Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 12/19/2016 10:49 AM
                 2016 MR NCAC Fourth Sprint Meet - 12/18/2016                  
                         Sanction #: 161200 & 161251-T                         
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Phoenix Aquatic Club-MR  'A'                           NT    1:25.86        
     1) Paltag, Gaby 8                  2) Santos, Lilly G 9              
     3) Bello, Maddy R 10               4) Allen, Phoebe 9                
                  27.40     1:25.86 (58.46)                                        
 
Girls 12 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dazycki, Karolina         12 NCAC-MR                29.00      29.20        
  2 Jolia, Dina               12 Shy-Mr-MR              30.03      29.81        
  3 Titarenko, Kateryna       12 Shy-Mr-MR              33.29      30.42        
  4 Moran, Laura A            10 NCAC-MR                31.00      31.25        
  5 Sargeant, Yvanah-Bryelle  11 Unhes-Mr-MR            33.81      32.34        
  6 Dazycki, Klaudia          11 NCAC-MR                33.00      33.30        
  7 Akil, Fatine              12 NCAC-MR                35.00      33.54        
  8 Kwan, Maggie              10 NCAC-MR                40.00      39.11        
  9 Paltag, Gaby               8 PAC-MR                 39.92      40.93        
 10 Bello, Maddy R            10 PAC-MR                 41.02      41.94        
 11 Shagalova, Sasha           8 Aquaflames-MR          46.00      41.97        
 12 Allen, Phoebe              9 PAC-MR                 36.91      42.44        
 13 Santos, Lilly G            9 PAC-MR                 42.04      44.58        
 14 Kizhnerman, Noa            9 Aquaflames-MR             NT      44.60        
 15 Sullivan, Kiera            7 PAC-MR                 48.65      46.35        
 16 Zoelle, Ryan G             8 PAC-MR                 44.90      47.64        
 17 Szukics, Lauren M          6 PAC-MR                 55.78      57.38        
 
Girls 12 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dazycki, Karolina         12 NCAC-MR                35.00      34.06        
  2 Jolia, Dina               12 Shy-Mr-MR              35.08      35.09        
  3 Moran, Laura A            10 NCAC-MR                36.00      36.01        
  4 Titarenko, Kateryna       12 Shy-Mr-MR              36.00      36.50        
  5 Akil, Fatine              12 NCAC-MR                40.00      38.56        
  6 Dazycki, Klaudia          11 NCAC-MR                37.00      39.53        
  7 Sargeant, Yvanah-Bryelle  11 Unhes-Mr-MR            42.21      44.12        
  8 Paltag, Gaby               8 PAC-MR                 44.88      45.40        
  9 Kwan, Maggie              10 NCAC-MR                45.00      47.02        
 10 Bello, Maddy R            10 PAC-MR                 45.60      47.27        
 11 Kizhnerman, Noa            9 Aquaflames-MR             NT      49.09        
 12 Allen, Phoebe              9 PAC-MR                 48.35      51.21        
 13 Santos, Lilly G            9 PAC-MR                 51.05      52.53        
 14 Zoelle, Ryan G             8 PAC-MR                 51.37      54.17        
 15 Sullivan, Kiera            7 PAC-MR                 55.28      54.87        
 16 Shagalova, Sasha           8 Aquaflames-MR          51.69      56.84        
 17 Szukics, Lauren M          6 PAC-MR                    NT      57.80        
 
Girls 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sargeant, Yvanah-Bryelle  11 Unhes-Mr-MR            38.02      40.34        
  2 Dazycki, Karolina         12 NCAC-MR                40.00      42.04        
  3 Moran, Laura A            10 NCAC-MR                42.00      43.28        
  4 Akil, Fatine              12 NCAC-MR                44.00      44.91        
  5 Titarenko, Kateryna       12 Shy-Mr-MR              37.90      45.32        
  6 Kwan, Maggie              10 NCAC-MR                45.00      46.06        
  7 Dazycki, Klaudia          11 NCAC-MR                45.00      47.18        
  8 Bello, Maddy R            10 PAC-MR                    NT      53.66        
  9 Allen, Phoebe              9 PAC-MR                 54.25      58.54        
 10 Paltag, Gaby               8 PAC-MR                    NT      59.17        
 11 Santos, Lilly G            9 PAC-MR                 55.62      59.37        
 12 Zoelle, Ryan G             8 PAC-MR               1:07.08    1:11.51        
 13 Szukics, Lauren M          6 PAC-MR               1:14.78    1:17.04        
 -- Sullivan, Kiera            7 PAC-MR                    NT         DQ        
      One hand touch
 
