Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 12/19/2016 11:14 AM
         2016 MR HAA December Invitational - 12/16/2016 to 12/18/2016          
                              Sanction #: 161213                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                31.79  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Tan, Sayjel E             10 BBSC-MR                29.78      29.72 ZQ     
  2 Burns, Sofia              10 HAA-MR                 30.97      30.27 ZQ     
  3 Woody, Lauren E            9 IA-MR                  32.58      32.19 SILV   
  4 Buono, Sarina L           10 IA-MR                  32.46      32.30 SILV   
  5 Donohue, Savannah R       10 HAA-MR                 33.10      32.65 SILV   
  6 Griffin, Amelia            9 HAA-MR                 32.94      32.98 SILV   
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                31.79  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tan, Sayjel E             10 BBSC-MR                30.20      29.78 qZQ    
  2 Burns, Sofia              10 HAA-MR                 30.86      30.97 qZQ    
  3 Buono, Sarina L           10 IA-MR                  33.59      32.46 qSILV  
  4 Woody, Lauren E            9 IA-MR                  32.90      32.58 qSILV  
  5 Griffin, Amelia            9 HAA-MR                 34.22      32.94 qSILV  
  6 Donohue, Savannah R       10 HAA-MR                 32.74      33.10 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Bridgemanhel, Adrianna K   9 Tmsuffolk-MR           34.28      33.17 SILV   
  8 Tenebro, Alyson            9 IA-MR                  35.06      34.16 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
  9 Rezler, Kristina          10 Tmsuffolk-MR           35.29      34.24 SILV   
 10 Hendershot, Haley J        9 IA-MR                  34.29      34.34 SILV   
 11 Chan, Devena              10 Unattached-MR          35.21      34.90 SILV   
 12 Retzlaff, Claudia L        8 Three Village-MR       34.98      35.16 SILV   
 13 Czeremcha, Erica          10 Tmsuffolk-MR           35.45      35.20        
 14 Gregory, Julia A          10 Tbirds-MR              34.66      35.36        
 15 Savoretti, Angelina       10 HAA-MR                 36.43      35.50        
 16 Cahalane, Erin C           9 Tmsuffolk-MR           38.42      35.54        
 17 Firestone, Scarlett A     10 QNS-MR                 34.92      36.01        
 18 Lisica, Sabrina N          9 Three Village-MR       38.23      36.15        
 19 Bak, Hanna M               8 QNS-MR                 37.86      36.19        
 20 Xu, Sabrina D              9 QNS-MR                 36.86      36.65        
 21 Schroeder, Mary            9 HAA-MR                 38.10      36.78        
 22 Pattanakul, Megan          8 QNS-MR                 35.63      37.00        
 23 Wilcox, Hailey             9 HAA-MR                 36.04      37.01        
 24 Loewy, Jessica E          10 Unattached-MR          38.98      37.42        
 25 Nolasco, Isabela           9 Express Swimming-MR    39.69      37.52        
 26 Cayea, Andrea B            9 IA-MR                1:00.00      37.57        
 27 Johannesen, Charlotte     10 BBSC-MR                38.44      37.80        
 28 Chan, Megan               10 Express Swimming-MR    37.55      37.85        
 29 Ho, Rica L                 9 QNS-MR                 37.37      38.94        
 30 McGinness, Rylee A         9 SSC-MR                 37.83      39.12        
 31 Mackay, Victoria           9 HAA-MR                 37.84      39.19        
 32 Hickey, Bridget R          9 Tmsuffolk-MR           38.52      39.32        
 33 Klein, Farrah M            8 Tmsuffolk-MR           39.74      40.66        
 34 Raber, Julia               9 BBSC-MR                39.95      41.08        
 35 Oberoi, Anya               9 Tmsuffolk-MR           41.95      41.44        
 36 Versacci, Giuliana T       9 SSC-MR                 42.89      41.63        
 37 Nizza, Madeline L          9 Tmsuffolk-MR           43.08      41.80        
 38 Tan, Shanel E              8 BBSC-MR                42.10      42.54        
 39 Secchi, Brooke D           9 Tmsuffolk-MR           43.70      43.38        
 40 Furnell, Amelia            9 Tmsuffolk-MR           43.34      43.57        
 41 Glazebnik, Julia T         9 Tmsuffolk-MR           40.25      43.79        
 42 Arneja, Rabani             9 Tmsuffolk-MR           48.90      44.34        
 43 D'Alessio, Emelia D        8 Tmsuffolk-MR           56.95      44.89        
 44 Vezzi, Nicole M           10 Tmsuffolk-MR           43.60      45.13        
 45 Canty, Emma M              9 Express Swimming-MR    42.90      45.57        
 46 Argondizzo, Daniela J      9 Express Swimming-MR    46.49      45.79        
 47 Li, Ashley                 8 QNS-MR                 45.40      45.98        
 48 Wilcox, Avery              7 HAA-MR                 45.02      46.44        
 49 Hsu, Leanna                9 HAA-MR                 49.91      50.20        
 50 Eriskin, Nisa              9 Tmsuffolk-MR         1:15.82      50.43        
 51 Neglia, Gianna R           8 Tmsuffolk-MR         1:01.95      50.82        
 52 Cayea, Vanessa S           8 IA-MR                     NT      51.03        
 53 Kalmaer, Dahlia R          7 Tmsuffolk-MR           57.57      55.17        
 54 Dhanikonda, Navya *        8 Tmsuffolk-MR         1:00.02      56.97        
 55 Rosenthal, Loren           8 Tmsuffolk-MR           58.88      58.82        
 56 Rosslee, Emma J            8 Tmsuffolk-MR         1:02.95    1:01.39        
 57 Dhingra, Yana *            9 Tmsuffolk-MR         1:07.50    1:02.28        
 58 Tan, Herschel E            6 BBSC-MR              1:06.14    1:05.18        
 59 Karakas, Dila N            8 Tmsuffolk-MR         1:12.90    1:08.36        
 60 Patel, Shreya              7 Tmsuffolk-MR         1:19.17    1:14.43        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:09.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Tan, Sayjel E             10 BBSC-MR              1:07.07    1:06.08 ZQ     
                  31.34     1:06.08 (34.74)                                        
  2 Burns, Sofia              10 HAA-MR               1:07.41    1:08.93 JO     
                  32.56     1:08.93 (36.37)                                        
  3 Buono, Sarina L           10 IA-MR                1:08.17    1:09.22 JO     
                  33.11     1:09.22 (36.11)                                        
  4 Donohue, Savannah R       10 HAA-MR               1:12.70    1:11.74 SILV   
                  33.93     1:11.74 (37.81)                                        
  5 Hendershot, Haley J        9 IA-MR                1:13.92    1:13.60 SILV   
                  34.44     1:13.60 (39.16)                                        
  6 Bridgemanhel, Adrianna K   9 Tmsuffolk-MR         1:13.56    1:15.05 SILV   
                  34.30     1:15.05 (40.75)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:09.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tan, Sayjel E             10 BBSC-MR              1:09.64    1:07.07 qZQ    
                  32.24     1:07.07 (34.83)                                        
  2 Burns, Sofia              10 HAA-MR               1:10.74    1:07.41 qZQ    
                  32.32     1:07.41 (35.09)                                        
  3 Buono, Sarina L           10 IA-MR                1:15.47    1:08.17 qJO    
                  32.97     1:08.17 (35.20)                                        
  4 Donohue, Savannah R       10 HAA-MR               1:15.06    1:12.70 qSILV  
                  34.12     1:12.70 (38.58)                                        
  5 Bridgemanhel, Adrianna K   9 Tmsuffolk-MR         1:14.51    1:13.56 qSILV  
                  34.80     1:13.56 (38.76)                                        
  6 Hendershot, Haley J        9 IA-MR                1:18.70    1:13.92 qSILV  
                  34.99     1:13.92 (38.93)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Smerechniak, Sofia        10 IA-MR                1:15.55    1:14.03 SILV   
                  34.46     1:14.03 (39.57)                                        
  8 Griffin, Amelia            9 HAA-MR               1:20.80    1:15.29 SILV   
                  35.22     1:15.29 (40.07)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Retzlaff, Claudia L        8 Three Village-MR     1:19.01    1:15.55 SILV   
                  35.20     1:15.55 (40.35)                                        
 10 Rezler, Kristina          10 Tmsuffolk-MR         1:19.18    1:15.93 SILV   
                  36.54     1:15.93 (39.39)                                        
 11 Firestone, Scarlett A     10 QNS-MR               1:21.46    1:18.24 SILV   
                  37.04     1:18.24 (41.20)                                        
 12 Cahalane, Erin C           9 Tmsuffolk-MR         1:19.96    1:18.55        
                  36.58     1:18.55 (41.97)                                        
 13 Waring, MaryGrace         10 SSC-MR               1:18.42    1:18.66        
                  36.63     1:18.66 (42.03)                                        
 14 Martinez, Alexandra S     10 SSC-MR               1:22.86    1:19.13        
                  36.77     1:19.13 (42.36)                                        
 15 Czeremcha, Erica          10 Tmsuffolk-MR         1:20.13    1:19.18        
                  37.05     1:19.18 (42.13)                                        
 16 Cronin, Jessica           10 HAA-MR               1:20.50    1:19.52        
                  37.29     1:19.52 (42.23)                                        
 17 Sztorc, Natalie            9 IA-MR                1:21.53    1:19.82        
                  37.40     1:19.82 (42.42)                                        
 18 Wilcox, Hailey             9 HAA-MR               1:22.24    1:19.95        
                  37.36     1:19.95 (42.59)                                        
 19 Tenebro, Alyson            9 IA-MR                1:30.00    1:20.18        
                  36.79     1:20.18 (43.39)                                        
 20 Nolasco, Isabela           9 Express Swimming-MR  1:26.20    1:21.41        
 21 Chan, Devena              10 Unattached-MR        1:15.49    1:22.79        
                  37.39     1:22.79 (45.40)                                        
 22 Pattanakul, Megan          8 QNS-MR               1:20.01    1:22.81        
                  37.74     1:22.81 (45.07)                                        
 23 Savoretti, Angelina       10 HAA-MR               1:21.44    1:23.25        
                  39.23     1:23.25 (44.02)                                        
 24 Bak, Hanna M               8 QNS-MR               1:28.72    1:24.71        
                  39.28     1:24.71 (45.43)                                        
 25 McGinness, Rylee A         9 SSC-MR               1:30.53    1:25.50        
                  39.39     1:25.50 (46.11)                                        
 26 Johannesen, Charlotte     10 BBSC-MR              1:29.45    1:25.77        
                  43.81     1:25.77 (41.96)                                        
 27 Hickey, Bridget R          9 Tmsuffolk-MR         1:27.19    1:26.53        
                  40.91     1:26.53 (45.62)                                        
 28 Klein, Farrah M            8 Tmsuffolk-MR         1:28.78    1:29.70        
                  42.36     1:29.70 (47.34)                                        
 29 Skiba, Victoria C          9 SSC-MR               1:32.07    1:31.42        
                  42.03     1:31.42 (49.39)                                        
 30 Nizza, Madeline L          9 Tmsuffolk-MR         1:33.44    1:32.43        
                  44.80     1:32.43 (47.63)                                        
 31 Fu, Caren W                8 QNS-MR               1:30.36    1:32.45        
                  42.73     1:32.45 (49.72)                                        
 32 Versacci, Giuliana T       9 SSC-MR               1:32.00    1:33.02        
 33 Brady, Meghan E            8 IA-MR                1:36.74    1:33.55        
                  43.90     1:33.55 (49.65)                                        
 34 Furnell, Amelia            9 Tmsuffolk-MR         1:39.90    1:33.64        
                  45.74     1:33.64 (47.90)                                        
 35 Canty, Emma M              9 Express Swimming-MR  1:35.40    1:33.67        
                  44.64     1:33.67 (49.03)                                        
 36 Glazebnik, Julia T         9 Tmsuffolk-MR         1:39.48    1:34.97        
                  45.03     1:34.97 (49.94)                                        
 37 Oberoi, Anya               9 Tmsuffolk-MR         1:33.54    1:35.43        
                  46.27     1:35.43 (49.16)                                        
 38 Xue, Tiffany               9 QNS-MR                    NT    1:35.98        
                  45.89     1:35.98 (50.09)                                        
 39 Secchi, Brooke D           9 Tmsuffolk-MR         1:39.69    1:36.16        
                  45.95     1:36.16 (50.21)                                        
 40 Arneja, Rabani             9 Tmsuffolk-MR         1:49.90    1:39.15        
                  46.04     1:39.15 (53.11)                                        
 41 D'Alessio, Emelia D        8 Tmsuffolk-MR         1:55.86    1:43.84        
 42 Wilcox, Avery              7 HAA-MR               1:49.96    1:46.80        
                  48.74     1:46.80 (58.06)                                        
 43 Khan, Ariana N            10 Express Swimming-MR  1:51.21    1:50.65        
 44 Hsu, Leanna                9 HAA-MR               1:59.74    1:51.86        
 45 Eriskin, Nisa              9 Tmsuffolk-MR         1:58.29    1:53.36        
                  51.26   1:53.36 (1:02.10)                                        
 46 Genninger, Aivary M        7 Tmsuffolk-MR         1:55.85    1:59.52        
                  54.02   1:59.52 (1:05.50)                                        
 47 Neglia, Gianna R           8 Tmsuffolk-MR         2:01.07    2:02.31        
 48 Dhanikonda, Navya *        8 Tmsuffolk-MR         2:09.12    2:05.72        
                  56.63   2:05.72 (1:09.09)                                        
 49 Rosenthal, Loren           8 Tmsuffolk-MR         2:26.25    2:07.03        
 50 Kalmaer, Dahlia R          7 Tmsuffolk-MR         2:06.93    2:11.82        
                1:00.65   2:11.82 (1:11.17)                                        
 51 Dhingra, Yana *            9 Tmsuffolk-MR         2:22.93    2:15.73        
                1:02.09   2:15.73 (1:13.64)                                        
 52 Rosslee, Emma J            8 Tmsuffolk-MR         2:19.25    2:17.18        
                1:03.56   2:17.18 (1:13.62)                                        
 53 Patel, Shreya              7 Tmsuffolk-MR         2:39.59    2:22.88        
                1:05.87   2:22.88 (1:17.01)                                        
 54 Karakas, Dila N            8 Tmsuffolk-MR         2:48.34    2:24.21        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                36.79  JO
                41.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Tan, Sayjel E             10 BBSC-MR                35.47      35.07 ZQ     
  2 Burns, Sofia              10 HAA-MR                 36.16      35.82 ZQ     
  3 Buono, Sarina L           10 IA-MR                  37.53      39.42 SILV   
  4 Pattanakul, Megan          8 QNS-MR                 39.43      39.72 SILV   
  5 Donohue, Savannah R       10 HAA-MR                 39.55      39.98 SILV   
  6 Dominger, Madison         10 HAA-MR                 40.08      40.54 SILV   
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                36.79  JO
                41.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tan, Sayjel E             10 BBSC-MR                35.92      35.47 qZQ    
  2 Burns, Sofia              10 HAA-MR                 35.17      36.16 qZQ    
  3 Buono, Sarina L           10 IA-MR                  38.52      37.53 qSILV  
  4 Pattanakul, Megan          8 QNS-MR                 40.63      39.43 qSILV  
  5 Donohue, Savannah R       10 HAA-MR                 41.05      39.55 qSILV  
  6 Dominger, Madison         10 HAA-MR                 39.68      40.08 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Wilcox, Hailey             9 HAA-MR                 40.57      40.11 SILV   
  8 Rezler, Kristina          10 Tmsuffolk-MR           41.32      40.13 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
  9 Seale, Sarah E            10 Three Village-MR          NT      40.23 SILV   
 10 Smerechniak, Sofia        10 IA-MR                  40.11      40.26 SILV   
 11 Tenebro, Alyson            9 IA-MR                  40.59      41.07 SILV   
 12 Firestone, Scarlett A     10 QNS-MR                 41.17      41.17 SILV   
 13 Griffin, Amelia            9 HAA-MR                 42.87      41.24 SILV   
 14 Ho, Rica L                 9 QNS-MR                 41.03      41.51 SILV   
 15 Nolasco, Isabela           9 Express Swimming-MR    42.71      41.65 SILV   
 16 Bridgemanhel, Adrianna K   9 Tmsuffolk-MR           42.25      41.96        
 17 Tong, Aurey                9 QNS-MR                 40.38      42.05        
 18 Bak, Hanna M               8 QNS-MR                 41.33      42.25        
 19 Hendershot, Haley J        9 IA-MR                  41.18      42.28        
 20 Cahalane, Erin C           9 Tmsuffolk-MR           43.35      42.62        
 21 Skiba, Victoria C          9 SSC-MR                 43.16      42.87        
 22 Schroeder, Mary            9 HAA-MR                 45.09      42.89        
 23 Chan, Devena              10 Unattached-MR          42.90      42.95        
 24 Lisica, Sabrina N          9 Three Village-MR       45.71      43.03        
 25 Savoretti, Angelina       10 HAA-MR                 41.57      43.09        
 26 Johannesen, Charlotte     10 BBSC-MR                47.17      44.33        
 27 Klein, Farrah M            8 Tmsuffolk-MR           44.86      45.76        
 28 Fu, Caren W                8 QNS-MR                 45.09      45.94        
 29 McGinness, Rylee A         9 SSC-MR                 46.92      47.45        
 30 Quan, Sarah                8 QNS-MR                 51.76      47.70        
 31 Cayea, Andrea B            9 IA-MR                1:00.00      48.26        
 32 Versacci, Giuliana T       9 SSC-MR                 50.15      48.76        
 33 Glazebnik, Julia T         9 Tmsuffolk-MR           48.36      49.06        
 34 Canty, Emma M              9 Express Swimming-MR    51.65      49.95        
 35 Brady, Meghan E            8 IA-MR                  50.00      50.48        
 36 Li, Ashley                 8 QNS-MR                 56.95      50.60        
 37 Hsu, Leanna                9 HAA-MR                 51.60      51.11        
 37 Khan, Ariana N            10 Express Swimming-MR    50.86      51.11        
 39 Nizza, Madeline L          9 Tmsuffolk-MR           53.24      51.51        
 40 Furnell, Amelia            9 Tmsuffolk-MR           56.56      52.50        
 41 Xue, Tiffany               9 QNS-MR                 54.36      53.22        
 42 Wilcox, Avery              7 HAA-MR                 50.61      54.68        
 43 Secchi, Brooke D           9 Tmsuffolk-MR           56.37      55.98        
 44 D'Alessio, Emelia D        8 Tmsuffolk-MR         1:06.57      56.60        
 45 Eriskin, Nisa              9 Tmsuffolk-MR         1:05.63      59.25        
 46 Arneja, Rabani             9 Tmsuffolk-MR           50.90    1:01.56        
 47 Tan, Herschel E            6 BBSC-MR              1:07.55    1:02.73        
 48 Dhanikonda, Navya *        8 Tmsuffolk-MR         1:11.95    1:03.51        
 49 Neglia, Gianna R           8 Tmsuffolk-MR         1:08.27    1:06.34        
 50 Genninger, Aivary M        7 Tmsuffolk-MR         1:07.22    1:06.45        
 51 Kalmaer, Dahlia R          7 Tmsuffolk-MR         1:15.40    1:07.67        
 52 Dhingra, Yana *            9 Tmsuffolk-MR         1:21.91    1:08.73        
 53 Rosenthal, Loren           8 Tmsuffolk-MR         1:28.83    1:09.30        
 54 Patel, Shreya              7 Tmsuffolk-MR         1:23.95    1:13.66        
 55 Karakas, Dila N            8 Tmsuffolk-MR         1:31.90    1:14.62        
 -- Oberoi, Anya               9 Tmsuffolk-MR           50.98         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:19.49  JO
              1:33.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Buono, Sarina L           10 IA-MR                1:21.13    1:19.60 SILV   
                  39.45     1:19.60 (40.15)                                        
  2 Gregory, Julia A          10 Tbirds-MR            1:25.27    1:24.18 SILV   
                  41.19     1:24.18 (42.99)                                        
  3 Pattanakul, Megan          8 QNS-MR               1:26.31    1:24.37 SILV   
                  40.66     1:24.37 (43.71)                                        
  4 Rezler, Kristina          10 Tmsuffolk-MR         1:26.10    1:24.50 SILV   
                  40.89     1:24.50 (43.61)                                        
  5 Waring, MaryGrace         10 SSC-MR               1:23.68    1:26.34 SILV   
  6 Seale, Sarah E            10 Three Village-MR     1:27.54    1:27.14 SILV   
                  41.40     1:27.14 (45.74)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:19.49  JO
              1:33.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Buono, Sarina L           10 IA-MR                1:21.48    1:21.13 qSILV  
                  39.54     1:21.13 (41.59)                                        
  2 Waring, MaryGrace         10 SSC-MR               1:25.43    1:23.68 qSILV  
  3 Gregory, Julia A          10 Tbirds-MR            1:25.00    1:25.27 qSILV  
                  42.00     1:25.27 (43.27)                                        
  4 Rezler, Kristina          10 Tmsuffolk-MR         1:27.56    1:26.10 qSILV  
                  42.08     1:26.10 (44.02)                                        
  5 Pattanakul, Megan          8 QNS-MR               1:28.11    1:26.31 qSILV  
                  41.93     1:26.31 (44.38)                                        
  6 Dominger, Madison         10 HAA-MR               1:26.92    1:26.59 qSILV  
                  41.50     1:26.59 (45.09)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Seale, Sarah E            10 Three Village-MR     1:27.97    1:27.54 SILV   
                  42.66     1:27.54 (44.88)                                        
  8 Tenebro, Alyson            9 IA-MR                1:33.71    1:28.29 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hendershot, Haley J        9 IA-MR                1:29.47    1:29.46 SILV   
                  43.29     1:29.46 (46.17)                                        
 10 Firestone, Scarlett A     10 QNS-MR               1:32.39    1:30.29 SILV   
                  42.61     1:30.29 (47.68)                                        
 11 Bridgemanhel, Adrianna K   9 Tmsuffolk-MR         1:30.80    1:30.92 SILV   
                  43.33     1:30.92 (47.59)                                        
 12 Cahalane, Erin C           9 Tmsuffolk-MR         1:33.38    1:31.62 SILV   
 13 Martinez, Alexandra S     10 SSC-MR               1:31.32    1:31.73 SILV   
                  44.49     1:31.73 (47.24)                                        
 14 Bak, Hanna M               8 QNS-MR                    NT    1:32.05 SILV   
                  42.81     1:32.05 (49.24)                                        
 15 Cronin, Jessica           10 HAA-MR               1:31.19    1:32.19 SILV   
 16 Griffin, Amelia            9 HAA-MR               1:29.86    1:32.35 SILV   
                  44.99     1:32.35 (47.36)                                        
 17 Ho, Rica L                 9 QNS-MR                    NT    1:33.54        
                  46.03     1:33.54 (47.51)                                        
 18 Fu, Caren W                8 QNS-MR                    NT    1:34.18        
                  45.62     1:34.18 (48.56)                                        
 19 Johannesen, Charlotte     10 BBSC-MR              1:46.59    1:38.54        
                  48.89     1:38.54 (49.65)                                        
 20 Loewy, Jessica E          10 Unattached-MR        1:03.16    1:40.93        
                  47.22     1:40.93 (53.71)                                        
 21 Klein, Farrah M            8 Tmsuffolk-MR         1:36.50    1:41.65        
                  49.94     1:41.65 (51.71)                                        
 22 Versacci, Giuliana T       9 SSC-MR               1:47.00    1:43.10        
                  49.03     1:43.10 (54.07)                                        
 23 Quan, Sarah                8 QNS-MR               1:46.13    1:45.12        
                  52.02     1:45.12 (53.10)                                        
 24 Cayea, Andrea B            9 IA-MR                2:00.00    1:45.52        
                  48.85     1:45.52 (56.67)                                        
 25 Vezzi, Nicole M           10 Tmsuffolk-MR         1:48.70    1:50.17        
 26 Nizza, Madeline L          9 Tmsuffolk-MR         1:53.18    1:55.48        
 27 D'Alessio, Emelia D        8 Tmsuffolk-MR         2:07.95    2:15.17        
 28 Patel, Shreya              7 Tmsuffolk-MR         2:45.90    2:34.52        
                1:15.13   2:34.52 (1:19.39)                                        
 29 Karakas, Dila N            8 Tmsuffolk-MR         2:50.90    2:46.15        
                1:21.97   2:46.15 (1:24.18)                                        
 30 Rosslee, Emma J            8 Tmsuffolk-MR         2:24.95    2:46.68        
                1:19.20   2:46.68 (1:27.48)                                        
 31 Rosenthal, Loren           8 Tmsuffolk-MR         2:32.95    3:00.13        
 -- Nolasco, Isabela           9 Express Swimming-MR  1:33.46         DQ        
      Delay initiating turn
                  46.23          DQ (48.10)                                        
 -- Furnell, Amelia            9 Tmsuffolk-MR         2:01.79         DQ        
      No touch at turn
                  58.40        DQ (1:01.11)                                        
 -- Canty, Emma M              9 Express Swimming-MR  1:47.94         DQ        
                  52.92          DQ (56.24)                                        
 -- Donohue, Savannah R       10 HAA-MR               1:29.79         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  43.06          DQ (46.54)                                        
 -- Savoretti, Angelina       10 HAA-MR               1:31.77         DQ        
      Delay initiating turn
                  44.02          DQ (47.23)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.39  ZQ
                42.59  JO
                47.79  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Chan, Devena              10 Unattached-MR          42.41      42.02 JO     
  2 Cronin, Jessica           10 HAA-MR                 43.41      42.53 JO     
  3 Burns, Sofia              10 HAA-MR                 43.50      42.57 JO     
  4 Rezler, Kristina          10 Tmsuffolk-MR           45.42      45.34 SILV   
  5 Woody, Lauren E            9 IA-MR                  45.24      46.30 SILV   
  6 Cayea, Andrea B            9 IA-MR                  46.54      46.66 SILV   
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.39  ZQ
                42.59  JO
                47.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chan, Devena              10 Unattached-MR          39.80      42.41 qJO    
  2 Cronin, Jessica           10 HAA-MR                 42.48      43.41 qSILV  
  3 Burns, Sofia              10 HAA-MR                 45.12      43.50 qSILV  
  4 Woody, Lauren E            9 IA-MR                  45.77      45.24 qSILV  
  5 Rezler, Kristina          10 Tmsuffolk-MR           44.58      45.42 qSILV  
  6 Cayea, Andrea B            9 IA-MR                1:00.00      46.54 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Lisica, Sabrina N          9 Three Village-MR       48.86      46.88 SILV   
  8 Fu, Caren W                8 QNS-MR                 48.10      46.92 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hendershot, Haley J        9 IA-MR                  47.48      46.99 SILV   
 10 Schroeder, Mary            9 HAA-MR                 46.97      47.14 SILV   
 11 Donohue, Savannah R       10 HAA-MR                 47.31      48.33        
 12 Czeremcha, Erica          10 Tmsuffolk-MR           49.40      48.62        
 13 Savoretti, Angelina       10 HAA-MR                 49.23      49.80        
 14 Chan, Megan               10 Express Swimming-MR    48.08      49.84        
 15 Nolasco, Isabela           9 Express Swimming-MR    47.39      50.01        
 16 Loewy, Jessica E          10 Unattached-MR          49.88      51.03        
 17 Tan, Shanel E              8 BBSC-MR                52.23      51.09        
 18 Wilcox, Hailey             9 HAA-MR                 50.27      51.66        
 19 McGinness, Rylee A         9 SSC-MR                 56.26      52.68        
 20 Glazebnik, Julia T         9 Tmsuffolk-MR           52.62      52.78        
 21 Argondizzo, Daniela J      9 Express Swimming-MR    55.40      52.88        
 22 Cayea, Vanessa S           8 IA-MR                     NT      52.96        
 22 Hickey, Bridget R          9 Tmsuffolk-MR           51.88      52.96        
 24 Quan, Sarah                8 QNS-MR                 58.40      53.32        
 25 Raber, Julia               9 BBSC-MR                51.43      53.44        
 26 Li, Ashley                 8 QNS-MR                    NT      54.07        
 27 Skiba, Victoria C          9 SSC-MR                 55.65      55.64        
 28 Mackay, Victoria           9 HAA-MR                 58.90      59.58        
 29 Secchi, Brooke D           9 Tmsuffolk-MR           58.38      59.68        
 30 Oberoi, Anya               9 Tmsuffolk-MR         1:00.30    1:01.13        
 31 Hsu, Leanna                9 HAA-MR               1:02.32    1:01.76        
 32 Wilcox, Avery              7 HAA-MR               1:03.97    1:05.86        
 33 Neglia, Gianna R           8 Tmsuffolk-MR         1:13.90    1:08.08        
 -- Eriskin, Nisa              9 Tmsuffolk-MR         1:16.95         DQ        
      Arms past hipline
 -- Dhingra, Yana *            9 Tmsuffolk-MR         1:20.90         DQ        
      One hand touch
 -- Tan, Herschel E            6 BBSC-MR              1:12.55         DQ        
      Arms past hipline
 -- Karakas, Dila N            8 Tmsuffolk-MR         1:40.95         DQ        
      One hand touch
 -- Kalmaer, Dahlia R          7 Tmsuffolk-MR         1:26.95         DQ        
      Arms past hipline
 -- Dhanikonda, Navya *        8 Tmsuffolk-MR         1:11.95         DQ        
      One hand touch
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:28.49  ZQ
              1:31.99  JO
              1:46.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Chan, Devena              10 Unattached-MR        1:33.13    1:29.68 JO     
                  42.94     1:29.68 (46.74)                                        
  2 Cronin, Jessica           10 HAA-MR               1:34.30    1:34.69 SILV   
                  44.88     1:34.69 (49.81)                                        
  3 Rezler, Kristina          10 Tmsuffolk-MR         1:39.28    1:36.75 SILV   
                  46.20     1:36.75 (50.55)                                        
  4 Dominger, Madison         10 HAA-MR               1:34.92    1:36.81 SILV   
                  46.09     1:36.81 (50.72)                                        
  5 Fu, Caren W                8 QNS-MR               1:41.16    1:42.36 SILV   
                  48.77     1:42.36 (53.59)                                        
  6 Tong, Aurey                9 QNS-MR               1:39.46    1:42.54 SILV   
                  48.85     1:42.54 (53.69)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:28.49  ZQ
              1:31.99  JO
              1:46.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chan, Devena              10 Unattached-MR        1:27.49    1:33.13 qSILV  
                  45.64     1:33.13 (47.49)                                        
  2 Cronin, Jessica           10 HAA-MR               1:34.61    1:34.30 qSILV  
                  45.28     1:34.30 (49.02)                                        
  3 Dominger, Madison         10 HAA-MR               1:40.88    1:34.92 qSILV  
                  45.81     1:34.92 (49.11)                                        
  4 Rezler, Kristina          10 Tmsuffolk-MR         1:37.94    1:39.28 qSILV  
                  48.17     1:39.28 (51.11)                                        
  5 Tong, Aurey                9 QNS-MR               1:40.24    1:39.46 qSILV  
                  46.66     1:39.46 (52.80)                                        
  6 Waring, MaryGrace         10 SSC-MR               1:42.11    1:40.25 qSILV  
                  48.61     1:40.25 (51.64)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Fu, Caren W                8 QNS-MR               1:58.51    1:41.16 SILV   
                  48.28     1:41.16 (52.88)                                        
  8 Lisica, Sabrina N          9 Three Village-MR     1:48.16    1:42.76 SILV   
                  49.34     1:42.76 (53.42)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Seale, Sarah E            10 Three Village-MR     1:43.06    1:43.13 SILV   
                  46.78     1:43.13 (56.35)                                        
 10 Schroeder, Mary            9 HAA-MR               1:56.44    1:44.92 SILV   
                  50.06     1:44.92 (54.86)                                        
 11 Sztorc, Natalie            9 IA-MR                1:44.20    1:45.71 SILV   
                  51.64     1:45.71 (54.07)                                        
 12 Martinez, Alexandra S     10 SSC-MR               1:45.35    1:46.03 SILV   
                  49.52     1:46.03 (56.51)                                        
 13 Ho, Rica L                 9 QNS-MR               1:51.95    1:46.20        
                  49.82     1:46.20 (56.38)                                        
 14 Czeremcha, Erica          10 Tmsuffolk-MR         1:47.85    1:47.78        
 15 Nolasco, Isabela           9 Express Swimming-MR  1:48.90    1:48.95        
                  50.63     1:48.95 (58.32)                                        
 16 Glazebnik, Julia T         9 Tmsuffolk-MR         1:52.12    1:50.20        
                  51.70     1:50.20 (58.50)                                        
 17 Cayea, Andrea B            9 IA-MR                2:30.00    1:50.34        
                  48.72   1:50.34 (1:01.62)                                        
 18 Quan, Sarah                8 QNS-MR               1:56.61    1:52.01        
                  54.93     1:52.01 (57.08)                                        
 19 Firestone, Scarlett A     10 QNS-MR               1:52.81    1:53.06        
                  54.09     1:53.06 (58.97)                                        
 20 Canty, Emma M              9 Express Swimming-MR  1:59.45    1:56.74        
                  55.68   1:56.74 (1:01.06)                                        
 21 Li, Ashley                 8 QNS-MR               1:57.84    1:56.89        
                  55.03   1:56.89 (1:01.86)                                        
 22 Skiba, Victoria C          9 SSC-MR               2:17.48    1:57.65        
                  57.51   1:57.65 (1:00.14)                                        
 23 Hickey, Bridget R          9 Tmsuffolk-MR         2:01.26    1:59.92        
                  54.18   1:59.92 (1:05.74)                                        
 24 Cayea, Vanessa S           8 IA-MR                     NT    2:00.97        
                  56.33   2:00.97 (1:04.64)                                        
 25 Secchi, Brooke D           9 Tmsuffolk-MR         2:03.95    2:10.68        
                1:01.87   2:10.68 (1:08.81)                                        
 26 Nizza, Madeline L          9 Tmsuffolk-MR         2:16.45    2:14.98        
                1:04.21   2:14.98 (1:10.77)                                        
 27 Neglia, Gianna R           8 Tmsuffolk-MR         2:28.95    2:24.11        
 -- Klein, Farrah M            8 Tmsuffolk-MR         2:04.59         DQ        
      Alternating Kick
                1:00.60        DQ (1:07.00)                                        
 -- Retzlaff, Claudia L        8 Three Village-MR     1:50.00         DQ        
      Butterfly kick
                  54.22        DQ (1:01.13)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.69  JO
                42.39  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Tan, Sayjel E             10 BBSC-MR                33.15      33.62 ZQ     
  2 Burns, Sofia              10 HAA-MR                 38.73      37.90 SILV   
  3 Griffin, Amelia            9 HAA-MR                 37.88      38.37 SILV   
  4 Retzlaff, Claudia L        8 Three Village-MR       38.19      38.49 SILV   
  5 Dominger, Madison         10 HAA-MR                 38.51      39.30 SILV   
  6 Schroeder, Mary            9 HAA-MR                 38.66      39.50 SILV   
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.69  JO
                42.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tan, Sayjel E             10 BBSC-MR                33.67      33.15 qZQ    
  2 Griffin, Amelia            9 HAA-MR                 38.67      37.88 qSILV  
  3 Retzlaff, Claudia L        8 Three Village-MR       39.14      38.19 qSILV  
  4 Dominger, Madison         10 HAA-MR                 43.81      38.51 qSILV  
  5 Schroeder, Mary            9 HAA-MR                 39.42      38.66 qSILV  
  6 Burns, Sofia              10 HAA-MR                 39.13      38.73 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Buono, Sarina L           10 IA-MR                  40.44      39.04 SILV   
  8 Hendershot, Haley J        9 IA-MR                  41.84      40.22 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
  9 Seale, Sarah E            10 Three Village-MR       40.80      40.97 SILV   
 10 Sztorc, Natalie            9 IA-MR                  38.68      41.06 SILV   
 11 Tenebro, Alyson            9 IA-MR                  45.00      41.11 SILV   
 12 Waring, MaryGrace         10 SSC-MR                 43.86      41.21 SILV   
 13 Pattanakul, Megan          8 QNS-MR                 40.64      41.94 SILV   
 14 Wilcox, Hailey             9 HAA-MR                 41.94      42.13 SILV   
 15 Smerechniak, Sofia        10 IA-MR                  41.74      42.28 SILV   
 16 Martinez, Alexandra S     10 SSC-MR                 42.41      42.72        
 17 Tong, Aurey                9 QNS-MR                 44.05      42.75        
 18 Ho, Rica L                 9 QNS-MR                 50.09      43.04        
 19 Donohue, Savannah R       10 HAA-MR                 41.62      43.57        
 20 Cahalane, Erin C           9 Tmsuffolk-MR           44.99      44.42        
 21 Cronin, Jessica           10 HAA-MR                 46.75      44.63        
 22 Hickey, Bridget R          9 Tmsuffolk-MR           43.73      44.69        
 23 Bridgemanhel, Adrianna K   9 Tmsuffolk-MR           45.06      45.22        
 24 Lisica, Sabrina N          9 Three Village-MR       48.04      45.29        
 25 Johannesen, Charlotte     10 BBSC-MR                47.62      45.49        
 26 Czeremcha, Erica          10 Tmsuffolk-MR           47.45      45.80        
 27 Quan, Sarah                8 QNS-MR                 51.28      47.29        
 28 McGinness, Rylee A         9 SSC-MR                 53.03      47.41        
 29 Cayea, Andrea B            9 IA-MR                1:00.00      48.44        
 30 Cayea, Vanessa S           8 IA-MR                     NT      48.59        
 31 Versacci, Giuliana T       9 SSC-MR               1:00.00      50.79        
 32 Xue, Tiffany               9 QNS-MR                    NT      51.53        
 33 Savoretti, Angelina       10 HAA-MR                 50.42      52.09        
 34 Oberoi, Anya               9 Tmsuffolk-MR           53.79      53.28        
 35 Li, Ashley                 8 QNS-MR               1:09.26      56.06        
 36 Furnell, Amelia            9 Tmsuffolk-MR           58.98    1:01.78        
 37 Hsu, Leanna                9 HAA-MR               1:03.89    1:03.01        
 38 Khan, Ariana N            10 Express Swimming-MR    52.00    1:03.95        
 -- Wilcox, Avery              7 HAA-MR                 58.35         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:24.99  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Tan, Sayjel E             10 BBSC-MR              1:18.52    1:20.76 ZQ     
                  37.47     1:20.76 (43.29)                                        
  2 Retzlaff, Claudia L        8 Three Village-MR     1:27.16    1:26.23 SILV   
                  39.01     1:26.23 (47.22)                                        
  3 Woody, Lauren E            9 IA-MR                1:28.05    1:29.63 SILV   
                  40.32     1:29.63 (49.31)                                        
  4 Tenebro, Alyson            9 IA-MR                1:32.64    1:35.70 SILV   
                  42.10     1:35.70 (53.60)                                        
  5 Waring, MaryGrace         10 SSC-MR               1:41.45    1:40.36        
                  45.94     1:40.36 (54.42)                                        
  6 Skiba, Victoria C          9 SSC-MR               1:45.33    1:42.73        
                  47.93     1:42.73 (54.80)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:24.99  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tan, Sayjel E             10 BBSC-MR              1:20.21    1:18.52 qZQ    
                  36.30     1:18.52 (42.22)                                        
  2 Retzlaff, Claudia L        8 Three Village-MR     1:35.59    1:27.16 qSILV  
                  39.73     1:27.16 (47.43)                                        
  3 Woody, Lauren E            9 IA-MR                1:30.52    1:28.05 qSILV  
  4 Tenebro, Alyson            9 IA-MR                1:45.00    1:32.64 qSILV  
                  40.92     1:32.64 (51.72)                                        
  5 Xu, Sabrina D              9 QNS-MR               1:33.44    1:36.27 qSILV  
                  44.91     1:36.27 (51.36)                                        
  6 Waring, MaryGrace         10 SSC-MR               1:41.28    1:41.45 q      
                  45.29     1:41.45 (56.16)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Skiba, Victoria C          9 SSC-MR               1:49.28    1:45.33        
                  49.96     1:45.33 (55.37)                                        
  8 Martinez, Alexandra S     10 SSC-MR               1:45.90    1:46.09        
                  44.05   1:46.09 (1:02.04)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lisica, Sabrina N          9 Three Village-MR     1:45.00    1:53.31        
                  50.41   1:53.31 (1:02.90)                                        
 10 Seale, Sarah E            10 Three Village-MR     1:45.26    1:56.45        
                  48.51   1:56.45 (1:07.94)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Tan, Sayjel E             10 BBSC-MR              1:18.14    1:17.45 ZQ     
                  35.22     1:17.45 (42.23)                                        
  2 Burns, Sofia              10 HAA-MR               1:19.71    1:18.21 JO     
                  35.03     1:18.21 (43.18)                                        
  3 Buono, Sarina L           10 IA-MR                1:23.46    1:21.30 SILV   
                  38.16     1:21.30 (43.14)                                        
  4 Waring, MaryGrace         10 SSC-MR               1:25.86    1:25.65 SILV   
                  40.00     1:25.65 (45.65)                                        
  5 Gregory, Julia A          10 Tbirds-MR            1:24.74    1:25.79 SILV   
  6 Pattanakul, Megan          8 QNS-MR               1:27.76    1:28.98        
                  40.53     1:28.98 (48.45)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tan, Sayjel E             10 BBSC-MR              1:18.58    1:18.14 qJO    
                  34.75     1:18.14 (43.39)                                        
  2 Burns, Sofia              10 HAA-MR               1:20.59    1:19.71 qJO    
                  35.48     1:19.71 (44.23)                                        
  3 Buono, Sarina L           10 IA-MR                1:25.17    1:23.46 qSILV  
                  38.69     1:23.46 (44.77)                                        
  4 Gregory, Julia A          10 Tbirds-MR            1:25.33    1:24.74 qSILV  
                  39.56     1:24.74 (45.18)                                        
  5 Waring, MaryGrace         10 SSC-MR               1:28.06    1:25.86 qSILV  
                  39.13     1:25.86 (46.73)                                        
  6 Pattanakul, Megan          8 QNS-MR               1:28.16    1:27.76 qSILV  
                  39.23     1:27.76 (48.53)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Chan, Devena              10 Unattached-MR        1:26.22    1:28.11 SILV   
                  44.56     1:28.11 (43.55)                                        
  8 Cronin, Jessica           10 HAA-MR               1:29.07    1:28.54 SILV   
                  42.09     1:28.54 (46.45)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Griffin, Amelia            9 HAA-MR               1:27.57    1:28.61        
                  38.51     1:28.61 (50.10)                                        
 10 Retzlaff, Claudia L        8 Three Village-MR     1:27.93    1:29.09        
                  38.90     1:29.09 (50.19)                                        
 11 Xu, Sabrina D              9 QNS-MR               1:32.54    1:29.47        
 12 Czeremcha, Erica          10 Tmsuffolk-MR         1:31.85    1:29.77        
                  41.10     1:29.77 (48.67)                                        
 13 Seale, Sarah E            10 Three Village-MR     1:25.10    1:30.01        
                  42.74     1:30.01 (47.27)                                        
 14 Schroeder, Mary            9 HAA-MR               1:34.20    1:31.83        
                  40.93     1:31.83 (50.90)                                        
 15 Bridgemanhel, Adrianna K   9 Tmsuffolk-MR         1:37.52    1:33.63        
 16 Martinez, Alexandra S     10 SSC-MR               1:33.27    1:34.57        
                  43.79     1:34.57 (50.78)                                        
 17 Wilcox, Hailey             9 HAA-MR               1:33.88    1:34.86        
                  42.41     1:34.86 (52.45)                                        
 18 Bak, Hanna M               8 QNS-MR               1:42.02    1:35.42        
                  44.70     1:35.42 (50.72)                                        
 19 Firestone, Scarlett A     10 QNS-MR               1:36.91    1:36.94        
                  45.15     1:36.94 (51.79)                                        
 20 Johannesen, Charlotte     10 BBSC-MR              1:44.65    1:37.20        
                  43.77     1:37.20 (53.43)                                        
 21 Fu, Caren W                8 QNS-MR               1:38.45    1:38.17        
                  17.96   1:38.17 (1:20.21)                                        
 22 McGinness, Rylee A         9 SSC-MR               1:42.62    1:38.86        
                  46.89     1:38.86 (51.97)                                        
 23 Skiba, Victoria C          9 SSC-MR               1:37.96    1:39.65        
                  46.33     1:39.65 (53.32)                                        
 24 Cahalane, Erin C           9 Tmsuffolk-MR         1:42.56    1:40.00        
                  44.01     1:40.00 (55.99)                                        
 25 Hickey, Bridget R          9 Tmsuffolk-MR         1:36.62    1:40.15        
                  45.99     1:40.15 (54.16)                                        
 26 Quan, Sarah                8 QNS-MR               1:44.25    1:41.33        
 27 Raber, Julia               9 BBSC-MR              1:39.02    1:41.55        
                  53.91     1:41.55 (47.64)                                        
 28 Versacci, Giuliana T       9 SSC-MR               1:55.00    1:43.55        
                  47.42     1:43.55 (56.13)                                        
 29 Glazebnik, Julia T         9 Tmsuffolk-MR         1:49.90    1:44.76        
                  51.37     1:44.76 (53.39)                                        
 30 Argondizzo, Daniela J      9 Express Swimming-MR  2:00.46    1:45.39        
                  51.99     1:45.39 (53.40)                                        
 31 Tan, Shanel E              8 BBSC-MR              2:21.45    1:45.46        
                  48.10     1:45.46 (57.36)                                        
 32 Klein, Farrah M            8 Tmsuffolk-MR         1:45.28    1:46.71        
 33 Li, Ashley                 8 QNS-MR               1:50.86    1:49.85        
                  53.96     1:49.85 (55.89)                                        
 34 Canty, Emma M              9 Express Swimming-MR  1:47.29    1:50.47        
                  53.52     1:50.47 (56.95)                                        
 35 Vezzi, Nicole M           10 Tmsuffolk-MR         1:51.92    1:51.69        
                  52.28     1:51.69 (59.41)                                        
 36 Oberoi, Anya               9 Tmsuffolk-MR         1:50.70    1:52.52        
                  53.14     1:52.52 (59.38)                                        
 37 Secchi, Brooke D           9 Tmsuffolk-MR         1:59.06    1:59.27        
                1:01.18     1:59.27 (58.09)                                        
 38 Neglia, Gianna R           8 Tmsuffolk-MR         1:46.95    2:08.58        
 -- Furnell, Amelia            9 Tmsuffolk-MR         1:58.95         DQ        
      Scissors kick - breast
 -- Ho, Rica L                 9 QNS-MR               1:30.17         DQ        
      Alternating Kick - breast
                  42.68          DQ (51.79)                                        
 -- Arneja, Rabani             9 Tmsuffolk-MR         1:51.90         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                1:08.00        DQ (1:06.03)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  JO
                27.99  ZQ
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chen, Kira                12 QNS-MR                 27.92      26.96 JO     
  2 Johannsen, Erin           12 HAA-MR                 27.72      27.32 JO     
  3 Prieto, Mar *             12 Three Village-MR       28.12      27.87 JO     
  4 Wojciechowski, Natalia    12 IA-MR                  28.26      28.32 SILV   
  5 Schlegel, Olivia P        11 Three Village-MR       28.41      28.41 SILV   
  6 Barsony, Amber            11 HAA-MR                 28.39      28.54 SILV   
B - Final
  7 Cunneen, Elena C          12 IA-MR                  28.92      28.42 SILV   
  8 Canudas, Emma L           12 Three Village-MR       29.14      29.04 SILV   
  9 Zhao, Sophia              11 Tmsuffolk-MR           28.95      29.25 SILV   
 10 Lin, Hannah J             11 Three Village-MR       29.50      29.38 SILV   
 11 Brockman, Hannah G        12 Three Village-MR       29.76      29.82 SILV   
 12 Scanlon, Teagan M         11 Tmsuffolk-MR           29.41      29.93 SILV   
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
                27.99  JO
                27.99  ZQ
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 McLaughlin, Sophia F      11 BBSC-MR                29.83      28.90 SILV   
  2 Vernon, Ariana J          12 QNS-MR                 29.83      29.35 SILV   
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  JO
                27.99  ZQ
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Johannsen, Erin           12 HAA-MR                 27.22      27.72 qJO    
  2 Chen, Kira                12 QNS-MR                 26.89      27.92 qJO    
  3 Prieto, Mar *             12 Three Village-MR       27.86      28.12 qSILV  
  4 Wojciechowski, Natalia    12 IA-MR                  28.00      28.26 qSILV  
  5 Barsony, Amber            11 HAA-MR                 28.00      28.39 qSILV  
  6 Schlegel, Olivia P        11 Three Village-MR       28.30      28.41 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Cunneen, Elena C          12 IA-MR                  29.24      28.92 qSILV  
  8 Zhao, Sophia              11 Tmsuffolk-MR           29.63      28.95 qSILV  
  9 Canudas, Emma L           12 Three Village-MR       28.97      29.14 qSILV  
 10 Xu, Isabel X              11 Three Village-MR       29.48      29.16 qSILV  
 11 Scanlon, Teagan M         11 Tmsuffolk-MR           29.28      29.41 qSILV  
 12 Lin, Hannah J             11 Three Village-MR       29.27      29.50 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Brockman, Hannah G        12 Three Village-MR       30.51      29.76 SILV   
 14 McLaughlin, Sophia F      11 BBSC-MR                30.38      29.83 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 15 Vernon, Ariana J          12 QNS-MR                 28.52     J29.83 SILV   
 16 Sommerstad, Kate A        12 Three Village-MR       29.63      29.90 SILV   
 17 Monti, AvaGrace *         11 Three Village-MR       29.13      29.92 SILV   
 18 O'Connell, Siobhan B      12 Express Swimming-MR    29.75      29.99 SILV   
 19 Park, Song-Yi             12 QNS-MR                 30.11      30.07 SILV   
 20 Dimaculangan, Abigail X   11 Three Village-MR       29.30      30.46 SILV   
 21 Leary, Erin               12 Tmsuffolk-MR           31.30      30.58 SILV   
 22 Veit, Brennyn l           12 Three Village-MR       31.11      30.66 SILV   
 23 Mutarelli, Kiera L        12 Three Village-MR       30.48      30.67 SILV   
 24 Martinez, Kylie           11 HAA-MR                 31.48      31.00        
 25 O'Brien, Makenna B        11 Tmsuffolk-MR           31.58      31.27        
 26 Profeta, Jordan T         11 IA-MR                  30.74      31.43        
 27 Arrascue, Sofia M         12 IA-MR                  31.04      31.46        
 28 Gomerman, Raquel E        11 Tmsuffolk-MR           32.09      31.57        
 29 Carpentieri, Jordan P     11 IA-MR                  32.08      31.62        
 30 Pergan, Karsten E         11 Three Village-MR       32.20      31.63        
 31 DeSantis, Lauren N        12 IA-MR                  33.43      31.90        
 32 Buono, Serena E           11 IA-MR                  34.21      31.98        
 33 Gregory, Caitlin C        12 Tbirds-MR              31.26      32.16        
 34 McGorry, Kacey B          11 Three Village-MR       32.55      32.26        
 35 Fontana, Brianna R        12 BBSC-MR                32.76      32.38        
 36 Claps, Abigail R          11 HAA-MR                 31.39      32.52        
 37 Herrera, Ciara E          11 BBSC-MR                31.85      32.87        
 38 Van Nostrand, Waela M     11 Three Village-MR       32.60      33.03        
 39 Scott, Brianne P          12 HAA-MR                 34.61      33.11        
 40 Bilich, Kristen           11 IA-MR                  35.11      33.21        
 41 Fan, Iris                 12 Express Swimming-MR    34.39      33.28        
 42 Gordon, Rachel S          12 Unattached-MR          31.51      33.29        
 43 Schubel, Sarah K          12 HAA-MR                 34.59      33.41        
 44 Grefski, Katherine A      11 Tmsuffolk-MR           34.84      34.05        
 45 Louser, Sara C            11 Three Village-MR       33.43      34.10        
 46 Mackay, Alexandria        11 HAA-MR                 35.04      34.13        
 47 Templeton, Maya A         11 HAA-MR                 33.24      34.28        
 48 Rateshwar, Janice         12 Express Swimming-MR    33.62      34.71        
 49 Plataroti, Ava            11 Tmsuffolk-MR           36.26      34.90        
 50 Teele, Sanai O            11 Express Swimming-MR    33.99      35.14        
 51 Kukreja, Samara           12 Tmsuffolk-MR           36.87      35.20        
 52 Simon, Alexandra          11 HAA-MR                 34.83      35.90        
 53 Konsky, Jenna P           11 Tmsuffolk-MR           36.93      35.99        
 54 Williamson, Amanda        12 SSC-MR                 36.49      36.10        
 55 Fehrenbach, Samantha      11 HAA-MR                 37.61      36.40        
 56 Kolar, Calla *            11 IA-MR                  33.94      36.79        
 57 Johnson-Schumacher, Emma  11 BBSC-MR                40.82      37.98        
 58 Bhanot, Trisha            11 Tmsuffolk-MR           37.46      38.28        
 59 McKay, Sam N              12 IA-MR                  32.42      38.39        
 60 Michels, Grace C          11 SSC-MR                 43.11      39.11        
 61 Sckalor, Maggie           11 HAA-MR                 41.39      40.28        
 -- Baker, Avery H            12 SSC-MR                 39.89         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:00.49  JO
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Schlegel, Olivia P        11 Three Village-MR       59.75      59.73 ZQ     
                  28.70       59.73 (31.03)                                        
  2 Prieto, Mar *             12 Three Village-MR       59.99    1:00.06 ZQ     
                  29.12     1:00.06 (30.94)                                        
  3 Johannsen, Erin           12 HAA-MR               1:00.92    1:01.18 SILV   
                  29.16     1:01.18 (32.02)                                        
  4 Treglia, Leah N           11 HAA-MR               1:01.26    1:01.25 SILV   
                  29.21     1:01.25 (32.04)                                        
  5 Wojciechowski, Natalia    12 IA-MR                1:01.57    1:01.48 SILV   
                  28.80     1:01.48 (32.68)                                        
  6 Barsony, Amber            11 HAA-MR               1:03.60    1:02.73 SILV   
                  29.39     1:02.73 (33.34)                                        
B - Final
  7 Canudas, Emma L           12 Three Village-MR     1:03.70    1:03.13 SILV   
                  31.13     1:03.13 (32.00)                                        
  8 Veit, Brennyn l           12 Three Village-MR     1:03.87    1:03.18 SILV   
                  30.67     1:03.18 (32.51)                                        
  9 Lin, Hannah J             11 Three Village-MR     1:04.04    1:04.08 SILV   
                  30.79     1:04.08 (33.29)                                        
 10 Park, Song-Yi             12 QNS-MR               1:04.33    1:04.88 SILV   
                  31.40     1:04.88 (33.48)                                        
 11 Brockman, Hannah G        12 Three Village-MR     1:04.50    1:04.90 SILV   
                  32.11     1:04.90 (32.79)                                        
 12 Scanlon, Teagan M         11 Tmsuffolk-MR         1:04.36    1:04.99 SILV   
                  31.57     1:04.99 (33.42)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:00.49  JO
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Schlegel, Olivia P        11 Three Village-MR     1:02.57      59.75 qZQ    
                  28.64       59.75 (31.11)                                        
  2 Prieto, Mar *             12 Three Village-MR     1:00.89      59.99 qZQ    
                  29.25       59.99 (30.74)                                        
  3 Johannsen, Erin           12 HAA-MR               1:01.12    1:00.92 qSILV  
                  28.91     1:00.92 (32.01)                                        
  4 Treglia, Leah N           11 HAA-MR               1:01.29    1:01.26 qSILV  
                  29.32     1:01.26 (31.94)                                        
  5 Wojciechowski, Natalia    12 IA-MR                1:00.67    1:01.57 qSILV  
                  28.74     1:01.57 (32.83)                                        
  6 Barsony, Amber            11 HAA-MR               1:03.89    1:03.60 qSILV  
                  29.91     1:03.60 (33.69)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Canudas, Emma L           12 Three Village-MR     1:04.51    1:03.70 qSILV  
                  30.39     1:03.70 (33.31)                                        
  8 Veit, Brennyn l           12 Three Village-MR     1:03.75    1:03.87 qSILV  
                  30.72     1:03.87 (33.15)                                        
  9 Lin, Hannah J             11 Three Village-MR     1:05.44    1:04.04 qSILV  
                  30.59     1:04.04 (33.45)                                        
 10 Park, Song-Yi             12 QNS-MR               1:05.91    1:04.33 qSILV  
                  31.56     1:04.33 (32.77)                                        
 11 Scanlon, Teagan M         11 Tmsuffolk-MR         1:06.67    1:04.36 qSILV  
                  30.86     1:04.36 (33.50)                                        
 12 Brockman, Hannah G        12 Three Village-MR     1:07.47    1:04.50 qSILV  
                  31.53     1:04.50 (32.97)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Maddox, Faith             11 SSC-MR               1:04.80    1:05.06 SILV   
                  31.06     1:05.06 (34.00)                                        
 14 Monti, AvaGrace *         11 Three Village-MR     1:04.37    1:05.15 SILV   
                  30.54     1:05.15 (34.61)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Dimaculangan, Abigail X   11 Three Village-MR     1:06.02    1:05.23 SILV   
                  30.67     1:05.23 (34.56)                                        
 16 Gomerman, Raquel E        11 Tmsuffolk-MR         1:07.53    1:07.24 SILV   
                  32.29     1:07.24 (34.95)                                        
 17 Profeta, Jordan T         11 IA-MR                1:06.69    1:07.31 SILV   
                  32.03     1:07.31 (35.28)                                        
 18 O'Connell, Kaitlyn R      12 BBSC-MR              1:06.82    1:07.61 SILV   
                  32.21     1:07.61 (35.40)                                        
 19 Mutarelli, Kiera L        12 Three Village-MR     1:08.12    1:07.69 SILV   
                  32.03     1:07.69 (35.66)                                        
 20 Leary, Erin               12 Tmsuffolk-MR         1:07.86    1:07.74 SILV   
                  33.29     1:07.74 (34.45)                                        
 21 Canty, Katie E            12 Express Swimming-MR  1:09.28    1:07.88 SILV   
                  32.56     1:07.88 (35.32)                                        
 22 DeSantis, Lauren N        12 IA-MR                1:09.85    1:07.95 SILV   
                  32.42     1:07.95 (35.53)                                        
 23 Wu, Katelin               11 QNS-MR               1:10.83    1:08.10 SILV   
                  32.81     1:08.10 (35.29)                                        
 24 Rietmann, Morgan J        11 SSC-MR               1:08.13    1:08.83        
                  32.92     1:08.83 (35.91)                                        
 25 Alexandre, Emmanuella F   12 Three Village-MR     1:09.83    1:09.02        
                  32.38     1:09.02 (36.64)                                        
 26 Carpentieri, Jordan P     11 IA-MR                1:10.59    1:09.52        
                  34.12     1:09.52 (35.40)                                        
 27 Martinez, Kylie           11 HAA-MR               1:09.03    1:10.56        
                  33.11     1:10.56 (37.45)                                        
 28 Herrera, Ciara E          11 BBSC-MR              1:12.46    1:10.66        
                  33.16     1:10.66 (37.50)                                        
 29 McGorry, Kacey B          11 Three Village-MR     1:11.24    1:10.79        
                  34.27     1:10.79 (36.52)                                        
 30 Fontana, Brianna R        12 BBSC-MR              1:15.20    1:11.10        
                  34.07     1:11.10 (37.03)                                        
 31 Claps, Abigail R          11 HAA-MR               1:16.19    1:11.98        
 32 Buono, Serena E           11 IA-MR                1:13.58    1:12.48        
                  33.26     1:12.48 (39.22)                                        
 33 Obrycki, Sandra           12 IA-MR                1:20.00    1:13.55        
                  33.89     1:13.55 (39.66)                                        
 34 Yam, Kelly                11 Express Swimming-MR  1:15.88    1:13.57        
 35 Plataroti, Ava            11 Tmsuffolk-MR         1:15.68    1:13.98        
 36 Fan, Iris                 12 Express Swimming-MR  1:14.82    1:14.09        
                  34.66     1:14.09 (39.43)                                        
 37 Van Nostrand, Waela M     11 Three Village-MR     1:14.34    1:14.67        
                  35.49     1:14.67 (39.18)                                        
 38 Kolar, Calla *            11 IA-MR                1:25.00    1:15.65        
                  34.89     1:15.65 (40.76)                                        
 39 Grefski, Katherine A      11 Tmsuffolk-MR         1:17.88    1:15.77        
 40 Kalmaer, Sydney H         11 Tmsuffolk-MR         1:16.32    1:15.87        
 41 Demirci, Morgan           11 HAA-MR               1:22.36    1:17.31        
                  36.20     1:17.31 (41.11)                                        
 42 Schubel, Sarah K          12 HAA-MR               1:28.92    1:18.13        
                  36.46     1:18.13 (41.67)                                        
 42 Teele, Sanai O            11 Express Swimming-MR  1:15.65    1:18.13        
                  36.96     1:18.13 (41.17)                                        
 44 Rateshwar, Janice         12 Express Swimming-MR  1:15.56    1:18.96        
                  36.47     1:18.96 (42.49)                                        
 45 Simon, Paige              11 HAA-MR               1:20.18    1:18.98        
 46 Konsky, Jenna P           11 Tmsuffolk-MR         1:21.85    1:19.09        
                  36.77     1:19.09 (42.32)                                        
 47 Wong, Vanessa             12 QNS-MR               1:26.97    1:24.67        
 48 McKay, Sam N              12 IA-MR                1:41.27    1:24.95        
                  40.46     1:24.95 (44.49)                                        
 49 Simon, Alexandra          11 HAA-MR               1:25.66    1:25.47        
                  37.78     1:25.47 (47.69)                                        
 50 Bhanot, Trisha            11 Tmsuffolk-MR         1:26.40    1:26.00        
                  39.85     1:26.00 (46.15)                                        
 51 Sckalor, Maggie           11 HAA-MR               1:38.95    1:30.69        
                  41.80     1:30.69 (48.89)                                        
 52 Fehrenbach, Samantha      11 HAA-MR               1:36.20    1:32.12        
                  40.44     1:32.12 (51.68)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.99  JO
                31.99  ZQ
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chen, Kira                12 QNS-MR                 29.74      28.87 JO     
  2 Treglia, Leah N           11 HAA-MR                 32.53      32.21 SILV   
  3 Canudas, Emma L           12 Three Village-MR       32.56      32.56 SILV   
  4 Johannsen, Erin           12 HAA-MR                 32.12      32.60 SILV   
  5 Schlegel, Olivia P        11 Three Village-MR       32.56      33.12 SILV   
  6 Zhao, Sophia              11 Tmsuffolk-MR           32.96      33.63 SILV   
B - Final
  7 Wojciechowski, Natalia    12 IA-MR                  34.19      33.87 SILV   
  8 Prieto, Mar *             12 Three Village-MR       34.25      33.92 SILV   
  9 Barsony, Amber            11 HAA-MR                 33.62      33.93 SILV   
 10 Rietmann, Morgan J        11 SSC-MR                 33.83      34.13 SILV   
 11 Wu, Katelin               11 QNS-MR                 36.15      35.53 SILV   
 12 Profeta, Jordan T         11 IA-MR                  36.47      35.78 SILV   
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.99  JO
                31.99  ZQ
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chen, Kira                12 QNS-MR                 29.50      29.74 qJO    
  2 Johannsen, Erin           12 HAA-MR                 32.03      32.12 qSILV  
  3 Treglia, Leah N           11 HAA-MR                 32.55      32.53 qSILV  
  4 Canudas, Emma L           12 Three Village-MR       32.72      32.56 qSILV  
  4 Schlegel, Olivia P        11 Three Village-MR       32.76      32.56 qSILV  
  6 Zhao, Sophia              11 Tmsuffolk-MR           33.31      32.96 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Barsony, Amber            11 HAA-MR                 40.80      33.62 qSILV  
  8 Rietmann, Morgan J        11 SSC-MR                 34.74      33.83 qSILV  
  9 Wojciechowski, Natalia    12 IA-MR                  34.18      34.19 qSILV  
 10 Prieto, Mar *             12 Three Village-MR       32.76      34.25 qSILV  
 11 Xu, Isabel X              11 Three Village-MR       34.20      34.92 qSILV  
 12 O'Connell, Kaitlyn R      12 BBSC-MR                36.43      35.61 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Wu, Katelin               11 QNS-MR                 36.27      36.15        
 14 Profeta, Jordan T         11 IA-MR                  36.14      36.47        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Nizza, Saffron M          12 Tmsuffolk-MR           38.30      36.65        
 16 Leary, Erin               12 Tmsuffolk-MR           36.82      36.76        
 17 Maddox, Faith             11 SSC-MR                 35.72      36.81        
 18 Herrera, Ciara E          11 BBSC-MR                37.66      36.89        
 19 DeSantis, Lauren N        12 IA-MR                  37.40      36.93        
 20 Martinez, Kylie           11 HAA-MR                 37.31      37.93        
 21 O'Brien, Makenna B        11 Tmsuffolk-MR           39.20      38.15        
 22 Dimaculangan, Abigail X   11 Three Village-MR       36.17      38.16        
 23 Fontana, Brianna R        12 BBSC-MR                39.93      38.59        
 24 Schubel, Sarah K          12 HAA-MR                 40.87      38.79        
 25 Claps, Abigail R          11 HAA-MR                 38.12      38.82        
 26 Fan, Iris                 12 Express Swimming-MR    40.41      38.97        
 27 Konsky, Jessica R         11 Tmsuffolk-MR           39.48      39.16        
 27 Simon, Alexandra          11 HAA-MR                 38.64      39.16        
 29 Buono, Serena E           11 IA-MR                  38.38      39.28        
 30 Yam, Kelly                11 Express Swimming-MR    40.33      39.46        
 31 Kalmaer, Sydney H         11 Tmsuffolk-MR           39.79      40.20        
 32 Teele, Sanai O            11 Express Swimming-MR    38.89      40.61        
 33 Obrycki, Sandra           12 IA-MR                  40.41      41.00        
 34 Simon, Paige              11 HAA-MR                 41.89      41.16        
 35 Wong, Vanessa             12 QNS-MR                 41.41      41.92        
 36 McKay, Sam N              12 IA-MR                  41.79      42.73        
 37 Oberoi, Kamal             11 Tmsuffolk-MR           40.54      42.79        
 38 Konsky, Jenna P           11 Tmsuffolk-MR           43.97      42.83        
 39 Sckalor, Maggie           11 HAA-MR                 48.02      42.87        
 40 Fehrenbach, Samantha      11 HAA-MR                 50.09      48.42        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.69  JO
              1:08.69  ZQ
              1:19.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Sommerstad, Kate A        12 Three Village-MR     1:07.86    1:06.05 JO     
                  32.47     1:06.05 (33.58)                                        
  2 Treglia, Leah N           11 HAA-MR               1:10.53    1:08.67 JO     
                  33.06     1:08.67 (35.61)                                        
  3 Schlegel, Olivia P        11 Three Village-MR     1:09.02    1:09.48 SILV   
                  33.99     1:09.48 (35.49)                                        
  4 Johannsen, Erin           12 HAA-MR               1:09.75    1:09.95 SILV   
                  34.22     1:09.95 (35.73)                                        
  5 Canudas, Emma L           12 Three Village-MR     1:12.25    1:10.30 SILV   
                  34.47     1:10.30 (35.83)                                        
  6 Prieto, Mar *             12 Three Village-MR     1:12.16    1:10.85 SILV   
                  34.57     1:10.85 (36.28)                                        
B - Final
  7 Rietmann, Morgan J        11 SSC-MR               1:12.84    1:11.56 SILV   
                  35.42     1:11.56 (36.14)                                        
  8 Veit, Brennyn l           12 Three Village-MR     1:13.81    1:12.03 SILV   
                  35.26     1:12.03 (36.77)                                        
  9 O'Connell, Siobhan B      12 Express Swimming-MR  1:12.93    1:13.29 SILV   
                  35.13     1:13.29 (38.16)                                        
 10 Mutarelli, Kiera L        12 Three Village-MR     1:14.27    1:13.90 SILV   
                  34.42     1:13.90 (39.48)                                        
 11 Brockman, Hannah G        12 Three Village-MR     1:14.10    1:13.96 SILV   
 12 Wojciechowski, Natalia    12 IA-MR                1:14.38    1:14.84 SILV   
                  35.43     1:14.84 (39.41)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.69  JO
              1:08.69  ZQ
              1:19.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sommerstad, Kate A        12 Three Village-MR     1:05.38    1:07.86 qJO    
                  33.61     1:07.86 (34.25)                                        
  2 Schlegel, Olivia P        11 Three Village-MR     1:09.20    1:09.02 qSILV  
                  33.37     1:09.02 (35.65)                                        
  3 Johannsen, Erin           12 HAA-MR               1:11.52    1:09.75 qSILV  
                  34.02     1:09.75 (35.73)                                        
  4 Treglia, Leah N           11 HAA-MR               1:08.12    1:10.53 qSILV  
                  33.76     1:10.53 (36.77)                                        
  5 Prieto, Mar *             12 Three Village-MR     1:11.13    1:12.16 qSILV  
                  34.68     1:12.16 (37.48)                                        
  6 Canudas, Emma L           12 Three Village-MR     1:12.58    1:12.25 qSILV  
                  34.99     1:12.25 (37.26)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Rietmann, Morgan J        11 SSC-MR               1:14.39    1:12.84 qSILV  
                  35.23     1:12.84 (37.61)                                        
  8 O'Connell, Siobhan B      12 Express Swimming-MR  1:12.88    1:12.93 qSILV  
                  35.43     1:12.93 (37.50)                                        
  9 Veit, Brennyn l           12 Three Village-MR     1:12.55    1:13.81 qSILV  
                  36.43     1:13.81 (37.38)                                        
 10 Canty, Katie E            12 Express Swimming-MR  1:14.26    1:14.01 qSILV  
                  36.01     1:14.01 (38.00)                                        
 11 Brockman, Hannah G        12 Three Village-MR     1:15.25    1:14.10 qSILV  
                  36.90     1:14.10 (37.20)                                        
 12 Mutarelli, Kiera L        12 Three Village-MR     1:13.23    1:14.27 qSILV  
                  35.71     1:14.27 (38.56)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Wojciechowski, Natalia    12 IA-MR                1:14.38    1:14.38 SILV   
                  35.39     1:14.38 (38.99)                                        
 14 Xu, Isabel X              11 Three Village-MR     1:13.57    1:14.53 SILV   
                  36.26     1:14.53 (38.27)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Arrascue, Sofia M         12 IA-MR                1:15.95    1:15.39 SILV   
                  36.19     1:15.39 (39.20)                                        
 16 Lin, Hannah J             11 Three Village-MR     1:16.58    1:15.63 SILV   
                  37.23     1:15.63 (38.40)                                        
 17 Monti, AvaGrace *         11 Three Village-MR     1:19.14    1:15.81 SILV   
                  36.98     1:15.81 (38.83)                                        
 18 Pergan, Karsten E         11 Three Village-MR     1:15.50    1:16.74 SILV   
                  37.87     1:16.74 (38.87)                                        
 19 Dixon, Taylor P           12 Three Village-MR     1:19.91    1:16.86 SILV   
                  36.43     1:16.86 (40.43)                                        
 20 Leary, Erin               12 Tmsuffolk-MR         1:17.51    1:17.73 SILV   
 21 McGorry, Kacey B          11 Three Village-MR     1:18.30    1:17.99 SILV   
                  37.99     1:17.99 (40.00)                                        
 22 Maddox, Faith             11 SSC-MR               1:18.34    1:19.15 SILV   
                  38.36     1:19.15 (40.79)                                        
 23 DeSantis, Lauren N        12 IA-MR                1:31.21    1:19.33 SILV   
                  38.57     1:19.33 (40.76)                                        
 24 Gregory, Caitlin C        12 Tbirds-MR            1:20.00    1:19.93        
                  39.17     1:19.93 (40.76)                                        
 25 Dimaculangan, Abigail X   11 Three Village-MR     1:18.22    1:20.96        
                  38.93     1:20.96 (42.03)                                        
 26 Nizza, Saffron M          12 Tmsuffolk-MR         1:22.35    1:21.22        
 27 Gordon, Rachel S          12 Unattached-MR        1:18.69    1:22.26        
                  39.30     1:22.26 (42.96)                                        
 28 O'Brien, Makenna B        11 Tmsuffolk-MR         1:22.33    1:22.29        
                  40.92     1:22.29 (41.37)                                        
 29 Carpentieri, Jordan P     11 IA-MR                1:21.00    1:23.33        
                  42.13     1:23.33 (41.20)                                        
 30 Scott, Brianne P          12 HAA-MR               1:31.12    1:24.44        
                  40.49     1:24.44 (43.95)                                        
 31 Van Nostrand, Waela M     11 Three Village-MR     1:23.66    1:24.47        
                  41.11     1:24.47 (43.36)                                        
 32 Fontana, Brianna R        12 BBSC-MR              1:26.70    1:24.80        
                  41.08     1:24.80 (43.72)                                        
 33 Kalmaer, Sydney H         11 Tmsuffolk-MR         1:30.86    1:25.14        
                  40.98     1:25.14 (44.16)                                        
 34 Konsky, Jessica R         11 Tmsuffolk-MR         1:32.14    1:25.43        
                  42.61     1:25.43 (42.82)                                        
 35 Claps, Abigail R          11 HAA-MR               1:27.46    1:25.65        
                  41.72     1:25.65 (43.93)                                        
 36 Grefski, Katherine A      11 Tmsuffolk-MR         1:25.32    1:25.75        
 37 Templeton, Maya A         11 HAA-MR               1:26.59    1:25.77        
                  41.53     1:25.77 (44.24)                                        
 38 Louser, Sara C            11 Three Village-MR     1:24.51    1:26.40        
                  42.00     1:26.40 (44.40)                                        
 39 Teele, Sanai O            11 Express Swimming-MR  1:32.62    1:28.40        
 40 Simon, Paige              11 HAA-MR               1:29.65    1:28.42        
                  42.60     1:28.42 (45.82)                                        
 41 McLaughlin, Sophia F      11 BBSC-MR              1:29.74    1:28.62        
 42 Karpf, Delaney            11 HAA-MR               1:24.75    1:28.91        
                  43.28     1:28.91 (45.63)                                        
 43 Fan, Iris                 12 Express Swimming-MR  1:27.99    1:29.95        
                  42.11     1:29.95 (47.84)                                        
 44 Plataroti, Ava            11 Tmsuffolk-MR         1:34.47    1:31.48        
 45 McKay, Sam N              12 IA-MR                2:00.00    1:33.11        
                  46.30     1:33.11 (46.81)                                        
 46 Kukreja, Samara           12 Tmsuffolk-MR         1:33.17    1:33.72        
                  44.43     1:33.72 (49.29)                                        
 47 Konsky, Jenna P           11 Tmsuffolk-MR         1:36.14    1:34.89        
 48 Oberoi, Kamal             11 Tmsuffolk-MR         1:34.03    1:34.90        
 49 Mackay, Alexandria        11 HAA-MR               1:32.53    1:38.05        
                  46.87     1:38.05 (51.18)                                        
 50 Williamson, Amanda        12 SSC-MR               1:40.00    1:38.10        
                  47.00     1:38.10 (51.10)                                        
 51 Demirci, Morgan           11 HAA-MR               1:48.43    1:39.42        
                  46.72     1:39.42 (52.70)                                        
 52 Fehrenbach, Samantha      11 HAA-MR               1:45.21    1:43.69        
 53 Michels, Grace C          11 SSC-MR               1:55.00    1:53.70        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                36.69  JO
                40.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chen, Kira                12 QNS-MR                 36.25      34.89 ZQ     
  2 Scanlon, Teagan M         11 Tmsuffolk-MR           36.57      36.26 ZQ     
  3 Treglia, Leah N           11 HAA-MR                 37.73      37.20 SILV   
  4 Park, Song-Yi             12 QNS-MR                 38.53      37.92 SILV   
  5 Dixon, Taylor P           12 Three Village-MR       39.22      38.90 SILV   
  6 Barsony, Amber            11 HAA-MR                 39.27      39.85 SILV   
B - Final
  7 Profeta, Jordan T         11 IA-MR                  39.34      38.91 SILV   
  8 McLaughlin, Sophia F      11 BBSC-MR                41.29      39.19 SILV   
  9 Schlegel, Olivia P        11 Three Village-MR       39.86      39.37 SILV   
 10 Vernon, Ariana J          12 QNS-MR                 41.69      40.69        
 11 Bilich, Kristen           11 IA-MR                  42.56      41.72        
 12 O'Brien, Makenna B        11 Tmsuffolk-MR           41.53      42.11        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                36.69  JO
                40.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chen, Kira                12 QNS-MR                 35.08      36.25 qZQ    
  2 Scanlon, Teagan M         11 Tmsuffolk-MR           36.88      36.57 qZQ    
  3 Treglia, Leah N           11 HAA-MR                 37.89      37.73 qSILV  
  4 Park, Song-Yi             12 QNS-MR                 39.22      38.53 qSILV  
  5 Dixon, Taylor P           12 Three Village-MR       43.60      39.22 qSILV  
  6 Barsony, Amber            11 HAA-MR                 40.00      39.27 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Profeta, Jordan T         11 IA-MR                  38.61      39.34 qSILV  
  8 Schlegel, Olivia P        11 Three Village-MR       40.19      39.86 qSILV  
  9 McLaughlin, Sophia F      11 BBSC-MR                42.61      41.29 q      
 10 Kolar, Calla *            11 IA-MR                  40.57      41.32 q      
 11 O'Brien, Makenna B        11 Tmsuffolk-MR           42.12      41.53 q      
 12 Vernon, Ariana J          12 QNS-MR                 40.24      41.69 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Canty, Katie E            12 Express Swimming-MR    40.74      41.90        
 14 Bilich, Kristen           11 IA-MR                  46.51      42.56        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Glaser, Olivia K          11 BBSC-MR                43.37      43.54        
 16 Martinez, Kylie           11 HAA-MR                 46.32      43.87        
 17 Nizza, Saffron M          12 Tmsuffolk-MR           43.96      44.02        
 18 Demirci, Morgan           11 HAA-MR                 44.06      44.17        
 19 Rateshwar, Janice         12 Express Swimming-MR    45.78      44.39        
 20 Kalmaer, Sydney H         11 Tmsuffolk-MR           43.14      44.65        
 21 Simon, Alexandra          11 HAA-MR                 44.66      45.44        
 22 Buono, Serena E           11 IA-MR                  46.36      45.76        
 23 Karpf, Delaney            11 HAA-MR                 45.35      46.12        
 24 Simon, Paige              11 HAA-MR                 44.36      46.14        
 25 Templeton, Maya A         11 HAA-MR                 46.02      46.79        
 26 Zhao, Sophia              11 Tmsuffolk-MR           47.19      47.01        
 27 Mackay, Alexandria        11 HAA-MR                 49.07      48.65        
 28 Konsky, Jessica R         11 Tmsuffolk-MR           52.35      50.20        
 29 Baker, Avery H            12 SSC-MR                 54.47      50.21        
 30 Kukreja, Samara           12 Tmsuffolk-MR           49.69      50.48        
 31 Bhanot, Trisha            11 Tmsuffolk-MR           51.26      50.82        
 32 Schubel, Sarah K          12 HAA-MR                 49.60      51.46        
 33 Michels, Grace C          11 SSC-MR               1:05.00      53.60        
 34 Oberoi, Kamal             11 Tmsuffolk-MR           58.60      54.01        
 34 Fehrenbach, Samantha      11 HAA-MR                 55.53      54.01        
 36 Scott, Brianne P          12 HAA-MR                 48.96      55.45        
 37 Sckalor, Maggie           11 HAA-MR                 57.52      56.04        
 38 Johnson-Schumacher, Emma  11 BBSC-MR                46.36    1:09.47        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:18.99  JO
              1:28.69  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Prieto, Mar *             12 Three Village-MR     1:12.80    1:12.66 ZQ     
                  34.66     1:12.66 (38.00)                                        
  2 Lin, Hannah J             11 Three Village-MR     1:18.46    1:17.37 ZQ     
                  37.45     1:17.37 (39.92)                                        
  3 Scanlon, Teagan M         11 Tmsuffolk-MR         1:20.00    1:19.20 SILV   
                  37.22     1:19.20 (41.98)                                        
  4 Monti, AvaGrace *         11 Three Village-MR     1:20.51    1:19.73 SILV   
                  37.69     1:19.73 (42.04)                                        
  5 Treglia, Leah N           11 HAA-MR               1:21.44    1:21.58 SILV   
                  39.77     1:21.58 (41.81)                                        
  6 Profeta, Jordan T         11 IA-MR                1:24.31    1:24.80 SILV   
                  39.81     1:24.80 (44.99)                                        
B - Final
  7 Park, Song-Yi             12 QNS-MR               1:25.67    1:24.68 SILV   
                  40.78     1:24.68 (43.90)                                        
  8 Carpentieri, Jordan P     11 IA-MR                1:27.92    1:25.80 SILV   
                  42.39     1:25.80 (43.41)                                        
  9 Veit, Brennyn l           12 Three Village-MR     1:29.05    1:26.32 SILV   
                  41.46     1:26.32 (44.86)                                        
 10 Gomerman, Raquel E        11 Tmsuffolk-MR         1:26.60    1:26.48 SILV   
                  42.00     1:26.48 (44.48)                                        
 11 Dimaculangan, Abigail X   11 Three Village-MR     1:28.76    1:27.61 SILV   
                  40.95     1:27.61 (46.66)                                        
 12 Leary, Erin               12 Tmsuffolk-MR         1:28.63    1:28.48 SILV   
                  42.79     1:28.48 (45.69)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:18.99  JO
              1:28.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Prieto, Mar *             12 Three Village-MR     1:13.70    1:12.80 qZQ    
                  34.77     1:12.80 (38.03)                                        
  2 Lin, Hannah J             11 Three Village-MR     1:24.03    1:18.46 qZQ    
                  37.92     1:18.46 (40.54)                                        
  3 Scanlon, Teagan M         11 Tmsuffolk-MR         1:21.01    1:20.00 qSILV  
                  37.35     1:20.00 (42.65)                                        
  4 Monti, AvaGrace *         11 Three Village-MR     1:19.36    1:20.51 qSILV  
                  37.78     1:20.51 (42.73)                                        
  5 Treglia, Leah N           11 HAA-MR               1:21.80    1:21.44 qSILV  
                  39.48     1:21.44 (41.96)                                        
  6 Profeta, Jordan T         11 IA-MR                1:23.83    1:24.31 qSILV  
                  39.95     1:24.31 (44.36)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Park, Song-Yi             12 QNS-MR               1:25.86    1:25.67 qSILV  
                  39.62     1:25.67 (46.05)                                        
  8 Gomerman, Raquel E        11 Tmsuffolk-MR         1:27.56    1:26.60 qSILV  
                  40.61     1:26.60 (45.99)                                        
  9 Xu, Isabel X              11 Three Village-MR     1:28.76    1:26.80 qSILV  
                  42.56     1:26.80 (44.24)                                        
 10 Carpentieri, Jordan P     11 IA-MR                1:31.69    1:27.92 qSILV  
                  42.34     1:27.92 (45.58)                                        
 11 Leary, Erin               12 Tmsuffolk-MR         1:29.19    1:28.63 qSILV  
                  42.80     1:28.63 (45.83)                                        
 12 Dimaculangan, Abigail X   11 Three Village-MR     1:26.58    1:28.76 q      
                  42.58     1:28.76 (46.18)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Veit, Brennyn l           12 Three Village-MR     1:26.11    1:29.05        
                  42.85     1:29.05 (46.20)                                        
 14 Alexandre, Emmanuella F   12 Three Village-MR          NT    1:29.40        
                  43.69     1:29.40 (45.71)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Plataroti, Ava            11 Tmsuffolk-MR         1:30.81    1:29.45        
                  42.78     1:29.45 (46.67)                                        
 16 Canty, Katie E            12 Express Swimming-MR  1:29.54    1:30.12        
                  42.80     1:30.12 (47.32)                                        
 17 Mutarelli, Kiera L        12 Three Village-MR     1:31.12    1:30.35        
                  43.47     1:30.35 (46.88)                                        
 18 O'Brien, Makenna B        11 Tmsuffolk-MR         1:32.32    1:30.43        
                  43.46     1:30.43 (46.97)                                        
 19 Brockman, Hannah G        12 Three Village-MR     1:30.36    1:31.11        
                  44.65     1:31.11 (46.46)                                        
 20 Kolar, Calla *            11 IA-MR                1:40.00    1:31.72        
                  42.29     1:31.72 (49.43)                                        
 21 Rietmann, Morgan J        11 SSC-MR               1:35.16    1:33.07        
                  44.46     1:33.07 (48.61)                                        
 22 Yam, Kelly                11 Express Swimming-MR  1:33.99    1:33.48        
                  43.97     1:33.48 (49.51)                                        
 23 Claps, Abigail R          11 HAA-MR               2:06.38    1:35.56        
                  45.00     1:35.56 (50.56)                                        
 24 Van Nostrand, Waela M     11 Three Village-MR     1:33.95    1:36.68        
                  47.84     1:36.68 (48.84)                                        
 25 Kalmaer, Sydney H         11 Tmsuffolk-MR         1:34.58    1:36.82        
                  46.12     1:36.82 (50.70)                                        
 26 Grefski, Katherine A      11 Tmsuffolk-MR         1:37.23    1:36.95        
                  47.08     1:36.95 (49.87)                                        
 27 Demirci, Morgan           11 HAA-MR               1:39.41    1:37.06        
                  44.82     1:37.06 (52.24)                                        
 28 Nizza, Saffron M          12 Tmsuffolk-MR         1:36.92    1:37.32        
                  46.45     1:37.32 (50.87)                                        
 29 Simon, Paige              11 HAA-MR               1:37.54    1:39.43        
                  47.08     1:39.43 (52.35)                                        
 30 Rateshwar, Janice         12 Express Swimming-MR  1:38.17    1:39.45        
                  47.42     1:39.45 (52.03)                                        
 31 Simon, Alexandra          11 HAA-MR               1:39.40    1:40.44        
                  47.50     1:40.44 (52.94)                                        
 32 Zhao, Sophia              11 Tmsuffolk-MR         1:49.57    1:41.23        
                  49.78     1:41.23 (51.45)                                        
 33 Wong, Vanessa             12 QNS-MR               1:38.81    1:41.67        
 34 Konsky, Jessica R         11 Tmsuffolk-MR         1:51.25    1:43.87        
                  50.47     1:43.87 (53.40)                                        
 35 Bhanot, Trisha            11 Tmsuffolk-MR         1:53.12    1:50.97        
                  52.06     1:50.97 (58.91)                                        
 36 Konsky, Jenna P           11 Tmsuffolk-MR         2:01.87    1:54.95        
                  53.79   1:54.95 (1:01.16)                                        
 37 Oberoi, Kamal             11 Tmsuffolk-MR         2:04.75    2:00.75        
                  56.95   2:00.75 (1:03.80)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.69  JO
                34.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chen, Kira                12 QNS-MR                 28.32      27.88 ZQ     
  2 Canudas, Emma L           12 Three Village-MR       29.94      29.78 ZQ     
  3 Barsony, Amber            11 HAA-MR                 31.33      30.65 JO     
  4 Schlegel, Olivia P        11 Three Village-MR       31.60      31.31 SILV   
  5 Johannsen, Erin           12 HAA-MR                 31.52      31.67 SILV   
  6 Zhao, Sophia              11 Tmsuffolk-MR           32.19      32.19 SILV   
B - Final
  7 Lin, Hannah J             11 Three Village-MR       32.24      32.20 SILV   
  8 Carpentieri, Jordan P     11 IA-MR                  33.82      32.36 SILV   
  9 Monti, AvaGrace *         11 Three Village-MR       32.58      32.54 SILV   
 10 Herrera, Ciara E          11 BBSC-MR                33.63      33.09 SILV   
 11 Mutarelli, Kiera L        12 Three Village-MR       33.18      33.66 SILV   
 12 Gomerman, Raquel E        11 Tmsuffolk-MR           33.88      33.84 SILV   
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.69  JO
                34.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chen, Kira                12 QNS-MR                 28.18      28.32 qZQ    
  2 Canudas, Emma L           12 Three Village-MR       29.85      29.94 qZQ    
  3 Barsony, Amber            11 HAA-MR                 31.99      31.33 qSILV  
  4 Johannsen, Erin           12 HAA-MR                 32.23      31.52 qSILV  
  5 Schlegel, Olivia P        11 Three Village-MR       32.41      31.60 qSILV  
  6 Zhao, Sophia              11 Tmsuffolk-MR           35.53      32.19 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Lin, Hannah J             11 Three Village-MR       33.89      32.24 qSILV  
  8 Monti, AvaGrace *         11 Three Village-MR       33.44      32.58 qSILV  
  9 Xu, Isabel X              11 Three Village-MR       32.70      33.16 qSILV  
 10 Mutarelli, Kiera L        12 Three Village-MR       32.74      33.18 qSILV  
 11 Herrera, Ciara E          11 BBSC-MR                34.00      33.63 qSILV  
 12 Carpentieri, Jordan P     11 IA-MR                  35.51      33.82 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Gomerman, Raquel E        11 Tmsuffolk-MR           33.70      33.88 SILV   
 14 O'Brien, Makenna B        11 Tmsuffolk-MR           36.55      34.12 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 15 Wu, Katelin               11 QNS-MR                 36.35      34.44 SILV   
 16 Scanlon, Teagan M         11 Tmsuffolk-MR           38.27      34.85        
 17 Wojciechowski, Natalia    12 IA-MR                  36.05      34.95        
 18 Fan, Iris                 12 Express Swimming-MR    36.12      35.01        
 19 Maddox, Faith             11 SSC-MR                 36.40      35.25        
 20 Alexandre, Emmanuella F   12 Three Village-MR       34.76      35.66        
 21 Brockman, Hannah G        12 Three Village-MR       35.66      36.25        
 21 Van Nostrand, Waela M     11 Three Village-MR       37.02      36.25        
 23 Canty, Katie E            12 Express Swimming-MR    37.34      36.43        
 24 Martinez, Kylie           11 HAA-MR                 37.68      36.53        
 25 Veit, Brennyn l           12 Three Village-MR       37.01      36.59        
 26 DeSantis, Lauren N        12 IA-MR                  36.50      36.68        
 27 McGorry, Kacey B          11 Three Village-MR       39.45      36.79        
 28 Nizza, Saffron M          12 Tmsuffolk-MR           40.06      36.98        
 29 Grefski, Katherine A      11 Tmsuffolk-MR           39.12      37.40        
 30 Park, Song-Yi             12 QNS-MR                 36.50      37.42        
 31 Konsky, Jessica R         11 Tmsuffolk-MR           40.82      38.41        
 32 O'Connell, Kaitlyn R      12 BBSC-MR                37.97      39.13        
 33 Buono, Serena E           11 IA-MR                     NT      39.41        
 34 Teele, Sanai O            11 Express Swimming-MR    38.43      39.59        
 35 Fontana, Brianna R        12 BBSC-MR                43.86      41.01        
 36 Rateshwar, Janice         12 Express Swimming-MR    39.14      41.24        
 37 McKay, Sam N              12 IA-MR                  48.11      42.45        
 38 Plataroti, Ava            11 Tmsuffolk-MR           45.37      43.05        
 39 Oberoi, Kamal             11 Tmsuffolk-MR           44.70      43.77        
 40 Demirci, Morgan           11 HAA-MR                 45.50      44.03        
 41 Fehrenbach, Samantha      11 HAA-MR                 46.18      46.28        
 42 Sckalor, Maggie           11 HAA-MR                 53.20      46.66        
 43 Schubel, Sarah K          12 HAA-MR                 45.48      49.62        
 -- Obrycki, Sandra           12 IA-MR                  39.82         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:09.49  JO
              1:19.39  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Prieto, Mar *             12 Three Village-MR     1:10.88    1:09.35 JO     
                  33.95     1:09.35 (35.40)                                        
  2 Barsony, Amber            11 HAA-MR               1:12.79    1:13.35 SILV   
                  33.01     1:13.35 (40.34)                                        
  3 Mutarelli, Kiera L        12 Three Village-MR     1:16.09    1:15.96 SILV   
                  34.68     1:15.96 (41.28)                                        
  4 Cunneen, Elena C          12 IA-MR                1:14.69    1:16.25 SILV   
                  34.85     1:16.25 (41.40)                                        
  5 O'Connell, Siobhan B      12 Express Swimming-MR  1:16.84    1:17.02 SILV   
                  36.09     1:17.02 (40.93)                                        
  6 Herrera, Ciara E          11 BBSC-MR              1:15.99    1:17.38 SILV   
                  35.88     1:17.38 (41.50)                                        
B - Final
  7 Glaser, Olivia K          11 BBSC-MR              1:20.43    1:18.55 SILV   
                  38.48     1:18.55 (40.07)                                        
  8 Gomerman, Raquel E        11 Tmsuffolk-MR         1:21.59    1:19.21 SILV   
                  35.79     1:19.21 (43.42)                                        
  9 Leary, Erin               12 Tmsuffolk-MR         1:24.56    1:22.50        
                  39.00     1:22.50 (43.50)                                        
 10 Rietmann, Morgan J        11 SSC-MR               1:27.19    1:28.04        
                  39.85     1:28.04 (48.19)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:09.49  JO
              1:19.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Prieto, Mar *             12 Three Village-MR     1:12.00    1:10.88 qSILV  
                  34.44     1:10.88 (36.44)                                        
  2 Barsony, Amber            11 HAA-MR               1:15.00    1:12.79 qSILV  
                  32.63     1:12.79 (40.16)                                        
  3 Cunneen, Elena C          12 IA-MR                1:21.01    1:14.69 qSILV  
                  35.12     1:14.69 (39.57)                                        
  4 Monti, AvaGrace *         11 Three Village-MR     1:14.12    1:15.23 qSILV  
                  35.03     1:15.23 (40.20)                                        
  5 Herrera, Ciara E          11 BBSC-MR              1:19.43    1:15.99 qSILV  
  6 Mutarelli, Kiera L        12 Three Village-MR     1:13.24    1:16.09 qSILV  
                  36.23     1:16.09 (39.86)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 O'Connell, Siobhan B      12 Express Swimming-MR  1:17.03    1:16.84 qSILV  
                  36.47     1:16.84 (40.37)                                        
  8 Dimaculangan, Abigail X   11 Three Village-MR     1:16.00    1:17.98 qSILV  
                  36.53     1:17.98 (41.45)                                        
  9 Xu, Isabel X              11 Three Village-MR     1:15.29    1:18.14 qSILV  
                  36.85     1:18.14 (41.29)                                        
 10 Maddox, Faith             11 SSC-MR               1:16.40    1:18.58 qSILV  
                  37.92     1:18.58 (40.66)                                        
 11 Glaser, Olivia K          11 BBSC-MR              1:24.66    1:20.43 q      
                  38.49     1:20.43 (41.94)                                        
 12 Gomerman, Raquel E        11 Tmsuffolk-MR         1:17.50    1:21.59 q      
                  37.14     1:21.59 (44.45)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Canty, Katie E            12 Express Swimming-MR  1:21.09    1:22.06        
                  38.43     1:22.06 (43.63)                                        
 14 Leary, Erin               12 Tmsuffolk-MR         1:23.72    1:24.56        
                  38.81     1:24.56 (45.75)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Rietmann, Morgan J        11 SSC-MR               1:26.12    1:27.19        
                  39.40     1:27.19 (47.79)                                        
 16 Van Nostrand, Waela M     11 Three Village-MR     1:25.66    1:29.85        
 17 Fan, Iris                 12 Express Swimming-MR  1:33.00    1:35.63        
                  43.37     1:35.63 (52.26)                                        
 18 Arrascue, Sofia M         12 IA-MR                1:28.26    1:36.05        
                  44.14     1:36.05 (51.91)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:09.99  ZQ
              1:18.69  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Treglia, Leah N           11 HAA-MR               1:10.00    1:08.00 JO     
                  30.63     1:08.00 (37.37)                                        
  2 Lin, Hannah J             11 Three Village-MR     1:12.26    1:10.00 SILV   
                  33.69     1:10.00 (36.31)                                        
  3 Johannsen, Erin           12 HAA-MR               1:11.31    1:10.80 SILV   
                  32.45     1:10.80 (38.35)                                        
  4 Cunneen, Elena C          12 IA-MR                1:12.10    1:12.13 SILV   
                  35.67     1:12.13 (36.46)                                        
  5 Scanlon, Teagan M         11 Tmsuffolk-MR         1:13.20    1:12.64 SILV   
                  34.14     1:12.64 (38.50)                                        
  6 Canudas, Emma L           12 Three Village-MR     1:12.35    1:13.06 SILV   
                  32.78     1:13.06 (40.28)                                        
B - Final
  7 Sommerstad, Kate A        12 Three Village-MR     1:14.32    1:12.99 SILV   
                  34.05     1:12.99 (38.94)                                        
  8 Dixon, Taylor P           12 Three Village-MR     1:13.56    1:13.80 SILV   
                  34.59     1:13.80 (39.21)                                        
  9 Gomerman, Raquel E        11 Tmsuffolk-MR         1:16.38    1:15.68 SILV   
                  34.67     1:15.68 (41.01)                                        
 10 Park, Song-Yi             12 QNS-MR               1:15.69    1:15.98 SILV   
                  36.21     1:15.98 (39.77)                                        
 11 Wojciechowski, Natalia    12 IA-MR                1:15.04    1:15.99 SILV   
                  35.71     1:15.99 (40.28)                                        
 12 Zhao, Sophia              11 Tmsuffolk-MR         1:15.20    1:17.33 SILV   
                  35.52     1:17.33 (41.81)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:09.99  ZQ
              1:18.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Treglia, Leah N           11 HAA-MR               1:10.98    1:10.00 qSILV  
                  32.49     1:10.00 (37.51)                                        
  2 Johannsen, Erin           12 HAA-MR               1:15.70    1:11.31 qSILV  
                  33.30     1:11.31 (38.01)                                        
  3 Cunneen, Elena C          12 IA-MR                1:14.86    1:12.10 qSILV  
                  35.42     1:12.10 (36.68)                                        
  4 Lin, Hannah J             11 Three Village-MR     1:14.92    1:12.26 qSILV  
                  34.60     1:12.26 (37.66)                                        
  5 Canudas, Emma L           12 Three Village-MR     1:18.19    1:12.35 qSILV  
                  32.08     1:12.35 (40.27)                                        
  6 Scanlon, Teagan M         11 Tmsuffolk-MR         1:22.95    1:13.20 qSILV  
                   7.03   1:13.20 (1:06.17)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Dixon, Taylor P           12 Three Village-MR     1:16.00    1:13.56 qSILV  
                  35.85     1:13.56 (37.71)                                        
  8 Sommerstad, Kate A        12 Three Village-MR     1:14.26    1:14.32 qSILV  
                  34.67     1:14.32 (39.65)                                        
  9 Wojciechowski, Natalia    12 IA-MR                1:14.10    1:15.04 qSILV  
                  33.81     1:15.04 (41.23)                                        
 10 Zhao, Sophia              11 Tmsuffolk-MR         1:33.95    1:15.20 qSILV  
                  34.22     1:15.20 (40.98)                                        
 11 Park, Song-Yi             12 QNS-MR               1:16.10    1:15.69 qSILV  
                  36.59     1:15.69 (39.10)                                        
 12 Gomerman, Raquel E        11 Tmsuffolk-MR         1:15.71    1:16.38 qSILV  
                  34.78     1:16.38 (41.60)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Brockman, Hannah G        12 Three Village-MR     1:17.42    1:16.53 SILV   
                  37.09     1:16.53 (39.44)                                        
 14 Veit, Brennyn l           12 Three Village-MR     1:17.97    1:16.56 SILV   
                  35.65     1:16.56 (40.91)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Profeta, Jordan T         11 IA-MR                1:19.95    1:16.82 SILV   
                  36.91     1:16.82 (39.91)                                        
 16 Carpentieri, Jordan P     11 IA-MR                1:18.40    1:17.56 SILV   
                  38.07     1:17.56 (39.49)                                        
 17 Maddox, Faith             11 SSC-MR               1:20.11    1:17.72 SILV   
                  34.85     1:17.72 (42.87)                                        
 18 Pergan, Karsten E         11 Three Village-MR     1:20.05    1:18.30 SILV   
                  36.56     1:18.30 (41.74)                                        
 19 Vernon, Ariana J          12 QNS-MR               1:18.26    1:18.81        
                  36.91     1:18.81 (41.90)                                        
 20 Glaser, Olivia K          11 BBSC-MR              1:19.70    1:19.22        
                  37.53     1:19.22 (41.69)                                        
 21 Rietmann, Morgan J        11 SSC-MR               1:20.26    1:19.37        
                  35.95     1:19.37 (43.42)                                        
 22 Gregory, Caitlin C        12 Tbirds-MR            1:15.00    1:19.67        
                  36.35     1:19.67 (43.32)                                        
 23 DeSantis, Lauren N        12 IA-MR                1:22.55    1:19.74        
                   7.75   1:19.74 (1:11.99)                                        
 24 Nizza, Saffron M          12 Tmsuffolk-MR         1:21.28    1:20.05        
                  38.07     1:20.05 (41.98)                                        
 25 Herrera, Ciara E          11 BBSC-MR              1:22.74    1:20.74        
                   7.14   1:20.74 (1:13.60)                                        
 26 McGorry, Kacey B          11 Three Village-MR     1:21.54    1:20.83        
                  37.96     1:20.83 (42.87)                                        
 27 Martinez, Kylie           11 HAA-MR               1:26.10    1:20.84        
                  37.97     1:20.84 (42.87)                                        
 28 Gordon, Rachel S          12 Unattached-MR        1:22.39    1:22.44        
                  37.73     1:22.44 (44.71)                                        
 29 Claps, Abigail R          11 HAA-MR               1:24.77    1:22.45        
 30 Buono, Serena E           11 IA-MR                1:28.06    1:22.96        
                   9.42   1:22.96 (1:13.54)                                        
 31 Grefski, Katherine A      11 Tmsuffolk-MR         1:24.89    1:22.99        
                   7.60   1:22.99 (1:15.39)                                        
 32 Bilich, Kristen           11 IA-MR                1:30.43    1:23.31        
                  40.79     1:23.31 (42.52)                                        
 33 Kalmaer, Sydney H         11 Tmsuffolk-MR         1:30.03    1:23.74        
                  38.35     1:23.74 (45.39)                                        
 34 Kolar, Calla *            11 IA-MR                1:30.00    1:25.28        
                  42.34     1:25.28 (42.94)                                        
 35 Plataroti, Ava            11 Tmsuffolk-MR         1:28.27    1:25.42        
                  41.54     1:25.42 (43.88)                                        
 36 Louser, Sara C            11 Three Village-MR     1:25.63    1:26.12        
 37 Konsky, Jessica R         11 Tmsuffolk-MR         1:32.90    1:26.24        
                  39.59     1:26.24 (46.65)                                        
 38 Karpf, Delaney            11 HAA-MR               1:34.06    1:27.92        
                  42.27     1:27.92 (45.65)                                        
 39 Schubel, Sarah K          12 HAA-MR               1:21.95    1:28.95        
                  39.79     1:28.95 (49.16)                                        
 40 Simon, Alexandra          11 HAA-MR               1:39.77    1:29.39        
                  40.84     1:29.39 (48.55)                                        
 41 Simon, Paige              11 HAA-MR               1:29.57    1:29.80        
                  41.42     1:29.80 (48.38)                                        
 42 Rateshwar, Janice         12 Express Swimming-MR  1:29.99    1:31.14        
                  43.79     1:31.14 (47.35)                                        
 43 Demirci, Morgan           11 HAA-MR               1:31.13    1:32.06        
                  43.76     1:32.06 (48.30)                                        
 44 Konsky, Jenna P           11 Tmsuffolk-MR         1:41.35    1:34.16        
                  42.39     1:34.16 (51.77)                                        
 45 Oberoi, Kamal             11 Tmsuffolk-MR         1:38.16    1:34.38        
                  43.08     1:34.38 (51.30)                                        
 46 McKay, Sam N              12 IA-MR                1:57.01    1:34.61        
                  44.87     1:34.61 (49.74)                                        
 47 Bhanot, Trisha            11 Tmsuffolk-MR         1:42.59    1:36.86        
                  45.49     1:36.86 (51.37)                                        
 48 Sckalor, Maggie           11 HAA-MR               2:15.00    1:39.82        
 49 Johnson-Schumacher, Emma  11 BBSC-MR              1:25.55    1:40.08        
                   5.65   1:40.08 (1:34.43)                                        
 -- Williamson, Amanda        12 SSC-MR               1:35.00         DQ        
      No touch - fly
 -- Baker, Avery H            12 SSC-MR               1:35.02         DQ        
      No touch at turn - back
                  44.94          DQ (48.73)                                        
 -- Teele, Sanai O            11 Express Swimming-MR  1:26.01         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  39.29          DQ (48.21)                                        
 
