Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 12/5/2016 06:08 PM
           2016 MR GAEL December Age Group Invitational - 12/3/2016            
                         Sanction #: 161211 & 161256-T                         
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Julian                10 Parks Sailfish-MR      31.00      29.78        
  2 Hernandez, Sury           10 Parks Sailfish-MR      31.77      31.65        
  3 Posner, Abigail           10 RYE-MR                 32.75      32.65        
  4 Corbett, Brittany         10 CFB-MR                 32.94      33.42        
  5 Langeveld, Emerson P       9 Darien Piranhas-CT     34.09      34.21        
  6 Lombardo, Kayla            9 RYE-MR                 33.90      34.36        
  7 Grant-Phillips, Jasmine    9 Parks Sailfish-MR      36.95      34.81        
  8 Bodick, Brooke L          10 Darien Piranhas-CT     34.56      34.88        
  9 Gutierrez, Lucianna        9 GAEL-MR                37.47      34.95        
 10 Lord, Sophia               9 RYE-MR                 33.92      35.43        
 11 McCann, Katherine E        9 Middies-MR             35.90      36.33        
 12 D'Auria, Taylor M          9 GAEL-MR                   NT      37.20        
 13 Adiletta, Reagan M         9 Darien Piranhas-CT     36.89      37.54        
 14 Schafer, Marian E         10 GAEL-MR                40.25      37.86        
 15 Corbett, Allison          10 CFB-MR                 35.25      37.98        
 16 Donahue, Anna c           10 GAEL-MR                39.85      38.05        
 17 Donaghy, Ella M           10 GAEL-MR                43.20      39.23        
 18 Qin, June                 10 Darien Piranhas-CT     40.89      39.27        
 19 Albright, Mabel F          9 Darien Piranhas-CT     42.99      39.68        
 20 Riley, Emily c             9 Middies-MR             41.47      39.81        
 21 Stramandinoli, Olivia B    9 Darien Piranhas-CT     40.19      40.39        
 22 Thomas, Salma C            9 Darien Piranhas-CT     41.78      40.55        
 23 Sharma, Yashika            9 Darien Piranhas-CT     43.81      41.03        
 24 Beintrexler, Charlotte E   9 Middies-MR             42.42      41.34        
 25 Parent, Elizabeth L        9 Darien Piranhas-CT     45.69      41.56        
 26 Bach, Caroline S           9 GAEL-MR                   NT      42.26        
 27 Ryan, Julia M              9 Darien Piranhas-CT     48.00      42.42        
 28 Azous, Talia E            10 Darien Piranhas-CT     44.77      42.60        
 29 Jokhadze, Maya L          10 Middies-MR                NT      44.60        
 30 Levy, Sophia               9 Middies-MR             44.73      45.11        
 31 Kelly, Caitlin E           9 Darien Piranhas-CT     55.00      46.66        
 32 Zani, Sofia M              9 GAEL-MR                53.73      50.86        
 33 Cutler, Ariana A           9 GAEL-MR                57.62      50.99        
 34 Dold, Abigail              9 Middies-MR             52.28      52.75        
 35 LeVasseur, Grace           9 GAEL-MR                55.28      58.28        
 -- Stein, Margaret R          9 GAEL-MR              1:06.37         NS        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  10 Parks Sailfish-MR      37.80      35.63        
  2 Corbett, Brittany         10 CFB-MR                 40.49      39.43        
  3 Gutierrez, Lucianna        9 GAEL-MR                43.94      43.40        
  4 Schafer, Marian E         10 GAEL-MR                   NT      43.42        
  5 McCann, Katherine E        9 Middies-MR             47.41      44.88        
  6 Parent, Elizabeth L        9 Darien Piranhas-CT     48.05      47.38        
  7 Stramandinoli, Olivia B    9 Darien Piranhas-CT     49.01      47.77        
  8 Riley, Emily c             9 Middies-MR             50.54      48.42        
  9 Corbett, Allison          10 CFB-MR                 47.53      48.99        
 10 Jokhadze, Maya L          10 Middies-MR                NT      49.08        
 11 Adiletta, Reagan M         9 Darien Piranhas-CT     47.07      49.09        
 12 Donahue, Anna c           10 GAEL-MR                51.25      50.11        
 13 Dold, Abigail              9 Middies-MR             53.45      52.15        
 14 Byrnes, Brigid            10 CFB-MR                 51.52      52.54        
 15 Donaghy, Ella M           10 GAEL-MR                50.91      52.94        
 16 Azous, Talia E            10 Darien Piranhas-CT     50.01      53.42        
 17 Beintrexler, Charlotte E   9 Middies-MR             50.06      53.96        
 18 Levy, Sophia               9 Middies-MR             53.57      55.74        
 19 Kelly, Caitlin E           9 Darien Piranhas-CT   1:02.00      55.78        
 20 LeVasseur, Grace           9 GAEL-MR                55.72      56.15        
 21 Zani, Sofia M              9 GAEL-MR              1:03.76      56.24        
 22 Cutler, Ariana A           9 GAEL-MR              1:04.72      57.90        
 -- Ryan, Julia M              9 Darien Piranhas-CT     55.00         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Bach, Caroline S           9 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Stein, Margaret R          9 GAEL-MR              1:08.85         NS        
 -- D'Auria, Taylor M          9 GAEL-MR                   NT         NS        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Julian                10 Parks Sailfish-MR      38.57      39.88        
  2 Martinez-Reyes, Tristiny  10 Parks Sailfish-MR      43.00      41.03        
  3 Hernandez, Sury           10 Parks Sailfish-MR      42.65      42.18        
  4 Posner, Abigail           10 RYE-MR                 44.70      43.23        
  5 Lombardo, Kayla            9 RYE-MR                 44.65      44.14        
  6 Lord, Sophia               9 RYE-MR                 46.83      44.45        
  7 Langeveld, Emerson P       9 Darien Piranhas-CT     53.23      48.81        
  8 Bodick, Brooke L          10 Darien Piranhas-CT     47.52      48.97        
  9 Byrnes, Brigid            10 CFB-MR                 51.50      50.31        
 10 Qin, June                 10 Darien Piranhas-CT     51.99      50.75        
 11 Bach, Caroline S           9 GAEL-MR                   NT      50.80        
 12 Sharma, Yashika            9 Darien Piranhas-CT     52.66      51.87        
 13 Grant-Phillips, Jasmine    9 Parks Sailfish-MR      52.96      52.50        
 14 Albright, Mabel F          9 Darien Piranhas-CT     56.83      53.64        
 15 Thomas, Salma C            9 Darien Piranhas-CT     51.36      53.74        
 16 Ryan, Julia M              9 Darien Piranhas-CT   1:00.00      55.53        
 17 Corbett, Allison          10 CFB-MR                 52.16      55.67        
 18 Donaghy, Ella M           10 GAEL-MR                57.30      56.97        
 19 Levy, Sophia               9 Middies-MR             57.96      59.67        
 20 Donahue, Anna c           10 GAEL-MR                54.72    1:01.22        
 21 Beintrexler, Charlotte E   9 Middies-MR           1:04.81    1:06.21        
 22 LeVasseur, Grace           9 GAEL-MR              1:08.49    1:06.25        
 23 Gutierrez, Lucianna        9 GAEL-MR              1:00.33    1:06.82        
 24 Cutler, Ariana A           9 GAEL-MR                   NT    1:10.38        
 -- Kelly, Caitlin E           9 Darien Piranhas-CT   1:08.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Jokhadze, Maya L          10 Middies-MR                NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Zani, Sofia M              9 GAEL-MR              1:14.56         DQ        
      Scissors kick
 -- Schafer, Marian E         10 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Dold, Abigail              9 Middies-MR           1:14.55         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Stein, Margaret R          9 GAEL-MR                   NT         NS        
 -- D'Auria, Taylor M          9 GAEL-MR                   NT         NS        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Julian                10 Parks Sailfish-MR      33.80      32.72        
  2 Langeveld, Emerson P       9 Darien Piranhas-CT     37.53      38.38        
  3 Corbett, Brittany         10 CFB-MR                 44.43      38.56        
  4 Bodick, Brooke L          10 Darien Piranhas-CT     42.33      44.34        
  5 Schafer, Marian E         10 GAEL-MR                49.46      46.28        
  6 Parent, Elizabeth L        9 Darien Piranhas-CT   1:00.00      46.30        
  7 Byrnes, Brigid            10 CFB-MR                    NT      52.44        
  8 Stramandinoli, Olivia B    9 Darien Piranhas-CT     51.00      52.49        
  9 Albright, Mabel F          9 Darien Piranhas-CT     49.56      52.63        
 10 Qin, June                 10 Darien Piranhas-CT   1:09.46      52.71        
 11 Gutierrez, Lucianna        9 GAEL-MR                45.72      52.73        
 12 Adiletta, Reagan M         9 Darien Piranhas-CT     49.99      53.33        
 13 Thomas, Salma C            9 Darien Piranhas-CT     59.53      53.99        
 14 Azous, Talia E            10 Darien Piranhas-CT     55.00      54.64        
 15 LeVasseur, Grace           9 GAEL-MR                   NT    1:03.63        
 16 Zani, Sofia M              9 GAEL-MR                   NT    1:09.04        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  10 Parks Sailfish-MR    1:22.00    1:18.13        
                  36.54     1:18.13 (41.59)                                        
  2 Hernandez, Sury           10 Parks Sailfish-MR    1:22.00    1:20.10        
                  39.70     1:20.10 (40.40)                                        
  3 Posner, Abigail           10 RYE-MR                    NT    1:22.46        
  4 Lombardo, Kayla            9 RYE-MR               1:28.27    1:26.28        
                  41.18     1:26.28 (45.10)                                        
  5 Langeveld, Emerson P       9 Darien Piranhas-CT   1:26.83    1:26.38        
                  38.48     1:26.38 (47.90)                                        
  6 Corbett, Brittany         10 CFB-MR               1:25.34    1:27.22        
                  40.27     1:27.22 (46.95)                                        
  7 Lord, Sophia               9 RYE-MR               1:26.86    1:28.18        
