Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 11/8/2016 05:57 PM
              2016 MR LIE Autumn Frenzy - 11/4/2016 to 11/6/2016               
                              Sanction #: 161114                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.79  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kerner-Matos, Luciana     10 NYCC-MR                31.74      29.57 JO     
  2 Bell, Fiona L             10 AGUA-MR                32.52      30.41 JO     
  3 Slowik, Mia               10 NYCC-MR                33.31      30.73 JO     
  4 Gelfand, Veronica         10 Express Swimming-MR    31.63      30.80 JO     
  5 Iannone, Anna Joy         10 WISC-MR                35.72      31.09 JO     
  6 Tyrrell, Lillie J         10 AGUA-MR                35.04      31.26 JO     
  7 Libassi, Carli k          10 Express Swimming-MR    32.34      32.50 SILV   
  8 Berger, Syd R              9 AGUA-MR                34.23      32.65 SILV   
  9 Andros, Brooke H          10 FA-MR                  34.27      32.73 SILV   
 10 Kim, Kodi K               10 AGUA-MR                34.49      33.03 SILV   
 11 Chiang, Kylie M           10 GATE-MR                   NT      33.42 SILV   
 12 Davies, Brooke            10 SSC-MR                 35.15      33.52 SILV   
 13 Woody, Lauren E            9 IA-MR                  35.86      33.65 SILV   
 14 Wikstrom, Ava G            9 AGUA-MR                35.34      33.69 SILV   
 15 Pereira, Paulina          10 SSC-MR                 35.39      33.90 SILV   
 16 Felix, Jolie *            10 WISC-MR                35.00      34.01 SILV   
 17 Pritsch, Alexia           10 AGUA-MR                36.96      34.13 SILV   
 18 Asch, Gillian K            9 AGUA-MR                34.88      34.25 SILV   
 19 Hille, Amara V            10 IA-MR                  38.51      34.45 SILV   
 20 Hendershot, Haley J        9 IA-MR                  34.94      34.57 SILV   
 21 Siegel, Ellah I           10 AGUA-MR                34.96      34.59 SILV   
 22 Castano, Isabella H        9 AGUA-MR                36.81      34.65 SILV   
 23 Cauley, Olivia M          10 AGUA-MR                37.00      34.67 SILV   
 24 Wong, Jacqueline           9 NYCC-MR                35.22      34.75 SILV   
 25 Iadanza, Isabella         10 SSC-MR                 35.81      34.78 SILV   
 26 Cohen, Eliza H            10 Unattached-MR          33.74      34.82 SILV   
 27 Moloney, Aislinn R        10 AGUA-MR                34.87      34.84 SILV   
 28 Camp, Caroline W          10 AGUA-MR                37.06      34.88 SILV   
 29 Waring, MaryGrace         10 SSC-MR                 34.78      35.20        
 30 Serafin, Gwen B            9 Unattached-MR          35.92      35.21        
 31 Monti, Lila R              8 Three Village-MR       35.76      35.52        
 32 McDougall, Marissa R      10 CSDC-MR                36.14      35.58        
 33 Schaepers-Cheu, Sabine N   9 AGUA-MR                37.69      35.80        
 34 Benadrete, Talya A         9 AGUA-MR                36.68      35.84        
 35 Zagar, Nia V               8 AGUA-MR                39.72      36.18        
 36 O'Driscoll, Kylie          9 WISC-MR                37.08      36.42        
 37 Schwartz, Isabelle K      10 AGUA-MR                35.92      36.63        
 38 Kwee, Natalie E            9 Three Village-MR       36.61      36.83        
 39 Van Tassel, Avery          9 CSDC-MR                37.61      36.91        
 40 Llerena, Xiomara R         8 Three Village-MR       37.54      36.97        
 41 Triedman, Eleanor G        9 AGUA-MR                39.97      37.16        
 42 Anwer, Sadia I            10 NYCC-MR                40.05      37.20        
 43 DeMarco, Marissa A        10 Three Village-MR       36.62      37.22        
 44 Hackel, Becca E           10 AGUA-MR                38.58      37.39        
 45 Honig, Sydney M           10 Express Swimming-MR    38.27      37.54        
 46 Shannon, Casey D           9 Express Swimming-MR    42.19      37.76        
 47 Jimenez, Mae              10 AGUA-MR                39.18      37.77        
 48 Hunt, Anna K               9 AGUA-MR                38.85      38.07        
 49 Lach, Lilliana M          10 FA-MR                  37.62      38.09        
 50 Taipale, Lilli E          10 AGUA-MR                39.72      38.18        
 51 Krall, Brianna            10 CSDC-MR                39.59      38.23        
 52 Ristau, Hope E            10 FA-MR                  38.69      38.53        
 53 Rodzynek, Sophia N        10 AGUA-MR                39.80      38.78        
 54 Lisica, Sabrina N          9 Three Village-MR       38.24      38.92        
 55 Brink, Keelyn R            8 WISC-MR                46.36      39.19        
 56 Krinsky, Eve A             8 AGUA-MR                45.46      39.26        
 57 Vinciguerra, Jacqueline    8 Three Village-MR       40.55      39.34        
 58 Abromavage, Remy G         9 AGUA-MR                42.36      39.35        
 59 Burger, Helena A          10 AGUA-MR                42.96      39.59        
 60 Bettigole, Margo E        10 NYCC-MR                41.00      39.69        
 61 Wong, Cailin               7 NYCC-MR                45.10      39.74        
 61 Seibold, Lily E           10 Express Swimming-MR       NT      39.74        
 63 Skiba, Victoria C          9 SSC-MR                 42.14      40.24        
 64 Kelly, Alaina R            8 CSDC-MR                46.56      40.48        
 65 Fishbein, Lauren B         8 AGUA-MR                   NT      40.76        
 66 Honig, Harley C            9 Express Swimming-MR    50.13      40.97        
 67 Garcia, Devynn A          10 WISC-MR                42.99      41.09        
 68 Kerner, Lindsey           10 Express Swimming-MR    42.51      41.22        
 69 Lent, Maddie J             8 AGUA-MR                46.27      41.63        
 70 Lagasse, Emma G           10 Express Swimming-MR    41.55      41.78        
 71 Jimenez, Kaitlyn           9 GATE-MR                42.52      41.87        
 72 Kramer, Olivia R           9 AGUA-MR                46.46      42.33        
 73 Sidon, Kyra                8 Express Swimming-MR       NT      42.41        
 74 Kulins, Caitlin R          8 Express Swimming-MR    46.08      42.45        
 75 Canty, Emma M              9 Express Swimming-MR    45.66      42.90        
 76 Singer, Keira A            8 WISC-MR                42.93      43.02        
 77 Bekerman, Audrey           9 Express Swimming-MR    46.62      43.13        
 78 Veit, Cayden R             8 Three Village-MR       42.12      43.21        
 79 Seale, Kayla R             8 Three Village-MR       41.34      43.42        
 80 Flanigan, Brigid M         8 AGUA-MR                   NT      44.05        
 81 Hamm, Elithabeth R         7 WISC-MR                55.16      44.08        
 82 Solash, Mia A              9 AGUA-MR                46.43      44.45        
 83 Vasquez, Valentina V       7 AGUA-MR                   NT      45.45        
 84 Kern, Olivia R             7 WISC-MR                48.93      45.69        
 85 Pagano, Krista R           8 Express Swimming-MR    50.58      47.38        
 86 Johnson, Eva N             7 AGUA-MR                   NT      47.53        
 87 Olsen, Liv                 8 NYCC-MR                51.26      49.13        
 88 Scherr, Gavyn R            7 FA-MR                     NT      50.27        
 89 Garra, Isabella G          7 Unattached-MR             NT      55.31        
 90 Canty, Lauren G            6 Express Swimming-MR       NT    1:07.64        
 91 Anzalone, Leah A           8 Express Swimming-MR       NT    1:11.08        
 92 Anzalone, Brooke N         7 Express Swimming-MR       NT    1:15.14        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gelfand, Veronica         10 Express Swimming-MR  1:05.50    1:03.97 JO     
                  30.98     1:03.97 (32.99)                                        
  2 Constantine, Jacqueline   10 AGUA-MR              1:08.75    1:05.11 JO     
                  30.32     1:05.11 (34.79)                                        
  3 Ebrahimpour, Beth N       10 AGUA-MR              1:10.09    1:05.41 JO     
                  31.60     1:05.41 (33.81)                                        
  4 Kerner-Matos, Luciana     10 NYCC-MR              1:10.02    1:06.31 JO     
                  30.81     1:06.31 (35.50)                                        
  5 Slowik, Mia               10 NYCC-MR              1:09.94    1:06.53 JO     
                  31.72     1:06.53 (34.81)                                        
  6 Eng, Amelie R             10 Express Swimming-MR  1:08.99    1:08.99 JO     
                  32.73     1:08.99 (36.26)                                        
  7 Golden, Alyssa            10 SSC-MR               1:11.44    1:09.27 JO     
                  32.87     1:09.27 (36.40)                                        
  8 Wu, Heidi                  9 AGUA-MR              1:15.56    1:09.36 JO     
                  33.21     1:09.36 (36.15)                                        
  9 Tyrrell, Lillie J         10 AGUA-MR              1:09.65    1:09.44 JO     
                  32.46     1:09.44 (36.98)                                        
 10 Cano, Adriana             10 CSDC-MR              1:12.46    1:10.03 SILV   
                  33.85     1:10.03 (36.18)                                        
 11 Naughton, Kiera H         10 COND-MR              1:14.88    1:11.26 SILV   
                  33.42     1:11.26 (37.84)                                        
 12 Wong, Jacqueline           9 NYCC-MR              1:17.64    1:12.37 SILV   
                  34.71     1:12.37 (37.66)                                        
 13 Berger, Syd R              9 AGUA-MR              1:17.45    1:13.73 SILV   
                  35.11     1:13.73 (38.62)                                        
 14 Kim, Kodi K               10 AGUA-MR              1:17.61    1:14.04 SILV   
                  34.74     1:14.04 (39.30)                                        
 15 Moloney, Aislinn R        10 AGUA-MR              1:17.68    1:15.24 SILV   
                  35.99     1:15.24 (39.25)                                        
 16 Neary, Cara J             10 AGUA-MR              1:20.96    1:15.41 SILV   
                  35.63     1:15.41 (39.78)                                        
 17 Retzlaff, Claudia L        8 Three Village-MR     1:19.01    1:15.52 SILV   
                  35.55     1:15.52 (39.97)                                        
 18 Mattone, Sara C           10 Express Swimming-MR  1:13.60    1:16.32 SILV   
                  35.61     1:16.32 (40.71)                                        
 19 Davies, Brooke            10 SSC-MR               1:19.00    1:16.64 SILV   
                  36.91     1:16.64 (39.73)                                        
 20 Buchen, Matilda V          9 IA-MR                1:22.55    1:17.19 SILV   
                  35.43     1:17.19 (41.76)                                        
 21 Wikstrom, Ava G            9 AGUA-MR              1:22.88    1:17.46 SILV   
                  37.30     1:17.46 (40.16)                                        
 22 Pritsch, Alexia           10 AGUA-MR              1:27.94    1:17.77 SILV   
                  36.53     1:17.77 (41.24)                                        
 23 Auth, Lillian G           10 AGUA-MR              1:35.81    1:18.30 SILV   
                  37.25     1:18.30 (41.05)                                        
 24 Waring, MaryGrace         10 SSC-MR               1:19.70    1:18.42 SILV   
                  36.97     1:18.42 (41.45)                                        
 25 Blau, Naomi B              9 AGUA-MR              1:26.32    1:18.81        
                  37.12     1:18.81 (41.69)                                        
 26 Dragseth, Ella L          10 AGUA-MR              1:21.92    1:18.99        
                  36.67     1:18.99 (42.32)                                        
 27 Pereira, Paulina          10 SSC-MR               1:24.61    1:19.05        
                  36.76     1:19.05 (42.29)                                        
 28 Schaepers-Cheu, Sabine N   9 AGUA-MR              1:32.08    1:19.10        
                  38.11     1:19.10 (40.99)                                        
 29 Asch, Gillian K            9 AGUA-MR              1:15.80    1:19.18        
                  36.34     1:19.18 (42.84)                                        
 30 Schwartz, Isabelle K      10 AGUA-MR              1:22.58    1:20.36        
                  37.66     1:20.36 (42.70)                                        
 31 Camp, Caroline W          10 AGUA-MR              1:23.60    1:20.99        
                  37.32     1:20.99 (43.67)                                        
 32 McDougall, Marissa R      10 CSDC-MR              1:26.20    1:21.16        
 33 Sztorc, Natalie            9 IA-MR                1:26.47    1:21.53        
                  39.27     1:21.53 (42.26)                                        
 34 Zagar, Nia V               8 AGUA-MR              1:32.62    1:22.50        
                  38.12     1:22.50 (44.38)                                        
 35 Ristau, Hope E            10 FA-MR                1:28.60    1:22.78        
                  39.30     1:22.78 (43.48)                                        
 36 Hackel, Becca E           10 AGUA-MR              1:27.45    1:23.06        
                  39.01     1:23.06 (44.05)                                        
 37 Vinciguerra, Jacqueline    8 Three Village-MR     1:30.00    1:23.72        
                  42.15     1:23.72 (41.57)                                        
 38 Taipale, Lilli E          10 AGUA-MR              1:27.11    1:23.73        
                  39.45     1:23.73 (44.28)                                        
 39 MacLennan, Catherine L     9 AGUA-MR              1:28.85    1:23.93        
                  40.27     1:23.93 (43.66)                                        
 40 Dosembet, Jema I           9 AGUA-MR              1:31.09    1:23.98        
                  40.60     1:23.98 (43.38)                                        
 41 Lynton, Mackenzie R        9 AGUA-MR              1:28.69    1:24.06        
                  40.60     1:24.06 (43.46)                                        
 42 Wilson, Jahzara A          9 AGUA-MR              1:38.01    1:24.29        
                  39.29     1:24.29 (45.00)                                        
 43 Shannon, Casey D           9 Express Swimming-MR  1:31.10    1:24.52        
                  39.70     1:24.52 (44.82)                                        
 44 Lisica, Sabrina N          9 Three Village-MR     1:30.01    1:24.87        
                  40.36     1:24.87 (44.51)                                        
 45 Jimenez, Mae              10 AGUA-MR              1:27.79    1:25.05        
                  41.11     1:25.05 (43.94)                                        
 46 Steiner, Nicole M          9 Express Swimming-MR  1:24.26    1:25.52        
                  41.72     1:25.52 (43.80)                                        
 47 Desmond, Keira B           9 Express Swimming-MR  1:46.76    1:25.90        
                  41.74     1:25.90 (44.16)                                        
 48 Eizenstat, Julia M         9 AGUA-MR              1:42.50    1:26.01        
                  39.65     1:26.01 (46.36)                                        
 49 Hunt, Anna K               9 AGUA-MR              1:25.35    1:26.02        
                  39.52     1:26.02 (46.50)                                        
 50 Pritsch, Katia            10 AGUA-MR              1:23.90    1:26.21        
                  39.16     1:26.21 (47.05)                                        
 51 Rodzynek, Sophia N        10 AGUA-MR                   NT    1:26.56        
                  41.83     1:26.56 (44.73)                                        
 52 Benadrete, Talya A         9 AGUA-MR              1:28.11    1:28.89        
 53 Seibold, Lily E           10 Express Swimming-MR       NT    1:29.07        
                  42.44     1:29.07 (46.63)                                        
 54 Flanigan, Brigid M         8 AGUA-MR                   NT    1:29.20        
                  41.39     1:29.20 (47.81)                                        
 55 Burger, Helena A          10 AGUA-MR              1:30.82    1:29.27        
                  43.42     1:29.27 (45.85)                                        
 56 Bettigole, Margo E        10 NYCC-MR              1:32.55    1:29.41        
                  42.80     1:29.41 (46.61)                                        
 57 Wong, Cailin               7 NYCC-MR              1:45.85    1:30.37        
                  42.65     1:30.37 (47.72)                                        
 58 Abromavage, Remy G         9 AGUA-MR              1:35.67    1:30.41        
                  42.61     1:30.41 (47.80)                                        
 59 Krinsky, Eve A             8 AGUA-MR              1:51.40    1:30.46        
                  40.46     1:30.46 (50.00)                                        
 60 Sodhi, Amani               8 FA-MR                1:37.28    1:30.56        
                  43.18     1:30.56 (47.38)                                        
 61 Fishbein, Lauren B         8 AGUA-MR                   NT    1:30.80        
                  43.81     1:30.80 (46.99)                                        
 62 Lagasse, Emma G           10 Express Swimming-MR  1:45.43    1:30.84        
                  42.50     1:30.84 (48.34)                                        
 63 Makatura, Isabelle R       9 NYCC-MR              1:40.53    1:31.52        
                  41.49     1:31.52 (50.03)                                        
 64 Lamar, Sophia L            8 NYCC-MR                   NT    1:32.24        
                  43.73     1:32.24 (48.51)                                        
 65 Jimenez, Kaitlyn           9 GATE-MR              1:39.24    1:34.12        
                  46.59     1:34.12 (47.53)                                        
 66 Kulins, Caitlin R          8 Express Swimming-MR       NT    1:34.74        
                  46.47     1:34.74 (48.27)                                        
 67 Veit, Cayden R             8 Three Village-MR     1:46.67    1:35.22        
                  44.11     1:35.22 (51.11)                                        
 68 Casciato, Kate E           7 AGUA-MR                   NT    1:35.24        
                  45.11     1:35.24 (50.13)                                        
 69 Singer, Keira A            8 WISC-MR              1:58.99    1:35.44        
                  44.16     1:35.44 (51.28)                                        
 70 Alex, Samantha L          10 Unattached-MR        1:46.99    1:35.60        
                  44.21     1:35.60 (51.39)                                        
 71 Sidon, Kyra                8 Express Swimming-MR       NT    1:35.82        
                  43.91     1:35.82 (51.91)                                        
 72 Hamm, Elithabeth R         7 WISC-MR              1:57.33    1:37.11        
                  45.26     1:37.11 (51.85)                                        
 73 Canty, Emma M              9 Express Swimming-MR  1:42.10    1:38.97        
                  46.05     1:38.97 (52.92)                                        
 74 Seale, Kayla R             8 Three Village-MR     1:43.86    1:39.56        
                  45.92     1:39.56 (53.64)                                        
 75 Bekerman, Audrey           9 Express Swimming-MR  1:47.89    1:41.90        
                  21.48   1:41.90 (1:20.42)                                        
 76 Shin, Priscilla J         10 Express Swimming-MR       NT    1:42.49        
                  45.99     1:42.49 (56.50)                                        
 77 Kramer, Olivia R           9 AGUA-MR              1:42.38    1:44.72        
                  50.12     1:44.72 (54.60)                                        
 78 Lent, Maddie J             8 AGUA-MR              1:44.49    1:45.12        
                  47.74     1:45.12 (57.38)                                        
 79 Barrett, Seania T          9 Express Swimming-MR       NT    1:46.89        
                  51.89     1:46.89 (55.00)                                        
 80 Williams, Ella J           8 Express Swimming-MR  1:53.99    1:47.50        
                  50.68     1:47.50 (56.82)                                        
 81 Wolfe, Erin O              8 WISC-MR              1:58.33    1:50.41        
                  51.84     1:50.41 (58.57)                                        
 82 Khan, Ariana N            10 Express Swimming-MR       NT    1:51.21        
                  47.57   1:51.21 (1:03.64)                                        
 83 Olsen, Liv                 8 NYCC-MR              1:55.59    1:51.81        
                  53.07     1:51.81 (58.74)                                        
 84 Garra, Isabella G          7 Unattached-MR             NT    1:58.31        
                  54.67   1:58.31 (1:03.64)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:29.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gelfand, Veronica         10 Express Swimming-MR  2:28.89    2:18.83 JO     
                  31.99     1:07.91 (35.92)     1:44.38 (36.47)     2:18.83 (34.45)
  2 Eng, Amelie R             10 Express Swimming-MR  2:31.41    2:30.43 SILV   
                  33.82     1:12.02 (38.20)     1:51.80 (39.78)     2:30.43 (38.63)
  3 Ebrahimpour, Beth N       10 AGUA-MR              2:39.48    2:31.10 SILV   
                  33.73     1:11.99 (38.26)     1:52.94 (40.95)     2:31.10 (38.16)
  4 Golden, Alyssa            10 SSC-MR               2:48.15    2:33.91 SILV   
                  35.80     1:15.79 (39.99)     1:55.56 (39.77)     2:33.91 (38.35)
  5 Libassi, Carli k          10 Express Swimming-MR  2:39.72    2:35.70 SILV   
                  35.38     1:16.00 (40.62)     1:58.12 (42.12)     2:35.70 (37.58)
  6 Wu, Heidi                  9 AGUA-MR                   NT    2:39.77 SILV   
                  35.47     1:14.96 (39.49)     1:58.22 (43.26)     2:39.77 (41.55)
  7 Walsh, Jessica M          10 Express Swimming-MR  2:45.18    2:40.28 SILV   
                  37.98     1:18.76 (40.78)     1:59.87 (41.11)     2:40.28 (40.41)
  8 Davies, Brooke            10 SSC-MR               2:41.72    2:42.78 SILV   
                  37.66     1:20.23 (42.57)     2:02.51 (42.28)     2:42.78 (40.27)
  9 Thieke, Colleen O          9 Express Swimming-MR  3:00.01    2:43.54 SILV   
                  35.40     1:17.79 (42.39)     2:02.44 (44.65)     2:43.54 (41.10)
 10 Darcy, Lily Anne          10 Express Swimming-MR  2:53.43    2:43.60 SILV   
                  38.69     1:20.56 (41.87)     2:04.48 (43.92)     2:43.60 (39.12)
 11 Iadanza, Isabella         10 SSC-MR               2:49.40    2:44.71 SILV   
                  37.63     1:19.68 (42.05)     2:03.84 (44.16)     2:44.71 (40.87)
 12 Lin, Margaret             10 Express Swimming-MR       NT    2:45.63 SILV   
                  34.98     1:16.85 (41.87)     2:02.10 (45.25)     2:45.63 (43.53)
 13 Serafin, Gwen B            9 Unattached-MR        2:55.43    2:45.73 SILV   
                  35.98     1:18.80 (42.82)     2:03.82 (45.02)     2:45.73 (41.91)
 14 Mattone, Sara C           10 Express Swimming-MR  2:37.65    2:48.37 SILV   
                  38.59     1:22.51 (43.92)     2:06.88 (44.37)     2:48.37 (41.49)
 15 Hackel, Becca E           10 AGUA-MR              3:07.62    2:54.76        
                  39.59     1:24.82 (45.23)     2:12.60 (47.78)     2:54.76 (42.16)
 16 McDougall, Marissa R      10 CSDC-MR              2:51.71    2:55.15        
                  37.92     1:22.87 (44.95)     2:10.15 (47.28)     2:55.15 (45.00)
 17 Schwartz, Isabelle K      10 AGUA-MR                   NT    2:59.70        
                  39.41     1:24.91 (45.50)     2:13.30 (48.39)     2:59.70 (46.40)
 18 Desmond, Keira B           9 Express Swimming-MR  3:14.27    3:08.39        
                  41.62     1:32.14 (50.52)     2:20.95 (48.81)     3:08.39 (47.44)
 19 Jimenez, Mae              10 AGUA-MR                   NT    3:08.59        
                  42.11     1:31.64 (49.53)     2:20.87 (49.23)     3:08.59 (47.72)
 20 Chen, Audrey               9 Express Swimming-MR       NT    3:09.72        
                  45.65     1:33.23 (47.58)     2:21.32 (48.09)     3:09.72 (48.40)
 21 Steiner, Nicole M          9 Express Swimming-MR  3:11.21    3:09.91        
                  41.23     1:33.78 (52.55)     2:22.01 (48.23)     3:09.91 (47.90)
 22 Shannon, Casey D           9 Express Swimming-MR  3:24.32    3:12.25        
                  40.42     1:30.34 (49.92)     2:22.33 (51.99)     3:12.25 (49.92)
 23 Chan, Megan               10 Express Swimming-MR       NT    3:13.85        
                  44.40     1:34.07 (49.67)     2:26.08 (52.01)     3:13.85 (47.77)
 24 Canty, Emma M              9 Express Swimming-MR       NT    3:26.73        
                  48.67     1:40.56 (51.89)     2:31.21 (50.65)     3:26.73 (55.52)
 25 Argondizzo, Daniela J      9 Express Swimming-MR       NT    3:41.43        
                  51.89     1:48.76 (56.87)     2:44.54 (55.78)     3:41.43 (56.89)
 
Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:39.99  JO
              7:04.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gelfand, Veronica         10 Express Swimming-MR  6:20.62    6:07.55 JO     
                  32.96     1:09.33 (36.37)     1:46.86 (37.53)     2:24.74 (37.88)
        3:03.21 (38.47)     3:41.42 (38.21)     4:19.17 (37.75)     4:55.85 (36.68)
        5:32.72 (36.87)     6:07.55 (34.83)                                        
  2 Eng, Amelie R             10 Express Swimming-MR  6:47.81    6:39.17 JO     
                  34.25     1:12.81 (38.56)     1:53.49 (40.68)     2:34.97 (41.48)
        3:16.71 (41.74)     3:58.42 (41.71)     4:39.78 (41.36)     5:20.62 (40.84)
        6:01.08 (40.46)     6:39.17 (38.09)                                        
  3 Naughton, Kiera H         10 COND-MR              7:29.47    7:10.31        
                  35.86     1:18.59 (42.73)     2:03.19 (44.60)     2:47.14 (43.95)
        3:32.33 (45.19)     4:16.64 (44.31)     5:00.99 (44.35)     5:45.47 (44.48)
        6:29.30 (43.83)     7:10.31 (41.01)                                        
  4 Serafin, Gwen B            9 Unattached-MR             NT    7:12.13        
                  36.91     1:20.98 (44.07)     2:05.68 (44.70)     2:50.59 (44.91)
        3:35.12 (44.53)     4:18.87 (43.75)     5:02.71 (43.84)     5:46.40 (43.69)
        6:29.14 (42.74)     7:12.13 (42.99)                                        
  5 Iadanza, Isabella         10 SSC-MR               7:34.11    7:12.79        
                  39.95     1:22.83 (42.88)     2:06.92 (44.09)     2:51.36 (44.44)
        3:36.02 (44.66)     4:20.76 (44.74)     5:05.30 (44.54)     5:49.73 (44.43)
        6:33.36 (43.63)     7:12.79 (39.43)                                        
  6 Walsh, Jessica M          10 Express Swimming-MR       NT    7:16.29        
                  40.22     1:23.70 (43.48)     2:07.94 (44.24)     2:52.64 (44.70)
        3:37.12 (44.48)     4:21.61 (44.49)     5:05.94 (44.33)     5:50.73 (44.79)
        6:33.64 (42.91)     7:16.29 (42.65)                                        
  7 Cohen, Eliza H            10 Unattached-MR        7:28.16    7:22.29        
                  38.41     1:23.52 (45.11)     2:09.62 (46.10)     2:55.20 (45.58)
        3:41.37 (46.17)     4:26.89 (45.52)     5:12.19 (45.30)     5:57.04 (44.85)
        6:40.64 (43.60)     7:22.29 (41.65)                                        
  8 McDougall, Marissa R      10 CSDC-MR                   NT    7:45.01        
                  39.45     1:25.65 (46.20)     2:13.41 (47.76)     3:00.75 (47.34)
        3:49.36 (48.61)     4:37.26 (47.90)     5:25.69 (48.43)     6:13.45 (47.76)
        7:00.25 (46.80)     7:45.01 (44.76)                                        
  9 Shannon, Casey D           9 Express Swimming-MR       NT    8:08.46        
                  39.70     1:26.06 (46.36)     2:15.28 (49.22)     3:04.57 (49.29)
        3:55.06 (50.49)     4:46.25 (51.19)     5:38.02 (51.77)     6:29.30 (51.28)
        7:19.23 (49.93)     8:08.46 (49.23)                                        
 10 Chan, Megan               10 Express Swimming-MR       NT    8:46.88        
                  45.55     1:36.63 (51.08)     2:31.90 (55.27)     3:27.29 (55.39)
        4:22.84 (55.55)     5:16.46 (53.62)     6:10.08 (53.62)     7:03.75 (53.67)
        7:56.93 (53.18)     8:46.88 (49.95)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.79  JO
                41.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Slowik, Mia               10 NYCC-MR                35.36      34.25 JO     
  2 Gelfand, Veronica         10 Express Swimming-MR    35.03      34.70 JO     
  3 Kerner-Matos, Luciana     10 NYCC-MR                35.21      34.77 JO     
  4 Basler, Anisa M           10 AGUA-MR                37.86      36.13 JO     
  5 Ebrahimpour, Beth N       10 AGUA-MR                38.24      36.35 JO     
  6 Wu, Heidi                  9 AGUA-MR                36.59      36.85 SILV   
  7 Cano, Adriana             10 CSDC-MR                38.72      37.83 SILV   
  8 Golden, Alyssa            10 SSC-MR                 36.86      38.11 SILV   
  9 Berger, Syd R              9 AGUA-MR                38.26      38.23 SILV   
 10 Wong, Jacqueline           9 NYCC-MR                40.52      38.39 SILV   
 11 Neary, Cara J             10 AGUA-MR                40.46      38.76 SILV   
 12 Siegel, Ellah I           10 AGUA-MR                40.09      38.96 SILV   
 12 Woody, Lauren E            9 IA-MR                  38.85      38.96 SILV   
 14 Davies, Brooke            10 SSC-MR                 38.05      39.65 SILV   
 15 Castano, Isabella H        9 AGUA-MR                40.77      39.80 SILV   
 16 Cauley, Olivia M          10 AGUA-MR                43.36      40.00 SILV   
 17 Waring, MaryGrace         10 SSC-MR                 41.10      40.26 SILV   
 18 Hillcoat, Rhaya J         10 AGUA-MR                41.64      40.40 SILV   
 19 Iadanza, Isabella         10 SSC-MR                 41.43      40.44 SILV   
 20 Sztorc, Natalie            9 IA-MR                  38.05      40.60 SILV   
 21 Wikstrom, Ava G            9 AGUA-MR                42.03      40.91 SILV   
 22 Moloney, Aislinn R        10 AGUA-MR                40.34      40.97 SILV   
 23 Wilson, Jahzara A          9 AGUA-MR                42.64      41.10 SILV   
 24 Krall, Brianna            10 CSDC-MR                41.35      41.14 SILV   
 25 Auth, Lillian G           10 AGUA-MR                47.27      41.69 SILV   
 26 Schaepers-Cheu, Sabine N   9 AGUA-MR                44.77      41.84 SILV   
 27 Blau, Naomi B              9 AGUA-MR                40.51      41.89 SILV   
 28 Cohen, Eliza H            10 Unattached-MR          41.93      42.09        
 29 Pereira, Paulina          10 SSC-MR                 44.03      42.19        
 30 Mattone, Sara C           10 Express Swimming-MR    42.38      42.21        
 31 Buchen, Matilda V          9 IA-MR                  43.48      42.40        
 32 Monti, Lila R              8 Three Village-MR       45.79      42.55        
 33 Camp, Caroline W          10 AGUA-MR                43.95      42.66        
 34 Benadrete, Talya A         9 AGUA-MR                43.48      42.92        
 35 Lynton, Mackenzie R        9 AGUA-MR                43.47      43.02        
 36 Zagar, Nia V               8 AGUA-MR                44.10      43.03        
 37 Dragseth, Ella L          10 AGUA-MR                41.96      43.25        
 38 Hunt, Anna K               9 AGUA-MR                43.42      43.34        
 39 MacLennan, Catherine L     9 AGUA-MR                44.78      43.58        
 40 Burger, Helena A          10 AGUA-MR                48.11      43.59        
 41 Wong, Cailin               7 NYCC-MR                45.83      43.77        
 42 Asch, Gillian K            9 AGUA-MR                41.79      43.95        
 43 Dosembet, Jema I           9 AGUA-MR                45.42      44.16        
 44 Honig, Sydney M           10 Express Swimming-MR    44.32      44.17        
 45 Ristau, Hope E            10 FA-MR                  49.69      44.66        
 45 Shannon, Casey D           9 Express Swimming-MR    49.95      44.66        
 47 Eizenstat, Julia M         9 AGUA-MR                44.72      44.72        
 48 Vinciguerra, Jacqueline    8 Three Village-MR       51.00      44.79        
 49 DeMarco, Marissa A        10 Three Village-MR       45.07      45.16        
 50 Hackel, Becca E           10 AGUA-MR                44.66      45.38        
 51 Jimenez, Mae              10 AGUA-MR                44.00      45.44        
 52 Lisica, Sabrina N          9 Three Village-MR       54.98      45.56        
 53 Taipale, Lilli E          10 AGUA-MR                43.32      45.79        
 54 Makatura, Isabelle R       9 NYCC-MR                48.02      45.94        
 55 Rodzynek, Sophia N        10 AGUA-MR                47.18      46.38        
 56 Schwartz, Isabelle K      10 AGUA-MR                45.40      46.48        
 57 Veit, Cayden R             8 Three Village-MR       49.91      46.64        
 58 Flanigan, Brigid M         8 AGUA-MR                   NT      46.82        
 59 Krinsky, Eve A             8 AGUA-MR                47.31      47.08        
 60 Fishbein, Lauren B         8 AGUA-MR                   NT      47.33        
 61 Sodhi, Amani               8 FA-MR                  49.51      47.71        
 62 Abromavage, Remy G         9 AGUA-MR                56.77      47.78        
 63 Seibold, Lily E           10 Express Swimming-MR       NT      47.79        
 64 Lamar, Sophia L            8 NYCC-MR                   NT      47.80        
 65 Honig, Harley C            9 Express Swimming-MR    54.42      48.17        
 66 Alex, Samantha L          10 Unattached-MR          46.99      48.32        
 67 Hamm, Elithabeth R         7 WISC-MR              1:03.45      48.75        
 68 Bettigole, Margo E        10 NYCC-MR                49.85      49.47        
 69 Argondizzo, Daniela J      9 Express Swimming-MR    53.08      49.79        
 70 Lent, Maddie J             8 AGUA-MR                49.55      50.03        
 71 Vasquez, Valentina V       7 AGUA-MR                   NT      50.20        
                1:00.32           50.20 ( )                                        
 72 Pagano, Krista R           8 Express Swimming-MR       NT      50.38        
 73 Jimenez, Kaitlyn           9 GATE-MR                54.67      50.48        
 74 Lagasse, Emma G           10 Express Swimming-MR    50.92      50.52        
                  50.96           50.52 ( )                                        
 75 Seale, Kayla R             8 Three Village-MR       50.24      51.01        
 76 Sidon, Kyra                8 Express Swimming-MR       NT      51.09        
 77 Casciato, Kate E           7 AGUA-MR              1:07.11      51.35        
 78 Kramer, Olivia R           9 AGUA-MR                53.19      51.97        
 79 Canty, Emma M              9 Express Swimming-MR    55.08      52.35        
 80 Singer, Keira A            8 WISC-MR                54.71      52.41        
 81 Kulins, Caitlin R          8 Express Swimming-MR       NT      52.56        
                  57.94           52.56 ( )                                        
 82 Khan, Ariana N            10 Express Swimming-MR    50.86      53.51        
 83 Williams, Ella J           8 Express Swimming-MR    51.81      53.82        
 84 Shin, Priscilla J         10 Express Swimming-MR       NT      54.79        
 85 Bekerman, Audrey           9 Express Swimming-MR    53.44      57.32        
 86 Wolfe, Erin O              8 WISC-MR                55.41      57.95        
 87 McCarthy, Laura A          8 AGUA-MR              1:12.45      59.93        
 88 Barrett, Seania T          9 Express Swimming-MR       NT    1:01.17        
 89 Olsen, Liv                 8 NYCC-MR              1:05.60    1:02.19        
 90 Garra, Isabella G          7 Unattached-MR             NT    1:04.40        
 91 Williams, Brooke M         6 Express Swimming-MR       NT    1:06.14        
 92 Canty, Lauren G            6 Express Swimming-MR       NT    1:07.57        
 93 Anzalone, Leah A           8 Express Swimming-MR       NT    1:16.82        
 94 Anzalone, Brooke N         7 Express Swimming-MR       NT    1:26.25        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:19.49  JO
              1:33.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Constantine, Jacqueline   10 AGUA-MR              1:16.43    1:11.39 JO     
                  34.24     1:11.39 (37.15)                                        
  2 Kerner-Matos, Luciana     10 NYCC-MR              1:15.22    1:12.98 JO     
                  34.97     1:12.98 (38.01)                                        
  3 Slowik, Mia               10 NYCC-MR              1:16.84    1:14.32 JO     
                  35.93     1:14.32 (38.39)                                        
  4 Gelfand, Veronica         10 Express Swimming-MR  1:17.00    1:15.11 JO     
                  37.16     1:15.11 (37.95)                                        
  5 Ebrahimpour, Beth N       10 AGUA-MR              1:24.10    1:15.49 JO     
                  36.83     1:15.49 (38.66)                                        
  6 Naughton, Kiera H         10 COND-MR              1:22.76    1:17.60 JO     
                  37.36     1:17.60 (40.24)                                        
  7 Wu, Heidi                  9 AGUA-MR              1:26.83    1:18.04 JO     
                  37.86     1:18.04 (40.18)                                        
  8 Tyrrell, Lillie J         10 AGUA-MR              1:21.75    1:18.31 JO     
                  37.16     1:18.31 (41.15)                                        
  9 Basler, Anisa M           10 AGUA-MR              1:28.64    1:18.86 JO     
                  38.16     1:18.86 (40.70)                                        
 10 Iannone, Anna Joy         10 WISC-MR              1:23.39    1:18.96 JO     
                  37.82     1:18.96 (41.14)                                        
 11 Golden, Alyssa            10 SSC-MR               1:24.35    1:19.05 JO     
                  38.93     1:19.05 (40.12)                                        
 12 Wong, Jacqueline           9 NYCC-MR              1:22.70    1:21.98 SILV   
                  39.71     1:21.98 (42.27)                                        
 13 Walsh, Jessica M          10 Express Swimming-MR  1:23.50    1:22.30 SILV   
                  41.06     1:22.30 (41.24)                                        
 14 Libassi, Carli k          10 Express Swimming-MR  1:23.19    1:22.42 SILV   
                  40.74     1:22.42 (41.68)                                        
 15 Iadanza, Isabella         10 SSC-MR               1:30.73    1:23.99 SILV   
                  40.95     1:23.99 (43.04)                                        
 16 Davies, Brooke            10 SSC-MR               1:24.24    1:24.19 SILV   
                  40.79     1:24.19 (43.40)                                        
 17 Wikstrom, Ava G            9 AGUA-MR              1:32.19    1:26.55 SILV   
                  43.40     1:26.55 (43.15)                                        
 18 Pritsch, Alexia           10 AGUA-MR              1:28.62    1:26.87 SILV   
                  42.17     1:26.87 (44.70)                                        
 19 Andros, Brooke H          10 FA-MR                1:27.76    1:27.20 SILV   
                  41.61     1:27.20 (45.59)                                        
 20 Felix, Jolie *            10 WISC-MR              1:26.99    1:27.60 SILV   
                  42.41     1:27.60 (45.19)                                        
 21 Hillcoat, Rhaya J         10 AGUA-MR              1:32.59    1:27.66 SILV   
                  42.61     1:27.66 (45.05)                                        
 22 Retzlaff, Claudia L        8 Three Village-MR     1:34.30    1:27.78 SILV   
                  43.27     1:27.78 (44.51)                                        
 23 Haider, Pierce P          10 AGUA-MR              1:26.66    1:28.21 SILV   
                  42.74     1:28.21 (45.47)                                        
 24 Serafin, Gwen B            9 Unattached-MR        1:26.68    1:29.04 SILV   
                  43.40     1:29.04 (45.64)                                        
 25 Auth, Lillian G           10 AGUA-MR              1:34.24    1:29.12 SILV   
                  43.95     1:29.12 (45.17)                                        
 26 Schaepers-Cheu, Sabine N   9 AGUA-MR              1:43.26    1:29.46 SILV   
                  44.64     1:29.46 (44.82)                                        
 27 Cohen, Eliza H            10 Unattached-MR        1:31.70    1:29.79 SILV   
                  44.21     1:29.79 (45.58)                                        
 28 Waring, MaryGrace         10 SSC-MR               1:26.88    1:29.89 SILV   
                  43.29     1:29.89 (46.60)                                        
 28 Pereira, Paulina          10 SSC-MR               1:33.83    1:29.89 SILV   
                  42.99     1:29.89 (46.90)                                        
 30 Pritsch, Katia            10 AGUA-MR              1:29.53    1:30.05 SILV   
                  42.90     1:30.05 (47.15)                                        
 31 Monti, Lila R              8 Three Village-MR     1:41.70    1:30.12 SILV   
                  44.92     1:30.12 (45.20)                                        
 32 Sztorc, Natalie            9 IA-MR                1:30.75    1:30.33 SILV   
                  43.75     1:30.33 (46.58)                                        
 33 O'Driscoll, Kylie          9 WISC-MR              1:24.99    1:30.76 SILV   
                  44.81     1:30.76 (45.95)                                        
 34 Blau, Naomi B              9 AGUA-MR                   NT    1:30.94 SILV   
                  42.31     1:30.94 (48.63)                                        
 35 Skiba, Victoria C          9 SSC-MR               1:37.30    1:31.64 SILV   
                  44.91     1:31.64 (46.73)                                        
 36 Dragseth, Ella L          10 AGUA-MR              1:42.27    1:31.71 SILV   
                  44.32     1:31.71 (47.39)                                        
 37 Llerena, Xiomara R         8 Three Village-MR     1:36.69    1:31.75 SILV   
                  43.54     1:31.75 (48.21)                                        
 38 Hille, Amara V            10 IA-MR                1:31.67    1:31.85 SILV   
                  44.16     1:31.85 (47.69)                                        
 39 Camp, Caroline W          10 AGUA-MR              1:37.03    1:32.11 SILV   
                  45.29     1:32.11 (46.82)                                        
 40 Wilson, Jahzara A          9 AGUA-MR                   NT    1:32.38 SILV   
                  43.99     1:32.38 (48.39)                                        
 41 Van Tassel, Avery          9 CSDC-MR              1:35.75    1:32.40 SILV   
                  45.38     1:32.40 (47.02)                                        
 42 Zagar, Nia V               8 AGUA-MR              1:35.85    1:32.75 SILV   
                  44.55     1:32.75 (48.20)                                        
 43 Hackel, Becca E           10 AGUA-MR              1:37.74    1:32.98 SILV   
                  45.69     1:32.98 (47.29)                                        
 44 Asch, Gillian K            9 AGUA-MR              1:32.95    1:33.06 SILV   
                  43.71     1:33.06 (49.35)                                        
 45 Ristau, Hope E            10 FA-MR                1:37.52    1:34.03        
                  45.95     1:34.03 (48.08)                                        
 46 Dosembet, Jema I           9 AGUA-MR              1:37.78    1:34.10        
                  46.43     1:34.10 (47.67)                                        
 47 Kwee, Natalie E            9 Three Village-MR     1:32.34    1:35.49        
                  46.81     1:35.49 (48.68)                                        
 48 MacLennan, Catherine L     9 AGUA-MR              1:43.87    1:35.74        
                  47.17     1:35.74 (48.57)                                        
 49 Anwer, Sadia I            10 NYCC-MR              1:38.00    1:35.88        
                  46.26     1:35.88 (49.62)                                        
 50 Hunt, Anna K               9 AGUA-MR              1:34.21    1:35.96        
                  46.61     1:35.96 (49.35)                                        
 51 Eizenstat, Julia M         9 AGUA-MR              1:46.43    1:36.12        
                  46.61     1:36.12 (49.51)                                        
 52 Desmond, Keira B           9 Express Swimming-MR  1:45.62    1:37.21        
                  47.15     1:37.21 (50.06)                                        
 53 Shannon, Casey D           9 Express Swimming-MR       NT    1:38.93        
                  46.38     1:38.93 (52.55)                                        
 54 Chiang, Kylie M           10 GATE-MR                   NT    1:39.61        
                  47.25     1:39.61 (52.36)                                        
 55 Seibold, Lily E           10 Express Swimming-MR       NT    1:40.92        
                  48.31     1:40.92 (52.61)                                        
 56 Bettigole, Margo E        10 NYCC-MR              1:51.73    1:42.76        
                  49.12     1:42.76 (53.64)                                        
 57 Garcia, Devynn A          10 WISC-MR              1:44.88    1:43.16        
                  49.18     1:43.16 (53.98)                                        
 58 Veit, Cayden R             8 Three Village-MR     1:44.00    1:44.42        
                  50.39     1:44.42 (54.03)                                        
 59 Seale, Kayla R             8 Three Village-MR     1:52.40    1:45.81        
                  52.73     1:45.81 (53.08)                                        
 60 Solash, Mia A              9 AGUA-MR                   NT    1:49.06        
                  52.43     1:49.06 (56.63)                                        
 61 Kerner, Lindsey           10 Express Swimming-MR  1:47.31    1:49.66        
                  52.14     1:49.66 (57.52)                                        
 62 Lent, Maddie J             8 AGUA-MR                   NT    1:50.95        
                  52.03     1:50.95 (58.92)                                        
 63 Laduzinski, Sara F         9 AGUA-MR              2:03.39    1:51.02        
                  53.89     1:51.02 (57.13)                                        
 64 Obstler, Sydney B          8 AGUA-MR                   NT    1:51.29        
                  51.66     1:51.29 (59.63)                                        
 65 Hamm, Elithabeth R         7 WISC-MR                   NT    1:53.13        
                  55.66     1:53.13 (57.47)                                        
 66 Sidon, Kyra                8 Express Swimming-MR       NT    1:53.67        
                  53.38   1:53.67 (1:00.29)                                        
 67 Johnson, Eva N             7 AGUA-MR                   NT    1:54.66        
                  54.76     1:54.66 (59.90)                                        
 68 Canty, Emma M              9 Express Swimming-MR  2:01.39    1:54.84        
                  54.65   1:54.84 (1:00.19)                                        
 69 Laduzinski, Anna J         8 AGUA-MR                   NT    2:00.38        
                  58.91   2:00.38 (1:01.47)                                        
 70 Olsen, Liv                 8 NYCC-MR                   NT    2:01.66        
                1:00.00   2:01.66 (1:01.66)                                        
 71 Bekerman, Audrey           9 Express Swimming-MR  2:06.86    2:02.92        
                1:01.21   2:02.92 (1:01.71)                                        
 -- DeMarco, Marissa A        10 Three Village-MR     1:33.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  46.98          DQ (50.96)                                        
 -- Wong, Cailin               7 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  46.01          DQ (47.65)                                        
 -- Jimenez, Kaitlyn           9 GATE-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  52.96          DQ (57.50)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.59  JO
                47.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Constantine, Jacqueline   10 AGUA-MR                39.46      38.71 JO     
  2 Naughton, Kiera H         10 COND-MR                39.69      39.49 JO     
  3 Siegel, Ellah I           10 AGUA-MR                41.29      40.42 JO     
  4 Slowik, Mia               10 NYCC-MR                45.06      41.26 JO     
  5 Tyrrell, Lillie J         10 AGUA-MR                45.42      41.95 JO     
  6 Cano, Adriana             10 CSDC-MR                43.45      42.64 SILV   
  7 Kerner-Matos, Luciana     10 NYCC-MR                44.54      42.66 SILV   
  8 DeMarco, Marissa A        10 Three Village-MR       43.08      43.29 SILV   
  9 Basler, Anisa M           10 AGUA-MR                49.98      43.62 SILV   
 10 Neary, Cara J             10 AGUA-MR                47.49      43.90 SILV   
 11 Golden, Alyssa            10 SSC-MR                 43.17      44.05 SILV   
 12 Dragseth, Ella L          10 AGUA-MR                45.12      44.17 SILV   
 13 Hunt, Anna K               9 AGUA-MR                46.15      44.55 SILV   
 14 Wu, Heidi                  9 AGUA-MR                44.44      44.93 SILV   
 15 Hackel, Becca E           10 AGUA-MR                46.48      45.30 SILV   
 16 Wikstrom, Ava G            9 AGUA-MR                49.97      45.48 SILV   
 17 Honig, Sydney M           10 Express Swimming-MR    49.74      46.14 SILV   
 18 Kim, Kodi K               10 AGUA-MR                46.73      46.32 SILV   
 19 Waring, MaryGrace         10 SSC-MR                 47.52      46.48 SILV   
 19 Schwartz, Isabelle K      10 AGUA-MR                50.23      46.48 SILV   
 21 Castano, Isabella H        9 AGUA-MR                50.05      46.54 SILV   
 22 Bettigole, Margo E        10 NYCC-MR                47.21      46.58 SILV   
 23 McDougall, Marissa R      10 CSDC-MR                50.09      46.79 SILV   
 24 Ristau, Hope E            10 FA-MR                  49.61      46.91 SILV   
 25 Lynton, Mackenzie R        9 AGUA-MR                50.31      47.03 SILV   
 26 Wong, Jacqueline           9 NYCC-MR                49.98      47.25 SILV   
 27 MacLennan, Catherine L     9 AGUA-MR                48.70      47.45 SILV   
 28 Camp, Caroline W          10 AGUA-MR                47.32      47.52 SILV   
 29 Pritsch, Alexia           10 AGUA-MR                48.00      47.57 SILV   
 30 Iadanza, Isabella         10 SSC-MR                 48.64      47.60 SILV   
 31 Zagar, Nia V               8 AGUA-MR                49.41      47.72 SILV   
 32 Cauley, Olivia M          10 AGUA-MR                49.54      47.82        
 33 Pereira, Paulina          10 SSC-MR                 49.76      48.09        
 34 Monti, Lila R              8 Three Village-MR       47.74      48.28        
 35 Cohen, Eliza H            10 Unattached-MR          49.34      48.37        
 36 Sztorc, Natalie            9 IA-MR                  47.71      48.48        
 37 Blau, Naomi B              9 AGUA-MR                50.89      48.73        
 38 Buchen, Matilda V          9 IA-MR                  50.15      48.78        
 39 Hillcoat, Rhaya J         10 AGUA-MR                52.65      48.97        
 40 Pritsch, Katia            10 AGUA-MR                49.01      49.38        
 41 Auth, Lillian G           10 AGUA-MR                51.96      49.49        
 42 Wilson, Jahzara A          9 AGUA-MR                53.89      49.55        
 43 Dosembet, Jema I           9 AGUA-MR                54.02      49.95        
 44 Rodzynek, Sophia N        10 AGUA-MR                51.67      49.96        
 45 Davies, Brooke            10 SSC-MR                 53.85      50.18        
 46 Krinsky, Eve A             8 AGUA-MR                56.46      50.48        
 47 Fishbein, Lauren B         8 AGUA-MR                   NT      50.49        
 48 Eizenstat, Julia M         9 AGUA-MR                51.00      50.56        
 49 Jimenez, Mae              10 AGUA-MR                54.11      51.01        
 50 Benadrete, Talya A         9 AGUA-MR                53.20      51.29        
 51 Shannon, Casey D           9 Express Swimming-MR    57.67      51.36        
 52 Sodhi, Amani               8 FA-MR                  54.07      51.69        
 53 Krall, Brianna            10 CSDC-MR                52.70      52.08        
 54 Sidon, Kyra                8 Express Swimming-MR       NT      52.32        
 55 Schaepers-Cheu, Sabine N   9 AGUA-MR                52.53      52.56        
 56 Taipale, Lilli E          10 AGUA-MR                53.55      53.13        
 57 Burger, Helena A          10 AGUA-MR                55.92      53.31        
 58 Flanigan, Brigid M         8 AGUA-MR                   NT      53.58        
 59 Wong, Cailin               7 NYCC-MR                54.33      54.65        
 60 Abromavage, Remy G         9 AGUA-MR                58.66      55.28        
 61 Argondizzo, Daniela J      9 Express Swimming-MR    56.19      56.02        
 62 Lent, Maddie J             8 AGUA-MR                57.50      56.33        
 63 Seibold, Lily E           10 Express Swimming-MR       NT      56.40        
 64 Bekerman, Audrey           9 Express Swimming-MR    55.55      56.88        
 65 Casciato, Kate E           7 AGUA-MR              1:02.61      57.37        
 66 Canty, Emma M              9 Express Swimming-MR  1:00.01      57.83        
 67 Barrett, Seania T          9 Express Swimming-MR       NT      58.06        
 68 Honig, Harley C            9 Express Swimming-MR  1:02.50      58.21        
 69 Olsen, Liv                 8 NYCC-MR              1:04.15      58.63        
 70 McCarthy, Laura A          8 AGUA-MR              1:02.03      58.66        
 71 Vinciguerra, Jacqueline    8 Three Village-MR       55.00      58.75        
 72 Hamm, Elithabeth R         7 WISC-MR              1:05.82      59.01        
 73 Lamar, Sophia L            8 NYCC-MR                   NT      59.11        
 74 Williams, Ella J           8 Express Swimming-MR       NT      59.12        
 75 Makatura, Isabelle R       9 NYCC-MR              1:07.45      59.51        
 76 Alex, Samantha L          10 Unattached-MR             NT      59.75        
 77 Seale, Kayla R             8 Three Village-MR       58.68    1:00.24        
 78 Wolfe, Erin O              8 WISC-MR              1:02.82    1:00.62        
 79 Singer, Keira A            8 WISC-MR                59.99    1:04.29        
 80 Kramer, Olivia R           9 AGUA-MR              1:06.33    1:04.56        
 81 Vasquez, Valentina V       7 AGUA-MR                   NT    1:05.88        
 82 Veit, Cayden R             8 Three Village-MR     1:07.65    1:05.92        
 83 Solon, Delaney A           8 Express Swimming-MR       NT    1:07.12        
 84 Garra, Isabella G          7 Unattached-MR             NT    1:11.66        
 85 Anzalone, Brooke N         7 Express Swimming-MR       NT    1:36.60        
 -- Lisica, Sabrina N          9 Three Village-MR       49.97         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Shin, Priscilla J         10 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      One hand touch
 -- Williams, Brooke M         6 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      One hand touch
 -- Anzalone, Leah A           8 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Pagano, Krista R           8 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Kulins, Caitlin R          8 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      One hand touch
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  JO
              1:46.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebrahimpour, Beth N       10 AGUA-MR              1:24.21    1:20.59 JO     
                  38.30     1:20.59 (42.29)                                        
  2 Constantine, Jacqueline   10 AGUA-MR              1:28.33    1:23.10 JO     
                  39.67     1:23.10 (43.43)                                        
  3 Siegel, Ellah I           10 AGUA-MR              1:30.60    1:26.55 JO     
                  41.76     1:26.55 (44.79)                                        
  4 Slowik, Mia               10 NYCC-MR              1:35.31    1:27.36 JO     
                  41.43     1:27.36 (45.93)                                        
  5 Naughton, Kiera H         10 COND-MR              1:27.66    1:28.27 JO     
                  41.17     1:28.27 (47.10)                                        
  6 Bell, Fiona L             10 AGUA-MR              1:56.91    1:28.31 JO     
                  42.22     1:28.31 (46.09)                                        
  7 Kerner-Matos, Luciana     10 NYCC-MR              1:38.17    1:30.68 JO     
                  42.75     1:30.68 (47.93)                                        
  8 Andros, Brooke H          10 FA-MR                1:32.18    1:30.90 JO     
                  43.16     1:30.90 (47.74)                                        
  9 Gelfand, Veronica         10 Express Swimming-MR  1:34.19    1:33.63 SILV   
                  43.94     1:33.63 (49.69)                                        
 10 Libassi, Carli k          10 Express Swimming-MR  1:36.29    1:34.59 SILV   
                  44.48     1:34.59 (50.11)                                        
 11 Walsh, Jessica M          10 Express Swimming-MR  1:48.76    1:34.89 SILV   
                  45.86     1:34.89 (49.03)                                        
 12 Basler, Anisa M           10 AGUA-MR              1:49.70    1:34.95 SILV   
                  45.10     1:34.95 (49.85)                                        
 13 Golden, Alyssa            10 SSC-MR               1:38.83    1:36.39 SILV   
                  45.34     1:36.39 (51.05)                                        
 14 Haider, Pierce P          10 AGUA-MR              1:35.06    1:36.50 SILV   
                  46.30     1:36.50 (50.20)                                        
 15 Wong, Jacqueline           9 NYCC-MR              1:40.92    1:37.53 SILV   
                  47.62     1:37.53 (49.91)                                        
 16 Bettigole, Margo E        10 NYCC-MR              1:49.99    1:37.84 SILV   
                  47.50     1:37.84 (50.34)                                        
 17 Cauley, Olivia M          10 AGUA-MR              1:41.31    1:38.64 SILV   
                  47.05     1:38.64 (51.59)                                        
 18 Pereira, Paulina          10 SSC-MR               1:51.65    1:40.35 SILV   
                  48.85     1:40.35 (51.50)                                        
 19 Berger, Syd R              9 AGUA-MR              1:41.07    1:40.40 SILV   
                  47.88     1:40.40 (52.52)                                        
 20 Schwartz, Isabelle K      10 AGUA-MR              1:42.05    1:40.44 SILV   
                  48.50     1:40.44 (51.94)                                        
 21 Castano, Isabella H        9 AGUA-MR              1:38.57    1:40.57 SILV   
                  48.31     1:40.57 (52.26)                                        
 22 Iadanza, Isabella         10 SSC-MR               1:48.02    1:40.94 SILV   
                  49.22     1:40.94 (51.72)                                        
 23 McDougall, Marissa R      10 CSDC-MR              1:55.75    1:41.19 SILV   
                  47.31     1:41.19 (53.88)                                        
 24 Felix, Jolie *            10 WISC-MR              1:40.90    1:41.28 SILV   
                  49.21     1:41.28 (52.07)                                        
 25 Dragseth, Ella L          10 AGUA-MR              1:46.69    1:41.36 SILV   
                  48.59     1:41.36 (52.77)                                        
 26 MacLennan, Catherine L     9 AGUA-MR              1:42.36    1:41.38 SILV   
                  49.03     1:41.38 (52.35)                                        
 27 Honig, Sydney M           10 Express Swimming-MR  1:45.07    1:41.68 SILV   
                  48.24     1:41.68 (53.44)                                        
 28 Serafin, Gwen B            9 Unattached-MR        1:41.79    1:42.62 SILV   
                  49.40     1:42.62 (53.22)                                        
 29 Hendershot, Haley J        9 IA-MR                1:50.01    1:43.15 SILV   
                  49.49     1:43.15 (53.66)                                        
 30 Hillcoat, Rhaya J         10 AGUA-MR              1:51.78    1:43.88 SILV   
                  48.81     1:43.88 (55.07)                                        
 31 Hille, Amara V            10 IA-MR                1:54.52    1:44.25 SILV   
                  49.47     1:44.25 (54.78)                                        
 32 Davies, Brooke            10 SSC-MR               1:44.82    1:44.75 SILV   
                  50.38     1:44.75 (54.37)                                        
 33 Lach, Lilliana M          10 FA-MR                1:49.85    1:44.96 SILV   
                  49.56     1:44.96 (55.40)                                        
 34 Moloney, Aislinn R        10 AGUA-MR              1:45.61    1:45.38 SILV   
                  50.54     1:45.38 (54.84)                                        
 35 Van Tassel, Avery          9 CSDC-MR              1:57.98    1:45.62 SILV   
                  50.00     1:45.62 (55.62)                                        
 36 Sztorc, Natalie            9 IA-MR                1:48.37    1:45.63 SILV   
                  50.43     1:45.63 (55.20)                                        
 37 Ristau, Hope E            10 FA-MR                2:00.48    1:47.34        
                  50.58     1:47.34 (56.76)                                        
 38 Lisica, Sabrina N          9 Three Village-MR     1:48.16    1:47.76        
                  51.51     1:47.76 (56.25)                                        
 39 Pritsch, Katia            10 AGUA-MR              1:50.19    1:49.29        
                  53.48     1:49.29 (55.81)                                        
 40 Eizenstat, Julia M         9 AGUA-MR              1:54.04    1:49.85        
                  53.23     1:49.85 (56.62)                                        
 41 Sidon, Kyra                8 Express Swimming-MR  1:52.31    1:50.21        
                  52.73     1:50.21 (57.48)                                        
 42 Auth, Lillian G           10 AGUA-MR              1:50.90    1:50.63        
                  52.92     1:50.63 (57.71)                                        
 43 Krinsky, Eve A             8 AGUA-MR                   NT    1:50.93        
                  54.81     1:50.93 (56.12)                                        
 44 Anwer, Sadia I            10 NYCC-MR                   NT    1:51.05        
                  53.31     1:51.05 (57.74)                                        
 45 Shannon, Casey D           9 Express Swimming-MR       NT    1:51.27        
                  52.57     1:51.27 (58.70)                                        
 46 Wilson, Jahzara A          9 AGUA-MR              1:54.34    1:51.39        
                  51.81     1:51.39 (59.58)                                        
 47 Kwee, Natalie E            9 Three Village-MR     1:50.25    1:52.08        
                  54.22     1:52.08 (57.86)                                        
 48 Jimenez, Mae              10 AGUA-MR              1:51.96    1:52.68        
                  54.45     1:52.68 (58.23)                                        
 49 Benadrete, Talya A         9 AGUA-MR              1:57.46    1:52.79        
                  52.84     1:52.79 (59.95)                                        
 50 Garcia, Devynn A          10 WISC-MR              1:53.99    1:52.89        
                  55.02     1:52.89 (57.87)                                        
 51 Burger, Helena A          10 AGUA-MR              1:59.73    1:53.06        
                  55.19     1:53.06 (57.87)                                        
 52 Rodzynek, Sophia N        10 AGUA-MR                   NT    1:53.85        
                  54.84     1:53.85 (59.01)                                        
 53 Retzlaff, Claudia L        8 Three Village-MR          NT    1:55.54        
                  56.75     1:55.54 (58.79)                                        
 54 Wong, Cailin               7 NYCC-MR                   NT    1:56.59        
                  55.42   1:56.59 (1:01.17)                                        
 55 Kerner, Lindsey           10 Express Swimming-MR  2:01.52    1:57.48        
                  55.94   1:57.48 (1:01.54)                                        
 56 Abromavage, Remy G         9 AGUA-MR              2:02.42    1:57.52        
                  56.28   1:57.52 (1:01.24)                                        
 57 Obstler, Sydney B          8 AGUA-MR                   NT    1:58.03        
                  57.47   1:58.03 (1:00.56)                                        
 58 Casciato, Kate E           7 AGUA-MR                   NT    2:00.29        
                  57.70   2:00.29 (1:02.59)                                        
 59 Seibold, Lily E           10 Express Swimming-MR       NT    2:00.80        
                  58.85   2:00.80 (1:01.95)                                        
 60 Honig, Harley C            9 Express Swimming-MR       NT    2:00.95        
                  56.23   2:00.95 (1:04.72)                                        
 61 Bekerman, Audrey           9 Express Swimming-MR  2:15.31    2:05.65        
                  56.58   2:05.65 (1:09.07)                                        
 62 Desmond, Keira B           9 Express Swimming-MR       NT    2:06.26        
                1:01.39   2:06.26 (1:04.87)                                        
 63 Canty, Emma M              9 Express Swimming-MR  2:14.34    2:07.25        
                  58.80   2:07.25 (1:08.45)                                        
 64 Laduzinski, Sara F         9 AGUA-MR                   NT    2:07.30        
                1:00.73   2:07.30 (1:06.57)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.69  JO
                42.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebrahimpour, Beth N       10 AGUA-MR                34.87      34.13 JO     
  2 Bell, Fiona L             10 AGUA-MR                36.92      34.64 JO     
  3 Iannone, Anna Joy         10 WISC-MR                37.36      34.77 JO     
  4 Golden, Alyssa            10 SSC-MR                 35.86      36.15 SILV   
  5 Berger, Syd R              9 AGUA-MR                36.74      36.42 SILV   
  6 Siegel, Ellah I           10 AGUA-MR                39.39      36.46 SILV   
  7 Wu, Heidi                  9 AGUA-MR                37.34      37.20 SILV   
  8 Castano, Isabella H        9 AGUA-MR                40.50      37.51 SILV   
  9 Woody, Lauren E            9 IA-MR                  38.13      37.75 SILV   
 10 Cauley, Olivia M          10 AGUA-MR                43.48      38.31 SILV   
 11 Naughton, Kiera H         10 COND-MR                38.09      38.80 SILV   
 12 Kim, Kodi K               10 AGUA-MR                40.63      39.36 SILV   
 13 Honig, Sydney M           10 Express Swimming-MR    42.63      40.42 SILV   
 14 Moloney, Aislinn R        10 AGUA-MR                41.33      40.59 SILV   
 15 Haider, Pierce P          10 AGUA-MR                44.39      40.85 SILV   
 16 Sztorc, Natalie            9 IA-MR                  49.47      41.17 SILV   
 17 Camp, Caroline W          10 AGUA-MR                   NT      41.24 SILV   
 18 Davies, Brooke            10 SSC-MR                 40.61      41.27 SILV   
 19 Chiang, Kylie M           10 GATE-MR                   NT      41.61 SILV   
 20 Schaepers-Cheu, Sabine N   9 AGUA-MR                40.57      41.66 SILV   
 21 Krall, Brianna            10 CSDC-MR                42.44      41.68 SILV   
 22 Pereira, Paulina          10 SSC-MR                 40.67      41.96 SILV   
 23 Triedman, Eleanor G        9 AGUA-MR                46.92      42.14 SILV   
 24 Tyrrell, Lillie J         10 AGUA-MR                39.59      42.65        
 25 Felix, Jolie *            10 WISC-MR                44.12      42.81        
 26 Blau, Naomi B              9 AGUA-MR                   NT      42.82        
 27 Auth, Lillian G           10 AGUA-MR                   NT      42.83        
 28 Wikstrom, Ava G            9 AGUA-MR                59.80      42.90        
 29 Hendershot, Haley J        9 IA-MR                  46.17      42.93        
 30 Asch, Gillian K            9 AGUA-MR                42.31      43.31        
 31 Hillcoat, Rhaya J         10 AGUA-MR                49.31      43.39        
 32 Zagar, Nia V               8 AGUA-MR                49.45      43.49        
 33 Anwer, Sadia I            10 NYCC-MR                   NT      43.81        
 34 Taipale, Lilli E          10 AGUA-MR                48.93      44.29        
 35 Libassi, Carli k          10 Express Swimming-MR    43.93      44.31        
 36 Ristau, Hope E            10 FA-MR                  48.03      44.32        
 37 Honig, Harley C            9 Express Swimming-MR       NT      44.77        
 38 O'Driscoll, Kylie          9 WISC-MR                45.57      44.86        
 39 Jimenez, Mae              10 AGUA-MR                48.37      45.22        
 40 Dosembet, Jema I           9 AGUA-MR                49.87      45.42        
 41 Hackel, Becca E           10 AGUA-MR                45.23      45.49        
 42 Dragseth, Ella L          10 AGUA-MR                53.56      45.52        
 43 Rodzynek, Sophia N        10 AGUA-MR                   NT      45.69        
 44 Burger, Helena A          10 AGUA-MR                51.25      45.94        
 45 Benadrete, Talya A         9 AGUA-MR                48.46      46.08        
 46 Waring, MaryGrace         10 SSC-MR                 44.47      46.31        
 47 Skiba, Victoria C          9 SSC-MR                 48.55      46.74        
 48 MacLennan, Catherine L     9 AGUA-MR                47.85      46.80        
 49 Schwartz, Isabelle K      10 AGUA-MR                52.31      47.33        
 50 Solash, Mia A              9 AGUA-MR                   NT      47.43        
 51 Krinsky, Eve A             8 AGUA-MR                   NT      47.65        
 51 Lisica, Sabrina N          9 Three Village-MR     1:00.13      47.65        
 53 Cohen, Eliza H            10 Unattached-MR          45.16      47.70        
 54 Vinciguerra, Jacqueline    8 Three Village-MR       48.01      48.05        
 55 Wilson, Jahzara A          9 AGUA-MR                44.02      48.42        
 56 Abromavage, Remy G         9 AGUA-MR                   NT      48.50        
 57 Hunt, Anna K               9 AGUA-MR                52.64      49.91        
 58 Obstler, Sydney B          8 AGUA-MR                55.06      50.38        
 59 Brink, Keelyn R            8 WISC-MR                49.99      50.74        
 60 Kramer, Olivia R           9 AGUA-MR                   NT      51.03        
 61 Eizenstat, Julia M         9 AGUA-MR                52.31      52.12        
 62 Shannon, Casey D           9 Express Swimming-MR       NT      52.20        
 63 Fishbein, Lauren B         8 AGUA-MR                   NT      53.28        
 64 Singer, Keira A            8 WISC-MR                53.91      53.82        
 65 Casciato, Kate E           7 AGUA-MR                   NT      54.02        
 66 Veit, Cayden R             8 Three Village-MR       52.17      54.19        
 67 Lagasse, Emma G           10 Express Swimming-MR    55.41      54.61        
 68 Lent, Maddie J             8 AGUA-MR              1:01.62      55.64        
 69 Seale, Kayla R             8 Three Village-MR     1:02.21      56.86        
 70 Jimenez, Kaitlyn           9 GATE-MR              1:02.25      58.94        
 71 Olsen, Liv                 8 NYCC-MR              1:03.39      59.24        
 72 Vasquez, Valentina V       7 AGUA-MR                   NT      59.56        
 73 Pagano, Krista R           8 Express Swimming-MR       NT    1:00.12        
 74 Kerner, Lindsey           10 Express Swimming-MR  1:01.55    1:01.82        
 75 Flanigan, Brigid M         8 AGUA-MR                   NT    1:02.09        
 76 Laduzinski, Sara F         9 AGUA-MR              1:00.48    1:04.38        
 77 Garra, Isabella G          7 Unattached-MR             NT    1:08.15        
 78 Canty, Lauren G            6 Express Swimming-MR       NT    1:20.58        
 -- Kern, Olivia R             7 WISC-MR                59.92         DQ        
      One hand touch
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:24.99  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Constantine, Jacqueline   10 AGUA-MR              1:16.99    1:13.47 JO     
                  33.84     1:13.47 (39.63)                                        
  2 Ebrahimpour, Beth N       10 AGUA-MR              1:20.31    1:16.98 JO     
                  35.17     1:16.98 (41.81)                                        
  3 Eng, Amelie R             10 Express Swimming-MR  1:20.36    1:17.29 JO     
                  36.10     1:17.29 (41.19)                                        
  4 Slowik, Mia               10 NYCC-MR              1:23.68    1:19.12 JO     
                  36.23     1:19.12 (42.89)                                        
  5 Basler, Anisa M           10 AGUA-MR              1:27.62    1:19.66 JO     
                  38.65     1:19.66 (41.01)                                        
  6 Gelfand, Veronica         10 Express Swimming-MR  1:21.32    1:20.18 JO     
                  37.97     1:20.18 (42.21)                                        
  7 Kerner-Matos, Luciana     10 NYCC-MR              1:25.35    1:20.51 JO     
                  36.27     1:20.51 (44.24)                                        
  8 Siegel, Ellah I           10 AGUA-MR                   NT    1:21.68 JO     
                  36.85     1:21.68 (44.83)                                        
  9 Golden, Alyssa            10 SSC-MR               1:24.35    1:23.26 JO     
                  40.08     1:23.26 (43.18)                                        
 10 Wong, Jacqueline           9 NYCC-MR              1:33.12    1:24.73 JO     
                  40.17     1:24.73 (44.56)                                        
 11 Berger, Syd R              9 AGUA-MR              1:48.77    1:27.39 SILV   
                  41.13     1:27.39 (46.26)                                        
 12 Walsh, Jessica M          10 Express Swimming-MR  1:27.47    1:27.58 SILV   
                  39.21     1:27.58 (48.37)                                        
 13 Cauley, Olivia M          10 AGUA-MR                   NT    1:28.49 SILV   
                  40.99     1:28.49 (47.50)                                        
 14 Naughton, Kiera H         10 COND-MR              1:36.30    1:29.26 SILV   
                  39.66     1:29.26 (49.60)                                        
 15 Kim, Kodi K               10 AGUA-MR              1:39.02    1:30.26 SILV   