Girls 10-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cunneen, Elena C          12 IA-MR                2:21.77    2:11.58        
                  30.24     1:03.73 (33.49)     1:39.28 (35.55)     2:11.58 (32.30)
  2 Veit, Brennyn l           12 Three Village-MR     2:16.12    2:14.39        
                  31.47     1:05.14 (33.67)     1:39.87 (34.73)     2:14.39 (34.52)
  3 Brockman, Hannah G        12 Three Village-MR     2:19.53    2:15.97        
                  31.85     1:06.33 (34.48)     1:41.66 (35.33)     2:15.97 (34.31)
  4 Park, Song-Yi             12 QNS-MR               2:21.53    2:16.70        
                  30.92     1:05.24 (34.32)     1:41.21 (35.97)     2:16.70 (35.49)
  5 Wojciechowski, Natalia    12 IA-MR                2:20.72    2:17.31        
                  28.96     1:02.92 (33.96)     1:40.15 (37.23)     2:17.31 (37.16)
  6 Johannsen, Erin           12 HAA-MR               2:23.21    2:19.27        
                  30.46     1:05.60 (35.14)     1:42.91 (37.31)     2:19.27 (36.36)
  7 Zhao, Sophia              11 Tmsuffolk-MR         2:36.30    2:19.38        
                  32.27     1:08.04 (35.77)     1:44.89 (36.85)     2:19.38 (34.49)
  8 Dixon, Taylor P           12 Three Village-MR     2:20.87    2:20.07        
                  31.50     1:06.78 (35.28)     1:43.96 (37.18)     2:20.07 (36.11)
  9 Maddox, Faith             11 SSC-MR               2:24.31    2:20.47        
                  32.48     1:07.96 (35.48)     1:45.12 (37.16)     2:20.47 (35.35)
 10 O'Connell, Siobhan B      12 Express Swimming-MR  2:20.09    2:20.83        
                  31.73     1:07.31 (35.58)     1:44.09 (36.78)     2:20.83 (36.74)
 11 Scanlon, Teagan M         11 Tmsuffolk-MR         2:26.28    2:20.98        
                  31.12     1:06.92 (35.80)     1:44.46 (37.54)     2:20.98 (36.52)
 12 Canty, Katie E            12 Express Swimming-MR  2:25.11    2:23.75        
                  32.59     1:09.38 (36.79)     1:46.86 (37.48)     2:23.75 (36.89)
 13 Profeta, Jordan T         11 IA-MR                2:21.50    2:23.90        
                  32.12     1:08.79 (36.67)     1:46.75 (37.96)     2:23.90 (37.15)
 14 Burns, Sofia              10 HAA-MR               2:32.00    2:25.81        
                  32.92     1:11.57 (38.65)     1:51.05 (39.48)     2:25.81 (34.76)
 15 Governali, Johanna R      12 IA-MR                2:34.06    2:26.78        
                  32.95     1:10.78 (37.83)     1:49.79 (39.01)     2:26.78 (36.99)
 16 Gomerman, Raquel E        11 Tmsuffolk-MR         2:28.36    2:27.15        
                                1:09.39 ( )     1:48.44 (39.05)     2:27.15 (38.71)
 17 Tan, Sayjel E             10 BBSC-MR              2:22.55    2:29.05        
                  32.52     1:09.28 (36.76)     1:48.93 (39.65)     2:29.05 (40.12)
 18 Leary, Erin               12 Tmsuffolk-MR         2:32.64    2:29.61        
                  35.30     1:14.40 (39.10)     1:53.26 (38.86)     2:29.61 (36.35)
 19 Grefski, Emma M           12 Tmsuffolk-MR         2:31.85    2:31.21        
                  35.06     1:14.02 (38.96)     1:53.55 (39.53)     2:31.21 (37.66)
 20 Nizza, Saffron M          12 Tmsuffolk-MR         2:39.87    2:31.35        
                  34.39   2:31.35 (1:56.96)                                        
 21 O'Brien, Makenna B        11 Tmsuffolk-MR         2:34.43    2:32.81        
                  34.51     1:14.72 (40.21)     1:54.64 (39.92)     2:32.81 (38.17)
 21 Martinez, Kylie           11 HAA-MR               3:00.00    2:32.81        
                  33.18     1:12.12 (38.94)     1:53.04 (40.92)     2:32.81 (39.77)
 23 Plataroti, Ava            11 Tmsuffolk-MR         2:48.03    2:36.76        
                  36.10     1:16.41 (40.31)     1:56.66 (40.25)     2:36.76 (40.10)
 24 McGorry, Kacey B          11 Three Village-MR     2:39.19    2:37.05        
                  35.30     1:16.15 (40.85)     1:58.02 (41.87)     2:37.05 (39.03)
 25 Yam, Kelly                11 Express Swimming-MR  2:50.00    2:40.30        
                  35.73     1:15.56 (39.83)     1:58.42 (42.86)     2:40.30 (41.88)
 26 Karpf, Delaney            11 HAA-MR               2:45.67    2:40.46        
                  35.48     1:17.14 (41.66)     1:59.67 (42.53)     2:40.46 (40.79)
 27 Konsky, Jessica R         11 Tmsuffolk-MR         3:22.53    2:41.65        
                  34.67     1:15.69 (41.02)     1:59.04 (43.35)     2:41.65 (42.61)
 28 Donohue, Savannah R       10 HAA-MR               3:00.00    2:42.71        
                  36.16     1:17.54 (41.38)     2:01.25 (43.71)     2:42.71 (41.46)
 29 Claps, Abigail R          11 HAA-MR               2:53.17    2:43.07        
                  34.90     1:16.13 (41.23)     2:00.93 (44.80)     2:43.07 (42.14)
 30 Louser, Sara C            11 Three Village-MR     2:34.87    2:44.15        
                  34.38     1:16.97 (42.59)     2:01.49 (44.52)     2:44.15 (42.66)
 31 Rezler, Kristina          10 Tmsuffolk-MR         2:48.57    2:45.36        
                  36.34     1:18.67 (42.33)     2:03.29 (44.62)     2:45.36 (42.07)
 32 Kalmaer, Sydney H         11 Tmsuffolk-MR         3:28.93    2:46.99        
                  37.32     1:20.00 (42.68)   2:46.99 (1:26.99)                    
 33 Czeremcha, Erica          10 Tmsuffolk-MR         3:25.90    2:47.75        
                  38.15     1:20.96 (42.81)   2:47.75 (1:26.79)                    
 34 Templeton, Maya A         11 HAA-MR               3:09.53    2:48.19        
                  35.24   2:05.43 (1:30.19)     2:48.19 (42.76)                    
 35 Demirci, Morgan           11 HAA-MR               3:19.55    2:48.73        
                  36.40     1:18.28 (41.88)     2:04.46 (46.18)     2:48.73 (44.27)
 36 Grefski, Katherine A      11 Tmsuffolk-MR         2:54.18    2:49.99        
                  39.16     1:22.69 (43.53)     2:07.41 (44.72)     2:49.99 (42.58)
 37 Seale, Sarah E            10 Three Village-MR     2:58.04    2:50.19        
                  35.64     1:20.86 (45.22)     2:08.05 (47.19)     2:50.19 (42.14)
 38 Waring, MaryGrace         10 SSC-MR               2:59.10    2:51.44        
                  37.53     1:22.66 (45.13)     2:08.59 (45.93)     2:51.44 (42.85)
 39 Dominger, Madison         10 HAA-MR                    NT    2:53.81        
                  37.60     1:21.39 (43.79)     2:07.60 (46.21)     2:53.81 (46.21)
 40 Konsky, Jenna P           11 Tmsuffolk-MR         3:28.40    2:57.46        
                  37.53     1:21.91 (44.38)     2:09.37 (47.46)     2:57.46 (48.09)
 41 Simon, Paige              11 HAA-MR               2:56.58    2:57.50        
                  39.04     1:25.26 (46.22)   2:57.50 (1:32.24)                    
 42 Savoretti, Angelina       10 HAA-MR               3:42.15    2:58.44        
                  39.22     1:26.09 (46.87)     2:13.85 (47.76)     2:58.44 (44.59)
 43 Scott, Brianne P          12 HAA-MR               3:00.00    2:59.32        
                  36.66     1:21.58 (44.92)     2:11.73 (50.15)     2:59.32 (47.59)
 44 Mackay, Alexandria        11 HAA-MR               3:30.00    3:00.06        
                  37.59     1:22.82 (45.23)     2:12.97 (50.15)     3:00.06 (47.09)
 45 Martinez, Alexandra S     10 SSC-MR               2:55.00    3:00.65        
                  37.39     1:23.99 (46.60)     2:14.58 (50.59)     3:00.65 (46.07)
 46 Oberoi, Kamal             11 Tmsuffolk-MR         3:20.90    3:02.08        
                  39.44     1:26.22 (46.78)   3:02.08 (1:35.86)                    
 47 Simon, Alexandra          11 HAA-MR               3:05.34    3:05.11        
                  38.29     1:30.08 (51.79)     2:21.43 (51.35)     3:05.11 (43.68)
 48 Chan, Devena              10 Unattached-MR        3:10.15    3:06.22        
                  39.57     1:27.46 (47.89)     2:19.83 (52.37)     3:06.22 (46.39)
 49 Bhanot, Trisha            11 Tmsuffolk-MR         3:28.90    3:10.22        
                  40.49     1:29.05 (48.56)     2:20.31 (51.26)     3:10.22 (49.91)
 50 Vezzi, Nicole M           10 Tmsuffolk-MR         3:49.15    3:38.31        
                  46.56     1:43.65 (57.09)   3:38.31 (1:54.66)                    
 
