Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 12/22/2016 11:51 AM
            2016 MR RA Winter Wonderland - 12/17/2016 to 12/18/2016            
                         Sanction #: 161209 & 161253-T                         
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordon, Allison O          8 RA-MR                  34.28      35.19        
  2 Hanratty, Molly A          8 Badger-MR              40.82      39.82        
  3 O'Byrne, Rory              7 Badger-MR              42.10      41.24        
  4 Ramoino, Sophia P          8 RA-MR                  40.61      41.28        
  5 Wang, Melissa              8 Badger-MR              48.88      42.06        
  6 Gregersen, Leah            8 RA-MR                  41.19      43.23        
  7 Benjamin, Mia              8 RA-MR                  45.57      44.46        
  8 Donahue, Angelina H        7 RA-MR                  45.69      45.71        
  9 Melnick, Jordan L          8 RA-MR                  48.01      47.05        
 10 Neise, Cecilia C           8 Badger-MR                 NT      51.11        
 11 Baran, Joanna              8 NCAC-MR                50.00      52.02        
 12 Higgins, Anna S            8 RA-MR                  57.37    1:03.23        
 13 Reid, Joelle S             7 RA-MR                1:06.64    1:11.53        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordon, Allison O          8 RA-MR                1:26.45    1:24.19        
                  35.61     1:24.19 (48.58)                                        
  2 Cachay, Shaylee N          8 SPAR-MR              1:27.00    1:30.11        
                  40.73     1:30.11 (49.38)                                        
  3 Hanratty, Molly A          8 Badger-MR                 NT    1:30.36        
                  43.99     1:30.36 (46.37)                                        
  4 Wang, Melissa              8 Badger-MR            1:55.88    1:32.28        
                  42.89     1:32.28 (49.39)                                        
  5 Ramoino, Sophia P          8 RA-MR                1:37.55    1:32.34        
                  41.75     1:32.34 (50.59)                                        
  6 O'Byrne, Rory              7 Badger-MR            1:31.88    1:33.82        
                  43.72     1:33.82 (50.10)                                        
  7 Suzuki, Riko               8 Middies-MR                NT    1:33.87        
  8 Tello, Samantha            8 SPAR-MR              1:45.86    1:34.19        
  9 Gregersen, Leah            8 RA-MR                1:32.76    1:35.65        
                  44.29     1:35.65 (51.36)                                        
 10 Aguilar, Allyson           8 Middies-MR           1:31.66    1:38.13        
                  43.31     1:38.13 (54.82)                                        
 11 Constantino, Kelly E       8 Middies-MR                NT    1:41.41        
                  44.51     1:41.41 (56.90)                                        
 12 Donahue, Angelina H        7 RA-MR                1:42.52    1:43.01        
                  47.60     1:43.01 (55.41)                                        
 13 Benjamin, Mia              8 RA-MR                1:48.85    1:44.69        
                  46.12     1:44.69 (58.57)                                        
 14 Neise, Cecilia C           8 Badger-MR                 NT    1:46.87        
                  49.45     1:46.87 (57.42)                                        
 15 Melnick, Jordan L          8 RA-MR                2:05.76    1:47.29        
 16 Losic, Ana                 8 Middies-MR                NT    1:47.87        
                  49.03     1:47.87 (58.84)                                        
 17 Coulthard, Tamsin A        8 Middies-MR                NT    1:48.73        
                  48.53   1:48.73 (1:00.20)                                        
 18 Hubell, Kate L             8 Middies-MR                NT    2:16.84        
                1:01.86   2:16.84 (1:14.98)                                        
 19 Hubell, Claire R           6 Middies-MR                NT    2:43.69        
                1:18.99   2:43.69 (1:24.70)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordon, Allison O          8 RA-MR                  42.62      43.50        
  2 Ramoino, Sophia P          8 RA-MR                  47.40      45.74        
  3 Gregersen, Leah            8 RA-MR                  49.05      46.97        
  4 Benjamin, Mia              8 RA-MR                  48.40      48.80        
  5 Wang, Melissa              8 Badger-MR              58.88      49.53        
  6 Melnick, Jordan L          8 RA-MR                  54.67      50.32        
  7 Hanratty, Molly A          8 Badger-MR                 NT      50.86        
  8 O'Byrne, Rory              7 Badger-MR              50.89      51.97        
  9 Neise, Cecilia C           8 Badger-MR                 NT      54.85        
 10 Baran, Joanna              8 NCAC-MR                53.00    1:01.75        
 11 Higgins, Anna S            8 RA-MR                1:05.26    1:06.06        
 12 Reid, Joelle S             7 RA-MR                1:06.64    1:10.87        
 -- Donahue, Angelina H        7 RA-MR                  51.11         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordon, Allison O          8 RA-MR                1:40.64    1:37.30        
                  44.49     1:37.30 (52.81)                                        
  2 Suzuki, Riko               8 Middies-MR                NT    1:39.65        
                  48.23     1:39.65 (51.42)                                        
  3 Gregersen, Leah            8 RA-MR                1:57.55    1:41.36        
                  50.52     1:41.36 (50.84)                                        
  4 Wang, Melissa              8 Badger-MR            2:07.70    1:42.65        
                  49.80     1:42.65 (52.85)                                        
  5 Cachay, Shaylee N          8 SPAR-MR              1:45.00    1:42.85        
                  50.06     1:42.85 (52.79)                                        
  6 Coulthard, Tamsin A        8 Middies-MR                NT    1:43.84        
                  49.81     1:43.84 (54.03)                                        
  7 Aguilar, Allyson           8 Middies-MR           1:46.23    1:45.50        
                  50.37     1:45.50 (55.13)                                        
  8 Constantino, Kelly E       8 Middies-MR                NT    1:51.42        
                  53.50     1:51.42 (57.92)                                        
  9 O'Byrne, Rory              7 Badger-MR            2:07.82    1:51.54        
 10 Tello, Samantha            8 SPAR-MR              1:58.27    1:53.69        
                  56.02     1:53.69 (57.67)                                        
 11 Losic, Ana                 8 Middies-MR                NT    1:53.75        
                  54.27     1:53.75 (59.48)                                        
 12 Hanratty, Molly A          8 Badger-MR                 NT    1:54.21        
                  53.93   1:54.21 (1:00.28)                                        
 13 Donahue, Angelina H        7 RA-MR                     NT    1:56.04        
                  54.58   1:56.04 (1:01.46)                                        
 14 Hubell, Claire R           6 Middies-MR                NT    2:33.43        
                1:16.28   2:33.43 (1:17.15)                                        
 -- Melnick, Jordan L          8 RA-MR                     NT         DQ        
      False start
                  58.32        DQ (1:05.83)                                        
 -- Ramoino, Sophia P          8 RA-MR                1:44.51         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  47.77          DQ (53.90)                                        
 -- Hubell, Kate L             8 Middies-MR                NT         DQ        
      No touch at turn
                2:32.03                                                            
 -- Neise, Cecilia C           8 Badger-MR                 NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  53.88          DQ (59.67)                                        
 -- Benjamin, Mia              8 RA-MR                2:09.80         DQ        
      Delay initiating turn
                  51.04          DQ (57.10)                                        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordon, Allison O          8 RA-MR                  50.03      50.47        
  2 Wang, Melissa              8 Badger-MR            1:02.88      53.63        
  3 Ramoino, Sophia P          8 RA-MR                  57.00      56.40        
  4 Hanratty, Molly A          8 Badger-MR              58.16      58.75        
  5 Benjamin, Mia              8 RA-MR                1:05.19      59.80        
  6 Melnick, Jordan L          8 RA-MR                1:02.13    1:01.13        
  7 Gregersen, Leah            8 RA-MR                1:01.00    1:02.40        
  8 Donahue, Angelina H        7 RA-MR                1:07.10    1:12.94        
  9 Higgins, Anna S            8 RA-MR                     NT    1:15.50        
 10 Neise, Cecilia C           8 Badger-MR                 NT    1:15.88        
 -- Baran, Joanna              8 NCAC-MR                59.00         DQ        
      One hand touch
 -- Reid, Joelle S             7 RA-MR                1:18.34         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordon, Allison O          8 RA-MR                2:00.81    1:50.27        
                  50.01   1:50.27 (1:00.26)                                        
  2 Cachay, Shaylee N          8 SPAR-MR              2:15.00    2:00.09        
                  56.56   2:00.09 (1:03.53)                                        
  3 Suzuki, Riko               8 Middies-MR                NT    2:00.44        
                  57.83   2:00.44 (1:02.61)                                        
  4 Ramoino, Sophia P          8 RA-MR                2:06.43    2:00.91        
                  55.11   2:00.91 (1:05.80)                                        
  5 Constantino, Kelly E       8 Middies-MR                NT    2:02.75        
                  59.83   2:02.75 (1:02.92)                                        
  6 Coulthard, Tamsin A        8 Middies-MR                NT    2:03.26        
  7 Aguilar, Allyson           8 Middies-MR           2:07.52    2:11.06        
                1:00.21   2:11.06 (1:10.85)                                        
  8 Hanratty, Molly A          8 Badger-MR                 NT    2:12.40        
                1:01.96   2:12.40 (1:10.44)                                        
  9 Gregersen, Leah            8 RA-MR                2:21.26    2:12.47        
                1:04.02   2:12.47 (1:08.45)                                        
 10 Benjamin, Mia              8 RA-MR                     NT    2:12.88        
                1:01.42   2:12.88 (1:11.46)                                        
 11 Melnick, Jordan L          8 RA-MR                     NT    2:14.84        
                1:03.65   2:14.84 (1:11.19)                                        
 -- Donahue, Angelina H        7 RA-MR                     NT         DQ        
      Arms past hipline
                1:20.31        DQ (1:30.29)                                        
 -- Neise, Cecilia C           8 Badger-MR                 NT         DQ        
      Alternating Kick
                1:13.68        DQ (1:20.52)                                        
 -- Losic, Ana                 8 Middies-MR                NT         DQ        
      No touch
                1:07.06        DQ (1:15.71)                                        
 -- Hubell, Claire R           6 Middies-MR                NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Hubell, Kate L             8 Middies-MR                NT         DQ        
      One hand touch
                1:15.18                                                            
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gordon, Allison O          8 RA-MR                  40.97      43.95        
  2 Ramoino, Sophia P          8 RA-MR                  51.73      51.18        
  3 Wang, Melissa              8 Badger-MR              57.12      52.15        
  4 Benjamin, Mia              8 RA-MR                  57.36      56.90        
  5 O'Byrne, Rory              7 Badger-MR              56.51      59.74        
  6 Gregersen, Leah            8 RA-MR                1:04.63    1:00.41        
  7 Melnick, Jordan L          8 RA-MR                1:15.14    1:18.13        
 -- Reid, Joelle S             7 RA-MR                     NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Donahue, Angelina H        7 RA-MR                  58.93         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 8 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        1:25.84    1:26.97        
     1) Melnick, Jordan L 8             2) Ramoino, Sophia P 8            
     3) Gordon, Allison O 8             4) Gregersen, Leah 8              
                  49.57     1:26.97 (37.40)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Laura A            10 NCAC-MR                31.00      31.25        
  2 Hardart, Annabel M        10 Badger-MR              32.32      31.38        
  3 Solomon, Mirabel K        10 RA-MR                  32.19      31.80        
  4 D'Alessandro, Lena G      10 RA-MR                  33.44      32.34        
  5 LePage, Charlotte G        9 RA-MR                  33.73      32.67        
  6 Robinson, Nicole K        10 RA-MR                  33.00      32.99        
  7 Robinson, Lindsey T       10 RA-MR                  33.04      33.30        
  8 Babyak, Eliza G            9 Badger-MR              34.19      34.36        
  9 Mone, Anna M              10 Badger-MR              35.88      34.61        
 10 Petriccione, Melania C    10 RA-MR                  36.66      34.87        
 11 Nalepka, Katie J           9 Badger-MR              36.35      35.51        
 12 Tesovic, Tamara            9 RI Marlins-MR          35.91      35.96        
 13 Bartolacci, Abby J         9 RA-MR                  36.97      36.22        
 14 Yang, Sharon Y             9 Badger-MR              38.67      36.28        
 15 Goodman, Mira              9 RI Marlins-MR          35.95      36.32        
 16 Costabile, Kylie G         9 RA-MR                  37.90      37.76        
 17 Horn, Rachel S             9 Badger-MR              38.66      37.78        
 18 Minelli, Madeline A       10 RA-MR                  38.59      37.94        
 19 Carousso, Natalie M        9 RA-MR                  37.15      38.11        
 20 Rauch, Gabby T            10 RA-MR                     NT      38.31        
 21 McCarville, Keira N       10 RA-MR                  39.13      39.29        
 22 Reichel, Violet W         10 Badger-MR              47.95      39.46        
 23 Hardart, Caroline F        9 Badger-MR              42.17      39.70        
 24 Dougherty, Amy            10 Badger-MR              38.99      39.80        
 25 Carr, Arrington A          9 RA-MR                  39.47      40.51        
 26 Kwan, Maggie              10 NCAC-MR                40.00      40.94        
 27 Sedky, Nour-Marie          9 RI Marlins-MR          45.00      44.30        
 28 Jadhav, Kiran A           10 Badger-MR              44.92      44.41        
 29 Cohen, Ella J              9 RA-MR                  47.27      44.97        
 30 Davidson, Freja V          9 RA-MR                     NT      46.97        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hill, Sasha               10 Middies-MR           1:10.38    1:09.42        
                  32.83     1:09.42 (36.59)                                        
  2 Solomon, Mirabel K        10 RA-MR                1:14.44    1:11.17        
                  34.21     1:11.17 (36.96)                                        
  3 Hardart, Annabel M        10 Badger-MR            1:13.28    1:11.96        
                  34.99     1:11.96 (36.97)                                        
  4 D'Alessandro, Lena G      10 RA-MR                1:18.45    1:13.65        
  5 Robinson, Nicole K        10 RA-MR                1:24.37    1:13.70        
                  34.43     1:13.70 (39.27)                                        
  6 LePage, Charlotte G        9 RA-MR                1:17.57    1:14.74        
  7 Petriccione, Melania C    10 RA-MR                1:20.59    1:15.10        
                  36.34     1:15.10 (38.76)                                        
  8 Robinson, Lindsey T       10 RA-MR                1:15.09    1:15.41        
                  35.69     1:15.41 (39.72)                                        
  9 McDonald, Meghan M        10 Badger-MR            1:16.92    1:17.84        
                  36.54     1:17.84 (41.30)                                        
 10 Meffert, Mollie J          9 WSSC-MR              1:21.79    1:19.02        
                  38.41     1:19.02 (40.61)                                        
 11 Vergara, Sofia             9 SPAR-MR              1:21.96    1:19.07        
                  38.61     1:19.07 (40.46)                                        
 12 Bartolacci, Abby J         9 RA-MR                1:28.32    1:20.14        
                  39.20     1:20.14 (40.94)                                        
 13 Thede, Kyra A             10 Badger-MR            1:23.12    1:21.74        
                  38.81     1:21.74 (42.93)                                        
 14 Nalepka, Katie J           9 Badger-MR            1:23.23    1:21.78        
                  38.12     1:21.78 (43.66)                                        
 15 Valerio, Sara A            9 Middies-MR           1:21.91    1:21.80        
                  38.33     1:21.80 (43.47)                                        
 16 Carousso, Natalie M        9 RA-MR                1:25.26    1:23.20        
                  38.76     1:23.20 (44.44)                                        
 17 Dougherty, Amy            10 Badger-MR            1:22.92    1:24.36        
                  39.84     1:24.36 (44.52)                                        
 18 Goodman, Mira              9 RI Marlins-MR        1:23.73    1:24.54        
                  39.15     1:24.54 (45.39)                                        
 19 Traynor, Ania K           10 Badger-MR            1:26.05    1:27.20        
                  42.12     1:27.20 (45.08)                                        
 20 Carr, Arrington A          9 RA-MR                1:31.67    1:28.28        
                  40.92     1:28.28 (47.36)                                        
 21 Tesovic, Tamara            9 RI Marlins-MR        1:24.47    1:28.82        
                  42.29     1:28.82 (46.53)                                        
 22 Costabile, Kylie G         9 RA-MR                1:32.00    1:29.56        
                  41.67     1:29.56 (47.89)                                        
 23 Hendrickson, Riley D       9 Middies-MR           1:29.60    1:30.01        
                  43.53     1:30.01 (46.48)                                        
 24 Tavitian, Charlize S       9 Badger-MR            1:31.49    1:30.66        
                  43.73     1:30.66 (46.93)                                        
 25 Hardart, Caroline F        9 Badger-MR            1:36.88    1:30.91        
                  43.21     1:30.91 (47.70)                                        
 26 Confalone, Elsa E         10 Badger-MR            1:31.34    1:34.51        
                  43.41     1:34.51 (51.10)                                        
 27 Rauch, Gabby T            10 RA-MR                     NT    1:35.08        
                  41.36     1:35.08 (53.72)                                        
 28 Pastore, Caroline G        9 SPAR-MR              1:42.28    1:40.59        
                  48.43     1:40.59 (52.16)                                        
 29 Sedky, Nour-Marie          9 RI Marlins-MR        1:44.93    1:41.84        
 30 Jadhav, Kiran A           10 Badger-MR            1:42.74    1:42.43        
                  46.53     1:42.43 (55.90)                                        
 31 Davidson, Freja V          9 RA-MR                1:54.15    1:48.31        
                  49.85     1:48.31 (58.46)                                        
 32 Cohen, Ella J              9 RA-MR                1:51.82    1:52.24        
                  51.01   1:52.24 (1:01.23)                                        
 33 Jokhadze, Maya L          10 Middies-MR                NT    1:55.58        
                  50.97   1:55.58 (1:04.61)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Nicole K        10 RA-MR                  37.81      35.82        
  2 Moran, Laura A            10 NCAC-MR                36.10      35.84        
  3 D'Alessandro, Lena G      10 RA-MR                  38.80      38.24        
  4 Robinson, Lindsey T       10 RA-MR                  38.23      38.34        
  5 Hardart, Annabel M        10 Badger-MR              38.54      38.85        
  6 LePage, Charlotte G        9 RA-MR                  40.92      38.92        
  7 Solomon, Mirabel K        10 RA-MR                  37.92      39.17        
  8 Babyak, Eliza G            9 Badger-MR              40.76      40.71        
  9 Petriccione, Melania C    10 RA-MR                  47.16      41.03        
 10 Yang, Sharon Y             9 Badger-MR              44.62      41.96        
 11 Mone, Anna M              10 Badger-MR              43.69      42.75        
 12 Nalepka, Katie J           9 Badger-MR              42.25      43.17        
 13 Bartolacci, Abby J         9 RA-MR                  46.06      43.53        
 14 Rauch, Gabby T            10 RA-MR                     NT      43.94        
 15 Goodman, Mira              9 RI Marlins-MR          47.04      44.72        
 16 Carousso, Natalie M        9 RA-MR                  43.28      44.83        
 17 Horn, Rachel S             9 Badger-MR              46.42      45.53        
 18 Dougherty, Amy            10 Badger-MR              48.88      45.74        
 19 McCarville, Keira N       10 RA-MR                  44.92      46.97        
 20 Hardart, Caroline F        9 Badger-MR              59.80      47.45        
 21 Costabile, Kylie G         9 RA-MR                  48.01      47.59        
 22 Carr, Arrington A          9 RA-MR                  49.20      47.65        
 23 Tesovic, Tamara            9 RI Marlins-MR          44.01      47.87        
 24 Davidson, Freja V          9 RA-MR                  54.83      51.52        
 25 Jadhav, Kiran A           10 Badger-MR              50.62      52.34        
 26 Minelli, Madeline A       10 RA-MR                  48.61      52.78        
 27 Cohen, Ella J              9 RA-MR                  54.99      54.10        
 28 Reichel, Violet W         10 Badger-MR              56.19      54.69        
 29 Sedky, Nour-Marie          9 RI Marlins-MR        1:00.00      58.30        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Robinson, Nicole K        10 RA-MR                1:18.92    1:18.23        
                  37.56     1:18.23 (40.67)                                        
  2 Hill, Sasha               10 Middies-MR           1:20.26    1:21.02        
                  38.98     1:21.02 (42.04)                                        
  3 Robinson, Lindsey T       10 RA-MR                1:22.68    1:21.48        
                  39.62     1:21.48 (41.86)                                        
  4 D'Alessandro, Lena G      10 RA-MR                1:27.70    1:22.78        
                  39.40     1:22.78 (43.38)                                        
  5 LePage, Charlotte G        9 RA-MR                1:28.81    1:26.34        
                  41.85     1:26.34 (44.49)                                        
  6 Petriccione, Melania C    10 RA-MR                1:33.08    1:26.38        
                  42.04     1:26.38 (44.34)                                        
  7 Solomon, Mirabel K        10 RA-MR                1:26.37    1:27.55        
                  43.51     1:27.55 (44.04)                                        
  8 Meffert, Mollie J          9 WSSC-MR              1:41.06    1:32.14        
                  46.04     1:32.14 (46.10)                                        
  9 Traynor, Ania K           10 Badger-MR            1:33.61    1:32.37        
                  45.47     1:32.37 (46.90)                                        
 10 Vergara, Sofia             9 SPAR-MR              1:29.26    1:32.91        
                  45.96     1:32.91 (46.95)                                        
 11 Bartolacci, Abby J         9 RA-MR                1:38.51    1:33.98        
                  46.15     1:33.98 (47.83)                                        
 12 Nalepka, Katie J           9 Badger-MR            1:30.94    1:35.50        
                  45.55     1:35.50 (49.95)                                        
 13 McDonald, Meghan M        10 Badger-MR            1:34.00    1:36.88        
 14 Valerio, Sara A            9 Middies-MR           1:36.41    1:36.99        
                  46.02     1:36.99 (50.97)                                        
 15 Rauch, Gabby T            10 RA-MR                     NT    1:37.25        
 16 Carousso, Natalie M        9 RA-MR                1:35.09    1:37.36        
                  47.03     1:37.36 (50.33)                                        
 17 Hardart, Caroline F        9 Badger-MR            1:47.81    1:38.24        
                  47.54     1:38.24 (50.70)                                        
 18 Costabile, Kylie G         9 RA-MR                1:50.75    1:40.37        
                  48.26     1:40.37 (52.11)                                        
 19 Confalone, Elsa E         10 Badger-MR            1:39.96    1:42.33        
                  49.60     1:42.33 (52.73)                                        
 20 Tesovic, Tamara            9 RI Marlins-MR        1:39.28    1:42.77        
                  48.77     1:42.77 (54.00)                                        
 21 Tavitian, Charlize S       9 Badger-MR            1:44.86    1:44.48        
 22 Hendrickson, Riley D       9 Middies-MR           1:38.40    1:46.84        
                  51.82     1:46.84 (55.02)                                        
 23 Carr, Arrington A          9 RA-MR                1:45.18    1:48.04        
                  49.26     1:48.04 (58.78)                                        
 24 Davidson, Freja V          9 RA-MR                2:06.21    1:51.16        
 25 Jadhav, Kiran A           10 Badger-MR            2:12.88    1:53.60        
 26 Cohen, Ella J              9 RA-MR                1:57.00    1:57.22        
                  55.70   1:57.22 (1:01.52)                                        
 27 Pastore, Caroline G        9 SPAR-MR              1:55.32    1:58.12        
                  55.99   1:58.12 (1:02.13)                                        
 28 Sedky, Nour-Marie          9 RI Marlins-MR        2:00.00    2:01.18        
 -- Goodman, Mira              9 RI Marlins-MR        1:34.96         DQ        
      Delay initiating turn
                  47.52          DQ (50.89)                                        
 -- Dold, Abigail L            9 Middies-MR                NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  56.15        DQ (1:00.47)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hardart, Annabel M        10 Badger-MR              43.30      42.42        
  2 McDonald, Meghan M        10 Badger-MR              42.81      43.33        
  3 Solomon, Mirabel K        10 RA-MR                  43.78      43.44        
  3 Suzuki, Mako              10 Middies-MR             48.79      43.44        
  5 D'Alessandro, Lena G      10 RA-MR                  44.86      43.77        
  6 Goodman, Mira              9 RI Marlins-MR          43.62      43.90        
  7 Robinson, Lindsey T       10 RA-MR                  43.81      44.42        
  8 Costabile, Kylie G         9 RA-MR                  45.66      45.08        
  9 Petriccione, Melania C    10 RA-MR                  49.51      46.35        
 10 Carr, Arrington A          9 RA-MR                  45.62      46.44        
 11 Traynor, Ania K           10 Badger-MR              48.97      47.38        
 12 Thede, Kyra A             10 Badger-MR              48.73      47.74        
 13 Dougherty, Amy            10 Badger-MR              47.94      48.57        
 14 Valerio, Sara A            9 Middies-MR             57.66      49.10        
 15 Hardart, Caroline F        9 Badger-MR              51.77      49.19        
 16 LePage, Charlotte G        9 RA-MR                  54.14      49.84        
 17 Nalepka, Katie J           9 Badger-MR              48.65      50.06        
 18 Bartolacci, Abby J         9 RA-MR                  52.64      50.41        
 19 Carousso, Natalie M        9 RA-MR                  50.07      51.16        
 20 Confalone, Elsa E         10 Badger-MR              54.28      51.23        
 21 Tesovic, Tamara            9 RI Marlins-MR          50.08      51.38        
 22 Vergara, Sofia             9 SPAR-MR              1:02.84      52.03        
 23 Tavitian, Charlize S       9 Badger-MR              54.53      52.68        
 24 Rauch, Gabby T            10 RA-MR                     NT      52.92        
 25 Hendrickson, Riley D       9 Middies-MR             53.47      53.56        
 26 Jadhav, Kiran A           10 Badger-MR              56.06      54.15        
 27 Davidson, Freja V          9 RA-MR                1:05.41    1:01.28        
 28 Cohen, Ella J              9 RA-MR                1:08.23    1:03.53        
 29 Jokhadze, Maya L          10 Middies-MR                NT    1:10.30        
 30 Dold, Abigail L            9 Middies-MR                NT    1:13.07        
 -- Pastore, Caroline G        9 SPAR-MR              1:02.20         DQ        
      Other
 -- Sedky, Nour-Marie          9 RI Marlins-MR        1:15.00         DQ        
      Double pull / kicks
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Laura A            10 NCAC-MR              1:32.00    1:32.21        
  2 Robinson, Lindsey T       10 RA-MR                1:34.56    1:32.24        
  3 Hardart, Annabel M        10 Badger-MR            1:35.08    1:32.28        
  4 Goodman, Mira              9 RI Marlins-MR        1:37.49    1:33.59        
  5 D'Alessandro, Lena G      10 RA-MR                1:38.39    1:35.66        
  6 Babyak, Eliza G            9 Badger-MR            1:41.35    1:36.57        
  7 Mone, Anna M              10 Badger-MR            1:58.88    1:36.93        
  8 Costabile, Kylie G         9 RA-MR                1:42.58    1:37.52        
  9 Yang, Sharon Y             9 Badger-MR            1:47.77    1:42.73        
 10 Petriccione, Melania C    10 RA-MR                1:53.14    1:42.84        
 11 Dougherty, Amy            10 Badger-MR            1:45.38    1:44.64        
 12 LePage, Charlotte G        9 RA-MR                1:47.12    1:45.20        
 13 Kwan, Maggie              10 NCAC-MR              1:42.00    1:45.56        
 14 Reichel, Violet W         10 Badger-MR            1:54.01    1:46.78        
 15 Carr, Arrington A          9 RA-MR                1:44.57    1:47.42        
 16 Hardart, Caroline F        9 Badger-MR            2:09.17    1:49.32        
 17 Sedky, Nour-Marie          9 RI Marlins-MR        2:30.00    1:50.19        
 18 Horn, Rachel S             9 Badger-MR            1:48.84    1:50.25        
 19 Minelli, Madeline A       10 RA-MR                1:53.71    1:50.47        
 20 Carousso, Natalie M        9 RA-MR                1:44.88    1:50.53        
 21 Tesovic, Tamara            9 RI Marlins-MR        1:50.57    1:51.88        
