Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 3/8/2016 09:22 AM
                 2016 MR HAA March Meet - 3/5/2016 to 3/6/2016                 
                         Sanction #: 160304 - 160355-T                         
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McLaughlin, Sophia  10 BBSC-MR                31.11      31.43         20  
  2 Profeta, Jordan T   10 IA-MR                  31.96      31.79         17  
  3 Herrera, Ciara E    10 BBSC-MR                33.05      31.85         16  
  4 Tan, Sayjel E        9 BBSC-MR                33.20      32.91         15  
  5 Brown, Olivia        9 Tmsuffolk-MR           32.97      33.79         14  
  6 O'Brien, Makenna B  10 Tmsuffolk-MR           34.32      34.52         13  
  7 Burns, Sofia         9 HAA-MR                 33.96      34.64         12  
  8 Rametra, Alisha S    9 Tmsuffolk-MR           39.29      35.30         11  
  9 Martinez, Kylie     10 HAA-MR                 37.20      35.83          9  
 10 Grefski, Katherine  10 Tmsuffolk-MR           38.20      36.32          7  
 11 Rezler, Kristina    10 Tmsuffolk-MR           41.74      36.50          6  
 12 Buono, Serena E     10 IA-MR                  36.88      36.74          5  
 13 Oberoi, Kamal       10 Tmsuffolk-MR           36.66      36.78          4  
 14 Simon, Paige        10 HAA-MR                 37.35      37.25          3  
 15 Bilich, Kristen     10 IA-MR                     NT      37.53          2  
 16 DeMarco, Marissa A   9 Three Village-MR       41.30      37.64          1  
 17 Templeton, Maya A   10 HAA-MR                 37.68      37.72        
 18 Wong, Celina K      10 CIY-MR                 38.74      38.04        
 19 Kalmaer, Sydney H   10 Tmsuffolk-MR           38.74      38.41        
 19 Plataroti, Ava      10 Tmsuffolk-MR           39.78      38.41        
 21 Pase, Brooke R      10 Tmsuffolk-MR           40.03      38.62        
 21 Blum, Ellie R        9 Tmsuffolk-MR           59.90      38.62        
 23 Woody, Lauren E      9 IA-MR                  36.97      38.69        
 24 Donohue, Savannah    9 Unattached-MR          40.63      39.15        
 25 Czeremcha, Erica     9 Tmsuffolk-MR           39.95      39.17        
 26 Inglezakis, Demetr  10 HAA-MR                 42.55      39.74        
 27 Albert, Anna *       9 Three Village-MR       45.90      39.78        
 28 Hiile, Amara V       9 IA-MR                  44.32      39.87        
 29 Konsky, Jessica R   10 Tmsuffolk-MR           47.95      39.95        
 30 Simon, Alexandra    10 HAA-MR                 38.86      40.06        
 31 Demirci, Morgan     10 HAA-MR                 39.69      40.53        
 32 Kwee, Natalie E      9 Three Village-MR       38.30      40.55        
 33 Bhanot, Trisha      10 Tmsuffolk-MR           43.04      41.11        
 34 Fehrenbach, Samant  10 HAA-MR                 39.12      41.77        
 35 Man, Abigail V      10 CIY-MR                 40.38      41.78        
 36 Lascarides, Kather   9 Three Village-MR       39.88      41.85        
 37 Konsky, Jenna P     10 Tmsuffolk-MR           58.95      42.16        
 38 Bojbasa, Alexa S     9 Three Village-MR       40.57      42.17        
 39 Mackay, Alexandria  10 HAA-MR                 42.18      42.26        
 40 Cronin, Jessica      9 HAA-MR                 37.96      42.36        
 41 Raber, Julia         9 BBSC-MR                39.95      42.94        
 42 Dominger, Madison    9 HAA-MR                 43.01      43.66        
 43 Cacace, Aurelia J   10 IA-MR                  55.00      45.02        
 44 Lee, Sooin           9 CIY-MR                 45.08      45.19        
 45 Savoretti, Angelin   9 HAA-MR                 41.92      46.48        
 46 Vezzi, Nicole M      9 Tmsuffolk-MR           53.13      47.39        
 47 Mikoleski, Marissa  10 IA-MR                  55.99      48.54        
 48 Glazebnik, Julia T   9 Tmsuffolk-MR           48.58      49.86        
 49 Rosenfeld, StevieD  10 HAA-MR                 47.75      51.38        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dimaculangan, Abig  10 Three Village-MR     1:08.75    1:08.89         20  
                  32.27     1:08.89 (36.62)                                        
  2 Zhao, Sophia        10 Tmsuffolk-MR         1:09.50    1:10.42         17  
                  34.47     1:10.42 (35.95)                                        
  3 Brown, Olivia        9 Tmsuffolk-MR         1:14.25    1:15.02         16  
                  35.34     1:15.02 (39.68)                                        
  4 Dimaculangan, Anna   9 Three Village-MR     1:16.36    1:15.03         15  
                  35.40     1:15.03 (39.63)                                        
  5 Sun, Evelyn         10 BBSC-MR              1:17.59    1:16.12         14  
                  35.83     1:16.12 (40.29)                                        
  6 O'Brien, Makenna B  10 Tmsuffolk-MR         1:17.51    1:17.09         13  
                  36.68     1:17.09 (40.41)                                        
  7 Smerechniak, Sofia   9 IA-MR                1:18.24    1:17.91         12  
                  36.95     1:17.91 (40.96)                                        
  8 Burns, Sofia         9 HAA-MR               1:16.58    1:18.81         11  
                  37.14     1:18.81 (41.67)                                        
  9 Rametra, Alisha S    9 Tmsuffolk-MR         1:25.19    1:19.58          9  
                  38.96     1:19.58 (40.62)                                        
 10 Li, Rachel L         9 CIY-MR               1:24.91    1:19.82          7  
                  37.47     1:19.82 (42.35)                                        
 11 Rezler, Kristina    10 Tmsuffolk-MR         1:24.18    1:21.07          6  
                  38.42     1:21.07 (42.65)                                        
 12 Van Nostrand, Wael  10 Three Village-MR     1:20.44    1:21.95          5  
                  38.50     1:21.95 (43.45)                                        
 13 Oberoi, Kamal       10 Tmsuffolk-MR         1:26.84    1:22.25          4  
                  38.76     1:22.25 (43.49)                                        
 14 Plataroti, Ava      10 Tmsuffolk-MR         1:25.85    1:23.03          3  
                  39.89     1:23.03 (43.14)                                        
 15 Ng, Tiffany          9 CIY-MR               1:29.21    1:24.54          2  
                  40.16     1:24.54 (44.38)                                        
 16 Grefski, Katherine  10 Tmsuffolk-MR         1:25.60    1:25.05          1  
                  40.53     1:25.05 (44.52)                                        
 17 Pase, Brooke R      10 Tmsuffolk-MR         1:26.22    1:25.66        
                  41.25     1:25.66 (44.41)                                        
 18 Templeton, Maya A   10 HAA-MR               1:26.43    1:26.30        
                  40.95     1:26.30 (45.35)                                        
 19 Martinez, Kylie     10 HAA-MR               1:22.93    1:27.02        
                  39.82     1:27.02 (47.20)                                        
 20 Hiile, Amara V       9 IA-MR                2:00.00    1:28.23        
                  39.84     1:28.23 (48.39)                                        
 21 Albert, Anna *       9 Three Village-MR     1:34.00    1:29.20        
                  41.84     1:29.20 (47.36)                                        
 22 Kalmaer, Sydney H   10 Tmsuffolk-MR         1:31.15    1:29.25        
                  42.67     1:29.25 (46.58)                                        
 23 Kwee, Natalie E      9 Three Village-MR     1:29.36    1:29.52        
 24 Donohue, Savannah    9 Unattached-MR        1:29.88    1:29.89        
 25 Blum, Ellie R        9 Tmsuffolk-MR         2:04.90    1:30.07        
                  43.77     1:30.07 (46.30)                                        
 26 Czeremcha, Erica     9 Tmsuffolk-MR         1:52.65    1:31.67        
 27 Bojbasa, Alexa S     9 Three Village-MR     1:32.43    1:32.36        
 28 Inglezakis, Demetr  10 HAA-MR               1:43.92    1:33.97        
                  43.32     1:33.97 (50.65)                                        
 29 Simon, Alexandra    10 HAA-MR               1:35.62    1:34.09        
                  41.82     1:34.09 (52.27)                                        
 30 Konsky, Jessica R   10 Tmsuffolk-MR         1:43.99    1:34.30        
                  44.86     1:34.30 (49.44)                                        
 31 Demirci, Morgan     10 HAA-MR               1:32.95    1:35.11        
                  44.66     1:35.11 (50.45)                                        
 32 Cronin, Jessica      9 HAA-MR               1:34.72    1:35.36        
                  45.54     1:35.36 (49.82)                                        
 33 Lee, Sooin           9 CIY-MR               1:44.96    1:36.09        
                  44.98     1:36.09 (51.11)                                        
 34 Mackay, Alexandria  10 HAA-MR               1:36.68    1:38.04        
                  44.74     1:38.04 (53.30)                                        
 35 Dominger, Madison    9 HAA-MR               1:41.86    1:38.82        
                  45.23     1:38.82 (53.59)                                        
 36 Konsky, Jenna P     10 Tmsuffolk-MR         2:06.14    1:39.44        
                  45.71     1:39.44 (53.73)                                        
 37 Fehrenbach, Samant  10 HAA-MR               1:36.20    1:41.49        
                  46.15     1:41.49 (55.34)                                        
 38 Savoretti, Angelin   9 HAA-MR               1:43.59    1:43.67        
                  47.54     1:43.67 (56.13)                                        
 39 Glazebnik, Julia T   9 Tmsuffolk-MR         1:57.32    1:51.38        
 40 Vezzi, Nicole M      9 Tmsuffolk-MR         1:51.17    1:52.44        
 -- Woody, Lauren E      9 IA-MR                1:22.09         DQ        
                  41.07          DQ (47.84)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Profeta, Jordan T   10 IA-MR                2:34.39    2:31.94         20  
                  34.19     1:13.68 (39.49)     1:53.82 (40.14)     2:31.94 (38.12)
  2 Dimaculangan, Abig  10 Three Village-MR     2:33.17    2:35.94         17  
                  33.61     1:12.49 (38.88)     1:54.16 (41.67)     2:35.94 (41.78)
  3 Jordan, Noelle R    10 IA-MR                2:40.81    2:37.49         16  
                  36.82     1:17.06 (40.24)   2:37.49 (1:20.43)                    
  4 Zhao, Sophia        10 Tmsuffolk-MR         2:36.30    2:38.48         15  
                  36.82     1:18.46 (41.64)     2:00.50 (42.04)     2:38.48 (37.98)
  5 Brown, Olivia        9 Tmsuffolk-MR         3:00.90    2:40.91         14  
                  37.35     1:17.76 (40.41)     2:00.58 (42.82)     2:40.91 (40.33)
  6 Dimaculangan, Anna   9 Three Village-MR     2:43.97    2:44.38         13  
                  34.99     1:16.64 (41.65)     2:00.80 (44.16)     2:44.38 (43.58)
  7 O'Brien, Makenna B  10 Tmsuffolk-MR         3:03.31    2:52.12         12  
                  38.05     1:21.92 (43.87)     2:06.77 (44.85)     2:52.12 (45.35)
  8 Plataroti, Ava      10 Tmsuffolk-MR         3:05.17    2:57.50         11  
                  39.84     1:24.87 (45.03)     2:11.49 (46.62)     2:57.50 (46.01)
  9 Grefski, Katherine  10 Tmsuffolk-MR         3:04.25    2:57.83          9  
                  41.04     1:27.97 (46.93)     2:16.46 (48.49)     2:57.83 (41.37)
 10 Van Nostrand, Wael  10 Three Village-MR     3:06.50    3:01.52          7  
                  40.01     1:27.07 (47.06)     2:15.33 (48.26)     3:01.52 (46.19)
 11 Pase, Brooke R      10 Tmsuffolk-MR         3:09.64    3:03.00          6  
                  42.33     1:28.77 (46.44)     2:16.33 (47.56)     3:03.00 (46.67)
 12 Rezler, Kristina    10 Tmsuffolk-MR         3:10.90    3:03.41          5  
                  37.32     1:22.88 (45.56)     2:12.61 (49.73)     3:03.41 (50.80)
 13 Cronin, Jessica      9 HAA-MR                    NT    3:16.60          4  
                  42.01     1:33.19 (51.18)     2:26.65 (53.46)     3:16.60 (49.95)
 14 Konsky, Jessica R   10 Tmsuffolk-MR         3:05.95    3:25.37          3  
                  45.52     1:40.35 (54.83)   3:25.37 (1:45.02)                    
 15 Konsky, Jenna P     10 Tmsuffolk-MR         3:59.95    3:35.63          2  
                  43.39     1:38.19 (54.80)     2:37.07 (58.88)     3:35.63 (58.56)
 16 Savoretti, Angelin   9 HAA-MR                    NT    3:42.15          1  
                  46.70     1:43.13 (56.43)   2:44.52 (1:01.39)     3:42.15 (57.63)
 17 Vezzi, Nicole M      9 Tmsuffolk-MR         3:54.95    3:52.78        
                  50.07     1:49.94 (59.87)   3:52.78 (2:02.84)                    
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Treglia, Leah N     10 HAA-MR                 33.08      34.59         20  
  2 Zhao, Sophia        10 Tmsuffolk-MR           35.73      34.80         17  
  3 Jordan, Noelle R    10 IA-MR                  36.86      35.79         16  
  4 Profeta, Jordan T   10 IA-MR                  36.54      37.70         15  
  5 Herrera, Ciara E    10 BBSC-MR                37.66      38.35         14  
  6 Tan, Sayjel E        9 BBSC-MR                38.00      39.08         13  
  7 Burns, Sofia         9 HAA-MR                 39.55      39.34         12  
  8 Buono, Serena E     10 IA-MR                  38.38      39.53         11  
  9 Dimaculangan, Abig  10 Three Village-MR       38.41      40.17          9  
 10 Rametra, Alisha S    9 Tmsuffolk-MR           42.89      40.51          7  
 11 Grefski, Katherine  10 Tmsuffolk-MR           39.86      40.55          6  
 12 McLaughlin, Sophia  10 BBSC-MR                40.06      40.61          5  
 13 Dimaculangan, Anna   9 Three Village-MR       39.94      40.63          4  
 14 Simon, Alexandra    10 HAA-MR                 42.93      40.82          3  
 15 Templeton, Maya A   10 HAA-MR                 41.52      40.98          2  
 16 Rezler, Kristina    10 Tmsuffolk-MR           43.08      41.60          1  
 17 Woody, Lauren E      9 IA-MR                  42.62      42.09        
 18 Pase, Brooke R      10 Tmsuffolk-MR           43.90      42.30        
 19 Blum, Ellie R        9 Tmsuffolk-MR         1:01.95      43.19        
 20 Kalmaer, Sydney H   10 Tmsuffolk-MR           43.63      43.56        
 21 Simon, Paige        10 HAA-MR                 45.20      43.73        
 22 Czeremcha, Erica     9 Tmsuffolk-MR           48.63      43.74        
 23 Bilich, Kristen     10 IA-MR                     NT      44.18        
 24 Man, Abigail V      10 CIY-MR                 49.69      44.69        
 25 Bhanot, Trisha      10 Tmsuffolk-MR           47.44      45.05        
 26 DeMarco, Marissa A   9 Three Village-MR       47.45      45.07        
 27 Kwee, Natalie E      9 Three Village-MR       45.33      45.53        
 28 Wong, Celina K      10 CIY-MR                 45.66      45.89        
 29 Donohue, Savannah    9 Unattached-MR          47.17      46.33        
 30 Dominger, Madison    9 HAA-MR                 46.56      46.50        
 31 Cacace, Aurelia J   10 IA-MR                  55.00      46.62        
 32 Bojbasa, Alexa S     9 Three Village-MR       46.59      46.76        
 33 Cronin, Jessica      9 HAA-MR                 46.81      47.21        
 34 Lee, Sooin           9 CIY-MR                 49.63      47.85        
 35 Mackay, Alexandria  10 HAA-MR                 48.57      48.17        
 36 Konsky, Jessica R   10 Tmsuffolk-MR           55.14      48.49        
 37 Oberoi, Kamal       10 Tmsuffolk-MR           45.77      48.66        
 38 Demirci, Morgan     10 HAA-MR                 50.45      48.74        
 39 Albert, Anna *       9 Three Village-MR       55.00      49.00        
 40 Inglezakis, Demetr  10 HAA-MR                 48.25      49.04        
 41 Glazebnik, Julia T   9 Tmsuffolk-MR           53.19      49.97        
 42 Fehrenbach, Samant  10 HAA-MR                 51.85      50.09        
 43 Raber, Julia         9 BBSC-MR                49.53      50.43        
 44 Plataroti, Ava      10 Tmsuffolk-MR           49.27      50.47        
 45 Martinez, Kylie     10 HAA-MR                 51.68      51.17        
 46 Mikoleski, Marissa  10 IA-MR                  55.99      51.71        
 47 Vezzi, Nicole M      9 Tmsuffolk-MR           55.16      52.29        
 48 Konsky, Jenna P     10 Tmsuffolk-MR         1:01.21      54.54        
 49 Savoretti, Angelin   9 HAA-MR                 50.76      56.78        
 -- Lascarides, Kather   9 Three Village-MR       53.15         DQ        
 -- Rosenfeld, StevieD  10 HAA-MR                 47.22         DQ        
 -- Hiile, Amara V       9 IA-MR                  51.43         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jordan, Noelle R    10 IA-MR                1:17.82    1:17.22         20  
                  37.63     1:17.22 (39.59)                                        
  2 Dimaculangan, Abig  10 Three Village-MR     1:23.06    1:24.37         17  
                  41.01     1:24.37 (43.36)                                        
  3 Brown, Olivia        9 Tmsuffolk-MR         1:30.52    1:24.43         16  
                  41.54     1:24.43 (42.89)                                        
  4 Buono, Serena E     10 IA-MR                1:29.08    1:25.14         15  
                  40.79     1:25.14 (44.35)                                        
  5 Burns, Sofia         9 HAA-MR               1:31.48    1:25.54         14  
                  41.27     1:25.54 (44.27)                                        
  6 Rametra, Alisha S    9 Tmsuffolk-MR         1:28.93    1:28.02         13  
  7 Van Nostrand, Wael  10 Three Village-MR     1:28.20    1:28.78         12  
                  43.43     1:28.78 (45.35)                                        
  8 Woody, Lauren E      9 IA-MR                1:42.66    1:28.88         11  
  9 Templeton, Maya A   10 HAA-MR               1:32.24    1:29.24          9  
 10 Ng, Tiffany          9 CIY-MR               1:41.00    1:32.77          7  
                  46.20     1:32.77 (46.57)                                        
 11 Kalmaer, Sydney H   10 Tmsuffolk-MR         1:37.87    1:33.62          6  
 12 Li, Rachel L         9 CIY-MR               1:40.00    1:33.77          5  
 13 Simon, Paige        10 HAA-MR               1:36.95    1:35.17          4  
 14 Kwee, Natalie E      9 Three Village-MR     1:38.44    1:37.76          3  
 15 Oberoi, Kamal       10 Tmsuffolk-MR         1:44.46    1:39.31          2  
                  48.98     1:39.31 (50.33)                                        
 16 Bojbasa, Alexa S     9 Three Village-MR     1:30.00    1:40.91          1  
                  48.51     1:40.91 (52.40)                                        
 17 Czeremcha, Erica     9 Tmsuffolk-MR         1:52.95    1:41.68        
                  48.14     1:41.68 (53.54)                                        
 18 Bhanot, Trisha      10 Tmsuffolk-MR         1:44.12    1:43.99        
                  49.75     1:43.99 (54.24)                                        
 19 Dominger, Madison    9 HAA-MR               1:50.98    1:44.78        
                  50.40     1:44.78 (54.38)                                        
 20 Miller, Amanda D     9 CIY-MR               1:48.95    1:45.95        
                  49.71     1:45.95 (56.24)                                        
 21 Konsky, Jessica R   10 Tmsuffolk-MR         1:54.95    1:46.03        
                  48.43     1:46.03 (57.60)                                        
 22 Plataroti, Ava      10 Tmsuffolk-MR         1:44.68    1:46.15        
                  51.47     1:46.15 (54.68)                                        
 23 Cronin, Jessica      9 HAA-MR               1:48.79    1:47.15        
 24 Martinez, Kylie     10 HAA-MR               1:50.21    1:47.37        
                  51.81     1:47.37 (55.56)                                        
 25 Lee, Sooin           9 CIY-MR               2:05.75    1:48.45        
                  50.13     1:48.45 (58.32)                                        
 26 Inglezakis, Demetr  10 HAA-MR               1:52.11    1:48.66        
 27 Fehrenbach, Samant  10 HAA-MR               1:50.19    1:49.73        
                  51.52     1:49.73 (58.21)                                        
 28 Mackay, Alexandria  10 HAA-MR                    NT    1:50.67        
 29 Glazebnik, Julia T   9 Tmsuffolk-MR         2:06.95    1:53.49        
 30 Vezzi, Nicole M      9 Tmsuffolk-MR         2:10.50    1:56.96        
                  53.79   1:56.96 (1:03.17)                                        
 31 Konsky, Jenna P     10 Tmsuffolk-MR         2:11.90    1:59.91        
 32 Savoretti, Angelin   9 HAA-MR               1:52.50    2:00.73        
                  58.04   2:00.73 (1:02.69)                                        
 -- Hoffmann, Isabel M  10 Three Village-MR     1:37.17         DQ        
                  49.41          DQ (50.52)                                        
 -- Donohue, Savannah    9 Unattached-MR             NT         DQ        
 -- Hiile, Amara V       9 IA-MR                2:00.00         DQ        
                  47.44          DQ (52.11)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Treglia, Leah N     10 HAA-MR                 41.03      41.84         20  
  2 Dimaculangan, Anna   9 Three Village-MR       44.02      45.24         17  
  3 O'Brien, Makenna B  10 Tmsuffolk-MR           45.39      46.43         16  
  4 Smerechniak, Sofia   9 IA-MR                  47.40      46.54         15  
  5 Sun, Evelyn         10 BBSC-MR                47.92      47.78         14  
  6 Simon, Paige        10 HAA-MR                 46.80      47.84         13  
  7 Rezler, Kristina    10 Tmsuffolk-MR           48.15      47.98         12  
  8 Kalmaer, Sydney H   10 Tmsuffolk-MR           49.97      48.52         11  
  9 Buono, Serena E     10 IA-MR                  51.56      48.67          9  
 10 Cronin, Jessica      9 HAA-MR                 48.52      49.03          7  
 11 Dominger, Madison    9 HAA-MR                 48.20      49.26          6  
 12 Simon, Alexandra    10 HAA-MR                 49.56      49.59          5  
 13 Demirci, Morgan     10 HAA-MR                 50.02      50.01          4  
 14 Rametra, Alisha S    9 Tmsuffolk-MR           52.92      50.33          3  
 15 Burns, Sofia         9 HAA-MR                 49.88      50.35          2  
 16 Templeton, Maya A   10 HAA-MR                 53.24      50.87          1  
 17 Martinez, Kylie     10 HAA-MR                 54.73      51.25        
 18 Hoffmann, Isabel M  10 Three Village-MR       50.34      52.34        
 19 Woody, Lauren E      9 IA-MR                  52.68      52.57        
 20 Albert, Anna *       9 Three Village-MR       56.00      53.45        
 21 Pase, Brooke R      10 Tmsuffolk-MR           52.75      53.67        
 22 Hendershot, Haley    9 IA-MR                1:00.00      54.06        
 23 Hiile, Amara V       9 IA-MR                  59.24      54.36        
 24 Czeremcha, Erica     9 Tmsuffolk-MR           55.95      54.59        
 25 Kwee, Natalie E      9 Three Village-MR       53.86      56.34        
