Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 11/28/2016 10:50 AM
                  2016 MR NCAC Third Sprint Meet - 11/27/2016                  
                         Sanction #: 161105 & 161152-T                         
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'               2:12.00    2:28.30        
     1) Moran, Laura A 10               2) Ewald, Sydney 10               
     3) Eljordan, Tiffany 9             4) Regan, Jaclyn 10               
  2 Harbor Seals-MR  'A'                              2:35.00    2:50.33        
     1) Cavallino, Sofia V 8            2) Sheehan, Maeve E 8             
     3) Samko, Clara Mae M 9            4) Deng, Alexa * 10               
                                1:49.40 ( )   2:50.33 (1:00.93)                    
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'               2:30.00    2:40.65        
     1) Moran, Laura A 10               2) Regan, Jaclyn 10               
     3) Eljordan, Tiffany 9             4) Kwan, Maggie 10                
                  37.41     1:20.71 (43.30)     2:08.11 (47.40)     2:40.65 (32.54)
  2 Harbor Seals-MR  'A'                              2:45.00    3:04.91        
     1) Sheehan, Maeve E 8              2) Deng, Alexa * 10               
     3) Samko, Clara Mae M 9            4) Cavallino, Sofia V 8           
                  56.17     1:39.26 (43.09)     2:16.92 (37.66)     3:04.91 (47.99)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'               2:10.00    2:17.64        
     1) Brulinski, Natalia E 11         2) Baran, Julia 11                
     3) Dazycki, Karolina 12            4) Akil, Fatine 12                
                  32.23   2:17.64 (1:45.41)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'               2:30.00    2:27.30        
     1) Dazycki, Karolina 12            2) Brulinski, Natalia E 11        
     3) Baran, Julia 11                 4) Dazycki, Klaudia 11            
                  37.75     1:15.59 (37.84)     1:53.12 (37.53)     2:27.30 (34.18)
 
Girls 12 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Melanie B        12 COND-MR                27.48      27.79        
  2 Wong, Kelly M             12 APEX-MR                28.19      29.07        
  3 Chavez, Kaetlyn K         12 APEX-MR                29.04      29.16        
  4 Anselmi, D'Arcy J         12 COND-MR                28.94      29.18        
  5 Devaney, Sinead M         11 COND-MR                29.17      29.31        
  6 Malcolm-Joseph, Kayla E   12 COND-MR                28.71      29.80        
  7 Szczepanski, Genna D      12 COND-MR                29.69      29.81        
  8 Gennarelli, Gianna A      11 COND-MR                29.63      30.08        
  9 Mc Clafferty, Mia K       11 COND-MR                30.27      30.38        
 10 Dazycki, Karolina         12 NCAC-MR                28.70      30.63        
 11 Gennarelli, Maichina E    10 COND-MR                30.45      30.92        
 12 Carolan, Ciara J          12 COND-MR                31.41      31.04        
 13 Deng, Alexa *             10 HS-MR                  30.48      31.08        
 14 Devaney, Aine O           12 COND-MR                29.87      31.11        
 15 Wong, Kristen A           12 APEX-MR                30.70      31.12        
 16 Tula, Kelly A             10 APEX-MR                31.38      31.32        
 17 Arciniegas, Laura         10 COND-MR                32.28      31.40        
 18 Moran, Laura A            10 NCAC-MR                31.87      31.64        
 19 Samko, Clara Mae M         9 HS-MR                  31.87      32.40        
 20 Baran, Julia              11 NCAC-MR                30.90      32.44        
 21 Brulinski, Natalia E      11 NCAC-MR                32.00      33.22        
 22 Dixon, Mati D             11 COND-MR                34.99      33.26        
 23 Corbett, Brittany         10 CFB-MR                 32.94      33.44        
 24 Dazycki, Klaudia          11 NCAC-MR                33.00      34.11        
 25 Mc Clafferty, Molly G      9 COND-MR                35.18      34.36        
 26 Gonzalez, Emilianna        8 APEX-MR                34.91      34.52        
 27 May, Arianna L            11 COND-MR                35.41      35.14        
 28 Wheeler, Marina           12 CFB-MR                 37.19      35.39        
 29 Moreno, Ashley            12 APEX-MR                35.92      35.50        
 30 Hernandez, Destiny        10 APEX-MR                37.14      35.54        
 31 O'Neill, Jade R           10 COND-MR                35.82      35.64        
 32 Akil, Fatine              12 NCAC-MR                35.00      35.99        
 33 Regan, Jaclyn             10 NCAC-MR                   NT      36.25        
                  37.97     1:26.16 (48.19)           36.25 ( )                    
 34 Vursta, Elizabeth R        9 COND-MR                35.77      36.42        
 35 Star, Saydee L            11 COND-MR                36.70      36.71        
 36 Eljordan, Tiffany          9 NCAC-MR                34.00      36.86        
 37 Fitzpatrick, Riley E      10 COND-MR                37.90      36.87        
 38 Maher-Moylan, Isobel C    11 COND-MR                50.00      36.88        
 39 Gazzara, Kelly A          11 COND-MR                37.11      38.35        
 40 Miller, Sophie H          11 COND-MR                38.26      38.46        
 41 Bowden, Sara               7 COND-MR                45.00      38.76        
 42 Arciniegas, Alessandra     7 COND-MR                42.41      38.88        
 43 Corbett, Allison          10 CFB-MR                 35.25      40.36        
 44 Kwan, Maggie              10 NCAC-MR                41.19      40.91        
 45 Anselmi, Margeaux L        9 COND-MR                40.44      42.28        
 46 Mangual, Alex M           10 COND-MR                50.00      42.60        
 47 Vlasova, Olga G            8 COND-MR                45.59      42.94        
 48 Gazzara, Kristen E         9 COND-MR                43.11      42.95        
 49 Medina, Ava M              8 COND-MR                47.27      43.37        
 50 Chen, Chiara               9 NCAC-MR                42.00      43.57        
 51 Vasquez, Valentina S       8 COND-MR                45.49      45.27        
 52 Li, Summer A               7 APEX-MR                   NT      45.56        
                  48.66           45.56 ( )                                        
 53 Olszewski, Claudia        10 COND-MR                   NT      46.53        
                  49.61     1:05.73 (16.12)     1:20.95 (15.22)           46.53 ( )
 54 Murray, Chelsea E          8 COND-MR                50.00      46.61        
 55 Brown, Zoe A               9 COND-MR                51.40      46.96        
 56 Cerda, Angelica I         12 COND-MR                50.00      48.15        
 57 Olszewski, Patty L        10 COND-MR                48.46      48.44        
 58 Baran, Joanna              8 NCAC-MR                50.00      49.17        
 59 Pavlonis, Savanna          8 CFB-MR                 49.76      49.57        
 60 McGourty, Hazel A          7 COND-MR                50.00      49.75        
 61 Sheehan, Maeve E           8 HS-MR                  48.00      51.76        
 62 Cavallino, Sofia V         8 HS-MR                  48.00      52.91        
 63 Tsentides, Michelle        8 CFB-MR                 56.88      56.84        
 64 Tibb, Aahana               5 APEX-MR                   NT    1:02.12        
                1:02.96         1:02.12 ( )                                        
 -- Hall, Mia M                6 APEX-MR                   NT         DQ        
      No touch on turn
 
Girls 12 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anselmi, D'Arcy J         12 COND-MR                33.16      33.41        
  2 Chavez, Kaetlyn K         12 APEX-MR                32.31      33.94        
  3 Wong, Kelly M             12 APEX-MR                33.01      33.97        
  4 Malcolm-Joseph, Kayla E   12 COND-MR                32.40      34.05        
  5 Wong, Kristen A           12 APEX-MR                33.87      34.13        