 22 Bartolacci, Abby J         9 RA-MR                1:55.26    1:52.82        
 23 Rauch, Gabby T            10 RA-MR                     NT    1:56.16        
 24 Jadhav, Kiran A           10 Badger-MR            2:02.79    1:58.50        
 -- Cohen, Ella J              9 RA-MR                2:33.42         DQ        
      Arms past hipline
 -- McCarville, Keira N       10 RA-MR                2:03.27         DQ        
      Kick before pull during cycle
 -- Solomon, Mirabel K        10 RA-MR                1:38.07         DQ        
      Butterfly kick
 -- Davidson, Freja V          9 RA-MR                2:20.91         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Solomon, Mirabel K        10 RA-MR                  34.35      33.59        
  2 Robinson, Nicole K        10 RA-MR                  36.45      37.58        
  3 Robinson, Lindsey T       10 RA-MR                  39.62      38.87        
  4 Hill, Sasha               10 Middies-MR             38.27      39.44        
  5 Petriccione, Melania C    10 RA-MR                  41.75      39.77        
  6 Hardart, Annabel M        10 Badger-MR              41.17      39.87        
  7 D'Alessandro, Lena G      10 RA-MR                  48.30      40.36        
  8 LePage, Charlotte G        9 RA-MR                  42.65      42.29        
  9 Thede, Kyra A             10 Badger-MR              50.12      43.38        
 10 Carousso, Natalie M        9 RA-MR                  49.66      43.64        
 11 Bartolacci, Abby J         9 RA-MR                  48.98      43.72        
 12 Goodman, Mira              9 RI Marlins-MR          44.69      44.01        
 13 Costabile, Kylie G         9 RA-MR                  48.69      45.84        
 14 Meffert, Mollie J          9 WSSC-MR                52.88      46.57        
 15 Dougherty, Amy            10 Badger-MR              45.50      46.86        
 16 Rauch, Gabby T            10 RA-MR                     NT      48.34        
 17 Tesovic, Tamara            9 RI Marlins-MR          47.37      49.19        
 18 Carr, Arrington A          9 RA-MR                  47.97      52.83        
 19 Davidson, Freja V          9 RA-MR                1:05.68      53.69        
 20 Sedky, Nour-Marie          9 RI Marlins-MR          55.00      56.16        
 -- Cohen, Ella J              9 RA-MR                     NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Jokhadze, Maya L          10 Middies-MR                NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Solomon, Mirabel K        10 RA-MR                1:22.66    1:22.36        
                  38.05     1:22.36 (44.31)                                        
  2 Robinson, Lindsey T       10 RA-MR                1:32.33    1:30.03        
                  42.18     1:30.03 (47.85)                                        
  3 Petriccione, Melania C    10 RA-MR                1:50.31    1:34.11        
                  43.83     1:34.11 (50.28)                                        
  4 D'Alessandro, Lena G      10 RA-MR                1:45.00    1:39.18        
                  44.43     1:39.18 (54.75)                                        
  5 Goodman, Mira              9 RI Marlins-MR        2:00.00    1:41.45        
                  47.23     1:41.45 (54.22)                                        
  6 LePage, Charlotte G        9 RA-MR                1:46.02    1:41.58        
                  45.93     1:41.58 (55.65)                                        
  7 Carousso, Natalie M        9 RA-MR                1:46.48    1:48.88        
                  51.46     1:48.88 (57.42)                                        
  8 Bartolacci, Abby J         9 RA-MR                     NT    1:49.16        
                  49.85     1:49.16 (59.31)                                        
  9 Nalepka, Katie J           9 Badger-MR            1:53.88    1:49.39        
                  48.75   1:49.39 (1:00.64)                                        
 10 Minelli, Madeline A       10 RA-MR                1:56.41    1:49.97        
                  49.35   1:49.97 (1:00.62)                                        
 11 McCarville, Keira N       10 RA-MR                     NT    1:58.56        
                  53.77   1:58.56 (1:04.79)                                        
 12 Tesovic, Tamara            9 RI Marlins-MR        1:57.57    2:04.46        
                  56.06   2:04.46 (1:08.40)                                        
 13 Davidson, Freja V          9 RA-MR                     NT    2:15.53        
                1:02.26   2:15.53 (1:13.27)                                        
 -- Costabile, Kylie G         9 RA-MR                1:48.54         DQ        
      One hand touch
                  49.75        DQ (1:02.27)                                        
 -- Rauch, Gabby T            10 RA-MR                     NT         DQ        
      Alternating Kick
                  51.48        DQ (1:06.13)                                        
 -- Cohen, Ella J              9 RA-MR                     NT         DQ        
      Kick breaststroke type
                1:09.71        DQ (1:20.38)                                        
 -- Carr, Arrington A          9 RA-MR                2:01.69         DQ        
      Kick breaststroke type
                  53.52        DQ (1:07.87)                                        
 -- Kwan, Maggie              10 NCAC-MR              1:45.00         DQ        
      Scissors kick
                  48.51          DQ (58.19)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  JO
                27.99  ZQ
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shchuchinov, Sophia       12 RI Marlins-MR          26.86      27.14 JO     
  2 Conrad, Sabrina L         12 RA-MR                  28.00      27.35 JO     
  3 McIntyre, Savannah Y      12 SPAR-MR                30.39      28.54 SILV   
  4 Schetlick, Ava C          11 Badger-MR              27.91      28.57 SILV   
  5 Rabasco, Sarah E          12 RA-MR                  29.11      29.35 SILV   
  6 Lynch, Katie H            11 RA-MR                  28.85      29.41 SILV   
  7 Gordon, Jessica B         11 RA-MR                  29.99      29.66 SILV   
  8 Long, Kelsey              12 RI Marlins-MR          29.98      30.13 SILV   
  9 Sullivan, Maggie S        12 Badger-MR              29.05      30.18 SILV   
 10 Austin, Jessica R         12 RA-MR                  30.38      30.39 SILV   
 11 Reinhart, Natalie J       11 RI Marlins-MR          30.09      30.46 SILV   
 12 Melnick, Hannah D         11 RA-MR                  30.46      30.98 SILV   
 13 Gomez, Ivonne             11 SPAR-MR                30.88      30.99 SILV   
 14 Rubsamen, Caitlin E       12 RA-MR                  32.10      31.16        
 15 Antman, Sabrina L         12 RA-MR                  31.19      31.23        
 16 Callaway, Corbin E        11 Badger-MR              31.28      31.26        
 17 Goldstein, Charley A      11 RA-MR                  30.32      31.38        
 18 Callahan, Mary Jane       11 Badger-MR              31.75      31.93        
 19 Ollivierre, Maya Joy      11 RI Marlins-MR          32.03      32.40        
 20 Dougherty, Kate           12 Badger-MR              33.06      32.92        
 20 Hanrahan, Erin M          11 Badger-MR              34.61      32.92        
 22 McGranahan, Abigail S     11 Badger-MR              32.38      32.94        
 23 Snyder, Eliana P          12 Middies-MR             34.38      33.09        
 24 Ramoino, Alex G           11 RA-MR                  33.85      33.19        
 25 Murphy, Isabelle M        11 RA-MR                  33.93      33.58        
 26 Tello, Lizette            12 SPAR-MR                33.85      33.64        
 27 Snyder Cox, Calissa J     11 Badger-MR              32.88      33.72        
 28 Victory, Abigail E        11 Badger-MR              33.81      33.77        
 29 Stemkowski, Sophie A      11 RA-MR                  37.14      34.39        
 30 Venezia, Maddie S         12 RA-MR                  34.42      34.44        
 31 Mejia, Jazmine            11 Middies-MR             33.09      35.00        
 32 Frisbee, Miranda L        12 WSSC-MR                35.56      35.40        
 33 Boldyrev, Anastasia E     11 RA-MR                  40.45      36.81        
 34 DeFilippo, Sydney         12 Middies-MR                NT      36.84        
 35 Zisa, Sophia R            11 Badger-MR              38.64      37.33        
 36 Oleary, Bryna M           12 WSSC-MR                40.34      37.48        
 37 Oliveri, Gianna T         11 Middies-MR             39.98      37.55        
 38 Lopez, Maria Camila       12 Middies-MR             36.40      38.08        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:00.49  JO
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina L         12 RA-MR                  58.73      58.16 ZQ     
  2 Shchuchinov, Sophia       12 RI Marlins-MR          59.09      58.47 ZQ     
  3 Rabasco, Sarah E          12 RA-MR                1:03.42    1:01.34 SILV   
  4 Yang, Julia Y             12 Badger-MR            1:01.26    1:01.44 SILV   
  5 Loveless, Mary K          12 Badger-MR            1:01.57    1:01.85 SILV   
  6 Lynch, Katie H            11 RA-MR                1:04.84    1:04.43 SILV   
  7 Austin, Jessica R         12 RA-MR                1:06.60    1:05.01 SILV   
  8 Gordon, Jessica B         11 RA-MR                1:06.20    1:05.36 SILV   
  9 Dazycki, Karolina         12 NCAC-MR              1:05.00    1:06.35 SILV   
 10 Reinhart, Natalie J       11 RI Marlins-MR        1:05.82    1:06.62 SILV   
 11 Long, Kelsey              12 RI Marlins-MR        1:07.08    1:07.44 SILV   
 12 Goldstein, Charley A      11 RA-MR                1:07.31    1:07.93 SILV   
 13 Callaway, Corbin E        11 Badger-MR            1:07.66    1:08.00 SILV   
 14 Antman, Sabrina L         12 RA-MR                1:07.27    1:08.20 SILV   
 15 Sheridan, Rory            11 Badger-MR            1:09.11    1:08.56        
 16 Melnick, Hannah D         11 RA-MR                1:07.13    1:09.96        
 17 Baran, Julia              11 NCAC-MR              1:11.00    1:10.22        
 18 Murphy, Isabelle M        11 RA-MR                1:12.53    1:12.03        
 19 Dougherty, Kate           12 Badger-MR            1:12.74    1:12.12        
 20 Hanrahan, Erin M          11 Badger-MR            1:12.57    1:12.38        
 21 Rubsamen, Caitlin E       12 RA-MR                1:18.44    1:12.47        
 22 Brulinski, Natalia E      11 NCAC-MR              1:16.00    1:13.09        
 23 Venezia, Maddie S         12 RA-MR                1:15.06    1:14.00        
 24 Callahan, Mary Jane       11 Badger-MR            1:15.88    1:14.54        
 25 Dazycki, Klaudia          11 NCAC-MR              1:14.00    1:15.06        
 26 Victory, Abigail E        11 Badger-MR            1:17.04    1:16.60        
 27 Stemkowski, Sophie A      11 RA-MR                1:26.75    1:19.90        
 28 Akil, Fatine              12 NCAC-MR              1:24.00    1:21.47        
 29 Reichel, Theodora R       12 Badger-MR            1:35.70    1:25.56        
 30 Boldyrev, Anastasia E     11 RA-MR                1:36.13    1:34.94        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.99  JO
                31.99  ZQ
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina L         12 RA-MR                  32.35      31.42 JO     
  2 Shchuchinov, Sophia       12 RI Marlins-MR          33.41      33.39 SILV   
  3 Austin, Jessica R         12 RA-MR                  32.98      33.52 SILV   
  4 McIntyre, Savannah Y      12 SPAR-MR                33.87      33.62 SILV   
  5 Schetlick, Ava C          11 Badger-MR              34.78      34.69 SILV   
  6 Rabasco, Sarah E          12 RA-MR                  36.98      35.07 SILV   
  7 Lynch, Katie H            11 RA-MR                  35.40      36.32        
  8 Goldstein, Charley A      11 RA-MR                  36.31      36.40        
  9 Sullivan, Maggie S        12 Badger-MR              35.52      36.58        
 10 Gordon, Jessica B         11 RA-MR                  38.48      37.26        
 11 Reinhart, Natalie J       11 RI Marlins-MR          36.81      37.64        
 12 Gomez, Ivonne             11 SPAR-MR                36.62      37.87        
 13 Hanrahan, Erin M          11 Badger-MR              44.49      38.32        
 14 Antman, Sabrina L         12 RA-MR                  37.89      38.40        
 15 Snyder, Eliana P          12 Middies-MR             39.57      38.42        
 16 Dougherty, Kate           12 Badger-MR              38.67      38.57        
 17 Victory, Abigail E        11 Badger-MR              38.84      38.74        
 18 Snyder Cox, Calissa J     11 Badger-MR              42.88      38.78        
 19 Ramoino, Alex G           11 RA-MR                  37.79      39.28        
 20 Murphy, Isabelle M        11 RA-MR                  39.13      39.32        
 21 Tello, Lizette            12 SPAR-MR                38.97      39.34        
 22 Melnick, Hannah D         11 RA-MR                  40.44      39.84        
 23 McGranahan, Abigail S     11 Badger-MR              42.53      39.91        
 24 Long, Kelsey              12 RI Marlins-MR          39.64      40.63        
 25 Mejia, Jazmine            11 Middies-MR             38.54      40.73        
 26 Callahan, Mary Jane       11 Badger-MR              42.88      40.74        
 27 Ollivierre, Maya Joy      11 RI Marlins-MR          41.15      41.68        
 28 Stemkowski, Sophie A      11 RA-MR                  43.43      41.87        
 29 Venezia, Maddie S         12 RA-MR                  42.61      42.27        
 30 DeFilippo, Sydney         12 Middies-MR             43.72      43.10        
 31 Zisa, Sophia R            11 Badger-MR              42.31      43.47        
 32 Frisbee, Miranda L        12 WSSC-MR                44.45      44.85        
 33 Lopez, Maria Camila       12 Middies-MR             44.36      46.97        
 34 Boldyrev, Anastasia E     11 RA-MR                  50.51      47.47        
 35 Oliveri, Gianna T         11 Middies-MR             51.14      49.63        
 -- Rubsamen, Caitlin E       12 RA-MR                  40.07         DQ        
      Delay initiating turn
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.69  JO
              1:08.69  ZQ
              1:19.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina L         12 RA-MR                1:07.10    1:06.68 JO     
                  32.38     1:06.68 (34.30)                                        
  2 Austin, Jessica R         12 RA-MR                1:09.97    1:11.54 SILV   
                  34.91     1:11.54 (36.63)                                        
  3 Shchuchinov, Sophia       12 RI Marlins-MR        1:10.93    1:12.23 SILV   
                  35.17     1:12.23 (37.06)                                        
  4 Loveless, Mary K          12 Badger-MR            1:09.78    1:12.60 SILV   
                  35.45     1:12.60 (37.15)                                        
  5 Rabasco, Sarah E          12 RA-MR                1:15.38    1:15.21 SILV   
                  37.24     1:15.21 (37.97)                                        
  6 Lynch, Katie H            11 RA-MR                1:17.80    1:15.88 SILV   
                  36.77     1:15.88 (39.11)                                        
  7 Yang, Julia Y             12 Badger-MR            1:11.85    1:16.04 SILV   
                  37.54     1:16.04 (38.50)                                        
  8 Goldstein, Charley A      11 RA-MR                1:15.27    1:16.92 SILV   
                  37.14     1:16.92 (39.78)                                        
  9 Dazycki, Karolina         12 NCAC-MR              1:19.00    1:17.97 SILV   
                  37.98     1:17.97 (39.99)                                        
 10 Murphy, Isabelle M        11 RA-MR                1:23.51    1:20.10        
                  39.56     1:20.10 (40.54)                                        
 11 Gordon, Jessica B         11 RA-MR                1:23.79    1:20.14        
                  38.86     1:20.14 (41.28)                                        
 12 Reinhart, Natalie J       11 RI Marlins-MR        1:20.03    1:21.94        
                  39.81     1:21.94 (42.13)                                        
 13 Hanrahan, Erin M          11 Badger-MR            1:22.30    1:22.50        
                  40.04     1:22.50 (42.46)                                        
 14 Antman, Sabrina L         12 RA-MR                1:21.09    1:23.03        
                  41.39     1:23.03 (41.64)                                        
 15 Victory, Abigail E        11 Badger-MR            1:24.67    1:23.57        
                  41.48     1:23.57 (42.09)                                        
 16 Dougherty, Kate           12 Badger-MR            1:23.48    1:24.20        
                  41.67     1:24.20 (42.53)                                        
 17 Dazycki, Klaudia          11 NCAC-MR              1:22.00    1:24.44        
 18 Baran, Julia              11 NCAC-MR              1:22.00    1:25.03        
 19 Rubsamen, Caitlin E       12 RA-MR                1:31.89    1:25.34        
                  40.84     1:25.34 (44.50)                                        
 20 Callahan, Mary Jane       11 Badger-MR            1:28.99    1:26.37        
                  42.37     1:26.37 (44.00)                                        
 21 Long, Kelsey              12 RI Marlins-MR        1:24.91    1:27.48        
                  41.84     1:27.48 (45.64)                                        
 22 Venezia, Maddie S         12 RA-MR                1:31.59    1:28.40        
                  41.71     1:28.40 (46.69)                                        
 23 Melnick, Hannah D         11 RA-MR                1:23.97    1:31.45        
                  44.09     1:31.45 (47.36)                                        
 24 Stemkowski, Sophie A      11 RA-MR                1:40.17    1:34.47        
                  43.76     1:34.47 (50.71)                                        
 -- Boldyrev, Anastasia E     11 RA-MR                1:56.79         DQ        
      Toes over lip of gutter after the start
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                36.69  JO
                40.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shchuchinov, Sophia       12 RI Marlins-MR          34.35      35.46 ZQ     
  2 Conrad, Sabrina L         12 RA-MR                  36.97      36.87 SILV   
  3 Brulinski, Natalia E      11 NCAC-MR                38.80      37.38 SILV   
  4 Yang, Julia Y             12 Badger-MR              36.69      37.50 SILV   
  5 Rabasco, Sarah E          12 RA-MR                  37.07      37.61 SILV   
  6 Loveless, Mary K          12 Badger-MR              38.50      37.81 SILV   
  7 Lynch, Katie H            11 RA-MR                  38.71      38.77 SILV   
  8 Austin, Jessica R         12 RA-MR                  38.66      39.52 SILV   
  9 Callaway, Corbin E        11 Badger-MR              39.60      39.59 SILV   
 10 Antman, Sabrina L         12 RA-MR                  41.40      40.33 SILV   
 11 Dazycki, Karolina         12 NCAC-MR                40.00      40.72        
 12 Sullivan, Maggie S        12 Badger-MR              50.83      40.88        
 13 Reinhart, Natalie J       11 RI Marlins-MR          41.92      42.68        
 14 Baran, Julia              11 NCAC-MR                44.00      43.00        
 15 Gordon, Jessica B         11 RA-MR                  42.74      43.03        
 16 Dougherty, Kate           12 Badger-MR              42.54      43.06        
 17 Venezia, Maddie S         12 RA-MR                  44.02      43.22        
 18 Murphy, Isabelle M        11 RA-MR                  42.54      43.42        
 19 Callahan, Mary Jane       11 Badger-MR              43.67      43.47        
 20 Akil, Fatine              12 NCAC-MR                45.00      44.06        
 21 Long, Kelsey              12 RI Marlins-MR          47.75      46.05        
 22 Melnick, Hannah D         11 RA-MR                  46.31      46.54        
 23 Victory, Abigail E        11 Badger-MR              45.37      46.81        
 24 Boldyrev, Anastasia E     11 RA-MR                1:03.19      58.44        
 -- Reichel, Theodora R       12 Badger-MR              54.34         DQ        
      One hand touch
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:18.99  JO
              1:28.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shchuchinov, Sophia       12 RI Marlins-MR        1:12.55    1:14.09 ZQ     
                  35.48     1:14.09 (38.61)                                        
  2 Conrad, Sabrina L         12 RA-MR                1:17.91    1:17.72 ZQ     
                  37.23     1:17.72 (40.49)                                        
  3 McIntyre, Savannah Y      12 SPAR-MR              1:21.23    1:20.25 SILV   
                  37.73     1:20.25 (42.52)                                        
  4 Rabasco, Sarah E          12 RA-MR                1:19.89    1:20.30 SILV   
                  38.12     1:20.30 (42.18)                                        
  5 Austin, Jessica R         12 RA-MR                1:23.83    1:22.41 SILV   
                  39.41     1:22.41 (43.00)                                        
  6 Antman, Sabrina L         12 RA-MR                1:28.57    1:24.98 SILV   
                  41.24     1:24.98 (43.74)                                        
  7 Lynch, Katie H            11 RA-MR                1:23.85    1:25.39 SILV   
                  40.42     1:25.39 (44.97)                                        
  8 Callaway, Corbin E        11 Badger-MR            1:25.85    1:25.47 SILV   
                  40.30     1:25.47 (45.17)                                        
  9 Hanrahan, Erin M          11 Badger-MR            1:25.33    1:27.01 SILV   
                  40.70     1:27.01 (46.31)                                        
 10 Sullivan, Maggie S        12 Badger-MR            1:38.99    1:28.30 SILV   
                  42.31     1:28.30 (45.99)                                        
 11 Schetlick, Ava C          11 Badger-MR            1:27.61    1:29.65        
                  42.64     1:29.65 (47.01)                                        
 12 Reinhart, Natalie J       11 RI Marlins-MR        1:30.82    1:29.93        
                  42.78     1:29.93 (47.15)                                        
 13 Gomez, Ivonne             11 SPAR-MR              1:38.64    1:29.98        
                  43.05     1:29.98 (46.93)                                        
 14 Goldstein, Charley A      11 RA-MR                1:24.76    1:30.08        
                  41.95     1:30.08 (48.13)                                        
 15 Gordon, Jessica B         11 RA-MR                1:32.91    1:31.18        
                  43.59     1:31.18 (47.59)                                        
 16 Dougherty, Kate           12 Badger-MR            1:31.64    1:32.44        
                  45.96     1:32.44 (46.48)                                        
 17 Murphy, Isabelle M        11 RA-MR                1:34.38    1:32.53        
                  43.79     1:32.53 (48.74)                                        
 18 Venezia, Maddie S         12 RA-MR                1:33.59    1:33.03        
                  45.11     1:33.03 (47.92)                                        
 19 McGranahan, Abigail S     11 Badger-MR            1:36.66    1:35.14        
                  44.13     1:35.14 (51.01)                                        
 20 Snyder, Eliana P          12 Middies-MR           1:38.54    1:35.17        
                  45.92     1:35.17 (49.25)                                        
 21 Callahan, Mary Jane       11 Badger-MR            1:28.88    1:36.28        
                  44.13     1:36.28 (52.15)                                        
 22 Snyder Cox, Calissa J     11 Badger-MR            1:35.73    1:36.69        
                  45.41     1:36.69 (51.28)                                        
 23 Victory, Abigail E        11 Badger-MR            1:39.60    1:39.02        
                  47.23     1:39.02 (51.79)                                        
 24 Mejia, Jazmine            11 Middies-MR           1:41.23    1:39.78        
                  47.07     1:39.78 (52.71)                                        
 25 Melnick, Hannah D         11 RA-MR                1:40.79    1:41.76        
                  46.73     1:41.76 (55.03)                                        
 26 Ollivierre, Maya Joy      11 RI Marlins-MR        2:00.00    1:42.83        
                  47.82     1:42.83 (55.01)                                        
 27 Long, Kelsey              12 RI Marlins-MR        1:49.46    1:43.03        
                  49.36     1:43.03 (53.67)                                        
 28 Ramoino, Alex G           11 RA-MR                1:42.70    1:43.66        
                  49.45     1:43.66 (54.21)                                        
 29 Frisbee, Miranda L        12 WSSC-MR                   NT    1:48.50        
                  51.83     1:48.50 (56.67)                                        
 30 DeFilippo, Sydney         12 Middies-MR           2:07.60    1:51.49        
                  51.71     1:51.49 (59.78)                                        
 31 Oleary, Bryna M           12 WSSC-MR                   NT    1:51.63        
                  53.12     1:51.63 (58.51)                                        
 32 Zisa, Sophia R            11 Badger-MR            1:48.13    1:51.83        
                  50.97   1:51.83 (1:00.86)                                        
 33 Lopez, Maria Camila       12 Middies-MR           1:58.94    2:02.13        
 34 Boldyrev, Anastasia E     11 RA-MR                2:19.56    2:10.66        
                1:00.22   2:10.66 (1:10.44)                                        
 -- Oliveri, Gianna T         11 Middies-MR                NT         DQ        
      Alternating Kick
                1:01.35        DQ (1:08.38)                                        
 -- Tello, Lizette            12 SPAR-MR              1:32.54         DQ        
      Alternating Kick
                  44.87          DQ (49.76)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:09.49  JO
              1:19.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina L         12 RA-MR                1:05.56    1:05.18 ZQ     
                  29.98     1:05.18 (35.20)                                        
  2 Yang, Julia Y             12 Badger-MR            1:09.18    1:12.10 SILV   
                  33.19     1:12.10 (38.91)                                        
  3 Austin, Jessica R         12 RA-MR                1:14.96    1:15.35 SILV   
                  34.98     1:15.35 (40.37)                                        
  4 Shchuchinov, Sophia       12 RI Marlins-MR        1:11.72    1:17.19 SILV   
                  34.72     1:17.19 (42.47)                                        
  5 Sheridan, Rory            11 Badger-MR            1:17.35    1:19.18 SILV   
                  35.72     1:19.18 (43.46)                                        
  6 Sullivan, Maggie S        12 Badger-MR            1:21.99    1:21.22        
                  38.01     1:21.22 (43.21)                                        
  7 Callaway, Corbin E        11 Badger-MR            1:32.29    1:21.81        
                  36.94     1:21.81 (44.87)                                        
  8 Reinhart, Natalie J       11 RI Marlins-MR        1:22.23    1:22.41        
                  37.63     1:22.41 (44.78)                                        
  9 Hanrahan, Erin M          11 Badger-MR            1:29.83    1:25.25        
                  41.75     1:25.25 (43.50)                                        
 10 Gordon, Jessica B         11 RA-MR                1:26.58    1:26.78        
                  38.65     1:26.78 (48.13)                                        
 11 Goldstein, Charley A      11 RA-MR                1:22.09    1:28.25        
                  40.64     1:28.25 (47.61)                                        
 12 Murphy, Isabelle M        11 RA-MR                1:30.48    1:29.42        
                  40.20     1:29.42 (49.22)                                        
 13 Venezia, Maddie S         12 RA-MR                1:31.00    1:29.52        
 14 Antman, Sabrina L         12 RA-MR                1:31.64    1:32.84        
                  43.56     1:32.84 (49.28)                                        
 15 Stemkowski, Sophie A      11 RA-MR                     NT    1:32.97        
                  42.10     1:32.97 (50.87)                                        
 16 Victory, Abigail E        11 Badger-MR            1:49.28    1:34.49        
                  44.85     1:34.49 (49.64)                                        
 17 Dougherty, Kate           12 Badger-MR            1:24.88    1:35.80        
                  45.16     1:35.80 (50.64)                                        
 18 Long, Kelsey              12 RI Marlins-MR        1:46.55    1:38.96        
                  41.26     1:38.96 (57.70)                                        
 19 Rubsamen, Caitlin E       12 RA-MR                     NT    1:38.99        
                  42.21     1:38.99 (56.78)                                        
 20 Boldyrev, Anastasia E     11 RA-MR                2:15.03    2:09.82        
 -- Lynch, Katie H            11 RA-MR                1:26.83         DQ        
      One hand touch
                  35.87          DQ (44.57)                                        
 -- Melnick, Hannah D         11 RA-MR                1:57.50         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  47.55        DQ (1:02.24)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:37.99  ZQ
              2:39.99  JO
              2:49.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Conrad, Sabrina L         12 RA-MR                2:50.18    2:23.19 ZQ     
                  30.78     1:06.71 (35.93)     1:44.94 (38.23)     2:23.19 (38.25)
  2 Austin, Jessica R         12 RA-MR                     NT    2:43.68 SILV   
                  35.89     1:17.30 (41.41)     2:01.03 (43.73)     2:43.68 (42.65)
  3 Shchuchinov, Sophia       12 RI Marlins-MR        2:45.48    2:54.14        
                  36.19     1:20.60 (44.41)     2:07.98 (47.38)     2:54.14 (46.16)
  4 Sheridan, Rory            11 Badger-MR                 NT    2:54.46        
                  37.56     1:21.09 (43.53)     2:09.99 (48.90)     2:54.46 (44.47)
  5 Lynch, Katie H            11 RA-MR                     NT    3:04.79        
                  37.95     1:25.13 (47.18)     2:16.17 (51.04)     3:04.79 (48.62)
  6 Venezia, Maddie S         12 RA-MR                     NT    3:15.09        
                  40.45     1:31.67 (51.22)     2:23.97 (52.30)     3:15.09 (51.12)
  7 Ramoino, Alex G           11 RA-MR                     NT    3:18.09        
                  39.76     1:27.38 (47.62)     2:23.87 (56.49)     3:18.09 (54.22)
  8 Stemkowski, Sophie A      11 RA-MR                     NT    3:36.42        
                  44.33     1:37.60 (53.27)     2:35.28 (57.68)   3:36.42 (1:01.14)
  9 Frisbee, Miranda L        12 WSSC-MR                   NT    3:55.24        
                  43.96   1:45.35 (1:01.39)   2:51.65 (1:06.30)   3:55.24 (1:03.59)
 -- Boldyrev, Anastasia E     11 RA-MR                     NT         DQ        
      Arms underwater recovery
                  54.44   2:08.99 (1:14.55)   3:21.84 (1:12.85)        DQ (1:08.46)
 -- Reinhart, Natalie J       11 RI Marlins-MR        3:45.00         DQ        
      One hand touch
                  37.85     1:24.51 (46.66)     2:16.91 (52.40)          DQ (56.78)
 