                  40.43     1:30.26 (49.83)                                        
 16 Retzlaff, Claudia L        8 Three Village-MR     1:35.59    1:31.22 SILV   
                  41.70     1:31.22 (49.52)                                        
 17 Krall, Brianna            10 CSDC-MR              1:45.10    1:32.20 SILV   
                  44.36     1:32.20 (47.84)                                        
 18 Castano, Isabella H        9 AGUA-MR                   NT    1:32.45 SILV   
                  44.44     1:32.45 (48.01)                                        
 19 Mattone, Sara C           10 Express Swimming-MR       NT    1:32.91 SILV   
                  43.18     1:32.91 (49.73)                                        
 20 Davies, Brooke            10 SSC-MR               1:30.40    1:33.92 SILV   
                  44.14     1:33.92 (49.78)                                        
 21 Pereira, Paulina          10 SSC-MR               1:42.01    1:36.72 SILV   
                  43.89     1:36.72 (52.83)                                        
 22 Iadanza, Isabella         10 SSC-MR               1:38.81    1:36.82 SILV   
                  45.58     1:36.82 (51.24)                                        
 23 Pritsch, Alexia           10 AGUA-MR                   NT    1:37.15 SILV   
                  42.98     1:37.15 (54.17)                                        
 24 Hillcoat, Rhaya J         10 AGUA-MR                   NT    1:37.64 SILV   
                  44.84     1:37.64 (52.80)                                        
 25 Moloney, Aislinn R        10 AGUA-MR              1:49.43    1:38.66        
                  45.14     1:38.66 (53.52)                                        
 26 Thieke, Colleen O          9 Express Swimming-MR  1:50.01    1:39.90        
                  45.77     1:39.90 (54.13)                                        
 27 Dixon, Mati D             10 COND-MR              1:30.69    1:43.42        
                  48.01     1:43.42 (55.41)                                        
 28 Tyrrell, Lillie J         10 AGUA-MR              1:45.57    1:44.38        
                  44.32   1:44.38 (1:00.06)                                        
 29 Asch, Gillian K            9 AGUA-MR                   NT    1:45.88        
                  46.80     1:45.88 (59.08)                                        
 30 Steiner, Nicole M          9 Express Swimming-MR       NT    1:45.94        
                  51.10     1:45.94 (54.84)                                        
 31 Chan, Megan               10 Express Swimming-MR       NT    1:46.75        
                  49.72     1:46.75 (57.03)                                        
 32 Lamar, Sophia L            8 NYCC-MR                   NT    1:50.27        
                  50.81     1:50.27 (59.46)                                        
 33 Serafin, Gwen B            9 Unattached-MR        2:11.21    1:51.18        
                  48.00   1:51.18 (1:03.18)                                        
 34 Wong, Cailin               7 NYCC-MR                   NT    1:52.74        
                  50.16   1:52.74 (1:02.58)                                        
 35 Desmond, Keira B           9 Express Swimming-MR  2:09.87    1:53.73        
                  53.19   1:53.73 (1:00.54)                                        
 36 Bettigole, Margo E        10 NYCC-MR                   NT    1:57.70        
                  53.30   1:57.70 (1:04.40)                                        
 37 Argondizzo, Daniela J      9 Express Swimming-MR       NT    2:13.19        
                1:00.08   2:13.19 (1:13.11)                                        
 -- Pritsch, Katia            10 AGUA-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
                  44.43          DQ (54.65)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Constantine, Jacqueline   10 AGUA-MR              1:13.68    1:12.27 JO     
                  33.10     1:12.27 (39.17)                                        
  2 Kerner-Matos, Luciana     10 NYCC-MR              1:19.60    1:17.07 JO     
                  36.55     1:17.07 (40.52)                                        
  3 Slowik, Mia               10 NYCC-MR              1:17.82    1:17.18 JO     
                  35.65     1:17.18 (41.53)                                        
  4 Basler, Anisa M           10 AGUA-MR              1:19.65    1:18.67 JO     
                  35.68     1:18.67 (42.99)                                        
  5 Gelfand, Veronica         10 Express Swimming-MR  1:20.09    1:19.09 JO     
                  36.22     1:19.09 (42.87)                                        
  6 Wu, Heidi                  9 AGUA-MR              1:24.97    1:19.14 JO     
                  37.48     1:19.14 (41.66)                                        
  7 Naughton, Kiera H         10 COND-MR              1:24.45    1:19.91 JO     
                  37.77     1:19.91 (42.14)                                        
  8 Golden, Alyssa            10 SSC-MR               1:23.05    1:20.58 SILV   
                  37.89     1:20.58 (42.69)                                        
  9 Iannone, Anna Joy         10 WISC-MR              1:23.73    1:21.68 SILV   
                  35.92     1:21.68 (45.76)                                        
 10 Walsh, Jessica M          10 Express Swimming-MR  1:23.68    1:22.99 SILV   
                  38.97     1:22.99 (44.02)                                        
 11 Wong, Jacqueline           9 NYCC-MR              1:24.90    1:25.12 SILV   
                  39.15     1:25.12 (45.97)                                        
 12 Andros, Brooke H          10 FA-MR                1:31.28    1:25.47 SILV   
                  40.49     1:25.47 (44.98)                                        
 13 Kim, Kodi K               10 AGUA-MR              1:25.87    1:26.22 SILV   
                  38.80     1:26.22 (47.42)                                        
 14 Iadanza, Isabella         10 SSC-MR               1:28.04    1:27.83 SILV   
                  42.21     1:27.83 (45.62)                                        
 15 Pritsch, Alexia           10 AGUA-MR              1:28.64    1:28.62        
                  39.89     1:28.62 (48.73)                                        
 16 McDougall, Marissa R      10 CSDC-MR              1:33.83    1:29.07        
                  42.06     1:29.07 (47.01)                                        
 17 Serafin, Gwen B            9 Unattached-MR        1:32.49    1:30.69        
                  44.72     1:30.69 (45.97)                                        
 18 Woody, Lauren E            9 IA-MR                1:32.52    1:31.09        
                  42.54     1:31.09 (48.55)                                        
 19 O'Driscoll, Kylie          9 WISC-MR              1:36.93    1:31.15        
                  44.25     1:31.15 (46.90)                                        
 20 Krall, Brianna            10 CSDC-MR              1:32.18    1:32.22        
                  41.74     1:32.22 (50.48)                                        
 21 Dosembet, Jema I           9 AGUA-MR              1:38.64    1:32.71        
                  43.90     1:32.71 (48.81)                                        
 22 Triedman, Eleanor G        9 AGUA-MR              1:35.68    1:33.70        
                  43.51     1:33.70 (50.19)                                        
 23 Blau, Naomi B              9 AGUA-MR              1:32.77    1:34.00        
                  44.93     1:34.00 (49.07)                                        
 24 Waring, MaryGrace         10 SSC-MR               1:33.17    1:35.18        
                  44.69     1:35.18 (50.49)                                        
 25 Taipale, Lilli E          10 AGUA-MR              1:33.17    1:37.33        
                  43.88     1:37.33 (53.45)                                        
 26 Pritsch, Katia            10 AGUA-MR              1:33.92    1:38.37        
                  45.60     1:38.37 (52.77)                                        
 27 Lisica, Sabrina N          9 Three Village-MR     1:37.23    1:38.44        
                  46.78     1:38.44 (51.66)                                        
 28 Bettigole, Margo E        10 NYCC-MR                   NT    1:38.61        
                  48.49     1:38.61 (50.12)                                        
 29 Lach, Lilliana M          10 FA-MR                     NT    1:38.93        
                  47.51     1:38.93 (51.42)                                        
 30 Skiba, Victoria C          9 SSC-MR               1:42.36    1:39.92        
                  44.70     1:39.92 (55.22)                                        
 31 Wong, Cailin               7 NYCC-MR              1:52.85    1:40.50        
                  47.36     1:40.50 (53.14)                                        
 32 Vinciguerra, Jacqueline    8 Three Village-MR     1:52.70    1:43.68        
                  47.45     1:43.68 (56.23)                                        
 33 Fishbein, Lauren B         8 AGUA-MR              1:43.30    1:45.21        
                  51.17     1:45.21 (54.04)                                        
 34 Desmond, Keira B           9 Express Swimming-MR  1:45.21    1:45.22        
                  49.99     1:45.22 (55.23)                                        
 35 Seibold, Lily E           10 Express Swimming-MR       NT    1:45.65        
                  50.30     1:45.65 (55.35)                                        
 36 Honig, Harley C            9 Express Swimming-MR  2:00.51    1:46.15        
                  47.44     1:46.15 (58.71)                                        
 37 Brink, Keelyn R            8 WISC-MR              2:17.53    1:48.11        
                  48.34     1:48.11 (59.77)                                        
 38 Flanigan, Brigid M         8 AGUA-MR              1:48.55    1:48.48        
                  54.39     1:48.48 (54.09)                                        
 39 Jimenez, Kaitlyn           9 GATE-MR                   NT    1:48.93        
                  52.14     1:48.93 (56.79)                                        
 40 Casciato, Kate E           7 AGUA-MR                   NT    1:51.22        
                  52.40     1:51.22 (58.82)                                        
 41 Hamm, Elithabeth R         7 WISC-MR              2:19.91    1:52.94        
                  54.03     1:52.94 (58.91)                                        
 42 Kramer, Olivia R           9 AGUA-MR              1:55.65    1:53.40        
                  50.27   1:53.40 (1:03.13)                                        
 43 Canty, Emma M              9 Express Swimming-MR  1:55.99    1:54.24        
                  56.26     1:54.24 (57.98)                                        
 44 Johnson, Eva N             7 AGUA-MR                   NT    1:56.26        
                  58.78     1:56.26 (57.48)                                        
 45 Olsen, Liv                 8 NYCC-MR                   NT    1:59.00        
                  58.00   1:59.00 (1:01.00)                                        
 46 Bekerman, Audrey           9 Express Swimming-MR       NT    2:03.73        
                1:02.86   2:03.73 (1:00.87)                                        
 47 Laduzinski, Anna J         8 AGUA-MR                   NT    2:07.92        
                1:00.98   2:07.92 (1:06.94)                                        
 -- Scherr, Gavyn R            7 FA-MR                     NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                1:06.54        DQ (1:10.99)                                        
 -- Sidon, Kyra                8 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                  52.06          DQ (54.45)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:49.99  JO
              3:13.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Constantine, Jacqueline   10 AGUA-MR              2:42.75    2:34.55 JO     
                  32.99     1:12.32 (39.33)     1:59.25 (46.93)     2:34.55 (35.30)
  2 Ebrahimpour, Beth N       10 AGUA-MR              2:52.69    2:45.22 JO     
                  35.72     1:17.22 (41.50)     2:02.69 (45.47)     2:45.22 (42.53)
  3 Gelfand, Veronica         10 Express Swimming-MR  3:00.26    2:48.46 JO     
                  36.46     1:20.27 (43.81)     2:14.27 (54.00)     2:48.46 (34.19)
  4 Eng, Amelie R             10 Express Swimming-MR  2:53.59    2:50.43 SILV   
                  36.25     1:19.39 (43.14)     2:12.35 (52.96)     2:50.43 (38.08)
  5 Basler, Anisa M           10 AGUA-MR              3:15.30    2:53.97 SILV   
                  36.46     1:20.80 (44.34)     2:15.56 (54.76)     2:53.97 (38.41)
  6 Walsh, Jessica M          10 Express Swimming-MR  2:59.29    2:55.17 SILV   
                  38.36     1:21.51 (43.15)     2:14.45 (52.94)     2:55.17 (40.72)
  7 Golden, Alyssa            10 SSC-MR               3:07.77    2:56.52 SILV   
                  41.82     1:24.87 (43.05)     2:17.50 (52.63)     2:56.52 (39.02)
  8 Tyrrell, Lillie J         10 AGUA-MR              3:17.14    3:03.81 SILV   
                  42.60     1:28.10 (45.50)     2:22.13 (54.03)     3:03.81 (41.68)
  9 Libassi, Carli k          10 Express Swimming-MR  3:07.67    3:04.46 SILV   
                  41.98     1:27.65 (45.67)     2:20.07 (52.42)     3:04.46 (44.39)
 10 Lin, Margaret             10 Express Swimming-MR       NT    3:05.29 SILV   
                  42.30     1:27.45 (45.15)     2:25.32 (57.87)     3:05.29 (39.97)
 11 Iadanza, Isabella         10 SSC-MR               3:21.24    3:05.70 SILV   
                  44.00     1:30.30 (46.30)     2:27.34 (57.04)     3:05.70 (38.36)
 12 Darcy, Lily Anne          10 Express Swimming-MR  3:21.21    3:06.82 SILV   
                  46.56     1:35.85 (49.29)     2:26.47 (50.62)     3:06.82 (40.35)
 13 Mattone, Sara C           10 Express Swimming-MR  3:11.21    3:10.18 SILV   
                  43.63     1:31.51 (47.88)     2:27.24 (55.73)     3:10.18 (42.94)
 14 Asch, Gillian K            9 AGUA-MR                   NT    3:13.19 SILV   
                  43.85     1:36.93 (53.08)     2:33.64 (56.71)     3:13.19 (39.55)
 15 Serafin, Gwen B            9 Unattached-MR        3:25.43    3:24.27        
                  50.58     1:42.31 (51.73)     2:40.27 (57.96)     3:24.27 (44.00)
 16 Dosembet, Jema I           9 AGUA-MR                   NT    3:35.53        
                  46.33     1:41.65 (55.32)   2:46.10 (1:04.45)     3:35.53 (49.43)
 17 Steiner, Nicole M          9 Express Swimming-MR       NT    3:37.83        
                  51.68     1:48.87 (57.19)   2:50.63 (1:01.76)     3:37.83 (47.20)
 18 Desmond, Keira B           9 Express Swimming-MR       NT    3:37.95        
                  53.53     1:45.46 (51.93)   2:52.16 (1:06.70)     3:37.95 (45.79)
 19 Chen, Audrey               9 Express Swimming-MR       NT    3:40.33        
                  53.00   1:53.32 (1:00.32)   2:53.53 (1:00.21)     3:40.33 (46.80)
 20 Argondizzo, Daniela J      9 Express Swimming-MR       NT    3:59.38        
                1:01.81     1:57.62 (55.81)   3:05.15 (1:07.53)     3:59.38 (54.23)
 21 Canty, Emma M              9 Express Swimming-MR       NT    4:04.19        
                1:04.27   2:05.05 (1:00.78)   3:14.17 (1:09.12)     4:04.19 (50.02)
 -- Davies, Brooke            10 SSC-MR               3:04.18         DQ        
      One hand touch - breast
                  43.67     1:31.33 (47.66)   2:32.00 (1:00.67)          DQ (40.86)
 -- Chan, Megan               10 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      One hand touch - breast
                  50.53     1:44.35 (53.82)   2:45.13 (1:00.78)          DQ (47.77)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.89  NATS
                23.49  JNAT
                24.99  SSEC
                25.19  METS
                27.99  JO
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Grace V            12 COND-MR                26.86      26.85 JO     
  2 Li, Harmony Y             12 AGUA-MR                28.96      27.85 JO     
  3 Mroczka, Kiera C          11 WISC-MR                28.15      28.24 SILV   
  4 Chang, Mia                12 AGUA-MR                28.74      28.26 SILV   
  5 Chang, Cara               12 AGUA-MR                28.85      28.39 SILV   
  6 Krishna, Nayesha          12 AGUA-MR                28.75      28.47 SILV   
  7 Leonard, Penelope K       12 AGUA-MR                29.30      28.49 SILV   
  8 Mitchell, Sabine L        11 NYCC-MR                29.18      28.62 SILV   
  9 Wojciechowski, Natalia    12 IA-MR                  29.62      28.63 SILV   
 10 Renwick, Ashley K         12 NYCC-MR                29.21      28.94 SILV   
 11 Greenberg, Abigail I      11 AGUA-MR                30.36      29.03 SILV   
 12 O'Brien, Kate             11 WISC-MR                28.56      29.08 SILV   
 13 St. Jean, Ryann A         12 AGUA-MR                28.76      29.28 SILV   
 14 Cunneen, Elena C          12 IA-MR                  29.24      29.39 SILV   
 15 Lorch, Grace O            12 AGUA-MR                29.79      29.44 SILV   
 16 Chong, Gabby M            12 AGUA-MR                29.93      29.55 SILV   
 17 Rosenberg, Sky S          12 COND-MR                29.91      29.71 SILV   
 18 Blythe, Karenna G         12 AGUA-MR                30.73      29.83 SILV   
 19 Governali, Johanna R      12 IA-MR                  32.15      29.96 SILV   
 20 Rivera, Ashley I          11 SSC-MR                 30.39      30.15 SILV   
 21 Asch, Lexi                11 AGUA-MR                31.14      30.55 SILV   
 22 Rietmann, Morgan J        11 SSC-MR                 30.79      30.56 SILV   
 23 Hussain, Sana             11 AGUA-MR                31.02      30.70 SILV   
 24 Profeta, Jordan T         11 IA-MR                  31.79      30.74 SILV   
 25 Maddox, Faith             11 SSC-MR                 29.80      30.82 SILV   
 26 Haberman, Ruby M          12 WISC-MR                32.13      30.94 SILV   
 27 Merone, Ali M             11 COND-MR                31.83      30.97 SILV   
 28 Abromavage, Reese W       12 AGUA-MR                32.66      31.14        
 29 Smith-Salzberg, Fayanne   11 AGUA-MR                32.21      31.54        
 30 Arrascue, Sofia M         12 Unattached-MR          31.87      31.55        
 31 Ristau, Arielle P         12 FA-MR                  32.29      31.58        
 32 Cimino, Izabella K        11 FA-MR                  33.58      31.68        
 33 Hyun, Faith               11 GATE-MR                32.27      31.70        
 34 Chen, Bessie              11 AGUA-MR                31.55      31.73        
 35 Santaromana, Bianca A     12 GATE-MR                31.60      31.74        
 36 Giordano, Jessica M       11 FA-MR                  33.65      31.80        
 37 Milla, Madison I          11 COND-MR                32.90      31.84        
 38 Carpentieri, Jordan P     11 IA-MR                  32.52      32.08        
 39 Lin, Katrina              11 AGUA-MR                32.56      32.10        
 40 St. Jean, Ryleigh A       12 AGUA-MR                31.21      32.14        
 41 Obrycki, Sandra           12 IA-MR                  37.59      32.64        
 42 Rawlings, Ava L           12 AGUA-MR                32.98      32.70        
 43 Taylor, Paige G           11 AGUA-MR                   NT      32.71        
 44 Meador, Mollie S          11 AGUA-MR                34.90      32.79        
 45 Cepeda, Mariah F          11 FA-MR                  34.36      32.86        
 46 Breitman, Juliet R        12 AGUA-MR                32.44      32.90        
 47 Santopatre, Adrianna M    12 Express Swimming-MR       NT      33.01        
 48 Bolon, Isabella M         11 AGUA-MR                35.91      33.46        
 49 Merone, Tricia A          11 COND-MR                32.65      33.57        
 50 Levine, Paige H           12 SSC-MR                 34.39      33.68        
 51 Fulnecky, Zoe L           11 AGUA-MR                34.96      33.79        
 52 Rateshwar, Janice         12 Express Swimming-MR    33.62      33.85        
 53 DeFranco, Ava             11 WISC-MR                33.25      33.86        
 54 Brenner, Sarah B          12 FA-MR                  33.63      33.91        
 54 Albuquerque Hsieh, Gabri  11 AGUA-MR                36.54      33.91        
 56 Lawson, Olivia C          12 COND-MR                32.59      33.92        
 57 Berger, Ashley A          12 Express Swimming-MR    35.55      34.08        
 58 Corrigan, Ava N           11 SSC-MR                 33.67      34.43        
 59 Fried, Bailey E           11 AGUA-MR                34.85      34.69        
 60 Andrews, Ava E            12 NYCC-MR                35.06      34.80        
 61 Sandoval, Hope E          12 FA-MR                  35.10      34.90        
 62 Biesaga, Emilia           12 FA-MR                     NT      35.27        
 63 Chang, Yewon              11 AGUA-MR                35.37      35.29        
 64 Goldberg, Julia I         11 AGUA-MR                40.76      35.41        
 65 Honig, Madison J          11 Express Swimming-MR    35.67      35.66        
 66 Hendricks-Donato, Jessic  12 CSDC-MR                36.74      35.70        
 67 Duch, Agnes               11 GATE-MR                40.48      35.88        
 68 Chang, Cynthia E          11 GATE-MR                   NT      36.14        
 69 Cacace, Aurelia J         11 IA-MR                  36.98      37.46        
 70 Seibold, Morgan S         12 Express Swimming-MR    41.06      37.47        
 71 Giuliante, Jennifer A     12 Express Swimming-MR       NT      38.51        
 72 Parascandola, Lea F       12 WISC-MR                43.41      39.21        
 73 Lynam, Makayla R          11 WISC-MR                41.11      39.74        
 74 Lastorino, Sophia L       11 WISC-MR                40.70      41.08        
 75 Manfredonia, Carly J      12 CSDC-MR                40.60      41.43        
 76 Hance, Jacqueline L       12 WISC-MR                55.99      52.01        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                49.89  NATS
                50.99  JNAT
                53.09  SSEC
                54.69  METS
              1:00.49  JO
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shimizu-Bowers, Hana E    12 AGUA-MR                59.03      57.36 JO     
                  28.31       57.36 (29.05)                                        
  2 Dwyer, Grace V            12 COND-MR                56.95      57.52 JO     
                  27.80       57.52 (29.72)                                        
  3 Chang, Cara               12 AGUA-MR              1:02.90    1:00.79 SILV   
                  28.87     1:00.79 (31.92)                                        
  4 Mroczka, Kiera C          11 WISC-MR              1:01.84    1:01.18 SILV   
                  29.46     1:01.18 (31.72)                                        
  5 Vandermel, Jackie A       11 COND-MR              1:01.91    1:01.77 SILV   
                  29.93     1:01.77 (31.84)                                        
  6 O'Brien, Kate             11 WISC-MR              1:02.54    1:01.80 SILV   
                  29.74     1:01.80 (32.06)                                        
  7 Li, Harmony Y             12 AGUA-MR              1:04.82    1:01.91 SILV   
                  29.13     1:01.91 (32.78)                                        
  8 Saidel, Vera R            11 NYCC-MR              1:03.40    1:01.94 SILV   
                  29.80     1:01.94 (32.14)                                        
  9 Stewart, Lexi R           12 AGUA-MR              1:06.81    1:02.30 SILV   
                  29.62     1:02.30 (32.68)                                        
 10 Leonard, Penelope K       12 AGUA-MR              1:04.12    1:02.66 SILV   
                  30.11     1:02.66 (32.55)                                        
 11 Chang, Mia                12 AGUA-MR              1:04.12    1:02.97 SILV   
                  30.02     1:02.97 (32.95)                                        
 12 Guan, Michelle K          11 AGUA-MR              1:06.44    1:03.00 SILV   
                  29.95     1:03.00 (33.05)                                        
 13 Krishna, Nayesha          12 AGUA-MR              1:07.47    1:03.40 SILV   
                  29.99     1:03.40 (33.41)                                        
 14 Wojciechowski, Natalia    12 IA-MR                1:05.66    1:03.50 SILV   
                  29.44     1:03.50 (34.06)                                        
 15 Mitchell, Sabine L        11 NYCC-MR              1:07.13    1:03.85 SILV   
                  30.25     1:03.85 (33.60)                                        
 16 Lorch, Grace O            12 AGUA-MR              1:07.66    1:03.99 SILV   
                  30.77     1:03.99 (33.22)                                        
 17 Greenberg, Abigail I      11 AGUA-MR              1:08.97    1:04.18 SILV   
                  30.91     1:04.18 (33.27)                                        
 18 Blythe, Karenna G         12 AGUA-MR              1:06.12    1:04.37 SILV   
                  30.84     1:04.37 (33.53)                                        
 19 St. Jean, Ryann A         12 AGUA-MR              1:05.44    1:04.42 SILV   
                  29.78     1:04.42 (34.64)                                        
 20 Renwick, Ashley K         12 NYCC-MR              1:08.48    1:04.78 SILV   
                  29.69     1:04.78 (35.09)                                        
 21 Maddox, Faith             11 SSC-MR               1:05.68    1:04.80 SILV   
                  31.38     1:04.80 (33.42)                                        
 22 Rosenberg, Sky S          12 COND-MR              1:07.18    1:05.56 SILV   
                  30.41     1:05.56 (35.15)                                        
 23 Skaistis, Delilah E       11 AGUA-MR              1:05.54    1:05.60 SILV   
                  30.79     1:05.60 (34.81)                                        
 24 Profeta, Jordan T         11 IA-MR                1:07.97    1:06.69 SILV   
                  31.62     1:06.69 (35.07)                                        
 25 Sacks, Jaden S            12 AGUA-MR              1:08.95    1:06.89 SILV   
                  31.07     1:06.89 (35.82)                                        
 26 Wong, Linsey              11 NYCC-MR              1:09.25    1:07.05 SILV   
                  32.16     1:07.05 (34.89)                                        
 27 Hussain, Sana             11 AGUA-MR              1:08.90    1:07.17 SILV   
                  31.30     1:07.17 (35.87)                                        
 28 Smith-Salzberg, Fayanne   11 AGUA-MR              1:12.17    1:07.86 SILV   
                  32.20     1:07.86 (35.66)                                        
 29 Arrascue, Sofia M         12 Unattached-MR        1:10.41    1:07.92 SILV   
                  32.37     1:07.92 (35.55)                                        
 30 Rietmann, Morgan J        11 SSC-MR               1:18.68    1:08.13 SILV   
                  32.96     1:08.13 (35.17)                                        
 31 Governali, Johanna R      12 IA-MR                1:12.51    1:08.46        
                  33.31     1:08.46 (35.15)                                        
 32 Kim, Ashley               11 AGUA-MR              1:11.89    1:08.60        
                  33.27     1:08.60 (35.33)                                        
 33 Haberman, Ruby M          12 WISC-MR              1:11.96    1:08.89        
                  33.43     1:08.89 (35.46)                                        
 33 Johnson, Lily R           11 AGUA-MR              1:07.09    1:08.89        
                  32.97     1:08.89 (35.92)                                        
 35 Abromavage, Reese W       12 AGUA-MR              1:12.32    1:08.91        
                  33.65     1:08.91 (35.26)                                        
 36 Mulieri, Kelsey           12 WISC-MR              1:09.70    1:08.99        
                  33.53     1:08.99 (35.46)                                        
 37 Rozanoff, Anastasia       12 Unattached-MR             NT    1:09.35        
                  33.65     1:09.35 (35.70)                                        
 38 Merone, Ali M             11 COND-MR              1:11.27    1:09.67        
                  32.89     1:09.67 (36.78)                                        
 39 Asch, Lexi                11 AGUA-MR              1:09.85    1:09.75        
                  32.58     1:09.75 (37.17)                                        
 40 Taipale, Alina H          11 AGUA-MR              1:08.97    1:09.97        
                  33.21     1:09.97 (36.76)                                        
 41 Rawlings, Ava L           12 AGUA-MR              1:13.20    1:10.57        
                  33.65     1:10.57 (36.92)                                        
 42 Santaromana, Bianca A     12 GATE-MR              1:10.69    1:10.66        
                  33.63     1:10.66 (37.03)                                        
 43 Chen, Bessie              11 AGUA-MR              1:13.15    1:10.87        
                  33.74     1:10.87 (37.13)                                        
 44 Ristau, Arielle P         12 FA-MR                1:13.13    1:10.93        
                  33.27     1:10.93 (37.66)                                        
 45 Milla, Madison I          11 COND-MR              1:10.55    1:10.99        
                  33.95     1:10.99 (37.04)                                        
 46 St. Jean, Ryleigh A       12 AGUA-MR              1:11.38    1:11.81        
                  32.90     1:11.81 (38.91)                                        
 47 Breitman, Juliet R        12 AGUA-MR              1:12.15    1:11.96        
                  34.67     1:11.96 (37.29)                                        
 48 Giordano, Jessica M       11 FA-MR                1:16.15    1:12.65        
                  34.21     1:12.65 (38.44)                                        
 49 Meador, Mollie S          11 AGUA-MR              1:16.63    1:12.77        
                  34.49     1:12.77 (38.28)                                        
 50 Buono, Serena E           11 IA-MR                1:21.99    1:13.58        
                  34.59     1:13.58 (38.99)                                        
 51 Brenner, Sarah B          12 FA-MR                1:16.77    1:13.64        
                  34.21     1:13.64 (39.43)                                        
 52 Merone, Tricia A          11 COND-MR              1:13.43    1:14.05        
                  35.18     1:14.05 (38.87)                                        
 53 Santopatre, Adrianna M    12 Express Swimming-MR       NT    1:14.86        
                  34.87     1:14.86 (39.99)                                        
 54 Andrews, Ava E            12 NYCC-MR              1:19.16    1:14.95        
                  36.27     1:14.95 (38.68)                                        
 55 Chang, Yewon              11 AGUA-MR              1:23.47    1:15.12        
                  36.10     1:15.12 (39.02)                                        
 56 Andrew, Fiona J           11 FA-MR                1:13.73    1:15.44        
                  36.10     1:15.44 (39.34)                                        
 57 Morin, Olivia R           11 Express Swimming-MR  1:21.93    1:15.50        
                  35.69     1:15.50 (39.81)                                        
 58 Shehigian, Alexandra A    12 FA-MR                     NT    1:15.84        
                  36.18     1:15.84 (39.66)                                        
 59 Langford, Elisabeth A     11 AGUA-MR              1:15.66    1:15.87        
                  36.00     1:15.87 (39.87)                                        
 60 Sodhi, Malika             11 FA-MR                1:17.04    1:16.02        
                  36.75     1:16.02 (39.27)                                        
 61 Lawson, Olivia C          12 COND-MR              1:13.98    1:16.43        
                  35.39     1:16.43 (41.04)                                        
 62 Sandoval, Hope E          12 FA-MR                1:16.82    1:17.01        
                  36.96     1:17.01 (40.05)                                        
 63 Dan, Melissa              11 Express Swimming-MR       NT    1:17.62        
                  37.17     1:17.62 (40.45)                                        
 64 Bailey, Elizabeth C       11 AGUA-MR                   NT    1:17.72        
                  35.31     1:17.72 (42.41)                                        
 65 Nigro, Stephanie L        11 CSDC-MR              1:13.48    1:18.35        
                  35.64     1:18.35 (42.71)                                        
 66 Bossert, Elizabeth L      12 IA-MR                1:25.01    1:18.70        
                  37.41     1:18.70 (41.29)                                        
 67 Baller, Michelle M        11 Express Swimming-MR  1:36.27    1:19.28        
                  38.02     1:19.28 (41.26)                                        
 68 Duch, Agnes               11 GATE-MR              1:32.41    1:19.34        
                  37.28     1:19.34 (42.06)                                        
 69 Berger, Ashley A          12 Express Swimming-MR  1:20.37    1:19.45        
                  37.76     1:19.45 (41.69)                                        
 70 Sze, Gabby A              12 GATE-MR                   NT    1:19.53        
                  35.31     1:19.53 (44.22)                                        
 71 Cohen, Daya M             12 AGUA-MR              1:26.25    1:20.53        
                  39.51     1:20.53 (41.02)                                        
 72 Biesaga, Emilia           12 FA-MR                     NT    1:20.79        
                  37.82     1:20.79 (42.97)                                        
 73 Seth, Amalie R            11 AGUA-MR              1:25.94    1:21.11        
                  36.54     1:21.11 (44.57)                                        
 74 Goldberg, Julia I         11 AGUA-MR              1:30.44    1:21.34        
                  38.08     1:21.34 (43.26)                                        
 75 Nettles, Molly S          12 AGUA-MR              1:19.94    1:21.61        
                  39.60     1:21.61 (42.01)                                        
 76 Bartoli, Ava M            11 Express Swimming-MR       NT    1:21.78        
                  37.01     1:21.78 (44.77)                                        
 77 Gigante, Taylor C         11 Express Swimming-MR  1:25.20    1:22.19        
                  37.09     1:22.19 (45.10)                                        
 78 Rubinstein, Alexa M       11 AGUA-MR              1:22.90    1:22.35        
                  38.33     1:22.35 (44.02)                                        
 79 Cashdollar, Cameron D     11 AGUA-MR              1:27.56    1:23.44        
                  38.58     1:23.44 (44.86)                                        
 80 Hendricks-Donato, Jessic  12 CSDC-MR              1:26.06    1:24.70        
                  38.67     1:24.70 (46.03)                                        
 81 Psaki, Molly P            12 Express Swimming-MR  1:33.56    1:25.56        
                  39.99     1:25.56 (45.57)                                        
 82 Giuliante, Jennifer A     12 Express Swimming-MR       NT    1:26.94        
                  41.01     1:26.94 (45.93)                                        
 83 Mikoleski, Marissa F      11 IA-MR                     NT    1:27.11        
                  41.30     1:27.11 (45.81)                                        
 84 Manfredonia, Carly J      12 CSDC-MR              1:30.67    1:28.10        
                  42.75     1:28.10 (45.35)                                        
 85 Seibold, Morgan S         12 Express Swimming-MR  1:30.40    1:30.78        
                  40.93     1:30.78 (49.85)                                        
 86 Lynam, Makayla R          11 WISC-MR              1:21.11    1:34.22        
                  44.90     1:34.22 (49.32)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:47.79  NATS
              1:49.79  JNAT
              1:55.19  SSEC
              1:58.29  METS
              2:11.99  JO
              2:25.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Grace V            12 COND-MR              2:03.98    2:03.02 JO     
                  29.47     1:01.16 (31.69)     1:32.75 (31.59)     2:03.02 (30.27)
  2 Shimizu-Bowers, Hana E    12 AGUA-MR              2:07.25    2:06.99 JO     
                  29.61     1:02.06 (32.45)     1:34.82 (32.76)     2:06.99 (32.17)
  3 McKenna, Mary K           11 Express Swimming-MR  2:15.43    2:10.01 JO     
                  29.61     1:02.05 (32.44)     1:36.56 (34.51)     2:10.01 (33.45)
  4 Anton, Olivia             12 AGUA-MR              2:11.85    2:10.93 JO     
                  30.31     1:03.70 (33.39)     1:37.93 (34.23)     2:10.93 (33.00)
  5 Mroczka, Kiera C          11 WISC-MR              2:16.66    2:11.53 JO     
                  30.51     1:04.18 (33.67)     1:38.57 (34.39)     2:11.53 (32.96)
  6 Basler, Alia R            12 AGUA-MR              2:06.54    2:14.49 SILV   
                  30.36     1:04.43 (34.07)     1:39.90 (35.47)     2:14.49 (34.59)
  7 Leonard, Penelope K       12 AGUA-MR              2:20.06    2:14.97 SILV   
                  30.46     1:04.83 (34.37)     1:40.69 (35.86)     2:14.97 (34.28)
  8 Chang, Cara               12 AGUA-MR              2:21.10    2:16.41 SILV   
                  30.34     1:05.31 (34.97)     1:41.73 (36.42)     2:16.41 (34.68)
  9 O'Brien, Kate             11 WISC-MR              2:17.59    2:16.98 SILV   
                  31.62     1:06.18 (34.56)   2:16.98 (1:10.80)                    
 10 Li, Harmony Y             12 AGUA-MR              2:22.11    2:18.10 SILV   
                  29.98     1:04.84 (34.86)     1:42.05 (37.21)     2:18.10 (36.05)
 11 Konop, Rebecca G          11 Express Swimming-MR  2:24.40    2:19.72 SILV   
                  31.95     1:07.28 (35.33)     1:43.66 (36.38)     2:19.72 (36.06)
 12 Blythe, Karenna G         12 AGUA-MR              2:24.18    2:20.15 SILV   
                  31.85     1:07.65 (35.80)     1:44.95 (37.30)     2:20.15 (35.20)
 13 Wojciechowski, Natalia    12 IA-MR                     NT    2:20.72 SILV   
                  29.66     1:05.77 (36.11)     1:43.33 (37.56)     2:20.72 (37.39)
 14 Krishna, Nayesha          12 AGUA-MR              2:27.70    2:20.80 SILV   
                  31.36     1:07.33 (35.97)     1:44.51 (37.18)     2:20.80 (36.29)
 15 Guan, Michelle K          11 AGUA-MR              2:32.61    2:21.59 SILV   
                  31.61     1:07.51 (35.90)     1:45.17 (37.66)     2:21.59 (36.42)
 16 Profeta, Jordan T         11 IA-MR                2:31.94    2:22.60 SILV   
                  32.52     1:09.84 (37.32)     1:47.05 (37.21)     2:22.60 (35.55)
 17 Bonagura, Isabella B      12 Express Swimming-MR       NT    2:23.53 SILV   
                  33.07     1:10.90 (37.83)     1:51.35 (40.45)     2:23.53 (32.18)
 18 Chang, Mia                12 AGUA-MR              2:21.71    2:23.79 SILV   
                  31.71     1:08.76 (37.05)     1:47.11 (38.35)     2:23.79 (36.68)
 19 Maddox, Faith             11 SSC-MR               2:36.76    2:24.31 SILV   
                  33.07     1:10.60 (37.53)     1:48.93 (38.33)     2:24.31 (35.38)
 20 Hussain, Sana             11 AGUA-MR              2:28.50    2:28.06        
                  33.67     1:11.28 (37.61)     1:50.40 (39.12)     2:28.06 (37.66)
 21 Rozanoff, Anastasia       12 Unattached-MR        2:32.62    2:29.59        
                  33.40     1:10.99 (37.59)     1:50.78 (39.79)     2:29.59 (38.81)
 22 Taipale, Alina H          11 AGUA-MR              2:40.14    2:30.55        
                  34.86     1:14.19 (39.33)     1:52.85 (38.66)     2:30.55 (37.70)
 23 Haberman, Ruby M          12 WISC-MR              2:43.43    2:31.08        
                  33.20     1:13.06 (39.86)     1:55.51 (42.45)     2:31.08 (35.57)
 24 Giordano, Jessica M       11 FA-MR                2:45.99    2:31.58        
                  34.39     1:13.38 (38.99)     1:53.71 (40.33)     2:31.58 (37.87)
 24 Thieke, Bridget M         12 Express Swimming-MR  2:42.01    2:31.58        
                  32.78     1:09.97 (37.19)     1:49.02 (39.05)     2:31.58 (42.56)
 26 Hornick, Jade E           11 Express Swimming-MR  2:50.42    2:32.31        
                  34.12     1:13.12 (39.00)     1:53.26 (40.14)     2:32.31 (39.05)
 27 Abromavage, Reese W       12 AGUA-MR              2:45.62    2:32.52        
                  34.53     1:14.04 (39.51)     1:54.80 (40.76)     2:32.52 (37.72)
 28 Giordano, Sofia R         11 Express Swimming-MR  2:31.00    2:32.79        
                  34.47     1:13.59 (39.12)     1:55.15 (41.56)     2:32.79 (37.64)
 29 Hyun, Faith               11 GATE-MR              2:35.49    2:33.47        
                  34.08     1:12.88 (38.80)     1:54.25 (41.37)     2:33.47 (39.22)
 30 Gleicher, Zoe M           11 Express Swimming-MR  2:29.87    2:33.64        
                  34.31     1:13.27 (38.96)     1:53.70 (40.43)     2:33.64 (39.94)
 31 Carpentieri, Jordan P     11 IA-MR                2:37.33    2:33.91        
                  35.26     1:15.35 (40.09)     1:54.94 (39.59)     2:33.91 (38.97)
 32 Smith-Salzberg, Fayanne   11 AGUA-MR              2:51.78    2:36.43        
                  33.74     1:13.53 (39.79)     1:55.96 (42.43)     2:36.43 (40.47)
 33 Cimino, Izabella K        11 FA-MR                2:55.41    2:36.46        
                  34.84     1:16.10 (41.26)     1:58.98 (42.88)     2:36.46 (37.48)
 34 Rawlings, Ava L           12 AGUA-MR              2:41.64    2:36.85        
                  35.09     1:14.78 (39.69)     1:57.72 (42.94)     2:36.85 (39.13)
 35 Chen, Bessie              11 AGUA-MR              2:38.18    2:37.64        
                  35.34     1:16.19 (40.85)     1:58.66 (42.47)     2:37.64 (38.98)
 36 Governali, Johanna R      12 IA-MR                2:40.01    2:38.36        
                  34.63     1:16.05 (41.42)     1:58.97 (42.92)     2:38.36 (39.39)
 37 Asch, Lexi                11 AGUA-MR              2:28.38    2:39.59        
                  34.69     1:15.71 (41.02)     1:59.79 (44.08)     2:39.59 (39.80)
 38 Nothnagle, Alexa G        12 Express Swimming-MR  2:43.43    2:40.98        
                  35.52     1:15.98 (40.46)     1:59.76 (43.78)     2:40.98 (41.22)
 39 Andrew, Fiona J           11 FA-MR                2:48.52    2:42.33        
                  36.53     1:16.97 (40.44)     1:59.23 (42.26)     2:42.33 (43.10)
 40 Barnard, Victoria R       11 Express Swimming-MR  2:54.12    2:42.91        
                  35.83     1:18.19 (42.36)     2:02.12 (43.93)     2:42.91 (40.79)
 41 Lin, Katrina              11 AGUA-MR              2:42.26    2:43.86        
                  36.70     1:18.21 (41.51)     2:01.17 (42.96)     2:43.86 (42.69)
 42 Soberon, Isabelle A       11 Express Swimming-MR  2:39.84    2:43.93        
                  37.50     1:19.18 (41.68)     2:01.75 (42.57)     2:43.93 (42.18)
 43 Steiner, Cassidy A        11 Express Swimming-MR  2:43.40    2:45.26        
                  37.21     1:19.57 (42.36)     2:04.08 (44.51)     2:45.26 (41.18)
 44 Brenner, Sarah B          12 FA-MR                2:49.99    2:45.59        
                  35.92     1:16.88 (40.96)     2:01.10 (44.22)     2:45.59 (44.49)
 45 Morin, Olivia R           11 Express Swimming-MR  2:58.75    2:49.65        
                  36.52     1:20.12 (43.60)     2:05.63 (45.51)     2:49.65 (44.02)
 46 Dan, Melissa              11 Express Swimming-MR       NT    2:52.66        
                  35.39     1:17.77 (42.38)     2:04.35 (46.58)     2:52.66 (48.31)
 47 Gigante, Taylor C         11 Express Swimming-MR  3:27.50    2:54.38        
                  39.70     1:24.08 (44.38)     2:10.00 (45.92)     2:54.38 (44.38)
 48 Fuoco, Kaitlyn E          12 Express Swimming-MR  3:05.82    2:55.64        
                  37.11     1:21.34 (44.23)     2:08.68 (47.34)     2:55.64 (46.96)
 49 Eisenberg, Sarah J        12 Express Swimming-MR  2:51.59    3:00.50        
                  38.63     1:25.35 (46.72)     2:13.44 (48.09)     3:00.50 (47.06)
 50 Cashdollar, Cameron D     11 AGUA-MR              3:14.18    3:05.25        
                  40.99     1:27.76 (46.77)     2:17.05 (49.29)     3:05.25 (48.20)
 51 Bailey, Elizabeth C       11 AGUA-MR                   NT    3:16.33        
                  33.24     1:20.88 (47.64)     2:13.21 (52.33)   3:16.33 (1:03.12)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:49.09  NATS
              4:52.09  JNAT
              5:08.79  SSEC
              5:10.99  METS
              5:55.99  JO
              6:20.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Grace V            12 COND-MR              5:34.61    5:32.42 JO     
                  29.85     1:02.90 (33.05)     1:36.47 (33.57)     2:10.44 (33.97)
        2:44.43 (33.99)     3:18.44 (34.01)     3:52.43 (33.99)     4:26.52 (34.09)
        5:00.10 (33.58)     5:32.42 (32.32)                                        
  2 Garra, Gabrielle M        12 Unattached-MR        6:31.23    6:05.48 SILV   
                  31.70     1:08.38 (36.68)     1:46.18 (37.80)     2:22.98 (36.80)
        3:00.48 (37.50)     3:38.88 (38.40)     4:16.00 (37.12)     4:53.91 (37.91)
        5:31.51 (37.60)     6:05.48 (33.97)                                        
  3 Leonard, Penelope K       12 AGUA-MR              6:05.99    6:06.63 SILV   
                  31.92     1:09.02 (37.10)     1:46.66 (37.64)     2:24.19 (37.53)
        3:01.54 (37.35)     3:39.61 (38.07)     4:17.12 (37.51)     4:54.91 (37.79)
        5:32.28 (37.37)     6:06.63 (34.35)                                        
  4 Wojciechowski, Natalia    12 IA-MR                     NT    6:13.66 SILV   
                  31.28     1:08.28 (37.00)     1:44.57 (36.29)     2:22.69 (38.12)
        3:00.47 (37.78)     3:38.37 (37.90)     4:16.90 (38.53)     4:55.91 (39.01)
        5:34.92 (39.01)     6:13.66 (38.74)                                        
  5 Maddox, Faith             11 SSC-MR               6:42.79    6:21.11        
                  33.26     1:09.63 (36.37)     1:48.36 (38.73)     2:28.13 (39.77)
        3:07.30 (39.17)     3:46.60 (39.30)     4:26.35 (39.75)     5:05.36 (39.01)
        5:44.30 (38.94)     6:21.11 (36.81)                                        
  6 Johnson, Lily R           11 AGUA-MR              6:58.99    6:47.48        
                  36.66     1:17.47 (40.81)     1:59.25 (41.78)     2:42.42 (43.17)
        3:24.37 (41.95)     4:06.57 (42.20)     4:48.91 (42.34)     5:29.55 (40.64)
        6:09.91 (40.36)     6:47.48 (37.57)                                        
  7 Albuquerque Hsieh, Gabri  11 AGUA-MR                   NT    6:58.21        
                  37.39     1:19.55 (42.16)     2:02.49 (42.94)     2:45.23 (42.74)
        3:27.90 (42.67)     4:10.64 (42.74)     4:53.23 (42.59)     5:35.08 (41.85)
        6:17.57 (42.49)     6:58.21 (40.64)                                        
  8 Kim, Ashley               11 AGUA-MR              6:58.99    7:07.96        
                  36.93     1:18.33 (41.40)     2:01.61 (43.28)     2:45.71 (44.10)
        3:30.43 (44.72)     4:14.05 (43.62)     4:59.08 (45.03)     5:44.32 (45.24)
        6:28.61 (44.29)     7:07.96 (39.35)                                        
  9 Langford, Elisabeth A     11 AGUA-MR                   NT    7:14.32        
                  38.90     1:21.88 (42.98)     2:05.78 (43.90)     2:50.80 (45.02)
        3:34.76 (43.96)     4:19.69 (44.93)     5:04.78 (45.09)     5:49.50 (44.72)
        6:33.21 (43.71)     7:14.32 (41.11)                                        
 10 Fried, Bailey E           11 AGUA-MR                   NT    7:16.42        
                  37.90     1:21.35 (43.45)     2:05.44 (44.09)     2:49.97 (44.53)
        3:35.20 (45.23)     4:20.57 (45.37)     5:06.80 (46.23)     5:51.30 (44.50)
        6:34.53 (43.23)     7:16.42 (41.89)                                        
 11 Andrew, Fiona J           11 FA-MR                7:59.99    7:17.99        
                  38.14     1:20.53 (42.39)     2:04.56 (44.03)     2:48.59 (44.03)
        3:33.30 (44.71)     4:18.36 (45.06)     5:03.57 (45.21)     5:49.00 (45.43)
        6:33.68 (44.68)     7:17.99 (44.31)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.99  JO
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shimizu-Bowers, Hana E    12 AGUA-MR                31.12      30.65 JO     
  2 Dwyer, Grace V            12 COND-MR                30.65      31.10 JO     
  3 Li, Harmony Y             12 AGUA-MR                33.41      32.24 SILV   
  4 Mroczka, Kiera C          11 WISC-MR                33.12      32.49 SILV   
  5 Vandermel, Jackie A       11 COND-MR                30.96      32.69 SILV   
  6 Guan, Michelle K          11 AGUA-MR                32.90      32.81 SILV   
  7 Stewart, Lexi R           12 AGUA-MR                34.68      32.95 SILV   
  8 Lorch, Grace O            12 AGUA-MR                33.99      33.35 SILV   
  9 Saidel, Vera R            11 NYCC-MR                33.10      33.89 SILV   
 10 Skaistis, Delilah E       11 AGUA-MR                32.99      33.93 SILV   
 11 O'Brien, Kate             11 WISC-MR                33.95      33.94 SILV   
 12 Chang, Cara               12 AGUA-MR                33.62      34.64 SILV   
 13 Rietmann, Morgan J        11 SSC-MR                 34.74      34.75 SILV   
 14 Arrascue, Sofia M         12 Unattached-MR          35.20      34.94 SILV   
 15 St. Jean, Ryann A         12 AGUA-MR                34.31      35.03 SILV   
 16 Abromavage, Reese W       12 AGUA-MR                35.24      35.07 SILV   
 17 Kim, Ashley               11 AGUA-MR                36.20      35.14 SILV   
 18 Greenberg, Abigail I      11 AGUA-MR                36.31      35.44 SILV   
 19 Rosenberg, Sky S          12 COND-MR                35.57      35.46 SILV   
 20 Wong, Linsey              11 NYCC-MR                37.04      35.50 SILV   
 21 Lin, Katrina              11 AGUA-MR                36.15      35.56 SILV   
 22 Governali, Johanna R      12 IA-MR                  38.29      35.58 SILV   
 22 Sacks, Jaden S            12 AGUA-MR                35.83      35.58 SILV   
 24 Mitchell, Sabine L        11 NYCC-MR                35.75      35.63 SILV   
 25 Asch, Lexi                11 AGUA-MR                34.30      35.64 SILV   
 26 Wojciechowski, Natalia    12 IA-MR                  36.29      35.65 SILV   
 27 Chan, Samantha K          12 AGUA-MR                   NT      35.75 SILV   
 28 Meador, Mollie S          11 AGUA-MR                36.29      36.00 SILV   
 29 Profeta, Jordan T         11 IA-MR                  36.54      36.14        
 30 Merone, Ali M             11 COND-MR                37.01      36.43        
 31 Hussain, Sana             11 AGUA-MR                36.78      36.49        
 32 Bolon, Isabella M         11 AGUA-MR                39.45      36.72        
 33 Haberman, Ruby M          12 WISC-MR                39.90      36.82        
 34 Chen, Bessie              11 AGUA-MR                37.64      37.15        
 35 Rawlings, Ava L           12 AGUA-MR                37.81      37.29        
 36 Mulieri, Kelsey           12 WISC-MR                35.99      37.38        
 37 Lawson, Olivia C          12 COND-MR                36.64      37.62        
 38 Taipale, Alina H          11 AGUA-MR                37.50      37.64        
 39 St. Jean, Ryleigh A       12 AGUA-MR                35.75      38.06        
 40 Andrew, Fiona J           11 FA-MR                  37.81      38.19        
 41 Milla, Madison I          11 COND-MR                37.35      38.20        
 42 Maddox, Faith             11 SSC-MR                 35.72      38.38        
 43 Breitman, Juliet R        12 AGUA-MR                38.51      38.50        
 44 Fried, Bailey E           11 AGUA-MR                38.95      38.54        
 45 Johnson, Lily R           11 AGUA-MR                35.79      38.55        
 46 Chang, Yewon              11 AGUA-MR                44.77      38.60        
 47 Buono, Serena E           11 IA-MR                  38.38      38.64        
 48 Santaromana, Bianca A     12 GATE-MR                36.91      38.66        
 48 Albuquerque Hsieh, Gabri  11 AGUA-MR                39.00      38.66        
 50 Khitin, Layla             11 AGUA-MR                40.85      38.97        
 51 Morin, Olivia R           11 Express Swimming-MR    42.18      39.07        
 52 Sodhi, Malika             11 FA-MR                  39.93      39.25        
 53 Bossert, Elizabeth L      12 IA-MR                  40.01      39.49        
 54 Ristau, Arielle P         12 FA-MR                  40.06      39.55        
 55 Merone, Tricia A          11 COND-MR                40.13      40.15        
 56 Nettles, Molly S          12 AGUA-MR                41.89      40.51        
 57 Dan, Melissa              11 Express Swimming-MR       NT      40.68        
 58 Sandoval, Hope E          12 FA-MR                  38.02      40.69        
 59 Brenner, Sarah B          12 FA-MR                     NT      40.79        
 60 Giordano, Jessica M       11 FA-MR                  42.08      41.25        
 61 Sze, Gabby A              12 GATE-MR                   NT      41.29        
 62 Cashdollar, Cameron D     11 AGUA-MR                40.88      42.06        
 63 Seth, Amalie R            11 AGUA-MR                44.22      42.39        
 64 Bailey, Elizabeth C       11 AGUA-MR                43.73      42.44        
 65 Psaki, Molly P            12 Express Swimming-MR    46.67      42.45        
 66 Bartoli, Ava M            11 Express Swimming-MR       NT      42.56        
 67 Andrews, Ava E            12 NYCC-MR                46.26      42.70        
 68 Rubinstein, Alexa M       11 AGUA-MR                44.20      42.93        
 69 Cohen, Daya M             12 AGUA-MR                42.58      42.97        
 70 Shehigian, Alexandra A    12 FA-MR                     NT      42.98        
 71 Duch, Agnes               11 GATE-MR                46.25      43.30        
 72 Gigante, Taylor C         11 Express Swimming-MR    45.27      43.34        
 73 Goldberg, Julia I         11 AGUA-MR                43.25      45.28        
 74 Berger, Ashley A          12 Express Swimming-MR    49.43      45.48        
 75 Biesaga, Emilia           12 FA-MR                     NT      46.47        
 76 Mikoleski, Marissa F      11 IA-MR                  47.88      46.88        
 77 Giuliante, Jennifer A     12 Express Swimming-MR       NT      47.41        
 78 Lynam, Makayla R          11 WISC-MR                47.55      50.38        
 79 Seibold, Morgan S         12 Express Swimming-MR    49.10      53.38        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                54.69  NATS
                56.59  JNAT
                59.29  SSEC
              1:00.69  METS
              1:08.69  JO
              1:19.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Grace V            12 COND-MR              1:06.42    1:05.58 JO     
                  31.76     1:05.58 (33.82)                                        
  2 Shimizu-Bowers, Hana E    12 AGUA-MR              1:06.91    1:05.84 JO     
                  32.18     1:05.84 (33.66)                                        
  3 Mroczka, Kiera C          11 WISC-MR              1:10.20    1:09.78 SILV   
                  34.44     1:09.78 (35.34)                                        
  4 Stewart, Lexi R           12 AGUA-MR              1:13.06    1:10.91 SILV   
                  34.26     1:10.91 (36.65)                                        
  5 O'Brien, Kate             11 WISC-MR              1:12.11    1:11.16 SILV   
                  34.97     1:11.16 (36.19)                                        
  6 Li, Harmony Y             12 AGUA-MR              1:13.39    1:11.18 SILV   
                  34.26     1:11.18 (36.92)                                        
  7 Guan, Michelle K          11 AGUA-MR              1:11.47    1:11.97 SILV   
                  34.66     1:11.97 (37.31)                                        
  8 Rietmann, Morgan J        11 SSC-MR               1:27.93    1:14.39 SILV   
                  36.72     1:14.39 (37.67)                                        
  9 Hyun, Faith               11 GATE-MR              1:18.31    1:14.88 SILV   
                  37.29     1:14.88 (37.59)                                        
 10 Skaistis, Delilah E       11 AGUA-MR              1:14.14    1:15.03 SILV   
                  35.90     1:15.03 (39.13)                                        
 11 Chong, Gabby M            12 AGUA-MR              1:14.85    1:15.11 SILV   
                  35.55     1:15.11 (39.56)                                        
 12 Rosenberg, Sky S          12 COND-MR              1:16.18    1:15.35 SILV   
                  35.84     1:15.35 (39.51)                                        
 13 Kim, Ashley               11 AGUA-MR              1:23.67    1:15.68 SILV   
                  36.82     1:15.68 (38.86)                                        
 14 Arrascue, Sofia M         12 Unattached-MR        1:16.78    1:15.95 SILV   
                  36.88     1:15.95 (39.07)                                        
 15 Wong, Linsey              11 NYCC-MR              1:15.94    1:16.00 SILV   
                  37.53     1:16.00 (38.47)                                        
 16 Taipale, Alina H          11 AGUA-MR              1:21.49    1:17.12 SILV   
                  38.29     1:17.12 (38.83)                                        
 17 Governali, Johanna R      12 IA-MR                1:24.34    1:17.65 SILV   
                  37.67     1:17.65 (39.98)                                        
 18 Merone, Ali M             11 COND-MR              1:27.41    1:17.77 SILV   
                  37.33     1:17.77 (40.44)                                        
 19 Hussain, Sana             11 AGUA-MR              1:18.04    1:17.80 SILV   
                  38.31     1:17.80 (39.49)                                        
 20 Renwick, Ashley K         12 NYCC-MR              1:16.42    1:18.33 SILV   
                  37.68     1:18.33 (40.65)                                        
 21 Abromavage, Reese W       12 AGUA-MR              1:19.89    1:18.85 SILV   
                  39.07     1:18.85 (39.78)                                        
 22 Cimino, Izabella K        11 FA-MR                1:24.75    1:19.10 SILV   
                  39.20     1:19.10 (39.90)                                        
 23 Krishnamurthy, Isha T     11 AGUA-MR              1:17.95    1:19.21 SILV   
                  38.29     1:19.21 (40.92)                                        
 24 Mitchell, Sabine L        11 NYCC-MR              1:17.32    1:19.23 SILV   
                  37.93     1:19.23 (41.30)                                        
 25 Milla, Madison I          11 COND-MR              1:18.82    1:19.31 SILV   
                  39.03     1:19.31 (40.28)                                        
 26 Profeta, Jordan T         11 IA-MR                1:19.25    1:20.26        
                  38.76     1:20.26 (41.50)                                        
 27 Meador, Mollie S          11 AGUA-MR              1:45.00    1:20.97        
                  39.58     1:20.97 (41.39)                                        
 28 Fried, Bailey E           11 AGUA-MR              1:22.29    1:21.00        
                  38.75     1:21.00 (42.25)                                        
 29 Rawlings, Ava L           12 AGUA-MR              1:24.75    1:21.02        
                  40.64     1:21.02 (40.38)                                        
 30 Smith-Salzberg, Fayanne   11 AGUA-MR              1:26.28    1:21.03        
                  39.40     1:21.03 (41.63)                                        
 31 Santaromana, Bianca A     12 GATE-MR              1:21.41    1:21.15        
                  39.87     1:21.15 (41.28)                                        
 32 Haberman, Ruby M          12 WISC-MR              1:25.87    1:21.81        
                  39.83     1:21.81 (41.98)                                        
 33 Lawson, Olivia C          12 COND-MR              1:19.11    1:21.88        
                  39.62     1:21.88 (42.26)                                        
 34 Maddox, Faith             11 SSC-MR               1:20.58    1:22.06        
                  39.99     1:22.06 (42.07)                                        
 35 Chan, Samantha K          12 AGUA-MR              1:22.16    1:22.33        
                  37.95     1:22.33 (44.38)                                        
 36 Breitman, Juliet R        12 AGUA-MR              1:23.30    1:23.45        
                  40.21     1:23.45 (43.24)                                        
 37 Andrew, Fiona J           11 FA-MR                1:21.89    1:23.60        
                  41.28     1:23.60 (42.32)                                        
 38 Chang, Yewon              11 AGUA-MR              1:26.49    1:24.36        
                  41.63     1:24.36 (42.73)                                        
 39 Khitin, Layla             11 AGUA-MR                   NT    1:24.66        
                  40.05     1:24.66 (44.61)                                        
 39 Sandoval, Hope E          12 FA-MR                1:24.56    1:24.66        
                  40.68     1:24.66 (43.98)                                        
 41 Chen, Bessie              11 AGUA-MR              1:22.35    1:24.81        
                  41.17     1:24.81 (43.64)                                        
 42 Merone, Tricia A          11 COND-MR              1:27.77    1:25.47        
                  41.37     1:25.47 (44.10)                                        
 43 Nettles, Molly S          12 AGUA-MR              1:27.03    1:25.68        
                  42.96     1:25.68 (42.72)                                        
 44 Albuquerque Hsieh, Gabri  11 AGUA-MR              1:24.90    1:26.11        
                  42.27     1:26.11 (43.84)                                        
 45 DeFranco, Ava             11 WISC-MR              1:27.10    1:26.83        
                  42.26     1:26.83 (44.57)                                        
 46 Cepeda, Mariah F          11 FA-MR                1:35.18    1:27.50        
                  42.31     1:27.50 (45.19)                                        
 47 Nigro, Stephanie L        11 CSDC-MR              1:29.73    1:27.65        
                  41.16     1:27.65 (46.49)                                        
 48 Corrigan, Ava N           11 SSC-MR               1:37.33    1:29.01        
                  43.53     1:29.01 (45.48)                                        
 49 Brenner, Sarah B          12 FA-MR                     NT    1:30.08        
                  44.21     1:30.08 (45.87)                                        
 50 Chang, Cynthia E          11 GATE-MR                   NT    1:31.20        
                  42.81     1:31.20 (48.39)                                        
 51 Obrycki, Sandra           12 IA-MR                     NT    1:31.83        
                  42.97     1:31.83 (48.86)                                        
 52 Drapala, Olivia R         11 CSDC-MR              1:33.78    1:32.95        
                  43.15     1:32.95 (49.80)                                        
 53 Hendricks-Donato, Jessic  12 CSDC-MR                   NT    1:34.39        
                  44.38     1:34.39 (50.01)                                        
 54 Andrews, Ava E            12 NYCC-MR              1:37.73    1:34.61        
                  45.11     1:34.61 (49.50)                                        
 54 Duch, Agnes               11 GATE-MR                   NT    1:34.61        
 56 Seth, Amalie R            11 AGUA-MR              1:32.20    1:36.20        
                  46.80     1:36.20 (49.40)                                        
 57 Bailey, Elizabeth C       11 AGUA-MR                   NT    1:39.02        
                  48.76     1:39.02 (50.26)                                        
 58 Berger, Ashley A          12 Express Swimming-MR       NT    1:41.77        
                  46.56     1:41.77 (55.21)                                        
 59 Biesaga, Emilia           12 FA-MR                     NT    1:44.25        
                  48.82     1:44.25 (55.43)                                        
 60 Lynam, Makayla R          11 WISC-MR              1:34.44    1:46.44        
                  52.54     1:46.44 (53.90)                                        
 61 Seibold, Morgan S         12 Express Swimming-MR  1:49.59    1:47.21        
                  50.26     1:47.21 (56.95)                                        
 -- Hance, Jacqueline L       12 WISC-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back
                1:12.32        DQ (1:19.67)                                        
 -- Rubinstein, Alexa M       11 AGUA-MR              1:39.36         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  43.26          DQ (48.44)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.69  JO
                40.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shimizu-Bowers, Hana E    12 AGUA-MR                   NT      35.94 JO     
  2 Smith-Salzberg, Fayanne   11 AGUA-MR                37.80      36.08 JO     
  3 Stewart, Lexi R           12 AGUA-MR                36.64      36.22 JO     
  4 St. Jean, Ryann A         12 AGUA-MR                35.62      36.92 SILV   
  5 Krishna, Nayesha          12 AGUA-MR                36.39      36.97 SILV   
  6 St. Jean, Ryleigh A       12 AGUA-MR                35.25      37.14 SILV   
  7 Blythe, Karenna G         12 AGUA-MR                39.16      37.84 SILV   
  8 Li, Harmony Y             12 AGUA-MR                40.50      37.97 SILV   
  9 Wong, Linsey              11 NYCC-MR                39.56      38.23 SILV   
 10 Guan, Michelle K          11 AGUA-MR                38.12      38.25 SILV   
 11 Saidel, Vera R            11 NYCC-MR                47.02      38.54 SILV   
 12 Profeta, Jordan T         11 IA-MR                  39.81      38.61 SILV   
 13 Chang, Mia                12 AGUA-MR                42.02      38.64 SILV   
 14 O'Brien, Kate             11 WISC-MR                38.55      38.76 SILV   
 15 Chan, Samantha K          12 AGUA-MR                   NT      38.98 SILV   
 16 Skaistis, Delilah E       11 AGUA-MR                42.90      39.39 SILV   
 17 Mitchell, Sabine L        11 NYCC-MR                43.62      39.67 SILV   
 18 Mroczka, Kiera C          11 WISC-MR                40.06      39.70 SILV   
 19 Fried, Bailey E           11 AGUA-MR                40.88      39.90 SILV   
 20 Chang, Cara               12 AGUA-MR                39.28      39.99 SILV   
 21 Rosenberg, Sky S          12 COND-MR                43.38      40.18 SILV   
 22 Lawson, Olivia C          12 COND-MR                41.95      40.47 SILV   
 23 Lorch, Grace O            12 AGUA-MR                44.58      40.86        
 24 Asch, Lexi                11 AGUA-MR                43.59      40.88        
 25 Chen, Bessie              11 AGUA-MR                40.09      41.20        
 26 Sacks, Jaden S            12 AGUA-MR                45.03      41.34        
 27 Santaromana, Bianca A     12 GATE-MR                40.45      41.35        
 28 Renwick, Ashley K         12 NYCC-MR                   NT      41.36        
 29 Albuquerque Hsieh, Gabri  11 AGUA-MR                42.11      41.68        
 30 Seibold, Morgan S         12 Express Swimming-MR    41.56      41.88        
 31 Rozanoff, Anastasia       12 Unattached-MR          42.85      42.02        
 32 Andrews, Ava E            12 NYCC-MR                41.89      42.47        
 33 Taipale, Alina H          11 AGUA-MR                43.14      42.54        
 34 Sodhi, Malika             11 FA-MR                  43.18      42.60        
 34 Abromavage, Reese W       12 AGUA-MR                44.43      42.60        
 36 Lin, Katrina              11 AGUA-MR                46.67      42.66        
 37 Bailey, Elizabeth C       11 AGUA-MR                46.15      42.79        
 38 Bolon, Isabella M         11 AGUA-MR                47.95      42.88        
 39 Giordano, Jessica M       11 FA-MR                  44.26      43.14        
 40 Hussain, Sana             11 AGUA-MR                44.52      43.39        
 41 Nigro, Stephanie L        11 CSDC-MR                42.06      43.41        
 42 Rietmann, Morgan J        11 SSC-MR                 44.82      43.50        
 43 Khitin, Layla             11 AGUA-MR                43.65      43.54        
 44 Ristau, Arielle P         12 FA-MR                  45.55      43.67        
 45 Nettles, Molly S          12 AGUA-MR                43.31      43.72        
 46 Mulieri, Kelsey           12 WISC-MR                42.06      43.97        
 47 Meador, Mollie S          11 AGUA-MR                39.90      44.06        
 48 Milla, Madison I          11 COND-MR                43.72      44.11        
 49 Maddox, Faith             11 SSC-MR                 43.41      44.45        
 50 Bossert, Elizabeth L      12 IA-MR                  50.01      44.63        
 51 Dan, Melissa              11 Express Swimming-MR       NT      44.64        
 52 Chang, Yewon              11 AGUA-MR                49.74      44.67        
 53 Goldberg, Julia I         11 AGUA-MR                   NT      44.76        
 54 Merone, Ali M             11 COND-MR                50.49      45.07        
 55 Hendricks-Donato, Jessic  12 CSDC-MR                46.40      45.50        
 56 Rawlings, Ava L           12 AGUA-MR                45.61      45.59        
 57 Morin, Olivia R           11 Express Swimming-MR    55.43      45.64        
 58 Andrew, Fiona J           11 FA-MR                  45.58      46.12        
 59 Sze, Gabby A              12 GATE-MR                   NT      46.22        
 60 Buono, Serena E           11 IA-MR                  48.40      46.36        
 61 Rubinstein, Alexa M       11 AGUA-MR                49.60      46.93        
 62 Merone, Tricia A          11 COND-MR                45.87      47.53        
 63 Duch, Agnes               11 GATE-MR                53.08      47.68        
 64 Cohen, Daya M             12 AGUA-MR                53.32      47.91        
 65 Biesaga, Emilia           12 FA-MR                     NT      48.06        
 66 Manfredonia, Carly J      12 CSDC-MR                49.51      48.38        
 67 Giuliante, Jennifer A     12 Express Swimming-MR       NT      48.91        
 68 Sandoval, Hope E          12 FA-MR                  49.14      49.13        
 69 Psaki, Molly P            12 Express Swimming-MR    55.00      50.37        
 70 Cashdollar, Cameron D     11 AGUA-MR                47.96      50.64        
 71 Bartoli, Ava M            11 Express Swimming-MR       NT      51.46        
 72 Mikoleski, Marissa F      11 IA-MR                     NT      53.89        
 73 Lynam, Makayla R          11 WISC-MR                53.77    1:11.71        
 -- Brenner, Sarah B          12 FA-MR                     NT         DQ        
      One hand touch
 -- Berger, Ashley A          12 Express Swimming-MR    59.33         DQ        
      One hand touch
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:03.09  NATS
              1:04.29  JNAT
              1:08.59  SSEC
              1:10.29  METS
              1:18.99  JO
              1:28.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Lexi R           12 AGUA-MR              1:19.75    1:17.67 JO     
                  37.72     1:17.67 (39.95)                                        
  2 Dwyer, Grace V            12 COND-MR              1:19.48    1:19.00 SILV   
                  37.18     1:19.00 (41.82)                                        
  3 Smith-Salzberg, Fayanne   11 AGUA-MR              1:21.98    1:19.53 SILV   
                  37.59     1:19.53 (41.94)                                        
  4 Guan, Michelle K          11 AGUA-MR              1:20.34    1:21.34 SILV   
                  38.91     1:21.34 (42.43)                                        
  5 St. Jean, Ryleigh A       12 AGUA-MR              1:18.54    1:21.76 SILV   
                  39.32     1:21.76 (42.44)                                        
  6 Wong, Linsey              11 NYCC-MR              1:21.81    1:21.94 SILV   
                  39.19     1:21.94 (42.75)                                        
  7 Krishna, Nayesha          12 AGUA-MR              1:21.73    1:22.24 SILV   
                  38.93     1:22.24 (43.31)                                        
  8 St. Jean, Ryann A         12 AGUA-MR              1:20.94    1:23.76 SILV   
                  38.33     1:23.76 (45.43)                                        
  9 Chang, Mia                12 AGUA-MR              1:26.85    1:24.02 SILV   
                  40.37     1:24.02 (43.65)                                        
 10 Profeta, Jordan T         11 IA-MR                1:26.36    1:25.25 SILV   
                  40.88     1:25.25 (44.37)                                        
 11 Cunneen, Elena C          12 IA-MR                1:24.92    1:25.59 SILV   
                  40.94     1:25.59 (44.65)                                        
 12 Kim, Ashley               11 AGUA-MR              1:31.63    1:26.75 SILV   
                  41.45     1:26.75 (45.30)                                        
 13 Greenberg, Abigail I      11 AGUA-MR              1:29.46    1:26.77 SILV   
                  41.83     1:26.77 (44.94)                                        
 14 Chan, Samantha K          12 AGUA-MR              1:26.38    1:27.31 SILV   
                  40.00     1:27.31 (47.31)                                        
 15 Krishnamurthy, Isha T     11 AGUA-MR              1:24.90    1:28.01 SILV   
                  42.83     1:28.01 (45.18)                                        
 16 Taipale, Alina H          11 AGUA-MR              1:30.63    1:28.59 SILV   
                  41.37     1:28.59 (47.22)                                        
 17 Rivera, Ashley I          11 SSC-MR               1:35.00    1:28.68 SILV   
                  42.02     1:28.68 (46.66)                                        
 18 Chen, Bessie              11 AGUA-MR              1:25.11    1:29.41        
                  42.61     1:29.41 (46.80)                                        
 19 Albuquerque Hsieh, Gabri  11 AGUA-MR              1:31.75    1:29.45        
                  44.05     1:29.45 (45.40)                                        
 20 Mitchell, Sabine L        11 NYCC-MR              1:28.88    1:29.57        
                  41.46     1:29.57 (48.11)                                        
 21 Santaromana, Bianca A     12 GATE-MR              1:30.24    1:30.59        
                  42.76     1:30.59 (47.83)                                        
 22 Giordano, Jessica M       11 FA-MR                1:38.26    1:31.58        
                  42.82     1:31.58 (48.76)                                        
 23 Andrews, Ava E            12 NYCC-MR              1:41.99    1:31.74        
                  42.70     1:31.74 (49.04)                                        
 24 Renwick, Ashley K         12 NYCC-MR              1:28.54    1:32.12        