Girls 10-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Prieto, Mar *             12 Three Village-MR     2:25.00    2:24.57        
                  33.22     1:10.63 (37.41)     1:50.40 (39.77)     2:24.57 (34.17)
  2 Lin, Hannah J             11 Three Village-MR     2:52.85    2:33.74        
                  33.78     1:13.85 (40.07)     1:58.78 (44.93)     2:33.74 (34.96)
  3 Schlegel, Olivia P        11 Three Village-MR     2:37.58    2:34.00        
                  33.25     1:12.59 (39.34)     2:00.15 (47.56)     2:34.00 (33.85)
  4 Sommerstad, Kate A        12 Three Village-MR     2:32.47    2:35.21        
                  36.59     1:12.86 (36.27)     2:01.95 (49.09)     2:35.21 (33.26)
  5 Zhu, Melody               12 HAA-MR               2:52.24    2:37.13        
                  33.07     1:12.92 (39.85)     2:01.18 (48.26)     2:37.13 (35.95)
  6 Barsony, Amber            11 HAA-MR               2:45.00    2:40.30        
                  31.91     1:15.79 (43.88)     2:02.63 (46.84)     2:40.30 (37.67)
  7 Mutarelli, Kiera L        12 Three Village-MR     2:42.47    2:41.98        
                  34.31     1:13.10 (38.79)     2:03.58 (50.48)     2:41.98 (38.40)
  8 Pergan, Karsten E         11 Three Village-MR     2:56.09    2:44.37        
                  38.51     1:19.42 (40.91)     2:08.38 (48.96)     2:44.37 (35.99)
  9 Carpentieri, Jordan P     11 IA-MR                2:54.05    2:44.48        
                  34.93     1:17.14 (42.21)     2:05.89 (48.75)     2:44.48 (38.59)
 10 Van Nostrand, Waela M     11 Three Village-MR     3:00.01    2:57.89        
                  39.86     1:25.89 (46.03)     2:17.24 (51.35)     2:57.89 (40.65)
 11 Chan, Megan               10 Express Swimming-MR  3:28.89    3:25.05        
                  46.64   3:25.05 (2:38.41)                                        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.39  JO
                26.39  ZQ
                28.79  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kaufman, Lexi A           14 HAA-MR                 26.11      25.89 JO     
  2 Szydziak, Sally           14 IA-MR                  26.86      26.70 SILV   
  3 Velazquez, Gabby E        14 SSC-MR                 27.17      26.87 SILV   
  4 Klis, Alexandra           14 HAA-MR                 27.49      27.29 SILV   
  5 Yeh, Kiely M              13 QNS-MR                 27.32      27.33 SILV   
  6 Eterno, Olivia J          14 HAA-MR                 27.17      27.34 SILV   
B - Final
  7 Horan, Brenna N           13 IA-MR                  27.62      27.16 SILV   
  8 Nakken, Lena K            13 IA-MR                  27.68      27.51 SILV   
  9 Franco, Michelle          14 Tmsuffolk-MR           27.74      27.73 SILV   
 10 Gerber, Maya              13 HAA-MR                 27.85      28.07 SILV   
 11 Alladio Zacpal, Arianna   13 IA-MR                  27.51      28.14 SILV   
 12 Skala, Sarah M            13 IA-MR                  28.18      28.30 SILV   
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.39  JO
                26.39  ZQ
                28.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kaufman, Lexi A           14 HAA-MR                 26.13      26.11 qJO    
  2 Claps, Emma               14 HAA-MR                 26.78      26.33 qJO    
  3 Szydziak, Sally           14 IA-MR                  27.05      26.86 qSILV  
  4 Velazquez, Gabby E        14 SSC-MR                 26.61      27.17 qSILV  
  4 Eterno, Olivia J          14 HAA-MR                 27.09      27.17 qSILV  
  6 Yeh, Kiely M              13 QNS-MR                 26.43      27.32 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Klis, Alexandra           14 HAA-MR                 26.69      27.49 qSILV  
  8 Alladio Zacpal, Arianna   13 IA-MR                  28.07      27.51 qSILV  
  9 Horan, Brenna N           13 IA-MR                  27.77      27.62 qSILV  
 10 Nakken, Lena K            13 IA-MR                  27.47      27.68 qSILV  
 11 Franco, Michelle          14 Tmsuffolk-MR           27.29      27.74 qSILV  
 12 Gerber, Maya              13 HAA-MR                 28.22      27.85 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Marone, Isabelle H        13 SSC-MR                 27.34      27.88 SILV   
 14 Skala, Sarah M            13 IA-MR                  28.03      28.18 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 15 Conlin, Bridget R         14 Tmsuffolk-MR           28.04      28.23 SILV   
 16 Suteja, Kezia S           13 NCAC-MR                27.80      28.24 SILV   
 17 Martinez, Jennifer E      13 Express Swimming-MR    28.16      28.27 SILV   
 18 French, Makayla J         14 Tmsuffolk-MR           27.63      28.36 SILV   
 18 Maio, Kate                13 Express Swimming-MR    28.09      28.36 SILV   
 20 Grosskopf, Victoria C     13 Three Village-MR       28.95      28.49 SILV   
 21 Lin, Erica *              14 Three Village-MR       28.27      28.55 SILV   
 22 Dhanikonda, Sriya         13 Tmsuffolk-MR           28.28      28.58 SILV   
 23 Lau, Anabelle             13 QNS-MR                 28.24      28.72 SILV   
 24 Conlan, Olivia            13 QNS-MR                 28.22      28.75 SILV   
 25 Horne, Siobhan P          14 Express Swimming-MR    28.74      28.91        
 26 Anderson, Emma R          14 Express Swimming-MR    28.30      28.96        
 27 McGUIRE, Mary C           13 Express Swimming-MR    28.91      29.08        
 28 Iorio, Catherine T        13 Tmsuffolk-MR           29.05      29.10        
 29 Nagle, Jennifer A         14 Tmsuffolk-MR           28.58      29.11        
 30 Ebenstein, Olivia M       13 Three Village-MR       28.92      29.19        
 31 Cybulski, Brianna R       14 Three Village-MR       29.00      29.24        
 32 Renda, Tara L             13 BBSC-MR                30.29      29.35        
 33 Mond, Jenna               13 Three Village-MR       29.43      29.53        
 34 Boudreau, Shannon         13 HAA-MR                 29.20      29.56        
 35 Libohova, Emma *          13 Three Village-MR       29.46      29.61        
 36 Marinucci, Sofia M        13 Tmsuffolk-MR           29.17      29.73        
 37 Gerlach, Taryn M          13 HAA-MR                 29.37      29.83        
 38 Gallagher, Kaylee R       13 HAA-MR                 29.53      29.87        
 39 Rowan, Paige V            13 IA-MR                  30.01      29.96        
 40 McNamara, Jane            13 BBSC-MR                30.19      30.15        
 41 Li, Kaitlin               13 QNS-MR                 29.84      30.40        
 42 Michels, Emily            14 HAA-MR                 29.83      30.51        
 43 Ferrick, Maggie R         13 Express Swimming-MR    31.59      30.92        
 44 Bilich, Paige L           13 IA-MR                  31.65      31.02        
 45 Leathers, Madeline        13 SSC-MR                 30.58      31.11        
 46 Raber, Isabella M         13 BBSC-MR                32.46      31.79        
 47 Ottmann, Kate D           13 IA-MR                  31.60      31.81        
 48 Cohen, Hannah E           14 BBSC-MR                32.33      31.96        
 49 Lenz, Emma M              14 Express Swimming-MR    31.63      32.01        
 50 Raimondi, Ashley J        14 BBSC-MR                31.73      32.42        
 51 Paz, Adriana I            13 BBSC-MR                32.70      32.45        
 52 Collett, Hannah G         14 HAA-MR                 31.24      32.75        
 53 Abtey, Kaitlyn            14 HAA-MR                 35.88      33.25        
 54 Combs, Elizabeth          13 HAA-MR                 34.22      33.30        
 55 Rao, Shivani              13 HAA-MR                 37.00      35.39        
 56 Scott, Caitlin M          13 HAA-MR                 37.88      36.56        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                56.99  JO
                56.99  ZQ
              1:03.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Claps, Emma               14 HAA-MR                 57.83      56.41 JO     
                  27.03       56.41 (29.38)                                        
  2 Kaufman, Lexi A           14 HAA-MR                 58.81      57.07 SILV   
                  26.90       57.07 (30.17)                                        
  3 Szydziak, Sally           14 IA-MR                  57.43      57.08 SILV   
                  27.50       57.08 (29.58)                                        
  4 Ehlers, Kaitlyn R         13 Three Village-MR       58.34      58.15 SILV   
                  27.96       58.15 (30.19)                                        
  5 Nakken, Lena K            13 IA-MR                  59.69      58.71 SILV   
                  28.37       58.71 (30.34)                                        
  6 Eterno, Olivia J          14 HAA-MR                 59.48      59.85 SILV   
                  28.44       59.85 (31.41)                                        
B - Final
  7 Gerber, Maya              13 HAA-MR               1:00.13      59.15 SILV   
                  28.55       59.15 (30.60)                                        
  8 French, Makayla J         14 Tmsuffolk-MR         1:00.78      59.92 SILV   
                  28.48       59.92 (31.44)                                        
  9 Pellegrino, Francesca     14 Three Village-MR     1:00.52    1:00.04 SILV   
                  28.85     1:00.04 (31.19)                                        
 10 Rogers, Dayna M           14 IA-MR                1:00.29    1:00.44 SILV   
                  28.99     1:00.44 (31.45)                                        
 11 Conlin, Bridget R         14 Tmsuffolk-MR         1:01.15    1:00.47 SILV   
                  28.94     1:00.47 (31.53)                                        
 12 Franco, Michelle          14 Tmsuffolk-MR         1:00.17    1:01.18 SILV   
                  29.13     1:01.18 (32.05)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                56.99  JO
                56.99  ZQ
              1:03.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Szydziak, Sally           14 IA-MR                  58.52      57.43 qSILV  
                  27.93       57.43 (29.50)                                        
  2 Claps, Emma               14 HAA-MR                 56.02      57.83 qSILV  
                  27.55       57.83 (30.28)                                        
  3 Yeh, Kiely M              13 QNS-MR                 58.00      58.23 qSILV  
                  28.02       58.23 (30.21)                                        
  4 Ehlers, Kaitlyn R         13 Three Village-MR       59.17      58.34 qSILV  
                  28.22       58.34 (30.12)                                        
  5 Kaufman, Lexi A           14 HAA-MR                 57.08      58.81 qSILV  
                  28.10       58.81 (30.71)                                        
  6 Horan, Brenna N           13 IA-MR                  59.84      59.43 qSILV  
                  28.31       59.43 (31.12)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Eterno, Olivia J          14 HAA-MR                 59.62      59.48 qSILV  
                  28.32       59.48 (31.16)                                        
  8 Nakken, Lena K            13 IA-MR                  58.67      59.69 qSILV  
                  28.89       59.69 (30.80)                                        
  9 Gerber, Maya              13 HAA-MR                 59.99    1:00.13 qSILV  
                  29.02     1:00.13 (31.11)                                        
 10 Franco, Michelle          14 Tmsuffolk-MR         1:00.43    1:00.17 qSILV  
                  28.79     1:00.17 (31.38)                                        
 11 Rogers, Dayna M           14 IA-MR                1:01.01    1:00.29 qSILV  
                  28.93     1:00.29 (31.36)                                        
 12 Pellegrino, Francesca     14 Three Village-MR       57.80    1:00.52 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 13 French, Makayla J         14 Tmsuffolk-MR           58.64    1:00.78 SILV   
                  29.12     1:00.78 (31.66)                                        
 14 Klis, Alexandra           14 HAA-MR                 58.96    1:00.95 SILV   
                  29.03     1:00.95 (31.92)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Lin, Erica *              14 Three Village-MR     1:00.49    1:01.03 SILV   
                  28.93     1:01.03 (32.10)                                        
 16 Conlin, Bridget R         14 Tmsuffolk-MR         1:00.43    1:01.15 SILV   
                  29.21     1:01.15 (31.94)                                        
 17 Anderson, Emma R          14 Express Swimming-MR  1:00.12    1:01.24 SILV   
                  29.43     1:01.24 (31.81)                                        
 18 Grosskopf, Victoria C     13 Three Village-MR     1:00.66    1:01.49 SILV   
                  29.70     1:01.49 (31.79)                                        
 18 Skala, Sarah M            13 IA-MR                1:01.55    1:01.49 SILV   
                  29.68     1:01.49 (31.81)                                        
 20 Marone, Isabelle H        13 SSC-MR               1:00.38    1:01.72 SILV   
                  29.37     1:01.72 (32.35)                                        
 21 Dhanikonda, Sriya         13 Tmsuffolk-MR         1:00.67    1:02.36 SILV   
                  29.62     1:02.36 (32.74)                                        
 22 Alladio Zacpal, Arianna   13 IA-MR                1:01.66    1:02.66 SILV   
                  28.86     1:02.66 (33.80)                                        
 23 Maio, Kate                13 Express Swimming-MR  1:01.67    1:02.73 SILV   
                  30.36     1:02.73 (32.37)                                        
 24 Ratel, Brooklyn E         13 IA-MR                1:04.97    1:03.08 SILV   
                  30.49     1:03.08 (32.59)                                        
 25 Libohova, Emma *          13 Three Village-MR     1:03.44    1:03.18        
                  30.89     1:03.18 (32.29)                                        
 26 Nagle, Jennifer A         14 Tmsuffolk-MR         1:01.67    1:03.29        
                  30.51     1:03.29 (32.78)                                        
 27 Marinucci, Sofia M        13 Tmsuffolk-MR         1:03.56    1:03.38        
                  30.83     1:03.38 (32.55)                                        
 28 Iorio, Catherine T        13 Tmsuffolk-MR         1:02.21    1:03.41        
                  30.81     1:03.41 (32.60)                                        
 29 Teplansky, Emily L        13 Tmsuffolk-MR         1:02.34    1:03.48        
                  30.56     1:03.48 (32.92)                                        
 30 Rasquinha, Rhea D         13 Express Swimming-MR  1:02.66    1:03.63        
                  30.44     1:03.63 (33.19)                                        
 31 Holler, Erin E            14 HAA-MR               1:03.13    1:03.91        
                  30.05     1:03.91 (33.86)                                        
 32 Boudreau, Shannon         13 HAA-MR               1:05.61    1:04.45        
                  30.70     1:04.45 (33.75)                                        
 33 Mond, Jenna               13 Three Village-MR     1:04.87    1:04.88        
                  31.03     1:04.88 (33.85)                                        
 34 Ebenstein, Olivia M       13 Three Village-MR     1:02.28    1:05.02        
                  30.63     1:05.02 (34.39)                                        
 35 McNamara, Jane            13 BBSC-MR              1:05.01    1:05.16        
                  31.26     1:05.16 (33.90)                                        
 36 Gerlach, Taryn M          13 HAA-MR               1:07.16    1:05.85        
                  31.63     1:05.85 (34.22)                                        
 37 Rowan, Paige V            13 IA-MR                1:06.04    1:05.96        
                  31.50     1:05.96 (34.46)                                        
 38 Kovacs, Isabella M        13 UQNS-MR              1:07.66    1:06.41        
                  32.30     1:06.41 (34.11)                                        
 39 McGUIRE, Mary C           13 Express Swimming-MR  1:02.95    1:06.48        
                  31.14     1:06.48 (35.34)                                        
 40 Li, Kaitlin               13 QNS-MR               1:05.54    1:06.72        
                  32.37     1:06.72 (34.35)                                        
 41 Libohova, Anna            13 Three Village-MR     1:09.00    1:07.29        
                  32.67     1:07.29 (34.62)                                        
 42 Kletter, Jackie           14 Tbirds-MR            1:04.87    1:08.11        
                  32.71     1:08.11 (35.40)                                        
 43 Leathers, Madeline        13 SSC-MR               1:10.89    1:08.22        
                  33.67     1:08.22 (34.55)                                        
 44 Ferrick, Maggie R         13 Express Swimming-MR  1:09.39    1:08.66        
                  33.23     1:08.66 (35.43)                                        
 45 Ottmann, Kate D           13 IA-MR                1:11.13    1:08.98        
                  32.74     1:08.98 (36.24)                                        
 46 Gallagher, Kaylee R       13 HAA-MR               1:07.34    1:09.26        
                  32.62     1:09.26 (36.64)                                        
 47 Michels, Emily            14 HAA-MR               1:08.65    1:09.69        
                  32.61     1:09.69 (37.08)                                        
 48 Raber, Isabella M         13 BBSC-MR              1:09.06    1:10.45        
                  34.06     1:10.45 (36.39)                                        
 49 DiPietro, Mia T           13 SSC-MR               1:13.61    1:10.71        
                  33.90     1:10.71 (36.81)                                        
 50 Cohen, Hannah E           14 BBSC-MR              1:10.32    1:12.51        
                  34.82     1:12.51 (37.69)                                        
 51 Collett, Hannah G         14 HAA-MR               1:10.82    1:12.61        
                  34.54     1:12.61 (38.07)                                        
 52 Raimondi, Ashley J        14 BBSC-MR              1:11.06    1:13.21        
                  34.60     1:13.21 (38.61)                                        
 53 Wareing, Emma E           13 SSC-MR               1:16.24    1:15.27        
                  36.82     1:15.27 (38.45)                                        
 54 Rao, Shivani              13 HAA-MR               1:22.78    1:19.29        
                  38.11     1:19.29 (41.18)                                        
 55 Combs, Elizabeth          13 HAA-MR               1:20.86    1:19.54        
                  36.11     1:19.54 (43.43)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:03.99  JO
              2:03.99  ZQ
              2:16.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Szydziak, Sally           14 IA-MR                2:04.12    2:03.14 JO     
                  28.35       59.48 (31.13)     1:31.38 (31.90)     2:03.14 (31.76)
  2 Nakken, Lena K            13 IA-MR                2:08.77    2:04.87 SILV   
                  28.92     1:00.79 (31.87)     1:33.36 (32.57)     2:04.87 (31.51)
  3 Yeh, Kiely M              13 QNS-MR               2:08.82    2:07.26 SILV   
                  29.25     1:00.90 (31.65)     1:33.70 (32.80)     2:07.26 (33.56)
  4 Gerber, Maya              13 HAA-MR               2:10.18    2:08.48 SILV   
                  29.09     1:01.40 (32.31)     1:35.17 (33.77)     2:08.48 (33.31)
  5 Eterno, Olivia J          14 HAA-MR               2:11.59    2:11.91 SILV   
                  29.61     1:02.35 (32.74)     1:36.88 (34.53)     2:11.91 (35.03)
  6 Conlin, Bridget R         14 Tmsuffolk-MR         2:11.19    2:12.11 SILV   
                  29.16     1:02.76 (33.60)     1:37.33 (34.57)     2:12.11 (34.78)
B - Final
  7 French, Makayla J         14 Tmsuffolk-MR         2:11.91    2:08.17 SILV   
                  29.23     1:01.49 (32.26)     1:34.72 (33.23)     2:08.17 (33.45)
  8 Horan, Brenna N           13 IA-MR                2:12.90    2:10.84 SILV   
                  29.58     1:02.75 (33.17)     1:37.04 (34.29)     2:10.84 (33.80)
  9 Rogers, Dayna M           14 IA-MR                2:12.51    2:12.58 SILV   
                  29.89     1:03.32 (33.43)     1:38.29 (34.97)     2:12.58 (34.29)
 10 Maio, Kate                13 Express Swimming-MR  2:13.72    2:14.59 SILV   
                  31.08     1:05.76 (34.68)     1:40.17 (34.41)     2:14.59 (34.42)
 11 Skala, Sarah M            13 IA-MR                2:16.77    2:15.57 SILV   
                  31.29     1:06.06 (34.77)     1:41.41 (35.35)     2:15.57 (34.16)
 12 Lin, Erica *              14 Three Village-MR     2:14.94    2:15.76 SILV   
                  30.32     1:04.23 (33.91)     1:39.91 (35.68)     2:15.76 (35.85)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:03.99  JO
              2:03.99  ZQ
              2:16.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Szydziak, Sally           14 IA-MR                2:06.00    2:04.12 qSILV  
                  28.48       59.86 (31.38)     1:32.19 (32.33)     2:04.12 (31.93)
  2 Nakken, Lena K            13 IA-MR                2:08.01    2:08.77 qSILV  
                  28.74     1:01.13 (32.39)     1:35.43 (34.30)     2:08.77 (33.34)
  3 Yeh, Kiely M              13 QNS-MR               2:03.38    2:08.82 qSILV  
                  29.51     1:02.31 (32.80)     1:35.65 (33.34)     2:08.82 (33.17)
  4 Gerber, Maya              13 HAA-MR               2:10.05    2:10.18 qSILV  
                  29.80     1:02.59 (32.79)     1:37.11 (34.52)     2:10.18 (33.07)
  5 Conlin, Bridget R         14 Tmsuffolk-MR         2:09.87    2:11.19 qSILV  
                  29.38     1:02.81 (33.43)     1:37.45 (34.64)     2:11.19 (33.74)
  6 Conlan, Olivia            13 QNS-MR               2:09.98    2:11.58 qSILV  
                  30.58     1:03.54 (32.96)     1:37.87 (34.33)     2:11.58 (33.71)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Eterno, Olivia J          14 HAA-MR               2:12.45    2:11.59 qSILV  
                  29.64     1:02.81 (33.17)     1:37.28 (34.47)     2:11.59 (34.31)
  8 French, Makayla J         14 Tmsuffolk-MR         2:09.13    2:11.91 qSILV  
                  30.49     1:04.07 (33.58)     1:37.25 (33.18)     2:11.91 (34.66)
  9 Rogers, Dayna M           14 IA-MR                     NT    2:12.51 qSILV  
                  29.04     1:02.15 (33.11)     1:37.34 (35.19)     2:12.51 (35.17)
 10 Horan, Brenna N           13 IA-MR                2:11.66    2:12.90 qSILV  
                  29.99     1:03.67 (33.68)     1:38.43 (34.76)     2:12.90 (34.47)
 11 Maio, Kate                13 Express Swimming-MR  2:14.54    2:13.72 qSILV  
                  30.30     1:04.50 (34.20)     1:38.96 (34.46)     2:13.72 (34.76)
 12 Lin, Erica *              14 Three Village-MR     2:16.44    2:14.94 qSILV  
                  28.59     1:01.88 (33.29)     1:37.74 (35.86)     2:14.94 (37.20)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Anderson, Emma R          14 Express Swimming-MR  2:16.05    2:16.36 SILV   
                  30.67     1:05.02 (34.35)     1:41.43 (36.41)     2:16.36 (34.93)
 14 Skala, Sarah M            13 IA-MR                2:12.01    2:16.77 SILV   
                  30.34     1:04.73 (34.39)     1:41.07 (36.34)     2:16.77 (35.70)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Dhanikonda, Sriya         13 Tmsuffolk-MR         2:14.46    2:17.13        
                  30.24     1:04.50 (34.26)     1:40.28 (35.78)     2:17.13 (36.85)
 16 Teplansky, Emily L        13 Tmsuffolk-MR         2:18.00    2:17.15        
                  31.33     1:06.58 (35.25)     1:43.61 (37.03)     2:17.15 (33.54)
 17 Horne, Siobhan P          14 Express Swimming-MR  2:16.87    2:17.70        
                  31.08     1:05.90 (34.82)     1:41.93 (36.03)     2:17.70 (35.77)
 18 McGUIRE, Mary C           13 Express Swimming-MR  2:17.60    2:17.79        
                  30.75     1:05.67 (34.92)     1:42.43 (36.76)     2:17.79 (35.36)
 19 Nagle, Jennifer A         14 Tmsuffolk-MR         2:16.11    2:17.93        
                  31.20     1:06.06 (34.86)     1:41.90 (35.84)     2:17.93 (36.03)
 20 Martinez, Jennifer E      13 Express Swimming-MR  2:12.55    2:18.06        
                  29.62     1:03.84 (34.22)     1:40.86 (37.02)     2:18.06 (37.20)
 21 Pucilowski, Gabriela      13 SSC-MR               2:19.29    2:20.86        
                  31.69     1:07.38 (35.69)     1:44.51 (37.13)     2:20.86 (36.35)
 22 Mond, Jenna               13 Three Village-MR     2:26.52    2:21.45        
                  31.87     1:06.91 (35.04)     1:44.44 (37.53)     2:21.45 (37.01)
 23 McNamara, Jane            13 BBSC-MR              2:19.47    2:22.69        
                  32.51     1:08.85 (36.34)     1:46.50 (37.65)     2:22.69 (36.19)
 24 Li, Kaitlin               13 QNS-MR               2:19.42    2:23.40        
                  32.61     1:08.59 (35.98)     1:46.30 (37.71)     2:23.40 (37.10)
 25 Raber, Isabella M         13 BBSC-MR              2:25.51    2:25.31        
                  33.71     1:10.44 (36.73)     1:48.45 (38.01)     2:25.31 (36.86)
 26 Renda, Tara L             13 BBSC-MR              2:34.59    2:27.61        
                  33.29     1:11.14 (37.85)     1:50.47 (39.33)     2:27.61 (37.14)
 27 Kovacs, Isabella M        13 UQNS-MR              2:27.26    2:27.79        
                  33.78     1:11.38 (37.60)     1:50.28 (38.90)     2:27.79 (37.51)
 28 Ferrick, Maggie R         13 Express Swimming-MR  2:37.28    2:31.04        
                  34.21     1:11.10 (36.89)     1:50.13 (39.03)     2:31.04 (40.91)
 29 Bilich, Paige L           13 IA-MR                2:35.00    2:31.41        
                  32.94     1:10.41 (37.47)     1:52.28 (41.87)     2:31.41 (39.13)
 30 Gallagher, Kaylee R       13 HAA-MR               2:41.44    2:34.58        
                  34.07     1:15.04 (40.97)     1:57.93 (42.89)     2:34.58 (36.65)
 31 DiPietro, Mia T           13 SSC-MR               2:36.08    2:35.05        
                  34.99     1:14.59 (39.60)     1:55.87 (41.28)     2:35.05 (39.18)
 32 Michels, Emily            14 HAA-MR               2:26.60    2:36.28        
                  33.96     1:13.96 (40.00)     1:56.06 (42.10)     2:36.28 (40.22)
 33 Abtey, Kaitlyn            14 HAA-MR               2:42.80    2:36.65        
                  37.08     1:17.10 (40.02)     1:57.88 (40.78)     2:36.65 (38.77)
 34 Raimondi, Ashley J        14 BBSC-MR              2:37.50    2:37.40        
                  36.17     1:15.40 (39.23)     1:56.95 (41.55)     2:37.40 (40.45)
 35 Leathers, Madeline        13 SSC-MR               2:36.79    2:38.50        
                   5.82       35.63 (29.81)     1:15.33 (39.70)   2:38.50 (1:23.17)
 36 Wareing, Emma E           13 SSC-MR               2:44.56    2:47.93        
                  37.77     1:20.72 (42.95)     2:06.14 (45.42)     2:47.93 (41.79)
 37 Bauman, Alyssa C          14 SSC-MR               2:50.39    2:48.18        
                  38.40     1:21.34 (42.94)     2:06.79 (45.45)     2:48.18 (41.39)
 -- Lenz, Emma M              14 Express Swimming-MR  2:28.17         DQ        
      False start
                  34.64     1:15.43 (40.79)     1:57.90 (42.47)          DQ (41.30)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:04.59  JO
              1:04.59  ZQ
              1:12.69  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Liew, Briana J            14 QNS-MR               1:04.46    1:04.22 JO     
                  31.35     1:04.22 (32.87)                                        
  2 Conlin, Bridget R         14 Tmsuffolk-MR         1:06.07    1:05.81 SILV   
                  31.96     1:05.81 (33.85)                                        
  3 Klis, Alexandra           14 HAA-MR               1:09.26    1:06.12 SILV   
                  31.95     1:06.12 (34.17)                                        
  4 Velazquez, Gabby E        14 SSC-MR               1:08.24    1:07.16 SILV   
                  33.08     1:07.16 (34.08)                                        
  5 Kaufman, Lexi A           14 HAA-MR               1:08.89    1:07.59 SILV   
                  32.29     1:07.59 (35.30)                                        
  6 Cybulski, Brianna R       14 Three Village-MR     1:08.96    1:10.02 SILV   
                  33.92     1:10.02 (36.10)                                        
B - Final
  7 Skala, Sarah M            13 IA-MR                1:10.61    1:08.23 SILV   
                  33.14     1:08.23 (35.09)                                        
  8 Lau, Anabelle             13 QNS-MR               1:09.69    1:08.80 SILV   
                  33.54     1:08.80 (35.26)                                        
  9 Nakken, Lena K            13 IA-MR                1:09.69    1:08.84 SILV   
                  33.61     1:08.84 (35.23)                                        
 10 Zhu, Angela               13 QNS-MR               1:11.99    1:10.17 SILV   
                  34.43     1:10.17 (35.74)                                        
 11 Eterno, Olivia J          14 HAA-MR               1:11.44    1:11.24 SILV   
                  34.23     1:11.24 (37.01)                                        
 12 Genao, Sophia K           14 Three Village-MR     1:11.16    1:12.07 SILV   
                  34.91     1:12.07 (37.16)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:04.59  JO
              1:04.59  ZQ
              1:12.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Claps, Emma               14 HAA-MR               1:02.57    1:03.67 qJO    
                  30.93     1:03.67 (32.74)                                        
  2 Liew, Briana J            14 QNS-MR               1:04.27    1:04.46 qJO    
                  31.76     1:04.46 (32.70)                                        
  3 Conlin, Bridget R         14 Tmsuffolk-MR         1:05.42    1:06.07 qSILV  
                  32.52     1:06.07 (33.55)                                        
  4 Velazquez, Gabby E        14 SSC-MR               1:07.98    1:08.24 qSILV  
                  33.81     1:08.24 (34.43)                                        
  5 Kaufman, Lexi A           14 HAA-MR               1:06.54    1:08.89 qSILV  
                  33.65     1:08.89 (35.24)                                        
  6 Cybulski, Brianna R       14 Three Village-MR     1:10.57    1:08.96 qSILV  
                  33.80     1:08.96 (35.16)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Klis, Alexandra           14 HAA-MR               1:03.61    1:09.26 qSILV  
                  33.70     1:09.26 (35.56)                                        
  8 Marone, Isabelle H        13 SSC-MR               1:07.85    1:09.63 qSILV  
                  34.25     1:09.63 (35.38)                                        
  9 Nakken, Lena K            13 IA-MR                1:08.19    1:09.69 qSILV  
                  34.07     1:09.69 (35.62)                                        
  9 Lau, Anabelle             13 QNS-MR               1:08.25    1:09.69 qSILV  
                  34.25     1:09.69 (35.44)                                        
 11 Conlan, Olivia            13 QNS-MR               1:09.44    1:10.14 qSILV  
                  34.47     1:10.14 (35.67)                                        
 12 Skala, Sarah M            13 IA-MR                1:06.99    1:10.61 qSILV  
                  34.34     1:10.61 (36.27)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Genao, Sophia K           14 Three Village-MR     1:12.41    1:11.16 SILV   
 14 Horne, Siobhan P          14 Express Swimming-MR  1:10.98    1:11.42 SILV   
                  34.95     1:11.42 (36.47)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Ehlers, Kaitlyn R         13 Three Village-MR     1:11.20    1:11.44 SILV   
                  34.55     1:11.44 (36.89)                                        
 15 Eterno, Olivia J          14 HAA-MR               1:12.27    1:11.44 SILV   
                  34.10     1:11.44 (37.34)                                        
 17 Zhu, Angela               13 QNS-MR               1:10.68    1:11.99 SILV   
                  35.59     1:11.99 (36.40)                                        
 18 Alladio Zacpal, Arianna   13 IA-MR                1:12.48    1:12.19 SILV   
 19 Grosskopf, Victoria C     13 Three Village-MR     1:11.89    1:12.27 SILV   
                  35.85     1:12.27 (36.42)                                        
 20 Franco, Michelle          14 Tmsuffolk-MR         1:08.90    1:12.52 SILV   
                  34.69     1:12.52 (37.83)                                        
 21 Iorio, Catherine T        13 Tmsuffolk-MR         1:12.74    1:14.12        
                  36.54     1:14.12 (37.58)                                        
 22 McNamara, Jane            13 BBSC-MR              1:15.56    1:14.54        
                  35.90     1:14.54 (38.64)                                        
 23 Libohova, Emma *          13 Three Village-MR     1:15.53    1:15.22        
                  37.00     1:15.22 (38.22)                                        
 24 Gerlach, Taryn M          13 HAA-MR               1:13.13    1:15.32        
                  37.03     1:15.32 (38.29)                                        
 25 Mond, Jenna               13 Three Village-MR     1:17.30    1:16.07        
                  36.96     1:16.07 (39.11)                                        
 26 Kletter, Jackie           14 Tbirds-MR            1:14.36    1:16.42        
 27 Libohova, Anna            13 Three Village-MR     1:16.89    1:16.52        
                  37.46     1:16.52 (39.06)                                        
 28 Teplansky, Emily L        13 Tmsuffolk-MR         1:16.94    1:16.91        
                  37.01     1:16.91 (39.90)                                        
 29 Renda, Tara L             13 BBSC-MR              1:25.70    1:18.81        
                  38.36     1:18.81 (40.45)                                        
 30 Lin, Erica *              14 Three Village-MR     1:16.23    1:18.82        
                  37.94     1:18.82 (40.88)                                        
 31 DiPietro, Mia T           13 SSC-MR               1:25.29    1:18.96        
                  38.37     1:18.96 (40.59)                                        
 32 Cohen, Hannah E           14 BBSC-MR              1:21.17    1:21.25        
                  40.61     1:21.25 (40.64)                                        
 33 Raimondi, Ashley J        14 BBSC-MR              1:20.47    1:21.36        
                  39.63     1:21.36 (41.73)                                        
 34 Bilich, Paige L           13 IA-MR                1:44.46    1:21.60        
                  39.52     1:21.60 (42.08)                                        
 35 Leathers, Madeline        13 SSC-MR               1:20.81    1:22.48        
                  40.33     1:22.48 (42.15)                                        
 36 Gallagher, Kaylee R       13 HAA-MR               1:19.67    1:25.59        
 37 Raber, Isabella M         13 BBSC-MR              1:24.68    1:28.22        
                  44.00     1:28.22 (44.22)                                        
 38 Abtey, Kaitlyn            14 HAA-MR               1:26.42    1:29.39        
                  44.52     1:29.39 (44.87)                                        
 39 Bauman, Alyssa C          14 SSC-MR               1:33.08    1:32.86        
                  44.69     1:32.86 (48.17)                                        
 40 Wareing, Emma E           13 SSC-MR               1:31.53    1:33.34        
                  45.61     1:33.34 (47.73)                                        
 41 Scott, Caitlin M          13 HAA-MR               1:56.07    1:33.61        
                  44.44     1:33.61 (49.17)                                        
 42 Combs, Elizabeth          13 HAA-MR               1:26.77    1:34.31        
 43 Collett, Hannah G         14 HAA-MR               1:21.51    1:35.21        
 44 Zara, Angelica M          14 HAA-MR               1:22.03    1:41.47        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:18.29  JO
              2:18.29  ZQ
              2:36.29  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Claps, Emma               14 HAA-MR               2:18.39    2:14.95 JO     
                  31.01     1:03.99 (32.98)     1:39.13 (35.14)     2:14.95 (35.82)
  2 Liew, Briana J            14 QNS-MR               2:19.62    2:19.85 SILV   
                  32.47     1:06.96 (34.49)     1:43.49 (36.53)     2:19.85 (36.36)
  3 Conlin, Bridget R         14 Tmsuffolk-MR         2:24.23    2:24.68 SILV   
                  33.67     1:09.88 (36.21)     1:47.90 (38.02)     2:24.68 (36.78)
  4 Skala, Sarah M            13 IA-MR                2:27.55    2:26.17 SILV   
                  33.26     1:09.99 (36.73)     1:48.53 (38.54)     2:26.17 (37.64)
  5 French, Makayla J         14 Tmsuffolk-MR         2:35.06    2:31.89 SILV   
                  34.81     1:13.43 (38.62)     1:52.13 (38.70)     2:31.89 (39.76)
  6 Eterno, Olivia J          14 HAA-MR               2:35.17    2:35.50 SILV   
                  36.76     1:15.77 (39.01)     1:55.67 (39.90)     2:35.50 (39.83)
B - Final
  7 Libohova, Emma *          13 Three Village-MR     2:37.39    2:31.24 SILV   
                  35.90     1:14.41 (38.51)     1:53.63 (39.22)     2:31.24 (37.61)
  8 Alladio Zacpal, Arianna   13 IA-MR                2:37.49    2:33.30 SILV   
  9 Rogers, Dayna M           14 IA-MR                2:40.84    2:37.81        
                  36.66     1:16.72 (40.06)     1:58.35 (41.63)     2:37.81 (39.46)
 10 McNamara, Jane            13 BBSC-MR              2:37.90    2:38.34        
                  36.35     1:16.38 (40.03)     1:58.32 (41.94)     2:38.34 (40.02)
 11 Raimondi, Ashley J        14 BBSC-MR              2:55.18    2:48.00        
                  39.95     1:21.41 (41.46)     2:05.17 (43.76)     2:48.00 (42.83)
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:18.29  JO
              2:18.29  ZQ
              2:36.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Claps, Emma               14 HAA-MR               2:18.00    2:18.39 qSILV  
                  31.76     1:06.29 (34.53)     1:43.35 (37.06)     2:18.39 (35.04)
  2 Liew, Briana J            14 QNS-MR               2:19.26    2:19.62 qSILV  
                  32.87     1:08.47 (35.60)     1:44.11 (35.64)     2:19.62 (35.51)
  3 Conlin, Bridget R         14 Tmsuffolk-MR         2:22.95    2:24.23 qSILV  
                  33.41     1:09.14 (35.73)     1:46.71 (37.57)     2:24.23 (37.52)
  4 Velazquez, Gabby E        14 SSC-MR               2:25.52    2:27.43 qSILV  
                  35.26     1:12.32 (37.06)     1:50.75 (38.43)     2:27.43 (36.68)
  5 Skala, Sarah M            13 IA-MR                2:25.42    2:27.55 qSILV  
                  33.04     1:10.49 (37.45)     1:49.51 (39.02)     2:27.55 (38.04)
  6 Marone, Isabelle H        13 SSC-MR               2:25.63    2:28.74 qSILV  
                  34.48     1:12.31 (37.83)     1:50.77 (38.46)     2:28.74 (37.97)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Zhu, Angela               13 QNS-MR               2:30.00    2:32.75 qSILV  
                  37.45     1:16.37 (38.92)     1:54.84 (38.47)     2:32.75 (37.91)
  8 French, Makayla J         14 Tmsuffolk-MR         2:26.31    2:35.06 qSILV  
                  37.08     1:16.38 (39.30)     1:56.56 (40.18)     2:35.06 (38.50)
  9 Eterno, Olivia J          14 HAA-MR               2:37.19    2:35.17 qSILV  
                  36.83     1:17.11 (40.28)     1:57.09 (39.98)     2:35.17 (38.08)
 10 Sztorc, Claudia           14 IA-MR                2:35.92    2:36.25 qSILV  
                  36.92     1:16.80 (39.88)     1:57.08 (40.28)     2:36.25 (39.17)
 11 Pucilowski, Gabriela      13 SSC-MR               2:35.00    2:36.87 q      
                  38.07     1:18.39 (40.32)   2:36.87 (1:18.48)                    
 12 Libohova, Emma *          13 Three Village-MR     2:41.94    2:37.39 q      
                  37.60     1:16.48 (38.88)     1:57.39 (40.91)     2:37.39 (40.00)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Alladio Zacpal, Arianna   13 IA-MR                2:42.91    2:37.49        
 14 McNamara, Jane            13 BBSC-MR              2:39.61    2:37.90        
                  36.72     1:16.14 (39.42)     1:57.26 (41.12)     2:37.90 (40.64)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Ratel, Brooklyn E         13 IA-MR                3:00.00    2:38.61        
                  37.80     1:17.15 (39.35)     1:57.69 (40.54)     2:38.61 (40.92)
 16 Rogers, Dayna M           14 IA-MR                2:36.30    2:40.84        
                  37.63     1:18.69 (41.06)     2:00.57 (41.88)     2:40.84 (40.27)
 17 McGUIRE, Mary C           13 Express Swimming-MR  2:40.00    2:49.95        
                  38.80     1:21.89 (43.09)     2:06.82 (44.93)     2:49.95 (43.13)
 18 Raimondi, Ashley J        14 BBSC-MR              2:58.27    2:55.18        
                  41.27     1:25.36 (44.09)     2:10.01 (44.65)     2:55.18 (45.17)
 19 Leathers, Madeline        13 SSC-MR               2:50.00    2:59.71        
                  40.86     1:26.11 (45.25)     2:13.40 (47.29)     2:59.71 (46.31)
 20 Bauman, Alyssa C          14 SSC-MR               3:20.00    3:16.56        
                  45.52     1:35.60 (50.08)     2:26.64 (51.04)     3:16.56 (49.92)
 -- Lau, Anabelle             13 QNS-MR               2:30.40         DQ        
      Other
                  35.37     1:12.78 (37.41)     1:52.25 (39.47)          DQ (38.56)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.99  JO
              1:13.99  ZQ
              1:23.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Liew, Briana J            14 QNS-MR               1:11.61    1:11.61 JO     
                  34.28     1:11.61 (37.33)                                        
  2 Szydziak, Sally           14 IA-MR                1:15.17    1:14.94 SILV   
  3 Cybulski, Brianna R       14 Three Village-MR     1:16.73    1:17.50 SILV   
                  37.39     1:17.50 (40.11)                                        
  4 Nakken, Lena K            13 IA-MR                1:18.15    1:18.77 SILV   
                  36.32     1:18.77 (42.45)                                        
  5 Dhanikonda, Sriya         13 Tmsuffolk-MR         1:18.59    1:19.83 SILV   
                  37.58     1:19.83 (42.25)                                        
  6 Nagle, Jennifer A         14 Tmsuffolk-MR         1:18.65    1:20.17 SILV   
                  37.60     1:20.17 (42.57)                                        
B - Final
  7 Libohova, Emma *          13 Three Village-MR     1:23.07    1:22.28 SILV   
                  39.00     1:22.28 (43.28)                                        
  8 Franco, Michelle          14 Tmsuffolk-MR         1:22.77    1:22.38 SILV   
                  39.12     1:22.38 (43.26)                                        
  9 Holler, Erin E            14 HAA-MR               1:25.16    1:22.50 SILV   
                  37.98     1:22.50 (44.52)                                        
 10 Teplansky, Emily L        13 Tmsuffolk-MR         1:24.39    1:23.91        
                  39.34     1:23.91 (44.57)                                        
 11 Marinucci, Sofia M        13 Tmsuffolk-MR         1:23.06    1:24.62        
                  40.36     1:24.62 (44.26)                                        
 12 Rogers, Dayna M           14 IA-MR                1:24.94    1:26.02        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.99  JO
              1:13.99  ZQ
              1:23.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liew, Briana J            14 QNS-MR               1:09.78    1:11.61 qJO    
                  33.45     1:11.61 (38.16)                                        
  2 Szydziak, Sally           14 IA-MR                1:18.76    1:15.17 qSILV  
                  36.05     1:15.17 (39.12)                                        
  3 Zhu, Angela               13 QNS-MR               1:16.51    1:16.57 qSILV  
                  37.30     1:16.57 (39.27)                                        
  4 Cybulski, Brianna R       14 Three Village-MR     1:16.15    1:16.73 qSILV  
                  36.53     1:16.73 (40.20)                                        
  5 Klis, Alexandra           14 HAA-MR               1:17.46    1:16.96 qSILV  
                  36.75     1:16.96 (40.21)                                        
  6 Yeh, Kiely M              13 QNS-MR               1:15.89    1:17.57 qSILV  
                  36.91     1:17.57 (40.66)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Nakken, Lena K            13 IA-MR                1:19.00    1:18.15 qSILV  
                  37.17     1:18.15 (40.98)                                        
  8 Dhanikonda, Sriya         13 Tmsuffolk-MR         1:17.46    1:18.59 qSILV  
                  37.20     1:18.59 (41.39)                                        
  9 Nagle, Jennifer A         14 Tmsuffolk-MR         1:19.69    1:18.65 qSILV  
                  37.03     1:18.65 (41.62)                                        
 10 Li, Kaitlin               13 QNS-MR               1:19.25    1:19.09 qSILV  
                  38.90     1:19.09 (40.19)                                        
 11 Lin, Erica *              14 Three Village-MR     1:18.70    1:20.17 qSILV  
                  38.19     1:20.17 (41.98)                                        
 12 Gerlach, Taryn M          13 HAA-MR               1:22.98    1:21.49 qSILV  
                  39.14     1:21.49 (42.35)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Genao, Sophia K           14 Three Village-MR     1:22.31    1:21.87 SILV   
                  38.39     1:21.87 (43.48)                                        
 14 Kovacs, Isabella M        13 UQNS-MR              1:25.33    1:22.35 SILV   
                  39.13     1:22.35 (43.22)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Franco, Michelle          14 Tmsuffolk-MR         1:20.56    1:22.77 SILV   
                  39.12     1:22.77 (43.65)                                        
 16 Marinucci, Sofia M        13 Tmsuffolk-MR         1:23.28    1:23.06 SILV   
                  38.96     1:23.06 (44.10)                                        
 17 Libohova, Emma *          13 Three Village-MR     1:22.75    1:23.07 SILV   
                  38.79     1:23.07 (44.28)                                        
 18 Grosskopf, Victoria C     13 Three Village-MR     1:23.21    1:23.55        
                  40.32     1:23.55 (43.23)                                        
 19 Anderson, Emma R          14 Express Swimming-MR  1:24.17    1:24.07        
                  40.19     1:24.07 (43.88)                                        
 20 Teplansky, Emily L        13 Tmsuffolk-MR         1:25.01    1:24.39        
                  39.50     1:24.39 (44.89)                                        
 21 Rogers, Dayna M           14 IA-MR                1:24.40    1:24.94        
                  40.17     1:24.94 (44.77)                                        
 22 Marone, Isabelle H        13 SSC-MR               1:23.79    1:25.16        
                  40.32     1:25.16 (44.84)                                        
 22 Holler, Erin E            14 HAA-MR               1:21.50    1:25.16        
                  39.54     1:25.16 (45.62)                                        
 24 Alladio Zacpal, Arianna   13 IA-MR                1:24.20    1:25.38        
                  40.23     1:25.38 (45.15)                                        
 25 French, Makayla J         14 Tmsuffolk-MR         1:19.81    1:25.56        
                  40.97     1:25.56 (44.59)                                        
 26 Iorio, Catherine T        13 Tmsuffolk-MR         1:22.36    1:25.76        
                  40.26     1:25.76 (45.50)                                        
 27 Ebenstein, Olivia M       13 Three Village-MR     1:22.70    1:26.67        
                  40.65     1:26.67 (46.02)                                        
 28 Boudreau, Shannon         13 HAA-MR               1:25.52    1:26.91        
                  42.11     1:26.91 (44.80)                                        
 29 Mond, Jenna               13 Three Village-MR     1:24.98    1:27.10        
                  41.55     1:27.10 (45.55)                                        
 30 Rasquinha, Rhea D         13 Express Swimming-MR  1:24.03    1:27.56        
                  42.69     1:27.56 (44.87)                                        
 31 Rowan, Paige V            13 IA-MR                1:30.46    1:28.99        
                  42.93     1:28.99 (46.06)                                        
 32 McNamara, Jane            13 BBSC-MR              1:29.54    1:29.08        
                  41.85     1:29.08 (47.23)                                        
 33 Libohova, Anna            13 Three Village-MR     1:30.09    1:29.12        
                  43.72     1:29.12 (45.40)                                        
 33 Pucilowski, Gabriela      13 SSC-MR               1:24.07    1:29.12        
                  43.96     1:29.12 (45.16)                                        
 35 Maio, Kate                13 Express Swimming-MR  1:35.18    1:29.15        
                  41.49     1:29.15 (47.66)                                        
 36 Michels, Emily            14 HAA-MR               1:26.23    1:29.19        
                  40.49     1:29.19 (48.70)                                        
 37 Sztorc, Claudia           14 IA-MR                1:26.37    1:30.40        
                  43.74     1:30.40 (46.66)                                        
 38 Cohen, Hannah E           14 BBSC-MR              1:31.66    1:34.12        
                  44.57     1:34.12 (49.55)                                        
 39 Ottmann, Kate D           13 IA-MR                1:33.63    1:34.32        
                  45.06     1:34.32 (49.26)                                        
 40 Wareing, Emma E           13 SSC-MR               1:33.52    1:35.88        
                  45.89     1:35.88 (49.99)                                        
 41 Gallagher, Kaylee R       13 HAA-MR               1:34.79    1:38.76        
                  45.86     1:38.76 (52.90)                                        
 42 Raimondi, Ashley J        14 BBSC-MR              1:31.44    1:38.84        
                  46.90     1:38.84 (51.94)                                        
 43 Collett, Hannah G         14 HAA-MR               1:38.79    1:39.34        
                  47.60     1:39.34 (51.74)                                        
 44 Raber, Isabella M         13 BBSC-MR              1:40.00    1:40.87        
                  47.20     1:40.87 (53.67)                                        
 45 DiPietro, Mia T           13 SSC-MR               1:54.15    1:42.06        
                  47.71     1:42.06 (54.35)                                        
 -- Ferrick, Maggie R         13 Express Swimming-MR  1:50.70         DQ        
      Alternating Kick
                  46.34          DQ (50.81)                                        
 -- Velazquez, Gabby E        14 SSC-MR               1:18.16         DQ        
      Butterfly kick
                  39.36          DQ (42.95)                                        
 -- Bauman, Alyssa C          14 SSC-MR               1:50.00         DQ        
      Scissors kick
                  52.05          DQ (54.95)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:39.99  JO
              2:39.99  ZQ
              2:56.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Liew, Briana J            14 QNS-MR               2:33.09    2:32.06 JO     
                  33.99     1:12.16 (38.17)     1:51.53 (39.37)     2:32.06 (40.53)
  2 Zhu, Angela               13 QNS-MR               2:45.82    2:41.04 SILV   
                  37.87     1:18.92 (41.05)     1:59.91 (40.99)     2:41.04 (41.13)
  3 Cybulski, Brianna R       14 Three Village-MR     2:42.25    2:42.47 SILV   
                  36.35     1:17.62 (41.27)     2:00.37 (42.75)     2:42.47 (42.10)
  4 Yeh, Kiely M              13 QNS-MR               2:50.15    2:49.90 SILV   
                  38.29     1:21.30 (43.01)     2:05.25 (43.95)     2:49.90 (44.65)
  5 Li, Kaitlin               13 QNS-MR               2:48.36    2:50.50 SILV   
                  39.13     1:22.23 (43.10)     2:06.90 (44.67)     2:50.50 (43.60)
  6 Genao, Sophia K           14 Three Village-MR     2:55.46    2:54.79 SILV   
                  38.83     1:22.17 (43.34)     2:09.07 (46.90)     2:54.79 (45.72)
B - Final
  7 Martinez, Jennifer E      13 Express Swimming-MR  2:55.76    2:52.87 SILV   
                  38.59     1:21.54 (42.95)     2:08.31 (46.77)     2:52.87 (44.56)
  8 Pellegrino, Francesca     14 Three Village-MR     2:57.41    2:53.83 SILV   
                  38.77     1:22.34 (43.57)   2:53.83 (1:31.49)                    
  9 Gerlach, Taryn M          13 HAA-MR               2:59.71    2:57.54        
                  38.12     1:24.39 (46.27)   2:57.54 (1:33.15)                    
 10 Marinucci, Sofia M        13 Tmsuffolk-MR         3:00.40    2:58.93        
                  40.47     1:25.67 (45.20)     2:13.12 (47.45)     2:58.93 (45.81)
 11 Holler, Erin E            14 HAA-MR               3:00.32    3:00.10        
                  39.43     1:25.20 (45.77)     2:12.64 (47.44)     3:00.10 (47.46)
 12 Alladio Zacpal, Arianna   13 IA-MR                2:58.90    3:01.00        
                  39.95     1:25.81 (45.86)     2:13.23 (47.42)     3:01.00 (47.77)
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:39.99  JO
              2:39.99  ZQ
              2:56.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liew, Briana J            14 QNS-MR               2:30.42    2:33.09 qJO    
                  34.59     1:15.04 (40.45)     1:53.75 (38.71)     2:33.09 (39.34)
  2 Cybulski, Brianna R       14 Three Village-MR     2:42.22    2:42.25 qSILV  
                  36.84     1:17.56 (40.72)     2:00.60 (43.04)     2:42.25 (41.65)
  3 Zhu, Angela               13 QNS-MR               2:48.48    2:45.82 qSILV  
                  38.54     1:20.63 (42.09)     2:03.91 (43.28)     2:45.82 (41.91)
  4 Li, Kaitlin               13 QNS-MR               2:46.31    2:48.36 qSILV  
                  39.22     1:21.94 (42.72)     2:05.49 (43.55)     2:48.36 (42.87)
  5 Yeh, Kiely M              13 QNS-MR               2:52.38    2:50.15 qSILV  
                  38.57     1:21.86 (43.29)     2:05.52 (43.66)     2:50.15 (44.63)
  6 Velazquez, Gabby E        14 SSC-MR               2:51.73    2:53.39 qSILV  
                  38.88     1:22.45 (43.57)     2:08.20 (45.75)     2:53.39 (45.19)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Genao, Sophia K           14 Three Village-MR     2:58.26    2:55.46 qSILV  
                  39.36     1:23.30 (43.94)     2:08.06 (44.76)     2:55.46 (47.40)
  8 Martinez, Jennifer E      13 Express Swimming-MR  2:54.68    2:55.76 qSILV  
                  38.49     1:23.74 (45.25)     2:09.74 (46.00)     2:55.76 (46.02)
  9 Pellegrino, Francesca     14 Three Village-MR     3:11.08    2:57.41 q      
                  39.54     1:24.29 (44.75)     2:11.08 (46.79)     2:57.41 (46.33)
 10 Alladio Zacpal, Arianna   13 IA-MR                3:15.00    2:58.90 q      
                  39.47     1:25.31 (45.84)     2:11.86 (46.55)     2:58.90 (47.04)
 11 Gerlach, Taryn M          13 HAA-MR               3:02.04    2:59.71 q      
                  39.19     1:24.98 (45.79)     2:12.97 (47.99)     2:59.71 (46.74)
 12 Holler, Erin E            14 HAA-MR               2:54.70    3:00.32 q      
                  38.75     1:23.81 (45.06)     2:11.99 (48.18)     3:00.32 (48.33)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Marinucci, Sofia M        13 Tmsuffolk-MR         3:01.65    3:00.40        
                  40.13     1:26.47 (46.34)     2:14.01 (47.54)     3:00.40 (46.39)
 14 Ebenstein, Olivia M       13 Three Village-MR     2:59.15    3:00.57        
                  40.00     1:26.24 (46.24)     2:13.69 (47.45)     3:00.57 (46.88)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Teplansky, Emily L        13 Tmsuffolk-MR         3:00.08    3:01.19        
                  41.18     1:27.47 (46.29)     2:14.35 (46.88)     3:01.19 (46.84)
 16 Rogers, Dayna M           14 IA-MR                2:55.50    3:01.43        
                  42.44     1:28.17 (45.73)     2:16.25 (48.08)     3:01.43 (45.18)
 17 Libohova, Emma *          13 Three Village-MR          NT    3:01.99        
                  39.90     1:26.31 (46.41)     2:14.27 (47.96)     3:01.99 (47.72)
 18 Kovacs, Isabella M        13 UQNS-MR              2:59.11    3:02.75        
                  41.39     1:28.54 (47.15)     2:15.47 (46.93)     3:02.75 (47.28)
 19 Pucilowski, Gabriela      13 SSC-MR               3:00.00    3:05.23        
                  43.45     1:31.07 (47.62)     2:19.46 (48.39)     3:05.23 (45.77)
 20 Libohova, Anna            13 Three Village-MR          NT    3:05.57        
                  42.25     1:30.16 (47.91)     2:18.60 (48.44)     3:05.57 (46.97)
 21 Anderson, Emma R          14 Express Swimming-MR  3:00.44    3:10.53        
                  42.40     1:30.87 (48.47)     2:21.84 (50.97)     3:10.53 (48.69)
 22 Lenz, Emma M              14 Express Swimming-MR  2:55.72    3:13.73        
                  43.30     1:30.90 (47.60)     2:21.81 (50.91)     3:13.73 (51.92)
 23 Ottmann, Kate D           13 IA-MR                3:25.00    3:21.72        
                  44.69     1:34.43 (49.74)     2:28.92 (54.49)     3:21.72 (52.80)
 24 Cohen, Hannah E           14 BBSC-MR              3:24.20    3:24.85        
                  45.26     1:36.25 (50.99)   3:24.85 (1:48.60)                    
 25 Paz, Adriana I            13 BBSC-MR              3:10.55    3:31.02        
                  45.27     1:37.08 (51.81)     2:34.69 (57.61)     3:31.02 (56.33)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:03.99  JO
              1:03.99  ZQ
              1:11.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Szydziak, Sally           14 IA-MR                1:04.63    1:03.42 JO     
                  29.57     1:03.42 (33.85)                                        
  2 Ehlers, Kaitlyn R         13 Three Village-MR     1:05.10    1:04.82 SILV   
                  29.48     1:04.82 (35.34)                                        
  3 Suteja, Kezia S           13 NCAC-MR              1:06.72    1:05.30 SILV   
                  30.25     1:05.30 (35.05)                                        
  4 Zhu, Angela               13 QNS-MR               1:07.31    1:05.35 SILV   
                  31.93     1:05.35 (33.42)                                        
  5 Pellegrino, Francesca     14 Three Village-MR     1:05.94    1:05.46 SILV   
                  30.43     1:05.46 (35.03)                                        
  6 Franco, Michelle          14 Tmsuffolk-MR         1:06.08    1:06.91 SILV   
                  29.27     1:06.91 (37.64)                                        
B - Final
  7 Gerber, Maya              13 HAA-MR               1:07.68    1:07.31 SILV   
                  31.88     1:07.31 (35.43)                                        
  8 Horan, Brenna N           13 IA-MR                1:10.40    1:08.47 SILV   
                  32.19     1:08.47 (36.28)                                        
  9 Nagle, Jennifer A         14 Tmsuffolk-MR         1:10.29    1:09.20 SILV   
                  31.67     1:09.20 (37.53)                                        
 10 Dhanikonda, Sriya         13 Tmsuffolk-MR         1:10.14    1:09.24 SILV   
                  32.25     1:09.24 (36.99)                                        
 11 Holler, Erin E            14 HAA-MR               1:09.19    1:11.89        
                  31.69     1:11.89 (40.20)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:03.99  JO
              1:03.99  ZQ
              1:11.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Szydziak, Sally           14 IA-MR                1:05.17    1:04.63 qSILV  
                  30.48     1:04.63 (34.15)                                        
  2 Ehlers, Kaitlyn R         13 Three Village-MR     1:06.63    1:05.10 qSILV  
                  29.87     1:05.10 (35.23)                                        
  3 Pellegrino, Francesca     14 Three Village-MR     1:06.35    1:05.94 qSILV  
                  30.48     1:05.94 (35.46)                                        
  4 Franco, Michelle          14 Tmsuffolk-MR         1:02.95    1:06.08 qSILV  
                  30.77     1:06.08 (35.31)                                        
  5 Claps, Emma               14 HAA-MR               1:03.67    1:06.71 qSILV  
                  30.40     1:06.71 (36.31)                                        
  6 Suteja, Kezia S           13 NCAC-MR              1:07.00    1:06.72 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Zhu, Angela               13 QNS-MR               1:10.09    1:07.31 qSILV  
                  33.04     1:07.31 (34.27)                                        
  8 Gerber, Maya              13 HAA-MR               1:07.38    1:07.68 qSILV  
                  31.25     1:07.68 (36.43)                                        
  9 Holler, Erin E            14 HAA-MR               1:09.35    1:09.19 qSILV  
                  31.30     1:09.19 (37.89)                                        
 10 Kaufman, Lexi A           14 HAA-MR               1:08.15    1:09.95 qSILV  
                  32.94     1:09.95 (37.01)                                        
 11 Dhanikonda, Sriya         13 Tmsuffolk-MR         1:07.08    1:10.14 qSILV  
                  32.15     1:10.14 (37.99)                                        
 12 Nagle, Jennifer A         14 Tmsuffolk-MR         1:09.62    1:10.29 qSILV  
                  33.91     1:10.29 (36.38)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Horan, Brenna N           13 IA-MR                1:20.00    1:10.40 SILV   
                  31.61     1:10.40 (38.79)                                        
 14 Genao, Sophia K           14 Three Village-MR     1:11.13    1:10.57 SILV   
                  32.37     1:10.57 (38.20)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Maio, Kate                13 Express Swimming-MR  1:11.53    1:11.47 SILV   
                  33.17     1:11.47 (38.30)                                        
 16 McGUIRE, Mary C           13 Express Swimming-MR  1:10.38    1:12.49        
                  32.50     1:12.49 (39.99)                                        
 17 French, Makayla J         14 Tmsuffolk-MR         1:09.62    1:13.56        
                  33.34     1:13.56 (40.22)                                        
 18 Marinucci, Sofia M        13 Tmsuffolk-MR         1:22.29    1:13.63        
                  34.64     1:13.63 (38.99)                                        
 19 Ebenstein, Olivia M       13 Three Village-MR     1:11.21    1:14.77        
                  33.58     1:14.77 (41.19)                                        
 20 Marone, Isabelle H        13 SSC-MR               1:10.25    1:15.31        
                  34.58     1:15.31 (40.73)                                        
 21 Iorio, Catherine T        13 Tmsuffolk-MR         1:13.72    1:15.95        
                  34.76     1:15.95 (41.19)                                        
 22 Kletter, Jackie           14 Tbirds-MR            1:12.67    1:16.82        
                  37.17     1:16.82 (39.65)                                        
 23 Grosskopf, Victoria C     13 Three Village-MR     1:13.16    1:17.49        
                  35.21     1:17.49 (42.28)                                        
 24 Libohova, Anna            13 Three Village-MR     1:15.67    1:17.87        
                  37.63     1:17.87 (40.24)                                        
 25 Boudreau, Shannon         13 HAA-MR               1:16.85    1:18.08        
                  36.06     1:18.08 (42.02)                                        
 26 Kovacs, Isabella M        13 UQNS-MR              1:17.18    1:18.29        
                  35.68     1:18.29 (42.61)                                        
 27 Rasquinha, Rhea D         13 Express Swimming-MR  1:12.64    1:18.32        
                  35.25     1:18.32 (43.07)                                        
 28 Rowan, Paige V            13 IA-MR                1:20.11    1:20.08        
 29 DiPietro, Mia T           13 SSC-MR               1:28.28    1:26.15        
 30 Paz, Adriana I            13 BBSC-MR              1:30.70    1:37.21        
                  44.55     1:37.21 (52.66)                                        
 31 Wareing, Emma E           13 SSC-MR               1:35.58    1:40.95        
 32 Bauman, Alyssa C          14 SSC-MR               1:43.22    1:44.56        
                  50.71     1:44.56 (53.85)                                        
 -- Ferrick, Maggie R         13 Express Swimming-MR  1:23.69         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:41.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Szydziak, Sally           14 IA-MR                2:20.42    2:19.55 JO     
                  29.34     1:04.87 (35.53)     1:47.57 (42.70)     2:19.55 (31.98)
  2 Liew, Briana J            14 QNS-MR               2:21.50    2:19.80 JO     
                  30.85     1:04.83 (33.98)     1:45.18 (40.35)     2:19.80 (34.62)
  3 Cybulski, Brianna R       14 Three Village-MR     2:26.94    2:25.83 SILV   
                  32.92     1:10.07 (37.15)     1:52.72 (42.65)     2:25.83 (33.11)
  4 Pellegrino, Francesca     14 Three Village-MR     2:27.28    2:26.08 SILV   
                  29.58     1:07.04 (37.46)     1:53.75 (46.71)     2:26.08 (32.33)
  5 Ehlers, Kaitlyn R         13 Three Village-MR     2:28.27    2:29.33 SILV   
                  30.70     1:09.70 (39.00)     1:55.42 (45.72)     2:29.33 (33.91)
  6 Franco, Michelle          14 Tmsuffolk-MR         2:30.98    2:32.11 SILV   
                  31.35     1:10.12 (38.77)     1:56.13 (46.01)     2:32.11 (35.98)
B - Final
  7 Nakken, Lena K            13 IA-MR                2:31.29    2:26.67 SILV   
                  32.23     1:11.17 (38.94)     1:54.08 (42.91)     2:26.67 (32.59)
  8 Conlin, Bridget R         14 Tmsuffolk-MR         2:33.36    2:30.71 SILV   
                  33.68     1:09.95 (36.27)     1:59.31 (49.36)     2:30.71 (31.40)
  9 Dhanikonda, Sriya         13 Tmsuffolk-MR         2:32.92    2:31.81 SILV   
                  32.00     1:11.08 (39.08)     1:55.22 (44.14)     2:31.81 (36.59)
 10 Nagle, Jennifer A         14 Tmsuffolk-MR         2:33.22    2:34.99 SILV   
                  33.30     1:14.57 (41.27)     1:59.20 (44.63)     2:34.99 (35.79)
 11 Marinucci, Sofia M        13 Tmsuffolk-MR         2:37.16    2:36.02 SILV   
                  33.68     1:14.05 (40.37)     2:01.66 (47.61)     2:36.02 (34.36)
 12 Rasquinha, Rhea D         13 Express Swimming-MR  2:39.55    2:37.35 SILV   
                  33.07     1:13.71 (40.64)     2:01.93 (48.22)     2:37.35 (35.42)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:41.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Szydziak, Sally           14 IA-MR                2:30.00    2:20.42 qSILV  
                  30.05     1:07.04 (36.99)     1:49.04 (42.00)     2:20.42 (31.38)
  2 Liew, Briana J            14 QNS-MR               2:19.00    2:21.50 qSILV  
                  32.61     1:07.47 (34.86)     1:48.75 (41.28)     2:21.50 (32.75)
  3 Velazquez, Gabby E        14 SSC-MR               2:22.91    2:25.87 qSILV  
                  31.29     1:07.19 (35.90)     1:52.88 (45.69)     2:25.87 (32.99)
  4 Yeh, Kiely M              13 QNS-MR               2:23.84    2:26.01 qSILV  
                  32.29     1:10.44 (38.15)     1:52.85 (42.41)     2:26.01 (33.16)
  5 Cybulski, Brianna R       14 Three Village-MR     2:26.06    2:26.94 qSILV  
                  32.48     1:10.70 (38.22)     1:52.19 (41.49)     2:26.94 (34.75)
  6 Pellegrino, Francesca     14 Three Village-MR     2:27.44    2:27.28 qSILV  
                  29.81     1:07.23 (37.42)     1:54.44 (47.21)     2:27.28 (32.84)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Ehlers, Kaitlyn R         13 Three Village-MR     2:26.91    2:28.27 qSILV  
                  31.08     1:08.62 (37.54)     1:54.07 (45.45)     2:28.27 (34.20)
  8 Zhu, Angela               13 QNS-MR               2:31.49    2:29.03 qSILV  
                  32.89     1:12.89 (40.00)     1:55.74 (42.85)     2:29.03 (33.29)
  9 Horan, Brenna N           13 IA-MR                2:31.72    2:29.72 qSILV  
                  32.24     1:12.17 (39.93)     1:57.01 (44.84)     2:29.72 (32.71)
 10 Franco, Michelle          14 Tmsuffolk-MR         2:29.28    2:30.98 qSILV  
                  30.93     1:09.14 (38.21)     1:56.74 (47.60)     2:30.98 (34.24)
 11 Nakken, Lena K            13 IA-MR                2:27.22    2:31.29 qSILV  
                  34.13     1:12.92 (38.79)     1:57.26 (44.34)     2:31.29 (34.03)
 12 Lin, Erica *              14 Three Village-MR     2:35.14    2:32.15 qSILV  
                  34.16     1:14.44 (40.28)     1:57.74 (43.30)     2:32.15 (34.41)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Dhanikonda, Sriya         13 Tmsuffolk-MR         2:29.61    2:32.92 SILV   
                  32.91     1:11.61 (38.70)     1:56.61 (45.00)     2:32.92 (36.31)
 14 Nagle, Jennifer A         14 Tmsuffolk-MR         2:31.27    2:33.22 SILV   
                  32.89     1:12.93 (40.04)     1:57.95 (45.02)     2:33.22 (35.27)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Conlin, Bridget R         14 Tmsuffolk-MR         2:30.17    2:33.36 SILV   
                  32.98     1:10.35 (37.37)     1:59.87 (49.52)     2:33.36 (33.49)
 16 Grosskopf, Victoria C     13 Three Village-MR     2:34.00    2:34.44 SILV   
                  34.22     1:13.90 (39.68)     2:00.30 (46.40)     2:34.44 (34.14)
 17 Ebenstein, Olivia M       13 Three Village-MR     2:35.07    2:36.50 SILV   
                  33.58     1:14.04 (40.46)     1:59.92 (45.88)     2:36.50 (36.58)
 18 Genao, Sophia K           14 Three Village-MR     2:33.07    2:37.16 SILV   
                  32.79     1:11.41 (38.62)     1:59.74 (48.33)     2:37.16 (37.42)
 18 Marinucci, Sofia M        13 Tmsuffolk-MR         2:36.63    2:37.16 SILV   
                  34.04     1:13.85 (39.81)     2:02.09 (48.24)     2:37.16 (35.07)
 20 Iorio, Catherine T        13 Tmsuffolk-MR         2:34.85    2:37.91 SILV   
                  36.26     1:15.73 (39.47)     2:02.99 (47.26)     2:37.91 (34.92)
 21 Mond, Jenna               13 Three Village-MR     2:42.44    2:38.37 SILV   
                  35.43     1:15.09 (39.66)     2:04.06 (48.97)     2:38.37 (34.31)
 22 Li, Kaitlin               13 QNS-MR               2:35.73    2:39.40 SILV   
                  36.48     1:20.33 (43.85)     2:04.09 (43.76)     2:39.40 (35.31)
 23 Rasquinha, Rhea D         13 Express Swimming-MR  2:35.66    2:39.55 SILV   
                  35.21     1:16.99 (41.78)     2:04.48 (47.49)     2:39.55 (35.07)
 24 Teplansky, Emily L        13 Tmsuffolk-MR         2:36.19    2:39.96 SILV   
                  34.92     1:17.19 (42.27)     2:04.57 (47.38)     2:39.96 (35.39)
 25 Anderson, Emma R          14 Express Swimming-MR  2:37.35    2:40.06 SILV   
                  35.04     1:15.74 (40.70)     2:04.64 (48.90)     2:40.06 (35.42)
 26 Kovacs, Isabella M        13 UQNS-MR              2:40.71    2:40.19 SILV   
                  35.76     1:15.56 (39.80)     2:01.88 (46.32)     2:40.19 (38.31)
 27 Libohova, Anna            13 Three Village-MR     2:43.03    2:40.92 SILV   
                   5.68   1:16.91 (1:11.23)     2:06.02 (49.11)     2:40.92 (34.90)
 28 Pucilowski, Gabriela      13 SSC-MR               2:45.40    2:40.94 SILV   
                   3.61                             2:07.67 ( )     2:40.94 (33.27)
 29 Maio, Kate                13 Express Swimming-MR  2:37.98    2:41.22 SILV   
                  34.89     1:17.12 (42.23)     2:05.64 (48.52)     2:41.22 (35.58)
 30 McGUIRE, Mary C           13 Express Swimming-MR  2:39.38    2:41.54        
                  32.20     1:12.51 (40.31)     2:04.62 (52.11)     2:41.54 (36.92)
 31 Ratel, Brooklyn E         13 IA-MR                2:46.97    2:41.62        
                                1:18.51 ( )     2:03.71 (45.20)     2:41.62 (37.91)
 32 DiPietro, Mia T           13 SSC-MR               2:59.79    2:55.57        
                  37.72     1:22.79 (45.07)     2:15.49 (52.70)     2:55.57 (40.08)
 33 Leathers, Madeline        13 SSC-MR               3:05.31    2:58.24        
                  36.93     1:22.00 (45.07)     2:16.57 (54.57)     2:58.24 (41.67)
 34 Cohen, Hannah E           14 BBSC-MR              3:00.39    3:00.12        
                  42.71     1:26.64 (43.93)     2:19.06 (52.42)     3:00.12 (41.06)
 35 Raber, Isabella M         13 BBSC-MR              2:59.25    3:00.19        
                  43.40     1:28.26 (44.86)     2:23.83 (55.57)     3:00.19 (36.36)
 36 Wareing, Emma E           13 SSC-MR               3:08.52    3:07.91        
                  44.70     1:33.28 (48.58)     2:26.56 (53.28)     3:07.91 (41.35)
 37 Bauman, Alyssa C          14 SSC-MR               3:20.00    3:15.33        
                  48.22     1:35.66 (47.44)     2:33.26 (57.60)     3:15.33 (42.07)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.19  METS
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Magee, Brianna R          17 HAA-MR                 25.23      25.12 METS   
  2 Reynolds, Kerryann        16 HAA-MR                 26.42      25.36        
  3 Gallagher, Liz P          16 HAA-MR                 26.18      26.03        
  4 Neglia, Allegra           16 Tmsuffolk-MR           26.66      26.65        
  4 Trtik, Veronika           15 IA-MR                  26.69      26.65        
  6 Caraher, Meghan R         16 IA-MR                  26.83      27.11        
B - Final
  7 Friberg, Keelyn G         17 Three Village-MR       26.99      27.14        
  8 DePalma, Mikaylie         16 Tmsuffolk-MR           27.25      27.22        
  9 McNair, Meaghan F         17 Three Village-MR       26.94      27.23        
 10 Pellegrino, Francesca     14 Three Village-MR       27.23      27.27        
 11 Rivera, Lauren M          15 IA-MR                  27.23      27.43        
 12 Pereira, Ashley M         16 Express Swimming-MR    27.13      27.62        
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.19  METS
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Magee, Brianna R          17 HAA-MR                 24.66      25.23 q      
  2 Miou, Grace               17 NCAC-MR                24.26      26.01 q      
  3 Gallagher, Liz P          16 HAA-MR                 25.35      26.18 q      
  4 Reynolds, Kerryann        16 HAA-MR                 25.81      26.42 q      
  5 Fleischer, Lindsay        17 HAA-MR                 26.59      26.48 q      
  6 Neglia, Allegra           16 Tmsuffolk-MR           26.49      26.66 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Trtik, Veronika           15 IA-MR                  27.00      26.69 q      
  8 Caraher, Meghan R         16 IA-MR                  26.11      26.83 q      
  9 McNair, Meaghan F         17 Three Village-MR       26.78      26.94 q      
 10 Friberg, Keelyn G         17 Three Village-MR       27.37      26.99 q      
 11 Pereira, Ashley M         16 Express Swimming-MR    26.32      27.13 q      
 12 Pellegrino, Francesca     14 Three Village-MR       26.37      27.23 q      
 12 Rivera, Lauren M          15 IA-MR                  28.07      27.23 q      
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 14 DePalma, Mikaylie         16 Tmsuffolk-MR           26.89      27.25        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Hummel, Christina D       17 HAA-MR                 26.54      27.38        
 16 Gilio, Devin M            18 IA-MR                  26.64      27.39        
 17 Skakandi, Meghan E        15 IA-MR                  27.39      27.56        
 18 McKenna, Casey            17 Tmsuffolk-MR           26.91      27.61        
 19 Jannsen, Cassandra G      17 IA-MR                  27.77      28.04        
 20 Yeh, Chloe A              17 QNS-MR                 28.72      28.08        
 21 Tague, Grace E            16 Express Swimming-MR    26.12      28.10        
 22 Renda, Alicia C           16 BBSC-MR                26.97      28.18        
 22 Casey, Emma P             16 HAA-MR                 27.55      28.18        
 24 Simpson, Shae K           15 Tbirds-MR              27.16      28.21        
 25 French, Isabelle          16 Tmsuffolk-MR           28.36      28.23        
 26 Groshen, Kayla N          15 QNS-MR                 26.01      28.28        
 27 Bogdanski, Victoria H     16 Three Village-MR       27.71      28.41        
 28 Anderson, Kate M          15 Express Swimming-MR    26.97      28.47        
 29 Diers, Rebecca A          16 BBSC-MR                27.51      28.66        
 30 Chopey, Julia S           17 QNS-MR                 27.48      28.68        
 31 Visintin, Nichole A       17 Three Village-MR       27.05      28.70        
 31 Cody, Rachel A            16 IA-MR                  27.52      28.70        
 33 Matthews-Correia, Anaiya  16 Express Swimming-MR    27.32      28.74        
 34 DeMarco, Brianna P        17 SSC-MR                 28.53      28.78        
 35 Bernhardt, Sydney C       16 Three Village-MR       28.17      28.89        
 36 Montgomery, Bridget M     15 QNS-MR                 27.34      29.01        
 37 Sabino, Rachel            15 Express Swimming-MR    29.03      29.11        
 37 McGuire, Helen R          15 Express Swimming-MR    29.18      29.11        
 39 Miraval, Olivia A         16 IA-MR                  40.00      29.29        
 40 Cassella, Michaela L      16 Express Swimming-MR    28.66      29.32        
 41 Kelly, Melissa A          16 BBSC-MR                30.55      29.35        
 42 Soffey, Shannon R         15 Express Swimming-MR    31.29      29.39        
 43 Palazzo, Gianna M         16 HAA-MR                 27.00      29.53        
 44 Muroff, Rebecca L         15 Three Village-MR       30.40      29.87        
 45 Minca, Serena A           15 QNS-MR                 28.26      29.90        
 46 Herrera, Loana A          16 Express Swimming-MR    29.15      30.11        
 47 DeMayo, Ava E             17 Tbirds-MR              30.05      30.18        
 48 Zhu, Sydney S             16 HAA-MR                 28.84      30.78        
 49 Damm, Jesse K             18 HAA-MR                 30.52      31.33        
 50 Hicks, Alexandra N        17 HAA-MR                 31.02      31.51        
 51 Cassetta, Jamie L         16 Express Swimming-MR    30.81      31.79        
 52 Snyder, Phoebe I          15 Tbirds-MR              30.74      31.92        
 53 Mulakandov, Raquel        12 QNS-MR                 31.91      32.52        
 54 Mulakandov, Leiel         12 QNS-MR                 31.89      32.70        
 55 Bilich, Caroline          15 IA-MR                  36.00      33.11        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                54.69  METS
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Reynolds, Kerryann        16 HAA-MR                 57.01      54.97        
                  26.78       54.97 (28.19)                                        
  2 Magee, Brianna R          17 HAA-MR                 57.64      56.08        
                  26.63       56.08 (29.45)                                        
  3 Fleischer, Lindsay        17 HAA-MR                 57.46      57.62        
                  27.65       57.62 (29.97)                                        
  4 McNair, Meaghan F         17 Three Village-MR       58.62      57.90        
                  27.47       57.90 (30.43)                                        
  5 DePalma, Mikaylie         16 Tmsuffolk-MR           58.19      58.45        
                  27.85       58.45 (30.60)                                        
B - Final
  7 Montgomery, Bridget M     15 QNS-MR                 59.24      57.89        
                  28.23       57.89 (29.66)                                        
  8 Neglia, Allegra           16 Tmsuffolk-MR           58.82      58.65        
                  27.48       58.65 (31.17)                                        
  9 Falletta, Arianna         16 Tmsuffolk-MR           59.48      59.10        
                  28.67       59.10 (30.43)                                        
 10 Dominger, Alexa N         15 HAA-MR                 59.47      59.35        
                  28.43       59.35 (30.92)                                        
 11 Pereira, Ashley M         16 Express Swimming-MR    59.52      59.49        
                  28.31       59.49 (31.18)                                        
 12 Jannsen, Cassandra G      17 IA-MR                  59.46      59.66        
                  28.89       59.66 (30.77)                                        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                54.69  METS
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gallagher, Liz P          16 HAA-MR                 54.61      56.89 q      
                  27.37       56.89 (29.52)                                        
  2 Reynolds, Kerryann        16 HAA-MR                 54.99      57.01 q      
                  27.60       57.01 (29.41)                                        
  3 Fleischer, Lindsay        17 HAA-MR                 56.15      57.46 q      
                  27.64       57.46 (29.82)                                        
  4 Magee, Brianna R          17 HAA-MR                 55.38      57.64 q      
                  27.01       57.64 (30.63)                                        
  5 DePalma, Mikaylie         16 Tmsuffolk-MR           58.00      58.19 q      
                  27.64       58.19 (30.55)                                        
  5 Gilio, Devin M            18 IA-MR                  58.25      58.19 q      
                  27.79       58.19 (30.40)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 McNair, Meaghan F         17 Three Village-MR       58.11      58.62 q      
                  27.91       58.62 (30.71)                                        
  8 Neglia, Allegra           16 Tmsuffolk-MR           58.46      58.82 q      
                  27.96       58.82 (30.86)                                        
  9 Montgomery, Bridget M     15 QNS-MR                 56.78      59.24 q      
                  28.96       59.24 (30.28)                                        
 10 Jannsen, Cassandra G      17 IA-MR                  59.72      59.46 q      
                  28.55       59.46 (30.91)                                        
 11 Dominger, Alexa N         15 HAA-MR                 58.01      59.47 q      
                  28.52       59.47 (30.95)                                        
 12 Falletta, Arianna         16 Tmsuffolk-MR           59.11      59.48 q      
                  28.82       59.48 (30.66)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Pereira, Ashley M         16 Express Swimming-MR    57.85      59.52        
                  28.57       59.52 (30.95)                                        
 14 Friberg, Keelyn G         17 Three Village-MR       57.15      59.70        
                  28.45       59.70 (31.25)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Hummel, Christina D       17 HAA-MR                 58.04      59.81        
                  28.14       59.81 (31.67)                                        
 16 French, Isabelle          16 Tmsuffolk-MR           58.62    1:00.01        
                  28.88     1:00.01 (31.13)                                        
 17 Renna, Julia              15 SSC-MR                 58.64    1:00.21        
                  28.22     1:00.21 (31.99)                                        
 18 McKenna, Casey            17 Tmsuffolk-MR           58.22    1:00.40        
                  28.89     1:00.40 (31.51)                                        
 19 Trtik, Veronika           15 IA-MR                  58.05    1:01.43        
                  28.43     1:01.43 (33.00)                                        
 20 Cassella, Michaela L      16 Express Swimming-MR  1:01.95    1:01.69        
                  30.09     1:01.69 (31.60)                                        
 21 Alvarez, Stephanie R      16 Three Village-MR     1:01.14    1:01.76        
                  29.73     1:01.76 (32.03)                                        
 22 Groshen, Kayla N          15 QNS-MR                 59.29    1:01.88        
                  29.51     1:01.88 (32.37)                                        
 23 Casey, Emma P             16 HAA-MR               1:01.95    1:01.90        
                  29.64     1:01.90 (32.26)                                        
 24 Anderson, Kate M          15 Express Swimming-MR    58.78    1:01.97        
                  29.94     1:01.97 (32.03)                                        
 25 Chopey, Julia S           17 QNS-MR                 59.44    1:02.10        
                  30.13     1:02.10 (31.97)                                        
 26 Yeh, Chloe A              17 QNS-MR                 59.82    1:02.43        
                  29.64     1:02.43 (32.79)                                        
 27 Simpson, Shae K           15 Tbirds-MR              59.59    1:02.67        
                  29.32     1:02.67 (33.35)                                        
 28 Visintin, Nichole A       17 Three Village-MR       57.81    1:02.71        
                  29.28     1:02.71 (33.43)                                        
 29 Giunta, Natalia L         17 Three Village-MR       58.72    1:02.77        
                  30.07     1:02.77 (32.70)                                        
 30 Yang, Emily G             16 Three Village-MR     1:00.19    1:02.78        
                  29.86     1:02.78 (32.92)                                        
 31 Bernhardt, Sydney C       16 Three Village-MR     1:01.08    1:02.80        
                  29.74     1:02.80 (33.06)                                        
 32 Matthews-Correia, Anaiya  16 Express Swimming-MR  1:13.85    1:02.97        
                  29.24     1:02.97 (33.73)                                        
 33 Bogdanski, Victoria H     16 Three Village-MR       58.62    1:03.04        
                  29.37     1:03.04 (33.67)                                        
 34 Campbell, Sarah B         15 Express Swimming-MR  1:04.73    1:03.07        
                  30.80     1:03.07 (32.27)                                        
 35 Kelly, Melissa A          16 BBSC-MR              1:02.94    1:03.25        
                  29.48     1:03.25 (33.77)                                        
 36 Soffey, Shannon R         15 Express Swimming-MR  1:03.77    1:03.93        
                  30.45     1:03.93 (33.48)                                        
 37 Herrera, Loana A          16 Express Swimming-MR  1:03.97    1:04.10        
                  30.70     1:04.10 (33.40)                                        
 38 McCabe, Katie             17 IA-MR                1:02.96    1:04.54        
                  30.62     1:04.54 (33.92)                                        
 39 Colella, Kim A            15 SSC-MR               1:02.79    1:05.76        
                  31.76     1:05.76 (34.00)                                        
 40 Governali, Johanna R      12 IA-MR                1:08.46    1:05.78        
                   7.32     1:05.78 (58.46)                                        
 41 Muroff, Rebecca L         15 Three Village-MR     1:04.87    1:05.98        
                  31.47     1:05.98 (34.51)                                        
 42 McGuire, Helen R          15 Express Swimming-MR  1:03.64    1:07.70        
                  30.95     1:07.70 (36.75)                                        
 43 Zhu, Sydney S             16 HAA-MR               1:03.42    1:07.72        
                  32.46     1:07.72 (35.26)                                        
 44 Kahlke, Samantha          15 IA-MR                1:08.57    1:07.87        
                  32.03     1:07.87 (35.84)                                        
 45 Mulakandov, Leiel         12 QNS-MR               1:11.43    1:11.01        
                  33.50     1:11.01 (37.51)                                        
 46 Dawson, Athena            15 NFS-MR               1:09.53    1:13.83        
                  33.57     1:13.83 (40.26)                                        
 -- Vega, Sofia V             15 SSC-MR               1:07.68         DQ        
      False start
                  32.19          DQ (33.15)                                        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:58.29  METS
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Reynolds, Kerryann        16 HAA-MR               2:00.03    1:56.62 METS   
                  26.83       56.18 (29.35)     1:26.34 (30.16)     1:56.62 (30.28)
  2 Gallagher, Liz P          16 HAA-MR               2:04.88    2:03.16        
                  27.83       59.19 (31.36)     1:32.08 (32.89)     2:03.16 (31.08)
  3 Fleischer, Lindsay        17 HAA-MR               2:03.35    2:03.23        
                  27.46       58.36 (30.90)     1:31.02 (32.66)     2:03.23 (32.21)
  4 Montgomery, Bridget M     15 QNS-MR               2:05.50    2:04.66        
                  28.35       59.63 (31.28)     1:32.26 (32.63)     2:04.66 (32.40)
  5 French, Isabelle          16 Tmsuffolk-MR         2:04.87    2:06.79        
                  28.60       59.98 (31.38)     1:33.35 (33.37)     2:06.79 (33.44)
  6 Neglia, Allegra           16 Tmsuffolk-MR         2:07.01    2:08.26        
                  28.25     1:00.59 (32.34)     1:34.79 (34.20)     2:08.26 (33.47)
B - Final
  7 Friberg, Keelyn G         17 Three Village-MR     2:07.70    2:05.25        
                  28.55     1:00.35 (31.80)     1:33.65 (33.30)     2:05.25 (31.60)
  8 DePalma, Mikaylie         16 Tmsuffolk-MR         2:08.68    2:05.87        
                  28.21     1:00.16 (31.95)     1:33.37 (33.21)     2:05.87 (32.50)
  9 Alvarez, Stephanie R      16 Three Village-MR     2:10.56    2:09.73        
                  29.10     1:02.02 (32.92)     1:36.02 (34.00)     2:09.73 (33.71)
 10 McNair, Meaghan F         17 Three Village-MR     2:09.21    2:10.55        
                  29.03     1:01.73 (32.70)     1:35.80 (34.07)     2:10.55 (34.75)
 11 Campbell, Sarah B         15 Express Swimming-MR  2:13.19    2:14.16        
                  31.37     1:05.32 (33.95)     1:40.02 (34.70)     2:14.16 (34.14)
 12 Trtik, Veronika           15 IA-MR                2:13.80    2:16.40        
                  29.01     1:03.90 (34.89)     1:39.90 (36.00)     2:16.40 (36.50)
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:58.29  METS
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Reynolds, Kerryann        16 HAA-MR               1:55.79    2:00.03 q      
                  27.68       58.08 (30.40)     1:29.36 (31.28)     2:00.03 (30.67)
  2 Freund, Jess N            16 HAA-MR               1:59.39    2:03.13 q      
                  28.69       59.98 (31.29)     1:31.94 (31.96)     2:03.13 (31.19)
  3 Fleischer, Lindsay        17 HAA-MR               2:01.56    2:03.35 q      
                  28.32       59.57 (31.25)     1:31.97 (32.40)     2:03.35 (31.38)
  4 French, Isabelle          16 Tmsuffolk-MR         2:04.51    2:04.87 q      
                  28.89     1:00.39 (31.50)     1:32.89 (32.50)     2:04.87 (31.98)
  5 Gallagher, Liz P          16 HAA-MR               2:00.20    2:04.88 q      
                  27.66       58.95 (31.29)     1:32.16 (33.21)     2:04.88 (32.72)
  6 Montgomery, Bridget M     15 QNS-MR               2:01.01    2:05.50 q      
                  29.72     1:01.24 (31.52)     1:33.32 (32.08)     2:05.50 (32.18)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Neglia, Allegra           16 Tmsuffolk-MR         2:08.53    2:07.01 q      
                  28.74     1:00.75 (32.01)     1:33.92 (33.17)     2:07.01 (33.09)
  8 Friberg, Keelyn G         17 Three Village-MR     2:08.94    2:07.70 q      
                  29.15     1:01.75 (32.60)     1:34.77 (33.02)     2:07.70 (32.93)
  9 DePalma, Mikaylie         16 Tmsuffolk-MR         2:03.74    2:08.68 q      
                  27.96       59.48 (31.52)     1:33.89 (34.41)     2:08.68 (34.79)
 10 McNair, Meaghan F         17 Three Village-MR     2:10.58    2:09.21 q      
                  28.57     1:00.55 (31.98)     1:34.68 (34.13)     2:09.21 (34.53)
 11 Alvarez, Stephanie R      16 Three Village-MR     2:11.14    2:10.56 q      
                  29.26     1:02.35 (33.09)     1:36.27 (33.92)     2:10.56 (34.29)
 12 Anderson, Kate M          15 Express Swimming-MR  2:10.76    2:12.44 q      
                  30.71     1:04.35 (33.64)     1:38.70 (34.35)     2:12.44 (33.74)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Chopey, Julia S           17 QNS-MR               2:06.70    2:12.96        
                  31.13     1:04.51 (33.38)     1:39.12 (34.61)     2:12.96 (33.84)
 14 Campbell, Sarah B         15 Express Swimming-MR  2:10.00    2:13.19        
                  30.98     1:04.33 (33.35)     1:38.90 (34.57)     2:13.19 (34.29)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Trtik, Veronika           15 IA-MR                2:08.23    2:13.80        
                  29.77     1:04.03 (34.26)     1:39.30 (35.27)     2:13.80 (34.50)
 16 Visintin, Nichole A       17 Three Village-MR     2:10.31    2:15.06        
                  29.73     1:02.98 (33.25)     1:38.52 (35.54)     2:15.06 (36.54)
 17 Groshen, Kayla N          15 QNS-MR               2:07.78    2:15.79        
                  30.58     1:04.60 (34.02)     1:40.42 (35.82)     2:15.79 (35.37)
 18 Bernhardt, Sydney C       16 Three Village-MR     2:17.67    2:17.02        
                  30.40     1:05.16 (34.76)     1:40.85 (35.69)     2:17.02 (36.17)
 19 Sabino, Rachel            15 Express Swimming-MR  2:15.28    2:17.29        
                  31.60     1:07.49 (35.89)     1:43.66 (36.17)     2:17.29 (33.63)
 20 Yang, Emily G             16 Three Village-MR     2:13.71    2:18.54        
                  31.35     1:06.55 (35.20)     1:42.74 (36.19)     2:18.54 (35.80)
 21 Cassella, Michaela L      16 Express Swimming-MR  2:16.03    2:18.58        
                  32.22     1:07.74 (35.52)     1:44.13 (36.39)     2:18.58 (34.45)
 22 Cody, Rachel A            16 IA-MR                2:15.04    2:18.64        
                  32.46     1:08.48 (36.02)     1:44.68 (36.20)     2:18.64 (33.96)
 23 Tague, Grace E            16 Express Swimming-MR  2:11.23    2:19.63        
                  30.14     1:04.34 (34.20)     1:41.52 (37.18)     2:19.63 (38.11)
 24 Renda, Alicia C           16 BBSC-MR              2:14.64    2:21.20        
                  31.63     1:07.23 (35.60)     1:44.44 (37.21)     2:21.20 (36.76)
 25 Yeh, Chloe A              17 QNS-MR               2:14.01    2:21.74        
                  32.29     1:08.41 (36.12)     1:45.29 (36.88)     2:21.74 (36.45)
 26 Soffey, Shannon R         15 Express Swimming-MR  2:25.06    2:21.90        
                  31.79     1:06.99 (35.20)     1:44.35 (37.36)     2:21.90 (37.55)
 27 Miraval, Olivia A         16 IA-MR                3:00.00    2:22.30        
                  30.71     1:05.64 (34.93)     1:43.91 (38.27)     2:22.30 (38.39)
 28 Kelly, Melissa A          16 BBSC-MR              2:18.55    2:22.38        
                  32.78     1:09.01 (36.23)   2:22.38 (1:13.37)                    
 29 Vega, Sofia V             15 SSC-MR               2:25.00    2:24.93        
                  31.94     1:08.54 (36.60)     1:47.48 (38.94)     2:24.93 (37.45)
 30 Herrera, Loana A          16 Express Swimming-MR  2:18.96    2:25.26        
                  31.96     1:08.65 (36.69)     1:47.04 (38.39)     2:25.26 (38.22)
 31 McGuire, Helen R          15 Express Swimming-MR  2:24.19    2:25.45        
                  31.91     1:09.17 (37.26)     1:47.89 (38.72)     2:25.45 (37.56)
 32 DeMarco, Brianna P        17 SSC-MR               2:40.00    2:26.15        
                  32.35     1:08.45 (36.10)     1:47.19 (38.74)     2:26.15 (38.96)
 33 Matthews-Correia, Anaiya  16 Express Swimming-MR  2:26.09    2:26.91        
                  30.37     1:06.13 (35.76)     1:45.25 (39.12)     2:26.91 (41.66)
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:10.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 French, Isabelle          16 Tmsuffolk-MR         5:33.08    5:27.30        
                  29.24     1:01.29 (32.05)     1:33.83 (32.54)     2:07.00 (33.17)
        2:39.95 (32.95)     3:12.68 (32.73)     3:46.13 (33.45)     4:19.80 (33.67)
        4:53.65 (33.85)     5:27.30 (33.65)                                        
  2 Montgomery, Bridget M     15 QNS-MR               5:16.07    5:30.16        
                  29.45     1:01.34 (31.89)     1:33.93 (32.59)     2:06.75 (32.82)
        2:39.76 (33.01)     3:13.54 (33.78)     3:47.63 (34.09)     4:22.22 (34.59)
        4:56.90 (34.68)     5:30.16 (33.26)                                        
  3 DePalma, Mikaylie         16 Tmsuffolk-MR         5:28.48    5:36.45        
                  28.93     1:01.53 (32.60)     1:34.32 (32.79)     2:08.11 (33.79)
        2:41.88 (33.77)     3:16.63 (34.75)     3:52.06 (35.43)     4:27.28 (35.22)
        5:02.25 (34.97)     5:36.45 (34.20)                                        
  4 Fleischer, Lindsay        17 HAA-MR               5:43.31    5:37.63        
                  28.65     1:01.03 (32.38)     1:35.02 (33.99)     2:09.32 (34.30)
        2:44.10 (34.78)     3:19.38 (35.28)     3:54.27 (34.89)     4:29.45 (35.18)
        5:04.52 (35.07)     5:37.63 (33.11)                                        
  5 Pompay, Melody R          16 QNS-MR               5:42.00    5:39.82        
                  29.67     1:02.37 (32.70)     1:36.62 (34.25)     2:11.38 (34.76)
        2:46.05 (34.67)     3:21.12 (35.07)     3:56.20 (35.08)     4:31.37 (35.17)
        5:06.77 (35.40)     5:39.82 (33.05)                                        
  6 Friberg, Keelyn G         17 Three Village-MR     5:44.84    5:41.19        
                  29.69     1:02.77 (33.08)     1:37.36 (34.59)     2:12.24 (34.88)
        2:47.27 (35.03)     3:22.75 (35.48)     3:58.10 (35.35)     4:33.01 (34.91)
        5:07.55 (34.54)     5:41.19 (33.64)                                        
  7 Neglia, Allegra           16 Tmsuffolk-MR         5:47.43    5:41.37        
                  29.44     1:02.89 (33.45)     1:37.57 (34.68)     2:12.49 (34.92)
        2:48.19 (35.70)     3:23.02 (34.83)     3:58.05 (35.03)     4:33.45 (35.40)
        5:07.50 (34.05)     5:41.37 (33.87)                                        
  8 French, Makayla J         14 Tmsuffolk-MR         5:39.28    5:43.05        
                  30.33     1:03.63 (33.30)     1:37.86 (34.23)     2:12.54 (34.68)
        2:47.92 (35.38)     3:22.79 (34.87)     3:58.11 (35.32)     4:33.78 (35.67)
        5:08.70 (34.92)     5:43.05 (34.35)                                        
  9 Dominger, Alexa N         15 HAA-MR               5:37.28    5:43.64        
                  30.60     1:04.33 (33.73)     1:38.91 (34.58)     2:13.79 (34.88)
        2:48.90 (35.11)     3:24.20 (35.30)     3:59.57 (35.37)     4:35.71 (36.14)
        5:10.07 (34.36)     5:43.64 (33.57)                                        
 10 Velazquez, Gabby E        14 SSC-MR               5:49.49    5:44.63        
                  30.46     1:04.15 (33.69)     1:38.49 (34.34)     2:13.64 (35.15)
        2:48.51 (34.87)     3:23.43 (34.92)     3:58.92 (35.49)     4:34.80 (35.88)
        5:10.24 (35.44)     5:44.63 (34.39)                                        
 11 Jannsen, Cassandra G      17 IA-MR                5:46.44    5:45.09        
                  30.94     1:04.74 (33.80)     1:39.19 (34.45)     2:14.09 (34.90)
        2:49.49 (35.40)     3:24.88 (35.39)     4:00.05 (35.17)     4:35.51 (35.46)
        5:11.27 (35.76)     5:45.09 (33.82)                                        
 12 Claps, Emma               14 HAA-MR               6:04.05    5:46.14        
                  30.92     1:05.12 (34.20)     1:40.21 (35.09)     2:15.89 (35.68)
        2:51.03 (35.14)     3:26.80 (35.77)     4:02.26 (35.46)     4:37.96 (35.70)
        5:12.59 (34.63)     5:46.14 (33.55)                                        
 13 Campbell, Sarah B         15 Express Swimming-MR  5:42.00    5:46.40        
                  32.26     1:05.90 (33.64)     1:40.15 (34.25)     2:14.81 (34.66)
        2:49.46 (34.65)     3:24.81 (35.35)     4:00.52 (35.71)     4:35.78 (35.26)
        5:11.74 (35.96)     5:46.40 (34.66)                                        
 14 Conlin, Bridget R         14 Tmsuffolk-MR         5:58.71    5:51.41        
                  30.13     1:04.94 (34.81)     1:40.60 (35.66)     2:16.23 (35.63)
        2:51.87 (35.64)     3:27.76 (35.89)     4:04.21 (36.45)     4:40.13 (35.92)
        5:16.17 (36.04)     5:51.41 (35.24)                                        
 15 Horan, Brenna N           13 IA-MR                6:10.94    5:51.48        
                  29.24     1:03.77 (34.53)     1:39.55 (35.78)     2:15.57 (36.02)
        2:51.43 (35.86)     3:26.52 (35.09)     4:03.65 (37.13)     4:40.22 (36.57)
        5:16.81 (36.59)     5:51.48 (34.67)                                        
 16 Renna, Julia              15 SSC-MR               5:50.02    5:51.80        
                  30.37     1:05.22 (34.85)     1:41.08 (35.86)     2:16.89 (35.81)
        2:52.95 (36.06)     3:28.90 (35.95)     4:04.84 (35.94)     4:41.14 (36.30)
        5:16.99 (35.85)     5:51.80 (34.81)                                        
 17 Skakandi, Meghan E        15 IA-MR                6:30.00    5:52.63        
                  30.01     1:04.00 (33.99)     1:40.26 (36.26)     2:16.26 (36.00)
        2:52.06 (35.80)     3:29.46 (37.40)     4:05.19 (35.73)     4:41.56 (36.37)
        5:18.65 (37.09)     5:52.63 (33.98)                                        
 18 Rivera, Lauren M          15 IA-MR                6:00.52    5:55.87        
                  31.16     1:05.63 (34.47)     1:41.74 (36.11)     2:18.00 (36.26)
        2:54.51 (36.51)     3:31.07 (36.56)     4:08.17 (37.10)     4:45.43 (37.26)
        5:22.19 (36.76)     5:55.87 (33.68)                                        
 19 Eterno, Olivia J          14 HAA-MR               6:10.45    5:58.28        
                  30.78     1:04.96 (34.18)     1:41.62 (36.66)     2:18.63 (37.01)
        2:55.19 (36.56)     3:33.04 (37.85)     4:10.12 (37.08)     4:46.93 (36.81)
        5:23.97 (37.04)     5:58.28 (34.31)                                        
 20 Iorio, Catherine T        13 Tmsuffolk-MR         6:03.44    5:58.32        
                  31.84     1:07.17 (35.33)     1:43.10 (35.93)     2:19.26 (36.16)
        2:56.29 (37.03)     3:33.53 (37.24)     4:11.13 (37.60)     4:47.01 (35.88)
        5:23.36 (36.35)     5:58.32 (34.96)                                        
 21 Rogers, Dayna M           14 IA-MR                5:56.94    5:58.65        
                  30.56     1:05.60 (35.04)     1:42.71 (37.11)     2:20.01 (37.30)
        2:57.60 (37.59)     3:35.57 (37.97)     4:11.99 (36.42)     4:48.81 (36.82)
        5:24.76 (35.95)     5:58.65 (33.89)                                        
 22 Spottiswood, Maya N       13 Express Swimming-MR  5:52.66    5:58.74        
                  31.99     1:07.61 (35.62)     1:44.08 (36.47)     2:20.54 (36.46)
        2:57.19 (36.65)     3:34.79 (37.60)     4:11.55 (36.76)     4:47.89 (36.34)
        5:24.61 (36.72)     5:58.74 (34.13)                                        
 23 Pompay, Arabella F        12 QNS-MR               6:30.00    5:59.72        
 24 McNair, Meaghan F         17 Three Village-MR     5:57.09    6:00.28        
                  31.30     1:06.56 (35.26)     1:43.06 (36.50)     2:20.29 (37.23)
        2:57.39 (37.10)     3:34.82 (37.43)     4:11.99 (37.17)     4:49.08 (37.09)
        5:25.21 (36.13)     6:00.28 (35.07)                                        
 25 Libohova, Emma *          13 Three Village-MR     6:27.04    6:03.18        
 26 Cody, Rachel A            16 IA-MR                5:55.39    6:03.60        
                  31.87     1:07.07 (35.20)     1:43.65 (36.58)     2:21.43 (37.78)
        2:59.53 (38.10)     3:36.79 (37.26)     4:13.71 (36.92)     4:51.77 (38.06)
        5:29.25 (37.48)     6:03.60 (34.35)                                        
 27 Visintin, Nichole A       17 Three Village-MR     5:51.62    6:05.04        
                  30.64     1:05.14 (34.50)     1:40.72 (35.58)     2:17.38 (36.66)
        2:54.26 (36.88)     3:31.65 (37.39)     4:09.90 (38.25)     4:47.37 (37.47)
        5:26.55 (39.18)     6:05.04 (38.49)                                        
 28 Teplansky, Emily L        13 Tmsuffolk-MR         6:22.08    6:05.48        
 29 Pereira, Ashley M         16 Express Swimming-MR  6:00.00    6:06.88        
                  30.65     1:05.37 (34.72)     1:42.05 (36.68)     2:19.45 (37.40)
        2:56.79 (37.34)     3:34.43 (37.64)     4:13.30 (38.87)     4:51.24 (37.94)
        5:30.26 (39.02)     6:06.88 (36.62)                                        
 30 McNamara, Jane            13 BBSC-MR              6:20.46    6:07.15        
 31 Pucilowski, Gabriela      13 SSC-MR               6:24.33    6:09.04        
 32 Lin, Erica *              14 Three Village-MR     6:15.89    6:09.65        
                  30.07     1:04.49 (34.42)     1:42.61 (38.12)     2:21.03 (38.42)
        2:59.12 (38.09)     3:38.56 (39.44)     4:17.33 (38.77)     4:56.94 (39.61)
        5:34.00 (37.06)     6:09.65 (35.65)                                        
 33 Genao, Sophia K           14 Three Village-MR     7:27.38    6:12.35        
                  30.32     1:05.07 (34.75)     1:42.64 (37.57)     2:21.34 (38.70)
        3:00.04 (38.70)     3:38.19 (38.15)     4:17.38 (39.19)     4:56.46 (39.08)
        5:35.33 (38.87)     6:12.35 (37.02)                                        
 34 Ebenstein, Olivia M       13 Three Village-MR     6:10.77    6:12.78        
                  31.87     1:08.15 (36.28)     1:46.12 (37.97)     2:24.50 (38.38)
        3:03.18 (38.68)     3:41.73 (38.55)     4:19.91 (38.18)     4:58.35 (38.44)
        5:36.32 (37.97)     6:12.78 (36.46)                                        
 35 Treglia, Leah N           11 HAA-MR               6:32.84    6:12.93        
                   6.36       32.89 (26.53)     1:09.72 (36.83)     1:47.60 (37.88)
        2:26.35 (38.75)     3:04.60 (38.25)     3:42.60 (38.00)     4:21.05 (38.45)
        4:59.43 (38.38)   6:12.93 (1:13.50)                                        
 36 Nagle, Jennifer A         14 Tmsuffolk-MR         6:11.94    6:13.84        
                  32.49     1:08.69 (36.20)     1:46.15 (37.46)     2:24.54 (38.39)
        3:02.59 (38.05)     3:41.47 (38.88)     4:20.38 (38.91)     4:58.97 (38.59)
        5:37.12 (38.15)     6:13.84 (36.72)                                        
 37 Dhanikonda, Sriya         13 Tmsuffolk-MR         6:04.95    6:17.58        
                  30.79     1:06.66 (35.87)     1:44.29 (37.63)     2:22.90 (38.61)
        3:01.66 (38.76)     3:40.96 (39.30)     4:20.57 (39.61)     4:59.93 (39.36)
        5:39.32 (39.39)     6:17.58 (38.26)                                        
 38 Canudas, Emma L           12 Three Village-MR     6:54.62    6:17.85        
                  31.16     1:07.72 (36.56)     1:45.96 (38.24)     2:25.55 (39.59)
        3:04.82 (39.27)     3:44.41 (39.59)     4:23.68 (39.27)     5:02.87 (39.19)
        5:42.28 (39.41)     6:17.85 (35.57)                                        
 39 Liew, Briana J            14 QNS-MR               6:30.00    6:19.89        
 40 Raber, Isabella M         13 BBSC-MR              6:40.19    6:20.33        
                   5.01       33.96 (28.95)     1:12.44 (38.48)     1:51.76 (39.32)
        2:30.84 (39.08)     3:09.54 (38.70)     3:48.10 (38.56)     4:27.31 (39.21)
        5:04.91 (37.60)   6:20.33 (1:15.42)                                        
 41 Herrera, Loana A          16 Express Swimming-MR  6:45.00    6:20.73        
                  32.57     1:09.21 (36.64)     1:47.20 (37.99)     2:25.03 (37.83)
        3:03.93 (38.90)     3:43.43 (39.50)     4:22.44 (39.01)     5:02.20 (39.76)
        5:42.99 (40.79)     6:20.73 (37.74)                                        
 42 Marinucci, Sofia M        13 Tmsuffolk-MR         6:30.26    6:20.78        
                  12.06       32.31 (20.25)     1:10.38 (38.07)     1:50.99 (40.61)
        2:29.60 (38.61)     3:08.88 (39.28)     3:47.07 (38.19)     4:26.96 (39.89)
        5:05.26 (38.30)   6:20.78 (1:15.52)                                        
 43 Li, Kaitlin               13 QNS-MR               6:30.00    6:21.25        
 44 Franco, Michelle          14 Tmsuffolk-MR         6:26.49    6:23.53        
 45 Libohova, Anna            13 Three Village-MR     7:45.89    6:24.73        
                  34.04     1:12.21 (38.17)     1:50.67 (38.46)     2:29.86 (39.19)
        3:08.85 (38.99)     3:48.33 (39.48)     4:27.63 (39.30)     5:07.63 (40.00)
        5:47.29 (39.66)     6:24.73 (37.44)                                        
 46 Mond, Jenna               13 Three Village-MR     7:07.38    6:26.97        
                  33.05     1:10.49 (37.44)     1:49.79 (39.30)     2:29.38 (39.59)
        3:08.89 (39.51)     3:49.07 (40.18)     4:29.94 (40.87)     5:10.14 (40.20)
        5:50.31 (40.17)     6:26.97 (36.66)                                        
 47 Ratel, Brooklyn E         13 IA-MR                6:23.04    6:28.82        
 48 Galiatsatos, Christina    14 BBSC-MR              6:20.31    6:29.22        
                  33.38     1:11.39 (38.01)     1:49.78 (38.39)     2:28.72 (38.94)
        3:08.78 (40.06)     3:49.56 (40.78)     4:29.61 (40.05)     5:09.84 (40.23)
        5:50.38 (40.54)     6:29.22 (38.84)                                        
 49 Vega, Sofia V             15 SSC-MR               6:30.00    6:30.06        
 50 Zhu, Sydney S             16 HAA-MR               6:50.42    6:31.74        
                   6.14       34.23 (28.09)     1:12.61 (38.38)     1:52.22 (39.61)
        2:32.70 (40.48)     3:13.51 (40.81)     3:54.34 (40.83)     4:34.83 (40.49)
        5:15.14 (40.31)   6:31.74 (1:16.60)                                        
 51 Rivera, Ashley I          11 SSC-MR               6:30.00    6:36.71        
 52 Rietmann, Morgan J        11 SSC-MR               6:45.00    6:41.05        
                  34.46     1:14.50 (40.04)     1:55.64 (41.14)     2:36.90 (41.26)
        3:18.03 (41.13)     3:58.67 (40.64)     4:40.65 (41.98)     5:23.02 (42.37)
        6:04.49 (41.47)     6:41.05 (36.56)                                        
 53 DiPietro, Mia T           13 SSC-MR               7:00.59    6:43.25        
                   6.93       33.58 (26.65)     1:11.15 (37.57)     1:51.70 (40.55)
        2:33.21 (41.51)     3:15.47 (42.26)     3:56.96 (41.49)     4:39.55 (42.59)
        5:22.02 (42.47)   6:43.25 (1:21.23)                                        
 54 Selye, Maxine R           16 Express Swimming-MR  6:54.72    6:44.77        
                   6.01       35.43 (29.42)     1:14.45 (39.02)     1:55.00 (40.55)
        2:36.29 (41.29)     3:18.24 (41.95)     4:00.11 (41.87)     4:42.39 (42.28)
        5:24.06 (41.67)   6:44.77 (1:20.71)                                        
 55 Gallagher, Kaylee R       13 HAA-MR               7:30.00    6:54.08        
                  35.35     1:16.19 (40.84)     1:59.11 (42.92)     2:42.34 (43.23)
        3:24.61 (42.27)     4:07.65 (43.04)     4:50.67 (43.02)     5:34.34 (43.67)
        6:17.38 (43.04)     6:54.08 (36.70)                                        
 56 Michels, Emily            14 HAA-MR               7:15.00    6:59.96        
                  36.25     1:18.00 (41.75)     2:01.23 (43.23)     2:45.64 (44.41)
        3:28.42 (42.78)     4:11.47 (43.05)     4:55.80 (44.33)     5:38.87 (43.07)
        6:20.88 (42.01)     6:59.96 (39.08)                                        
 57 Cohen, Hannah E           14 BBSC-MR              7:10.99    7:06.92        
                  36.07     1:15.58 (39.51)     1:57.91 (42.33)     2:41.76 (43.85)
        3:26.14 (44.38)     4:10.46 (44.32)     4:54.76 (44.30)     5:39.39 (44.63)
        6:24.01 (44.62)     7:06.92 (42.91)                                        
 58 Leathers, Madeline        13 SSC-MR               7:21.64    7:21.65        
                  37.44     1:18.68 (41.24)     2:02.31 (43.63)     2:47.14 (44.83)
        3:32.55 (45.41)     4:18.12 (45.57)     5:03.95 (45.83)     5:50.18 (46.23)
        6:36.61 (46.43)     7:21.65 (45.04)                                        
 59 Wareing, Emma E           13 SSC-MR               6:30.00    7:28.44        
 60 Bauman, Alyssa C          14 SSC-MR               7:15.00    7:39.64        
                  39.90     1:23.96 (44.06)     2:09.27 (45.31)     2:55.20 (45.93)
        3:41.74 (46.54)     4:28.50 (46.76)     5:16.31 (47.81)     6:04.99 (48.68)
        6:54.67 (49.68)     7:39.64 (44.97)                                        
 61 Scotti, Lauren M          14 SSC-MR               7:15.00    8:20.21        
                  45.35     1:35.19 (49.84)     2:27.14 (51.95)     3:19.33 (52.19)
        4:11.24 (51.91)     5:04.10 (52.86)     5:57.38 (53.28)     6:48.21 (50.83)
        7:38.57 (50.36)     8:20.21 (41.64)                                        
 
