Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 12/12/2016 11:09 AM
            2016 MR FAST 1st Annual W Carter Memorial - 12/11/2016             
                              Sanction #: 161202                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryant, Jordyn M          10 UN-MR                  31.51      31.53        
  2 Bilenky, Silvia           10 UN-MR                  31.75      32.59        
  3 Pearsall, Eloise M        10 PATS-MR                32.80      32.96        
  4 Wiggins, Alayla           10 KB Makos-MR            33.83      33.58        
  5 Pinto, Danixza             9 Flying Dolphins-MR     35.34      34.76        
  6 Arslanovic, Ema           10 Flying Dolphins-MR     37.09      35.71        
  7 Baron, Cristina E         10 Flying Dolphins-MR     37.42      35.81        
  8 Bahl, Sangeeta            10 FAST-MR                35.26      35.83        
  9 Hibbert, Laura            10 Silver Streaks-MR      37.37      37.80        
 10 Waye, Ellie S             10 Flying Dolphins-MR     42.49      38.19        
 11 Nestler, Maura K           9 PATS-MR                38.94      38.22        
 12 Labate, Lucia N           10 Silver Streaks-MR      36.07      39.44        
 12 Prianti, Sophia I         10 PATS-MR                40.69      39.44        
 14 McKibben, Riley P         10 Flying Dolphins-MR     40.05      39.74        
 15 Hofbauer, Amari L          8 PATS-MR                43.11      41.43        
 16 Hardwick, Gemma I          8 Flying Dolphins-MR     45.75      41.75        
 17 Liranzo, Alexis M          9 PATS-MR                43.94      42.82        
 18 Goldstein, Gwyneth N       9 Flying Dolphins-MR     40.94      43.01        
 19 Wiltshire, Saniyah C       9 PATS-MR                46.35      44.47        
 20 Seidenberg, Olivia F      10 Silver Streaks-MR      40.90      44.51        
 21 Odums, Kaelynn S           8 PATS-MR                49.94      44.66        
 22 McKibben, Tyler l          8 Flying Dolphins-MR     47.95      46.87        
 23 Kirshbaum, Sofie M         8 Silver Streaks-MR      45.46      46.97        
 24 Donikyan, Sofia M          8 PATS-MR                50.92      47.27        
 25 Jutt, Anna E               9 PATS-MR                46.18      48.03        
 26 Karczmer, Leia D          10 Flying Dolphins-MR     47.64      48.17        
 27 Decasseres, Brianna        5 KB Makos-MR            47.05      49.07        
 28 Salemi, Lila S             8 Flying Dolphins-MR   1:01.22      49.59        
 29 Goodkin, Emma L           10 Flying Dolphins-MR     48.42      50.40        
 30 Pande, Nikita              9 Flying Dolphins-MR   1:02.71      51.31        
 31 Kozak, Alaina R            8 PATS-MR                54.61      51.32        
 32 Smith, Jaida               7 KB Makos-MR          1:01.06      52.31        
 33 Bunker, Isabel F           9 PATS-MR                53.80      52.87        
 34 Davis, Camille H           7 Flying Dolphins-MR        NT      57.94        
 35 Wineski, Nikki T           7 Flying Dolphins-MR   1:13.52    1:08.84        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryant, Jordyn M          10 UN-MR                  37.13      39.14        
  2 Panaro, Sadie A            9 PATS-MR                39.42      39.57        
  3 Pinto, Danixza             9 Flying Dolphins-MR     44.25      40.10        
  4 Baron, Cristina E         10 Flying Dolphins-MR     43.78      40.22        
  5 Wiggins, Alayla           10 KB Makos-MR            40.78      41.79        
  6 Hibbert, Laura            10 Silver Streaks-MR      44.22      44.65        
  7 Waye, Ellie S             10 Flying Dolphins-MR     44.33      46.88        
  8 Labate, Lucia N           10 Silver Streaks-MR      44.58      47.07        
  9 Liranzo, Alexis M          9 PATS-MR                49.18      48.12        
 10 Prianti, Sophia I         10 PATS-MR                47.23      48.14        
 11 Kirshbaum, Sofie M         8 Silver Streaks-MR      50.33      50.36        
 12 Radley, Sienna E           9 Silver Streaks-MR      56.10      50.93        
 13 Hofbauer, Amari L          8 PATS-MR                48.90      50.97        
 14 Seidenberg, Olivia F      10 Silver Streaks-MR      50.05      51.35        
 15 Karczmer, Leia D          10 Flying Dolphins-MR     51.81      51.59        
 16 McKibben, Riley P         10 Flying Dolphins-MR     45.56      51.79        
 17 Kozak, Alaina R            8 PATS-MR                   NT      51.92        
 18 Odums, Kaelynn S           8 PATS-MR                   NT      52.89        
 19 Goldstein, Gwyneth N       9 Flying Dolphins-MR        NT      53.27        
 20 Pande, Nikita              9 Flying Dolphins-MR     58.39      53.56        
 21 Salemi, Lila S             8 Flying Dolphins-MR     56.33      54.83        
 22 Donikyan, Sofia M          8 PATS-MR                   NT      55.75        
 23 Hardwick, Gemma I          8 Flying Dolphins-MR        NT      59.85        
 24 Bunker, Isabel F           9 PATS-MR                   NT    1:00.13        
 25 Decasseres, Brianna        5 KB Makos-MR            56.96    1:05.29        
 26 Smith, Jaida               7 KB Makos-MR          1:20.56    1:12.07        
 27 Wineski, Nikki T           7 Flying Dolphins-MR   1:06.68    1:19.72        
 -- McKibben, Tyler l          8 Flying Dolphins-MR     55.22         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Goodkin, Emma L           10 Flying Dolphins-MR   1:02.16         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Davis, Camille H           7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Non-continuous turning action
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryant, Jordyn M          10 UN-MR                  43.89      42.40        
  2 Pearsall, Eloise M        10 PATS-MR                42.51      42.70        
  3 Bilenky, Silvia           10 UN-MR                  40.88      42.96        
  4 Baron, Cristina E         10 Flying Dolphins-MR     49.42      46.67        
  5 McKibben, Riley P         10 Flying Dolphins-MR     48.21      48.43        
  6 Panaro, Sadie A            9 PATS-MR                49.61      48.62        
  7 Prianti, Sophia I         10 PATS-MR                51.20      49.60        
  8 Hibbert, Laura            10 Silver Streaks-MR      52.65      49.97        
  9 Wiggins, Alayla           10 KB Makos-MR            51.77      50.73        
 10 Arslanovic, Ema           10 Flying Dolphins-MR        NT      51.64        
 11 Bahl, Sangeeta            10 FAST-MR                50.19      52.15        
 12 Nestler, Maura K           9 PATS-MR                50.32      52.53        
 13 Pinto, Danixza             9 Flying Dolphins-MR        NT      52.55        
 14 Goldstein, Gwyneth N       9 Flying Dolphins-MR        NT      54.62        
 15 Seidenberg, Olivia F      10 Silver Streaks-MR      55.19      55.02        
 16 Hofbauer, Amari L          8 PATS-MR                54.41      55.30        
 17 Donikyan, Sofia M          8 PATS-MR                50.87      55.32        
 18 Waye, Ellie S             10 Flying Dolphins-MR     55.82      56.00        
 19 Pande, Nikita              9 Flying Dolphins-MR   1:04.81      56.19        
 20 Hardwick, Gemma I          8 Flying Dolphins-MR     58.97      57.78        
 21 Karczmer, Leia D          10 Flying Dolphins-MR        NT      59.32        
 22 Liranzo, Alexis M          9 PATS-MR              1:04.32    1:02.24        
 23 Radley, Sienna E           9 Silver Streaks-MR    1:06.99    1:02.85        
 24 Odums, Kaelynn S           8 PATS-MR              1:05.80    1:03.93        
 25 Decasseres, Brianna        5 KB Makos-MR          1:12.78    1:05.99        
 26 Goodkin, Emma L           10 Flying Dolphins-MR   1:04.34    1:12.68        
 -- McKibben, Tyler l          8 Flying Dolphins-MR   1:00.88         DQ        
      One hand touch
 -- Wineski, Nikki T           7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      One hand touch
 -- Salemi, Lila S             8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Smith, Jaida               7 KB Makos-MR          1:30.90         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Bunker, Isabel F           9 PATS-MR              1:08.08         DQ        
      Non-simultaneous kick
 -- Davis, Camille H           7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Panaro, Sadie A            9 PATS-MR                38.28      36.95        
  2 Pearsall, Eloise M        10 PATS-MR                40.21      39.99        
  3 Bahl, Sangeeta            10 FAST-MR                43.63      46.17        
  4 Kirshbaum, Sofie M         8 Silver Streaks-MR      47.40      47.74        
  5 Arslanovic, Ema           10 Flying Dolphins-MR        NT      48.15        
  6 Nestler, Maura K           9 PATS-MR                49.17      49.99        
  7 Pinto, Danixza             9 Flying Dolphins-MR     56.43      50.88        
  8 Jutt, Anna E               9 PATS-MR                55.42      54.00        
  9 Odums, Kaelynn S           8 PATS-MR                   NT      54.38        