                  43.46     1:28.18 (44.72)                                        
  8 Bodick, Brooke L          10 Darien Piranhas-CT   1:29.30    1:31.97        
                  42.66     1:31.97 (49.31)                                        
  9 McCann, Katherine E        9 Middies-MR                NT    1:33.24        
                  43.69     1:33.24 (49.55)                                        
 10 Grant-Phillips, Jasmine    9 Parks Sailfish-MR    1:40.00    1:34.20        
                  44.34     1:34.20 (49.86)                                        
 11 Albright, Mabel F          9 Darien Piranhas-CT   1:40.44    1:42.43        
                  47.75     1:42.43 (54.68)                                        
 12 Sharma, Yashika            9 Darien Piranhas-CT   1:37.59    1:42.62        
                  48.56     1:42.62 (54.06)                                        
 13 Donahue, Anna c           10 GAEL-MR                   NT    1:43.93        
                  47.11     1:43.93 (56.82)                                        
 14 Adiletta, Reagan M         9 Darien Piranhas-CT   1:41.71    1:44.10        
                  49.97     1:44.10 (54.13)                                        
 15 Qin, June                 10 Darien Piranhas-CT   1:40.34    1:44.89        
                  14.44   1:44.89 (1:30.45)                                        
 16 Thomas, Salma C            9 Darien Piranhas-CT   1:39.99    1:45.55        
                  51.48     1:45.55 (54.07)                                        
 17 Byrnes, Brigid            10 CFB-MR               1:44.57    1:45.63        
                  53.16     1:45.63 (52.47)                                        
 18 Stramandinoli, Olivia B    9 Darien Piranhas-CT   1:45.85    1:49.69        
                  50.16     1:49.69 (59.53)                                        
 19 Donaghy, Ella M           10 GAEL-MR                   NT    1:49.92        
 20 Riley, Emily c             9 Middies-MR           1:53.52    1:50.29        
 21 Corbett, Allison          10 CFB-MR               1:38.98    1:50.41        
                  51.01     1:50.41 (59.40)                                        
 22 Azous, Talia E            10 Darien Piranhas-CT   1:47.18    1:51.76        
                  53.75     1:51.76 (58.01)                                        
 23 Parent, Elizabeth L        9 Darien Piranhas-CT   2:00.00    1:55.84        
                  53.49   1:55.84 (1:02.35)                                        
 24 Ryan, Julia M              9 Darien Piranhas-CT   2:40.00    1:58.32        
                  55.49   1:58.32 (1:02.83)                                        
 -- Kelly, Caitlin E           9 Darien Piranhas-CT   2:20.00         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
 -- D'Auria, Taylor M          9 GAEL-MR                   NT         NS        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piranha Swimming @ Darien YMCA-CT  'A'            2:25.73    2:27.96        
  2 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         1:43.40    2:33.01        
     1) Gutierrez, Lucianna 9           2) Donaghy, Ella M 10             
     3) Donahue, Anna c 10              4) Schafer, Marian E 10           
  3 Piranha Swimming @ Darien YMCA-CT  'B'            2:44.10    2:50.36        
  4 Piranha Swimming @ Darien YMCA-CT  'C'            2:55.06    3:05.35        
 -- Gael Aquatic Club-MR  'B'                              NT         DQ        
      Early take-off swimmer #3
     1) Wilmott, Emma F 10              2) Bach, Caroline S 9             
     3) Seuffert, Katarina 10           4) Zani, Sofia M 9                
 -- Gael Aquatic Club-MR  'C'                              NT         NS        
     1) LeVasseur, Grace 9              2) Cutler, Ariana A 9             
     3) Stein, Margaret R 9             4)                                
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  JO
                27.99  ZQ
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Appelbaum, Talya          11 RYE-MR                 29.40      29.32 SILV   
  2 Orr, Elon                 12 Parks Sailfish-MR      27.17      29.41 SILV   
  3 Carey, Anna L             12 Darien Piranhas-CT     29.88      29.58 SILV   
  4 Martinez-Reyes, Areianna  12 Parks Sailfish-MR      30.33      29.79 SILV   
  5 Guzman, Maryan V          11 Darien Piranhas-CT     30.37      30.42 SILV   
  6 Swift, Kali C             12 GAEL-MR                31.77      30.57 SILV   
  7 Gunster, Julia A          11 GAEL-MR                30.21      30.68 SILV   
  8 Robb, Georgia G           12 GAEL-MR                32.38      31.13        
  9 Karidas, Sophia J         11 Darien Piranhas-CT     33.41      31.92        
 10 Kalvaitis, Emily G        11 Darien Piranhas-CT     32.88      33.09        
 11 Blanc, Lauren M           11 GAEL-MR                33.99      33.13        
 12 Myers, Olivia L           11 Darien Piranhas-CT     33.67      33.22        
 13 Cui, Amanda               12 Parks Sailfish-MR      30.35      33.52        
 14 Milewski, Ariana          11 Darien Piranhas-CT     34.01      33.62        
 15 Kieran-Mendez, Joanna L   11 Darien Piranhas-CT     33.48      33.67        
 16 Ashrifeh, Nora            12 Darien Piranhas-CT     42.00      33.85        
 17 Langeveld, Mia G          11 Darien Piranhas-CT     35.05      34.21        
 18 Intile, Sasha J           11 Darien Piranhas-CT     37.32      34.77        
 19 Gambone, Anna K           11 GAEL-MR                38.34      35.31        
 20 Suzuki, Yuiko             12 Middies-MR             37.37      35.51        
 21 Swift, Grace R            11 GAEL-MR                37.07      36.17        
 22 Rinzler, Jasmine L        11 Darien Piranhas-CT     36.29      36.21        
 23 DeFilippo, Sydney         12 Middies-MR             36.47      36.23        
 24 Lopez, Maria Camila       12 Middies-MR             36.40      36.55        
 25 Spillane, Anna G          11 GAEL-MR                37.99      37.38        
 26 Shannon, Hailey J         11 GAEL-MR                39.72      38.78        
 27 McCann, Elena B           11 Middies-MR             36.58      39.09        
 28 Baum, Molly G             11 Darien Piranhas-CT     39.94      39.95        
 29 Rosztoczy, Riley P        11 Darien Piranhas-CT     42.46      41.37        
 30 Harris, Sara V            11 GAEL-MR                43.06      41.52        
 31 Demarr, Coco              11 GAEL-MR                   NT      42.95        
 32 Ward, Charlotte B         11 Darien Piranhas-CT     44.95      45.19        
 -- Martin, Molly E           11 GAEL-MR                49.05         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.99  JO
                31.99  ZQ
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Tam-Hao           12 Darien Piranhas-CT     32.69      32.71 SILV   
  2 Spataro, Gracie G         12 Darien Piranhas-CT     35.02      33.90 SILV   
  3 Appelbaum, Talya          11 RYE-MR                 34.50      35.33 SILV   
  4 Guzman, Maryan V          11 Darien Piranhas-CT     35.69      35.76 SILV   
  5 Martinez-Reyes, Areianna  12 Parks Sailfish-MR      33.00      36.26        
  6 Carey, Anna L             12 Darien Piranhas-CT     35.41      36.54        
  7 Karidas, Sophia J         11 Darien Piranhas-CT     37.29      36.92        
  8 Albright, Lily W          12 Darien Piranhas-CT     38.26      37.16        
  9 Voigt, Lily K             11 Darien Piranhas-CT     37.98      37.98        
 10 Gunster, Julia A          11 GAEL-MR                36.84      38.72        
 11 Swift, Kali C             12 GAEL-MR                39.80      38.80        
 12 Kieran-Mendez, Joanna L   11 Darien Piranhas-CT     43.41      39.07        
 13 Kalvaitis, Emily G        11 Darien Piranhas-CT     41.17      39.43        
 14 Robb, Georgia G           12 GAEL-MR                   NT      39.86        
 15 Blanc, Lauren M           11 GAEL-MR                41.89      40.10        
 16 Langeveld, Mia G          11 Darien Piranhas-CT     39.86      40.26        
 17 Ashrifeh, Nora            12 Darien Piranhas-CT     48.48      40.55        
 18 Chan, Angelina            11 Parks Sailfish-MR      39.28      40.62        
 19 Rinzler, Jasmine L        11 Darien Piranhas-CT     45.04      40.86        
 20 DeFilippo, Sydney         12 Middies-MR             43.72      41.94        
 21 Milewski, Ariana          11 Darien Piranhas-CT     42.80      42.24        
 22 Intile, Sasha J           11 Darien Piranhas-CT     43.54      43.25        
 23 Luecke, Erin T            11 Darien Piranhas-CT     41.02      43.32        
 24 Swift, Grace R            11 GAEL-MR                43.37      43.63        
 25 Myers, Olivia L           11 Darien Piranhas-CT     45.21      44.54        
 26 Gambone, Anna K           11 GAEL-MR                46.76      45.15        
 27 Shannon, Hailey J         11 GAEL-MR                48.18      45.42        
 28 Baum, Molly G             11 Darien Piranhas-CT     46.18      47.94        
 29 Rosztoczy, Riley P        11 Darien Piranhas-CT     50.52      50.41        
 30 Harris, Sara V            11 GAEL-MR                50.50      52.84        
 31 Ward, Charlotte B         11 Darien Piranhas-CT     56.55      53.87        
 32 Demarr, Coco              11 GAEL-MR                   NT      58.40        
 33 Martin, Molly E           11 GAEL-MR              1:00.39      59.80        
 -- Denning, Elizabeth S      11 GAEL-MR                   NT         NS        
 -- Spillane, Anna G          11 GAEL-MR                44.63         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                36.69  JO
                40.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Tam-Hao           12 Darien Piranhas-CT     36.50      37.51 SILV   
  2 Spataro, Gracie G         12 Darien Piranhas-CT     37.55      37.70 SILV   
  3 Orr, Elon                 12 Parks Sailfish-MR      38.57      38.26 SILV   
  4 Appelbaum, Talya          11 RYE-MR                 39.15      39.20 SILV   
  5 Guzman, Maryan V          11 Darien Piranhas-CT     39.47      41.30        
  5 Carey, Anna L             12 Darien Piranhas-CT     42.22      41.30        
