Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 12/19/2016 11:44 AM
    2016 MR NYSA Holiday Classic Trials & Finals - 12/16/2016 to 12/18/2016    
                              Sanction #: 161208                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gill, Hayden j             7 NJRC-NJ                17.94      18.73        
  2 Gallo, Emily j             8 NJRC-NJ                20.80      18.85        
  3 Kirkorian, Rianna          8 LIFE-NJ                24.88      19.11        
  4 Haddad, Isabella L         8 NJRC-NJ                18.78      19.30        
  5 Sciacca, Julianna j        8 NJRC-NJ                20.39      19.95        
  6 Hussey, Jackie S           7 NYSA-MR                22.10      20.18        
  7 Parsi, Chloe N             8 NYSA-MR                21.90      20.27        
  8 Munroe, Anna E             8 NYSA-MR                22.00      20.32        
  9 Hynes, Raegan              7 LIFE-NJ                34.89      21.77        
 10 Barrows, Audrey c          6 NJRC-NJ                24.34      22.19        
 11 Smith, Elizabeth L         8 NJRC-NJ                22.94      23.03        
 12 Peters, Gianna M           8 NYSA-MR                23.50      23.35        
 13 Sheldon, Eva               8 NYSA-MR                   NT      24.67        
 14 De Jesus, Sofia            8 LIFE-NJ                27.89      24.83        
 15 Greenstein, Lily J         6 LIFE-NJ                40.89      30.81        
 16 Lieby, Ciara R             7 PACK-CT                32.84      33.60        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.19  JO
                41.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Finnegan, Ellie K          8 COND-MR                44.47      41.87 SILV   
  2 Chiappa, Alyssa V          8 NYSA-MR                46.03      44.56        
  3 Briceno, Bella             7 NYSA-MR                47.67      47.63        
  4 Kirkorian, Rianna          8 LIFE-NJ                55.95      48.26        
  5 Munroe, Anna E             8 NYSA-MR                50.00      48.45        
  6 Gill, Hayden j             7 NJRC-NJ                46.55      50.59        
  7 Parsi, Chloe N             8 NYSA-MR                   NT      51.20        
  8 Haddad, Isabella L         8 NJRC-NJ                53.44      51.56        
  9 Hussey, Jackie S           7 NYSA-MR              1:04.32      52.30        
 10 Gallo, Emily j             8 NJRC-NJ                55.45      52.78        
 11 Sciacca, Julianna j        8 NJRC-NJ                53.22      53.76        
 12 Smith, Elizabeth L         8 NJRC-NJ                54.55      54.78        
 13 Peters, Gianna M           8 NYSA-MR                   NT      54.88        
 14 Sheldon, Eva               8 NYSA-MR                   NT    1:00.75        
 15 Greenstein, Lily J         6 LIFE-NJ              1:30.89    1:11.51        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                47.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chiappa, Alyssa V          8 NYSA-MR                47.91      47.34 SILV   
  2 Peters, Gianna M           8 NYSA-MR                   NT      54.05        
 -- Lieby, Ciara R             7 PACK-CT              1:15.00         DQ        
      One hand touch
 -- Sheldon, Eva               8 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- Parsi, Chloe N             8 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Finnegan, Ellie K          8 COND-MR                23.45      20.96        
  2 Briceno, Bella             7 NYSA-MR                24.77      21.11        
  3 Chiappa, Alyssa V          8 NYSA-MR                26.14      21.15        
  4 Gill, Hayden j             7 NJRC-NJ                26.55      21.56        
  5 Munroe, Anna E             8 NYSA-MR                24.00      22.20        
  6 Hynes, Raegan              7 LIFE-NJ                38.89      24.67        
  7 Kirkorian, Rianna          8 LIFE-NJ                45.89      25.16        
  8 Gallo, Emily j             8 NJRC-NJ                29.88      26.36        
  9 Haddad, Isabella L         8 NJRC-NJ                34.12      26.52        
 10 Hussey, Jackie S           7 NYSA-MR                35.04      26.79        
 11 Sciacca, Julianna j        8 NJRC-NJ                23.45      26.88        
 12 Barrows, Audrey c          6 NJRC-NJ                39.88      27.40        
 13 De Jesus, Sofia            8 LIFE-NJ                35.89      35.00        
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Finnegan, Ellie K          8 COND-MR              1:42.68    1:36.61        
  2 Briceno, Bella             7 NYSA-MR              1:44.63    1:44.36        
  3 Lieby, Ciara R             7 PACK-CT              2:36.00    2:43.42        
 -- De Jesus, Sofia            8 LIFE-NJ              2:00.89         DQ        
      False start - Misc
 -- Hynes, Raegan              7 LIFE-NJ              2:20.89         DQ        
      Non-simultaneous touch - breast
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:10.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malocha, Jessica          10 LIFE-NJ              1:06.85    1:03.52 ZQ     
  2 Lau, Kiera S              10 NYSA-MR              1:03.04    1:04.05 ZQ     
  3 Penn, Haley J             10 Storm-MR             1:09.97    1:09.50 JO     
  4 Walz, Samantha L          10 FREE-MR              1:11.22    1:11.56 SILV   
  5 Joyce, Maggie K           10 Storm-MR             1:16.61    1:15.29 SILV   
  6 Losada, Sasha             10 NYSA-MR              1:16.04    1:15.82 SILV   
  7 O'Neill, Jade R           10 COND-MR              1:19.93    1:16.47 SILV   
  8 Freire, Ayla              10 LIFE-NJ              1:23.32    1:16.91 SILV   
  9 Kyqykaliu, Vesa A         10 NYSA-MR              1:16.93    1:18.19 SILV   
 10 Benefield, Madison M       9 LIFE-NJ              1:18.41    1:18.21 SILV   
 11 King, Abigail              9 Storm-MR             1:21.40    1:18.30 SILV   
 12 Sohng, Ella M             10 Storm-MR             1:16.81    1:18.57        
 13 Nixon-Chatfield, Lizzy O  10 COND-MR              1:15.63    1:19.22        
 14 Moore, Lily A             10 Storm-MR             1:26.64    1:20.09        
 15 Olah, Bogi                10 PACK-CT              1:17.19    1:20.13        
 16 O'Sullivan, Niamh I       10 LIFE-NJ              1:24.41    1:20.38        
 17 O'Keefe, Skylar B         10 NJRC-NJ              1:19.60    1:20.91        
 18 Lotto, Gabby M            10 COND-MR              1:35.49    1:20.95        
 19 Haddad, Layla M            9 NJRC-NJ              1:29.00    1:22.47        
 20 Cohen, Hannah R           10 NJRC-NJ              1:37.66    1:23.48        
 21 Fitzpatrick, Riley E      10 COND-MR              1:33.32    1:24.38        
 22 Bluestein, Molly C        10 PACK-CT              1:26.01    1:24.46        
 23 Kramer, Ellen F            9 NYSA-MR              1:45.00    1:24.48        
 24 Oneill, Rachael H         10 NJRC-NJ              1:19.73    1:24.83        
 25 Koch, Samantha W          10 Flying Dolphins-MR        NT    1:26.04        
 26 Scanga, Adriana C          9 COND-MR              1:26.03    1:27.03        
 27 Ha, Kara                  10 LIFE-NJ              1:26.19    1:27.23        
 28 Kowalczyk, Vivian          9 Storm-MR             1:27.76    1:27.44        
 29 Warren, Grace A           10 COND-MR              1:34.21    1:29.32        
 30 D'Amelio, Theodora M       9 FREE-MR              1:39.99    1:32.83        
 31 Hovanec, Bella C          10 PACK-CT              1:38.72    1:35.52        
 32 Edge, Lauren E             9 Barracudas-MR        1:32.69    1:38.40        
 33 Walsh, None N              9 NYSA-MR                   NT    1:38.91        
 34 Greer-Padilla, Adira F    10 Barracudas-MR        1:41.28    1:39.20        
 35 Clott, Kayla M             9 Storm-MR             1:42.75    1:42.15        
 36 Franciscovich, Ava C      10 Flying Dolphins-MR        NT    1:42.26        
 37 Malloy, Alyssa             9 FREE-MR              1:33.55    1:42.49        
 38 Carroll, Samantha L       10 FREE-MR              1:39.99    1:43.36        
 39 Gazzara, Kristen E         9 COND-MR              1:47.61    1:46.52        
 40 Zafar, Alisha B            9 PACK-CT              2:08.94    1:46.54        
 41 Salas, Jordan C           10 LIFE-NJ              1:48.89    1:47.18        
 42 Meyers, Amy R             10 LIFE-NJ              2:15.89    1:47.21        
 43 Thompson, Enya M          10 COND-MR              2:00.00    1:47.75        
 44 Szalkowski, Annika M       9 NJRC-NJ              1:49.88    2:00.64        
 45 Loushine, Emma M          10 NJRC-NJ              2:12.33    2:06.23        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.19  JO
                41.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Penn, Haley J             10 Storm-MR               35.95      35.24 ZQ     
  2 Park, Kayce H              9 NYSA-MR                37.15      37.39 SILV   
  3 King, Abigail              9 Storm-MR               38.37      38.24 SILV   
  4 Lenes, Katie S            10 Storm-MR               40.04      39.05 SILV   
  5 Haddad, Layla M            9 NJRC-NJ                42.24      40.11 SILV   
  6 Olah, Bogi                10 PACK-CT                42.78      40.21 SILV   
  7 Nixon-Chatfield, Lizzy O  10 COND-MR                38.93      40.82 SILV   
  8 Fitzpatrick, Riley E      10 COND-MR                42.68      41.03 SILV   
  9 O'Keefe, Skylar B         10 NJRC-NJ                41.56      41.25 SILV   
 10 Losada, Sasha             10 NYSA-MR                41.87      41.55 SILV   
 11 D'Amelio, Theodora M       9 FREE-MR                56.99      41.62 SILV   
 12 Cohen, Hannah R           10 NJRC-NJ                46.77      42.87        
 13 Warren, Grace A           10 COND-MR                46.40      44.18        
 14 Koch, Samantha W          10 Flying Dolphins-MR        NT      45.69        
 15 Carroll, Samantha L       10 FREE-MR                49.99      45.81        
 16 Dziedzic, Daniella        10 Storm-MR               41.55      46.12        
 17 Oneill, Rachael H         10 NJRC-NJ                43.70      47.12        
 18 Edge, Lauren E             9 Barracudas-MR          49.34      48.20        
 19 Gazzara, Kristen E         9 COND-MR                50.83      50.00        
 20 Lee, Olivia                9 COND-MR                53.26      50.24        
 21 Brown, Zoe A               9 COND-MR                50.01      50.35        
 22 Greer-Padilla, Adira F    10 Barracudas-MR          57.23      51.87        
 23 Zafar, Alisha B            9 PACK-CT                54.67      52.91        
 24 Szalkowski, Annika M       9 NJRC-NJ                56.72      53.11        
 25 Salas, Jordan C           10 LIFE-NJ                48.89      57.14        
 26 Hovanec, Bella C          10 PACK-CT                56.29      58.72        
 27 Loushine, Emma M          10 NJRC-NJ                59.51      59.79        
 -- McLaughlin, Arden A        9 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Franciscovich, Ava C      10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Multiple strokes
 -- Meyers, Amy R             10 LIFE-NJ                55.89         DQ        
      Multiple strokes
 -- Walsh, None N              9 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Multiple strokes
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ZQ
              1:32.99  JO
              1:46.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenton, Sofia M           10 NYSA-MR              1:19.85    1:19.87 ZQ     
  2 Lau, Kiera S              10 NYSA-MR              1:32.18    1:23.82 ZQ     
  3 Malocha, Jessica          10 LIFE-NJ              1:25.68    1:24.40 ZQ     
  4 O'Sullivan, Niamh I       10 LIFE-NJ              1:33.71    1:34.60 SILV   
  5 Losada, Sasha             10 NYSA-MR              1:33.70    1:35.48 SILV   
  6 Kyqykaliu, Vesa A         10 NYSA-MR              1:38.69    1:36.62 SILV   
  7 Sohng, Ella M             10 Storm-MR             1:42.63    1:37.51 SILV   
  8 Kramer, Ellen F            9 NYSA-MR              1:38.13    1:38.39 SILV   
  9 Lenes, Katie S            10 Storm-MR             1:42.59    1:40.95 SILV   
 10 O'Neill, Jade R           10 COND-MR              1:46.32    1:43.29 SILV   
 11 Moore, Lily A             10 Storm-MR             1:54.66    1:43.54 SILV   
 12 Ha, Kara                  10 LIFE-NJ              1:49.54    1:43.68 SILV   
 13 Kowalczyk, Vivian          9 Storm-MR             1:46.42    1:44.50 SILV   
 14 Meccia, Madison N          9 FREE-MR              1:45.87    1:45.55 SILV   
 15 Malloy, Alyssa             9 FREE-MR              1:49.43    1:46.58        
 16 Warren, Grace A           10 COND-MR              1:48.97    1:46.72        
 17 Fitzpatrick, Riley E      10 COND-MR              1:48.29    1:46.99        
 18 Benefield, Madison M       9 LIFE-NJ              1:59.05    1:47.53        
 19 Dziedzic, Daniella        10 Storm-MR             1:46.88    1:50.45        
 20 Vursta, Elizabeth R        9 COND-MR              2:07.69    1:53.57        
 21 Clott, Kayla M             9 Storm-MR             1:58.94    1:55.45        
 22 Scanga, Adriana C          9 COND-MR              1:53.09    1:55.53        
 23 Salas, Jordan C           10 LIFE-NJ              2:15.89    1:56.19        
 24 Koch, Samantha W          10 Flying Dolphins-MR        NT    1:56.50        
 25 Thompson, Enya M          10 COND-MR              2:08.73    2:05.61        
 26 Bluestein, Molly C        10 PACK-CT              2:25.18    2:06.68        
 27 Franciscovich, Ava C      10 Flying Dolphins-MR        NT    2:12.43        
 -- Freire, Ayla              10 LIFE-NJ              1:47.12         DQ        
      One hand touch
 -- Lee, Olivia                9 COND-MR              2:00.02         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                42.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenton, Sofia M           10 NYSA-MR                33.91      34.03 ZQ     
  2 Lau, Kiera S              10 NYSA-MR                34.32      35.32 JO     
  3 Park, Kayce H              9 NYSA-MR                34.88      35.68 JO     
  4 Penn, Haley J             10 Storm-MR               36.42      36.10 SILV   
  5 King, Abigail              9 Storm-MR               38.98      36.13 SILV   
  6 Walz, Samantha L          10 FREE-MR                35.96      36.90 SILV   
  7 Moore, Lily A             10 Storm-MR               42.11      38.50 SILV   
  8 Nixon-Chatfield, Lizzy O  10 COND-MR                39.45      38.58 SILV   
  9 Lotto, Gabby M            10 COND-MR                42.06      38.93 SILV   
 10 Sohng, Ella M             10 Storm-MR               38.82      38.97 SILV   
 11 Olah, Bogi                10 PACK-CT                41.96      39.27 SILV   
 12 Haddad, Layla M            9 NJRC-NJ                47.66      39.70 SILV   
 13 Joyce, Maggie K           10 Storm-MR               40.48      40.90 SILV   
 14 Lenes, Katie S            10 Storm-MR               52.21      42.46        
 15 Kowalczyk, Vivian          9 Storm-MR               48.73      42.65        
 16 Kyqykaliu, Vesa A         10 NYSA-MR                41.74      43.34        
 17 Meccia, Madison N          9 FREE-MR                45.62      46.17        
 18 Cohen, Hannah R           10 NJRC-NJ                48.77      46.97        
 19 Edge, Lauren E             9 Barracudas-MR          46.16      48.91        
 20 Greer-Padilla, Adira F    10 Barracudas-MR          58.95    1:00.05        
 21 Lee, Olivia                9 COND-MR              1:00.18    1:03.30        
 22 Meyers, Amy R             10 LIFE-NJ              1:00.89    1:03.58        
 -- Brown, Zoe A               9 COND-MR              1:03.69         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenton, Sofia M           10 NYSA-MR              1:16.60    1:13.12 ZQ     
  2 Malocha, Jessica          10 LIFE-NJ              1:21.56    1:13.63 ZQ     
  3 Walz, Samantha L          10 FREE-MR              1:21.87    1:20.85 JO     
  4 Park, Kayce H              9 NYSA-MR              1:20.64    1:21.18 SILV   
  5 O'Neill, Jade R           10 COND-MR              1:44.20    1:27.22 SILV   
  6 Lotto, Gabby M            10 COND-MR              1:35.00    1:27.56 SILV   
  7 Joyce, Maggie K           10 Storm-MR             1:28.72    1:28.69        
  8 O'Keefe, Skylar B         10 NJRC-NJ              1:44.33    1:29.80        
  9 O'Sullivan, Niamh I       10 LIFE-NJ              1:32.08    1:32.93        
 10 Ha, Kara                  10 LIFE-NJ              1:48.89    1:33.89        
 11 Meccia, Madison N          9 FREE-MR              1:35.12    1:35.21        
 12 Benefield, Madison M       9 LIFE-NJ              1:38.17    1:35.46        
 13 Vursta, Elizabeth R        9 COND-MR              1:48.96    1:35.65        
 14 Kramer, Ellen F            9 NYSA-MR              1:45.00    1:36.49        
 15 Oneill, Rachael H         10 NJRC-NJ              1:37.88    1:37.07        
 16 Bluestein, Molly C        10 PACK-CT              2:05.24    1:37.80        
 17 Scanga, Adriana C          9 COND-MR              1:48.15    1:39.34        
 18 Dziedzic, Daniella        10 Storm-MR             1:41.61    1:41.88        
 19 Clott, Kayla M             9 Storm-MR             1:47.71    1:47.92        
 20 Gazzara, Kristen E         9 COND-MR              1:47.64    1:51.49        
 21 Thompson, Enya M          10 COND-MR              2:05.00    1:52.23        
 22 Malloy, Alyssa             9 FREE-MR              1:46.89    1:52.37        
 23 Hovanec, Bella C          10 PACK-CT              1:56.01    1:52.49        
 24 Zafar, Alisha B            9 PACK-CT              2:09.28    1:52.74        
 25 Brown, Zoe A               9 COND-MR              2:01.93    1:54.46        
 -- Freire, Ayla              10 LIFE-NJ              1:45.74         DQ        
      One hand touch - breast
 
Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:30.49  10&U ZQ
              6:39.99  10&U JO
              7:04.99  10&U SILV
              7:39.49  10&U CUST Custom
 Meet Qualifying 10&U:  7:39.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malocha, Jessica          10 LIFE-NJ              6:28.03    6:05.35 ZQ     
  2 Lau, Kiera S              10 NYSA-MR              7:00.77    6:12.14 ZQ     
  3 Perez, Brianna M          10 NYSA-MR              7:38.77    6:16.73 ZQ     
  4 Psilopoulos, Andie J      10 HAWK-AD              6:50.47    6:45.06 SILV   
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:48.99  10&U ZQ
              2:49.99  10&U JO
              3:13.99  10&U SILV
              3:17.29  10&U CUST Custom
 Meet Qualifying 10&U:  3:17.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Fenton, Sofia M           10 NYSA-MR              2:42.70    2:41.02 ZQ     
  2 Park, Kayce H              9 NYSA-MR              3:17.20    2:49.36 JO     
  3 del Castillo, Elina        9 COND-MR              3:01.47    2:55.95 SILV   
  4 Whang, Samantha E         10 NYSA-MR              3:08.59    3:00.42 SILV   
  5 Kyqykaliu, Vesa A         10 NYSA-MR              3:11.73    3:02.92 SILV   
  6 Joyce, Maggie K           10 Storm-MR             3:15.86    3:04.35 SILV   
  7 Sohng, Ella M             10 Storm-MR             3:00.58    3:04.36 SILV   
  8 King, Abigail              9 Storm-MR             3:10.62    3:04.47 SILV   
  9 Lenes, Katie S            10 Storm-MR             3:11.60    3:08.81 SILV   
 10 Nixon-Chatfield, Lizzy O  10 COND-MR              3:15.50    3:13.58 SILV   
 11 O'Neill, Jade R           10 COND-MR              3:13.57    3:14.51 CUST   
 -- Amerson, Sydney D          9 Storm-MR             3:15.99         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.59  METS
                27.99  JO
                27.99  ZQ
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Maddie            12 Storm-MR               27.80      27.52 JO     
  2 Pryne, Jenna M            12 NYSA-MR                27.89      27.92 JO     
  3 Tanaka Sales, Dani        11 PACK-CT                28.05      28.35 SILV   
  4 Son, Erin                 12 LIFE-NJ                28.40      28.43 SILV   
  5 Cucaj, Ariana             12 NYSA-MR                32.44      28.98 SILV   
  6 Clark, Corin E            12 NYSA-MR                29.51      29.21 SILV   
  7 Torello-Viera, Martina S  12 NYSA-MR                   NT      29.38 SILV   
  8 Kirkorian, Karen          12 LIFE-NJ                29.87      29.67 SILV   
  9 Hoyng, Anna C             12 NYSA-MR                30.16      29.71 SILV   
 10 Negron, Bridget B         11 PACK-CT                29.96      29.89 SILV   
 11 Pikarsky, Makayla C       12 NYSA-MR                31.10      30.49 SILV   
 12 Donohoe, Madison E        11 COND-MR                31.02      30.60 SILV   
 13 Cameron, Megan G          12 NYSA-MR                32.67      30.99 SILV   
 14 Inverdale, Julieanne A    11 NYSA-MR                31.82      31.14        
 15 Bascon, Jaden R           11 COND-MR                31.63      31.41        
 16 Risbud, Madeline          12 LIFE-NJ                31.34      31.56        
 17 Liu, Chloe J              12 NYSA-MR                31.88      31.59        
 18 Isabella, Molly           12 Storm-MR               31.55      31.70        
 19 Gurden, Abigail S         11 NYSA-MR                32.15      32.36        
 20 Lee, Jasmine K            11 COND-MR                32.00      32.42        
 21 Mack, Abby F              11 COND-MR                31.77      32.73        
 22 DePiano, Madeline E       12 PACK-CT                36.50      33.15        
 23 Ibrahim, Habiba H         12 UN-NJ                  38.74      33.21        
 24 Foong, Yansi              11 COND-MR                34.21      33.72        
 25 Smith, Norah M            12 NJRC-NJ                37.47      35.90        
 26 Pomaski, Maris            11 NJRC-NJ                33.92      36.00        
 27 Melley, Amanda A          12 NYSA-MR                37.12      36.25        
 28 Gallo, Amanda G           12 NJRC-NJ                41.63      37.07        
 29 Miller, Sophie H          11 COND-MR                38.26      38.76        
 30 Smith, Deirdre S          11 NJRC-NJ                36.97      39.07        
 31 Allan, Madison L          11 NYSA-MR                46.10      43.13        
 32 Walz, Emma l              12 NJRC-NJ                48.77      46.36        
 33 Gupta, Diya               11 FREE-MR                48.28      47.06        
 34 Mitchell, Georgia M       11 COND-MR                46.00      47.39        
 35 Leitner, Moira E          11 NJRC-NJ                48.20      49.58        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.69  METS
              1:00.29  ZQ
              1:00.49  JO
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Jasmine J          12 Storm-MR               58.91      59.06 ZQ     
  2 Miller, Maddie            12 Storm-MR             1:00.40    1:00.30 JO     
  3 Son, Erin                 12 LIFE-NJ              1:03.83    1:02.46 SILV   
  4 Cucaj, Ariana             12 NYSA-MR              1:04.77    1:02.69 SILV   
  5 Tanaka Sales, Dani        11 PACK-CT              1:08.21    1:03.15 SILV   
  6 Negron, Bridget B         11 PACK-CT              1:04.05    1:03.85 SILV   
  7 Clark, Corin E            12 NYSA-MR              1:05.29    1:04.16 SILV   
  8 Torello-Viera, Martina S  12 NYSA-MR              1:03.28    1:04.41 SILV   
  9 Gaza, Claire              12 Storm-MR             1:03.49    1:04.64 SILV   
 10 Kirkorian, Karen          12 LIFE-NJ              1:07.56    1:05.05 SILV   
 11 van Wijnen, Alice R       12 Storm-MR             1:09.69    1:05.31 SILV   
 12 Hoyng, Anna C             12 NYSA-MR              1:06.37    1:05.35 SILV   
 13 Varier, Niquita E         12 NYSA-MR              1:06.33    1:05.59 SILV   
 14 Nicholas, Cayla R         12 NYSA-MR              1:10.75    1:05.65 SILV   
 15 Pikarsky, Makayla C       12 NYSA-MR              1:10.28    1:07.05 SILV   
 16 Inverdale, Julieanne A    11 NYSA-MR              1:07.94    1:07.10 SILV   
 17 Isabella, Molly           12 Storm-MR             1:09.02    1:07.76 SILV   