Girls 12 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jolia, Dina               12 Shy-Mr-MR              33.89      32.97        
  2 Dazycki, Karolina         12 NCAC-MR                35.00      33.44        
  3 Moran, Laura A            10 NCAC-MR                36.00      37.07        
  4 Sargeant, Yvanah-Bryelle  11 Unhes-Mr-MR            37.51      40.33        
  5 Dazycki, Klaudia          11 NCAC-MR                37.00      42.06        
  6 Bello, Maddy R            10 PAC-MR                 43.05      42.27        
  7 Kwan, Maggie              10 NCAC-MR                45.00      48.03        
  8 Akil, Fatine              12 NCAC-MR                42.00      48.56        
  9 Allen, Phoebe              9 PAC-MR                 43.79      49.32        
 10 Zoelle, Ryan G             8 PAC-MR                 51.46      55.20        
 11 Paltag, Gaby               8 PAC-MR                 55.26      55.93        
 12 Santos, Lilly G            9 PAC-MR                 58.72      59.92        
 
Girls 12 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dazycki, Karolina         12 NCAC-MR              1:12.00    1:18.16        
                  34.94     1:18.16 (43.22)                                        
  2 Sargeant, Yvanah-Bryelle  11 Unhes-Mr-MR               NT    1:25.23        
                  42.79     1:25.23 (42.44)                                        
  3 Dazycki, Klaudia          11 NCAC-MR              1:15.00    1:28.45        
                  41.35     1:28.45 (47.10)                                        
  4 Kwan, Maggie              10 NCAC-MR              1:30.00    1:40.09        
                  48.00     1:40.09 (52.09)                                        
 
Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miou, Grace               17 NCAC-MR                24.50      26.15        
  2 Calise, Maria L           13 Unhes-Mr-MR            34.13      31.65        
  3 Tang, Melbourne           14 Shy-Mr-MR              30.00      31.71        
  4 Binkin, Sophiya           15 Shy-Mr-MR              31.90      32.23        
  5 Rimsky, Sophia            13 Aquaflames-MR          41.12      34.21        
 
Girls 13 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miou, Grace               17 NCAC-MR                29.00      30.53        
  2 Calise, Maria L           13 Unhes-Mr-MR            39.87      37.71        
  3 Rimsky, Sophia            13 Aquaflames-MR          41.06      39.08        
 
Girls 13 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miou, Grace               17 NCAC-MR                31.00      33.82        
  2 Tang, Melbourne           14 Shy-Mr-MR              37.00      39.39        
  3 Binkin, Sophiya           15 Shy-Mr-MR              38.90      43.04        
  4 Calise, Maria L           13 Unhes-Mr-MR            46.42      45.53        
 
Girls 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miou, Grace               17 NCAC-MR                26.00      28.41        
  2 Binkin, Sophiya           15 Shy-Mr-MR              33.50      37.65        
  3 Tang, Melbourne           14 Shy-Mr-MR              33.00      37.74        
  4 Calise, Maria L           13 Unhes-Mr-MR            39.23      38.15        
 
Girls 13 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miou, Grace               17 NCAC-MR              1:03.60    1:06.48        
                  31.58     1:06.48 (34.90)                                        
  2 Calise, Maria L           13 Unhes-Mr-MR               NT    1:24.71        
 