 10 Wiltshire, Saniyah C       9 PATS-MR                53.92      54.86        
 11 Waye, Ellie S             10 Flying Dolphins-MR     55.18      56.42        
 12 McKibben, Riley P         10 Flying Dolphins-MR     57.68      57.72        
 13 Pande, Nikita              9 Flying Dolphins-MR        NT      59.56        
 14 Karczmer, Leia D          10 Flying Dolphins-MR   1:02.49    1:02.13        
 15 Goodkin, Emma L           10 Flying Dolphins-MR     58.01    1:04.04        
 16 McKibben, Tyler l          8 Flying Dolphins-MR     58.81    1:05.16        
 17 Davis, Camille H           7 Flying Dolphins-MR        NT    1:11.18        
 18 Salemi, Lila S             8 Flying Dolphins-MR        NT    1:13.39        
 -- Wineski, Nikki T           7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Hardwick, Gemma I          8 Flying Dolphins-MR   1:10.58         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bryant, Jordyn M          10 UN-MR                1:23.80    1:20.67        
                  38.33     1:20.67 (42.34)                                        
  2 Bilenky, Silvia           10 UN-MR                1:17.19    1:21.10        
                  40.04     1:21.10 (41.06)                                        
  3 Pearsall, Eloise M        10 PATS-MR              1:22.06    1:22.45        
                  40.95     1:22.45 (41.50)                                        
  4 Panaro, Sadie A            9 PATS-MR              1:30.06    1:25.80        
                  39.24     1:25.80 (46.56)                                        
  5 Bahl, Sangeeta            10 FAST-MR              1:30.93    1:33.46        
  6 Nestler, Maura K           9 PATS-MR              1:41.49    1:37.10        
                  45.77     1:37.10 (51.33)                                        
  7 Hofbauer, Amari L          8 PATS-MR              1:44.88    1:39.26        
                  47.40     1:39.26 (51.86)                                        
  8 Prianti, Sophia I         10 PATS-MR                   NT    1:40.94        
  9 Labate, Lucia N           10 Silver Streaks-MR    1:44.95    1:42.68        
                  45.84     1:42.68 (56.84)                                        
 10 Liranzo, Alexis M          9 PATS-MR              1:56.10    1:46.91        
                  51.36     1:46.91 (55.55)                                        
 11 Goldstein, Gwyneth N       9 Flying Dolphins-MR        NT    1:51.29        
                  53.53     1:51.29 (57.76)                                        
 12 Wiltshire, Saniyah C       9 PATS-MR                   NT    1:52.97        
                  51.79   1:52.97 (1:01.18)                                        
 13 Jutt, Anna E               9 PATS-MR              2:29.23    1:57.78        
                  55.15   1:57.78 (1:02.63)                                        
 -- Donikyan, Sofia M          8 PATS-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  55.52                                                            
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chenski, Emma S           12 PATS-MR              1:03.46    1:03.75        
                  30.09     1:03.75 (33.66)                                        
  2 McKibben, Morgan J        12 Flying Dolphins-MR   1:08.06    1:07.73        
                  31.49     1:07.73 (36.24)                                        
  3 Shao, Carolyn Y           11 PATS-MR              1:10.09    1:08.24        
                  32.50     1:08.24 (35.74)                                        
  4 Verona, Quinn             12 Flying Dolphins-MR   1:14.87    1:09.29        
  5 Lamoni, Saniya I          12 KB Makos-MR          1:10.93    1:09.49        
                  32.88     1:09.49 (36.61)                                        
  6 DeJesus, Bela A           12 Flying Dolphins-MR   1:14.76    1:09.87        
                  33.48     1:09.87 (36.39)                                        
  7 Wofford, Alexandra R      12 Flying Dolphins-MR   1:15.63    1:09.95        
                  32.62     1:09.95 (37.33)                                        
  8 Feinblatt, Alison g       12 Flying Dolphins-MR   1:10.32    1:09.99        
  9 Brenner, Arianna r        11 Flying Dolphins-MR   1:08.23    1:10.33        
                  33.67     1:10.33 (36.66)                                        
 10 Gonzalez, Imani L         11 KB Makos-MR          1:13.55    1:10.57        
                  33.29     1:10.57 (37.28)                                        
 11 Mackinnon, Margaux T      12 Flying Dolphins-MR   1:15.87    1:11.18        
                  34.86     1:11.18 (36.32)                                        
 12 Junas, Kaitlyn T          12 Flying Dolphins-MR   1:16.11    1:11.28        
                  34.11     1:11.28 (37.17)                                        
 13 Mathews, Abby G           11 PATS-MR              1:18.03    1:12.65        
                  35.46     1:12.65 (37.19)                                        
 14 McDonald, Mia u           12 Flying Dolphins-MR        NT    1:12.77        
                1:32.63         1:12.77 ( )                                        
 15 Echavarria, Victoria P    11 UN-MR                     NT    1:12.91        
                  34.48     1:12.91 (38.43)                                        
 16 Bilenky, Adriana          12 UN-MR                1:12.66    1:13.10        
                  35.28     1:13.10 (37.82)                                        
 17 Arabadjiev, Ariana        12 Flying Dolphins-MR        NT    1:13.21        
                  36.40     1:13.21 (36.81)                                        
 18 Sales, Chloe G            11 Flying Dolphins-MR   1:13.11    1:13.55        
                  35.51     1:13.55 (38.04)                                        
 19 Barabasi, Bianca R        12 FAST-MR              1:15.84    1:15.69        
                  35.23     1:15.69 (40.46)                                        
 20 Wong, Angie               11 Flying Dolphins-MR   1:16.05    1:16.66        
                  35.94     1:16.66 (40.72)                                        
 21 Phillips, Leela M         11 Silver Streaks-MR    1:16.28    1:17.30        
 22 Pineda, Aislynn L         11 KB Makos-MR          1:28.28    1:17.59        
                  34.86     1:17.59 (42.73)                                        
 23 Samii, Lili               12 Flying Dolphins-MR        NT    1:21.00        
                  36.10     1:21.00 (44.90)                                        
 24 Michaels, Alex R          11 Flying Dolphins-MR   1:20.20    1:21.41        
                  37.48     1:21.41 (43.93)                                        
 25 Wineski, Nadia            11 Flying Dolphins-MR   1:24.92    1:22.34        
                  39.29     1:22.34 (43.05)                                        
 26 Downing, Isabel S         12 Flying Dolphins-MR   1:25.32    1:23.08        
                  39.00     1:23.08 (44.08)                                        
 27 Campbell, Sela N          11 FAST-MR              1:31.25    1:23.53        
                  40.37     1:23.53 (43.16)                                        
 28 Lora, Luisabel            12 KB Makos-MR          1:29.65    1:27.65        
 29 Odom, Emilia r            11 Flying Dolphins-MR   1:29.89    1:28.50        
                  41.12     1:28.50 (47.38)                                        
 30 Blatter, Jade B           11 Silver Streaks-MR    1:35.19    1:30.10        
                  42.23     1:30.10 (47.87)                                        
 31 Haider, Zara              11 Silver Streaks-MR    1:30.18    1:31.64        
                  44.42     1:31.64 (47.22)                                        
 32 Ceria, Clementine A       12 Flying Dolphins-MR        NT    1:32.13        
                  44.21     1:32.13 (47.92)                                        
 33 Sharma, Sophia N          12 Flying Dolphins-MR   1:37.40    1:32.27        
                  44.16     1:32.27 (48.11)                                        
 34 Apple, Sydney             11 Flying Dolphins-MR        NT    1:32.97        
                  40.57     1:32.97 (52.40)                                        
 35 Stoller, Maddie           11 Flying Dolphins-MR   1:36.72    1:34.28        
                  44.31     1:34.28 (49.97)                                        
 36 Gibbons, Barbara E        11 Flying Dolphins-MR   1:49.12    1:38.83        
                  45.87     1:38.83 (52.96)                                        
 37 Scholz, Amanda C          12 Silver Streaks-MR    2:06.79    1:52.45        
                  51.70   1:52.45 (1:00.75)                                        
 -- Richardson-Hagans, Kori   11 FAST-MR                   NT         DQ        
      Walking on or springing from bottom
                  51.74                                                            
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKibben, Morgan J        12 Flying Dolphins-MR   1:17.43    1:17.25        
