Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 10/31/2016 01:08 PM
          2016 MR DA/MVA Heats and Treats - 10/29/2016 to 10/30/2016           
                              Sanction #: 161015                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buliung, Maddie V          8 AG-MR                  19.69      18.60        
  2 Eskicioglu, Ava            6 MVA-MR                 22.05      20.13        
  3 McAuley, Nadia A           7 AG-MR                  19.87      21.25        
  4 Thompson, Samantha K       7 VAC-MR                  0.25      22.69        
  5 Calone, Emilia R           7 MWDA-MR                20.95      24.21        
  6 Lang, Grace S              8 HAWK-AD                23.00      24.71        
  7 Ramkissoon, Kallie A       7 Barracudas-MR          32.45      27.03        
  8 Morris, Leila M            8 MWDA-MR                29.46      29.65        
  9 Costello, Treven           5 MVA-MR                 36.73      32.35        
  9 Gibson, Emma L             5 AG-MR                     NT      32.35        
 11 Rogers, Abigail            7 MVA-MR                 31.00      37.19        
 12 Gibson, Isabel G           5 AG-MR                     NT      37.40        
 13 Burrows, Catie K           6 AG-MR                  33.43      43.06        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buliung, Maddie V          8 AG-MR                  40.92      42.44        
  2 McAuley, Nadia A           7 AG-MR                  48.16      45.49        
  3 Kline, Audrey A            7 WSSC-MR                55.71      45.90        
  4 Eskicioglu, Ava            6 MVA-MR               1:08.53      46.93        
  5 Lang, Grace S              8 HAWK-AD                56.00      47.48        
  6 Fiorentino, Sam V          8 PBAC-MR                56.12      56.28        
  7 Ramkissoon, Kallie A       7 Barracudas-MR          50.45    1:00.81        
  8 Gibson, Isabel G           5 AG-MR                     NT    1:19.00        
  9 Hines, Lucy                8 MVA-MR                 56.27    1:22.56        
 10 Morris, Leila M            8 MWDA-MR              1:10.99    1:23.48        
 11 Costello, Treven           5 MVA-MR               1:18.38    1:27.78        
 12 Rogers, Abigail            7 MVA-MR               1:10.50    1:31.31        
 13 Gibson, Emma L             5 AG-MR                     NT    1:43.11        
 -- Bohr, Olivia               8 MVA-MR                 58.23         DQ        
      No touch on turn
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buliung, Maddie V          8 AG-MR                1:37.20    1:39.31        
                  45.63     1:39.31 (53.68)                                        
  2 McAuley, Nadia A           7 AG-MR                2:00.73    1:47.54        
 
Girls 8 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buliung, Maddie V          8 AG-MR                3:38.49    3:27.24        
                                1:40.51 ( )     2:37.97 (57.46)     3:27.24 (49.27)
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buliung, Maddie V          8 AG-MR                  22.61      20.51        
  2 Lang, Grace S              8 HAWK-AD                30.00      22.11        
  3 Eskicioglu, Ava            6 MVA-MR                 26.08      23.90        
  4 Kline, Audrey A            7 WSSC-MR                28.43      24.30        
  5 Fiorentino, Sam V          8 PBAC-MR                25.59      25.84        
  6 Keown, Maddie or Madis G   7 WSSC-MR                31.25      25.94        
  7 Bohr, Olivia               8 MVA-MR                 28.24      26.10        
  8 McAuley, Nadia A           7 AG-MR                  25.44      27.15        
  9 Ramkissoon, Kallie A       7 Barracudas-MR          29.65      31.69        
 10 Rogers, Abigail            7 MVA-MR                 45.29      31.94        
 11 Costello, Treven           5 MVA-MR                 29.59      32.98        
 12 Gibson, Emma L             5 AG-MR                     NT      33.44        
 13 Hines, Lucy                8 MVA-MR                 41.85      33.71        
 14 Gibson, Isabel G           5 AG-MR                     NT      36.96        
 -- Morris, Leila M            8 MWDA-MR                32.22         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buliung, Maddie V          8 AG-MR                2:08.21    1:52.25        
           342:13:20.00                                                   52.26 ( )
        1:52.25 (59.99)                                                            
  2 McAuley, Nadia A           7 AG-MR                2:05.00    2:03.65        
                  59.29   2:03.65 (1:04.36)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lang, Grace S              8 HAWK-AD              1:10.00      56.87        
  2 McAuley, Nadia A           7 AG-MR                1:14.00      59.56        
  3 Buliung, Maddie V          8 AG-MR                1:14.02    1:06.02        
  4 Calone, Emilia R           7 MWDA-MR              1:22.99    1:09.08        
 -- Gibson, Isabel G           5 AG-MR                     NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Eskicioglu, Ava            6 MVA-MR               1:20.34         DQ        
      One hand touch
 -- Ramkissoon, Kallie A       7 Barracudas-MR        1:12.43         DQ        
      Alternating Kick
 -- Gibson, Emma L             5 AG-MR                     NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lang, Grace S              8 HAWK-AD              2:20.00    2:10.95        
                1:02.78   2:10.95 (1:08.17)                                        
 -- Buliung, Maddie V          8 AG-MR                2:20.00         DQ        
      One hand touch
                1:06.11        DQ (1:11.83)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McAuley, Nadia A           7 AG-MR                1:20.00      59.72        
  2 Buliung, Maddie V          8 AG-MR                1:01.12    1:00.18        
 -- Ramkissoon, Kallie A       7 Barracudas-MR        1:02.34         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Buliung, Maddie V          8 AG-MR                1:55.98    1:53.49        
                  53.09   1:53.49 (1:00.40)                                        
  2 McAuley, Nadia A           7 AG-MR                1:59.21    1:54.16        
                  59.22     1:54.16 (54.94)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz, Anaya               10 DVWM-MR                35.27      29.77        
  2 O'Shea, Madaghan L        10 PBAC-MR                30.89      30.52        
  3 Sarpong, Afia             10 Unattached-MR          33.20      32.14        
  4 Napoli, Julia R           10 HAWK-AD                34.77      33.17        
  5 Psilopoulos, Andie J      10 HAWK-AD                34.26      33.20        
  6 D'Angelo, Valentina M     10 BB-NJ                  35.07      34.40        
  7 Etnel, Gabby M            10 WSSC-MR                39.56      34.61        
  8 Fischer, Paige            10 WSSC-MR                36.16      34.85        
  9 Cunnane, Lara M            9 WSSC-MR                35.64      35.01        
 10 DeGeorge, Sadie            9 PBAC-MR                36.26      35.88        
 11 Hala, Audrey A            10 MWDA-MR                49.99      35.92        
 12 Pece, Delaney R           10 HAWK-AD                36.04      35.98        
 13 Barton, Presley K          9 WSSC-MR                34.25      36.44        
 14 Burdick, Riley E          10 HAWK-AD                36.82      36.49        
 15 Douthit, Lydia E          10 MWDA-MR                38.55      36.66        
 16 Kebrdle, Emily E           9 BB-NJ                  37.49      36.83        
 17 Jakubaszek, Megan H       10 BB-NJ                  42.34      36.96        
 18 Butkevich, Alexandra R    10 MWDA-MR                37.15      37.10        
 19 Kline, Madeline A         10 WSSC-MR                39.60      37.12        
 20 Saunders, Molly A          9 HAWK-AD                38.24      37.99        
 21 Sheeley, Alaura A          9 HAWK-AD                39.50      38.37        
 22 Meffert, Mollie J          9 WSSC-MR                39.38      38.56        
 23 Stone, Jacqueline A       10 WSSC-MR                38.50      38.74        
 24 Santora, Loretta G         9 MWDA-MR                38.67      38.88        
 25 Amaturo, Natalia R        10 AG-MR                  43.00      39.12        
 26 Oakes, Maya I              9 PBAC-MR                44.94      39.42        
 27 Vos, Brooke               10 HAWK-AD                42.62      41.00        
 28 Meizys, Elie N             9 BB-NJ                  51.11      41.12        
 29 Rivera, Jacqueline         9 MWDA-MR                41.85      41.25        
 30 Nunes, Alicia C            9 WSSC-MR                34.50      41.32        
 31 Wallace, Olivia           10 MVA-MR                 41.81      41.53        
 32 Pino, Jules T             10 Unattached-MR          38.83      41.57        
 33 McEvoy, Kiera L           10 MVA-MR                 42.83      41.95        
 34 Jakubaszek, Jena T        10 BB-NJ                  38.13      42.41        
 35 Murray, Megan             10 MVA-MR                 41.18      42.45        
 36 Mastandrea, Amanda        10 MVA-MR                 40.01      42.59        
 37 Edge, Lauren E             9 Barracudas-MR          44.05      42.69        
 38 Bohr, Amelia              10 MVA-MR                 42.08      43.40        
 39 Mule, Bella G             10 WSSC-MR                42.40      43.56        
 40 Greer-Padilla, Adira F    10 Barracudas-MR          48.15      43.95        
 41 Foote, Brianna             9 MVA-MR                 43.59      44.41        
 42 McSweeney, Sydney E       10 AG-MR                  50.43      45.61        
 43 Paffenroth, Paige          9 MVA-MR                 46.24      45.64        
 44 Link, Zoe E               10 AG-MR                  44.00      45.98        
 45 Cuadrado, Isabella M       9 WSSC-MR                58.94      47.17        
 46 Devaney, Ally R           10 WSSC-MR                42.10      47.39        
 47 Rivera, Sophia B           9 WSSC-MR                52.95      48.80        
 48 Turner, Amelia R          10 MWDA-MR                45.99      50.63        
 49 Brennan, Carley            9 MVA-MR                 53.62      52.31        
 50 Shaw, Skylar A             9 MWDA-MR                52.57      52.97        
 51 Henkel, Mackenzie G       10 AG-MR                  42.00      53.70        
 52 Rogers, Natalie            9 MVA-MR                 49.09      53.96        
 53 Hagan, Bridget N           9 WSSC-MR              1:05.41      55.98        
 54 LaFollette, Jessica        9 MVA-MR                 54.44      56.37        
 55 Manuele, Grace             9 Unattached-MR        1:07.96      59.99        
 56 Malo, Cecile               9 UN-NJ                  45.33    1:01.32        
 57 Donleavy, Lana            10 MVA-MR               1:09.99    1:04.63        
 -- McCoy, Sydney              9 MVA-MR                 43.15         DQ        
      False start
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz, Anaya               10 DVWM-MR              1:13.72    1:12.69        
                  33.46     1:12.69 (39.23)                                        
  2 Napoli, Julia R           10 HAWK-AD              1:20.06    1:16.23        
                  35.81     1:16.23 (40.42)                                        
  3 Sarpong, Afia             10 Unattached-MR        1:17.69    1:16.25        
                  34.75     1:16.25 (41.50)                                        
  4 Webster, Katie E          10 PBAC-MR              1:17.51    1:18.56        
                  36.41     1:18.56 (42.15)                                        
  5 Camacho, Nina A           10 PBAC-MR              1:47.62    1:23.66        
                  40.50     1:23.66 (43.16)                                        
  6 Kebrdle, Emily E           9 BB-NJ                1:26.28    1:24.54        
                  40.34     1:24.54 (44.20)                                        
  7 Martin, Ashley L          10 PBAC-MR              1:26.39    1:24.85        
                  39.74     1:24.85 (45.11)                                        
  8 Jakubaszek, Megan H       10 BB-NJ                1:36.31    1:26.42        
                  41.67     1:26.42 (44.75)                                        
  9 Suchowiecki, Katie M       9 HAWK-AD              1:25.95    1:27.02        
                  40.52     1:27.02 (46.50)                                        
 10 Santora, Loretta G         9 MWDA-MR              1:25.69    1:27.43        
                  40.98     1:27.43 (46.45)                                        
 11 Douthit, Lydia E          10 MWDA-MR              1:29.11    1:27.68        
                  39.40     1:27.68 (48.28)                                        
 12 Calone, Eliana R           9 MWDA-MR              1:45.84    1:27.78        
                  40.11     1:27.78 (47.67)                                        
 13 Pino, Jules T             10 Unattached-MR        1:29.69    1:32.06        
 14 Bonner, Kaitlyn R          9 HAWK-AD              1:45.73    1:32.97        
                  48.43     1:32.97 (44.54)                                        
 14 Bohmann, Kyra L            9 AG-MR                1:36.50    1:32.97        
                  43.97     1:32.97 (49.00)                                        
 16 Evans, Danae A            10 Barracudas-MR        1:45.31    1:37.22        
                  43.99     1:37.22 (53.23)                                        
 17 Powley, Hannah E           9 BB-NJ                1:38.77    1:37.32        
                  45.64     1:37.32 (51.68)                                        
 18 McEvoy, Kiera L           10 MVA-MR               1:46.12    1:37.71        
                  46.43     1:37.71 (51.28)                                        
 19 Jakubaszek, Jena T        10 BB-NJ                1:41.73    1:38.83        
                  44.79     1:38.83 (54.04)                                        
 20 Wallace, Olivia           10 MVA-MR               1:45.22    1:39.00        
                  46.94     1:39.00 (52.06)                                        
 21 Greer-Padilla, Adira F    10 Barracudas-MR        1:38.15    1:41.28        
                  35.44   1:41.28 (1:05.84)                                        
 22 McSweeney, Sydney E       10 AG-MR                2:00.00    1:43.11        
           293:20:00.00                                                   49.94 ( )
        1:43.11 (53.17)                                                            
 23 McCoy, Sydney              9 MVA-MR               1:53.19    1:44.51        
                  48.41     1:44.51 (56.10)                                        
 24 Burrows, Lily R            9 AG-MR                1:33.43    1:45.75        
                  47.18     1:45.75 (58.57)                                        
 25 Paffenroth, Paige          9 MVA-MR               1:53.62    1:45.94        
                  48.28     1:45.94 (57.66)                                        
 26 Foote, Brianna             9 MVA-MR               1:49.85    1:49.04        
                  46.88   1:49.04 (1:02.16)                                        
 27 Lazar, Emmy P             10 MWDA-MR              1:40.66    1:50.66        
                  51.76     1:50.66 (58.90)                                        
 28 Rogers, Natalie            9 MVA-MR               1:50.26    1:58.63        
                1:58.74         1:58.63 ( )                                        
 29 Brennan, Carley            9 MVA-MR               1:51.36    2:00.56        
 30 Henkel, Mackenzie G       10 AG-MR                1:55.00    2:01.91        
                  58.67   2:01.91 (1:03.24)                                        
 31 LaFollette, Jessica        9 MVA-MR               2:44.52    2:03.26        
 32 Wasilewski, Wasilewski A  10 BB-NJ                2:01.11    2:09.05        
                1:40.00     2:09.05 (29.05)                                        
 33 Ross, Violet E             9 AG-MR                1:46.13    2:12.64        
                  59.26   2:12.64 (1:13.38)                                        
 34 MacEntee, Natalie R       10 HAWK-AD              2:20.00    2:19.47        
                7:10.00                                                 1:04.83 ( )
      2:19.47 (1:14.64)                                                            
 35 Malo, Cecile               9 UN-NJ                2:01.11    2:24.47        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz, Anaya               10 DVWM-MR              2:21.50    2:36.99        
                  35.57     1:17.00 (41.43)     1:58.67 (41.67)     2:36.99 (38.32)
  2 Napoli, Julia R           10 HAWK-AD              2:57.09    2:44.67        
                  36.79     1:20.15 (43.36)     2:04.61 (44.46)     2:44.67 (40.06)
  3 D'Angelo, Valentina M     10 BB-NJ                3:23.48    2:52.84        
                  39.89     1:24.17 (44.28)     2:10.46 (46.29)     2:52.84 (42.38)
  4 Pece, Delaney R           10 HAWK-AD              3:04.66    3:03.84        
                  39.96     1:28.10 (48.14)     2:16.63 (48.53)     3:03.84 (47.21)
  5 Burdick, Riley E          10 HAWK-AD              3:07.00    3:08.46        
                  41.30     1:29.10 (47.80)     2:19.48 (50.38)     3:08.46 (48.98)
  6 Suchowiecki, Katie M       9 HAWK-AD              3:20.00    3:14.53        
                  42.45     1:33.51 (51.06)     2:23.93 (50.42)     3:14.53 (50.60)
  7 Bonner, Kaitlyn R          9 HAWK-AD              3:20.00    3:39.53        
                  50.47     1:48.19 (57.72)   3:39.53 (1:51.34)                    
  8 Evans, Danae A            10 Barracudas-MR        3:30.31    3:40.09        
                  47.72     1:47.47 (59.75)     2:45.91 (58.44)     3:40.09 (54.18)
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Shea, Madaghan L        10 PBAC-MR              1:21.46    1:18.77        
                  38.44     1:18.77 (40.33)                                        
  2 Ruiz, Anaya               10 DVWM-MR              1:30.54    1:23.09        
                  40.12     1:23.09 (42.97)                                        
  3 Pece, Delaney R           10 HAWK-AD              1:24.12    1:23.53        
                  40.61     1:23.53 (42.92)                                        
  4 Etnel, Gabby M            10 WSSC-MR              1:48.02    1:25.33        
  5 Sarpong, Afia             10 Unattached-MR        1:27.60    1:27.71        
  6 Napoli, Julia R           10 HAWK-AD              1:28.18    1:28.07        
                  41.62     1:28.07 (46.45)                                        
  7 Douthit, Lydia E          10 MWDA-MR              1:50.99    1:29.46        
                  42.96     1:29.46 (46.50)                                        
  8 D'Angelo, Valentina M     10 BB-NJ                1:32.92    1:30.71        
                  43.33     1:30.71 (47.38)                                        
  9 Santora, Loretta G         9 MWDA-MR              1:35.15    1:32.17        
                  44.95     1:32.17 (47.22)                                        
 10 Jakubaszek, Megan H       10 BB-NJ                1:49.58    1:35.43        
                  45.63     1:35.43 (49.80)                                        
 11 Saunders, Molly A          9 HAWK-AD              1:38.60    1:36.41        
                  46.86     1:36.41 (49.55)                                        
 12 Sheeley, Alaura A          9 HAWK-AD              1:45.74    1:36.49        
                  47.84     1:36.49 (48.65)                                        
 13 Fischer, Paige            10 WSSC-MR              1:37.68    1:37.98        
 14 Hala, Audrey A            10 MWDA-MR              1:50.99    1:38.07        
                  41.87     1:38.07 (56.20)                                        
 15 Kebrdle, Emily E           9 BB-NJ                1:41.19    1:38.51        
                  46.56     1:38.51 (51.95)                                        
 16 Butkevich, Alexandra R    10 MWDA-MR              1:50.05    1:39.49        
      Shoulders past vertical toward breast
                  47.74     1:39.49 (51.75)                                        
 17 Meffert, Mollie J          9 WSSC-MR              1:45.36    1:41.06        
                  39.17   1:41.06 (1:01.89)                                        
 18 Jakubaszek, Jena T        10 BB-NJ                1:51.13    1:43.33        
                  49.10     1:43.33 (54.23)                                        
 19 Murray, Megan             10 MVA-MR               1:49.99    1:43.82        
                  51.09     1:43.82 (52.73)                                        
 20 Edge, Lauren E             9 Barracudas-MR        2:04.45    1:44.38        
                  51.08     1:44.38 (53.30)                                        
 21 Oakes, Maya I              9 PBAC-MR              1:47.12    1:44.68        
                  49.41     1:44.68 (55.27)                                        
 22 Rivera, Jacqueline         9 MWDA-MR              2:00.99    1:47.47        
                  52.04     1:47.47 (55.43)                                        
 23 Stone, Jacqueline A       10 WSSC-MR              1:50.85    1:47.57        
                  50.91     1:47.57 (56.66)                                        
 24 Amaturo, Natalia R        10 AG-MR                     NT    1:48.00        
               21:50.00                                                   51.53 ( )
        1:48.00 (56.47)                                                            
 25 Pino, Jules T             10 Unattached-MR        1:39.62    1:48.61        
                  53.19     1:48.61 (55.42)                                        
 26 Bohr, Amelia              10 MVA-MR               2:00.00    1:52.91        
                  53.52     1:52.91 (59.39)                                        
 27 Vos, Brooke               10 HAWK-AD              1:58.67    1:54.36        
                  53.74   1:54.36 (1:00.62)                                        
 28 McEvoy, Kiera L           10 MVA-MR               2:27.44    1:54.53        
 29 Rivera, Sophia B           9 WSSC-MR              1:56.10    1:55.62        
                  54.79   1:55.62 (1:00.83)                                        
 30 Paffenroth, Paige          9 MVA-MR               2:01.66    1:56.53        
                  51.52   1:56.53 (1:05.01)                                        
 31 McCoy, Sydney              9 MVA-MR               1:55.98    1:58.37        
                  54.99   1:58.37 (1:03.38)                                        
 32 Link, Zoe E               10 AG-MR                1:50.00    1:59.40        
                  57.23   1:59.40 (1:02.17)                                        
 33 Turner, Amelia R          10 MWDA-MR              1:55.99    2:00.78        
                  58.79   2:00.78 (1:01.99)                                        
 34 Foote, Brianna             9 MVA-MR               1:59.03    2:02.50        
                  52.19   2:02.50 (1:10.31)                                        
 35 LaFollette, Jessica        9 MVA-MR               2:03.27    2:05.47        
                  59.13   2:05.47 (1:06.34)                                        
 36 Cuadrado, Isabella M       9 WSSC-MR              2:10.10    2:08.10        
 37 Wallace, Olivia           10 MVA-MR               1:51.62    2:08.77        
                1:04.41   2:08.77 (1:04.36)                                        
 38 Mule, Bella G             10 WSSC-MR              1:54.79    2:09.44        
 39 Nunes, Alicia C            9 WSSC-MR              1:56.10    2:10.34        
                  58.40   2:10.34 (1:11.94)                                        
 40 Henkel, Mackenzie G       10 AG-MR                1:55.00    2:14.03        
                1:04.71   2:14.03 (1:09.32)                                        
 41 Manuele, Grace             9 Unattached-MR        2:30.00    2:15.47        
 42 Shaw, Skylar A             9 MWDA-MR              2:23.43    2:19.12        
               31:40.00                                                 1:07.35 ( )
      2:19.12 (1:11.77)                                                            
 43 Rogers, Natalie            9 MVA-MR               2:00.48    2:21.53        
                1:08.96   2:21.53 (1:12.57)                                        
 44 Brennan, Carley            9 MVA-MR               2:02.14    2:31.06        
                1:06.26   2:31.06 (1:24.80)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz, Anaya               10 DVWM-MR                42.40      39.02        
  2 Gula, Mackenzie M         10 PBAC-MR                41.27      39.08        
  3 Sarpong, Afia             10 Unattached-MR          42.40      40.93        
  4 O'Shea, Madaghan L        10 PBAC-MR                43.87      41.60        
  5 Burdick, Riley E          10 HAWK-AD                46.21      44.68        
  6 Pece, Delaney R           10 HAWK-AD                47.05      45.71        
  7 Suchowiecki, Katie M       9 HAWK-AD                50.06      45.98        
  8 Martin, Ashley L          10 PBAC-MR                49.25      47.00        
  9 Licardi, Phia P           10 PBAC-MR                47.71      47.81        
 10 Jakubaszek, Megan H       10 BB-NJ                  50.77      50.41        
 11 Mastandrea, Amanda        10 MVA-MR                 52.75      50.63        
 12 Calone, Eliana R           9 MWDA-MR                56.19      51.34        
 13 Evans, Danae A            10 Barracudas-MR          51.30      51.40        
 14 Murray, Megan             10 MVA-MR                 54.34      52.48        
 15 Douthit, Lydia E          10 MWDA-MR                55.99      52.91        
 16 McCoy, Sydney              9 MVA-MR                 54.96      53.07        
 17 Jakubaszek, Jena T        10 BB-NJ                  58.20      53.43        
 18 Thompson, Kaidyn J        10 VAC-MR               1:00.00      56.62        
 19 Bonner, Kaitlyn R          9 HAWK-AD              1:00.75      57.60        
 20 Brown, Isabella H          9 WSSC-MR              1:06.78    1:01.42        
 21 Wasilewski, Wasilewski A  10 BB-NJ                  46.55    1:02.25        
 22 Paffenroth, Paige          9 MVA-MR               1:07.14    1:02.39        
 23 Link, Zoe E               10 AG-MR                  55.00    1:03.51        
 24 McEvoy, Kiera L           10 MVA-MR               1:22.10    1:04.24        
 25 Bohmann, Kyra L            9 AG-MR                  59.63    1:05.31        
 26 Lazar, Emmy P             10 MWDA-MR              1:00.99    1:05.98        
 27 Gibson, Grace M            9 PBAC-MR                56.23    1:11.44        
 28 Malo, Cecile               9 UN-NJ                  58.77    1:12.46        
 29 Henkel, Mackenzie G       10 AG-MR                1:10.43    1:20.79        