 18 Cameron, Megan G          12 NYSA-MR              1:07.28    1:07.83 SILV   
 19 Stoll, Olivia P           12 Storm-MR             1:08.63    1:07.95 SILV   
 20 Kennedy, Kate E           11 NYSA-MR              1:06.53    1:08.75        
 20 Bascon, Jaden R           11 COND-MR              1:12.58    1:08.75        
 22 Tsang, Jessica            12 Storm-MR             1:08.28    1:09.28        
 23 Riolo, Lexi M             12 Storm-MR             1:07.33    1:09.47        
 24 Schrade, Marissa M        12 PACK-CT              1:10.87    1:09.84        
 25 Cafaldo, Kayla I          11 HAWK-AD              1:11.70    1:09.92        
 26 Richman, Emma             11 Storm-MR             1:12.25    1:09.93        
 27 Liu, Chloe J              12 NYSA-MR              1:10.40    1:10.19        
 28 Gurden, Abigail S         11 NYSA-MR              1:07.96    1:10.22        
 29 Mack, Abby F              11 COND-MR              1:13.44    1:10.51        
 30 Merone, Ali M             11 COND-MR              1:09.67    1:11.25        
 31 Merone, Tricia A          11 COND-MR              1:13.43    1:12.62        
 32 Lynch, Julia H            11 PACK-CT              1:14.88    1:14.50        
 33 Dixon, Mati D             11 COND-MR              1:13.46    1:14.94        
 34 Castro, Miranda R         12 NYSA-MR              1:23.44    1:15.12        
 35 Foong, Yanyi              12 COND-MR              1:21.82    1:15.50        
 36 Yang, Amy Z               11 Storm-MR             1:16.88    1:15.60        
 37 Ibrahim, Habiba H         12 UN-NJ                1:28.77    1:15.99        
 38 Richardson, Ricky G       11 NYSA-MR              1:20.02    1:16.15        
 39 McHeffey, Molly L         11 NJRC-NJ              1:19.21    1:16.31        
 40 Foong, Yansi              11 COND-MR              1:27.98    1:16.86        
 41 Pomaski, Maris            11 NJRC-NJ              1:14.07    1:17.81        
 42 Smith, Norah M            12 NJRC-NJ              1:23.47    1:20.64        
 43 Moyer, mackensie c        12 NJRC-NJ              1:19.88    1:21.08        
 44 Phadnis, Aneeka V         12 NYSA-MR              1:20.43    1:21.32        
 45 Steiner, Casey A          11 NYSA-MR              1:21.41    1:22.37        
 46 Sisler, Stephanie E       12 NJRC-NJ              1:25.24    1:22.51        
 47 Lichtenthal, Jordana B    11 Storm-MR             1:28.44    1:22.91        
 48 Smith, Deirdre S          11 NJRC-NJ              1:23.66    1:24.47        
 49 Lieby, Olivia M           12 PACK-CT              1:23.27    1:24.64        
 50 Rose, Leah C              11 NYSA-MR              1:24.07    1:24.81        
 51 Creighton, Samantha E     11 FREE-MR              1:38.39    1:25.60        
 52 Gallo, Amanda G           12 NJRC-NJ              1:26.71    1:26.71        
 53 Gazzara, Kelly A          11 COND-MR              1:39.39    1:27.05        
 54 Padovani, Maddy G         11 Storm-MR             1:27.71    1:29.98        
 55 Schreiner, Jane M         12 NYSA-MR              1:30.00    1:33.78        
 56 Thompson, Nola Y          11 COND-MR              1:40.00    1:33.81        
 57 Gibbons, Barbara E        11 Flying Dolphins-MR        NT    1:44.97        
 58 Walz, Emma l              12 NJRC-NJ              1:49.90    1:50.01        
 59 Leitner, Moira E          11 NJRC-NJ              1:47.66    1:54.47        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  METS
              2:11.99  ZQ
              2:11.99  JO
              2:25.89  SILV
              2:29.69  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:29.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Son, Erin                 12 LIFE-NJ              2:24.09    2:17.70 SILV   
  2 Tanaka Sales, Dani        11 PACK-CT              2:19.81    2:19.58 SILV   
  3 Gaza, Claire              12 Storm-MR             2:18.61    2:20.37 SILV   
  4 van Wijnen, Alice R       12 Storm-MR             2:20.78    2:20.71 SILV   
  5 Negron, Bridget B         11 PACK-CT              2:21.75    2:21.05 SILV   
  6 Rosenberg, Sky S          12 COND-MR              2:28.53    2:23.62 SILV   
  7 Bascon, Jaden R           11 COND-MR              3:16.44    2:25.51 SILV   
  8 Cameron, Megan G          12 NYSA-MR              2:23.28    2:26.54 CUST   
  9 Inverdale, Julieanne A    11 NYSA-MR              2:34.81    2:26.99 CUST   
 10 Foong, Yansi              11 COND-MR              3:03.17    2:48.61        
 11 Foong, Yanyi              12 COND-MR              3:03.67    2:49.00        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:55.99  11-12 ZQ
              5:55.99  11-12 JO
              6:20.79  11-12 SILV
              6:36.69  11-12 CUST Custom
 Meet Qualifying 11-12:  6:36.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guzzino, Mary Grace S     11 NYSA-MR              5:58.84    5:40.97 ZQ     
  2 Mora-Castillo, Isabella   12 Storm-MR             5:53.40    5:44.18 ZQ     
  3 Miller, Maddie            12 Storm-MR             5:52.28    5:49.65 ZQ     
  4 Chang, Jasmine J          12 Storm-MR             6:20.73    6:00.41 SILV   
  5 Negron, Bridget B         11 PACK-CT              6:11.14    6:10.58 SILV   
  6 Cucaj, Ariana             12 NYSA-MR              7:00.00    6:13.62 SILV   
  7 Clark, Corin E            12 NYSA-MR              6:46.13    6:15.99 SILV   
  8 Bascon, Jaden R           11 COND-MR              6:33.56    6:20.38 SILV   
  9 Gurden, Abigail S         11 NYSA-MR              6:19.95    6:21.21 CUST   
 10 Fourie, Trinity C         11 COND-MR              6:33.14    6:21.99 CUST   
 11 van Wijnen, Alice R       12 Storm-MR             6:22.63    6:24.79 CUST   
 12 Pryne, Jenna M            12 NYSA-MR              6:37.65    6:29.19 CUST   
 13 Brenner, Arianna R        11 Flying Dolphins-MR   7:00.00    6:41.34        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.99  JO
                31.99  ZQ
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Jasmine J          12 Storm-MR               30.81      30.32 JO     
  2 Pryne, Jenna M            12 NYSA-MR                31.42      30.67 JO     
  3 Miller, Maddie            12 Storm-MR               31.88      31.43 JO     
  4 Son, Erin                 12 LIFE-NJ                33.24      32.19 SILV   
  5 Stoll, Olivia P           12 Storm-MR               35.57      32.99 SILV   
  6 Clark, Corin E            12 NYSA-MR                32.48      33.05 SILV   
  7 Szczepanski, Genna D      12 COND-MR                34.56      34.20 SILV   
  8 Cucaj, Ariana             12 NYSA-MR                38.27      34.38 SILV   
  9 Nicholas, Cayla R         12 NYSA-MR                35.20      34.67 SILV   
 10 Mack, Abby F              11 COND-MR                36.54      35.17 SILV   
 11 Pikarsky, Makayla C       12 NYSA-MR                35.88      35.21 SILV   
 12 Donohoe, Madison E        11 COND-MR                35.70      35.34 SILV   
 13 Chin, Grace E             11 NYSA-MR                36.74      35.70 SILV   
 14 Rosenberg, Sky S          12 COND-MR                34.92      36.28        
 15 Hoffman, Noelle R         11 NYSA-MR                34.80      36.32        
 16 Brenner, Arianna R        11 Flying Dolphins-MR        NT      36.41        
 17 Negron, Bridget B         11 PACK-CT                37.59      36.60        
 18 Bascon, Jaden R           11 COND-MR                38.51      36.88        
 19 Sisler, Stephanie E       12 NJRC-NJ                40.12      37.18        
 20 Castro, Miranda R         12 NYSA-MR                41.98      38.50        
 21 Kuehne, Zoe A             12 Flying Dolphins-MR        NT      38.83        
 22 Lubinsky, Jordan A        11 Storm-MR               39.69      38.88        
 23 Rose, Leah C              11 NYSA-MR                40.08      39.85        
 24 Ibrahim, Habiba H         12 UN-NJ                  43.39      40.21        
 25 Foong, Yansi              11 COND-MR                40.40      40.23        
 26 Merone, Tricia A          11 COND-MR                38.81      40.37        
 27 Sciorra, Katyanna V       11 COND-MR                39.54      41.17        
 28 Richardson, Ricky G       11 NYSA-MR                40.61      41.33        
 29 McHeffey, Molly L         11 NJRC-NJ                43.87      41.37        
 30 Schreiner, Jane M         12 NYSA-MR                45.79      41.66        
 31 Gagliardi, Gianna G       11 Storm-MR               43.76      41.70        
 32 Steiner, Casey A          11 NYSA-MR                42.00      41.84        
 33 Melley, Amanda A          12 NYSA-MR                45.51      41.90        
 34 Smith, Norah M            12 NJRC-NJ                43.57      43.93        
 35 Phadnis, Aneeka V         12 NYSA-MR                43.82      44.12        
 36 Gallo, Amanda G           12 NJRC-NJ                45.50      44.30        
 37 Moyer, mackensie c        12 NJRC-NJ                46.85      46.08        
 38 Creighton, Samantha E     11 FREE-MR                45.94      46.74        
 39 Gazzara, Kelly A          11 COND-MR                45.92      47.31        
 40 Padovani, Maddy G         11 Storm-MR               45.99      47.55        
 41 Thompson, Nola Y          11 COND-MR                46.71      47.58        
 42 Allan, Madison L          11 NYSA-MR                   NT      51.31        
 43 Lieby, Olivia M           12 PACK-CT                51.12      51.47        
 44 Schaflin, Ashley A        11 NJRC-NJ                54.63      52.79        
 45 Leitner, Moira E          11 NJRC-NJ                52.33      53.01        
 46 Gibbons, Barbara E        11 Flying Dolphins-MR        NT      55.79        
 47 Gupta, Diya               11 FREE-MR              1:03.36      57.32        
 48 Walz, Emma l              12 NJRC-NJ                52.33    1:06.09        
 -- DePiano, Madeline E       12 PACK-CT                40.93         DQ        
      Multiple strokes
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.69  METS
              1:08.69  JO
              1:08.69  ZQ
              1:19.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jenna M            12 NYSA-MR              1:08.91    1:04.59 JO     
  2 Guzzino, Mary Grace S     11 NYSA-MR              1:11.16    1:08.83 SILV   
  3 Stoll, Olivia P           12 Storm-MR             1:13.76    1:11.40 SILV   
  4 Clark, Corin E            12 NYSA-MR              1:12.32    1:11.95 SILV   
  5 Fourie, Trinity C         11 COND-MR              1:14.93    1:14.27 SILV   
  6 van Wijnen, Alice R       12 Storm-MR             1:14.83    1:14.55 SILV   
  7 Gaza, Claire              12 Storm-MR             1:15.15    1:15.18 SILV   
  8 Mack, Abby F              11 COND-MR              1:17.97    1:15.24 SILV   
  9 Rosenberg, Sky S          12 COND-MR              1:15.35    1:15.60 SILV   
 10 Donohoe, Madison E        11 COND-MR              1:25.88    1:16.07 SILV   
 11 Pikarsky, Makayla C       12 NYSA-MR              1:27.98    1:17.06 SILV   
 12 Lee, Jasmine K            11 COND-MR              1:17.08    1:17.33 SILV   
 13 Negron, Bridget B         11 PACK-CT              1:18.56    1:19.35 SILV   
 14 Liu, Chloe J              12 NYSA-MR              1:22.09    1:19.73        
 15 Nicholas, Cayla R         12 NYSA-MR              1:18.81    1:20.41        
 16 Milla, Madison I          11 COND-MR              1:18.82    1:21.02        
 17 DePiano, Madeline E       12 PACK-CT              1:33.86    1:22.86        
 18 Risbud, Madeline          12 LIFE-NJ              1:24.23    1:23.12        
 19 Foong, Yanyi              12 COND-MR              1:25.71    1:26.64        
 20 McHeffey, Molly L         11 NJRC-NJ              1:32.33    1:28.62        
 21 Melley, Amanda A          12 NYSA-MR              1:32.58    1:30.04        
 22 Richman, Emma             11 Storm-MR             1:31.19    1:30.75        
 23 Ibrahim, Habiba H         12 UN-NJ                1:32.33    1:33.27        
 24 Pomaski, Maris            11 NJRC-NJ              1:26.92    1:33.48        
 25 Smith, Norah M            12 NJRC-NJ              1:34.51    1:33.66        
 26 Miller, Sophie H          11 COND-MR              1:35.23    1:37.73        
 27 Gallo, Amanda G           12 NJRC-NJ              1:43.44    1:39.46        
 28 Smith, Deirdre S          11 NJRC-NJ              1:42.22    1:45.10        
 29 Leitner, Moira E          11 NJRC-NJ              1:54.55    1:58.00        
 30 Walz, Emma l              12 NJRC-NJ              1:53.44    2:25.75        
 -- Mitchell, Georgia M       11 COND-MR              1:50.00         DQ        
      No touch at turn
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:29.59  ZQ
              2:29.99  JO
              2:46.69  SILV
              2:46.69  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:46.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Maddie            12 Storm-MR             2:25.23    2:21.13 ZQ     
  2 Guzzino, Mary Grace S     11 NYSA-MR                   NT    2:23.72 ZQ     
  3 Son, Erin                 12 LIFE-NJ              2:34.09    2:24.59 ZQ     
  4 Borowski, Ava M           12 NYSA-MR              2:29.19    2:25.86 ZQ     
  5 Torello-Viera, Martina S  12 NYSA-MR              2:35.71    2:31.65 SILV   
  6 Stoll, Olivia P           12 Storm-MR             2:37.89    2:37.37 SILV   
  7 Fourie, Trinity C         11 COND-MR              2:43.45    2:40.89 SILV   
  8 Hoffman, Noelle R         11 NYSA-MR              2:45.77    2:48.78        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                36.69  JO
                40.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vandermel, Jackie A       12 COND-MR                37.11      36.12 ZQ     
  2 Hoyng, Anna C             12 NYSA-MR                37.81      36.77 SILV   
  3 Varier, Niquita E         12 NYSA-MR                41.15      37.32 SILV   
  4 Tanaka Sales, Dani        11 PACK-CT                37.61      37.50 SILV   
  5 Cameron, Megan G          12 NYSA-MR                39.86      38.02 SILV   
  6 Szczepanski, Genna D      12 COND-MR                37.89      38.51 SILV   
  7 Isabella, Molly           12 Storm-MR               38.84      38.53 SILV   
  8 Gurden, Abigail S         11 NYSA-MR                39.80      39.13 SILV   
  9 Rosenberg, Sky S          12 COND-MR                40.18      39.35 SILV   
 10 van Wijnen, Alice R       12 Storm-MR               43.01      39.78 SILV   
 11 Schrade, Marissa M        12 PACK-CT                39.93      39.93 SILV   
 12 Foong, Yanyi              12 COND-MR                39.98      40.13 SILV   
 13 Kirkorian, Karen          12 LIFE-NJ                41.87      40.30 SILV   
 14 Lubinsky, Jordan A        11 Storm-MR               42.07      40.34 SILV   
 15 Nicholas, Cayla R         12 NYSA-MR                40.64      41.06        
 16 Liu, Chloe J              12 NYSA-MR                41.01      41.14        
 17 Gaza, Claire              12 Storm-MR               42.58      41.49        
 18 Riolo, Lexi M             12 Storm-MR               43.25      41.56        
 19 Lee, Jasmine K            11 COND-MR                43.37      41.60        
 20 Tsang, Jessica            12 Storm-MR               44.93      42.64        
 21 Merone, Ali M             11 COND-MR                45.07      43.32        
 22 Brenner, Arianna R        11 Flying Dolphins-MR        NT      43.52        
 23 Richman, Emma             11 Storm-MR               44.34      43.83        
 24 Cucaj, Ariana             12 NYSA-MR                47.52      43.84        
 25 Kuehne, Zoe A             12 Flying Dolphins-MR        NT      44.40        
 26 Richardson, Ricky G       11 NYSA-MR                48.33      44.45        
 27 Melley, Amanda A          12 NYSA-MR                48.34      44.55        
 28 Milla, Madison I          11 COND-MR                43.72      44.99        
 29 Smith, Deirdre S          11 NJRC-NJ                44.92      45.41        
 30 Foong, Yansi              11 COND-MR                49.18      45.51        
 31 Bascon, Jaden R           11 COND-MR                53.01      45.56        
 32 Merone, Tricia A          11 COND-MR                45.87      45.58        
 33 Gagliardi, Gianna G       11 Storm-MR               46.55      45.93        
 34 Yang, Amy Z               11 Storm-MR               46.46      45.99        
 35 Rose, Leah C              11 NYSA-MR                46.79      46.00        
 36 Lichtenthal, Jordana B    11 Storm-MR               48.65      46.16        
 37 Castro, Miranda R         12 NYSA-MR                47.42      46.59        
 38 Sciorra, Katyanna V       11 COND-MR                56.49      46.78        
 39 DePiano, Madeline E       12 PACK-CT                53.70      47.06        
 40 Lynch, Julia H            11 PACK-CT                45.49      47.14        
 41 Padovani, Maddy G         11 Storm-MR               56.90      55.74        
 42 Schaflin, Ashley A        11 NJRC-NJ              1:04.33    1:12.24        
 43 Gupta, Diya               11 FREE-MR              1:12.99    1:26.64        
 -- Leitner, Moira E          11 NJRC-NJ                53.44         DQ        
      Butterfly kick
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:11.69  METS
              1:18.59  ZQ
              1:18.99  JO
              1:28.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hoyng, Anna C             12 NYSA-MR              1:24.73    1:19.69 SILV   
  2 Miller, Maddie            12 Storm-MR             1:21.90    1:21.54 SILV   
  3 Isabella, Molly           12 Storm-MR             1:21.75    1:22.19 SILV   
  4 Cameron, Megan G          12 NYSA-MR              1:28.88    1:23.05 SILV   
  5 Rosenberg, Sky S          12 COND-MR              1:27.91    1:24.24 SILV   
  6 Torello-Viera, Martina S  12 NYSA-MR              1:25.36    1:24.61 SILV   
  7 Tanaka Sales, Dani        11 PACK-CT              1:22.09    1:25.99 SILV   
  8 Gurden, Abigail S         11 NYSA-MR              1:26.47    1:26.26 SILV   
  9 Fourie, Trinity C         11 COND-MR              1:24.58    1:26.96 SILV   
 10 Hoffman, Noelle R         11 NYSA-MR              1:24.77    1:27.58 SILV   
 11 Nicholas, Cayla R         12 NYSA-MR              1:28.52    1:28.35 SILV   
 12 Lee, Jasmine K            11 COND-MR              1:29.04    1:28.99        
 13 Liu, Chloe J              12 NYSA-MR              1:30.31    1:29.28        
 14 Foong, Yanyi              12 COND-MR              1:30.28    1:30.21        
 15 Ibrahim, Habiba H         12 UN-NJ                1:39.09    1:31.50        
 16 Kirkorian, Karen          12 LIFE-NJ              1:31.89    1:31.80        
 17 Gaza, Claire              12 Storm-MR             1:31.21    1:34.02        
 18 Smith, Deirdre S          11 NJRC-NJ              1:40.79    1:35.05        
 19 Richman, Emma             11 Storm-MR             1:37.00    1:35.22        
 20 Melley, Amanda A          12 NYSA-MR              1:33.80    1:35.38        
 21 Milla, Madison I          11 COND-MR              1:32.89    1:37.96        
 22 Pikarsky, Makayla C       12 NYSA-MR              1:37.12    1:38.80        
 23 McHeffey, Molly L         11 NJRC-NJ              1:47.66    1:45.89        
 24 Smith, Norah M            12 NJRC-NJ              2:13.03    1:50.42        
 25 Gallo, Amanda G           12 NJRC-NJ              1:48.77    1:53.35        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.99  METS
              2:50.59  ZQ
              2:53.99  JO
              3:11.19  SILV
              3:11.19  CUST Custom
 Meet Qualifying:  3:11.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guzzino, Mary Grace S     11 NYSA-MR              2:48.09    2:44.58 ZQ     
  2 Borowski, Ava M           12 NYSA-MR              3:07.62    2:49.51 ZQ     
  3 Miller, Maddie            12 Storm-MR             2:55.64    2:50.84 JO     
  4 Gurden, Abigail S         11 NYSA-MR                   NT    2:57.76 SILV   
  5 Chin, Grace E             11 NYSA-MR              3:01.77    2:58.33 SILV   
  6 Varier, Niquita E         12 NYSA-MR              3:00.77    3:00.41 SILV   
  7 Fourie, Trinity C         11 COND-MR              3:09.07    3:00.80 SILV   
  8 Hoffman, Noelle R         11 NYSA-MR                   NT    3:03.24 SILV   
  9 Torello-Viera, Martina S  12 NYSA-MR              3:00.56    3:03.84 SILV   
 10 Lee, Jasmine K            11 COND-MR              3:27.28    3:04.00 SILV   
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.69  JO
                34.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jenna M            12 NYSA-MR                29.02      28.76 ZQ     
  2 Hoyng, Anna C             12 NYSA-MR                32.47      32.64 SILV   
  3 Stoll, Olivia P           12 Storm-MR               39.31      32.94 SILV   
  4 Clark, Corin E            12 NYSA-MR                33.77      33.47 SILV   
  5 van Wijnen, Alice R       12 Storm-MR               34.32      33.73 SILV   
  6 Kirkorian, Karen          12 LIFE-NJ                35.78      33.83 SILV   
  7 Bascon, Jaden R           11 COND-MR                38.14      34.20 SILV   
  8 Nicholas, Cayla R         12 NYSA-MR                33.12      34.95        
  9 Isabella, Molly           12 Storm-MR               36.53      35.11        
 10 Inverdale, Julieanne A    11 NYSA-MR                37.05      35.33        
 11 Mack, Abby F              11 COND-MR                36.68      35.49        
 12 Risbud, Madeline          12 LIFE-NJ                37.75      35.95        
 13 Richman, Emma             11 Storm-MR               39.69      36.15        
 14 Milla, Madison I          11 COND-MR                34.97      36.74        
 15 Donohoe, Madison E        11 COND-MR                38.75      38.72        
 16 Foong, Yansi              11 COND-MR                41.04      39.06        
 17 Pomaski, Maris            11 NJRC-NJ                38.20      41.28        
 18 Miller, Sophie H          11 COND-MR                45.83      45.71        
 19 Mitchell, Georgia M       11 COND-MR                50.00      57.76        
 20 Allan, Madison L          11 NYSA-MR                   NT    1:02.03        
 21 Leitner, Moira E          11 NJRC-NJ                49.88    1:02.37        
 -- Cucaj, Ariana             12 NYSA-MR                37.53         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.59  METS
              1:08.99  ZQ
              1:09.49  JO
              1:19.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jenna M            12 NYSA-MR              1:06.26    1:05.89 ZQ     
  2 Torello-Viera, Martina S  12 NYSA-MR              1:08.61    1:09.05 JO     
  3 Gaza, Claire              12 Storm-MR             1:12.77    1:11.78 SILV   
  4 Cafaldo, Kayla I          11 HAWK-AD              1:23.92    1:15.17 SILV   
  5 Stoll, Olivia P           12 Storm-MR             1:43.45    1:17.97 SILV   
  6 Kennedy, Kate E           11 NYSA-MR              1:18.25    1:18.92 SILV   
  7 Fourie, Trinity C         11 COND-MR              1:22.56    1:19.18 SILV   
  8 Inverdale, Julieanne A    11 NYSA-MR              1:24.38    1:20.04        
  9 Isabella, Molly           12 Storm-MR             1:21.79    1:20.19        
 10 Richman, Emma             11 Storm-MR             1:27.46    1:22.70        
 11 Milla, Madison I          11 COND-MR              1:22.92    1:23.92        
 12 Mack, Abby F              11 COND-MR              1:24.16    1:24.03        
 13 van Wijnen, Alice R       12 Storm-MR             1:21.14    1:24.20        
 14 Riolo, Lexi M             12 Storm-MR             1:25.50    1:25.34        
 15 Hoffman, Noelle R         11 NYSA-MR              1:21.41    1:25.39        
 16 Tsang, Jessica            12 Storm-MR             1:26.52    1:28.15        
 17 Gagliardi, Gianna G       11 Storm-MR             1:54.86    1:34.21        
 18 Yang, Amy Z               11 Storm-MR             1:33.70    1:34.44        
 19 Lubinsky, Jordan A        11 Storm-MR             1:36.06    1:35.49        
 20 Dixon, Mati D             11 COND-MR              1:30.69    1:39.63        
 21 Pomaski, Maris            11 NJRC-NJ              1:26.55    1:42.02        
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:37.99  ZQ
              2:39.99  JO
