Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 4/18/2016 10:10 AM
    2016 MR HYDRO LCM Season Starter Invitational - 4/16/2016 to 4/17/2016     
                              Sanction #: 160402                               
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bazinet, Julia M    10 WEST-MR                   NT      32.97         20  
  2 Lathan, Malaya      10 WEST-MR                   NT      33.89         17  
  3 Weinstein, Claire    9 WEST-MR                36.85      33.99         16  
  4 Lee, Lauren          9 WEST-MR                35.99      35.26         15  
  5 Petricevic, Alyssa  10 WAC-MR                 39.41      35.62         14  
  6 Taylor, Jaelynn M   10 WEST-MR                38.48      35.68         13  
  7 Wang, Cindy Y       10 APEX-MR                34.98      36.00         12  
  8 Ott, Ursula J        9 Badger-MR              36.86      36.74         11  
  9 Posada, Zenya J     10 WEST-MR                38.81      36.76          9  
 10 Byrne, Kelly P      10 WEST-MR                41.15      36.77          7  
 11 Barr, Fiona P        9 Badger-MR              36.68      37.02          6  
 12 Lin, Sara S         10 WEST-MR                38.50      37.13          5  
 13 Reinhart, Natalie   10 RI Marlins-MR          39.00      37.33          3.5
 13 Chapman, Linea      10 WAC-MR                 37.00      37.33          3.5
 15 Sheridan, Rory      10 Badger-MR              37.31      37.48          1.5
 15 Anderson, Kate E    10 Badger-MR              36.59      37.48          1.5
 17 Hardart, Annabel M  10 Badger-MR              39.45      37.96        
 18 Tula, Kelly A       10 APEX-MR                40.01      38.20        
 19 Ewald, Sydney        9 NCAC-MR                36.70      40.12        
 20 Sargeant, Yvanah-B  10 Unhes-Mr-MR               NT      40.47        
 21 Brulinski, Natalia  10 NCAC-MR                38.00      40.92        
 22 Luo, Sophia         10 WAC-MR                 42.26      41.20        
 23 Chiari, Tessa       10 WAC-MR                    NT      41.46        
 24 Hanrahan, Erin M    10 Badger-MR              40.65      41.75        
 25 Hall, Lavinia       10 APEX-MR                43.26      42.07        
 26 Deng, Eileen        10 APEX-MR                40.75      42.17        
 27 McCafferty, Ann     10 WAC-MR                 45.74      43.07        
 28 Rotenberg, Charlot  10 Badger-MR              42.81      43.73        
 29 Breault, Abigail K  10 Badger-MR              43.26      43.90        
 30 Liang, Virginia     10 GATE-MR                57.76      44.15        
 31 Chung, Zoe E         9 WEST-MR                42.74      44.64        
 32 Batiz, Kaitlyn       9 WAC-MR                 48.00      44.66        
 33 Eljordan, Tiffany    9 NCAC-MR                44.00      44.79        
 34 Chiari, Milena      10 WAC-MR                    NT      48.64        
 35 Abbas, Menna         9 WAC-MR               1:00.00      49.07        
 36 Goodman, Mira        9 RI Marlins-MR          40.00      49.21        
 37 Kwan, Maggie         9 NCAC-MR              1:00.00      51.89        
 38 Liriano, Maya        9 GATE-MR                58.00      56.01        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wang, Cindy Y       10 APEX-MR              1:17.93    1:17.18         20  
                  36.97     1:17.18 (40.21)                                        
  2 Sheridan, Rory      10 Badger-MR            1:18.92    1:19.04         17  
                  38.71     1:19.04 (40.33)                                        
  3 Anderson, Kate E    10 Badger-MR            1:19.37    1:19.10         16  
                  38.68     1:19.10 (40.42)                                        
  4 Barr, Fiona P        9 Badger-MR            1:23.71    1:22.00         15  
  5 Tula, Kelly A       10 APEX-MR              1:25.49    1:22.34         14  
                  38.93     1:22.34 (43.41)                                        
  6 Reinhart, Natalie   10 RI Marlins-MR        1:30.00    1:22.36         13  
                  38.89     1:22.36 (43.47)                                        
  7 Moran, Laura A       9 NCAC-MR              1:26.00    1:23.05         12  
  8 Harish, Nila         9 MPNY-MR              1:32.51    1:23.73         11  
                  40.27     1:23.73 (43.46)                                        
  9 Ott, Ursula J        9 Badger-MR            1:22.11    1:24.63          9  
                  40.96     1:24.63 (43.67)                                        
 10 Hardart, Annabel M  10 Badger-MR            1:30.63    1:25.73          7  
                  41.11     1:25.73 (44.62)                                        
 11 Siegel, Ellah I      9 Jcc-MR                    NT    1:27.34          6  
                  41.45     1:27.34 (45.89)                                        
 12 Kuznetsov, Elizabe  10 MPNY-MR              1:28.00    1:29.05          5  
                  42.36     1:29.05 (46.69)                                        
 13 Gregory, Julia A     9 Jcc-MR                    NT    1:29.52          4  
                  41.52     1:29.52 (48.00)                                        
 14 Hanrahan, Erin M    10 Badger-MR            1:30.42    1:31.72          3  
                  42.18     1:31.72 (49.54)                                        
 15 Luo, Sophia         10 WAC-MR               2:15.69    1:32.84          2  
                  42.13     1:32.84 (50.71)                                        
 16 Sargeant, Yvanah-B  10 Unhes-Mr-MR               NT    1:33.27          1  
                  43.52     1:33.27 (49.75)                                        
 17 Hernandez, Destiny   9 APEX-MR              1:32.41    1:33.28        
 18 Wisniewski, Hanna   10 MPNY-MR              1:42.82    1:33.61        
                  44.69     1:33.61 (48.92)                                        
 19 Breault, Abigail K  10 Badger-MR            1:35.55    1:34.01        
                  44.65     1:34.01 (49.36)                                        
 20 Pena, Camila A       9 APEX-MR              1:33.70    1:34.41        
                  46.42     1:34.41 (47.99)                                        
 21 McCafferty, Ann     10 WAC-MR               1:37.37    1:34.95        
                  44.20     1:34.95 (50.75)                                        
 22 Zgrivets, Michelle   9 MPNY-MR              1:35.00    1:35.01        
                  45.54     1:35.01 (49.47)                                        
 23 Liang, Virginia     10 GATE-MR              2:14.12    1:36.75        
                  45.82     1:36.75 (50.93)                                        
 24 Ebanks, Madison      9 WAC-MR               1:40.00    1:38.23        
                  47.19     1:38.23 (51.04)                                        
 25 Rotenberg, Charlot  10 Badger-MR            1:36.09    1:41.38        
 26 Kanachova, Veronic   9 APEX-MR              1:42.22    1:43.35        
                  52.02     1:43.35 (51.33)                                        
 27 Zhao, Madison M      9 APEX-MR              1:56.24    1:46.04        
 28 Goodman, Mira        9 RI Marlins-MR        1:35.00    1:48.07        
                  49.09     1:48.07 (58.98)                                        
 29 Liriano, Maya        9 GATE-MR              2:02.00    1:55.36        
                  56.35     1:55.36 (59.01)                                        
 30 Villalobos, Madiso  10 APEX-MR              1:59.09    1:55.56        
                  56.09     1:55.56 (59.47)                                        
 
Girls 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weinstein, Claire    9 WEST-MR              2:52.99    2:33.53         20  
                  35.45     1:14.37 (38.92)     1:54.58 (40.21)     2:33.53 (38.95)
  2 Wang, Cindy Y       10 APEX-MR              2:44.69    2:43.79         17  
                  37.68     1:19.58 (41.90)     2:03.73 (44.15)     2:43.79 (40.06)
  3 Sheridan, Rory      10 Badger-MR            2:50.80    2:44.87         16  
                  39.72     1:21.96 (42.24)     2:04.68 (42.72)     2:44.87 (40.19)
  4 Anderson, Kate E    10 Badger-MR            2:49.31    2:45.32         15  
                  39.22     1:21.48 (42.26)     2:05.11 (43.63)     2:45.32 (40.21)
  5 Gurden, Abigail S   10 WEST-MR              2:49.99    2:49.15         14  
                  40.26     1:23.64 (43.38)     2:07.68 (44.04)     2:49.15 (41.47)
  6 Lathan, Malaya      10 WEST-MR                   NT    2:49.37         13  
                                1:22.38 ( )     2:06.76 (44.38)     2:49.37 (42.61)
  7 Bazinet, Julia M    10 WEST-MR                   NT    2:50.41         12  
                  36.91     1:19.18 (42.27)     2:06.77 (47.59)     2:50.41 (43.64)
  8 Posada, Zenya J     10 WEST-MR                   NT    2:54.07         11  
                  39.14     1:23.94 (44.80)     2:09.41 (45.47)     2:54.07 (44.66)
  9 Barr, Fiona P        9 Badger-MR            2:57.40    2:55.29          9  
                  40.29     1:24.95 (44.66)     2:12.63 (47.68)     2:55.29 (42.66)
 10 Taylor, Jaelynn M   10 WEST-MR                   NT    3:00.09          7  
                  38.80     1:23.52 (44.72)     2:12.38 (48.86)     3:00.09 (47.71)
 11 Tula, Kelly A       10 APEX-MR              3:08.75    3:01.06          6  
                  42.02     1:28.62 (46.60)     2:15.19 (46.57)     3:01.06 (45.87)
 12 Lin, Sara S         10 WEST-MR              3:15.14    3:02.90          5  
                  41.43     1:28.78 (47.35)   3:02.90 (1:34.12)                    
 13 Hardart, Annabel M  10 Badger-MR            3:14.54    3:03.67          4  
                  42.36     1:30.28 (47.92)     2:19.78 (49.50)     3:03.67 (43.89)
 14 Reinhart, Natalie   10 RI Marlins-MR        3:30.00    3:06.84          3  
                                1:27.56 ( )     2:19.19 (51.63)     3:06.84 (47.65)
 15 Ott, Ursula J        9 Badger-MR            2:59.70    3:08.77          2  
                  41.76     1:28.84 (47.08)     2:20.32 (51.48)     3:08.77 (48.45)
 16 Chapman, Linea      10 WAC-MR               3:20.00    3:08.89          1  
                                1:28.00 ( )   3:08.89 (1:40.89)                    
 17 Crisano, Nadiya     10 WAC-MR               3:40.00    3:10.69        
                  44.86     1:30.28 (45.42)   3:10.69 (1:40.41)                    
 18 Chiari, Tessa       10 WAC-MR                    NT    3:11.68        
                  41.04     1:30.01 (48.97)   3:11.68 (1:41.67)                    
 19 Hanrahan, Erin M    10 Badger-MR            3:22.79    3:15.97        
                  42.81     1:32.08 (49.27)     2:24.44 (52.36)     3:15.97 (51.53)
 20 Breault, Abigail K  10 Badger-MR            3:57.03    3:23.41        
                  46.07     1:38.23 (52.16)   3:23.41 (1:45.18)                    
 21 Liang, Virginia     10 GATE-MR              3:45.00    3:28.46        
                  45.87     1:39.33 (53.46)   3:28.46 (1:49.13)                    
 22 Dougherty, Amy       9 Badger-MR            3:57.54    3:31.73        
                  47.33     1:40.80 (53.47)     2:38.32 (57.52)     3:31.73 (53.41)
 23 Rotenberg, Charlot  10 Badger-MR            3:34.82    3:38.82        
                  47.94     1:45.59 (57.65)     2:44.41 (58.82)     3:38.82 (54.41)
 24 Goodman, Mira        9 RI Marlins-MR        3:10.00    3:49.97        
                                1:47.26 ( )   2:52.04 (1:04.78)     3:49.97 (57.93)
 25 Chiari, Milena      10 WAC-MR                    NT    3:56.66        
                  59.67   2:00.96 (1:01.29)   3:02.54 (1:01.58)     3:56.66 (54.12)
 
Girls 9-10 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Anderson, Kate E    10 Badger-MR            5:56.20    5:54.31         20  
                  39.21     1:22.87 (43.66)                             2:54.98 ( )
        3:40.94 (45.96)     4:26.77 (45.83)   5:54.31 (1:27.54)                    
  2 Sheridan, Rory      10 Badger-MR            5:57.07    6:01.69         17  
                  40.63     1:25.09 (44.46)     2:11.80 (46.71)     2:58.15 (46.35)
        3:45.17 (47.02)     4:32.73 (47.56)     5:19.63 (46.90)     6:01.69 (42.06)
  3 Barr, Fiona P        9 Badger-MR            6:14.83    6:03.65         16  
                                1:25.59 ( )     2:13.07 (47.48)                    
            3:46.42 ( )     4:33.32 (46.90)   6:03.65 (1:30.33)                    
 
Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ott, Ursula J        9 Badger-MR              41.44      41.79         20  
  2 Barr, Fiona P        9 Badger-MR              43.49      44.02         17  
  3 Harish, Nila         9 MPNY-MR                45.68      44.10         16  
  4 Moran, Laura A       9 NCAC-MR                45.00      45.35         15  
  5 Tula, Kelly A       10 APEX-MR                43.29      46.32         14  
  6 Kuznetsov, Elizabe  10 MPNY-MR                41.00      46.64         13  
  7 Luo, Sophia         10 WAC-MR                 51.20      46.70         12  
  8 Reinhart, Natalie   10 RI Marlins-MR          40.00      46.82         11  
  9 Hardart, Annabel M  10 Badger-MR              43.88      46.94          9  
 10 Anderson, Kate E    10 Badger-MR              44.91      46.95          7  
 11 Muir, Heather       10 WAC-MR                 49.74      47.16          6  
 12 Wisniewski, Hanna   10 MPNY-MR                49.36      47.32          5  
 13 Gregory, Julia A     9 Jcc-MR                    NT      47.37          4  
 14 Ewald, Sydney        9 NCAC-MR                46.00      48.00          3  
 15 Zgrivets, Michelle   9 MPNY-MR                48.00      48.25          2  
 16 Sheridan, Rory      10 Badger-MR              45.20      48.34          1  
 17 Hanrahan, Erin M    10 Badger-MR              49.98      49.36        
 18 Breault, Abigail K  10 Badger-MR              52.76      50.79        
 19 Sargeant, Yvanah-B  10 Unhes-Mr-MR               NT      51.18        
 20 Hernandez, Destiny   9 APEX-MR                51.59      52.43        
 21 Ebanks, Madison      9 WAC-MR                 55.00      52.54        
 22 McCafferty, Ann     10 WAC-MR                 53.90      53.43        
 23 Liang, Virginia     10 GATE-MR              1:07.66      54.32        
 24 Zhao, Madison M      9 APEX-MR                53.94      54.41        
 25 Goodman, Mira        9 RI Marlins-MR          50.00      56.12        
 26 Liriano, Maya        9 GATE-MR              1:08.00      59.98        
 27 Villalobos, Madiso  10 APEX-MR              1:05.85    1:13.26        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weinstein, Claire    9 WEST-MR              1:29.67    1:19.30         20  
                  38.90     1:19.30 (40.40)                                        
  2 Lee, Lauren          9 WEST-MR              1:29.85    1:23.73         17  
  3 Lin, Sara S         10 WEST-MR              1:37.31    1:31.32         16  
  4 Byrne, Kelly P      10 WEST-MR                   NT    1:31.80         15  
                  43.66     1:31.80 (48.14)                                        
  5 Lathan, Malaya      10 WEST-MR                   NT    1:31.86         14  
  6 Taylor, Jaelynn M   10 WEST-MR              1:41.44    1:32.57         13  
                  44.60     1:32.57 (47.97)                                        
  7 Wang, Cindy Y       10 APEX-MR              1:30.21    1:32.81         12  
                  45.91     1:32.81 (46.90)                                        
  8 Barr, Fiona P        9 Badger-MR            1:35.88    1:34.02         11  
  9 Petricevic, Alyssa  10 WAC-MR               1:55.00    1:34.99          9  
                  46.28     1:34.99 (48.71)                                        
 10 Ott, Ursula J        9 Badger-MR            1:31.94    1:35.07          7  
                  46.21     1:35.07 (48.86)                                        
 11 Luo, Sophia         10 WAC-MR               1:46.23    1:37.17          6  
 12 Chapman, Linea      10 WAC-MR               1:45.00    1:37.44          5  
 13 Hardart, Annabel M  10 Badger-MR            1:40.28    1:37.48          4  
 14 Tula, Kelly A       10 APEX-MR              1:38.50    1:38.54          3  
                  49.70     1:38.54 (48.84)                                        
 15 Sheridan, Rory      10 Badger-MR            1:37.05    1:38.62          2  
                  48.98     1:38.62 (49.64)                                        
 16 Crisano, Nadiya     10 WAC-MR               1:55.00    1:39.55          1  
 17 Deng, Eileen        10 APEX-MR              1:40.72    1:39.81        
                  49.15     1:39.81 (50.66)                                        
 18 Chiari, Tessa       10 WAC-MR                    NT    1:40.86        
 19 McCafferty, Ann     10 WAC-MR               2:00.58    1:42.09        
                  51.44     1:42.09 (50.65)                                        
 20 Hanrahan, Erin M    10 Badger-MR            1:38.60    1:42.51        
 21 Reinhart, Natalie   10 RI Marlins-MR        1:55.00    1:43.48        
                  50.23     1:43.48 (53.25)                                        
 22 Chung, Zoe E         9 WEST-MR                   NT    1:43.83        
                  49.75     1:43.83 (54.08)                                        
 23 Sargeant, Yvanah-B  10 Unhes-Mr-MR               NT    1:47.90        
                  50.32     1:47.90 (57.58)                                        
 24 Breault, Abigail K  10 Badger-MR            1:51.76    1:50.43        
 25 Batiz, Kaitlyn       9 WAC-MR               2:30.00    1:50.84        
                  53.33     1:50.84 (57.51)                                        
 26 Dougherty, Amy       9 Badger-MR            1:46.94    1:52.69        
                  56.61     1:52.69 (56.08)                                        
 27 Rotenberg, Charlot  10 Badger-MR            1:55.09    1:53.30        
                  56.02     1:53.30 (57.28)                                        
 28 Liang, Virginia     10 GATE-MR              2:27.01    1:56.83        
                  55.57   1:56.83 (1:01.26)                                        
 29 Goodman, Mira        9 RI Marlins-MR        1:55.00    2:03.89        
 30 Kwan, Maggie         9 NCAC-MR              2:00.00    2:04.45        
                1:00.88   2:04.45 (1:03.57)                                        
 31 Liriano, Maya        9 GATE-MR              2:19.00    2:05.95        
                1:02.80   2:05.95 (1:03.15)                                        
 32 Ali, Ashlee         10 WAC-MR               2:00.00    2:06.47        
                  57.88   2:06.47 (1:08.59)                                        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Sara S         10 WEST-MR                43.24      43.52         20  
  2 Weinstein, Claire    9 WEST-MR                52.28      46.48         17  
  3 Wang, Cindy Y       10 APEX-MR                46.11      46.75         16  
  4 Brulinski, Natalia  10 NCAC-MR                48.00      47.10         15  
  5 Sargeant, Yvanah-B  10 Unhes-Mr-MR               NT      47.37         14  
  6 Gurden, Abigail S   10 WEST-MR                51.63      47.70         13  
  7 Bazinet, Julia M    10 WEST-MR                   NT      48.82         12  
  8 Byrne, Kelly P      10 WEST-MR                   NT      49.16         11  
  9 Ott, Ursula J        9 Badger-MR              47.32      49.38          9  
 10 Lee, Lauren          9 WEST-MR                55.11      49.76          7  
 11 Hardart, Annabel M  10 Badger-MR              51.17      50.32          6  
 12 Hanrahan, Erin M    10 Badger-MR              49.01      50.77          5  
 13 Luo, Sophia         10 WAC-MR                 54.45      50.99          4  
 14 Ewald, Sydney        9 NCAC-MR                48.00      51.21          3  
 15 Petricevic, Alyssa  10 WAC-MR                 57.30      51.31          2  
 16 Goodman, Mira        9 RI Marlins-MR          50.00      51.93          1  
 17 Hall, Lavinia       10 APEX-MR                51.00      52.04        
 18 Reinhart, Natalie   10 RI Marlins-MR          49.00      52.17        
 19 Taylor, Jaelynn M   10 WEST-MR                55.42      52.99        
 20 Barr, Fiona P        9 Badger-MR              52.15      53.92        
 21 Anderson, Kate E    10 Badger-MR              52.29      55.05        
 22 Kwan, Maggie         9 NCAC-MR              1:00.00      55.44        
 23 Rotenberg, Charlot  10 Badger-MR              54.86      55.58        
 24 McCafferty, Ann     10 WAC-MR               1:00.25      56.02        
 25 Chung, Zoe E         9 WEST-MR                58.82      56.34        
 26 Eljordan, Tiffany    9 NCAC-MR                53.00      56.89        
 27 Deng, Eileen        10 APEX-MR                53.88      56.91        
 28 Dougherty, Amy       9 Badger-MR              55.18      57.23        
 29 Liang, Virginia     10 GATE-MR              1:04.90      57.27        
 30 Tula, Kelly A       10 APEX-MR                55.58      57.71        
 31 Chiari, Milena      10 WAC-MR                    NT      58.00        
 32 Abbas, Menna         9 WAC-MR               1:10.00    1:01.98        
 33 Breault, Abigail K  10 Badger-MR            1:01.35    1:03.42        
 34 Batiz, Kaitlyn       9 WAC-MR               1:15.00    1:04.05        
 35 Liriano, Maya        9 GATE-MR              1:07.00    1:07.51        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sargeant, Yvanah-B  10 Unhes-Mr-MR               NT    1:41.66         20  
                  50.01     1:41.66 (51.65)                                        
  2 Hanrahan, Erin M    10 Badger-MR            1:44.53    1:44.02         17  
  3 Siegel, Ellah I      9 Jcc-MR                    NT    1:44.72         16  
                  50.73     1:44.72 (53.99)                                        
  4 Regan, Jaclyn       10 NCAC-MR              1:48.00    1:44.75         15  
                  49.16     1:44.75 (55.59)                                        
  5 Wang, Cindy Y       10 APEX-MR              1:40.88    1:44.82         14  
  6 Muir, Heather       10 WAC-MR               1:57.87    1:46.48         13  
                  51.30     1:46.48 (55.18)                                        
  7 Ott, Ursula J        9 Badger-MR            1:45.52    1:46.99         12  
  8 Ewald, Sydney        9 NCAC-MR              1:45.00    1:47.27         11  
                  51.92     1:47.27 (55.35)                                        
  9 Luo, Sophia         10 WAC-MR               1:58.07    1:48.03          9  
                  49.72     1:48.03 (58.31)                                        
 10 Hardart, Annabel M  10 Badger-MR            1:51.77    1:49.76          7  
                  53.67     1:49.76 (56.09)                                        
 11 Harish, Nila         9 MPNY-MR              1:56.63    1:51.85          6  
                  53.58     1:51.85 (58.27)                                        
 12 Goodman, Mira        9 RI Marlins-MR        1:55.00    1:52.05          5  
                  54.92     1:52.05 (57.13)                                        
 13 Reinhart, Natalie   10 RI Marlins-MR        2:00.00    1:52.59          4  
                  54.73     1:52.59 (57.86)                                        
 14 Barr, Fiona P        9 Badger-MR            1:50.82    1:54.16          3  
                  54.27     1:54.16 (59.89)                                        
 15 Pena, Camila A       9 APEX-MR              1:52.76    1:54.17          2  
                  57.34     1:54.17 (56.83)                                        
 16 Hall, Lavinia       10 APEX-MR              1:53.55    1:54.97          1  
                  55.86     1:54.97 (59.11)                                        
 17 Wisniewski, Hanna   10 MPNY-MR              1:50.00    1:55.03        
                  55.67     1:55.03 (59.36)                                        
 18 Rotenberg, Charlot  10 Badger-MR            2:00.55    1:56.94        
                  55.96   1:56.94 (1:00.98)                                        
 19 Kuznetsov, Elizabe  10 MPNY-MR              1:55.00    1:58.79        
                  57.88   1:58.79 (1:00.91)                                        
 20 Liang, Virginia     10 GATE-MR              2:20.69    1:58.84        
                  57.29   1:58.84 (1:01.55)                                        
 21 McCafferty, Ann     10 WAC-MR               2:04.68    1:59.96        
                  57.06   1:59.96 (1:02.90)                                        
 22 Zgrivets, Michelle   9 MPNY-MR              1:47.00    2:01.10        
                  57.92   2:01.10 (1:03.18)                                        
 -- Liriano, Maya        9 GATE-MR              2:23.00         DQ        
      One hand touch
 -- Breault, Abigail K  10 Badger-MR            2:08.97         DQ        
      Downward butterfly kick
                1:01.08        DQ (1:10.04)                                        
 -- Kanachova, Veronic   9 APEX-MR              1:55.77         DQ        
      One hand touch
                  56.14          DQ (58.31)                                        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harish, Nila         9 MPNY-MR                44.27      41.00         20  
  2 Sheridan, Rory      10 Badger-MR              39.53      43.01         17  
  3 Reinhart, Natalie   10 RI Marlins-MR          45.00      43.37         16  
  4 Barr, Fiona P        9 Badger-MR              48.70      43.98         15  
  5 Hall, Lavinia       10 APEX-MR                41.40      44.28         14  
  6 Moran, Laura A       9 NCAC-MR                45.00      45.62         13  
  7 Wisniewski, Hanna   10 MPNY-MR                53.76      46.16         12  
  8 Ott, Ursula J        9 Badger-MR              57.75      46.45         11  
  9 Ewald, Sydney        9 NCAC-MR                42.00      46.59          9  
 10 Tula, Kelly A       10 APEX-MR                51.45      47.11          7  
 11 Hanrahan, Erin M    10 Badger-MR                 NT      47.40          6  
 12 Kuznetsov, Elizabe  10 MPNY-MR                41.00      47.85          5  
 13 Hardart, Annabel M  10 Badger-MR              50.68      49.15          4  
 14 Sargeant, Yvanah-B  10 Unhes-Mr-MR               NT      49.31          3  
 15 Regan, Jaclyn       10 NCAC-MR                50.00      50.07          2  
 16 Breault, Abigail K  10 Badger-MR              56.41      52.33          1  
 17 Muir, Heather       10 WAC-MR                 50.00      53.56        
 18 Luo, Sophia         10 WAC-MR               1:19.02      54.09        
 19 Goodman, Mira        9 RI Marlins-MR          50.00      54.78        
 20 Liang, Virginia     10 GATE-MR                56.00      55.39        
 21 Zgrivets, Michelle   9 MPNY-MR                49.00      55.62        
 22 Ebanks, Madison      9 WAC-MR                 52.00    1:01.08        
 23 Liriano, Maya        9 GATE-MR              1:13.00    1:09.05        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Lauren          9 WEST-MR              1:29.42    1:24.25         20  
                  39.23     1:24.25 (45.02)                                        
  2 Weinstein, Claire    9 WEST-MR                   NT    1:25.29         17  
                  41.27     1:25.29 (44.02)                                        
  3 Bazinet, Julia M    10 WEST-MR                   NT    1:29.67         16  
  4 Posada, Zenya J     10 WEST-MR              1:15.76    1:30.73         15  
                  41.26     1:30.73 (49.47)                                        
  5 Gurden, Abigail S   10 WEST-MR              1:40.29    1:33.21         14  
                  44.21     1:33.21 (49.00)                                        
  6 Sheridan, Rory      10 Badger-MR            1:27.26    1:35.07         13  
                  42.83     1:35.07 (52.24)                                        
  7 Lin, Sara S         10 WEST-MR                   NT    1:38.50         12  
                  44.70     1:38.50 (53.80)                                        
  8 Anderson, Kate E    10 Badger-MR            1:43.76    1:40.40         11  
  9 Hall, Lavinia       10 APEX-MR              1:53.10    1:41.30          9  
                  44.44     1:41.30 (56.86)                                        
 10 Eljordan, Tiffany    9 NCAC-MR              1:56.00    1:45.54          7  
                  49.97     1:45.54 (55.57)                                        
 11 Reinhart, Natalie   10 RI Marlins-MR        1:45.00    1:45.79          6  
                  45.50   1:45.79 (1:00.29)                                        
 12 Ewald, Sydney        9 NCAC-MR              1:32.00    1:46.16          5  
                  47.54     1:46.16 (58.62)                                        
 13 Chapman, Linea      10 WAC-MR               1:40.00    1:53.86          4  
                  53.39   1:53.86 (1:00.47)                                        
 14 Sargeant, Yvanah-B  10 Unhes-Mr-MR               NT    1:56.04          3  
                  52.11   1:56.04 (1:03.93)                                        
 15 Goodman, Mira        9 RI Marlins-MR        2:00.00    2:04.62          2  
 
Girls 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wang, Cindy Y       10 APEX-MR              3:13.22    3:12.92         20  
                  46.74     1:37.22 (50.48)     2:30.20 (52.98)     3:12.92 (42.72)
  2 Harish, Nila         9 MPNY-MR              3:30.00    3:24.83         17  
                  44.78     1:36.58 (51.80)   3:24.83 (1:48.25)                    
  3 Anderson, Kate E    10 Badger-MR            3:24.45    3:25.58         16  
                  48.96     1:39.78 (50.82)   2:42.43 (1:02.65)     3:25.58 (43.15)
  4 Sheridan, Rory      10 Badger-MR            3:11.97    3:25.84         15  
                  45.90     1:39.33 (53.43)   2:41.30 (1:01.97)     3:25.84 (44.54)
  5 Siegel, Ellah I      9 Jcc-MR                    NT    3:27.14         14  
                  47.08     1:37.50 (50.42)     2:37.23 (59.73)     3:27.14 (49.91)
  6 Reinhart, Natalie   10 RI Marlins-MR        3:45.00    3:29.31         13  
                                1:36.76 ( )   3:29.31 (1:52.55)                    
  7 Tula, Kelly A       10 APEX-MR                   NT    3:29.95         12  
                  46.83     1:36.20 (49.37)   2:47.68 (1:11.48)     3:29.95 (42.27)
  8 Gregory, Julia A     9 Jcc-MR                    NT    3:30.32         11  
                  46.90     1:40.17 (53.27)   2:44.61 (1:04.44)     3:30.32 (45.71)
  9 Hall, Lavinia       10 APEX-MR              3:29.84    3:34.83          9  
                  47.36     1:42.80 (55.44)   2:46.15 (1:03.35)     3:34.83 (48.68)
 10 Wisniewski, Hanna   10 MPNY-MR              3:40.00    3:37.33          7  
                  51.88     1:46.40 (54.52)   2:48.22 (1:01.82)     3:37.33 (49.11)
 11 McCafferty, Ann     10 WAC-MR               3:53.95    3:43.02          6  
                  53.97     1:49.52 (55.55)   2:54.62 (1:05.10)     3:43.02 (48.40)
 12 Goodman, Mira        9 RI Marlins-MR        3:35.00    3:54.52          5  
                  56.88   1:57.38 (1:00.50)   2:58.50 (1:01.12)     3:54.52 (56.02)
 -- Kuznetsov, Elizabe  10 MPNY-MR              3:25.00         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  48.03     1:42.19 (54.16)        DQ (1:50.09)                    
 
