Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 2/28/2016 08:02 PM
     2016 MR Metro Silvers Central Championships - 2/26/2016 to 2/28/2016      
                         Sanction #: 160210 & 160261-T                         
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                32.10  SMAX Silvers Max
                35.19  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  32.10 - 35.19
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Gelfand, Veronica    9 Express Swimming-MR    32.95      32.17 SILV    20  
  2 Mykytenko, Sofia    10 RAC-MR                 33.84      32.21 SILV    17  
  3 Rosario, Amelia     10 KB Makos-MR            32.98      32.38 SILV    16  
  4 Hyun, Faith         10 GATE-MR                32.27      32.41 SILV    15  
  5 Anderson, Kate E    10 Badger-MR              32.24      32.48 SILV    14  
  6 KU, Jaein           10 Twisters-MR            33.13      32.49 SILV    13  
  7 Chapman, Linnea     10 WAC-MR                 32.24      32.50 SILV    12  
  8 Jacob, Natalie      10 Badger-MR              32.73      32.57 SILV    11  
  9 Soen, Jacquelynn    10 QNS-MR                 33.19      32.62 SILV     9  
 10 Deng, Alexa *        9 HS-MR                  32.39      32.63 SILV     7  
 11 Konop, Rebecca G    10 Express Swimming-MR    32.16      32.69 SILV     6  
 12 Kaps, Martyna        8 MPNY-MR                32.64      32.82 SILV     5  
 13 Isom, Christina M   10 CAS-MR                 32.72      32.84 SILV     4  
 14 Callaway, Corbin E  10 Badger-MR              32.80      32.91 SILV     3  
 15 Klein, Neala J       8 Badger-MR              33.85      32.95 SILV     2  
 16 Hornick, Jade E     10 Express Swimming-MR    33.91      32.98 SILV     1  
 17 McGranahan, Abigai  10 Badger-MR              33.85      33.02 SILV   
 18 Eng, Amelie R       10 UNLIE-MR               32.20      33.08 SILV   
 19 Nassar, Salma       10 Twisters-MR            34.12      33.10 SILV   
 20 Ott, Ursula J        9 Badger-MR              32.85      33.13 SILV   
 21 Barr, Fiona P        9 Badger-MR              33.82      33.14 SILV   
 21 Lane, Jordan        10 CAS-MR                 34.49      33.14 SILV   
 23 Martinez-Reyes, Tr   9 Parks Sailfish-MR      33.22      33.15 SILV   
 24 Bhandari, Adele      9 WEST-MR                33.66      33.58 SILV   
 25 Walz, Samantha L    10 FREE-MR                33.66      33.61 SILV   
 26 Hernandez, Suri      9 Parks Sailfish-MR      34.61      33.65 SILV   
 27 Hsu, Kelly          10 Manhattan Makos-MR     34.75      33.68 SILV   
 28 Auquilla, Litsi D   10 RedTails-MR            33.73      33.84 SILV   
 28 Riviello, Cara M     8 WEST-MR                32.85      33.84 SILV   
 30 Byrne, Kelly P      10 WEST-MR                32.86      33.86 SILV   
 30 Bruen, Kelly        10 WAC-MR                 33.91      33.86 SILV   
 32 McPartland, Katie   10 Manhattan Makos-MR     34.58      33.90 SILV   
 33 Sheridan, Rory      10 Badger-MR              33.62      33.93 SILV   
 34 Leal, Ashley         9 RedTails-MR            34.72      34.00 SILV   
 35 Harish, Nila         9 MPNY-MR                33.34      34.14 SILV   
 36 Bacon, Marina S     10 RedTails-MR            33.91      34.27 SILV   
 37 Feeney, Jordan H    10 HS-MR                  34.25      34.30 SILV   
 37 Giordano, Sofia R   10 Express Swimming-MR    33.63      34.30 SILV   
 39 Polito, Lauren E    10 HS-MR                  34.03      34.31 SILV   
 40 Echavarria, Victor  10 CAS-MR                 34.18      34.39 SILV   
 41 Yan, Hannah         10 QNS-MR                 34.08      34.40 SILV   
 42 Lien, Zoe H         10 WEST-MR                33.09      34.51 SILV   
 43 Gil, Fiona G        10 FLY-MR                 34.05      34.55 SILV   
 44 Wiggins, Alayla      9 KB Makos-MR            33.83      34.64 SILV   
 45 Liu, Kaitlyn S      10 Express Swimming-MR    34.98      34.72 SILV   
 46 Luo, Sophia         10 WAC-MR                 34.67      34.73 SILV   
 47 Crespo, Amanda      10 Blue Waves-MR          34.00      34.78 SILV   
 48 Law, Brianna         9 MPNY-MR                35.10      34.96 SILV   
 49 LI, Erica           10 Twisters-MR            34.96      34.99 SILV   
 50 Crisano, Nadiya     10 WAC-MR                 35.08      35.07 SILV   
 51 Gurney, Anna G      10 Flying Dolphins-MR     34.88      35.12 SILV   
Non-Award Division  
  1 Jacob, Jaya         10 Badger-MR              32.43      31.22 JO     
  2 Petricevic, Alyssa  10 WAC-MR                 32.88      31.34 JO     
  3 Bruno, Ava L        10 Badger-MR              32.15      31.67 JO     
  4 Shifrina, Aleksand  10 MPNY-MR                34.78      35.75        
  5 Lee, Suah           10 Twisters-MR            35.19      35.91        
  6 Jeon, Lauren H       9 FLY-MR                 34.94      36.14        
  7 Kuznetsov, Elizabe   9 MPNY-MR                34.41      36.23        
  8 Ewald, Sydney        9 NCAC-MR                34.45      36.71        
 -- Hardart, Annabel M  10 Badger-MR              34.82        DFS        
      Declared false start
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:10.99  JO
              1:11.00  SMAX Silvers Max
              1:18.49  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:11.00 - 1:18.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Hernandez, Suri      9 Parks Sailfish-MR    1:16.15    1:11.60 SILV    20  
                  34.60     1:11.60 (37.00)                                        
  2 Callaway, Corbin E  10 Badger-MR            1:12.25    1:11.89 SILV    17  
                  34.33     1:11.89 (37.56)                                        
  3 Hyun, Faith         10 GATE-MR              1:11.58    1:12.33 SILV    16  
                  34.42     1:12.33 (37.91)                                        
  4 Lin, Sara S          9 WEST-MR              1:11.37    1:12.38 SILV    15  
                  34.89     1:12.38 (37.49)                                        
  5 Lin, Nettie         10 FLY-MR               1:13.15    1:12.57 SILV    14  
                  34.87     1:12.57 (37.70)                                        
  6 Burke, Caitlin E    10 FLY-MR               1:12.69    1:12.80 SILV    13  
                  33.33     1:12.80 (39.47)                                        
  7 Mykytenko, Sofia    10 RAC-MR               1:15.67    1:12.87 SILV    12  
                  33.79     1:12.87 (39.08)                                        
  8 Ott, Ursula J        9 Badger-MR            1:12.53    1:12.95 SILV    11  
                  34.56     1:12.95 (38.39)                                        
  9 Bruno, Ava L        10 Badger-MR            1:14.14    1:12.98 SILV     9  
                  34.85     1:12.98 (38.13)                                        
 10 Klein, Neala J       8 Badger-MR            1:13.73    1:13.05 SILV     7  
                  34.90     1:13.05 (38.15)                                        
 11 Chapman, Linnea     10 WAC-MR               1:14.96    1:13.74 SILV     6  
                  35.00     1:13.74 (38.74)                                        
 12 Barr, Fiona P        9 Badger-MR            1:14.70    1:13.97 SILV     5  
                  35.79     1:13.97 (38.18)                                        
 13 Harish, Nila         9 MPNY-MR              1:14.14    1:14.00 SILV     4  
                  35.31     1:14.00 (38.69)                                        
 14 Yan, Hannah         10 QNS-MR               1:15.94    1:14.15 SILV     3  
                  35.75     1:14.15 (38.40)                                        
 15 Konop, Rebecca G    10 Express Swimming-MR  1:11.16    1:14.20 SILV     2  
                  35.50     1:14.20 (38.70)                                        
 16 Gil, Fiona G        10 FLY-MR               1:15.46    1:14.40 SILV     1  
                  35.62     1:14.40 (38.78)                                        
 17 Hsu, Kelly          10 Manhattan Makos-MR   1:15.97    1:14.78 SILV   
                  36.11     1:14.78 (38.67)                                        
 18 Auquilla, Litsi D   10 RedTails-MR          1:18.17    1:15.03 SILV   
                  35.79     1:15.03 (39.24)                                        
 19 Vega, Isabella M     9 KB Makos-MR          1:16.49    1:15.84 SILV   
                  36.01     1:15.84 (39.83)                                        
 20 Feeney, Jordan H    10 HS-MR                1:16.39    1:15.87 SILV   
                  36.69     1:15.87 (39.18)                                        
 21 Maierle, Lauren E    8 WEST-MR              1:15.66    1:16.15 SILV   
                  35.83     1:16.15 (40.32)                                        
 22 Lien, Zoe H         10 WEST-MR              1:16.02    1:16.55 SILV   
                  37.22     1:16.55 (39.33)                                        
 23 Jacob, Natalie      10 Badger-MR            1:15.23    1:16.59 SILV   
                  36.75     1:16.59 (39.84)                                        
 24 Jacob, Jaya         10 Badger-MR            1:14.33    1:16.70 SILV   
                  34.60     1:16.70 (42.10)                                        
 25 Hornick, Jade E     10 Express Swimming-MR  1:15.34    1:16.77 SILV   
                  34.98     1:16.77 (41.79)                                        
 26 McPartland, Katie   10 Manhattan Makos-MR   1:17.98    1:16.81 SILV   
                  36.60     1:16.81 (40.21)                                        
 27 McGranahan, Abigai  10 Badger-MR            1:17.55    1:17.75 SILV   
                  36.31     1:17.75 (41.44)                                        
 28 Bacon, Marina S     10 RedTails-MR          1:17.28    1:17.76 SILV   
                  37.51     1:17.76 (40.25)                                        
 29 Isom, Christina M   10 CAS-MR               1:17.60    1:18.02 SILV   
                  36.25     1:18.02 (41.77)                                        
 30 Crespo, Amanda      10 Blue Waves-MR        1:17.18    1:18.21 SILV   
                  35.84     1:18.21 (42.37)                                        
 31 Walz, Samantha L    10 FREE-MR              1:16.73    1:18.28 SILV   
                  37.26     1:18.28 (41.02)                                        
Non-Award Division  
  1 Soen, Jacquelynn    10 QNS-MR               1:12.97    1:09.56 JO     
                  32.58     1:09.56 (36.98)                                        
  2 Washington, Madiso  10 CAS-MR               1:11.27    1:09.80 JO     
                  33.49     1:09.80 (36.31)                                        
  3 Lathan, Malaya      10 WEST-MR              1:16.75    1:09.89 JO     
                  33.18     1:09.89 (36.71)                                        
  4 Posada, Zenya J     10 WEST-MR              1:11.39    1:10.06 JO     
                  33.51     1:10.06 (36.55)                                        
  5 Dorsey-Reyes, Viol   9 Manhattan Makos-MR   1:11.04    1:10.37 JO     
                  33.25     1:10.37 (37.12)                                        
  6 Thompson, Caitlyn   10 WAC-MR               1:12.71    1:10.49 JO     
                  33.89     1:10.49 (36.60)                                        
  7 Petricevic, Alyssa  10 WAC-MR               1:15.46    1:10.97 JO     
                  34.27     1:10.97 (36.70)                                        
  8 Horiuchi, Naomi Z    9 Twisters-MR          1:17.87    1:18.61        
                  37.70     1:18.61 (40.91)                                        
 -- Gelfand, Veronica    9 Express Swimming-MR  1:11.04         DQ        
      False start
                  34.48          DQ (37.27)                                        
 -- Polito, Lauren E    10 HS-MR                1:18.37         NS        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:32.00  SMAX Silvers Max
              2:49.59  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  2:32.00 - 2:49.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Soen, Jacquelynn    10 QNS-MR               2:34.95    2:32.25 SILV    20  
                  35.44     1:14.74 (39.30)     1:55.07 (40.33)     2:32.25 (37.18)
  2 Dorsey-Reyes, Viol   9 Manhattan Makos-MR   2:40.76    2:33.77 SILV    17  
                  35.36     1:15.00 (39.64)     1:55.87 (40.87)     2:33.77 (37.90)
  3 Hyun, Faith         10 GATE-MR              2:35.77    2:35.49 SILV    16  
                  35.77     1:15.13 (39.36)     1:56.99 (41.86)     2:35.49 (38.50)
  4 Klein, Neala J       8 Badger-MR            2:43.62    2:36.30 SILV    15  
                  35.71     1:16.26 (40.55)     1:56.62 (40.36)     2:36.30 (39.68)
  5 Washington, Madiso  10 CAS-MR               2:45.68    2:36.35 SILV    14  
                  34.65     1:14.78 (40.13)     1:56.61 (41.83)     2:36.35 (39.74)
  6 Barr, Fiona P        9 Badger-MR            2:45.13    2:36.94 SILV    13  
                  36.37     1:17.02 (40.65)     1:57.98 (40.96)     2:36.94 (38.96)
  7 Byrne, Kelly P      10 WEST-MR              2:42.63    2:37.36 SILV    12  
                  35.88     1:17.33 (41.45)     1:59.60 (42.27)     2:37.36 (37.76)
  8 Konop, Rebecca G    10 Express Swimming-MR  2:43.42    2:37.51 SILV    11  
                  36.24     1:16.49 (40.25)     1:56.87 (40.38)     2:37.51 (40.64)
  9 Callaway, Corbin E  10 Badger-MR            2:40.35    2:37.72 SILV     9  
                  35.05     1:14.44 (39.39)     1:56.93 (42.49)     2:37.72 (40.79)
 10 Eng, Amelie R       10 UNLIE-MR             2:37.55    2:38.10 SILV     7  
                  36.40     1:16.26 (39.86)     1:57.94 (41.68)     2:38.10 (40.16)
 11 Brenner, Arianna r  10 Flying Dolphins-MR   2:37.86    2:38.52 SILV     6  
                  35.43     1:14.57 (39.14)     1:56.86 (42.29)     2:38.52 (41.66)
 12 Shen, Alivia         9 Aquaflames-MR        2:49.55    2:38.57 SILV     5  
                  36.76     1:17.09 (40.33)     1:58.68 (41.59)     2:38.57 (39.89)
 13 Lin, Nettie         10 FLY-MR               2:40.30    2:38.76 SILV     4  
                  35.38     1:15.52 (40.14)     1:58.28 (42.76)     2:38.76 (40.48)
 14 Harish, Nila         9 MPNY-MR              2:44.43    2:40.23 SILV     3  
                  36.11     1:17.13 (41.02)     1:59.59 (42.46)     2:40.23 (40.64)
 15 Bruno, Ava L        10 Badger-MR            2:42.76    2:40.80 SILV     2  
                  37.24     1:18.77 (41.53)     2:01.06 (42.29)     2:40.80 (39.74)
 16 Feeney, Jordan H    10 HS-MR                2:47.97    2:42.50 SILV     1  
                  36.05     1:18.01 (41.96)     2:02.07 (44.06)     2:42.50 (40.43)
 17 Jacob, Natalie      10 Badger-MR            2:42.53    2:42.89 SILV   
                  35.84     1:17.69 (41.85)     2:01.42 (43.73)     2:42.89 (41.47)
 18 Lin, Sara S          9 WEST-MR              2:36.09    2:44.13 SILV   
                  36.16     1:17.81 (41.65)     2:01.67 (43.86)     2:44.13 (42.46)
 19 Vega, Isabella M     9 KB Makos-MR          2:45.45    2:44.92 SILV   
                  38.64     1:20.64 (42.00)     2:04.65 (44.01)     2:44.92 (40.27)
 20 Jacob, Jaya         10 Badger-MR            2:48.44    2:45.42 SILV   
                  36.37     1:20.10 (43.73)     2:05.06 (44.96)     2:45.42 (40.36)
Non-Award Division  
  1 Wang, Cindy Y       10 APEX-MR              2:40.19    2:25.49 ZQ     
                  33.43     1:10.65 (37.22)     1:48.32 (37.67)     2:25.49 (37.17)
 
Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:30.49  ZQ
              6:44.99  JO
              6:45.00  SMAX Silvers Max
              7:04.99  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  6:45.00 - 7:04.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Klein, Neala J       8 Badger-MR            7:02.56    6:49.77 SILV    20  
                  36.63     1:17.46 (40.83)     1:58.37 (40.91)     2:40.80 (42.43)
        3:22.69 (41.89)     4:04.74 (42.05)     4:47.19 (42.45)     5:29.02 (41.83)
        6:10.60 (41.58)     6:49.77 (39.17)                                        
  2 Barr, Fiona P        9 Badger-MR            7:04.86    6:57.41 SILV    17  
                  36.60     1:17.75 (41.15)     2:00.22 (42.47)     2:42.89 (42.67)
                                                                        5:36.02 ( )
      6:57.41 (1:21.39)                                                            
Non-Award Division  
  1 Sheridan, Rory      10 Badger-MR            6:48.58    6:37.11 JO     
                  35.02     1:14.44 (39.42)     1:52.98 (38.54)     2:33.43 (40.45)
        3:14.44 (41.01)     3:54.86 (40.42)     4:36.50 (41.64)     5:18.03 (41.53)
        5:58.39 (40.36)     6:37.11 (38.72)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.19  JO
                37.20  SMAX Silvers Max
                41.89  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  37.20 - 41.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Petricevic, Alyssa  10 WAC-MR                 39.52      37.53 SILV    20  
  2 Hyun, Faith         10 GATE-MR                37.47      37.69 SILV    17  
  3 Posada, Zenya J     10 WEST-MR                37.61      38.56 SILV    16  
  4 Armstrong, Brooke    9 Express Swimming-MR    38.04      38.65 SILV    15  
  5 Wang, Cindy Y       10 APEX-MR                37.73      38.77 SILV    14  
  6 Shen, Alivia         9 Aquaflames-MR          37.96      38.82 SILV    13  
  7 Kaps, Martyna        8 MPNY-MR                38.76      38.89 SILV    12  
  8 Barr, Fiona P        9 Badger-MR              38.97      38.93 SILV    11  
  9 Eng, Amelie R       10 UNLIE-MR               38.02      38.95 SILV     9  
 10 Chapman, Linnea     10 WAC-MR                 39.66      39.02 SILV     7  
 11 Korff, Rose J        9 Flying Dolphins-MR     39.29      39.08 SILV     6  
 12 Martinez-Reyes, Tr   9 Parks Sailfish-MR      39.06      39.38 SILV     5  
 13 Mullin, Allison B   10 Twisters-MR            39.42      39.47 SILV     4  
 14 Bacon, Marina S     10 RedTails-MR            38.82      39.58 SILV     3  
 15 Feeney, Jordan H    10 HS-MR                  40.86      39.61 SILV     2  
 16 Washington, Madiso  10 CAS-MR                 41.11      39.62 SILV     1  
 17 Soen, Jacquelynn    10 QNS-MR                 39.28      39.71 SILV   
 18 Gelfand, Veronica    9 Express Swimming-MR    37.41      39.95 SILV   
 19 Anderson, Kate E    10 Badger-MR              39.92      39.99 SILV   
 20 McPartland, Katie   10 Manhattan Makos-MR     41.18      40.36 SILV   
 21 Klein, Neala J       8 Badger-MR              40.00      40.40 SILV   
 22 Konop, Rebecca G    10 Express Swimming-MR    38.25      40.48 SILV   
 23 Samko, Clara Mae M   8 HS-MR                  40.76      40.49 SILV   
 24 Deng, Alexa *        9 HS-MR                  38.90      40.51 SILV   
 25 Bruno, Ava L        10 Badger-MR              41.69      40.65 SILV   
 26 Rosario, Amelia     10 KB Makos-MR            41.07      40.71 SILV   
 27 Bhandari, Adele      9 WEST-MR                40.67      40.81 SILV   
 28 Trinidad, Mianny L   9 RedTails-MR            40.28      40.88 SILV   
 29 Walz, Samantha L    10 FREE-MR                41.27      41.05 SILV   
 30 Victory, Abigail E  10 Badger-MR              41.36      41.09 SILV   
 31 O'Sullivan, Saoirs  10 Twisters-MR            41.24      41.25 SILV   
 32 Sheridan, Rory      10 Badger-MR              40.18      41.33 SILV   
 33 LI, Erica           10 Twisters-MR            40.12      41.52 SILV   
 34 Crespo, Amanda      10 Blue Waves-MR          40.72      41.58 SILV   
 35 Mykytenko, Sofia    10 RAC-MR                 40.61      41.76 SILV   
 36 Kuznetsov, Elizabe   9 MPNY-MR                41.38      41.85 SILV   
Non-Award Division  
  1 Thompson, Caitlyn   10 WAC-MR                 39.29      35.93 ZQ     
  2 Lathan, Malaya      10 WEST-MR                38.38      35.94 ZQ     
  3 Casellas, Krystin    9 KB Makos-MR            37.23      35.96 ZQ     
  4 Broderick, Catheri  10 Express Swimming-MR    37.23      36.25 ZQ     
  5 Lin, Sara S          9 WEST-MR                37.83      36.65 JO     
  6 Yan, Hannah         10 QNS-MR                 37.79      36.71 JO     
  7 Bazinet, Julia M    10 WEST-MR                38.41      36.77 JO     
  8 Ott, Ursula J        9 Badger-MR              37.98      36.79 JO     
  9 Burke, Caitlin E    10 FLY-MR                 37.53      36.96 JO     
 10 Brenner, Arianna r  10 Flying Dolphins-MR     37.30      37.11 JO     
 11 Harish, Nila         9 MPNY-MR                38.10      37.14 JO     
 12 Law, Brianna         9 MPNY-MR                41.71      42.00        
 13 Jackson, Machia J    9 Blue Waves-MR          41.25      42.18        
 13 Wu, Katelin         10 Aquaflames-MR          38.99      42.18        
 15 Gil, Fiona G        10 FLY-MR                 40.91      42.43        
 16 Wisniewski, Hanna   10 MPNY-MR                40.04      42.68        
 16 Nassar, Salma       10 Twisters-MR            41.85      42.68        
 18 Maierle, Lauren E    8 WEST-MR                40.23      42.97        
 19 Hornick, Jade E     10 Express Swimming-MR    41.81      43.02        
 -- Auquilla, Litsi D   10 RedTails-MR            40.76         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Ortiz, Katherine E  10 RedTails-MR            39.63         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.49  JO
              1:20.50  SMAX Silvers Max
              1:33.09  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:20.50 - 1:33.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Casellas, Krystin    9 KB Makos-MR          1:22.12    1:20.67 SILV    20  
                  37.94     1:20.67 (42.73)                                        
  2 Kaps, Martyna        8 MPNY-MR              1:20.97    1:20.85 SILV    17  
  3 Ott, Ursula J        9 Badger-MR            1:23.45    1:21.75 SILV    16  
                  40.18     1:21.75 (41.57)                                        
  4 Brenner, Arianna r  10 Flying Dolphins-MR   1:22.12    1:21.90 SILV    15  
                  39.64     1:21.90 (42.26)                                        
  5 Mullin, Allison B   10 Twisters-MR          1:26.81    1:22.05 SILV    14  
                  39.40     1:22.05 (42.65)                                        
  6 Bruen, Kelly        10 WAC-MR               1:21.32    1:22.13 SILV    13  
                  39.58     1:22.13 (42.55)                                        
  7 Byrne, Kelly P      10 WEST-MR              1:20.76    1:22.25 SILV    12  
                  40.60     1:22.25 (41.65)                                        
  8 Jacob, Jaya         10 Badger-MR            1:23.30    1:22.27 SILV    11  
                  38.97     1:22.27 (43.30)                                        
  9 Lin, Sara S          9 WEST-MR              1:23.08    1:22.33 SILV     9  
                  40.54     1:22.33 (41.79)                                        
 10 Posada, Zenya J     10 WEST-MR              1:22.45    1:22.44 SILV     7  
                  39.96     1:22.44 (42.48)                                        
 11 Bazinet, Julia M    10 WEST-MR              1:29.72    1:22.66 SILV     6  
                  38.83     1:22.66 (43.83)                                        
 12 Shifrina, Aleksand  10 MPNY-MR              1:25.78    1:22.72 SILV     5  
                  40.16     1:22.72 (42.56)                                        
 13 Eng, Amelie R       10 UNLIE-MR             1:21.27    1:23.41 SILV     4  
                  40.73     1:23.41 (42.68)                                        
 14 Ortiz, Katherine E  10 RedTails-MR          1:28.28    1:23.60 SILV     3  
                  39.57     1:23.60 (44.03)                                        
 15 Konop, Rebecca G    10 Express Swimming-MR  1:24.02    1:23.80 SILV     2  
                  40.89     1:23.80 (42.91)                                        
 16 Anderson, Kate E    10 Badger-MR            1:22.87    1:24.11 SILV     1  
                  40.75     1:24.11 (43.36)                                        
 17 Riviello, Cara M     8 WEST-MR              1:20.89    1:24.80 SILV   
                  39.50     1:24.80 (45.30)                                        
 18 Tula, Kelly A        9 APEX-MR              1:28.23    1:25.18 SILV   
                  40.44     1:25.18 (44.74)                                        
 19 Gelfand, Veronica    9 Express Swimming-MR  1:21.24    1:25.23 SILV   
                  42.61     1:25.23 (42.62)                                        
 20 KU, Jaein           10 Twisters-MR          1:26.35    1:25.25 SILV   
                  41.54     1:25.25 (43.71)                                        
 21 Barr, Fiona P        9 Badger-MR            1:28.33    1:25.30 SILV   
                  42.02     1:25.30 (43.28)                                        
 22 Bacon, Marina S     10 RedTails-MR          1:26.62    1:25.45 SILV   
                  42.10     1:25.45 (43.35)                                        
 23 Victory, Abigail E  10 Badger-MR            1:26.98    1:25.51 SILV   
                  41.74     1:25.51 (43.77)                                        
 24 Bhandari, Adele      9 WEST-MR              1:25.70    1:26.22 SILV   
                  41.95     1:26.22 (44.27)                                        
 25 Callaway, Corbin E  10 Badger-MR            1:28.19    1:26.51 SILV   
                  42.50     1:26.51 (44.01)                                        
 26 Dewar, Olivia        9 BKR-MR               1:30.59    1:26.71 SILV   
                  41.89     1:26.71 (44.82)                                        
 27 Walsh, Jessica M     9 Express Swimming-MR  1:29.89    1:27.14 SILV   
                  42.72     1:27.14 (44.42)                                        
 28 Feeney, Jordan H    10 HS-MR                1:28.69    1:27.37 SILV   
                  42.71     1:27.37 (44.66)                                        
 29 Jeong, Bina         10 QNS-MR               1:28.32    1:27.44 SILV   
 30 Kuznetsov, Elizabe   9 MPNY-MR              1:28.08    1:27.60 SILV   
                  41.53     1:27.60 (46.07)                                        
 31 Sheridan, Rory      10 Badger-MR            1:26.35    1:27.63 SILV   
                  42.82     1:27.63 (44.81)                                        
 32 McPartland, Katie   10 Manhattan Makos-MR   1:29.44    1:27.64 SILV   
 33 Babyak, Eliza G      8 Badger-MR            1:30.87    1:28.53 SILV   
                  43.15     1:28.53 (45.38)                                        
 34 Hsu, Kelly          10 Manhattan Makos-MR   1:29.09    1:28.55 SILV   
                  42.79     1:28.55 (45.76)                                        
 35 Trinidad, Mianny L   9 RedTails-MR          1:32.96    1:28.88 SILV   
                  42.23     1:28.88 (46.65)                                        
 36 Auquilla, Litsi D   10 RedTails-MR          1:30.80    1:29.07 SILV   
                  43.49     1:29.07 (45.58)                                        
 37 Washington, Madiso  10 CAS-MR               1:32.58    1:29.25 SILV   
                  44.61     1:29.25 (44.64)                                        
 38 Walz, Samantha L    10 FREE-MR              1:31.76    1:29.26 SILV   
                  43.07     1:29.26 (46.19)                                        
 39 Delgado, Isabella   10 CAS-MR               1:29.60    1:29.83 SILV   
 40 Crisano, Nadiya     10 WAC-MR               1:31.96    1:30.13 SILV   
 41 Hornick, Jade E     10 Express Swimming-MR  1:32.58    1:30.38 SILV   
                  44.09     1:30.38 (46.29)                                        
 42 McGranahan, Abigai  10 Badger-MR            1:30.52    1:30.70 SILV   
 43 Willscher, Talia    10 Manhattan Makos-MR   1:32.62    1:31.00 SILV   
                  44.64     1:31.00 (46.36)                                        
 44 Lien, Zoe H         10 WEST-MR              1:31.12    1:31.02 SILV   
                  44.53     1:31.02 (46.49)                                        
 45 Wisniewski, Hanna   10 MPNY-MR              1:26.97    1:31.44 SILV   
                  44.27     1:31.44 (47.17)                                        
 46 Martinez, Claudia   10 ASAP-MR              1:30.65    1:31.67 SILV   
                  45.43     1:31.67 (46.24)                                        
 47 Chang, Nicole        9 Flying Dolphins-MR   1:32.56    1:31.74 SILV   
 48 Bice, Ciara M        9 Express Swimming-MR  1:30.32    1:31.96 SILV   
 49 Crespo, Amanda      10 Blue Waves-MR        1:32.12    1:32.08 SILV   
                  42.80     1:32.08 (49.28)                                        
 50 Polito, Lauren E    10 HS-MR                1:32.49    1:32.15 SILV   
                  44.68     1:32.15 (47.47)                                        
 51 Vega, Isabella M     9 KB Makos-MR          1:32.09    1:32.60 SILV   
                  45.55     1:32.60 (47.05)                                        
Non-Award Division  
  1 Taylor, Jaelynn M   10 WEST-MR              1:20.75    1:17.29 ZQ     
                  37.67     1:17.29 (39.62)                                        
  2 Lathan, Malaya      10 WEST-MR              1:22.16    1:18.08 JO     
                  39.20     1:18.08 (38.88)                                        
  3 Harish, Nila         9 MPNY-MR              1:21.31    1:18.76 JO     
                  38.17     1:18.76 (40.59)                                        
  4 Lin, Nettie         10 FLY-MR               1:23.13    1:19.69 JO     
                  39.78     1:19.69 (39.91)                                        
  5 Yan, Hannah         10 QNS-MR               1:21.15    1:20.13 JO     
                  38.88     1:20.13 (41.25)                                        
  6 Shefferman, Storey   9 Manhattan Makos-MR   1:32.92    1:33.26        
                  44.79     1:33.26 (48.47)                                        
  7 Zacarias-Torres, S  10 Twisters-MR          1:31.88    1:33.79        
                  46.07     1:33.79 (47.72)                                        
 -- Hardart, Annabel M  10 Badger-MR            1:29.26         DQ        
      Declared false start
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                43.00  SMAX Silvers Max
                47.79  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  43.00 - 47.79
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Brulinski, Natalia  10 NCAC-MR                44.50      43.03 SILV    20  
  2 Martinez, Claudia   10 ASAP-MR                43.92      43.11 SILV    17  
  3 Posada, Zenya J     10 WEST-MR                43.54      43.25 SILV    16  
  4 Nassar, Salma       10 Twisters-MR            44.88      43.32 SILV    15  
  5 Lien, Zoe H         10 WEST-MR                44.27      43.34 SILV    14  
  6 Gil, Fiona G        10 FLY-MR                 43.94      43.35 SILV    13  
  7 Petricevic, Alyssa  10 WAC-MR                 44.86      43.48 SILV    12  
  8 Bazinet, Julia M    10 WEST-MR                45.01      43.60 SILV    11  
  9 Kaps, Martyna        8 MPNY-MR                43.25      43.71 SILV     9  
 10 McGranahan, Abigai  10 Badger-MR              45.00      44.27 SILV     7  
 11 Jacob, Natalie      10 Badger-MR              45.20      44.37 SILV     6  
 12 Brenner, Arianna r  10 Flying Dolphins-MR     43.32      44.38 SILV     5  