              2:49.39  SILV
              2:49.39  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:49.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Son, Erin                 12 LIFE-NJ              2:48.09    2:38.21 JO     
  2 Shan, Kayla               11 LIFE-NJ              2:49.01    2:46.18 SILV   
 -- Borowski, Ava M           12 NYSA-MR              2:39.06         DQ        
      False start
 -- Dixon, Mati D             11 COND-MR              3:45.66         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:09.99  ZQ
              1:18.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jenna M            12 NYSA-MR              1:07.90    1:06.62 JO     
  2 Vandermel, Jackie A       12 COND-MR              1:09.35    1:07.55 JO     
  3 Chang, Jasmine J          12 Storm-MR             1:09.09    1:07.76 JO     
  4 Son, Erin                 12 LIFE-NJ              1:13.26    1:11.83 SILV   
  5 Szczepanski, Genna D      12 COND-MR              1:13.81    1:12.15 SILV   
  6 Clark, Corin E            12 NYSA-MR              1:17.21    1:12.52 SILV   
  7 Hoyng, Anna C             12 NYSA-MR              1:15.29    1:14.40 SILV   
  8 Rosenberg, Sky S          12 COND-MR              1:16.68    1:15.03 SILV   
  9 Tanaka Sales, Dani        11 PACK-CT              1:15.94    1:15.07 SILV   
 10 Cameron, Megan G          12 NYSA-MR              1:20.55    1:15.34 SILV   
 11 Chin, Grace E             11 NYSA-MR              1:18.21    1:16.68 SILV   
 12 Fourie, Trinity C         11 COND-MR              1:17.91    1:17.49 SILV   
 13 Kirkorian, Karen          12 LIFE-NJ              1:21.59    1:17.63 SILV   
 14 Negron, Bridget B         11 PACK-CT              1:21.55    1:18.02 SILV   
 15 Inverdale, Julieanne A    11 NYSA-MR              1:22.58    1:18.25 SILV   
 15 Liu, Chloe J              12 NYSA-MR              1:21.59    1:18.25 SILV   
 17 Kennedy, Kate E           11 NYSA-MR              1:18.12    1:18.98        
 18 Milla, Madison I          11 COND-MR              1:20.27    1:19.19        
 19 Schrade, Marissa M        12 PACK-CT              1:20.74    1:19.24        
 20 Cafaldo, Kayla I          11 HAWK-AD              1:22.94    1:20.12        
 21 Pikarsky, Makayla C       12 NYSA-MR              1:22.29    1:21.18        
 22 Brenner, Arianna R        11 Flying Dolphins-MR        NT    1:21.29        
 23 Merone, Ali M             11 COND-MR              1:22.13    1:21.92        
 24 Lee, Jasmine K            11 COND-MR              1:39.12    1:23.41        
 25 McHeffey, Molly L         11 NJRC-NJ              1:39.09    1:23.93        
 26 Kuehne, Zoe A             12 Flying Dolphins-MR        NT    1:24.53        
 27 Foong, Yanyi              12 COND-MR              1:28.89    1:24.83        
 28 DePiano, Madeline E       12 PACK-CT              1:33.45    1:25.65        
 29 Sciorra, Katyanna V       11 COND-MR              1:29.38    1:25.98        
 30 Melley, Amanda A          12 NYSA-MR              1:28.17    1:26.45        
 31 Ibrahim, Habiba H         12 UN-NJ                1:42.55    1:26.56        
 32 Lynch, Julia H            11 PACK-CT              1:29.31    1:26.71        
 33 Lichtenthal, Jordana B    11 Storm-MR             1:34.21    1:27.57        
 34 Pomaski, Maris            11 NJRC-NJ              1:26.84    1:27.77        
 35 Dixon, Mati D             11 COND-MR              1:36.70    1:29.79        
 36 Steiner, Casey A          11 NYSA-MR              2:00.00    1:31.08        
 37 Phadnis, Aneeka V         12 NYSA-MR              1:35.34    1:34.49        
 38 Smith, Deirdre S          11 NJRC-NJ              1:41.85    1:34.52        
 39 Smith, Norah M            12 NJRC-NJ              1:34.61    1:34.63        
 40 Lieby, Olivia M           12 PACK-CT              1:52.59    1:35.86        
 41 Sisler, Stephanie E       12 NJRC-NJ              1:42.26    1:35.88        
 42 Gallo, Amanda G           12 NJRC-NJ              1:44.14    1:37.08        
 43 Gazzara, Kelly A          11 COND-MR              1:36.79    1:37.39        
 44 Thompson, Nola Y          11 COND-MR              1:40.00    1:38.74        
 45 Creighton, Samantha E     11 FREE-MR              1:50.99    1:40.21        
 46 Moyer, mackensie c        12 NJRC-NJ              1:49.88    1:43.17        
 47 Gibbons, Barbara E        11 Flying Dolphins-MR        NT    1:55.87        
 -- Allan, Madison L          11 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:27.99  11-12 ZQ
              2:28.99  11-12 JO
              2:48.09  11-12 SILV
              2:49.49  11-12 CUST Custom
 Meet Qualifying 11-12:  2:49.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Maddie            12 Storm-MR             2:30.41    2:24.27 ZQ     
  2 Vandermel, Jackie A       12 COND-MR              2:28.50    2:24.57 ZQ     
  3 Chang, Jasmine J          12 Storm-MR             2:30.41    2:26.08 ZQ     
  4 Pryne, Jenna M            12 NYSA-MR              2:36.22    2:26.96 ZQ     
  5 Son, Erin                 12 LIFE-NJ              2:36.60    2:32.41 SILV   
  6 Fourie, Trinity C         11 COND-MR              2:43.69    2:36.65 SILV   
  7 Varier, Niquita E         12 NYSA-MR              2:39.77    2:41.03 SILV   
  8 Rosenberg, Sky S          12 COND-MR              2:44.07    2:41.15 SILV   
  9 Cameron, Megan G          12 NYSA-MR              2:47.77    2:41.27 SILV   
 10 Isabella, Molly           12 Storm-MR             2:44.09    2:41.38 SILV   
 11 Liu, Chloe J              12 NYSA-MR              2:51.31    2:44.14 SILV   
 12 Stoll, Olivia P           12 Storm-MR             2:49.20    2:47.79 SILV   
 13 Tsang, Jessica            12 Storm-MR             2:49.40    2:47.89 SILV   
 14 Bascon, Jaden R           11 COND-MR              3:14.97    2:51.86        
 15 Inverdale, Julieanne A    11 NYSA-MR              2:54.51    2:52.28        
 16 Foong, Yansi              11 COND-MR              3:19.37    3:02.06        
 17 Foong, Yanyi              12 COND-MR              3:08.63    3:02.64        
 -- van Wijnen, Alice R       12 Storm-MR             2:42.96         DQ        
      Other - back
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
              5:20.99  11-12 JO
              5:50.99  11-12 SILV
              6:01.69  11-12 CUST Custom
 Meet Qualifying 11-12:  6:01.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Torello-Viera, Martina S  12 NYSA-MR              5:28.77    5:20.93 JO     
  2 Hoffman, Noelle R         11 NYSA-MR                   NT    5:46.26 SILV   
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.59  METS
                26.39  JO
                26.39  ZQ
                28.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carolan, Emma M           13 NYSA-MR                27.88      26.50 SILV   
  2 Medina, Marisa B          14 NYSA-MR                27.71      26.72 SILV   
  3 Stellato, Julia D         13 PACK-CT                28.19      26.84 SILV   
  4 Grasso, Emily             13 Storm-MR               27.34      26.86 SILV   
  5 Donnelly, Nicole          14 SCY-NJ                 27.21      27.04 SILV   
  6 Sherlock, Lauren          14 NJRC-NJ                29.03      28.49 SILV   
  7 Clark, Bridget M          14 NYSA-MR                29.25      29.05        
  8 May, Kailen M             14 Storm-MR               28.72      29.25        
  9 Gade, AnnaGrace E         14 NYSA-MR                28.91      29.27        
 10 Smith, Katie M            14 NYSA-MR                29.05      29.34        
 11 Malionek, Zoe             13 Storm-MR               30.31      29.38        
 12 Brownlee, Lily Rose       13 NJRC-NJ                31.07      29.81        
 13 Ali, Daniya               13 PACK-CT                31.41      30.13        
 14 Barna, Elyssa R           13 NYSA-MR                30.67      30.19        
 15 Walsh, Maggie             14 Storm-MR               29.66      30.30        
 16 Lau, Emma S               14 NYSA-MR                30.19      30.36        
 17 Stoddart, Savanna C       14 HAWK-AD                29.37      30.74        
 18 Cucaj, Hana               13 NYSA-MR                33.17      30.99        
 19 Clott, Zara               13 Storm-MR               33.84      31.16        
 20 McDermott, Tara C         14 NJRC-NJ                30.94      31.29        
 21 Hehir, Neve B             13 NYSA-MR                31.48      31.31        
 22 Petrone, Claire L         14 NJRC-NJ                31.20      31.42        
 23 Odell, Samantha K         13 Storm-MR               31.88      31.79        
 24 Doughney, Kasey M         14 NJRC-NJ                31.25      31.84        
 25 Diaz, Jelena M            14 NYSA-MR                32.20      32.27        
 26 Starikovsky, Marina N     14 COND-MR                32.50      32.93        
 27 Weitzen, Shana            13 Storm-MR               32.72      33.17        
 28 Patterson, Clara R        13 PACK-CT                33.35      33.65        
 29 Hurwitz, Sophia M         14 PACK-CT                32.79      33.76        
 30 Donaldson, Savannah A     14 Barracudas-MR          32.65      34.48        
 31 Saxon, Bella N            13 NYSA-MR                35.28      35.33        
 32 Coccovizzo, Emily N       13 NJRC-NJ                37.21      37.74        
 33 Mitchell, Louisa M        13 COND-MR                40.00      43.11        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.69  METS
                56.99  JO
                56.99  ZQ
              1:03.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jess L             14 NYSA-MR                54.70      53.88 METS   
  2 Jocelyn, Laura K          14 Storm-MR               57.47      57.14 SILV   
  3 Aney, Arielle J           14 Flying Dolphins-MR        NT      57.58 SILV   
  4 Carolan, Emma M           13 NYSA-MR                59.80      57.67 SILV   
  5 Medina, Marisa B          14 NYSA-MR                59.06      58.35 SILV   
  6 Stellato, Julia D         13 PACK-CT              1:00.69      58.52 SILV   
  7 Grasso, Emily             13 Storm-MR               59.18      58.58 SILV   
  8 Donnelly, Nicole          14 SCY-NJ                 58.37      59.00 SILV   
  9 Gardner, Brooke           14 SCY-NJ               1:00.89      59.16 SILV   
 10 Acheson, Riley M          14 NYSA-MR              1:02.11    1:00.49 SILV   
 11 Borowski, Hannah F        14 NYSA-MR                59.66    1:00.51 SILV   
 12 Reilly, Courtney          14 Storm-MR             1:01.93    1:00.74 SILV   
 13 Sherlock, Lauren          14 NJRC-NJ              1:03.79    1:01.27 SILV   
 14 Moore, Korianne M         14 NYSA-MR              1:01.77    1:02.11 SILV   
 15 Malocha, Jennifer         13 LIFE-NJ              1:04.59    1:02.76 SILV   
 16 Kaminski, Aine            13 Storm-MR             1:03.47    1:02.94 SILV   
 17 Melley, Emma G            13 NYSA-MR              1:03.98    1:03.40        
 18 Clark, Bridget M          14 NYSA-MR              1:05.15    1:03.84        
 19 Hagemaster, Marie E       14 NYSA-MR              1:02.90    1:03.94        
 20 Gade, AnnaGrace E         14 NYSA-MR              1:04.23    1:04.09        
 21 Grizzaffi, Carly          13 Storm-MR             1:01.85    1:04.22        
 22 Malionek, Zoe             13 Storm-MR             1:07.21    1:04.80        
 23 Tsang, Jolene A           14 Storm-MR             1:02.54    1:05.38        
 24 May, Kailen M             14 Storm-MR             1:05.06    1:05.39        
 25 Gazzara, Kaitlyn M        13 COND-MR              1:04.68    1:05.71        
 26 Mroczek, Angelica S       13 FREE-MR              1:06.76    1:06.44        
 27 Olivieri, Sophia          13 FREE-MR              1:04.68    1:06.67        
 28 Brownlee, Lily Rose       13 NJRC-NJ              1:08.09    1:06.80        
 29 Barna, Elyssa R           13 NYSA-MR              1:05.79    1:07.20        
 30 Ali, Daniya               13 PACK-CT              1:08.21    1:07.48        
 31 Hehir, Neve B             13 NYSA-MR              1:08.12    1:07.58        
 32 Lau, Emma S               14 NYSA-MR              1:07.17    1:07.88        
 33 McDermott, Tara C         14 NJRC-NJ              1:09.91    1:08.59        
 34 Cucaj, Hana               13 NYSA-MR              1:06.77    1:09.10        
 35 Petrone, Claire L         14 NJRC-NJ              1:08.89    1:09.58        
 36 Muller, Alexa J           13 NJRC-NJ              1:08.39    1:09.61        
 37 Klein, Lily               13 NYSA-MR              1:11.10    1:10.08        
 38 Madden, Caroline G        13 COND-MR              1:13.69    1:10.29        
 39 Espino, Justine D         13 COND-MR              1:11.15    1:10.43        
 40 Katz, Arden               14 Storm-MR             1:21.06    1:10.99        
 41 Masters, Adriana T        14 NJRC-NJ              1:10.70    1:11.02        
 42 Doughney, Kasey M         14 NJRC-NJ              1:08.63    1:11.55        
 43 Starikovsky, Marina N     14 COND-MR              1:13.45    1:11.70        
 44 Odell, Samantha K         13 Storm-MR             1:10.06    1:11.73        
 45 Clott, Zara               13 Storm-MR             1:13.51    1:12.48        
 46 Mallon, Faith E           13 COND-MR              1:12.53    1:12.50        
 47 Stuhlweissenburg, Lorela  13 NYSA-MR              1:13.62    1:12.92        
 48 Patterson, Clara R        13 PACK-CT              1:13.37    1:12.93        
 49 Leishman, Pearl B         14 NYSA-MR              1:15.90    1:13.00        
 50 Weitzen, Shana            13 Storm-MR             1:14.22    1:13.59        
 51 Raccuia, Elena            14 NJRC-NJ              1:22.51    1:14.89        
 52 Donaldson, Savannah A     14 Barracudas-MR        1:15.68    1:15.96        
 53 Hurwitz, Sophia M         14 PACK-CT              1:15.30    1:16.85        
 54 Kavashansky, Kate         13 LIFE-NJ              1:19.97    1:17.14        
 55 Saxon, Bella N            13 NYSA-MR              1:13.68    1:17.33        
 56 Knox, Thandi N            13 NYSA-MR              1:15.47    1:17.65        
 57 Cabrera, Bela M           13 COND-MR              1:19.75    1:19.60        
 58 Coccovizzo, Emily N       13 NJRC-NJ              1:25.51    1:24.07        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  METS
              2:03.99  ZQ
              2:03.99  JO
              2:16.99  SILV
              2:23.19  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:23.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jess L             14 NYSA-MR              1:55.78    1:54.56 METS   
  2 Milio, Theresa A          14 NYSA-MR              1:59.55    2:01.20 ZQ     
  3 Carolan, Emma M           13 NYSA-MR              2:10.96    2:03.82 ZQ     
  4 Whang, Taylor K           13 NYSA-MR              2:03.06    2:04.30 SILV   
  5 Edwards, Madison          13 Storm-MR             2:06.09    2:05.27 SILV   
  6 Donnelly, Nicole          14 SCY-NJ               2:05.92    2:08.50 SILV   
  7 Luongo, Maya              13 Storm-MR             2:11.61    2:09.11 SILV   
  8 Acheson, Riley M          14 NYSA-MR              2:14.72    2:09.97 SILV   
  9 Medina, Marisa B          14 NYSA-MR              2:14.43    2:10.83 SILV   
 10 Stellato, Julia D         13 PACK-CT              2:12.55    2:11.01 SILV   
 11 Ehnes, Symantha A         14 Storm-MR             2:19.23    2:11.75 SILV   
 12 Reilly, Courtney          14 Storm-MR             2:16.88    2:15.36 SILV   
 13 Sherlock, Lauren          14 NJRC-NJ              2:18.89    2:18.72 CUST   
 14 Malionek, Zoe             13 Storm-MR             2:20.11    2:20.56 CUST   
 15 Kaminski, Aine            13 Storm-MR             2:19.48    2:21.45 CUST   
 16 Melley, Emma G            13 NYSA-MR              2:23.35    2:24.38        
 17 Grizzaffi, Carly          13 Storm-MR             2:21.91    2:25.81        
 18 Brownlee, Lily Rose       13 NJRC-NJ                   NT    2:26.69        
 19 Hehir, Neve B             13 NYSA-MR              2:23.10    2:26.89        
 20 Ali, Daniya               13 PACK-CT              2:46.77    2:33.75        
 21 McDermott, Tara C         14 NJRC-NJ              2:21.23    2:34.40        
 22 Doughney, Kasey M         14 NJRC-NJ              2:23.11    2:35.30        
 23 Stoddart, Savanna C       14 HAWK-AD              2:39.32    2:35.68        
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:29.99  13-14 ZQ
              5:29.99  13-14 JO
              5:50.59  13-14 SILV
              6:22.39  13-14 CUST Custom
 Meet Qualifying 13-14:  6:22.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jess L             14 NYSA-MR              5:04.04    5:04.89 ZQ     
  2 Jocelyn, Laura K          14 Storm-MR             5:24.74    5:26.86 ZQ     
  3 Whang, Taylor K           13 NYSA-MR              5:30.90    5:26.98 ZQ     
  4 Gardner, Brooke           14 SCY-NJ               5:42.36    5:31.06 SILV   
  5 Edwards, Madison          13 Storm-MR             5:52.53    5:33.22 SILV   
  6 Ehnes, Symantha A         14 Storm-MR             5:56.34    5:36.52 SILV   
  7 Luongo, Maya              13 Storm-MR             5:52.05    5:37.84 SILV   
  8 Grasso, Emily             13 Storm-MR             5:58.15    5:41.79 SILV   
  9 Borowski, Hannah F        14 NYSA-MR              5:43.17    5:47.53 SILV   
 10 Acheson, Riley M          14 NYSA-MR              6:01.42    5:49.85 SILV   
 11 Park, Grace M             13 NYSA-MR              6:13.55    5:50.88 CUST   
 12 Walsh, Maggie             14 Storm-MR             6:06.57    6:07.95 CUST   
 13 Lau, Emma S               14 NYSA-MR              6:13.59    6:12.91 CUST   
 14 Malionek, Zoe             13 Storm-MR             6:17.78    6:13.16 CUST   
 15 Smith, Katie M            14 NYSA-MR              6:04.03    6:15.08 CUST   
 16 Gazzara, Kaitlyn M        13 COND-MR              6:17.48    6:15.81 CUST   
 17 Kaminski, Aine            13 Storm-MR             6:18.57    6:18.09 CUST   
 18 Hehir, Neve B             13 NYSA-MR              6:21.77    6:20.52 CUST   
 19 Dutton, Simone R          13 FREE-MR              6:09.99    6:30.04        
 20 Mroczek, Angelica S       13 FREE-MR              5:59.99    6:39.18        
 21 Cucaj, Hana               13 NYSA-MR              7:00.00    6:51.60        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.69  METS
              1:04.59  JO
              1:04.59  ZQ
              1:12.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Milio, Theresa A          14 NYSA-MR              1:00.85    1:00.23 METS   
  2 Edwards, Madison          13 Storm-MR             1:02.27    1:02.69 JO     
  3 Carolan, Emma M           13 NYSA-MR              1:03.52    1:02.96 JO     
  4 Gardner, Brooke           14 SCY-NJ               1:03.60    1:04.39 JO     
  5 Stellato, Julia D         13 PACK-CT              1:07.59    1:04.78 SILV   
  6 Acheson, Riley M          14 NYSA-MR              1:07.81    1:06.16 SILV   
  7 Luongo, Maya              13 Storm-MR             1:09.77    1:07.68 SILV   
  8 Grasso, Emily             13 Storm-MR             1:07.36    1:08.03 SILV   
  9 Ehnes, Symantha A         14 Storm-MR             1:11.77    1:09.18 SILV   
 10 Gazzara, Kaitlyn M        13 COND-MR              1:08.27    1:09.33 SILV   
 11 Smith, Katie M            14 NYSA-MR              1:09.06    1:09.44 SILV   
 12 Walsh, Maggie             14 Storm-MR             1:09.68    1:09.64 SILV   
 13 Medina, Marisa B          14 NYSA-MR              1:10.74    1:11.19 SILV   
 14 Clark, Bridget M          14 NYSA-MR              1:15.27    1:12.83        
 15 Gade, AnnaGrace E         14 NYSA-MR              1:13.49    1:13.63        
 16 Williams, Catherine G     13 NYSA-MR              1:15.54    1:14.17        
 17 Barna, Elyssa R           13 NYSA-MR              1:14.99    1:14.43        
 18 Sherlock, Lauren          14 NJRC-NJ              1:15.22    1:14.68        
 19 Reilly, Courtney          14 Storm-MR             1:17.14    1:15.57        
 20 Odell, Samantha K         13 Storm-MR             1:18.13    1:15.80        
 21 Petrone, Claire L         14 NJRC-NJ              1:16.93    1:15.85        
 22 Dutton, Simone R          13 FREE-MR              1:13.99    1:16.12        
 23 Lau, Emma S               14 NYSA-MR              1:13.88    1:16.78        
 24 Grizzaffi, Carly          13 Storm-MR             1:12.08    1:17.30        
 25 Brownlee, Lily Rose       13 NJRC-NJ              1:23.48    1:20.03        
 26 Starikovsky, Marina N     14 COND-MR              1:19.99    1:20.97        
 27 Diaz, Jelena M            14 NYSA-MR              1:20.00    1:21.09        
 28 Stoddart, Savanna C       14 HAWK-AD              1:17.78    1:21.67        
 29 Clott, Zara               13 Storm-MR             1:36.35    1:21.68        
 30 Doughney, Kasey M         14 NJRC-NJ              1:18.76    1:23.42        
 31 Saxon, Bella N            13 NYSA-MR              1:28.24    1:24.36        
 32 Weitzen, Shana            13 Storm-MR             1:29.85    1:25.45        
 33 Patterson, Clara R        13 PACK-CT              1:28.12    1:26.05        
 34 Masters, Adriana T        14 NJRC-NJ              1:24.68    1:26.08        
 35 Cucaj, Hana               13 NYSA-MR              1:19.77    1:27.53        
 36 Donaldson, Savannah A     14 Barracudas-MR        1:27.11    1:27.54        
 37 Hurwitz, Sophia M         14 PACK-CT              1:34.38    1:33.07        
 38 Coccovizzo, Emily N       13 NJRC-NJ              1:36.50    1:37.20        
 -- Mitchell, Louisa M        13 COND-MR              1:30.00         DQ        
      Delay initiating turn
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:13.49  METS
              2:18.29  ZQ
              2:18.29  JO
              2:36.29  SILV
              2:36.29  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:36.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jess L             14 NYSA-MR              2:04.91    2:04.13 METS   
  2 Milio, Theresa A          14 NYSA-MR              2:15.74    2:11.44 METS   
  3 Gardner, Brooke           14 SCY-NJ               2:12.14    2:14.47 ZQ     
  4 Carolan, Emma M           13 NYSA-MR              2:20.73    2:16.64 ZQ     
  5 Stellato, Julia D         13 PACK-CT              2:25.83    2:22.31 SILV   
  6 Acheson, Riley M          14 NYSA-MR              2:23.46    2:23.69 SILV   
  7 Gazzara, Kaitlyn M        13 COND-MR              2:26.04    2:24.76 SILV   
  8 Borowski, Hannah F        14 NYSA-MR              2:22.31    2:25.25 SILV   
  9 Ehnes, Symantha A         14 Storm-MR             2:33.13    2:26.53 SILV   
 10 Walsh, Maggie             14 Storm-MR             2:32.91    2:27.97 SILV   
 11 Donnelly, Nicole          14 SCY-NJ               2:25.90    2:28.92 SILV   
 12 Smith, Katie M            14 NYSA-MR              2:26.62    2:29.00 SILV   
 13 Medina, Marisa B          14 NYSA-MR              2:36.22    2:33.69 SILV   
 14 Clark, Bridget M          14 NYSA-MR              2:36.28    2:34.90 SILV   
 15 Lau, Emma S               14 NYSA-MR              2:31.22    2:37.22        
 16 Sherlock, Lauren          14 NJRC-NJ              2:35.45    2:38.50        
 17 Odell, Samantha K         13 Storm-MR             2:36.20    2:40.14        
 18 Olivieri, Sophia          13 FREE-MR              2:34.99    2:41.40        
 19 Doughney, Kasey M         14 NJRC-NJ              2:36.20    2:48.90        
 19 Muller, Alexa J           13 NJRC-NJ              2:36.08    2:48.90        
 21 Brownlee, Lily Rose       13 NJRC-NJ              2:35.44    2:50.55        
 22 Tatar, Sophie E           14 COND-MR              3:09.09    3:07.57        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:11.69  METS
              1:13.99  JO
              1:13.99  ZQ
              1:23.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Grasso, Emily             13 Storm-MR             1:09.27    1:10.28 METS   
  2 Jocelyn, Laura K          14 Storm-MR             1:17.77    1:13.49 JO     
  3 Smith, Katie M            14 NYSA-MR              1:15.71    1:16.66 SILV   
  4 Moore, Korianne M         14 NYSA-MR              1:15.83    1:17.63 SILV   
  5 Mroczek, Angelica S       13 FREE-MR              1:15.89    1:17.98 SILV   
  6 Kaminski, Aine            13 Storm-MR             1:23.65    1:19.49 SILV   