 26 Bhanot, Trisha      10 Tmsuffolk-MR           56.14      56.65        
 27 Glazebnik, Julia T   9 Tmsuffolk-MR           57.49      58.36        
 28 Oberoi, Kamal       10 Tmsuffolk-MR           55.90      58.60        
 29 Miller, Amanda D     9 CIY-MR               1:04.14      58.97        
 30 Savoretti, Angelin   9 HAA-MR                 55.68      59.94        
 31 Vezzi, Nicole M      9 Tmsuffolk-MR           57.95    1:00.17        
 32 Konsky, Jessica R   10 Tmsuffolk-MR         1:13.55    1:01.27        
 33 Fehrenbach, Samant  10 HAA-MR                 58.23    1:01.63        
 -- Blum, Ellie R        9 Tmsuffolk-MR         1:12.90         DQ        
 -- Konsky, Jenna P     10 Tmsuffolk-MR         1:02.95         DQ        
 -- Mackay, Alexandria  10 HAA-MR                 55.35         DQ        
 -- Zhao, Sophia        10 Tmsuffolk-MR           51.11         DQ        
 -- Donohue, Savannah    9 Unattached-MR             NT         DQ        
 -- Inglezakis, Demetr  10 HAA-MR                 58.98         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Treglia, Leah N     10 HAA-MR               1:30.45    1:28.48         20  
                  42.49     1:28.48 (45.99)                                        
  2 Jordan, Noelle R    10 IA-MR                1:30.98    1:32.17         17  
                  45.45     1:32.17 (46.72)                                        
  3 Dimaculangan, Abig  10 Three Village-MR     1:34.43    1:35.08         16  
                  45.10     1:35.08 (49.98)                                        
  4 Dimaculangan, Anna   9 Three Village-MR     1:38.39    1:37.92         15  
                  47.14     1:37.92 (50.78)                                        
  5 O'Brien, Makenna B  10 Tmsuffolk-MR         1:39.62    1:38.03         14  
                  47.16     1:38.03 (50.87)                                        
  6 Van Nostrand, Wael  10 Three Village-MR     1:38.00    1:39.68         13  
                  48.84     1:39.68 (50.84)                                        
  7 Brown, Olivia        9 Tmsuffolk-MR         1:42.73    1:41.81         12  
                  48.74     1:41.81 (53.07)                                        
  8 Simon, Paige        10 HAA-MR               1:45.63    1:44.28         11  
                  50.31     1:44.28 (53.97)                                        
  9 Man, Abigail V      10 CIY-MR               1:42.00    1:45.43          9  
                  50.51     1:45.43 (54.92)                                        
 10 Kalmaer, Sydney H   10 Tmsuffolk-MR         1:51.82    1:46.10          7  
                  51.59     1:46.10 (54.51)                                        
 11 Bilich, Kristen     10 IA-MR                     NT    1:46.21          6  
 12 Cronin, Jessica      9 HAA-MR               1:47.40    1:47.20          5  
                  52.32     1:47.20 (54.88)                                        
 13 Zhao, Sophia        10 Tmsuffolk-MR         1:50.05    1:49.57          4  
                  54.05     1:49.57 (55.52)                                        
 14 Demirci, Morgan     10 HAA-MR               2:12.08    1:49.87          3  
                  52.82     1:49.87 (57.05)                                        
 15 Rametra, Alisha S    9 Tmsuffolk-MR         1:55.14    1:49.93          2  
                  52.01     1:49.93 (57.92)                                        
 16 Simon, Alexandra    10 HAA-MR               1:50.38    1:51.60          1  
                  53.34     1:51.60 (58.26)                                        
 17 Czeremcha, Erica     9 Tmsuffolk-MR         1:54.90    1:51.62        
 18 Templeton, Maya A   10 HAA-MR               1:51.17    1:52.39        
                  16.17   1:52.39 (1:36.22)                                        
 19 Wong, Celina K      10 CIY-MR               1:51.00    1:52.86        
                  53.36     1:52.86 (59.50)                                        
 20 Dominger, Madison    9 HAA-MR               1:49.70    1:56.29        
                  53.32   1:56.29 (1:02.97)                                        
 21 Mackay, Alexandria  10 HAA-MR                    NT    1:56.62        
 22 Bojbasa, Alexa S     9 Three Village-MR     2:08.85    2:04.11        
                  59.30   2:04.11 (1:04.81)                                        
 23 Glazebnik, Julia T   9 Tmsuffolk-MR         2:11.90    2:04.37        
                  59.81   2:04.37 (1:04.56)                                        
 24 Lee, Sooin           9 CIY-MR               1:58.00    2:04.81        
                  59.79   2:04.81 (1:05.02)                                        
 25 Lascarides, Kather   9 Three Village-MR     1:45.00    2:08.44        
                  57.92   2:08.44 (1:10.52)                                        
 26 Bhanot, Trisha      10 Tmsuffolk-MR         2:02.91    2:09.92        
 27 Savoretti, Angelin   9 HAA-MR               2:12.22    2:13.68        
                1:03.43   2:13.68 (1:10.25)                                        
 28 Inglezakis, Demetr  10 HAA-MR                    NT    2:16.66        
                1:04.28   2:16.66 (1:12.38)                                        
 29 Rosenfeld, StevieD  10 HAA-MR                    NT    2:24.43        
 -- Donohue, Savannah    9 Unattached-MR        1:58.32         DQ        
                  57.48        DQ (1:02.20)                                        
 -- Hiile, Amara V       9 IA-MR                2:00.00         DQ        
                  53.66          DQ (58.45)                                        
 -- Oberoi, Kamal       10 Tmsuffolk-MR         2:19.64         DQ        
                1:03.65        DQ (1:11.60)                                        
 -- Albert, Anna *       9 Three Village-MR     1:59.00         DQ        
                  54.01          DQ (56.02)                                        
 -- Kwee, Natalie E      9 Three Village-MR     1:58.56         DQ        
                1:00.36        DQ (1:04.17)                                        
 -- DeMarco, Marissa A   9 Three Village-MR     1:40.00         DQ        
                  49.60          DQ (53.10)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Treglia, Leah N     10 HAA-MR                 32.43      31.98         20  
  2 Jordan, Noelle R    10 IA-MR                  32.79      34.56         17  
  3 Dimaculangan, Anna   9 Three Village-MR       36.78      35.62         16  
  4 Sun, Evelyn         10 BBSC-MR                41.28      39.37         15  
  5 Grefski, Katherine  10 Tmsuffolk-MR           42.95      39.90         14  
  6 Ng, Tiffany          9 CIY-MR                 43.39      40.89         13  
  7 Smerechniak, Sofia   9 IA-MR                1:00.00      41.74         12  
  8 Pase, Brooke R      10 Tmsuffolk-MR           48.33      44.35         11  
  9 Templeton, Maya A   10 HAA-MR                 54.20      45.90          9  
 10 Plataroti, Ava      10 Tmsuffolk-MR           53.57      46.74          7  
 11 Miller, Amanda D     9 CIY-MR                 46.68      47.32          6  
 12 Fehrenbach, Samant  10 HAA-MR                 50.36      47.43          5  
 13 Simon, Paige        10 HAA-MR                 50.29      48.41          4  
 14 Martinez, Kylie     10 HAA-MR                 44.60      48.62          3  
 15 Bojbasa, Alexa S     9 Three Village-MR       53.42      49.92          2  
 16 Albert, Anna *       9 Three Village-MR       54.00      50.35          1  
 17 Hendershot, Haley    9 IA-MR                1:00.00      51.66        
 18 Hoffmann, Isabel M  10 Three Village-MR       49.02      52.00        
 19 Bhanot, Trisha      10 Tmsuffolk-MR         1:07.03      53.51        
 20 Mackay, Alexandria  10 HAA-MR                 57.45      53.99        
 21 Inglezakis, Demetr  10 HAA-MR                 55.36      55.43        
 22 Lee, Sooin           9 CIY-MR                 56.38      57.01        
 23 Dominger, Madison    9 HAA-MR               1:01.32      57.15        
 24 Cronin, Jessica      9 HAA-MR                 55.40      57.24        
 25 Savoretti, Angelin   9 HAA-MR                 58.84    1:02.61        
 -- Simon, Alexandra    10 HAA-MR                 54.59         DQ        
 -- Donohue, Savannah    9 Unattached-MR          49.63         DQ        
 -- Demirci, Morgan     10 HAA-MR                 47.05         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Treglia, Leah N     10 HAA-MR               1:13.51    1:18.40         20  
                  34.86     1:18.40 (43.54)                                        
  2 Tan, Sayjel E        9 BBSC-MR              1:27.99    1:26.64         17  
                  38.46     1:26.64 (48.18)                                        
  3 Van Nostrand, Wael  10 Three Village-MR     1:34.49    1:35.73         16  
                  42.57     1:35.73 (53.16)                                        
  4 Martinez, Kylie     10 HAA-MR                    NT    1:56.41         15  
                  51.84   1:56.41 (1:04.57)                                        
  5 Fehrenbach, Samant  10 HAA-MR               2:19.42    2:01.40         14  
                  52.15   2:01.40 (1:09.25)                                        
  6 Inglezakis, Demetr  10 HAA-MR                    NT    2:07.00         13  
                  56.05   2:07.00 (1:10.95)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Treglia, Leah N     10 HAA-MR               2:44.58    2:40.32         20  
                  33.86     1:14.86 (41.00)     2:03.26 (48.40)     2:40.32 (37.06)
  2 Jordan, Noelle R    10 IA-MR                3:20.00    2:52.35         17  
                  39.84     1:22.26 (42.42)     2:14.37 (52.11)     2:52.35 (37.98)
  3 Dimaculangan, Abig  10 Three Village-MR     2:56.27    2:55.23         16  
                  39.19     1:23.93 (44.74)     2:15.79 (51.86)     2:55.23 (39.44)
  4 Brown, Olivia        9 Tmsuffolk-MR         3:25.95    3:04.44         15  
                  41.72     1:29.68 (47.96)     2:24.52 (54.84)     3:04.44 (39.92)
  5 Zhao, Sophia        10 Tmsuffolk-MR         3:15.95    3:05.56         14  
                                1:30.32 ( )     2:27.76 (57.44)     3:05.56 (37.80)
  6 O'Brien, Makenna B  10 Tmsuffolk-MR         3:21.95    3:09.01         13  
                  43.46     1:32.70 (49.24)     2:28.21 (55.51)     3:09.01 (40.80)
  7 Rezler, Kristina    10 Tmsuffolk-MR         3:28.95    3:15.59         12  
                  46.75   3:15.59 (2:28.84)                                        
  8 Li, Rachel L         9 CIY-MR               3:12.00    3:22.86         11  
                  48.20     1:39.40 (51.20)   3:22.86 (1:43.46)                    
 -- Van Nostrand, Wael  10 Three Village-MR     3:06.53         DQ        
                  43.37                             2:30.14 ( )          DQ (42.10)
 -- Grefski, Katherine  10 Tmsuffolk-MR         3:30.95         DQ        
                  44.70     1:31.56 (46.86)     2:28.45 (56.89)          DQ (43.42)
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                 2:10.85    2:17.21         40  
     1) Simon, Paige 10                 2) Burns, Sofia 9                 
     3) Martinez, Kylie 10              4) Treglia, Leah N 10             
                  36.64     1:11.49 (34.85)     1:47.63 (36.14)     2:17.21 (29.58)
  2 Hauppauge Swim Club-MR  'B'                 2:31.85    2:33.08         34  
     1) Templeton, Maya A 10            2) Cronin, Jessica 9              
     3) Simon, Alexandra 10             4) Mackay, Alexandria 10          
                  36.03     1:14.11 (38.08)     2:00.31 (46.20)     2:33.08 (32.77)
  3 Cross Island YMCA Barracudas-MR  'A'        2:36.90    2:34.82         32  
     1) Ng, Tiffany 9                   2) Miller, Amanda D 9             
     3) Lee, Sooin 9                    4) Li, Rachel L 9                 
                  38.08                             1:59.18 ( )     2:34.82 (35.64)
  4 Hauppauge Swim Club-MR  'C'                 2:41.36    2:40.02         30  
     1) Demirci, Morgan 10              2)                                
     3) Savoretti, Angelina 9           4) Fehrenbach, Samantha 10        
                  39.54     1:17.70 (38.16)     2:01.89 (44.19)     2:40.02 (38.13)
 
Girls 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                 2:34.71    2:34.41         40  
     1) Templeton, Maya A 10            2) Simon, Paige 10                
     3) Treglia, Leah N 10              4) Burns, Sofia 9                 
  2 Hauppauge Swim Club-MR  'B'                 2:53.69    2:57.14         34  
     1) Simon, Alexandra 10             2) Dominger, Madison 9            
     3) Martinez, Kylie 10              4) Cronin, Jessica 9              
 -- Hauppauge Swim Club-MR  'C'                 3:03.01         DQ        
     1)                                 2) Niola, Gabby 10                
     3) Demirci, Morgan 10              4) Fehrenbach, Samantha 10        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dobrzynski, Tercia  12 IA-MR                  27.53      28.66         20  
  2 Kazlauskas, Saige   12 HAA-MR                 28.46      28.74         17  
  3 Horan, Brenna       12 IA-MR                     NT      28.85         16  
  4 Johannsen, Erin     11 HAA-MR                 28.38      29.42         15  
  5 Londono, Isabela    12 IA-MR                  29.59      29.85         14  
  6 McKee, Yesenia A    11 IA-MR                  29.39      30.25         13  
  7 Modni, Hanna R      12 BBSC-MR                30.39      30.98         11.5
  7 McNamara, Jane      12 BBSC-MR                30.51      30.98         11.5
  9 Barsony, Amber      11 HAA-MR                 30.15      31.02          9  
 10 Bilich, Paige L     12 IA-MR                  36.65      31.65          7  
 11 Zhu, Melody         11 HAA-MR                 32.37      31.70          6  
 12 Leary, Erin         11 Tmsuffolk-MR           33.13      32.40          5  
 13 Raber, Isabella M   12 BBSC-MR                32.46      33.37          4  
 14 Paz, Adriana I      12 BBSC-MR                32.90      33.55          3  
 15 Lei, Florence       11 CIY-MR                 34.00      34.09          2  
 16 Ottmann, Kate D     12 IA-MR                  36.00      34.59          1  
 17 Combs, Elizabeth    12 HAA-MR                 34.22      34.77        
 18 Obrycki, Sandra     11 IA-MR                1:00.00      37.59        
 19 Schubel, Sarah K    12 HAA-MR                 35.88      37.60        
 20 Kohli, Diya         11 Tmsuffolk-MR           37.85      38.83        
 21 Kukreja, Samara     12 Tmsuffolk-MR           40.70      38.99        
 22 Karlova, Katherine  11 Three Village-MR       35.00      39.30        
 23 Gustafson, Ava J    11 IA-MR                1:00.00      41.20        
 24 Stevens, Amanda J   11 Three Village-MR       38.21      42.72        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chau, Germayne T    12 CIY-MR               1:04.03    1:00.68         20  
                  29.66     1:00.68 (31.02)                                        
  2 Dwyer, Bridget E    12 CIY-MR               1:01.44    1:01.26         17  
                  29.38     1:01.26 (31.88)                                        
  3 Caminiti, Christin  12 CIY-MR               1:02.95    1:01.83         16  
                  29.84     1:01.83 (31.99)                                        
  4 Chen, Alanna M      12 CIY-MR               1:03.67    1:01.98         15  
                  29.77     1:01.98 (32.21)                                        
  5 Horan, Brenna       12 IA-MR                     NT    1:03.92         14  
                  30.28     1:03.92 (33.64)                                        
  6 Maio, Kate          12 BBSC-MR              1:04.18    1:04.14         13  
                  31.33     1:04.14 (32.81)                                        
  7 McKee, Yesenia A    11 IA-MR                1:05.46    1:04.26         12  
                  30.99     1:04.26 (33.27)                                        
  8 Johannsen, Erin     11 HAA-MR               1:03.73    1:04.94         11  
                  31.50     1:04.94 (33.44)                                        
  9 Kazlauskas, Saige   12 HAA-MR               1:03.84    1:06.10          9  
                  30.83     1:06.10 (35.27)                                        
 10 Londono, Isabela    12 IA-MR                1:06.50    1:07.43          7  
                  31.95     1:07.43 (35.48)                                        
 11 Barsony, Amber      11 HAA-MR               1:09.00    1:10.95          6  
                  33.23     1:10.95 (37.72)                                        
 12 Dansker, Renee M    11 CIY-MR               1:11.60    1:11.79          5  
                  33.73     1:11.79 (38.06)                                        
 13 Leary, Erin         11 Tmsuffolk-MR         1:13.45    1:12.35          4  
                  34.90     1:12.35 (37.45)                                        
 14 Libohova, Anna      12 Three Village-MR     1:11.93    1:14.27          3  
                  34.99     1:14.27 (39.28)                                        
 15 DeSantis, Lauren N  11 IA-MR                1:22.85    1:19.92          2  
                  36.16     1:19.92 (43.76)                                        
 16 Combs, Elizabeth    12 HAA-MR               1:46.24    1:20.86          1  
                  38.24     1:20.86 (42.62)                                        
 17 Claps, Abigail R    11 HAA-MR               1:16.19    1:20.89        
                  38.48     1:20.89 (42.41)                                        
 18 Kohli, Diya         11 Tmsuffolk-MR         1:26.84    1:27.34        
                  40.02     1:27.34 (47.32)                                        
 19 Stevens, Amanda J   11 Three Village-MR     1:31.64    1:28.88        
                  42.35     1:28.88 (46.53)                                        
 20 Kukreja, Samara     12 Tmsuffolk-MR         1:34.63    1:29.44        
                  41.55     1:29.44 (47.89)                                        
 21 Park, Emma J        11 IA-MR                1:36.37    1:33.85        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McKee, Yesenia A    11 IA-MR                2:23.52    2:20.11         20  
                  32.29     1:07.85 (35.56)     1:44.58 (36.73)     2:20.11 (35.53)
  2 Chau, Germayne T    12 CIY-MR               2:27.41    2:20.74         17  
                  31.93     1:08.96 (37.03)     1:46.66 (37.70)     2:20.74 (34.08)
  3 McNamara, Jane      12 BBSC-MR              2:28.92    2:23.85         16  
                  33.10     1:10.50 (37.40)     1:47.73 (37.23)     2:23.85 (36.12)
  4 Zhu, Melody         11 HAA-MR               3:00.16    2:31.39         15  
                  33.34     1:11.70 (38.36)     1:51.88 (40.18)     2:31.39 (39.51)
  5 Raber, Isabella M   12 BBSC-MR              2:32.58    2:31.62         14  
                  34.97     1:14.57 (39.60)     1:54.98 (40.41)     2:31.62 (36.64)
  6 Libohova, Anna      12 Three Village-MR     2:41.89    2:35.81         13  
                  33.99     1:13.23 (39.24)     1:55.03 (41.80)     2:35.81 (40.78)
  7 Dansker, Renee M    11 CIY-MR               2:42.15    2:37.17         12  
                  34.69     1:13.99 (39.30)     1:55.67 (41.68)     2:37.17 (41.50)
  8 Kukreja, Samara     12 Tmsuffolk-MR         3:28.48    3:00.71         11  
                  40.17     1:26.68 (46.51)     2:16.08 (49.40)     3:00.71 (44.63)
  9 Rao, Shivani        12 HAA-MR               3:47.43    3:20.75          9  
                                  42.86 ( )   3:20.75 (2:37.89)                    
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chau, Germayne T    12 CIY-MR                 29.20      29.86         20  
  2 Dobrzynski, Tercia  12 IA-MR                  31.63      32.23         17  
  3 Kazlauskas, Saige   12 HAA-MR                 32.49      32.79         16  
  4 Modni, Hanna R      12 BBSC-MR                33.74      33.93         15  
  5 Johannsen, Erin     11 HAA-MR                 34.05      34.34         14  
  6 Londono, Isabela    12 IA-MR                  35.98      35.43         13  
  7 Horan, Brenna       12 IA-MR                  37.09      36.18         12  
  8 Bilich, Paige L     12 IA-MR                  46.24      36.81         11  
  9 Barsony, Amber      11 HAA-MR                 36.17      37.49          9  
 10 Zhu, Melody         11 HAA-MR                 38.99      37.67          7  
 11 Lei, Florence       11 CIY-MR                 38.48      38.27          6  
 12 Dansker, Renee M    11 CIY-MR                 39.82      39.59          5  
 13 Combs, Elizabeth    12 HAA-MR                 40.66      39.93          3  
 14 Kohli, Diya         11 Tmsuffolk-MR           44.24      40.75          4  
 15 Paz, Adriana I      12 BBSC-MR                41.89      41.62          2  
 16 Schubel, Sarah K    12 HAA-MR                 42.22      42.24          1  
 17 Obrycki, Sandra     11 IA-MR                1:00.00      42.45        
 18 Ottmann, Kate D     12 IA-MR                  44.15      42.57        
 19 Rao, Shivani        12 HAA-MR                 43.90      43.02        
 20 Stevens, Amanda J   11 Three Village-MR       46.45      43.55        
 21 Gustafson, Ava J    11 IA-MR                1:00.00      44.23        
 22 Karlova, Katherine  11 Three Village-MR       40.00      44.43        
 23 Raber, Isabella M   12 BBSC-MR                42.34      44.62        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Donlevy, Maggie M   12 CIY-MR               1:08.26    1:05.28         20  
                  32.16     1:05.28 (33.12)                                        
  2 Chau, Germayne T    12 CIY-MR               1:06.44    1:07.87         17  
                  33.37     1:07.87 (34.50)                                        
  3 Kazlauskas, Saige   12 HAA-MR                    NT    1:10.69         16  
                  34.07     1:10.69 (36.62)                                        
  4 Dwyer, Bridget E    12 CIY-MR               1:17.78    1:12.85         15  
                  35.36     1:12.85 (37.49)                                        
  5 Modni, Hanna R      12 BBSC-MR              1:13.89    1:14.50         14  
                  36.11     1:14.50 (38.39)                                        
  6 Johannsen, Erin     11 HAA-MR               1:13.50    1:15.12         13  
                  36.85     1:15.12 (38.27)                                        
  7 Chen, Alanna M      12 CIY-MR               1:18.74    1:15.41         12  
                  36.97     1:15.41 (38.44)                                        
  8 Mond, Jenna         12 Three Village-MR     1:22.41    1:19.15         11  
                  38.84     1:19.15 (40.31)                                        
  9 McNamara, Jane      12 BBSC-MR              1:16.54    1:19.72          9  
                  39.24     1:19.72 (40.48)                                        
 10 Wojciechowski, Nat  11 IA-MR                1:21.63    1:20.80          7  
                  38.62     1:20.80 (42.18)                                        