  6 Sanchez, Melanie B        12 COND-MR                34.18      34.27        
  7 Devaney, Sinead M         11 COND-MR                33.91      34.36        
  8 Mc Clafferty, Mia K       11 COND-MR                34.23      34.50        
  9 Szczepanski, Genna D      12 COND-MR                35.40      34.82        
 10 Arciniegas, Laura         10 COND-MR                35.13      35.32        
 11 Carolan, Ciara J          12 COND-MR                35.72      35.38        
 12 Gennarelli, Gianna A      11 COND-MR                35.40      35.81        
 13 Gennarelli, Maichina E    10 COND-MR                37.08      36.40        
 14 Dazycki, Karolina         12 NCAC-MR                37.90      36.74        
 15 Moran, Laura A            10 NCAC-MR                36.10      36.80        
 16 Tula, Kelly A             10 APEX-MR                36.88      37.24        
 17 Devaney, Aine O           12 COND-MR                38.05      38.45        
 18 Deng, Alexa *             10 HS-MR                  36.78      38.64        
 19 Samko, Clara Mae M         9 HS-MR                  38.53      38.67        
 20 Dazycki, Klaudia          11 NCAC-MR                37.00      39.17        
 21 Maher-Moylan, Isobel C    11 COND-MR                55.00      39.44        
 22 Baran, Julia              11 NCAC-MR                38.00      39.74        
 23 Mc Clafferty, Molly G      9 COND-MR                41.07      39.81        
 24 O'Neill, Jade R           10 COND-MR                40.20      40.06        
 25 Akil, Fatine              12 NCAC-MR                42.00      40.81        
 26 Brulinski, Natalia E      11 NCAC-MR                37.00      40.91        
 27 Star, Saydee L            11 COND-MR                44.12      41.13        
 28 Wheeler, Marina           12 CFB-MR                 43.85      41.52        
 29 Dixon, Mati D             11 COND-MR                42.95      41.66        
 29 Eljordan, Tiffany          9 NCAC-MR                42.00      41.66        
 31 Regan, Jaclyn             10 NCAC-MR                   NT      42.28        
 32 Hernandez, Destiny        10 APEX-MR                42.98      42.77        
 33 Gonzalez, Emilianna        8 APEX-MR                44.00      43.78        
 34 Fitzpatrick, Riley E      10 COND-MR                46.76      44.01        
 35 Miller, Sophie H          11 COND-MR                42.96      45.01        
 36 Vursta, Elizabeth R        9 COND-MR                42.00      45.15        
 37 Arciniegas, Alessandra     7 COND-MR                47.04      45.17        
 38 Chen, Chiara               9 NCAC-MR                44.00      45.27        
 39 Gazzara, Kelly A          11 COND-MR                45.92      46.02        
 40 Moreno, Ashley            12 APEX-MR                46.39      47.56        
 41 Corbett, Allison          10 CFB-MR                 47.53      47.63        
 42 Anselmi, Margeaux L        9 COND-MR                48.08      47.98        
 43 Kwan, Maggie              10 NCAC-MR                46.69      49.30        
 44 Mangual, Alex M           10 COND-MR                55.00      49.41        
 45 Vasquez, Valentina S       8 COND-MR                59.99      49.72        
 46 Gazzara, Kristen E         9 COND-MR                50.38      50.93        
 47 Byrnes, Brigid            10 CFB-MR                 51.52      51.14        
 48 Li, Summer A               7 APEX-MR                   NT      52.59        
 49 Brown, Zoe A               9 COND-MR                52.00      52.82        
 50 Vlasova, Olga G            8 COND-MR                53.38      53.23        
 51 Medina, Ava M              8 COND-MR                53.00      53.33        
 52 Olszewski, Claudia        10 COND-MR                59.99      54.16        
 53 Olszewski, Patty L        10 COND-MR              1:01.00      55.45        
 54 Sheehan, Maeve E           8 HS-MR                  55.83      55.65        
 55 Bowden, Sara               7 COND-MR                50.00      55.83        
 56 Pavlonis, Savanna          8 CFB-MR               1:01.06      58.01        
 57 Murray, Chelsea E          8 COND-MR                55.00      58.71        
 58 McGourty, Hazel A          7 COND-MR                50.00      59.56        
 59 Tsentides, Michelle        8 CFB-MR               1:01.25      59.84        
 60 Cerda, Angelica I         12 COND-MR                52.00    1:01.31        
 61 Baran, Joanna              8 NCAC-MR                55.00    1:03.36        
 62 Tibb, Aahana               5 APEX-MR                   NT    1:06.31        
 63 Hall, Mia M                6 APEX-MR                   NT    1:23.12        
 -- May, Arianna L            11 COND-MR                42.45         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Cavallino, Sofia V         8 HS-MR                  55.00         DQ        
      No touch at turn
 
Girls 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gennarelli, Gianna A      11 COND-MR                38.00      37.56        
  2 Anselmi, D'Arcy J         12 COND-MR                37.97      37.85        
  3 Szczepanski, Genna D      12 COND-MR                37.89      38.04        
  4 Gennarelli, Maichina E    10 COND-MR                39.02      38.47        
  5 Brulinski, Natalia E      11 NCAC-MR                38.00      39.43        
  6 Arciniegas, Laura         10 COND-MR                40.79      40.23        
  7 Mc Clafferty, Mia K       11 COND-MR                40.50      41.77        
  8 Tula, Kelly A             10 APEX-MR                43.08      42.15        
  9 Devaney, Sinead M         11 COND-MR                42.72      42.59        
 10 Deng, Alexa *             10 HS-MR                  42.81      43.36        
 11 Moran, Laura A            10 NCAC-MR                43.99      43.46        
 12 Devaney, Aine O           12 COND-MR                43.43      43.47        
 13 Carolan, Ciara J          12 COND-MR                44.33      44.50        
 14 Wheeler, Marina           12 CFB-MR                 48.62      44.51        
 15 Dazycki, Karolina         12 NCAC-MR                41.00      44.73        
 16 Star, Saydee L            11 COND-MR                50.00      44.84        
 17 Gonzalez, Emilianna        8 APEX-MR                46.16      45.27        
 18 Akil, Fatine              12 NCAC-MR                45.00      45.59        
 19 Baran, Julia              11 NCAC-MR                45.00      45.75        
 20 Wong, Kelly M             12 APEX-MR                48.07      46.22        
 21 Eljordan, Tiffany          9 NCAC-MR                50.00      46.52        
 22 Wong, Kristen A           12 APEX-MR                48.34      46.74        
 23 Dazycki, Klaudia          11 NCAC-MR                45.00      47.13        
 24 Samko, Clara Mae M         9 HS-MR                  48.84      47.29        
 25 Kwan, Maggie              10 NCAC-MR                46.12      47.55        
 26 Dixon, Mati D             11 COND-MR                52.33      48.84        
 27 Mc Clafferty, Molly G      9 COND-MR                52.00      49.34        
 28 Gazzara, Kristen E         9 COND-MR                51.69      49.76        
 29 May, Arianna L            11 COND-MR                47.00      50.16        
 30 Chen, Chiara               9 NCAC-MR                48.00      50.42        
 31 O'Neill, Jade R           10 COND-MR                50.11      51.01        
 32 Fitzpatrick, Riley E      10 COND-MR                54.30      51.32        
 33 Byrnes, Brigid            10 CFB-MR                 50.95      51.35        
 34 Arciniegas, Alessandra     7 COND-MR                58.77      51.65        
 35 Gazzara, Kelly A          11 COND-MR                51.01      51.81        
 36 Vursta, Elizabeth R        9 COND-MR                59.00      52.74        
 37 Hernandez, Destiny        10 APEX-MR                52.87      56.83        
 38 Miller, Sophie H          11 COND-MR                59.99      57.04        
 39 Olszewski, Claudia        10 COND-MR              1:05.00      57.76        
 40 Anselmi, Margeaux L        9 COND-MR                56.53      58.00        