Girls 9-10 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lathan, Malaya      10 WEST-MR                   NT    6:47.20         20  
                  43.16     1:37.73 (54.57)                             3:21.47 ( )
                                5:17.24 ( )   6:47.20 (1:29.96)                    
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jiang, Joy          12 WEST-MR                29.40      29.05         20  
  2 Collmar, Yilinna Y  12 WEST-MR                29.02      29.36         17  
  3 Lin, Esther Y       12 WEST-MR                30.17      29.60         16  
  4 Pabby, Anya         12 Badger-MR              28.78      30.23         15  
  5 Cornish, Kristin A  12 WEST-MR                30.04      30.33         14  
  6 Tsai, Sarah Y       11 WEST-MR                31.02      30.42         13  
  7 Arnold, Lauren R    12 Badger-MR              29.87      30.76         12  
  8 Grozdanic, Katarin  12 RI Marlins-MR          34.50      31.44         11  
  9 Shchuchinov, Sophi  11 RI Marlins-MR          33.24      31.60          9  
 10 Nyquist, Hailey E   12 WAC-MR                 31.21      32.23          7  
 11 Vega, Kayla C       12 Unhes-Mr-MR            32.24      32.58          6  
 12 Bastone, Alexandra  11 WEST-MR                32.92      32.59          5  
 13 Suteja, Kezia S     12 NCAC-MR                32.00      33.17          4  
 14 Ott, Elke J         12 Badger-MR              31.47      33.22          3  
 15 Loveless, Mary K    12 Badger-MR              32.31      33.28          2  
 16 Condon, Daniella M  11 WEST-MR                35.13      33.59          1  
 17 Jimenez, Haley      12 GATE-MR                33.13      33.98        
 18 Victory, Kathleen   12 Badger-MR              32.57      34.16        
 19 Long, Kelsey        11 RI Marlins-MR          38.76      34.24        
 20 Wong, Kelly M       11 APEX-MR                34.81      34.68        
 21 Ge, Xinrui          11 APEX-MR                35.35      35.01        
 22 Barriteau, Lauren   12 Unhes-Mr-MR               NT      35.07        
 23 Kovacs, Bella M     12 GATE-MR                36.75      35.20        
 24 Friedman, Alexandr  11 Badger-MR              33.89      35.33        
 25 Keiser, Abigail     12 WAC-MR                 55.51      35.41        
 25 Lee, Kaitlyn H      11 Badger-MR              34.62      35.41        
 27 Zaets, Samantha     11 WAC-MR                 35.30      35.50        
 28 Soogard, Liv        12 RI Marlins-MR          36.00      35.96        
 29 Liang, Victoria     12 GATE-MR                41.73      35.98        
 30 Afif, Sarah         12 WAC-MR                 37.84      35.99        
 31 Jordan, Elena       11 RI Marlins-MR          40.23      36.02        
 32 Levenson, Talia B   11 Badger-MR              36.53      36.13        
 33 Fei, Yin            12 Badger-MR              35.33      36.53        
 34 Baran, Julia        11 NCAC-MR                36.00      36.68        
 35 Hyun, Faith         11 GATE-MR                40.23      36.79        
 36 Cheng, Kristin      12 NCAC-MR                35.00      36.89        
 37 McDonald, Anna      11 WAC-MR                 37.06      37.06        
 38 McCafferty, Kathle  12 WAC-MR                 37.28      37.13        
 39 Rivera, Annalia     11 WAC-MR                 42.65      37.35        
 40 Zamarbide, Sol      12 WEST-MR                39.60      37.82        
 41 Kaufman, Claire M   11 Badger-MR              38.37      38.06        
 42 Li, Kaitlin         12 GATE-MR                38.42      38.15        
 43 Park, Song-Yi       11 GATE-MR                40.75      38.67        
 44 Dougherty, Kate     11 Badger-MR              38.38      39.30        
 45 Thrower, Nia S      11 Unhes-Mr-MR               NT      39.68        
 46 Shashaty, Kelly     11 WAC-MR                 43.28      39.93        
 47 Reich, Julia K      11 Badger-MR              36.52      39.96        
 48 Fan, Iris           11 GATE-MR                41.00      41.15        
 49 Hightower, Payton   11 RI Marlins-MR          40.00      41.64        
 50 McCafferty, Mary    12 WAC-MR                 41.08      41.92        
 51 Moreno, Ashley      12 APEX-MR                   NT      42.82        
 52 Salhotra, Shivaang  11 MALT-NJ                46.47      43.58        
 53 Chavez, Gabrielle   12 APEX-MR                41.45      47.48        
 54 Chan, Jaiden        11 WAC-MR                 48.00      47.70        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Arnold, Lauren R    12 Badger-MR            1:04.45    1:05.59         20  
                  32.06     1:05.59 (33.53)                                        
  2 Chen, Lydia G       12 Badger-MR            1:05.80    1:07.23         17  
                  32.48     1:07.23 (34.75)                                        
  3 Nyquist, Hailey E   12 WAC-MR               1:07.72    1:08.06         16  
                  32.91     1:08.06 (35.15)                                        
  4 Kropaneva, Alexand  12 MPNY-MR              1:10.16    1:08.07         15  
                  32.89     1:08.07 (35.18)                                        
  5 Pabby, Anya         12 Badger-MR            1:03.57    1:08.44         14  
                  32.35     1:08.44 (36.09)                                        
  6 Guirre, Shamiya     12 WAC-MR               1:08.00    1:08.87         13  
  7 Ott, Elke J         12 Badger-MR            1:06.55    1:09.30         12  
                  33.67     1:09.30 (35.63)                                        
  8 Rojas-Tineo, Maira  12 APEX-MR              1:11.45    1:10.69         11  
                  35.32     1:10.69 (35.37)                                        
  9 Grozdanic, Katarin  12 RI Marlins-MR        1:19.73    1:12.32          9  
                  33.89     1:12.32 (38.43)                                        
 10 Chavez, Kaetlyn K   11 APEX-MR              1:14.69    1:13.59          7  
                  34.49     1:13.59 (39.10)                                        
 11 Yildiz, Nicole F    11 MPNY-MR              1:17.70    1:14.21          6  
                  35.53     1:14.21 (38.68)                                        
 12 Loveless, Mary K    12 Badger-MR            1:10.39    1:14.23          5  
                  35.37     1:14.23 (38.86)                                        
 13 Victory, Kathleen   12 Badger-MR            1:14.07    1:15.31          4  
                  36.89     1:15.31 (38.42)                                        
 14 Jimenez, Haley      12 GATE-MR              1:13.93    1:15.58          3  
                  37.21     1:15.58 (38.37)                                        
 15 Ge, Xinrui          11 APEX-MR              1:23.81    1:16.45          2  
                  37.48     1:16.45 (38.97)                                        
 16 Kovacs, Bella M     12 GATE-MR              1:22.23    1:17.44          1  
                  37.48     1:17.44 (39.96)                                        
 17 McCafferty, Siobha  12 WAC-MR               1:27.64    1:18.62        
 18 Soogard, Liv        12 RI Marlins-MR        1:20.00    1:18.69        
 19 Long, Kelsey        11 RI Marlins-MR        1:30.71    1:19.90        
                  38.76     1:19.90 (41.14)                                        
 20 Thompson, Caitlyn   11 WAC-MR               1:31.47    1:20.17        
                  37.24     1:20.17 (42.93)                                        
 21 Fei, Yin            12 Badger-MR            1:19.92    1:20.38        
 22 Lee, Kaitlyn H      11 Badger-MR            1:17.40    1:20.70        
 23 Wong, Kelly M       11 APEX-MR              1:19.37    1:20.73        
                  38.56     1:20.73 (42.17)                                        
 24 Hyun, Faith         11 GATE-MR              1:27.64    1:21.24        
 25 Wong, Kristen A     11 APEX-MR              1:23.96    1:21.38        
                  38.31     1:21.38 (43.07)                                        
 26 Baran, Julia        11 NCAC-MR              1:30.00    1:21.46        
 27 McDonald, Anna      11 WAC-MR               1:21.55    1:21.75        
                  38.60     1:21.75 (43.15)                                        
 28 Gregory, Caitlin C  11 Jcc-MR               1:24.41    1:21.76        
                  38.18     1:21.76 (43.58)                                        
 29 Liang, Victoria     12 GATE-MR              1:31.04    1:21.91        
                  38.74     1:21.91 (43.17)                                        
 30 Lai, Reyna          12 MALT-NJ              1:35.06    1:22.25        
                  39.44     1:22.25 (42.81)                                        
 31 Jordan, Elena       11 RI Marlins-MR        1:29.72    1:22.71        
                  39.82     1:22.71 (42.89)                                        
 32 Park, Song-Yi       11 GATE-MR              1:33.73    1:22.82        
                  40.48     1:22.82 (42.34)                                        
 33 Brewer, Annie C     12 Jcc-MR               1:28.55    1:23.64        
                  39.45     1:23.64 (44.19)                                        
 34 Li, Kaitlin         12 GATE-MR              1:21.00    1:25.15        
                  40.14     1:25.15 (45.01)                                        
 35 Crystal, Lily M     11 Badger-MR            1:25.15    1:25.64        
                  41.27     1:25.64 (44.37)                                        
 36 Gigliotti, Kate     11 WAC-MR               1:30.00    1:26.22        
                  40.85     1:26.22 (45.37)                                        
 37 Thrower, Nia S      11 Unhes-Mr-MR               NT    1:26.35        
                  41.80     1:26.35 (44.55)                                        
 38 Moore, Michaela     11 WAC-MR               1:34.64    1:28.77        
                  41.99     1:28.77 (46.78)                                        
 38 McCafferty, Mary    12 WAC-MR               1:29.94    1:28.77        
                  42.06     1:28.77 (46.71)                                        
 40 Fan, Iris           11 GATE-MR              1:34.00    1:32.64        
 41 Salhotra, Shivaang  11 MALT-NJ              1:46.60    1:33.44        
                  43.82     1:33.44 (49.62)                                        
 42 Hightower, Payton   11 RI Marlins-MR        1:35.00    1:36.92        
 43 Virella, Sophia     11 WAC-MR               1:39.13    1:37.76        
 44 Moore, Alana H      12 APEX-MR              1:45.62    1:38.44        
                  48.16     1:38.44 (50.28)                                        
 45 Enia, Gianna        11 WAC-MR               2:00.00    1:53.50        
                  54.97     1:53.50 (58.53)                                        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jiang, Joy          12 WEST-MR              2:12.90    2:14.28         20  
                  31.73     1:05.28 (33.55)     1:40.46 (35.18)     2:14.28 (33.82)
  2 Lee, Megan C        12 WEST-MR              2:22.34    2:23.06         17  
                  33.45     1:10.41 (36.96)     1:47.43 (37.02)     2:23.06 (35.63)
  3 Pabby, Anya         12 Badger-MR            2:20.61    2:23.70         16  
                  32.48     1:08.25 (35.77)   2:23.70 (1:15.45)                    
  4 Arnold, Lauren R    12 Badger-MR            2:23.12    2:28.80         15  
                  34.58     1:12.06 (37.48)     1:51.32 (39.26)     2:28.80 (37.48)
  5 Guirre, Shamiya     12 WAC-MR               2:25.00    2:29.14         14  
                  33.80     1:10.94 (37.14)   2:29.14 (1:18.20)                    
  6 Bastone, Alexandra  11 WEST-MR              2:29.53    2:29.50         13  
                                1:13.07 ( )     1:52.39 (39.32)     2:29.50 (37.11)
  7 Ott, Elke J         12 Badger-MR            2:20.06    2:29.84         12  
                  35.26     1:13.16 (37.90)     1:52.32 (39.16)     2:29.84 (37.52)
  8 Shchuchinov, Sophi  11 RI Marlins-MR        3:12.56    2:30.25         11  
                  35.04     1:13.83 (38.79)     1:53.42 (39.59)     2:30.25 (36.83)
  9 Nyquist, Hailey E   12 WAC-MR               2:34.58    2:33.39          9  
                  35.83     1:15.03 (39.20)     1:55.02 (39.99)     2:33.39 (38.37)
 10 Condon, Daniella M  11 WEST-MR              2:48.48    2:35.50          7  
                  35.42     1:15.55 (40.13)     1:56.45 (40.90)     2:35.50 (39.05)
 11 Peng, Natalie       11 WEST-MR              2:35.96    2:35.95          6  
                  36.90     1:16.73 (39.83)     1:56.52 (39.79)     2:35.95 (39.43)
 12 Victory, Kathleen   12 Badger-MR            2:38.96    2:40.86          5  
                  37.36     1:18.51 (41.15)     2:00.15 (41.64)     2:40.86 (40.71)
 13 Loveless, Mary K    12 Badger-MR            2:34.45    2:41.23          4  
                  36.58     1:17.28 (40.70)     2:00.81 (43.53)     2:41.23 (40.42)
 14 Ge, Xinrui          11 APEX-MR              2:44.65    2:42.13          3  
                                1:19.02 ( )   2:42.13 (1:23.11)                    
 15 Soogard, Liv        12 RI Marlins-MR        2:55.00    2:43.90          2  
                  37.86     1:20.03 (42.17)     2:04.06 (44.03)     2:43.90 (39.84)
 16 Jimenez, Haley      12 GATE-MR              2:52.02    2:44.16          1  
                  38.45     1:20.97 (42.52)     2:04.11 (43.14)     2:44.16 (40.05)
 17 Moschetta, Maggie   12 WEST-MR              2:43.34    2:44.98        
                                1:21.14 ( )     2:04.00 (42.86)     2:44.98 (40.98)
 18 Grozdanic, Katarin  12 RI Marlins-MR        2:30.00    2:45.01        
                  35.96     1:16.70 (40.74)     2:01.71 (45.01)     2:45.01 (43.30)
 19 Kovacs, Bella M     12 GATE-MR              2:55.52    2:45.97        
                                1:21.37 ( )   2:45.97 (1:24.60)                    
 20 McCafferty, Kathle  12 WAC-MR               2:56.96    2:47.44        
                  38.19     1:20.92 (42.73)   2:47.44 (1:26.52)                    
 21 Afif, Sarah         12 WAC-MR               2:51.98    2:48.60        
                                1:21.21 ( )     2:06.14 (44.93)     2:48.60 (42.46)
 22 Long, Kelsey        11 RI Marlins-MR        3:20.00    2:48.66        
                  38.68   2:48.66 (2:09.98)                                        
 23 Lai, Reyna          12 MALT-NJ              3:00.63    2:50.40        
                  39.43     1:23.46 (44.03)     2:09.21 (45.75)     2:50.40 (41.19)
 24 Fei, Yin            12 Badger-MR            2:51.62    2:54.01        
                                1:23.08 ( )     2:09.08 (46.00)     2:54.01 (44.93)
 25 Kaufman, Claire M   11 Badger-MR            2:58.50    2:55.41        
                  39.30     1:23.65 (44.35)     2:10.01 (46.36)     2:55.41 (45.40)
 26 Park, Song-Yi       11 GATE-MR              3:05.00    2:55.46        
                  39.74     1:24.69 (44.95)     2:11.15 (46.46)     2:55.46 (44.31)
 27 Lee, Kaitlyn H      11 Badger-MR            2:55.02    2:56.57        
                  39.20     1:25.08 (45.88)     2:13.30 (48.22)     2:56.57 (43.27)
 28 Wong, Kelly M       11 APEX-MR              3:01.22    2:57.01        
                  41.27     1:28.31 (47.04)   2:57.01 (1:28.70)                    
 29 Levenson, Talia B   11 Badger-MR            3:01.39    2:58.11        
                  40.43     1:25.52 (45.09)     2:12.99 (47.47)     2:58.11 (45.12)
 30 Li, Kaitlin         12 GATE-MR              2:55.00    2:58.36        
                  39.37     1:24.20 (44.83)     2:11.76 (47.56)     2:58.36 (46.60)
 31 Liang, Victoria     12 GATE-MR              3:24.72    2:58.42        
                  40.14     1:26.18 (46.04)     2:14.05 (47.87)     2:58.42 (44.37)
 32 Zamarbide, Sol      12 WEST-MR              3:07.65    2:58.86        
                  40.58     1:27.41 (46.83)     2:15.58 (48.17)     2:58.86 (43.28)
 33 McDonald, Anna      11 WAC-MR               3:13.95    2:59.08        
                  39.05     1:24.41 (45.36)     2:13.08 (48.67)     2:59.08 (46.00)
 34 Jordan, Elena       11 RI Marlins-MR        3:15.00    3:01.25        
                  41.66     1:28.59 (46.93)     2:17.86 (49.27)     3:01.25 (43.39)
 35 McCafferty, Mary    12 WAC-MR               3:00.00    3:03.64        
                  40.73     1:28.01 (47.28)     2:14.90 (46.89)     3:03.64 (48.74)
 36 Dougherty, Kate     11 Badger-MR            3:06.99    3:03.97        
                  41.43     1:27.92 (46.49)     2:18.08 (50.16)     3:03.97 (45.89)
 37 Reich, Julia K      11 Badger-MR            3:08.40    3:15.25        
                  41.65     1:29.91 (48.26)     2:23.43 (53.52)     3:15.25 (51.82)
 38 Wong, Kristen A     11 APEX-MR              3:10.35    3:20.75        
                  41.34     1:31.85 (50.51)     2:27.15 (55.30)     3:20.75 (53.60)
 39 Hightower, Payton   11 RI Marlins-MR        3:47.00    3:24.02        
                  45.67     1:38.52 (52.85)     2:33.75 (55.23)     3:24.02 (50.27)
 40 Fan, Iris           11 GATE-MR              3:05.00    3:27.19        
                  43.53     1:35.80 (52.27)     2:32.77 (56.97)     3:27.19 (54.42)
 41 Chan, Jaiden        11 WAC-MR               4:00.00    3:40.67        
                  47.51     1:44.94 (57.43)     2:44.45 (59.51)     3:40.67 (56.22)
 
Girls 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pabby, Anya         12 Badger-MR            5:00.34    4:59.93         20  
                  34.98     1:13.12 (38.14)     1:51.36 (38.24)     2:29.10 (37.74)
        3:07.92 (38.82)     3:46.08 (38.16)     4:24.77 (38.69)     4:59.93 (35.16)
  2 Ott, Elke J         12 Badger-MR            4:54.31    5:00.96         17  
                  35.00     1:12.92 (37.92)     1:51.76 (38.84)     2:29.78 (38.02)
        3:08.83 (39.05)     3:47.09 (38.26)     4:25.51 (38.42)     5:00.96 (35.45)
  3 Arnold, Lauren R    12 Badger-MR            5:14.15    5:09.82         16  
                  36.22     1:15.54 (39.32)     1:56.02 (40.48)     2:36.10 (40.08)
        3:15.10 (39.00)     3:54.66 (39.56)     4:33.43 (38.77)     5:09.82 (36.39)
  4 Kropaneva, Alexand  12 MPNY-MR              5:05.00    5:13.32         15  
                  35.14     1:13.81 (38.67)     1:54.84 (41.03)     2:35.08 (40.24)
        3:15.27 (40.19)     3:54.80 (39.53)     4:34.98 (40.18)     5:13.32 (38.34)
  5 Nyquist, Hailey E   12 WAC-MR               5:24.33    5:16.30         14  
                  35.98     1:15.15 (39.17)     1:56.35 (41.20)     2:35.43 (39.08)
        3:16.16 (40.73)     3:55.93 (39.77)     4:37.63 (41.70)     5:16.30 (38.67)
  6 Vega, Kayla C       12 Unhes-Mr-MR               NT    5:32.96         13  
                  34.98     1:14.50 (39.52)     1:56.91 (42.41)     2:38.73 (41.82)
        3:22.54 (43.81)     4:05.87 (43.33)     4:50.69 (44.82)     5:32.96 (42.27)
  7 Victory, Kathleen   12 Badger-MR            5:43.97    5:51.08         12  
                  38.40     1:21.88 (43.48)     2:05.70 (43.82)     2:50.37 (44.67)
        3:36.05 (45.68)     4:23.34 (47.29)     5:07.64 (44.30)     5:51.08 (43.44)
  8 Friedman, Alexandr  11 Badger-MR            6:03.99    6:02.08         11  
                  39.79     1:24.84 (45.05)     2:11.83 (46.99)     2:56.94 (45.11)
        3:44.73 (47.79)     4:29.48 (44.75)     5:17.83 (48.35)     6:02.08 (44.25)
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pabby, Anya         12 Badger-MR              31.72      34.29         20  
  2 Guirre, Shamiya     12 WAC-MR                 32.00      35.50         17  
  3 Chen, Lydia G       12 Badger-MR              33.32      36.04         16  
  4 Arnold, Lauren R    12 Badger-MR              33.13      36.16         15  
  5 Nyquist, Hailey E   12 WAC-MR                 35.98      37.19         14  
  6 Vega, Kayla C       12 Unhes-Mr-MR            38.40      37.30         13  
  7 Loveless, Mary K    12 Badger-MR              36.04      38.06         12  
  8 Chavez, Kaetlyn K   11 APEX-MR                39.95      39.33         11  
  9 Grozdanic, Katarin  12 RI Marlins-MR          41.85      39.81          9  
 10 Victory, Kathleen   12 Badger-MR              39.44      40.03          7  
 11 Yildiz, Nicole F    11 MPNY-MR                40.35      40.25          6  
 12 Rojas-Tineo, Maira  12 APEX-MR                38.98      40.46          5  
 13 Wong, Kelly M       11 APEX-MR                38.92      40.50          4  
 14 Lee, Kaitlyn H      11 Badger-MR              39.49      40.54          3  
 15 Fei, Yin            12 Badger-MR              39.11      40.90          2  
 16 Wong, Kristen A     11 APEX-MR                40.47      41.25          1  
 17 Kovacs, Bella M     12 GATE-MR                44.77      41.59        
 18 Ge, Xinrui          11 APEX-MR                42.05      42.10        
 19 Thompson, Caitlyn   11 WAC-MR                 59.67      42.43        
 20 Gregory, Caitlin C  11 Jcc-MR                    NT      42.74        
 21 Rivera, Annalia     11 WAC-MR                 50.19      42.90        
 21 McDonald, Anna      11 WAC-MR                 42.10      42.90        
 23 Hyun, Faith         11 GATE-MR                44.91      43.11        
 24 Jordan, Elena       11 RI Marlins-MR          45.25      43.42        
 25 McCafferty, Siobha  12 WAC-MR                 45.34      44.29        
 26 Liang, Victoria     12 GATE-MR                49.21      44.42        
 27 Park, Song-Yi       11 GATE-MR                54.82      45.59        
 28 Soogard, Liv        12 RI Marlins-MR          40.00      45.75        
 29 Crystal, Lily M     11 Badger-MR              45.28      46.00        
 30 Baran, Julia        11 NCAC-MR                45.00      46.24        
 31 Li, Kaitlin         12 GATE-MR                45.00      46.85        
 32 Thrower, Nia S      11 Unhes-Mr-MR               NT      47.86        
 33 Long, Kelsey        11 RI Marlins-MR          49.32      48.25        
 34 Virella, Sophia     11 WAC-MR                 55.11      50.21        
 35 Fan, Iris           11 GATE-MR                55.00      50.38        
 36 Salhotra, Shivaang  11 MALT-NJ                50.49      52.46        
 37 Hightower, Payton   11 RI Marlins-MR          49.00      53.34        
 38 Moore, Alana H      12 APEX-MR                56.89      53.84        
 39 Enia, Gianna        11 WAC-MR               1:00.00      58.90        
 -- Jimenez, Haley      12 GATE-MR                38.51         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jiang, Joy          12 WEST-MR              1:05.90    1:08.44         20  
                  33.62     1:08.44 (34.82)                                        
  2 Collmar, Yilinna Y  12 WEST-MR              1:10.78    1:11.41         17  
                  35.49     1:11.41 (35.92)                                        
  3 Pabby, Anya         12 Badger-MR            1:06.39    1:12.23         16  
                  35.36     1:12.23 (36.87)                                        
  4 Cornish, Kristin A  12 WEST-MR                   NT    1:14.97         15  
                  36.33     1:14.97 (38.64)                                        
  5 Guirre, Shamiya     12 WAC-MR               1:10.00    1:15.06         14  
                  36.61     1:15.06 (38.45)                                        
  6 Tsai, Sarah Y       11 WEST-MR              1:17.61    1:15.59         13  
  7 Lin, Esther Y       12 WEST-MR              1:22.09    1:16.75         12  
                  37.65     1:16.75 (39.10)                                        
  8 Nyquist, Hailey E   12 WAC-MR               1:17.15    1:16.92         11  
  9 Arnold, Lauren R    12 Badger-MR            1:13.01    1:17.98          9  
                  38.48     1:17.98 (39.50)                                        
 10 Vega, Kayla C       12 Unhes-Mr-MR          1:21.67    1:19.85          7  
                  38.90     1:19.85 (40.95)                                        
 11 Lee, Megan C        12 WEST-MR              1:23.95    1:20.97          6  
                  39.37     1:20.97 (41.60)                                        
 12 Shchuchinov, Sophi  11 RI Marlins-MR        1:28.19    1:22.18          5  
                  41.24     1:22.18 (40.94)                                        
 13 Loveless, Mary K    12 Badger-MR            1:18.73    1:24.19          4  
                  41.47     1:24.19 (42.72)                                        
 14 Condon, Daniella M  11 WEST-MR              1:31.51    1:24.20          3  
                  40.00     1:24.20 (44.20)                                        
 15 Grozdanic, Katarin  12 RI Marlins-MR        1:30.67    1:24.87          2  
 16 Zaets, Samantha     11 WAC-MR               1:34.39    1:25.41          1  
                  42.00     1:25.41 (43.41)                                        
 17 Afif, Sarah         12 WAC-MR               1:30.24    1:26.01        
                  41.10     1:26.01 (44.91)                                        
 18 Hyun, Faith         11 GATE-MR              1:37.07    1:26.77        
 19 Jimenez, Haley      12 GATE-MR              1:24.51    1:27.20        
 20 Lee, Kaitlyn H      11 Badger-MR            1:25.68    1:27.71        
                  43.07     1:27.71 (44.64)                                        
 21 Victory, Kathleen   12 Badger-MR            1:22.11    1:27.95        
                  42.51     1:27.95 (45.44)                                        
 22 Wong, Kelly M       11 APEX-MR              1:26.76    1:29.69        
                  44.67     1:29.69 (45.02)                                        
 23 Rivera, Annalia     11 WAC-MR               1:38.37    1:29.82        
                  43.69     1:29.82 (46.13)                                        
 24 McDonald, Anna      11 WAC-MR               1:27.98    1:30.23        
                  43.82     1:30.23 (46.41)                                        
 25 Fei, Yin            12 Badger-MR            1:32.14    1:30.97        
 26 Kaufman, Claire M   11 Badger-MR            1:29.77    1:31.90        
 27 Liang, Victoria     12 GATE-MR              1:43.15    1:32.32        
                  45.74     1:32.32 (46.58)                                        
 28 Levenson, Talia B   11 Badger-MR            1:32.18    1:32.49        
 29 Lai, Reyna          12 MALT-NJ              1:42.22    1:33.78        
                  45.97     1:33.78 (47.81)                                        
 30 Zamarbide, Sol      12 WEST-MR                   NT    1:34.10        
 31 Baran, Julia        11 NCAC-MR              1:36.00    1:34.11        
 32 Li, Kaitlin         12 GATE-MR              1:35.00    1:34.34        
                  46.70     1:34.34 (47.64)                                        
 33 Park, Song-Yi       11 GATE-MR              1:55.94    1:34.63        
                  46.56     1:34.63 (48.07)                                        
 34 Wong, Kristen A     11 APEX-MR              1:29.13    1:35.46        
                  46.90     1:35.46 (48.56)                                        
 35 Jordan, Elena       11 RI Marlins-MR        1:39.46    1:35.87        
                  46.30     1:35.87 (49.57)                                        
 36 Soogard, Liv        12 RI Marlins-MR        1:40.00    1:36.29        
 37 Long, Kelsey        11 RI Marlins-MR        1:50.54    1:36.84        
                  47.99     1:36.84 (48.85)                                        
 38 Dougherty, Kate     11 Badger-MR            1:38.39    1:37.16        
                  47.93     1:37.16 (49.23)                                        
 39 Shashaty, Kelly     11 WAC-MR               2:16.37    1:38.02        
                  48.90     1:38.02 (49.12)                                        
 40 Barriteau, Lauren   12 Unhes-Mr-MR               NT    1:40.20        
                  48.78     1:40.20 (51.42)                                        
 41 Reich, Julia K      11 Badger-MR            1:41.01    1:41.27        
                  49.62     1:41.27 (51.65)                                        
 42 Thrower, Nia S      11 Unhes-Mr-MR               NT    1:43.85        
 43 Chan, Jaiden        11 WAC-MR               2:10.00    1:47.21        
                  50.59     1:47.21 (56.62)                                        
 44 Salhotra, Shivaang  11 MALT-NJ              1:59.81    1:51.01        
                  52.62     1:51.01 (58.39)                                        
 45 Fan, Iris           11 GATE-MR              1:56.00    1:51.57        
                  52.44     1:51.57 (59.13)                                        
 46 Hightower, Payton   11 RI Marlins-MR        1:55.00    1:55.07        
                  55.84     1:55.07 (59.23)                                        
 47 Moreno, Ashley      12 APEX-MR                   NT    2:05.43        
                1:00.15   2:05.43 (1:05.28)                                        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lin, Esther Y       12 WEST-MR                38.56      36.73         20  
  2 Guirre, Shamiya     12 WAC-MR                 36.00      38.23         17  
  3 Lee, Megan C        12 WEST-MR                39.71      39.28         16  
  4 Shchuchinov, Sophi  11 RI Marlins-MR          44.64      40.51         15  
  5 Vega, Kayla C       12 Unhes-Mr-MR            42.30      40.56         14  
  6 Cheng, Kristin      12 NCAC-MR                42.00      40.60         13  
  7 Suteja, Kezia S     12 NCAC-MR                40.00      40.73         12  
  8 Collmar, Yilinna Y  12 WEST-MR                43.29      41.00         11  
  9 Ott, Elke J         12 Badger-MR              38.16      41.83          9  
 10 Cornish, Kristin A  12 WEST-MR                   NT      42.90          7  
 11 Tsai, Sarah Y       11 WEST-MR                43.89      42.92          6  
 12 Ge, Xinrui          11 APEX-MR                45.48      42.97          5  
 13 Lee, Kaitlyn H      11 Badger-MR              41.81      43.47          4  
 14 Peng, Natalie       11 WEST-MR                42.20      43.74          3  
 15 Grozdanic, Katarin  12 RI Marlins-MR          43.55      43.77          2  
 16 Bastone, Alexandra  11 WEST-MR                44.18      44.09          1  
 17 Moschetta, Maggie   12 WEST-MR                45.16      45.31        
 18 Zamarbide, Sol      12 WEST-MR                   NT      45.39        
 19 Victory, Kathleen   12 Badger-MR              43.66      45.44        
 19 Barriteau, Lauren   12 Unhes-Mr-MR               NT      45.44        
 21 Kovacs, Bella M     12 GATE-MR                46.50      45.46        
 22 McCafferty, Kathle  12 WAC-MR                 46.94      45.61        
 23 Nyquist, Hailey E   12 WAC-MR               1:01.41      46.70        
 24 Shashaty, Kelly     11 WAC-MR                 48.46      46.81        
 25 Liang, Victoria     12 GATE-MR                52.96      46.86        
 26 Kaufman, Claire M   11 Badger-MR              44.16      47.00        
 27 Soogard, Liv        12 RI Marlins-MR          55.00      47.03        
 28 Loveless, Mary K    12 Badger-MR              43.76      47.29        
 29 Li, Kaitlin         12 GATE-MR                46.00      47.57        
 30 Keiser, Abigail     12 WAC-MR               1:05.00      47.85        
 31 Jordan, Elena       11 RI Marlins-MR          52.13      47.91        
 32 Moore, Michaela     11 WAC-MR                 53.32      48.44        
 33 Reich, Julia K      11 Badger-MR              47.02      48.68        
 34 Zaets, Samantha     11 WAC-MR                 55.02      49.33        
 35 Friedman, Alexandr  11 Badger-MR              46.71      49.34        
 36 Baran, Julia        11 NCAC-MR                47.00      50.16        
 37 McDonald, Anna      11 WAC-MR                 52.29      51.19        
 38 Condon, Daniella M  11 WEST-MR                51.87      51.44        
 39 Levenson, Talia B   11 Badger-MR              48.81      51.74        
 40 Long, Kelsey        11 RI Marlins-MR        1:03.35      52.45        
 41 Dougherty, Kate     11 Badger-MR              49.63      52.69        
 42 Park, Song-Yi       11 GATE-MR                57.96      52.75        
 43 McCafferty, Mary    12 WAC-MR                 52.54      52.84        
 44 Salhotra, Shivaang  11 MALT-NJ                59.88      52.85        
 45 Hyun, Faith         11 GATE-MR                54.60      53.33        
 46 Rivera, Annalia     11 WAC-MR               1:05.75      54.20        
 47 Fei, Yin            12 Badger-MR              51.25      56.42        
 48 Chan, Jaiden        11 WAC-MR               1:00.00      57.03        
 49 Hightower, Payton   11 RI Marlins-MR          55.00      58.18        
 50 Thrower, Nia S      11 Unhes-Mr-MR               NT      59.96        
 51 Chavez, Gabrielle   12 APEX-MR                52.32    1:09.35        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Guirre, Shamiya     12 WAC-MR               1:18.00    1:27.90         20  
                  42.61     1:27.90 (45.29)                                        
  2 Vega, Kayla C       12 Unhes-Mr-MR          1:33.32    1:28.02         17  
                  41.41     1:28.02 (46.61)                                        
  3 Suteja, Kezia S     12 NCAC-MR              1:24.00    1:28.74         16  
                  41.76     1:28.74 (46.98)                                        
  4 Ott, Elke J         12 Badger-MR            1:23.74    1:30.11         15  
                  43.37     1:30.11 (46.74)                                        
  5 Chen, Lydia G       12 Badger-MR            1:25.96    1:31.97         14  
                  43.15     1:31.97 (48.82)                                        
  6 Grozdanic, Katarin  12 RI Marlins-MR        1:37.28    1:33.50         13  
                  44.48     1:33.50 (49.02)                                        
  7 Victory, Kathleen   12 Badger-MR            1:36.82    1:34.44         12  
                  45.52     1:34.44 (48.92)                                        
  8 Yildiz, Nicole F    11 MPNY-MR              1:37.71    1:34.68         11  
                  45.08     1:34.68 (49.60)                                        
  9 Lee, Kaitlyn H      11 Badger-MR            1:33.36    1:35.54          9  
                  44.94     1:35.54 (50.60)                                        
 10 Liang, Victoria     12 GATE-MR              2:01.23    1:38.19          7  
                  46.90     1:38.19 (51.29)                                        
 11 Kropaneva, Alexand  12 MPNY-MR              1:39.36    1:39.05          6  
                  47.30     1:39.05 (51.75)                                        
 12 Loveless, Mary K    12 Badger-MR            1:35.61    1:39.35          5  
 13 Soogard, Liv        12 RI Marlins-MR        1:45.00    1:40.39          4  
                  47.85     1:40.39 (52.54)                                        
 14 Li, Kaitlin         12 GATE-MR              1:39.00    1:42.01          3  
                  49.67     1:42.01 (52.34)                                        
 15 Friedman, Alexandr  11 Badger-MR            1:44.18    1:42.23          2  
 16 Jordan, Elena       11 RI Marlins-MR        1:49.45    1:42.62          1  
                  50.09     1:42.62 (52.53)                                        
 17 Brewer, Annie C     12 Jcc-MR                    NT    1:43.92        
                  49.75     1:43.92 (54.17)                                        
 18 Shashaty, Kelly     11 WAC-MR               1:44.88    1:44.21        
                  51.22     1:44.21 (52.99)                                        
 19 Gigliotti, Kate     11 WAC-MR               1:45.00    1:46.68        
                  51.69     1:46.68 (54.99)                                        
 20 McDonald, Anna      11 WAC-MR               1:52.66    1:48.73        
                  51.96     1:48.73 (56.77)                                        
 21 Crystal, Lily M     11 Badger-MR            1:46.96    1:49.40        
                  52.95     1:49.40 (56.45)                                        
 22 Moore, Michaela     11 WAC-MR               3:30.00    1:49.45        
                  51.60     1:49.45 (57.85)                                        
 23 Park, Song-Yi       11 GATE-MR              1:58.16    1:49.63        
                  53.41     1:49.63 (56.22)                                        
 24 Hyun, Faith         11 GATE-MR              1:55.03    1:51.24        
                  52.87     1:51.24 (58.37)                                        
 25 Lai, Reyna          12 MALT-NJ              1:51.76    1:53.37        
 26 Fei, Yin            12 Badger-MR            1:51.76    1:54.96        
                  55.04     1:54.96 (59.92)                                        
 27 McCafferty, Mary    12 WAC-MR               1:58.31    1:57.96        
                  55.99   1:57.96 (1:01.97)                                        
 28 Thrower, Nia S      11 Unhes-Mr-MR               NT    2:01.71        
                  56.56   2:01.71 (1:05.15)                                        
 29 Hightower, Payton   11 RI Marlins-MR        2:05.00    2:02.49        
                  59.13   2:02.49 (1:03.36)                                        
 30 Virella, Sophia     11 WAC-MR               2:16.83    2:02.76        
                  57.85   2:02.76 (1:04.91)                                        
 31 Enia, Gianna        11 WAC-MR               2:10.00    2:08.90        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pabby, Anya         12 Badger-MR              31.28      32.89         20  
  2 Suteja, Kezia S     12 NCAC-MR                31.00      33.30         17  
  3 Nyquist, Hailey E   12 WAC-MR                 33.09      33.84         16  
  4 Arnold, Lauren R    12 Badger-MR              32.52      33.86         15  
  5 Ott, Elke J         12 Badger-MR              31.86      34.11         14  
  6 Vega, Kayla C       12 Unhes-Mr-MR            35.68      35.87         13  
  7 Jimenez, Haley      12 GATE-MR                36.13      38.30         12  
  8 Kovacs, Bella M     12 GATE-MR                39.66      38.68         11  
  9 Friedman, Alexandr  11 Badger-MR              37.83      38.79          9  
 10 Chavez, Kaetlyn K   11 APEX-MR                38.75      39.16          7  
 11 Grozdanic, Katarin  12 RI Marlins-MR          39.85      39.28          6  
 12 Yildiz, Nicole F    11 MPNY-MR                41.52      40.32          5  
 13 Wong, Kristen A     11 APEX-MR                39.95      40.69          4  
 14 Wong, Kelly M       11 APEX-MR                39.21      41.79          3  
 15 Soogard, Liv        12 RI Marlins-MR          39.00      42.26          2  
 16 McCafferty, Mary    12 WAC-MR                 44.13      42.65          1  
 17 Li, Kaitlin         12 GATE-MR                41.86      43.05        
 18 Long, Kelsey        11 RI Marlins-MR          52.36      43.16        
 19 Fei, Yin            12 Badger-MR              42.20      43.21        
 20 Rivera, Annalia     11 WAC-MR               1:04.43      43.26        
 21 McCafferty, Siobha  12 WAC-MR                 44.62      43.88        
 22 Jordan, Elena       11 RI Marlins-MR          50.46      45.49        
 23 Liang, Victoria     12 GATE-MR                50.83      45.55        
 24 Thompson, Caitlyn   11 WAC-MR                 52.80      45.63        
 25 Gregory, Caitlin C  11 Jcc-MR                 44.76      46.54        
 26 Baran, Julia        11 NCAC-MR                43.00      46.58        
 27 Shashaty, Kelly     11 WAC-MR                 53.81      47.46        
 28 Crystal, Lily M     11 Badger-MR              48.04      47.75        
 29 Park, Song-Yi       11 GATE-MR                56.46      49.20        
 30 Fan, Iris           11 GATE-MR                57.00      50.84        
 31 Hightower, Payton   11 RI Marlins-MR          55.00      57.86        
 32 Thrower, Nia S      11 Unhes-Mr-MR               NT    1:00.32        
 33 Salhotra, Shivaang  11 MALT-NJ                52.53    1:04.43        
 -- Enia, Gianna        11 WAC-MR               1:00.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jiang, Joy          12 WEST-MR              1:04.22    1:06.51         20  
                  31.61     1:06.51 (34.90)                                        
  2 Collmar, Yilinna Y  12 WEST-MR              1:08.41    1:08.91         17  
                  32.95     1:08.91 (35.96)                                        
  3 Lin, Esther Y       12 WEST-MR              1:19.69    1:10.35         16  
                  33.16     1:10.35 (37.19)                                        
  4 Cornish, Kristin A  12 WEST-MR              1:14.05    1:14.53         15  
                  35.50     1:14.53 (39.03)                                        
  5 Pabby, Anya         12 Badger-MR            1:09.80    1:14.73         14  
                  35.06     1:14.73 (39.67)                                        
  6 Nyquist, Hailey E   12 WAC-MR               1:17.52    1:14.84         13  
                  35.37     1:14.84 (39.47)                                        
  7 Ott, Elke J         12 Badger-MR            1:09.75    1:16.12         12  
                  35.71     1:16.12 (40.41)                                        
  8 Suteja, Kezia S     12 NCAC-MR              1:13.00    1:16.94         11  
                  35.02     1:16.94 (41.92)                                        
  9 Arnold, Lauren R    12 Badger-MR            1:13.95    1:17.01          9  
                  35.91     1:17.01 (41.10)                                        
 10 Peng, Natalie       11 WEST-MR              1:23.10    1:18.45          7  
                  38.12     1:18.45 (40.33)                                        
 11 Tsai, Sarah Y       11 WEST-MR              1:18.21    1:20.50          6  
                  38.22     1:20.50 (42.28)                                        
 12 Vega, Kayla C       12 Unhes-Mr-MR          1:25.87    1:22.53          5  
                  36.10     1:22.53 (46.43)                                        
 13 Keiser, Abigail     12 WAC-MR               2:20.00    1:26.55          4  
                  40.56     1:26.55 (45.99)                                        
 14 Afif, Sarah         12 WAC-MR               1:35.75    1:26.91          3  
                  39.73     1:26.91 (47.18)                                        
 15 Shchuchinov, Sophi  11 RI Marlins-MR        1:29.00    1:27.19          2  
                  39.86     1:27.19 (47.33)                                        
 16 Kovacs, Bella M     12 GATE-MR              1:35.93    1:29.24          1  
 17 Moschetta, Maggie   12 WEST-MR              1:29.50    1:31.98        
                  42.94     1:31.98 (49.04)                                        
 18 Friedman, Alexandr  11 Badger-MR            1:28.17    1:32.11        
                  41.62     1:32.11 (50.49)                                        
 19 Kaufman, Claire M   11 Badger-MR            1:31.69    1:32.21        
                  42.00     1:32.21 (50.21)                                        
 20 Grozdanic, Katarin  12 RI Marlins-MR        1:30.00    1:35.50        
                  41.89     1:35.50 (53.61)                                        
 21 Soogard, Liv        12 RI Marlins-MR        1:39.00    1:35.99        
                  45.48     1:35.99 (50.51)                                        
 22 McCafferty, Mary    12 WAC-MR               1:37.98    1:36.31        
 23 Wong, Kristen A     11 APEX-MR              1:34.97    1:37.93        
                  43.69     1:37.93 (54.24)                                        
 24 Lai, Reyna          12 MALT-NJ              1:34.05    1:38.07        
                  43.64     1:38.07 (54.43)                                        
 25 Li, Kaitlin         12 GATE-MR              1:35.00    1:39.38        
                  44.68     1:39.38 (54.70)                                        
 26 Barriteau, Lauren   12 Unhes-Mr-MR               NT    1:39.43        
                  45.11     1:39.43 (54.32)                                        
 27 Hyun, Faith         11 GATE-MR              1:49.37    1:39.96        
                  45.35     1:39.96 (54.61)                                        
 28 Liang, Victoria     12 GATE-MR              1:58.94    1:44.22        
                  48.94     1:44.22 (55.28)                                        
 29 Moore, Michaela     11 WAC-MR               1:50.00    1:44.43        
                  47.58     1:44.43 (56.85)                                        
 30 Jordan, Elena       11 RI Marlins-MR        1:45.00    1:47.74        
 31 Fan, Iris           11 GATE-MR              1:54.00    1:53.31        
                  51.67   1:53.31 (1:01.64)                                        
 -- Thrower, Nia S      11 Unhes-Mr-MR               NT         DQ        
      Alternating Kick
                  48.84        DQ (1:26.48)                                        
 -- Chan, Jaiden        11 WAC-MR               2:15.00         DQ        
      Arms underwater recovery
                  57.06        DQ (1:04.73)                                        
 -- Jimenez, Haley      12 GATE-MR              1:27.12         DQ        
      Alternating Kick
                  42.96          DQ (49.42)                                        
 