  7 Luongo, Maya              13 Storm-MR             1:24.19    1:19.55 SILV   
  8 Reilly, Courtney          14 Storm-MR             1:22.79    1:19.96 SILV   
  9 Ehnes, Symantha A         14 Storm-MR             1:26.38    1:20.42 SILV   
 10 Aney, Arielle J           14 Flying Dolphins-MR        NT    1:20.95 SILV   
 11 Hagemaster, Marie E       14 NYSA-MR              1:25.85    1:21.37 SILV   
 12 Gazzara, Kaitlyn M        13 COND-MR              1:20.08    1:21.64 SILV   
 13 Walsh, Maggie             14 Storm-MR             1:26.20    1:24.71        
 14 May, Kailen M             14 Storm-MR             1:26.62    1:25.46        
 15 Patterson, Clara R        13 PACK-CT              1:27.99    1:25.91        
 16 Grizzaffi, Carly          13 Storm-MR             1:27.63    1:26.03        
 17 Mallon, Faith E           13 COND-MR              1:29.69    1:26.19        
 18 Barna, Elyssa R           13 NYSA-MR              1:26.05    1:26.77        
 19 Malionek, Zoe             13 Storm-MR             1:29.45    1:26.78        
 20 Malocha, Jennifer         13 LIFE-NJ              1:26.34    1:26.95        
 21 Lau, Emma S               14 NYSA-MR              1:27.47    1:27.23        
 22 Tsang, Jolene A           14 Storm-MR             1:27.05    1:27.64        
 23 Masters, Adriana T        14 NJRC-NJ              1:26.05    1:28.29        
 24 Stellato, Julia D         13 PACK-CT              1:29.57    1:28.36        
 25 Ali, Daniya               13 PACK-CT              1:31.67    1:28.92        
 26 Sherlock, Lauren          14 NJRC-NJ              1:29.93    1:29.11        
 27 Cucaj, Hana               13 NYSA-MR              1:47.74    1:29.46        
 28 Leishman, Pearl B         14 NYSA-MR              1:31.65    1:30.09        
 29 Klein, Lily               13 NYSA-MR              1:39.09    1:30.18        
 30 Hehir, Neve B             13 NYSA-MR              1:32.27    1:30.55        
 31 Clott, Zara               13 Storm-MR             1:34.52    1:30.65        
 32 Muller, Alexa J           13 NJRC-NJ              1:29.42    1:31.02        
 33 Espino, Justine D         13 COND-MR              1:32.34    1:32.71        
 34 Kavashansky, Kate         13 LIFE-NJ              1:38.92    1:32.79        
 35 Starikovsky, Marina N     14 COND-MR              1:32.97    1:33.07        
 36 Saxon, Bella N            13 NYSA-MR              1:45.33    1:34.43        
 37 Madden, Caroline G        13 COND-MR              1:37.27    1:38.06        
 38 Gade, AnnaGrace E         14 NYSA-MR              1:42.98    1:38.38        
 39 Odell, Samantha K         13 Storm-MR             1:43.27    1:38.60        
 40 Knox, Thandi N            13 NYSA-MR                   NT    1:38.95        
 41 Weitzen, Shana            13 Storm-MR             1:44.66    1:39.48        
 42 Doughney, Kasey M         14 NJRC-NJ              1:38.66    1:41.57        
 43 Hurwitz, Sophia M         14 PACK-CT              1:45.17    1:41.94        
 44 Cabrera, Bela M           13 COND-MR              1:40.25    1:43.06        
 45 Tatar, Sophie E           14 COND-MR              1:44.16    1:44.94        
 46 Raccuia, Elena            14 NJRC-NJ              1:46.55    1:45.01        
 47 Coccovizzo, Emily N       13 NJRC-NJ              1:43.73    1:46.30        
 48 Katz, Arden               14 Storm-MR             1:54.16    1:51.98        
 49 Stuhlweissenburg, Lorela  13 NYSA-MR              1:56.64    1:54.77        
 -- Clark, Bridget M          14 NYSA-MR              1:28.67         DQ        
      False start
 -- Donaldson, Savannah A     14 Barracudas-MR        1:30.43         DQ        
      One hand touch
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.99  METS
              2:39.99  ZQ
              2:39.99  JO
              2:56.99  SILV
              3:19.89  CUST Custom
 Meet Qualifying:  3:19.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jess L             14 NYSA-MR              2:36.27    2:27.47 METS   
  2 Whang, Taylor K           13 NYSA-MR              2:32.84    2:33.23 METS   
  3 Grasso, Emily             13 Storm-MR             2:36.77    2:38.36 ZQ     
  4 Edwards, Madison          13 Storm-MR             3:10.54    2:43.91 SILV   
  5 Ehnes, Symantha A         14 Storm-MR             3:08.61    2:51.20 SILV   
  6 Kaminski, Aine            13 Storm-MR             2:59.04    2:51.89 SILV   
  7 Moore, Korianne M         14 NYSA-MR              2:49.94    2:54.29 SILV   
  7 Smith, Katie M            14 NYSA-MR              2:47.29    2:54.29 SILV   
  9 Reilly, Courtney          14 Storm-MR             2:57.85    2:56.97 SILV   
 10 Walsh, Maggie             14 Storm-MR             3:02.91    2:57.60 CUST   
 11 May, Kailen M             14 Storm-MR             3:04.55    2:59.16 CUST   
 12 Patterson, Clara R        13 PACK-CT              3:01.84    3:04.39 CUST   
 13 Lau, Emma S               14 NYSA-MR              3:02.27    3:07.26 CUST   
 14 Barna, Elyssa R           13 NYSA-MR              3:02.71    3:09.07 CUST   
 15 Ali, Daniya               13 PACK-CT              3:15.35    3:12.36 CUST   
 16 Williams, Catherine G     13 NYSA-MR                   NT    3:15.02 CUST   
 17 Clott, Zara               13 Storm-MR             3:15.01    3:15.90 CUST   
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.59  METS
              1:03.99  JO
              1:03.99  ZQ
              1:11.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jess L             14 NYSA-MR              1:01.05      59.44 METS   
  2 Whang, Taylor K           13 NYSA-MR              1:03.03    1:04.22 SILV   
  3 Donnelly, Nicole          14 SCY-NJ               1:06.22    1:06.44 SILV   
  4 Gardner, Brooke           14 SCY-NJ               1:07.59    1:07.68 SILV   
  5 Luongo, Maya              13 Storm-MR             1:10.86    1:08.93 SILV   
  6 Melley, Emma G            13 NYSA-MR              1:10.57    1:10.13 SILV   
  7 Acheson, Riley M          14 NYSA-MR              1:14.51    1:11.15 SILV   
  8 Moore, Korianne M         14 NYSA-MR              1:11.78    1:13.99        
  9 Dutton, Simone R          13 FREE-MR              1:14.85    1:14.51        
 10 Kaminski, Aine            13 Storm-MR             1:19.79    1:15.71        
 11 Gade, AnnaGrace E         14 NYSA-MR              1:17.37    1:17.04        
 12 Starikovsky, Marina N     14 COND-MR              1:20.50    1:17.26        
 13 Williams, Catherine G     13 NYSA-MR              1:21.56    1:17.76        
 14 May, Kailen M             14 Storm-MR             1:20.00    1:18.68        
 15 McDermott, Tara C         14 NJRC-NJ              1:17.55    1:20.24        
 16 Hehir, Neve B             13 NYSA-MR              1:25.58    1:20.66        
 17 Malionek, Zoe             13 Storm-MR             1:15.94    1:21.55        
 18 Grizzaffi, Carly          13 Storm-MR             1:17.70    1:23.18        
 19 Odell, Samantha K         13 Storm-MR             1:55.99    1:27.00        
 20 Masters, Adriana T        14 NJRC-NJ              1:20.90    1:29.01        
 21 Cucaj, Hana               13 NYSA-MR              1:28.77    1:29.06        
 22 Diaz, Jelena M            14 NYSA-MR              1:32.79    1:30.48        
 23 Donaldson, Savannah A     14 Barracudas-MR        1:34.02    1:39.05        
 24 Weitzen, Shana            13 Storm-MR             1:47.45    1:39.35        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:18.99  METS
              2:25.79  ZQ
              2:25.99  JO
              2:36.59  SILV
              2:40.09  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:40.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jess L             14 NYSA-MR              2:13.28    2:09.42 METS   
  2 Borowski, Hannah F        14 NYSA-MR              2:36.61    2:33.02 SILV   
  3 Gardner, Brooke           14 SCY-NJ               2:31.25    2:35.15 SILV   
  4 Milio, Theresa A          14 NYSA-MR              2:38.77    2:36.88 CUST   
  5 Luongo, Maya              13 Storm-MR             2:40.05    2:37.25 CUST   
  6 Melley, Emma G            13 NYSA-MR              2:50.00    2:37.66 CUST   
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:15.99  METS
              2:19.99  ZQ
              2:19.99  JO
              2:41.49  SILV
              2:41.49  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:41.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Taylor K           13 NYSA-MR              2:19.77    2:17.23 ZQ     
  2 Jocelyn, Laura K          14 Storm-MR             2:18.69    2:17.42 ZQ     
  3 Carolan, Emma M           13 NYSA-MR              2:26.41    2:19.89 ZQ     
  4 Grasso, Emily             13 Storm-MR             2:23.21    2:23.46 SILV   
  5 Donnelly, Nicole          14 SCY-NJ               2:26.43    2:25.77 SILV   
  6 Luongo, Maya              13 Storm-MR             2:27.99    2:26.14 SILV   
  7 Moore, Korianne M         14 NYSA-MR              2:28.09    2:28.13 SILV   
  8 Aney, Arielle J           14 Flying Dolphins-MR        NT    2:28.33 SILV   
  9 Acheson, Riley M          14 NYSA-MR              2:30.68    2:28.81 SILV   
 10 Smith, Katie M            14 NYSA-MR              2:31.84    2:30.25 SILV   
 11 Kaminski, Aine            13 Storm-MR             2:34.90    2:30.58 SILV   
 12 Ehnes, Symantha A         14 Storm-MR             2:33.54    2:31.62 SILV   
 13 Reilly, Courtney          14 Storm-MR             2:34.58    2:32.02 SILV   
 14 Medina, Marisa B          14 NYSA-MR              2:35.16    2:33.59 SILV   
 15 Melley, Emma G            13 NYSA-MR              2:37.52    2:34.45 SILV   
 16 Hagemaster, Marie E       14 NYSA-MR              2:35.44    2:34.70 SILV   
 17 Walsh, Maggie             14 Storm-MR             2:38.07    2:35.12 SILV   
 18 Malionek, Zoe             13 Storm-MR             2:41.40    2:39.67 SILV   
 19 Barna, Elyssa R           13 NYSA-MR              2:40.58    2:40.48 SILV   
 20 May, Kailen M             14 Storm-MR             2:41.39    2:41.18 SILV   
 21 Tsang, Jolene A           14 Storm-MR             2:39.31    2:42.49        
 22 Grizzaffi, Carly          13 Storm-MR             2:41.40    2:43.57        
 23 Brownlee, Lily Rose       13 NJRC-NJ              2:40.90    2:45.56        
 24 Gade, AnnaGrace E         14 NYSA-MR              2:46.99    2:46.25        
 25 Klein, Lily               13 NYSA-MR              2:58.52    2:49.26        
 26 McDermott, Tara C         14 NJRC-NJ              2:40.90    2:49.52        
 27 Hehir, Neve B             13 NYSA-MR              2:41.20    2:49.79        
 28 Ali, Daniya               13 PACK-CT              3:11.74    2:51.31        
 29 Olivieri, Sophia          13 FREE-MR              2:40.99    2:55.60        
 30 Knox, Thandi N            13 NYSA-MR              3:30.47    3:08.21        
 31 Tatar, Sophie E           14 COND-MR              3:13.88    3:09.24        
 32 Masters, Adriana T        14 NJRC-NJ              2:40.09    3:09.44        
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  13-14 ZQ
              4:59.99  13-14 JO
              5:25.99  13-14 SILV
              5:42.19  13-14 CUST Custom
 Meet Qualifying 13-14:  5:42.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jess L             14 NYSA-MR              4:30.95    4:26.63 ZQ     
  2 Milio, Theresa A          14 NYSA-MR              4:51.10    4:45.99 ZQ     
  3 Edwards, Madison          13 Storm-MR             5:09.81    4:48.48 ZQ     
  4 Jocelyn, Laura K          14 Storm-MR             4:58.14    4:48.82 ZQ     
  5 Carolan, Emma M           13 NYSA-MR              5:05.01    4:52.12 ZQ     
  6 Luongo, Maya              13 Storm-MR             5:19.36    4:59.82 ZQ     
  7 Park, Grace M             13 NYSA-MR              5:06.55    5:01.40 SILV   
  8 Grasso, Emily             13 Storm-MR             5:11.91    5:02.72 SILV   
  9 Moore, Korianne M         14 NYSA-MR              5:16.20    5:12.15 SILV   
 10 Nobile, Ava C             13 FREE-MR              5:10.41    5:12.62 SILV   
 11 Walsh, Maggie             14 Storm-MR             5:31.16    5:24.16 SILV   
 12 Kaminski, Aine            13 Storm-MR             5:28.95    5:24.88 SILV   
 13 Melley, Emma G            13 NYSA-MR              5:52.21    5:27.77 CUST   
 14 Gazzara, Kaitlyn M        13 COND-MR              5:27.52    5:27.82 CUST   
 15 Tsang, Jolene A           14 Storm-MR             5:42.10    5:41.92 CUST   
 16 Malionek, Zoe             13 Storm-MR             5:38.93    5:53.28        
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.59  METS
                26.29  ZQ
                28.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galvin, Kate H            15 NYSA-MR                25.13      26.07 ZQ     
  2 Zaslaw, Katie             17 Storm-MR               25.23      26.13 ZQ     
  3 Uttaro, Elena P           16 FREE-MR                26.22      26.60 SILV   
  4 Cianciotto, Danielle C    15 FREE-MR                26.62      26.82 SILV   
  5 Algayer, Tait o           18 NJRC-NJ                28.39      27.80 SILV   
  6 Daniels, Hannah M         15 NJRC-NJ                29.31      28.19 SILV   
  7 O'Brien, Megan A          17 NYSA-MR                27.99      28.22 SILV   
  8 Coulard-Smith, Keira L    15 HAWK-AD                27.34      28.53        
  9 Neff, Laura M             17 NJRC-NJ                26.96      28.59        
 10 Kobolakis, Alexandra Z    16 NYSA-MR                28.53      28.74        
 11 Yim, Taylor H             15 NJRC-NJ                29.35      28.77        
 12 DiLorenzo, Jenna A        16 NJRC-NJ                29.19      28.99        
 13 Park, Jenny T             17 COND-MR                29.38      29.41        
 14 Storm, Lauren M           15 NYSA-MR                28.55      29.89        
 15 Cosgrove, MACKENZIE A     15 NYSA-MR                30.81      30.07        
 16 McHeffey, Erin M          15 NJRC-NJ                29.37      30.15        
 17 Larson, Paige             15 NJRC-NJ                30.35      30.22        
 18 Park, Hannah A            16 COND-MR                30.38      30.42        
 19 Benenati, Hannah E        16 HAWK-AD                31.87      36.13        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.69  METS
                57.19  ZQ
              1:01.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arevalo, Isabelle         15 NYSA-MR                51.11      52.44 METS   
  2 Galvin, Kate H            15 NYSA-MR                55.57      56.48 ZQ     
  3 Zaslaw, Katie             17 Storm-MR               54.91      56.96 ZQ     
  4 Phelan, Kaitlyn E         15 Storm-MR               57.72      57.61 SILV   
  5 Rothamel, Emily           17 SCY-NJ                 55.65      57.85 SILV   
  6 Szpynda, Emily            17 Storm-MR               57.04      58.07 SILV   
  7 O'Sullivan, Marycate A    17 COND-MR                56.56      58.16 SILV   
  8 Edwards, Georgia E        17 Storm-MR               55.48      58.64 SILV   
  9 Beneat, Lauren E          16 NYSA-MR                56.66      58.82 SILV   
 10 Dancygier, Emily          15 Storm-MR               57.49      59.16 SILV   
 11 Tuchman, Emily            16 Storm-MR               56.94      59.41 SILV   
 12 O'Brien, Megan A          17 NYSA-MR              1:00.44      59.81 SILV   
 13 Algayer, Tait o           18 NJRC-NJ              1:02.30      59.93 SILV   
 14 Sabella, Sofia A          15 NYSA-MR              1:00.54    1:00.20 SILV   
 15 Kerrigan, Kayla M         15 NYSA-MR              1:01.50    1:00.24 SILV   
 16 Coulard-Smith, Keira L    15 HAWK-AD              1:01.15    1:00.40 SILV   
 17 Leishman, Belle E         16 NYSA-MR              1:01.46    1:00.81 SILV   
 18 Morris, Emily G           16 COND-MR              1:02.67    1:01.28        
 19 Neff, Laura M             17 NJRC-NJ                59.03    1:01.53        
 20 Yim, Taylor H             15 NJRC-NJ              1:04.99    1:01.60        
 21 Noncarrow, Katie L        17 COND-MR                59.31    1:01.83        
 22 Daniels, Hannah M         15 NJRC-NJ              1:05.75    1:02.31        
 23 McHeffey, Erin M          15 NJRC-NJ              1:03.45    1:03.87        
 24 Kobolakis, Alexandra Z    16 NYSA-MR                59.37    1:03.93        
 25 Driesen, Bella            15 Storm-MR             1:06.42    1:04.04        
 26 Cosgrove, MACKENZIE A     15 NYSA-MR              1:04.92    1:05.36        
 27 Park, Jenny T             17 COND-MR                   NT    1:05.42        
 28 Christensen, Marcella or  16 NYSA-MR              1:01.90    1:05.96        
 29 Storm, Lauren M           15 NYSA-MR              1:03.87    1:06.28        
 30 Larson, Paige             15 NJRC-NJ              1:09.98    1:06.58        
 31 Park, Hannah A            16 COND-MR                   NT    1:07.55        
 32 Smiechowski, Karolina     15 NYSA-MR              1:08.26    1:09.39        
 33 Benenati, Hannah E        16 HAWK-AD              1:14.19    1:19.17        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  METS
              2:02.49  ZQ
              2:10.59  SILV
              2:20.69  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:20.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Galvin, Kate H            15 NYSA-MR              2:02.21    2:02.22 ZQ     
  2 Uttaro, Elena P           16 FREE-MR              2:05.10    2:02.43 ZQ     
  3 Phelan, Kaitlyn E         15 Storm-MR             2:06.76    2:03.58 SILV   
  4 Petersson, Kirsten A      16 Storm-MR             2:05.67    2:03.68 SILV   
  5 Zaslaw, Katie             17 Storm-MR             1:59.58    2:03.80 SILV   
  6 Rothamel, Emily           17 SCY-NJ               1:56.33    2:04.36 SILV   
  7 Szpynda, Emily            17 Storm-MR             2:01.91    2:04.53 SILV   
  8 Tuchman, Emily            16 Storm-MR             2:04.62    2:08.92 SILV   
  9 Sabella, Sofia A          15 NYSA-MR              2:09.40    2:09.21 SILV   
 10 Neff, Laura M             17 NJRC-NJ              2:17.47    2:16.67 CUST   
 11 Daniels, Hannah M         15 NJRC-NJ              2:20.00    2:18.15 CUST   
 12 Coulard-Smith, Keira L    15 HAWK-AD              2:18.28    2:20.41 CUST   
 13 Cosgrove, MACKENZIE A     15 NYSA-MR              2:15.15    2:21.37        
 14 Driesen, Bella            15 Storm-MR             2:20.68    2:22.59        
 15 Larson, Paige             15 NJRC-NJ              2:20.01    2:26.81        
 16 Storm, Lauren M           15 NYSA-MR              2:19.55    2:27.51        
 17 Fourie, Arisa             16 COND-MR              2:31.85    2:29.71        
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:27.99  15&O ZQ
              5:39.99  15&O SILV
              6:13.29  15&O CUST Custom
 Meet Qualifying 15&O:  6:13.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arevalo, Isabelle         15 NYSA-MR              5:20.09    5:15.90 ZQ     
  2 Eufer, Maddie A           16 NYSA-MR              5:23.21    5:23.42 ZQ     
  3 Petersson, Kirsten A      16 Storm-MR             5:21.89    5:23.45 ZQ     
  4 Cianciotto, Danielle C    15 FREE-MR              5:33.76    5:31.10 SILV   
  5 Phelan, Kaitlyn E         15 Storm-MR             5:31.59    5:31.97 SILV   
  6 Zaslaw, Katie             17 Storm-MR             5:23.06    5:33.36 SILV   
  7 Galvin, Kate H            15 NYSA-MR              5:42.02    5:36.66 SILV   
  8 Uttaro, Elena P           16 FREE-MR              5:33.14    5:38.79 SILV   
  9 Dancygier, Emily          15 Storm-MR             5:27.51    5:44.58 CUST   
 10 Tuchman, Emily            16 Storm-MR             5:32.96    5:45.16 CUST   
 11 Noncarrow, Katie L        17 COND-MR              5:34.89    5:46.96 CUST   
 12 Ashikari, Emily           16 Storm-MR             5:26.38    5:48.11 CUST   
 13 Driesen, Bella            15 Storm-MR             6:13.28    6:07.68 CUST   
 14 Malloy, Jenna R           16 FREE-MR              6:02.58    6:15.17        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.69  METS
              1:05.49  ZQ
              1:10.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eufer, Maddie A           16 NYSA-MR                59.90    1:01.34 METS   
  2 Rothamel, Emily           17 SCY-NJ                 59.05    1:02.14 ZQ     
  3 O'Sullivan, Marycate A    17 COND-MR              1:00.07    1:02.38 ZQ     
  4 Cianciotto, Danielle C    15 FREE-MR              1:01.66    1:02.62 ZQ     
  5 Zaslaw, Katie             17 Storm-MR             1:00.46    1:04.12 ZQ     
  6 Szpynda, Emily            17 Storm-MR             1:04.91    1:06.25 SILV   
  7 Beneat, Lauren E          16 NYSA-MR              1:03.38    1:06.54 SILV   
  8 Kerrigan, Kayla M         15 NYSA-MR              1:09.63    1:08.01 SILV   
  9 Sabella, Sofia A          15 NYSA-MR              1:08.13    1:10.13        
 10 Yim, Taylor H             15 NJRC-NJ              1:11.48    1:11.65        
 11 Cosgrove, MACKENZIE A     15 NYSA-MR              1:10.22    1:12.83        
 12 Driesen, Bella            15 Storm-MR             1:19.22    1:16.00        
 13 McHeffey, Erin M          15 NJRC-NJ              1:15.06    1:16.94        
 14 Dwyer, Catie R            15 NYSA-MR              1:15.50    1:16.95        
 15 Park, Hannah A            16 COND-MR              1:15.66    1:17.15        
 16 Fourie, Arisa             16 COND-MR              1:14.31    1:17.43        
 17 DiLorenzo, Jenna A        16 NJRC-NJ              1:17.68    1:22.23        
 18 Benenati, Hannah E        16 HAWK-AD              1:15.37    1:23.43        
 19 Larson, Paige             15 NJRC-NJ              1:21.49    1:23.83        
 20 Storm, Lauren M           15 NYSA-MR              1:20.07    1:25.54        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:13.49  METS
              2:20.99  ZQ
              2:29.29  SILV
              2:33.59  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:33.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eufer, Maddie A           16 NYSA-MR              2:09.12    2:09.25 METS   
  2 Rothamel, Emily           17 SCY-NJ               2:06.77    2:14.35 ZQ     
  3 Cianciotto, Danielle C    15 FREE-MR              2:16.21    2:14.69 ZQ     
  4 Zaslaw, Katie             17 Storm-MR             2:10.43    2:18.69 ZQ     
  5 O'Sullivan, Marycate A    17 COND-MR              2:11.23    2:19.63 ZQ     
  6 Szpynda, Emily            17 Storm-MR             2:18.81    2:19.82 ZQ     
  7 Beneat, Lauren E          16 NYSA-MR              2:31.19    2:23.30 SILV   
  8 Sabella, Sofia A          15 NYSA-MR              2:24.05    2:24.07 SILV   
  9 Kerrigan, Kayla M         15 NYSA-MR              2:27.05    2:25.42 SILV   
 10 Dancygier, Emily          15 Storm-MR             2:23.90    2:25.95 SILV   
 11 Cosgrove, MACKENZIE A     15 NYSA-MR              2:28.50    2:30.03 CUST   
 12 Morris, Emily G           16 COND-MR              2:40.45    2:30.07 CUST   
 13 Yim, Taylor H             15 NJRC-NJ              2:33.00    2:31.95 CUST   
 14 Dwyer, Catie R            15 NYSA-MR              2:45.01    2:41.30        
 15 Fourie, Arisa             16 COND-MR              2:37.68    2:41.94        
 16 Christensen, Marcella or  16 NYSA-MR              2:40.14    2:46.71        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:11.69  METS
              1:13.99  ZQ
              1:20.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eufer, Maddie A           16 NYSA-MR              1:10.54    1:10.44 METS   
  2 Cianciotto, Danielle C    15 FREE-MR              1:10.31    1:10.48 METS   
  3 Edwards, Georgia E        17 Storm-MR             1:10.18    1:11.19 METS   
  4 Phelan, Kaitlyn E         15 Storm-MR             1:10.83    1:11.91 ZQ     
  5 Beneat, Lauren E          16 NYSA-MR              1:12.43    1:12.98 ZQ     
  6 Uttaro, Elena P           16 FREE-MR              1:12.31    1:13.39 ZQ     
  7 Algayer, Tait o           18 NJRC-NJ              1:15.08    1:15.52 SILV   
  8 Morris, Emily G           16 COND-MR              1:18.51    1:17.14 SILV   
  9 Smiechowski, Karolina     15 NYSA-MR              1:17.28    1:17.81 SILV   
 10 Park, Hannah A            16 COND-MR                   NT    1:18.50 SILV   
 11 Neff, Laura M             17 NJRC-NJ              1:15.62    1:18.65 SILV   