 41 Corbett, Allison          10 CFB-MR                 50.39    1:00.69        
 42 Brown, Zoe A               9 COND-MR              1:04.00    1:01.92        
 43 Pavlonis, Savanna          8 CFB-MR               1:02.06    1:03.89        
 44 Bowden, Sara               7 COND-MR                55.00    1:06.09        
 45 Murray, Chelsea E          8 COND-MR                59.00    1:06.57        
 46 Vasquez, Valentina S       8 COND-MR                59.99    1:09.34        
 47 Cerda, Angelica I         12 COND-MR              1:00.00    1:10.19        
 48 Tsentides, Michelle        8 CFB-MR               1:12.52    1:11.60        
 49 Liao, Avery                7 COND-MR              1:30.00    1:16.76        
 50 Sheehan, Maeve E           8 HS-MR                1:23.77    1:19.28        
 -- Li, Summer A               7 APEX-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Regan, Jaclyn             10 NCAC-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous kick
 -- Baran, Joanna              8 NCAC-MR                59.00         DQ        
      One hand touch
 -- McGourty, Hazel A          7 COND-MR                50.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Medina, Ava M              8 COND-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 12 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Anselmi, D'Arcy J         12 COND-MR                30.90      31.00        
  2 Szczepanski, Genna D      12 COND-MR                34.04      32.50        
  3 Chavez, Kaetlyn K         12 APEX-MR                32.94      32.55        
  4 Carolan, Ciara J          12 COND-MR                33.11      32.83        
  5 Gennarelli, Gianna A      11 COND-MR                33.36      33.27        
  6 Devaney, Sinead M         11 COND-MR                34.05      33.84        
  7 Wong, Kristen A           12 APEX-MR                33.84      34.04        
  8 Mc Clafferty, Mia K       11 COND-MR                34.31      34.43        
  9 Wong, Kelly M             12 APEX-MR                32.17      34.53        
 10 Arciniegas, Laura         10 COND-MR                34.10      34.56        
 11 Brulinski, Natalia E      11 NCAC-MR                37.00      35.41        
 12 Dazycki, Karolina         12 NCAC-MR                37.00      35.48        
 13 Devaney, Aine O           12 COND-MR                35.04      36.17        
 14 Moran, Laura A            10 NCAC-MR                36.21      36.53        
 15 Tula, Kelly A             10 APEX-MR                38.81      37.18        
 16 Gennarelli, Maichina E    10 COND-MR                36.70      37.38        
 17 Deng, Alexa *             10 HS-MR                  34.95      37.66        
 18 Corbett, Brittany         10 CFB-MR                 44.43      38.02        
 19 Samko, Clara Mae M         9 HS-MR                  38.31      39.01        
 20 Baran, Julia              11 NCAC-MR                42.00      39.92        
 21 Malcolm-Joseph, Kayla E   12 COND-MR                40.40      40.39        
 22 O'Neill, Jade R           10 COND-MR                42.00      40.99        
 23 May, Arianna L            11 COND-MR                43.20      41.52        
 24 Eljordan, Tiffany          9 NCAC-MR                41.00      42.57        
 25 Regan, Jaclyn             10 NCAC-MR                   NT      43.01        
 26 Dazycki, Klaudia          11 NCAC-MR                42.00      43.63        
 27 Moreno, Ashley            12 APEX-MR                44.34      44.28        
 28 Gonzalez, Emilianna        8 APEX-MR                49.99      44.94        
 29 Dixon, Mati D             11 COND-MR                45.67      45.10        
 30 Hernandez, Destiny        10 APEX-MR                43.05      45.41        
 31 Vursta, Elizabeth R        9 COND-MR                47.00      46.28        
 32 Mc Clafferty, Molly G      9 COND-MR                48.00      46.57        
 33 Miller, Sophie H          11 COND-MR                56.09      46.84        
 34 Chen, Chiara               9 NCAC-MR                46.00      47.35        
 35 Star, Saydee L            11 COND-MR                52.00      47.48        
 36 Akil, Fatine              12 NCAC-MR                50.00      47.88        
 37 Gazzara, Kelly A          11 COND-MR                52.13      48.97        
 38 Arciniegas, Alessandra     7 COND-MR                50.08      50.22        
 39 Kwan, Maggie              10 NCAC-MR                47.70      51.06        
 40 Anselmi, Margeaux L        9 COND-MR                51.89      52.56        
 41 Gazzara, Kristen E         9 COND-MR                57.09      55.27        
 42 Cerda, Angelica I         12 COND-MR              1:05.00      58.32        
 43 Cavallino, Sofia V         8 HS-MR                  58.00    1:01.35        
 44 Brown, Zoe A               9 COND-MR              1:05.00    1:03.69        
 45 Vasquez, Valentina S       8 COND-MR                59.99    1:03.78        
 46 Li, Summer A               7 APEX-MR                   NT    1:06.05        
 -- Liao, Avery                7 COND-MR              1:19.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Tibb, Aahana               5 APEX-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 12 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tula, Kelly A             10 APEX-MR                   NT    2:55.64        
                  40.08     1:24.46 (44.38)     2:18.70 (54.24)     2:55.64 (36.94)
  2 Dazycki, Karolina         12 NCAC-MR              2:52.00    2:56.47        
                  37.65     1:22.09 (44.44)     2:15.64 (53.55)     2:56.47 (40.83)
  3 Moran, Laura A            10 NCAC-MR              3:00.30    3:01.64        
                  43.48     1:27.24 (43.76)     2:24.19 (56.95)     3:01.64 (37.45)
  4 Corbett, Brittany         10 CFB-MR               3:06.06    3:02.52        
                  42.99     1:28.91 (45.92)     2:24.89 (55.98)     3:02.52 (37.63)
  5 Eljordan, Tiffany          9 NCAC-MR              3:10.00    3:08.79        
                  44.95     1:32.58 (47.63)     2:26.78 (54.20)     3:08.79 (42.01)
  6 Dazycki, Klaudia          11 NCAC-MR              3:00.00    3:14.49        
                  47.55     1:33.07 (45.52)     2:31.84 (58.77)     3:14.49 (42.65)
  7 Hernandez, Destiny        10 APEX-MR                   NT    3:27.31        
                  48.41     1:39.16 (50.75)   3:18.51 (1:39.35)      3:27.31 (8.80)
  8 Kwan, Maggie              10 NCAC-MR                   NT    3:31.48        
                  51.23     1:46.29 (55.06)     2:43.52 (57.23)     3:31.48 (47.96)
 
Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miou, Grace               17 NCAC-MR                54.14      56.81        
                  27.02       56.81 (29.79)                                        
  2 Rojas-Tineo, Maira R      13 APEX-MR              1:02.93      58.78        
                  28.09       58.78 (30.69)                                        
  3 Chiulli, Bella M          13 COND-MR                58.00      58.89        
                  28.11       58.89 (30.78)                                        
  4 Suteja, Kezia S           13 NCAC-MR              1:03.25    1:00.84        
                  29.00     1:00.84 (31.84)                                        
  5 Zhao, Joanna J            13 APEX-MR              1:00.66    1:01.08        
                  29.54     1:01.08 (31.54)                                        
  6 Gazzara, Kaitlyn M        13 COND-MR              1:06.00    1:04.78        
  7 Pepper-Jones, BB          13 CFB-MR               1:06.18    1:05.58        
                  31.17     1:05.58 (34.41)                                        
  8 Lu, Erxi                  14 APEX-MR              1:04.99    1:06.85        
                  31.59     1:06.85 (35.26)                                        
  9 Martinez, Xitlali E       14 Unattached-MR        1:06.01    1:07.37        
                  31.28     1:07.37 (36.09)                                        
 10 Meluso, Francesca M       16 COND-MR              1:06.00    1:08.96        
                  32.62     1:08.96 (36.34)                                        
