59 (1:28.05)                    
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:54.39    1:53.59        
     1) Dillon, Grace 13                2) Callaghan, Anna 13             
     3) Prybylski, Anna 14              4) Miriyagalla, Amaavi 14         
                  29.12       57.65 (28.53)     1:25.86 (28.21)     1:53.59 (27.73)
  2 Harbor Seals-MR  'A'                              1:54.64    1:55.49        
     1) Bolino, Anna C 13               2) Hon, Fion 13                   
     3) Gnad, Julia M 14                4) Soltanova, Stephanie 14        
                  29.01       58.50 (29.49)     1:28.38 (29.88)     1:55.49 (27.11)
  3 Harbor Seals-MR  'B'                              2:04.03    1:59.90        
     1) Finn, Molly K 13                2) Serpico, Isha C 13             
     3) Wong, Joyce H 13                4) Baldwin, Kate E 13             
                  29.07     1:00.07 (31.00)     1:29.46 (29.39)     1:59.90 (30.44)
 -- Kips Bay Makos-MR  'A'                            2:01.63         DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) Sharpe, Ashley B 13             2) Hutto, Sasha 13                
     3) Reed, Nia N 14                  4) Perez, Miranda M 13            
                  32.95     1:06.56 (33.61)     1:36.88 (30.32)                    
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Selph, ZaZa Z             15 NPR-NJ                 58.64      59.27        
                  28.18       59.27 (31.09)                                        
  2 MacDonald, Sarah A        16 CFJV-MR                57.51    1:01.00        
                  28.71     1:01.00 (32.29)                                        
  3 Monti, Gabrielle R        15 HS-MR                1:03.93    1:03.73        
                  30.55     1:03.73 (33.18)                                        
  4 Gangemi, Samantha R       17 HS-MR                1:06.06    1:07.34        
                  32.08     1:07.34 (35.26)                                        
  5 Martin, Taylor N          16 KB Makos-MR          1:06.41    1:07.98        
                  31.28     1:07.98 (36.70)                                        
  6 Martinez, Danielle A      16 FAST-MR              1:14.79    1:13.30        
                  34.89     1:13.30 (38.41)                                        
  7 Avendano, Angie           15 CAS-MR               1:20.15    1:16.19        
                  35.82     1:16.19 (40.37)                                        
  8 Penha, Sachi C            16 FAST-MR              1:17.03    1:16.42        
                  36.11     1:16.42 (40.31)                                        
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duggan, Sarah             16 CFJV-MR              5:45.31    5:50.72        
                  30.86     1:04.63 (33.77)     1:39.66 (35.03)     2:15.24 (35.58)
        2:51.37 (36.13)     3:27.24 (35.87)     4:03.39 (36.15)     4:39.94 (36.55)
        5:16.36 (36.42)     5:50.72 (34.36)                                        
  2 Martin, Taylor N          16 KB Makos-MR          7:18.44    6:29.12        
                  38.01     1:20.01 (42.00)     2:03.02 (43.01)     2:46.17 (43.15)
        3:30.63 (44.46)     4:14.38 (43.75)     4:59.77 (45.39)     5:45.19 (45.42)
        6:29.75 (44.56)         6:29.12 ( )                                        
  3 Wong, Chrysmine K         15 FAST-MR              6:57.39    6:57.78        
                  36.16     1:16.20 (40.04)     1:58.22 (42.02)     2:41.00 (42.78)
        3:23.08 (42.08)     4:05.54 (42.46)     4:48.72 (43.18)     5:32.69 (43.97)
        6:16.96 (44.27)     6:57.78 (40.82)                                        
  4 Santana, Miabella         17 KB Makos-MR          7:41.74    7:39.30        
                  38.59     1:21.82 (43.23)     2:06.46 (44.64)     2:53.16 (46.70)
        3:40.82 (47.66)     4:29.59 (48.77)     5:17.63 (48.04)     6:05.71 (48.08)
        6:54.38 (48.67)     7:39.30 (44.92)                                        
  5 Carrasquillo, Ariana M    17 KB Makos-MR          8:05.63    8:45.97        
                  42.99     1:31.86 (48.87)     2:23.34 (51.48)     3:16.41 (53.07)
        4:10.67 (54.26)     5:07.80 (57.13)     6:04.47 (56.67)     7:00.57 (56.10)
        7:54.84 (54.27)     8:45.97 (51.13)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Selph, ZaZa Z             15 NPR-NJ               1:06.17    1:07.51        
                  33.37     1:07.51 (34.14)                                        
  2 Wong, Chrysmine K         15 FAST-MR              1:16.02    1:20.63        
                  39.90     1:20.63 (40.73)                                        
  3 Martin, Taylor N          16 KB Makos-MR          1:18.61    1:21.33        
                  40.31     1:21.33 (41.02)                                        
  4 Carrasquillo, Ariana M    17 KB Makos-MR          1:25.22    1:29.75        
                  44.98     1:29.75 (44.77)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frenkel, Lea              15 CFJV-MR              2:19.62    2:28.76        
                  34.65     1:12.67 (38.02)     1:51.49 (38.82)     2:28.76 (37.27)
  2 Monti, Gabrielle R        15 HS-MR                2:30.69    2:29.67        
                  35.17     1:13.92 (38.75)     1:53.13 (39.21)     2:29.67 (36.54)
  3 Selph, ZaZa Z             15 NPR-NJ               2:26.81    2:29.84        
                  34.96     1:13.09 (38.13)     1:51.89 (38.80)     2:29.84 (37.95)
  4 Gangemi, Samantha R       17 HS-MR                2:38.26    2:42.37        
                  38.53     1:19.64 (41.11)     2:03.03 (43.39)     2:42.37 (39.34)
  5 Canales, Carolyn M        16 HS-MR                2:45.69    2:49.14        
                  39.89     1:22.41 (42.52)     2:06.42 (44.01)     2:49.14 (42.72)
  6 Penha, Sachi C            16 FAST-MR              3:15.79    3:16.44        
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duggan, Sarah             16 CFJV-MR              1:15.55    1:16.56        
                  36.16     1:16.56 (40.40)                                        
  2 Frenkel, Lea              15 CFJV-MR              1:15.68    1:16.87        
                  36.02     1:16.87 (40.85)                                        
  3 MacDonald, Sarah A        16 CFJV-MR              1:12.03    1:20.30        
                  37.66     1:20.30 (42.64)                                        
  4 Selph, ZaZa Z             15 NPR-NJ               1:16.97    1:20.94        
                  38.00     1:20.94 (42.94)                                        
  5 Monti, Gabrielle R        15 HS-MR                1:24.00    1:23.79        
                  39.97     1:23.79 (43.82)                                        
  6 Martin, Taylor N          16 KB Makos-MR          1:24.00    1:28.11        
                  40.20     1:28.11 (47.91)                                        
  7 Gangemi, Samantha R       17 HS-MR                1:21.00    1:30.19        
                  42.52     1:30.19 (47.67)                                        
  8 Martinez, Danielle A      16 FAST-MR              1:33.21    1:30.74        
                  41.87     1:30.74 (48.87)                                        
  9 Canales, Carolyn M        16 HS-MR                1:27.91    1:32.22        
                  44.68     1:32.22 (47.54)                                        
 10 Penha, Sachi C            16 FAST-MR              1:35.16    1:40.68        
                  47.72     1:40.68 (52.96)                                        
 11 Avendano, Angie           15 CAS-MR               1:40.00    1:41.22        
                  49.05     1:41.22 (52.17)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frenkel, Lea              15 CFJV-MR              2:40.00    2:55.71        
                  39.30     1:23.81 (44.51)     2:10.53 (46.72)     2:55.71 (45.18)
  2 Wong, Chrysmine K         15 FAST-MR              3:05.88    3:10.16        
                  44.23     1:32.67 (48.44)     2:21.83 (49.16)     3:10.16 (48.33)
  3 Carrasquillo, Ariana M    17 KB Makos-MR          3:12.59    3:13.42        
                  43.38     1:32.00 (48.62)     2:23.00 (51.00)     3:13.42 (50.42)
  4 Martin, Taylor N          16 KB Makos-MR          3:11.25    3:17.58        
                  44.35     1:34.14 (49.79)     2:25.67 (51.53)     3:17.58 (51.91)
  5 Martinez, Danielle A      16 FAST-MR              3:25.35    3:21.74        
                  44.61     1:35.21 (50.60)     2:29.91 (54.70)     3:21.74 (51.83)
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duggan, Sarah             16 CFJV-MR              1:08.71    1:07.75        
  2 MacDonald, Sarah A        16 CFJV-MR              1:02.72    1:07.88        
  3 Canales, Carolyn M        16 HS-MR                1:11.50    1:11.72        
  4 Monti, Gabrielle R        15 HS-MR                1:13.15    1:14.00        
  5 Frenkel, Lea              15 CFJV-MR              1:11.00    1:15.19        
  6 Avendano, Angie           15 CAS-MR               1:26.09    1:23.96        
                  39.54     1:23.96 (44.42)                                        
  7 Martinez, Danielle A      16 FAST-MR              1:29.61    1:29.39        
                  41.75     1:29.39 (47.64)                                        
  8 Martin, Taylor N          16 KB Makos-MR          1:25.45    1:29.40        
                  40.02     1:29.40 (49.38)                                        
  9 Penha, Sachi C            16 FAST-MR              1:33.97    1:40.12        
                  44.70     1:40.12 (55.42)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duggan, Sarah             16 CFJV-MR              2:23.31    2:26.28        
                  31.86     1:09.00 (37.14)     1:51.32 (42.32)     2:26.28 (34.96)
  2 Frenkel, Lea              15 CFJV-MR              2:26.62    2:30.17        
                  33.22     1:10.97 (37.75)     1:54.58 (43.61)     2:30.17 (35.59)
  3 Selph, ZaZa Z             15 NPR-NJ               2:32.01    2:30.29        
                  32.41     1:09.98 (37.57)     1:55.62 (45.64)     2:30.29 (34.67)
  4 Wong, Chrysmine K         15 FAST-MR              3:09.56    2:49.86        
                  39.84     1:22.62 (42.78)     2:10.57 (47.95)     2:49.86 (39.29)
  5 Santana, Miabella         17 KB Makos-MR          3:09.31    2:58.31        
                  37.86     1:20.10 (42.24)     2:16.34 (56.24)     2:58.31 (41.97)
  6 Martinez, Danielle A      16 FAST-MR                   NT    3:03.83        
                  41.65     1:32.80 (51.15)     2:21.54 (48.74)     3:03.83 (42.29)
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duggan, Sarah             16 CFJV-MR              5:10.05    5:12.66        
                  32.66     1:11.20 (38.54)     1:49.55 (38.35)     2:28.59 (39.04)
        3:13.47 (44.88)     3:58.53 (45.06)     4:36.69 (38.16)     5:12.66 (35.97)
  2 Canales, Carolyn M        16 HS-MR                5:45.33    5:38.50        
                  34.35     1:15.13 (40.78)     1:59.54 (44.41)     2:43.76 (44.22)
        3:32.61 (48.85)     4:21.39 (48.78)     4:59.90 (38.51)     5:38.50 (38.60)
 -- Gangemi, Samantha R       17 HS-MR                5:50.59         DQ        
      One hand touch - breast
                  36.47     1:18.50 (42.03)     2:02.17 (43.67)     2:45.18 (43.01)
        3:35.48 (50.30)     4:26.36 (50.88)   5:47.59 (1:21.23)                    
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pundzius, Vincent          8 LIFE-NJ                19.06      16.34        
  2 Rivera, Nikolai            8 KB Makos-MR            16.50      17.78        
  3 Durant, Kyle J             8 KB Makos-MR            17.29      17.97        
  4 Jenkinson, Dylan J         8 HS-MR                  18.00      18.52        
  5 Rivera, Jaden D            8 HS-MR                  23.00      19.78        
  6 Shih, William              8 LIFE-NJ                21.08      20.48        
  7 Li, Brendan C              8 HS-MR                  20.00      20.91        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pundzius, Vincent          8 LIFE-NJ                33.27      34.71        
  2 Rivera, Nikolai            8 KB Makos-MR            39.20      37.96        
  3 Corbett, Carter            7 CFB-MR                 40.31      38.90        
  4 Durant, Kyle J             8 KB Makos-MR            39.03      39.33        
  5 Shih, William              8 LIFE-NJ              1:00.00      43.36        
  6 Sohng, Xander              8 CFB-MR                 46.05      48.75        
  7 Dang, Jason                7 CFB-MR                    NT      53.81        
  8 Karamehodovic, Jake        8 LIFE-NJ              1:00.89      56.57        
  9 Sampogna, Hayden           8 CFJV-MR                   NT    1:03.60        
 10 Wu, Michael                6 Silver Streaks-MR    1:10.11    1:09.55        