 12 Ashikari, Emily           16 Storm-MR             1:21.61    1:18.89 SILV   
 13 O'Brien, Megan A          17 NYSA-MR              1:16.84    1:19.39 SILV   
 14 Petersson, Kirsten A      16 Storm-MR             1:22.46    1:19.45 SILV   
 15 Tuchman, Emily            16 Storm-MR             1:22.21    1:19.59 SILV   
 16 Mroczek, Charista S       16 FREE-MR              1:14.27    1:20.19 SILV   
 17 Daniels, Hannah M         15 NJRC-NJ              1:26.44    1:20.99        
 18 Noncarrow, Katie L        17 COND-MR              1:21.50    1:21.11        
 19 Park, Jenny T             17 COND-MR                   NT    1:21.19        
 20 Kobolakis, Alexandra Z    16 NYSA-MR              1:20.00    1:22.42        
 21 Dwyer, Catie R            15 NYSA-MR              1:21.95    1:23.57        
 22 Driesen, Bella            15 Storm-MR             1:25.18    1:24.33        
 23 Leishman, Belle E         16 NYSA-MR              1:22.43    1:24.86        
 24 Fourie, Arisa             16 COND-MR              1:27.17    1:26.39        
 25 Cosgrove, MACKENZIE A     15 NYSA-MR              1:28.92    1:28.06        
 26 Larson, Paige             15 NJRC-NJ              1:30.45    1:28.52        
 27 Storm, Lauren M           15 NYSA-MR              1:27.24    1:30.17        
 28 Christensen, Marcella or  16 NYSA-MR              1:30.21    1:31.65        
 29 Benenati, Hannah E        16 HAWK-AD              1:37.68    1:41.51        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.99  METS
              2:37.89  ZQ
              2:50.99  SILV
              3:14.89  CUST Custom
 Meet Qualifying:  3:14.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arevalo, Isabelle         15 NYSA-MR              2:36.77    2:28.35 METS   
  2 Eufer, Maddie A           16 NYSA-MR              2:31.52    2:31.57 METS   
  3 Phelan, Kaitlyn E         15 Storm-MR             2:36.23    2:31.83 METS   
  4 Cianciotto, Danielle C    15 FREE-MR              2:33.99    2:34.71 METS   
  5 Beneat, Lauren E          16 NYSA-MR              2:33.94    2:41.49 SILV   
  6 Park, Hannah A            16 COND-MR              2:45.11    2:42.11 SILV   
  7 Algayer, Tait o           18 NJRC-NJ              2:55.65    2:42.71 SILV   
  8 Kerrigan, Kayla M         15 NYSA-MR              2:45.71    2:47.15 SILV   
  9 Petersson, Kirsten A      16 Storm-MR             2:53.76    2:51.86 CUST   
 10 O'Brien, Megan A          17 NYSA-MR              2:51.19    2:52.92 CUST   
 11 Park, Jenny T             17 COND-MR              2:52.25    2:54.59 CUST   
 12 Kobolakis, Alexandra Z    16 NYSA-MR              2:54.18    2:55.52 CUST   
 13 Dwyer, Catie R            15 NYSA-MR              3:01.93    3:01.04 CUST   
 14 Driesen, Bella            15 Storm-MR             3:04.89    3:02.64 CUST   
 15 Fourie, Arisa             16 COND-MR              3:10.21    3:08.04 CUST   
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.59  METS
              1:04.49  ZQ
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Uttaro, Elena P           16 FREE-MR                59.66    1:00.87 METS   
  2 Arevalo, Isabelle         15 NYSA-MR              1:04.22    1:02.29 ZQ     
  3 Galvin, Kate H            15 NYSA-MR              1:01.17    1:02.56 ZQ     
  4 Petersson, Kirsten A      16 Storm-MR             1:02.96    1:03.81 ZQ     
  5 Phelan, Kaitlyn E         15 Storm-MR             1:03.28    1:04.15 ZQ     
  6 Coulard-Smith, Keira L    15 HAWK-AD              1:07.14    1:08.03 SILV   
  7 Neff, Laura M             17 NJRC-NJ              1:04.25    1:08.39 SILV   
  8 Sabella, Sofia A          15 NYSA-MR              1:10.96    1:09.24 SILV   
  9 Kerrigan, Kayla M         15 NYSA-MR              1:09.01    1:10.99        
 10 Algayer, Tait o           18 NJRC-NJ              1:09.90    1:11.13        
 11 O'Brien, Megan A          17 NYSA-MR              1:11.23    1:12.63        
 12 Park, Jenny T             17 COND-MR              1:13.33    1:12.93        
 13 McHeffey, Erin M          15 NJRC-NJ              1:16.55    1:17.68        
 14 Daniels, Hannah M         15 NJRC-NJ              1:13.04    1:21.73        
 15 Benenati, Hannah E        16 HAWK-AD              1:43.95    1:39.63        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:18.99  METS
              2:24.99  ZQ
              2:33.99  SILV
              2:34.89  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:34.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Petersson, Kirsten A      16 Storm-MR             2:15.15    2:16.58 METS   
  2 Uttaro, Elena P           16 FREE-MR              2:17.61    2:16.68 METS   
  3 Galvin, Kate H            15 NYSA-MR              2:20.91    2:20.30 ZQ     
  4 Tuchman, Emily            16 Storm-MR             2:23.61    2:23.08 ZQ     
  5 Coulard-Smith, Keira L    15 HAWK-AD              3:04.65    2:31.36 SILV   
  6 Dancygier, Emily          15 Storm-MR             2:34.23    2:36.51        
 -- O'Sullivan, Marycate A    17 COND-MR              2:15.20        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:15.99  METS
              2:19.99  ZQ
              2:29.99  SILV
              2:37.39  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:37.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arevalo, Isabelle         15 NYSA-MR              2:13.64    2:12.77 METS   
  2 Cianciotto, Danielle C    15 FREE-MR              2:14.19    2:13.10 METS   
  3 Eufer, Maddie A           16 NYSA-MR              2:16.10    2:13.50 METS   
  4 Phelan, Kaitlyn E         15 Storm-MR             2:16.25    2:17.08 ZQ     
  5 Uttaro, Elena P           16 FREE-MR              2:19.05    2:17.53 ZQ     
  6 Edwards, Georgia E        17 Storm-MR             2:17.67    2:18.13 ZQ     
  7 Petersson, Kirsten A      16 Storm-MR             2:21.45    2:21.44 SILV   
  8 Zaslaw, Katie             17 Storm-MR             2:19.12    2:22.83 SILV   
  9 Galvin, Kate H            15 NYSA-MR              2:23.39    2:23.29 SILV   
 10 Rothamel, Emily           17 SCY-NJ               2:21.43    2:23.38 SILV   
 11 Kerrigan, Kayla M         15 NYSA-MR              2:29.11    2:25.34 SILV   
 12 Szpynda, Emily            17 Storm-MR             2:23.68    2:26.44 SILV   
 13 Neff, Laura M             17 NJRC-NJ              2:22.70    2:26.75 SILV   
 14 Ashikari, Emily           16 Storm-MR             2:28.09    2:27.73 SILV   
 15 Noncarrow, Katie L        17 COND-MR              2:24.81    2:28.85 SILV   
 16 O'Brien, Megan A          17 NYSA-MR              2:33.89    2:30.22 CUST   
 17 Sabella, Sofia A          15 NYSA-MR              2:31.05    2:30.40 CUST   
 18 Coulard-Smith, Keira L    15 HAWK-AD              2:30.00    2:31.25 CUST   
 19 Park, Jenny T             17 COND-MR                   NT    2:35.09 CUST   
 20 Dwyer, Catie R            15 NYSA-MR              2:32.68    2:35.73 CUST   
 21 Leishman, Belle E         16 NYSA-MR              2:40.33    2:40.42        
 22 Daniels, Hannah M         15 NJRC-NJ              2:36.05    2:41.64        
 23 Smiechowski, Karolina     15 NYSA-MR              2:40.48    2:42.10        
 24 McHeffey, Erin M          15 NJRC-NJ              2:37.00    2:44.61        
 25 Fourie, Arisa             16 COND-MR              2:56.88    2:48.97        
 26 Larson, Paige             15 NJRC-NJ              2:36.76    2:51.93        
 -- Park, Hannah A            16 COND-MR                   NT         DQ        
      Butterfly kick - breast
 -- Malloy, Jenna R           16 FREE-MR              2:36.59         DQ        
      Scissors kick - breast
 
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  15&O ZQ
              5:23.29  15&O SILV
              5:32.89  15&O CUST Custom
 Meet Qualifying 15&O:  5:32.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Eufer, Maddie A           16 NYSA-MR              4:42.40    4:41.32 ZQ     
  2 Edwards, Georgia E        17 Storm-MR             4:52.36    4:46.12 ZQ     
  3 Phelan, Kaitlyn E         15 Storm-MR             4:52.08    4:47.79 ZQ     
  4 Uttaro, Elena P           16 FREE-MR              4:53.13    4:55.60 ZQ     
  5 Beneat, Lauren E          16 NYSA-MR              4:53.08    4:56.01 ZQ     
  6 Petersson, Kirsten A      16 Storm-MR             4:55.40    4:57.46 ZQ     
  7 Tuchman, Emily            16 Storm-MR             4:57.73    5:01.83 SILV   
  8 Kerrigan, Kayla M         15 NYSA-MR              5:12.45    5:03.24 SILV   
  9 Ashikari, Emily           16 Storm-MR             5:15.35    5:06.78 SILV   
 10 Noncarrow, Katie L        17 COND-MR              5:04.89    5:08.01 SILV   
 11 Sabella, Sofia A          15 NYSA-MR              5:11.92    5:14.62 SILV   
 12 O'Sullivan, Marycate A    17 COND-MR              5:05.96    5:17.96 SILV   
 13 O'Brien, Megan A          17 NYSA-MR              5:28.18    5:21.65 SILV   
 14 Coulard-Smith, Keira L    15 HAWK-AD              5:28.00    5:32.14 CUST   
 15 Dwyer, Catie R            15 NYSA-MR                   NT    5:33.96        
 16 Fourie, Arisa             16 COND-MR              6:12.34    5:51.23        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hodgins, Tanner J          8 NJRC-NJ                15.50      15.05        
  2 Farrell, Cal A             7 NYSA-MR                16.06      15.79        
  3 Trenczer, Zachary D        8 COND-MR                17.92      16.56        
  4 Liu, Jared                 8 NYSA-MR                17.19      17.33        
  5 Zimmerer, Colin W          8 NJRC-NJ                19.69      18.40        
  6 Ciechanowski, Max          6 LIFE-NJ                22.69      18.65        
  7 Gade, Tyler C              8 NYSA-MR                20.00      19.02        
  8 Gade, William M            8 NYSA-MR                20.00      19.03        
  9 Rothman, Devin R           8 NYSA-MR                20.32      19.35        
 10 Ha, Connor                 8 LIFE-NJ                21.00      19.77        
 10 Egg, Peyton L              8 LIFE-NJ                25.89      19.77        
 12 Sesha, Sujay               8 NJRC-NJ                21.44      20.36        
 13 Berarducci, Owen           8 NJRC-NJ                27.88      21.51        
 14 Milgram, Jason E           8 FREE-MR                23.62      21.76        
 15 Carton, Cassidy R          8 NJRC-NJ                20.82      21.87        
 16 Tuminello, Nickalos S      8 FREE-MR                29.99      21.89        
 17 Hodgins, Trevor J          7 NJRC-NJ                20.53      22.12        
 18 Roestenberg, Gavin r       7 NJRC-NJ                21.29      22.17        
 19 Lynch, Owen W              6 PACK-CT                30.34      24.98        
 20 Nwamumu, Uche D            8 COND-MR                22.63      25.16        
 21 Zmoyro, John               7 NJRC-NJ                25.46      25.42        
 22 Miller, Noah J             8 COND-MR                24.31      25.58        
 23 Kucera, Maty H             8 NYSA-MR                23.51      27.04        
 24 Kraese, Nick F             8 NYSA-MR                   NT      27.11        
 25 Zimmerer, Andrew B         6 NJRC-NJ                30.04      27.45        
 26 Walsh, Eamon P             8 NYSA-MR                   NT      27.70        
 27 Choong, Alex               7 LIFE-NJ                28.23      29.79        
 28 Berarducci, Declan P       6 NJRC-NJ                39.77      30.66        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hodgins, Tanner J          8 NJRC-NJ                   NT      39.18 SILV   
  2 Trenczer, Zachary D        8 COND-MR                42.95      41.38 SILV   
  3 Mohamed, Omar              8 FREE-MR                41.57      41.64 SILV   
  4 Zimmerer, Colin W          8 NJRC-NJ                52.33      48.67        
  4 Rothman, Devin R           8 NYSA-MR                52.83      48.67        
  6 Park, Ian                  8 COND-MR                48.75      48.73        
  7 Gade, Tyler C              8 NYSA-MR                49.90      49.22        
  8 Tuminello, Nickalos S      8 FREE-MR              1:09.99      49.91        
  9 Gade, William M            8 NYSA-MR                49.50      50.38        
 10 Hodgins, Trevor J          7 NJRC-NJ                52.33      51.78        
 11 Ciechanowski, Max          6 LIFE-NJ              1:10.89      53.09        
 12 Carton, Cassidy R          8 NJRC-NJ                55.90      53.74        
 13 Attenborough, Michael      7 FREE-MR                57.45      54.24        
 14 Martinez, Danny R          7 COND-MR                59.03      57.20        
 15 Milgram, Jason E           8 FREE-MR              1:00.75      57.27        
 16 Berarducci, Owen           8 NJRC-NJ                55.46    1:01.81        
 17 Kraese, Nick F             8 NYSA-MR                   NT    1:04.81        
 18 Zimmerer, Andrew B         6 NJRC-NJ              1:05.66    1:05.07        
 19 Zmoyro, John               7 NJRC-NJ              1:23.43    1:06.43        
 20 Choong, Alex               7 LIFE-NJ              1:09.14    1:09.80        
 21 Walsh, Eamon P             8 NYSA-MR                   NT    1:11.54        
 -- Sesha, Sujay               8 NJRC-NJ                55.21         DQ        
      No touch at turn
 -- Ha, Connor                 8 LIFE-NJ                59.72         DQ        
      Delay initiating arm pull
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             7 NYSA-MR                44.55      43.24 JO     
  2 Park, Ian                  8 COND-MR                47.30      47.39 SILV   
  3 Mohamed, Omar              8 FREE-MR                   NT      47.51 SILV   
  4 Tuminello, Nickalos S      8 FREE-MR              2:19.99      54.12        
  5 Attenborough, Michael      7 FREE-MR              1:03.03      58.67        
  6 Nwamumu, Uche D            8 COND-MR              1:01.59    1:08.30        
  7 Choong, Alex               7 LIFE-NJ              1:14.64    1:09.60        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             7 NYSA-MR                   NT      17.43        
  2 Trenczer, Zachary D        8 COND-MR                23.78      19.69        
  3 Egg, Peyton L              8 LIFE-NJ                36.89      23.11        
  4 Liu, Jared                 8 NYSA-MR                24.17      24.94        
  5 Gade, William M            8 NYSA-MR                25.00      26.00        
  6 Sesha, Sujay               8 NJRC-NJ                26.55      26.32        
  7 Attenborough, Michael      7 FREE-MR                30.00      28.06        
  8 Rothman, Devin R           8 NYSA-MR                28.00      29.50        
  9 Kucera, Maty H             8 NYSA-MR                   NT      30.23        
 10 Roestenberg, Gavin r       7 NJRC-NJ                25.44      30.79        
 11 Martinez, Danny R          7 COND-MR                35.00      31.58        
 12 Lynch, Owen W              6 PACK-CT                37.26      32.36        
 13 Nwamumu, Uche D            8 COND-MR                30.61      34.69        
 14 Miller, Noah J             8 COND-MR                43.65      35.54        
 -- Ciechanowski, Max          6 LIFE-NJ                31.57         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Gade, Tyler C              8 NYSA-MR                25.00         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hodgins, Tanner J          8 NJRC-NJ              1:34.33    1:23.68 SILV   
  2 Mohamed, Omar              8 FREE-MR              1:32.99    1:30.28        
  3 Park, Ian                  8 COND-MR              1:42.02    1:36.83        
  4 Egg, Peyton L              8 LIFE-NJ              1:52.89    1:55.18        
  5 Liu, Jared                 8 NYSA-MR                   NT    1:55.25        
 -- Miller, Noah J             8 COND-MR              2:12.00         DQ        
      Arms past hipline - breast
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:10.59  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Connor, Rory T          10 Storm-MR             1:07.59    1:06.69 ZQ     
  2 Engel, Eric R             10 Storm-MR             1:08.64    1:06.89 ZQ     
  3 Engel, Oliver K           10 Storm-MR             1:09.09    1:07.20 ZQ     
  4 Kucera, Miki E            10 NYSA-MR              1:14.11    1:11.04 SILV   
  5 Francis, Isaih            10 COND-MR              1:17.96    1:12.25 SILV   
  6 Roestenberg, Gunnar S     10 NJRC-NJ              1:14.66    1:12.75 SILV   
  6 Graham, Noah J            10 PACK-CT              1:11.72    1:12.75 SILV   
  8 Moore, Grant M            10 NYSA-MR              1:14.96    1:13.68 SILV   
  9 Terri, Kyle D              9 COND-MR              1:18.00    1:13.93 SILV   
 10 Fominykh, Harry           10 LIFE-NJ              1:17.98    1:16.44 SILV   
 11 Krivenko, Andrew           9 FREE-MR              1:17.54    1:18.07 SILV   
 12 Milgram, Mark A           10 FREE-MR              1:24.08    1:18.20 SILV   
 13 Zimmerer, Justin R        10 NJRC-NJ              1:40.99    1:21.45        
 14 Rothman, Zachary W        10 NYSA-MR              1:21.74    1:21.46        
 15 Finnegan, Harry M         10 COND-MR              1:21.88    1:21.77        
 16 Wilson, Tate E             9 HAWK-AD              1:24.13    1:22.74        
 17 Greenstein, Adam J        10 LIFE-NJ              1:29.62    1:23.21        
 18 Walz, Jonathan R           9 FREE-MR              1:22.20    1:24.13        
 19 Tomioka, Jeremiah I        9 NYSA-MR              1:26.92    1:25.40        
 20 Slutsky, Eric A           10 COND-MR              1:29.32    1:25.96        
 21 Mora-Castillo, Sebastian   9 Storm-MR             1:27.48    1:28.11        
 22 Roestenberg, Lance J       9 NJRC-NJ              1:27.65    1:28.20        
 23 Fernandez, Adrian M       10 PACK-CT              1:31.81    1:28.23        
 24 Keahon, Lucas M            9 COND-MR              1:25.00    1:29.16        
 25 Singer, Dillon T           9 FREE-MR              1:28.31    1:30.79        
 26 Katz, Kenji H              9 NYSA-MR              1:34.82    1:33.10        
 27 Lin, Hayden                9 LIFE-NJ              1:39.93    1:34.63        
 28 Lynch, PJ J                9 PACK-CT              1:38.95    1:37.62        
 29 Dutton, Mason A            9 FREE-MR              1:43.76    1:37.98        
 30 Rourke, Ryan              10 LIFE-NJ              2:00.89    1:40.37        
 31 Brownlee, James T         10 NJRC-NJ              1:37.40    1:40.41        
 32 Carton, Fin A              9 NJRC-NJ              1:37.66    1:43.68        
 33 Crimi, Lorenzo J           9 NJRC-NJ              1:48.77    1:43.96        
 34 Ghaly, Yamen               9 NYSA-MR                   NT    1:44.15        
 35 Buzzell, Tyler J           9 COND-MR              1:45.00    1:44.65        
 36 Hatley, Ryan M             9 COND-MR              1:20.00    1:47.57        
 37 Andrew, Daniel K           9 COND-MR              1:45.00    1:49.57        
 38 Colyer, Tristan W         10 NYSA-MR                   NT    1:57.90        
 39 Kapp, Jon Jon or John A   10 FREE-MR              2:07.28    1:59.29        
 40 Colsant, Austin J          9 NYSA-MR              1:37.98    1:59.56        
 41 Yu, Connor                 9 NYSA-MR              2:16.11    2:15.94        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Francis, Isaih            10 COND-MR                36.95      35.20 ZQ     
  2 Engel, Oliver K           10 Storm-MR               36.22      35.37 ZQ     
  3 Engel, Eric R             10 Storm-MR               36.84      35.80 ZQ     
  4 Terri, Kyle D              9 COND-MR                39.45      38.85 SILV   
  5 Kucera, Miki E            10 NYSA-MR                42.78      39.32 SILV   
  6 Moore, Grant M            10 NYSA-MR                39.97      39.50 SILV   
  7 Ramesh, Guru Vishnu       10 COND-MR                39.26      39.60 SILV   
  8 Roestenberg, Gunnar S     10 NJRC-NJ                40.44      40.95 SILV   
  9 Rothman, Zachary W        10 NYSA-MR                42.80      41.16 SILV   
 10 Morris, Ryan M            10 COND-MR                43.12      41.48 SILV   
 11 Slutsky, Eric A           10 COND-MR                42.78      41.97 SILV   
 12 Surace, Frank K           10 FREE-MR                42.95      42.21 SILV   
 13 Greenstein, Adam J        10 LIFE-NJ                43.68      43.23        
 14 Fernandez, Adrian M       10 PACK-CT                47.31      43.41        
 15 Katz, Kenji H              9 NYSA-MR                46.80      43.82        
 16 Roestenberg, Lance J       9 NJRC-NJ                42.98      43.96        
 17 Zimmerer, Justin R        10 NJRC-NJ                43.86      44.18        
 18 Dutton, Mason A            9 FREE-MR                46.54      44.56        
 19 Kravatz, Tommy J          10 COND-MR                45.37      46.42        
 20 Velasquez, Vicente O      10 NYSA-MR                49.84      46.86        
 21 Lin, Hayden                9 LIFE-NJ                54.30      47.43        
 22 Keahon, Lucas M            9 COND-MR                48.37      47.72        
 23 Hatley, Ryan M             9 COND-MR                50.93      48.76        
 24 Venezia, Anthony J        10 NJRC-NJ                52.33      49.00        
 24 Buzzell, Tyler J           9 COND-MR                51.09      49.00        
 26 Carton, Fin A              9 NJRC-NJ                52.46      50.01        
 27 Ghaly, Yamen               9 NYSA-MR                49.08      51.07        
 28 Andrew, Daniel K           9 COND-MR                50.48      52.25        
 29 Crimi, Lorenzo J           9 NJRC-NJ                46.55      53.57        
 30 Kapp, Jon Jon or John A   10 FREE-MR                59.08      54.53        
 31 Ryan, Theo J              10 COND-MR                50.37      57.19        
 32 Colyer, Tristan W         10 NYSA-MR                   NT      59.64        
 33 Colsant, Austin J          9 NYSA-MR                55.00    1:00.07        
 34 Yu, Connor                 9 NYSA-MR              1:04.23    1:02.71        
 -- Lynch, PJ J                9 PACK-CT                51.19         DQ        
      Not on back off wall
 -- Brownlee, James T         10 NJRC-NJ                48.77         DQ        
      Not on back off wall
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  ZQ
              1:34.59  JO
              1:48.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Connor, Rory T          10 Storm-MR             1:28.42    1:25.70 ZQ     
  2 Moore, Grant M            10 NYSA-MR              1:30.67    1:33.24 ZQ     
  3 Milgram, Mark A           10 FREE-MR              1:38.27    1:36.05 SILV   
  4 Francis, Isaih            10 COND-MR              1:34.82    1:36.06 SILV   
  5 Wilson, Tate E             9 HAWK-AD              1:43.14    1:39.37 SILV   
  6 Singer, Dillon T           9 FREE-MR              1:41.60    1:42.91 SILV   
  7 Krivenko, Andrew           9 FREE-MR              1:42.61    1:44.59 SILV   
  8 Ramesh, Guru Vishnu       10 COND-MR              1:45.36    1:46.33 SILV   
  9 Dutton, Mason A            9 FREE-MR              1:49.71    1:51.78        
 10 Ghaly, Yamen               9 NYSA-MR              1:55.40    1:52.35        
 11 Slutsky, Eric A           10 COND-MR              1:55.00    1:54.43        
 12 Morris, Ryan M            10 COND-MR              2:00.19    1:57.60        
 13 Colyer, Tristan W         10 NYSA-MR                   NT    2:07.30        
 -- Colsant, Austin J          9 NYSA-MR              2:00.00         DQ        
      One hand touch
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Engel, Oliver K           10 Storm-MR               33.99      32.86 ZQ     
  2 Engel, Eric R             10 Storm-MR               35.30      34.50 ZQ     
  3 O'Connor, Rory T          10 Storm-MR               36.88      36.11 SILV   
  4 Graham, Noah J            10 PACK-CT                38.41      37.13 SILV   
  5 Terri, Kyle D              9 COND-MR                57.20      39.93 SILV   
  6 Kucera, Miki E            10 NYSA-MR                   NT      41.89 SILV   
  7 Walz, Jonathan R           9 FREE-MR                43.41      42.16 SILV   
  8 Finnegan, Harry M         10 COND-MR                46.44      42.33 SILV   