  7 Swift, Kali C             12 GAEL-MR                42.89      41.44        
  8 Kalvaitis, Emily G        11 Darien Piranhas-CT     43.73      42.09        
  9 Kieran-Mendez, Joanna L   11 Darien Piranhas-CT     44.32      42.64        
 10 Gunster, Julia A          11 GAEL-MR                43.15      43.69        
 11 Voigt, Lily K             11 Darien Piranhas-CT     42.71      43.80        
 12 Cui, Amanda               12 Parks Sailfish-MR      40.00      45.08        
 13 Gambone, Anna K           11 GAEL-MR                44.83      45.43        
 14 Karidas, Sophia J         11 Darien Piranhas-CT     45.98      45.67        
 15 Suzuki, Yuiko             12 Middies-MR                NT      45.75        
 16 Chan, Angelina            11 Parks Sailfish-MR      46.55      45.76        
 17 Albright, Lily W          12 Darien Piranhas-CT     44.69      46.33        
 18 McCann, Elena B           11 Middies-MR             48.57      46.99        
 19 Spillane, Anna G          11 GAEL-MR                47.25      47.50        
 20 Intile, Sasha J           11 Darien Piranhas-CT     48.39      47.93        
 21 Milewski, Ariana          11 Darien Piranhas-CT     46.33      47.96        
 22 Luecke, Erin T            11 Darien Piranhas-CT     45.46      48.34        
 23 Myers, Olivia L           11 Darien Piranhas-CT     47.69      49.01        
 24 Langeveld, Mia G          11 Darien Piranhas-CT     46.56      49.40        
 25 Ashrifeh, Nora            12 Darien Piranhas-CT     50.00      49.46        
 26 Robb, Georgia G           12 GAEL-MR                48.08      49.47        
 27 DeFilippo, Sydney         12 Middies-MR             56.18      50.00        
 28 Ward, Charlotte B         11 Darien Piranhas-CT     54.25      50.23        
 29 Shannon, Hailey J         11 GAEL-MR                56.12      52.29        
 30 Swift, Grace R            11 GAEL-MR                43.38      52.67        
 31 Rosztoczy, Riley P        11 Darien Piranhas-CT     51.58      53.02        
 32 Harris, Sara V            11 GAEL-MR                53.81      53.61        
 33 Baum, Molly G             11 Darien Piranhas-CT     53.68      54.68        
 34 Lopez, Maria Camila       12 Middies-MR             54.76      57.89        
 35 Martin, Molly E           11 GAEL-MR                58.86    1:00.24        
 -- Demarr, Coco              11 GAEL-MR                   NT         DQ        
      No touch
 -- Denning, Elizabeth S      11 GAEL-MR                   NT         NS        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.69  JO
                34.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Tam-Hao           12 Darien Piranhas-CT     28.94      29.59 ZQ     
  2 Spataro, Gracie G         12 Darien Piranhas-CT     30.94      32.23 SILV   
  3 Martinez-Reyes, Areianna  12 Parks Sailfish-MR      32.39      32.64 SILV   
  4 Voigt, Lily K             11 Darien Piranhas-CT     34.94      35.83        
  5 Gunster, Julia A          11 GAEL-MR                36.07      36.25        
  6 Albright, Lily W          12 Darien Piranhas-CT     37.23      38.16        
  7 Ashrifeh, Nora            12 Darien Piranhas-CT     52.00      38.78        
  8 Luecke, Erin T            11 Darien Piranhas-CT     39.72      42.16        
  9 Swift, Kali C             12 GAEL-MR                   NT      42.97        
 10 Rinzler, Jasmine L        11 Darien Piranhas-CT     49.83      43.57        
 11 Blanc, Lauren M           11 GAEL-MR                43.03      44.07        
 12 Spillane, Anna G          11 GAEL-MR                   NT      48.21        
 13 Robb, Georgia G           12 GAEL-MR                   NT      48.97        
 14 Shannon, Hailey J         11 GAEL-MR                   NT      51.13        
 15 Baum, Molly G             11 Darien Piranhas-CT     48.07      51.14        
 16 Swift, Grace R            11 GAEL-MR                   NT      53.17        
 17 Harris, Sara V            11 GAEL-MR                   NT      59.08        
 -- Martin, Molly E           11 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Gambone, Anna K           11 GAEL-MR                54.61         DQ        
      One hand touch
 -- Denning, Elizabeth S      11 GAEL-MR                   NT         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:28.99  JO
              2:48.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nguyen, Tam-Hao           12 Darien Piranhas-CT   2:27.36    2:26.34 ZQ     
                   8.12       31.19 (23.07)     1:09.50 (38.31)   2:26.34 (1:16.84)
  2 Spataro, Gracie G         12 Darien Piranhas-CT   2:27.18    2:30.47 SILV   
                  32.36     1:11.18 (38.82)     1:55.44 (44.26)     2:30.47 (35.03)
  3 Carey, Anna L             12 Darien Piranhas-CT   2:49.02    2:46.91 SILV   
                  35.59     1:17.99 (42.40)     2:09.17 (51.18)     2:46.91 (37.74)
  4 Appelbaum, Talya          11 RYE-MR               2:48.00    2:48.63        
                  39.25     1:22.25 (43.00)     2:12.71 (50.46)     2:48.63 (35.92)
  5 Voigt, Lily K             11 Darien Piranhas-CT   3:13.61    2:57.55        
                  37.82     1:26.62 (48.80)     2:17.79 (51.17)     2:57.55 (39.76)
  6 Karidas, Sophia J         11 Darien Piranhas-CT   2:57.27    2:58.50        
                  38.17     1:23.28 (45.11)     2:17.78 (54.50)     2:58.50 (40.72)
  7 Albright, Lily W          12 Darien Piranhas-CT   2:55.65    3:03.36        
                  39.82     1:26.00 (46.18)     2:21.69 (55.69)     3:03.36 (41.67)
  8 Kalvaitis, Emily G        11 Darien Piranhas-CT   3:15.00    3:06.52        
                  39.39     1:26.08 (46.69)     2:20.61 (54.53)     3:06.52 (45.91)
  9 Cui, Amanda               12 Parks Sailfish-MR    2:46.00    3:07.07        
 10 Kieran-Mendez, Joanna L   11 Darien Piranhas-CT   3:25.00    3:09.88        
                  41.45     1:28.32 (46.87)     2:23.79 (55.47)     3:09.88 (46.09)
 11 Chan, Angelina            11 Parks Sailfish-MR    2:50.00    3:13.88        
                  43.68     1:32.99 (49.31)     2:30.70 (57.71)     3:13.88 (43.18)
 12 Luecke, Erin T            11 Darien Piranhas-CT   3:10.81    3:17.88        
                  47.36     1:38.82 (51.46)     2:36.73 (57.91)     3:17.88 (41.15)
 13 Intile, Sasha J           11 Darien Piranhas-CT   3:13.00    3:19.65        
                  50.61     1:38.80 (48.19)     2:37.20 (58.40)     3:19.65 (42.45)
 14 Langeveld, Mia G          11 Darien Piranhas-CT   3:31.65    3:20.61        
                  47.04     1:36.75 (49.71)   2:37.66 (1:00.91)     3:20.61 (42.95)
 15 Milewski, Ariana          11 Darien Piranhas-CT   3:35.00    3:22.67        
                  46.87     1:41.81 (54.94)     2:40.51 (58.70)     3:22.67 (42.16)
 16 Rinzler, Jasmine L        11 Darien Piranhas-CT   3:20.00    3:23.04        
                  46.53     1:36.13 (49.60)     2:34.72 (58.59)     3:23.04 (48.32)
 17 Suzuki, Yuiko             12 Middies-MR                NT    3:27.14        
                  47.00     1:40.17 (53.17)     2:40.08 (59.91)     3:27.14 (47.06)
 18 McCann, Elena B           11 Middies-MR           3:32.14    3:33.14        
                  52.49     1:45.76 (53.27)     2:43.50 (57.74)     3:33.14 (49.64)
 19 Myers, Olivia L           11 Darien Piranhas-CT   3:31.38    3:34.56        
                  46.61     1:42.45 (55.84)   3:34.56 (1:52.11)                    
 20 Lopez, Maria Camila       12 Middies-MR           4:04.76    3:40.24        
                  49.47     1:42.42 (52.95)   2:51.90 (1:09.48)     3:40.24 (48.34)
 21 Rosztoczy, Riley P        11 Darien Piranhas-CT   3:40.00    3:44.25        
                  57.67     1:54.91 (57.24)     2:54.46 (59.55)     3:44.25 (49.79)
 22 Ward, Charlotte B         11 Darien Piranhas-CT        NT    3:45.07        
                  51.19   1:51.28 (1:00.09)   3:45.07 (1:53.79)                    
 -- Guzman, Maryan V          11 Darien Piranhas-CT   2:46.28         DQ        
      One hand touch - fly
 -- Orr, Elon                 12 Parks Sailfish-MR    2:40.00         DQ        
      One hand touch - fly
                  35.43     1:19.08 (43.65)     2:04.50 (45.42)          DQ (35.47)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piranha Swimming @ Darien YMCA-CT  'A'            2:00.22    1:58.40        
  2 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         1:48.57    2:12.86        
     1) Colasacco, Sophia J 11          2) Gunster, Julia A 11            
     3) Swift, Kali C 12                4) Blanc, Lauren M 11             
  3 Piranha Swimming @ Darien YMCA-CT  'B'            2:06.89    2:14.33        
  4 Piranha Swimming @ Darien YMCA-CT  'C'            2:13.97    2:19.51        
  5 Piranha Swimming @ Darien YMCA-CT  'D'            2:21.45    2:34.65        
  6 Gael Aquatic Club-MR  'B'                              NT    2:38.36        
     1) Spillane, Anna G 11             2) Swift, Grace R 11              
     3) Shannon, Hailey J 11            4) Gambone, Anna K 11             
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.39  JO
                26.39  ZQ
                28.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Geelen, Lara              14 RYE-MR                 26.58      26.36 JO     
  2 Eforo, Danielle           13 GAEL-MR                27.72      27.25 SILV   
  3 Luecke, Kendall R         13 Darien Piranhas-CT     27.61      27.99 SILV   
  4 Tiedemann, Julie          13 RYE-MR                 27.24      28.11 SILV   
  5 Chea, Rory                14 Parks Sailfish-MR      27.73      28.17 SILV   
  6 Spataro, Halle J          14 Darien Piranhas-CT     28.42      28.19 SILV   
  7 Frankowski, Paula         13 Darien Piranhas-CT     28.80      28.51 SILV   
  8 Olvany, Kelsey C          13 Darien Piranhas-CT     27.81      28.95        
  9 Ritchie, Bridget C        14 Darien Piranhas-CT     29.32      28.96        
 10 Leroy, Helena             13 GAEL-MR                29.41      28.98        
 11 Murray, Hope E            13 Darien Piranhas-CT     35.00      29.40        
 12 McCauley, Molly A         13 GAEL-MR                31.08      29.70        
 13 Robb, Josephine E         14 GAEL-MR                32.99      30.07        
 14 Vintimilla, Samantha      13 Parks Sailfish-MR      35.15      30.17        