 11 Mark, Malcolm              7 CFB-MR                    NT    1:25.53        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shih, William              8 LIFE-NJ                24.01      21.81        
  2 Sohng, Xander              8 CFB-MR                 24.21      22.97        
  3 Rivera, Nikolai            8 KB Makos-MR            24.20      23.33        
  4 Durant, Kyle J             8 KB Makos-MR            16.96      23.91        
  5 Corbett, Carter            7 CFB-MR                 25.90      25.37        
  6 Karamehodovic, Jake        8 LIFE-NJ                30.89      27.64        
  7 Dang, Jason                7 CFB-MR                    NT      32.37        
  8 Wu, Michael                6 Silver Streaks-MR      36.76      33.10        
  9 Sampogna, Hayden           8 CFJV-MR                   NT      33.87        
 10 Mark, Malcolm              7 CFB-MR                    NT      37.86        
 -- Pundzius, Vincent          8 LIFE-NJ                28.26         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pundzius, Vincent          8 LIFE-NJ                42.35      42.24        
  2 Jenkinson, Dylan J         8 HS-MR                  52.87      47.90        
  3 Rivera, Jaden D            8 HS-MR                  59.00      48.51        
  4 Li, Brendan C              8 HS-MR                1:05.00      49.98        
  5 Durant, Kyle J             8 KB Makos-MR            56.28      50.44        
 -- Shih, William              8 LIFE-NJ              1:00.00         DQ        
      Re-Submerged
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pundzius, Vincent          8 LIFE-NJ                27.89      23.28        
  2 Sohng, Xander              8 CFB-MR                 24.65      24.52        
  3 Rivera, Nikolai            8 KB Makos-MR            23.39      24.96        
  4 Durant, Kyle J             8 KB Makos-MR            28.20      29.35        
  5 Shih, William              8 LIFE-NJ                30.00      32.08        
 -- Karamehodovic, Jake        8 LIFE-NJ                35.89         DQ        
      Double pull / kicks
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pundzius, Vincent          8 LIFE-NJ                53.85      49.02        
  2 Jenkinson, Dylan J         8 HS-MR                  50.73      50.06        
  3 Rivera, Jaden D            8 HS-MR                1:10.00    1:09.17        
  4 Durant, Kyle J             8 KB Makos-MR          1:13.57    1:09.57        
  5 Li, Brendan C              8 HS-MR                1:10.00    1:09.59        
 -- Rivera, Nikolai            8 KB Makos-MR            54.02         DQ        
      One hand touch
 -- Shih, William              8 LIFE-NJ              1:00.00         DQ        
      Two strokes under water
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pundzius, Vincent          8 LIFE-NJ                27.07      19.03        
  2 Rivera, Nikolai            8 KB Makos-MR            19.03      21.66        
  3 Jenkinson, Dylan J         8 HS-MR                  25.00      23.55        
  4 Li, Brendan C              8 HS-MR                  29.00      25.59        
  5 Shih, William              8 LIFE-NJ                30.00      26.27        
  6 Rivera, Jaden D            8 HS-MR                  29.00      26.28        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Durant, Kyle J             8 KB Makos-MR            57.25      54.52        
 -- Shih, William              8 LIFE-NJ              1:00.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Corbett, Carter            7 CFB-MR               1:00.03         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muroski, Jason            10 CFJV-MR                29.71      29.28        
  2 Pepper, Hudson M          10 HS-MR                  31.32      29.41        
  3 Washington, Morgon         9 CAS-MR                 30.03      29.50        
  4 Pacheco, MP                9 UN-MR                  27.09      32.13        
  5 Carley, Thomas            10 CFJV-MR                34.35      32.55        
  6 Barabasi, Andrew I        10 FAST-MR                33.40      33.31        
  7 Barbulet, David           10 CFJV-MR                33.30      33.81        
  8 Loke, Lokey                9 UN-MR                  38.93      33.97        
  9 Dunn, Liam P               9 HS-MR                  39.00      34.30        
 10 Park, Aaron T              9 CAS-MR                 34.73      34.69        
 11 Guerrero, Javier A        10 CAS-MR                 39.66      35.03        
 12 ye, Danny                 10 UN-MR                  44.74      35.47        
 13 Thomas, Chase A           10 DESC-NJ                41.42      36.22        
 14 Romano, Michael L          9 HS-MR                  40.72      36.33        
 15 Eriavez, Stephen A         9 HS-MR                  43.00      36.74        
 16 Brillante, Francesco A     9 HS-MR                  38.00      37.18        
 17 Hopper, Luke              10 CFJV-MR                37.73      37.24        
 18 Yarde, William or Will A   9 NPR-NJ                 36.55      37.34        
 19 Elkhoury, Marc             9 HS-MR                  43.94      37.66        
 20 Fass, Liam G               9 Silver Streaks-MR      37.50      38.28        
 21 Daniels, Jacob C          10 CAS-MR                 42.47      38.51        
 22 Kelly, Sean               10 CFJV-MR                38.93      39.33        
 23 Kim, Matthew              10 LIFE-NJ              1:00.00      39.54        
 24 Kan, Winston C             9 HS-MR                  51.00      40.46        
 25 Cheng, Russell A          10 FAST-MR                42.03      42.33        
 26 Fass, Erik G              10 Silver Streaks-MR      44.26      42.77        
 27 Slimani, Mohamed A        10 HS-MR                  42.00      44.31        
 28 Cong, Thomas              10 SPAR-MR                41.96      44.38        
 29 Kelly, Orlando T          10 FAST-MR                39.46      46.44        
 30 Quezada, Louis             9 FAST-MR                54.66      56.95        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pepper, Hudson M          10 HS-MR                  33.42      33.59        
  2 Washington, Morgon         9 CAS-MR                 37.97      37.27        
  3 Pacheco, MP                9 UN-MR                  30.89      38.99        
  4 Park, Aaron T              9 CAS-MR                 43.05      41.35        
  5 Barabasi, Andrew I        10 FAST-MR                43.96      42.09        
  6 ye, Danny                 10 UN-MR                  50.53      42.23        
  7 Thomas, Chase A           10 DESC-NJ                49.18      43.23        
  8 Loke, Lokey                9 UN-MR                  50.31      43.54        
  9 Kelly, Sean               10 CFJV-MR                47.15      45.01        
 10 Kan, Winston C             9 HS-MR                  46.74      45.54        
 11 Romano, Michael L          9 HS-MR                  48.13      45.58        
 12 Kim, Matthew              10 LIFE-NJ              1:00.00      45.81        
 13 Polito, Justin J          10 HS-MR                  48.22      45.82        
 14 Elkhoury, Marc             9 HS-MR                  48.67      47.04        
 15 Dunn, Liam P               9 HS-MR                  49.00      47.74        
 16 Eriavez, Stephen A         9 HS-MR                  53.00      47.77        
 17 Cheng, Russell A          10 FAST-MR                51.22      47.97        
 18 Daniels, Jacob C          10 CAS-MR                 54.47      48.12        
 19 Hopper, Luke              10 CFJV-MR                49.76      48.24        
 20 Fass, Liam G               9 Silver Streaks-MR      48.21      50.42        
 21 Fass, Erik G              10 Silver Streaks-MR      52.99      55.96        
 22 Kelly, Orlando T          10 FAST-MR                52.64      56.16        
 23 Quezada, Louis             9 FAST-MR              1:06.78    1:08.19        
 -- Guerrero, Javier A        10 CAS-MR                 49.68         DQ        
      Re-Submerged
 -- Cong, Thomas              10 SPAR-MR                49.37         DQ        
      Re-Submerged
 -- Slimani, Mohamed A        10 HS-MR                  49.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Yarde, William or Will A   9 NPR-NJ                 44.25         DQ        
      Re-Submerged
 -- Brillante, Francesco A     9 HS-MR                  42.33         DQ        
      Re-Submerged
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pestrikov, Zachary        10 RYE-MR               1:20.00    1:15.34        
  2 Carley, Thomas            10 CFJV-MR              1:16.24    1:16.93        
  3 Muroski, Jason            10 CFJV-MR              1:26.37    1:18.59        
  4 Washington, Morgon         9 CAS-MR               1:28.07    1:20.13        
  5 Park, Aaron T              9 CAS-MR               1:52.17    1:27.59        
  6 Lemus, Enrique             9 SPAR-MR              1:33.07    1:28.62        
  7 Barabasi, Andrew I        10 FAST-MR              1:32.48    1:30.96        
  8 Hopper, Luke              10 CFJV-MR                   NT    1:41.28        
  9 Cheng, Russell A          10 FAST-MR              1:48.63    1:41.82        
 10 Daniels, Jacob C          10 CAS-MR               1:45.99    1:53.98        
 11 Hernandez, Javier          9 DESC-NJ                   NT    1:54.20        
 12 Szkodzinski, Hunter        9 CFB-MR               1:50.23    1:59.24        
 13 Kelly, Orlando T          10 FAST-MR              1:59.66    2:03.47        
 -- Quezada, Louis             9 FAST-MR              2:21.93         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Trombetta, Luke            9 CFB-MR               1:46.38         DQ        
      Delay initiating arm pull
 -- Kiriyanthan, Anthony      10 FAST-MR              2:13.53         DQ        
      No touch at turn
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muroski, Jason            10 CFJV-MR                39.00      39.52        
  2 Pestrikov, Zachary        10 RYE-MR                 42.88      39.71        
  3 Barabasi, Andrew I        10 FAST-MR                42.73      43.81        
  4 Washington, Morgon         9 CAS-MR                 44.15      45.09        
  5 Park, Aaron T              9 CAS-MR                 51.88      47.21        
  6 Daniels, Jacob C          10 CAS-MR                 51.88      48.09        
  7 ye, Danny                 10 UN-MR                  52.88      49.47        
  8 Yarde, William or Will A   9 NPR-NJ                 48.55      52.13        
  9 Kelly, Orlando T          10 FAST-MR                53.97      52.94        
 10 Lemus, Enrique             9 SPAR-MR              1:08.80      55.41        
 11 Hopper, Luke              10 CFJV-MR              1:01.52      57.96        
 12 Trombetta, Luke            9 CFB-MR                 55.47      59.40        
 -- Hernandez, Javier          9 DESC-NJ                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Quezada, Louis             9 FAST-MR              1:18.28         DQ        
      Double pull / kicks
 -- Szkodzinski, Hunter        9 CFB-MR               1:00.23         DQ        
      Double pull / kicks
 -- Cheng, Russell A          10 FAST-MR                59.27         DQ        
      Butterfly kick
 -- Kiriyanthan, Anthony      10 FAST-MR              1:17.67         DQ        
      Double pull / kicks
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pepper, Hudson M          10 HS-MR                  33.83      33.46        
  2 Washington, Morgon         9 CAS-MR                 35.26      34.37        
  3 Muroski, Jason            10 CFJV-MR                37.86      36.09        
  4 Constantine, Christopher  10 CFJV-MR                40.08      37.25        
  5 Barbulet, David           10 CFJV-MR                38.88      38.93        
  6 Pacheco, MP                9 UN-MR                  30.16      39.37        
  7 Loke, Lokey                9 UN-MR                  35.27      40.52        
  8 Brillante, Francesco A     9 HS-MR                  43.76      41.94        
  9 Barabasi, Andrew I        10 FAST-MR                41.62      42.13        
 10 Park, Aaron T              9 CAS-MR                 45.56      44.08        
 11 Guerrero, Javier A        10 CAS-MR                 49.89      44.66        
 12 Romano, Michael L          9 HS-MR                  52.36      45.31        
 13 Thomas, Chase A           10 DESC-NJ                43.14      46.12        
 14 Kan, Winston C             9 HS-MR                  48.52      46.38        
 15 Daniels, Jacob C          10 CAS-MR                 59.87      51.41        
 16 Elkhoury, Marc             9 HS-MR                  48.79      51.86        
 17 Eriavez, Stephen A         9 HS-MR                  55.00      55.36        
 18 Slimani, Mohamed A        10 HS-MR                  52.00      58.30        