 13 Bhandari, Adele      9 WEST-MR                45.05      44.40 SILV     4  
 14 LI, Erica           10 Twisters-MR            44.97      44.45 SILV     3  
 15 Hernandez, Suri      9 Parks Sailfish-MR      46.49      44.46 SILV     1.5
 15 Washington, Madiso  10 CAS-MR                 44.47      44.46 SILV     1.5
 17 Darcy, Lily Anne    10 Express Swimming-MR    46.35      44.54 SILV   
 18 Auquilla, Litsi D   10 RedTails-MR            45.67      44.59 SILV   
 19 Harish, Nila         9 MPNY-MR                44.27      44.68 SILV   
 20 Chang, Nicole        9 Flying Dolphins-MR     47.12      44.81 SILV   
 20 McDonald, Meghan M   9 Badger-MR              46.37      44.81 SILV   
 22 Isom, Christina M   10 CAS-MR                 43.89      44.91 SILV   
 23 Soen, Jacquelynn    10 QNS-MR                 44.25      44.98 SILV   
 24 Liu, Kaitlyn S      10 Express Swimming-MR    46.33      45.21 SILV   
 25 Echavarria, Victor  10 CAS-MR                 46.38      45.26 SILV   
 26 Ewald, Sydney        9 NCAC-MR                43.91      45.30 SILV   
 27 Hall, Lavinia       10 APEX-MR                45.72      45.53 SILV   
 28 Mykytenko, Sofia    10 RAC-MR                 46.06      45.63 SILV   
 29 Jacob, Jaya         10 Badger-MR              46.37      45.96 SILV   
 30 Bruno, Ava L        10 Badger-MR              44.99      46.01 SILV   
 31 Wisniewski, Hanna   10 MPNY-MR                44.92      46.05 SILV   
 32 Barr, Fiona P        9 Badger-MR              46.81      46.08 SILV   
 33 Eng, Amelie R       10 UNLIE-MR               47.16      46.15 SILV   
 34 Anderson, Kate E    10 Badger-MR              46.21      46.25 SILV   
 35 Deng, Alexa *        9 HS-MR                  45.20      46.29 SILV   
 35 Sah, Tiya           10 Manhattan Makos-MR     46.91      46.29 SILV   
 37 Vega, Isabella M     9 KB Makos-MR            46.73      46.30 SILV   
 38 Konop, Rebecca G    10 Express Swimming-MR    45.74      46.40 SILV   
 39 Armstrong, Brooke    9 Express Swimming-MR    47.29      46.67 SILV   
 40 Gelfand, Veronica    9 Express Swimming-MR    46.44      46.99 SILV   
 41 Goodman, Mira        9 RI Marlins-MR          47.39      47.03 SILV   
 42 Chan, Megan          9 FLY-MR                 47.10      47.21 SILV   
Non-Award Division  
  1 Luo, Sophia         10 WAC-MR                 45.82      42.02 JO     
  2 Lee, Lauren          9 WEST-MR                44.21      42.82 JO     
  3 Chiari, Milena      10 WAC-MR                 47.66      47.99        
  4 Lilavois, Simone     9 Manhattan Makos-MR     47.68      48.04        
  5 Hyun, Faith         10 GATE-MR                45.69      48.11        
  6 Chapman, Linnea     10 WAC-MR                 46.99      48.52        
  7 Walz, Samantha L    10 FREE-MR                47.27      48.55        
  8 Man, Abigail V      10 CIY-MR                 44.06      50.27        
 -- Jeon, Lauren H       9 FLY-MR                 47.17         DQ        
      One hand touch
 -- Ebanks, Madison      8 WAC-MR                 47.45         DQ        
      False start
 -- Hardart, Annabel M  10 Badger-MR              45.20        DFS        
      Declared false start
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ZQ
              1:32.99  JO
              1:33.00  SMAX Silvers Max
              1:46.19  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:33.00 - 1:46.19
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Posada, Zenya J     10 WEST-MR              1:33.43    1:34.39 SILV    20  
                  45.71     1:34.39 (48.68)                                        
  2 Zacarias-Torres, S  10 Twisters-MR          1:38.65    1:35.02 SILV    17  
                  46.73     1:35.02 (48.29)                                        
  3 Ott, Ursula J        9 Badger-MR            1:33.51    1:35.25 SILV    16  
                  44.54     1:35.25 (50.71)                                        
  4 LI, Erica           10 Twisters-MR          1:33.72    1:35.45 SILV    14.5
                  45.38     1:35.45 (50.07)                                        
  4 Martinez, Claudia   10 ASAP-MR              1:35.79    1:35.45 SILV    14.5
                  46.55     1:35.45 (48.90)                                        
  6 Sargeant, Yvanah-B  10 Unhes-Mr-MR          1:37.81    1:35.61 SILV    13  
                  45.35     1:35.61 (50.26)                                        
  7 Eng, Amelie R       10 UNLIE-MR             1:36.53    1:36.04 SILV    12  
                  44.98     1:36.04 (51.06)                                        
  8 Nassar, Salma       10 Twisters-MR          1:37.22    1:36.07 SILV    11  
                  45.79     1:36.07 (50.28)                                        
  9 Taylor, Jaelynn M   10 WEST-MR              1:36.82    1:36.17 SILV     9  
                  46.69     1:36.17 (49.48)                                        
 10 Dorsey-Reyes, Viol   9 Manhattan Makos-MR   1:36.86    1:36.45 SILV     7  
                  46.53     1:36.45 (49.92)                                        
 11 Smith, Jamila        9 NFS-MR               1:36.35    1:36.76 SILV     6  
                  44.77     1:36.76 (51.99)                                        
 12 McDonald, Meghan M   9 Badger-MR            1:36.83    1:36.83 SILV     4.5
                  46.16     1:36.83 (50.67)                                        
 12 Lien, Zoe H         10 WEST-MR              1:38.18    1:36.83 SILV     4.5
                  47.65     1:36.83 (49.18)                                        
 14 Hornick, Jade E     10 Express Swimming-MR  1:34.84    1:37.57 SILV     3  
                  46.14     1:37.57 (51.43)                                        
 15 Echavarria, Victor  10 CAS-MR               1:36.01    1:37.69 SILV     2  
                  45.75     1:37.69 (51.94)                                        
 16 Jacob, Natalie      10 Badger-MR            1:39.45    1:37.84 SILV     1  
                  46.26     1:37.84 (51.58)                                        
 17 Bhandari, Adele      9 WEST-MR              1:36.78    1:37.85 SILV   
                  46.22     1:37.85 (51.63)                                        
 18 Barr, Fiona P        9 Badger-MR            1:42.86    1:38.04 SILV   
                  47.26     1:38.04 (50.78)                                        
 19 Muir, Heather       10 WAC-MR               1:41.21    1:38.16 SILV   
                  46.85     1:38.16 (51.31)                                        
 20 Hall, Lavinia       10 APEX-MR              1:39.72    1:38.40 SILV   
                  47.01     1:38.40 (51.39)                                        
 21 Chun, Madeleine S    9 Express Swimming-MR  1:43.93    1:38.41 SILV   
                  46.62     1:38.41 (51.79)                                        
 22 Sah, Tiya           10 Manhattan Makos-MR   1:41.05    1:38.73 SILV   
                  47.09     1:38.73 (51.64)                                        
 23 Mykytenko, Sofia    10 RAC-MR               1:38.80    1:38.79 SILV   
                  46.39     1:38.79 (52.40)                                        
 24 Harish, Nila         9 MPNY-MR              1:40.28    1:38.80 SILV   
                  47.60     1:38.80 (51.20)                                        
 25 Hardart, Annabel M  10 Badger-MR            1:39.86    1:38.89 SILV   
                  46.96     1:38.89 (51.93)                                        
 26 Rosario, Amelia     10 KB Makos-MR          1:45.34    1:39.15 SILV   
                  47.13     1:39.15 (52.02)                                        
 27 Ewald, Sydney        9 NCAC-MR              1:38.09    1:39.21 SILV   
                  46.89     1:39.21 (52.32)                                        
 28 McGranahan, Abigai  10 Badger-MR            1:36.66    1:39.39 SILV   
                  46.06     1:39.39 (53.33)                                        
 29 Bruno, Ava L        10 Badger-MR            1:41.68    1:39.40 SILV   
                  48.09     1:39.40 (51.31)                                        
 30 Pena, Camila A       9 APEX-MR              1:45.74    1:39.78 SILV   
                  47.44     1:39.78 (52.34)                                        
 31 Darcy, Lily Anne    10 Express Swimming-MR  1:38.49    1:39.82 SILV   
                  49.73     1:39.82 (50.09)                                        
 32 Anderson, Kate E    10 Badger-MR            1:42.39    1:39.88 SILV   
                  47.05     1:39.88 (52.83)                                        
 33 Deng, Alexa *        9 HS-MR                1:38.62    1:40.03 SILV   
                  47.44     1:40.03 (52.59)                                        
 34 Mullin, Allison B   10 Twisters-MR          1:45.38    1:40.85 SILV   
                  48.35     1:40.85 (52.50)                                        
 35 Jeong, Bina         10 QNS-MR               1:41.07    1:40.89 SILV   
                  48.50     1:40.89 (52.39)                                        
 36 Vega, Isabella M     9 KB Makos-MR          1:42.06    1:41.09 SILV   
                  48.04     1:41.09 (53.05)                                        
 37 Gelfand, Veronica    9 Express Swimming-MR  1:39.13    1:41.29 SILV   
                  49.76     1:41.29 (51.53)                                        
 38 Kuznetsov, Elizabe   9 MPNY-MR              1:43.67    1:41.36 SILV   
                  48.42     1:41.36 (52.94)                                        
 39 Dewar, Olivia        9 BKR-MR               1:45.37    1:41.40 SILV   
                  47.75     1:41.40 (53.65)                                        
 40 Lanning, Gracie      9 Flying Dolphins-MR   1:43.53    1:41.68 SILV   
                  45.47     1:41.68 (56.21)                                        
 41 Konop, Rebecca G    10 Express Swimming-MR  1:41.10    1:42.16 SILV   
                  47.55     1:42.16 (54.61)                                        
 42 Chapman, Linnea     10 WAC-MR               1:43.83    1:42.56 SILV   
                  48.99     1:42.56 (53.57)                                        
 43 Washington, Madiso  10 CAS-MR               1:39.39    1:42.62 SILV   
                  48.56     1:42.62 (54.06)                                        
 44 Ledee, Sophie M     10 QNS-MR               1:44.28    1:42.64 SILV   
                  48.45     1:42.64 (54.19)                                        
 45 Armstrong, Brooke    9 Express Swimming-MR  1:41.17    1:43.05 SILV   
                  48.50     1:43.05 (54.55)                                        
 46 Dougherty, Amy       9 Badger-MR            1:44.82    1:45.38 SILV   
                  49.09     1:45.38 (56.29)                                        
Non-Award Division  
  1 Lee, Lauren          9 WEST-MR              1:33.84    1:32.48 JO     
                  44.72     1:32.48 (47.76)                                        
  2 Honig, Sydney M      9 Express Swimming-MR  1:45.07    1:46.88        
                  52.22     1:46.88 (54.66)                                        
 -- Wisniewski, Hanna   10 MPNY-MR              1:37.72         DQ        
      Butterfly kick
                  46.37          DQ (50.80)                                        
 -- Polito, Lauren E    10 HS-MR                1:45.07         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Delgado, Isabella   10 CAS-MR               1:45.47         DQ        
      Double pull / kicks
                  48.89          DQ (56.44)                                        
 -- Hegedus, Leda       10 RedTails-MR          1:40.44         DQ        
      Head not up
                  47.57          DQ (52.09)                                        
 -- Ortiz, Katherine E  10 RedTails-MR          1:45.38         NS        
 -- Auquilla, Litsi D   10 RedTails-MR          1:45.98         NS        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                36.00  SMAX Silvers Max
                42.39  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  36.00 - 42.39
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 McPartland, Katie   10 Manhattan Makos-MR     38.03      36.40 SILV    20  
  2 Hsu, Kelly          10 Manhattan Makos-MR     37.79      36.56 SILV    17  
  3 Lathan, Malaya      10 WEST-MR                38.47      36.60 SILV    16  
  4 Hall, Lavinia       10 APEX-MR                38.71      36.67 SILV    15  
  5 Soen, Jacquelynn    10 QNS-MR                 39.34      36.73 SILV    14  
  6 Harish, Nila         9 MPNY-MR                36.75      36.91 SILV    12.5
  6 Wang, Cindy Y       10 APEX-MR                36.90      36.91 SILV    12.5
  8 Washington, Madiso  10 CAS-MR                 36.22      37.14 SILV    11  
  9 Trinidad, Mianny L   9 RedTails-MR            38.77      37.39 SILV     9  
 10 Callaway, Corbin E  10 Badger-MR              38.28      37.53 SILV     7  
 11 Klein, Neala J       8 Badger-MR              37.11      38.06 SILV     6  
 12 Lane, Jordan        10 CAS-MR                 40.30      38.33 SILV     5  
 13 Wisniewski, Hanna   10 MPNY-MR                40.22      38.39 SILV     3.5
 13 Hernandez, Suri      9 Parks Sailfish-MR      38.48      38.39 SILV     3.5
 15 Korff, Rose J        9 Flying Dolphins-MR     40.10      38.45 SILV     2  
 16 Jacob, Natalie      10 Badger-MR              38.28      38.48 SILV     1  
 17 Crisano, Nadiya     10 WAC-MR                 38.28      38.74 SILV   
 18 Lee, Suah           10 Twisters-MR            39.36      38.97 SILV   
 19 Maierle, Lauren E    8 WEST-MR                38.60      39.07 SILV   
 20 Hyun, Faith         10 GATE-MR                39.59      39.32 SILV   
 21 Anderson, Kate E    10 Badger-MR              38.63      39.33 SILV   
 22 Auquilla, Litsi D   10 RedTails-MR            40.37      39.60 SILV   
 23 Lilavois, Simone     9 Manhattan Makos-MR     39.80      39.77 SILV   
 24 Mullin, Allison B   10 Twisters-MR            42.07      39.93 SILV   
 25 Bhandari, Adele      9 WEST-MR                40.62      40.04 SILV   
 26 Chiari, Tessa       10 WAC-MR                 42.25      40.15 SILV   
 27 Horiuchi, Naomi Z    9 Twisters-MR            39.60      40.21 SILV   
 28 Lin, Nettie         10 FLY-MR                 38.66      40.38 SILV   
 29 Burke, Caitlin E    10 FLY-MR                 40.12      40.39 SILV   
 30 Ewald, Sydney        9 NCAC-MR                41.73      40.77 SILV   
 31 Bice, Ciara M        9 Express Swimming-MR    41.84      40.81 SILV   
 32 Liu, Kaitlyn S      10 Express Swimming-MR    40.18      40.86 SILV   
 33 Gelfand, Veronica    9 Express Swimming-MR    39.99      40.89 SILV   
 34 Walsh, Jessica M     9 Express Swimming-MR    42.38      41.00 SILV   
 35 Gurney, Anna G      10 Flying Dolphins-MR     41.43      41.03 SILV   
 36 Yan, Hannah         10 QNS-MR                 39.77      41.04 SILV   
 37 Victory, Abigail E  10 Badger-MR              42.18      41.37 SILV   
 38 Vega, Isabella M     9 KB Makos-MR            40.74      41.45 SILV   
 39 Cani, Ema *          9 HS-MR                  41.76      41.50 SILV   
 40 Lien, Zoe H         10 WEST-MR                38.56      41.55 SILV   
 41 Gil, Fiona G        10 FLY-MR                 40.86      41.71 SILV   
 41 Rosario, Amelia     10 KB Makos-MR            40.01      41.71 SILV   
 43 Nassar, Salma       10 Twisters-MR            42.09      41.83 SILV   
 44 Bruno, Ava L        10 Badger-MR              42.35      42.17 SILV   
 45 Brenner, Arianna r  10 Flying Dolphins-MR     39.89      42.33 SILV   
Non-Award Division  
  1 Broderick, Catheri  10 Express Swimming-MR    36.97      34.71 ZQ     
  2 Martinez-Reyes, Tr   9 Parks Sailfish-MR      36.53      35.57 JO     
  3 Law, Brianna         9 MPNY-MR                37.16      35.75 JO     
  4 Kaps, Martyna        8 MPNY-MR                36.30      35.81 JO     
  5 Deng, Alexa *        9 HS-MR                  38.44      42.55        
  6 Chang, Nicole        9 Flying Dolphins-MR     41.90      42.61        
  7 Samko, Clara Mae M   8 HS-MR                  41.10      42.79        
  8 Dorsey-Reyes, Viol   9 Manhattan Makos-MR     39.19      43.39        
  9 Hornick, Jade E     10 Express Swimming-MR    41.44      43.82        
 10 Wiggins, Alayla      9 KB Makos-MR            42.09      46.53        
 -- LI, Erica           10 Twisters-MR            41.43         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Bacon, Marina S     10 RedTails-MR            37.13         DQ        
      One hand touch
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.99  JO
              1:26.00  SMAX Silvers Max
              1:37.99  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:26.00 - 1:37.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Mullin, Allison B   10 Twisters-MR          1:32.03    1:26.58 SILV    20  
                  41.21     1:26.58 (45.37)                                        
  2 Hyun, Faith         10 GATE-MR              1:27.91    1:27.05 SILV    17  
                  39.61     1:27.05 (47.44)                                        
  3 Hsu, Kelly          10 Manhattan Makos-MR   1:28.37    1:27.35 SILV    16  
                  38.62     1:27.35 (48.73)                                        
  4 McPartland, Katie   10 Manhattan Makos-MR   1:31.02    1:27.73 SILV    15  
                  39.59     1:27.73 (48.14)                                        
  5 Shifrina, Aleksand  10 MPNY-MR              1:29.96    1:29.52 SILV    14  
                  42.03     1:29.52 (47.49)                                        
  6 Soen, Jacquelynn    10 QNS-MR               1:29.25    1:29.72 SILV    13  
                  40.75     1:29.72 (48.97)                                        
  7 Bacon, Marina S     10 RedTails-MR          1:33.71    1:31.06 SILV    12  
  8 Lee, Suah           10 Twisters-MR          1:34.58    1:31.94 SILV    11  
                  40.57     1:31.94 (51.37)                                        
  9 Dorsey-Reyes, Viol   9 Manhattan Makos-MR   1:34.57    1:32.17 SILV     9  
                  42.06     1:32.17 (50.11)                                        
 10 Wisniewski, Hanna   10 MPNY-MR              1:30.19    1:34.41 SILV     7  
                  42.47     1:34.41 (51.94)                                        
 11 Wu, Katelin         10 Aquaflames-MR        1:30.25    1:34.56 SILV     6  
                  41.24     1:34.56 (53.32)                                        
 12 Ewald, Sydney        9 NCAC-MR              1:34.89    1:35.27 SILV     5  
                  43.83     1:35.27 (51.44)                                        
 13 Bice, Ciara M        9 Express Swimming-MR  1:37.55    1:35.46 SILV     4  
                  44.39     1:35.46 (51.07)                                        
 14 Liu, Kaitlyn S      10 Express Swimming-MR  1:33.24    1:35.77 SILV     3  
                  43.43     1:35.77 (52.34)                                        
 15 Crisano, Nadiya     10 WAC-MR               1:27.01    1:35.88 SILV     2  
                  41.05     1:35.88 (54.83)                                        
 16 Washington, Madiso  10 CAS-MR               1:35.21    1:36.01 SILV     1  
                  44.85     1:36.01 (51.16)                                        
 17 Gelfand, Veronica    9 Express Swimming-MR  1:34.35    1:36.36 SILV   
                  45.12     1:36.36 (51.24)                                        
Non-Award Division  
  1 Taylor, Jaelynn M   10 WEST-MR              1:26.03    1:23.28 JO     
                  39.89     1:23.28 (43.39)                                        
  2 Klein, Neala J       8 Badger-MR            1:27.86    1:24.08 JO     
                  39.17     1:24.08 (44.91)                                        
  3 Byrne, Kelly P      10 WEST-MR              1:32.79    1:38.73        
                  46.40     1:38.73 (52.33)                                        
 -- Kuznetsov, Elizabe   9 MPNY-MR              1:34.64         NS        
 -- Callaway, Corbin E  10 Badger-MR            1:32.29         NS        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:21.00  SMAX Silvers Max
              1:28.59  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:21.00 - 1:28.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 KU, Jaein           10 Twisters-MR          1:22.21    1:21.73 SILV    20  
                  37.87     1:21.73 (43.86)                                        
  2 Soen, Jacquelynn    10 QNS-MR               1:21.54    1:21.75 SILV    17  
                  38.66     1:21.75 (43.09)                                        
  3 Ott, Ursula J        9 Badger-MR            1:25.54    1:21.87 SILV    16  
                  39.21     1:21.87 (42.66)                                        
  4 Yan, Hannah         10 QNS-MR               1:23.27    1:22.06 SILV    15  
                  38.30     1:22.06 (43.76)                                        
  5 Armstrong, Brooke    9 Express Swimming-MR  1:22.60    1:22.15 SILV    14  
                  36.51     1:22.15 (45.64)                                        
  6 Gelfand, Veronica    9 Express Swimming-MR  1:25.04    1:22.87 SILV    13  
                  38.33     1:22.87 (44.54)                                        
  7 Riviello, Cara M     8 WEST-MR              1:22.96    1:23.09 SILV    12  
                  36.10     1:23.09 (46.99)                                        
  8 Eng, Amelie R       10 UNLIE-MR             1:21.90    1:23.34 SILV    11  
                  38.56     1:23.34 (44.78)                                        
  9 Anderson, Kate E    10 Badger-MR            1:25.03    1:23.49 SILV     9  
                  38.15     1:23.49 (45.34)                                        
 10 Callaway, Corbin E  10 Badger-MR            1:23.19    1:23.62 SILV     7  
                  40.67     1:23.62 (42.95)                                        
 11 Bhandari, Adele      9 WEST-MR              1:26.26    1:24.10 SILV     6  
                  39.56     1:24.10 (44.54)                                        
 12 Harish, Nila         9 MPNY-MR              1:23.03    1:24.12 SILV     5  
                  38.83     1:24.12 (45.29)                                        
 13 Washington, Madiso  10 CAS-MR               1:24.84    1:24.17 SILV     4  
                  39.41     1:24.17 (44.76)                                        
 14 Bacon, Marina S     10 RedTails-MR          1:23.84    1:24.38 SILV     3  
                  39.23     1:24.38 (45.15)                                        
 15 Sheridan, Rory      10 Badger-MR            1:24.87    1:24.73 SILV     2  
                  41.25     1:24.73 (43.48)                                        
 16 Konop, Rebecca G    10 Express Swimming-MR  1:26.52    1:24.78 SILV     1  
                  40.05     1:24.78 (44.73)                                        
 17 Hall, Lavinia       10 APEX-MR              1:28.59    1:25.00 SILV   
                  40.54     1:25.00 (44.46)                                        
 18 Mykytenko, Sofia    10 RAC-MR               1:26.43    1:25.25 SILV   
                  39.92     1:25.25 (45.33)                                        
 19 Shifrina, Aleksand  10 MPNY-MR              1:25.10    1:25.32 SILV   
                  38.08     1:25.32 (47.24)                                        
 20 Lien, Zoe H         10 WEST-MR              1:27.12    1:25.39 SILV   
                  39.39     1:25.39 (46.00)                                        
 21 Law, Brianna         9 MPNY-MR              1:26.76    1:25.68 SILV   
                  40.15     1:25.68 (45.53)                                        
 22 Jacob, Natalie      10 Badger-MR            1:28.09    1:25.99 SILV   
                  41.52     1:25.99 (44.47)                                        
 23 Wisniewski, Hanna   10 MPNY-MR              1:27.22    1:26.41 SILV   
                  41.29     1:26.41 (45.12)                                        
 24 Gil, Fiona G        10 FLY-MR               1:24.23    1:26.46 SILV   
                  43.20     1:26.46 (43.26)                                        
 25 Bruno, Ava L        10 Badger-MR            1:27.54    1:27.10 SILV   
                  42.26     1:27.10 (44.84)                                        
 26 Bruen, Kelly        10 WAC-MR               1:27.85    1:27.42 SILV   
                  38.36     1:27.42 (49.06)                                        
 27 Horiuchi, Naomi Z    9 Twisters-MR          1:26.89    1:27.80 SILV   
                  40.94     1:27.80 (46.86)                                        
 28 Hornick, Jade E     10 Express Swimming-MR  1:26.70    1:28.04 SILV   
                  39.89     1:28.04 (48.15)                                        
 29 LI, Erica           10 Twisters-MR          1:26.17    1:28.07 SILV   
                  41.56     1:28.07 (46.51)                                        
Non-Award Division  
  1 Lathan, Malaya      10 WEST-MR              1:22.11    1:18.05 JO     
                  36.59     1:18.05 (41.46)                                        
  2 Taylor, Jaelynn M   10 WEST-MR              1:21.25    1:18.11 JO     
                  34.81     1:18.11 (43.30)                                        
  3 Schetlick, Ava C    10 Badger-MR            1:21.56    1:18.63 JO     
                  37.21     1:18.63 (41.42)                                        
  4 Kaps, Martyna        8 MPNY-MR              1:21.67    1:20.43 JO     
                  37.70     1:20.43 (42.73)                                        
  5 Byrne, Kelly P      10 WEST-MR              1:22.43    1:20.69 JO     
                  38.87     1:20.69 (41.82)                                        
  6 Giordano, Sofia R   10 Express Swimming-MR  1:28.53    1:32.40        
                  44.24     1:32.40 (48.16)                                        
 -- Jacob, Jaya         10 Badger-MR            1:24.12         DQ        
      One hand touch - breast
                  37.03          DQ (45.26)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:48.99  ZQ
              2:51.99  JO
              2:52.00  SMAX Silvers Max
              3:13.99  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  2:52.00 - 3:13.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kaps, Martyna        8 MPNY-MR              2:59.26    2:53.19 SILV    20  
                  39.27     1:25.33 (46.06)     2:15.50 (50.17)     2:53.19 (37.69)
  2 Soen, Jacquelynn    10 QNS-MR               2:55.66    2:53.71 SILV    17  
                  39.13     1:23.36 (44.23)     2:16.21 (52.85)     2:53.71 (37.50)
  3 Hyun, Faith         10 GATE-MR              2:57.81    2:53.78 SILV    16  
                  38.77     1:23.73 (44.96)     2:15.96 (52.23)     2:53.78 (37.82)
  4 Jacob, Jaya         10 Badger-MR            3:03.45    2:57.80 SILV    15  
                  36.58     1:22.49 (45.91)     2:16.78 (54.29)     2:57.80 (41.02)
  5 Eng, Amelie R       10 UNLIE-MR             2:59.05    2:58.55 SILV    14  
                  38.20     1:24.36 (46.16)     2:19.17 (54.81)     2:58.55 (39.38)
  6 Harish, Nila         9 MPNY-MR              3:01.12    2:58.65 SILV    13  
                  41.07     1:24.53 (43.46)     2:18.31 (53.78)     2:58.65 (40.34)
  7 Jacob, Natalie      10 Badger-MR            3:07.52    3:01.17 SILV    12  
                  40.62     1:28.61 (47.99)     2:19.93 (51.32)     3:01.17 (41.24)
  8 Gelfand, Veronica    9 Express Swimming-MR  3:00.26    3:01.36 SILV    11  
                  42.23     1:27.64 (45.41)     2:23.95 (56.31)     3:01.36 (37.41)
  9 Anderson, Kate E    10 Badger-MR            3:03.99    3:02.79 SILV     9  
                  44.15     1:29.09 (44.94)     2:23.70 (54.61)     3:02.79 (39.09)
 10 Taylor, Jaelynn M   10 WEST-MR              2:59.28    3:03.20 SILV     7  
                  40.15     1:25.98 (45.83)     2:23.95 (57.97)     3:03.20 (39.25)
 11 Washington, Madiso  10 CAS-MR               3:07.38    3:03.26 SILV     6  
                  41.89     1:30.85 (48.96)     2:25.47 (54.62)     3:03.26 (37.79)
 12 Wisniewski, Hanna   10 MPNY-MR              3:13.62    3:06.48 SILV     5  
                  42.79     1:31.09 (48.30)     2:24.07 (52.98)     3:06.48 (42.41)
 13 Polito, Lauren E    10 HS-MR                3:08.96    3:07.04 SILV     4  
                  43.36     1:29.38 (46.02)     2:24.93 (55.55)     3:07.04 (42.11)
 14 Brenner, Arianna r  10 Flying Dolphins-MR   3:03.98    3:09.86 SILV     3  
                  47.03     1:33.08 (46.05)     2:28.38 (55.30)     3:09.86 (41.48)
 15 Bacon, Marina S     10 RedTails-MR          3:09.12    3:10.46 SILV     2  
                  42.65     1:30.95 (48.30)     2:22.56 (51.61)     3:10.46 (47.90)
 16 Martinez, Claudia   10 ASAP-MR              3:03.53    3:12.97 SILV     1  
                  48.74     1:39.01 (50.27)     2:31.82 (52.81)     3:12.97 (41.15)
Non-Award Division  
  1 Casellas, Krystin    9 KB Makos-MR          2:53.42    2:49.21 JO     
                  36.16     1:20.82 (44.66)     2:12.26 (51.44)     2:49.21 (36.95)
  2 Broderick, Catheri  10 Express Swimming-MR  2:52.77    2:49.84 JO     
                  37.57     1:22.58 (45.01)     2:13.14 (50.56)     2:49.84 (36.70)
  3 Dorsey-Reyes, Viol   9 Manhattan Makos-MR   2:55.29    2:50.30 JO     
                  41.74     1:21.16 (39.42)     2:13.46 (52.30)     2:50.30 (36.84)
  4 Sheridan, Rory      10 Badger-MR            2:57.19    2:50.81 JO     
                  37.84     1:23.79 (45.95)     2:14.32 (50.53)     2:50.81 (36.49)
  5 Wang, Cindy Y       10 APEX-MR              3:00.76    2:51.19 JO     
                  39.85     1:25.34 (45.49)     2:13.79 (48.45)     2:51.19 (37.40)
  6 Hardart, Annabel M  10 Badger-MR            3:12.11    3:15.32        
                  48.89     1:39.16 (50.27)     2:32.99 (53.83)     3:15.32 (42.33)
  7 Victory, Abigail E  10 Badger-MR            3:12.21    3:16.34        
                  45.93     1:33.76 (47.83)     2:31.89 (58.13)     3:16.34 (44.45)
  8 Hornick, Jade E     10 Express Swimming-MR  3:10.11    3:17.39        
                  48.97     1:38.91 (49.94)     2:34.55 (55.64)     3:17.39 (42.84)
 -- Byrne, Kelly P      10 WEST-MR              2:58.15         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  43.32     1:24.34 (41.02)     2:16.75 (52.41)          DQ (37.96)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  ZQ
                28.29  JO
                28.30  SMAX Silvers Max
                30.99  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  28.30 - 30.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Sandoval, Candela   12 Twisters-MR            28.30      27.93 ZQ      20  
SILV - Division  
  1 Loveless, Mary K    12 Badger-MR              28.87      28.39 SILV    20  
  2 Bolino, Anna C      12 HS-MR                  29.25      28.45 SILV    17  
  3 Rasquinha, Rhea D   12 Express Swimming-MR    28.38      28.52 SILV    16  
  4 Moschetta, Maggie   12 WEST-MR                28.45      28.61 SILV    15  
  5 Fan, Alyssa Y       11 Manhattan Makos-MR     28.55      28.63 SILV    14  
  6 Sullivan, Lauren G  12 Express Swimming-MR    29.03      28.74 SILV    13  
  7 Taplitz, Audrey     12 Manhattan Makos-MR     28.77      28.80 SILV    12  
  8 Fernandez, Samanth  12 Twisters-MR            28.48      28.81 SILV    11  
  9 Barber, Alexis G    11 Twisters-MR            29.68      28.83 SILV     9  