Girls 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Fleischer, Lindsay        17 HAA-MR                 29.35      29.39        
  2 Dominger, Alexa N         15 HAA-MR                 29.97      29.76        
  3 Bogdanski, Victoria H     16 Three Village-MR       30.53      29.77        
  4 Lau, Anabelle             13 QNS-MR                 31.49      31.28        
  5 Soffey, Shannon R         15 Express Swimming-MR    32.19      31.75        
  6 Casey, Emma P             16 HAA-MR                 33.05      32.72        
B - Final
  7 Pereira, Ashley M         16 Express Swimming-MR    33.06      32.31        
  8 McCabe, Katie             17 IA-MR                  34.45      34.13        
  9 Governali, Johanna R      12 IA-MR                  35.65      37.41        
 
Girls 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fleischer, Lindsay        17 HAA-MR                 29.31      29.35 q      
  2 Dominger, Alexa N         15 HAA-MR                 31.31      29.97 q      
  3 Bogdanski, Victoria H     16 Three Village-MR       28.50      30.53 q      
  4 Lau, Anabelle             13 QNS-MR                 32.18      31.49 q      
  5 Klis, Alexandra           14 HAA-MR                 29.50      31.74 q      
  6 Soffey, Shannon R         15 Express Swimming-MR    34.00      32.19 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Eterno, Olivia J          14 HAA-MR                 33.69      32.44 q      
  8 Casey, Emma P             16 HAA-MR                 36.59      33.05 q      
  9 Pereira, Ashley M         16 Express Swimming-MR    32.00      33.06 q      
 10 Palazzo, Gianna M         16 HAA-MR                 33.61      33.31 q      
 11 Simpson, Shae K           15 Tbirds-MR              32.81      33.78 q      
 12 McCabe, Katie             17 IA-MR                  41.40      34.45 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Sztorc, Claudia           14 IA-MR                  38.50      34.88        
 14 Gerlach, Taryn M          13 HAA-MR                 36.49      35.60        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Governali, Johanna R      12 IA-MR                  35.58      35.65        
 16 Mulakandov, Raquel        12 QNS-MR                 35.58      35.90        
 17 Kletter, Jackie           14 Tbirds-MR              35.19      35.96        
 18 Boudreau, Shannon         13 HAA-MR                 35.79      36.20        
 19 Michels, Emily            14 HAA-MR                 39.70      36.47        
 20 Matthews-Correia, Anaiya  16 Express Swimming-MR    36.50      37.08        
 21 Gallagher, Kaylee R       13 HAA-MR                 41.59      37.78        
 22 Cassella, Michaela L      16 Express Swimming-MR    36.50      38.59        
 23 Dawson, Athena            15 NFS-MR                 42.00      40.38        
 24 Rao, Shivani              13 HAA-MR                 43.02      43.44        
 25 Collett, Hannah G         14 HAA-MR                 43.30      43.64        
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:00.69  METS
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 DePalma, Mikaylie         16 Tmsuffolk-MR         1:03.81    1:02.64        
                  30.01     1:02.64 (32.63)                                        
  2 Fleischer, Lindsay        17 HAA-MR               1:02.37    1:03.05        
                  29.99     1:03.05 (33.06)                                        
  3 Dominger, Alexa N         15 HAA-MR               1:04.49    1:04.68        
                  31.72     1:04.68 (32.96)                                        
  4 Neglia, Allegra           16 Tmsuffolk-MR         1:05.19    1:04.85        
                  31.60     1:04.85 (33.25)                                        
  5 Falletta, Arianna         16 Tmsuffolk-MR         1:07.16    1:06.43        
                  32.54     1:06.43 (33.89)                                        
  6 Jannsen, Cassandra G      17 IA-MR                1:07.34    1:07.81        
                  32.66     1:07.81 (35.15)                                        
B - Final
  7 Bogdanski, Victoria H     16 Three Village-MR     1:08.13    1:05.12        
                  31.45     1:05.12 (33.67)                                        
  8 Friberg, Keelyn G         17 Three Village-MR     1:08.60    1:07.14        
                  32.96     1:07.14 (34.18)                                        
  9 McKenna, Casey            17 Tmsuffolk-MR         1:07.70    1:08.38        
                  33.21     1:08.38 (35.17)                                        
 10 Miraval, Olivia A         16 IA-MR                1:09.11    1:09.56        
                  33.36     1:09.56 (36.20)                                        
 11 McNair, Meaghan F         17 Three Village-MR     1:09.08    1:10.41        
 12 Alvarez, Stephanie R      16 Three Village-MR     1:09.56    1:10.49        
                  34.16     1:10.49 (36.33)                                        
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:00.69  METS
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fleischer, Lindsay        17 HAA-MR               1:01.59    1:02.37 q      
                  30.03     1:02.37 (32.34)                                        
  2 DePalma, Mikaylie         16 Tmsuffolk-MR         1:03.37    1:03.81 q      
                  30.92     1:03.81 (32.89)                                        
  3 Dominger, Alexa N         15 HAA-MR               1:04.62    1:04.49 q      
                  31.18     1:04.49 (33.31)                                        
  4 Neglia, Allegra           16 Tmsuffolk-MR         1:05.28    1:05.19 q      
                  32.25     1:05.19 (32.94)                                        
  5 Falletta, Arianna         16 Tmsuffolk-MR         1:05.66    1:07.16 q      
                  33.04     1:07.16 (34.12)                                        
  6 Jannsen, Cassandra G      17 IA-MR                1:06.39    1:07.34 q      
                  32.58     1:07.34 (34.76)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 McKenna, Casey            17 Tmsuffolk-MR         1:06.76    1:07.70 q      
                  33.05     1:07.70 (34.65)                                        
  8 Bogdanski, Victoria H     16 Three Village-MR     1:04.31    1:08.13 q      
                  32.63     1:08.13 (35.50)                                        
  9 Friberg, Keelyn G         17 Three Village-MR     1:07.01    1:08.60 q      
                  33.39     1:08.60 (35.21)                                        
 10 Hummel, Christina D       17 HAA-MR               1:06.77    1:09.06 q      
                  33.59     1:09.06 (35.47)                                        
 11 McNair, Meaghan F         17 Three Village-MR     1:07.08    1:09.08 q      
                  33.83     1:09.08 (35.25)                                        
 12 Miraval, Olivia A         16 IA-MR                1:45.00    1:09.11 q      
                  32.97     1:09.11 (36.14)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Alvarez, Stephanie R      16 Three Village-MR     1:10.67    1:09.56        
                  33.55     1:09.56 (36.01)                                        
 14 Soffey, Shannon R         15 Express Swimming-MR  1:09.64    1:10.11        
                  33.80     1:10.11 (36.31)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Bernhardt, Sydney C       16 Three Village-MR     1:08.77    1:10.18        
                  34.17     1:10.18 (36.01)                                        
 16 Visintin, Nichole A       17 Three Village-MR     1:08.39    1:10.30        
                  33.73     1:10.30 (36.57)                                        
 17 Pereira, Ashley M         16 Express Swimming-MR  1:09.74    1:10.39        
                  34.21     1:10.39 (36.18)                                        
 18 Pikulik, Danielle A       15 HAA-MR               1:06.96    1:10.79        
                  34.29     1:10.79 (36.50)                                        
 19 Trtik, Veronika           15 IA-MR                1:06.88    1:11.36        
                  34.79     1:11.36 (36.57)                                        
 20 DeMarco, Brianna P        17 SSC-MR               1:11.16    1:11.92        
                  35.16     1:11.92 (36.76)                                        
 21 Casey, Emma P             16 HAA-MR               1:09.92    1:12.05        
                  34.85     1:12.05 (37.20)                                        
 22 Chan, Rachel P            15 Three Village-MR     1:11.90    1:12.28        
                  35.18     1:12.28 (37.10)                                        
 23 Simpson, Shae K           15 Tbirds-MR            1:09.95    1:13.39        
                  34.77     1:13.39 (38.62)                                        
 24 Yang, Emily G             16 Three Village-MR     1:10.07    1:13.41        
                  35.38     1:13.41 (38.03)                                        
 25 McCabe, Katie             17 IA-MR                1:09.07    1:13.83        
                  36.16     1:13.83 (37.67)                                        
 26 Campbell, Sarah B         15 Express Swimming-MR  1:14.64    1:14.29        
                  36.74     1:14.29 (37.55)                                        
 27 Minca, Serena A           15 QNS-MR               1:12.59    1:14.42        
                  36.06     1:14.42 (38.36)                                        
 28 Mulakandov, Raquel        12 QNS-MR               1:13.66    1:15.40        
 29 Cassetta, Jamie L         16 Express Swimming-MR  1:17.28    1:19.75        
                  38.02     1:19.75 (41.73)                                        
 30 Tague, Grace E            16 Express Swimming-MR  1:13.47    1:21.33        
                  38.38     1:21.33 (42.95)                                        
 -- Zhu, Sydney S             16 HAA-MR               1:11.58         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  38.94          DQ (39.48)                                        
 -- Vega, Sofia V             15 SSC-MR               1:12.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  35.28          DQ (36.97)                                        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:11.49  METS
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Reynolds, Kerryann        16 HAA-MR               2:16.93    2:11.76        
                  30.99     1:03.76 (32.77)     1:37.94 (34.18)     2:11.76 (33.82)
  2 DePalma, Mikaylie         16 Tmsuffolk-MR         2:17.53    2:18.67        
                  30.64     1:04.23 (33.59)     1:41.08 (36.85)     2:18.67 (37.59)
  3 Friberg, Keelyn G         17 Three Village-MR     2:23.09    2:21.58        
                  32.62     1:08.40 (35.78)     1:45.36 (36.96)     2:21.58 (36.22)
  4 Bogdanski, Victoria H     16 Three Village-MR     2:26.84    2:22.34        
                  32.31     1:09.40 (37.09)     1:46.89 (37.49)     2:22.34 (35.45)
  5 Neglia, Allegra           16 Tmsuffolk-MR         2:18.59    2:23.49        
                  31.79     1:08.14 (36.35)   2:23.49 (1:15.35)                    
  6 Jannsen, Cassandra G      17 IA-MR                2:23.93    2:25.41        
                  33.47     1:09.48 (36.01)     1:48.11 (38.63)     2:25.41 (37.30)
B - Final
  7 Giunta, Natalia L         17 Three Village-MR     2:27.70    2:25.60        
                  33.63     1:09.79 (36.16)     1:47.62 (37.83)     2:25.60 (37.98)
  8 Bernhardt, Sydney C       16 Three Village-MR     2:27.37    2:26.86        
                  34.75     1:12.55 (37.80)     1:50.27 (37.72)     2:26.86 (36.59)
  9 McKenna, Casey            17 Tmsuffolk-MR         2:28.36    2:29.86        
                  34.42     1:12.30 (37.88)     1:51.50 (39.20)     2:29.86 (38.36)
 10 Visintin, Nichole A       17 Three Village-MR     2:32.24    2:31.76        
                  34.62     1:12.85 (38.23)     1:52.22 (39.37)     2:31.76 (39.54)
 11 Soffey, Shannon R         15 Express Swimming-MR  2:33.90    2:33.70        
                  34.02     1:11.38 (37.36)     1:52.61 (41.23)     2:33.70 (41.09)
 12 Yang, Emily G             16 Three Village-MR     2:37.43    2:37.74        
                  36.92     1:16.93 (40.01)     1:57.80 (40.87)     2:37.74 (39.94)
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:11.49  METS
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Reynolds, Kerryann        16 HAA-MR               2:13.34    2:16.93 q      
                  32.23     1:06.71 (34.48)     1:42.13 (35.42)     2:16.93 (34.80)
  2 DePalma, Mikaylie         16 Tmsuffolk-MR         2:15.79    2:17.53 q      
                  30.65     1:04.91 (34.26)     1:41.29 (36.38)     2:17.53 (36.24)
  3 Neglia, Allegra           16 Tmsuffolk-MR         2:21.83    2:18.59 q      
                  32.26     1:07.31 (35.05)     1:43.65 (36.34)     2:18.59 (34.94)
  4 Pompay, Melody R          16 QNS-MR               2:18.77    2:18.98 q      
                  31.95     1:07.15 (35.20)     1:43.20 (36.05)     2:18.98 (35.78)
  5 Friberg, Keelyn G         17 Three Village-MR     2:18.78    2:23.09 q      
                  34.16     1:10.42 (36.26)     1:47.41 (36.99)     2:23.09 (35.68)
  6 Jannsen, Cassandra G      17 IA-MR                2:24.55    2:23.93 q      
                  33.77     1:09.55 (35.78)     1:46.89 (37.34)     2:23.93 (37.04)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Pompay, Arabella F        12 QNS-MR               2:24.01    2:24.62 q      
                  34.64     1:11.62 (36.98)     1:48.62 (37.00)     2:24.62 (36.00)
  8 Bogdanski, Victoria H     16 Three Village-MR     2:23.57    2:26.84 q      
                  34.93     1:12.16 (37.23)     1:50.31 (38.15)     2:26.84 (36.53)
  9 Bernhardt, Sydney C       16 Three Village-MR     2:26.63    2:27.37 q      
                  35.19     1:12.60 (37.41)     1:50.61 (38.01)     2:27.37 (36.76)
 10 Giunta, Natalia L         17 Three Village-MR     2:16.24    2:27.70 q      
                  35.18     1:12.26 (37.08)     1:50.06 (37.80)     2:27.70 (37.64)
 11 McKenna, Casey            17 Tmsuffolk-MR         2:24.37    2:28.36 q      
                  34.14     1:11.77 (37.63)     1:50.66 (38.89)     2:28.36 (37.70)
 12 Visintin, Nichole A       17 Three Village-MR     2:24.09    2:32.24 q      
                  35.37     1:13.00 (37.63)     1:52.49 (39.49)     2:32.24 (39.75)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Soffey, Shannon R         15 Express Swimming-MR  2:35.00    2:33.90        
                  34.44     1:12.69 (38.25)     1:53.45 (40.76)     2:33.90 (40.45)
 14 Ehlers, Kaitlyn R         13 Three Village-MR     2:30.50    2:36.61        
                  36.33     1:16.15 (39.82)     1:56.97 (40.82)     2:36.61 (39.64)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Yang, Emily G             16 Three Village-MR     2:27.90    2:37.43        
                  36.21     1:15.92 (39.71)     1:57.24 (41.32)     2:37.43 (40.19)
 16 Campbell, Sarah B         15 Express Swimming-MR  2:33.65    2:37.70        
                  38.20     1:17.98 (39.78)     1:58.11 (40.13)     2:37.70 (39.59)
 17 Simpson, Shae K           15 Tbirds-MR            2:30.34    2:39.00        
                  35.26     1:14.41 (39.15)     1:56.70 (42.29)     2:39.00 (42.30)
 18 Mulakandov, Raquel        12 QNS-MR               2:45.00    2:39.80        
                  38.48     1:18.98 (40.50)   2:39.80 (1:20.82)                    
 19 Anderson, Kate M          15 Express Swimming-MR  2:35.61    2:41.13        
                  38.72     1:18.77 (40.05)     2:00.34 (41.57)     2:41.13 (40.79)
 20 McGuire, Helen R          15 Express Swimming-MR  2:41.13    2:41.71        
                  35.82     1:16.82 (41.00)     2:00.25 (43.43)     2:41.71 (41.46)
 21 Governali, Johanna R      12 IA-MR                3:30.00    2:43.45        
                  37.92     1:18.89 (40.97)     2:01.93 (43.04)     2:43.45 (41.52)
 
Girls 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Liew, Briana J            14 QNS-MR                 32.82      32.92        
  2 Pikulik, Danielle A       15 HAA-MR                 33.71      32.96        
  3 Skakandi, Meghan E        15 IA-MR                  33.39      33.79        
  4 Palazzo, Gianna M         16 HAA-MR                 35.89      34.75        
  5 Casey, Emma P             16 HAA-MR                 36.45      35.74        
  6 Klis, Alexandra           14 HAA-MR                 36.12      36.06        
B - Final
  7 Holler, Erin E            14 HAA-MR                 38.09      38.60        
  8 McCabe, Katie             17 IA-MR                  37.64      38.64        
  9 Michels, Emily            14 HAA-MR                 39.08      39.48        
 10 Damm, Jesse K             18 HAA-MR                 40.78      40.46        
 11 Scott, Caitlin M          13 HAA-MR                 46.11      46.15        
 
Girls 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Liew, Briana J            14 QNS-MR                 33.50      32.82 q      
  2 Gilio, Devin M            18 IA-MR                  36.00      32.92 q      
  3 Skakandi, Meghan E        15 IA-MR                  34.00      33.39 q      
  4 Pikulik, Danielle A       15 HAA-MR                 36.29      33.71 q      
  5 Snyder, Phoebe I          15 Tbirds-MR              40.00      35.73 q      
  6 Palazzo, Gianna M         16 HAA-MR                 36.29      35.89 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Klis, Alexandra           14 HAA-MR                 36.49      36.12 q      
  8 Casey, Emma P             16 HAA-MR                 39.90      36.45 q      
  9 DeMayo, Ava E             17 Tbirds-MR              40.00      36.50 q      
 10 McCabe, Katie             17 IA-MR                  38.00      37.64 q      
 11 Zhu, Melody               12 HAA-MR                    NT      37.70 q      
 12 Holler, Erin E            14 HAA-MR                 37.66      38.09 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Hummel, Christina D       17 HAA-MR                 37.90      38.30        
 14 Michels, Emily            14 HAA-MR                 45.69      39.08        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Damm, Jesse K             18 HAA-MR                 39.63      40.78        
 16 Hicks, Alexandra N        17 HAA-MR                 40.00      42.03        
 17 Scott, Caitlin M          13 HAA-MR                 46.77      46.11        
 18 Rao, Shivani              13 HAA-MR                 44.82      46.54        
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.29  METS
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Smith, Megan E            17 Express Swimming-MR  1:10.60    1:09.63 METS   
                  32.57     1:09.63 (37.06)                                        
  2 Groshen, Kayla N          15 QNS-MR               1:16.59    1:13.58        
                  34.02     1:13.58 (39.56)                                        
  2 Dominger, Alexa N         15 HAA-MR               1:14.30    1:13.58        
                  34.72     1:13.58 (38.86)                                        
  4 Falletta, Arianna         16 Tmsuffolk-MR         1:16.47    1:15.11        
                  36.49     1:15.11 (38.62)                                        
  5 Magee, Brianna R          17 HAA-MR               1:16.93    1:16.41        
                  34.82     1:16.41 (41.59)                                        
  6 DePalma, Mikaylie         16 Tmsuffolk-MR         1:17.17    1:17.90        
                  36.41     1:17.90 (41.49)                                        
B - Final
  7 Casey, Emma P             16 HAA-MR               1:17.89    1:16.67        
                  36.08     1:16.67 (40.59)                                        
  8 Zhu, Sydney S             16 HAA-MR               1:22.06    1:18.32        
                  37.06     1:18.32 (41.26)                                        
  9 McNair, Meaghan F         17 Three Village-MR     1:22.82    1:21.38        
                  38.72     1:21.38 (42.66)                                        
 10 Campbell, Sarah B         15 Express Swimming-MR  1:24.86    1:22.70        
                  39.22     1:22.70 (43.48)                                        
 11 Matthews-Correia, Anaiya  16 Express Swimming-MR  1:25.76    1:26.02        
                  39.67     1:26.02 (46.35)                                        
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.29  METS
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Smith, Megan E            17 Express Swimming-MR  1:05.59    1:10.60 q      
                  33.17     1:10.60 (37.43)                                        
  2 Gilio, Devin M            18 IA-MR                1:12.72    1:11.97 q      
                  32.86     1:11.97 (39.11)                                        
  3 Dominger, Alexa N         15 HAA-MR               1:15.04    1:14.30 q      
                  34.83     1:14.30 (39.47)                                        
  4 Falletta, Arianna         16 Tmsuffolk-MR         1:12.70    1:16.47 q      
                  37.09     1:16.47 (39.38)                                        
  5 Groshen, Kayla N          15 QNS-MR               1:11.87    1:16.59 q      
                  36.78     1:16.59 (39.81)                                        
  6 Magee, Brianna R          17 HAA-MR               1:15.24    1:16.93 q      
                  35.37     1:16.93 (41.56)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 DePalma, Mikaylie         16 Tmsuffolk-MR         1:16.24    1:17.17 q      
                  36.05     1:17.17 (41.12)                                        
  8 Pompay, Melody R          16 QNS-MR               1:18.90    1:17.53 q      
                  36.40     1:17.53 (41.13)                                        
  9 Casey, Emma P             16 HAA-MR               1:15.19    1:17.89 q      
                  36.54     1:17.89 (41.35)                                        
 10 Palazzo, Gianna M         16 HAA-MR               1:18.41    1:18.11 q      
                  35.97     1:18.11 (42.14)                                        
 11 Renna, Julia              15 SSC-MR               1:15.30    1:20.68 q      
                  38.01     1:20.68 (42.67)                                        
 12 Zhu, Sydney S             16 HAA-MR               1:15.56    1:22.06 q      
                  38.72     1:22.06 (43.34)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Muroff, Rebecca L         15 Three Village-MR     1:19.51    1:22.07        
                  38.78     1:22.07 (43.29)                                        
 14 Pompay, Arabella F        12 QNS-MR               1:27.32    1:22.09        
                  40.04     1:22.09 (42.05)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 McNair, Meaghan F         17 Three Village-MR     1:24.57    1:22.82        
                  39.11     1:22.82 (43.71)                                        
 16 Anderson, Kate M          15 Express Swimming-MR  1:20.51    1:24.62        
                  39.43     1:24.62 (45.19)                                        
 17 Campbell, Sarah B         15 Express Swimming-MR  1:21.51    1:24.86        
                  39.76     1:24.86 (45.10)                                        
 18 Matthews-Correia, Anaiya  16 Express Swimming-MR  1:29.00    1:25.76        
                  39.42     1:25.76 (46.34)                                        
 19 Mulakandov, Leiel         12 QNS-MR               1:25.31    1:27.24        
                  41.41     1:27.24 (45.83)                                        
 20 Kelly, Melissa A          16 BBSC-MR              1:28.86    1:27.91        
                  41.47     1:27.91 (46.44)                                        
 21 Vega, Sofia V             15 SSC-MR               1:27.00    1:29.38        
                  41.47     1:29.38 (47.91)                                        
 22 Kahlke, Samantha          15 IA-MR                1:29.47    1:30.08        
                  42.32     1:30.08 (47.76)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:31.99  METS
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Caraher, Meghan R         16 IA-MR                2:33.03    2:33.47        
                  35.00     1:13.05 (38.05)     1:54.27 (41.22)     2:33.47 (39.20)
  2 Dominger, Alexa N         15 HAA-MR               2:38.88    2:35.88        
                  35.63     1:15.80 (40.17)     1:55.30 (39.50)     2:35.88 (40.58)
  3 Falletta, Arianna         16 Tmsuffolk-MR         2:40.60    2:38.50        
                  36.25     1:15.83 (39.58)     1:57.06 (41.23)     2:38.50 (41.44)
  4 Skakandi, Meghan E        15 IA-MR                2:38.42    2:41.74        
                  35.52     1:15.32 (39.80)     1:57.60 (42.28)     2:41.74 (44.14)
  5 Groshen, Kayla N          15 QNS-MR               2:47.73    2:43.27        
                  37.01     1:18.00 (40.99)     2:00.42 (42.42)     2:43.27 (42.85)
  6 Diers, Rebecca A          16 BBSC-MR              2:45.12    2:44.45        
                  36.73     1:17.66 (40.93)     2:00.57 (42.91)     2:44.45 (43.88)
B - Final
  7 Zhu, Sydney S             16 HAA-MR               2:53.45    2:46.31        
                  38.01     1:20.64 (42.63)     2:03.57 (42.93)     2:46.31 (42.74)
  8 Muroff, Rebecca L         15 Three Village-MR     2:51.18    2:50.08        
                  38.48     1:22.15 (43.67)     2:05.50 (43.35)     2:50.08 (44.58)
  9 Palazzo, Gianna M         16 HAA-MR               2:53.89    2:53.81        
                  37.38     1:22.75 (45.37)     2:07.63 (44.88)     2:53.81 (46.18)
 10 Bogdanski, Victoria H     16 Three Village-MR     3:02.35    2:54.97        
                  40.15     1:25.36 (45.21)     2:10.31 (44.95)     2:54.97 (44.66)
 11 Campbell, Sarah B         15 Express Swimming-MR  3:00.56    2:56.89        
                  40.51     1:26.44 (45.93)     2:12.20 (45.76)     2:56.89 (44.69)
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:31.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Caraher, Meghan R         16 IA-MR                2:29.50    2:33.03 q      
                  34.85     1:11.92 (37.07)     1:52.90 (40.98)     2:33.03 (40.13)
  2 Freund, Jess N            16 HAA-MR               2:28.86    2:35.12 q      
                  35.21     1:12.86 (37.65)     1:54.79 (41.93)     2:35.12 (40.33)
  3 Skakandi, Meghan E        15 IA-MR                2:47.00    2:38.42 q      
                  35.62     1:16.21 (40.59)     1:57.67 (41.46)     2:38.42 (40.75)
  4 Dominger, Alexa N         15 HAA-MR               2:41.37    2:38.88 q      
                  37.17     1:17.60 (40.43)     1:58.12 (40.52)     2:38.88 (40.76)
  5 Falletta, Arianna         16 Tmsuffolk-MR         2:37.21    2:40.60 q      
                  36.98     1:17.16 (40.18)     1:58.77 (41.61)     2:40.60 (41.83)
  6 Diers, Rebecca A          16 BBSC-MR              2:44.42    2:45.12 q      
                  36.88     1:17.64 (40.76)     2:00.59 (42.95)     2:45.12 (44.53)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Groshen, Kayla N          15 QNS-MR               2:38.71    2:47.73 q      
                  37.47     1:19.92 (42.45)     2:04.18 (44.26)     2:47.73 (43.55)
  8 Muroff, Rebecca L         15 Three Village-MR     2:53.89    2:51.18 q      
                  38.82     1:21.02 (42.20)     2:06.49 (45.47)     2:51.18 (44.69)
  9 Zhu, Sydney S             16 HAA-MR               2:44.27    2:53.45 q      
                  39.36     1:22.82 (43.46)     2:07.41 (44.59)     2:53.45 (46.04)
 10 Palazzo, Gianna M         16 HAA-MR               2:54.90    2:53.89 q      
                  37.64     1:21.83 (44.19)     2:07.53 (45.70)     2:53.89 (46.36)
 11 Campbell, Sarah B         15 Express Swimming-MR  2:55.23    3:00.56 q      
                  41.71     1:26.70 (44.99)     2:14.34 (47.64)     3:00.56 (46.22)
 12 Bogdanski, Victoria H     16 Three Village-MR     3:01.87    3:02.35 q      
                  41.37     1:28.22 (46.85)     2:16.05 (47.83)     3:02.35 (46.30)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Anderson, Kate M          15 Express Swimming-MR  2:54.23    3:03.42        
                  40.17     1:26.70 (46.53)     2:15.88 (49.18)     3:03.42 (47.54)
 14 Cody, Rachel A            16 IA-MR                2:57.18    3:04.94        
                  40.53     1:27.41 (46.88)     2:16.36 (48.95)     3:04.94 (48.58)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Chan, Rachel P            15 Three Village-MR     2:58.81    3:05.55        
                  43.35     1:30.04 (46.69)     2:19.40 (49.36)     3:05.55 (46.15)
 16 Bilich, Caroline          15 IA-MR                3:15.00    3:05.71        
                  39.65     1:25.92 (46.27)     2:16.26 (50.34)     3:05.71 (49.45)
 17 Snyder, Phoebe I          15 Tbirds-MR            2:37.00    3:09.66        
                  38.17     1:25.12 (46.95)     2:18.19 (53.07)     3:09.66 (51.47)
 
Girls 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Magee, Brianna R          17 HAA-MR                 27.43      27.52        
  2 Alvarez, Stephanie R      16 Three Village-MR       29.36      28.88        
  3 Claps, Emma               14 HAA-MR                 28.82      29.01        
  4 French, Isabelle          16 Tmsuffolk-MR           29.74      29.09        
  5 Pereira, Ashley M         16 Express Swimming-MR    29.50      29.40        
  6 Neglia, Allegra           16 Tmsuffolk-MR           30.11      29.61        
B - Final
  7 Gerber, Maya              13 HAA-MR                 30.18      30.56        
  8 Jannsen, Cassandra G      17 IA-MR                  30.92      30.82        
  9 Herrera, Loana A          16 Express Swimming-MR    30.86      30.87        
 10 McCabe, Katie             17 IA-MR                  31.34      31.15        
 11 Lau, Anabelle             13 QNS-MR                 32.12      31.75        
 
Girls 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Magee, Brianna R          17 HAA-MR                 27.65      27.43 q      
  2 Gallagher, Liz P          16 HAA-MR                 29.55      28.17 q      
  3 Claps, Emma               14 HAA-MR                 29.71      28.82 q      
  4 Alvarez, Stephanie R      16 Three Village-MR       43.15      29.36 q      
  5 Pereira, Ashley M         16 Express Swimming-MR    28.90      29.50 q      
  6 French, Isabelle          16 Tmsuffolk-MR           29.90      29.74 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Neglia, Allegra           16 Tmsuffolk-MR           30.38      30.11 q      
  8 Gerber, Maya              13 HAA-MR                 32.04      30.18 q      
  9 Herrera, Loana A          16 Express Swimming-MR    30.00      30.86 q      
 10 Jannsen, Cassandra G      17 IA-MR                  36.46      30.92 q      
 11 Palazzo, Gianna M         16 HAA-MR                 35.00      30.98 q      
 12 Horan, Brenna N           13 IA-MR                  31.90      30.99 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Hummel, Christina D       17 HAA-MR                 32.81      31.10        
 14 McCabe, Katie             17 IA-MR                  31.15      31.34        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Lau, Anabelle             13 QNS-MR                 33.12      32.12        
 16 Yeh, Chloe A              17 QNS-MR                 33.69      32.16        
 17 Pompay, Arabella F        12 QNS-MR                 31.69      32.57        
 18 Kletter, Jackie           14 Tbirds-MR              32.50      32.89        
 19 Cassella, Michaela L      16 Express Swimming-MR    34.29      33.47        
 20 Rowan, Paige V            13 IA-MR                  36.17      34.73        
 21 Kahlke, Samantha          15 IA-MR                  34.00      35.51        
 22 Mulakandov, Leiel         12 QNS-MR                 34.60      35.71        
 23 Dawson, Athena            15 NFS-MR                 40.19      41.67        
 24 Rao, Shivani              13 HAA-MR                 46.55      45.52        
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:00.29  METS
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Reynolds, Kerryann        16 HAA-MR               1:02.13    1:00.58        
                  28.96     1:00.58 (31.62)                                        
  2 Gallagher, Liz P          16 HAA-MR               1:01.81    1:01.50        
                  29.54     1:01.50 (31.96)                                        
  3 Magee, Brianna R          17 HAA-MR               1:04.07    1:03.56        
                  28.77     1:03.56 (34.79)                                        
  4 French, Isabelle          16 Tmsuffolk-MR         1:03.17    1:03.69        
                  30.55     1:03.69 (33.14)                                        
  5 Falletta, Arianna         16 Tmsuffolk-MR         1:04.56    1:03.96        
                  30.24     1:03.96 (33.72)                                        
  6 Alvarez, Stephanie R      16 Three Village-MR     1:05.77    1:07.56        
                  30.98     1:07.56 (36.58)                                        
B - Final
  7 Montgomery, Bridget M     15 QNS-MR               1:08.33    1:05.20        
                  30.99     1:05.20 (34.21)                                        
  8 Rivera, Lauren M          15 IA-MR                1:07.17    1:06.73        
                  30.79     1:06.73 (35.94)                                        
  9 Dominger, Alexa N         15 HAA-MR               1:09.02    1:07.68        
                  31.45     1:07.68 (36.23)                                        
 10 Renda, Alicia C           16 BBSC-MR              1:10.78    1:09.79        
                  30.17     1:09.79 (39.62)                                        
 11 McKenna, Casey            17 Tmsuffolk-MR         1:10.03    1:10.50        
                  32.79     1:10.50 (37.71)                                        
 12 Herrera, Loana A          16 Express Swimming-MR  1:09.83    1:10.80        
                  32.67     1:10.80 (38.13)                                        
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:00.29  METS
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gallagher, Liz P          16 HAA-MR                 59.05    1:01.81 q      
                  29.24     1:01.81 (32.57)                                        
  2 Reynolds, Kerryann        16 HAA-MR               1:01.49    1:02.13 q      
                  29.32     1:02.13 (32.81)                                        
  3 French, Isabelle          16 Tmsuffolk-MR         1:01.97    1:03.17 q      
                  29.68     1:03.17 (33.49)                                        
  4 Freund, Jess N            16 HAA-MR                 58.90    1:03.60 q      
                  30.65     1:03.60 (32.95)                                        
  5 Magee, Brianna R          17 HAA-MR               1:01.32    1:04.07 q      
                  29.07     1:04.07 (35.00)                                        
  6 Miou, Grace               17 NCAC-MR              1:00.00    1:04.30 q      
                  29.85     1:04.30 (34.45)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Falletta, Arianna         16 Tmsuffolk-MR         1:03.54    1:04.56 q      
                  31.12     1:04.56 (33.44)                                        
  8 Alvarez, Stephanie R      16 Three Village-MR     1:05.76    1:05.77 q      
                  30.58     1:05.77 (35.19)                                        
  9 Rivera, Lauren M          15 IA-MR                1:04.14    1:07.17 q      
                  30.06     1:07.17 (37.11)                                        
 10 Montgomery, Bridget M     15 QNS-MR               1:04.74    1:08.33 q      
                  31.22     1:08.33 (37.11)                                        
 11 Dominger, Alexa N         15 HAA-MR               1:05.03    1:09.02 q      
                  30.95     1:09.02 (38.07)                                        
 12 Herrera, Loana A          16 Express Swimming-MR  1:09.53    1:09.83 q      
                  31.81     1:09.83 (38.02)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 McKenna, Casey            17 Tmsuffolk-MR         1:10.29    1:10.03        
                  31.52     1:10.03 (38.51)                                        
 14 Renda, Alicia C           16 BBSC-MR              1:12.59    1:10.78        
                  32.27     1:10.78 (38.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Diers, Rebecca A          16 BBSC-MR              1:09.71    1:11.41        
                  33.86     1:11.41 (37.55)                                        
 16 Muroff, Rebecca L         15 Three Village-MR     1:11.05    1:12.02        
                  33.30     1:12.02 (38.72)                                        
 17 Yang, Emily G             16 Three Village-MR     1:07.92    1:12.96        
                  33.76     1:12.96 (39.20)                                        
 18 Kelly, Melissa A          16 BBSC-MR              1:22.55    1:18.34        
                  35.40     1:18.34 (42.94)                                        
 19 Chan, Rachel P            15 Three Village-MR     1:11.59    1:21.28        
                  37.29     1:21.28 (43.99)                                        
 20 Cassetta, Jamie L         16 Express Swimming-MR  1:19.27    1:21.70        
 -- Vega, Sofia V             15 SSC-MR               1:10.99         DQ        
      False start
                  33.93          DQ (40.77)                                        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:15.99  METS
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 French, Isabelle          16 Tmsuffolk-MR         2:21.51    2:20.13        
                  29.92     1:05.63 (35.71)     1:43.04 (37.41)     2:20.13 (37.09)
  2 Cybulski, Brianna R       14 Three Village-MR     2:38.21    2:37.84        
                  35.44     1:15.81 (40.37)     1:57.13 (41.32)     2:37.84 (40.71)
  3 Holler, Erin E            14 HAA-MR               2:53.02    2:52.18        
                  33.08     1:16.27 (43.19)     2:04.88 (48.61)     2:52.18 (47.30)
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:15.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wilkins, Hazel S          14 Express Swimming-MR  2:08.06    2:11.01 qMETS  
                  29.29     1:02.11 (32.82)     1:36.87 (34.76)     2:11.01 (34.14)
  2 Gallagher, Liz P          16 HAA-MR               2:22.49    2:17.53 q      
                  29.58     1:04.10 (34.52)     1:41.32 (37.22)     2:17.53 (36.21)
  3 French, Isabelle          16 Tmsuffolk-MR         2:15.64    2:21.51 q      
                  31.38     1:06.79 (35.41)     1:43.20 (36.41)     2:21.51 (38.31)
  4 Pellegrino, Francesca     14 Three Village-MR     2:34.78    2:34.96 q      
                  31.72     1:11.24 (39.52)     1:54.29 (43.05)     2:34.96 (40.67)
  5 Cybulski, Brianna R       14 Three Village-MR     2:34.50    2:38.21 q      
                  35.12     1:15.35 (40.23)     1:58.26 (42.91)     2:38.21 (39.95)
  6 Holler, Erin E            14 HAA-MR               2:39.81    2:53.02 q      
                  34.60     1:16.42 (41.82)     2:03.63 (47.21)     2:53.02 (49.39)
 
Girls 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Caraher, Meghan R         16 IA-MR                1:05.58    1:04.02        
                  30.19     1:04.02 (33.83)                                        
  2 Pereira, Ashley M         16 Express Swimming-MR  1:08.81    1:07.88        
                  30.65     1:07.88 (37.23)                                        
  3 Pikulik, Danielle A       15 HAA-MR               1:09.37    1:08.08        
                  33.35     1:08.08 (34.73)                                        
  4 Lau, Anabelle             13 QNS-MR               1:10.85    1:08.94        
                  31.26     1:08.94 (37.68)                                        
  5 Suteja, Kezia S           13 NCAC-MR              1:09.67    1:09.01        
  6 Jannsen, Cassandra G      17 IA-MR                1:10.32    1:09.23        
                  30.99     1:09.23 (38.24)                                        
B - Final
  7 McCabe, Katie             17 IA-MR                1:11.47    1:11.61        
                  33.89     1:11.61 (37.72)                                        
  8 Matthews-Correia, Anaiya  16 Express Swimming-MR  1:14.44    1:13.88        
                  33.97     1:13.88 (39.91)                                        
  9 Boudreau, Shannon         13 HAA-MR               1:16.84    1:15.27        
                  33.96     1:15.27 (41.31)                                        
 10 Rogers, Dayna M           14 IA-MR                1:15.19    1:16.66        
                  36.29     1:16.66 (40.37)                                        
 11 Rowan, Paige V            13 IA-MR                1:18.84    1:17.96        
                  35.88     1:17.96 (42.08)                                        
 12 Bilich, Caroline          15 IA-MR                1:19.68    1:18.61        
                  35.94     1:18.61 (42.67)                                        
 