                  37.74     1:17.25 (39.51)                                        
  2 Brenner, Arianna r        11 Flying Dolphins-MR   1:17.26    1:17.39        
                  38.34     1:17.39 (39.05)                                        
  3 Verona, Quinn             12 Flying Dolphins-MR   1:24.31    1:22.63        
                  40.56     1:22.63 (42.07)                                        
  4 Barabasi, Bianca R        12 FAST-MR              1:21.45    1:24.24        
                  41.20     1:24.24 (43.04)                                        
  5 Feinblatt, Alison g       12 Flying Dolphins-MR   1:27.24    1:24.34        
                  40.12     1:24.34 (44.22)                                        
  6 Sales, Chloe G            11 Flying Dolphins-MR   1:25.61    1:24.80        
                  42.12     1:24.80 (42.68)                                        
  7 Mackinnon, Margaux T      12 Flying Dolphins-MR   1:23.63    1:24.87        
                  42.19     1:24.87 (42.68)                                        
  8 Gonzalez, Imani L         11 KB Makos-MR          1:27.01    1:25.40        
  9 Arabadjiev, Ariana        12 Flying Dolphins-MR        NT    1:27.10        
 10 Parasnis, Gabriella A     11 Silver Streaks-MR    1:31.69    1:28.41        
                  43.21     1:28.41 (45.20)                                        
 11 DeJesus, Bela A           12 Flying Dolphins-MR   1:28.82    1:29.40        
 12 Phillips, Leela M         11 Silver Streaks-MR    1:27.45    1:29.50        
                  44.40     1:29.50 (45.10)                                        
 13 Wong, Angie               11 Flying Dolphins-MR   1:28.75    1:30.10        
 14 Echavarria, Victoria P    11 UN-MR                     NT    1:30.94        
                  44.90     1:30.94 (46.04)                                        
 15 Pineda, Aislynn L         11 KB Makos-MR          1:48.48    1:31.56        
                  43.48     1:31.56 (48.08)                                        
 16 Junas, Kaitlyn T          12 Flying Dolphins-MR   1:35.50    1:32.56        
                  45.27     1:32.56 (47.29)                                        
 17 Sharma, Sophia N          12 Flying Dolphins-MR   1:36.70    1:33.79        
                  45.04     1:33.79 (48.75)                                        
 18 Downing, Isabel S         12 Flying Dolphins-MR   1:34.35    1:36.23        
                  46.67     1:36.23 (49.56)                                        
 19 Ceria, Clementine A       12 Flying Dolphins-MR        NT    1:39.29        
 20 Michaels, Alex R          11 Flying Dolphins-MR   1:34.76    1:40.90        
 21 Blatter, Jade B           11 Silver Streaks-MR    1:54.98    1:41.96        
 22 Apple, Sydney             11 Flying Dolphins-MR   1:46.42    1:43.00        
                  49.06     1:43.00 (53.94)                                        
 23 McDonald, Mia u           12 Flying Dolphins-MR   1:35.92    1:43.44        
 24 Wineski, Nadia            11 Flying Dolphins-MR   1:52.20    1:44.35        
                  51.42     1:44.35 (52.93)                                        
 25 Odom, Emilia r            11 Flying Dolphins-MR   1:37.37    1:45.15        
                  51.03     1:45.15 (54.12)                                        
 26 Haider, Zara              11 Silver Streaks-MR    1:52.60    1:52.07        
 27 Gibbons, Barbara E        11 Flying Dolphins-MR   2:06.55    1:58.47        
 28 Scholz, Amanda C          12 Silver Streaks-MR    2:04.70    2:13.09        
                1:02.46   2:13.09 (1:10.63)                                        
 -- Stoller, Maddie           11 Flying Dolphins-MR   1:49.65         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  53.46                                                            
 -- Samii, Lili               12 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  44.17                                                            
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shao, Carolyn Y           11 PATS-MR              1:24.12    1:22.35        
                  39.61     1:22.35 (42.74)                                        
  2 Chenski, Emma S           12 PATS-MR              1:21.87    1:22.39        
                  38.76     1:22.39 (43.63)                                        
  3 Feinblatt, Alison g       12 Flying Dolphins-MR   1:33.41    1:28.36        
                  40.65     1:28.36 (47.71)                                        
  4 Wofford, Alexandra R      12 Flying Dolphins-MR   1:33.24    1:29.59        
                  41.43     1:29.59 (48.16)                                        
  5 Sales, Chloe G            11 Flying Dolphins-MR   1:32.23    1:30.03        
                1:30.94         1:30.03 ( )                                        
  6 Arabadjiev, Ariana        12 Flying Dolphins-MR        NT    1:30.17        
                  42.88     1:30.17 (47.29)                                        
  7 Verona, Quinn             12 Flying Dolphins-MR   1:35.62    1:30.36        
                  43.04     1:30.36 (47.32)                                        
  8 McKibben, Morgan J        12 Flying Dolphins-MR   1:28.04    1:31.16        
                  43.26     1:31.16 (47.90)                                        
  9 Lamoni, Saniya I          12 KB Makos-MR          1:36.32    1:31.78        
 10 Brenner, Arianna r        11 Flying Dolphins-MR   1:33.96    1:33.01        
                  44.47     1:33.01 (48.54)                                        
 11 Campbell, Sela N          11 FAST-MR              1:36.28    1:33.16        
                  43.42     1:33.16 (49.74)                                        
 12 Sharma, Sophia N          12 Flying Dolphins-MR   1:37.71    1:34.66        
                  44.67     1:34.66 (49.99)                                        
 13 Echavarria, Victoria P    11 UN-MR                     NT    1:37.00        
                  45.40     1:37.00 (51.60)                                        
 14 Wong, Angie               11 Flying Dolphins-MR   1:37.18    1:37.28        
                  45.88     1:37.28 (51.40)                                        
 15 Parasnis, Gabriella A     11 Silver Streaks-MR    1:37.64    1:38.56        
                  47.15     1:38.56 (51.41)                                        
 16 Junas, Kaitlyn T          12 Flying Dolphins-MR        NT    1:38.72        
                  46.28     1:38.72 (52.44)                                        
 17 DeJesus, Bela A           12 Flying Dolphins-MR   1:43.25    1:39.45        
 18 Ceria, Clementine A       12 Flying Dolphins-MR        NT    1:40.01        
                  46.09     1:40.01 (53.92)                                        
 19 Mathews, Abby G           11 PATS-MR              1:38.88    1:40.27        
                  48.47     1:40.27 (51.80)                                        
 20 Samii, Lili               12 Flying Dolphins-MR        NT    1:41.30        
                  47.91     1:41.30 (53.39)                                        
 21 Downing, Isabel S         12 Flying Dolphins-MR        NT    1:42.51        
                  48.00     1:42.51 (54.51)                                        
 22 Apple, Sydney             11 Flying Dolphins-MR   1:47.92    1:46.78        
                  51.20     1:46.78 (55.58)                                        
 23 McDonald, Mia u           12 Flying Dolphins-MR   1:54.61    1:53.14        
                  54.07     1:53.14 (59.07)                                        
 24 Odom, Emilia r            11 Flying Dolphins-MR   1:56.48    1:57.44        
                  55.75   1:57.44 (1:01.69)                                        
 25 Michaels, Alex R          11 Flying Dolphins-MR   1:59.39    1:59.00        
                  56.67   1:59.00 (1:02.33)                                        
 26 Richardson-Hagans, Kori   11 FAST-MR                   NT    1:59.17        
 27 Haider, Zara              11 Silver Streaks-MR    2:13.91    2:07.86        
                2:07.87         2:07.86 ( )                                        
 28 Stoller, Maddie           11 Flying Dolphins-MR   2:12.45    2:15.58        
                1:03.02   2:15.58 (1:12.56)                                        
 29 Lora, Luisabel            12 KB Makos-MR          1:55.00    2:18.99        
                1:05.43   2:18.99 (1:13.56)                                        
 30 Scholz, Amanda C          12 Silver Streaks-MR    2:48.93    2:46.43        
                1:21.87   2:46.43 (1:24.56)                                        
 -- Wineski, Nadia            11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Downward butterfly kick
                  56.53                                                            
 -- Mackinnon, Margaux T      12 Flying Dolphins-MR   1:31.46         DQ        
      One hand touch