 19 Dunn, Liam P               9 HS-MR                  53.00      58.34        
 20 Kelly, Orlando T          10 FAST-MR                58.01    1:04.04        
 21 Quezada, Louis             9 FAST-MR              1:03.69    1:05.84        
 -- Cong, Thomas              10 SPAR-MR                51.76         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Cheng, Russell A          10 FAST-MR                55.81         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Kim, Matthew              10 LIFE-NJ              1:00.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muroski, Jason            10 CFJV-MR              1:28.54    1:23.23        
                  38.83     1:23.23 (44.40)                                        
  2 Washington, Morgon         9 CAS-MR               1:27.48    1:23.26        
                  39.11     1:23.26 (44.15)                                        
  3 Carley, Thomas            10 CFJV-MR              1:39.25    1:30.04        
                  42.72     1:30.04 (47.32)                                        
  4 Barbulet, David           10 CFJV-MR              1:37.33    1:30.81        
                  42.62     1:30.81 (48.19)                                        
  5 Barabasi, Andrew I        10 FAST-MR              1:42.71    1:41.25        
                  49.52     1:41.25 (51.73)                                        
  6 Kelly, Orlando T          10 FAST-MR              2:27.90    2:25.98        
                1:03.09   2:25.98 (1:22.89)                                        
 -- Lemus, Enrique             9 SPAR-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
                  46.42                                                            
 -- Trombetta, Luke            9 CFB-MR               2:02.36        XDQ        
      Alternating Kick
                1:04.78                                                            
 -- Alarcon, Michael L        10 SPAR-MR              2:23.21         DQ        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pestrikov, Zachary        10 RYE-MR               1:16.71    1:17.30        
                  35.33     1:17.30 (41.97)                                        
  2 Washington, Morgon         9 CAS-MR               1:21.06    1:18.71        
                  37.57     1:18.71 (41.14)                                        
  3 Barbulet, David           10 CFJV-MR              1:28.45    1:25.63        
                  40.70     1:25.63 (44.93)                                        
  4 Barabasi, Andrew I        10 FAST-MR              1:26.78    1:25.83        
                  41.57     1:25.83 (44.26)                                        
  5 Pacheco, MP                9 UN-MR                1:35.03    1:27.01        
                  37.68     1:27.01 (49.33)                                        
  6 Park, Aaron T              9 CAS-MR               1:48.47    1:32.13        
                  42.32     1:32.13 (49.81)                                        
  7 ye, Danny                 10 UN-MR                1:34.12    1:34.14        
                  43.70     1:34.14 (50.44)                                        
  8 Trombetta, Luke            9 CFB-MR               1:50.55    1:45.07        
                  48.26     1:45.07 (56.81)                                        
  9 Daniels, Jacob C          10 CAS-MR                    NT    1:45.77        
                  48.94     1:45.77 (56.83)                                        
 10 Corbett, Carter            7 CFB-MR               1:51.36    1:49.42        
                  53.31     1:49.42 (56.11)                                        
 11 Kelly, Orlando T          10 FAST-MR              2:02.12    1:51.07        
                1:00.02     1:51.07 (51.05)                                        
 12 Sohng, Xander              8 CFB-MR               1:55.62    1:51.79        
                  55.52     1:51.79 (56.27)                                        
 13 Szkodzinski, Hunter        9 CFB-MR               2:03.47    2:01.14        
                  57.50   2:01.14 (1:03.64)                                        
 14 Quezada, Louis             9 FAST-MR              2:15.28    2:10.36        
                1:07.51   2:10.36 (1:02.85)                                        
 -- Pundzius, Vincent          8 LIFE-NJ              1:42.89         DQ        
      One hand touch - breast
                  41.78                                                            
 -- Yarde, William or Will A   9 NPR-NJ               1:34.58         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  49.39                                                            
 -- Cheng, Russell A          10 FAST-MR              1:53.95         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                1:52.74                                                            
 -- Kiriyanthan, Anthony      10 FAST-MR              2:21.78         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:16.18        DQ (1:24.38)                                        
 -- Hopper, Luke              10 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
                  54.68          DQ (58.73)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pepper, Hudson M          10 HS-MR                2:45.98    2:37.05        
                  34.76     1:13.70 (38.94)     2:01.13 (47.43)     2:37.05 (35.92)
  2 Washington, Morgon         9 CAS-MR               3:02.35    2:51.17        
                  37.59     1:21.85 (44.26)     2:14.69 (52.84)     2:51.17 (36.48)
  3 Carley, Thomas            10 CFJV-MR              3:00.39    2:51.29        
                  40.38     1:22.91 (42.53)     2:13.87 (50.96)     2:51.29 (37.42)
  4 Constantine, Christopher  10 CFJV-MR              3:22.87    3:02.38        
                                1:26.87 ( )     2:19.43 (52.56)     3:02.38 (42.95)
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:14.80    1:00.42        
     1) Muroski, Jason 10               2) Barbulet, David 10             
     3) Carley, Thomas 10               4) Constantine, Christopher 10    
                  31.14     1:00.42 (29.28)                                        
  2 Harbor Seals-MR  'A'                              1:14.68    1:04.18        
     1) Brillante, Francesco A 9        2) Romano, Michael L 9            
     3) Elkhoury, Marc 9                4) Pepper, Hudson M 10            
                  33.00     1:04.18 (31.18)                                        
  3 Harbor Seals-MR  'B'                              1:29.00    1:15.12        
     1) Jenkinson, Dylan J 8            2) Slimani, Mohamed A 10          
     3) Dunn, Liam P 9                  4) Kan, Winston C 9               
                  39.91     1:15.12 (35.21)                                        
 -- Cas Stingrays-MR  'A'                                  NT         DQ        
      Early take-off swimmer #2
     1) Washington, Morgon 9            2) Park, Aaron T 9                
     3) Daniels, Jacob C 10             4) Guerrero, Javier A 10          
                  31.63                                                            
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Alberto           12 UN-MR                  28.68      27.82        
  2 Gorzula, Alexander        11 CFJV-MR                28.15      28.19        
  3 Dilchand, Sanjiv          12 CAS-MR                 28.56      28.48        
  4 Haskins, Alade            12 CAS-MR                 29.38      29.17        
  5 Dagnogo, Ousman           11 CAS-MR                 29.97      29.26        
  6 Paraison, Nelson          12 DESC-NJ                30.38      29.51        
  7 Puerto, AP                12 UN-MR                  27.90      30.61        
  8 Zhang, Daniel             11 CFJV-MR                32.90      32.55        
  9 Louis, Nicolas            11 UN-MR                  29.37      33.76        
 10 Thomas, Jayden            11 KB Makos-MR            41.00      33.87        
 11 Dowl, Elijah M            12 KB Makos-MR            33.72      34.11        
 12 DeLeon, Ismeal R          11 KB Makos-MR            36.38      35.69        
 13 Rosado, Fausto X          12 KB Makos-MR            32.99      35.82        
 14 Trepeta, Nikhil           11 LIFE-NJ                39.59      36.92        
 15 Velez, Tyler L            11 DESC-NJ                39.99      37.15        
 16 Nalle, Alistair C         12 Silver Streaks-MR      37.39      37.38        
 17 Berger, Brendan A         12 LIFE-NJ                37.89      37.79        
 18 Moran, Sean               12 CFJV-MR                44.34      37.96        
 19 Lee, Michael              12 CFB-MR                 38.21      38.35        
 20 Gutierrez, Mathew         11 CAS-MR                 36.84      38.45        
 21 Rosenthal, Isaac D        11 CAS-MR                 42.50      40.06        
 22 Almiron, Kevin J          11 DESC-NJ                   NT      57.25        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Alberto           12 UN-MR                2:15.13    2:12.24        
                  30.79     1:03.60 (32.81)     1:38.54 (34.94)     2:12.24 (33.70)
  2 Dilchand, Sanjiv          12 CAS-MR               2:19.60    2:18.45        
                  32.01     1:07.23 (35.22)     1:43.70 (36.47)     2:18.45 (34.75)
  3 Sanchez, Giancarlos       12 DESC-NJ              2:30.35    2:18.56        
                1:08.38   2:18.67 (1:10.29)     2:37.09 (18.42)         2:18.56 ( )
  4 Scott, Travis A           11 FAST-MR              2:26.81    2:28.31        
                  32.36     1:08.89 (36.53)     1:49.01 (40.12)     2:28.31 (39.30)
  5 Decasseres, Elijah        11 KB Makos-MR          2:36.16    2:34.88        
                  35.59     1:16.00 (40.41)     1:55.82 (39.82)     2:34.88 (39.06)
  6 Carley, Thomas            10 CFJV-MR              2:44.15    2:37.25        
                  34.67     1:16.18 (41.51)     1:58.78 (42.60)     2:37.25 (38.47)
  7 Barbulet, David           10 CFJV-MR              2:50.02    2:41.97        
                  36.71     1:20.31 (43.60)     2:03.38 (43.07)     2:41.97 (38.59)
  8 Scott, Jalen A            11 FAST-MR              2:44.34    2:42.36        
                  40.32     1:23.61 (43.29)     2:03.20 (39.59)     2:42.36 (39.16)
  9 Lemus, Leonardo           11 SPAR-MR                   NT    2:45.13        
                  35.73     1:17.94 (42.21)     2:02.59 (44.65)     2:45.13 (42.54)
 10 Trepeta, Nikhil           11 LIFE-NJ              2:52.06    2:48.84        
                  40.69     1:24.29 (43.60)     2:07.39 (43.10)     2:48.84 (41.45)
 11 Bahl, Suraj               12 FAST-MR              2:55.44    2:58.03        
                  39.74     1:26.39 (46.65)     2:13.56 (47.17)     2:58.03 (44.47)
 12 Rosado, Fausto X          12 KB Makos-MR          3:01.71    2:59.28        
                  38.72     1:25.45 (46.73)     2:12.33 (46.88)     2:59.28 (46.95)
 13 Wang, Jeffrey W           11 SPAR-MR                   NT    2:59.32        
                  39.71     1:25.67 (45.96)     2:12.94 (47.27)     2:59.32 (46.38)
 14 DeLeon, Ismeal R          11 KB Makos-MR          3:21.58    3:04.49        
                  39.94     1:28.82 (48.88)     2:19.20 (50.38)     3:04.49 (45.29)
 15 Thomas, Jayden            11 KB Makos-MR          3:40.00    3:04.78        
                  39.21     1:28.02 (48.81)     2:20.58 (52.56)     3:04.78 (44.20)
 16 Louis, Nicolas            11 UN-MR                3:38.87    3:05.65        
                  38.64   3:05.65 (2:27.01)                                        
 17 Dowl, Elijah M            12 KB Makos-MR          3:21.65    3:09.98        
                  40.64     1:29.70 (49.06)     2:22.46 (52.76)     3:09.98 (47.52)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gorzula, Alexander        11 CFJV-MR              5:51.45    5:48.73        
                  31.05     1:05.51 (34.46)     1:41.23 (35.72)     2:17.68 (36.45)
        2:54.57 (36.89)     3:31.11 (36.54)     4:06.50 (35.39)     4:42.40 (35.90)
        5:17.42 (35.02)     5:48.73 (31.31)                                        
  2 Garcia, Alberto           12 UN-MR                5:51.73    5:51.16        
                  30.56     1:04.87 (34.31)     1:40.95 (36.08)     2:16.70 (35.75)
        2:52.90 (36.20)     3:29.97 (37.07)     4:06.65 (36.68)     4:43.06 (36.41)
        5:17.92 (34.86)     5:51.16 (33.24)                                        
  3 Rzezwicki, Gabriel        11 CFJV-MR              6:08.61    6:12.80        
                  33.35     1:10.72 (37.37)     1:49.05 (38.33)     2:27.22 (38.17)
        3:06.04 (38.82)     3:43.79 (37.75)     4:22.43 (38.64)     5:00.34 (37.91)
        5:37.98 (37.64)     6:12.80 (34.82)                                        
  4 Paraison, Nelson          12 DESC-NJ                   NT    6:34.37        