 11 Javier, Chrisabella K     13 APEX-MR              1:08.57    1:09.09        
                  33.06     1:09.09 (36.03)                                        
 12 Chiulli, Liz C            16 COND-MR              1:02.50    1:09.10        
                  28.31     1:09.10 (40.79)                                        
 13 Pardo, Shamira L          16 APEX-MR              1:09.42    1:09.54        
 14 Espino, Justine D         13 COND-MR              1:08.90    1:11.25        
                  33.69     1:11.25 (37.56)                                        
 15 Mallon, Faith E           13 COND-MR              1:09.00    1:12.79        
                  34.21     1:12.79 (38.58)                                        
 16 Rodriguez, Darcy          13 COND-MR              1:17.99    1:13.01        
                  34.14     1:13.01 (38.87)                                        
 17 Radick, Susannah          13 CFB-MR               1:14.22    1:15.01        
                  35.54     1:15.01 (39.47)                                        
 18 Gwozdz, Veronika I        15 COND-MR              1:16.90    1:17.68        
                  37.27     1:17.68 (40.41)                                        
 19 Lau, Allison T            14 NCAC-MR              1:16.34    1:18.70        
                  36.28     1:18.70 (42.42)                                        
 20 Cabrera, Bela M           13 COND-MR              1:16.00    1:20.83        
                  37.08     1:20.83 (43.75)                                        
 21 Cureno, Citlalli          16 APEX-MR              1:34.76    1:31.28        
                  43.25     1:31.28 (48.03)                                        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gazzara, Kaitlyn M        13 COND-MR              1:09.09    1:08.46        
                  33.56     1:08.46 (34.90)                                        
  2 Lu, Erxi                  14 APEX-MR              1:16.55    1:15.47        
                  36.86     1:15.47 (38.61)                                        
  3 Murillo, Lindsay J        16 APEX-MR              1:14.23    1:15.59        
                  37.31     1:15.59 (38.28)                                        
  4 Pepper-Jones, BB          13 CFB-MR               1:18.02    1:16.80        
                  37.29     1:16.80 (39.51)                                        
  5 Espino, Justine D         13 COND-MR              1:56.23    1:18.73        
                  37.57     1:18.73 (41.16)                                        
  6 Gwozdz, Veronika I        15 COND-MR              1:25.72    1:26.44        
                  42.74     1:26.44 (43.70)                                        
  7 Mallon, Faith E           13 COND-MR              1:45.78    1:26.94        
                  42.47     1:26.94 (44.47)                                        
  8 Cabrera, Bela M           13 COND-MR              1:29.30    1:29.75        
                  43.35     1:29.75 (46.40)                                        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miou, Grace               17 NCAC-MR              1:08.70    1:13.38        
                  34.13     1:13.38 (39.25)                                        
  2 Rojas-Tineo, Maira R      13 APEX-MR                   NT    1:20.23        
                  37.82     1:20.23 (42.41)                                        
  3 Chiulli, Bella M          13 COND-MR              1:25.00    1:20.49        
                  38.66     1:20.49 (41.83)                                        
  4 Suteja, Kezia S           13 NCAC-MR              1:19.14    1:22.69        
                  38.80     1:22.69 (43.89)                                        
  5 Murillo, Lindsay J        16 APEX-MR              1:23.36    1:22.85        
                  39.69     1:22.85 (43.16)                                        
  6 Gazzara, Kaitlyn M        13 COND-MR              1:20.08    1:22.96        
                  39.30     1:22.96 (43.66)                                        
  7 Martinez, Xitlali E       14 Unattached-MR        1:17.99    1:26.93        
                  40.94     1:26.93 (45.99)                                        
  8 Pepper-Jones, BB          13 CFB-MR               1:27.94    1:29.78        
                  41.49     1:29.78 (48.29)                                        
  9 Zhao, Joanna J            13 APEX-MR                   NT    1:30.30        
                  42.08     1:30.30 (48.22)                                        
  9 Mallon, Faith E           13 COND-MR              1:33.00    1:30.30        
                  43.44     1:30.30 (46.86)                                        
 11 Espino, Justine D         13 COND-MR              1:46.27    1:32.34        
                  43.82     1:32.34 (48.52)                                        
 12 Lau, Allison T            14 NCAC-MR              1:33.43    1:33.64        
                  43.98     1:33.64 (49.66)                                        
 13 Meluso, Francesca M       16 COND-MR              1:37.00    1:39.64        
                  44.81     1:39.64 (54.83)                                        
 14 Radick, Susannah          13 CFB-MR               1:32.24    1:40.36        
                  47.97     1:40.36 (52.39)                                        
 15 Cabrera, Bela M           13 COND-MR              1:40.00    1:45.93        
                  50.63     1:45.93 (55.30)                                        
 16 Gwozdz, Veronika I        15 COND-MR              1:52.75    1:53.97        
                  53.66   1:53.97 (1:00.31)                                        
 17 Cureno, Citlalli          16 APEX-MR                   NT    2:04.92        
                  56.82   2:04.92 (1:08.10)                                        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chiulli, Bella M          13 COND-MR              1:03.22    1:03.19        
                  30.18     1:03.19 (33.01)                                        
  2 Suteja, Kezia S           13 NCAC-MR              1:07.25    1:06.84        
                  30.98     1:06.84 (35.86)                                        
  3 Zhao, Joanna J            13 APEX-MR                   NT    1:12.74        
                  34.13     1:12.74 (38.61)                                        
  4 Gazzara, Kaitlyn M        13 COND-MR              1:17.89    1:14.53        
                  34.92     1:14.53 (39.61)                                        
  5 Pepper-Jones, BB          13 CFB-MR               1:16.19    1:14.69        
                  33.91     1:14.69 (40.78)                                        
  6 Javier, Chrisabella K     13 APEX-MR              1:16.27    1:17.74        
                  35.80     1:17.74 (41.94)                                        
  7 Pardo, Shamira L          16 APEX-MR              1:23.43    1:21.46        
                  37.94     1:21.46 (43.52)                                        
  8 Martinez, Xitlali E       14 Unattached-MR             NT    1:24.93        
                  36.72     1:24.93 (48.21)                                        
  9 Lau, Allison T            14 NCAC-MR                   NT    1:32.10        
                  44.13     1:32.10 (47.97)                                        
 10 Mallon, Faith E           13 COND-MR              1:50.00    1:32.72        
                  43.04     1:32.72 (49.68)                                        
 11 Espino, Justine D         13 COND-MR                   NT    1:39.89        
                  43.41     1:39.89 (56.48)                                        
 12 Cureno, Citlalli          16 APEX-MR                   NT    2:06.27        
                  55.66   2:06.27 (1:10.61)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miou, Grace               17 NCAC-MR              2:17.36    2:21.36        
                  29.99     1:07.68 (37.69)     1:48.29 (40.61)     2:21.36 (33.07)