 11 Libohova, Anna      12 Three Village-MR     1:20.72    1:21.51          6  
                  39.64     1:21.51 (41.87)                                        
 12 Leary, Erin         11 Tmsuffolk-MR         1:24.28    1:21.74          5  
 13 Barsony, Amber      11 HAA-MR               1:29.00    1:23.78          4  
                  40.01     1:23.78 (43.77)                                        
 14 Donlevy, Jeannie L  11 CIY-MR               1:28.44    1:29.17          3  
 15 Combs, Elizabeth    12 HAA-MR               1:49.80    1:30.11          2  
 16 Kohli, Diya         11 Tmsuffolk-MR         1:42.38    1:30.36          1  
                  43.07     1:30.36 (47.29)                                        
 17 Claps, Abigail R    11 HAA-MR               1:29.82    1:31.82        
 18 DeSantis, Lauren N  11 IA-MR                1:35.36    1:32.08        
                  44.05     1:32.08 (48.03)                                        
 19 Kukreja, Samara     12 Tmsuffolk-MR         1:43.03    1:34.33        
 20 Stevens, Amanda J   11 Three Village-MR     1:42.61    1:35.53        
                  46.11     1:35.53 (49.42)                                        
 21 Schubel, Sarah K    12 HAA-MR               1:35.06    1:35.90        
                  44.32     1:35.90 (51.58)                                        
 22 Park, Emma J        11 IA-MR                1:43.13    1:38.14        
                  45.37     1:38.14 (52.77)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Phelan, Denise G    11 Tmsuffolk-MR           37.24      36.81         20  
  2 Donlevy, Maggie M   12 CIY-MR                 38.18      36.83         17  
  3 Londono, Isabela    12 IA-MR                  40.22      39.07         16  
  4 Horan, Brenna       12 IA-MR                  40.83      39.77         15  
  5 Kazlauskas, Saige   12 HAA-MR                 39.00      39.97         14  
  6 Johannsen, Erin     11 HAA-MR                 39.97      40.80         13  
  7 Modni, Hanna R      12 BBSC-MR                39.93      41.06         12  
  8 Dobrzynski, Tercia  12 IA-MR                  40.14      42.08         11  
  9 Maio, Kate          12 BBSC-MR                41.66      42.58          9  
 10 McNamara, Jane      12 BBSC-MR                42.07      43.01          7  
 11 Wojciechowski, Nat  11 IA-MR                  44.13      44.00          6  
 12 Libohova, Anna      12 Three Village-MR       43.77      44.72          5  
 13 Combs, Elizabeth    12 HAA-MR                 45.28      45.37          4  
 14 Dansker, Renee M    11 CIY-MR                 46.16      46.32          3  
 15 Claps, Abigail R    11 HAA-MR                 47.56      47.89          2  
 16 Kohli, Diya         11 Tmsuffolk-MR           52.97      49.51          1  
 17 Kukreja, Samara     12 Tmsuffolk-MR           49.69      50.97        
 18 DeSantis, Lauren N  11 IA-MR                  48.96      51.24        
 -- Schubel, Sarah K    12 HAA-MR                    NT         DQ        
 -- Barsony, Amber      11 HAA-MR                 41.64         DQ        
 -- Park, Emma J        11 IA-MR                  49.96         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chau, Germayne T    12 CIY-MR               1:20.08    1:19.17         20  
                  38.37     1:19.17 (40.80)                                        
  2 McKee, Yesenia A    11 IA-MR                1:19.93    1:19.97         17  
                  38.19     1:19.97 (41.78)                                        
  3 Zhu, Melody         11 HAA-MR               1:31.65    1:27.28         16  
                  42.64     1:27.28 (44.64)                                        
  4 Johannsen, Erin     11 HAA-MR               1:25.32    1:27.82         15  
                  41.61     1:27.82 (46.21)                                        
  5 McNamara, Jane      12 BBSC-MR              1:32.10    1:31.17         14  
                  42.63     1:31.17 (48.54)                                        
  6 Leary, Erin         11 Tmsuffolk-MR         1:38.11    1:31.32         13  
                  44.77     1:31.32 (46.55)                                        
  7 Bilich, Paige L     12 IA-MR                     NT    1:31.87         12  
                  43.63     1:31.87 (48.24)                                        
  8 Barsony, Amber      11 HAA-MR               1:39.58    1:31.94         11  
                  44.05     1:31.94 (47.89)                                        
  9 Paz, Adriana I      12 BBSC-MR              1:34.95    1:36.55          9  
                  44.60     1:36.55 (51.95)                                        
 10 Lei, Florence       11 CIY-MR               1:42.08    1:38.54          7  
                  47.19     1:38.54 (51.35)                                        
 11 Ottmann, Kate D     12 IA-MR                2:00.00    1:41.09          6  
                  48.77     1:41.09 (52.32)                                        
 12 Dansker, Renee M    11 CIY-MR               2:12.41    1:41.53          5  
                  48.03     1:41.53 (53.50)                                        
 13 Rao, Shivani        12 HAA-MR               1:46.97    1:48.76          4  
                  53.70     1:48.76 (55.06)                                        
 14 Karlova, Katherine  11 Three Village-MR     1:45.00    1:51.08          3  
                  53.72     1:51.08 (57.36)                                        
 15 Kukreja, Samara     12 Tmsuffolk-MR         1:57.02    1:52.18          2  
 16 Kohli, Diya         11 Tmsuffolk-MR         1:59.80    1:54.32          1  
                  52.08   1:54.32 (1:02.24)                                        
 17 Stevens, Amanda J   11 Three Village-MR     2:01.88    2:05.15        
                  59.67   2:05.15 (1:05.48)                                        
 -- Schubel, Sarah K    12 HAA-MR               2:14.38         DQ        
 -- Combs, Elizabeth    12 HAA-MR               1:38.23         DQ        
                  45.71          DQ (58.35)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kazlauskas, Saige   12 HAA-MR                 31.07      31.49         20  
  2 Maio, Kate          12 BBSC-MR                31.26      31.85         17  
  3 Dobrzynski, Tercia  12 IA-MR                  32.51      31.91         16  
  4 Caminiti, Christin  12 CIY-MR                 32.63      32.71         14.5
  4 Horan, Brenna       12 IA-MR                  31.90      32.71         14.5
  6 Modni, Hanna R      12 BBSC-MR                32.95      32.99         13  
  7 Mond, Jenna         12 Three Village-MR       33.19      34.04         12  
  8 Johannsen, Erin     11 HAA-MR                 33.04      34.36         11  
  9 McKee, Yesenia A    11 IA-MR                  37.75      35.81          9  
 10 Barsony, Amber      11 HAA-MR                 36.31      35.93          7  
 11 McNamara, Jane      12 BBSC-MR                38.00      37.12          6  
 12 Donlevy, Jeannie L  11 CIY-MR                 40.18      40.08          5  
 13 Wojciechowski, Nat  11 IA-MR                  38.22      40.22          4  
 14 DeSantis, Lauren N  11 IA-MR                  42.78      43.32          3  
 15 Stevens, Amanda J   11 Three Village-MR       47.00      44.55          2  
 -- Claps, Abigail R    11 HAA-MR                 38.83         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dobrzynski, Tercia  12 IA-MR                1:14.64    1:11.27         20  
                  32.26     1:11.27 (39.01)                                        
  2 Kazlauskas, Saige   12 HAA-MR               1:17.74    1:12.51         17  
                  33.38     1:12.51 (39.13)                                        
  3 Modni, Hanna R      12 BBSC-MR              1:16.17    1:16.37         16  
  4 Zhu, Melody         11 HAA-MR                    NT    1:20.17         15  
                  37.67     1:20.17 (42.50)                                        
  5 Barsony, Amber      11 HAA-MR                    NT    1:20.28         14  
                  37.20     1:20.28 (43.08)                                        
  6 Libohova, Anna      12 Three Village-MR     1:25.59    1:21.98         13  
                  38.04     1:21.98 (43.94)                                        
  7 Leary, Erin         11 Tmsuffolk-MR         1:27.61    1:24.67         12  
                  36.55     1:24.67 (48.12)                                        
  8 Bilich, Paige L     12 IA-MR                     NT    1:25.70         11  
                  38.38     1:25.70 (47.32)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Donlevy, Maggie M   12 CIY-MR               2:32.47    2:25.92         20  
                  30.67     1:06.90 (36.23)     1:52.23 (45.33)     2:25.92 (33.69)
  2 Chau, Germayne T    12 CIY-MR               2:35.15    2:31.50         17  
                  33.40     1:09.69 (36.29)     1:55.31 (45.62)     2:31.50 (36.19)
  3 Dobrzynski, Tercia  12 IA-MR                2:27.27    2:33.84         16  
                  33.11     1:11.89 (38.78)     1:59.41 (47.52)     2:33.84 (34.43)
  4 Caminiti, Christin  12 CIY-MR               2:42.87    2:37.55         15  
                  35.37     1:18.24 (42.87)     2:03.74 (45.50)     2:37.55 (33.81)
  5 Dwyer, Bridget E    12 CIY-MR               2:40.58    2:38.56         14  
                  38.56     1:18.83 (40.27)     2:05.05 (46.22)     2:38.56 (33.51)
  6 McKee, Yesenia A    11 IA-MR                2:42.36    2:38.72         13  
                  37.16     1:17.73 (40.57)     2:03.25 (45.52)     2:38.72 (35.47)
  7 Mond, Jenna         12 Three Village-MR     2:49.61    2:42.44         12  
                  35.78     1:16.99 (41.21)     2:05.80 (48.81)     2:42.44 (36.64)
  8 Chen, Alanna M      12 CIY-MR               2:41.89    2:44.56         11  
                  36.84     1:19.78 (42.94)     2:09.37 (49.59)     2:44.56 (35.19)
  9 McNamara, Jane      12 BBSC-MR              3:14.78    2:45.61          9  
                  38.48     1:17.52 (39.04)     2:09.36 (51.84)     2:45.61 (36.25)
 10 Libohova, Anna      12 Three Village-MR     3:02.12    2:54.03          7  
                  38.41     1:22.17 (43.76)     2:15.19 (53.02)     2:54.03 (38.84)
 11 Leary, Erin         11 Tmsuffolk-MR         3:05.90    2:54.11          6  
                  37.27     1:20.54 (43.27)     2:12.22 (51.68)     2:54.11 (41.89)
 12 Dansker, Renee M    11 CIY-MR               3:12.00    3:00.20          5  
                  42.03     1:26.12 (44.09)     2:21.36 (55.24)     3:00.20 (38.84)
 13 Donlevy, Jeannie L  11 CIY-MR               3:16.37    3:06.29          4  
                  42.64     1:32.82 (50.18)     2:24.56 (51.74)     3:06.29 (41.73)
 -- Barsony, Amber      11 HAA-MR                    NT         DQ        
                  36.03     1:18.89 (42.86)     2:11.04 (52.15)          DQ (39.56)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cross Island YMCA Barracudas-MR  'A'        1:49.78    1:50.83         40  
     1) Chau, Germayne T 12             2) Chen, Alanna M 12              
     3) Dwyer, Bridget E 12             4) Donlevy, Maggie M 12           
                  27.70       56.22 (28.52)     1:23.60 (27.38)     1:50.83 (27.23)
  2 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                 1:57.98    2:07.52         34  
     1) Kazlauskas, Saige 12            2) Barsony, Amber 11              
     3) Schubel, Sarah K 12             4) Claps, Abigail R 11            
                  28.61       58.75 (30.14)   2:07.52 (1:08.77)                    
 -- Hauppauge Swim Club-MR  'B'                 1:58.00         DQ        
     1) Johannsen, Erin 11              2) Combs, Elizabeth 12            
     3) Scott, Brianne P 11             4) Scott, Caitlin M 12            
                  29.30     1:07.54 (38.24)     1:49.26 (41.72)          DQ (39.61)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                 2:15.62    2:15.98         40  
     1) Johannsen, Erin 11              2) Boudreau, Shannon 12           
     3) Kazlauskas, Saige 12            4) Barsony, Amber 11              
                  33.71     1:13.73 (40.02)     1:45.62 (31.89)     2:15.98 (30.36)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Klis, Alexandra     13 HAA-MR                 27.28      27.86         20  
  2 Eterno, Olivia J    13 HAA-MR                 27.74      27.93         17  
  3 Connors, Grace C    13 BBSC-MR                27.83      28.09         16  
  4 Donlevy, Kelly A    14 CIY-MR                 27.70      28.22         15  
  5 Nyhus, Amanda       13 HAA-MR                 29.50      28.90         14  
  6 Bourquin, Alyssa R  13 BBSC-MR                28.74      29.13         13  
  7 Kramer, Kylie S     14 Three Village-MR       27.86      29.14         12  
  8 Pikulik, Danielle   14 HAA-MR                 27.95      29.20         11  
  9 Cybulski, Brianna   13 IA-MR                  28.60      29.69          9  
 10 Genao, Sophia K     13 Three Village-MR       30.11      29.77          7  
 11 Kim, Carsi M        13 BBSC-MR                29.60      29.89          6  
 12 Modni, Josephine A  13 BBSC-MR                29.01      30.32          5  
 13 Gallagher, Kaylee   13 HAA-MR                 30.98      31.61          4  
 14 Gerlach, Taryn M    13 HAA-MR                 30.01      31.80          3  
 15 Rowan, Paige V      13 IA-MR                  33.69      32.48          2  
 16 Sobhy, Sabina M     13 BBSC-MR                31.88      32.86          1  
 17 Raimondi, Ashley J  13 BBSC-MR                32.36      32.96        
 18 Zara, Angelica M    13 HAA-MR                 32.86      33.14        
 19 Cohen, Hannah E     13 BBSC-MR                32.49      33.44        
 20 Byrne, Gianna R     13 HAA-MR                 33.69      35.81        
 21 Abtey, Kaitlyn      13 HAA-MR                 36.49      38.30        
 22 Clever, Laura D     13 Three Village-MR       42.53      40.85        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wetherbee, Hailey   14 IA-MR                  56.94      59.39         20  
                  27.91       59.39 (31.48)                                        
  2 Donlevy, Kelly A    14 CIY-MR               1:01.32    1:00.06         17  
                  28.96     1:00.06 (31.10)                                        
  3 Nyhus, Amanda       13 HAA-MR               1:00.51    1:00.80         16  
                  29.39     1:00.80 (31.41)                                        
  4 Klis, Alexandra     13 HAA-MR                 58.99    1:01.21         15  
                  29.72     1:01.21 (31.49)                                        
  5 Eterno, Olivia J    13 HAA-MR               1:00.17    1:02.22         14  
                  30.03     1:02.22 (32.19)                                        
  6 Kim, Carsi M        13 BBSC-MR              1:03.53    1:03.99         13  
                  30.69     1:03.99 (33.30)                                        
  7 Modni, Josephine A  13 BBSC-MR              1:02.58    1:04.37         12  
                  30.85     1:04.37 (33.52)                                        
  8 Genao, Sophia K     13 Three Village-MR     1:07.55    1:05.48         11  
                  31.03     1:05.48 (34.45)                                        
  9 Ng, Melanie Z       13 CIY-MR               1:07.27    1:05.65          9  
                  31.44     1:05.65 (34.21)                                        
 10 Bourquin, Alyssa R  13 BBSC-MR              1:03.50    1:06.11          7  
                  31.51     1:06.11 (34.60)                                        
 11 Cordova, Cara E     13 CIY-MR               1:08.32    1:10.15          6  
 12 Rowan, Paige V      13 IA-MR                1:15.53    1:10.39          5  
 13 Gallagher, Kaylee   13 HAA-MR               1:11.20    1:12.70          4  
                  33.30     1:12.70 (39.40)                                        
 14 Collett, Hannah G   13 HAA-MR               1:11.31    1:13.39          3  
                  34.53     1:13.39 (38.86)                                        
 15 Byrne, Gianna R     13 HAA-MR               1:19.49    1:14.98          2  
                  35.75     1:14.98 (39.23)                                        
 16 Michels, Emily      13 HAA-MR               1:16.99    1:15.97          1  
                  35.26     1:15.97 (40.71)                                        
 17 Zara, Angelica M    13 HAA-MR               1:13.69    1:16.02        
                  35.60     1:16.02 (40.42)                                        
 18 Clever, Laura D     13 Three Village-MR     1:32.95    1:27.74        
                  41.61     1:27.74 (46.13)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Donlevy, Kelly A    14 CIY-MR               2:12.19    2:12.77         20  
  2 Nyhus, Amanda       13 HAA-MR               2:20.66    2:15.80         17  
  3 Eterno, Olivia J    13 HAA-MR               2:14.87    2:16.02         16  
  4 Bourquin, Alyssa R  13 BBSC-MR              2:18.39    2:18.65         15  
  5 Genao, Sophia K     13 Three Village-MR     2:26.60    2:22.51         14  
  6 Modni, Josephine A  13 BBSC-MR              2:16.62    2:22.75         13  
  7 Byrne, Gianna R     13 HAA-MR               2:52.70    2:44.49         12  
                  41.07     1:32.43 (51.36)   2:44.49 (1:12.06)                    
  8 Raimondi, Ashley J  13 BBSC-MR              2:37.50    2:44.59          9  
                  36.70     1:17.47 (40.77)     1:59.26 (41.79)     2:44.59 (45.33)
  9 Cohen, Hannah E     13 BBSC-MR              2:39.43    2:45.03         11  
                  35.26     1:15.34 (40.08)     1:57.37 (42.03)     2:45.03 (47.66)
 10 Gallagher, Kaylee   13 HAA-MR               2:43.07    2:46.29          6  
                  42.31     1:38.46 (56.15)     2:36.92 (58.46)      2:46.29 (9.37)
 11 Zara, Angelica M    13 HAA-MR               2:46.86    2:52.77          5  
                  37.80     1:20.22 (42.42)     2:04.64 (44.42)     2:52.77 (48.13)
 12 Abtey, Kaitlyn      13 HAA-MR                    NT    3:00.79          7  
                  35.73     1:17.88 (42.15)     2:02.38 (44.50)     3:00.79 (58.41)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Klis, Alexandra     13 HAA-MR               1:03.61    1:04.63         20  
                  31.36     1:04.63 (33.27)                                        
  2 Kramer, Kylie S     14 Three Village-MR     1:08.50    1:07.15         17  
                  33.67     1:07.15 (33.48)                                        
  3 Donlevy, Kelly A    14 CIY-MR               1:06.63    1:09.42         16  
                  33.98     1:09.42 (35.44)                                        
  4 Cybulski, Brianna   13 IA-MR                1:10.35    1:09.69         15  
                  33.58     1:09.69 (36.11)                                        
  5 Pikulik, Danielle   14 HAA-MR               1:09.62    1:12.40         14  
  6 Genao, Sophia K     13 Three Village-MR     1:15.13    1:13.16         13  
                  35.46     1:13.16 (37.70)                                        
  7 Ng, Melanie Z       13 CIY-MR               1:13.39    1:13.19         12  
                  34.81     1:13.19 (38.38)                                        
  8 Nyhus, Amanda       13 HAA-MR               1:11.99    1:13.89         11  
                  35.40     1:13.89 (38.49)                                        
  9 Kim, Carsi M        13 BBSC-MR              1:13.82    1:15.35          9  
                  36.32     1:15.35 (39.03)                                        
 10 Eterno, Olivia J    13 HAA-MR               1:15.10    1:16.58          7  
                  36.65     1:16.58 (39.93)                                        
 11 Bourquin, Alyssa R  13 BBSC-MR              1:12.89    1:16.78          6  
                  38.04     1:16.78 (38.74)                                        
 12 Connors, Grace C    13 BBSC-MR              1:16.51    1:16.92          5  
                  37.24     1:16.92 (39.68)                                        
 13 Modni, Josephine A  13 BBSC-MR              1:12.31    1:17.71          4  
                  38.44     1:17.71 (39.27)                                        
 14 Gerlach, Taryn M    13 HAA-MR               1:17.47    1:18.55          3  
                  38.64     1:18.55 (39.91)                                        
 15 Sobhy, Sabina M     13 BBSC-MR              1:18.55    1:19.28          2  
                  39.06     1:19.28 (40.22)                                        
 16 Raimondi, Ashley J  13 BBSC-MR              1:20.47    1:25.32          1  
                  42.07     1:25.32 (43.25)                                        
 17 Cohen, Hannah E     13 BBSC-MR              1:25.79    1:25.38        
                  41.38     1:25.38 (44.00)                                        
 18 Zara, Angelica M    13 HAA-MR               1:30.16    1:27.52        
                  42.29     1:27.52 (45.23)                                        
 19 Byrne, Gianna R     13 HAA-MR               1:30.93    1:30.01        
                  43.44     1:30.01 (46.57)                                        
 20 Clever, Laura D     13 Three Village-MR     1:46.87    1:43.90        
                  49.89     1:43.90 (54.01)                                        
 -- Rowan, Paige V      13 IA-MR                2:00.00         DQ        
                  38.80          DQ (42.89)                                        
 -- Abtey, Kaitlyn      13 HAA-MR               1:32.29         DQ        
                  48.10          DQ (50.61)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cybulski, Brianna   13 IA-MR                2:27.34    2:26.40         20  
                  35.67     1:12.84 (37.17)     1:50.48 (37.64)     2:26.40 (35.92)
  2 Wetherbee, Hailey   14 IA-MR                2:25.00    2:28.58         17  
                  34.77     1:11.50 (36.73)     1:50.09 (38.59)     2:28.58 (38.49)
  3 Nyhus, Amanda       13 HAA-MR               2:35.87    2:36.79         16  
                  36.58     1:15.65 (39.07)     1:56.86 (41.21)     2:36.79 (39.93)
  4 Genao, Sophia K     13 Three Village-MR     2:35.00    2:39.21         15  
                  36.46     1:16.30 (39.84)   2:39.21 (1:22.91)                    
  5 Sobhy, Sabina M     13 BBSC-MR              2:44.00    2:47.29         14  
                  39.24     1:21.25 (42.01)     2:04.68 (43.43)     2:47.29 (42.61)
  6 Michels, Emily      13 HAA-MR               3:11.19    3:09.16         13  
                  45.47     1:34.19 (48.72)     2:24.00 (49.81)     3:09.16 (45.16)
  7 Zara, Angelica M    13 HAA-MR                    NT    3:10.93         12  
                  43.86     1:32.97 (49.11)     2:23.73 (50.76)     3:10.93 (47.20)
  8 Byrne, Gianna R     13 HAA-MR                    NT    3:13.00         11  
                  45.95     1:35.04 (49.09)   3:13.00 (1:37.96)                    
  9 Collett, Hannah G   13 HAA-MR               3:20.31    3:19.78          9  
                  47.90   3:19.78 (2:31.88)                                        
 -- Eterno, Olivia J    13 HAA-MR               2:42.66         DQ        