Girls 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Guirre, Shamiya     12 WAC-MR               2:30.00    2:43.81         20  
                  35.24     1:16.91 (41.67)     2:05.52 (48.61)     2:43.81 (38.29)
  2 Arnold, Lauren R    12 Badger-MR            2:42.82    2:45.36         17  
                  36.32     1:18.04 (41.72)     2:10.02 (51.98)     2:45.36 (35.34)
  3 Ott, Elke J         12 Badger-MR            2:33.79    2:46.37         16  
                  35.72     1:19.11 (43.39)     2:08.41 (49.30)     2:46.37 (37.96)
  4 Chen, Lydia G       12 Badger-MR            2:42.67    2:47.74         15  
                  35.81     1:19.07 (43.26)     2:08.54 (49.47)     2:47.74 (39.20)
  5 Pabby, Anya         12 Badger-MR            2:35.96    2:52.35         14  
                  35.28     1:17.88 (42.60)     2:13.61 (55.73)     2:52.35 (38.74)
  6 Nyquist, Hailey E   12 WAC-MR               2:55.34    2:54.61         12.5
                  37.95     1:23.95 (46.00)     2:18.95 (55.00)     2:54.61 (35.66)
  6 Kropaneva, Alexand  12 MPNY-MR              3:00.02    2:54.61         12.5
                  42.00     1:25.98 (43.98)     2:20.31 (54.33)     2:54.61 (34.30)
  8 Suteja, Kezia S     12 NCAC-MR              2:44.00    2:56.63         11  
                  36.71     1:25.99 (49.28)     2:13.19 (47.20)     2:56.63 (43.44)
  9 Grozdanic, Katarin  12 RI Marlins-MR        2:47.00    2:57.23          9  
                                1:23.47 ( )     2:15.81 (52.34)     2:57.23 (41.42)
 10 Yildiz, Nicole F    11 MPNY-MR              3:10.87    2:58.56          7  
                  43.04     1:29.09 (46.05)     2:19.60 (50.51)     2:58.56 (38.96)
 11 Rojas-Tineo, Maira  12 APEX-MR              3:00.36    2:59.64          6  
                  40.81     1:26.97 (46.16)     2:21.60 (54.63)     2:59.64 (38.04)
 12 Loveless, Mary K    12 Badger-MR            2:56.02    3:00.37          5  
                  41.65     1:27.54 (45.89)     2:21.35 (53.81)     3:00.37 (39.02)
 13 Kovacs, Bella M     12 GATE-MR              3:41.72    3:03.69          4  
                  40.68     1:26.69 (46.01)     2:20.27 (53.58)     3:03.69 (43.42)
 14 Ge, Xinrui          11 APEX-MR              3:08.41    3:04.17          3  
                  42.54     1:29.61 (47.07)     2:23.28 (53.67)     3:04.17 (40.89)
 15 Jimenez, Haley      12 GATE-MR              3:23.75    3:04.28          2  
                  42.29     1:30.50 (48.21)     2:25.43 (54.93)     3:04.28 (38.85)
 16 Lee, Kaitlyn H      11 Badger-MR            3:00.43    3:08.37          1  
                  42.95     1:29.94 (46.99)     2:24.50 (54.56)     3:08.37 (43.87)
 17 McCafferty, Siobha  12 WAC-MR               3:30.52    3:09.32        
                                1:32.39 ( )     2:28.07 (55.68)     3:09.32 (41.25)
 18 Liang, Victoria     12 GATE-MR              3:07.00    3:10.30        
                  43.39     1:32.38 (48.99)     2:26.68 (54.30)     3:10.30 (43.62)
 19 Chavez, Kaetlyn K   11 APEX-MR              3:05.97    3:14.23        
                  40.51     1:28.30 (47.79)   2:32.10 (1:03.80)     3:14.23 (42.13)
 20 Brewer, Annie C     12 Jcc-MR               3:26.96    3:15.17        
                  46.10     1:35.12 (49.02)     2:30.36 (55.24)     3:15.17 (44.81)
 21 Li, Kaitlin         12 GATE-MR              3:08.00    3:16.38        
                  45.86     1:38.10 (52.24)     2:32.99 (54.89)     3:16.38 (43.39)
 22 Hyun, Faith         11 GATE-MR              3:10.00    3:16.69        
                  44.50     1:35.18 (50.68)     2:33.09 (57.91)     3:16.69 (43.60)
 23 Lai, Reyna          12 MALT-NJ              3:12.55    3:17.99        
                  42.31     1:32.86 (50.55)   2:36.04 (1:03.18)     3:17.99 (41.95)
 24 Park, Song-Yi       11 GATE-MR              3:26.00    3:21.05        
                  49.27     1:39.80 (50.53)     2:38.16 (58.36)     3:21.05 (42.89)
 25 Jordan, Elena       11 RI Marlins-MR        3:35.00    3:24.33        
                                1:37.75 ( )   2:40.12 (1:02.37)     3:24.33 (44.21)
 26 Gregory, Caitlin C  11 Jcc-MR               3:21.74    3:24.97        
                  45.99     1:38.06 (52.07)   2:39.10 (1:01.04)     3:24.97 (45.87)
 27 Long, Kelsey        11 RI Marlins-MR        3:49.00    3:26.93        
                  43.40     1:33.63 (50.23)   2:42.54 (1:08.91)     3:26.93 (44.39)
 28 McCafferty, Mary    12 WAC-MR               3:10.00    3:27.53        
                  45.55     1:40.09 (54.54)   2:42.87 (1:02.78)     3:27.53 (44.66)
 29 Shashaty, Kelly     11 WAC-MR               3:59.26    3:27.70        
                  49.43     1:43.99 (54.56)     2:41.62 (57.63)     3:27.70 (46.08)
 30 Gigliotti, Kate     11 WAC-MR               3:30.00    3:27.77        
                  48.14     1:38.57 (50.43)   2:41.13 (1:02.56)     3:27.77 (46.64)
 31 Moore, Michaela     11 WAC-MR               3:45.46    3:31.12        
                  45.13     1:38.18 (53.05)     2:37.84 (59.66)     3:31.12 (53.28)
 32 Fan, Iris           11 GATE-MR              3:26.00    3:53.37        
                  48.59   1:49.56 (1:00.97)   3:01.48 (1:11.92)     3:53.37 (51.89)
 -- Soogard, Liv        12 RI Marlins-MR        3:25.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke - breast
                                1:41.96 ( )   2:42.03 (1:00.07)          DQ (45.28)
 
Girls 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jiang, Joy          12 WEST-MR              5:09.24    5:17.15         20  
                  31.93     1:08.83 (36.90)     1:49.34 (40.51)     2:28.77 (39.43)
        3:16.09 (47.32)     4:04.02 (47.93)     4:41.53 (37.51)     5:17.15 (35.62)
  2 Collmar, Yilinna Y  12 WEST-MR              5:37.37    5:26.52         17  
                                1:14.27 ( )                             2:38.60 ( )
                                4:14.94 ( )     4:52.97 (38.03)     5:26.52 (33.55)
  3 Cornish, Kristin A  12 WEST-MR              4:50.55    5:33.78         16  
                  36.14     1:16.61 (40.47)     1:59.19 (42.58)     2:41.00 (41.81)
        3:31.44 (50.44)     4:20.77 (49.33)     4:57.53 (36.76)     5:33.78 (36.25)
  4 Lee, Megan C        12 WEST-MR              5:34.24    5:34.50         15  
                  37.36     1:20.61 (43.25)     2:04.00 (43.39)     2:47.41 (43.41)
        3:35.11 (47.70)     4:22.22 (47.11)     5:00.03 (37.81)     5:34.50 (34.47)
  5 Lin, Esther Y       12 WEST-MR                   NT    5:39.83         14  
                  33.98     1:12.80 (38.82)     2:00.36 (47.56)     2:46.15 (45.79)
        3:34.01 (47.86)     4:21.14 (47.13)     5:01.72 (40.58)     5:39.83 (38.11)
  6 Ott, Elke J         12 Badger-MR            5:33.33    5:47.98         13  
                  35.41     1:17.43 (42.02)     2:04.66 (47.23)     2:49.28 (44.62)
        3:38.31 (49.03)     4:28.90 (50.59)     5:08.90 (40.00)     5:47.98 (39.08)
  7 Guirre, Shamiya     12 WAC-MR               5:10.00    5:48.84         12  
                  35.72     1:17.66 (41.94)     2:03.41 (45.75)     2:47.19 (43.78)
        3:37.55 (50.36)     4:27.87 (50.32)     5:09.64 (41.77)     5:48.84 (39.20)
  8 Peng, Natalie       11 WEST-MR                   NT    5:50.64         11  
                  38.37     1:21.83 (43.46)     2:06.27 (44.44)     2:49.76 (43.49)
        3:41.82 (52.06)     4:31.78 (49.96)     5:11.89 (40.11)     5:50.64 (38.75)
  9 Bastone, Alexandra  11 WEST-MR                   NT    5:55.44          9  
                  39.25     1:22.89 (43.64)     2:09.13 (46.24)     2:53.06 (43.93)
        3:46.23 (53.17)     4:38.15 (51.92)     5:16.95 (38.80)     5:55.44 (38.49)
 10 Arnold, Lauren R    12 Badger-MR            5:55.18    5:57.93          7  
                  35.83     1:17.61 (41.78)                             2:50.80 ( )
        3:45.80 (55.00)     4:39.63 (53.83)   5:57.93 (1:18.30)                    
 11 Tsai, Sarah Y       11 WEST-MR                   NT    6:02.38          6  
                  39.46     1:24.13 (44.67)     2:11.05 (46.92)                    
            3:47.21 ( )     4:40.52 (53.31)     5:21.58 (41.06)     6:02.38 (40.80)
 12 Moore, Michaela     11 WAC-MR               7:45.00    7:37.00          5  
                  44.30     1:41.06 (56.76)     2:40.82 (59.76)     3:37.47 (56.65)
      4:42.34 (1:04.87)   5:45.20 (1:02.86)     6:42.32 (57.12)     7:37.00 (54.68)
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fominykh, Alisa C   14 Badger-MR              27.97      29.22         20  
  2 Bischof, Lucy M     14 WEST-MR                28.84      29.59         17  
  3 Petricevic, Madiso  13 WAC-MR                 31.59      30.59         16  
  4 Neuman, Samantha E  14 WEST-MR                29.38      30.65         15  
  5 Lomas, Melissa *    14 Badger-MR              31.14      30.76         14  
  6 Munday, Jessica L   13 Unhes-Mr-MR            30.26      31.04         13  
  7 Aclao, Joromya      13 GATE-MR                30.89      31.37         12  
  8 Hyndman, Kailah F   13 Unhes-Mr-MR            32.21      31.40         11  
  9 Sheridan, Kerry     14 Badger-MR              30.39      31.42          9  
 10 Moeslinger, Natash  13 GATE-MR                30.84      31.94          7  
 11 Victory, Margaret   14 Badger-MR              30.78      32.29          6  
 12 Shrivastava, Ahaan  13 Badger-MR              31.72      32.42          5  
 13 Moane, Courtney     13 WAC-MR                 32.37      32.51          4  
 14 McCafferty, Deirdr  14 WAC-MR                 31.67      32.72          3  
 15 LaPointe, Teresa    14 WAC-MR                 33.00      32.78          2  
 16 Liew, Briana J      13 GATE-MR                34.04      32.81          1  
 17 Rotenberg, Mary H   13 Badger-MR              29.76      33.29        
 18 Han, Michelle       14 GATE-MR                30.64      33.47        
 19 Callaghan, Kaitlin  13 WAC-MR                 36.09      33.62        
 20 Jordan, Lara        14 RI Marlins-MR          33.91      33.81        
 21 Kujawski, Grace E   13 WEST-MR                31.83      33.96        
 22 Wilen, Gianna M     13 Unhes-Mr-MR               NT      34.02        
 23 Yan, Emily          13 GATE-MR                34.23      34.17        
 24 Nazarova, Erika     13 RI Marlins-MR          37.32      34.57        
 25 Yangchen, Tsering   13 GATE-MR                36.10      34.81        
 26 Wang, Laurie        13 GATE-MR                36.98      35.37        
 27 Thompson, Carmelar  13 WAC-MR               1:02.02      35.58        
 28 Lombardo, Jade      13 WAC-MR                 38.00      36.04        
 29 Sheridan, Ally      13 Badger-MR              36.18      36.12        
 30 Sokoli, Elisa       14 NCAC-MR                35.70      36.30        
 31 Foto, Katie         14 NCAC-MR                36.50      36.71        
 32 Drougos, Malamati   14 RI Marlins-MR          37.00      37.24        
 33 Girardi, Ava M      13 WEST-MR                   NT      37.79        
 34 McHugh, Madison     13 WAC-MR                 37.23      37.81        
 35 Paradise, Alexandr  13 Badger-MR              38.45      38.29        
 36 So, Katelin         13 GATE-MR                42.00      38.82        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sheridan, Kerry     14 Badger-MR            1:04.71    1:06.69         20  
                  32.70     1:06.69 (33.99)                                        
  2 Lomas, Melissa *    14 Badger-MR            1:06.87    1:07.00         17  
                  32.76     1:07.00 (34.24)                                        
  3 Burtseva, Maria     13 MPNY-MR              1:04.48    1:07.49         16  
                  32.22     1:07.49 (35.27)                                        
  4 Rotenberg, Mary H   13 Badger-MR            1:04.19    1:07.50         15  
  5 Pennington, Caroli  13 Badger-MR            1:06.37    1:07.89         14  
  6 Munday, Jessica L   13 Unhes-Mr-MR               NT    1:08.42         13  
                  33.24     1:08.42 (35.18)                                        
  7 Aclao, Joromya      13 GATE-MR              1:11.47    1:08.60         12  
                  33.18     1:08.60 (35.42)                                        
  8 McCafferty, Deirdr  14 WAC-MR               1:07.88    1:08.72         11  
                  33.67     1:08.72 (35.05)                                        
  9 Victory, Margaret   14 Badger-MR            1:07.18    1:08.83          9  
                  33.51     1:08.83 (35.32)                                        
 10 Simpson, Shae K     14 Jcc-MR               1:16.62    1:10.15          7  
                  32.96     1:10.15 (37.19)                                        
 11 Hyndman, Kailah F   13 Unhes-Mr-MR          1:11.23    1:10.42          6  
                  34.32     1:10.42 (36.10)                                        
 12 Moeslinger, Natash  13 GATE-MR              1:08.47    1:11.09          5  
 13 Moane, Courtney     13 WAC-MR               1:11.31    1:11.11          4  
                  34.99     1:11.11 (36.12)                                        
 14 LaPointe, Teresa    14 WAC-MR               1:10.00    1:12.07          3  
                  34.97     1:12.07 (37.10)                                        
 15 Noah, Maddy A       14 Jcc-MR                    NT    1:13.20          2  
                  35.10     1:13.20 (38.10)                                        
 16 Coullare, Lisa      13 RI Marlins-MR        1:18.05    1:13.91          1  
                  35.34     1:13.91 (38.57)                                        
 17 Han, Michelle       14 GATE-MR              1:08.38    1:14.20        
                  34.87     1:14.20 (39.33)                                        
 18 Shrivastava, Ahaan  13 Badger-MR            1:11.14    1:14.52        
 19 Shashaty, Kasey     14 WAC-MR               1:12.84    1:14.70        
                  36.29     1:14.70 (38.41)                                        
 20 Callaghan, Kaitlin  13 WAC-MR               1:19.79    1:14.93        
                  37.60     1:14.93 (37.33)                                        
 21 Rinaldi, Emily K    14 WAC-MR               1:17.45    1:16.03        
                  37.17     1:16.03 (38.86)                                        
 22 Zhao, Joanna J      13 APEX-MR              1:13.68    1:16.05        
                  36.72     1:16.05 (39.33)                                        
 23 Jordan, Lara        14 RI Marlins-MR        1:17.09    1:16.19        
                  37.14     1:16.19 (39.05)                                        
 24 Liew, Briana J      13 GATE-MR              1:14.07    1:16.82        
                  35.92     1:16.82 (40.90)                                        
 25 Platt, Claire       13 MPNY-MR              1:24.23    1:17.03        
                  37.03     1:17.03 (40.00)                                        
 26 Rackoff, Maya A     13 Jcc-MR               1:16.32    1:18.14        
                  37.75     1:18.14 (40.39)                                        
 27 Sokoli, Elisa       14 NCAC-MR              1:21.00    1:19.89        
 28 Thompson, Carmelar  13 WAC-MR               1:21.26    1:19.95        
                  39.75     1:19.95 (40.20)                                        
 29 Sheridan, Ally      13 Badger-MR            1:17.38    1:20.07        
                  38.98     1:20.07 (41.09)                                        
 30 McHugh, Madison     13 WAC-MR               1:28.85    1:21.57        
                  37.95     1:21.57 (43.62)                                        
 31 Drougos, Malamati   14 RI Marlins-MR        1:20.00    1:21.70        
                  40.02     1:21.70 (41.68)                                        
 32 Lu, Erxi            13 APEX-MR              1:21.51    1:22.52        
                  41.09     1:22.52 (41.43)                                        
 33 Foto, Katie         14 NCAC-MR              1:21.00    1:22.68        
                  38.60     1:22.68 (44.08)                                        
 34 Nazarova, Erika     13 RI Marlins-MR        1:15.00    1:23.00        
                  39.77     1:23.00 (43.23)                                        
 35 Barbaro, Alexandra  13 WAC-MR               1:26.06    1:26.63        
                  42.07     1:26.63 (44.56)                                        
 36 Palma, Jadalynn J   13 APEX-MR              1:30.22    1:32.07        
                  42.03     1:32.07 (50.04)                                        
 37 Dela Cruz, Elizabe  14 APEX-MR              1:35.28    1:46.34        
                  49.35     1:46.34 (56.99)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Milio, Theresa A    13 WEST-MR              2:35.76    2:19.81         20  
                  32.74     1:08.50 (35.76)     1:44.59 (36.09)     2:19.81 (35.22)
  2 Rotenberg, Mary H   13 Badger-MR            2:16.56    2:20.61         17  
                                1:10.08 ( )   2:20.61 (1:10.53)                    
  3 Sheridan, Kerry     14 Badger-MR            2:16.55    2:20.69         16  
                  32.44     1:08.02 (35.58)     1:45.34 (37.32)     2:20.69 (35.35)
  4 Harris, Maryam M    13 Unattached-MR        2:20.44    2:21.35         15  
                  33.87     1:09.36 (35.49)     1:45.82 (36.46)     2:21.35 (35.53)
  5 Lomas, Melissa *    14 Badger-MR            2:22.35    2:22.35         14  
                  33.04     1:09.35 (36.31)     1:46.31 (36.96)     2:22.35 (36.04)
  6 Neuman, Samantha E  14 WEST-MR              2:19.40    2:27.85         13  
                  34.13     1:11.57 (37.44)     1:50.20 (38.63)     2:27.85 (37.65)
  7 Bischof, Lucy M     14 WEST-MR              2:24.36    2:28.28         12  
                  33.87     1:11.43 (37.56)     1:50.54 (39.11)     2:28.28 (37.74)
  8 Moeslinger, Natash  13 GATE-MR              2:29.25    2:29.56         10  
                  33.42     1:10.89 (37.47)     1:50.94 (40.05)     2:29.56 (38.62)
  8 Dobkin, Gaby F      13 WEST-MR              2:31.24    2:29.56         10  
                                1:12.19 ( )   2:29.56 (1:17.37)                    
 10 Victory, Margaret   14 Badger-MR            2:25.82    2:29.60          7  
                                1:12.07 ( )     1:51.89 (39.82)     2:29.60 (37.71)
 11 Kujawski, Grace E   13 WEST-MR              2:30.08    2:31.72          6  
                  35.40     1:13.53 (38.13)     1:52.98 (39.45)     2:31.72 (38.74)
 12 Camperlengo, Gilli  13 WEST-MR              2:33.64    2:33.89          5  
                  35.23     1:14.53 (39.30)     1:55.20 (40.67)     2:33.89 (38.69)
 13 Aclao, Joromya      13 GATE-MR              2:40.75    2:34.04          4  
                  32.83     1:12.80 (39.97)   2:34.04 (1:21.24)                    
 14 LaPointe, Teresa    14 WAC-MR               2:30.00    2:35.82          3  
                  36.56     1:15.80 (39.24)     1:56.89 (41.09)     2:35.82 (38.93)
 15 Shashaty, Kasey     14 WAC-MR               2:34.04    2:38.80          2  
                  37.11     1:16.78 (39.67)     1:58.40 (41.62)     2:38.80 (40.40)
 16 Shrivastava, Ahaan  13 Badger-MR            2:37.26    2:38.89          1  
                                1:16.75 ( )   2:38.89 (1:22.14)                    
 17 Moane, Courtney     13 WAC-MR               2:41.18    2:40.07        
                  38.46     1:19.37 (40.91)     2:00.42 (41.05)     2:40.07 (39.65)
 18 Yan, Emily          13 GATE-MR              2:42.53    2:40.82        
                  39.45     1:21.40 (41.95)     2:03.79 (42.39)     2:40.82 (37.03)
 19 Wang, Laurie        13 GATE-MR              2:52.00    2:43.77        
                  37.25     1:18.23 (40.98)     2:02.33 (44.10)     2:43.77 (41.44)
 20 Sheridan, Ally      13 Badger-MR            2:49.81    2:45.48        
                  39.11     1:20.95 (41.84)   2:45.48 (1:24.53)                    
 21 Thompson, Carmelar  13 WAC-MR               2:45.00    2:46.48        
                  39.91     1:21.75 (41.84)     2:06.07 (44.32)     2:46.48 (40.41)
 22 Jordan, Lara        14 RI Marlins-MR        2:30.00    2:46.60        
                  37.78     1:20.23 (42.45)     2:04.34 (44.11)     2:46.60 (42.26)
 23 Yangchen, Tsering   13 GATE-MR              2:50.00    2:51.45        
                                1:22.08 ( )   2:51.45 (1:29.37)                    
 24 Javier, Chrisabell  13 APEX-MR              2:52.82    2:55.28        
                  39.68     1:23.87 (44.19)     2:09.98 (46.11)     2:55.28 (45.30)
 25 Drougos, Malamati   14 RI Marlins-MR        3:10.00    2:58.71        
                  40.41     1:25.69 (45.28)     2:14.27 (48.58)     2:58.71 (44.44)
 26 Paradise, Alexandr  13 Badger-MR            3:22.11    2:59.95        
                                1:26.43 ( )   2:59.95 (1:33.52)                    
 27 Lombardo, Jade      13 WAC-MR               2:54.60    3:00.81        
                  39.69     1:25.76 (46.07)     2:15.64 (49.88)     3:00.81 (45.17)
 28 McHugh, Madison     13 WAC-MR               3:00.00    3:02.74        
                  41.07     1:27.65 (46.58)     2:17.28 (49.63)     3:02.74 (45.46)
 29 Castagnetti, Emily  13 WAC-MR               3:05.13    3:02.83        
                                1:27.88 ( )     2:17.35 (49.47)     3:02.83 (45.48)
 30 Sweeney, Olivia     13 WAC-MR               3:20.00    3:07.64        
                  42.31     1:29.58 (47.27)     2:19.97 (50.39)     3:07.64 (47.67)
 31 Nazarova, Erika     13 RI Marlins-MR        2:55.00    3:12.32        
                  43.76     1:32.44 (48.68)     2:24.93 (52.49)     3:12.32 (47.39)
 -- So, Katelin         13 GATE-MR              3:25.00        DNF        
      Did not finish
                  40.69     1:34.03 (53.34)                                        
 
Girls 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gullickson, Kriste  14 WAC-MR               4:36.01    4:42.90         20  
                  32.69     1:08.27 (35.58)     1:44.64 (36.37)     2:21.14 (36.50)
        2:57.17 (36.03)     3:32.82 (35.65)     4:08.26 (35.44)     4:42.90 (34.64)
  2 Pennington, Caroli  13 Badger-MR            4:45.89    4:47.46         17  
                  32.82     1:07.71 (34.89)     1:44.34 (36.63)     2:20.89 (36.55)
        2:58.13 (37.24)     3:34.51 (36.38)     4:11.64 (37.13)     4:47.46 (35.82)
  3 Rotenberg, Mary H   13 Badger-MR            4:45.29    4:53.46         16  
                  32.31     1:08.61 (36.30)                                        
            3:00.24 ( )     3:37.67 (37.43)     4:15.83 (38.16)     4:53.46 (37.63)
  4 Harris, Maryam M    13 Unattached-MR        5:15.77    4:55.30         15  
                  34.38     1:11.14 (36.76)     1:48.79 (37.65)     2:26.34 (37.55)
        3:04.23 (37.89)     3:41.61 (37.38)     4:18.96 (37.35)     4:55.30 (36.34)
  5 McCafferty, Deirdr  14 WAC-MR               4:50.87    4:57.86         14  
                  34.33     1:10.69 (36.36)     1:48.67 (37.98)     2:26.15 (37.48)
        3:04.68 (38.53)     3:42.35 (37.67)     4:21.00 (38.65)     4:57.86 (36.86)
  6 Lomas, Melissa *    14 Badger-MR            4:59.08    4:58.03         13  
                  33.69     1:10.90 (37.21)     1:49.30 (38.40)     2:27.35 (38.05)
        3:05.89 (38.54)     3:44.08 (38.19)     4:22.33 (38.25)     4:58.03 (35.70)
  7 Sheridan, Kerry     14 Badger-MR            4:45.63    5:02.88         12  
                                1:09.77 ( )     1:44.87 (35.10)     2:26.36 (41.49)
        3:06.09 (39.73)     3:45.08 (38.99)     4:27.81 (42.73)     5:02.88 (35.07)
  8 Victory, Margaret   14 Badger-MR            5:09.14    5:14.13         11  
                  35.79     1:14.71 (38.92)     1:55.15 (40.44)     2:35.16 (40.01)
        3:15.61 (40.45)     3:56.23 (40.62)     4:36.18 (39.95)     5:14.13 (37.95)
  9 Shrivastava, Ahaan  13 Badger-MR            5:39.02    5:31.80          9  
                  36.00     1:18.02 (42.02)     2:00.62 (42.60)     2:43.42 (42.80)
        3:26.51 (43.09)     4:08.46 (41.95)     4:51.40 (42.94)     5:31.80 (40.40)
 10 LaPointe, Teresa    14 WAC-MR               5:30.00    5:33.62          7  
                  37.49     1:18.05 (40.56)     2:01.08 (43.03)     2:43.26 (42.18)
        3:27.56 (44.30)     4:10.33 (42.77)     4:53.69 (43.36)     5:33.62 (39.93)
 11 Callaghan, Kaitlin  13 WAC-MR                    NT    5:58.71          6  
                  41.39     1:24.37 (42.98)     2:11.39 (47.02)     2:58.65 (47.26)
        3:46.16 (47.51)     4:33.03 (46.87)     5:15.89 (42.86)     5:58.71 (42.82)
 12 Jordan, Lara        14 RI Marlins-MR        6:00.00    5:59.53          5  
                  40.36     1:25.39 (45.03)     2:12.45 (47.06)     2:58.37 (45.92)
        3:44.97 (46.60)     4:31.65 (46.68)     5:17.15 (45.50)     5:59.53 (42.38)
 13 Zhao, Joanna J      13 APEX-MR              6:20.15    6:07.17          4  
                  40.42     1:25.10 (44.68)     2:12.34 (47.24)     2:59.19 (46.85)
        3:47.33 (48.14)     4:35.27 (47.94)     5:22.38 (47.11)     6:07.17 (44.79)
 14 Lu, Erxi            13 APEX-MR              6:41.50    6:15.58          3  
                  42.24     1:28.07 (45.83)     2:16.36 (48.29)     3:04.32 (47.96)
        3:53.72 (49.40)     4:41.90 (48.18)     5:30.73 (48.83)     6:15.58 (44.85)
 15 Castagnetti, Emily  13 WAC-MR               6:30.00    6:24.69          2  
                  41.72     1:28.67 (46.95)     2:19.32 (50.65)     3:07.76 (48.44)
        3:58.48 (50.72)     4:47.83 (49.35)     5:37.40 (49.57)     6:24.69 (47.29)
 16 Barbaro, Alexandra  13 WAC-MR               6:00.00    6:40.02          1  
                                1:33.43 ( )     2:24.91 (51.48)     3:15.19 (50.28)
        4:07.50 (52.31)     4:58.75 (51.25)     5:50.35 (51.60)     6:40.02 (49.67)
 17 Nazarova, Erika     13 RI Marlins-MR        6:00.00    6:59.08        
                  45.33     1:35.96 (50.63)     2:29.14 (53.18)     3:21.83 (52.69)
        4:17.40 (55.57)     5:11.42 (54.02)   6:59.08 (1:47.66)                    
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Burtseva, Maria     13 MPNY-MR              1:08.30    1:12.92         20  
                  35.48     1:12.92 (37.44)                                        
  2 Munday, Jessica L   13 Unhes-Mr-MR          1:14.79    1:13.53         17  
                  36.96     1:13.53 (36.57)                                        
  3 Lomas, Melissa *    14 Badger-MR            1:13.73    1:16.26         16  
                  37.85     1:16.26 (38.41)                                        
  4 Liew, Briana J      13 GATE-MR              1:21.16    1:16.27         15  
                  37.80     1:16.27 (38.47)                                        
  5 Pennington, Caroli  13 Badger-MR            1:14.35    1:17.00         14  
                  37.99     1:17.00 (39.01)                                        
  6 Shrivastava, Ahaan  13 Badger-MR            1:14.88    1:18.89         13  
                  36.98     1:18.89 (41.91)                                        
  7 Sheridan, Kerry     14 Badger-MR            1:13.25    1:19.36         12  
                  38.53     1:19.36 (40.83)                                        
  8 Moeslinger, Natash  13 GATE-MR              1:16.26    1:19.55         11  
                  39.42     1:19.55 (40.13)                                        
  9 Hyndman, Kailah F   13 Unhes-Mr-MR          1:19.94    1:21.15          9  
                  39.32     1:21.15 (41.83)                                        
 10 Aclao, Joromya      13 GATE-MR              1:19.92    1:22.24          7  
                  39.76     1:22.24 (42.48)                                        
 11 Han, Michelle       14 GATE-MR              1:19.83    1:23.33          6  
                  40.28     1:23.33 (43.05)                                        
 12 Zhao, Joanna J      13 APEX-MR              1:23.52    1:24.77          5  
                  41.83     1:24.77 (42.94)                                        
 13 Platt, Claire       13 MPNY-MR              1:32.23    1:25.07          4  
                  41.09     1:25.07 (43.98)                                        
 14 Jordan, Lara        14 RI Marlins-MR        1:24.18    1:25.23          3  
                  42.18     1:25.23 (43.05)                                        
 15 Simpson, Shae K     14 Jcc-MR               1:32.33    1:26.11          2  
                  41.56     1:26.11 (44.55)                                        
 16 Thompson, Carmelar  13 WAC-MR               1:31.14    1:27.70          1  
                  43.86     1:27.70 (43.84)                                        
 17 Rinaldi, Emily K    14 WAC-MR               1:29.07    1:28.20        
                  43.56     1:28.20 (44.64)                                        
 18 Lu, Erxi            13 APEX-MR              1:37.00    1:32.11        
                  46.09     1:32.11 (46.02)                                        
 19 Rackoff, Maya A     13 Jcc-MR                    NT    1:33.19        
                  44.02     1:33.19 (49.17)                                        
 20 Coullare, Lisa      13 RI Marlins-MR        1:25.00    1:33.26        
                  45.61     1:33.26 (47.65)                                        
 21 McHugh, Madison     13 WAC-MR               1:36.76    1:34.23        
                  45.56     1:34.23 (48.67)                                        
 22 Sheridan, Ally      13 Badger-MR            1:31.23    1:36.39        
 23 Drougos, Malamati   14 RI Marlins-MR        1:30.00    1:36.59        
                  48.02     1:36.59 (48.57)                                        
 24 Barbaro, Alexandra  13 WAC-MR               1:39.00    1:43.12        
                  50.83     1:43.12 (52.29)                                        
 25 Castagnetti, Emily  13 WAC-MR               1:45.50    1:43.83        
 26 Palma, Jadalynn J   13 APEX-MR              1:46.41    1:44.78        
 27 Dela Cruz, Elizabe  14 APEX-MR                   NT    2:05.62        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rotenberg, Mary H   13 Badger-MR            2:23.94    2:32.28         20  
                  37.87     1:17.32 (39.45)     1:56.64 (39.32)     2:32.28 (35.64)
  2 Lomas, Melissa *    14 Badger-MR            2:35.62    2:38.57         17  
                  37.91     1:18.26 (40.35)     1:59.56 (41.30)     2:38.57 (39.01)
  3 Munday, Jessica L   13 Unhes-Mr-MR               NT    2:38.61         16  
                  37.06     1:18.52 (41.46)     1:59.92 (41.40)     2:38.61 (38.69)
  4 Milio, Theresa A    13 WEST-MR              2:38.18    2:41.19         15  
                  38.75     1:19.54 (40.79)     2:01.17 (41.63)     2:41.19 (40.02)
  5 Dobkin, Gaby F      13 WEST-MR              2:41.88    2:41.90         14  
                  38.98     1:20.38 (41.40)     2:01.96 (41.58)     2:41.90 (39.94)
  6 Liew, Briana J      13 GATE-MR              3:01.75    2:45.43         13  
                  39.30     1:21.22 (41.92)     2:05.44 (44.22)     2:45.43 (39.99)
  7 Sheridan, Kerry     14 Badger-MR            2:40.49    2:46.20         12  
                  39.31     1:21.21 (41.90)     2:03.82 (42.61)     2:46.20 (42.38)
  8 Bischof, Lucy M     14 WEST-MR              2:47.14    2:48.04         11  
                  40.29     1:21.91 (41.62)     2:05.60 (43.69)     2:48.04 (42.44)
  9 Shrivastava, Ahaan  13 Badger-MR            2:43.43    2:51.91          9  
                  39.77     1:23.65 (43.88)     2:08.70 (45.05)     2:51.91 (43.21)
 10 Neuman, Samantha E  14 WEST-MR              2:58.59    2:56.00          7  
                  42.86     1:27.56 (44.70)     2:12.74 (45.18)     2:56.00 (43.26)
 11 Wang, Laurie        13 GATE-MR              2:50.00    3:00.75          6  
                  42.33     1:28.63 (46.30)     2:15.47 (46.84)     3:00.75 (45.28)
 12 Yan, Emily          13 GATE-MR              2:59.90    3:02.92          5  
                  44.83     1:30.49 (45.66)     2:17.49 (47.00)     3:02.92 (45.43)
 13 Hyndman, Kailah F   13 Unhes-Mr-MR          2:56.34    3:02.99          4  
                                                    2:15.95 ( )     3:02.99 (47.04)
 14 Jordan, Lara        14 RI Marlins-MR        2:50.00    3:03.62          3  
                  43.90     1:30.05 (46.15)     2:17.74 (47.69)     3:03.62 (45.88)
 15 Thompson, Carmelar  13 WAC-MR               3:10.00    3:06.81          2  
                                1:34.34 ( )     2:22.64 (48.30)     3:06.81 (44.17)
 16 Yangchen, Tsering   13 GATE-MR              3:00.00    3:08.56          1  
                  43.89     1:33.38 (49.49)     2:23.44 (50.06)     3:08.56 (45.12)
 17 Drougos, Malamati   14 RI Marlins-MR        3:30.00    3:30.63        
                  51.26     1:44.95 (53.69)     2:40.62 (55.67)     3:30.63 (50.01)
 18 Castagnetti, Emily  13 WAC-MR               3:30.00    3:38.80        
                  52.33     1:47.91 (55.58)     2:44.86 (56.95)     3:38.80 (53.94)
 -- Sweeney, Olivia     13 WAC-MR               3:45.00         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  48.68     1:41.12 (52.44)        DQ (1:46.74)                    
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Milio, Theresa A    13 WEST-MR              1:14.65    1:17.45         20  
                  37.22     1:17.45 (40.23)                                        
  2 Liew, Briana J      13 GATE-MR              1:25.38    1:24.48         17  
                  40.51     1:24.48 (43.97)                                        
  3 Dobkin, Gaby F      13 WEST-MR              1:24.65    1:25.70         16  
                  41.10     1:25.70 (44.60)                                        
  4 Han, Michelle       14 GATE-MR              1:21.61    1:26.05         15  
                  40.74     1:26.05 (45.31)                                        
  5 Victory, Margaret   14 Badger-MR            1:23.31    1:27.16         14  
                  42.31     1:27.16 (44.85)                                        
  6 Rotenberg, Mary H   13 Badger-MR            1:22.02    1:27.43         13  
                  42.38     1:27.43 (45.05)                                        
  7 Moane, Courtney     13 WAC-MR               1:24.79    1:28.46         12  
                  42.37     1:28.46 (46.09)                                        
  8 Kujawski, Grace E   13 WEST-MR              1:22.86    1:28.85         11  
                  42.98     1:28.85 (45.87)                                        
  9 Shashaty, Kasey     14 WAC-MR               1:26.76    1:30.01          9  
                  42.41     1:30.01 (47.60)                                        
 10 Petricevic, Madiso  13 WAC-MR               1:25.00    1:32.35          7  
                  43.78     1:32.35 (48.57)                                        
 11 Shrivastava, Ahaan  13 Badger-MR                 NT    1:35.64          6  
                  46.62     1:35.64 (49.02)                                        
 12 LaPointe, Teresa    14 WAC-MR               1:25.00    1:36.12          5  
                  45.91     1:36.12 (50.21)                                        
 13 Hyndman, Kailah F   13 Unhes-Mr-MR          1:38.31    1:36.16          4  
                  45.81     1:36.16 (50.35)                                        
 14 Aclao, Joromya      13 GATE-MR              1:36.01    1:36.59          3  
                  46.17     1:36.59 (50.42)                                        
 15 Callaghan, Kaitlin  13 WAC-MR               1:44.35    1:36.64          1.5
                  48.46     1:36.64 (48.18)                                        
 15 Nazarova, Erika     13 RI Marlins-MR        1:37.85    1:36.64          1.5
                  47.32     1:36.64 (49.32)                                        
 17 Wang, Laurie        13 GATE-MR              1:37.00    1:37.19        
 18 Yan, Emily          13 GATE-MR              1:39.62    1:40.45        
                  49.15     1:40.45 (51.30)                                        
 19 Foto, Katie         14 NCAC-MR              1:45.00    1:42.02        
 20 Yangchen, Tsering   13 GATE-MR              1:43.37    1:42.08        
                  50.08     1:42.08 (52.00)                                        
 21 Wilen, Gianna M     13 Unhes-Mr-MR               NT    1:42.10        
                  49.37     1:42.10 (52.73)                                        
 22 Sheridan, Ally      13 Badger-MR            1:39.51    1:42.33        
                  49.62     1:42.33 (52.71)                                        
 23 So, Katelin         13 GATE-MR              1:48.00    1:43.84        
                  49.99     1:43.84 (53.85)                                        
 24 Lombardo, Jade      13 WAC-MR               1:48.02    1:47.67        
                  51.23     1:47.67 (56.44)                                        
 25 Paradise, Alexandr  13 Badger-MR            1:47.45    1:49.43        
 26 Girardi, Ava M      13 WEST-MR                   NT    1:51.43        
                  53.62     1:51.43 (57.81)                                        
 27 McHugh, Madison     13 WAC-MR               1:50.00    1:53.36        
                  54.23     1:53.36 (59.13)                                        
 28 Drougos, Malamati   14 RI Marlins-MR        1:50.00    1:56.71        
                  56.33   1:56.71 (1:00.38)                                        
 29 Castagnetti, Emily  13 WAC-MR               1:55.88    1:57.03        
                  56.65   1:57.03 (1:00.38)                                        
 30 Sweeney, Olivia     13 WAC-MR               2:19.72    2:05.27        
                  58.70   2:05.27 (1:06.57)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Moeslinger, Natash  13 GATE-MR              3:00.77    3:02.36         20  
                  42.65     1:29.06 (46.41)     2:17.78 (48.72)     3:02.36 (44.58)
  2 Liew, Briana J      13 GATE-MR              3:04.31    3:02.51         17  
                  42.68     1:29.90 (47.22)     2:16.03 (46.13)     3:02.51 (46.48)
  3 Rotenberg, Mary H   13 Badger-MR            2:50.13    3:05.15         16  
                  43.14     1:29.65 (46.51)     2:17.80 (48.15)     3:05.15 (47.35)
  4 Han, Michelle       14 GATE-MR              2:59.12    3:07.34         15  
                                1:28.02 ( )     2:17.57 (49.55)     3:07.34 (49.77)
  5 Victory, Margaret   14 Badger-MR            3:01.11    3:09.40         14  
                  43.26     1:31.26 (48.00)     2:20.47 (49.21)     3:09.40 (48.93)
  6 Shashaty, Kasey     14 WAC-MR               3:04.63    3:09.56         13  
                  43.64     1:31.82 (48.18)     2:21.19 (49.37)     3:09.56 (48.37)
  7 Moane, Courtney     13 WAC-MR               3:06.34    3:11.90         12  
                  44.22     1:33.45 (49.23)   3:11.90 (1:38.45)                    
  8 Platt, Claire       13 MPNY-MR              3:42.63    3:17.95         11  
                  44.98     1:33.60 (48.62)     2:26.16 (52.56)     3:17.95 (51.79)
  9 Rinaldi, Emily K    14 WAC-MR               3:26.75    3:23.89          9  
                  46.07     1:36.58 (50.51)     2:31.77 (55.19)     3:23.89 (52.12)
 10 Nazarova, Erika     13 RI Marlins-MR        3:38.49    3:24.87          7  
                  49.35     1:39.96 (50.61)     2:32.85 (52.89)     3:24.87 (52.02)
 11 Aclao, Joromya      13 GATE-MR              3:33.70    3:25.43          6  
                  45.87     1:37.87 (52.00)     2:32.35 (54.48)     3:25.43 (53.08)
 12 Noah, Maddy A       14 Jcc-MR                    NT    3:26.25          5  
                  48.25     1:38.54 (50.29)     2:33.69 (55.15)     3:26.25 (52.56)
 13 LaPointe, Teresa    14 WAC-MR               3:00.00    3:30.13          4  
                  46.41     1:38.09 (51.68)   3:30.13 (1:52.04)                    
 14 Burtseva, Maria     13 MPNY-MR              3:24.65    3:31.19          3  
                  48.57     1:42.71 (54.14)     2:38.34 (55.63)     3:31.19 (52.85)
 15 Coullare, Lisa      13 RI Marlins-MR        3:34.15    3:31.56          2  
                  49.69     1:44.54 (54.85)     2:41.99 (57.45)     3:31.56 (49.57)
 16 Sheridan, Ally      13 Badger-MR            3:30.74    3:32.20          1  
                  48.82     1:43.70 (54.88)     2:39.87 (56.17)     3:32.20 (52.33)
 17 Drougos, Malamati   14 RI Marlins-MR        3:55.00    4:03.17        
                  55.42   1:55.48 (1:00.06)   3:00.81 (1:05.33)   4:03.17 (1:02.36)
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gullickson, Kriste  14 WAC-MR               1:10.57    1:11.80         20  
                  34.20     1:11.80 (37.60)                                        
  2 Fominykh, Alisa C   14 Badger-MR            1:12.05    1:13.10         17  
  3 Dobkin, Gaby F      13 WEST-MR              1:43.02    1:13.19         16  
                  34.29     1:13.19 (38.90)                                        
  4 Bischof, Lucy M     14 WEST-MR              1:11.91    1:13.59         15  
                  35.00     1:13.59 (38.59)                                        
  5 Moeslinger, Natash  13 GATE-MR              1:13.32    1:14.36         14  
                  35.91     1:14.36 (38.45)                                        
  6 Hyndman, Kailah F   13 Unhes-Mr-MR          1:20.57    1:14.38         13  
                  34.11     1:14.38 (40.27)                                        
  7 Camperlengo, Gilli  13 WEST-MR              1:17.56    1:15.23         12  
                  33.86     1:15.23 (41.37)                                        
  8 Harris, Maryam M    13 Unattached-MR        1:14.70    1:15.77         11  
                  35.76     1:15.77 (40.01)                                        
  9 Liew, Briana J      13 GATE-MR              1:16.13    1:17.67          9  
                  35.36     1:17.67 (42.31)                                        
 10 Kujawski, Grace E   13 WEST-MR              1:16.81    1:18.04          7  
                  36.82     1:18.04 (41.22)                                        
 11 McCafferty, Deirdr  14 WAC-MR               1:16.45    1:18.68          6  
                  37.43     1:18.68 (41.25)                                        
 12 Petricevic, Madiso  13 WAC-MR               1:20.83    1:22.43          5  
                  37.72     1:22.43 (44.71)                                        
 13 Callaghan, Kaitlin  13 WAC-MR               1:30.61    1:22.63          4  
                  40.38     1:22.63 (42.25)                                        
 14 Aclao, Joromya      13 GATE-MR              1:26.52    1:22.64          3  
                  37.79     1:22.64 (44.85)                                        
 15 Shrivastava, Ahaan  13 Badger-MR            1:23.68    1:24.73          2  
 16 Wilen, Gianna M     13 Unhes-Mr-MR               NT    1:27.29          1  
                  41.18     1:27.29 (46.11)                                        
 17 Yan, Emily          13 GATE-MR              1:29.28    1:27.68        
                  41.07     1:27.68 (46.61)                                        
 18 Shashaty, Kasey     14 WAC-MR               1:21.22    1:27.83        
 19 Javier, Chrisabell  13 APEX-MR              1:27.10    1:31.00        
                  41.84     1:31.00 (49.16)                                        
 20 Sokoli, Elisa       14 NCAC-MR              1:28.00    1:34.04        
                  42.91     1:34.04 (51.13)                                        
 21 Thompson, Carmelar  13 WAC-MR               1:35.00    1:37.41        
                  45.72     1:37.41 (51.69)                                        
 22 Jordan, Lara        14 RI Marlins-MR        1:30.00    1:39.50        
 23 Girardi, Ava M      13 WEST-MR                   NT    1:44.77        
                  48.80     1:44.77 (55.97)                                        
 24 Drougos, Malamati   14 RI Marlins-MR        1:30.00    1:45.49        
 25 Nazarova, Erika     13 RI Marlins-MR        1:50.00    1:50.33        
                  52.73     1:50.33 (57.60)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gullickson, Kriste  14 WAC-MR               2:30.00    2:35.62         20  
                  34.92     1:13.78 (38.86)     1:54.94 (41.16)     2:35.62 (40.68)
  2 Harris, Maryam M    13 Unattached-MR        2:35.62    2:44.34         17  
                  36.36     1:16.39 (40.03)     2:01.29 (44.90)     2:44.34 (43.05)
  3 Munday, Jessica L   13 Unhes-Mr-MR          2:53.38    2:44.74         16  
                  34.99     1:14.91 (39.92)     1:59.51 (44.60)     2:44.74 (45.23)
  4 McCafferty, Deirdr  14 WAC-MR               2:39.97    2:48.92         15  
                                1:19.69 ( )     2:03.89 (44.20)     2:48.92 (45.03)
  5 Pennington, Caroli  13 Badger-MR            2:41.63    2:50.22         14  
                  36.12     1:19.18 (43.06)     2:06.02 (46.84)     2:50.22 (44.20)
  6 Burtseva, Maria     13 MPNY-MR              2:42.00    3:01.61         13  
                  38.79     1:23.48 (44.69)     2:12.79 (49.31)     3:01.61 (48.82)
  7 Callaghan, Kaitlin  13 WAC-MR               3:15.00    3:05.73         12  
                  40.78     1:29.23 (48.45)     2:19.95 (50.72)     3:05.73 (45.78)
  8 Hyndman, Kailah F   13 Unhes-Mr-MR          3:24.87    3:07.70         11  
                  36.62     1:20.18 (43.56)     2:15.13 (54.95)     3:07.70 (52.57)
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gullickson, Kriste  14 WAC-MR               2:58.20    2:38.45         20  
                  33.91     1:15.09 (41.18)     2:03.58 (48.49)     2:38.45 (34.87)
  2 Rotenberg, Mary H   13 Badger-MR            2:29.33    2:42.80         17  
                  37.62     1:17.30 (39.68)     2:04.74 (47.44)     2:42.80 (38.06)
  3 Lomas, Melissa *    14 Badger-MR            2:42.71    2:44.03         16  
                  37.79     1:19.61 (41.82)     2:08.73 (49.12)     2:44.03 (35.30)
  4 Victory, Margaret   14 Badger-MR            2:42.02    2:44.56         15  
                  36.25     1:19.80 (43.55)     2:07.77 (47.97)     2:44.56 (36.79)
  5 Moeslinger, Natash  13 GATE-MR              2:40.12    2:48.11         14  
                                1:20.38 ( )     2:10.78 (50.40)     2:48.11 (37.33)
  6 Burtseva, Maria     13 MPNY-MR              2:44.59    2:48.58         13  
                  36.09     1:17.30 (41.21)     2:10.99 (53.69)     2:48.58 (37.59)
  7 Harris, Maryam M    13 Unattached-MR        2:46.82    2:51.49         12  
                  36.91     1:20.24 (43.33)     2:13.67 (53.43)     2:51.49 (37.82)
  8 Liew, Briana J      13 GATE-MR              2:48.83    2:51.83         11  
                  38.52     1:22.53 (44.01)     2:11.19 (48.66)     2:51.83 (40.64)
  9 Aclao, Joromya      13 GATE-MR              3:01.42    2:52.37          9  
                                1:21.41 ( )     2:16.84 (55.43)     2:52.37 (35.53)
 10 Moane, Courtney     13 WAC-MR               2:56.58    2:53.92          7  
                  39.72     1:27.37 (47.65)     2:14.60 (47.23)     2:53.92 (39.32)
 11 Sheridan, Kerry     14 Badger-MR            2:46.03    2:54.46          6  
                                1:20.88 ( )   2:54.46 (1:33.58)                    
 12 Shashaty, Kasey     14 WAC-MR               2:57.35    2:56.28          5  
                  39.84     1:26.62 (46.78)     2:15.58 (48.96)     2:56.28 (40.70)
 13 Hyndman, Kailah F   13 Unhes-Mr-MR          2:56.98    2:57.62          4  
                  35.83     1:21.97 (46.14)     2:16.05 (54.08)     2:57.62 (41.57)
 14 Shrivastava, Ahaan  13 Badger-MR            2:52.42    2:59.27          3  
                  37.99     1:24.38 (46.39)   2:59.27 (1:34.89)                    
 15 Callaghan, Kaitlin  13 WAC-MR               3:05.00    3:02.59          2  
                  41.53     1:30.50 (48.97)     2:24.10 (53.60)     3:02.59 (38.49)
 16 Noah, Maddy A       14 Jcc-MR                    NT    3:02.97          1  
                  42.79     1:30.61 (47.82)     2:24.86 (54.25)     3:02.97 (38.11)
 17 Platt, Claire       13 MPNY-MR              3:24.35    3:03.12        
                  42.17     1:26.40 (44.23)     2:20.42 (54.02)     3:03.12 (42.70)
 18 Coullare, Lisa      13 RI Marlins-MR        3:35.00    3:07.48        
                  42.60     1:31.56 (48.96)     2:27.38 (55.82)     3:07.48 (40.10)
 19 Simpson, Shae K     14 Jcc-MR                    NT    3:14.04        
                  42.82     1:29.53 (46.71)   2:31.13 (1:01.60)     3:14.04 (42.91)
 20 Jordan, Lara        14 RI Marlins-MR        3:30.00    3:14.97        
                  45.98     1:33.50 (47.52)     2:33.38 (59.88)     3:14.97 (41.59)
 21 Thompson, Carmelar  13 WAC-MR               3:10.00    3:18.32        
                  44.99     1:34.08 (49.09)   2:38.10 (1:04.02)     3:18.32 (40.22)
 22 Rackoff, Maya A     13 Jcc-MR                    NT    3:19.57        
                                                    2:37.14 ( )     3:19.57 (42.43)
 23 Nazarova, Erika     13 RI Marlins-MR        3:30.00    3:26.21        
                                1:47.52 ( )     2:44.51 (56.99)     3:26.21 (41.70)
 24 McHugh, Madison     13 WAC-MR               3:30.00    3:32.10        
                  50.23     1:41.05 (50.82)   2:47.44 (1:06.39)     3:32.10 (44.66)
 25 Castagnetti, Emily  13 WAC-MR               3:30.00    3:32.52        
                  51.70     1:48.03 (56.33)   2:48.06 (1:00.03)     3:32.52 (44.46)
 26 Drougos, Malamati   14 RI Marlins-MR        3:30.00    3:33.34        
                  47.04     1:41.56 (54.52)   2:47.74 (1:06.18)     3:33.34 (45.60)
 27 Barbaro, Alexandra  13 WAC-MR               3:48.60    3:37.22        
                  48.51     1:44.78 (56.27)   2:50.88 (1:06.10)     3:37.22 (46.34)
 