Girls 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Caraher, Meghan R         16 IA-MR                1:29.12    1:05.58 q      
                  31.03     1:05.58 (34.55)                                        
  2 Pereira, Ashley M         16 Express Swimming-MR  1:10.00    1:08.81 q      
                  30.68     1:08.81 (38.13)                                        
  3 Pikulik, Danielle A       15 HAA-MR               1:12.96    1:09.37 q      
                  34.41     1:09.37 (34.96)                                        
  4 Suteja, Kezia S           13 NCAC-MR              1:08.00    1:09.67 q      
                  31.75     1:09.67 (37.92)                                        
  5 Jannsen, Cassandra G      17 IA-MR                1:14.09    1:10.32 q      
                  32.08     1:10.32 (38.24)                                        
  6 Lau, Anabelle             13 QNS-MR               1:11.24    1:10.85 q      
                  32.25     1:10.85 (38.60)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 McCabe, Katie             17 IA-MR                1:12.22    1:11.47 q      
                  32.44     1:11.47 (39.03)                                        
  8 DeMayo, Ava E             17 Tbirds-MR            1:10.00    1:14.37 q      
                  35.20     1:14.37 (39.17)                                        
  9 Matthews-Correia, Anaiya  16 Express Swimming-MR  1:15.00    1:14.44 q      
                  34.77     1:14.44 (39.67)                                        
 10 Minca, Serena A           15 QNS-MR               1:19.18    1:14.66 q      
                  35.94     1:14.66 (38.72)                                        
 11 Rogers, Dayna M           14 IA-MR                1:13.15    1:15.19 q      
                  35.91     1:15.19 (39.28)                                        
 12 Boudreau, Shannon         13 HAA-MR               1:16.41    1:16.84 q      
                  35.78     1:16.84 (41.06)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Rowan, Paige V            13 IA-MR                1:18.48    1:18.84        
 14 Mulakandov, Raquel        12 QNS-MR               1:18.35    1:19.31        
                  36.03     1:19.31 (43.28)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Hicks, Alexandra N        17 HAA-MR               1:19.36    1:19.43        
 16 Mulakandov, Leiel         12 QNS-MR               1:20.00    1:19.65        
                  37.91     1:19.65 (41.74)                                        
 17 Bilich, Caroline          15 IA-MR                2:00.00    1:19.68        
                  37.18     1:19.68 (42.50)                                        
 18 Kletter, Jackie           14 Tbirds-MR            1:10.00    1:19.79        
                  34.95     1:19.79 (44.84)                                        
 19 Cassella, Michaela L      16 Express Swimming-MR  1:15.00    1:20.83        
                  36.92     1:20.83 (43.91)                                        
 20 Collett, Hannah G         14 HAA-MR               1:27.35    1:29.37        
                  42.03     1:29.37 (47.34)                                        
 21 Rao, Shivani              13 HAA-MR               1:47.05    1:30.17        
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
              2:12.99  METS
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Reynolds, Kerryann        16 HAA-MR               2:19.04    2:14.64        
                  30.05     1:03.53 (33.48)     1:45.52 (41.99)     2:14.64 (29.12)
  2 Falletta, Arianna         16 Tmsuffolk-MR         2:20.59    2:16.14        
                  30.33     1:05.25 (34.92)     1:45.33 (40.08)     2:16.14 (30.81)
  3 Groshen, Kayla N          15 QNS-MR               2:26.17    2:21.42        
                  30.28     1:07.31 (37.03)     1:47.65 (40.34)     2:21.42 (33.77)
  4 Fleischer, Lindsay        17 HAA-MR               2:25.53    2:23.96        
                  29.34     1:04.44 (35.10)     1:50.49 (46.05)     2:23.96 (33.47)
  5 Montgomery, Bridget M     15 QNS-MR               2:25.39    2:24.15        
                  30.47     1:06.24 (35.77)     1:51.36 (45.12)     2:24.15 (32.79)
  6 McNair, Meaghan F         17 Three Village-MR     2:29.27    2:26.89        
                  30.36     1:06.38 (36.02)     1:53.24 (46.86)     2:26.89 (33.65)
B - Final
  7 Alvarez, Stephanie R      16 Three Village-MR     2:32.66    2:27.92        
                  30.80     1:10.14 (39.34)     1:55.02 (44.88)     2:27.92 (32.90)
  8 Giunta, Natalia L         17 Three Village-MR     2:29.51    2:29.21        
                  31.81     1:07.44 (35.63)     1:54.18 (46.74)     2:29.21 (35.03)
  9 McKenna, Casey            17 Tmsuffolk-MR         2:30.44    2:29.70        
                  32.68     1:10.36 (37.68)     1:56.67 (46.31)     2:29.70 (33.03)
 10 Visintin, Nichole A       17 Three Village-MR     2:32.79    2:30.21        
                  32.20     1:09.67 (37.47)     1:57.53 (47.86)     2:30.21 (32.68)
 11 Yang, Emily G             16 Three Village-MR     2:33.48    2:33.32        
                  33.61     1:13.93 (40.32)     1:57.60 (43.67)     2:33.32 (35.72)
 12 Bernhardt, Sydney C       16 Three Village-MR     2:37.29    2:36.33        
                  32.74     1:10.21 (37.47)     1:59.68 (49.47)     2:36.33 (36.65)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
              2:12.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Reynolds, Kerryann        16 HAA-MR               2:13.07    2:19.04 q      
                  30.08     1:04.21 (34.13)     1:48.73 (44.52)     2:19.04 (30.31)
  2 Falletta, Arianna         16 Tmsuffolk-MR         2:17.95    2:20.59 q      
                  31.07     1:06.11 (35.04)     1:48.20 (42.09)     2:20.59 (32.39)
  3 Pompay, Melody R          16 QNS-MR               2:18.80    2:21.52 q      
                  29.71     1:05.70 (35.99)     1:50.06 (44.36)     2:21.52 (31.46)
  4 Montgomery, Bridget M     15 QNS-MR               2:21.19    2:25.39 q      
                  31.03     1:07.55 (36.52)     1:53.03 (45.48)     2:25.39 (32.36)
  5 Fleischer, Lindsay        17 HAA-MR               2:22.00    2:25.53 q      
                  29.96     1:06.11 (36.15)     1:51.54 (45.43)     2:25.53 (33.99)
  6 Groshen, Kayla N          15 QNS-MR               2:24.57    2:26.17 q      
                  32.70     1:12.29 (39.59)     1:52.68 (40.39)     2:26.17 (33.49)
-------------------------------------------------------------------------
  7 McNair, Meaghan F         17 Three Village-MR     2:24.59    2:29.27 q      
                  32.05     1:07.70 (35.65)     1:56.09 (48.39)     2:29.27 (33.18)
  8 Giunta, Natalia L         17 Three Village-MR     2:24.22    2:29.51 q      
                  32.25     1:08.63 (36.38)     1:54.17 (45.54)     2:29.51 (35.34)
  9 McKenna, Casey            17 Tmsuffolk-MR         2:26.12    2:30.44 q      
                  32.63     1:09.41 (36.78)     1:57.33 (47.92)     2:30.44 (33.11)
 10 Chopey, Julia S           17 QNS-MR               2:26.30    2:31.42 q      
                  34.08     1:12.86 (38.78)     1:55.62 (42.76)     2:31.42 (35.80)
 11 Alvarez, Stephanie R      16 Three Village-MR     2:29.20    2:32.66 q      
                  31.89     1:12.47 (40.58)     1:58.01 (45.54)     2:32.66 (34.65)
 12 Visintin, Nichole A       17 Three Village-MR     2:26.38    2:32.79 q      
                  33.41     1:11.55 (38.14)     1:59.03 (47.48)     2:32.79 (33.76)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Muroff, Rebecca L         15 Three Village-MR     2:35.19    2:33.27        
                  32.97     1:12.99 (40.02)     1:57.24 (44.25)     2:33.27 (36.03)
 14 Yang, Emily G             16 Three Village-MR     2:26.53    2:33.48        
                  34.03     1:14.98 (40.95)     1:57.68 (42.70)     2:33.48 (35.80)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Bernhardt, Sydney C       16 Three Village-MR     2:33.22    2:37.29        
                  33.91     1:13.53 (39.62)     2:02.89 (49.36)     2:37.29 (34.40)
 16 Zhu, Sydney S             16 HAA-MR               2:45.00    2:38.78        
                  34.86     1:15.41 (40.55)     2:00.15 (44.74)     2:38.78 (38.63)
 17 Herrera, Loana A          16 Express Swimming-MR  2:37.95    2:40.46        
                  32.45     1:13.94 (41.49)     2:04.45 (50.51)     2:40.46 (36.01)
 18 Vega, Sofia V             15 SSC-MR               2:45.00    2:43.75        
                  33.94     1:14.38 (40.44)     2:07.97 (53.59)     2:43.75 (35.78)
 19 Kelly, Melissa A          16 BBSC-MR              2:44.55    2:50.50        
                  34.35     1:17.23 (42.88)     2:11.57 (54.34)     2:50.50 (38.93)
 20 McGuire, Helen R          15 Express Swimming-MR  2:51.89    2:55.68        
                  34.86     1:16.03 (41.17)     2:15.92 (59.89)     2:55.68 (39.76)
 21 Colella, Kim A            15 SSC-MR               2:50.00    2:56.23        
                  37.78     1:24.27 (46.49)     2:16.34 (52.07)     2:56.23 (39.89)
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
              4:44.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reynolds, Kerryann        16 HAA-MR               4:43.63    4:49.98        
                  30.07     1:05.20 (35.13)     1:41.67 (36.47)     2:17.07 (35.40)
        3:02.24 (45.17)     3:47.30 (45.06)     4:18.72 (31.42)     4:49.98 (31.26)
  2 Szydziak, Sally           14 IA-MR                5:15.00    4:58.15        
                  31.12     1:06.38 (35.26)     1:44.32 (37.94)     2:23.33 (39.01)
        3:05.84 (42.51)     3:50.98 (45.14)     4:25.42 (34.44)     4:58.15 (32.73)
  3 Cybulski, Brianna R       14 Three Village-MR     5:05.04    5:04.76        
                  32.60     1:10.73 (38.13)     1:51.12 (40.39)     2:29.93 (38.81)
        3:11.35 (41.42)     3:53.80 (42.45)     4:30.27 (36.47)     5:04.76 (34.49)
  4 Brady, Kathryn A          13 IA-MR                5:11.63    5:11.12        
                  34.55     1:13.03 (38.48)     1:50.77 (37.74)     2:29.22 (38.45)
        3:14.60 (45.38)     3:59.94 (45.34)     4:35.29 (35.35)     5:11.12 (35.83)
  5 Ehlers, Kaitlyn R         13 Three Village-MR     5:20.00    5:13.65        
                  31.16     1:08.02 (36.86)     1:48.81 (40.79)     2:30.80 (41.99)
        3:15.80 (45.00)     4:02.80 (47.00)     4:40.00 (37.20)     5:13.65 (33.65)
  6 Pellegrino, Francesca     14 Three Village-MR     5:15.26    5:13.80        
                  30.84     1:07.99 (37.15)     1:48.01 (40.02)     2:27.51 (39.50)
        3:16.49 (48.98)     4:07.10 (50.61)   5:13.80 (1:06.70)                    
  7 Muroff, Rebecca L         15 Three Village-MR     5:23.26    5:16.66        
                  32.99     1:11.94 (38.95)     1:51.90 (39.96)     2:32.25 (40.35)
        3:16.73 (44.48)     4:02.24 (45.51)     4:40.22 (37.98)     5:16.66 (36.44)
  8 Giunta, Natalia L         17 Three Village-MR     5:06.49    5:17.61        
                  32.57     1:09.82 (37.25)     1:48.17 (38.35)     2:27.01 (38.84)
        3:14.82 (47.81)     4:02.86 (48.04)     4:40.57 (37.71)     5:17.61 (37.04)
  9 Alvarez, Stephanie R      16 Three Village-MR     5:19.87    5:19.77        
                  30.96     1:09.99 (39.03)     1:51.59 (41.60)     2:32.89 (41.30)
        3:19.05 (46.16)     4:06.45 (47.40)     4:43.48 (37.03)     5:19.77 (36.29)
 10 Grosskopf, Victoria C     13 Three Village-MR     5:50.00    5:22.06        
                  35.42     1:17.27 (41.85)     1:55.59 (38.32)     2:35.73 (40.14)
        3:25.37 (49.64)     4:14.07 (48.70)     4:47.42 (33.35)     5:22.06 (34.64)
 11 Bernhardt, Sydney C       16 Three Village-MR     5:24.84    5:28.06        
                  33.19     1:12.65 (39.46)     1:51.81 (39.16)     2:32.25 (40.44)
        3:21.27 (49.02)     4:11.00 (49.73)     4:49.22 (38.22)     5:28.06 (38.84)
 12 Chan, Rachel P            15 Three Village-MR     5:30.62    5:38.72        
                  35.97     1:20.45 (44.48)     2:01.07 (40.62)     2:41.68 (40.61)
        3:32.37 (50.69)     4:20.90 (48.53)     5:00.16 (39.26)     5:38.72 (38.56)
 13 Rasquinha, Rhea D         13 Express Swimming-MR  6:10.00    5:42.30        
                  36.28     1:19.71 (43.43)     2:02.84 (43.13)     2:48.33 (45.49)
        3:37.87 (49.54)     4:27.77 (49.90)     5:05.00 (37.23)     5:42.30 (37.30)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.69  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Boals, Chase N            10 Three Village-MR       30.85      30.45 ZQ     
  2 Guiteau, Luc R            10 Tmsuffolk-MR           31.99      30.73 ZQ     
  3 Grant, Andrew G           10 Tmsuffolk-MR           31.60      31.08 JO     
  4 Aquilino, Lorenzo A        9 BBSC-MR                32.60      32.06 SILV   
  5 Abaza, Anwar              10 Tmsuffolk-MR           32.14      32.31 SILV   
  6 Tung, Wesley S            10 QNS-MR                 32.39      33.14 SILV   
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.69  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Boals, Chase N            10 Three Village-MR       32.20      30.85 qZQ    
  2 Grant, Andrew G           10 Tmsuffolk-MR           34.29      31.60 qJO    
  3 Guiteau, Luc R            10 Tmsuffolk-MR           31.89      31.99 qSILV  
  4 Abaza, Anwar              10 Tmsuffolk-MR           35.39      32.14 qSILV  
  5 Tung, Wesley S            10 QNS-MR                 32.00      32.39 qSILV  
  6 Aquilino, Lorenzo A        9 BBSC-MR                31.90      32.60 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Trzaskowski, Alex         10 HAA-MR                 34.72      32.68 SILV   
  8 Gallegos, Jared L          9 Tmsuffolk-MR           34.46      32.78 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
  9 Zoccoli, Harrison         10 Tmsuffolk-MR           32.98      32.82 SILV   
 10 Gallub, Dylan             10 HAA-MR                 33.75      33.83 SILV   
 11 Cerniglia, Matthew        10 SSC-MR                 34.85      33.96 SILV   
 12 Montagnino, Dean V        10 BBSC-MR                35.55      34.29 SILV   
 13 Savoretti, Johnnie        10 HAA-MR                 36.50      34.88 SILV   
 14 Gallub, Tyler              8 HAA-MR                 34.99      34.96 SILV   
 15 Morelli, Jack H           10 HAA-MR                 35.40      35.18 SILV   
 16 Kohli, Arnav               9 Tmsuffolk-MR           34.52      35.23        
 17 Brown, Lucas K             9 Tmsuffolk-MR           36.17      35.33        
 18 Chang, Henry               9 Express Swimming-MR    38.60      35.61        
 19 Froehlich, Nicholas R     10 Tmsuffolk-MR           36.64      35.65        
 20 Ma, Kevin                 10 Tmsuffolk-MR           35.19      35.82        
 21 MA, Emanuel               10 Express Swimming-MR    36.98      35.88        
 22 Jacuch, Adam               9 Tmsuffolk-MR           36.68      36.25        
 23 Fisher, Andrew G          10 Tbirds-MR              36.03      36.55        
 24 Klawiter, Max M           10 Tmsuffolk-MR           38.79      37.71        
 25 Skala, Ethan R            10 IA-MR                  42.00      37.90        
 26 DeRosalia, Nicholas D     10 SSC-MR                 40.98      37.91        
 26 Hwang, Edward              8 Tmsuffolk-MR           35.88      37.91        
 28 Doboli, Alex              10 Tmsuffolk-MR           39.85      38.04        
 29 Renda, Ronald             10 BBSC-MR                36.27      38.13        
 30 Stocki, oli               10 SSC-MR                 40.33      38.32        
 31 Morelli, Thomas L         10 HAA-MR                 34.93      38.35        
 32 Wong, Tyler P              9 Tmsuffolk-MR           39.17      38.77        
 33 Jacuch, Christopher A      9 Tmsuffolk-MR           38.08      38.91        
 34 Chan, Curtis               9 QNS-MR                 38.99      38.99        
 34 Xu, James D                9 QNS-MR                 39.71      38.99        
 36 Nguyen, James              9 Tmsuffolk-MR           42.55      40.44        
 37 Ghermezian, Mitchel       10 Tmsuffolk-MR           45.95      40.52        
 38 Vezzi, James *             8 Tmsuffolk-MR           43.94      40.91        
 38 Garcia, Angel J            8 IA-MR                  40.70      40.91        
 40 Montagnino, Tyler F        7 BBSC-MR                43.08      40.97        
 41 Beaudry, Edward M         10 SSC-MR                 39.74      41.13        
 42 Hsu, Kevin                 9 Tmsuffolk-MR           41.81      41.25        
 43 Nichols, Matthew           9 Tmsuffolk-MR           51.95      42.88        
 44 Ji, Edwin X                9 Tmsuffolk-MR           42.51      42.90        
 45 O'Brien, Charlie G         7 Tmsuffolk-MR           44.72      42.97        
 46 Froehlich, Joseph P        7 Tmsuffolk-MR           44.16      43.10        
 47 Chan, Ethan               10 Express Swimming-MR    43.47      43.28        
 48 Beaudry, Jack H           10 SSC-MR                 41.88      44.35        
 49 Raber, James               7 BBSC-MR                48.81      44.36        
 50 Smith, Dean C              8 IA-MR                  44.55      44.99        
 51 Sivin, Alec                8 Tmsuffolk-MR           46.75      45.22        
 52 Sagiraju, SriSamanyu      10 HAA-MR                 42.85      45.34        
 53 Mitchell, Joshua S         8 Tmsuffolk-MR         1:16.90      47.72        
 54 MA, Joshua                 8 Express Swimming-MR    54.97      54.13        
 55 Shah, Aryan               10 Express Swimming-MR    54.93      54.76        
 56 Wong, Alexander            7 Tmsuffolk-MR         1:09.90    1:00.67        
 57 Patel, Sochin             10 Tmsuffolk-MR         1:03.60    1:03.05        
 58 Ji, Edward H               7 Tmsuffolk-MR         1:04.90    1:03.96        
 59 Makkar, Aayush D           7 Tmsuffolk-MR         1:05.95    1:15.84        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:09.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Brady, Timothy            10 IA-MR                1:07.54    1:07.11 ZQ     
                  32.58     1:07.11 (34.53)                                        
  2 Boals, Chase N            10 Three Village-MR     1:08.45    1:07.74 ZQ     
                  32.55     1:07.74 (35.19)                                        
  3 Gallegos, Jared L          9 Tmsuffolk-MR         1:08.22    1:08.49 ZQ     
                  33.04     1:08.49 (35.45)                                        
  4 Aquilino, Lorenzo A        9 BBSC-MR              1:10.03    1:10.31 SILV   
                  33.45     1:10.31 (36.86)                                        
  5 Buchanan, Chase C         10 NFS-MR               1:10.27    1:11.17 SILV   
                  33.37     1:11.17 (37.80)                                        
  6 Guiteau, Luc R            10 Tmsuffolk-MR         1:09.92    1:11.20 SILV   
                  33.75     1:11.20 (37.45)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:09.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brady, Timothy            10 IA-MR                1:14.00    1:07.54 qZQ    
                  32.39     1:07.54 (35.15)                                        
  2 Gallegos, Jared L          9 Tmsuffolk-MR         1:11.89    1:08.22 qZQ    
                  33.04     1:08.22 (35.18)                                        
  3 Boals, Chase N            10 Three Village-MR     1:09.81    1:08.45 qZQ    
                  33.19     1:08.45 (35.26)                                        
  4 Guiteau, Luc R            10 Tmsuffolk-MR         1:11.06    1:09.92 qJO    
                  32.83     1:09.92 (37.09)                                        
  5 Aquilino, Lorenzo A        9 BBSC-MR              1:11.20    1:10.03 qSILV  
                  33.76     1:10.03 (36.27)                                        
  6 Buchanan, Chase C         10 NFS-MR               1:08.07    1:10.27 qSILV  
                  33.43     1:10.27 (36.84)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Zoccoli, Harrison         10 Tmsuffolk-MR         1:12.41    1:10.75 SILV   
                  33.83     1:10.75 (36.92)                                        
  8 Abaza, Anwar              10 Tmsuffolk-MR         1:14.89    1:13.37 SILV   
                  34.69     1:13.37 (38.68)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Brown, Lucas K             9 Tmsuffolk-MR         1:16.55    1:15.30 SILV   
                  35.43     1:15.30 (39.87)                                        
 10 Ma, Kevin                 10 Tmsuffolk-MR         1:19.08    1:15.67 SILV   
                  35.92     1:15.67 (39.75)                                        
 11 Halls, Ryan A              9 NFS-MR               1:15.49    1:16.10 SILV   
                  34.77     1:16.10 (41.33)                                        
 12 Hussein, Amir W           10 Tmsuffolk-MR         1:17.82    1:18.17 SILV   
                  37.43     1:18.17 (40.74)                                        
 13 Montagnino, Dean V        10 BBSC-MR              1:22.17    1:18.50        
                  36.62     1:18.50 (41.88)                                        
 14 Trzaskowski, Alex         10 HAA-MR               1:20.78    1:19.50        
                  36.41     1:19.50 (43.09)                                        
 15 Morelli, Jack H           10 HAA-MR               1:21.98    1:19.65        
                  37.81     1:19.65 (41.84)                                        
 16 Froehlich, Nicholas R     10 Tmsuffolk-MR         1:25.26    1:19.98        
                  37.70     1:19.98 (42.28)                                        
 17 Gallub, Dylan             10 HAA-MR               1:26.63    1:20.08        
                  37.19     1:20.08 (42.89)                                        
 18 Kohli, Arnav               9 Tmsuffolk-MR         1:19.20    1:21.09        
                  36.63     1:21.09 (44.46)                                        
 19 Gallub, Tyler              8 HAA-MR               1:50.63    1:21.17        
                  36.12     1:21.17 (45.05)                                        
 20 Morelli, Thomas L         10 HAA-MR               1:21.57    1:22.47        
                  39.06     1:22.47 (43.41)                                        
 21 Savoretti, Johnnie        10 HAA-MR               1:23.26    1:23.79        
                  40.33     1:23.79 (43.46)                                        
 22 Hwang, Edward              8 Tmsuffolk-MR         1:24.06    1:24.34        
                  40.19     1:24.34 (44.15)                                        
 23 O'Connell, Ryan K         10 BBSC-MR              1:27.61    1:25.21        
                  40.79     1:25.21 (44.42)                                        
 24 DeRosalia, Nicholas D     10 SSC-MR               1:30.46    1:25.25        
                  40.84     1:25.25 (44.41)                                        
 25 Klawiter, Max M           10 Tmsuffolk-MR         1:26.02    1:25.56        
 26 Jacuch, Christopher A      9 Tmsuffolk-MR         1:27.96    1:26.67        
                  39.35     1:26.67 (47.32)                                        
 27 Skala, Ethan R            10 IA-MR                1:40.59    1:26.87        
                  40.48     1:26.87 (46.39)                                        
 28 Wong, Tyler P              9 Tmsuffolk-MR         1:28.66    1:27.29        
                  41.74     1:27.29 (45.55)                                        
 29 Doboli, Alex              10 Tmsuffolk-MR         1:28.91    1:28.06        
                  41.70     1:28.06 (46.36)                                        
 30 Beaudry, Edward M         10 SSC-MR               1:31.48    1:28.26        
                  41.26     1:28.26 (47.00)                                        
 31 Hsu, Kevin                 9 Tmsuffolk-MR         1:27.98    1:28.58        
                  43.13     1:28.58 (45.45)                                        
 32 Montagnino, Tyler F        7 BBSC-MR              1:35.55    1:29.12        
 33 Stocki, oli               10 SSC-MR               1:30.00    1:29.27        
                  39.21     1:29.27 (50.06)                                        
 34 Garcia, Angel J            8 IA-MR                2:00.00    1:29.58        
                  41.63     1:29.58 (47.95)                                        
 35 Nguyen, James              9 Tmsuffolk-MR         1:47.72    1:31.51        
 36 O'Brien, Charlie G         7 Tmsuffolk-MR         1:40.23    1:36.62        
                  44.49     1:36.62 (52.13)                                        
 37 Viollis, Logan             9 SSC-MR               1:36.04    1:36.67        
                  47.23     1:36.67 (49.44)                                        
 38 Froehlich, Joseph P        7 Tmsuffolk-MR         1:50.52    1:36.82        
                  45.11     1:36.82 (51.71)                                        
 39 Smith, Dean C              8 IA-MR                1:47.22    1:37.29        
                  44.71     1:37.29 (52.58)                                        
 40 Roberts, Shane W           8 NFS-MR               1:37.51    1:37.40        
                  45.68     1:37.40 (51.72)                                        
 41 Ji, Edwin X                9 Tmsuffolk-MR         1:37.67    1:38.26        
                  47.19     1:38.26 (51.07)                                        
 42 Sivin, Alec                8 Tmsuffolk-MR         1:35.36    1:39.47        
 43 Nichols, Matthew           9 Tmsuffolk-MR         1:51.84    1:40.51        
                  46.02     1:40.51 (54.49)                                        
 44 Mitchell, Joshua S         8 Tmsuffolk-MR         1:49.11    1:41.06        
                  46.42     1:41.06 (54.64)                                        
 45 Beaudry, Charlie S         8 SSC-MR               1:40.00    1:41.86        
 46 Ghermezian, Mitchel       10 Tmsuffolk-MR         1:46.90    1:42.53        
 47 Tian, Adam J              10 Express Swimming-MR  1:44.12    1:48.35        
 48 Krishnan, Surya            7 HAA-MR               2:15.00    1:50.84        
                  48.91   1:50.84 (1:01.93)                                        
 49 Shah, Aryan               10 Express Swimming-MR  1:42.40    1:56.48        
 50 Ji, Edward H               7 Tmsuffolk-MR         2:20.69    2:14.14        
 51 Makkar, Aayush D           7 Tmsuffolk-MR         2:35.79    2:33.48        
                1:11.44   2:33.48 (1:22.04)                                        
 52 Wong, Alexander            7 Tmsuffolk-MR         2:41.85    2:34.35        
                1:12.38   2:34.35 (1:21.97)                                        
 -- Pavelka, Matthew           9 QNS-MR               1:33.22         DQ        
      False start
                  42.24          DQ (48.72)                                        
 -- Patel, Sochin             10 Tmsuffolk-MR         2:26.48         DQ        
      False start
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.19  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gallub, Dylan             10 HAA-MR                 38.13      36.49 ZQ     
  2 Gallegos, Jared L          9 Tmsuffolk-MR           37.78      37.02 JO     
  3 Gallub, Tyler              8 HAA-MR                 37.55      37.10 JO     
  4 Aquilino, Lorenzo A        9 BBSC-MR                37.37      37.87 SILV   
  5 Boals, Chase N            10 Three Village-MR       38.17      38.24 SILV   
  6 Buchanan, Chase C         10 NFS-MR                 38.53      38.89 SILV   
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.19  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Aquilino, Lorenzo A        9 BBSC-MR                38.36      37.37 qSILV  
  2 Gallub, Tyler              8 HAA-MR                 39.47      37.55 qSILV  
  3 Gallegos, Jared L          9 Tmsuffolk-MR           40.69      37.78 qSILV  
  4 Gallub, Dylan             10 HAA-MR                 39.22      38.13 qSILV  
  5 Boals, Chase N            10 Three Village-MR       36.64      38.17 qSILV  
  6 Buchanan, Chase C         10 NFS-MR                 38.51      38.53 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Trzaskowski, Alex         10 HAA-MR                 41.26      39.64 SILV   
  8 Zoccoli, Harrison         10 Tmsuffolk-MR           39.76      40.14 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tung, Wesley S            10 QNS-MR                 39.93      40.44 SILV   
 10 Halls, Ryan A              9 NFS-MR                 41.69      40.74 SILV   
 11 Ma, Kevin                 10 Tmsuffolk-MR           43.48      41.82 SILV   
 12 Brown, Lucas K             9 Tmsuffolk-MR           41.17      42.04 SILV   
 13 Grant, Andrew G           10 Tmsuffolk-MR           42.21      42.13 SILV   
 14 Montagnino, Dean V        10 BBSC-MR                44.41      42.27 SILV   
 15 Kohli, Arnav               9 Tmsuffolk-MR           41.74      42.65 SILV   
 16 Savoretti, Johnnie        10 HAA-MR                 43.11      43.28        
 17 Chang, Henry               9 Express Swimming-MR    47.69      43.51        
 17 Hwang, Edward              8 Tmsuffolk-MR           41.87      43.51        
 19 Jacuch, Christopher A      9 Tmsuffolk-MR           46.05      43.69        
 20 O'Connell, Ryan K         10 BBSC-MR                44.94      44.26        
 21 Klawiter, Max M           10 Tmsuffolk-MR           46.64      44.40        
 22 Froehlich, Nicholas R     10 Tmsuffolk-MR           48.20      44.80        
 23 Hussein, Amir W           10 Tmsuffolk-MR           45.48      45.50        
 24 DeRosalia, Nicholas D     10 SSC-MR                 48.33      45.77        
 25 Morelli, Thomas L         10 HAA-MR                 44.34      46.07        
 26 Garcia, Angel J            8 IA-MR                1:00.00      46.75        
 27 Montagnino, Tyler F        7 BBSC-MR                59.55      47.79        
 28 Doboli, Alex              10 Tmsuffolk-MR           47.13      47.91        
 29 Viollis, Logan             9 SSC-MR                 47.02      48.35        
 30 Wong, Tyler P              9 Tmsuffolk-MR           49.48      48.43        
 31 Beaudry, Edward M         10 SSC-MR                 50.44      48.59        
 32 Tian, Adam J              10 Express Swimming-MR    46.91      48.79        
 33 Nguyen, James              9 Tmsuffolk-MR           54.05      49.21        
 34 Stocki, oli               10 SSC-MR                 55.80      49.51        
 35 Froehlich, Joseph P        7 Tmsuffolk-MR           54.95      49.80        
 36 Beaudry, Charlie S         8 SSC-MR                 52.58      50.89        
 37 Roberts, Shane W           8 NFS-MR                 55.50      51.00        
 38 Hsu, Kevin                 9 Tmsuffolk-MR           49.56      51.09        
 39 Pavelka, Matthew           9 QNS-MR                 48.63      51.74        
 40 Nichols, Matthew           9 Tmsuffolk-MR         1:05.73      52.65        
 41 Krishnan, Surya            7 HAA-MR               1:10.00      53.68        
 42 Ji, Edwin X                9 Tmsuffolk-MR           52.58      54.79        
 43 O'Brien, Charlie G         7 Tmsuffolk-MR           54.62      54.87        
 44 Sivin, Alec                8 Tmsuffolk-MR           56.38      55.24        
 45 Ghermezian, Mitchel       10 Tmsuffolk-MR           44.90      57.43        
 46 Makkar, Aayush D           7 Tmsuffolk-MR         1:27.82    1:03.59        
 47 Mitchell, Joshua S         8 Tmsuffolk-MR         1:27.81    1:05.96        
 48 Ji, Edward H               7 Tmsuffolk-MR         1:10.16    1:07.46        
 49 Patel, Sochin             10 Tmsuffolk-MR         1:05.36    1:09.88        
 50 Wong, Alexander            7 Tmsuffolk-MR         1:31.25    1:09.89        
 -- Smith, Dean C              8 IA-MR                1:00.00         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Beaudry, Jack H           10 SSC-MR                 54.30         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Skala, Ethan R            10 IA-MR                  46.09         DQ        
      Delay initiating turn
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:20.59  JO
              1:37.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gallub, Dylan             10 HAA-MR               1:22.48    1:18.49 ZQ     
                  38.24     1:18.49 (40.25)                                        
  2 Cerniglia, Matthew        10 SSC-MR               1:23.02    1:19.83 JO     
                  39.09     1:19.83 (40.74)                                        
  3 Zoccoli, Harrison         10 Tmsuffolk-MR         1:25.77    1:22.34 SILV   
                  38.92     1:22.34 (43.42)                                        
  4 Sommerstad, Ryan T         9 Three Village-MR     1:22.85    1:22.83 SILV   
                  40.52     1:22.83 (42.31)                                        
  5 Guiteau, Luc R            10 Tmsuffolk-MR         1:23.46    1:23.76 SILV   
  6 Tung, Wesley S            10 QNS-MR               1:25.47    1:27.30 SILV   
                  42.32     1:27.30 (44.98)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:20.59  JO
              1:37.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gallub, Dylan             10 HAA-MR               1:21.18    1:22.48 qSILV  
                  40.10     1:22.48 (42.38)                                        
  2 Sommerstad, Ryan T         9 Three Village-MR     1:24.34    1:22.85 qSILV  
                  40.65     1:22.85 (42.20)                                        
  3 Cerniglia, Matthew        10 SSC-MR               1:29.33    1:23.02 qSILV  
  4 Guiteau, Luc R            10 Tmsuffolk-MR         1:27.80    1:23.46 qSILV  
                  41.34     1:23.46 (42.12)                                        
  5 Tung, Wesley S            10 QNS-MR               1:24.02    1:25.47 qSILV  
                  42.01     1:25.47 (43.46)                                        
  6 Zoccoli, Harrison         10 Tmsuffolk-MR         1:26.13    1:25.77 qSILV  
                  41.33     1:25.77 (44.44)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Boals, Chase N            10 Three Village-MR     1:26.87    1:26.18 SILV   
                  43.51     1:26.18 (42.67)                                        
  8 Gallub, Tyler              8 HAA-MR                    NT    1:26.89 SILV   
                  41.39     1:26.89 (45.50)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Trzaskowski, Alex         10 HAA-MR               1:29.83    1:29.39 SILV   
                  42.76     1:29.39 (46.63)                                        
 10 Brown, Lucas K             9 Tmsuffolk-MR         1:28.15    1:31.15 SILV   
                  44.94     1:31.15 (46.21)                                        
 11 Hussein, Amir W           10 Tmsuffolk-MR         1:40.19    1:33.31 SILV   
                  46.29     1:33.31 (47.02)                                        
 12 Chang, Henry               9 Express Swimming-MR  1:40.74    1:33.71 SILV   
                  44.36     1:33.71 (49.35)                                        
 13 Hwang, Edward              8 Tmsuffolk-MR         1:35.95    1:34.71 SILV   
                  46.75     1:34.71 (47.96)                                        
 14 DeRosalia, Nicholas D     10 SSC-MR               1:42.87    1:36.24 SILV   
                  46.64     1:36.24 (49.60)                                        
 15 Froehlich, Nicholas R     10 Tmsuffolk-MR         1:41.78    1:36.84 SILV   
 16 Savoretti, Johnnie        10 HAA-MR               1:32.60    1:37.36        
                  47.16     1:37.36 (50.20)                                        
 17 Jacuch, Christopher A      9 Tmsuffolk-MR         1:39.19    1:40.32        
                  46.95     1:40.32 (53.37)                                        
 18 Hsu, Kevin                 9 Tmsuffolk-MR         1:36.21    1:47.61        
 19 Nguyen, James              9 Tmsuffolk-MR         1:55.95    1:48.42        
 20 Beaudry, Charlie S         8 SSC-MR               1:52.22    1:51.07        
                  54.69     1:51.07 (56.38)                                        
 21 Froehlich, Joseph P        7 Tmsuffolk-MR         1:53.46    1:52.37        
                  53.09     1:52.37 (59.28)                                        
 22 Chan, Ethan               10 Express Swimming-MR  1:49.63    1:54.55        
 23 Vezzi, James *             8 Tmsuffolk-MR         1:54.48    1:55.65        
                  57.62     1:55.65 (58.03)                                        
 24 Stocki, oli               10 SSC-MR               1:55.00    1:57.21        
                  55.19   1:57.21 (1:02.02)                                        
 25 O'Brien, Charlie G         7 Tmsuffolk-MR         1:55.31    2:01.21        
                1:00.56   2:01.21 (1:00.65)                                        
 26 Shah, Aryan               10 Express Swimming-MR  2:03.78    2:01.80        
                  57.33   2:01.80 (1:04.47)                                        
 27 Nichols, Matthew           9 Tmsuffolk-MR         2:04.95    2:08.38        
                1:02.00   2:08.38 (1:06.38)                                        
 28 MA, Joshua                 8 Express Swimming-MR  2:11.98    2:11.31        
                1:01.82   2:11.31 (1:09.49)                                        
 29 Ji, Edward H               7 Tmsuffolk-MR         2:21.90    2:23.34        
                1:09.16   2:23.34 (1:14.18)                                        
 30 Makkar, Aayush D           7 Tmsuffolk-MR         2:36.95    2:33.80        
                1:11.54   2:33.80 (1:22.26)                                        
 31 Wong, Alexander            7 Tmsuffolk-MR         2:44.95    2:44.55        
 32 Patel, Sochin             10 Tmsuffolk-MR         2:36.06    2:44.81        
                1:19.86   2:44.81 (1:24.95)                                        
 -- MA, Emanuel               10 Express Swimming-MR  1:39.28         DQ        
      Not on back off wall
                  48.45          DQ (52.15)                                        
 -- Klawiter, Max M           10 Tmsuffolk-MR         1:45.95         DQ        
      Delay initiating arm pull
                  49.82          DQ (50.44)                                        
 -- Fisher, Andrew G          10 Tbirds-MR            1:47.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  46.15          DQ (51.57)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                42.99  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Abaza, Anwar              10 Tmsuffolk-MR           43.39      42.41 JO     
  2 Grant, Andrew G           10 Tmsuffolk-MR           43.08      42.42 JO     
  3 Hussein, Amir W           10 Tmsuffolk-MR           45.31      43.90 SILV   
  4 Morelli, Jack H           10 HAA-MR                 46.80      44.41 SILV   
  5 Chan, Curtis               9 QNS-MR                 45.12      44.84 SILV   
  6 Sommerstad, Ryan T         9 Three Village-MR       45.56      45.56 SILV   
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                42.99  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Grant, Andrew G           10 Tmsuffolk-MR           44.16      43.08 qSILV  
  2 Abaza, Anwar              10 Tmsuffolk-MR           44.06      43.39 qSILV  
  3 Chan, Curtis               9 QNS-MR                 45.57      45.12 qSILV  
  4 Hussein, Amir W           10 Tmsuffolk-MR           47.40      45.31 qSILV  
  5 Sommerstad, Ryan T         9 Three Village-MR       44.55      45.56 qSILV  
  6 Morelli, Jack H           10 HAA-MR                 48.07      46.80 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Morelli, Thomas L         10 HAA-MR                 45.53      47.38 SILV   
  8 Montagnino, Dean V        10 BBSC-MR                49.87      47.82 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ma, Kevin                 10 Tmsuffolk-MR           48.06      48.02 SILV   
 10 Beaudry, Jack H           10 SSC-MR                 52.23      49.53        
 11 Gallegos, Jared L          9 Tmsuffolk-MR           50.93      49.66        
 12 Jacuch, Adam               9 Tmsuffolk-MR           46.55      49.87        
 13 Doboli, Alex              10 Tmsuffolk-MR           52.20      50.14        
 14 Skala, Ethan R            10 IA-MR                  50.31      50.26        
 15 Beaudry, Edward M         10 SSC-MR                 56.32      52.70        
 16 Sagiraju, SriSamanyu      10 HAA-MR                 52.67      52.88        
 17 Xu, James D                9 QNS-MR                 52.11      53.30        
 18 Savoretti, Johnnie        10 HAA-MR                 55.05      53.35        
 19 Kohli, Arnav               9 Tmsuffolk-MR           52.90      53.60        
 20 Renda, Ronald             10 BBSC-MR                53.49      53.97        
 21 Ji, Edwin X                9 Tmsuffolk-MR           54.84      55.30        
 22 Trzaskowski, Alex         10 HAA-MR                 52.85      56.76        
 23 Hsu, Kevin                 9 Tmsuffolk-MR           54.05      56.87        
 24 Ghermezian, Mitchel       10 Tmsuffolk-MR           52.95      58.18        
 25 Beaudry, Charlie S         8 SSC-MR               1:06.52    1:01.72        
 26 Wong, Tyler P              9 Tmsuffolk-MR           55.95    1:12.78        
 -- Fisher, Andrew G          10 Tbirds-MR              55.00         DQ        
      No touch
 -- Sivin, Alec                8 Tmsuffolk-MR         1:05.38         DQ        
      False start
 -- Raber, James               7 BBSC-MR              1:12.55         DQ        
      Arms past hipline
 -- Montagnino, Tyler F        7 BBSC-MR              1:26.55         DQ        
      Butterfly kick
 -- Mitchell, Joshua S         8 Tmsuffolk-MR         1:18.95         DQ        
      Arms past hipline
 -- Froehlich, Joseph P        7 Tmsuffolk-MR         1:01.95         DQ        
      Arms past hipline
 -- Smith, Dean C              8 IA-MR                1:00.00         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:29.99  ZQ
              1:33.99  JO
              1:48.39  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Brady, Timothy            10 IA-MR                1:30.42    1:29.89 ZQ     
                  43.07     1:29.89 (46.82)                                        
  2 Grant, Andrew G           10 Tmsuffolk-MR         1:31.53    1:31.75 JO     
                  45.39     1:31.75 (46.36)                                        
  3 Abaza, Anwar              10 Tmsuffolk-MR         1:34.46    1:34.88 SILV   
                  46.45     1:34.88 (48.43)                                        
  4 Tung, Wesley S            10 QNS-MR               1:36.54    1:36.37 SILV   
                  45.47     1:36.37 (50.90)                                        
  5 Hussein, Amir W           10 Tmsuffolk-MR         1:39.01    1:37.34 SILV   
                  47.17     1:37.34 (50.17)                                        
  6 Guiteau, Luc R            10 Tmsuffolk-MR         1:38.38    1:40.52 SILV   
                  48.04     1:40.52 (52.48)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:29.99  ZQ
              1:33.99  JO
              1:48.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Brady, Timothy            10 IA-MR                1:37.11    1:30.42 qJO    
                  43.48     1:30.42 (46.94)                                        
  2 Grant, Andrew G           10 Tmsuffolk-MR         1:37.61    1:31.53 qJO    
                  44.43     1:31.53 (47.10)                                        
  3 Abaza, Anwar              10 Tmsuffolk-MR         1:34.57    1:34.46 qSILV  
                  45.68     1:34.46 (48.78)                                        
  4 Tung, Wesley S            10 QNS-MR               1:44.96    1:36.54 qSILV  
                  45.24     1:36.54 (51.30)                                        
  5 Guiteau, Luc R            10 Tmsuffolk-MR         1:39.40    1:38.38 qSILV  
                  45.55     1:38.38 (52.83)                                        
  6 Hussein, Amir W           10 Tmsuffolk-MR         1:39.87    1:39.01 qSILV  
                  48.28     1:39.01 (50.73)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Morelli, Jack H           10 HAA-MR               1:43.30    1:39.67 SILV   
                  46.52     1:39.67 (53.15)                                        
  8 Morelli, Thomas L         10 HAA-MR               1:43.47    1:44.45 SILV   
                  49.06     1:44.45 (55.39)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Zoccoli, Harrison         10 Tmsuffolk-MR         1:46.59    1:46.87 SILV   
                  50.62     1:46.87 (56.25)                                        
 10 Beaudry, Jack H           10 SSC-MR               1:51.54    1:47.01 SILV   
                  51.03     1:47.01 (55.98)                                        
 11 Chang, Henry               9 Express Swimming-MR    39.90    1:49.96        
                  52.23     1:49.96 (57.73)                                        
 12 Hsu, Kevin                 9 Tmsuffolk-MR         1:53.69    1:52.86        
                  55.60     1:52.86 (57.26)                                        
 13 Hwang, Edward              8 Tmsuffolk-MR         1:58.60    1:55.98        
                  56.09     1:55.98 (59.89)                                        
 14 Pavelka, Matthew           9 QNS-MR                    NT    1:57.97        
                  58.49     1:57.97 (59.48)                                        
 15 Ji, Edwin X                9 Tmsuffolk-MR         1:59.90    1:59.38        
                  56.76   1:59.38 (1:02.62)                                        
 16 Ghermezian, Mitchel       10 Tmsuffolk-MR         2:00.95    2:07.98        
 17 Sivin, Alec                8 Tmsuffolk-MR         2:19.95    2:31.79        
                2:15.55     2:31.79 (16.24)                                        
 -- Wong, Tyler P              9 Tmsuffolk-MR         2:20.39         DQ        
      Arms past hipline
                1:09.25        DQ (1:17.06)                                        
 -- Skala, Ethan R            10 IA-MR                2:06.04         DQ        
      Not towards breast off wall
                  51.27          DQ (55.52)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.69  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Aquilino, Lorenzo A        9 BBSC-MR                36.49      36.08 SILV   
  2 Gallegos, Jared L          9 Tmsuffolk-MR           36.86      36.09 SILV   
  3 Guiteau, Luc R            10 Tmsuffolk-MR           35.28      36.35 SILV   
  4 Grant, Andrew G           10 Tmsuffolk-MR           37.45      37.33 SILV   
  5 Buchanan, Chase C         10 NFS-MR                 38.25      37.62 SILV   
  6 Abaza, Anwar              10 Tmsuffolk-MR           38.11      38.81 SILV   
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.69  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Guiteau, Luc R            10 Tmsuffolk-MR           37.73      35.28 qJO    
  2 Aquilino, Lorenzo A        9 BBSC-MR                36.24      36.49 qSILV  
  3 Gallegos, Jared L          9 Tmsuffolk-MR           38.42      36.86 qSILV  
  4 Grant, Andrew G           10 Tmsuffolk-MR           39.73      37.45 qSILV  
  5 Abaza, Anwar              10 Tmsuffolk-MR           41.33      38.11 qSILV  
  6 Buchanan, Chase C         10 NFS-MR                 37.29      38.25 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Boals, Chase N            10 Three Village-MR       39.15      38.50 SILV   
  8 Gallub, Dylan             10 HAA-MR                 43.00      38.63 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tung, Wesley S            10 QNS-MR                 40.32      39.41 SILV   
 10 Froehlich, Nicholas R     10 Tmsuffolk-MR           39.76      40.09 SILV   
 11 Halls, Ryan A              9 NFS-MR                 43.19      40.54 SILV   
 12 Brown, Lucas K             9 Tmsuffolk-MR           42.90      40.87 SILV   
 13 Montagnino, Dean V        10 BBSC-MR                45.55      40.97 SILV   
 14 Ma, Kevin                 10 Tmsuffolk-MR           41.29      42.02 SILV   
 15 Chang, Henry               9 Express Swimming-MR    49.26      43.08 SILV   
 16 Gallub, Tyler              8 HAA-MR                 46.75      43.52 SILV   
 17 Kohli, Arnav               9 Tmsuffolk-MR           45.84      44.44        
 18 Montagnino, Tyler F        7 BBSC-MR              1:10.55      45.52        
 19 Morelli, Jack H           10 HAA-MR                 49.13      45.86        
 20 Savoretti, Johnnie        10 HAA-MR                 50.17      46.09        
 21 Jacuch, Christopher A      9 Tmsuffolk-MR           45.01      46.14        
 22 Doboli, Alex              10 Tmsuffolk-MR           47.71      47.89        
 23 O'Connell, Ryan K         10 BBSC-MR                39.61      48.77        
 24 Trzaskowski, Alex         10 HAA-MR                 47.61      49.26        
 25 Nguyen, James              9 Tmsuffolk-MR           52.95      52.07        
 26 Viollis, Logan             9 SSC-MR                 47.67      52.08        
 27 Tian, Adam J              10 Express Swimming-MR    55.80      54.67        
 28 Klawiter, Max M           10 Tmsuffolk-MR           52.61      57.17        
 29 Stocki, oli               10 SSC-MR               1:05.00    1:02.66        
 30 Shah, Aryan               10 Express Swimming-MR    55.00    1:09.35        
 31 Smith, Dean C              8 IA-MR                1:00.00    1:09.85        
 32 Wong, Alexander            7 Tmsuffolk-MR         1:10.95    1:35.14        
 -- DeRosalia, Nicholas D     10 SSC-MR                 59.21         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.59  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Aquilino, Lorenzo A        9 BBSC-MR              1:25.75    1:25.47 JO     
                  40.61     1:25.47 (44.86)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.59  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Aquilino, Lorenzo A        9 BBSC-MR              1:22.78    1:25.75 qSILV  
                  40.63     1:25.75 (45.12)                                        
  2 Sommerstad, Ryan T         9 Three Village-MR     1:45.00    1:35.39 qSILV  
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Boals, Chase N            10 Three Village-MR     1:19.63    1:18.86 JO     
                  37.31     1:18.86 (41.55)                                        
  2 Aquilino, Lorenzo A        9 BBSC-MR              1:22.85    1:19.91 JO     
                  37.80     1:19.91 (42.11)                                        
  3 Guiteau, Luc R            10 Tmsuffolk-MR         1:20.32    1:20.01 SILV   
                  36.89     1:20.01 (43.12)                                        
  4 Tung, Wesley S            10 QNS-MR               1:22.75    1:22.65 SILV   
                  38.25     1:22.65 (44.40)                                        
  5 Abaza, Anwar              10 Tmsuffolk-MR         1:23.02    1:22.95 SILV   
                  38.38     1:22.95 (44.57)                                        
  6 Gallegos, Jared L          9 Tmsuffolk-MR         1:23.95    1:24.83 SILV   
                  36.24     1:24.83 (48.59)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Boals, Chase N            10 Three Village-MR     1:25.46    1:19.63 qJO    
                  38.46     1:19.63 (41.17)                                        
  2 Guiteau, Luc R            10 Tmsuffolk-MR         1:21.30    1:20.32 qSILV  
                  36.42     1:20.32 (43.90)                                        
  3 Tung, Wesley S            10 QNS-MR               1:22.30    1:22.75 qSILV  
                  40.55     1:22.75 (42.20)                                        
  4 Aquilino, Lorenzo A        9 BBSC-MR              1:22.05    1:22.85 qSILV  
                  40.06     1:22.85 (42.79)                                        
  5 Abaza, Anwar              10 Tmsuffolk-MR         1:32.17    1:23.02 qSILV  
                  39.47     1:23.02 (43.55)                                        
  6 Gallegos, Jared L          9 Tmsuffolk-MR         1:34.34    1:23.95 qSILV  
                  38.86     1:23.95 (45.09)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Gallub, Dylan             10 HAA-MR               1:27.63    1:24.54 SILV   
                  37.84     1:24.54 (46.70)                                        
  8 Cerniglia, Matthew        10 SSC-MR               1:28.03    1:25.02 SILV   
                  40.58     1:25.02 (44.44)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ma, Kevin                 10 Tmsuffolk-MR         1:30.72    1:25.72 SILV   
                  42.11     1:25.72 (43.61)                                        
 10 Brown, Lucas K             9 Tmsuffolk-MR         1:30.21    1:26.93 SILV   
 11 Grant, Andrew G           10 Tmsuffolk-MR         1:27.42    1:27.03 SILV   
                  43.22     1:27.03 (43.81)                                        
 12 Hussein, Amir W           10 Tmsuffolk-MR         1:43.32    1:28.51 SILV   
                1:28.49      1:28.51 (0.02)                                        
 13 Zoccoli, Harrison         10 Tmsuffolk-MR         1:27.59    1:28.74        
 14 Morelli, Jack H           10 HAA-MR               1:35.44    1:30.69        
                  42.75     1:30.69 (47.94)                                        
 15 Morelli, Thomas L         10 HAA-MR               1:37.18    1:31.85        
                  42.41     1:31.85 (49.44)                                        
 16 Chang, Henry               9 Express Swimming-MR  1:45.75    1:32.13        
                  42.34     1:32.13 (49.79)                                        
 17 Montagnino, Dean V        10 BBSC-MR              1:42.35    1:33.85        
                  42.73     1:33.85 (51.12)                                        
 18 Xu, James D                9 QNS-MR               1:35.72    1:34.11        
 19 Gallub, Tyler              8 HAA-MR               1:51.41    1:34.94        
                  38.99     1:34.94 (55.95)                                        
 20 Jacuch, Adam               9 Tmsuffolk-MR         1:42.90    1:35.13        
                  41.72     1:35.13 (53.41)                                        
 21 Kohli, Arnav               9 Tmsuffolk-MR         1:38.57    1:36.84        
                  43.27     1:36.84 (53.57)                                        
 22 Hwang, Edward              8 Tmsuffolk-MR         1:38.41    1:38.53        
                  44.65     1:38.53 (53.88)                                        
 23 Garcia, Angel J            8 IA-MR                2:00.00    1:38.91        
 24 Jacuch, Christopher A      9 Tmsuffolk-MR         1:41.08    1:39.78        
                  45.98     1:39.78 (53.80)                                        
 25 Renda, Ronald             10 BBSC-MR              1:48.82    1:41.89        
                  47.11     1:41.89 (54.78)                                        
 26 Doboli, Alex              10 Tmsuffolk-MR         1:43.02    1:42.21        
                  50.64     1:42.21 (51.57)                                        
 27 Klawiter, Max M           10 Tmsuffolk-MR         1:39.25    1:42.94        
 28 Nguyen, James              9 Tmsuffolk-MR         1:44.41    1:43.55        
                  51.83     1:43.55 (51.72)                                        
 29 Beaudry, Edward M         10 SSC-MR               1:46.30    1:45.80        
                  49.89     1:45.80 (55.91)                                        
 30 Beaudry, Jack H           10 SSC-MR               1:55.01    1:46.97        
                  54.26     1:46.97 (52.71)                                        
 31 Montagnino, Tyler F        7 BBSC-MR              1:52.55    1:49.84        
 32 Vezzi, James *             8 Tmsuffolk-MR         1:59.58    1:49.86        
                  56.57     1:49.86 (53.29)                                        
 33 Ji, Edwin X                9 Tmsuffolk-MR         1:46.67    1:50.12        
 34 Wong, Tyler P              9 Tmsuffolk-MR         1:49.95    1:53.68        
                  51.59   1:53.68 (1:02.09)                                        
 35 Sivin, Alec                8 Tmsuffolk-MR         2:08.95    2:02.05        
 36 Beaudry, Charlie S         8 SSC-MR               1:55.00    2:02.57        
                1:01.43   2:02.57 (1:01.14)                                        
 -- Chan, Ethan               10 Express Swimming-MR  1:55.24         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  48.22        DQ (1:04.35)                                        
 -- Shah, Aryan               10 Express Swimming-MR  2:15.61         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  59.28        DQ (1:08.02)                                        
 -- MA, Joshua                 8 Express Swimming-MR  2:10.00         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                1:00.89        DQ (1:06.73)                                        
 -- Patel, Sochin             10 Tmsuffolk-MR         2:16.95         DQ        
      Scissors kick - breast
 -- MA, Emanuel               10 Express Swimming-MR  1:42.15         DQ        
      One hand touch - breast
                  44.71          DQ (48.76)                                        
 -- O'Brien, Charlie G         7 Tmsuffolk-MR         1:59.95         DQ        
      Not on back off wall - back
                  16.05        DQ (1:55.09)                                        
 -- Stocki, oli               10 SSC-MR               2:00.00         DQ        
      Scissors kick - breast
 -- Smith, Dean C              8 IA-MR                2:00.00         DQ        
      Scissors kick - fly
                  58.72          DQ (59.42)                                        
 -- Froehlich, Nicholas R     10 Tmsuffolk-MR         1:48.95         DQ        
      Scissors kick - fly
                  42.17          DQ (53.53)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.99  ZQ
                27.89  JO
                30.69  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Matheson, Ryan C          12 Three Village-MR       27.06      26.58 ZQ     
  2 Varrichio, Chris R        12 SSC-MR                 27.31      26.88 ZQ     
  3 Nielsen, Jake             12 HAA-MR                 27.54      27.06 JO     
  4 Leung, Michael            12 QNS-MR                 27.85      27.62 JO     
  5 Londono, Nicholas G       11 Three Village-MR       27.68      27.83 JO     
  6 Vinciguerra, Vincent X    11 Three Village-MR       27.92      28.27 SILV   
B - Final
  7 Shemetov, Daniel B        12 BBSC-MR                27.94      27.09 JO     
  8 Rasquinha, Rohit A        11 Express Swimming-MR    28.57      27.61 JO     
  9 Vavalle, Antonio          12 Three Village-MR       29.00      28.58 SILV   
 10 Giunta, Noah L            11 Three Village-MR       29.40      29.56 SILV   
 11 Park, Samuel              12 Tmsuffolk-MR           28.79      29.57 SILV   
 12 McManus, Matthew G        11 Tmsuffolk-MR           29.40      30.08 SILV   
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.99  ZQ
                27.89  JO
                30.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Matheson, Ryan C          12 Three Village-MR       27.27      27.06 qJO    
  2 Varrichio, Chris R        12 SSC-MR                 26.87      27.31 qJO    
  3 Nielsen, Jake             12 HAA-MR                 26.97      27.54 qJO    
  4 Londono, Nicholas G       11 Three Village-MR       27.70      27.68 qJO    
  5 Leung, Michael            12 QNS-MR                 27.05      27.85 qJO    
  6 Vinciguerra, Vincent X    11 Three Village-MR       27.71      27.92 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Shemetov, Daniel B        12 BBSC-MR                27.85      27.94 qSILV  
  8 Rasquinha, Rohit A        11 Express Swimming-MR    27.72      28.57 qSILV  
  9 Park, Samuel              12 Tmsuffolk-MR           30.10      28.79 qSILV  
 10 Vavalle, Antonio          12 Three Village-MR       28.53      29.00 qSILV  
 11 McManus, Matthew G        11 Tmsuffolk-MR           30.48      29.40 qSILV  
 11 Giunta, Noah L            11 Three Village-MR       29.38      29.40 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Goral, Eren F             12 Three Village-MR       30.42      29.56 SILV   
 14 Freudenberg, Eddie G      12 Three Village-MR       29.13      29.59 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 15 Guiteau, Alexandre C      12 Tmsuffolk-MR           30.73      29.63 SILV   
 16 Su, Sean A                11 QNS-MR                 29.46      29.93 SILV   
 17 Agrawal, Alok             12 Tmsuffolk-MR           30.31      30.07 SILV   
 18 Cuevas, Rico G            12 BBSC-MR                30.97      30.22 SILV   
 19 Sobhy, Mina-Abanoub M     11 BBSC-MR                30.98      30.37 SILV   
 20 Klaric, Zander W          11 Three Village-MR       30.17      30.49 SILV   
 21 Wolgang, Jonathan         12 SSC-MR                 31.92      30.53 SILV   
 22 Miele, Thomas L           11 Three Village-MR       33.06      30.84        
 23 Kayran, Timofey *         11 Three Village-MR       31.13      31.09        
 24 Zheng, Zhimin *           12 Three Village-MR       31.07      31.29        
 25 Gavigan, Owen T           12 Three Village-MR       32.03      31.53        
 26 Holler, John T            11 HAA-MR                 31.82      31.72        
 27 Reynolds, Ian             12 HAA-MR                 31.27      31.76        
 28 Muller, Sean W            12 Three Village-MR       31.47      31.84        
 29 Buono, Thomas J           12 IA-MR                  33.18      31.93        
 30 Cybulski, Ethan A         12 Three Village-MR       33.01      32.11        
 31 Gabinoff, Aaron           11 Tmsuffolk-MR           32.54      32.28        
 32 Carrieri, Nicholas G      12 IA-MR                  31.52      32.30        
 33 Smith, Eddie J            11 IA-MR                  32.68      32.40        
 34 Shenoy, Anish A           11 HAA-MR                 32.90      32.89        
 35 Martin, Gabe C            11 SSC-MR                 32.93      32.90        
 36 Dolinsky, Andrew E        12 Tmsuffolk-MR           32.83      33.71        
 37 Rogowsky, Benjamin N      11 Tmsuffolk-MR           34.05      33.76        
 38 Levet, Gregory            12 Tmsuffolk-MR           32.25      33.99        
 39 German, Daniel N          12 Express Swimming-MR    33.52      34.12        
 40 Luu, Nicholas             11 HAA-MR                 34.91      35.05        
 40 D'Introno, Nicholas D     12 SSC-MR                 38.62      35.05        
 42 Martin, Tim J             11 SSC-MR                 34.03      35.32        
 43 Wolfe, Austin J           11 Tmsuffolk-MR           38.46      35.36        
 44 Lee, Jonathan             11 HAA-MR                 35.34      35.92        
 45 Pocock, Harry J           11 Express Swimming-MR    42.00      35.94        
 46 Dubshinski, Logan         11 HAA-MR                 45.00      36.40        
 47 Choi, Justin              11 SSC-MR                 40.00      36.45        
 48 Papaccio, Vincent T       11 BBSC-MR                35.16      37.15        
 49 Stueckenschneider, Tyler  12 BBSC-MR                43.98      37.47        
 50 Ballerini, Marcus G       12 SSC-MR                 38.74      37.72        
 51 Levine, Isaac E           12 IA-MR                  37.50      38.34        
 52 Napolitano, Joe           11 HAA-MR                 37.26      38.61        
 53 Apat, Joseph R            11 Express Swimming-MR    37.18      38.75        
 54 Sagiraju, Sahi V          12 HAA-MR                 40.13      38.87        
 55 Napolitano, Nick          11 HAA-MR                 33.86      38.88        
 56 McNally, Gavin *          12 Tmsuffolk-MR           42.78      40.58        
 57 Fu, Jansen                11 QNS-MR                    NT      42.61        
 58 Voelker, Timothy O        11 Express Swimming-MR    43.95      43.74        
 -- Prieto, Enrique *         11 Three Village-MR       31.66         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                58.99  ZQ
                59.99  JO
              1:06.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Byrne, Jaden N            12 BBSC-MR                56.69      55.94 ZQ     
                  26.55       55.94 (29.39)                                        
  2 Matheson, Ryan C          12 Three Village-MR       57.90      58.29 ZQ     
                  28.03       58.29 (30.26)                                        
  3 Halls, Sean C             12 NFS-MR                 58.19      58.30 ZQ     
                  27.01       58.30 (31.29)                                        
  4 Shemetov, Daniel B        12 BBSC-MR                59.00      58.97 ZQ     
                  28.56       58.97 (30.41)                                        
  5 Leung, Michael            12 QNS-MR                 59.38    1:00.01 SILV   
                  29.17     1:00.01 (30.84)                                        
  6 Nielsen, Jake             12 HAA-MR                 59.04    1:04.34 SILV   
                  28.22     1:04.34 (36.12)                                        
B - Final
  7 Vinciguerra, Vincent X    11 Three Village-MR     1:00.41    1:00.43 SILV   
                  29.27     1:00.43 (31.16)                                        
  8 Jeong, Eugene             12 QNS-MR                 59.72    1:00.49 SILV   
                  29.16     1:00.49 (31.33)                                        
  9 Londono, Nicholas G       11 Three Village-MR     1:00.41    1:00.84 SILV   
                  29.16     1:00.84 (31.68)                                        
 10 Rasquinha, Rohit A        11 Express Swimming-MR  1:02.72    1:01.87 SILV   
                  29.39     1:01.87 (32.48)                                        
 11 Vavalle, Antonio          12 Three Village-MR     1:01.46    1:02.61 SILV   
                  29.98     1:02.61 (32.63)                                        
 12 Giunta, Noah L            11 Three Village-MR     1:03.39    1:02.81 SILV   
                  30.33     1:02.81 (32.48)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                58.99  ZQ
                59.99  JO
              1:06.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Byrne, Jaden N            12 BBSC-MR                57.43      56.69 qZQ    
                  27.02       56.69 (29.67)                                        
  2 Matheson, Ryan C          12 Three Village-MR       59.46      57.90 qZQ    
                  28.42       57.90 (29.48)                                        
  3 Halls, Sean C             12 NFS-MR                 59.24      58.19 qZQ    
                  26.89       58.19 (31.30)                                        
  4 Shemetov, Daniel B        12 BBSC-MR              1:00.21      59.00 qJO    
                  28.41       59.00 (30.59)                                        
  5 Nielsen, Jake             12 HAA-MR                 59.57      59.04 qJO    
                  27.53       59.04 (31.51)                                        
  6 Leung, Michael            12 QNS-MR                 59.59      59.38 qJO    
                  28.45       59.38 (30.93)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Jeong, Eugene             12 QNS-MR               1:00.18      59.72 qJO    
                  28.52       59.72 (31.20)                                        
  8 Vinciguerra, Vincent X    11 Three Village-MR     1:00.37    1:00.41 qSILV  
                  29.16     1:00.41 (31.25)                                        
  8 Londono, Nicholas G       11 Three Village-MR     1:01.91    1:00.41 qSILV  
                  28.84     1:00.41 (31.57)                                        
 10 Varrichio, Chris R        12 SSC-MR                 59.77    1:00.70 qSILV  
                  28.55     1:00.70 (32.15)                                        
 11 Vavalle, Antonio          12 Three Village-MR     1:01.74    1:01.46 qSILV  
                  29.54     1:01.46 (31.92)                                        
 12 Rasquinha, Rohit A        11 Express Swimming-MR  1:01.10    1:02.72 qSILV  
                  29.33     1:02.72 (33.39)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Giunta, Noah L            11 Three Village-MR     1:03.75    1:03.39 SILV   
                  30.68     1:03.39 (32.71)                                        
 14 Goral, Eren F             12 Three Village-MR     1:05.20    1:03.64 SILV   
                  30.54     1:03.64 (33.10)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Freudenberg, Eddie G      12 Three Village-MR     1:06.46    1:04.58 SILV   
                  30.19     1:04.58 (34.39)                                        
 16 Rasquinha, Ranjan J       11 Express Swimming-MR  1:02.86    1:04.60 SILV   
                  30.42     1:04.60 (34.18)                                        
 17 Park, Samuel              12 Tmsuffolk-MR         1:05.66    1:05.41 SILV   
                  31.18     1:05.41 (34.23)                                        
 18 Brown, Connor K           11 Tmsuffolk-MR         1:07.15    1:05.49 SILV   
                  31.11     1:05.49 (34.38)                                        
 19 Su, Sean A                11 QNS-MR               1:05.51    1:05.91 SILV   
                  31.58     1:05.91 (34.33)                                        
 20 Griffin, Oliver           11 HAA-MR               1:07.82    1:06.20 SILV   
                  30.42     1:06.20 (35.78)                                        
 21 Bibolov, Nick             12 SSC-MR               1:10.12    1:06.21 SILV   
                  32.49     1:06.21 (33.72)                                        
 21 Soto, Dylan               12 HAA-MR               1:10.00    1:06.21 SILV   
                  31.71     1:06.21 (34.50)                                        
 23 Tanner, Jacob D           12 SSC-MR               1:07.80    1:06.63 SILV   
                  30.56     1:06.63 (36.07)                                        
 24 Park, Timothy             11 Tmsuffolk-MR         1:07.38    1:06.68 SILV   
                  32.18     1:06.68 (34.50)                                        
 25 Zheng, Zhimin *           12 Three Village-MR     1:05.84    1:06.92 SILV   
 26 Guiteau, Alexandre C      12 Tmsuffolk-MR         1:07.28    1:07.08        
 27 Muller, Sean W            12 Three Village-MR     1:07.74    1:07.11        
                  31.81     1:07.11 (35.30)                                        
 28 Prieto, Enrique *         11 Three Village-MR     1:08.60    1:07.23        
                  32.01     1:07.23 (35.22)                                        
 29 Dawson, Xavier            12 NFS-MR               1:05.85    1:07.38        
                  31.67     1:07.38 (35.71)                                        
 30 Sobhy, Mina-Abanoub M     11 BBSC-MR              1:11.18    1:07.56        
                  31.45     1:07.56 (36.11)                                        
 31 Kayran, Timofey *         11 Three Village-MR     1:12.20    1:07.87        
                  32.05     1:07.87 (35.82)                                        
 32 Hussein, Yousef W         12 Tmsuffolk-MR         1:06.14    1:07.90        
                  31.94     1:07.90 (35.96)                                        
 33 Stein, Joshua M           12 BBSC-MR              1:09.34    1:08.10        
                  32.56     1:08.10 (35.54)                                        
 34 Holler, John T            11 HAA-MR               1:08.33    1:08.16        
                  32.80     1:08.16 (35.36)                                        
 34 Klaric, Zander W          11 Three Village-MR     1:07.01    1:08.16        
                  32.15     1:08.16 (36.01)                                        
 36 Gabinoff, Aaron           11 Tmsuffolk-MR         1:10.11    1:08.37        
                  33.65     1:08.37 (34.72)                                        
 37 Cairo, Ethan C            11 BBSC-MR              1:12.58    1:08.89        
                  33.46     1:08.89 (35.43)                                        
 38 Akselrod, Adam            12 Express Swimming-MR  1:16.66    1:09.70        
                  33.64     1:09.70 (36.06)                                        
 39 Buono, Thomas J           12 IA-MR                1:17.77    1:09.96        
                  33.41     1:09.96 (36.55)                                        
 40 Albert, Adam *            12 Three Village-MR     1:09.94    1:10.39        
                  33.09     1:10.39 (37.30)                                        
 41 Sloniewsky, Peter A       11 Three Village-MR     1:09.22    1:10.42        
                  33.57     1:10.42 (36.85)                                        
 42 Cybulski, Ethan A         12 Three Village-MR     1:12.04    1:10.54        
                  33.82     1:10.54 (36.72)                                        
 43 Miele, Thomas L           11 Three Village-MR     1:10.37    1:10.56        
                  33.48     1:10.56 (37.08)                                        
 44 Smith, Eddie J            11 IA-MR                1:14.42    1:10.68        
                  34.13     1:10.68 (36.55)                                        
 45 Markowitz, Nicholas       11 HAA-MR               1:12.14    1:10.94        
                  32.82     1:10.94 (38.12)                                        
 46 Dolinsky, Andrew E        12 Tmsuffolk-MR         1:11.14    1:11.47        
 47 Viollis, Michael          12 SSC-MR               1:11.13    1:11.73        
                  33.95     1:11.73 (37.78)                                        
 48 Oganesian, Andre          12 BBSC-MR              1:14.00    1:13.13        
                  34.92     1:13.13 (38.21)                                        
 49 Martin, Gabe C            11 SSC-MR               1:21.03    1:14.07        
                  35.27     1:14.07 (38.80)                                        
 50 German, Daniel N          12 Express Swimming-MR  1:16.76    1:14.25        
                  34.83     1:14.25 (39.42)                                        
 51 Levet, Gregory            12 Tmsuffolk-MR         1:12.59    1:14.50        
                  35.85     1:14.50 (38.65)                                        
 52 Rogowsky, Benjamin N      11 Tmsuffolk-MR         1:15.47    1:14.55        
                  35.48     1:14.55 (39.07)                                        
 53 Dettling, Maverick        12 HAA-MR               1:21.06    1:14.70        
                  35.67     1:14.70 (39.03)                                        
 54 Martin, Tim J             11 SSC-MR               1:14.35    1:15.54        
                  36.15     1:15.54 (39.39)                                        
 55 Lee, Jonathan             11 HAA-MR               1:20.47    1:17.56        
                  36.22     1:17.56 (41.34)                                        
 56 D'Introno, Nicholas D     12 SSC-MR               1:30.71    1:18.85        
                  37.49     1:18.85 (41.36)                                        
 57 Luu, Nicholas             11 HAA-MR               1:25.53    1:19.01        
                  36.11     1:19.01 (42.90)                                        
 58 Pocock, Harry J           11 Express Swimming-MR  1:40.00    1:20.22        
                  37.74     1:20.22 (42.48)                                        
 59 Dubshinski, Logan         11 HAA-MR               1:45.00    1:21.30        
                  38.75     1:21.30 (42.55)                                        
 60 Guerron, Ryan A           11 SSC-MR               1:27.67    1:22.34        
                  39.06     1:22.34 (43.28)                                        
 61 Stueckenschneider, Tyler  12 BBSC-MR              1:38.55    1:22.43        
                  38.55     1:22.43 (43.88)                                        
 62 Wolfe, Austin J           11 Tmsuffolk-MR         1:27.56    1:22.66        
                  39.55     1:22.66 (43.11)                                        
 63 Levine, Isaac E           12 IA-MR                1:24.95    1:25.08        
                  39.06     1:25.08 (46.02)                                        
 64 Napolitano, Nick          11 HAA-MR               1:32.21    1:25.64        
                  38.82     1:25.64 (46.82)                                        
 65 Apat, Joseph R            11 Express Swimming-MR  1:25.06    1:25.80        
                  40.68     1:25.80 (45.12)                                        
 66 McNally, Gavin *          12 Tmsuffolk-MR         1:33.02    1:30.71        
                  41.97     1:30.71 (48.74)                                        
 67 Voelker, Timothy O        11 Express Swimming-MR  1:45.74    1:33.48        
                  44.15     1:33.48 (49.33)                                        
 68 Napolitano, Joe           11 HAA-MR               1:30.03    1:33.70        
                  42.06     1:33.70 (51.64)                                        
 69 Pacholski, Pawel          11 IA-MR                1:45.00    1:39.02        
                  46.25     1:39.02 (52.77)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.39  ZQ
                31.99  JO
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Byrne, Jaden N            12 BBSC-MR                30.52      30.41 ZQ     
  2 Nielsen, Jake             12 HAA-MR                 31.90      31.58 JO     
  3 Jeong, Eugene             12 QNS-MR                 32.65      32.22 SILV   
  4 Shemetov, Daniel B        12 BBSC-MR                32.90      32.58 SILV   
  5 Su, Sean A                11 QNS-MR                 33.91      33.44 SILV   
  6 Matheson, Ryan C          12 Three Village-MR       33.11      33.85 SILV   
B - Final
  7 McManus, Matthew G        11 Tmsuffolk-MR           34.59      32.76 SILV   
  8 Vinciguerra, Vincent X    11 Three Village-MR       34.05      33.91 SILV   
  9 Tanner, Jacob D           12 SSC-MR                 34.67      34.72 SILV   
 10 Sloniewsky, Peter A       11 Three Village-MR       35.67      36.75        
 11 Vavalle, Antonio          12 Three Village-MR       35.55      38.74        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.39  ZQ
                31.99  JO
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Byrne, Jaden N            12 BBSC-MR                29.96      30.52 qZQ    
  2 Nielsen, Jake             12 HAA-MR                 31.64      31.90 qJO    
  3 Jeong, Eugene             12 QNS-MR                 31.05      32.65 qSILV  
  4 Shemetov, Daniel B        12 BBSC-MR                33.10      32.90 qSILV  
  5 Matheson, Ryan C          12 Three Village-MR       34.35      33.11 qSILV  
  6 Su, Sean A                11 QNS-MR                 33.59      33.91 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Vinciguerra, Vincent X    11 Three Village-MR       34.10      34.05 qSILV  
  8 McManus, Matthew G        11 Tmsuffolk-MR           35.10      34.59 qSILV  
  9 Tanner, Jacob D           12 SSC-MR                 35.74      34.67 qSILV  
 10 Goral, Eren F             12 Three Village-MR       36.47      34.94 qSILV  
 11 Vavalle, Antonio          12 Three Village-MR       37.80      35.55 qSILV  
 12 Sloniewsky, Peter A       11 Three Village-MR       37.30      35.67 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Griffin, Oliver           11 HAA-MR                 35.40      35.97 SILV   
 14 Yuk, Bryan *              11 Tmsuffolk-MR           37.60      36.26        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Papaccio, Zachary R       12 BBSC-MR                38.78      36.67        
 16 Park, Samuel              12 Tmsuffolk-MR           36.91      36.80        
 17 Levet, Gregory            12 Tmsuffolk-MR           36.53      36.97        
 18 Albert, Adam *            12 Three Village-MR       38.03      37.17        
 19 Hussein, Yousef W         12 Tmsuffolk-MR           38.27      37.28        
 20 Park, Timothy             11 Tmsuffolk-MR           37.66      37.29        
 21 Aquino-Grimaldi, Lucas    11 Tmsuffolk-MR           37.95      37.32        
 22 Shenoy, Anish A           11 HAA-MR                 38.97      37.38        
 23 Viollis, Michael          12 SSC-MR                 38.25      37.83        
 24 Soto, Dylan               12 HAA-MR                 38.27      37.90        
 24 Gabinoff, Aaron           11 Tmsuffolk-MR           38.07      37.90        
 26 Zheng, Zhimin *           12 Three Village-MR       38.25      37.93        
 27 Muller, Sean W            12 Three Village-MR       35.13      38.05        
 28 Stein, Joshua M           12 BBSC-MR                44.00      38.27        
 29 Agrawal, Alok             12 Tmsuffolk-MR           38.98      38.32        
 30 Buono, Thomas J           12 IA-MR                  38.45      39.15        
 31 Oganesian, Andre          12 BBSC-MR                35.59      39.34        
 32 Dawson, Xavier            12 NFS-MR                 39.08      39.89        
 33 Cybulski, Ethan A         12 Three Village-MR       40.60      40.66        
 34 Martin, Tim J             11 SSC-MR                 40.19      41.04        
 34 Sharma, Arjun             11 Tmsuffolk-MR           40.58      41.04        
 36 Pocock, Harry J           11 Express Swimming-MR    45.00      41.43        
 37 Wolfe, Austin J           11 Tmsuffolk-MR           43.10      41.69        
 38 Martin, Gabe C            11 SSC-MR                 42.80      41.97        
 39 German, Daniel N          12 Express Swimming-MR    42.85      42.05        
 40 Smith, Eddie J            11 IA-MR                  45.00      42.53        
 41 Lee, Jonathan             11 HAA-MR                 41.79      43.42        
 42 Levine, Isaac E           12 IA-MR                  46.39      43.81        
 43 D'Introno, Nicholas D     12 SSC-MR                 44.61      44.62        
 44 Luu, Nicholas             11 HAA-MR                 43.82      44.76        
 45 Apat, Joseph R            11 Express Swimming-MR    45.59      44.95        
 46 Guerron, Ryan A           11 SSC-MR                 47.17      44.97        
 47 Dubshinski, Logan         11 HAA-MR               1:00.00      45.46        
 48 Papaccio, Vincent T       11 BBSC-MR                43.03      45.88        
 49 Napolitano, Nick          11 HAA-MR                 45.66      46.22        
 50 Stueckenschneider, Tyler  12 BBSC-MR                46.28      47.75        
 51 Pacholski, Pawel          11 IA-MR                1:00.00      47.94        
 52 Voelker, Timothy O        11 Express Swimming-MR    50.04      48.01        
 53 Napolitano, Joe           11 HAA-MR                 46.66      48.11        
 54 McNally, Gavin *          12 Tmsuffolk-MR           48.62      48.67        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:06.99  ZQ
              1:08.99  JO
              1:17.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Glaser, Owen M            12 BBSC-MR              1:06.06    1:05.84 ZQ     
                  32.80     1:05.84 (33.04)                                        
  2 Varrichio, Chris R        12 SSC-MR               1:07.81    1:06.69 ZQ     
                  32.56     1:06.69 (34.13)                                        
  3 Shemetov, Daniel B        12 BBSC-MR              1:08.98    1:08.84 JO     
                  33.85     1:08.84 (34.99)                                        
  4 Nielsen, Jake             12 HAA-MR               1:11.45    1:10.31 SILV   
                  33.86     1:10.31 (36.45)                                        
  5 Giunta, Noah L            11 Three Village-MR     1:12.06    1:11.84 SILV   
                  34.52     1:11.84 (37.32)                                        
  6 Su, Sean A                11 QNS-MR               1:11.97    1:12.87 SILV   
                  35.30     1:12.87 (37.57)                                        
B - Final
  7 Muller, Sean W            12 Three Village-MR     1:14.11    1:13.65 SILV   
                  35.31     1:13.65 (38.34)                                        
  8 Guiteau, Alexandre C      12 Tmsuffolk-MR         1:15.45    1:14.53 SILV   
                  36.57     1:14.53 (37.96)                                        
  9 Freudenberg, Eddie G      12 Three Village-MR     1:15.21    1:14.95 SILV   
                  35.84     1:14.95 (39.11)                                        
 10 Vavalle, Antonio          12 Three Village-MR     1:16.16    1:16.27 SILV   
                  37.09     1:16.27 (39.18)                                        
 11 Goral, Eren F             12 Three Village-MR     1:16.14    1:16.51 SILV   
                  36.83     1:16.51 (39.68)                                        
 12 Sloniewsky, Peter A       11 Three Village-MR     1:17.91    1:17.33 SILV   
                  37.80     1:17.33 (39.53)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:06.99  ZQ
              1:08.99  JO
              1:17.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Glaser, Owen M            12 BBSC-MR              1:07.68    1:06.06 qZQ    
                  32.85     1:06.06 (33.21)                                        
  2 Varrichio, Chris R        12 SSC-MR               1:07.34    1:07.81 qJO    
                  32.80     1:07.81 (35.01)                                        
  3 Shemetov, Daniel B        12 BBSC-MR              1:10.30    1:08.98 qJO    
                  34.07     1:08.98 (34.91)                                        
  4 Nielsen, Jake             12 HAA-MR               1:11.00    1:11.45 qSILV  
                  34.59     1:11.45 (36.86)                                        
  5 Su, Sean A                11 QNS-MR               1:11.83    1:11.97 qSILV  
                  35.03     1:11.97 (36.94)                                        
  6 Giunta, Noah L            11 Three Village-MR     1:10.76    1:12.06 qSILV  
                  34.76     1:12.06 (37.30)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Matheson, Ryan C          12 Three Village-MR     1:14.48    1:12.34 qSILV  
                  35.18     1:12.34 (37.16)                                        
  8 Muller, Sean W            12 Three Village-MR     1:15.49    1:14.11 qSILV  
                  36.28     1:14.11 (37.83)                                        
  9 Freudenberg, Eddie G      12 Three Village-MR     1:14.84    1:15.21 qSILV  
                  36.47     1:15.21 (38.74)                                        
 10 Guiteau, Alexandre C      12 Tmsuffolk-MR         1:17.82    1:15.45 qSILV  
                  36.83     1:15.45 (38.62)                                        
 11 Goral, Eren F             12 Three Village-MR     1:17.68    1:16.14 qSILV  
                  37.31     1:16.14 (38.83)                                        
 12 Vavalle, Antonio          12 Three Village-MR     1:20.52    1:16.16 qSILV  
                  37.64     1:16.16 (38.52)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Sloniewsky, Peter A       11 Three Village-MR     1:19.31    1:17.91        
                  37.46     1:17.91 (40.45)                                        
 14 Gavigan, Owen T           12 Three Village-MR     1:17.70    1:18.38        
                  37.91     1:18.38 (40.47)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Aquino-Grimaldi, Lucas    11 Tmsuffolk-MR         1:19.85    1:18.57        
                  38.92     1:18.57 (39.65)                                        
 16 Prieto, Enrique *         11 Three Village-MR          NT    1:18.59        
                  38.31     1:18.59 (40.28)                                        
 17 Park, Timothy             11 Tmsuffolk-MR         1:18.75    1:19.40        
 18 Kayran, Timofey *         11 Three Village-MR     1:21.78    1:19.61        
                  38.32     1:19.61 (41.29)                                        
 19 Albert, Adam *            12 Three Village-MR     1:22.51    1:19.98        
                  38.85     1:19.98 (41.13)                                        
 20 Zheng, Zhimin *           12 Three Village-MR     1:21.33    1:20.45        
                  39.31     1:20.45 (41.14)                                        
 21 Griffin, Oliver           11 HAA-MR               1:17.93    1:21.24        
                  38.53     1:21.24 (42.71)                                        
 21 Agrawal, Alok             12 Tmsuffolk-MR         1:21.81    1:21.24        
                  39.89     1:21.24 (41.35)                                        
 23 Buono, Thomas J           12 IA-MR                1:22.42    1:21.94        
                  40.21     1:21.94 (41.73)                                        
 24 Hussein, Yousef W         12 Tmsuffolk-MR         1:22.41    1:22.51        
 25 Miele, Thomas L           11 Three Village-MR     1:23.49    1:23.67        
                  41.00     1:23.67 (42.67)                                        
 26 Reynolds, Ian             12 HAA-MR               1:23.41    1:23.97        
                  40.43     1:23.97 (43.54)                                        
 27 Tanner, Jacob D           12 SSC-MR               1:19.43    1:24.31        
                  38.43     1:24.31 (45.88)                                        
 28 Rogowsky, Benjamin N      11 Tmsuffolk-MR         1:24.81    1:26.27        
                  41.80     1:26.27 (44.47)                                        
 29 Dettling, Maverick        12 HAA-MR               1:31.74    1:29.62        
                  44.19     1:29.62 (45.43)                                        
 30 Sharma, Arjun             11 Tmsuffolk-MR         1:32.01    1:30.20        
                  43.92     1:30.20 (46.28)                                        
 31 Pocock, Harry J           11 Express Swimming-MR  1:50.00    1:33.48        
                  45.13     1:33.48 (48.35)                                        
 32 Ballerini, Marcus G       12 SSC-MR               1:40.00    1:36.55        
                  46.69     1:36.55 (49.86)                                        
 33 Levine, Isaac E           12 IA-MR                1:36.94    1:36.68        
                  45.79     1:36.68 (50.89)                                        
 34 Napolitano, Joe           11 HAA-MR               1:41.18    1:37.62        
 35 Guerron, Ryan A           11 SSC-MR               1:46.12    1:38.18        
                  46.06     1:38.18 (52.12)                                        
 36 D'Introno, Nicholas D     12 SSC-MR               1:46.41    1:39.48        
                  49.94     1:39.48 (49.54)                                        
 37 Napolitano, Nick          11 HAA-MR               1:43.36    1:40.82        
                  47.87     1:40.82 (52.95)                                        
 38 Voelker, Timothy O        11 Express Swimming-MR  1:44.12    1:45.38        
                  51.25     1:45.38 (54.13)                                        
 -- Park, Samuel              12 Tmsuffolk-MR         1:17.45         DQ        
      Delay initiating turn
                  37.27          DQ (40.25)                                        
 -- Bibolov, Nick             12 SSC-MR               1:18.88         DQ        
      False start
                  37.26          DQ (39.34)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                34.99  ZQ
                36.59  JO
                40.29  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Jeong, Eugene             12 QNS-MR                 33.00      32.63 ZQ     
  2 Glaser, Owen M            12 BBSC-MR                36.22      35.35 JO     
  3 Leung, Michael            12 QNS-MR                 36.44      36.07 JO     
  4 Varrichio, Chris R        12 SSC-MR                 37.11      36.26 JO     
  5 Rasquinha, Ranjan J       11 Express Swimming-MR    37.44      37.48 SILV   
  6 Park, Samuel              12 Tmsuffolk-MR           37.48      37.67 SILV   
B - Final
  7 Shemetov, Daniel B        12 BBSC-MR                37.75      37.32 SILV   
  8 Sobhy, Mina-Abanoub M     11 BBSC-MR                38.66      37.51 SILV   
  9 Griffin, Oliver           11 HAA-MR                 39.50      38.35 SILV   
 10 Dolinsky, Andrew E        12 Tmsuffolk-MR           40.14      39.49 SILV   
 11 McManus, Matthew G        11 Tmsuffolk-MR           40.03      40.01 SILV   
 12 Dettling, Maverick        12 HAA-MR                 40.29      40.22 SILV   
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                34.99  ZQ
                36.59  JO
                40.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jeong, Eugene             12 QNS-MR                 32.74      33.00 qZQ    
  2 Glaser, Owen M            12 BBSC-MR                34.94      36.22 qJO    
  3 Leung, Michael            12 QNS-MR                 34.29      36.44 qJO    
  4 Varrichio, Chris R        12 SSC-MR                 35.65      37.11 qSILV  
  5 Rasquinha, Ranjan J       11 Express Swimming-MR    36.10      37.44 qSILV  
  6 Park, Samuel              12 Tmsuffolk-MR           36.72      37.48 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Shemetov, Daniel B        12 BBSC-MR                38.90      37.75 qSILV  
  8 Papaccio, Zachary R       12 BBSC-MR                38.24      37.92 qSILV  
  9 Sobhy, Mina-Abanoub M     11 BBSC-MR                40.12      38.66 qSILV  
 10 Griffin, Oliver           11 HAA-MR                 38.22      39.50 qSILV  
 11 Wolgang, Jonathan         12 SSC-MR                 39.52      39.72 qSILV  
 12 McManus, Matthew G        11 Tmsuffolk-MR           40.77      40.03 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Dolinsky, Andrew E        12 Tmsuffolk-MR           41.15      40.14 SILV   
 14 Dettling, Maverick        12 HAA-MR                 41.89      40.29 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 15 Yuk, Bryan *              11 Tmsuffolk-MR           39.17      40.39        
 16 Cybulski, Ethan A         12 Three Village-MR       40.79      40.84        
 17 Shenoy, Anish A           11 HAA-MR                 42.77      41.19        
 18 Cuevas, Rico G            12 BBSC-MR                43.86      42.61        
 19 Brown, Connor K           11 Tmsuffolk-MR           43.13      42.79        
 20 Tanner, Jacob D           12 SSC-MR                 42.51      43.26        
 21 German, Daniel N          12 Express Swimming-MR    42.86      44.06        
 22 Papaccio, Vincent T       11 BBSC-MR                41.65      44.33        
 23 Levet, Gregory            12 Tmsuffolk-MR           43.07      44.70        
 24 Carrieri, Nicholas G      12 IA-MR                  42.98      44.80        
 25 Cairo, Ethan C            11 BBSC-MR                43.86      45.21        
 26 Luu, Nicholas             11 HAA-MR                 45.42      45.86        
 27 Sagiraju, Sahi V          12 HAA-MR                 46.07      46.93        
 28 Wolfe, Austin J           11 Tmsuffolk-MR           50.79      47.10        
 29 Sloniewsky, Peter A       11 Three Village-MR       47.21      47.34        
 30 Martin, Gabe C            11 SSC-MR                 49.88      47.61        
 30 Apat, Joseph R            11 Express Swimming-MR    45.75      47.61        
 32 Lee, Jonathan             11 HAA-MR                 48.82      47.73        
 33 Choi, Justin              11 SSC-MR                 55.00      47.88        
 34 Stueckenschneider, Tyler  12 BBSC-MR                50.02      48.60        
 35 Smith, Eddie J            11 IA-MR                  50.61      48.66        
 36 Dubshinski, Logan         11 HAA-MR                 55.00      48.83        
 37 Fu, Jansen                11 QNS-MR                    NT      48.90        
 38 Sharma, Arjun             11 Tmsuffolk-MR           52.15      49.74        
 39 McNally, Gavin *          12 Tmsuffolk-MR         1:00.53      57.09        
 40 Levine, Isaac E           12 IA-MR                  50.18      59.12        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:16.99  ZQ
              1:18.99  JO
              1:26.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Jeong, Eugene             12 QNS-MR               1:09.08    1:09.23 ZQ     
                  33.86     1:09.23 (35.37)                                        
  2 Halls, Sean C             12 NFS-MR               1:18.50    1:16.32 ZQ     
                  36.68     1:16.32 (39.64)                                        
  3 Leung, Michael            12 QNS-MR               1:17.93    1:16.77 ZQ     
                  35.99     1:16.77 (40.78)                                        
  4 Hussein, Yousef W         12 Tmsuffolk-MR         1:19.72    1:18.22 JO     
                  36.48     1:18.22 (41.74)                                        
  5 Papaccio, Zachary R       12 BBSC-MR              1:20.58    1:19.39 SILV   
                  38.51     1:19.39 (40.88)                                        
  6 Rasquinha, Ranjan J       11 Express Swimming-MR  1:20.96    1:19.47 SILV   
                  37.51     1:19.47 (41.96)                                        
B - Final
  7 Rasquinha, Rohit A        11 Express Swimming-MR  1:23.49    1:19.64 SILV   
                  38.19     1:19.64 (41.45)                                        
  8 Kayran, Timofey *         11 Three Village-MR     1:23.65    1:21.05 SILV   
                  39.55     1:21.05 (41.50)                                        
  9 Stein, Joshua M           12 BBSC-MR              1:24.55    1:23.28 SILV   
                  38.17     1:23.28 (45.11)                                        
 10 Yuk, Bryan *              11 Tmsuffolk-MR         1:26.13    1:23.95 SILV   
                  39.71     1:23.95 (44.24)                                        
 11 Sobhy, Mina-Abanoub M     11 BBSC-MR              1:23.77    1:25.05 SILV   
                  39.90     1:25.05 (45.15)                                        
 12 Dolinsky, Andrew E        12 Tmsuffolk-MR         1:25.87    1:25.29 SILV   
                  41.34     1:25.29 (43.95)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:16.99  ZQ
              1:18.99  JO
              1:26.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jeong, Eugene             12 QNS-MR               1:09.24    1:09.08 qZQ    
                  33.80     1:09.08 (35.28)                                        
  2 Leung, Michael            12 QNS-MR               1:15.13    1:17.93 qJO    
                  37.13     1:17.93 (40.80)                                        
  3 Halls, Sean C             12 NFS-MR               1:23.50    1:18.50 qJO    
                  37.86     1:18.50 (40.64)                                        
  4 Hussein, Yousef W         12 Tmsuffolk-MR         1:24.09    1:19.72 qSILV  
                  38.28     1:19.72 (41.44)                                        
  5 Papaccio, Zachary R       12 BBSC-MR              1:19.95    1:20.58 qSILV  
                  39.26     1:20.58 (41.32)                                        
  6 Rasquinha, Ranjan J       11 Express Swimming-MR  1:20.37    1:20.96 qSILV  
                  38.22     1:20.96 (42.74)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Varrichio, Chris R        12 SSC-MR               1:17.34    1:21.19 qSILV  
                  38.80     1:21.19 (42.39)                                        
  8 Rasquinha, Rohit A        11 Express Swimming-MR  1:22.55    1:23.49 qSILV  
                  38.75     1:23.49 (44.74)                                        
  9 Kayran, Timofey *         11 Three Village-MR     1:26.24    1:23.65 qSILV  
                  39.50     1:23.65 (44.15)                                        
 10 Sobhy, Mina-Abanoub M     11 BBSC-MR              1:26.40    1:23.77 qSILV  
                  39.74     1:23.77 (44.03)                                        
 11 Stein, Joshua M           12 BBSC-MR              1:30.40    1:24.55 qSILV  
                  39.34     1:24.55 (45.21)                                        
 12 Dolinsky, Andrew E        12 Tmsuffolk-MR         1:27.43    1:25.87 qSILV  
                  40.77     1:25.87 (45.10)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Yuk, Bryan *              11 Tmsuffolk-MR         1:24.04    1:26.13 SILV   
                  41.15     1:26.13 (44.98)                                        
 14 Giunta, Noah L            11 Three Village-MR     1:27.82    1:26.24 SILV   
                  41.50     1:26.24 (44.74)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 McManus, Matthew G        11 Tmsuffolk-MR         1:25.80    1:26.65        
                  40.45     1:26.65 (46.20)                                        
 16 Holler, John T            11 HAA-MR               1:27.92    1:27.66        
                  41.75     1:27.66 (45.91)                                        
 17 Miele, Thomas L           11 Three Village-MR     1:26.81    1:28.18        
                  41.67     1:28.18 (46.51)                                        
 18 Griffin, Oliver           11 HAA-MR               1:31.95    1:28.71        
                  41.68     1:28.71 (47.03)                                        
 19 Vavalle, Antonio          12 Three Village-MR     1:33.16    1:28.98        
                  43.35     1:28.98 (45.63)                                        
 20 Aquino-Grimaldi, Lucas    11 Tmsuffolk-MR         1:27.30    1:29.18        
                  41.97     1:29.18 (47.21)                                        
 21 Cybulski, Ethan A         12 Three Village-MR     1:29.85    1:29.25        
                  40.61     1:29.25 (48.64)                                        
 22 Prieto, Enrique *         11 Three Village-MR     1:33.78    1:29.26        
                  43.43     1:29.26 (45.83)                                        
 23 Bibolov, Nick             12 SSC-MR               1:33.52    1:29.91        
                  44.75     1:29.91 (45.16)                                        
 24 Shenoy, Anish A           11 HAA-MR               1:30.35    1:29.98        
                  42.53     1:29.98 (47.45)                                        
 25 Dettling, Maverick        12 HAA-MR               1:37.61    1:30.11        
                  42.45     1:30.11 (47.66)                                        
 26 Markowitz, Nicholas       11 HAA-MR               1:30.57    1:30.84        
                  43.93     1:30.84 (46.91)                                        
 27 Freudenberg, Eddie G      12 Three Village-MR     1:32.20    1:30.99        
                  43.60     1:30.99 (47.39)                                        
 28 Agrawal, Alok             12 Tmsuffolk-MR         1:35.13    1:31.37        
                  43.54     1:31.37 (47.83)                                        
 29 Rogowsky, Benjamin N      11 Tmsuffolk-MR         1:38.68    1:31.46        
                  42.98     1:31.46 (48.48)                                        
 30 Papaccio, Vincent T       11 BBSC-MR              1:31.29    1:34.45        
                  45.10     1:34.45 (49.35)                                        
 31 Brown, Connor K           11 Tmsuffolk-MR         1:35.13    1:34.56        
                  45.27     1:34.56 (49.29)                                        
 32 Londono, Nicholas G       11 Three Village-MR          NT    1:35.00        
                  45.19     1:35.00 (49.81)                                        
 33 Gabinoff, Aaron           11 Tmsuffolk-MR         1:34.54    1:35.16        
                  47.47     1:35.16 (47.69)                                        
 34 Dawson, Xavier            12 NFS-MR               1:27.22    1:35.18        
                  43.19     1:35.18 (51.99)                                        
 35 Cairo, Ethan C            11 BBSC-MR              1:42.03    1:35.45        
                  48.61     1:35.45 (46.84)                                        
 36 Akselrod, Adam            12 Express Swimming-MR  1:41.44    1:35.58        
                  47.26     1:35.58 (48.32)                                        
 37 German, Daniel N          12 Express Swimming-MR  1:37.26    1:36.55        
                  44.21     1:36.55 (52.34)                                        
 38 Klaric, Zander W          11 Three Village-MR     1:35.57    1:37.13        
                  45.46     1:37.13 (51.67)                                        
 39 Sloniewsky, Peter A       11 Three Village-MR     1:40.30    1:38.63        
                  48.33     1:38.63 (50.30)                                        
 40 Guiteau, Alexandre C      12 Tmsuffolk-MR         1:37.72    1:40.14        
                  47.88     1:40.14 (52.26)                                        
 41 Apat, Joseph R            11 Express Swimming-MR  1:43.02    1:40.76        
                  48.81     1:40.76 (51.95)                                        
 42 Fu, Jansen                11 QNS-MR                    NT    1:43.63        
                  48.33     1:43.63 (55.30)                                        
 43 Smith, Eddie J            11 IA-MR                1:45.00    1:44.79        
                  51.09     1:44.79 (53.70)                                        
 44 Sharma, Arjun             11 Tmsuffolk-MR         1:47.40    1:48.64        
                  52.44     1:48.64 (56.20)                                        
 45 Stueckenschneider, Tyler  12 BBSC-MR              1:45.55    1:48.69        
                  49.82     1:48.69 (58.87)                                        
 -- McNally, Gavin *          12 Tmsuffolk-MR         2:17.04         DQ        
      Two strokes under water
                1:02.26        DQ (1:06.16)                                        
 -- Guerron, Ryan A           11 SSC-MR               2:16.62         DQ        
      Butterfly kick
                1:01.81        DQ (1:06.18)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.99  JO
                34.69  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Halls, Sean C             12 NFS-MR                 27.98      28.05 ZQ     
  2 Byrne, Jaden N            12 BBSC-MR                29.31      28.07 ZQ     
  3 Rasquinha, Rohit A        11 Express Swimming-MR    30.62      29.33 ZQ     
  4 Rasquinha, Ranjan J       11 Express Swimming-MR    29.90      29.39 ZQ     
  5 Nielsen, Jake             12 HAA-MR                 29.74      29.85 ZQ     
  6 Matheson, Ryan C          12 Three Village-MR       31.34      31.44 SILV   
B - Final
  7 Leung, Michael            12 QNS-MR                 31.61      31.69 SILV   
  8 Shemetov, Daniel B        12 BBSC-MR                32.39      31.89 SILV   
  9 Giunta, Noah L            11 Three Village-MR       31.75      32.14 SILV   
 10 Londono, Nicholas G       11 Three Village-MR       32.36      32.35 SILV   
 11 Kayran, Timofey *         11 Three Village-MR       32.57      32.40 SILV   
 12 Vinciguerra, Vincent X    11 Three Village-MR       32.68      33.09 SILV   
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.99  JO
                34.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Halls, Sean C             12 NFS-MR                 29.13      27.98 qZQ    
  2 Byrne, Jaden N            12 BBSC-MR                28.61      29.31 qZQ    
  3 Nielsen, Jake             12 HAA-MR                 29.79      29.74 qZQ    
  4 Rasquinha, Ranjan J       11 Express Swimming-MR    30.02      29.90 qZQ    
  5 Rasquinha, Rohit A        11 Express Swimming-MR    29.59      30.62 qJO    
  6 Matheson, Ryan C          12 Three Village-MR       32.56      31.34 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Leung, Michael            12 QNS-MR                 31.67      31.61 qSILV  
  8 Giunta, Noah L            11 Three Village-MR       32.07      31.75 qSILV  
  9 Londono, Nicholas G       11 Three Village-MR       32.47      32.36 qSILV  
 10 Shemetov, Daniel B        12 BBSC-MR                32.44      32.39 qSILV  
 11 Kayran, Timofey *         11 Three Village-MR       34.27      32.57 qSILV  
 12 Vinciguerra, Vincent X    11 Three Village-MR       31.78      32.68 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 13 Papaccio, Zachary R       12 BBSC-MR                33.91      32.86 SILV   
 14 Freudenberg, Eddie G      12 Three Village-MR       32.98      32.99 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 15 McManus, Matthew G        11 Tmsuffolk-MR           35.03      33.36 SILV   
 16 Su, Sean A                11 QNS-MR                 33.23      33.40 SILV   
 17 Yuk, Bryan *              11 Tmsuffolk-MR           35.58      33.64 SILV   
 18 Aquino-Grimaldi, Lucas    11 Tmsuffolk-MR           34.80      34.03 SILV   
 19 Goral, Eren F             12 Three Village-MR       34.34      34.06 SILV   
 20 Brown, Connor K           11 Tmsuffolk-MR           35.21      34.34 SILV   
 20 Sobhy, Mina-Abanoub M     11 BBSC-MR                35.48      34.34 SILV   
 22 Klaric, Zander W          11 Three Village-MR       33.54      34.46 SILV   
 23 Bibolov, Nick             12 SSC-MR                 35.02      35.01        
 24 Park, Timothy             11 Tmsuffolk-MR           37.07      35.04        
 25 Park, Samuel              12 Tmsuffolk-MR           33.49      35.16        
 26 Guiteau, Alexandre C      12 Tmsuffolk-MR           38.50      35.27        
 27 Dolinsky, Andrew E        12 Tmsuffolk-MR           35.06      35.31        
 28 Holler, John T            11 HAA-MR                 35.29      35.35        
 29 Agrawal, Alok             12 Tmsuffolk-MR           37.03      35.69        
 30 Tanner, Jacob D           12 SSC-MR                 36.00      35.77        
 31 Shenoy, Anish A           11 HAA-MR                 37.95      36.10        
 32 Zheng, Zhimin *           12 Three Village-MR       38.22      37.07        
 33 Muller, Sean W            12 Three Village-MR       37.17      37.16        
 34 Dettling, Maverick        12 HAA-MR                 36.65      37.48        
 35 Oganesian, Andre          12 BBSC-MR                37.01      37.62        
 36 Cairo, Ethan C            11 BBSC-MR                36.73      37.75        
 37 Markowitz, Nicholas       11 HAA-MR                 40.46      38.17        
 38 Prieto, Enrique *         11 Three Village-MR       36.27      38.18        
 39 Miele, Thomas L           11 Three Village-MR       37.92      38.34        
 40 Buono, Thomas J           12 IA-MR                  38.86      38.54        
 41 Albert, Adam *            12 Three Village-MR       36.58      38.97        
 42 Levet, Gregory            12 Tmsuffolk-MR           37.68      39.26        
 43 Martin, Tim J             11 SSC-MR                 42.53      39.47        
 44 Papaccio, Vincent T       11 BBSC-MR                40.18      39.60        
 44 Akselrod, Adam            12 Express Swimming-MR    41.68      39.60        
 46 Martin, Gabe C            11 SSC-MR                 47.66      40.35        
 47 Viollis, Michael          12 SSC-MR                 36.80      40.37        
 48 Soto, Dylan               12 HAA-MR                 38.98      40.83        
 49 Sharma, Arjun             11 Tmsuffolk-MR           43.88      41.67        
 50 Lee, Jonathan             11 HAA-MR                 45.76      42.12        
 51 Rogowsky, Benjamin N      11 Tmsuffolk-MR           41.71      42.38        
 52 Luu, Nicholas             11 HAA-MR                 43.39      44.43        
 53 Fu, Jansen                11 QNS-MR                    NT      49.76        
 54 Dubshinski, Logan         11 HAA-MR                 57.03      49.86        
 55 Napolitano, Joe           11 HAA-MR                 42.76      50.14        
 56 Levine, Isaac E           12 IA-MR                  50.05      53.27        
 57 Napolitano, Nick          11 HAA-MR                 49.53      54.61        
 58 Voelker, Timothy O        11 Express Swimming-MR    50.00      54.86        
 -- Wolfe, Austin J           11 Tmsuffolk-MR           45.90         DQ        
      Alternating Kick
 -- Pocock, Harry J           11 Express Swimming-MR    45.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Pacholski, Pawel          11 IA-MR                1:00.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- D'Introno, Nicholas D     12 SSC-MR                 51.60         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:07.99  ZQ
              1:10.69  JO
              1:17.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Rasquinha, Rohit A        11 Express Swimming-MR  1:08.07    1:05.77 ZQ     
                  31.02     1:05.77 (34.75)                                        
  2 Glaser, Owen M            12 BBSC-MR              1:07.87    1:06.73 ZQ     
                  32.22     1:06.73 (34.51)                                        
  3 Rasquinha, Ranjan J       11 Express Swimming-MR  1:07.42    1:06.96 ZQ     
                  32.12     1:06.96 (34.84)                                        
  4 Giunta, Noah L            11 Three Village-MR     1:13.53    1:11.35 SILV   
                  33.74     1:11.35 (37.61)                                        
  5 Vinciguerra, Vincent X    11 Three Village-MR     1:15.01    1:14.22 SILV   
                  34.44     1:14.22 (39.78)                                        
  6 Sobhy, Mina-Abanoub M     11 BBSC-MR              1:17.31    1:22.11        
                  38.23     1:22.11 (43.88)                                        
B - Final
  7 Yuk, Bryan *              11 Tmsuffolk-MR         1:18.38    1:16.34 SILV   
                  35.18     1:16.34 (41.16)                                        
  8 Su, Sean A                11 QNS-MR               1:17.62    1:16.65 SILV   
                  34.44     1:16.65 (42.21)                                        
  9 Aquino-Grimaldi, Lucas    11 Tmsuffolk-MR         1:19.70    1:17.10 SILV   
                  35.63     1:17.10 (41.47)                                        
 10 Londono, Nicholas G       11 Three Village-MR     1:21.67    1:20.39        
                  36.35     1:20.39 (44.04)                                        
 11 Holler, John T            11 HAA-MR               1:21.30    1:21.60        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:07.99  ZQ
              1:10.69  JO
              1:17.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rasquinha, Ranjan J       11 Express Swimming-MR  1:08.24    1:07.42 qZQ    
                  31.50     1:07.42 (35.92)                                        
  2 Glaser, Owen M            12 BBSC-MR              1:07.21    1:07.87 qZQ    
                  32.87     1:07.87 (35.00)                                        
  3 Rasquinha, Rohit A        11 Express Swimming-MR  1:06.54    1:08.07 qJO    
                  32.11     1:08.07 (35.96)                                        
  4 Giunta, Noah L            11 Three Village-MR     1:12.04    1:13.53 qSILV  
                  34.83     1:13.53 (38.70)                                        
  5 Vinciguerra, Vincent X    11 Three Village-MR     1:12.85    1:15.01 qSILV  
                  35.35     1:15.01 (39.66)                                        
  6 Papaccio, Zachary R       12 BBSC-MR              1:23.97    1:17.30 qSILV  
                  37.19     1:17.30 (40.11)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Sobhy, Mina-Abanoub M     11 BBSC-MR              1:23.04    1:17.31 qSILV  
                  36.91     1:17.31 (40.40)                                        
  8 Gavigan, Owen T           12 Three Village-MR     1:19.47    1:17.48 qSILV  
                  36.15     1:17.48 (41.33)                                        
  9 Su, Sean A                11 QNS-MR               1:16.48    1:17.62 q      
                  35.97     1:17.62 (41.65)                                        
 10 Yuk, Bryan *              11 Tmsuffolk-MR         1:18.50    1:18.38 q      
                  35.99     1:18.38 (42.39)                                        
 11 Bibolov, Nick             12 SSC-MR               1:20.87    1:19.09 q      
                  36.96     1:19.09 (42.13)                                        
 12 Aquino-Grimaldi, Lucas    11 Tmsuffolk-MR         1:17.86    1:19.70 q      
                  38.00     1:19.70 (41.70)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Holler, John T            11 HAA-MR               1:34.44    1:21.30        
                  36.60     1:21.30 (44.70)                                        
 14 Londono, Nicholas G       11 Three Village-MR     1:17.14    1:21.67        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Brown, Connor K           11 Tmsuffolk-MR         1:26.14    1:22.52        
                  38.25     1:22.52 (44.27)                                        
 16 Cairo, Ethan C            11 BBSC-MR              1:30.23    1:23.04        
                  38.50     1:23.04 (44.54)                                        
 17 Klaric, Zander W          11 Three Village-MR     1:22.12    1:24.12        
                  37.54     1:24.12 (46.58)                                        
 18 Vavalle, Antonio          12 Three Village-MR     1:19.56    1:26.61        
 19 Albert, Adam *            12 Three Village-MR     1:35.05    1:32.53        
                  38.76     1:32.53 (53.77)                                        
 20 Gabinoff, Aaron           11 Tmsuffolk-MR         1:31.45    1:32.57        
                  43.92     1:32.57 (48.65)                                        
 21 Hussein, Yousef W         12 Tmsuffolk-MR         1:26.69    1:34.53        
 22 Martin, Tim J             11 SSC-MR               1:38.57    1:35.75        
                  44.39     1:35.75 (51.36)                                        
 23 Martin, Gabe C            11 SSC-MR               1:56.46    1:41.72        
                  43.27     1:41.72 (58.45)                                        
 24 Ballerini, Marcus G       12 SSC-MR               1:40.00    1:53.51        
                  51.08   1:53.51 (1:02.43)                                        
 -- McManus, Matthew G        11 Tmsuffolk-MR         1:18.95         DQ        
      Alternating Kick
                  35.58          DQ (45.26)                                        
 -- Park, Timothy             11 Tmsuffolk-MR         1:25.72         DQ        
      Alternating Kick
 -- Guerron, Ryan A           11 SSC-MR               2:09.08         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:06.99  ZQ
              1:09.99  JO
              1:17.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Jeong, Eugene             12 QNS-MR               1:05.91    1:05.32 ZQ     
                  32.07     1:05.32 (33.25)                                        
  2 Matheson, Ryan C          12 Three Village-MR     1:08.95    1:07.40 JO     
                  31.03     1:07.40 (36.37)                                        
  3 Leung, Michael            12 QNS-MR               1:09.61    1:08.21 JO     
                  32.23     1:08.21 (35.98)                                        
  4 Nielsen, Jake             12 HAA-MR               1:08.97    1:08.61 JO     
                  31.92     1:08.61 (36.69)                                        
  5 Rasquinha, Rohit A        11 Express Swimming-MR  1:11.65    1:08.99 JO     
                  31.24     1:08.99 (37.75)                                        
  6 Rasquinha, Ranjan J       11 Express Swimming-MR  1:10.77    1:10.37 SILV   
                  32.74     1:10.37 (37.63)                                        
B - Final
  7 Vinciguerra, Vincent X    11 Three Village-MR     1:11.66    1:11.84 SILV   
                  34.47     1:11.84 (37.37)                                        
  8 Park, Timothy             11 Tmsuffolk-MR         1:13.76    1:12.76 SILV   
                  35.71     1:12.76 (37.05)                                        
  9 Goral, Eren F             12 Three Village-MR     1:14.15    1:13.46 SILV   
                  34.08     1:13.46 (39.38)                                        
  9 Freudenberg, Eddie G      12 Three Village-MR     1:14.07    1:13.46 SILV   
                  34.25     1:13.46 (39.21)                                        
 11 Yuk, Bryan *              11 Tmsuffolk-MR         1:14.83    1:16.45 SILV   
                  36.72     1:16.45 (39.73)                                        
 12 Holler, John T            11 HAA-MR               1:15.03    1:16.92 SILV   
                  35.15     1:16.92 (41.77)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:06.99  ZQ
              1:09.99  JO
              1:17.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jeong, Eugene             12 QNS-MR               1:05.68    1:05.91 qZQ    
                  31.47     1:05.91 (34.44)                                        
  2 Matheson, Ryan C          12 Three Village-MR     1:09.10    1:08.95 qJO    
                  33.43     1:08.95 (35.52)                                        
  3 Nielsen, Jake             12 HAA-MR               1:12.39    1:08.97 qJO    
                  31.91     1:08.97 (37.06)                                        
  4 Leung, Michael            12 QNS-MR               1:07.48    1:09.61 qJO    
                  33.35     1:09.61 (36.26)                                        
  5 Rasquinha, Ranjan J       11 Express Swimming-MR  1:12.30    1:10.77 qSILV  
                  32.97     1:10.77 (37.80)                                        
  6 Rasquinha, Rohit A        11 Express Swimming-MR  1:09.88    1:11.65 qSILV  
                  32.75     1:11.65 (38.90)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Vinciguerra, Vincent X    11 Three Village-MR     1:12.89    1:11.66 qSILV  
                  34.66     1:11.66 (37.00)                                        
  8 Park, Timothy             11 Tmsuffolk-MR         1:13.83    1:13.76 qSILV  
                  35.31     1:13.76 (38.45)                                        
  9 Freudenberg, Eddie G      12 Three Village-MR     1:16.05    1:14.07 qSILV  
                  32.63     1:14.07 (41.44)                                        
 10 Goral, Eren F             12 Three Village-MR     1:19.29    1:14.15 qSILV  
                  36.38     1:14.15 (37.77)                                        
 11 Yuk, Bryan *              11 Tmsuffolk-MR         1:14.73    1:14.83 qSILV  
                  36.01     1:14.83 (38.82)                                        
 12 Holler, John T            11 HAA-MR               1:16.55    1:15.03 qSILV  
                  34.64     1:15.03 (40.39)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Muller, Sean W            12 Three Village-MR     1:19.48    1:15.45 SILV   
                  35.87     1:15.45 (39.58)                                        
 14 Cuevas, Rico G            12 BBSC-MR              1:23.39    1:15.97 SILV   
                  36.31     1:15.97 (39.66)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Hussein, Yousef W         12 Tmsuffolk-MR         1:17.47    1:16.01 SILV   
                  36.01     1:16.01 (40.00)                                        
 16 Papaccio, Zachary R       12 BBSC-MR              1:24.99    1:16.09 SILV   
                  37.65     1:16.09 (38.44)                                        
 17 Londono, Nicholas G       11 Three Village-MR     1:16.06    1:16.35 SILV   
                  34.94     1:16.35 (41.41)                                        
 18 Bibolov, Nick             12 SSC-MR               1:20.15    1:16.63 SILV   
                  36.72     1:16.63 (39.91)                                        
 19 Brown, Connor K           11 Tmsuffolk-MR         1:18.84    1:17.23        
                  34.78     1:17.23 (42.45)                                        
 20 Aquino-Grimaldi, Lucas    11 Tmsuffolk-MR         1:18.95    1:17.35        
                  37.17     1:17.35 (40.18)                                        
 21 Dolinsky, Andrew E        12 Tmsuffolk-MR         1:17.85    1:17.39        
                  36.01     1:17.39 (41.38)                                        
 22 Griffin, Oliver           11 HAA-MR               1:18.61    1:17.83        
                  36.60     1:17.83 (41.23)                                        
 23 Klaric, Zander W          11 Three Village-MR     1:18.44    1:18.11        
                  34.03     1:18.11 (44.08)                                        
 24 Carrieri, Nicholas G      12 IA-MR                1:17.89    1:18.29        
                  34.94     1:18.29 (43.35)                                        
 24 Cairo, Ethan C            11 BBSC-MR              1:27.30    1:18.29        
                  37.10     1:18.29 (41.19)                                        
 26 Dettling, Maverick        12 HAA-MR               1:26.24    1:18.52        
                  37.23     1:18.52 (41.29)                                        
 27 Guiteau, Alexandre C      12 Tmsuffolk-MR         1:20.95    1:18.57        
                  37.50     1:18.57 (41.07)                                        
 28 Zheng, Zhimin *           12 Three Village-MR     1:19.69    1:18.68        
                  39.58     1:18.68 (39.10)                                        
 29 Kayran, Timofey *         11 Three Village-MR     1:15.65    1:18.75        
                  36.42     1:18.75 (42.33)                                        
 30 Agrawal, Alok             12 Tmsuffolk-MR         1:20.61    1:19.14        
                  38.37     1:19.14 (40.77)                                        
 31 Shenoy, Anish A           11 HAA-MR               1:23.09    1:19.64        
                  36.86     1:19.64 (42.78)                                        
 32 Prieto, Enrique *         11 Three Village-MR     1:22.53    1:19.92        
                  37.30     1:19.92 (42.62)                                        
 33 Miele, Thomas L           11 Three Village-MR     1:20.46    1:19.96        
                  38.02     1:19.96 (41.94)                                        
 34 Sloniewsky, Peter A       11 Three Village-MR     1:22.13    1:20.94        
                  38.51     1:20.94 (42.43)                                        
 35 Tanner, Jacob D           12 SSC-MR               1:18.83    1:21.25        
                  36.37     1:21.25 (44.88)                                        
 36 Gabinoff, Aaron           11 Tmsuffolk-MR         1:32.73    1:21.82        
                  38.92     1:21.82 (42.90)                                        
 37 Cybulski, Ethan A         12 Three Village-MR     1:23.40    1:22.28        
                  40.12     1:22.28 (42.16)                                        
 38 Albert, Adam *            12 Three Village-MR     1:22.98    1:22.30        
                  37.18     1:22.30 (45.12)                                        
 39 Levet, Gregory            12 Tmsuffolk-MR         1:22.56    1:22.50        
                  40.08     1:22.50 (42.42)                                        
 40 Buono, Thomas J           12 IA-MR                1:25.94    1:23.78        
                  40.28     1:23.78 (43.50)                                        
 41 Reynolds, Ian             12 HAA-MR               1:28.96    1:24.90        
                  40.20     1:24.90 (44.70)                                        
 42 Rogowsky, Benjamin N      11 Tmsuffolk-MR         1:25.55    1:24.98        
                  42.65     1:24.98 (42.33)                                        
 43 Martin, Tim J             11 SSC-MR               1:26.87    1:25.02        
                  39.91     1:25.02 (45.11)                                        
 44 Papaccio, Vincent T       11 BBSC-MR              1:34.81    1:26.23        
                  42.05     1:26.23 (44.18)                                        
 45 Lee, Jonathan             11 HAA-MR               1:30.85    1:28.95        
                  42.37     1:28.95 (46.58)                                        
 46 German, Daniel N          12 Express Swimming-MR  1:30.19    1:29.11        
                  43.21     1:29.11 (45.90)                                        
 47 Sharma, Arjun             11 Tmsuffolk-MR         1:35.31    1:30.92        
                  42.77     1:30.92 (48.15)                                        
 48 Luu, Nicholas             11 HAA-MR               1:33.69    1:31.70        
                  44.06     1:31.70 (47.64)                                        
 49 D'Introno, Nicholas D     12 SSC-MR               1:44.11    1:34.24        
                  45.94     1:34.24 (48.30)                                        
 50 Dubshinski, Logan         11 HAA-MR               1:39.28    1:34.31        
                  16.06   1:34.31 (1:18.25)                                        
 51 Choi, Justin              11 SSC-MR               1:40.00    1:34.76        
                  45.48     1:34.76 (49.28)                                        
 52 Wolfe, Austin J           11 Tmsuffolk-MR         1:54.68    1:34.85        
 53 Apat, Joseph R            11 Express Swimming-MR  1:38.97    1:35.17        
 54 Napolitano, Nick          11 HAA-MR               1:41.32    1:38.55        
                  45.21     1:38.55 (53.34)                                        
 55 Fu, Jansen                11 QNS-MR                    NT    1:38.57        
 56 Guerron, Ryan A           11 SSC-MR               1:51.87    1:44.73        
                  49.92     1:44.73 (54.81)                                        
 -- Stueckenschneider, Tyler  12 BBSC-MR              1:38.10         DQ        
      One hand touch - fly
                  46.98          DQ (47.91)                                        
 -- Pocock, Harry J           11 Express Swimming-MR  1:50.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  42.99          DQ (48.54)                                        
 -- Voelker, Timothy O        11 Express Swimming-MR  1:51.03         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 -- Napolitano, Joe           11 HAA-MR               1:42.51         DQ        
      Scissors kick - breast
                  45.94          DQ (50.30)                                        
 -- Smith, Eddie J            11 IA-MR                1:25.69         DQ        
      One hand touch - fly
                  43.33          DQ (42.77)                                        
 