                  41.53     1:25.23 (43.70)     2:08.55 (43.32)          DQ (43.10)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wetherbee, Hailey   14 IA-MR                1:10.59    1:13.87         20  
                  34.96     1:13.87 (38.91)                                        
  2 Cybulski, Brianna   13 IA-MR                1:17.01    1:18.55         17  
                  37.83     1:18.55 (40.72)                                        
  3 Ng, Melanie Z       13 CIY-MR               1:18.42    1:19.98         16  
                  37.87     1:19.98 (42.11)                                        
  4 Cordova, Cara E     13 CIY-MR               1:19.17    1:20.04         15  
                  38.79     1:20.04 (41.25)                                        
  5 Donlevy, Kelly A    14 CIY-MR               1:20.85    1:20.60         14  
                  38.20     1:20.60 (42.40)                                        
  6 Modni, Josephine A  13 BBSC-MR              1:18.86    1:21.51         13  
                  39.57     1:21.51 (41.94)                                        
  7 Bourquin, Alyssa R  13 BBSC-MR              1:23.97    1:23.80         12  
                  41.01     1:23.80 (42.79)                                        
  8 Genao, Sophia K     13 Three Village-MR     1:22.16    1:24.24         11  
                  40.54     1:24.24 (43.70)                                        
  9 Nyhus, Amanda       13 HAA-MR               1:29.52    1:28.14          9  
 10 Eterno, Olivia J    13 HAA-MR               1:33.56    1:30.84          7  
                  43.01     1:30.84 (47.83)                                        
 11 Kim, Carsi M        13 BBSC-MR              1:30.05    1:31.35          6  
                  42.98     1:31.35 (48.37)                                        
 12 Michels, Emily      13 HAA-MR               1:34.30    1:37.39          5  
                  45.76     1:37.39 (51.63)                                        
 13 Zara, Angelica M    13 HAA-MR               1:32.56    1:37.52          4  
                  45.14     1:37.52 (52.38)                                        
 14 Collett, Hannah G   13 HAA-MR               1:38.79    1:42.70          3  
                  48.14     1:42.70 (54.56)                                        
 15 Clever, Laura D     13 Three Village-MR     1:54.01    1:53.48          2  
 -- Rowan, Paige V      13 IA-MR                1:43.88         DQ        
                  45.61          DQ (50.55)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ng, Melanie Z       13 CIY-MR               2:48.95    2:55.13         20  
                  40.23     1:24.40 (44.17)     2:09.42 (45.02)     2:55.13 (45.71)
  2 Gerlach, Taryn M    13 HAA-MR                    NT    3:11.77         17  
                  41.76     1:29.97 (48.21)     2:20.67 (50.70)     3:11.77 (51.10)
  3 Zara, Angelica M    13 HAA-MR                    NT    3:21.79         16  
                  45.65     1:36.84 (51.19)     2:29.59 (52.75)     3:21.79 (52.20)
  4 Abtey, Kaitlyn      13 HAA-MR                    NT    3:50.64         15  
                  52.63     1:50.83 (58.20)   2:50.91 (1:00.08)     3:50.64 (59.73)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nyhus, Amanda       13 HAA-MR               1:11.08    1:15.93         20  
                  35.87     1:15.93 (40.06)                                        
  2 Ng, Melanie Z       13 CIY-MR               1:26.07    1:20.32         17  
                  36.59     1:20.32 (43.73)                                        
  3 Sobhy, Sabina M     13 BBSC-MR              1:23.22    1:22.05         16  
                  37.94     1:22.05 (44.11)                                        
  4 Eterno, Olivia J    13 HAA-MR               1:24.41    1:23.55         15  
                  38.36     1:23.55 (45.19)                                        
  5 Rowan, Paige V      13 IA-MR                1:36.31    1:27.31         14  
                  39.01     1:27.31 (48.30)                                        
  6 Gallagher, Kaylee   13 HAA-MR               1:36.95    1:34.44         13  
                  42.06     1:34.44 (52.38)                                        
  7 Clever, Laura D     13 Three Village-MR     1:30.00    1:59.02         12  
                  56.05   1:59.02 (1:02.97)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cybulski, Brianna   13 IA-MR                2:28.31    2:27.90         20  
                  34.54     1:12.38 (37.84)     1:55.28 (42.90)     2:27.90 (32.62)
  2 Klis, Alexandra     13 HAA-MR               2:28.66    2:29.82         17  
                  31.61     1:08.01 (36.40)     1:53.75 (45.74)     2:29.82 (36.07)
  3 Modni, Josephine A  13 BBSC-MR              2:32.72    2:37.12         16  
                  34.56     1:14.91 (40.35)     2:00.00 (45.09)     2:37.12 (37.12)
  4 Ng, Melanie Z       13 CIY-MR               2:38.47    2:37.74         15  
                  34.41     1:15.14 (40.73)     2:02.20 (47.06)     2:37.74 (35.54)
  5 Cordova, Cara E     13 CIY-MR               2:46.63    2:42.98         14  
                  33.10     1:15.17 (42.07)     2:02.80 (47.63)     2:42.98 (40.18)
  6 Eterno, Olivia J    13 HAA-MR               2:46.05    2:47.81         13  
                  36.90     1:18.54 (41.64)     2:10.86 (52.32)     2:47.81 (36.95)
  7 Rowan, Paige V      13 IA-MR                3:30.00    2:56.67         12  
                                1:25.97 ( )     2:17.74 (51.77)     2:56.67 (38.93)
  8 Zara, Angelica M    13 HAA-MR               3:21.10    3:05.88         11  
                  42.89     1:30.47 (47.58)     2:24.35 (53.88)     3:05.88 (41.53)
  9 Collett, Hannah G   13 HAA-MR               3:12.29    3:11.42          9  
                  42.46     1:32.86 (50.40)     2:31.30 (58.44)     3:11.42 (40.12)
 10 Clever, Laura D     13 Three Village-MR     3:15.00    3:35.67          7  
                  52.01     1:48.31 (56.30)   3:35.67 (1:47.36)                    
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                 1:49.75    1:54.99         40  
     1) Klis, Alexandra 13              2) Eterno, Olivia J 13            
     3) Zara, Angelica M 13             4) Nyhus, Amanda 13               
                  26.69       54.42 (27.73)     1:26.70 (32.28)     1:54.99 (28.29)
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                 2:03.28    2:01.10         40  
     1) Klis, Alexandra 13              2) Pikulik, Danielle A 14         
     3) Claps, Emma 13                  4) Eterno, Olivia J 13            
                  29.50     1:04.34 (34.84)     1:33.32 (28.98)     2:01.10 (27.78)
 -- Hauppauge Swim Club-MR  'B'                 2:17.11         DQ        
     1) Nyhus, Amanda 13                2) Gerlach, Taryn M 13            
     3) Holler, Erin E 13               4) Gallagher, Kaylee R 13         
                  32.92     1:11.91 (38.99)     1:51.27 (39.36)          DQ (31.16)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Magee, Brianna R    16 HAA-MR                 24.66      25.50         20  
  2 Hummel, Christina   16 HAA-MR                 26.73      26.54         17  
  3 Pikulik, Nicole     17 HAA-MR                 28.05      27.10         16  
  4 Yavid, Jennifer *   17 Three Village-MR       28.38      28.23         15  
  5 Shiebler, Patricia  16 IA-MR                  26.87      28.34         14  
  6 Jannsen, Cassandra  16 IA-MR                  27.77      28.75         13  
  7 Bernhardt, Sydney   15 Three Village-MR       28.32      28.77         12  
  8 McNamara, Samantha  17 BBSC-MR                28.01      29.18         11  
  9 Bischofberger, Mar  16 HYB-MR                 29.05      29.52          9  
 10 Zhu, Sydney S       15 HAA-MR                 28.84      29.97          7  
 11 McCabe, Danielle M  16 HAA-MR                 30.18      30.96          6  
 12 Stampelos, Georgin  16 Three Village-MR       29.85      31.25          5  
 13 Fuentes, Isabel A   15 Three Village-MR       29.00      32.16          4  
 14 Hansen, Kayla K     17 HAA-MR                 31.55      32.30          3  
 15 Poschmann, Katie G  11 HYB-MR                 31.18      32.66          2  
 16 Damm, Jesse K       17 HAA-MR                 30.52      32.67          1  
 17 Claps, Abigail R    11 HAA-MR                 33.21      35.10        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reynolds, Kerryann  15 HAA-MR                 54.99      56.11         20  
                  27.29       56.11 (28.82)                                        
  2 Magee, Brianna R    16 HAA-MR                 56.28      56.26         17  
                  26.75       56.26 (29.51)                                        
  3 Hummel, Christina   16 HAA-MR                 58.14      58.35         16  
                  27.69       58.35 (30.66)                                        
  4 Jannsen, Cassandra  16 IA-MR                  59.72    1:00.48         15  
                  29.49     1:00.48 (30.99)                                        
  5 Pikulik, Nicole     17 HAA-MR                 59.00    1:00.66         14  
                  28.66     1:00.66 (32.00)                                        
  6 McNamara, Samantha  17 BBSC-MR                58.93    1:02.59         13  
                  30.26     1:02.59 (32.33)                                        
  7 Tutone, Marisa A    17 IA-MR                  55.43    1:03.18         12  
                  30.00     1:03.18 (33.18)                                        
  8 Bernhardt, Sydney   15 Three Village-MR     1:02.35    1:03.23         11  
                  30.09     1:03.23 (33.14)                                        
  9 Yavid, Jennifer *   17 Three Village-MR     1:05.63    1:03.60          9  
                  29.90     1:03.60 (33.70)                                        
 10 Alvarez, Stephanie  15 Three Village-MR     1:03.79    1:04.12          7  
                  30.55     1:04.12 (33.57)                                        
 11 Cody, Rachel A      15 IA-MR                1:01.26    1:04.37          6  
                  30.84     1:04.37 (33.53)                                        
 12 Zhu, Sydney S       15 HAA-MR               1:03.42    1:05.08          5  
                  31.28     1:05.08 (33.80)                                        
 13 Palazzo, Gianna M   16 HAA-MR               1:02.60    1:08.38          4  
                  32.70     1:08.38 (35.68)                                        
 14 Hicks, Alexandra N  17 HAA-MR               1:08.23    1:11.82          3  
                  33.30     1:11.82 (38.52)                                        
 15 Fuentes, Isabel A   15 Three Village-MR     1:05.00    1:17.53          2  
                  35.62     1:17.53 (41.91)                                        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reynolds, Kerryann  15 HAA-MR               1:55.79    1:57.11         20  
                  27.12       56.40 (29.28)     1:26.92 (30.52)     1:57.11 (30.19)
  2 Fleischer, Lindsay  16 HAA-MR               2:02.02    2:02.64         17  
                  28.63       59.13 (30.50)     1:30.90 (31.77)     2:02.64 (31.74)
  3 Gallagher, Liz P    16 HAA-MR               2:02.52    2:04.90         16  
  4 Dominger, Alexa N   15 HAA-MR               2:07.49    2:08.14         15  
                  29.39     1:01.79 (32.40)     1:35.33 (33.54)     2:08.14 (32.81)
  5 Hummel, Christina   16 HAA-MR               2:07.11    2:09.09         14  
                  28.78     1:00.86 (32.08)     1:34.75 (33.89)     2:09.09 (34.34)
  6 McNamara, Samantha  17 BBSC-MR              2:04.53    2:09.13         13  
                  29.62     1:01.92 (32.30)     1:35.69 (33.77)     2:09.13 (33.44)
  7 Shiebler, Patricia  16 IA-MR                2:05.60    2:11.13         12  
                  29.84     1:03.00 (33.16)     1:37.19 (34.19)     2:11.13 (33.94)
  8 Alvarez, Stephanie  15 Three Village-MR     2:18.11    2:15.48         11  
                  31.11   2:15.48 (1:44.37)                                        
  9 Cody, Rachel A      15 IA-MR                2:15.04    2:17.87          9  
                  32.64     1:08.09 (35.45)     1:43.97 (35.88)     2:17.87 (33.90)
 10 Nolan, Mara J       16 HYB-MR               2:19.70    2:19.35          7  
                  30.83     1:05.08 (34.25)     1:42.07 (36.99)     2:19.35 (37.28)
 11 Stampelos, Georgin  16 Three Village-MR     2:22.79    2:22.21          6  
                  32.30     1:08.40 (36.10)     1:45.54 (37.14)     2:22.21 (36.67)
 12 Zhu, Sydney S       15 HAA-MR               2:22.58    2:22.78          5  
                  33.00     1:08.74 (35.74)     1:45.58 (36.84)     2:22.78 (37.20)
 13 Yavid, Jennifer *   17 Three Village-MR     2:25.00    2:23.37          4  
                  32.53     1:08.95 (36.42)   2:23.37 (1:14.42)                    
 14 Poschmann, Katie G  11 HYB-MR               2:29.17    2:29.66          3  
                  33.69     1:13.03 (39.34)     1:52.74 (39.71)     2:29.66 (36.92)
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Thomas, Mackenzie   13 IA-MR                  58.52    1:00.70         20  
                  28.80     1:00.70 (31.90)                                        
  2 Fleischer, Lindsay  16 HAA-MR               1:01.59    1:01.84         17  
                  30.33     1:01.84 (31.51)                                        
  3 Pikulik, Nicole     17 HAA-MR               1:02.14    1:04.17         16  
                  30.95     1:04.17 (33.22)                                        
  4 Reynolds, Kerryann  15 HAA-MR               1:03.25    1:05.00         15  
                  31.95     1:05.00 (33.05)                                        
  5 Dominger, Alexa N   15 HAA-MR               1:07.37    1:06.12         14  
                  32.68     1:06.12 (33.44)                                        
  6 Hummel, Christina   16 HAA-MR               1:06.96    1:06.90         13  
                  32.91     1:06.90 (33.99)                                        
  7 Magee, Brianna R    16 HAA-MR               1:05.29    1:07.75         12  
                  32.69     1:07.75 (35.06)                                        
  8 Bischofberger, Mar  16 HYB-MR               1:11.41    1:09.67         11  
                  32.43     1:09.67 (37.24)                                        
  9 Jannsen, Cassandra  16 IA-MR                1:06.39    1:10.26          9  
                  34.05     1:10.26 (36.21)                                        
 10 Bernhardt, Sydney   15 Three Village-MR     1:10.28    1:10.63          7  
                  34.83     1:10.63 (35.80)                                        
 11 McNamara, Samantha  17 BBSC-MR              1:08.40    1:10.70          6  
                  35.63     1:10.70 (35.07)                                        
 12 Yavid, Jennifer *   17 Three Village-MR     1:20.00    1:11.81          5  
                  34.71     1:11.81 (37.10)                                        
 13 Cody, Rachel A      15 IA-MR                1:14.68    1:17.04          4  
 14 McCabe, Danielle M  16 HAA-MR               1:15.59    1:17.53          3  
                  38.19     1:17.53 (39.34)                                        
 15 Zhu, Sydney S       15 HAA-MR               1:11.58    1:18.17          2  
                  38.09     1:18.17 (40.08)                                        
 16 Damm, Jesse K       17 HAA-MR               1:14.44    1:19.69          1  
                  38.40     1:19.69 (41.29)                                        
 17 Hansen, Kayla K     17 HAA-MR               1:23.28    1:24.78        
 18 Fuentes, Isabel A   15 Three Village-MR     1:25.81    1:27.21        
                  40.74     1:27.21 (46.47)                                        
 19 Claps, Abigail R    11 HAA-MR               1:29.82    1:27.46        
                  41.73     1:27.46 (45.73)                                        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hummel, Christina   16 HAA-MR               2:23.90    2:23.52         20  
                  33.61     1:09.19 (35.58)     1:46.14 (36.95)     2:23.52 (37.38)
  2 McCabe, Katie       16 IA-MR                2:25.02    2:27.21         17  
                  35.45     1:12.47 (37.02)     1:49.88 (37.41)     2:27.21 (37.33)
  3 Bernhardt, Sydney   15 Three Village-MR     2:27.61    2:30.11         16  
                  35.90     1:14.09 (38.19)     1:53.08 (38.99)     2:30.11 (37.03)
  4 Jannsen, Cassandra  16 IA-MR                2:27.22    2:31.53         15  
                  35.30     1:13.28 (37.98)     1:52.16 (38.88)     2:31.53 (39.37)
  5 Yavid, Jennifer *   17 Three Village-MR     2:50.00    2:36.43         14  
                  36.33     1:15.54 (39.21)     1:57.37 (41.83)     2:36.43 (39.06)
  6 Alvarez, Stephanie  15 Three Village-MR     2:40.94    2:38.39         13  
                  37.91     1:18.36 (40.45)     1:58.47 (40.11)     2:38.39 (39.92)
  7 Stampelos, Georgin  16 Three Village-MR     2:34.27    2:39.26         12  
                  38.55     1:18.68 (40.13)     1:59.35 (40.67)     2:39.26 (39.91)
  8 Zhu, Sydney S       15 HAA-MR                    NT    2:44.27         11  
                  40.37     1:21.56 (41.19)     2:03.69 (42.13)     2:44.27 (40.58)
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brant, Eliza N      18 IA-MR                1:06.80    1:07.40         20  
                  32.88     1:07.40 (34.52)                                        
  2 Magee, Brianna R    16 HAA-MR               1:18.38    1:17.97         17  
                  35.27     1:17.97 (42.70)                                        
  3 Pikulik, Nicole     17 HAA-MR               1:14.00    1:18.13         16  
                  36.46     1:18.13 (41.67)                                        
  4 Reynolds, Kerryann  15 HAA-MR               1:22.57    1:18.64         15  
                  37.02     1:18.64 (41.62)                                        
  5 Palazzo, Gianna M   16 HAA-MR               1:18.41    1:24.87         14  
                  40.64     1:24.87 (44.23)                                        
  6 Cody, Rachel A      15 IA-MR                1:22.19    1:27.16         13  
                  41.38     1:27.16 (45.78)                                        
  7 Stampelos, Georgin  16 Three Village-MR     1:25.79    1:29.49         12  
                  41.71     1:29.49 (47.78)                                        
  8 Fuentes, Isabel A   15 Three Village-MR     1:45.00    1:42.11         11  
                  45.63     1:42.11 (56.48)                                        
  9 Gallagher, Kaylee   13 HAA-MR               1:40.71    1:44.41          9  
                  47.92     1:44.41 (56.49)                                        
 -- Yavid, Jennifer *   17 Three Village-MR     1:36.00         DQ        
                  39.77          DQ (44.42)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brant, Eliza N      18 IA-MR                2:24.02    2:24.06         20  
                  33.51     1:09.93 (36.42)     1:47.56 (37.63)     2:24.06 (36.50)
  2 Zhu, Sydney S       15 HAA-MR               2:45.30    2:53.37         17  
                  38.76     1:22.07 (43.31)     2:07.63 (45.56)     2:53.37 (45.74)
  3 Alvarez, Stephanie  15 Three Village-MR     3:00.64    2:58.82         16  
                  41.86     1:27.51 (45.65)     2:12.92 (45.41)     2:58.82 (45.90)
  4 Stampelos, Georgin  16 Three Village-MR     3:01.21    3:05.86         15  
                  42.15     1:29.17 (47.02)     2:17.55 (48.38)     3:05.86 (48.31)
  5 Hansen, Kayla K     17 HAA-MR               3:08.30    3:13.74         14  
                  42.29     1:31.45 (49.16)   3:13.74 (1:42.29)                    
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gallagher, Liz P    16 HAA-MR                 59.05    1:02.81         20  
                  30.10     1:02.81 (32.71)                                        
  2 Reynolds, Kerryann  15 HAA-MR               1:01.49    1:03.87         17  
                  29.85     1:03.87 (34.02)                                        
  3 Magee, Brianna R    16 HAA-MR               1:03.77    1:04.25         16  
                  29.63     1:04.25 (34.62)                                        
  4 Fleischer, Lindsay  16 HAA-MR               1:02.40    1:04.47         15  
                  30.30     1:04.47 (34.17)                                        
  5 Bernhardt, Sydney   15 Three Village-MR     1:11.24    1:09.61         14  
                  33.16     1:09.61 (36.45)                                        
  6 Dominger, Alexa N   15 HAA-MR               1:07.54    1:10.82         13  
                  32.26     1:10.82 (38.56)                                        
  7 Jannsen, Cassandra  16 IA-MR                1:13.23    1:11.66         11.5
                  33.57     1:11.66 (38.09)                                        
  7 Alvarez, Stephanie  15 Three Village-MR     1:08.03    1:11.66         11.5
                  32.38     1:11.66 (39.28)                                        
  9 Shiebler, Patricia  16 IA-MR                1:10.95    1:15.26          9  
                  35.98     1:15.26 (39.28)                                        
 10 Zhu, Sydney S       15 HAA-MR               1:13.51    1:19.78          7  
                  36.33     1:19.78 (43.45)                                        
 11 Fuentes, Isabel A   15 Three Village-MR     1:37.00    1:28.53          6  
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Alvarez, Stephanie  15 Three Village-MR     3:20.41         DQ        
                  30.73     1:03.26 (32.53)     1:39.03 (35.77)          DQ (30.79)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Reynolds, Kerryann  15 HAA-MR               2:13.07    2:20.39         20  
                  29.94     1:06.14 (36.20)     1:50.10 (43.96)     2:20.39 (30.29)
  2 Jannsen, Cassandra  16 IA-MR                2:27.79    2:30.00         17  
                  33.35     1:09.76 (36.41)     1:57.01 (47.25)     2:30.00 (32.99)
  3 McNamara, Samantha  17 BBSC-MR              2:26.73    2:30.91         16  
                  33.61     1:12.63 (39.02)     1:57.71 (45.08)     2:30.91 (33.20)
  4 Zhu, Sydney S       15 HAA-MR               2:32.73    2:38.67         15  
                  34.03     1:14.40 (40.37)     2:00.76 (46.36)     2:38.67 (37.91)
  5 Stampelos, Georgin  16 Three Village-MR     2:37.02    2:42.07         14  
                  35.92     1:17.57 (41.65)     2:04.66 (47.09)     2:42.07 (37.41)
  6 Palazzo, Gianna M   16 HAA-MR               2:32.41    2:43.96         13  
                  37.17     1:17.32 (40.15)     2:04.86 (47.54)     2:43.96 (39.10)
  7 Hicks, Alexandra N  17 HAA-MR               2:57.42    2:52.53         12  
                  34.21     1:16.49 (42.28)   2:52.53 (1:36.04)                    
  8 Fuentes, Isabel A   15 Three Village-MR     2:45.00    3:12.27         11  
                                1:30.18 ( )     2:28.96 (58.78)     3:12.27 (43.31)
 -- Bernhardt, Sydney   15 Three Village-MR     2:34.47         DQ        
                  34.47     1:13.68 (39.21)     2:00.67 (46.99)          DQ (35.73)