Girls 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Douglass, Kate C    14 WEST-MR              4:59.46    4:57.66         20  
                  33.76     1:09.86 (36.10)     1:49.22 (39.36)     2:26.25 (37.03)
        3:09.30 (43.05)     3:50.33 (41.03)     4:25.55 (35.22)     4:57.66 (32.11)
  2 Milio, Theresa A    13 WEST-MR                   NT    5:27.87         17  
                  35.19     1:19.44 (44.25)     2:02.88 (43.44)     2:44.23 (41.35)
        3:28.39 (44.16)     4:11.32 (42.93)     4:50.77 (39.45)     5:27.87 (37.10)
  3 Gullickson, Kriste  14 WAC-MR               5:33.38    5:32.19         16  
                  35.52     1:15.99 (40.47)     1:59.61 (43.62)     2:42.14 (42.53)
        3:31.81 (49.67)     4:21.69 (49.88)     4:56.96 (35.27)     5:32.19 (35.23)
  4 Munday, Jessica L   13 Unhes-Mr-MR               NT    5:39.24         15  
                  34.70     1:13.82 (39.12)     1:59.53 (45.71)     2:41.16 (41.63)
        3:31.86 (50.70)     4:21.27 (49.41)     5:00.86 (39.59)     5:39.24 (38.38)
  5 McCafferty, Deirdr  14 WAC-MR               5:41.25    5:42.44         14  
                  37.31     1:19.76 (42.45)                             2:49.27 ( )
        3:39.87 (50.60)     4:28.41 (48.54)     5:05.81 (37.40)     5:42.44 (36.63)
  6 Camperlengo, Gilli  13 WEST-MR                   NT    5:43.59         13  
                  36.01     1:19.22 (43.21)     2:03.09 (43.87)     2:47.21 (44.12)
        3:34.50 (47.29)     4:21.98 (47.48)     5:02.00 (40.02)     5:43.59 (41.59)
  7 Harris, Maryam M    13 Unattached-MR        5:48.93    5:44.81         12  
                  37.40     1:16.78 (39.38)     2:01.05 (44.27)     2:43.56 (42.51)
        3:37.26 (53.70)     4:29.38 (52.12)     5:08.42 (39.04)     5:44.81 (36.39)
  8 Petricevic, Madiso  13 WAC-MR               5:59.00    6:05.74         11  
                  38.91     1:25.66 (46.75)     2:15.17 (49.51)     2:58.80 (43.63)
        3:50.71 (51.91)     4:44.11 (53.40)     5:27.27 (43.16)     6:05.74 (38.47)
  9 Moane, Courtney     13 WAC-MR               6:05.00    6:06.18          9  
                  41.97     1:27.26 (45.29)     2:16.10 (48.84)     3:04.67 (48.57)
        3:52.50 (47.83)     4:42.65 (50.15)     5:26.43 (43.78)     6:06.18 (39.75)
 10 Lombardo, Jade      13 WAC-MR               7:00.00    7:05.05          7  
                  43.67     1:39.66 (55.99)   7:05.05 (5:25.39)                    
 
Girls 15-99 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McMenemy, Dorian M  19 WAC-MR                 27.53      28.55         20  
  2 Miou, Grace         16 NCAC-MR                27.50      29.59         17  
  3 Jogis, Kimberly A   15 Badger-MR              29.69      29.65         16  
  4 Grusky, Alexandra   18 Badger-MR              29.42      30.76         15  
  5 Lavery, Maeve E     15 Badger-MR              30.05      30.93         14  
  6 deFreitas, Emma     17 WAC-MR                 30.64      31.00         13  
  7 Callaghan, Alexa    16 WAC-MR                 31.47      31.28         12  
  8 Nyquist, Hannah M   15 WAC-MR                 30.87      31.66         11  
  9 Gabriel, Tara N     16 WEST-MR                32.05      31.68          9  
 10 Stevens, Riley E    17 WEST-MR                33.05      31.83          7  
 11 Briordy, Casey      15 WAC-MR                 32.00      32.18          6  
 12 Flagiello, Mia      16 WAC-MR                 31.43      32.80          5  
 13 Gonzalez, Mirna G   18 APEX-MR                32.58      34.29          4  
 14 Murillo, Lindsay J  16 APEX-MR                38.44      34.50          3  
 15 Omar, Shimaa        16 RI Marlins-MR          35.00      38.64          2  
 
Girls 15-99 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jogis, Kimberly A   15 Badger-MR            1:03.11    1:02.84         20  
                  30.44     1:02.84 (32.40)                                        
  2 Lavery, Maeve E     15 Badger-MR            1:03.86    1:05.96         17  
                  32.03     1:05.96 (33.93)                                        
  3 Grusky, Alexandra   18 Badger-MR            1:03.73    1:06.35         16  
                  32.37     1:06.35 (33.98)                                        
  4 Gonzalez, Angelina  16 MPNY-MR              1:08.68    1:06.46         15  
  5 Veru, Georgia N     16 Badger-MR            1:03.15    1:06.76         14  
                  32.34     1:06.76 (34.42)                                        
  6 Miou, Grace         16 NCAC-MR              1:00.00    1:07.36         13  
                  31.82     1:07.36 (35.54)                                        
  7 Ebratt, Emily       15 Badger-MR            1:04.66    1:07.43         12  
                  32.81     1:07.43 (34.62)                                        
  8 Hon, Gi Gi          16 MPNY-MR              1:07.79    1:08.33         11  
                  32.81     1:08.33 (35.52)                                        
  9 Cole, Mikaela G     17 Badger-MR            1:05.25    1:08.44          9  
                  32.45     1:08.44 (35.99)                                        
 10 Pabby, Tanvi        16 Badger-MR            1:04.83    1:08.57          7  
                  32.45     1:08.57 (36.12)                                        
 11 deFreitas, Emma     17 WAC-MR               1:06.41    1:09.11          6  
 12 Briordy, Casey      15 WAC-MR               1:12.00    1:09.89          5  
                  34.21     1:09.89 (35.68)                                        
 13 Nyquist, Hannah M   15 WAC-MR               1:10.28    1:10.07          4  
                  34.17     1:10.07 (35.90)                                        
 14 Callaghan, Alexa    16 WAC-MR               1:11.09    1:13.22          3  
                  34.22     1:13.22 (39.00)                                        
 15 Ritziu, Andrea      15 RI Marlins-MR        1:14.36    1:13.27          2  
                  35.81     1:13.27 (37.46)                                        
 16 Jones, Charlotte H  15 Jcc-MR                    NT    1:14.79          1  
                  36.09     1:14.79 (38.70)                                        
 17 Omar, Shimaa        16 RI Marlins-MR        1:21.00    1:19.86        
                  38.57     1:19.86 (41.29)                                        
 18 Cureno, Citlalli    15 APEX-MR              1:46.78    1:51.65        
                  52.01     1:51.65 (59.64)                                        
 
Girls 15-99 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jogis, Kimberly A   15 Badger-MR            2:10.83    2:11.94         20  
                  30.53     1:03.99 (33.46)     1:38.11 (34.12)     2:11.94 (33.83)
  2 Ostensen, Sara      16 WAC-MR               2:10.59    2:18.75         17  
                  33.06     1:08.01 (34.95)     1:44.13 (36.12)     2:18.75 (34.62)
  3 Van Tassell, Gabri  17 WAC-MR               2:12.08    2:20.09         16  
                  33.52     1:09.42 (35.90)     1:45.19 (35.77)     2:20.09 (34.90)
  4 Perez-Segnini, Cam  20 WEST-MR              2:10.83    2:20.75         15  
                  33.96     1:09.14 (35.18)     1:45.01 (35.87)     2:20.75 (35.74)
  5 Lavery, Maeve E     15 Badger-MR            2:16.83    2:21.21         14  
                  32.51     1:08.29 (35.78)     1:44.94 (36.65)     2:21.21 (36.27)
  6 Grusky, Alexandra   18 Badger-MR            2:18.50    2:23.84         13  
                  32.81     1:08.53 (35.72)     1:46.78 (38.25)     2:23.84 (37.06)
  7 deFreitas, Emma     17 WAC-MR               2:27.18    2:30.49         12  
                  34.62     1:11.96 (37.34)     1:51.54 (39.58)     2:30.49 (38.95)
  8 Stevens, Riley E    17 WEST-MR              2:45.05    2:30.66         11  
                  34.50     1:12.34 (37.84)     1:51.69 (39.35)     2:30.66 (38.97)
  9 Briordy, Casey      15 WAC-MR               2:30.00    2:33.54          9  
                  36.55     1:15.80 (39.25)     1:56.40 (40.60)     2:33.54 (37.14)
 10 Immitti, Samantha   17 WAC-MR               2:35.20    2:36.93          7  
                  36.36     1:16.32 (39.96)     1:58.13 (41.81)     2:36.93 (38.80)
 11 Abbas, Rewan        15 WAC-MR               2:44.42    2:49.12          6  
                  38.29     1:21.58 (43.29)     2:07.17 (45.59)     2:49.12 (41.95)
 12 Omar, Shimaa        16 RI Marlins-MR        3:05.00    2:58.39          5  
                  41.00     1:27.56 (46.56)     2:14.84 (47.28)     2:58.39 (43.55)
 
Girls 15-99 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jogis, Kimberly A   15 Badger-MR            4:34.84    4:34.56         20  
                  30.79     1:04.12 (33.33)     1:39.31 (35.19)     2:14.58 (35.27)
        2:50.36 (35.78)     3:25.29 (34.93)     4:00.60 (35.31)     4:34.56 (33.96)
  2 Lantin, Alexa       16 Badger-MR            4:37.29    4:35.24         17  
                  31.72     1:06.28 (34.56)     1:41.79 (35.51)     2:16.82 (35.03)
        2:51.91 (35.09)     3:26.44 (34.53)     4:01.55 (35.11)     4:35.24 (33.69)
  3 Van Tassell, Gabri  17 WAC-MR               4:31.51    4:42.71         16  
                  33.80     1:09.04 (35.24)     1:45.37 (36.33)     2:21.40 (36.03)
        2:56.93 (35.53)     3:31.98 (35.05)     4:07.85 (35.87)     4:42.71 (34.86)
  4 Ebratt, Emily       15 Badger-MR            4:55.29    4:58.25         15  
                  32.94     1:08.78 (35.84)     1:47.32 (38.54)     2:24.97 (37.65)
        3:04.10 (39.13)     3:42.30 (38.20)     4:21.58 (39.28)     4:58.25 (36.67)
  5 Lavery, Maeve E     15 Badger-MR            4:57.51    4:58.31         14  
                  33.63     1:10.10 (36.47)     1:47.48 (37.38)     2:25.87 (38.39)
                                3:42.61 ( )     4:20.81 (38.20)     4:58.31 (37.50)
  6 Veru, Georgia N     16 Badger-MR            4:50.47    5:01.20         13  
                  33.40     1:09.49 (36.09)     1:47.48 (37.99)     2:25.68 (38.20)
        3:04.81 (39.13)     3:44.01 (39.20)     4:23.33 (39.32)     5:01.20 (37.87)
  7 Flagiello, Mia      16 WAC-MR               4:30.00    5:12.70         12  
                  35.35     1:13.11 (37.76)     1:53.01 (39.90)     2:32.58 (39.57)
        3:12.72 (40.14)     3:52.54 (39.82)     4:33.41 (40.87)     5:12.70 (39.29)
  8 Gonzalez, Angelina  16 MPNY-MR              4:59.00    5:24.26         11  
                  34.77                             1:54.03 ( )     2:34.77 (40.74)
        3:17.50 (42.73)     4:00.18 (42.68)   5:24.26 (1:24.08)                    
  9 Schmelzer, Lydia A  15 Jcc-MR               5:47.38    5:31.52          9  
                                1:19.92 ( )                             2:43.48 ( )
        3:25.98 (42.50)     4:08.41 (42.43)     4:51.23 (42.82)     5:31.52 (40.29)
 10 Jones, Charlotte H  15 Jcc-MR                    NT    5:38.17          7  
                  36.79                                                 1:18.13 ( )
      5:38.17 (4:20.04)                                                            
 
Girls 15-99 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ryan, Brie M        24 NYAC-MR              1:01.54    1:03.74         20  
                  31.33     1:03.74 (32.41)                                        
  2 Nyquist, Hannah M   15 WAC-MR               1:11.70    1:13.44         17  
                  35.95     1:13.44 (37.49)                                        
  3 Van Tassell, Gabri  17 WAC-MR               1:10.93    1:14.41         16  
                  37.11     1:14.41 (37.30)                                        
  4 Miou, Grace         16 NCAC-MR              1:11.00    1:17.12         15  
                  38.16     1:17.12 (38.96)                                        
  5 Pabby, Tanvi        16 Badger-MR            1:13.48    1:18.12         14  
                  38.31     1:18.12 (39.81)                                        
  6 Lavery, Maeve E     15 Badger-MR            1:12.38    1:18.19         13  
                  38.22     1:18.19 (39.97)                                        
  7 Flagiello, Mia      16 WAC-MR               1:10.49    1:18.74         12  
                  38.34     1:18.74 (40.40)                                        
  8 Grusky, Alexandra   18 Badger-MR            1:16.98    1:20.05         11  
                  39.38     1:20.05 (40.67)                                        
  9 Briordy, Casey      15 WAC-MR               1:30.00    1:20.27          9  
                  39.63     1:20.27 (40.64)                                        
 10 Veru, Georgia N     16 Badger-MR            1:18.94    1:20.98          7  
                  40.25     1:20.98 (40.73)                                        
 11 Hon, Gi Gi          16 MPNY-MR              1:21.00    1:22.66          6  
                  39.93     1:22.66 (42.73)                                        
 12 Ritziu, Andrea      15 RI Marlins-MR        1:25.25    1:23.48          5  
                  41.39     1:23.48 (42.09)                                        
 13 Cole, Mikaela G     17 Badger-MR            1:16.25    1:26.15          4  
 14 Jones, Charlotte H  15 Jcc-MR                    NT    1:27.38          3  
                  42.30     1:27.38 (45.08)                                        
 15 Murillo, Lindsay J  16 APEX-MR              1:23.81    1:29.21          2  
                  44.21     1:29.21 (45.00)                                        
 16 Omar, Shimaa        16 RI Marlins-MR        1:30.00    1:36.08          1  
 
Girls 15-99 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Van Tassell, Gabri  17 WAC-MR               2:24.59    2:35.70         20  
                  38.66     1:18.30 (39.64)     1:57.92 (39.62)     2:35.70 (37.78)
  2 Nyquist, Hannah M   15 WAC-MR               2:35.17    2:39.58         17  
                  37.33     1:17.24 (39.91)     1:58.66 (41.42)     2:39.58 (40.92)
  3 Perez-Segnini, Cam  20 WEST-MR              2:38.79    2:39.95         16  
                  39.08     1:19.18 (40.10)     1:59.63 (40.45)     2:39.95 (40.32)
  4 Briordy, Casey      15 WAC-MR               3:00.00    2:53.50         15  
                  42.10     1:26.97 (44.87)     2:10.94 (43.97)     2:53.50 (42.56)
  5 Abbas, Rewan        15 WAC-MR               3:30.00    3:11.68         14  
                                1:34.92 ( )   3:11.68 (1:36.76)                    
  6 Omar, Shimaa        16 RI Marlins-MR        3:45.00    3:24.49         13  
                                1:42.80 ( )     2:35.38 (52.58)     3:24.49 (49.11)
 
Girls 15-99 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jogis, Kimberly A   15 Badger-MR            1:19.63    1:22.84         20  
                  39.69     1:22.84 (43.15)                                        
  2 Flagiello, Mia      16 WAC-MR               1:17.50    1:23.08         17  
                  39.55     1:23.08 (43.53)                                        
  3 Stevens, Riley E    17 WEST-MR              1:32.67    1:25.11         16  
                  40.38     1:25.11 (44.73)                                        
  4 Immitti, Samantha   17 WAC-MR               1:25.95    1:30.90         15  
                  43.57     1:30.90 (47.33)                                        
  5 Lavery, Maeve E     15 Badger-MR            1:30.00    1:32.78         14  
                  44.40     1:32.78 (48.38)                                        
  6 Murillo, Lindsay J  16 APEX-MR              1:50.72    1:35.00         13  
                  44.29     1:35.00 (50.71)                                        
  7 Nyquist, Hannah M   15 WAC-MR               1:34.00    1:36.07         12  
                  46.42     1:36.07 (49.65)                                        
  8 Abbas, Rewan        15 WAC-MR               1:36.58    1:38.17         11  
                  45.91     1:38.17 (52.26)                                        
  9 Omar, Shimaa        16 RI Marlins-MR        1:50.00    1:48.71          9  
                  54.20     1:48.71 (54.51)                                        
 
Girls 15-99 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Liao, Athena S      25 NYAC-MR              2:44.00    2:45.72         20  
                  36.53     1:16.41 (39.88)     2:00.57 (44.16)     2:45.72 (45.15)
  2 Lantin, Alexa       16 Badger-MR            2:46.06    2:54.43         17  
                  39.36     1:23.70 (44.34)     2:09.17 (45.47)     2:54.43 (45.26)
  3 Flagiello, Mia      16 WAC-MR               2:51.61    3:03.08         16  
                  41.01     1:26.42 (45.41)     2:14.56 (48.14)     3:03.08 (48.52)
  4 Gonzalez, Angelina  16 MPNY-MR              3:11.98    3:09.99         15  
                  44.14     1:31.77 (47.63)     2:22.43 (50.66)     3:09.99 (47.56)
  5 Hon, Gi Gi          16 MPNY-MR              3:05.00    3:11.63         14  
                  45.17     1:32.35 (47.18)     2:22.17 (49.82)     3:11.63 (49.46)
  6 Omar, Shimaa        16 RI Marlins-MR        3:55.00    3:51.25         13  
                  52.29     1:51.84 (59.55)   2:52.42 (1:00.58)     3:51.25 (58.83)
 
Girls 15-99 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ray, Christina M    21 Columbia-MR          1:01.89    1:03.03         20  
                  29.79     1:03.03 (33.24)                                        
  2 Jogis, Kimberly A   15 Badger-MR            1:06.53    1:09.72         17  
                  32.70     1:09.72 (37.02)                                        
  3 deFreitas, Emma     17 WAC-MR               1:08.82    1:12.11         16  
                  33.88     1:12.11 (38.23)                                        
  4 Nyquist, Hannah M   15 WAC-MR               1:11.00    1:12.66         15  
                  33.68     1:12.66 (38.98)                                        
  5 Ostensen, Sara      16 WAC-MR               1:12.38    1:15.27         14  
                  35.72     1:15.27 (39.55)                                        
  6 Gabriel, Tara N     16 WEST-MR              1:18.37    1:16.28         13  
                  34.94     1:16.28 (41.34)                                        
  7 Callaghan, Alexa    16 WAC-MR               1:19.38    1:17.72         12  
                  35.39     1:17.72 (42.33)                                        
  8 Grusky, Alexandra   18 Badger-MR            1:15.23    1:18.77         11  
                  37.02     1:18.77 (41.75)                                        
  9 Immitti, Samantha   17 WAC-MR               1:30.32    1:29.76          9  
                  41.78     1:29.76 (47.98)                                        
 10 Omar, Shimaa        16 RI Marlins-MR        1:30.00    1:32.06          7  
                  43.84     1:32.06 (48.22)                                        
 11 Gonzalez, Mirna G   18 APEX-MR              1:26.70    1:44.66          6  
                  43.82   1:44.66 (1:00.84)                                        
 
Girls 15-99 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 deFreitas, Emma     17 WAC-MR               2:32.03    2:37.69         20  
                  35.07     1:14.89 (39.82)     1:56.25 (41.36)     2:37.69 (41.44)
  2 Hon, Gi Gi          16 MPNY-MR              2:53.63    2:49.34         17  
                  39.12     1:22.74 (43.62)     2:07.43 (44.69)     2:49.34 (41.91)
  3 Nyquist, Hannah M   15 WAC-MR               2:44.22    2:56.96         16  
                  38.73     1:22.99 (44.26)     2:10.55 (47.56)     2:56.96 (46.41)
  4 Schmelzer, Lydia A  15 Jcc-MR                    NT    2:59.92         15  
                  39.25     1:22.59 (43.34)     2:10.96 (48.37)     2:59.92 (48.96)
  5 Callaghan, Alexa    16 WAC-MR               3:27.03    3:03.95         14  
                  37.84     1:20.28 (42.44)     2:11.53 (51.25)     3:03.95 (52.42)
 
Girls 15-99 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jogis, Kimberly A   15 Badger-MR            2:25.37    2:30.38         20  
                  32.49     1:11.18 (38.69)     1:55.92 (44.74)     2:30.38 (34.46)
  2 Lantin, Alexa       16 Badger-MR            2:34.15    2:36.83         17  
                  36.04     1:17.15 (41.11)     2:01.72 (44.57)     2:36.83 (35.11)
  3 Van Tassell, Gabri  17 WAC-MR               2:38.21    2:37.96         16  
                  35.97     1:15.50 (39.53)     2:04.01 (48.51)     2:37.96 (33.95)
  4 Hon, Gi Gi          16 MPNY-MR              2:49.80    2:45.10         15  
                  36.30     1:19.49 (43.19)     2:08.87 (49.38)     2:45.10 (36.23)
  5 Ebratt, Emily       15 Badger-MR            2:44.96    2:45.32         14  
                  36.01     1:21.04 (45.03)     2:09.49 (48.45)     2:45.32 (35.83)
  6 Pabby, Tanvi        16 Badger-MR            2:36.56    2:46.09         13  
                  33.15     1:15.28 (42.13)     2:07.34 (52.06)     2:46.09 (38.75)
  7 Gonzalez, Angelina  16 MPNY-MR              2:51.64    2:46.79         12  
                  38.86     1:21.52 (42.66)     2:10.23 (48.71)     2:46.79 (36.56)
  8 deFreitas, Emma     17 WAC-MR               2:49.98    2:48.39         11  
                  34.20     1:19.50 (45.30)     2:11.23 (51.73)     2:48.39 (37.16)
  9 Lavery, Maeve E     15 Badger-MR            2:45.47    2:48.83          9  
                  37.60     1:22.02 (44.42)     2:12.78 (50.76)     2:48.83 (36.05)
 10 Callaghan, Alexa    16 WAC-MR               2:56.51    3:02.28          7  
                  38.40     1:23.83 (45.43)     2:21.55 (57.72)     3:02.28 (40.73)
 11 Schmelzer, Lydia A  15 Jcc-MR                    NT    3:03.48          6  
                  39.59     1:29.49 (49.90)     2:24.84 (55.35)     3:03.48 (38.64)
 12 Murillo, Lindsay J  16 APEX-MR              3:05.81    3:08.46          5  
                  45.59     1:34.09 (48.50)     2:28.76 (54.67)     3:08.46 (39.70)
 13 Jones, Charlotte H  15 Jcc-MR                    NT    3:15.17          4  
                                1:35.71 ( )   2:35.95 (1:00.24)     3:15.17 (39.22)
 14 Omar, Shimaa        16 RI Marlins-MR        3:40.00    3:17.14          3  
                  41.47     1:37.68 (56.21)     2:36.39 (58.71)     3:17.14 (40.75)
 
Girls 15-99 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Van Tassell, Gabri  17 WAC-MR               5:42.70    5:27.73         20  
                  36.65     1:15.21 (38.56)     1:55.76 (40.55)     2:35.60 (39.84)
        3:26.75 (51.15)     4:16.77 (50.02)     4:52.59 (35.82)     5:27.73 (35.14)
  2 Ostensen, Sara      16 WAC-MR               5:31.07    5:37.00         17  
                  36.91     1:17.00 (40.09)     2:00.16 (43.16)     2:42.41 (42.25)
        3:34.94 (52.53)     4:25.63 (50.69)     5:01.65 (36.02)     5:37.00 (35.35)
  3 Perez-Segnini, Cam  20 WEST-MR              5:23.31    5:44.67         16  
                  37.77     1:19.11 (41.34)     2:01.83 (42.72)     2:43.74 (41.91)
        3:39.38 (55.64)     4:32.95 (53.57)     5:09.48 (36.53)     5:44.67 (35.19)
  4 Flagiello, Mia      16 WAC-MR               5:38.11    5:50.18         15  
                                1:18.00 ( )                             2:49.36 ( )
        3:39.39 (50.03)     4:26.22 (46.83)     5:07.89 (41.67)     5:50.18 (42.29)
  5 Callaghan, Alexa    16 WAC-MR               6:33.10    6:18.66         14  
                  38.71     1:23.86 (45.15)     2:12.21 (48.35)     3:00.11 (47.90)
                                4:52.47 ( )   6:18.66 (1:26.19)                    
  6 Murillo, Lindsay J  16 APEX-MR                   NT    6:49.02         13  
                  45.94     1:40.14 (54.20)     2:34.39 (54.25)     3:23.95 (49.56)
      4:25.24 (1:01.29)     5:23.09 (57.85)     6:06.87 (43.78)     6:49.02 (42.15)
 
Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chung, Hudson H     10 WEST-MR                30.94      30.93         20  
  2 Salas, Stefanos H    9 NCAC-MR                33.00      33.25         17  
  3 Weinstein, Michael  10 WEST-MR                32.45      33.31         16  
  4 Khanas, Vladyslav   10 Unhes-Mr-MR            35.57      33.76         15  
  5 Krayets, Eric B     10 Unhes-Mr-MR            35.49      34.22         14  
  6 Tsukikawa, Renzo G  10 WEST-MR                32.82      34.31         13  
  7 Jiang, Kevin        10 WEST-MR                   NT      34.69         12  
  8 Peng, Greg W        10 APEX-MR                35.00      34.70         11  
  9 Maslo, Strahinja     9 RI Marlins-MR          40.76      35.51          9  
 10 Durantel, Adrien    10 Badger-MR              36.21      35.71          7  
 11 Thompson, Lyn        9 UNLS-MR                35.54      36.60          6  
 12 Ng, Ryan Y          10 GATE-MR                42.00      38.81          5  
 13 Cornish, Jack A      9 WEST-MR                   NT      40.28          4  
 14 Weisburg, Alexande  10 APEX-MR                40.38      40.42          3  
 15 Bellach, Matthew R  10 Badger-MR              40.39      40.73          2  
 16 DaSilva, David       9 WEST-MR                   NT      41.13          1  
 17 Koufalis, Konstant   9 Badger-MR              42.47      41.28        
 18 Lee, Cooper C        9 Badger-MR              41.45      41.32        
 19 Wang, Andy Y        10 APEX-MR                39.95      41.56        
 20 Lomvardas, Kai G     9 Manhattan Makos-MR     44.00      41.57        
 21 Diaz, Floyd G       10 Unhes-Mr-MR               NT      42.07        
 22 Salas, Alejandro H   9 NCAC-MR                40.00      42.12        
 23 Peng, Thomas F       9 APEX-MR                37.00      42.25        
 24 Sugianto, Brandon   10 GATE-MR                49.00      42.45        
 25 Surace, Frank        9 WAC-MR                 54.44      47.22        
 26 Saridakis, Yanni     9 MALT-NJ              1:00.02      48.11        
 27 Jadhav, Herchelle    9 Badger-MR              44.41      48.67        
 28 Chu, Preston         9 GATE-MR                52.00      49.52        
 29 McHugh, Sean         9 WAC-MR                 50.00      52.70        
 30 Hightower, Aiden     9 RI Marlins-MR          46.00      54.04        
 31 Greenberg, Joshua    9 WAC-MR                 52.90      54.41        
 32 Zuckman, Branden M   9 Unhes-Mr-MR               NT      58.56        
 33 Shablovsky, Brian   10 WAC-MR                 57.87    1:01.29        
 
Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DiMaggio, John P    10 MPNY-MR              1:13.30    1:10.52         20  
                  33.02     1:10.52 (37.50)                                        
  2 Moran, Keilan S     10 NCAC-MR              1:12.00    1:14.78         17  
                  36.23     1:14.78 (38.55)                                        
  3 Khanas, Vladyslav   10 Unhes-Mr-MR          1:19.17    1:15.32         16  
                  35.94     1:15.32 (39.38)                                        
  4 Krayets, Eric B     10 Unhes-Mr-MR          1:21.41    1:15.42         15  
                  36.67     1:15.42 (38.75)                                        
  5 Peng, Greg W        10 APEX-MR              1:15.74    1:17.34         14  
                  37.33     1:17.34 (40.01)                                        
  6 Salas, Stefanos H    9 NCAC-MR              1:14.00    1:17.35         13  
  7 Thompson, Lyn        9 UNLS-MR              1:20.49    1:17.57         12  
                  36.47     1:17.57 (41.10)                                        
  8 Maslo, Strahinja     9 RI Marlins-MR        1:21.54    1:19.96         11  
  9 Landgraf, Tim       10 MPNY-MR              1:25.55    1:20.44          9  
                  39.17     1:20.44 (41.27)                                        
 10 Preobrazhensky, Da  10 MPNY-MR              1:26.17    1:25.16          7  
                  40.60     1:25.16 (44.56)                                        
 11 Kravtsov, Andrew    10 MPNY-MR              1:21.00    1:25.88          6  
                  40.62     1:25.88 (45.26)                                        
 12 Lavelle, Joseph F   10 Badger-MR            1:26.24    1:26.20          5  
                  41.68     1:26.20 (44.52)                                        
 13 Baranov, Edward      9 MPNY-MR              1:27.35    1:27.03          4  
                  40.23     1:27.03 (46.80)                                        
 14 Salas, Alejandro H   9 NCAC-MR              1:22.00    1:28.34          3  
                  42.81     1:28.34 (45.53)                                        
 15 Ng, Ryan Y          10 GATE-MR              1:31.00    1:28.76          2  
                  42.95     1:28.76 (45.81)                                        
 16 Gutin, David E       9 MPNY-MR              1:35.00    1:29.85          1  
                  41.41     1:29.85 (48.44)                                        
 17 Wang, Andy Y        10 APEX-MR              1:31.69    1:29.87        
                  44.20     1:29.87 (45.67)                                        
 18 Peng, Thomas F       9 APEX-MR              1:26.75    1:30.82        
                  43.51     1:30.82 (47.31)                                        
 19 Bellach, Matthew R  10 Badger-MR            1:28.97    1:31.42        
                  42.83     1:31.42 (48.59)                                        
 20 Raykis, Sean         9 MPNY-MR              1:35.59    1:33.04        
 21 Filimonov, Mykhayl   9 MPNY-MR              1:21.00    1:34.02        
                  44.00     1:34.02 (50.02)                                        
 22 Rinaldi, Jack        9 WAC-MR               2:20.79    1:34.39        
                  43.81     1:34.39 (50.58)                                        
 23 Diaz, Floyd G       10 Unhes-Mr-MR               NT    1:35.45        
 24 Lee, Cooper C        9 Badger-MR            1:30.34    1:36.21        
                  45.77     1:36.21 (50.44)                                        
 25 Lopez, Joseph G      9 APEX-MR              1:40.91    1:36.72        
                  46.72     1:36.72 (50.00)                                        
 26 Sugianto, Brandon   10 GATE-MR              1:46.00    1:38.96        
                  47.18     1:38.96 (51.78)                                        
 27 Victoria, Jeremy A   9 APEX-MR              1:31.81    1:43.10        
 28 Pena, Aidan J        9 APEX-MR              1:45.82    1:46.69        
                  49.80     1:46.69 (56.89)                                        
 29 McHugh, Sean         9 WAC-MR               2:20.00    1:50.08        
 30 Zuckman, Branden M   9 Unhes-Mr-MR               NT    1:50.24        
                  52.45     1:50.24 (57.79)                                        
 31 Acevedo, Daniel     10 MALT-NJ              2:30.89    1:52.00        
                  52.55     1:52.00 (59.45)                                        
 32 Jadhav, Herchelle    9 Badger-MR            1:49.99    1:52.24        
                  52.77     1:52.24 (59.47)                                        
 33 Chu, Preston         9 GATE-MR              2:01.00    1:53.86        
                  54.34     1:53.86 (59.52)                                        
 34 Shoshin, Daniel     10 WAC-MR               1:50.00    1:56.42        
                  52.65   1:56.42 (1:03.77)                                        
 35 Kazak, Maxim        10 WAC-MR               1:55.00    1:58.08        
                  55.19   1:58.08 (1:02.89)                                        
 36 Kirkland, Cameron   10 WAC-MR               2:10.00    2:01.07        
                  57.76   2:01.07 (1:03.31)                                        
 37 Barakat, Youssef    10 WAC-MR               2:15.00    2:02.43        
 38 Hightower, Aiden     9 RI Marlins-MR        1:49.00    2:02.48        
                  58.41   2:02.48 (1:04.07)                                        
 39 Seyideu, Daniel     10 APEX-MR              2:05.40    2:19.23        
 40 Frid, Michael       10 WAC-MR               2:00.00    2:33.31        
 
Boys 9-10 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chung, Hudson H     10 WEST-MR              2:30.62    2:27.32         20  
                  34.73     1:12.97 (38.24)     1:52.06 (39.09)     2:27.32 (35.26)
  2 Lee, Aidan J        10 WEST-MR              2:34.20    2:30.19         17  
                  34.99     1:14.20 (39.21)   2:30.19 (1:15.99)                    
  3 Weinstein, Michael  10 WEST-MR              2:40.86    2:36.02         16  
                  35.94     1:16.50 (40.56)   2:36.02 (1:19.52)                    
  4 Tsukikawa, Renzo G  10 WEST-MR              2:36.20    2:36.49         15  
                  36.31     1:15.73 (39.42)     1:56.82 (41.09)     2:36.49 (39.67)
  5 Salas, Stefanos H    9 NCAC-MR              2:35.00    2:41.22         14  
                  36.41     1:17.81 (41.40)     2:01.18 (43.37)     2:41.22 (40.04)
  6 Durantel, Adrien    10 Badger-MR            2:48.92    2:47.81         13  
                  38.59     1:23.28 (44.69)     2:06.96 (43.68)     2:47.81 (40.85)
  7 Maslo, Strahinja     9 RI Marlins-MR        3:05.00    2:48.71         12  
                                1:22.54 ( )     2:06.86 (44.32)     2:48.71 (41.85)
  8 Peng, Greg W        10 APEX-MR              2:45.12    2:49.06         11  
                  38.53     1:21.06 (42.53)     2:05.56 (44.50)     2:49.06 (43.50)
  9 Wang, Andy Y        10 APEX-MR              3:24.40    3:03.91          9  
                  43.10     1:30.04 (46.94)     2:18.76 (48.72)     3:03.91 (45.15)
 10 Bellach, Matthew R  10 Badger-MR            3:24.75    3:06.12          7  
                  42.56     1:32.46 (49.90)     2:21.78 (49.32)     3:06.12 (44.34)
 11 Ng, Ryan Y          10 GATE-MR              3:23.00    3:06.36          6  
                  42.99     1:33.20 (50.21)     2:20.38 (47.18)     3:06.36 (45.98)
 12 Weisburg, Alexande  10 APEX-MR              3:33.66    3:06.94          5  
                  41.95     1:30.62 (48.67)   3:06.94 (1:36.32)                    
 13 Jiang, Kevin        10 WEST-MR                   NT    3:09.23          4  
                  39.79     1:25.84 (46.05)     2:18.47 (52.63)     3:09.23 (50.76)
 14 Lee, Cooper C        9 Badger-MR            3:29.75    3:19.64          3  
                                1:36.12 ( )   3:19.64 (1:43.52)                    
 15 Peng, Thomas F       9 APEX-MR              2:59.78    3:20.56          2  
                  44.50     1:34.80 (50.30)   3:20.56 (1:45.76)                    
 16 Koufalis, Konstant   9 Badger-MR            3:38.94    3:20.67          1  
                  42.96     1:35.92 (52.96)     2:30.12 (54.20)     3:20.67 (50.55)
 17 Sugianto, Brandon   10 GATE-MR              3:40.00    3:34.65        
                  45.70     1:45.03 (59.33)     2:43.71 (58.68)     3:34.65 (50.94)
 18 Hightower, Aiden     9 RI Marlins-MR        3:59.00    4:35.35        
                  59.11   2:07.27 (1:08.16)   3:24.89 (1:17.62)   4:35.35 (1:10.46)
 
Boys 9-10 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Durantel, Adrien    10 Badger-MR                 NT    5:52.69         20  
                  38.73     1:22.46 (43.73)                             2:55.47 ( )
        3:40.21 (44.74)     4:26.03 (45.82)     5:10.91 (44.88)     5:52.69 (41.78)
 
Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DiMaggio, John P    10 MPNY-MR                37.14      35.42         20  
  2 Moran, Keilan S     10 NCAC-MR                37.00      39.22         17  
  3 Durantel, Adrien    10 Badger-MR              40.07      41.47         16  
  4 Krayets, Eric B     10 Unhes-Mr-MR            42.60      41.61         15  
  5 Peng, Greg W        10 APEX-MR                41.06      41.64         14  
  6 Khanas, Vladyslav   10 Unhes-Mr-MR            41.62      41.96         13  
  7 Maslo, Strahinja     9 RI Marlins-MR          46.18      42.61         12  
  8 Preobrazhensky, Da  10 MPNY-MR                44.92      43.31         11  
  9 Baranov, Edward      9 MPNY-MR                45.32      44.01          9  
 10 Thompson, Lyn        9 UNLS-MR                42.90      44.77          7  
 11 Kravtsov, Andrew    10 MPNY-MR                38.00      44.85          6  
 12 Landgraf, Tim       10 MPNY-MR                43.86      45.96          5  
 13 Ng, Ryan Y          10 GATE-MR                45.00      46.82          4  
 14 Filimonov, Mykhayl   9 MPNY-MR                42.00      46.96          3  
 15 Raykis, Sean         9 MPNY-MR                50.06      47.22          2  
 16 Gutin, David E       9 MPNY-MR                48.95      48.17          1  
 17 Bellach, Matthew R  10 Badger-MR              45.67      48.44        
 18 Wang, Andy Y        10 APEX-MR                47.06      48.80        
 19 Sugianto, Brandon   10 GATE-MR                53.00      49.22        
 20 Peng, Thomas F       9 APEX-MR                44.22      49.31        
 21 Lavelle, Joseph F   10 Badger-MR              47.35      49.41        
 22 Rinaldi, Jack        9 WAC-MR                 52.27      49.97        
 23 Zuckman, Branden M   9 Unhes-Mr-MR               NT      50.65        
 24 Jadhav, Herchelle    9 Badger-MR              52.04      51.95        
 25 Lopez, Joseph G      9 APEX-MR                54.21      52.15        
 26 Diaz, Floyd G       10 Unhes-Mr-MR               NT      53.99        
 27 Lee, Cooper C        9 Badger-MR              52.26      54.71        
 28 Victoria, Jeremy A   9 APEX-MR                52.10      55.81        
 29 Chu, Preston         9 GATE-MR                59.00      57.96        
 30 Greenberg, Joshua    9 WAC-MR               1:07.01      58.31        
 31 Saridakis, Yanni     9 MALT-NJ              1:05.00    1:00.58        
 32 Shoshin, Daniel     10 WAC-MR               1:00.00    1:01.44        
 32 Pena, Aidan J        9 APEX-MR                56.07    1:01.44        
 34 McHugh, Sean         9 WAC-MR               1:20.00    1:01.87        
 35 Hightower, Aiden     9 RI Marlins-MR          49.00    1:07.44        
 36 Acevedo, Daniel     10 MALT-NJ              1:25.89    1:09.42        
 37 Seyideu, Daniel     10 APEX-MR              1:15.56    1:10.16        
 
Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chung, Hudson H     10 WEST-MR              1:16.44    1:16.89         20  
                  38.40     1:16.89 (38.49)                                        
  2 Lee, Aidan J        10 WEST-MR              1:20.77    1:19.67         17  
                  39.83     1:19.67 (39.84)                                        
  3 Durantel, Adrien    10 Badger-MR            1:24.45    1:25.76         16  
                  41.60     1:25.76 (44.16)                                        
  4 Khanas, Vladyslav   10 Unhes-Mr-MR          1:34.56    1:27.12         15  
                  42.99     1:27.12 (44.13)                                        
  5 Weinstein, Michael  10 WEST-MR              1:28.42    1:27.96         14  
  6 Maslo, Strahinja     9 RI Marlins-MR        1:45.43    1:28.81         13  
  7 Krayets, Eric B     10 Unhes-Mr-MR          1:38.61    1:29.73         12  
  8 Peng, Greg W        10 APEX-MR              1:27.44    1:31.11         11  
                  45.21     1:31.11 (45.90)                                        
  9 Jiang, Kevin        10 WEST-MR                   NT    1:31.27          9  
                  46.63     1:31.27 (44.64)                                        
 10 Salas, Stefanos H    9 NCAC-MR              1:32.00    1:31.53          7  
                  44.12     1:31.53 (47.41)                                        
 11 Ng, Ryan Y          10 GATE-MR              1:40.00    1:34.88          6  
                  46.52     1:34.88 (48.36)                                        
 12 Weisburg, Alexande  10 APEX-MR              1:46.34    1:39.97          5  
                  50.04     1:39.97 (49.93)                                        
 13 Wang, Andy Y        10 APEX-MR              1:42.11    1:41.29          4  
 14 Lomvardas, Kai G     9 Manhattan Makos-MR   1:57.97    1:41.69          3  
                  49.81     1:41.69 (51.88)                                        
 15 Bellach, Matthew R  10 Badger-MR            1:39.42    1:42.02          2  
                  50.75     1:42.02 (51.27)                                        
 16 Peng, Thomas F       9 APEX-MR              1:37.05    1:42.47          1  
 17 DaSilva, David       9 WEST-MR                   NT    1:45.95        
                  51.55     1:45.95 (54.40)                                        
 18 Koufalis, Konstant   9 Badger-MR            1:44.23    1:47.65        
                  52.25     1:47.65 (55.40)                                        
 19 Diaz, Floyd G       10 Unhes-Mr-MR               NT    1:50.17        
 20 Lee, Cooper C        9 Badger-MR            1:55.46    1:53.70        
                  57.37     1:53.70 (56.33)                                        
 21 Surace, Frank        9 WAC-MR               2:20.00    1:56.93        
 22 Chu, Preston         9 GATE-MR              2:07.00    1:58.93        
                  59.29     1:58.93 (59.64)                                        
 23 Zuckman, Branden M   9 Unhes-Mr-MR               NT    2:01.98        
                  58.59   2:01.98 (1:03.39)                                        
 24 McHugh, Sean         9 WAC-MR               2:30.00    2:02.03        
                  58.06   2:02.03 (1:03.97)                                        
 25 Jadhav, Herchelle    9 Badger-MR            1:57.15    2:05.11        
 26 Hightower, Aiden     9 RI Marlins-MR        1:45.00    2:24.46        
                1:10.65   2:24.46 (1:13.81)                                        
 -- Cornish, Jack A      9 WEST-MR                   NT         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  48.81          DQ (46.22)                                        
 
Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Weinstein, Michael  10 WEST-MR                40.46      40.86         20  
  2 Lee, Aidan J        10 WEST-MR                43.54      43.12         17  
  3 Chung, Hudson H     10 WEST-MR                45.48      43.50         16  
  4 Tsukikawa, Renzo G  10 WEST-MR                41.70      43.52         15  
  5 Jiang, Kevin        10 WEST-MR                   NT      46.32         14  
  6 Khanas, Vladyslav   10 Unhes-Mr-MR            53.21      46.75         13  
  7 Peng, Greg W        10 APEX-MR                48.73      48.61         12  
  8 Maslo, Strahinja     9 RI Marlins-MR          53.67      49.04         11  
  9 Cornish, Jack A      9 WEST-MR                   NT      51.20          9  
 10 Weisburg, Alexande  10 APEX-MR                52.02      51.21          7  
 11 Thompson, Lyn        9 UNLS-MR                49.70      51.38          6  
 12 Ng, Ryan Y          10 GATE-MR                53.00      51.82          5  
 13 Peng, Thomas F       9 APEX-MR                48.71      51.88          4  
 14 Durantel, Adrien    10 Badger-MR              50.08      52.67          3  
 15 Lomvardas, Kai G     9 Manhattan Makos-MR     56.32      53.07          2  
 16 Wang, Andy Y        10 APEX-MR                49.34      53.26          1  
 17 Salas, Alejandro H   9 NCAC-MR                50.00      53.51        
 18 Krayets, Eric B     10 Unhes-Mr-MR            58.83      53.63        
 19 Lee, Cooper C        9 Badger-MR              54.80      54.93        
 20 Bellach, Matthew R  10 Badger-MR              53.11      56.12        
 21 Sugianto, Brandon   10 GATE-MR                59.00      56.46        
 22 Chu, Preston         9 GATE-MR                59.00      57.70        
 23 Jadhav, Herchelle    9 Badger-MR            1:05.40    1:04.37        
 24 Diaz, Floyd G       10 Unhes-Mr-MR               NT    1:04.94        
 25 Surace, Frank        9 WAC-MR               1:17.53    1:07.59        
 26 Greenberg, Joshua    9 WAC-MR               1:22.13    1:09.30        
 27 McHugh, Sean         9 WAC-MR               1:20.00    1:11.25        
 28 Hightower, Aiden     9 RI Marlins-MR          55.00    1:11.34        
 29 Shablovsky, Brian   10 WAC-MR               1:12.00    1:11.89        
 30 Zuckman, Branden M   9 Unhes-Mr-MR               NT    1:16.50        
 -- Saridakis, Yanni     9 MALT-NJ              1:07.05         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Koufalis, Konstant   9 Badger-MR            1:00.47         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 
Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baranov, Edward      9 MPNY-MR              1:45.11    1:41.39         20  
                  48.66     1:41.39 (52.73)                                        
  2 Kravtsov, Andrew    10 MPNY-MR              1:35.00    1:41.88         17  
                  48.44     1:41.88 (53.44)                                        
  3 DiMaggio, John P    10 MPNY-MR              1:34.00    1:42.10         16  
  4 Maslo, Strahinja     9 RI Marlins-MR        1:50.49    1:43.23         15  
                  49.79     1:43.23 (53.44)                                        
  5 Salas, Stefanos H    9 NCAC-MR              1:38.00    1:45.15         14  
                  50.27     1:45.15 (54.88)                                        
  6 Spodek, Gavin A      9 Jcc-MR                    NT    1:45.20         13  
                  50.29     1:45.20 (54.91)                                        
  7 Ng, Ryan Y          10 GATE-MR              1:55.00    1:48.02         12  
                  52.64     1:48.02 (55.38)                                        
  8 Peng, Greg W        10 APEX-MR              1:42.55    1:48.12         11  
  9 Peng, Thomas F       9 APEX-MR              1:46.47    1:49.77          9  
                  52.25     1:49.77 (57.52)                                        
 10 Preobrazhensky, Da  10 MPNY-MR              2:02.13    1:49.96          7  
                  54.14     1:49.96 (55.82)                                        
 11 Durantel, Adrien    10 Badger-MR            1:44.06    1:50.32          6  
                  53.13     1:50.32 (57.19)                                        
 12 Rinaldi, Jack        9 WAC-MR               2:00.00    1:54.10          5  
                  54.14     1:54.10 (59.96)                                        
 13 Bellach, Matthew R  10 Badger-MR            1:54.58    1:56.24          4  
                  56.61     1:56.24 (59.63)                                        
 14 Salas, Alejandro H   9 NCAC-MR              1:50.00    1:57.74          3  
                  57.21   1:57.74 (1:00.53)                                        
 15 Raykis, Sean         9 MPNY-MR              1:59.07    1:58.30          2  
                  56.28   1:58.30 (1:02.02)                                        
 16 Landgraf, Tim       10 MPNY-MR              1:52.00    1:59.07          1  
                  59.79     1:59.07 (59.28)                                        
 17 Chu, Preston         9 GATE-MR              2:06.00    2:00.33        
                  57.10   2:00.33 (1:03.23)                                        
 18 Lee, Cooper C        9 Badger-MR            1:58.55    2:01.13        
                  57.83   2:01.13 (1:03.30)                                        
 19 Gutin, David E       9 MPNY-MR              1:52.00    2:02.03        
                  56.54   2:02.03 (1:05.49)                                        
 20 Barakat, Youssef    10 WAC-MR               2:30.00    2:05.03        
                1:01.64   2:05.03 (1:03.39)                                        
 21 Lavelle, Joseph F   10 Badger-MR            2:09.48    2:06.31        
                1:00.63   2:06.31 (1:05.68)                                        
 22 Diaz, Floyd G       10 Unhes-Mr-MR               NT    2:17.14        
                1:04.39   2:17.14 (1:12.75)                                        
 23 Kirkland, Cameron   10 WAC-MR               2:26.81    2:22.42        
 24 Hightower, Aiden     9 RI Marlins-MR        2:05.00    2:22.74        
                1:07.51   2:22.74 (1:15.23)                                        
 25 Shoshin, Daniel     10 WAC-MR               2:10.00    2:23.60        
                1:10.43   2:23.60 (1:13.17)                                        
 26 Jadhav, Herchelle    9 Badger-MR            2:15.66    2:26.19        
 27 Frid, Michael       10 WAC-MR               2:10.00    2:27.92        
                1:10.33   2:27.92 (1:17.59)                                        
 -- Zuckman, Branden M   9 Unhes-Mr-MR               NT         DQ        
      Arms not in same horizontal plane
                1:13.51        DQ (1:15.82)                                        
 -- Filimonov, Mykhayl   9 MPNY-MR              1:35.00         DQ        
      One hand touch
 -- Kazak, Maxim        10 WAC-MR               2:10.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
                1:01.40        DQ (1:01.38)                                        
 
Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DiMaggio, John P    10 MPNY-MR                33.35      32.50         20  
  2 Gamboa-arzate, ian  10 Unhes-Mr-MR               NT      36.85         17  
  3 Moran, Keilan S     10 NCAC-MR                36.00      39.03         16  
  4 Thompson, Lyn        9 UNLS-MR                39.00      39.18         15  
  5 Khanas, Vladyslav   10 Unhes-Mr-MR            42.99      39.30         14  
  6 Landgraf, Tim       10 MPNY-MR                39.00      39.86         13  
  7 Krayets, Eric B     10 Unhes-Mr-MR            43.37      40.18         12  
  8 Kravtsov, Andrew    10 MPNY-MR                37.00      40.22         11  
  9 Maslo, Strahinja     9 RI Marlins-MR          47.95      40.80          9  
 10 Baranov, Edward      9 MPNY-MR                43.74      41.77          7  
 11 Spodek, Gavin A      9 Jcc-MR                    NT      41.95          6  
 12 Ng, Ryan Y          10 GATE-MR                45.00      43.21          5  
 13 Preobrazhensky, Da  10 MPNY-MR                47.34      45.22          4  
 14 Gutin, David E       9 MPNY-MR                45.00      47.77          3  
 15 Bellach, Matthew R  10 Badger-MR              45.23      50.14          2  
 16 Wang, Andy Y        10 APEX-MR                50.13      51.05          1  
 17 Filimonov, Mykhayl   9 MPNY-MR                42.00      51.53        
 18 Raykis, Sean         9 MPNY-MR                51.78      52.26        
 19 Lavelle, Joseph F   10 Badger-MR              55.82      52.94        
 20 Sugianto, Brandon   10 GATE-MR                53.00      53.57        
 21 Diaz, Floyd G       10 Unhes-Mr-MR               NT      54.76        
 22 Lee, Cooper C        9 Badger-MR              51.97      54.78        
 23 Chu, Preston         9 GATE-MR              1:00.00      55.85        
 24 Barakat, Youssef    10 WAC-MR               1:15.00      57.35        
 25 Victoria, Jeremy A   9 APEX-MR                55.00    1:03.98        
 26 Jadhav, Herchelle    9 Badger-MR            1:03.94    1:05.97        
 27 Saridakis, Yanni     9 MALT-NJ              1:06.55    1:07.61        
 28 Zuckman, Branden M   9 Unhes-Mr-MR               NT    1:09.53        
 29 Greenberg, Joshua    9 WAC-MR               1:12.00    1:11.84        
 30 Shoshin, Daniel     10 WAC-MR               1:05.00    1:13.05        
 31 Hightower, Aiden     9 RI Marlins-MR          55.00    1:14.95        
 32 Acevedo, Daniel     10 MALT-NJ              1:00.89    1:25.23        
 -- Kirkland, Cameron   10 WAC-MR               1:00.00         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chung, Hudson H     10 WEST-MR              1:24.47    1:17.39         20  
                  36.80     1:17.39 (40.59)                                        
  2 Lee, Aidan J        10 WEST-MR              1:29.28    1:25.93         17  
                  41.10     1:25.93 (44.83)                                        
  3 Tsukikawa, Renzo G  10 WEST-MR              1:32.79    1:28.39         16  
                  40.78     1:28.39 (47.61)                                        
  4 Krayets, Eric B     10 Unhes-Mr-MR          1:43.85    1:29.18         15  
                  42.51     1:29.18 (46.67)                                        
  5 Khanas, Vladyslav   10 Unhes-Mr-MR          1:53.66    1:32.10         14  
  6 Thompson, Lyn        9 UNLS-MR              1:35.21    1:34.67         13  
                  41.57     1:34.67 (53.10)                                        
  7 Maslo, Strahinja     9 RI Marlins-MR        1:45.00    1:34.70         12  
                  42.47     1:34.70 (52.23)                                        
  8 Weinstein, Michael  10 WEST-MR              1:38.97    1:34.85         11  
                  44.55     1:34.85 (50.30)                                        
  9 Ng, Ryan Y          10 GATE-MR              1:46.00    1:41.02          9  
                  48.13     1:41.02 (52.89)                                        
 10 Jiang, Kevin        10 WEST-MR                   NT    1:41.75          7  
                  46.21     1:41.75 (55.54)                                        
 11 Bellach, Matthew R  10 Badger-MR                 NT    1:52.58          6  
                  52.52   1:52.58 (1:00.06)                                        
 12 Diaz, Floyd G       10 Unhes-Mr-MR               NT    2:01.05          5  
                  55.91   2:01.05 (1:05.14)                                        
 13 DaSilva, David       9 WEST-MR                   NT    2:02.57          4  
                  54.77   2:02.57 (1:07.80)                                        
 14 Lomvardas, Kai G     9 Manhattan Makos-MR   1:53.34    2:03.72          3  
                  53.12   2:03.72 (1:10.60)                                        
 -- Zuckman, Branden M   9 Unhes-Mr-MR               NT         DQ        
      Arms underwater recovery
                1:21.85        DQ (1:38.91)                                        
 