  9 Mora-Castillo, Sebastian   9 Storm-MR               46.33      42.74 SILV   
 10 Fominykh, Harry           10 LIFE-NJ                43.02      43.37 SILV   
 10 Morris, Ryan M            10 COND-MR                45.19      43.37 SILV   
 12 Tomioka, Jeremiah I        9 NYSA-MR                48.10      44.57        
 13 Greenstein, Adam J        10 LIFE-NJ              1:15.89      46.90        
 14 Roestenberg, Lance J       9 NJRC-NJ                46.77      51.13        
 15 Kravatz, Tommy J          10 COND-MR                55.18      51.60        
 16 Brownlee, James T         10 NJRC-NJ                48.33      52.00        
 17 Velasquez, Vicente O      10 NYSA-MR                51.14      54.56        
 18 Lin, Hayden                9 LIFE-NJ              1:15.89      54.69        
 19 Kapp, Jon Jon or John A   10 FREE-MR              1:09.51    1:03.04        
 20 Andrew, Daniel K           9 COND-MR              1:05.00    1:04.58        
 -- Zimmerer, Justin R        10 NJRC-NJ                51.22         DQ        
      False start
 -- Rourke, Ryan              10 LIFE-NJ              1:10.89         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Katz, Kenji H              9 NYSA-MR                   NT         DQ        
      No touch
 -- Ryan, Theo J              10 COND-MR              1:12.13         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Venezia, Anthony J        10 NJRC-NJ                55.67         DQ        
      False start
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Milgram, Mark A           10 FREE-MR              1:30.06    1:24.36 SILV   
  2 Krivenko, Andrew           9 FREE-MR              1:28.13    1:25.55 SILV   
  3 Ramesh, Guru Vishnu       10 COND-MR              1:30.00    1:28.59 SILV   
  4 Fominykh, Harry           10 LIFE-NJ              1:42.74    1:31.17        
  5 Rothman, Zachary W        10 NYSA-MR              1:42.76    1:31.70        
  6 Walz, Jonathan R           9 FREE-MR              1:32.94    1:31.93        
  7 Finnegan, Harry M         10 COND-MR              1:36.69    1:32.32        
  8 Surace, Frank K           10 FREE-MR              1:40.99    1:33.98        
  9 Mora-Castillo, Sebastian   9 Storm-MR             1:36.53    1:34.17        
 10 Wilson, Tate E             9 HAWK-AD              1:40.02    1:34.73        
 11 Rourke, Ryan              10 LIFE-NJ              2:21.89    1:36.07        
 12 Fernandez, Adrian M       10 PACK-CT              1:49.80    1:39.43        
 13 Singer, Dillon T           9 FREE-MR              1:39.79    1:41.21        
 14 Kravatz, Tommy J          10 COND-MR              1:45.00    1:45.09        
 -- Velasquez, Vicente O      10 NYSA-MR              1:50.00         DQ        
      Non-simultaneous touch - breast
 -- Lynch, PJ J                9 PACK-CT              2:04.20         DQ        
      Not on back off wall - back
 -- Graham, Noah J            10 PACK-CT              1:29.27         DQ        
      False start - Misc
 -- Ryan, Theo J              10 COND-MR              1:55.00         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
 -- Tomioka, Jeremiah I        9 NYSA-MR              1:39.47         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:27.99  10&U ZQ
              6:44.99  10&U JO
              7:05.99  10&U SILV
              7:32.59  10&U CUST Custom
 Meet Qualifying 10&U:  7:32.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cheng, Derek              10 LIFE-NJ              7:15.09    6:13.52 ZQ     
  2 Garcia, Elias R           10 NYSA-MR                   NT    6:13.55 ZQ     
  3 Engel, Oliver K           10 Storm-MR             6:47.96    6:39.67 JO     
  4 Engel, Eric R             10 Storm-MR             6:50.27    6:40.39 JO     
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:45.99  10&U ZQ
              2:51.99  10&U JO
              3:13.99  10&U SILV
              3:17.19  10&U CUST Custom
 Meet Qualifying 10&U:  3:17.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Connor, Rory T          10 Storm-MR             2:44.25    2:40.42 ZQ     
  2 Engel, Eric R             10 Storm-MR             2:53.28    2:47.76 JO     
  3 Engel, Oliver K           10 Storm-MR             2:52.50    2:47.89 JO     
  4 Milgram, Mark A           10 FREE-MR              3:05.56    3:08.23 SILV   
  5 Krivenko, Andrew           9 FREE-MR              3:12.99    3:10.66 SILV   
  6 Tomioka, Jeremiah I        9 NYSA-MR              3:32.99    3:27.19        
 -- Polese, Patrick L         10 Storm-MR             3:17.10         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.09  METS
                26.99  ZQ
                27.89  JO
                30.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Henry              12 NYSA-MR                25.77      25.67 ZQ     
  2 Sequeiros, Noah           12 NYSA-MR                26.98      26.93 ZQ     
  3 Wong, William             11 LIFE-NJ                29.51      29.40 SILV   
  4 Fominykh, Maximillian     12 LIFE-NJ                29.45      29.57 SILV   
  5 Rios, Jared J             12 COND-MR                29.42      29.75 SILV   
  6 Donaldson, AJ E           11 Barracudas-MR          30.82      29.92 SILV   
  7 Coleman, Joe T            11 COND-MR                30.34      30.02 SILV   
  8 Terri, Julian K           11 COND-MR                30.12      30.14 SILV   
  9 Oneill, Ian J             12 NJRC-NJ                31.61      30.48 SILV   
 10 Hodan, Gary R             11 FREE-MR                30.95      30.74        
 11 Lenes, Bruce D            12 Storm-MR               30.13      30.78        
 12 Sirkowa, Alex A           12 NYSA-MR                31.22      30.90        
 13 Wright, D D               11 PACK-CT                31.16      30.99        
 14 Monastersky, AJ J         11 NYSA-MR                31.26      32.09        
 15 Tayban, Michael           11 FREE-MR                32.56      32.35        
 16 Taranto, John T           12 Barracudas-MR          33.07      33.26        
 17 Hao, David H              12 COND-MR                34.46      33.29        
 18 Chenzhang, Edward C       11 COND-MR                36.63      33.91        
 19 Smith, Graham W           12 NJRC-NJ                34.67      34.04        
 20 Milio, Franco A           11 NYSA-MR                34.67      34.42        
 21 Iorizzo, Tyler I          12 NYSA-MR                32.96      34.58        
 22 Reznik, Maxim             11 FREE-MR                36.44      37.22        
 23 Borrino, Joseph           12 NJRC-NJ                34.10      37.30        
 24 Sullivan, Eamon M         12 NJRC-NJ                36.30      38.07        
 25 Kapp, Bruce E             12 FREE-MR                39.57      39.05        
 26 Yu, Aidan H               11 NYSA-MR                42.97      40.57        
 27 Kaminskiy, Anthony N      11 NYSA-MR                41.48      40.92        
 28 Gamero, Jeriah J          11 COND-MR                36.81      42.15        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                50.19  METS
                58.99  ZQ
                59.99  JO
              1:06.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leishman, Landon T        12 NYSA-MR              1:01.80    1:01.61 SILV   
  2 Kwan, William             12 FREE-MR              1:04.32    1:02.18 SILV   
  3 Mattone, Vincent          12 NYSA-MR              1:02.45    1:02.48 SILV   
  4 Haddad, Matthew C         12 LIFE-NJ              1:01.07    1:02.78 SILV   
  5 Rios, Jared J             12 COND-MR              1:08.27    1:03.70 SILV   
  6 Akinla, Sebastian G       11 Storm-MR             1:07.25    1:05.13 SILV   
  7 Tran, Thien               11 LIFE-NJ              1:08.33    1:05.22 SILV   
  8 Terri, Julian K           11 COND-MR              1:08.73    1:07.01        
  9 Donaldson, AJ E           11 Barracudas-MR        1:10.87    1:07.05        
 10 Lenes, Bruce D            12 Storm-MR             1:09.32    1:07.38        
 11 Taranto, John T           12 Barracudas-MR        1:13.79    1:08.02        
 12 Belovsky, Adam D          11 COND-MR              1:08.12    1:08.34        
 13 Coleman, Joe T            11 COND-MR              1:12.16    1:08.36        
 14 Thomas, Gavin R           12 COND-MR              1:10.75    1:08.58        
 15 Geller, Russell           11 FREE-MR              1:08.71    1:08.99        
 16 Wright, D D               11 PACK-CT              1:15.29    1:09.07        
 17 Esposito, Scott           12 Storm-MR             1:08.63    1:09.12        
 18 Rall, Dan M               12 NYSA-MR              1:09.55    1:09.64        
 19 Oneill, Ian J             12 NJRC-NJ              1:08.19    1:09.97        
 20 Rall, Aidan W             12 NYSA-MR              1:09.60    1:10.09        
 21 Sirkowa, Alex A           12 NYSA-MR              1:10.61    1:10.91        
 22 Morgan, Brendan M         11 Storm-MR             1:15.14    1:11.42        
 23 Thomas, Willem Y          12 COND-MR              1:10.29    1:11.91        
 24 Hodan, Gary R             11 FREE-MR              1:12.51    1:12.07        
 25 Iorizzo, Tyler I          12 NYSA-MR              1:11.44    1:12.60        
 26 Kelley, Pavel M           12 COND-MR              1:15.16    1:12.79        
 27 Tayban, Michael           11 FREE-MR              1:13.29    1:12.87        
 28 Smith, Graham W           12 NJRC-NJ              1:17.66    1:14.64        
 29 Wu, James X               11 COND-MR              1:13.36    1:15.35        
 30 Cortelli, Patrick J       11 COND-MR              1:22.00    1:15.97        
 31 Samuel, Kevin T           12 NYSA-MR                   NT    1:16.70        
 32 Briceno, Tyler L          11 NYSA-MR              1:17.78    1:17.27        
 33 Borrino, Joseph           12 NJRC-NJ              1:19.67    1:17.50        
 34 Gilman, Sam I             11 COND-MR              1:21.55    1:17.81        
 35 Kramer, Dave M            11 NYSA-MR              1:19.76    1:18.61        
 36 Hao, David H              12 COND-MR              1:22.24    1:18.88        
 37 Dobuzinsky, Andrew A      12 NYSA-MR              1:20.23    1:20.07        
 38 Nwamumu, Ike P            11 COND-MR              1:29.00    1:20.24        
 39 Reznik, Maxim             11 FREE-MR              1:23.02    1:21.35        
 40 Kapp, Bruce E             12 FREE-MR              1:28.28    1:23.23        
 41 Singer, Connor M          12 FREE-MR              1:20.99    1:23.28        
 42 Shatoff, Jaydon B         11 COND-MR              1:26.00    1:24.07        
 43 Sullivan, Eamon M         12 NJRC-NJ              1:23.27    1:24.40        
 44 Yu, Aidan H               11 NYSA-MR              1:30.47    1:28.45        
 45 Gamero, Jeriah J          11 COND-MR              1:28.26    1:29.28        
 46 Sima, Karsten v           11 NJRC-NJ              1:27.66    1:31.29        
 47 Kaminskiy, Anthony N      11 NYSA-MR              1:29.29    1:33.67        
 48 Doughney, Joseph p        11 NJRC-NJ              1:38.77    2:08.89        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:49.99  METS
              2:09.99  ZQ
              2:10.99  JO
              2:25.99  SILV
              2:25.99  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:25.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brown, Kieran             12 Storm-MR             2:12.10    2:07.88 ZQ     
  2 Mattone, Vincent          12 NYSA-MR              2:20.64    2:14.18 SILV   
  3 Wong, William             11 LIFE-NJ              2:20.04    2:19.25 SILV   
  4 Akinla, Sebastian G       11 Storm-MR             2:24.48    2:22.14 SILV   
  5 Hiller, Joshua S          12 Storm-MR             2:25.50    2:28.17        
  6 Thomas, Gavin R           12 COND-MR              2:42.60    2:28.45        
  7 Thomas, Willem Y          12 COND-MR              2:33.44    2:29.99        
  8 Iorizzo, Tyler I          12 NYSA-MR              2:27.67    2:38.51        
 -- Kwan, William             12 FREE-MR              2:19.99         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:55.99  11-12 ZQ
              5:55.99  11-12 JO
              6:31.99  11-12 SILV
              6:32.79  11-12 CUST Custom
 Meet Qualifying 11-12:  6:32.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Henry              12 NYSA-MR              5:52.12    5:28.53 ZQ     
  2 Brown, Kieran             12 Storm-MR             5:52.24    5:38.60 ZQ     
  3 Belovsky, Adam D          11 COND-MR              6:16.92    6:21.62 SILV   
  4 Akinla, Sebastian G       11 Storm-MR             6:32.50    6:26.16 SILV   
  5 Dancygier, Scott          12 Storm-MR             6:29.51    6:27.15 SILV   
  6 Sirkowa, Alex A           12 NYSA-MR              7:02.77    6:59.99        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.39  ZQ
                31.99  JO
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Tom               12 Storm-MR               29.95      29.57 ZQ     
  2 Brown, Kieran             12 Storm-MR               32.52      32.29 SILV   
  3 Leishman, Landon T        12 NYSA-MR                32.54      32.57 SILV   
  4 Hiller, Joshua S          12 Storm-MR               36.70      35.17 SILV   
  5 Rall, Dan M               12 NYSA-MR                34.82      35.32 SILV   
  6 Rios, Jared J             12 COND-MR                36.56      35.67 SILV   
  7 Coolican, Devin J         12 Storm-MR               36.90      35.97 SILV   
  8 Terri, Julian K           11 COND-MR                36.79      36.47        
  9 Belovsky, Adam D          11 COND-MR                36.88      36.67        
 10 Malionek, Brayden         11 Storm-MR               36.84      36.96        
 11 Hao, David H              12 COND-MR                37.87      37.06        
 12 Iorizzo, Tyler I          12 NYSA-MR                39.31      37.57        
 13 Esposito, Scott           12 Storm-MR               36.67      37.70        
 14 Oneill, Ian J             12 NJRC-NJ                37.05      37.71        
 15 Dancygier, Scott          12 Storm-MR               38.81      37.76        
 16 Morgan, Brendan M         11 Storm-MR               38.24      38.23        
 17 Briceno, Tyler L          11 NYSA-MR                39.67      38.73        
 18 Samuel, Kevin T           12 NYSA-MR                53.02      39.15        
 19 Milio, Franco A           11 NYSA-MR                40.30      39.70        
 20 Yu, Aidan H               11 NYSA-MR                44.41      40.11        
 21 Rall, Aidan W             12 NYSA-MR                38.49      40.13        
 22 Lascher, Jerry H          11 Flying Dolphins-MR        NT      40.30        
 23 Cosgrove, James T         12 NYSA-MR                37.94      41.18        
 24 Smith, Graham W           12 NJRC-NJ                41.67      41.77        
 25 Singer, Connor M          12 FREE-MR                40.72      42.85        
 26 Sullivan, Eamon M         12 NJRC-NJ                44.22      43.21        
 27 Kapp, Bruce E             12 FREE-MR                46.96      43.29        
 28 Borrino, Joseph           12 NJRC-NJ                46.60      47.71        
 29 Sima, Karsten v           11 NJRC-NJ                44.55      49.50        
 30 Gamero, Jeriah J          11 COND-MR                50.91      51.74        
 -- Doughney, Joseph p        11 NJRC-NJ                48.77         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                56.99  METS
              1:06.99  ZQ
              1:08.99  JO
              1:17.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Tom               12 Storm-MR             1:05.87    1:03.08 ZQ     
  2 Sequeiros, Noah           12 NYSA-MR              1:07.71    1:09.07 SILV   
  3 Brown, Kieran             12 Storm-MR             1:12.38    1:11.69 SILV   
  4 Mattone, Vincent          12 NYSA-MR              1:13.13    1:13.52 SILV   
  4 Kwan, William             12 FREE-MR              1:17.40    1:13.52 SILV   
  6 Akinla, Sebastian G       11 Storm-MR             1:18.32    1:15.68 SILV   
  7 Leung, Andrew J           11 NYSA-MR              1:14.74    1:16.49 SILV   
  8 Fominykh, Maximillian     12 LIFE-NJ              1:20.06    1:16.55 SILV   
  9 Terri, Julian K           11 COND-MR              1:19.13    1:17.03 SILV   
 10 Hao, David H              12 COND-MR              1:20.82    1:17.98        
 11 Lenes, Bruce D            12 Storm-MR             1:19.97    1:18.76        
 12 Esposito, Scott           12 Storm-MR             1:20.24    1:18.91        
 12 Hiller, Joshua S          12 Storm-MR             1:20.78    1:18.91        
 14 Kelley, Pavel M           12 COND-MR              1:19.46    1:19.41        
 15 Agranovich, Jake M        11 COND-MR              1:20.27    1:19.61        
 16 Morgan, Brendan M         11 Storm-MR             1:20.99    1:20.15        
 17 Chenzhang, Edward C       11 COND-MR              1:29.75    1:22.09        
 18 Malionek, Brayden         11 Storm-MR             1:19.69    1:24.34        
 19 Hodan, Gary R             11 FREE-MR              1:24.93    1:24.39        
 20 Briceno, Tyler L          11 NYSA-MR              1:27.12    1:25.77        
 21 Tayban, Michael           11 FREE-MR              1:33.22    1:26.04        
 22 Smith, Graham W           12 NJRC-NJ              1:28.77    1:26.07        
 23 Iorizzo, Tyler I          12 NYSA-MR              1:24.86    1:26.34        
 24 Milio, Franco A           11 NYSA-MR              1:28.50    1:26.53        
 25 Oneill, Ian J             12 NJRC-NJ              1:23.45    1:27.90        
 26 Dobuzinsky, Andrew A      12 NYSA-MR              1:27.00    1:27.96        
 27 Shatoff, Jaydon B         11 COND-MR              1:33.57    1:29.56        
 28 Sirkowa, Alex A           12 NYSA-MR              1:22.50    1:30.20        
 29 Yu, Aidan H               11 NYSA-MR              1:33.73    1:31.10        
 30 Sullivan, Eamon M         12 NJRC-NJ              1:36.87    1:35.18        
 31 Kapp, Bruce E             12 FREE-MR              1:38.17    1:35.54        
 32 Borrino, Joseph           12 NJRC-NJ              1:46.77    1:42.85        
 33 Kaminskiy, Anthony N      11 NYSA-MR              1:48.01    1:46.14        
 34 Gamero, Jeriah J          11 COND-MR              1:55.51    1:57.99        
 -- Morgenstern, Connor R     11 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Cosgrove, James T         12 NYSA-MR              1:23.58         DQ        
      Delay initiating turn
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:29.19  ZQ
              2:32.99  JO
              2:42.79  SILV
              2:42.79  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:42.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Tom               12 Storm-MR             2:14.79    2:12.57 ZQ     
  2 Huang, Henry              12 NYSA-MR              2:18.94    2:13.96 ZQ     
  3 Miller, Carter F          12 NYSA-MR              2:22.36    2:19.56 ZQ     
  4 Leung, Andrew J           11 NYSA-MR              2:45.00    2:39.64 SILV   
  5 Hao, David H              12 COND-MR              2:49.60    2:53.70        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                34.99  ZQ
                36.59  JO
                40.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sirkowa, Alex A           12 NYSA-MR                35.80      36.43 JO     
  2 Brown, Kieran             12 Storm-MR               43.99      38.62 SILV   
  3 Thomas, Gavin R           12 COND-MR                41.04      38.91 SILV   
  4 Thomas, Willem Y          12 COND-MR                39.27      39.20 SILV   
  5 Monastersky, AJ J         11 NYSA-MR                40.56      39.43 SILV   
  6 Coleman, Joe T            11 COND-MR                41.00      39.48 SILV   
  7 Samuel, Kevin T           12 NYSA-MR                45.47      39.83 SILV   
  8 Taranto, John T           12 Barracudas-MR          42.22      40.02 SILV   
  9 Wright, D D               11 PACK-CT                42.02      40.51        
 10 Dancygier, Scott          12 Storm-MR               41.07      40.70        
 11 Rios, Jared J             12 COND-MR                40.00      40.88        
 12 Lenes, Bruce D            12 Storm-MR               42.57      40.98        
 13 Akinla, Sebastian G       11 Storm-MR               45.76      41.70        
 14 Wu, James X               11 COND-MR                41.10      42.07        
 15 Hiller, Joshua S          12 Storm-MR               42.12      42.84        
 16 Yu, Steven S              11 COND-MR                44.36      43.06        
 17 Reznik, Maxim             11 FREE-MR                44.39      43.14        
 18 Tran, Thien               11 LIFE-NJ                47.73      43.16        
 19 Milio, Franco A           11 NYSA-MR                43.84      43.18        
 20 Donaldson, AJ E           11 Barracudas-MR          40.99      44.02        
 21 Malionek, Brayden         11 Storm-MR               44.58      45.44        
 22 Nwamumu, Ike P            11 COND-MR                43.04      45.63        
 23 Coolican, Devin J         12 Storm-MR               50.44      46.67        
 24 Singer, Connor M          12 FREE-MR                48.75      47.63        
 25 Lascher, Jerry H          11 Flying Dolphins-MR        NT      48.06        
 26 Iorizzo, Tyler I          12 NYSA-MR                57.59      49.65        
 26 Shatoff, Jaydon B         11 COND-MR                48.00      49.65        
 28 Cortelli, Patrick J       11 COND-MR                49.16      50.45        
 29 Kramer, Dave M            11 NYSA-MR                46.45      50.56        
 30 Kapp, Bruce E             12 FREE-MR                56.84      53.49        
 31 Kaminskiy, Anthony N      11 NYSA-MR                   NT      55.47        
 -- Yu, Aidan H               11 NYSA-MR                55.86         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:04.49  METS
              1:16.99  ZQ
              1:18.99  JO
              1:26.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Tom               12 Storm-MR             1:20.05    1:16.64 ZQ     
  2 Thomas, Willem Y          12 COND-MR              1:21.07    1:22.13 SILV   
  3 Kwan, William             12 FREE-MR              1:25.38    1:22.63 SILV   
  4 Sirkowa, Alex A           12 NYSA-MR              1:23.45    1:23.36 SILV   
  5 Monastersky, AJ J         11 NYSA-MR              1:28.58    1:25.92 SILV   
  6 Coleman, Joe T            11 COND-MR              1:29.01    1:26.31 SILV   
  7 Thomas, Gavin R           12 COND-MR              1:26.15    1:26.84        
  8 Chenzhang, Edward C       11 COND-MR              1:58.52    1:27.25        
  9 Donaldson, AJ E           11 Barracudas-MR        1:30.21    1:27.59        
 10 Lenes, Bruce D            12 Storm-MR             1:30.58    1:29.51        
 11 Wright, D D               11 PACK-CT              1:31.41    1:29.62        
 12 Taranto, John T           12 Barracudas-MR        1:34.60    1:29.79        
 13 Esposito, Scott           12 Storm-MR             1:28.40    1:30.80        
 14 Milio, Franco A           11 NYSA-MR              1:33.94    1:31.41        
 15 Rios, Jared J             12 COND-MR              1:30.28    1:32.01        
 16 Reznik, Maxim             11 FREE-MR              1:33.39    1:32.32        
 17 Akinla, Sebastian G       11 Storm-MR             1:33.83    1:32.62        
 18 Hiller, Joshua S          12 Storm-MR             1:33.08    1:32.85        
 19 Tayban, Michael           11 FREE-MR              1:45.81    1:38.33        
 20 Borrino, Joseph           12 NJRC-NJ              1:48.77    1:40.09        
 21 Malionek, Brayden         11 Storm-MR             1:37.17    1:40.79        
 22 Smith, Graham W           12 NJRC-NJ              1:37.88    1:41.00        
 23 Agranovich, Jake M        11 COND-MR              1:43.27    1:41.24        
 24 Kelley, Pavel M           12 COND-MR              1:41.52    1:42.48        
 25 Coolican, Devin J         12 Storm-MR             1:47.42    1:42.79        
 26 Shatoff, Jaydon B         11 COND-MR              1:52.80    1:49.35        
 27 Morgan, Brendan M         11 Storm-MR             1:54.93    1:49.77        
 28 Briceno, Tyler L          11 NYSA-MR              1:53.35    1:50.65        