                  42.77     1:32.12 (49.35)                                        
 25 Lin, Katrina              11 AGUA-MR              1:39.29    1:32.45        
                  44.17     1:32.45 (48.28)                                        
 26 Maddox, Faith             11 SSC-MR               1:34.08    1:33.27        
                  45.58     1:33.27 (47.69)                                        
 27 Honig, Madison J          11 Express Swimming-MR  1:40.14    1:33.37        
                  45.38     1:33.37 (47.99)                                        
 28 Nigro, Stephanie L        11 CSDC-MR              1:37.31    1:34.08        
                  44.23     1:34.08 (49.85)                                        
 29 Khitin, Layla             11 AGUA-MR              1:47.03    1:34.53        
                  45.52     1:34.53 (49.01)                                        
 30 Bolon, Isabella M         11 AGUA-MR              1:44.40    1:35.00        
                  45.77     1:35.00 (49.23)                                        
 31 Nettles, Molly S          12 AGUA-MR              1:32.99    1:35.18        
                  45.04     1:35.18 (50.14)                                        
 32 Ristau, Arielle P         12 FA-MR                1:42.55    1:36.35        
                  45.55     1:36.35 (50.80)                                        
 33 Bailey, Elizabeth C       11 AGUA-MR              1:44.62    1:37.93        
                  42.90     1:37.93 (55.03)                                        
 34 Rateshwar, Janice         12 Express Swimming-MR  1:45.32    1:38.17        
                  45.74     1:38.17 (52.43)                                        
 35 Johnson, Lily R           11 AGUA-MR              1:41.89    1:38.57        
                  47.50     1:38.57 (51.07)                                        
 36 Hendricks-Donato, Jessic  12 CSDC-MR              1:41.46    1:38.98        
                  46.52     1:38.98 (52.46)                                        
 37 Haberman, Ruby M          12 WISC-MR              1:37.83    1:39.17        
                  47.02     1:39.17 (52.15)                                        
 38 Andrew, Fiona J           11 FA-MR                1:41.43    1:39.47        
                  47.55     1:39.47 (51.92)                                        
 39 Levine, Paige H           12 SSC-MR               1:41.88    1:40.24        
                  49.46     1:40.24 (50.78)                                        
 40 Cepeda, Mariah F          11 FA-MR                1:47.16    1:44.83        
                  49.93     1:44.83 (54.90)                                        
 41 Fulnecky, Zoe L           11 AGUA-MR              1:44.69    1:45.00        
                  49.98     1:45.00 (55.02)                                        
 42 Corrigan, Ava N           11 SSC-MR               1:47.06    1:46.89        
                  51.25     1:46.89 (55.64)                                        
 43 Parascandola, Lea F       12 WISC-MR                   NT    1:47.09        
                  50.96     1:47.09 (56.13)                                        
 44 Manfredonia, Carly J      12 CSDC-MR              1:47.55    1:47.39        
                  50.32     1:47.39 (57.07)                                        
 45 DeFranco, Ava             11 WISC-MR              1:49.19    1:49.06        
                  51.90     1:49.06 (57.16)                                        
 46 Duch, Agnes               11 GATE-MR                   NT    1:54.17        
                  54.75     1:54.17 (59.42)                                        
 47 Lastorino, Sophia L       11 WISC-MR              2:02.65    1:57.89        
                  55.41   1:57.89 (1:02.48)                                        
 -- Lynam, Makayla R          11 WISC-MR              1:50.44         DQ        
      Alternating Kick
                1:16.11        DQ (1:21.09)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.69  JO
                34.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shimizu-Bowers, Hana E    12 AGUA-MR                29.12      28.48 JO     
  2 Leonard, Penelope K       12 AGUA-MR                32.11      30.77 SILV   
  3 Krishna, Nayesha          12 AGUA-MR                30.73      30.85 SILV   
  4 Mroczka, Kiera C          11 WISC-MR                30.78      30.90 SILV   
  5 Chang, Mia                12 AGUA-MR                31.73      31.03 SILV   
  6 Guan, Michelle K          11 AGUA-MR                34.02      31.32 SILV   
  7 O'Brien, Kate             11 WISC-MR                31.63      31.73 SILV   
  8 Li, Harmony Y             12 AGUA-MR                33.27      31.81 SILV   
  9 Chang, Cara               12 AGUA-MR                32.91      31.90 SILV   
 10 St. Jean, Ryann A         12 AGUA-MR                32.58      32.55 SILV   
 11 Blythe, Karenna G         12 AGUA-MR                33.31      32.81 SILV   
 12 Wong, Linsey              11 NYCC-MR                33.27      33.73 SILV   
 13 Chan, Samantha K          12 AGUA-MR                   NT      33.92 SILV   
 14 Asch, Lexi                11 AGUA-MR                34.10      33.95 SILV   
 15 Lorch, Grace O            12 AGUA-MR                33.77      33.96 SILV   
 16 Skaistis, Delilah E       11 AGUA-MR                33.29      34.57 SILV   
 17 Cunneen, Elena C          12 IA-MR                  35.54      34.59 SILV   
 18 Greenberg, Abigail I      11 AGUA-MR                36.83      34.65        
 19 St. Jean, Ryleigh A       12 AGUA-MR                34.97      35.05        
 20 Rivera, Ashley I          11 SSC-MR                 35.30      35.13        
 21 Carpentieri, Jordan P     11 IA-MR                  38.19      35.51        
 22 Milla, Madison I          11 COND-MR                34.97      35.67        
 23 Arrascue, Sofia M         12 Unattached-MR          35.33      35.80        
 24 Wojciechowski, Natalia    12 IA-MR                  36.53      36.06        
 25 Merone, Ali M             11 COND-MR                37.44      36.18        
 26 Bolon, Isabella M         11 AGUA-MR                40.67      36.50        
 27 Krishnamurthy, Isha T     11 AGUA-MR                39.07      36.77        
 28 Lin, Katrina              11 AGUA-MR                39.58      36.80        
 29 Taylor, Paige G           11 AGUA-MR                   NT      37.49        
 30 Haberman, Ruby M          12 WISC-MR                42.88      37.83        
 31 Brenner, Sarah B          12 FA-MR                  38.76      37.85        
 32 Rietmann, Morgan J        11 SSC-MR                 38.12      38.21        
 33 Cepeda, Mariah F          11 FA-MR                  40.18      38.40        
 34 Khitin, Layla             11 AGUA-MR                41.70      38.53        
 35 Hyun, Faith               11 GATE-MR                39.32      38.61        
 36 Breitman, Juliet R        12 AGUA-MR                38.01      38.66        
 37 Fried, Bailey E           11 AGUA-MR                40.51      38.73        
 38 Chang, Yewon              11 AGUA-MR                52.27      38.74        
 39 Rateshwar, Janice         12 Express Swimming-MR    39.58      39.14        
 40 Chang, Cynthia E          11 GATE-MR                   NT      39.36        
 41 Cimino, Izabella K        11 FA-MR                  44.74      39.53        
 42 Giordano, Jessica M       11 FA-MR                  44.25      39.58        
 43 Fulnecky, Zoe L           11 AGUA-MR                40.80      39.74        
 44 Obrycki, Sandra           12 IA-MR                     NT      39.82        
 45 Johnson, Lily R           11 AGUA-MR                38.92      39.94        
 46 Seth, Amalie R            11 AGUA-MR                42.69      40.21        
 47 Drapala, Olivia R         11 CSDC-MR                39.54      40.24        
 48 Ristau, Arielle P         12 FA-MR                  41.38      41.15        
 49 Sandoval, Hope E          12 FA-MR                  40.39      41.30        
 50 Rawlings, Ava L           12 AGUA-MR                40.55      41.86        
 51 DeFranco, Ava             11 WISC-MR                39.30      42.35        
 52 Rubinstein, Alexa M       11 AGUA-MR                45.79      42.59        
 53 Cacace, Aurelia J         11 IA-MR                     NT      42.76        
 54 Goldberg, Julia I         11 AGUA-MR                   NT      43.55        
 55 Levine, Paige H           12 SSC-MR                 44.71      45.32        
 56 Andrew, Fiona J           11 FA-MR                  46.60      45.73        
 57 Merone, Tricia A          11 COND-MR                48.57      46.49        
 58 Giuliante, Jennifer A     12 Express Swimming-MR       NT      46.70        
 59 Corrigan, Ava N           11 SSC-MR                 44.71      47.12        
 60 Lynam, Makayla R          11 WISC-MR                47.77      49.29        
 61 Berger, Ashley A          12 Express Swimming-MR    51.60      50.55        
 62 Biesaga, Emilia           12 FA-MR                     NT      50.91        
 63 Lastorino, Sophia L       11 WISC-MR                55.94      55.35        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                54.19  NATS
                55.99  JNAT
                58.79  SSEC
              1:00.29  METS
              1:09.49  JO
              1:19.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vandermel, Jackie A       11 COND-MR              1:07.09    1:06.24 JO     
                  32.41     1:06.24 (33.83)                                        
  2 Dwyer, Grace V            12 COND-MR              1:06.39    1:07.80 JO     
                  31.92     1:07.80 (35.88)                                        
  3 Leonard, Penelope K       12 AGUA-MR              1:13.90    1:09.39 JO     
                  32.33     1:09.39 (37.06)                                        
  4 Mroczka, Kiera C          11 WISC-MR              1:10.38    1:09.92 SILV   
                  32.85     1:09.92 (37.07)                                        
  5 Saidel, Vera R            11 NYCC-MR              1:12.54    1:11.09 SILV   
                  33.00     1:11.09 (38.09)                                        
  6 O'Brien, Kate             11 WISC-MR              1:10.96    1:11.23 SILV   
                  34.15     1:11.23 (37.08)                                        
  7 Chang, Mia                12 AGUA-MR              1:12.46    1:12.23 SILV   
                  32.22     1:12.23 (40.01)                                        
  8 Krishna, Nayesha          12 AGUA-MR              1:10.66    1:13.25 SILV   
                  32.89     1:13.25 (40.36)                                        
  9 Greenberg, Abigail I      11 AGUA-MR              1:27.68    1:14.63 SILV   
                  36.05     1:14.63 (38.58)                                        
 10 Blythe, Karenna G         12 AGUA-MR              1:18.26    1:16.94 SILV   
                  36.87     1:16.94 (40.07)                                        
 11 Wong, Linsey              11 NYCC-MR              1:17.51    1:17.00 SILV   
                  35.71     1:17.00 (41.29)                                        
 12 Smith-Salzberg, Fayanne   11 AGUA-MR              1:23.23    1:19.84        
                  36.69     1:19.84 (43.15)                                        
 13 Chan, Samantha K          12 AGUA-MR                   NT    1:19.91        
                  36.93     1:19.91 (42.98)                                        
 14 Mitchell, Sabine L        11 NYCC-MR              1:23.00    1:23.73        
                  37.92     1:23.73 (45.81)                                        
 15 Breitman, Juliet R        12 AGUA-MR              1:31.18    1:26.78        
                  38.61     1:26.78 (48.17)                                        
 16 Renwick, Ashley K         12 NYCC-MR              1:32.78    1:28.67        
                  41.90     1:28.67 (46.77)                                        
 17 Nigro, Stephanie L        11 CSDC-MR                   NT    1:29.12        
                  40.95     1:29.12 (48.17)                                        
 18 Lin, Katrina              11 AGUA-MR              1:42.66    1:29.26        
                  41.13     1:29.26 (48.13)                                        
 19 Arrascue, Sofia M         12 Unattached-MR        1:28.26    1:29.75        
                  41.03     1:29.75 (48.72)                                        
 20 Rozanoff, Anastasia       12 Unattached-MR             NT    1:29.79        
                  39.69     1:29.79 (50.10)                                        
 21 Merone, Ali M             11 COND-MR              1:47.13    1:31.31        
                  39.89     1:31.31 (51.42)                                        
 22 Shehigian, Alexandra A    12 FA-MR                     NT    1:31.57        
                  42.17     1:31.57 (49.40)                                        
 23 Bolon, Isabella M         11 AGUA-MR                   NT    1:32.38        
                  43.25     1:32.38 (49.13)                                        
 24 Baller, Michelle M        11 Express Swimming-MR  2:12.11    1:33.37        
                  42.03     1:33.37 (51.34)                                        
 25 Khitin, Layla             11 AGUA-MR                   NT    1:33.51        
                  40.71     1:33.51 (52.80)                                        
 26 Haberman, Ruby M          12 WISC-MR              1:38.52    1:33.61        
                  43.85     1:33.61 (49.76)                                        
 27 Seth, Amalie R            11 AGUA-MR              1:37.61    1:35.23        
                  42.74     1:35.23 (52.49)                                        
 28 Langford, Elisabeth A     11 AGUA-MR              1:31.41    1:35.94        
                  45.20     1:35.94 (50.74)                                        
 29 Morin, Olivia R           11 Express Swimming-MR  1:40.15    1:36.24        
                  44.77     1:36.24 (51.47)                                        
 30 Andrews, Ava E            12 NYCC-MR                   NT    1:37.32        
                  44.50     1:37.32 (52.82)                                        
 31 Sandoval, Hope E          12 FA-MR                1:46.74    1:38.48        
                  44.74     1:38.48 (53.74)                                        
 32 Hendricks-Donato, Jessic  12 CSDC-MR                   NT    1:43.38        
                  44.38     1:43.38 (59.00)                                        
 33 Gigante, Taylor C         11 Express Swimming-MR  1:49.27    1:45.90        
                  48.36     1:45.90 (57.54)                                        
 34 Merone, Tricia A          11 COND-MR              2:03.17    1:46.10        
                  50.70     1:46.10 (55.40)                                        
 35 Manfredonia, Carly J      12 CSDC-MR                   NT    1:51.69        
                  50.04   1:51.69 (1:01.65)                                        
 36 Santopatre, Adrianna M    12 Express Swimming-MR       NT    1:51.98        
                  42.24   1:51.98 (1:09.74)                                        
 -- Berger, Ashley A          12 Express Swimming-MR  1:51.32         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  50.45        DQ (1:02.92)                                        
 -- Seibold, Morgan S         12 Express Swimming-MR  1:55.43         DQ        
      Kick breaststroke type
                  53.18          DQ (59.64)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:18.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shimizu-Bowers, Hana E    12 AGUA-MR              1:06.32    1:06.11 JO     
                  29.58     1:06.11 (36.53)                                        
  2 Dwyer, Grace V            12 COND-MR              1:06.68    1:07.05 JO     
                  30.80     1:07.05 (36.25)                                        
  3 Leonard, Penelope K       12 AGUA-MR              1:11.97    1:09.66 JO     
                  31.75     1:09.66 (37.91)                                        
  4 Stewart, Lexi R           12 AGUA-MR              1:11.09    1:10.79 SILV   
                  32.68     1:10.79 (38.11)                                        
  5 Mroczka, Kiera C          11 WISC-MR              1:10.72    1:11.21 SILV   
                  32.08     1:11.21 (39.13)                                        
  6 Chang, Cara               12 AGUA-MR              1:14.34    1:11.67 SILV   
                  32.91     1:11.67 (38.76)                                        
  7 Blythe, Karenna G         12 AGUA-MR              1:14.74    1:12.35 SILV   
                  34.60     1:12.35 (37.75)                                        
  8 O'Brien, Kate             11 WISC-MR              1:12.77    1:12.58 SILV   
                  33.87     1:12.58 (38.71)                                        
  9 Lorch, Grace O            12 AGUA-MR              1:14.37    1:13.68 SILV   
                  33.30     1:13.68 (40.38)                                        
 10 Kim, Ashley               11 AGUA-MR              1:16.90    1:14.09 SILV   
                  36.44     1:14.09 (37.65)                                        
 11 Wong, Linsey              11 NYCC-MR              1:16.88    1:14.24 SILV   
                  36.38     1:14.24 (37.86)                                        
 12 Chong, Gabby M            12 AGUA-MR              1:14.04    1:15.22 SILV   
                  33.92     1:15.22 (41.30)                                        
 13 Mitchell, Sabine L        11 NYCC-MR              1:20.85    1:17.23 SILV   
                  36.01     1:17.23 (41.22)                                        
 14 Skaistis, Delilah E       11 AGUA-MR              1:15.93    1:17.26 SILV   
                  35.94     1:17.26 (41.32)                                        
 15 Asch, Lexi                11 AGUA-MR              1:15.33    1:17.46 SILV   
                  35.79     1:17.46 (41.67)                                        
 16 Hussain, Sana             11 AGUA-MR              1:16.89    1:17.65 SILV   
                  35.47     1:17.65 (42.18)                                        
 17 Wojciechowski, Natalia    12 IA-MR                1:18.92    1:17.82 SILV   
                  36.75     1:17.82 (41.07)                                        
 18 Rivera, Ashley I          11 SSC-MR               1:25.00    1:18.31 SILV   
                  36.32     1:18.31 (41.99)                                        
 19 Abromavage, Reese W       12 AGUA-MR              1:18.76    1:18.35 SILV   
                  36.38     1:18.35 (41.97)                                        
 20 Carpentieri, Jordan P     11 IA-MR                1:19.67    1:18.40 SILV   
                  37.41     1:18.40 (40.99)                                        
 21 Hyun, Faith               11 GATE-MR              1:20.97    1:18.93        
                  37.41     1:18.93 (41.52)                                        
 22 Cimino, Izabella K        11 FA-MR                1:26.65    1:19.47        
                  38.32     1:19.47 (41.15)                                        
 23 Maddox, Faith             11 SSC-MR               1:20.11    1:20.11        
                  37.21     1:20.11 (42.90)                                        
 24 Rietmann, Morgan J        11 SSC-MR               1:28.75    1:20.26        
                  36.59     1:20.26 (43.67)                                        
 25 Milla, Madison I          11 COND-MR              1:20.27    1:20.57        
                  37.29     1:20.57 (43.28)                                        
 26 Taipale, Alina H          11 AGUA-MR              1:18.95    1:20.66        
                  38.51     1:20.66 (42.15)                                        
 27 Merone, Ali M             11 COND-MR              1:22.47    1:22.13        
                  37.24     1:22.13 (44.89)                                        
 28 Lawson, Olivia C          12 COND-MR              1:25.22    1:22.45        
                  38.53     1:22.45 (43.92)                                        
 29 Johnson, Lily R           11 AGUA-MR              1:22.82    1:22.99        
                  38.90     1:22.99 (44.09)                                        
 30 Meador, Mollie S          11 AGUA-MR              1:25.11    1:23.17        
                  38.94     1:23.17 (44.23)                                        
 31 Santaromana, Bianca A     12 GATE-MR              1:22.94    1:23.20        
                  39.47     1:23.20 (43.73)                                        
 32 Nigro, Stephanie L        11 CSDC-MR              1:21.57    1:23.75        
                  38.61     1:23.75 (45.14)                                        
 33 Drapala, Olivia R         11 CSDC-MR              1:32.71    1:26.63        
                  38.99     1:26.63 (47.64)                                        
 34 Andrew, Fiona J           11 FA-MR                1:23.86    1:27.41        
                  41.61     1:27.41 (45.80)                                        
 35 Ristau, Arielle P         12 FA-MR                1:27.77    1:27.51        
                  41.10     1:27.51 (46.41)                                        
 36 Goldberg, Julia I         11 AGUA-MR              1:31.86    1:28.43        
                  44.35     1:28.43 (44.08)                                        
 37 Brenner, Sarah B          12 FA-MR                1:26.93    1:28.73        
                  40.76     1:28.73 (47.97)                                        
 38 Rubinstein, Alexa M       11 AGUA-MR              1:32.14    1:28.79        
                  42.07     1:28.79 (46.72)                                        
 39 Sandoval, Hope E          12 FA-MR                1:26.55    1:29.06        
                  40.61     1:29.06 (48.45)                                        
 40 Seth, Amalie R            11 AGUA-MR              1:29.77    1:29.44        
                  42.35     1:29.44 (47.09)                                        
 41 Andrews, Ava E            12 NYCC-MR                   NT    1:29.93        
                  44.18     1:29.93 (45.75)                                        
 42 Levine, Paige H           12 SSC-MR               1:27.43    1:29.97        
                  45.16     1:29.97 (44.81)                                        
 43 Rateshwar, Janice         12 Express Swimming-MR  1:45.01    1:29.99        
                  42.27     1:29.99 (47.72)                                        
 44 Merone, Tricia A          11 COND-MR              1:29.44    1:30.79        
                  43.82     1:30.79 (46.97)                                        
 45 Nettles, Molly S          12 AGUA-MR              1:30.17    1:30.88        
                  43.95     1:30.88 (46.93)                                        
 46 Honig, Madison J          11 Express Swimming-MR  1:35.89    1:32.16        
                  43.93     1:32.16 (48.23)                                        
 47 Cacace, Aurelia J         11 IA-MR                1:37.59    1:32.95        
                  42.22     1:32.95 (50.73)                                        
 48 Seibold, Morgan S         12 Express Swimming-MR  1:40.11    1:37.87        
                  48.25     1:37.87 (49.62)                                        
 49 Manfredonia, Carly J      12 CSDC-MR              1:40.27    1:37.90        
                  47.93     1:37.90 (49.97)                                        
 50 Parascandola, Lea F       12 WISC-MR                   NT    1:40.08        
                  51.46     1:40.08 (48.62)                                        
 51 Biesaga, Emilia           12 FA-MR                     NT    1:40.46        
                  48.37     1:40.46 (52.09)                                        
 52 Berger, Ashley A          12 Express Swimming-MR       NT    1:41.63        
                  47.94     1:41.63 (53.69)                                        
 -- Taylor, Paige G           11 AGUA-MR                   NT         DQ        
                  40.52          DQ (44.56)                                        
 -- Chang, Cynthia E          11 GATE-MR                   NT         DQ        
      One hand touch - breast
                  40.31          DQ (48.78)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:00.99  NATS
              2:03.79  JNAT
              2:11.29  SSEC
              2:12.99  METS
              2:28.99  JO
              2:48.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shimizu-Bowers, Hana E    12 AGUA-MR              2:25.05    2:21.03 JO     
                  29.06     1:06.16 (37.10)     1:49.55 (43.39)     2:21.03 (31.48)
  2 Dwyer, Grace V            12 COND-MR              2:22.66    2:23.09 JO     
                  31.14     1:07.59 (36.45)     1:51.00 (43.41)     2:23.09 (32.09)
  3 Basler, Alia R            12 AGUA-MR              2:22.02    2:29.51 SILV   
                  32.11     1:11.38 (39.27)     1:56.99 (45.61)     2:29.51 (32.52)
  4 Mroczka, Kiera C          11 WISC-MR              2:35.01    2:29.70 SILV   
                  31.94     1:09.21 (37.27)     1:56.74 (47.53)     2:29.70 (32.96)
  5 Leonard, Penelope K       12 AGUA-MR              2:34.32    2:29.71 SILV   
                  30.72     1:09.09 (38.37)     1:55.95 (46.86)     2:29.71 (33.76)
  6 McKenna, Mary K           11 Express Swimming-MR  2:39.70    2:32.24 SILV   
                  33.36     1:13.33 (39.97)     1:58.00 (44.67)     2:32.24 (34.24)
  7 Anton, Olivia             12 AGUA-MR              2:34.67    2:34.77 SILV   
                  33.52     1:10.53 (37.01)     2:01.18 (50.65)     2:34.77 (33.59)
  8 Guan, Michelle K          11 AGUA-MR              2:47.57    2:34.79 SILV   
                  33.16     1:12.61 (39.45)     1:59.13 (46.52)     2:34.79 (35.66)
  9 Li, Harmony Y             12 AGUA-MR              2:41.27    2:35.31 SILV   
                  32.73     1:12.11 (39.38)     2:00.32 (48.21)     2:35.31 (34.99)
 10 Chang, Cara               12 AGUA-MR              2:44.37    2:36.09 SILV   
                  35.15     1:15.81 (40.66)     2:03.46 (47.65)     2:36.09 (32.63)
 11 Blythe, Karenna G         12 AGUA-MR              2:43.08    2:37.76 SILV   
                  36.97     1:15.84 (38.87)     2:02.49 (46.65)     2:37.76 (35.27)
 12 Chang, Mia                12 AGUA-MR              2:40.20    2:38.94 SILV   
                  32.84     1:14.33 (41.49)     2:03.41 (49.08)     2:38.94 (35.53)
 13 Krishna, Nayesha          12 AGUA-MR              2:39.32    2:39.91 SILV   
                  33.18     1:15.40 (42.22)     2:02.88 (47.48)     2:39.91 (37.03)
 14 Konop, Rebecca G          11 Express Swimming-MR       NT    2:43.67 SILV   
                  36.97     1:18.89 (41.92)     2:08.80 (49.91)     2:43.67 (34.87)
 15 Rodgers, Victoria A       12 Unattached-MR        2:43.94    2:43.74 SILV   
                  34.55     1:15.23 (40.68)     2:06.95 (51.72)     2:43.74 (36.79)
 16 Asch, Lexi                11 AGUA-MR              3:10.50    2:45.94 SILV   
                  35.76     1:19.04 (43.28)     2:07.57 (48.53)     2:45.94 (38.37)
 17 Maddox, Faith             11 SSC-MR               3:30.63    2:46.74 SILV   
                  35.53     1:18.64 (43.11)     2:11.32 (52.68)     2:46.74 (35.42)
 18 Singh, Cristina P         12 Express Swimming-MR  2:50.46    2:46.90 SILV   
                  36.89     1:19.21 (42.32)     2:08.93 (49.72)     2:46.90 (37.97)
 19 Rozanoff, Anastasia       12 Unattached-MR             NT    2:50.55        
                  38.93     1:22.13 (43.20)     2:12.29 (50.16)     2:50.55 (38.26)
 20 Hornick, Jade E           11 Express Swimming-MR  3:10.11    2:52.43        
                  39.21     1:24.17 (44.96)     2:15.06 (50.89)     2:52.43 (37.37)
 21 Giordano, Sofia R         11 Express Swimming-MR  3:01.32    2:52.78        
                  38.28     1:20.64 (42.36)     2:14.75 (54.11)     2:52.78 (38.03)
 22 Cimino, Izabella K        11 FA-MR                3:14.96    2:55.05        
                  39.85     1:26.30 (46.45)     2:17.50 (51.20)     2:55.05 (37.55)
 23 Lin, Katrina              11 AGUA-MR              3:11.41    2:55.88        
                  39.76     1:23.21 (43.45)     2:15.05 (51.84)     2:55.88 (40.83)
 24 Johnson, Lily R           11 AGUA-MR              3:07.81    2:55.98        
                  41.21     1:26.10 (44.89)     2:20.41 (54.31)     2:55.98 (35.57)
 25 Albuquerque Hsieh, Gabri  11 AGUA-MR                   NT    2:56.04        
                  38.32     1:25.37 (47.05)     2:15.93 (50.56)     2:56.04 (40.11)
 26 Haberman, Ruby M          12 WISC-MR              3:03.00    2:56.21        
                  40.92     1:24.45 (43.53)     2:18.29 (53.84)     2:56.21 (37.92)
 27 Lawson, Olivia C          12 COND-MR              2:59.59    2:56.98        
                  37.68     1:23.55 (45.87)     2:15.57 (52.02)     2:56.98 (41.41)
 28 Gleicher, Zoe M           11 Express Swimming-MR  2:59.98    3:00.63        
                  39.31     1:26.73 (47.42)     2:20.87 (54.14)     3:00.63 (39.76)
 29 Andrew, Fiona J           11 FA-MR                3:15.33    3:01.14        
                  44.26     1:26.98 (42.72)     2:21.47 (54.49)     3:01.14 (39.67)
 30 Nigro, Stephanie L        11 CSDC-MR              3:17.62    3:01.71        
                  39.56     1:28.40 (48.84)     2:20.41 (52.01)     3:01.71 (41.30)
 31 Bonagura, Isabella B      12 Express Swimming-MR       NT    3:02.11        
                  39.01     1:23.54 (44.53)     2:20.69 (57.15)     3:02.11 (41.42)
 32 Steiner, Cassidy A        11 Express Swimming-MR  3:18.76    3:06.48        
                  44.25     1:31.62 (47.37)     2:25.97 (54.35)     3:06.48 (40.51)
 33 Barnard, Victoria R       11 Express Swimming-MR  3:19.76    3:06.78        
                  47.67     1:33.81 (46.14)     2:27.88 (54.07)     3:06.78 (38.90)
 34 Morin, Olivia R           11 Express Swimming-MR  3:22.12    3:07.41        
                  41.98     1:29.52 (47.54)     2:26.64 (57.12)     3:07.41 (40.77)
 35 Sandoval, Hope E          12 FA-MR                3:14.03    3:08.10        
                  42.75     1:26.63 (43.88)   2:27.41 (1:00.78)     3:08.10 (40.69)
 36 Soberon, Isabelle A       11 Express Swimming-MR  3:03.19    3:09.94        
                  46.55     1:33.53 (46.98)     2:26.57 (53.04)     3:09.94 (43.37)
 37 Yam, Kelly                11 Express Swimming-MR  3:52.30    3:10.52        
                  44.45     1:31.60 (47.15)     2:26.27 (54.67)     3:10.52 (44.25)
 38 Eisenberg, Sarah J        12 Express Swimming-MR  3:13.45    3:17.46        
                  43.80     1:37.13 (53.33)     2:29.13 (52.00)     3:17.46 (48.33)
 39 Fuoco, Kaitlyn E          12 Express Swimming-MR  3:35.43    3:22.03        
                  47.43     1:39.94 (52.51)     2:37.57 (57.63)     3:22.03 (44.46)
 -- Hyun, Faith               11 GATE-MR              2:53.78         DQ        
      One hand touch - breast
                  38.32     1:18.50 (40.18)     2:08.16 (49.66)          DQ (37.56)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.89  NATS
                23.49  JNAT
                24.99  SSEC
                25.19  METS
                26.39  JO
                28.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Butler, Amelia K          14 NYCC-MR                24.94      24.72 SSEC   
  2 Tafe, Maddie M            14 CSDC-MR                27.44      26.82 SILV   
  3 Corbett, Kymora K         13 AGUA-MR                27.84      27.20 SILV   
  4 Bolotova, Nicole          13 IA-MR                  27.45      27.34 SILV   
  5 Drapala, Jenna M          13 CSDC-MR                27.91      27.35 SILV   
  6 Langaman, Jolina M        14 NYCC-MR                26.92      27.64 SILV   
  7 Jiang, Claire             14 AGUA-MR                28.53      27.73 SILV   
  8 Skaistis, Talia R         14 AGUA-MR                28.91      27.74 SILV   
  9 Calabrese, Faith A        13 CSDC-MR                28.37      27.79 SILV   
 10 Franchin, Amelia          13 AGUA-MR                32.00      27.82 SILV   
 11 Stroub, Mia R             13 WISC-MR                28.40      27.90 SILV   
 12 Main, Morgan E            13 AGUA-MR                29.04      27.97 SILV   
 13 DiMarco, Tyler M          13 AGUA-MR                28.37      28.00 SILV   
 14 Casey, Carolyn T          13 AGUA-MR                28.78      28.10 SILV   
 15 Langaman, Jenna T         13 NYCC-MR                28.50      28.19 SILV   
 16 Commike, Samantha N       13 FA-MR                  30.01      28.34 SILV   
 17 Rogers, Dayna M           14 Unattached-MR          28.82      28.36 SILV   
 18 Ng, Chloe N               14 AGUA-MR                30.10      28.48 SILV   
 19 Negast, Taylor N          13 COND-MR                28.52      28.54 SILV   
 20 Raboy, Ghelila            14 AGUA-MR                28.17      28.59 SILV   
 21 Reynoso, Jennifer A       13 AGUA-MR                28.33      28.64 SILV   
 22 Karabees-Lamer, Devon A   13 NYCC-MR                28.66      28.80        
 23 Wodicka, Shannon J        13 CSDC-MR                28.70      29.39        
 24 Jimenez, Haley            13 GATE-MR                29.74      29.86        
 25 O'Malley, Kate E          13 WISC-MR                30.73      30.16        
 26 Larson, Claire A          14 Express Swimming-MR       NT      30.39        
 27 Ferraris, Emily           14 SSC-MR                 30.91      30.56        
 28 Pallas, Morgan            13 WISC-MR                31.11      30.73        
 29 Judge, Maya S             13 AGUA-MR                33.05      30.76        
 30 Gaspard, Summer P         14 Express Swimming-MR       NT      30.83        
 31 Williams, Sarah R         14 NYCC-MR                30.96      30.88        
 32 Lachman, Katherine        13 AGUA-MR                31.18      31.16        
 33 Roberts, Madison B        13 AGUA-MR                30.05      31.20        
 34 Pereira, Victoria         14 SSC-MR                 29.65      31.32        
 35 Ferrick, Maggie R         13 Express Swimming-MR    32.40      31.59        
 36 Molinaro, Nicole T        13 CSDC-MR                30.45      31.63        
 36 Lenz, Emma M              14 Express Swimming-MR    32.53      31.63        
 38 Levey, Naomi S            14 NYCC-MR                32.08      31.78        
 39 Filagrossi, Isabella      13 Express Swimming-MR       NT      32.06        
 40 Runolfsson, Johanna A     14 COND-MR                32.72      32.08        
 41 Salomonsson, Annika       13 NYCC-MR                   NT      32.37        
 42 Starikovsky, Marina N     13 COND-MR                32.63      32.50        
 43 Altmann, Katie E          14 SSC-MR                 33.43      32.77        
 44 Lee, Elle                 14 NYCC-MR                   NT      33.41        
 45 Walker, Kerri A           14 Express Swimming-MR    35.98      34.72        
 46 Jeffares, Chloe E         13 CSDC-MR                   NT      35.59        
 47 Akselrod, Abigail         14 Express Swimming-MR    36.83      36.39        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                49.89  NATS
                50.99  JNAT
                53.09  SSEC
                54.69  METS
                56.99  JO
              1:03.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Butler, Amelia K          14 NYCC-MR                55.64      55.02 JO     
                  26.21       55.02 (28.81)                                        
  2 Uspenskaya, Sasha         14 COND-MR                59.54      58.78 SILV   
                  28.34       58.78 (30.44)                                        
  3 DiMarco, Tyler M          13 AGUA-MR                59.92      59.50 SILV   
                  29.17       59.50 (30.33)                                        
  4 Stroub, Mia R             13 WISC-MR              1:00.06      59.68 SILV   
                  28.65       59.68 (31.03)                                        
  5 Organista, Kristina B     14 COND-MR                55.70    1:00.08 SILV   
                  28.77     1:00.08 (31.31)                                        
  6 Ng, Trystan S             13 COND-MR              1:00.40    1:00.42 SILV   
                  29.34     1:00.42 (31.08)                                        
  7 Jiang, Claire             14 AGUA-MR              1:00.59    1:00.58 SILV   
                  28.99     1:00.58 (31.59)                                        
  8 Skaistis, Talia R         14 AGUA-MR              1:01.95    1:00.87 SILV   
                  29.53     1:00.87 (31.34)                                        
  9 Rogers, Dayna M           14 Unattached-MR        1:03.82    1:01.14 SILV   
                  29.29     1:01.14 (31.85)                                        
 10 Calabrese, Faith A        13 CSDC-MR                59.63    1:01.22 SILV   
                  29.73     1:01.22 (31.49)                                        
 11 Drapala, Jenna M          13 CSDC-MR              1:03.03    1:01.33 SILV   
                  29.01     1:01.33 (32.32)                                        
 12 Corbett, Kymora K         13 AGUA-MR              1:02.50    1:01.90 SILV   
                  29.87     1:01.90 (32.03)                                        
 13 Negast, Taylor N          13 COND-MR              1:01.92    1:02.02 SILV   
                  29.90     1:02.02 (32.12)                                        
 14 Main, Morgan E            13 AGUA-MR              1:03.45    1:02.82 SILV   
                  29.49     1:02.82 (33.33)                                        
 15 Sroka, Gabriela           14 IA-MR                1:03.21    1:02.87 SILV   
                  29.38     1:02.87 (33.49)                                        
 16 Casey, Carolyn T          13 AGUA-MR              1:04.69    1:02.91 SILV   
                  30.14     1:02.91 (32.77)                                        
 17 Bolotova, Nicole          13 IA-MR                1:01.07    1:02.96 SILV   
                  29.79     1:02.96 (33.17)                                        
 18 Iaboni, Julia             14 CSDC-MR              1:00.19    1:03.59        
                  30.62     1:03.59 (32.97)                                        
 19 Reynoso, Jennifer A       13 AGUA-MR              1:02.86    1:04.04        
                  30.70     1:04.04 (33.34)                                        
 20 Raboy, Ghelila            14 AGUA-MR              1:00.34    1:04.08        
                  30.12     1:04.08 (33.96)                                        
 21 Karabees-Lamer, Devon A   13 NYCC-MR              1:03.41    1:04.67        
                  30.65     1:04.67 (34.02)                                        
 22 Commike, Samantha N       13 FA-MR                1:04.73    1:04.76        
                  31.87     1:04.76 (32.89)                                        
 23 Wodicka, Shannon J        13 CSDC-MR              1:03.88    1:04.83        
                  31.18     1:04.83 (33.65)                                        
 24 O'Malley, Kate E          13 WISC-MR              1:04.73    1:04.93        
                  30.57     1:04.93 (34.36)                                        
 25 Greene, Emily M           13 FA-MR                1:08.53    1:05.46        
                  31.48     1:05.46 (33.98)                                        
 26 Hanlon, Marguerite R      14 AGUA-MR              1:05.33    1:05.73        
                  32.16     1:05.73 (33.57)                                        
 27 Rowan, Paige V            13 IA-MR                1:07.47    1:06.04        
                  32.36     1:06.04 (33.68)                                        
 28 Williams, Sarah R         14 NYCC-MR              1:07.71    1:06.36        
                  32.05     1:06.36 (34.31)                                        
 29 Priola, Kate              14 CSDC-MR              1:12.81    1:06.81        
                  31.89     1:06.81 (34.92)                                        
 30 Clayton, Jasper A         14 AGUA-MR              1:05.27    1:07.48        
                  32.96     1:07.48 (34.52)                                        
 31 Lachman, Katherine        13 AGUA-MR              1:09.14    1:07.76        
                  32.38     1:07.76 (35.38)                                        
 32 Pallas, Morgan            13 WISC-MR              1:10.68    1:07.97        
                  33.37     1:07.97 (34.60)                                        
 33 Pereira, Victoria         14 SSC-MR               1:08.60    1:08.18        
                  32.74     1:08.18 (35.44)                                        
 34 Lenz, Emma M              14 Express Swimming-MR  1:12.90    1:08.44        
                  32.11     1:08.44 (36.33)                                        
 35 Triglia, Jacueline P      13 WISC-MR              1:07.87    1:08.50        
                  32.54     1:08.50 (35.96)                                        
 36 O'Hara, Kaila             13 CSDC-MR              1:07.56    1:09.18        
                  33.67     1:09.18 (35.51)                                        
 37 Ferrick, Maggie R         13 Express Swimming-MR  1:11.58    1:09.39        
                  33.63     1:09.39 (35.76)                                        
 38 Filagrossi, Isabella      13 Express Swimming-MR  1:14.58    1:09.83        
                  32.12     1:09.83 (37.71)                                        
 39 Judge, Maya S             13 AGUA-MR              1:11.67    1:09.91        
                  33.78     1:09.91 (36.13)                                        
 40 Altmann, Katie E          14 SSC-MR               1:14.37    1:10.01        
                  32.66     1:10.01 (37.35)                                        
 41 Roberts, Madison B        13 AGUA-MR              1:05.89    1:11.06        
                  33.57     1:11.06 (37.49)                                        
 42 Devoti, Julia T           13 WISC-MR              1:15.96    1:11.14        
                  33.23     1:11.14 (37.91)                                        
 43 Runolfsson, Johanna A     14 COND-MR              1:13.99    1:12.88        
                  34.21     1:12.88 (38.67)                                        
 44 Michalowski, Maura C      13 IA-MR                     NT    1:13.43        
                  35.07     1:13.43 (38.36)                                        
 45 Stickelman, Kayla Marie   14 CSDC-MR              1:13.27    1:14.32        
                  35.65     1:14.32 (38.67)                                        
 46 Lee, Elle                 14 NYCC-MR                   NT    1:18.21        
                  34.76     1:18.21 (43.45)                                        
 47 Walker, Kerri A           14 Express Swimming-MR  1:23.14    1:18.91        
                  37.16     1:18.91 (41.75)                                        
 48 Jeffares, Chloe E         13 CSDC-MR                   NT    1:20.32        
                  37.48     1:20.32 (42.84)                                        
 49 Narvaez, Rebecca          13 CSDC-MR              1:21.51    1:23.42        
                  39.21     1:23.42 (44.21)                                        
 50 Kyin, Sheldi              13 AGUA-MR              1:10.27    1:23.45        
                  38.11     1:23.45 (45.34)                                        
 51 Akselrod, Abigail         14 Express Swimming-MR  1:23.98    1:25.83        
                  39.56     1:25.83 (46.27)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:47.79  NATS
              1:49.79  JNAT
              1:55.19  SSEC
              1:58.29  METS
              2:03.99  JO
              2:16.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Sophia             14 AGUA-MR              1:58.99    1:55.89 METS   
                  27.44       57.11 (29.67)     1:27.24 (30.13)     1:55.89 (28.65)
  2 Fountain, Isabella I      14 COND-MR              2:04.49    2:03.96 JO     
                  28.50     1:00.10 (31.60)     1:32.33 (32.23)     2:03.96 (31.63)
  3 Arciniegas, Francesca     13 COND-MR              2:06.15    2:04.26 SILV   
                  28.65     1:00.38 (31.73)     1:32.66 (32.28)     2:04.26 (31.60)
  4 Butler, Amelia K          14 NYCC-MR              2:09.46    2:06.44 SILV   
                  27.84       59.98 (32.14)     1:33.46 (33.48)     2:06.44 (32.98)
  5 Uspenskaya, Sasha         14 COND-MR              2:07.14    2:08.85 SILV   
                  29.27     1:01.83 (32.56)     1:36.11 (34.28)     2:08.85 (32.74)
  6 Mcintyre, Gaby M          13 Express Swimming-MR  2:08.40    2:09.52 SILV   
                  29.29     1:02.08 (32.79)     1:36.29 (34.21)     2:09.52 (33.23)
  7 DiMarco, Tyler M          13 AGUA-MR              2:10.62    2:09.56 SILV   
                  29.68     1:02.53 (32.85)     1:36.73 (34.20)     2:09.56 (32.83)
  8 Ng, Trystan S             13 COND-MR              2:12.01    2:09.76 SILV   
                  31.12     1:03.97 (32.85)     1:37.80 (33.83)     2:09.76 (31.96)
  9 Tafe, Maddie M            14 CSDC-MR              2:13.00    2:09.98 SILV   
                  30.54     1:04.22 (33.68)     1:38.13 (33.91)     2:09.98 (31.85)
 10 Calabrese, Faith A        13 CSDC-MR              2:19.79    2:11.36 SILV   
                  30.59     1:04.32 (33.73)     1:38.47 (34.15)     2:11.36 (32.89)
 11 Langaman, Jenna T         13 NYCC-MR              2:18.25    2:13.38 SILV   
                  30.93     1:05.46 (34.53)     1:39.71 (34.25)     2:13.38 (33.67)
 12 Skaistis, Talia R         14 AGUA-MR              2:18.00    2:14.39 SILV   
                  30.75     1:05.09 (34.34)     1:39.67 (34.58)     2:14.39 (34.72)
 13 Rogers, Dayna M           14 Unattached-MR        2:19.49    2:14.74 SILV   
                  30.49     1:04.68 (34.19)     1:40.15 (35.47)     2:14.74 (34.59)
 14 Organista, Kristina B     14 COND-MR              2:05.56    2:15.15 SILV   
                  30.72     1:05.08 (34.36)     1:39.91 (34.83)     2:15.15 (35.24)
 15 Raboy, Ghelila            14 AGUA-MR              2:12.67    2:15.19 SILV   
                  30.86     1:05.64 (34.78)     1:41.09 (35.45)     2:15.19 (34.10)
 16 Negast, Taylor N          13 COND-MR              2:11.64    2:15.69 SILV   
                  31.79     1:06.62 (34.83)     1:41.66 (35.04)     2:15.69 (34.03)
 17 Ng, Chloe N               14 AGUA-MR              2:19.23    2:16.00 SILV   
                  30.97     1:05.36 (34.39)     1:41.41 (36.05)     2:16.00 (34.59)
 18 Jiang, Claire             14 AGUA-MR              2:11.62    2:16.05 SILV   
                  31.43     1:06.25 (34.82)     1:41.85 (35.60)     2:16.05 (34.20)
 19 Commike, Samantha N       13 FA-MR                2:20.88    2:17.31        
                  33.42     1:08.53 (35.11)     1:44.04 (35.51)     2:17.31 (33.27)
 20 Corbett, Kymora K         13 AGUA-MR              2:25.19    2:18.30        
                  30.41     1:06.66 (36.25)     1:43.71 (37.05)     2:18.30 (34.59)
 21 Main, Morgan E            13 AGUA-MR              2:20.90    2:18.45        
                  30.94     1:05.32 (34.38)     1:42.12 (36.80)     2:18.45 (36.33)
 22 Bolotova, Nicole          13 IA-MR                2:19.53    2:20.08        
                  29.83     1:05.45 (35.62)     1:43.62 (38.17)     2:20.08 (36.46)
 23 Wang, Laurie              13 GATE-MR              2:29.43    2:20.48        
                  31.31     1:06.76 (35.45)     1:43.83 (37.07)     2:20.48 (36.65)
 24 O'Malley, Kate E          13 WISC-MR              2:23.34    2:22.65        
                  31.92     1:07.32 (35.40)     1:44.84 (37.52)     2:22.65 (37.81)
 25 Franchin, Amelia          13 AGUA-MR              2:15.44    2:23.04        
                  31.87     1:07.80 (35.93)     1:46.04 (38.24)     2:23.04 (37.00)
 26 Pereira, Victoria         14 SSC-MR               2:31.66    2:24.29        
                  32.76     1:09.74 (36.98)     1:47.68 (37.94)     2:24.29 (36.61)
 27 Ribeiro, Jasmine M        14 AGUA-MR              2:19.93    2:24.57        
                  32.28     1:09.06 (36.78)     1:46.49 (37.43)     2:24.57 (38.08)
 28 Reynoso, Jennifer A       13 AGUA-MR              2:20.78    2:24.71        
                  32.02     1:09.17 (37.15)     1:47.90 (38.73)     2:24.71 (36.81)
 29 Ferraris, Emily           14 SSC-MR               2:28.21    2:25.33        
                  32.60     1:09.11 (36.51)     1:48.10 (38.99)     2:25.33 (37.23)
 30 Wodicka, Shannon J        13 CSDC-MR              2:21.69    2:25.56        
                  32.40     1:09.36 (36.96)     1:48.15 (38.79)     2:25.56 (37.41)
 31 Larson, Claire A          14 Express Swimming-MR       NT    2:25.92        
                  33.04     1:10.17 (37.13)     1:48.53 (38.36)     2:25.92 (37.39)
 32 Molinaro, Nicole T        13 CSDC-MR              2:29.46    2:26.04        
                  33.72     1:10.67 (36.95)     1:46.72 (36.05)     2:26.04 (39.32)
 33 Pallas, Morgan            13 WISC-MR              2:33.76    2:28.18        
                  33.74     1:11.57 (37.83)     1:50.56 (38.99)     2:28.18 (37.62)
 34 Levey, Naomi S            14 NYCC-MR              2:33.41    2:28.65        
                  35.19     1:13.64 (38.45)     1:52.80 (39.16)     2:28.65 (35.85)
 35 Lachman, Katherine        13 AGUA-MR              2:27.54    2:28.78        
                  33.83     1:11.32 (37.49)     1:50.42 (39.10)     2:28.78 (38.36)
 36 Altmann, Katie E          14 SSC-MR               2:39.00    2:28.87        
                  34.64                             1:51.08 ( )     2:28.87 (37.79)
 37 Williams, Sarah R         14 NYCC-MR              2:31.41    2:29.50        
                  33.82     1:11.45 (37.63)     1:51.89 (40.44)     2:29.50 (37.61)
 38 Gaspard, Summer P         14 Express Swimming-MR       NT    2:34.36        
                  33.98     1:13.32 (39.34)     1:55.45 (42.13)     2:34.36 (38.91)
 39 Roberts, Madison B        13 AGUA-MR              2:24.83    2:34.37        
                  34.36     1:12.88 (38.52)     1:53.71 (40.83)     2:34.37 (40.66)
 40 Judge, Maya S             13 AGUA-MR              2:38.09    2:35.55        
                  34.33     1:14.11 (39.78)     1:55.93 (41.82)     2:35.55 (39.62)
 41 Ferrick, Maggie R         13 Express Swimming-MR  2:44.41    2:37.28        
                  35.88     1:15.54 (39.66)     1:56.65 (41.11)     2:37.28 (40.63)
 42 Runolfsson, Johanna A     14 COND-MR              2:39.72    2:37.41        
                  34.69     1:15.18 (40.49)     1:57.35 (42.17)     2:37.41 (40.06)
 43 Lenz, Emma M              14 Express Swimming-MR  2:28.17    2:38.50        
                  35.97     1:15.80 (39.83)     1:58.47 (42.67)     2:38.50 (40.03)
 44 Starikovsky, Marina N     13 COND-MR              2:41.74    2:40.52        
                  34.76     1:15.22 (40.46)     1:59.10 (43.88)     2:40.52 (41.42)
 45 Filagrossi, Isabella      13 Express Swimming-MR       NT    2:47.56        
                  37.71     1:19.28 (41.57)     2:04.09 (44.81)     2:47.56 (43.47)
 46 Lee, Elle                 14 NYCC-MR              2:50.83    2:48.91        
                  36.73     1:18.48 (41.75)     2:04.51 (46.03)     2:48.91 (44.40)
 47 Jeffares, Chloe E         13 CSDC-MR                   NT    2:53.01        
                  37.98     1:20.07 (42.09)     2:07.37 (47.30)     2:53.01 (45.64)
 48 Walker, Kerri A           14 Express Swimming-MR  3:13.32    2:56.58        
                  38.10     1:22.13 (44.03)     2:09.63 (47.50)     2:56.58 (46.95)
 49 Akselrod, Abigail         14 Express Swimming-MR  3:04.62    3:11.32        
                  40.12     1:23.43 (43.31)     2:21.19 (57.76)     3:11.32 (50.13)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:49.09  NATS
              4:52.09  JNAT
              5:08.79  SSEC
              5:10.99  METS
              5:29.99  JO
              5:50.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Sophia             14 AGUA-MR              5:04.74    5:15.66 JO     
                  28.34     1:00.56 (32.22)     1:33.05 (32.49)     2:05.17 (32.12)
        2:36.73 (31.56)     3:08.89 (32.16)     3:41.26 (32.37)     4:13.90 (32.64)
        4:45.23 (31.33)     5:15.66 (30.43)                                        
  2 Organista, Kristina B     14 COND-MR              5:33.91    5:54.44        
                  31.76     1:06.92 (35.16)     1:42.66 (35.74)     2:18.47 (35.81)
        2:54.44 (35.97)     3:30.99 (36.55)     4:07.21 (36.22)     4:43.55 (36.34)
        5:20.00 (36.45)     5:54.44 (34.44)                                        
  3 Rogers, Dayna M           14 Unattached-MR        6:12.43    5:56.94        
                  30.97     1:06.34 (35.37)     1:42.97 (36.63)     2:18.95 (35.98)
        2:55.52 (36.57)     3:31.84 (36.32)     4:09.13 (37.29)     4:46.03 (36.90)
        5:21.85 (35.82)     5:56.94 (35.09)                                        
  4 Stroub, Mia R             13 WISC-MR              5:58.99    6:00.34        
                  29.67     1:04.25 (34.58)     1:40.82 (36.57)     2:17.96 (37.14)
        2:55.05 (37.09)     3:32.70 (37.65)     4:10.06 (37.36)     4:47.58 (37.52)
        5:24.96 (37.38)     6:00.34 (35.38)                                        
  5 O'Malley, Kate E          13 WISC-MR              6:17.65    6:22.82        
                  33.40     1:10.79 (37.39)     1:49.68 (38.89)     2:29.29 (39.61)
        3:09.47 (40.18)     3:49.53 (40.06)     4:29.18 (39.65)     5:08.91 (39.73)
        5:47.17 (38.26)     6:22.82 (35.65)                                        
  6 Lai, Reyna                13 Unattached-MR        7:15.00    6:32.63        
                  32.81     1:11.34 (38.53)     1:52.06 (40.72)     2:31.40 (39.34)
        3:11.96 (40.56)     3:52.98 (41.02)     4:33.78 (40.80)     5:13.89 (40.11)
        5:54.44 (40.55)     6:32.63 (38.19)                                        
  7 Larson, Claire A          14 Express Swimming-MR  6:29.23    6:33.47        
                  33.72     1:11.96 (38.24)     1:51.95 (39.99)     2:31.84 (39.89)
        3:11.66 (39.82)     3:52.76 (41.10)     4:34.02 (41.26)     5:14.72 (40.70)
        5:55.25 (40.53)     6:33.47 (38.22)                                        
  8 Corbett, Kymora K         13 AGUA-MR                   NT    6:34.38        
                  31.24     1:08.13 (36.89)     1:47.53 (39.40)     2:27.98 (40.45)
        3:08.26 (40.28)     3:50.00 (41.74)     4:31.70 (41.70)     5:13.41 (41.71)
        5:56.13 (42.72)     6:34.38 (38.25)                                        
  9 Runolfsson, Johanna A     14 COND-MR              7:51.10    7:04.29        
                  34.97     1:16.15 (41.18)     1:59.09 (42.94)     2:43.17 (44.08)
        3:27.46 (44.29)     4:11.58 (44.12)     4:55.99 (44.41)     5:39.99 (44.00)
        6:23.21 (43.22)     7:04.29 (41.08)                                        
 10 Devoti, Julia T           13 WISC-MR              7:10.99    7:09.56        
                  34.32     1:14.31 (39.99)     1:56.28 (41.97)                    
            6:26.07 ( )     7:09.56 (43.49)                                        
 11 Gaspard, Summer P         14 Express Swimming-MR       NT    7:14.14        
                  35.23     1:17.23 (42.00)     2:01.10 (43.87)     2:45.54 (44.44)
        3:31.02 (45.48)     4:16.22 (45.20)     5:02.11 (45.89)     5:46.88 (44.77)
        6:31.26 (44.38)     7:14.14 (42.88)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                54.69  NATS
                56.59  JNAT
                59.29  SSEC
              1:00.69  METS
              1:04.59  JO
              1:12.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Butler, Amelia K          14 NYCC-MR              1:03.54    1:02.92 JO     
                  29.69     1:02.92 (33.23)                                        
  2 Arciniegas, Francesca     13 COND-MR              1:04.29    1:03.18 JO     
                  30.86     1:03.18 (32.32)                                        
  3 Uspenskaya, Sasha         14 COND-MR              1:04.44    1:04.27 JO     
                  31.27     1:04.27 (33.00)                                        
  4 Langaman, Jolina M        14 NYCC-MR              1:03.42    1:04.85 SILV   
                  31.23     1:04.85 (33.62)                                        
  5 Calabrese, Faith A        13 CSDC-MR              1:06.46    1:07.38 SILV   
                  32.60     1:07.38 (34.78)                                        
  6 Ng, Trystan S             13 COND-MR              1:06.98    1:07.45 SILV   
                  33.33     1:07.45 (34.12)                                        
  7 Casey, Carolyn T          13 AGUA-MR              1:05.41    1:07.50 SILV   
                  32.80     1:07.50 (34.70)                                        
  8 Fountain, Isabella I      14 COND-MR              1:05.80    1:07.74 SILV   
                  33.30     1:07.74 (34.44)                                        
  9 Stroub, Mia R             13 WISC-MR              1:08.48    1:08.51 SILV   
                  33.31     1:08.51 (35.20)                                        
 10 Langaman, Jenna T         13 NYCC-MR              1:08.92    1:08.52 SILV   
                  34.00     1:08.52 (34.52)                                        
 11 Raboy, Ghelila            14 AGUA-MR              1:05.07    1:08.68 SILV   
                  33.33     1:08.68 (35.35)                                        
 12 Jiang, Claire             14 AGUA-MR              1:07.73    1:09.02 SILV   
                  34.30     1:09.02 (34.72)                                        
 13 Karabees-Lamer, Devon A   13 NYCC-MR              1:07.45    1:09.53 SILV   
                  34.13     1:09.53 (35.40)                                        
 14 Drapala, Jenna M          13 CSDC-MR              1:10.11    1:09.99 SILV   
                  33.53     1:09.99 (36.46)                                        
 15 Organista, Kristina B     14 COND-MR              1:03.11    1:10.35 SILV   
                  33.89     1:10.35 (36.46)                                        
 16 Ribeiro, Jasmine M        14 AGUA-MR              1:07.23    1:11.12 SILV   
                  34.33     1:11.12 (36.79)                                        
 17 Corbett, Kymora K         13 AGUA-MR              1:11.55    1:11.58 SILV   
                  34.42     1:11.58 (37.16)                                        
 18 Skaistis, Talia R         14 AGUA-MR              1:10.53    1:11.93 SILV   
                  34.89     1:11.93 (37.04)                                        
 19 Jimenez, Haley            13 GATE-MR              1:12.01    1:11.98 SILV   
                  35.52     1:11.98 (36.46)                                        
 20 Ng, Chloe N               14 AGUA-MR              1:11.65    1:12.17 SILV   
                  34.71     1:12.17 (37.46)                                        
 21 Wang, Laurie              13 GATE-MR              1:11.92    1:12.61 SILV   
                  35.38     1:12.61 (37.23)                                        
 22 Main, Morgan E            13 AGUA-MR              1:11.90    1:13.52        
                  35.16     1:13.52 (38.36)                                        
 23 Lachman, Katherine        13 AGUA-MR              1:14.73    1:13.93        
                  35.86     1:13.93 (38.07)                                        
 24 Reynoso, Jennifer A       13 AGUA-MR              1:10.87    1:14.08        
                  36.33     1:14.08 (37.75)                                        
 25 Franchin, Amelia          13 AGUA-MR              1:17.16    1:14.10        
                  35.39     1:14.10 (38.71)                                        
 26 Wodicka, Shannon J        13 CSDC-MR              1:14.14    1:15.72        
                  36.89     1:15.72 (38.83)                                        
 27 Bolotova, Nicole          13 IA-MR                1:13.75    1:16.00        
                  35.44     1:16.00 (40.56)                                        
 28 Williams, Sarah R         14 NYCC-MR              1:20.98    1:16.06        
                  37.06     1:16.06 (39.00)                                        
 29 Pereira, Victoria         14 SSC-MR               1:16.01    1:16.33        
                  37.94     1:16.33 (38.39)                                        
 30 Larson, Claire A          14 Express Swimming-MR       NT    1:16.85        
                  35.87     1:16.85 (40.98)                                        
 31 Levey, Naomi S            14 NYCC-MR              1:19.57    1:17.40        
                  38.37     1:17.40 (39.03)                                        
 32 Commike, Samantha N       13 FA-MR                1:17.28    1:17.49        
                  37.93     1:17.49 (39.56)                                        
 33 Roberts, Madison B        13 AGUA-MR              1:19.78    1:19.71        
                  38.31     1:19.71 (41.40)                                        
 34 Molinaro, Nicole T        13 CSDC-MR              1:23.53    1:19.84        
                  39.40     1:19.84 (40.44)                                        
 35 Starikovsky, Marina N     13 COND-MR              1:22.53    1:19.99        
                  39.18     1:19.99 (40.81)                                        
 36 O'Malley, Kate E          13 WISC-MR              1:20.19    1:21.84        
                  39.89     1:21.84 (41.95)                                        
 37 Judge, Maya S             13 AGUA-MR              1:23.21    1:22.20        
                  39.80     1:22.20 (42.40)                                        
 38 Runolfsson, Johanna A     14 COND-MR              1:24.85    1:24.20        
                  40.56     1:24.20 (43.64)                                        
 39 Filagrossi, Isabella      13 Express Swimming-MR       NT    1:25.10        
                  41.23     1:25.10 (43.87)                                        
 40 Gaspard, Summer P         14 Express Swimming-MR       NT    1:26.51        
                  41.10     1:26.51 (45.41)                                        
 41 Ferrick, Maggie R         13 Express Swimming-MR  1:32.89    1:26.60        
                  41.30     1:26.60 (45.30)                                        
 42 Altmann, Katie E          14 SSC-MR               1:32.11    1:29.36        
                  43.63     1:29.36 (45.73)                                        
 43 Lee, Elle                 14 NYCC-MR                   NT    1:32.73        
                  44.62     1:32.73 (48.11)                                        
 44 Akselrod, Abigail         14 Express Swimming-MR  1:46.41    1:35.19        
                  46.54     1:35.19 (48.65)                                        
 45 Jeffares, Chloe E         13 CSDC-MR                   NT    1:36.80        
                  48.09     1:36.80 (48.71)                                        
 46 Walker, Kerri A           14 Express Swimming-MR  1:39.10    1:38.11        
                  46.32     1:38.11 (51.79)                                        
 -- Salomonsson, Annika       13 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  36.91          DQ (40.60)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:58.09  NATS
              2:01.29  JNAT
              2:09.09  SSEC
              2:11.49  METS
              2:18.29  JO
              2:36.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arciniegas, Francesca     13 COND-MR              2:17.10    2:16.03 JO     
                  32.01     1:06.73 (34.72)     1:41.83 (35.10)     2:16.03 (34.20)
  2 Langaman, Jolina M        14 NYCC-MR              2:14.70    2:16.83 JO     
                  31.76     1:06.40 (34.64)     1:41.54 (35.14)     2:16.83 (35.29)
  3 Uspenskaya, Sasha         14 COND-MR              2:18.24    2:17.03 JO     
                  32.41     1:07.20 (34.79)     1:42.26 (35.06)     2:17.03 (34.77)
  4 Zhang, Sophia             14 AGUA-MR              2:16.47    2:18.22 JO     
                  32.48     1:07.65 (35.17)     1:43.25 (35.60)     2:18.22 (34.97)
  5 Stroub, Mia R             13 WISC-MR              2:26.83    2:26.44 SILV   
                  33.92     1:11.23 (37.31)     1:49.51 (38.28)     2:26.44 (36.93)
  6 Skala, Sarah M            13 IA-MR                2:25.42    2:28.03 SILV   
                  34.17     1:12.72 (38.55)     1:50.55 (37.83)     2:28.03 (37.48)
  7 Lancellotti, Lily M       14 FA-MR                2:22.98    2:28.11 SILV   
                  34.53     1:11.64 (37.11)     1:50.21 (38.57)     2:28.11 (37.90)
  8 Casey, Carolyn T          13 AGUA-MR              2:24.06    2:29.22 SILV   
                  35.88     1:13.90 (38.02)     1:52.35 (38.45)     2:29.22 (36.87)
  9 Ng, Chloe N               14 AGUA-MR              2:40.99    2:34.20 SILV   
                  35.43     1:14.22 (38.79)     1:54.28 (40.06)     2:34.20 (39.92)
 10 Karabees-Lamer, Devon A   13 NYCC-MR              2:26.71    2:34.80 SILV   
                  37.04     1:15.86 (38.82)     1:55.96 (40.10)     2:34.80 (38.84)
 11 Lachman, Katherine        13 AGUA-MR              2:40.60    2:35.60 SILV   
                  36.47     1:16.68 (40.21)     1:56.40 (39.72)     2:35.60 (39.20)
 12 Ferraris, Emily           14 SSC-MR               2:50.00    2:43.25        
                  37.21     1:18.10 (40.89)     2:01.68 (43.58)     2:43.25 (41.57)
 13 Starikovsky, Marina N     13 COND-MR              2:54.46    2:52.13        
                  39.24     1:22.39 (43.15)     2:07.89 (45.50)     2:52.13 (44.24)
 14 Filagrossi, Isabella      13 Express Swimming-MR       NT    3:05.38        
                  42.54     1:30.21 (47.67)     2:17.65 (47.44)     3:05.38 (47.73)
 15 Runolfsson, Johanna A     14 COND-MR              3:10.01    3:06.10        
                  41.97     1:31.03 (49.06)     2:17.01 (45.98)     3:06.10 (49.09)
 16 Gaspard, Summer P         14 Express Swimming-MR       NT    3:13.54        
                  44.30     1:33.03 (48.73)     2:23.90 (50.87)     3:13.54 (49.64)
 17 Walker, Kerri A           14 Express Swimming-MR  3:43.00    3:31.08        
                  49.87     1:43.32 (53.45)     2:29.87 (46.55)   3:31.08 (1:01.21)
 -- Jeffares, Chloe E         13 CSDC-MR                   NT         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  47.74     1:36.11 (48.37)     2:32.32 (56.21)          DQ (58.53)
 -- Williams, Sarah R         14 NYCC-MR              2:56.67         DQ        
      Non-continuous turning action
                  39.70     1:20.77 (41.07)   2:47.75 (1:26.98)              DQ ( )
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:03.09  NATS
              1:04.29  JNAT
              1:08.59  SSEC
              1:10.29  METS
              1:13.99  JO
              1:23.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fountain, Isabella I      14 COND-MR              1:12.80    1:12.95 JO     
                  34.70     1:12.95 (38.25)                                        
  2 Arciniegas, Francesca     13 COND-MR              1:13.31    1:12.99 JO     
                  35.04     1:12.99 (37.95)                                        
  3 Uspenskaya, Sasha         14 COND-MR              1:16.94    1:16.65 SILV   
                  36.84     1:16.65 (39.81)                                        
  4 Jiang, Claire             14 AGUA-MR              1:18.12    1:17.85 SILV   
                  38.00     1:17.85 (39.85)                                        
  5 Ng, Chloe N               14 AGUA-MR              1:24.17    1:21.14 SILV   
                  38.66     1:21.14 (42.48)                                        
  6 Casey, Carolyn T          13 AGUA-MR              1:18.87    1:21.33 SILV   
                  39.14     1:21.33 (42.19)                                        
  7 Lenz, Emma M              14 Express Swimming-MR  1:21.09    1:21.37 SILV   
                  39.20     1:21.37 (42.17)                                        
  8 Organista, Kristina B     14 COND-MR              1:17.76    1:22.71 SILV   
                  39.47     1:22.71 (43.24)                                        
  9 Sroka, Gabriela           14 IA-MR                1:23.25    1:22.72 SILV   
                  38.82     1:22.72 (43.90)                                        
 10 Negast, Taylor N          13 COND-MR              1:21.04    1:22.97 SILV   
                  39.25     1:22.97 (43.72)                                        
 11 Clayton, Jasper A         14 AGUA-MR              1:23.36    1:23.28 SILV   
                  39.19     1:23.28 (44.09)                                        
 12 Skaistis, Talia R         14 AGUA-MR              1:23.72    1:23.42 SILV   
                  39.25     1:23.42 (44.17)                                        
 13 Corbett, Kymora K         13 AGUA-MR              1:25.34    1:23.71        
                  39.31     1:23.71 (44.40)                                        
 14 Reynoso, Jennifer A       13 AGUA-MR              1:22.89    1:23.87        
                  39.09     1:23.87 (44.78)                                        
 15 Judge, Maya S             13 AGUA-MR              1:26.15    1:24.27        
                  40.68     1:24.27 (43.59)                                        
 16 Roberts, Madison B        13 AGUA-MR              1:22.29    1:24.57        
                  39.48     1:24.57 (45.09)                                        
 17 Hanlon, Marguerite R      14 AGUA-MR              1:26.55    1:25.84        
                  40.69     1:25.84 (45.15)                                        
 18 Calabrese, Faith A        13 CSDC-MR              1:31.61    1:27.69        
                  41.29     1:27.69 (46.40)                                        
 19 Greene, Emily M           13 FA-MR                1:30.07    1:29.27        
                  41.51     1:29.27 (47.76)                                        
 20 Rowan, Paige V            13 IA-MR                1:35.72    1:30.46        
                  43.38     1:30.46 (47.08)                                        
 21 Michalowski, Maura C      13 IA-MR                     NT    1:30.62        
                  40.83     1:30.62 (49.79)                                        
 22 Raboy, Ghelila            14 AGUA-MR              1:24.03    1:31.01        
                  43.48     1:31.01 (47.53)                                        
 23 Ferraris, Emily           14 SSC-MR               1:37.17    1:31.42        
                  44.02     1:31.42 (47.40)                                        
 24 Bolotova, Nicole          13 IA-MR                1:38.93    1:31.51        
                  42.57     1:31.51 (48.94)                                        
 25 Kyin, Sheldi              13 AGUA-MR              1:23.71    1:31.58        
                  43.29     1:31.58 (48.29)                                        
 26 O'Hara, Kaila             13 CSDC-MR              1:31.51    1:32.27        
                  43.17     1:32.27 (49.10)                                        
 27 Altmann, Katie E          14 SSC-MR               1:36.22    1:33.07        
                  43.86     1:33.07 (49.21)                                        
 28 Pallas, Morgan            13 WISC-MR              1:28.49    1:33.87        
                  45.49     1:33.87 (48.38)                                        
 29 Lachman, Katherine        13 AGUA-MR              1:30.67    1:34.21        
                  44.59     1:34.21 (49.62)                                        
 30 Narvaez, Rebecca          13 CSDC-MR                   NT    1:39.85        
                  47.41     1:39.85 (52.44)                                        
 31 Devoti, Julia T           13 WISC-MR              1:55.11    1:41.00        
                  47.25     1:41.00 (53.75)                                        
 32 Lee, Elle                 14 NYCC-MR              1:37.96    1:41.78        
                  47.14     1:41.78 (54.64)                                        
 33 Jeffares, Chloe E         13 CSDC-MR                   NT    1:42.37        
                  48.53     1:42.37 (53.84)                                        
 34 Walker, Kerri A           14 Express Swimming-MR  1:44.84    1:43.33        
                  47.25     1:43.33 (56.08)                                        
 35 Gaspard, Summer P         14 Express Swimming-MR       NT    1:43.88        
                  47.99     1:43.88 (55.89)                                        
 36 Ferrick, Maggie R         13 Express Swimming-MR  1:50.70    1:57.51        
                  53.92   1:57.51 (1:03.59)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:15.89  NATS
              2:19.79  JNAT
              2:29.39  SSEC
              2:31.99  METS
              2:39.99  JO
              2:56.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Sophia             14 AGUA-MR              2:18.64    2:23.52 SSEC   
                  32.36     1:09.46 (37.10)     1:46.69 (37.23)     2:23.52 (36.83)
  2 Ng, Trystan S             13 COND-MR              2:52.92    2:41.68 SILV   
                  36.95     1:18.71 (41.76)     2:00.82 (42.11)     2:41.68 (40.86)
  3 Uspenskaya, Sasha         14 COND-MR              2:43.45    2:41.81 SILV   
                  37.63     1:18.38 (40.75)     2:01.38 (43.00)     2:41.81 (40.43)
  4 Fountain, Isabella I      14 COND-MR              2:44.08    2:47.31 SILV   
                  37.22     1:19.74 (42.52)     2:03.70 (43.96)     2:47.31 (43.61)
  5 Tafe, Maddie M            14 CSDC-MR              2:52.97    2:47.98 SILV   
                  38.71     1:21.77 (43.06)     2:06.16 (44.39)     2:47.98 (41.82)
  6 Ribeiro, Jasmine M        14 AGUA-MR              2:35.57    2:48.72 SILV   
                  37.26     1:19.84 (42.58)     2:04.15 (44.31)     2:48.72 (44.57)
  7 Wang, Laurie              13 GATE-MR              2:49.00    2:51.43 SILV   
                  38.66     1:22.61 (43.95)     2:07.76 (45.15)     2:51.43 (43.67)
  8 Casey, Carolyn T          13 AGUA-MR              2:47.60    2:52.02 SILV   
                  38.86     1:23.19 (44.33)     2:07.08 (43.89)     2:52.02 (44.94)
  9 Rogers, Dayna M           14 Unattached-MR        3:02.48    2:55.50 SILV   
                  39.58     1:24.21 (44.63)     2:10.09 (45.88)     2:55.50 (45.41)
 10 Negast, Taylor N          13 COND-MR              3:05.00    2:55.64 SILV   
                  40.06     1:24.96 (44.90)     2:10.64 (45.68)     2:55.64 (45.00)
 11 Lenz, Emma M              14 Express Swimming-MR  3:20.09    2:55.72 SILV   
                  40.17     1:24.70 (44.53)     2:11.14 (46.44)     2:55.72 (44.58)
 12 Karabees-Lamer, Devon A   13 NYCC-MR              3:35.80    2:59.73        
                  41.04     1:25.83 (44.79)     2:14.79 (48.96)     2:59.73 (44.94)
 13 Jimenez, Haley            13 GATE-MR                   NT    3:06.01        
                  42.01     1:28.59 (46.58)     2:17.03 (48.44)     3:06.01 (48.98)
 14 Pallas, Morgan            13 WISC-MR              3:12.32    3:11.10        
                  43.92     1:34.65 (50.73)     2:23.77 (49.12)     3:11.10 (47.33)
 15 Altmann, Katie E          14 SSC-MR               3:22.86    3:12.58        
                  43.26     1:32.35 (49.09)     2:22.83 (50.48)     3:12.58 (49.75)