 -- Greer-Padilla, Adira F    10 Barracudas-MR        1:04.65         DQ        
      False start
 -- Burrows, Lily R            9 AG-MR                1:03.90         DQ        
      Scissors kick
 -- Foote, Brianna             9 MVA-MR               1:03.27         DQ        
      One hand touch
 -- D'Angelo, Valentina M     10 BB-NJ                  53.58         DQ        
      Scissors kick
 -- Powley, Hannah E           9 BB-NJ                  59.50         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Ross, Violet E             9 AG-MR                  59.43         DQ        
      Scissors kick
 -- LaFollette, Jessica        9 MVA-MR               1:22.76        DFS        
      Declared false start
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz, Anaya               10 DVWM-MR              1:34.28    1:30.27        
                  41.62     1:30.27 (48.65)                                        
  2 Psilopoulos, Andie J      10 HAWK-AD              1:38.97    1:35.93        
                  44.87     1:35.93 (51.06)                                        
  3 Napoli, Julia R           10 HAWK-AD              1:51.93    1:39.75        
                  46.07     1:39.75 (53.68)                                        
  4 Burdick, Riley E          10 HAWK-AD              1:42.39    1:40.37        
                  27.88   1:40.37 (1:12.49)                                        
  5 Sheeley, Alaura A          9 HAWK-AD              1:57.39    1:41.06        
                  48.31     1:41.06 (52.75)                                        
  6 Butkevich, Alexandra R    10 MWDA-MR              1:48.81    1:41.35        
                  50.71     1:41.35 (50.64)                                        
  7 Etnel, Gabby M            10 WSSC-MR              2:13.48    1:43.41        
                  46.73     1:43.41 (56.68)                                        
  8 Pece, Delaney R           10 HAWK-AD              1:41.96    1:44.83        
                  50.63     1:44.83 (54.20)                                        
  9 Jakubaszek, Megan H       10 BB-NJ                1:45.66    1:48.99        
                  51.82     1:48.99 (57.17)                                        
 10 Saunders, Molly A          9 HAWK-AD              2:04.28    1:56.16        
                  53.87   1:56.16 (1:02.29)                                        
 11 Pino, Jules T             10 Unattached-MR        1:59.50    2:01.39        
                  58.08   2:01.39 (1:03.31)                                        
 12 Jakubaszek, Jena T        10 BB-NJ                2:01.11    2:01.61        
                  57.82   2:01.61 (1:03.79)                                        
 13 Vos, Brooke               10 HAWK-AD              2:20.00    2:01.72        
                  56.65   2:01.72 (1:05.07)                                        
 14 Mule, Bella G             10 WSSC-MR              2:02.64    2:02.10        
                  57.53   2:02.10 (1:04.57)                                        
 15 Fischer, Paige            10 WSSC-MR              2:03.21    2:04.31        
                  59.64   2:04.31 (1:04.67)                                        
 16 Stone, Jacqueline A       10 WSSC-MR              2:03.21    2:07.03        
                  57.92   2:07.03 (1:09.11)                                        
 17 Cuadrado, Isabella M       9 WSSC-MR              2:56.70    2:12.38        
                1:03.64   2:12.38 (1:08.74)                                        
 -- Mastandrea, Amanda        10 MVA-MR               1:54.22         DQ        
      Downward butterfly kick
                  50.80        DQ (1:00.27)                                        
 -- Nunes, Alicia C            9 WSSC-MR              2:03.21         DQ        
      One hand touch
                1:09.96        DQ (1:22.28)                                        
 -- Malo, Cecile               9 UN-NJ                2:01.11         DQ        
      Scissors kick
                1:21.17        DQ (1:14.71)                                        
 -- Meizys, Elie N             9 BB-NJ                2:10.11         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
                1:01.61        DQ (1:05.55)                                        
 -- Henkel, Mackenzie G       10 AG-MR                2:00.00         DQ        
      Scissors kick
                1:17.71        DQ (1:23.21)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruiz, Anaya               10 DVWM-MR                38.06      35.67        
  2 Sarpong, Afia             10 Unattached-MR          36.46      36.19        
  3 Napoli, Julia R           10 HAWK-AD                38.74      38.73        
  4 Psilopoulos, Andie J      10 HAWK-AD                42.71      39.05        
  5 Cunnane, Lara M            9 WSSC-MR                45.00      40.47        
  6 Burdick, Riley E          10 HAWK-AD                41.13      40.61        
  7 D'Angelo, Valentina M     10 BB-NJ                  50.37      41.67        
  8 Barton, Presley K          9 WSSC-MR                43.24      43.09        
  9 DeGeorge, Sadie            9 PBAC-MR                46.23      43.28        
 10 Edge, Lauren E             9 Barracudas-MR        1:01.83      46.16        
 11 Saunders, Molly A          9 HAWK-AD                47.20      46.36        
 12 Fischer, Paige            10 WSSC-MR                48.13      47.05        
 13 Kebrdle, Emily E           9 BB-NJ                  47.10      49.53        
 14 Mastandrea, Amanda        10 MVA-MR                 49.15      49.62        
 15 Butkevich, Alexandra R    10 MWDA-MR                51.12      50.25        
 16 Santora, Loretta G         9 MWDA-MR                47.35      51.05        
 17 Meffert, Mollie J          9 WSSC-MR                47.25      52.88        
 18 Oakes, Maya I              9 PBAC-MR                59.11      53.53        
 19 Murray, Megan             10 MVA-MR                 55.28      53.62        
 20 McEvoy, Kiera L           10 MVA-MR                 55.69      56.50        
 21 Stone, Jacqueline A       10 WSSC-MR                57.98      57.26        
 22 Wallace, Olivia           10 MVA-MR                 56.09      57.66        
 23 Greer-Padilla, Adira F    10 Barracudas-MR        1:08.92      58.95        
 24 Mule, Bella G             10 WSSC-MR                52.25    1:06.66        
 -- Nunes, Alicia C            9 WSSC-MR                46.25         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Rivera, Sophia B           9 WSSC-MR              1:22.10         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Malo, Cecile               9 UN-NJ                  54.44         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Meizys, Elie N             9 BB-NJ                1:06.55         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- McCoy, Sydney              9 MVA-MR               1:08.57         DQ        
      Scissors kick
 -- Vos, Brooke               10 HAWK-AD                58.00         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sarpong, Afia             10 Unattached-MR        1:29.08    1:25.09        
                  38.18     1:25.09 (46.91)                                        
  2 Burdick, Riley E          10 HAWK-AD              2:40.00    1:36.22        
                  44.33     1:36.22 (51.89)                                        
  3 Licardi, Phia P           10 PBAC-MR              1:32.12    1:39.95        
                  41.23     1:39.95 (58.72)                                        
  4 Bohmann, Kyra L            9 AG-MR                2:03.33    1:57.89        
                  51.81   1:57.89 (1:06.08)                                        
  5 Santora, Loretta G         9 MWDA-MR              2:00.99    2:03.94        
                  46.82   2:03.94 (1:17.12)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gula, Mackenzie M         10 PBAC-MR              1:19.30    1:17.01        
                  34.97     1:17.01 (42.04)                                        
  2 O'Shea, Madaghan L        10 PBAC-MR              1:21.93    1:18.66        
                  35.71     1:18.66 (42.95)                                        
  3 Ruiz, Anaya               10 DVWM-MR              1:22.14    1:22.38        
                  37.52     1:22.38 (44.86)                                        
  4 Sarpong, Afia             10 Unattached-MR        1:28.13    1:25.41        
                  39.47     1:25.41 (45.94)                                        
  5 Napoli, Julia R           10 HAWK-AD              1:30.99    1:25.50        
                  38.36     1:25.50 (47.14)                                        
  6 Licardi, Phia P           10 PBAC-MR              1:32.38    1:29.46        
                  40.00     1:29.46 (49.46)                                        
  7 Burdick, Riley E          10 HAWK-AD              1:32.85    1:30.03        
                  41.49     1:30.03 (48.54)                                        
  8 Pece, Delaney R           10 HAWK-AD              1:33.97    1:32.16        
                  44.43     1:32.16 (47.73)                                        
  9 Webster, Katie E          10 PBAC-MR              1:36.10    1:32.84        
 10 Jakubaszek, Megan H       10 BB-NJ                1:47.16    1:37.83        
                  45.04     1:37.83 (52.79)                                        
 11 Suchowiecki, Katie M       9 HAWK-AD              1:38.69    1:39.07        
 12 Mastandrea, Amanda        10 MVA-MR               1:45.89    1:40.58        
 13 Santora, Loretta G         9 MWDA-MR              1:40.48    1:42.39        
 14 Bohmann, Kyra L            9 AG-MR                1:44.24    1:42.98        
 15 Murray, Megan             10 MVA-MR               1:58.14    1:43.84        
                  50.08     1:43.84 (53.76)                                        
 16 Jakubaszek, Jena T        10 BB-NJ                1:50.74    1:44.18        
                  47.20     1:44.18 (56.98)                                        
 17 Calone, Eliana R           9 MWDA-MR              2:15.99    1:44.31        
                  45.62     1:44.31 (58.69)                                        
 18 Pino, Jules T             10 Unattached-MR        1:46.65    1:46.12        
 19 Evans, Danae A            10 Barracudas-MR        1:44.31    1:46.90        
 20 Bonner, Kaitlyn R          9 HAWK-AD              1:55.52    1:53.84        
                  52.78   1:53.84 (1:01.06)                                        
 21 Brown, Isabella H          9 WSSC-MR              2:19.51    2:05.65        
                1:03.68   2:05.65 (1:01.97)                                        
 22 Lazar, Emmy P             10 MWDA-MR              2:00.99    2:05.97        
                1:02.32   2:05.97 (1:03.65)                                        
 -- Powley, Hannah E           9 BB-NJ                2:00.77         DQ        
      One hand touch - breast
                  54.39        DQ (1:00.29)                                        
 -- Kebrdle, Emily E           9 BB-NJ                1:38.53         DQ        
      Downward butterfly kick - breast
 
Girls 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Psilopoulos, Andie J      10 HAWK-AD              3:02.96    2:59.13        
                  40.98     1:25.80 (44.82)     2:18.31 (52.51)     2:59.13 (40.82)
  2 Sarpong, Afia             10 Unattached-MR        3:24.50    3:12.22        
                  23.79   1:30.44 (1:06.65)     2:27.47 (57.03)     3:12.22 (44.75)
  3 Pece, Delaney R           10 HAWK-AD              3:45.00    3:14.38        
                  49.06     1:35.00 (45.94)     2:30.90 (55.90)     3:14.38 (43.48)
  4 Burdick, Riley E          10 HAWK-AD              3:35.00    3:17.89        
                  45.40     1:37.26 (51.86)     2:31.06 (53.80)     3:17.89 (46.83)
  5 Santora, Loretta G         9 MWDA-MR              4:05.99    3:31.02        
                  51.70     1:40.93 (49.23)   2:46.99 (1:06.06)     3:31.02 (44.03)
  6 Kline, Madeline A         10 WSSC-MR              3:00.00    3:37.14        
                  49.81     1:46.55 (56.74)   2:49.93 (1:03.38)     3:37.14 (47.21)
 -- Nunes, Alicia C            9 WSSC-MR              3:00.00         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
                  57.83                             3:37.84 ( )          DQ (55.87)
 -- Butkevich, Alexandra R    10 MWDA-MR              3:35.99         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall - fly
                  53.14     1:47.26 (54.12)     2:41.58 (54.32)          DQ (46.17)
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Shea, Madaghan L        10 PBAC-MR                36.79      35.74        
  2 Gula, Mackenzie M         10 PBAC-MR                36.18      38.27        
  3 Ruiz, Anaya               10 DVWM-MR                40.24      38.76        
  4 Pece, Delaney R           10 HAWK-AD                39.33      39.44        
  5 D'Angelo, Valentina M     10 BB-NJ                  44.36      39.65        
  6 Webster, Katie E          10 PBAC-MR                40.82      40.64        
  7 Burdick, Riley E          10 HAWK-AD                43.02      41.58        
  7 Camacho, Nina A           10 PBAC-MR                42.51      41.58        
  9 Douthit, Lydia E          10 MWDA-MR                47.27      44.09        
 10 Evans, Danae A            10 Barracudas-MR          45.91      45.36        
 11 Kebrdle, Emily E           9 BB-NJ                  46.71      45.72        
 12 Calone, Eliana R           9 MWDA-MR                47.42      45.78        
 13 Suchowiecki, Katie M       9 HAWK-AD                45.62      46.11        
 14 Santora, Loretta G         9 MWDA-MR                43.91      46.46        
 15 Murray, Megan             10 MVA-MR                 46.77      49.29        
 16 Thompson, Kaidyn J        10 VAC-MR                 52.48      49.52        
 17 Pino, Jules T             10 Unattached-MR          45.76      50.06        
 18 Mastandrea, Amanda        10 MVA-MR                 49.47      50.15        
 19 Devaney, Ally R           10 WSSC-MR                44.25      51.04        
 20 Bohmann, Kyra L            9 AG-MR                  49.28      51.42        
 21 Bonner, Kaitlyn R          9 HAWK-AD                49.52      52.13        
 22 Wallace, Olivia           10 MVA-MR                 58.56      52.28        
 23 Gibson, Grace M            9 PBAC-MR                49.12      53.45        
 24 McCoy, Sydney              9 MVA-MR                 57.99      53.60        
 25 McEvoy, Kiera L           10 MVA-MR                 51.36      54.80        
 26 Lang, Grace S              8 HAWK-AD              1:20.00      54.85        
 27 McSweeney, Sydney E       10 AG-MR                1:00.43      54.98        
 28 LaFollette, Jessica        9 MVA-MR               1:01.59      55.59        
 29 Burrows, Lily R            9 AG-MR                  59.54      55.72        
 30 Eskicioglu, Ava            6 MVA-MR               1:02.67      55.93        
 31 Malo, Cecile               9 UN-NJ                  54.44      55.94        
 32 Lazar, Emmy P             10 MWDA-MR                50.90      56.09        
 32 Paffenroth, Paige          9 MVA-MR                 53.21      56.09        
 34 McAuley, Nadia A           7 AG-MR                  59.76      57.15        
 35 Greer-Padilla, Adira F    10 Barracudas-MR          58.92      57.23        
 36 Powley, Hannah E           9 BB-NJ                  54.64      57.40        
 37 Donleavy, Lana            10 MVA-MR               1:02.62      58.40        
 38 Calone, Emilia R           7 MWDA-MR              1:12.99      59.04        
 39 Henkel, Mackenzie G       10 AG-MR                  52.00      59.80        
 40 Wasilewski, Wasilewski A  10 BB-NJ                  43.22    1:00.63        
 41 Brennan, Carley            9 MVA-MR               1:03.47    1:03.15        
 42 MacEntee, Natalie R       10 HAWK-AD              1:20.00    1:04.28        
 43 Ross, Violet E             9 AG-MR                  52.00    1:05.24        
 44 Costello, Treven           5 MVA-MR               1:16.20    1:10.60        
 45 Rogers, Abigail            7 MVA-MR               1:15.49    1:14.26        
 -- Morris, Leila M            8 MWDA-MR              1:15.99         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Ramkissoon, Kallie A       7 Barracudas-MR          52.67         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Foote, Brianna             9 MVA-MR                 54.85         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Link, Zoe E               10 AG-MR                  44.00         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hawks Swimming Association-AD  'A'                2:21.89    2:18.94        
     1) Napoli, Julia R 10              2) Pece, Delaney R 10             
     3) Burdick, Riley E 10             4) Psilopoulos, Andie J 10        
                  34.26       50.52 (16.26)     1:09.73 (19.21)   2:18.94 (1:09.21)
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hawks Swimming Association-AD  'A'                     NT    2:46.32        
     1) Pece, Delaney R 10              2) Suchowiecki, Katie M 9         
     3) Napoli, Julia R 10              4) Burdick, Riley E 10            
                  40.51     1:30.56 (50.05)     2:09.45 (38.89)     2:46.32 (36.87)
  2 Aqua Gems-MR  'A'                                      NT    3:24.90        
     1) McAuley, Nadia A 7              2) Burrows, Lily R 9              
     3) Bohmann, Kyra L 9               4) Buliung, Maddie V 8            
                  54.23     1:50.28 (56.05)     2:42.23 (51.95)     3:24.90 (42.67)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dambach, Marisa S         12 AG-MR                  28.78      27.65        
  2 Narayanan, Nisha          12 BB-NJ                  27.41      27.68        
  3 Collins, Ryleigh          11 DVWM-MR                28.16      27.79        
  4 Evans, Sage E             12 PBAC-MR                29.30      28.06        
  5 Hartmann, Sierra          12 Unattached-MR          27.68      28.20        
  6 Mance, Cora E             12 PBAC-MR                29.33      29.40        
  7 Sheerin, Megan N          12 MWDA-MR                30.68      29.53        
  8 Wieczorek, Nylah M        12 PBAC-MR                31.54      29.62        
  9 Peppiatt, Grace           11 Unattached-MR          32.80      30.14        
 10 Mayerhauser, Leah E       12 MWDA-MR                29.49      30.17        
 11 Dickman, Rian             12 VAC-MR                 31.45      30.23        
 12 Lambert, Kenzie           12 BB-NJ                  30.54      30.53        
 12 Sommer, Stef M            12 AG-MR                  29.24      30.53        
 14 Schlifkin, Marissa        11 MWDA-MR                30.88      30.80        
 15 Ring, Lydia E             12 WSSC-MR                32.94      30.93        
 16 Hirsch, Molly R           11 BB-NJ                  31.42      30.97        
 17 Wong, Erin O              12 BB-NJ                  31.56      31.55        
 18 Hoffer, Rebecca C         11 BB-NJ                  31.83      31.61        
 19 Schlifkin, Emma           11 MWDA-MR                32.95      32.05        
 20 Vargas, Alexandra M       11 PBAC-MR                33.96      32.23        
 21 Oconnell, Kaitlyn         12 DVWM-MR                34.85      32.29        
 22 Burmaster, Caroline M     11 BB-NJ                  34.44      32.43        
 23 Gillan, Madison           11 DVWM-MR                32.14      32.49        
 24 Reed, Sabrina             12 BB-NJ                  38.55      32.84        
 25 Blake, Maya               11 DVWM-MR                37.24      32.86        
 26 Cafaldo, Kayla I          11 HAWK-AD                33.68      33.12        
 27 Brown, Olivia G           11 PBAC-MR                34.30      33.22        
 28 Ebner, Jamie M            11 MWDA-MR                35.76      33.43        
 29 Sassi, Kate M             11 PBAC-MR                35.69      33.56        
 29 Pacheco, Maya G           11 Barracudas-MR          35.75      33.56        
 31 Fogarty, Gwen M           11 WSSC-MR                39.69      34.22        
 32 Holderith, Margaret       11 DVWM-MR                36.50      34.71        
 33 Donovan, Erin D           11 Barracudas-MR          38.37      35.33        
 34 McCord, Nicole            11 PBAC-MR                34.11      35.44        
 35 Barbosa, Melania F        11 BB-NJ                  35.50      35.47        
 36 Armstrong, Cassie         11 MWDA-MR                35.86      35.48        
 37 Lischinsky, Claire M      11 HAWK-AD                41.69      35.77        
 38 Patterson, Leigh Anne A   11 MWDA-MR                36.71      36.05        
 39 Ford, Calleigh            11 MVA-MR                 37.03      37.21        
 40 Kurosz, Adella C          11 AG-MR                  38.88      37.35        
 41 Donovan, Ciara C          11 Barracudas-MR          41.28      37.52        
 42 Hagan, Anne M             12 WSSC-MR                38.90      38.17        
 43 Cerutti, Elizabeth        11 MVA-MR                 36.24      38.96        
 44 Muscarella, Katrina L     12 Barracudas-MR          39.49      39.59        
 45 Gallo, Sophia E           11 HAWK-AD                40.00      40.63        
 46 Zadov, Esther M           11 MWDA-MR                40.99      40.75        
 47 Nanartowicz, Emily        11 MVA-MR                 45.22      41.06        
 48 Pierce, Ryan F            11 WSSC-MR                41.33      42.71        
 49 Cerrato, Victoria F       12 Unattached-MR          41.80      42.98        
 50 Shuta, Reese M            11 MWDA-MR                45.99      43.31        
 51 Gadol, Kaylee             11 MVA-MR                 48.08      43.73        
 52 Gorczynski, Grace M       11 WSSC-MR                42.51      44.19        
 53 Oleary, Bryna M           12 WSSC-MR                36.10      45.28        
 54 Patino, Jacqueline F      11 MWDA-MR                50.68      58.00        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dambach, Marisa S         12 AG-MR                1:02.19    1:00.98        
                  29.68     1:00.98 (31.30)                                        
  2 Collins, Ryleigh          11 DVWM-MR              1:00.73    1:02.77        
                  30.45     1:02.77 (32.32)                                        
  3 Hornbeck, Brooke A        12 PBAC-MR              1:07.04    1:04.71        
                  30.89     1:04.71 (33.82)                                        
  4 Ippolito, Sara K          12 PBAC-MR              1:04.37    1:04.98        
                  31.15     1:04.98 (33.83)                                        
  5 Aniello, Ivy M            11 PBAC-MR              1:04.16    1:05.49        
                  32.01     1:05.49 (33.48)                                        
  6 Mayerhauser, Leah E       12 MWDA-MR              1:09.30    1:05.81        
                  31.50     1:05.81 (34.31)                                        
  7 Conti, Gabriella A        12 BB-NJ                1:06.23    1:06.38        
                  31.78     1:06.38 (34.60)                                        
  8 Ristaino, Alexis          12 DVWM-MR              1:04.25    1:06.43        
                  31.75     1:06.43 (34.68)                                        
  9 Mahin, Anora M            12 WSSC-MR              1:12.35    1:07.00        
                  32.74     1:07.00 (34.26)                                        
 10 McKee, Sam A              11 PBAC-MR              1:11.72    1:08.94        
                  33.54     1:08.94 (35.40)                                        
 11 Lambert, Kenzie           12 BB-NJ                1:09.58    1:09.37        
                  33.43     1:09.37 (35.94)                                        
 12 Etnel, Jillian M          12 WSSC-MR              1:20.61    1:10.20        
                  33.64     1:10.20 (36.56)                                        
 13 Hirsch, Molly R           11 BB-NJ                1:12.61    1:11.23        
                  33.12     1:11.23 (38.11)                                        
 14 Cafaldo, Kayla I          11 HAWK-AD              1:14.51    1:11.70        
                  35.00     1:11.70 (36.70)                                        
 15 Burmaster, Caroline M     11 BB-NJ                1:17.57    1:11.98        
                  34.69     1:11.98 (37.29)                                        
 16 Galgano, Sophie G         12 WSSC-MR              1:15.46    1:13.06        
                  34.29     1:13.06 (38.77)                                        
 17 Schlifkin, Marissa        11 MWDA-MR              1:12.33    1:13.17        
                  33.73     1:13.17 (39.44)                                        
 18 Schlifkin, Emma           11 MWDA-MR              1:13.22    1:14.16        
                  36.33     1:14.16 (37.83)                                        
 19 Reed, Sabrina             12 BB-NJ                1:24.05    1:15.35        
                  37.31     1:15.35 (38.04)                                        
 20 Thompson, Alyssa R        12 VAC-MR               1:28.93    1:18.57        
                  37.58     1:18.57 (40.99)                                        
 21 Baranov, Katya            11 WSSC-MR              1:29.99    1:19.91        
                  37.05     1:19.91 (42.86)                                        
 22 Holderith, Margaret       11 DVWM-MR              1:25.83    1:21.29        
                  38.89     1:21.29 (42.40)                                        
 23 Pacheco, Maya G           11 Barracudas-MR        1:22.89    1:21.94        
                  38.27     1:21.94 (43.67)                                        
 24 Barbosa, Melania F        11 BB-NJ                1:15.66    1:21.96        
                  39.13     1:21.96 (42.83)                                        
 25 Brown, Madison G          11 WSSC-MR              1:29.51    1:22.70        
                  40.36     1:22.70 (42.34)                                        
 26 Rusiecka, Natalia B       11 MWDA-MR              1:30.26    1:23.15        
                  39.00     1:23.15 (44.15)                                        
 27 Fontes-Janusz, Tai A      11 HAWK-AD              1:29.01    1:24.33        
                  38.77     1:24.33 (45.56)                                        
 28 Callaway, Ella K          11 BB-NJ                1:24.33    1:24.42        
                  39.96     1:24.42 (44.46)                                        
 29 Proulx, Diana             11 MWDA-MR              1:23.99    1:28.70        
                  42.82     1:28.70 (45.88)                                        
 30 Lockward, Rebeca P        11 Barracudas-MR        1:34.24    1:29.43        
                  41.74     1:29.43 (47.69)                                        
 31 MacEntee, Meghan R        12 HAWK-AD              1:43.29    1:34.08        
                  43.70     1:34.08 (50.38)                                        