Boys 10-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shemetov, Daniel B        12 BBSC-MR              2:11.15    2:05.61        
                  28.39     1:00.41 (32.02)     1:33.38 (32.97)     2:05.61 (32.23)
  2 Leung, Michael            12 QNS-MR               2:07.52    2:07.97        
                  29.06     1:01.44 (32.38)     1:34.81 (33.37)     2:07.97 (33.16)
  3 Vinciguerra, Vincent X    11 Three Village-MR     2:13.99    2:12.33        
                  29.53     1:03.04 (33.51)     1:38.03 (34.99)     2:12.33 (34.30)
  4 Rasquinha, Rohit A        11 Express Swimming-MR  2:13.38    2:14.34        
                  29.61     1:03.97 (34.36)     1:39.87 (35.90)     2:14.34 (34.47)
  5 Londono, Nicholas G       11 Three Village-MR     2:16.91    2:17.90        
                  30.14     1:04.34 (34.20)     1:41.11 (36.77)     2:17.90 (36.79)
  6 Bibolov, Nick             12 SSC-MR               2:30.00    2:20.77        
                  31.86     1:07.90 (36.04)     1:44.92 (37.02)     2:20.77 (35.85)
  7 McManus, Matthew G        11 Tmsuffolk-MR         2:33.11    2:22.68        
                  31.49     1:08.13 (36.64)     1:45.90 (37.77)     2:22.68 (36.78)
  8 Park, Samuel              12 Tmsuffolk-MR         2:29.97    2:23.06        
                  32.05     1:08.84 (36.79)     1:45.58 (36.74)     2:23.06 (37.48)
  9 Brown, Connor K           11 Tmsuffolk-MR         2:27.44    2:23.10        
                  32.45     1:10.03 (37.58)     1:48.33 (38.30)     2:23.10 (34.77)
 10 Agrawal, Alok             12 Tmsuffolk-MR         2:33.89    2:23.56        
                  32.26     1:08.90 (36.64)     1:46.19 (37.29)     2:23.56 (37.37)
 11 Prieto, Enrique *         11 Three Village-MR     2:28.08    2:23.74        
                  33.14     1:10.11 (36.97)     1:47.58 (37.47)     2:23.74 (36.16)
 12 Park, Timothy             11 Tmsuffolk-MR         2:27.15    2:24.17        
                  32.47     1:09.84 (37.37)     1:48.39 (38.55)     2:24.17 (35.78)
 13 Goral, Eren F             12 Three Village-MR     2:24.83    2:24.61        
                  32.79     1:10.95 (38.16)     1:50.52 (39.57)     2:24.61 (34.09)
 14 Guiteau, Alexandre C      12 Tmsuffolk-MR         2:34.56    2:24.68        
                  32.23     1:09.02 (36.79)     1:47.38 (38.36)     2:24.68 (37.30)
 15 Aquino-Grimaldi, Lucas    11 Tmsuffolk-MR         2:25.72    2:25.12        
                  33.11     1:10.46 (37.35)     1:49.22 (38.76)     2:25.12 (35.90)
 16 Freudenberg, Eddie G      12 Three Village-MR     2:28.58    2:25.20        
                                1:07.95 ( )     1:47.01 (39.06)     2:25.20 (38.19)
 17 Zheng, Zhimin *           12 Three Village-MR     2:12.00    2:26.31        
                  32.83     1:09.80 (36.97)   2:26.31 (1:16.51)                    
 18 Sloniewsky, Peter A       11 Three Village-MR     2:36.19    2:27.06        
                  33.94     1:11.98 (38.04)     1:50.46 (38.48)     2:27.06 (36.60)
 19 Stein, Joshua M           12 BBSC-MR              2:40.90    2:27.31        
                  32.11     1:09.46 (37.35)     1:49.40 (39.94)     2:27.31 (37.91)
 20 Muller, Sean W            12 Three Village-MR     2:25.00    2:27.49        
                  32.79     1:10.50 (37.71)     1:49.98 (39.48)     2:27.49 (37.51)
 21 Sobhy, Mina-Abanoub M     11 BBSC-MR              2:41.17    2:27.87        
                  33.77     1:11.14 (37.37)     1:52.39 (41.25)     2:27.87 (35.48)
 22 Yuk, Bryan *              11 Tmsuffolk-MR         2:26.48    2:28.08        
                  32.82     1:09.65 (36.83)   2:28.08 (1:18.43)                    
 23 Hussein, Yousef W         12 Tmsuffolk-MR         2:30.00    2:28.12        
                  34.07     1:12.01 (37.94)     1:49.42 (37.41)     2:28.12 (38.70)
 24 Dolinsky, Andrew E        12 Tmsuffolk-MR         2:29.36    2:30.82        
                  34.57     1:12.92 (38.35)   2:30.82 (1:17.90)                    
 25 Cairo, Ethan C            11 BBSC-MR              2:50.52    2:32.16        
 26 Cybulski, Ethan A         12 Three Village-MR          NT    2:32.62        
                  34.53     1:13.75 (39.22)     1:53.97 (40.22)     2:32.62 (38.65)
 27 Kayran, Timofey *         11 Three Village-MR     3:13.31    2:33.89        
                  33.70     1:12.43 (38.73)     1:54.08 (41.65)     2:33.89 (39.81)
 28 Zoccoli, Harrison         10 Tmsuffolk-MR         2:45.95    2:34.19        
                  35.04     1:14.13 (39.09)   2:34.19 (1:20.06)                    
 29 Soto, Dylan               12 HAA-MR               2:47.68    2:34.30        
                  32.31     1:11.59 (39.28)     1:54.10 (42.51)     2:34.30 (40.20)
 30 Gabinoff, Aaron           11 Tmsuffolk-MR         2:33.26    2:34.72        
                  34.65     1:14.54 (39.89)     1:56.17 (41.63)     2:34.72 (38.55)
 31 Rogowsky, Benjamin N      11 Tmsuffolk-MR         2:45.83    2:38.30        
                  36.31     1:16.14 (39.83)     1:58.01 (41.87)     2:38.30 (40.29)
 32 Guiteau, Luc R            10 Tmsuffolk-MR         2:37.21    2:40.15        
                  35.53     1:16.09 (40.56)     1:59.67 (43.58)     2:40.15 (40.48)
 33 Levet, Gregory            12 Tmsuffolk-MR         2:55.95    2:40.99        
                  37.26     1:20.04 (42.78)     2:02.35 (42.31)     2:40.99 (38.64)
 34 Cerniglia, Matthew        10 SSC-MR               2:58.06    2:41.41        
                  36.46     1:18.80 (42.34)     2:01.38 (42.58)     2:41.41 (40.03)
 35 Markowitz, Nicholas       11 HAA-MR               2:51.90    2:41.63        
                  34.20     1:15.23 (41.03)     1:59.27 (44.04)     2:41.63 (42.36)
 36 Abaza, Anwar              10 Tmsuffolk-MR         2:48.90    2:41.90        
                  35.50     1:17.27 (41.77)     2:00.96 (43.69)     2:41.90 (40.94)
 37 Martin, Tim J             11 SSC-MR               2:41.54    2:43.84        
                  37.97     1:20.69 (42.72)     2:02.68 (41.99)     2:43.84 (41.16)
 38 Dettling, Maverick        12 HAA-MR               3:05.83    2:46.89        
                  36.12     1:19.93 (43.81)     1:59.06 (39.13)     2:46.89 (47.83)
 39 Lee, Jonathan             11 HAA-MR               2:54.71    2:48.14        
                  35.48     1:18.20 (42.72)     2:03.72 (45.52)     2:48.14 (44.42)
 40 Grant, Andrew G           10 Tmsuffolk-MR         3:03.90    2:48.85        
                  37.67     1:22.04 (44.37)     2:07.62 (45.58)     2:48.85 (41.23)
 41 Sharma, Arjun             11 Tmsuffolk-MR         3:05.90    2:52.66        
                  38.94     1:24.13 (45.19)     2:09.85 (45.72)     2:52.66 (42.81)
 42 Morelli, Jack H           10 HAA-MR               3:26.64    2:56.39        
                  40.34     1:26.10 (45.76)     2:13.76 (47.66)     2:56.39 (42.63)
 43 Hussein, Amir W           10 Tmsuffolk-MR         3:06.95    2:56.79        
                  40.72     1:26.78 (46.06)     2:12.19 (45.41)     2:56.79 (44.60)
 44 Trzaskowski, Alex         10 HAA-MR               3:15.00    2:57.76        
                  37.46     1:24.40 (46.94)     2:13.54 (49.14)     2:57.76 (44.22)
 45 Luu, Nicholas             11 HAA-MR               2:52.02    2:58.77        
                  35.84     1:20.66 (44.82)     2:10.04 (49.38)     2:58.77 (48.73)
 46 Wolfe, Austin J           11 Tmsuffolk-MR         3:09.01    2:58.84        
                  37.89     1:24.04 (46.15)     2:13.67 (49.63)     2:58.84 (45.17)
 47 Montagnino, Dean V        10 BBSC-MR              2:55.55    3:00.70        
                  38.10     1:23.56 (45.46)   3:00.70 (1:37.14)                    
 48 D'Introno, Nicholas D     12 SSC-MR               3:10.00    3:03.76        
                  40.66     1:27.06 (46.40)   3:03.76 (1:36.70)                    
 49 Doboli, Alex              10 Tmsuffolk-MR         3:14.26    3:09.11        
                  42.72     1:32.44 (49.72)     2:22.12 (49.68)     3:09.11 (46.99)
 50 Savoretti, Johnnie        10 HAA-MR               3:41.91    3:09.18        
                  41.95     1:31.13 (49.18)   3:09.18 (1:38.05)                    
 