 10 Rojas-Tineo, Maira  12 APEX-MR                29.76      28.84 SILV     7  
 11 Shields, Madison B  12 Express Swimming-MR    29.42      28.97 SILV     6  
 12 Victory, Kathleen   12 Badger-MR              30.10      28.98 SILV     5  
 13 Kuzma, Lauren E     12 Express Swimming-MR    28.73      29.01 SILV     4  
 14 Lippolis, Isabella  12 WEST-MR                28.65      29.03 SILV     3  
 15 Chavez, Kaetlyn K   11 APEX-MR                30.39      29.04 SILV     2  
 16 Vernon, Ariana J    12 FLY-MR                 29.07      29.15 SILV     1  
 17 Langaman, Jenna T   12 HS-MR                  29.14      29.16 SILV   
 18 Reyl, Margaux       12 Manhattan Makos-MR     28.97      29.17 SILV   
 19 Capuano, Katelyn J  11 WEST-MR                29.26      29.24 SILV   
 20 Zarazua, Jennifer   12 Twisters-MR            28.76      29.26 SILV   
 21 Chan, Sarah E       12 FLY-MR                 28.80      29.32 SILV   
 22 Kwon, Michelle      12 FLY-MR                 29.22      29.37 SILV   
 23 Condon, Daniella M  11 WEST-MR                29.08      29.38 SILV   
 24 Lei, Anya           11 Twisters-MR            29.12      29.40 SILV   
 25 Orris- Maitland, A  12 RedTails-MR            29.27      29.44 SILV   
 26 Yildiz, Nicole F    11 MPNY-MR                29.78      29.48 SILV   
 27 Orr, Elon           12 Parks Sailfish-MR      29.46      29.52 SILV   
 28 Augustin-Orcel, Ga  12 BKR-MR                 30.69      29.69 SILV   
 29 Mulholland, Kasey   12 Express Swimming-MR    30.12      29.70 SILV   
 30 Goldner, Sylvie     12 Manhattan Makos-MR     30.78      29.72 SILV   
 31 Gonciarz, Isabella  12 Twisters-MR            29.24      29.78 SILV   
 32 Friedman, Alexandr  11 Badger-MR              30.57      29.81 SILV   
 33 Olivieri, Olivia    12 FREE-MR                30.33      29.83 SILV   
 34 Valle, Ashley A     11 Express Swimming-MR    29.55      29.85 SILV   
 35 Dutton, Simone R    12 FREE-MR                30.60      29.99 SILV   
 36 Deng, Chloe *       11 HS-MR                  30.50      30.01 SILV   
 37 Wynn, Tiana D       12 CAS-MR                 30.80      30.02 SILV   
 38 Jimenez, Haley      12 GATE-MR                29.74      30.04 SILV   
 39 Kujawski, Dylan A   11 WEST-MR                30.61      30.14 SILV   
 40 Wei, Alice          11 RAC-MR                 30.17      30.18 SILV   
 41 Stroka, Greta       11 Twisters-MR            30.02      30.19 SILV   
 42 Feinblatt, Alison   11 Flying Dolphins-MR     30.22      30.20 SILV   
 43 Green, Florence     11 Manhattan Makos-MR     30.77      30.23 SILV   
 44 Nada, Sama          11 Twisters-MR            29.09      30.33 SILV   
 44 Gregory, Kylie f    11 CAS-MR                 30.39      30.33 SILV   
 46 Roebuck, Carter     10 Manhattan Makos-MR     31.35      30.36        
 47 Kowalczyk, Julia    11 Twisters-MR            30.36      30.38 SILV   
 48 Kovacs, Bella M     12 GATE-MR                30.17      30.44 SILV   
 49 Lee, Kaitlyn H      11 Badger-MR              30.66      30.47 SILV   
 50 Pulkkinen, Charlot  11 Badger-MR              30.60      30.56 SILV   
 51 Mroczek, Angelica   12 FREE-MR                29.79      30.57 SILV   
 52 Brennan, Erin       12 Express Swimming-MR    30.83      30.62 SILV   
 53 Quiller, Hailey M   11 CAS-MR                 30.81      30.64 SILV   
 54 Doran, Jordyn       12 WEST-MR                30.07      30.65 SILV   
 55 Afif, Sarah         12 WAC-MR                 30.99      30.68 SILV   
 56 Wilen, Gianna M     12 Unhes-Mr-MR            30.37      30.96 SILV   
 57 Gjertsen, Allison   12 WEST-MR                29.44      30.97 SILV   
 58 Hou, Isabelle       12 Express Swimming-MR    30.53      30.98 SILV   
Non-Award Division  
  1 Duggan, Isabella M  12 CAS-MR                 28.76      28.15 JO     
  2 Bastone, Alexandra  11 WEST-MR                28.58      28.16 JO     
  3 Ronaghan, Olivia R  11 QNS-MR                 28.69      28.17 JO     
  4 McGUIRE, Mary C     12 Express Swimming-MR    30.95      31.14        
  5 Eckert, Jordyn      11 Manhattan Makos-MR     30.68      31.42        
  6 Moore, Lily         11 Flying Dolphins-MR     30.69      31.58        
  7 Leung, Elli         12 FLY-MR                 30.47      31.65        
  8 Sharpe, Ashley B    12 KB Makos-MR            30.88      33.55        
 -- Lee, Anna E         12 Flying Dolphins-MR     29.82         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:00.99  JO
              1:01.00  SMAX Silvers Max
              1:08.29  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:01.00 - 1:08.29
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Grozdanic, Katarin  12 RI Marlins-MR        1:03.88    1:01.15 SILV    20  
                  28.77     1:01.15 (32.38)                                        
  2 Sandoval, Candela   12 Twisters-MR          1:01.77    1:01.18 SILV    17  
                  29.19     1:01.18 (31.99)                                        
  3 Dwyer, Bridget E    12 CIY-MR               1:02.44    1:01.46 SILV    16  
                  29.14     1:01.46 (32.32)                                        
  4 Rossi, Elena        11 WEST-MR              1:02.09    1:01.55 SILV    15  
                  30.12     1:01.55 (31.43)                                        
  5 Loveless, Mary K    12 Badger-MR            1:04.15    1:01.97 SILV    14  
                  29.53     1:01.97 (32.44)                                        
  6 Duggan, Isabella M  12 CAS-MR               1:04.52    1:02.03 SILV    13  
                  30.46     1:02.03 (31.57)                                        
  7 Moschetta, Maggie   12 WEST-MR              1:02.53    1:02.05 SILV    12  
                  29.90     1:02.05 (32.15)                                        
  8 Shields, Madison B  12 Express Swimming-MR  1:02.68    1:02.19 SILV    11  
                  30.05     1:02.19 (32.14)                                        
  9 Perez, Miranda M    12 KB Makos-MR          1:03.94    1:02.24 SILV     9  
                  29.44     1:02.24 (32.80)                                        
 10 Zarazua, Jennifer   12 Twisters-MR          1:02.64    1:02.38 SILV     7  
                  30.14     1:02.38 (32.24)                                        
 11 Chen, Alanna M      12 CIY-MR               1:03.67    1:02.41 SILV     6  
                  29.94     1:02.41 (32.47)                                        
 12 Condon, Daniella M  11 WEST-MR              1:04.42    1:02.49 SILV     5  
                  29.83     1:02.49 (32.66)                                        
 13 Horn, Ursula        12 Manhattan Makos-MR   1:01.25    1:02.51 SILV     4  
                  29.41     1:02.51 (33.10)                                        
 14 Mykytenko, Elizabe  12 RAC-MR               1:01.52    1:02.72 SILV     3  
                  31.23     1:02.72 (31.49)                                        
 15 Kuzma, Lauren E     12 Express Swimming-MR  1:01.60    1:02.76 SILV     2  
                  30.45     1:02.76 (32.31)                                        
 16 Rojas-Tineo, Maira  12 APEX-MR              1:03.44    1:02.93 SILV     0.5
                  30.14     1:02.93 (32.79)                                        
 16 Pompay, Arabella F  11 Express Swimming-MR  1:03.37    1:02.93 SILV     0.5
                  30.06     1:02.93 (32.87)                                        
 18 Kwon, Michelle      12 FLY-MR               1:04.68    1:02.96 SILV   
                  30.19     1:02.96 (32.77)                                        
 19 Reyl, Margaux       12 Manhattan Makos-MR   1:02.56    1:03.13 SILV   
                  30.06     1:03.13 (33.07)                                        
 20 Rasquinha, Rhea D   12 Express Swimming-MR  1:03.15    1:03.17 SILV   
                  30.11     1:03.17 (33.06)                                        
 21 Fan, Alyssa Y       11 Manhattan Makos-MR   1:03.32    1:03.29 SILV   
                  30.39     1:03.29 (32.90)                                        
 22 Lippolis, Isabella  12 WEST-MR              1:03.15    1:03.30 SILV   
                  30.11     1:03.30 (33.19)                                        
 23 Langaman, Jenna T   12 HS-MR                1:03.74    1:03.32 SILV   
                  30.28     1:03.32 (33.04)                                        
 24 Taplitz, Audrey     12 Manhattan Makos-MR   1:01.69    1:03.33 SILV   
                  30.58     1:03.33 (32.75)                                        
 25 Martinez, Jennifer  12 Express Swimming-MR  1:01.66    1:03.56 SILV   
                  30.18     1:03.56 (33.38)                                        
 26 Bolino, Anna C      12 HS-MR                1:05.53    1:03.59 SILV   
                  31.08     1:03.59 (32.51)                                        
 27 Capuano, Katelyn J  11 WEST-MR              1:04.75    1:03.71 SILV   
                  30.97     1:03.71 (32.74)                                        
 28 Lopez-Ryan, Brookl  12 WEST-MR              1:02.52    1:03.99 SILV   
                  29.93     1:03.99 (34.06)                                        
 29 Valle, Ashley A     11 Express Swimming-MR  1:04.96    1:04.06 SILV   
                  30.69     1:04.06 (33.37)                                        
 30 Yildiz, Nicole F    11 MPNY-MR              1:04.48    1:04.07 SILV   
                  30.74     1:04.07 (33.33)                                        
 31 Barber, Alexis G    11 Twisters-MR          1:04.06    1:04.39 SILV   
                  30.44     1:04.39 (33.95)                                        
 32 Orris- Maitland, A  12 RedTails-MR          1:05.92    1:04.61 SILV   
                  30.43     1:04.61 (34.18)                                        
 33 Sullivan, Lauren G  12 Express Swimming-MR  1:03.90    1:04.63 SILV   
                  30.95     1:04.63 (33.68)                                        
 34 Doran, Jordyn       12 WEST-MR              1:06.17    1:04.75 SILV   
                  31.21     1:04.75 (33.54)                                        
 35 Olivieri, Olivia    12 FREE-MR              1:04.76    1:04.84 SILV   
                  30.75     1:04.84 (34.09)                                        
 36 Mulholland, Kasey   12 Express Swimming-MR  1:05.41    1:05.14 SILV   
                  31.43     1:05.14 (33.71)                                        
 37 Nada, Sama          11 Twisters-MR          1:04.83    1:05.27 SILV   
                  30.88     1:05.27 (34.39)                                        
 38 Victory, Kathleen   12 Badger-MR            1:06.03    1:05.47 SILV   
                  31.13     1:05.47 (34.34)                                        
 39 Chavez, Kaetlyn K   11 APEX-MR              1:06.94    1:05.85 SILV   
                  31.52     1:05.85 (34.33)                                        
 40 Jimenez, Haley      12 GATE-MR              1:05.22    1:05.90 SILV   
 41 Goldner, Sylvie     12 Manhattan Makos-MR   1:07.90    1:06.23 SILV   
                  31.24     1:06.23 (34.99)                                        
 41 Dutton, Simone R    12 FREE-MR              1:05.65    1:06.23 SILV   
                  31.90     1:06.23 (34.33)                                        
 43 Wang, Laurie        12 GATE-MR              1:07.32    1:06.43 SILV   
                  31.97     1:06.43 (34.46)                                        
 44 Vernon, Ariana J    12 FLY-MR               1:05.81    1:06.47 SILV   
                  31.70     1:06.47 (34.77)                                        
 45 Stroka, Greta       11 Twisters-MR          1:04.78    1:06.51 SILV   
                  31.75     1:06.51 (34.76)                                        
 46 Soberon, Sophia E   12 Express Swimming-MR  1:07.63    1:06.54 SILV   
                  31.92     1:06.54 (34.62)                                        
 47 Deng, Chloe *       11 HS-MR                1:06.26    1:06.59 SILV   
                  31.92     1:06.59 (34.67)                                        
 48 Lee, Anna E         12 Flying Dolphins-MR   1:06.69    1:06.66 SILV   
                  31.48     1:06.66 (35.18)                                        
 49 Wei, Alice          11 RAC-MR               1:05.65    1:06.69 SILV   
                  31.73     1:06.69 (34.96)                                        
 50 Mroczek, Angelica   12 FREE-MR              1:08.18    1:06.76 SILV   
                  31.65     1:06.76 (35.11)                                        
 51 Kovacs, Bella M     12 GATE-MR              1:07.35    1:06.82 SILV   
                  32.07     1:06.82 (34.75)                                        
 52 Roebuck, Carter     10 Manhattan Makos-MR   1:08.10    1:06.85        
                  31.62     1:06.85 (35.23)                                        
 53 Gonciarz, Isabella  12 Twisters-MR          1:04.14    1:06.89 SILV   
                  31.92     1:06.89 (34.97)                                        
 54 Fazzino, Angelina   12 Express Swimming-MR  1:07.14    1:07.00 SILV   
                  31.43     1:07.00 (35.57)                                        
 55 Kujawski, Dylan A   11 WEST-MR              1:07.64    1:07.07 SILV   
                  32.53     1:07.07 (34.54)                                        
 56 Hou, Isabelle       12 Express Swimming-MR  1:07.93    1:07.09 SILV   
                  31.64     1:07.09 (35.45)                                        
 57 Brennan, Erin       12 Express Swimming-MR  1:07.50    1:07.17 SILV   
                  32.38     1:07.17 (34.79)                                        
 58 Gregory, Kylie f    11 CAS-MR               1:07.35    1:07.19 SILV   
                  32.16     1:07.19 (35.03)                                        
 59 Cuddihy, Grace M    11 Manhattan Makos-MR   1:07.93    1:07.25 SILV   
                  32.69     1:07.25 (34.56)                                        
 60 Wynn, Tiana D       12 CAS-MR               1:07.73    1:07.44 SILV   
                  32.72     1:07.44 (34.72)                                        
 61 O'Connell, Siobhan  11 Express Swimming-MR  1:07.24    1:07.59 SILV   
                  32.21     1:07.59 (35.38)                                        
 62 Olivieri, Sophia    12 FREE-MR              1:07.51    1:07.63 SILV   
                  32.44     1:07.63 (35.19)                                        
 63 Eckert, Jordyn      11 Manhattan Makos-MR   1:07.71    1:07.94 SILV   
                  31.93     1:07.94 (36.01)                                        
Non-Award Division  
  1 Shchuchinov, Sophi  11 RI Marlins-MR        1:02.72      59.29 ZQ     
                  28.31       59.29 (30.98)                                        
  2 Fernandez, Samanth  12 Twisters-MR          1:01.09    1:00.13 ZQ     
                  28.86     1:00.13 (31.27)                                        
  3 Ronaghan, Olivia R  11 QNS-MR               1:01.91    1:00.50 JO     
                  28.63     1:00.50 (31.87)                                        
  4 Bastone, Alexandra  11 WEST-MR              1:01.33    1:00.58 JO     
                  29.22     1:00.58 (31.36)                                        
  5 Sullivan, Maggie S  11 Badger-MR            1:07.94    1:08.38        
                  32.12     1:08.38 (36.26)                                        
  6 Park, Sophia H      12 FLY-MR               1:06.46    1:08.44        
                  33.06     1:08.44 (35.38)                                        
  7 Lee, Kaitlyn H      11 Badger-MR            1:08.29    1:08.61        
                  32.21     1:08.61 (36.40)                                        
  8 Fong, Joline        11 Manhattan Makos-MR   1:07.84    1:09.81        
                  33.55     1:09.81 (36.26)                                        
  9 Bromberg, Stephani  12 Manhattan Makos-MR   1:07.88    1:10.49        
                  33.39     1:10.49 (37.10)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.99  ZQ
              2:12.39  JO
              2:12.40  SMAX Silvers Max
              2:25.89  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  2:12.40 - 2:25.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lamar, Christina L  12 HS-MR                2:14.19    2:12.80 SILV    20  
                  28.97     1:03.54 (34.57)     1:38.66 (35.12)     2:12.80 (34.14)
  2 Taplitz, Audrey     12 Manhattan Makos-MR   2:12.46    2:13.09 SILV    17  
                  30.76     1:04.36 (33.60)     1:39.10 (34.74)     2:13.09 (33.99)
  3 Fernandez, Samanth  12 Twisters-MR          2:14.07    2:14.14 SILV    16  
                  30.73     1:05.07 (34.34)     1:39.67 (34.60)     2:14.14 (34.47)
  4 Shields, Madison B  12 Express Swimming-MR  2:16.29    2:14.78 SILV    15  
                  30.46     1:04.41 (33.95)     1:40.27 (35.86)     2:14.78 (34.51)
  5 Ronaghan, Olivia R  11 QNS-MR               2:14.89    2:15.05 SILV    14  
                  31.62     1:05.76 (34.14)     1:40.63 (34.87)     2:15.05 (34.42)
  6 Loveless, Mary K    12 Badger-MR            2:19.31    2:16.26 SILV    13  
                  30.71     1:06.33 (35.62)     1:41.77 (35.44)     2:16.26 (34.49)
  7 Fan, Alyssa Y       11 Manhattan Makos-MR   2:14.01    2:16.85 SILV    12  
                  30.96     1:05.89 (34.93)     1:41.42 (35.53)     2:16.85 (35.43)
  8 Zarazua, Jennifer   12 Twisters-MR          2:16.09    2:17.98 SILV    11  
                  31.81     1:06.67 (34.86)     1:41.91 (35.24)     2:17.98 (36.07)
  9 Horn, Ursula        12 Manhattan Makos-MR   2:14.46    2:18.08 SILV     9  
                  31.22     1:07.21 (35.99)     1:43.95 (36.74)     2:18.08 (34.13)
 10 Yildiz, Nicole F    11 MPNY-MR              2:19.42    2:18.67 SILV     7  
                  31.84     1:07.12 (35.28)     1:44.01 (36.89)     2:18.67 (34.66)
 11 Sullivan, Lauren G  12 Express Swimming-MR  2:21.35    2:21.02 SILV     6  
                  32.97     1:08.64 (35.67)     1:45.60 (36.96)     2:21.02 (35.42)
 12 Valle, Ashley A     11 Express Swimming-MR  2:22.04    2:21.20 SILV     5  
                  33.28     1:09.76 (36.48)     1:46.16 (36.40)     2:21.20 (35.04)
 13 Mulholland, Kasey   12 Express Swimming-MR  2:21.85    2:22.83 SILV     4  
                  33.20     1:09.65 (36.45)     1:46.92 (37.27)     2:22.83 (35.91)
 14 McCafferty, Kathle  12 WAC-MR               2:20.99    2:23.36 SILV     3  
                  33.21     1:10.47 (37.26)     1:47.83 (37.36)     2:23.36 (35.53)
 15 Duggan, Isabella M  12 CAS-MR               2:25.77    2:23.88 SILV     2  
                  32.87     1:09.60 (36.73)     1:48.54 (38.94)     2:23.88 (35.34)
 16 Doran, Jordyn       12 WEST-MR              2:18.88    2:24.01 SILV     1  
                  31.55     1:07.01 (35.46)     1:45.29 (38.28)     2:24.01 (38.72)
 17 Bolino, Anna C      12 HS-MR                2:25.38    2:24.47 SILV   
                  32.60     1:10.07 (37.47)     1:48.60 (38.53)     2:24.47 (35.87)
 17 Olivieri, Olivia    12 FREE-MR              2:24.36    2:24.47 SILV   
                  31.71     1:07.62 (35.91)     1:46.27 (38.65)     2:24.47 (38.20)
 19 Stroka, Greta       11 Twisters-MR          2:21.98    2:25.83 SILV   
                  33.12     1:10.59 (37.47)     1:50.14 (39.55)     2:25.83 (35.69)
Non-Award Division  
  1 Donlevy, Maggie M   12 CIY-MR               2:16.95    2:09.90 ZQ     
                  28.52     1:01.07 (32.55)     1:35.19 (34.12)     2:09.90 (34.71)
  2 Nobile, Ava C       12 FREE-MR              2:13.62    2:11.03 ZQ     
                  30.70     1:03.38 (32.68)     1:36.99 (33.61)     2:11.03 (34.04)
  3 Shchuchinov, Sophi  11 RI Marlins-MR        2:20.74    2:11.64 ZQ     
                  30.17     1:04.01 (33.84)     1:38.78 (34.77)     2:11.64 (32.86)
  4 Sandoval, Candela   12 Twisters-MR          2:14.15    2:12.10 JO     
                  30.27     1:04.02 (33.75)     1:38.89 (34.87)     2:12.10 (33.21)
  5 O'Connell, Siobhan  11 Express Swimming-MR  2:24.47    2:25.91        
                  33.11     1:09.72 (36.61)     1:48.39 (38.67)     2:25.91 (37.52)
  6 Fazzino, Angelina   12 Express Swimming-MR  2:23.13    2:26.07        
                  33.22     1:10.31 (37.09)     1:48.93 (38.62)     2:26.07 (37.14)
  7 Hanna, Elizabeth T  11 QNS-MR               2:25.06    2:27.13        
                  33.89     1:12.08 (38.19)     1:50.70 (38.62)     2:27.13 (36.43)
  8 Chen, Alanna M      12 CIY-MR               2:18.59    2:28.11        
                  32.13     1:09.68 (37.55)     1:49.29 (39.61)     2:28.11 (38.82)
 -- Kuzma, Lauren E     12 Express Swimming-MR  2:14.00         DQ        
      Declared false start
 -- Mroczek, Angelica   12 FREE-MR              2:23.51         DQ        
      Declared false start
 -- Rasquinha, Rhea D   12 Express Swimming-MR  2:17.31         DQ        
      Declared false start
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:57.99  ZQ
              5:58.99  JO
              5:59.00  SMAX Silvers Max
              6:20.79  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  5:59.00 - 6:20.79
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Loveless, Mary K    12 Badger-MR            6:18.29    6:01.98 SILV    20  
                  31.39     1:06.97 (35.58)     1:43.92 (36.95)     2:20.71 (36.79)
        2:58.08 (37.37)     3:35.39 (37.31)     4:13.48 (38.09)     4:49.71 (36.23)
        5:26.78 (37.07)     6:01.98 (35.20)                                        
  2 Rossi, Elena        11 WEST-MR              6:05.89    6:07.35 SILV    17  
                  34.61     1:12.14 (37.53)     1:49.49 (37.35)     2:27.55 (38.06)
        3:05.18 (37.63)     3:42.76 (37.58)     4:21.10 (38.34)     4:57.34 (36.24)
        5:33.59 (36.25)     6:07.35 (33.76)                                        
  3 Lamar, Christina L  12 HS-MR                6:02.36    6:08.94 SILV    16  
                  30.12     1:05.95 (35.83)     1:43.98 (38.03)     2:22.72 (38.74)
        3:00.50 (37.78)     3:38.74 (38.24)     4:17.94 (39.20)     4:56.25 (38.31)
        5:33.80 (37.55)     6:08.94 (35.14)                                        
  4 Valle, Ashley A     11 Express Swimming-MR  6:09.73    6:10.79 SILV    15  
                  33.64     1:10.45 (36.81)     1:47.43 (36.98)     2:24.65 (37.22)
        3:02.21 (37.56)     3:40.81 (38.60)     4:18.59 (37.78)     4:57.03 (38.44)
        5:34.50 (37.47)     6:10.79 (36.29)                                        
  5 Nada, Sama          11 Twisters-MR          6:16.73    6:13.12 SILV    14  
                  31.98     1:07.94 (35.96)     1:45.56 (37.62)     2:23.22 (37.66)
        3:01.79 (38.57)     3:40.13 (38.34)     4:19.10 (38.97)     4:57.90 (38.80)
        5:36.37 (38.47)     6:13.12 (36.75)                                        
  6 Doran, Jordyn       12 WEST-MR              6:13.49    6:20.72 SILV    13  
                  34.15     1:11.03 (36.88)     1:49.28 (38.25)     2:27.90 (38.62)
        3:06.29 (38.39)     3:44.98 (38.69)     4:24.29 (39.31)     5:03.06 (38.77)
        5:41.23 (38.17)     6:20.72 (39.49)                                        
Non-Award Division  
  1 Gonciarz, Isabella  12 Twisters-MR          6:10.87    6:25.31        
                  32.87     1:11.58 (38.71)     1:51.24 (39.66)     2:31.53 (40.29)
        3:11.24 (39.71)     3:51.20 (39.96)     4:30.78 (39.58)     5:09.73 (38.95)
        5:48.61 (38.88)     6:25.31 (36.70)                                        
  2 Martinez, Jennifer  12 Express Swimming-MR  6:11.17    6:29.83        
                  32.31     1:08.93 (36.62)     1:46.61 (37.68)     2:25.61 (39.00)
        3:05.19 (39.58)     3:45.97 (40.78)     4:27.18 (41.21)     5:08.03 (40.85)
        5:49.71 (41.68)     6:29.83 (40.12)                                        
 -- Del Tatto, Olivia   11 Express Swimming-MR  6:15.93         DQ        
      Declared false start
 -- Kuzma, Lauren E     12 Express Swimming-MR  5:59.89         DQ        
      Declared false start
 -- Langaman, Jenna T   12 HS-MR                6:19.26         DQ        
      Declared false start
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.29  JO
                32.29  ZQ
                32.30  SMAX Silvers Max
                36.09  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  32.30 - 36.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Kwon, Michelle      12 FLY-MR                 32.62      32.49 SILV    20  
  2 Scala, Elizabeth M  12 WEST-MR                33.07      32.65 SILV    17  
  3 Rossi, Elena        11 WEST-MR                32.74      32.72 SILV    16  
  4 Kowalczyk, Julia    11 Twisters-MR            34.62      32.84 SILV    15  
  5 Horn, Ursula        12 Manhattan Makos-MR     32.47      33.06 SILV    14  
  6 Lei, Anya           11 Twisters-MR            33.94      33.09 SILV    12.5
  6 Tse, Jalyn A        11 UQNS-MR                34.10      33.09 SILV    12.5
  8 Ronaghan, Olivia R  11 QNS-MR                 34.28      33.22 SILV    11  
  9 Loveless, Mary K    12 Badger-MR              33.72      33.34 SILV     9  
 10 Afif, Sarah         12 WAC-MR                 35.03      33.35 SILV     6.5
 10 Estrada-Nunez, Tha  11 Twisters-MR            34.42      33.35 SILV     6.5
 12 Thoms, Julia D      12 Express Swimming-MR    33.54      33.39 SILV     4.5
 12 Condon, Daniella M  11 WEST-MR                33.08      33.39 SILV     4.5
 14 Shchuchinov, Sophi  11 RI Marlins-MR          34.24      33.41 SILV     3  
 15 Chavez, Kaetlyn K   11 APEX-MR                34.04      33.43 SILV     2  
 16 McGrath, Caroline   12 Badger-MR              34.53      33.67 SILV     1  
 17 Soberon, Sophia E   12 Express Swimming-MR    34.80      33.81 SILV   
 18 Mykytenko, Elizabe  12 RAC-MR                 33.84      33.83 SILV   
 19 Bolino, Anna C      12 HS-MR                  35.38      33.95 SILV   
 20 Sullivan, Lauren G  12 Express Swimming-MR    35.64      33.99 SILV   
 21 Barber, Alexis G    11 Twisters-MR            36.00      34.05 SILV   
 22 Perez, Miranda M    12 KB Makos-MR            34.39      34.11 SILV   
 23 Grozdanic, Katarin  12 RI Marlins-MR          35.28      34.13 SILV   
 24 Burris, Helen       12 Manhattan Makos-MR     34.98      34.21 SILV   
 25 Nada, Sama          11 Twisters-MR            35.21      34.22 SILV   
 26 Baldwin, Kate E     12 HS-MR                  35.23      34.36 SILV   
 27 Valle, Ashley A     11 Express Swimming-MR    33.68      34.38 SILV   
 28 Kuzma, Lauren E     12 Express Swimming-MR    34.81      34.42 SILV   
 29 Wilen, Gianna M     12 Unhes-Mr-MR            35.99      34.44 SILV   
 30 Stroka, Greta       11 Twisters-MR            35.06      34.52 SILV   
 31 Rasquinha, Rhea D   12 Express Swimming-MR    33.33      34.62 SILV   
 32 Rojas-Tineo, Maira  12 APEX-MR                35.29      34.65 SILV   
 33 Fei, Yin            12 Badger-MR              35.07      34.69 SILV   
 34 Yildiz, Nicole F    11 MPNY-MR                33.28      34.98 SILV   
 35 Victory, Kathleen   12 Badger-MR              35.35      34.99 SILV   
 36 Lee, Kaitlyn H      11 Badger-MR              35.95      35.04 SILV   
 37 Reyl, Margaux       12 Manhattan Makos-MR     33.70      35.05 SILV   
 38 Wang, Laurie        12 GATE-MR                34.83      35.06 SILV   
 39 Ford, Elizabeth A   11 Badger-MR              36.00      35.08 SILV   
 40 Wei, Alice          11 RAC-MR                 34.58      35.16 SILV   
 41 Hou, Isabelle       12 Express Swimming-MR    35.08      35.17 SILV   
 42 Kovacs, Bella M     12 GATE-MR                35.07      35.19 SILV   
 42 Shields, Madison B  12 Express Swimming-MR    36.04      35.19 SILV   
 44 Rosario, Tykai N    11 KB Makos-MR            35.18      35.21 SILV   
 45 Wong, Kelly M       11 APEX-MR                35.36      35.30 SILV   
 46 Menashi, Anisha D   11 Twisters-MR            35.76      35.68 SILV   
 47 Quiller, Hailey M   11 CAS-MR                 35.91      35.83 SILV   
 48 O'Connell, Siobhan  11 Express Swimming-MR    34.51      35.86 SILV   
 49 Capuano, Katelyn J  11 WEST-MR                34.49      35.87 SILV   
 50 Gonciarz, Isabella  12 Twisters-MR            33.66      35.90 SILV   
 51 Orris- Maitland, A  12 RedTails-MR            35.80      35.91 SILV   
 52 Chen, Alanna M      12 CIY-MR                 33.99      35.95 SILV   
 53 Cuddihy, Grace M    11 Manhattan Makos-MR     36.07      35.98 SILV   
Non-Award Division  
  1 Ott, Elke J         12 Badger-MR              33.47      31.36 JO     
  2 Fernandez, Samanth  12 Twisters-MR            33.75      31.50 JO     
  3 Pompay, Arabella F  11 Express Swimming-MR    32.32      31.81 JO     
  4 Langaman, Jenna T   12 HS-MR                  33.20      31.83 JO     
  5 Jimenez, Haley      12 GATE-MR                33.17      32.30 SMAX   
  6 Park, Sophia H      12 FLY-MR                 35.26      36.13        
  7 Brennan, Erin       12 Express Swimming-MR    35.75      36.19        
  8 Khaimova, Annie     12 RedTails-MR            36.02      36.33        
  9 Wynn, Tiana D       12 CAS-MR                 35.67      36.36        
 10 Kujawski, Dylan A   11 WEST-MR                35.05      36.39        
 11 Doran, Jordyn       12 WEST-MR                34.54      37.41        
 12 Mroczek, Angelica   12 FREE-MR                35.43      37.50        
 -- Sullivan, Maggie S  11 Badger-MR              35.52         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.19  ZQ
              1:09.29  JO
              1:09.30  SMAX Silvers Max
              1:19.49  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:09.30 - 1:19.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Slezak, Julia       12 Twisters-MR          1:10.24    1:09.56 SILV    20  
                  33.45     1:09.56 (36.11)                                        
  2 Ronaghan, Olivia R  11 QNS-MR               1:11.64    1:09.66 SILV    17  
                  34.10     1:09.66 (35.56)                                        
  3 Langaman, Jenna T   12 HS-MR                1:10.33    1:09.81 SILV    16  
                  33.92     1:09.81 (35.89)                                        
  4 Loveless, Mary K    12 Badger-MR            1:11.91    1:10.53 SILV    15  
                  33.92     1:10.53 (36.61)                                        
  5 Kowalczyk, Julia    11 Twisters-MR          1:13.43    1:10.63 SILV    14  
                  34.55     1:10.63 (36.08)                                        
  6 Grozdanic, Katarin  12 RI Marlins-MR        1:12.90    1:10.82 SILV    13  
                  34.82     1:10.82 (36.00)                                        
  7 Shchuchinov, Sophi  11 RI Marlins-MR        1:15.49    1:10.93 SILV    12  
                  34.93     1:10.93 (36.00)                                        
  8 Coughlin, Caroline  12 WEST-MR              1:12.75    1:11.05 SILV    11  
                  35.21     1:11.05 (35.84)                                        
  9 Thoms, Julia D      12 Express Swimming-MR  1:11.08    1:11.58 SILV     9  
                  35.07     1:11.58 (36.51)                                        
 10 Lopez-Ryan, Brookl  12 WEST-MR              1:10.77    1:11.72 SILV     7  
                  33.67     1:11.72 (38.05)                                        
 11 Wang, Laurie        12 GATE-MR              1:15.85    1:11.92 SILV     6  
                  34.39     1:11.92 (37.53)                                        