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                 1:50.38    1:45.72         40  
     1) Reynolds, Kerryann 15           2) Pikulik, Nicole 17             
     3) Hummel, Christina D 16          4) Magee, Brianna R 16            
                  26.54       53.47 (26.93)     1:20.07 (26.60)     1:45.72 (25.65)
 -- Hauppauge Swim Club-MR  'B'                 1:59.81         DQ        
     1) Zhu, Sydney S 15                2) Hicks, Alexandra N 17          
     3) Collett, Hannah G 13            4) Palazzo, Gianna M 16           
                  29.58       59.82 (30.24)     1:30.34 (30.52)          DQ (30.21)
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                 2:00.27    1:56.81         40  
     1) Fleischer, Lindsay 16           2) Pikulik, Nicole 17             
     3) Magee, Brianna R 16             4) Gallagher, Liz P 16            
                  29.31     1:04.12 (34.81)     1:31.87 (27.75)     1:56.81 (24.94)
  2 Islanders Aquatics-MR  'A'                       NT    2:00.38         34  
     1) Thomas, Mackenzie 13            2) Brant, Eliza N 18              
     3) Shiebler, Patricia E 16         4) Jannsen, Cassandra G 16        
                  27.92       44.22 (16.30)     1:00.09 (15.87)   2:00.38 (1:00.29)
  3 Hauppauge Swim Club-MR  'B'                 2:06.04    2:08.38         32  
     1) Dominger, Alexa N 15            2) Viera, Michelle 17             
     3) Reynolds, Kerryann 15           4) Hummel, Christina D 16         
                  32.00     1:08.52 (36.52)     1:38.63 (30.11)     2:08.38 (29.75)
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Londono, Nicholas   10 IA-MR                  30.71      30.71         20  
  2 Brown, Connor K     10 Tmsuffolk-MR           37.95      32.41         17  
  3 Holler, John T      10 HAA-MR                 34.05      32.68         16  
  4 Sullivan, Declan W   9 IA-MR                  42.57      32.87         15  
  5 Demaio, Thomas M     9 Three Village-MR       32.14      33.19         14  
  6 Park, Timothy       10 Tmsuffolk-MR           34.40      33.49         13  
  7 Miele, Thomas L     10 Three Village-MR       33.32      34.10         12  
  8 Byrne, Scott P      10 HAA-MR                 33.01      34.44         10  
  8 Markowitz, Nichola  10 HAA-MR                 33.99      34.44         10  
 10 Veit, Colin *        9 Three Village-MR       33.71      34.53          7  
 11 Hansen, Lance       10 Tmsuffolk-MR           34.60      35.04          6  
 12 Kohli, Arnav         9 Tmsuffolk-MR           37.41      35.79          5  
 13 Fontana, Joseph x   10 Three Village-MR       35.40      36.12          4  
 14 Gorman, Sean C      10 BBSC-MR                37.23      36.42          3  
 15 Lee, Jonathan       10 HAA-MR                 36.85      36.54          2  
 16 Gallub, Dylan        9 HAA-MR                 36.46      37.03          0.5
 16 Grant, Andrew G      9 Tmsuffolk-MR           40.33      37.03          0.5
 18 Park, Ian            9 CIY-MR                 35.79      37.13        
 19 Gallegos, Jared L    9 Tmsuffolk-MR           38.91      37.27        
 20 Sharma, Arjun       10 Tmsuffolk-MR           45.90      37.44        
 21 Milligan, Jack W     9 IA-MR                1:00.00      37.65        
 22 Zoccoli, Harrison    9 Tmsuffolk-MR           40.55      37.70        
 23 Luu, Nicholas       10 HAA-MR                 37.68      38.11        
 24 Smith, Eddie J      10 IA-MR                  40.15      38.80        
 25 Piacentini, Logan    9 Tmsuffolk-MR           47.49      39.24        
 26 Miller, Braedon *    9 Three Village-MR       38.37      39.70        
 27 Hussein, Amir W      9 Tmsuffolk-MR           41.23      40.18        
 28 Goral, Emre s        9 Three Village-MR       42.10      40.38        
 29 Doboli, Alex         9 Tmsuffolk-MR           55.81      40.72        
 30 Lent, Michael J     10 BBSC-MR                38.20      40.85        
 31 Seybert, dan R      10 IA-MR                1:00.00      41.29        
 32 Napolitano, Joe     10 HAA-MR                 39.38      42.21        
 33 Morelli, Jack H      9 HAA-MR                 42.71      42.82        
 34 Tully, Connor J      9 Tmsuffolk-MR           44.81      43.49        
 35 Wolfe, Austin J     10 Tmsuffolk-MR           45.58      44.00        
 36 Napolitano, Nick    10 HAA-MR                 42.20      44.19        
 37 Hsu, Kevin           9 Tmsuffolk-MR           47.81      44.34        
 38 Savoretti, Johnnie   9 HAA-MR                 40.63      44.80        
 39 Lascarides, Michae   9 Three Village-MR       41.78      45.21        
 40 Klawiter, Max M      9 Unattached-MR          41.90      46.53        
 41 Dentrone, Vincent    9 HAA-MR                 51.87      47.66        
 42 Morelli, Thomas L    9 HAA-MR                 45.93      48.55        
 43 Nguyen, James        9 Tmsuffolk-MR           49.90      51.42        
 44 Sagiraju, SriSaman   9 HAA-MR                 51.93      52.03        
 -- Skala, Ethan R       9 IA-MR                  43.83         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Holler, John T      10 HAA-MR               1:14.52    1:12.75         20  
                  35.43     1:12.75 (37.32)                                        
  2 McManus, Matthew G  10 Tmsuffolk-MR         1:14.27    1:12.77         17  
                  35.41     1:12.77 (37.36)                                        
  3 O'Sullivan, Kealan  10 CIY-MR               1:14.55    1:15.25         16  
                  36.00     1:15.25 (39.25)                                        
  4 Park, Timothy       10 Tmsuffolk-MR         1:16.67    1:16.34         15  
                  36.73     1:16.34 (39.61)                                        
  5 Markowitz, Nichola  10 HAA-MR               1:15.90    1:17.21         14  
                  36.43     1:17.21 (40.78)                                        
  6 Hansen, Lance       10 Tmsuffolk-MR         1:18.88    1:17.71         13  
                  36.80     1:17.71 (40.91)                                        
  7 Brown, Connor K     10 Tmsuffolk-MR         1:33.95    1:19.25         12  
                  35.45     1:19.25 (43.80)                                        
  8 Park, Ian            9 CIY-MR               1:21.37    1:20.10         11  
                  37.62     1:20.10 (42.48)                                        
  9 Lee, Jonathan       10 HAA-MR               1:22.06    1:20.47          9  
                  38.07     1:20.47 (42.40)                                        
 10 Dwyer, Danny P      10 CIY-MR               1:21.16    1:20.70          7  
                  38.92     1:20.70 (41.78)                                        
 11 Gallegos, Jared L    9 Tmsuffolk-MR         1:40.95    1:21.43          6  
                  38.49     1:21.43 (42.94)                                        
 12 Byrne, Scott P      10 HAA-MR               1:18.41    1:21.46          5  
                  36.72     1:21.46 (44.74)                                        
 13 Fontana, Joseph x   10 Three Village-MR     1:17.67    1:21.95          4  
                  37.92     1:21.95 (44.03)                                        
 14 Kohli, Arnav         9 Tmsuffolk-MR         1:34.45    1:23.85          3  
 15 Smith, Eddie J      10 IA-MR                2:00.00    1:24.89          2  
                  40.21     1:24.89 (44.68)                                        
 16 Zoccoli, Harrison    9 Tmsuffolk-MR         1:29.22    1:25.99          1  
                  39.94     1:25.99 (46.05)                                        
 17 Sharma, Arjun       10 Tmsuffolk-MR         1:49.90    1:26.04        
                  41.28     1:26.04 (44.76)                                        
 18 Miller, Braedon *    9 Three Village-MR     1:26.06    1:26.49        
                  39.91     1:26.49 (46.58)                                        
 19 Hussein, Amir W      9 Tmsuffolk-MR         1:41.06    1:27.74        
                  42.49     1:27.74 (45.25)                                        
 20 Doboli, Alex         9 Tmsuffolk-MR         1:48.16    1:30.54        
 21 Piacentini, Logan    9 Tmsuffolk-MR         1:38.26    1:30.93        
                  45.36     1:30.93 (45.57)                                        
 22 Morelli, Jack H      9 HAA-MR               1:25.92    1:33.73        
                  44.05     1:33.73 (49.68)                                        
 23 Trzaskowski, Alex    9 HAA-MR               1:28.98    1:34.59        
                  43.46     1:34.59 (51.13)                                        
 24 Wolfe, Austin J     10 Tmsuffolk-MR         1:38.75    1:35.95        
                  46.02     1:35.95 (49.93)                                        
 25 Goral, Emre s        9 Three Village-MR     1:34.11    1:37.57        
                  43.46     1:37.57 (54.11)                                        
 26 Klawiter, Max M      9 Unattached-MR        2:13.58    1:39.65        
                  45.70     1:39.65 (53.95)                                        
 27 Tully, Connor J      9 Tmsuffolk-MR         1:38.51    1:41.16        
                  48.20     1:41.16 (52.96)                                        
 28 Skala, Ethan R       9 IA-MR                1:40.59    1:42.55        
                  46.96     1:42.55 (55.59)                                        
 29 Morelli, Thomas L    9 HAA-MR               1:46.44    1:43.33        
                  48.22     1:43.33 (55.11)                                        
 30 Hsu, Kevin           9 Tmsuffolk-MR         1:43.95    1:45.66        
                  49.42     1:45.66 (56.24)                                        
 31 Savoretti, Johnnie   9 HAA-MR               1:39.88    1:45.86        
                  49.16     1:45.86 (56.70)                                        
 32 Nguyen, James        9 Tmsuffolk-MR         1:47.95    1:54.67        
 33 Stueber, Aidan       9 IA-MR                2:00.00    1:58.92        
 34 Renner, Jack T       9 IA-MR                2:00.00    2:03.32        
                  57.04   2:03.32 (1:06.28)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McManus, Matthew G  10 Tmsuffolk-MR         2:40.31    2:36.26         20  
                  35.26     1:15.34 (40.08)     1:57.37 (42.03)     2:36.26 (38.89)
  2 Demaio, Thomas M     9 Three Village-MR     2:38.31    2:37.01         17  
                  36.70     1:17.47 (40.77)     1:59.26 (41.79)     2:37.01 (37.75)
  3 Park, Timothy       10 Tmsuffolk-MR         2:53.01    2:44.71         16  
                  35.73     1:17.88 (42.15)     2:02.38 (44.50)     2:44.71 (42.33)
  4 Hansen, Lance       10 Tmsuffolk-MR         2:50.90    2:46.48         15  
                  37.80     1:20.22 (42.42)     2:04.64 (44.42)     2:46.48 (41.84)
  5 Fontana, Joseph x   10 Three Village-MR     3:00.00    2:51.83         14  
                   4.80       37.97 (33.17)     1:21.39 (43.42)   2:51.83 (1:30.44)
  6 Park, Ian            9 CIY-MR               3:04.88    2:53.83         13  
                                1:24.73 ( )     2:11.21 (46.48)     2:53.83 (42.62)
  7 Lee, Jonathan       10 HAA-MR                    NT    2:54.71         12  
                  37.45     1:21.80 (44.35)     2:09.36 (47.56)     2:54.71 (45.35)
  8 Smith, Eddie J      10 IA-MR                3:30.00    3:00.45         11  
                                1:26.40 ( )     2:14.61 (48.21)     3:00.45 (45.84)
  9 Doboli, Alex         9 Tmsuffolk-MR         3:45.95    3:15.39          9  
                  41.90     1:32.05 (50.15)     2:24.31 (52.26)     3:15.39 (51.08)
 10 Wolfe, Austin J     10 Tmsuffolk-MR         3:10.00    3:15.83          7  
                  43.47     1:32.99 (49.52)     2:26.35 (53.36)     3:15.83 (49.48)
 11 Napolitano, Joe     10 HAA-MR                    NT    3:16.60          6  
                  41.85     1:30.44 (48.59)     2:23.34 (52.90)     3:16.60 (53.26)
 12 Luu, Nicholas       10 HAA-MR               2:52.02    3:21.86          5  
                  41.07     1:32.43 (51.36)   3:21.86 (1:49.43)                    
 13 Morelli, Jack H      9 HAA-MR                    NT    3:26.64          4  
                  46.64     1:42.12 (55.48)     2:36.24 (54.12)     3:26.64 (50.40)
 14 Goral, Emre s        9 Three Village-MR     2:50.00    3:28.48          3  
                  42.31     1:38.46 (56.15)     2:36.92 (58.46)     3:28.48 (51.56)
 15 Morelli, Thomas L    9 HAA-MR                    NT    3:37.29          2  
                   6.51       48.24 (41.73)     1:46.21 (57.97)   3:37.29 (1:51.08)
 16 Savoretti, Johnnie   9 HAA-MR                    NT    3:41.91          1  
                1:46.12     2:45.12 (59.00)     3:41.91 (56.79)         3:41.91 ( )
 17 Napolitano, Nick    10 HAA-MR                    NT    3:42.78        
                  46.43     1:44.78 (58.35)   2:45.73 (1:00.95)     3:42.78 (57.05)
 18 Dentrone, Vincent    9 HAA-MR                    NT    3:54.79        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zegadlo, Zachari C  10 BBSC-MR                40.15      36.56         20  
  2 Londono, Nicholas   10 IA-MR                  39.73      36.75         17  
  3 McManus, Matthew G  10 Tmsuffolk-MR           36.36      37.45         16  
  4 Brown, Connor K     10 Tmsuffolk-MR           44.90      39.13         14  
  5 Gallub, Dylan        9 HAA-MR                 40.18      39.22         13  
  6 Markowitz, Nichola  10 HAA-MR                 41.29      40.10         12  
  7 Byrne, Scott P      10 HAA-MR                 41.03      40.37         11  
  8 Demaio, Thomas M     9 Three Village-MR       40.14      40.38          9  
  9 Veit, Colin *        9 Three Village-MR       39.98      41.02          7  
 10 Miele, Thomas L     10 Three Village-MR       41.95      41.56          6  
 11 Park, Ian            9 CIY-MR                 44.58      41.90          5  
 12 Sullivan, Declan W   9 IA-MR                  50.00      41.91          4  
 13 Fontana, Joseph x   10 Three Village-MR       39.66      42.00          3  
 14 Gallegos, Jared L    9 Tmsuffolk-MR           43.57      42.32          2  
 15 Kohli, Arnav         9 Tmsuffolk-MR           45.50      42.96          1  
 16 Lee, Jonathan       10 HAA-MR                 43.73      43.08        
 17 Milligan, Jack W     9 IA-MR                1:00.00      43.36        
 18 Seybert, dan R      10 IA-MR                1:00.00      44.84        
 19 Tully, Connor J      9 Tmsuffolk-MR           50.21      44.86        
 20 Sharma, Arjun       10 Tmsuffolk-MR           52.90      45.22        
 21 Grant, Andrew G      9 Tmsuffolk-MR           52.23      45.30        
 22 Gorman, Sean C      10 BBSC-MR                47.44      45.53        
 23 Lascarides, Michae   9 Three Village-MR       50.24      45.68        
 24 Wolfe, Austin J     10 Tmsuffolk-MR           47.45      45.98        
 25 Napolitano, Nick    10 HAA-MR                 50.06      46.07        
 26 Skala, Ethan R       9 IA-MR                  50.85      46.09        
 27 Savoretti, Johnnie   9 HAA-MR                 48.51      46.36        
 28 Hussein, Amir W      9 Tmsuffolk-MR           51.20      46.99        
 29 Morelli, Thomas L    9 HAA-MR                 49.72      47.99        
 30 Napolitano, Joe     10 HAA-MR                 46.66      48.72        
 31 Doboli, Alex         9 Tmsuffolk-MR         1:00.45      49.00        
 32 Luu, Nicholas       10 HAA-MR                 48.99      49.59        
 33 Piacentini, Logan    9 Tmsuffolk-MR           54.76      50.81        
 34 Goral, Emre s        9 Three Village-MR       46.19      51.36        
 35 Sagiraju, SriSaman   9 HAA-MR                 58.11      51.98        
 36 Miller, Braedon *    9 Three Village-MR       51.58      52.36        
 37 Hsu, Kevin           9 Tmsuffolk-MR           54.17      58.61        
 38 Nguyen, James        9 Tmsuffolk-MR           51.90    1:03.68        
 -- Morelli, Jack H      9 HAA-MR                 50.20         DQ        
 -- Zoccoli, Harrison    9 Tmsuffolk-MR           45.27         DQ        
 -- Lent, Michael J     10 BBSC-MR                52.70         DQ        
 -- Holler, John T      10 HAA-MR                 40.79         DQ         15  
 -- Klawiter, Max M      9 Unattached-MR          47.90         DQ        
 -- Dentrone, Vincent    9 HAA-MR                    NT         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Holler, John T      10 HAA-MR               1:36.85    1:20.65         20  
                  40.73     1:20.65 (39.92)                                        
  2 O'Sullivan, Kealan  10 CIY-MR               1:26.28    1:22.29         17  
                  40.74     1:22.29 (41.55)                                        
  3 Demaio, Thomas M     9 Three Village-MR     1:21.54    1:24.05         16  
                  41.93     1:24.05 (42.12)                                        
  4 Park, Timothy       10 Tmsuffolk-MR         1:28.74    1:25.12         15  
                  42.29     1:25.12 (42.83)                                        
  5 Brown, Connor K     10 Tmsuffolk-MR         1:40.90    1:26.64         14  
  6 Gallub, Dylan        9 HAA-MR                    NT    1:27.10         13  
                  42.67     1:27.10 (44.43)                                        
  7 Byrne, Scott P      10 HAA-MR               1:28.87    1:28.40         12  
                  43.45     1:28.40 (44.95)                                        
  8 Miele, Thomas L     10 Three Village-MR     1:37.98    1:28.87         11  
                  43.92     1:28.87 (44.95)                                        
  9 Dwyer, Danny P      10 CIY-MR               1:38.00    1:29.05          9  
                  43.82     1:29.05 (45.23)                                        
 10 Park, Ian            9 CIY-MR               1:40.88    1:29.40          7  
                  43.30     1:29.40 (46.10)                                        
 11 Fontana, Joseph x   10 Three Village-MR     1:25.91    1:30.64          6  
                  42.90     1:30.64 (47.74)                                        
 12 Kohli, Arnav         9 Tmsuffolk-MR         1:45.90    1:33.46          5  
                  44.35     1:33.46 (49.11)                                        
 13 Lee, Jonathan       10 HAA-MR                    NT    1:36.52          4  
                  46.15     1:36.52 (50.37)                                        
 14 Sharma, Arjun       10 Tmsuffolk-MR         1:54.90    1:38.55          3  
                  46.78     1:38.55 (51.77)                                        
 15 Morelli, Thomas L    9 HAA-MR                    NT    1:43.36          2  
                  49.82     1:43.36 (53.54)                                        
 16 Tully, Connor J      9 Tmsuffolk-MR         1:47.68    1:43.85          1  
 17 Wolfe, Austin J     10 Tmsuffolk-MR         1:50.15    1:43.92        
                  49.32     1:43.92 (54.60)                                        
 18 Goral, Emre s        9 Three Village-MR     1:35.00    1:44.35        
                  50.20     1:44.35 (54.15)                                        
 19 Hsu, Kevin           9 Tmsuffolk-MR         1:48.90    1:44.51        
 20 Savoretti, Johnnie   9 HAA-MR               1:45.56    1:45.26        
 21 Miller, Braedon *    9 Three Village-MR     1:45.93    1:45.68        
                  51.22     1:45.68 (54.46)                                        
 22 Grant, Andrew G      9 Tmsuffolk-MR         1:51.74    1:45.76        
                  52.40     1:45.76 (53.36)                                        
 23 Hussein, Amir W      9 Tmsuffolk-MR         1:49.20    1:47.08        
 24 Doboli, Alex         9 Tmsuffolk-MR         2:15.23    1:48.11        
 25 Piacentini, Logan    9 Tmsuffolk-MR         1:58.27    1:52.38        
 26 Renner, Jack T       9 IA-MR                2:00.00    2:02.69        
 -- Nguyen, James        9 Tmsuffolk-MR         1:51.95         DQ        
 -- Trzaskowski, Alex    9 HAA-MR               1:46.13         DQ        
                  49.25          DQ (51.15)                                        
 -- Morelli, Jack H      9 HAA-MR                    NT         DQ        
 -- Gallegos, Jared L    9 Tmsuffolk-MR         1:50.90         DQ        
 -- Klawiter, Max M      9 Unattached-MR        1:48.95         DQ        
                  57.57          DQ (59.89)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McManus, Matthew G  10 Tmsuffolk-MR           42.54      41.56         20  
  2 Miele, Thomas L     10 Three Village-MR       42.04      41.84         17  
  3 Daspinar, Doah *    10 Tmsuffolk-MR           42.37      43.77         16  
  4 Markowitz, Nichola  10 HAA-MR                 45.62      44.08         15  
  5 Holler, John T      10 HAA-MR                 43.22      44.87         14  
  6 Byrne, Scott P      10 HAA-MR                 48.82      46.92         13  
  7 Brown, Connor K     10 Tmsuffolk-MR           51.95      48.81         12  
  8 Grant, Andrew G      9 Tmsuffolk-MR           55.54      49.26         11  
  9 Skala, Ethan R       9 IA-MR                  56.15      51.97          9  
 10 Fontana, Joseph x   10 Three Village-MR       55.89      53.21          7  
 11 Sharma, Arjun       10 Tmsuffolk-MR         1:01.95      53.24          6  
 12 Hsu, Kevin           9 Tmsuffolk-MR           54.82      54.16          5  
 13 Smith, Eddie J      10 IA-MR                  56.99      54.46          4  
 14 Lee, Jonathan       10 HAA-MR                 52.49      55.78          3  
 15 Kohli, Arnav         9 Tmsuffolk-MR         1:01.95      56.23          2  
 16 Tully, Connor J      9 Tmsuffolk-MR           58.31      57.63          1  
 17 Piacentini, Logan    9 Tmsuffolk-MR         1:06.57    1:01.44        
 18 Doboli, Alex         9 Tmsuffolk-MR         1:24.45    1:06.11        
 19 Klawiter, Max M      9 Unattached-MR          53.96    1:11.47        
 -- Wolfe, Austin J     10 Tmsuffolk-MR           56.95         DQ        
 -- Stueber, Aidan       9 IA-MR                1:00.00         DQ        
 -- Goral, Emre s        9 Three Village-MR     1:02.28         DQ        
 -- Hussein, Amir W      9 Tmsuffolk-MR           54.42         DQ        
 -- Zoccoli, Harrison    9 Tmsuffolk-MR           55.68         DQ        
 -- Gallegos, Jared L    9 Tmsuffolk-MR           56.90         DQ        
 -- Nguyen, James        9 Tmsuffolk-MR         1:03.95         DQ        
 -- Morelli, Jack H      9 HAA-MR                 50.77         DQ        
 -- Trzaskowski, Alex    9 HAA-MR                 58.48         DQ        
 -- Savoretti, Johnnie   9 HAA-MR               1:04.43         DQ        
 -- Morelli, Thomas L    9 HAA-MR                 57.27         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McManus, Matthew G  10 Tmsuffolk-MR         1:29.61    1:30.03         20  
                  43.97     1:30.03 (46.06)                                        
  2 Miele, Thomas L     10 Three Village-MR     1:31.54    1:32.87         17  
                  43.23     1:32.87 (49.64)                                        
  3 Markowitz, Nichola  10 HAA-MR               1:42.68    1:35.54         16  
                  45.29     1:35.54 (50.25)                                        