 15 Gould, Hannah N           13 Darien Piranhas-CT     32.73      32.66        
 16 Kieran-Mendez, Emily M    13 Darien Piranhas-CT     37.68      34.16        
 17 Gooden, T'Neil            13 Parks Sailfish-MR      35.86      34.78        
 -- Bergamini, Sara E         14 GAEL-MR                31.51         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:04.59  JO
              1:04.59  ZQ
              1:12.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spataro, Halle J          14 Darien Piranhas-CT   1:13.04    1:11.64 SILV   
                  35.22     1:11.64 (36.42)                                        
  2 Frankowski, Paula         13 Darien Piranhas-CT   1:13.50    1:11.94 SILV   
                  34.86     1:11.94 (37.08)                                        
  3 Tiedemann, Julie          13 RYE-MR               1:14.12    1:12.52 SILV   
                  35.53     1:12.52 (36.99)                                        
  4 Luecke, Kendall R         13 Darien Piranhas-CT   1:11.58    1:12.84        
                  35.13     1:12.84 (37.71)                                        
  5 Eforo, Danielle           13 GAEL-MR              1:13.42    1:13.00        
                  34.80     1:13.00 (38.20)                                        
  6 Ritchie, Bridget C        14 Darien Piranhas-CT   1:13.31    1:13.08        
                  34.62     1:13.08 (38.46)                                        
  7 Leroy, Helena             13 GAEL-MR              1:13.62    1:14.95        
                  36.60     1:14.95 (38.35)                                        
  8 Pepper-Jones, BB          13 CFB-MR               1:18.02    1:16.68        
                  36.66     1:16.68 (40.02)                                        
  9 Vintimilla, Samantha      13 Parks Sailfish-MR    1:13.00    1:18.83        
                  38.97     1:18.83 (39.86)                                        
 10 Olvany, Kelsey C          13 Darien Piranhas-CT   1:16.35    1:18.97        
                  38.77     1:18.97 (40.20)                                        
 11 Murray, Hope E            13 Darien Piranhas-CT   1:20.23    1:19.38        
                  39.04     1:19.38 (40.34)                                        
 12 Robb, Josephine E         14 GAEL-MR              1:35.67    1:22.44        
                  40.60     1:22.44 (41.84)                                        
 13 Gould, Hannah N           13 Darien Piranhas-CT   1:54.01    1:24.46        
                  41.34     1:24.46 (43.12)                                        
 14 Gooden, T'Neil            13 Parks Sailfish-MR    1:14.00    1:25.99        
 15 Kieran-Mendez, Emily M    13 Darien Piranhas-CT   1:33.97    1:31.38        
                  44.61     1:31.38 (46.77)                                        
 16 Barlinge, Shreya O        13 Middies-MR           1:43.96    1:46.84        
 -- Bergamini, Sara E         14 GAEL-MR              1:17.41         NS        
 -- McCauley, Molly A         13 GAEL-MR              1:20.71         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.99  JO
              1:13.99  ZQ
              1:23.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Geelen, Lara              14 RYE-MR               1:17.54    1:20.38 SILV   
                  38.39     1:20.38 (41.99)                                        
  2 McCauley, Molly A         13 GAEL-MR              1:21.95    1:21.47 SILV   
                  39.37     1:21.47 (42.10)                                        
  3 Spataro, Halle J          14 Darien Piranhas-CT   1:21.76    1:22.40 SILV   
                  38.68     1:22.40 (43.72)                                        
  4 King, Danielle            14 Parks Sailfish-MR    1:16.00    1:24.50        
                  39.80     1:24.50 (44.70)                                        
  5 Ritchie, Bridget C        14 Darien Piranhas-CT   1:26.76    1:24.97        
                  40.19     1:24.97 (44.78)                                        
  6 Luecke, Kendall R         13 Darien Piranhas-CT   1:20.43    1:27.83        
                  40.46     1:27.83 (47.37)                                        
  7 Olvany, Kelsey C          13 Darien Piranhas-CT   1:22.25    1:29.43        
                  41.83     1:29.43 (47.60)                                        
  8 Leroy, Helena             13 GAEL-MR              1:30.82    1:31.43        
                  43.61     1:31.43 (47.82)                                        
  9 Robb, Josephine E         14 GAEL-MR              1:35.03    1:34.06        
                  45.04     1:34.06 (49.02)                                        
 10 Barlinge, Shreya O        13 Middies-MR           1:40.16    1:38.22        
                  47.91     1:38.22 (50.31)                                        
 11 Ugalde, Adriana M         13 Middies-MR           1:39.93    1:38.37        
                  45.73     1:38.37 (52.64)                                        
 12 Gould, Hannah N           13 Darien Piranhas-CT   1:55.00    1:38.62        
                  47.81     1:38.62 (50.81)                                        
 13 Kieran-Mendez, Emily M    13 Darien Piranhas-CT   1:47.64    1:43.34        
                  50.82     1:43.34 (52.52)                                        
 14 Gooden, T'Neil            13 Parks Sailfish-MR    1:35.00    1:43.37        
                  48.37     1:43.37 (55.00)                                        
 -- Bergamini, Sara E         14 GAEL-MR              1:31.49         NS        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:03.99  JO
              1:03.99  ZQ
              1:11.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Geelen, Lara              14 RYE-MR               1:05.80    1:07.34 SILV   
                  32.01     1:07.34 (35.33)                                        
  2 Chea, Rory                14 Parks Sailfish-MR    1:06.00    1:10.51 SILV   
                  32.91     1:10.51 (37.60)                                        
  3 Eforo, Danielle           13 GAEL-MR              1:11.42    1:12.72        
                  32.65     1:12.72 (40.07)                                        
  4 Luecke, Kendall R         13 Darien Piranhas-CT   1:18.57    1:14.43        
                  33.56     1:14.43 (40.87)                                        
  5 Vintimilla, Samantha      13 Parks Sailfish-MR    1:12.00    1:16.94        
                  36.49     1:16.94 (40.45)                                        
  6 King, Danielle            14 Parks Sailfish-MR    1:08.00    1:18.71        
                  36.52     1:18.71 (42.19)                                        
  7 Olvany, Kelsey C          13 Darien Piranhas-CT   1:14.12    1:23.54        
                  37.64     1:23.54 (45.90)                                        
  8 Murray, Hope E            13 Darien Piranhas-CT   1:40.00    1:23.97        
                  36.05     1:23.97 (47.92)                                        
  9 Frankowski, Paula         13 Darien Piranhas-CT   1:30.00    1:24.67        
                  36.23     1:24.67 (48.44)                                        
 -- Robb, Josephine E         14 GAEL-MR                   NT         NS        
 -- McCauley, Molly A         13 GAEL-MR                   NT         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:41.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Spataro, Halle J          14 Darien Piranhas-CT   2:30.64    2:31.07 SILV   
                  32.55     1:12.62 (40.07)     1:57.19 (44.57)     2:31.07 (33.88)
  2 Chea, Rory                14 Parks Sailfish-MR    2:37.11    2:38.64 SILV   
                  34.73     1:17.34 (42.61)     2:06.07 (48.73)     2:38.64 (32.57)
  3 Frankowski, Paula         13 Darien Piranhas-CT   2:43.56    2:42.42        
                  36.52     1:18.33 (41.81)     2:07.25 (48.92)     2:42.42 (35.17)
  4 Ritchie, Bridget C        14 Darien Piranhas-CT   2:49.69    2:42.63        
                  35.86     1:17.14 (41.28)     2:05.19 (48.05)     2:42.63 (37.44)
  5 Eforo, Danielle           13 GAEL-MR              2:35.45    2:43.25        
                  34.00     1:15.17 (41.17)     2:05.13 (49.96)     2:43.25 (38.12)
  6 King, Danielle            14 Parks Sailfish-MR    2:44.99    2:45.38        
                  36.60     1:20.71 (44.11)     2:07.50 (46.79)     2:45.38 (37.88)
  7 Leroy, Helena             13 GAEL-MR              2:49.15    2:50.42        
                  40.00     1:22.29 (42.29)     2:13.27 (50.98)     2:50.42 (37.15)
  8 Murray, Hope E            13 Darien Piranhas-CT   2:53.90    2:53.45        
                1:22.13     2:18.29 (56.16)     2:53.59 (35.30)         2:53.45 ( )
  9 Gould, Hannah N           13 Darien Piranhas-CT   3:09.45    3:06.88        
                  38.88     1:25.63 (46.75)     2:23.07 (57.44)     3:06.88 (43.81)
 10 Ugalde, Adriana M         13 Middies-MR                NT    3:22.06        
                  43.61     1:35.33 (51.72)     2:33.82 (58.49)     3:22.06 (48.24)
 -- Kieran-Mendez, Emily M    13 Darien Piranhas-CT   3:30.00         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
                  45.13     1:34.64 (49.51)     2:32.49 (57.85)                    
 -- Tiedemann, Julie          13 RYE-MR               2:40.12         NS        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         1:46.25    1:56.92        
     1) Eforo, Danielle 13              2) Robb, Josephine E 14           
     3) McCauley, Molly A 13            4) Leroy, Helena 13               
                  27.98       58.49 (30.51)     1:27.71 (29.22)     1:56.92 (29.21)
  2 Piranha Swimming @ Darien YMCA-CT  'A'            1:52.64    2:03.75        
                  29.23     1:04.97 (35.74)     1:34.06 (29.09)     2:03.75 (29.69)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.19  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon, Kayla            15 GAEL-MR                26.32      26.85        
  2 Garces, Frankie L         15 GAEL-MR                26.21      26.94        
  3 DeStaebler, Alexandra S   16 GAEL-MR                27.07      28.38        