Girls 12 & Under 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        4:13.19    4:16.32        
     1) Rabasco, Sarah E 12             2) Lynch, Katie H 11              
     3) Gordon, Jessica B 11            4) Conrad, Sabrina L 12           
  2 Rivertown Aquatics-MR  'B'                        4:28.31    4:33.37        
     1) Melnick, Hannah D 11            2) Antman, Sabrina L 12           
     3) Goldstein, Charley A 11         4) Austin, Jessica R 12           
  3 Roosevelt Island Swim Team-MR  'A'                4:26.53    4:40.16        
     1) Long, Kelsey 12                 2) Ollivierre, Maya Joy 11        
     3) Reinhart, Natalie J 11          4) Shchuchinov, Sophia 12         
  4 Rivertown Aquatics-MR  'C'                        4:55.31    4:59.56        
     1) Ramoino, Alex G 11              2) D'Alessandro, Lena G 10        
     3) Solomon, Mirabel K 10           4) Murphy, Isabelle M 11          
  5 Rivertown Aquatics-MR  'D'                        5:06.16    5:02.47        
     1) Robinson, Lindsey T 10          2) LePage, Charlotte G 9          
     3) Rubsamen, Caitlin E 12          4) Venezia, Maddie S 12           
 
Girls 13-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McClung, Demi R           18 RA-MR                  25.28      26.89        
  2 Miller, Molly A           17 WSSC-MR                27.05      26.95        
  2 Sullivan, Emily R         17 RA-MR                  26.15      26.95        
  4 Grozdanic, Katarina       13 RI Marlins-MR          26.85      27.12        
  5 Arnold, Lauren R          13 Badger-MR              26.49      27.19        
  6 Guarnieri, Sofia          17 RA-MR                  25.89      27.32        
  7 Goldstein, Claire M       16 RA-MR                  26.08      27.40        
  8 McDonough, Isabella T     14 Badger-MR              27.57      27.59        
  9 Victory, Margaret M       15 Badger-MR              27.01      27.80        
 10 Pence, Emily A            15 RA-MR                  27.08      27.82        
 11 Finkelberg, Abigail R     16 RA-MR                  26.38      28.04        
 12 Lipping, Freya I          13 RA-MR                  28.66      28.06        
 13 Guarnieri, Emma F         14 RA-MR                  27.68      28.10        
 14 Wang, Kristina H          15 RA-MR                  26.53      28.13        
 15 Henriksson, Ida           15 Badger-MR              27.12      28.23        
 16 Lemischak, Allie M        16 RA-MR                  25.43      28.31        
 17 McGrath, Caroline L       13 Badger-MR              28.20      28.59        
 18 Sharabun, Christine       16 RA-MR                  26.66      28.74        
 19 Giacomo, Stella S         15 Badger-MR              28.43      28.85        
 20 Conrad, Alyssa R          17 RA-MR                  28.06      29.36        
 21 Byrd, Christine E         14 Middies-MR             29.36      29.48        
 22 Victory, Kathleen R       13 Badger-MR              28.62      29.49        
 23 Singer, Quinn A           15 RA-MR                  28.68      29.61        
 24 Marshall, Eileen C        14 Badger-MR              28.74      29.74        
 25 Monica, Amelia C          15 RA-MR                  30.02      30.04        
 26 Chia, Molly               14 Middies-MR             29.71      30.06        
 27 Kuduk, Norah              13 RA-MR                  29.84      30.34        
 28 James, Jessica M          13 RA-MR                  30.24      30.40        
 29 Byrd, Laura C             17 Middies-MR             28.28      30.49        
 30 Drougos, Malamati Z       15 RI Marlins-MR          30.52      30.66        
 31 Henriksson, Emma          13 Badger-MR              30.69      30.80        
 32 Wilson, Corinne L         13 WSSC-MR                29.26      30.90        
 33 Coquillette, Jackie A     14 Badger-MR              29.69      30.97        
 34 Sheridan, Ally            14 Badger-MR              31.11      31.50        
 35 Tucker, Charlotte         16 RA-MR                  32.30      31.91        
 36 Sierra, Ibbi              17 Middies-MR             33.64      32.27        
 37 Kass, Gabby               17 Middies-MR             31.74      33.78        
 38 Walsh, Kiara              13 RA-MR                  42.00      35.91        
 39 Arellano, Emilia L        15 Middies-MR             41.20      39.24        
 40 Needham, Caitlin          13 RA-MR                     NT      40.68        
 