 16 Salomonsson, Annika       13 NYCC-MR                   NT    3:17.09        
                  42.67     1:32.92 (50.25)     2:24.17 (51.25)     3:17.09 (52.92)
 17 Pereira, Victoria         14 SSC-MR               3:30.00    3:29.33        
                  46.92     1:40.44 (53.52)     2:34.62 (54.18)     3:29.33 (54.71)
 18 Walker, Kerri A           14 Express Swimming-MR  3:51.51    3:37.97        
                  47.57     1:41.63 (54.06)     2:39.30 (57.67)     3:37.97 (58.67)
 19 Gaspard, Summer P         14 Express Swimming-MR       NT    3:38.81        
                  47.36     1:43.15 (55.79)     2:41.95 (58.80)     3:38.81 (56.86)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                54.19  NATS
                55.99  JNAT
                58.79  SSEC
              1:00.29  METS
              1:03.99  JO
              1:11.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Sophia             14 AGUA-MR                56.83    1:00.21 METS   
                  28.01     1:00.21 (32.20)                                        
  2 Butler, Amelia K          14 NYCC-MR              1:04.57    1:04.77 SILV   
                  29.40     1:04.77 (35.37)                                        
  3 Langaman, Jolina M        14 NYCC-MR              1:03.05    1:05.11 SILV   
                  30.63     1:05.11 (34.48)                                        
  4 DiMarco, Tyler M          13 AGUA-MR              1:07.53    1:07.28 SILV   
                  31.54     1:07.28 (35.74)                                        
  5 Organista, Kristina B     14 COND-MR              1:00.38    1:07.99 SILV   
                  31.30     1:07.99 (36.69)                                        
  6 Stroub, Mia R             13 WISC-MR              1:09.99    1:08.37 SILV   
                  31.49     1:08.37 (36.88)                                        
  7 Fountain, Isabella I      14 COND-MR              1:08.55    1:09.09 SILV   
                  31.31     1:09.09 (37.78)                                        
  8 Drapala, Jenna M          13 CSDC-MR              1:09.12    1:09.29 SILV   
                  31.30     1:09.29 (37.99)                                        
  9 Calabrese, Faith A        13 CSDC-MR              1:08.35    1:10.01 SILV   
                  31.75     1:10.01 (38.26)                                        
 10 Negast, Taylor N          13 COND-MR              1:08.09    1:10.27 SILV   
                  32.96     1:10.27 (37.31)                                        
 11 Iaboni, Julia             14 CSDC-MR              1:07.06    1:10.55 SILV   
                  33.29     1:10.55 (37.26)                                        
 12 Ng, Trystan S             13 COND-MR              1:02.52    1:10.61 SILV   
                  32.97     1:10.61 (37.64)                                        
 13 Triglia, Jacueline P      13 WISC-MR              1:19.99    1:13.76        
                  34.78     1:13.76 (38.98)                                        
 14 Rogers, Dayna M           14 Unattached-MR        1:17.95    1:15.53        
                  34.70     1:15.53 (40.83)                                        
 15 Bolotova, Nicole          13 IA-MR                1:15.06    1:17.29        
                  36.86     1:17.29 (40.43)                                        
 16 Corbett, Kymora K         13 AGUA-MR              1:18.95    1:18.20        
                  33.26     1:18.20 (44.94)                                        
 17 Skala, Sarah M            13 IA-MR                     NT    1:18.60        
                  36.05     1:18.60 (42.55)                                        
 18 Sroka, Gabriela           14 IA-MR                1:36.01    1:18.62        
                  34.64     1:18.62 (43.98)                                        
 19 Rowan, Paige V            13 IA-MR                1:22.04    1:20.11        
                  36.51     1:20.11 (43.60)                                        
 20 Starikovsky, Marina N     13 COND-MR              1:22.37    1:20.50        
                  37.85     1:20.50 (42.65)                                        
 21 Lenz, Emma M              14 Express Swimming-MR  1:29.86    1:20.95        
                  38.03     1:20.95 (42.92)                                        
 22 Ferraris, Emily           14 SSC-MR               1:33.85    1:21.72        
                  37.45     1:21.72 (44.27)                                        
 23 Wodicka, Shannon J        13 CSDC-MR              1:14.58    1:21.75        
                  36.58     1:21.75 (45.17)                                        
 24 O'Malley, Kate E          13 WISC-MR              1:18.48    1:22.20        
                  36.32     1:22.20 (45.88)                                        
 25 Pallas, Morgan            13 WISC-MR              1:28.57    1:22.65        
                  38.83     1:22.65 (43.82)                                        
 26 Ferrick, Maggie R         13 Express Swimming-MR  1:50.56    1:23.69        
                  39.61     1:23.69 (44.08)                                        
 27 Commike, Samantha N       13 FA-MR                1:32.46    1:24.07        
                  39.20     1:24.07 (44.87)                                        
 28 Altmann, Katie E          14 SSC-MR               1:46.74    1:24.39        
                  39.06     1:24.39 (45.33)                                        
 29 Priola, Kate              14 CSDC-MR              1:30.42    1:29.00        
                  40.57     1:29.00 (48.43)                                        
 30 Stickelman, Kayla Marie   14 CSDC-MR              1:24.50    1:30.44        
                  41.71     1:30.44 (48.73)                                        
 -- Filagrossi, Isabella      13 Express Swimming-MR  1:32.33         DQ        
      Arms underwater recovery
                  40.06          DQ (48.03)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:59.59  NATS
              2:03.29  JNAT
              2:12.49  SSEC
              2:15.99  METS
              2:25.99  JO
              2:36.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Sophia             14 AGUA-MR              2:04.73    2:06.52 SSEC   
                  28.86     1:01.67 (32.81)     1:34.57 (32.90)     2:06.52 (31.95)
  2 Langaman, Jolina M        14 NYCC-MR              2:22.93    2:22.13 JO     
                  31.61     1:07.97 (36.36)     1:45.27 (37.30)     2:22.13 (36.86)
  3 Arciniegas, Francesca     13 COND-MR              2:41.27    2:24.01 JO     
                  32.29     1:07.94 (35.65)     1:46.28 (38.34)     2:24.01 (37.73)
  4 Organista, Kristina B     14 COND-MR              2:19.80    2:27.70 SILV   
                  33.76     1:10.99 (37.23)     1:49.52 (38.53)     2:27.70 (38.18)
  5 DiMarco, Tyler M          13 AGUA-MR              2:49.63    2:30.80 SILV   
                  32.62     1:10.65 (38.03)     1:50.43 (39.78)     2:30.80 (40.37)
  6 Stroub, Mia R             13 WISC-MR              2:45.55    2:36.31 SILV   
                  32.32     1:11.44 (39.12)     1:53.86 (42.42)     2:36.31 (42.45)
  7 Ferraris, Emily           14 SSC-MR               3:20.00    3:05.16        
                  35.97     1:22.63 (46.66)     2:13.84 (51.21)     3:05.16 (51.32)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:00.99  NATS
              2:03.79  JNAT
              2:11.29  SSEC
              2:12.99  METS
              2:19.99  JO
              2:41.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Sophia             14 AGUA-MR              2:07.89    2:12.94 METS   
                  29.27     1:04.58 (35.31)     1:42.01 (37.43)     2:12.94 (30.93)
  2 Arciniegas, Francesca     13 COND-MR              2:19.70    2:19.44 JO     
                  30.07     1:06.56 (36.49)     1:47.45 (40.89)     2:19.44 (31.99)
  3 Butler, Amelia K          14 NYCC-MR              2:22.36    2:21.67 SILV   
                  30.35     1:06.03 (35.68)     1:50.08 (44.05)     2:21.67 (31.59)
  4 Langaman, Jolina M        14 NYCC-MR              2:18.31    2:22.64 SILV   
                  30.15     1:04.82 (34.67)     1:49.49 (44.67)     2:22.64 (33.15)
  5 Jiang, Claire             14 AGUA-MR              2:28.14    2:24.62 SILV   
                  32.49     1:09.85 (37.36)     1:52.34 (42.49)     2:24.62 (32.28)
  6 Fountain, Isabella I      14 COND-MR              2:22.70    2:24.79 SILV   
                  31.32     1:08.54 (37.22)     1:52.57 (44.03)     2:24.79 (32.22)
  7 Ng, Trystan S             13 COND-MR              2:23.07    2:25.22 SILV   
                  31.90     1:09.06 (37.16)     1:51.61 (42.55)     2:25.22 (33.61)
  8 DiMarco, Tyler M          13 AGUA-MR              2:29.88    2:25.34 SILV   
                  32.35     1:09.34 (36.99)     1:51.66 (42.32)     2:25.34 (33.68)
  9 Stroub, Mia R             13 WISC-MR              2:30.67    2:30.73 SILV   
                  31.09     1:09.82 (38.73)     1:56.96 (47.14)     2:30.73 (33.77)
 10 Skaistis, Talia R         14 AGUA-MR              2:34.18    2:31.45 SILV   
                  31.49     1:09.42 (37.93)     1:57.32 (47.90)     2:31.45 (34.13)
 11 Ng, Chloe N               14 AGUA-MR              2:33.55    2:34.21 SILV   
                  33.01     1:12.16 (39.15)     1:58.49 (46.33)     2:34.21 (35.72)
 12 Rogers, Dayna M           14 Unattached-MR        2:37.58    2:35.10 SILV   
                  34.33     1:14.03 (39.70)     2:00.41 (46.38)     2:35.10 (34.69)
 13 Iaboni, Julia             14 CSDC-MR              2:29.51    2:35.70 SILV   
                  34.83     1:13.22 (38.39)     2:00.19 (46.97)     2:35.70 (35.51)
 14 Raboy, Ghelila            14 AGUA-MR              2:28.55    2:36.30 SILV   
                  33.62     1:11.94 (38.32)     2:01.04 (49.10)     2:36.30 (35.26)
 15 Skala, Sarah M            13 IA-MR                2:35.44    2:38.56 SILV   
                  35.08     1:15.34 (40.26)     2:03.59 (48.25)     2:38.56 (34.97)
 16 Karabees-Lamer, Devon A   13 NYCC-MR              2:40.53    2:39.61 SILV   
                  33.39     1:14.35 (40.96)     2:02.59 (48.24)     2:39.61 (37.02)
 17 Main, Morgan E            13 AGUA-MR              2:34.00    2:39.62 SILV   
                  33.27     1:13.88 (40.61)     2:02.49 (48.61)     2:39.62 (37.13)
 18 Reynoso, Jennifer A       13 AGUA-MR              2:35.55    2:40.04 SILV   
                  34.15     1:14.92 (40.77)     2:04.37 (49.45)     2:40.04 (35.67)
 19 Hanlon, Marguerite R      14 AGUA-MR              2:44.72    2:41.36 SILV   
                  35.54     1:17.21 (41.67)     2:05.09 (47.88)     2:41.36 (36.27)
 20 Clayton, Jasper A         14 AGUA-MR              2:44.40    2:41.45 SILV   
                  35.35     1:14.41 (39.06)     2:03.29 (48.88)     2:41.45 (38.16)
 21 Triglia, Jacueline P      13 WISC-MR              2:49.99    2:45.17        
                  37.01     1:18.18 (41.17)     2:07.69 (49.51)     2:45.17 (37.48)
 22 Greene, Emily M           13 FA-MR                     NT    2:45.46        
                  37.29     1:19.34 (42.05)     2:07.23 (47.89)     2:45.46 (38.23)
 23 Williams, Sarah R         14 NYCC-MR              2:55.95    2:48.07        
                  38.58     1:20.10 (41.52)     2:11.20 (51.10)     2:48.07 (36.87)
 24 O'Malley, Kate E          13 WISC-MR              2:50.63    2:48.78        
                  37.91     1:22.11 (44.20)     2:13.75 (51.64)     2:48.78 (35.03)
 25 Commike, Samantha N       13 FA-MR                2:47.19    2:48.96        
                  36.67     1:19.59 (42.92)     2:11.82 (52.23)     2:48.96 (37.14)
 26 Starikovsky, Marina N     13 COND-MR              2:53.18    2:51.98        
                  36.37     1:20.41 (44.04)     2:13.15 (52.74)     2:51.98 (38.83)
 27 Rowan, Paige V            13 IA-MR                2:53.70    2:52.65        
                  37.48     1:23.96 (46.48)     2:15.08 (51.12)     2:52.65 (37.57)
 28 Lenz, Emma M              14 Express Swimming-MR  2:42.41    2:52.77        
                  40.90     1:31.38 (50.48)     2:16.07 (44.69)     2:52.77 (36.70)
 29 Priola, Kate              14 CSDC-MR              3:01.50    2:53.99        
                  40.88     1:23.61 (42.73)     2:17.46 (53.85)     2:53.99 (36.53)
 30 Wodicka, Shannon J        13 CSDC-MR              2:51.32    2:54.16        
                  38.24     1:21.22 (42.98)     2:17.84 (56.62)     2:54.16 (36.32)
 31 Altmann, Katie E          14 SSC-MR               3:08.73    2:54.83        
                  39.63     1:25.16 (45.53)     2:15.75 (50.59)     2:54.83 (39.08)
 32 Runolfsson, Johanna A     14 COND-MR              3:05.46    3:00.22        
                  39.30     1:26.66 (47.36)     2:20.07 (53.41)     3:00.22 (40.15)
 33 Devoti, Julia T           13 WISC-MR              4:12.61    3:04.32        
                  37.69     1:23.06 (45.37)   2:23.87 (1:00.81)     3:04.32 (40.45)
 34 Gaspard, Summer P         14 Express Swimming-MR       NT    3:09.72        
                  41.74     1:32.58 (50.84)     2:31.14 (58.56)     3:09.72 (38.58)
 35 Lee, Elle                 14 NYCC-MR                   NT    3:12.18        
                  45.51     1:35.28 (49.77)     2:30.22 (54.94)     3:12.18 (41.96)
 36 Stickelman, Kayla Marie   14 CSDC-MR              3:19.26    3:20.15        
                  44.03     1:33.63 (49.60)   2:40.22 (1:06.59)     3:20.15 (39.93)
 37 Walker, Kerri A           14 Express Swimming-MR  3:28.66    3:24.72        
                  46.10     1:38.23 (52.13)     2:36.52 (58.29)     3:24.72 (48.20)
 -- Judge, Maya S             13 AGUA-MR              3:07.91         DQ        
      Head did not break the surface by 15 meters - free
                  42.46     1:25.02 (42.56)     2:14.61 (49.59)          DQ (39.15)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:15.59  NATS
              4:23.69  JNAT
              4:38.39  SSEC
              4:44.99  METS
              4:59.99  JO
              5:25.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Sophia             14 AGUA-MR              4:29.83    4:30.93 SSEC   
                  28.18     1:00.63 (32.45)     1:37.58 (36.95)     2:14.49 (36.91)
        2:51.44 (36.95)     3:29.50 (38.06)     4:01.30 (31.80)     4:30.93 (29.63)
  2 Freedhand, Malia J        14 AGUA-MR              5:04.53    5:01.51 SILV   
                  30.60     1:06.90 (36.30)     1:45.46 (38.56)     2:22.64 (37.18)
        3:05.69 (43.05)     3:49.79 (44.10)     4:25.72 (35.93)     5:01.51 (35.79)
  3 Ng, Trystan S             13 COND-MR              5:03.37    5:05.31 SILV   
                  33.01     1:11.28 (38.27)     1:50.13 (38.85)     2:27.85 (37.72)
        3:10.77 (42.92)     3:54.51 (43.74)     4:30.38 (35.87)     5:05.31 (34.93)
  4 Negast, Taylor N          13 COND-MR              5:30.00    5:15.39 SILV   
                  34.27     1:14.33 (40.06)     1:53.06 (38.73)     2:31.17 (38.11)
        3:17.19 (46.02)     4:04.14 (46.95)     4:40.40 (36.26)     5:15.39 (34.99)
  5 Skala, Sarah M            13 IA-MR                     NT    5:37.90        
                  36.38     1:22.23 (45.85)     2:02.43 (40.20)     2:42.91 (40.48)
        3:32.21 (49.30)     4:22.13 (49.92)     5:00.99 (38.86)     5:37.90 (36.91)
  6 Javaheri, Ariana C        13 AGUA-MR              6:40.50    5:52.01        
                  38.85     1:24.51 (45.66)     2:08.83 (44.32)     2:54.12 (45.29)
        3:44.31 (50.19)     4:34.75 (50.44)     5:13.60 (38.85)     5:52.01 (38.41)
  7 Runolfsson, Johanna A     14 COND-MR              6:30.75    6:23.14        
                  39.45     1:29.88 (50.43)     2:19.41 (49.53)     3:09.64 (50.23)
        4:04.05 (54.41)     4:59.18 (55.13)     5:41.44 (42.26)     6:23.14 (41.70)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                22.89  NATS
                23.49  JNAT
                24.99  SSEC
                25.19  METS
                26.59  CHAL
                28.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   15 COND-MR                23.63      24.35 SSEC   
  2 Bonvissuto, Mia D         14 Express Swimming-MR    25.12      25.55 CHAL   
  3 Guarino, Kiana B          13 AGUA-MR                26.48      25.95 CHAL   
  4 Evangelista, Ryan P       15 COND-MR                26.36      26.00 CHAL   
  5 McGrath, Hannah           16 NYCC-MR                24.87      26.01 CHAL   
  6 Mitnick, Lucy K           13 AGUA-MR                27.52      26.05 CHAL   
  7 Basler, Alia R            12 AGUA-MR                25.50      26.24 CHAL   
  8 Mcardle, Maeve C          16 COND-MR                25.55      26.57 CHAL   
  9 Feld, Emma F              12 AGUA-MR                27.80      26.83 SILV   
 10 Jones, Lara               12 AGUA-MR                27.38      27.05 SILV   
 11 Schaepers-Cheu, Mayumi M  12 AGUA-MR                27.77      27.16 SILV   
 12 Adorable, Katie R         17 COND-MR                26.34      27.27 SILV   
 12 Lai, Stephanie R          16 NYCC-MR                26.19      27.27 SILV   
 14 Anton, Olivia             12 AGUA-MR                27.42      27.37 SILV   
 15 Wu, Madison               12 AGUA-MR                27.94      27.42 SILV   
 16 Pereira, Ashley M         16 Express Swimming-MR    26.32      27.50 SILV   
 17 Freedhand, Malia J        14 AGUA-MR                28.47      27.66 SILV   
 18 Ting, Olivia              15 AGUA-MR                26.82      27.68 SILV   
 19 Block, Alexandra V        15 COND-MR                27.22      27.79 SILV   
 20 Kontos, Kristina P        16 WISC-MR                27.56      27.96 SILV   
 21 Rivera, Lauren M          15 IA-MR                  28.86      28.07 SILV   
 22 Jannsen, Cassandra G      17 IA-MR                  27.77      28.43        
 23 Correia, Anaiya           16 Express Swimming-MR    28.50      28.58        
 24 Morris, Emily G           16 COND-MR                28.43      28.60        
 25 Cassella, Michaela L      16 Express Swimming-MR    28.85      28.66        
 26 Messinger, Sophie N       17 COND-MR                26.80      28.68        
 27 Mueller, Cloe C           16 NYCC-MR                29.52      28.71        
 27 Rankin, Sydney            16 Express Swimming-MR    28.05      28.71        
 29 Urbina, Julia M           15 CSDC-MR                29.10      28.93        
 30 Warner, Breanna A         15 Express Swimming-MR    28.24      29.12        
 31 Herrera, Loana A          16 Express Swimming-MR    29.89      29.15        
 32 McKenna, Mary K           11 Express Swimming-MR    29.09      29.23        
 33 Block, Isabella L         15 COND-MR                28.62      29.24        
 34 Freeman, Cori S           12 COND-MR                31.35      29.33        
 35 Orski, Emily M            17 CSDC-MR                28.20      29.53        
 36 Noncarrow, Katie L        17 COND-MR                28.08      29.74        
 37 Garra, Gabrielle M        12 Unattached-MR          29.87      29.89        
 38 Konop, Rebecca G          11 Express Swimming-MR    29.84      29.96        
 39 Selye, Maxine R           16 Express Swimming-MR    34.87      30.33        
 40 Schatz, Brooke J          15 COND-MR                30.01      30.63        
 41 Prashad, Olivia T         15 Express Swimming-MR    30.59      30.80        
 42 Cassetta, Jamie L         16 Express Swimming-MR    30.81      30.90        
 43 Javaheri, Ariana C        13 AGUA-MR                31.22      31.19        
 44 Hornick, Jade E           11 Express Swimming-MR       NT      31.31        
 45 Barnard, Victoria R       11 Express Swimming-MR    32.32      31.87        
 46 Fourie, Arisa             16 COND-MR                31.67      32.31        
 47 Sztorc, Claudia           14 IA-MR                  32.63      32.57        
 48 Horan, Kristina E         16 Express Swimming-MR    31.19      33.01        
 49 Fishler, Arielle E        15 Express Swimming-MR    34.80      34.34        
 50 Dixon, Mati D             10 COND-MR                34.99      35.22        
 51 Honig, Madison J          11 Express Swimming-MR    35.67      36.48        
 52 Honig, Sydney M           10 Express Swimming-MR    38.27      37.49        
 53 Hamm, Elithabeth R         7 WISC-MR                55.16      42.17        
 54 Honig, Harley C            9 Express Swimming-MR    50.13      45.19        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                49.89  NATS
                50.99  JNAT
                53.09  SSEC
                54.69  METS
                57.79  CHAL
              1:01.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   15 COND-MR                50.77      52.81 SSEC   
                  25.43       52.81 (27.38)                                        
  2 Mitnick, Lucy K           13 AGUA-MR                58.35      55.99 CHAL   
                  27.06       55.99 (28.93)                                        
  3 McGrath, Hannah           16 NYCC-MR                55.49      56.89 CHAL   
                  26.94       56.89 (29.95)                                        
  4 Marzano, Haleigh M        15 COND-MR                55.05      57.01 CHAL   
                  27.29       57.01 (29.72)                                        
  5 Adorable, Katie R         17 COND-MR                55.46      57.76 CHAL   
                  27.59       57.76 (30.17)                                        
  6 Ting, Olivia              15 AGUA-MR                58.16      58.58 SILV   
                  28.20       58.58 (30.38)                                        
  7 Anton, Olivia             12 AGUA-MR              1:01.00      59.08 SILV   
                  28.84       59.08 (30.24)                                        
  8 Rivera, Lauren M          15 IA-MR                1:02.81    1:00.11 SILV   
                  28.95     1:00.11 (31.16)                                        
  9 Block, Alexandra V        15 COND-MR                58.98    1:00.39 SILV   
                  29.04     1:00.39 (31.35)                                        
 10 Lai, Stephanie R          16 NYCC-MR                58.38    1:00.55 SILV   
                  28.89     1:00.55 (31.66)                                        
 10 Jannsen, Cassandra G      17 IA-MR                  59.72    1:00.55 SILV   
                  29.24     1:00.55 (31.31)                                        
 12 Dauchez, Alice M          15 AGUA-MR              1:03.43    1:00.68 SILV   
                  29.09     1:00.68 (31.59)                                        
 13 Messinger, Sophie N       17 COND-MR                57.02    1:00.94 SILV   
                  29.44     1:00.94 (31.50)                                        
 14 Bowers, Brooke H          13 WISC-MR              1:03.79    1:01.79        
                  29.83     1:01.79 (31.96)                                        
 15 D'Amico, Nicole M         17 COND-MR                56.39    1:02.17        
                  29.21     1:02.17 (32.96)                                        
 16 Morris, Emily G           16 COND-MR              1:02.67    1:02.68        
                  30.28     1:02.68 (32.40)                                        
 17 Noncarrow, Katie L        17 COND-MR                59.31    1:02.98        
                  30.06     1:02.98 (32.92)                                        
 18 Rankin, Sydney            16 Express Swimming-MR  1:03.28    1:03.76        
                  31.20     1:03.76 (32.56)                                        
 18 Kelly, Vivian N           16 CSDC-MR              1:02.08    1:03.76        
                  30.43     1:03.76 (33.33)                                        
 20 Block, Isabella L         15 COND-MR              1:00.25    1:03.83        
                  30.18     1:03.83 (33.65)                                        
 21 Roberts, Jasmyne B        15 AGUA-MR              1:06.71    1:04.33        
                  30.91     1:04.33 (33.42)                                        
 22 Schatz, Brooke J          15 COND-MR              1:02.00    1:04.83        
                  30.90     1:04.83 (33.93)                                        
 23 Herrera, Loana A          16 Express Swimming-MR  1:03.97    1:05.16        
                  30.71     1:05.16 (34.45)                                        
 24 McKevitt, Katelyn C       16 CSDC-MR              1:03.54    1:05.39        
                  30.92     1:05.39 (34.47)                                        
 25 Javaheri, Ariana C        13 AGUA-MR              1:06.81    1:05.95        
                  31.87     1:05.95 (34.08)                                        
 26 Cassetta, Jamie L         16 Express Swimming-MR  1:05.88    1:06.12        
                  31.34     1:06.12 (34.78)                                        
 27 Prashad, Olivia T         15 Express Swimming-MR  1:07.03    1:06.76        
                  32.63     1:06.76 (34.13)                                        
 28 Warner, Breanna A         15 Express Swimming-MR  1:04.29    1:07.25        
                  32.22     1:07.25 (35.03)                                        
 29 Murray, Julia R           14 WISC-MR              1:11.99    1:08.14        
                  31.97     1:08.14 (36.17)                                        
 30 Kelly, Alaina R            8 CSDC-MR              2:08.51    1:30.10        
                  41.04     1:30.10 (49.06)                                        
 -- Garra, Gabrielle M        12 Unattached-MR        1:03.40   X1:03.19        
                  29.89     1:03.19 (33.30)                                        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:47.79  NATS
              1:49.79  JNAT
              1:55.19  SSEC
              1:58.29  METS
              2:04.49  CHAL
              2:10.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   15 COND-MR              1:50.43    1:55.79 METS   
                  27.90       57.30 (29.40)     1:26.80 (29.50)     1:55.79 (28.99)
  2 Bonvissuto, Mia D         14 Express Swimming-MR  1:54.78    1:57.37 METS   
                  27.84       57.57 (29.73)     1:27.65 (30.08)     1:57.37 (29.72)
  3 Guarino, Kiana B          13 AGUA-MR              1:57.87    1:59.79 CHAL   
                  27.78       57.88 (30.10)     1:28.78 (30.90)     1:59.79 (31.01)
  4 Evangelista, Ryan P       15 COND-MR              1:58.99    1:59.84 CHAL   
                  27.75       58.13 (30.38)     1:29.28 (31.15)     1:59.84 (30.56)
  5 Mitnick, Lucy K           13 AGUA-MR              2:08.92    2:01.47 CHAL   
                  28.13       59.58 (31.45)     1:30.91 (31.33)     2:01.47 (30.56)
  6 Mcardle, Maeve C          16 COND-MR              1:58.95    2:03.17 CHAL   
                  28.27       59.74 (31.47)     1:32.01 (32.27)     2:03.17 (31.16)
  7 Marzano, Haleigh M        15 COND-MR              2:00.85    2:03.60 CHAL   
                  28.41       59.15 (30.74)     1:31.14 (31.99)     2:03.60 (32.46)
  8 Conte, Katie M            17 Express Swimming-MR  2:00.73    2:04.31 CHAL   
                  28.54       59.41 (30.87)     1:31.72 (32.31)     2:04.31 (32.59)
  9 Adorable, Katie R         17 COND-MR              2:01.81    2:06.12 SILV   
                  28.43       59.93 (31.50)     1:32.75 (32.82)     2:06.12 (33.37)
 10 Renna, Julia              15 SSC-MR               2:10.70    2:08.47 SILV   
                  29.52     1:02.84 (33.32)     1:36.76 (33.92)     2:08.47 (31.71)
 11 Freedhand, Malia J        14 AGUA-MR              2:10.12    2:08.70 SILV   
                  28.79     1:00.95 (32.16)     1:34.80 (33.85)     2:08.70 (33.90)
 12 Collins, Payton R         13 CSDC-MR              2:12.23    2:08.74 SILV   
                  29.68     1:03.49 (33.81)     1:37.60 (34.11)     2:08.74 (31.14)
 13 Anton, Olivia             12 AGUA-MR              2:11.85    2:08.91 SILV   
                  30.33     1:03.56 (33.23)     1:36.93 (33.37)     2:08.91 (31.98)
 14 Dauchez, Alice M          15 AGUA-MR              2:08.73    2:09.16 SILV   
                  30.51     1:03.15 (32.64)     1:36.35 (33.20)     2:09.16 (32.81)
 15 Messinger, Sophie N       17 COND-MR              2:02.41    2:09.55 SILV   
                  30.13     1:02.69 (32.56)     1:36.23 (33.54)     2:09.55 (33.32)
 16 Ting, Olivia              15 AGUA-MR              2:10.61    2:09.96 SILV   
                  29.11     1:01.63 (32.52)     1:35.67 (34.04)     2:09.96 (34.29)
 17 Wu, Madison               12 AGUA-MR              2:13.12    2:10.28 SILV   
                  30.47     1:03.56 (33.09)     1:37.84 (34.28)     2:10.28 (32.44)
 18 Block, Alexandra V        15 COND-MR              2:11.25    2:11.11        
                  30.20     1:03.28 (33.08)     1:37.39 (34.11)     2:11.11 (33.72)
 19 Noncarrow, Katie L        17 COND-MR              2:06.83    2:12.66        
                  30.35     1:03.51 (33.16)     1:37.84 (34.33)     2:12.66 (34.82)
 20 Morris, Emily G           16 COND-MR              2:16.14    2:14.08        
                  30.54     1:04.46 (33.92)     1:39.41 (34.95)     2:14.08 (34.67)
 21 Jannsen, Cassandra G      17 IA-MR                2:09.59    2:14.53        
                  31.24     1:05.57 (34.33)     1:40.70 (35.13)     2:14.53 (33.83)
 22 Orski, Emily M            17 CSDC-MR              2:07.00    2:14.89        
                  30.43     1:04.52 (34.09)     1:39.51 (34.99)     2:14.89 (35.38)
 23 Pereira, Ashley M         16 Express Swimming-MR  2:11.12    2:15.38        
                  30.32     1:03.76 (33.44)     1:39.95 (36.19)     2:15.38 (35.43)
 24 Cassella, Michaela L      16 Express Swimming-MR  2:17.04    2:16.03        
                  31.24     1:05.89 (34.65)     1:41.72 (35.83)     2:16.03 (34.31)
 25 Rivera, Lauren M          15 IA-MR                2:21.28    2:16.69        
                  30.24     1:05.22 (34.98)     1:41.94 (36.72)     2:16.69 (34.75)
 26 Lai, Stephanie R          16 NYCC-MR              2:15.25    2:16.97        
                  30.69     1:05.61 (34.92)     1:42.27 (36.66)     2:16.97 (34.70)
 27 D'Amico, Nicole M         17 COND-MR              2:02.64    2:18.31        
                  30.06     1:04.82 (34.76)     1:41.74 (36.92)     2:18.31 (36.57)
 28 Block, Isabella L         15 COND-MR              2:14.21    2:19.57        
                  30.65     1:05.46 (34.81)     1:42.34 (36.88)     2:19.57 (37.23)
 29 Mueller, Cloe C           16 NYCC-MR              2:25.51    2:19.99        
                  31.32     1:07.05 (35.73)     1:44.15 (37.10)     2:19.99 (35.84)
 30 Herrera, Loana A          16 Express Swimming-MR  2:20.25    2:20.52        
                  31.51     1:06.47 (34.96)     1:44.05 (37.58)     2:20.52 (36.47)
 31 Schatz, Brooke J          15 COND-MR              2:17.00    2:22.56        
                  32.00     1:08.14 (36.14)     1:45.73 (37.59)     2:22.56 (36.83)
 32 Cassetta, Jamie L         16 Express Swimming-MR  2:23.51    2:24.44        
                  33.74     1:10.17 (36.43)     1:47.52 (37.35)     2:24.44 (36.92)
 33 Selye, Maxine R           16 Express Swimming-MR  2:30.93    2:24.68        
                  32.89     1:09.94 (37.05)     1:48.04 (38.10)     2:24.68 (36.64)
 34 Correia, Anaiya           16 Express Swimming-MR       NT    2:26.09        
                  31.01     1:07.32 (36.31)     1:46.62 (39.30)     2:26.09 (39.47)
 35 Warner, Breanna A         15 Express Swimming-MR  2:21.41    2:26.18        
                  32.92     1:09.64 (36.72)     1:48.07 (38.43)     2:26.18 (38.11)
 36 Rankin, Sydney            16 Express Swimming-MR  2:25.21    2:26.92        
                  32.57     1:09.22 (36.65)     1:48.55 (39.33)     2:26.92 (38.37)
 37 Prashad, Olivia T         15 Express Swimming-MR  2:29.08    2:27.02        
                  34.19     1:12.06 (37.87)     1:50.39 (38.33)     2:27.02 (36.63)
 38 Urbina, Julia M           15 CSDC-MR              2:28.92    2:27.11        
                  33.53     1:10.89 (37.36)     1:49.57 (38.68)     2:27.11 (37.54)
 39 Horan, Kristina E         16 Express Swimming-MR  2:30.33    2:38.63        
                  36.06     1:16.10 (40.04)     1:57.34 (41.24)     2:38.63 (41.29)
 40 Dixon, Mati D             10 COND-MR              2:45.69    2:45.81        
                  36.88     1:20.37 (43.49)     2:03.74 (43.37)     2:45.81 (42.07)
 41 Retzlaff, Claudia L        8 Three Village-MR     2:50.01    2:47.46        
                  38.25     1:22.71 (44.46)     2:07.31 (44.60)     2:47.46 (40.15)
 42 Monti, Lila R              8 Three Village-MR     2:55.01    2:51.09        
                  39.31     1:22.98 (43.67)     2:08.69 (45.71)     2:51.09 (42.40)
 43 Fuoco, Kaitlyn E          12 Express Swimming-MR  3:05.82    2:53.46        
                  38.56     1:23.23 (44.67)     2:09.29 (46.06)     2:53.46 (44.17)
 44 DeMarco, Marissa A        10 Three Village-MR     2:55.12    2:58.81        
                  38.44     1:24.14 (45.70)     2:12.02 (47.88)     2:58.81 (46.79)
 45 Silecchia, Molly E         8 Express Swimming-MR  3:33.58    3:17.44        
                  42.79     1:33.44 (50.65)     2:25.73 (52.29)     3:17.44 (51.71)
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:49.09  NATS
              4:52.09  JNAT
              5:08.79  SSEC
              5:10.99  METS
              5:30.99  CHAL
              5:39.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   15 COND-MR              5:10.27    5:09.34 METS   
                  28.34       59.64 (31.30)     1:30.98 (31.34)     2:02.47 (31.49)
        2:33.90 (31.43)     3:05.49 (31.59)     3:37.24 (31.75)     4:08.78 (31.54)
        4:39.55 (30.77)     5:09.34 (29.79)                                        
  2 Feld, Emma F              12 AGUA-MR              5:32.68    5:31.03 SILV   
                  28.96     1:01.39 (32.43)     1:34.22 (32.83)     2:08.39 (34.17)
        2:42.43 (34.04)     3:16.16 (33.73)     3:50.00 (33.84)     4:23.88 (33.88)
        4:58.18 (34.30)     5:31.03 (32.85)                                        
  3 DiMarco, Tyler M          13 AGUA-MR              5:39.10    5:36.31 SILV   
                  29.98     1:02.82 (32.84)     1:36.79 (33.97)     2:11.37 (34.58)
        2:46.13 (34.76)     3:20.90 (34.77)     3:56.25 (35.35)     4:31.63 (35.38)
        5:05.24 (33.61)     5:36.31 (31.07)                                        
  4 Messinger, Sophie N       17 COND-MR              5:21.81    5:39.10 SILV   
                  29.76     1:02.43 (32.67)     1:35.90 (33.47)     2:10.03 (34.13)
        2:44.13 (34.10)     3:18.97 (34.84)     3:54.00 (35.03)     4:29.61 (35.61)
        5:05.07 (35.46)     5:39.10 (34.03)                                        
  5 Mitnick, Lucy K           13 AGUA-MR              6:16.19    5:40.41        
                  30.57     1:04.70 (34.13)     1:39.51 (34.81)     2:14.54 (35.03)
        2:49.74 (35.20)     3:24.98 (35.24)     3:59.65 (34.67)     4:33.71 (34.06)
        5:07.88 (34.17)     5:40.41 (32.53)                                        
  6 Noncarrow, Katie L        17 COND-MR              5:34.89    5:52.19        
                  31.04     1:04.85 (33.81)     1:39.29 (34.44)     2:14.50 (35.21)
        2:50.15 (35.65)     3:26.00 (35.85)     4:02.47 (36.47)     4:39.18 (36.71)
        5:15.94 (36.76)     5:52.19 (36.25)                                        
  7 Jannsen, Cassandra G      17 IA-MR                5:47.79    5:53.15        
                  31.76     1:06.47 (34.71)     1:42.15 (35.68)     2:17.70 (35.55)
        2:54.32 (36.62)     3:31.61 (37.29)     4:08.07 (36.46)     4:44.25 (36.18)
        5:20.01 (35.76)     5:53.15 (33.14)                                        
  8 McKenna, Mary K           11 Express Swimming-MR  6:02.98    5:56.09        
                  32.21     1:07.77 (35.56)     1:43.98 (36.21)     2:20.56 (36.58)
        2:56.66 (36.10)     3:33.42 (36.76)     4:09.99 (36.57)     4:46.67 (36.68)
        5:22.13 (35.46)     5:56.09 (33.96)                                        
  9 Wu, Madison               12 AGUA-MR              6:06.51    5:56.52        
                  31.87     1:07.04 (35.17)     1:43.35 (36.31)     2:20.05 (36.70)
        2:56.95 (36.90)     3:33.67 (36.72)     4:09.86 (36.19)     4:46.36 (36.50)
        5:22.60 (36.24)     5:56.52 (33.92)                                        
 10 Block, Alexandra V        15 COND-MR              5:51.56    6:02.05        
                  31.08     1:05.84 (34.76)     1:42.00 (36.16)     2:18.88 (36.88)
        2:56.04 (37.16)     3:33.69 (37.65)     4:11.34 (37.65)     4:49.27 (37.93)
        5:26.53 (37.26)     6:02.05 (35.52)                                        
 11 D'Amico, Nicole M         17 COND-MR              5:43.16    6:15.42        
                  31.87     1:05.67 (33.80)     1:41.32 (35.65)     2:17.30 (35.98)
        2:54.56 (37.26)     3:42.11 (47.55)     4:19.87 (37.76)     4:58.12 (38.25)
        5:37.01 (38.89)     6:15.42 (38.41)                                        
 12 Block, Isabella L         15 COND-MR              6:03.50    6:16.59        
                  31.08     1:06.36 (35.28)     1:43.28 (36.92)     2:22.13 (38.85)
        3:01.46 (39.33)     3:41.15 (39.69)     4:20.72 (39.57)     5:00.33 (39.61)
        5:39.01 (38.68)     6:16.59 (37.58)                                        
 13 Rodgers, Victoria A       12 Unattached-MR        6:43.69    6:34.81        
                  32.22     1:08.66 (36.44)     1:48.73 (40.07)     2:28.54 (39.81)
        3:10.19 (41.65)     3:51.17 (40.98)     4:32.15 (40.98)     5:12.97 (40.82)
        5:53.11 (40.14)     6:34.81 (41.70)                                        
 14 Singh, Cristina P         12 Express Swimming-MR  6:34.32    6:51.51        
                  34.36     1:14.15 (39.79)     1:56.19 (42.04)     2:37.63 (41.44)
        3:20.36 (42.73)     4:04.72 (44.36)     4:47.87 (43.15)     5:30.15 (42.28)
        6:12.44 (42.29)     6:51.51 (39.07)                                        
 15 Aya, Minnoli R            15 Express Swimming-MR       NT    7:31.61        
                  36.57     1:19.92 (43.35)     2:05.66 (45.74)     2:51.61 (45.95)
        3:38.90 (47.29)     4:25.39 (46.49)     5:12.49 (47.10)     5:58.53 (46.04)
        6:45.37 (46.84)     7:31.61 (46.24)                                        
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                54.69  NATS
                56.59  JNAT
                59.29  SSEC
              1:00.69  METS
              1:05.49  CHAL
              1:10.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   15 COND-MR                59.94    1:00.05 METS   
                  29.75     1:00.05 (30.30)                                        
  2 Feld, Emma F              12 AGUA-MR              1:02.99    1:02.12 CHAL   
                  30.69     1:02.12 (31.43)                                        
  3 Freeman, Cassie N         17 COND-MR                59.60    1:02.34 CHAL   
                  30.57     1:02.34 (31.77)                                        
  4 McGrath, Hannah           16 NYCC-MR              1:01.75    1:03.01 CHAL   
                  30.11     1:03.01 (32.90)                                        
  5 Malyszka, Kelly D         17 COND-MR              1:03.08    1:03.50 CHAL   
                  31.24     1:03.50 (32.26)                                        
  6 Lai, Stephanie R          16 NYCC-MR              1:01.28    1:04.54 CHAL   
                  31.08     1:04.54 (33.46)                                        
  7 Crane, Rachel A           16 IA-MR                1:04.50    1:04.63 CHAL   
                  31.70     1:04.63 (32.93)                                        
  8 Marzano, Haleigh M        15 COND-MR              1:01.15    1:04.72 CHAL   
                  31.46     1:04.72 (33.26)                                        
  9 Wu, Madison               12 AGUA-MR              1:04.51    1:05.53 SILV   
                  31.77     1:05.53 (33.76)                                        
 10 Mcardle, Maeve C          16 COND-MR              1:05.72    1:05.89 SILV   
                  31.83     1:05.89 (34.06)                                        
 11 Mitnick, Lucy K           13 AGUA-MR              1:08.39    1:07.21 SILV   
                  33.57     1:07.21 (33.64)                                        
 12 Collins, Payton R         13 CSDC-MR              1:06.67    1:07.27 SILV   
                  32.22     1:07.27 (35.05)                                        
 13 Schaepers-Cheu, Mayumi M  12 AGUA-MR              1:07.70    1:07.30 SILV   
                  32.64     1:07.30 (34.66)                                        
 14 Basler, Alia R            12 AGUA-MR              1:07.88    1:07.82 SILV   
                  33.42     1:07.82 (34.40)                                        
 15 Messinger, Sophie N       17 COND-MR              1:02.72    1:08.16 SILV   
                  33.50     1:08.16 (34.66)                                        
 16 Anton, Olivia             12 AGUA-MR              1:07.46    1:08.71 SILV   
                  33.38     1:08.71 (35.33)                                        
 17 Urbina, Julia M           15 CSDC-MR              1:13.27    1:09.73 SILV   
                  33.50     1:09.73 (36.23)                                        
 18 Pereira, Ashley M         16 Express Swimming-MR  1:13.21    1:09.74 SILV   
                  34.00     1:09.74 (35.74)                                        
 19 Block, Alexandra V        15 COND-MR              1:08.40    1:09.99 SILV   
                  34.19     1:09.99 (35.80)                                        
 20 Jannsen, Cassandra G      17 IA-MR                1:06.39    1:10.00 SILV   
                  34.05     1:10.00 (35.95)                                        
 21 Yuen, Kalie               16 Unattached-MR        1:08.48    1:10.27        
                  34.19     1:10.27 (36.08)                                        
 22 Morris, Emily G           16 COND-MR              1:11.23    1:10.35        
                  34.73     1:10.35 (35.62)                                        
 23 Freeman, Cori S           12 COND-MR              1:12.45    1:10.94        
                  34.33     1:10.94 (36.61)                                        
 24 Noncarrow, Katie L        17 COND-MR              1:08.93    1:11.58        
                  34.30     1:11.58 (37.28)                                        
 25 Konop, Rebecca G          11 Express Swimming-MR  1:19.45    1:14.33        
                  36.89     1:14.33 (37.44)                                        
 26 Mueller, Cloe C           16 NYCC-MR              1:17.41    1:14.85        
                  36.00     1:14.85 (38.85)                                        
 27 Block, Isabella L         15 COND-MR              1:14.98    1:15.01        
                  36.47     1:15.01 (38.54)                                        
 28 Sztorc, Claudia           14 IA-MR                1:14.98    1:15.64        
                  36.49     1:15.64 (39.15)                                        
 29 D'Amico, Nicole M         17 COND-MR              1:10.14    1:15.97        
                  36.30     1:15.97 (39.67)                                        
 30 Javaheri, Ariana C        13 AGUA-MR              1:17.47    1:16.67        
                  37.23     1:16.67 (39.44)                                        
 30 Warner, Breanna A         15 Express Swimming-MR  1:14.04    1:16.67        
                  36.15     1:16.67 (40.52)                                        
 32 Cassetta, Jamie L         16 Express Swimming-MR  1:18.55    1:17.28        
                  37.40     1:17.28 (39.88)                                        
 33 Fourie, Arisa             16 COND-MR              1:14.31    1:17.40        
                  36.99     1:17.40 (40.41)                                        
 34 Prashad, Olivia T         15 Express Swimming-MR  1:19.45    1:17.68        
                  37.27     1:17.68 (40.41)                                        
 35 Selye, Maxine R           16 Express Swimming-MR       NT    1:18.49        
                  38.12     1:18.49 (40.37)                                        
 36 Cassella, Michaela L      16 Express Swimming-MR  1:20.52    1:18.57        
                  38.76     1:18.57 (39.81)                                        
 37 Hornick, Jade E           11 Express Swimming-MR       NT    1:21.31        
                  38.79     1:21.31 (42.52)                                        
 38 Horan, Kristina E         16 Express Swimming-MR  1:22.78    1:27.41        
                  41.65     1:27.41 (45.76)                                        
 39 Fishler, Arielle E        15 Express Swimming-MR  1:30.65    1:29.04        
                  42.22     1:29.04 (46.82)                                        
 40 Dixon, Mati D             10 COND-MR              1:27.86    1:40.33        
                  49.68     1:40.33 (50.65)                                        
 41 Silecchia, Molly E         8 Express Swimming-MR       NT    1:46.68        
                  52.47     1:46.68 (54.21)                                        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:58.09  NATS
              2:01.29  JNAT
              2:09.09  SSEC
              2:11.49  METS
              2:20.99  CHAL
              2:29.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guarino, Kiana B          13 AGUA-MR              2:06.21    2:08.57 SSEC   
                  30.24     1:02.42 (32.18)     1:35.28 (32.86)     2:08.57 (33.29)
  2 Malyszka, Kelly D         17 COND-MR              2:12.43    2:10.38 METS   
                  31.29     1:03.90 (32.61)     1:36.99 (33.09)     2:10.38 (33.39)
  3 Feld, Emma F              12 AGUA-MR              2:15.49    2:11.85 CHAL   
                  31.40     1:04.61 (33.21)     1:38.63 (34.02)     2:11.85 (33.22)
  4 Renna, Julia              15 SSC-MR               2:15.10    2:14.24 CHAL   
                  30.62     1:04.88 (34.26)     1:40.19 (35.31)     2:14.24 (34.05)
  5 McGrath, Hannah           16 NYCC-MR              2:13.67    2:18.33 CHAL   
                  32.06     1:06.44 (34.38)     1:42.15 (35.71)     2:18.33 (36.18)
  6 Jones, Lara               12 AGUA-MR              2:14.99    2:20.42 CHAL   
                  32.46     1:07.65 (35.19)     1:45.10 (37.45)     2:20.42 (35.32)
  7 Adorable, Katie R         17 COND-MR              2:13.91    2:21.42 SILV   
                  32.28     1:07.02 (34.74)     1:43.92 (36.90)     2:21.42 (37.50)
  8 Schaepers-Cheu, Mayumi M  12 AGUA-MR              2:33.18    2:22.32 SILV   
                  33.29     1:09.25 (35.96)     1:46.14 (36.89)     2:22.32 (36.18)
  9 Wu, Madison               12 AGUA-MR              2:23.70    2:24.19 SILV   
                  33.71     1:10.61 (36.90)     1:47.81 (37.20)     2:24.19 (36.38)
 10 Ting, Olivia              15 AGUA-MR              2:18.49    2:24.59 SILV   
                  34.31     1:10.13 (35.82)     1:47.36 (37.23)     2:24.59 (37.23)
 11 Basler, Alia R            12 AGUA-MR              2:27.80    2:27.01 SILV   
                  34.68     1:11.96 (37.28)     1:50.44 (38.48)     2:27.01 (36.57)
 12 Freeman, Cori S           12 COND-MR              2:31.18    2:28.70 SILV   
                  34.61     1:12.07 (37.46)     1:51.76 (39.69)     2:28.70 (36.94)
 13 Block, Alexandra V        15 COND-MR              2:24.96    2:30.19        
                  35.07     1:12.69 (37.62)     1:51.69 (39.00)     2:30.19 (38.50)
 14 Noncarrow, Katie L        17 COND-MR              2:26.14    2:31.06        
                  35.45     1:13.19 (37.74)     1:52.02 (38.83)     2:31.06 (39.04)
 15 Jannsen, Cassandra G      17 IA-MR                2:24.55    2:31.75        
                  35.55     1:13.62 (38.07)     1:53.02 (39.40)     2:31.75 (38.73)
 16 Anton, Olivia             12 AGUA-MR              2:36.60    2:32.88        
                  36.56     1:16.99 (40.43)     1:56.50 (39.51)     2:32.88 (36.38)
 17 McKenna, Mary K           11 Express Swimming-MR  2:37.65    2:32.90        
                  35.45     1:13.42 (37.97)     1:53.49 (40.07)     2:32.90 (39.41)
 18 Rodgers, Victoria A       12 Unattached-MR        2:35.43    2:35.94        
                  34.82     1:14.32 (39.50)     1:55.75 (41.43)     2:35.94 (40.19)
 19 Sztorc, Claudia           14 IA-MR                2:35.92    2:42.62        
                  38.38     1:19.42 (41.04)     2:01.16 (41.74)     2:42.62 (41.46)
 20 Singh, Cristina P         12 Express Swimming-MR  2:58.12    2:43.30        
                  37.64     1:19.08 (41.44)     2:02.61 (43.53)     2:43.30 (40.69)
 21 Javaheri, Ariana C        13 AGUA-MR              2:54.45    2:44.52        
                  39.37     1:20.60 (41.23)     2:03.03 (42.43)     2:44.52 (41.49)
 22 Konop, Rebecca G          11 Express Swimming-MR  2:54.54    2:44.72        
                  38.93     1:20.82 (41.89)     2:04.34 (43.52)     2:44.72 (40.38)
 23 Warner, Breanna A         15 Express Swimming-MR  2:45.11    2:46.43        
                  37.77     1:19.87 (42.10)     2:02.79 (42.92)     2:46.43 (43.64)
 24 Fourie, Arisa             16 COND-MR              2:37.99    2:49.48        
                  39.00     1:21.36 (42.36)     2:05.09 (43.73)     2:49.48 (44.39)
 25 Hornick, Jade E           11 Express Swimming-MR  3:21.21    2:54.74        
                  40.30     1:24.13 (43.83)     2:10.19 (46.06)     2:54.74 (44.55)
 26 Bonagura, Isabella B      12 Express Swimming-MR       NT    3:05.77        
                  41.70     1:28.30 (46.60)     2:17.46 (49.16)     3:05.77 (48.31)
 27 Eisenberg, Sarah J        12 Express Swimming-MR  3:38.76    3:16.01        
                  44.14     1:35.11 (50.97)     2:24.71 (49.60)     3:16.01 (51.30)
 -- Garra, Gabrielle M        12 Unattached-MR        2:28.76   X2:30.89        
                  35.22     1:14.91 (39.69)     1:54.18 (39.27)     2:30.89 (36.71)
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:03.09  NATS
              1:04.29  JNAT
              1:08.59  SSEC
              1:10.29  METS
              1:15.19  CHAL
              1:20.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malyszka, Kelly D         17 COND-MR              1:06.78    1:08.69 METS   
                  32.72     1:08.69 (35.97)                                        
  2 Marzano, Haleigh M        15 COND-MR              1:06.81    1:11.17 CHAL   
                  33.09     1:11.17 (38.08)                                        
  3 Freeman, Cassie N         17 COND-MR              1:07.53    1:12.06 CHAL   
                  34.47     1:12.06 (37.59)                                        
  4 Guarino, Kiana B          13 AGUA-MR              1:14.45    1:15.31 SILV   
                  36.08     1:15.31 (39.23)                                        
  5 Wu, Madison               12 AGUA-MR              1:11.60    1:17.00 SILV   
                  36.35     1:17.00 (40.65)                                        
  6 Ting, Olivia              15 AGUA-MR              1:14.65    1:17.20 SILV   
                  36.60     1:17.20 (40.60)                                        
  7 Adorable, Katie R         17 COND-MR              1:16.18    1:20.47 SILV   
                  37.20     1:20.47 (43.27)                                        
  8 Bowers, Brooke H          13 WISC-MR              1:20.49    1:21.55        
                  38.31     1:21.55 (43.24)                                        
  9 Roberts, Jasmyne B        15 AGUA-MR              1:24.37    1:22.41        
                  39.58     1:22.41 (42.83)                                        
 10 Block, Alexandra V        15 COND-MR              1:21.29    1:22.73        
                  39.09     1:22.73 (43.64)                                        
 11 Freeman, Cori S           12 COND-MR              1:23.40    1:22.76        
                  39.01     1:22.76 (43.75)                                        
 12 Garra, Gabrielle M        12 Unattached-MR        1:26.74    1:24.68        
                  38.36     1:24.68 (46.32)                                        
 13 Warner, Breanna A         15 Express Swimming-MR  1:24.66    1:24.82        
                  39.39     1:24.82 (45.43)                                        
 14 Murray, Julia R           14 WISC-MR              1:26.99    1:26.69        
                  40.28     1:26.69 (46.41)                                        
 15 Fourie, Arisa             16 COND-MR              1:27.75    1:27.17        
                  40.65     1:27.17 (46.52)                                        
 16 Block, Isabella L         15 COND-MR              1:27.71    1:28.62        
                  42.25     1:28.62 (46.37)                                        
 17 Schatz, Brooke J          15 COND-MR              1:27.00    1:30.03        
                  42.24     1:30.03 (47.79)                                        
 18 Kelly, Vivian N           16 CSDC-MR              1:26.24    1:30.07        
                  42.91     1:30.07 (47.16)                                        
 19 Sztorc, Claudia           14 IA-MR                1:28.10    1:32.82        
                  43.79     1:32.82 (49.03)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:15.89  NATS
              2:19.79  JNAT
              2:29.39  SSEC
              2:31.99  METS
              2:42.99  CHAL
              2:50.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malyszka, Kelly D         17 COND-MR              2:26.52    2:30.49 METS   
                  34.13     1:11.99 (37.86)     1:50.86 (38.87)     2:30.49 (39.63)
  2 Evangelista, Ryan P       15 COND-MR              2:27.46    2:33.42 CHAL   
                  34.43     1:14.09 (39.66)     1:54.47 (40.38)     2:33.42 (38.95)
  3 Freeman, Cassie N         17 COND-MR              2:24.13    2:34.04 CHAL   
                  34.81     1:13.70 (38.89)     1:54.35 (40.65)     2:34.04 (39.69)
  4 Dauchez, Alice M          15 AGUA-MR              2:30.39    2:35.28 CHAL   
                  35.25     1:15.05 (39.80)     1:55.54 (40.49)     2:35.28 (39.74)
  5 Freedhand, Malia J        14 AGUA-MR              2:39.68    2:38.04 CHAL   
                  35.28     1:15.16 (39.88)     1:56.38 (41.22)     2:38.04 (41.66)
  6 Jones, Lara               12 AGUA-MR              2:32.87    2:38.24 CHAL   
                  36.47     1:17.36 (40.89)     1:58.56 (41.20)     2:38.24 (39.68)
  7 Antonopoulos, Francesca   15 Express Swimming-MR  2:35.67    2:38.94 CHAL   
                  35.11     1:15.45 (40.34)     1:56.90 (41.45)     2:38.94 (42.04)
  8 Marzano, Haleigh M        15 COND-MR              2:23.80    2:39.04 CHAL   
                  35.20     1:15.20 (40.00)     1:56.77 (41.57)     2:39.04 (42.27)
  9 Ting, Olivia              15 AGUA-MR              2:45.07    2:44.35 SILV   
                  36.93     1:17.92 (40.99)     2:00.24 (42.32)     2:44.35 (44.11)
 10 Basler, Alia R            12 AGUA-MR              2:41.34    2:45.57 SILV   
                  37.34     1:19.89 (42.55)     2:02.98 (43.09)     2:45.57 (42.59)
 11 Renna, Julia              15 SSC-MR               2:47.52    2:45.67 SILV   
                  37.78     1:19.90 (42.12)     2:03.60 (43.70)     2:45.67 (42.07)
 12 Orski, Emily M            17 CSDC-MR              2:40.15    2:46.81 SILV   
                  36.76     1:18.79 (42.03)     2:02.71 (43.92)     2:46.81 (44.10)
 13 McKenna, Mary K           11 Express Swimming-MR  2:56.54    2:54.33        
                  38.54     1:23.03 (44.49)     2:09.02 (45.99)     2:54.33 (45.31)
 14 Freeman, Cori S           12 COND-MR              2:58.00    2:55.19        
                  40.40     1:26.31 (45.91)     2:11.96 (45.65)     2:55.19 (43.23)
 15 Rankin, Sydney            16 Express Swimming-MR  3:02.59    2:57.64        
                  40.22     1:25.04 (44.82)     2:12.06 (47.02)     2:57.64 (45.58)
 16 Garra, Gabrielle M        12 Unattached-MR        2:59.87    3:01.67        
                  39.63     1:26.71 (47.08)     2:15.06 (48.35)     3:01.67 (46.61)
 17 Correia, Anaiya           16 Express Swimming-MR       NT    3:06.43        
                  40.43     1:27.37 (46.94)     2:17.00 (49.63)     3:06.43 (49.43)
 18 Hornick, Jade E           11 Express Swimming-MR  3:36.12    3:08.24        
                  43.04     1:31.34 (48.30)     2:21.34 (50.00)     3:08.24 (46.90)
 19 Konop, Rebecca G          11 Express Swimming-MR  3:21.21    3:09.30        
                  43.72     1:32.72 (49.00)     2:22.09 (49.37)     3:09.30 (47.21)
 20 Javaheri, Ariana C        13 AGUA-MR              3:27.13    3:09.76        
                  44.16     1:32.12 (47.96)     2:21.33 (49.21)     3:09.76 (48.43)
 21 Fourie, Arisa             16 COND-MR              3:10.39    3:10.21        
                  41.29     1:28.52 (47.23)     2:18.86 (50.34)     3:10.21 (51.35)
 22 Sztorc, Claudia           14 IA-MR                3:14.81    3:12.77        
                  43.81     1:33.58 (49.77)     2:23.71 (50.13)     3:12.77 (49.06)
 23 Thieke, Bridget M         12 Express Swimming-MR       NT    3:13.29        
                  43.50     1:31.91 (48.41)     2:22.99 (51.08)     3:13.29 (50.30)
 24 Singh, Cristina P         12 Express Swimming-MR  3:29.90    3:13.48        
                  44.42     1:33.70 (49.28)     2:23.42 (49.72)     3:13.48 (50.06)
 25 Horan, Kristina E         16 Express Swimming-MR  3:09.92    3:14.32        
                  42.79     1:32.05 (49.26)     2:23.78 (51.73)     3:14.32 (50.54)
 26 Barnard, Victoria R       11 Express Swimming-MR  3:33.21    3:20.07        
                  46.24     1:35.11 (48.87)     2:28.86 (53.75)     3:20.07 (51.21)
 27 Honig, Madison J          11 Express Swimming-MR  3:38.76    3:24.04        
                  44.96     1:36.62 (51.66)     2:30.41 (53.79)     3:24.04 (53.63)
 28 Eisenberg, Sarah J        12 Express Swimming-MR  3:45.24    3:25.33        
                  44.97     1:38.44 (53.47)     2:32.58 (54.14)     3:25.33 (52.75)
 29 Steiner, Cassidy A        11 Express Swimming-MR  3:34.32    3:25.83        
                  48.49     1:40.91 (52.42)     2:35.95 (55.04)     3:25.83 (49.88)
 30 Fuoco, Kaitlyn E          12 Express Swimming-MR  3:45.34    3:36.99        
                  46.91     1:42.61 (55.70)     2:41.86 (59.25)     3:36.99 (55.13)
 31 Bonagura, Isabella B      12 Express Swimming-MR       NT    3:37.72        
                  46.81     1:43.00 (56.19)     2:41.88 (58.88)     3:37.72 (55.84)
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                54.19  NATS
                55.99  JNAT
                58.79  SSEC
              1:00.29  METS
              1:04.99  CHAL
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   15 COND-MR                55.92      58.30 SSEC   
                  27.42       58.30 (30.88)                                        
  2 Freeman, Cassie N         17 COND-MR                56.96      59.03 METS   
                  28.16       59.03 (30.87)                                        
  3 Malyszka, Kelly D         17 COND-MR                58.17    1:00.25 METS   
                  28.66     1:00.25 (31.59)                                        
  4 Feld, Emma F              12 AGUA-MR              1:02.02    1:02.84 CHAL   
                  29.52     1:02.84 (33.32)                                        
  5 Rivera, Lauren M          15 IA-MR                1:09.58    1:04.14 CHAL   
                  29.77     1:04.14 (34.37)                                        
  6 Mitnick, Lucy K           13 AGUA-MR              1:05.47    1:04.80 CHAL   
                  30.26     1:04.80 (34.54)                                        
  7 Dauchez, Alice M          15 AGUA-MR              1:06.77    1:05.02 SILV   
                  30.98     1:05.02 (34.04)                                        
  8 Morris, Emily G           16 COND-MR              1:08.20    1:06.17 SILV   
                  30.98     1:06.17 (35.19)                                        
  9 Jones, Lara               12 AGUA-MR              1:09.27    1:06.47 SILV   
                  31.43     1:06.47 (35.04)                                        
 10 Lai, Stephanie R          16 NYCC-MR              1:02.01    1:06.64 SILV   
                  30.72     1:06.64 (35.92)                                        
 11 Schaepers-Cheu, Mayumi M  12 AGUA-MR              1:10.05    1:06.83 SILV   
                  31.89     1:06.83 (34.94)                                        
 12 Herrera, Loana A          16 Express Swimming-MR  1:10.65    1:09.53 SILV   
                  30.88     1:09.53 (38.65)                                        
 13 Noncarrow, Katie L        17 COND-MR              1:08.17    1:10.23        
                  32.97     1:10.23 (37.26)                                        
 14 Block, Isabella L         15 COND-MR              1:10.99    1:11.57        
                  32.93     1:11.57 (38.64)                                        
 15 Basler, Alia R            12 AGUA-MR              1:06.70    1:12.44        
                  31.95     1:12.44 (40.49)                                        
 16 Messinger, Sophie N       17 COND-MR              1:09.54    1:13.47        
                  34.08     1:13.47 (39.39)                                        
 17 Schatz, Brooke J          15 COND-MR              1:08.00    1:13.50        
                  33.67     1:13.50 (39.83)                                        
 18 D'Amico, Nicole M         17 COND-MR              1:09.28    1:13.88        
                  33.15     1:13.88 (40.73)                                        
 19 McKenna, Mary K           11 Express Swimming-MR       NT    1:16.92        
                  35.39     1:16.92 (41.53)                                        
 20 Rankin, Sydney            16 Express Swimming-MR  1:21.00    1:17.34        
                  35.22     1:17.34 (42.12)                                        
 21 Cassetta, Jamie L         16 Express Swimming-MR  1:19.37    1:19.27        
                  35.93     1:19.27 (43.34)                                        
 22 Sztorc, Claudia           14 IA-MR                1:24.36    1:23.49        
                  38.21     1:23.49 (45.28)                                        
 23 Hornick, Jade E           11 Express Swimming-MR  1:49.21    1:30.90        
                  39.94     1:30.90 (50.96)                                        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:59.59  NATS
              2:03.29  JNAT
              2:12.49  SSEC
              2:15.99  METS
              2:29.99  CHAL
              2:33.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meringolo, Gabriella A    16 Express Swimming-MR  2:05.05    2:04.74 SSEC   
                  28.10       59.65 (31.55)     1:31.91 (32.26)     2:04.74 (32.83)
  2 Rinn, Morgan              15 Express Swimming-MR  2:04.80    2:05.68 SSEC   
                  28.42     1:00.24 (31.82)     1:32.95 (32.71)     2:05.68 (32.73)
  3 Wilkins, Hazel S          14 Express Swimming-MR  2:09.83    2:08.06 SSEC   
                  28.46     1:01.22 (32.76)     1:34.91 (33.69)     2:08.06 (33.15)
  4 Smith, Megan E            17 Express Swimming-MR  2:07.40    2:09.97 SSEC   
                  28.51     1:00.94 (32.43)     1:34.21 (33.27)     2:09.97 (35.76)
  5 Freeman, Cassie N         17 COND-MR              2:03.81    2:12.40 SSEC   
                  29.26     1:02.10 (32.84)     1:36.98 (34.88)     2:12.40 (35.42)
  6 Malyszka, Kelly D         17 COND-MR              2:06.33    2:14.86 METS   
                  30.08     1:03.82 (33.74)     1:38.90 (35.08)     2:14.86 (35.96)
  7 Feld, Emma F              12 AGUA-MR              2:19.96    2:15.41 METS   
                  30.41     1:04.62 (34.21)     1:39.77 (35.15)     2:15.41 (35.64)
  8 Dauchez, Alice M          15 AGUA-MR              2:17.03    2:18.55 CHAL   
                  31.08     1:07.00 (35.92)     1:43.00 (36.00)     2:18.55 (35.55)
  9 Guarino, Kiana B          13 AGUA-MR              2:16.25    2:23.19 CHAL   
                  30.80     1:05.63 (34.83)     1:42.95 (37.32)     2:23.19 (40.24)
 10 Adorable, Katie R         17 COND-MR              2:13.50    2:25.70 CHAL   
                  30.75     1:06.29 (35.54)     1:44.58 (38.29)     2:25.70 (41.12)
 11 Schaepers-Cheu, Mayumi M  12 AGUA-MR              2:26.54    2:26.39 CHAL   
                  32.23     1:09.14 (36.91)     1:47.70 (38.56)     2:26.39 (38.69)
 12 Jones, Lara               12 AGUA-MR              2:34.00    2:27.09 CHAL   
                  30.50     1:08.63 (38.13)     1:47.88 (39.25)     2:27.09 (39.21)
 13 Renna, Julia              15 SSC-MR               2:30.84    2:27.32 CHAL   
                  30.81     1:07.73 (36.92)     1:47.14 (39.41)     2:27.32 (40.18)
 14 McGrath, Hannah           16 NYCC-MR              2:27.86    2:27.70 CHAL   
                  31.06     1:06.89 (35.83)     1:47.20 (40.31)     2:27.70 (40.50)
 15 Yuen, Kalie               16 Unattached-MR        1:03.49    2:28.49 CHAL   
                  30.95     1:07.05 (36.10)     1:46.58 (39.53)     2:28.49 (41.91)
 16 Clayton, Caelan J         12 Unattached-MR        2:34.54    2:28.68 CHAL   
                  33.04     1:11.00 (37.96)     1:50.31 (39.31)     2:28.68 (38.37)
 17 Kontos, Kristina P        16 WISC-MR              2:31.99    2:33.24 SILV   
                  32.81     1:11.59 (38.78)     1:53.64 (42.05)     2:33.24 (39.60)
 18 Schatz, Brooke J          15 COND-MR              2:33.00    2:38.27        
                  33.16     1:13.31 (40.15)     1:56.19 (42.88)     2:38.27 (42.08)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
              2:00.99  NATS
              2:03.79  JNAT
              2:11.29  SSEC
              2:12.99  METS
              2:19.99  CHAL
              2:29.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   15 COND-MR              2:07.44    2:12.05 METS   
                  29.06     1:03.63 (34.57)     1:42.77 (39.14)     2:12.05 (29.28)
  2 Guarino, Kiana B          13 AGUA-MR              2:13.55    2:14.77 CHAL   
                  29.63     1:02.83 (33.20)     1:43.93 (41.10)     2:14.77 (30.84)
  3 Freeman, Cassie N         17 COND-MR              2:07.81    2:16.93 CHAL   
                  28.92     1:04.86 (35.94)     1:44.79 (39.93)     2:16.93 (32.14)
  4 Feld, Emma F              12 AGUA-MR              2:18.63    2:19.93 CHAL   
                  29.24     1:04.37 (35.13)     1:48.88 (44.51)     2:19.93 (31.05)
  5 Marzano, Haleigh M        15 COND-MR              2:08.51    2:20.43 SILV   
                  30.72     1:06.72 (36.00)     1:47.93 (41.21)     2:20.43 (32.50)
  6 Jones, Lara               12 AGUA-MR              2:18.02    2:20.44 SILV   
                  31.96     1:07.96 (36.00)     1:49.05 (41.09)     2:20.44 (31.39)
  7 Dauchez, Alice M          15 AGUA-MR              2:18.99    2:21.22 SILV   
                  31.31     1:08.08 (36.77)     1:49.06 (40.98)     2:21.22 (32.16)
  8 McGrath, Hannah           16 NYCC-MR              2:16.88    2:21.78 SILV   
                  30.32     1:04.42 (34.10)     1:49.76 (45.34)     2:21.78 (32.02)
  9 Mitnick, Lucy K           13 AGUA-MR              2:22.72    2:23.36 SILV   
                  31.61     1:08.00 (36.39)     1:52.51 (44.51)     2:23.36 (30.85)
 10 Renna, Julia              15 SSC-MR               2:24.29    2:23.55 SILV   
                  29.53     1:06.26 (36.73)     1:50.32 (44.06)     2:23.55 (33.23)
 11 Schaepers-Cheu, Mayumi M  12 AGUA-MR              2:28.62    2:24.62 SILV   
                  30.70     1:08.46 (37.76)     1:51.88 (43.42)     2:24.62 (32.74)
 12 Basler, Alia R            12 AGUA-MR              2:22.02    2:28.09 SILV   
                  31.54     1:10.98 (39.44)     1:54.99 (44.01)     2:28.09 (33.10)
 13 Wu, Madison               12 AGUA-MR              2:24.09    2:30.31        
                  32.37     1:10.83 (38.46)     1:55.18 (44.35)     2:30.31 (35.13)
 14 Morris, Emily G           16 COND-MR              2:33.46    2:30.87        
                  31.79     1:09.90 (38.11)     1:56.31 (46.41)     2:30.87 (34.56)
 15 Lai, Stephanie R          16 NYCC-MR              2:22.76    2:30.95        
                  31.17     1:08.70 (37.53)     1:55.27 (46.57)     2:30.95 (35.68)
 16 D'Amico, Nicole M         17 COND-MR              2:22.34    2:32.26        
                  32.50     1:13.70 (41.20)     1:59.43 (45.73)     2:32.26 (32.83)
 17 Freeman, Cori S           12 COND-MR              2:43.72    2:32.98        
                  34.28     1:13.61 (39.33)     1:58.62 (45.01)     2:32.98 (34.36)
 18 Jannsen, Cassandra G      17 IA-MR                2:27.79    2:34.72        
                  33.50     1:13.77 (40.27)     2:00.59 (46.82)     2:34.72 (34.13)
 19 Anton, Olivia             12 AGUA-MR              2:34.67    2:36.20        
                  34.65     1:12.05 (37.40)     2:01.59 (49.54)     2:36.20 (34.61)
 20 Messinger, Sophie N       17 COND-MR              2:33.14    2:36.99        
                  34.26     1:12.97 (38.71)     2:03.52 (50.55)     2:36.99 (33.47)
 21 Herrera, Loana A          16 Express Swimming-MR  2:43.97    2:37.95        
                  31.55     1:13.63 (42.08)     2:02.18 (48.55)     2:37.95 (35.77)
 22 Roberts, Jasmyne B        15 AGUA-MR              2:45.84    2:41.19        
                  35.14     1:16.83 (41.69)     2:04.80 (47.97)     2:41.19 (36.39)
 23 Javaheri, Ariana C        13 AGUA-MR              2:52.03    2:45.01        
                  37.60     1:19.15 (41.55)     2:10.09 (50.94)     2:45.01 (34.92)
 24 Rankin, Sydney            16 Express Swimming-MR  2:33.82    2:47.01        
                  36.39     1:20.74 (44.35)     2:07.55 (46.81)     2:47.01 (39.46)
 25 Warner, Breanna A         15 Express Swimming-MR  2:45.58    2:49.88        
                  35.29     1:18.25 (42.96)     2:08.56 (50.31)     2:49.88 (41.32)
 26 Prashad, Olivia T         15 Express Swimming-MR  2:57.65    2:50.36        
                  34.41     1:18.28 (43.87)     2:10.06 (51.78)     2:50.36 (40.30)
 27 Cassetta, Jamie L         16 Express Swimming-MR  2:46.91    2:50.67        
                  37.21     1:18.84 (41.63)     2:12.52 (53.68)     2:50.67 (38.15)
 28 DeMarco, Marissa A        10 Three Village-MR     3:20.00    3:10.49        
                  45.36     1:33.60 (48.24)     2:28.55 (54.95)     3:10.49 (41.94)
 29 Monti, Lila R              8 Three Village-MR     3:30.00    3:12.64        
                  45.78     1:32.90 (47.12)     2:30.77 (57.87)     3:12.64 (41.87)
 30 Retzlaff, Claudia L        8 Three Village-MR     3:15.00    3:16.54        
                  44.88     1:34.91 (50.03)   2:36.60 (1:01.69)     3:16.54 (39.94)
 31 Llerena, Xiomara R         8 Three Village-MR     3:35.00    3:33.59        
                  45.77     1:36.65 (50.88)   2:44.66 (1:08.01)     3:33.59 (48.93)
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
              4:15.59  NATS
              4:23.69  JNAT
              4:38.39  SSEC
              4:44.99  METS
              5:04.99  CHAL
              5:23.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guarino, Kiana B          13 AGUA-MR              4:38.25    4:43.15 METS   
                  30.04     1:04.22 (34.18)     1:39.36 (35.14)     2:13.50 (34.14)
        2:55.25 (41.75)     3:38.51 (43.26)     4:10.65 (32.14)     4:43.15 (32.50)
  2 Evangelista, Ryan P       15 COND-MR              4:38.19    4:46.32 CHAL   
                  31.02     1:07.74 (36.72)     1:43.78 (36.04)     2:19.71 (35.93)
        3:00.30 (40.59)     3:41.00 (40.70)     4:14.19 (33.19)     4:46.32 (32.13)
  3 Freeman, Cassie N         17 COND-MR              4:29.11    4:51.37 CHAL   
                  29.07     1:01.98 (32.91)     1:40.34 (38.36)     2:17.98 (37.64)
        2:59.60 (41.62)     3:42.87 (43.27)     4:17.72 (34.85)     4:51.37 (33.65)
  4 Dauchez, Alice M          15 AGUA-MR              4:44.93    4:53.27 CHAL   
                  32.18     1:07.32 (35.14)     1:45.82 (38.50)     2:23.97 (38.15)
        3:04.74 (40.77)     3:45.49 (40.75)     4:19.81 (34.32)     4:53.27 (33.46)
  5 Jones, Lara               12 AGUA-MR              4:49.38    4:56.17 CHAL   
                  32.05     1:09.39 (37.34)     1:47.84 (38.45)     2:24.69 (36.85)
        3:07.20 (42.51)     3:50.77 (43.57)     4:24.41 (33.64)     4:56.17 (31.76)
  6 Marzano, Haleigh M        15 COND-MR              4:43.56    4:57.57 CHAL   
                  31.85     1:09.01 (37.16)     1:48.09 (39.08)     2:25.72 (37.63)
        3:06.77 (41.05)     3:48.34 (41.57)     4:23.55 (35.21)     4:57.57 (34.02)
  7 Clayton, Caelan J         12 Unattached-MR        5:22.31    5:13.32 SILV   
                  33.14     1:11.10 (37.96)     1:50.59 (39.49)     2:30.61 (40.02)
        3:18.95 (48.34)     4:07.77 (48.82)     4:40.47 (32.70)     5:13.32 (32.85)
  8 D'Amico, Nicole M         17 COND-MR              5:03.40    5:25.31        
                  33.18     1:13.93 (40.75)     1:56.94 (43.01)     2:39.14 (42.20)
        3:25.55 (46.41)     4:12.75 (47.20)     4:49.35 (36.60)     5:25.31 (35.96)
  9 Greenberg, Abigail I      11 AGUA-MR              6:45.00    5:32.17        
                  38.63     1:20.45 (41.82)     2:00.46 (40.01)     2:41.91 (41.45)
        3:29.82 (47.91)     4:17.33 (47.51)     4:56.12 (38.79)     5:32.17 (36.05)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.69  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Granucci, David           10 SSC-MR                 29.94      29.89 JO     
  2 Skaistis, Levi B           8 AGUA-MR                31.76      30.05 JO     
  3 Scalia, Anthony D         10 SSC-MR                 35.55      30.33 JO     
  4 Hamm, William B           10 WISC-MR                33.57      31.53 JO     
  4 Taylor, Noah B            10 NYCC-MR                36.43      31.53 JO     
  6 Jones, Jake F              8 AGUA-MR                33.22      32.13 SILV   
  7 Jones, Ronin              10 AGUA-MR                33.30      32.49 SILV   
  8 Ng, Ryan Y                10 GATE-MR                35.28      32.52 SILV   
  9 Wagner, Jared S           10 AGUA-MR                34.21      32.68 SILV   
 10 Weingarten, Tristan J     10 CSDC-MR                33.55      32.91 SILV   
 11 Henschel, Jake F          10 AGUA-MR                36.05      33.12 SILV   
 12 Kim, Jacob                 9 AGUA-MR                34.02      33.27 SILV   
 13 Renwick, Matthew W         9 NYCC-MR                34.86      33.35 SILV   
 14 Javaheri, Kouros S        10 AGUA-MR                35.32      33.38 SILV   
 15 Woo, Andrew                9 NYCC-MR                34.06      33.61 SILV   
 16 Burg, Daniel B             9 AGUA-MR                35.22      33.82 SILV   
 17 Jhong, Ethan              10 Express Swimming-MR    36.62      34.10 SILV   
 18 Bowers, Maxwell           10 WISC-MR                37.61      34.30 SILV   
 19 Shah, Sun-Jin              9 NYCC-MR                   NT      35.21        
 20 Kastoun, Gebran L         10 AGUA-MR                38.65      35.52        
 21 Raykis, Sean              10 Unattached-MR          34.24      35.55        
 22 Wang, Kevin Y             10 GATE-MR                   NT      35.91        
 23 Stern, Charlie I          10 AGUA-MR                37.92      36.01        
 24 Radnay, Cole S             9 AGUA-MR                39.70      36.19        
 25 Romanelli, Nicholas        9 WISC-MR                37.74      36.26        
 26 Zarytov, Vlad             10 AGUA-MR                38.33      36.67        
 27 Olsen, Finn               10 NYCC-MR                37.93      36.75        