  4 Deverna, Bridget T        15 GAEL-MR                28.31      29.16        
  5 Bluvol, Sam               17 GAEL-MR                26.93      29.19        
  6 Pepper-Jones, BB          13 CFB-MR                 31.37      29.78        
  7 Cator, Lindsay S          16 Darien Piranhas-CT     31.13      30.70        
  8 Yika-Nacarino, Angelica   15 Darien Piranhas-CT     36.62      35.31        
  9 Rodriguez, Andrea         11 Middies-MR             39.80      36.42        
 -- Colucci, Christina        17 GAEL-MR                30.90         NS        
 -- Johanson, Sophie L        15 GAEL-MR                27.58         NS        
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:00.69  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garces, Frankie L         15 GAEL-MR                59.65    1:01.44        
                  30.19     1:01.44 (31.25)                                        
  2 DeStaebler, Alexandra S   16 GAEL-MR              1:05.68    1:11.79        
                  35.32     1:11.79 (36.47)                                        
  3 Bluvol, Sam               17 GAEL-MR              1:11.75    1:13.69        
  4 Deverna, Bridget T        15 GAEL-MR              1:13.79    1:17.93        
                  38.29     1:17.93 (39.64)                                        
  5 Cator, Lindsay S          16 Darien Piranhas-CT   1:21.86    1:21.31        
                  39.85     1:21.31 (41.46)                                        
  6 Rodriguez, Andrea         11 Middies-MR           1:27.79    1:24.28        
                  40.16     1:24.28 (44.12)                                        
  7 Yika-Nacarino, Angelica   15 Darien Piranhas-CT   1:35.07    1:36.40        
  8 Arellano, Emilia L        15 Middies-MR           1:49.50    1:45.47        
                  49.50     1:45.47 (55.97)                                        
 -- Shannon, Kayla            15 GAEL-MR                59.99         DQ        
      False start
                  30.53          DQ (31.09)                                        
 -- Colucci, Christina        17 GAEL-MR              1:22.90         NS        
 -- Johanson, Sophie L        15 GAEL-MR              1:08.88         NS        
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.29  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deverna, Bridget T        15 GAEL-MR              1:13.18    1:20.06        
                  37.71     1:20.06 (42.35)                                        
  2 DeStaebler, Alexandra S   16 GAEL-MR              1:27.79    1:25.33        
                  40.72     1:25.33 (44.61)                                        
  3 Pepper-Jones, BB          13 CFB-MR               1:27.41    1:28.77        
                  42.38     1:28.77 (46.39)                                        
  4 Cator, Lindsay S          16 Darien Piranhas-CT   1:29.94    1:32.59        
                  43.31     1:32.59 (49.28)                                        
  5 Yika-Nacarino, Angelica   15 Darien Piranhas-CT   1:33.67    1:35.03        
                  43.93     1:35.03 (51.10)                                        
 -- Colucci, Christina        17 GAEL-MR              1:26.86         NS        
 -- Johanson, Sophie L        15 GAEL-MR              1:27.61         NS        
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:00.29  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garces, Frankie L         15 GAEL-MR              1:00.92    1:03.76        
                  30.20     1:03.76 (33.56)                                        
  2 Shannon, Kayla            15 GAEL-MR              1:03.66    1:06.46        
                  31.48     1:06.46 (34.98)                                        
  3 Bluvol, Sam               17 GAEL-MR              1:06.83    1:13.41        
                  33.58     1:13.41 (39.83)                                        
 -- DeStaebler, Alexandra S   16 GAEL-MR              1:11.33         NS        
 -- Deverna, Bridget T        15 GAEL-MR                   NT         NS        
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
              2:12.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon, Kayla            15 GAEL-MR              2:20.68    2:23.53        
                  31.36     1:06.74 (35.38)     1:51.14 (44.40)     2:23.53 (32.39)
  2 Garces, Frankie L         15 GAEL-MR              2:18.87    2:24.93        
                  30.80     1:08.09 (37.29)     1:52.57 (44.48)     2:24.93 (32.36)
  3 Cator, Lindsay S          16 Darien Piranhas-CT   3:20.37    3:04.92        
                  39.29     1:27.46 (48.17)     2:19.56 (52.10)     3:04.92 (45.36)
 -- Deverna, Bridget T        15 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn - back
                  38.10     1:21.18 (43.08)     2:06.43 (45.25)          DQ (39.62)
 -- Yika-Nacarino, Angelica   15 Darien Piranhas-CT   3:30.00         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
                  49.13     1:41.51 (52.38)     2:34.61 (53.10)          DQ (51.73)
 -- Johanson, Sophie L        15 GAEL-MR                   NT         NS        
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         1:45.58    1:51.77        
     1) Garces, Frankie L 15            2) Shannon, Kayla 15              
     3) DeStaebler, Alexandra S 16      4) Bluvol, Sam 17                 
                  27.71       54.46 (26.75)     1:22.80 (28.34)     1:51.77 (28.97)
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pestrikov, Zachary        10 RYE-MR                 28.91      29.04        
  2 Pacheco, MP                9 UN-MR                  34.09      32.75        
  3 Absolonne, Felix A        10 Darien Piranhas-CT     35.75      33.54        
  4 Loke, Lokey                9 UN-MR                  34.88      33.76        
  5 ye, DY                    10 UN-MR                  44.74      34.45        
  6 Lane, Connor M            10 Darien Piranhas-CT     36.32      34.89        
  7 Frankowski, Michael        9 Darien Piranhas-CT     34.34      35.29        
  8 Crawley, Alex M           10 Darien Piranhas-CT     39.34      35.89        
  9 McKemey, Jack B            9 GAEL-MR                38.35      36.06        
 10 Carsen, Ryan A             9 GAEL-MR                   NT      36.95        
 11 Chu, Jack                  9 Parks Sailfish-MR      38.13      37.85        
 12 Polenzani, Gianluca       10 GAEL-MR                44.04      38.44        
 13 Leroy, Alexander          10 GAEL-MR                41.97      40.85        
 14 Phelps, Ethan C            9 Darien Piranhas-CT     40.22      41.09        
 15 Rice, Eddie                9 GAEL-MR                41.95      42.48        
 16 DeRogatis, Brandon V       9 GAEL-MR                   NT      44.43        
 17 Colacioppo, Mark           9 Middies-MR             46.49      44.44        
 18 Sznip, Mason               9 GAEL-MR                46.04      45.64        
 19 Gilligan, Cade             9 GAEL-MR                   NT      47.31        
 20 Llorente Valin, Leonardo   9 Middies-MR             44.06      47.48        
 21 Danza, Dalton R            9 GAEL-MR                54.36      54.02        
 22 Colacioppo, John           9 Middies-MR             57.48      59.71        
 -- Szkodzinski, Hunter        9 CFB-MR                 47.84         NS        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pestrikov, Zachary        10 RYE-MR                 35.32      34.58        
  2 Redd, Tripp               10 RYE-MR                 36.40      35.60        
  3 Crawley, Alex M           10 Darien Piranhas-CT     39.72      39.89        
  4 ye, DY                    10 UN-MR                  42.43      41.51        
  5 Frankowski, Michael        9 Darien Piranhas-CT     40.86      41.71        
  6 Loke, Lokey                9 UN-MR                  43.87      43.25        
  7 McKemey, Jack B            9 GAEL-MR                45.55      45.32        
  8 Lane, Connor M            10 Darien Piranhas-CT     48.00      45.45        
  9 Carsen, Ryan A             9 GAEL-MR                   NT      47.66        
 10 Polenzani, Gianluca       10 GAEL-MR                52.73      48.75        
 11 Szkodzinski, Hunter        9 CFB-MR                 54.78      50.19        
 12 Phelps, Ethan C            9 Darien Piranhas-CT     50.00      51.29        
 13 Leroy, Alexander          10 GAEL-MR                49.53      55.18        
 14 Colacioppo, Mark           9 Middies-MR             52.12      55.75        
 15 Sznip, Mason               9 GAEL-MR                   NT      58.47        
 16 Danza, Dalton R            9 GAEL-MR                   NT      59.33        
 17 Gilligan, Cade             9 GAEL-MR                   NT    1:01.09        
 18 Colacioppo, John           9 Middies-MR           1:02.88    1:07.51        
 -- Pacheco, MP                9 UN-MR                  39.02         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Rice, Eddie                9 GAEL-MR                46.87         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- DeRogatis, Brandon V       9 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Redd, Tripp               10 RYE-MR                 43.51      41.04        
  2 Lane, Connor M            10 Darien Piranhas-CT     45.68      44.12        
  3 Absolonne, Felix A        10 Darien Piranhas-CT     52.70      47.58        
  4 Chu, Jack                  9 Parks Sailfish-MR      54.44      54.97        
  5 Polenzani, Gianluca       10 GAEL-MR                55.87      55.68        
  6 Llorente Valin, Leonardo   9 Middies-MR           1:00.18      59.79        
  7 DeRogatis, Brandon V       9 GAEL-MR                   NT    1:00.92        
  8 Phelps, Ethan C            9 Darien Piranhas-CT   1:00.00    1:01.40        
  9 Leroy, Alexander          10 GAEL-MR                   NT    1:01.77        
 10 McKemey, Jack B            9 GAEL-MR              1:00.27    1:02.17        
 11 Rice, Eddie                9 GAEL-MR                   NT    1:03.15        
 12 Szkodzinski, Hunter        9 CFB-MR                 58.86    1:06.18        
 13 Colacioppo, Mark           9 Middies-MR           1:09.69    1:07.96        
 14 Gilligan, Cade             9 GAEL-MR                   NT    1:10.42        