Boys 12 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lebedinets, Ruslan        12 Shy-Mr-MR              27.66      26.90        
  2 Xia, Christopher          11 NCAC-MR                26.00      26.92        
  3 Moran, Keilan S           11 NCAC-MR                28.40      27.38        
  4 Zhang, John               11 NCAC-MR                29.00      28.84        
  5 Salas, Stefanos H         10 NCAC-MR                48.40      29.43        
  6 Savchuk, Michael          11 Shy-Mr-MR              29.61      29.56        
  7 DU, Ethan                 11 NCAC-MR                29.00      29.68        
  8 Deguzman, Anthony A       12 Unhes-Mr-MR            30.41      30.23        
  9 Slavin, Eric J            10 Shy-Mr-MR              30.63      30.43        
 10 Blinov, Alex              11 Shy-Mr-MR              34.00      32.29        
 11 Diaz, Floyd G             10 Unhes-Mr-MR            31.79      32.56        
 12 Okounev, Luke             11 Unhes-Mr-MR            32.00      32.82        
 13 Salas, Alejandro H        10 NCAC-MR                33.00      34.01        
 14 Kravets, Michael          11 Shy-Mr-MR              35.00      34.28        
 14 Korik, Damian A           11 Unhes-Mr-MR            35.54      34.28        
 16 Mavashev, Michael L       11 Aquaflames-MR          39.83      34.75        
 17 Hyndman, Nathaniel M       9 Unhes-Mr-MR            35.98      35.28        
 18 Abramov, Ethan            12 Shy-Mr-MR              35.73      35.34        
 19 King, Anthony S            9 Unhes-Mr-MR            37.25      37.08        
 20 Tumarinson, Ilan F         9 Shy-Mr-MR              36.90      37.86        
 21 Farole, Nicholas           9 Aquaflames-MR          43.56      38.26        
 22 Artov, Samuel M           11 Shy-Mr-MR              40.00      38.29        
 23 Kolesnikov, Nicky         11 PAC-MR                 39.05      38.36        
 24 Makuyev, Simon A           8 Shy-Mr-MR              39.00      38.93        
 25 Sullivan, Patrick J        8 PAC-MR                 37.54      39.45        
 26 Zuckman, Branden M        10 Unhes-Mr-MR            39.52      39.50        
 27 Mostovoy, Arthur           9 Shy-Mr-MR              41.00      41.48        
 28 Borukhov, Elan             9 Aquaflames-MR          42.79      42.74        
 29 Lee, Ethan                 7 Aquaflames-MR             NT      43.62        
 30 Akil, Simohamed           10 NCAC-MR                46.00      45.90        
 31 Ross, Brian                6 Aquaflames-MR             NT      54.14        
 32 Barkin, Alexander          8 Aquaflames-MR             NT    1:10.26        
 
Boys 12 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xia, Christopher          11 NCAC-MR                29.00      30.19        
  2 Zhang, John               11 NCAC-MR                31.00      32.26        
  3 Moran, Keilan S           11 NCAC-MR                33.00      32.38        
  4 Lebedinets, Ruslan        12 Shy-Mr-MR              32.70      32.81        
  5 Deguzman, Anthony A       12 Unhes-Mr-MR            34.48      34.11        
  6 Salas, Stefanos H         10 NCAC-MR                33.00      34.59        
  7 DU, Ethan                 11 NCAC-MR                35.00      35.41        
  8 Slavin, Eric J            10 Shy-Mr-MR              35.29      36.84        
  9 Savchuk, Michael          11 Shy-Mr-MR              35.63      37.93        
 10 Diaz, Floyd G             10 Unhes-Mr-MR            38.45      38.10        
 11 Abramov, Ethan            12 Shy-Mr-MR              37.93      39.00        
 12 Okounev, Luke             11 Unhes-Mr-MR            39.94      39.03        
 13 Korik, Damian A           11 Unhes-Mr-MR            41.41      42.03        
 13 Salas, Alejandro H        10 NCAC-MR                40.00      42.03        
 15 Kravets, Michael          11 Shy-Mr-MR              41.32      43.30        
 16 Mavashev, Michael L       11 Aquaflames-MR          43.87      43.64        
 17 Hyndman, Nathaniel M       9 Unhes-Mr-MR            46.18      44.40        
 18 King, Anthony S            9 Unhes-Mr-MR            45.64      44.77        
 19 Zuckman, Branden M        10 Unhes-Mr-MR            45.49      45.28        
 20 Borukhov, Elan             9 Aquaflames-MR          44.66      45.66        
 21 Kolesnikov, Nicky         11 PAC-MR                 43.37      46.09        
 22 Farole, Nicholas           9 Aquaflames-MR          47.84      46.18        
 23 Sullivan, Patrick J        8 PAC-MR                 45.91      47.35        
 24 Artov, Samuel M           11 Shy-Mr-MR              43.00      47.90        
 25 Mostovoy, Arthur           9 Shy-Mr-MR              52.42      49.20        
 26 Tumarinson, Ilan F         9 Shy-Mr-MR              47.97      49.27        
 27 Lee, Ethan                 7 Aquaflames-MR        1:01.89      49.49        
 28 Akil, Simohamed           10 NCAC-MR                56.00      53.91        
 29 Makuyev, Simon A           8 Shy-Mr-MR              44.00      55.02        
 30 Ross, Brian                6 Aquaflames-MR             NT    1:03.15        
 31 Barkin, Alexander          8 Aquaflames-MR             NT    1:14.65        
 