 32 Guadalupe, Charisma       11 Barracudas-MR        1:36.45    1:35.83        
                  45.01     1:35.83 (50.82)                                        
 33 Shuta, Reese M            11 MWDA-MR              1:42.99    1:38.06        
                  46.56     1:38.06 (51.50)                                        
 34 Muscarella, Katrina L     12 Barracudas-MR        1:35.68    1:39.48        
 35 Elgayar, Lillian          12 DVWM-MR              1:34.92    1:40.77        
                  45.05     1:40.77 (55.72)                                        
 36 Gadol, Kaylee             11 MVA-MR               1:44.51    1:48.24        
                  50.33     1:48.24 (57.91)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dambach, Marisa S         12 AG-MR                2:21.26    2:17.80        
                  31.14     1:05.49 (34.35)     1:42.59 (37.10)     2:17.80 (35.21)
  2 Ippolito, Sara K          12 PBAC-MR              2:26.92    2:20.12        
                  31.95     1:07.87 (35.92)     1:44.28 (36.41)     2:20.12 (35.84)
  3 Collins, Ryleigh          11 DVWM-MR              2:16.29    2:21.73        
                  32.10     1:08.48 (36.38)     1:46.48 (38.00)     2:21.73 (35.25)
  4 Evans, Sage E             12 PBAC-MR              2:21.82    2:22.45        
                  32.27     1:16.43 (44.16)   2:22.45 (1:06.02)                    
  5 Mahin, Anora M            12 WSSC-MR              2:35.65    2:23.20        
                  33.49     1:10.80 (37.31)     1:47.74 (36.94)     2:23.20 (35.46)
  6 Peppiatt, Grace           11 Unattached-MR        2:49.09    2:35.26        
                  34.26     1:13.77 (39.51)     1:54.49 (40.72)     2:35.26 (40.77)
  7 Pacheco, Maya G           11 Barracudas-MR        3:06.39    2:59.93        
                  40.32     1:28.77 (48.45)     2:18.01 (49.24)     2:59.93 (41.92)
  8 Fontes-Janusz, Tai A      11 HAWK-AD              3:25.00    3:01.06        
                  41.21     1:31.46 (50.25)     2:18.69 (47.23)     3:01.06 (42.37)
  9 Holderith, Margaret       11 DVWM-MR              3:04.47    3:05.01        
                  41.78     1:28.58 (46.80)     2:18.02 (49.44)     3:05.01 (46.99)
 10 Lockward, Rebeca P        11 Barracudas-MR        3:13.24    3:21.16        
                  43.90     1:36.11 (52.21)   3:21.16 (1:45.05)                    
 11 MacEntee, Meghan R        12 HAWK-AD              3:30.39    3:30.86        
                  46.95     1:41.82 (54.87)     2:39.67 (57.85)     3:30.86 (51.19)
 12 Muscarella, Katrina L     12 Barracudas-MR        3:30.41    3:35.72        
                  48.72     1:43.56 (54.84)     2:40.57 (57.01)     3:35.72 (55.15)
 -- Aniello, Ivy M            11 PBAC-MR              2:20.12         DQ        
      False start
                  33.27     1:11.22 (37.95)     1:50.04 (38.82)          DQ (35.96)
 -- Elgayar, Lillian          12 DVWM-MR              3:45.50        DNF        
      Did not finish
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Narayanan, Nisha          12 BB-NJ                  31.33      31.63        
  2 Evans, Sage E             12 PBAC-MR                34.36      32.00        
  3 Sheerin, Megan N          12 MWDA-MR                35.66      33.30        
  4 Sommer, Stef M            12 AG-MR                  32.63      33.34        
  5 Hartmann, Sierra          12 Unattached-MR          33.41      34.39        
  6 Collins, Ryleigh          11 DVWM-MR                35.75      34.90        
  7 Dambach, Marisa S         12 AG-MR                  38.00      35.22        
  8 Mance, Cora E             12 PBAC-MR                40.45      35.28        
  9 Dickman, Rian             12 VAC-MR                 35.89      35.29        
 10 Wong, Erin O              12 BB-NJ                  35.45      36.67        
 11 Pacheco, Maya G           11 Barracudas-MR          40.53      37.47        
 12 Gillan, Madison           11 DVWM-MR                35.46      37.72        
 13 Oconnell, Kaitlyn         12 DVWM-MR                41.17      37.78        
 14 Hirsch, Molly R           11 BB-NJ                  38.33      38.01        
 15 Ring, Lydia E             12 WSSC-MR                40.99      39.07        
 16 Hoffer, Rebecca C         11 BB-NJ                  39.72      39.09        
 17 Cafaldo, Kayla I          11 HAWK-AD                40.45      39.52        
 18 Holderith, Margaret       11 DVWM-MR                45.12      40.67        
 19 Blake, Maya               11 DVWM-MR                41.92      40.99        
 20 Reed, Sabrina             12 BB-NJ                  39.50      41.33        
 21 Kurosz, Adella C          11 AG-MR                  43.03      41.38        
 22 Ebner, Jamie M            11 MWDA-MR                43.90      42.11        
 23 Donovan, Erin D           11 Barracudas-MR          46.37      42.38        
 24 Fogarty, Gwen M           11 WSSC-MR                46.55      42.40        
 25 Armstrong, Cassie         11 MWDA-MR                42.50      42.55        
 26 McCord, Nicole            11 PBAC-MR                40.12      42.83        
 27 Sassi, Kate M             11 PBAC-MR                44.90      43.15        
 28 Barbosa, Melania F        11 BB-NJ                  44.09      43.94        
 29 Lischinsky, Claire M      11 HAWK-AD                48.27      44.78        
 30 Patterson, Leigh Anne A   11 MWDA-MR                45.05      45.01        
 31 Ford, Calleigh            11 MVA-MR                 47.29      46.06        
 32 Cerutti, Elizabeth        11 MVA-MR                 47.51      47.00        
 33 Donovan, Ciara C          11 Barracudas-MR          42.27      47.44        
 33 Hagan, Anne M             12 WSSC-MR                44.72      47.44        
 35 Pierce, Ryan F            11 WSSC-MR                49.97      50.16        
 36 Cerrato, Victoria F       12 Unattached-MR          50.46      50.84        
 37 Gallo, Sophia E           11 HAWK-AD                48.00      50.86        
 38 Gorczynski, Grace M       11 WSSC-MR                44.25      51.81        
 39 Zadov, Esther M           11 MWDA-MR                45.99      52.19        
 40 Gadol, Kaylee             11 MVA-MR                 57.90      52.31        
 41 Muscarella, Katrina L     12 Barracudas-MR          48.67      52.43        
 42 Oleary, Bryna M           12 WSSC-MR                42.52      53.13        
 43 Nanartowicz, Emily        11 MVA-MR               1:05.94      54.39        
 44 Shuta, Reese M            11 MWDA-MR                50.99    1:08.62        
 -- Patino, Jacqueline F      11 MWDA-MR              1:00.10         DQ        
      Did not finish on back
 -- Vargas, Alexandra M       11 PBAC-MR                41.89         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sommer, Stef M            12 AG-MR                1:11.70    1:11.41        
                  34.95     1:11.41 (36.46)                                        
  2 Dickman, Rian             12 VAC-MR               1:13.81    1:12.46        
                  35.96     1:12.46 (36.50)                                        
  3 Wright, Hannah E          12 WSSC-MR              1:20.70    1:12.72        
                  35.94     1:12.72 (36.78)                                        
  4 Mayerhauser, Leah E       12 MWDA-MR              1:16.49    1:13.35        
                  36.11     1:13.35 (37.24)                                        
  5 Dambach, Marisa S         12 AG-MR                1:17.43    1:14.40        
                  36.59     1:14.40 (37.81)                                        
  6 Ippolito, Sara K          12 PBAC-MR              1:23.91    1:17.11        
                  38.13     1:17.11 (38.98)                                        
  7 McKee, Sam A              11 PBAC-MR              1:21.06    1:19.02        
                  38.89     1:19.02 (40.13)                                        
  8 Gillan, Madison           11 DVWM-MR              1:17.84    1:20.74        
                  39.04     1:20.74 (41.70)                                        
  9 Varcadipane, Lilly J      11 MWDA-MR              1:27.63    1:23.98        
                  41.35     1:23.98 (42.63)                                        
 10 Lambert, Kenzie           12 BB-NJ                1:21.97    1:23.99        
                  40.94     1:23.99 (43.05)                                        
 11 Reed, Sabrina             12 BB-NJ                1:40.31    1:26.32        
                  42.06     1:26.32 (44.26)                                        
 12 Hirsch, Molly R           11 BB-NJ                2:00.55    1:26.79        
                  40.96     1:26.79 (45.83)                                        
 13 Proulx, Diana             11 MWDA-MR              1:42.99    1:32.52        
 14 Baranov, Katya            11 WSSC-MR              1:48.40    1:33.02        
                  45.63     1:33.02 (47.39)                                        
 15 Callaway, Ella K          11 BB-NJ                1:32.22    1:34.21        
                  46.54     1:34.21 (47.67)                                        
 16 Holderith, Margaret       11 DVWM-MR              1:38.28    1:34.29        
 17 Patterson, Leigh Anne A   11 MWDA-MR              1:36.92    1:35.41        
                  36.87     1:35.41 (58.54)                                        
 18 Rusiecka, Natalia B       11 MWDA-MR                47.99    1:35.67        
                  47.59     1:35.67 (48.08)                                        
 19 Lockward, Rebeca P        11 Barracudas-MR        1:42.85    1:35.69        
 20 MacEntee, Meghan R        12 HAWK-AD              1:41.93    1:37.77        
 21 Fontes-Janusz, Tai A      11 HAWK-AD              1:50.00    1:39.27        
                  49.55     1:39.27 (49.72)                                        
 -- Shuta, Reese M            11 MWDA-MR              1:52.99         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                1:09.73        DQ (1:12.88)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ristaino, Alexis          12 DVWM-MR                36.21      36.11        
  2 Narayanan, Nisha          12 BB-NJ                  37.18      36.53        
  3 Collins, Ryleigh          11 DVWM-MR                36.89      37.58        
  4 Dickman, Rian             12 VAC-MR                 38.62      38.01        
  5 Aniello, Ivy M            11 PBAC-MR                38.62      38.98        
  6 Mahin, Anora M            12 WSSC-MR                43.85      39.79        
  7 Schlifkin, Marissa        11 MWDA-MR                42.06      40.20        
  8 Hirsch, Molly R           11 BB-NJ                  44.10      40.45        
  9 Wright, Hannah E          12 WSSC-MR                44.29      41.36        
 10 Wong, Erin O              12 BB-NJ                  44.45      42.21        
 11 Schlifkin, Emma           11 MWDA-MR                44.68      43.34        
 12 Gillan, Madison           11 DVWM-MR                43.61      43.77        
 13 Varcadipane, Lilly J      11 MWDA-MR                47.72      43.78        
 14 Etnel, Jillian M          12 WSSC-MR                51.21      43.94        
 15 Oconnell, Kaitlyn         12 DVWM-MR                44.07      44.20        
 16 Hoffer, Rebecca C         11 BB-NJ                  47.11      44.24        
 17 Reed, Sabrina             12 BB-NJ                  53.98      44.41        
 18 Thompson, Alyssa R        12 VAC-MR                 46.41      45.52        
 19 Fontes-Janusz, Tai A      11 HAWK-AD                53.34      46.37        
 20 Rusiecka, Natalia B       11 MWDA-MR                47.00      47.12        
 21 Patterson, Leigh Anne A   11 MWDA-MR                45.62      47.33        
 22 Elgayar, Lillian          12 DVWM-MR                47.07      47.72        
 23 Callaway, Ella K          11 BB-NJ                  47.66      48.13        
 24 Pacheco, Maya G           11 Barracudas-MR          50.35      48.64        
 25 Lockward, Rebeca P        11 Barracudas-MR          53.95      49.10        
 26 Galgano, Sophie G         12 WSSC-MR                54.65      50.66        
 27 MacEntee, Meghan R        12 HAWK-AD              1:04.60      51.26        
 28 Barbosa, Melania F        11 BB-NJ                  55.46      51.36        
 29 Shuta, Reese M            11 MWDA-MR                55.99      52.66        
 30 Muscarella, Katrina L     12 Barracudas-MR          57.93    1:06.07        
 -- Gadol, Kaylee             11 MVA-MR               1:24.36         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Seda, Nicole L            12 WSSC-MR                48.25         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Guadalupe, Charisma       11 Barracudas-MR        1:05.24         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Proulx, Diana             11 MWDA-MR                52.99         DQ        
      One hand touch
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Narayanan, Nisha          12 BB-NJ                1:20.70    1:19.89        
                  38.80     1:19.89 (41.09)                                        
  2 Wieczorek, Nylah M        12 PBAC-MR              1:27.25    1:21.74        
                  39.14     1:21.74 (42.60)                                        
  2 Collins, Ryleigh          11 DVWM-MR              1:20.66    1:21.74        
                  39.11     1:21.74 (42.63)                                        
  4 Conti, Gabriella A        12 BB-NJ                1:27.55    1:22.86        
                  38.81     1:22.86 (44.05)                                        
  5 Dickman, Rian             12 VAC-MR               1:25.91    1:24.41        
                  39.37     1:24.41 (45.04)                                        
  6 Schlifkin, Marissa        11 MWDA-MR              1:31.35    1:28.48        
                  41.41     1:28.48 (47.07)                                        
  7 Peppiatt, Grace           11 Unattached-MR        1:42.14    1:28.94        
                  41.59     1:28.94 (47.35)                                        
  8 Hartmann, Sierra          12 Unattached-MR        1:29.98    1:31.00        
                  41.64     1:31.00 (49.36)                                        
  9 Mayerhauser, Leah E       12 MWDA-MR              1:36.39    1:31.10        
                  42.68     1:31.10 (48.42)                                        
 10 Ring, Lydia E             12 WSSC-MR              1:40.11    1:31.45        
                  44.06     1:31.45 (47.39)                                        
 11 Dambach, Marisa S         12 AG-MR                1:44.43    1:31.66        
                  42.80     1:31.66 (48.86)                                        
 12 Schlifkin, Emma           11 MWDA-MR              1:35.92    1:33.16        
                  44.04     1:33.16 (49.12)                                        
 13 Gillan, Madison           11 DVWM-MR              1:34.62    1:36.12        
                  45.10     1:36.12 (51.02)                                        
 14 Kurosz, Adella C          11 AG-MR                1:50.00    1:36.34        
                  45.61     1:36.34 (50.73)                                        
 15 Armstrong, Cassie         11 MWDA-MR              1:37.25    1:37.84        
                  45.68     1:37.84 (52.16)                                        
 16 Ford, Calleigh            11 MVA-MR               2:06.48    1:39.30        
 17 Burmaster, Caroline M     11 BB-NJ                1:44.86    1:41.46        
                  48.24     1:41.46 (53.22)                                        
 18 Fogarty, Gwen M           11 WSSC-MR              2:06.15    1:42.65        
                  45.70     1:42.65 (56.95)                                        
 19 Donovan, Erin D           11 Barracudas-MR        2:00.68    1:43.28        
                  49.45     1:43.28 (53.83)                                        
 20 Pacheco, Maya G           11 Barracudas-MR        1:53.31    1:43.77        
                  50.08     1:43.77 (53.69)                                        
 21 Patterson, Leigh Anne A   11 MWDA-MR              1:42.16    1:43.79        
                  49.38     1:43.79 (54.41)                                        
 22 Blake, Maya               11 DVWM-MR              1:51.45    1:44.21        
 23 McCord, Nicole            11 PBAC-MR              1:45.23    1:44.31        
                  50.06     1:44.31 (54.25)                                        
 24 Lischinsky, Claire M      11 HAWK-AD              1:53.75    1:44.39        
                  48.80     1:44.39 (55.59)                                        
 25 Barbosa, Melania F        11 BB-NJ                2:01.11    1:46.52        
                  51.97     1:46.52 (54.55)                                        
 26 Ebner, Jamie M            11 MWDA-MR              2:17.60    1:50.62        
                  51.38     1:50.62 (59.24)                                        
 27 Cerutti, Elizabeth        11 MVA-MR               1:59.88    1:51.26        
                  52.52     1:51.26 (58.74)                                        
 28 Nanartowicz, Emily        11 MVA-MR               2:12.05    1:52.10        
                  52.72     1:52.10 (59.38)                                        
 29 Donovan, Ciara C          11 Barracudas-MR        2:07.93    2:00.24        
                  56.01   2:00.24 (1:04.23)                                        
 30 Gallo, Sophia E           11 HAWK-AD              2:10.00    2:01.54        
                  57.97   2:01.54 (1:03.57)                                        
 31 Cerrato, Victoria F       12 Unattached-MR        1:50.99    2:36.62        
                1:14.47   2:36.62 (1:22.15)                                        
 -- Zadov, Esther M           11 MWDA-MR              1:40.99         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Muscarella, Katrina L     12 Barracudas-MR        2:09.47         DQ        
      Downward butterfly kick
                1:02.88        DQ (1:15.33)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Peppiatt, Grace           11 Unattached-MR          33.03      31.00        
  2 Ristaino, Alexis          12 DVWM-MR                32.12      32.28        
  3 Collins, Ryleigh          11 DVWM-MR                32.45      32.38        
  4 Hornbeck, Brooke A        12 PBAC-MR                34.11      32.51        
  5 Mayerhauser, Leah E       12 MWDA-MR                34.26      33.93        
  6 Lambert, Kenzie           12 BB-NJ                  34.97      34.35        
  7 Wong, Erin O              12 BB-NJ                  35.13      34.55        
  8 Wright, Hannah E          12 WSSC-MR                35.37      35.03        
  9 Etnel, Jillian M          12 WSSC-MR                49.06      35.49        
 10 Gillan, Madison           11 DVWM-MR                35.79      36.22        
 11 Mahin, Anora M            12 WSSC-MR                38.40      37.18        
 12 Hoffer, Rebecca C         11 BB-NJ                  41.01      37.51        
 13 Pacheco, Maya G           11 Barracudas-MR          40.37      39.50        
 14 Varcadipane, Lilly J      11 MWDA-MR                40.80      40.49        
 15 Proulx, Diana             11 MWDA-MR                52.99      41.24        
 16 Holderith, Margaret       11 DVWM-MR                51.25      44.94        
 17 Elgayar, Lillian          12 DVWM-MR                54.34      53.27        
 18 Guadalupe, Charisma       11 Barracudas-MR        1:05.24      53.51        
 19 Muscarella, Katrina L     12 Barracudas-MR          47.48      55.27        
 20 Gadol, Kaylee             11 MVA-MR                    NT      57.25        
 -- Patterson, Leigh Anne A   11 MWDA-MR                47.20         DQ        
      False start
 -- Barbosa, Melania F        11 BB-NJ                1:01.11         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hartmann, Sierra          12 Unattached-MR        1:13.45    1:12.72        
                  32.82     1:12.72 (39.90)                                        
  2 Peppiatt, Grace           11 Unattached-MR        1:22.08    1:16.75        
                  34.82     1:16.75 (41.93)                                        
  3 Lambert, Kenzie           12 BB-NJ                1:21.05    1:18.37        
                  36.13     1:18.37 (42.24)                                        
  4 Mayerhauser, Leah E       12 MWDA-MR              1:18.08    1:19.07        
                  35.62     1:19.07 (43.45)                                        
  5 Conti, Gabriella A        12 BB-NJ                1:21.66    1:21.78        
                  24.51     1:21.78 (57.27)                                        
  6 Burmaster, Caroline M     11 BB-NJ                1:22.51    1:22.23        
                  39.36     1:22.23 (42.87)                                        
  7 Cafaldo, Kayla I          11 HAWK-AD              1:24.41    1:23.92        
                  38.29     1:23.92 (45.63)                                        
  8 Hoffer, Rebecca C         11 BB-NJ                1:32.22    1:25.03        
                  39.27     1:25.03 (45.76)                                        
  9 Gillan, Madison           11 DVWM-MR              1:25.18    1:26.89        
                  38.12     1:26.89 (48.77)                                        
 10 Schlifkin, Emma           11 MWDA-MR              1:33.90    1:27.87        
 11 Schlifkin, Marissa        11 MWDA-MR              1:30.72    1:30.40        
                  40.19     1:30.40 (50.21)                                        
 12 Pacheco, Maya G           11 Barracudas-MR        1:43.86    1:34.31        
                  43.38     1:34.31 (50.93)                                        
 13 Fogarty, Gwen M           11 WSSC-MR              1:53.25    1:52.70        
                  47.16   1:52.70 (1:05.54)                                        
 14 Donovan, Ciara C          11 Barracudas-MR        1:47.25    1:53.79        
                  49.96   1:53.79 (1:03.83)                                        
 -- Sheerin, Megan N          12 MWDA-MR              1:25.04         DQ        
      Arms underwater recovery
                  37.61          DQ (44.58)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Narayanan, Nisha          12 BB-NJ                1:10.17    1:10.39        
                  31.88     1:10.39 (38.51)                                        
  2 Collins, Ryleigh          11 DVWM-MR              1:10.31    1:11.61        
                  33.50     1:11.61 (38.11)                                        
  3 Dambach, Marisa S         12 AG-MR                1:14.39    1:12.29        
                  33.41     1:12.29 (38.88)                                        
  4 Evans, Sage E             12 PBAC-MR              1:16.69    1:13.52        
                  33.42     1:13.52 (40.10)                                        
  5 Dickman, Rian             12 VAC-MR               1:15.71    1:13.86        
                  34.83     1:13.86 (39.03)                                        
  6 Ristaino, Alexis          12 DVWM-MR              1:14.98    1:15.72        
                  34.78     1:15.72 (40.94)                                        
  7 Mahin, Anora M            12 WSSC-MR              1:23.49    1:15.91        
                  36.61     1:15.91 (39.30)                                        
  8 Mayerhauser, Leah E       12 MWDA-MR              1:16.23    1:15.97        
                  35.09     1:15.97 (40.88)                                        
  9 Peppiatt, Grace           11 Unattached-MR        1:22.03    1:17.74        
                  35.06     1:17.74 (42.68)                                        
 10 McKee, Sam A              11 PBAC-MR              1:23.28    1:18.59        
                  35.74     1:18.59 (42.85)                                        
 11 Wong, Erin O              12 BB-NJ                1:18.37    1:18.96        
                  35.68     1:18.96 (43.28)                                        
 12 Schlifkin, Marissa        11 MWDA-MR              1:19.18    1:19.36        
                  36.39     1:19.36 (42.97)                                        
 12 Etnel, Jillian M          12 WSSC-MR              1:32.27    1:19.36        
                  36.34     1:19.36 (43.02)                                        
 14 Wright, Hannah E          12 WSSC-MR              1:19.35    1:20.65        
                  37.48     1:20.65 (43.17)                                        
 15 Schlifkin, Emma           11 MWDA-MR              1:23.35    1:21.22        
                  38.19     1:21.22 (43.03)                                        
 16 Gillan, Madison           11 DVWM-MR              1:21.33    1:21.82        
                  36.63     1:21.82 (45.19)                                        
 17 Brown, Olivia G           11 PBAC-MR              1:35.61    1:21.83        
                  37.02     1:21.83 (44.81)                                        
 18 Cafaldo, Kayla I          11 HAWK-AD              1:27.01    1:22.94        
                  37.88     1:22.94 (45.06)                                        
 19 Hoffer, Rebecca C         11 BB-NJ                1:30.41    1:24.22        
                  38.96     1:24.22 (45.26)                                        
 20 Varcadipane, Lilly J      11 MWDA-MR              1:27.63    1:24.73        
                  38.48     1:24.73 (46.25)                                        
 21 Reed, Sabrina             12 BB-NJ                1:42.83    1:24.92        
                  39.20     1:24.92 (45.72)                                        
 22 Pacheco, Maya G           11 Barracudas-MR        1:31.96    1:27.74        
                  40.89     1:27.74 (46.85)                                        
 23 Galgano, Sophie G         12 WSSC-MR              1:37.01    1:30.07        
                  40.99     1:30.07 (49.08)                                        
 24 Fontes-Janusz, Tai A      11 HAWK-AD              1:48.00    1:31.25        
                  42.99     1:31.25 (48.26)                                        
 25 Holderith, Margaret       11 DVWM-MR              1:48.29    1:31.48        
                  41.03     1:31.48 (50.45)                                        
 26 Patterson, Leigh Anne A   11 MWDA-MR              1:50.92    1:32.35        
                  45.20     1:32.35 (47.15)                                        
 27 Proulx, Diana             11 MWDA-MR              1:37.83    1:32.77        
                  41.54     1:32.77 (51.23)                                        
 28 Brown, Madison G          11 WSSC-MR              1:34.25    1:33.03        
                  45.34     1:33.03 (47.69)                                        
 29 Lockward, Rebeca P        11 Barracudas-MR        1:41.91    1:38.34        
                  43.61     1:38.34 (54.73)                                        
 30 Elgayar, Lillian          12 DVWM-MR              1:50.78    1:45.57        