 15 Colacioppo, John           9 Middies-MR           1:13.07    1:15.15        
 -- Sznip, Mason               9 GAEL-MR              1:09.80         DQ        
      Alternating Kick
 -- Frankowski, Michael        9 Darien Piranhas-CT     48.48         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pestrikov, Zachary        10 RYE-MR                 33.40      34.24        
  2 Redd, Tripp               10 RYE-MR                 37.81      37.74        
  3 Pacheco, MP                9 UN-MR                  43.89      37.83        
  4 Loke, Lokey                9 UN-MR                  49.10      37.92        
  5 Absolonne, Felix A        10 Darien Piranhas-CT     46.50      42.07        
  6 McKemey, Jack B            9 GAEL-MR                49.21      48.87        
  7 Polenzani, Gianluca       10 GAEL-MR                   NT      51.58        
  8 Phelps, Ethan C            9 Darien Piranhas-CT     55.00      53.57        
  9 Rice, Eddie                9 GAEL-MR                   NT      54.17        
 10 Danza, Dalton R            9 GAEL-MR                   NT    1:11.39        
 -- Crawley, Alex M           10 Darien Piranhas-CT     55.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Carsen, Ryan A             9 GAEL-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Sznip, Mason               9 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Leroy, Alexander          10 GAEL-MR                   NT         NS        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pestrikov, Zachary        10 RYE-MR               1:16.71    1:18.33        
                  36.16     1:18.33 (42.17)                                        
  2 Pacheco, MP                9 UN-MR                1:35.03    1:28.96        
                  38.99     1:28.96 (49.97)                                        
  3 Absolonne, Felix A        10 Darien Piranhas-CT   1:27.14    1:29.19        
                  39.44     1:29.19 (49.75)                                        
  4 Loke, Lokey                9 UN-MR                1:45.36    1:29.72        
                1:40.57         1:29.72 ( )                                        
  5 ye, DY                    10 UN-MR                1:34.12    1:30.18        
                  41.47     1:30.18 (48.71)                                        
  6 Lane, Connor M            10 Darien Piranhas-CT   1:46.00    1:35.41        
                  12.70   1:35.41 (1:22.71)                                        
  7 Chu, Jack                  9 Parks Sailfish-MR    1:30.00    1:35.48        
  8 Frankowski, Michael        9 Darien Piranhas-CT   1:33.09    1:40.47        
                  44.96     1:40.47 (55.51)                                        
  9 Llorente Valin, Leonardo   9 Middies-MR           2:02.68    1:58.12        
                  56.75   1:58.12 (1:01.37)                                        
 -- Crawley, Alex M           10 Darien Piranhas-CT   1:39.07         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  45.48          DQ (54.62)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piranha Swimming @ Darien YMCA-CT  'A'            2:25.75    2:24.27        
  2 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         2:13.81    2:42.06        
     1) McKemey, Jack B 9               2) Leroy, Alexander 10            
     3) Polenzani, Gianluca 10          4) Carsen, Ryan A 9               
  3 Gael Aquatic Club-MR  'B'                              NT    3:15.24        
     1) Sznip, Mason 9                  2) Gilligan, Cade 9               
     3) Danza, Dalton R 9               4) DeRogatis, Brandon V 9         
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.99  ZQ
                27.89  JO
                30.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cohen, Michael G          12 GAEL-MR                27.17      27.65 JO     
  2 Carsen, Jonathan D        12 GAEL-MR                28.92      28.65 SILV   
  3 Montesa, Dawson           11 Parks Sailfish-MR      30.72      29.74 SILV   
  4 King, Shawnee             12 Parks Sailfish-MR      30.05      29.94 SILV   
  5 Yika-Nacarino, Khrystos   12 Darien Piranhas-CT     31.18      30.41 SILV   
  6 Khilko, Alexander         11 Darien Piranhas-CT     31.04      30.46 SILV   
  7 Puerto, AP                12 UN-MR                  39.06      30.69 SILV   
  8 Quispe, Bryant            12 Darien Piranhas-CT     32.63      31.06        
  9 Mendez, Kenny             11 Parks Sailfish-MR      32.71      31.93        
 10 Raz-Guzman, Sebastian S   11 Darien Piranhas-CT     32.77      32.33        
 11 Proskuryakov, Denis A     11 Darien Piranhas-CT     34.21      32.50        
 12 Pardo, Alexander J        12 Darien Piranhas-CT     37.00      33.51        
 13 Louis, NL                 11 UN-MR                  43.01      33.68        
 14 Davidson, Christian T     11 Darien Piranhas-CT     37.88      34.19        
 15 D'Auria, Ryan J           11 GAEL-MR                37.07      36.11        
 16 Fieldale, Connor J        12 GAEL-MR                38.01      36.88        
 17 Romley, Hayes             11 GAEL-MR                39.93      37.18        
 18 Hale, Andrew J            12 GAEL-MR                38.01      38.24        
 19 Rizzo, John-Patrick       12 GAEL-MR                46.47      38.51        
 20 Freeman, Michael a        11 GAEL-MR                40.71      39.12        
 21 Lee, Michael              12 CFB-MR                 38.21      39.91        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.39  ZQ
                31.99  JO
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scalise, Max J            12 Darien Piranhas-CT     31.64      31.61 JO     
  2 Frankowski, John P        12 Darien Piranhas-CT     33.64      32.94 SILV   
  3 Cohen, Michael G          12 GAEL-MR                   NT      34.25 SILV   
  4 Carsen, Jonathan D        12 GAEL-MR                36.21      36.00 SILV   
  5 Quispe, Bryant            12 Darien Piranhas-CT     51.13      36.75        
  6 Yika-Nacarino, Khrystos   12 Darien Piranhas-CT     37.20      36.81        
  7 Khilko, Alexander         11 Darien Piranhas-CT     36.33      37.16        
  8 Proskuryakov, Denis A     11 Darien Piranhas-CT     37.47      37.22        
  9 Puerto, AP                12 UN-MR                  42.01      37.90        
 10 Mendez, Kenny             11 Parks Sailfish-MR      40.02      38.45        
 11 Louis, NL                 11 UN-MR                  52.89      38.67        
 12 Raz-Guzman, Sebastian S   11 Darien Piranhas-CT     40.49      38.72        
 13 Davidson, Christian T     11 Darien Piranhas-CT     45.00      39.54        
 14 Pardo, Alexander J        12 Darien Piranhas-CT     46.00      41.99        
 15 D'Auria, Ryan J           11 GAEL-MR                45.67      46.14        
 16 Freeman, Michael a        11 GAEL-MR                50.63      48.63        
 17 Fieldale, Connor J        12 GAEL-MR                   NT      50.59        
 18 Rizzo, John-Patrick       12 GAEL-MR                59.56      50.89        
 19 Romley, Hayes             11 GAEL-MR                55.43      51.09        
 20 Hale, Andrew J            12 GAEL-MR                   NT      51.65        
 21 Lee, Michael              12 CFB-MR                 51.38      53.42        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                34.99  ZQ
                36.59  JO
                40.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Shawnee             12 Parks Sailfish-MR      37.10      35.88 JO     
  2 Frankowski, John P        12 Darien Piranhas-CT     38.08      37.73 SILV   
  3 Khilko, Alexander         11 Darien Piranhas-CT     38.93      40.43        
  4 Raz-Guzman, Sebastian S   11 Darien Piranhas-CT     40.20      40.79        
  5 Cohen, Michael G          12 GAEL-MR                   NT      42.27        
  6 Proskuryakov, Denis A     11 Darien Piranhas-CT     44.62      43.93        
  7 Mendez, Kenny             11 Parks Sailfish-MR      48.00      45.12        
  8 Quispe, Bryant            12 Darien Piranhas-CT     58.00      48.09        
  9 Davidson, Christian T     11 Darien Piranhas-CT     49.00      48.24        
 10 Pardo, Alexander J        12 Darien Piranhas-CT     51.00      48.61        
 11 Fieldale, Connor J        12 GAEL-MR                   NT      52.51        
 12 Montesa, Dawson           11 Parks Sailfish-MR      40.23      53.82        
 13 Freeman, Michael a        11 GAEL-MR                57.13      54.35        
 14 D'Auria, Ryan J           11 GAEL-MR                53.26      55.01        
 15 Hale, Andrew J            12 GAEL-MR                   NT      57.84        
 16 Romley, Hayes             11 GAEL-MR              1:33.65    1:01.14        
 -- Lee, Michael              12 CFB-MR                 55.23         DQ        
      Scissors kick
 -- Rizzo, John-Patrick       12 GAEL-MR                   NT         NS        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.99  JO
                34.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Scalise, Max J            12 Darien Piranhas-CT     30.75      30.37 ZQ     
  2 Frankowski, John P        12 Darien Piranhas-CT     31.69      32.53 SILV   
  3 Cohen, Michael G          12 GAEL-MR                32.66      32.89 SILV   
  4 Puerto, AP                12 UN-MR                  41.67      35.57        
  5 Carsen, Jonathan D        12 GAEL-MR                35.99      35.59        
  6 Louis, NL                 11 UN-MR                  51.02      39.53        
  7 D'Auria, Ryan J           11 GAEL-MR                   NT      49.18        
  8 Fieldale, Connor J        12 GAEL-MR                   NT      52.63        
  9 Freeman, Michael a        11 GAEL-MR                   NT      52.78        
 10 Romley, Hayes             11 GAEL-MR              1:01.80      54.24        
 -- Yika-Nacarino, Khrystos   12 Darien Piranhas-CT     38.23         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Rizzo, John-Patrick       12 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:25.99  ZQ
              2:27.99  JO
              2:47.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Proskuryakov, Denis A     11 Darien Piranhas-CT   3:01.69    2:30.61 SILV   