  4 Hansen, Lance       10 Tmsuffolk-MR         1:34.89    1:36.30         15  
                  46.64     1:36.30 (49.66)                                        
  5 Byrne, Scott P      10 HAA-MR               2:08.29    1:46.17         14  
                  50.32     1:46.17 (55.85)                                        
  6 Grant, Andrew G      9 Tmsuffolk-MR         2:01.22    1:47.73         13  
                  52.66     1:47.73 (55.07)                                        
  7 Hussein, Amir W      9 Tmsuffolk-MR         2:01.60    1:48.46         12  
                  53.78     1:48.46 (54.68)                                        
  8 Brown, Connor K     10 Tmsuffolk-MR         1:51.90    1:50.87         11  
                  52.40     1:50.87 (58.47)                                        
  9 Lee, Jonathan       10 HAA-MR                    NT    1:54.12          9  
                  53.95   1:54.12 (1:00.17)                                        
 10 Hsu, Kevin           9 Tmsuffolk-MR         1:55.90    1:55.01          7  
                  53.13   1:55.01 (1:01.88)                                        
 11 Miller, Braedon *    9 Three Village-MR     1:49.00    1:55.83          6  
                  55.42   1:55.83 (1:00.41)                                        
 12 Sharma, Arjun       10 Tmsuffolk-MR         1:57.90    1:56.66          5  
                  56.63   1:56.66 (1:00.03)                                        
 13 Kohli, Arnav         9 Tmsuffolk-MR         2:04.95    2:00.55          4  
                  57.44   2:00.55 (1:03.11)                                        
 14 Morelli, Thomas L    9 HAA-MR               2:03.73    2:01.63          3  
                  56.90   2:01.63 (1:04.73)                                        
 15 Napolitano, Joe     10 HAA-MR                    NT    2:03.38          2  
 16 Napolitano, Nick    10 HAA-MR               2:06.02    2:05.14          1  
                  59.19   2:05.14 (1:05.95)                                        
 17 Piacentini, Logan    9 Tmsuffolk-MR         2:20.91    2:10.99        
                1:02.07   2:10.99 (1:08.92)                                        
 18 Sagiraju, SriSaman   9 HAA-MR               2:21.64    2:11.87        
 19 Nguyen, James        9 Tmsuffolk-MR         1:56.95    2:17.05        
 20 Klawiter, Max M      9 Unattached-MR        1:57.95    2:33.88        
 -- Zoccoli, Harrison    9 Tmsuffolk-MR         2:07.13         DQ        
                  55.26          DQ (58.48)                                        
 -- Skala, Ethan R       9 IA-MR                2:06.04         DQ        
                1:01.23        DQ (1:15.00)                                        
 -- Morelli, Jack H      9 HAA-MR                    NT         DQ        
                  56.32        DQ (1:00.36)                                        
 -- Savoretti, Johnnie   9 HAA-MR                    NT         DQ        
                  59.84        DQ (1:10.61)                                        
 -- Lascarides, Michae   9 Three Village-MR     1:47.00         DQ        
                1:11.68        DQ (1:22.15)                                        
 -- Gallegos, Jared L    9 Tmsuffolk-MR         1:58.90         DQ        
                  58.44        DQ (1:00.21)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Holler, John T      10 HAA-MR                 39.65      36.43         20  
  2 Byrne, Scott P      10 HAA-MR                 36.04      36.72         17  
  3 Demaio, Thomas M     9 Three Village-MR       38.33      39.18         16  
  4 Daspinar, Doah *    10 Tmsuffolk-MR           48.90      39.20         15  
  5 Park, Ian            9 CIY-MR                 45.49      42.80         14  
  6 Miele, Thomas L     10 Three Village-MR       50.36      43.22         13  
  7 Hansen, Lance       10 Tmsuffolk-MR           45.47      44.29         12  
  8 Markowitz, Nichola  10 HAA-MR                 43.08      44.79         11  
  9 Smith, Eddie J      10 IA-MR                1:00.00      46.11          9  
 10 Miller, Braedon *    9 Three Village-MR       46.49      49.41          7  
 11 Zoccoli, Harrison    9 Tmsuffolk-MR           53.11      49.69          6  
 12 Grant, Andrew G      9 Tmsuffolk-MR           59.96      51.81          5  
 13 Lee, Jonathan       10 HAA-MR                 51.72      56.43          4  
 14 Savoretti, Johnnie   9 HAA-MR                 58.44      56.57          3  
 15 Morelli, Jack H      9 HAA-MR                    NT    1:03.35          2  
 -- Trzaskowski, Alex    9 HAA-MR                 55.17         DQ        
 -- Morelli, Thomas L    9 HAA-MR                    NT         DQ        
 -- Gallub, Dylan        9 HAA-MR                 45.22         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Veit, Colin *        9 Three Village-MR     1:25.63    1:23.44         20  
                  39.82     1:23.44 (43.62)                                        
  2 Holler, John T      10 HAA-MR                    NT    1:34.44         17  
                  41.76     1:34.44 (52.68)                                        
  3 Park, Timothy       10 Tmsuffolk-MR         1:32.95    1:35.88         16  
  4 Demaio, Thomas M     9 Three Village-MR     1:31.87    1:37.45         15  
                  45.21     1:37.45 (52.24)                                        
  5 Byrne, Scott P      10 HAA-MR               1:31.12    1:43.94         14  
                  42.66   1:43.94 (1:01.28)                                        
 -- Smith, Eddie J      10 IA-MR                2:30.00         DQ        
                  53.67        DQ (1:05.15)                                        
 -- Luu, Nicholas       10 HAA-MR                    NT         DQ        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McManus, Matthew G  10 Tmsuffolk-MR         3:05.95    2:54.26         20  
                  39.29     1:23.58 (44.29)     2:15.17 (51.59)     2:54.26 (39.09)
  2 Demaio, Thomas M     9 Three Village-MR     2:44.00    2:56.32         17  
                  42.18     1:27.38 (45.20)     2:19.85 (52.47)     2:56.32 (36.47)
  3 Park, Timothy       10 Tmsuffolk-MR         3:08.95    3:02.72         16  
                  43.78     1:30.16 (46.38)     2:22.72 (52.56)     3:02.72 (40.00)
  4 O'Sullivan, Kealan  10 CIY-MR               3:12.00    3:07.34         15  
                  42.28     1:30.94 (48.66)     2:28.70 (57.76)     3:07.34 (38.64)
  5 Hansen, Lance       10 Tmsuffolk-MR         3:10.95    3:11.41         14  
                  48.48     1:36.04 (47.56)     2:30.08 (54.04)     3:11.41 (41.33)
  6 Dwyer, Danny P      10 CIY-MR               3:30.00    3:18.18         13  
                  51.06                             2:35.93 ( )     3:18.18 (42.25)
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                 2:12.74    2:17.33         40  
     1) Holler, John T 10               2) Markowitz, Nicholas 10         
     3) Byrne, Scott P 10               4) Lee, Jonathan 10               
                  32.39     1:07.18 (34.79)     1:40.31 (33.13)     2:17.33 (37.02)
  2 Hauppauge Swim Club-MR  'B'                 2:31.39    2:45.70         34  
     1) Morelli, Jack H 9               2) Trzaskowski, Alex 9            
     3) Savoretti, Johnnie 9            4) Gallub, Dylan 9                
                  43.31     1:22.71 (39.40)     2:11.37 (48.66)     2:45.70 (34.33)
 
Boys 9-10 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hauppauge Swim Club-MR  'B'                 2:52.22    2:53.77         40  
     1) Gallub, Dylan 9                 2) Luu, Nicholas 10               
     3) Napolitano, Joe 10              4) Lee, Jonathan 10               
                  39.35     1:33.16 (53.81)     2:17.06 (43.90)     2:53.77 (36.71)
  2 Hauppauge Swim Club-MR  'C'                 3:18.84    3:27.12         34  
     1) Morelli, Thomas L 9             2) Morelli, Jack H 9              
     3) Napolitano, Nick 10             4) Savoretti, Johnnie 9           
                  53.44     1:39.80 (46.36)     2:35.73 (55.93)     3:27.12 (51.39)
 -- Hauppauge Swim Club-MR  'A'                 2:30.25         DQ        
     1) Griffin, Oliver 10              2) Holler, John T 10              
     3) Byrne, Scott P 10               4) Markowitz, Nicholas 10         
                  55.33     1:27.26 (31.93)     2:05.66 (38.40)          DQ (33.56)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brennan, Joe V      12 CIY-MR                 27.68      27.50         20  
  2 Sforza, Anthony J   12 BBSC-MR                28.68      27.89         17  
  3 Shemetov, Daniel B  11 BBSC-MR                28.34      28.37         16  
  4 Dougherty, Robert   12 HAA-MR                 29.07      29.12         15  
  5 Nielsen, Jake       11 HAA-MR                 28.81      29.27         13.5
  5 Glaser, Owen M      12 BBSC-MR                29.37      29.27         13.5
  7 Kingsley, Austin M  12 HAA-MR                 28.97      30.07         12  
  8 Neuf, Austin        12 HAA-MR                 31.10      30.65         11  
  9 Napolitano, Sean    12 HAA-MR                 31.66      30.68          9  
 10 Fehrenbach, Robby   12 HAA-MR                 30.78      30.77          7  
 11 Boyle, Neil P       12 Three Village-MR       31.51      31.20          6  
 12 Kaufer, Evan A      12 IA-MR                  31.24      31.88          5  
 13 Indelicato, Gregor  12 Three Village-MR       33.16      32.01          4  
 14 Wong, Ryan J        12 CIY-MR                 33.04      32.36          3  
 15 Galeto, Jason T     12 IA-MR                  38.11      32.42          2  
 16 Sobhy, Mina-Abanou  11 BBSC-MR                32.19      32.44          1  
 17 Sullivan, Sean T    12 IA-MR                  34.16      32.48        
 18 Armstrong, Jack R   12 IA-MR                  33.53      32.72        
 19 Carrieri, Nicholas  11 HAA-MR                 31.77      32.81        
 20 Gabinoff, Aaron     11 Tmsuffolk-MR           33.24      32.88        
 21 Groza, Roberto M    12 Three Village-MR       29.00      33.13        
 22 Schroeder, Michael  12 HAA-MR                 33.14      34.67        
 23 Shenoy, Anish A     11 HAA-MR                 36.96      34.69        
 24 Rogowsky, Benjamin  11 Tmsuffolk-MR           37.89      36.11        
 25 Reynolds, Ian       11 HAA-MR                 34.43      36.40        
 26 Dettling, Maverick  11 HAA-MR                 34.36      37.00        
 27 Cummings, Jake T    11 Three Village-MR       39.42      37.46        
 28 Tsiabasis, Yanni    12 HAA-MR                 37.63      37.70        
 29 Batheja, Samir      11 Tmsuffolk-MR           43.13      39.26        
 30 Clark, Billy J      11 IA-MR                     NT      40.81        
 31 Macmanus, Liam J    11 IA-MR                1:00.00      41.14        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Glaser, Owen M      12 BBSC-MR              1:02.22    1:02.16         20  
                  30.23     1:02.16 (31.93)                                        
  2 Cody, Christopher   12 IA-MR                1:05.47    1:02.32         17  
                  30.08     1:02.32 (32.24)                                        
  3 Dougherty, Robert   12 HAA-MR               1:03.65    1:05.01         16  
                  31.45     1:05.01 (33.56)                                        
  4 Reino, Vincent M    12 HAA-MR               1:05.95    1:05.19         15  
                  31.22     1:05.19 (33.97)                                        
  5 Kingsley, Austin M  12 HAA-MR               1:04.99    1:05.58         14  
                  30.67     1:05.58 (34.91)                                        
  6 Nielsen, Jake       11 HAA-MR               1:07.06    1:05.93         13  
                  31.64     1:05.93 (34.29)                                        
  7 Matheson, Ryan C    12 Three Village-MR     1:07.46    1:06.98         12  
                  31.46     1:06.98 (35.52)                                        
  8 Neuf, Austin        12 HAA-MR               1:08.41    1:10.49         11  
                  32.56     1:10.49 (37.93)                                        
  9 Fehrenbach, Robby   12 HAA-MR               1:11.12    1:10.61          9  
                  33.64     1:10.61 (36.97)                                        
 10 Boyle, Neil P       12 Three Village-MR     1:08.00    1:10.90          7  
                  34.28     1:10.90 (36.62)                                        
 11 Freudenberg, Eddie  12 Three Village-MR     1:12.74    1:11.11          6  
                  33.82     1:11.11 (37.29)                                        
 12 Sobhy, Mina-Abanou  11 BBSC-MR              1:12.78    1:11.18          5  
                  34.31     1:11.18 (36.87)                                        
 13 Armstrong, Jack R   12 IA-MR                1:15.07    1:11.75          4  
                  34.22     1:11.75 (37.53)                                        
 14 Park, Samuel        12 Tmsuffolk-MR         1:16.74    1:12.30          3  
                  34.99     1:12.30 (37.31)                                        
 15 Gabinoff, Aaron     11 Tmsuffolk-MR         1:15.05    1:12.88          2  
                  35.23     1:12.88 (37.65)                                        
 16 Sloniewsky, Peter   11 Three Village-MR     1:14.47    1:13.12          1  
                  34.88     1:13.12 (38.24)                                        
 17 Albert, Adam *      11 Three Village-MR     1:13.10    1:13.61        
                  34.83     1:13.61 (38.78)                                        
 18 Carrieri, Nicholas  11 HAA-MR               1:09.45    1:14.26        
                  35.86     1:14.26 (38.40)                                        
 19 Galeto, Jason T     12 IA-MR                1:31.21    1:14.28        
                  35.32     1:14.28 (38.96)                                        
 20 Schroeder, Michael  12 HAA-MR               1:18.99    1:14.60        
                  35.53     1:14.60 (39.07)                                        
 21 Indelicato, Gregor  12 Three Village-MR     1:15.89    1:15.17        
 22 Chau, Calvin W      11 CIY-MR               1:10.00    1:16.37        
                  34.58     1:16.37 (41.79)                                        
 23 Castoro, Luke D     11 Tmsuffolk-MR         1:22.20    1:18.97        
                  37.95     1:18.97 (41.02)                                        
 24 Reynolds, Ian       11 HAA-MR               1:20.89    1:19.97        
                  36.95     1:19.97 (43.02)                                        
 25 Cummings, Jake T    11 Three Village-MR     1:27.64    1:21.24        
                  38.53     1:21.24 (42.71)                                        
 26 Peers, Ronan J      11 IA-MR                2:00.00    1:23.99        
                  39.58     1:23.99 (44.41)                                        
 27 Trzaskowski, Micha  12 HAA-MR               1:25.28    1:25.16        
                  39.07     1:25.16 (46.09)                                        
 28 Rogowsky, Benjamin  11 Tmsuffolk-MR         1:28.17    1:25.48        
                  39.52     1:25.48 (45.96)                                        
 29 Tsiabasis, Yanni    12 HAA-MR               1:21.29    1:25.96        
 30 Dettling, Maverick  11 HAA-MR               1:21.06    1:26.64        
                  40.50     1:26.64 (46.14)                                        
 31 Levine, Isaac E     12 IA-MR                1:34.84    1:35.51        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gorman, Connor J    12 BBSC-MR              2:20.26    2:11.30         20  
                  29.78     1:03.10 (33.32)     1:37.51 (34.41)     2:11.30 (33.79)
  2 Brennan, Joe V      12 CIY-MR               2:17.17    2:14.36         17  
                  31.13     1:06.24 (35.11)     1:41.40 (35.16)     2:14.36 (32.96)
  3 Dougherty, Robert   12 HAA-MR               2:26.16    2:20.86         16  
                  31.56     1:07.22 (35.66)     1:44.62 (37.40)     2:20.86 (36.24)
  4 Matheson, Ryan C    12 Three Village-MR     2:15.00    2:25.85         15  
                  31.80     1:08.61 (36.81)     1:48.19 (39.58)     2:25.85 (37.66)
  5 Fehrenbach, Robby   12 HAA-MR               2:48.07    2:30.82         14  
                  33.67     1:11.97 (38.30)     1:49.77 (37.80)     2:30.82 (41.05)
  6 Boyle, Neil P       12 Three Village-MR     2:45.00    2:31.10         13  
                  34.21     1:12.49 (38.28)     1:52.84 (40.35)     2:31.10 (38.26)
  7 Napolitano, Sean    12 HAA-MR               2:40.17    2:34.52         12  
                  32.74     1:11.49 (38.75)     1:54.99 (43.50)     2:34.52 (39.53)
  8 Sloniewsky, Peter   11 Three Village-MR     2:30.00    2:36.19         11  
                  36.92     1:16.71 (39.79)     1:57.46 (40.75)     2:36.19 (38.73)
  9 Albert, Adam *      11 Three Village-MR     2:44.24    2:38.58          9  
                  33.96     1:15.61 (41.65)     1:59.42 (43.81)     2:38.58 (39.16)
 10 Freudenberg, Eddie  12 Three Village-MR     2:43.36    2:38.62          7  
                  33.40     1:13.04 (39.64)     1:55.72 (42.68)     2:38.62 (42.90)
 11 Groza, Roberto M    12 Three Village-MR     2:45.00    2:38.77          6  
                  35.07     1:14.99 (39.92)     1:57.39 (42.40)     2:38.77 (41.38)
 12 Gabinoff, Aaron     11 Tmsuffolk-MR         2:52.02    2:41.17          5  
                  37.41     1:19.12 (41.71)     2:02.89 (43.77)     2:41.17 (38.28)
 13 Chau, Calvin W      11 CIY-MR               2:25.00    2:45.15          4  
                  37.07     1:18.89 (41.82)     2:02.22 (43.33)     2:45.15 (42.93)
 14 Schroeder, Michael  12 HAA-MR               3:18.87    2:51.02          3  
                  37.56     1:21.77 (44.21)     2:07.86 (46.09)     2:51.02 (43.16)
 15 Castoro, Luke D     11 Tmsuffolk-MR         3:01.95    2:52.45          2  
                  39.16     1:25.37 (46.21)     2:10.41 (45.04)     2:52.45 (42.04)
 16 Reynolds, Ian       11 HAA-MR               2:50.38    2:53.37          1  
                  37.90     1:22.72 (44.82)     2:07.33 (44.61)     2:53.37 (46.04)
 17 Rogowsky, Benjamin  11 Tmsuffolk-MR         3:06.19    2:56.77        
                  37.45     1:24.07 (46.62)     2:12.09 (48.02)     2:56.77 (44.68)
 18 Tsiabasis, Yanni    12 HAA-MR               3:46.60    3:07.52        
                  37.33     1:25.38 (48.05)     2:17.41 (52.03)     3:07.52 (50.11)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sforza, Anthony J   12 BBSC-MR                34.97      33.59         20  
  2 Shemetov, Daniel B  11 BBSC-MR                33.14      33.94         17  
  3 Dougherty, Robert   12 HAA-MR                 34.51      34.60         16  
  4 Fehrenbach, Robby   12 HAA-MR                 34.35      34.69         15  
  5 Kingsley, Austin M  12 HAA-MR                 34.45      34.91         14  
  6 Nielsen, Jake       11 HAA-MR                 34.68      35.52         13  
  7 Neuf, Austin        12 HAA-MR                 41.84      36.66         12  
  8 Matheson, Ryan C    12 Three Village-MR       38.25      36.68         11  
  9 Napolitano, Sean    12 HAA-MR                 38.12      36.90          9  
 10 Sobhy, Mina-Abanou  11 BBSC-MR                39.43      36.93          7  
 11 Schroeder, Michael  12 HAA-MR                 39.03      37.02          6  
 12 Chau, Calvin W      11 CIY-MR                 35.94      37.20        
 13 Sullivan, Sean T    12 IA-MR                  40.48      37.22          5  
 14 Galeto, Jason T     12 IA-MR                  45.68      37.43          4  
 15 Castoro, Luke D     11 Tmsuffolk-MR           40.61      37.66          3  
 16 Indelicato, Gregor  12 Three Village-MR       38.98      38.19          2  
 17 Carrieri, Nicholas  11 HAA-MR                 36.05      38.69          1  
 18 Shenoy, Anish A     11 HAA-MR                 40.61      39.34        
 19 Park, Samuel        12 Tmsuffolk-MR           40.54      39.39        
 20 Wong, Ryan J        12 CIY-MR                 37.98      39.55        
 21 Kaufer, Evan A      12 IA-MR                  38.59      39.57        
 22 Groza, Roberto M    12 Three Village-MR       34.00      40.11        
 23 Cummings, Jake T    11 Three Village-MR       45.00      41.89        
 24 Dettling, Maverick  11 HAA-MR                 40.28      43.05        
 25 Reynolds, Ian       11 HAA-MR                 46.85      44.12        
 26 Batheja, Samir      11 Tmsuffolk-MR           49.99      45.35        
 27 Tsiabasis, Yanni    12 HAA-MR                 46.49      45.56        
 28 Clark, Billy J      11 IA-MR                     NT      46.78        
 -- Holler, John T      10 HAA-MR                    NT     X36.49        
 -- Macmanus, Liam J    11 IA-MR                1:00.00         DQ        
 -- Gorman, Connor J    12 BBSC-MR                34.49         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shemetov, Daniel B  11 BBSC-MR              1:13.42    1:10.87         20  
                  34.79     1:10.87 (36.08)                                        
  2 Cody, Christopher   12 IA-MR                1:13.70    1:12.64         17  
                  34.83     1:12.64 (37.81)                                        
  3 Nielsen, Jake       11 HAA-MR               1:17.13    1:15.10         16  
                  36.56     1:15.10 (38.54)                                        
  4 Dougherty, Robert   12 HAA-MR               1:15.01    1:15.18         15  
  5 Kingsley, Austin M  12 HAA-MR               1:15.30    1:18.69         14  
                  37.13     1:18.69 (41.56)                                        
  6 Schroeder, Michael  12 HAA-MR               1:21.37    1:19.38         13  
                  39.14     1:19.38 (40.24)                                        
  7 Boyle, Neil P       12 Three Village-MR     1:21.85    1:20.04         12  
                  38.66     1:20.04 (41.38)                                        
  8 Matheson, Ryan C    12 Three Village-MR     1:20.97    1:20.20         11  
                  38.84     1:20.20 (41.36)                                        
  9 Neuf, Austin        12 HAA-MR               1:32.25    1:20.55          9  
                  38.81     1:20.55 (41.74)                                        
 10 Freudenberg, Eddie  12 Three Village-MR     1:22.67    1:21.51          7  
                  39.29     1:21.51 (42.22)                                        
 11 Castoro, Luke D     11 Tmsuffolk-MR         1:27.56    1:21.89          6  
                  40.37     1:21.89 (41.52)                                        
 12 Chau, Calvin W      11 CIY-MR               1:19.11    1:21.96          5  
                  40.06     1:21.96 (41.90)                                        
 13 Carrieri, Nicholas  11 HAA-MR               1:16.59    1:22.72          4  
                  40.34     1:22.72 (42.38)                                        
 14 Fehrenbach, Robby   12 HAA-MR               1:21.24    1:23.29          2.5
                  39.68     1:23.29 (43.61)                                        
 14 Gabinoff, Aaron     11 Tmsuffolk-MR         1:25.79    1:23.29          2.5