Girls 13-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sheridan, Kerry           15 Badger-MR            5:13.56    5:26.57        
                                3:14.40 ( )     3:49.40 (35.00)     4:20.62 (31.22)
        4:55.40 (34.78)     5:26.57 (31.17)                                        
  2 Sullivan, Emily R         17 RA-MR                     NT    5:29.13        
                  27.77       59.21 (31.44)     1:32.31 (33.10)     2:05.96 (33.65)
        2:39.66 (33.70)     3:13.43 (33.77)     3:47.71 (34.28)     4:21.75 (34.04)
        4:55.65 (33.90)     5:29.13 (33.48)                                        
  3 Carousso, Melissa G       14 RA-MR                5:25.77    5:29.79        
                  29.85     1:02.38 (32.53)     1:35.71 (33.33)     2:09.32 (33.61)
        2:43.09 (33.77)     3:16.54 (33.45)     3:49.66 (33.12)     4:23.50 (33.84)
        4:57.11 (33.61)     5:29.79 (32.68)                                        
  4 Ott, Elke J               13 Badger-MR            5:25.74    5:37.68        
                  30.06     1:02.74 (32.68)     1:36.55 (33.81)     2:10.62 (34.07)
        2:45.10 (34.48)     3:19.86 (34.76)     3:54.51 (34.65)     4:29.25 (34.74)
        5:03.89 (34.64)     5:37.68 (33.79)                                        
  5 Victory, Margaret M       15 Badger-MR            5:58.14    5:50.98        
                  31.35     1:06.00 (34.65)     1:41.74 (35.74)     2:17.74 (36.00)
        2:53.40 (35.66)     3:28.77 (35.37)     4:04.88 (36.11)     4:40.59 (35.71)
        5:16.35 (35.76)     5:50.98 (34.63)                                        
  6 McGrath, Caroline L       13 Badger-MR            5:34.15    5:59.95        
                  31.79     1:06.49 (34.70)     1:42.36 (35.87)     2:18.53 (36.17)
        2:55.07 (36.54)     3:31.73 (36.66)     4:09.06 (37.33)     4:46.38 (37.32)
        5:23.35 (36.97)     5:59.95 (36.60)                                        
  7 Marshall, Eileen C        14 Badger-MR            5:50.97    6:15.37        
                  33.19     1:10.02 (36.83)     1:48.01 (37.99)     2:26.88 (38.87)
        3:05.42 (38.54)     3:43.97 (38.55)     4:22.63 (38.66)     5:00.79 (38.16)
        5:38.66 (37.87)     6:15.37 (36.71)                                        
  8 Giacomo, Stella S         15 Badger-MR            6:25.99    6:29.63        
                  33.27     1:10.73 (37.46)     1:50.70 (39.97)     2:30.34 (39.64)
        3:10.02 (39.68)     3:50.27 (40.25)     4:30.92 (40.65)     5:11.76 (40.84)
        5:51.68 (39.92)     6:29.63 (37.95)                                        
  9 Jung, Grace               17 Middies-MR           7:04.83    6:36.27        
                  31.51     1:08.03 (36.52)     1:47.79 (39.76)     2:28.94 (41.15)
        3:10.30 (41.36)     3:51.71 (41.41)     4:33.53 (41.82)     5:15.72 (42.19)
        5:56.77 (41.05)     6:36.27 (39.50)                                        
 10 Walsh, Mariah             14 RA-MR                6:56.22    6:37.30        
                  31.86     1:09.91 (38.05)     1:50.71 (40.80)     2:31.54 (40.83)
        3:13.58 (42.04)     3:55.40 (41.82)     4:36.25 (40.85)     5:17.55 (41.30)
        5:58.20 (40.65)     6:37.30 (39.10)                                        
 11 Finnigan, Korinne E       13 WSSC-MR              6:54.05    6:49.03        
                  36.33     1:15.73 (39.40)     1:56.60 (40.87)     2:38.31 (41.71)
        3:20.36 (42.05)     4:03.10 (42.74)     4:45.48 (42.38)     5:28.34 (42.86)
        6:10.19 (41.85)     6:49.03 (38.84)                                        
 
Girls 13-18 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Goldstein, Claire M       16 RA-MR                  30.47      30.56        
  2 Gualtiere, Izzy K         14 RA-MR                  31.99      30.79        
  3 Guarnieri, Emma F         14 RA-MR                  31.71      32.86        
  4 Grozdanic, Katarina       13 RI Marlins-MR          33.50      33.99        
  5 Ramirez, Nicole           13 RA-MR                  32.46      34.16        
  6 Byrd, Christine E         14 Middies-MR             34.87      34.78        
  7 James, Jessica M          13 RA-MR                  34.99      34.92        
  8 Singer, Quinn A           15 RA-MR                  40.00      35.12        
  9 Monica, Amelia C          15 RA-MR                  34.99      35.59        
 10 Wilson, Corinne L         13 WSSC-MR                34.90      35.93        
 11 Geis, Taylor N            15 RA-MR                  33.99      36.10        
 12 Coquillette, Jackie A     14 Badger-MR              33.76      36.75        
 13 Henriksson, Emma          13 Badger-MR              38.78      37.50        
 14 Byrd, Laura C             17 Middies-MR                NT      37.65        
 15 Malandrino, Samantha M    17 Middies-MR                NT      38.24        
 16 Needham, Caitlin          13 RA-MR                     NT      49.30        
 17 Arellano, Emilia L        15 Middies-MR                NT      52.48        
 18 Ugalde, Adriana M         13 Middies-MR             44.39      56.11        
 19 Daniel, Alexis            15 Middies-MR             39.22      59.98        
 
Girls 13-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pence, Emily A            15 RA-MR                1:01.32    1:04.07        
  2 Arnold, Lauren R          13 Badger-MR            1:04.69    1:05.71        
                  32.02     1:05.71 (33.69)                                        
  3 Guarnieri, Sofia          17 RA-MR                1:01.93    1:05.93        
                  31.98     1:05.93 (33.95)                                        
  4 Gualtiere, Izzy K         14 RA-MR                1:03.40    1:06.17        
                  32.43     1:06.17 (33.74)                                        
  5 Miller, Molly A           17 WSSC-MR              1:07.88    1:07.47        
                  33.15     1:07.47 (34.32)                                        
  6 Wang, Kristina H          15 RA-MR                1:04.77    1:09.90        
                  34.08     1:09.90 (35.82)                                        
  7 McDonough, Isabella T     14 Badger-MR            1:11.07    1:10.98        
                  34.82     1:10.98 (36.16)                                        
  8 Conrad, Alyssa R          17 RA-MR                1:11.99    1:11.56        
                  34.55     1:11.56 (37.01)                                        
  9 Grozdanic, Katarina       13 RI Marlins-MR        1:10.82    1:11.97        
 10 Lipping, Freya I          13 RA-MR                1:13.33    1:12.05        
                  35.26     1:12.05 (36.79)                                        
 11 Geis, Taylor N            15 RA-MR                1:12.42    1:12.15        
                  35.37     1:12.15 (36.78)                                        
 12 James, Jessica M          13 RA-MR                1:14.01    1:12.16        
                  35.63     1:12.16 (36.53)                                        
 13 Henriksson, Ida           15 Badger-MR            1:11.20    1:12.69        
                  35.01     1:12.69 (37.68)                                        
 14 Singer, Quinn A           15 RA-MR                1:14.24    1:13.81        
                  35.89     1:13.81 (37.92)                                        
 15 Monica, Amelia C          15 RA-MR                1:13.05    1:14.25        
                  35.85     1:14.25 (38.40)                                        
 16 Wilson, Corinne L         13 WSSC-MR              1:13.67    1:16.50        
 17 Coquillette, Jackie A     14 Badger-MR            1:13.94    1:17.27        
                  38.37     1:17.27 (38.90)                                        
 18 Victory, Kathleen R       13 Badger-MR            1:12.19    1:17.40        
                  36.88     1:17.40 (40.52)                                        
 19 Tucker, Charlotte         16 RA-MR                1:18.97    1:18.70        
                  38.54     1:18.70 (40.16)                                        
 20 Sheridan, Ally            14 Badger-MR            1:21.61    1:20.93        
                  39.83     1:20.93 (41.10)                                        
 21 Drougos, Malamati Z       15 RI Marlins-MR        1:21.90    1:21.09        
 22 Finnigan, Korinne E       13 WSSC-MR              1:20.82    1:21.88        
                  40.34     1:21.88 (41.54)                                        
 23 Kass, Gabby               17 Middies-MR           1:22.27    1:24.58        
                  40.30     1:24.58 (44.28)                                        
 24 Walsh, Kiara              13 RA-MR                1:36.11    1:31.29        
                  42.77     1:31.29 (48.52)                                        
 25 Arellano, Emilia L        15 Middies-MR           1:49.50    1:44.99        
                  50.66     1:44.99 (54.33)                                        
 26 Needham, Caitlin          13 RA-MR                     NT    1:45.66        
                  49.42     1:45.66 (56.24)                                        
 