                  43.57                                                            
 -- Gibbons, Barbara E        11 Flying Dolphins-MR   2:05.29         DQ        
      Non-simultaneous kick
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chenski, Emma S           12 PATS-MR                33.53      33.76        
  2 McKibben, Morgan J        12 Flying Dolphins-MR     35.38      34.55        
  3 Verona, Quinn             12 Flying Dolphins-MR     35.82      34.80        
  4 Feinblatt, Alison g       12 Flying Dolphins-MR     37.68      37.37        
  5 Barabasi, Bianca R        12 FAST-MR                35.49      38.00        
  6 Bilenky, Adriana          12 UN-MR                  40.31      38.93        
  7 Brenner, Arianna r        11 Flying Dolphins-MR     39.71      39.06        
  8 DeJesus, Bela A           12 Flying Dolphins-MR     40.96      39.43        
  9 Mackinnon, Margaux T      12 Flying Dolphins-MR     47.08      40.25        
 10 Arabadjiev, Ariana        12 Flying Dolphins-MR        NT      40.80        
 11 Campbell, Sela N          11 FAST-MR                   NT      41.94        
 12 Wofford, Alexandra R      12 Flying Dolphins-MR        NT      42.60        
 13 Junas, Kaitlyn T          12 Flying Dolphins-MR     50.80      42.69        
 14 Mathews, Abby G           11 PATS-MR                43.25      42.95        
 15 Wong, Angie               11 Flying Dolphins-MR     44.22      43.34        
 16 Michaels, Alex R          11 Flying Dolphins-MR     41.29      44.15        
 17 Echavarria, Victoria P    11 UN-MR                     NT      44.65        
 18 Downing, Isabel S         12 Flying Dolphins-MR     43.36      47.68        
 19 Ceria, Clementine A       12 Flying Dolphins-MR        NT      48.54        
 20 Sharma, Sophia N          12 Flying Dolphins-MR     48.84      49.04        
 21 Parasnis, Gabriella A     11 Silver Streaks-MR      46.14      49.48        
 22 McDonald, Mia u           12 Flying Dolphins-MR     49.72      49.64        
 23 Sales, Chloe G            11 Flying Dolphins-MR     52.71      49.88        
 24 Lora, Luisabel            12 KB Makos-MR          1:13.59      50.24        
 25 Odom, Emilia r            11 Flying Dolphins-MR        NT      50.36        
 26 Stoller, Maddie           11 Flying Dolphins-MR     52.73      50.41        
 27 Wineski, Nadia            11 Flying Dolphins-MR     51.35      51.43        
 28 Samii, Lili               12 Flying Dolphins-MR        NT      52.06        
 29 Richardson-Hagans, Kori   11 FAST-MR                   NT      53.08        
 -- Apple, Sydney             11 Flying Dolphins-MR     52.60         DQ        
      One hand touch
 -- Lamoni, Saniya I          12 KB Makos-MR            33.98         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chenski, Emma S           12 PATS-MR              1:14.67    1:14.37        
                  35.67     1:14.37 (38.70)                                        
  2 Shao, Carolyn Y           11 PATS-MR              1:21.38    1:18.70        
                  38.06     1:18.70 (40.64)                                        
  3 Bilenky, Adriana          12 UN-MR                1:31.37    1:21.07        
                  38.57     1:21.07 (42.50)                                        
  4 Mathews, Abby G           11 PATS-MR              1:29.18    1:24.31        
                  40.64     1:24.31 (43.67)                                        
  5 Gonzalez, Imani L         11 KB Makos-MR          1:24.17    1:28.19        
                  42.19     1:28.19 (46.00)                                        
  6 Phillips, Leela M         11 Silver Streaks-MR    1:29.13    1:28.71        
                  43.36     1:28.71 (45.35)                                        
  7 Barabasi, Bianca R        12 FAST-MR              1:27.27    1:28.84        
  8 Pineda, Aislynn L         11 KB Makos-MR          1:44.59    1:31.66        
                  39.00     1:31.66 (52.66)                                        
  9 Campbell, Sela N          11 FAST-MR              1:38.34    1:37.83        
                  48.60     1:37.83 (49.23)                                        
 10 Blatter, Jade B           11 Silver Streaks-MR         NT    1:41.88        
 
Girls 12 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Reinesse W          12 FAST-MR              7:45.60    7:31.91        
                  35.95     1:17.94 (41.99)     2:03.38 (45.44)     2:50.10 (46.72)
        3:38.13 (48.03)     4:25.00 (46.87)     5:12.96 (47.96)     6:01.02 (48.06)
        6:48.29 (47.27)     7:31.91 (43.62)                                        
  2 Bahl, Sangeeta            10 FAST-MR              7:53.19    7:33.34        
                  39.49     1:25.92 (46.43)     2:12.34 (46.42)     2:58.95 (46.61)
        3:45.78 (46.83)     4:32.28 (46.50)     5:19.76 (47.48)     6:06.14 (46.38)
        6:52.16 (46.02)     7:33.34 (41.18)                                        
  3 Barabasi, Bianca R        12 FAST-MR              7:50.25    7:55.94        
                  39.55     1:27.68 (48.13)     2:17.19 (49.51)     3:06.76 (49.57)
        3:56.45 (49.69)     4:46.72 (50.27)     5:37.31 (50.59)     6:26.76 (49.45)
        7:13.74 (46.98)     7:55.94 (42.20)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Miranda M          13 KB Makos-MR            59.46    1:01.59        
                  29.50     1:01.59 (32.09)                                        
  2 Brown, Annie R            13 Flying Dolphins-MR   1:04.24    1:04.00        
  3 Contreras, Genesis C      14 Flying Dolphins-MR   1:03.73    1:05.66        
                  31.22     1:05.66 (34.44)                                        
  4 Steinhauer, Berkeley L    14 Silver Streaks-MR    1:06.58    1:06.83        
                  31.99     1:06.83 (34.84)                                        
  4 Levine, Dani g            13 Flying Dolphins-MR   1:05.47    1:06.83        
                  32.29     1:06.83 (34.54)                                        
  6 Trieff, Lily S            13 Silver Streaks-MR    1:08.11    1:07.00        
                  31.81     1:07.00 (35.19)                                        
  7 Tantsyura, Eva D          13 Silver Streaks-MR    1:03.02    1:07.68        
                  31.26     1:07.68 (36.42)                                        
  8 Goldstein, Leah           13 Flying Dolphins-MR   1:09.37    1:09.77        
                  33.17     1:09.77 (36.60)                                        
  9 Reed, Nia N               14 KB Makos-MR          1:08.48    1:09.80        
 10 Mainiero, Sophia L        13 Silver Streaks-MR    1:07.56    1:10.04        
                  32.14     1:10.04 (37.90)                                        
 11 Bab, Rebecca c            14 Flying Dolphins-MR   1:14.03    1:10.09        
                  32.91     1:10.09 (37.18)                                        
 12 Pineda, Ryleigh E         13 KB Makos-MR          1:12.95    1:13.65        
                  35.05     1:13.65 (38.60)                                        
 13 O'Flaherty, Roisin        13 Silver Streaks-MR    1:15.78    1:13.77        
 14 Sharpe, Ashley B          13 KB Makos-MR          1:11.83    1:14.59        
                  34.63     1:14.59 (39.96)                                        
 15 Ogen, Nicole              14 Flying Dolphins-MR   1:19.50    1:15.18        
                  35.32     1:15.18 (39.86)                                        
 16 Germain, Tillie           14 Flying Dolphins-MR   1:21.46    1:16.78        
                  35.52     1:16.78 (41.26)                                        
 17 Weinberg, Morgan F        13 Flying Dolphins-MR   1:21.06    1:17.77        
                  35.62     1:17.77 (42.15)                                        
 18 Hutto, Sasha              13 KB Makos-MR          1:13.45    1:21.32        
                  36.93     1:21.32 (44.39)                                        
 19 Sepulveda, Jaylene        13 KB Makos-MR          1:38.36    1:42.49        
                  45.75     1:42.49 (56.74)                                        
 -- Lee, Anna E               13 Flying Dolphins-MR   1:03.90         DQ        
      False start
                  30.26                                                            
 -- Ai, Allina                13 Flying Dolphins-MR   1:05.19         DQ        
                  29.50          DQ (32.18)                                        
 
Girls 13-14 1000 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kopasz, Nicole            13 FAST-MR                   NT   15:18.11        
                  38.87     1:22.95 (44.08)     2:08.79 (45.84)     2:54.96 (46.17)
        3:41.86 (46.90)     4:28.02 (46.16)     5:15.47 (47.45)     6:04.04 (48.57)
        6:52.44 (48.40)     7:39.85 (47.41)     8:27.39 (47.54)     9:14.48 (47.09)
       10:01.78 (47.30)    10:48.67 (46.89)    11:36.01 (47.34)    12:22.80 (46.79)
       13:09.60 (46.80)    13:55.63 (46.03)    14:40.57 (44.94)    15:18.11 (37.54)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Miranda M          13 KB Makos-MR          1:12.19    1:13.20        