                  47.32     1:45.57 (58.25)                                        
 31 Guadalupe, Charisma       11 Barracudas-MR        2:05.65    1:52.00        
                  53.82     1:52.00 (58.18)                                        
 32 Muscarella, Katrina L     12 Barracudas-MR        1:47.50    1:54.66        
                  52.05   1:54.66 (1:02.61)                                        
 -- Oconnell, Kaitlyn         12 DVWM-MR              1:29.54         DQ        
      False start - Misc
                  38.54          DQ (43.99)                                        
 -- Seda, Nicole L            12 WSSC-MR              2:00.00         DQ        
      One hand touch - fly
                  53.92          DQ (55.10)                                        
 -- Gadol, Kaylee             11 MVA-MR               1:51.44         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall - fly
                  56.51        DQ (1:05.82)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Collins, Ryleigh          11 DVWM-MR              2:31.22    2:35.32        
                  33.92     1:13.74 (39.82)     2:01.07 (47.33)     2:35.32 (34.25)
  2 Conti, Gabriella A        12 BB-NJ                2:45.02    2:37.03        
                  36.94     1:17.02 (40.08)     2:01.80 (44.78)     2:37.03 (35.23)
  3 Mayerhauser, Leah E       12 MWDA-MR              2:46.64    2:45.72        
                  35.79     1:16.96 (41.17)   2:45.72 (1:28.76)                    
  4 Wong, Erin O              12 BB-NJ                2:52.41    2:49.18        
                  37.96     1:20.09 (42.13)     2:10.44 (50.35)     2:49.18 (38.74)
  5 Lambert, Kenzie           12 BB-NJ                2:56.55    2:51.56        
                  37.43     1:22.74 (45.31)     2:13.31 (50.57)     2:51.56 (38.25)
  6 Dambach, Marisa S         12 AG-MR                2:40.42    2:53.27        
                  38.72     1:20.51 (41.79)     2:15.69 (55.18)     2:53.27 (37.58)
  7 Hirsch, Molly R           11 BB-NJ                3:12.35    2:55.78        
                  38.15     1:26.62 (48.47)     2:17.55 (50.93)     2:55.78 (38.23)
  8 Sheerin, Megan N          12 MWDA-MR              3:08.48    2:57.47        
                  21.50       37.99 (16.49)     1:21.47 (43.48)   2:57.47 (1:36.00)
  9 Schlifkin, Emma           11 MWDA-MR              3:06.80    2:58.77        
                  40.69     1:27.66 (46.97)     2:20.35 (52.69)     2:58.77 (38.42)
 10 Schlifkin, Marissa        11 MWDA-MR              2:55.99    2:59.62        
                  38.85     1:24.93 (46.08)     2:18.09 (53.16)     2:59.62 (41.53)
 11 Brown, Olivia G           11 PBAC-MR              2:57.14    3:00.78        
                  38.07     1:24.52 (46.45)     2:19.61 (55.09)     3:00.78 (41.17)
 12 Cafaldo, Kayla I          11 HAWK-AD              3:02.87    3:01.16        
                  38.05     1:25.92 (47.87)     2:21.71 (55.79)     3:01.16 (39.45)
 13 Armstrong, Cassie         11 MWDA-MR              3:44.71    3:13.16        
 14 Pacheco, Maya G           11 Barracudas-MR        3:12.35    3:20.10        
                  45.27     1:33.98 (48.71)     2:33.56 (59.58)     3:20.10 (46.54)
 15 Holderith, Margaret       11 DVWM-MR              3:37.24    3:22.06        
                  46.07     1:33.90 (47.83)   2:36.92 (1:03.02)     3:22.06 (45.14)
 16 Fogarty, Gwen M           11 WSSC-MR              3:24.54    3:26.09        
                  48.36     1:41.05 (52.69)     2:39.28 (58.23)     3:26.09 (46.81)
 17 Ebner, Jamie M            11 MWDA-MR              3:40.99    3:26.50        
                  45.85     1:36.79 (50.94)   2:40.77 (1:03.98)     3:26.50 (45.73)
 18 Patterson, Leigh Anne A   11 MWDA-MR              4:00.99    3:31.06        
                  52.86     1:44.52 (51.66)   2:46.82 (1:02.30)     3:31.06 (44.24)
 19 Lischinsky, Claire M      11 HAWK-AD              3:40.00    3:32.28        
                  50.95     1:45.00 (54.05)     2:43.12 (58.12)     3:32.28 (49.16)
 20 Ford, Calleigh            11 MVA-MR               3:24.55    3:33.37        
                  48.27   1:48.87 (1:00.60)     2:43.74 (54.87)     3:33.37 (49.63)
 21 Cerutti, Elizabeth        11 MVA-MR               3:22.78    3:34.38        
                  49.51     1:43.58 (54.07)   2:43.69 (1:00.11)     3:34.38 (50.69)
 22 Muscarella, Katrina L     12 Barracudas-MR        4:30.56    4:14.51        
                  58.39     1:55.85 (57.46)   3:21.22 (1:25.37)     4:14.51 (53.29)
 -- Donovan, Erin D           11 Barracudas-MR        3:58.45         DQ        
      Did not finish on back - back
                  52.59     1:46.40 (53.81)     2:44.43 (58.03)          DQ (49.00)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 YMCA of Middletown Barracudas-MR  'A'             2:34.89    2:43.81        
     1) Donovan, Erin D 11              2) Donovan, Ciara C 11            
     3) Muscarella, Katrina L 12        4) Pacheco, Maya G 11             
                  39.50     1:18.57 (39.07)     2:05.67 (47.10)     2:43.81 (38.14)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gillan, Sierra            13 DVWM-MR                25.17      26.88        
  2 Babitz, Haily J           13 AG-MR                  26.50      27.07        
  3 Ciofalo, Angelica M       14 BB-NJ                  27.02      28.67        
  4 Cally, Anna E             14 BB-NJ                  28.78      29.19        
  5 Deignan, Shannon E        14 AG-MR                  29.63      29.39        
  6 Stoddart, Savanna C       14 HAWK-AD                29.37      29.75        
  7 Beamish, Keegan J         14 MVA-MR                 30.54      29.86        
  8 McIntyre, Emma L          13 BB-NJ                  29.65      29.99        
  9 Beezer, Kristina G        13 MWDA-MR                30.32      31.05        
 10 McNerney, Julia P         14 BB-NJ                  30.66      31.23        
 11 Marker, Sarah A           14 BB-NJ                  30.96      31.59        
 12 Northrup, Maya J          13 Barracudas-MR          31.75      32.37        
 13 Elgayar, Jasmine          13 DVWM-MR                38.59      33.02        
 14 Finnigan, Korinne E       13 WSSC-MR                32.47      33.05        
 15 Bonner, Taylor M          13 HAWK-AD                33.45      34.72        
 16 Proscia, Emily            13 MWDA-MR                33.85      34.84        
 17 Jones, Kristen L          13 Unattached-MR          34.35      36.65        
 18 LaFollette, Estella       13 MVA-MR                 43.14      46.47        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murray, Miranda B         13 DVWM-MR                58.68      58.18        
                  28.36       58.18 (29.82)                                        
  2 Babitz, Haily J           13 AG-MR                  58.12      58.41        
                  27.92       58.41 (30.49)                                        
  3 Carousso, Melissa G       14 RA-MR                1:00.36      58.55        
                  28.69       58.55 (29.86)                                        
  4 Lipping, Freya I          13 RA-MR                1:01.64    1:02.68        
                  30.33     1:02.68 (32.35)                                        
  5 Cally, Anna E             14 BB-NJ                1:02.77    1:02.91        
                  30.33     1:02.91 (32.58)                                        
  6 Gualtiere, Izzy K         14 RA-MR                1:00.76    1:03.54        
                  30.30     1:03.54 (33.24)                                        
  7 Hamm, Alexis A            14 BB-NJ                  59.12    1:03.84        
                  30.49     1:03.84 (33.35)                                        
  8 McIntyre, Emma L          13 BB-NJ                1:03.58    1:03.99        
                  30.82     1:03.99 (33.17)                                        
  9 Dewhurst, Julia J         14 AG-MR                1:02.73    1:04.00        
                  30.90     1:04.00 (33.10)                                        
 10 Deignan, Shannon E        14 AG-MR                1:07.41    1:04.07        
                  30.26     1:04.07 (33.81)                                        
 11 Ciofalo, Angelica M       14 BB-NJ                  59.09    1:04.79        
                  31.22     1:04.79 (33.57)                                        
 12 Beezer, Kristina G        13 MWDA-MR              1:05.59    1:05.55        
                  31.50     1:05.55 (34.05)                                        
 13 Nam, Alice                13 BB-NJ                1:12.11    1:05.69        
                  31.45     1:05.69 (34.24)                                        
 14 Donnellan, Molly E        13 MWDA-MR              1:06.80    1:05.74        
                  31.28     1:05.74 (34.46)                                        
 15 Stoddart, Savanna C       14 HAWK-AD              1:09.03    1:06.20        
                  31.35     1:06.20 (34.85)                                        
 16 Corcoran, Victoria        13 DVWM-MR              1:03.94    1:06.98        
                  32.23     1:06.98 (34.75)                                        
 17 Edwards, Colleen E        14 WSSC-MR              1:07.42    1:08.03        
                  32.69     1:08.03 (35.34)                                        
 18 Burgess, Desiree E        14 PBAC-MR              1:11.03    1:08.12        
                  34.22     1:08.12 (33.90)                                        
 19 Beamish, Keegan J         14 MVA-MR               1:06.48    1:08.85        
                  32.93     1:08.85 (35.92)                                        
 20 Marker, Sarah A           14 BB-NJ                1:09.66    1:09.20        
                  33.16     1:09.20 (36.04)                                        
 21 Vos, Samantha             14 HAWK-AD              1:17.36    1:10.82        
                  34.66     1:10.82 (36.16)                                        
 22 Evans, Amelia J           14 RA-MR                1:16.41    1:11.62        
                  32.40     1:11.62 (39.22)                                        
 23 Competiello, Ava D        13 BB-NJ                1:20.50    1:12.84        
                  35.12     1:12.84 (37.72)                                        
 24 Northrup, Maya J          13 Barracudas-MR        1:12.80    1:13.02        
                  34.67     1:13.02 (38.35)                                        
 25 Wolff, Cristen M          14 MWDA-MR              1:24.91    1:17.86        
                  37.85     1:17.86 (40.01)                                        
 26 Watad, Yasmeen I          13 WSSC-MR              1:18.90    1:18.42        
                  36.12     1:18.42 (42.30)                                        
 27 Zupko, Mackenzie J        14 VAC-MR               1:15.00    1:19.15        
                  37.68     1:19.15 (41.47)                                        
 28 Haak, Sam                 14 MVA-MR               1:23.17    1:20.12        
                  39.00     1:20.12 (41.12)                                        
 29 Bonner, Taylor M          13 HAWK-AD              1:15.16    1:20.64        
                  37.75     1:20.64 (42.89)                                        
 30 Jones, Kristen L          13 Unattached-MR        1:13.96    1:23.58        
 31 LaFollette, Estella       13 MVA-MR               1:44.83    1:49.63        
                  49.66     1:49.63 (59.97)                                        
 -- Ristaino, Taylor          14 DVWM-MR              1:06.78         DQ        
      False start
                  31.04          DQ (34.71)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carousso, Melissa G       14 RA-MR                2:10.21    2:04.95        
                  29.30     1:00.60 (31.30)     1:33.06 (32.46)     2:04.95 (31.89)
  2 Babitz, Haily J           13 AG-MR                2:11.01    2:12.55        
                  29.14       47.40 (18.26)     1:37.98 (50.58)     2:12.55 (34.57)
  3 Ramirez, Nicole           13 RA-MR                2:09.99    2:14.05        
                  30.84     1:05.39 (34.55)     1:40.03 (34.64)     2:14.05 (34.02)
  4 McIntyre, Emma L          13 BB-NJ                2:15.65    2:16.29        
                  30.78     1:04.72 (33.94)     1:40.74 (36.02)     2:16.29 (35.55)
  5 Cally, Anna E             14 BB-NJ                2:13.73    2:16.56        
                  30.45     1:04.85 (34.40)     1:40.95 (36.10)     2:16.56 (35.61)
  6 Dewhurst, Julia J         14 AG-MR                2:16.27    2:16.71        
                  30.28     1:05.78 (35.50)     1:41.37 (35.59)     2:16.71 (35.34)
  7 Gualtiere, Izzy K         14 RA-MR                2:13.79    2:18.00        
                  31.07     1:05.83 (34.76)     1:42.14 (36.31)     2:18.00 (35.86)
  8 Hamm, Alexis A            14 BB-NJ                2:13.17    2:19.94        
                  32.57     1:08.59 (36.02)   2:19.94 (1:11.35)                    
  9 Ciofalo, Angelica M       14 BB-NJ                2:10.56    2:20.09        
                  32.85     1:08.50 (35.65)     1:44.60 (36.10)     2:20.09 (35.49)
 10 Corcoran, Victoria        13 DVWM-MR              2:18.42    2:21.04        
                  32.04     1:08.44 (36.40)     1:45.81 (37.37)     2:21.04 (35.23)
 11 Donnellan, Molly E        13 MWDA-MR              2:22.96    2:21.91        
                  32.38     1:08.73 (36.35)     1:46.17 (37.44)     2:21.91 (35.74)
 12 Destro, Jenna A           14 BB-NJ                2:16.02    2:21.97        
                  32.14     1:08.79 (36.65)     1:46.10 (37.31)     2:21.97 (35.87)
 13 Beezer, Kristina G        13 MWDA-MR              2:29.10    2:22.77        
                  33.31     1:10.24 (36.93)   2:22.77 (1:12.53)                    
 14 McNerney, Julia P         14 BB-NJ                2:25.61    2:23.45        
                  33.63     1:11.03 (37.40)     1:47.68 (36.65)     2:23.45 (35.77)
 15 Nam, Alice                13 BB-NJ                2:45.24    2:24.56        
                  32.78     1:09.26 (36.48)     1:47.34 (38.08)     2:24.56 (37.22)
 16 Ristaino, Taylor          14 DVWM-MR              2:23.72    2:25.98        
                  33.06     1:10.19 (37.13)     1:47.64 (37.45)     2:25.98 (38.34)
 17 Edwards, Colleen E        14 WSSC-MR              2:28.90    2:28.82        
                  33.20     1:11.58 (38.38)     1:50.46 (38.88)     2:28.82 (38.36)
 18 Beamish, Keegan J         14 MVA-MR               2:32.17    2:29.33        
                  34.48     1:13.41 (38.93)     1:52.26 (38.85)     2:29.33 (37.07)
 19 Vos, Samantha             14 HAWK-AD                   NT    2:30.28        
                  34.41     1:12.85 (38.44)     1:52.04 (39.19)     2:30.28 (38.24)
 20 Marker, Sarah A           14 BB-NJ                2:36.46    2:33.08        
                  35.07     1:14.69 (39.62)     1:55.49 (40.80)     2:33.08 (37.59)
 21 Competiello, Ava D        13 BB-NJ                2:50.59    2:34.57        
                  35.05     1:14.09 (39.04)     1:54.53 (40.44)     2:34.57 (40.04)
 22 Stoddart, Savanna C       14 HAWK-AD              2:33.67    2:36.16        
                  33.58     1:13.26 (39.68)     1:55.71 (42.45)     2:36.16 (40.45)
 23 Northrup, Maya J          13 Barracudas-MR        2:42.13    2:38.55        
                  37.00     1:18.34 (41.34)     2:00.64 (42.30)     2:38.55 (37.91)
 24 Chari, Maya A             13 BB-NJ                2:35.13    2:41.06        
                  35.18     1:17.34 (42.16)     2:00.73 (43.39)     2:41.06 (40.33)
 25 Zupko, Mackenzie J        14 VAC-MR               2:37.00    2:41.57        
                  37.54     1:18.05 (40.51)     2:00.27 (42.22)     2:41.57 (41.30)
 26 Bonner, Taylor M          13 HAWK-AD              3:45.41    2:51.43        
                  37.32     1:21.01 (43.69)   2:51.43 (1:30.42)                    
 27 Jones, Kristen L          13 Unattached-MR        2:40.74    2:58.30        
                  40.13     1:25.10 (44.97)   2:58.30 (1:33.20)                    
 28 Haak, Sam                 14 MVA-MR               2:48.27    3:07.22        
                  38.46     1:23.00 (44.54)     2:15.35 (52.35)     3:07.22 (51.87)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murray, Miranda B         13 DVWM-MR              1:04.23    1:03.55        
                  30.77     1:03.55 (32.78)                                        
  2 Gualtiere, Izzy K         14 RA-MR                1:05.07    1:04.87        
                  31.76     1:04.87 (33.11)                                        
  3 Deignan, Shannon E        14 AG-MR                1:08.72    1:06.24        
                  31.63     1:06.24 (34.61)                                        
  4 Hamm, Alexis A            14 BB-NJ                1:06.26    1:11.23        
                  34.47     1:11.23 (36.76)                                        
  5 Ramirez, Nicole           13 RA-MR                1:08.45    1:11.74        
                  35.11     1:11.74 (36.63)                                        
  6 Babitz, Haily J           13 AG-MR                1:07.90    1:11.85        
                  33.72     1:11.85 (38.13)                                        
  7 Cally, Anna E             14 BB-NJ                1:12.55    1:12.25        
                  35.94     1:12.25 (36.31)                                        
  8 Carousso, Melissa G       14 RA-MR                1:11.97    1:12.80        
                  35.39     1:12.80 (37.41)                                        
  9 Lipping, Freya I          13 RA-MR                1:14.84    1:13.33        
                  36.12     1:13.33 (37.21)                                        
 10 McIntyre, Emma L          13 BB-NJ                1:13.88    1:13.41        
                  35.57     1:13.41 (37.84)                                        
 11 Ciofalo, Angelica M       14 BB-NJ                1:12.75    1:13.43        
                  35.46     1:13.43 (37.97)                                        
 12 Beezer, Kristina G        13 MWDA-MR              1:12.27    1:15.39        
                  37.36     1:15.39 (38.03)                                        
 13 Destro, Jenna A           14 BB-NJ                1:10.76    1:16.59        
                  37.64     1:16.59 (38.95)                                        
 14 Donnellan, Molly E        13 MWDA-MR              1:16.40    1:16.92        
                  37.35     1:16.92 (39.57)                                        
 15 Dewhurst, Julia J         14 AG-MR                1:13.02    1:17.34        
                  40.83     1:17.34 (36.51)                                        
 15 Burgess, Desiree E        14 PBAC-MR              2:05.33    1:17.34        
 17 Ristaino, Taylor          14 DVWM-MR              1:20.95    1:17.36        
                  36.73     1:17.36 (40.63)                                        
 18 Beamish, Keegan J         14 MVA-MR               1:21.76    1:18.22        
                  38.62     1:18.22 (39.60)                                        
 19 Nam, Alice                13 BB-NJ                1:25.45    1:18.56        
                  38.01     1:18.56 (40.55)                                        
 20 Edwards, Colleen E        14 WSSC-MR              1:21.63    1:19.58        
                  38.78     1:19.58 (40.80)                                        
 21 Vos, Samantha             14 HAWK-AD              1:31.33    1:21.07        
                  40.15     1:21.07 (40.92)                                        
 21 Competiello, Ava D        13 BB-NJ                1:24.02    1:21.07        
                  39.53     1:21.07 (41.54)                                        
 23 Northrup, Maya J          13 Barracudas-MR        1:16.55    1:21.60        
                  39.64     1:21.60 (41.96)                                        
 24 Marker, Sarah A           14 BB-NJ                1:23.45    1:21.94        
                  40.43     1:21.94 (41.51)                                        
 25 Corcoran, Victoria        13 DVWM-MR              1:22.90    1:22.39        
                  40.18     1:22.39 (42.21)                                        
 26 Zupko, Mackenzie J        14 VAC-MR               1:23.00    1:24.00        
                  41.04     1:24.00 (42.96)                                        
 27 Evans, Amelia J           14 RA-MR                1:26.42    1:26.39        
                  43.10     1:26.39 (43.29)                                        
 28 Wolff, Cristen M          14 MWDA-MR              1:35.04    1:27.06        
                  43.33     1:27.06 (43.73)                                        
 29 Jones, Kristen L          13 Unattached-MR        1:27.73    1:30.87        
 30 Bonner, Taylor M          13 HAWK-AD              1:24.60    1:30.89        
                  42.80     1:30.89 (48.09)                                        
 31 Haak, Sam                 14 MVA-MR               1:39.09    1:32.31        
                  45.41     1:32.31 (46.90)                                        
 32 Watad, Yasmeen I          13 WSSC-MR              1:36.05    1:33.23        
 33 LaFollette, Estella       13 MVA-MR               2:06.18    2:03.44        
                  58.13   2:03.44 (1:05.31)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gillan, Sierra            13 DVWM-MR              2:21.95    2:34.84        
                  35.47     1:15.65 (40.18)     1:56.01 (40.36)     2:34.84 (38.83)
  2 Cally, Anna E             14 BB-NJ                2:36.52    2:37.47        
                  37.04     1:16.34 (39.30)     1:56.92 (40.58)     2:37.47 (40.55)
  3 Beezer, Kristina G        13 MWDA-MR              2:45.99    2:39.18        
                  38.57     1:18.71 (40.14)     2:00.14 (41.43)     2:39.18 (39.04)
  4 McNerney, Julia P         14 BB-NJ                2:45.75    2:42.13        
                  39.39     1:20.52 (41.13)     2:01.71 (41.19)     2:42.13 (40.42)
  5 Northrup, Maya J          13 Barracudas-MR        2:45.34    2:50.73        
  6 Chari, Maya A             13 BB-NJ                2:43.33    2:57.14        
                  40.28     1:25.49 (45.21)     2:11.60 (46.11)     2:57.14 (45.54)
  7 Stoddart, Savanna C       14 HAWK-AD              3:55.00    3:00.72        
                  41.45     1:27.27 (45.82)     2:15.22 (47.95)     3:00.72 (45.50)
  8 Elgayar, Jasmine          13 DVWM-MR              3:09.31    3:04.56        
                                1:27.99 ( )   3:04.56 (1:36.57)                    
  9 Jones, Kristen L          13 Unattached-MR        3:20.99    3:19.51        
                                                    2:28.93 ( )     3:19.51 (50.58)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Murray, Miranda B         13 DVWM-MR              1:11.98    1:12.92        
                  34.06     1:12.92 (38.86)                                        
  2 Ramirez, Nicole           13 RA-MR                1:20.16    1:17.91        
                  36.74     1:17.91 (41.17)                                        
  3 Cally, Anna E             14 BB-NJ                1:19.88    1:18.29        
                  38.17     1:18.29 (40.12)                                        
  4 Babitz, Haily J           13 AG-MR                1:19.16    1:20.59        
                  37.93     1:20.59 (42.66)                                        
  5 Destro, Jenna A           14 BB-NJ                1:18.63    1:22.39        
                  38.98     1:22.39 (43.41)                                        
  6 Beamish, Keegan J         14 MVA-MR               1:21.54    1:22.72        
                  38.66     1:22.72 (44.06)                                        
  7 Lipping, Freya I          13 RA-MR                1:30.09    1:23.83        
                  39.66     1:23.83 (44.17)                                        
  8 Evans, Amelia J           14 RA-MR                1:26.83    1:24.84        
                  40.15     1:24.84 (44.69)                                        
  9 Dewhurst, Julia J         14 AG-MR                1:25.90    1:27.24        
                  41.23     1:27.24 (46.01)                                        
 10 Beezer, Kristina G        13 MWDA-MR              1:33.49    1:27.96        
                  42.58     1:27.96 (45.38)                                        
 11 Vos, Samantha             14 HAWK-AD              1:44.68    1:29.46        
                  42.72     1:29.46 (46.74)                                        
 12 Donnellan, Molly E        13 MWDA-MR              1:37.27    1:31.72        
                  43.23     1:31.72 (48.49)                                        
 13 Corcoran, Victoria        13 DVWM-MR              1:34.68    1:32.59        
                  30.47   1:32.59 (1:02.12)                                        
 14 Edwards, Colleen E        14 WSSC-MR              1:33.20    1:34.09        
                  45.07     1:34.09 (49.02)                                        
 15 Bonner, Taylor M          13 HAWK-AD              1:35.37    1:35.45        
                  44.13     1:35.45 (51.32)                                        
 16 McNerney, Julia P         14 BB-NJ                1:42.18    1:40.77        
                  47.63     1:40.77 (53.14)                                        
 17 Chari, Maya A             13 BB-NJ                1:37.18    1:40.94        
                  48.91     1:40.94 (52.03)                                        
 18 Northrup, Maya J          13 Barracudas-MR        1:38.38    1:41.81        
                  48.37     1:41.81 (53.44)                                        
 19 Wolff, Cristen M          14 MWDA-MR              2:09.52    1:48.56        
                  51.84     1:48.56 (56.72)                                        
 20 Jones, Kristen L          13 Unattached-MR        1:50.51    1:57.00        
                  53.49   1:57.00 (1:03.51)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cally, Anna E             14 BB-NJ                2:48.22    2:46.77        
                  36.98     1:18.21 (41.23)     2:01.69 (43.48)     2:46.77 (45.08)
  2 Gillan, Sierra            13 DVWM-MR              2:52.09    2:49.48        
                  38.52     1:23.52 (45.00)     2:07.43 (43.91)     2:49.48 (42.05)
  3 Beamish, Keegan J         14 MVA-MR               3:00.87    3:00.45        
                  39.33     1:25.33 (46.00)     2:13.06 (47.73)     3:00.45 (47.39)
  4 Marker, Sarah A           14 BB-NJ                3:26.01    3:18.15        
                  47.37     1:36.87 (49.50)     2:27.86 (50.99)     3:18.15 (50.29)
  5 Bonner, Taylor M          13 HAWK-AD              3:54.00    3:23.07        
                  45.28     1:39.67 (54.39)   3:23.07 (1:43.40)                    
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deignan, Shannon E        14 AG-MR                1:11.82    1:07.04        