 29 Dobuzinsky, Andrew A      12 NYSA-MR              1:48.45    1:53.18        
 30 Cosgrove, James T         12 NYSA-MR              1:45.16    1:54.18        
 31 Kaminskiy, Anthony N      11 NYSA-MR                   NT    1:54.52        
 32 Kapp, Bruce E             12 FREE-MR              2:09.89    2:00.40        
 -- Morgenstern, Connor R     11 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:22.99  METS
              2:53.99  ZQ
              2:53.99  JO
              3:03.49  SILV
              3:03.49  CUST Custom
 Meet Qualifying:  3:03.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Carter F          12 NYSA-MR              2:40.99    2:37.92 ZQ     
  2 Morgan, Tom               12 Storm-MR             2:47.64    2:43.74 ZQ     
  3 Perez, Gavin M            11 NYSA-MR              2:55.83    2:54.27 SILV   
  4 Thomas, Willem Y          12 COND-MR              2:59.18    2:55.85 SILV   
  5 Brown, Kieran             12 Storm-MR             2:57.14    2:58.86 SILV   
  6 Thomas, Gavin R           12 COND-MR              3:06.20    2:59.13 SILV   
  7 Sirkowa, Alex A           12 NYSA-MR              3:14.11    3:06.56        
  8 Yu, Steven S              11 COND-MR              3:15.72    3:18.39        
  9 Kramer, Dave M            11 NYSA-MR              3:30.00    3:36.32        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.99  JO
                34.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Henry              12 NYSA-MR                27.77      27.48 ZQ     
  2 Brown, Kieran             12 Storm-MR               30.27      28.73 ZQ     
  3 Mattone, Vincent          12 NYSA-MR                30.61      30.51 ZQ     
  4 Wong, William             11 LIFE-NJ                34.41      32.50 SILV   
  5 Coleman, Joe T            11 COND-MR                38.00      33.88 SILV   
  6 Morgan, Brendan M         11 Storm-MR               34.53      34.06 SILV   
  7 Rios, Jared J             12 COND-MR                33.70      34.73        
  8 Leung, Andrew J           11 NYSA-MR                34.65      35.08        
  9 Thomas, Gavin R           12 COND-MR                37.25      35.55        
 10 Fominykh, Maximillian     12 LIFE-NJ                37.77      35.97        
 11 Wright, D D               11 PACK-CT                34.89      36.06        
 12 Taranto, John T           12 Barracudas-MR          38.00      36.17        
 13 Donaldson, AJ E           11 Barracudas-MR          38.50      36.38        
 14 Malionek, Brayden         11 Storm-MR               35.42      36.57        
 15 Esposito, Scott           12 Storm-MR               38.04      36.59        
 16 Kelley, Pavel M           12 COND-MR                38.33      36.61        
 17 Terri, Julian K           11 COND-MR                40.06      36.95        
 18 Agranovich, Jake M        11 COND-MR                36.74      37.05        
 19 Coolican, Devin J         12 Storm-MR               37.43      38.17        
 20 Oneill, Ian J             12 NJRC-NJ                39.88      39.01        
 21 Dobuzinsky, Andrew A      12 NYSA-MR                40.46      42.95        
 22 Shatoff, Jaydon B         11 COND-MR                48.34      43.76        
 23 Hodan, Gary R             11 FREE-MR                49.65      44.02        
 24 Briceno, Tyler L          11 NYSA-MR                43.30      44.42        
 25 Cosgrove, James T         12 NYSA-MR                45.03      45.32        
 26 Sullivan, Eamon M         12 NJRC-NJ                46.77      47.23        
 27 Reznik, Maxim             11 FREE-MR                47.85      50.05        
 28 Gamero, Jeriah J          11 COND-MR                50.00      52.80        
 -- Sequeiros, Noah           12 NYSA-MR                29.65         DQ        
      False start
 -- Thomas, Willem Y          12 COND-MR                38.39         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                55.19  METS
              1:07.99  ZQ
              1:10.69  JO
              1:17.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Tom               12 Storm-MR             1:02.40    1:00.55 ZQ     
  2 Mattone, Vincent          12 NYSA-MR              1:06.88    1:06.29 ZQ     
  3 Leishman, Landon T        12 NYSA-MR              1:11.22    1:11.47 SILV   
  4 Haddad, Matthew C         12 LIFE-NJ              1:13.21    1:13.65 SILV   
  5 Kwan, William             12 FREE-MR              1:19.97    1:16.01 SILV   
  6 Esposito, Scott           12 Storm-MR             1:22.34    1:18.50        
  7 Hao, David H              12 COND-MR              1:24.18    1:23.03        
  8 Malionek, Brayden         11 Storm-MR             1:25.81    1:24.33        
  9 Morgan, Brendan M         11 Storm-MR             1:25.86    1:26.09        
 10 Monastersky, AJ J         11 NYSA-MR              1:25.78    1:26.24        
 11 Kelley, Pavel M           12 COND-MR              1:22.91    1:28.90        
 12 Hiller, Joshua S          12 Storm-MR             1:27.60    1:30.64        
 13 Dancygier, Scott          12 Storm-MR             1:34.45    1:30.99        
 14 Geller, Russell           11 FREE-MR              1:30.94    1:31.63        
 15 Gilman, Sam I             11 COND-MR              1:32.00    1:31.80        
 16 Dobuzinsky, Andrew A      12 NYSA-MR                   NT    1:41.27        
 17 Hodan, Gary R             11 FREE-MR              1:42.67    1:41.29        
 18 Tayban, Michael           11 FREE-MR              1:55.83    1:41.73        
 19 Cosgrove, James T         12 NYSA-MR              2:01.57    1:57.43        
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:36.99  ZQ
              2:39.99  JO
              2:45.39  SILV
              2:45.39  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:45.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Tom               12 Storm-MR             2:18.22    2:13.56 ZQ     
  2 Miller, Carter F          12 NYSA-MR              2:17.21    2:17.73 ZQ     
  3 Brown, Kieran             12 Storm-MR             2:33.00    2:30.80 ZQ     
  4 Kwan, William             12 FREE-MR              2:40.99    2:49.85        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:06.99  ZQ
              1:09.99  JO
              1:17.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Gavin M            11 NYSA-MR                   NT    1:08.89 JO     
  2 Mattone, Vincent          12 NYSA-MR              1:11.63    1:09.15 JO     
  3 Kwan, William             12 FREE-MR              1:16.22    1:11.49 SILV   
  4 Haddad, Matthew C         12 LIFE-NJ              1:21.48    1:15.82 SILV   
  5 Belovsky, Adam D          11 COND-MR              1:17.33    1:16.31 SILV   
  6 Taranto, John T           12 Barracudas-MR        1:20.73    1:17.31        
  7 Coleman, Joe T            11 COND-MR              1:22.75    1:17.77        
  8 Monastersky, AJ J         11 NYSA-MR              1:18.50    1:18.18        
  9 Terri, Julian K           11 COND-MR              1:18.90    1:19.36        
 10 Donaldson, AJ E           11 Barracudas-MR        1:23.03    1:19.61        
 11 Wright, D D               11 PACK-CT              1:22.00    1:19.64        
 12 Rall, Dan M               12 NYSA-MR              1:20.12    1:19.81        
 13 Lenes, Bruce D            12 Storm-MR             1:27.82    1:20.19        
 14 Tran, Thien               11 LIFE-NJ              1:19.89    1:20.21        
 15 Coolican, Devin J         12 Storm-MR             1:19.21    1:20.46        
 16 Kelley, Pavel M           12 COND-MR              1:25.07    1:20.86        
 17 Wu, James X               11 COND-MR              1:24.53    1:20.99        
 18 Geller, Russell           11 FREE-MR              1:22.44    1:22.04        
 19 Oneill, Ian J             12 NJRC-NJ              1:22.68    1:22.24        
 20 Tayban, Michael           11 FREE-MR              1:36.99    1:22.41        
 21 Hodan, Gary R             11 FREE-MR              1:30.48    1:23.01        
 22 Milio, Franco A           11 NYSA-MR              1:25.07    1:23.35        
 23 Rall, Aidan W             12 NYSA-MR              1:26.79    1:24.52        
 24 Gilman, Sam I             11 COND-MR              1:28.00    1:24.91        
 25 Lascher, Jerry H          11 Flying Dolphins-MR        NT    1:27.33        
 26 Smith, Graham W           12 NJRC-NJ              1:39.00    1:28.43        
 27 Briceno, Tyler L          11 NYSA-MR              1:34.50    1:29.83        
 28 Reznik, Maxim             11 FREE-MR              1:35.33    1:30.25        
 29 Cortelli, Patrick J       11 COND-MR              1:40.00    1:30.49        
 30 Borrino, Joseph           12 NJRC-NJ              1:30.70    1:30.62        
 31 Nwamumu, Ike P            11 COND-MR              1:32.00    1:31.13        
 32 Dobuzinsky, Andrew A      12 NYSA-MR              1:29.71    1:31.38        
 33 Shatoff, Jaydon B         11 COND-MR              1:35.00    1:32.43        
 34 Cosgrove, James T         12 NYSA-MR              1:26.37    1:32.73        
 35 Kaminskiy, Anthony N      11 NYSA-MR              1:53.63    1:49.27        
 -- Sullivan, Eamon M         12 NJRC-NJ              1:49.88         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 -- Akinla, Sebastian G       11 Storm-MR             1:17.21         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Sima, Karsten v           11 NJRC-NJ              1:37.66         DQ        
      Scissors kick - breast
 -- Doughney, Joseph p        11 NJRC-NJ              1:49.08        DNF        
      Did not finish - Misc
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:25.99  11-12 ZQ
              2:27.99  11-12 JO
              2:47.99  11-12 SILV
              2:47.99  11-12 CUST Custom
 Meet Qualifying 11-12:  2:47.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kwan, William             12 FREE-MR              2:38.49    2:36.44 SILV   
  2 Akinla, Sebastian G       11 Storm-MR             2:46.99    2:41.76 SILV   
  3 Hiller, Joshua S          12 Storm-MR             2:47.50    2:48.08        
  4 Hao, David H              12 COND-MR              3:20.66    2:48.60        
  5 Esposito, Scott           12 Storm-MR             2:47.59    2:48.89        
  6 Wu, James X               11 COND-MR              2:44.28    2:51.58        
  7 Monastersky, AJ J         11 NYSA-MR              2:55.50    2:52.13        
  8 Malionek, Brayden         11 Storm-MR             2:47.50    2:55.81        
  9 Milio, Franco A           11 NYSA-MR              3:15.23    2:57.52        
 -- Iorizzo, Tyler I          12 NYSA-MR              3:09.22         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
              5:20.99  11-12 JO
              5:52.99  11-12 SILV
              5:52.99  11-12 CUST Custom
 Meet Qualifying 11-12:  5:52.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morgan, Tom               12 Storm-MR             5:51.99    4:44.90 JO     
  2 Perez, Gavin M            11 NYSA-MR              5:31.07    5:12.95 JO     
  3 Mattone, Vincent          12 NYSA-MR              5:39.89    5:18.10 JO     
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.09  METS
                24.69  ZQ
                24.79  JO
                26.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Morales, Evan M           13 NYSA-MR                23.16      23.21 ZQ     
  2 Chang, Justin J           14 Storm-MR               23.64      23.48 ZQ     
  3 Howard, Jonathan          14 NJRC-NJ                25.25      24.25 ZQ     
  4 Crecca, Liam A            13 PACK-CT                26.83      25.81 SILV   
  5 McErlean, Michael I       14 Storm-MR               27.91      26.30 SILV   
  6 Engel, Jack               13 Storm-MR               28.05      26.34 SILV   
  7 Farley, Kevin M           14 NJRC-NJ                26.89      26.52 SILV   
  8 Derhi, Yaniv              14 NJRC-NJ                26.68      26.60 SILV   
  9 Marzano, Tyler J          13 COND-MR                27.17      27.26        
 10 Smith, William            14 NJRC-NJ                29.07      27.30        
 11 Zmoyro, Lance N           14 NJRC-NJ                27.49      27.44        
 12 Masucci, Thomas A         14 NJRC-NJ                28.40      28.23        
 13 Tomioka, Joshua H         13 NYSA-MR                29.60      28.39        
 14 Micucci, Zachary J        14 Storm-MR               28.37      28.44        
 15 Bluestein, Ben D          13 PACK-CT                28.35      28.55        
 16 Dubovy, Myles P           13 LIFE-NJ                29.84      28.67        
 17 Dolynchuk, Gordon N       14 PACK-CT                29.17      29.74        
 18 Larson, Sean C            13 NJRC-NJ                29.89      30.41        
 19 Moraller, Matthew Q       13 NJRC-NJ                33.76      30.48        
 20 Thorp, Aidan D            13 NJRC-NJ                31.66      30.94        
 21 Cusmano, Arlo D           13 COND-MR                33.50      31.36        
 22 Nagornyi, Daniel V        13 NJRC-NJ                32.57      31.93        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                50.19  METS
                53.99  JO
                53.99  ZQ
                59.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Edward              13 NYSA-MR                51.26      51.44 JO     
  2 Chang, Justin J           14 Storm-MR               52.30      51.59 JO     
  3 Pacholarz, Michael F      14 SCY-NJ                 52.51      52.06 JO     
  4 Kleyer, Max J             14 FREE-MR                53.14      52.34 JO     
  5 Morales, Evan M           13 NYSA-MR                51.61      52.41 JO     
  6 Malloy, Tommy             14 FREE-MR                54.97      53.57 JO     
  7 Lichtenthal, Jonah G      14 Storm-MR               54.22      53.86 JO     
  8 Johnsen, Darrien K        13 Storm-MR               55.32      54.27 SILV   
  9 Howard, Jonathan          14 NJRC-NJ                55.37      54.31 SILV   
 10 Gagliardi, Alexander      14 Storm-MR               55.13      54.42 SILV   
 11 Attenborough, Anthony P   13 FREE-MR                54.51      54.77 SILV   
 12 Kim, Christopher W        14 NYSA-MR                56.17      55.72 SILV   
 13 Passante, Michael V       14 FREE-MR              1:01.85      55.92 SILV   
 14 Derhi, Yaniv              14 NJRC-NJ                58.55      56.50 SILV   
 15 Engel, Jack               13 Storm-MR               59.62      56.74 SILV   
 16 Crecca, Liam A            13 PACK-CT                56.52      57.20 SILV   
 17 Farley, Kevin M           14 NJRC-NJ              1:02.38      57.45 SILV   
 18 Leutz, James S            13 NJRC-NJ                59.17      57.97 SILV   
 19 Zmoyro, Lance N           14 NJRC-NJ                59.84      58.67 SILV   
 20 Smith, William            14 NJRC-NJ              1:04.38      59.20 SILV   
 21 Schewtschenko, Brad or B  14 NYSA-MR              1:01.17      59.66        
 22 Masucci, Thomas A         14 NJRC-NJ              1:02.44    1:00.36        
 23 Bluestein, Ben D          13 PACK-CT              1:00.85    1:01.20        
 24 Marzano, Tyler J          13 COND-MR              1:05.48    1:01.33        
 25 Tomioka, Joshua H         13 NYSA-MR              1:05.65    1:02.32        
 26 Dolynchuk, Gordon N       14 PACK-CT              1:02.78    1:03.54        
 27 Polaner, Tucker           13 Storm-MR             1:09.93    1:04.57        
 28 Dubovy, Myles P           13 LIFE-NJ              1:07.84    1:04.69        
 29 Albanese, Blake C         14 NYSA-MR              1:04.20    1:05.34        
 30 Cregg, Jack P             14 NJRC-NJ              1:05.17    1:05.65        
 31 Zheng, Young              14 Storm-MR             1:06.64    1:05.75        
 32 Micucci, Zachary J        14 Storm-MR             1:06.10    1:05.84        
 33 Dobosh, Phillip           13 HAWK-AD              1:05.46    1:06.40        
 34 Larson, Sean C            13 NJRC-NJ              1:13.73    1:06.81        
 35 Moraller, Matthew Q       13 NJRC-NJ              1:11.40    1:09.23        
 36 Gonzalez, Diego           13 Flying Dolphins-MR        NT    1:09.38        
 37 Gurrieri, Anthony F       14 NYSA-MR              1:08.80    1:09.84        
 38 Thorp, Aidan D            13 NJRC-NJ              1:11.19    1:09.92        
 39 Schaflin, Brenton J       13 NJRC-NJ              1:13.22    1:10.06        
 40 Czenszak, Chris M         13 NYSA-MR              1:10.17    1:11.27        
 41 Hanlon, Jack              13 Storm-MR             1:14.14    1:11.51        
 42 Nagornyi, Daniel V        13 NJRC-NJ              1:14.94    1:13.70        
 43 Cusmano, Arlo D           13 COND-MR              1:19.69    1:18.77        
 44 Schreiner, Ryan A         13 NYSA-MR              1:25.00    1:29.53        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:49.99  METS
              1:58.49  ZQ
              1:58.49  JO
              2:14.19  SILV
              2:14.19  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:14.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Edward              13 NYSA-MR              1:50.04    1:50.17 ZQ     
  2 Morales, Evan M           13 NYSA-MR              1:55.65    1:54.02 ZQ     
  3 Kleyer, Max J             14 FREE-MR              1:56.44    1:54.57 ZQ     
  4 Pacholarz, Michael F      14 SCY-NJ               1:57.39    1:59.06 SILV   
  5 Engel, Jack               13 Storm-MR             2:06.16    2:00.76 SILV   
  6 Howard, Jonathan          14 NJRC-NJ              2:08.38    2:01.26 SILV   
  7 Derhi, Yaniv              14 NJRC-NJ              2:13.55    2:05.62 SILV   
  8 Passante, Michael V       14 FREE-MR              2:07.35    2:05.91 SILV   
  9 Crecca, Liam A            13 PACK-CT              2:07.37    2:06.60 SILV   
 10 McErlean, Michael I       14 Storm-MR             2:13.99    2:07.65 SILV   
 11 Zmoyro, Lance N           14 NJRC-NJ              2:13.22    2:08.07 SILV   
 12 Smith, William            14 NJRC-NJ              2:14.00    2:10.60 SILV   
 13 Bluestein, Ben D          13 PACK-CT              2:12.52    2:15.81        
 14 Farley, Kevin M           14 NJRC-NJ              2:13.99    2:16.41        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:19.99  13-14 ZQ
              5:19.99  13-14 JO
              5:50.99  13-14 SILV
              6:01.69  13-14 CUST Custom
 Meet Qualifying 13-14:  6:01.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siebert, Tavis D          14 NYSA-MR              4:45.63    4:35.93 ZQ     
  2 Malloy, Tommy             14 FREE-MR              5:20.75    5:18.92 ZQ     
  3 Johnsen, Darrien K        13 Storm-MR             5:26.90    5:19.05 ZQ     
  4 Chang, Justin J           14 Storm-MR             5:19.16    5:19.20 ZQ     
  5 Engel, Jack               13 Storm-MR             5:31.65    5:20.17 SILV   
  6 Crecca, Liam A            13 PACK-CT              5:35.20    5:29.01 SILV   
  7 Marzano, Tyler J          13 COND-MR              5:56.61    5:53.54 CUST   
  8 Tomioka, Joshua H         13 NYSA-MR              6:01.21    6:08.53        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                56.99  METS
              1:01.99  JO
              1:01.99  ZQ
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siebert, Tavis D          14 NYSA-MR                54.36      52.80 METS   
  2 Kleyer, Max J             14 FREE-MR                56.20      55.98 METS   
  3 Pacholarz, Michael F      14 SCY-NJ                 58.38      58.36 JO     
  4 Morales, Evan M           13 NYSA-MR                59.79      58.92 JO     
  5 Park, Edward              13 NYSA-MR              1:00.30      59.02 JO     
  6 McErlean, Michael I       14 Storm-MR             1:07.72    1:05.82 SILV   
  7 Engel, Jack               13 Storm-MR             1:07.85    1:06.08 SILV   
  8 Masucci, Thomas A         14 NJRC-NJ              1:12.81    1:10.12        
  9 Howard, Jonathan          14 NJRC-NJ              1:15.50    1:10.60        
 10 Smith, William            14 NJRC-NJ              1:14.13    1:10.80        
 11 Marzano, Tyler J          13 COND-MR              1:11.78    1:11.18        
 12 Zmoyro, Lance N           14 NJRC-NJ              1:13.55    1:11.81        
 13 Micucci, Zachary J        14 Storm-MR             1:28.99    1:13.00        
 14 Larson, Sean C            13 NJRC-NJ              1:24.33    1:15.40        
 15 Nagornyi, Daniel V        13 NJRC-NJ              1:20.98    1:17.40        
 16 Thorp, Aidan D            13 NJRC-NJ              1:22.27    1:18.24        
 17 Dolynchuk, Gordon N       14 PACK-CT              1:21.20    1:18.64        
 18 Moraller, Matthew Q       13 NJRC-NJ              1:24.55    1:21.65        
 19 Dubovy, Myles P           13 LIFE-NJ              1:30.22    1:21.66        
 20 Cusmano, Arlo D           13 COND-MR              1:29.95    1:34.62        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:13.99  ZQ
              2:13.99  JO
              2:27.09  SILV
              2:27.09  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:27.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siebert, Tavis D          14 NYSA-MR              1:54.47    1:51.65 METS   
  2 Kleyer, Max J             14 FREE-MR              2:01.99    2:02.05 METS   
  3 Pacholarz, Michael F      14 SCY-NJ               2:06.57    2:07.17 ZQ     
  4 Park, Edward              13 NYSA-MR              2:07.84    2:08.18 ZQ     
  5 Malloy, Tommy             14 FREE-MR              2:09.32    2:08.70 ZQ     
  6 Engel, Jack               13 Storm-MR             2:25.55    2:20.05 SILV   
  7 Masucci, Thomas A         14 NJRC-NJ              2:26.55    2:29.30        
  8 Smith, William            14 NJRC-NJ              2:27.00    2:29.94        
  9 Polaner, Tucker           13 Storm-MR             2:27.08    2:30.37        
 10 Farley, Kevin M           14 NJRC-NJ              2:26.56    2:34.68        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:04.49  METS
              1:10.49  JO
              1:10.49  ZQ
              1:16.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gagliardi, Alexander      14 Storm-MR             1:06.62    1:03.51 METS   
  2 Styczen, Matthew M        14 NYSA-MR              1:02.00    1:04.24 METS   
  3 Attenborough, Anthony P   13 FREE-MR              1:06.82    1:05.39 JO     
  4 Johnsen, Darrien K        13 Storm-MR             1:08.13    1:07.03 JO     
  5 Hurle, Joseph M           14 NYSA-MR              1:04.73    1:07.09 JO     
  6 Chang, Justin J           14 Storm-MR             1:08.09    1:07.86 JO     
  7 Lichtenthal, Jonah G      14 Storm-MR             1:08.47    1:07.97 JO     
  8 Kim, Christopher W        14 NYSA-MR              1:07.12    1:08.09 JO     
  9 Morales, Evan M           13 NYSA-MR              1:12.76    1:11.25 SILV   
 10 Leutz, James S            13 NJRC-NJ              1:15.22    1:12.03 SILV   
 11 Crecca, Liam A            13 PACK-CT              1:16.10    1:12.50 SILV   
 12 Howard, Jonathan          14 NJRC-NJ              1:23.53    1:14.55 SILV   
 13 Albanese, Blake C         14 NYSA-MR              1:14.86    1:15.90 SILV   
 14 Kleyer, Max J             14 FREE-MR              1:15.99    1:17.30        
 15 Derhi, Yaniv              14 NJRC-NJ              1:17.06    1:17.84        
 16 Marzano, Tyler J          13 COND-MR              1:22.87    1:18.14        
 16 Tomioka, Joshua H         13 NYSA-MR              1:19.51    1:18.14        
 18 Zmoyro, Lance N           14 NJRC-NJ                42.89    1:18.34        
 19 Smith, William            14 NJRC-NJ              1:23.64    1:18.57        
 20 Cregg, Jack P             14 NJRC-NJ              1:24.14    1:22.13        
 21 Dolynchuk, Gordon N       14 PACK-CT              1:21.20    1:22.40        
 22 Polaner, Tucker           13 Storm-MR             1:23.16    1:22.58        
 23 Larson, Sean C            13 NJRC-NJ              1:25.44    1:22.88        
 24 Bluestein, Ben D          13 PACK-CT              1:29.80    1:24.40        
 25 Schewtschenko, Brad or B  14 NYSA-MR              1:24.89    1:25.59        
 26 Zheng, Young              14 Storm-MR             1:26.25    1:25.92        
 27 Cusmano, Arlo D           13 COND-MR              1:29.66    1:27.77        