                  35.11     1:13.20 (38.09)                                        
  2 Contreras, Genesis C      14 Flying Dolphins-MR   1:12.58    1:13.49        
                  36.30     1:13.49 (37.19)                                        
  3 Kopasz, Nicole            13 FAST-MR              1:16.05    1:14.62        
                  36.72     1:14.62 (37.90)                                        
  4 Brown, Annie R            13 Flying Dolphins-MR   1:15.08    1:15.17        
                  36.69     1:15.17 (38.48)                                        
  5 Steinhauer, Berkeley L    14 Silver Streaks-MR    1:16.33    1:15.97        
                  37.50     1:15.97 (38.47)                                        
  6 Tantsyura, Eva D          13 Silver Streaks-MR    1:13.91    1:16.87        
                  37.93     1:16.87 (38.94)                                        
  7 Trieff, Lily S            13 Silver Streaks-MR    1:17.44    1:17.31        
                  38.02     1:17.31 (39.29)                                        
  8 Mainiero, Sophia L        13 Silver Streaks-MR    1:17.69    1:17.90        
                  37.48     1:17.90 (40.42)                                        
  9 Levine, Dani g            13 Flying Dolphins-MR   1:17.75    1:18.63        
                  38.86     1:18.63 (39.77)                                        
 10 Ai, Allina                13 Flying Dolphins-MR   1:23.00    1:19.52        
                  39.17     1:19.52 (40.35)                                        
 11 Lee, Anna E               13 Flying Dolphins-MR   1:20.38    1:21.88        
                  38.75     1:21.88 (43.13)                                        
 12 Bab, Rebecca c            14 Flying Dolphins-MR   1:24.28    1:25.62        
                  41.95     1:25.62 (43.67)                                        
 13 Germain, Tillie           14 Flying Dolphins-MR   1:29.44    1:26.87        
                  43.20     1:26.87 (43.67)                                        
 14 Pineda, Ryleigh E         13 KB Makos-MR          1:25.66    1:28.84        
                  42.96     1:28.84 (45.88)                                        
 15 Ogen, Nicole              14 Flying Dolphins-MR        NT    1:31.40        
                  44.68     1:31.40 (46.72)                                        
 16 Hutto, Sasha              13 KB Makos-MR          1:28.24    1:34.38        
                  45.15     1:34.38 (49.23)                                        
 17 Sepulveda, Jaylene        13 KB Makos-MR          1:58.35    1:50.91        
                  54.92     1:50.91 (55.99)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Miranda M          13 KB Makos-MR          1:19.00    1:20.60        
                  37.48     1:20.60 (43.12)                                        
  2 Ai, Allina                13 Flying Dolphins-MR   1:25.32    1:23.50        
                  39.73     1:23.50 (43.77)                                        
  3 Reed, Nia N               14 KB Makos-MR          1:25.86    1:25.69        
                  41.32     1:25.69 (44.37)                                        
  4 Kopasz, Nicole            13 FAST-MR              1:28.90    1:28.96        
  5 Tantsyura, Eva D          13 Silver Streaks-MR    1:24.69    1:29.37        
                  42.00     1:29.37 (47.37)                                        
  6 Germain, Tillie           14 Flying Dolphins-MR   1:33.92    1:29.96        
                  42.26     1:29.96 (47.70)                                        
  7 Lee, Anna E               13 Flying Dolphins-MR   1:32.09    1:30.56        
                  43.33     1:30.56 (47.23)                                        
  8 Mainiero, Sophia L        13 Silver Streaks-MR    1:33.54    1:31.45        
                  42.82     1:31.45 (48.63)                                        
  9 O'Flaherty, Roisin        13 Silver Streaks-MR    1:30.20    1:32.67        
                  43.14     1:32.67 (49.53)                                        
 10 Ogen, Nicole              14 Flying Dolphins-MR   1:35.17    1:33.30        
                  43.54     1:33.30 (49.76)                                        
 11 Goldstein, Leah           13 Flying Dolphins-MR   1:31.55    1:33.50        
                  45.18     1:33.50 (48.32)                                        
 12 Bab, Rebecca c            14 Flying Dolphins-MR   1:35.03    1:35.83        
 13 Hutto, Sasha              13 KB Makos-MR          1:38.73    1:36.37        
                  45.17     1:36.37 (51.20)                                        
 14 Sharpe, Ashley B          13 KB Makos-MR          1:57.23    1:42.34        
                  47.25     1:42.34 (55.09)                                        
 15 Levine, Dani g            13 Flying Dolphins-MR   1:41.59    1:43.44        
                  49.40     1:43.44 (54.04)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Anna E               13 Flying Dolphins-MR   1:17.25    1:15.11        
                  34.23     1:15.11 (40.88)                                        
  2 Ai, Allina                13 Flying Dolphins-MR        NT    1:15.65        
                  34.33     1:15.65 (41.32)                                        
  3 Levine, Dani g            13 Flying Dolphins-MR   1:20.35    1:18.72        
                  36.92     1:18.72 (41.80)                                        
  4 Kopasz, Nicole            13 FAST-MR              1:24.05    1:23.22        
                  37.15     1:23.22 (46.07)                                        
  5 Contreras, Genesis C      14 Flying Dolphins-MR   1:18.67    1:26.53        
                  40.16     1:26.53 (46.37)                                        
  6 Trieff, Lily S            13 Silver Streaks-MR    1:22.11    1:28.39        
  7 Reed, Nia N               14 KB Makos-MR          1:37.90    1:31.28        
                  42.81     1:31.28 (48.47)                                        
  8 Goldstein, Leah           13 Flying Dolphins-MR   1:27.93    1:31.39        
                  41.64     1:31.39 (49.75)                                        
  9 Pineda, Ryleigh E         13 KB Makos-MR          1:47.91    1:34.57        
                  41.30     1:34.57 (53.27)                                        
 10 Sharpe, Ashley B          13 KB Makos-MR          1:23.91    1:34.91        
                  40.33     1:34.91 (54.58)                                        
 11 Germain, Tillie           14 Flying Dolphins-MR   1:44.30    1:35.35        
 12 Ogen, Nicole              14 Flying Dolphins-MR        NT    1:38.40        
                  46.23     1:38.40 (52.17)                                        
 13 Bab, Rebecca c            14 Flying Dolphins-MR        NT    1:39.59        
                  41.72     1:39.59 (57.87)                                        
 14 Sepulveda, Jaylene        13 KB Makos-MR          2:10.00    2:07.12        
                  57.41   2:07.12 (1:09.71)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Annie R            13 Flying Dolphins-MR   2:40.82    2:36.75        
                  34.86     1:15.02 (40.16)     2:01.73 (46.71)     2:36.75 (35.02)
  2 Steinhauer, Berkeley L    14 Silver Streaks-MR    2:46.82    2:42.67        
                  32.90     1:12.24 (39.34)     2:02.95 (50.71)     2:42.67 (39.72)
  3 Contreras, Genesis C      14 Flying Dolphins-MR   2:41.78    2:47.46        
                  39.27     1:20.02 (40.75)     2:11.29 (51.27)     2:47.46 (36.17)
  4 Kopasz, Nicole            13 FAST-MR                   NT    2:50.75        
                  36.46     1:18.97 (42.51)     2:09.70 (50.73)     2:50.75 (41.05)
  5 O'Flaherty, Roisin        13 Silver Streaks-MR    2:57.12    3:00.89        
                  41.47     1:28.02 (46.55)     2:19.08 (51.06)     3:00.89 (41.81)
  6 Goldstein, Leah           13 Flying Dolphins-MR   3:03.87    3:01.19        
                  41.43     1:29.59 (48.16)     2:21.71 (52.12)     3:01.19 (39.48)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Halls, Ryan A              9 NFS-MR                 33.56      32.51        
  2 Pearsall, Milo J           9 PATS-MR                33.45      34.31        
  3 White, Ronan W             9 PATS-MR                35.65      36.40        
  4 Fass, Liam G               9 Silver Streaks-MR      37.50      37.81        
  5 Edell, Truman E            9 Flying Dolphins-MR     39.03      37.90        
  6 Salemi, Rowan S           10 Flying Dolphins-MR     39.95      38.19        
  7 Topping, Henry J           9 Flying Dolphins-MR        NT      38.28        
  8 Roberts, Shane W           8 NFS-MR                 39.78      39.12        
  9 Shah, Nix M               10 Flying Dolphins-MR     39.95      39.29        
 10 Durant, Kyle J             8 KB Makos-MR            39.03      39.31        