Boys 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xia, Christopher          11 NCAC-MR                31.00      31.43        
  2 Zhang, John               11 NCAC-MR                35.00      36.41        
  3 Moran, Keilan S           11 NCAC-MR                39.00      38.68        
  4 DU, Ethan                 11 NCAC-MR                38.00      38.98        
  5 Salas, Stefanos H         10 NCAC-MR                39.00      41.01        
  6 Deguzman, Anthony A       12 Unhes-Mr-MR            42.58      42.09        
  7 Okounev, Luke             11 Unhes-Mr-MR            43.65      42.66        
  8 Salas, Alejandro H        10 NCAC-MR                44.50      44.61        
  9 Blinov, Alex              11 Shy-Mr-MR              45.41      45.22        
 10 Korik, Damian A           11 Unhes-Mr-MR            46.36      45.76        
 11 Diaz, Floyd G             10 Unhes-Mr-MR            45.32      47.44        
 12 Abramov, Ethan            12 Shy-Mr-MR              47.30      47.49        
 13 Kolesnikov, Nicky         11 PAC-MR                 50.59      50.56        
 14 Zuckman, Branden M        10 Unhes-Mr-MR            52.48      50.63        
 15 Hyndman, Nathaniel M       9 Unhes-Mr-MR            52.22      51.05        
 16 King, Anthony S            9 Unhes-Mr-MR            55.65      52.02        
 17 Akil, Simohamed           10 NCAC-MR                54.00      52.45        
 18 Sullivan, Patrick J        8 PAC-MR                    NT      59.44        
 