Girls 13-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pence, Emily A            15 RA-MR                2:18.61    2:23.40        
                1:02.58      1:10.58 (8.00)     1:46.25 (35.67)     2:23.40 (37.15)
  2 Arnold, Lauren R          13 Badger-MR            2:21.63    2:25.68        
                  34.11     1:10.58 (36.47)     1:48.03 (37.45)     2:25.68 (37.65)
  3 McDonough, Isabella T     14 Badger-MR            2:29.69    2:29.98        
                  34.87     1:12.05 (37.18)     1:51.56 (39.51)     2:29.98 (38.42)
  4 Shopovick, Sophia F       13 Middies-MR                NT    2:32.77        
                  34.96     1:13.36 (38.40)     1:53.19 (39.83)     2:32.77 (39.58)
  5 Schwab, Carly             15 RA-MR                2:45.00    2:33.15        
                  34.87     1:13.97 (39.10)     1:54.77 (40.80)     2:33.15 (38.38)
  6 Carousso, Melissa G       14 RA-MR                2:32.84    2:36.41        
                  37.65     1:17.09 (39.44)     1:56.80 (39.71)     2:36.41 (39.61)
  7 Victory, Kathleen R       13 Badger-MR            2:37.69    2:46.39        
                  37.81     1:18.97 (41.16)     2:03.43 (44.46)     2:46.39 (42.96)
  8 Coquillette, Jackie A     14 Badger-MR            2:39.13    2:47.53        
                  40.13     1:23.01 (42.88)     2:05.49 (42.48)     2:47.53 (42.04)
  9 Sierra, Ibbi              17 Middies-MR                NT    2:52.10        
                  38.59     1:21.39 (42.80)     2:06.46 (45.07)     2:52.10 (45.64)
 10 Drougos, Malamati Z       15 RI Marlins-MR        3:00.76    3:04.13        
                  43.10     1:30.36 (47.26)     2:19.40 (49.04)     3:04.13 (44.73)
 11 Evans, Amelia J           14 RA-MR                3:07.11    3:10.13        
                  46.44     1:34.17 (47.73)     2:23.32 (49.15)     3:10.13 (46.81)
 
Girls 13-18 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schwab, Carly             15 RA-MR                  31.13      31.65        
  2 Ramirez, Nicole           13 RA-MR                  37.11      36.34        
  3 Guarnieri, Emma F         14 RA-MR                  36.67      36.69        
  4 Marshall, Eileen C        14 Badger-MR                 NT      38.00        
  5 Evans, Amelia J           14 RA-MR                  40.69      38.58        
  6 Gualtiere, Izzy K         14 RA-MR                  39.99      39.80        
  7 Henriksson, Emma          13 Badger-MR              40.03      39.91        
  8 Sheridan, Ally            14 Badger-MR              45.60      40.92        
  9 Mejia, Stephani           13 Middies-MR             42.99      41.90        
 10 Chia, Molly               14 Middies-MR                NT      42.06        
 11 Kuduk, Norah              13 RA-MR                  40.60      42.53        
 -- Needham, Caitlin          13 RA-MR                     NT         DQ        
      Double pull / kicks
 
Girls 13-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pence, Emily A            15 RA-MR                1:11.76    1:16.06        
                  36.49     1:16.06 (39.57)                                        
  2 Ott, Elke J               13 Badger-MR            1:13.64    1:17.44        
                  36.78     1:17.44 (40.66)                                        
  3 Victory, Margaret M       15 Badger-MR            1:13.25    1:17.66        
                  37.11     1:17.66 (40.55)                                        
  4 Guarnieri, Sofia          17 RA-MR                1:11.67    1:18.71        
                  36.92     1:18.71 (41.79)                                        
  5 Guarnieri, Emma F         14 RA-MR                1:16.38    1:18.80        
                  37.39     1:18.80 (41.41)                                        
  6 Ramirez, Nicole           13 RA-MR                1:17.37    1:19.40        
                  37.53     1:19.40 (41.87)                                        
  7 Laurenceau, Alyssa M      14 Middies-MR                NT    1:19.84        
                  36.71     1:19.84 (43.13)                                        
  8 Marshall, Eileen C        14 Badger-MR            1:19.76    1:21.37        
                  39.03     1:21.37 (42.34)                                        
  9 Carousso, Melissa G       14 RA-MR                     NT    1:21.49        
                  37.88     1:21.49 (43.61)                                        
 10 Grozdanic, Katarina       13 RI Marlins-MR        1:19.56    1:21.53        
                  53.96     1:21.53 (27.57)                                        
 11 Evans, Amelia J           14 RA-MR                1:24.84    1:21.76        
                  39.35     1:21.76 (42.41)                                        
 12 Giacomo, Stella S         15 Badger-MR            1:24.88    1:22.78        
                  39.62     1:22.78 (43.16)                                        
 13 Finkelberg, Abigail R     16 RA-MR                1:21.48    1:22.97        
                  39.01     1:22.97 (43.96)                                        
 14 Henriksson, Ida           15 Badger-MR            1:22.13    1:23.28        
                  38.75     1:23.28 (44.53)                                        
 15 Lemischak, Allie M        16 RA-MR                1:11.33    1:23.29        
                  41.66     1:23.29 (41.63)                                        
 16 Lipping, Freya I          13 RA-MR                1:23.83    1:23.55        
                  39.73     1:23.55 (43.82)                                        
 17 Sharabun, Christine       16 RA-MR                1:19.93    1:24.75        
                  39.47     1:24.75 (45.28)                                        
 18 Gualtiere, Izzy K         14 RA-MR                1:22.92    1:27.54        
                  41.76     1:27.54 (45.78)                                        
 19 Monica, Amelia C          15 RA-MR                1:22.99    1:27.72        
                  41.65     1:27.72 (46.07)                                        
 20 Victory, Kathleen R       13 Badger-MR            1:23.12    1:28.10        
                  41.42     1:28.10 (46.68)                                        
 21 Henriksson, Emma          13 Badger-MR            1:26.63    1:29.52        
                  41.68     1:29.52 (47.84)                                        
 22 Sheridan, Ally            14 Badger-MR            1:26.28    1:29.80        
                  43.48     1:29.80 (46.32)                                        
 23 James, Jessica M          13 RA-MR                1:28.13    1:30.01        
                  43.14     1:30.01 (46.87)                                        
 24 Byrd, Laura C             17 Middies-MR           1:17.00    1:30.31        
                  42.32     1:30.31 (47.99)                                        
 25 Mejia, Stephani           13 Middies-MR           1:26.12    1:30.57        
                  42.63     1:30.57 (47.94)                                        
 26 Byrd, Christine E         14 Middies-MR           1:21.00    1:31.20        
                  43.41     1:31.20 (47.79)                                        
 27 Walsh, Mariah             14 RA-MR                1:39.08    1:33.59        
                  44.72     1:33.59 (48.87)                                        
 28 Malandrino, Samantha M    17 Middies-MR           1:36.59    1:35.86        
                  43.81     1:35.86 (52.05)                                        
 29 Tucker, Charlotte         16 RA-MR                1:38.47    1:39.82        
                  47.43     1:39.82 (52.39)                                        
 30 Kass, Gabby               17 Middies-MR           1:41.86    1:44.60        
                  49.54     1:44.60 (55.06)                                        
 31 Walsh, Kiara              13 RA-MR                     NT    1:49.57        
                  49.96     1:49.57 (59.61)                                        
 -- Sierra, Ibbi              17 Middies-MR                NT         DQ        
      One hand touch
                  50.48          DQ (48.86)                                        
 
Girls 13-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Miller, Molly A           17 WSSC-MR              1:09.63    1:05.62        
  2 Ramirez, Nicole           13 RA-MR                1:07.93    1:06.00        
                  31.29     1:06.00 (34.71)                                        
  3 Conrad, Alyssa R          17 RA-MR                1:05.43    1:08.72        
                  31.72     1:08.72 (37.00)                                        
  4 Carousso, Melissa G       14 RA-MR                1:08.22    1:09.31        
                  32.84     1:09.31 (36.47)                                        
  5 McClung, Demi R           18 RA-MR                1:02.65    1:09.33        
                  32.08     1:09.33 (37.25)                                        
  6 Sharabun, Christine       16 RA-MR                1:03.55    1:09.72        
                  31.80     1:09.72 (37.92)                                        
  7 McGrath, Caroline L       13 Badger-MR            1:08.29    1:10.76        
                  33.17     1:10.76 (37.59)                                        
  8 Lipping, Freya I          13 RA-MR                1:09.99    1:12.27        
                  33.17     1:12.27 (39.10)                                        
  9 Wang, Kristina H          15 RA-MR                1:11.55    1:12.83        
                  33.65     1:12.83 (39.18)                                        
 10 Lemischak, Allie M        16 RA-MR                1:03.22    1:13.45        
                  32.96     1:13.45 (40.49)                                        
 11 Ott, Elke J               13 Badger-MR            1:01.41    1:14.20        
 12 Henriksson, Ida           15 Badger-MR            1:14.09    1:14.49        
                  33.88     1:14.49 (40.61)                                        
 13 Geis, Taylor N            15 RA-MR                1:12.93    1:15.96        
                  35.27     1:15.96 (40.69)                                        
 14 Byrd, Laura C             17 Middies-MR           1:10.00    1:20.21        
                  35.88     1:20.21 (44.33)                                        
 15 Drougos, Malamati Z       15 RI Marlins-MR        1:18.25    1:21.15        
                  37.56     1:21.15 (43.59)                                        
 16 Tucker, Charlotte         16 RA-MR                1:19.49    1:22.43        
                  37.52     1:22.43 (44.91)                                        
 17 Walsh, Mariah             14 RA-MR                1:22.86    1:23.75        
                  38.60     1:23.75 (45.15)                                        
 18 Evans, Amelia J           14 RA-MR                1:29.88    1:26.71        
                  46.92     1:26.71 (39.79)                                        
 19 Giacomo, Stella S         15 Badger-MR            1:16.80    1:27.93        
 20 Finnigan, Korinne E       13 WSSC-MR              1:28.61    1:30.46        
                  41.20     1:30.46 (49.26)                                        
 21 Walsh, Kiara              13 RA-MR                     NT    1:40.91        
                  44.83     1:40.91 (56.08)                                        
 
Girls 13-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ott, Elke J               13 Badger-MR            2:14.62    2:22.54        
                  30.96     1:06.99 (36.03)     1:45.12 (38.13)     2:22.54 (37.42)
  2 Singer, Quinn A           15 RA-MR                2:21.99    2:29.73        
                  33.22     1:10.79 (37.57)     1:49.84 (39.05)     2:29.73 (39.89)
  3 Chia, Molly               14 Middies-MR                NT    3:13.36        
                  39.87     1:30.82 (50.95)     2:24.05 (53.23)     3:13.36 (49.31)
 
Girls 13-18 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Schwab, Carly             15 RA-MR                4:59.90    5:01.02        
                  31.58     1:10.72 (39.14)     1:51.18 (40.46)     2:31.50 (40.32)
        3:11.68 (40.18)     3:53.46 (41.78)     4:27.34 (33.88)     5:01.02 (33.68)
  2 Arnold, Lauren R          13 Badger-MR            5:02.86    5:14.29        
                  32.16     1:09.05 (36.89)     1:50.43 (41.38)     2:29.47 (39.04)
        3:15.62 (46.15)     4:01.90 (46.28)     4:38.20 (36.30)     5:14.29 (36.09)
  3 McGrath, Caroline L       13 Badger-MR            5:14.84    5:20.41        
                  33.98     1:13.89 (39.91)     1:56.67 (42.78)     2:38.54 (41.87)
        3:22.71 (44.17)     4:07.95 (45.24)     4:44.90 (36.95)     5:20.41 (35.51)
  4 Mejia, Stephani           13 Middies-MR           5:23.00    5:42.46        
                                                    1:59.88 ( )                    
            3:51.88 ( )     4:28.88 (37.00)     5:04.01 (35.13)     5:42.46 (38.45)
  5 Shopovick, Sophia F       13 Middies-MR                NT    5:47.27        
                  35.81     1:19.89 (44.08)     2:03.54 (43.65)     2:45.16 (41.62)
        3:37.21 (52.05)     4:29.59 (52.38)     5:08.62 (39.03)     5:47.27 (38.65)
  6 Walsh, Mariah             14 RA-MR                     NT    6:08.82        
                  40.05     1:30.20 (50.15)     2:14.69 (44.49)     2:59.64 (44.95)
        3:53.34 (53.70)     4:47.30 (53.96)     5:27.87 (40.57)     6:08.82 (40.95)
 