Boys 9-10 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DiMaggio, John P    10 MPNY-MR              3:04.16    2:58.11         20  
                  33.84     1:16.79 (42.95)     2:15.59 (58.80)     2:58.11 (42.52)
  2 Salas, Stefanos H    9 NCAC-MR              2:56.00    3:05.91         17  
                  40.67     1:27.51 (46.84)   3:05.91 (1:38.40)                    
  3 Khanas, Vladyslav   10 Unhes-Mr-MR          3:22.75    3:08.91         15.5
                  40.93     1:28.58 (47.65)     2:26.06 (57.48)     3:08.91 (42.85)
  3 Maslo, Strahinja     9 RI Marlins-MR        3:30.00    3:08.91         15.5
                  41.87     1:30.82 (48.95)     2:25.96 (55.14)     3:08.91 (42.95)
  5 Kravtsov, Andrew    10 MPNY-MR              3:10.00    3:09.25         14  
                  41.04     1:30.75 (49.71)     2:25.72 (54.97)     3:09.25 (43.53)
  6 Preobrazhensky, Da  10 MPNY-MR              3:25.00    3:13.22         13  
                  45.56     1:32.11 (46.55)     2:31.06 (58.95)     3:13.22 (42.16)
  7 Baranov, Edward      9 MPNY-MR              2:59.00    3:13.74         12  
                  43.90     1:32.52 (48.62)     2:29.14 (56.62)     3:13.74 (44.60)
  8 Krayets, Eric B     10 Unhes-Mr-MR               NT    3:14.12         11  
                  41.14     1:31.76 (50.62)   2:35.13 (1:03.37)     3:14.12 (38.99)
  9 Durantel, Adrien    10 Badger-MR            3:20.77    3:14.83          9  
                  48.04     1:34.50 (46.46)     2:33.66 (59.16)     3:14.83 (41.17)
 10 Spodek, Gavin A      9 Jcc-MR                    NT    3:14.87          7  
                  42.33     1:32.92 (50.59)     2:30.00 (57.08)     3:14.87 (44.87)
 11 Landgraf, Tim       10 MPNY-MR              3:15.00    3:22.07          6  
                  42.54     1:33.56 (51.02)   2:38.24 (1:04.68)     3:22.07 (43.83)
 12 Ng, Ryan Y          10 GATE-MR              3:32.00    3:27.00          5  
 13 Wang, Andy Y        10 APEX-MR                   NT    3:28.02          4  
                  49.63     1:42.50 (52.87)     2:41.17 (58.67)     3:28.02 (46.85)
 14 Bellach, Matthew R  10 Badger-MR                 NT    3:29.09          3  
                  48.94     1:42.99 (54.05)   2:43.08 (1:00.09)     3:29.09 (46.01)
 15 Gutin, David E       9 MPNY-MR              3:40.00    3:37.49          2  
                  52.95     1:47.18 (54.23)   2:53.19 (1:06.01)     3:37.49 (44.30)
 16 Lavelle, Joseph F   10 Badger-MR            3:46.68    3:37.99          1  
                  53.11     1:46.91 (53.80)   2:53.30 (1:06.39)     3:37.99 (44.69)
 17 Filimonov, Mykhayl   9 MPNY-MR              3:28.00    3:39.21        
                  51.93     1:45.98 (54.05)   2:51.74 (1:05.76)     3:39.21 (47.47)
 18 Raykis, Sean         9 MPNY-MR              3:40.00    3:45.98        
                  56.09     1:49.72 (53.63)   2:56.82 (1:07.10)     3:45.98 (49.16)
 19 Sugianto, Brandon   10 GATE-MR              3:50.00    3:49.14        
                  53.70     1:52.76 (59.06)   2:55.98 (1:03.22)     3:49.14 (53.16)
 20 Shoshin, Daniel     10 WAC-MR               4:20.00    4:39.05        
                1:02.89   2:22.34 (1:19.45)   4:39.05 (2:16.71)                    
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chia, Derrick       12 NCAC-MR                28.00      29.17         20  
  2 Lomvardas, Akira T  11 Badger-MR              30.02      30.13         17  
  3 Lee, Christian      11 WEST-MR                31.17      30.80         16  
  4 Fleurimont, Justin  11 Unhes-Mr-MR            31.84      31.49         15  
  5 Goncharuk, Samuel   12 WAC-MR                 34.32      31.58         14  
  6 Santry, Emmet P     12 WEST-MR                31.12      31.74         13  
  7 Rikic, Aidan        11 WAC-MR                 33.88      31.76         12  
  8 Xia, Alan           12 NCAC-MR                31.00      32.35         11  
  9 Cusumano, Charlie   12 WAC-MR                 35.00      32.72          9  
 10 Amato, Jason C      12 WEST-MR                32.00      32.92          7  
 11 Banks, Amari        11 Unattached-MR          34.94      33.28          6  
 12 Greenberg, Michael  12 WAC-MR                 35.92      33.48          5  
 13 Leung, Michael      11 GATE-MR                36.00      33.75          4  
 14 Tesovic, Maksim     11 RI Marlins-MR          39.34      34.08          3  
 15 Thompson, Kota      11 UNLS-MR                33.89      35.26          2  
 16 Emre, Emir M        11 RI Marlins-MR          39.57      35.56          1  
 17 Zhao, Matthew       11 WEST-MR                36.95      35.64        
 18 Forrester, Connor   11 WEST-MR                33.88      35.67        
 19 Solano, Adan        12 MALT-NJ                45.09      35.86        
 20 Oconnell, Ryan      12 WAC-MR                 36.61      36.05        
 21 Bruskotter, Jasper  12 RI Marlins-MR          41.18      36.12        
 22 Norberg, Malte      12 RI Marlins-MR          39.14      36.77        
 23 Margaryan, Avetis   12 Unhes-Mr-MR            37.29      37.02        
 24 Coronel, Freddy     12 RI Marlins-MR          39.65      37.14        
 25 Finn, Liam          11 WAC-MR                 40.00      37.15        
 26 Lombardo, James     11 WAC-MR                 38.00      38.16        
 27 Laskey, Ian         11 WAC-MR                 36.87      38.20        
 28 Ren, Patrick        12 RI Marlins-MR          40.44      38.21        
 29 Vesselov, Stephan   11 RI Marlins-MR          43.19      38.70        
 30 Konviser, Eric L    11 WAC-MR                 32.83      39.09        
 31 Kwan, William       11 WAC-MR                 40.58      39.13        
 32 Skorupa, Sebastian  12 WAC-MR               1:00.00      39.84        
 33 Salas, Dimitris     11 NCAC-MR                41.00      40.80        
 34 Sadikovic, Bogdan   11 RI Marlins-MR          43.85      41.16        
 35 Byrne, Scott J      12 WEST-MR                   NT      42.04        
 36 Moane, Thomas       11 WAC-MR                 44.14      42.44        
 37 Baung, Justin       12 GATE-MR                44.00      42.52        
 38 Korik, Damian A     11 Unhes-Mr-MR               NT      47.38        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lomvardas, Akira T  11 Badger-MR            1:03.36    1:04.87         20  
                  31.54     1:04.87 (33.33)                                        
  2 Speres, Nicholas C  12 Badger-MR            1:05.40    1:06.28         17  
                  31.84     1:06.28 (34.44)                                        
  3 Hafez, Yousef A     12 MPNY-MR              1:06.00    1:07.22         16  
  4 Chia, Derrick       12 NCAC-MR              1:06.00    1:07.42         15  
                  31.83     1:07.42 (35.59)                                        
  5 Flaherty, Liam G    11 Unt-US               1:06.01    1:08.48         14  
                  33.16     1:08.48 (35.32)                                        
  6 Konviser, Eric L    11 WAC-MR               1:13.91    1:09.35         13  
                  32.67     1:09.35 (36.68)                                        
  7 Pintchouk, Max      11 WAC-MR               1:11.83    1:10.60         12  
                  33.63     1:10.60 (36.97)                                        
  8 Fleurimont, Justin  11 Unhes-Mr-MR          1:11.43    1:10.85         11  
                  33.99     1:10.85 (36.86)                                        
  9 Goncharuk, Samuel   12 WAC-MR               1:18.23    1:11.66          9  
                  33.47     1:11.66 (38.19)                                        
 10 Zhang, David        12 GATE-MR              1:18.14    1:12.19          7  
                  34.82     1:12.19 (37.37)                                        
 11 McKenna, Rodin J    11 Jcc-MR               1:19.16    1:12.23          6  
                  34.20     1:12.23 (38.03)                                        
 12 DiMaggio, Joe R     12 MPNY-MR              1:11.81    1:12.59          5  
                  34.60     1:12.59 (37.99)                                        
 13 Liebowitz, Eli M    12 Jcc-MR                    NT    1:12.76          4  
                  34.89     1:12.76 (37.87)                                        
 14 Cusumano, Charlie   12 WAC-MR               1:18.00    1:13.02          3  
                  34.58     1:13.02 (38.44)                                        
 15 Greenberg, Michael  12 WAC-MR               1:18.86    1:13.32          2  
 16 Simpson, Austin G   11 Jcc-MR                    NT    1:14.09          1  
 17 Leung, Michael      11 GATE-MR              1:17.00    1:15.15        
                  36.09     1:15.15 (39.06)                                        
 18 Lavelle, Thomas P   12 Badger-MR            1:15.36    1:16.14        
                  36.25     1:16.14 (39.89)                                        
 19 Tesovic, Maksim     11 RI Marlins-MR        1:28.21    1:17.09        
                  36.66     1:17.09 (40.43)                                        
 20 Tan, Winston        12 GATE-MR              1:21.00    1:17.60        
                  38.90     1:17.60 (38.70)                                        
 21 Kaps, Piotr         11 MPNY-MR              1:19.34    1:18.10        
                  37.70     1:18.10 (40.40)                                        
 22 Cohen, Sasha B      12 Unhes-Mr-MR               NT    1:18.58        
                  36.60     1:18.58 (41.98)                                        
 23 Emre, Emir M        11 RI Marlins-MR        1:28.70    1:18.68        
                  37.43     1:18.68 (41.25)                                        
 24 Coronel, Freddy     12 RI Marlins-MR        1:27.47    1:18.97        
                  37.73     1:18.97 (41.24)                                        
 25 Kuznetsov, Gregory  12 MPNY-MR              1:24.05    1:18.99        
                  38.56     1:18.99 (40.43)                                        
 26 Thompson, Kota      11 UNLS-MR              1:22.10    1:19.00        
                  38.97     1:19.00 (40.03)                                        
 27 Oconnell, Ryan      12 WAC-MR               1:22.78    1:19.37        
                  39.44     1:19.37 (39.93)                                        
 28 Banks, Amari        11 Unattached-MR        1:21.51    1:19.69        
                  38.35     1:19.69 (41.34)                                        
 28 Norberg, Malte      12 RI Marlins-MR        1:26.34    1:19.69        
                  38.95     1:19.69 (40.74)                                        
 30 Drumm, John S       11 Jcc-MR               1:25.33    1:19.90        
                  37.98     1:19.90 (41.92)                                        
 31 Bruskotter, Jasper  12 RI Marlins-MR        1:30.19    1:20.23        
                  37.75     1:20.23 (42.48)                                        
 32 Verba, Nikita       11 MPNY-MR              1:18.43    1:20.57        
                  38.42     1:20.57 (42.15)                                        
 33 Blazhkevych, Bogda  12 MPNY-MR              1:19.70    1:21.09        
                  38.09     1:21.09 (43.00)                                        
 34 Salsberg, Ari J     12 Jcc-MR                    NT    1:21.25        
                  38.42     1:21.25 (42.83)                                        
 35 Rivkind, Philipp    11 MPNY-MR              1:21.42    1:21.26        
                  39.89     1:21.26 (41.37)                                        
 36 Margaryan, Avetis   12 Unhes-Mr-MR          1:22.90    1:21.74        
                  38.51     1:21.74 (43.23)                                        
 37 Ivatorov, Adam      11 MPNY-MR              1:19.48    1:22.30        
                  39.91     1:22.30 (42.39)                                        
 38 Khoruzhik, Denis    11 MPNY-MR              1:23.00    1:25.02        
                  39.35     1:25.02 (45.67)                                        
 39 Solano, Adan        12 MALT-NJ              1:51.55    1:25.31        
 40 Vesselov, Stephan   11 RI Marlins-MR        1:34.66    1:26.07        
                  40.56     1:26.07 (45.51)                                        
 41 Pena, Becquer D     12 APEX-MR              1:22.70    1:27.20        
                  40.26     1:27.20 (46.94)                                        
 42 Gold, Fillip        11 MPNY-MR              1:22.00    1:28.14        
                  40.63     1:28.14 (47.51)                                        
 43 Sadikovic, Bogdan   11 RI Marlins-MR        1:34.85    1:30.82        
                  43.58     1:30.82 (47.24)                                        
 44 Benedyk, Alex       12 MPNY-MR              1:27.30    1:30.92        
                  44.46     1:30.92 (46.46)                                        
 45 Deguzman, Anthony   11 Unhes-Mr-MR          1:36.99    1:31.07        
 46 Wisniewski, John T  11 MPNY-MR              1:32.35    1:31.96        
 47 Castanos, Kemri     11 APEX-MR              1:40.80    1:33.32        
                  45.06     1:33.32 (48.26)                                        
 48 Moane, Thomas       11 WAC-MR               1:36.67    1:34.38        
                  43.46     1:34.38 (50.92)                                        
 49 Delacruz, Gabriel   11 WAC-MR               2:20.00    1:34.71        
 50 Daghfous, Skander   11 RI Marlins-MR        1:25.00    1:35.60        
                  43.95     1:35.60 (51.65)                                        
 51 Distephano, Paul    11 WAC-MR               1:44.43    1:38.54        
                  45.79     1:38.54 (52.75)                                        
 52 Martinez, Daniel    11 APEX-MR              1:46.22    1:42.71        
 53 Korik, Damian A     11 Unhes-Mr-MR               NT    1:45.71        
                  47.67     1:45.71 (58.04)                                        
 54 Diaz, James M       11 APEX-MR              1:51.96    1:48.48        
                  50.15     1:48.48 (58.33)                                        
 55 Singer, Connor      11 WAC-MR               2:00.00    1:54.81        
                  54.28   1:54.81 (1:00.53)                                        
 56 Le, Robert          12 WAC-MR               1:45.00    1:55.35        
                  54.43   1:55.35 (1:00.92)                                        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lomvardas, Akira T  11 Badger-MR            2:14.32    2:19.10         20  
                  32.07     1:07.20 (35.13)     1:43.88 (36.68)     2:19.10 (35.22)
  2 Amato, Jason C      12 WEST-MR              2:32.14    2:28.31         17  
                  34.17     1:12.57 (38.40)     1:50.96 (38.39)     2:28.31 (37.35)
  3 Goncharuk, Samuel   12 WAC-MR               2:44.05    2:33.09         16  
                  35.11     1:15.04 (39.93)     1:55.17 (40.13)     2:33.09 (37.92)
  4 Pintchouk, Max      11 WAC-MR               2:42.94    2:33.41         15  
                  34.90     1:14.77 (39.87)     1:55.64 (40.87)     2:33.41 (37.77)
  5 Hardart, Max        12 Badger-MR            2:29.66    2:33.70         14  
                  34.39     1:13.73 (39.34)     1:54.47 (40.74)     2:33.70 (39.23)
  6 Leung, Michael      11 GATE-MR              3:00.00    2:38.05         13  
                  35.74     1:15.87 (40.13)     1:57.99 (42.12)     2:38.05 (40.06)
  7 Greenberg, Michael  12 WAC-MR               2:49.09    2:38.12         12  
                  35.45     1:15.03 (39.58)     1:57.62 (42.59)     2:38.12 (40.50)
  8 Rikic, Aidan        11 WAC-MR               2:40.68    2:38.32         11  
                  37.86     1:18.78 (40.92)     1:59.33 (40.55)     2:38.32 (38.99)
  9 Santry, Emmet P     12 WEST-MR              2:26.85    2:40.29          9  
                  34.73     1:13.92 (39.19)     1:57.18 (43.26)     2:40.29 (43.11)
 10 Guirre, Lorenz      11 WAC-MR                    NT    2:40.48          7  
                  35.92     1:16.88 (40.96)     2:00.42 (43.54)     2:40.48 (40.06)
 11 Klein, Evan M       11 Badger-MR            2:36.92    2:41.26          6  
                  37.04     1:19.01 (41.97)     2:01.66 (42.65)     2:41.26 (39.60)
 12 Emre, Emir M        11 RI Marlins-MR        2:40.00    2:43.04          5  
                  36.73     1:19.31 (42.58)     2:03.47 (44.16)     2:43.04 (39.57)
 13 Tesovic, Maksim     11 RI Marlins-MR        2:35.00    2:43.90          4  
                  35.94     1:19.32 (43.38)   2:43.90 (1:24.58)                    
 14 Forrester, Connor   11 WEST-MR              2:47.75    2:46.77          3  
                  38.19     1:21.61 (43.42)     2:06.06 (44.45)     2:46.77 (40.71)
 15 Norberg, Malte      12 RI Marlins-MR        2:45.00    2:47.70          2  
                  38.83     1:22.84 (44.01)     2:06.92 (44.08)     2:47.70 (40.78)
 16 Oconnell, Ryan      12 WAC-MR               3:49.46    2:51.40          1  
                  38.77     1:21.67 (42.90)     2:07.52 (45.85)     2:51.40 (43.88)
 17 Coronel, Freddy     12 RI Marlins-MR        3:20.00    2:56.23        
                  40.42     1:25.47 (45.05)     2:13.47 (48.00)     2:56.23 (42.76)
 18 Banks, Amari        11 Unattached-MR             NT    2:58.31        
                  37.47     1:22.36 (44.89)   2:58.31 (1:35.95)                    
 18 Bruskotter, Jasper  12 RI Marlins-MR        2:40.00    2:58.31        
                                1:24.44 ( )     2:12.61 (48.17)     2:58.31 (45.70)
 20 Ren, Patrick        12 RI Marlins-MR        3:35.00    3:00.55        
                  40.32     1:24.99 (44.67)     2:13.72 (48.73)     3:00.55 (46.83)
 21 Thompson, Kota      11 UNLS-MR              2:57.26    3:01.42        
                  38.91     1:24.28 (45.37)     2:14.46 (50.18)     3:01.42 (46.96)
 22 Vesselov, Stephan   11 RI Marlins-MR        3:05.00    3:02.35        
                                1:28.03 ( )     2:16.15 (48.12)     3:02.35 (46.20)
 23 Laskey, Ian         11 WAC-MR               2:58.00    3:03.85        
                  40.64     1:29.43 (48.79)     2:19.69 (50.26)     3:03.85 (44.16)
 24 Skorupa, Sebastian  12 WAC-MR               4:00.00    3:04.13        
                  38.38     1:23.33 (44.95)     2:14.73 (51.40)     3:04.13 (49.40)
 25 Lombardo, James     11 WAC-MR               3:11.63    3:12.56        
                  41.53     1:31.12 (49.59)     2:24.24 (53.12)     3:12.56 (48.32)
 26 Sadikovic, Bogdan   11 RI Marlins-MR        3:37.00    3:22.85        
                  43.94     1:35.66 (51.72)     2:31.54 (55.88)     3:22.85 (51.31)
 
Boys 11-12 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lomvardas, Akira T  11 Badger-MR            4:46.17    4:47.07         20  
                  32.17     1:07.32 (35.15)     1:44.01 (36.69)     2:20.41 (36.40)
        2:57.53 (37.12)     3:34.13 (36.60)     4:11.56 (37.43)     4:47.07 (35.51)
  2 Flaherty, Liam G    11 Unt-US               5:01.01    5:05.19         17  
                  34.09     1:11.57 (37.48)     1:51.55 (39.98)     2:30.75 (39.20)
        3:10.30 (39.55)     3:48.84 (38.54)     4:28.02 (39.18)     5:05.19 (37.17)
  3 Hyacinthe, Justin   11 WAC-MR               6:00.00    5:32.43         16  
                                1:18.55 ( )     2:01.19 (42.64)     2:44.80 (43.61)
        3:32.70 (47.90)     4:10.16 (37.46)     4:51.55 (41.39)     5:32.43 (40.88)
  4 Klein, Evan M       11 Badger-MR            5:27.51    5:33.13         15  
                  36.65     1:18.26 (41.61)     2:02.62 (44.36)     2:45.55 (42.93)
        3:28.63 (43.08)     4:11.24 (42.61)     4:54.54 (43.30)     5:33.13 (38.59)
  5 McKenna, Rodin J    11 Jcc-MR                    NT    5:33.80         14  
                  36.06     1:17.84 (41.78)     2:00.71 (42.87)     2:43.58 (42.87)
        3:27.82 (44.24)     4:11.43 (43.61)     4:53.82 (42.39)     5:33.80 (39.98)
  6 Zhang, David        12 GATE-MR              5:30.00    5:35.28         13  
                  36.42     1:17.25 (40.83)     1:59.68 (42.43)     2:42.93 (43.25)
        3:26.95 (44.02)     4:11.13 (44.18)     4:54.85 (43.72)     5:35.28 (40.43)
  7 Liebowitz, Eli M    12 Jcc-MR                    NT    5:46.68         12  
                  36.34     1:18.96 (42.62)     2:03.69 (44.73)     2:47.55 (43.86)
        3:33.20 (45.65)     4:18.23 (45.03)     5:03.61 (45.38)     5:46.68 (43.07)
  8 Lavelle, Thomas P   12 Badger-MR            5:55.62    5:47.96         11  
                  36.89     1:19.25 (42.36)     2:03.06 (43.81)     2:48.90 (45.84)
                                4:20.64 ( )   5:47.96 (1:27.32)                    
  9 Tesovic, Maksim     11 RI Marlins-MR        6:00.00    5:49.52          9  
                                1:24.94 ( )                             2:55.36 ( )
        3:42.60 (47.24)     4:27.71 (45.11)   5:49.52 (1:21.81)                    
 10 Coronel, Freddy     12 RI Marlins-MR        6:20.00    5:56.58          7  
                  38.13     1:22.70 (44.57)     2:10.19 (47.49)     2:55.58 (45.39)
        3:41.07 (45.49)     4:27.15 (46.08)     5:13.83 (46.68)     5:56.58 (42.75)
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DiMaggio, Joe R     12 MPNY-MR                36.97      37.23         20  
  2 Konviser, Eric L    11 WAC-MR                 43.15      37.40         17  
  3 Speres, Nicholas C  12 Badger-MR              28.78      37.44         16  
  4 Zhang, David        12 GATE-MR                39.44      37.82         15  
  5 Cohen, Sasha B      12 Unhes-Mr-MR               NT      38.03         14  
  6 Hafez, Yousef A     12 MPNY-MR                34.00      38.50         13  
  7 Guirre, Lorenz      11 WAC-MR                    NT      38.80         12  
  8 McKenna, Rodin J    11 Jcc-MR                    NT      38.97         11  
  9 Fleurimont, Justin  11 Unhes-Mr-MR            40.10      39.63          9  
 10 Pintchouk, Max      11 WAC-MR                 41.06      40.17          7  
 11 Goncharuk, Samuel   12 WAC-MR                 43.15      40.46          6  
 12 Tesovic, Maksim     11 RI Marlins-MR          45.60      40.83          5  
 13 Coronel, Freddy     12 RI Marlins-MR          41.86      41.19          4  
 14 Emre, Emir M        11 RI Marlins-MR          47.64      41.34          3  
 15 Tan, Winston        12 GATE-MR                42.00      41.42          2  
 16 Verba, Nikita       11 MPNY-MR                42.48      41.44          1  
 17 Liebowitz, Eli M    12 Jcc-MR                    NT      41.64        
 18 Leung, Michael      11 GATE-MR                44.00      41.93        
 19 Oconnell, Ryan      12 WAC-MR                 43.73      41.99        
 20 Simpson, Austin G   11 Jcc-MR                    NT      42.42        
 20 Lavelle, Thomas P   12 Badger-MR              40.06      42.42        
 22 Thompson, Kota      11 UNLS-MR                40.87      42.64        
 23 Greenberg, Michael  12 WAC-MR                 44.72      42.78        
 24 Blazhkevych, Bogda  12 MPNY-MR                41.67      42.87        
 25 Bruskotter, Jasper  12 RI Marlins-MR          48.08      43.29        
 26 Laskey, Ian         11 WAC-MR                 44.40      43.39        
 27 Deguzman, Anthony   11 Unhes-Mr-MR            45.16      43.52        
 28 Norberg, Malte      12 RI Marlins-MR          45.39      43.63        
 29 Hyacinthe, Justin   11 WAC-MR                 47.32      43.64        
 30 Kaps, Piotr         11 MPNY-MR                45.03      44.40        
 31 Khoruzhik, Denis    11 MPNY-MR                38.00      44.47        
 32 Gold, Fillip        11 MPNY-MR                39.00      45.54        
 33 Kuznetsov, Gregory  12 MPNY-MR                45.78      45.72        
 34 Rivkind, Philipp    11 MPNY-MR                44.41      45.99        
 35 Ivatorov, Adam      11 MPNY-MR                44.22      46.01        
 36 Vesselov, Stephan   11 RI Marlins-MR          46.43      46.08        
 37 Margaryan, Avetis   12 Unhes-Mr-MR            45.46      46.95        
 38 Wisniewski, John T  11 MPNY-MR                49.79      48.47        
 39 Benedyk, Alex       12 MPNY-MR                49.50      49.98        
 40 Delacruz, Gabriel   11 WAC-MR               1:20.00      50.78        
 41 Castanos, Kemri     11 APEX-MR                56.25      51.15        
 42 Daghfous, Skander   11 RI Marlins-MR          45.00      51.18        
 43 Sadikovic, Bogdan   11 RI Marlins-MR          53.81      53.07        
 44 Distephano, Paul    11 WAC-MR                 54.11      54.10        
 45 Korik, Damian A     11 Unhes-Mr-MR               NT      54.69        
 46 Martinez, Daniel    11 APEX-MR              1:00.54      55.54        
 47 Le, Robert          12 WAC-MR               1:15.00      57.45        
 48 Diaz, James M       11 APEX-MR                57.85    1:02.46        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Flaherty, Liam G    11 Unt-US               1:11.85    1:12.40         20  
                  35.18     1:12.40 (37.22)                                        
  2 Lee, Christian      11 WEST-MR              1:15.48    1:14.20         17  
                  36.86     1:14.20 (37.34)                                        
  3 Santry, Emmet P     12 WEST-MR              1:14.87    1:16.15         16  
                  37.37     1:16.15 (38.78)                                        
  4 Xia, Alan           12 NCAC-MR              1:25.00    1:16.47         15  
  5 Bischof, Robert F   12 WEST-MR              1:19.04    1:19.83         14  
                  40.41     1:19.83 (39.42)                                        
  6 Konviser, Eric L    11 WAC-MR               1:26.53    1:20.47         13  
                  38.64     1:20.47 (41.83)                                        
  7 Rikic, Aidan        11 WAC-MR               1:21.74    1:20.71         12  
                  39.12     1:20.71 (41.59)                                        
  8 Amato, Jason C      12 WEST-MR              1:19.98    1:21.18         11  
                  39.34     1:21.18 (41.84)                                        
  9 Hardart, Max        12 Badger-MR            1:17.00    1:21.44          9  
                  38.99     1:21.44 (42.45)                                        
 10 Fleurimont, Justin  11 Unhes-Mr-MR          1:26.25    1:21.57          7  
 11 Klein, Evan M       11 Badger-MR            1:18.82    1:22.83          6  
 12 Guirre, Lorenz      11 WAC-MR                    NT    1:23.20          5  
                  40.15     1:23.20 (43.05)                                        
 13 Pintchouk, Max      11 WAC-MR               1:26.32    1:23.64          4  
                  41.77     1:23.64 (41.87)                                        
 14 Zhao, Matthew       11 WEST-MR              1:30.67    1:24.26          3  
                  41.09     1:24.26 (43.17)                                        
 15 Forrester, Connor   11 WEST-MR              1:18.38    1:24.49          2  
 16 Goncharuk, Samuel   12 WAC-MR               1:27.79    1:25.59          1  
                  41.14     1:25.59 (44.45)                                        
 17 Coronel, Freddy     12 RI Marlins-MR        1:30.00    1:26.03        
                  41.95     1:26.03 (44.08)                                        
 18 Tesovic, Maksim     11 RI Marlins-MR        1:41.11    1:27.37        
                  43.49     1:27.37 (43.88)                                        
 19 Leung, Michael      11 GATE-MR              1:30.00    1:27.80        
                  43.98     1:27.80 (43.82)                                        
 20 Oconnell, Ryan      12 WAC-MR               1:32.26    1:27.98        
 21 Emre, Emir M        11 RI Marlins-MR        1:40.31    1:29.51        
                  43.12     1:29.51 (46.39)                                        
 22 Greenberg, Michael  12 WAC-MR               1:36.12    1:31.68        
                  44.61     1:31.68 (47.07)                                        
 23 Skorupa, Sebastian  12 WAC-MR               2:00.00    1:31.97        
                  43.82     1:31.97 (48.15)                                        
 24 Bruskotter, Jasper  12 RI Marlins-MR        1:29.00    1:32.66        
                  45.58     1:32.66 (47.08)                                        
 25 Kwan, William       11 WAC-MR               1:39.12    1:33.09        
 26 Margaryan, Avetis   12 Unhes-Mr-MR          1:35.88    1:34.09        
                  46.73     1:34.09 (47.36)                                        
 27 Finn, Liam          11 WAC-MR               1:43.10    1:34.86        
                  46.61     1:34.86 (48.25)                                        
 28 Norberg, Malte      12 RI Marlins-MR        1:43.45    1:35.32        
                  48.22     1:35.32 (47.10)                                        
 29 Thompson, Kota      11 UNLS-MR              1:35.86    1:36.43        
                  46.74     1:36.43 (49.69)                                        
 30 Laskey, Ian         11 WAC-MR               1:35.13    1:36.95        
                  47.95     1:36.95 (49.00)                                        
 31 Vesselov, Stephan   11 RI Marlins-MR        1:45.00    1:37.10        
 32 Ren, Patrick        12 RI Marlins-MR        1:40.10    1:38.88        
                  49.79     1:38.88 (49.09)                                        
 33 Baung, Justin       12 GATE-MR              1:45.00    1:41.44        
 34 Sadikovic, Bogdan   11 RI Marlins-MR        1:54.68    1:50.28        
                  55.03     1:50.28 (55.25)                                        
 -- Korik, Damian A     11 Unhes-Mr-MR               NT         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Xia, Alan           12 NCAC-MR                38.00      37.88         20  
  2 Chia, Derrick       12 NCAC-MR                37.00      37.89         17  
  3 Konviser, Eric L    11 WAC-MR                 40.38      38.94         16  
  4 Bischof, Robert F   12 WEST-MR                40.45      40.29         15  
  5 Goncharuk, Samuel   12 WAC-MR                 47.48      40.53         14  
  6 Amato, Jason C      12 WEST-MR                40.19      41.85         13  
  7 Flaherty, Liam G    11 Unt-US                 41.78      41.91         12  
  8 Lee, Christian      11 WEST-MR                42.57      42.88         11  
  9 Leung, Michael      11 GATE-MR                45.00      43.02          9  
 10 Guirre, Lorenz      11 WAC-MR                    NT      43.28          7  
 11 Santry, Emmet P     12 WEST-MR                44.87      43.43          6  
 12 Hyacinthe, Justin   11 WAC-MR                 53.42      44.15          5  
 13 Banks, Amari        11 Unattached-MR          41.58      44.86          4  
 14 Tesovic, Maksim     11 RI Marlins-MR          45.00      46.43          3  
 15 Fleurimont, Justin  11 Unhes-Mr-MR            46.04      46.51          2  
 16 Rikic, Aidan        11 WAC-MR                 51.72      46.96          1  
 17 Bruskotter, Jasper  12 RI Marlins-MR          48.94      47.14        
 18 Forrester, Connor   11 WEST-MR                45.44      47.23        
 19 Lombardo, James     11 WAC-MR                 50.34      47.28        
 20 Emre, Emir M        11 RI Marlins-MR          52.19      48.43        
 21 Zhao, Matthew       11 WEST-MR                53.83      48.83        
 22 Finn, Liam          11 WAC-MR                 49.48      48.89        
 23 Laskey, Ian         11 WAC-MR                 50.03      49.80        
 24 Norberg, Malte      12 RI Marlins-MR          55.30      49.82        
 25 Vesselov, Stephan   11 RI Marlins-MR          50.16      49.92        
 26 Coronel, Freddy     12 RI Marlins-MR          51.39      51.08        
 27 Skorupa, Sebastian  12 WAC-MR               1:00.00      51.22        
 28 Ren, Patrick        12 RI Marlins-MR          57.16      51.61        
 29 Solano, Adan        12 MALT-NJ              1:02.03      53.54        
 30 Margaryan, Avetis   12 Unhes-Mr-MR            55.26      54.24        
 31 Moane, Thomas       11 WAC-MR               1:01.31      55.54        
 32 Kwan, William       11 WAC-MR                 52.04      57.35        
 33 Sadikovic, Bogdan   11 RI Marlins-MR          56.60    1:00.97        
 34 Korik, Damian A     11 Unhes-Mr-MR               NT    1:01.10        
 -- Byrne, Scott J      12 WEST-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hafez, Yousef A     12 MPNY-MR              1:19.00    1:20.65         20  
                  37.84     1:20.65 (42.81)                                        
  2 Speres, Nicholas C  12 Badger-MR            1:19.48    1:21.25         17  
                  37.24     1:21.25 (44.01)                                        
  3 Konviser, Eric L    11 WAC-MR               1:36.13    1:25.22         16  
                  39.20     1:25.22 (46.02)                                        
  4 Flaherty, Liam G    11 Unt-US               1:29.01    1:28.11         15  
                  41.99     1:28.11 (46.12)                                        
  5 Goncharuk, Samuel   12 WAC-MR               1:43.12    1:30.45         14  
                  41.77     1:30.45 (48.68)                                        
  6 Hyacinthe, Justin   11 WAC-MR               1:42.26    1:30.53         13  
                  42.84     1:30.53 (47.69)                                        
  7 DiMaggio, Joe R     12 MPNY-MR              1:35.09    1:31.67         12  
                  43.88     1:31.67 (47.79)                                        
  8 Pintchouk, Max      11 WAC-MR               1:37.93    1:32.48         11  
  9 Leung, Michael      11 GATE-MR              1:36.00    1:34.57          9  
                  46.19     1:34.57 (48.38)                                        
 10 Guirre, Lorenz      11 WAC-MR                    NT    1:35.31          7  
                  45.28     1:35.31 (50.03)                                        
 11 Tesovic, Maksim     11 RI Marlins-MR        1:56.90    1:37.70          6  
                  47.33     1:37.70 (50.37)                                        
 12 Salsberg, Ari J     12 Jcc-MR                    NT    1:39.13          5  
                  48.17     1:39.13 (50.96)                                        
 13 Cohen, Sasha B      12 Unhes-Mr-MR               NT    1:39.26          4  
                  47.30     1:39.26 (51.96)                                        
 14 Klein, Evan M       11 Badger-MR            2:50.98    1:39.49          3  
                  48.10     1:39.49 (51.39)                                        
 15 Banks, Amari        11 Unattached-MR        1:42.09    1:40.43          2  
                  46.65     1:40.43 (53.78)                                        
 16 Verba, Nikita       11 MPNY-MR              1:39.16    1:40.87          1  
                  48.87     1:40.87 (52.00)                                        
 17 Bruskotter, Jasper  12 RI Marlins-MR        1:45.86    1:41.33        
                  48.04     1:41.33 (53.29)                                        
 18 Lavelle, Thomas P   12 Badger-MR            1:45.41    1:43.54        
                  51.26     1:43.54 (52.28)                                        
 19 Norberg, Malte      12 RI Marlins-MR        1:39.00    1:45.26        
                  49.82     1:45.26 (55.44)                                        
 20 Emre, Emir M        11 RI Marlins-MR        1:55.53    1:45.52        
                  52.20     1:45.52 (53.32)                                        
 21 Kuznetsov, Gregory  12 MPNY-MR              1:53.37    1:46.35        
                  51.48     1:46.35 (54.87)                                        
 22 Vesselov, Stephan   11 RI Marlins-MR        1:56.93    1:47.80        
                  49.77     1:47.80 (58.03)                                        
 23 Distephano, Paul    11 WAC-MR               1:59.22    1:48.42        
                  51.63     1:48.42 (56.79)                                        
 24 Gold, Fillip        11 MPNY-MR              1:45.00    1:48.46        
                  51.86     1:48.46 (56.60)                                        
 25 Wisniewski, John T  11 MPNY-MR              2:00.04    1:49.13        
                  53.10     1:49.13 (56.03)                                        
 26 Blazhkevych, Bogda  12 MPNY-MR              1:45.47    1:49.34        
                  52.58     1:49.34 (56.76)                                        
 27 Khoruzhik, Denis    11 MPNY-MR              1:35.00    1:50.00        
                  51.33     1:50.00 (58.67)                                        
 28 Pena, Becquer D     12 APEX-MR              1:50.87    1:50.07        
                  53.03     1:50.07 (57.04)                                        
 29 Laskey, Ian         11 WAC-MR               1:50.91    1:50.44        
                  52.44     1:50.44 (58.00)                                        
 30 Rivkind, Philipp    11 MPNY-MR              1:52.31    1:52.03        
                  52.59     1:52.03 (59.44)                                        
 31 Ivatorov, Adam      11 MPNY-MR              1:48.00    1:52.43        
                  54.06     1:52.43 (58.37)                                        
 32 Margaryan, Avetis   12 Unhes-Mr-MR          1:59.30    1:53.70        
                  54.05     1:53.70 (59.65)                                        
 33 Benedyk, Alex       12 MPNY-MR              1:37.00    1:58.16        
 34 Moane, Thomas       11 WAC-MR               2:04.05    1:58.34        
                  57.49   1:58.34 (1:00.85)                                        
 35 Deguzman, Anthony   11 Unhes-Mr-MR          2:13.70    1:58.54        
                  56.62   1:58.54 (1:01.92)                                        
 36 Singer, Connor      11 WAC-MR               2:10.00    2:10.15        
                1:01.81   2:10.15 (1:08.34)                                        
 37 Korik, Damian A     11 Unhes-Mr-MR               NT    2:13.05        
 38 Delacruz, Gabriel   11 WAC-MR               2:30.00    2:18.08        
                1:04.08   2:18.08 (1:14.00)                                        
 -- Kaps, Piotr         11 MPNY-MR              1:56.10         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Daghfous, Skander   11 RI Marlins-MR        1:49.00         DQ        
      Elbows recovered over water
                1:12.16        DQ (1:07.53)                                        
 -- Le, Robert          12 WAC-MR               2:30.00         DQ        
      One hand touch
                1:01.32        DQ (1:05.56)                                        
 -- Sadikovic, Bogdan   11 RI Marlins-MR        2:10.35         DQ        
      Delay of meet
                1:01.96        DQ (1:04.06)                                        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chia, Derrick       12 NCAC-MR                30.00      31.00         20  
  2 Lomvardas, Akira T  11 Badger-MR              33.02      32.23         17  
  3 Flaherty, Liam G    11 Unt-US                 32.70      32.50         16  
  4 Hafez, Yousef A     12 MPNY-MR                32.00      32.85         15  
  5 DiMaggio, Joe R     12 MPNY-MR                34.81      35.40         14  
  6 Klein, Evan M       11 Badger-MR              35.38      35.81         13  
  7 Cusumano, Charlie   12 WAC-MR                 40.00      36.12         12  
  8 Konviser, Eric L    11 WAC-MR                 39.01      36.15         11  
  9 Greenberg, Michael  12 WAC-MR                 41.21      36.60          9  
 10 Simpson, Austin G   11 Jcc-MR                    NT      36.68          7  
 11 McKenna, Rodin J    11 Jcc-MR                 41.31      36.87          6  
 12 Zhang, David        12 GATE-MR                44.75      38.02          5  
 13 Fleurimont, Justin  11 Unhes-Mr-MR            38.17      38.32          4  
 14 Coronel, Freddy     12 RI Marlins-MR          43.31      38.93          3  
 15 Tan, Winston        12 GATE-MR                42.00      39.67          2  
 16 Hyacinthe, Justin   11 WAC-MR                 47.03      40.23          0.5
 16 Blazhkevych, Bogda  12 MPNY-MR                39.65      40.23          0.5
 18 Goncharuk, Samuel   12 WAC-MR                 46.15      40.64        
 19 Emre, Emir M        11 RI Marlins-MR          57.41      40.67        
 20 Bruskotter, Jasper  12 RI Marlins-MR          46.92      40.85        
 21 Ivatorov, Adam      11 MPNY-MR                39.31      40.93        
 22 Oconnell, Ryan      12 WAC-MR                 43.89      41.05        
 23 Kuznetsov, Gregory  12 MPNY-MR                41.32      41.57        
 24 Cohen, Sasha B      12 Unhes-Mr-MR               NT      41.69        
 25 Thompson, Kota      11 UNLS-MR                41.84      41.83        
 26 Tesovic, Maksim     11 RI Marlins-MR          55.00      41.97        
 27 Leung, Michael      11 GATE-MR                41.00      42.61        
 28 Verba, Nikita       11 MPNY-MR                42.97      42.71        
 29 Banks, Amari        11 Unattached-MR          41.45      42.87        
 30 Norberg, Malte      12 RI Marlins-MR          49.02      43.91        
 31 Laskey, Ian         11 WAC-MR                 47.22      44.76        
 32 Rivkind, Philipp    11 MPNY-MR                46.92      45.51        
 33 Khoruzhik, Denis    11 MPNY-MR                38.00      46.15        
 34 Wisniewski, John T  11 MPNY-MR                51.28      46.31        
 35 Margaryan, Avetis   12 Unhes-Mr-MR            43.20      47.27        
 36 Deguzman, Anthony   11 Unhes-Mr-MR            49.23      48.07        
 37 Gold, Fillip        11 MPNY-MR                39.00      49.06        
 38 Kaps, Piotr         11 MPNY-MR                49.77      50.66        
 39 Benedyk, Alex       12 MPNY-MR                50.42      51.05        
 40 Sadikovic, Bogdan   11 RI Marlins-MR          59.70      54.07        
 41 Solano, Adan        12 MALT-NJ                59.09      54.22        
 42 Daghfous, Skander   11 RI Marlins-MR          50.00      56.97        
 43 Delacruz, Gabriel   11 WAC-MR               1:20.00      58.62        
 44 Korik, Damian A     11 Unhes-Mr-MR               NT    1:00.53        
 45 Singer, Connor      11 WAC-MR               1:00.00    1:04.83        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lomvardas, Akira T  11 Badger-MR            1:07.37    1:09.25         20  
                  33.30     1:09.25 (35.95)                                        
  2 Chia, Derrick       12 NCAC-MR              1:10.00    1:10.16         17  
                  31.90     1:10.16 (38.26)                                        
  3 Flaherty, Liam G    11 Unt-US               1:11.89    1:11.81         16  
                  34.92     1:11.81 (36.89)                                        
  4 Lee, Christian      11 WEST-MR              1:16.96    1:14.64         15  
                  35.65     1:14.64 (38.99)                                        
  5 Bischof, Robert F   12 WEST-MR              1:21.79    1:17.98         14  
                  37.36     1:17.98 (40.62)                                        
  6 Konviser, Eric L    11 WAC-MR               1:29.57    1:21.12         13  
                  36.98     1:21.12 (44.14)                                        
  7 Santry, Emmet P     12 WEST-MR              1:20.82    1:21.34         12  
                  38.56     1:21.34 (42.78)                                        
  8 Klein, Evan M       11 Badger-MR            1:17.97    1:21.84         11  
                  39.48     1:21.84 (42.36)                                        
  9 Cusumano, Charlie   12 WAC-MR               1:20.00    1:22.29          9  
                  37.97     1:22.29 (44.32)                                        
 10 Hardart, Max        12 Badger-MR            1:18.50    1:22.32          7  
                  38.26     1:22.32 (44.06)                                        
 11 Greenberg, Michael  12 WAC-MR               1:32.39    1:24.17          6  
                  39.01     1:24.17 (45.16)                                        
 12 Guirre, Lorenz      11 WAC-MR                    NT    1:24.81          5  
                  38.32     1:24.81 (46.49)                                        
 13 Zhao, Matthew       11 WEST-MR              1:37.18    1:25.61          4  
                  40.61     1:25.61 (45.00)                                        
 14 Emre, Emir M        11 RI Marlins-MR        1:30.00    1:31.23          3  
                  41.80     1:31.23 (49.43)                                        
 15 Fleurimont, Justin  11 Unhes-Mr-MR          1:30.21    1:31.30          2  
                  41.41     1:31.30 (49.89)                                        
 16 Coronel, Freddy     12 RI Marlins-MR        1:42.23    1:33.60          1  
                  43.15     1:33.60 (50.45)                                        
 17 Hyacinthe, Justin   11 WAC-MR               1:38.84    1:35.24        
                  44.71     1:35.24 (50.53)                                        
 18 Bruskotter, Jasper  12 RI Marlins-MR        1:49.00    1:37.80        
                  44.76     1:37.80 (53.04)                                        
 19 Norberg, Malte      12 RI Marlins-MR        1:30.00    1:40.14        
                  48.21     1:40.14 (51.93)                                        
 20 Tesovic, Maksim     11 RI Marlins-MR        1:35.00    1:42.60        
                  48.23     1:42.60 (54.37)                                        
 21 Lombardo, James     11 WAC-MR               1:45.00    1:42.71        
                  45.86     1:42.71 (56.85)                                        
 22 Margaryan, Avetis   12 Unhes-Mr-MR          1:50.07    1:44.72        
                  48.80     1:44.72 (55.92)                                        
 23 Kwan, William       11 WAC-MR                    NT    1:54.49        
                  53.22   1:54.49 (1:01.27)                                        
 24 Sadikovic, Bogdan   11 RI Marlins-MR        1:55.00    2:00.73        
                  55.75   2:00.73 (1:04.98)                                        
 25 Korik, Damian A     11 Unhes-Mr-MR               NT    2:11.53        
                1:02.30   2:11.53 (1:09.23)                                        
 