 28 Ho, Nate                  10 NYCC-MR                38.17      36.86        
 29 Speight-Ray, Oliver D      9 AGUA-MR                39.73      37.41        
 30 Corner, Milo              10 AGUA-MR                42.56      37.58        
 31 Gookin, Vincent C          8 AGUA-MR                40.42      37.64        
 32 Wu, Oliver F               9 Three Village-MR       38.94      37.82        
 33 Olsen, Lars O              8 FA-MR                  36.77      38.56        
 34 Anton, Willem G            8 AGUA-MR                37.63      39.49        
 35 Beaudry, Edward M         10 SSC-MR                 42.13      39.74        
 36 Sheehan, Declan L          9 Express Swimming-MR       NT      40.32        
 37 Calhoun, Ethan D           9 Express Swimming-MR       NT      40.48        
 38 Chu, Preston              10 GATE-MR                42.65      40.59        
 39 Wodicka, Jack C           10 CSDC-MR                41.50      40.73        
 40 Neff, Taite E              9 FA-MR                     NT      41.14        
 41 Schwartz, Hayden R         8 AGUA-MR                46.37      41.31        
 42 Wu, Brian                  7 AGUA-MR                   NT      41.54        
 43 Kleinman, Andrew W        10 Express Swimming-MR    42.64      41.80        
 44 Beaudry, Jack H           10 SSC-MR                 43.11      41.88        
 45 Kelly, Jacob R            10 CSDC-MR                48.92      42.02        
 46 Chan, Manas                9 AGUA-MR                46.85      42.04        
 47 Babej, Alex C              8 AGUA-MR                   NT      42.05        
 48 Minotto, Matthew C         9 SSC-MR                 44.07      42.46        
 49 Fulnecky, Iain             8 AGUA-MR                47.90      42.65        
 50 Toor, Kabir S             10 Express Swimming-MR    46.67      43.00        
 51 Sahl, Wyatt E             10 NYCC-MR                46.76      43.01        
 52 Taylor, Samuel E           8 NYCC-MR                   NT      43.08        
 53 Chan, Ethan                9 Express Swimming-MR       NT      43.47        
 54 Murphy, Harrison P         9 Express Swimming-MR  1:09.75      43.52        
 55 Wyatt, Oliver G            8 AGUA-MR                   NT      43.67        
 56 Gmelch, Robert J          10 WISC-MR                45.42      43.74        
 57 Sheehan, Lucas W           9 Express Swimming-MR       NT      43.79        
 58 Voelker, Timothy O        10 Express Swimming-MR    52.55      43.95        
 59 Massaro, Marco D           9 Express Swimming-MR       NT      44.31        
 60 Kim, Charlie B             9 AGUA-MR                50.94      45.02        
 61 Bove, Salvatore            8 AGUA-MR                   NT      45.26        
 62 Gaviria, Miguel E          9 AGUA-MR                   NT      45.70        
 63 Radnay, Carson R           7 AGUA-MR                   NT      46.32        
 64 Souberbielle, Santiago G   9 Express Swimming-MR    53.42      47.28        
 65 Beaudry, Charlie S         8 SSC-MR                 49.42      47.38        
 66 Zarytov, William P         6 AGUA-MR                   NT      50.62        
 67 Lerner, Hugo T             9 Express Swimming-MR    56.60      51.01        
 68 Kleinman, Evan J           8 Express Swimming-MR       NT      52.28        
 69 Gaberlavage, Henry J       9 Express Swimming-MR       NT      54.89        
 70 MA, Joshua                 8 Express Swimming-MR    58.67      54.97        
 71 Shah, Aryan               10 Express Swimming-MR    54.93      55.01        
 72 Chan, Preston              7 Express Swimming-MR       NT      58.12        
 73 Lin, Daniel                8 Express Swimming-MR  1:08.42      58.49        
 74 Rateshwar, Dylan           7 Express Swimming-MR       NT    1:13.76        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Luke N             10 COND-MR              1:05.42    1:05.01 JO     
                  31.13     1:05.01 (33.88)                                        
  2 Granucci, David           10 SSC-MR               1:07.63    1:06.23 JO     
                  31.71     1:06.23 (34.52)                                        
  3 Skaistis, Levi B           8 AGUA-MR              1:15.02    1:08.36 JO     
                  32.41     1:08.36 (35.95)                                        
  4 Taylor, Noah B            10 NYCC-MR              1:17.06    1:08.82 JO     
                  33.06     1:08.82 (35.76)                                        
  5 Scalia, Anthony D         10 SSC-MR               1:14.07    1:09.79 JO     
                  32.75     1:09.79 (37.04)                                        
  6 Hamm, William B           10 WISC-MR              1:24.63    1:10.59 SILV   
                  34.38     1:10.59 (36.21)                                        
  7 Jones, Ronin              10 AGUA-MR              1:14.39    1:10.74 SILV   
                  33.47     1:10.74 (37.27)                                        
  8 Wagner, Jared S           10 AGUA-MR              1:15.95    1:11.03 SILV   
                  33.67     1:11.03 (37.36)                                        
  9 Jones, Jake F              8 AGUA-MR              1:15.17    1:11.39 SILV   
                  33.71     1:11.39 (37.68)                                        
 10 Ng, Ryan Y                10 GATE-MR              1:16.55    1:12.38 SILV   
                  35.05     1:12.38 (37.33)                                        
 11 Javaheri, Kouros S        10 AGUA-MR              1:18.86    1:12.82 SILV   
                  34.62     1:12.82 (38.20)                                        
 12 Henschel, Jake F          10 AGUA-MR              1:18.51    1:13.32 SILV   
                  34.29     1:13.32 (39.03)                                        
 12 Weingarten, Tristan J     10 CSDC-MR              1:15.52    1:13.32 SILV   
                  20.37     1:13.32 (52.95)                                        
 14 Renwick, Matthew W         9 NYCC-MR              1:19.54    1:13.63 SILV   
                  34.71     1:13.63 (38.92)                                        
 15 Kim, Jacob                 9 AGUA-MR              1:19.04    1:14.22 SILV   
                  35.16     1:14.22 (39.06)                                        
 16 Schmitt, Alex J           10 Express Swimming-MR       NT    1:14.43 SILV   
                  34.92     1:14.43 (39.51)                                        
 17 Tang, Richard              9 Express Swimming-MR  1:20.63    1:15.06 SILV   
                  35.68     1:15.06 (39.38)                                        
 18 Corbett, Ty               10 WISC-MR              1:20.33    1:16.65 SILV   
                  35.16     1:16.65 (41.49)                                        
 19 Jhong, Ethan              10 Express Swimming-MR  1:26.99    1:17.27 SILV   
                  35.49     1:17.27 (41.78)                                        
 20 Raykis, Sean              10 Unattached-MR        1:16.59    1:18.75        
                  36.28     1:18.75 (42.47)                                        
 21 Woo, Andrew                9 NYCC-MR              1:26.37    1:18.81        
                  37.35     1:18.81 (41.46)                                        
 22 Zarytov, Vlad             10 AGUA-MR              1:24.72    1:18.93        
                  36.78     1:18.93 (42.15)                                        
 23 Prokopiou, Markos          9 CSDC-MR              1:22.34    1:19.00        
                  36.95     1:19.00 (42.05)                                        
 24 Kastoun, Gebran L         10 AGUA-MR              1:26.20    1:19.73        
                  39.30     1:19.73 (40.43)                                        
 25 Stern, Charlie I          10 AGUA-MR              1:25.52    1:19.82        
                  37.43     1:19.82 (42.39)                                        
 26 Dantini, Nicholas A       10 WISC-MR              1:35.47    1:20.60        
                  37.64     1:20.60 (42.96)                                        
 27 Lind, Josh W              10 SSC-MR               1:29.17    1:21.09        
                  38.02     1:21.09 (43.07)                                        
 28 Radnay, Cole S             9 AGUA-MR              1:27.93    1:21.45        
                  37.80     1:21.45 (43.65)                                        
 29 Boesch, Oliver L           9 AGUA-MR              1:22.53    1:21.49        
                  38.51     1:21.49 (42.98)                                        
 30 Olsen, Finn               10 NYCC-MR              1:24.17    1:21.88        
                  39.62     1:21.88 (42.26)                                        
 31 Finnegan, Harry M         10 COND-MR              1:21.88    1:22.08        
                  38.32     1:22.08 (43.76)                                        
 32 Wang, Kevin Y             10 GATE-MR                   NT    1:22.23        
                  38.35     1:22.23 (43.88)                                        
 33 Smith, Colin P             9 Express Swimming-MR  1:24.37    1:22.25        
                  38.95     1:22.25 (43.30)                                        
 34 Gookin, Vincent C          8 AGUA-MR              1:32.46    1:22.63        
                  39.08     1:22.63 (43.55)                                        
 35 Lombard, Ryan C            9 Express Swimming-MR       NT    1:23.06        
                  38.76     1:23.06 (44.30)                                        
 36 Speight-Ray, Oliver D      9 AGUA-MR              1:30.84    1:23.82        
                  38.66     1:23.82 (45.16)                                        
 37 Rhee, Aiden               10 AGUA-MR                   NT    1:24.94        
                  40.71     1:24.94 (44.23)                                        
 38 Shah, Sun-Jin              9 NYCC-MR              1:28.51    1:25.61        
                  39.16     1:25.61 (46.45)                                        
 39 Ho, Nate                  10 NYCC-MR              1:37.23    1:25.77        
                  41.12     1:25.77 (44.65)                                        
 40 Wu, Oliver F               9 Three Village-MR     1:28.30    1:26.44        
                  38.86     1:26.44 (47.58)                                        
 41 Fagelman-Walker, Jake K    9 AGUA-MR              1:29.98    1:26.91        
                  41.89     1:26.91 (45.02)                                        
 42 Nishikawa, Jun            10 AGUA-MR              1:24.89    1:27.07        
                  40.60     1:27.07 (46.47)                                        
 43 Anton, Willem G            8 AGUA-MR              1:29.08    1:27.10        
                  42.03     1:27.10 (45.07)                                        
 44 Olsen, Lars O              8 FA-MR                1:23.06    1:27.15        
                  40.50     1:27.15 (46.65)                                        
 45 Weinstein, Joshua E        7 Express Swimming-MR  1:41.23    1:27.38        
                  41.13     1:27.38 (46.25)                                        
 46 Apat, Joseph R            10 Express Swimming-MR  1:29.40    1:27.49        
                  43.09     1:27.49 (44.40)                                        
 47 Corner, Milo              10 AGUA-MR              1:35.72    1:27.91        
                  40.95     1:27.91 (46.96)                                        
 48 Auth, Zander T             9 AGUA-MR                   NT    1:28.55        
                  42.91     1:28.55 (45.64)                                        
 49 Chang, Henry               9 Express Swimming-MR  1:26.21    1:28.80        
                  41.07     1:28.80 (47.73)                                        
 50 Tighe, William M          10 AGUA-MR                   NT    1:30.75        
                  43.71     1:30.75 (47.04)                                        
 51 Zhang, Philip D            8 Unattached-MR             NT    1:31.05        
                  41.95     1:31.05 (49.10)                                        
 52 Calhoun, Ethan D           9 Express Swimming-MR       NT    1:31.22        
                  43.52     1:31.22 (47.70)                                        
 53 Beaudry, Edward M         10 SSC-MR               1:30.00    1:31.48        
                  43.86     1:31.48 (47.62)                                        
 54 Wu, Brian                  7 AGUA-MR                   NT    1:33.48        
                  43.35     1:33.48 (50.13)                                        
 55 Schwartz, Hayden R         8 AGUA-MR              1:33.70    1:33.49        
                  43.27     1:33.49 (50.22)                                        
 56 O'Reilly, Kieran T        10 IA-MR                1:34.98    1:34.09        
                  43.56     1:34.09 (50.53)                                        
 57 Murphy, Harrison P         9 Express Swimming-MR  1:33.99    1:35.02        
                  44.20     1:35.02 (50.82)                                        
 58 Chu, Preston              10 GATE-MR              1:42.62    1:35.10        
                  41.60     1:35.10 (53.50)                                        
 59 Neff, Taite E              9 FA-MR                     NT    1:35.29        
                  46.91     1:35.29 (48.38)                                        
 60 Bove, Salvatore            8 AGUA-MR                   NT    1:36.50        
                  45.40     1:36.50 (51.10)                                        
 61 Glass, Logan W             9 WISC-MR              1:39.77    1:36.53        
                  43.98     1:36.53 (52.55)                                        
 62 Minotto, Matthew C         9 SSC-MR               1:44.95    1:36.83        
                  42.95     1:36.83 (53.88)                                        
 63 Kleinman, Andrew W        10 Express Swimming-MR       NT    1:36.92        
                  43.51     1:36.92 (53.41)                                        
 64 Shin, Ethan J              8 Express Swimming-MR       NT    1:37.99        
                  43.94     1:37.99 (54.05)                                        
 65 Gmelch, Robert J          10 WISC-MR              1:47.02    1:38.17        
                  43.46     1:38.17 (54.71)                                        
 66 Beaudry, Jack H           10 SSC-MR               1:35.00    1:38.66        
                  44.82     1:38.66 (53.84)                                        
 67 Kim, Charlie B             9 AGUA-MR              2:01.62    1:40.02        
                  48.98     1:40.02 (51.04)                                        
 68 Biesaga, Aleksander        9 FA-MR                     NT    1:40.78        
                  44.56     1:40.78 (56.22)                                        
 69 Taylor, Samuel E           8 NYCC-MR              2:03.60    1:41.15        
                  48.57     1:41.15 (52.58)                                        
 70 Gaviria, Miguel E          9 AGUA-MR                   NT    1:41.24        
 71 Rasch, Ryder M             8 AGUA-MR                   NT    1:43.32        
                  47.87     1:43.32 (55.45)                                        
 72 Tian, Adam J              10 Express Swimming-MR       NT    1:44.12        
                  46.50     1:44.12 (57.62)                                        
 73 Sahl, Wyatt E             10 NYCC-MR                   NT    1:44.21        
                  47.04     1:44.21 (57.17)                                        
 74 Babej, Alex C              8 AGUA-MR                   NT    1:44.48        
                  48.65     1:44.48 (55.83)                                        
 75 Stern, Noah I              7 Express Swimming-MR  2:12.23    1:48.12        
                  47.67   1:48.12 (1:00.45)                                        
 76 Corbett, Matthew R         9 WISC-MR              1:48.99    1:48.87        
                  45.98   1:48.87 (1:02.89)                                        
 77 Souberbielle, Santiago G   9 Express Swimming-MR  1:52.02    1:49.50        
                  53.45     1:49.50 (56.05)                                        
 78 Chan, Ethan                9 Express Swimming-MR       NT    1:49.72        
                  50.06     1:49.72 (59.66)                                        
 79 Lavelle, Adam              7 WISC-MR              1:58.88    1:52.06        
                  51.84   1:52.06 (1:00.22)                                        
 80 Shah, Aryan               10 Express Swimming-MR  1:42.40    1:59.91        
                  56.27   1:59.91 (1:03.64)                                        
 81 Lin, Daniel                8 Express Swimming-MR       NT    2:01.09        
                  57.79   2:01.09 (1:03.30)                                        
 82 Chan, Preston              7 Express Swimming-MR       NT    2:18.66        
                1:01.83   2:18.66 (1:16.83)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Luke N             10 COND-MR              2:27.05    2:22.59 JO     
                  32.25     1:08.35 (36.10)     1:45.77 (37.42)     2:22.59 (36.82)
  2 Granucci, David           10 SSC-MR               2:27.50    2:25.27 JO     
                  32.35     1:08.85 (36.50)     1:47.55 (38.70)     2:25.27 (37.72)
  3 Jones, Jake F              8 AGUA-MR                   NT    2:39.94 SILV   
                  35.50     1:17.00 (41.50)     1:59.92 (42.92)     2:39.94 (40.02)
  4 Tang, Richard              9 Express Swimming-MR       NT    2:42.00 SILV   
                  35.92     1:17.74 (41.82)     2:00.32 (42.58)     2:42.00 (41.68)
  5 Ng, Ryan Y                10 GATE-MR              2:56.31    2:45.05 SILV   
                  38.29     1:22.38 (44.09)     2:06.57 (44.19)     2:45.05 (38.48)
  6 Scalia, Anthony D         10 SSC-MR               3:14.23    2:48.03 SILV   
                  34.85     1:18.46 (43.61)     2:04.35 (45.89)     2:48.03 (43.68)
  7 Piedrahita, Julian V       9 Express Swimming-MR       NT    2:49.12 SILV   
                  36.11     1:20.32 (44.21)     2:06.99 (46.67)     2:49.12 (42.13)
  8 Jhong, Ethan              10 Express Swimming-MR  3:15.53    2:49.36 SILV   
                  35.94     1:20.19 (44.25)     2:07.17 (46.98)     2:49.36 (42.19)
  9 Raykis, Sean              10 Unattached-MR        2:46.30    2:54.06        
                  37.62     1:21.67 (44.05)     2:08.40 (46.73)     2:54.06 (45.66)
 10 Kastoun, Gebran L         10 AGUA-MR                   NT    2:55.13        
                  40.33     1:26.25 (45.92)     2:13.02 (46.77)     2:55.13 (42.11)
 11 Smith, Colin P             9 Express Swimming-MR  3:11.21    2:58.01        
                  39.97     1:26.97 (47.00)     2:15.19 (48.22)     2:58.01 (42.82)
 12 Lombard, Ryan C            9 Express Swimming-MR       NT    2:58.07        
                  39.56     1:23.80 (44.24)     2:10.76 (46.96)     2:58.07 (47.31)
 13 MA, Emanuel                9 Express Swimming-MR  3:15.34    2:58.83        
                  41.04     1:27.95 (46.91)     2:16.09 (48.14)     2:58.83 (42.74)
 14 Shannon, Dylan M          10 Express Swimming-MR  3:09.87    2:58.86        
                  40.43     1:25.31 (44.88)     2:14.14 (48.83)     2:58.86 (44.72)
 15 Olsen, Lars O              8 FA-MR                     NT    3:00.31        
                  38.39     1:26.62 (48.23)     2:15.30 (48.68)     3:00.31 (45.01)
 16 Weinstein, Joshua E        7 Express Swimming-MR  3:31.21    3:11.38        
                  42.13     1:31.50 (49.37)     2:22.99 (51.49)     3:11.38 (48.39)
 17 Chang, Henry               9 Express Swimming-MR  3:16.47    3:11.75        
                  42.25     1:32.23 (49.98)     2:23.44 (51.21)     3:11.75 (48.31)
 18 Tighe, William M          10 AGUA-MR                   NT    3:18.09        
                  43.16     1:33.55 (50.39)     2:27.48 (53.93)     3:18.09 (50.61)
 19 Apat, Joseph R            10 Express Swimming-MR  3:28.76    3:20.17        
                  44.87     1:36.51 (51.64)     2:30.15 (53.64)     3:20.17 (50.02)
 20 Murphy, Harrison P         9 Express Swimming-MR       NT    3:33.46        
                  44.36     1:39.37 (55.01)     2:37.63 (58.26)     3:33.46 (55.83)
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:44.99  JO
              7:05.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brady, Timothy            10 IA-MR                7:30.00    6:32.46 JO     
                  34.62     1:13.88 (39.26)     1:54.07 (40.19)     2:34.54 (40.47)
        3:15.01 (40.47)     3:56.37 (41.36)     4:36.74 (40.37)     5:16.58 (39.84)
        5:55.66 (39.08)     6:32.46 (36.80)                                        
  2 Scalia, Anthony D         10 SSC-MR               7:00.00    7:13.17        
                  36.60     1:20.61 (44.01)     2:04.53 (43.92)     2:49.95 (45.42)
        3:35.52 (45.57)     4:20.39 (44.87)     5:04.77 (44.38)     5:48.73 (43.96)
        6:32.92 (44.19)     7:13.17 (40.25)                                        
  3 Raykis, Sean              10 Unattached-MR             NT    7:31.70        
                  38.68     1:23.38 (44.70)     2:08.55 (45.17)     2:54.79 (46.24)
        3:42.60 (47.81)     4:28.47 (45.87)     5:15.24 (46.77)     6:01.77 (46.53)
        6:48.02 (46.25)     7:31.70 (43.68)                                        
  4 Jhong, Ethan              10 Express Swimming-MR       NT    7:35.31        
                  39.72     1:25.59 (45.87)     2:12.11 (46.52)     2:57.97 (45.86)
        3:43.37 (45.40)     4:30.81 (47.44)     5:17.93 (47.12)     6:04.45 (46.52)
        6:51.14 (46.69)     7:35.31 (44.17)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                37.19  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Luke N             10 COND-MR                33.09      32.77 JO     
  2 Granucci, David           10 SSC-MR                 34.46      34.35 JO     
  3 Skaistis, Levi B           8 AGUA-MR                36.75      34.82 JO     
  4 Scalia, Anthony D         10 SSC-MR                 38.54      35.04 JO     
  5 Jhong, Ethan              10 Express Swimming-MR    37.76      36.46 JO     
  6 Brady, Timothy            10 IA-MR                  37.12      37.17 JO     
  7 Kim, Jacob                 9 AGUA-MR                   NT      37.26 SILV   
  8 Henschel, Jake F          10 AGUA-MR                41.44      37.68 SILV   
  9 Jones, Jake F              8 AGUA-MR                39.12      38.05 SILV   
 10 Ng, Ryan Y                10 GATE-MR                36.72      38.35 SILV   
 11 Jones, Ronin              10 AGUA-MR                38.37      38.69 SILV   
 12 Raykis, Sean              10 Unattached-MR          40.69      40.12 SILV   
 13 Weingarten, Tristan J     10 CSDC-MR                37.15      40.25 SILV   
 14 Prokopiou, Markos          9 CSDC-MR                41.72      40.37 SILV   
 15 Boesch, Oliver L           9 AGUA-MR                46.17      40.75 SILV   
 16 Woo, Andrew                9 NYCC-MR                45.29      40.90 SILV   
 17 Speight-Ray, Oliver D      9 AGUA-MR                44.86      41.17 SILV   
 18 Corbett, Ty               10 WISC-MR                41.97      41.75 SILV   
 19 Taylor, Noah B            10 NYCC-MR                44.68      41.87 SILV   
 20 Zarytov, Vlad             10 AGUA-MR                45.34      42.72 SILV   
 21 Radnay, Cole S             9 AGUA-MR                43.89      42.77 SILV   
 22 Dantini, Nicholas A       10 WISC-MR                50.60      43.08        
 23 Lind, Josh W              10 SSC-MR                 44.34      43.12        
 24 Wang, Kevin Y             10 GATE-MR                   NT      43.75        
 25 Renwick, Matthew W         9 NYCC-MR                44.35      43.86        
 26 Kastoun, Gebran L         10 AGUA-MR                44.68      44.07        
 27 Finnegan, Harry M         10 COND-MR                46.95      44.13        
 28 Stern, Charlie I          10 AGUA-MR                48.89      44.20        
 29 Rhee, Aiden               10 AGUA-MR                45.51      44.22        
 30 Schmitt, Alex J           10 Express Swimming-MR       NT      44.53        
 31 Olsen, Finn               10 NYCC-MR                47.65      44.68        
 32 Wu, Oliver F               9 Three Village-MR       48.24      44.73        
 33 Gookin, Vincent C          8 AGUA-MR                49.38      44.99        
 34 Ho, Nate                  10 NYCC-MR                48.94      45.34        
 35 Minotto, Matthew C         9 SSC-MR                 50.09      45.44        
 36 Corner, Milo              10 AGUA-MR                48.34      45.75        
 36 Shah, Sun-Jin              9 NYCC-MR                46.82      45.75        
 38 Anton, Willem G            8 AGUA-MR                46.73      45.81        
 39 Nishikawa, Jun            10 AGUA-MR                46.25      46.15        
 40 Weinstein, Joshua E        7 Express Swimming-MR    54.14      46.28        
 41 Olsen, Lars O              8 FA-MR                  46.32      46.35        
 42 Auth, Zander T             9 AGUA-MR                   NT      46.48        
 43 Lombard, Ryan C            9 Express Swimming-MR       NT      46.74        
 44 Bove, Salvatore            8 AGUA-MR                   NT      46.88        
 45 Schwartz, Hayden R         8 AGUA-MR                48.25      47.33        
 46 Murphy, Harrison P         9 Express Swimming-MR    37.99      47.37        
 47 O'Reilly, Kieran T        10 IA-MR                  51.68      47.50        
 48 Kleinman, Andrew W        10 Express Swimming-MR       NT      47.97        
 49 Fagelman-Walker, Jake K    9 AGUA-MR                49.23      48.15        
 50 Wu, Brian                  7 AGUA-MR                   NT      48.29        
 51 Smith, Colin P             9 Express Swimming-MR    48.92      48.47        
 52 Lavelle, Adam              7 WISC-MR                59.99      49.21        
 53 Shin, Ethan J              8 Express Swimming-MR       NT      49.26        
 54 Tian, Adam J              10 Express Swimming-MR    46.91      49.34        
 55 Gmelch, Robert J          10 WISC-MR                50.78      49.35        
 56 Zhang, Philip D            8 Unattached-MR             NT      50.05        
 57 Tighe, William M          10 AGUA-MR                   NT      50.16        
 58 Chu, Preston              10 GATE-MR                49.29      50.42        
 59 Beaudry, Edward M         10 SSC-MR                 56.53      50.44        
 60 Rasch, Ryder M             8 AGUA-MR                   NT      50.76        
 61 Chan, Ethan                9 Express Swimming-MR       NT      51.68        
 62 Beaudry, Charlie S         8 SSC-MR                 57.79      52.58        
 63 Wyatt, Oliver G            8 AGUA-MR                   NT      52.87        
 64 Gaviria, Miguel E          9 AGUA-MR                   NT      53.32        
 65 Glass, Logan W             9 WISC-MR                56.53      53.68        
 66 Kim, Charlie B             9 AGUA-MR                56.14      53.91        
 67 Taylor, Samuel E           8 NYCC-MR                   NT      53.94        
 68 Biesaga, Aleksander        9 FA-MR                     NT      54.41        
 69 Zarytov, William P         6 AGUA-MR                   NT      54.74        
 70 Tian, Lucas A              7 Express Swimming-MR       NT      54.96        
 71 Beaudry, Jack H           10 SSC-MR                 54.30      55.60        
 72 Neff, Taite E              9 FA-MR                     NT      56.41        
 73 Shah, Aryan               10 Express Swimming-MR  1:00.76      56.87        
 74 Lin, Daniel                8 Express Swimming-MR  1:14.02      57.62        
 75 Babej, Alex C              8 AGUA-MR                   NT      58.66        
 76 Corbett, Matthew R         9 WISC-MR                58.84    1:00.11        
 77 Chan, Preston              7 Express Swimming-MR       NT    1:00.19        
 78 Sahl, Wyatt E             10 NYCC-MR                   NT    1:00.59        
 79 Stern, Noah I              7 Express Swimming-MR  1:11.78    1:02.50        
 80 Souberbielle, Santiago G   9 Express Swimming-MR  1:05.79    1:03.62        
 81 Gaberlavage, Henry J       9 Express Swimming-MR       NT    1:05.88        
 -- Kleinman, Evan J           8 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Did not finish on back
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:20.59  JO
              1:37.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Granucci, David           10 SSC-MR               1:14.83    1:13.30 JO     
                  35.24     1:13.30 (38.06)                                        
  2 Brady, Timothy            10 IA-MR                1:19.96    1:19.51 JO     
                  39.23     1:19.51 (40.28)                                        
  3 Ng, Ryan Y                10 GATE-MR              1:22.80    1:19.90 JO     
                  40.52     1:19.90 (39.38)                                        
  4 Scalia, Anthony D         10 SSC-MR               1:22.41    1:20.05 JO     
                  39.60     1:20.05 (40.45)                                        
  5 Jhong, Ethan              10 Express Swimming-MR  1:23.69    1:20.13 JO     
                  37.58     1:20.13 (42.55)                                        
  6 Jones, Ronin              10 AGUA-MR              1:26.13    1:22.10 SILV   
                  40.05     1:22.10 (42.05)                                        
  7 Jones, Jake F              8 AGUA-MR              1:26.37    1:22.26 SILV   
                  38.86     1:22.26 (43.40)                                        
  8 Taylor, Noah B            10 NYCC-MR              1:32.28    1:23.33 SILV   
                  41.23     1:23.33 (42.10)                                        
  9 Tang, Richard              9 Express Swimming-MR  1:31.93    1:24.00 SILV   
                  41.00     1:24.00 (43.00)                                        
 10 Raykis, Sean              10 Unattached-MR        1:28.53    1:25.31 SILV   
                  41.08     1:25.31 (44.23)                                        
 11 Weingarten, Tristan J     10 CSDC-MR              1:29.50    1:26.47 SILV   
                  42.71     1:26.47 (43.76)                                        
 12 Javaheri, Kouros S        10 AGUA-MR              1:36.80    1:27.31 SILV   
                  42.46     1:27.31 (44.85)                                        
 13 Boesch, Oliver L           9 AGUA-MR              1:31.32    1:27.86 SILV   
                  43.28     1:27.86 (44.58)                                        
 14 Woo, Andrew                9 NYCC-MR              1:27.18    1:28.45 SILV   
                  41.98     1:28.45 (46.47)                                        
 15 Radnay, Cole S             9 AGUA-MR                   NT    1:30.82 SILV   
                  44.31     1:30.82 (46.51)                                        
 16 Burg, Daniel B             9 AGUA-MR              1:37.93    1:31.73 SILV   
                  43.98     1:31.73 (47.75)                                        
 17 Romanelli, Nicholas        9 WISC-MR              1:31.27    1:34.11 SILV   
                  43.28     1:34.11 (50.83)                                        
 17 Anton, Willem G            8 AGUA-MR                   NT    1:34.11 SILV   
                  45.50     1:34.11 (48.61)                                        
 19 Olsen, Finn               10 NYCC-MR              1:39.66    1:34.52 SILV   
                  45.76     1:34.52 (48.76)                                        
 20 Rhee, Aiden               10 AGUA-MR                   NT    1:36.29 SILV   
                  47.39     1:36.29 (48.90)                                        
 21 Shah, Sun-Jin              9 NYCC-MR                   NT    1:38.76        
                  47.25     1:38.76 (51.51)                                        
 22 Corner, Milo              10 AGUA-MR              1:43.71    1:39.12        
                  46.91     1:39.12 (52.21)                                        
 23 Wu, Brian                  7 AGUA-MR                   NT    1:42.66        
                  49.17     1:42.66 (53.49)                                        
 24 Voelker, Timothy O        10 Express Swimming-MR       NT    1:44.12        
                  50.29     1:44.12 (53.83)                                        
 25 Murphy, Harrison P         9 Express Swimming-MR       NT    1:44.84        
                  50.32     1:44.84 (54.52)                                        
 26 Chan, Manas                9 AGUA-MR                   NT    1:46.41        
                  52.08     1:46.41 (54.33)                                        
 27 Kim, Charlie B             9 AGUA-MR                   NT    1:47.28        
                  54.22     1:47.28 (53.06)                                        
 28 Beaudry, Edward M         10 SSC-MR               2:00.00    1:49.12        
                  52.13     1:49.12 (56.99)                                        
 29 Chan, Ethan                9 Express Swimming-MR       NT    1:49.63        
                  51.34     1:49.63 (58.29)                                        
 30 Beaudry, Charlie S         8 SSC-MR               2:00.00    1:52.22        
                  55.59     1:52.22 (56.63)                                        
 31 Fagelman-Walker, Jake K    9 AGUA-MR                   NT    1:53.46        
                  54.98     1:53.46 (58.48)                                        
 32 Taylor, Samuel E           8 NYCC-MR              2:11.54    1:53.74        
                  52.45   1:53.74 (1:01.29)                                        
 33 Shah, Aryan               10 Express Swimming-MR       NT    2:03.78        
                  56.87   2:03.78 (1:06.91)                                        
 34 Sahl, Wyatt E             10 NYCC-MR                   NT    2:06.98        
                1:00.10   2:06.98 (1:06.88)                                        
 35 Lerner, Hugo T             9 Express Swimming-MR  2:54.12    2:08.26        
                1:02.59   2:08.26 (1:05.67)                                        
 36 MA, Joshua                 8 Express Swimming-MR       NT    2:11.98        
                1:00.31   2:11.98 (1:11.67)                                        
 -- Olsen, Lars O              8 FA-MR                1:42.60         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  49.55          DQ (54.65)                                        
 -- Massaro, Marco D           9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  54.27          DQ (59.64)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.99  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ng, Ryan Y                10 GATE-MR                39.73      39.12 JO     
  2 Dwyer, Luke N             10 COND-MR                42.05      41.11 JO     
  3 Granucci, David           10 SSC-MR                 42.74      42.01 JO     
  4 Jones, Jake F              8 AGUA-MR                43.47      42.23 JO     
  5 Renwick, Matthew W         9 NYCC-MR                43.38      42.80 JO     
  6 Henschel, Jake F          10 AGUA-MR                44.39      43.00 SILV   
  7 Wagner, Jared S           10 AGUA-MR                42.71      43.27 SILV   
  8 Woo, Andrew                9 NYCC-MR                44.51      43.50 SILV   
  9 Corbett, Ty               10 WISC-MR                43.74      44.82 SILV   
 10 Schmitt, Alex J           10 Express Swimming-MR       NT      45.08 SILV   
 11 Taylor, Noah B            10 NYCC-MR                48.64      45.47 SILV   
 12 Rhee, Aiden               10 AGUA-MR                47.34      45.51 SILV   
 13 Hamm, William B           10 WISC-MR                50.92      45.97 SILV   
 14 Prokopiou, Markos          9 CSDC-MR                47.83      46.18 SILV   
 15 Zarytov, Vlad             10 AGUA-MR                50.04      46.34 SILV   
 16 Javaheri, Kouros S        10 AGUA-MR                51.69      46.50 SILV   
 17 Gookin, Vincent C          8 AGUA-MR                50.27      46.65 SILV   
 18 Anton, Willem G            8 AGUA-MR                53.88      47.29 SILV   
 19 Stern, Charlie I          10 AGUA-MR                53.29      47.31 SILV   
 20 Kim, Jacob                 9 AGUA-MR                52.78      47.64 SILV   
 21 Dantini, Nicholas A       10 WISC-MR                50.43      47.95 SILV   
 22 Weingarten, Tristan J     10 CSDC-MR                49.27      48.31 SILV   
 23 Nishikawa, Jun            10 AGUA-MR                51.83      48.81        
 24 Kastoun, Gebran L         10 AGUA-MR                54.67      49.21        
 25 Murphy, Harrison P         9 Express Swimming-MR    51.51      50.15        
 26 Chu, Preston              10 GATE-MR                50.03      50.18        
 27 Finnegan, Harry M         10 COND-MR                50.84      50.28        
 28 Fagelman-Walker, Jake K    9 AGUA-MR                49.56      50.84        
 29 Radnay, Cole S             9 AGUA-MR              1:09.11      51.31        
 30 Schwartz, Hayden R         8 AGUA-MR                57.81      51.87        
 31 Beaudry, Jack H           10 SSC-MR                 52.85      52.23        
 32 Bove, Salvatore            8 AGUA-MR                   NT      52.82        
 33 Olsen, Finn               10 NYCC-MR                55.57      52.85        
 34 Kleinman, Andrew W        10 Express Swimming-MR    58.50      53.09        
 35 Wu, Oliver F               9 Three Village-MR       53.62      53.49        
 36 Speight-Ray, Oliver D      9 AGUA-MR              1:00.03      54.40        
 37 Babej, Alex C              8 AGUA-MR                   NT      54.58        
 38 Lombard, Ryan C            9 Express Swimming-MR       NT      54.70        
 39 Auth, Zander T             9 AGUA-MR                54.74      54.78        
 40 Olsen, Lars O              8 FA-MR                1:04.86      55.31        
 41 Wu, Brian                  7 AGUA-MR                   NT      56.43        
 42 Wyatt, Oliver G            8 AGUA-MR                   NT      57.23        
 43 Zhang, Philip D            8 Unattached-MR             NT      57.34        
 44 Kim, Charlie B             9 AGUA-MR              1:06.95      57.40        
 45 Beaudry, Edward M         10 SSC-MR                 59.01      57.49        
 46 Gmelch, Robert J          10 WISC-MR                59.03      57.90        
 47 Shin, Ethan J              8 Express Swimming-MR       NT      58.03        
 48 Zarytov, William P         6 AGUA-MR                   NT      59.16        
 49 Minotto, Matthew C         9 SSC-MR               1:01.71      59.56        
 50 Tian, Adam J              10 Express Swimming-MR  1:14.71    1:00.81        
 51 Taylor, Samuel E           8 NYCC-MR                   NT    1:01.54        
 52 Glass, Logan W             9 WISC-MR              1:06.39    1:01.56        
 53 Chan, Ethan                9 Express Swimming-MR       NT    1:01.65        
 54 Rasch, Ryder M             8 AGUA-MR                   NT    1:02.88        
 55 Sahl, Wyatt E             10 NYCC-MR                   NT    1:06.02        
 56 Beaudry, Charlie S         8 SSC-MR               1:10.00    1:06.52        
 57 Neff, Taite E              9 FA-MR                     NT    1:08.90        
 58 Souberbielle, Santiago G   9 Express Swimming-MR       NT    1:09.61        
 59 Lin, Daniel                8 Express Swimming-MR       NT    1:12.58        
 60 Lavelle, Adam              7 WISC-MR              1:05.55    1:12.73        
 61 Shah, Aryan               10 Express Swimming-MR       NT    1:13.49        
 62 Stern, Noah I              7 Express Swimming-MR       NT    1:13.79        
 63 Biesaga, Aleksander        9 FA-MR                     NT    1:13.99        
 64 Corbett, Matthew R         9 WISC-MR              1:18.90    1:14.42        
 65 Gaberlavage, Henry J       9 Express Swimming-MR       NT    1:16.98        
 -- Gaviria, Miguel E          9 AGUA-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Kleinman, Evan J           8 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      One hand touch
 -- Tian, Lucas A              7 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      One hand touch
 -- Shah, Sun-Jin              9 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  JO
              1:48.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ng, Ryan Y                10 GATE-MR              1:27.08    1:24.97 JO     
                  39.82     1:24.97 (45.15)                                        
  2 Granucci, David           10 SSC-MR               1:35.13    1:28.54 JO     
                  41.96     1:28.54 (46.58)                                        
  3 Wagner, Jared S           10 AGUA-MR                   NT    1:30.14 JO     
                  42.02     1:30.14 (48.12)                                        
  4 Henschel, Jake F          10 AGUA-MR              1:38.02    1:31.97 JO     
                  44.24     1:31.97 (47.73)                                        
  5 Scalia, Anthony D         10 SSC-MR               1:38.16    1:33.87 JO     
                  44.68     1:33.87 (49.19)                                        
  6 Woo, Andrew                9 NYCC-MR              1:37.57    1:34.20 SILV   
                  44.38     1:34.20 (49.82)                                        
  7 Raykis, Sean              10 Unattached-MR        1:42.95    1:36.68 SILV   
                  46.09     1:36.68 (50.59)                                        
  8 Tang, Richard              9 Express Swimming-MR  1:43.84    1:37.03 SILV   
                  45.76     1:37.03 (51.27)                                        
  9 Rhee, Aiden               10 AGUA-MR              1:43.98    1:37.06 SILV   
                  47.95     1:37.06 (49.11)                                        
 10 Shah, Sun-Jin              9 NYCC-MR              1:40.09    1:37.42 SILV   
                  46.15     1:37.42 (51.27)                                        
 11 Taylor, Noah B            10 NYCC-MR                   NT    1:38.98 SILV   
                  46.26     1:38.98 (52.72)                                        
 12 Corner, Milo              10 AGUA-MR              1:49.73    1:39.88 SILV   
                  47.35     1:39.88 (52.53)                                        
 13 Jhong, Ethan              10 Express Swimming-MR  1:42.06    1:42.11 SILV   
                  48.37     1:42.11 (53.74)                                        
 14 Javaheri, Kouros S        10 AGUA-MR              1:45.10    1:43.87 SILV   
                  48.50     1:43.87 (55.37)                                        
 15 Murphy, Harrison P         9 Express Swimming-MR       NT    1:45.25 SILV   
                  50.91     1:45.25 (54.34)                                        
 16 Gookin, Vincent C          8 AGUA-MR                   NT    1:45.66 SILV   
                  50.14     1:45.66 (55.52)                                        
 17 Weingarten, Tristan J     10 CSDC-MR              1:51.79    1:45.94 SILV   
                  50.89     1:45.94 (55.05)                                        
 18 Boesch, Oliver L           9 AGUA-MR                   NT    1:46.80 SILV   
                  51.93     1:46.80 (54.87)                                        
 19 Chu, Preston              10 GATE-MR              1:48.08    1:47.33 SILV   
                  51.58     1:47.33 (55.75)                                        
 20 Fagelman-Walker, Jake K    9 AGUA-MR                   NT    1:49.32        
                  52.92     1:49.32 (56.40)                                        
 21 Chan, Manas                9 AGUA-MR                   NT    1:49.67        
                  53.44     1:49.67 (56.23)                                        
 22 Ho, Nate                  10 NYCC-MR              2:05.93    1:50.36        
                  52.61     1:50.36 (57.75)                                        
 23 Beaudry, Jack H           10 SSC-MR               1:50.00    1:53.21        
                  54.76     1:53.21 (58.45)                                        
 24 Wu, Brian                  7 AGUA-MR                   NT    1:55.03        
                  55.75     1:55.03 (59.28)                                        
 25 Olsen, Finn               10 NYCC-MR                   NT    1:55.37        
                  54.70   1:55.37 (1:00.67)                                        
 26 Wu, Oliver F               9 Three Village-MR     1:53.00    1:55.81        
                  54.53   1:55.81 (1:01.28)                                        
 27 Schwartz, Hayden R         8 AGUA-MR                   NT    1:56.88        
                  58.16     1:56.88 (58.72)                                        
 28 Radnay, Carson R           7 AGUA-MR                   NT    1:57.69        
                  55.86   1:57.69 (1:01.83)                                        
 29 Kleinman, Andrew W        10 Express Swimming-MR       NT    1:57.75        
                  55.54   1:57.75 (1:02.21)                                        
 30 Babej, Alex C              8 AGUA-MR                   NT    1:58.15        
                  58.02   1:58.15 (1:00.13)                                        
 31 Speight-Ray, Oliver D      9 AGUA-MR              2:24.75    2:03.78        
                  57.56   2:03.78 (1:06.22)                                        
 32 Fulnecky, Iain             8 AGUA-MR                   NT    2:05.40        
                  59.20   2:05.40 (1:06.20)                                        
 33 Massaro, Marco D           9 Express Swimming-MR       NT    2:11.69        
                1:01.20   2:11.69 (1:10.49)                                        
 34 Minotto, Matthew C         9 SSC-MR               2:15.01    2:12.87        
                1:04.55   2:12.87 (1:08.32)                                        
 35 Sahl, Wyatt E             10 NYCC-MR                   NT    2:20.71        
                1:06.65   2:20.71 (1:14.06)                                        
 -- MA, Joshua                 8 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
                1:10.22        DQ (1:20.56)                                        
 -- Calhoun, Ethan D           9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
                  57.42        DQ (1:06.63)                                        
 -- Renwick, Matthew W         9 NYCC-MR                   NT         DQ        
      Downward butterfly kick
                  45.18          DQ (51.47)                                        
 -- Skaistis, Levi B           8 AGUA-MR              1:28.50         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  49.04          DQ (47.21)                                        
 -- Souberbielle, Santiago G   9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
                1:10.51        DQ (1:18.97)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                35.69  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Granucci, David           10 SSC-MR                 33.51      32.76 JO     
  2 Brady, Timothy            10 IA-MR                  37.71      34.36 JO     
  3 Hamm, William B           10 WISC-MR                38.75      35.07 JO     
  4 Skaistis, Levi B           8 AGUA-MR                36.97      36.48 SILV   
  5 Henschel, Jake F          10 AGUA-MR                44.33      36.58 SILV   
  6 Jones, Ronin              10 AGUA-MR                37.56      37.07 SILV   
  7 Ng, Ryan Y                10 GATE-MR                37.86      37.29 SILV   
  8 Kim, Jacob                 9 AGUA-MR                45.28      37.47 SILV   
  9 Scalia, Anthony D         10 SSC-MR                 40.63      38.86 SILV   
 10 Renwick, Matthew W         9 NYCC-MR                39.22      38.98 SILV   
 11 Jones, Jake F              8 AGUA-MR                42.71      39.28 SILV   
 12 Jhong, Ethan              10 Express Swimming-MR    40.19      39.87 SILV   
 13 Boesch, Oliver L           9 AGUA-MR                47.66      39.91 SILV   
 14 Burg, Daniel B             9 AGUA-MR                46.76      41.47 SILV   
 15 Ho, Nate                  10 NYCC-MR                53.49      42.72 SILV   
 16 Bowers, Maxwell           10 WISC-MR                40.51      42.96 SILV   
 17 Romanelli, Nicholas        9 WISC-MR                40.78      43.62 SILV   
 18 Stern, Charlie I          10 AGUA-MR                52.72      43.96        
 19 Shah, Sun-Jin              9 NYCC-MR                49.24      45.42        
 20 Anton, Willem G            8 AGUA-MR                   NT      45.46        
 21 Kastoun, Gebran L         10 AGUA-MR                55.39      45.56        
 22 Rhee, Aiden               10 AGUA-MR                   NT      45.57        
 23 Gookin, Vincent C          8 AGUA-MR                49.83      45.60        
 24 Zarytov, Vlad             10 AGUA-MR                54.77      47.13        
 25 Minotto, Matthew C         9 SSC-MR                 53.14      49.38        
 26 Olsen, Lars O              8 FA-MR                  52.03      50.79        
 27 Gmelch, Robert J          10 WISC-MR                49.91      51.18        
 28 Schwartz, Hayden R         8 AGUA-MR                56.81      51.28        
 29 Chu, Preston              10 GATE-MR                51.61      52.09        
 30 Fulnecky, Iain             8 AGUA-MR                   NT      54.19        
 31 Gaviria, Miguel E          9 AGUA-MR                   NT      56.24        
 32 Taylor, Samuel E           8 NYCC-MR                   NT      56.51        
 33 Babej, Alex C              8 AGUA-MR                   NT      56.64        
 34 Kleinman, Andrew W        10 Express Swimming-MR       NT      57.01        
 35 Chan, Ethan                9 Express Swimming-MR       NT      57.30        
 36 Sheehan, Declan L          9 Express Swimming-MR       NT      57.63        
 37 Calhoun, Ethan D           9 Express Swimming-MR       NT      58.58        
 38 Kim, Charlie B             9 AGUA-MR                   NT    1:02.56        
 39 Sahl, Wyatt E             10 NYCC-MR              1:05.19    1:05.12        
 40 Toor, Kabir S             10 Express Swimming-MR  1:16.34    1:13.49        
 41 MA, Joshua                 8 Express Swimming-MR       NT    1:27.41        
 42 Gaberlavage, Henry J       9 Express Swimming-MR       NT    1:43.08        
 -- Speight-Ray, Oliver D      9 AGUA-MR                50.99         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Fagelman-Walker, Jake K    9 AGUA-MR                56.66         DQ        
      One hand touch
 -- Shah, Aryan               10 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      One hand touch
 -- Sheehan, Lucas W           9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      One hand touch
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:25.59  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Luke N             10 COND-MR              1:11.93    1:10.13 JO     
                  33.26     1:10.13 (36.87)                                        
  2 Brady, Timothy            10 IA-MR                1:23.50    1:17.77 JO     
                  36.46     1:17.77 (41.31)                                        
  3 Granucci, David           10 SSC-MR               1:22.81    1:18.04 JO     
                  36.51     1:18.04 (41.53)                                        
  4 Jones, Ronin              10 AGUA-MR              1:26.81    1:21.02 JO     
                  37.48     1:21.02 (43.54)                                        
  5 Ng, Ryan Y                10 GATE-MR              1:26.15    1:25.38 JO     
                  39.59     1:25.38 (45.79)                                        
  6 Skaistis, Levi B           8 AGUA-MR              1:31.64    1:26.38 SILV   
                  39.36     1:26.38 (47.02)                                        
  7 Scalia, Anthony D         10 SSC-MR               1:53.53    1:28.55 SILV   
                  40.89     1:28.55 (47.66)                                        
  8 Wagner, Jared S           10 AGUA-MR              1:35.69    1:33.02 SILV   
                  42.09     1:33.02 (50.93)                                        
  9 Taylor, Noah B            10 NYCC-MR                   NT    1:34.02 SILV   
                  43.29     1:34.02 (50.73)                                        
 10 Tang, Richard              9 Express Swimming-MR  2:08.76    1:36.80 SILV   
                  43.49     1:36.80 (53.31)                                        
 11 Raykis, Sean              10 Unattached-MR        1:37.20    1:37.90 SILV   
                  43.55     1:37.90 (54.35)                                        
 12 Finnegan, Harry M         10 COND-MR              1:57.40    1:40.11        
                  47.01     1:40.11 (53.10)                                        
 13 Woo, Andrew                9 NYCC-MR                   NT    1:41.39        
                  46.25     1:41.39 (55.14)                                        
 14 Javaheri, Kouros S        10 AGUA-MR                   NT    1:41.58        
                  44.48     1:41.58 (57.10)                                        
 15 Corner, Milo              10 AGUA-MR                   NT    1:41.81        
                  46.11     1:41.81 (55.70)                                        
 16 Olsen, Finn               10 NYCC-MR                   NT    1:43.63        
                  47.75     1:43.63 (55.88)                                        
 17 Shah, Sun-Jin              9 NYCC-MR                   NT    1:44.80        
                  47.47     1:44.80 (57.33)                                        
 18 Chang, Henry               9 Express Swimming-MR  2:00.12    1:48.58        
                  47.32   1:48.58 (1:01.26)                                        
 19 Jhong, Ethan              10 Express Swimming-MR  1:57.80    1:49.08        
                  47.32   1:49.08 (1:01.76)                                        
 20 Glass, Logan W             9 WISC-MR              1:54.15    1:55.70        
                  53.89   1:55.70 (1:01.81)                                        
 21 Ho, Nate                  10 NYCC-MR                   NT    1:57.94        
                  53.15   1:57.94 (1:04.79)                                        
 22 Minotto, Matthew C         9 SSC-MR               2:02.06    2:00.25        
                  54.40   2:00.25 (1:05.85)                                        
 23 Sahl, Wyatt E             10 NYCC-MR                   NT    2:33.58        
                1:11.49   2:33.58 (1:22.09)                                        
 -- Chu, Preston              10 GATE-MR                   NT         DQ        
      Kick breaststroke type
                  54.43        DQ (1:04.65)                                        
 -- Boesch, Oliver L           9 AGUA-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
                  41.30          DQ (50.98)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brady, Timothy            10 IA-MR                1:18.73    1:18.38 JO     
                  36.24     1:18.38 (42.14)                                        
  2 Hamm, William B           10 WISC-MR              1:29.71    1:20.06 SILV   
                  36.53     1:20.06 (43.53)                                        
  3 Wagner, Jared S           10 AGUA-MR              1:23.51    1:23.99 SILV   
                  39.46     1:23.99 (44.53)                                        
  4 Tang, Richard              9 Express Swimming-MR  1:27.83    1:24.28 SILV   
                  39.33     1:24.28 (44.95)                                        
  5 Taylor, Noah B            10 NYCC-MR                   NT    1:25.54 SILV   
                  40.43     1:25.54 (45.11)                                        
  6 Woo, Andrew                9 NYCC-MR              1:26.76    1:26.51 SILV   
                  39.97     1:26.51 (46.54)                                        
  7 Kim, Jacob                 9 AGUA-MR              1:28.16    1:27.48 SILV   
                  41.52     1:27.48 (45.96)                                        
  8 Wang, Kevin Y             10 GATE-MR                   NT    1:29.44        
                  41.81     1:29.44 (47.63)                                        
  9 Raykis, Sean              10 Unattached-MR        1:26.94    1:29.90        
                  41.20     1:29.90 (48.70)                                        
 10 Zarytov, Vlad             10 AGUA-MR              1:35.40    1:30.47        
                  44.52     1:30.47 (45.95)                                        
 11 Kastoun, Gebran L         10 AGUA-MR              1:37.54    1:30.50        
                  44.84     1:30.50 (45.66)                                        
 12 Stern, Charlie I          10 AGUA-MR              1:34.30    1:33.80        
                  45.80     1:33.80 (48.00)                                        
 13 Radnay, Cole S             9 AGUA-MR                   NT    1:35.13        
                  43.08     1:35.13 (52.05)                                        
 14 Romanelli, Nicholas        9 WISC-MR              1:39.70    1:35.22        
                  41.16     1:35.22 (54.06)                                        
 15 Olsen, Finn               10 NYCC-MR              1:53.36    1:36.10        
                  44.70     1:36.10 (51.40)                                        
 16 Murphy, Harrison P         9 Express Swimming-MR       NT    1:41.74        
                  50.06     1:41.74 (51.68)                                        
 17 Olsen, Lars O              8 FA-MR                1:43.56    1:44.79        
                  49.03     1:44.79 (55.76)                                        
 18 Minotto, Matthew C         9 SSC-MR               1:53.54    1:47.45        
                  48.82     1:47.45 (58.63)                                        
 19 Voelker, Timothy O        10 Express Swimming-MR       NT    1:51.03        
                  54.13     1:51.03 (56.90)                                        
 20 Chu, Preston              10 GATE-MR              1:47.14    1:51.34        
                  55.04     1:51.34 (56.30)                                        
 21 Chan, Ethan                9 Express Swimming-MR       NT    1:55.24        
                  50.92   1:55.24 (1:04.32)                                        
 22 Radnay, Carson R           7 AGUA-MR                   NT    1:55.82        
                  57.53     1:55.82 (58.29)                                        
 23 Gaviria, Miguel E          9 AGUA-MR                   NT    1:57.88        
                  57.56   1:57.88 (1:00.32)                                        
 24 Taylor, Samuel E           8 NYCC-MR                   NT    1:58.02        
                  55.37   1:58.02 (1:02.65)                                        
 25 Neff, Taite E              9 FA-MR                     NT    1:59.79        
                  59.94     1:59.79 (59.85)                                        
 26 Zarytov, William P         6 AGUA-MR                   NT    1:59.98        
                  59.19   1:59.98 (1:00.79)                                        
 27 Shah, Aryan               10 Express Swimming-MR       NT    2:15.61        
                1:04.23   2:15.61 (1:11.38)                                        
 -- Bove, Salvatore            8 AGUA-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                1:02.37        DQ (1:06.40)                                        
 -- Wyatt, Oliver G            8 AGUA-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  54.13        DQ (1:01.05)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:51.99  JO
              3:13.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Luke N             10 COND-MR              2:39.98    2:36.10 JO     
                  32.18     1:10.79 (38.61)     1:59.48 (48.69)     2:36.10 (36.62)
  2 Granucci, David           10 SSC-MR               2:48.42    2:43.52 JO     
                  35.59     1:15.47 (39.88)     2:07.18 (51.71)     2:43.52 (36.34)
  3 Jones, Ronin              10 AGUA-MR              3:00.22    2:46.10 JO     
                  36.28     1:20.76 (44.48)     2:07.07 (46.31)     2:46.10 (39.03)
  4 Ng, Ryan Y                10 GATE-MR              2:57.98    2:54.53 SILV   
                  39.82     1:26.73 (46.91)     2:15.38 (48.65)     2:54.53 (39.15)
  5 Scalia, Anthony D         10 SSC-MR               3:38.75    3:00.33 SILV   
                  40.36     1:23.07 (42.71)     2:16.39 (53.32)     3:00.33 (43.94)
  6 Tang, Richard              9 Express Swimming-MR       NT    3:01.59 SILV   
                  42.68     1:29.24 (46.56)     2:21.93 (52.69)     3:01.59 (39.66)
  7 Jhong, Ethan              10 Express Swimming-MR       NT    3:09.58 SILV   
                  44.73     1:29.01 (44.28)     2:25.51 (56.50)     3:09.58 (44.07)
  8 Raykis, Sean              10 Unattached-MR        3:11.52    3:15.07        
                  41.96     1:29.02 (47.06)   2:29.51 (1:00.49)     3:15.07 (45.56)
  9 Apat, Joseph R            10 Express Swimming-MR  3:55.43    3:27.98        
                  52.73     1:46.17 (53.44)     2:43.41 (57.24)     3:27.98 (44.57)
 10 Chang, Henry               9 Express Swimming-MR  3:46.54    3:28.56        
                  49.33     1:41.57 (52.24)   2:44.03 (1:02.46)     3:28.56 (44.53)
 11 Piedrahita, Julian V       9 Express Swimming-MR       NT    3:30.62        
                  54.13     1:45.86 (51.73)   2:48.66 (1:02.80)     3:30.62 (41.96)
 12 MA, Emanuel                9 Express Swimming-MR  3:45.23    3:37.43        
                  56.73     1:51.75 (55.02)     2:51.21 (59.46)     3:37.43 (46.22)
 -- Smith, Colin P             9 Express Swimming-MR  3:41.21         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  45.40     1:42.93 (57.53)   2:47.46 (1:04.53)          DQ (49.18)
 -- Murphy, Harrison P         9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      One hand touch - fly
                  53.88     1:47.58 (53.70)     2:44.20 (56.62)          DQ (53.87)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                20.59  NATS
                20.99  JNAT
                22.49  SSEC
                22.99  METS
                27.89  JO
                30.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yasinov, Zachary          12 Express Swimming-MR    25.98      26.41 JO     
  2 Cho, Thomas S             12 COND-MR                26.34      26.42 JO     
  3 McGillycuddy, Michael     12 COND-MR                27.93      27.67 JO     
  4 Cho, Jonathan C           12 COND-MR                28.80      27.98 SILV   
  5 Honan, Quin J             12 SSC-MR                 29.44      28.38 SILV   
  6 Plaza, Sebastian T        12 Express Swimming-MR    31.69      28.55 SILV   
  7 Chin, Ever J              11 AGUA-MR                29.74      28.60 SILV   
  7 Buchen, Max H             11 IA-MR                  30.14      28.60 SILV   
  9 Boesch, Alexander J       11 AGUA-MR                29.33      28.64 SILV   
 10 Watson, Maxwell R         12 COND-MR                27.91      28.93 SILV   
 11 Nasta, Mike V             11 SSC-MR                 29.02      29.00 SILV   
 12 McKenna, Rodin J          11 Unattached-MR          28.74      29.04 SILV   
 13 Tooker, Connor J          12 SSC-MR                 31.83      29.08 SILV   
 14 Iannone, Caleb            12 WISC-MR                29.88      29.11 SILV   
 15 Ribeiro, Joshua D         12 AGUA-MR                30.23      29.12 SILV   
 16 Askri, Jason              11 AGUA-MR                31.65      29.38 SILV   
 17 LaBianca, Jack B          11 Express Swimming-MR    29.46      29.39 SILV   
 18 Kalenja, Keno             12 IA-MR                  31.01      30.07 SILV   
 19 Lara, Austin F            11 AGUA-MR                31.45      30.15 SILV   
 20 Dauchez, Jacques M        11 AGUA-MR                32.32      30.39 SILV   
 21 Hu, Kevin                 12 NYCC-MR                30.94      30.47 SILV   
 22 Kakimseit, Ryan           11 AGUA-MR                30.64      30.61 SILV   
 23 Belovsky, Adam D          11 COND-MR                30.83      30.63 SILV   
 24 Bates, Andrew H           11 AGUA-MR                31.35      30.95        
 25 Raboy, Asher M            12 AGUA-MR                31.98      31.38        
 26 Carrieri, Nicholas G      12 Unattached-MR          31.77      31.52        
 27 Martinez, Sal             11 Express Swimming-MR    32.90      31.56        
 28 Bibolov, Nick             12 SSC-MR                 33.55      31.66        
 29 Lipton, Matthew           12 AGUA-MR                33.00      31.70        
 30 Thomas, Gavin R           12 COND-MR                33.65      31.94        
 31 Devoti, Milton            11 WISC-MR                36.86      32.04        
 32 Bohl, Andrew C            12 CSDC-MR                34.22      32.19        
 33 Agranovich, Jake M        11 COND-MR                35.88      32.39        
 34 Sidoruk, Alex             12 IA-MR                  36.45      32.44        
 35 Vasquez, Andrew S         11 Unattached-MR          34.73      32.65        
 36 Smith, Eddie J            11 IA-MR                  33.19      32.68        
 37 Thomas, Willem Y          12 COND-MR                33.10      32.70        
 38 Akselrod, Adam            12 Express Swimming-MR    34.32      32.83        
 38 Wodicka, Nicholas G       11 CSDC-MR                32.99      32.83        
 40 Yang, Archer              11 NYCC-MR                35.81      33.31        
 41 Trachuk, James            11 NYCC-MR                33.71      33.34        
 42 Yoham, Skylar H           11 AGUA-MR                36.69      33.98        
 43 Mogenis, Jake T           12 FA-MR                  37.27      34.13        
 44 Escowitz, Jack R          12 GATE-MR                   NT      34.50        
 45 Gibbs, Owen T             11 Express Swimming-MR       NT      34.64        
 46 Taufiq, Zyan              12 CSDC-MR                35.36      34.85        
 47 Martin, Gabe C            11 SSC-MR                 35.08      35.17        
 48 Peers, Ronan J            12 IA-MR                  35.28      35.35        
 49 Feuer, David              11 Express Swimming-MR    38.60      36.91        
 50 Ortof, Max L              12 Express Swimming-MR    36.23      37.15        
 51 Stewart, Quin             11 AGUA-MR                38.91      37.37        
 52 Lerner, Miles H           12 Express Swimming-MR    39.91      37.47        
 53 Levine, Isaac E           12 IA-MR                  38.74      37.50        
 54 Horbach, Aidan P          11 FA-MR                  42.96      38.61        
 55 Ryan, Thomas R            12 Express Swimming-MR       NT      38.62        
 55 D'Introno, Nicholas D     12 SSC-MR                 40.90      38.62        
 57 Young, Greg C             11 Express Swimming-MR       NT      38.87        
 58 Guerron, Ryan A           11 SSC-MR                 39.35      39.11        
 59 Almeida, James D          11 GATE-MR                   NT      39.60        
 60 Carle, Zachary L          11 FA-MR                     NT      39.80        
 61 Schwartz, Owen M          12 Express Swimming-MR    45.69      40.21        
 62 Borzymowski, Patrick V    12 CSDC-MR                41.03      41.86        
 63 Mitra, Dev                11 Express Swimming-MR       NT      43.32        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                44.59  NATS
                45.79  JNAT
                48.69  SSEC
                49.69  METS
                59.99  JO
              1:06.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Yasinov, Zachary          12 Express Swimming-MR    56.10      55.92 JO     
                  26.87       55.92 (29.05)                                        
  2 Cho, Thomas S             12 COND-MR                58.30      57.41 JO     
                  28.16       57.41 (29.25)                                        
  3 Zhang, Dylan Y            11 AGUA-MR              1:00.20      58.31 JO     
                  28.05       58.31 (30.26)                                        
  4 Caraher, Colin J          12 IA-MR                1:01.60      59.93 JO     
                  28.57       59.93 (31.36)                                        
  5 Reilly, Jayden T          12 SSC-MR               1:03.72    1:00.23 SILV   
                  28.57     1:00.23 (31.66)                                        
  6 Cho, Jonathan C           12 COND-MR              1:01.26    1:00.35 SILV   
                  29.44     1:00.35 (30.91)                                        
  7 Lin, Ethan L              12 COND-MR                59.79    1:00.86 SILV   
                  28.83     1:00.86 (32.03)                                        
  8 McGillycuddy, Michael     12 COND-MR              1:01.02    1:01.20 SILV   
                  29.17     1:01.20 (32.03)                                        
  9 Reilly, Christopher M     12 Express Swimming-MR  1:04.00    1:01.75 SILV   
                  29.12     1:01.75 (32.63)                                        
 10 Boesch, Alexander J       11 AGUA-MR              1:05.59    1:02.51 SILV   
                  29.47     1:02.51 (33.04)                                        
 11 Maloney, Connor J         12 FA-MR                1:07.78    1:03.72 SILV   
                  30.27     1:03.72 (33.45)                                        
 12 McKenna, Rodin J          11 Unattached-MR        1:03.81    1:04.03 SILV   
                  30.18     1:04.03 (33.85)                                        
 13 Nasta, Mike V             11 SSC-MR               1:07.48    1:04.33 SILV   
                  30.71     1:04.33 (33.62)                                        
 14 Tooker, Connor J          12 SSC-MR               1:14.85    1:04.36 SILV   
                  30.13     1:04.36 (34.23)                                        
 15 Kalenja, Keno             12 IA-MR                1:06.53    1:04.60 SILV   
                  31.05     1:04.60 (33.55)                                        
 16 Honan, Quin J             12 SSC-MR               1:05.00    1:04.88 SILV   
                  30.50     1:04.88 (34.38)                                        
 17 Plaza, Sebastian T        12 Express Swimming-MR  1:12.56    1:04.89 SILV   
                  31.05     1:04.89 (33.84)                                        
 18 Ribeiro, Joshua D         12 AGUA-MR              1:06.58    1:05.21 SILV   
                  31.16     1:05.21 (34.05)                                        
 19 LaBianca, Jack B          11 Express Swimming-MR  1:05.83    1:06.10 SILV   
                  31.16     1:06.10 (34.94)                                        
 20 Watson, Maxwell R         12 COND-MR              1:01.27    1:06.15 SILV   
                  31.16     1:06.15 (34.99)                                        
 21 Bates, Andrew H           11 AGUA-MR              1:09.11    1:06.20 SILV   
                  32.37     1:06.20 (33.83)                                        
 22 Lara, Austin F            11 AGUA-MR              1:08.16    1:06.33 SILV   
                  32.07     1:06.33 (34.26)                                        
 23 Hu, Kevin                 12 NYCC-MR              1:06.36    1:06.45 SILV   
                  31.41     1:06.45 (35.04)                                        
 24 Lee, Kyton C              12 NYCC-MR              1:10.63    1:07.06        
                  32.67     1:07.06 (34.39)                                        
 25 Dauchez, Jacques M        11 AGUA-MR              1:11.73    1:07.51        
                  32.40     1:07.51 (35.11)                                        
 26 Belovsky, Adam D          11 COND-MR              1:08.77    1:08.12        
                  32.05     1:08.12 (36.07)                                        
 27 Kakimseit, Ryan           11 AGUA-MR              1:11.94    1:08.17        
                  31.55     1:08.17 (36.62)                                        
 28 Raboy, Asher M            12 AGUA-MR              1:09.75    1:09.29        
                  33.87     1:09.29 (35.42)                                        
 29 Bibolov, Nick             12 SSC-MR               1:12.00    1:10.12        
                  33.26     1:10.12 (36.86)                                        
 30 Thomas, Willem Y          12 COND-MR              1:12.57    1:10.29        
                  34.02     1:10.29 (36.27)                                        
 31 Lipton, Matthew           12 AGUA-MR              1:14.78    1:10.48        
                  33.70     1:10.48 (36.78)                                        
 32 Askri, Jason              11 AGUA-MR              1:09.68    1:10.68        
                  33.93     1:10.68 (36.75)                                        
 33 Thomas, Gavin R           12 COND-MR              1:10.75    1:11.16        
                  33.70     1:11.16 (37.46)                                        
 34 Bohl, Andrew C            12 CSDC-MR              1:18.47    1:12.38        
                  35.09     1:12.38 (37.29)                                        
 35 Shah, Tae-Jin             11 NYCC-MR              1:13.62    1:13.38        
                  34.36     1:13.38 (39.02)                                        
 36 Vasquez, Andrew S         11 Unattached-MR        1:19.00    1:13.42        
                  35.03     1:13.42 (38.39)                                        
 37 Wodicka, Nicholas G       11 CSDC-MR              1:21.13    1:13.59        
                  34.91     1:13.59 (38.68)                                        
 38 Yang, Archer              11 NYCC-MR              1:17.85    1:13.61        
                  34.67     1:13.61 (38.94)                                        
 39 Dugo, Jesse D             11 WISC-MR              1:14.74    1:13.86        
                  34.87     1:13.86 (38.99)                                        
 40 Yoham, Skylar H           11 AGUA-MR              1:19.61    1:15.10        
                  36.31     1:15.10 (38.79)                                        
 41 Fine, Evan                11 AGUA-MR              1:15.01    1:15.33        
                  34.37     1:15.33 (40.96)                                        
 42 Baller, Matthew A         11 Express Swimming-MR  1:26.79    1:15.45        
                  36.02     1:15.45 (39.43)                                        
 43 Martin, Tim J             11 SSC-MR               1:15.55    1:16.08        
                  36.55     1:16.08 (39.53)                                        
 44 Leu, Patrick              11 Express Swimming-MR       NT    1:16.09        
                  34.50     1:16.09 (41.59)                                        
 45 Rambalakos, Yianni        11 Express Swimming-MR       NT    1:16.46        
                  35.66     1:16.46 (40.80)                                        
 46 Gibbs, Owen T             11 Express Swimming-MR       NT    1:17.78        
                  36.52     1:17.78 (41.26)                                        
 47 Ortof, Max L              12 Express Swimming-MR  1:22.03    1:18.15        
                  37.57     1:18.15 (40.58)                                        
 48 Stewart, Matteo           11 AGUA-MR                   NT    1:18.38        
                  37.45     1:18.38 (40.93)                                        
 49 Akselrod, Adam            12 Express Swimming-MR  1:16.66    1:18.48        