 12 Yildiz, Nicole F    11 MPNY-MR              1:12.32    1:12.06 SILV     5  
                  35.16     1:12.06 (36.90)                                        
 13 Condon, Daniella M  11 WEST-MR              1:14.57    1:12.23 SILV     4  
                  34.98     1:12.23 (37.25)                                        
 14 Chan, Sarah E       12 FLY-MR               1:11.30    1:12.33 SILV     3  
                  35.01     1:12.33 (37.32)                                        
 15 Horn, Ursula        12 Manhattan Makos-MR   1:10.17    1:12.39 SILV     2  
                  34.95     1:12.39 (37.44)                                        
 16 Valle, Ashley A     11 Express Swimming-MR  1:12.37    1:12.60 SILV     1  
                  35.01     1:12.60 (37.59)                                        
 17 Victory, Kathleen   12 Badger-MR            1:15.29    1:12.89 SILV   
                  35.41     1:12.89 (37.48)                                        
 18 Afif, Sarah         12 WAC-MR               1:15.64    1:12.90 SILV   
                  34.43     1:12.90 (38.47)                                        
 19 Chavez, Kaetlyn K   11 APEX-MR              1:14.26    1:12.91 SILV   
                  35.10     1:12.91 (37.81)                                        
 20 Soberon, Sophia E   12 Express Swimming-MR  1:14.30    1:12.97 SILV   
                  35.38     1:12.97 (37.59)                                        
 21 McGrath, Caroline   12 Badger-MR            1:13.44    1:13.32 SILV   
                  35.65     1:13.32 (37.67)                                        
 22 Bolino, Anna C      12 HS-MR                1:13.45    1:13.38 SILV   
                  36.33     1:13.38 (37.05)                                        
 23 Stroka, Greta       11 Twisters-MR          1:14.26    1:13.66 SILV   
                  35.75     1:13.66 (37.91)                                        
 24 Mykytenko, Elizabe  12 RAC-MR               1:11.46    1:13.69 SILV   
                  37.32     1:13.69 (36.37)                                        
 25 Sullivan, Lauren G  12 Express Swimming-MR  1:15.66    1:14.15 SILV   
                  36.81     1:14.15 (37.34)                                        
 26 Reyl, Margaux       12 Manhattan Makos-MR   1:13.48    1:14.20 SILV   
                  37.24     1:14.20 (36.96)                                        
 27 Estrada-Nunez, Tha  11 Twisters-MR          1:16.13    1:14.26 SILV   
                  35.58     1:14.26 (38.68)                                        
 28 Ford, Elizabeth A   11 Badger-MR            1:15.86    1:14.32 SILV   
                  36.60     1:14.32 (37.72)                                        
 29 Kuzma, Lauren E     12 Express Swimming-MR  1:13.45    1:14.33 SILV   
                  36.58     1:14.33 (37.75)                                        
 30 Rozanoff, Anastasi  11 MPNY-MR              1:17.81    1:14.36 SILV   
                  36.20     1:14.36 (38.16)                                        
 31 Hanna, Elizabeth T  11 QNS-MR               1:16.27    1:14.38 SILV   
                  36.08     1:14.38 (38.30)                                        
 31 Jimenez, Haley      12 GATE-MR              1:12.51    1:14.38 SILV   
                  36.94     1:14.38 (37.44)                                        
 33 Burris, Helen       12 Manhattan Makos-MR   1:17.11    1:14.68 SILV   
 34 Barber, Alexis G    11 Twisters-MR          1:13.10    1:15.29 SILV   
                  36.78     1:15.29 (38.51)                                        
 35 Wei, Alice          11 RAC-MR               1:11.80    1:15.48 SILV   
                  36.61     1:15.48 (38.87)                                        
 36 Olivieri, Olivia    12 FREE-MR              1:18.70    1:15.59 SILV   
                  36.38     1:15.59 (39.21)                                        
 37 Gonciarz, Isabella  12 Twisters-MR          1:15.69    1:15.70 SILV   
                  37.26     1:15.70 (38.44)                                        
 38 Shields, Madison B  12 Express Swimming-MR  1:16.46    1:15.91 SILV   
                  37.19     1:15.91 (38.72)                                        
 39 Perez, Miranda M    12 KB Makos-MR          1:14.66    1:15.97 SILV   
                  35.19     1:15.97 (40.78)                                        
 40 Doran, Jordyn       12 WEST-MR              1:14.64    1:16.22 SILV   
                  37.12     1:16.22 (39.10)                                        
 41 Rasquinha, Rhea D   12 Express Swimming-MR  1:14.56    1:16.36 SILV   
                  36.75     1:16.36 (39.61)                                        
 42 Gjertsen, Allison   12 WEST-MR              1:16.85    1:16.50 SILV   
                  38.45     1:16.50 (38.05)                                        
 43 Park, Sophia H      12 FLY-MR               1:15.47    1:16.63 SILV   
                  37.45     1:16.63 (39.18)                                        
 44 Kovacs, Bella M     12 GATE-MR              1:15.57    1:16.72 SILV   
                  36.94     1:16.72 (39.78)                                        
 45 Capuano, Katelyn J  11 WEST-MR              1:17.56    1:16.78 SILV   
                  37.61     1:16.78 (39.17)                                        
 46 Wilen, Gianna M     12 Unhes-Mr-MR          1:17.50    1:16.87 SILV   
                  37.44     1:16.87 (39.43)                                        
 47 Kujawski, Dylan A   11 WEST-MR              1:19.14    1:16.92 SILV   
                  38.06     1:16.92 (38.86)                                        
 48 Bromberg, Stephani  12 Manhattan Makos-MR   1:19.05    1:16.94 SILV   
                  37.68     1:16.94 (39.26)                                        
 49 O'Connell, Siobhan  11 Express Swimming-MR  1:15.59    1:17.05 SILV   
                  37.62     1:17.05 (39.43)                                        
 50 McDonald, Anna      11 WAC-MR               1:18.80    1:17.06 SILV   
                  37.18     1:17.06 (39.88)                                        
 51 Wong, Kelly M       11 APEX-MR              1:17.48    1:17.08 SILV   
                  37.83     1:17.08 (39.25)                                        
 52 Goldner, Sylvie     12 Manhattan Makos-MR   1:17.63    1:17.13 SILV   
                  37.65     1:17.13 (39.48)                                        
 53 Cuddihy, Grace M    11 Manhattan Makos-MR   1:17.10    1:17.26 SILV   
                  37.69     1:17.26 (39.57)                                        
 54 Orris- Maitland, A  12 RedTails-MR          1:18.29    1:17.50 SILV   
                  37.52     1:17.50 (39.98)                                        
 55 Brennan, Erin       12 Express Swimming-MR  1:17.47    1:17.52 SILV   
                  38.11     1:17.52 (39.41)                                        
 56 Wong, Joyce H       12 HS-MR                1:16.16    1:17.72 SILV   
                  37.20     1:17.72 (40.52)                                        
 57 Rosario, Tykai N    11 KB Makos-MR          1:16.63    1:17.82 SILV   
                  38.43     1:17.82 (39.39)                                        
 58 Rojas-Tineo, Maira  12 APEX-MR              1:15.04    1:18.14 SILV   
                  37.17     1:18.14 (40.97)                                        
 59 Winters, Mia E      11 Manhattan Makos-MR   1:18.53    1:18.15 SILV   
                  37.62     1:18.15 (40.53)                                        
 60 Finn, Molly K       12 HS-MR                1:17.72    1:18.46 SILV   
                  37.59     1:18.46 (40.87)                                        
 61 Reich, Elizabeth    12 WAC-MR               1:19.10    1:19.13 SILV   
                  38.26     1:19.13 (40.87)                                        
 62 Menashi, Anisha D   11 Twisters-MR          1:18.19    1:19.26 SILV   
                  37.82     1:19.26 (41.44)                                        
Non-Award Division  
  1 Ott, Elke J         12 Badger-MR            1:09.52    1:05.69 ZQ     
                  32.32     1:05.69 (33.37)                                        
  2 Kwon, Michelle      12 FLY-MR               1:10.48    1:09.24 JO     
                  33.52     1:09.24 (35.72)                                        
  3 Rossi, Elena        11 WEST-MR              1:10.12    1:09.30 SMAX   
                  34.35     1:09.30 (34.95)                                        
  4 Mroczek, Angelica   12 FREE-MR              1:14.31    1:19.62        
                  39.03     1:19.62 (40.59)                                        
  5 Adeshchenko, Maya   12 RAC-MR               1:18.86    1:20.46        
                  38.33     1:20.46 (42.13)                                        
 -- Olivieri, Sophia    12 FREE-MR              1:18.49         DQ        
      Re-Submerged
                  35.94          DQ (40.27)                                        
 -- Lee, Kaitlyn H      11 Badger-MR            1:16.11         DQ        
      Re-Submerged
                  36.53          DQ (38.80)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:29.59  ZQ
              2:29.99  JO
              2:30.00  SMAX Silvers Max
              2:46.69  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  2:30.00 - 2:46.69
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lei, Anya           11 Twisters-MR          2:35.17    2:31.16 SILV    20  
                  35.38     1:13.44 (38.06)     1:53.13 (39.69)     2:31.16 (38.03)
  2 Lippolis, Isabella  12 WEST-MR              2:32.24    2:32.85 SILV    17  
                  35.55     1:15.12 (39.57)     1:55.22 (40.10)     2:32.85 (37.63)
  3 Pompay, Arabella F  11 Express Swimming-MR  2:41.36    2:33.96 SILV    16  
                  37.25     1:16.96 (39.71)     1:57.02 (40.06)     2:33.96 (36.94)
  4 Bolino, Anna C      12 HS-MR                2:44.91    2:35.80 SILV    15  
                  35.93     1:14.88 (38.95)     1:55.56 (40.68)     2:35.80 (40.24)
  5 Scala, Elizabeth M  12 WEST-MR              2:33.37    2:35.90 SILV    14  
                  35.70     1:14.88 (39.18)     1:56.59 (41.71)     2:35.90 (39.31)
  6 Shchuchinov, Sophi  11 RI Marlins-MR        2:43.14    2:36.43 SILV    13  
                  36.53     1:16.36 (39.83)     1:57.77 (41.41)     2:36.43 (38.66)
  7 Ford, Elizabeth A   11 Badger-MR            2:45.97    2:38.95 SILV    12  
                  37.68     1:18.09 (40.41)     1:59.72 (41.63)     2:38.95 (39.23)
  8 Sullivan, Lauren G  12 Express Swimming-MR  2:46.12    2:40.05 SILV    11  
                  38.90     1:19.73 (40.83)     2:01.15 (41.42)     2:40.05 (38.90)
  9 O'Connell, Siobhan  11 Express Swimming-MR  2:46.21    2:44.36 SILV     9  
                  38.49     1:19.52 (41.03)     2:02.58 (43.06)     2:44.36 (41.78)
Non-Award Division  
  1 Yeh, Kiely M        12 QNS-MR               2:34.26    2:24.72 ZQ     
                  34.23     1:10.81 (36.58)     1:47.80 (36.99)     2:24.72 (36.92)
  2 Fernandez, Samanth  12 Twisters-MR          2:38.62    2:28.71 ZQ     
                  35.11     1:12.87 (37.76)     1:50.73 (37.86)     2:28.71 (37.98)
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                37.19  JO
                37.20  SMAX Silvers Max
                40.59  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  37.20 - 40.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Shields, Madison B  12 Express Swimming-MR    37.71      37.48 SILV    20  
  2 Moschetta, Maggie   12 WEST-MR                37.42      37.57 SILV    17  
  3 Rossi, Elena        11 WEST-MR                38.81      37.59 SILV    16  
  4 Dwyer, Bridget E    12 CIY-MR                 39.11      37.87 SILV    15  
  5 Mulholland, Kasey   12 Express Swimming-MR    38.74      37.88 SILV    14  
  6 Wong, Joyce H       12 HS-MR                  38.27      37.92 SILV    13  
  7 Thoms, Julia D      12 Express Swimming-MR    38.59      37.93 SILV    12  
  8 Scala, Elizabeth M  12 WEST-MR                37.32      38.03 SILV    11  
  9 Fan, Alyssa Y       11 Manhattan Makos-MR     38.98      38.16 SILV     8  
  9 Fong, Joline        11 Manhattan Makos-MR     38.61      38.16 SILV     8  
 11 Adeshchenko, Maya   12 RAC-MR                 39.01      38.27 SILV     6  
 12 Zarazua, Jennifer   12 Twisters-MR            38.82      38.33 SILV     5  
 13 Deng, Chloe *       11 HS-MR                  37.70      38.38 SILV     4  
 14 Victory, Kathleen   12 Badger-MR              38.86      38.43 SILV     3  
 15 Loveless, Mary K    12 Badger-MR              39.88      38.52 SILV     2  
 16 Malachowski, Alice  12 Unhes-Mr-MR            39.71      38.60 SILV     1  
 17 Kowalczyk, Julia    11 Twisters-MR            39.87      38.62 SILV   
 18 Orr, Elon           12 Parks Sailfish-MR      38.41      38.63 SILV   
 19 Chen, Alanna M      12 CIY-MR                 37.86      38.66 SILV   
 20 Kaufman, Claire M   11 Badger-MR              40.59      38.88 SILV   
 21 Rasquinha, Rhea D   12 Express Swimming-MR    39.23      38.89 SILV   
 22 Snyder, Sara        12 Manhattan Makos-MR     37.96      38.97 SILV   
 23 Finn, Molly K       12 HS-MR                  39.83      39.15 SILV   
 24 Sandoval, Candela   12 Twisters-MR            39.94      39.31 SILV   
 25 Burris, Helen       12 Manhattan Makos-MR     40.01      39.32 SILV   
 26 Brennan, Erin       12 Express Swimming-MR    40.46      39.36 SILV   
 27 Li, Kaitlin         12 GATE-MR                39.98      39.53 SILV   
 28 Soberon, Sophia E   12 Express Swimming-MR    37.89      39.54 SILV   
 29 Wang, Laurie        12 GATE-MR                39.46      39.55 SILV   
 30 Popp, Sofia L       11 CIY-MR                 38.83      39.60 SILV   
 31 Hou, Isabelle       12 Express Swimming-MR    39.06      39.71 SILV   
 32 Wei, Alice          11 RAC-MR                 40.40      39.81 SILV   
 33 Wynn, Tiana D       12 CAS-MR                 40.20      40.00 SILV   
 34 Roebuck, Carter     10 Manhattan Makos-MR     40.88      40.03        
 35 Hui, Jing Z         12 Twisters-MR            40.20      40.04 SILV   
 36 Yanos, Naomi c      12 Flying Dolphins-MR     40.11      40.08 SILV   
 37 Jimenez, Haley      12 GATE-MR                38.84      40.23 SILV   
 37 Lippolis, Isabella  12 WEST-MR                40.39      40.23 SILV   
 39 Kujawski, Dylan A   11 WEST-MR                40.35      40.41 SILV   
 39 Gjertsen, Allison   12 WEST-MR                40.28      40.41 SILV   
 41 Kovacs, Bella M     12 GATE-MR                39.20      40.42 SILV   
 42 Tse, Jalyn A        11 UQNS-MR                40.43      40.47 SILV   
 43 Martinez, Jennifer  12 Express Swimming-MR    39.20      40.58 SILV   
Non-Award Division  
  1 Eckert, Jordyn      11 Manhattan Makos-MR     37.42      35.94 ZQ     
  2 Fernandez, Samanth  12 Twisters-MR            37.91      36.26 ZQ     
  3 Duggan, Isabella M  12 CAS-MR                 37.56      36.37 ZQ     
  4 Ronaghan, Olivia R  11 QNS-MR                 37.70      36.40 ZQ     
  5 McCafferty, Kathle  12 WAC-MR                 38.88      36.62 JO     
  6 Donlevy, Maggie M   12 CIY-MR                 38.18      36.64 JO     
  7 Bastone, Alexandra  11 WEST-MR                37.77      37.16 JO     
  8 Tsai, Sarah Y       11 WEST-MR                37.85      37.17 JO     
  9 Pulkkinen, Charlot  11 Badger-MR              39.79      40.84        
 10 Gonciarz, Isabella  12 Twisters-MR            38.20      41.60        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:19.19  JO
              1:19.20  SMAX Silvers Max
              1:28.69  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:19.20 - 1:28.69
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Grozdanic, Katarin  12 RI Marlins-MR        1:20.59    1:19.56 SILV    20  
                  37.13     1:19.56 (42.43)                                        
  2 Ronaghan, Olivia R  11 QNS-MR               1:21.97    1:19.76 SILV    17  
                  37.06     1:19.76 (42.70)                                        
  3 Lamar, Christina L  12 HS-MR                1:21.85    1:19.77 SILV    16  
                  36.62     1:19.77 (43.15)                                        
  4 Thoms, Julia D      12 Express Swimming-MR  1:20.22    1:20.37 SILV    15  
                  38.13     1:20.37 (42.24)                                        
  5 Yildiz, Nicole F    11 MPNY-MR              1:20.03    1:20.50 SILV    14  
                  37.90     1:20.50 (42.60)                                        
  6 Rossi, Elena        11 WEST-MR              1:21.00    1:20.60 SILV    13  
                  38.67     1:20.60 (41.93)                                        
  7 Shields, Madison B  12 Express Swimming-MR  1:21.95    1:20.64 SILV    12  
                  38.23     1:20.64 (42.41)                                        
  8 Arnold, Lauren R    12 Badger-MR            1:21.62    1:20.91 SILV    11  
                  37.99     1:20.91 (42.92)                                        
  9 Reyl, Margaux       12 Manhattan Makos-MR   1:20.88    1:21.91 SILV     9  
                  39.11     1:21.91 (42.80)                                        
 10 Duggan, Isabella M  12 CAS-MR               1:23.09    1:21.94 SILV     7  
                  38.20     1:21.94 (43.74)                                        
 11 Tsai, Sarah Y       11 WEST-MR              1:21.29    1:22.07 SILV     6  
                  39.61     1:22.07 (42.46)                                        
 12 Wong, Joyce H       12 HS-MR                1:24.21    1:22.12 SILV     5  
                  39.12     1:22.12 (43.00)                                        
 13 Sandoval, Candela   12 Twisters-MR          1:23.85    1:22.22 SILV     4  
                  38.98     1:22.22 (43.24)                                        
 14 Fong, Joline        11 Manhattan Makos-MR   1:21.10    1:22.62 SILV     3  
                  39.40     1:22.62 (43.22)                                        
 15 Pabby, Anya         12 Badger-MR            1:25.64    1:22.70 SILV     2  
                  38.09     1:22.70 (44.61)                                        
 16 Zarazua, Jennifer   12 Twisters-MR          1:23.62    1:22.83 SILV     1  
                  39.37     1:22.83 (43.46)                                        
 17 Moschetta, Maggie   12 WEST-MR              1:21.66    1:23.04 SILV   
                  40.02     1:23.04 (43.02)                                        
 18 Scala, Elizabeth M  12 WEST-MR              1:21.36    1:23.11 SILV   
                  39.48     1:23.11 (43.63)                                        
 19 Deng, Chloe *       11 HS-MR                1:27.26    1:23.28 SILV   
                  40.09     1:23.28 (43.19)                                        
 20 Lopez-Ryan, Brookl  12 WEST-MR              1:20.58    1:23.53 SILV   
                  39.35     1:23.53 (44.18)                                        
 21 Kaufman, Claire M   11 Badger-MR            1:28.65    1:23.86 SILV   
                  39.21     1:23.86 (44.65)                                        
 22 Li, Kaitlin         12 GATE-MR              1:25.98    1:23.89 SILV   
                  40.32     1:23.89 (43.57)                                        
 23 Mulholland, Kasey   12 Express Swimming-MR  1:25.70    1:23.93 SILV   
                  39.42     1:23.93 (44.51)                                        
 24 Rasquinha, Rhea D   12 Express Swimming-MR  1:24.23    1:24.03 SILV   
                  39.69     1:24.03 (44.34)                                        
 25 Kowalczyk, Julia    11 Twisters-MR          1:25.14    1:24.19 SILV   
                  40.01     1:24.19 (44.18)                                        
 26 Wang, Laurie        12 GATE-MR              1:23.75    1:24.21 SILV   
                  40.24     1:24.21 (43.97)                                        
 27 Loveless, Mary K    12 Badger-MR            1:27.71    1:24.33 SILV   
                  39.81     1:24.33 (44.52)                                        
 28 Soberon, Sophia E   12 Express Swimming-MR  1:23.00    1:24.70 SILV   
                  41.11     1:24.70 (43.59)                                        
 29 Orr, Elon           12 Parks Sailfish-MR    1:24.52    1:25.26 SILV   
                  39.43     1:25.26 (45.83)                                        
 30 Roebuck, Carter     10 Manhattan Makos-MR   1:28.01    1:25.52        
                  40.62     1:25.52 (44.90)                                        
 31 Lee, Kaitlyn H      11 Badger-MR            1:22.31    1:25.55 SILV   
                  41.15     1:25.55 (44.40)                                        
 32 Hui, Jing Z         12 Twisters-MR          1:26.16    1:25.80 SILV   
                  40.88     1:25.80 (44.92)                                        
 33 Adeshchenko, Maya   12 RAC-MR               1:25.77    1:26.06 SILV   
                  38.90     1:26.06 (47.16)                                        
 34 Hou, Isabelle       12 Express Swimming-MR  1:25.24    1:26.27 SILV   
                  40.56     1:26.27 (45.71)                                        
 35 Victory, Kathleen   12 Badger-MR            1:28.22    1:26.56 SILV   
                  40.33     1:26.56 (46.23)                                        
 36 Gjertsen, Allison   12 WEST-MR              1:26.42    1:26.58 SILV   
                  41.58     1:26.58 (45.00)                                        
 37 Fan, Alyssa Y       11 Manhattan Makos-MR   1:26.19    1:27.21 SILV   
                  41.53     1:27.21 (45.68)                                        
 38 Pompay, Arabella F  11 Express Swimming-MR  1:28.11    1:27.32 SILV   
                  40.97     1:27.32 (46.35)                                        
 39 Finn, Molly K       12 HS-MR                1:27.41    1:27.43 SILV   
                  40.80     1:27.43 (46.63)                                        
 40 Jimenez, Haley      12 GATE-MR              1:24.47    1:27.47 SILV   
                  42.01     1:27.47 (45.46)                                        
 41 Hanna, Elizabeth T  11 QNS-MR               1:28.22    1:27.59 SILV   
                  41.67     1:27.59 (45.92)                                        
 42 Kujawski, Dylan A   11 WEST-MR              1:28.29    1:27.60 SILV   
                  42.11     1:27.60 (45.49)                                        
 43 Kovacs, Bella M     12 GATE-MR              1:26.82    1:27.75 SILV   
                  41.79     1:27.75 (45.96)                                        
 44 Brennan, Erin       12 Express Swimming-MR  1:28.13    1:28.20 SILV   
                  41.52     1:28.20 (46.68)                                        
 45 Bromberg, Stephani  12 Manhattan Makos-MR   1:28.11    1:28.56 SILV   
                  42.60     1:28.56 (45.96)                                        
Non-Award Division  
  1 Taplitz, Audrey     12 Manhattan Makos-MR   1:19.45    1:16.85 ZQ     
                  36.56     1:16.85 (40.29)                                        
  2 McGrath, Caroline   12 Badger-MR            1:19.52    1:18.09 ZQ     
                  36.81     1:18.09 (41.28)                                        
  3 Yeh, Kiely M        12 QNS-MR               1:19.55    1:18.73 JO     
                  37.03     1:18.73 (41.70)                                        
  4 Donlevy, Maggie M   12 CIY-MR               1:22.43    1:18.78 JO     
                  37.61     1:18.78 (41.17)                                        
  5 Martinez, Jennifer  12 Express Swimming-MR  1:22.86    1:29.42        
                  42.31     1:29.42 (47.11)                                        
  6 Tse, Jalyn A        11 UQNS-MR              1:27.68    1:30.27        
                  42.19     1:30.27 (48.08)                                        
  7 Gonciarz, Isabella  12 Twisters-MR          1:22.72    1:32.36        
                  43.91     1:32.36 (48.45)                                        
 -- Snyder, Sara        12 Manhattan Makos-MR   1:22.12         DQ        
      Double pull / kicks
                  40.17          DQ (49.28)                                        
 -- Eckert, Jordyn      11 Manhattan Makos-MR   1:24.64         NS        
 -- McCafferty, Kathle  12 WAC-MR               1:24.20         NS        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:50.59  ZQ
              2:53.99  JO
              2:54.00  SMAX Silvers Max
              3:11.19  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  2:54.00 - 3:11.19
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Mulholland, Kasey   12 Express Swimming-MR  3:03.30    2:55.58 SILV    20  
                  39.40     1:24.36 (44.96)     2:09.79 (45.43)     2:55.58 (45.79)
  2 Li, Kaitlin         12 GATE-MR              3:05.72    2:56.56 SILV    17  
                  40.49     1:24.86 (44.37)     2:11.14 (46.28)     2:56.56 (45.42)
  3 Grozdanic, Katarin  12 RI Marlins-MR        2:58.31    2:56.59 SILV    16  
                  39.73     1:24.91 (45.18)     2:11.13 (46.22)     2:56.59 (45.46)
  4 Wong, Joyce H       12 HS-MR                3:09.61    2:57.23 SILV    15  
                  40.28     1:26.29 (46.01)     2:12.04 (45.75)     2:57.23 (45.19)
  5 Perez, Miranda M    12 KB Makos-MR          2:57.81    2:57.58 SILV    14  
                  38.93     1:23.50 (44.57)     2:10.44 (46.94)     2:57.58 (47.14)
  6 Fong, Joline        11 Manhattan Makos-MR   3:00.35    2:58.43 SILV    13  
                  41.20     1:27.07 (45.87)     2:13.11 (46.04)     2:58.43 (45.32)
  7 Gjertsen, Allison   12 WEST-MR              3:09.44    2:59.90 SILV    12  
                  42.77     1:28.87 (46.10)     2:15.81 (46.94)     2:59.90 (44.09)
  8 Snyder, Sara        12 Manhattan Makos-MR   3:00.56    3:00.48 SILV    11  
                  40.32     1:27.71 (47.39)     2:14.78 (47.07)     3:00.48 (45.70)
  9 Lopez-Ryan, Brookl  12 WEST-MR              3:06.49    3:00.49 SILV     9  
                  41.32     1:28.50 (47.18)   3:00.49 (1:31.99)                    
 10 Victory, Kathleen   12 Badger-MR            3:08.12    3:00.71 SILV     7  
                  41.19     1:26.78 (45.59)     2:13.65 (46.87)     3:00.71 (47.06)
 11 Soberon, Sophia E   12 Express Swimming-MR  3:05.48    3:00.82 SILV     6  
                  41.43     1:27.60 (46.17)     2:14.89 (47.29)     3:00.82 (45.93)
 12 Loveless, Mary K    12 Badger-MR            2:59.98    3:02.01 SILV     5  
                  41.16     1:27.47 (46.31)     2:15.07 (47.60)     3:02.01 (46.94)
 13 Eckert, Jordyn      11 Manhattan Makos-MR   3:09.31    3:04.52 SILV     4  
                  41.19     1:29.71 (48.52)     2:18.09 (48.38)     3:04.52 (46.43)
 14 Finn, Molly K       12 HS-MR                3:05.65    3:07.14 SILV     3  
                  41.34     1:29.45 (48.11)     2:18.52 (49.07)     3:07.14 (48.62)
 15 O'Brien, Amanda M   12 Express Swimming-MR  3:09.07    3:08.09 SILV     2  
                  44.12     1:31.13 (47.01)     2:20.22 (49.09)     3:08.09 (47.87)
Non-Award Division  
  1 Tsai, Sarah Y       11 WEST-MR              3:02.40    2:46.62 ZQ     
                  38.37     1:20.78 (42.41)     2:04.07 (43.29)     2:46.62 (42.55)
  2 McIntyre, Gaby M    12 Express Swimming-MR  2:59.85    2:49.52 ZQ     
                  37.44     1:20.20 (42.76)     2:05.02 (44.82)     2:49.52 (44.50)
  3 Reyl, Margaux       12 Manhattan Makos-MR   2:55.27    2:49.73 ZQ     
                  39.28     1:22.25 (42.97)     2:06.93 (44.68)     2:49.73 (42.80)
  4 Rossi, Elena        11 WEST-MR              2:56.12    2:51.84 JO     
                  39.16     1:22.30 (43.14)     2:07.02 (44.72)     2:51.84 (44.82)
  5 Canty, Katie E      11 Express Swimming-MR  3:11.00    3:17.07        
                  41.55     1:33.11 (51.56)     2:25.93 (52.82)     3:17.07 (51.14)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.99  JO
                31.00  SMAX Silvers Max
                34.59  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  31.00 - 34.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lamar, Christina L  12 HS-MR                  31.29      31.38 SILV    20  
  2 Slezak, Julia       12 Twisters-MR            32.61      31.45 SILV    17  
  3 Hou, Isabelle       12 Express Swimming-MR    31.08      31.49 SILV    16  
  4 Moschetta, Maggie   12 WEST-MR                31.94      31.64 SILV    15  
  5 McGrath, Caroline   12 Badger-MR              32.71      31.68 SILV    14  
  6 Chen, Alanna M      12 CIY-MR                 32.29      31.84 SILV    13  
  7 Langaman, Jenna T   12 HS-MR                  32.29      31.94 SILV    12  
  8 Nada, Sama          11 Twisters-MR            31.80      31.95 SILV    11  
  9 Lippolis, Isabella  12 WEST-MR                32.21      31.97 SILV     9  
 10 Coughlin, Caroline  12 WEST-MR                32.32      31.98 SILV     7  
 11 Kuzma, Lauren E     12 Express Swimming-MR    32.27      32.11 SILV     6  
 12 Gonciarz, Isabella  12 Twisters-MR            31.76      32.13 SILV     5  
 13 Duggan, Isabella M  12 CAS-MR                 33.24      32.19 SILV     4  
 14 Taplitz, Audrey     12 Manhattan Makos-MR     33.62      32.20 SILV     3  
 15 Afif, Sarah         12 WAC-MR                 33.47      32.33 SILV     2  
 16 Horn, Ursula        12 Manhattan Makos-MR     33.39      32.37 SILV     1  
 17 Jimenez, Haley      12 GATE-MR                32.57      32.44 SILV   
 18 Fan, Alyssa Y       11 Manhattan Makos-MR     32.16      32.47 SILV   
 19 Rasquinha, Rhea D   12 Express Swimming-MR    32.20      32.55 SILV   
 20 Shields, Madison B  12 Express Swimming-MR    33.46      32.57 SILV   
 21 Grozdanic, Katarin  12 RI Marlins-MR          33.58      32.62 SILV   
 22 Fernandez, Samanth  12 Twisters-MR            32.10      32.68 SILV   
 23 Lopez-Ryan, Brookl  12 WEST-MR                31.23      32.78 SILV   
 24 Estrada-Nunez, Tha  11 Twisters-MR            33.40      32.92 SILV   
 25 Bolino, Anna C      12 HS-MR                  33.50      32.97 SILV   
 26 Wilen, Gianna M     12 Unhes-Mr-MR            33.28      33.02 SILV   
 27 Park, Sophia H      12 FLY-MR                 33.12      33.22 SILV   
 28 Barber, Alexis G    11 Twisters-MR            33.09      33.26 SILV   
 28 Yildiz, Nicole F    11 MPNY-MR                33.67      33.26 SILV   
 30 Chavez, Kaetlyn K   11 APEX-MR                34.10      33.30 SILV   
 31 Rojas-Tineo, Maira  12 APEX-MR                34.40      33.34 SILV   
 32 Friedman, Alexandr  11 Badger-MR              34.39      33.45 SILV   
 33 Quiller, Hailey M   11 CAS-MR                 33.25      33.56 SILV   
 33 Roebuck, Carter     10 Manhattan Makos-MR     32.27      33.56        
 35 Cuddihy, Grace M    11 Manhattan Makos-MR     33.64      33.66 SILV   
 36 Kowalczyk, Julia    11 Twisters-MR            33.90      33.71 SILV   
 37 Kovacs, Bella M     12 GATE-MR                33.88      33.79 SILV   
 38 Condon, Daniella M  11 WEST-MR                33.66      33.80 SILV   
 39 Hanna, Elizabeth T  11 QNS-MR                 34.51      34.32 SILV   
 40 Lei, Anya           11 Twisters-MR            31.78      34.37 SILV   
 41 Keiser, Abigail     12 WAC-MR                 34.56      34.40 SILV   
 42 Orris- Maitland, A  12 RedTails-MR            34.58      34.52 SILV   
Non-Award Division  