                  32.36     1:11.18 (38.82)     1:55.44 (44.26)     2:30.61 (35.17)
  2 Frankowski, John P        12 Darien Piranhas-CT   2:31.62    2:34.75 SILV   
                  33.99     1:12.54 (38.55)     2:01.16 (48.62)     2:34.75 (33.59)
  3 Quispe, Bryant            12 Darien Piranhas-CT   3:25.00    2:40.20 SILV   
                  35.43     1:19.08 (43.65)     2:04.50 (45.42)     2:40.20 (35.70)
  4 Montesa, Dawson           11 Parks Sailfish-MR    2:44.00    2:41.57 SILV   
                  35.93     1:18.49 (42.56)     2:04.30 (45.81)     2:41.57 (37.27)
  5 Yika-Nacarino, Khrystos   12 Darien Piranhas-CT   2:50.64    2:43.94 SILV   
                  39.68     1:21.08 (41.40)     2:08.46 (47.38)     2:43.94 (35.48)
  6 Khilko, Alexander         11 Darien Piranhas-CT   2:46.36    2:44.55 SILV   
                  37.28     1:22.94 (45.66)     2:11.09 (48.15)     2:44.55 (33.46)
  7 King, Shawnee             12 Parks Sailfish-MR    2:44.00    2:45.34 SILV   
                  38.51     1:24.78 (46.27)     2:09.75 (44.97)     2:45.34 (35.59)
  8 Raz-Guzman, Sebastian S   11 Darien Piranhas-CT   2:52.56    2:58.37        
                  39.12     1:28.13 (49.01)     2:18.90 (50.77)     2:58.37 (39.47)
  9 Pardo, Alexander J        12 Darien Piranhas-CT   3:21.04    3:21.37        
                   8.12       31.19 (23.07)     1:09.50 (38.31)   3:21.37 (2:11.87)
 10 Davidson, Christian T     11 Darien Piranhas-CT   3:40.00    3:24.08        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Piranha Swimming @ Darien YMCA-CT  'A'            1:55.22    1:54.86        
  2 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         1:53.79    2:10.76        
     1) Carsen, Jonathan D 12           2) Cohen, Michael G 12            
     3) Fieldale, Connor J 12           4) D'Auria, Ryan J 11             
  3 Piranha Swimming @ Darien YMCA-CT  'B'            2:10.79    2:11.17        
 -- Gael Aquatic Club-MR  'B'                              NT         NS        
     1) Freeman, Michael a 11           2) Hale, Andrew J 12              
     3) Rizzo, John-Patrick 12          4) Romley, Hayes 11               
 -- Piranha Swimming @ Darien YMCA-CT  'C'                 NT         NS        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.69  ZQ
                24.79  JO
                26.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norris, Timmy M           13 GAEL-MR                24.92      24.79 JO     
  2 Abraham, Anthony T        14 GAEL-MR                26.38      25.92 SILV   
  3 Mei, JM                   14 UN-MR                  28.90      26.84        
  4 Wu, William               14 Parks Sailfish-MR      27.00      27.10        
  5 Chan, Kyle                14 Parks Sailfish-MR      27.42      28.31        
  6 Lindo, Adam               13 Parks Sailfish-MR      28.61      28.48        
  7 Saulsbury, Tyshawn        13 Parks Sailfish-MR      28.03      29.55        
  8 Lavelle, Thomas P         13 RYE-MR                 28.59      29.57        
  9 Eforo, Edward             13 GAEL-MR                31.55      29.58        
 10 Hoy, Ethan                13 Parks Sailfish-MR      28.00      31.53        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.99  JO
              1:01.99  ZQ
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norris, Timmy M           13 GAEL-MR              1:02.35    1:04.10 SILV   
                  31.43     1:04.10 (32.67)                                        
  2 Abraham, Anthony T        14 GAEL-MR              1:12.10    1:11.78        
                  35.45     1:11.78 (36.33)                                        
  3 Lavelle, Thomas P         13 RYE-MR               1:17.80    1:14.95        
                  36.61     1:14.95 (38.34)                                        
  4 Lindo, Adam               13 Parks Sailfish-MR    1:09.00    1:16.54        
                  37.52     1:16.54 (39.02)                                        
  5 Chan, Kyle                14 Parks Sailfish-MR    1:10.00    1:18.87        
                  38.42     1:18.87 (40.45)                                        
  6 Saulsbury, Tyshawn        13 Parks Sailfish-MR    1:10.00    1:19.14        
                  36.86     1:19.14 (42.28)                                        
  7 Parker, Max               14 UN-MR                1:32.89    1:20.11        
                  37.28     1:20.11 (42.83)                                        
  8 Eforo, Edward             13 GAEL-MR              1:24.49    1:22.99        
                  39.86     1:22.99 (43.13)                                        
 -- Mei, JM                   14 UN-MR                1:19.89         DQ        
      Non-continuous turning action
                  38.90          DQ (39.43)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.49  JO
              1:10.49  ZQ
              1:16.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norris, Timmy M           13 GAEL-MR              1:10.18    1:12.79 SILV   
                  34.17     1:12.79 (38.62)                                        
  2 Hoy, Ethan                13 Parks Sailfish-MR    1:15.00    1:13.54 SILV   
                  34.89     1:13.54 (38.65)                                        
  3 Wu, William               14 Parks Sailfish-MR    1:16.00    1:15.24 SILV   
                  35.60     1:15.24 (39.64)                                        
  4 Sanchez, Manny            14 UN-MR                1:22.79    1:18.38        
                  37.56     1:18.38 (40.82)                                        
  5 Lindo, Adam               13 Parks Sailfish-MR    1:17.00    1:21.17        
                  39.09     1:21.17 (42.08)                                        
  6 Abraham, Anthony T        14 GAEL-MR              1:27.53    1:22.21        
                  39.30     1:22.21 (42.91)                                        
  7 Lavelle, Thomas P         13 RYE-MR               1:33.16    1:25.96        
                  40.96     1:25.96 (45.00)                                        
  8 Poynter, DP               13 UN-MR               13:04.01    1:32.98        
  9 Eforo, Edward             13 GAEL-MR              1:34.01    1:34.22        
                  43.63     1:34.22 (50.59)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:00.49  JO
              1:00.49  ZQ
              1:07.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Norris, Timmy M           13 GAEL-MR                   NT    1:13.55        
                  33.86     1:13.55 (39.69)                                        
  2 Saulsbury, Tyshawn        13 Parks Sailfish-MR    1:09.00    1:19.03        
                  35.70     1:19.03 (43.33)                                        
  3 Mei, JM                   14 UN-MR                1:23.28    1:19.96        
                  34.59     1:19.96 (45.37)                                        
  4 Chan, Kyle                14 Parks Sailfish-MR    1:08.00    1:20.16        
                  34.50     1:20.16 (45.66)                                        
  5 Parker, Max               14 UN-MR                1:32.97    1:28.97        
                  38.30     1:28.97 (50.67)                                        
  6 Poynter, DP               13 UN-MR                1:53.87    1:41.21        
                  40.17   1:41.21 (1:01.04)                                        
 -- Eforo, Edward             13 GAEL-MR                   NT         DQ        
      Kick breaststroke type
                  40.02          DQ (47.59)                                        
 -- Abraham, Anthony T        14 GAEL-MR              1:13.44         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:12.99  JO
              2:12.99  ZQ
              2:31.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, William               14 Parks Sailfish-MR    2:29.00    2:26.83 SILV   
                  31.91     1:09.12 (37.21)     1:51.65 (42.53)     2:26.83 (35.18)
  2 Sanchez, Manny            14 UN-MR                3:03.25    2:37.60        
                  34.46     1:18.13 (43.67)     2:03.64 (45.51)     2:37.60 (33.96)
  3 Hoy, Ethan                13 Parks Sailfish-MR    2:40.12    2:37.64        
                  34.03     1:20.59 (46.56)     2:00.92 (40.33)     2:37.64 (36.72)
  4 Lavelle, Thomas P         13 RYE-MR               2:44.04    2:43.27        
                  37.38     1:17.30 (39.92)     2:05.74 (48.44)     2:43.27 (37.53)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, John T           17 GAEL-MR                22.28      23.06        
  2 Zhang, Christopher Y      16 Darien Piranhas-CT     23.48      23.24        
  3 Serrano, Francisco        16 Parks Sailfish-MR      24.88      24.43        
  4 Haffner, Riley            16 RYE-MR                 25.25      24.44        
  5 Montesa, Daniel           16 Parks Sailfish-MR      24.00      24.56        
  6 Kincheloe, Michael G      16 GAEL-MR                24.72      24.63        
  7 McPhillips, Liam T        17 GAEL-MR                24.31      24.66        
  8 Garvey, Ryan M            16 GAEL-MR                25.73      24.74        
  9 Johanson, Colin W         17 GAEL-MR                24.62      25.17        
 10 Sharma, Pragun            15 Darien Piranhas-CT     25.61      25.57        
 11 Eforo, John T             17 GAEL-MR                25.23      25.79        
 12 Syphers, David C          16 GAEL-MR                26.99      26.10        
 13 Haffner, Jackson          16 RYE-MR                 27.75      26.29        
 14 Sanchez, Manny            14 UN-MR                  24.90      26.43        
 15 Lovegrove, Nolan W        15 Darien Piranhas-CT     26.46      26.65        
 16 Fuchs, Ethan              16 GAEL-MR                26.11      26.69        
 17 Eforo, Alex               15 GAEL-MR                27.83      26.97        
 18 Yi, Lucas                 11 Middies-MR             32.26      31.93        
 -- Sheppard, Jason D         17 GAEL-MR                25.18         NS        
 -- Bergamini, Tim J          16 GAEL-MR                38.96         NS        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                55.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, John T           17 GAEL-MR                55.98      57.37        