                  31.37     1:07.04 (35.67)                                        
  2 Gillan, Sierra            13 DVWM-MR              1:02.85    1:09.34        
                  33.30     1:09.34 (36.04)                                        
  3 Babitz, Haily J           13 AG-MR                1:08.82    1:11.71        
                  31.58     1:11.71 (40.13)                                        
  4 Ciofalo, Angelica M       14 BB-NJ                1:08.94    1:14.28        
                  34.78     1:14.28 (39.50)                                        
  5 Beezer, Kristina G        13 MWDA-MR              1:24.99    1:17.84        
                  35.57     1:17.84 (42.27)                                        
  6 McIntyre, Emma L          13 BB-NJ                1:16.80    1:18.73        
                  36.11     1:18.73 (42.62)                                        
  7 Elgayar, Jasmine          13 DVWM-MR              1:31.50    1:26.73        
                  37.73     1:26.73 (49.00)                                        
  8 Stoddart, Savanna C       14 HAWK-AD              1:27.59    1:30.90        
                  40.26     1:30.90 (50.64)                                        
  9 Finnigan, Korinne E       13 WSSC-MR              1:32.10    1:31.38        
                  42.01     1:31.38 (49.37)                                        
 10 Chari, Maya A             13 BB-NJ                1:32.49    1:33.28        
                  41.80     1:33.28 (51.48)                                        
 11 Proscia, Emily            13 MWDA-MR              2:01.77    1:39.73        
                  44.41     1:39.73 (55.32)                                        
 12 Northrup, Maya J          13 Barracudas-MR        1:36.49    1:44.54        
                  47.44     1:44.54 (57.10)                                        
 13 Jones, Kristen L          13 Unattached-MR        1:36.21    1:46.63        
                  48.45     1:46.63 (58.18)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramirez, Nicole           13 RA-MR                2:32.41    2:25.69        
                  33.34     1:11.03 (37.69)     1:48.88 (37.85)     2:25.69 (36.81)
  2 Carousso, Melissa G       14 RA-MR                2:31.83    2:28.64        
                  34.02     1:13.02 (39.00)     1:51.44 (38.42)     2:28.64 (37.20)
  3 Dewhurst, Julia J         14 AG-MR                2:39.46    2:46.54        
                  35.82     1:17.79 (41.97)     2:02.89 (45.10)     2:46.54 (43.65)
  4 Murray, Miranda B         13 DVWM-MR              2:49.70    2:49.09        
                  34.16     1:15.94 (41.78)     2:02.14 (46.20)     2:49.09 (46.95)
  5 Lipping, Freya I          13 RA-MR                3:42.00    2:52.58        
                  35.73     1:18.07 (42.34)     2:04.65 (46.58)     2:52.58 (47.93)
  6 Gualtiere, Izzy K         14 RA-MR                2:56.06    2:57.46        
                  38.06     1:23.64 (45.58)     1:38.30 (14.66)   2:57.46 (1:19.16)
  7 McNerney, Julia P         14 BB-NJ                3:12.34    3:04.59        
                  38.83     1:24.93 (46.10)     2:14.16 (49.23)     3:04.59 (50.43)
  8 Chari, Maya A             13 BB-NJ                3:10.11    3:10.88        
                  44.16     1:40.17 (56.01)     2:39.31 (59.14)     3:10.88 (31.57)
  9 Evans, Amelia J           14 RA-MR                3:27.45    3:27.62        
                  44.12     1:37.61 (53.49)     2:32.68 (55.07)     3:27.62 (54.94)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Babitz, Haily J           13 AG-MR                2:29.26    2:31.01        
                  31.33     1:09.96 (38.63)     1:55.97 (46.01)     2:31.01 (35.04)
  2 Ciofalo, Angelica M       14 BB-NJ                2:34.03    2:36.44        
                  33.83     1:11.67 (37.84)     2:00.30 (48.63)     2:36.44 (36.14)
  3 McIntyre, Emma L          13 BB-NJ                2:39.26    2:39.04        
                  34.74     1:14.16 (39.42)     2:03.34 (49.18)     2:39.04 (35.70)
  4 Beezer, Kristina G        13 MWDA-MR              2:44.23    2:40.02        
                  34.98     1:14.27 (39.29)     2:04.76 (50.49)     2:40.02 (35.26)
  5 McNerney, Julia P         14 BB-NJ                3:14.57    2:47.80        
                  36.45     1:18.03 (41.58)     2:11.13 (53.10)     2:47.80 (36.67)
  6 Beamish, Keegan J         14 MVA-MR               2:49.88    2:48.47        
                  38.07     1:22.47 (44.40)     2:08.81 (46.34)     2:48.47 (39.66)
  7 Marker, Sarah A           14 BB-NJ                2:53.59    2:56.79        
                  41.22     1:26.30 (45.08)     2:18.12 (51.82)     2:56.79 (38.67)
  8 Finnigan, Korinne E       13 WSSC-MR              3:00.00    2:56.95        
                  40.60     1:23.11 (42.51)     2:17.81 (54.70)     2:56.95 (39.14)
  9 Elgayar, Jasmine          13 DVWM-MR              3:03.28    2:59.10        
                  36.13     1:20.77 (44.64)     2:15.04 (54.27)     2:59.10 (44.06)
 10 Bonner, Taylor M          13 HAWK-AD              3:06.42    3:01.37        
                  38.40     1:25.99 (47.59)     2:20.28 (54.29)     3:01.37 (41.09)
 11 Northrup, Maya J          13 Barracudas-MR        3:00.98    3:03.43        
                  39.58     1:27.08 (47.50)     2:20.77 (53.69)     3:03.43 (42.66)
 12 Proscia, Emily            13 MWDA-MR              3:25.91    3:10.58        
                  46.05     1:30.50 (44.45)     2:28.60 (58.10)     3:10.58 (41.98)
 13 Jones, Kristen L          13 Unattached-MR        3:18.17    3:27.11        
                  43.64     1:32.50 (48.86)   2:40.53 (1:08.03)     3:27.11 (46.58)
 -- Chari, Maya A             13 BB-NJ                3:04.15         DQ        
      False start - Misc
                  40.38     1:24.78 (44.40)     2:19.98 (55.20)          DQ (41.70)
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Heather M           17 BB-NJ                  25.60      27.27        
  2 Sena, Chloe M             16 BB-NJ                  26.97      28.16        
  3 Schlackman, Olivia C      16 BB-NJ                  26.94      28.88        
  4 Carlson, Lindsay K        15 HAWK-AD                27.14      29.00        
  5 Barth, Maya S             16 PBAC-MR                29.33      29.81        
  6 Bonner, Mikayla A         15 HAWK-AD                29.19      31.10        
  7 Colabella, Hali A         17 HAWK-AD                32.63      32.72        
  8 Howe, Erin M              15 BB-NJ                  31.19      33.05        
  9 Strickland, Sidney A      15 BB-NJ                  29.78      34.12        
 10 Roberts, Hayley M         15 AG-MR                  41.67      40.24        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lemischak, Allie M        16 RA-MR                  55.56    1:00.69        
                  29.18     1:00.69 (31.51)                                        
  2 Carlson, Lindsay K        15 HAWK-AD                57.88    1:02.38        
                  30.41     1:02.38 (31.97)                                        
  3 Schlackman, Olivia C      16 BB-NJ                  57.60    1:03.85        
                  30.53     1:03.85 (33.32)                                        
  4 Singer, Quinn A           15 RA-MR                1:01.78    1:04.79        
                  31.14     1:04.79 (33.65)                                        
  5 Bonner, Mikayla A         15 HAWK-AD              1:02.59    1:05.90        
  6 Monica, Amelia C          15 RA-MR                1:07.13    1:07.89        
                  32.26     1:07.89 (35.63)                                        
  7 Pietraszka, Sarah G       16 MVA-MR               1:08.21    1:10.30        
                  33.35     1:10.30 (36.95)                                        
  8 Colabella, Hali A         17 HAWK-AD              1:12.78    1:13.98        
                  34.98     1:13.98 (39.00)                                        
  9 Howe, Erin M              15 BB-NJ                1:10.00    1:14.97        
                  35.01     1:14.97 (39.96)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wang, Kristina H          15 RA-MR                2:09.43    2:07.02        
                  28.61     1:00.39 (31.78)     1:33.58 (33.19)     2:07.02 (33.44)
  2 Carlson, Lindsay K        15 HAWK-AD              2:05.56    2:08.38        
                  29.80     1:04.03 (34.23)     1:37.71 (33.68)     2:08.38 (30.67)
  3 Schlackman, Olivia C      16 BB-NJ                2:04.29    2:11.54        
                  29.70     1:03.14 (33.44)     1:37.48 (34.34)     2:11.54 (34.06)
  4 Singer, Quinn A           15 RA-MR                2:11.62    2:16.42        
                  27.27     1:06.13 (38.86)     1:41.72 (35.59)     2:16.42 (34.70)
  5 Lemischak, Allie M        16 RA-MR                2:04.89    2:21.47        
                  29.68     1:04.66 (34.98)     1:42.71 (38.05)     2:21.47 (38.76)
  6 Bonner, Mikayla A         15 HAWK-AD              2:22.24    2:21.49        
                  33.00     1:09.14 (36.14)     1:45.82 (36.68)     2:21.49 (35.67)
  7 Monica, Amelia C          15 RA-MR                2:26.89    2:27.96        
                  33.73     1:10.98 (37.25)     1:49.14 (38.16)     2:27.96 (38.82)
  8 Howe, Erin M              15 BB-NJ                2:27.84    2:33.46        
                  35.57     1:14.32 (38.75)     1:54.70 (40.38)     2:33.46 (38.76)
  9 Pietraszka, Sarah G       16 MVA-MR               2:26.79    2:33.97        
                  34.74     1:13.34 (38.60)     1:54.50 (41.16)     2:33.97 (39.47)
 10 Toomer, Caroline          15 DVWM-MR              2:42.31    2:44.34        
                  36.35     1:18.32 (41.97)     2:03.39 (45.07)     2:44.34 (40.95)
 11 Colabella, Hali A         17 HAWK-AD              2:50.00    2:45.52        
                  37.63     1:20.34 (42.71)     2:03.90 (43.56)     2:45.52 (41.62)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carlson, Lindsay K        15 HAWK-AD              1:01.86    1:05.00        
                  32.54     1:05.00 (32.46)                                        
  2 Wong, Heather M           17 BB-NJ                1:03.45    1:06.30        
                  32.26     1:06.30 (34.04)                                        
  3 Schlackman, Olivia C      16 BB-NJ                1:07.75    1:11.46        
  4 Sena, Chloe M             16 BB-NJ                1:08.48    1:13.78        
                  35.24     1:13.78 (38.54)                                        
  5 Barth, Maya S             16 PBAC-MR              1:12.21    1:16.51        
                  36.92     1:16.51 (39.59)                                        
  6 Pietraszka, Sarah G       16 MVA-MR               1:16.89    1:19.07        
                  38.71     1:19.07 (40.36)                                        
  7 Strickland, Sidney A      15 BB-NJ                1:18.12    1:22.71        
                  40.68     1:22.71 (42.03)                                        
  8 Colabella, Hali A         17 HAWK-AD              1:23.01    1:24.08        
                  41.44     1:24.08 (42.64)                                        
  9 Toomer, Caroline          15 DVWM-MR              1:24.02    1:24.86        
                  41.25     1:24.86 (43.61)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carlson, Lindsay K        15 HAWK-AD              2:15.17    2:19.11        
                  32.55     1:08.45 (35.90)     1:45.07 (36.62)     2:19.11 (34.04)
  2 Wang, Kristina H          15 RA-MR                2:19.02    2:24.07        
                  33.27     1:09.82 (36.55)     1:47.59 (37.77)     2:24.07 (36.48)
  3 Monica, Amelia C          15 RA-MR                2:34.31    2:42.40        
                  37.50     1:18.10 (40.60)     2:00.41 (42.31)     2:42.40 (41.99)
  4 Colabella, Hali A         17 HAWK-AD              3:20.00    3:14.03        
                  44.11     1:33.03 (48.92)   3:14.03 (1:41.00)                    
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lemischak, Allie M        16 RA-MR                1:11.33    1:15.40        
                  36.15     1:15.40 (39.25)                                        
  2 Wang, Kristina H          15 RA-MR                1:20.84    1:21.11        
                  38.19     1:21.11 (42.92)                                        
  3 Singer, Quinn A           15 RA-MR                1:25.14    1:25.45        
                  40.63     1:25.45 (44.82)                                        
  4 Colabella, Hali A         17 HAWK-AD              1:35.84    1:36.08        
  5 Howe, Erin M              15 BB-NJ                1:38.13    1:37.51        
                  46.10     1:37.51 (51.41)                                        
  6 Roberts, Hayley M         15 AG-MR                1:54.28    1:43.57        
                  48.29     1:43.57 (55.28)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schlackman, Olivia C      16 BB-NJ                1:02.85    1:08.39        
                  32.17     1:08.39 (36.22)                                        
  2 Carlson, Lindsay K        15 HAWK-AD              1:07.42    1:08.69        
                  32.60     1:08.69 (36.09)                                        
  3 Singer, Quinn A           15 RA-MR                1:05.63    1:08.98        
                  32.64     1:08.98 (36.34)                                        
  4 Lemischak, Allie M        16 RA-MR                1:03.22    1:09.73        
                  31.94     1:09.73 (37.79)                                        
  5 Wang, Kristina H          15 RA-MR                1:14.08    1:12.48        
                  32.80     1:12.48 (39.68)                                        
  6 Bonner, Mikayla A         15 HAWK-AD              1:10.87    1:15.24        
                  21.23     1:15.24 (54.01)                                        
  7 Monica, Amelia C          15 RA-MR                1:18.96    1:19.15        
                  35.83     1:19.15 (43.32)                                        
  8 Howe, Erin M              15 BB-NJ                1:22.03    1:22.25        
                  38.10     1:22.25 (44.15)                                        
  9 Toomer, Caroline          15 DVWM-MR              1:26.89    1:29.33        
                  38.29     1:29.33 (51.04)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Heather M           17 BB-NJ                2:17.26    2:20.84        
                  30.39     1:07.71 (37.32)     1:45.69 (37.98)     2:20.84 (35.15)
  2 Schlackman, Olivia C      16 BB-NJ                2:21.57    2:29.74        
                  30.93     1:08.64 (37.71)     1:54.26 (45.62)     2:29.74 (35.48)
  3 Carlson, Lindsay K        15 HAWK-AD              2:24.07    2:31.02        
                  31.93     1:08.41 (36.48)     1:57.43 (49.02)     2:31.02 (33.59)
  4 Sena, Chloe M             16 BB-NJ                2:27.39    2:38.13        
                  32.74     1:12.04 (39.30)     1:58.82 (46.78)     2:38.13 (39.31)
  5 Bonner, Mikayla A         15 HAWK-AD              2:35.05    2:39.81        
                  35.19     1:16.78 (41.59)     2:03.91 (47.13)     2:39.81 (35.90)
  6 Strickland, Sidney A      15 BB-NJ                2:53.52    2:48.87        
                  39.41     1:21.79 (42.38)     2:10.88 (49.09)     2:48.87 (37.99)
  7 Pietraszka, Sarah G       16 MVA-MR               2:50.05    2:56.03        
                  37.55     1:20.39 (42.84)     2:15.21 (54.82)     2:56.03 (40.82)
  8 Colabella, Hali A         17 HAWK-AD              3:07.65    3:05.21        
                  39.37     1:28.46 (49.09)     2:22.95 (54.49)     3:05.21 (42.26)
  9 Toomer, Caroline          15 DVWM-MR              3:01.26    3:08.28        
                  38.28     1:26.38 (48.10)   2:26.60 (1:00.22)     3:08.28 (41.68)
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conti, Gabriella A        12 BB-NJ                2:57.51    2:55.89        
                  40.64     1:27.34 (46.70)     2:11.74 (44.40)     2:55.89 (44.15)
  2 Hornbeck, Brooke A        12 PBAC-MR              2:56.78    2:56.56        
                  41.98     1:28.07 (46.09)     2:12.66 (44.59)     2:56.56 (43.90)
  3 Dambach, Marisa S         12 AG-MR                3:10.54    3:17.35        
                  43.97     1:33.89 (49.92)     2:25.99 (52.10)     3:17.35 (51.36)
  4 Elgayar, Jasmine          13 DVWM-MR              2:23.24    3:20.63        
                  43.83     1:35.42 (51.59)     2:28.46 (53.04)     3:20.63 (52.17)
  5 Brown, Madison G          11 WSSC-MR              3:51.49    3:21.54        
                  45.53     1:37.26 (51.73)     2:28.96 (51.70)     3:21.54 (52.58)
  6 Colabella, Hali A         17 HAWK-AD              3:45.00    3:23.42        
                  44.54     1:36.41 (51.87)     2:30.62 (54.21)     3:23.42 (52.80)
  7 Howe, Erin M              15 BB-NJ                3:30.23    3:25.81        
                  47.26     1:39.73 (52.47)     2:33.41 (53.68)     3:25.81 (52.40)
  8 Burmaster, Caroline M     11 BB-NJ                2:49.61    3:28.29        
                  46.26     1:39.65 (53.39)     2:35.55 (55.90)     3:28.29 (52.74)
  9 Roberts, Hayley M         15 AG-MR                4:05.00    3:39.36        
                  48.28     1:44.20 (55.92)     2:42.29 (58.09)     3:39.36 (57.07)
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carlson, Lindsay K        15 HAWK-AD              3:00.00    2:33.82        
                  35.05     1:15.31 (40.26)     1:55.63 (40.32)     2:33.82 (38.19)
  2 Bonner, Mikayla A         15 HAWK-AD              2:40.37    2:41.54        
                  37.27     1:18.47 (41.20)     2:00.48 (42.01)     2:41.54 (41.06)
  3 Narayanan, Nisha          12 BB-NJ                2:20.11    2:41.95        
                  36.69     1:19.54 (42.85)     2:02.35 (42.81)     2:41.95 (39.60)
  4 Burmaster, Caroline M     11 BB-NJ                2:55.66    3:02.52        
                  41.06     1:29.78 (48.72)     2:17.67 (47.89)     3:02.52 (44.85)
  5 Howe, Erin M              15 BB-NJ                3:10.59    3:03.55        
                  40.26     1:26.09 (45.83)     2:14.60 (48.51)     3:03.55 (48.95)
  6 Cafaldo, Kayla I          11 HAWK-AD              3:55.00    3:09.83        
                  41.22     1:30.45 (49.23)     2:21.39 (50.94)     3:09.83 (48.44)
  7 Conti, Gabriella A        12 BB-NJ                2:52.44    3:13.88        
                  43.11     1:31.93 (48.82)   3:13.88 (1:41.95)                    
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perillo, Austin J          8 Unattached-MR          17.45      17.36        
  2 Devaney, Dylan F           8 WSSC-MR                36.00      18.97        
  3 Capper, Gavin              8 MVA-MR                 19.56      19.31        
  4 Webster, Matthew F         7 PBAC-MR                18.98      19.38        
  5 Patterson, Matthieu        8 MVA-MR                 20.00      20.23        
  6 Insdorf, Joshua C          8 MWDA-MR                21.82      20.31        
  7 Grisar, Gregory H          8 MWDA-MR                22.93      21.25        
  8 Belfiore, Chris J          8 BB-NJ                  27.55      22.50        
  9 Dewhurst, Jesse W          7 AG-MR                  29.30      22.62        
 10 Gannon, James M            8 WSSC-MR                28.38      22.83        
 11 O'Connell, Ryan T          7 DVWM-MR                   NT      23.16        
 12 Gonzales, Justin W         7 WSSC-MR                30.36      23.20        
 13 Napoli, Nick J             8 HAWK-AD                23.91      24.59        
 14 Brown, Craig V             7 WSSC-MR                30.37      24.96        
 15 Suchowiecki, Trent F       6 HAWK-AD                30.00      25.53        
 16 Gibson, William M          8 AG-MR                  26.40      25.67        
 17 Burrows, Harry R           6 AG-MR                  32.65      28.59        
 18 Lamendola, Cole            8 MVA-MR                 30.93      29.30        
 19 Morris, Robert J           8 MWDA-MR                32.13      29.47        
 20 Link, Nathan A             8 AG-MR                  33.00      32.34        
 21 McEvoy, Brendan            5 MVA-MR                 39.98      35.93        
 22 Buliung V, Finn L          6 AG-MR                  32.00      47.01        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santos, Rowan X            8 HAWK-AD                37.89      35.55        
  2 Perillo, Austin J          8 Unattached-MR          37.96      39.73        
  3 Lam, Vernon J              8 Barracudas-MR          45.86      41.63        
  4 Patterson, Matthieu        8 MVA-MR                 42.95      45.05        
  5 Grisar, Gregory H          8 MWDA-MR                49.99      47.19        
  6 Belfiore, Chris J          8 BB-NJ                1:02.11      49.12        
  7 Insdorf, Joshua C          8 MWDA-MR                44.01      49.43        
  8 Carola, Jeffrey M          8 WSSC-MR                43.12      50.71        
  9 Napoli, Nick J             8 HAWK-AD              1:05.79      51.68        
 10 Dewhurst, Jesse W          7 AG-MR                1:05.19      52.25        
 11 Gonzales, Justin W         7 WSSC-MR              1:25.70      52.85        
 12 Allen-Poole, Sean J        8 AG-MR                1:02.33      54.74        
 13 Gannon, James M            8 WSSC-MR              1:03.38      54.88        
 14 Menezes, Kyle C            8 HAWK-AD                57.24      56.06        
 15 Rolon, Daniel              8 MVA-MR                 51.11      56.95        
 16 Gibson, William M          8 AG-MR                     NT      58.94        
 17 Sheeley, Bennett D         6 HAWK-AD              1:20.00    1:04.80        
 18 Lamendola, Cole            8 MVA-MR                 52.30    1:04.89        
 19 Morris, Robert J           8 MWDA-MR              1:12.99    1:13.61        
 20 Hines, James               6 MVA-MR                 59.04    1:23.73        
 21 Shaw, Jaden K              7 MWDA-MR              1:22.10    1:24.50        
 22 McEvoy, Brendan            5 MVA-MR                 56.00    1:28.19        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Webster, Matthew F         7 PBAC-MR              1:59.12    1:44.50        
                  49.91     1:44.50 (54.59)                                        
  2 Insdorf, Joshua C          8 MWDA-MR              1:56.52    1:47.56        
                  48.70     1:47.56 (58.86)                                        
  3 Dewhurst, Jesse W          7 AG-MR                2:20.38    2:03.09        
                  58.48   2:03.09 (1:04.61)                                        
  4 Gibson, William M          8 AG-MR                     NT    2:06.03        
                  58.99   2:06.03 (1:07.04)                                        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perillo, Austin J          8 Unattached-MR          21.34      20.13        
  2 Patterson, Matthieu        8 MVA-MR                 21.45      21.25        
  3 Lam, Vernon J              8 Barracudas-MR          24.40      21.31        
  4 Devaney, Dylan F           8 WSSC-MR                39.00      21.87        
  5 Insdorf, Joshua C          8 MWDA-MR                24.23      22.31        
  6 Napoli, Nick J             8 HAWK-AD                29.11      23.93        
  7 Belfiore, Chris J          8 BB-NJ                  28.27      23.94        
  8 Dewhurst, Jesse W          7 AG-MR                  29.61      24.12        
  9 Gonzales, Justin W         7 WSSC-MR                26.40      24.75        
 10 Carola, Jeffrey M          8 WSSC-MR                23.25      24.89        
 11 Gannon, James M            8 WSSC-MR                29.96      25.25        
 12 Sheeley, Bennett D         6 HAWK-AD                35.00      25.38        
 13 Grisar, Gregory H          8 MWDA-MR                27.48      26.78        
 14 O'Connell, Ryan T          7 DVWM-MR                   NT      27.70        
 15 Menezes, Kyle C            8 HAWK-AD                31.00      28.40        
 16 Allen-Poole, Sean J        8 AG-MR                  31.43      30.76        
 17 Morris, Robert J           8 MWDA-MR                40.99      35.22        
 18 Shaw, Jaden K              7 MWDA-MR                30.49      37.72        
 19 Buliung V, Finn L          6 AG-MR                  40.90      41.60        
 20 McEvoy, Brendan            5 MVA-MR                 51.09      43.57        
 -- Lamendola, Cole            8 MVA-MR                 30.32         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Link, Nathan A             8 AG-MR                  44.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lam, Vernon J              8 Barracudas-MR        1:55.32    1:52.67        
                  50.76   1:52.67 (1:01.91)                                        
  2 Insdorf, Joshua C          8 MWDA-MR              2:03.77    1:56.39        
  3 Dewhurst, Jesse W          7 AG-MR                2:25.20    2:10.68        
                1:01.16   2:10.68 (1:09.52)                                        
 -- Santos, Rowan X            8 HAWK-AD              1:41.44         DQ        
      No touch at turn
                  48.57          DQ (53.02)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perillo, Austin J          8 Unattached-MR          52.58      54.38        
  2 Patterson, Matthieu        8 MVA-MR                    NT      56.88        
  3 Capper, Gavin              8 MVA-MR                 59.00    1:03.82        
  4 Suchowiecki, Trent F       6 HAWK-AD              1:20.00    1:04.61        
  5 Dewhurst, Jesse W          7 AG-MR                1:14.86    1:05.07        
  6 Napoli, Nick J             8 HAWK-AD              1:30.00    1:11.68        
 -- Rolon, Daniel              8 MVA-MR               1:12.44         DQ        
      One hand touch
 -- Lamendola, Cole            8 MVA-MR               1:20.00         DQ        
      One hand touch
 -- Gibson, William M          8 AG-MR                     NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Insdorf, Joshua C          8 MWDA-MR              1:12.08         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santos, Rowan X            8 HAWK-AD              2:15.00    1:40.92        
                  48.16     1:40.92 (52.76)                                        
  2 Menezes, Kyle C            8 HAWK-AD              2:59.21    2:16.71        
                1:03.76   2:16.71 (1:12.95)                                        
  3 Dewhurst, Jesse W          7 AG-MR                2:33.00    2:18.62        
                1:07.82   2:18.62 (1:10.80)                                        
  4 Allen-Poole, Sean J        8 AG-MR                2:05.00    2:18.71        
                1:03.48   2:18.71 (1:15.23)                                        
 -- Gibson, William M          8 AG-MR                     NT         DQ        
      One hand touch
                1:09.05        DQ (1:17.72)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Santos, Rowan X            8 HAWK-AD                55.00      49.60        