Boys 12 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xia, Christopher          11 NCAC-MR                28.00      29.27        
  2 Moran, Keilan S           11 NCAC-MR                31.80      31.39        
  3 Zhang, John               11 NCAC-MR                30.00      31.63        
  4 Lebedinets, Ruslan        12 Shy-Mr-MR              29.90      32.51        
  5 Deguzman, Anthony A       12 Unhes-Mr-MR            32.62      33.68        
  6 Diaz, Floyd G             10 Unhes-Mr-MR            35.37      35.23        
  7 Salas, Stefanos H         10 NCAC-MR                34.00      35.31        
  8 Savchuk, Michael          11 Shy-Mr-MR              35.07      35.38        
  9 DU, Ethan                 11 NCAC-MR                34.00      36.50        
 10 Slavin, Eric J            10 Shy-Mr-MR              36.90      37.70        
 11 Blinov, Alex              11 Shy-Mr-MR              36.90      37.93        
 11 Kravets, Michael          11 Shy-Mr-MR              36.99      37.93        
 13 Hyndman, Nathaniel M       9 Unhes-Mr-MR            40.36      38.40        
 14 Okounev, Luke             11 Unhes-Mr-MR            39.09      39.15        
 15 Korik, Damian A           11 Unhes-Mr-MR            41.36      39.76        
 16 Salas, Alejandro H        10 NCAC-MR                45.00      41.82        
 17 Artov, Samuel M           11 Shy-Mr-MR              42.00      44.21        
 18 King, Anthony S            9 Unhes-Mr-MR            47.85      45.83        
 19 Zuckman, Branden M        10 Unhes-Mr-MR            46.99      46.49        
 20 Tumarinson, Ilan F         9 Shy-Mr-MR              51.00      47.36        
 21 Mostovoy, Arthur           9 Shy-Mr-MR              43.90      54.39        
 22 Akil, Simohamed           10 NCAC-MR                59.00      56.45        
 23 Sullivan, Patrick J        8 PAC-MR                    NT    1:03.64        
 -- Makuyev, Simon A           8 Shy-Mr-MR              42.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 12 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xia, Christopher          11 NCAC-MR              1:02.00    1:04.35        
                  30.58     1:04.35 (33.77)                                        
  2 Zhang, John               11 NCAC-MR              1:08.00    1:12.18        
                  33.38     1:12.18 (38.80)                                        
  3 Moran, Keilan S           11 NCAC-MR              1:10.00    1:12.84        
                  34.37     1:12.84 (38.47)                                        
  4 Salas, Stefanos H         10 NCAC-MR              1:12.00    1:18.32        
                  35.79     1:18.32 (42.53)                                        
  5 Deguzman, Anthony A       12 Unhes-Mr-MR               NT    1:20.39        
                  35.91     1:20.39 (44.48)                                        
  6 Okounev, Luke             11 Unhes-Mr-MR               NT    1:24.24        
                  40.40     1:24.24 (43.84)                                        
  7 Diaz, Floyd G             10 Unhes-Mr-MR               NT    1:25.31        
                  38.37     1:25.31 (46.94)                                        
  8 Korik, Damian A           11 Unhes-Mr-MR               NT    1:29.09        
                  40.92     1:29.09 (48.17)                                        
  9 Salas, Alejandro H        10 NCAC-MR                   NT    1:29.26        
                  45.70     1:29.26 (43.56)                                        
 10 King, Anthony S            9 Unhes-Mr-MR               NT    1:35.59        
                  43.69     1:35.59 (51.90)                                        
 11 Zuckman, Branden M        10 Unhes-Mr-MR               NT    1:37.51        
                  46.89     1:37.51 (50.62)                                        
 12 Hyndman, Nathaniel M       9 Unhes-Mr-MR               NT    1:37.68        
                  46.78     1:37.68 (50.90)                                        
 
Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miou, Eric                20 NCAC-MR                21.00      22.99        
  2 Chan, Jason               18 NCAC-MR                24.00      23.95        
  3 Danilyan, Gary            15 Shy-Mr-MR              25.81      24.59        
  4 Chia, Derrick             13 NCAC-MR                24.50      24.87        
  5 Dashevsky, David          15 Shy-Mr-MR              29.00      27.60        
  6 Xia, Alan                 13 NCAC-MR                27.00      27.69        
  7 Pinkhasov, David          14 Aquaflames-MR          29.45      28.09        
  8 Titarenko, Valentyn       14 Shy-Mr-MR              28.47      28.18        
  9 Lempert, Benjamin         13 Aquaflames-MR          33.65      28.40        
 10 Bzikot, Konrad            13 NCAC-MR                28.00      28.44        
 11 Cohen, Sasha B            13 Unhes-Mr-MR            29.00      29.55        
 12 Bast, Michael             14 Aquaflames-MR             NT      30.17        
 13 Margaryan, Avetis         13 Unhes-Mr-MR            29.81      30.23        
 14 Shaw, Kevin               13 Aquaflames-MR          41.28      30.81        
 15 Seylanov, Anthony         13 Shy-Mr-MR              37.90      31.92        
 16 Zagorodnyuk, Allen        13 Shy-Mr-MR              33.35      32.72        
 17 Abramov, Benjamin         13 Aquaflames-MR             NT      34.37        
 18 Zotka, Mikel              14 Aquaflames-MR             NT      36.05        
 