                  33.36     1:11.42 (38.06)     1:51.59 (40.17)     2:32.78 (41.19)
        3:14.53 (41.75)     3:55.37 (40.84)     4:36.17 (40.80)     5:17.26 (41.09)
        5:59.72 (42.46)     6:34.37 (34.65)                                        
  5 Scott, Travis A           11 FAST-MR              6:41.55    6:39.54        
                  32.93     1:10.72 (37.79)     1:50.90 (40.18)     2:32.95 (42.05)
        3:14.91 (41.96)     3:57.06 (42.15)     4:39.16 (42.10)     5:20.80 (41.64)
        6:02.59 (41.79)     6:39.54 (36.95)                                        
  6 Samko, Jack P             11 HS-MR                7:30.00    6:49.87        
                  38.48     1:20.16 (41.68)     2:03.17 (43.01)     2:45.90 (42.73)
        3:27.40 (41.50)     4:09.72 (42.32)     4:52.20 (42.48)     5:34.03 (41.83)
        6:13.15 (39.12)     6:49.87 (36.72)                                        
  7 Chasabenis, Vas A         11 HS-MR                7:30.00    7:02.39        
                  38.37     1:21.04 (42.67)     2:04.67 (43.63)     2:48.96 (44.29)
        3:32.84 (43.88)     4:17.19 (44.35)     4:59.77 (42.58)     5:42.00 (42.23)
        6:24.70 (42.70)     7:02.39 (37.69)                                        
  8 Scott, Jalen A            11 FAST-MR              7:38.55    7:04.05        
                  42.12     1:27.24 (45.12)     2:10.48 (43.24)     2:54.43 (43.95)
        3:37.37 (42.94)     4:20.13 (42.76)     5:00.83 (40.70)     5:42.43 (41.60)
        6:25.36 (42.93)     7:04.05 (38.69)                                        
  9 Galler, Aidan             12 CFJV-MR              7:10.26    7:10.62        
                  38.67     1:21.47 (42.80)     2:06.25 (44.78)     2:50.03 (43.78)
        3:33.97 (43.94)     4:18.11 (44.14)     5:03.22 (45.11)     5:46.43 (43.21)
        6:30.42 (43.99)     7:10.62 (40.20)                                        
 10 Trepeta, Nikhil           11 LIFE-NJ              8:15.00    7:21.64        
                  40.57     1:24.14 (43.57)     2:10.31 (46.17)     2:56.15 (45.84)
        3:41.29 (45.14)     4:25.94 (44.65)     5:11.91 (45.97)     5:54.35 (42.44)
        6:38.59 (44.24)     7:21.64 (43.05)                                        
 11 Gruver, Bogdan A          11 HS-MR                7:45.00    7:32.27        
                  39.05     1:24.27 (45.22)     2:11.54 (47.27)     2:57.60 (46.06)
        3:44.14 (46.54)     4:32.28 (48.14)     5:18.62 (46.34)     6:06.77 (48.15)
        6:51.35 (44.58)     7:32.27 (40.92)                                        
 12 Bahl, Suraj               12 FAST-MR              7:56.64    7:49.06        
                  39.18     1:25.14 (45.96)     2:12.57 (47.43)     3:01.03 (48.46)
        3:50.42 (49.39)     4:39.39 (48.97)     5:27.91 (48.52)     6:16.92 (49.01)
        7:06.63 (49.71)     7:49.06 (42.43)                                        
 13 Vergara, Alexander        11 SPAR-MR              7:30.32    7:52.78        
                  39.77     1:25.97 (46.20)     2:12.02 (46.05)   3:49.29 (1:37.27)
        4:38.46 (49.17)                             5:28.74 ( )     6:17.31 (48.57)
        7:06.40 (49.09)     7:52.78 (46.38)                                        
 -- Bubrowiecki, Sebastian    11 HS-MR                7:30.00         DQ        
      False start
                  36.54     1:17.57 (41.03)     2:00.45 (42.88)     2:42.78 (42.33)
        3:25.26 (42.48)     4:07.72 (42.46)     4:50.77 (43.05)     5:33.91 (43.14)
        6:17.48 (43.57)                                                            
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Alberto           12 UN-MR                  34.05      33.39        
  2 Dilchand, Sanjiv          12 CAS-MR                 33.26      33.50        
  3 Rzezwicki, Gabriel        11 CFJV-MR                36.19      33.62        
  4 Scott, Travis A           11 FAST-MR                35.59      34.87        
  5 Haskins, Alade            12 CAS-MR                 35.92      35.46        
  6 Dagnogo, Ousman           11 CAS-MR                 37.01      35.53        
  7 Todorov, Alexander        11 CFJV-MR                34.73      35.67        
  8 Decasseres, Elijah        11 KB Makos-MR            38.85      40.06        
  9 Wang, Jeffrey W           11 SPAR-MR                43.10      40.13        
 10 Scott, Jalen A            11 FAST-MR                42.22      40.52        
 11 Bahl, Suraj               12 FAST-MR                41.02      40.56        
 12 Zhang, Daniel             11 CFJV-MR                42.71      40.69        
 13 Galler, Aidan             12 CFJV-MR                44.21      41.23        
 14 Louis, Nicolas            11 UN-MR                  35.32      42.35        
 15 Nalle, Alistair C         12 Silver Streaks-MR      42.27      42.78        
 16 Velez, Tyler L            11 DESC-NJ                46.98      42.87        
 17 Gutierrez, Mathew         11 CAS-MR                 45.56      43.31        
 18 Moran, Sean               12 CFJV-MR                50.08      47.76        
 19 Berger, Brendan A         12 LIFE-NJ                44.89      47.91        
 20 Rosenthal, Isaac D        11 CAS-MR                 49.76      48.22        
 21 Lee, Michael              12 CFB-MR                 51.38      53.22        
 22 Almiron, Kevin J          11 DESC-NJ                   NT    1:00.40        
 -- Trepeta, Nikhil           11 LIFE-NJ              1:00.00         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Puerto, AP                12 UN-MR                  34.50         DQ        
      Multiple strokes
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dilchand, Sanjiv          12 CAS-MR               1:11.11    1:09.94        
                  33.88     1:09.94 (36.06)                                        
  2 Garcia, Alberto           12 UN-MR                1:13.51    1:10.59        
                  34.65     1:10.59 (35.94)                                        
  3 Scott, Travis A           11 FAST-MR              1:12.52    1:13.64        
  4 Gorzula, Alexander        11 CFJV-MR              1:18.86    1:16.68        
  5 Haskins, Alade            12 CAS-MR               1:18.09    1:17.23        
                  36.39     1:17.23 (40.84)                                        
  6 Todorov, Alexander        11 CFJV-MR              1:22.87    1:17.79        
                  37.72     1:17.79 (40.07)                                        
  7 Dagnogo, Ousman           11 CAS-MR               1:22.88    1:17.94        
                1:18.90         1:17.94 ( )                                        
  8 Samko, Jack P             11 HS-MR                1:19.00    1:21.38        
                  39.60     1:21.38 (41.78)                                        
  9 Bahl, Suraj               12 FAST-MR              1:29.05    1:25.64        
                  41.56     1:25.64 (44.08)                                        
 10 Bubrowiecki, Sebastian    11 HS-MR                1:22.91    1:26.01        
                  41.79     1:26.01 (44.22)                                        
 11 Decasseres, Elijah        11 KB Makos-MR          1:25.55    1:26.34        
                  42.06     1:26.34 (44.28)                                        
 12 Zhang, Daniel             11 CFJV-MR              1:55.34    1:27.52        
                  43.23     1:27.52 (44.29)                                        
 13 Nalle, Alistair C         12 Silver Streaks-MR    1:32.19    1:28.61        
                  43.77     1:28.61 (44.84)                                        
 14 Scott, Jalen A            11 FAST-MR              1:27.20    1:28.96        
                  44.75     1:28.96 (44.21)                                        
 15 Gutierrez, Mathew         11 CAS-MR               1:37.44    1:31.65        
                  43.23     1:31.65 (48.42)                                        
 16 Dowl, Elijah M            12 KB Makos-MR          1:49.09    1:35.01        
                  45.55     1:35.01 (49.46)                                        
 17 Galler, Aidan             12 CFJV-MR              1:34.64    1:35.24        
                  46.52     1:35.24 (48.72)                                        
 18 Trepeta, Nikhil           11 LIFE-NJ              1:47.94    1:36.17        
                  47.81     1:36.17 (48.36)                                        
 19 DeLeon, Ismeal R          11 KB Makos-MR          1:48.08    1:36.51        
                  45.87     1:36.51 (50.64)                                        
 20 Ly, Quydan *              11 HS-MR                1:42.00    1:36.59        
                  46.90     1:36.59 (49.69)                                        
 21 Gruver, Bogdan A          11 HS-MR                1:39.00    1:38.23        
                1:38.63         1:38.23 ( )                                        
 22 Rosado, Fausto X          12 KB Makos-MR          1:37.99    1:44.68        
 23 Moran, Sean               12 CFJV-MR                   NT    1:45.03        
                1:45.98         1:45.03 ( )                                        
 -- Chasabenis, Vas A         11 HS-MR                1:30.72         DQ        
      Multiple strokes
                  41.75                                                            
 -- Puerto, AP                12 UN-MR                1:50.16         DQ        
      Delay initiating turn
                  38.50                                                            
 -- Rosenthal, Isaac D        11 CAS-MR               1:48.40         DQ        
      No touch at turn
                  47.40                                                            
 -- Thomas, Jayden            11 KB Makos-MR          2:10.91         DQ        
      Re-Submerged
                  49.64                                                            
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dilchand, Sanjiv          12 CAS-MR                 39.49      37.28        
  2 Haskins, Alade            12 CAS-MR                 37.04      37.56        
  3 Gorzula, Alexander        11 CFJV-MR                38.84      39.36        
  4 Todorov, Alexander        11 CFJV-MR                39.56      39.64        
  5 Scott, Travis A           11 FAST-MR                40.58      39.79        
  6 Rzezwicki, Gabriel        11 CFJV-MR                40.23      40.06        
  7 Zhang, Daniel             11 CFJV-MR                48.46      40.94        
  8 Dagnogo, Ousman           11 CAS-MR                 41.27      41.00        
  9 Dowl, Elijah M            12 KB Makos-MR            44.79      41.83        
 10 Samko, Jack P             11 HS-MR                  40.65      43.30        
 11 Scott, Jalen A            11 FAST-MR                46.05      46.13        
 12 Bubrowiecki, Sebastian    11 HS-MR                  50.85      46.17        
 13 Galler, Aidan             12 CFJV-MR                46.91      46.23        
 14 Gruver, Bogdan A          11 HS-MR                  45.94      46.69        
 15 Ly, Quydan *              11 HS-MR                  49.00      48.06        
 16 Rosenthal, Isaac D        11 CAS-MR                 48.09      49.96        
 17 Chasabenis, Vas A         11 HS-MR                  51.32      50.11        
 18 Moran, Sean               12 CFJV-MR                   NT      52.75        
 19 Vergara, Alexander        11 SPAR-MR                52.43      53.94        
 20 Thomas, Jayden            11 KB Makos-MR               NT      55.18        
 20 Nalle, Alistair C         12 Silver Streaks-MR    1:01.20      55.18        
 22 DeLeon, Ismeal R          11 KB Makos-MR            57.09      57.89        
 23 Gutierrez, Mathew         11 CAS-MR               1:02.02      58.11        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dilchand, Sanjiv          12 CAS-MR               1:23.58    1:21.10        
                  38.39     1:21.10 (42.71)                                        
  2 Haskins, Alade            12 CAS-MR               1:28.12    1:23.79        
                  39.23     1:23.79 (44.56)                                        
  3 Gorzula, Alexander        11 CFJV-MR              1:27.82    1:24.27        
                  39.98     1:24.27 (44.29)                                        
  4 Rzezwicki, Gabriel        11 CFJV-MR              1:28.48    1:28.31        
                  42.11     1:28.31 (46.20)                                        
  5 Dagnogo, Ousman           11 CAS-MR               1:28.42    1:32.10        
                  42.53     1:32.10 (49.57)                                        
  6 Dowl, Elijah M            12 KB Makos-MR          1:37.02    1:35.72        
                  43.54     1:35.72 (52.18)                                        
  7 Galler, Aidan             12 CFJV-MR              1:40.68    1:41.76        