  2 Lavery, Maeve E           15 Unattached-MR             NT    2:24.40        
                  31.15     1:07.58 (36.43)     1:51.12 (43.54)     2:24.40 (33.28)
  3 Rojas-Tineo, Maira R      13 APEX-MR              2:39.60    2:30.78        
                  32.01     1:12.38 (40.37)     1:56.92 (44.54)     2:30.78 (33.86)
  4 Suteja, Kezia S           13 NCAC-MR              2:29.48    2:36.82        
                  32.76     1:14.31 (41.55)     1:59.47 (45.16)     2:36.82 (37.35)
  5 Murillo, Lindsay J        16 APEX-MR              2:38.86    2:41.86        
                  36.36     1:17.91 (41.55)     2:05.01 (47.10)     2:41.86 (36.85)
  6 Javier, Chrisabella K     13 APEX-MR              2:47.35    2:48.08        
                  37.29     1:18.66 (41.37)     2:09.20 (50.54)     2:48.08 (38.88)
  7 Lu, Erxi                  14 APEX-MR              2:48.17    2:48.45        
                  36.74     1:17.43 (40.69)     2:10.95 (53.52)     2:48.45 (37.50)
  8 Lau, Allison T            14 NCAC-MR                   NT    3:12.06        
                  42.98     1:33.52 (50.54)     2:24.78 (51.26)     3:12.06 (47.28)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harbor Seals-MR  'A'                              2:22.00    2:20.84        
     1) Brillante, Francesco A 10       2) Dunn, Liam P 9                 
     3) Romano, Michael L 9             4) Pepper, Hudson M 10            
                  38.47     1:14.10 (35.63)     1:51.22 (37.12)     2:20.84 (29.62)
 
Boys 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Harbor Seals-MR  'A'                              2:45.00    2:09.08        
     1) Brillante, Francesco A 10       2) Jenkinson, Dylan J 8           
     3) Pepper, Hudson M 10             4) Romano, Michael L 9            
                  43.04       59.09 (16.05)     1:33.68 (34.59)     2:09.08 (35.40)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'                    NT    2:22.29        
     1) Zhang, John 11                  2) DU, Ethan 11                   
     3) Moran, Keilan S 11              4) Sewell, Jordan 11              
                  33.58     1:14.84 (41.26)     1:54.54 (39.70)     2:22.29 (27.75)
 
Boys 12 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Levy, Nien N              12 COND-MR                28.17      27.77        
  2 Moran, Keilan S           11 NCAC-MR                28.95      28.34        
  3 Burke, Ryan P             11 COND-MR                28.44      28.43        
  4 Hefner, Michael M         12 COND-MR                29.34      28.88        
  5 Li, Vincent R             12 COND-MR                31.03      29.02        
  6 DU, Ethan                 11 NCAC-MR                29.50      29.27        
  7 Zhang, John               11 NCAC-MR                30.50      29.41        
  8 Pepper, Hudson M          10 HS-MR                  29.41      30.21        
  9 Sanchez, Erick S          10 COND-MR                31.31      31.06        
 10 Samko, Jack P             11 HS-MR                  31.09      31.14        
 11 Koyama, Sota              11 COND-MR                31.00      31.28        
 12 Delgado, Vince L          10 COND-MR                32.47      31.49        
 13 Wagman, Noah G            11 COND-MR                32.40      32.19        
 14 Lopez, Joseph G           10 APEX-MR                32.99      32.32        
 15 Nwamumu, Ike P            11 COND-MR                33.89      33.40        
 16 Sewell, Jordan            11 NCAC-MR                37.09      33.70        
 17 Equiano, Jason A          10 APEX-MR                33.70      33.87        
 18 Cortelli, Patrick J       11 COND-MR                33.54      34.31        
 19 Salas, Dimitris           12 NCAC-MR                36.78      34.91        
 20 Ramesh, Guru Vishnu       10 COND-MR                34.64      35.20        
 21 Salas, Alejandro H        10 NCAC-MR                35.02      35.66        
 22 Lliguicota, Peter P       11 NCAC-MR                   NT      35.69        
 22 Dunn, Liam P               9 HS-MR                  34.30      35.69        
 24 Burke, Christian A         9 COND-MR                   NT      36.05        
 25 Romano, Michael L          9 HS-MR                  36.33      36.42        
 25 Gonzalez, James            8 APEX-MR                38.55      36.42        
 27 Distura, Marti G          11 COND-MR                36.02      36.45        
 28 Trenczer, Zachary D        8 COND-MR                37.22      37.08        
 29 Morris, Ryan M            10 COND-MR                37.78      37.55        
 30 Brillante, Francesco A    10 HS-MR                  36.00      38.03        
 31 Tula, Xavier A             9 APEX-MR                36.74      38.11        
 32 Park, Ian                  8 COND-MR                39.82      38.12        
 33 Geraghty, Evan C          10 COND-MR                36.63      38.83        
 34 Gonzalez, Alejandro        8 APEX-MR                39.85      38.96        
 35 Diaz, James M             12 APEX-MR                42.00      39.06        
 36 Corbett, Carter            7 CFB-MR                 38.90      39.21        
 37 Wagman, Ellis G            7 COND-MR                41.12      40.16        
 38 Jenkinson, Dylan J         8 HS-MR                  44.84      40.64        
 39 PU, Joseph                 9 NCAC-MR                   NT      40.66        
 40 Trombetta, Luke            9 CFB-MR                 44.74      42.36        
 41 McMullen, Liam J          10 COND-MR                46.47      42.46        
 42 Jones, Alexander M         9 COND-MR                43.54      42.77        
 43 Ryan, Theo J              10 COND-MR                47.28      43.04        
 44 Kravatz, Tommy J          10 COND-MR                41.22      43.41        
 45 Mangual, Daniel J          9 COND-MR                50.00      44.04        
 46 Szkodzinski, Hunter        9 CFB-MR                 47.84      44.14        
 47 Zhang, Anderson L         10 COND-MR                47.00      44.28        
 48 Cevallos, Andrew J         9 COND-MR                45.24      44.41        
 49 Akil, Simohamed            9 NCAC-MR                50.00      48.28        
 50 Sohng, Xander              8 CFB-MR                 46.05      48.98        
 51 Cunningham, Brayden C      8 COND-MR                51.07      49.36        
 52 Ritiu, Peter A             8 COND-MR                46.01      50.54        
 53 Cureno, Raymond            8 APEX-MR                52.05      51.15        
 54 Dang, Jason                7 CFB-MR                 53.81      51.32        
 55 Hau, Bradley R             8 COND-MR                45.00      52.68        
 56 Nwamumu, Uche D            8 COND-MR                58.58      52.83        
 57 Miller, Noah J             8 COND-MR                53.66      53.40        
 58 Dixon, Kyle J              6 COND-MR                58.00      59.22        
 59 Lenihan, Conor D           7 COND-MR                45.09    1:01.98        
 60 Star, Dylan O              6 COND-MR                50.00    1:09.15        
 
Boys 12 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Keilan S           11 NCAC-MR                33.72      33.48        
  2 Li, Vincent R             12 COND-MR                36.02      33.69        
  3 Zhang, John               11 NCAC-MR                33.80      33.76        
  4 Pepper, Hudson M          10 HS-MR                  33.42      34.88        
  5 Burke, Ryan P             11 COND-MR                33.71      35.07        
  6 Hefner, Michael M         12 COND-MR                35.86      35.14        
  7 DU, Ethan                 11 NCAC-MR                37.00      35.43        
  8 Levy, Nien N              12 COND-MR                36.68      35.80        
  9 Delgado, Vince L          10 COND-MR                38.00      35.93        
 10 Samko, Jack P             11 HS-MR                  36.04      36.69        
 11 Sanchez, Erick S          10 COND-MR                37.50      37.74        
 12 Wagman, Noah G            11 COND-MR                40.01      40.04        
 13 Ramesh, Guru Vishnu       10 COND-MR                40.00      40.84        