                  36.11     1:18.48 (42.37)                                        
 50 Wang, Aaron               12 GATE-MR                   NT    1:18.94        
                  37.00     1:18.94 (41.94)                                        
 51 Zhang, David A            12 Unattached-MR             NT    1:19.42        
                  36.01     1:19.42 (43.41)                                        
 52 Feuer, David              11 Express Swimming-MR  1:30.92    1:23.63        
                  39.27     1:23.63 (44.36)                                        
 53 Levine, Isaac E           12 IA-MR                1:28.63    1:24.95        
                  39.07     1:24.95 (45.88)                                        
 54 Carle, Zachary L          11 FA-MR                     NT    1:26.87        
                  40.86     1:26.87 (46.01)                                        
 55 Klepadlo, John S          11 Express Swimming-MR       NT    1:27.45        
                  39.15     1:27.45 (48.30)                                        
 56 Schwartz, Owen M          12 Express Swimming-MR  1:35.84    1:28.75        
                  40.51     1:28.75 (48.24)                                        
 57 D'Introno, Nicholas D     12 SSC-MR               1:25.00    1:30.71        
                  45.93     1:30.71 (44.78)                                        
 58 Almeida, James D          11 GATE-MR                   NT    1:31.94        
                  42.52     1:31.94 (49.42)                                        
 59 Lefevre, Kenneth M        12 Express Swimming-MR       NT    1:32.85        
                  43.42     1:32.85 (49.43)                                        
 60 Young, Greg C             11 Express Swimming-MR       NT    1:36.12        
                  44.60     1:36.12 (51.52)                                        
 61 Sobanski, John F          11 SSC-MR               1:46.58    1:40.54        
                  46.23     1:40.54 (54.31)                                        
 62 Borzymowski, Patrick V    12 CSDC-MR                   NT    1:42.02        
                  43.92     1:42.02 (58.10)                                        
 -- Martin, Gabe C            11 SSC-MR               1:20.00         DQ        
      False start
                  38.07          DQ (40.43)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:38.79  NATS
              1:40.29  JNAT
              1:46.49  SSEC
              1:48.69  METS
              2:10.99  JO
              2:25.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lugato, Giacomo S         12 AGUA-MR              2:00.26    2:02.95 JO     
                  27.35       59.30 (31.95)     1:31.79 (32.49)     2:02.95 (31.16)
  2 Cho, Thomas S             12 COND-MR              2:13.15    2:06.06 JO     
                  28.57     1:00.76 (32.19)     1:33.70 (32.94)     2:06.06 (32.36)
  3 Zhang, Dylan Y            11 AGUA-MR              2:10.20    2:08.15 JO     
                  28.83     1:01.39 (32.56)     1:35.13 (33.74)     2:08.15 (33.02)
  4 Nunez, Ryan               11 Express Swimming-MR  2:09.81    2:08.71 JO     
                  29.42     1:02.32 (32.90)     1:35.81 (33.49)     2:08.71 (32.90)
  5 Cho, Jonathan C           12 COND-MR              2:20.51    2:10.67 JO     
                  30.16     1:03.21 (33.05)     1:37.76 (34.55)     2:10.67 (32.91)
  6 Zhang, Eric K             11 AGUA-MR              2:11.85    2:11.18 SILV   
                  29.33     1:02.81 (33.48)     1:37.63 (34.82)     2:11.18 (33.55)
  7 Buchen, Max H             11 IA-MR                2:19.06    2:12.62 SILV   
                  30.52     1:04.76 (34.24)     1:39.72 (34.96)     2:12.62 (32.90)
  8 Rasquinha, Rohit A        11 Express Swimming-MR  2:16.69    2:13.38 SILV   
                  29.66     1:03.73 (34.07)     1:39.16 (35.43)     2:13.38 (34.22)
  9 Zammit, Michael C         12 Express Swimming-MR  2:16.71    2:14.36 SILV   
                  30.15     1:03.75 (33.60)     1:39.28 (35.53)     2:14.36 (35.08)
 10 Reilly, Jayden T          12 SSC-MR               2:19.13    2:16.48 SILV   
                  30.20     1:05.23 (35.03)     1:42.24 (37.01)     2:16.48 (34.24)
 11 Sacca, David J            11 AGUA-MR              2:18.72    2:16.70 SILV   
                  30.23     1:05.29 (35.06)     1:41.91 (36.62)     2:16.70 (34.79)
 12 Rasquinha, Ranjan J       11 Express Swimming-MR  2:20.03    2:16.93 SILV   
                  30.54     1:05.03 (34.49)     1:41.69 (36.66)     2:16.93 (35.24)
 13 Lugo, Aron R              11 Express Swimming-MR  2:24.82    2:17.00 SILV   
                  29.97     1:04.15 (34.18)     1:40.56 (36.41)     2:17.00 (36.44)
 14 Reilly, Christopher M     12 Express Swimming-MR  2:23.56    2:17.35 SILV   
                  30.89     1:05.41 (34.52)     1:41.40 (35.99)     2:17.35 (35.95)
 15 Redfield, Jackson         11 SSC-MR               2:19.60    2:18.65 SILV   
                  31.22     1:07.06 (35.84)     1:43.90 (36.84)     2:18.65 (34.75)
 16 Watson, Maxwell R         12 COND-MR              2:19.01    2:22.47 SILV   
                  31.80     1:08.75 (36.95)     1:46.32 (37.57)     2:22.47 (36.15)
 17 Nasta, Mike V             11 SSC-MR               2:27.98    2:24.15 SILV   
                  33.02     1:09.39 (36.37)     1:48.54 (39.15)     2:24.15 (35.61)
 18 Honan, Quin J             12 SSC-MR               2:25.00    2:25.74 SILV   
                  31.51     1:09.33 (37.82)     1:48.80 (39.47)     2:25.74 (36.94)
 19 Sansano, Matthew A        11 Express Swimming-MR  2:26.70    2:26.59        
                  32.95     1:10.68 (37.73)     1:48.35 (37.67)     2:26.59 (38.24)
 20 Bates, Andrew H           11 AGUA-MR              2:29.09    2:29.84        
                  34.32     1:13.29 (38.97)     1:52.41 (39.12)     2:29.84 (37.43)
 21 Chin, Ever J              11 AGUA-MR              2:30.39    2:29.91        
                  34.03     1:12.65 (38.62)     1:52.48 (39.83)     2:29.91 (37.43)
 22 Broderick, Patrick V      11 Express Swimming-MR  2:26.52    2:29.92        
                  35.03     1:14.45 (39.42)     1:51.51 (37.06)     2:29.92 (38.41)
 23 Maroney, John P           12 Express Swimming-MR  2:29.47    2:32.79        
                  34.75     1:13.95 (39.20)     1:54.79 (40.84)     2:32.79 (38.00)
 24 Lipton, Matthew           12 AGUA-MR              2:47.47    2:33.41        
                  34.41     1:15.07 (40.66)     1:56.03 (40.96)     2:33.41 (37.38)
 25 Martinez, Sal             11 Express Swimming-MR       NT    2:35.74        
                  35.67     1:15.94 (40.27)     1:57.95 (42.01)     2:35.74 (37.79)
 26 Cao, Brandon              12 Express Swimming-MR  2:39.10    2:36.60        
                  34.94     1:15.53 (40.59)     1:58.04 (42.51)     2:36.60 (38.56)
 27 German, Daniel E          12 Express Swimming-MR  2:48.84    2:38.89        
                  36.37     1:16.68 (40.31)     1:59.07 (42.39)     2:38.89 (39.82)
 28 Sullivan, Ryan N          11 Express Swimming-MR       NT    2:39.52        
                  35.88     1:16.69 (40.81)     1:59.34 (42.65)     2:39.52 (40.18)
 29 Mollica, Christian J      11 Express Swimming-MR  2:47.14    2:39.86        
                  18.80       37.07 (18.27)     1:18.43 (41.36)   2:39.86 (1:21.43)
 30 Lara, Austin F            11 AGUA-MR              2:38.76    2:40.12        
                  36.02     1:18.10 (42.08)     1:59.37 (41.27)     2:40.12 (40.75)
 31 Olsen, Luke D             11 CSDC-MR              3:02.61    2:47.73        
                  37.45     1:20.41 (42.96)     2:03.74 (43.33)     2:47.73 (43.99)
 32 Ortof, Max L              12 Express Swimming-MR  2:53.68    2:48.76        
                  39.85     1:24.42 (44.57)     2:07.49 (43.07)     2:48.76 (41.27)
 33 Harrilal, Ayden B         11 Express Swimming-MR  2:51.45    2:51.96        
                  37.20     1:20.49 (43.29)     2:07.10 (46.61)     2:51.96 (44.86)
 34 Devoti, Milton            11 WISC-MR              3:11.83    2:52.36        
                  35.97     1:19.40 (43.43)     2:04.12 (44.72)     2:52.36 (48.24)
 35 Gill, Vir A               11 Express Swimming-MR       NT    3:24.20        
                  43.67     1:36.17 (52.50)     2:32.14 (55.97)     3:24.20 (52.06)
 36 Lefevre, Kenneth M        12 Express Swimming-MR       NT    3:24.57        
                  42.73     1:35.19 (52.46)     2:28.21 (53.02)     3:24.57 (56.36)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:28.89  NATS
              4:32.69  JNAT
              4:48.39  SSEC
              4:54.99  METS
              5:55.99  JO
              6:31.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Dylan Y            11 AGUA-MR              6:20.91    5:34.46 JO     
                  29.20     1:01.28 (32.08)     1:34.98 (33.70)     2:09.48 (34.50)
        2:43.96 (34.48)     3:18.64 (34.68)     3:53.46 (34.82)     4:28.24 (34.78)
        5:02.67 (34.43)     5:34.46 (31.79)                                        
  2 Zhang, Eric K             11 AGUA-MR              6:16.73    5:52.71 JO     
                  31.27     1:05.79 (34.52)     1:41.96 (36.17)     2:18.41 (36.45)
        2:54.54 (36.13)     3:31.49 (36.95)     4:07.97 (36.48)     4:43.85 (35.88)
        5:19.20 (35.35)     5:52.71 (33.51)                                        
  3 McGillycuddy, Michael     12 COND-MR              5:52.34    5:56.70 SILV   
                  30.23     1:05.66 (35.43)     1:42.06 (36.40)     2:18.90 (36.84)
        2:55.71 (36.81)     3:32.79 (37.08)     4:08.72 (35.93)     4:45.28 (36.56)
        5:21.55 (36.27)     5:56.70 (35.15)                                        
  4 Sacca, David J            11 AGUA-MR              6:21.91    6:03.40 SILV   
                  31.91     1:07.69 (35.78)     1:44.23 (36.54)     2:21.90 (37.67)
        2:59.46 (37.56)     3:36.83 (37.37)     4:14.33 (37.50)     4:51.85 (37.52)
        5:28.69 (36.84)     6:03.40 (34.71)                                        
  5 Lugo, Aron R              11 Express Swimming-MR  6:29.71    6:12.08 SILV   
                  33.34     1:09.89 (36.55)     1:47.66 (37.77)     2:25.77 (38.11)
        3:03.85 (38.08)     3:40.63 (36.78)     4:19.90 (39.27)     4:58.59 (38.69)
        5:35.00 (36.41)     6:12.08 (37.08)                                        
  6 Reilly, Jayden T          12 SSC-MR               6:24.55    6:17.83 SILV   
                  30.43     1:07.12 (36.69)     1:45.65 (38.53)     2:24.11 (38.46)
        3:03.44 (39.33)     3:42.82 (39.38)     4:23.08 (40.26)     5:02.58 (39.50)
        5:41.21 (38.63)     6:17.83 (36.62)                                        
  7 Nasta, Mike V             11 SSC-MR               7:06.64    6:21.94 SILV   
                  33.56     1:11.45 (37.89)     1:50.96 (39.51)     2:30.76 (39.80)
        3:11.12 (40.36)     3:51.37 (40.25)     4:30.95 (39.58)     5:09.76 (38.81)
        5:47.72 (37.96)     6:21.94 (34.22)                                        
  8 Thomas, Willem Y          12 COND-MR              6:49.97    6:27.60 SILV   
                  35.11     1:13.87 (38.76)     1:52.56 (38.69)     2:31.94 (39.38)
        3:11.78 (39.84)     3:51.69 (39.91)     4:32.42 (40.73)     5:11.14 (38.72)
        5:51.15 (40.01)     6:27.60 (36.45)                                        
  9 Reilly, Christopher M     12 Express Swimming-MR  6:25.43    6:30.18 SILV   
                  31.21     1:06.95 (35.74)     1:43.97 (37.02)     2:22.91 (38.94)
        3:02.82 (39.91)     3:43.77 (40.95)     4:25.72 (41.95)     5:08.09 (42.37)
        5:50.64 (42.55)     6:30.18 (39.54)                                        
 10 Thomas, Gavin R           12 COND-MR              6:39.84    6:34.66        
                  34.13     1:13.38 (39.25)     1:53.17 (39.79)     2:33.67 (40.50)
        3:13.75 (40.08)     3:54.72 (40.97)     4:36.28 (41.56)     5:16.58 (40.30)
        5:56.36 (39.78)     6:34.66 (38.30)                                        
 11 LaBianca, Jack B          11 Express Swimming-MR       NT    6:40.57        
                  34.55     1:15.46 (40.91)     1:56.76 (41.30)     2:38.80 (42.04)
        3:20.39 (41.59)     4:01.44 (41.05)     4:43.46 (42.02)     5:25.32 (41.86)
        6:03.98 (38.66)     6:40.57 (36.59)                                        
 12 Tooker, Connor J          12 SSC-MR               7:00.00    6:42.30        
                  33.23     1:14.23 (41.00)     1:54.26 (40.03)     2:36.16 (41.90)
        3:21.11 (44.95)     4:01.29 (40.18)     4:43.46 (42.17)     5:25.74 (42.28)
        6:06.73 (40.99)     6:42.30 (35.57)                                        
 13 Honan, Quin J             12 SSC-MR               7:00.00    6:53.29        
                  35.60     1:16.60 (41.00)     1:59.68 (43.08)     2:43.32 (43.64)
        3:26.10 (42.78)     4:08.81 (42.71)     4:51.41 (42.60)     5:34.76 (43.35)
        6:14.60 (39.84)     6:53.29 (38.69)                                        
 14 Cao, Brandon              12 Express Swimming-MR  6:37.65    7:06.06        
                  35.24     1:16.53 (41.29)     1:58.40 (41.87)     2:41.46 (43.06)
        3:24.86 (43.40)     4:09.71 (44.85)     4:55.27 (45.56)     5:41.22 (45.95)
        6:26.07 (44.85)     7:06.06 (39.99)                                        
 15 Benten, Liam A            11 AGUA-MR              6:57.23    7:08.80        
                  39.38     1:22.31 (42.93)     2:06.24 (43.93)     2:49.76 (43.52)
        3:33.45 (43.69)     4:17.48 (44.03)     5:01.98 (44.50)     5:44.21 (42.23)
        6:27.97 (43.76)     7:08.80 (40.83)                                        
 16 Mollica, Christian J      11 Express Swimming-MR  6:30.12    7:13.68        
                  38.49     1:20.67 (42.18)     2:05.12 (44.45)     2:48.83 (43.71)
        3:34.06 (45.23)     4:19.15 (45.09)     5:03.71 (44.56)     5:47.62 (43.91)
        6:31.73 (44.11)     7:13.68 (41.95)                                        
 17 Harrilal, Ayden B         11 Express Swimming-MR  6:50.02    7:30.82        
                  38.82     1:22.07 (43.25)     2:07.72 (45.65)     2:53.88 (46.16)
        3:40.56 (46.68)     4:27.74 (47.18)     5:15.35 (47.61)     6:01.22 (45.87)
        6:48.61 (47.39)     7:30.82 (42.21)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.99  JO
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cho, Thomas S             12 COND-MR                28.72      28.76 JO     
  2 LU, Michael D             12 Express Swimming-MR    31.35      30.71 JO     
  3 Zhang, Eric K             11 AGUA-MR                   NT      31.27 JO     
  4 McGillycuddy, Michael     12 COND-MR                31.36      31.42 JO     
  5 Caraher, Colin J          12 IA-MR                  31.99      31.61 JO     
  6 Lin, Ethan L              12 COND-MR                32.85      32.65 SILV   
  7 Sacca, David J            11 AGUA-MR                31.59      32.66 SILV   
  8 Plaza, Sebastian T        12 Express Swimming-MR    36.07      33.20 SILV   
  9 Reilly, Christopher M     12 Express Swimming-MR    35.22      33.68 SILV   
 10 McKenna, Rodin J          11 Unattached-MR          34.80      33.72 SILV   
 11 Boesch, Alexander J       11 AGUA-MR                35.96      33.86 SILV   
 12 Honan, Quin J             12 SSC-MR                 33.98      33.87 SILV   
 13 Kakimseit, Ryan           11 AGUA-MR                33.85      34.13 SILV   
 14 Hu, Kevin                 12 NYCC-MR                34.68      34.87 SILV   
 15 Watson, Maxwell R         12 COND-MR                32.60      34.88 SILV   
 16 Chin, Ever J              11 AGUA-MR                38.12      34.89 SILV   
 17 Nasta, Mike V             11 SSC-MR                 36.68      34.95 SILV   
 18 Bates, Andrew H           11 AGUA-MR                35.43      35.73 SILV   
 19 Lara, Austin F            11 AGUA-MR                36.79      35.80 SILV   
 20 Dauchez, Jacques M        11 AGUA-MR                36.37      35.84 SILV   
 21 Askri, Jason              11 AGUA-MR                37.76      35.98 SILV   
 22 Maloney, Connor J         12 FA-MR                  36.96      36.02 SILV   
 23 Fine, Evan                11 AGUA-MR                37.39      36.74        
 24 Dugo, Jesse D             11 WISC-MR                39.18      36.86        
 25 Belovsky, Adam D          11 COND-MR                37.33      36.88        
 26 Raboy, Asher M            12 AGUA-MR                37.24      36.94        
 27 Kalenja, Keno             12 IA-MR                  37.62      37.20        
 28 LaBianca, Jack B          11 Express Swimming-MR    37.27      37.76        
 29 Yoham, Skylar H           11 AGUA-MR                39.99      38.17        
 30 Ribeiro, Joshua D         12 AGUA-MR                37.24      38.22        
 31 Wodicka, Nicholas G       11 CSDC-MR                39.98      38.38        
 32 Lipton, Matthew           12 AGUA-MR                38.89      38.46        
 33 Bibolov, Nick             12 SSC-MR                 39.01      38.66        
 34 Thomas, Gavin R           12 COND-MR                40.26      38.71        
 35 Rambalakos, Yianni        11 Express Swimming-MR       NT      39.18        
 36 Vasquez, Andrew S         11 Unattached-MR          38.46      39.54        
 37 Shah, Tae-Jin             11 NYCC-MR                39.81      39.82        
 38 Lee, Kyton C              12 NYCC-MR                39.78      39.94        
 39 Martin, Tim J             11 SSC-MR                 42.83      40.19        
 40 Stewart, Matteo           11 AGUA-MR                43.22      40.39        
 41 Gibbs, Owen T             11 Express Swimming-MR       NT      40.82        
 42 Bohl, Andrew C            12 CSDC-MR                41.87      41.49        
 43 Zhang, David A            12 Unattached-MR             NT      41.74        
 44 Baller, Matthew A         11 Express Swimming-MR    54.35      41.76        
 45 Leu, Patrick              11 Express Swimming-MR       NT      41.79        
 46 Yang, Archer              11 NYCC-MR                41.93      41.83        
 47 Akselrod, Adam            12 Express Swimming-MR    43.57      42.59        
 48 Martin, Gabe C            11 SSC-MR                 44.62      42.80        
 49 Sobanski, John F          11 SSC-MR                 42.74      43.45        
 50 Stewart, Quin             11 AGUA-MR                44.70      43.64        
 51 D'Introno, Nicholas D     12 SSC-MR                 47.41      44.61        
 52 Ortof, Max L              12 Express Swimming-MR    46.72      44.73        
 53 Feuer, David              11 Express Swimming-MR    47.81      45.83        
 54 Wang, Aaron               12 GATE-MR                   NT      46.26        
 55 Carle, Zachary L          11 FA-MR                     NT      46.29        
 56 Borzymowski, Patrick V    12 CSDC-MR                50.46      46.52        
 57 Levine, Isaac E           12 IA-MR                  47.03      46.60        
 58 Guerron, Ryan A           11 SSC-MR                 49.82      47.17        
 59 Schwartz, Owen M          12 Express Swimming-MR    54.32      47.34        
 60 Almeida, James D          11 GATE-MR                   NT      49.27        
 61 Klepadlo, John S          11 Express Swimming-MR       NT      50.64        
 62 Lefevre, Kenneth M        12 Express Swimming-MR       NT    1:00.11        
 -- Young, Greg C             11 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                49.89  NATS
                50.99  JNAT
                54.89  SSEC
                55.99  METS
              1:08.99  JO
              1:17.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cho, Thomas S             12 COND-MR              1:02.06    1:02.12 JO     
                  30.99     1:02.12 (31.13)                                        
  2 Yasinov, Zachary          12 Express Swimming-MR  1:04.95    1:03.72 JO     
                  31.34     1:03.72 (32.38)                                        
  3 McGillycuddy, Michael     12 COND-MR              1:06.10    1:07.53 JO     
                  32.48     1:07.53 (35.05)                                        
  4 Lin, Ethan L              12 COND-MR              1:09.95    1:08.77 JO     
                  33.19     1:08.77 (35.58)                                        
  5 Buchen, Max H             11 IA-MR                1:14.38    1:11.31 SILV   
                  34.61     1:11.31 (36.70)                                        
  6 Reilly, Christopher M     12 Express Swimming-MR  1:22.70    1:11.71 SILV   
                  35.25     1:11.71 (36.46)                                        
  7 Kostyatnikov, Michael     12 AGUA-MR              1:12.72    1:12.39 SILV   
                  35.79     1:12.39 (36.60)                                        
  8 Watson, Maxwell R         12 COND-MR              1:08.96    1:12.80 SILV   
                  35.66     1:12.80 (37.14)                                        
  9 Kakimseit, Ryan           11 AGUA-MR              1:17.63    1:13.97 SILV   
                  35.53     1:13.97 (38.44)                                        
 10 Reilly, Jayden T          12 SSC-MR               1:14.89    1:14.06 SILV   
                  35.50     1:14.06 (38.56)                                        
 11 Nasta, Mike V             11 SSC-MR               1:13.61    1:14.08 SILV   
                  36.39     1:14.08 (37.69)                                        
 12 Boesch, Alexander J       11 AGUA-MR              1:15.48    1:14.42 SILV   
                  36.04     1:14.42 (38.38)                                        
 13 Honan, Quin J             12 SSC-MR               1:13.00    1:14.44 SILV   
                  35.92     1:14.44 (38.52)                                        
 14 Hu, Kevin                 12 NYCC-MR                   NT    1:14.91 SILV   
                  36.01     1:14.91 (38.90)                                        
 15 Redfield, Jackson         11 SSC-MR               1:18.39    1:15.00 SILV   
                  36.61     1:15.00 (38.39)                                        
 16 Plaza, Sebastian T        12 Express Swimming-MR  1:16.68    1:15.47 SILV   
                  36.28     1:15.47 (39.19)                                        
 17 Dauchez, Jacques M        11 AGUA-MR              1:18.94    1:15.67 SILV   
                  36.40     1:15.67 (39.27)                                        
 18 Kalenja, Keno             12 IA-MR                1:19.95    1:17.04 SILV   
                  38.05     1:17.04 (38.99)                                        
 19 Tooker, Connor J          12 SSC-MR               1:23.78    1:17.09 SILV   
                  37.97     1:17.09 (39.12)                                        
 20 Bates, Andrew H           11 AGUA-MR              1:18.25    1:17.59        
                  38.83     1:17.59 (38.76)                                        
 21 Belovsky, Adam D          11 COND-MR              1:20.45    1:17.87        
                  38.11     1:17.87 (39.76)                                        
 22 Fine, Evan                11 AGUA-MR              1:20.05    1:18.55        
                  37.23     1:18.55 (41.32)                                        
 23 Lara, Austin F            11 AGUA-MR              1:21.72    1:18.66        
                  37.18     1:18.66 (41.48)                                        
 24 Agranovich, Jake M        11 COND-MR              1:28.01    1:20.27        
                  38.36     1:20.27 (41.91)                                        
 25 Thomas, Willem Y          12 COND-MR              1:25.43    1:20.40        
                  39.56     1:20.40 (40.84)                                        
 26 Bibolov, Nick             12 SSC-MR               1:25.00    1:20.80        
                  40.07     1:20.80 (40.73)                                        
 27 Lipton, Matthew           12 AGUA-MR              1:23.80    1:21.28        
                  39.81     1:21.28 (41.47)                                        
 28 Ribeiro, Joshua D         12 AGUA-MR              1:18.62    1:21.69        
                  41.08     1:21.69 (40.61)                                        
 29 Benten, Liam A            11 AGUA-MR              1:27.97    1:21.70        
                  40.54     1:21.70 (41.16)                                        
 30 Devoti, Milton            11 WISC-MR              1:34.77    1:22.03        
                  39.89     1:22.03 (42.14)                                        
 31 Escowitz, Jack R          12 GATE-MR                   NT    1:23.71        
                  40.28     1:23.71 (43.43)                                        
 32 Vasquez, Andrew S         11 Unattached-MR             NT    1:24.31        
                  41.35     1:24.31 (42.96)                                        
 33 Martinez, Sal             11 Express Swimming-MR  1:25.43    1:24.49        
                  40.36     1:24.49 (44.13)                                        
 34 Lee, Kyton C              12 NYCC-MR              1:21.51    1:24.64        
                  41.92     1:24.64 (42.72)                                        
 35 Mogenis, Jake T           12 FA-MR                1:32.16    1:25.11        
                  40.15     1:25.11 (44.96)                                        
 36 Martin, Tim J             11 SSC-MR               1:29.39    1:27.25        
                  44.08     1:27.25 (43.17)                                        
 37 Khal-Laayoun, Yannick A   12 AGUA-MR              1:26.43    1:27.99        
                  43.01     1:27.99 (44.98)                                        
 38 Stewart, Matteo           11 AGUA-MR              1:35.08    1:30.26        
                  42.85     1:30.26 (47.41)                                        
 39 Gibbs, Owen T             11 Express Swimming-MR       NT    1:32.22        
                  43.15     1:32.22 (49.07)                                        
 40 Ortof, Max L              12 Express Swimming-MR  1:40.57    1:33.86        
                  46.12     1:33.86 (47.74)                                        
 41 Sobanski, John F          11 SSC-MR               1:43.01    1:33.99        
                  44.72     1:33.99 (49.27)                                        
 42 Olsen, Luke D             11 CSDC-MR              1:39.99    1:34.13        
                  45.98     1:34.13 (48.15)                                        
 43 Levine, Isaac E           12 IA-MR                1:44.08    1:36.94        
                  45.55     1:36.94 (51.39)                                        
 44 Feuer, David              11 Express Swimming-MR  1:42.87    1:40.59        
                  47.65     1:40.59 (52.94)                                        
 45 Ryan, Thomas R            12 Express Swimming-MR       NT    1:40.79        
                  48.97     1:40.79 (51.82)                                        
 46 Schwartz, Owen M          12 Express Swimming-MR  1:55.43    1:42.63        
                  49.11     1:42.63 (53.52)                                        
 47 Almeida, James D          11 GATE-MR                   NT    1:42.71        
                  50.05     1:42.71 (52.66)                                        
 48 Carle, Zachary L          11 FA-MR                     NT    1:45.38        
                  51.99     1:45.38 (53.39)                                        
 49 D'Introno, Nicholas D     12 SSC-MR               1:40.00    1:46.41        
                  50.99     1:46.41 (55.42)                                        
 50 Guerron, Ryan A           11 SSC-MR               1:50.00    1:46.99        
                  49.70     1:46.99 (57.29)                                        
 51 Young, Greg C             11 Express Swimming-MR       NT    2:08.36        
                1:03.27   2:08.36 (1:05.09)                                        
 -- Borzymowski, Patrick V    12 CSDC-MR                   NT         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  50.73        DQ (1:05.13)                                        
 -- Bohl, Andrew C            12 CSDC-MR              1:33.07        XDQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  42.06          DQ (46.87)                                        
 -- Lerner, Miles H           12 Express Swimming-MR  1:48.33         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  50.16          DQ (53.60)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  JO
                40.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buchen, Max H             11 IA-MR                  34.94      33.55 JO     
  2 LU, Michael D             12 Express Swimming-MR    36.50      34.03 JO     
  3 Zhang, Eric K             11 AGUA-MR                   NT      35.18 JO     
  4 Lin, Ethan L              12 COND-MR                35.68      35.23 JO     
  5 Sacca, David J            11 AGUA-MR                39.16      35.51 JO     
  6 Caraher, Colin J          12 IA-MR                  38.08      35.73 JO     
  7 Chin, Ever J              11 AGUA-MR                38.39      37.79 SILV   
  8 Cho, Jonathan C           12 COND-MR                37.04      37.83 SILV   
  9 Plaza, Sebastian T        12 Express Swimming-MR    41.75      38.87 SILV   
 10 Bates, Andrew H           11 AGUA-MR                39.50      39.10 SILV   
 11 Maloney, Connor J         12 FA-MR                  38.88      39.85 SILV   
 12 Thomas, Willem Y          12 COND-MR                39.27      40.06 SILV   
 13 Kakimseit, Ryan           11 AGUA-MR                38.90      40.10 SILV   
 14 Ribeiro, Joshua D         12 AGUA-MR                40.99      40.31        
 15 Yang, Archer              11 NYCC-MR                41.51      40.52        
 16 Dauchez, Jacques M        11 AGUA-MR                40.95      40.93        
 17 Thomas, Gavin R           12 COND-MR                41.19      41.04        
 18 Kalenja, Keno             12 IA-MR                  41.89      41.17        
 19 Lee, Kyton C              12 NYCC-MR                44.19      41.30        
 19 Hu, Kevin                 12 NYCC-MR                   NT      41.30        
 21 Zhang, David A            12 Unattached-MR             NT      41.34        
 22 Fine, Evan                11 AGUA-MR                42.18      42.11        
 23 Watson, Maxwell R         12 COND-MR                41.73      42.13        
 24 Shah, Tae-Jin             11 NYCC-MR                42.27      42.60        
 25 Benten, Liam A            11 AGUA-MR                41.39      42.72        
 26 Bibolov, Nick             12 SSC-MR                 45.35      42.88        
 27 Wang, Aaron               12 GATE-MR                   NT      43.72        
 28 Yoham, Skylar H           11 AGUA-MR                49.10      44.58        
 29 Akselrod, Adam            12 Express Swimming-MR    46.02      44.73        
 30 Askri, Jason              11 AGUA-MR                44.24      45.19        
 31 Martin, Tim J             11 SSC-MR                 48.34      45.70        
 32 Ortof, Max L              12 Express Swimming-MR    46.34      45.74        
 33 Raboy, Asher M            12 AGUA-MR                49.07      46.45        
 34 Rambalakos, Yianni        11 Express Swimming-MR       NT      47.46        
 35 Vasquez, Andrew S         11 Unattached-MR          45.13      47.69        
 36 Bohl, Andrew C            12 CSDC-MR                   NT      47.74        
 37 Lipton, Matthew           12 AGUA-MR                54.37      48.30        
 38 Schwartz, Owen M          12 Express Swimming-MR    59.78      49.08        
 39 Stewart, Matteo           11 AGUA-MR                   NT      49.74        
 40 Feuer, David              11 Express Swimming-MR    52.27      49.76        
 41 Martin, Gabe C            11 SSC-MR                 52.57      49.88        
 42 Stewart, Quin             11 AGUA-MR                52.21      50.08        
 43 Almeida, James D          11 GATE-MR                   NT      52.21        
 44 Borzymowski, Patrick V    12 CSDC-MR                54.99      54.91        
 45 Leu, Patrick              11 Express Swimming-MR       NT      55.02        
 46 Klepadlo, John S          11 Express Swimming-MR       NT      55.79        
 47 Wodicka, Nicholas G       11 CSDC-MR                   NT      56.07        
 48 Sobanski, John F          11 SSC-MR               1:01.14      56.48        
 49 Levine, Isaac E           12 IA-MR                  56.64      57.43        
 50 Gibbs, Owen T             11 Express Swimming-MR       NT      58.01        
 51 Young, Greg C             11 Express Swimming-MR       NT    1:07.11        
 -- Dugo, Jesse D             11 WISC-MR                48.66         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- D'Introno, Nicholas D     12 SSC-MR                 55.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Lefevre, Kenneth M        12 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Carle, Zachary L          11 FA-MR                     NT         DQ        
      One hand touch
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
                55.99  NATS
                57.69  JNAT
              1:02.19  SSEC
              1:03.49  METS
              1:18.99  JO
              1:26.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buchen, Max H             11 IA-MR                1:14.81    1:15.23 JO     
                  35.31     1:15.23 (39.92)                                        
  2 Lin, Ethan L              12 COND-MR              1:18.54    1:16.82 JO     
                  36.03     1:16.82 (40.79)                                        
  3 Kostyatnikov, Michael     12 AGUA-MR              1:19.68    1:18.09 JO     
                  36.17     1:18.09 (41.92)                                        
  4 Cho, Jonathan C           12 COND-MR              1:24.01    1:19.29 SILV   
                  38.20     1:19.29 (41.09)                                        
  5 Reilly, Christopher M     12 Express Swimming-MR  1:20.59    1:19.75 SILV   
                  37.17     1:19.75 (42.58)                                        
  6 Trachuk, James            11 NYCC-MR              1:24.86    1:22.19 SILV   
                  39.13     1:22.19 (43.06)                                        
  7 Reilly, Jayden T          12 SSC-MR               1:24.84    1:24.15 SILV   
                  39.42     1:24.15 (44.73)                                        
  8 Iannone, Caleb            12 WISC-MR              1:23.83    1:24.39 SILV   
                  39.73     1:24.39 (44.66)                                        
  9 Thomas, Willem Y          12 COND-MR              1:24.78    1:25.93 SILV   
                  41.38     1:25.93 (44.55)                                        
 10 Yang, Archer              11 NYCC-MR              1:26.48    1:27.31        
                  41.16     1:27.31 (46.15)                                        
 11 Lee, Kyton C              12 NYCC-MR              1:29.69    1:27.70        
                  42.91     1:27.70 (44.79)                                        
 12 Hu, Kevin                 12 NYCC-MR              1:28.99    1:28.25        
                  41.92     1:28.25 (46.33)                                        
 13 Thomas, Gavin R           12 COND-MR              1:29.66    1:29.63        
                  43.08     1:29.63 (46.55)                                        
 14 Boesch, Alexander J       11 AGUA-MR              1:39.62    1:30.29        
                  42.44     1:30.29 (47.85)                                        
 15 Benten, Liam A            11 AGUA-MR              1:30.35    1:30.87        
                  44.53     1:30.87 (46.34)                                        
 16 Kalenja, Keno             12 IA-MR                     NT    1:30.98        
                  42.80     1:30.98 (48.18)                                        
 17 Tooker, Connor J          12 SSC-MR               1:51.54    1:32.39        
                  43.89     1:32.39 (48.50)                                        
 18 Escowitz, Jack R          12 GATE-MR                   NT    1:32.83        
                  45.26     1:32.83 (47.57)                                        
 19 Fine, Evan                11 AGUA-MR              1:34.07    1:33.03        
                  44.33     1:33.03 (48.70)                                        
 20 Sidoruk, Alex             12 IA-MR                2:00.00    1:34.53        
                  43.98     1:34.53 (50.55)                                        
 21 Raboy, Asher M            12 AGUA-MR              1:40.23    1:36.50        
                  47.06     1:36.50 (49.44)                                        
 22 Nasta, Mike V             11 SSC-MR               1:32.07    1:37.10        
                  45.85     1:37.10 (51.25)                                        
 23 LaBianca, Jack B          11 Express Swimming-MR  1:54.22    1:37.25        
                  45.67     1:37.25 (51.58)                                        
 24 Ortof, Max L              12 Express Swimming-MR  1:37.46    1:38.87        
                  47.56     1:38.87 (51.31)                                        
 25 Taufiq, Zyan              12 CSDC-MR              1:41.07    1:39.54        
                  45.62     1:39.54 (53.92)                                        
 26 Lerner, Miles H           12 Express Swimming-MR  1:48.59    1:40.68        
                  45.00     1:40.68 (55.68)                                        
 27 Akselrod, Adam            12 Express Swimming-MR  1:52.30    1:41.44        
                  48.51     1:41.44 (52.93)                                        
 28 Peers, Ronan J            12 IA-MR                1:42.29    1:41.67        
                  47.28     1:41.67 (54.39)                                        
 29 Martin, Tim J             11 SSC-MR               2:00.47    1:41.73        
                  49.07     1:41.73 (52.66)                                        
 30 Agranovich, Jake M        11 COND-MR              1:49.56    1:44.11        
                  48.60     1:44.11 (55.51)                                        
 31 Feuer, David              11 Express Swimming-MR  1:57.59    1:47.41        
                  50.44     1:47.41 (56.97)                                        
 32 Devoti, Milton            11 WISC-MR              2:08.72    1:47.59        
                  51.15     1:47.59 (56.44)                                        
 33 Stewart, Matteo           11 AGUA-MR                   NT    1:47.94        
                  51.74     1:47.94 (56.20)                                        
 34 Almeida, James D          11 GATE-MR                   NT    1:48.02        
                  50.32     1:48.02 (57.70)                                        
 35 Stewart, Quin             11 AGUA-MR              1:49.32    1:49.12        
                  51.72     1:49.12 (57.40)                                        
 36 Martin, Gabe C            11 SSC-MR               1:50.00    1:49.91        
                  53.53     1:49.91 (56.38)                                        
 37 Schwartz, Owen M          12 Express Swimming-MR  2:03.72    1:50.05        
                  51.31     1:50.05 (58.74)                                        
 38 Ryan, Thomas R            12 Express Swimming-MR       NT    1:50.74        
                  51.96     1:50.74 (58.78)                                        
 39 Sobanski, John F          11 SSC-MR               2:10.00    2:02.67        
                  57.28   2:02.67 (1:05.39)                                        
 -- Mitra, Dev                11 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      One hand touch
                  53.30        DQ (1:06.08)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.99  JO
                34.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Ethan L              12 COND-MR                30.78      29.60 JO     
  2 Iannone, Caleb            12 WISC-MR                31.25      30.68 JO     
  3 Reilly, Christopher M     12 Express Swimming-MR    37.01      31.40 SILV   
  4 McGillycuddy, Michael     12 COND-MR                29.82      31.74 SILV   
  5 Chin, Ever J              11 AGUA-MR                33.36      32.27 SILV   
  6 Redfield, Jackson         11 SSC-MR                 33.29      32.35 SILV   
  7 McKenna, Rodin J          11 Unattached-MR          32.21      32.53 SILV   
  8 LaBianca, Jack B          11 Express Swimming-MR    32.69      32.64 SILV   
  9 Kakimseit, Ryan           11 AGUA-MR                33.70      33.08 SILV   
 10 Honan, Quin J             12 SSC-MR                 33.91      33.98 SILV   
 11 Plaza, Sebastian T        12 Express Swimming-MR    37.31      34.09 SILV   
 12 Kostyatnikov, Michael     12 AGUA-MR                38.12      34.22 SILV   
 13 Bibolov, Nick             12 SSC-MR                 37.58      35.02        
 14 Ribeiro, Joshua D         12 AGUA-MR                35.31      35.06        
 15 Yoham, Skylar H           11 AGUA-MR                35.33      35.43        
 16 Watson, Maxwell R         12 COND-MR                32.58      35.47        
 17 Bates, Andrew H           11 AGUA-MR                36.91      35.60        
 18 Lee, Kyton C              12 NYCC-MR                35.89      35.67        
 19 Lara, Austin F            11 AGUA-MR                35.01      36.25        
 20 Agranovich, Jake M        11 COND-MR                40.83      36.74        
 21 Askri, Jason              11 AGUA-MR                40.86      36.77        
 22 Dauchez, Jacques M        11 AGUA-MR                38.11      37.05        
 23 Thomas, Gavin R           12 COND-MR                40.56      37.25        
 24 Belovsky, Adam D          11 COND-MR                37.32      37.46        
 25 Yang, Archer              11 NYCC-MR                39.71      37.65        
 26 Lipton, Matthew           12 AGUA-MR                37.84      38.32        
 27 Carrieri, Nicholas G      12 Unattached-MR          37.22      38.74        
 28 Bohl, Andrew C            12 CSDC-MR                39.45      38.83        
 29 Martinez, Sal             11 Express Swimming-MR    38.72      38.91        
 30 Fine, Evan                11 AGUA-MR                39.70      38.92        
 31 Devoti, Milton            11 WISC-MR              1:01.50      40.54        
 32 Feuer, David              11 Express Swimming-MR    46.97      40.84        
 33 Smith, Eddie J            11 IA-MR                  42.36      40.87        
 34 Akselrod, Adam            12 Express Swimming-MR    42.03      41.68        
 35 Martin, Tim J             11 SSC-MR                 43.90      42.53        
 36 Khal-Laayoun, Yannick A   12 AGUA-MR                   NT      43.15        
 37 Olsen, Luke D             11 CSDC-MR                45.50      44.99        
 38 Stewart, Matteo           11 AGUA-MR                   NT      45.50        
 39 Vasquez, Andrew S         11 Unattached-MR             NT      47.32        
 40 Almeida, James D          11 GATE-MR                   NT      47.59        
 41 Martin, Gabe C            11 SSC-MR                 50.00      47.66        
 42 Stewart, Quin             11 AGUA-MR                45.01      47.88        
 43 D'Introno, Nicholas D     12 SSC-MR                 55.00      51.60        
 44 Levine, Isaac E           12 IA-MR                  50.05      54.74        
 45 Horbach, Aidan P          11 FA-MR                1:08.59      55.68        
 46 Young, Greg C             11 Express Swimming-MR       NT      58.64        
 47 Sobanski, John F          11 SSC-MR                 59.59      59.46        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                49.19  NATS
                50.09  JNAT
                53.79  SSEC
                54.99  METS
              1:10.69  JO
              1:17.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lin, Ethan L              12 COND-MR              1:07.20    1:04.88 JO     
                  30.36     1:04.88 (34.52)                                        
  2 Cho, Thomas S             12 COND-MR              1:11.76    1:06.70 JO     
                  32.22     1:06.70 (34.48)                                        
  3 Yasinov, Zachary          12 Express Swimming-MR  1:07.94    1:06.91 JO     
                  31.47     1:06.91 (35.44)                                        
  4 Zhang, Dylan Y            11 AGUA-MR              1:09.79    1:08.24 JO     
                  32.23     1:08.24 (36.01)                                        
  5 Reilly, Jayden T          12 SSC-MR               1:11.84    1:10.27 JO     
                  32.52     1:10.27 (37.75)                                        
  6 LU, Michael D             12 Express Swimming-MR  1:12.73    1:11.06 SILV   
                  33.46     1:11.06 (37.60)                                        
  7 Cho, Jonathan C           12 COND-MR              1:17.42    1:11.50 SILV   
                  32.65     1:11.50 (38.85)                                        
  8 Boesch, Alexander J       11 AGUA-MR              1:32.40    1:14.02 SILV   
                  34.04     1:14.02 (39.98)                                        
  9 McGillycuddy, Michael     12 COND-MR              1:12.00    1:14.95 SILV   
                  33.19     1:14.95 (41.76)                                        
 10 Honan, Quin J             12 SSC-MR               1:15.00    1:15.01 SILV   
                  35.04     1:15.01 (39.97)                                        
 11 McKenna, Rodin J          11 Unattached-MR        1:27.82    1:15.83 SILV   
                  35.76     1:15.83 (40.07)                                        
 12 Plaza, Sebastian T        12 Express Swimming-MR  1:32.11    1:17.37 SILV   
                  37.36     1:17.37 (40.01)                                        
 13 Nasta, Mike V             11 SSC-MR               1:22.19    1:19.12        
                  36.36     1:19.12 (42.76)                                        
 14 Watson, Maxwell R         12 COND-MR              1:12.93    1:19.24        
                  36.27     1:19.24 (42.97)                                        
 15 Tooker, Connor J          12 SSC-MR               1:36.04    1:19.80        
                  33.69     1:19.80 (46.11)                                        
 16 Lara, Austin F            11 AGUA-MR              1:47.24    1:20.13        
                  36.82     1:20.13 (43.31)                                        
 17 Bibolov, Nick             12 SSC-MR               1:25.00    1:20.87        
                  36.80     1:20.87 (44.07)                                        
 18 Hu, Kevin                 12 NYCC-MR              1:21.80    1:21.21        
                  37.60     1:21.21 (43.61)                                        
 19 LaBianca, Jack B          11 Express Swimming-MR  1:29.31    1:21.98        
                  37.08     1:21.98 (44.90)                                        
 20 Chin, Ever J              11 AGUA-MR                   NT    1:23.55        
                  36.86     1:23.55 (46.69)                                        
 21 Lee, Kyton C              12 NYCC-MR              1:24.40    1:24.77        
                  39.48     1:24.77 (45.29)                                        
 22 Thomas, Willem Y          12 COND-MR              1:28.95    1:25.59        
                  41.30     1:25.59 (44.29)                                        
 23 Belovsky, Adam D          11 COND-MR              1:27.47    1:27.29        
                  40.55     1:27.29 (46.74)                                        
 24 Yang, Archer              11 NYCC-MR              1:30.30    1:28.67        
                  39.84     1:28.67 (48.83)                                        
 25 Mollica, Christian J      11 Express Swimming-MR       NT    1:35.54        
                  44.61     1:35.54 (50.93)                                        
 26 Shah, Tae-Jin             11 NYCC-MR              1:48.55    1:35.78        
                  43.21     1:35.78 (52.57)                                        
 27 Benten, Liam A            11 AGUA-MR              1:48.52    1:36.42        
                  44.30     1:36.42 (52.12)                                        
 28 Martin, Tim J             11 SSC-MR               1:40.00    1:39.64        
                  45.36     1:39.64 (54.28)                                        
 29 Leu, Patrick              11 Express Swimming-MR       NT    1:42.41        
                  42.39   1:42.41 (1:00.02)                                        
 30 Stewart, Quin             11 AGUA-MR                   NT    1:48.62        
                  49.29     1:48.62 (59.33)                                        
 31 Martin, Gabe C            11 SSC-MR               1:40.00    1:56.46        
                  51.68   1:56.46 (1:04.78)                                        
 32 Guerron, Ryan A           11 SSC-MR                    NT    2:09.08        
                1:00.51   2:09.08 (1:08.57)                                        
 33 Sobanski, John F          11 SSC-MR               2:10.00    2:14.90        
                  59.54   2:14.90 (1:15.36)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:17.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cho, Thomas S             12 COND-MR              1:05.35    1:04.98 JO     
                  30.09     1:04.98 (34.89)                                        
  2 Lin, Ethan L              12 COND-MR              1:09.67    1:08.84 JO     
                  31.38     1:08.84 (37.46)                                        
  3 Cho, Jonathan C           12 COND-MR              1:11.20    1:09.46 JO     
                  32.20     1:09.46 (37.26)                                        
  4 McGillycuddy, Michael     12 COND-MR              1:10.32    1:11.11 SILV   
                  31.24     1:11.11 (39.87)                                        
  5 Reilly, Jayden T          12 SSC-MR               1:11.25    1:11.25 SILV   
                  32.89     1:11.25 (38.36)                                        
  6 Reilly, Christopher M     12 Express Swimming-MR  1:11.93    1:11.49 SILV   
                  33.60     1:11.49 (37.89)                                        
  7 Redfield, Jackson         11 SSC-MR               1:12.94    1:12.88 SILV   
                  34.35     1:12.88 (38.53)                                        
  8 Iannone, Caleb            12 WISC-MR              1:11.39    1:13.07 SILV   
                  33.96     1:13.07 (39.11)                                        
  9 Plaza, Sebastian T        12 Express Swimming-MR  1:20.84    1:13.19 SILV   
                  34.40     1:13.19 (38.79)                                        
 10 Honan, Quin J             12 SSC-MR               1:15.00    1:13.61 SILV   
                  33.38     1:13.61 (40.23)                                        
 11 Chin, Ever J              11 AGUA-MR              1:15.07    1:14.45 SILV   
                  34.27     1:14.45 (40.18)                                        
 12 McKenna, Rodin J          11 Unattached-MR        1:16.92    1:15.20 SILV   
                  34.41     1:15.20 (40.79)                                        
 13 Tooker, Connor J          12 SSC-MR               1:23.78    1:15.59 SILV   
                  34.07     1:15.59 (41.52)                                        
 14 Watson, Maxwell R         12 COND-MR              1:14.99    1:16.03 SILV   
                  35.14     1:16.03 (40.89)                                        
 15 Hu, Kevin                 12 NYCC-MR                   NT    1:16.27 SILV   
                  34.93     1:16.27 (41.34)                                        
 16 Nasta, Mike V             11 SSC-MR               1:16.99    1:16.42 SILV   
                  34.62     1:16.42 (41.80)                                        
 17 Belovsky, Adam D          11 COND-MR              1:18.40    1:17.33        
                  37.63     1:17.33 (39.70)                                        
 18 Thomas, Willem Y          12 COND-MR              1:17.69    1:17.56        
                  38.14     1:17.56 (39.42)                                        
 19 Carrieri, Nicholas G      12 Unattached-MR        1:18.20    1:17.89        
                  36.16     1:17.89 (41.73)                                        
 20 Lee, Kyton C              12 NYCC-MR              1:26.42    1:19.36        
                  39.33     1:19.36 (40.03)                                        
 21 Raboy, Asher M            12 AGUA-MR              1:20.65    1:20.37        
                  36.40     1:20.37 (43.97)                                        
 22 Martinez, Sal             11 Express Swimming-MR  1:32.11    1:21.16        
                  37.51     1:21.16 (43.65)                                        
 23 Thomas, Gavin R           12 COND-MR              1:20.89    1:21.63        
                  38.46     1:21.63 (43.17)                                        
 24 Yoham, Skylar H           11 AGUA-MR              1:26.36    1:21.86        
                  36.95     1:21.86 (44.91)                                        
 25 Askri, Jason              11 AGUA-MR              1:21.04    1:23.21        
                  37.76     1:23.21 (45.45)                                        
 26 Benten, Liam A            11 AGUA-MR              1:20.21    1:23.22        
                  40.85     1:23.22 (42.37)                                        
 27 Agranovich, Jake M        11 COND-MR              1:26.27    1:23.59        
                  38.33     1:23.59 (45.26)                                        
 28 Trachuk, James            11 NYCC-MR              1:27.07    1:23.73        
                  39.88     1:23.73 (43.85)                                        
 29 Yang, Archer              11 NYCC-MR              1:27.73    1:24.06        
                  40.94     1:24.06 (43.12)                                        
 30 Smith, Eddie J            11 IA-MR                1:29.77    1:25.69        
                  42.67     1:25.69 (43.02)                                        
 31 Martin, Tim J             11 SSC-MR               1:27.60    1:28.87        
                  42.81     1:28.87 (46.06)                                        
 32 Escowitz, Jack R          12 GATE-MR                   NT    1:28.92        
                  40.14     1:28.92 (48.78)                                        
 33 Mogenis, Jake T           12 FA-MR                1:35.00    1:30.57        
                  43.24     1:30.57 (47.33)                                        
 34 Wodicka, Nicholas G       11 CSDC-MR                   NT    1:30.88        
                  40.50     1:30.88 (50.38)                                        
 35 Akselrod, Adam            12 Express Swimming-MR  1:32.35    1:31.59        
                  43.34     1:31.59 (48.25)                                        
 36 Olsen, Luke D             11 CSDC-MR              1:38.68    1:33.14        
                  43.74     1:33.14 (49.40)                                        
 37 Taufiq, Zyan              12 CSDC-MR              1:30.28    1:33.20        
                  44.88     1:33.20 (48.32)                                        
 38 Gibbs, Owen T             11 Express Swimming-MR       NT    1:36.67        
                  44.79     1:36.67 (51.88)                                        
 39 Ortof, Max L              12 Express Swimming-MR  1:32.26    1:36.70        
                  47.19     1:36.70 (49.51)                                        
 40 Lerner, Miles H           12 Express Swimming-MR  1:44.01    1:43.15        
                  53.02     1:43.15 (50.13)                                        
 41 Martin, Gabe C            11 SSC-MR               1:45.00    1:43.95        
                  55.48     1:43.95 (48.47)                                        
 42 D'Introno, Nicholas D     12 SSC-MR               1:40.00    1:44.11        
                  50.84     1:44.11 (53.27)                                        
 43 Carle, Zachary L          11 FA-MR                     NT    1:44.29        
                  50.72     1:44.29 (53.57)                                        
 44 Sobanski, John F          11 SSC-MR               1:56.48    1:50.17        
                  51.08     1:50.17 (59.09)                                        
 45 Guerron, Ryan A           11 SSC-MR               1:50.00    1:52.98        
                  53.82     1:52.98 (59.16)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              1:49.29  NATS
              1:52.49  JNAT
              1:59.79  SSEC
              2:01.39  METS
              2:27.99  JO
              2:47.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lugato, Giacomo S         12 AGUA-MR              2:25.67    2:17.77 JO     
                  28.49     1:03.96 (35.47)     1:46.27 (42.31)     2:17.77 (31.50)
  2 Chen, Ethan               12 Express Swimming-MR  2:30.11    2:23.07 JO     
                  32.80     1:09.67 (36.87)     1:51.02 (41.35)     2:23.07 (32.05)
  3 Cho, Thomas S             12 COND-MR              2:28.25    2:23.86 JO     
                  31.15     1:06.88 (35.73)     1:51.63 (44.75)     2:23.86 (32.23)
  4 Zhang, Dylan Y            11 AGUA-MR              2:24.47    2:24.30 JO     
                  31.36     1:07.66 (36.30)     1:53.72 (46.06)     2:24.30 (30.58)
  5 Zhang, Eric K             11 AGUA-MR              2:25.37    2:24.33 JO     
                  32.55     1:10.33 (37.78)     1:52.61 (42.28)     2:24.33 (31.72)
  6 Buchen, Max H             11 IA-MR                2:29.42    2:26.16 JO     
                  32.31     1:11.52 (39.21)     1:51.55 (40.03)     2:26.16 (34.61)
  7 Nunez, Ryan               11 Express Swimming-MR  2:29.62    2:26.54 JO     
                  31.37     1:08.29 (36.92)     1:54.23 (45.94)     2:26.54 (32.31)
  8 Rasquinha, Rohit A        11 Express Swimming-MR  2:31.80    2:27.35 JO     
                  30.50     1:09.09 (38.59)     1:52.97 (43.88)     2:27.35 (34.38)
  9 Cho, Jonathan C           12 COND-MR              2:38.47    2:28.10 SILV   
                  32.62     1:10.27 (37.65)     1:55.74 (45.47)     2:28.10 (32.36)
 10 Sacca, David J            11 AGUA-MR              2:35.58    2:32.15 SILV   
                  32.72     1:13.72 (41.00)     1:58.55 (44.83)     2:32.15 (33.60)
 11 Reilly, Jayden T          12 SSC-MR               2:38.57    2:32.82 SILV   
                  31.28     1:10.49 (39.21)     1:58.69 (48.20)     2:32.82 (34.13)
 12 Rasquinha, Ranjan J       11 Express Swimming-MR  2:31.85    2:33.54 SILV   
                  31.77     1:12.82 (41.05)     1:56.81 (43.99)     2:33.54 (36.73)
 13 Zammit, Michael C         12 Express Swimming-MR  2:32.21    2:34.73 SILV   
                  33.25     1:14.05 (40.80)     1:58.34 (44.29)     2:34.73 (36.39)
 14 Lugo, Aron R              11 Express Swimming-MR  2:39.95    2:37.80 SILV   
                  34.35     1:15.09 (40.74)     2:03.89 (48.80)     2:37.80 (33.91)
 15 Reilly, Christopher M     12 Express Swimming-MR  2:56.54    2:39.35 SILV   
                  32.68     1:13.54 (40.86)     2:01.35 (47.81)     2:39.35 (38.00)
 16 Nasta, Mike V             11 SSC-MR               2:50.55    2:41.68 SILV   
                  36.02     1:15.39 (39.37)     2:08.14 (52.75)     2:41.68 (33.54)
 17 Honan, Quin J             12 SSC-MR               2:45.00    2:42.05 SILV   
                  33.98     1:14.70 (40.72)     2:09.21 (54.51)     2:42.05 (32.84)
 18 Sansano, Matthew A        11 Express Swimming-MR  2:43.06    2:44.31 SILV   
                  38.08     1:21.05 (42.97)     2:08.46 (47.41)     2:44.31 (35.85)
 19 Chin, Ever J              11 AGUA-MR              3:06.21    2:45.27 SILV   
                  33.88     1:16.24 (42.36)     2:05.63 (49.39)     2:45.27 (39.64)
 20 Watson, Maxwell R         12 COND-MR              2:39.43    2:45.52 SILV   
                  37.37     1:16.21 (38.84)     2:08.22 (52.01)     2:45.52 (37.30)
 21 Broderick, Patrick V      11 Express Swimming-MR  2:46.09    2:49.95        
                  39.76     1:24.24 (44.48)     2:12.42 (48.18)     2:49.95 (37.53)
 22 Benten, Liam A            11 AGUA-MR              3:05.43    2:54.49        
                  42.99     1:25.43 (42.44)     2:13.74 (48.31)     2:54.49 (40.75)
 23 Cao, Brandon              12 Express Swimming-MR  2:57.34    2:56.07        
                  39.71     1:24.69 (44.98)     2:17.09 (52.40)     2:56.07 (38.98)
 24 Lipton, Matthew           12 AGUA-MR              3:15.41    2:56.32        
                  39.85     1:23.34 (43.49)     2:21.04 (57.70)     2:56.32 (35.28)
 25 Maroney, John P           12 Express Swimming-MR  2:53.22    2:56.49        
                  40.78     1:26.51 (45.73)     2:20.05 (53.54)     2:56.49 (36.44)
 26 Mollica, Christian J      11 Express Swimming-MR  3:18.76    3:01.37        
                  45.10     1:29.18 (44.08)     2:19.07 (49.89)     3:01.37 (42.30)
 27 Martinez, Sal             11 Express Swimming-MR       NT    3:05.41        
                  44.05     1:30.83 (46.78)     2:28.75 (57.92)     3:05.41 (36.66)
 28 Harrilal, Ayden B         11 Express Swimming-MR  3:14.33    3:06.82        
                  40.88     1:26.30 (45.42)     2:22.82 (56.52)     3:06.82 (44.00)
 29 Ortof, Max L              12 Express Swimming-MR  3:15.77    3:11.16        
                  47.26     1:40.44 (53.18)     2:30.82 (50.38)     3:11.16 (40.34)
 30 German, Daniel E          12 Express Swimming-MR  3:45.90    3:12.41        
                  48.48     1:39.09 (50.61)     2:32.67 (53.58)     3:12.41 (39.74)
 31 Lefevre, Kenneth M        12 Express Swimming-MR       NT    4:45.61        
                1:01.73   2:12.87 (1:11.14)   3:47.76 (1:34.89)     4:45.61 (57.85)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                20.59  NATS
                20.99  JNAT
                22.49  SSEC
                22.99  METS
                24.79  JO
                26.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Grady I            14 CSDC-MR                23.48      23.77 JO     
  2 Genna, Frank              13 Unattached-MR          22.99      24.00 JO     
  3 Kipshidze, George         14 SSC-MR                 23.46      24.04 JO     
  4 Baldwin, Sean D           14 NYCC-MR                24.63      24.24 JO     
  5 Wone, Brandon M           13 SSC-MR                 24.91      24.90 SILV   
  6 OH, Daniel                14 Unattached-MR          25.17      25.02 SILV   
  7 Dowd, Mike R              14 CSDC-MR                25.43      25.11 SILV   
  8 Spina, Andrew M           14 SSC-MR                 25.45      25.17 SILV   
  9 Neugebauer, Caleb D       13 Express Swimming-MR    25.57      25.36 SILV   
 10 Gribulis, Zachary M       14 FA-MR                  26.16      25.50 SILV   
 11 Pragnell, Tristan Z       13 AGUA-MR                25.63      25.54 SILV   
 12 Baldassare, Zachary L     14 FA-MR                  25.93      25.61 SILV   
 13 Lee, Tyler J              13 NYCC-MR                25.55      25.72 SILV   
 14 Pagani, Theo G            13 AGUA-MR                27.08      25.75 SILV   
 15 Henao, Danny              14 CSDC-MR                26.56      25.76 SILV   
 16 Lee, Joseph S             13 COND-MR                26.05      25.77 SILV   
 17 Merone, Matt F            14 COND-MR                26.11      25.84 SILV   
 18 Crimi, Patrick C          14 COND-MR                25.94      25.85 SILV   
 19 Chen, Stephen             13 COND-MR                26.18      26.09 SILV   
 20 Baldwin, Brian J          13 NYCC-MR                26.19      26.10 SILV   
 21 Finnerty, William K       14 COND-MR                29.88      26.30 SILV   
 22 Rice, Maverick D          13 CSDC-MR                27.26      26.33 SILV   
 23 Leuly, Shane C            14 IA-MR                  26.41      26.42 SILV   
 24 Martinez, Cameron A       14 FA-MR                  29.85      26.66 SILV   
 25 Chu, Princeton            14 GATE-MR                26.41      26.97        
 26 Moon, Sungjune N          13 COND-MR                27.95      27.01        
 27 Meringolo, Eric           14 CSDC-MR                27.52      27.03        
 28 Engel, Ryan               14 IA-MR                  27.68      27.23        
 29 Makatura, Robby A         13 NYCC-MR                27.32      27.26        
 30 Pitt, David H             14 Unattached-MR          30.11      27.31        
 31 Murugaverl, Aadhithan R   13 Express Swimming-MR    27.66      27.49        
 32 Kingsley, Austin M        13 Unattached-MR          28.37      27.62        
 33 Stanzione, Jonathan D     13 CSDC-MR                28.69      28.00        
 34 Makhanbetov, Yerlan       14 Express Swimming-MR    27.61      28.02        
 35 Tang, Erik                13 Express Swimming-MR    30.46      28.10        
 36 Rosenstein, Ari           13 Unattached-MR             NT      28.11        
 37 Attardi, Richard M        13 Express Swimming-MR    31.79      28.26        
 38 Tan, Winston              13 GATE-MR                29.15      28.53        
 39 Fonseca, Casey            13 WISC-MR                30.09      28.54        
 40 Abela, George             13 GATE-MR                31.64      28.56        
 41 Abromavage, Harrison H    13 AGUA-MR                31.49      28.95        
 42 Gaspard, Chad A           14 Express Swimming-MR    30.16      29.17        
 43 Hulyalkar, Anup           14 Express Swimming-MR       NT      29.35        
 44 Chang, Wonjae             14 AGUA-MR                31.58      29.57        
 45 Lam, Seth C               14 NYCC-MR                   NT      29.91        
 46 Tafe, John D              14 CSDC-MR                29.98      29.98        
 47 Wu, Ryan H                14 GATE-MR                29.75      29.99        
 48 Levin, Jacob P            13 AGUA-MR                31.25      30.22        
 49 Genna, John C             13 Unattached-MR          30.60      30.35        
 49 Hsia, Sonny P             14 GATE-MR                32.43      30.35        
 51 Banville, Joshua E        13 CSDC-MR                34.73      30.90        
 52 McCarthy, Jack T          14 Express Swimming-MR    33.82      31.03        
 53 Redfearn, Cameron J       13 Express Swimming-MR    34.86      31.09        
 54 Galeto, Jason T           13 IA-MR                  32.42      31.18        
 55 More, Yash B              13 AGUA-MR                31.22      31.22        
 56 Polley, Aidan J           13 CSDC-MR                31.13      31.33        
 57 Becker, Ryan M            14 SSC-MR                 31.29      31.35        
 58 Desmond, Connor A         14 Express Swimming-MR    32.88      31.70        
 59 Sterns, Thomas J          14 Express Swimming-MR       NT      32.28        
 60 Walter, Matthew           13 Express Swimming-MR    32.79      33.38        
 61 Zavala, Alfonso R         13 IA-MR                  34.41      33.80        
 62 O'Brien, Nicholas J       13 FA-MR                  34.64      34.34        
 63 Dean, Michael J           13 SSC-MR                 41.58      34.81        
 64 Kopacz, Michael P         13 Express Swimming-MR       NT      35.02        
 65 Olsen, Luke E             13 FA-MR                  33.50      35.43        
 66 Verdi, Tyler J            13 CSDC-MR                41.12      37.63        
 67 Klepadlo, Matthew A       13 Express Swimming-MR       NT      41.48        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                44.59  NATS
                45.79  JNAT
                48.69  SSEC
                49.69  METS
                53.99  JO
                59.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kipshidze, George         14 SSC-MR                 50.63      51.91 JO     
                  25.08       51.91 (26.83)                                        
  2 Olsen, Grady I            14 CSDC-MR                51.34      52.07 JO     
                  25.37       52.07 (26.70)                                        
  3 Genna, Frank              13 Unattached-MR          51.44      53.29 JO     
                  25.07       53.29 (28.22)                                        
  4 Wone, Brandon M           13 SSC-MR                 54.59      53.58 JO     
                  25.63       53.58 (27.95)                                        
  5 Carrenard, Justice A      13 AGUA-MR                53.99      53.84 JO     
                  26.17       53.84 (27.67)                                        
  6 Shen, Eugene              13 COND-MR                56.74      54.34 SILV   
                  25.89       54.34 (28.45)                                        
  7 Spina, Andrew M           14 SSC-MR                 56.82      55.01 SILV   
                  26.19       55.01 (28.82)                                        
  8 OH, Daniel                14 Unattached-MR          54.76      55.25 SILV   
                  26.79       55.25 (28.46)                                        
  9 Lee, Joseph S             13 COND-MR                56.29      55.52 SILV   
                  26.54       55.52 (28.98)                                        
 10 Crimi, Patrick C          14 COND-MR                56.67      56.64 SILV   
                  26.76       56.64 (29.88)                                        
 11 Neugebauer, Caleb D       13 Express Swimming-MR    56.64      56.88 SILV   
                  26.28       56.88 (30.60)                                        
 12 Stevens, Stan L           13 NYCC-MR                58.87      56.99 SILV   
                  27.52       56.99 (29.47)                                        
 13 Chen, Stephen             13 COND-MR                56.31      57.22 SILV   
                  27.73       57.22 (29.49)                                        
 14 Leuly, Shane C            14 IA-MR                  58.21      57.88 SILV   
                  27.27       57.88 (30.61)                                        
 15 Chu, Princeton            14 GATE-MR                57.79      57.92 SILV   
                  27.20       57.92 (30.72)                                        
 16 Vasilkoff, Daniel         13 NYCC-MR              1:00.87      58.16 SILV   
                  27.86       58.16 (30.30)                                        
 17 Baldassare, Zachary L     14 FA-MR                  58.21      58.23 SILV   
                  27.31       58.23 (30.92)                                        
 18 Gribulis, Zachary M       14 FA-MR                  58.83      58.77 SILV   
                  27.25       58.77 (31.52)                                        
 19 Martinez, Cameron A       14 FA-MR                1:08.22      58.83 SILV   
                  27.77       58.83 (31.06)                                        
 20 Stanzione, Jonathan D     13 CSDC-MR              1:03.13      59.62        
                  28.98       59.62 (30.64)                                        
 21 Wilson, Elijah A          14 WISC-MR                59.80      59.88        
                  28.64       59.88 (31.24)                                        
 22 Luba, Ryan C              13 SSC-MR               1:00.65    1:00.03        
                  29.14     1:00.03 (30.89)                                        
 23 Moon, Sungjune N          13 COND-MR              1:00.43    1:00.22        
                  28.49     1:00.22 (31.73)                                        
 24 Engel, Ryan               14 IA-MR                1:01.03    1:00.26        
                  28.07     1:00.26 (32.19)                                        
 25 Quiceno, Sebastian A      14 SSC-MR                 59.60    1:00.59        
                  29.49     1:00.59 (31.10)                                        
 26 Blau, Sam A               14 NYCC-MR              1:02.70    1:00.70        
                  29.45     1:00.70 (31.25)                                        
 27 Rosenstein, Ari           13 Unattached-MR        1:01.53    1:01.39        
                  29.34     1:01.39 (32.05)                                        
 28 Chojnacki, David          13 IA-MR                1:07.84    1:01.52        
                  29.24     1:01.52 (32.28)                                        
 29 Kingsley, Austin M        13 Unattached-MR        1:04.31    1:02.05        
                  29.54     1:02.05 (32.51)                                        
 30 Murugaverl, Aadhithan R   13 Express Swimming-MR       NT    1:02.24        
                  29.70     1:02.24 (32.54)                                        
 31 Tyka, Philip              14 GATE-MR              1:06.10    1:02.29        
                  30.22     1:02.29 (32.07)                                        
 32 Fonseca, Casey            13 WISC-MR              1:04.02    1:02.35        
                  31.04     1:02.35 (31.31)                                        
 33 Makhanbetov, Yerlan       14 Express Swimming-MR  1:01.42    1:02.53        
                  29.54     1:02.53 (32.99)                                        
 34 Powell, Brett             13 WISC-MR              1:02.28    1:02.65        
                  30.18     1:02.65 (32.47)                                        
 35 Tan, Winston              13 GATE-MR              1:04.08    1:02.68        
                  30.17     1:02.68 (32.51)                                        
 36 Iannone, Luke             13 WISC-MR              1:07.19    1:03.11        
                  30.39     1:03.11 (32.72)                                        
 37 Gaspard, Chad A           14 Express Swimming-MR  1:06.85    1:03.21        
                  30.80     1:03.21 (32.41)                                        
 37 Nigro, Chris K            14 CSDC-MR              1:04.50    1:03.21        
                  30.16     1:03.21 (33.05)                                        
 39 O'Rourke, Shane           14 SSC-MR               1:01.49    1:03.94        
                  30.52     1:03.94 (33.42)                                        
 40 Chang, Wonjae             14 AGUA-MR              1:05.52    1:05.21        
                  30.89     1:05.21 (34.32)                                        
 41 Levin, Jacob P            13 AGUA-MR              1:07.29    1:06.81        
                  32.27     1:06.81 (34.54)                                        
 42 More, Yash B              13 AGUA-MR              1:06.13    1:06.94        
                  31.82     1:06.94 (35.12)                                        
 43 Hulyalkar, Anup           14 Express Swimming-MR       NT    1:07.26        
                  30.94     1:07.26 (36.32)                                        
 44 Viola, Matthew A          14 Express Swimming-MR       NT    1:07.72        
                  31.52     1:07.72 (36.20)                                        
 45 Polley, Aidan J           13 CSDC-MR              1:06.70    1:07.75        
                  31.94     1:07.75 (35.81)                                        
 46 Galeto, Jason T           13 IA-MR                1:14.28    1:07.76        
                  31.84     1:07.76 (35.92)                                        
 47 Genna, John C             13 Unattached-MR        1:09.86    1:08.05        
                  32.22     1:08.05 (35.83)                                        
 48 Lam, Seth C               14 NYCC-MR                   NT    1:08.67        
                  32.21     1:08.67 (36.46)                                        
 49 Amesti, Anthony T         13 SSC-MR               1:13.65    1:09.75        