                  48.94     1:41.76 (52.82)                                        
  8 Lemus, Leonardo           11 SPAR-MR                   NT    1:44.05        
                  49.54     1:44.05 (54.51)                                        
  9 Wang, Jeffrey W           11 SPAR-MR              1:51.11    1:45.42        
                  50.86     1:45.42 (54.56)                                        
 10 Rosenthal, Isaac D        11 CAS-MR               1:46.95    1:45.92        
                  51.83     1:45.92 (54.09)                                        
 11 Moran, Sean               12 CFJV-MR              1:51.33    1:49.58        
                  51.45     1:49.58 (58.13)                                        
 12 Berger, Brendan A         12 LIFE-NJ              1:35.89    1:55.58        
                  53.84   1:55.58 (1:01.74)                                        
 13 Nalle, Alistair C         12 Silver Streaks-MR    2:06.69    2:02.06        
                  57.00   2:02.06 (1:05.06)                                        
 14 DeLeon, Ismeal R          11 KB Makos-MR          2:05.36    2:15.62        
                1:01.81   2:15.62 (1:13.81)                                        
 -- Lee, Michael              12 CFB-MR               1:48.47         DQ        
      Two strokes under water
                  51.71                                                            
 -- Sanchez, Giancarlos       12 DESC-NJ              1:35.41         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  41.18                                                            
 -- Thomas, Jayden            11 KB Makos-MR          2:20.00         DQ        
      Double pull / kicks
                  50.26                                                            
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rzezwicki, Gabriel        11 CFJV-MR                32.30      30.89        
  2 Garcia, Alberto           12 UN-MR                  32.51      31.58        
  3 Dilchand, Sanjiv          12 CAS-MR                 33.37      32.28        
  4 Haskins, Alade            12 CAS-MR                 32.72      32.44        
  5 Dagnogo, Ousman           11 CAS-MR                 33.31      32.98        
  6 Paraison, Nelson          12 DESC-NJ                33.95      33.20        
  7 Bubrowiecki, Sebastian    11 HS-MR                  34.15      34.67        
  8 Puerto, AP                12 UN-MR                  55.09      36.82        
  9 Decasseres, Elijah        11 KB Makos-MR            35.58      37.93        
 10 Zhang, Daniel             11 CFJV-MR                41.67      39.30        
 11 Chasabenis, Vas A         11 HS-MR                  38.47      40.11        
 12 Bahl, Suraj               12 FAST-MR                40.82      40.99        
 13 Gutierrez, Mathew         11 CAS-MR                 45.18      42.93        
 14 Vergara, Alexander        11 SPAR-MR                44.47      43.31        
 15 Rosado, Fausto X          12 KB Makos-MR            41.01      44.59        
 16 Ly, Quydan *              11 HS-MR                  45.00      46.08        
 17 DeLeon, Ismeal R          11 KB Makos-MR            49.76      47.44        
 18 Thomas, Jayden            11 KB Makos-MR          1:04.83      49.99        
 19 Trepeta, Nikhil           11 LIFE-NJ                48.34      51.46        
 -- Rosenthal, Isaac D        11 CAS-MR                 59.41         DQ        
      Scissors kick
 -- Moran, Sean               12 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Alberto           12 UN-MR                1:14.45    1:09.07        
                  31.78     1:09.07 (37.29)                                        
  2 Scott, Travis A           11 FAST-MR              1:17.74    1:17.65        
                  36.17     1:17.65 (41.48)                                        
  3 Haskins, Alade            12 CAS-MR               1:22.71    1:17.92        
                  34.39     1:17.92 (43.53)                                        
  4 Dagnogo, Ousman           11 CAS-MR               1:29.99    1:20.18        
                  36.84     1:20.18 (43.34)                                        
  5 Paraison, Nelson          12 DESC-NJ              1:23.20    1:21.17        
                  35.34     1:21.17 (45.83)                                        
  6 Todorov, Alexander        11 CFJV-MR              1:35.17    1:26.70        
                  40.34     1:26.70 (46.36)                                        
  7 Decasseres, Elijah        11 KB Makos-MR          1:31.05    1:27.32        
                  41.64     1:27.32 (45.68)                                        
  8 Lemus, Leonardo           11 SPAR-MR              1:22.24    1:29.13        
                  39.06     1:29.13 (50.07)                                        
  9 Scott, Jalen A            11 FAST-MR              1:36.44    1:32.01        
                  43.88     1:32.01 (48.13)                                        
 10 Bahl, Suraj               12 FAST-MR              1:37.28    1:34.27        
                  44.42     1:34.27 (49.85)                                        
 11 Galler, Aidan             12 CFJV-MR              1:47.98    1:36.59        
                  43.62     1:36.59 (52.97)                                        
 12 Gutierrez, Mathew         11 CAS-MR               1:43.88    1:38.13        
                  45.99     1:38.13 (52.14)                                        
 13 Rosado, Fausto X          12 KB Makos-MR          1:36.87    1:40.65        
                  46.35     1:40.65 (54.30)                                        
 -- Velez, Tyler L            11 DESC-NJ                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  56.10                                                            
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Alberto           12 UN-MR                1:15.46    1:11.09        
                  33.45     1:11.09 (37.64)                                        
  2 Dilchand, Sanjiv          12 CAS-MR               1:12.15    1:11.62        
                  33.86     1:11.62 (37.76)                                        
  3 Scott, Travis A           11 FAST-MR              1:15.19    1:14.39        
                  34.77     1:14.39 (39.62)                                        
  4 Haskins, Alade            12 CAS-MR               1:15.21    1:16.21        
                  35.10     1:16.21 (41.11)                                        
  5 Todorov, Alexander        11 CFJV-MR              1:17.57    1:16.69        
                  37.87     1:16.69 (38.82)                                        
  6 Dagnogo, Ousman           11 CAS-MR               1:11.75    1:18.37        
                  35.90     1:18.37 (42.47)                                        
  7 Samko, Jack P             11 HS-MR                1:18.79    1:20.29        
                  36.45     1:20.29 (43.84)                                        
  8 Decasseres, Elijah        11 KB Makos-MR          1:26.16    1:24.83        
                  39.94     1:24.83 (44.89)                                        
  9 Scott, Jalen A            11 FAST-MR              1:26.11    1:26.45        
                  43.67     1:26.45 (42.78)                                        
 10 Bahl, Suraj               12 FAST-MR              1:30.93    1:28.22        
                  41.46     1:28.22 (46.76)                                        
 11 Louis, Nicolas            11 UN-MR                1:42.38    1:28.50        
                  38.81     1:28.50 (49.69)                                        
 12 Dowl, Elijah M            12 KB Makos-MR          1:41.15    1:32.57        
 13 Rosado, Fausto X          12 KB Makos-MR          1:36.68    1:34.81        
 14 Ly, Quydan *              11 HS-MR                1:33.00    1:35.20        
 15 Nalle, Alistair C         12 Silver Streaks-MR    1:47.09    1:42.21        
                  48.95     1:42.21 (53.26)                                        
 -- Paraison, Nelson          12 DESC-NJ              1:15.87         DQ        
      One hand touch - breast
                  36.19                                                            
 -- Rosenthal, Isaac D        11 CAS-MR               1:42.30         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  48.90                                                            
 -- Gruver, Bogdan A          11 HS-MR                1:26.08         DQ        
      One hand touch - breast
                  45.13                                                            
 -- Gutierrez, Mathew         11 CAS-MR               1:38.60         DQ        
      One hand touch - breast
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gorzula, Alexander        11 CFJV-MR              2:38.11    2:35.81        
                  35.61     1:17.28 (41.67)     2:03.64 (46.36)     2:35.81 (32.17)
  2 Scott, Travis A           11 FAST-MR              2:41.27    2:36.73        
                1:15.39     2:02.33 (46.94)     2:36.92 (34.59)         2:36.73 ( )
  3 Sanchez, Giancarlos       12 DESC-NJ              2:42.37    2:37.75        
                  35.70     1:16.91 (41.21)     2:04.14 (47.23)     2:37.75 (33.61)
  4 Paraison, Nelson          12 DESC-NJ              2:47.55    2:47.61        
                  35.47     1:17.82 (42.35)     2:10.32 (52.50)     2:47.61 (37.29)
  5 Decasseres, Elijah        11 KB Makos-MR          3:04.75    3:00.25        
                  41.37   2:23.39 (1:42.02)     3:00.30 (36.91)         3:00.25 ( )
  6 Scott, Jalen A            11 FAST-MR              3:03.67    3:03.47        
                  41.55     1:26.43 (44.88)     2:21.38 (54.95)     3:03.47 (42.09)
  7 Bahl, Suraj               12 FAST-MR              3:11.86    3:15.32        
                  44.15     1:32.17 (48.02)     2:28.80 (56.63)     3:15.32 (46.52)
 -- Berger, Brendan A         12 LIFE-NJ              3:30.89         DQ        
      Delay initiating arm pull - back
                  49.66     1:47.49 (57.83)     2:46.58 (59.09)                    
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:59.53    2:00.47        
     1) Rzezwicki, Gabriel 11           2) Zhang, Daniel 11               
     3) Todorov, Alexander 11           4) Gorzula, Alexander 11          
                  28.84     1:01.51 (32.67)     1:33.08 (31.57)     2:00.47 (27.39)
  2 Cas Stingrays-MR  'A'                             2:10.41    2:05.92        
     1) Haskins, Alade 12               2) Rosenthal, Isaac D 11          
     3) Dagnogo, Ousman 11              4) Dilchand, Sanjiv 12            
                  29.35     1:09.33 (39.98)     1:37.74 (28.41)     2:05.92 (28.18)
  3 Harbor Seals-MR  'A'                              2:15.69    2:07.47        
     1) Bubrowiecki, Sebastian 11       2) Gruver, Bogdan A 11            
     3) Chasabenis, Vas A 11            4) Samko, Jack P 11               
                  31.85     1:06.29 (34.44)     1:37.42 (31.13)     2:07.47 (30.05)
  4 Kips Bay Makos-MR  'A'                            2:12.53    2:15.25        
     1) Rosado, Fausto X 12             2) Thomas, Jayden 11              
     3) Dowl, Elijah M 12               4) Decasseres, Elijah 11          
                  33.16     1:08.79 (35.63)     1:43.04 (34.25)     2:15.25 (32.21)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cas Stingrays-MR  'A'                             2:20.45    2:19.79        
     1) Dilchand, Sanjiv 12             2) Haskins, Alade 12              
     3) Dagnogo, Ousman 11              4) Gutierrez, Mathew 11           
                  33.24     1:12.24 (39.00)     1:43.36 (31.12)     2:19.79 (36.43)
  2 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:16.33    2:19.87        
     1) Rzezwicki, Gabriel 11           2) Todorov, Alexander 11          
     3) Zhang, Daniel 11                4) Gorzula, Alexander 11          
                  34.38     1:13.59 (39.21)     1:45.82 (32.23)     2:19.87 (34.05)
 -- Kips Bay Makos-MR  'A'                            2:36.19         DQ        
      Early take-off swimmer #2
     1) Rosado, Fausto X 12             2) Dowl, Elijah M 12              
     3) Decasseres, Elijah 11           4) Thomas, Jayden 11              
                  41.55     1:23.54 (41.99)     2:09.08 (45.54)                    
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Greenidge, Owen           14 UN-MR                1:01.00      59.03        
                  28.62       59.03 (30.41)                                        
  2 Guzman-Reyes, Edgar       13 CAS-MR               1:04.72      59.86        
                  28.79       59.86 (31.07)                                        
  3 Vizhco, Dexter H          13 CAS-MR               1:01.38      59.87        
                  29.13       59.87 (30.74)                                        