  2 Perillo, Austin J          8 Unattached-MR          57.88      50.86        
  3 Lam, Vernon J              8 Barracudas-MR          53.25    1:01.05        
 -- Allen-Poole, Sean J        8 AG-MR                1:15.43         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Insdorf, Joshua C          8 MWDA-MR              1:06.55         DQ        
      Alternating Kick
 -- Belfiore, Chris J          8 BB-NJ                1:15.44        DFS        
      Declared false start
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perillo, Austin J          8 Unattached-MR        1:47.65    1:48.72        
                  53.56     1:48.72 (55.16)                                        
 -- Belfiore, Chris J          8 BB-NJ                2:55.66         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall - fly
                  57.15        DQ (1:05.70)                                        
 
Boys 8 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perillo, Austin J          8 Unattached-MR        4:10.99    3:45.24        
                  55.18     1:50.62 (55.44)   2:56.40 (1:05.78)     3:45.24 (48.84)
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shi, Jeffery              10 AG-MR                  33.85      32.21        
  2 Minevich, Daniel I        10 Unattached-MR          32.24      32.26        
  3 Young, Matthew E          10 BB-NJ                  34.12      33.33        
  4 Santos, Griffin B         10 HAWK-AD                35.26      34.27        
  5 Bruno, Nick J              9 MWDA-MR                35.15      34.45        
  6 Young, Ethan E            10 BB-NJ                  33.09      35.00        
  7 Heath, Keegan              9 DVWM-MR                37.73      35.26        
  8 Baxter, Ayden C           10 Unattached-MR          33.89      35.28        
  9 Kinnear, Harris F         10 BB-NJ                  35.02      35.47        
 10 Smith, Kevin R             9 BB-NJ                  38.03      35.85        
 11 Wright, Cooper C          10 WSSC-MR                37.43      36.36        
 12 Wilson, Tate E             9 HAWK-AD                37.43      36.91        
 13 Oconnell, Matthew         10 DVWM-MR                44.72      37.06        
 14 Dittbrenner, Isaiah        9 PBAC-MR                38.35      37.70        
 15 Carlozzi, Nico             9 DVWM-MR                42.88      38.50        
 16 Stoddart Sybliss, Jonath  10 HAWK-AD                50.29      38.61        
 17 Chinigo, Vinny            10 MWDA-MR                43.67      39.15        
 18 Lischinsky, Stephen J      9 HAWK-AD                40.52      39.50        
 19 Watad, Majed O             9 WSSC-MR                46.85      40.21        
 20 Oakes, Tomek J            10 PBAC-MR                45.39      40.25        
 21 Gonzales, Matthew         10 WSSC-MR                45.35      41.83        
 22 Orlov, Martin              9 Unattached-MR          41.32      42.40        
 23 Ypanaque, Valentin A       9 Barracudas-MR          40.69      43.63        
 24 Cerrato, Jacob A           9 MWDA-MR                50.55      45.87        
 25 Eskicioglu, Lucas          9 MVA-MR                 47.28      46.00        
 26 Lamendola, Noah           10 MVA-MR                 55.53      54.54        
 27 Aman, Kiran               10 BB-NJ                  56.77      57.53        
 28 McCoy, Ethan              10 MVA-MR               1:17.96    1:09.53        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shi, Jeffery              10 AG-MR                1:13.48    1:12.13        
                  35.03     1:12.13 (37.10)                                        
  2 Young, Ethan E            10 BB-NJ                1:12.65    1:15.80        
                  37.36     1:15.80 (38.44)                                        
  3 Young, Matthew E          10 BB-NJ                1:18.98    1:16.09        
  4 Sanchez, Luke              9 VAC-MR               1:35.61    1:31.28        
                  41.55     1:31.28 (49.73)                                        
  5 Godfrey, Ryan F           10 WSSC-MR              1:30.15    1:37.40        
                  33.98   1:37.40 (1:03.42)                                        
  6 Stoddart Sybliss, Jonath  10 HAWK-AD              1:38.47    1:38.18        
                  43.63     1:38.18 (54.55)                                        
  7 Elkashef, Adam T          10 VAC-MR               1:39.60    1:43.02        
                  48.52     1:43.02 (54.50)                                        
  8 Eskicioglu, Lucas          9 MVA-MR               1:38.22    1:50.31        
                  50.25   1:50.31 (1:00.06)                                        
  9 Lockward, Erick M          9 Barracudas-MR        2:15.23    1:53.04        
                  50.65   1:53.04 (1:02.39)                                        
 10 Lamendola, Noah           10 MVA-MR               1:40.00    1:58.96        
                  55.26   1:58.96 (1:03.70)                                        
 11 Wong, Kyle W               9 BB-NJ                2:32.37    2:06.76        
                  59.83   2:06.76 (1:06.93)                                        
 12 Aman, Kiran               10 BB-NJ                2:15.55    2:09.82        
                1:03.98   2:09.82 (1:05.84)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minevich, Daniel I        10 Unattached-MR        2:28.25    2:36.59        
                  35.71     1:16.25 (40.54)     1:57.57 (41.32)     2:36.59 (39.02)
  2 Baxter, Ayden C           10 Unattached-MR        3:15.44    2:41.52        
                  37.03     1:18.98 (41.95)     2:00.98 (42.00)     2:41.52 (40.54)
  3 Lischinsky, Stephen J      9 HAWK-AD              3:55.00    3:13.61        
                  43.26     1:34.15 (50.89)     2:24.81 (50.66)     3:13.61 (48.80)
  4 Sanchez, Luke              9 VAC-MR               3:25.82    3:22.75        
                  44.17     1:36.35 (52.18)     2:25.89 (49.54)     3:22.75 (56.86)
  5 Elkashef, Adam T          10 VAC-MR               3:55.44    3:40.64        
                  49.24     1:48.58 (59.34)     2:45.11 (56.53)     3:40.64 (55.53)
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minevich, Daniel I        10 Unattached-MR        1:22.58    1:22.38        
                  39.86     1:22.38 (42.52)                                        
  2 Santos, Griffin B         10 HAWK-AD              1:30.20    1:23.37        
                  39.26     1:23.37 (44.11)                                        
  3 Baxter, Ayden C           10 Unattached-MR        1:19.90    1:24.56        
                  41.41     1:24.56 (43.15)                                        
  4 Young, Matthew E          10 BB-NJ                1:37.66    1:27.92        
                  43.04     1:27.92 (44.88)                                        
  5 Bruno, Nick J              9 MWDA-MR              1:29.70    1:31.61        
                  43.79     1:31.61 (47.82)                                        
  6 Wright, Cooper C          10 WSSC-MR              1:39.89    1:33.09        
                  45.78     1:33.09 (47.31)                                        
  7 Kinnear, Harris F         10 BB-NJ                1:40.04    1:34.23        
                  46.78     1:34.23 (47.45)                                        
  8 Dittbrenner, Isaiah        9 PBAC-MR              1:45.23    1:39.92        
                1:43.04         1:39.92 ( )                                        
  9 Chinigo, Vinny            10 MWDA-MR              1:50.00    1:44.95        
                  51.94     1:44.95 (53.01)                                        
 10 Orlov, Martin              9 Unattached-MR        1:54.04    1:48.81        
                  53.76     1:48.81 (55.05)                                        
 11 Smith, Kevin R             9 BB-NJ                1:51.11    1:49.48        
                  51.70     1:49.48 (57.78)                                        
 12 Stoddart Sybliss, Jonath  10 HAWK-AD              2:15.91    1:54.63        
                  53.69   1:54.63 (1:00.94)                                        
 13 Lamendola, Noah           10 MVA-MR               2:03.63    2:03.32        
                  56.65   2:03.32 (1:06.67)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shi, Jeffery              10 AG-MR                  41.68      39.41        
  2 Minevich, Daniel I        10 Unattached-MR          42.26      41.69        
  3 Young, Ethan E            10 BB-NJ                  46.44      46.83        
  4 Bruno, Nick J              9 MWDA-MR                46.70      47.18        
  5 Lischinsky, Stephen J      9 HAWK-AD                50.09      48.22        
  6 Baxter, Ayden C           10 Unattached-MR          50.30      50.07        
  7 Finnigan, Jeromy E        10 WSSC-MR                55.80      50.29        
  8 Elkashef, Adam T          10 VAC-MR                 58.85      56.56        
  9 Carlozzi, Nico             9 DVWM-MR              1:08.36      57.58        
 10 Lockward, Erick M          9 Barracudas-MR        1:15.34    1:02.07        
 11 Eskicioglu, Lucas          9 MVA-MR                 57.06    1:02.78        
 12 McCoy, Ethan              10 MVA-MR               1:11.58    1:10.93        
 -- Wong, Kyle W               9 BB-NJ                1:09.75         DQ        
      One hand touch
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shi, Jeffery              10 AG-MR                1:28.21    1:26.72        
                  41.04     1:26.72 (45.68)                                        
  2 Minevich, Daniel I        10 Unattached-MR        1:32.53    1:30.77        
                  42.70     1:30.77 (48.07)                                        
  3 Santos, Griffin B         10 HAWK-AD              1:44.95    1:41.26        
                  47.57     1:41.26 (53.69)                                        
  4 Young, Ethan E            10 BB-NJ                1:37.81    1:42.06        
                  49.40     1:42.06 (52.66)                                        
  5 Bruno, Nick J              9 MWDA-MR              1:41.30    1:42.94        
                  48.85     1:42.94 (54.09)                                        
  6 Wilson, Tate E             9 HAWK-AD              2:10.00    1:43.14        
                  49.11     1:43.14 (54.03)                                        
  7 Kinnear, Harris F         10 BB-NJ                1:49.72    1:43.31        
                  49.89     1:43.31 (53.42)                                        
  8 Oakes, Tomek J            10 PBAC-MR              1:45.23    1:44.27        
                  51.53     1:44.27 (52.74)                                        
  9 Baxter, Ayden C           10 Unattached-MR        1:47.50    1:45.24        
                  49.91     1:45.24 (55.33)                                        
 10 Lischinsky, Stephen J      9 HAWK-AD              2:15.50    1:51.04        
                  51.93     1:51.04 (59.11)                                        
 11 Orlov, Martin              9 Unattached-MR        2:09.97    1:54.57        
                  54.57   1:54.57 (1:00.00)                                        
 12 Chinigo, Vinny            10 MWDA-MR              1:55.25    1:57.10        
                  56.10   1:57.10 (1:01.00)                                        
 13 Cerrato, Jacob A           9 MWDA-MR              1:55.99    2:04.12        
                1:01.53   2:04.12 (1:02.59)                                        
 14 Dittbrenner, Isaiah        9 PBAC-MR              1:57.23    2:09.13        
                1:00.40   2:09.13 (1:08.73)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shi, Jeffery              10 AG-MR                  40.17      36.40        
  2 Young, Ethan E            10 BB-NJ                  39.82      36.82        
  3 Young, Matthew E          10 BB-NJ                  43.14      36.97        
  4 Santos, Griffin B         10 HAWK-AD                43.21      43.25        
  5 Bruno, Nick J              9 MWDA-MR                43.83      43.46        
  6 Heath, Keegan              9 DVWM-MR                55.15      44.40        
  7 Oconnell, Matthew         10 DVWM-MR                43.55      44.52        
  8 Smith, Kevin R             9 BB-NJ                  49.00      47.84        
  9 Wilson, Tate E             9 HAWK-AD                49.45      49.91        
 10 Wright, Cooper C          10 WSSC-MR                52.11      50.49        
 11 Watad, Majed O             9 WSSC-MR                56.25      53.91        
 12 Ypanaque, Valentin A       9 Barracudas-MR          52.29      54.24        
 13 Chinigo, Vinny            10 MWDA-MR              1:04.56      59.92        
 14 Orlov, Martin              9 Unattached-MR          59.70    1:00.74        
 15 Cerrato, Jacob A           9 MWDA-MR                55.99    1:01.62        
 16 Lischinsky, Stephen J      9 HAWK-AD                56.46    1:05.13        
 17 Eskicioglu, Lucas          9 MVA-MR               1:15.00    1:09.04        
 -- Stoddart Sybliss, Jonath  10 HAWK-AD              1:20.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Gonzales, Matthew         10 WSSC-MR              1:01.88         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Carlozzi, Nico             9 DVWM-MR              1:02.50         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Aman, Kiran               10 BB-NJ                1:05.44        DFS        
      Declared false start
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shi, Jeffery              10 AG-MR                1:31.44    1:24.92        
                  38.72     1:24.92 (46.20)                                        
  2 Young, Matthew E          10 BB-NJ                1:40.78    1:30.53        
                  40.69     1:30.53 (49.84)                                        
  3 Minevich, Daniel I        10 Unattached-MR        1:31.98    1:31.33        
                  41.26     1:31.33 (50.07)                                        
  4 Baxter, Ayden C           10 Unattached-MR        1:46.54    1:39.90        
                  44.15     1:39.90 (55.75)                                        
  5 Smith, Kevin R             9 BB-NJ                1:38.77    1:46.78        
                  41.52   1:46.78 (1:05.26)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shi, Jeffery              10 AG-MR                1:23.13    1:19.74        
                  37.79     1:19.74 (41.95)                                        
  2 Minevich, Daniel I        10 Unattached-MR        1:19.72    1:20.31        
                  38.31     1:20.31 (42.00)                                        
  3 Baxter, Ayden C           10 Unattached-MR        1:30.84    1:29.89        
                  41.72     1:29.89 (48.17)                                        
  4 Bruno, Nick J              9 MWDA-MR              1:32.54    1:30.33        
                  42.43     1:30.33 (47.90)                                        
  5 Finnigan, Jeromy E        10 WSSC-MR              1:40.61    1:32.90        
                  41.06     1:32.90 (51.84)                                        
  6 Smith, Kevin R             9 BB-NJ                1:46.43    1:37.64        
                  47.52     1:37.64 (50.12)                                        
  7 Oconnell, Matthew         10 DVWM-MR              1:47.57    1:41.06        
                  43.18     1:41.06 (57.88)                                        
  8 Lischinsky, Stephen J      9 HAWK-AD              1:42.22    1:44.26        
                  54.57     1:44.26 (49.69)                                        
  9 Carlozzi, Nico             9 DVWM-MR              2:09.89    1:49.19        
                  52.29     1:49.19 (56.90)                                        
 10 Elkashef, Adam T          10 VAC-MR               1:50.08    1:50.49        
                  53.48     1:50.49 (57.01)                                        
 11 Stoddart Sybliss, Jonath  10 HAWK-AD              2:20.00    1:56.52        
                  55.45   1:56.52 (1:01.07)                                        
 -- Lockward, Erick M          9 Barracudas-MR        2:45.32         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                1:20.80        DQ (1:23.55)                                        
 -- Gonzales, Matthew         10 WSSC-MR              2:00.00         DQ        
      False start - Misc
                  51.69        DQ (1:02.94)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Minevich, Daniel I        10 Unattached-MR        2:57.31    2:56.68        
                  41.04     1:25.70 (44.66)     2:17.48 (51.78)     2:56.68 (39.20)
  2 Baxter, Ayden C           10 Unattached-MR        3:32.86    3:05.81        
                  43.78     1:30.39 (46.61)     2:26.03 (55.64)     3:05.81 (39.78)
  3 Santos, Griffin B         10 HAWK-AD              3:45.00    3:11.96        
                  45.64     1:33.77 (48.13)     2:32.86 (59.09)     3:11.96 (39.10)
  4 Heath, Keegan              9 DVWM-MR              4:15.09    3:25.35        
                  44.91     1:39.50 (54.59)   2:41.37 (1:01.87)     3:25.35 (43.98)
  5 Lischinsky, Stephen J      9 HAWK-AD              4:10.00    3:56.22        
                1:03.70   2:04.97 (1:01.27)   3:06.08 (1:01.11)     3:56.22 (50.14)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Ethan E            10 BB-NJ                  38.22      42.08        
  2 Finnigan, Jeromy E        10 WSSC-MR                43.79      42.32        
  3 Bruno, Nick J              9 MWDA-MR                40.06      42.79        
  4 Young, Matthew E          10 BB-NJ                  46.07      43.44        
  5 Oconnell, Matthew         10 DVWM-MR                46.04      45.36        
  6 Sanchez, Luke              9 VAC-MR                 53.54      48.60        
  7 Stoddart Sybliss, Jonath  10 HAWK-AD              1:00.14      48.77        
  8 Lischinsky, Stephen J      9 HAWK-AD                50.41      49.21        
  9 Perillo, Austin J          8 Unattached-MR          46.97      49.22        
 10 Patterson, Matthieu        8 MVA-MR                 54.76      49.97        
 11 Capper, Gavin              8 MVA-MR                 55.53      51.21        
 12 Gonzales, Matthew         10 WSSC-MR                53.39      51.42        
 13 Webster, Matthew F         7 PBAC-MR                48.12      51.81        
 14 Insdorf, Joshua C          8 MWDA-MR                50.38      52.39        
 15 Smith, Kevin R             9 BB-NJ                  48.12      52.88        
 16 Lamendola, Noah           10 MVA-MR                 58.92      53.93        
 17 Godfrey, Ryan F           10 WSSC-MR                44.25      54.27        
 18 Gorle, Suhas               9 UN-NJ                  59.89      54.36        
 19 Belfiore, Chris J          8 BB-NJ                1:08.99      54.46        
 20 Elkashef, Adam T          10 VAC-MR                 52.74      55.87        
 21 Eskicioglu, Lucas          9 MVA-MR                 59.15      56.22        
 22 Rolon, Daniel              8 MVA-MR                 58.65      56.78        
 23 Napoli, Nick J             8 HAWK-AD              1:02.00      57.47        
 24 Brown, Craig V             7 WSSC-MR              1:08.04      57.87        
 25 Gonzales, Justin W         7 WSSC-MR              1:20.06    1:00.06        
 26 Gannon, James M            8 WSSC-MR              1:06.70    1:02.10        
 27 Grisar, Gregory H          8 MWDA-MR              1:01.99    1:02.16        
 28 Wong, Kyle W               9 BB-NJ                1:03.91    1:03.79        
 29 McCoy, Ethan              10 MVA-MR               1:07.31    1:06.85        
 30 Suchowiecki, Trent F       6 HAWK-AD              1:15.00    1:08.05        
 31 Aman, Kiran               10 BB-NJ                1:02.22    1:10.01        
 -- Lockward, Erick M          9 Barracudas-MR          56.45         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Morris, Robert J           8 MWDA-MR              1:30.99         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Gibson, William M          8 AG-MR                     NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Devaney, Dylan F           8 WSSC-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Burrows, Harry R           6 AG-MR                1:20.01         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Hawks Swimming Association-AD  'A'                2:31.10         DQ        
      Early take-off swimmer #4
     1) Wilson, Tate E 9                2) Santos, Rowan X 8              
     3) Lischinsky, Stephen J 9         4) Santos, Griffin B 10           
                  36.26     1:12.01 (35.75)        DQ (1:15.14)                    
 
Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hawks Swimming Association-AD  'A'                     NT    4:04.53        
     1) Stoddart Sybliss, Jonathan L 10 2) Suchowiecki, Trent F 6         
     3) Lischinsky, Stephen J 9         4) Napoli, Nick J 8               
                  52.71   2:07.61 (1:14.90)   3:09.37 (1:01.76)     4:04.53 (55.16)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kellman, Adam H           12 WSSC-MR                26.83      26.21        
  2 Meffert, Jack W           12 WSSC-MR                29.83      27.94        
  3 Dickman, Kellen           12 VAC-MR                 29.05      28.57        
  4 Ramsey, Matthew T         12 PBAC-MR                29.67      28.74        
  5 Saunders, Brady T         12 HAWK-AD                28.44      28.77        
  6 Zimouski, Theo            12 Barracudas-MR          31.55      29.06        
  7 Sherman, Colin E          12 WSSC-MR                31.19      29.21        
  8 Dewhurst, Joey M          12 AG-MR                  33.07      29.82        
  9 Espinal, Rey A            12 Barracudas-MR          31.89      31.32        
 10 Taranto, John T           12 Barracudas-MR          34.68      33.07        
 11 Gonzalez Rodriguez, Carl  12 Barracudas-MR          40.43      33.14        
 12 Cobb, Dylan M             11 MWDA-MR                33.88      33.46        
 13 Worthington, Griffin R    12 MVA-MR                 35.64      34.04        
 14 Bassett, Owen A           12 PBAC-MR                29.28      34.16        
 15 Henriques, Andrew         11 MVA-MR                 45.86      35.06        
 16 Sullivan, Jack P          12 WSSC-MR                38.01      35.79        
 17 Mule, Nicolas             12 WSSC-MR                35.65      35.89        
 18 Perillo, Justin G         11 MWDA-MR                34.29      35.95        
 19 Powzaniuk, Sebastian G    11 WSSC-MR                39.00      35.99        
 20 Martinez, Carmine J       11 Barracudas-MR          39.12      36.91        
 21 Luna, Gabriel A           12 WSSC-MR                41.76      37.61        
 22 Slowik, Ethan             11 MVA-MR                 40.41      37.74        
 23 Odland, Luke J            12 MVA-MR                 44.56      38.42        
 24 Belfiore, Anthony R       11 BB-NJ                  43.33      39.55        
 25 Lutz, Matt R              12 BB-NJ                  48.77      40.11        
 26 Hines, Andrew             11 MVA-MR                 58.99      42.15        
 27 Tvedt, Gregory            11 MVA-MR                 42.45      42.63        
 28 Pierce, Connor R          11 WSSC-MR                46.08      43.89        
 29 Lewis, Zach J             11 MWDA-MR                53.60      50.23        
 -- Holm, Matthew             12 MVA-MR                 57.64         DQ        
      Walking on or springing from bottom
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kellman, Adam H           12 WSSC-MR              1:00.55    1:01.38        
                  29.73     1:01.38 (31.65)                                        
  2 Haggerty, Ethan W         12 AG-MR                1:07.22    1:01.89        
                  29.80     1:01.89 (32.09)                                        
  3 Ramsey, Matthew T         12 PBAC-MR              1:05.78    1:05.24        
                  30.78     1:05.24 (34.46)                                        
  4 Holderith, Robert         12 DVWM-MR              1:04.56    1:05.58        
                  31.46     1:05.58 (34.12)                                        
  5 Dickman, Kellen           12 VAC-MR               1:05.38    1:06.36        
                  31.12     1:06.36 (35.24)                                        
  6 Espinal, Rey A            12 Barracudas-MR        1:13.44    1:09.54        
                  33.44     1:09.54 (36.10)                                        
  7 Zimouski, Theo            12 Barracudas-MR        1:07.55    1:10.67        
                  34.77     1:10.67 (35.90)                                        
  8 Dewhurst, Joey M          12 AG-MR                1:12.96    1:11.80        
                  34.01     1:11.80 (37.79)                                        
  9 Taranto, John T           12 Barracudas-MR        1:15.30    1:13.79        
                  34.94     1:13.79 (38.85)                                        
 10 Cobb, Dylan M             11 MWDA-MR              1:24.69    1:17.86        
                  36.62     1:17.86 (41.24)                                        
 11 Sullivan, Jack P          12 WSSC-MR              1:25.84    1:18.71        
                  36.91     1:18.71 (41.80)                                        
 12 Slowik, Ethan             11 MVA-MR               1:33.37    1:23.31        
                  38.82     1:23.31 (44.49)                                        
 13 Belfiore, Anthony R       11 BB-NJ                1:45.66    1:30.64        
 14 Lutz, Matt R              12 BB-NJ                1:51.11    1:35.52        
                  45.12     1:35.52 (50.40)                                        
 15 Yastion, Mark J           12 MWDA-MR                   NT    1:35.87        
                  44.61     1:35.87 (51.26)                                        
 16 Tvedt, Gregory            11 MVA-MR               2:17.69    1:38.08        
                  44.41     1:38.08 (53.67)                                        
 17 Ewanciw, Tyler            12 MVA-MR               2:00.07    1:38.78        
                  47.48     1:38.78 (51.30)                                        
 18 Mangione, Angelo          11 MVA-MR               2:20.00    2:03.72        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haggerty, Ethan W         12 AG-MR                2:23.86    2:18.34        
                  30.93     1:05.96 (35.03)     1:42.08 (36.12)     2:18.34 (36.26)
  2 Holderith, Robert         12 DVWM-MR              2:23.87    2:26.16        
                  32.38     1:09.39 (37.01)     1:48.37 (38.98)     2:26.16 (37.79)
  3 Zimouski, Theo            12 Barracudas-MR        2:37.73    2:37.33        
                                1:15.67 ( )   2:37.33 (1:21.66)                    
  4 Taranto, John T           12 Barracudas-MR        2:47.40    2:38.32        