                  40.84     1:23.29 (42.45)                                        
 16 Park, Samuel        12 Tmsuffolk-MR         1:30.05    1:23.36          1  
                  40.85     1:23.36 (42.51)                                        
 17 Sloniewsky, Peter   11 Three Village-MR     1:22.95    1:24.14        
 18 Galeto, Jason T     12 IA-MR                1:45.00    1:25.19        
                  41.33     1:25.19 (43.86)                                        
 19 Albert, Adam *      11 Three Village-MR     1:25.33    1:26.49        
                  42.14     1:26.49 (44.35)                                        
 20 Groza, Roberto M    12 Three Village-MR     1:15.00    1:26.90        
 21 Shenoy, Anish A     11 HAA-MR               1:27.49    1:27.21        
 22 Dettling, Maverick  11 HAA-MR               1:32.69    1:31.74        
                  46.08     1:31.74 (45.66)                                        
 23 Reynolds, Ian       11 HAA-MR               1:45.19    1:33.87        
                  43.83     1:33.87 (50.04)                                        
 24 Trzaskowski, Micha  12 HAA-MR               1:35.49    1:34.43        
 25 Batheja, Samir      11 Tmsuffolk-MR         1:52.06    1:35.57        
                  46.49     1:35.57 (49.08)                                        
 26 Tsiabasis, Yanni    12 HAA-MR               1:53.60    1:42.53        
                  49.59     1:42.53 (52.94)                                        
 -- Levine, Isaac E     12 IA-MR                1:46.61         DQ        
 -- Cummings, Jake T    11 Three Village-MR     1:38.64         DQ        
 -- Rogowsky, Benjamin  11 Tmsuffolk-MR         1:34.53         DQ        
                  44.53          DQ (46.28)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Glaser, Owen M      12 BBSC-MR                39.86      37.27         20  
  2 Neuf, Austin        12 HAA-MR                 38.51      38.01         17  
  3 Reino, Vincent M    12 HAA-MR                 40.26      38.07         16  
  4 Fehrenbach, Robby   12 HAA-MR                 39.29      38.61         15  
  5 Cody, Christopher   12 IA-MR                  40.71      40.12         14  
  6 Sobhy, Mina-Abanou  11 BBSC-MR                41.40      40.14         13  
  7 Shemetov, Daniel B  11 BBSC-MR                40.13      41.56         12  
  8 Dougherty, Robert   12 HAA-MR                 41.63      41.85         11  
  9 Kingsley, Austin M  12 HAA-MR                 40.06      42.02          9  
 10 Park, Samuel        12 Tmsuffolk-MR           41.81      43.61          7  
 11 Nielsen, Jake       11 HAA-MR                 43.75      43.97          6  
 12 Armstrong, Jack R   12 IA-MR                  44.63      44.05          5  
 13 Galeto, Jason T     12 IA-MR                  54.84      44.66          4  
 14 Shenoy, Anish A     11 HAA-MR                 44.38      45.11          3  
 15 Tsiabasis, Yanni    12 HAA-MR                 46.09      46.54          2  
 16 Dettling, Maverick  11 HAA-MR                 44.66      46.62          1  
 17 Rogowsky, Benjamin  11 Tmsuffolk-MR           46.19      47.32        
 18 Groza, Roberto M    12 Three Village-MR       42.00      47.37        
 19 Trzaskowski, Micha  12 HAA-MR                 48.00      47.88        
 20 Carrieri, Nicholas  11 HAA-MR                 42.98      49.32        
 21 Reynolds, Ian       11 HAA-MR                 52.36      50.04        
 22 Batheja, Samir      11 Tmsuffolk-MR           53.10      50.52        
 23 Castoro, Luke D     11 Tmsuffolk-MR           51.95      50.82        
 24 Cummings, Jake T    11 Three Village-MR       47.00      54.95        
 -- Schroeder, Michael  12 HAA-MR                 44.89         DQ        
 -- Peers, Ronan J      11 IA-MR                1:00.00         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Glaser, Owen M      12 BBSC-MR              1:25.65    1:22.80         20  
                  39.25     1:22.80 (43.55)                                        
  2 Neuf, Austin        12 HAA-MR               1:23.43    1:26.22         17  
                  40.38     1:26.22 (45.84)                                        
  3 Fehrenbach, Robby   12 HAA-MR               1:28.65    1:27.33         16  
                  40.27     1:27.33 (47.06)                                        
  4 Shemetov, Daniel B  11 BBSC-MR              1:29.78    1:28.16         15  
                  42.69     1:28.16 (45.47)                                        
  5 Sobhy, Mina-Abanou  11 BBSC-MR              1:27.72    1:28.48         14  
                  42.24     1:28.48 (46.24)                                        
  6 Wong, Ryan J        12 CIY-MR               1:31.94    1:30.70         13  
                  42.59     1:30.70 (48.11)                                        
  7 Dougherty, Robert   12 HAA-MR               1:30.99    1:30.82         12  
                  44.55     1:30.82 (46.27)                                        
  8 Hussein, Yousef W   12 Tmsuffolk-MR         1:30.57    1:30.98         11  
                  43.68     1:30.98 (47.30)                                        
  9 Kaufer, Evan A      12 IA-MR                1:30.22    1:31.69          9  
                  44.85     1:31.69 (46.84)                                        
 10 Napolitano, Sean    12 HAA-MR               1:46.66    1:32.66          7  
                  44.06     1:32.66 (48.60)                                        
 11 Boyle, Neil P       12 Three Village-MR     1:25.00    1:33.05          6  
                  43.93     1:33.05 (49.12)                                        
 12 Chau, Calvin W      11 CIY-MR               1:35.00    1:33.34          5  
                  45.07     1:33.34 (48.27)                                        
 13 Kingsley, Austin M  12 HAA-MR               1:38.77    1:34.41          4  
                  42.26     1:34.41 (52.15)                                        
 14 Nielsen, Jake       11 HAA-MR               1:37.06    1:35.42          3  
                  45.60     1:35.42 (49.82)                                        
 15 Park, Samuel        12 Tmsuffolk-MR         1:32.19    1:35.60          2  
                  44.59     1:35.60 (51.01)                                        
 16 Shenoy, Anish A     11 HAA-MR               1:37.48    1:35.74          1  
                  45.94     1:35.74 (49.80)                                        
 17 Armstrong, Jack R   12 IA-MR                1:43.02    1:36.85        
                  45.54     1:36.85 (51.31)                                        
 18 Matheson, Ryan C    12 Three Village-MR     1:31.41    1:36.92        
                  46.64     1:36.92 (50.28)                                        
 19 Schroeder, Michael  12 HAA-MR               1:35.54    1:37.85        
                  46.74     1:37.85 (51.11)                                        
 20 Gabinoff, Aaron     11 Tmsuffolk-MR         1:43.49    1:38.85        
                  48.14     1:38.85 (50.71)                                        
 21 Carrieri, Nicholas  11 HAA-MR               1:36.48    1:41.04        
                  48.35     1:41.04 (52.69)                                        
 22 Dettling, Maverick  11 HAA-MR               1:39.93    1:41.17        
                  47.95     1:41.17 (53.22)                                        
 23 Rogowsky, Benjamin  11 Tmsuffolk-MR         1:42.48    1:41.35        
                  48.71     1:41.35 (52.64)                                        
 24 Galeto, Jason T     12 IA-MR                1:59.34    1:41.59        
                  46.52     1:41.59 (55.07)                                        
 25 Cummings, Jake T    11 Three Village-MR     1:40.00    1:41.64        
 26 Freudenberg, Eddie  12 Three Village-MR     1:46.66    1:42.78        
                  47.19     1:42.78 (55.59)                                        
 27 Agrawal, Alok       11 Tmsuffolk-MR         1:56.46    1:45.18        
                  50.82     1:45.18 (54.36)                                        
 28 Indelicato, Gregor  12 Three Village-MR     1:55.33    1:48.32        
                  51.86     1:48.32 (56.46)                                        
 29 Tsiabasis, Yanni    12 HAA-MR               1:47.90    1:48.58        
                  48.77     1:48.58 (59.81)                                        
 30 Albert, Adam *      11 Three Village-MR     1:52.42    1:49.05        
                  53.14     1:49.05 (55.91)                                        
 31 Sloniewsky, Peter   11 Three Village-MR     1:46.62    1:52.45        
                  55.39     1:52.45 (57.06)                                        
 -- Markowitz, Nichola  10 HAA-MR                    NT   X1:34.25        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kingsley, Austin M  12 HAA-MR                 31.36      31.62         20  
  2 Glaser, Owen M      12 BBSC-MR                32.81      32.01         17  
  3 Reino, Vincent M    12 HAA-MR                 31.54      32.36         16  
  4 Shemetov, Daniel B  11 BBSC-MR                33.54      32.86         15  
  5 Nielsen, Jake       11 HAA-MR                 33.48      35.21         14  
  6 Fehrenbach, Robby   12 HAA-MR                 37.47      35.38         13  
  7 Sobhy, Mina-Abanou  11 BBSC-MR                36.97      36.00         12  
  8 Neuf, Austin        12 HAA-MR                 37.30      36.33         10  
  8 Dougherty, Robert   12 HAA-MR                 52.36      36.33         10  
 10 Shenoy, Anish A     11 HAA-MR                 41.29      40.82          7  
 11 Tsiabasis, Yanni    12 HAA-MR               1:00.29      46.59          6  
 12 Trzaskowski, Micha  12 HAA-MR                 50.41      48.57          5  
 13 Batheja, Samir      11 Tmsuffolk-MR           55.39      51.47          4  
 14 Levine, Isaac E     12 IA-MR                  54.10      52.20          3  
 -- Indelicato, Gregor  12 Three Village-MR       45.00         DQ        
 -- Schroeder, Michael  12 HAA-MR                 55.98         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Glaser, Owen M      12 BBSC-MR              1:17.36    1:10.97         20  
                  34.84     1:10.97 (36.13)                                        
  2 Sforza, Anthony J   12 BBSC-MR              1:12.76    1:11.22         17  
                  33.78     1:11.22 (37.44)                                        
  3 Shemetov, Daniel B  11 BBSC-MR              1:14.53    1:13.29         16  
  4 Brennan, Joe V      12 CIY-MR               1:12.94    1:13.60         15  
                  34.31     1:13.60 (39.29)                                        
  5 Doboli, Michael R   12 Tmsuffolk-MR         1:16.06    1:14.32         14  
                  34.25     1:14.32 (40.07)                                        
  6 Kingsley, Austin M  12 HAA-MR               1:14.26    1:15.95         13  
                  35.62     1:15.95 (40.33)                                        
  7 Cellamare, Dylan    12 Tmsuffolk-MR         1:29.27    1:21.20         12  
                  37.94     1:21.20 (43.26)                                        
  8 Dolinsky, Andrew E  11 Tmsuffolk-MR         1:31.90    1:21.60         11  
                  18.94   1:21.60 (1:02.66)                                        
  9 Nielsen, Jake       11 HAA-MR               1:37.75    1:22.64          9  
                  38.62     1:22.64 (44.02)                                        
 10 Neuf, Austin        12 HAA-MR               1:44.63    1:25.28          7  
                  40.03     1:25.28 (45.25)                                        
 11 Mastrocinque, Rudy  12 Tmsuffolk-MR         1:34.95    1:26.38          6  
                  39.31     1:26.38 (47.07)                                        
 12 Freudenberg, Eddie  12 Three Village-MR     1:28.40    1:26.39          5  
                  37.30     1:26.39 (49.09)                                        
 13 Benin, Michael H    11 Tmsuffolk-MR         1:28.90    1:27.74          4  
                  39.60     1:27.74 (48.14)                                        
 14 Shenoy, Anish A     11 HAA-MR               1:32.34    1:30.66          3  
                  42.14     1:30.66 (48.52)                                        
 15 Carrieri, Nicholas  11 HAA-MR                    NT    1:31.38          2  
                  42.05     1:31.38 (49.33)                                        
 16 Park, Samuel        12 Tmsuffolk-MR         1:36.44    1:31.90          1  
                  42.35     1:31.90 (49.55)                                        
 17 Agrawal, Alok       11 Tmsuffolk-MR         1:41.90    1:33.59        
                  42.57     1:33.59 (51.02)                                        
 18 Hussein, Yousef W   12 Tmsuffolk-MR         1:32.95    1:36.32        
 19 Sloniewsky, Peter   11 Three Village-MR     1:37.00    1:40.51        
                  48.10     1:40.51 (52.41)                                        
 20 Albert, Adam *      11 Three Village-MR     1:47.85    1:41.69        
                  42.05     1:41.69 (59.64)                                        
 21 Dettling, Maverick  11 HAA-MR               1:54.31    1:43.24        
                  42.87   1:43.24 (1:00.37)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Glaser, Owen M      12 BBSC-MR              2:33.03    2:29.27         20  
                  33.07     1:10.97 (37.90)     1:57.10 (46.13)     2:29.27 (32.17)
  2 Doboli, Michael R   12 Tmsuffolk-MR         2:47.10    2:38.01         17  
                  34.59     1:15.03 (40.44)     2:01.21 (46.18)     2:38.01 (36.80)
  3 Dougherty, Robert   12 HAA-MR               3:24.22    2:47.88         16  
                  38.35     1:20.66 (42.31)     2:12.94 (52.28)     2:47.88 (34.94)
  4 Matheson, Ryan C    12 Three Village-MR     2:45.00    2:48.04         15  
                  35.29                             2:11.16 ( )     2:48.04 (36.88)
  5 Boyle, Neil P       12 Three Village-MR     2:55.00    2:52.22         14  
                  38.24     1:22.09 (43.85)     2:14.91 (52.82)     2:52.22 (37.31)
  6 Benin, Michael H    11 Tmsuffolk-MR         2:58.90    2:53.34         13  
                  42.50     1:27.26 (44.76)     2:19.14 (51.88)     2:53.34 (34.20)
  7 Chau, Calvin W      11 CIY-MR               3:12.00    2:55.53         12  
                  39.22     1:23.15 (43.93)     2:13.64 (50.49)     2:55.53 (41.89)
  8 Freudenberg, Eddie  12 Three Village-MR     3:01.46    2:56.14         11  
                  36.20     1:18.77 (42.57)     2:14.99 (56.22)     2:56.14 (41.15)
  9 Shenoy, Anish A     11 HAA-MR               3:11.71    2:59.21          9  
                  41.43     1:26.43 (45.00)     2:18.65 (52.22)     2:59.21 (40.56)
 10 Sloniewsky, Peter   11 Three Village-MR     2:50.00    3:00.89          7  
                  44.47     1:27.90 (43.43)     2:23.07 (55.17)     3:00.89 (37.82)
 11 Gabinoff, Aaron     11 Tmsuffolk-MR         3:15.95    3:04.55          6  
                                1:31.38 ( )     2:24.52 (53.14)     3:04.55 (40.03)
 12 Groza, Roberto M    12 Three Village-MR     3:00.00    3:05.86          5  
                  44.06     1:29.38 (45.32)     2:25.97 (56.59)     3:05.86 (39.89)
 13 Dettling, Maverick  11 HAA-MR                    NT    3:23.55          4  
                  48.47     1:39.53 (51.06)     2:36.46 (56.93)     3:23.55 (47.09)
 -- Carrieri, Nicholas  11 HAA-MR                    NT         DQ        
                  41.06     1:23.51 (42.45)     2:19.89 (56.38)          DQ (39.51)
 -- Albert, Adam *      11 Three Village-MR     3:15.03         DQ        
                  44.04     1:32.89 (48.85)   2:36.99 (1:04.10)          DQ (38.16)
 -- Indelicato, Gregor  12 Three Village-MR     3:10.00         DQ        
                  45.69        DQ (2:27.33)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                 1:55.11    1:57.42         40  
     1) Nielsen, Jake 11                2) Kingsley, Austin M 12          
     3) Neuf, Austin 12                 4) Reino, Vincent M 12            
                  29.20       58.85 (29.65)     1:29.34 (30.49)     1:57.42 (28.08)
  2 Hauppauge Swim Club-MR  'B'                 2:06.79    2:01.73         34  
     1) Dougherty, Robert 12            2) Carrieri, Nicholas G 11        
     3) Schroeder, Michael 12           4) Fehrenbach, Robby 12           
                  29.06     1:01.03 (31.97)     1:31.70 (30.67)     2:01.73 (30.03)
  3 Hauppauge Swim Club-MR  'C'                 2:19.03    2:19.99         32  
     1) Reynolds, Ian 11                2) Shenoy, Anish A 11             
     3) Trzaskowski, Michael 12         4) Dettling, Maverick 11          
                  34.71     1:09.74 (35.03)     1:45.62 (35.88)     2:19.99 (34.37)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                 2:13.03    2:16.95         40  
     1) Fehrenbach, Robby 12            2) Neuf, Austin 12                
     3) Kingsley, Austin M 12           4) Nielsen, Jake 11               
                  34.93     1:14.78 (39.85)     1:47.60 (32.82)     2:16.95 (29.35)
  2 Hauppauge Swim Club-MR  'B'                 2:26.52    2:29.61         34  
     1) Carrieri, Nicholas G 11         2) Shenoy, Anish A 11             
     3) Napolitano, Sean 12             4) Dougherty, Robert 12           
                  37.74     1:20.20 (42.46)     1:56.39 (36.19)     2:29.61 (33.22)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dagayev, Andrey     14 IA-MR                  22.72      22.99         20  
  2 Markowitz, Hunter   13 HAA-MR                 24.13      24.34         17  
  3 Liberato, Andrew    14 IA-MR                  25.86      25.80         16  
  4 Nazareno, Andrew L  14 BBSC-MR                25.72      26.16         15  
  5 Orehosky, Bailey T  14 HAA-MR                 26.59      26.55         14  
  6 McLaughlin, Joseph  13 BBSC-MR                26.01      27.09         13  
  7 Leuly, Shane C      13 IA-MR                  26.99      27.24         12  
  8 Nielsen, Jordan     13 HAA-MR                 27.38      27.28         11  
  9 Reilly, Brian J     14 IA-MR                  27.37      27.81          9  
 10 Whelan, Jack        13 CIY-MR                 27.37      28.01          7  
 11 Lee, Joshua S       13 UNBBS-MR               29.06      29.37          6  
 12 Hsu, Leo            13 HAA-MR                 30.15      29.63          5  
 13 Engel, Ryan         14 IA-MR                  28.98      29.74          4  
 14 LaDue, Ryan         14 IA-MR                  51.48      30.21          3  
 15 Lerner, Jackson N   13 CIY-MR                 31.87      32.11          2  
 16 Mooney, Brandon     14 HAA-MR                 32.94      33.39          1  
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Markowitz, Hunter   13 HAA-MR                 53.25      53.81         20  
                  26.17       53.81 (27.64)                                        
  2 Karpf, Dylan        14 HAA-MR                 55.26      55.91         17  
  3 Nazareno, Andrew L  14 BBSC-MR                57.67      57.35         16  
  4 Caminiti, Charlie   14 CIY-MR                 57.90      59.62         15  
  5 McLaughlin, Joseph  13 BBSC-MR                58.43    1:00.43         14  
  6 Leuly, Shane C      13 IA-MR                  59.95    1:00.54         13  
                  29.15     1:00.54 (31.39)                                        
  7 Ormond, Garrett E   14 IA-MR                1:00.44    1:00.70         12  
                  29.92     1:00.70 (30.78)                                        
  8 Boughal, Ian S      14 IA-MR                  59.23    1:01.48         11  
                  30.00     1:01.48 (31.48)                                        
  9 Nielsen, Jordan     13 HAA-MR               1:03.03    1:01.80          9  
                  30.28     1:01.80 (31.52)                                        
 10 Reilly, Brian J     14 IA-MR                1:00.82    1:02.14          7  
 11 Hsu, Leo            13 HAA-MR               1:05.67    1:05.03          6  
                  31.38     1:05.03 (33.65)                                        
 12 Lee, Joshua S       13 UNBBS-MR             1:06.11    1:10.35          5  
                  33.20     1:10.35 (37.15)                                        
 13 Mooney, Brandon     14 HAA-MR               1:18.68    1:14.43          4  
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Markowitz, Hunter   13 HAA-MR               1:58.50    1:58.65         20  
                  26.93       57.14 (30.21)     1:29.43 (32.29)     1:58.65 (29.22)
  2 Liberato, Andrew    14 IA-MR                2:02.09    1:58.81         17  
                  27.05       57.83 (30.78)     1:29.37 (31.54)     1:58.81 (29.44)
  3 Nazareno, Andrew L  14 BBSC-MR              2:07.01    2:05.14         16  
                  28.08       59.26 (31.18)     1:32.34 (33.08)     2:05.14 (32.80)
  4 Orehosky, Bailey T  14 HAA-MR               2:09.49    2:05.96         15  
                  29.24     1:01.17 (31.93)     1:33.77 (32.60)     2:05.96 (32.19)
  5 Boughal, Ian S      14 IA-MR                2:07.06    2:07.35         14  
                  29.65     1:01.50 (31.85)     1:34.58 (33.08)     2:07.35 (32.77)
  6 McLaughlin, Joseph  13 BBSC-MR              2:08.47    2:09.41         13  
                  28.95     1:01.62 (32.67)     1:35.49 (33.87)     2:09.41 (33.92)
  7 Ormond, Garrett E   14 IA-MR                2:15.63    2:09.60         12  
  8 Engel, Ryan         14 IA-MR                2:30.36    2:11.44         11  
  9 Reilly, Brian J     14 IA-MR                2:14.40    2:11.45          9  
                1:05.18   2:11.45 (1:06.27)                                        
 10 Nielsen, Jordan     13 HAA-MR               2:21.63    2:15.48          7  
 11 Whelan, Jack        13 CIY-MR               2:24.21    2:21.99          6  
 12 Lee, Joshua S       13 UNBBS-MR             2:34.39    2:22.47          5  
                  32.50     1:09.88 (37.38)     1:45.26 (35.38)     2:22.47 (37.21)
 13 Hsu, Leo            13 HAA-MR               2:27.64    2:24.70          4  
 14 LaDue, Ryan         14 IA-MR                3:30.00    2:25.30          3  
                  32.75     1:09.10 (36.35)   2:25.30 (1:16.20)                    
 15 Lerner, Jackson N   13 CIY-MR               2:40.58    2:42.70          2  
                  36.14     1:18.69 (42.55)     2:02.15 (43.46)     2:42.70 (40.55)
 16 Mooney, Brandon     14 HAA-MR               2:48.16    2:47.13          1  
                  35.75     1:17.76 (42.01)     2:03.32 (45.56)     2:47.13 (43.81)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Liberato, Andrew    14 IA-MR                1:02.15    1:01.02         20  
                  29.61     1:01.02 (31.41)                                        
  2 Hunt, Andrew        14 HAA-MR               1:03.25    1:02.03         17  
                  30.19     1:02.03 (31.84)                                        
  3 Nazareno, Andrew L  14 BBSC-MR              1:05.27    1:06.55         16  
                  32.67     1:06.55 (33.88)                                        
  4 McLaughlin, Joseph  13 BBSC-MR              1:07.04    1:10.07         15  