  4 Jerez, Lucas              14 FAST-MR              1:04.32    1:04.51        
                  30.47     1:04.51 (34.04)                                        
  5 mei, Jonathan             14 UN-MR                1:30.00    1:06.53        
                  30.41     1:06.53 (36.12)                                        
  6 Brown, Benjamin           13 CFJV-MR                   NT    1:06.65        
                  30.80     1:06.65 (35.85)                                        
  7 Lavelle, Thomas P         13 RYE-MR               1:06.45    1:07.38        
                  32.33     1:07.38 (35.05)                                        
  8 Powell, Shamir            14 KB Makos-MR          1:03.65    1:08.10        
                  29.65     1:08.10 (38.45)                                        
  9 Dagnogo, Mohamed          13 CAS-MR               1:12.35    1:08.77        
                  33.17     1:08.77 (35.60)                                        
 10 Parker, Max               14 UN-MR                1:22.72    1:12.09        
                  32.61     1:12.09 (39.48)                                        
 11 Osterman, Albert A        13 Silver Streaks-MR    1:21.11    1:15.66        
                  35.66     1:15.66 (40.00)                                        
 12 Poynter, Dante            13 UN-MR                1:40.01    1:21.48        
                  40.35     1:21.48 (41.13)                                        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elkhouly, Youssef A       13 HS-MR                5:37.81    5:35.96        
                  29.47     1:03.10 (33.63)     1:37.48 (34.38)     2:11.81 (34.33)
        2:46.40 (34.59)     3:21.19 (34.79)     3:56.40 (35.21)     4:31.35 (34.95)
        5:05.21 (33.86)     5:35.96 (30.75)                                        
  2 Whalen, Jack H            14 CFJV-MR                   NT    5:35.97        
                  29.82     1:04.30 (34.48)     1:38.68 (34.38)     2:13.06 (34.38)
        2:47.13 (34.07)     3:22.44 (35.31)     3:57.00 (34.56)     4:30.54 (33.54)
        5:04.88 (34.34)     5:35.97 (31.09)                                        
  3 Bellio, Sam J             14 CFJV-MR              5:40.63    5:36.18        
                  28.73     1:01.24 (32.51)     1:35.36 (34.12)     2:10.00 (34.64)
        2:44.78 (34.78)     3:20.06 (35.28)     3:55.34 (35.28)     4:30.36 (35.02)
        5:04.53 (34.17)     5:36.18 (31.65)                                        
  4 Wong, Kevin               14 HS-MR                5:55.00    5:56.24        
                  30.03     1:03.70 (33.67)     1:39.29 (35.59)     2:15.91 (36.62)
        2:52.46 (36.55)     3:29.36 (36.90)     4:06.20 (36.84)     4:44.01 (37.81)
        5:21.59 (37.58)     5:56.24 (34.65)                                        
  5 Brillante, Nicolas M      14 HS-MR                6:57.50    6:12.62        
                  30.16     1:05.04 (34.88)     1:41.27 (36.23)     2:18.71 (37.44)
        2:56.42 (37.71)     3:35.20 (38.78)     4:15.77 (40.57)     4:56.24 (40.47)
        5:34.95 (38.71)     6:12.62 (37.67)                                        
  6 Polito, Mark A            14 HS-MR                6:40.82    6:31.57        
                  34.99     1:14.71 (39.72)     1:55.23 (40.52)     2:35.43 (40.20)
        3:15.74 (40.31)     3:56.67 (40.93)     4:37.89 (41.22)     5:17.61 (39.72)
        5:56.06 (38.45)     6:31.57 (35.51)                                        
  7 Nolan, Sam                14 CFJV-MR              6:47.42    6:31.85        
                  33.88   2:31.09 (1:57.21)     3:11.76 (40.67)     3:52.42 (40.66)
        4:33.05 (40.63)     5:13.58 (40.53)     5:53.34 (39.76)     6:31.85 (38.51)
            6:31.85 ( )                                                            
  8 Gangemi, Louis J          14 HS-MR                7:15.76    6:35.27        
                  33.01     1:11.27 (38.26)     1:51.32 (40.05)     2:31.75 (40.43)
        3:12.83 (41.08)     3:54.37 (41.54)     4:35.64 (41.27)     5:16.48 (40.84)
        5:57.59 (41.11)     6:35.27 (37.68)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brillante, Nicolas M      14 HS-MR                1:14.11    1:09.62        
                  34.23     1:09.62 (35.39)                                        
  2 Greenidge, Owen           14 UN-MR                1:12.27    1:12.56        
  3 Vizhco, Dexter H          13 CAS-MR               1:24.14    1:13.36        
                  35.45     1:13.36 (37.91)                                        
  4 Guzman-Reyes, Edgar       13 CAS-MR               1:18.99    1:13.67        
                  35.95     1:13.67 (37.72)                                        
  5 Polito, Mark A            14 HS-MR                1:17.78    1:15.42        
                  36.34     1:15.42 (39.08)                                        
  6 Gangemi, Louis J          14 HS-MR                1:19.21    1:15.90        
                  37.65     1:15.90 (38.25)                                        
  7 Brown, Benjamin           13 CFJV-MR                   NT    1:18.47        
                1:18.63         1:18.47 ( )                                        
  8 mei, Jonathan             14 UN-MR                1:22.01    1:18.84        
                  37.40     1:18.84 (41.44)                                        
  9 Powell, Shamir            14 KB Makos-MR          1:15.62    1:20.29        
 10 Jerez, Lucas              14 FAST-MR              1:25.32    1:20.71        
 11 Dagnogo, Mohamed          13 CAS-MR               1:26.03    1:21.40        
 12 Osterman, Albert A        13 Silver Streaks-MR    1:41.11    1:23.37        
                  41.06     1:23.37 (42.31)                                        
 13 Avendano, Mauricio        13 CAS-MR                    NT    1:25.00        
                  41.98     1:25.00 (43.02)                                        
 14 Parker, Max               14 UN-MR                1:20.45    1:25.41        
                  39.28     1:25.41 (46.13)                                        
 -- Poynter, Dante            13 UN-MR                1:48.09         DQ        
      Delay initiating arm pull
                  46.04                                                            
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellio, Sam J             14 CFJV-MR              2:09.88    2:08.50        
                  30.04     1:02.35 (32.31)     1:36.24 (33.89)     2:08.50 (32.26)
  2 Whalen, Jack H            14 CFJV-MR                   NT    2:22.81        
                  31.74     1:06.68 (34.94)     1:44.77 (38.09)     2:22.81 (38.04)
  3 Lavelle, Thomas P         13 RYE-MR               2:47.75    2:44.53        
                  38.97     1:20.81 (41.84)     2:03.46 (42.65)     2:44.53 (41.07)
  4 Jerez, Lucas              14 FAST-MR              3:12.45    2:54.81        
                  39.83     1:22.82 (42.99)   2:54.81 (1:31.99)                    
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellio, Sam J             14 CFJV-MR              1:16.56    1:12.61        
                  34.30     1:12.61 (38.31)                                        
  2 Guzman-Reyes, Edgar       13 CAS-MR               1:19.55    1:14.46        
                  35.29     1:14.46 (39.17)                                        
  3 Whalen, Jack H            14 CFJV-MR              1:15.76    1:14.64        
                  35.35     1:14.64 (39.29)                                        
  4 Vizhco, Dexter H          13 CAS-MR               1:30.04    1:18.79        
                  37.22     1:18.79 (41.57)                                        
  5 Dagnogo, Mohamed          13 CAS-MR               1:24.64    1:19.40        
                  37.62     1:19.40 (41.78)                                        
  6 Jerez, Lucas              14 FAST-MR              1:21.44    1:19.47        
                  37.58     1:19.47 (41.89)                                        
  7 Powell, Shamir            14 KB Makos-MR          1:15.22    1:19.64        
                  36.89     1:19.64 (42.75)                                        
  8 Nolan, Sam                14 CFJV-MR              1:26.12    1:21.71        
                  38.31     1:21.71 (43.40)                                        
  9 Greenidge, Owen           14 UN-MR                1:19.99    1:22.93        
                  39.09     1:22.93 (43.84)                                        
 10 mei, Jonathan             14 UN-MR                1:35.26    1:26.10        
                  39.44     1:26.10 (46.66)                                        
 11 Lavelle, Thomas P         13 RYE-MR               1:33.16    1:27.47        
                  40.85     1:27.47 (46.62)                                        
 12 Poynter, Dante            13 UN-MR                1:45.09    1:37.28        
                  45.58     1:37.28 (51.70)                                        
 13 Parker, Max               14 UN-MR                1:40.01    1:42.79        
                  45.89     1:42.79 (56.90)                                        
 14 Brown, Benjamin           13 CFJV-MR                   NT    1:47.15        
                  47.38     1:47.15 (59.77)                                        
 -- Osterman, Albert A        13 Silver Streaks-MR    2:00.11         DQ        
      Scissors kick
                  53.61                                                            
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Kevin               14 HS-MR                2:34.21    2:38.15        
                  35.44     1:17.36 (41.92)     1:59.30 (41.94)     2:38.15 (38.85)
  2 Guzman-Reyes, Edgar       13 CAS-MR               2:53.75    2:39.67        
                  36.28     1:17.46 (41.18)     1:59.21 (41.75)     2:39.67 (40.46)
  3 Elkhouly, Youssef A       13 HS-MR                2:34.00    2:41.35        
                  36.57     1:17.49 (40.92)     1:59.63 (42.14)     2:41.35 (41.72)
  4 Bellio, Sam J             14 CFJV-MR              2:43.99    2:41.39        
                  36.41     1:18.35 (41.94)     2:00.37 (42.02)     2:41.39 (41.02)
  5 Brillante, Nicolas M      14 HS-MR                3:04.49    2:47.64        
                  38.54     1:22.25 (43.71)     2:06.56 (44.31)     2:47.64 (41.08)
  6 Vizhco, Dexter H          13 CAS-MR               3:00.00    2:48.26        
                  39.34     1:23.11 (43.77)     2:07.32 (44.21)     2:48.26 (40.94)
  7 Dagnogo, Mohamed          13 CAS-MR               3:00.67    2:53.95        
                  41.02     1:25.56 (44.54)     2:11.64 (46.08)     2:53.95 (42.31)
  8 Jerez, Lucas              14 FAST-MR              2:59.07    2:54.32        
                  39.82     1:24.35 (44.53)     2:09.87 (45.52)     2:54.32 (44.45)
  9 Greenidge, Owen           14 UN-MR                2:55.00    2:59.22        
                  39.92     1:24.67 (44.75)     2:12.12 (47.45)     2:59.22 (47.10)
 10 Powell, Shamir            14 KB Makos-MR          2:47.81    3:03.81        
                  39.19     1:25.00 (45.81)     2:14.25 (49.25)     3:03.81 (49.56)
 11 Nolan, Sam                14 CFJV-MR              3:18.67    3:05.89        
                  41.36     1:28.78 (47.42)     2:18.15 (49.37)     3:05.89 (47.74)
 12 Avendano, Mauricio        13 CAS-MR                    NT    3:10.40        
                  43.55     1:32.98 (49.43)     2:23.74 (50.76)     3:10.40 (46.66)
 13 Gangemi, Louis J          14 HS-MR                3:27.60    3:11.47        
                  44.20     1:33.24 (49.04)     2:23.07 (49.83)     3:11.47 (48.40)
 14 Polito, Mark A            14 HS-MR                3:25.60    3:14.19        
                  43.24     1:34.61 (51.37)     2:25.71 (51.10)     3:14.19 (48.48)
 -- Brown, Benjamin           13 CFJV-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
                  48.31   1:49.55 (1:01.24)   2:57.22 (1:07.67)                    
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guzman-Reyes, Edgar       13 CAS-MR               1:13.56    1:04.19        
                  30.38     1:04.19 (33.81)                                        
  2 Vizhco, Dexter H          13 CAS-MR               1:10.48    1:07.68        
                  31.47     1:07.68 (36.21)                                        
  3 Jerez, Lucas              14 FAST-MR              1:09.97    1:09.80        
                  31.36     1:09.80 (38.44)                                        
  4 Nolan, Sam                14 CFJV-MR              1:27.89    1:13.73        
  5 Greenidge, Owen           14 UN-MR                1:16.00    1:18.89        
                  34.43     1:18.89 (44.46)                                        
  6 Lavelle, Thomas P         13 RYE-MR               1:22.46    1:21.35        