  1 Chen, Lydia G       11 Badger-MR              33.19      29.73 ZQ     
  2 Shchuchinov, Sophi  11 RI Marlins-MR          32.45      30.54 ZQ     
  3 Yeh, Kiely M        12 QNS-MR                 31.01      30.57 ZQ     
  4 Bastone, Alexandra  11 WEST-MR                31.68      30.90 JO     
  5 Mykytenko, Elizabe  12 RAC-MR                 31.44      30.95 JO     
  6 Ortega, Meghan      12 WAC-MR                 34.00      34.66        
  7 Wynn, Tiana D       12 CAS-MR                 33.74      34.86        
  8 Wei, Alice          11 RAC-MR                 33.92      35.03        
  9 Rosario, Tykai N    11 KB Makos-MR            31.90      35.20        
 10 Pineda, Ryleigh E   12 KB Makos-MR            32.20      36.75        
 -- McGUIRE, Mary C     12 Express Swimming-MR    34.41         NS        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:09.99  JO
              1:10.00  SMAX Silvers Max
              1:19.39  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:10.00 - 1:19.39
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Sweeney, Klara L    12 WEST-MR              1:10.19    1:10.25 SILV    20  
                  32.94     1:10.25 (37.31)                                        
  2 Rossi, Elena        11 WEST-MR              1:13.03    1:11.07 SILV    17  
                  33.15     1:11.07 (37.92)                                        
  3 Fan, Alyssa Y       11 Manhattan Makos-MR   1:10.85    1:11.24 SILV    16  
                  33.08     1:11.24 (38.16)                                        
  4 Thoms, Julia D      12 Express Swimming-MR  1:12.97    1:11.85 SILV    15  
                  33.25     1:11.85 (38.60)                                        
  5 Kuzma, Lauren E     12 Express Swimming-MR  1:11.17    1:11.98 SILV    14  
                  33.98     1:11.98 (38.00)                                        
  6 Shields, Madison B  12 Express Swimming-MR  1:14.58    1:12.46 SILV    13  
                  33.96     1:12.46 (38.50)                                        
  7 Capuano, Katelyn J  11 WEST-MR              1:13.90    1:12.57 SILV    12  
                  33.49     1:12.57 (39.08)                                        
  8 Mykytenko, Elizabe  12 RAC-MR               1:14.86    1:12.66 SILV    11  
                  33.87     1:12.66 (38.79)                                        
  9 Afif, Sarah         12 WAC-MR               1:18.44    1:12.68 SILV     9  
                  33.41     1:12.68 (39.27)                                        
 10 Lippolis, Isabella  12 WEST-MR              1:11.73    1:12.69 SILV     7  
                  33.43     1:12.69 (39.26)                                        
 11 Gonciarz, Isabella  12 Twisters-MR          1:13.59    1:12.71 SILV     6  
                  33.44     1:12.71 (39.27)                                        
 12 Hou, Isabelle       12 Express Swimming-MR  1:13.48    1:12.78 SILV     5  
                  33.27     1:12.78 (39.51)                                        
 13 Nada, Sama          11 Twisters-MR          1:13.81    1:12.89 SILV     4  
                  34.22     1:12.89 (38.67)                                        
 14 Kwon, Michelle      12 FLY-MR               1:14.55    1:14.02 SILV     3  
                  33.55     1:14.02 (40.47)                                        
 15 Coughlin, Caroline  12 WEST-MR              1:14.26    1:14.47 SILV     2  
                  34.63     1:14.47 (39.84)                                        
 16 Wilen, Gianna M     12 Unhes-Mr-MR          1:17.39    1:14.68 SILV     1  
                  34.77     1:14.68 (39.91)                                        
 17 Roebuck, Carter     10 Manhattan Makos-MR   1:17.72    1:15.43        
                  34.68     1:15.43 (40.75)                                        
 18 Perez, Miranda M    12 KB Makos-MR          1:17.09    1:15.55 SILV   
                  33.42     1:15.55 (42.13)                                        
 19 Condon, Daniella M  11 WEST-MR              1:15.68    1:15.57 SILV   
                  34.52     1:15.57 (41.05)                                        
 20 Horn, Ursula        12 Manhattan Makos-MR   1:18.58    1:15.99 SILV   
                  35.25     1:15.99 (40.74)                                        
 21 Kovacs, Bella M     12 GATE-MR              1:16.68    1:16.06 SILV   
                  35.05     1:16.06 (41.01)                                        
 22 Doran, Jordyn       12 WEST-MR              1:15.65    1:16.14 SILV   
                  36.40     1:16.14 (39.74)                                        
 23 Park, Sophia H      12 FLY-MR               1:15.54    1:16.47 SILV   
                  35.24     1:16.47 (41.23)                                        
 24 Barber, Alexis G    11 Twisters-MR          1:17.83    1:17.54 SILV   
                  35.27     1:17.54 (42.27)                                        
 25 Rosario, Tykai N    11 KB Makos-MR          1:18.31    1:19.01 SILV   
                  35.30     1:19.01 (43.71)                                        
 26 Peckman, Riley E    12 Express Swimming-MR  1:18.03    1:19.06 SILV   
                  36.19     1:19.06 (42.87)                                        
Non-Award Division  
  1 McIntyre, Gaby M    12 Express Swimming-MR  1:10.76    1:08.11 ZQ     
                  31.80     1:08.11 (36.31)                                        
  2 McGrath, Caroline   12 Badger-MR            1:11.15    1:08.29 ZQ     
                  31.84     1:08.29 (36.45)                                        
  3 Yeh, Kiely M        12 QNS-MR               1:10.01    1:08.45 ZQ     
                  31.31     1:08.45 (37.14)                                        
  4 O'Connell, Siobhan  11 Express Swimming-MR  1:18.18    1:21.94        
                  37.29     1:21.94 (44.65)                                        
  5 Ortega, Meghan      12 WAC-MR               1:16.57    1:22.91        
                  38.90     1:22.91 (44.01)                                        
 -- Kowalczyk, Julia    11 Twisters-MR          1:16.75         DQ        
      Declared false start
 -- Shchuchinov, Sophi  11 RI Marlins-MR        1:14.65         DQ        
      Declared false start
 -- Lopez-Ryan, Brookl  12 WEST-MR              1:15.38         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  35.43          DQ (40.17)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  ZQ
              1:10.49  JO
              1:10.50  SMAX Silvers Max
              1:18.69  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:10.50 - 1:18.69
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Rossi, Elena        11 WEST-MR              1:10.99    1:10.71 SILV    20  
                  32.69     1:10.71 (38.02)                                        
  2 Zarazua, Jennifer   12 Twisters-MR          1:11.36    1:10.99 SILV    17  
                  33.19     1:10.99 (37.80)                                        
  3 Thoms, Julia D      12 Express Swimming-MR  1:12.85    1:11.20 SILV    16  
                  32.70     1:11.20 (38.50)                                        
  4 Taplitz, Audrey     12 Manhattan Makos-MR   1:12.37    1:11.32 SILV    15  
                  34.05     1:11.32 (37.27)                                        
  5 Perez, Miranda M    12 KB Makos-MR          1:14.77    1:11.53 SILV    14  
                  33.10     1:11.53 (38.43)                                        
  6 Duggan, Isabella M  12 CAS-MR               1:14.47    1:11.95 SILV    13  
                  33.77     1:11.95 (38.18)                                        
  7 Yildiz, Nicole F    11 MPNY-MR              1:12.55    1:12.06 SILV    12  
                  34.38     1:12.06 (37.68)                                        
  8 Rasquinha, Rhea D   12 Express Swimming-MR  1:13.70    1:12.09 SILV    11  
                  34.77     1:12.09 (37.32)                                        
  9 Grozdanic, Katarin  12 RI Marlins-MR        1:16.45    1:12.66 SILV     9  
                  33.11     1:12.66 (39.55)                                        
 10 Langaman, Jenna T   12 HS-MR                1:13.18    1:12.68 SILV     7  
                  32.92     1:12.68 (39.76)                                        
 11 Condon, Daniella M  11 WEST-MR              1:15.00    1:13.29 SILV     6  
                  33.39     1:13.29 (39.90)                                        
 12 Lee, Kaitlyn H      11 Badger-MR            1:14.59    1:13.31 SILV     5  
                  34.35     1:13.31 (38.96)                                        
 13 Kowalczyk, Julia    11 Twisters-MR          1:17.03    1:13.53 SILV     4  
                  35.56     1:13.53 (37.97)                                        
 14 Goldner, Sylvie     12 Manhattan Makos-MR   1:17.19    1:13.87 SILV     3  
                  35.75     1:13.87 (38.12)                                        
 15 Lippolis, Isabella  12 WEST-MR              1:13.85    1:14.09 SILV     2  
                  33.23     1:14.09 (40.86)                                        
 16 Wang, Laurie        12 GATE-MR              1:15.09    1:14.19 SILV     1  
                  35.64     1:14.19 (38.55)                                        
 17 Hou, Isabelle       12 Express Swimming-MR  1:13.88    1:14.31 SILV   
                  33.92     1:14.31 (40.39)                                        
 18 Moschetta, Maggie   12 WEST-MR              1:16.91    1:14.34 SILV   
                  36.55     1:14.34 (37.79)                                        
 19 McCafferty, Kathle  12 WAC-MR               1:18.48    1:14.47 SILV   
                  35.76     1:14.47 (38.71)                                        
 20 Chen, Alanna M      12 CIY-MR               1:15.11    1:14.52 SILV   
                  35.26     1:14.52 (39.26)                                        
 21 Soberon, Sophia E   12 Express Swimming-MR  1:15.91    1:14.61 SILV   
                  35.03     1:14.61 (39.58)                                        
 22 Reyl, Margaux       12 Manhattan Makos-MR   1:14.14    1:14.70 SILV   
                  34.54     1:14.70 (40.16)                                        
 22 Jimenez, Haley      12 GATE-MR              1:12.94    1:14.70 SILV   
                  35.54     1:14.70 (39.16)                                        
 24 Sullivan, Lauren G  12 Express Swimming-MR  1:17.06    1:14.72 SILV   
                  33.35     1:14.72 (41.37)                                        
 25 Roebuck, Carter     10 Manhattan Makos-MR   1:14.63    1:14.78        
                  34.19     1:14.78 (40.59)                                        
 26 Hanna, Elizabeth T  11 QNS-MR               1:16.08    1:15.01 SILV   
                  35.43     1:15.01 (39.58)                                        
 27 Capuano, Katelyn J  11 WEST-MR              1:17.91    1:15.03 SILV   
                  35.35     1:15.03 (39.68)                                        
 28 Mulholland, Kasey   12 Express Swimming-MR  1:14.39    1:15.13 SILV   
                  35.33     1:15.13 (39.80)                                        
 29 Estrada-Nunez, Tha  11 Twisters-MR          1:17.24    1:15.54 SILV   
                  33.47     1:15.54 (42.07)                                        
 30 Slezak, Julia       12 Twisters-MR          1:17.20    1:15.63 SILV   
                  33.20     1:15.63 (42.43)                                        
 31 Lei, Anya           11 Twisters-MR          1:17.43    1:15.72 SILV   
                  33.97     1:15.72 (41.75)                                        
 31 Orr, Elon           12 Parks Sailfish-MR    1:15.94    1:15.72 SILV   
                  35.78     1:15.72 (39.94)                                        
 33 Barber, Alexis G    11 Twisters-MR          1:16.46    1:15.75 SILV   
                  34.55     1:15.75 (41.20)                                        
 34 Bolino, Anna C      12 HS-MR                1:16.53    1:16.66 SILV   
                  33.90     1:16.66 (42.76)                                        
 35 Sjolander, Kathryn  12 WAC-MR               1:17.58    1:16.88 SILV   
                  34.43     1:16.88 (42.45)                                        
 36 Stroka, Greta       11 Twisters-MR          1:18.55    1:16.95 SILV   
                  35.73     1:16.95 (41.22)                                        
 37 Kovacs, Bella M     12 GATE-MR              1:15.62    1:17.10 SILV   
                  34.21     1:17.10 (42.89)                                        
 38 Wong, Joyce H       12 HS-MR                1:16.82    1:17.33 SILV   
                  36.85     1:17.33 (40.48)                                        
 39 Mroczek, Angelica   12 FREE-MR              1:14.81    1:17.42 SILV   
                  38.75     1:17.42 (38.67)                                        
 40 Rozanoff, Anastasi  11 MPNY-MR              1:18.65    1:17.47 SILV   
                  36.43     1:17.47 (41.04)                                        
 41 Fong, Joline        11 Manhattan Makos-MR   1:16.76    1:17.66 SILV   
                  36.52     1:17.66 (41.14)                                        
 42 Cuddihy, Grace M    11 Manhattan Makos-MR   1:17.70    1:17.70 SILV   
                  36.28     1:17.70 (41.42)                                        
 43 Chavez, Kaetlyn K   11 APEX-MR              1:18.11    1:18.01 SILV   
                  34.89     1:18.01 (43.12)                                        
 44 Li, Kaitlin         12 GATE-MR              1:17.63    1:18.03 SILV   
                  38.65     1:18.03 (39.38)                                        
 45 Valle, Ashley A     11 Express Swimming-MR  1:16.87    1:18.09 SILV   
                  35.25     1:18.09 (42.84)                                        
 46 Eckert, Jordyn      11 Manhattan Makos-MR   1:18.69    1:18.67 SILV   
                  37.77     1:18.67 (40.90)                                        
Non-Award Division  
  1 Coughlin, Caroline  12 WEST-MR              1:11.60    1:09.09 ZQ     
                  33.72     1:09.09 (35.37)                                        
  2 McGrath, Caroline   12 Badger-MR            1:11.94    1:09.56 ZQ     
                  33.18     1:09.56 (36.38)                                        
  3 Ronaghan, Olivia R  11 QNS-MR               1:10.93    1:09.72 ZQ     
                  32.31     1:09.72 (37.41)                                        
  4 Fernandez, Samanth  12 Twisters-MR          1:11.89    1:10.19 JO     
                  33.21     1:10.19 (36.98)                                        
  5 Rosario, Tykai N    11 KB Makos-MR          1:18.57    1:19.37        
                  35.96     1:19.37 (43.41)                                        
  6 Orris- Maitland, A  12 RedTails-MR          1:16.92    1:19.63        
                  37.27     1:19.63 (42.36)                                        
  7 O'Connell, Siobhan  11 Express Swimming-MR  1:18.53    1:20.44        
                  35.82     1:20.44 (44.62)                                        
  8 Wynn, Tiana D       12 CAS-MR               1:16.90    1:20.71        
                  36.67     1:20.71 (44.04)                                        
  9 Snyder, Sara        12 Manhattan Makos-MR   1:17.82    1:22.01        
                  38.93     1:22.01 (43.08)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:29.49  JO
              2:29.50  SMAX Silvers Max
              2:48.09  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  2:29.50 - 2:48.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 McGrath, Caroline   12 Badger-MR            2:31.53    2:30.03 SILV    20  
                  32.73     1:11.38 (38.65)     1:55.15 (43.77)     2:30.03 (34.88)
  2 Horn, Ursula        12 Manhattan Makos-MR   2:33.96    2:30.34 SILV    17  
                  35.80     1:14.29 (38.49)     1:56.84 (42.55)     2:30.34 (33.50)
  3 Ronaghan, Olivia R  11 QNS-MR               2:36.81    2:32.43 SILV    16  
                  34.39     1:11.35 (36.96)     1:57.23 (45.88)     2:32.43 (35.20)
  4 Langaman, Jenna T   12 HS-MR                2:33.12    2:34.66 SILV    15  
                  33.33     1:12.84 (39.51)     1:59.78 (46.94)     2:34.66 (34.88)
  5 Reyl, Margaux       12 Manhattan Makos-MR   2:33.78    2:35.61 SILV    14  
                  35.19     1:16.66 (41.47)     2:01.75 (45.09)     2:35.61 (33.86)
  6 Loveless, Mary K    12 Badger-MR            2:42.57    2:35.69 SILV    13  
                  34.99     1:14.33 (39.34)     2:00.68 (46.35)     2:35.69 (35.01)
  7 Kwon, Michelle      12 FLY-MR               2:37.67    2:36.09 SILV    12  
                  33.24     1:12.01 (38.77)     1:59.87 (47.86)     2:36.09 (36.22)
  8 Scala, Elizabeth M  12 WEST-MR              2:42.28    2:36.40 SILV    11  
                  33.77     1:12.69 (38.92)     2:00.09 (47.40)     2:36.40 (36.31)
  9 Shields, Madison B  12 Express Swimming-MR  2:40.75    2:36.52 SILV     9  
                  33.59     1:13.48 (39.89)     2:00.46 (46.98)     2:36.52 (36.06)
 10 Yildiz, Nicole F    11 MPNY-MR              2:35.29    2:36.53 SILV     7  
                  36.73     1:15.72 (38.99)     2:01.15 (45.43)     2:36.53 (35.38)
 11 Condon, Daniella M  11 WEST-MR              2:38.25    2:36.59 SILV     6  
                  34.58     1:14.22 (39.64)     2:04.02 (49.80)     2:36.59 (32.57)
 12 Grozdanic, Katarin  12 RI Marlins-MR        2:38.50    2:36.68 SILV     5  
                  34.70     1:13.65 (38.95)     1:59.81 (46.16)     2:36.68 (36.87)
 13 Barber, Alexis G    11 Twisters-MR          2:39.90    2:36.72 SILV     4  
                  33.68     1:12.52 (38.84)     2:03.03 (50.51)     2:36.72 (33.69)
 14 Nada, Sama          11 Twisters-MR          2:39.52    2:37.78 SILV     3  
                  33.54     1:13.45 (39.91)     2:01.86 (48.41)     2:37.78 (35.92)
 15 Dwyer, Bridget E    12 CIY-MR               2:40.58    2:38.13 SILV     2  
                  36.55     1:17.40 (40.85)     2:04.46 (47.06)     2:38.13 (33.67)
 16 Fan, Alyssa Y       11 Manhattan Makos-MR   2:37.31    2:38.77 SILV     1  
                  34.80     1:15.69 (40.89)     2:03.61 (47.92)     2:38.77 (35.16)
 17 Perez, Miranda M    12 KB Makos-MR          2:44.91    2:38.92 SILV   
                  33.01     1:14.33 (41.32)     2:01.83 (47.50)     2:38.92 (37.09)
 18 Rasquinha, Rhea D   12 Express Swimming-MR  2:38.94    2:39.46 SILV   
                  33.86     1:15.37 (41.51)     2:04.10 (48.73)     2:39.46 (35.36)
 19 Rojas-Tineo, Maira  12 APEX-MR              2:39.85    2:39.60 SILV   
                  35.97     1:17.98 (42.01)     2:05.18 (47.20)     2:39.60 (34.42)
 20 Lopez-Ryan, Brookl  12 WEST-MR              2:38.00    2:40.30 SILV   
                  35.58     1:15.37 (39.79)     2:04.42 (49.05)     2:40.30 (35.88)
 21 Hanna, Elizabeth T  11 QNS-MR               2:43.61    2:41.29 SILV   
                  37.04     1:16.77 (39.73)     2:04.78 (48.01)     2:41.29 (36.51)
 22 Goldner, Sylvie     12 Manhattan Makos-MR   2:47.67    2:41.50 SILV   
                  36.75     1:19.73 (42.98)     2:04.09 (44.36)     2:41.50 (37.41)
 23 Soberon, Sophia E   12 Express Swimming-MR  2:41.38    2:41.66 SILV   
                  37.02     1:16.07 (39.05)     2:04.30 (48.23)     2:41.66 (37.36)
 24 Park, Sophia H      12 FLY-MR               2:45.22    2:42.38 SILV   
                  34.86     1:14.97 (40.11)     2:05.11 (50.14)     2:42.38 (37.27)
 25 Mroczek, Angelica   12 FREE-MR              2:39.12    2:42.49 SILV   
                  39.28     1:21.11 (41.83)     2:04.66 (43.55)     2:42.49 (37.83)
 26 Kovacs, Bella M     12 GATE-MR              2:42.06    2:42.59 SILV   
                  36.12     1:15.46 (39.34)     2:04.50 (49.04)     2:42.59 (38.09)
 27 Afif, Sarah         12 WAC-MR               2:46.82    2:42.60 SILV   
                  33.29     1:13.10 (39.81)     2:04.08 (50.98)     2:42.60 (38.52)
 27 Mulholland, Kasey   12 Express Swimming-MR  2:41.96    2:42.60 SILV   
                  37.45     1:17.58 (40.13)     2:05.26 (47.68)     2:42.60 (37.34)
 29 Wang, Laurie        12 GATE-MR              2:46.39    2:42.61 SILV   
                  37.52     1:18.85 (41.33)     2:05.34 (46.49)     2:42.61 (37.27)
 30 Hou, Isabelle       12 Express Swimming-MR  2:44.12    2:42.72 SILV   
                  33.33     1:16.00 (42.67)     2:04.86 (48.86)     2:42.72 (37.86)
 31 Bolino, Anna C      12 HS-MR                2:43.80    2:42.85 SILV   
                  36.49     1:16.11 (39.62)     2:09.06 (52.95)     2:42.85 (33.79)
 32 Gonciarz, Isabella  12 Twisters-MR          2:35.70    2:43.18 SILV   
                  35.64     1:17.68 (42.04)     2:06.59 (48.91)     2:43.18 (36.59)
 33 Kaufman, Claire M   11 Badger-MR            2:43.52    2:43.60 SILV   
                  35.95                             2:05.10 ( )     2:43.60 (38.50)
 34 Pompay, Arabella F  11 Express Swimming-MR  2:37.55    2:43.71 SILV   
                  37.96     1:18.75 (40.79)     2:05.96 (47.21)     2:43.71 (37.75)
 35 Gjertsen, Allison   12 WEST-MR              2:40.31    2:43.87 SILV   
                  39.03     1:20.51 (41.48)     2:08.02 (47.51)     2:43.87 (35.85)
 36 Roebuck, Carter     10 Manhattan Makos-MR   2:41.32    2:44.09        
                  35.68     1:16.15 (40.47)     2:07.47 (51.32)     2:44.09 (36.62)
 37 Wei, Alice          11 RAC-MR               2:40.69    2:44.13 SILV   
                  36.41     1:15.94 (39.53)     2:06.15 (50.21)     2:44.13 (37.98)
 38 Wong, Joyce H       12 HS-MR                2:47.66    2:44.22 SILV   
                  39.22     1:19.91 (40.69)     2:05.63 (45.72)     2:44.22 (38.59)
 39 Lee, Kaitlyn H      11 Badger-MR            2:39.67    2:45.04 SILV   
                  38.43     1:18.68 (40.25)     2:07.07 (48.39)     2:45.04 (37.97)
 40 Chavez, Kaetlyn K   11 APEX-MR              2:44.66    2:45.10 SILV   
                  35.02     1:14.95 (39.93)     2:07.69 (52.74)     2:45.10 (37.41)
 41 Li, Kaitlin         12 GATE-MR              2:43.03    2:45.14 SILV   
                  36.61     1:20.04 (43.43)     2:06.39 (46.35)     2:45.14 (38.75)
 42 Baldwin, Kate E     12 HS-MR                2:46.51    2:45.25 SILV   
                  37.01     1:17.22 (40.21)     2:09.12 (51.90)     2:45.25 (36.13)
 43 Cuddihy, Grace M    11 Manhattan Makos-MR   2:44.20    2:45.52 SILV   
                  36.35     1:17.58 (41.23)     2:08.99 (51.41)     2:45.52 (36.53)
 44 Stroka, Greta       11 Twisters-MR          2:46.23    2:45.54 SILV   
                  35.86     1:18.66 (42.80)     2:09.53 (50.87)     2:45.54 (36.01)
 45 Doran, Jordyn       12 WEST-MR              2:44.19    2:46.39 SILV   
                  35.14     1:16.58 (41.44)     2:08.88 (52.30)     2:46.39 (37.51)
 46 Fong, Joline        11 Manhattan Makos-MR   2:39.33    2:48.06 SILV   
                  39.09     1:21.82 (42.73)     2:09.18 (47.36)     2:48.06 (38.88)
Non-Award Division  
  1 Taplitz, Audrey     12 Manhattan Makos-MR   2:33.27    2:29.07 JO     
                  33.73     1:13.32 (39.59)     1:55.86 (42.54)     2:29.07 (33.21)
  2 Donlevy, Maggie M   12 CIY-MR               2:32.47    2:29.12 JO     
                  31.88     1:09.16 (37.28)     1:56.20 (47.04)     2:29.12 (32.92)
  3 Ford, Elizabeth A   11 Badger-MR            2:44.87    2:48.74        
                  38.34     1:18.76 (40.42)     2:12.89 (54.13)     2:48.74 (35.85)
  4 Martinez, Jennifer  12 Express Swimming-MR  2:39.24    2:49.16        
                  38.01     1:22.82 (44.81)     2:14.62 (51.80)     2:49.16 (34.54)
  5 Ugarte, Olivia P    12 FLY-MR               2:45.86    2:49.48        
                  37.28     1:21.89 (44.61)     2:07.70 (45.81)     2:49.48 (41.78)
  6 Rosario, Tykai N    11 KB Makos-MR          2:48.06    2:49.52        
                  36.11     1:18.40 (42.29)     2:09.49 (51.09)     2:49.52 (40.03)
  7 Zherebko, Angela    11 Shy-Mr-MR            2:40.36    3:17.02        
                  42.82     1:31.63 (48.81)   2:32.40 (1:00.77)     3:17.02 (44.62)
 -- Hui, Jing Z         12 Twisters-MR          2:46.21         DQ        
      Multiple strokes - back
                  39.64     1:25.01 (45.37)     2:12.39 (47.38)          DQ (38.77)
 -- Sullivan, Lauren G  12 Express Swimming-MR  2:42.63         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
              5:24.99  JO
              5:25.00  SMAX Silvers Max
              5:50.99  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  5:25.00 - 5:50.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fernandez, Samanth  12 Twisters-MR          5:28.01    5:11.48 JO     
                  32.78     1:11.68 (38.90)     1:51.09 (39.41)     2:30.20 (39.11)
        3:14.71 (44.51)     4:00.12 (45.41)     4:36.07 (35.95)     5:11.48 (35.41)
 
Girls 12 & Under 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Muir, Heather       10 WAC-MR                    NT      44.60        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.69  JO
                26.69  ZQ
                26.70  SMAX Silvers Max
                28.79  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  26.70 - 28.79
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Munday, Jessica L   13 Unhes-Mr-MR            27.07      26.98 SILV    20  
  2 Egan, Orla M        13 Twisters-MR            27.34      27.00 SILV    17  
  3 Victory, Margaret   14 Badger-MR              28.03      27.01 SILV    16  
  4 Henriksson, Ida     14 Badger-MR              27.13      27.12 SILV    15  
  5 Leal, Nancy         13 RedTails-MR            26.93      27.19 SILV    14  
  6 Yang, Kristen A     13 Express Swimming-MR    27.29      27.25 SILV    12.5
  6 Donlevy, Kelly A    14 CIY-MR                 27.70      27.25 SILV    12.5
  8 Montgomery, Bridge  14 QNS-MR                 27.47      27.34 SILV    11  
  9 Briordy, Casey      14 WAC-MR                 28.37      27.37 SILV     9  
 10 Capuano, Caroline   13 WEST-MR                27.05      27.38 SILV     7  
 11 Brewi, Shannon E    13 RAC-MR                 27.31      27.44 SILV     6  
 12 Lovasz, Izzy H      14 QNS-MR                 27.61      27.46 SILV     5  
 13 Lomas, Melissa *    14 Badger-MR              27.82      27.47 SILV     4  
 14 Green, Darby P      14 Manhattan Makos-MR     27.95      27.50 SILV     3  
 15 Aclao, Joromya      13 GATE-MR                27.79      27.52 SILV     2  
 16 Ramirez, Pamela     13 WEST-MR                28.19      27.53 SILV     1  
 17 Suzana, Arlene      13 RedTails-MR            27.42      27.55 SILV   
 18 LaPointe, Teresa    14 WAC-MR                 27.39      27.65 SILV   
 19 Hyndman, Kailah F   13 Unhes-Mr-MR            27.57      27.68 SILV   
 20 Brydon, Maia        14 RedTails-MR            27.88      27.76 SILV   
 21 Moane, Courtney     13 WAC-MR                 27.73      27.77 SILV   
 22 Brita, Abigail E    14 Express Swimming-MR    28.22      27.86 SILV   
 22 Shrivastava, Ahaan  13 Badger-MR              28.16      27.86 SILV   
 24 LePique, Maya F     13 RedTails-MR            27.85      28.03 SILV   
 25 Pan, Christina      14 GATE-MR                28.58      28.05 SILV   
 26 O'Connell, Maggie   13 Express Swimming-MR    28.48      28.07 SILV   
 27 Heckman, Maelie J   13 CIY-MR                 28.03      28.11 SILV   
 28 Han, Michelle       14 GATE-MR                28.00      28.13 SILV   
 29 Catton, Chloe G     13 Express Swimming-MR    27.69      28.14 SILV   
 30 Lim, Jessica G      13 Twisters-MR            28.34      28.15 SILV   
 31 Monti, Gabrielle R  14 HS-MR                  28.08      28.19 SILV   
 32 Bice, Casey C       13 Express Swimming-MR    27.94      28.21 SILV   
 33 Ketchatcham, Sarah  14 CAS-MR                 27.71      28.27 SILV   
 34 Gomez, Nicole       13 Blue Waves-MR          28.45      28.28 SILV   
 35 Goodstone, Zoe K    14 Express Swimming-MR    28.13      28.50 SILV   
 36 Eng, Alina          13 Express Swimming-MR    28.07      28.54 SILV   
 36 Soltanova, Stephan  13 HS-MR                  28.36      28.54 SILV   
 38 O'Connor, Bridget   13 Express Swimming-MR    28.21      28.62 SILV   
 39 Chea, Rory          13 Parks Sailfish-MR      28.57      28.67 SILV   
 40 Warner, Breanna A   14 Express Swimming-MR    28.24      28.69 SILV   
 41 Murphy, Lillian E   13 Express Swimming-MR    28.39      28.72 SILV   
 42 Bonanno, Nicole R   13 WEST-MR                28.59      28.75 SILV   
 42 McLaughlin, Sophia  13 Express Swimming-MR    28.13      28.75 SILV   
 44 Victor, Melanie     13 Flying Dolphins-MR     28.45      28.76 SILV   
 45 Burke, Caroline M   13 Flying Dolphins-MR     28.52      28.79 SILV   
Non-Award Division  
  1 Green, Sarah M      14 Flying Dolphins-MR     26.74      26.61 JO     
  2 Sheridan, Kerry     14 Badger-MR              27.30      26.66 JO     
  3 Rivera, Hannah      14 Twisters-MR            28.47      28.84        
  4 Rappaport, Molly M  13 Express Swimming-MR    27.99      28.89        
  5 Negron, Lorielle L  13 KB Makos-MR            28.78      30.48        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.49  JO
                57.49  ZQ
                57.50  SMAX Silvers Max
              1:03.09  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  57.50 - 1:03.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Yang, Kristen A     13 Express Swimming-MR    58.44      58.01 SILV    20  
                  28.07       58.01 (29.94)                                        
  2 Jhong, Sara         14 Express Swimming-MR    59.21      58.31 SILV    17  
                  28.11       58.31 (30.20)                                        
  3 Daniels, Jacyn      14 Flying Dolphins-MR     57.79      58.37 SILV    16  
                  27.94       58.37 (30.43)                                        
  4 Petricevic, Madiso  13 WAC-MR                 57.52      58.39 SILV    15  
                  28.04       58.39 (30.35)                                        
  5 Falcao, Isabella L  13 Twisters-MR            58.52      58.41 SILV    14  
                  27.97       58.41 (30.44)                                        
  6 Leal, Nancy         13 RedTails-MR            59.31      58.69 SILV    13  
                  27.69       58.69 (31.00)                                        
  7 Lomas, Melissa *    14 Badger-MR              58.80      58.85 SILV    12  
                  28.55       58.85 (30.30)                                        
  8 Capuano, Caroline   13 WEST-MR                59.31      58.92 SILV    11  
                  28.50       58.92 (30.42)                                        
  9 LePique, Maya F     13 RedTails-MR          1:00.14      59.16 SILV     9  
                  28.78       59.16 (30.38)                                        
 10 Lovasz, Izzy H      14 QNS-MR                 59.26      59.18 SILV     7  
                  28.21       59.18 (30.97)                                        
 11 Brita, Abigail E    14 Express Swimming-MR  1:01.39      59.23 SILV     6  
                  28.60       59.23 (30.63)                                        
 12 Henriksson, Ida     14 Badger-MR              59.60      59.27 SILV     5  
                  28.03       59.27 (31.24)                                        
 13 Victory, Margaret   14 Badger-MR            1:00.57      59.33 SILV     4  
                  28.78       59.33 (30.55)                                        