Boys 10-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Matheson, Ryan C          12 Three Village-MR     2:48.04    2:27.87        
                  32.93     1:12.05 (39.12)     1:57.39 (45.34)     2:27.87 (30.48)
  2 Varrichio, Chris R        12 SSC-MR               2:28.00    2:28.52        
                  33.02     1:10.85 (37.83)     1:55.38 (44.53)     2:28.52 (33.14)
  3 Rasquinha, Ranjan J       11 Express Swimming-MR  2:31.85    2:30.30        
                  31.61     1:11.64 (40.03)     1:56.11 (44.47)     2:30.30 (34.19)
  4 Giunta, Noah L            11 Three Village-MR     2:35.11    2:36.87        
                  34.08     1:11.45 (37.37)     2:00.72 (49.27)     2:36.87 (36.15)
  5 Brady, Timothy            10 IA-MR                3:10.00    2:44.99        
                  35.09     1:19.20 (44.11)     2:09.52 (50.32)     2:44.99 (35.47)
  6 Carrieri, Nicholas G      12 IA-MR                3:10.00    2:45.23        
                  38.55     1:16.05 (37.50)     2:08.88 (52.83)     2:45.23 (36.35)
  7 Gavigan, Owen T           12 Three Village-MR     2:53.70    2:49.30        
                  35.54     1:17.45 (41.91)     2:11.99 (54.54)     2:49.30 (37.31)
  8 Griffin, Oliver           11 HAA-MR               3:39.19    2:54.38        
                  37.23     1:23.45 (46.22)     2:15.20 (51.75)     2:54.38 (39.18)
  9 Klaric, Zander W          11 Three Village-MR     2:52.58    2:55.07        
                  36.71     1:20.13 (43.42)     2:15.89 (55.76)     2:55.07 (39.18)
 10 Albert, Adam *            12 Three Village-MR     2:58.98    3:00.49        
                  38.19     1:27.19 (49.00)     2:23.36 (56.17)     3:00.49 (37.13)
 11 Boals, Chase N            10 Three Village-MR          NT    3:05.48        
                  45.23     1:31.45 (46.22)     2:26.14 (54.69)     3:05.48 (39.34)
 12 Apat, Joseph R            11 Express Swimming-MR  3:27.98    3:24.60        
                  50.70     1:39.86 (49.16)   3:24.60 (1:44.74)                    
 -- Guerron, Ryan A           11 SSC-MR               3:45.00         DQ        
                  51.35        DQ (2:55.63)                                        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.69  ZQ
                24.79  JO
                26.79  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Karpf, Dylan              14 HAA-MR                 24.25      23.66 ZQ     
  2 Nielsen, Jordan           14 HAA-MR                 24.09      24.00 ZQ     
  3 Chan, Matthew             14 QNS-MR                 24.84      24.49 ZQ     
  4 McLaughlin, Joseph W      14 BBSC-MR                24.74      25.09 SILV   
  5 Chia, Derrick             13 NCAC-MR                25.15      25.10 SILV   
  6 Zahn, Danny               14 Tmsuffolk-MR           26.16      26.27 SILV   
B - Final
  7 Wu, Kevin                 13 Tmsuffolk-MR           26.89      26.31 SILV   
  8 Leuly, Shane C            14 IA-MR                  26.42      26.44 SILV   
  9 Wan, Osmond T             13 QNS-MR                 26.30      26.48 SILV   
 10 Yuk, William              13 Tmsuffolk-MR           26.59      26.53 SILV   
 11 Quiceno, Sebastian A      14 SSC-MR                 26.28      26.65 SILV   
 12 Engel, Ryan               14 IA-MR                  26.98      26.80        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.69  ZQ
                24.79  JO
                26.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nielsen, Jordan           14 HAA-MR                 24.07      24.09 qZQ    
  2 Karpf, Dylan              14 HAA-MR                 23.13      24.25 qZQ    
  3 McLaughlin, Joseph W      14 BBSC-MR                26.01      24.74 qJO    
  4 Chan, Matthew             14 QNS-MR                 25.63      24.84 qSILV  
  5 Chia, Derrick             13 NCAC-MR                24.78      25.15 qSILV  
  6 Zahn, Danny               14 Tmsuffolk-MR           25.11      26.16 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  7 Quiceno, Sebastian A      14 SSC-MR                 27.19      26.28 qSILV  
  8 Wan, Osmond T             13 QNS-MR                 26.14      26.30 qSILV  
  9 Leuly, Shane C            14 IA-MR                  26.41      26.42 qSILV  
 10 Musheyev, Iliya           13 QNS-MR                 26.87      26.53 qSILV  
 11 Yuk, William              13 Tmsuffolk-MR           26.22      26.59 qSILV  
 12 Reino, Vincent M          13 HAA-MR                 26.64      26.89 q      
 12 Wu, Kevin                 13 Tmsuffolk-MR           26.49      26.89 q      
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 14 Engel, Ryan               14 IA-MR                  27.23      26.98        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Fehrenbach, Robby         13 HAA-MR                 28.24      26.99        
 16 Lee, Joshua S             14 BBSC-MR                27.52      27.00        
 17 Murugaverl, Aadhithan R   13 Express Swimming-MR    27.32      27.05        
 18 Caraher, Colin J          13 IA-MR                  27.32      27.15        
 19 Muller, Shane G           14 Three Village-MR       27.58      27.33        
 20 Veit, Brian J             13 Three Village-MR       27.54      27.65        
 21 Giardinelli, Matthew T    13 Express Swimming-MR    27.42      27.71        
 22 Cody, Christopher M       13 IA-MR                  28.46      27.81        
 23 Hsu, Leo                  14 HAA-MR                 27.50      27.96        
 24 Pilewski, Joseph A        13 HAA-MR                 29.49      27.99        
 25 Neuf, Austin              13 Tmsuffolk-MR           29.33      28.00        
 26 Welling, Joe J            14 Tmsuffolk-MR           28.90      28.05        
 27 Liebowitz, Eli M          13 Tbirds-MR              28.84      28.06        
 28 Sargeant, Zaire           14 QNS-MR                 33.50      28.24        
 29 Kubik, Declan S           13 Three Village-MR       29.23      28.42        
 30 Prinzivalli, Peter J      13 Tmsuffolk-MR           28.09      28.54        
 30 Suau, Anthony M           13 Express Swimming-MR    28.64      28.54        
 32 Iorio, Jack T             13 Tmsuffolk-MR           28.69      28.77        
 33 Mastrocinque, Rudy        13 Tmsuffolk-MR           28.72      29.00        
 34 Cellamare, Dylan          13 Tmsuffolk-MR           29.80      29.11        
 35 LiBASSI, Connor T         13 Express Swimming-MR    27.51      29.21        
 36 Nguyen, Patrick           13 Tmsuffolk-MR           31.07      29.51        
 37 O'Rourke, Shane           14 SSC-MR                 29.55      29.60        
 38 Schroeder, Michael        13 HAA-MR                 31.12      29.93        
 39 Napolitano, Sean          13 HAA-MR                 30.48      30.05        
 40 Mooney, Brandon           14 HAA-MR                 31.18      30.18        
 41 McCarthy, Jack T          14 Express Swimming-MR    31.03      30.39        
 42 Collett, Connor D         13 HAA-MR                 33.39      30.59        
 43 Sullivan, Sean T          13 Tmsuffolk-MR           31.37      31.04        
 44 Kaufer, Evan A            13 IA-MR                  30.07      31.15        
 45 Tsiabasis, Yanni          13 HAA-MR                 32.24      31.16        
 46 Trzaskowski, Michael      13 HAA-MR                 32.08      31.39        
 47 Belli-McCue, Jalin        13 HAA-MR                 32.65      31.75        
 48 Walter, Matthew           13 Express Swimming-MR    32.79      33.50        
 49 Tellis, Daniel A          14 Express Swimming-MR    35.48      34.32        
 50 Greene, Raymond V         14 SSC-MR                 35.65      34.42        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO
                53.99  ZQ
                59.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Markowitz, Hunter N       14 HAA-MR                 53.38      51.80 JO     
                  25.13       51.80 (26.67)                                        
  2 Karpf, Dylan              14 HAA-MR                 53.64      52.47 JO     
                  25.11       52.47 (27.36)                                        
  3 Nielsen, Jordan           14 HAA-MR                 53.51      52.93 JO     
                  24.97       52.93 (27.96)                                        
  4 Wu, Kevin                 13 Tmsuffolk-MR           58.38      57.26 SILV   
                  27.60       57.26 (29.66)                                        
  5 Quiceno, Sebastian A      14 SSC-MR                 58.62      57.46 SILV   
                  27.48       57.46 (29.98)                                        
  6 Zahn, Danny               14 Tmsuffolk-MR           58.14      57.70 SILV   
                  27.40       57.70 (30.30)                                        
B - Final
  7 Leuly, Shane C            14 IA-MR                  59.22      58.39 SILV   
                  27.77       58.39 (30.62)                                        
  8 Zeng, Danny S             13 Three Village-MR       58.87      58.57 SILV   
                  28.34       58.57 (30.23)                                        
  9 Veit, Brian J             13 Three Village-MR       59.25      58.84 SILV   
                  28.64       58.84 (30.20)                                        
 10 Valle, Matthew J          14 BBSC-MR                59.60      59.29 SILV   
                  28.10       59.29 (31.19)                                        
 11 Prinzivalli, Peter J      13 Tmsuffolk-MR         1:00.19      59.74        
                  28.89       59.74 (30.85)                                        
 12 Hsu, Leo                  14 HAA-MR                 59.98    1:00.92        
                  29.46     1:00.92 (31.46)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO
                53.99  ZQ
                59.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Markowitz, Hunter N       14 HAA-MR                 52.31      53.38 qJO    
                  25.62       53.38 (27.76)                                        
  2 Nielsen, Jordan           14 HAA-MR                 53.33      53.51 qJO    
                  25.40       53.51 (28.11)                                        
  3 Karpf, Dylan              14 HAA-MR                 52.00      53.64 qJO    
                  25.49       53.64 (28.15)                                        
  4 Chan, Matthew             14 QNS-MR                 55.85      55.13 qSILV  
                  25.89       55.13 (29.24)                                        
  5 McLaughlin, Joseph W      14 BBSC-MR                55.46      56.13 qSILV  
                  27.04       56.13 (29.09)                                        
  6 Davis, Avery J            14 SSC-MR                 58.21      56.92 qSILV  
                  27.04       56.92 (29.88)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Zahn, Danny               14 Tmsuffolk-MR           55.62      58.14 qSILV  
                  27.36       58.14 (30.78)                                        
  8 Wu, Kevin                 13 Tmsuffolk-MR           57.75      58.38 qSILV  
                  28.08       58.38 (30.30)                                        
  9 Quiceno, Sebastian A      14 SSC-MR                 59.60      58.62 qSILV  
                  28.02       58.62 (30.60)                                        
 10 Zeng, Danny S             13 Three Village-MR       58.87      58.87 qSILV  
                  27.90       58.87 (30.97)                                        
 11 Leuly, Shane C            14 IA-MR                     NT      59.22 qSILV  
                  27.84       59.22 (31.38)                                        
 12 Veit, Brian J             13 Three Village-MR       58.90      59.25 qSILV  
                  28.76       59.25 (30.49)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Valle, Matthew J          14 BBSC-MR              1:01.07      59.60        
                  28.67       59.60 (30.93)                                        
 14 Chen, Darian              13 QNS-MR                 57.75      59.62        
                  28.53       59.62 (31.09)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Wang, Eric                13 Three Village-MR     1:00.26      59.87        
                  28.05       59.87 (31.82)                                        
 16 Musheyev, Iliya           13 QNS-MR                 59.01      59.93        
 17 Hsu, Leo                  14 HAA-MR                 59.86      59.98        
                  29.13       59.98 (30.85)                                        
 18 Prinzivalli, Peter J      13 Tmsuffolk-MR         1:00.12    1:00.19        
                  29.28     1:00.19 (30.91)                                        
 19 Cody, Christopher M       13 IA-MR                1:01.23    1:00.28        
                  28.90     1:00.28 (31.38)                                        
 20 Barragato, Philip N       13 Tmsuffolk-MR         1:00.87    1:00.51        
                  28.92     1:00.51 (31.59)                                        
 21 Muller, Shane G           14 Three Village-MR     1:01.11    1:00.53        
                  29.07     1:00.53 (31.46)                                        
 22 Kingsley, Austin M        13 IA-MR                1:01.29    1:00.69        
                  28.82     1:00.69 (31.87)                                        
 23 Lee, Joshua S             14 BBSC-MR              1:00.12    1:00.76        
                  29.33     1:00.76 (31.43)                                        
 24 Fehrenbach, Robby         13 HAA-MR               1:03.62    1:01.04        
                  28.75     1:01.04 (32.29)                                        
 25 Pilewski, Joseph A        13 HAA-MR               1:01.27    1:01.19        
                  29.97     1:01.19 (31.22)                                        
 26 Iorio, Jack T             13 Tmsuffolk-MR         1:02.01    1:01.38        
                  29.24     1:01.38 (32.14)                                        
 27 Murugaverl, Aadhithan R   13 Express Swimming-MR  1:01.55    1:01.79        
                  29.57     1:01.79 (32.22)                                        
 28 Neuf, Austin              13 Tmsuffolk-MR         1:04.73    1:02.08        
                  29.62     1:02.08 (32.46)                                        
 29 Welling, Joe J            14 Tmsuffolk-MR         1:03.59    1:02.22        
                  29.16     1:02.22 (33.06)                                        
 30 Tung, Nicholas E          13 QNS-MR               1:04.06    1:02.98        
                  29.89     1:02.98 (33.09)                                        
 31 Reino, Vincent M          13 HAA-MR               1:00.05    1:03.18        
                  29.53     1:03.18 (33.65)                                        
 32 LiBASSI, Connor T         13 Express Swimming-MR  1:01.16    1:03.52        
                  30.24     1:03.52 (33.28)                                        
 33 Cellamare, Dylan          13 Tmsuffolk-MR         1:03.67    1:04.04        
                  30.87     1:04.04 (33.17)                                        
 34 Dougherty, Robert         13 HAA-MR               1:00.73    1:04.39        
                  31.08     1:04.39 (33.31)                                        
 35 Mastrocinque, Rudy        13 Tmsuffolk-MR         1:03.27    1:04.48        
                  30.48     1:04.48 (34.00)                                        
 36 Legendre, Malik E         13 NFS-MR               1:06.01    1:05.12        
                  31.27     1:05.12 (33.85)                                        
 37 Nguyen, Patrick           13 Tmsuffolk-MR         1:06.17    1:05.22        
                  31.35     1:05.22 (33.87)                                        
 38 Kaufer, Evan A            13 IA-MR                1:07.79    1:05.44        
                  31.47     1:05.44 (33.97)                                        
 39 Schroeder, Michael        13 HAA-MR               1:08.21    1:05.55        
                  31.25     1:05.55 (34.30)                                        
 40 Kim, Ryan                 14 Tbirds-MR            1:05.57    1:05.66        
                  30.82     1:05.66 (34.84)                                        
 41 Sullivan, Sean T          13 Tmsuffolk-MR         1:10.32    1:06.52        
                  32.69     1:06.52 (33.83)                                        
 42 Napolitano, Sean          13 HAA-MR               1:06.27    1:07.14        
                  31.41     1:07.14 (35.73)                                        
 43 Mooney, Brandon           14 HAA-MR               1:11.29    1:07.77        
                  32.21     1:07.77 (35.56)                                        
 44 Collett, Connor D         13 HAA-MR               1:17.76    1:10.27        
                  33.25     1:10.27 (37.02)                                        
 45 Tsiabasis, Yanni          13 HAA-MR               1:10.52    1:10.46        
                  33.56     1:10.46 (36.90)                                        
 46 Lind, Ben G               14 SSC-MR               1:18.44    1:10.67        
                  32.93     1:10.67 (37.74)                                        
 47 Donatelli, Jaden N        13 BBSC-MR              1:07.81    1:10.79        
                  32.97     1:10.79 (37.82)                                        
 48 Trzaskowski, Michael      13 HAA-MR               1:14.28    1:15.46        
                  36.12     1:15.46 (39.34)                                        
 49 Greene, Raymond V         14 SSC-MR               1:18.33    1:16.80        
                  36.07     1:16.80 (40.73)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:58.49  JO
              1:58.49  ZQ
              2:14.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Madden, Sean M            13 QNS-MR               1:58.42    1:56.93 JO     
                  26.39       55.79 (29.40)     1:26.34 (30.55)     1:56.93 (30.59)
  2 Chan, Matthew             14 QNS-MR               2:04.46    2:02.29 SILV   
                  27.51       58.19 (30.68)     1:30.06 (31.87)     2:02.29 (32.23)
  3 Wu, Kevin                 13 Tmsuffolk-MR         2:05.77    2:02.37 SILV   
                  27.87       58.94 (31.07)     1:30.75 (31.81)     2:02.37 (31.62)
  4 Nielsen, Jordan           14 HAA-MR               1:58.74    2:05.97 SILV   
                  27.24       59.12 (31.88)     1:33.30 (34.18)     2:05.97 (32.67)
  5 Yuk, William              13 Tmsuffolk-MR         2:06.77    2:05.99 SILV   
                  27.73       58.94 (31.21)     1:32.23 (33.29)     2:05.99 (33.76)
  6 Veit, Brian J             13 Three Village-MR     2:06.10    2:07.29 SILV   
                  29.05     1:00.62 (31.57)     1:34.06 (33.44)     2:07.29 (33.23)
B - Final
  7 Zahn, Danny               14 Tmsuffolk-MR         2:10.58    2:04.73 SILV   
                  27.80       59.49 (31.69)     1:31.68 (32.19)     2:04.73 (33.05)
  8 Quiceno, Sebastian A      14 SSC-MR               2:07.86    2:05.12 SILV   
                  28.31       59.21 (30.90)     1:32.24 (33.03)     2:05.12 (32.88)
  9 Engel, Ryan               14 IA-MR                2:10.28    2:05.14 SILV   
                  27.63       59.48 (31.85)     1:32.91 (33.43)     2:05.14 (32.23)
 10 Prinzivalli, Peter J      13 Tmsuffolk-MR         2:08.19    2:05.36 SILV   
                  29.25     1:00.76 (31.51)     1:33.18 (32.42)     2:05.36 (32.18)
 11 Pilewski, Joseph A        13 HAA-MR               2:08.25    2:07.60 SILV   
                  29.73     1:01.51 (31.78)     1:34.87 (33.36)     2:07.60 (32.73)
 12 Lee, Joshua S             14 BBSC-MR              2:09.52    2:08.29 SILV   
                  29.10     1:01.50 (32.40)     1:35.01 (33.51)     2:08.29 (33.28)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:58.49  JO
              1:58.49  ZQ
              2:14.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Madden, Sean M            13 QNS-MR               1:56.64    1:58.42 qJO    
                  26.93       56.63 (29.70)     1:27.83 (31.20)     1:58.42 (30.59)
  2 Nielsen, Jordan           14 HAA-MR               2:00.05    1:58.74 qSILV  
                  26.97       56.41 (29.44)     1:27.31 (30.90)     1:58.74 (31.43)
  3 Chan, Matthew             14 QNS-MR               2:05.51    2:04.46 qSILV  
                  27.86       59.73 (31.87)     1:31.06 (31.33)     2:04.46 (33.40)
  4 Wu, Kevin                 13 Tmsuffolk-MR         2:04.45    2:05.77 qSILV  
                  28.67     1:00.73 (32.06)     1:33.67 (32.94)     2:05.77 (32.10)
  5 Veit, Brian J             13 Three Village-MR     2:06.08    2:06.10 qSILV  
                  28.97     1:00.68 (31.71)     1:33.71 (33.03)     2:06.10 (32.39)
  6 Yuk, William              13 Tmsuffolk-MR         2:03.61    2:06.77 qSILV  
                  28.27     1:00.41 (32.14)     1:33.70 (33.29)     2:06.77 (33.07)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Chiarella, Richie J       13 Three Village-MR     2:05.96    2:07.84 qSILV  
                  29.15     1:01.54 (32.39)     1:35.21 (33.67)     2:07.84 (32.63)
  8 Quiceno, Sebastian A      14 SSC-MR                    NT    2:07.86 qSILV  
                  28.69     1:00.32 (31.63)     1:34.21 (33.89)     2:07.86 (33.65)
  9 Prinzivalli, Peter J      13 Tmsuffolk-MR         2:07.65    2:08.19 qSILV  
                  30.07     1:02.96 (32.89)     1:35.93 (32.97)     2:08.19 (32.26)
 10 Pilewski, Joseph A        13 HAA-MR               2:15.07    2:08.25 qSILV  
                  29.89     1:02.42 (32.53)     1:36.10 (33.68)     2:08.25 (32.15)
 11 Lee, Joshua S             14 BBSC-MR              2:11.58    2:09.52 qSILV  
                  29.38     1:02.86 (33.48)     1:36.96 (34.10)     2:09.52 (32.56)
 12 Engel, Ryan               14 IA-MR                2:10.06    2:10.28 qSILV  
                  28.67     1:01.91 (33.24)     1:35.94 (34.03)     2:10.28 (34.34)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Zahn, Danny               14 Tmsuffolk-MR         2:02.80    2:10.58 SILV   
                  27.97     1:00.69 (32.72)     1:35.66 (34.97)     2:10.58 (34.92)
 14 Tung, Nicholas E          13 QNS-MR               2:12.94    2:11.37 SILV   
                  30.35     1:03.98 (33.63)     1:38.27 (34.29)     2:11.37 (33.10)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Cody, Christopher M       13 IA-MR                2:09.48    2:11.78 SILV   
                  29.30     1:02.07 (32.77)     1:36.94 (34.87)     2:11.78 (34.84)
 16 Davis, Avery J            14 SSC-MR               2:10.63    2:13.23 SILV   
                  28.83     1:02.40 (33.57)     1:38.14 (35.74)     2:13.23 (35.09)
 17 Hsu, Leo                  14 HAA-MR               2:11.48    2:13.42 SILV   
                  30.14     1:03.37 (33.23)     1:38.21 (34.84)     2:13.42 (35.21)
 18 Giardinelli, Matthew T    13 Express Swimming-MR  2:12.65    2:13.44 SILV   
                  30.31     1:03.79 (33.48)     1:39.18 (35.39)     2:13.44 (34.26)
 19 Iorio, Jack T             13 Tmsuffolk-MR         2:14.26    2:13.79 SILV   
                  29.55     1:03.23 (33.68)     1:38.50 (35.27)     2:13.79 (35.29)
 20 Kingsley, Austin M        13 IA-MR                2:14.92    2:17.04        
                  30.31     1:05.13 (34.82)     1:41.96 (36.83)     2:17.04 (35.08)
 21 Fehrenbach, Robby         13 HAA-MR               2:30.82    2:17.58        
                  29.54     1:03.81 (34.27)     1:41.20 (37.39)     2:17.58 (36.38)
 22 Wang, Eric                13 Three Village-MR     2:12.90    2:18.10        
                  31.21     1:05.82 (34.61)     1:41.89 (36.07)     2:18.10 (36.21)
 23 Liebowitz, Eli M          13 Tbirds-MR            2:21.43    2:19.27        
                  30.16     1:05.12 (34.96)     1:42.38 (37.26)     2:19.27 (36.89)
 24 LiBASSI, Connor T         13 Express Swimming-MR  2:13.99    2:19.62        
                  17.51     1:06.04 (48.53)     1:43.78 (37.74)     2:19.62 (35.84)
 25 Suau, Anthony M           13 Express Swimming-MR  2:24.24    2:22.32        
                  31.95     1:08.28 (36.33)     1:45.40 (37.12)     2:22.32 (36.92)
 26 Schroeder, Michael        13 HAA-MR               2:36.03    2:28.44        
                  31.52     1:08.69 (37.17)     1:49.08 (40.39)     2:28.44 (39.36)
 27 McCarthy, Jack T          14 Express Swimming-MR  2:27.58    2:28.49        
                  32.47     1:09.93 (37.46)     1:49.64 (39.71)     2:28.49 (38.85)
 28 Murugaverl, Aadhithan R   13 Express Swimming-MR  2:20.71    2:30.57        
                  31.85     1:10.15 (38.30)     1:51.27 (41.12)     2:30.57 (39.30)
 29 Mooney, Brandon           14 HAA-MR               2:32.86    2:33.26        
                  33.25     1:13.32 (40.07)     1:54.50 (41.18)     2:33.26 (38.76)
 30 Tellis, Daniel A          14 Express Swimming-MR  3:15.00    2:41.58        
                  34.86     1:16.45 (41.59)     1:59.43 (42.98)     2:41.58 (42.15)
 31 Trzaskowski, Michael      13 HAA-MR               2:43.07    2:43.32        
                  34.49     1:16.03 (41.54)     2:00.27 (44.24)     2:43.32 (43.05)
 32 Boyle, Neil P             13 Three Village-MR     2:21.99    3:08.48        
                                  36.56 ( )   3:08.48 (2:31.92)                    
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.99  JO
              1:01.99  ZQ
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Karpf, Dylan              14 HAA-MR               1:01.13      59.57 JO     
                  29.16       59.57 (30.41)                                        
  2 Madden, Sean M            13 QNS-MR                 59.63      59.92 JO     
                  29.23       59.92 (30.69)                                        
  3 Wu, Kevin                 13 Tmsuffolk-MR         1:05.68    1:04.48 SILV   
                  31.54     1:04.48 (32.94)                                        
  4 Veit, Brian J             13 Three Village-MR     1:06.18    1:04.68 SILV   
                  31.60     1:04.68 (33.08)                                        
  5 McLaughlin, Joseph W      14 BBSC-MR              1:04.98    1:04.93 SILV   
                  31.69     1:04.93 (33.24)                                        
  6 Yuk, William              13 Tmsuffolk-MR         1:05.93    1:05.89 SILV   
                  31.80     1:05.89 (34.09)                                        
B - Final
  7 Wan, Osmond T             13 QNS-MR               1:06.24    1:05.58 SILV   
                  32.01     1:05.58 (33.57)                                        
  8 Zahn, Danny               14 Tmsuffolk-MR         1:07.13    1:06.43 SILV   
                  31.78     1:06.43 (34.65)                                        
  9 Quiceno, Sebastian A      14 SSC-MR               1:06.35    1:06.45 SILV   
                  32.47     1:06.45 (33.98)                                        
 10 Muller, Shane G           14 Three Village-MR     1:08.59    1:07.75 SILV   
                  33.17     1:07.75 (34.58)                                        
 11 Caraher, Colin J          13 IA-MR                1:09.87    1:08.97        
                  33.12     1:08.97 (35.85)                                        
 12 Prinzivalli, Peter J      13 Tmsuffolk-MR         1:10.68    1:11.71        
                  34.83     1:11.71 (36.88)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.99  JO
              1:01.99  ZQ
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Madden, Sean M            13 QNS-MR               1:00.28      59.63 qJO    
                  29.00       59.63 (30.63)                                        
  2 Karpf, Dylan              14 HAA-MR                 59.45    1:01.13 qJO    
                  29.80     1:01.13 (31.33)                                        
  3 McLaughlin, Joseph W      14 BBSC-MR              1:07.04    1:04.98 qSILV  
                  30.97     1:04.98 (34.01)                                        
  4 Wu, Kevin                 13 Tmsuffolk-MR         1:06.96    1:05.68 qSILV  
                  32.35     1:05.68 (33.33)                                        
  5 Yuk, William              13 Tmsuffolk-MR         1:06.75    1:05.93 qSILV  
                  32.32     1:05.93 (33.61)                                        
  6 Veit, Brian J             13 Three Village-MR     1:05.28    1:06.18 qSILV  
                  32.91     1:06.18 (33.27)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Wan, Osmond T             13 QNS-MR               1:06.42    1:06.24 qSILV  
                  32.42     1:06.24 (33.82)                                        
  8 Quiceno, Sebastian A      14 SSC-MR               1:10.89    1:06.35 qSILV  
                  32.48     1:06.35 (33.87)                                        
  9 Zahn, Danny               14 Tmsuffolk-MR         1:05.91    1:07.13 qSILV  
                  32.41     1:07.13 (34.72)                                        
 10 Reino, Vincent M          13 HAA-MR               1:08.07    1:07.67 qSILV  
                  33.05     1:07.67 (34.62)                                        
 11 Muller, Shane G           14 Three Village-MR     1:09.65    1:08.59 q      
                  33.61     1:08.59 (34.98)                                        
 12 Wang, Eric                13 Three Village-MR     1:08.27    1:09.46 q      
                  33.75     1:09.46 (35.71)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Caraher, Colin J          13 IA-MR                1:09.64    1:09.87        
                  33.97     1:09.87 (35.90)                                        
 14 Chiarella, Richie J       13 Three Village-MR     1:09.14    1:10.08        
                  33.98     1:10.08 (36.10)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Prinzivalli, Peter J      13 Tmsuffolk-MR         1:12.65    1:10.68        
                  35.49     1:10.68 (35.19)                                        
 16 Musheyev, Iliya           13 QNS-MR               1:09.31    1:10.96        
 17 Welling, Joe J            14 Tmsuffolk-MR         1:13.73    1:11.64        
                  34.67     1:11.64 (36.97)                                        
 18 Tung, Nicholas E          13 QNS-MR               1:11.03    1:12.00        
                  35.09     1:12.00 (36.91)                                        
 19 Cellamare, Dylan          13 Tmsuffolk-MR         1:13.30    1:12.84        
                  35.64     1:12.84 (37.20)                                        
 20 Fehrenbach, Robby         13 HAA-MR               1:12.56    1:12.91        
                  35.47     1:12.91 (37.44)                                        
 21 Doboli, Michael R         13 Tmsuffolk-MR         1:13.71    1:13.04        
                  35.38     1:13.04 (37.66)                                        
 22 Schroeder, Michael        13 HAA-MR               1:12.93    1:14.30        
                  36.18     1:14.30 (38.12)                                        
 23 Suau, Anthony M           13 Express Swimming-MR  1:17.11    1:15.52        
                  36.89     1:15.52 (38.63)                                        
 24 O'Rourke, Shane           14 SSC-MR               1:11.27    1:15.89        
                  36.90     1:15.89 (38.99)                                        
 25 Liebowitz, Eli M          13 Tbirds-MR            1:11.88    1:16.27        
                  36.32     1:16.27 (39.95)                                        
 26 Napolitano, Sean          13 HAA-MR               1:15.00    1:17.93        
                  37.52     1:17.93 (40.41)                                        
 27 Mastrocinque, Rudy        13 Tmsuffolk-MR         1:20.14    1:18.08        
                  38.67     1:18.08 (39.41)                                        
 28 Nguyen, Patrick           13 Tmsuffolk-MR         1:22.66    1:18.09        
                  37.73     1:18.09 (40.36)                                        
 29 Sullivan, Sean T          13 Tmsuffolk-MR         1:17.95    1:18.95        
                  39.39     1:18.95 (39.56)                                        
 30 Mooney, Brandon           14 HAA-MR               1:31.07    1:21.20        
                  39.61     1:21.20 (41.59)                                        
 31 Collett, Connor D         13 HAA-MR               1:29.74    1:25.48        
                  41.78     1:25.48 (43.70)                                        
 32 Trzaskowski, Michael      13 HAA-MR               1:25.64    1:27.54        
                  42.62     1:27.54 (44.92)                                        
 33 Tsiabasis, Yanni          13 HAA-MR               1:30.75    1:29.42        
                  44.68     1:29.42 (44.74)                                        
 34 Greene, Raymond V         14 SSC-MR               1:14.48    1:30.31        
                  43.17     1:30.31 (47.14)                                        
 35 Belli-McCue, Jalin        13 HAA-MR               1:32.35    1:31.49        
 36 Walter, Matthew           13 Express Swimming-MR  1:28.83    1:31.55        
                  46.83     1:31.55 (44.72)                                        
 37 Tellis, Daniel A          14 Express Swimming-MR  1:33.94    1:32.53        
                  44.67     1:32.53 (47.86)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:13.99  JO
              2:13.99  ZQ
              2:27.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Karpf, Dylan              14 HAA-MR               2:16.28    2:13.78 JO     
                  30.12     1:03.74 (33.62)     1:38.75 (35.01)     2:13.78 (35.03)
  2 Yuk, William              13 Tmsuffolk-MR         2:17.51    2:17.50 SILV   
                  31.57     1:05.68 (34.11)     1:41.50 (35.82)     2:17.50 (36.00)
  3 Veit, Brian J             13 Three Village-MR     2:19.64    2:19.37 SILV   
                  32.49     1:07.69 (35.20)     1:43.88 (36.19)     2:19.37 (35.49)
  4 Wan, Osmond T             13 QNS-MR               2:22.59    2:22.33 SILV   
                  33.34     1:09.29 (35.95)     1:45.56 (36.27)     2:22.33 (36.77)
  5 Zeng, Danny S             13 Three Village-MR     2:25.58    2:23.48 SILV   
                  34.84     1:11.21 (36.37)   2:23.48 (1:12.27)                    
  6 Valle, Matthew J          14 BBSC-MR              2:28.53    2:25.82 SILV   
                  34.13     1:10.75 (36.62)   2:25.82 (1:15.07)                    
B - Final
  7 Welling, Joe J            14 Tmsuffolk-MR         2:31.52    2:25.17 SILV   
                  34.50     1:11.88 (37.38)     1:49.59 (37.71)     2:25.17 (35.58)
  8 Barragato, Philip N       13 Tmsuffolk-MR         2:29.08    2:27.70        
                  33.03     1:10.33 (37.30)     1:49.79 (39.46)     2:27.70 (37.91)
  9 Prinzivalli, Peter J      13 Tmsuffolk-MR         2:30.75    2:28.03        
                  35.28     1:13.52 (38.24)     1:51.77 (38.25)     2:28.03 (36.26)
 10 Hsu, Leo                  14 HAA-MR               2:32.54    2:32.39        
                  35.37     1:14.11 (38.74)     1:53.85 (39.74)     2:32.39 (38.54)
 11 Cellamare, Dylan          13 Tmsuffolk-MR         2:38.01    2:39.50        
                  36.00     1:17.04 (41.04)     1:59.28 (42.24)     2:39.50 (40.22)
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:13.99  JO
              2:13.99  ZQ
              2:27.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Karpf, Dylan              14 HAA-MR               2:11.92    2:16.28 qSILV  
                  30.89     1:04.80 (33.91)     1:38.96 (34.16)     2:16.28 (37.32)
  2 Yuk, William              13 Tmsuffolk-MR         2:17.21    2:17.51 qSILV  
                  32.11     1:06.96 (34.85)     1:42.50 (35.54)     2:17.51 (35.01)
  3 Veit, Brian J             13 Three Village-MR     2:22.71    2:19.64 qSILV  
                  32.53     1:07.33 (34.80)     1:44.41 (37.08)     2:19.64 (35.23)
  4 Wan, Osmond T             13 QNS-MR               2:32.95    2:22.59 qSILV  
                  33.76     1:09.93 (36.17)     1:46.20 (36.27)     2:22.59 (36.39)
  5 Zeng, Danny S             13 Three Village-MR     2:20.00    2:25.58 qSILV  
                  34.86     1:12.00 (37.14)     1:49.09 (37.09)     2:25.58 (36.49)
  6 Valle, Matthew J          14 BBSC-MR              2:39.03    2:28.53 q      
                  35.21     1:12.94 (37.73)     1:51.29 (38.35)     2:28.53 (37.24)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Barragato, Philip N       13 Tmsuffolk-MR         2:30.56    2:29.08 q      
                  33.77     1:11.40 (37.63)     1:50.84 (39.44)     2:29.08 (38.24)
  8 Prinzivalli, Peter J      13 Tmsuffolk-MR         2:32.42    2:30.75 q      
                  36.36     1:14.79 (38.43)     1:53.30 (38.51)     2:30.75 (37.45)
  9 Welling, Joe J            14 Tmsuffolk-MR         2:36.18    2:31.52 q      
                  35.83     1:14.88 (39.05)     1:54.32 (39.44)     2:31.52 (37.20)
 10 Tung, Nicholas E          13 QNS-MR               2:32.18    2:31.80 q      
                  35.68     1:14.70 (39.02)     1:53.78 (39.08)     2:31.80 (38.02)
 11 Hsu, Leo                  14 HAA-MR               3:07.54    2:32.54 q      
                  35.88     1:15.11 (39.23)     1:55.00 (39.89)     2:32.54 (37.54)
 12 Kingsley, Austin M        13 IA-MR                2:36.69    2:33.33 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Cody, Christopher M       13 IA-MR                3:15.00    2:35.87        
                  36.46     1:16.17 (39.71)     1:56.46 (40.29)     2:35.87 (39.41)
 14 Cellamare, Dylan          13 Tmsuffolk-MR         2:40.38    2:38.01        
                  38.01     1:17.33 (39.32)     1:58.69 (41.36)     2:38.01 (39.32)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Lee, Joshua S             14 BBSC-MR              2:36.89    2:39.18        
                  37.51     1:18.14 (40.63)     1:59.31 (41.17)     2:39.18 (39.87)
 16 Kubik, Declan S           13 Three Village-MR     2:56.63    2:43.19        
                  36.53     1:19.05 (42.52)     2:01.23 (42.18)     2:43.19 (41.96)
 17 Dougherty, Robert         13 HAA-MR                    NT    2:46.31        
                  38.71     1:20.17 (41.46)     2:03.93 (43.76)     2:46.31 (42.38)
 -- Lind, Ben G               14 SSC-MR               3:24.18         DQ        
      Not on back off wall
                  41.28     1:27.73 (46.45)     2:15.59 (47.86)          DQ (46.70)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.49  JO
              1:10.49  ZQ
              1:16.69  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Markowitz, Hunter N       14 HAA-MR               1:10.30    1:06.85 JO     
                  31.62     1:06.85 (35.23)                                        
  2 Madden, Sean M            13 QNS-MR               1:08.84    1:08.97 JO     
                  33.34     1:08.97 (35.63)                                        
  3 LiBASSI, Connor T         13 Express Swimming-MR  1:16.41    1:12.53 SILV   
                  35.18     1:12.53 (37.35)                                        
  4 Wan, Osmond T             13 QNS-MR               1:11.36    1:12.57 SILV   
                  35.22     1:12.57 (37.35)                                        
  5 Wu, Kevin                 13 Tmsuffolk-MR         1:16.72    1:17.73        
                  37.43     1:17.73 (40.30)                                        
  6 Zahn, Danny               14 Tmsuffolk-MR         1:16.96    1:21.31        
                  38.17     1:21.31 (43.14)                                        
B - Final
  7 Nielsen, Jordan           14 HAA-MR               1:18.72    1:15.15 SILV   
                  35.14     1:15.15 (40.01)                                        
  8 Neuf, Austin              13 Tmsuffolk-MR         1:17.86    1:16.15 SILV   
                  36.73     1:16.15 (39.42)                                        
  9 Yuk, William              13 Tmsuffolk-MR         1:18.43    1:16.34 SILV   
                  36.87     1:16.34 (39.47)                                        
 10 Barragato, Philip N       13 Tmsuffolk-MR         1:22.70    1:22.09        
                  38.62     1:22.09 (43.47)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.49  JO
              1:10.49  ZQ
              1:16.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Madden, Sean M            13 QNS-MR               1:06.23    1:08.84 qJO    
                  33.05     1:08.84 (35.79)                                        
  2 Markowitz, Hunter N       14 HAA-MR               1:06.85    1:10.30 qJO    
                  32.70     1:10.30 (37.60)                                        
  3 Davis, Avery J            14 SSC-MR               1:10.74    1:10.58 qSILV  
                  33.17     1:10.58 (37.41)                                        
  4 Wan, Osmond T             13 QNS-MR               1:10.96    1:11.36 qSILV  
                  34.55     1:11.36 (36.81)                                        
  5 Chan, Matthew             14 QNS-MR               1:16.95    1:14.34 qSILV  
                  34.77     1:14.34 (39.57)                                        
  6 LiBASSI, Connor T         13 Express Swimming-MR  1:12.46    1:16.41 qSILV  
                  36.69     1:16.41 (39.72)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Chen, Darian              13 QNS-MR               1:14.06    1:16.54 qSILV  
                  37.26     1:16.54 (39.28)                                        
  8 Wu, Kevin                 13 Tmsuffolk-MR         1:17.27    1:16.72 q      
                  37.02     1:16.72 (39.70)                                        
  9 Zahn, Danny               14 Tmsuffolk-MR         1:15.10    1:16.96 q      
                  36.58     1:16.96 (40.38)                                        
 10 Neuf, Austin              13 Tmsuffolk-MR         1:18.80    1:17.86 q      
                  37.62     1:17.86 (40.24)                                        
 11 Yuk, William              13 Tmsuffolk-MR         1:15.64    1:18.43 q      
                  38.05     1:18.43 (40.38)                                        
 12 Nielsen, Jordan           14 HAA-MR               1:15.07    1:18.72 q      
                  35.20     1:18.72 (43.52)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Legendre, Malik E         13 NFS-MR               1:20.16    1:19.37        
                  39.42     1:19.37 (39.95)                                        
 14 Musheyev, Iliya           13 QNS-MR               1:17.42    1:19.40        
                  36.81     1:19.40 (42.59)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Welling, Joe J            14 Tmsuffolk-MR         1:21.30    1:19.79        
                  37.52     1:19.79 (42.27)                                        
 16 Kim, Ryan                 14 Tbirds-MR            1:19.39    1:21.29        
                  39.19     1:21.29 (42.10)                                        
 17 Hsu, Leo                  14 HAA-MR               1:17.88    1:21.35        
                  38.53     1:21.35 (42.82)                                        
 18 Leuly, Shane C            14 IA-MR                1:19.04    1:21.82        
                  37.56     1:21.82 (44.26)                                        
 19 Pilewski, Joseph A        13 HAA-MR               1:22.42    1:21.95        
                  39.09     1:21.95 (42.86)                                        
 20 Wang, Eric                13 Three Village-MR     1:21.90    1:22.27        
                  39.47     1:22.27 (42.80)                                        
 21 Barragato, Philip N       13 Tmsuffolk-MR         1:22.96    1:22.70        
                  39.60     1:22.70 (43.10)                                        
 22 Fehrenbach, Robby         13 HAA-MR               1:22.11    1:22.88        
                  37.19     1:22.88 (45.69)                                        
 23 Mastrocinque, Rudy        13 Tmsuffolk-MR         1:26.44    1:23.17        
                  39.00     1:23.17 (44.17)                                        
 24 Prinzivalli, Peter J      13 Tmsuffolk-MR         1:23.67    1:23.37        
                  41.38     1:23.37 (41.99)                                        
 25 Iorio, Jack T             13 Tmsuffolk-MR         1:22.50    1:23.47        
                  39.50     1:23.47 (43.97)                                        
 26 Dougherty, Robert         13 HAA-MR               1:23.88    1:24.73        
                  41.80     1:24.73 (42.93)                                        
 27 Cellamare, Dylan          13 Tmsuffolk-MR         1:26.96    1:25.20        
                  42.09     1:25.20 (43.11)                                        
 28 Muller, Shane G           14 Three Village-MR     1:26.71    1:26.19        
                  41.00     1:26.19 (45.19)                                        
 29 Kaufer, Evan A            13 IA-MR                1:26.84    1:27.10        
                  41.86     1:27.10 (45.24)                                        
 30 Nguyen, Patrick           13 Tmsuffolk-MR         1:28.19    1:27.85        
                  41.49     1:27.85 (46.36)                                        
 31 Schroeder, Michael        13 HAA-MR               1:28.39    1:28.84        
                  41.40     1:28.84 (47.44)                                        
 32 Donatelli, Jaden N        13 BBSC-MR              1:34.18    1:29.37        
                  43.89     1:29.37 (45.48)                                        
 33 Mooney, Brandon           14 HAA-MR               1:30.67    1:29.62        
                  42.43     1:29.62 (47.19)                                        
 34 Napolitano, Sean          13 HAA-MR               1:28.44    1:30.60        
                  42.73     1:30.60 (47.87)                                        
 35 Tsiabasis, Yanni          13 HAA-MR               1:34.56    1:31.18        
                  42.45     1:31.18 (48.73)                                        
 36 Murugaverl, Aadhithan R   13 Express Swimming-MR  1:29.20    1:32.44        
                  43.18     1:32.44 (49.26)                                        
 -- Lind, Ben G               14 SSC-MR               1:42.49         DQ        
      Scissors kick
 -- Greene, Raymond V         14 SSC-MR               2:00.91         DQ        
      Scissors kick
                  51.73          DQ (55.55)                                        
 -- Trzaskowski, Michael      13 HAA-MR               1:30.67         DQ        
      Non-simultaneous touch
                  42.60          DQ (48.83)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:33.99  JO
              2:33.99  ZQ
              2:47.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Madden, Sean M            13 QNS-MR               2:27.14    2:24.82 JO     
                  32.36     1:09.20 (36.84)     1:47.38 (38.18)     2:24.82 (37.44)
  2 Wan, Osmond T             13 QNS-MR               2:36.55    2:33.08 JO     
                  34.96     1:12.87 (37.91)     1:52.89 (40.02)     2:33.08 (40.19)
  3 Davis, Avery J            14 SSC-MR               2:38.65    2:36.33 SILV   
                  34.20     1:12.31 (38.11)     1:54.97 (42.66)     2:36.33 (41.36)
  4 LiBASSI, Connor T         13 Express Swimming-MR  2:42.67    2:42.39 SILV   
                  36.41     1:18.35 (41.94)     2:01.96 (43.61)     2:42.39 (40.43)
  5 Neuf, Austin              13 Tmsuffolk-MR         2:46.00    2:44.63 SILV   
                  36.76     1:18.60 (41.84)     2:02.85 (44.25)     2:44.63 (41.78)
  6 Pilewski, Joseph A        13 HAA-MR               2:50.39    2:49.36        
                  38.62     1:21.71 (43.09)     2:06.12 (44.41)     2:49.36 (43.24)
B - Final
  7 Tung, Nicholas E          13 QNS-MR               2:52.06    2:49.12        
                  38.67     1:20.80 (42.13)     2:05.31 (44.51)     2:49.12 (43.81)
  8 Cody, Christopher M       13 IA-MR                2:53.18    2:49.21        
                  38.94     1:21.90 (42.96)     2:06.67 (44.77)     2:49.21 (42.54)
  9 Welling, Joe J            14 Tmsuffolk-MR         2:58.00    2:55.32        
                  38.03     1:23.90 (45.87)     2:09.58 (45.68)     2:55.32 (45.74)
 10 Iorio, Jack T             13 Tmsuffolk-MR         2:59.63    2:55.39        
                  38.43     1:22.84 (44.41)     2:09.24 (46.40)     2:55.39 (46.15)
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:33.99  JO
              2:33.99  ZQ
              2:47.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Madden, Sean M            13 QNS-MR               2:22.22    2:27.14 qJO    
                  33.22     1:10.60 (37.38)     1:50.18 (39.58)     2:27.14 (36.96)
  2 Wan, Osmond T             13 QNS-MR               2:35.56    2:36.55 qSILV  
                  35.71     1:15.87 (40.16)     1:55.76 (39.89)     2:36.55 (40.79)
  3 Davis, Avery J            14 SSC-MR               2:40.00    2:38.65 qSILV  
                  34.66     1:13.82 (39.16)     1:57.18 (43.36)     2:38.65 (41.47)
  4 Chia, Derrick             13 NCAC-MR              2:50.00    2:38.71 qSILV  
                  35.94     1:16.65 (40.71)     1:57.15 (40.50)     2:38.71 (41.56)
  5 LiBASSI, Connor T         13 Express Swimming-MR  2:33.82    2:42.67 qSILV  
                  35.95     1:18.83 (42.88)     2:02.72 (43.89)     2:42.67 (39.95)
  6 Neuf, Austin              13 Tmsuffolk-MR         2:49.87    2:46.00 qSILV  
                  37.11     1:20.13 (43.02)     2:03.72 (43.59)     2:46.00 (42.28)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Pilewski, Joseph A        13 HAA-MR               3:15.00    2:50.39 q      
                  38.31     1:22.55 (44.24)     2:06.70 (44.15)     2:50.39 (43.69)
  8 Tung, Nicholas E          13 QNS-MR               2:52.27    2:52.06 q      
                  37.08     1:22.62 (45.54)     2:07.26 (44.64)     2:52.06 (44.80)
  9 Cody, Christopher M       13 IA-MR                2:49.82    2:53.18 q      
                  39.40     1:22.82 (43.42)     2:09.29 (46.47)     2:53.18 (43.89)
 10 O'Rourke, Shane           14 SSC-MR               2:46.05    2:57.47 q      
                  38.28     1:23.94 (45.66)     2:10.22 (46.28)     2:57.47 (47.25)
 11 Welling, Joe J            14 Tmsuffolk-MR         3:03.31    2:58.00 q      
                  38.53     1:24.33 (45.80)     2:11.68 (47.35)     2:58.00 (46.32)
 12 Iorio, Jack T             13 Tmsuffolk-MR         2:59.69    2:59.63 q      
                  39.43     1:26.02 (46.59)     2:13.65 (47.63)     2:59.63 (45.98)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Doboli, Michael R         13 Tmsuffolk-MR         3:01.44    3:00.24        
                  41.19     1:26.76 (45.57)     2:13.94 (47.18)     3:00.24 (46.30)
 14 Kaufer, Evan A            13 IA-MR                3:07.35    3:02.67        
                  42.71     1:28.92 (46.21)     2:15.15 (46.23)     3:02.67 (47.52)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Kingsley, Austin M        13 IA-MR                3:30.00    3:14.21        
                  41.70     1:32.81 (51.11)     2:22.57 (49.76)     3:14.21 (51.64)
 16 Kubik, Declan S           13 Three Village-MR     3:23.45    3:15.74        
                  42.78     1:32.30 (49.52)     2:24.17 (51.87)     3:15.74 (51.57)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:00.49  JO
              1:00.49  ZQ
              1:07.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Davis, Avery J            14 SSC-MR               1:02.66    1:00.14 JO     
                  28.99     1:00.14 (31.15)                                        
  2 Chan, Matthew             14 QNS-MR               1:01.39    1:00.42 JO     
                  28.83     1:00.42 (31.59)                                        
  3 Chia, Derrick             13 NCAC-MR              1:01.04    1:02.44 SILV   
                  29.45     1:02.44 (32.99)                                        
  4 Karpf, Dylan              14 HAA-MR               1:05.54    1:03.21 SILV   
                  29.06     1:03.21 (34.15)                                        
  5 Quiceno, Sebastian A      14 SSC-MR               1:05.44    1:05.62 SILV   
                  31.12     1:05.62 (34.50)                                        
  6 Engel, Ryan               14 IA-MR                1:06.96    1:06.47 SILV   
                  30.44     1:06.47 (36.03)                                        
B - Final
  7 Leuly, Shane C            14 IA-MR                1:07.71    1:09.18        
                  30.80     1:09.18 (38.38)                                        
  8 Muller, Shane G           14 Three Village-MR     1:10.82    1:09.56        
                  33.14     1:09.56 (36.42)                                        
  9 Lee, Joshua S             14 BBSC-MR              1:13.78    1:10.62        
                  32.39     1:10.62 (38.23)                                        
 10 Caraher, Colin J          13 IA-MR                1:11.03    1:10.64        
                  33.16     1:10.64 (37.48)                                        
 11 Neuf, Austin              13 Tmsuffolk-MR         1:12.40    1:13.52        
                  34.37     1:13.52 (39.15)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:00.49  JO
              1:00.49  ZQ
              1:07.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chia, Derrick             13 NCAC-MR              1:00.00    1:01.04 qSILV  
                  29.46     1:01.04 (31.58)                                        
  2 Chan, Matthew             14 QNS-MR               1:02.06    1:01.39 qSILV  
                  29.16     1:01.39 (32.23)                                        
  3 Davis, Avery J            14 SSC-MR               1:01.92    1:02.66 qSILV  
                  29.59     1:02.66 (33.07)                                        
  4 Quiceno, Sebastian A      14 SSC-MR               1:07.92    1:05.44 qSILV  
                  30.67     1:05.44 (34.77)                                        
  5 Karpf, Dylan              14 HAA-MR               1:01.75    1:05.54 qSILV  
                  29.76     1:05.54 (35.78)                                        
  6 Engel, Ryan               14 IA-MR                1:05.26    1:06.96 qSILV  
                  31.11     1:06.96 (35.85)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Leuly, Shane C            14 IA-MR                1:05.04    1:07.71 q      
                  30.63     1:07.71 (37.08)                                        
  8 Giardinelli, Matthew T    13 Express Swimming-MR  1:08.37    1:08.51 q      
                  32.81     1:08.51 (35.70)                                        
  9 Chiarella, Richie J       13 Three Village-MR     1:07.87    1:09.52 q      
                  32.29     1:09.52 (37.23)                                        
 10 Muller, Shane G           14 Three Village-MR     1:08.31    1:10.82 q      
                  32.30     1:10.82 (38.52)                                        
 11 Wang, Eric                13 Three Village-MR     1:17.95    1:10.87 q      
                  33.03     1:10.87 (37.84)                                        
 12 Caraher, Colin J          13 IA-MR                1:11.37    1:11.03 q      
                  33.46     1:11.03 (37.57)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Neuf, Austin              13 Tmsuffolk-MR         1:18.57    1:12.40        
                  34.56     1:12.40 (37.84)                                        
 14 Lee, Joshua S             14 BBSC-MR              1:11.60    1:13.78        
                  33.48     1:13.78 (40.30)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Musheyev, Iliya           13 QNS-MR               1:10.95    1:15.27        
                  33.35     1:15.27 (41.92)                                        
 16 Doboli, Michael R         13 Tmsuffolk-MR         1:11.93    1:15.42        
                  34.13     1:15.42 (41.29)                                        
 17 Sargeant, Zaire           14 QNS-MR                    NT    1:15.66        
                  32.55     1:15.66 (43.11)                                        
 18 Murugaverl, Aadhithan R   13 Express Swimming-MR  1:14.47    1:15.86        
                  34.02     1:15.86 (41.84)                                        
 19 Kaufer, Evan A            13 IA-MR                1:19.13    1:17.21        
                  37.38     1:17.21 (39.83)                                        
 20 Reino, Vincent M          13 HAA-MR               1:13.50    1:17.61        
                  34.13     1:17.61 (43.48)                                        
 21 Hsu, Leo                  14 HAA-MR               1:27.43    1:17.87        
                  37.34     1:17.87 (40.53)                                        
 22 McCarthy, Jack T          14 Express Swimming-MR  1:19.96    1:20.36        
                  35.97     1:20.36 (44.39)                                        
 23 Greene, Raymond V         14 SSC-MR               1:36.81    1:39.75        
                  46.44     1:39.75 (53.31)                                        
 -- McLaughlin, Joseph W      14 BBSC-MR              1:05.00         DQ        
      False start
                  30.52          DQ (36.21)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:12.99  JO
              2:12.99  ZQ
              2:31.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Madden, Sean M            13 QNS-MR               2:11.63    2:11.45 JO     
                  30.50     1:02.08 (31.58)     1:41.67 (39.59)     2:11.45 (29.78)
  2 Wu, Kevin                 13 Tmsuffolk-MR         2:22.87    2:18.74 SILV   
                  30.86     1:06.21 (35.35)     1:48.01 (41.80)     2:18.74 (30.73)
  3 Wan, Osmond T             13 QNS-MR               2:21.04    2:20.51 SILV   
                  32.76     1:08.20 (35.44)     1:47.86 (39.66)     2:20.51 (32.65)
  4 Yuk, William              13 Tmsuffolk-MR         2:21.16    2:20.80 SILV   
                                1:06.48 ( )     1:49.28 (42.80)     2:20.80 (31.52)
  5 Zahn, Danny               14 Tmsuffolk-MR         2:23.45    2:23.27 SILV   
                  31.56     1:06.90 (35.34)     1:51.11 (44.21)     2:23.27 (32.16)
  6 Veit, Brian J             13 Three Village-MR     2:24.94    2:23.98 SILV   
                  33.21     1:08.08 (34.87)     1:52.38 (44.30)     2:23.98 (31.60)
B - Final
  7 Zeng, Danny S             13 Three Village-MR     2:25.18    2:22.20 SILV   
                  30.75     1:07.16 (36.41)     1:50.15 (42.99)     2:22.20 (32.05)
  8 Leuly, Shane C            14 IA-MR                2:29.21    2:26.96 SILV   
                  31.10     1:09.24 (38.14)     1:54.61 (45.37)     2:26.96 (32.35)
  9 Muller, Shane G           14 Three Village-MR     2:28.47    2:28.92 SILV   
                  33.22     1:08.65 (35.43)     1:57.09 (48.44)     2:28.92 (31.83)
 10 Neuf, Austin              13 Tmsuffolk-MR         2:31.03    2:29.03 SILV   
                  35.68     1:12.57 (36.89)     1:56.94 (44.37)     2:29.03 (32.09)
 11 LiBASSI, Connor T         13 Express Swimming-MR  2:33.79    2:29.86 SILV   
                  35.97     1:15.34 (39.37)     1:57.61 (42.27)     2:29.86 (32.25)
 12 Iorio, Jack T             13 Tmsuffolk-MR         2:33.71    2:31.85        
                  32.56     1:10.64 (38.08)     1:57.03 (46.39)     2:31.85 (34.82)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:12.99  JO
              2:12.99  ZQ
              2:31.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Madden, Sean M            13 QNS-MR               2:08.60    2:11.63 qJO    
                  29.67     1:02.50 (32.83)     1:41.82 (39.32)     2:11.63 (29.81)
  2 Davis, Avery J            14 SSC-MR               2:23.61    2:19.96 qSILV  
                  29.46     1:03.63 (34.17)     1:46.18 (42.55)     2:19.96 (33.78)
  3 Wan, Osmond T             13 QNS-MR               2:23.29    2:21.04 qSILV  
                  32.75     1:09.90 (37.15)     1:50.42 (40.52)     2:21.04 (30.62)
  4 Yuk, William              13 Tmsuffolk-MR         2:18.76    2:21.16 qSILV  
                  31.70     1:05.69 (33.99)     1:49.06 (43.37)     2:21.16 (32.10)
  5 Wu, Kevin                 13 Tmsuffolk-MR         2:19.52    2:22.87 qSILV  
                  32.06     1:08.73 (36.67)     1:51.23 (42.50)     2:22.87 (31.64)
  6 Zahn, Danny               14 Tmsuffolk-MR         2:19.10    2:23.45 qSILV  
                  31.78     1:07.36 (35.58)     1:51.85 (44.49)     2:23.45 (31.60)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Veit, Brian J             13 Three Village-MR     2:28.06    2:24.94 qSILV  
                  33.96     1:07.06 (33.10)     1:53.29 (46.23)     2:24.94 (31.65)
  8 Zeng, Danny S             13 Three Village-MR          NT    2:25.18 qSILV  
                  31.58     1:08.05 (36.47)     1:52.14 (44.09)     2:25.18 (33.04)
  9 Chen, Darian              13 QNS-MR               2:24.28    2:28.21 qSILV  
                  31.38     1:11.37 (39.99)     1:54.78 (43.41)     2:28.21 (33.43)
 10 Muller, Shane G           14 Three Village-MR     2:28.44    2:28.47 qSILV  
                  32.33     1:08.58 (36.25)     1:55.41 (46.83)     2:28.47 (33.06)
 11 Wang, Eric                13 Three Village-MR     2:27.28    2:28.54 qSILV  
                  32.03     1:09.91 (37.88)     1:56.49 (46.58)     2:28.54 (32.05)
 12 Leuly, Shane C            14 IA-MR                2:25.11    2:29.21 qSILV  
                  32.05     1:11.40 (39.35)     1:55.92 (44.52)     2:29.21 (33.29)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Chan, Matthew             14 QNS-MR               2:25.59    2:29.27 SILV   
                  31.10     1:11.07 (39.97)     1:54.11 (43.04)     2:29.27 (35.16)
 14 Neuf, Austin              13 Tmsuffolk-MR         2:37.35    2:31.03 SILV   
                  35.71     1:14.91 (39.20)     1:58.31 (43.40)     2:31.03 (32.72)
-------------------------------------------------------------------------
 15 McLaughlin, Joseph W      14 BBSC-MR              2:26.81    2:31.64        
                  32.00     1:10.42 (38.42)     1:57.80 (47.38)     2:31.64 (33.84)
 16 Pilewski, Joseph A        13 HAA-MR               2:34.90    2:31.67        
                  34.00     1:14.52 (40.52)     2:00.24 (45.72)     2:31.67 (31.43)
 17 Cody, Christopher M       13 IA-MR                2:33.06    2:33.16        
                  35.45     1:15.08 (39.63)     2:00.55 (45.47)     2:33.16 (32.61)
 18 Musheyev, Iliya           13 QNS-MR               2:31.42    2:33.27        
                  32.03     1:10.42 (38.39)     1:56.06 (45.64)     2:33.27 (37.21)
 19 Iorio, Jack T             13 Tmsuffolk-MR         2:31.81    2:33.71        
                  33.24     1:12.25 (39.01)     1:59.47 (47.22)     2:33.71 (34.24)
 20 LiBASSI, Connor T         13 Express Swimming-MR  2:29.84    2:33.79        
                  35.10     1:16.32 (41.22)     1:59.78 (43.46)     2:33.79 (34.01)
 21 Lee, Joshua S             14 BBSC-MR              2:41.01    2:34.00        
                  33.11     1:11.52 (38.41)   2:34.00 (1:22.48)                    
 22 Valle, Matthew J          14 BBSC-MR              2:48.79    2:34.75        
 23 Tung, Nicholas E          13 QNS-MR               2:29.62    2:34.93        
                  35.63     1:14.39 (38.76)     2:00.19 (45.80)     2:34.93 (34.74)
 24 Quiceno, Sebastian A      14 SSC-MR               2:30.32    2:35.11        
                  31.65     1:09.71 (38.06)     2:03.46 (53.75)     2:35.11 (31.65)
 25 Mastrocinque, Rudy        13 Tmsuffolk-MR         2:39.35    2:38.63        
                  36.13     1:18.70 (42.57)     2:03.87 (45.17)     2:38.63 (34.76)
 26 Kingsley, Austin M        13 IA-MR                2:37.47    2:39.29        
                  35.31     1:13.60 (38.29)     2:06.98 (53.38)     2:39.29 (32.31)
 27 Fehrenbach, Robby         13 HAA-MR               2:58.38    2:41.90        
                  31.10     1:13.25 (42.15)     2:03.89 (50.64)     2:41.90 (38.01)
 28 Murugaverl, Aadhithan R   13 Express Swimming-MR  2:45.71    2:42.94        
 29 Legendre, Malik E         13 NFS-MR               3:09.50    2:46.83        
                  39.92     1:23.96 (44.04)     2:10.37 (46.41)     2:46.83 (36.46)
 30 Nguyen, Patrick           13 Tmsuffolk-MR         2:53.46    2:49.27        
                  36.78     1:19.20 (42.42)     2:11.77 (52.57)     2:49.27 (37.50)
 31 Sullivan, Sean T          13 Tmsuffolk-MR         3:01.70    2:55.87        
                  40.52     1:24.99 (44.47)     2:19.76 (54.77)     2:55.87 (36.11)
 -- Kubik, Declan S           13 Three Village-MR     2:44.55         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Donatelli, Jaden N        13 BBSC-MR              3:00.38         DQ        
      One hand touch - breast
 -- Greene, Raymond V         14 SSC-MR               3:20.00         DQ        
      Alternating Kick - fly
                                                    2:31.89 ( )          DQ (41.60)
 -- Kaufer, Evan A            13 IA-MR                2:40.04         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  36.14     1:16.26 (40.12)     2:04.34 (48.08)          DQ (35.58)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.99  METS
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Papsco, Zachary T         16 HAA-MR                 22.70      22.49 METS   
  2 Casey, Jack H             16 HAA-MR                 22.94      22.73 METS   
  3 Lee, Daniel               17 HAA-MR                 23.02      23.00        
  4 Millkey, Nicholas W       16 HAA-MR                 23.04      23.17        
  5 Lue, Michael              16 QNS-MR                 23.32      23.41        
  6 Chang, Oscar              16 HAA-MR                 23.45      23.90        
B - Final
  7 Stange, Christopher J     15 Three Village-MR       23.63      23.51        
  8 Arnberg, Mason            15 Unattached-MR          24.03      23.79        
  9 McCormack, Cade J         17 Tmsuffolk-MR           23.89      24.09        
 10 Yao, Kevin K              17 Tmsuffolk-MR           24.78      24.73        
 11 Griffin, Spencer H        16 HAA-MR                 24.77      24.77        
 12 Stoski, Michael J         15 Tmsuffolk-MR           24.81      24.81        
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Modrov, Drew A            27 Unattached-MR          19.62      22.54 qMETS  
  2 Papsco, Zachary T         16 HAA-MR                 22.07      22.70 qMETS  
  3 Casey, Jack H             16 HAA-MR                 22.35      22.94 qMETS  
  4 Lee, Daniel               17 HAA-MR                 23.10      23.02 q      
  5 Millkey, Nicholas W       16 HAA-MR                 22.79      23.04 q      
  6 Lue, Michael              16 QNS-MR                 22.93      23.32 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Chang, Oscar              16 HAA-MR                 23.50      23.45 q      
  8 Stange, Christopher J     15 Three Village-MR       23.54      23.63 q      
  9 McCormack, Cade J         17 Tmsuffolk-MR           24.12      23.89 q      
 10 Arnberg, Mason            15 Unattached-MR          23.73      24.03 q      
 11 McCaughey, Aidan A        16 BBSC-MR                24.32      24.36 q      
 12 Beutel, Brendan M         16 HAA-MR                 24.22      24.48 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Sanders, Peter B          17 Three Village-MR       24.33      24.70        
 14 Griffin, Spencer H        16 HAA-MR                 24.42      24.77        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Yao, Kevin K              17 Tmsuffolk-MR           24.11      24.78        
 16 Stoski, Michael J         15 Tmsuffolk-MR           24.62      24.81        
 17 Stanley, Jack N           16 BBSC-MR                24.13      25.07        
 18 Louser, Joshua R          15 Three Village-MR       25.55      25.11        
 19 Dillon, Jack P            15 Three Village-MR       25.92      25.26        
 20 Moeslinger, Erich V       16 QNS-MR                 24.38      25.33        
 21 Konarski, Patrick K       15 IA-MR                  25.34      25.44        
 22 Yam, Cody J               15 Express Swimming-MR    25.85      25.77        
 23 Ormond, Garrett E         15 IA-MR                  26.93      25.89        
 24 Orehosky, Bailey T        15 HAA-MR                 25.46      26.09        
 25 Klingel, Dean M           15 IA-MR                  27.22      26.13        
 26 Graca, Antonio            15 HAA-MR                 25.58      26.16        
 27 Basini, Jacob             18 HAA-MR                 27.57      26.60        
 28 Claps, Danny              16 HAA-MR                 26.40      26.61        
 29 Muroff, Michael C         15 Three Village-MR       27.33      26.68        
 30 Sullivan, Connor P        15 Tmsuffolk-MR           25.95      26.76        
 31 Urban, Kyle A             17 IA-MR                  26.60      26.91        
 32 Sweeney, Joseph T         16 Three Village-MR       26.50      26.94        
 33 Kingsley, Austin M        13 IA-MR                  27.35      27.24        
 34 Mann, Joshua E            17 SSC-MR                 26.39      27.41        
 35 Mond, Noah E              15 Three Village-MR       27.32      27.45        
 36 LaDue, Ryan               15 IA-MR                  27.89      28.09        
 37 Simpson, Austin G         12 Tbirds-MR              28.08      28.50        
 38 Salas, Stefanos H         10 NCAC-MR                28.40      29.44        
 39 Walter, Brendan E         15 Express Swimming-MR    28.68      29.48        
 40 Maina, Robert             15 Express Swimming-MR    32.37      29.99        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                49.69  METS
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chan, Dylan               17 HAA-MR                 49.83      48.39 METS   
                  23.27       48.39 (25.12)                                        
  2 Lee, Daniel               17 HAA-MR                 50.02      49.53 METS   
                  24.14       49.53 (25.39)                                        
  3 Casey, Jack H             16 HAA-MR                 51.13      49.86        
                  24.87       49.86 (24.99)                                        
  4 Millkey, Nicholas W       16 HAA-MR                 49.96      50.46        
                  24.18       50.46 (26.28)                                        
  5 Stange, Christopher J     15 Three Village-MR       51.56      51.76        
                  24.71       51.76 (27.05)                                        
  6 Chang, Oscar              16 HAA-MR                 51.63      51.81        
                  25.16       51.81 (26.65)                                        
B - Final
  7 McCormack, Cade J         17 Tmsuffolk-MR           52.33      51.43        
                  24.76       51.43 (26.67)                                        
  8 Arnberg, Mason            15 Unattached-MR          52.75      52.07        
                  25.08       52.07 (26.99)                                        
  9 Hawkins, Michael J        16 HAA-MR                 52.00      52.09        
                  25.01       52.09 (27.08)                                        
 10 Kanaley, Tim S            16 IA-MR                  52.65      52.52        
                  25.04       52.52 (27.48)                                        
 11 Sherman, Corey            15 Tmsuffolk-MR           52.56      52.55        
                  25.34       52.55 (27.21)                                        
 12 Cellamare, Daniel         17 Tmsuffolk-MR           52.81      53.20        
                  25.68       53.20 (27.52)                                        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                49.69  METS
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Modrov, Drew A            27 Unattached-MR          43.77      46.01 qMETS  
                  22.28       46.01 (23.73)                                        
  2 Chan, Dylan               17 HAA-MR                 48.42      49.83 q      
                  24.49       49.83 (25.34)                                        
  3 Millkey, Nicholas W       16 HAA-MR                 49.62      49.96 q      
                  24.26       49.96 (25.70)                                        
  4 Lee, Daniel               17 HAA-MR                 49.36      50.02 q      
                  24.66       50.02 (25.36)                                        
  5 Casey, Jack H             16 HAA-MR                 49.50      51.13 q      
                  25.38       51.13 (25.75)                                        
  6 Stange, Christopher J     15 Three Village-MR       52.15      51.56 q      
                  25.09       51.56 (26.47)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Chang, Oscar              16 HAA-MR                 51.37      51.63 q      
                  24.67       51.63 (26.96)                                        
  8 Hawkins, Michael J        16 HAA-MR                 51.71      52.00 q      
                  24.95       52.00 (27.05)                                        
  9 McCormack, Cade J         17 Tmsuffolk-MR           53.02      52.33 q      
                  25.31       52.33 (27.02)                                        
 10 Sherman, Corey            15 Tmsuffolk-MR           52.33      52.56 q      
                  25.21       52.56 (27.35)                                        
 11 Kanaley, Tim S            16 IA-MR                  52.66      52.65 q      
                  25.15       52.65 (27.50)                                        
 12 Arnberg, Mason            15 Unattached-MR          51.71      52.75 q      
                  25.11       52.75 (27.64)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Cellamare, Daniel         17 Tmsuffolk-MR           52.69      52.81        
                  25.66       52.81 (27.15)                                        
 14 Luo, Felix                15 Tmsuffolk-MR           51.92      52.92        
                  25.35       52.92 (27.57)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 McCaughey, Aidan A        16 BBSC-MR                52.89      52.95        
                  25.44       52.95 (27.51)                                        
 16 Xu, Kevin J               15 Three Village-MR       53.27      53.08        
                  25.63       53.08 (27.45)                                        
 17 Mcmenamy, Aidan           16 HAA-MR                 53.33      53.47        
                  25.40       53.47 (28.07)                                        
 18 Griffin, Spencer H        16 HAA-MR                 52.21      53.70        
                  25.18       53.70 (28.52)                                        
 19 Cornelia, Dylan T         17 HAA-MR                 53.27      53.76        
                  26.03       53.76 (27.73)                                        
 20 Dillon, Jack P            15 Three Village-MR       56.51      54.14        
                  26.51       54.14 (27.63)                                        
 21 Sanders, Peter B          17 Three Village-MR       53.12      54.45        
                  26.10       54.45 (28.35)                                        
 22 Polanish, Kevin           16 IA-MR                  55.18      54.71        
                  26.44       54.71 (28.27)                                        
 23 Madden, Sean M            13 QNS-MR                 54.23      54.84        
                  26.33       54.84 (28.51)                                        
 24 Cato, Tyler R             15 NFS-MR                 55.38      55.38        
                  25.83       55.38 (29.55)                                        
 25 Konarski, Patrick K       15 IA-MR                  55.55      55.41        
                  26.89       55.41 (28.52)                                        
 26 Orehosky, Bailey T        15 HAA-MR                 54.96      55.61        
                  27.11       55.61 (28.50)                                        
 27 Li, Tyler                 15 QNS-MR                 54.58      55.66        
                  26.67       55.66 (28.99)                                        
 28 Yam, Cody J               15 Express Swimming-MR    57.42      55.98        
                  26.69       55.98 (29.29)                                        
 29 Chan, Matthew S           15 Three Village-MR       53.28      56.10        
                  27.03       56.10 (29.07)                                        
 30 Muroff, Michael C         15 Three Village-MR       59.67      56.80        
                  27.10       56.80 (29.70)                                        
 31 Sweeney, Joseph T         16 Three Village-MR       59.98      57.06        
                  27.88       57.06 (29.18)                                        
 32 Graca, Antonio            15 HAA-MR                 58.25      57.16        
                  28.37       57.16 (28.79)                                        
 33 Moeslinger, Erich V       16 QNS-MR                 53.53      57.38        
                  27.70       57.38 (29.68)                                        
 34 Barry, Coleman D          16 BBSC-MR                57.64      58.29        
                  27.65       58.29 (30.64)                                        
 35 Ormond, Garrett E         15 IA-MR                  58.01      58.37        
                  27.81       58.37 (30.56)                                        
 35 Menis, Matthew N          16 SSC-MR                 57.74      58.37        
                  27.90       58.37 (30.47)                                        
 37 Claps, Danny              16 HAA-MR                 57.64      58.88        
                  28.23       58.88 (30.65)                                        
 38 Dunn, Christopher J       16 SSC-MR                 58.02      58.89        
                  28.10       58.89 (30.79)                                        
 39 Basini, Jacob             18 HAA-MR                 58.16      58.99        
                  28.42       58.99 (30.57)                                        
 40 Boughal, Ian S            15 IA-MR                  58.74      59.18        
                  28.58       59.18 (30.60)                                        
 41 LaDue, Ryan               15 IA-MR                1:00.20    1:00.24        
                  28.64     1:00.24 (31.60)                                        
 42 Lue, Michael              16 QNS-MR                 52.90    1:00.65        
                  26.82     1:00.65 (33.83)                                        
 43 McNamara, William A       16 BBSC-MR              1:02.37    1:02.66        
                  30.09     1:02.66 (32.57)                                        
 44 Byrne, Alex M             15 BBSC-MR                55.75    1:03.63        
                  27.70     1:03.63 (35.93)                                        
 45 Maina, Robert             15 Express Swimming-MR  1:08.43    1:07.33        
                  32.03     1:07.33 (35.30)                                        
 46 Simpson, Austin G         12 Tbirds-MR            1:09.66    1:07.47        
                  30.89     1:07.47 (36.58)                                        
 47 Scalia, Anthony D         11 SSC-MR               1:09.47    1:08.36        
                  33.09     1:08.36 (35.27)                                        
 48 Belli-McCue, Jalin        13 HAA-MR               1:13.16    1:12.26        
                  33.18     1:12.26 (39.08)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:48.69  METS
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chan, Dylan               17 HAA-MR               1:50.56    1:45.31 METS   
                  24.34       51.24 (26.90)     1:18.44 (27.20)     1:45.31 (26.87)
  2 Papsco, Zachary T         16 HAA-MR               1:49.28    1:47.69 METS   
                  25.40       52.99 (27.59)     1:20.39 (27.40)     1:47.69 (27.30)
  3 Lee, Daniel               17 HAA-MR               1:50.62    1:48.26 METS   
                  24.63       51.85 (27.22)     1:20.07 (28.22)     1:48.26 (28.19)
  4 Millkey, Nicholas W       16 HAA-MR               1:53.28    1:50.57        
                  25.22       52.48 (27.26)     1:21.36 (28.88)     1:50.57 (29.21)
  5 McCormack, Cade J         17 Tmsuffolk-MR         1:52.40    1:53.75        
                  25.58       54.24 (28.66)     1:24.24 (30.00)     1:53.75 (29.51)
  6 Luo, Felix                15 Tmsuffolk-MR         1:54.02    1:53.83        
                  25.56       54.04 (28.48)     1:24.04 (30.00)     1:53.83 (29.79)
B - Final
  7 Stoski, Michael J         15 Tmsuffolk-MR         1:55.18    1:53.89        
                  26.62       55.78 (29.16)     1:25.67 (29.89)     1:53.89 (28.22)
  8 Hawkins, Michael J        16 HAA-MR               1:57.65    1:55.11        
                  26.37       55.85 (29.48)     1:25.87 (30.02)     1:55.11 (29.24)
  9 Yao, Kevin K              17 Tmsuffolk-MR         1:55.32    1:55.38        
                  26.23       55.13 (28.90)     1:25.30 (30.17)     1:55.38 (30.08)
 10 Cellamare, Daniel         17 Tmsuffolk-MR         1:57.47    1:55.46        
                  27.26       57.11 (29.85)     1:26.72 (29.61)     1:55.46 (28.74)
 11 Arnberg, Mason            15 Unattached-MR        1:56.79    1:55.60        
                  26.01       55.35 (29.34)     1:25.87 (30.52)     1:55.60 (29.73)
 12 Hunt, Andrew              15 HAA-MR               1:56.72    1:55.69        
                  27.21       56.31 (29.10)     1:26.05 (29.74)     1:55.69 (29.64)
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:48.69  METS
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Papsco, Zachary T         16 HAA-MR               1:49.37    1:49.28 q      
                  25.55       53.63 (28.08)     1:21.96 (28.33)     1:49.28 (27.32)
  2 Kolar, Brendon D          17 IA-MR                1:53.03    1:49.31 q      
                  24.68       51.98 (27.30)     1:20.65 (28.67)     1:49.31 (28.66)
  3 Chan, Dylan               17 HAA-MR               1:47.03    1:50.56 q      
                  24.69       52.34 (27.65)     1:21.85 (29.51)     1:50.56 (28.71)
  4 Lee, Daniel               17 HAA-MR               1:48.24    1:50.62 q      
                  25.22       53.17 (27.95)     1:22.03 (28.86)     1:50.62 (28.59)
  5 McCormack, Cade J         17 Tmsuffolk-MR         1:55.43    1:52.40 q      
                  25.63       54.00 (28.37)     1:22.99 (28.99)     1:52.40 (29.41)
  6 Millkey, Nicholas W       16 HAA-MR               1:47.48    1:53.28 q      
                  26.14       54.98 (28.84)     1:24.33 (29.35)     1:53.28 (28.95)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Luo, Felix                15 Tmsuffolk-MR         1:51.93    1:54.02 q      
                  26.16       55.33 (29.17)     1:25.08 (29.75)     1:54.02 (28.94)
  8 Stoski, Michael J         15 Tmsuffolk-MR         1:57.61    1:55.18 q      
                  27.06       57.19 (30.13)     1:26.83 (29.64)     1:55.18 (28.35)
  9 Yao, Kevin K              17 Tmsuffolk-MR         1:53.40    1:55.32 q      
                  27.01       55.92 (28.91)     1:25.60 (29.68)     1:55.32 (29.72)
 10 Hunt, Andrew              15 HAA-MR               2:00.00    1:56.72 q      
                2:31.39                             1:27.51 ( )     1:56.72 (29.21)
 11 Arnberg, Mason            15 Unattached-MR        1:52.91    1:56.79 q      
                  25.97       54.90 (28.93)     1:25.71 (30.81)     1:56.79 (31.08)
 12 Cellamare, Daniel         17 Tmsuffolk-MR         1:56.95    1:57.47 q      
                  25.55       54.68 (29.13)   1:57.47 (1:02.79)                    
-------------------------------------------------------------------------
 13 Hawkins, Michael J        16 HAA-MR               1:55.32    1:57.65        
                  26.58       57.04 (30.46)     1:28.06 (31.02)     1:57.65 (29.59)
 14 Dillon, Jack P            15 Three Village-MR     1:56.12    1:58.43        
                  27.15       56.79 (29.64)     1:27.87 (31.08)     1:58.43 (30.56)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Xu, Kevin J               15 Three Village-MR     1:57.26    1:58.45        
                  27.22       56.79 (29.57)     1:27.38 (30.59)     1:58.45 (31.07)
 16 Shemet, Charlie F         16 Three Village-MR     1:59.78    1:58.79        
                   5.20       26.97 (21.77)       56.81 (29.84)   1:58.79 (1:01.98)
 17 Weiner, Luke              15 Tmsuffolk-MR         1:59.52    1:58.92        
                  26.89       56.65 (29.76)     1:27.63 (30.98)     1:58.92 (31.29)
 18 McCaughey, Aidan A        16 BBSC-MR              1:58.49    1:58.98        
                  25.85       55.46 (29.61)     1:27.12 (31.66)     1:58.98 (31.86)
 19 Sanders, Peter B          17 Three Village-MR     1:56.15    1:59.22        
                  26.91       56.79 (29.88)     1:28.57 (31.78)     1:59.22 (30.65)
 20 Konarski, Patrick K       15 IA-MR                2:00.42    1:59.70        
                   4.43       27.25 (22.82)       57.52 (30.27)   1:59.70 (1:02.18)
 21 O'Malley, Connor M        16 HAA-MR               2:00.72    2:00.09        
                   5.69       27.74 (22.05)       58.34 (30.60)   2:00.09 (1:01.75)
 22 Li, Tyler                 15 QNS-MR               1:59.97    2:03.82        
                2:31.20         2:03.82 ( )                                        
 23 Ormond, Garrett E         15 IA-MR                2:03.44    2:04.88        
                  28.35     1:00.40 (32.05)     1:33.21 (32.81)     2:04.88 (31.67)
 24 Boughal, Ian S            15 IA-MR                2:04.14    2:05.06        
                  29.25     1:00.85 (31.60)     1:32.96 (32.11)     2:05.06 (32.10)
 25 Chan, Matthew S           15 Three Village-MR     1:59.55    2:05.36        
                  27.82       59.86 (32.04)     1:32.45 (32.59)     2:05.36 (32.91)
 26 Barry, Coleman D          16 BBSC-MR              2:04.83    2:05.54        
                  28.05       59.45 (31.40)     1:32.38 (32.93)     2:05.54 (33.16)
 27 Moeslinger, Erich V       16 QNS-MR               2:02.31    2:05.59        
                2:30.06         2:05.59 ( )                                        
 28 Claps, Danny              16 HAA-MR               2:09.22    2:09.52        
                  28.99     1:01.90 (32.91)     1:36.22 (34.32)     2:09.52 (33.30)
 29 Sweeney, Joseph T         16 Three Village-MR     2:10.58    2:09.54        
                  28.81     1:01.27 (32.46)     1:35.31 (34.04)     2:09.54 (34.23)
 30 Stanley, Jack N           16 BBSC-MR              2:11.96    2:14.19        
                  29.86     1:04.70 (34.84)     1:41.45 (36.75)     2:14.19 (32.74)
 31 Walter, Brendan E         15 Express Swimming-MR  2:10.47    2:18.84        
                  31.09     1:05.90 (34.81)   2:18.84 (1:12.94)                    
 32 Salas, Stefanos H         10 NCAC-MR              2:16.08    2:21.40        
                  31.48     1:08.19 (36.71)     1:45.38 (37.19)     2:21.40 (36.02)
 33 Maina, Robert             15 Express Swimming-MR  2:30.78    2:37.43        
                  36.04     1:16.90 (40.86)     1:57.18 (40.28)     2:37.43 (40.25)
 -- McNamara, William A       16 BBSC-MR              2:11.39         DQ        
      False start
                  30.66     1:05.00 (34.34)     1:40.75 (35.75)          DQ (34.03)
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:54.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stoski, Michael J         15 Tmsuffolk-MR         5:13.03    5:01.76        
                  27.59       57.90 (30.31)     1:28.81 (30.91)     2:00.35 (31.54)
        2:31.53 (31.18)     3:02.05 (30.52)     3:32.87 (30.82)     4:03.66 (30.79)
        4:33.70 (30.04)     5:01.76 (28.06)                                        
  2 Luo, Felix                15 Tmsuffolk-MR         5:07.91    5:01.82        
                  26.77       56.74 (29.97)     1:27.77 (31.03)     1:59.20 (31.43)
        2:30.26 (31.06)     3:01.33 (31.07)     3:32.18 (30.85)     4:03.11 (30.93)
        4:33.09 (29.98)     5:01.82 (28.73)                                        
  3 Sherman, Corey            15 Tmsuffolk-MR         5:41.45    5:06.19        
                  27.22       57.48 (30.26)     1:28.60 (31.12)     2:00.27 (31.67)
        2:31.70 (31.43)     3:03.36 (31.66)     3:34.96 (31.60)     4:06.32 (31.36)
        4:36.66 (30.34)     5:06.19 (29.53)                                        
  4 McCormack, Cade J         17 Tmsuffolk-MR         5:28.66    5:08.13        
                  26.23       55.89 (29.66)     1:26.59 (30.70)     1:58.01 (31.42)
        2:29.90 (31.89)     3:01.33 (31.43)     3:33.76 (32.43)     4:06.04 (32.28)
        4:37.52 (31.48)     5:08.13 (30.61)                                        
  5 Towers, Connor D          16 Tmsuffolk-MR         5:19.09    5:11.71        
                  27.38       57.36 (29.98)     1:28.20 (30.84)     1:59.50 (31.30)
        2:30.74 (31.24)     3:02.00 (31.26)     3:33.90 (31.90)     4:06.11 (32.21)
        4:38.97 (32.86)     5:11.71 (32.74)                                        
  6 Weiner, Luke              15 Tmsuffolk-MR         5:24.64    5:18.85        
                  28.00       59.03 (31.03)     1:30.83 (31.80)     2:03.01 (32.18)
        2:35.79 (32.78)     3:08.76 (32.97)     3:41.65 (32.89)     4:14.09 (32.44)
        4:46.76 (32.67)     5:18.85 (32.09)                                        
  7 Shemet, Charlie F         16 Three Village-MR     5:32.94    5:21.25        
                  27.84     1:00.16 (32.32)     1:33.22 (33.06)     2:06.19 (32.97)
        2:39.14 (32.95)     3:12.03 (32.89)     3:45.15 (33.12)     4:18.04 (32.89)
        4:50.98 (32.94)     5:21.25 (30.27)                                        
  8 Beutel, Brendan M         16 HAA-MR               5:27.19    5:21.31        
                  26.70       57.56 (30.86)     1:29.85 (32.29)     2:03.03 (33.18)
        2:36.83 (33.80)     3:09.98 (33.15)     3:43.29 (33.31)     4:16.82 (33.53)
        4:48.36 (31.54)     5:21.31 (32.95)                                        
  9 Hunt, Andrew              15 HAA-MR               5:34.46    5:21.66        
                  29.54     1:01.92 (32.38)     1:34.99 (33.07)     2:07.88 (32.89)
        2:40.36 (32.48)     3:13.16 (32.80)     3:45.83 (32.67)     4:19.08 (33.25)
        4:51.24 (32.16)     5:21.66 (30.42)                                        
 10 O'Malley, Connor M        16 HAA-MR               5:35.26    5:25.64        
                  27.38       59.92 (32.54)     1:33.21 (33.29)     2:06.78 (33.57)
        2:40.17 (33.39)     3:13.21 (33.04)     3:46.47 (33.26)     4:20.17 (33.70)
        4:53.90 (33.73)     5:25.64 (31.74)                                        
 11 Wu, Kevin                 13 Tmsuffolk-MR         5:33.83    5:25.94        
                  28.70     1:00.88 (32.18)     1:33.60 (32.72)     2:06.63 (33.03)
        2:39.76 (33.13)     3:13.03 (33.27)     3:46.37 (33.34)     4:20.02 (33.65)
        4:53.84 (33.82)     5:25.94 (32.10)                                        
 12 Louser, Joshua R          15 Three Village-MR     5:22.25    5:27.58        
                  26.28       57.25 (30.97)     1:29.86 (32.61)     2:03.46 (33.60)
        2:37.37 (33.91)     3:10.98 (33.61)     3:45.41 (34.43)     4:19.75 (34.34)
        4:53.97 (34.22)     5:27.58 (33.61)                                        
 13 Chiarella, Richie J       13 Three Village-MR     5:31.46    5:28.80        
                  29.62     1:02.00 (32.38)     1:35.42 (33.42)     2:09.22 (33.80)
        2:43.37 (34.15)     3:17.03 (33.66)     3:50.77 (33.74)     4:23.95 (33.18)
        4:57.03 (33.08)     5:28.80 (31.77)                                        
 14 Ormond, Garrett E         15 IA-MR                5:31.11    5:31.30        
                  28.62     1:00.38 (31.76)     1:33.50 (33.12)     2:06.62 (33.12)
        2:41.03 (34.41)     3:14.40 (33.37)     3:49.25 (34.85)     4:23.31 (34.06)
        4:58.91 (35.60)     5:31.30 (32.39)                                        
 15 Preston, Liam j           12 Three Village-MR     5:32.17    5:31.71        
                  28.71     1:00.99 (32.28)     1:34.34 (33.35)     2:08.22 (33.88)
        2:41.89 (33.67)     3:15.85 (33.96)     3:49.96 (34.11)     4:24.57 (34.61)
        4:59.12 (34.55)     5:31.71 (32.59)                                        
 16 Boughal, Ian S            15 IA-MR                5:32.61    5:31.92        
                  29.22     1:00.99 (31.77)     1:33.92 (32.93)     2:07.40 (33.48)
        2:40.65 (33.25)     3:15.03 (34.38)     3:49.75 (34.72)     4:24.06 (34.31)
        4:58.14 (34.08)     5:31.92 (33.78)                                        
 17 Prinzivalli, Peter J      13 Tmsuffolk-MR         5:38.86    5:34.26        
                  30.23     1:03.90 (33.67)     1:38.05 (34.15)     2:12.30 (34.25)
        2:46.78 (34.48)     3:20.92 (34.14)     3:54.99 (34.07)     4:28.60 (33.61)
        5:02.00 (33.40)     5:34.26 (32.26)                                        
 18 Zahn, Danny               14 Tmsuffolk-MR         5:40.37    5:34.68        
                  28.33     1:00.31 (31.98)     1:33.81 (33.50)     2:08.23 (34.42)
        2:42.65 (34.42)     3:17.33 (34.68)     3:52.05 (34.72)     4:26.76 (34.71)
        5:01.32 (34.56)     5:34.68 (33.36)                                        
 19 Li, Tyler                 15 QNS-MR               5:30.00    5:35.71        
                  28.29       59.84 (31.55)     1:32.83 (32.99)     2:07.28 (34.45)
        2:41.64 (34.36)     3:16.05 (34.41)     3:50.99 (34.94)     4:26.26 (35.27)
        5:01.67 (35.41)     5:35.71 (34.04)                                        
 20 McCaughey, Aidan A        16 BBSC-MR              5:45.55    5:35.98        
                  27.25       57.96 (30.71)     1:30.51 (32.55)     2:04.21 (33.70)
        2:38.31 (34.10)     3:13.32 (35.01)     3:49.03 (35.71)     4:25.51 (36.48)
        5:02.19 (36.68)     5:35.98 (33.79)                                        
 21 Yuk, William              13 Tmsuffolk-MR         5:57.83    5:36.04        
                  28.59     1:01.47 (32.88)     1:35.26 (33.79)     2:09.87 (34.61)
        2:44.60 (34.73)     3:19.67 (35.07)     3:54.61 (34.94)     4:29.41 (34.80)
        5:03.63 (34.22)     5:36.04 (32.41)                                        
 22 Markowitz, Hunter N       14 HAA-MR               5:48.11    5:36.42        
                  29.03     1:01.66 (32.63)     1:35.69 (34.03)     2:10.59 (34.90)
        2:46.15 (35.56)     3:22.44 (36.29)     3:58.13 (35.69)     4:34.16 (36.03)
        5:07.26 (33.10)     5:36.42 (29.16)                                        
 23 Cody, Christopher M       13 IA-MR                5:58.69    5:40.28        
                  29.54     1:03.07 (33.53)     1:37.00 (33.93)     2:11.24 (34.24)
        2:46.15 (34.91)     3:21.17 (35.02)     3:56.23 (35.06)     4:31.89 (35.66)
        5:06.73 (34.84)     5:40.28 (33.55)                                        
 24 Zeng, Danny S             13 Three Village-MR     5:46.24    5:43.71        
                  28.90     1:01.83 (32.93)     1:35.78 (33.95)     2:10.86 (35.08)
        2:46.34 (35.48)     3:22.72 (36.38)     3:58.80 (36.08)     4:34.78 (35.98)
        5:10.64 (35.86)     5:43.71 (33.07)                                        
 25 Lee, Joshua S             14 BBSC-MR              6:20.55    5:44.58        
                  30.10     1:04.01 (33.91)     1:38.29 (34.28)     2:12.79 (34.50)
        2:47.97 (35.18)     3:23.21 (35.24)     3:58.42 (35.21)     4:34.56 (36.14)
        5:10.91 (36.35)     5:44.58 (33.67)                                        
 26 Kingsley, Austin M        13 IA-MR                5:49.76    5:44.67        
                  30.05     1:05.16 (35.11)     1:39.95 (34.79)     2:16.04 (36.09)
        2:51.09 (35.05)     3:26.35 (35.26)     4:02.01 (35.66)     4:37.52 (35.51)
        5:12.38 (34.86)     5:44.67 (32.29)                                        
 27 Sullivan, Connor P        15 Tmsuffolk-MR         5:42.90    5:46.01        
                  29.01     1:01.79 (32.78)     1:36.44 (34.65)     2:12.24 (35.80)
        2:47.36 (35.12)     3:23.94 (36.58)     4:00.68 (36.74)     4:36.75 (36.07)
        5:12.73 (35.98)     5:46.01 (33.28)                                        
 28 Park, In-Wook             16 QNS-MR               5:57.00    5:47.16        
                  29.76     1:03.15 (33.39)     1:37.85 (34.70)     2:14.02 (36.17)
        2:48.98 (34.96)     3:24.52 (35.54)     4:00.43 (35.91)     4:37.22 (36.79)
        5:13.04 (35.82)     5:47.16 (34.12)                                        
 29 Neuf, Austin              13 Tmsuffolk-MR         5:57.53    5:47.62        
                  30.82     1:05.57 (34.75)     1:40.94 (35.37)     2:16.76 (35.82)
        2:52.96 (36.20)     3:29.02 (36.06)     4:04.60 (35.58)     4:39.32 (34.72)
        5:14.41 (35.09)     5:47.62 (33.21)                                        
 30 McNamara, William A       16 BBSC-MR              5:49.56    5:49.20        
                  30.59     1:04.79 (34.20)     1:40.05 (35.26)     2:16.21 (36.16)
        2:52.17 (35.96)     3:28.35 (36.18)     4:04.38 (36.03)     4:40.51 (36.13)
        5:15.69 (35.18)     5:49.20 (33.51)                                        
 31 Pilewski, Joseph A        13 HAA-MR               6:09.94    5:51.89        
                  31.30     1:05.65 (34.35)     1:40.61 (34.96)     2:16.08 (35.47)
        2:52.50 (36.42)     3:28.56 (36.06)     4:05.54 (36.98)     4:42.34 (36.80)
        5:18.16 (35.82)     5:51.89 (33.73)                                        
 32 Mond, Noah E              15 Three Village-MR     5:39.00    5:54.61        
                  29.04     1:02.06 (33.02)     1:37.95 (35.89)     2:14.50 (36.55)
        2:51.05 (36.55)     3:28.12 (37.07)     4:05.06 (36.94)     4:42.06 (37.00)
        5:18.29 (36.23)     5:54.61 (36.32)                                        
 33 Yam, Cody J               15 Express Swimming-MR  6:00.00    5:55.08        
                  30.39     1:04.25 (33.86)     1:39.69 (35.44)     2:15.22 (35.53)
        2:51.43 (36.21)     3:28.20 (36.77)     4:04.91 (36.71)     4:42.42 (37.51)
        5:19.91 (37.49)     5:55.08 (35.17)                                        
 34 Wang, Eric                13 Three Village-MR     7:13.03    5:57.06        
                  31.50     1:06.67 (35.17)     1:43.12 (36.45)     2:19.47 (36.35)
        2:56.17 (36.70)     3:33.71 (37.54)     4:10.49 (36.78)     4:48.17 (37.68)
        5:25.08 (36.91)     5:57.06 (31.98)                                        
 35 Iorio, Jack T             13 Tmsuffolk-MR         5:56.85    5:57.63        
                  30.54     1:05.03 (34.49)     1:41.09 (36.06)     2:17.28 (36.19)
        2:53.77 (36.49)     3:31.00 (37.23)     4:08.13 (37.13)     4:44.83 (36.70)
        5:22.55 (37.72)     5:57.63 (35.08)                                        
 36 Doboli, Michael R         13 Tmsuffolk-MR         6:03.53    5:58.93        
                  30.70     1:06.01 (35.31)     1:42.29 (36.28)     2:19.17 (36.88)
        2:56.34 (37.17)     3:33.31 (36.97)     4:10.79 (37.48)     4:47.23 (36.44)
        5:23.78 (36.55)     5:58.93 (35.15)                                        
 37 Claps, Danny              16 HAA-MR               5:58.05    6:04.20        
                  29.43     1:02.82 (33.39)     1:38.63 (35.81)     2:15.30 (36.67)
        2:54.12 (38.82)     3:32.76 (38.64)     4:12.66 (39.90)     4:51.33 (38.67)
        5:29.35 (38.02)     6:04.20 (34.85)                                        
 38 Nielsen, Jake             12 HAA-MR               6:00.00    6:04.38        
                  30.69     1:06.27 (35.58)     1:43.19 (36.92)     2:20.73 (37.54)
        2:58.22 (37.49)     3:35.92 (37.70)     4:13.68 (37.76)     4:51.63 (37.95)
        5:28.75 (37.12)     6:04.38 (35.63)                                        
 39 Cellamare, Dylan          13 Tmsuffolk-MR         6:33.00    6:05.17        
                  32.51     1:08.65 (36.14)     1:45.02 (36.37)     2:22.38 (37.36)
        3:00.05 (37.67)     3:37.51 (37.46)     4:14.88 (37.37)     4:53.18 (38.30)
        5:30.26 (37.08)     6:05.17 (34.91)                                        
 40 Hsu, Leo                  14 HAA-MR               6:55.86    6:06.49        
                  31.56     1:06.28 (34.72)     1:42.92 (36.64)     2:20.10 (37.18)
        2:57.38 (37.28)     3:35.61 (38.23)     4:13.85 (38.24)     4:52.25 (38.40)
        5:30.80 (38.55)     6:06.49 (35.69)                                        
 41 Mastrocinque, Rudy        13 Tmsuffolk-MR         6:11.30    6:06.61        
                  31.04     1:07.09 (36.05)     1:45.28 (38.19)     2:22.95 (37.67)
        3:01.18 (38.23)     3:39.74 (38.56)     4:18.12 (38.38)     4:54.89 (36.77)
        5:32.93 (38.04)     6:06.61 (33.68)                                        
 42 Barragato, Philip N       13 Tmsuffolk-MR         6:04.01    6:09.02        
                  29.87     1:04.41 (34.54)     1:40.27 (35.86)     2:18.02 (37.75)
        2:55.60 (37.58)     3:34.37 (38.77)     4:14.01 (39.64)     4:53.40 (39.39)
        5:31.87 (38.47)     6:09.02 (37.15)                                        
 43 Welling, Joe J            14 Tmsuffolk-MR         6:13.50    6:11.13        
                  31.11     1:07.13 (36.02)     1:44.16 (37.03)     2:21.42 (37.26)
        2:59.89 (38.47)     3:38.34 (38.45)     4:17.05 (38.71)     4:56.36 (39.31)
        5:35.16 (38.80)     6:11.13 (35.97)                                        
 44 Kubik, Declan S           13 Three Village-MR     6:54.04    6:16.53        
                  31.21     1:06.67 (35.46)     1:43.54 (36.87)     2:22.38 (38.84)
        3:01.56 (39.18)     3:41.49 (39.93)     4:19.03 (37.54)     4:59.07 (40.04)
        5:38.59 (39.52)     6:16.53 (37.94)                                        
 45 Fehrenbach, Robby         13 HAA-MR               7:00.00    6:32.88        
                  31.31     1:07.89 (36.58)     1:48.04 (40.15)     2:28.59 (40.55)
        3:09.31 (40.72)     3:51.20 (41.89)     4:33.15 (41.95)     5:13.91 (40.76)
        5:55.60 (41.69)     6:32.88 (37.28)                                        
 46 Sommerstad, Ryan T         9 Three Village-MR     6:37.00    6:38.14        
                  35.21     1:15.26 (40.05)     1:56.41 (41.15)     2:37.85 (41.44)
        3:19.09 (41.24)     4:00.23 (41.14)     4:41.51 (41.28)     5:21.83 (40.32)
        6:01.55 (39.72)     6:38.14 (36.59)                                        
 47 Reynolds, Ian             12 HAA-MR               7:15.00    6:44.54        
                  35.04     1:14.49 (39.45)     1:55.73 (41.24)     2:37.28 (41.55)
        3:19.61 (42.33)     4:01.53 (41.92)     4:43.85 (42.32)     5:24.01 (40.16)
        6:05.13 (41.12)     6:44.54 (39.41)                                        
 48 Mooney, Brandon           14 HAA-MR               9:14.05    6:58.64        
                  34.09     1:14.27 (40.18)     1:56.19 (41.92)     2:39.26 (43.07)
        3:23.21 (43.95)     4:06.83 (43.62)     4:51.34 (44.51)     5:35.98 (44.64)
      6:58.64 (1:22.66)                                                            
 49 Shenoy, Anish A           11 HAA-MR               7:30.00    6:59.11        
                  36.09     1:17.45 (41.36)     2:00.14 (42.69)     2:43.08 (42.94)
        3:26.87 (43.79)     4:09.78 (42.91)     4:53.00 (43.22)     5:36.96 (43.96)
        6:19.81 (42.85)     6:59.11 (39.30)                                        
 50 Tanner, Jacob D           12 SSC-MR               6:45.00    7:02.97        
                  33.32     1:13.37 (40.05)     1:57.02 (43.65)     2:41.13 (44.11)
        3:26.17 (45.04)     4:09.38 (43.21)     4:54.20 (44.82)     5:38.35 (44.15)
        6:21.34 (42.99)     7:02.97 (41.63)                                        
 