                  36.88     1:21.35 (44.47)                                        
  7 Dagnogo, Mohamed          13 CAS-MR               1:35.00    1:22.92        
  8 mei, Jonathan             14 UN-MR                1:55.12    1:23.22        
  9 Powell, Shamir            14 KB Makos-MR          1:17.03    1:25.40        
                  36.62     1:25.40 (48.78)                                        
 10 Parker, Max               14 UN-MR                1:53.12    1:32.13        
 11 Poynter, Dante            13 UN-MR                1:55.01    1:51.97        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Elkhouly, Youssef A       13 HS-MR                2:18.00    2:25.49        
                  30.99     1:07.52 (36.53)     1:46.61 (39.09)     2:25.49 (38.88)
  2 Wong, Kevin               14 HS-MR                2:30.00    2:33.84        
                  31.75     1:10.98 (39.23)     1:53.14 (42.16)     2:33.84 (40.70)
  3 Whalen, Jack H            14 CFJV-MR                   NT    2:41.41        
                  34.73     1:17.19 (42.46)     2:01.77 (44.58)     2:41.41 (39.64)
  4 Jerez, Lucas              14 FAST-MR              2:45.26    2:44.10        
                  33.57     1:14.03 (40.46)     1:58.35 (44.32)     2:44.10 (45.75)
  5 Brillante, Nicolas M      14 HS-MR                3:07.28    2:48.76        
                  35.35     1:18.68 (43.33)     2:03.67 (44.99)     2:48.76 (45.09)
 -- Polito, Mark A            14 HS-MR                3:22.68         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  48.00     1:41.44 (53.44)     2:37.18 (55.74)                    
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellio, Sam J             14 CFJV-MR              4:56.61    4:49.97        
                  29.96     1:06.32 (36.36)     1:40.96 (34.64)     2:15.58 (34.62)
        3:00.05 (44.47)     3:44.31 (44.26)     4:17.52 (33.21)     4:49.97 (32.45)
  2 Whalen, Jack H            14 CFJV-MR                   NT    5:07.58        
                  30.83     1:07.56 (36.73)     1:46.34 (38.78)     2:24.45 (38.11)
        3:10.47 (46.02)     3:56.52 (46.05)     4:33.79 (37.27)     5:07.58 (33.79)
  3 Nolan, Sam                14 CFJV-MR                   NT    5:44.12        
                  33.01     1:15.44 (42.43)                             2:40.10 ( )
        3:32.17 (52.07)     4:24.85 (52.68)     5:04.86 (40.01)     5:44.12 (39.26)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harbor Seals-MR  'A'                              1:48.83    1:49.43        
     1) Elkhouly, Youssef A 13          2) Polito, Mark A 14              
     3) Brillante, Nicolas M 14         4) Wong, Kevin 14                 
                  26.89       57.16 (30.27)     1:24.30 (27.14)     1:49.43 (25.13)
  2 Cas Stingrays-MR  'A'                             1:59.91    1:53.40        
     1) Guzman-Reyes, Edgar 13          2) Avendano, Mauricio 13          
     3) Dagnogo, Mohamed 13             4) Vizhco, Dexter H 13            
                  27.27       43.02 (15.75)     1:00.79 (17.77)     1:53.40 (52.61)
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koch, Sasha               15 CFJV-MR                   NT      53.99        
                  24.92       53.99 (29.07)                                        
  2 Vazquez, Christian        16 KB Makos-MR            54.00      56.03        
                  15.18       56.03 (40.85)                                        
  3 Shteynberg, Samuel D      17 HS-MR                  56.20      56.56        
                  27.48       56.56 (29.08)                                        
  4 Gutierrez, Oman M         16 KB Makos-MR            54.09      56.59        
                  26.52       56.59 (30.07)                                        
  5 Baranov, Lenny            17 HS-MR                  57.11      57.02        
                  27.06       57.02 (29.96)                                        
  6 Gonzalez, Solice A        15 KB Makos-MR            57.01      57.83        
                  27.15       57.83 (30.68)                                        
  7 Willman, Max              16 CFJV-MR                57.11      57.92        
                  27.50       57.92 (30.42)                                        
  8 Clark, Kevin              16 KB Makos-MR            58.79      59.53        
                  26.82       59.53 (32.71)                                        
  9 Salazar, Sazson           18 UN-MR                1:01.19    1:00.28        
                  27.89     1:00.28 (32.39)                                        
 10 Walker, Grandpa Walker    16 UN-MR                  59.61    1:00.46        
                  26.46     1:00.46 (34.00)                                        
 11 Dilchand, Sean            16 CAS-MR               1:03.95    1:03.01        
                  29.89     1:03.01 (33.12)                                        
 12 Lafontant, Severin        16 CAS-MR               1:04.37    1:03.59        
                  29.67     1:03.59 (33.92)                                        
 13 Norbeck, Kyle             17 CFJV-MR              1:02.21    1:04.16        
                  29.92     1:04.16 (34.24)                                        
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Willman, Max              16 CFJV-MR                   NT    5:50.99        
                  30.13     1:04.05 (33.92)     1:39.30 (35.25)     2:14.96 (35.66)
        2:51.74 (36.78)     3:29.14 (37.40)     4:05.09 (35.95)     4:41.00 (35.91)
        5:17.74 (36.74)     5:50.99 (33.25)                                        
  2 Marun, Michael            17 KB Makos-MR          5:56.88    5:52.34        
                  30.49     1:04.47 (33.98)     1:39.88 (35.41)     2:15.68 (35.80)
        2:52.05 (36.37)     3:28.21 (36.16)     4:04.69 (36.48)     4:41.60 (36.91)
        5:17.77 (36.17)     5:52.34 (34.57)                                        
  3 Cunas, Anthony A          15 DESC-NJ              6:55.45    6:03.95        
                  31.65     1:06.63 (34.98)     1:43.49 (36.86)     2:20.69 (37.20)
        2:57.79 (37.10)     3:35.02 (37.23)     4:12.37 (37.35)     4:50.84 (38.47)
        5:28.48 (37.64)     6:03.95 (35.47)                                        
  4 Norbeck, Kyle             17 CFJV-MR              6:18.00    6:27.76        
                  32.38     1:07.93 (35.55)     1:45.80 (37.87)     2:25.19 (39.39)
        3:03.64 (38.45)     3:43.85 (40.21)     4:24.77 (40.92)     5:06.53 (41.76)
        5:47.57 (41.04)     6:27.76 (40.19)                                        
  5 Vazquez, Christian        16 KB Makos-MR          6:55.24    6:36.00        
                  31.77     1:07.21 (35.44)                                        
            3:08.41 ( )                             4:33.56 ( )     5:15.82 (42.26)
        5:56.19 (40.37)     6:36.00 (39.81)                                        
  6 Gonzalez, Solice A        15 KB Makos-MR          6:41.96    6:36.22        
                  31.68                             1:47.99 ( )                    
                                5:13.92 ( )                                        
            5:57.14 ( )     6:36.22 (39.08)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shteynberg, Samuel D      17 HS-MR                2:21.05    2:24.88        
                  33.05                             1:47.11 ( )     2:24.88 (37.77)
  2 Salazar, Sazson           18 UN-MR                2:31.02    2:29.13        
                  34.35                             1:51.24 ( )     2:29.13 (37.89)
  3 Cunas, Anthony A          15 DESC-NJ              2:39.96    2:35.98        
                  36.88                             1:55.98 ( )     2:35.98 (40.00)
  4 Dilchand, Sean            16 CAS-MR               2:37.79    2:36.86        
                  37.49                             1:58.22 ( )     2:36.86 (38.64)
  5 Baranov, Lenny            17 HS-MR                2:33.85    2:42.09        
                  36.81                             2:00.99 ( )     2:42.09 (41.10)
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Baranov, Lenny            17 HS-MR                1:07.76    1:08.15        
                  32.26     1:08.15 (35.89)                                        
  2 Koch, Sasha               15 CFJV-MR                   NT    1:12.06        
                  32.56     1:12.06 (39.50)                                        
  3 Clark, Kevin              16 KB Makos-MR          1:13.00    1:15.29        
                  35.42     1:15.29 (39.87)                                        
  4 Shteynberg, Samuel D      17 HS-MR                1:13.51    1:15.57        
                  34.62     1:15.57 (40.95)                                        
  5 Dilchand, Sean            16 CAS-MR               1:16.78    1:15.63        
                  36.21     1:15.63 (39.42)                                        
  6 Gutierrez, Oman M         16 KB Makos-MR          1:11.90    1:16.95        
                  36.33     1:16.95 (40.62)                                        
  7 Walker, Grandpa Walker    16 UN-MR                1:20.61    1:17.67        
                  35.29     1:17.67 (42.38)                                        
  8 Vazquez, Christian        16 KB Makos-MR          1:07.09    1:17.84        
                  36.34     1:17.84 (41.50)                                        
  9 Gonzalez, Solice A        15 KB Makos-MR          1:20.10    1:19.15        
                  37.63     1:19.15 (41.52)                                        
 10 Norbeck, Kyle             17 CFJV-MR              1:19.98    1:20.53        
                  38.17     1:20.53 (42.36)                                        
 11 Cunas, Anthony A          15 DESC-NJ              1:22.24    1:21.93        
                  38.75     1:21.93 (43.18)                                        
 12 Lafontant, Severin        16 CAS-MR               1:30.20    1:27.65        
                  40.35     1:27.65 (47.30)                                        
 -- Willman, Max              16 CFJV-MR              1:19.42         DQ        
      Delay of meet
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dilchand, Sean            16 CAS-MR               2:46.11    2:42.23        
                  36.88     1:18.77 (41.89)     2:00.99 (42.22)     2:42.23 (41.24)
  2 Walker, Grandpa Walker    16 UN-MR                2:48.09    2:47.22        
                  37.26     1:21.18 (43.92)     2:04.94 (43.76)     2:47.22 (42.28)
  3 Gutierrez, Oman M         16 KB Makos-MR          2:44.06    2:49.49        
                  38.02     1:20.82 (42.80)     2:06.05 (45.23)     2:49.49 (43.44)
  4 Willman, Max              16 CFJV-MR              2:51.87    2:49.94        
                  36.46     1:19.50 (43.04)     2:04.68 (45.18)     2:49.94 (45.26)
  5 Koch, Sasha               15 CFJV-MR                   NT    2:50.52        
                  35.26     1:19.26 (44.00)     2:05.55 (46.29)     2:50.52 (44.97)
  6 Clark, Kevin              16 KB Makos-MR          2:52.36    2:54.73        
                  39.28     1:24.30 (45.02)     2:09.90 (45.60)     2:54.73 (44.83)
  7 Norbeck, Kyle             17 CFJV-MR              2:56.07    2:58.17        
                  39.93     1:26.36 (46.43)     2:13.72 (47.36)     2:58.17 (44.45)
  8 Benjamin, Aidan C         15 LIFE-NJ              2:15.89    3:44.48        
                  49.30     1:45.80 (56.50)   2:46.43 (1:00.63)     3:44.48 (58.05)
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koch, Sasha               15 CFJV-MR                   NT    1:02.43        
                  28.67     1:02.43 (33.76)                                        
  2 Baranov, Lenny            17 HS-MR                1:03.43    1:03.95        
                  30.24     1:03.95 (33.71)                                        
  3 Clark, Kevin              16 KB Makos-MR          1:04.99    1:06.97        
                  30.90     1:06.97 (36.07)                                        
  4 Gonzalez, Solice A        15 KB Makos-MR          1:08.46    1:10.23        
                  30.87     1:10.23 (39.36)                                        
  5 Dilchand, Sean            16 CAS-MR               1:15.80    1:15.31        
                  34.41     1:15.31 (40.90)                                        
  6 Vazquez, Christian        16 KB Makos-MR          1:01.04    1:15.34        
                  33.97     1:15.34 (41.37)                                        
  7 Gutierrez, Oman M         16 KB Makos-MR          1:12.27    1:16.72        
                  33.83     1:16.72 (42.89)                                        
  8 Walker, Grandpa Walker    16 UN-MR                1:17.82    1:17.31        
                  31.49     1:17.31 (45.82)                                        
  9 Lafontant, Severin        16 CAS-MR               1:18.37    1:24.37        