 14 Moane, Courtney     13 WAC-MR                 59.22      59.38 SILV     3  
                  28.24       59.38 (31.14)                                        
 15 Huang, Amanda       14 Express Swimming-MR    58.50      59.47 SILV     2  
                  28.22       59.47 (31.25)                                        
 16 Catton, Chloe G     13 Express Swimming-MR    59.68      59.51 SILV     1  
                  28.17       59.51 (31.34)                                        
 17 Green, Sarah M      14 Flying Dolphins-MR     58.17      59.52 SILV   
                  28.31       59.52 (31.21)                                        
 17 Bice, Casey C       13 Express Swimming-MR  1:00.49      59.52 SILV   
                  28.67       59.52 (30.85)                                        
 19 Donlevy, Kelly A    14 CIY-MR               1:01.32      59.54 SILV   
                  28.67       59.54 (30.87)                                        
 20 Brewi, Shannon E    13 RAC-MR               1:01.88      59.56 SILV   
                  28.35       59.56 (31.21)                                        
 21 LaPointe, Teresa    14 WAC-MR                 59.83      59.58 SILV   
                  28.67       59.58 (30.91)                                        
 22 Briordy, Casey      14 WAC-MR               1:01.22      59.71 SILV   
                  28.35       59.71 (31.36)                                        
 23 Eng, Alina          13 Express Swimming-MR    59.60      59.94 SILV   
                  28.70       59.94 (31.24)                                        
 24 Radomisli, Julia M  14 Flying Dolphins-MR   1:00.82    1:00.09 SILV   
                  28.75     1:00.09 (31.34)                                        
 25 Lim, Jessica G      13 Twisters-MR          1:01.52    1:00.47 SILV   
                  28.96     1:00.47 (31.51)                                        
 26 O'Connor, Bridget   13 Express Swimming-MR  1:02.08    1:00.50 SILV   
                  29.12     1:00.50 (31.38)                                        
 27 Murphy, Lillian E   13 Express Swimming-MR  1:01.18    1:00.88 SILV   
                  29.10     1:00.88 (31.78)                                        
 28 Rivera, Hannah      14 Twisters-MR          1:01.46    1:00.89 SILV   
                  29.44     1:00.89 (31.45)                                        
 29 Han, Michelle       14 GATE-MR              1:00.61    1:00.99 SILV   
                  29.19     1:00.99 (31.80)                                        
 30 Soltanova, Stephan  13 HS-MR                1:02.18    1:01.17 SILV   
                  29.22     1:01.17 (31.95)                                        
 31 Suzana, Arlene      13 RedTails-MR          1:00.19    1:01.73 SILV   
                  29.44     1:01.73 (32.29)                                        
 32 Hyndman, Kailah F   13 Unhes-Mr-MR          1:01.07    1:01.76 SILV   
                  28.84     1:01.76 (32.92)                                        
 33 Brydon, Maia        14 RedTails-MR          1:01.31    1:01.81 SILV   
                  29.34     1:01.81 (32.47)                                        
 34 Victor, Melanie     13 Flying Dolphins-MR   1:02.65    1:01.86 SILV   
                  29.76     1:01.86 (32.10)                                        
 35 Pan, Christina      14 GATE-MR              1:02.08    1:01.92 SILV   
                  29.60     1:01.92 (32.32)                                        
 36 Green, Darby P      14 Manhattan Makos-MR   1:02.47    1:02.38 SILV   
                  29.55     1:02.38 (32.83)                                        
 37 Goodstone, Zoe K    14 Express Swimming-MR  1:02.55    1:02.83 SILV   
                  29.56     1:02.83 (33.27)                                        
 37 Aclao, Joromya      13 GATE-MR              1:01.69    1:02.83 SILV   
                  29.60     1:02.83 (33.23)                                        
 39 Gomez, Nicole       13 Blue Waves-MR        1:01.84    1:02.94 SILV   
                  29.83     1:02.94 (33.11)                                        
 40 Shrivastava, Ahaan  13 Badger-MR            1:03.01    1:03.07 SILV   
                  29.01     1:03.07 (34.06)                                        
 -- Pennington, Caroli  12 Badger-MR              58.79     X59.12        
                  28.43       59.12 (30.69)                                        
Non-Award Division  
  1 Lee, Emma P         14 Manhattan Makos-MR     58.26      56.41 JO     
                  27.50       56.41 (28.91)                                        
  2 Munday, Jessica L   13 Unhes-Mr-MR            58.25      57.17 JO     
                  27.79       57.17 (29.38)                                        
  3 Bonanno, Nicole R   13 WEST-MR              1:02.51    1:03.52        
                  30.13     1:03.52 (33.39)                                        
  4 Sacranie, Jaina A   14 Manhattan Makos-MR   1:02.60    1:03.84        
                  30.69     1:03.84 (33.15)                                        
  5 Burke, Caroline M   13 Flying Dolphins-MR   1:02.79    1:04.34        
                  30.22     1:04.34 (34.12)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:04.99  JO
              2:04.99  ZQ
              2:05.00  SMAX Silvers Max
              2:16.99  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  2:05.00 - 2:16.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lee, Emma P         14 Manhattan Makos-MR   2:07.86    2:05.55 SILV    20  
                  28.21       59.36 (31.15)     1:32.46 (33.10)     2:05.55 (33.09)
  2 Bischof, Lucy M     14 WEST-MR              2:06.25    2:06.42 SILV    17  
                  28.41       59.71 (31.30)     1:33.10 (33.39)     2:06.42 (33.32)
  3 Bice, Casey C       13 Express Swimming-MR  2:08.54    2:06.74 SILV    16  
                  29.02     1:00.82 (31.80)     1:33.63 (32.81)     2:06.74 (33.11)
  4 Capuano, Caroline   13 WEST-MR              2:12.44    2:06.81 SILV    15  
                  30.33     1:02.90 (32.57)     1:35.40 (32.50)     2:06.81 (31.41)
  5 Leal, Nancy         13 RedTails-MR          2:07.97    2:07.13 SILV    13.5
                  29.33     1:01.36 (32.03)     1:34.56 (33.20)     2:07.13 (32.57)
  5 Jhong, Sara         14 Express Swimming-MR  2:09.43    2:07.13 SILV    13.5
                  29.31     1:01.78 (32.47)     1:34.83 (33.05)     2:07.13 (32.30)
  7 Daniels, Jacyn      14 Flying Dolphins-MR   2:08.13    2:07.48 SILV    12  
                  28.41       59.87 (31.46)     1:33.53 (33.66)     2:07.48 (33.95)
  8 Muszynski, Amanda   13 HS-MR                2:09.87    2:07.71 SILV    11  
                  29.77     1:02.00 (32.23)     1:35.18 (33.18)     2:07.71 (32.53)
  9 O'Connell, Maggie   13 Express Swimming-MR  2:11.35    2:07.93 SILV     9  
                  29.40     1:01.89 (32.49)     1:35.11 (33.22)     2:07.93 (32.82)
 10 Victory, Margaret   14 Badger-MR            2:08.49    2:08.75 SILV     7  
                  29.91     1:02.19 (32.28)     1:35.77 (33.58)     2:08.75 (32.98)
 11 LePique, Maya F     13 RedTails-MR          2:13.10    2:09.40 SILV     6  
                  30.37     1:03.34 (32.97)     1:36.48 (33.14)     2:09.40 (32.92)
 12 Eng, Alina          13 Express Swimming-MR  2:07.65    2:09.42 SILV     5  
                  29.00     1:01.53 (32.53)     1:35.27 (33.74)     2:09.42 (34.15)
 13 Lomas, Melissa *    14 Badger-MR            2:08.66    2:09.55 SILV     4  
                  29.88     1:02.96 (33.08)     1:37.63 (34.67)     2:09.55 (31.92)
 14 Catton, Chloe G     13 Express Swimming-MR  2:07.82    2:09.64 SILV     3  
                  29.49     1:02.35 (32.86)     1:36.69 (34.34)     2:09.64 (32.95)
 15 Rivera, Hannah      14 Twisters-MR          2:09.13    2:09.80 SILV     2  
                  29.78     1:02.14 (32.36)     1:35.87 (33.73)     2:09.80 (33.93)
 16 Radomisli, Julia M  14 Flying Dolphins-MR   2:11.16    2:10.14 SILV     1  
                  29.85     1:02.81 (32.96)     1:36.69 (33.88)     2:10.14 (33.45)
 17 Rappaport, Molly M  13 Express Swimming-MR  2:09.79    2:10.20 SILV   
                  29.41     1:02.14 (32.73)     1:36.39 (34.25)     2:10.20 (33.81)
 18 Donlevy, Kelly A    14 CIY-MR               2:12.19    2:10.61 SILV   
                  29.99     1:02.98 (32.99)     1:37.33 (34.35)     2:10.61 (33.28)
 19 Lovasz, Izzy H      14 QNS-MR               2:06.85    2:11.10 SILV   
                  28.89     1:01.92 (33.03)     1:36.69 (34.77)     2:11.10 (34.41)
 20 Moane, Courtney     13 WAC-MR               2:09.28    2:11.11 SILV   
                  30.43     1:03.74 (33.31)     1:37.63 (33.89)     2:11.11 (33.48)
 21 Brita, Abigail E    14 Express Swimming-MR  2:12.99    2:11.16 SILV   
                  29.50     1:03.02 (33.52)     1:37.50 (34.48)     2:11.16 (33.66)
 22 Briordy, Casey      14 WAC-MR               2:13.88    2:11.61 SILV   
                  29.46     1:02.70 (33.24)     1:36.99 (34.29)     2:11.61 (34.62)
 23 Henriksson, Ida     14 Badger-MR            2:12.31    2:11.65 SILV   
                  29.24     1:02.94 (33.70)     1:37.40 (34.46)     2:11.65 (34.25)
 24 LaPointe, Teresa    14 WAC-MR               2:12.17    2:11.68 SILV   
                  30.32     1:03.24 (32.92)     1:38.42 (35.18)     2:11.68 (33.26)
 25 Murphy, Lillian E   13 Express Swimming-MR  2:11.08    2:11.75 SILV   
                  30.92     1:04.41 (33.49)     1:38.50 (34.09)     2:11.75 (33.25)
 26 O'Connor, Bridget   13 Express Swimming-MR  2:11.83    2:12.71 SILV   
                  29.87     1:03.93 (34.06)     1:39.05 (35.12)     2:12.71 (33.66)
 27 Huang, Amanda       14 Express Swimming-MR  2:12.86    2:12.74 SILV   
                  30.10     1:04.14 (34.04)     1:39.27 (35.13)     2:12.74 (33.47)
 28 Lim, Jessica G      13 Twisters-MR          2:14.30    2:14.14 SILV   
                  30.43     1:03.97 (33.54)     1:39.11 (35.14)     2:14.14 (35.03)
 29 Shashaty, Kasey     14 WAC-MR               2:15.67    2:14.27 SILV   
                  31.80     1:05.76 (33.96)     1:40.09 (34.33)     2:14.27 (34.18)
 30 Campbell, Sarah B   14 Express Swimming-MR  2:14.97    2:16.46 SILV   
                  31.78     1:06.54 (34.76)     1:41.88 (35.34)     2:16.46 (34.58)
 31 Pan, Christina      14 GATE-MR              2:16.94    2:16.54 SILV   
                  31.29     1:05.91 (34.62)     1:41.73 (35.82)     2:16.54 (34.81)
Non-Award Division  
  1 Munday, Jessica L   13 Unhes-Mr-MR          2:05.64    2:03.73 JO     
                  28.00       59.29 (31.29)     1:31.84 (32.55)     2:03.73 (31.89)
  2 Green, Darby P      14 Manhattan Makos-MR   2:16.41    2:18.31        
                  30.23     1:05.53 (35.30)     1:42.19 (36.66)     2:18.31 (36.12)
  3 Bonanno, Nicole R   13 WEST-MR              2:13.37    2:19.07        
                  31.78     1:07.35 (35.57)     1:43.82 (36.47)     2:19.07 (35.25)
 -- Flanigan, Aimee S   14 Flying Dolphins-MR   2:12.56         DQ        
      Declared false start
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:31.99  ZQ
              5:32.99  JO
              5:33.00  SMAX Silvers Max
              5:50.59  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  5:33.00 - 5:50.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Bice, Casey C       13 Express Swimming-MR  5:36.73    5:35.13 SILV    20  
                  29.75     1:02.25 (32.50)     1:35.56 (33.31)     2:09.16 (33.60)
        2:43.01 (33.85)     3:17.28 (34.27)     3:51.87 (34.59)     4:26.86 (34.99)
        5:01.61 (34.75)     5:35.13 (33.52)                                        
  2 Radomisli, Julia M  14 Flying Dolphins-MR   5:49.02    5:35.29 SILV    17  
                  29.95     1:03.11 (33.16)     1:36.59 (33.48)     2:10.67 (34.08)
        2:44.91 (34.24)     3:19.25 (34.34)     3:53.90 (34.65)     4:28.22 (34.32)
        5:02.34 (34.12)     5:35.29 (32.95)                                        
  3 Jhong, Sara         14 Express Swimming-MR  5:39.45    5:36.63 SILV    16  
                  30.12     1:03.30 (33.18)     1:37.23 (33.93)     2:11.29 (34.06)
        2:45.89 (34.60)     3:20.64 (34.75)     3:55.43 (34.79)     4:29.56 (34.13)
        5:04.02 (34.46)     5:36.63 (32.61)                                        
  4 O'Connor, Bridget   13 Express Swimming-MR  5:48.74    5:39.86 SILV    15  
                  30.19     1:04.13 (33.94)     1:37.97 (33.84)     2:13.04 (35.07)
        2:47.81 (34.77)     3:22.05 (34.24)     3:57.02 (34.97)     4:32.04 (35.02)
        5:07.08 (35.04)     5:39.86 (32.78)                                        
Non-Award Division  
  1 Catton, Chloe G     13 Express Swimming-MR  5:46.50    5:51.58        
                  29.75     1:02.76 (33.01)     1:37.27 (34.51)     2:12.63 (35.36)
        2:48.78 (36.15)     3:25.25 (36.47)     4:02.23 (36.98)     4:39.61 (37.38)
        5:15.75 (36.14)     5:51.58 (35.83)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.59  JO
              1:05.59  ZQ
              1:05.60  SMAX Silvers Max
              1:12.69  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:05.60 - 1:12.69
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Muszynski, Amanda   13 HS-MR                1:08.87    1:06.31 SILV    20  
                  32.38     1:06.31 (33.93)                                        
  2 Shrivastava, Ahaan  13 Badger-MR            1:07.37    1:06.38 SILV    17  
                  31.43     1:06.38 (34.95)                                        
  3 Briordy, Casey      14 WAC-MR               1:09.56    1:06.97 SILV    16  
                  32.42     1:06.97 (34.55)                                        
  4 Catton, Chloe G     13 Express Swimming-MR  1:06.45    1:07.35 SILV    15  
                  32.65     1:07.35 (34.70)                                        
  5 Han, Michelle       14 GATE-MR              1:07.25    1:07.38 SILV    14  
                  32.52     1:07.38 (34.86)                                        
  6 Green, Sarah M      14 Flying Dolphins-MR   1:06.90    1:07.51 SILV    13  
                  32.88     1:07.51 (34.63)                                        
  7 Brewi, Shannon E    13 RAC-MR               1:08.20    1:07.66 SILV    12  
                  32.37     1:07.66 (35.29)                                        
  8 Lovasz, Izzy H      14 QNS-MR               1:07.58    1:07.68 SILV    11  
                  32.75     1:07.68 (34.93)                                        
  9 O'Connor, Bridget   13 Express Swimming-MR  1:08.00    1:07.81 SILV     9  
                  33.22     1:07.81 (34.59)                                        
 10 Hyndman, Kailah F   13 Unhes-Mr-MR          1:08.04    1:07.99 SILV     7  
                  32.16     1:07.99 (35.83)                                        
 11 Bice, Casey C       13 Express Swimming-MR  1:06.17    1:08.02 SILV     6  
                  32.92     1:08.02 (35.10)                                        
 12 O'Connell, Maggie   13 Express Swimming-MR  1:08.66    1:08.03 SILV     5  
                  33.65     1:08.03 (34.38)                                        
 13 Montgomery, Bridge  14 QNS-MR               1:06.62    1:08.29 SILV     4  
                  33.46     1:08.29 (34.83)                                        
 14 Eng, Alina          13 Express Swimming-MR  1:09.80    1:08.47 SILV     3  
                  33.41     1:08.47 (35.06)                                        
 15 Ketchatcham, Sarah  14 CAS-MR               1:11.86    1:08.69 SILV     2  
                  32.30     1:08.69 (36.39)                                        
 16 Egan, Orla M        13 Twisters-MR          1:07.38    1:08.76 SILV     1  
                  33.60     1:08.76 (35.16)                                        
 17 Rivera, Hannah      14 Twisters-MR          1:09.45    1:08.79 SILV   
                  33.81     1:08.79 (34.98)                                        
 18 Brita, Abigail E    14 Express Swimming-MR  1:08.68    1:08.89 SILV   
                  33.57     1:08.89 (35.32)                                        
 19 Daniels, Jacyn      14 Flying Dolphins-MR   1:10.68    1:09.01 SILV   
                  33.45     1:09.01 (35.56)                                        
 20 Aclao, Joromya      13 GATE-MR              1:09.57    1:09.14 SILV   
                  33.37     1:09.14 (35.77)                                        
 21 LePique, Maya F     13 RedTails-MR          1:10.47    1:09.19 SILV   
                  33.77     1:09.19 (35.42)                                        
 22 Rappaport, Molly M  13 Express Swimming-MR  1:09.57    1:09.43 SILV   
                  34.55     1:09.43 (34.88)                                        
 23 Monti, Gabrielle R  14 HS-MR                1:08.71    1:09.44 SILV   
                  33.39     1:09.44 (36.05)                                        
 24 Yan, Emily          13 GATE-MR              1:11.94    1:09.57 SILV   
                  34.72     1:09.57 (34.85)                                        
 25 Radomisli, Julia M  14 Flying Dolphins-MR   1:08.25    1:09.66 SILV   
                  33.88     1:09.66 (35.78)                                        
 26 Pan, Christina      14 GATE-MR              1:10.79    1:09.73 SILV   
                  34.13     1:09.73 (35.60)                                        
 27 Huang, Amanda       14 Express Swimming-MR  1:09.44    1:10.15 SILV   
                  33.83     1:10.15 (36.32)                                        
 28 Brydon, Maia        14 RedTails-MR          1:10.32    1:10.18 SILV   
                  34.03     1:10.18 (36.15)                                        
 29 Goodstone, Zoe K    14 Express Swimming-MR  1:12.11    1:10.48 SILV   
                  34.14     1:10.48 (36.34)                                        
 30 Chang, Grace        14 Parks Sailfish-MR    1:11.79    1:10.62 SILV   
                  34.51     1:10.62 (36.11)                                        
 31 Soffey, Shannon R   14 Express Swimming-MR  1:12.38    1:11.19 SILV   
                  34.29     1:11.19 (36.90)                                        
 32 Murphy, Lillian E   13 Express Swimming-MR  1:12.55    1:11.21 SILV   
                  35.01     1:11.21 (36.20)                                        
 33 Green, Darby P      14 Manhattan Makos-MR   1:11.99    1:11.41 SILV   
                  33.82     1:11.41 (37.59)                                        
 34 Ramirez, Pamela     13 WEST-MR              1:10.12    1:11.55 SILV   
                  35.81     1:11.55 (35.74)                                        
 35 Zhu, Angela         13 QNS-MR               1:10.68    1:11.65 SILV   
                  35.14     1:11.65 (36.51)                                        
 36 Leal, Nancy         13 RedTails-MR          1:10.09    1:11.90 SILV   
                  34.70     1:11.90 (37.20)                                        
 37 Burke, Caroline M   13 Flying Dolphins-MR   1:12.25    1:11.91 SILV   
                  34.05     1:11.91 (37.86)                                        
 38 Bonanno, Nicole R   13 WEST-MR              1:09.00    1:12.53 SILV   
                  35.23     1:12.53 (37.30)                                        
 39 Suzana, Arlene      13 RedTails-MR          1:08.38    1:12.57 SILV   
                  34.87     1:12.57 (37.70)                                        
Non-Award Division  
  1 Yang, Kristen A     13 Express Swimming-MR  1:05.64    1:03.58 JO     
                  31.46     1:03.58 (32.12)                                        
  2 Sheridan, Kerry     14 Badger-MR            1:06.06    1:04.91 JO     
                  31.48     1:04.91 (33.43)                                        
  3 Lomas, Melissa *    14 Badger-MR            1:05.99    1:05.34 JO     
                  32.42     1:05.34 (32.92)                                        
  4 Ng, Melanie Z       13 CIY-MR               1:12.55    1:13.93        
                  35.46     1:13.93 (38.47)                                        
 -- Flanigan, Aimee S   14 Flying Dolphins-MR   1:11.65         DQ        
      Declared false start
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:19.49  ZQ
              2:19.99  JO
              2:20.00  SMAX Silvers Max
              2:36.29  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  2:20.00 - 2:36.29
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Green, Sarah M      14 Flying Dolphins-MR   2:22.88    2:22.07 SILV    20  
                  34.02     1:09.48 (35.46)     1:45.86 (36.38)     2:22.07 (36.21)
  2 Radomisli, Julia M  14 Flying Dolphins-MR   2:24.61    2:22.17 SILV    17  
                  32.98     1:08.62 (35.64)     1:45.68 (37.06)     2:22.17 (36.49)
  3 Donlevy, Kelly A    14 CIY-MR               2:21.23    2:22.38 SILV    16  
                  32.93     1:07.99 (35.06)     1:45.29 (37.30)     2:22.38 (37.09)
  4 Egan, Orla M        13 Twisters-MR          2:22.03    2:22.39 SILV    15  
                  34.02     1:09.98 (35.96)     1:46.63 (36.65)     2:22.39 (35.76)
  5 Sheridan, Kerry     14 Badger-MR            2:22.68    2:22.42 SILV    14  
                  33.63     1:09.50 (35.87)     1:46.20 (36.70)     2:22.42 (36.22)
  6 Muszynski, Amanda   13 HS-MR                2:29.55    2:22.58 SILV    13  
                  33.36     1:09.19 (35.83)     1:46.08 (36.89)     2:22.58 (36.50)
  7 Briordy, Casey      14 WAC-MR               2:28.60    2:23.45 SILV    12  
                  33.46     1:10.17 (36.71)     1:46.84 (36.67)     2:23.45 (36.61)
  8 Bice, Casey C       13 Express Swimming-MR  2:23.31    2:24.43 SILV    11  
                  33.64     1:09.97 (36.33)     1:47.33 (37.36)     2:24.43 (37.10)
  9 Liew, Briana J      13 GATE-MR              2:24.35    2:24.67 SILV     9  
                  33.79     1:10.99 (37.20)     1:49.02 (38.03)     2:24.67 (35.65)
 10 Catton, Chloe G     13 Express Swimming-MR  2:23.92    2:24.71 SILV     7  
                  34.23     1:11.17 (36.94)     1:48.23 (37.06)     2:24.71 (36.48)
 11 Shrivastava, Ahaan  13 Badger-MR            2:28.37    2:25.07 SILV     6  
                  31.66     1:09.28 (37.62)     1:47.70 (38.42)     2:25.07 (37.37)
 12 Eng, Alina          13 Express Swimming-MR  2:29.04    2:25.45 SILV     5  
                  34.34     1:11.00 (36.66)     1:47.81 (36.81)     2:25.45 (37.64)
 13 Rivera, Hannah      14 Twisters-MR          2:26.87    2:25.62 SILV     4  
                  34.31     1:11.18 (36.87)     1:48.54 (37.36)     2:25.62 (37.08)
 14 LePique, Maya F     13 RedTails-MR          2:34.66    2:27.78 SILV     3  
                  35.02     1:12.18 (37.16)     1:50.28 (38.10)     2:27.78 (37.50)
 15 Brewi, Shannon E    13 RAC-MR               2:29.66    2:27.92 SILV     2  
                  33.25     1:10.62 (37.37)     1:49.54 (38.92)     2:27.92 (38.38)
 16 Han, Michelle       14 GATE-MR              2:30.16    2:30.29 SILV     1  
                  34.79     1:13.27 (38.48)     1:53.07 (39.80)     2:30.29 (37.22)
 17 Monti, Gabrielle R  14 HS-MR                2:31.22    2:30.83 SILV   
                  35.62     1:14.37 (38.75)     1:53.92 (39.55)     2:30.83 (36.91)
 18 Chang, Grace        14 Parks Sailfish-MR    2:32.44    2:31.92 SILV   
                  34.66     1:12.41 (37.75)     1:52.47 (40.06)     2:31.92 (39.45)
 19 Leal, Nancy         13 RedTails-MR          2:32.29    2:32.29 SILV   
                  36.46     1:14.93 (38.47)     1:53.92 (38.99)     2:32.29 (38.37)
 20 Bonanno, Nicole R   13 WEST-MR              2:28.75    2:32.33 SILV   
                  35.07     1:13.65 (38.58)     1:53.88 (40.23)     2:32.33 (38.45)
 21 Pan, Christina      14 GATE-MR              2:32.82    2:32.34 SILV   
                  35.64     1:14.51 (38.87)     1:54.29 (39.78)     2:32.34 (38.05)
 22 Hyndman, Kailah F   13 Unhes-Mr-MR          2:33.16    2:32.41 SILV   
                  34.58     1:12.88 (38.30)     1:51.93 (39.05)     2:32.41 (40.48)
 23 Huang, Amanda       14 Express Swimming-MR  2:29.57    2:32.45 SILV   
                  35.45     1:13.40 (37.95)     1:53.21 (39.81)     2:32.45 (39.24)
 24 Goodstone, Zoe K    14 Express Swimming-MR  2:32.93    2:33.50 SILV   
                  34.58     1:13.01 (38.43)     1:53.41 (40.40)     2:33.50 (40.09)
 25 Yan, Emily          13 GATE-MR              2:31.97    2:33.74 SILV   
                  36.67     1:15.45 (38.78)     1:54.91 (39.46)     2:33.74 (38.83)
 26 Brydon, Maia        14 RedTails-MR          2:31.88    2:35.21 SILV   
                  36.28     1:16.12 (39.84)     1:56.19 (40.07)     2:35.21 (39.02)
 27 Choung, Ally Y      14 Express Swimming-MR  2:36.06    2:35.61 SILV   
                  35.78     1:14.08 (38.30)   2:35.61 (1:21.53)                    
Non-Award Division  
  1 Lomas, Melissa *    14 Badger-MR            2:21.34    2:18.04 ZQ     
                  33.11     1:07.69 (34.58)     1:43.25 (35.56)     2:18.04 (34.79)
  2 Montgomery, Bridge  14 QNS-MR               2:20.51    2:19.34 ZQ     
                  33.49     1:08.17 (34.68)     1:44.11 (35.94)     2:19.34 (35.23)
  3 Campbell, Sarah B   14 Express Swimming-MR  2:33.65    2:37.34        
                  38.40     1:18.38 (39.98)     1:58.37 (39.99)     2:37.34 (38.97)
  4 Suzana, Arlene      13 RedTails-MR          2:35.46    2:38.13        
                  36.31     1:16.23 (39.92)     1:57.19 (40.96)     2:38.13 (40.94)
  5 Ketchatcham, Sarah  14 CAS-MR               2:30.39    2:38.24        
                  33.89     1:12.60 (38.71)     1:54.73 (42.13)     2:38.24 (43.51)
 -- Lovasz, Izzy H      14 QNS-MR               2:24.63         DQ        
      Declared false start
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.49  JO
              1:15.49  ZQ
              1:15.50  SMAX Silvers Max
              1:23.49  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:15.50 - 1:23.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ramirez, Pamela     13 WEST-MR              1:17.76    1:15.65 SILV    20  
                  35.81     1:15.65 (39.84)                                        
  2 Egan, Orla M        13 Twisters-MR          1:17.72    1:16.13 SILV    17  
                  36.16     1:16.13 (39.97)                                        
  3 Muszynski, Amanda   13 HS-MR                1:18.56    1:16.33 SILV    16  
                  36.61     1:16.33 (39.72)                                        
  4 Fominykh, Alisa C   14 Badger-MR            1:15.73    1:16.43 SILV    15  
                  35.90     1:16.43 (40.53)                                        
  5 Capuano, Caroline   13 WEST-MR              1:18.67    1:17.25 SILV    14  
                  37.29     1:17.25 (39.96)                                        
  6 Green, Sarah M      14 Flying Dolphins-MR   1:20.90    1:17.69 SILV    13  
                  36.28     1:17.69 (41.41)                                        
  7 Chukwulozie, Stell  13 Manhattan Makos-MR   1:18.20    1:17.73 SILV    12  
                  36.34     1:17.73 (41.39)                                        
  8 O'Connell, Maggie   13 Express Swimming-MR  1:18.33    1:17.77 SILV    11  
                  36.85     1:17.77 (40.92)                                        
  9 Rappaport, Molly M  13 Express Swimming-MR  1:17.32    1:17.79 SILV     9  
                  37.18     1:17.79 (40.61)                                        
 10 O'Connor, Bridget   13 Express Swimming-MR  1:17.91    1:17.98 SILV     7  
                  36.77     1:17.98 (41.21)                                        
 11 Murphy, Lillian E   13 Express Swimming-MR  1:17.62    1:18.36 SILV     6  
                  37.21     1:18.36 (41.15)                                        
 12 Donlevy, Kelly A    14 CIY-MR               1:20.85    1:18.54 SILV     4.5
                  37.09     1:18.54 (41.45)                                        
 12 Catton, Chloe G     13 Express Swimming-MR  1:18.85    1:18.54 SILV     4.5
                  37.34     1:18.54 (41.20)                                        
 14 LaPointe, Teresa    14 WAC-MR               1:19.20    1:18.86 SILV     3  
                  37.13     1:18.86 (41.73)                                        
 15 Ng, Melanie Z       13 CIY-MR               1:18.42    1:18.97 SILV     2  
                  37.26     1:18.97 (41.71)                                        
 16 LePique, Maya F     13 RedTails-MR          1:18.83    1:19.10 SILV     1  
                  37.74     1:19.10 (41.36)                                        
 17 Zhu, Angela         13 QNS-MR               1:19.21    1:19.51 SILV   
                  38.34     1:19.51 (41.17)                                        
 18 Jhong, Sara         14 Express Swimming-MR  1:19.14    1:19.92 SILV   
                  37.32     1:19.92 (42.60)                                        
 19 Lee, Emma P         14 Manhattan Makos-MR   1:20.19    1:20.04 SILV   
                  38.26     1:20.04 (41.78)                                        
 20 Bice, Casey C       13 Express Swimming-MR  1:18.50    1:20.09 SILV   
                  37.79     1:20.09 (42.30)                                        
 21 Soltanova, Stephan  13 HS-MR                1:20.93    1:20.21 SILV   
                  38.81     1:20.21 (41.40)                                        
 22 Welsh, Lindsay      13 Express Swimming-MR  1:21.61    1:21.03 SILV   
                  37.53     1:21.03 (43.50)                                        
 23 King, Danielle      14 Parks Sailfish-MR    1:22.96    1:21.34 SILV   
                  39.14     1:21.34 (42.20)                                        
 24 Bischof, Lucy M     14 WEST-MR              1:22.24    1:21.73 SILV   
                  38.31     1:21.73 (43.42)                                        
 25 Scala, Claudia C    13 Express Swimming-MR  1:19.50    1:21.92 SILV   
                  38.57     1:21.92 (43.35)                                        
 26 Negron, Lorielle L  13 KB Makos-MR          1:20.82    1:22.46 SILV   
                  38.07     1:22.46 (44.39)                                        
 27 Marshall, Eileen C  14 Badger-MR            1:20.87    1:22.68 SILV   
                  39.08     1:22.68 (43.60)                                        
 28 Bonanno, Nicole R   13 WEST-MR              1:18.57    1:22.71 SILV   
                  39.63     1:22.71 (43.08)                                        
 29 Schuler, Leanna C   14 FREE-MR              1:21.40    1:23.45 SILV   
                  39.38     1:23.45 (44.07)                                        
Non-Award Division  
  1 Huang, Amanda       14 Express Swimming-MR  1:15.78    1:14.69 JO     
                  35.10     1:14.69 (39.59)                                        
  2 Munday, Jessica L   13 Unhes-Mr-MR          1:16.27    1:15.36 JO     
                  36.10     1:15.36 (39.26)                                        
  3 Lim, Jessica G      13 Twisters-MR          1:16.08    1:15.37 JO     
                  35.63     1:15.37 (39.74)                                        
  4 Campbell, Sarah B   14 Express Swimming-MR  1:23.36    1:23.77        
                  40.22     1:23.77 (43.55)                                        
  5 Nazarova, Erika     13 RI Marlins-MR        1:18.93    1:24.19        
                  40.94     1:24.19 (43.25)                                        