 11 Fass, Erik G              10 Silver Streaks-MR      42.77      39.34        
 12 McKenzie, Jeremy J         8 NFS-MR                 43.35      39.35        
 13 Winthal, Dylan Z           8 PATS-MR                38.19      39.87        
 14 Cheng, Russell A          10 FAST-MR                41.48      40.10        
 15 Hovet, Christopher F       9 Flying Dolphins-MR     41.11      40.68        
 16 Keimweiss, Charlie E      10 Flying Dolphins-MR     41.45      41.92        
 17 Mehta, Arav a             10 Flying Dolphins-MR     46.43      41.94        
 18 Gandhi, Krish S           10 Flying Dolphins-MR     48.17      42.90        
 19 Sullivan, Matthew F        9 PATS-MR                   NT      45.15        
 20 Quezada, Louis             9 FAST-MR                52.56      47.42        
 21 Moody, Paul C              8 PATS-MR                   NT      50.80        
 22 Richards, Aaron J         10 NFS-MR                 51.38      52.75        
 23 Topping, Robert D          7 Flying Dolphins-MR        NT      59.78        
 24 Kiriyanthan, Anthony      10 FAST-MR              1:11.12    1:06.05        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Halls, Ryan A              9 NFS-MR                 41.69      41.24        
  2 Topping, Henry J           9 Flying Dolphins-MR        NT      41.86        
  3 Pearsall, Milo J           9 PATS-MR                40.32      42.30        
  4 White, Ronan W             9 PATS-MR                40.35      42.37        
  5 Edell, Truman E            9 Flying Dolphins-MR     48.19      47.11        
  6 Shah, Nix M               10 Flying Dolphins-MR     49.81      47.24        
  7 Cheng, Russell A          10 FAST-MR                47.97      47.37        
  8 Hovet, Christopher F       9 Flying Dolphins-MR     49.36      47.70        
  9 Keimweiss, Charlie E      10 Flying Dolphins-MR        NT      48.54        
 10 Roberts, Shane W           8 NFS-MR                 55.50      49.00        
 11 McKenzie, Jeremy J         8 NFS-MR                 48.46      49.78        
 12 Mehta, Arav a             10 Flying Dolphins-MR     56.28      49.93        
 13 Durant, Kyle J             8 KB Makos-MR            50.44      51.66        
 14 Salemi, Rowan S           10 Flying Dolphins-MR     52.41      52.00        
 15 Moody, Paul C              8 PATS-MR                   NT      53.78        
 16 Fass, Liam G               9 Silver Streaks-MR      48.21      54.73        
 17 Gandhi, Krish S           10 Flying Dolphins-MR     49.66      55.09        
 18 Sullivan, Matthew F        9 PATS-MR                   NT      59.12        
 19 Kiriyanthan, Anthony      10 FAST-MR              1:02.98      59.75        
 20 Richards, Aaron J         10 NFS-MR               1:12.73    1:06.84        
 21 Topping, Robert D          7 Flying Dolphins-MR        NT    1:21.84        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fass, Erik G              10 Silver Streaks-MR      50.65      46.97        
  2 Salemi, Rowan S           10 Flying Dolphins-MR     56.14      51.35        
  3 Mehta, Arav a             10 Flying Dolphins-MR        NT      53.89        
  4 Hovet, Christopher F       9 Flying Dolphins-MR     58.06      55.09        
  5 Edell, Truman E            9 Flying Dolphins-MR   1:04.91      57.17        
  6 Keimweiss, Charlie E      10 Flying Dolphins-MR   1:00.42      58.39        
  7 Fass, Liam G               9 Silver Streaks-MR    1:04.63    1:03.88        
  8 Moody, Paul C              8 PATS-MR                   NT    1:07.50        
  9 Sullivan, Matthew F        9 PATS-MR                   NT    1:12.19        
 -- Gandhi, Krish S           10 Flying Dolphins-MR     54.29         DQ        
      Alternating Kick
 -- Roberts, Shane W           8 NFS-MR                    NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Richards, Aaron J         10 NFS-MR               1:10.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Shah, Nix M               10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Topping, Henry J           9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Topping, Robert D          7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pearsall, Milo J           9 PATS-MR                38.55      37.37        
  2 Halls, Ryan A              9 NFS-MR                 43.19      40.41        
  3 Winthal, Dylan Z           8 PATS-MR                44.66      45.80        
  4 Topping, Henry J           9 Flying Dolphins-MR        NT      46.26        
  5 Hovet, Christopher F       9 Flying Dolphins-MR     49.18      48.68        
  6 Shah, Nix M               10 Flying Dolphins-MR        NT      49.83        
  7 Keimweiss, Charlie E      10 Flying Dolphins-MR     46.52      50.44        
  8 McKenzie, Jeremy J         8 NFS-MR               1:00.06      52.56        
  9 Edell, Truman E            9 Flying Dolphins-MR     57.58      55.26        
 10 Cheng, Russell A          10 FAST-MR                   NT      56.84        
 11 Gandhi, Krish S           10 Flying Dolphins-MR        NT    1:02.69        
 12 Moody, Paul C              8 PATS-MR                   NT    1:03.63        
 13 Richards, Aaron J         10 NFS-MR               1:10.00    1:09.30        
 -- Topping, Robert D          7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Mehta, Arav a             10 Flying Dolphins-MR   1:07.23         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Kiriyanthan, Anthony      10 FAST-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Salemi, Rowan S           10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      One hand touch
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Halls, Ryan A              9 NFS-MR               1:29.07    1:24.47        
                  38.89     1:24.47 (45.58)                                        
  2 Pearsall, Milo J           9 PATS-MR              1:29.88    1:27.76        
                  40.48     1:27.76 (47.28)                                        
  3 White, Ronan W             9 PATS-MR              1:33.97    1:31.46        
                  41.87     1:31.46 (49.59)                                        
  4 Winthal, Dylan Z           8 PATS-MR              1:39.50    1:39.44        
                  47.75     1:39.44 (51.69)                                        
  5 Fass, Erik G              10 Silver Streaks-MR    2:05.16    1:45.68        
                  52.12     1:45.68 (53.56)                                        
  6 Durant, Kyle J             8 KB Makos-MR          2:00.09    1:50.76        
                  51.29     1:50.76 (59.47)                                        
 -- McKenzie, Jeremy J         8 NFS-MR               1:47.00         DQ        
      Downward butterfly kick - breast
 -- Cheng, Russell A          10 FAST-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                1:55.03                                                            
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Halls, Sean C             12 NFS-MR                 59.24      58.27        
                  26.61       58.27 (31.66)                                        
  2 Scott, Travis A           11 FAST-MR              1:05.18    1:03.78        
                  31.03     1:03.78 (32.75)                                        
  3 Dawson, Xavier            12 NFS-MR               1:05.85    1:05.94        
                  31.18     1:05.94 (34.76)                                        
  4 Mackinnon, Colin R        12 Flying Dolphins-MR   1:12.70    1:06.27        
                  31.94     1:06.27 (34.33)                                        
  5 Scholz, Michael G         12 Silver Streaks-MR    1:14.15    1:08.10        
                  32.06     1:08.10 (36.04)                                        
  6 Tantsyura, Daniel V       11 Silver Streaks-MR    1:05.26    1:08.65        
                  32.43     1:08.65 (36.22)                                        
  7 Dase, Jonathan w          11 Flying Dolphins-MR   1:13.23    1:09.78        
                  33.16     1:09.78 (36.62)                                        
  8 Wu, Benjamin              11 Silver Streaks-MR    1:10.65    1:12.72        
  9 Scott, Jalen A            11 FAST-MR              1:13.37    1:12.87        
                  35.57     1:12.87 (37.30)                                        
 10 Barabasi, Andrew I        11 FAST-MR              1:15.08    1:13.65        
                  36.65     1:13.65 (37.00)                                        
 11 Germain, Dylan            11 Flying Dolphins-MR   1:17.10    1:14.15        
 12 Thomas, Jayden            11 KB Makos-MR          1:18.87    1:16.78        
                  36.95     1:16.78 (39.83)                                        
 13 Malloy, Kyle P            11 Flying Dolphins-MR   1:24.42    1:17.27        
                  37.79     1:17.27 (39.48)                                        
 14 Kissane, Roch R           11 Flying Dolphins-MR   1:30.44    1:19.46        
 15 Dowl, Elijah M            12 KB Makos-MR          1:22.22    1:19.48        