Girls 13-18 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        3:39.19    3:59.42        
     1) McClung, Demi R 18              2) Goldstein, Claire M 16         
     3) Guarnieri, Sofia 17             4) Schwab, Carly 15               
                1:03.97   1:04.19 (1:04.19)     1:33.91 (29.72)     1:58.18 (53.99)
        2:26.74 (28.56)   2:58.91 (1:00.73)     3:28.91 (30.00)   3:59.42 (1:00.51)
  2 Rivertown Aquatics-MR  'B'                        3:45.38    4:04.04        
     1) Wang, Kristina H 15             2) Finkelberg, Abigail R 16       
     3) Guarnieri, Emma F 14            4) Lemischak, Allie M 16          
                  28.97   1:00.75 (1:00.75)     1:29.08 (28.33)   2:01.23 (1:00.48)
        2:30.13 (28.90)   3:01.94 (1:00.71)     3:30.82 (28.88)   4:04.04 (1:02.10)
  3 Rivertown Aquatics-MR  'C'                        3:53.57    4:07.15        
     1) Carousso, Melissa G 14          2) Gualtiere, Izzy K 14           
     3) Ramirez, Nicole 13              4) Pence, Emily A 15              
                  29.07       59.76 (59.76)     1:29.03 (29.27)   2:01.14 (1:01.38)
        2:30.97 (29.83)   3:05.10 (1:03.96)   4:07.15 (1:02.05)                    
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Variano, Matty or Matthe   8 RA-MR                  37.20      36.28        
  2 McDonald, Ryan J           8 Badger-MR              36.22      36.34        
  3 Shchuchinov, Timur         7 RI Marlins-MR          37.37      38.40        
  4 Bellach, Daniel C          7 Badger-MR              40.20      39.47        
  5 Grimes, TJ J               8 Badger-MR              45.83      42.86        
  6 Chung, Nathaniel P         8 RA-MR                  44.30      44.82        
  7 Maslo, Tadija              7 RI Marlins-MR          43.09      45.38        
  8 Rose, Wylie J              8 RA-MR                  46.88      49.85        
  9 Te Amo, Hemi               7 RI Marlins-MR          45.00      49.96        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shchuchinov, Timur         7 RI Marlins-MR        1:25.24    1:22.33        
                  40.04     1:22.33 (42.29)                                        
  2 McDonald, Ryan J           8 Badger-MR            1:24.52    1:22.92        
  3 Variano, Matty or Matthe   8 RA-MR                1:33.34    1:23.75        
                  38.98     1:23.75 (44.77)                                        
  4 Bellach, Daniel C          7 Badger-MR            1:35.88    1:31.18        
                  42.44     1:31.18 (48.74)                                        
  5 Flaherty, Kieran D         7 Badger-MR            1:25.70    1:34.63        
                  43.89     1:34.63 (50.74)                                        
  6 Maslo, Tadija              7 RI Marlins-MR        1:40.39    1:38.38        
                  43.20     1:38.38 (55.18)                                        
  7 Te Amo, Hemi               7 RI Marlins-MR        1:55.00    1:43.39        
                  45.77     1:43.39 (57.62)                                        
  8 Dave, Ansh N               8 Middies-MR                NT    1:51.59        
                  50.16   1:51.59 (1:01.43)                                        
  9 Dominick, Connor J         7 Middies-MR                NT    2:17.40        
                  57.98   2:17.40 (1:19.42)                                        
 10 Ragan, Eamon O             7 SPAR-MR              2:20.23    2:30.16        
                1:13.72   2:30.16 (1:16.44)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Variano, Matty or Matthe   8 RA-MR                  48.35      47.57        
  2 Bellach, Daniel C          7 Badger-MR              47.85      47.90        
  3 Grimes, TJ J               8 Badger-MR              51.54      49.14        
  4 Shchuchinov, Timur         7 RI Marlins-MR          46.67      49.40        
  5 Maslo, Tadija              7 RI Marlins-MR          47.59      51.36        
  6 Rose, Wylie J              8 RA-MR                  56.68      52.60        
  7 Chung, Nathaniel P         8 RA-MR                  51.60      52.72        
  8 McCarville, Mike or Mike   7 RA-MR                     NT    1:06.03        
 -- Te Amo, Hemi               7 RI Marlins-MR        1:00.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Ryan J           8 Badger-MR            1:38.46    1:36.09        
                  48.00     1:36.09 (48.09)                                        
  2 Shchuchinov, Timur         7 RI Marlins-MR        1:45.00    1:40.25        
                  50.82     1:40.25 (49.43)                                        
  3 Bellach, Daniel C          7 Badger-MR            1:48.88    1:41.65        
                  48.67     1:41.65 (52.98)                                        
  4 Variano, Matty or Matthe   8 RA-MR                1:52.12    1:42.12        
  5 Flaherty, Kieran D         7 Badger-MR            1:47.09    1:54.83        
                  56.29     1:54.83 (58.54)                                        
  6 Dominick, Connor J         7 Middies-MR                NT    2:25.82        
                1:07.67   2:25.82 (1:18.15)                                        
  7 Ragan, Eamon O             7 SPAR-MR              2:20.23    2:28.43        
                1:15.59   2:28.43 (1:12.84)                                        
 -- Te Amo, Hemi               7 RI Marlins-MR        2:25.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  57.53        DQ (1:01.02)                                        
 -- Dave, Ansh N               8 Middies-MR                NT         DQ        
      False start
                1:01.98        DQ (1:10.60)                                        
 -- Maslo, Tadija              7 RI Marlins-MR        2:00.00         DQ        
      Delay initiating turn
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Ryan J           8 Badger-MR              45.12      45.51        
  2 Rose, Wylie J              8 RA-MR                     NT    1:00.53        
  3 Bellach, Daniel C          7 Badger-MR            1:02.88    1:01.40        
  4 Te Amo, Hemi               7 RI Marlins-MR        1:15.00    1:04.91        
 -- Shchuchinov, Timur         7 RI Marlins-MR          49.47         DQ        
      Alternating Kick
 -- McCarville, Mike or Mike   7 RA-MR                     NT         DQ        
      Kick before pull during cycle
 -- Chung, Nathaniel P         8 RA-MR                  59.68         DQ        
      Double pull / kicks
 -- Maslo, Tadija              7 RI Marlins-MR          59.26         DQ        
      Scissors kick
 -- Variano, Matty or Matthe   8 RA-MR                  55.88         DQ        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Ryan J           8 Badger-MR                 NT    1:44.38        
                  49.01     1:44.38 (55.37)                                        
  2 Shchuchinov, Timur         7 RI Marlins-MR        2:00.00    1:45.66        
                  50.09     1:45.66 (55.57)                                        
  3 Variano, Matty or Matthe   8 RA-MR                2:07.73    2:04.45        
                  57.69   2:04.45 (1:06.76)                                        
  4 Maslo, Tadija              7 RI Marlins-MR        2:45.00    2:06.24        
                1:00.07   2:06.24 (1:06.17)                                        
  5 Flaherty, Kieran D         7 Badger-MR            2:02.16    2:09.78        
                1:02.66   2:09.78 (1:07.12)                                        
  6 Bellach, Daniel C          7 Badger-MR            2:10.71    2:13.88        
                1:04.20   2:13.88 (1:09.68)                                        
  7 Te Amo, Hemi               7 RI Marlins-MR        2:35.00    2:17.40        
                1:05.79   2:17.40 (1:11.61)                                        
 -- Dominick, Connor J         7 Middies-MR                NT         DQ        
      Alternating Kick
                1:23.10        DQ (1:33.61)                                        
 -- Dave, Ansh N               8 Middies-MR                NT         DQ        
      Alternating Kick
                1:06.33        DQ (1:17.96)                                        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McDonald, Ryan J           8 Badger-MR                 NT      46.47        
  2 Variano, Matty or Matthe   8 RA-MR                  51.30      50.01        
  3 Te Amo, Hemi               7 RI Marlins-MR        1:00.00      58.72        
  4 Rose, Wylie J              8 RA-MR                1:07.60    1:04.73        
  5 Maslo, Tadija              7 RI Marlins-MR        1:01.46    1:05.40        
 -- McCarville, Mike or Mike   7 RA-MR                     NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Chung, Nathaniel P         8 RA-MR                     NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Grimes, TJ J               8 Badger-MR              50.80         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Shchuchinov, Timur         7 RI Marlins-MR          51.61         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maslo, Strahinja          10 RI Marlins-MR          30.55      29.84        
  2 Bellach, Matthew R        10 Badger-MR              32.70      32.18        
  3 Mialkovskyi, Denys         9 RI Marlins-MR          32.95      32.36        
  4 Loveless, Ryan             9 Badger-MR              41.75      32.53        
  5 Arnold, Zachary R          9 Badger-MR              33.24      32.94        
  6 Lomvardas, Kai G          10 Badger-MR              32.80      33.24        
  7 Koufalis, Konstantinos    10 Badger-MR              33.81      33.93        
  8 Yamamoto, Taro M          10 RA-MR                  35.84      34.84        
  9 Roche, James               9 RA-MR                  36.79      35.78        
 10 Jadhav, Herchelle         10 Badger-MR              36.38      36.21        
 11 Soviero, William G        10 Badger-MR              36.39      36.47        
 11 Payne, Tristan A          10 RA-MR                  35.64      36.47        
 13 Khitrov, Kevin            10 RA-MR                  37.98      37.63        
 14 Vincent, Michael R         9 Badger-MR              41.39      41.16        
 15 Boldyrev, Peter J          9 RA-MR                  39.50      41.57        
 16 Waguespack, Holden M       9 RA-MR                  42.69      42.27        
 17 Racz, Gregory L           10 RA-MR                  41.19      42.84        
 18 Robins, Benjamin I         9 Badger-MR              44.47      44.69        
 19 Hoffman, Ethan T           9 RA-MR                  43.72      46.64        
 20 Payne, William M           9 RA-MR                  49.45      50.63        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maslo, Strahinja          10 RI Marlins-MR        1:05.69    1:06.02        
  2 Bellach, Matthew R        10 Badger-MR            1:11.24    1:10.93        
                  34.40     1:10.93 (36.53)                                        
  3 Mialkovskyi, Denys         9 RI Marlins-MR        1:14.15    1:11.52        
  4 Arnold, Zachary R          9 Badger-MR            1:11.02    1:12.09        
                  34.58     1:12.09 (37.51)                                        
  5 Koufalis, Konstantinos    10 Badger-MR            1:14.89    1:14.13        
                  36.11     1:14.13 (38.02)                                        
  6 Lomvardas, Kai G          10 Badger-MR            1:13.10    1:15.64        
                  36.09     1:15.64 (39.55)                                        
  7 Finnigan, Jeromy E        10 WSSC-MR              1:13.00    1:21.46        
                  38.80     1:21.46 (42.66)                                        
  8 Soviero, William G        10 Badger-MR            1:20.81    1:21.89        
                  38.58     1:21.89 (43.31)                                        
  9 Jadhav, Herchelle         10 Badger-MR            1:21.23    1:22.10        
                  37.90     1:22.10 (44.20)                                        
 10 Payne, Tristan A          10 RA-MR                1:23.19    1:24.99        
                  40.10     1:24.99 (44.89)                                        
 11 Lemus, Enrique             9 SPAR-MR              1:30.06    1:28.85        
                  41.61     1:28.85 (47.24)                                        
 12 Boldyrev, Peter J          9 RA-MR                1:35.14    1:30.19        
                  41.23     1:30.19 (48.96)                                        
 13 Vincent, Michael R         9 Badger-MR            1:30.88    1:31.40        
                  42.57     1:31.40 (48.83)                                        
 14 Rogliano, Matthew J        9 Middies-MR           1:36.23    1:36.56        
                  44.56     1:36.56 (52.00)                                        
 15 Robins, Benjamin I         9 Badger-MR            1:35.61    1:36.68        
 16 Hoffman, Ethan T           9 RA-MR                1:40.84    1:38.36        
                  45.96     1:38.36 (52.40)                                        
 17 Roche, James               9 RA-MR                1:31.98    1:39.43        
                  41.19     1:39.43 (58.24)                                        
 18 Racz, Gregory L           10 RA-MR                1:38.71    1:39.82        
                  45.53     1:39.82 (54.29)                                        
 19 Llorente Valin, Leonardo   9 Middies-MR           1:50.12    1:40.79        
                  47.47     1:40.79 (53.32)                                        
 20 Akbarian, Alexander C      9 Middies-MR           1:42.04    1:41.73        
                  47.33     1:41.73 (54.40)                                        
 21 Payne, William M           9 RA-MR                1:44.84    1:57.69        
                  51.90   1:57.69 (1:05.79)                                        
 22 Colacioppo, John           9 Middies-MR           2:02.75    2:07.07        
                  58.86   2:07.07 (1:08.21)                                        
 23 Engongoro, Angelo          9 Middies-MR                NT    2:25.28        
                1:08.87   2:25.28 (1:16.41)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maslo, Strahinja          10 RI Marlins-MR          35.53      35.57        
  2 Mialkovskyi, Denys         9 RI Marlins-MR          37.09      36.45        
  3 Arnold, Zachary R          9 Badger-MR              40.25      39.37        
  4 Bellach, Matthew R        10 Badger-MR              37.55      39.44        
  5 Lomvardas, Kai G          10 Badger-MR              39.09      40.69        
  6 Loveless, Ryan             9 Badger-MR              45.33      41.16        
  7 Roche, James               9 RA-MR                  42.46      42.08        
  8 Jadhav, Herchelle         10 Badger-MR              41.32      43.17        
  9 Payne, Tristan A          10 RA-MR                  41.82      44.25        
 10 Yamamoto, Taro M          10 RA-MR                  43.41      44.27        
 11 Khitrov, Kevin            10 RA-MR                  44.85      45.03        
 12 Soviero, William G        10 Badger-MR              42.24      46.66        
 13 Vincent, Michael R         9 Badger-MR              44.86      46.79        
 14 Racz, Gregory L           10 RA-MR                  46.78      47.81        
 15 Hoffman, Ethan T           9 RA-MR                  45.79      48.81        
 16 Robins, Benjamin I         9 Badger-MR              47.83      49.05        
 17 Payne, William M           9 RA-MR                  54.17      49.56        
 18 Boldyrev, Peter J          9 RA-MR                  50.46      53.34        
 19 Waguespack, Holden M       9 RA-MR                1:00.44    1:02.96        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maslo, Strahinja          10 RI Marlins-MR        1:15.26    1:16.64        
                  37.10     1:16.64 (39.54)                                        
  2 Mialkovskyi, Denys         9 RI Marlins-MR        1:20.86    1:20.96        
                  39.99     1:20.96 (40.97)                                        
  3 Bellach, Matthew R        10 Badger-MR            1:24.02    1:22.65        
                  40.10     1:22.65 (42.55)                                        
  4 Finnigan, Jeromy E        10 WSSC-MR              1:27.97    1:26.81        
                  41.99     1:26.81 (44.82)                                        
  5 Koufalis, Konstantinos    10 Badger-MR            1:26.47    1:27.01        
  6 Lomvardas, Kai G          10 Badger-MR            1:26.07    1:29.33        
                  42.35     1:29.33 (46.98)                                        
  7 Lemus, Enrique             9 SPAR-MR              1:28.62    1:29.34        
                  42.48     1:29.34 (46.86)                                        
  8 Jadhav, Herchelle         10 Badger-MR            1:31.27    1:34.16        
                  45.13     1:34.16 (49.03)                                        
  9 Roche, James               9 RA-MR                1:49.26    1:37.98        
                  45.23     1:37.98 (52.75)                                        
 10 Payne, Tristan A          10 RA-MR                1:29.82    1:38.31        
                  47.13     1:38.31 (51.18)                                        
 11 Hoffman, Ethan T           9 RA-MR                1:45.33    1:38.60        
                  47.34     1:38.60 (51.26)                                        
 12 Vincent, Michael R         9 Badger-MR            1:36.82    1:39.54        
                  48.05     1:39.54 (51.49)                                        
 13 Boldyrev, Peter J          9 RA-MR                2:06.22    1:42.47        
                  50.38     1:42.47 (52.09)                                        
 14 Racz, Gregory L           10 RA-MR                1:48.31    1:44.45        
                  49.98     1:44.45 (54.47)                                        
 15 Rogliano, Matthew J        9 Middies-MR           1:58.90    1:54.25        
                  55.46     1:54.25 (58.79)                                        
 16 Payne, William M           9 RA-MR                1:51.70    1:55.78        
                  55.93     1:55.78 (59.85)                                        
 17 Akbarian, Alexander C      9 Middies-MR           2:03.47    2:03.88        
                  59.02   2:03.88 (1:04.86)                                        
 18 Colacioppo, John           9 Middies-MR           2:16.01    2:19.44        
                1:05.27   2:19.44 (1:14.17)                                        
 19 Engongoro, Angelo          9 Middies-MR           2:47.45    2:50.13        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maslo, Strahinja          10 RI Marlins-MR          39.93      40.44        
  2 Lomvardas, Kai G          10 Badger-MR              43.42      42.94        
  3 Koufalis, Konstantinos    10 Badger-MR              45.27      43.35        
  4 Bellach, Matthew R        10 Badger-MR              43.63      43.42        
  5 Arnold, Zachary R          9 Badger-MR              44.58      44.16        
  6 Mialkovskyi, Denys         9 RI Marlins-MR          45.62      45.94        
  7 Payne, Tristan A          10 RA-MR                  49.74      51.38        
  8 Jadhav, Herchelle         10 Badger-MR              55.25      53.00        
  9 Vincent, Michael R         9 Badger-MR              52.01      53.12        
 10 Robins, Benjamin I         9 Badger-MR              52.74      53.63        
 11 Roche, James               9 RA-MR                  53.53      53.98        
 12 Lemus, Enrique             9 SPAR-MR                55.41      54.10        
 13 Soviero, William G        10 Badger-MR              55.47      56.76        
 14 Racz, Gregory L           10 RA-MR                  57.10    1:00.91        
 15 Llorente Valin, Leonardo   9 Middies-MR             59.79    1:01.70        
 16 Boldyrev, Peter J          9 RA-MR                1:00.90    1:04.53        
 17 Payne, William M           9 RA-MR                1:03.27    1:09.59        
 18 Rogliano, Matthew J        9 Middies-MR           1:15.10    1:12.45        
 -- Colacioppo, John           9 Middies-MR           1:13.07         DQ        
      One hand touch
 -- Engongoro, Angelo          9 Middies-MR           1:24.97         DQ        
      Alternating Kick
 -- Hoffman, Ethan T           9 RA-MR                     NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Akbarian, Alexander C      9 Middies-MR                NT         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maslo, Strahinja          10 RI Marlins-MR        1:26.93    1:26.14        
                  40.97     1:26.14 (45.17)                                        
  2 Bellach, Matthew R        10 Badger-MR            1:31.35    1:31.15        
                  43.50     1:31.15 (47.65)                                        
  3 Mialkovskyi, Denys         9 RI Marlins-MR        2:20.00    1:39.90        
                  47.25     1:39.90 (52.65)                                        
  4 Vincent, Michael R         9 Badger-MR            1:52.88    1:52.89        
                  54.76     1:52.89 (58.13)                                        
  5 Roche, James               9 RA-MR                2:01.47    1:54.75        
  6 Robins, Benjamin I         9 Badger-MR            2:12.88    1:56.34        
                  54.64   1:56.34 (1:01.70)                                        
  7 Jadhav, Herchelle         10 Badger-MR            2:03.93    1:57.57        
                  57.70     1:57.57 (59.87)                                        
  8 Soviero, William G        10 Badger-MR            2:01.03    2:02.70        
                  56.95   2:02.70 (1:05.75)                                        
  9 Yamamoto, Taro M          10 RA-MR                2:04.24    2:04.06        
                  55.56   2:04.06 (1:08.50)                                        
 10 Racz, Gregory L           10 RA-MR                1:52.67    2:07.34        
                1:01.17   2:07.34 (1:06.17)                                        
 11 Boldyrev, Peter J          9 RA-MR                2:12.04    2:22.13        
                1:06.08   2:22.13 (1:16.05)                                        
 -- Koufalis, Konstantinos    10 Badger-MR            1:38.24         DQ        
      Butterfly kick
 -- Khitrov, Kevin            10 RA-MR                2:17.91         DQ        
      Double pull / kicks
                1:02.89        DQ (1:18.22)                                        
 -- Payne, Tristan A          10 RA-MR                1:45.31         DQ        
      Scissors kick
                  51.47          DQ (57.93)                                        
 -- Waguespack, Holden M       9 RA-MR                2:23.62         DQ        
      Double pull / kicks
                1:04.89        DQ (1:11.23)                                        
 -- Payne, William M           9 RA-MR                     NT         DQ        
      One hand touch
                1:15.94        DQ (1:25.18)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maslo, Strahinja          10 RI Marlins-MR          33.05      32.80        
  2 Mialkovskyi, Denys         9 RI Marlins-MR          34.13      35.07        
  3 Bellach, Matthew R        10 Badger-MR              36.64      36.68        
  4 Arnold, Zachary R          9 Badger-MR              40.42      40.73        
  5 Lomvardas, Kai G          10 Badger-MR              37.65      41.75        
  6 Finnigan, Jeromy E        10 WSSC-MR                42.77      41.82        
  7 Hoffman, Ethan T           9 RA-MR                  58.91      43.47        
  8 Payne, Tristan A          10 RA-MR                  47.85      47.10        
  9 Roche, James               9 RA-MR                1:09.67      51.03        
 10 Boldyrev, Peter J          9 RA-MR                1:00.99      52.58        
 11 Robins, Benjamin I         9 Badger-MR              52.99      56.67        
 12 Llorente Valin, Leonardo   9 Middies-MR             49.16      58.78        
 -- Racz, Gregory L           10 RA-MR                1:02.32         DQ        
      Alternating Kick
 -- Vincent, Michael R         9 Badger-MR              51.31         DQ        
      Alternating Kick
 -- Payne, William M           9 RA-MR                     NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maslo, Strahinja          10 RI Marlins-MR        1:16.87    1:17.52        
                  34.79     1:17.52 (42.73)                                        
  2 Mialkovskyi, Denys         9 RI Marlins-MR        1:25.00    1:18.19        
                  36.55     1:18.19 (41.64)                                        
  3 Bellach, Matthew R        10 Badger-MR            1:30.06    1:30.95        
                  39.46     1:30.95 (51.49)                                        
  4 Lomvardas, Kai G          10 Badger-MR            1:36.58    1:33.12        
                  42.30     1:33.12 (50.82)                                        
  5 Koufalis, Konstantinos    10 Badger-MR                 NT    1:33.93        
                  41.13     1:33.93 (52.80)                                        
  6 Payne, Tristan A          10 RA-MR                1:47.53    1:50.55        
                  50.64     1:50.55 (59.91)                                        
  7 Hoffman, Ethan T           9 RA-MR                     NT    1:58.13        
  8 Roche, James               9 RA-MR                2:04.68    2:06.97        
  9 Boldyrev, Peter J          9 RA-MR                     NT    2:08.30        
                  56.82   2:08.30 (1:11.48)                                        
 -- Yamamoto, Taro M          10 RA-MR                     NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Khitrov, Kevin            10 RA-MR                     NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  58.07        DQ (1:15.57)                                        
 -- Arnold, Zachary R          9 Badger-MR            1:26.20         DQ        
      Arms underwater recovery
                  41.79          DQ (50.73)                                        
 -- Racz, Gregory L           10 RA-MR                     NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  59.20        DQ (1:08.02)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.99  ZQ
                27.89  JO
                30.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lomvardas, Akira T        12 Badger-MR              25.36      25.35 ZQ     
  2 Veru, Theodore P          12 Badger-MR              28.22      26.74 ZQ     
  3 Emre, Emir M              11 RI Marlins-MR          27.84      27.65 JO     
  4 Tesovic, Maksim           11 RI Marlins-MR          28.17      27.99 SILV   
  5 Roychoudhury, Devayan     12 Middies-MR             28.36      28.78 SILV   
  6 McClung, Max M            12 RA-MR                  28.66      29.06 SILV   
  7 Madden, Jack M            12 RA-MR                  31.67      31.86        
  8 Lemus, Leonardo           11 SPAR-MR                32.57      32.11        
  9 Yu, Angis                 12 RI Marlins-MR          45.00      32.88        
 10 Orruel, Andy              12 RA-MR                  35.59      33.18        
 11 Daghfous, Skander         12 RI Marlins-MR          35.00      33.22        
 12 Dennis, Spencer P         11 RA-MR                  48.14      33.37        
 12 LePage, Henry R           12 RA-MR                  32.43      33.37        
 14 Racz, Theodore R          11 RA-MR                  32.72      33.56        
 15 Southern, Alex            11 RA-MR                  35.32      33.76        
 16 Llorente Valin, Nicolas   12 Middies-MR             34.29      34.57        
 17 Thantu, Larson T          11 RA-MR                  35.60      35.26        
 18 Dennis, Luke P            11 RA-MR                  37.52      35.34        
 19 Meiselman, Gabriel T      11 Middies-MR             35.85      36.47        
 20 Burt, Alain S             11 Badger-MR              36.34      36.71        
 21 Vergara, Alexander        11 SPAR-MR                36.11      38.63        
 22 Godfrey, Ryan F           11 WSSC-MR                41.61      40.04        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                58.99  ZQ
                59.99  JO
              1:06.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lomvardas, Akira T        12 Badger-MR              55.30      55.91 ZQ     
  2 Veru, Theodore P          12 Badger-MR              59.96    1:00.03 SILV   
  3 McClung, Max M            12 RA-MR                1:02.81    1:01.10 SILV   
  4 Flaherty, Liam            12 Badger-MR            1:00.57    1:01.46 SILV   
  5 Moran, Keilan S           11 NCAC-MR              1:02.00    1:01.72 SILV   
  6 Emre, Emir M              11 RI Marlins-MR        1:02.44    1:03.16 SILV   
  7 Tesovic, Maksim           11 RI Marlins-MR        1:01.99    1:05.77 SILV   
  8 Madden, Jack M            12 RA-MR                1:09.80    1:07.06        
  9 Orruel, Andy              12 RA-MR                1:17.09    1:10.90        
 10 Racz, Theodore R          11 RA-MR                1:11.44    1:11.94        
 11 Southern, Alex            11 RA-MR                1:15.30    1:14.47        
 12 Daghfous, Skander         12 RI Marlins-MR        1:17.50    1:14.59        
 13 LePage, Henry R           12 RA-MR                1:15.72    1:15.34        
 14 Thantu, Larson T          11 RA-MR                1:17.29    1:16.57        
 15 Dennis, Spencer P         11 RA-MR                1:21.73    1:16.82        
 16 Dennis, Luke P            11 RA-MR                1:29.09    1:18.05        
 17 Grimes, Terry A           11 Badger-MR            1:22.28    1:18.23        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.39  ZQ
                31.99  JO
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lomvardas, Akira T        12 Badger-MR              31.71      29.60 ZQ     
  2 Flaherty, Liam            12 Badger-MR              30.19      31.34 ZQ     
  3 Emre, Emir M              11 RI Marlins-MR          32.61      32.98 SILV   
  4 Tesovic, Maksim           11 RI Marlins-MR          33.06      33.43 SILV   
  5 McClung, Max M            12 RA-MR                  34.60      33.61 SILV   
  6 Roychoudhury, Devayan     12 Middies-MR             36.48      34.06 SILV   
  7 Madden, Jack M            12 RA-MR                  37.44      38.25        
  8 Lemus, Leonardo           11 SPAR-MR                38.89      38.98        
  9 Southern, Alex            11 RA-MR                  41.37      39.42        
 10 Racz, Theodore R          11 RA-MR                  39.74      39.66        
 11 Dennis, Spencer P         11 RA-MR                  44.67      39.77        
 12 Yu, Angis                 12 RI Marlins-MR          55.00      39.92        
 13 Orruel, Andy              12 RA-MR                  42.86      40.38        
 14 McIver, Matteo J          11 Badger-MR              41.35      40.84        
 15 Daghfous, Skander         12 RI Marlins-MR          45.00      41.72        
 16 Dennis, Luke P            11 RA-MR                  51.18      42.45        
 17 Thantu, Larson T          11 RA-MR                  45.18      43.09        
 18 Llorente Valin, Nicolas   12 Middies-MR             42.76      43.36        
 19 Burt, Alain S             11 Badger-MR              47.55      46.04        
 20 LePage, Henry R           12 RA-MR                  43.20      46.17        
 21 Vergara, Alexander        11 SPAR-MR                46.05      46.79        
 22 Godfrey, Ryan F           11 WSSC-MR                49.99      47.48        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:06.99  ZQ
              1:08.99  JO
              1:17.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lomvardas, Akira T        12 Badger-MR            1:02.15    1:02.82 ZQ     
                  30.96     1:02.82 (31.86)                                        
  2 Veru, Theodore P          12 Badger-MR            1:08.30    1:08.63 JO     
                  33.75     1:08.63 (34.88)                                        
  3 Moran, Keilan S           11 NCAC-MR              1:10.00    1:10.93 SILV   
                  35.28     1:10.93 (35.65)                                        
  4 McClung, Max M            12 RA-MR                1:11.24    1:11.75 SILV   
                  34.89     1:11.75 (36.86)                                        
  5 Emre, Emir M              11 RI Marlins-MR        1:16.92    1:12.72 SILV   
                  34.64     1:12.72 (38.08)                                        
  6 Tesovic, Maksim           11 RI Marlins-MR        1:13.36    1:17.64        
                  37.67     1:17.64 (39.97)                                        
  7 Madden, Jack M            12 RA-MR                1:20.28    1:20.01        
                  38.61     1:20.01 (41.40)                                        
  8 Racz, Theodore R          11 RA-MR                1:23.46    1:24.47        
                  41.13     1:24.47 (43.34)                                        
  9 Orruel, Andy              12 RA-MR                1:31.59    1:25.31        
                  41.34     1:25.31 (43.97)                                        
 10 Southern, Alex            11 RA-MR                1:23.48    1:28.25        
 11 Daghfous, Skander         12 RI Marlins-MR        1:45.00    1:28.69        
                  43.39     1:28.69 (45.30)                                        
 12 Dennis, Spencer P         11 RA-MR                1:34.83    1:31.62        
                  44.54     1:31.62 (47.08)                                        
 13 Grimes, Terry A           11 Badger-MR            1:31.74    1:31.81        
                  44.04     1:31.81 (47.77)                                        
 14 Dennis, Luke P            11 RA-MR                1:40.66    1:33.34        
 15 Thantu, Larson T          11 RA-MR                1:39.30    1:35.47        
                  46.73     1:35.47 (48.74)                                        
 16 LePage, Henry R           12 RA-MR                1:31.21    1:36.92        
                  46.23     1:36.92 (50.69)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                34.99  ZQ
                36.59  JO
                40.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lomvardas, Akira T        12 Badger-MR              40.19      32.90 ZQ     
  2 Flaherty, Liam            12 Badger-MR              36.57      37.47 SILV   
  3 Emre, Emir M              11 RI Marlins-MR          37.63      37.68 SILV   
  4 Tesovic, Maksim           11 RI Marlins-MR          38.88      40.58        
  5 McClung, Max M            12 RA-MR                  42.22      43.28        
  6 Daghfous, Skander         12 RI Marlins-MR          45.00      45.57        
  7 Southern, Alex            11 RA-MR                  47.64      46.12        
  8 Thantu, Larson T          11 RA-MR                  47.88      46.76        
  9 Orruel, Andy              12 RA-MR                  52.71      47.57        
 10 Racz, Theodore R          11 RA-MR                  48.02      48.06        
 11 Grimes, Terry A           11 Badger-MR              47.82      48.55        
 12 Dennis, Spencer P         11 RA-MR                  53.21      49.07        
 13 Dennis, Luke P            11 RA-MR                  59.34      53.02        
 14 LePage, Henry R           12 RA-MR                  49.79      53.58        
 -- Madden, Jack M            12 RA-MR                  48.59         DQ        
      Butterfly kick
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:16.99  ZQ
              1:18.99  JO
              1:26.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lomvardas, Akira T        12 Badger-MR            1:11.68    1:11.44 ZQ     
                  34.06     1:11.44 (37.38)                                        
  2 Flaherty, Liam            12 Badger-MR            1:16.93    1:19.86 SILV   
                  38.94     1:19.86 (40.92)                                        
  3 Emre, Emir M              11 RI Marlins-MR        1:26.91    1:20.50 SILV   
                  38.47     1:20.50 (42.03)                                        
  4 Veru, Theodore P          12 Badger-MR            1:24.50    1:22.35 SILV   
                  38.99     1:22.35 (43.36)                                        
  5 Tesovic, Maksim           11 RI Marlins-MR        1:24.04    1:24.23 SILV   
                  39.42     1:24.23 (44.81)                                        
  6 McClung, Max M            12 RA-MR                1:32.03    1:31.51        
                  43.87     1:31.51 (47.64)                                        
  7 Yu, Angis                 12 RI Marlins-MR        2:15.00    1:34.06        
                  44.45     1:34.06 (49.61)                                        
  8 Llorente Valin, Nicolas   12 Middies-MR           1:31.95    1:35.46        
                  46.37     1:35.46 (49.09)                                        
  9 McIver, Matteo J          11 Badger-MR            1:35.50    1:38.79        
                  46.23     1:38.79 (52.56)                                        
 10 Daghfous, Skander         12 RI Marlins-MR        1:55.00    1:38.96        
                  46.77     1:38.96 (52.19)                                        
 11 Meiselman, Gabriel T      11 Middies-MR           1:38.75    1:41.15        
                  49.01     1:41.15 (52.14)                                        
 12 Orruel, Andy              12 RA-MR                1:44.63    1:42.00        
                  47.93     1:42.00 (54.07)                                        
 13 Southern, Alex            11 RA-MR                1:47.06    1:42.03        
                  48.60     1:42.03 (53.43)                                        
 14 Lemus, Leonardo           11 SPAR-MR              1:44.05    1:44.65        
                  50.36     1:44.65 (54.29)                                        
 15 Racz, Theodore R          11 RA-MR                1:52.80    1:46.28        
                  49.64     1:46.28 (56.64)                                        
 16 Dennis, Spencer P         11 RA-MR                1:49.09    1:48.96        
                  52.33     1:48.96 (56.63)                                        
 17 Burt, Alain S             11 Badger-MR                 NT    1:51.64        
                  50.99   1:51.64 (1:00.65)                                        
 18 Vergara, Alexander        11 SPAR-MR              1:56.52    1:52.25        
                  53.61     1:52.25 (58.64)                                        
 19 LePage, Henry R           12 RA-MR                1:49.18    1:52.89        
                  52.94     1:52.89 (59.95)                                        
 20 Dennis, Luke P            11 RA-MR                2:03.06    1:54.31        
                  55.74     1:54.31 (58.57)                                        
 -- Thantu, Larson T          11 RA-MR                1:24.06         DQ        
      Butterfly kick
                  46.34          DQ (52.97)                                        
 -- Madden, Jack M            12 RA-MR                1:43.79         DQ        
      Arms past hipline
                  47.76          DQ (50.93)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:07.99  ZQ
              1:10.69  JO
              1:17.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lomvardas, Akira T        12 Badger-MR              58.08      58.78 ZQ     
                  27.53       58.78 (31.25)                                        
  2 Flaherty, Liam            12 Badger-MR            1:03.50    1:07.81 ZQ     
                  32.00     1:07.81 (35.81)                                        
  3 Emre, Emir M              11 RI Marlins-MR        1:10.49    1:10.53 JO     
                  32.06     1:10.53 (38.47)                                        
  4 Moran, Keilan S           11 NCAC-MR              1:14.00    1:11.67 SILV   
                  33.80     1:11.67 (37.87)                                        
  5 McClung, Max M            12 RA-MR                1:07.85    1:13.77 SILV   
                  33.39     1:13.77 (40.38)                                        
  6 Veru, Theodore P          12 Badger-MR            1:10.80    1:17.95        
                  36.31     1:17.95 (41.64)                                        
  7 Madden, Jack M            12 RA-MR                1:27.28    1:26.57        
                  41.10     1:26.57 (45.47)                                        
  8 Racz, Theodore R          11 RA-MR                1:28.38    1:28.63        
                  38.80     1:28.63 (49.83)                                        
  9 Tesovic, Maksim           11 RI Marlins-MR        1:21.34    1:29.76        
                  40.24     1:29.76 (49.52)                                        
 10 Thantu, Larson T          11 RA-MR                1:51.29    1:38.66        
                  45.61     1:38.66 (53.05)                                        
 11 Daghfous, Skander         12 RI Marlins-MR        2:00.00    1:38.96        
                  42.34     1:38.96 (56.62)                                        
 12 Orruel, Andy              12 RA-MR                1:51.15    1:43.25        
                  45.78     1:43.25 (57.47)                                        
 13 Southern, Alex            11 RA-MR                1:36.34    1:46.51        
                  46.42   1:46.51 (1:00.09)                                        
 -- Dennis, Spencer P         11 RA-MR                2:04.25         DQ        
      One hand touch
                  51.16                                                            
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:36.99  ZQ
              2:39.99  JO
              2:45.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lomvardas, Akira T        12 Badger-MR            2:07.97    2:06.97 ZQ     
                  28.23       59.81 (31.58)     1:32.97 (33.16)     2:06.97 (34.00)
  2 Flaherty, Liam            12 Badger-MR            2:20.35    2:29.59 ZQ     
                  32.97     1:11.66 (38.69)     1:51.32 (39.66)     2:29.59 (38.27)
  3 McClung, Max M            12 RA-MR                3:00.63    2:30.18 ZQ     
                  34.06     1:13.13 (39.07)     1:53.20 (40.07)     2:30.18 (36.98)
  4 Roychoudhury, Devayan     12 Middies-MR           2:39.21    2:42.00 SILV   
                  35.22     1:15.80 (40.58)     1:57.73 (41.93)     2:42.00 (44.27)
  5 Emre, Emir M              11 RI Marlins-MR        4:00.00    2:54.23        
                  36.93     1:22.18 (45.25)     2:10.67 (48.49)     2:54.23 (43.56)
  6 Madden, Jack M            12 RA-MR                     NT    3:08.24        
                  43.20     1:33.23 (50.03)     2:22.90 (49.67)     3:08.24 (45.34)
  7 Tesovic, Maksim           11 RI Marlins-MR        3:45.00    3:12.85        
                  41.13     1:31.29 (50.16)     2:23.38 (52.09)     3:12.85 (49.47)
  8 McIver, Matteo J          11 Badger-MR            3:08.92    3:13.62        
                  39.26     1:27.25 (47.99)     2:19.53 (52.28)     3:13.62 (54.09)
  9 Racz, Theodore R          11 RA-MR                     NT    3:21.87        
                                1:31.74 ( )     2:27.33 (55.59)     3:21.87 (54.54)
 10 Thantu, Larson T          11 RA-MR                     NT    3:28.98        
                  44.65     1:38.86 (54.21)     2:34.67 (55.81)     3:28.98 (54.31)
 11 Orruel, Andy              12 RA-MR                     NT    3:47.68        
                  46.46     1:42.94 (56.48)   2:43.64 (1:00.70)   3:47.68 (1:04.04)
 