  6 Aclao, Joromya      13 GATE-MR              1:23.28    1:24.22        
                  39.46     1:24.22 (44.76)                                        
  7 Goodstone, Zoe K    14 Express Swimming-MR  1:21.70    1:25.53        
                  39.33     1:25.53 (46.20)                                        
 -- Montgomery, Bridge  14 QNS-MR               1:17.65         DQ        
      Declared false start
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:40.59  ZQ
              2:41.99  JO
              2:42.00  SMAX Silvers Max
              2:56.99  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  2:42.00 - 2:56.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lim, Jessica G      13 Twisters-MR          2:43.64    2:43.01 SILV    20  
                  36.25     1:16.88 (40.63)     1:59.24 (42.36)     2:43.01 (43.77)
  2 Muszynski, Amanda   13 HS-MR                2:51.09    2:44.30 SILV    17  
                  37.45     1:19.52 (42.07)     2:03.36 (43.84)     2:44.30 (40.94)
  3 Huang, Amanda       14 Express Swimming-MR  2:46.22    2:44.55 SILV    16  
                  36.41     1:18.43 (42.02)     2:01.21 (42.78)     2:44.55 (43.34)
  4 Brita, Abigail E    14 Express Swimming-MR  2:45.76    2:47.41 SILV    15  
                  37.66     1:20.21 (42.55)     2:04.18 (43.97)     2:47.41 (43.23)
  5 O'Connor, Bridget   13 Express Swimming-MR  2:50.70    2:47.94 SILV    14  
                  38.32     1:21.78 (43.46)     2:05.59 (43.81)     2:47.94 (42.35)
  6 LePique, Maya F     13 RedTails-MR          2:48.47    2:48.18 SILV    13  
                  38.59     1:21.71 (43.12)     2:05.27 (43.56)     2:48.18 (42.91)
  7 Montgomery, Bridge  14 QNS-MR               2:46.80    2:48.26 SILV    12  
                  39.65     1:23.26 (43.61)     2:06.12 (42.86)     2:48.26 (42.14)
  8 Welsh, Lindsay      13 Express Swimming-MR  2:56.79    2:50.01 SILV    11  
                  38.10     1:21.46 (43.36)     2:05.48 (44.02)     2:50.01 (44.53)
  9 Bice, Casey C       13 Express Swimming-MR  2:47.38    2:51.56 SILV     9  
                  37.86     1:21.65 (43.79)     2:06.30 (44.65)     2:51.56 (45.26)
 10 Scala, Claudia C    13 Express Swimming-MR  2:53.36    2:51.61 SILV     7  
                  39.07     1:22.32 (43.25)     2:07.30 (44.98)     2:51.61 (44.31)
 11 Ng, Melanie Z       13 CIY-MR               2:48.95    2:52.69 SILV     6  
                  37.69     1:21.55 (43.86)     2:07.38 (45.83)     2:52.69 (45.31)
 12 Falcao, Isabella L  13 Twisters-MR          2:52.24    2:52.76 SILV     5  
                  38.36     1:22.27 (43.91)     2:07.03 (44.76)     2:52.76 (45.73)
 13 Chukwulozie, Stell  13 Manhattan Makos-MR   2:52.16    2:53.59 SILV     4  
                  40.57     1:24.96 (44.39)     2:11.12 (46.16)     2:53.59 (42.47)
 14 LaPointe, Teresa    14 WAC-MR               2:55.46    2:53.73 SILV     3  
                  39.22     1:23.50 (44.28)     2:08.51 (45.01)     2:53.73 (45.22)
 15 Soltanova, Stephan  13 HS-MR                2:52.51    2:54.04 SILV     2  
                  40.16     1:24.40 (44.24)     2:09.03 (44.63)     2:54.04 (45.01)
 16 Jhong, Sara         14 Express Swimming-MR  2:49.70    2:54.31 SILV     1  
                  38.76     1:23.34 (44.58)     2:08.50 (45.16)     2:54.31 (45.81)
 17 Marshall, Eileen C  14 Badger-MR            2:56.23    2:54.59 SILV   
                  39.20     1:23.65 (44.45)     2:09.62 (45.97)     2:54.59 (44.97)
 18 Campbell, Sarah B   14 Express Swimming-MR  2:56.39    2:55.23 SILV   
                  40.16     1:24.63 (44.47)     2:10.28 (45.65)     2:55.23 (44.95)
Non-Award Division  
  1 Egan, Orla M        13 Twisters-MR          2:45.66    2:39.94 ZQ     
                  36.31     1:16.96 (40.65)     1:58.82 (41.86)     2:39.94 (41.12)
  2 Han, Michelle       14 GATE-MR              2:42.46    2:40.13 ZQ     
                  35.52     1:15.84 (40.32)     1:57.71 (41.87)     2:40.13 (42.42)
  3 Nazarova, Erika     13 RI Marlins-MR        2:50.83    2:57.20        
                  41.19     1:26.58 (45.39)     2:13.15 (46.57)     2:57.20 (44.05)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.69  JO
              1:04.69  ZQ
              1:04.70  SMAX Silvers Max
              1:11.59  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:04.70 - 1:11.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Montgomery, Bridge  14 QNS-MR               1:04.74    1:04.94 SILV    20  
                  30.86     1:04.94 (34.08)                                        
  2 Leal, Nancy         13 RedTails-MR          1:06.42    1:05.22 SILV    17  
                  30.85     1:05.22 (34.37)                                        
  3 Suzana, Arlene      13 RedTails-MR          1:08.21    1:06.31 SILV    16  
                  31.11     1:06.31 (35.20)                                        
  4 Capuano, Caroline   13 WEST-MR              1:04.73    1:06.37 SILV    15  
                  31.37     1:06.37 (35.00)                                        
  5 Lovasz, Izzy H      14 QNS-MR               1:05.50    1:06.94 SILV    14  
                  31.12     1:06.94 (35.82)                                        
  6 Daniels, Jacyn      14 Flying Dolphins-MR   1:08.63    1:07.02 SILV    13  
                  31.66     1:07.02 (35.36)                                        
  7 Liew, Briana J      13 GATE-MR              1:06.25    1:07.49 SILV    12  
                  30.92     1:07.49 (36.57)                                        
  8 Green, Sarah M      14 Flying Dolphins-MR   1:06.09    1:07.67 SILV    11  
                  31.54     1:07.67 (36.13)                                        
  9 Petricevic, Madiso  13 WAC-MR               1:05.95    1:08.02 SILV     9  
                  31.41     1:08.02 (36.61)                                        
 10 Bice, Casey C       13 Express Swimming-MR  1:09.34    1:08.50 SILV     7  
                  31.29     1:08.50 (37.21)                                        
 11 Sheridan, Kerry     14 Badger-MR            1:09.44    1:08.57 SILV     6  
                  31.73     1:08.57 (36.84)                                        
 12 Yang, Kristen A     13 Express Swimming-MR  1:07.47    1:08.79 SILV     5  
                  31.71     1:08.79 (37.08)                                        
 13 Egan, Orla M        13 Twisters-MR          1:11.38    1:08.89 SILV     4  
                  32.46     1:08.89 (36.43)                                        
 14 Shashaty, Kasey     14 WAC-MR               1:11.02    1:09.04 SILV     3  
                  31.63     1:09.04 (37.41)                                        
 15 Zhu, Angela         13 QNS-MR               1:10.42    1:10.70 SILV     2  
                  33.73     1:10.70 (36.97)                                        
 16 Chea, Rory          13 Parks Sailfish-MR    1:10.99    1:11.08 SILV     1  
                  32.74     1:11.08 (38.34)                                        
 17 Sacranie, Jaina A   14 Manhattan Makos-MR   1:10.02    1:11.16 SILV   
                  33.10     1:11.16 (38.06)                                        
Non-Award Division  
  1 Jhong, Sara         14 Express Swimming-MR  1:11.47    1:12.14        
                  33.96     1:12.14 (38.18)                                        
  2 Catton, Chloe G     13 Express Swimming-MR  1:10.78    1:12.29        
                  32.81     1:12.29 (39.48)                                        
  3 Bonanno, Nicole R   13 WEST-MR              1:08.83    1:13.13        
                  33.89     1:13.13 (39.24)                                        
 -- Lee, Emma P         14 Manhattan Makos-MR   1:07.23         DQ        
      Alternating Kick
                  31.20          DQ (36.06)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:25.79  ZQ
              2:28.99  JO
              2:29.00  SMAX Silvers Max
              2:36.59  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  2:29.00 - 2:36.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lovasz, Izzy H      14 QNS-MR               2:31.07    2:31.05 SILV    20  
                  32.24     1:10.52 (38.28)     1:51.24 (40.72)     2:31.05 (39.81)
  2 Green, Sarah M      14 Flying Dolphins-MR   2:34.39    2:31.92 SILV    17  
                  31.60     1:10.16 (38.56)     1:51.59 (41.43)     2:31.92 (40.33)
Non-Award Division  
  1 Bice, Casey C       13 Express Swimming-MR  2:35.65    2:39.78        
                  32.52     1:12.62 (40.10)     1:55.93 (43.31)     2:39.78 (43.85)
  2 Bonanno, Nicole R   13 WEST-MR              2:31.19    2:45.43        
                  34.98     1:16.65 (41.67)     2:00.99 (44.34)     2:45.43 (44.44)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:21.19  JO
              2:21.19  ZQ
              2:21.20  SMAX Silvers Max
              2:41.49  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  2:21.20 - 2:41.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Pennington, Caroli  12 Badger-MR            2:22.33    2:22.52         20  
                  31.18     1:06.26 (35.08)     1:50.52 (44.26)     2:22.52 (32.00)
  2 Victory, Margaret   14 Badger-MR            2:25.44    2:23.13 SILV    17  
                  31.47     1:08.66 (37.19)     1:50.39 (41.73)     2:23.13 (32.74)
  3 Montgomery, Bridge  14 QNS-MR               2:24.67    2:23.95 SILV    16  
                  31.45     1:07.54 (36.09)     1:53.01 (45.47)     2:23.95 (30.94)
  4 Egan, Orla M        13 Twisters-MR          2:24.41    2:24.45 SILV    15  
                  32.67     1:09.44 (36.77)     1:52.42 (42.98)     2:24.45 (32.03)
  5 Bice, Casey C       13 Express Swimming-MR  2:25.13    2:24.47 SILV    14  
                  32.11     1:09.66 (37.55)     1:51.79 (42.13)     2:24.47 (32.68)
  6 Lee, Emma P         14 Manhattan Makos-MR   2:27.68    2:24.79 SILV    13  
                  31.02     1:06.99 (35.97)     1:52.85 (45.86)     2:24.79 (31.94)
  7 Moane, Courtney     13 WAC-MR               2:25.81    2:24.82 SILV    12  
                  32.23     1:10.68 (38.45)     1:51.68 (41.00)     2:24.82 (33.14)
  8 Lomas, Melissa *    14 Badger-MR            2:29.38    2:25.18 SILV    11  
                  33.01     1:09.44 (36.43)     1:52.10 (42.66)     2:25.18 (33.08)
  9 Muszynski, Amanda   13 HS-MR                2:30.18    2:25.21 SILV     9  
                  31.53     1:08.43 (36.90)     1:51.64 (43.21)     2:25.21 (33.57)
 10 Green, Sarah M      14 Flying Dolphins-MR   2:26.25    2:25.25 SILV     7  
                  31.65     1:09.21 (37.56)     1:52.94 (43.73)     2:25.25 (32.31)
 11 Capuano, Caroline   13 WEST-MR              2:26.08    2:25.69 SILV     6  
                  31.91     1:10.96 (39.05)     1:54.37 (43.41)     2:25.69 (31.32)
 12 Catton, Chloe G     13 Express Swimming-MR  2:27.64    2:25.75 SILV     5  
                  32.85     1:09.93 (37.08)     1:53.74 (43.81)     2:25.75 (32.01)
 13 Jhong, Sara         14 Express Swimming-MR  2:25.76    2:26.42 SILV     4  
                  32.74     1:10.35 (37.61)     1:54.86 (44.51)     2:26.42 (31.56)
 14 Lovasz, Izzy H      14 QNS-MR               2:27.04    2:27.91 SILV     3  
                  30.69     1:07.20 (36.51)     1:54.66 (47.46)     2:27.91 (33.25)
 15 Petricevic, Madiso  13 WAC-MR               2:23.88    2:27.96 SILV     2  
                  31.13     1:08.31 (37.18)     1:53.35 (45.04)     2:27.96 (34.61)
 16 Brita, Abigail E    14 Express Swimming-MR  2:27.89    2:28.21 SILV     0.5
                  33.12     1:10.64 (37.52)     1:54.61 (43.97)     2:28.21 (33.60)
 16 LaPointe, Teresa    14 WAC-MR               2:31.44    2:28.21 SILV     0.5
                  33.29     1:12.39 (39.10)     1:54.65 (42.26)     2:28.21 (33.56)
 18 Sheridan, Kerry     14 Badger-MR            2:27.03    2:28.40 SILV   
                  32.24     1:08.60 (36.36)     1:57.05 (48.45)     2:28.40 (31.35)
 19 Daniels, Jacyn      14 Flying Dolphins-MR   2:25.34    2:28.59 SILV   
                  30.77     1:08.51 (37.74)     1:54.09 (45.58)     2:28.59 (34.50)
 20 Liew, Briana J      13 GATE-MR              2:26.99    2:28.68 SILV   
                  32.11     1:11.13 (39.02)     1:52.83 (41.70)     2:28.68 (35.85)
 21 Rivera, Hannah      14 Twisters-MR          2:28.20    2:28.70 SILV   
                  34.28                             1:55.05 ( )     2:28.70 (33.65)
 22 Falcao, Isabella L  13 Twisters-MR          2:28.38    2:28.95 SILV   
                  31.15     1:12.41 (41.26)     1:55.47 (43.06)     2:28.95 (33.48)
 23 Radomisli, Julia M  14 Flying Dolphins-MR   2:29.07    2:29.15 SILV   
                  32.85     1:09.50 (36.65)     1:55.26 (45.76)     2:29.15 (33.89)
 24 Henriksson, Ida     14 Badger-MR            2:29.99    2:29.26 SILV   
                  31.24     1:09.22 (37.98)     1:55.36 (46.14)     2:29.26 (33.90)
 25 Shashaty, Kasey     14 WAC-MR               2:30.30    2:29.50 SILV   
                  32.95     1:13.63 (40.68)     1:54.31 (40.68)     2:29.50 (35.19)
 26 Soltanova, Stephan  13 HS-MR                2:31.15    2:30.41 SILV   
                  33.08     1:12.55 (39.47)     1:57.37 (44.82)     2:30.41 (33.04)
 27 Murphy, Lillian E   13 Express Swimming-MR  2:31.07    2:30.67 SILV   
                  35.91     1:13.48 (37.57)     1:56.13 (42.65)     2:30.67 (34.54)
 28 O'Connor, Bridget   13 Express Swimming-MR  2:30.18    2:30.91 SILV   
                  34.02     1:11.93 (37.91)     1:57.20 (45.27)     2:30.91 (33.71)
 29 Hyndman, Kailah F   13 Unhes-Mr-MR          2:32.81    2:30.99 SILV   
                  30.86     1:10.73 (39.87)     1:55.28 (44.55)     2:30.99 (35.71)
 30 Leal, Nancy         13 RedTails-MR          2:38.85    2:31.13 SILV   
                  31.80     1:10.35 (38.55)     1:59.03 (48.68)     2:31.13 (32.10)
 31 Suzana, Arlene      13 RedTails-MR          2:37.71    2:31.57 SILV   
                  31.47     1:10.67 (39.20)     1:58.20 (47.53)     2:31.57 (33.37)
 32 Han, Michelle       14 GATE-MR              2:27.55    2:31.75 SILV   
                  33.75     1:12.10 (38.35)     1:55.84 (43.74)     2:31.75 (35.91)
 33 Huang, Amanda       14 Express Swimming-MR  2:28.15    2:31.76 SILV   
                  34.59     1:12.99 (38.40)     1:56.05 (43.06)     2:31.76 (35.71)
 34 Brewi, Shannon E    13 RAC-MR               2:34.35    2:31.83 SILV   
                  32.75     1:10.44 (37.69)     1:55.92 (45.48)     2:31.83 (35.91)
 35 Shrivastava, Ahaan  13 Badger-MR            2:33.63    2:32.45 SILV   
                  32.39     1:10.74 (38.35)     1:58.34 (47.60)     2:32.45 (34.11)
 36 Eng, Alina          13 Express Swimming-MR  2:33.27    2:32.63 SILV   
                  33.07     1:10.68 (37.61)     1:58.07 (47.39)     2:32.63 (34.56)
 37 Yan, Emily          13 GATE-MR              2:35.47    2:33.29 SILV   
                  34.24     1:12.68 (38.44)     1:59.54 (46.86)     2:33.29 (33.75)
 38 Pan, Christina      14 GATE-MR              2:34.70    2:33.89 SILV   
                  32.57     1:11.41 (38.84)     1:58.01 (46.60)     2:33.89 (35.88)
 39 Victor, Melanie     13 Flying Dolphins-MR   2:39.05    2:34.21 SILV   
                  34.68     1:17.80 (43.12)     2:01.77 (43.97)     2:34.21 (32.44)
 40 Lim, Jessica G      13 Twisters-MR          2:30.98    2:34.31 SILV   
                  34.36     1:13.84 (39.48)     1:57.15 (43.31)     2:34.31 (37.16)
 41 Chang, Grace        14 Parks Sailfish-MR    2:36.58    2:35.09 SILV   
                  33.50     1:12.43 (38.93)     1:58.91 (46.48)     2:35.09 (36.18)
 42 Monti, Gabrielle R  14 HS-MR                2:32.34    2:36.04 SILV   
                  33.78     1:12.96 (39.18)     2:00.59 (47.63)     2:36.04 (35.45)
 43 Aclao, Joromya      13 GATE-MR              2:35.42    2:36.42 SILV   
                  32.85     1:11.58 (38.73)     1:59.28 (47.70)     2:36.42 (37.14)
 44 Callaghan, Kaitlin  13 WAC-MR               2:41.06    2:37.02 SILV   
                  34.49     1:17.16 (42.67)     2:02.03 (44.87)     2:37.02 (34.99)
 45 Campbell, Sarah B   14 Express Swimming-MR  2:36.61    2:37.91 SILV   
                  36.24     1:17.42 (41.18)     2:02.75 (45.33)     2:37.91 (35.16)
 46 Zhu, Angela         13 QNS-MR               2:31.49    2:38.21 SILV   
                  33.43     1:13.77 (40.34)     2:00.91 (47.14)     2:38.21 (37.30)
 47 Ng, Melanie Z       13 CIY-MR               2:36.93    2:39.12 SILV   
                  34.77     1:16.94 (42.17)     2:02.31 (45.37)     2:39.12 (36.81)
 48 Scala, Claudia C    13 Express Swimming-MR  2:38.10    2:39.21 SILV   
                  34.98     1:17.27 (42.29)     2:02.53 (45.26)     2:39.21 (36.68)
 49 Zhou, Sarah Y       13 FLY-MR               2:41.39    2:39.36 SILV   
                  35.65     1:15.91 (40.26)     2:02.60 (46.69)     2:39.36 (36.76)
 50 Mottura, Sofia L    13 WEST-MR              2:41.14    2:39.83 SILV   
                  33.90     1:15.35 (41.45)     2:03.11 (47.76)     2:39.83 (36.72)
 51 Green, Darby P      14 Manhattan Makos-MR   2:36.68    2:39.99 SILV   
                  34.26     1:13.93 (39.67)     2:03.83 (49.90)     2:39.99 (36.16)
Non-Award Division  
  1 Munday, Jessica L   13 Unhes-Mr-MR          2:22.25    2:19.57 JO     
                  29.61     1:04.13 (34.52)     1:46.46 (42.33)     2:19.57 (33.11)
  2 Goodstone, Zoe K    14 Express Swimming-MR  2:36.67    2:41.68        
                  35.20     1:14.17 (38.97)     2:04.61 (50.44)     2:41.68 (37.07)
  3 Guerrero, Jasmine   13 Blue Waves-MR        2:39.04    2:42.49        
                  34.84     1:18.61 (43.77)     2:05.90 (47.29)     2:42.49 (36.59)
  4 Sacranie, Jaina A   14 Manhattan Makos-MR   2:39.65    2:43.72        
                  34.28     1:14.75 (40.47)     2:08.08 (53.33)     2:43.72 (35.64)
  5 Marshall, Eileen C  14 Badger-MR            2:38.11    2:44.08        
                  38.61     1:20.45 (41.84)     2:07.04 (46.59)     2:44.08 (37.04)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  ZQ
              5:03.99  JO
              5:04.00  SMAX Silvers Max
              5:25.99  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  5:04.00 - 5:25.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Victory, Margaret   14 Badger-MR            5:14.88    5:06.53 SILV    20  
                  33.32     1:13.25 (39.93)     1:52.77 (39.52)     2:32.08 (39.31)
        3:14.24 (42.16)     3:57.81 (43.57)     4:33.55 (35.74)     5:06.53 (32.98)
  2 Bice, Casey C       13 Express Swimming-MR  5:05.05    5:07.89 SILV    17  
                  32.12     1:11.02 (38.90)     1:50.30 (39.28)     2:29.65 (39.35)
        3:13.30 (43.65)     3:59.53 (46.23)     4:33.68 (34.15)     5:07.89 (34.21)
  3 Ramirez, Pamela     13 WEST-MR              5:09.06    5:09.55 SILV    16  
                  33.17     1:12.23 (39.06)     1:52.83 (40.60)     2:32.33 (39.50)
        3:16.59 (44.26)     4:01.47 (44.88)     4:36.03 (34.56)     5:09.55 (33.52)
  4 Catton, Chloe G     13 Express Swimming-MR  5:09.15    5:10.28 SILV    15  
                  33.59     1:15.39 (41.80)     1:54.20 (38.81)     2:33.90 (39.70)
        3:17.64 (43.74)     4:02.50 (44.86)     4:36.73 (34.23)     5:10.28 (33.55)
  5 Jhong, Sara         14 Express Swimming-MR  5:06.62    5:10.80 SILV    14  
                  34.32     1:14.11 (39.79)     1:53.58 (39.47)     2:33.25 (39.67)
        3:18.05 (44.80)     4:03.44 (45.39)     4:37.89 (34.45)     5:10.80 (32.91)
  6 Shashaty, Kasey     14 WAC-MR               5:18.10    5:13.16 SILV    13  
                  34.23     1:13.72 (39.49)     1:55.04 (41.32)     2:36.41 (41.37)
        3:17.53 (41.12)     4:01.27 (43.74)     4:38.01 (36.74)     5:13.16 (35.15)
  7 Leal, Nancy         13 RedTails-MR          5:20.26    5:15.95 SILV    12  
                  32.18     1:09.57 (37.39)     1:50.37 (40.80)     2:29.71 (39.34)
        3:19.22 (49.51)     4:09.58 (50.36)     4:42.91 (33.33)     5:15.95 (33.04)
  8 Liew, Briana J      13 GATE-MR              5:18.69    5:17.59 SILV    11  
                  32.40     1:13.53 (41.13)     1:52.80 (39.27)     2:31.64 (38.84)
        3:15.91 (44.27)     4:00.05 (44.14)     4:39.41 (39.36)     5:17.59 (38.18)
Non-Award Division  
  1 Pennington, Caroli  12 Badger-MR            5:07.79    4:54.43        
                  30.47     1:06.59 (36.12)     1:42.17 (35.58)     2:17.56 (35.39)
        3:02.78 (45.22)     3:48.62 (45.84)     4:21.96 (33.34)     4:54.43 (32.47)
 
Girls 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.29  ZQ
                26.59  JO
                26.60  SMAX Silvers Max
                27.49  AGTC
                28.29  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  26.60 - 28.29
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Adams, Caroline E   16 RAC-MR                 27.31      26.84 AGTC    20  
  2 Stevens, Riley E    17 WEST-MR                27.02      26.89 AGTC    17  
  3 Brewster, Nadine L  17 MPNY-MR                27.02      26.90 AGTC    15.5
  3 Uttaro, Elena P     15 FREE-MR                26.93      26.90 AGTC    15.5
  5 Pena, Desiree       16 Twisters-MR            26.68      26.92 AGTC    14  
  6 Hongamata, Petra    16 NCAC-MR                27.14      26.99 AGTC    13  
  7 Oczos, Gabrielle    17 HS-MR                  27.85      27.25 AGTC    12  
  8 O'Meara, Lauren E   15 WEST-MR                27.39      27.37 AGTC    11  
  9 O'Hara, Victoria N  15 QNS-MR                 27.22      27.39 AGTC     9  
 10 Bay, Alexandria M   18 Twisters-MR            27.93      27.47 AGTC     7  
 11 NG, Jasmine         16 Twisters-MR            27.33      27.61 SILV     6  
 12 Wong, Samantha H    16 HS-MR                  27.09      27.67 SILV     5  
 13 Pena, Sarahe        17 Twisters-MR            27.04      27.73 SILV     4  
 14 Chopey, Julia S     16 QNS-MR                 27.48      27.78 SILV     3  
 15 Gilsenan, Elizabet  15 FREE-MR                27.98      27.99 SILV     2  
 16 Waller, Brooke S    15 Express Swimming-MR    27.04      28.00 SILV     1  
Non-Award Division  
  1 Hon, Gi Gi          16 MPNY-MR                26.63      26.07 ZQ     
  2 Hunnewell, Skylar   16 APEX-MR                26.89      26.59 JO     
  3 Burns, Emily F      16 Express Swimming-MR    27.80      28.33        
  4 Reiter, Stephanie   16 QNS-MR                 28.17      28.44        
  5 Horwitz, Rebecca A  16 Manhattan Makos-MR     27.84      28.53        
 -- Giacomo, Stella S   15 Badger-MR              28.13         NS        
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.19  ZQ
                57.79  JO
                57.80  SMAX Silvers Max
                58.89  AGTC
              1:01.09  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  57.80 - 1:01.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Hunnewell, Skylar   16 APEX-MR                58.59      57.97 AGTC    20  
                  27.78       57.97 (30.19)                                        
  2 Uttaro, Elena P     15 FREE-MR                58.13      58.17 AGTC    17  
                  27.56       58.17 (30.61)                                        
  3 Stevens, Riley E    17 WEST-MR                59.26      58.20 AGTC    16  
                  27.71       58.20 (30.49)                                        
  4 Callaghan, Alexa    15 WAC-MR                 58.77      58.28 AGTC    15  
                  27.90       58.28 (30.38)                                        
  5 Bay, Alexandria M   18 Twisters-MR            59.55      58.79 AGTC    14  
                  28.31       58.79 (30.48)                                        
  6 Brewster, Nadine L  17 MPNY-MR                58.42      58.94 SILV    13  
                  28.06       58.94 (30.88)                                        
  7 Thompson, Anna M    15 Express Swimming-MR    57.88      59.16 SILV    12  
                  28.19       59.16 (30.97)                                        
  8 Kraff, Allyson R    15 Express Swimming-MR    59.86      59.46 SILV    11  
                  28.96       59.46 (30.50)                                        
  9 Groshen, Kayla N    15 QNS-MR               1:00.31      59.51 SILV     9  
                  28.18       59.51 (31.33)                                        
 10 O'Meara, Lauren E   15 WEST-MR                59.91      59.62 SILV     7  
                  28.51       59.62 (31.11)                                        
 11 Krische, Sheila M   16 CIY-MR                 58.81    1:00.14 SILV     6  
                  28.77     1:00.14 (31.37)                                        
 12 NG, Jasmine         16 Twisters-MR            59.42    1:00.17 SILV     5  
                  29.04     1:00.17 (31.13)                                        
 13 Oczos, Gabrielle    17 HS-MR                1:00.33    1:00.18 SILV     4  
                  28.55     1:00.18 (31.63)                                        
 14 Heaney, Cara G      15 Express Swimming-MR    59.17    1:00.23 SILV     3  
                  28.52     1:00.23 (31.71)                                        
 15 Burns, Emily F      16 Express Swimming-MR    59.38    1:00.57 SILV     2  
                  29.23     1:00.57 (31.34)                                        
 16 Horwitz, Rebecca A  16 Manhattan Makos-MR   1:00.64    1:00.60 SILV     1  
                  28.86     1:00.60 (31.74)                                        
 17 Forster, Bridget    16 Express Swimming-MR    59.30    1:00.62 SILV   
                  28.86     1:00.62 (31.76)                                        
 18 Anderson, Kate M    15 Express Swimming-MR    58.78    1:00.67 SILV   
                  28.49     1:00.67 (32.18)                                        
 19 Gilsenan, Elizabet  15 FREE-MR              1:00.94    1:00.88 SILV   
                  28.80     1:00.88 (32.08)                                        
 20 Waller, Brooke S    15 Express Swimming-MR    59.72    1:00.95 SILV   
                  29.03     1:00.95 (31.92)                                        
 21 Asanjarani, Ashley  18 FLY-MR               1:00.74    1:01.00 SILV   
                  28.92     1:01.00 (32.08)                                        
 22 Chvasta, Alyssa J   18 Express Swimming-MR  1:00.18    1:01.08 SILV   
                  29.48     1:01.08 (31.60)                                        
Non-Award Division  
  1 Wu-Silvera, Caroli  17 Twisters-MR            58.84      55.73 ZQ     
                  26.51       55.73 (29.22)                                        
  2 Hon, Gi Gi          16 MPNY-MR                58.06      57.48 JO     
                  27.21       57.48 (30.27)                                        
  3 Guariglia, Amanda   16 Express Swimming-MR  1:01.08    1:01.26        
                  29.17     1:01.26 (32.09)                                        
  4 Batra, Esha         15 QNS-MR               1:00.98    1:01.47        
                  29.17     1:01.47 (32.30)                                        
  5 Compton, Julie A    15 Express Swimming-MR    58.64    1:01.73        
                  29.39     1:01.73 (32.34)                                        
  6 Molestina, Ana T    16 Manhattan Makos-MR     58.31    1:02.74        
                  29.57     1:02.74 (33.17)                                        
  7 Zaets, Allison M    17 WAC-MR                 59.49    1:03.00        
                  29.63     1:03.00 (33.37)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:02.49  ZQ
              2:04.49  JO
              2:04.50  SMAX Silvers Max
              2:09.19  AGTC
              2:10.59  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  2:04.50 - 2:10.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Bay, Alexandria M   18 Twisters-MR          2:05.87    2:04.76 AGTC    20  
                  29.12     1:00.37 (31.25)     1:32.48 (32.11)     2:04.76 (32.28)
  2 Hon, Gi Gi          16 MPNY-MR              2:05.88    2:05.07 AGTC    17  
                  28.49     1:00.15 (31.66)     1:33.01 (32.86)     2:05.07 (32.06)
  3 Uttaro, Elena P     15 FREE-MR              2:05.77    2:05.10 AGTC    16  
                  28.73     1:00.50 (31.77)     1:33.42 (32.92)     2:05.10 (31.68)
  4 Pabby, Tanvi        16 Badger-MR            2:06.27    2:05.22 AGTC    15  
                  28.96     1:01.08 (32.12)     1:33.25 (32.17)     2:05.22 (31.97)
  5 Gonzalez, Angelina  15 MPNY-MR              2:04.93    2:06.02 AGTC    14  
                  27.94       59.36 (31.42)     1:32.15 (32.79)     2:06.02 (33.87)
  6 Brewster, Nadine L  17 MPNY-MR              2:09.43    2:07.43 AGTC    13  
                  29.41     1:01.02 (31.61)     1:34.07 (33.05)     2:07.43 (33.36)
  7 Chopey, Julia S     16 QNS-MR               2:06.70    2:07.65 AGTC    12  
                  29.46     1:00.96 (31.50)     1:34.22 (33.26)     2:07.65 (33.43)
  8 Adams, Caroline E   16 RAC-MR               2:10.41    2:08.04 AGTC    11  
                  29.70     1:01.89 (32.19)     1:34.88 (32.99)     2:08.04 (33.16)
  9 Burns, Emily F      16 Express Swimming-MR  2:05.70    2:08.11 AGTC     9  
                  29.65     1:01.75 (32.10)     1:34.96 (33.21)     2:08.11 (33.15)
 10 Pena, Desiree       16 Twisters-MR          2:09.76    2:09.89 SILV     7  
                  29.09     1:01.54 (32.45)     1:36.32 (34.78)     2:09.89 (33.57)
Non-Award Division  
  1 NG, Jasmine         16 Twisters-MR          2:09.69    2:10.83        
                  29.21     1:01.47 (32.26)     1:35.49 (34.02)     2:10.83 (35.34)
  2 Groshen, Kayla N    15 QNS-MR               2:08.54    2:10.88        
                  30.30     1:03.21 (32.91)     1:37.34 (34.13)     2:10.88 (33.54)
  3 Heaney, Cara G      15 Express Swimming-MR  2:09.98    2:12.68        
                  29.54     1:02.17 (32.63)     1:36.98 (34.81)     2:12.68 (35.70)
  4 Lachhab, Hanaa      17 Twisters-MR          2:10.27    2:19.54        
                  30.41     1:04.65 (34.24)     1:41.70 (37.05)     2:19.54 (37.84)
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:27.99  ZQ
              5:30.99  JO
              5:31.00  SMAX Silvers Max
              5:39.99  AGTC
              5:39.99  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  5:31.00 - 5:39.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Compton, Julie A    15 Express Swimming-MR  5:33.02    5:41.96        
                  30.57     1:04.31 (33.74)     1:39.14 (34.83)     2:13.43 (34.29)
        2:48.04 (34.61)     3:22.96 (34.92)     3:58.07 (35.11)     4:33.25 (35.18)
        5:08.30 (35.05)     5:41.96 (33.66)                                        
  2 McCUSKER, Lara N    15 Express Swimming-MR  5:37.27    5:57.00        
                  32.66     1:07.99 (35.33)     1:43.57 (35.58)     2:19.68 (36.11)
        2:55.94 (36.26)     3:32.20 (36.26)     4:08.50 (36.30)     4:44.66 (36.16)
        5:20.68 (36.02)     5:57.00 (36.32)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.49  ZQ
              1:05.50  SMAX Silvers Max
              1:06.99  JO
              1:06.99  AGTC
              1:10.09  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:07.00 - 1:10.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Pena, Desiree       16 Twisters-MR          1:08.31    1:06.99 JO      20  
                  32.62     1:06.99 (34.37)                                        
  2 Bay, Alexandria M   18 Twisters-MR          1:09.75    1:07.85 SILV    17  