                  33.99     1:09.75 (35.76)                                        
 50 Banville, Joshua E        13 CSDC-MR              1:17.22    1:10.21        
                  34.02     1:10.21 (36.19)                                        
 51 McCarthy, Jack T          14 Express Swimming-MR  1:11.89    1:10.27        
                  33.33     1:10.27 (36.94)                                        
 52 Becker, Ryan M            14 SSC-MR               1:08.00    1:10.68        
                  34.58     1:10.68 (36.10)                                        
 53 Sterns, Thomas J          14 Express Swimming-MR       NT    1:11.28        
                  34.34     1:11.28 (36.94)                                        
 54 Lee, Matthius             13 Express Swimming-MR       NT    1:11.63        
                  34.72     1:11.63 (36.91)                                        
 55 Jason, Nicholas P         13 SSC-MR               1:15.20    1:12.56        
                  34.21     1:12.56 (38.35)                                        
 56 Gandras, Lukas H          13 Express Swimming-MR  1:18.74    1:12.64        
                  33.07     1:12.64 (39.57)                                        
 57 Attardi, Richard M        13 Express Swimming-MR  1:13.04    1:12.92        
                  30.87     1:12.92 (42.05)                                        
 58 Desmond, Connor A         14 Express Swimming-MR  1:16.17    1:13.03        
                  33.41     1:13.03 (39.62)                                        
 59 Redfearn, Cameron J       13 Express Swimming-MR  1:21.39    1:13.86        
                  33.55     1:13.86 (40.31)                                        
 60 Dean, Michael J           13 SSC-MR               1:30.84    1:15.18        
                  34.65     1:15.18 (40.53)                                        
 61 Kopacz, Michael P         13 Express Swimming-MR  1:17.45    1:15.32        
                  34.97     1:15.32 (40.35)                                        
 62 Olsen, Luke E             13 FA-MR                1:17.75    1:17.88        
                  36.79     1:17.88 (41.09)                                        
 63 O'Brien, Nicholas J       13 FA-MR                1:20.19    1:19.41        
                  37.80     1:19.41 (41.61)                                        
 64 Verdi, Tyler J            13 CSDC-MR                   NT    1:30.05        
                  41.34     1:30.05 (48.71)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:38.79  NATS
              1:40.29  JNAT
              1:46.49  SSEC
              1:48.69  METS
              1:58.49  JO
              2:14.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kipshidze, George         14 SSC-MR               1:50.12    1:50.70 JO     
                  25.25       53.13 (27.88)     1:21.87 (28.74)     1:50.70 (28.83)
  2 Baldwin, Sean D           14 NYCC-MR              1:55.49    1:53.18 JO     
                  25.34       53.67 (28.33)     1:23.22 (29.55)     1:53.18 (29.96)
  3 Olsen, Grady I            14 CSDC-MR              1:56.07    1:55.30 JO     
                  25.75       54.68 (28.93)     1:25.21 (30.53)     1:55.30 (30.09)
  4 Wone, Brandon M           13 SSC-MR               1:58.96    1:57.84 JO     
                  26.53       55.95 (29.42)     1:26.97 (31.02)     1:57.84 (30.87)
  5 Lee, Joseph S             13 COND-MR              2:04.05    2:00.09 SILV   
                  27.39       57.67 (30.28)     1:29.00 (31.33)     2:00.09 (31.09)
  6 Pragnell, Tristan Z       13 AGUA-MR              1:59.29    2:01.13 SILV   
                  27.26       57.37 (30.11)     1:29.25 (31.88)     2:01.13 (31.88)
  7 Dowd, Mike R              14 CSDC-MR              2:00.12    2:01.31 SILV   
                  26.78       56.90 (30.12)     1:29.34 (32.44)     2:01.31 (31.97)
  8 Genna, Frank              13 Unattached-MR        2:01.37    2:01.82 SILV   
                  26.46       57.26 (30.80)     1:29.85 (32.59)     2:01.82 (31.97)
  9 Shen, Eugene              13 COND-MR              2:04.05    2:02.05 SILV   
                  26.92       57.67 (30.75)     1:29.58 (31.91)     2:02.05 (32.47)
 10 Spina, Andrew M           14 SSC-MR               2:11.61    2:02.48 SILV   
                  27.84       58.58 (30.74)     1:31.03 (32.45)     2:02.48 (31.45)
 11 OH, Daniel                14 Unattached-MR        2:09.31    2:04.57 SILV   
                  27.54       58.75 (31.21)     1:32.28 (33.53)     2:04.57 (32.29)
 12 Merone, Matt F            14 COND-MR              2:05.16    2:04.96 SILV   
                  28.58     1:00.07 (31.49)     1:32.91 (32.84)     2:04.96 (32.05)
 13 Han, Justin               13 COND-MR              2:02.55    2:05.01 SILV   
                  27.38       58.68 (31.30)     1:32.18 (33.50)     2:05.01 (32.83)
 14 Meringolo, Eric           14 CSDC-MR              2:08.01    2:05.19 SILV   
                  27.42       58.75 (31.33)     1:32.27 (33.52)     2:05.19 (32.92)
 15 Lee, Tyler J              13 NYCC-MR              2:06.55    2:06.20 SILV   
                  28.76     1:00.81 (32.05)     1:34.04 (33.23)     2:06.20 (32.16)
 16 Leuly, Shane C            14 IA-MR                2:09.14    2:06.75 SILV   
                  28.47     1:00.68 (32.21)     1:34.63 (33.95)     2:06.75 (32.12)
 17 Pitt, David H             14 Unattached-MR        2:11.57    2:06.79 SILV   
                  29.96     1:02.19 (32.23)     1:34.47 (32.28)     2:06.79 (32.32)
 18 Baldwin, Brian J          13 NYCC-MR              2:04.43    2:07.03 SILV   
                  28.39     1:00.75 (32.36)     1:34.56 (33.81)     2:07.03 (32.47)
 19 Vasilkoff, Daniel         13 NYCC-MR              2:13.19    2:07.21 SILV   
                  28.04       59.92 (31.88)     1:33.91 (33.99)     2:07.21 (33.30)
 20 Baldassare, Zachary L     14 FA-MR                2:12.48    2:07.78 SILV   
                  28.83     1:01.64 (32.81)     1:35.22 (33.58)     2:07.78 (32.56)
 21 Trincher, Daniel          13 COND-MR              2:09.31    2:07.96 SILV   
                  29.03     1:02.08 (33.05)     1:37.03 (34.95)     2:07.96 (30.93)
 22 Rice, Maverick D          13 CSDC-MR              2:12.95    2:08.34 SILV   
                  29.44     1:02.41 (32.97)     1:36.41 (34.00)     2:08.34 (31.93)
 23 Finnerty, William K       14 COND-MR              2:29.07    2:09.15 SILV   
                  28.59     1:01.51 (32.92)     1:35.65 (34.14)     2:09.15 (33.50)
 24 Cody, Christopher M       13 IA-MR                2:11.97    2:09.48 SILV   
                  29.49     1:02.40 (32.91)     1:36.10 (33.70)     2:09.48 (33.38)
 25 Dan, Marvin               14 Express Swimming-MR       NT    2:09.51 SILV   
                  27.91     1:00.38 (32.47)     1:34.88 (34.50)     2:09.51 (34.63)
 26 Quiceno, Sebastian A      14 SSC-MR               2:13.46    2:09.70 SILV   
                  29.33     1:02.03 (32.70)     1:36.03 (34.00)     2:09.70 (33.67)
 27 Engel, Ryan               14 IA-MR                2:10.54    2:10.06 SILV   
                  28.25     1:00.85 (32.60)     1:35.62 (34.77)     2:10.06 (34.44)
 28 Moon, Sungjune N          13 COND-MR              2:08.00    2:12.30 SILV   
                  29.44     1:02.32 (32.88)     1:37.00 (34.68)     2:12.30 (35.30)
 29 Henao, Danny              14 CSDC-MR              2:20.89    2:13.54 SILV   
                  30.67     1:05.56 (34.89)     1:42.71 (37.15)     2:13.54 (30.83)
 30 Rosenstein, Ari           13 Unattached-MR             NT    2:14.37        
                  30.25     1:03.53 (33.28)     1:39.25 (35.72)     2:14.37 (35.12)
 31 Stanzione, Jonathan D     13 CSDC-MR              2:25.07    2:14.89        
                  31.15     1:05.46 (34.31)     1:40.87 (35.41)     2:14.89 (34.02)
 32 Kingsley, Austin M        13 Unattached-MR        2:18.15    2:14.92        
                  29.77     1:05.48 (35.71)     1:41.92 (36.44)     2:14.92 (33.00)
 33 Pagani, Theo G            13 AGUA-MR              2:19.69    2:14.94        
                  29.66     1:03.86 (34.20)     1:40.63 (36.77)     2:14.94 (34.31)
 34 Fonseca, Casey            13 WISC-MR              2:20.40    2:15.97        
                  31.05     1:06.16 (35.11)     1:42.47 (36.31)     2:15.97 (33.50)
 35 Gribulis, Zachary M       14 FA-MR                2:16.84    2:16.00        
                  27.83     1:00.97 (33.14)     1:37.56 (36.59)     2:16.00 (38.44)
 36 Nigro, Chris K            14 CSDC-MR              2:23.35    2:16.09        
                  31.12     1:06.92 (35.80)     1:43.27 (36.35)     2:16.09 (32.82)
 37 Makatura, Robby A         13 NYCC-MR              2:18.26    2:17.25        
                  29.26     1:03.09 (33.83)   2:17.25 (1:14.16)                    
 38 Martinez, Cameron A       14 FA-MR                2:31.56    2:19.43        
                  31.40     1:06.42 (35.02)     1:43.03 (36.61)     2:19.43 (36.40)
 39 Hsia, Sonny P             14 GATE-MR              2:32.10    2:21.24        
                  31.36     1:07.23 (35.87)     1:44.77 (37.54)     2:21.24 (36.47)
 40 Tan, Winston              13 GATE-MR              2:23.01    2:21.39        
                  32.06     1:08.07 (36.01)     1:45.73 (37.66)     2:21.39 (35.66)
 41 Tyka, Philip              14 GATE-MR              2:31.51    2:22.13        
                  32.54     1:10.02 (37.48)     1:48.16 (38.14)     2:22.13 (33.97)
 42 Murugaverl, Aadhithan R   13 Express Swimming-MR  2:20.71    2:22.37        
                  31.89     1:08.64 (36.75)     1:46.50 (37.86)     2:22.37 (35.87)
 43 More, Yash B              13 AGUA-MR              2:20.56    2:22.58        
                  32.50     1:08.77 (36.27)     1:45.71 (36.94)     2:22.58 (36.87)
 44 Levin, Jacob P            13 AGUA-MR              2:29.34    2:23.78        
                  32.02     1:09.19 (37.17)     1:47.33 (38.14)     2:23.78 (36.45)
 45 Attardi, Richard M        13 Express Swimming-MR  2:43.93    2:24.22        
                  31.75     1:09.61 (37.86)     1:48.33 (38.72)     2:24.22 (35.89)
 46 Abromavage, Harrison H    13 AGUA-MR              2:39.13    2:24.27        
                  31.84     1:09.34 (37.50)     1:48.29 (38.95)     2:24.27 (35.98)
 47 Genna, John C             13 Unattached-MR        2:27.97    2:27.03        
                  33.19     1:10.19 (37.00)     1:48.78 (38.59)     2:27.03 (38.25)
 48 Chang, Wonjae             14 AGUA-MR              2:41.38    2:27.40        
                  33.65     1:10.43 (36.78)     1:49.35 (38.92)     2:27.40 (38.05)
 49 McCarthy, Jack T          14 Express Swimming-MR  2:34.51    2:27.58        
                  33.96     1:11.60 (37.64)     1:51.28 (39.68)     2:27.58 (36.30)
 50 Galeto, Jason T           13 IA-MR                     NT    2:33.97        
                  34.48     1:12.54 (38.06)     1:53.72 (41.18)     2:33.97 (40.25)
 51 Becker, Ryan M            14 SSC-MR               2:30.00    2:35.86        
                  35.00     1:14.71 (39.71)     1:55.71 (41.00)     2:35.86 (40.15)
 52 Lam, Seth C               14 NYCC-MR              2:42.95    2:36.66        
                  33.69     1:13.26 (39.57)     1:56.95 (43.69)     2:36.66 (39.71)
 53 Sterns, Thomas J          14 Express Swimming-MR       NT    2:40.22        
                  36.08     1:15.14 (39.06)     1:58.38 (43.24)     2:40.22 (41.84)
 54 Banville, Joshua E        13 CSDC-MR              2:50.19    2:40.35        
                  34.33     1:15.27 (40.94)     1:58.74 (43.47)     2:40.35 (41.61)
 55 Gandras, Lukas H          13 Express Swimming-MR       NT    2:41.64        
                  34.24     1:15.02 (40.78)     1:58.71 (43.69)     2:41.64 (42.93)
 56 Desmond, Connor A         14 Express Swimming-MR  2:49.11    2:42.39        
                  35.10     1:17.39 (42.29)     2:00.74 (43.35)     2:42.39 (41.65)
 57 Dean, Michael J           13 SSC-MR               3:14.45    2:43.62        
                  37.04     1:19.13 (42.09)     2:03.18 (44.05)     2:43.62 (40.44)
 58 Olsen, Luke E             13 FA-MR                3:06.52    2:46.69        
                  37.94     1:22.03 (44.09)     2:05.17 (43.14)     2:46.69 (41.52)
 59 Walter, Matthew           13 Express Swimming-MR  2:45.66    2:46.78        
                  35.64     1:18.48 (42.84)     2:03.56 (45.08)     2:46.78 (43.22)
 60 Kopacz, Michael P         13 Express Swimming-MR       NT    2:52.09        
                  34.47     1:24.34 (49.87)     1:46.32 (21.98)   2:52.09 (1:05.77)
 61 Zavala, Alfonso R         13 IA-MR                     NT    2:52.31        
                  38.12     1:21.39 (43.27)     2:08.55 (47.16)     2:52.31 (43.76)
 62 Redfearn, Cameron J       13 Express Swimming-MR  2:58.12    2:53.80        
                  36.13     1:18.21 (42.08)     2:07.60 (49.39)     2:53.80 (46.20)
 63 O'Brien, Nicholas J       13 FA-MR                     NT    3:02.63        
                  41.08     1:28.01 (46.93)     2:16.90 (48.89)     3:02.63 (45.73)
 64 Verdi, Tyler J            13 CSDC-MR                   NT    3:11.40        
                  42.38     1:35.34 (52.96)     2:27.73 (52.39)     3:11.40 (43.67)
 65 Klepadlo, Matthew A       13 Express Swimming-MR       NT    3:19.21        
                  39.66     1:30.56 (50.90)     2:26.38 (55.82)     3:19.21 (52.83)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:28.89  NATS
              4:32.69  JNAT
              4:48.39  SSEC
              4:54.99  METS
              5:19.99  JO
              5:50.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Owens, Mark               14 SSC-MR               5:13.12    5:13.91 JO     
                  27.23       57.33 (30.10)     1:28.91 (31.58)     2:01.23 (32.32)
        2:33.86 (32.63)     3:06.55 (32.69)     3:39.40 (32.85)     4:12.54 (33.14)
        4:44.48 (31.94)     5:13.91 (29.43)                                        
  2 Wone, Brandon M           13 SSC-MR               5:19.02    5:14.24 JO     
                  27.20       57.98 (30.78)     1:29.55 (31.57)     2:01.72 (32.17)
        2:33.87 (32.15)     3:06.43 (32.56)     3:38.78 (32.35)     4:11.44 (32.66)
        4:43.76 (32.32)     5:14.24 (30.48)                                        
  3 O'Sullivan, Oisin         14 SSC-MR               5:20.20    5:19.98 JO     
                  27.14       58.30 (31.16)     1:30.22 (31.92)     2:03.08 (32.86)
        2:36.08 (33.00)     3:09.13 (33.05)     3:41.92 (32.79)     4:15.49 (33.57)
        4:48.44 (32.95)     5:19.98 (31.54)                                        
  4 Crimi, Patrick C          14 COND-MR              5:19.93    5:22.52 SILV   
                  27.68       58.89 (31.21)     1:31.66 (32.77)     2:04.40 (32.74)
        2:38.05 (33.65)     3:11.73 (33.68)     3:45.14 (33.41)     4:17.97 (32.83)
        4:51.09 (33.12)     5:22.52 (31.43)                                        
  5 Lee, Joseph S             13 COND-MR              5:43.78    5:22.66 SILV   
                  27.98       59.19 (31.21)     1:31.50 (32.31)     2:04.01 (32.51)
        2:37.93 (33.92)     3:11.32 (33.39)     3:44.54 (33.22)     4:17.78 (33.24)
        4:51.53 (33.75)     5:22.66 (31.13)                                        
  6 Chapman, Martin D         14 AGUA-MR              5:46.55    5:25.33 SILV   
                  28.03       59.77 (31.74)     1:32.76 (32.99)     2:06.52 (33.76)
        2:40.16 (33.64)     3:13.81 (33.65)     3:47.09 (33.28)     4:20.44 (33.35)
        4:53.19 (32.75)     5:25.33 (32.14)                                        
  7 Carrenard, Justice A      13 AGUA-MR              5:33.26    5:25.40 SILV   
                  27.61       58.71 (31.10)     1:30.82 (32.11)     2:03.51 (32.69)
        2:36.96 (33.45)     3:11.04 (34.08)     3:45.34 (34.30)     4:19.73 (34.39)
        4:53.85 (34.12)     5:25.40 (31.55)                                        
  8 Leuly, Shane C            14 IA-MR                5:42.98    5:25.64 SILV   
                  27.81       59.78 (31.97)     1:33.27 (33.49)     2:06.70 (33.43)
        2:40.50 (33.80)     3:13.76 (33.26)     3:47.60 (33.84)     4:21.27 (33.67)
        4:54.28 (33.01)     5:25.64 (31.36)                                        
  9 Dowd, Mike R              14 CSDC-MR              5:37.14    5:31.72 SILV   
                  27.15       58.45 (31.30)     1:31.41 (32.96)     2:05.40 (33.99)
        2:40.01 (34.61)     3:15.12 (35.11)     3:50.63 (35.51)     4:24.85 (34.22)
        4:59.08 (34.23)     5:31.72 (32.64)                                        
 10 Genna, Frank              13 Unattached-MR        5:27.95    5:35.19 SILV   
                  27.24       58.65 (31.41)     1:31.53 (32.88)     2:05.71 (34.18)
        2:40.13 (34.42)     3:14.99 (34.86)     3:50.89 (35.90)     4:26.09 (35.20)
        5:01.07 (34.98)     5:35.19 (34.12)                                        
 11 Pitt, David H             14 Unattached-MR        5:45.80    5:40.27 SILV   
                  30.15     1:04.17 (34.02)     1:38.94 (34.77)     2:13.47 (34.53)
        2:48.65 (35.18)     3:23.44 (34.79)     3:57.81 (34.37)     4:32.51 (34.70)
        5:07.01 (34.50)     5:40.27 (33.26)                                        
 12 Wilson, Elijah A          14 WISC-MR              5:55.88    5:55.50        
                  30.33     1:05.20 (34.87)     1:40.78 (35.58)     2:17.24 (36.46)
        2:53.58 (36.34)     3:30.67 (37.09)     4:07.37 (36.70)     4:44.23 (36.86)
        5:21.22 (36.99)     5:55.50 (34.28)                                        
 13 Marzano, Tyler J          13 COND-MR              6:31.14    5:56.61        
                  30.17     1:04.77 (34.60)     1:41.27 (36.50)     2:17.86 (36.59)
        2:55.09 (37.23)     3:32.61 (37.52)     4:10.63 (38.02)     4:47.78 (37.15)
        5:24.13 (36.35)     5:56.61 (32.48)                                        
 14 Kim, Christopher B        13 AGUA-MR              5:49.99    5:57.55        
                  29.94     1:04.68 (34.74)     1:40.52 (35.84)     2:17.64 (37.12)
        2:55.46 (37.82)     3:32.17 (36.71)     4:09.31 (37.14)     4:46.89 (37.58)
        5:22.60 (35.71)     5:57.55 (34.95)                                        
 15 Nigro, Chris K            14 CSDC-MR              7:43.03    6:02.90        
                  31.41     1:07.06 (35.65)     1:43.84 (36.78)     2:22.10 (38.26)
        2:59.97 (37.87)     3:37.49 (37.52)     4:14.79 (37.30)     4:51.46 (36.67)
        5:29.85 (38.39)     6:02.90 (33.05)                                        
 16 Martinez, Cameron A       14 FA-MR                7:04.61    6:13.60        
                  31.03     1:05.46 (34.43)     1:42.18 (36.72)     2:20.71 (38.53)
        2:59.63 (38.92)     3:38.85 (39.22)     4:18.17 (39.32)     4:57.94 (39.77)
        5:36.46 (38.52)     6:13.60 (37.14)                                        
 17 More, Yash B              13 AGUA-MR              6:18.16    6:19.68        
                  33.41     1:10.73 (37.32)     1:48.63 (37.90)     2:27.25 (38.62)
        3:05.22 (37.97)     3:43.20 (37.98)     4:22.08 (38.88)     5:01.71 (39.63)
        5:41.20 (39.49)     6:19.68 (38.48)                                        
 18 Gaspard, Chad A           14 Express Swimming-MR  6:47.87    6:21.51        
                  31.80     1:08.87 (37.07)     1:47.55 (38.68)     2:26.62 (39.07)
        3:06.79 (40.17)     3:47.33 (40.54)     4:26.76 (39.43)     5:06.85 (40.09)
        5:44.91 (38.06)     6:21.51 (36.60)                                        
 19 Genna, John C             13 Unattached-MR        6:41.19    6:31.91        
                  32.64     1:10.55 (37.91)     1:49.81 (39.26)     2:29.94 (40.13)
        3:10.33 (40.39)     3:50.94 (40.61)     4:31.85 (40.91)     5:12.50 (40.65)
        5:52.67 (40.17)     6:31.91 (39.24)                                        
 20 Tang, Erik                13 Express Swimming-MR  6:54.32    6:35.47        
                  31.49     1:08.51 (37.02)     1:48.89 (40.38)     2:30.28 (41.39)
        3:11.51 (41.23)     3:52.80 (41.29)     4:33.16 (40.36)     5:14.75 (41.59)
        5:55.81 (41.06)     6:35.47 (39.66)                                        
 21 Polley, Aidan J           13 CSDC-MR              7:00.00    6:42.90        
                  33.59     1:11.35 (37.76)     1:52.09 (40.74)     2:33.51 (41.42)
        3:15.98 (42.47)     3:57.77 (41.79)     4:40.01 (42.24)     5:22.57 (42.56)
        6:04.43 (41.86)     6:42.90 (38.47)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                49.89  NATS
                50.99  JNAT
                54.89  SSEC
                55.99  METS
              1:01.99  JO
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Grady I            14 CSDC-MR                57.42      56.96 JO     
                  27.29       56.96 (29.67)                                        
  2 O'Sullivan, Oisin         14 SSC-MR               1:02.69    1:00.35 JO     
                  29.50     1:00.35 (30.85)                                        
  3 Pragnell, Tristan Z       13 AGUA-MR                59.27    1:00.69 JO     
                  29.43     1:00.69 (31.26)                                        
  4 Shen, Eugene              13 COND-MR                59.82    1:01.50 JO     
                  29.39     1:01.50 (32.11)                                        
  5 Dowd, Mike R              14 CSDC-MR              1:02.95    1:02.23 SILV   
                  30.08     1:02.23 (32.15)                                        
  6 Chen, Stephen             13 COND-MR              1:03.11    1:02.49 SILV   
                  30.79     1:02.49 (31.70)                                        
  7 Crimi, Patrick C          14 COND-MR              1:03.16    1:02.97 SILV   
                  30.60     1:02.97 (32.37)                                        
  8 Wone, Brandon M           13 SSC-MR               1:03.43    1:03.38 SILV   
                  31.16     1:03.38 (32.22)                                        
  9 Genna, Frank              13 Unattached-MR        1:03.32    1:03.83 SILV   
                  30.43     1:03.83 (33.40)                                        
 10 Spina, Andrew M           14 SSC-MR               1:05.20    1:03.96 SILV   
                  31.10     1:03.96 (32.86)                                        
 11 Trincher, Daniel          13 COND-MR              1:06.56    1:04.91 SILV   
                  31.88     1:04.91 (33.03)                                        
 12 Vasilkoff, Daniel         13 NYCC-MR              1:08.30    1:05.14 SILV   
                  31.66     1:05.14 (33.48)                                        
 13 OH, Daniel                14 Unattached-MR        1:05.55    1:05.15 SILV   
                  31.00     1:05.15 (34.15)                                        
 14 Han, Justin               13 COND-MR              1:09.69    1:05.24 SILV   
                  30.63     1:05.24 (34.61)                                        
 15 Buchen, Kasper G          13 IA-MR                1:09.05    1:06.10 SILV   
                  32.36     1:06.10 (33.74)                                        
 16 Leuly, Shane C            14 IA-MR                1:06.58    1:07.00 SILV   
                  32.85     1:07.00 (34.15)                                        
 17 Meringolo, Eric           14 CSDC-MR              1:07.75    1:07.85 SILV   
                  33.60     1:07.85 (34.25)                                        
 18 Baldassare, Zachary L     14 FA-MR                1:08.41    1:07.91 SILV   
                  33.03     1:07.91 (34.88)                                        
 19 Chu, Princeton            14 GATE-MR              1:10.85    1:08.52        
                  33.74     1:08.52 (34.78)                                        
 20 Pagani, Theo G            13 AGUA-MR              1:16.82    1:08.54        
                  33.53     1:08.54 (35.01)                                        
 21 Stanzione, Jonathan D     13 CSDC-MR              1:15.45    1:09.26        
                  33.77     1:09.26 (35.49)                                        
 22 Martinez, Cameron A       14 FA-MR                1:15.84    1:10.01        
                  34.25     1:10.01 (35.76)                                        
 23 Henao, Danny              14 CSDC-MR              1:10.21    1:10.41        
                  34.55     1:10.41 (35.86)                                        
 24 Tyka, Philip              14 GATE-MR              1:14.38    1:10.64        
                  35.85     1:10.64 (34.79)                                        
 25 Wu, Ryan H                14 GATE-MR              1:12.95    1:10.74        
                  34.98     1:10.74 (35.76)                                        
 26 Quiceno, Sebastian A      14 SSC-MR               1:11.76    1:10.89        
                  33.57     1:10.89 (37.32)                                        
 27 Makhanbetov, Yerlan       14 Express Swimming-MR  1:05.80    1:11.69        
                  35.18     1:11.69 (36.51)                                        
 28 Gaspard, Chad A           14 Express Swimming-MR  1:14.79    1:11.70        
                  35.91     1:11.70 (35.79)                                        
 29 Fonseca, Casey            13 WISC-MR              1:14.05    1:12.16        
                  35.59     1:12.16 (36.57)                                        
 30 Cody, Christopher M       13 IA-MR                1:12.35    1:12.35        
                  34.64     1:12.35 (37.71)                                        
 31 Makatura, Robby A         13 NYCC-MR              1:16.12    1:13.12        
                  35.11     1:13.12 (38.01)                                        
 32 Tan, Winston              13 GATE-MR              1:16.33    1:13.45        
                  36.51     1:13.45 (36.94)                                        
 33 Attardi, Richard M        13 Express Swimming-MR  1:28.86    1:13.75        
                  35.29     1:13.75 (38.46)                                        
 34 Chang, Wonjae             14 AGUA-MR              1:10.79    1:13.84        
                  36.09     1:13.84 (37.75)                                        
 35 Hsia, Sonny P             14 GATE-MR              1:19.84    1:14.00        
                  35.79     1:14.00 (38.21)                                        
 36 Rosenstein, Ari           13 Unattached-MR        1:11.79    1:14.08        
                  35.92     1:14.08 (38.16)                                        
 37 Tang, Erik                13 Express Swimming-MR  1:21.60    1:14.37        
                  35.89     1:14.37 (38.48)                                        
 38 Dan, Marvin               14 Express Swimming-MR       NT    1:15.42        
                  37.43     1:15.42 (37.99)                                        
 39 Genna, John C             13 Unattached-MR        1:18.06    1:16.38        
                  37.29     1:16.38 (39.09)                                        
 40 Abela, George             13 GATE-MR              1:27.88    1:16.98        
                  36.32     1:16.98 (40.66)                                        
 41 Tafe, John D              14 CSDC-MR              1:13.64    1:17.27        
                  35.79     1:17.27 (41.48)                                        
 42 Levin, Jacob P            13 AGUA-MR              1:17.15    1:17.91        
                  38.08     1:17.91 (39.83)                                        
 43 Rice, Maverick D          13 CSDC-MR              1:15.02    1:18.32        
                  38.25     1:18.32 (40.07)                                        
 44 Murugaverl, Aadhithan R   13 Express Swimming-MR  1:17.44    1:19.02        
                  38.71     1:19.02 (40.31)                                        
 45 Nigro, Chris K            14 CSDC-MR              1:16.30    1:19.08        
                  37.74     1:19.08 (41.34)                                        
 46 Galeto, Jason T           13 IA-MR                1:25.19    1:20.48        
                  39.24     1:20.48 (41.24)                                        
 47 McCarthy, Jack T          14 Express Swimming-MR  1:31.00    1:21.27        
                  39.89     1:21.27 (41.38)                                        
 48 Desmond, Connor A         14 Express Swimming-MR  1:28.43    1:21.37        
                  38.69     1:21.37 (42.68)                                        
 49 Abromavage, Harrison H    13 AGUA-MR              1:23.37    1:22.09        
                  40.68     1:22.09 (41.41)                                        
 50 Lam, Seth C               14 NYCC-MR              1:22.46    1:23.29        
                  41.01     1:23.29 (42.28)                                        
 51 Dean, Michael J           13 SSC-MR               1:30.07    1:24.51        
                  42.09     1:24.51 (42.42)                                        
 52 Banville, Joshua E        13 CSDC-MR              1:30.67    1:25.20        
                  41.60     1:25.20 (43.60)                                        
 53 Redfearn, Cameron J       13 Express Swimming-MR  1:30.38    1:26.90        
                  42.42     1:26.90 (44.48)                                        
 54 Gandras, Lukas H          13 Express Swimming-MR  1:32.78    1:27.05        
                  40.18     1:27.05 (46.87)                                        
 55 Polley, Aidan J           13 CSDC-MR              1:31.58    1:27.57        
                  42.70     1:27.57 (44.87)                                        
 56 O'Brien, Nicholas J       13 FA-MR                1:29.52    1:29.17        
                  43.12     1:29.17 (46.05)                                        
 57 Sterns, Thomas J          14 Express Swimming-MR       NT    1:30.85        
                  42.44     1:30.85 (48.41)                                        
 58 Becker, Ryan M            14 SSC-MR               1:20.00    1:31.23        
                  44.17     1:31.23 (47.06)                                        
 59 Kopacz, Michael P         13 Express Swimming-MR       NT    1:33.96        
                  45.43     1:33.96 (48.53)                                        
 60 Olsen, Luke E             13 FA-MR                1:34.08    1:34.08        
                  46.44     1:34.08 (47.64)                                        
 61 Walter, Matthew           13 Express Swimming-MR  1:31.98    1:34.58        
                  46.51     1:34.58 (48.07)                                        
 62 Zavala, Alfonso R         13 IA-MR                     NT    1:36.92        
                  47.48     1:36.92 (49.44)                                        
 63 Verdi, Tyler J            13 CSDC-MR              1:40.94    1:42.75        
                  50.03     1:42.75 (52.72)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:48.39  NATS
              1:50.69  JNAT
              1:59.39  SSEC
              2:01.99  METS
              2:13.99  JO
              2:27.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pragnell, Tristan Z       13 AGUA-MR              2:06.78    2:07.89 JO     
                  30.31     1:02.52 (32.21)     1:35.84 (33.32)     2:07.89 (32.05)
  2 Kipshidze, George         14 SSC-MR               2:08.24    2:08.56 JO     
                  30.06     1:02.39 (32.33)     1:35.57 (33.18)     2:08.56 (32.99)
  3 Dowd, Mike R              14 CSDC-MR                   NT    2:13.16 JO     
                  30.60     1:03.44 (32.84)     1:38.91 (35.47)     2:13.16 (34.25)
  4 Carrenard, Justice A      13 AGUA-MR              2:13.54    2:13.27 JO     
                  31.59     1:05.18 (33.59)     1:39.83 (34.65)     2:13.27 (33.44)
  5 Trincher, Daniel          13 COND-MR              2:23.80    2:19.73 SILV   
                  33.16     1:09.00 (35.84)     1:45.84 (36.84)     2:19.73 (33.89)
  6 Lee, Tyler J              13 NYCC-MR              2:19.26    2:20.64 SILV   
                  32.58     1:08.19 (35.61)     1:45.41 (37.22)     2:20.64 (35.23)
  7 OH, Daniel                14 Unattached-MR        2:36.21    2:25.03 SILV   
                  33.60     1:09.58 (35.98)     1:47.43 (37.85)     2:25.03 (37.60)
  8 Baldassare, Zachary L     14 FA-MR                2:27.54    2:25.65 SILV   
                  33.75     1:10.59 (36.84)     1:48.42 (37.83)     2:25.65 (37.23)
  9 Neugebauer, Caleb D       13 Express Swimming-MR  2:31.21    2:26.95 SILV   
                  34.32     1:11.67 (37.35)     1:50.01 (38.34)     2:26.95 (36.94)
 10 Pitt, David H             14 Unattached-MR        2:25.90    2:28.11        
                  36.13     1:14.07 (37.94)     1:52.04 (37.97)     2:28.11 (36.07)
 11 Wilson, Elijah A          14 WISC-MR              2:34.88    2:28.13        
                  34.13     1:11.90 (37.77)     1:50.84 (38.94)     2:28.13 (37.29)
 12 Blau, Sam A               14 NYCC-MR              2:35.62    2:30.49        
                  36.62     1:13.64 (37.02)     1:52.50 (38.86)     2:30.49 (37.99)
 13 Gaspard, Chad A           14 Express Swimming-MR  2:42.93    2:32.51        
                  36.41     1:14.85 (38.44)     1:55.38 (40.53)     2:32.51 (37.13)
 14 Moon, Sungjune N          13 COND-MR              2:34.00    2:33.38        
                  34.55     1:13.13 (38.58)     1:52.89 (39.76)     2:33.38 (40.49)
 15 Tyka, Philip              14 GATE-MR              2:47.97    2:35.51        
                  37.53     1:17.79 (40.26)     1:58.99 (41.20)     2:35.51 (36.52)
 16 Rosenstein, Ari           13 Unattached-MR             NT    2:36.14        
                  37.56     1:18.73 (41.17)     1:59.77 (41.04)     2:36.14 (36.37)
 17 Wu, Ryan H                14 GATE-MR              2:34.00    2:37.62        
                  37.08     1:16.81 (39.73)     1:57.22 (40.41)     2:37.62 (40.40)
 18 Quiceno, Sebastian A      14 SSC-MR               2:35.00    2:37.78        
                  37.56     1:17.83 (40.27)     1:59.68 (41.85)     2:37.78 (38.10)
 19 Fonseca, Casey            13 WISC-MR              2:39.69    2:39.12        
                  37.32     1:18.55 (41.23)     2:00.19 (41.64)     2:39.12 (38.93)
 20 Levin, Jacob P            13 AGUA-MR              2:43.00    2:44.44        
                  38.92     1:20.24 (41.32)     2:03.42 (43.18)     2:44.44 (41.02)
 21 Banville, Joshua E        13 CSDC-MR                   NT    3:03.87        
                  42.25     1:29.88 (47.63)     2:18.01 (48.13)     3:03.87 (45.86)
 22 Galeto, Jason T           13 IA-MR                     NT    3:05.64        
                  41.89     1:30.73 (48.84)     2:20.62 (49.89)     3:05.64 (45.02)
 23 Sterns, Thomas J          14 Express Swimming-MR       NT    3:07.20        
                  42.99     1:30.52 (47.53)     2:21.21 (50.69)     3:07.20 (45.99)
 24 Kopacz, Michael P         13 Express Swimming-MR       NT    3:14.66        
                  45.32     1:34.11 (48.79)     2:24.35 (50.24)     3:14.66 (50.31)
 25 Lee, Matthius             13 Express Swimming-MR       NT    3:20.52        
                  46.15     1:35.84 (49.69)     2:29.66 (53.82)     3:20.52 (50.86)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
                55.99  NATS
                57.69  JNAT
              1:02.19  SSEC
              1:03.49  METS
              1:10.49  JO
              1:16.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trincher, Daniel          13 COND-MR              1:08.30    1:06.70 JO     
                  31.70     1:06.70 (35.00)                                        
  2 Han, Justin               13 COND-MR              1:05.63    1:07.74 JO     
                  32.54     1:07.74 (35.20)                                        
  3 Lee, Tyler J              13 NYCC-MR              1:09.26    1:07.94 JO     
                  32.49     1:07.94 (35.45)                                        
  4 Owens, Mark               14 SSC-MR               1:08.92    1:09.18 JO     
                  32.87     1:09.18 (36.31)                                        
  5 Genna, Frank              13 Unattached-MR        1:07.68    1:09.20 JO     
                  31.97     1:09.20 (37.23)                                        
  6 Buchen, Kasper G          13 IA-MR                1:11.79    1:09.31 JO     
                  32.95     1:09.31 (36.36)                                        
  7 Crimi, Patrick C          14 COND-MR              1:07.41    1:09.54 JO     
                  32.97     1:09.54 (36.57)                                        
  8 Vasilkoff, Daniel         13 NYCC-MR              1:15.98    1:13.06 SILV   
                  34.41     1:13.06 (38.65)                                        
  9 Stevens, Stan L           13 NYCC-MR              1:14.75    1:13.53 SILV   
                  35.40     1:13.53 (38.13)                                        
 10 Gribulis, Zachary M       14 FA-MR                1:15.97    1:13.73 SILV   
                  34.95     1:13.73 (38.78)                                        
 11 Spina, Andrew M           14 SSC-MR               1:15.46    1:14.77 SILV   
                  34.85     1:14.77 (39.92)                                        
 12 Chen, Stephen             13 COND-MR              1:17.94    1:15.64 SILV   
                  37.44     1:15.64 (38.20)                                        
 13 Chu, Princeton            14 GATE-MR              1:13.47    1:16.27 SILV   
                  36.31     1:16.27 (39.96)                                        
 14 Pragnell, Tristan Z       13 AGUA-MR              1:18.61    1:18.04        
                  36.82     1:18.04 (41.22)                                        
 15 Chojnacki, David          13 IA-MR                1:29.48    1:18.07        
                  36.51     1:18.07 (41.56)                                        
 16 Wilson, Elijah A          14 WISC-MR              1:22.99    1:18.33        
                  36.76     1:18.33 (41.57)                                        
 17 Stanzione, Jonathan D     13 CSDC-MR              1:21.21    1:19.17        
                  36.56     1:19.17 (42.61)                                        
 18 Gaspard, Chad A           14 Express Swimming-MR  1:21.71    1:19.34        
                  37.89     1:19.34 (41.45)                                        
 19 Makhanbetov, Yerlan       14 Express Swimming-MR  1:20.35    1:19.82        
                  37.97     1:19.82 (41.85)                                        
 20 O'Rourke, Shane           14 SSC-MR               1:18.36    1:20.63        
                  37.66     1:20.63 (42.97)                                        
 21 Chang, Wonjae             14 AGUA-MR              1:20.31    1:21.44        
                  39.28     1:21.44 (42.16)                                        
 22 Fonseca, Casey            13 WISC-MR              1:22.31    1:21.99        
                  39.26     1:21.99 (42.73)                                        
 23 Attardi, Richard M        13 Express Swimming-MR  1:30.38    1:22.40        
                  38.94     1:22.40 (43.46)                                        
 24 Pitt, David H             14 Unattached-MR        2:08.93    1:22.99        
                  40.77     1:22.99 (42.22)                                        
 25 Genna, John C             13 Unattached-MR        1:22.67    1:23.43        
                  38.94     1:23.43 (44.49)                                        
 26 Lam, Seth C               14 NYCC-MR              1:28.13    1:24.39        
                  40.71     1:24.39 (43.68)                                        
 27 Polley, Aidan J           13 CSDC-MR              1:21.53    1:25.15        
                  40.03     1:25.15 (45.12)                                        
 28 More, Yash B              13 AGUA-MR              1:29.37    1:25.80        
                  41.26     1:25.80 (44.54)                                        
 28 Viola, Matthew A          14 Express Swimming-MR       NT    1:25.80        
                  40.61     1:25.80 (45.19)                                        
 30 Iannone, Luke             13 WISC-MR              1:22.03    1:27.11        
                  40.46     1:27.11 (46.65)                                        
 31 Amesti, Anthony T         13 SSC-MR               1:31.70    1:28.27        
                  41.68     1:28.27 (46.59)                                        
 32 Murugaverl, Aadhithan R   13 Express Swimming-MR       NT    1:29.20        
                  41.89     1:29.20 (47.31)                                        
 33 Gandras, Lukas H          13 Express Swimming-MR  1:41.79    1:30.26        
                  42.59     1:30.26 (47.67)                                        
 34 Galeto, Jason T           13 IA-MR                1:41.59    1:30.90        
                  42.12     1:30.90 (48.78)                                        
 35 Banville, Joshua E        13 CSDC-MR              1:38.34    1:31.61        
                  42.48     1:31.61 (49.13)                                        
 36 Desmond, Connor A         14 Express Swimming-MR  1:38.25    1:32.26        
                  43.75     1:32.26 (48.51)                                        
 37 Redfearn, Cameron J       13 Express Swimming-MR  1:53.97    1:34.90        
                  46.46     1:34.90 (48.44)                                        
 38 Jason, Nicholas P         13 SSC-MR               1:40.05    1:36.18        
                  45.39     1:36.18 (50.79)                                        
 39 Kopacz, Michael P         13 Express Swimming-MR       NT    1:37.94        
                  46.51     1:37.94 (51.43)                                        
 40 Olsen, Luke E             13 FA-MR                1:45.36    1:43.32        
                  46.80     1:43.32 (56.52)                                        
 41 Verdi, Tyler J            13 CSDC-MR              1:46.78    1:45.31        
                  49.35     1:45.31 (55.96)                                        
 42 Becker, Ryan M            14 SSC-MR               1:30.00    1:46.58        
                  50.22     1:46.58 (56.36)                                        
 43 O'Brien, Nicholas J       13 FA-MR                2:05.54    2:01.12        
                  57.10   2:01.12 (1:04.02)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:01.59  NATS
              2:05.89  JNAT
              2:15.39  SSEC
              2:19.99  METS
              2:33.99  JO
              2:47.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Crimi, Patrick C          14 COND-MR              2:25.46    2:26.99 JO     
                  33.21     1:11.15 (37.94)     1:49.46 (38.31)     2:26.99 (37.53)
  2 Kipshidze, George         14 SSC-MR               2:21.75    2:27.34 JO     
                  32.12     1:08.93 (36.81)     1:47.08 (38.15)     2:27.34 (40.26)
  3 O'Sullivan, Oisin         14 SSC-MR               2:38.23    2:27.55 JO     
                  32.85     1:11.00 (38.15)     1:49.55 (38.55)     2:27.55 (38.00)
  4 Shen, Eugene              13 COND-MR              2:28.97    2:28.13 JO     
                  32.71     1:11.13 (38.42)     1:50.44 (39.31)     2:28.13 (37.69)
  5 Han, Justin               13 COND-MR              2:26.78    2:29.12 JO     
                  33.25     1:11.42 (38.17)     1:51.15 (39.73)     2:29.12 (37.97)
  6 Trincher, Daniel          13 COND-MR              2:28.37    2:29.32 JO     
                  33.87     1:13.00 (39.13)     1:53.11 (40.11)     2:29.32 (36.21)
  7 Owens, Mark               14 SSC-MR               2:32.15    2:29.36 JO     
                  33.72     1:11.83 (38.11)     1:50.91 (39.08)     2:29.36 (38.45)
  8 Buchen, Kasper G          13 IA-MR                2:35.01    2:31.16 JO     
                  33.52     1:11.67 (38.15)     1:51.14 (39.47)     2:31.16 (40.02)
  9 Lee, Tyler J              13 NYCC-MR              2:32.99    2:33.27 JO     
                  35.56     1:14.38 (38.82)     1:55.45 (41.07)     2:33.27 (37.82)
 10 Merone, Matt F            14 COND-MR              2:38.77    2:34.83 SILV   
                  35.32     1:14.63 (39.31)     1:54.86 (40.23)     2:34.83 (39.97)
 11 Genna, Frank              13 Unattached-MR        2:31.85    2:35.37 SILV   
                  33.58     1:13.38 (39.80)     1:55.16 (41.78)     2:35.37 (40.21)
 12 Vasilkoff, Daniel         13 NYCC-MR              2:43.70    2:37.03 SILV   
                  34.92     1:14.50 (39.58)     1:56.15 (41.65)     2:37.03 (40.88)
 13 Weber, Christopher R      14 Express Swimming-MR       NT    2:39.12 SILV   
                  36.67     1:16.19 (39.52)     1:57.72 (41.53)     2:39.12 (41.40)
 14 Gribulis, Zachary M       14 FA-MR                2:47.23    2:39.15 SILV   
                  34.30     1:14.47 (40.17)     1:56.65 (42.18)     2:39.15 (42.50)
 15 Chen, Stephen             13 COND-MR              2:40.91    2:39.26 SILV   
                  36.38     1:18.12 (41.74)     1:59.75 (41.63)     2:39.26 (39.51)
 16 Dan, Marvin               14 Express Swimming-MR       NT    2:39.96 SILV   
                  34.13     1:14.60 (40.47)     1:56.46 (41.86)     2:39.96 (43.50)
 17 Chu, Princeton            14 GATE-MR              2:38.07    2:46.84 SILV   
                  37.40     1:19.44 (42.04)     2:03.21 (43.77)     2:46.84 (43.63)
 18 Tang, Erik                13 Express Swimming-MR  3:08.76    2:49.51        
                  37.96     1:20.58 (42.62)     2:05.09 (44.51)     2:49.51 (44.42)
 19 Cody, Christopher M       13 IA-MR                2:51.93    2:49.82        
                  37.86     1:20.51 (42.65)     2:04.89 (44.38)     2:49.82 (44.93)
 20 Fonseca, Casey            13 WISC-MR              2:56.87    2:53.04        
                  39.38     1:24.85 (45.47)     2:09.82 (44.97)     2:53.04 (43.22)
 21 Tafe, John D              14 CSDC-MR              2:58.74    2:54.56        
                  38.81     1:24.42 (45.61)     2:11.44 (47.02)     2:54.56 (43.12)
 22 Gaspard, Chad A           14 Express Swimming-MR  3:02.71    2:56.32        
                  40.38     1:26.96 (46.58)     2:13.33 (46.37)     2:56.32 (42.99)
 23 Genna, John C             13 Unattached-MR        2:59.30    2:57.68        
                  40.58     1:27.09 (46.51)     2:12.74 (45.65)     2:57.68 (44.94)
 24 Makhanbetov, Yerlan       14 Express Swimming-MR  2:55.42    2:58.31        
                  41.59     1:26.01 (44.42)     2:12.72 (46.71)     2:58.31 (45.59)
 25 Polley, Aidan J           13 CSDC-MR              3:04.22    2:59.20        
                  39.84     1:26.30 (46.46)     2:14.79 (48.49)     2:59.20 (44.41)
 26 More, Yash B              13 AGUA-MR              2:57.21    2:59.58        
                  41.50     1:27.29 (45.79)     2:13.66 (46.37)     2:59.58 (45.92)
 27 Hulyalkar, Anup           14 Express Swimming-MR       NT    3:00.79        
                  37.71     1:23.64 (45.93)     2:12.37 (48.73)     3:00.79 (48.42)
 28 Attardi, Richard M        13 Express Swimming-MR       NT    3:08.79        
                  41.21     1:31.97 (50.76)     2:23.12 (51.15)     3:08.79 (45.67)
 29 Desmond, Connor A         14 Express Swimming-MR  3:31.21    3:17.08        
                  43.96     1:35.28 (51.32)     2:25.64 (50.36)     3:17.08 (51.44)
 30 Gandras, Lukas H          13 Express Swimming-MR  3:33.21    3:18.54        
                  43.54     1:34.87 (51.33)     2:27.63 (52.76)     3:18.54 (50.91)
 31 Kopacz, Michael P         13 Express Swimming-MR       NT    3:31.19        
                  47.19     1:42.34 (55.15)     2:38.05 (55.71)     3:31.19 (53.14)
 -- Abela, George             13 GATE-MR              2:50.00         DQ        
      One hand touch
                  37.36     1:23.73 (46.37)     2:12.59 (48.86)          DQ (50.26)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                49.19  NATS
                50.09  JNAT
                53.79  SSEC
                54.99  METS
              1:00.49  JO
              1:07.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Olsen, Grady I            14 CSDC-MR                55.24      54.78 METS   
                  25.75       54.78 (29.03)                                        
  2 Genna, Frank              13 Unattached-MR        1:00.29    1:00.45 JO     
                  26.62     1:00.45 (33.83)                                        
  3 Wone, Brandon M           13 SSC-MR               1:01.01    1:00.47 JO     
                  28.37     1:00.47 (32.10)                                        
  4 Spina, Andrew M           14 SSC-MR               1:02.26    1:01.24 SILV   
                  28.45     1:01.24 (32.79)                                        
  5 Shen, Eugene              13 COND-MR              1:03.67    1:02.29 SILV   
                  29.01     1:02.29 (33.28)                                        
  6 Carrenard, Justice A      13 AGUA-MR              1:01.44    1:02.30 SILV   
                  28.42     1:02.30 (33.88)                                        
  7 Buchen, Kasper G          13 IA-MR                1:04.76    1:02.53 SILV   
                  29.83     1:02.53 (32.70)                                        
  8 OH, Daniel                14 Unattached-MR        1:03.03    1:03.46 SILV   
                  29.78     1:03.46 (33.68)                                        
  8 Dowd, Mike R              14 CSDC-MR              1:03.77    1:03.46 SILV   
                  28.83     1:03.46 (34.63)                                        
 10 Lee, Joseph S             13 COND-MR              1:05.53    1:03.55 SILV   
                  29.57     1:03.55 (33.98)                                        
 11 Pragnell, Tristan Z       13 AGUA-MR              1:02.17    1:04.89 SILV   
                  30.02     1:04.89 (34.87)                                        
 12 Crimi, Patrick C          14 COND-MR              1:11.28    1:05.19 SILV   
                  29.74     1:05.19 (35.45)                                        
 13 Han, Justin               13 COND-MR              1:06.97    1:05.47 SILV   
                  29.35     1:05.47 (36.12)                                        
 14 Leuly, Shane C            14 IA-MR                1:05.73    1:05.62 SILV   
                  30.18     1:05.62 (35.44)                                        
 15 Pitt, David H             14 Unattached-MR        1:04.97    1:05.81 SILV   
                  31.95     1:05.81 (33.86)                                        
 16 Attardi, Richard M        13 Express Swimming-MR  1:19.24    1:06.53 SILV   
                  30.90     1:06.53 (35.63)                                        
 17 Chen, Stephen             13 COND-MR              1:12.59    1:07.15        
                  32.06     1:07.15 (35.09)                                        
 18 Quiceno, Sebastian A      14 SSC-MR               1:08.70    1:07.99        
                  31.97     1:07.99 (36.02)                                        
 19 Engel, Ryan               14 IA-MR                1:05.26    1:08.09        
                  30.50     1:08.09 (37.59)                                        
 20 Chu, Princeton            14 GATE-MR              1:13.03    1:08.10        
                  31.27     1:08.10 (36.83)                                        
 21 Moon, Sungjune N          13 COND-MR              1:10.69    1:08.76        
                  32.31     1:08.76 (36.45)                                        
 22 Makhanbetov, Yerlan       14 Express Swimming-MR  1:09.56    1:10.35        
                  33.02     1:10.35 (37.33)                                        
 23 Nigro, Chris K            14 CSDC-MR              1:09.33    1:10.61        
                  32.49     1:10.61 (38.12)                                        
 24 Kingsley, Austin M        13 Unattached-MR        1:14.26    1:10.78        
                  32.93     1:10.78 (37.85)                                        
 25 Stanzione, Jonathan D     13 CSDC-MR              1:14.60    1:11.29        
                  33.07     1:11.29 (38.22)                                        
 26 Wu, Ryan H                14 GATE-MR              1:09.77    1:12.79        
                  34.27     1:12.79 (38.52)                                        
 27 Powell, Brett             13 WISC-MR              1:13.85    1:13.02        
                  34.04     1:13.02 (38.98)                                        
 28 Tyka, Philip              14 GATE-MR              1:14.28    1:13.16        
                  34.34     1:13.16 (38.82)                                        
 29 Luba, Ryan C              13 SSC-MR               1:14.69    1:14.31        
                  33.87     1:14.31 (40.44)                                        
 30 Murugaverl, Aadhithan R   13 Express Swimming-MR       NT    1:14.47        
                  33.81     1:14.47 (40.66)                                        
 31 Tan, Winston              13 GATE-MR              1:21.13    1:14.73        
                  34.61     1:14.73 (40.12)                                        
 32 Martinez, Cameron A       14 FA-MR                1:25.64    1:15.03        
                  34.04     1:15.03 (40.99)                                        
 33 More, Yash B              13 AGUA-MR              1:20.61    1:18.54        
                  36.00     1:18.54 (42.54)                                        
 34 Fonseca, Casey            13 WISC-MR              1:14.86    1:18.84        
                  36.80     1:18.84 (42.04)                                        
 35 McCarthy, Jack T          14 Express Swimming-MR  1:27.96    1:19.96        
                  37.03     1:19.96 (42.93)                                        
 36 Genna, John C             13 Unattached-MR        1:24.49    1:22.88        
                  38.35     1:22.88 (44.53)                                        
 37 Iannone, Luke             13 WISC-MR              1:13.97    1:22.99        
                  36.05     1:22.99 (46.94)                                        
 38 Jason, Nicholas P         13 SSC-MR               1:31.93    1:28.23        
                  40.77     1:28.23 (47.46)                                        
 39 Becker, Ryan M            14 SSC-MR               1:25.00    1:30.37        
                  39.79     1:30.37 (50.58)                                        
 40 Redfearn, Cameron J       13 Express Swimming-MR  1:57.07    1:33.34        
                  37.63     1:33.34 (55.71)                                        
 41 Polley, Aidan J           13 CSDC-MR              1:40.76    1:35.85        
                  40.60     1:35.85 (55.25)                                        
 42 Dean, Michael J           13 SSC-MR               1:56.69    1:41.74        
                  45.73     1:41.74 (56.01)                                        
 43 Verdi, Tyler J            13 CSDC-MR                   NT    2:06.12        
                  54.35   2:06.12 (1:11.77)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:48.29  NATS
              1:51.59  JNAT
              2:01.19  SSEC
              2:03.99  METS
              2:17.99  JO
              2:29.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Owens, Mark               14 SSC-MR               2:05.17    2:08.03 JO     
                  26.66       57.89 (31.23)     1:31.51 (33.62)     2:08.03 (36.52)
  2 Buchen, Kasper G          13 IA-MR                2:20.23    2:16.94 JO     
                  30.62     1:05.37 (34.75)     1:41.52 (36.15)     2:16.94 (35.42)
  3 Baldwin, Sean D           14 NYCC-MR                   NT    2:19.80 SILV   
                  29.44     1:02.38 (32.94)     1:39.87 (37.49)     2:19.80 (39.93)
  4 Pitt, David H             14 Unattached-MR        2:31.54    2:25.91 SILV   
                  31.54     1:08.10 (36.56)     1:45.82 (37.72)     2:25.91 (40.09)
  5 Baldwin, Brian J          13 NYCC-MR              2:38.13    2:27.32 SILV   
                  32.26     1:08.67 (36.41)     1:47.57 (38.90)     2:27.32 (39.75)
  6 Engel, Ryan               14 IA-MR                     NT    2:31.90        
                  31.63     1:09.05 (37.42)     1:49.45 (40.40)     2:31.90 (42.45)
  7 Moon, Sungjune N          13 COND-MR              2:35.00    2:35.03        
                  31.52     1:10.44 (38.92)     1:52.87 (42.43)     2:35.03 (42.16)
  8 Quiceno, Sebastian A      14 SSC-MR               2:35.00    2:35.99        
                  32.35     1:10.59 (38.24)     1:51.72 (41.13)     2:35.99 (44.27)
  9 Wu, Ryan H                14 GATE-MR              2:33.00    2:36.49        
                  35.22     1:14.85 (39.63)     1:57.19 (42.34)     2:36.49 (39.30)
 10 Neugebauer, Caleb D       13 Express Swimming-MR       NT    2:38.61        
                  32.35     1:11.14 (38.79)     1:55.15 (44.01)     2:38.61 (43.46)
 11 Nigro, Chris K            14 CSDC-MR              4:00.00    2:41.58        
                  33.18     1:13.18 (40.00)     1:58.72 (45.54)     2:41.58 (42.86)
 12 Finnerty, William K       14 COND-MR                   NT    2:45.52        
                  32.62     1:13.84 (41.22)     1:58.40 (44.56)     2:45.52 (47.12)
 13 Kingsley, Austin M        13 Unattached-MR             NT    2:46.53        
                  34.90     1:17.17 (42.27)     2:01.63 (44.46)     2:46.53 (44.90)
 14 Murugaverl, Aadhithan R   13 Express Swimming-MR       NT    2:49.27        
                  36.36     1:18.25 (41.89)     2:03.49 (45.24)     2:49.27 (45.78)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              1:49.29  NATS
              1:52.49  JNAT
              1:59.79  SSEC
              2:01.39  METS
              2:12.99  JO
              2:31.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Owens, Mark               14 SSC-MR               2:01.40    2:06.53 JO     
                  27.21       58.94 (31.73)     1:38.02 (39.08)     2:06.53 (28.51)
  2 Olsen, Grady I            14 CSDC-MR              2:06.84    2:09.02 JO     
                  27.34     1:00.58 (33.24)     1:38.89 (38.31)     2:09.02 (30.13)
  3 Kipshidze, George         14 SSC-MR               2:04.69    2:09.60 JO     
                  27.31     1:00.07 (32.76)     1:39.87 (39.80)     2:09.60 (29.73)
  4 Shen, Eugene              13 COND-MR              2:16.81    2:15.39 SILV   
                  29.19     1:03.85 (34.66)     1:44.98 (41.13)     2:15.39 (30.41)
  5 Lee, Joseph S             13 COND-MR              2:24.18    2:15.50 SILV   
                  29.42     1:02.93 (33.51)     1:45.02 (42.09)     2:15.50 (30.48)
  6 Trincher, Daniel          13 COND-MR              2:18.55    2:15.67 SILV   
                  29.97     1:05.81 (35.84)     1:44.76 (38.95)     2:15.67 (30.91)
  7 Lee, Tyler J              13 NYCC-MR              2:15.63    2:15.70 SILV   
                  30.45     1:05.89 (35.44)     1:45.87 (39.98)     2:15.70 (29.83)
  8 Wone, Brandon M           13 SSC-MR               2:16.05    2:15.73 SILV   
                  28.61     1:04.29 (35.68)     1:45.01 (40.72)     2:15.73 (30.72)
  9 Genna, Frank              13 Unattached-MR        2:12.91    2:15.88 SILV   
                  27.72     1:03.47 (35.75)     1:44.21 (40.74)     2:15.88 (31.67)
 10 Spina, Andrew M           14 SSC-MR               2:20.72    2:16.53 SILV   
                  29.13     1:05.06 (35.93)     1:46.63 (41.57)     2:16.53 (29.90)
 11 Buchen, Kasper G          13 IA-MR                2:19.36    2:17.17 SILV   
                  30.07     1:06.19 (36.12)     1:46.14 (39.95)     2:17.17 (31.03)
 12 Han, Justin               13 COND-MR              2:20.61    2:18.70 SILV   
                  29.77     1:06.57 (36.80)     1:45.78 (39.21)     2:18.70 (32.92)
 13 Vasilkoff, Daniel         13 NYCC-MR              2:28.12    2:21.85 SILV   
                  31.21     1:07.55 (36.34)     1:48.68 (41.13)     2:21.85 (33.17)
 14 OH, Daniel                14 Unattached-MR        2:26.46    2:22.40 SILV   
                  28.67     1:05.57 (36.90)     1:48.13 (42.56)     2:22.40 (34.27)
 15 Stevens, Stan L           13 NYCC-MR              2:25.93    2:25.67 SILV   
                  33.07     1:10.30 (37.23)     1:54.41 (44.11)     2:25.67 (31.26)
 16 Leuly, Shane C            14 IA-MR                2:25.11    2:25.72 SILV   
                  29.84     1:07.45 (37.61)     1:53.21 (45.76)     2:25.72 (32.51)
 17 Neugebauer, Caleb D       13 Express Swimming-MR  2:31.49    2:26.90 SILV   
                  30.76     1:08.10 (37.34)     1:51.48 (43.38)     2:26.90 (35.42)
 18 Blau, Sam A               14 NYCC-MR              2:32.65    2:27.30 SILV   
                  33.43     1:12.00 (38.57)     1:54.10 (42.10)     2:27.30 (33.20)
 19 Baldassare, Zachary L     14 FA-MR                2:27.54    2:27.39 SILV   
                  30.91     1:07.60 (36.69)     1:53.04 (45.44)     2:27.39 (34.35)
 20 Gribulis, Zachary M       14 FA-MR                2:34.06    2:30.87 SILV   
                  32.34     1:10.29 (37.95)     1:55.80 (45.51)     2:30.87 (35.07)
 21 Wilson, Elijah A          14 WISC-MR              2:34.05    2:31.76        
                  34.28     1:12.68 (38.40)     1:57.59 (44.91)     2:31.76 (34.17)
 22 Tan, Winston              13 GATE-MR              2:36.57    2:35.20        
                  34.93     1:13.72 (38.79)     2:00.59 (46.87)     2:35.20 (34.61)
 23 Engel, Ryan               14 IA-MR                2:31.84    2:35.56        
                  30.87     1:11.72 (40.85)     2:01.17 (49.45)     2:35.56 (34.39)
 24 Rosenstein, Ari           13 Unattached-MR             NT    2:35.75        
                  34.55     1:15.39 (40.84)     2:01.12 (45.73)     2:35.75 (34.63)
 25 Luba, Ryan C              13 SSC-MR               2:37.76    2:35.90        
                  32.75     1:11.88 (39.13)     2:00.44 (48.56)     2:35.90 (35.46)
 26 Wu, Ryan H                14 GATE-MR              2:42.27    2:37.39        
                  32.65     1:12.44 (39.79)     2:00.93 (48.49)     2:37.39 (36.46)
 27 Quiceno, Sebastian A      14 SSC-MR               2:30.32    2:37.73        
                  31.09     1:11.43 (40.34)     2:04.78 (53.35)     2:37.73 (32.95)
 28 Kingsley, Austin M        13 Unattached-MR        2:41.61    2:37.76        
                  33.27     1:14.04 (40.77)     2:03.58 (49.54)     2:37.76 (34.18)
 29 Chang, Wonjae             14 AGUA-MR              2:58.04    2:38.22        
                  33.14     1:14.33 (41.19)     2:00.77 (46.44)     2:38.22 (37.45)
 30 Hulyalkar, Anup           14 Express Swimming-MR       NT    2:40.70        
                  34.48     1:17.29 (42.81)     2:02.78 (45.49)     2:40.70 (37.92)
 31 Gaspard, Chad A           14 Express Swimming-MR  2:45.91    2:43.03        
                  39.52     1:19.73 (40.21)     2:07.68 (47.95)     2:43.03 (35.35)
 32 Iannone, Luke             13 WISC-MR              2:49.99    2:45.33        
                  36.70     1:19.27 (42.57)     2:08.73 (49.46)     2:45.33 (36.60)
 33 Nigro, Chris K            14 CSDC-MR              2:44.23    2:45.49        
                  33.80     1:16.28 (42.48)     2:10.11 (53.83)     2:45.49 (35.38)
 34 Genna, John C             13 Unattached-MR        2:48.11    2:47.27        
                  38.02     1:19.90 (41.88)     2:08.53 (48.63)     2:47.27 (38.74)
 35 Martinez, Cameron A       14 FA-MR                2:35.99    2:47.75        
                  34.45     1:12.77 (38.32)     2:09.32 (56.55)     2:47.75 (38.43)
 36 Murugaverl, Aadhithan R   13 Express Swimming-MR       NT    2:48.80        
                  35.11     1:19.24 (44.13)     2:10.38 (51.14)     2:48.80 (38.42)
 37 Levin, Jacob P            13 AGUA-MR              2:53.21    2:52.56        
                  41.95     1:24.93 (42.98)     2:16.09 (51.16)     2:52.56 (36.47)
 38 Lam, Seth C               14 NYCC-MR                   NT    2:55.73        
                  36.15     1:22.42 (46.27)     2:13.13 (50.71)     2:55.73 (42.60)
 39 Desmond, Connor A         14 Express Swimming-MR  3:15.83    2:58.48        
                  40.66     1:25.52 (44.86)     2:16.99 (51.47)     2:58.48 (41.49)
 40 Olsen, Luke E             13 FA-MR                3:32.81    3:15.23        
                  45.66     1:36.14 (50.48)     2:33.66 (57.52)     3:15.23 (41.57)
 -- Becker, Ryan M            14 SSC-MR               2:45.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  41.42     1:29.43 (48.01)     2:27.72 (58.29)          DQ (42.37)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              3:53.49  NATS
              4:00.19  JNAT
              4:15.09  SSEC
              4:21.99  METS
              4:42.99  JO
              5:09.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Sullivan, Oisin         14 SSC-MR               4:41.18    4:38.98 JO     
                  28.09     1:02.29 (34.20)     1:38.10 (35.81)     2:13.73 (35.63)
        2:53.88 (40.15)     3:35.11 (41.23)     4:08.23 (33.12)     4:38.98 (30.75)
  2 Buchen, Kasper G          13 IA-MR                5:02.87    4:42.71 JO     
                  30.89     1:05.48 (34.59)     1:42.03 (36.55)     2:18.83 (36.80)
        2:58.55 (39.72)     3:39.13 (40.58)     4:11.45 (32.32)     4:42.71 (31.26)
  3 Shen, Eugene              13 COND-MR              4:50.43    4:43.05 SILV   
                  29.61     1:04.24 (34.63)     1:39.98 (35.74)     2:15.37 (35.39)
        2:56.48 (41.11)     3:38.01 (41.53)     4:10.93 (32.92)     4:43.05 (32.12)
  4 Trincher, Daniel          13 COND-MR              4:49.14    4:47.36 SILV   
                  30.82     1:07.40 (36.58)     1:45.52 (38.12)     2:24.16 (38.64)
        3:02.48 (38.32)     3:43.71 (41.23)     4:17.21 (33.50)     4:47.36 (30.15)
  5 Cassidy, Kerry J          13 AGUA-MR              5:03.88    4:52.70 SILV   
                  30.19     1:06.82 (36.63)     1:45.73 (38.91)     2:23.98 (38.25)
        3:06.05 (42.07)     3:47.84 (41.79)     4:20.98 (33.14)     4:52.70 (31.72)
  6 Spina, Andrew M           14 SSC-MR               5:10.77    4:59.12 SILV   
                  29.73     1:05.27 (35.54)     1:43.83 (38.56)     2:22.69 (38.86)
        3:06.18 (43.49)     3:51.31 (45.13)     4:25.49 (34.18)     4:59.12 (33.63)
  7 Genna, Frank              13 Unattached-MR        4:54.61    5:01.11 SILV   
                  28.94     1:06.95 (38.01)     1:45.74 (38.79)     2:25.01 (39.27)
        3:06.44 (41.43)     3:50.45 (44.01)     4:26.11 (35.66)     5:01.11 (35.00)
  8 Stanzione, Jonathan D     13 CSDC-MR              8:00.00    5:19.32        
                  32.67     1:14.35 (41.68)     1:55.11 (40.76)     2:35.14 (40.03)
        3:22.15 (47.01)     4:09.32 (47.17)     4:45.33 (36.01)     5:19.32 (33.99)
  9 Neugebauer, Caleb D       13 Express Swimming-MR  5:21.21    5:21.30        
                  30.92     1:10.17 (39.25)     1:50.58 (40.41)     2:30.63 (40.05)
        3:18.53 (47.90)     4:07.82 (49.29)     4:45.22 (37.40)     5:21.30 (36.08)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                20.59  NATS
                20.99  JNAT
                22.49  SSEC
                22.99  METS
                23.79  CHAL
                25.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jiang, Michael            15 Express Swimming-MR    22.44      22.29 SSEC   
  2 Fagan, Timothy P          16 COND-MR                22.47      22.58 METS   
  3 Kumeno, Kai L             15 AGUA-MR                22.78      22.71 METS   
  4 Wilson, Patrick R         17 Express Swimming-MR    22.90      23.10 CHAL   
  5 Trnka, Nicholas           19 Unattached-MR          23.01      23.25 CHAL   
  6 Dwyer, Jimmy C            16 COND-MR                23.44      23.32 CHAL   
  7 Prokopiou, Nicos          17 CSDC-MR                23.33      23.36 CHAL   
  8 Jun, Yongchan D           16 COND-MR                23.66      23.41 CHAL   
  9 Macejko, Dylan M          15 CSDC-MR                23.02      23.43 CHAL   
 10 Maloney, Michael C        17 FA-MR                  22.78      23.46 CHAL   
 11 Ibrahim, Bode M           15 AGUA-MR                23.09      23.60 CHAL   
 12 White, Devin H            16 IA-MR                  23.29      23.66 CHAL   
 13 Loos, Thomas J            16 CSDC-MR                23.77      23.72 CHAL   
 14 Pesola, Glen R            18 NYCC-MR                23.34      23.73 CHAL   
 15 Fargo, Jordan K           16 Express Swimming-MR    23.77      23.84 SILV   
 16 Park, Ethan K             15 AGUA-MR                   NT      24.27 SILV   
 17 Tirgari, Philippe I       18 AGUA-MR                24.60      24.34 SILV   
 18 Zweifach, Josh A          16 NYCC-MR                24.19      24.41 SILV   
 19 Reilly, Colin J           17 WISC-MR                23.52      24.44 SILV   
 20 Kanaley, Tim S            16 IA-MR                  24.48      24.50 SILV   
 21 Pesola, Gary R            15 NYCC-MR                24.01      24.55 SILV   
 22 Harris, Luke J            16 WISC-MR                25.00      24.63 SILV   
 23 Imam, Adam R              13 Unattached-MR          24.66      24.72 SILV   
 24 MacLennan, Alexander L    12 AGUA-MR                24.91      24.73 SILV   
 25 Lei, Christopher W        15 Express Swimming-MR       NT      24.75 SILV   
 26 Mueller, Roman J          15 NYCC-MR                25.28      24.84 SILV   
 27 Song, Leonard Q           15 AGUA-MR                25.34      24.85 SILV   
 27 Duval, Justin S           17 NYCC-MR                   NT      24.85 SILV   
 29 Lawson, Ryan F            16 COND-MR                24.38      24.89 SILV   
 30 Webber, Duncan R          16 NYCC-MR                24.10      24.92 SILV   
 31 Crimi, Christopher P      16 COND-MR                24.51      24.94 SILV   
 32 Carrenard, Justice A      13 AGUA-MR                25.28      24.97 SILV   
 33 Johnson, Chaz L           16 NYCC-MR                25.06      25.03 SILV   
 34 Mark, Colin M             15 AGUA-MR                26.19      25.20        
 35 Schulze, Edward A         17 IA-MR                  23.97      25.29        
 36 Vindigni, Chris M         17 COND-MR                24.35      25.41        
 37 Chen, Ethan               12 Express Swimming-MR    25.91      25.59        
 38 Naughton, Liam A          14 COND-MR                26.20      25.79        
 39 Imam, Nicholas R          15 Unattached-MR          26.09      25.95        
 40 Chapman, Martin D         14 AGUA-MR                26.72      26.01        
 41 Agrillo, Michael N        16 CSDC-MR                   NT      26.08        
 42 Edwards, Deandre J        15 Express Swimming-MR    28.74      26.53        
 43 Craciun, Vlad V           16 Unattached-MR             NT      26.60        
 44 Zizic, Erik               15 Express Swimming-MR       NT      26.80        
 45 Burbano, Alexander R      15 FA-MR                  27.87      26.83        
 46 O'Brien, Justin W         15 FA-MR                  27.40      26.91        
 47 Howard, Christian J       15 Express Swimming-MR    28.99      27.20        
 48 Kim, Christopher B        13 AGUA-MR                28.38      27.34        
 49 Marzano, Tyler J          13 COND-MR                28.70      27.63        
 50 Boughal, Ian S            15 IA-MR                  28.00      27.83        
 51 Hyde, Andrew J            13 AGUA-MR                28.11      27.88        
 52 Gutierrez Jr, Angel       14 COND-MR                28.72      27.95        
 53 Romero, Angel J           16 FA-MR                  28.42      28.26        
 54 Guariglia, Andrew M       15 Express Swimming-MR    28.81      28.27        
 55 Rubin, Spencer C          12 Express Swimming-MR    29.26      28.81        
 56 Smith, Gabriel R          15 CSDC-MR                31.32      31.07        
 57 Hamm, William B           10 WISC-MR                33.57      31.21        
 58 Corbett, Ty               10 WISC-MR                32.85      36.01        
 59 Beaudry, Charlie S         8 SSC-MR                 49.42      50.32        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                44.59  NATS
                45.79  JNAT
                48.69  SSEC
                49.69  METS
                51.99  CHAL
                54.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fagan, Timothy P          16 COND-MR                48.23      49.37 METS   
                  23.74       49.37 (25.63)                                        
  2 Dwyer, Jimmy C            16 COND-MR                50.74      50.16 CHAL   
                  24.31       50.16 (25.85)                                        
  3 Prokopiou, Nicos          17 CSDC-MR                51.00      50.56 CHAL   
                  24.15       50.56 (26.41)                                        
  4 Kumeno, Kai L             15 AGUA-MR                50.42      51.01 CHAL   
                  24.64       51.01 (26.37)                                        
  5 Kirsis, Janis V           15 COND-MR                50.76      51.10 CHAL   
                  24.60       51.10 (26.50)                                        
  6 Ibrahim, Bode M           15 AGUA-MR                50.02      51.13 CHAL   
                  24.64       51.13 (26.49)                                        
  7 Macejko, Dylan M          15 CSDC-MR                50.88      51.15 CHAL   
                  24.55       51.15 (26.60)                                        
  8 Pesola, Glen R            18 NYCC-MR                50.84      51.30 CHAL   
                  24.55       51.30 (26.75)                                        
  9 Zweifach, Josh A          16 NYCC-MR                52.12      51.53 CHAL   
                  24.84       51.53 (26.69)                                        
 10 Fargo, Jordan K           16 Express Swimming-MR    50.73      51.91 CHAL   
                  24.84       51.91 (27.07)                                        
 11 Trnka, Nicholas           19 Unattached-MR          49.48      51.95 CHAL   
                  24.92       51.95 (27.03)                                        
 12 Loos, Thomas J            16 CSDC-MR                52.08      51.99 CHAL   
                  24.50       51.99 (27.49)                                        
 13 White, Devin H            16 IA-MR                  51.75      52.01 SILV   
                  24.59       52.01 (27.42)                                        
 14 Pesola, Gary R            15 NYCC-MR                52.09      52.46 SILV   
                  25.29       52.46 (27.17)                                        
 15 Hernandez, Rene M         15 AGUA-MR                53.64      52.49 SILV   
                1:09.35           52.49 ( )                                        
 16 Johnson, Chaz L           16 NYCC-MR                54.63      52.51 SILV   
                  25.08       52.51 (27.43)                                        
 17 Whitfield, George         16 NYCC-MR                54.26      52.67 SILV   
                  25.15       52.67 (27.52)                                        
 18 Tirgari, Philippe I       18 AGUA-MR                53.70      53.14 SILV   
                1:07.64           53.14 ( )                                        
 19 Kanaley, Tim S            16 IA-MR                  52.66      53.37 SILV   
                1:07.38           53.37 ( )                                        
 20 Mueller, Roman J          15 NYCC-MR                54.20      53.51 SILV   
                  25.74       53.51 (27.77)                                        
 21 Webber, Duncan R          16 NYCC-MR                53.50      53.53 SILV   
                  25.44       53.53 (28.09)                                        
 22 Stolarski, Andrew K       15 COND-MR                52.68      53.62 SILV   