Boys 12 & Under 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roosevelt Island Swim Team-MR  'A'                4:25.50    4:26.22        
     1) Tesovic, Maksim 11              2) Mialkovskyi, Denys 9           
     3) Emre, Emir M 11                 4) Maslo, Strahinja 10            
                  30.02   1:04.10 (1:04.10)     1:14.67 (10.57)     1:37.80 (33.70)
        2:15.71 (37.91)   2:44.95 (1:07.15)     3:18.27 (33.32)   4:26.22 (1:41.27)
  2 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        4:39.35    4:43.90        
     1) Madden, Jack M 12               2) Racz, Theodore R 11            
     3) Southern, Alex 11               4) McClung, Max M 12              
                  33.82   1:12.25 (1:12.25)     1:23.66 (11.41)     1:46.21 (33.96)
        2:25.33 (39.12)   3:00.56 (1:14.35)     3:41.13 (40.57)   4:43.90 (1:43.34)
  3 Rivertown Aquatics-MR  'B'                        5:11.83    5:19.07        
     1) Orruel, Andy 12                 2) Thantu, Larson T 11            
     3) Dennis, Spencer P 11            4) LePage, Henry R 12             
                  36.50   1:18.15 (1:18.15)     1:57.66 (39.51)   2:40.06 (1:21.91)
        3:19.30 (39.24)   4:04.86 (1:24.80)     4:15.06 (10.20)   5:19.07 (1:14.21)
  4 Rivertown Aquatics-MR  'C'                        5:57.01    6:08.33        
     1) Dennis, Luke P 11               2) Roche, James 9                 
     3) Boldyrev, Peter J 9             4) Payne, Tristan A 10            
                  37.93   1:21.04 (1:21.04)     1:33.83 (12.79)     2:03.86 (42.82)
      3:06.24 (1:02.38)   3:45.77 (1:41.91)     4:37.17 (51.40)   6:08.33 (2:22.56)
  5 Rivertown Aquatics-MR  'D'                        6:27.83    6:42.92        
     1) Payne, William M 9              2) Hoffman, Ethan T 9             
     3) Racz, Gregory L 10              4) Variano, Matty or Matthe B 8   
                  55.29   2:02.70 (2:02.70)     2:15.27 (12.57)     2:43.95 (41.25)
      3:47.58 (1:03.63)   4:20.61 (1:36.66)     5:11.84 (51.23)   6:42.92 (2:22.31)
 