Boys 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Beutel, Brendan M         16 HAA-MR                 26.47      26.98        
  2 Hawkins, Michael J        16 HAA-MR                 26.92      27.01        
  3 Yao, Kevin K              17 Tmsuffolk-MR           27.30      27.07        
  4 Karpf, Dylan              14 HAA-MR                 28.63      28.13        
  5 Cellamare, Daniel         17 Tmsuffolk-MR           28.70      28.64        
  6 Hunt, Andrew              15 HAA-MR                 28.45      29.24        
B - Final
  7 McCormack, Cade J         17 Tmsuffolk-MR           29.73      29.37        
  8 Park, In-Wook             16 QNS-MR                 30.77      30.27        
  9 Griffin, Spencer H        16 HAA-MR                 31.87      32.93        
 10 Schroeder, Michael        13 HAA-MR                 36.37      33.36        
 
Boys 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Beutel, Brendan M         16 HAA-MR                 26.84      26.47 q      
  2 Hawkins, Michael J        16 HAA-MR                 28.05      26.92 q      
  3 Yao, Kevin K              17 Tmsuffolk-MR           27.15      27.30 q      
  4 Hunt, Andrew              15 HAA-MR                 33.56      28.45 q      
  5 Karpf, Dylan              14 HAA-MR                 29.61      28.63 q      
  6 Cellamare, Daniel         17 Tmsuffolk-MR           29.72      28.70 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 McCormack, Cade J         17 Tmsuffolk-MR           30.59      29.73 q      
  8 Yam, Cody J               15 Express Swimming-MR    32.00      30.49 q      
  9 Park, In-Wook             16 QNS-MR                 34.00      30.77 q      
 10 Graca, Antonio            15 HAA-MR                 31.50      30.79 q      
 11 Griffin, Spencer H        16 HAA-MR                 34.27      31.87 q      
 12 Schroeder, Michael        13 HAA-MR                 37.02      36.37 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Napolitano, Sean          13 HAA-MR                 36.90      37.08        
 14 Collett, Connor D         13 HAA-MR                 42.32      37.83        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Tsiabasis, Yanni          13 HAA-MR                 43.11      38.53        
 16 Mooney, Brandon           14 HAA-MR                 33.69      38.97        
 17 Maina, Robert             15 Express Swimming-MR    40.00      39.02        
 18 Trzaskowski, Michael      13 HAA-MR                 40.51      40.77        
 19 Belli-McCue, Jalin        13 HAA-MR                 50.44      41.64        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                55.99  METS
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chan, Dylan               17 HAA-MR                 54.75      51.95 METS   
                  25.07       51.95 (26.88)                                        
  2 Hawkins, Michael J        16 HAA-MR                 58.33      57.54        
                  28.11       57.54 (29.43)                                        
  3 Chang, Oscar              16 HAA-MR                 58.20      57.65        
                  27.68       57.65 (29.97)                                        
  4 Sherman, Corey            15 Tmsuffolk-MR           57.15      57.78        
                  27.70       57.78 (30.08)                                        
  5 Towers, Connor D          16 Tmsuffolk-MR           59.12      57.81        
                  28.19       57.81 (29.62)                                        
  6 Yao, Kevin K              17 Tmsuffolk-MR           58.83      58.79        
                  28.64       58.79 (30.15)                                        
B - Final
  7 Luo, Felix                15 Tmsuffolk-MR           59.95      58.94        
                  28.78       58.94 (30.16)                                        
  8 Moeslinger, Erich V       16 QNS-MR               1:00.89    1:00.10        
                  29.26     1:00.10 (30.84)                                        
  9 Louser, Joshua R          15 Three Village-MR     1:00.99    1:00.22        
                  29.08     1:00.22 (31.14)                                        
 10 Weiner, Luke              15 Tmsuffolk-MR         1:01.41    1:01.14        
                  29.41     1:01.14 (31.73)                                        
 11 Hunt, Andrew              15 HAA-MR               1:01.00    1:02.23        
                  30.22     1:02.23 (32.01)                                        
 12 Lue, Michael              16 QNS-MR               1:00.26    1:03.37        
                  28.77     1:03.37 (34.60)                                        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                55.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chan, Dylan               17 HAA-MR                 51.75      54.75 qMETS  
                  26.65       54.75 (28.10)                                        
  2 Sherman, Corey            15 Tmsuffolk-MR           58.10      57.15 q      
                  27.62       57.15 (29.53)                                        
  3 Chang, Oscar              16 HAA-MR                 55.81      58.20 q      
                  27.78       58.20 (30.42)                                        
  4 Hawkins, Michael J        16 HAA-MR                 57.23      58.33 q      
                  28.55       58.33 (29.78)                                        
  5 Yao, Kevin K              17 Tmsuffolk-MR           54.68      58.83 q      
                  28.86       58.83 (29.97)                                        
  6 Towers, Connor D          16 Tmsuffolk-MR           58.25      59.12 q      
                  28.85       59.12 (30.27)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Luo, Felix                15 Tmsuffolk-MR           57.63      59.95 q      
                  29.34       59.95 (30.61)                                        
  8 Lue, Michael              16 QNS-MR                 58.91    1:00.26 q      
                  28.43     1:00.26 (31.83)                                        
  9 Moeslinger, Erich V       16 QNS-MR                 59.10    1:00.89 q      
                  29.02     1:00.89 (31.87)                                        
 10 Louser, Joshua R          15 Three Village-MR       58.56    1:00.99 q      
                  29.66     1:00.99 (31.33)                                        
 11 Hunt, Andrew              15 HAA-MR               1:00.72    1:01.00 q      
                  29.54     1:01.00 (31.46)                                        
 12 Weiner, Luke              15 Tmsuffolk-MR         1:00.53    1:01.41 q      
                  29.53     1:01.41 (31.88)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Beutel, Brendan M         16 HAA-MR                 58.12    1:01.45        
                  29.24     1:01.45 (32.21)                                        
 14 Shemet, Charlie F         16 Three Village-MR     1:01.05    1:01.64        
                  30.41     1:01.64 (31.23)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Xu, Kevin J               15 Three Village-MR     1:00.95    1:02.50        
                  30.14     1:02.50 (32.36)                                        
 16 Sanders, Peter B          17 Three Village-MR     1:01.37    1:03.22        
                  30.40     1:03.22 (32.82)                                        
 17 Klingel, Dean M           15 IA-MR                1:05.83    1:03.72        
                  30.77     1:03.72 (32.95)                                        
 18 Dillon, Jack P            15 Three Village-MR     1:05.66    1:03.99        
                  31.40     1:03.99 (32.59)                                        
 19 Chan, Matthew S           15 Three Village-MR     1:02.41    1:04.03        
                  30.96     1:04.03 (33.07)                                        
 20 Park, In-Wook             16 QNS-MR               1:06.09    1:06.10        
                  32.16     1:06.10 (33.94)                                        
 21 Muroff, Michael C         15 Three Village-MR     1:07.83    1:07.65        
                  32.50     1:07.65 (35.15)                                        
 22 Sweeney, Joseph T         16 Three Village-MR     1:08.77    1:07.80        
                  33.19     1:07.80 (34.61)                                        
 23 Yam, Cody J               15 Express Swimming-MR  1:08.12    1:07.95        
                  33.16     1:07.95 (34.79)                                        
 24 Barry, Coleman D          16 BBSC-MR              1:06.29    1:08.19        
                  32.50     1:08.19 (35.69)                                        
 25 Mann, Joshua E            17 SSC-MR               1:07.29    1:09.55        
                  34.00     1:09.55 (35.55)                                        
 26 Mond, Noah E              15 Three Village-MR     1:07.31    1:11.21        
                  34.71     1:11.21 (36.50)                                        
 27 Stanley, Jack N           16 BBSC-MR              1:11.77    1:11.86        
                  34.51     1:11.86 (37.35)                                        
 28 McNamara, William A       16 BBSC-MR              1:12.53    1:16.49        
                  37.80     1:16.49 (38.69)                                        
 29 Scalia, Anthony D         11 SSC-MR               1:20.05    1:17.65        
                  37.61     1:17.65 (40.04)                                        
 30 Maina, Robert             15 Express Swimming-MR  1:26.65    1:21.13        
 -- Walter, Brendan E         15 Express Swimming-MR  1:16.53         DQ        
      Delay initiating turn
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:01.99  METS
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chan, Dylan               17 HAA-MR               2:03.12    1:58.07 METS   
                  27.44       57.22 (29.78)     1:28.06 (30.84)     1:58.07 (30.01)
  2 Millkey, Nicholas W       16 HAA-MR               2:04.09    2:04.27        
                  28.79       59.82 (31.03)     1:32.37 (32.55)     2:04.27 (31.90)
  3 Towers, Connor D          16 Tmsuffolk-MR         2:07.73    2:05.62        
                  28.88     1:00.12 (31.24)     1:32.87 (32.75)     2:05.62 (32.75)
  4 Arnberg, Mason            15 Unattached-MR        2:05.85    2:05.95        
                  29.73     1:00.99 (31.26)     1:33.55 (32.56)     2:05.95 (32.40)
  5 Weiner, Luke              15 Tmsuffolk-MR         2:10.95    2:09.92        
                  29.63     1:01.89 (32.26)     1:35.91 (34.02)     2:09.92 (34.01)
 -- Yao, Kevin K              17 Tmsuffolk-MR         2:07.78         DQ        
      Delay initiating turn
                  30.36     1:03.73 (33.37)     1:38.19 (34.46)          DQ (34.22)
B - Final
  7 Kanaley, Tim S            16 IA-MR                2:12.14    2:08.30        
                  29.55     1:01.72 (32.17)     1:35.14 (33.42)     2:08.30 (33.16)
  8 Beutel, Brendan M         16 HAA-MR               2:13.32    2:08.56        
                  29.97     1:03.06 (33.09)     1:37.00 (33.94)     2:08.56 (31.56)
  9 Park, In-Wook             16 QNS-MR               2:18.24    2:17.04        
                  32.10     1:06.69 (34.59)     1:42.08 (35.39)     2:17.04 (34.96)
 10 Hunt, Andrew              15 HAA-MR               2:17.23    2:18.09        
                  31.87     1:07.11 (35.24)     1:43.33 (36.22)     2:18.09 (34.76)
 11 Scalia, Anthony D         11 SSC-MR               2:52.08    2:47.91        
                  39.17     1:21.27 (42.10)     2:05.24 (43.97)     2:47.91 (42.67)
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:01.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chan, Dylan               17 HAA-MR               1:57.15    2:03.12 q      
                  27.96     1:00.49 (32.53)     1:32.61 (32.12)     2:03.12 (30.51)
  2 Millkey, Nicholas W       16 HAA-MR               2:01.78    2:04.09 q      
                  28.94       59.99 (31.05)     1:32.20 (32.21)     2:04.09 (31.89)
  3 Arnberg, Mason            15 Unattached-MR        2:06.00    2:05.85 q      
                  29.60     1:00.94 (31.34)     1:33.81 (32.87)     2:05.85 (32.04)
  4 Towers, Connor D          16 Tmsuffolk-MR         2:06.66    2:07.73 q      
                  30.51     1:03.02 (32.51)     1:36.43 (33.41)     2:07.73 (31.30)
  5 Yao, Kevin K              17 Tmsuffolk-MR         2:03.63    2:07.78 q      
                  30.25     1:03.33 (33.08)     1:36.70 (33.37)     2:07.78 (31.08)
  6 Weiner, Luke              15 Tmsuffolk-MR         2:10.59    2:10.95 q      
                  30.83     1:03.86 (33.03)     1:37.72 (33.86)     2:10.95 (33.23)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Kanaley, Tim S            16 IA-MR                2:09.74    2:12.14 q      
                  30.48     1:02.65 (32.17)     1:37.35 (34.70)     2:12.14 (34.79)
  8 Beutel, Brendan M         16 HAA-MR               2:05.88    2:13.32 q      
                  29.61     1:04.07 (34.46)     1:39.40 (35.33)     2:13.32 (33.92)
  9 Fisher, Alex              17 HAA-MR               2:09.53    2:14.26 q      
                  30.43     1:03.89 (33.46)     1:39.31 (35.42)     2:14.26 (34.95)
 10 Hunt, Andrew              15 HAA-MR               2:15.39    2:17.23 q      
                  32.14     1:06.56 (34.42)     1:42.49 (35.93)     2:17.23 (34.74)
 11 Park, In-Wook             16 QNS-MR               2:17.84    2:18.24 q      
                  32.06     1:06.73 (34.67)     1:42.32 (35.59)     2:18.24 (35.92)
 12 Moeslinger, Erich V       16 QNS-MR               2:11.77    2:18.41 q      
                  31.43     1:05.70 (34.27)     1:42.54 (36.84)     2:18.41 (35.87)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Mond, Noah E              15 Three Village-MR     2:21.16    2:24.11        
                  34.00     1:09.91 (35.91)     1:47.05 (37.14)     2:24.11 (37.06)
 14 Cato, Tyler R             15 NFS-MR               2:20.76    2:26.20        
                  32.59                             1:48.39 ( )     2:26.20 (37.81)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Menis, Matthew N          16 SSC-MR               2:18.51    2:26.42        
                  33.71     1:10.33 (36.62)     1:48.12 (37.79)     2:26.42 (38.30)
 16 Sweeney, Joseph T         16 Three Village-MR     2:26.86    2:28.80        
                  34.93     1:11.56 (36.63)     1:49.99 (38.43)     2:28.80 (38.81)
 17 Ormond, Garrett E         15 IA-MR                2:37.27    2:29.30        
                  35.27     1:12.95 (37.68)     1:51.94 (38.99)     2:29.30 (37.36)
 18 LaDue, Ryan               15 IA-MR                3:00.00    2:39.98        
                  37.30     1:17.47 (40.17)     1:59.03 (41.56)     2:39.98 (40.95)
 19 Scalia, Anthony D         11 SSC-MR               2:50.00    2:52.08        
                  41.29     1:25.65 (44.36)     2:10.02 (44.37)     2:52.08 (42.06)
 
Boys 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Casey, Jack H             16 HAA-MR                 27.62      26.77        
  2 Lue, Michael              16 QNS-MR                 30.35      29.50        
  3 Griffin, Spencer H        16 HAA-MR                 29.69      29.61        
  4 Li, Tyler                 15 QNS-MR                 31.09      30.43        
  5 Towers, Connor D          16 Tmsuffolk-MR           30.42      30.52        
  6 Hunt, Andrew              15 HAA-MR                 31.69      31.15        
B - Final
  7 Xia, Christopher          11 NCAC-MR                31.97      32.32        
  8 Basini, Jacob             18 HAA-MR                 32.33      32.86        
  9 Nielsen, Jordan           14 HAA-MR                 32.88      33.76        
 10 Urban, Kyle A             17 IA-MR                  33.54      34.46        
 11 Orehosky, Bailey T        15 HAA-MR                 34.84      34.86        
 12 Sullivan, Connor P        15 Tmsuffolk-MR           36.37      35.76        
 
Boys 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Casey, Jack H             16 HAA-MR                 28.45      27.62 q      
  2 Griffin, Spencer H        16 HAA-MR                 30.31      29.69 q      
  3 Lue, Michael              16 QNS-MR                    NT      30.35 q      
  4 Towers, Connor D          16 Tmsuffolk-MR           36.77      30.42 q      
  5 Li, Tyler                 15 QNS-MR                 31.50      31.09 q      
  6 Hunt, Andrew              15 HAA-MR                 32.89      31.69 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Xia, Christopher          11 NCAC-MR                   NT      31.97 q      
  8 Basini, Jacob             18 HAA-MR                 36.16      32.33 q      
  9 Nielsen, Jordan           14 HAA-MR                 40.74      32.88 q      
 10 Urban, Kyle A             17 IA-MR                  32.00      33.54 q      
 11 Orehosky, Bailey T        15 HAA-MR                 42.66      34.84 q      
 12 Sullivan, Connor P        15 Tmsuffolk-MR           34.90      36.37 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Ormond, Garrett E         15 IA-MR                  39.00      36.49        
 14 Graca, Antonio            15 HAA-MR                 36.74      36.67        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Napolitano, Sean          13 HAA-MR                 40.65      42.66        
 16 Collett, Connor D         13 HAA-MR                 46.58      45.51        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:03.49  METS
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Casey, Jack H             16 HAA-MR                 59.98    1:00.76 METS   
                  28.75     1:00.76 (32.01)                                        
  2 Papsco, Zachary T         16 HAA-MR               1:02.30    1:01.82 METS   
                  29.22     1:01.82 (32.60)                                        
  3 Fisher, Alex              17 HAA-MR               1:04.07    1:03.36 METS   
                  30.89     1:03.36 (32.47)                                        
  4 Towers, Connor D          16 Tmsuffolk-MR         1:05.21    1:03.96        
                  30.36     1:03.96 (33.60)                                        
  5 Lue, Michael              16 QNS-MR               1:03.92    1:04.87        
                  29.76     1:04.87 (35.11)                                        
  6 Stange, Christopher J     15 Three Village-MR     1:04.36    1:05.70        
                  30.79     1:05.70 (34.91)                                        
B - Final
  7 Griffin, Spencer H        16 HAA-MR               1:05.49    1:04.70        
                  29.38     1:04.70 (35.32)                                        
  8 O'Malley, Connor M        16 HAA-MR               1:07.91    1:06.94        
                  32.28     1:06.94 (34.66)                                        
  9 Hunt, Andrew              15 HAA-MR               1:06.67    1:07.97        
                  31.94     1:07.97 (36.03)                                        
 10 Cellamare, Daniel         17 Tmsuffolk-MR         1:09.55    1:08.93        
                  32.66     1:08.93 (36.27)                                        
 11 Sherman, Corey            15 Tmsuffolk-MR         1:08.05    1:08.95        
                  32.47     1:08.95 (36.48)                                        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:03.49  METS
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Modrov, Drew A            27 Unattached-MR          56.05      59.88 qMETS  
                  28.52       59.88 (31.36)                                        
  2 Casey, Jack H             16 HAA-MR                 56.63      59.98 qMETS  
                  28.02       59.98 (31.96)                                        
  3 Papsco, Zachary T         16 HAA-MR               1:01.38    1:02.30 qMETS  
                  28.90     1:02.30 (33.40)                                        
  4 Cornelia, Dylan T         17 HAA-MR               1:01.54    1:03.04 qMETS  
                  29.53     1:03.04 (33.51)                                        
  5 Zhang, Ryan               18 Unattached-MR        1:02.00    1:03.27 qMETS  
                  29.08     1:03.27 (34.19)                                        
  6 Lue, Michael              16 QNS-MR               1:02.68    1:03.92 q      
                  30.01     1:03.92 (33.91)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Fisher, Alex              17 HAA-MR               1:02.31    1:04.07 q      
                  30.54     1:04.07 (33.53)                                        
  8 Stange, Christopher J     15 Three Village-MR     1:03.76    1:04.36 q      
                  30.74     1:04.36 (33.62)                                        
  9 Towers, Connor D          16 Tmsuffolk-MR         1:03.24    1:05.21 q      
                  31.53     1:05.21 (33.68)                                        
 10 Griffin, Spencer H        16 HAA-MR               1:03.58    1:05.49 q      
                  30.27     1:05.49 (35.22)                                        
 11 Li, Tyler                 15 QNS-MR               1:04.29    1:05.72 q      
                  30.89     1:05.72 (34.83)                                        
 12 Hunt, Andrew              15 HAA-MR               1:05.30    1:06.67 q      
                  31.17     1:06.67 (35.50)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 O'Malley, Connor M        16 HAA-MR               1:07.60    1:07.91        
                  31.94     1:07.91 (35.97)                                        
 14 Sherman, Corey            15 Tmsuffolk-MR         1:09.71    1:08.05        
                  32.28     1:08.05 (35.77)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Chang, Oscar              16 HAA-MR               1:07.00    1:08.30        
                  31.70     1:08.30 (36.60)                                        
 16 McCaughey, Aidan A        16 BBSC-MR              1:07.91    1:08.80        
                  32.35     1:08.80 (36.45)                                        
 17 Cellamare, Daniel         17 Tmsuffolk-MR         1:06.70    1:09.55        
                  32.37     1:09.55 (37.18)                                        
 18 Polanish, Kevin           16 IA-MR                1:07.99    1:09.74        
                  33.70     1:09.74 (36.04)                                        
 19 Dillon, Jack P            15 Three Village-MR     1:11.27    1:10.65        
                  33.25     1:10.65 (37.40)                                        
 20 Konarski, Patrick K       15 IA-MR                1:10.42    1:11.01        
                  33.08     1:11.01 (37.93)                                        
 21 Weiner, Luke              15 Tmsuffolk-MR         1:11.25    1:11.30        
                  33.78     1:11.30 (37.52)                                        
 22 Mcmenamy, Aidan           16 HAA-MR               1:09.21    1:12.62        
                  33.81     1:12.62 (38.81)                                        
 23 Muroff, Michael C         15 Three Village-MR     1:13.66    1:13.15        
                  34.53     1:13.15 (38.62)                                        
 24 Basini, Jacob             18 HAA-MR               1:13.10    1:14.05        
                  34.34     1:14.05 (39.71)                                        
 25 Yam, Cody J               15 Express Swimming-MR  1:15.94    1:15.01        
                  35.98     1:15.01 (39.03)                                        
 26 Chan, Matthew S           15 Three Village-MR     1:14.77    1:15.78        
                  35.44     1:15.78 (40.34)                                        
 27 Mond, Noah E              15 Three Village-MR     1:15.05    1:16.02        
                  35.15     1:16.02 (40.87)                                        
 28 Boughal, Ian S            15 IA-MR                1:14.62    1:16.32        
                  35.15     1:16.32 (41.17)                                        
 29 Barry, Coleman D          16 BBSC-MR              1:13.50    1:16.53        
                  35.94     1:16.53 (40.59)                                        
 30 Byrne, Alex M             15 BBSC-MR              1:14.17    1:16.74        
                  36.26     1:16.74 (40.48)                                        
 31 Orehosky, Bailey T        15 HAA-MR               1:13.05    1:16.81        
                  36.01     1:16.81 (40.80)                                        
 32 Sanders, Peter B          17 Three Village-MR     1:18.99    1:16.84        
                  35.31     1:16.84 (41.53)                                        
 33 McNamara, William A       16 BBSC-MR              1:19.27    1:20.48        
 34 Dunn, Christopher J       16 SSC-MR               1:19.21    1:20.81        
                  38.08     1:20.81 (42.73)                                        
 35 Claps, Danny              16 HAA-MR               1:24.57    1:26.41        
                  39.51     1:26.41 (46.90)                                        
 36 Maina, Robert             15 Express Swimming-MR  1:31.79    1:31.44        
                  42.96     1:31.44 (48.48)                                        
 37 Mulakandov, Ariel         12 QNS-MR               1:37.63    1:40.32        
                  47.13     1:40.32 (53.19)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:19.99  METS
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Casey, Jack H             16 HAA-MR               2:15.74    2:13.26 METS   
                  31.17     1:06.37 (35.20)     1:41.22 (34.85)     2:13.26 (32.04)
  2 Towers, Connor D          16 Tmsuffolk-MR         2:21.22    2:17.86 METS   
                  30.91     1:05.58 (34.67)   2:17.86 (1:12.28)                    
  3 Stange, Christopher J     15 Three Village-MR     2:23.43    2:23.42        
                  32.36     1:08.20 (35.84)     1:46.07 (37.87)     2:23.42 (37.35)
  4 Li, Tyler                 15 QNS-MR               2:25.20    2:23.61        
                  31.71     1:06.83 (35.12)     1:44.44 (37.61)     2:23.61 (39.17)
  5 Sherman, Corey            15 Tmsuffolk-MR         2:24.74    2:23.65        
                  32.51     1:08.35 (35.84)     1:46.97 (38.62)     2:23.65 (36.68)
  6 Xia, Christopher          11 NCAC-MR              2:25.91    2:28.83        
                  33.99     1:11.60 (37.61)     1:50.83 (39.23)     2:28.83 (38.00)
B - Final
  7 Cornelia, Dylan T         17 HAA-MR               2:27.21    2:26.09        
                  30.19     1:05.41 (35.22)     1:44.44 (39.03)     2:26.09 (41.65)
  8 Griffin, Spencer H        16 HAA-MR               2:30.39    2:28.50        
                  31.72     1:07.58 (35.86)     1:47.17 (39.59)     2:28.50 (41.33)
  9 Weiner, Luke              15 Tmsuffolk-MR         2:33.23    2:31.08        
                  33.11     1:10.50 (37.39)     1:50.58 (40.08)     2:31.08 (40.50)
 10 Basini, Jacob             18 HAA-MR               2:42.02    2:38.19        
                  34.94     1:14.77 (39.83)     1:57.02 (42.25)     2:38.19 (41.17)
 11 Urban, Kyle A             17 IA-MR                2:39.91    2:45.37        
                  36.42     1:18.22 (41.80)     2:01.58 (43.36)     2:45.37 (43.79)
 12 Scalia, Anthony D         11 SSC-MR               3:16.79    3:11.45        
                  44.04     1:32.53 (48.49)     2:23.14 (50.61)     3:11.45 (48.31)
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:19.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Casey, Jack H             16 HAA-MR               2:10.49    2:15.74 qMETS  
                  31.21     1:06.07 (34.86)     1:41.80 (35.73)     2:15.74 (33.94)
  2 Towers, Connor D          16 Tmsuffolk-MR         2:19.94    2:21.22 q      
                  31.27     1:06.48 (35.21)     1:43.49 (37.01)     2:21.22 (37.73)
  3 Stange, Christopher J     15 Three Village-MR     2:25.44    2:23.43 q      
                  32.03     1:07.18 (35.15)     1:44.92 (37.74)     2:23.43 (38.51)
  4 Sherman, Corey            15 Tmsuffolk-MR         2:28.24    2:24.74 q      
                  32.78     1:09.98 (37.20)     1:47.46 (37.48)     2:24.74 (37.28)
  5 Li, Tyler                 15 QNS-MR               2:18.44    2:25.20 q      
                  33.04     1:09.93 (36.89)     1:47.47 (37.54)     2:25.20 (37.73)
  6 Xia, Christopher          11 NCAC-MR              2:48.00    2:25.91 q      
                  33.89     1:10.62 (36.73)     1:49.71 (39.09)     2:25.91 (36.20)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Cornelia, Dylan T         17 HAA-MR               2:19.18    2:27.21 q      
                  31.04     1:08.44 (37.40)     1:47.19 (38.75)     2:27.21 (40.02)
  8 Griffin, Spencer H        16 HAA-MR               2:26.40    2:30.39 q      
                  31.90     1:10.15 (38.25)     1:48.97 (38.82)     2:30.39 (41.42)
  9 Weiner, Luke              15 Tmsuffolk-MR         2:35.82    2:33.23 q      
                  33.92     1:12.55 (38.63)     1:52.82 (40.27)     2:33.23 (40.41)
 10 Konarski, Patrick K       15 IA-MR                2:34.35    2:33.87 q      
                  34.14     1:13.53 (39.39)     1:53.53 (40.00)     2:33.87 (40.34)
 11 O'Malley, Connor M        16 HAA-MR               2:32.52    2:34.75 q      
                  33.75     1:13.06 (39.31)     1:54.46 (41.40)     2:34.75 (40.29)
 12 McCaughey, Aidan A        16 BBSC-MR              2:32.08    2:35.46 q      
                  33.82     1:12.38 (38.56)     1:54.10 (41.72)     2:35.46 (41.36)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Urban, Kyle A             17 IA-MR                2:48.29    2:39.91        
                  35.00     1:14.74 (39.74)     1:56.61 (41.87)     2:39.91 (43.30)
 14 Basini, Jacob             18 HAA-MR               2:57.06    2:42.02        
                  35.02     1:16.64 (41.62)     2:00.12 (43.48)     2:42.02 (41.90)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Yam, Cody J               15 Express Swimming-MR  2:44.44    2:45.72        
                  37.18     1:19.56 (42.38)     2:02.90 (43.34)     2:45.72 (42.82)
 16 Mond, Noah E              15 Three Village-MR     2:49.62    2:49.37        
                  36.75     1:18.96 (42.21)     2:03.83 (44.87)     2:49.37 (45.54)
 17 McNamara, William A       16 BBSC-MR              2:49.17    2:52.88        
                  37.56     1:21.70 (44.14)     2:07.27 (45.57)     2:52.88 (45.61)
 18 Boughal, Ian S            15 IA-MR                2:50.74    2:55.67        
                  36.42     1:20.43 (44.01)     2:08.12 (47.69)     2:55.67 (47.55)
 19 Scalia, Anthony D         11 SSC-MR               3:20.00    3:16.79        
                  46.07     1:35.71 (49.64)     2:27.20 (51.49)     3:16.79 (49.59)
 
Boys 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Lee, Daniel               17 HAA-MR                 24.64      24.49        
  2 Lue, Michael              16 QNS-MR                 25.64      25.42        
  3 Fisher, Alex              17 HAA-MR                 26.43      25.73        
  4 Stoski, Michael J         15 Tmsuffolk-MR           26.31      26.32        
  5 Markowitz, Hunter N       14 HAA-MR                 27.03      26.34        
  6 Beutel, Brendan M         16 HAA-MR                 26.60      27.04        
B - Final
  7 McCormack, Cade J         17 Tmsuffolk-MR           27.63      27.07        
  8 McLaughlin, Joseph W      14 BBSC-MR                28.25      27.94        
  9 Luo, Felix                15 Tmsuffolk-MR           28.51      27.96        
 10 Kanaley, Tim S            16 IA-MR                  29.00      28.31        
 11 Quiceno, Sebastian A      14 SSC-MR                 30.29      30.07        
 
Boys 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Lee, Daniel               17 HAA-MR                 25.00      24.64 q      
  2 Lue, Michael              16 QNS-MR                 29.00      25.64 q      
  3 Stoski, Michael J         15 Tmsuffolk-MR           26.93      26.31 q      
  4 Fisher, Alex              17 HAA-MR                 25.42      26.43 q      
  4 Mcmenamy, Aidan           16 HAA-MR                 29.96      26.43 q      
  6 Beutel, Brendan M         16 HAA-MR                 32.61      26.60 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Markowitz, Hunter N       14 HAA-MR                 28.00      27.03 q      
  8 McCormack, Cade J         17 Tmsuffolk-MR           28.45      27.63 q      
  9 McLaughlin, Joseph W      14 BBSC-MR                   NT      28.25 q      
 10 Luo, Felix                15 Tmsuffolk-MR           28.65      28.51 q      
 11 Dunn, Christopher J       16 SSC-MR                 29.11      28.95 q      
 12 Kanaley, Tim S            16 IA-MR                  27.89      29.00 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Graca, Antonio            15 HAA-MR                 31.86      29.47        
 14 Claps, Danny              16 HAA-MR                 29.42      29.90        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Quiceno, Sebastian A      14 SSC-MR                 31.01      30.29        
 16 Simpson, Austin G         12 Tbirds-MR              31.52      32.12        
 17 Kubik, Declan S           13 Three Village-MR       40.00      32.49        
 18 Collett, Connor D         13 HAA-MR                 43.18      39.29        
 19 Mulakandov, Ariel         12 QNS-MR                 41.05      41.24        
 20 Belli-McCue, Jalin        13 HAA-MR                 45.00      42.63        
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                54.99  METS
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Papsco, Zachary T         16 HAA-MR                 52.89      52.24 METS   
                  24.77       52.24 (27.47)                                        
  2 Chan, Dylan               17 HAA-MR                 54.69      52.49 METS   
                  24.66       52.49 (27.83)                                        
  3 Lee, Daniel               17 HAA-MR                 55.41      54.02 METS   
                  25.21       54.02 (28.81)                                        
  4 Millkey, Nicholas W       16 HAA-MR                 56.99      55.76        
                  26.24       55.76 (29.52)                                        
  5 Sherman, Corey            15 Tmsuffolk-MR           57.04      57.54        
                  27.74       57.54 (29.80)                                        
  6 Chang, Oscar              16 HAA-MR                 56.08      58.00        
                  26.11       58.00 (31.89)                                        
B - Final
  7 Stange, Christopher J     15 Three Village-MR       58.79      56.92        
                  27.16       56.92 (29.76)                                        
  8 Cellamare, Daniel         17 Tmsuffolk-MR           57.46      56.98        
                  26.60       56.98 (30.38)                                        
  9 Shemet, Charlie F         16 Three Village-MR       58.37      57.71        
                  27.30       57.71 (30.41)                                        
 10 Hawkins, Michael J        16 HAA-MR                 58.92      57.95        
 11 Arnberg, Mason            15 Unattached-MR          59.80      59.04        
                  27.49       59.04 (31.55)                                        
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                54.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Papsco, Zachary T         16 HAA-MR                 52.05      52.89 qMETS  
                  24.79       52.89 (28.10)                                        
  2 Chan, Dylan               17 HAA-MR                 52.11      54.69 qMETS  
                  25.68       54.69 (29.01)                                        
  3 Lee, Daniel               17 HAA-MR                 53.82      55.41 q      
                  26.56       55.41 (28.85)                                        
  4 Chang, Oscar              16 HAA-MR                 54.20      56.08 q      
                  25.89       56.08 (30.19)                                        
  5 Millkey, Nicholas W       16 HAA-MR                 54.89      56.99 q      
                  26.75       56.99 (30.24)                                        
  6 Sherman, Corey            15 Tmsuffolk-MR           57.82      57.04 q      
                  26.97       57.04 (30.07)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Cellamare, Daniel         17 Tmsuffolk-MR           56.98      57.46 q      
                  26.52       57.46 (30.94)                                        
  8 Shemet, Charlie F         16 Three Village-MR       57.80      58.37 q      
                  27.39       58.37 (30.98)                                        
  9 Stange, Christopher J     15 Three Village-MR       56.77      58.79 q      
                  26.84       58.79 (31.95)                                        
 10 Hawkins, Michael J        16 HAA-MR                 58.00      58.92 q      
                  27.69       58.92 (31.23)                                        
 11 Arnberg, Mason            15 Unattached-MR          59.00      59.80 q      
                  28.63       59.80 (31.17)                                        
 12 O'Malley, Connor M        16 HAA-MR               1:01.42    1:00.51 q      
                  28.63     1:00.51 (31.88)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Cornelia, Dylan T         17 HAA-MR                 57.50    1:00.70        
                  27.79     1:00.70 (32.91)                                        
 14 Beutel, Brendan M         16 HAA-MR                 57.18    1:00.90        
                  27.49     1:00.90 (33.41)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Chan, Matthew S           15 Three Village-MR       58.13    1:00.92        
                  29.15     1:00.92 (31.77)                                        
 16 Xu, Kevin J               15 Three Village-MR       59.42    1:01.04        
                  29.35     1:01.04 (31.69)                                        
 17 McCormack, Cade J         17 Tmsuffolk-MR         1:02.51    1:02.33        
                  28.40     1:02.33 (33.93)                                        
 18 Louser, Joshua R          15 Three Village-MR       59.52    1:02.35        
                  28.98     1:02.35 (33.37)                                        
 19 Muroff, Michael C         15 Three Village-MR     1:02.49    1:02.63        
                  30.20     1:02.63 (32.43)                                        
 20 Klingel, Dean M           15 IA-MR                1:04.47    1:03.17        
                  28.93     1:03.17 (34.24)                                        
 21 Barry, Coleman D          16 BBSC-MR              1:05.51    1:08.21        
                  30.65     1:08.21 (37.56)                                        
 22 Claps, Danny              16 HAA-MR               1:06.12    1:08.52        
                  31.00     1:08.52 (37.52)                                        
 23 LaDue, Ryan               15 IA-MR                1:06.04    1:08.62        
                  32.21     1:08.62 (36.41)                                        
 24 Park, In-Wook             16 QNS-MR               1:13.51    1:10.93        
                  33.64     1:10.93 (37.29)                                        
 25 Simpson, Austin G         12 Tbirds-MR            1:11.97    1:12.69        
                  34.63     1:12.69 (38.06)                                        
 26 Scalia, Anthony D         11 SSC-MR               1:28.55    1:29.14        
                  41.37     1:29.14 (47.77)                                        
 -- Stoski, Michael J         15 Tmsuffolk-MR           57.73         DQ        
      False start
                  27.67          DQ (29.40)                                        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:03.99  METS
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chan, Dylan               17 HAA-MR               2:03.30    1:58.21 METS   
                  26.74       56.04 (29.30)     1:28.34 (32.30)     1:58.21 (29.87)
  2 Stoski, Michael J         15 Tmsuffolk-MR         2:04.16    2:04.28        
                  27.37       59.06 (31.69)     1:31.29 (32.23)     2:04.28 (32.99)
  3 Scalia, Anthony D         11 SSC-MR               3:16.74    3:08.87        
                  41.15     1:31.90 (50.75)     2:22.06 (50.16)     3:08.87 (46.81)
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:03.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chan, Dylan               17 HAA-MR               2:04.02    2:03.30 qMETS  
                  26.70       58.04 (31.34)     1:31.23 (33.19)     2:03.30 (32.07)
  2 Stoski, Michael J         15 Tmsuffolk-MR         2:06.24    2:04.16 q      
                  28.37     1:00.33 (31.96)     1:32.53 (32.20)     2:04.16 (31.63)
  3 Papsco, Zachary T         16 HAA-MR               1:57.87    2:09.87 q      
                  28.87     1:00.31 (31.44)     1:34.13 (33.82)     2:09.87 (35.74)
  4 LaDue, Ryan               15 IA-MR                3:00.00    2:43.71 q      
                  32.03     1:12.87 (40.84)     1:58.86 (45.99)     2:43.71 (44.85)
  5 Scalia, Anthony D         11 SSC-MR               3:10.00    3:16.74 q      
                  43.19     1:35.27 (52.08)     2:28.54 (53.27)     3:16.74 (48.20)
 
Boys 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Modrov, Drew A            27 Unattached-MR          50.75      49.72        
                  22.38       49.72 (27.34)                                        
  2 Luo, Felix                15 Tmsuffolk-MR         1:01.83    1:00.28        
                  28.09     1:00.28 (32.19)                                        
  3 Cellamare, Daniel         17 Tmsuffolk-MR         1:04.38    1:01.24        
                  29.70     1:01.24 (31.54)                                        
  4 Orehosky, Bailey T        15 HAA-MR               1:05.19    1:04.18        
                  29.72     1:04.18 (34.46)                                        
  5 Graca, Antonio            15 HAA-MR               1:06.50    1:04.70        
                  29.17     1:04.70 (35.53)                                        
B - Final
  7 Park, In-Wook             16 QNS-MR               1:07.91    1:06.60        
                  30.56     1:06.60 (36.04)                                        
  8 Leuly, Shane C            14 IA-MR                1:08.46    1:07.08        
                  31.46     1:07.08 (35.62)                                        
  9 Sullivan, Connor P        15 Tmsuffolk-MR         1:11.68    1:10.29        
                  30.84     1:10.29 (39.45)                                        
 10 Cellamare, Dylan          13 Tmsuffolk-MR         1:14.58    1:11.46        
                  32.81     1:11.46 (38.65)                                        
 11 Mastrocinque, Rudy        13 Tmsuffolk-MR         1:12.83    1:11.70        
                  34.37     1:11.70 (37.33)                                        
 
Boys 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Modrov, Drew A            27 Unattached-MR          51.51      50.75 q      
                  23.35       50.75 (27.40)                                        
  2 Luo, Felix                15 Tmsuffolk-MR           59.55    1:01.83 q      
                  28.89     1:01.83 (32.94)                                        
  3 Cellamare, Daniel         17 Tmsuffolk-MR         1:02.90    1:04.38 q      
                  30.60     1:04.38 (33.78)                                        
  4 Orehosky, Bailey T        15 HAA-MR               1:09.09    1:05.19 q      
                  30.72     1:05.19 (34.47)                                        
  5 Graca, Antonio            15 HAA-MR               1:07.82    1:06.50 q      
                  29.68     1:06.50 (36.82)                                        
  6 Boughal, Ian S            15 IA-MR                1:07.03    1:07.55 q      
                  31.73     1:07.55 (35.82)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Park, In-Wook             16 QNS-MR               1:10.00    1:07.91 q      
                  31.50     1:07.91 (36.41)                                        
  8 Leuly, Shane C            14 IA-MR                1:08.54    1:08.46 q      
                  31.02     1:08.46 (37.44)                                        
  9 Sullivan, Connor P        15 Tmsuffolk-MR         1:09.95    1:11.68 q      
                  32.07     1:11.68 (39.61)                                        
 10 Mastrocinque, Rudy        13 Tmsuffolk-MR         1:15.32    1:12.83 q      
                  35.63     1:12.83 (37.20)                                        
 11 LaDue, Ryan               15 IA-MR                1:15.00    1:14.17 q      
                  32.03     1:14.17 (42.14)                                        
 12 Simpson, Austin G         12 Tbirds-MR            1:15.00    1:14.50 q      
                  34.50     1:14.50 (40.00)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Cellamare, Dylan          13 Tmsuffolk-MR         1:17.27    1:14.58        
                  35.19     1:14.58 (39.39)                                        
 14 Nguyen, Patrick           13 Tmsuffolk-MR         1:26.95    1:17.00        
                  35.48     1:17.00 (41.52)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Salas, Stefanos H         10 NCAC-MR              1:13.58    1:17.47        
                  35.97     1:17.47 (41.50)                                        
 16 Sullivan, Sean T          13 Tmsuffolk-MR         1:23.95    1:19.86        
                  38.14     1:19.86 (41.72)                                        
 17 Tsiabasis, Yanni          13 HAA-MR               1:23.26    1:19.92        
                  36.66     1:19.92 (43.26)                                        
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
              2:01.39  METS
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Papsco, Zachary T         16 HAA-MR               1:59.87    1:58.90 METS   
                  25.81       57.80 (31.99)     1:30.81 (33.01)     1:58.90 (28.09)
  2 Lee, Daniel               17 HAA-MR               2:00.78    2:01.26 METS   
                  25.79       56.96 (31.17)     1:32.69 (35.73)     2:01.26 (28.57)
  3 Millkey, Nicholas W       16 HAA-MR               2:03.71    2:02.18        
                  26.04       56.46 (30.42)     1:33.25 (36.79)     2:02.18 (28.93)
  4 Casey, Jack H             16 HAA-MR               2:04.59    2:04.98        
                  28.04     1:04.09 (36.05)     1:36.53 (32.44)     2:04.98 (28.45)
  5 Sherman, Corey            15 Tmsuffolk-MR         2:06.07    2:06.75        
                  26.95       58.57 (31.62)     1:36.80 (38.23)     2:06.75 (29.95)
  6 Hawkins, Michael J        16 HAA-MR               2:08.82    2:09.02        
                  27.44     1:00.44 (33.00)     1:39.41 (38.97)     2:09.02 (29.61)
B - Final
  7 Towers, Connor D          16 Tmsuffolk-MR         2:09.02    2:05.41        
                  27.88       58.23 (30.35)     1:36.35 (38.12)     2:05.41 (29.06)
  8 Luo, Felix                15 Tmsuffolk-MR         2:09.04    2:05.95        
                  27.78       59.25 (31.47)     1:36.69 (37.44)     2:05.95 (29.26)
  9 Arnberg, Mason            15 Unattached-MR        2:09.12    2:07.11        
                  27.90     1:00.87 (32.97)     1:38.36 (37.49)     2:07.11 (28.75)
 10 O'Malley, Connor M        16 HAA-MR               2:12.87    2:11.64        
                  27.84     1:02.42 (34.58)     1:41.01 (38.59)     2:11.64 (30.63)
 11 Stange, Christopher J     15 Three Village-MR     2:12.48    2:13.55        
                  28.43     1:03.37 (34.94)     1:42.87 (39.50)     2:13.55 (30.68)
 12 Yao, Kevin K              17 Tmsuffolk-MR         2:12.69    2:17.03        
                  29.15     1:03.36 (34.21)     1:45.24 (41.88)     2:17.03 (31.79)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
              2:01.39  METS
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Papsco, Zachary T         16 HAA-MR               2:02.97    1:59.87 qMETS  
                  25.90       58.27 (32.37)     1:31.75 (33.48)     1:59.87 (28.12)
  2 Lee, Daniel               17 HAA-MR               2:05.59    2:00.78 qMETS  
                  25.76       56.17 (30.41)     1:31.90 (35.73)     2:00.78 (28.88)
  3 Millkey, Nicholas W       16 HAA-MR               2:03.21    2:03.71 q      
                  26.36       57.54 (31.18)     1:34.50 (36.96)     2:03.71 (29.21)
  4 Casey, Jack H             16 HAA-MR               2:05.48    2:04.59 q      
                  28.36     1:04.15 (35.79)     1:36.65 (32.50)     2:04.59 (27.94)
  5 Sherman, Corey            15 Tmsuffolk-MR         2:07.92    2:06.07 q      
                  27.71       58.86 (31.15)     1:37.79 (38.93)     2:06.07 (28.28)
  6 Hawkins, Michael J        16 HAA-MR               2:10.00    2:08.82 q      
                  27.41     1:01.15 (33.74)     1:39.57 (38.42)     2:08.82 (29.25)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Towers, Connor D          16 Tmsuffolk-MR         2:06.42    2:09.02 q      
                  30.00     1:01.28 (31.28)     1:38.98 (37.70)     2:09.02 (30.04)
  8 Luo, Felix                15 Tmsuffolk-MR         2:05.78    2:09.04 q      
                  28.53     1:01.44 (32.91)     1:40.49 (39.05)     2:09.04 (28.55)
  9 Arnberg, Mason            15 Unattached-MR        2:07.18    2:09.12 q      
                  28.48     1:00.40 (31.92)     1:38.96 (38.56)     2:09.12 (30.16)
 10 Cornelia, Dylan T         17 HAA-MR               2:09.37    2:11.51 q      
                  28.71     1:03.28 (34.57)     1:40.43 (37.15)     2:11.51 (31.08)
 11 Stange, Christopher J     15 Three Village-MR     2:10.80    2:12.48 q      
                  27.63     1:02.10 (34.47)     1:42.10 (40.00)     2:12.48 (30.38)
 12 Yao, Kevin K              17 Tmsuffolk-MR         2:06.46    2:12.69 q      
                  29.79     1:03.57 (33.78)     1:43.37 (39.80)     2:12.69 (29.32)
-------------------------------------------------------------------------
 13 O'Malley, Connor M        16 HAA-MR               2:16.99    2:12.87        
                  28.87     1:04.16 (35.29)     1:42.55 (38.39)     2:12.87 (30.32)
 14 Stoski, Michael J         15 Tmsuffolk-MR         2:09.06    2:13.37        
                  28.43     1:02.41 (33.98)     1:41.23 (38.82)     2:13.37 (32.14)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Weiner, Luke              15 Tmsuffolk-MR         2:13.67    2:14.07        
                  29.06     1:02.40 (33.34)     1:43.10 (40.70)     2:14.07 (30.97)
 16 Dillon, Jack P            15 Three Village-MR     2:12.78    2:14.30        
                  28.18     1:03.72 (35.54)     1:45.36 (41.64)     2:14.30 (28.94)
 17 Xu, Kevin J               15 Three Village-MR     2:14.82    2:15.67        
                  29.64     1:04.16 (34.52)     1:45.49 (41.33)     2:15.67 (30.18)
 18 Li, Tyler                 15 QNS-MR               2:11.96    2:15.86        
                  30.23     1:05.70 (35.47)     1:43.07 (37.37)     2:15.86 (32.79)
 19 McCaughey, Aidan A        16 BBSC-MR              2:15.28    2:17.31        
                  29.83     1:06.24 (36.41)     1:46.12 (39.88)     2:17.31 (31.19)
 20 Muroff, Michael C         15 Three Village-MR     2:20.95    2:19.19        
                  30.79     1:05.13 (34.34)     1:47.44 (42.31)     2:19.19 (31.75)
 21 Sanders, Peter B          17 Three Village-MR     2:17.22    2:19.66        
                  30.90     1:05.55 (34.65)     1:49.97 (44.42)     2:19.66 (29.69)
 22 Konarski, Patrick K       15 IA-MR                2:19.53    2:20.12        
                  30.00     1:05.77 (35.77)     1:47.40 (41.63)     2:20.12 (32.72)
 23 Moeslinger, Erich V       16 QNS-MR               2:14.66    2:20.69        
                  30.39     1:03.52 (33.13)     1:47.87 (44.35)     2:20.69 (32.82)
 24 Chan, Matthew S           15 Three Village-MR     2:14.22    2:20.87        
                  29.15     1:04.67 (35.52)     1:49.24 (44.57)     2:20.87 (31.63)
 25 Orehosky, Bailey T        15 HAA-MR               2:21.44    2:22.45        
                  32.71     1:10.77 (38.06)     1:52.88 (42.11)     2:22.45 (29.57)
 26 Mond, Noah E              15 Three Village-MR     2:21.06    2:22.47        
                  31.43     1:07.03 (35.60)     1:49.11 (42.08)     2:22.47 (33.36)
 27 Byrne, Alex M             15 BBSC-MR              2:19.39    2:23.27        
                  29.44     1:06.20 (36.76)     1:49.13 (42.93)     2:23.27 (34.14)
 28 Barry, Coleman D          16 BBSC-MR              2:21.06    2:24.96        
                  32.09     1:09.67 (37.58)     1:53.18 (43.51)     2:24.96 (31.78)
 29 Ormond, Garrett E         15 IA-MR                2:22.33    2:25.03        
                  31.26     1:08.68 (37.42)     1:52.93 (44.25)     2:25.03 (32.10)
 30 Boughal, Ian S            15 IA-MR                2:22.54    2:25.40        
                  31.11     1:07.69 (36.58)     1:51.72 (44.03)     2:25.40 (33.68)
 31 Park, In-Wook             16 QNS-MR               2:24.85    2:27.14        
                  32.19     1:08.09 (35.90)     1:52.89 (44.80)     2:27.14 (34.25)
 32 Sweeney, Joseph T         16 Three Village-MR     2:27.28    2:30.29        
                  31.51     1:09.84 (38.33)     1:56.83 (46.99)     2:30.29 (33.46)
 33 Simpson, Austin G         12 Tbirds-MR            2:38.46    2:38.14        
                  33.99     1:12.79 (38.80)     2:01.30 (48.51)     2:38.14 (36.84)
 34 Lind, Josh W              10 SSC-MR               3:45.16    3:36.12        
                  51.50     1:42.70 (51.20)   2:49.67 (1:06.97)     3:36.12 (46.45)
 -- Menis, Matthew N          16 SSC-MR               2:26.53         DQ        
      Scissors kick - fly
                  32.69     1:08.69 (36.00)     2:00.31 (51.62)          DQ (33.18)
 -- McNamara, William A       16 BBSC-MR              2:36.60         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  35.34     1:15.99 (40.65)     1:59.07 (43.08)          DQ (34.20)
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
              4:21.99  METS
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Budke, Vinny C            16 SSC-MR               4:26.93    4:23.96        
                  27.16       59.08 (31.92)     1:33.19 (34.11)     2:07.09 (33.90)
        2:46.05 (38.96)     3:25.47 (39.42)     3:54.63 (29.16)     4:23.96 (29.33)
  2 Dillon, Jack P            15 Three Village-MR     4:45.94    4:37.29        
                  29.14     1:04.18 (35.04)     1:38.81 (34.63)     2:14.64 (35.83)
        2:57.23 (42.59)     3:37.83 (40.60)     4:06.82 (28.99)     4:37.29 (30.47)
  3 Fisher, Alex              17 HAA-MR               4:43.77    4:39.20        
                  30.05     1:04.71 (34.66)     1:41.50 (36.79)     2:18.05 (36.55)
        2:56.67 (38.62)     3:35.73 (39.06)     4:08.08 (32.35)     4:39.20 (31.12)
  4 Chan, Matthew S           15 Three Village-MR     4:46.80    4:59.00        
                  30.52     1:06.00 (35.48)     1:44.17 (38.17)     2:22.08 (37.91)
        3:07.33 (45.25)     3:52.91 (45.58)     4:26.32 (33.41)     4:59.00 (32.68)
  5 Muroff, Michael C         15 Three Village-MR     5:04.24    4:59.70        
                  30.46     1:05.15 (34.69)     1:42.52 (37.37)     2:22.64 (40.12)
        3:05.11 (42.47)     3:49.43 (44.32)     4:24.37 (34.94)     4:59.70 (35.33)
  6 Sanders, Peter B          17 Three Village-MR     4:56.85    5:03.08        
                  30.61     1:09.25 (38.64)     1:47.44 (38.19)     2:23.28 (35.84)
        3:11.58 (48.30)     3:58.29 (46.71)     4:31.22 (32.93)     5:03.08 (31.86)
  7 Glaser, Owen M            12 BBSC-MR              4:52.55    5:03.62        
                  33.38     1:10.04 (36.66)     1:47.61 (37.57)     2:25.49 (37.88)
        3:11.93 (46.44)     3:57.45 (45.52)     4:31.68 (34.23)     5:03.62 (31.94)
  8 Orehosky, Bailey T        15 HAA-MR               5:21.91    5:05.90        
                  33.39     1:13.10 (39.71)     1:53.15 (40.05)     2:34.42 (41.27)
        3:16.20 (41.78)     4:01.07 (44.87)     4:34.09 (33.02)     5:05.90 (31.81)
  9 Davis, Avery J            14 SSC-MR               5:04.69    5:11.75        
                  29.76     1:08.18 (38.42)     1:49.23 (41.05)     2:29.19 (39.96)
        3:14.52 (45.33)     3:59.72 (45.20)     4:36.62 (36.90)     5:11.75 (35.13)
 10 Muller, Shane G           14 Three Village-MR     5:16.75    5:19.59        
                  34.50     1:14.67 (40.17)     1:52.72 (38.05)     2:31.51 (38.79)
        3:19.99 (48.48)     4:09.60 (49.61)     4:44.81 (35.21)     5:19.59 (34.78)
 11 Sweeney, Joseph T         16 Three Village-MR     5:18.22    5:30.43        
                  31.88     1:10.53 (38.65)     1:50.31 (39.78)     2:31.12 (40.81)
        3:21.10 (49.98)     4:11.88 (50.78)     4:50.41 (38.53)     5:30.43 (40.02)
 12 Scalia, Anthony D         11 SSC-MR               6:20.00    6:00.75        
                  39.64     1:27.75 (48.11)     2:10.43 (42.68)     2:53.57 (43.14)
        3:47.19 (53.62)     4:39.45 (52.26)     5:19.81 (40.36)     6:00.75 (40.94)