                1:10.58           53.62 ( )                                        
 23 Chamak, Josh M            16 COND-MR                54.13      53.71 SILV   
                  25.66       53.71 (28.05)                                        
 24 Vindigni, Chris M         17 COND-MR                52.79      54.04 SILV   
                1:08.00           54.04 ( )                                        
 25 Duval, Justin S           17 NYCC-MR                   NT      54.09 SILV   
                  25.22       54.09 (28.87)                                        
 26 Pedisich, Joe M           17 IA-MR                  53.73      54.45 SILV   
                  26.10       54.45 (28.35)                                        
 27 Mark, Colin M             15 AGUA-MR                55.71      54.49 SILV   
                  25.95       54.49 (28.54)                                        
 28 Lugato, Giacomo S         12 AGUA-MR                54.75      54.50        
                  26.16       54.50 (28.34)                                        
 29 Lawson, Ryan F            16 COND-MR                52.37      54.56        
                  25.92       54.56 (28.64)                                        
 30 Reilly, Colin J           17 WISC-MR                52.75      54.77        
                  25.93       54.77 (28.84)                                        
 31 Laibach, Christopher J    16 FA-MR                  53.87      54.89        
                  26.21       54.89 (28.68)                                        
 32 Geddes, Sean A            16 FA-MR                  55.23      54.94        
                  26.17       54.94 (28.77)                                        
 33 MacLennan, Alexander L    12 AGUA-MR                54.67      54.99        
                  25.82       54.99 (29.17)                                        
 34 Harris, Luke J            16 WISC-MR                56.30      55.15        
                  25.55       55.15 (29.60)                                        
 35 Chapman, Martin D         14 AGUA-MR                57.51      55.45        
                  26.68       55.45 (28.77)                                        
 36 Schulze, Edward A         17 IA-MR                  53.19      55.84        
                1:07.44           55.84 ( )                                        
 37 Song, Leonard Q           15 AGUA-MR                56.48      56.59        
                  27.17       56.59 (29.42)                                        
 38 Combs, Sean A             15 SSC-MR                 57.11      56.81        
                  27.50       56.81 (29.31)                                        
 39 Imam, Nicholas R          15 Unattached-MR          56.99      57.22        
                  26.84       57.22 (30.38)                                        
 40 Ely, Matt D               15 SSC-MR                 58.54      57.30        
                  28.02       57.30 (29.28)                                        
 41 Kim, Christopher B        13 AGUA-MR              1:03.43      57.42        
                  27.02       57.42 (30.40)                                        
 42 Agrillo, Michael N        16 CSDC-MR                   NT      58.33        
                  26.71       58.33 (31.62)                                        
 43 Klingel, Dean M           15 IA-MR                  59.12      58.62        
                  28.00       58.62 (30.62)                                        
 44 Boughal, Ian S            15 IA-MR                  59.23      58.74        
                  28.62       58.74 (30.12)                                        
 45 Murray, Brendan M         16 WISC-MR              1:02.39      59.28        
                  27.55       59.28 (31.73)                                        
 46 Howard, Christian J       15 Express Swimming-MR  1:03.50    1:00.01        
                  27.96     1:00.01 (32.05)                                        
 47 Gurevich, Brendan         15 Express Swimming-MR  1:04.71    1:00.12        
                  28.47     1:00.12 (31.65)                                        
 48 Guariglia, Andrew M       15 Express Swimming-MR  1:02.77    1:00.59        
                  28.92     1:00.59 (31.67)                                        
 49 Zammit, Michael C         12 Express Swimming-MR  1:03.04    1:00.93        
                  29.24     1:00.93 (31.69)                                        
 50 Munson, Joseph A          15 Express Swimming-MR  1:02.97    1:01.80        
                  29.80     1:01.80 (32.00)                                        
 51 Romero, Angel J           16 FA-MR                1:05.35    1:02.19        
                  30.13     1:02.19 (32.06)                                        
 52 O'Brien, Justin W         15 FA-MR                1:04.02    1:02.64        
                  30.16     1:02.64 (32.48)                                        
 53 Rubin, Spencer C          12 Express Swimming-MR  1:04.01    1:04.11        
                  29.52     1:04.11 (34.59)                                        
 54 Cardona, Christopher J    15 FA-MR                1:14.28    1:06.77        
                  31.86     1:06.77 (34.91)                                        
 55 Hourani, Luke             15 Express Swimming-MR  1:10.49    1:07.14        
                  33.04     1:07.14 (34.10)                                        
 56 Getz, Austin S            15 NYCC-MR                   NT    1:09.14        
                  32.59     1:09.14 (36.55)                                        
 57 Sweeney, Xavier           15 NYCC-MR                   NT    1:10.41        
                  33.59     1:10.41 (36.82)                                        
 58 Smith, Gabriel R          15 CSDC-MR              1:12.60    1:11.54        
                  33.48     1:11.54 (38.06)                                        
 59 Tom, Justin               17 GATE-MR                   NT    1:12.00        
                  34.36     1:12.00 (37.64)                                        
 60 McCrindle, Robert P       16 Express Swimming-MR       NT    1:14.46        
                  34.63     1:14.46 (39.83)                                        
 61 Kelly, Jacob R            10 CSDC-MR              1:43.02    1:42.52        
                  47.13     1:42.52 (55.39)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:38.79  NATS
              1:40.29  JNAT
              1:46.49  SSEC
              1:48.69  METS
              1:53.99  CHAL
              1:57.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gu, Kevin                 17 COND-MR              1:40.96    1:45.70 SSEC   
                  24.53       51.04 (26.51)     1:18.63 (27.59)     1:45.70 (27.07)
  2 Kalletta, George E        16 IA-MR                1:45.72    1:47.81 METS   
                  25.24       52.64 (27.40)     1:20.24 (27.60)     1:47.81 (27.57)
  3 Dwyer, Jimmy C            16 COND-MR              1:48.93    1:50.09 CHAL   
                  25.45       53.07 (27.62)     1:21.30 (28.23)     1:50.09 (28.79)
  4 Kirsis, Janis V           15 COND-MR              1:49.66    1:50.96 CHAL   
                  25.01       52.75 (27.74)     1:21.91 (29.16)     1:50.96 (29.05)
  5 Vincent, Thomas N         15 Express Swimming-MR  1:54.23    1:51.21 CHAL   
                  25.77       53.44 (27.67)     1:21.95 (28.51)     1:51.21 (29.26)
  6 Fagan, Timothy P          16 COND-MR              1:51.08    1:51.54 CHAL   
                  24.64       52.86 (28.22)     1:22.25 (29.39)     1:51.54 (29.29)
  7 Hernandez, Rene M         15 AGUA-MR              1:54.91    1:52.00 CHAL   
                  26.30       54.73 (28.43)     1:23.66 (28.93)     1:52.00 (28.34)
  8 Kumeno, Kai L             15 AGUA-MR              1:52.41    1:53.15 CHAL   
                  26.58       55.07 (28.49)     1:23.91 (28.84)     1:53.15 (29.24)
  9 Meringolo, Loudon R       17 CSDC-MR              1:50.90    1:53.31 CHAL   
                  25.17       52.71 (27.54)     1:22.26 (29.55)     1:53.31 (31.05)
 10 Pesola, Gary R            15 NYCC-MR              1:54.51    1:53.38 CHAL   
                  26.29       54.81 (28.52)     1:24.29 (29.48)     1:53.38 (29.09)
 11 Macejko, Dylan M          15 CSDC-MR              1:54.87    1:53.39 CHAL   
                  25.70       53.57 (27.87)     1:23.09 (29.52)     1:53.39 (30.30)
 12 Prokopiou, Nicos          17 CSDC-MR              1:54.78    1:54.35 SILV   
                  24.93       52.96 (28.03)     1:22.76 (29.80)     1:54.35 (31.59)
 13 Ibrahim, Bode M           15 AGUA-MR              1:50.85    1:55.06 SILV   
                  25.72       53.93 (28.21)     1:24.18 (30.25)     1:55.06 (30.88)
 14 Whitfield, George         16 NYCC-MR              1:57.18    1:56.30 SILV   
                  26.34       55.51 (29.17)     1:25.98 (30.47)     1:56.30 (30.32)
 15 Vindigni, Chris M         17 COND-MR              1:51.31    1:56.43 SILV   
                  26.57       55.59 (29.02)     1:25.82 (30.23)     1:56.43 (30.61)
 16 Carrenard, Justice A      13 AGUA-MR              1:58.73    1:56.60 SILV   
                  26.75       56.33 (29.58)     1:26.62 (30.29)     1:56.60 (29.98)
 17 Mueller, Roman J          15 NYCC-MR              2:00.62    1:57.12 SILV   
                  26.38       56.08 (29.70)     1:26.56 (30.48)     1:57.12 (30.56)
 18 Park, Ethan K             15 AGUA-MR                   NT    1:57.16 SILV   
                  26.15       55.44 (29.29)     1:26.00 (30.56)     1:57.16 (31.16)
 19 Loos, Thomas J            16 CSDC-MR              1:58.51    1:57.57 SILV   
                  26.23       55.27 (29.04)     1:25.67 (30.40)     1:57.57 (31.90)
 20 Kanaley, Tim S            16 IA-MR                1:56.74    1:57.88 SILV   
                  25.88       55.34 (29.46)     1:26.43 (31.09)     1:57.88 (31.45)
 21 MacLennan, Alexander L    12 AGUA-MR              1:59.72    1:58.09        
                  26.93       57.03 (30.10)     1:28.14 (31.11)     1:58.09 (29.95)
 22 Pesola, Glen R            18 NYCC-MR              1:51.71    1:58.21        
                  24.83       52.86 (28.03)     1:24.12 (31.26)     1:58.21 (34.09)
 23 Imam, Adam R              13 Unattached-MR        2:01.74    1:58.33        
                  26.94       57.21 (30.27)     1:28.06 (30.85)     1:58.33 (30.27)
 24 Jun, Yongchan D           16 COND-MR              1:47.85    1:58.57        
                  26.37       55.79 (29.42)     1:27.00 (31.21)     1:58.57 (31.57)
 25 Stolarski, Andrew K       15 COND-MR              1:49.78    1:58.62        
                  27.02       57.04 (30.02)     1:28.00 (30.96)     1:58.62 (30.62)
 26 Zweifach, Josh A          16 NYCC-MR              1:54.84    1:58.70        
                  26.65       56.12 (29.47)     1:27.32 (31.20)     1:58.70 (31.38)
 27 Diano, Andrew J           12 FA-MR                2:11.08    1:59.21        
                  26.96       57.15 (30.19)     1:28.31 (31.16)     1:59.21 (30.90)
 28 Trnka, Nicholas           19 Unattached-MR        2:02.68    1:59.44        
                  27.14       57.13 (29.99)     1:28.33 (31.20)     1:59.44 (31.11)
 29 Crimi, Christopher P      16 COND-MR              1:54.96    1:59.62        
                  26.52       56.70 (30.18)     1:28.16 (31.46)     1:59.62 (31.46)
 30 White, Devin H            16 IA-MR                1:56.84    1:59.81        
                  26.38       56.77 (30.39)     1:28.16 (31.39)     1:59.81 (31.65)
 31 Tirgari, Philippe I       18 AGUA-MR              1:59.50    2:00.40        
                  26.35       56.28 (29.93)     1:28.39 (32.11)     2:00.40 (32.01)
 32 Mark, Colin M             15 AGUA-MR              2:09.78    2:00.79        
                  26.48       56.32 (29.84)     1:28.56 (32.24)     2:00.79 (32.23)
 33 Lawson, Ryan F            16 COND-MR              1:50.76    2:00.95        
                  26.89       57.44 (30.55)     1:29.35 (31.91)     2:00.95 (31.60)
 34 Naughton, Liam A          14 COND-MR              2:03.16    2:01.79        
                  27.52       58.72 (31.20)     1:30.81 (32.09)     2:01.79 (30.98)
 35 Duval, Justin S           17 NYCC-MR                   NT    2:01.93        
                  27.59       58.20 (30.61)     1:29.66 (31.46)     2:01.93 (32.27)
 36 Yasinov, Zachary          12 Express Swimming-MR  2:03.20    2:02.20        
                  27.80       59.16 (31.36)     1:30.98 (31.82)     2:02.20 (31.22)
 37 Chapman, Martin D         14 AGUA-MR              2:02.44    2:02.80        
                  27.19       57.39 (30.20)     1:29.88 (32.49)     2:02.80 (32.92)
 38 Boughal, Ian S            15 IA-MR                2:06.84    2:04.14        
                  29.08     1:00.45 (31.37)     1:32.81 (32.36)     2:04.14 (31.33)
 39 Cassidy, Kerry J          13 AGUA-MR              2:16.45    2:04.75        
                  28.14     1:00.22 (32.08)     1:33.08 (32.86)     2:04.75 (31.67)
 40 Song, Leonard Q           15 AGUA-MR              2:05.08    2:04.95        
                  27.93       59.36 (31.43)     1:32.39 (33.03)     2:04.95 (32.56)
 41 Reilly, Colin J           17 WISC-MR              1:58.81    2:05.06        
                  27.43       58.20 (30.77)     1:31.93 (33.73)     2:05.06 (33.13)
 42 Aird, Jimmy W             16 FA-MR                2:05.57    2:05.79        
                  29.06     1:00.96 (31.90)     1:32.21 (31.25)     2:05.79 (33.58)
 43 Imam, Nicholas R          15 Unattached-MR        2:07.66    2:06.85        
                  28.18     1:00.28 (32.10)     1:33.93 (33.65)     2:06.85 (32.92)
 44 Zizic, Erik               15 Express Swimming-MR       NT    2:06.90        
                  29.25     1:01.49 (32.24)     1:34.85 (33.36)     2:06.90 (32.05)
 45 Lei, Christopher W        15 Express Swimming-MR       NT    2:07.09        
                  27.52       58.91 (31.39)     1:33.53 (34.62)     2:07.09 (33.56)
 46 Harris, Luke J            16 WISC-MR              2:18.43    2:07.27        
                  27.26       58.77 (31.51)     1:32.61 (33.84)     2:07.27 (34.66)
 47 Hyde, Andrew J            13 AGUA-MR              2:07.57    2:08.83        
                  29.03     1:01.51 (32.48)     1:35.31 (33.80)     2:08.83 (33.52)
 48 Guariglia, Andrew M       15 Express Swimming-MR  2:15.59    2:11.36        
                  29.31     1:02.14 (32.83)     1:36.42 (34.28)     2:11.36 (34.94)
 49 Edwards, Deandre J        15 Express Swimming-MR  2:23.46    2:12.07        
                  28.99     1:01.51 (32.52)     1:36.26 (34.75)     2:12.07 (35.81)
 50 Howard, Christian J       15 Express Swimming-MR  2:24.38    2:13.76        
                  29.78     1:03.98 (34.20)     1:38.90 (34.92)     2:13.76 (34.86)
 51 Agrillo, Michael N        16 CSDC-MR                   NT    2:17.14        
                  27.75     1:01.92 (34.17)     1:40.21 (38.29)     2:17.14 (36.93)
 52 Burbano, Alexander R      15 FA-MR                2:15.71    2:19.56        
                  29.84     1:06.57 (36.73)     1:44.18 (37.61)     2:19.56 (35.38)
 53 Rubin, Spencer C          12 Express Swimming-MR  2:20.91    2:20.30        
                  31.53     1:07.56 (36.03)     1:44.04 (36.48)     2:20.30 (36.26)
 54 O'Brien, Justin W         15 FA-MR                2:16.72    2:21.08        
                  31.26     1:07.88 (36.62)     1:46.18 (38.30)     2:21.08 (34.90)
 55 Gutierrez Jr, Angel       14 COND-MR              2:54.52    2:28.18        
                  31.38     1:06.17 (34.79)     1:39.74 (33.57)     2:28.18 (48.44)
 56 Mattone, Christopher J    13 Express Swimming-MR       NT    2:34.56        
                  35.76     1:15.43 (39.67)     1:55.98 (40.55)     2:34.56 (38.58)
 57 Lind, Ben G               13 SSC-MR               2:51.79    2:35.77        
                  33.79     1:12.89 (39.10)     1:55.51 (42.62)     2:35.77 (40.26)
 58 Smith, Gabriel R          15 CSDC-MR              2:40.64    2:38.17        
                  34.39     1:15.24 (40.85)     1:56.63 (41.39)     2:38.17 (41.54)
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              4:28.89  NATS
              4:32.69  JNAT
              4:48.39  SSEC
              4:54.99  METS
              5:10.99  CHAL
              5:17.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Neri, Nicholas J          17 IA-MR                5:05.74    4:55.04 CHAL   
                  26.50       55.51 (29.01)     1:25.48 (29.97)     1:54.97 (29.49)
        2:25.55 (30.58)     2:55.41 (29.86)     3:25.63 (30.22)     3:55.72 (30.09)
        4:25.98 (30.26)     4:55.04 (29.06)                                        
  2 Daly, Nik A               15 SSC-MR               4:58.10    4:56.77 CHAL   
                  26.78       56.08 (29.30)     1:25.99 (29.91)     1:55.92 (29.93)
        2:26.05 (30.13)     2:56.41 (30.36)     3:27.06 (30.65)     3:57.55 (30.49)
        4:27.57 (30.02)     4:56.77 (29.20)                                        
  3 Fargo, Jordan K           16 Express Swimming-MR  4:57.64    4:58.47 CHAL   
                  27.53       57.09 (29.56)     1:27.53 (30.44)     1:57.96 (30.43)
        2:28.16 (30.20)     2:58.14 (29.98)     3:28.09 (29.95)     3:58.50 (30.41)
        4:28.72 (30.22)     4:58.47 (29.75)                                        
  4 Lawson, Ryan F            16 COND-MR              4:53.21    5:03.75 CHAL   
                  27.00       56.34 (29.34)     1:26.57 (30.23)     1:56.71 (30.14)
        2:27.40 (30.69)     2:58.31 (30.91)     3:29.11 (30.80)     4:00.80 (31.69)
        4:32.44 (31.64)     5:03.75 (31.31)                                        
  5 Hernandez, Rene M         15 AGUA-MR              5:02.12    5:07.15 CHAL   
                  27.31       57.14 (29.83)     1:27.74 (30.60)     1:58.78 (31.04)
        2:30.17 (31.39)     3:01.61 (31.44)     3:33.08 (31.47)     4:04.75 (31.67)
        4:37.48 (32.73)     5:07.15 (29.67)                                        
  6 Vindigni, Chris M         17 COND-MR              4:57.69    5:07.23 CHAL   
                  27.47       57.25 (29.78)     1:27.93 (30.68)     1:59.34 (31.41)
        2:31.02 (31.68)     3:03.01 (31.99)     3:34.57 (31.56)     4:06.18 (31.61)
        4:37.48 (31.30)     5:07.23 (29.75)                                        
  7 Broderick, Thomas G       15 Express Swimming-MR  5:05.54    5:08.31 CHAL   
                  27.00       57.05 (30.05)     1:27.89 (30.84)     1:59.37 (31.48)
        2:30.75 (31.38)     3:02.40 (31.65)     3:34.17 (31.77)     4:05.93 (31.76)
        4:37.58 (31.65)     5:08.31 (30.73)                                        
  8 Guerrero, Sean N          16 COND-MR              5:32.70    5:10.90 CHAL   
                  27.47       57.69 (30.22)     1:28.77 (31.08)     2:00.35 (31.58)
        2:32.38 (32.03)     3:04.04 (31.66)     3:36.05 (32.01)     4:08.43 (32.38)
        4:40.67 (32.24)     5:10.90 (30.23)                                        
  9 Macejko, Dylan M          15 CSDC-MR              5:24.70    5:13.31 SILV   
                  26.53       56.27 (29.74)     1:27.35 (31.08)     1:59.50 (32.15)
        2:32.09 (32.59)     3:04.43 (32.34)     3:37.29 (32.86)     4:10.13 (32.84)
        4:42.78 (32.65)     5:13.31 (30.53)                                        
 10 Kanaley, Tim S            16 IA-MR                5:15.72    5:14.00 SILV   
                  26.77       57.15 (30.38)     1:28.69 (31.54)     2:00.82 (32.13)
        2:32.89 (32.07)     3:05.23 (32.34)     3:38.14 (32.91)     4:11.05 (32.91)
        4:43.74 (32.69)     5:14.00 (30.26)                                        
 11 Stolarski, Andrew K       15 COND-MR              4:51.04    5:16.18 SILV   
                  27.05       56.74 (29.69)     1:27.16 (30.42)     1:58.29 (31.13)
        2:30.65 (32.36)     3:03.53 (32.88)     3:36.73 (33.20)     4:10.24 (33.51)
        4:43.61 (33.37)     5:16.18 (32.57)                                        
 12 Chang, Matthew            12 Express Swimming-MR  5:29.54    5:19.50        
                  28.46       59.51 (31.05)     1:31.43 (31.92)     2:04.14 (32.71)
        2:36.71 (32.57)     3:09.68 (32.97)     3:42.72 (33.04)     4:15.58 (32.86)
        4:48.02 (32.44)     5:19.50 (31.48)                                        
 13 Crimi, Christopher P      16 COND-MR              5:08.86    5:19.53        
                  27.09       57.77 (30.68)     1:29.67 (31.90)     2:01.92 (32.25)
        2:34.50 (32.58)     3:07.14 (32.64)     3:40.06 (32.92)     4:13.46 (33.40)
        4:46.98 (33.52)     5:19.53 (32.55)                                        
 14 MacLennan, Alexander L    12 AGUA-MR              5:14.10    5:20.39        
                  27.76       59.02 (31.26)     1:31.21 (32.19)     2:03.84 (32.63)
        2:36.18 (32.34)     3:08.96 (32.78)     3:42.09 (33.13)     4:15.53 (33.44)
        4:48.63 (33.10)     5:20.39 (31.76)                                        
 15 Chen, Joseph              12 Express Swimming-MR  5:20.01    5:23.72        
                  27.59       58.81 (31.22)     1:31.76 (32.95)     2:04.83 (33.07)
        2:38.02 (33.19)     3:11.54 (33.52)     3:45.03 (33.49)     4:18.15 (33.12)
        4:51.51 (33.36)     5:23.72 (32.21)                                        
 16 Diano, Andrew J           12 FA-MR                5:39.54    5:24.64        
                  29.36     1:01.92 (32.56)     1:34.53 (32.61)     2:07.39 (32.86)
        2:40.28 (32.89)     3:13.27 (32.99)     3:46.37 (33.10)     4:20.03 (33.66)
        4:53.13 (33.10)     5:24.64 (31.51)                                        
 17 Pragnell, Tristan Z       13 AGUA-MR              5:37.98    5:28.72        
                  28.19       59.47 (31.28)     1:31.70 (32.23)     2:05.04 (33.34)
        2:38.50 (33.46)     3:12.59 (34.09)     3:46.88 (34.29)     4:21.57 (34.69)
        4:55.89 (34.32)     5:28.72 (32.83)                                        
 18 Loos, Thomas J            16 CSDC-MR              5:27.10    5:29.41        
                  27.10       58.16 (31.06)     1:30.80 (32.64)     2:04.58 (33.78)
        2:37.77 (33.19)     3:12.15 (34.38)     3:45.32 (33.17)     4:20.42 (35.10)
        4:55.98 (35.56)     5:29.41 (33.43)                                        
 19 Boughal, Ian S            15 IA-MR                5:37.78    5:32.61        
                  29.18     1:00.99 (31.81)     1:33.68 (32.69)     2:07.25 (33.57)
        2:40.71 (33.46)     3:14.34 (33.63)     3:48.69 (34.35)     4:23.53 (34.84)
        4:58.59 (35.06)     5:32.61 (34.02)                                        
 20 Thomas, Kieran C          16 IA-MR                5:28.89    5:37.36        
                  28.08       59.99 (31.91)     1:32.98 (32.99)     2:06.98 (34.00)
        2:41.75 (34.77)     3:16.97 (35.22)     3:52.39 (35.42)     4:28.11 (35.72)
        5:03.42 (35.31)     5:37.36 (33.94)                                        
 21 Combs, Sean A             15 SSC-MR               5:55.35    5:50.68        
                  28.95     1:02.01 (33.06)     1:36.81 (34.80)     2:12.83 (36.02)
        2:48.76 (35.93)     3:25.37 (36.61)     4:02.33 (36.96)     4:39.34 (37.01)
        5:15.85 (36.51)     5:50.68 (34.83)                                        
 22 Kingsley, Austin M        13 Unattached-MR        6:14.53    5:51.88        
                  29.82     1:04.61 (34.79)     1:39.19 (34.58)     2:16.24 (37.05)
        2:51.67 (35.43)     3:27.67 (36.00)     4:04.71 (37.04)     4:41.07 (36.36)
        5:17.77 (36.70)     5:51.88 (34.11)                                        
 23 Solash, Max A             13 AGUA-MR                   NT    5:52.01        
                  32.12     1:08.97 (36.85)     1:44.21 (35.24)     2:20.11 (35.90)
        2:56.21 (36.10)     3:32.89 (36.68)     4:08.02 (35.13)     4:44.23 (36.21)
        5:18.34 (34.11)     5:52.01 (33.67)                                        
 24 Redfield, Jackson         11 SSC-MR               6:34.88    6:12.65        
                  32.15     1:08.24 (36.09)     1:46.13 (37.89)     2:24.01 (37.88)
        3:03.75 (39.74)     3:42.50 (38.75)     4:20.85 (38.35)     4:59.83 (38.98)
        5:38.00 (38.17)     6:12.65 (34.65)                                        
 25 Zizic, Erik               15 Express Swimming-MR       NT    6:35.23        
                  35.87     1:16.32 (40.45)     1:56.89 (40.57)     2:37.65 (40.76)
        3:18.76 (41.11)     3:58.98 (40.22)     4:38.75 (39.77)     5:18.43 (39.68)
        5:58.34 (39.91)     6:35.23 (36.89)                                        
 26 Maroney, John P           12 Express Swimming-MR  6:46.25    6:54.26        
                  36.13     1:17.70 (41.57)     2:00.41 (42.71)     2:43.36 (42.95)
        3:26.36 (43.00)     4:08.29 (41.93)     4:51.52 (43.23)     5:34.44 (42.92)
        6:16.33 (41.89)     6:54.26 (37.93)                                        
 27 Daloisio, Franco          15 Express Swimming-MR       NT    6:55.25        
                  34.79     1:12.95 (38.16)     1:54.42 (41.47)     2:37.64 (43.22)
        3:21.80 (44.16)     4:05.07 (43.27)     4:49.05 (43.98)     5:33.43 (44.38)
        6:16.27 (42.84)     6:55.25 (38.98)                                        
 28 Sullivan, Ryan N          11 Express Swimming-MR       NT    7:04.42        
                  37.02     1:19.21 (42.19)     2:02.04 (42.83)     2:45.03 (42.99)
        3:28.93 (43.90)     4:12.17 (43.24)     4:55.88 (43.71)     5:40.02 (44.14)
        6:24.79 (44.77)     7:04.42 (39.63)                                        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                49.89  NATS
                50.99  JNAT
                54.89  SSEC
                55.99  METS
                59.99  CHAL
              1:03.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Michael C           16 COND-MR                53.03      53.19 SSEC   
                  26.00       53.19 (27.19)                                        
  2 Jiang, Michael            15 Express Swimming-MR    53.73      53.43 SSEC   
                  25.95       53.43 (27.48)                                        
  3 Fargo, Jordan K           16 Express Swimming-MR    54.58      54.57 SSEC   
                  26.64       54.57 (27.93)                                        
  4 Gu, Kevin                 17 COND-MR                51.60      54.60 SSEC   
                  27.00       54.60 (27.60)                                        
  5 Kirsis, Janis V           15 COND-MR                55.70      57.76 CHAL   
                  28.28       57.76 (29.48)                                        
  6 Loos, Thomas J            16 CSDC-MR                58.83      58.07 CHAL   
                  28.25       58.07 (29.82)                                        
  7 Macejko, Dylan M          15 CSDC-MR                57.58      58.28 CHAL   
                  28.83       58.28 (29.45)                                        
  8 Fagan, Timothy P          16 COND-MR                55.50      58.49 CHAL   
                  28.73       58.49 (29.76)                                        
  9 Webber, Duncan R          16 NYCC-MR                58.44      59.89 CHAL   
                  28.88       59.89 (31.01)                                        
 10 Trnka, Nicholas           19 Unattached-MR          58.89      59.96 CHAL   
                  29.40       59.96 (30.56)                                        
 11 Kumeno, Kai L             15 AGUA-MR              1:00.96    1:00.60 SILV   
                  29.53     1:00.60 (31.07)                                        
 12 Zweifach, Josh A          16 NYCC-MR                56.44    1:00.61 SILV   
                  29.41     1:00.61 (31.20)                                        
 13 Maloney, Michael C        17 FA-MR                  59.88    1:00.70 SILV   
                  28.83     1:00.70 (31.87)                                        
 14 Kanaley, Tim S            16 IA-MR                1:00.08    1:00.91 SILV   
                  29.47     1:00.91 (31.44)                                        
 15 Naughton, Liam A          14 COND-MR              1:04.72    1:01.87 SILV   
                  29.99     1:01.87 (31.88)                                        
 16 Ibrahim, Bode M           15 AGUA-MR              1:01.55    1:02.05 SILV   
                  29.72     1:02.05 (32.33)                                        
 17 White, Devin H            16 IA-MR                1:01.24    1:02.07 SILV   
                  29.84     1:02.07 (32.23)                                        
 18 Tirgari, Philippe I       18 AGUA-MR              1:06.12    1:02.36 SILV   
                  30.17     1:02.36 (32.19)                                        
 19 Whitfield, George         16 NYCC-MR              1:06.30    1:02.92 SILV   
                  30.73     1:02.92 (32.19)                                        
 20 Song, Leonard Q           15 AGUA-MR              1:02.57    1:03.02 SILV   
                  30.79     1:03.02 (32.23)                                        
 21 Crimi, Christopher P      16 COND-MR                59.38    1:03.17 SILV   
                  30.56     1:03.17 (32.61)                                        
 22 Duval, Justin S           17 NYCC-MR                   NT    1:03.73 SILV   
                  30.63     1:03.73 (33.10)                                        
 23 Kim, Christopher B        13 AGUA-MR              1:06.94    1:03.95        
                  31.06     1:03.95 (32.89)                                        
 24 Cassidy, Kerry J          13 AGUA-MR              1:04.15    1:04.13        
                  31.52     1:04.13 (32.61)                                        
 25 Diano, Andrew J           12 FA-MR                1:06.76    1:04.67        
                  31.22     1:04.67 (33.45)                                        
 26 Ely, Matt D               15 SSC-MR               1:03.90    1:04.68        
                  32.06     1:04.68 (32.62)                                        
 27 Meringolo, Loudon R       17 CSDC-MR              1:06.89    1:04.87        
                  31.28     1:04.87 (33.59)                                        
 28 Mark, Colin M             15 AGUA-MR              1:06.13    1:04.98        
                  30.97     1:04.98 (34.01)                                        
 29 Johnson, Chaz L           16 NYCC-MR              1:06.14    1:06.02        
                  31.76     1:06.02 (34.26)                                        
 30 Reilly, Colin J           17 WISC-MR              1:11.11    1:07.25        
                  32.13     1:07.25 (35.12)                                        
 31 Howard, Christian J       15 Express Swimming-MR  1:10.30    1:07.61        
                  31.91     1:07.61 (35.70)                                        
 32 Craciun, Vlad V           16 Unattached-MR             NT    1:07.78        
                  33.40     1:07.78 (34.38)                                        
 33 Boughal, Ian S            15 IA-MR                1:09.65    1:09.62        
                  34.06     1:09.62 (35.56)                                        
 34 Burbano, Alexander R      15 FA-MR                1:12.30    1:09.82        
                  33.95     1:09.82 (35.87)                                        
 35 Guariglia, Andrew M       15 Express Swimming-MR  1:14.22    1:09.97        
                  34.10     1:09.97 (35.87)                                        
 36 Lei, Christopher W        15 Express Swimming-MR       NT    1:10.52        
                  33.83     1:10.52 (36.69)                                        
 37 Marzano, Tyler J          13 COND-MR              1:13.95    1:11.78        
                  34.99     1:11.78 (36.79)                                        
 38 Rubin, Spencer C          12 Express Swimming-MR  1:13.09    1:13.15        
                  35.01     1:13.15 (38.14)                                        
 39 Zizic, Erik               15 Express Swimming-MR       NT    1:14.17        
                  36.55     1:14.17 (37.62)                                        
 40 O'Brien, Justin W         15 FA-MR                1:13.87    1:14.20        
                  36.34     1:14.20 (37.86)                                        
 41 Romero, Angel J           16 FA-MR                     NT    1:15.94        
                  37.53     1:15.94 (38.41)                                        
 42 Sweeney, Xavier           15 NYCC-MR                   NT    1:20.20        
                  39.40     1:20.20 (40.80)                                        
 43 Smith, Gabriel R          15 CSDC-MR              1:27.62    1:25.42        
                  40.02     1:25.42 (45.40)                                        
 44 Lind, Ben G               13 SSC-MR               1:30.53    1:27.84        
                  41.55     1:27.84 (46.29)                                        
 45 German, Daniel E          12 Express Swimming-MR  1:35.66    1:31.39        
                  42.05     1:31.39 (49.34)                                        
 46 Chang, Henry               9 Express Swimming-MR  1:45.97    1:40.74        
                  47.85     1:40.74 (52.89)                                        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:48.39  NATS
              1:50.69  JNAT
              1:59.39  SSEC
              2:01.99  METS
              2:10.99  CHAL
              2:16.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Michael C           16 COND-MR              1:54.22    1:56.11 SSEC   
                  27.07       56.39 (29.32)     1:26.41 (30.02)     1:56.11 (29.70)
  2 Fargo, Jordan K           16 Express Swimming-MR  1:56.67    1:57.14 SSEC   
                  28.14       57.72 (29.58)     1:27.63 (29.91)     1:57.14 (29.51)
  3 Gu, Kevin                 17 COND-MR              1:50.09    1:58.33 SSEC   
                  28.22       57.97 (29.75)     1:28.56 (30.59)     1:58.33 (29.77)
  4 Prokopiou, Nicos          17 CSDC-MR              2:02.51    1:59.29 SSEC   
                  27.49       57.60 (30.11)     1:28.64 (31.04)     1:59.29 (30.65)
  5 Jiang, Michael            15 Express Swimming-MR  2:07.88    2:03.06 CHAL   
                  29.57     1:00.93 (31.36)     1:33.01 (32.08)     2:03.06 (30.05)
  6 Kirsis, Janis V           15 COND-MR              1:59.36    2:04.35 CHAL   
                  29.61     1:00.62 (31.01)     1:32.58 (31.96)     2:04.35 (31.77)
  7 Daly, Nik A               15 SSC-MR               2:05.43    2:05.59 CHAL   
                  29.72     1:00.78 (31.06)     1:33.40 (32.62)     2:05.59 (32.19)
  8 Kanaley, Tim S            16 IA-MR                2:12.76    2:09.93 CHAL   
                  29.68     1:01.99 (32.31)     1:35.74 (33.75)     2:09.93 (34.19)
  9 Webber, Duncan R          16 NYCC-MR              2:08.17    2:10.90 CHAL   
                  30.65     1:03.29 (32.64)     1:37.26 (33.97)     2:10.90 (33.64)
 10 LU, Michael D             12 Express Swimming-MR  2:15.95    2:13.75 SILV   
                  32.48     1:06.24 (33.76)     1:40.15 (33.91)     2:13.75 (33.60)
 11 Zweifach, Josh A          16 NYCC-MR              2:08.84    2:14.29 SILV   
                  31.71     1:05.98 (34.27)     1:40.34 (34.36)     2:14.29 (33.95)
 12 Stolarski, Andrew K       15 COND-MR              2:05.91    2:14.93 SILV   
                  31.38     1:05.54 (34.16)     1:40.62 (35.08)     2:14.93 (34.31)
 13 MacLennan, Alexander L    12 AGUA-MR              2:11.84    2:14.98 SILV   
                  31.78     1:06.00 (34.22)     1:41.20 (35.20)     2:14.98 (33.78)
 14 Yasinov, Zachary          12 Express Swimming-MR  2:19.60    2:15.17 SILV   
                  32.16     1:06.76 (34.60)     1:41.12 (34.36)     2:15.17 (34.05)
 15 Imam, Adam R              13 Unattached-MR             NT    2:16.62 SILV   
                  31.75     1:06.73 (34.98)     1:42.08 (35.35)     2:16.62 (34.54)
 16 Diano, Andrew J           12 FA-MR                2:26.26    2:17.59        
                  31.15     1:06.17 (35.02)     1:42.03 (35.86)     2:17.59 (35.56)
 17 Mueller, Roman J          15 NYCC-MR              2:18.64    2:18.06        
                  32.80     1:07.87 (35.07)     1:43.53 (35.66)     2:18.06 (34.53)
 18 Lugato, Giacomo S         12 AGUA-MR              2:17.48    2:18.58        
                  31.94     1:06.85 (34.91)     1:43.24 (36.39)     2:18.58 (35.34)
 19 Kim, Christopher B        13 AGUA-MR              2:36.99    2:18.98        
                  32.88     1:07.81 (34.93)     1:43.69 (35.88)     2:18.98 (35.29)
 20 Geddes, Sean A            16 FA-MR                2:09.10    2:19.17        
                  31.63     1:07.02 (35.39)     1:42.93 (35.91)     2:19.17 (36.24)
 21 Cassidy, Kerry J          13 AGUA-MR              2:20.14    2:19.18        
                  32.67     1:08.49 (35.82)     1:44.52 (36.03)     2:19.18 (34.66)
 22 Combs, Sean A             15 SSC-MR               2:24.17    2:20.61        
                  34.17     1:09.72 (35.55)     1:45.56 (35.84)     2:20.61 (35.05)
 23 Klingel, Dean M           15 IA-MR                2:20.34    2:21.06        
                  32.49     1:08.54 (36.05)     1:45.33 (36.79)     2:21.06 (35.73)
 24 Chen, Ethan               12 Express Swimming-MR  2:26.54    2:22.91        
                  33.56     1:09.85 (36.29)     1:47.18 (37.33)     2:22.91 (35.73)
 25 Solash, Max A             13 AGUA-MR              2:34.00    2:25.23        
                  33.82     1:10.89 (37.07)     1:48.31 (37.42)     2:25.23 (36.92)
 26 Nunez, Ryan               11 Express Swimming-MR  2:32.32    2:25.39        
                  33.97     1:12.19 (38.22)     1:49.72 (37.53)     2:25.39 (35.67)
 27 Imam, Nicholas R          15 Unattached-MR        2:29.07    2:26.05        
                  33.52     1:10.50 (36.98)     1:48.58 (38.08)     2:26.05 (37.47)
 28 Hyde, Andrew J            13 AGUA-MR              2:34.75    2:27.99        
                  34.84     1:12.47 (37.63)     1:50.26 (37.79)     2:27.99 (37.73)
 29 Lei, Christopher W        15 Express Swimming-MR       NT    2:33.07        
                  35.11     1:14.45 (39.34)     1:54.68 (40.23)     2:33.07 (38.39)
 30 Rasquinha, Ranjan J       11 Express Swimming-MR  2:43.21    2:33.65        
                  35.09     1:13.94 (38.85)     1:54.59 (40.65)     2:33.65 (39.06)
 31 Guariglia, Andrew M       15 Express Swimming-MR  2:37.02    2:33.88        
                  35.36     1:13.97 (38.61)     1:54.09 (40.12)     2:33.88 (39.79)
 32 Rasquinha, Rohit A        11 Express Swimming-MR  2:38.78    2:37.02        
                  35.91     1:16.74 (40.83)     1:58.37 (41.63)     2:37.02 (38.65)
 33 Rubin, Spencer C          12 Express Swimming-MR  2:39.33    2:37.15        
                  37.38     1:17.46 (40.08)     1:57.77 (40.31)     2:37.15 (39.38)
 34 Lugo, Aron R              11 Express Swimming-MR  3:09.82    2:40.07        
                  35.61     1:16.06 (40.45)     1:58.65 (42.59)     2:40.07 (41.42)
 35 Zizic, Erik               15 Express Swimming-MR       NT    2:40.67        
                1:18.01     2:01.16 (43.15)     2:40.67 (39.51)                    
 36 Zammit, Michael C         12 Express Swimming-MR  3:01.09    2:40.94        
                  37.33     1:17.84 (40.51)     1:59.71 (41.87)     2:40.94 (41.23)
 37 Sansano, Matthew A        11 Express Swimming-MR  3:06.54    2:46.83        
                  38.89     1:22.48 (43.59)     2:05.63 (43.15)     2:46.83 (41.20)
 38 Mollica, Christian J      11 Express Swimming-MR  3:11.21    2:48.34        
                  41.55     1:24.19 (42.64)     2:07.37 (43.18)     2:48.34 (40.97)
 39 Maroney, John P           12 Express Swimming-MR  2:58.76    2:57.14        
                  41.38     1:27.38 (46.00)     2:12.78 (45.40)     2:57.14 (44.36)
 40 Cao, Brandon              12 Express Swimming-MR  3:04.13    3:02.64        
                  41.24     1:30.39 (49.15)     2:17.75 (47.36)     3:02.64 (44.89)
 41 Smith, Gabriel R          15 CSDC-MR              3:17.80    3:03.68        
                  42.45     1:29.42 (46.97)     2:17.73 (48.31)     3:03.68 (45.95)
 42 German, Daniel E          12 Express Swimming-MR       NT    3:06.45        
                  41.60     1:29.91 (48.31)     2:19.62 (49.71)     3:06.45 (46.83)
 43 Harrilal, Ayden B         11 Express Swimming-MR  3:11.21    3:07.82        
                  40.28     1:25.31 (45.03)     2:11.19 (45.88)     3:07.82 (56.63)
 -- Bekerman, Liam B          12 Express Swimming-MR  2:46.61         DQ        
      False start
                  37.21     1:17.66 (40.45)     1:59.66 (42.00)          DQ (42.67)
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
                55.99  NATS
                57.69  JNAT
              1:02.19  SSEC
              1:03.49  METS
              1:06.49  CHAL
              1:10.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gu, Kevin                 17 COND-MR                56.23      59.71 SSEC   
                  28.46       59.71 (31.25)                                        
  2 Daly, Nik A               15 SSC-MR               1:00.36    1:00.50 SSEC   
                  28.80     1:00.50 (31.70)                                        
  3 Hurley, John R            17 Express Swimming-MR  1:00.01    1:01.24 SSEC   
                  28.75     1:01.24 (32.49)                                        
  4 Johnson, Chaz L           16 NYCC-MR              1:03.95    1:03.43 METS   
                  29.69     1:03.43 (33.74)                                        
  5 Schulze, Edward A         17 IA-MR                1:02.75    1:05.18 CHAL   
                  30.31     1:05.18 (34.87)                                        
  6 Pesola, Gary R            15 NYCC-MR              1:08.22    1:06.98 SILV   
                  31.88     1:06.98 (35.10)                                        
  7 Lei, Christopher W        15 Express Swimming-MR       NT    1:07.68 SILV   
                  31.14     1:07.68 (36.54)                                        
  8 Tirgari, Philippe I       18 AGUA-MR              1:07.12    1:08.36 SILV   
                  31.64     1:08.36 (36.72)                                        
  9 Trnka, Nicholas           19 Unattached-MR        1:05.97    1:08.40 SILV   
                  32.31     1:08.40 (36.09)                                        
 10 Chapman, Martin D         14 AGUA-MR              1:09.55    1:09.55 SILV   
                  32.44     1:09.55 (37.11)                                        
 11 Duval, Justin S           17 NYCC-MR                   NT    1:09.57 SILV   
                  32.70     1:09.57 (36.87)                                        
 12 Vindigni, Chris M         17 COND-MR              1:10.82    1:09.71 SILV   
                  33.16     1:09.71 (36.55)                                        
 13 Mark, Colin M             15 AGUA-MR              1:13.46    1:10.06 SILV   
                  33.20     1:10.06 (36.86)                                        
 14 Kumeno, Kai L             15 AGUA-MR              1:10.22    1:10.44 SILV   
                  33.73     1:10.44 (36.71)                                        
 15 Merone, Matt F            14 COND-MR              1:12.38    1:10.87 SILV   
                  33.25     1:10.87 (37.62)                                        
 16 Hernandez, Rene M         15 AGUA-MR              1:21.76    1:11.48        
                  33.72     1:11.48 (37.76)                                        
 17 White, Dylan J            17 Express Swimming-MR  1:11.60    1:11.64        
                  33.46     1:11.64 (38.18)                                        
 18 Munson, Joseph A          15 Express Swimming-MR  1:12.24    1:11.87        
                  32.92     1:11.87 (38.95)                                        
 19 Ely, Matt D               15 SSC-MR               1:14.39    1:12.96        
                  35.80     1:12.96 (37.16)                                        
 20 Reilly, Colin J           17 WISC-MR              1:17.14    1:13.41        
                  33.93     1:13.41 (39.48)                                        
 21 Mueller, Roman J          15 NYCC-MR              1:18.75    1:13.69        
                  34.60     1:13.69 (39.09)                                        
 22 Naughton, Liam A          14 COND-MR              1:19.19    1:13.85        
                  35.46     1:13.85 (38.39)                                        
 23 Combs, Sean A             15 SSC-MR               1:11.95    1:13.86        
                  35.16     1:13.86 (38.70)                                        
 24 Boughal, Ian S            15 IA-MR                1:17.02    1:14.62        
                  35.72     1:14.62 (38.90)                                        
 25 Song, Leonard Q           15 AGUA-MR              1:15.09    1:15.06        
                  34.88     1:15.06 (40.18)                                        
 26 Murray, Brendan M         16 WISC-MR              1:16.19    1:16.18        
                  35.41     1:16.18 (40.77)                                        
 27 Harris, Luke J            16 WISC-MR              1:15.68    1:17.14        
                  36.93     1:17.14 (40.21)                                        
 28 Guariglia, Andrew M       15 Express Swimming-MR  1:20.18    1:17.54        
                  37.40     1:17.54 (40.14)                                        
 29 Gurevich, Brendan         15 Express Swimming-MR  1:19.60    1:18.09        
                  37.86     1:18.09 (40.23)                                        
 30 Imam, Nicholas R          15 Unattached-MR        1:16.06    1:18.34        
                  36.87     1:18.34 (41.47)                                        
 31 Romero, Angel J           16 FA-MR                1:20.70    1:18.77        
                  36.99     1:18.77 (41.78)                                        
 32 Agrillo, Michael N        16 CSDC-MR                   NT    1:20.59        
                  36.62     1:20.59 (43.97)                                        
 33 Zizic, Erik               15 Express Swimming-MR       NT    1:20.62        
                  38.26     1:20.62 (42.36)                                        
 34 Cardona, Christopher J    15 FA-MR                1:31.87    1:25.02        
                  40.44     1:25.02 (44.58)                                        
 35 Howard, Christian J       15 Express Swimming-MR  1:24.79    1:25.80        
                  39.46     1:25.80 (46.34)                                        
 36 Hourani, Luke             15 Express Swimming-MR  1:26.35    1:26.68        
                  41.95     1:26.68 (44.73)                                        
 37 Tom, Justin               17 GATE-MR                   NT    1:27.46        
                  41.66     1:27.46 (45.80)                                        
 38 Mollica, Christian J      11 Express Swimming-MR  1:32.13    1:29.85        
                  43.00     1:29.85 (46.85)                                        
 39 Sweeney, Xavier           15 NYCC-MR                   NT    1:31.29        
                  41.54     1:31.29 (49.75)                                        
 40 Maroney, John P           12 Express Swimming-MR  1:32.93    1:33.33        
                  43.70     1:33.33 (49.63)                                        
 41 McCrindle, Robert P       16 Express Swimming-MR       NT    1:45.85        
                  49.18     1:45.85 (56.67)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:01.59  NATS
              2:05.89  JNAT
              2:15.39  SSEC
              2:19.99  METS
              2:30.09  CHAL
              2:36.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gu, Kevin                 17 COND-MR              2:00.46    2:08.81 SSEC   
                  28.90     1:01.65 (32.75)     1:35.41 (33.76)     2:08.81 (33.40)
  2 Wilson, Patrick R         17 Express Swimming-MR  2:08.78    2:14.41 SSEC   
                  29.29     1:02.79 (33.50)     1:38.21 (35.42)     2:14.41 (36.20)
  3 Daly, Michael C           16 COND-MR              2:16.32    2:18.43 METS   
                  31.05     1:06.64 (35.59)     1:42.79 (36.15)     2:18.43 (35.64)
  4 Prokopiou, Nicos          17 CSDC-MR              2:17.80    2:21.84 CHAL   
                  30.22     1:05.37 (35.15)     1:43.04 (37.67)     2:21.84 (38.80)
  5 Kirsis, Janis V           15 COND-MR              2:24.95    2:23.44 CHAL   
                  32.24     1:08.54 (36.30)     1:46.16 (37.62)     2:23.44 (37.28)
  6 Johnson, Chaz L           16 NYCC-MR              2:24.15    2:23.85 CHAL   
                  31.04     1:06.87 (35.83)     1:44.71 (37.84)     2:23.85 (39.14)
  7 Schulze, Edward A         17 IA-MR                2:22.11    2:25.48 CHAL   
                  32.49     1:09.69 (37.20)     1:48.13 (38.44)     2:25.48 (37.35)
  8 Maloney, Michael C        17 FA-MR                2:26.80    2:26.95 CHAL   
                  32.29     1:09.38 (37.09)     1:48.10 (38.72)     2:26.95 (38.85)
  9 Stolarski, Andrew K       15 COND-MR              2:18.57    2:28.94 CHAL   
                  33.24     1:11.19 (37.95)     1:50.34 (39.15)     2:28.94 (38.60)
 10 Hernandez, Rene M         15 AGUA-MR              2:35.24    2:30.24 SILV   
                  34.11     1:11.52 (37.41)     1:51.18 (39.66)     2:30.24 (39.06)
 11 Vindigni, Chris M         17 COND-MR              2:25.91    2:30.33 SILV   
                  34.01     1:12.02 (38.01)     1:51.25 (39.23)     2:30.33 (39.08)
 12 Whitfield, George         16 NYCC-MR              2:28.78    2:30.87 SILV   
                  33.91     1:12.14 (38.23)     1:51.79 (39.65)     2:30.87 (39.08)
 13 Carrenard, Justice A      13 AGUA-MR              2:45.61    2:31.03 SILV   
                  34.02     1:12.00 (37.98)     1:51.62 (39.62)     2:31.03 (39.41)
 14 Chapman, Martin D         14 AGUA-MR              2:31.15    2:31.35 SILV   
                  34.36     1:13.27 (38.91)     1:53.10 (39.83)     2:31.35 (38.25)
 15 LU, Michael D             12 Express Swimming-MR  2:36.91    2:34.64 SILV   
                  35.14     1:14.79 (39.65)     1:54.90 (40.11)     2:34.64 (39.74)
 16 Ely, Matt D               15 SSC-MR               2:38.14    2:34.66 SILV   
                  35.23     1:14.42 (39.19)     1:54.25 (39.83)     2:34.66 (40.41)
 17 Hyde, Andrew J            13 AGUA-MR              2:32.99    2:34.97 SILV   
                  35.46     1:14.29 (38.83)     1:55.70 (41.41)     2:34.97 (39.27)
 18 Craciun, Vlad V           16 Unattached-MR             NT    2:36.19 SILV   
                  33.87     1:12.77 (38.90)     1:53.75 (40.98)     2:36.19 (42.44)
 19 MacLennan, Alexander L    12 AGUA-MR              2:41.22    2:36.82        
                  34.15     1:12.48 (38.33)     1:53.24 (40.76)     2:36.82 (43.58)
 20 Buchen, Max H             11 IA-MR                2:43.11    2:39.33        
                  35.35     1:15.58 (40.23)     1:58.07 (42.49)     2:39.33 (41.26)
 21 White, Dylan J            17 Express Swimming-MR  2:39.37    2:40.88        
                  35.60     1:16.35 (40.75)     1:59.16 (42.81)     2:40.88 (41.72)
 22 Chen, Ethan               12 Express Swimming-MR  3:15.52    2:41.00        
                  35.64     1:16.06 (40.42)     1:58.83 (42.77)     2:41.00 (42.17)
 23 Weber, Christopher R      14 Express Swimming-MR  2:39.31    2:41.10        
                  35.74     1:17.41 (41.67)     1:58.72 (41.31)     2:41.10 (42.38)
 24 Guariglia, Andrew M       15 Express Swimming-MR  2:53.12    2:42.77        
                  37.63     1:17.81 (40.18)     1:59.73 (41.92)     2:42.77 (43.04)
 25 Park, Ethan K             15 AGUA-MR                   NT    2:43.17        
                  35.58     1:16.44 (40.86)     1:59.21 (42.77)     2:43.17 (43.96)
 26 Zammit, Michael C         12 Express Swimming-MR  2:57.66    2:44.20        
                  36.45     1:18.72 (42.27)     2:01.84 (43.12)     2:44.20 (42.36)
 27 Kim, Christopher B        13 AGUA-MR                   NT    2:47.26        
                  37.08     1:19.32 (42.24)     2:03.03 (43.71)     2:47.26 (44.23)
 28 Edwards, Deandre J        15 Express Swimming-MR  2:52.96    2:47.34        
                  36.81     1:18.46 (41.65)     2:01.11 (42.65)     2:47.34 (46.23)
 29 Marzano, Tyler J          13 COND-MR              2:51.03    2:48.82        
                  38.18     1:21.28 (43.10)     2:05.67 (44.39)     2:48.82 (43.15)
 30 Romero, Angel J           16 FA-MR                3:11.93    2:55.52        
                  39.60     1:24.10 (44.50)     2:09.97 (45.87)     2:55.52 (45.55)
 31 Mattone, Christopher J    13 Express Swimming-MR       NT    3:00.81        
                  43.51     1:37.95 (54.44)     2:14.38 (36.43)     3:00.81 (46.43)
 32 Sansano, Matthew A        11 Express Swimming-MR  3:00.80    3:11.08        
                  45.07     1:33.89 (48.82)     2:23.58 (49.69)     3:11.08 (47.50)
 33 Lugo, Aron R              11 Express Swimming-MR  3:21.40    3:15.13        
                  43.31     1:33.23 (49.92)     2:23.96 (50.73)     3:15.13 (51.17)
 34 Mollica, Christian J      11 Express Swimming-MR  3:28.76    3:18.62        
                  44.50     1:36.62 (52.12)     2:27.67 (51.05)     3:18.62 (50.95)
 35 Cao, Brandon              12 Express Swimming-MR  3:32.00    3:20.32        
                  44.00     1:35.33 (51.33)     2:28.27 (52.94)     3:20.32 (52.05)
 36 German, Daniel E          12 Express Swimming-MR  3:31.21    3:20.46        
                  43.33     1:35.28 (51.95)     2:29.45 (54.17)     3:20.46 (51.01)
 37 Harrilal, Ayden B         11 Express Swimming-MR  3:34.32    3:20.57        
                  45.57     1:36.34 (50.77)     2:28.43 (52.09)     3:20.57 (52.14)
 38 Maroney, John P           12 Express Swimming-MR  3:20.16    3:21.29        
                  44.45     1:38.99 (54.54)     2:30.94 (51.95)     3:21.29 (50.35)
 39 Lee, Matthius             13 Express Swimming-MR       NT    3:26.60        
                  45.04     1:37.98 (52.94)     2:32.83 (54.85)     3:26.60 (53.77)
 40 Bekerman, Liam B          12 Express Swimming-MR  3:30.17    3:27.50        
                  42.88     1:36.04 (53.16)     2:31.12 (55.08)     3:27.50 (56.38)
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                49.19  NATS
                50.09  JNAT
                53.79  SSEC
                54.99  METS
                57.99  CHAL
              1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Michael C           16 COND-MR                53.10      54.43 METS   
                  25.38       54.43 (29.05)                                        
  2 Pesola, Glen R            18 NYCC-MR                54.88      55.49 CHAL   
                  26.10       55.49 (29.39)                                        
  3 Owens, Mark               14 SSC-MR                 53.87      55.53 CHAL   
                  25.90       55.53 (29.63)                                        
  4 Fagan, Timothy P          16 COND-MR                54.38      55.75 CHAL   
                  26.32       55.75 (29.43)                                        
  5 Dwyer, Jimmy C            16 COND-MR                55.65      56.04 CHAL   
                  26.35       56.04 (29.69)                                        
  6 Macejko, Dylan M          15 CSDC-MR                56.83      56.42 CHAL   
                  26.18       56.42 (30.24)                                        
  7 Ibrahim, Bode M           15 AGUA-MR                57.77      58.34 SILV   
                  27.38       58.34 (30.96)                                        
  8 Pedisich, Joe M           17 IA-MR                  56.53      58.80 SILV   
                  27.25       58.80 (31.55)                                        
  9 Trnka, Nicholas           19 Unattached-MR          57.67      58.82 SILV   
                  27.03       58.82 (31.79)                                        
 10 Pesola, Gary R            15 NYCC-MR                58.01      58.89 SILV   
                  27.53       58.89 (31.36)                                        
 11 Kumeno, Kai L             15 AGUA-MR                58.40      59.07 SILV   
                  27.12       59.07 (31.95)                                        
 12 Duval, Justin S           17 NYCC-MR                   NT      59.44 SILV   
                  27.67       59.44 (31.77)                                        
 13 Whitfield, George         16 NYCC-MR                59.57      59.49 SILV   
                  27.71       59.49 (31.78)                                        
 14 Vindigni, Chris M         17 COND-MR              1:00.54      59.54 SILV   
                  28.36       59.54 (31.18)                                        
 15 Lawson, Ryan F            16 COND-MR                57.25      59.73 SILV   
                  27.58       59.73 (32.15)                                        
 16 Imam, Adam R              13 Unattached-MR        1:00.63      59.78 SILV   
                  28.08       59.78 (31.70)                                        
 17 White, Devin H            16 IA-MR                  59.59      59.90 SILV   
                  26.90       59.90 (33.00)                                        
 18 Ely, Matt D               15 SSC-MR               1:02.10    1:00.43 SILV   
                  28.62     1:00.43 (31.81)                                        
 19 Chamak, Josh M            16 COND-MR              1:03.95    1:01.23 SILV   
                  28.10     1:01.23 (33.13)                                        
 20 Diano, Andrew J           12 FA-MR                1:02.61    1:01.88 SILV   
                  29.28     1:01.88 (32.60)                                        
 21 Laibach, Christopher J    16 FA-MR                1:02.40    1:01.98 SILV   
                  28.93     1:01.98 (33.05)                                        
 22 Kanaley, Tim S            16 IA-MR                1:01.81    1:02.06 SILV   
                  28.80     1:02.06 (33.26)                                        
 23 Loos, Thomas J            16 CSDC-MR              1:08.74    1:02.40 SILV   
                  27.48     1:02.40 (34.92)                                        
 24 Chen, Joseph              12 Express Swimming-MR  1:02.01    1:02.56 SILV   
                  29.00     1:02.56 (33.56)                                        
 25 Reilly, Colin J           17 WISC-MR              1:15.55    1:02.61        
                  28.65     1:02.61 (33.96)                                        
 26 Cassidy, Kerry J          13 AGUA-MR              1:03.10    1:03.19        
                  29.40     1:03.19 (33.79)                                        
 27 Solash, Max A             13 AGUA-MR              1:08.69    1:06.71        
                  31.25     1:06.71 (35.46)                                        
 28 Naughton, Liam A          14 COND-MR              1:08.37    1:08.36        
                  31.63     1:08.36 (36.73)                                        
 29 Hyde, Andrew J            13 AGUA-MR              1:07.47    1:08.66        
                  32.68     1:08.66 (35.98)                                        
 30 Gurevich, Brendan         15 Express Swimming-MR  1:13.32    1:11.33        
                  32.64     1:11.33 (38.69)                                        
 31 Howard, Christian J       15 Express Swimming-MR  1:17.49    1:13.66        
                  32.85     1:13.66 (40.81)                                        
 32 O'Brien, Justin W         15 FA-MR                1:14.65    1:14.61        
                  34.73     1:14.61 (39.88)                                        
 33 Getz, Austin S            15 NYCC-MR                   NT    1:21.88        
                  37.37     1:21.88 (44.51)                                        
 34 Tom, Justin               17 GATE-MR                   NT    1:24.31        
                  37.99     1:24.31 (46.32)                                        
 35 McCrindle, Robert P       16 Express Swimming-MR       NT    1:26.32        
                  37.88     1:26.32 (48.44)                                        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:48.29  NATS
              1:51.59  JNAT
              2:01.19  SSEC
              2:03.99  METS
              2:12.49  CHAL
              2:24.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Michael C           16 COND-MR              2:08.51    1:58.65 SSEC   
                  26.83       56.99 (30.16)     1:27.87 (30.88)     1:58.65 (30.78)
  2 Gaffney, John C           17 Express Swimming-MR  1:52.32    2:01.56 METS   
                  26.42       57.43 (31.01)     1:29.82 (32.39)     2:01.56 (31.74)
  3 Jun, Yongchan D           16 COND-MR              2:00.61    2:03.16 METS   
                  27.17       58.02 (30.85)     1:30.03 (32.01)     2:03.16 (33.13)
  4 Dwyer, Jimmy C            16 COND-MR              2:01.45    2:05.94 CHAL   
                  28.07       59.93 (31.86)     1:32.87 (32.94)     2:05.94 (33.07)
  5 Pesola, Glen R            18 NYCC-MR              2:18.12    2:08.09 CHAL   
                  28.00       59.87 (31.87)     1:33.66 (33.79)     2:08.09 (34.43)
  6 Stolarski, Andrew K       15 COND-MR              2:06.64    2:10.77 CHAL   
                  28.50     1:01.04 (32.54)     1:35.72 (34.68)     2:10.77 (35.05)
  7 Hernandez, Rene M         15 AGUA-MR              2:16.66    2:11.62 CHAL   
                  28.02       59.87 (31.85)     1:34.99 (35.12)     2:11.62 (36.63)
  8 Ely, Matt D               15 SSC-MR               2:18.97    2:14.72 SILV   
                  30.75     1:03.92 (33.17)     1:39.23 (35.31)     2:14.72 (35.49)
  9 Pesola, Gary R            15 NYCC-MR              2:17.56    2:15.00 SILV   
                  29.08     1:02.59 (33.51)     1:38.05 (35.46)     2:15.00 (36.95)
 10 Diano, Andrew J           12 FA-MR                2:25.69    2:15.16 SILV   
                  30.05     1:04.44 (34.39)     1:39.60 (35.16)     2:15.16 (35.56)
 11 Lawson, Ryan F            16 COND-MR              2:09.41    2:15.35 SILV   
                  28.34     1:02.09 (33.75)     1:38.52 (36.43)     2:15.35 (36.83)
 12 Shannon, Ryan J           13 Express Swimming-MR       NT    2:17.81 SILV   
                  29.18     1:02.78 (33.60)     1:39.33 (36.55)     2:17.81 (38.48)
 13 Chen, Joseph              12 Express Swimming-MR  2:17.97    2:18.46 SILV   
                  30.34     1:04.67 (34.33)     1:41.06 (36.39)     2:18.46 (37.40)
 14 Cassidy, Kerry J          13 AGUA-MR              2:34.79    2:24.49 SILV   
                  30.83     1:07.35 (36.52)     1:45.19 (37.84)     2:24.49 (39.30)
 15 Imam, Adam R              13 Unattached-MR             NT    2:25.19        
                  30.38     1:07.25 (36.87)     1:46.47 (39.22)     2:25.19 (38.72)
 16 Rasquinha, Rohit A        11 Express Swimming-MR  2:43.36    2:26.87        
                  31.22     1:09.17 (37.95)     1:48.55 (39.38)     2:26.87 (38.32)
 17 Nunez, Ryan               11 Express Swimming-MR  3:10.12    2:28.46        
                  31.81     1:09.42 (37.61)     1:49.56 (40.14)     2:28.46 (38.90)
 18 Rasquinha, Ranjan J       11 Express Swimming-MR  2:39.87    2:29.97        
                  33.67     1:12.89 (39.22)     1:53.79 (40.90)     2:29.97 (36.18)
 19 Mueller, Roman J          15 NYCC-MR              2:31.11    2:30.05        
                  32.40     1:12.13 (39.73)     1:51.80 (39.67)     2:30.05 (38.25)
 20 Bekerman, Liam B          12 Express Swimming-MR  2:53.10    2:45.18        
                  34.18     1:15.98 (41.80)     2:00.43 (44.45)     2:45.18 (44.75)
 21 Sansano, Matthew A        11 Express Swimming-MR       NT    2:57.95        
                  38.47                             2:10.16 ( )     2:57.95 (47.79)
 22 Gutierrez Jr, Angel       14 COND-MR                   NT    3:00.17        
                  34.36     1:18.24 (43.88)     2:09.28 (51.04)     3:00.17 (50.89)
 23 Lugo, Aron R              11 Express Swimming-MR  3:23.32    3:02.57        
                  35.68     1:22.63 (46.95)     2:11.94 (49.31)     3:02.57 (50.63)
 24 Maroney, John P           12 Express Swimming-MR  3:01.82    3:12.72        
                  39.90     1:28.94 (49.04)     2:21.19 (52.25)     3:12.72 (51.53)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
              1:49.29  NATS
              1:52.49  JNAT
              1:59.79  SSEC
              2:01.39  METS
              2:07.99  CHAL
              2:27.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gu, Kevin                 17 COND-MR              1:50.88    1:57.36 SSEC   
                  26.29       56.63 (30.34)     1:30.32 (33.69)     1:57.36 (27.04)
  2 Daly, Michael C           16 COND-MR              1:56.32    1:57.51 SSEC   
                  25.52       54.83 (29.31)     1:30.34 (35.51)     1:57.51 (27.17)
  3 Daly, Nik A               15 SSC-MR               2:00.31    2:02.91 CHAL   
                  28.00       59.88 (31.88)     1:34.61 (34.73)     2:02.91 (28.30)
  4 Prokopiou, Nicos          17 CSDC-MR              1:59.76    2:04.48 CHAL   
                  26.48       56.96 (30.48)     1:34.18 (37.22)     2:04.48 (30.30)
  5 Kirsis, Janis V           15 COND-MR              2:01.97    2:04.66 CHAL   
                  27.38       58.79 (31.41)     1:36.16 (37.37)     2:04.66 (28.50)
  6 Dwyer, Jimmy C            16 COND-MR              2:02.31    2:04.76 CHAL   
                  26.47       59.07 (32.60)     1:37.25 (38.18)     2:04.76 (27.51)
  7 Pesola, Glen R            18 NYCC-MR              2:04.61    2:04.83 CHAL   
                  25.97       58.06 (32.09)     1:35.34 (37.28)     2:04.83 (29.49)
  8 Fagan, Timothy P          16 COND-MR              2:01.27    2:05.62 CHAL   
                  26.04       58.36 (32.32)     1:37.79 (39.43)     2:05.62 (27.83)
  9 Vincent, Thomas N         15 Express Swimming-MR  2:08.71    2:08.49 SILV   
                  28.30     1:03.20 (34.90)     1:39.66 (36.46)     2:08.49 (28.83)
 10 Macejko, Dylan M          15 CSDC-MR              2:05.11    2:09.49 SILV   
                  27.02     1:00.00 (32.98)     1:39.62 (39.62)     2:09.49 (29.87)
 11 Stolarski, Andrew K       15 COND-MR              2:03.35    2:10.12 SILV   
                  27.55     1:00.68 (33.13)     1:39.27 (38.59)     2:10.12 (30.85)
 12 Ibrahim, Bode M           15 AGUA-MR              2:14.82    2:11.38 SILV   
                  26.86     1:00.15 (33.29)     1:43.15 (43.00)     2:11.38 (28.23)
 13 Whitfield, George         16 NYCC-MR              2:11.22    2:12.41 SILV   
                  27.60     1:02.33 (34.73)     1:42.27 (39.94)     2:12.41 (30.14)
 14 Johnson, Chaz L           16 NYCC-MR              2:14.93    2:12.87 SILV   
                  28.25     1:02.68 (34.43)     1:41.28 (38.60)     2:12.87 (31.59)
 15 Hernandez, Rene M         15 AGUA-MR              2:11.52    2:12.95 SILV   
                  27.69     1:02.33 (34.64)     1:43.06 (40.73)     2:12.95 (29.89)
 16 Lawson, Ryan F            16 COND-MR              2:05.19    2:12.96 SILV   
                  27.79     1:01.53 (33.74)     1:42.73 (41.20)     2:12.96 (30.23)
 17 White, Devin H            16 IA-MR                2:10.28    2:13.29 SILV   
                  27.49       59.82 (32.33)     1:42.77 (42.95)     2:13.29 (30.52)
 18 Tirgari, Philippe I       18 AGUA-MR              2:10.88    2:14.24 SILV   
                  28.08     1:03.43 (35.35)     1:42.34 (38.91)     2:14.24 (31.90)
 19 Webber, Duncan R          16 NYCC-MR              2:12.00    2:14.42 SILV   
                  27.44     1:00.79 (33.35)     1:43.52 (42.73)     2:14.42 (30.90)
 20 MacLennan, Alexander L    12 AGUA-MR              2:13.72    2:14.97 SILV   
                  29.77     1:05.00 (35.23)     1:43.97 (38.97)     2:14.97 (31.00)
 21 Loos, Thomas J            16 CSDC-MR                   NT    2:15.34 SILV   
                  28.52     1:01.46 (32.94)     1:42.89 (41.43)     2:15.34 (32.45)
 22 Imam, Adam R              13 Unattached-MR        2:15.09    2:18.46 SILV   
                  28.94     1:05.23 (36.29)     1:46.93 (41.70)     2:18.46 (31.53)
 23 Mark, Colin M             15 AGUA-MR              2:22.83    2:18.69 SILV   
                  28.73     1:05.16 (36.43)     1:45.93 (40.77)     2:18.69 (32.76)
 24 Chapman, Martin D         14 AGUA-MR              2:19.97    2:18.71 SILV   
                  30.89     1:08.38 (37.49)     1:47.96 (39.58)     2:18.71 (30.75)
 25 Song, Leonard Q           15 AGUA-MR              2:15.70    2:18.93 SILV   
                  30.84     1:06.34 (35.50)     1:46.26 (39.92)     2:18.93 (32.67)
 26 Zweifach, Josh A          16 NYCC-MR              2:18.88    2:19.77 SILV   
                  29.98     1:06.44 (36.46)     1:49.85 (43.41)     2:19.77 (29.92)
 27 Cassidy, Kerry J          13 AGUA-MR              2:19.13    2:19.78 SILV   
                  29.86     1:06.45 (36.59)     1:48.55 (42.10)     2:19.78 (31.23)
 28 Schulze, Edward A         17 IA-MR                2:16.08    2:20.00 SILV   
                  30.66     1:07.91 (37.25)     1:47.66 (39.75)     2:20.00 (32.34)
 29 Naughton, Liam A          14 COND-MR              2:24.47    2:20.86 SILV   
                  30.34     1:04.93 (34.59)     1:48.85 (43.92)     2:20.86 (32.01)
 30 Diano, Andrew J           12 FA-MR                2:29.59    2:21.12 SILV   
                  30.04     1:05.67 (35.63)     1:50.08 (44.41)     2:21.12 (31.04)
 30 Merone, Matt F            14 COND-MR              2:26.86    2:21.12 SILV   
                  29.99     1:08.24 (38.25)     1:48.44 (40.20)     2:21.12 (32.68)
 32 Geddes, Sean A            16 FA-MR                2:14.35    2:21.20 SILV   
                  30.36     1:06.42 (36.06)     1:48.54 (42.12)     2:21.20 (32.66)
 33 White, Dylan J            17 Express Swimming-MR  2:24.20    2:22.47 SILV   
                  29.89     1:07.26 (37.37)     1:49.18 (41.92)     2:22.47 (33.29)
 34 Boughal, Ian S            15 IA-MR                2:23.92    2:22.54 SILV   
                  30.76     1:08.48 (37.72)     1:50.41 (41.93)     2:22.54 (32.13)
 35 Kim, Christopher B        13 AGUA-MR              2:36.31    2:22.88 SILV   
                  30.12     1:05.99 (35.87)     1:48.22 (42.23)     2:22.88 (34.66)
 36 Hyde, Andrew J            13 AGUA-MR              2:20.78    2:23.53 SILV   
                  31.50     1:09.89 (38.39)     1:50.57 (40.68)     2:23.53 (32.96)
 37 Laibach, Christopher J    16 FA-MR                2:17.99    2:23.84 SILV   
                  29.29     1:05.61 (36.32)     1:50.35 (44.74)     2:23.84 (33.49)
 38 Solash, Max A             13 AGUA-MR              2:40.87    2:24.37 SILV   
                  30.42     1:07.32 (36.90)     1:51.95 (44.63)     2:24.37 (32.42)
 39 Imam, Nicholas R          15 Unattached-MR        2:27.23    2:24.38 SILV   
                  30.48     1:07.79 (37.31)     1:51.60 (43.81)     2:24.38 (32.78)
 40 Combs, Sean A             15 SSC-MR               2:22.62    2:25.77 SILV   
                  33.19     1:08.91 (35.72)     1:51.46 (42.55)     2:25.77 (34.31)
 41 Guariglia, Andrew M       15 Express Swimming-MR  2:32.19    2:30.33        
                  35.63     1:15.26 (39.63)     1:56.72 (41.46)     2:30.33 (33.61)
 42 Munson, Joseph A          15 Express Swimming-MR  2:38.76    2:34.88        
                  34.75     1:15.46 (40.71)     1:56.83 (41.37)     2:34.88 (38.05)
 43 O'Brien, Justin W         15 FA-MR                2:38.72    2:37.84        
                  34.02     1:16.49 (42.47)     2:01.96 (45.47)     2:37.84 (35.88)
 44 Romero, Angel J           16 FA-MR                2:44.63    2:40.19        
                  36.17     1:18.27 (42.10)     2:02.94 (44.67)     2:40.19 (37.25)
 45 Agrillo, Michael N        16 CSDC-MR                   NT    2:41.50        
                  33.74     1:16.20 (42.46)     2:04.99 (48.79)     2:41.50 (36.51)
 46 Hourani, Luke             15 Express Swimming-MR  2:52.89    2:47.77        
                  36.44     1:19.75 (43.31)     2:09.57 (49.82)     2:47.77 (38.20)
 47 Sweeney, Xavier           15 NYCC-MR                   NT    3:05.02        
                  40.01     1:26.28 (46.27)     2:23.47 (57.19)     3:05.02 (41.55)
 48 Wu, Oliver F               9 Three Village-MR     3:40.00    3:38.31        
                  51.28     1:49.97 (58.69)   2:50.40 (1:00.43)     3:38.31 (47.91)
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
              3:53.49  NATS
              4:00.19  JNAT
              4:15.09  SSEC
              4:21.99  METS
              4:41.99  CHAL
              4:45.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Michael C           16 COND-MR              4:04.80    4:06.28 SSEC   
                  25.83       55.64 (29.81)     1:27.18 (31.54)     1:58.00 (30.82)
        2:33.97 (35.97)     3:10.38 (36.41)     3:39.01 (28.63)     4:06.28 (27.27)
  2 Daly, Nik A               15 SSC-MR               4:23.95    4:18.71 METS   
                  27.75     1:00.16 (32.41)     1:33.53 (33.37)     2:06.81 (33.28)
        2:42.04 (35.23)     3:17.79 (35.75)     3:48.44 (30.65)     4:18.71 (30.27)
  3 Kirsis, Janis V           15 COND-MR              4:18.84    4:22.05 CHAL   
                  27.77       59.58 (31.81)     1:33.27 (33.69)     2:07.15 (33.88)
        2:45.04 (37.89)     3:22.85 (37.81)     3:52.97 (30.12)     4:22.05 (29.08)
  4 Dwyer, Jimmy C            16 COND-MR              4:19.15    4:25.02 CHAL   
                  27.26       58.02 (30.76)     1:32.91 (34.89)     2:07.78 (34.87)
        2:48.21 (40.43)     3:28.17 (39.96)     3:56.80 (28.63)     4:25.02 (28.22)
  5 Stolarski, Andrew K       15 COND-MR              4:17.02    4:30.75 CHAL   
                  27.76       59.37 (31.61)     1:34.46 (35.09)     2:09.03 (34.57)
        2:47.68 (38.65)     3:27.07 (39.39)     3:58.78 (31.71)     4:30.75 (31.97)
  6 Broderick, Thomas G       15 Express Swimming-MR  4:31.59    4:31.16 CHAL   
                  29.46     1:03.34 (33.88)     1:37.48 (34.14)     2:10.64 (33.16)
        2:51.06 (40.42)     3:30.47 (39.41)     4:01.35 (30.88)     4:31.16 (29.81)
  7 Guerrero, Sean N          16 COND-MR              4:37.76    4:32.26 CHAL   
                  27.72       59.07 (31.35)     1:34.94 (35.87)     2:09.69 (34.75)
        2:48.60 (38.91)     3:28.37 (39.77)     4:01.15 (32.78)     4:32.26 (31.11)
  8 Lawson, Ryan F            16 COND-MR              4:17.34    4:33.28 CHAL   
                  27.33       59.88 (32.55)     1:35.69 (35.81)     2:10.50 (34.81)
        2:51.10 (40.60)     3:31.04 (39.94)     4:02.36 (31.32)     4:33.28 (30.92)
  9 Ely, Matt D               15 SSC-MR               4:46.67    4:44.98 SILV   
                  30.18     1:04.67 (34.49)     1:41.82 (37.15)     2:17.33 (35.51)
        2:57.31 (39.98)     3:38.03 (40.72)     4:12.29 (34.26)     4:44.98 (32.69)
 10 LU, Michael D             12 Express Swimming-MR  4:57.65    4:50.41        
                  32.64     1:10.45 (37.81)     1:46.07 (35.62)     2:22.40 (36.33)
        3:02.23 (39.83)     3:42.99 (40.76)     4:17.32 (34.33)     4:50.41 (33.09)
 11 Diano, Andrew J           12 FA-MR                5:20.66    4:55.06        
                  30.29     1:06.45 (36.16)     1:43.70 (37.25)     2:20.67 (36.97)
        3:05.28 (44.61)     3:50.47 (45.19)     4:23.18 (32.71)     4:55.06 (31.88)
 12 Chen, Joseph              12 Express Swimming-MR  4:58.76    5:00.89        
                  30.44     1:05.05 (34.61)     1:44.00 (38.95)     2:21.79 (37.79)
        3:05.21 (43.42)     3:50.45 (45.24)     4:26.64 (36.19)     5:00.89 (34.25)