                  36.55     1:19.48 (42.93)                                        
 16 Nalle, Alistair C         12 Silver Streaks-MR    1:27.38    1:22.60        
                  39.05     1:22.60 (43.55)                                        
 17 Rosado, Fausto X          12 KB Makos-MR          1:18.72    1:24.21        
                  37.95     1:24.21 (46.26)                                        
 18 Bonansea, Adrien          12 Flying Dolphins-MR        NT    1:25.94        
                  39.53     1:25.94 (46.41)                                        
 19 Kurtz, Zack               11 Flying Dolphins-MR   1:30.92    1:26.41        
                  39.46     1:26.41 (46.95)                                        
 20 Dhar, Ishan               12 PATS-MR                   NT    1:29.60        
                  44.04     1:29.60 (45.56)                                        
 21 Kelly, Orlando T          11 FAST-MR              1:43.86    1:46.29        
                  48.77     1:46.29 (57.52)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Holan, Steve              12 PATS-MR              1:07.50    1:08.82        
                  33.67     1:08.82 (35.15)                                        
  2 Halls, Sean C             12 NFS-MR               1:15.51    1:12.98        
                  35.99     1:12.98 (36.99)                                        
  3 Scott, Travis A           11 FAST-MR              1:12.52    1:14.51        
  4 Tantsyura, Daniel V       11 Silver Streaks-MR    1:15.01    1:17.92        
                  38.19     1:17.92 (39.73)                                        
  5 Dase, Jonathan w          11 Flying Dolphins-MR   1:24.74    1:22.59        
                  40.98     1:22.59 (41.61)                                        
  6 Scott, Jalen A            11 FAST-MR              1:27.20    1:22.81        
  7 Ma, Kevin W               12 PATS-MR              1:21.19    1:23.56        
                  40.82     1:23.56 (42.74)                                        
  8 Wu, Benjamin              11 Silver Streaks-MR    1:23.10    1:23.80        
                  41.61     1:23.80 (42.19)                                        
  9 Mackinnon, Colin R        12 Flying Dolphins-MR   1:23.21    1:27.24        
                  42.34     1:27.24 (44.90)                                        
 10 Decasseres, Elijah        11 KB Makos-MR          1:25.55    1:27.68        
                  42.79     1:27.68 (44.89)                                        
 10 DeLeon, Ismeal R          11 KB Makos-MR          1:36.51    1:27.68        
 12 Scholz, Michael G         12 Silver Streaks-MR    1:29.69    1:27.70        
                  43.00     1:27.70 (44.70)                                        
 13 Dawson, Xavier            12 NFS-MR               1:27.41    1:28.17        
                  42.83     1:28.17 (45.34)                                        
 14 Germain, Dylan            11 Flying Dolphins-MR   1:25.46    1:29.30        
                  43.66     1:29.30 (45.64)                                        
 15 Nalle, Alistair C         12 Silver Streaks-MR    1:28.61    1:29.85        
 16 Barabasi, Andrew I        11 FAST-MR              1:30.96    1:33.21        
 17 Kissane, Roch R           11 Flying Dolphins-MR        NT    1:35.03        
 18 Bonansea, Adrien          12 Flying Dolphins-MR        NT    1:35.96        
                  46.62     1:35.96 (49.34)                                        
 19 Kurtz, Zack               11 Flying Dolphins-MR   1:51.49    1:40.26        
                  49.18     1:40.26 (51.08)                                        
 20 Thomas, Jayden            11 KB Makos-MR          2:10.91    1:46.31        
                  49.27     1:46.31 (57.04)                                        
 21 Malloy, Kyle P            11 Flying Dolphins-MR   1:56.87    1:51.77        
                  53.46     1:51.77 (58.31)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Travis A           11 FAST-MR              1:24.88    1:23.98        
                  39.86     1:23.98 (44.12)                                        
  2 Ma, Kevin W               12 PATS-MR              1:32.91    1:31.64        
                  44.73     1:31.64 (46.91)                                        
  3 Dase, Jonathan w          11 Flying Dolphins-MR   1:39.09    1:34.22        
                  44.55     1:34.22 (49.67)                                        
  4 Dowl, Elijah M            12 KB Makos-MR          1:35.72    1:35.72        
                  43.74     1:35.72 (51.98)                                        
  5 Scott, Jalen A            11 FAST-MR              1:40.85    1:35.73        
                  46.10     1:35.73 (49.63)                                        
  6 Barabasi, Andrew I        11 FAST-MR              1:33.32    1:38.32        
                  48.31     1:38.32 (50.01)                                        
  7 Germain, Dylan            11 Flying Dolphins-MR   1:39.36    1:39.51        
                  47.27     1:39.51 (52.24)                                        
  8 Kissane, Roch R           11 Flying Dolphins-MR   1:55.38    1:41.22        
                  47.84     1:41.22 (53.38)                                        
  9 Decasseres, Elijah        11 KB Makos-MR          1:50.64    1:42.96        
                  49.32     1:42.96 (53.64)                                        
 10 Kurtz, Zack               11 Flying Dolphins-MR   2:02.18    1:51.35        
                  51.05   1:51.35 (1:00.30)                                        
 11 Thomas, Jayden            11 KB Makos-MR               NT    1:54.54        
                  54.07   1:54.54 (1:00.47)                                        
 12 Malloy, Kyle P            11 Flying Dolphins-MR   2:05.04    1:55.35        
                  55.77     1:55.35 (59.58)                                        
 13 DeLeon, Ismeal R          11 KB Makos-MR          2:05.36    2:04.84        
                  56.57   2:04.84 (1:08.27)                                        
 14 Kelly, Orlando T          11 FAST-MR              1:58.03    2:07.56        
 -- Mackinnon, Colin R        12 Flying Dolphins-MR   1:37.49         DQ        
      One hand touch
 -- Bonansea, Adrien          12 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Downward butterfly kick
                1:00.37                                                            
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Halls, Sean C             12 NFS-MR                 29.13      27.97        
  2 Holan, Steve              12 PATS-MR                29.51      31.32        
  3 Scott, Travis A           11 FAST-MR                34.78      32.54        
  4 Dawson, Xavier            12 NFS-MR                 39.07      37.78        
  5 Ma, Kevin W               12 PATS-MR                38.77      38.78        
  6 Wu, Benjamin              11 Silver Streaks-MR      38.71      39.02        
  7 Tantsyura, Daniel V       11 Silver Streaks-MR      34.71      39.51        
  8 Decasseres, Elijah        11 KB Makos-MR            35.58      40.02        
  9 Dowl, Elijah M            12 KB Makos-MR            42.67      40.08        
 10 Germain, Dylan            11 Flying Dolphins-MR     43.22      40.09        
 11 Dase, Jonathan w          11 Flying Dolphins-MR     43.43      41.02        
 12 Mackinnon, Colin R        12 Flying Dolphins-MR     50.57      43.13        
 13 Malloy, Kyle P            11 Flying Dolphins-MR        NT      43.96        
 14 DeLeon, Ismeal R          11 KB Makos-MR            47.44      45.90        
 15 Kissane, Roch R           11 Flying Dolphins-MR        NT      47.36        
 16 Kurtz, Zack               11 Flying Dolphins-MR     52.78      49.79        
 17 Thomas, Jayden            11 KB Makos-MR            49.99      50.87        
 18 Bonansea, Adrien          12 Flying Dolphins-MR        NT      51.62        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Halls, Sean C             12 NFS-MR               1:09.53    1:07.54        
                  31.04     1:07.54 (36.50)                                        
  2 Holan, Steve              12 PATS-MR              1:10.77    1:09.09        
                  32.16     1:09.09 (36.93)                                        
  3 Ma, Kevin W               12 PATS-MR              1:22.93    1:19.53        
                  38.74     1:19.53 (40.79)                                        
  4 Dawson, Xavier            12 NFS-MR               1:20.15    1:19.71        
                  37.51     1:19.71 (42.20)                                        
  5 Scholz, Michael G         12 Silver Streaks-MR    1:28.43    1:23.18        
                  39.57     1:23.18 (43.61)                                        
  6 Scott, Jalen A            11 FAST-MR              1:24.92    1:23.53        
  7 Barabasi, Andrew I        11 FAST-MR              1:25.83    1:29.99        
                  45.26     1:29.99 (44.73)                                        