Boys 13-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawson, Michael           16 Middies-MR                NT      22.89        
  2 Seibold, Finn J           15 Badger-MR              23.67      23.80        
  3 Rabadi, Nicholas          18 RA-MR                  22.75      23.88        
  4 Rosado, Alex P            14 Badger-MR              23.76      23.92        
  5 Ritchie, Ellis M          15 RA-MR                  22.91      23.93        
  6 Allan, Cameron A          15 RA-MR                  25.19      24.77        
  7 Prokic, Matija            16 RI Marlins-MR          23.96      24.82        
  8 Suh, Jonathan Y           13 RA-MR                  24.77      25.06        
  9 Aguilar Jr, Humberto      13 Middies-MR             26.20      26.09        
 10 Quinones, Luca M          14 UN Badger-MR           25.31      26.12        
 11 Meyler, Chris J           15 RA-MR                  26.01      26.16        
 12 Babyak, Chris N           14 Badger-MR              26.12      26.31        
 13 Orientale, Steven D       17 RA-MR                  26.20      26.57        
 14 Hardart, Max              13 Badger-MR              26.36      26.68        
 15 Xu, Daniel                14 RA-MR                  29.44      26.81        
 15 Robinson, Dillon E        13 Badger-MR              26.45      26.81        
 17 Fairweather, Sheldon      17 Middies-MR             26.76      26.92        
 18 Sheridan, Aidan M         15 RA-MR                  26.96      27.24        
 19 Adams, Tanner D           14 RA-MR                  27.13      27.25        
 20 D'Alessandro, Brian L     13 RA-MR                  29.10      27.28        
 21 Macaluso, Steven M        13 RA-MR                  27.08      27.35        
 22 Roth, Kieran P            17 RA-MR                  26.78      27.57        
 23 Hahn, Benjamin R          13 RA-MR                  28.04      27.71        
 24 Radovanovich, Anthony J   15 RA-MR                  29.93      28.13        
 25 Orientale, Sam A          13 RA-MR                  31.12      28.81        
 26 Kim, Jed S                15 Middies-MR             28.69      29.53        
 27 Coronel, Freddy           13 RI Marlins-MR          29.58      30.13        
 28 Kumar, Chirag K           15 RA-MR                  29.52      30.30        
 
Boys 13-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawson, Michael           16 Middies-MR           5:10.64    5:22.92        
                                  58.06 ( )     1:30.31 (32.25)     2:03.71 (33.40)
        2:37.73 (34.02)     3:09.45 (31.72)     3:43.01 (33.56)     4:16.98 (33.97)
        4:50.74 (33.76)     5:22.92 (32.18)                                        
  2 Seibold, Finn J           15 Badger-MR            5:21.37    5:31.88        
                  28.88     1:01.86 (32.98)     1:35.33 (33.47)     2:09.27 (33.94)
        2:43.60 (34.33)                             3:52.20 ( )     4:25.95 (33.75)
        4:58.91 (32.96)     5:31.88 (32.97)                                        
  3 Snyder Cox, Zane J        13 Badger-MR            6:01.88    6:10.73        
                  31.92     1:08.12 (36.20)     1:45.38 (37.26)     2:24.15 (38.77)
        3:01.62 (37.47)     3:39.86 (38.24)     4:18.18 (38.32)     4:56.38 (38.20)
        5:34.65 (38.27)     6:10.73 (36.08)                                        
  4 Babyak, Chris N           14 Badger-MR            5:59.23    6:15.40        
                  31.15     1:06.60 (35.45)     1:44.07 (37.47)     2:22.76 (38.69)
        3:02.03 (39.27)     3:41.19 (39.16)     4:20.69 (39.50)     5:00.81 (40.12)
        5:39.27 (38.46)     6:15.40 (36.13)                                        
  5 Pertak, Ryan A            16 Middies-MR           6:07.62    6:19.79        
                  31.01     1:06.33 (35.32)     1:43.54 (37.21)     2:21.78 (38.24)
        3:00.37 (38.59)     3:39.97 (39.60)     4:20.58 (40.61)     5:01.19 (40.61)
        5:42.04 (40.85)     6:19.79 (37.75)                                        
 
Boys 13-18 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Meyler, Chris J           15 RA-MR                     NT      30.44        
  2 Adams, Tanner D           14 RA-MR                     NT      30.65        
  3 Prokic, Matija            16 RI Marlins-MR          28.40      30.66        
  4 Orientale, Steven D       17 RA-MR                     NT      32.88        
  5 D'Alessandro, Brian L     13 RA-MR                  36.20      33.28        
  6 Kumar, Chirag K           15 RA-MR                  37.19      36.81        
  7 Orientale, Sam A          13 RA-MR                  42.76      37.60        
 
Boys 13-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seibold, Finn J           15 Badger-MR              57.45      58.38        
                  28.88       58.38 (29.50)                                        
  2 Rosado, Alex P            14 Badger-MR              59.17    1:01.45        
                  30.05     1:01.45 (31.40)                                        
  3 Ritchie, Ellis M          15 RA-MR                  56.63    1:01.46        
  4 Hahn, Benjamin R          13 RA-MR                1:05.82    1:04.24        
                  31.37     1:04.24 (32.87)                                        
  5 Allan, Cameron A          15 RA-MR                1:07.38    1:04.25        
                  33.84     1:04.25 (30.41)                                        
  6 Sheridan, Aidan M         15 RA-MR                1:08.87    1:04.36        
                  31.97     1:04.36 (32.39)                                        
  7 Meyler, Chris J           15 RA-MR                1:05.89    1:04.86        
                  30.28     1:04.86 (34.58)                                        
  8 Adams, Tanner D           14 RA-MR                1:06.93    1:05.41        
                  31.97     1:05.41 (33.44)                                        
  9 Babyak, Chris N           14 Badger-MR            1:03.87    1:06.73        
                  32.38     1:06.73 (34.35)                                        
 10 Robinson, Dillon E        13 Badger-MR            1:11.70    1:08.42        
                  33.42     1:08.42 (35.00)                                        
 11 Celaj, Iliriana           14 Middies-MR           1:09.47    1:09.75        
                  33.25     1:09.75 (36.50)                                        
 12 Xu, Daniel                14 RA-MR                1:13.59    1:11.00        
                  34.32     1:11.00 (36.68)                                        
 13 Hardart, Max              13 Badger-MR            1:06.69    1:11.35        
                  33.95     1:11.35 (37.40)                                        
 14 D'Alessandro, Brian L     13 RA-MR                1:13.60    1:12.63        
                  35.24     1:12.63 (37.39)                                        
 15 Snyder Cox, Zane J        13 Badger-MR            1:13.38    1:12.85        
                  35.60     1:12.85 (37.25)                                        
 16 Coronel, Freddy           13 RI Marlins-MR        1:12.11    1:13.04        
                  34.87     1:13.04 (38.17)                                        
 17 Byrne, Jack J             13 RA-MR                1:21.52    1:18.01        
                  38.98     1:18.01 (39.03)                                        
 18 Talla, Pranay             14 RA-MR                1:24.46    1:19.53        
                  39.73     1:19.53 (39.80)                                        
 19 Radovanovich, Anthony J   15 RA-MR                1:18.17    1:26.23        
 -- Kumar, Chirag K           15 RA-MR                1:21.78         DQ        
      Delay initiating turn
                1:24.19                                                            
 
Boys 13-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mahaney, James W          17 RA-MR                2:16.45    2:17.26        
                  30.37     1:05.75 (35.38)     1:41.87 (36.12)     2:17.26 (35.39)
  2 Rosado, Alex P            14 Badger-MR            2:08.42    2:20.31        
                  32.91     1:07.98 (35.07)     1:44.40 (36.42)     2:20.31 (35.91)
  3 Fairweather, Sheldon      17 Middies-MR           2:52.79    2:38.72        
                  36.44     1:17.73 (41.29)     2:00.79 (43.06)     2:38.72 (37.93)
  4 Macaluso, Steven M        13 RA-MR                     NT    2:39.24        
                  36.64     1:17.24 (40.60)     1:58.46 (41.22)     2:39.24 (40.78)
  5 Byrne, Jack J             13 RA-MR                     NT    2:52.18        
                  41.30                             2:10.37 ( )     2:52.18 (41.81)
  6 Talla, Pranay             14 RA-MR                3:02.41    3:05.21        
                  44.32     1:31.54 (47.22)     2:19.72 (48.18)     3:05.21 (45.49)
 
Boys 13-18 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Prokic, Matija            16 RI Marlins-MR          30.72      31.71        
  2 Roth, Kieran P            17 RA-MR                  31.67      31.73        
  3 Quinones, Luca M          14 UN Badger-MR           39.16      33.27        
  4 Pearce, Stephen P         14 RA-MR                  36.96      34.96        
  5 Aguilar Jr, Humberto      13 Middies-MR             38.10      35.99        
  6 Orientale, Sam A          13 RA-MR                  38.76      36.47        
  7 Macaluso, Steven M        13 RA-MR                  43.77      39.85        
  8 Kim, Jed S                15 Middies-MR                NT      40.83        
 
Boys 13-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Prokic, Matija            16 RI Marlins-MR        1:05.74    1:07.87        
                  32.29     1:07.87 (35.58)                                        
  2 Ritchie, Ellis M          15 RA-MR                1:05.74    1:08.25        
                  33.67     1:08.25 (34.58)                                        
  3 Rabadi, Nicholas          18 RA-MR                1:07.45    1:08.95        
                  32.37     1:08.95 (36.58)                                        
  4 Roth, Kieran P            17 RA-MR                1:07.14    1:09.35        
                  33.00     1:09.35 (36.35)                                        
  5 Lawson, Michael           16 Middies-MR           1:11.10    1:10.26        
                  33.36     1:10.26 (36.90)                                        
  6 Quinones, Luca M          14 UN Badger-MR         1:08.00    1:11.45        
                  33.89     1:11.45 (37.56)                                        
  7 Babyak, Chris N           14 Badger-MR            1:10.98    1:15.80        
                  34.59     1:15.80 (41.21)                                        
  8 Orientale, Steven D       17 RA-MR                1:15.02    1:16.02        
                  36.62     1:16.02 (39.40)                                        
  9 Pearce, Stephen P         14 RA-MR                1:14.44    1:16.07        
                  35.77     1:16.07 (40.30)                                        
 10 Hahn, Benjamin R          13 RA-MR                1:16.99    1:18.36        
                  37.59     1:18.36 (40.77)                                        
 11 Suh, Jonathan Y           13 RA-MR                1:12.07    1:18.51        
                1:01.74     1:18.51 (16.77)                                        
 12 Xu, Daniel                14 RA-MR                1:23.50    1:19.65        
                  38.04     1:19.65 (41.61)                                        
 13 Robinson, Dillon E        13 Badger-MR            1:20.25    1:20.22        
                  37.81     1:20.22 (42.41)                                        
 14 Celaj, Iliriana           14 Middies-MR           1:28.79    1:22.80        
                  38.52     1:22.80 (44.28)                                        
 15 Sheridan, Aidan M         15 RA-MR                1:24.17    1:22.87        
                  39.07     1:22.87 (43.80)                                        
 16 D'Alessandro, Brian L     13 RA-MR                1:24.13    1:23.00        
                  38.65     1:23.00 (44.35)                                        
 17 Orientale, Sam A          13 RA-MR                1:20.61    1:23.21        
                  40.19     1:23.21 (43.02)                                        
 18 Radovanovich, Anthony J   15 RA-MR                1:31.39    1:29.04        
                  41.93     1:29.04 (47.11)                                        
 19 Snyder Cox, Zane J        13 Badger-MR            1:25.88    1:29.51        
                  42.59     1:29.51 (46.92)                                        
 20 Byrne, Jack J             13 RA-MR                1:38.62    1:36.58        
                  45.27     1:36.58 (51.31)                                        
 
Boys 13-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mahaney, James W          17 RA-MR                1:00.25      58.74        
                  27.17       58.74 (31.57)                                        
  2 Rabadi, Nicholas          18 RA-MR                  57.48      59.56        
                  27.98       59.56 (31.58)                                        
  3 Ritchie, Ellis M          15 RA-MR                  54.66    1:00.16        
  4 Rosado, Alex P            14 Badger-MR            1:00.81    1:03.43        
                  29.43     1:03.43 (34.00)                                        
  5 Sheridan, Aidan M         15 RA-MR                1:03.20    1:05.03        
                  29.89     1:05.03 (35.14)                                        
  6 Pertak, Ryan A            16 Middies-MR           1:10.48    1:06.81        
                  30.70     1:06.81 (36.11)                                        
  7 Suh, Jonathan Y           13 RA-MR                1:07.52    1:08.55        
                  32.15     1:08.55 (36.40)                                        
  8 Orientale, Steven D       17 RA-MR                1:08.71    1:09.50        
                  31.76     1:09.50 (37.74)                                        
  9 Robinson, Dillon E        13 Badger-MR            1:07.14    1:11.30        
                  32.19     1:11.30 (39.11)                                        
 10 Xu, Daniel                14 RA-MR                1:20.29    1:11.39        
                  34.21     1:11.39 (37.18)                                        
 11 Pearce, Stephen P         14 RA-MR                1:09.93    1:11.68        
 12 Allan, Cameron A          15 RA-MR                1:12.21    1:14.82        
                  33.50     1:14.82 (41.32)                                        
 13 Hahn, Benjamin R          13 RA-MR                1:15.10    1:16.25        
                  34.45     1:16.25 (41.80)                                        
 14 Radovanovich, Anthony J   15 RA-MR                1:23.97    1:20.43        
 15 Snyder Cox, Zane J        13 Badger-MR            1:16.56    1:20.52        
                  36.71     1:20.52 (43.81)                                        
 16 Coronel, Freddy           13 RI Marlins-MR        1:17.54    1:22.05        
                  38.21     1:22.05 (43.84)                                        
 17 Byrne, Jack J             13 RA-MR                     NT    1:22.25        
                  39.27     1:22.25 (42.98)                                        
 18 Kumar, Chirag K           15 RA-MR                1:28.58    1:28.69        
                  40.35     1:28.69 (48.34)                                        
 19 Talla, Pranay             14 RA-MR                1:36.19    1:34.55        
                  42.97     1:34.55 (51.58)                                        
 
Boys 13-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mahaney, James W          17 RA-MR                2:15.81    2:21.85        
                                1:28.41 ( )     2:21.85 (53.44)                    
  2 Aguilar Jr, Humberto      13 Middies-MR                NT    2:40.54        
                  33.12     1:14.23 (41.11)     1:57.73 (43.50)     2:40.54 (42.81)
  3 Talla, Pranay             14 RA-MR                3:41.19    3:42.49        
                  46.95     1:44.69 (57.74)     2:44.50 (59.81)     3:42.49 (57.99)
 
Boys 13-18 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawson, Michael           16 Middies-MR           4:30.16    4:39.09        
  2 Allan, Cameron A          15 RA-MR                     NT    5:15.82        
                  34.04     1:16.19 (42.15)     1:54.70 (38.51)     2:34.49 (39.79)
        3:24.50 (50.01)     4:16.30 (51.80)     4:45.83 (29.53)     5:15.82 (29.99)
  3 Pertak, Ryan A            16 Middies-MR           5:26.77    5:21.11        
                  33.18     1:13.61 (40.43)     1:53.36 (39.75)     2:32.68 (39.32)
        3:16.93 (44.25)     4:03.07 (46.14)     4:42.31 (39.24)     5:21.11 (38.80)
  4 Celaj, Iliriana           14 Middies-MR           5:19.67    5:24.93        
                  31.40     1:11.63 (40.23)     1:52.17 (40.54)     2:32.46 (40.29)
        3:22.11 (49.65)     4:12.90 (50.79)     4:49.14 (36.24)     5:24.93 (35.79)
  5 Macaluso, Steven M        13 RA-MR                     NT    5:32.32        
                  34.49     1:16.24 (41.75)     1:59.04 (42.80)     2:40.14 (41.10)
        3:32.37 (52.23)     4:22.91 (50.54)     4:56.95 (34.04)     5:32.32 (35.37)
  6 Fairweather, Sheldon      17 Middies-MR                NT    5:50.90        
                  32.36     1:16.07 (43.71)     2:00.54 (44.47)     2:45.52 (44.98)
        3:40.80 (55.28)     4:34.10 (53.30)     5:12.06 (37.96)     5:50.90 (38.84)
 
Boys 13-18 400 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rivertown Aquatics-MR  'A'                        3:30.99    3:42.10        
     1) Ritchie, Ellis M 15             2) Allan, Cameron A 15            
     3) Suh, Jonathan Y 13              4) Rabadi, Nicholas 18            
                  26.06       55.71 (55.71)     1:22.47 (26.76)     1:52.76 (57.05)
        2:19.08 (26.32)     2:48.46 (55.70)     3:13.75 (25.29)     3:42.10 (53.64)
  2 Rivertown Aquatics-MR  'C'                        3:55.98    4:01.40        
     1) Hahn, Benjamin R 13             2) Roth, Kieran P 17              
     3) Adams, Tanner D 14              4) Meyler, Chris J 15             
                  28.77       59.90 (59.90)     1:28.58 (28.68)   2:00.77 (1:00.87)
        2:29.07 (28.30)   3:01.48 (1:00.71)     3:29.51 (28.03)     4:01.40 (59.92)
  3 Rivertown Aquatics-MR  'B'                        3:43.70    4:08.52        
     1) Sheridan, Aidan M 15            2) Macaluso, Steven M 13          
     3) Pearce, Stephen P 14            4) Mahaney, James W 17            
                  28.98   1:01.15 (1:01.15)     1:31.34 (30.19)   2:05.68 (1:04.53)
        2:34.76 (29.08)   3:09.47 (1:03.79)     3:37.18 (27.71)     4:08.52 (59.05)