                  35.85     1:24.37 (48.52)                                        
 10 Norbeck, Kyle             17 CFJV-MR              1:26.71    1:31.94        
                  40.58     1:31.94 (51.36)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marun, Michael            17 KB Makos-MR          2:18.47    2:21.18        
                  30.52     1:04.90 (34.38)     1:47.27 (42.37)     2:21.18 (33.91)
  2 Clark, Kevin              16 KB Makos-MR          2:29.69    2:29.34        
                  30.70     1:08.53 (37.83)     1:52.26 (43.73)     2:29.34 (37.08)
  3 Cunas, Anthony A          15 DESC-NJ              2:33.90    2:31.66        
                  32.04     1:11.61 (39.57)     1:57.80 (46.19)     2:31.66 (33.86)
  4 Dilchand, Sean            16 CAS-MR               2:30.48    2:31.84        
                  32.91     1:11.90 (38.99)     1:56.51 (44.61)     2:31.84 (35.33)
  5 Vazquez, Christian        16 KB Makos-MR          2:31.52    2:37.57        
                  31.57     1:12.54 (40.97)     1:59.68 (47.14)     2:37.57 (37.89)
  6 Gonzalez, Solice A        15 KB Makos-MR          2:23.76    2:38.25        
                  32.62     1:09.13 (36.51)     2:05.65 (56.52)     2:38.25 (32.60)
  7 Norbeck, Kyle             17 CFJV-MR              2:43.68    2:47.86        
                  39.64     1:21.27 (41.63)     2:08.57 (47.30)     2:47.86 (39.29)
  8 Benjamin, Aidan C         15 LIFE-NJ              3:00.89    3:18.22        
                  44.41     1:32.80 (48.39)     2:29.77 (56.97)     3:18.22 (48.45)
 -- Koch, Sasha               15 CFJV-MR                   NT         DQ        
      False start - Misc
                  28.65     1:04.22 (35.57)     1:47.23 (43.01)                    
 -- Gutierrez, Oman M         16 KB Makos-MR          2:24.07         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  31.32     1:10.75 (39.43)     1:53.61 (42.86)                    
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Willman, Max              16 CFJV-MR                   NT    5:07.05        
                  31.98     1:09.21 (37.23)     1:48.69 (39.48)     2:26.90 (38.21)
        3:12.29 (45.39)     3:58.76 (46.47)     4:34.72 (35.96)     5:07.05 (32.33)
  2 Shteynberg, Samuel D      17 HS-MR                5:03.75    5:16.94        
                  31.72     1:09.26 (37.54)     1:48.99 (39.73)     2:28.66 (39.67)
        3:13.04 (44.38)     3:59.56 (46.52)     4:38.01 (38.45)     5:16.94 (38.93)
  3 Cunas, Anthony A          15 DESC-NJ              5:31.84    5:24.39        
                  33.28     1:11.53 (38.25)     1:52.07 (40.54)     2:32.53 (40.46)
        3:20.18 (47.65)     4:07.27 (47.09)     4:45.60 (38.33)     5:24.39 (38.79)
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kips Bay Makos-MR  'A'                            1:39.79    1:43.94        
     1) Gutierrez, Oman M 16            2) Gonzalez, Solice A 15          
     3) Clark, Kevin 16                 4) Vazquez, Christian 16          
                  25.96       51.61 (25.65)     1:18.29 (26.68)     1:43.94 (25.65)
 
Mixed 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muroski, Jason            10 CFJV-MR              1:37.57    1:25.47        
                  41.42     1:25.47 (44.05)                                        
  2 Carley, Thomas            10 CFJV-MR              1:30.47    1:29.79        
                  42.87     1:29.79 (46.92)                                        
  3 Constantine, Christopher  10 CFJV-MR              1:34.83    1:30.15        
                  43.49     1:30.15 (46.66)                                        
  4 Barabasi, Andrew I        10 FAST-MR              1:33.32    1:37.46        
                  46.33     1:37.46 (51.13)                                        
  5 Barbulet, David           10 CFJV-MR              1:43.37    1:38.00        
                  47.16     1:38.00 (50.84)                                        
  6 Kelly, Sean               10 CFJV-MR              1:41.35    1:43.85        
                  50.65     1:43.85 (53.20)                                        
  7 Romano, Michael L          9 HS-MR                2:03.65    1:45.49        
                  51.95     1:45.49 (53.54)                                        
  8 Cong, Thomas              10 SPAR-MR                   NT    1:45.75        
                  49.75     1:45.75 (56.00)                                        
  9 Daniels, Jacob C          10 CAS-MR               1:58.38    1:47.74        
                  49.46     1:47.74 (58.28)                                        
 10 Fass, Erik G              10 Silver Streaks-MR    1:53.71    1:49.08        
                  50.89     1:49.08 (58.19)                                        
 11 Kan, Winston C             9 HS-MR                1:54.40    1:49.35        
                  53.11     1:49.35 (56.24)                                        
 12 Brillante, Francesco A     9 HS-MR                1:50.57    1:51.40        
                  52.37     1:51.40 (59.03)                                        
 13 Elkhoury, Marc             9 HS-MR                2:11.60    1:52.01        
                  54.67     1:52.01 (57.34)                                        
 14 Dunn, Liam P               9 HS-MR                2:10.00    1:57.29        
                  57.01   1:57.29 (1:00.28)                                        
 15 Kelly, Orlando T          10 FAST-MR              2:03.43    1:58.03        
                  57.27   1:58.03 (1:00.76)                                        
 16 Eriavez, Stephen A         9 HS-MR                1:59.00    1:58.20        
                  56.54   1:58.20 (1:01.66)                                        
 17 Slimani, Mohamed A        10 HS-MR                1:55.00    2:06.19        
                1:01.25   2:06.19 (1:04.94)                                        
 18 Fass, Liam G               9 Silver Streaks-MR    1:55.11    2:15.05        
                1:04.95   2:15.05 (1:10.10)                                        
 19 Hopper, Luke              10 CFJV-MR              2:11.06    2:15.42        
                2:15.42         2:15.42 ( )                                        
 
Mixed 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cani, Ema *                9 HS-MR                  39.33      38.11        
  2 Vergara, Sofia             9 SPAR-MR                39.77      41.33        
  3 Jackson, Machia J         10 CAS-MR                 42.55      42.62        
  4 Bahl, Sangeeta            10 FAST-MR                45.78      43.63        
  5 Kung, Alexis               9 SPAR-MR                42.04      43.93        
  6 Wiggins, Alayla           10 KB Makos-MR            42.09      44.27        
  7 Yehudah, Suraiyael         9 CAS-MR                 46.03      44.36        
  8 Economakos, Eleni *       10 HS-MR                  53.00      44.95        
  9 Padilla, Jocelyn L         9 DESC-NJ                48.49      45.53        
 10 Polito, Justin J          10 HS-MR                     NT      46.75        
 11 Parr, Anika               10 LIFE-NJ              1:00.89      48.10        
 12 Ly, Vanvy *                9 HS-MR                  55.00      49.22        
 13 Labate, Lucia N           10 Silver Streaks-MR      52.93      49.33        
 14 Vilensky, Izzy T           9 HS-MR                  55.00      50.00        
 15 Economakos, Vasiliky *     9 HS-MR                  59.00      50.68        
 16 Gunnarsdottir, Kolbrun    10 LIFE-NJ              1:15.89      51.04        
 17 M'Baye, N'Deye            10 CAS-MR                 49.17      51.47        
 18 Paulino, Janylee          10 KB Makos-MR            46.78      52.02        
 19 Banja, Cristal *          10 HS-MR                  49.00      53.83        
 20 Kim, Katelyn               9 LIFE-NJ                58.07      55.67        
 21 Goyal, Arya                9 FAST-MR              1:03.63      59.02        
 22 Bolino, Emma R             9 HS-MR                1:09.83      59.28        
 23 Ratzan, Maya N            10 DESC-NJ              1:03.21    1:03.41        
 24 Hao, Iris                  9 LIFE-NJ              1:00.00    1:04.93        
 25 Kapoor, Rani               9 LIFE-NJ              1:20.00    1:10.75        
 26 McCormick, Nora            9 LIFE-NJ              1:15.89    1:12.05        
 -- Svrcek, Stella             9 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Mixed 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Kevin               14 HS-MR                2:27.61    2:16.06        
  2 Bellio, Sam J             14 CFJV-MR              2:18.29    2:16.25        
  3 Whalen, Jack H            14 CFJV-MR                   NT    2:17.25        
                  30.31     1:04.34 (34.03)     1:46.88 (42.54)     2:17.25 (30.37)
  4 Elkhouly, Youssef A       13 HS-MR                2:20.00    2:19.39        
  5 Guzman-Reyes, Edgar       13 CAS-MR               2:37.57    2:24.09        
  6 Vizhco, Dexter H          13 CAS-MR               2:36.52    2:28.47        
  7 Greenidge, Owen           14 UN-MR                2:55.00    2:35.46        
                  31.04     1:11.45 (40.41)     1:57.94 (46.49)     2:35.46 (37.52)
  8 Jerez, Lucas              14 FAST-MR              2:41.36    2:38.32        
                  31.72     1:14.86 (43.14)     2:00.03 (45.17)     2:38.32 (38.29)
  9 Nolan, Sam                14 CFJV-MR              2:42.73    2:39.93        
                  15.61       34.16 (18.55)     1:15.17 (41.01)   2:39.93 (1:24.76)
 10 Gangemi, Louis J          14 HS-MR                2:43.36    2:47.44        
                  37.91     1:19.38 (41.47)     2:10.99 (51.61)     2:47.44 (36.45)
 11 Dagnogo, Mohamed          13 CAS-MR               3:04.10    2:48.19        
                  35.67     1:20.95 (45.28)     2:11.05 (50.10)     2:48.19 (37.14)
 12 Kopasz, Nicole            13 FAST-MR                   NT    2:48.87        
                  37.88                             2:12.31 ( )     2:48.87 (36.56)
 13 Avendano, Mauricio        13 CAS-MR                    NT    2:49.02        
                  34.79     1:18.77 (43.98)     2:08.64 (49.87)     2:49.02 (40.38)
 14 Powell, Shamir            14 KB Makos-MR          2:38.71    2:53.36        
 15 Osterman, Albert A        13 Silver Streaks-MR    3:30.00    3:08.03        
                  37.92     1:25.25 (47.33)   2:26.78 (1:01.53)     3:08.03 (41.25)
 
Mixed 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Marun, Michael            17 KB Makos-MR          1:01.09    1:03.01        
  2 Willman, Max              16 CFJV-MR              1:01.98    1:03.22        
  3 Salazar, Sazson           18 UN-MR                  51.37    1:07.29        
  4 Koch, Sasha               15 CFJV-MR                   NT    1:07.89        
                  32.52     1:07.89 (35.37)                                        
  5 Frenkel, Lea              15 CFJV-MR                   NT    1:10.45        
                  33.83     1:10.45 (36.62)                                        
  6 Dilchand, Sean            16 CAS-MR               1:12.21    1:13.13        
                  36.10     1:13.13 (37.03)                                        
  7 Gutierrez, Oman M         16 KB Makos-MR          1:09.28    1:13.24        
 
Mixed 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cunas, Anthony A          15 DESC-NJ              2:35.36    2:36.40        
                  31.93     1:12.25 (40.32)     1:54.81 (42.56)     2:36.40 (41.59)
  2 Duggan, Sarah             16 CFJV-MR                   NT    2:39.63        
                  34.70     1:15.77 (41.07)     1:58.82 (43.05)     2:39.63 (40.81)
  3 Clark, Kevin              16 KB Makos-MR          2:54.87    2:51.27        
                  34.38     1:13.72 (39.34)     1:59.72 (46.00)     2:51.27 (51.55)
 
Mixed 13 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kips Bay Makos-MR  'A'                            1:56.80    1:55.36        
     1) Marun, Michael M17              2) Vazquez, Christian M16         
     3) Clark, Kevin M16                4) Gutierrez, Oman M M16          
                  29.47     1:01.81 (32.34)     1:30.53 (28.72)     1:55.36 (24.83)
  2 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                 2:02.59    2:02.30        
     1) Prybylski, Anna W14             2) Kelly, Colleen W13             
     3) Miriyagalla, Amaavi W14         4) Tyberg, Alexa W13              
                  27.87     1:05.55 (37.68)     1:33.89 (28.34)     2:02.30 (28.41)
  3 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:02.59    2:08.50        
     1) Bellio, Sam J M14               2) Nolan, Sam M14                 
     3) Whalen, Jack H M14              4) Brown, Benjamin M13            
                  32.02     1:08.14 (36.12)     1:23.74 (15.60)     2:08.50 (44.76)