 14 Salas, Alejandro H        10 NCAC-MR                41.64      41.47        
 15 Lliguicota, Peter P       11 NCAC-MR                   NT      42.23        
 16 Sewell, Jordan            11 NCAC-MR                43.04      42.35        
 17 Trenczer, Zachary D        8 COND-MR                45.30      42.69        
 18 Morris, Ryan M            10 COND-MR                47.00      43.12        
 19 Nwamumu, Ike P            11 COND-MR                40.00      43.75        
 20 Distura, Marti G          11 COND-MR                45.32      43.84        
 21 Brillante, Francesco A    10 HS-MR                  42.33      45.00        
 22 Cortelli, Patrick J       11 COND-MR                46.00      45.24        
 23 Romano, Michael L          9 HS-MR                  45.58      45.30        
 24 Trombetta, Luke            9 CFB-MR                 43.83      46.09        
 25 Gonzalez, James            8 APEX-MR                46.66      46.16        
 26 Tula, Xavier A             9 APEX-MR                45.25      46.41        
 27 Salas, Dimitris           12 NCAC-MR                47.44      46.71        
 28 Burke, Christian A         9 COND-MR                59.99      48.24        
 29 Gonzalez, Alejandro        8 APEX-MR                47.67      48.38        
 30 Corbett, Carter            7 CFB-MR                 49.85      48.50        
 31 Kravatz, Tommy J          10 COND-MR                   NT      48.78        
 32 Park, Ian                  8 COND-MR                50.00      48.88        
 33 Jenkinson, Dylan J         8 HS-MR                  47.90      48.89        
 34 Wagman, Ellis G            7 COND-MR                50.00      49.77        
 35 Mangual, Daniel J          9 COND-MR                55.00      50.49        
 35 Diaz, James M             12 APEX-MR                   NT      50.49        
 37 PU, Joseph                 9 NCAC-MR                   NT      50.55        
 38 Szkodzinski, Hunter        9 CFB-MR                 49.52      50.97        
 39 Li, Andrew R              10 COND-MR                52.00      51.67        
 40 Jones, Alexander M         9 COND-MR                51.00      52.10        
 41 Sohng, Xander              8 CFB-MR                 49.92      52.63        
 42 Geraghty, Evan C          10 COND-MR                50.00      52.82        
 43 Ryan, Theo J              10 COND-MR                50.00      55.48        
 44 Zhang, Anderson L         10 COND-MR              1:04.00      56.66        
 45 Hau, Bradley R             8 COND-MR                50.00      59.03        
 46 McMullen, Liam J          10 COND-MR                58.00      59.59        
 47 Cevallos, Andrew J         9 COND-MR              1:00.00      59.70        
 48 Akil, Simohamed            9 NCAC-MR                55.00      59.84        
 49 Dang, Jason                7 CFB-MR                    NT    1:01.31        
 50 Ritiu, Peter A             8 COND-MR                58.00    1:01.79        
 51 Cureno, Raymond            8 APEX-MR              1:04.36    1:02.36        
 52 Cunningham, Brayden C      8 COND-MR              1:05.00    1:03.71        
 53 Miller, Noah J             8 COND-MR              1:05.00    1:04.52        
 54 Star, Dylan O              6 COND-MR                55.00    1:04.95        
 55 Dixon, Kyle J              6 COND-MR                59.99    1:09.78        
 -- Lenihan, Conor D           7 COND-MR                50.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, John               11 NCAC-MR                35.50      37.12        
  2 DU, Ethan                 11 NCAC-MR                38.00      38.91        
  3 Moran, Keilan S           11 NCAC-MR                   NT      39.49        
  4 Pepper, Hudson M          10 HS-MR                  43.03      40.65        
  5 Li, Vincent R             12 COND-MR                43.00      40.70        
  6 Hefner, Michael M         12 COND-MR                42.95      41.19        
  7 Samko, Jack P             11 HS-MR                  40.65      43.18        
  8 Nwamumu, Ike P            11 COND-MR                43.00      43.66        
  9 Sanchez, Erick S          10 COND-MR                43.07      44.26        
 10 Lopez, Joseph G           10 APEX-MR                43.86      44.37        
 11 Wagman, Noah G            11 COND-MR              1:11.00      44.71        
 12 Delgado, Vince L          10 COND-MR                44.00      45.34        
 13 Burke, Ryan P             11 COND-MR                45.00      45.39        
 14 Levy, Nien N              12 COND-MR                47.85      45.88        
 15 Salas, Alejandro H        10 NCAC-MR                42.80      45.97        
 16 Equiano, Jason A          10 APEX-MR                47.08      47.01        
 17 Park, Ian                  8 COND-MR                47.30      48.15        
 18 Salas, Dimitris           12 NCAC-MR                54.59      48.23        
 19 Cortelli, Patrick J       11 COND-MR                49.00      49.16        
 20 Ramesh, Guru Vishnu       10 COND-MR                46.00      49.18        
 21 Jenkinson, Dylan J         8 HS-MR                  50.06      50.95        
 22 Romano, Michael L          9 HS-MR                  55.48      51.30        
 23 Morris, Ryan M            10 COND-MR                57.00      53.20        
 24 Gonzalez, Alejandro        8 APEX-MR                52.66      53.51        
 25 Brillante, Francesco A    10 HS-MR                  59.43      54.59        
 26 Akil, Simohamed            9 NCAC-MR                59.00      55.82        
 27 Sohng, Xander              8 CFB-MR                 55.22      56.53        
 28 Burke, Christian A         9 COND-MR              1:10.00      57.34        
 29 Trombetta, Luke            9 CFB-MR                 54.64      57.47        
 30 PU, Joseph                 9 NCAC-MR                   NT      58.42        
 31 Gonzalez, James            8 APEX-MR                56.15      58.98        
 32 Kravatz, Tommy J          10 COND-MR                   NT    1:00.90        
 33 Wagman, Ellis G            7 COND-MR              1:20.00    1:01.37        
 34 Trenczer, Zachary D        8 COND-MR              1:14.23    1:01.49        
 35 Nwamumu, Uche D            8 COND-MR              1:11.03    1:01.78        
 36 Tula, Xavier A             9 APEX-MR                58.68    1:02.83        
 37 Li, Andrew R              10 COND-MR              1:08.00    1:03.40        
 38 Geraghty, Evan C          10 COND-MR              1:06.00    1:04.99        
 39 Zhang, Anderson L         10 COND-MR              1:20.00    1:06.59        
 40 Szkodzinski, Hunter        9 CFB-MR                 58.32    1:08.91        
 41 Ryan, Theo J              10 COND-MR                59.00    1:12.47        
 42 Ritiu, Peter A             8 COND-MR              1:10.45    1:13.43        
 43 Cevallos, Andrew J         9 COND-MR              1:14.00    1:14.64        
 -- Miller, Noah J             8 COND-MR                59.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Lenihan, Conor D           7 COND-MR                55.00         DQ        
      One hand touch
 -- Dang, Jason                7 CFB-MR                    NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Hau, Bradley R             8 COND-MR                57.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Dixon, Kyle J              6 COND-MR              1:05.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Jones, Alexander M         9 COND-MR                56.00         DQ        
      Scissors kick
 -- Cunningham, Brayden C      8 COND-MR              1:14.40         DQ        
      Scissors kick
 -- Cureno, Raymond            8 APEX-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Distura, Marti G          11 COND-MR                50.00         DQ        
      One hand touch
 
Boys 12 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, John               11 NCAC-MR                31.06      30.99        
  2 Li, Vincent R             12 COND-MR                30.38      31.18        
  3 Moran, Keilan S           11 NCAC-MR                31.80      32.18        