                  34.94     1:15.18 (40.24)     1:56.75 (41.57)     2:38.32 (41.57)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kellman, Adam H           12 WSSC-MR                30.58      30.35        
  2 Ramsey, Matthew T         12 PBAC-MR                37.92      35.79        
  3 Worthington, Griffin R    12 MVA-MR                 37.03      36.63        
  4 Meffert, Jack W           12 WSSC-MR                37.85      36.71        
  5 Saunders, Brady T         12 HAWK-AD                35.40      36.75        
  6 Sherman, Colin E          12 WSSC-MR                40.41      37.28        
  7 Zimouski, Theo            12 Barracudas-MR          37.90      37.56        
  8 Dewhurst, Joey M          12 AG-MR                  40.23      37.97        
  9 Perillo, Justin G         11 MWDA-MR                40.28      38.91        
 10 Taranto, John T           12 Barracudas-MR          40.13      40.31        
 11 Espinal, Rey A            12 Barracudas-MR          39.78      41.27        
 12 Bassett, Owen A           12 PBAC-MR                42.40      41.30        
 13 Cobb, Dylan M             11 MWDA-MR                41.42      42.10        
 14 Sullivan, Jack P          12 WSSC-MR                43.55      43.40        
 15 Martinez, Carmine J       11 Barracudas-MR          48.62      44.56        
 16 Mule, Nicolas             12 WSSC-MR                42.88      44.76        
 17 Luna, Gabriel A           12 WSSC-MR                45.80      45.03        
 18 Belfiore, Anthony R       11 BB-NJ                  45.03      45.16        
 19 Gonzalez Rodriguez, Carl  12 Barracudas-MR          45.35      45.35        
 20 Powzaniuk, Sebastian G    11 WSSC-MR                49.00      47.77        
 21 Odland, Luke J            12 MVA-MR                 58.62      50.05        
 22 Pierce, Connor R          11 WSSC-MR                49.80      50.91        
 23 Tvedt, Gregory            11 MVA-MR                 52.74      53.14        
 24 Lutz, Matt R              12 BB-NJ                  52.22      54.56        
 25 Lewis, Zach J             11 MWDA-MR              1:07.30      55.25        
 26 Hines, Andrew             11 MVA-MR               1:00.00      59.13        
 -- Holm, Matthew             12 MVA-MR                 56.32         DQ        
      Walking on or springing from bottom
 -- Slowik, Ethan             11 MVA-MR                 53.43         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Henriques, Andrew         11 MVA-MR                 42.01         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kellman, Adam H           12 WSSC-MR              1:11.12    1:12.60        
  2 Holderith, Robert         12 DVWM-MR              1:14.48    1:13.25        
                  35.69     1:13.25 (37.56)                                        
  3 Zimouski, Theo            12 Barracudas-MR        1:25.19    1:18.71        
  4 Worthington, Griffin R    12 MVA-MR               1:23.11    1:21.81        
                  40.75     1:21.81 (41.06)                                        
  5 Sullivan, Jack P          12 WSSC-MR              1:40.81    1:32.74        
                  44.96     1:32.74 (47.78)                                        
  6 Yastion, Mark J           12 MWDA-MR              1:50.99    1:40.73        
  7 Slowik, Ethan             11 MVA-MR               1:57.86    1:50.96        
                  53.82     1:50.96 (57.14)                                        
  8 Mangione, Angelo          11 MVA-MR               2:20.00    2:22.86        
                1:09.41   2:22.86 (1:13.45)                                        
 -- Tvedt, Gregory            11 MVA-MR               2:05.67         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  54.71          DQ (57.42)                                        
 -- Dewhurst, Joey M          12 AG-MR                1:22.20         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
                  40.57          DQ (42.81)                                        
 -- Cobb, Dylan M             11 MWDA-MR              1:40.35         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
                  47.30          DQ (52.44)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kellman, Adam H           12 WSSC-MR                37.70      36.06        
  2 Ramsey, Matthew T         12 PBAC-MR                39.23      39.43        
  3 Dewhurst, Joey M          12 AG-MR                  44.52      40.75        
  4 Haggerty, Ethan W         12 AG-MR                  46.41      41.28        
  5 Espinal, Rey A            12 Barracudas-MR          45.30      41.95        
  6 Taranto, John T           12 Barracudas-MR          42.68      42.22        
  7 Yastion, Mark J           12 MWDA-MR                52.99      44.01        
  8 Worthington, Griffin R    12 MVA-MR                 49.36      46.58        
  9 Slowik, Ethan             11 MVA-MR                 52.98      48.69        
 10 Belfiore, Anthony R       11 BB-NJ                  51.56      48.98        
 11 Lutz, Matt R              12 BB-NJ                  56.77      52.10        
 -- Tvedt, Gregory            11 MVA-MR               1:06.35         DQ        
      Scissors kick
 -- Ewanciw, Tyler            12 MVA-MR                 56.23         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kellman, Adam H           12 WSSC-MR              1:22.98    1:18.86        
                  36.95     1:18.86 (41.91)                                        
  2 Saunders, Brady T         12 HAWK-AD              1:29.80    1:27.91        
                  42.07     1:27.91 (45.84)                                        
  3 Meffert, Jack W           12 WSSC-MR              1:30.25    1:28.75        
                  41.59     1:28.75 (47.16)                                        
  4 Dewhurst, Joey M          12 AG-MR                1:36.92    1:29.44        
                  43.10     1:29.44 (46.34)                                        
  5 Sherman, Colin E          12 WSSC-MR              1:30.25    1:31.74        
                  43.56     1:31.74 (48.18)                                        
  6 Bassett, Owen A           12 PBAC-MR              1:43.99    1:35.73        
                  44.38     1:35.73 (51.35)                                        
  7 Taranto, John T           12 Barracudas-MR        1:34.60    1:35.79        
  8 Espinal, Rey A            12 Barracudas-MR        1:42.34    1:38.06        
                  44.16     1:38.06 (53.90)                                        
  9 Cobb, Dylan M             11 MWDA-MR              1:40.36    1:39.28        
                  47.78     1:39.28 (51.50)                                        
 10 Mule, Nicolas             12 WSSC-MR              1:45.47    1:42.55        
                  46.98     1:42.55 (55.57)                                        
 11 Luna, Gabriel A           12 WSSC-MR              2:02.91    1:52.03        
                  50.80   1:52.03 (1:01.23)                                        
 12 Slowik, Ethan             11 MVA-MR               1:51.22    1:56.41        
 13 Odland, Luke J            12 MVA-MR               1:49.30    1:59.05        
                  55.20   1:59.05 (1:03.85)                                        
 14 Lutz, Matt R              12 BB-NJ                2:01.11    1:59.78        
                  54.65   1:59.78 (1:05.13)                                        
 -- Powzaniuk, Sebastian G    11 WSSC-MR              1:58.00         DQ        
      One hand touch
                  54.14        DQ (1:05.51)                                        
 -- Zimouski, Theo            12 Barracudas-MR        1:40.23         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  46.86          DQ (49.80)                                        
 -- Gonzalez Rodriguez, Carl  12 Barracudas-MR        2:15.45         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  54.19        DQ (1:02.08)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kellman, Adam H           12 WSSC-MR                30.46      30.24        
  2 Holderith, Robert         12 DVWM-MR                32.95      32.53        
  3 Haggerty, Ethan W         12 AG-MR                  33.75      32.57        
  4 Dickman, Kellen           12 VAC-MR                 33.97      34.50        
  5 Zimouski, Theo            12 Barracudas-MR          37.91      37.57        
  6 Taranto, John T           12 Barracudas-MR          40.17      38.00        
  7 Espinal, Rey A            12 Barracudas-MR          42.44      39.21        
  8 Cobb, Dylan M             11 MWDA-MR                51.99      42.81        
  9 Ewanciw, Tyler            12 MVA-MR               1:02.10      42.89        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kellman, Adam H           12 WSSC-MR              1:22.28    1:13.25        
                  33.76     1:13.25 (39.49)                                        
  2 Meffert, Jack W           12 WSSC-MR              1:20.39    1:14.20        
                  36.26     1:14.20 (37.94)                                        
  3 Dickman, Kellen           12 VAC-MR               1:19.32    1:17.42        
                  35.71     1:17.42 (41.71)                                        
  4 Sherman, Colin E          12 WSSC-MR              1:11.18    1:20.51        
                  36.34     1:20.51 (44.17)                                        
  5 Zimouski, Theo            12 Barracudas-MR        1:27.25    1:21.44        
                  37.05     1:21.44 (44.39)                                        
  6 Taranto, John T           12 Barracudas-MR        1:32.32    1:31.05        
                  41.37     1:31.05 (49.68)                                        
  7 Perillo, Justin G         11 MWDA-MR              1:33.91    1:34.20        
                  42.07     1:34.20 (52.13)                                        
  8 Mule, Nicolas             12 WSSC-MR              1:24.15    1:43.32        
                  44.69     1:43.32 (58.63)                                        
  9 Worthington, Griffin R    12 MVA-MR               1:48.73    1:44.32        
                  49.09     1:44.32 (55.23)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kellman, Adam H           12 WSSC-MR              1:10.32    1:09.85        
                  31.63     1:09.85 (38.22)                                        
  2 Holderith, Robert         12 DVWM-MR              1:17.20    1:14.47        
                  33.01     1:14.47 (41.46)                                        
  3 Haggerty, Ethan W         12 AG-MR                1:20.41    1:14.84        
                  35.06     1:14.84 (39.78)                                        
  4 Ramsey, Matthew T         12 PBAC-MR              1:16.88    1:16.51        
                  35.60     1:16.51 (40.91)                                        
  5 Dickman, Kellen           12 VAC-MR               1:18.32    1:18.41        
                  35.03     1:18.41 (43.38)                                        
  6 Zimouski, Theo            12 Barracudas-MR        1:23.23    1:18.56        
                  35.31     1:18.56 (43.25)                                        
  7 Taranto, John T           12 Barracudas-MR        1:23.40    1:20.73        
                  38.20     1:20.73 (42.53)                                        
  8 Espinal, Rey A            12 Barracudas-MR        1:28.73    1:22.04        
                  37.87     1:22.04 (44.17)                                        
  9 Dewhurst, Joey M          12 AG-MR                1:24.44    1:22.16        
                  39.77     1:22.16 (42.39)                                        
 10 Worthington, Griffin R    12 MVA-MR               1:30.53    1:27.25        
                  39.01     1:27.25 (48.24)                                        
 11 Cobb, Dylan M             11 MWDA-MR              1:27.95    1:29.65        
                  42.62     1:29.65 (47.03)                                        
 12 Belfiore, Anthony R       11 BB-NJ                2:01.11    1:36.14        
                  46.31     1:36.14 (49.83)                                        
 13 Lutz, Matt R              12 BB-NJ                2:10.11    1:48.17        
                  52.41     1:48.17 (55.76)                                        
 14 Ewanciw, Tyler            12 MVA-MR               1:37.89    1:58.04        
                1:04.23     1:58.04 (53.81)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kellman, Adam H           12 WSSC-MR              2:56.31    2:33.48        
                  32.06     1:10.77 (38.71)     1:57.04 (46.27)     2:33.48 (36.44)
  2 Saunders, Brady T         12 HAWK-AD              2:39.08    2:42.80        
                  37.81     1:19.43 (41.62)     2:09.76 (50.33)     2:42.80 (33.04)
  3 Dickman, Kellen           12 VAC-MR               2:45.33    2:43.85        
                  34.92     1:16.69 (41.77)     2:07.77 (51.08)     2:43.85 (36.08)
  4 Sherman, Colin E          12 WSSC-MR              2:33.87    2:57.68        
                  39.46     1:25.06 (45.60)     2:18.84 (53.78)     2:57.68 (38.84)
  5 Taranto, John T           12 Barracudas-MR        3:05.69    2:57.89        
                  40.33     1:25.61 (45.28)     2:18.03 (52.42)     2:57.89 (39.86)
  5 Zimouski, Theo            12 Barracudas-MR        3:04.64    2:57.89        
  7 Perillo, Justin G         11 MWDA-MR              3:06.13    3:07.55        
                  44.24     1:30.48 (46.24)     2:27.99 (57.51)     3:07.55 (39.56)
  8 Espinal, Rey A            12 Barracudas-MR        3:33.37    3:08.77        
                  46.13     1:33.76 (47.63)     2:28.63 (54.87)     3:08.77 (40.14)
  9 Worthington, Griffin R    12 MVA-MR               3:17.91    3:15.95        
                  48.94     1:35.04 (46.10)     2:34.84 (59.80)     3:15.95 (41.11)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Anthony J          14 MWDA-MR                25.05      25.03        
  2 Twiss, Colin J            14 BB-NJ                  26.38      25.78        
  3 Horodnik, Liam T          13 BB-NJ                  25.97      26.02        
  4 Sadchikov, Phillip O      14 Unattached-AD          25.59      26.24        
  5 Weiner, Elliot L          14 BB-NJ                  25.83      26.25        
  6 Bellettiere, Jack T       13 MVA-MR                 26.65      26.60        
  7 Sanchez, Ryan O           14 VAC-MR                 26.99      27.05        
  8 Burmaster, Christopher M  13 BB-NJ                  29.03      28.26        
  9 Demis, Alex J             13 HAWK-AD                29.04      28.47        
 10 Bonnick, Zail J           14 WSSC-MR                29.17      28.71        
 11 Aman, Enver S             14 BB-NJ                  28.75      28.73        
 12 Sliwinski, Ryan E         14 WSSC-MR                31.00      30.24        
 13 Colfax, Owen R            13 MVA-MR                 32.71      30.38        
 14 Mondelli, Danny E         14 PBAC-MR                31.13      30.67        
 15 Cruz, Daniel J            14 WSSC-MR                31.42      30.75        
 16 Douthit, Shane M          13 MWDA-MR                36.96      30.98        
 17 Herbert, Nathaniel        14 MVA-MR                 33.26      32.40        
 18 Petillo, Christopher      14 VAC-MR                  0.30      35.32        
 19 Levin, Joshua S           14 MVA-MR                 34.01      38.08        
 20 Wolff, Josh I             13 MVA-MR                 46.54      38.71        
 21 Lischinsky, Stephen J      9 HAWK-AD                   NT      40.12        
 22 Gonzales, Aaron A         13 WSSC-MR                42.52      41.43        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenlon, Matthew J         13 RA-MR                  50.15      51.94        
                  25.00       51.94 (26.94)                                        
  2 Bruno, Anthony J          14 MWDA-MR                55.11      55.45        
                  26.42       55.45 (29.03)                                        
  3 Sadchikov, Phillip O      14 Unattached-AD          56.18      55.78        
                  26.71       55.78 (29.07)                                        
  4 Smolar, Andrew J          14 WSSC-MR                57.83      56.44        
                  27.33       56.44 (29.11)                                        
  5 Twiss, Colin J            14 BB-NJ                  55.48      56.82        
                  27.42       56.82 (29.40)                                        
  6 Zupko, Sean P             13 VAC-MR               1:00.79      59.05        
                  28.97       59.05 (30.08)                                        
  7 Kane, Aidan J             14 PBAC-MR              1:10.54      59.19        
                  59.17        59.19 (0.02)                                        
  8 Santiago, Lucas A         13 AG-MR                1:05.18      59.28        
                  59.25        59.28 (0.03)                                        
  9 Lerner, Ryan M            13 VAC-MR                 59.79    1:00.40        
                  29.05     1:00.40 (31.35)                                        
 10 Macaluso, Steven M        13 RA-MR                1:03.52    1:01.25        
                  29.37     1:01.25 (31.88)                                        
 11 Henriques, James          13 MVA-MR               1:17.22    1:01.94        
                  30.19     1:01.94 (31.75)                                        
 12 Adams, Tanner D           14 RA-MR                1:02.11    1:02.39        
                  29.69     1:02.39 (32.70)                                        
 13 D'Alessandro, Brian L     13 RA-MR                1:06.64    1:02.91        
                  30.08     1:02.91 (32.83)                                        
 14 Aman, Enver S             14 BB-NJ                1:09.41    1:03.97        
                  30.50     1:03.97 (33.47)                                        
 15 Ockert, Jared J           13 BB-NJ                1:06.84    1:04.97        
                  31.07     1:04.97 (33.90)                                        
 16 Scully, Sean J            13 MWDA-MR              1:14.60    1:07.35        
                  32.60     1:07.35 (34.75)                                        
 17 Rolon, David E            13 MVA-MR               1:16.42    1:07.81        
                  32.02     1:07.81 (35.79)                                        
 18 Mondelli, Danny E         14 PBAC-MR              1:21.64    1:07.88        
                1:07.98         1:07.88 ( )                                        
 19 Cruz, Daniel J            14 WSSC-MR              1:09.93    1:08.40        
                  32.78     1:08.40 (35.62)                                        
 20 Orientale, Sam A          13 RA-MR                1:11.63    1:09.73        
                1:09.84         1:09.73 ( )                                        
 21 Byrne, Jack J             13 RA-MR                1:25.00    1:13.20        
                  34.75     1:13.20 (38.45)                                        
 22 Lam, Vincent W            13 Barracudas-MR        1:24.63    1:15.50        
                  35.73     1:15.50 (39.77)                                        
 23 Luna, Jose A              13 WSSC-MR              1:21.50    1:17.65        
 24 Kearse, Jaylin T          13 Barracudas-MR        1:16.26    1:18.09        
                  36.01     1:18.09 (42.08)                                        
 25 Wolff, Josh I             13 MVA-MR               1:39.79    1:25.96        
                  40.04     1:25.96 (45.92)                                        
 26 Petillo, Christopher      14 VAC-MR               1:30.00    1:28.56        
                  40.12     1:28.56 (48.44)                                        
 27 Levin, Joshua S           14 MVA-MR               1:20.00    1:31.64        
 28 Gonzales, Aaron A         13 WSSC-MR              1:40.15    1:43.91        
                  44.79     1:43.91 (59.12)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Smolar, Andrew J          14 WSSC-MR              1:58.74    1:59.54        
                  27.53       58.10 (30.57)     1:29.46 (31.36)     1:59.54 (30.08)
  2 Bruno, Anthony J          14 MWDA-MR              1:59.09    2:00.06        
                  27.09       58.05 (30.96)     1:29.67 (31.62)     2:00.06 (30.39)
  3 Twiss, Colin J            14 BB-NJ                1:59.63    2:00.82        
                  28.28     1:00.14 (31.86)     1:31.43 (31.29)     2:00.82 (29.39)
  4 Sadchikov, Phillip O      14 Unattached-AD        2:01.64    2:00.99        
                  27.39       58.12 (30.73)     1:17.64 (19.52)     2:00.99 (43.35)
  5 Santiago, Lucas A         13 AG-MR                2:22.43    2:08.96        
                  29.75     1:03.29 (33.54)     1:37.96 (34.67)     2:08.96 (31.00)
  6 Zupko, Sean P             13 VAC-MR               2:08.37    2:11.03        
                  30.59     1:03.99 (33.40)     1:38.19 (34.20)     2:11.03 (32.84)
  7 Horodnik, Liam T          13 BB-NJ                2:13.92    2:11.08        
                  28.96     1:02.54 (33.58)     1:36.88 (34.34)     2:11.08 (34.20)
  8 Macaluso, Steven M        13 RA-MR                2:22.54    2:12.35        
                  29.65     1:03.54 (33.89)     1:38.34 (34.80)     2:12.35 (34.01)
  9 Alicandri, Owen H         14 BB-NJ                2:16.14    2:12.58        
                  30.10     1:04.29 (34.19)     1:38.92 (34.63)     2:12.58 (33.66)
 10 Burmaster, Christopher M  13 BB-NJ                2:16.75    2:14.05        
                  30.26     1:04.48 (34.22)     1:39.76 (35.28)     2:14.05 (34.29)
 11 Lerner, Ryan M            13 VAC-MR               2:14.35    2:15.68        
                  31.39     1:06.39 (35.00)     1:42.01 (35.62)     2:15.68 (33.67)
 12 Kane, Aidan J             14 PBAC-MR              2:25.87    2:16.18        
                  29.41     1:03.24 (33.83)     1:40.05 (36.81)     2:16.18 (36.13)
 13 Adams, Tanner D           14 RA-MR                2:19.13    2:18.48        
                  30.29     1:04.93 (34.64)     1:41.81 (36.88)     2:18.48 (36.67)
 14 Aman, Enver S             14 BB-NJ                2:33.64    2:19.52        
                  32.51     1:08.17 (35.66)     1:44.78 (36.61)     2:19.52 (34.74)
 15 Sanchez, Ryan O           14 VAC-MR               2:18.11    2:22.25        
                  30.10     1:05.97 (35.87)     1:44.45 (38.48)     2:22.25 (37.80)
 16 D'Alessandro, Brian L     13 RA-MR                3:23.57    2:24.63        
                  29.97     1:05.50 (35.53)     1:46.28 (40.78)     2:24.63 (38.35)
 17 Kinnear, Brodie R         13 BB-NJ                2:34.01    2:26.54        
                  34.13     1:11.77 (37.64)     1:49.61 (37.84)     2:26.54 (36.93)
 18 Cruz, Daniel J            14 WSSC-MR              2:34.07    2:27.21        
                  32.61     1:10.17 (37.56)   2:27.21 (1:17.04)                    
 19 Colfax, Owen R            13 MVA-MR               2:27.68    2:28.80        
                  31.68     1:09.03 (37.35)     1:48.76 (39.73)     2:28.80 (40.04)
 20 Scully, Sean J            13 MWDA-MR              2:45.99    2:31.96        
                                1:12.32 ( )     1:53.57 (41.25)     2:31.96 (38.39)
 21 Mondelli, Danny E         14 PBAC-MR              2:56.12    2:32.78        
 22 Douthit, Shane M          13 MWDA-MR              3:07.39    2:41.26        
                  34.09     1:15.15 (41.06)     1:57.61 (42.46)     2:41.26 (43.65)
 23 Orientale, Sam A          13 RA-MR                2:38.32    2:41.35        
                  35.12     1:17.12 (42.00)     2:01.26 (44.14)     2:41.35 (40.09)
 24 Byrne, Jack J             13 RA-MR                3:25.00    2:50.75        
                  33.88     1:14.72 (40.84)     1:34.35 (19.63)   2:50.75 (1:16.40)
 25 Kearse, Jaylin T          13 Barracudas-MR        2:54.88    2:52.20        
                  37.08     1:20.07 (42.99)     2:07.60 (47.53)     2:52.20 (44.60)
 26 Lam, Vincent W            13 Barracudas-MR        3:05.00    2:53.31        
                  37.88     1:23.93 (46.05)     2:10.96 (47.03)     2:53.31 (42.35)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenlon, Matthew J         13 RA-MR                  54.27      56.56        
                  27.26       56.56 (29.30)                                        
  2 Bruno, Anthony J          14 MWDA-MR              1:00.32    1:02.61        
                  29.90     1:02.61 (32.71)                                        
  3 Sadchikov, Phillip O      14 Unattached-AD        1:03.57    1:05.54        
                  31.87     1:05.54 (33.67)                                        
  4 Twiss, Colin J            14 BB-NJ                1:07.62    1:05.95        
                  19.30     1:05.95 (46.65)                                        
  5 Horodnik, Liam T          13 BB-NJ                1:13.98    1:11.61        
                  35.19     1:11.61 (36.42)                                        
  6 Henriques, James          13 MVA-MR               1:18.50    1:13.08        
                  35.81     1:13.08 (37.27)                                        
  7 Zupko, Sean P             13 VAC-MR               1:13.44    1:13.51        
                  36.32     1:13.51 (37.19)                                        
  8 Smolar, Andrew J          14 WSSC-MR              1:12.41    1:13.54        
                  36.70     1:13.54 (36.84)                                        
  9 D'Alessandro, Brian L     13 RA-MR                1:16.76    1:13.60        
                  35.86     1:13.60 (37.74)                                        
 10 Sanchez, Ryan O           14 VAC-MR               1:11.33    1:13.75        
                  36.62     1:13.75 (37.13)                                        
 11 Aman, Enver S             14 BB-NJ                1:16.66    1:14.53        
                  36.69     1:14.53 (37.84)                                        
 12 Cruz, Daniel J            14 WSSC-MR              1:17.22    1:19.43        
                  38.74     1:19.43 (40.69)                                        
 13 Colfax, Owen R            13 MVA-MR               1:17.27    1:20.75        
                  32.09     1:20.75 (48.66)                                        
 14 Ockert, Jared J           13 BB-NJ                1:18.37    1:21.50        
                  41.95     1:21.50 (39.55)                                        
 15 Byrne, Jack J             13 RA-MR                1:38.00    1:21.52        
                  40.70     1:21.52 (40.82)                                        
 16 Douthit, Shane M          13 MWDA-MR              1:30.99    1:22.44        
                  35.30     1:22.44 (47.14)                                        
 17 Kinnear, Brodie R         13 BB-NJ                1:24.41    1:22.49        
                  40.99     1:22.49 (41.50)                                        
 18 Orientale, Sam A          13 RA-MR                1:22.74    1:22.74        
                  41.15     1:22.74 (41.59)                                        