  8 Rosado, Fausto X          12 KB Makos-MR          1:34.81    1:36.53        
                  42.61     1:36.53 (53.92)                                        
  9 Nalle, Alistair C         12 Silver Streaks-MR    1:42.21    1:37.28        
                  46.44     1:37.28 (50.84)                                        
 10 Kelly, Orlando T          11 FAST-MR              1:51.07    2:03.53        
                1:01.73   2:03.53 (1:01.80)                                        
 
Boys 12 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scott, Travis A           11 FAST-MR              6:39.40    6:23.91        
                  33.80     1:10.59 (36.79)     1:49.18 (38.59)     2:29.16 (39.98)
        3:09.11 (39.95)     3:49.05 (39.94)     4:29.41 (40.36)     5:08.85 (39.44)
        5:47.32 (38.47)     6:23.91 (36.59)                                        
  2 Scott, Jalen A            11 FAST-MR              7:04.05    7:11.56        
                  39.45     1:22.12 (42.67)     2:06.71 (44.59)     2:52.40 (45.69)
        3:37.32 (44.92)     4:23.02 (45.70)     5:07.10 (44.08)     5:45.99 (38.89)
        6:27.16 (41.17)     7:11.56 (44.40)                                        
  3 Barabasi, Andrew I        11 FAST-MR              7:58.00    7:28.75        
                  41.49     1:27.34 (45.85)     2:13.52 (46.18)     3:00.99 (47.47)
        3:47.40 (46.41)     4:33.15 (45.75)     5:19.37 (46.22)     6:05.36 (45.99)
        6:50.12 (44.76)     7:28.75 (38.63)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kotronis, Zack            13 Silver Streaks-MR    1:00.89    1:00.42        
                  29.50     1:00.42 (30.92)                                        
  2 Jerez, Lucas              14 FAST-MR              1:04.32    1:02.19        
                  29.95     1:02.19 (32.24)                                        
  3 Legendre, Malik E         13 NFS-MR               1:06.01    1:04.60        
                  31.49     1:04.60 (33.11)                                        
  4 Gandhi, Pratham S         14 Flying Dolphins-MR   1:09.62    1:05.79        
                  31.49     1:05.79 (34.30)                                        
  5 Osterman, Albert C        13 Silver Streaks-MR    1:15.66    1:08.11        
                  32.80     1:08.11 (35.31)                                        
  6 Wong, Justin              13 Silver Streaks-MR    1:08.79    1:08.25        
  7 Gatterdam, Luc L          13 Silver Streaks-MR    1:12.65    1:09.18        
                  32.01     1:09.18 (37.17)                                        
  8 Zhang, Lucas              13 Flying Dolphins-MR   1:17.48    1:10.56        
                  33.33     1:10.56 (37.23)                                        
  9 Bahl, Suraj               13 FAST-MR              1:21.24    1:17.66        
                  37.11     1:17.66 (40.55)                                        
 10 Gerber, Jack R            13 Flying Dolphins-MR   1:49.38    1:24.03        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kotronis, Zack            13 Silver Streaks-MR    1:12.41    1:12.14        
                  35.58     1:12.14 (36.56)                                        
  2 Wong, Justin              13 Silver Streaks-MR    1:18.63    1:18.38        
                  38.24     1:18.38 (40.14)                                        
  3 Zhang, Lucas              13 Flying Dolphins-MR   1:26.99    1:21.56        
                  40.53     1:21.56 (41.03)                                        
  4 Legendre, Malik E         13 NFS-MR               1:21.58    1:21.71        
  5 Gatterdam, Luc L          13 Silver Streaks-MR    1:21.47    1:22.79        
                  39.91     1:22.79 (42.88)                                        
  6 Gonzalez, Diego           13 Flying Dolphins-MR   1:34.48    1:23.26        
                  41.13     1:23.26 (42.13)                                        
  7 Wong, Justin              13 Flying Dolphins-MR   1:38.84    1:24.22        
                  41.76     1:24.22 (42.46)                                        
  8 Bahl, Suraj               13 FAST-MR              1:25.64    1:26.25        
                  41.36     1:26.25 (44.89)                                        
  9 Osterman, Albert C        13 Silver Streaks-MR    1:23.37    1:30.58        
                  44.70     1:30.58 (45.88)                                        
 -- Gerber, Jack R            13 Flying Dolphins-MR   1:52.28         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Legendre, Malik E         13 NFS-MR               1:20.16    1:16.92        
                  37.07     1:16.92 (39.85)                                        
  2 Jerez, Lucas              14 FAST-MR              1:19.47    1:17.17        
                  36.28     1:17.17 (40.89)                                        
  3 Gandhi, Pratham S         14 Flying Dolphins-MR   1:29.23    1:19.29        
                  37.08     1:19.29 (42.21)                                        
  4 Wong, Justin              13 Flying Dolphins-MR   1:26.38    1:25.78        
  5 Wong, Justin              13 Silver Streaks-MR    1:25.47    1:25.90        
                  41.08     1:25.90 (44.82)                                        
  6 Zhang, Lucas              13 Flying Dolphins-MR   1:36.90    1:31.31        
                  43.04     1:31.31 (48.27)                                        
  7 Gonzalez, Diego           13 Flying Dolphins-MR        NT    1:37.66        
                  46.25     1:37.66 (51.41)                                        
  8 Gatterdam, Luc L          13 Silver Streaks-MR    1:43.65    1:42.41        
                  47.31     1:42.41 (55.10)                                        
  9 Gerber, Jack R            13 Flying Dolphins-MR   2:14.38    1:53.51        
                  52.21   1:53.51 (1:01.30)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jerez, Lucas              14 FAST-MR              1:09.80    1:07.93        
                  31.12     1:07.93 (36.81)                                        
  2 Gandhi, Pratham S         14 Flying Dolphins-MR        NT    1:22.28        
  3 Legendre, Malik E         13 NFS-MR                    NT    1:22.50        
  4 Wong, Justin              13 Flying Dolphins-MR   1:28.59    1:24.62        
                1:26.11         1:24.62 ( )                                        
  5 Gonzalez, Diego           13 Flying Dolphins-MR   1:34.37    1:29.23        
                  39.58     1:29.23 (49.65)                                        
  6 Bahl, Suraj               13 FAST-MR              1:34.27    1:37.45        
                  44.72     1:37.45 (52.73)                                        
  7 Gerber, Jack R            13 Flying Dolphins-MR        NT    2:30.46        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kotronis, Zack            13 Silver Streaks-MR    2:47.11    2:32.32        
                  32.23     1:10.54 (38.31)     1:56.72 (46.18)     2:32.32 (35.60)
  2 Gandhi, Pratham S         14 Flying Dolphins-MR        NT    2:45.48        
                  35.15     1:19.00 (43.85)     2:04.98 (45.98)     2:45.48 (40.50)
  3 Zhang, Lucas              13 Flying Dolphins-MR   3:23.43    2:53.54        
                  43.80     1:28.26 (44.46)     2:17.60 (49.34)     2:53.54 (35.94)
  4 Wong, Justin              13 Flying Dolphins-MR   3:27.10    2:54.03        
                  39.07     1:26.04 (46.97)     2:15.24 (49.20)     2:54.03 (38.79)
  5 Osterman, Albert C        13 Silver Streaks-MR    3:08.03    2:58.15        
                  38.63     1:26.42 (47.79)     2:20.05 (53.63)     2:58.15 (38.10)
  6 Gonzalez, Diego           13 Flying Dolphins-MR   3:19.41    2:59.83        
                  40.92     1:25.75 (44.83)     2:20.32 (54.57)     2:59.83 (39.51)
  7 Bahl, Suraj               13 FAST-MR              3:11.86    3:08.57        
                  42.45     1:31.50 (49.05)     2:26.42 (54.92)     3:08.57 (42.15)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bahl, Suraj               13 FAST-MR                   NT    6:45.57        
                  45.07     1:38.36 (53.29)   3:18.28 (1:39.92)     4:17.57 (59.29)
        5:15.95 (58.38)     6:02.07 (46.12)     6:45.92 (43.85)         6:45.57 ( )
 
Mixed 12 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Winthal, Kyla L           12 PATS-MR                   NT    2:33.00        
                  32.61     1:11.72 (39.11)     1:59.07 (47.35)     2:33.00 (33.93)
  2 Scott, Travis A           11 FAST-MR              2:36.73    2:40.39        
                  35.97     1:18.32 (42.35)     2:05.09 (46.77)     2:40.39 (35.30)
  3 Winthal, Dylan Z           8 PATS-MR                   NT    3:28.62        
                  47.56     1:42.25 (54.69)     2:42.21 (59.96)     3:28.62 (46.41)
  4 Cheng, Russell A          10 FAST-MR                   NT    3:51.29        
                  52.51     1:48.53 (56.02)   3:02.59 (1:14.06)     3:51.29 (48.70)