  4 Burke, Ryan P             11 COND-MR                37.03      34.33        
  5 Levy, Nien N              12 COND-MR                35.34      34.61        
  6 Pepper, Hudson M          10 HS-MR                  33.46      34.73        
  7 Koyama, Sota              11 COND-MR                35.00      34.86        
  8 Samko, Jack P             11 HS-MR                  34.41      35.15        
  9 DU, Ethan                 11 NCAC-MR                34.00      36.41        
 10 Hefner, Michael M         12 COND-MR                39.48      36.77        
 11 Delgado, Vince L          10 COND-MR                50.00      37.43        
 12 Sanchez, Erick S          10 COND-MR                35.54      38.19        
 13 Nwamumu, Uche D            8 COND-MR              1:10.00      39.54        
 14 Ramesh, Guru Vishnu       10 COND-MR                43.00      41.95        
 15 Wagman, Noah G            11 COND-MR                44.99      42.14        
 16 Sewell, Jordan            11 NCAC-MR                43.97      42.78        
 17 Distura, Marti G          11 COND-MR                47.13      43.28        
 18 Nwamumu, Ike P            11 COND-MR                45.00      44.11        
 19 Cortelli, Patrick J       11 COND-MR                43.87      44.14        
 20 Brillante, Francesco A    10 HS-MR                  41.94      44.61        
 21 Romano, Michael L          9 HS-MR                  45.31      48.14        
 22 Morris, Ryan M            10 COND-MR                45.00      48.35        
 23 Gonzalez, James            8 APEX-MR                44.05      48.77        
 24 Trenczer, Zachary D        8 COND-MR                51.61      48.79        
 25 Park, Ian                  8 COND-MR                51.00      49.69        
 26 Gonzalez, Alejandro        8 APEX-MR                48.16      52.08        
 27 Corbett, Carter            7 CFB-MR               1:00.03      52.18        
 28 Tula, Xavier A             9 APEX-MR                52.12      52.80        
 29 Diaz, James M             12 APEX-MR                   NT      53.55        
 30 Burke, Christian A         9 COND-MR                59.00      54.99        
 31 Kravatz, Tommy J          10 COND-MR                   NT      55.18        
 32 Geraghty, Evan C          10 COND-MR              1:00.00    1:00.17        
 33 Wagman, Ellis G            7 COND-MR              1:11.00    1:00.49        
 34 Zhang, Anderson L         10 COND-MR              1:20.00    1:03.13        
 35 Li, Andrew R              10 COND-MR              1:02.00    1:07.64        
 36 Ritiu, Peter A             8 COND-MR              1:05.00    1:11.42        
 37 Ryan, Theo J              10 COND-MR                55.00    1:12.13        
 38 McMullen, Liam J          10 COND-MR              1:02.00    1:16.10        
 39 Miller, Noah J             8 COND-MR                59.00    1:24.12        
 -- Hau, Bradley R             8 COND-MR                56.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Dixon, Kyle J              6 COND-MR              1:08.00         DQ        
      One hand touch
 
Boys 12 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, John               11 NCAC-MR              2:37.33    2:37.36        
                  35.95     1:16.12 (40.17)     2:01.62 (45.50)     2:37.36 (35.74)
  2 DU, Ethan                 11 NCAC-MR              2:42.00    2:51.77        
                  40.23     1:24.85 (44.62)     2:13.61 (48.76)     2:51.77 (38.16)
  3 Lopez, Joseph G           10 APEX-MR                   NT    2:59.28        
                  38.99     1:24.86 (45.87)     2:18.72 (53.86)     2:59.28 (40.56)
  4 Equiano, Jason A          10 APEX-MR                   NT    3:00.04        
                  39.64     1:26.23 (46.59)     2:22.86 (56.63)     3:00.04 (37.18)
  5 Salas, Alejandro H        10 NCAC-MR              3:12.51    3:07.56        
                  45.93     1:35.46 (49.53)     2:28.00 (52.54)     3:07.56 (39.56)
 -- Moran, Keilan S           11 NCAC-MR              2:40.25         DQ        
      One hand touch - fly
                  35.63     1:18.88 (43.25)     2:08.45 (49.57)          DQ (34.76)
 
Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramjohn, Jalen K          15 Unattached-MR          50.62      49.48        
                  23.95       49.48 (25.53)                                        
  2 Fischer, Chris J          21 Unattached-MR          50.99      53.16        
                  25.57       53.16 (27.59)                                        
  3 Pacsi, Mauro H            16 COND-MR                48.00      53.91        
                  24.78       53.91 (29.13)                                        
  4 Ruiz, Brian S             17 COND-MR                50.00      54.45        
                  25.68       54.45 (28.77)                                        
  5 Chia, Derrick             13 NCAC-MR                55.00      55.44        
                  26.99       55.44 (28.45)                                        
  6 Merone, Matt F            14 COND-MR                54.00      56.68        
                  27.04       56.68 (29.64)                                        
  7 Eboli, Michael J          16 Unattached-MR          56.39      56.89        
                  27.38       56.89 (29.51)                                        
  7 Wong, Kevin               14 HS-MR                1:04.71      56.89        
                  27.14       56.89 (29.75)                                        
  9 Finnerty, William K       14 COND-MR                57.00      57.65        
                  27.65       57.65 (30.00)                                        
 10 Mendoza, Joel D           16 COND-MR                54.11      58.04        
                  27.76       58.04 (30.28)                                        
 11 Kantar, Kevin F           16 COND-MR                54.00      58.26        
                  25.10       58.26 (33.16)                                        
 12 Kamal, Geo                20 NCAC-MR                   NT    1:02.00        
                  28.93     1:02.00 (33.07)                                        
 13 Martinez, Christopher I   16 Unattached-MR        1:03.98    1:02.35        
                  28.92     1:02.35 (33.43)                                        
 14 Bialik, Richie G          16 COND-MR              1:06.00    1:02.53        
                  30.29     1:02.53 (32.24)                                        
 15 Wang, Harry H             14 APEX-MR              1:03.09    1:02.75        
                  30.09     1:02.75 (32.66)                                        
 16 Bzikot, Konrad            13 NCAC-MR              1:02.00    1:02.81        
                  30.23     1:02.81 (32.58)                                        
 17 Malhas, Noah J            13 COND-MR              1:29.80    1:05.15        
                  31.52     1:05.15 (33.63)                                        
 18 Cusmano, Arlo D           13 COND-MR              1:16.00    1:19.69        
                  36.73     1:19.69 (42.96)                                        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramjohn, Jalen K          15 Unattached-MR          54.63      54.93        
                  26.68       54.93 (28.25)                                        
  2 Kantar, Kevin F           16 COND-MR              1:00.83    1:00.25        
                  29.26     1:00.25 (30.99)                                        
  3 Kantar, Michael F         13 COND-MR              1:02.87    1:03.08        
                  31.03     1:03.08 (32.05)                                        
  4 Chia, Derrick             13 NCAC-MR              1:06.00    1:06.09        
  5 Kantar, David F           13 COND-MR              1:12.47    1:06.32        
                  31.96     1:06.32 (34.36)                                        
  6 Ruiz, Brian S             17 COND-MR              1:05.17    1:06.63        
                  31.98     1:06.63 (34.65)                                        
  7 Wong, Kevin               14 HS-MR                1:07.41    1:06.64        