Boys 11-12 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lomvardas, Akira T  11 Badger-MR            2:31.48    2:36.61         20  
                  33.87     1:15.99 (42.12)     2:01.72 (45.73)     2:36.61 (34.89)
  2 Flaherty, Liam G    11 Unt-US               2:42.52    2:39.72         17  
                  34.88     1:15.05 (40.17)     2:03.52 (48.47)     2:39.72 (36.20)
  3 Chia, Derrick       12 NCAC-MR              2:47.00    2:41.38         16  
                  32.98     1:16.19 (43.21)     2:04.60 (48.41)     2:41.38 (36.78)
  4 Hafez, Yousef A     12 MPNY-MR              2:39.00    2:41.46         15  
                  34.43     1:19.00 (44.57)     2:04.95 (45.95)     2:41.46 (36.51)
  5 DiMaggio, Joe R     12 MPNY-MR              3:05.35    2:50.36         14  
                  37.13     1:18.73 (41.60)     2:12.61 (53.88)     2:50.36 (37.75)
  6 Pintchouk, Max      11 WAC-MR               3:34.21    2:53.71         13  
                  38.59     1:24.53 (45.94)     2:14.67 (50.14)     2:53.71 (39.04)
  7 Goncharuk, Samuel   12 WAC-MR               3:17.18    2:55.77         12  
                  40.13     1:24.54 (44.41)     2:15.33 (50.79)     2:55.77 (40.44)
  8 Klein, Evan M       11 Badger-MR            2:50.98    2:56.18         11  
                  38.60     1:24.43 (45.83)     2:16.73 (52.30)     2:56.18 (39.45)
  9 Zhang, David        12 GATE-MR              3:00.00    2:57.02          9  
                  40.00     1:24.66 (44.66)     2:17.39 (52.73)     2:57.02 (39.63)
 10 Leung, Michael      11 GATE-MR              3:16.00    2:59.97          7  
                  44.61     1:29.66 (45.05)     2:21.65 (51.99)     2:59.97 (38.32)
 11 Cusumano, Charlie   12 WAC-MR               3:10.00    3:02.17          6  
                  37.68     1:24.93 (47.25)     2:21.65 (56.72)     3:02.17 (40.52)
 12 Greenberg, Michael  12 WAC-MR               3:15.00    3:02.95          5  
                  39.11     1:28.20 (49.09)     2:23.58 (55.38)     3:02.95 (39.37)
 13 Lavelle, Thomas P   12 Badger-MR            3:05.28    3:03.53          4  
                  44.62     1:32.87 (48.25)     2:25.23 (52.36)     3:03.53 (38.30)
 14 Fleurimont, Justin  11 Unhes-Mr-MR          3:14.10    3:03.63          3  
                  39.34     1:25.28 (45.94)     2:24.44 (59.16)     3:03.63 (39.19)
 15 Tan, Winston        12 GATE-MR              3:16.00    3:03.91          2  
                  41.91     1:28.83 (46.92)     2:23.87 (55.04)     3:03.91 (40.04)
 16 Emre, Emir M        11 RI Marlins-MR        3:05.00    3:04.56          1  
                  40.19     1:27.51 (47.32)     2:24.65 (57.14)     3:04.56 (39.91)
 17 Verba, Nikita       11 MPNY-MR              2:59.00    3:05.59        
                  43.23     1:29.95 (46.72)     2:24.18 (54.23)     3:05.59 (41.41)
 18 Simpson, Austin G   11 Jcc-MR                    NT    3:06.56        
                  37.32     1:24.84 (47.52)   2:25.62 (1:00.78)     3:06.56 (40.94)
 19 Blazhkevych, Bogda  12 MPNY-MR              3:13.07    3:07.92        
                  41.99     1:28.78 (46.79)     2:25.15 (56.37)     3:07.92 (42.77)
 20 Bruskotter, Jasper  12 RI Marlins-MR        3:20.00    3:09.59        
                                1:31.27 ( )     2:26.44 (55.17)     3:09.59 (43.15)
 21 Ivatorov, Adam      11 MPNY-MR              3:08.86    3:11.00        
                  42.63     1:32.61 (49.98)     2:32.41 (59.80)     3:11.00 (38.59)
 22 Kaps, Piotr         11 MPNY-MR              3:05.00    3:12.72        
                  47.64     1:36.64 (49.00)     2:33.87 (57.23)     3:12.72 (38.85)
 23 Kuznetsov, Gregory  12 MPNY-MR              3:10.00    3:13.90        
                                1:32.71 ( )     2:30.94 (58.23)     3:13.90 (42.96)
 24 Salsberg, Ari J     12 Jcc-MR                    NT    3:13.94        
                  44.36     1:34.78 (50.42)     2:31.11 (56.33)     3:13.94 (42.83)
 25 Norberg, Malte      12 RI Marlins-MR        3:25.00    3:14.07        
                                1:35.67 ( )     2:32.25 (56.58)     3:14.07 (41.82)
 26 Rivkind, Philipp    11 MPNY-MR              3:05.00    3:14.33        
                                1:36.22 ( )     2:33.61 (57.39)     3:14.33 (40.72)
 27 Coronel, Freddy     12 RI Marlins-MR        3:30.00    3:17.65        
                  42.71     1:32.46 (49.75)   2:33.92 (1:01.46)     3:17.65 (43.73)
 28 Laskey, Ian         11 WAC-MR               3:24.76    3:19.40        
                  47.51     1:37.36 (49.85)     2:35.96 (58.60)     3:19.40 (43.44)
 29 Khoruzhik, Denis    11 MPNY-MR              3:20.00    3:21.00        
                  47.30     1:39.16 (51.86)     2:37.65 (58.49)     3:21.00 (43.35)
 30 Wisniewski, John T  11 MPNY-MR              3:30.00    3:26.67        
                  47.71     1:41.25 (53.54)     2:38.82 (57.57)     3:26.67 (47.85)
 31 Benedyk, Alex       12 MPNY-MR              3:25.00    3:42.53        
                  51.75     1:49.58 (57.83)   2:54.11 (1:04.53)     3:42.53 (48.42)
 32 Gold, Fillip        11 MPNY-MR              3:20.00    3:45.16        
                                1:43.60 ( )   2:51.05 (1:07.45)     3:45.16 (54.11)
 33 Sadikovic, Bogdan   11 RI Marlins-MR        3:55.00    3:45.92        
                  52.39     1:50.12 (57.73)   2:58.53 (1:08.41)     3:45.92 (47.39)
 
Boys 11-12 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lomvardas, Akira T  11 Badger-MR            5:19.59    5:25.33         20  
                  33.84     1:11.23 (37.39)     1:54.19 (42.96)     2:37.00 (42.81)
        3:24.73 (47.73)     4:12.76 (48.03)     4:49.74 (36.98)     5:25.33 (35.59)
  2 Flaherty, Liam G    11 Unt-US               5:34.26    5:34.43         17  
                  35.42     1:15.76 (40.34)     1:59.43 (43.67)     2:40.66 (41.23)
        3:31.03 (50.37)     4:18.68 (47.65)     4:56.85 (38.17)     5:34.43 (37.58)
  3 Bischof, Robert F   12 WEST-MR              5:53.26    5:45.09         16  
                  38.10     1:20.86 (42.76)     2:06.68 (45.82)     2:50.76 (44.08)
        3:38.91 (48.15)     4:26.28 (47.37)     5:06.82 (40.54)     5:45.09 (38.27)
  4 Lee, Christian      11 WEST-MR                   NT    5:46.46         15  
                  35.69     1:17.00 (41.31)     2:00.64 (43.64)     2:43.39 (42.75)
        3:35.48 (52.09)     4:26.83 (51.35)     5:08.05 (41.22)     5:46.46 (38.41)
  5 Hardart, Max        12 Badger-MR                 NT    6:04.54         14  
                  38.36     1:23.07 (44.71)     2:12.50 (49.43)     3:00.48 (47.98)
        3:51.01 (50.53)     4:39.79 (48.78)     5:23.57 (43.78)     6:04.54 (40.97)
  6 Klein, Evan M       11 Badger-MR            6:00.78    6:12.56         13  
                  39.42     1:23.03 (43.61)     2:11.66 (48.63)     2:57.83 (46.17)
        3:51.75 (53.92)     4:47.89 (56.14)     5:31.16 (43.27)     6:12.56 (41.40)
  7 Rikic, Aidan        11 WAC-MR               6:10.00    6:23.88         12  
                  42.51     1:31.45 (48.94)     2:19.34 (47.89)     3:05.18 (45.84)
        4:03.27 (58.09)     4:58.97 (55.70)     5:41.77 (42.80)     6:23.88 (42.11)
  8 Hyacinthe, Justin   11 WAC-MR               6:30.00    6:34.78         11  
                  43.41     1:36.10 (52.69)     2:26.41 (50.31)     3:18.91 (52.50)
                                5:06.73 ( )     5:50.96 (44.23)     6:34.78 (43.82)
  9 Lombardo, James     11 WAC-MR               7:00.00    7:20.31          9  
                  46.73     1:45.16 (58.43)                             3:43.03 ( )
        4:40.94 (57.91)     5:38.27 (57.33)     6:30.91 (52.64)     7:20.31 (49.40)
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Torres, Nick        14 WEST-MR                25.12      25.89         20  
  2 Seibold, Finn J     14 Badger-MR              27.40      27.63         17  
  3 Tsai, Brian C       14 WEST-MR                28.32      27.65         16  
  4 Kim, Hunter H       13 WEST-MR                28.49      27.76         15  
  5 Rosado, Alex P      14 Badger-MR              27.81      27.88         14  
  6 Tsukikawa, Yugo P   13 WEST-MR                28.26      28.02         13  
  7 Cheung, Cyrus H     14 GATE-MR                27.54      28.27         12  
  8 Spencer, Kyle A     14 WEST-MR                28.99      28.46         11  
  9 Loveless, Liam J    14 Badger-MR              27.56      28.60          9  
 10 Lee, Brendan T      13 WEST-MR                29.88      28.90          7  
 11 Karinsky, Sandon A  13 Unhes-Mr-MR            31.26      29.16          6  
 12 Li, Tyler           14 Unattached-MR          30.67      29.63          5  
 13 Nordstrom, Dylan L  13 Badger-MR              28.94      29.67          4  
 14 Barr, Evan E        13 Badger-MR              29.35      29.74          3  
 15 Chu, Princeton      14 GATE-MR                31.81      30.04          2  
 16 Wankowicz, Daniel   13 WAC-MR                 33.90      31.60          1  
 17 Zhang, Ryan F       13 GATE-MR                31.70      32.50        
 18 Boyd, Andrew R      13 WAC-MR                 34.27      33.19        
 19 Friedland, Simon A  14 Unhes-Mr-MR               NT      33.35        
 20 Hicks, Charles G    13 WEST-MR                33.34      33.87        
 21 Gotlib, Steven      13 WAC-MR                 36.22      33.99        
 22 Wu, Ryan H          13 GATE-MR                36.44      34.20        
 23 Gorinshteyn, Ethan  13 WAC-MR                 43.79      34.38        
 24 TU, Andrew          13 NCAC-MR                33.00      35.42        
 25 Lin, Jonathan       13 GATE-MR                36.00      35.52        
 26 Pollidore, Tyler K  13 Unhes-Mr-MR               NT      38.49        
 27 Moflehi, Abraheem   13 Unhes-Mr-MR               NT      42.28        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S      13 MPNY-MR              1:02.16    1:00.98         20  
                  29.52     1:00.98 (31.46)                                        
  2 Lucre, Ethan        13 UNLS-MR              1:01.55    1:02.53         17  
                  29.56     1:02.53 (32.97)                                        
  3 Seibold, Finn J     14 Badger-MR            1:00.63    1:02.80         16  
                  30.43     1:02.80 (32.37)                                        
  4 Gonzalez, David A   13 NCAC-MR              1:02.00    1:03.05         15  
                  30.06     1:03.05 (32.99)                                        
  5 Brountas, Charlie   14 Jcc-MR                    NT    1:03.86         14  
                  30.16     1:03.86 (33.70)                                        
  6 Cheung, Cyrus H     14 GATE-MR              1:02.95    1:04.13         13  
                  30.65     1:04.13 (33.48)                                        
  7 Li, Tyler           14 Unattached-MR        1:07.00    1:04.49         12  
  8 Alexandrov, Alexan  14 APEX-MR              1:06.53    1:05.11         11  
                  31.20     1:05.11 (33.91)                                        
  9 Pena, Matt          14 APEX-MR              1:04.43    1:05.45          9  
                  31.13     1:05.45 (34.32)                                        
 10 Kvasnitskiy, Nikit  13 MPNY-MR              1:09.49    1:06.09          7  
                  31.72     1:06.09 (34.37)                                        
 11 Barr, Evan E        13 Badger-MR            1:05.75    1:06.32          6  
                  31.93     1:06.32 (34.39)                                        
 12 Chu, Princeton      14 GATE-MR              1:09.52    1:07.84          5  
                  32.50     1:07.84 (35.34)                                        
 13 Grobshteyn, Mark P  14 MPNY-MR              1:10.97    1:08.75          4  
                  33.55     1:08.75 (35.20)                                        
 14 Gorelik, Daniel     14 MPNY-MR              1:07.04    1:08.79          3  
                  32.93     1:08.79 (35.86)                                        
 15 Zhang, Ryan F       13 GATE-MR              1:09.08    1:09.96          2  
                  33.54     1:09.96 (36.42)                                        
 16 Gonzalez, Kevin     13 APEX-MR              1:13.04    1:10.53          1  
                  34.36     1:10.53 (36.17)                                        
 17 Wang, Harry H       13 APEX-MR              1:11.63    1:12.06        
                  34.20     1:12.06 (37.86)                                        
 18 Villalobos, Matt J  14 APEX-MR              1:11.74    1:14.33        
                  35.79     1:14.33 (38.54)                                        
 19 Golin, Jacob        14 MPNY-MR              1:19.63    1:14.43        
 20 Gotlib, Steven      13 WAC-MR               1:19.92    1:16.73        
 21 Friedland, Simon A  14 Unhes-Mr-MR          1:21.42    1:16.97        
                  36.04     1:16.97 (40.93)                                        
 22 Rozenfeld, Samuel   13 WAC-MR               1:21.17    1:18.41        
                  37.56     1:18.41 (40.85)                                        
 23 Drummond, Jared     14 APEX-MR              1:21.83    1:18.42        
                  36.62     1:18.42 (41.80)                                        
 24 Collazo, Christoph  13 APEX-MR              1:18.19    1:18.79        
                  38.66     1:18.79 (40.13)                                        
 25 Brink, Sam M        13 Jcc-MR               1:25.72    1:26.00        
                  39.01     1:26.00 (46.99)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tsukikawa, Yugo P   13 WEST-MR              2:12.58    2:07.96         20  
                  30.91     1:03.71 (32.80)     1:36.40 (32.69)     2:07.96 (31.56)
  2 Loveless, Liam J    14 Badger-MR            2:14.31    2:16.50         17  
                  31.45     1:05.96 (34.51)     1:42.20 (36.24)     2:16.50 (34.30)
  3 Lee, Brendan T      13 WEST-MR              2:13.85    2:16.61         16  
                                1:07.58 ( )   2:16.61 (1:09.03)                    
  4 Seibold, Finn J     14 Badger-MR            2:15.98    2:17.32         15  
                  30.98     1:06.54 (35.56)     1:43.38 (36.84)     2:17.32 (33.94)
  5 Spencer, Kyle A     14 WEST-MR              2:26.28    2:18.87         14  
                  31.43     1:07.35 (35.92)     1:44.21 (36.86)     2:18.87 (34.66)
  6 Rosado, Alex P      14 Badger-MR            2:16.57    2:19.53         13  
                  32.50     1:08.74 (36.24)     1:45.04 (36.30)     2:19.53 (34.49)
  7 Barr, Evan E        13 Badger-MR            2:22.94    2:20.13         12  
                  31.88     1:07.67 (35.79)     1:45.40 (37.73)     2:20.13 (34.73)
  8 Ye, Jay             13 GATE-MR              2:31.00    2:24.51         11  
                  32.67     1:08.23 (35.56)   2:24.51 (1:16.28)                    
  9 McCafferty, John    14 WAC-MR               2:48.26    2:29.90          9  
                  34.54     1:12.37 (37.83)     1:52.08 (39.71)     2:29.90 (37.82)
 10 Chu, Princeton      14 GATE-MR              2:36.56    2:33.10          7  
                  34.51     1:13.17 (38.66)     1:54.48 (41.31)     2:33.10 (38.62)
 11 Hicks, Charles G    13 WEST-MR              2:34.00    2:34.24          6  
                  35.09     1:14.05 (38.96)     1:54.31 (40.26)     2:34.24 (39.93)
 12 Boyd, Andrew R      13 WAC-MR               2:46.32    2:35.98          5  
                                1:15.29 ( )   2:35.98 (1:20.69)                    
 13 Friedland, Simon A  14 Unhes-Mr-MR               NT    2:52.90          4  
                                1:21.46 ( )   2:52.90 (1:31.44)                    
 14 Lin, Jonathan       13 GATE-MR              3:00.00    3:05.63          3  
                  37.48     1:24.59 (47.11)     2:16.48 (51.89)     3:05.63 (49.15)
 -- Zhang, Ryan F       13 GATE-MR              2:33.60   X2:27.81        
                  33.59     1:10.47 (36.88)     1:49.49 (39.02)     2:27.81 (38.32)
 
Boys 13-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S      13 MPNY-MR              4:45.83    4:34.67         20  
                  30.71     1:04.61 (33.90)     1:40.30 (35.69)     2:15.41 (35.11)
        2:50.97 (35.56)     3:25.99 (35.02)     4:01.60 (35.61)     4:34.67 (33.07)
  2 Seibold, Finn J     14 Badger-MR            4:52.89    4:52.75         17  
                  32.66     1:09.53 (36.87)     1:47.49 (37.96)     2:25.20 (37.71)
        3:03.57 (38.37)     3:41.45 (37.88)     4:18.93 (37.48)     4:52.75 (33.82)
  3 Barr, Evan E        13 Badger-MR            5:04.25    5:05.18         16  
                  33.75     1:11.66 (37.91)     1:51.56 (39.90)     2:31.19 (39.63)
        3:10.96 (39.77)     3:50.93 (39.97)     4:30.24 (39.31)     5:05.18 (34.94)
  4 Boyd, Andrew R      13 WAC-MR               6:15.00    5:24.76         15  
                  35.71     1:14.84 (39.13)     1:57.28 (42.44)     2:38.26 (40.98)
        3:20.63 (42.37)     4:02.10 (41.47)     4:44.90 (42.80)     5:24.76 (39.86)
  5 Brink, Sam M        13 Jcc-MR                    NT    6:15.52         14  
                  39.37     1:26.15 (46.78)     2:15.55 (49.40)     3:03.45 (47.90)
        3:52.92 (49.47)     4:39.48 (46.56)     5:28.49 (49.01)     6:15.52 (47.03)
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S      13 MPNY-MR              1:11.37    1:08.23         20  
                  33.84     1:08.23 (34.39)                                        
  2 Seibold, Finn J     14 Badger-MR            1:04.97    1:08.87         17  
                  33.28     1:08.87 (35.59)                                        
  3 Brountas, Charlie   14 Jcc-MR                    NT    1:12.61         16  
                  34.98     1:12.61 (37.63)                                        
  4 Zhang, Ryan F       13 GATE-MR              1:14.52    1:12.63         15  
                  35.40     1:12.63 (37.23)                                        
  5 Lucre, Ethan        13 UNLS-MR              1:13.07    1:13.93         14  
                  36.57     1:13.93 (37.36)                                        
  6 Gorelik, Daniel     14 MPNY-MR              1:18.36    1:14.48         13  
                  36.37     1:14.48 (38.11)                                        
  7 Cheung, Cyrus H     14 GATE-MR              1:14.48    1:15.75         12  
                  35.78     1:15.75 (39.97)                                        
  8 Karinsky, Sandon A  13 Unhes-Mr-MR          1:21.84    1:15.92         11  
                  37.45     1:15.92 (38.47)                                        
  9 Li, Tyler           14 Unattached-MR        1:17.00    1:16.79          9  
                  37.29     1:16.79 (39.50)                                        
 10 Grobshteyn, Mark P  14 MPNY-MR              1:19.28    1:17.59          7  
                  38.45     1:17.59 (39.14)                                        
 11 Barr, Evan E        13 Badger-MR            1:17.63    1:18.70          6  
                  39.32     1:18.70 (39.38)                                        
 12 Wang, Harry H       13 APEX-MR              1:19.27    1:19.60          5  
                  36.90     1:19.60 (42.70)                                        
 13 Boyd, Andrew R      13 WAC-MR               1:26.00    1:21.05          4  
                  39.80     1:21.05 (41.25)                                        
 14 Chu, Princeton      14 GATE-MR              1:22.34    1:21.40          3  
                  40.14     1:21.40 (41.26)                                        
 15 Kvasnitskiy, Nikit  13 MPNY-MR              1:20.79    1:21.70          2  
                  39.57     1:21.70 (42.13)                                        
 16 Alexandrov, Alexan  14 APEX-MR              1:24.74    1:22.17          1  
                  40.41     1:22.17 (41.76)                                        
 17 Friedland, Simon A  14 Unhes-Mr-MR          1:25.01    1:22.19        
                  40.30     1:22.19 (41.89)                                        
 18 Villalobos, Matt J  14 APEX-MR              1:20.58    1:22.36        
                  39.04     1:22.36 (43.32)                                        
 19 Wu, Ryan H          13 GATE-MR              1:34.50    1:22.48        
                  40.12     1:22.48 (42.36)                                        
 20 Golin, Jacob        14 MPNY-MR              1:31.70    1:23.51        
                  41.63     1:23.51 (41.88)                                        
 21 Gotlib, Steven      13 WAC-MR               1:40.00    1:27.12        
                  43.19     1:27.12 (43.93)                                        
 22 Rozenfeld, Samuel   13 WAC-MR               1:32.99    1:28.76        
                  43.56     1:28.76 (45.20)                                        
 23 Brink, Sam M        13 Jcc-MR               1:25.98    1:29.50        
                  43.25     1:29.50 (46.25)                                        
 24 Drummond, Jared     14 APEX-MR              1:42.57    1:36.24        
 25 Collazo, Christoph  13 APEX-MR              1:35.63    1:36.82        
                  47.43     1:36.82 (49.39)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tsukikawa, Yugo P   13 WEST-MR              2:38.08    2:29.45         20  
                  35.77     1:13.92 (38.15)     1:52.51 (38.59)     2:29.45 (36.94)
  2 Rosado, Alex P      14 Badger-MR            2:29.39    2:30.53         17  
                  36.08     1:14.42 (38.34)     1:53.82 (39.40)     2:30.53 (36.71)
  3 Seibold, Finn J     14 Badger-MR            2:27.71    2:32.12         16  
                  36.15     1:15.87 (39.72)     1:55.21 (39.34)     2:32.12 (36.91)
  4 Lee, Brendan T      13 WEST-MR              2:33.07    2:32.46         15  
                  37.07     1:16.16 (39.09)     1:55.00 (38.84)     2:32.46 (37.46)
  5 Zhang, Ryan F       13 GATE-MR              2:38.28    2:37.59         14  
                  36.91     1:17.23 (40.32)     1:59.51 (42.28)     2:37.59 (38.08)
  6 Ye, Jay             13 GATE-MR              2:42.00    2:45.68         13  
                  39.21     1:21.20 (41.99)     2:04.64 (43.44)     2:45.68 (41.04)
  7 McCafferty, John    14 WAC-MR               3:08.78    2:46.70         12  
                  40.54     1:22.48 (41.94)     2:05.55 (43.07)     2:46.70 (41.15)
  8 Boyd, Andrew R      13 WAC-MR               3:00.57    2:48.85         11  
                  40.98     1:23.80 (42.82)     2:07.54 (43.74)     2:48.85 (41.31)
  9 Hicks, Charles G    13 WEST-MR              2:53.51    2:49.82          9  
                  41.30     1:24.17 (42.87)     2:07.95 (43.78)     2:49.82 (41.87)
 10 Cheung, Cyrus H     14 GATE-MR              2:46.20    2:50.10          7  
                                1:21.20 ( )     2:05.99 (44.79)     2:50.10 (44.11)
 11 Nordstrom, Dylan L  13 Badger-MR            2:53.27    2:51.43          6  
                  41.02     1:24.65 (43.63)     2:09.30 (44.65)     2:51.43 (42.13)
 12 Chu, Princeton      14 GATE-MR              2:56.17    2:54.65          5  
                  41.61     1:25.47 (43.86)     2:11.09 (45.62)     2:54.65 (43.56)
 13 Wu, Ryan H          13 GATE-MR              3:01.00    2:56.25          4  
                  42.65     1:26.84 (44.19)     2:12.37 (45.53)     2:56.25 (43.88)
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Torres, Nick        14 WEST-MR              1:11.85    1:11.15         20  
                  34.47     1:11.15 (36.68)                                        
  2 Kim, Hunter H       13 WEST-MR              1:14.56    1:11.66         17  
                  34.18     1:11.66 (37.48)                                        
  3 Loveless, Liam J    14 Badger-MR            1:08.90    1:14.86         16  
                  34.96     1:14.86 (39.90)                                        
  4 Lee, Brendan T      13 WEST-MR              1:16.80    1:15.07         15  
                  36.20     1:15.07 (38.87)                                        
  5 Tsai, Brian C       14 WEST-MR              1:20.48    1:16.77         14  
  6 Li, Tyler           14 Unattached-MR        1:20.00    1:16.93         13  
                  36.40     1:16.93 (40.53)                                        
  7 Spencer, Kyle A     14 WEST-MR              1:19.09    1:19.33         12  
                  37.82     1:19.33 (41.51)                                        
  8 Barr, Evan E        13 Badger-MR            1:26.80    1:24.87         11  
                  40.57     1:24.87 (44.30)                                        
  9 Wankowicz, Daniel   13 WAC-MR               1:30.07    1:26.38          9  
                  42.35     1:26.38 (44.03)                                        
 10 Zhang, Ryan F       13 GATE-MR              1:31.41    1:27.22          7  
                  42.15     1:27.22 (45.07)                                        
 11 Friedland, Simon A  14 Unhes-Mr-MR          1:33.48    1:28.27          6  
                  41.61     1:28.27 (46.66)                                        
 12 Chu, Princeton      14 GATE-MR              1:28.27    1:28.54          5  
                  42.18     1:28.54 (46.36)                                        
 13 Karinsky, Sandon A  13 Unhes-Mr-MR          1:37.06    1:29.68          4  
                  42.83     1:29.68 (46.85)                                        
 14 Lin, Jonathan       13 GATE-MR              1:36.00    1:30.09          3  
                  42.51     1:30.09 (47.58)                                        
 15 TU, Andrew          13 NCAC-MR              1:31.00    1:30.31          2  
                  42.93     1:30.31 (47.38)                                        
 16 Gotlib, Steven      13 WAC-MR               1:44.41    1:30.93          1  
                  41.75     1:30.93 (49.18)                                        
 17 Rosado, Alex P      14 Badger-MR            1:28.31    1:31.95        
                  43.44     1:31.95 (48.51)                                        
 18 Ye, Jay             13 GATE-MR              1:40.75    1:34.51        
                  44.80     1:34.51 (49.71)                                        
 19 Nordstrom, Dylan L  13 Badger-MR            1:32.21    1:34.82        
                  45.20     1:34.82 (49.62)                                        
 20 Wu, Ryan H          13 GATE-MR              2:01.38    1:36.07        
                  45.98     1:36.07 (50.09)                                        
 21 Cheung, Cyrus H     14 GATE-MR              1:30.33    1:37.25        
                  45.56     1:37.25 (51.69)                                        
 22 Gorinshteyn, Ethan  13 WAC-MR                 50.00    1:39.61        
                  47.20     1:39.61 (52.41)                                        
 23 Pollidore, Tyler K  13 Unhes-Mr-MR               NT    1:51.65        
                  53.65     1:51.65 (58.00)                                        
 24 Moflehi, Abraheem   13 Unhes-Mr-MR               NT    2:00.01        
                  58.06   2:00.01 (1:01.95)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Li, Tyler           14 Unattached-MR        2:47.00    2:45.61         20  
                  37.75     1:19.44 (41.69)     2:02.80 (43.36)     2:45.61 (42.81)
  2 Zhang, Ryan F       13 GATE-MR              3:17.39    3:01.44         17  
                  42.09     1:29.18 (47.09)     2:16.34 (47.16)     3:01.44 (45.10)
  3 Gorelik, Daniel     14 MPNY-MR              3:06.55    3:04.65         16  
                  42.67     1:28.41 (45.74)     2:16.83 (48.42)     3:04.65 (47.82)
  4 Grobshteyn, Mark P  14 MPNY-MR              3:20.01    3:06.69         15  
                  41.22     1:29.31 (48.09)     2:19.31 (50.00)     3:06.69 (47.38)
  5 Barr, Evan E        13 Badger-MR            3:12.91    3:08.65         14  
                  43.59     1:32.53 (48.94)     2:22.53 (50.00)     3:08.65 (46.12)
  6 Chu, Princeton      14 GATE-MR              3:10.60    3:10.01         13  
                  43.67     1:32.27 (48.60)     2:22.65 (50.38)     3:10.01 (47.36)
  7 Kvasnitskiy, Nikit  13 MPNY-MR              3:25.11    3:12.14         12  
                  43.84     1:32.63 (48.79)     2:23.25 (50.62)     3:12.14 (48.89)
  8 Friedland, Simon A  14 Unhes-Mr-MR               NT    3:12.39         11  
                  43.86     1:32.21 (48.35)   3:12.39 (1:40.18)                    
  9 Gotlib, Steven      13 WAC-MR               3:20.00    3:13.81          9  
                  45.17     1:35.16 (49.99)     2:26.60 (51.44)     3:13.81 (47.21)
 10 Golin, Jacob        14 MPNY-MR              3:15.00    3:22.66          7  
                  47.67     1:38.85 (51.18)     2:31.87 (53.02)     3:22.66 (50.79)
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Torres, Nick        14 WEST-MR              1:01.01    1:00.31         20  
                  29.21     1:00.31 (31.10)                                        
  2 Kim, Hunter H       13 WEST-MR              1:05.80    1:02.12         17  
  3 Spencer, Kyle A     14 WEST-MR              1:15.18    1:08.91         16  
                  32.66     1:08.91 (36.25)                                        
  4 Barr, Evan E        13 Badger-MR            1:11.72    1:11.21         15  
                  33.98     1:11.21 (37.23)                                        
  5 Nordstrom, Dylan L  13 Badger-MR            1:13.45    1:11.82         14  
                  33.24     1:11.82 (38.58)                                        
  6 Karinsky, Sandon A  13 Unhes-Mr-MR          1:21.39    1:12.88         13  
  7 Zhang, Ryan F       13 GATE-MR              1:13.78    1:13.98         12  
                  37.16     1:13.98 (36.82)                                        
  8 DiSanto, Justin P   13 WEST-MR              1:13.05    1:14.76         11  
                  35.55     1:14.76 (39.21)                                        
  9 Cheung, Cyrus H     14 GATE-MR              1:14.79    1:14.92          9  
                  34.74     1:14.92 (40.18)                                        
 10 Wu, Ryan H          13 GATE-MR              1:27.48    1:17.25          7  
                  35.87     1:17.25 (41.38)                                        
 11 Hicks, Charles G    13 WEST-MR              1:21.90    1:20.50          6  
                  37.69     1:20.50 (42.81)                                        
 12 Wankowicz, Daniel   13 WAC-MR               1:38.51    1:24.49          5  
                  40.48     1:24.49 (44.01)                                        
 13 Chu, Princeton      14 GATE-MR              1:21.85    1:24.53          4  
                  38.04     1:24.53 (46.49)                                        
 14 McCafferty, John    14 WAC-MR               1:41.04    1:30.02          3  
                  42.75     1:30.02 (47.27)                                        
 15 Gotlib, Steven      13 WAC-MR               1:40.00    1:33.92          2  
                  44.12     1:33.92 (49.80)                                        
 16 Pollidore, Tyler K  13 Unhes-Mr-MR               NT    1:50.52          1  
                  51.05     1:50.52 (59.47)                                        
 -- Moflehi, Abraheem   13 Unhes-Mr-MR               NT         DQ        
      Arms underwater recovery
                  51.37        DQ (1:02.19)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gonzalez, David A   13 NCAC-MR              2:32.00    2:40.28         20  
                  32.89     1:12.23 (39.34)   2:40.28 (1:28.05)                    
  2 Karinsky, Sandon A  13 Unhes-Mr-MR          2:57.10    2:58.01         17  
                  36.75     1:22.06 (45.31)     2:10.65 (48.59)     2:58.01 (47.36)
  3 Wu, Ryan H          13 GATE-MR              3:15.00    3:05.11         16  
                  38.07     1:23.04 (44.97)     2:15.82 (52.78)     3:05.11 (49.29)
  4 Grobshteyn, Mark P  14 MPNY-MR              2:55.00    3:08.40         15  
                  40.01     1:29.06 (49.05)     2:20.52 (51.46)     3:08.40 (47.88)
  5 Golin, Jacob        14 MPNY-MR              3:08.00    3:37.52         14  
                  44.80     1:37.83 (53.03)   3:37.52 (1:59.69)                    
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S      13 MPNY-MR              2:38.63    2:33.95         20  
                  33.51     1:11.97 (38.46)     1:59.16 (47.19)     2:33.95 (34.79)
  2 Li, Tyler           14 Unattached-MR        2:39.00    2:37.21         17  
                  35.61     1:17.58 (41.97)     2:01.89 (44.31)     2:37.21 (35.32)
  3 Seibold, Finn J     14 Badger-MR            2:34.46    2:40.87         16  
                  34.70     1:14.06 (39.36)     2:05.21 (51.15)     2:40.87 (35.66)
  4 Lucre, Ethan        13 UNLS-MR              2:39.39    2:43.29         15  
                  33.17     1:14.93 (41.76)     2:04.14 (49.21)     2:43.29 (39.15)
  5 Pena, Matt          14 APEX-MR              2:41.05    2:43.34         14  
                  34.02     1:17.16 (43.14)     2:07.77 (50.61)     2:43.34 (35.57)
  6 Grobshteyn, Mark P  14 MPNY-MR              2:49.09    2:44.60         13  
                  34.93     1:17.07 (42.14)     2:08.73 (51.66)     2:44.60 (35.87)
  7 Brountas, Charlie   14 Jcc-MR                    NT    2:45.21         12  
                  35.22     1:15.61 (40.39)     2:10.03 (54.42)     2:45.21 (35.18)
  8 Kvasnitskiy, Nikit  13 MPNY-MR              2:57.40    2:46.64         11  
                  35.65     1:18.25 (42.60)     2:09.80 (51.55)     2:46.64 (36.84)
  9 Barr, Evan E        13 Badger-MR            2:40.75    2:46.74          9  
                  35.55     1:20.23 (44.68)     2:10.42 (50.19)     2:46.74 (36.32)
 10 Zhang, Ryan F       13 GATE-MR              2:47.24    2:47.92          7  
                  35.80     1:19.96 (44.16)     2:10.17 (50.21)     2:47.92 (37.75)
 11 Gorelik, Daniel     14 MPNY-MR              2:41.00    2:50.24          6  
                  40.54     1:21.75 (41.21)     2:13.84 (52.09)     2:50.24 (36.40)
 12 Chu, Princeton      14 GATE-MR              3:11.75    2:52.31          5  
                  37.30     1:25.09 (47.79)     2:14.58 (49.49)     2:52.31 (37.73)
 13 Boyd, Andrew R      13 WAC-MR               3:00.00    2:55.93          4  
                  39.71     1:25.31 (45.60)   2:55.93 (1:30.62)                    
 14 Wu, Ryan H          13 GATE-MR              3:10.00    2:56.44          3  
                  37.53     1:23.40 (45.87)     2:15.54 (52.14)     2:56.44 (40.90)
 15 Cheung, Cyrus H     14 GATE-MR              2:41.96    3:01.63          2  
                  36.21     1:20.23 (44.02)     2:17.96 (57.73)     3:01.63 (43.67)
 16 Golin, Jacob        14 MPNY-MR              2:58.00    3:05.57          1  
                  43.26     1:30.49 (47.23)     2:26.72 (56.23)     3:05.57 (38.85)
 17 Gonzalez, Kevin     13 APEX-MR              3:04.76    3:07.71        
                  45.56                             2:27.36 ( )     3:07.71 (40.35)
 18 Rozenfeld, Samuel   13 WAC-MR               3:20.89    3:20.85        
                                1:34.37 ( )   3:20.85 (1:46.48)                    
 19 Shelia, Giorgi      13 MPNY-MR              3:05.00    3:23.13        
                  43.46     1:38.34 (54.88)     2:36.39 (58.05)     3:23.13 (46.74)
 20 Brink, Sam M        13 Jcc-MR                    NT    3:26.62        
                  48.40     1:37.41 (49.01)   2:42.25 (1:04.84)     3:26.62 (44.37)
 
Boys 13-14 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Torres, Nick        14 WEST-MR              4:56.15    4:44.52         20  
                  29.84     1:03.87 (34.03)     1:40.13 (36.26)     2:15.67 (35.54)
        2:57.85 (42.18)     3:39.26 (41.41)     4:12.53 (33.27)     4:44.52 (31.99)
  2 Kim, Hunter H       13 WEST-MR              4:50.99    4:49.67         17  
                  29.78     1:03.42 (33.64)     1:42.77 (39.35)     2:22.27 (39.50)
        3:01.25 (38.98)     3:41.87 (40.62)     4:16.36 (34.49)     4:49.67 (33.31)
  3 Tsukikawa, Yugo P   13 WEST-MR              5:18.80    5:09.03         16  
                                1:09.17 ( )                             2:28.06 ( )
                                3:58.72 ( )   5:09.03 (1:10.31)                    
  4 Lee, Brendan T      13 WEST-MR              5:22.74    5:12.75         15  
                  33.82     1:10.28 (36.46)     1:52.09 (41.81)     2:31.85 (39.76)
        3:15.85 (44.00)     3:59.31 (43.46)     4:37.22 (37.91)     5:12.75 (35.53)
  5 Tsai, Brian C       14 WEST-MR                   NT    5:28.73         14  
                  34.97     1:15.58 (40.61)     2:00.45 (44.87)     2:43.00 (42.55)
        3:28.17 (45.17)     4:13.33 (45.16)     4:52.77 (39.44)     5:28.73 (35.96)
  6 DiSanto, Justin P   13 WEST-MR              5:47.67    5:32.60         13  
                  36.95     1:17.25 (40.30)     2:01.26 (44.01)     2:43.77 (42.51)
                                4:19.83 ( )   5:32.60 (1:12.77)                    
  7 Li, Tyler           14 Unattached-MR        5:38.00    5:36.41         12  
                  35.42     1:18.01 (42.59)     2:02.45 (44.44)     2:46.69 (44.24)
        3:31.82 (45.13)     4:16.58 (44.76)     4:56.57 (39.99)     5:36.41 (39.84)
  8 Karinsky, Sandon A  13 Unhes-Mr-MR               NT    5:52.65         11  
                  36.47     1:20.22 (43.75)     2:04.92 (44.70)     2:47.15 (42.23)
        3:37.89 (50.74)     4:31.44 (53.55)     5:13.73 (42.29)     5:52.65 (38.92)
 