Boys 13 & Over 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xia, Alan                 13 NCAC-MR                32.00      30.34        
  2 Bzikot, Konrad            13 NCAC-MR                33.00      33.72        
  3 Cohen, Sasha B            13 Unhes-Mr-MR            32.67      33.73        
  4 Titarenko, Valentyn       14 Shy-Mr-MR              35.71      34.54        
  5 Dashevsky, David          15 Shy-Mr-MR              32.90      34.91        
  6 Bast, Michael             14 Aquaflames-MR             NT      35.16        
  7 Shaw, Kevin               13 Aquaflames-MR          41.13      35.44        
  8 Lempert, Benjamin         13 Aquaflames-MR          38.29      35.93        
  9 Pinkhasov, David          14 Aquaflames-MR          41.14      36.26        
 10 Margaryan, Avetis         13 Unhes-Mr-MR            37.26      38.08        
 11 Seylanov, Anthony         13 Shy-Mr-MR              40.00      39.26        
 12 Abramov, Benjamin         13 Aquaflames-MR             NT      41.80        
 13 Zotka, Mikel              14 Aquaflames-MR             NT      46.84        
 -- Miou, Eric                20 NCAC-MR                24.00         DQ        
      Head did not break the surface by 15 meters
 
Boys 13 & Over 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miou, Eric                20 NCAC-MR                27.00      31.09        
  2 Chan, Jason               18 NCAC-MR                31.00      32.56        
  3 Chia, Derrick             13 NCAC-MR                31.00      32.57        
  4 Xia, Alan                 13 NCAC-MR                32.00      33.27        
  5 Danilyan, Gary            15 Shy-Mr-MR              34.90      33.37        
  6 Dashevsky, David          15 Shy-Mr-MR              33.90      36.14        
  7 Pinkhasov, David          14 Aquaflames-MR          41.19      36.51        
  8 Bzikot, Konrad            13 NCAC-MR                36.00      36.71        
  9 Cohen, Sasha B            13 Unhes-Mr-MR            39.26      39.58        
 10 Margaryan, Avetis         13 Unhes-Mr-MR            43.60      44.03        
 
Boys 13 & Over 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miou, Eric                20 NCAC-MR                23.00      25.52        
  2 Chia, Derrick             13 NCAC-MR                26.00      27.52        
  3 Chan, Jason               18 NCAC-MR                27.00      28.15        
  4 Danilyan, Gary            15 Shy-Mr-MR              31.00      30.09        
  5 Bzikot, Konrad            13 NCAC-MR                30.00      30.89        
  6 Titarenko, Valentyn       14 Shy-Mr-MR              33.10      32.81        
  7 Xia, Alan                 13 NCAC-MR                30.00      33.29        
  8 Cohen, Sasha B            13 Unhes-Mr-MR            37.94      35.59        
  9 Margaryan, Avetis         13 Unhes-Mr-MR            35.77      36.29        
 10 Seylanov, Anthony         13 Shy-Mr-MR              39.90      36.90        
 11 Zagorodnyuk, Allen        13 Shy-Mr-MR              49.21      38.45        
 
Boys 13 & Over 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chia, Derrick             13 NCAC-MR              1:00.00    1:03.89        
                  29.60     1:03.89 (34.29)                                        
  2 Cohen, Sasha B            13 Unhes-Mr-MR               NT    1:16.20        
                  34.79     1:16.20 (41.41)                                        
  3 Margaryan, Avetis         13 Unhes-Mr-MR               NT    1:23.41        
                  37.71     1:23.41 (45.70)                                        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Abramov, Benjamin         13 Aquaflames-MR             NT    1:25.54        
                  38.00     1:25.54 (47.54)                                        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Xia, Christopher          11 NCAC-MR                   NT    1:08.78        
                  33.45     1:08.78 (35.33)                                        
  2 DU, Ethan                 11 NCAC-MR                   NT    1:28.86        
                  40.70     1:28.86 (48.16)