                  35.25     1:10.07 (34.82)                                        
  5 Boughal, Ian S      14 IA-MR                1:10.22    1:11.00         14  
                  35.00     1:11.00 (36.00)                                        
  6 Whelan, Jack        13 CIY-MR               1:12.74    1:14.63         13  
                  36.12     1:14.63 (38.51)                                        
  7 Hsu, Leo            13 HAA-MR               1:19.82    1:17.38         12  
                  38.28     1:17.38 (39.10)                                        
  8 Lerner, Jackson N   13 CIY-MR               1:24.07    1:26.69         11  
                  41.76     1:26.69 (44.93)                                        
  9 Lee, Joshua S       13 UNBBS-MR             1:27.05    1:27.96          9  
                  41.43     1:27.96 (46.53)                                        
 10 Mooney, Brandon     14 HAA-MR               1:35.16    1:32.84          7  
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hunt, Andrew        14 HAA-MR               2:16.41    2:17.66         20  
                  31.82     1:06.50 (34.68)     1:42.26 (35.76)     2:17.66 (35.40)
  2 Leuly, Shane C      13 IA-MR                2:27.60    2:33.11         17  
                  35.58     1:13.80 (38.22)     1:53.33 (39.53)     2:33.11 (39.78)
  3 Caminiti, Charlie   14 CIY-MR               2:42.47    2:37.26         16  
                  39.58     1:20.56 (40.98)     1:59.64 (39.08)     2:37.26 (37.62)
  4 Ormond, Garrett E   14 IA-MR                2:48.97    2:37.27         15  
                  37.11     1:16.74 (39.63)     1:57.86 (41.12)     2:37.27 (39.41)
  5 Hsu, Leo            13 HAA-MR                    NT    2:47.41         14  
                  40.35     1:22.58 (42.23)   2:47.71 (1:25.13)         2:47.41 ( )
 -- Mooney, Brandon     14 HAA-MR                    NT         DQ        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Markowitz, Hunter   13 HAA-MR               1:07.74    1:09.54         20  
                  33.54     1:09.54 (36.00)                                        
  2 Hunt, Andrew        14 HAA-MR               1:11.53    1:10.60         17  
                  33.07     1:10.60 (37.53)                                        
  3 Karpf, Dylan        14 HAA-MR               1:15.35    1:15.04         16  
                  35.15     1:15.04 (39.89)                                        
  4 Boughal, Ian S      14 IA-MR                1:18.91    1:19.90         15  
                  37.96     1:19.90 (41.94)                                        
  5 Ormond, Garrett E   14 IA-MR                1:21.47    1:22.90         14  
                  39.06     1:22.90 (43.84)                                        
  6 Nielsen, Jordan     13 HAA-MR               1:23.07    1:23.13         13  
                  40.59     1:23.13 (42.54)                                        
  7 Mooney, Brandon     14 HAA-MR               1:38.75    1:41.95         12  
                  47.03     1:41.95 (54.92)                                        
  8 Lee, Joshua S       13 UNBBS-MR             2:00.53    1:58.32         11  
                  56.12   1:58.32 (1:02.20)                                        
 -- Hsu, Leo            13 HAA-MR               1:27.84         DQ        
                  43.29          DQ (45.56)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hunt, Andrew        14 HAA-MR               2:34.67    2:37.95         20  
                  35.25     1:15.14 (39.89)     1:57.37 (42.23)     2:37.95 (40.58)
  2 Boughal, Ian S      14 IA-MR                2:55.29    2:50.74         17  
                  39.27     1:22.79 (43.52)     2:07.00 (44.21)     2:50.74 (43.74)
  3 Nielsen, Jordan     13 HAA-MR               3:01.12    2:55.46         16  
                  41.15     1:26.61 (45.46)     2:12.38 (45.77)     2:55.46 (43.08)
  4 Ormond, Garrett E   14 IA-MR                2:58.76    3:00.75         15  
                                1:26.04 ( )     2:14.53 (48.49)     3:00.75 (46.22)
  5 Hsu, Leo            13 HAA-MR               3:13.35    3:12.24         14  
                  43.97     1:32.57 (48.60)     2:23.12 (50.55)     3:12.24 (49.12)
  6 Mooney, Brandon     14 HAA-MR               3:41.07    3:35.37         13  
                  47.16     1:43.02 (55.86)     2:40.63 (57.61)     3:35.37 (54.74)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Markowitz, Hunter   13 HAA-MR               1:01.46    1:00.81         20  
                  29.45     1:00.81 (31.36)                                        
  2 Hunt, Andrew        14 HAA-MR               1:05.47    1:03.98         17  
                  29.18     1:03.98 (34.80)                                        
  3 Karpf, Dylan        14 HAA-MR                    NT    1:08.58         16  
                  30.73     1:08.58 (37.85)                                        
  4 Reilly, Brian J     14 IA-MR                1:20.00    1:11.10         15  
                  32.45     1:11.10 (38.65)                                        
  5 Leuly, Shane C      13 IA-MR                1:17.49    1:11.54         14  
                  32.47     1:11.54 (39.07)                                        
  6 Engel, Ryan         14 IA-MR                1:18.76    1:18.87         13  
  7 Nielsen, Jordan     13 HAA-MR               1:51.94    1:23.45         12  
                  39.58     1:23.45 (43.87)                                        
  8 Lee, Joshua S       13 UNBBS-MR             1:23.66    1:26.24         11  
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nazareno, Andrew L  14 BBSC-MR              2:29.86    2:37.63         20  
                  32.99     1:11.70 (38.71)   2:37.63 (1:25.93)                    
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Markowitz, Hunter   13 HAA-MR               2:17.56    2:17.31         20  
                  28.32     1:05.11 (36.79)     1:46.17 (41.06)     2:17.31 (31.14)
  2 Hunt, Andrew        14 HAA-MR               2:18.12    2:18.27         17  
                  29.69     1:04.97 (35.28)     1:46.24 (41.27)     2:18.27 (32.03)
  3 Boughal, Ian S      14 IA-MR                2:27.82    2:24.44         16  
                  32.72     1:08.82 (36.10)     1:52.46 (43.64)     2:24.44 (31.98)
  4 Ormond, Garrett E   14 IA-MR                2:43.37    2:28.80         15  
                  34.00     1:11.95 (37.95)     1:55.75 (43.80)     2:28.80 (33.05)
  5 Caminiti, Charlie   14 CIY-MR               2:31.85    2:29.06         14  
                  30.54     1:10.43 (39.89)     1:56.10 (45.67)     2:29.06 (32.96)
  6 Nazareno, Andrew L  14 BBSC-MR              2:25.81    2:29.70         13  
                  32.16     1:09.61 (37.45)   2:29.70 (1:20.09)                    
  7 Leuly, Shane C      13 IA-MR                2:33.66    2:30.26         12  
                  32.27     1:10.35 (38.08)     1:56.57 (46.22)     2:30.26 (33.69)
  8 Orehosky, Bailey T  14 HAA-MR               2:30.76    2:31.38         11  
                  35.76     1:13.35 (37.59)     1:59.01 (45.66)     2:31.38 (32.37)
  9 McLaughlin, Joseph  13 BBSC-MR              2:30.33    2:33.25          9  
                  31.86     1:10.99 (39.13)     1:59.36 (48.37)     2:33.25 (33.89)
 10 Reilly, Brian J     14 IA-MR                2:41.25    2:39.60          7  
                  32.37     1:14.49 (42.12)     2:03.58 (49.09)     2:39.60 (36.02)
 11 Hsu, Leo            13 HAA-MR               2:47.79    2:46.40          6  
                  38.18     1:23.32 (45.14)     2:11.82 (48.50)     2:46.40 (34.58)
 12 Nielsen, Jordan     13 HAA-MR               2:50.03    2:50.88          5  
                  40.68     1:28.48 (47.80)     2:15.05 (46.57)     2:50.88 (35.83)
 13 Lee, Joshua S       13 UNBBS-MR             3:10.06    3:07.83          4  
                  35.64     1:23.59 (47.95)   2:28.54 (1:04.95)     3:07.83 (39.29)
 14 Mooney, Brandon     14 HAA-MR               3:28.18    3:20.58          3  
                                1:40.79 ( )     2:39.59 (58.80)     3:20.58 (40.99)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                 1:41.51    1:40.77         40  
     1) Karpf, Dylan 14                 2) Hunt, Andrew 14                
     3) Orehosky, Bailey T 14           4) Markowitz, Hunter N 13         
                  26.69       54.42 (27.73)     1:26.70 (32.28)     1:40.77 (14.07)
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                 1:58.66    1:53.56         40  
     1) Heslin, Connor 14               2) Hunt, Andrew 14                
     3) Markowitz, Hunter N 13          4) Karpf, Dylan 14                
                  29.40     1:02.29 (32.89)     1:27.99 (25.70)     1:53.56 (25.57)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Millkey, Nicholas   15 HAA-MR                 23.48      23.43         20  
  2 Donlevy, Billy      16 CIY-MR                 23.37      24.03         17  
  3 Hawkins, Michael J  15 HAA-MR                 24.71      24.54         16  
  4 McAndrew, Matthew   17 CIY-MR                 24.76      25.07         15  
  5 Schulze, Edward A   17 IA-MR                  23.97      25.09         14  
  6 O'Malley, Connor M  15 HAA-MR                 25.34      25.68         13  
  7 Ren, Harry          17 CIY-MR                 25.40      25.69         12  
  8 Micozzi, Daniel     15 IA-MR                  26.29      25.77         11  
  9 Griffin, Spencer H  15 HAA-MR                 25.00      26.20          9  
 10 Grunthal, Justin    15 HAA-MR                 27.53      26.25          7  
 11 Thomas, Kieran C    16 IA-MR                  26.85      26.85          6  
 12 Graca, Antonio      15 HAA-MR                 25.61      26.97          5  
 13 Menis, Matthew N    15 IA-MR                  26.43      27.02          3.5
 13 Claps, Danny        15 HAA-MR                 26.40      27.02          3.5
 15 Ormond, Garrett E   14 IA-MR                  29.00      27.72          2  
 16 McNamara, William   15 BBSC-MR                29.43      29.86          1  
 17 McWilliam, Andrew    9 CIY-MR                 38.74      40.12        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nicola, Frank A     17 HAA-MR                 53.87      51.85         20  
                  24.60       51.85 (27.25)                                        
  2 Hawkins, Michael J  15 HAA-MR                 53.74      53.74         17  
                  26.07       53.74 (27.67)                                        
  3 Schulze, Edward A   17 IA-MR                  53.19      55.49         16  
                  26.48       55.49 (29.01)                                        
  4 Griffin, Spencer H  15 HAA-MR                 55.18      55.89         15  
                  26.37       55.89 (29.52)                                        
  5 O'Malley, Connor M  15 HAA-MR                 55.31      56.60         14  
                  27.33       56.60 (29.27)                                        
  6 Orehosky, Bailey T  14 HAA-MR                 59.08      58.45         13  
                  28.66       58.45 (29.79)                                        
  7 Menis, Matthew N    15 IA-MR                  57.79      59.93         12  
                  28.55       59.93 (31.38)                                        
  8 Thomas, Kieran C    16 IA-MR                  58.99    1:00.66         11  
                  29.12     1:00.66 (31.54)                                        
  9 Graca, Antonio      15 HAA-MR                 58.25    1:01.06          9  
                  30.01     1:01.06 (31.05)                                        
 10 Basini, Jacob       17 HAA-MR                    NT    1:01.68          7  
                  30.16     1:01.68 (31.52)                                        
 11 McNamara, William   15 BBSC-MR              1:02.37    1:03.34          6  
                  30.53     1:03.34 (32.81)                                        
 -- DiBenedetto, Augie  12 CIY-MR               1:22.50         DQ        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Modrov, Drew A      26 Unattached-MR        1:37.22    1:39.78         20  
                  22.55       47.55 (25.00)     1:13.82 (26.27)     1:39.78 (25.96)
  2 Millkey, Nicholas   15 HAA-MR               1:47.48    1:49.31         17  
                  24.96       52.43 (27.47)     1:21.01 (28.58)     1:49.31 (28.30)
  3 Donlevy, Billy      16 CIY-MR               1:54.28    1:55.19         16  
                  25.57       54.32 (28.75)     1:24.46 (30.14)     1:55.19 (30.73)
  4 O'Malley, Connor M  15 HAA-MR               2:00.72    2:03.18         15  
                  27.65       58.67 (31.02)     1:31.45 (32.78)     2:03.18 (31.73)
  5 McAndrew, Matthew   17 CIY-MR               2:03.86    2:03.63         14  
                  27.64       58.77 (31.13)     1:31.00 (32.23)     2:03.63 (32.63)
  6 Micozzi, Daniel     15 IA-MR                2:08.64    2:07.21         13  
                  28.41     1:00.52 (32.11)     1:35.07 (34.55)     2:07.21 (32.14)
  7 Thomas, Kieran C    16 IA-MR                2:04.47    2:08.16         12  
                  28.67     1:01.21 (32.54)     1:35.17 (33.96)     2:08.16 (32.99)
  8 Ren, Harry          17 CIY-MR               2:16.53    2:08.22         11  
                  29.08     1:01.78 (32.70)     1:35.66 (33.88)     2:08.22 (32.56)
  9 Claps, Danny        15 HAA-MR               2:11.71    2:14.37          9  
                  29.97                             1:39.10 ( )     2:14.37 (35.27)
 10 McNamara, William   15 BBSC-MR              2:11.39    2:14.49          7  
                  30.55     1:04.68 (34.13)     1:40.09 (35.41)     2:14.49 (34.40)
 11 Grunthal, Justin    15 HAA-MR               2:14.60    2:16.56          6  
                  30.32     1:04.78 (34.46)     1:40.62 (35.84)     2:16.56 (35.94)
 12 McWilliam, Andrew    9 CIY-MR               3:00.00    3:12.35          5  
                  41.91     1:31.83 (49.92)   3:12.35 (1:40.52)                    
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hawkins, Michael J  15 HAA-MR                 59.83      59.61         20  
                  28.46       59.61 (31.15)                                        
  2 Menis, Matthew N    15 IA-MR                1:05.05    1:04.16         17  
                  30.99     1:04.16 (33.17)                                        
  3 Karpf, Dylan        14 HAA-MR               1:05.07    1:05.11         16  
                  31.71     1:05.11 (33.40)                                        
  4 Ren, Harry          17 CIY-MR               1:05.33    1:06.09         15  
                  31.58     1:06.09 (34.51)                                        
  5 McAndrew, Matthew   17 CIY-MR               1:05.44    1:06.47         13.5
                  32.65     1:06.47 (33.82)                                        
  5 Griffin, Spencer H  15 HAA-MR               1:06.37    1:06.47         13.5
                  32.34     1:06.47 (34.13)                                        
  7 Grunthal, Justin    15 HAA-MR               1:03.68    1:07.05         12  
                  32.36     1:07.05 (34.69)                                        
  8 Graca, Antonio      15 HAA-MR               1:11.46    1:08.55         11  
                  33.65     1:08.55 (34.90)                                        
  9 Leuly, Shane C      13 IA-MR                1:09.27    1:08.76          9  
                  33.25     1:08.76 (35.51)                                        
 10 Orehosky, Bailey T  14 HAA-MR               1:12.80    1:09.25          7  
                  34.24     1:09.25 (35.01)                                        
 11 McNamara, William   15 BBSC-MR              1:12.53    1:14.23          6  
                  36.50     1:14.23 (37.73)                                        
 12 McWilliam, Andrew    9 CIY-MR               1:47.00    1:43.89          5  
                  51.18     1:43.89 (52.71)                                        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fisher, Alex        16 HAA-MR               2:13.72    2:09.53         20  
                  29.87     1:02.31 (32.44)     1:36.09 (33.78)     2:09.53 (33.44)
  2 Menis, Matthew N    15 IA-MR                2:23.36    2:25.16         17  
                  34.08     1:09.84 (35.76)     1:47.55 (37.71)     2:25.16 (37.61)
  3 McNamara, William   15 BBSC-MR              2:30.25    2:32.51         16  
                  35.87     1:14.61 (38.74)     1:53.64 (39.03)     2:32.51 (38.87)
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Modrov, Drew A      26 Unattached-MR             NT      56.17         20  
                  26.39       56.17 (29.78)                                        
  2 Schulze, Edward A   17 IA-MR                1:02.75    1:04.76         17  
                  30.35     1:04.76 (34.41)                                        
  3 Griffin, Spencer H  15 HAA-MR               1:05.73    1:07.13         16  
                  31.05     1:07.13 (36.08)                                        
  4 Prevosto, Salvator  17 IA-MR                1:06.90    1:08.82         15  
                  32.94     1:08.82 (35.88)                                        
  5 O'Malley, Connor M  15 HAA-MR               1:09.89    1:11.42         14  
                  34.03     1:11.42 (37.39)                                        
  6 Basini, Jacob       17 HAA-MR                    NT    1:20.81         13  
                  37.73     1:20.81 (43.08)                                        
  7 Thomas, Kieran C    16 IA-MR                1:17.80    1:20.90         12  
                  37.73     1:20.90 (43.17)                                        
  8 McNamara, William   15 BBSC-MR              1:19.27    1:21.85         11  
                  39.64     1:21.85 (42.21)                                        
  9 Graca, Antonio      15 HAA-MR               1:20.52    1:26.75          9  
                  40.19     1:26.75 (46.56)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Schulze, Edward A   17 IA-MR                2:22.11    2:27.34         20  
                  32.94     1:11.06 (38.12)     1:49.67 (38.61)     2:27.34 (37.67)
  2 Donlevy, Billy      16 CIY-MR               2:50.42    2:32.86         17  
                  33.79     1:13.04 (39.25)     1:54.04 (41.00)     2:32.86 (38.82)
  3 Griffin, Spencer H  15 HAA-MR               2:29.59    2:33.18         16  
                  32.35     1:10.86 (38.51)     1:52.07 (41.21)     2:33.18 (41.11)
  4 Buchen, Max H       10 IA-MR                     NT    2:43.11         15  
                  37.23     1:19.29 (42.06)     2:01.61 (42.32)     2:43.11 (41.50)
  5 Micozzi, Daniel     15 IA-MR                3:20.00    2:46.42         14  
                  37.80     1:20.02 (42.22)     2:02.35 (42.33)     2:46.42 (44.07)
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Modrov, Drew A      26 Unattached-MR          48.90      48.79         20  
                  23.14       48.79 (25.65)                                        
  2 Millkey, Nicholas   15 HAA-MR                 55.43      57.90         17  
                  27.20       57.90 (30.70)                                        
  3 Hawkins, Michael J  15 HAA-MR               1:00.37    1:01.00         16  
                  28.56     1:01.00 (32.44)                                        
  4 Claps, Danny        15 HAA-MR               1:06.12    1:07.98         15  
                  30.77     1:07.98 (37.21)                                        
  5 Thomas, Kieran C    16 IA-MR                1:07.49    1:08.08         14  
                  31.39     1:08.08 (36.69)                                        
  6 Menis, Matthew N    15 IA-MR                1:06.63    1:09.63         13  
                  33.34     1:09.63 (36.29)                                        
  7 Griffin, Spencer H  15 HAA-MR               1:06.62    1:10.61         12  
                  31.86     1:10.61 (38.75)                                        
  8 Ormond, Garrett E   14 IA-MR                1:20.00    1:14.57         11  
                  34.64     1:14.57 (39.93)                                        
  9 Graca, Antonio      15 HAA-MR               1:10.70    1:14.72          9  
                  33.52     1:14.72 (41.20)                                        
 -- O'Malley, Connor M  15 HAA-MR               1:04.11   X1:02.31        
                  29.40     1:02.31 (32.91)                                        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fisher, Alex        16 HAA-MR               2:13.16    2:09.82         20  
                  30.73     1:03.26 (32.53)     1:39.03 (35.77)     2:09.82 (30.79)
  2 Prevosto, Salvator  17 IA-MR                2:13.69    2:17.22         17  
                  29.96     1:02.98 (33.02)     1:38.71 (35.73)     2:17.22 (38.51)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Prevosto, Salvator  17 IA-MR                2:10.96    2:12.65         20  
                  28.52     1:03.15 (34.63)     1:40.24 (37.09)     2:12.65 (32.41)
  2 O'Malley, Connor M  15 HAA-MR               2:17.83    2:16.99         17  
                  28.86     1:04.33 (35.47)     1:44.86 (40.53)     2:16.99 (32.13)
  3 Griffin, Spencer H  15 HAA-MR               2:20.76    2:20.03         16  
                  30.58     1:05.88 (35.30)     1:46.28 (40.40)     2:20.03 (33.75)
  4 Thomas, Kieran C    16 IA-MR                2:23.37    2:25.17         15  
                  31.79     1:08.73 (36.94)     1:50.99 (42.26)     2:25.17 (34.18)
  5 Graca, Antonio      15 HAA-MR               2:34.72    2:41.66         14  
                  34.32     1:14.62 (40.30)     2:03.93 (49.31)     2:41.66 (37.73)
 -- Menis, Matthew N    15 IA-MR                2:29.81         DQ        
                  31.49     1:07.97 (36.48)     1:55.12 (47.15)          DQ (34.43)
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hauppauge Swim Club-MR  'A'                 1:36.13    1:35.46         40  
     1) Fisher, Alex 16                 2) Nicola, Frank A 17             
     3) Griffin, Spencer H 15           4) Hawkins, Michael J 15          
                  23.32       46.09 (22.77)     1:11.46 (25.37)     1:35.46 (24.00)
  2 Islanders Aquatics-MR  'A'                       NT    1:44.15         34  
     1) Prevosto, Salvatore A 17        2) Reilly, Brian J 14             
     3) Leuly, Shane C 13               4) Schulze, Edward A 17           
                  25.77     1:02.04 (36.27)     1:44.15 (42.11)                    
  3 Hauppauge Swim Club-MR  'B'                 1:42.35    1:45.86         32  
     1) Graca, Antonio 15               2) Nielsen, Jordan 13             
     3) Hsu, Leo 13                     4) O'Malley, Connor M 15          
                  27.03       53.37 (26.34)     1:20.91 (27.54)     1:45.86 (24.95)
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Hauppauge Swim Club-MR  'A'                 1:50.85         DQ        
     1) Hawkins, Michael J 15           2) Griffin, Spencer H 15          
     3) O'Malley, Connor M 15           4) Millkey, Nicholas W 15         
                  30.84     1:00.46 (29.62)     1:27.61 (27.15)          DQ (26.93)