                  33.00     1:06.64 (33.64)                                        
  8 Wang, Harry H             14 APEX-MR              1:08.87    1:09.06        
  9 Finnerty, William K       14 COND-MR              1:36.22    1:11.29        
                  35.01     1:11.29 (36.28)                                        
 10 Mendoza, Joel D           16 COND-MR              1:12.04    1:12.62        
                  35.92     1:12.62 (36.70)                                        
 11 Bzikot, Konrad            13 NCAC-MR              1:14.00    1:13.68        
                  35.91     1:13.68 (37.77)                                        
 12 Malhas, Noah J            13 COND-MR              1:44.00    1:20.99        
                  40.15     1:20.99 (40.84)                                        
 13 Bialik, Richie G          16 COND-MR              1:22.21    1:23.23        
                  40.59     1:23.23 (42.64)                                        
 14 Cusmano, Arlo D           13 COND-MR              1:30.00    1:30.17        
                  44.04     1:30.17 (46.13)                                        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramjohn, Jalen K          15 Unattached-MR        1:00.49    1:00.77        
                  28.12     1:00.77 (32.65)                                        
  2 Eboli, Michael J          16 Unattached-MR        1:06.33    1:06.36        
                  31.27     1:06.36 (35.09)                                        
  3 Wong, Kevin               14 HS-MR                1:11.71    1:10.90        
                  33.55     1:10.90 (37.35)                                        
  4 Kantar, David F           13 COND-MR              1:24.40    1:13.91        
                  35.46     1:13.91 (38.45)                                        
  5 Ruiz, Brian S             17 COND-MR              1:13.86    1:14.00        
                  34.16     1:14.00 (39.84)                                        
  6 Merone, Matt F            14 COND-MR              1:10.00    1:14.18        
                  34.60     1:14.18 (39.58)                                        
  7 Martinez, Christopher I   16 Unattached-MR        1:13.55    1:17.25        
                  36.52     1:17.25 (40.73)                                        
  8 Bzikot, Konrad            13 NCAC-MR              1:20.00    1:21.98        
                  37.89     1:21.98 (44.09)                                        
  9 Finnerty, William K       14 COND-MR              1:30.61    1:27.80        
                  41.21     1:27.80 (46.59)                                        
 10 Cusmano, Arlo D           13 COND-MR              1:40.00    1:29.66        
                  42.73     1:29.66 (46.93)                                        
 11 Bialik, Richie G          16 COND-MR              1:49.07    1:47.73        
                  50.26     1:47.73 (57.47)                                        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ramjohn, Jalen K          15 Unattached-MR          53.53      54.63        
                  25.16       54.63 (29.47)                                        
  2 Pacsi, Mauro H            16 COND-MR                58.03      58.61        
                  26.92       58.61 (31.69)                                        
  3 Fischer, Chris J          21 Unattached-MR          54.60      58.67        
                  26.86       58.67 (31.81)                                        
  4 Chia, Derrick             13 NCAC-MR              1:00.00    1:00.21        
                  28.56     1:00.21 (31.65)                                        
  5 Kantar, Michael F         13 COND-MR              1:06.11    1:02.92        
                  29.06     1:02.92 (33.86)                                        
  6 Wang, Harry H             14 APEX-MR              1:05.54    1:05.21        
                  29.53     1:05.21 (35.68)                                        
  7 Wong, Kevin               14 HS-MR                1:03.81    1:05.28        
                  30.24     1:05.28 (35.04)                                        
  8 Mendoza, Joel D           16 COND-MR              1:05.93    1:05.52        
                  30.20     1:05.52 (35.32)                                        
  9 Kamal, Geo                20 NCAC-MR                   NT    1:07.98        
                  31.02     1:07.98 (36.96)                                        
 10 Finnerty, William K       14 COND-MR              1:09.18    1:10.79        
                  31.79     1:10.79 (39.00)                                        
 11 Bialik, Richie G          16 COND-MR              1:19.88    1:23.44        
                  40.07     1:23.44 (43.37)                                        
 12 Cusmano, Arlo D           13 COND-MR              1:40.00    1:47.66        
                  43.69   1:47.66 (1:03.97)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chia, Derrick             13 NCAC-MR              2:19.00    2:23.65        
                  30.12     1:07.76 (37.64)     1:50.87 (43.11)     2:23.65 (32.78)
  2 Martinez, Christopher I   16 Unattached-MR             NT    2:36.59        
                  32.85     1:12.15 (39.30)     1:58.54 (46.39)     2:36.59 (38.05)
  3 Bzikot, Konrad            13 NCAC-MR              2:32.00    2:38.85        
                  33.66     1:15.74 (42.08)     2:02.27 (46.53)     2:38.85 (36.58)
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Eboli, Michael J          16 Unattached-MR             NT      26.50        
  2 Lavery, Maeve E           15 Unattached-MR             NT      26.59        
  3 Rojas-Tineo, Maira R      13 APEX-MR                   NT      27.24        
  4 Chiulli, Liz C            16 COND-MR                   NT      28.38        
  5 Wong, Kelly M             12 APEX-MR                   NT      29.26        
  6 Mc Clafferty, Mia K       11 COND-MR                   NT      30.00        
  7 Akil, Fatine              12 NCAC-MR                   NT      35.86        
  8 Akil, Simohamed            9 NCAC-MR                   NT      52.65        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malcolm-Joseph, Kayla E   12 COND-MR                   NT    1:04.80        
                  30.58     1:04.80 (34.22)                                        
  2 Wagman, Ellis G            7 COND-MR                   NT    1:43.34        
                  47.15     1:43.34 (56.19)                                        
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Chiara               9 NCAC-MR                   NT      45.52        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kantar, Kevin F           16 COND-MR                   NT      59.82        
                  29.04       59.82 (30.78)                                        
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Naughton, Liam A          14 COND-MR                   NT    2:15.78        
                  31.15     1:05.52 (34.37)     1:40.77 (35.25)     2:15.78 (35.01)
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Melanie B        12 COND-MR                   NT      37.14        
  2 Kwan, Maggie              10 NCAC-MR                   NT      47.36        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gennarelli, Gianna A      11 COND-MR                   NT    1:20.51        
                  37.19     1:20.51 (43.32)                                        
  2 Wagman, Noah G            11 COND-MR                   NT    1:36.02        
                  45.05     1:36.02 (50.97)                                        
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eboli, Michael J          16 Unattached-MR             NT    2:26.91        
                  32.54     1:10.21 (37.67)     1:49.37 (39.16)     2:26.91 (37.54)
  2 Merone, Matt F            14 COND-MR                   NT    2:39.39        
 
Mixed 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carolan, Ciara J          12 COND-MR                   NT      32.68