 19 Scully, Sean J            13 MWDA-MR              1:47.43    1:23.22        
                  40.69     1:23.22 (42.53)                                        
 20 Luna, Jose A              13 WSSC-MR              1:32.66    1:24.91        
 21 Wolff, Josh I             13 MVA-MR               1:20.00    1:30.97        
 22 Lam, Vincent W            13 Barracudas-MR        1:35.27    1:33.63        
                  46.03     1:33.63 (47.60)                                        
 23 Petillo, Christopher      14 VAC-MR               1:50.00    1:35.35        
                  44.04     1:35.35 (51.31)                                        
 24 Levin, Joshua S           14 MVA-MR               1:23.45    1:43.09        
                  47.17     1:43.09 (55.92)                                        
 -- Kearse, Jaylin T          13 Barracudas-MR        1:28.16         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  41.89          DQ (42.46)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Anthony J          14 MWDA-MR              2:10.85    2:17.03        
                  30.63     1:06.19 (35.56)     1:42.80 (36.61)     2:17.03 (34.23)
  2 Sadchikov, Phillip O      14 Unattached-AD        2:20.99    2:19.74        
                  33.14     1:09.09 (35.95)     1:45.40 (36.31)     2:19.74 (34.34)
  3 Bellettiere, Jack T       13 MVA-MR               3:36.07    2:36.31        
                  36.75   2:36.31 (1:59.56)                                        
  4 Aman, Enver S             14 BB-NJ                2:45.93    2:39.33        
                  37.28     1:17.71 (40.43)     1:58.54 (40.83)     2:39.33 (40.79)
  5 Douthit, Shane M          13 MWDA-MR                   NT    2:57.66        
                  42.06     1:28.08 (46.02)     2:14.09 (46.01)     2:57.66 (43.57)
 -- Herbert, Nathaniel        14 MVA-MR               3:50.26         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                                1:36.26 ( )     2:26.70 (50.44)          DQ (47.92)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenlon, Matthew J         13 RA-MR                1:16.95    1:07.43        
                  31.84     1:07.43 (35.59)                                        
  2 Bruno, Anthony J          14 MWDA-MR              1:10.10    1:09.60        
                  32.95     1:09.60 (36.65)                                        
  3 Sadchikov, Phillip O      14 Unattached-AD        1:11.90    1:11.19        
                  33.81     1:11.19 (37.38)                                        
  4 Santiago, Lucas A         13 AG-MR                1:17.98    1:13.87        
                  34.95     1:13.87 (38.92)                                        
  5 Rolon, David E            13 MVA-MR               1:25.43    1:18.08        
                  36.50     1:18.08 (41.58)                                        
  6 Adams, Tanner D           14 RA-MR                1:21.49    1:18.58        
                  37.28     1:18.58 (41.30)                                        
  7 Sanchez, Ryan O           14 VAC-MR               1:16.35    1:19.56        
                  37.36     1:19.56 (42.20)                                        
  8 Alicandri, Owen H         14 BB-NJ                1:24.91    1:20.70        
                  30.92     1:20.70 (49.78)                                        
  9 Horodnik, Liam T          13 BB-NJ                1:20.57    1:21.26        
                  37.56     1:21.26 (43.70)                                        
 10 Lerner, Ryan M            13 VAC-MR               1:21.47    1:21.63        
                  38.50     1:21.63 (43.13)                                        
 11 Orientale, Sam A          13 RA-MR                1:20.61    1:23.87        
                  37.40     1:23.87 (46.47)                                        
 12 Smolar, Andrew J          14 WSSC-MR              1:24.10    1:23.96        
                  39.33     1:23.96 (44.63)                                        
 13 D'Alessandro, Brian L     13 RA-MR                1:25.89    1:24.67        
                  40.81     1:24.67 (43.86)                                        
 14 Scully, Sean J            13 MWDA-MR              1:28.13    1:27.31        
                  41.05     1:27.31 (46.26)                                        
 15 Macaluso, Steven M        13 RA-MR                1:40.40    1:28.66        
                  41.43     1:28.66 (47.23)                                        
 16 Lam, Vincent W            13 Barracudas-MR        1:39.89    1:28.77        
                  42.53     1:28.77 (46.24)                                        
 17 Colfax, Owen R            13 MVA-MR               1:37.50    1:28.80        
                  42.15     1:28.80 (46.65)                                        
 18 Burmaster, Christopher M  13 BB-NJ                1:29.78    1:29.03        
                  42.12     1:29.03 (46.91)                                        
 19 Mondelli, Danny E         14 PBAC-MR              1:31.23    1:29.22        
                  42.40     1:29.22 (46.82)                                        
 20 Ockert, Jared J           13 BB-NJ                1:34.81    1:31.78        
                  44.47     1:31.78 (47.31)                                        
 21 Kinnear, Brodie R         13 BB-NJ                1:37.99    1:32.04        
                  44.38     1:32.04 (47.66)                                        
 22 Wolff, Josh I             13 MVA-MR               1:49.95    1:34.25        
                  45.14     1:34.25 (49.11)                                        
 23 Luna, Jose A              13 WSSC-MR              1:48.89    1:36.09        
                  45.30     1:36.09 (50.79)                                        
 24 Byrne, Jack J             13 RA-MR                1:40.00    1:38.62        
                  46.55     1:38.62 (52.07)                                        
 25 Douthit, Shane M          13 MWDA-MR              1:40.99    1:40.34        
                  48.07     1:40.34 (52.27)                                        
 -- Kearse, Jaylin T          13 Barracudas-MR        1:52.45         DQ        
      One hand touch
                  51.27          DQ (54.71)                                        
 -- Gonzales, Aaron A         13 WSSC-MR              2:45.25         DQ        
      Scissors kick
                  45.72          DQ (49.71)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Anthony J          14 MWDA-MR              2:31.35    2:34.07        
                  34.28     1:14.66 (40.38)     1:54.89 (40.23)     2:34.07 (39.18)
  2 Sadchikov, Phillip O      14 Unattached-AD        2:48.19    2:37.81        
                  35.60     1:15.98 (40.38)     1:56.95 (40.97)     2:37.81 (40.86)
  3 Weiner, Elliot L          14 BB-NJ                2:45.44    2:45.02        
                  38.45     1:20.86 (42.41)     2:02.70 (41.84)     2:45.02 (42.32)
  4 Rolon, David E            13 MVA-MR               3:50.28    2:50.28        
                  38.04     1:20.94 (42.90)     2:07.31 (46.37)     2:50.28 (42.97)
  5 Horodnik, Liam T          13 BB-NJ                2:46.22    2:51.60        
                  37.04     1:20.14 (43.10)     2:06.45 (46.31)     2:51.60 (45.15)
  6 Demis, Alex J             13 HAWK-AD              3:45.00    3:02.35        
                  40.25     1:27.05 (46.80)     2:15.74 (48.69)     3:02.35 (46.61)
  7 Burmaster, Christopher M  13 BB-NJ                3:10.22    3:05.43        
                  42.02     1:29.42 (47.40)     2:18.26 (48.84)     3:05.43 (47.17)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Anthony J          14 MWDA-MR                56.90      59.66        
                  27.11       59.66 (32.55)                                        
  2 Sadchikov, Phillip O      14 Unattached-AD        1:02.86    1:04.74        
                  30.21     1:04.74 (34.53)                                        
  3 Weiner, Elliot L          14 BB-NJ                1:02.62    1:04.83        
                  30.42     1:04.83 (34.41)                                        
  4 Aman, Enver S             14 BB-NJ                1:22.58    1:10.68        
                  33.19     1:10.68 (37.49)                                        
  5 Twiss, Colin J            14 BB-NJ                1:11.36    1:10.93        
                  33.54     1:10.93 (37.39)                                        
  6 Demis, Alex J             13 HAWK-AD              1:30.09    1:15.40        
                  34.70     1:15.40 (40.70)                                        
  7 Burmaster, Christopher M  13 BB-NJ                1:18.55    1:15.88        
                  34.78     1:15.88 (41.10)                                        
  8 Colfax, Owen R            13 MVA-MR               1:22.15    1:25.95        
                  38.72     1:25.95 (47.23)                                        
  9 Cruz, Daniel J            14 WSSC-MR              1:30.19    1:31.04        
                  41.23     1:31.04 (49.81)                                        
 10 Herbert, Nathaniel        14 MVA-MR               1:40.10    1:35.74        
                  42.86     1:35.74 (52.88)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenlon, Matthew J         13 RA-MR                1:59.85    2:05.46        
                  27.88       59.97 (32.09)     1:32.40 (32.43)     2:05.46 (33.06)
  2 Bruno, Anthony J          14 MWDA-MR              2:12.16    2:22.49        
                  28.57     1:03.98 (35.41)     1:43.38 (39.40)     2:22.49 (39.11)
  3 Macaluso, Steven M        13 RA-MR                3:25.00    2:43.41        
                  33.35     1:14.85 (41.50)     1:59.20 (44.35)     2:43.41 (44.21)
  4 Burmaster, Christopher M  13 BB-NJ                2:45.66    2:51.36        
                  37.42     1:20.40 (42.98)     2:06.50 (46.10)     2:51.36 (44.86)
  5 Adams, Tanner D           14 RA-MR                2:45.00    3:03.01        
                  38.75     1:28.67 (49.92)     2:20.58 (51.91)     3:03.01 (42.43)
 -- Alicandri, Owen H         14 BB-NJ                2:52.22         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  39.02     1:24.54 (45.52)     2:11.24 (46.70)          DQ (43.39)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruno, Anthony J          14 MWDA-MR              2:07.23    2:13.99        
                  27.57     1:02.89 (35.32)     1:42.24 (39.35)     2:13.99 (31.75)
  2 Sadchikov, Phillip O      14 Unattached-AD        2:24.06    2:21.81        
                  29.91     1:06.52 (36.61)     1:48.96 (42.44)     2:21.81 (32.85)
  3 Twiss, Colin J            14 BB-NJ                2:25.28    2:25.23        
                  32.42     1:07.76 (35.34)     1:54.68 (46.92)     2:25.23 (30.55)
  4 Horodnik, Liam T          13 BB-NJ                2:39.23    2:28.35        
                  30.79     1:08.85 (38.06)     1:53.44 (44.59)     2:28.35 (34.91)
  5 Bellettiere, Jack T       13 MVA-MR               2:31.53    2:29.82        
                  33.33     1:12.12 (38.79)     1:57.28 (45.16)     2:29.82 (32.54)
  6 Sanchez, Ryan O           14 VAC-MR               2:28.97    2:38.53        
                  35.43     1:16.38 (40.95)     2:01.98 (45.60)     2:38.53 (36.55)
  7 Demis, Alex J             13 HAWK-AD              3:05.06    2:41.57        
                  36.01     1:18.67 (42.66)     2:07.88 (49.21)     2:41.57 (33.69)
  8 Rolon, David E            13 MVA-MR               2:56.74    2:43.31        
                  36.58     1:21.55 (44.97)     2:05.86 (44.31)     2:43.31 (37.45)
  9 Colfax, Owen R            13 MVA-MR               2:51.74    2:50.77        
                  35.88     1:19.97 (44.09)     1:35.37 (15.40)   2:50.77 (1:15.40)
 10 Mondelli, Danny E         14 PBAC-MR              3:10.68    2:51.80        
                  35.79     1:22.27 (46.48)     2:13.76 (51.49)     2:51.80 (38.04)
 11 Herbert, Nathaniel        14 MVA-MR               3:26.09    3:07.12        
                  39.22     1:26.87 (47.65)     2:25.83 (58.96)     3:07.12 (41.29)
 12 Wolff, Josh I             13 MVA-MR               3:30.12    3:23.31        
                  49.61     1:38.37 (48.76)     2:34.18 (55.81)     3:23.31 (49.13)
 -- Bonnick, Zail J           14 WSSC-MR              3:04.25         DQ        
      One hand touch - breast
                  34.56     1:15.56 (41.00)     2:04.89 (49.33)          DQ (40.70)
 -- Levin, Joshua S           14 MVA-MR               3:32.52         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  52.91     1:49.87 (56.96)   2:55.49 (1:05.62)          DQ (52.76)
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zock, Joshua L            17 VAC-MR                 21.85      21.87        
  2 Coddington, Billy R       17 Unattached-MR          22.00      23.38        
  3 Young, Justin E           15 BB-NJ                  24.53      23.58        
  4 Sommer, Christopher A     16 AG-MR                  23.80      24.02        
  5 Deignan, Sean M           17 AG-MR                  24.14      24.18        
  6 Hoody, Conrad E           15 BB-NJ                  24.17      24.25        
  7 Stewart, Daniel P         16 BB-NJ                  23.99      24.30        
  8 Mckeon, Eian K            17 PBAC-MR                22.78      24.51        
  9 Pietraszka, Ryan          15 MVA-MR                 25.74      25.49        
 10 Stangeby, Chris           15 AG-MR                  25.31      25.54        
 11 Mireau, Marc C            16 AG-MR                  25.69      25.95        
 12 Graffeo, Philip K         16 WSSC-MR                29.65      26.00        
 13 DeBeauvernet, Nikolas     15 MVA-MR                 31.83      26.91        
 14 Doti, Michael F           15 PBAC-MR                28.39      27.71        
 15 Lenyszyn, Michael C       15 MWDA-MR                29.65      32.26        
 -- Mills, Shane J            17 WSSC-MR                22.50         DQ        
      False start
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zock, Joshua L            17 VAC-MR                 49.40      49.09        
                  23.37       49.09 (25.72)                                        
  2 Vreeland, Caleb R         16 MVA-MR                 53.96      52.02        
                  24.93       52.02 (27.09)                                        
  3 Hoody, Conrad E           15 BB-NJ                  51.99      52.12        
                  25.24       52.12 (26.88)                                        
  4 Sommer, Christopher A     16 AG-MR                  50.37      52.15        
                  24.65       52.15 (27.50)                                        
  5 Pietraszka, Ryan          15 MVA-MR                 54.26      54.72        
                  26.37       54.72 (28.35)                                        
  6 Stangeby, Chris           15 AG-MR                  53.50      55.08        
  7 Mireau, Marc C            16 AG-MR                  57.22      56.24        
                  26.80       56.24 (29.44)                                        
  8 Allan, Cameron A          15 RA-MR                  57.00      57.21        
                  27.24       57.21 (29.97)                                        
  9 Sheridan, Aidan M         15 RA-MR                  59.60      59.13        
                  29.14       59.13 (29.99)                                        
 10 Semeran, Paul             15 BB-NJ                  59.23      59.38        
                  28.52       59.38 (30.86)                                        
 11 DeBeauvernet, Nikolas     15 MVA-MR               1:18.04      59.56        
                  28.60       59.56 (30.96)                                        
 12 Meyler, Chris J           15 RA-MR                1:00.11    1:00.62        
                  20.20     1:00.62 (40.42)                                        
 13 Brown, Finian H           15 PBAC-MR                57.65    1:01.57        
                  28.40     1:01.57 (33.17)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoody, Conrad E           15 BB-NJ                1:50.90    1:51.79        
                  25.66       53.57 (27.91)     1:22.77 (29.20)     1:51.79 (29.02)
  2 Ritchie, Ellis M          15 RA-MR                1:52.60    1:53.39        
                  25.60       53.85 (28.25)     1:23.48 (29.63)     1:53.39 (29.91)
  3 Vreeland, Caleb R         16 MVA-MR               2:11.82    1:57.32        
                  26.67       56.07 (29.40)     1:26.87 (30.80)     1:57.32 (30.45)
  4 Sommer, Christopher A     16 AG-MR                1:52.16    1:58.01        
                  26.22       55.87 (29.65)     1:27.16 (31.29)     1:58.01 (30.85)
  5 Mireau, Marc C            16 AG-MR                2:01.93    2:03.51        
                  27.49       58.49 (31.00)     1:30.87 (32.38)     2:03.51 (32.64)
  6 Young, Justin E           15 BB-NJ                1:58.02    2:03.60        
                  22.87       56.82 (33.95)     1:31.09 (34.27)     2:03.60 (32.51)
  7 Allan, Cameron A          15 RA-MR                2:12.10    2:05.16        
                  28.29       59.79 (31.50)     1:32.35 (32.56)     2:05.16 (32.81)
  8 Widawsky, Joshua T        18 BB-NJ                2:13.55    2:07.92        
                  28.59     1:01.23 (32.64)     1:35.35 (34.12)     2:07.92 (32.57)
  9 Sheridan, Aidan M         15 RA-MR                2:11.60    2:10.97        
                  29.85     1:03.21 (33.36)     1:37.82 (34.61)     2:10.97 (33.15)
 10 DeBeauvernet, Nikolas     15 MVA-MR               2:12.36    2:13.32        
                  29.67     1:03.48 (33.81)     1:38.27 (34.79)     2:13.32 (35.05)
 11 Meyler, Chris J           15 RA-MR                2:15.52    2:22.43        
                  28.43     1:03.33 (34.90)     1:44.34 (41.01)     2:22.43 (38.09)
 12 Lenyszyn, Michael C       15 MWDA-MR              2:40.62    2:34.69        
                  34.46     1:12.94 (38.48)     1:53.21 (40.27)     2:34.69 (41.48)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stewart, Daniel P         16 BB-NJ                  58.03      58.93        
                  29.00       58.93 (29.93)                                        
  2 Mills, Shane J            17 WSSC-MR                56.15      59.13        
                  27.29       59.13 (31.84)                                        
  3 Hoody, Conrad E           15 BB-NJ                1:01.05      59.73        
                  29.51       59.73 (30.22)                                        
  4 Zock, Joshua L            17 VAC-MR               1:03.29      59.91        
                  29.03       59.91 (30.88)                                        
  5 Stangeby, Chris           15 AG-MR                1:01.00    1:02.75        
                  30.69     1:02.75 (32.06)                                        
  6 Pietraszka, Ryan          15 MVA-MR               1:03.22    1:03.12        
                  30.68     1:03.12 (32.44)                                        
  7 Coddington, Billy R       17 Unattached-MR        1:03.00    1:04.13        
                  30.64     1:04.13 (33.49)                                        
  8 Doti, Michael F           15 PBAC-MR              1:05.49    1:05.02        
                  31.23     1:05.02 (33.79)                                        
  9 Vojta, Thomas             16 WSSC-MR              1:04.56    1:05.12        
                  31.70     1:05.12 (33.42)                                        
 10 DeBeauvernet, Nikolas     15 MVA-MR               1:06.18    1:09.78        
                  34.01     1:09.78 (35.77)                                        
 11 Mireau, Marc C            16 AG-MR                1:09.70    1:10.54        
                  33.93     1:10.54 (36.61)                                        
 12 Graffeo, Philip K         16 WSSC-MR              1:19.93    1:10.99        
 13 Lenyszyn, Michael C       15 MWDA-MR              1:25.25    1:24.05        
                  40.33     1:24.05 (43.72)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ritchie, Ellis M          15 RA-MR                2:07.12    2:10.63        
                  31.00     1:03.66 (32.66)     1:37.02 (33.36)     2:10.63 (33.61)
  2 Sheridan, Aidan M         15 RA-MR                2:32.23    2:31.76        
                  34.80     1:13.33 (38.53)     1:53.02 (39.69)     2:31.76 (38.74)
  3 DeBeauvernet, Nikolas     15 MVA-MR               3:20.00    2:33.01        
                  35.68     1:14.55 (38.87)     1:53.38 (38.83)     2:33.01 (39.63)
 -- Lenyszyn, Michael C       15 MWDA-MR                   NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zock, Joshua L            17 VAC-MR               1:01.82    1:01.59        
                  28.71     1:01.59 (32.88)                                        
  2 Vreeland, Caleb R         16 MVA-MR               1:09.17    1:06.01        
                  32.01     1:06.01 (34.00)                                        
  3 Widawsky, Joshua T        18 BB-NJ                1:08.21    1:06.51        
                  31.47     1:06.51 (35.04)                                        
  4 Ritchie, Ellis M          15 RA-MR                1:05.74    1:07.14        
                  31.59     1:07.14 (35.55)                                        
  5 Pietraszka, Ryan          15 MVA-MR               1:10.35    1:09.39        
                  32.44     1:09.39 (36.95)                                        
  6 Sommer, Christopher A     16 AG-MR                1:12.70    1:11.66        
                  33.32     1:11.66 (38.34)                                        
  7 Young, Justin E           15 BB-NJ                1:08.66    1:12.58        
                  34.27     1:12.58 (38.31)                                        
  8 Meyler, Chris J           15 RA-MR                1:17.19    1:14.17        
                  34.64     1:14.17 (39.53)                                        
  9 Stangeby, Chris           15 AG-MR                1:17.00    1:15.16        
                  35.11     1:15.16 (40.05)                                        
 10 Semeran, Paul             15 BB-NJ                1:15.47    1:15.26        
                  36.56     1:15.26 (38.70)                                        
 11 Sheridan, Aidan M         15 RA-MR                1:24.17    1:24.98        
                  40.03     1:24.98 (44.95)                                        
 12 Allan, Cameron A          15 RA-MR                1:28.00    1:25.04        
                  39.51     1:25.04 (45.53)                                        
 13 Lenyszyn, Michael C       15 MWDA-MR              1:31.74    1:35.54        
                  25.12   1:35.54 (1:10.42)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ritchie, Ellis M          15 RA-MR                  55.78      57.76        
                  26.92       57.76 (30.84)                                        
  2 Hoody, Conrad E           15 BB-NJ                  58.50      59.01        
                  27.34       59.01 (31.67)                                        
  3 Pietraszka, Ryan          15 MVA-MR               1:00.27      59.57        
                  27.69       59.57 (31.88)                                        
  4 Stangeby, Chris           15 AG-MR                  58.25    1:00.44        
                  28.19     1:00.44 (32.25)                                        
  5 Young, Justin E           15 BB-NJ                  59.54    1:02.56        
                  29.15     1:02.56 (33.41)                                        
  6 Semeran, Paul             15 BB-NJ                1:10.69    1:06.46        
                  30.90     1:06.46 (35.56)                                        
  7 Meyler, Chris J           15 RA-MR                1:05.99    1:06.59        
                  28.99     1:06.59 (37.60)                                        
  8 Mireau, Marc C            16 AG-MR                1:05.00    1:08.31        
                  30.23     1:08.31 (38.08)                                        
  9 Brown, Finian H           15 PBAC-MR              1:08.74    1:09.61        
                  29.91     1:09.61 (39.70)                                        
 10 Allan, Cameron A          15 RA-MR                1:16.83    1:15.43        
                  33.81     1:15.43 (41.62)                                        
 -- Lenyszyn, Michael C       15 MWDA-MR              1:25.96         DQ        
      Scissors kick
                  43.37          DQ (54.56)                                        
 -- Widawsky, Joshua T        18 BB-NJ                1:32.22         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  32.69          DQ (36.76)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mckeon, Eian K            17 PBAC-MR              2:01.69    2:07.01        
                  26.57       57.63 (31.06)     1:36.68 (39.05)     2:07.01 (30.33)
  2 Pietraszka, Ryan          15 MVA-MR               2:08.82    2:12.91        
                  27.89     1:02.20 (34.31)     1:41.52 (39.32)     2:12.91 (31.39)
  3 Sommer, Christopher A     16 AG-MR                2:15.93    2:14.86        
                  28.38     1:02.87 (34.49)     1:43.40 (40.53)     2:14.86 (31.46)
  4 Deignan, Sean M           17 AG-MR                2:27.43    2:17.45        
                  28.33     1:02.41 (34.08)     1:44.60 (42.19)     2:17.45 (32.85)
  5 Stangeby, Chris           15 AG-MR                2:23.90    2:20.37        
                  28.25     1:03.50 (35.25)     1:46.22 (42.72)     2:20.37 (34.15)
  6 Vojta, Thomas             16 WSSC-MR              2:20.06    2:25.97        
                  29.54     1:05.74 (36.20)     1:51.01 (45.27)     2:25.97 (34.96)
  7 Mireau, Marc C            16 AG-MR                2:30.43    2:26.71        
                  28.96     1:06.77 (37.81)     1:52.15 (45.38)     2:26.71 (34.56)
  8 DeBeauvernet, Nikolas     15 MVA-MR               2:36.45    2:35.44        
                  31.96     1:11.19 (39.23)     1:58.78 (47.59)     2:35.44 (36.66)
 -- Lenyszyn, Michael C       15 MWDA-MR              2:52.64         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  37.80     1:22.90 (45.10)     2:18.50 (55.60)          DQ (43.82)
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Young, Justin E           15 BB-NJ                2:32.12    2:39.06        
                  34.70     1:16.68 (41.98)     1:57.40 (40.72)     2:39.06 (41.66)
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoody, Conrad E           15 BB-NJ                2:18.55    2:09.11        
                  28.89     1:01.87 (32.98)     1:35.15 (33.28)     2:09.11 (33.96)
  2 Stewart, Daniel P         16 BB-NJ                2:12.45    2:13.00        
                  29.16     1:02.84 (33.68)     1:37.68 (34.84)     2:13.00 (35.32)
  3 Stangeby, Chris           15 AG-MR                2:46.76    2:19.36        
                  29.36     1:03.21 (33.85)     1:40.17 (36.96)     2:19.36 (39.19)