Boys 15-99 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Loveless, Jack J    16 Badger-MR              27.95      27.14         20  
  2 Fischer, Chris J    20 Unattached-MR          28.00      27.49         17  
  3 Ramjohn, Jalen K    15 Badger-MR              25.98      27.51         16  
  4 Zhenilenko, Alan P  16 Unhes-Mr-MR               NT      28.19         15  
  5 Townley, Nicholas   17 WEST-MR                30.86      29.36         14  
  6 Ciric, Milos        17 RI Marlins-MR          31.04      29.41         13  
  7 Cusack-McPartlin,   16 WAC-MR                 30.28      29.44         11.5
  7 Afif, John          16 WAC-MR                 29.18      29.44         11.5
  9 Chan, Jason         17 NCAC-MR                28.00      29.56          9  
 10 Towse, Eric         15 WAC-MR                 30.75      29.88          7  
 11 Dai, Wesley         16 WAC-MR                 31.00      30.01          6  
 12 Moeslinger, Erich   15 GATE-MR                30.73      30.15          5  
 13 Tan, Jerry          15 GATE-MR                31.18      31.08          4  
 14 Zarzuela, Brian     16 TSC-MR                 33.85      31.47          3  
 15 Pashkov, Gregory    15 RI Marlins-MR          35.00      31.52          2  
 16 Park, In-Wook       15 GATE-MR                31.86      31.65          1  
 17 Gough, Ryan         15 WAC-MR                 35.25      32.08        
 18 Al-khaaliq, Ali A   19 TSC-MR                 33.99      32.32        
 19 Stora, Michael      15 WAC-MR                 32.00      32.51        
 20 Chen, Zhihan        15 APEX-MR                31.27      32.90        
 21 Chen, Lucas         15 NCAC-MR                30.00      34.22        
 22 Luefoung, Akeem M   18 TSC-MR                 34.76      34.72        
 23 Hernandez, Rinaldy  17 TSC-MR                 39.49      36.28        
 24 Silva, Alberto M    17 TSC-MR                 39.52      36.47        
 25 Lin, Gaoxiang L     17 TSC-MR                 40.81      36.54        
 26 Diaby, Pape         17 TSC-MR                 38.96      37.66        
 
Boys 15-99 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Orobinsky, Christo  15 MPNY-MR                56.64      57.40         20  
                  27.50       57.40 (29.90)                                        
  2 Mohlenbrok, Gabrie  17 MPNY-MR              1:02.67      58.45         17  
                  28.40       58.45 (30.05)                                        
  3 Ramjohn, Jalen K    15 Badger-MR              56.87      59.28         16  
                  29.19       59.28 (30.09)                                        
  4 Syron, Shane D      17 Badger-MR              57.34      59.81         15  
                  28.85       59.81 (30.96)                                        
  5 Liu, Haofeng        16 Badger-MR              55.34      59.84         14  
                  28.78       59.84 (31.06)                                        
  6 Rudz, Dmitrry       15 MPNY-MR                59.00    1:00.48         13  
                  29.48     1:00.48 (31.00)                                        
  7 Prokic, Matija      15 RI Marlins-MR        1:11.87    1:01.66         12  
                  30.09     1:01.66 (31.57)                                        
  8 Towne, Garrett B    16 Badger-MR              58.94    1:01.99         11  
  9 Moran, Frankie W    17 Badger-MR              59.71    1:02.04          9  
                  29.70     1:02.04 (32.34)                                        
 10 Lei, Jeffrey D      18 Unattached-MR          58.00    1:02.12          7  
                  29.76     1:02.12 (32.36)                                        
 11 Arkhangelskiy, Mic  15 MPNY-MR              1:02.60    1:02.92          6  
                  30.94     1:02.92 (31.98)                                        
 12 Kourilov, Yevgeniy  15 MPNY-MR              1:05.43    1:03.43          5  
                  30.52     1:03.43 (32.91)                                        
 13 Lue, Michael        16 NCAC-MR                57.00    1:03.47          4  
                  28.33     1:03.47 (35.14)                                        
 14 Kwon, Steven S      15 Badger-MR            1:01.34    1:03.80          3  
                  30.44     1:03.80 (33.36)                                        
 15 Callaghan, Ryan     16 WAC-MR               1:04.52    1:04.31          2  
                  30.80     1:04.31 (33.51)                                        
 16 Zhenilenko, Alan P  16 Unhes-Mr-MR          1:08.83    1:04.39          1  
 17 Wisniewski, Robert  17 MPNY-MR              1:08.55    1:04.97        
                  31.20     1:04.97 (33.77)                                        
 18 Serman, Trevor W    17 Badger-MR            1:03.19    1:05.30        
                  31.19     1:05.30 (34.11)                                        
 19 Shashaty, Jack      16 WAC-MR               1:01.42    1:05.90        
                  31.31     1:05.90 (34.59)                                        
 20 Ciric, Milos        17 RI Marlins-MR        1:10.07    1:06.06        
                  32.05     1:06.06 (34.01)                                        
 21 Thio, Randy M       17 NCAC-MR              1:00.00    1:06.10        
                  31.27     1:06.10 (34.83)                                        
 22 Moeslinger, Erich   15 GATE-MR              1:07.91    1:07.51        
                  31.52     1:07.51 (35.99)                                        
 23 Chan, Jason         17 NCAC-MR              1:01.50    1:07.75        
 24 Tan, Jerry          15 GATE-MR              1:09.36    1:07.89        
                  32.88     1:07.89 (35.01)                                        
 25 Lopez, Louis        15 WAC-MR               1:10.50    1:07.95        
                  32.76     1:07.95 (35.19)                                        
 26 Stora, Michael      15 WAC-MR               1:10.00    1:09.60        
                  33.26     1:09.60 (36.34)                                        
 27 Dai, Wesley         16 WAC-MR                    NT    1:10.02        
                  33.03     1:10.02 (36.99)                                        
 28 Park, In-Wook       15 GATE-MR              1:12.58    1:10.18        
                  33.80     1:10.18 (36.38)                                        
 29 Gough, Ryan         15 WAC-MR               1:15.00    1:10.37        
                  34.67     1:10.37 (35.70)                                        
 30 Pashkov, Gregory    15 RI Marlins-MR        1:10.00    1:11.50        
 31 Eboli, Michael      15 Badger-MR            1:07.90    1:11.79        
                  34.47     1:11.79 (37.32)                                        
 32 Yankelevich, Jacob  15 MPNY-MR              1:07.97    1:12.52        
                  34.97     1:12.52 (37.55)                                        
 33 Thompson, Edward    16 WAC-MR               1:12.31    1:12.67        
 34 Chitty-petit, Jesu  16 Unhes-Mr-MR               NT    1:16.28        
                  35.91     1:16.28 (40.37)                                        
 35 Lucas, CJ J         16 APEX-MR              1:16.98    1:16.53        
                  35.61     1:16.53 (40.92)                                        
 36 Alexandrov, Nickol  17 APEX-MR              1:14.78    1:18.45        
                  36.67     1:18.45 (41.78)                                        
 
Boys 15-99 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Loveless, Jack J    16 Badger-MR            2:01.59    2:06.06         20  
                  30.14     1:02.09 (31.95)     1:34.84 (32.75)     2:06.06 (31.22)
  2 Lee, Ryan P         15 WEST-MR              2:06.48    2:07.66         17  
                  30.09     1:02.53 (32.44)     1:36.08 (33.55)     2:07.66 (31.58)
  3 Amato, Steven A     16 WEST-MR              2:08.18    2:10.12         16  
                  30.67     1:03.57 (32.90)     1:37.38 (33.81)     2:10.12 (32.74)
  4 Cusack-McPartlin,   16 WAC-MR               2:17.97    2:17.43         15  
                  32.05     1:07.47 (35.42)     1:44.19 (36.72)     2:17.43 (33.24)
  5 Callaghan, Ryan     16 WAC-MR               2:20.70    2:17.61         14  
                                1:06.42 ( )   2:17.61 (1:11.19)                    
  6 Townley, Nicholas   17 WEST-MR              2:30.25    2:21.25         13  
                  32.68     1:08.71 (36.03)     1:45.71 (37.00)     2:21.25 (35.54)
  7 Afif, John          16 WAC-MR               2:14.79    2:21.70         12  
                  32.55     1:08.08 (35.53)     1:45.80 (37.72)     2:21.70 (35.90)
  8 Shashaty, Jack      16 WAC-MR               2:15.66    2:21.82         11  
                  31.94     1:07.57 (35.63)     1:45.48 (37.91)     2:21.82 (36.34)
  9 Park, In-Wook       15 GATE-MR              2:47.90    2:31.48          9  
                  33.57     1:11.08 (37.51)   2:31.48 (1:20.40)                    
 10 Moeslinger, Erich   15 GATE-MR              2:29.33    2:33.66          7  
                  32.36     1:09.11 (36.75)     1:50.05 (40.94)     2:33.66 (43.61)
 11 Gough, Ryan         15 WAC-MR               2:45.63    2:38.65          6  
                  35.84     1:15.70 (39.86)     1:58.35 (42.65)     2:38.65 (40.30)
 12 Dai, Wesley         16 WAC-MR               3:15.00    2:42.64          5  
                  34.66     1:17.13 (42.47)     2:00.85 (43.72)     2:42.64 (41.79)
 13 Chen, Zhihan        15 APEX-MR              2:43.61    2:44.50          4  
                  36.69     1:18.01 (41.32)     2:00.45 (42.44)     2:44.50 (44.05)
 14 Pashkov, Gregory    15 RI Marlins-MR        3:45.00    2:48.66          3  
                  35.50     1:15.80 (40.30)     2:00.91 (45.11)     2:48.66 (47.75)
 15 Zarzuela, Brian     16 TSC-MR               2:47.99    2:52.09          2  
                  36.10     1:19.48 (43.38)     2:07.14 (47.66)     2:52.09 (44.95)
 16 Luefoung, Akeem M   18 TSC-MR               3:38.99    3:07.80          1  
                                1:29.23 ( )     2:18.74 (49.51)     3:07.80 (49.06)
 17 Al-khaaliq, Ali A   19 TSC-MR               3:15.22    3:09.21        
                                1:28.45 ( )   3:09.21 (1:40.76)                    
 18 Silva, Alberto M    17 TSC-MR               3:50.13    3:13.88        
                  39.03     1:27.29 (48.26)     2:21.41 (54.12)     3:13.88 (52.47)
 19 Lin, Gaoxiang L     17 TSC-MR               4:00.25    3:16.64        
                  41.02     1:30.03 (49.01)     2:26.31 (56.28)     3:16.64 (50.33)
 20 Diaby, Pape         17 TSC-MR               3:40.25    3:23.84        
                  38.98     1:29.25 (50.27)   3:23.84 (1:54.59)                    
 21 Hernandez, Rinaldy  17 TSC-MR               3:51.28    3:28.72        
                  39.21     1:28.33 (49.12)   2:29.76 (1:01.43)     3:28.72 (58.96)
 
Boys 15-99 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Orobinsky, Christo  15 MPNY-MR              4:27.09    4:29.96         20  
                  29.51     1:02.19 (32.68)     1:36.85 (34.66)     2:11.54 (34.69)
        2:46.29 (34.75)     3:21.23 (34.94)     3:56.75 (35.52)     4:29.96 (33.21)
  2 Liu, Haofeng        16 Badger-MR            4:20.68    4:30.22         17  
                  29.77     1:02.62 (32.85)     1:36.83 (34.21)     2:11.47 (34.64)
        2:46.63 (35.16)     3:21.84 (35.21)     3:57.75 (35.91)     4:30.22 (32.47)
  3 Towne, Garrett B    16 Badger-MR            4:38.31    4:34.52         16  
                                1:05.01 ( )                             2:15.02 ( )
        2:51.32 (36.30)     3:26.62 (35.30)     4:00.87 (34.25)     4:34.52 (33.65)
  4 Mohlenbrok, Gabrie  17 MPNY-MR              4:22.00    4:39.81         15  
                  31.49     1:06.03 (34.54)     1:41.71 (35.68)     2:17.91 (36.20)
        2:54.15 (36.24)     3:29.98 (35.83)     4:05.33 (35.35)     4:39.81 (34.48)
  5 Cusack-McPartlin,   16 WAC-MR               4:45.46    4:44.22         14  
                  32.48     1:07.63 (35.15)     1:44.45 (36.82)     2:20.39 (35.94)
        2:57.04 (36.65)     3:32.98 (35.94)     4:09.40 (36.42)     4:44.22 (34.82)
  6 Rudz, Dmitrry       15 MPNY-MR              4:42.00    4:48.64         13  
                  32.26     1:07.48 (35.22)     1:44.35 (36.87)     2:21.80 (37.45)
        2:59.45 (37.65)     3:37.03 (37.58)     4:05.62 (28.59)     4:48.64 (43.02)
  7 Serman, Trevor W    17 Badger-MR            4:52.72    4:52.48         12  
                  31.99     1:06.92 (34.93)     1:44.66 (37.74)     2:21.82 (37.16)
        2:59.97 (38.15)     3:37.67 (37.70)     4:15.80 (38.13)     4:52.48 (36.68)
  8 Towse, Eric         15 WAC-MR               5:08.16    4:53.44         11  
                  33.67     1:10.21 (36.54)                             2:26.29 ( )
                                3:41.67 ( )   4:53.44 (1:11.77)                    
  9 Shashaty, Jack      16 WAC-MR               4:36.07    4:59.70          9  
                  33.17     1:10.21 (37.04)     1:48.51 (38.30)     2:26.45 (37.94)
        3:04.25 (37.80)     3:42.51 (38.26)     4:21.48 (38.97)     4:59.70 (38.22)
 10 Kwon, Steven S      15 Badger-MR            4:32.44    5:13.42          7  
                  32.48     1:09.45 (36.97)     1:48.06 (38.61)     2:28.94 (40.88)
        3:09.32 (40.38)     3:51.15 (41.83)     4:32.56 (41.41)     5:13.42 (40.86)
 11 Eboli, Michael      15 Badger-MR            5:31.02    5:14.51          6  
                  34.85     1:13.48 (38.63)                             2:35.37 ( )
        3:15.37 (40.00)     3:55.59 (40.22)     4:36.19 (40.60)     5:14.51 (38.32)
 12 Lopez, Louis        15 WAC-MR               5:30.00    5:35.65          5  
                                1:15.33 ( )     1:58.06 (42.73)     2:41.80 (43.74)
        3:25.68 (43.88)     4:10.41 (44.73)     4:55.05 (44.64)     5:35.65 (40.60)
 
Boys 15-99 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Orobinsky, Christo  15 MPNY-MR              1:05.28    1:06.11         20  
                  32.15     1:06.11 (33.96)                                        
  2 Towne, Garrett B    16 Badger-MR              58.27    1:06.70         17  
                  32.92     1:06.70 (33.78)                                        
  3 Ramjohn, Jalen K    15 Badger-MR            1:01.47    1:06.84         16  
                  33.49     1:06.84 (33.35)                                        
  4 Yamout, Nader       22 RI Marlins-MR        1:04.00    1:07.46         15  
                  32.05     1:07.46 (35.41)                                        
  5 Cusack-McPartlin,   16 WAC-MR               1:06.76    1:08.20         14  
                  33.66     1:08.20 (34.54)                                        
  6 Towse, Eric         15 WAC-MR               1:14.29    1:10.87         13  
                  34.51     1:10.87 (36.36)                                        
  7 Lei, Jeffrey D      18 Unattached-MR        1:07.16    1:11.01         12  
                  33.00     1:11.01 (38.01)                                        
  8 Moran, Frankie W    17 Badger-MR            1:05.58    1:11.10         11  
                  33.82     1:11.10 (37.28)                                        
  9 Moeslinger, Erich   15 GATE-MR              1:13.31    1:11.85          9  
                  34.31     1:11.85 (37.54)                                        
 10 Ciric, Milos        17 RI Marlins-MR        1:08.00    1:12.35          7  
                  35.87     1:12.35 (36.48)                                        
 11 Rudz, Dmitrry       15 MPNY-MR              1:09.00    1:12.41          6  
                  35.72     1:12.41 (36.69)                                        
 12 Arkhangelskiy, Mic  15 MPNY-MR              1:12.72    1:12.57          5  
                  35.72     1:12.57 (36.85)                                        
 13 Lue, Michael        16 NCAC-MR              1:06.00    1:14.15          4  
                  34.74     1:14.15 (39.41)                                        
 14 Prokic, Matija      15 RI Marlins-MR        1:15.00    1:14.20          3  
                  36.64     1:14.20 (37.56)                                        
 15 Thio, Randy M       17 NCAC-MR              1:13.00    1:15.07          2  
                  36.02     1:15.07 (39.05)                                        
 16 Thompson, Edward    16 WAC-MR               1:16.81    1:15.58          1  
                  37.01     1:15.58 (38.57)                                        
 17 Kourilov, Yevgeniy  15 MPNY-MR              1:15.00    1:15.59        
                  37.20     1:15.59 (38.39)                                        
 18 Kwon, Steven S      15 Badger-MR            1:13.32    1:17.05        
                  37.66     1:17.05 (39.39)                                        
 19 Zhenilenko, Alan P  16 Unhes-Mr-MR          1:20.01    1:18.61        
                  37.85     1:18.61 (40.76)                                        
 20 Wisniewski, Robert  17 MPNY-MR              1:20.74    1:19.21        
                  39.00     1:19.21 (40.21)                                        
 21 Park, In-Wook       15 GATE-MR              1:22.18    1:19.55        
                  38.90     1:19.55 (40.65)                                        
 22 Yankelevich, Jacob  15 MPNY-MR              1:19.92    1:20.23        
                  39.71     1:20.23 (40.52)                                        
 23 Dai, Wesley         16 WAC-MR                    NT    1:21.48        
                  39.15     1:21.48 (42.33)                                        
 24 Chitty-petit, Jesu  16 Unhes-Mr-MR          1:28.58    1:22.56        
                  40.46     1:22.56 (42.10)                                        
 25 Lopez, Louis        15 WAC-MR               1:24.84    1:24.36        
                  41.05     1:24.36 (43.31)                                        
 26 Gough, Ryan         15 WAC-MR               1:30.00    1:24.45        
                  41.83     1:24.45 (42.62)                                        
 27 Eboli, Michael      15 Badger-MR            1:21.77    1:28.50        
                  43.51     1:28.50 (44.99)                                        
 28 Alexandrov, Nickol  17 APEX-MR              1:32.10    1:32.53        
 29 Pashkov, Gregory    15 RI Marlins-MR        1:30.00    1:33.43        
 30 Lucas, CJ J         16 APEX-MR              1:33.13    1:35.96        
 
Boys 15-99 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Ryan P         15 WEST-MR              2:15.04    2:20.67         20  
                  33.80     1:09.18 (35.38)     1:44.93 (35.75)     2:20.67 (35.74)
  2 Ramjohn, Jalen K    15 Badger-MR            2:13.37    2:23.76         17  
                  34.37     1:10.04 (35.67)     1:47.33 (37.29)     2:23.76 (36.43)
  3 Cusack-McPartlin,   16 WAC-MR               2:22.60    2:30.23         16  
                  35.80     1:13.24 (37.44)     1:53.02 (39.78)     2:30.23 (37.21)
  4 Shashaty, Jack      16 WAC-MR               2:34.80    2:34.06         15  
                  37.18     1:15.99 (38.81)     1:55.53 (39.54)     2:34.06 (38.53)
  5 Moeslinger, Erich   15 GATE-MR              2:41.62    2:40.50         14  
                  35.67     1:16.11 (40.44)     1:58.53 (42.42)     2:40.50 (41.97)
  6 Ciric, Milos        17 RI Marlins-MR        2:45.00    2:43.26         13  
                                1:21.17 ( )     2:03.56 (42.39)     2:43.26 (39.70)
  7 Park, In-Wook       15 GATE-MR              3:04.25    2:48.87         12  
                                1:22.22 ( )   2:48.87 (1:26.65)                    
  8 Gough, Ryan         15 WAC-MR               3:15.00    3:01.37         11  
                  43.65     1:28.44 (44.79)     2:15.66 (47.22)     3:01.37 (45.71)
  9 Diaby, Pape         17 TSC-MR                    NT    3:32.05          9  
                  47.10     1:41.72 (54.62)     2:38.99 (57.27)     3:32.05 (53.06)
 10 Silva, Alberto M    17 TSC-MR               3:35.87    3:50.48          7  
                  56.65   1:57.65 (1:01.00)   3:01.53 (1:03.88)     3:50.48 (48.95)
 
Boys 15-99 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Ryan P         15 WEST-MR              1:16.67    1:16.04         20  
                  35.81     1:16.04 (40.23)                                        
  2 Towse, Eric         15 WAC-MR               1:19.23    1:19.09         17  
                  37.98     1:19.09 (41.11)                                        
  3 Shashaty, Jack      16 WAC-MR               1:13.47    1:19.20         16  
                  37.16     1:19.20 (42.04)                                        
  4 Callaghan, Ryan     16 WAC-MR               1:42.32    1:21.36         15  
                  39.15     1:21.36 (42.21)                                        
  5 Lombardo, Nicholas  15 WAC-MR               1:17.45    1:21.86         14  
                  39.73     1:21.86 (42.13)                                        
  6 Ramjohn, Jalen K    15 Badger-MR            1:09.14    1:22.47         13  
                  38.81     1:22.47 (43.66)                                        
  7 Stora, Michael      15 WAC-MR               1:25.00    1:22.81         12  
                  40.48     1:22.81 (42.33)                                        
  8 Cusack-McPartlin,   16 WAC-MR               1:26.57    1:23.02         11  
                  39.90     1:23.02 (43.12)                                        
  9 Townley, Nicholas   17 WEST-MR              1:28.16    1:25.65          9  
                  41.92     1:25.65 (43.73)                                        
 10 Tan, Jerry          15 GATE-MR              1:25.12    1:28.29          7  
                  41.57     1:28.29 (46.72)                                        
 11 Chan, Jason         17 NCAC-MR              1:24.28    1:29.42          6  
 12 Moeslinger, Erich   15 GATE-MR              1:30.07    1:31.20          5  
                  42.87     1:31.20 (48.33)                                        
 13 Pashkov, Gregory    15 RI Marlins-MR        1:45.00    1:32.56          4  
 14 Chen, Lucas         15 NCAC-MR              1:35.00    1:33.44          3  
                  45.00     1:33.44 (48.44)                                        
 15 Gough, Ryan         15 WAC-MR               1:40.00    1:33.50          2  
 16 Park, In-Wook       15 GATE-MR              1:40.44    1:34.80          1  
                  45.13     1:34.80 (49.67)                                        
 17 Zhenilenko, Alan P  16 Unhes-Mr-MR               NT    1:35.24        
                  45.64     1:35.24 (49.60)                                        
 18 Zarzuela, Brian     16 TSC-MR               1:35.25    1:36.42        
                  45.29     1:36.42 (51.13)                                        
 19 Chen, Zhihan        15 APEX-MR              1:31.22    1:37.27        
                  44.30     1:37.27 (52.97)                                        
 20 Al-khaaliq, Ali A   19 TSC-MR               1:40.11    1:37.28        
 21 Diaby, Pape         17 TSC-MR               1:44.21    1:43.96        
                  47.20     1:43.96 (56.76)                                        
 
Boys 15-99 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Syron, Shane D      17 Badger-MR            2:34.96    2:47.89         20  
                  37.68     1:19.32 (41.64)     2:03.28 (43.96)     2:47.89 (44.61)
  2 Lombardo, Nicholas  15 WAC-MR               2:41.65    2:50.83         17  
                  39.36     1:22.48 (43.12)     2:07.34 (44.86)     2:50.83 (43.49)
  3 Arkhangelskiy, Mic  15 MPNY-MR              2:52.31    2:51.74         16  
                  40.05     1:23.46 (43.41)     2:08.90 (45.44)     2:51.74 (42.84)
  4 Wisniewski, Robert  17 MPNY-MR              2:55.00    2:53.04         15  
                  37.43     1:20.14 (42.71)     2:06.78 (46.64)     2:53.04 (46.26)
  5 Ramjohn, Jalen K    15 Badger-MR            2:41.76    2:53.99         14  
                  38.92     1:23.01 (44.09)     2:08.89 (45.88)     2:53.99 (45.10)
  6 Prokic, Matija      15 RI Marlins-MR        3:10.21    2:54.24         13  
                                1:23.08 ( )     2:09.51 (46.43)     2:54.24 (44.73)
  7 Eboli, Michael      15 Badger-MR            2:48.84    2:55.71         12  
                  39.78     1:24.00 (44.22)     2:10.56 (46.56)     2:55.71 (45.15)
  8 Callaghan, Ryan     16 WAC-MR               3:00.66    2:58.09         11  
                  40.37     1:24.85 (44.48)     2:11.14 (46.29)     2:58.09 (46.95)
  9 Stora, Michael      15 WAC-MR               3:10.00    3:02.80          9  
                                1:29.68 ( )     2:18.44 (48.76)     3:02.80 (44.36)
 10 Tan, Jerry          15 GATE-MR              3:01.98    3:06.75          7  
                  41.51     1:28.69 (47.18)     2:18.23 (49.54)     3:06.75 (48.52)
 11 Yankelevich, Jacob  15 MPNY-MR              3:11.22    3:09.73          6  
                  44.62     1:33.26 (48.64)     2:23.39 (50.13)     3:09.73 (46.34)
 12 Moeslinger, Erich   15 GATE-MR              3:16.01    3:10.95          5  
                  41.33     1:29.63 (48.30)     2:21.08 (51.45)     3:10.95 (49.87)
 13 Kourilov, Yevgeniy  15 MPNY-MR              3:36.96    3:11.18          4  
                  43.58     1:32.60 (49.02)     2:24.62 (52.02)     3:11.18 (46.56)
 14 Gough, Ryan         15 WAC-MR               3:34.66    3:15.59          3  
                  44.21     1:33.20 (48.99)     2:24.83 (51.63)     3:15.59 (50.76)
 15 Chan, Jason         17 NCAC-MR              2:55.00    3:18.29          2  
                  43.93     1:33.64 (49.71)     2:25.29 (51.65)     3:18.29 (53.00)
 16 Park, In-Wook       15 GATE-MR              3:37.77    3:22.27          1  
                  46.45     1:36.56 (50.11)     2:30.81 (54.25)     3:22.27 (51.46)
 
Boys 15-99 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Loveless, Jack J    16 Badger-MR            1:01.31    1:01.67         20  
                  29.54     1:01.67 (32.13)                                        
  2 Ramjohn, Jalen K    15 Badger-MR            1:01.28    1:03.91         17  
                  29.74     1:03.91 (34.17)                                        
  3 Lee, Ryan P         15 WEST-MR              1:03.05    1:04.28         16  
                  30.00     1:04.28 (34.28)                                        
  4 Amato, Steven A     16 WEST-MR              1:05.78    1:05.48         15  
                  30.91     1:05.48 (34.57)                                        
  5 Ciric, Milos        17 RI Marlins-MR        1:21.28    1:12.08         14  
  6 Zhenilenko, Alan P  16 Unhes-Mr-MR          1:19.99    1:12.66         13  
                  33.66     1:12.66 (39.00)                                        
  7 Afif, John          16 WAC-MR               1:09.80    1:12.80         12  
                  34.38     1:12.80 (38.42)                                        
  8 Callaghan, Ryan     16 WAC-MR               1:16.71    1:13.24         11  
                  33.93     1:13.24 (39.31)                                        
  9 Lombardo, Nicholas  15 WAC-MR               1:17.29    1:14.95          9  
                  35.14     1:14.95 (39.81)                                        
 10 Tan, Jerry          15 GATE-MR              1:19.27    1:18.91          7  
                  34.79     1:18.91 (44.12)                                        
 11 Townley, Nicholas   17 WEST-MR                   NT    1:20.75          6  
 12 Stora, Michael      15 WAC-MR               1:25.00    1:28.25          5  
                  40.06     1:28.25 (48.19)                                        
 13 Dai, Wesley         16 WAC-MR               1:30.00    1:29.54          4  
 14 Zarzuela, Brian     16 TSC-MR               1:29.99    1:36.56          3  
                  41.15     1:36.56 (55.41)                                        
 15 Luefoung, Akeem M   18 TSC-MR               1:27.99    1:37.77          2  
                  44.02     1:37.77 (53.75)                                        
 16 Silva, Alberto M    17 TSC-MR               2:01.99    1:48.27          1  
                  46.82   1:48.27 (1:01.45)                                        
 17 Hernandez, Rinaldy  17 TSC-MR               2:10.62    1:59.97        
                  46.81   1:59.97 (1:13.16)                                        
 
Boys 15-99 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mohlenbrok, Gabrie  17 MPNY-MR              2:20.39    2:23.83         20  
                  33.64     1:11.29 (37.65)     1:49.99 (38.70)     2:23.83 (33.84)
  2 Serman, Trevor W    17 Badger-MR            2:24.14    2:25.64         17  
                  33.51     1:10.29 (36.78)     1:48.85 (38.56)     2:25.64 (36.79)
  3 Towne, Garrett B    16 Badger-MR            2:13.18    2:32.53         16  
                  32.87     1:11.20 (38.33)     1:53.84 (42.64)     2:32.53 (38.69)
  4 Liu, Haofeng        16 Badger-MR            2:25.00    2:44.57         15  
                  34.86     1:16.25 (41.39)     1:51.71 (35.46)     2:44.57 (52.86)
  5 Wisniewski, Robert  17 MPNY-MR              2:55.00    2:50.74         14  
                  35.87     1:20.55 (44.68)     2:07.89 (47.34)     2:50.74 (42.85)
  6 Lombardo, Nicholas  15 WAC-MR               3:05.97    2:52.46         13  
                  36.92     1:19.62 (42.70)     2:08.75 (49.13)     2:52.46 (43.71)
  7 Arkhangelskiy, Mic  15 MPNY-MR              2:38.00    2:54.80         12  
                  38.96     1:22.84 (43.88)     2:10.52 (47.68)     2:54.80 (44.28)
  8 Kourilov, Yevgeniy  15 MPNY-MR              2:47.00    2:56.53         11  
                  35.17     1:20.41 (45.24)     2:09.76 (49.35)     2:56.53 (46.77)
  9 Yankelevich, Jacob  15 MPNY-MR              2:47.00    3:02.14          9  
                  39.01     1:25.57 (46.56)     2:15.83 (50.26)     3:02.14 (46.31)
 
Boys 15-99 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Orobinsky, Christo  15 MPNY-MR              2:20.72    2:20.50         20  
                  29.68     1:04.93 (35.25)     1:47.81 (42.88)     2:20.50 (32.69)
  2 Yamout, Nader       22 RI Marlins-MR        2:17.00    2:24.79         17  
                  30.51     1:07.13 (36.62)     1:50.93 (43.80)     2:24.79 (33.86)
  3 Ramjohn, Jalen K    15 Badger-MR            2:17.87    2:25.24         16  
                  31.05     1:07.68 (36.63)     1:52.89 (45.21)     2:25.24 (32.35)
  4 Mohlenbrok, Gabrie  17 MPNY-MR              2:32.81    2:31.05         15  
                  32.56     1:11.59 (39.03)     1:59.24 (47.65)     2:31.05 (31.81)
  5 Arkhangelskiy, Mic  15 MPNY-MR              2:31.71    2:32.25         14  
                  35.07     1:15.03 (39.96)     1:57.88 (42.85)     2:32.25 (34.37)
  6 Syron, Shane D      17 Badger-MR            2:23.66    2:32.69         13  
                  31.28     1:13.31 (42.03)     1:56.96 (43.65)     2:32.69 (35.73)
  7 Towse, Eric         15 WAC-MR               2:38.40    2:32.72         12  
                  35.59     1:14.86 (39.27)     1:58.23 (43.37)     2:32.72 (34.49)
  8 Cusack-McPartlin,   16 WAC-MR               2:34.43    2:36.68         11  
                  36.20     1:14.70 (38.50)   2:36.68 (1:21.98)                    
  9 Shashaty, Jack      16 WAC-MR               2:32.13    2:37.00          9  
                  35.74     1:17.66 (41.92)     2:01.99 (44.33)     2:37.00 (35.01)
 10 Lombardo, Nicholas  15 WAC-MR               2:36.31    2:37.44          7  
                  35.15     1:15.63 (40.48)     2:01.60 (45.97)     2:37.44 (35.84)
 11 Callaghan, Ryan     16 WAC-MR               2:44.10    2:37.45          6  
                  35.21     1:16.47 (41.26)     2:02.20 (45.73)     2:37.45 (35.25)
 12 Kwon, Steven S      15 Badger-MR            2:29.92    2:37.88          5  
                  34.46     1:16.53 (42.07)     2:01.82 (45.29)     2:37.88 (36.06)
 13 Wisniewski, Robert  17 MPNY-MR              2:47.51    2:38.22          4  
                  34.54     1:17.51 (42.97)     2:01.01 (43.50)     2:38.22 (37.21)
 14 Prokic, Matija      15 RI Marlins-MR        3:01.31    2:39.62          3  
                  37.43     1:19.34 (41.91)   2:39.62 (1:20.28)                    
 15 Ciric, Milos        17 RI Marlins-MR        2:45.00    2:41.97          2  
                                1:14.86 ( )     2:04.54 (49.68)     2:41.97 (37.43)
 16 Liu, Haofeng        16 Badger-MR            2:21.49    2:42.64          1  
                  35.38     1:20.82 (45.44)     2:08.15 (47.33)     2:42.64 (34.49)
 17 Rudz, Dmitrry       15 MPNY-MR              2:32.00    2:43.81        
                  33.66     1:16.28 (42.62)     2:09.86 (53.58)     2:43.81 (33.95)
 18 Moeslinger, Erich   15 GATE-MR              2:43.08    2:47.24        
                  34.53     1:15.92 (41.39)     2:06.83 (50.91)     2:47.24 (40.41)
 19 Tan, Jerry          15 GATE-MR              2:48.03    2:47.26        
                  35.25     1:21.74 (46.49)     2:11.46 (49.72)     2:47.26 (35.80)
 20 Gough, Ryan         15 WAC-MR               3:15.00    2:50.78        
                  36.69     1:23.05 (46.36)     2:12.75 (49.70)     2:50.78 (38.03)
 21 Yankelevich, Jacob  15 MPNY-MR              2:47.11    2:51.02        
                  36.97     1:20.96 (43.99)     2:13.14 (52.18)     2:51.02 (37.88)
 22 Stora, Michael      15 WAC-MR               3:00.00    2:51.17        
                  40.38     1:24.96 (44.58)     2:12.78 (47.82)     2:51.17 (38.39)
 23 Lopez, Louis        15 WAC-MR               2:55.40    2:52.93        
                                1:22.10 ( )     2:19.68 (57.58)     2:52.93 (33.25)
 24 Zhenilenko, Alan P  16 Unhes-Mr-MR          2:57.36    2:53.37        
                  34.86     1:18.10 (43.24)     2:14.73 (56.63)     2:53.37 (38.64)
 25 Kourilov, Yevgeniy  15 MPNY-MR              2:38.00    2:55.34        
                  33.11     1:21.01 (47.90)     2:14.63 (53.62)     2:55.34 (40.71)
 26 Thompson, Edward    16 WAC-MR               2:59.97    3:01.64        
                  40.07     1:23.34 (43.27)     2:19.83 (56.49)     3:01.64 (41.81)
 27 Park, In-Wook       15 GATE-MR              3:18.66    3:01.94        
                  39.75     1:27.89 (48.14)     2:17.50 (49.61)     3:01.94 (44.44)
 28 Chitty-petit, Jesu  16 Unhes-Mr-MR               NT    3:20.55        
                  44.51     1:34.57 (50.06)   2:39.42 (1:04.85)     3:20.55 (41.13)
 -- Towne, Garrett B    16 Badger-MR            2:23.71         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                                1:10.93 ( )     1:58.98 (48.05)          DQ (36.02)
 
Boys 15-99 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Loveless, Jack J    16 Badger-MR            4:46.90    4:47.70         20  
                  30.05     1:03.39 (33.34)     1:42.71 (39.32)     2:20.19 (37.48)
        3:02.85 (42.66)     3:44.45 (41.60)     4:16.63 (32.18)     4:47.70 (31.07)
  2 Lee, Ryan P         15 WEST-MR              4:46.02    4:53.39         17  
                  30.24     1:04.93 (34.69)     1:43.47 (38.54)     2:19.53 (36.06)
        3:02.23 (42.70)     3:44.62 (42.39)     4:19.81 (35.19)     4:53.39 (33.58)
  3 Amato, Steven A     16 WEST-MR              5:17.15    5:12.61         16  
                  31.06     1:06.51 (35.45)     1:48.24 (41.73)     2:30.30 (42.06)
        3:04.61 (34.31)     4:02.42 (57.81)     4:37.69 (35.27)     5:12.61 (34.92)
  4 Ramjohn, Jalen K    15 Badger-MR            4:49.23    5:14.22         15  
                  31.43     1:07.91 (36.48)     1:47.94 (40.03)     2:26.42 (38.48)
        3:13.82 (47.40)     4:01.15 (47.33)     4:38.13 (36.98)     5:14.22 (36.09)
  5 Cusack-McPartlin,   16 WAC-MR               5:24.48    5:21.68         14  
                  36.73     1:21.06 (44.33)     2:00.07 (39.01)     2:38.04 (37.97)
        3:24.86 (46.82)     4:10.81 (45.95)     4:47.09 (36.28)     5:21.68 (34.59)
  6 Towse, Eric         15 WAC-MR               5:38.28    5:22.07         13  
                  35.27     1:16.57 (41.30)     1:57.28 (40.71)     2:36.93 (39.65)
        3:22.61 (45.68)     4:07.24 (44.63)     4:45.87 (38.63)     5:22.07 (36.20)
  7 Lombardo, Nicholas  15 WAC-MR               5:26.31    5:23.14         12  
                  35.36     1:17.35 (41.99)     1:59.62 (42.27)     2:41.22 (41.60)
        3:26.48 (45.26)     4:11.94 (45.46)     4:49.29 (37.35)     5:23.14 (33.85)
  8 Zhenilenko, Alan P  16 Unhes-Mr-MR               NT    6:19.14         11  
                  34.07     1:16.83 (42.76)     2:06.56 (49.73)     2:55.86 (49.30)
      3:56.07 (1:00.21)     4:52.83 (56.76)     5:36.62 (43.79)     6:19.14 (42.52)