 28 Gurrieri, Anthony F       14 NYSA-MR              1:31.49    1:28.36        
 29 Micucci, Zachary J        14 Storm-MR             1:35.99    1:30.02        
 30 Hanlon, Jack              13 Storm-MR             1:34.43    1:31.62        
 31 Dobosh, Phillip           13 HAWK-AD              1:40.36    1:32.06        
 32 Thorp, Aidan D            13 NJRC-NJ              1:34.37    1:32.19        
 33 Nagornyi, Daniel V        13 NJRC-NJ              1:35.76    1:35.25        
 34 Schaflin, Brenton J       13 NJRC-NJ              1:28.88    1:35.86        
 35 Czenszak, Chris M         13 NYSA-MR              1:37.61    1:35.89        
 36 Moraller, Matthew Q       13 NJRC-NJ              1:27.66    1:36.46        
 37 Gonzalez, Diego           13 Flying Dolphins-MR        NT    1:36.77        
 -- Dubovy, Myles P           13 LIFE-NJ              1:31.23         DQ        
      Butterfly kick
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:22.99  METS
              2:33.99  ZQ
              2:33.99  JO
              2:47.89  SILV
              3:05.49  CUST Custom
 Meet Qualifying:  3:05.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siebert, Tavis D          14 NYSA-MR              2:21.61    2:18.06 METS   
  2 Attenborough, Anthony P   13 FREE-MR              2:21.24    2:19.00 METS   
  3 Chang, Justin J           14 Storm-MR             2:27.43    2:28.43 ZQ     
  4 Kim, Christopher W        14 NYSA-MR              2:25.53    2:30.15 ZQ     
  5 Crecca, Liam A            13 PACK-CT              2:42.53    2:33.60 ZQ     
  6 Tomioka, Joshua H         13 NYSA-MR              2:53.29    2:44.92 SILV   
  7 Masucci, Thomas A         14 NJRC-NJ              2:46.77    2:45.77 SILV   
  8 Marzano, Tyler J          13 COND-MR              2:47.05    2:46.30 SILV   
  9 Dolynchuk, Gordon N       14 PACK-CT              2:53.92    2:57.27 CUST   
 10 Thorp, Aidan D            13 NJRC-NJ              3:04.33    3:11.42        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                55.19  METS
              1:00.49  JO
              1:00.49  ZQ
              1:07.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siebert, Tavis D          14 NYSA-MR                52.12      52.67 METS   
  2 Park, Edward              13 NYSA-MR                55.58      55.60 JO     
  3 Chang, Justin J           14 Storm-MR               58.11      58.74 JO     
  4 Kleyer, Max J             14 FREE-MR              1:01.80      59.30 JO     
  5 Pacholarz, Michael F      14 SCY-NJ               1:00.40      59.69 JO     
  6 Attenborough, Anthony P   13 FREE-MR              1:12.70    1:03.87 SILV   
  7 Derhi, Yaniv              14 NJRC-NJ              1:08.19    1:04.30 SILV   
  8 Kim, Christopher W        14 NYSA-MR              1:05.92    1:07.12        
  9 Tomioka, Joshua H         13 NYSA-MR              1:12.03    1:09.31        
 10 Bluestein, Ben D          13 PACK-CT              1:16.70    1:12.43        
 11 Micucci, Zachary J        14 Storm-MR             1:35.99    1:16.99        
 12 Farley, Kevin M           14 NJRC-NJ              1:13.44    1:18.15        
 13 Dubovy, Myles P           13 LIFE-NJ              1:55.04    1:22.17        
 -- Cusmano, Arlo D           13 COND-MR              1:47.38         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:05.99  METS
              2:17.99  ZQ
              2:17.99  JO
              2:29.59  SILV
              2:29.59  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:29.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siebert, Tavis D          14 NYSA-MR              1:56.01    1:53.79 METS   
  2 Styczen, Matthew M        14 NYSA-MR              2:03.77    2:09.42 ZQ     
  3 Lichtenthal, Jonah G      14 Storm-MR             2:25.59    2:12.19 ZQ     
  4 Hurle, Joseph M           14 NYSA-MR              2:09.45    2:13.12 ZQ     
  5 Chang, Justin J           14 Storm-MR             2:13.48    2:14.86 ZQ     
 -- Passante, Michael V       14 FREE-MR              2:22.94        DFS        
      Declared false start
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:12.99  ZQ
              2:12.99  JO
              2:31.09  SILV
              2:31.09  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:31.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siebert, Tavis D          14 NYSA-MR              1:59.51    1:54.94 METS   
  2 Park, Edward              13 NYSA-MR              2:05.32    2:06.62 ZQ     
  3 Pacholarz, Michael F      14 SCY-NJ               2:10.35    2:08.80 ZQ     
  4 Attenborough, Anthony P   13 FREE-MR              2:11.38    2:10.11 ZQ     
  5 Malloy, Tommy             14 FREE-MR              2:10.06    2:11.37 ZQ     
  6 Johnsen, Darrien K        13 Storm-MR             2:13.60    2:14.58 SILV   
  7 Crecca, Liam A            13 PACK-CT              2:28.89    2:17.73 SILV   
  8 Passante, Michael V       14 FREE-MR              2:16.95    2:18.38 SILV   
  9 Engel, Jack               13 Storm-MR             2:24.05    2:19.26 SILV   
 10 Derhi, Yaniv              14 NJRC-NJ              2:30.90    2:20.63 SILV   
 11 Leutz, James S            13 NJRC-NJ              2:30.64    2:27.35 SILV   
 12 Masucci, Thomas A         14 NJRC-NJ              2:31.00    2:27.72 SILV   
 13 Bluestein, Ben D          13 PACK-CT              2:42.23    2:29.97 SILV   
 14 Tomioka, Joshua H         13 NYSA-MR              2:30.92    2:30.15 SILV   
 15 Marzano, Tyler J          13 COND-MR              2:46.27    2:31.35        
 16 Albanese, Blake C         14 NYSA-MR              2:28.81    2:31.51        
 17 Zmoyro, Lance N           14 NJRC-NJ              2:31.00    2:32.16        
 18 Dolynchuk, Gordon N       14 PACK-CT              3:00.90    2:33.99        
 19 Cregg, Jack P             14 NJRC-NJ              2:31.05    2:44.12        
 20 Gurrieri, Anthony F       14 NYSA-MR              2:56.20    2:49.50        
 21 Dobosh, Phillip           13 HAWK-AD              3:13.97    2:51.37        
 22 Gonzalez, Diego           13 Flying Dolphins-MR        NT    2:58.96        
 23 Czenszak, Chris M         13 NYSA-MR              3:02.23    2:59.53        
 -- Howard, Jonathan          14 NJRC-NJ              2:31.08         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Farley, Kevin M           14 NJRC-NJ              2:31.00         DQ        
      False start - Misc
 -- Kim, Christopher W        14 NYSA-MR              2:14.45         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Zheng, Young              14 Storm-MR             2:31.09         DQ        
      Stroke Infraction - IM
 -- Schewtschenko, Brad or B  14 NYSA-MR              2:36.35         DQ        
      One hand touch - breast
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:42.99  13-14 ZQ
              4:42.99  13-14 JO
              5:09.79  13-14 SILV
              5:20.29  13-14 CUST Custom
 Meet Qualifying 13-14:  5:20.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Siebert, Tavis D          14 NYSA-MR              4:08.87    4:04.32 ZQ     
  2 Park, Edward              13 NYSA-MR              4:28.44    4:26.44 ZQ     
  3 Morales, Evan M           13 NYSA-MR              4:43.76    4:31.32 ZQ     
  4 Johnsen, Darrien K        13 Storm-MR             4:43.36    4:31.95 ZQ     
  5 Attenborough, Anthony P   13 FREE-MR              4:43.91    4:33.19 ZQ     
  6 Chang, Justin J           14 Storm-MR             4:44.36    4:37.82 ZQ     
  7 Pacholarz, Michael F      14 SCY-NJ               4:40.57    4:42.74 ZQ     
  8 Kleyer, Max J             14 FREE-MR              4:49.11    4:52.97 SILV   
  9 Engel, Jack               13 Storm-MR             4:59.46    4:55.22 SILV   
 10 Passante, Michael V       14 FREE-MR              4:54.40    4:57.56 SILV   
 11 Kim, Christopher W        14 NYSA-MR                   NT    5:02.04 SILV   
 12 Bluestein, Ben D          13 PACK-CT              5:20.29    5:13.36 CUST   
 13 Tomioka, Joshua H         13 NYSA-MR              5:19.24    5:13.89 CUST   
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.09  METS
                23.49  ZQ
                25.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 French, Devon J           16 Flying Dolphins-MR     23.35      23.17 ZQ     
  2 Choi, Andrew              16 NYSA-MR                24.00      23.57 SILV   
  3 Nicholas, Chauncey K      16 NYSA-MR                23.47      24.08 SILV   
  4 Gerken, Jack              16 Storm-MR               25.11      24.23 SILV   
  5 Hu, Gary S                16 NYSA-MR                29.53      24.85 SILV   
  5 O'Gorman, Ciaran          16 NYSA-MR                24.91      24.85 SILV   
  7 Lederer, Derek            17 NYSA-MR                23.88      25.24        
  8 Kiely, Luke J             17 NYSA-MR                25.81      25.40        
  9 Costello, Sean M          15 NYSA-MR                25.27      25.50        
 10 Pukin, Joshua R           16 FREE-MR                25.41      25.78        
 11 Schreiner, Chris J        17 PACK-CT                26.09      25.88        
 12 Varier, Dom E             16 NYSA-MR                26.25      26.05        
 13 Vicioso, Emilio V         15 Flying Dolphins-MR     26.54      26.97        
 14 Sapara, Chris A           15 FREE-MR                28.49      28.99        
 15 Buchman, Steven J         15 NYSA-MR                33.51      34.00        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                50.19  METS
                51.29  ZQ
                54.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 French, Devon J           16 Flying Dolphins-MR     50.61      50.57 ZQ     
  2 Nicholas, Chauncey K      16 NYSA-MR                51.46      52.12 SILV   
  3 O'Gorman, Ciaran          16 NYSA-MR                51.96      52.28 SILV   
  3 Patzelt, Michael T        17 LIFE-NJ                52.13      52.28 SILV   
  5 Gerken, Jack              16 Storm-MR               51.50      52.43 SILV   
  6 Kronski, Tanner M         17 SCY-NJ                 53.34      52.49 SILV   
  7 Choi, Andrew              16 NYSA-MR                52.42      52.71 SILV   
  8 Hanchet, Malcolm          16 Storm-MR               54.63      53.94 SILV   
  9 Costello, Sean M          15 NYSA-MR                56.34      54.17 SILV   
 10 Lederer, Derek            17 NYSA-MR                53.08      54.96        
 11 Hu, Gary S                16 NYSA-MR              1:06.40      55.02        
 12 Pukin, Joshua R           16 FREE-MR                56.14      55.28        
 13 Schreiner, Chris J        17 PACK-CT                57.26      55.31        
 14 Kiely, Luke J             17 NYSA-MR                55.07      55.50        
 15 Varier, Dom E             16 NYSA-MR                56.81      56.20        
 16 Galeano, Robby A          17 NYSA-MR                53.37      58.27        
 17 Monastersky, Devin        15 NYSA-MR                59.00      58.51        
 18 Mendoza, Joel D           16 COND-MR                57.76      58.77        
 19 Vicioso, Emilio V         15 Flying Dolphins-MR        NT    1:00.71        
 20 Sapara, Chris A           15 FREE-MR              1:11.09    1:06.09        
 21 Brothers, Shea A          15 Flying Dolphins-MR        NT    1:10.29        
 22 Buchman, Steven J         15 NYSA-MR              1:17.67    1:17.54        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:49.99  METS
              1:53.49  ZQ
              1:57.99  SILV
              2:08.79  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:08.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edwards, Grant            15 Storm-MR             1:52.77    1:49.63 METS   
  2 Abrahamsen, Peter         22 NYSA-MR              1:45.85    1:49.80 METS   
  3 O'Gorman, Ciaran          16 NYSA-MR              1:51.62    1:52.41 ZQ     
  4 Stoll, Willem             15 Storm-MR             1:54.20    1:54.14 SILV   
  5 Gong, Phillip J           15 NYSA-MR              1:58.13    1:55.10 SILV   
  6 Gerken, Jack              16 Storm-MR             1:53.95    1:55.38 SILV   
  7 Kiely, Luke J             17 NYSA-MR              2:05.77    1:59.32 CUST   
  8 Hanchet, Malcolm          16 Storm-MR             2:01.50    1:59.67 CUST   
  9 Costello, Sean M          15 NYSA-MR              2:04.54    2:01.68 CUST   
 10 Lederer, Derek            17 NYSA-MR              2:04.16    2:01.94 CUST   
 11 Schreiner, Chris J        17 PACK-CT              2:05.54    2:02.08 CUST   
 12 Hu, Gary S                16 NYSA-MR              2:19.52    2:03.39 CUST   
 13 Varier, Dom E             16 NYSA-MR              2:07.80    2:04.91 CUST   
 14 Finkelman-Mahoney, Josh   15 Storm-MR             2:04.01    2:04.97 CUST   
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:09.99  15&O ZQ
              5:17.99  15&O SILV
              5:48.59  15&O CUST Custom
 Meet Qualifying 15&O:  5:48.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koster, John              17 Storm-MR             4:53.24    4:49.60 ZQ     
  2 Edwards, Grant            15 Storm-MR             5:01.05    4:54.70 ZQ     
  3 Stoll, Willem             15 Storm-MR             5:04.46    4:58.22 ZQ     
  4 Schmitt, Andrew           17 Storm-MR             4:59.91    5:00.14 ZQ     
  5 Coleman, Taylor A         16 Storm-MR             4:58.19    5:04.13 ZQ     
  6 Polaner, Mason            15 Storm-MR             4:57.48    5:04.62 ZQ     
  7 Gerken, Jack              16 Storm-MR             5:13.04    5:10.12 SILV   
  8 O'Gorman, Ciaran          16 NYSA-MR              5:09.57    5:13.64 SILV   
  9 Hanchet, Malcolm          16 Storm-MR             5:25.45    5:18.02 CUST   
 10 Kiely, Luke J             17 NYSA-MR              5:33.61    5:20.57 CUST   
 11 Costello, Sean M          15 NYSA-MR              5:33.60    5:23.58 CUST   
 12 Finkelman-Mahoney, Josh   15 Storm-MR             5:43.61    5:24.28 CUST   
 13 Hu, Gary S                16 NYSA-MR              6:30.59    5:34.22 CUST   
 14 Lederer, Derek            17 NYSA-MR              5:50.89    5:50.79        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                56.99  METS
                59.49  ZQ
              1:03.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 French, Devon J           16 Flying Dolphins-MR     56.42      55.68 METS   
  2 Coleman, Taylor A         16 Storm-MR               57.63      57.19 ZQ     
  3 Stoll, Willem             15 Storm-MR               59.53      59.86 SILV   
  4 Finkelman-Mahoney, Josh   15 Storm-MR             1:05.95    1:05.78        
  5 Pukin, Joshua R           16 FREE-MR              1:06.48    1:06.50        
  6 Vicioso, Emilio V         15 Flying Dolphins-MR   1:18.07    1:14.81        
  7 Sapara, Chris A           15 FREE-MR              1:20.83    1:18.07        
  8 Buchman, Steven J         15 NYSA-MR              1:32.82    1:36.22        
 -- Kiely, Luke J             17 NYSA-MR              1:10.22         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Varier, Dom E             16 NYSA-MR              1:09.27         DQ        
      Delay initiating turn
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:09.99  ZQ
              2:16.89  SILV
              2:20.69  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:20.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coleman, Taylor A         16 Storm-MR             2:02.97    1:59.96 METS   
  2 Polaner, Mason            15 Storm-MR             2:03.76    2:01.01 METS   
  3 Stoll, Willem             15 Storm-MR             2:06.49    2:05.46 ZQ     
  4 Jarski, Alex C            17 NYSA-MR              2:17.90    2:11.62 SILV   
  5 Schmitt, Andrew           17 Storm-MR             2:12.92    2:12.47 SILV   
  6 Kiely, Luke J             17 NYSA-MR              2:20.69    2:16.18 SILV   
  7 Finkelman-Mahoney, Josh   15 Storm-MR             2:20.50    2:20.36 CUST   
  8 Gong, Phillip J           15 NYSA-MR              2:16.90    2:21.14        
  9 Costello, Sean M          15 NYSA-MR              2:20.03    2:22.52        
 10 Mendoza, Joel D           16 COND-MR              2:41.16    2:37.66        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:04.49  METS
              1:06.49  ZQ
              1:10.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Choi, Andrew              16 NYSA-MR              1:01.12      59.19 METS   
  2 Schmitt, Andrew           17 Storm-MR             1:01.21    1:01.27 METS   
  3 Kronski, Tanner M         17 SCY-NJ               1:01.98    1:01.79 METS   
  4 Finkelman-Mahoney, Josh   15 Storm-MR             1:07.84    1:03.95 METS   
  5 Nicholas, Chauncey K      16 NYSA-MR              1:07.41    1:06.55 SILV   
  6 Gerken, Jack              16 Storm-MR             1:06.06    1:06.63 SILV   
  7 Hu, Gary S                16 NYSA-MR              1:10.26    1:08.17 SILV   
  8 Patzelt, Michael T        17 LIFE-NJ              1:10.11    1:08.47 SILV   
  9 Polaner, Mason            15 Storm-MR             1:08.84    1:09.60 SILV   
 10 Monastersky, Devin        15 NYSA-MR              1:10.68    1:11.81        
 11 Hanchet, Malcolm          16 Storm-MR             1:13.43    1:12.47        
 12 Schreiner, Chris J        17 PACK-CT              1:16.03    1:13.48        
 13 Stoll, Willem             15 Storm-MR             1:13.20    1:13.65        
 14 Vicioso, Emilio V         15 Flying Dolphins-MR        NT    1:16.11        
 15 Pukin, Joshua R           16 FREE-MR              1:16.31    1:16.54        
 16 Galeano, Robby A          17 NYSA-MR              1:18.64    1:19.40        
 17 Sapara, Chris A           15 FREE-MR              1:30.37    1:25.44        
 18 Brothers, Shea A          15 Flying Dolphins-MR        NT    1:33.57        
 -- Varier, Dom E             16 NYSA-MR              1:19.92         DQ        
      Butterfly kick
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:22.99  METS
              2:29.99  ZQ
              2:36.79  SILV
              2:57.29  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:57.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Choi, Andrew              16 NYSA-MR                   NT    2:10.41 METS   
  2 Edwards, Grant            15 Storm-MR             2:20.34    2:15.33 METS   
  3 Kronski, Tanner M         17 SCY-NJ               2:19.90    2:17.69 METS   
  4 Finkelman-Mahoney, Josh   15 Storm-MR             2:27.17    2:21.71 METS   
  5 Hu, Gary S                16 NYSA-MR              2:54.83    2:30.15 SILV   
  6 Coleman, Taylor A         16 Storm-MR             2:36.03    2:35.89 SILV   
  7 Hanchet, Malcolm          16 Storm-MR             2:40.39    2:41.73 CUST   
  8 Stoll, Willem             15 Storm-MR             2:46.64    2:49.14 CUST   
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                55.19  METS
                57.19  ZQ
              1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 French, Devon J           16 Flying Dolphins-MR     53.10      54.19 METS   
  2 Choi, Andrew              16 NYSA-MR                35.00      54.54 METS   
  3 Gong, Phillip J           15 NYSA-MR              1:00.46      56.72 ZQ     
  4 Edwards, Grant            15 Storm-MR               57.93      56.83 ZQ     
  5 Gerken, Jack              16 Storm-MR               56.30      58.31 SILV   
  6 Lederer, Derek            17 NYSA-MR                57.99      59.14 SILV   
  7 Coleman, Taylor A         16 Storm-MR             1:00.25      59.67 SILV   
  8 Hanchet, Malcolm          16 Storm-MR             1:12.99    1:00.39 SILV   
  9 O'Gorman, Ciaran          16 NYSA-MR              1:00.78    1:00.93 SILV   
 10 Schreiner, Chris J        17 PACK-CT              1:05.08    1:01.47 SILV   
 11 Costello, Sean M          15 NYSA-MR              1:05.91    1:04.85        
 12 Pukin, Joshua R           16 FREE-MR              1:09.92    1:05.99        
 13 Sapara, Chris A           15 FREE-MR              1:22.37    1:14.67        
 14 Vicioso, Emilio V         15 Flying Dolphins-MR   1:26.88    1:17.92        
 15 Buchman, Steven J         15 NYSA-MR              1:31.42    1:38.14        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:05.99  METS
              2:12.49  ZQ
              2:22.29  CUST Custom
              2:24.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:22.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 French, Devon J           16 Flying Dolphins-MR   1:56.39    2:03.71 METS   
  2 Stoll, Willem             15 Storm-MR             2:09.56    2:07.22 ZQ     
  3 Nicholas, Chauncey K      16 NYSA-MR              2:15.28    2:08.19 ZQ     
  4 Coleman, Taylor A         16 Storm-MR             2:12.58    2:10.39 ZQ     
  5 Polaner, Mason            15 Storm-MR             2:12.93    2:11.95 ZQ     
  6 O'Gorman, Ciaran          16 NYSA-MR              2:15.40    2:12.35 ZQ     
  7 Gong, Phillip J           15 NYSA-MR              2:22.13    2:16.76 CUST   
  8 Lederer, Derek            17 NYSA-MR              2:25.81    2:18.39 CUST   
  9 Schmitt, Andrew           17 Storm-MR             2:20.52    2:24.00 SILV   
 10 Jarski, Alex C            17 NYSA-MR                   NT    2:24.01 SILV   
 11 Mendoza, Joel D           16 COND-MR              2:48.58    2:30.80        
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:07.99  ZQ
              2:23.29  CUST Custom
              2:27.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:23.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Choi, Andrew              16 NYSA-MR              2:05.53    2:02.09 METS   
  2 Kronski, Tanner M         17 SCY-NJ               2:09.53    2:05.27 ZQ     
  3 Gerken, Jack              16 Storm-MR             2:06.43    2:06.39 ZQ     
  4 Patzelt, Michael T        17 LIFE-NJ              2:10.72    2:08.25 CUST   
  5 French, Devon J           16 Flying Dolphins-MR   1:59.60    2:08.68 CUST   
  6 Gong, Phillip J           15 NYSA-MR              2:09.11    2:08.82 CUST   
  7 Coleman, Taylor A         16 Storm-MR             2:10.02    2:09.08 CUST   
  8 O'Gorman, Ciaran          16 NYSA-MR              2:14.99    2:11.94 CUST   
  9 Hanchet, Malcolm          16 Storm-MR             2:15.87    2:12.51 CUST   
 10 Finkelman-Mahoney, Josh   15 Storm-MR             2:16.65    2:12.85 CUST   
 11 Jarski, Alex C            17 NYSA-MR              2:16.92    2:15.63 CUST   
 12 Hu, Gary S                16 NYSA-MR              2:21.00    2:18.46 CUST   
 13 Schreiner, Chris J        17 PACK-CT              2:27.81    2:19.09 CUST   
 14 Lederer, Derek            17 NYSA-MR              2:27.40    2:20.78 CUST   
 15 Costello, Sean M          15 NYSA-MR              2:23.22    2:21.44 CUST   
 16 Pukin, Joshua R           16 FREE-MR              2:22.99    2:23.80 SILV   
 17 Monastersky, Devin        15 NYSA-MR              2:25.95    2:26.68 SILV   
 18 Vicioso, Emilio V         15 Flying Dolphins-MR        NT    2:39.48        
 19 Brothers, Shea A          15 Flying Dolphins-MR        NT    3:01.52        
 -- Kiely, Luke J             17 NYSA-MR              2:21.25         DQ        
      Non-simultaneous touch - breast
 -- Buchman, Steven J         15 NYSA-MR                   NT         DQ        
      One hand touch - breast
 
Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
              4:41.99  15&O ZQ
              4:45.89  15&O SILV
              5:08.59  15&O CUST Custom
 Meet Qualifying 15&O:  5:08.59
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Koster, John              17 Storm-MR             4:12.11    4:09.67 ZQ     
  2 Edwards, Grant            15 Storm-MR             4:24.19    4:21.66 ZQ     
  3 Coleman, Taylor A         16 Storm-MR             4:29.38    4:24.69 ZQ     
  4 Polaner, Mason            15 Storm-MR             4:34.61    4:24.79 ZQ     
  5 Gerken, Jack              16 Storm-MR             4:34.60    4:25.65 ZQ     
  6 Schmitt, Andrew           17 Storm-MR             4:28.46    4:29.02 ZQ     
  7 Gong, Phillip J           15 NYSA-MR              4:57.85    4:33.43 ZQ     
  8 Stoll, Willem             15 Storm-MR             4:45.99    4:36.62 ZQ     
  9 Finkelman-Mahoney, Josh   15 Storm-MR             4:47.83    4:41.27 ZQ     
 10 Hanchet, Malcolm          16 Storm-MR             4:57.31    4:42.64 SILV   
 11 Nicholas, Chauncey K      16 NYSA-MR              4:51.73    4:48.39 CUST