                  28.31       57.37 (29.06)                                        
  2 Johanson, Colin W         17 GAEL-MR                58.86      59.10        
                  28.88       59.10 (30.22)                                        
  3 Montesa, Daniel           16 Parks Sailfish-MR    1:02.00    1:03.06        
                  30.73     1:03.06 (32.33)                                        
  4 McPhillips, Liam T        17 GAEL-MR              1:01.69    1:03.29        
                  31.09     1:03.29 (32.20)                                        
  5 Haffner, Jackson          16 RYE-MR               1:02.91    1:03.66        
                  31.12     1:03.66 (32.54)                                        
  6 Sharma, Pragun            15 Darien Piranhas-CT   1:10.40    1:04.16        
                  31.41     1:04.16 (32.75)                                        
  7 Lovegrove, Nolan W        15 Darien Piranhas-CT   1:04.83    1:05.68        
                  32.30     1:05.68 (33.38)                                        
  8 Salazar, MS               18 UN-MR                1:10.02    1:06.87        
                  32.94     1:06.87 (33.93)                                        
  9 Fuchs, Ethan              16 GAEL-MR              1:07.30    1:09.48        
                  34.45     1:09.48 (35.03)                                        
 10 Kincheloe, Michael G      16 GAEL-MR              1:08.81    1:10.30        
                  35.74     1:10.30 (34.56)                                        
 11 Serrano, Francisco        16 Parks Sailfish-MR    1:04.00    1:11.03        
                  33.58     1:11.03 (37.45)                                        
 12 Garvey, Ryan M            16 GAEL-MR                   NT    1:12.47        
                  34.78     1:12.47 (37.69)                                        
 13 Eforo, John T             17 GAEL-MR              1:09.88    1:13.29        
                  34.31     1:13.29 (38.98)                                        
 14 Eforo, Alex               15 GAEL-MR              1:21.20    1:18.79        
                  37.17     1:18.79 (41.62)                                        
 -- Syphers, David C          16 GAEL-MR              1:08.70         NS        
 -- Bergamini, Tim J          16 GAEL-MR              1:19.64         NS        
 -- Sheppard, Jason D         17 GAEL-MR              1:05.40         NS        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:03.49  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Christopher Y      16 Darien Piranhas-CT   1:03.26    1:04.52        
                  30.66     1:04.52 (33.86)                                        
  2 Freeman, John T           17 GAEL-MR              1:09.03    1:08.85        
                  32.83     1:08.85 (36.02)                                        
  3 Chea, Parker              16 Parks Sailfish-MR    1:07.00    1:10.29        
                  33.43     1:10.29 (36.86)                                        
  4 McPhillips, Liam T        17 GAEL-MR              1:07.61    1:11.56        
                  34.53     1:11.56 (37.03)                                        
  5 Haffner, Riley            16 RYE-MR               1:12.65    1:12.48        
                  34.36     1:12.48 (38.12)                                        
  6 Eforo, John T             17 GAEL-MR              1:10.41    1:12.83        
                  34.18     1:12.83 (38.65)                                        
  7 Johanson, Colin W         17 GAEL-MR              1:15.86    1:18.20        
                  37.21     1:18.20 (40.99)                                        
  8 Sharma, Pragun            15 Darien Piranhas-CT   1:25.63    1:20.84        
                  38.37     1:20.84 (42.47)                                        
  9 Eforo, Alex               15 GAEL-MR              1:27.34    1:21.58        
                  39.23     1:21.58 (42.35)                                        
 10 Lovegrove, Nolan W        15 Darien Piranhas-CT   1:19.58    1:21.88        
                  38.62     1:21.88 (43.26)                                        
 11 Serrano, Francisco        16 Parks Sailfish-MR    1:12.00    1:23.70        
                  38.99     1:23.70 (44.71)                                        
 12 Yi, Lucas                 11 Middies-MR                NT    1:43.01        
                  49.65     1:43.01 (53.36)                                        
 -- Sheppard, Jason D         17 GAEL-MR              1:16.93         NS        
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                54.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Montesa, Daniel           16 Parks Sailfish-MR    1:00.00      58.86        
                  27.26       58.86 (31.60)                                        
  2 Zhang, Christopher Y      16 Darien Piranhas-CT     58.52      59.42        
                  27.41       59.42 (32.01)                                        
  3 Fuchs, Ethan              16 GAEL-MR              1:00.28    1:01.84        
                  29.92     1:01.84 (31.92)                                        
  4 Garvey, Ryan M            16 GAEL-MR              1:03.35    1:02.06        
                  28.21     1:02.06 (33.85)                                        
  5 McPhillips, Liam T        17 GAEL-MR                   NT    1:07.53        
                  30.73     1:07.53 (36.80)                                        
  6 Eforo, Alex               15 GAEL-MR              1:08.18    1:08.35        
                  31.38     1:08.35 (36.97)                                        
  7 Salazar, MS               18 UN-MR                1:25.09    1:10.79        
                  31.98     1:10.79 (38.81)                                        
 -- Kincheloe, Michael G      16 GAEL-MR                   NT         NS        
 -- Syphers, David C          16 GAEL-MR              1:13.03         NS        
 -- Sheppard, Jason D         17 GAEL-MR              1:04.68         NS        
 -- Bergamini, Tim J          16 GAEL-MR              1:32.54         NS        
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
              2:01.39  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Christopher Y      16 Darien Piranhas-CT   2:01.88    2:08.76        
                  28.43     1:02.44 (34.01)     1:38.24 (35.80)     2:08.76 (30.52)
  2 Johanson, Colin W         17 GAEL-MR              2:18.16    2:18.59        
                  29.19     1:03.44 (34.25)     1:47.06 (43.62)     2:18.59 (31.53)
  3 Freeman, John T           17 GAEL-MR              2:02.95    2:18.73        
                  28.94     1:05.46 (36.52)     1:48.41 (42.95)     2:18.73 (30.32)
  4 Chea, Parker              16 Parks Sailfish-MR    2:18.74    2:19.04        
                  27.81     1:05.32 (37.51)     1:46.64 (41.32)     2:19.04 (32.40)
  5 Sharma, Pragun            15 Darien Piranhas-CT   2:23.05    2:24.19        
                  30.71     1:06.07 (35.36)     1:52.78 (46.71)     2:24.19 (31.41)
  6 Fuchs, Ethan              16 GAEL-MR              2:28.83    2:27.26        
                  30.61     1:08.11 (37.50)     1:54.02 (45.91)     2:27.26 (33.24)
  7 Haffner, Jackson          16 RYE-MR               2:27.89    2:27.27        
                  31.59     1:07.31 (35.72)     1:54.52 (47.21)     2:27.27 (32.75)
  8 Kincheloe, Michael G      16 GAEL-MR                   NT    2:28.28        
                  29.73     1:07.46 (37.73)     1:55.33 (47.87)     2:28.28 (32.95)
  9 Syphers, David C          16 GAEL-MR                   NT    2:31.66        
                  21.15     1:08.44 (47.29)     1:57.38 (48.94)     2:31.66 (34.28)
 10 Eforo, John T             17 GAEL-MR              2:33.68    2:33.94        
                  33.54     1:14.51 (40.97)     1:57.64 (43.13)     2:33.94 (36.30)
 11 Garvey, Ryan M            16 GAEL-MR              2:29.81    2:35.71        
                  28.55     1:08.36 (39.81)     1:58.45 (50.09)     2:35.71 (37.26)
 12 Lovegrove, Nolan W        15 Darien Piranhas-CT   2:23.81    2:36.23        
                  34.45     1:13.96 (39.51)     2:00.91 (46.95)     2:36.23 (35.32)
 -- Haffner, Riley            16 RYE-MR               2:26.75         DQ        
      False start - Misc
                  14.26       30.24 (15.98)     1:04.13 (33.89)          DQ (42.65)
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gael Aquatic Club-MR  'A'                         1:34.88    1:39.30        
     1) Freeman, John T 17              2) Kincheloe, Michael G 16        
     3) Johanson, Colin W 17            4) McPhillips, Liam T 17          
                  24.50       50.31 (25.81)     1:15.04 (24.73)     1:39.30 (24.26)
  2 Gael Aquatic Club-MR  'B'                              NT    1:48.63        
     1) Syphers, David C 16             2) Eforo, John T 17               
     3) Fuchs, Ethan 16                 4) Eforo, Alex 15                 
                  27.98       54.42 (26.44)     1:20.52 (26.10)     1:48.63 (28.11)
 
Mixed 1000 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Shannon, Kayla            15 GAEL-MR                   NT   11:36.36        
                  31.76     1:05.95 (34.19)     1:40.82 (34.87)     2:16.10 (35.28)
        2:51.26 (35.16)     3:27.05 (35.79)     4:02.64 (35.59)     4:38.04 (35.40)
        5:13.22 (35.18)     5:48.45 (35.23)     6:23.66 (35.21)     6:59.07 (35.41)
        7:34.71 (35.64)     8:10.26 (35.55)     8:45.37 (35.11)     9:19.61 (34.24)
        9:54.53 (34.92)    10:29.54 (35.01)    11:03.25 (33.71)    11:36.36 (33.11)
  2 DeStaebler, Alexandra S   16 GAEL-MR                   NT   11:46.98        
                  32.02     1:06.97 (34.95)     1:41.94 (34.97)     2:17.57 (35.63)
        2:53.18 (35.61)     3:28.63 (35.45)     4:03.66 (35.03)     4:39.47 (35.81)
        5:14.91 (35.44)     5:50.32 (35.41)     6:26.23 (35.91)     7:02.07 (35.84)
        7:37.69 (35.62)     8:13.43 (35.74)     8:49.70 (36.27)     9:25.40 (35.70)
       10:01.17 (35.77)    10:37.05 (35.88)    11:12.49 (35.44)    11:46.98 (34.49)