                  33.29     1:07.85 (34.56)                                        
  3 Gonzalez, Angelina  15 MPNY-MR              1:08.11    1:08.36 SILV    16  
                  33.02     1:08.36 (35.34)                                        
  4 Heaney, Cara G      15 Express Swimming-MR  1:08.50    1:09.22 SILV    15  
                  33.25     1:09.22 (35.97)                                        
  5 Hunnewell, Skylar   16 APEX-MR              1:08.83    1:09.57 SILV    14  
                  34.03     1:09.57 (35.54)                                        
Non-Award Division  
  1 NG, Jasmine         16 Twisters-MR          1:09.24    1:10.23        
                  33.68     1:10.23 (36.55)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:20.99  JO
              2:20.99  ZQ
              2:21.00  SMAX Silvers Max
              2:24.99  AGTC
              2:29.29  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  2:21.00 - 2:29.29
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Oczos, Gabrielle    17 HS-MR                2:22.60    2:21.25 AGTC    20  
                  32.53     1:07.67 (35.14)     1:44.55 (36.88)     2:21.25 (36.70)
  2 Veru, Georgia N     16 Badger-MR            2:22.03    2:21.77 AGTC    17  
                  32.99     1:08.03 (35.04)     1:44.76 (36.73)     2:21.77 (37.01)
  3 Lavery, Maeve E     15 Badger-MR            2:28.01    2:23.40 AGTC    16  
                  32.56     1:08.64 (36.08)     1:46.46 (37.82)     2:23.40 (36.94)
  4 Gonzalez, Angelina  15 MPNY-MR              2:25.78    2:23.51 AGTC    15  
                  34.10     1:10.46 (36.36)     1:47.29 (36.83)     2:23.51 (36.22)
  5 Bay, Alexandria M   18 Twisters-MR          2:23.57    2:23.91 AGTC    14  
                  33.64     1:09.28 (35.64)     1:46.48 (37.20)     2:23.91 (37.43)
  6 DU, Maritha L       16 Express Swimming-MR  2:24.33    2:25.45 SILV    13  
                  34.82     1:11.45 (36.63)     1:48.82 (37.37)     2:25.45 (36.63)
  7 Gilsenan, Elizabet  15 FREE-MR              2:23.72    2:26.96 SILV    12  
                  34.97     1:11.69 (36.72)     1:49.92 (38.23)     2:26.96 (37.04)
  8 Chvasta, Alyssa J   18 Express Swimming-MR  2:27.64    2:27.03 SILV    11  
                  34.98     1:11.86 (36.88)     1:49.83 (37.97)     2:27.03 (37.20)
  9 Heaney, Cara G      15 Express Swimming-MR  2:25.34    2:28.53 SILV     9  
                  34.80     1:11.48 (36.68)     1:49.71 (38.23)     2:28.53 (38.82)
Non-Award Division  
  1 NG, Jasmine         16 Twisters-MR          2:26.67    2:32.65        
                  35.46     1:13.62 (38.16)     1:53.07 (39.45)     2:32.65 (39.58)
  2 Waller, Brooke S    15 Express Swimming-MR  2:27.32    2:35.10        
                  36.32     1:15.48 (39.16)     1:55.90 (40.42)     2:35.10 (39.20)
  3 Zaets, Allison M    17 WAC-MR               2:24.67    2:36.63        
                  36.12     1:15.68 (39.56)     1:56.44 (40.76)     2:36.63 (40.19)
  4 Compton, Julie A    15 Express Swimming-MR  2:26.22    2:43.44        
                  39.80     1:21.33 (41.53)     2:02.87 (41.54)     2:43.44 (40.57)
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.99  ZQ
              1:15.19  JO
              1:15.20  SMAX Silvers Max
              1:18.99  AGTC
              1:20.89  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:15.20 - 1:20.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Horwitz, Rebecca A  16 Manhattan Makos-MR   1:17.63    1:16.36 AGTC    20  
                  35.65     1:16.36 (40.71)                                        
  2 Hongamata, Petra    16 NCAC-MR              1:16.08    1:17.31 AGTC    17  
                  35.92     1:17.31 (41.39)                                        
  3 Pena, Sarahe        17 Twisters-MR          1:17.71    1:17.75 AGTC    16  
                  36.05     1:17.75 (41.70)                                        
  4 Reiter, Valerie G   16 QNS-MR               1:18.03    1:17.96 AGTC    15  
                  37.34     1:17.96 (40.62)                                        
  5 Chopey, Julia S     16 QNS-MR               1:18.44    1:18.17 AGTC    14  
                  37.69     1:18.17 (40.48)                                        
  6 O'Meara, Lauren E   15 WEST-MR              1:20.17    1:18.30 AGTC    13  
                  37.07     1:18.30 (41.23)                                        
  7 Kabbez, Renee T     16 HS-MR                1:19.62    1:18.70 AGTC    12  
                  36.97     1:18.70 (41.73)                                        
  8 O'Hara, Victoria N  15 QNS-MR               1:18.57    1:19.07 SILV    11  
                  36.74     1:19.07 (42.33)                                        
  9 Camacho, Kaitlin G  15 Express Swimming-MR  1:18.89    1:19.19 SILV     9  
                  36.91     1:19.19 (42.28)                                        
 10 Gilsenan, Elizabet  15 FREE-MR              1:19.83    1:19.75 SILV     7  
                  37.18     1:19.75 (42.57)                                        
 11 Callaghan, Alexa    15 WAC-MR               1:20.27    1:20.82 SILV     6  
                  37.78     1:20.82 (43.04)                                        
Non-Award Division  
  1 Reiter, Stephanie   16 QNS-MR               1:20.61    1:20.98        
                  38.52     1:20.98 (42.46)                                        
  2 Waller, Brooke S    15 Express Swimming-MR  1:19.91    1:22.09        
                  38.44     1:22.09 (43.65)                                        
  3 Abbas, Radwa        17 WAC-MR               1:20.58    1:22.97        
                  39.01     1:22.97 (43.96)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:37.89  ZQ
              2:42.99  JO
              2:43.00  SMAX Silvers Max
              2:46.99  AGTC
              2:50.99  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  2:43.00 - 2:50.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Vanella, Nicolette  15 Express Swimming-MR  2:44.19    2:44.44 AGTC    20  
                  38.10     1:19.75 (41.65)     2:02.37 (42.62)     2:44.44 (42.07)
  2 Reiter, Valerie G   16 QNS-MR               2:44.06    2:44.51 AGTC    17  
                  37.82     1:19.20 (41.38)     2:01.37 (42.17)     2:44.51 (43.14)
  3 McCUSKER, Lara N    15 Express Swimming-MR  2:46.24    2:44.96 AGTC    16  
                  38.11     1:20.09 (41.98)     2:02.61 (42.52)     2:44.96 (42.35)
  4 Horwitz, Rebecca A  16 Manhattan Makos-MR   2:45.85    2:46.02 AGTC    15  
                  36.75     1:18.35 (41.60)     2:01.49 (43.14)     2:46.02 (44.53)
  5 Wu-Silvera, Caroli  17 Twisters-MR          2:47.24    2:48.43 SILV    14  
                  37.73     1:19.77 (42.04)     2:03.50 (43.73)     2:48.43 (44.93)
Non-Award Division  
  1 Uttaro, Elena P     15 FREE-MR              2:50.34    2:41.62 JO     
                  35.98     1:16.67 (40.69)     1:59.12 (42.45)     2:41.62 (42.50)
  2 Hon, Gi Gi          16 MPNY-MR              2:46.05    2:41.70 JO     
                  37.25     1:18.87 (41.62)     2:00.03 (41.16)     2:41.70 (41.67)
  3 Camacho, Kaitlin G  15 Express Swimming-MR  2:49.87    2:51.60        
                  39.36     1:22.75 (43.39)     2:06.92 (44.17)     2:51.60 (44.68)
  4 Guariglia, Amanda   16 Express Swimming-MR  2:47.09    2:55.82        
                  37.96     1:21.21 (43.25)     2:08.41 (47.20)     2:55.82 (47.41)
  5 Compton, Julie A    15 Express Swimming-MR  2:45.97    3:07.07        
                  41.22     1:29.78 (48.56)     2:18.93 (49.15)     3:07.07 (48.14)
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.49  ZQ
              1:04.99  JO
              1:05.00  SMAX Silvers Max
              1:08.59  AGTC
              1:09.59  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:05.00 - 1:09.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Vanella, Nicolette  15 Express Swimming-MR  1:06.91    1:05.67 AGTC    20  
                  31.45     1:05.67 (34.22)                                        
  2 Burns, Emily F      16 Express Swimming-MR  1:06.44    1:06.74 AGTC    17  
                  31.36     1:06.74 (35.38)                                        
  3 Callaghan, Alexa    15 WAC-MR               1:07.43    1:07.07 AGTC    16  
                  32.14     1:07.07 (34.93)                                        
  4 NG, Jasmine         16 Twisters-MR          1:05.03    1:07.10 AGTC    15  
                  31.33     1:07.10 (35.77)                                        
  5 Woodiwiss, Rachel   15 Express Swimming-MR  1:07.39    1:07.77 AGTC    14  
                  31.77     1:07.77 (36.00)                                        
  6 DU, Maritha L       16 Express Swimming-MR  1:08.53    1:07.93 AGTC    13  
                  31.29     1:07.93 (36.64)                                        
  7 Zdesar, Samantha M  17 FLY-MR               1:05.51    1:08.71 SILV    12  
                  30.82     1:08.71 (37.89)                                        
Non-Award Division  
  1 Veru, Georgia N     16 Badger-MR            1:05.44    1:04.96 JO     
                  29.87     1:04.96 (35.09)                                        
  2 O'Hara, Victoria N  15 QNS-MR               1:09.50    1:11.76        
                  34.02     1:11.76 (37.74)                                        
  3 Reiter, Stephanie   16 QNS-MR               1:08.79    1:12.45        
                  33.07     1:12.45 (39.38)                                        
  4 Waller, Brooke S    15 Express Swimming-MR  1:08.30    1:12.58        
                  33.84     1:12.58 (38.74)                                        
  5 Abbas, Radwa        17 WAC-MR               1:08.77    1:12.78        
                  31.55     1:12.78 (41.23)                                        
 -- Brewster, Nadine L  17 MPNY-MR              1:06.57         DQ        
      Declared false start
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:24.99  ZQ
              2:29.99  JO
              2:30.00  SMAX Silvers Max
              2:31.99  AGTC
              2:33.99  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  2:30.00 - 2:33.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
 -- Woodiwiss, Rachel   15 Express Swimming-MR  2:32.83         DQ        
      Declared false start
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:20.00  SMAX Silvers Max
              2:26.99  AGTC
              2:37.09  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  2:20.00 - 2:37.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Gonzalez, Angelina  15 MPNY-MR              2:20.49    2:20.23 AGTC    20  
                  31.26     1:07.18 (35.92)     1:48.02 (40.84)     2:20.23 (32.21)
  2 Wu-Silvera, Caroli  17 Twisters-MR          2:21.43    2:20.34 AGTC    17  
                  30.71     1:04.61 (33.90)     1:49.30 (44.69)     2:20.34 (31.04)
  3 Hon, Gi Gi          16 MPNY-MR              2:24.53    2:20.35 AGTC    16  
                  29.38     1:05.58 (36.20)     1:48.00 (42.42)     2:20.35 (32.35)
  4 Veru, Georgia N     16 Badger-MR            2:20.69    2:20.81 AGTC    15  
                  29.63     1:05.90 (36.27)     1:49.83 (43.93)     2:20.81 (30.98)
  5 Vanella, Nicolette  15 Express Swimming-MR  2:21.19    2:21.79 AGTC    14  
                  33.21     1:08.11 (34.90)     1:50.70 (42.59)     2:21.79 (31.09)
  6 Stevens, Riley E    17 WEST-MR              2:25.81    2:23.38 AGTC    13  
                  31.34     1:08.56 (37.22)     1:49.27 (40.71)     2:23.38 (34.11)
  7 Bay, Alexandria M   18 Twisters-MR          2:23.57    2:23.95 AGTC    12  
                  30.16     1:06.86 (36.70)     1:51.18 (44.32)     2:23.95 (32.77)
  8 Groshen, Kayla N    15 QNS-MR               2:25.13    2:24.57 AGTC    11  
                  31.37     1:10.04 (38.67)     1:50.57 (40.53)     2:24.57 (34.00)
  9 NG, Jasmine         16 Twisters-MR          2:20.78    2:25.13 AGTC     9  
                  31.18     1:09.12 (37.94)     1:50.91 (41.79)     2:25.13 (34.22)
 10 Zdesar, Samantha M  17 FLY-MR               2:22.77    2:26.19 AGTC     7  
                  31.34     1:07.80 (36.46)     1:52.73 (44.93)     2:26.19 (33.46)
 11 O'Meara, Lauren E   15 WEST-MR              2:26.44    2:26.23 AGTC     6  
                  31.57     1:06.54 (34.97)     1:51.68 (45.14)     2:26.23 (34.55)
 12 Burns, Emily F      16 Express Swimming-MR  2:22.52    2:26.67 AGTC     5  
                  31.71     1:08.83 (37.12)     1:54.13 (45.30)     2:26.67 (32.54)
 13 Callaghan, Alexa    15 WAC-MR               2:29.28    2:27.23 SILV     4  
                  30.45     1:07.06 (36.61)     1:53.57 (46.51)     2:27.23 (33.66)
 14 Asanjarani, Ashley  18 FLY-MR               2:24.86    2:27.86 SILV     3  
                                1:07.84 ( )     1:53.14 (45.30)     2:27.86 (34.72)
 15 Brewster, Nadine L  17 MPNY-MR              2:33.06    2:28.04 SILV     2  
                  31.77     1:10.58 (38.81)     1:54.85 (44.27)     2:28.04 (33.19)
 16 Oczos, Gabrielle    17 HS-MR                2:35.44    2:30.84 SILV     1  
                  30.14     1:06.49 (36.35)     1:56.46 (49.97)     2:30.84 (34.38)
 17 Heaney, Cara G      15 Express Swimming-MR  2:28.10    2:31.47 SILV   
                  32.83     1:11.52 (38.69)     1:55.63 (44.11)     2:31.47 (35.84)
 18 Gilsenan, Elizabet  15 FREE-MR              2:29.89    2:31.56 SILV   
                  34.02     1:12.06 (38.04)     1:57.43 (45.37)     2:31.56 (34.13)
 19 Chvasta, Alyssa J   18 Express Swimming-MR  2:28.72    2:31.92 SILV   
                  31.40     1:09.98 (38.58)     1:57.11 (47.13)     2:31.92 (34.81)
 20 Reiter, Valerie G   16 QNS-MR               2:32.19    2:31.95 SILV   
                  33.20     1:11.95 (38.75)     1:55.89 (43.94)     2:31.95 (36.06)
 21 Horwitz, Rebecca A  16 Manhattan Makos-MR   2:30.72    2:31.96 SILV   
                  33.29     1:14.02 (40.73)     1:57.38 (43.36)     2:31.96 (34.58)
 22 McCUSKER, Lara N    15 Express Swimming-MR  2:34.82    2:32.97 SILV   
                  34.73     1:15.42 (40.69)     1:57.66 (42.24)     2:32.97 (35.31)
 23 Woodiwiss, Rachel   15 Express Swimming-MR  2:33.21    2:33.12 SILV   
                  32.69     1:13.37 (40.68)     1:58.85 (45.48)     2:33.12 (34.27)
 24 Forster, Bridget    16 Express Swimming-MR  2:29.24    2:35.07 SILV   
                  33.67     1:13.08 (39.41)     1:59.37 (46.29)     2:35.07 (35.70)
Non-Award Division  
  1 Abbas, Radwa        17 WAC-MR               2:33.98    2:37.30        
                  33.50     1:13.57 (40.07)     2:00.76 (47.19)     2:37.30 (36.54)
  2 Yanos, Claudia H    16 Flying Dolphins-MR   2:27.30    2:37.78        
                  35.13     1:13.47 (38.34)     2:00.16 (46.69)     2:37.78 (37.62)
  3 Guariglia, Amanda   16 Express Swimming-MR  2:33.13    2:38.62        
                  35.99     1:16.78 (40.79)     2:01.28 (44.50)     2:38.62 (37.34)
  4 Compton, Julie A    15 Express Swimming-MR  2:26.35    2:41.95        
                  37.49     1:19.38 (41.89)     2:07.53 (48.15)     2:41.95 (34.42)
  5 Anderson, Kate M    15 Express Swimming-MR  2:32.32    2:41.99        
                  37.11     1:18.95 (41.84)     2:06.19 (47.24)     2:41.99 (35.80)
  6 Rankin, Sydney      15 Express Swimming-MR  2:33.82    2:46.74        
                  34.29     1:20.02 (45.73)     2:06.78 (46.76)     2:46.74 (39.96)
 -- Molestina, Ana T    16 Manhattan Makos-MR   2:21.47         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Waller, Brooke S    15 Express Swimming-MR  2:30.11        DFS        
      Declared false start - Misc
 -- Thompson, Anna M    15 Express Swimming-MR  2:30.63         NS        
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  ZQ
              5:04.99  JO
              5:05.00  SMAX Silvers Max
              5:13.99  AGTC
              5:23.29  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  5:05.00 - 5:23.29
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Groshen, Kayla N    15 QNS-MR               5:13.58    5:16.03 SILV    20  
                  33.67     1:14.33 (40.66)     1:56.13 (41.80)     2:36.82 (40.69)
        3:19.58 (42.76)     4:04.02 (44.44)     4:40.88 (36.86)     5:16.03 (35.15)
  2 Callaghan, Alexa    15 WAC-MR               5:21.79    5:22.53 SILV    17  
                  32.31     1:10.58 (38.27)     1:51.76 (41.18)     2:32.14 (40.38)
        3:21.39 (49.25)     4:09.79 (48.40)     4:46.16 (36.37)     5:22.53 (36.37)
Non-Award Division  
  1 Nyquist, Hannah M   15 WAC-MR               5:06.56    4:59.06 ZQ     
                  29.53     1:04.50 (34.97)     1:39.73 (35.23)     2:15.10 (35.37)
        3:02.37 (47.27)     3:49.71 (47.34)     4:24.35 (34.64)     4:59.06 (34.71)
  2 Gilsenan, Elizabet  15 FREE-MR              5:19.65    5:24.32        
                  34.44     1:16.89 (42.45)     1:56.02 (39.13)     2:34.79 (38.77)
        3:20.86 (46.07)     4:08.13 (47.27)     4:47.06 (38.93)     5:24.32 (37.26)
  3 Yanos, Claudia H    16 Flying Dolphins-MR   5:14.04    5:30.44        
                  34.63     1:17.07 (42.44)     1:57.52 (40.45)     2:38.46 (40.94)
        3:25.66 (47.20)     4:13.47 (47.81)     4:52.29 (38.82)     5:30.44 (38.15)
 -- Compton, Julie A    15 Express Swimming-MR  5:08.76        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Girls 500 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Langaman, Jenna T   12 HS-MR                     NT    6:27.74        
                  33.59     1:11.72 (38.13)     1:51.58 (39.86)     2:32.17 (40.59)
        3:12.69 (40.52)     3:53.64 (40.95)     4:34.17 (40.53)     5:14.21 (40.04)
        5:52.78 (38.57)     6:27.74 (34.96)                                        
 
Girls 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pennington, Caroli  12 Badger-MR                 NT    1:05.90        
                  32.32     1:05.90 (33.58)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                32.00  SMAX Silvers Max
                35.19  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  32.00 - 35.19
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Maslo, Strahinja     9 RI Marlins-MR          32.23      32.11 SILV    20  
  2 Chang, Steven R     10 FLY-MR                 32.21      32.34 SILV    17  
  3 Davis-Whittaker, J   9 FLY-MR                 32.42      32.42 SILV    16  
  4 Ioselevich, Arie    10 RAC-MR                 34.73      32.70 SILV    15  
  5 Preobrazhensky, Da  10 MPNY-MR                32.46      32.81 SILV    14  
  6 Sansano, Matthew A  10 Express Swimming-MR    32.42      32.93 SILV    13  
  7 Diaz, Adam C        10 RedTails-MR            33.20      32.95 SILV    12  
  8 O'Sullivan, Kealan  10 CIY-MR                 33.01      32.96 SILV    11  
  9 Rivkind, Philipp    10 MPNY-MR                33.28      33.05 SILV     9  
 10 Puccio, Michael     10 RAC-MR                 33.63      33.19 SILV     6.5
 10 Shapiro, Ryan       10 Shy-Mr-MR              32.78      33.19 SILV     6.5
 12 Mendez, Kenny       10 Parks Sailfish-MR      34.90      33.54 SILV     5  
 13 Barrett, Noah D      8 WEST-MR                32.79      33.98 SILV     4  
 14 Gutin, David E       8 MPNY-MR                34.37      34.04 SILV     3  
 15 Hodan, Gary R       10 FREE-MR                33.94      34.14 SILV     2  
 16 Broderick, Patrick  10 Express Swimming-MR    33.64      34.16 SILV     1  
 17 Sanchez, Ronald     10 RedTails-MR            33.38      34.19 SILV   
 18 Raykis, Sean         9 MPNY-MR                35.11      34.57 SILV   
 19 Wilson, Chase       10 Manhattan Makos-MR     35.07      34.69 SILV   
 20 Sullivan, Ryan N    10 Express Swimming-MR    35.01      34.72 SILV   
 21 Victoria, Jeremy A   9 APEX-MR                35.17      34.73 SILV   
 22 Milio, Franco A     10 WEST-MR                35.06      34.74 SILV   
 23 Belfer, Allen A      9 MPNY-MR                33.25      34.83 SILV   
 24 Bazylko, Gregory     8 MPNY-MR                34.88      34.85 SILV   
 25 Cornish, Jack A      9 WEST-MR                34.01      35.01 SILV   
 26 Peng, Thomas F       8 APEX-MR                34.85      35.08 SILV   
 27 Dase, Jonathan w    10 Flying Dolphins-MR     34.36      35.13 SILV   
Non-Award Division  
  1 Krayets, Eric B     10 Unhes-Mr-MR            32.64      31.23 JO     
  2 Savchuk, Michael    10 Shy-Mr-MR              33.50      31.27 JO     
  3 Pepper, Hudson M     9 HS-MR                  32.09      31.32 JO     
  4 Grissinger, John H  10 Flying Dolphins-MR     32.13      31.64 JO     
  5 Samko, Jack P       10 HS-MR                  32.24      31.65 JO     
  5 Baranov, Edward      9 MPNY-MR                32.54      31.65 JO     
  7 Bubrowiecki, Sebas  10 HS-MR                  32.30      31.78 JO     
  8 Bice, Cian G         9 Express Swimming-MR    32.07      31.79 JO     
  9 Lee, Kieran T        7 WEST-MR                33.45      35.39        
 10 Lim, James           9 FLY-MR                 33.70      35.40        
 11 Wang, Vincent       10 RAC-MR                 33.40      35.42        
 12 Yi, Ethan           10 Manhattan Makos-MR     34.61      35.77        
 13 Arnold, Zachary R    8 Badger-MR              35.01      36.01        
 14 Wantowski, Jacob    10 WAC-MR                 35.08      36.55        
 -- Nagaldinne, Nirvaa  10 Badger-MR              32.18         DQ        
      Declared false start
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:10.59  JO
              1:10.60  SMAX Silvers Max
              1:18.49  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:10.60 - 1:18.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Bubrowiecki, Sebas  10 HS-MR                1:10.86    1:10.68 SILV    20  
                  33.47     1:10.68 (37.21)                                        
  2 Mountantonakis, Ma   9 FLY-MR               1:15.51    1:10.84 SILV    17  
                  34.26     1:10.84 (36.58)                                        
  3 Kravtsov, Andrew    10 MPNY-MR              1:10.80    1:10.99 SILV    16  
                  33.74     1:10.99 (37.25)                                        
  4 Pique, Yahro D       9 Twisters-MR          1:11.93    1:11.07 SILV    15  
  5 Preobrazhensky, Da  10 MPNY-MR              1:10.97    1:11.09 SILV    14  
                  34.09     1:11.09 (37.00)                                        
  6 Ioselevich, Arie    10 RAC-MR               1:13.04    1:11.45 SILV    13  
                  33.94     1:11.45 (37.51)                                        
  7 Savchuk, Michael    10 Shy-Mr-MR            1:15.14    1:11.88 SILV    12  
                  33.65     1:11.88 (38.23)                                        
  8 Thompson, Lyn        9 UNLS-MR              1:11.07    1:12.02 SILV    11  
                  33.71     1:12.02 (38.31)                                        
  9 Grissinger, John H  10 Flying Dolphins-MR   1:11.48    1:12.06 SILV     9  
                  34.66     1:12.06 (37.40)                                        
 10 Chang, Steven R     10 FLY-MR               1:14.55    1:12.71 SILV     7  
                  35.07     1:12.71 (37.64)                                        
 11 Sanchez, Ronald     10 RedTails-MR          1:15.02    1:13.21 SILV     6  
                  36.00     1:13.21 (37.21)                                        
 12 Decasseres, Elijah  10 KB Makos-MR          1:12.09    1:13.39 SILV     5  
                  34.62     1:13.39 (38.77)                                        
 13 Filimonov, Mykhayl   9 MPNY-MR              1:16.82    1:13.43 SILV     4  
                  35.68     1:13.43 (37.75)                                        
 14 Beaman, Shawn F      9 Flying Dolphins-MR   1:10.89    1:13.48 SILV     3  
                  35.36     1:13.48 (38.12)                                        
 15 Kruty, Leo          10 RAC-MR               1:12.67    1:13.76 SILV     2  
                  34.42     1:13.76 (39.34)                                        
 16 Jiang, Kevin         9 WEST-MR              1:12.10    1:13.88 SILV     1  
                  35.19     1:13.88 (38.69)                                        
 17 Davis-Whittaker, J   9 FLY-MR               1:15.81    1:14.17 SILV   
                  34.55     1:14.17 (39.62)                                        
 17 Puccio, Michael     10 RAC-MR               1:16.92    1:14.17 SILV   
                  34.09     1:14.17 (40.08)                                        
 19 Shapiro, Ryan       10 Shy-Mr-MR            1:15.43    1:14.35 SILV   
                  34.85     1:14.35 (39.50)                                        
 20 Diaz, Adam C        10 RedTails-MR          1:15.80    1:15.01 SILV   
                  35.27     1:15.01 (39.74)                                        
 21 Broderick, Patrick  10 Express Swimming-MR  1:12.42    1:15.23 SILV   
                  36.26     1:15.23 (38.97)                                        
 22 Cornish, Jack A      9 WEST-MR              1:15.63    1:15.51 SILV   
                  36.75     1:15.51 (38.76)                                        
 23 O'Sullivan, Kealan  10 CIY-MR               1:14.55    1:15.91 SILV   
                  36.05     1:15.91 (39.86)                                        
 24 Vasquez, Andrew S   10 FLY-MR               1:15.29    1:16.59 SILV   
                  35.94     1:16.59 (40.65)                                        
 25 Peng, Thomas F       8 APEX-MR              1:16.86    1:16.71 SILV   
                  38.21     1:16.71 (38.50)                                        
 26 Lee, Kieran T        7 WEST-MR              1:17.48    1:16.88 SILV   
                  38.10     1:16.88 (38.78)                                        
 27 Lavelle, Joseph F   10 Badger-MR            1:17.52    1:17.59 SILV   
                  37.85     1:17.59 (39.74)                                        
 28 Belfer, Allen A      9 MPNY-MR              1:13.72    1:17.77 SILV   
                  36.27     1:17.77 (41.50)                                        
 29 Lim, James           9 FLY-MR               1:14.93    1:17.84 SILV   
                  36.90     1:17.84 (40.94)                                        
Non-Award Division  
  1 Samko, Jack P       10 HS-MR                1:11.61    1:09.94 JO     
                  33.06     1:09.94 (36.88)                                        
  2 Pepper, Hudson M     9 HS-MR                1:11.89    1:10.16 JO     
                  34.05     1:10.16 (36.11)                                        
  3 Sansano, Matthew A  10 Express Swimming-MR  1:12.03    1:10.50 JO     
                  34.03     1:10.50 (36.47)                                        
  4 Harrilal, Ayden B   10 Express Swimming-MR  1:17.35    1:18.71        
                  37.29     1:18.71 (41.42)                                        
  5 Rodriguez, Justice  10 Blue Waves-MR        1:17.04    1:18.97        
                  38.48     1:18.97 (40.49)                                        
  6 Dase, Jonathan w    10 Flying Dolphins-MR   1:18.49    1:19.21        
                  37.29     1:19.21 (41.92)                                        
  7 Kaye, Oscar         10 Manhattan Makos-MR   1:18.42    1:19.47        
                  37.24     1:19.47 (42.23)                                        
  8 McIver, Matteo J    10 Badger-MR            1:17.22    1:20.08        
                  37.95     1:20.08 (42.13)                                        
  9 Raykis, Sean         9 MPNY-MR              1:18.23    1:20.96        
                  37.32     1:20.96 (43.64)                                        
 10 Wang, Vincent       10 RAC-MR               1:15.52    1:21.26        
                  38.81     1:21.26 (42.45)                                        
 11 Salas, Alejandro H   9 NCAC-MR              1:16.60    1:21.92        
                  38.70     1:21.92 (43.22)                                        
 12 Yi, Ethan           10 Manhattan Makos-MR   1:15.72    1:22.85        
                  41.08     1:22.85 (41.77)                                        
 -- Maimon, David        9 RAC-MR               1:12.15         NS        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:32.00  SMAX Silvers Max
              2:49.59  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  2:32.00 - 2:49.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Baranov, Edward      9 MPNY-MR              2:34.48    2:33.84 SILV    20  
                  34.06     1:13.31 (39.25)     1:54.65 (41.34)     2:33.84 (39.19)
  2 Kravtsov, Andrew    10 MPNY-MR              2:36.63    2:34.70 SILV    17  
                  33.14     1:13.04 (39.90)     1:54.48 (41.44)     2:34.70 (40.22)
  3 Pepper, Hudson M     9 HS-MR                2:34.56    2:34.74 SILV    16  
                  34.74     1:14.76 (40.02)     1:55.42 (40.66)     2:34.74 (39.32)
  4 Bubrowiecki, Sebas  10 HS-MR                2:34.97    2:35.13 SILV    15  
                  34.93     1:15.56 (40.63)     1:56.13 (40.57)     2:35.13 (39.00)
  5 Preobrazhensky, Da  10 MPNY-MR              2:43.98    2:35.60 SILV    14  
                  36.45     1:16.18 (39.73)     1:56.58 (40.40)     2:35.60 (39.02)
  6 Rivkind, Philipp    10 MPNY-MR              2:39.05    2:35.67 SILV    13  
                  34.86     1:14.36 (39.50)     1:55.82 (41.46)     2:35.67 (39.85)
  7 Levine, Aidan        8 RAC-MR               2:35.07    2:36.38 SILV    12  
                  34.73     1:14.78 (40.05)     1:56.46 (41.68)     2:36.38 (39.92)
  8 Broderick, Patrick  10 Express Swimming-MR  2:34.26    2:36.95 SILV    11  
                  35.87     1:16.63 (40.76)     1:57.65 (41.02)     2:36.95 (39.30)
  9 Washington, Morgon   8 CAS-MR               2:35.67    2:37.25 SILV     9  
                  34.66     1:15.98 (41.32)     1:54.30 (38.32)     2:37.25 (42.95)
 10 Cornish, Jack A      9 WEST-MR              2:38.68    2:37.56 SILV     7  
                  37.13     1:17.47 (40.34)     1:58.49 (41.02)     2:37.56 (39.07)
 11 Decasseres, Elijah  10 KB Makos-MR          2:36.16    2:38.35 SILV     6  
                  36.85     1:17.99 (41.14)     1:59.82 (41.83)     2:38.35 (38.53)
 12 Jiang, Kevin         9 WEST-MR              2:39.63    2:38.68 SILV     5  
                  37.55     1:19.31 (41.76)     2:00.52 (41.21)     2:38.68 (38.16)
 13 Dagnogo, Ousman     10 Blue Waves-MR        2:40.86    2:39.68 SILV     4  
                  34.85     1:14.55 (39.70)     1:57.17 (42.62)     2:39.68 (42.51)
 14 Belfer, Allen A      9 MPNY-MR              2:42.10    2:45.45 SILV     3  
                  38.79     1:21.90 (43.11)     2:05.65 (43.75)     2:45.45 (39.80)
 15 Beaman, Shawn F      9 Flying Dolphins-MR   2:48.54    2:46.16 SILV     2  
                  37.92     1:21.97 (44.05)     2:05.42 (43.45)     2:46.16 (40.74)
 16 Lavelle, Joseph F   10 Badger-MR            2:44.43    2:47.17 SILV     1  
                  38.45     1:21.23 (42.78)     2:04.58 (43.35)     2:47.17 (42.59)
Non-Award Division  
  1 Hoye, Jonas         10 Twisters-MR          2:32.21    2:28.84 JO     
                  32.88     1:12.03 (39.15)     1:52.67 (40.64)     2:28.84 (36.17)
  2 Wehbe, Gregory R    10 Express Swimming-MR  2:38.35    2:31.76 JO     
                  36.32     1:16.16 (39.84)     1:55.57 (39.41)     2:31.76 (36.19)
  3 Pique, Yahro D       9 Twisters-MR          2:37.45    2:31.97 JO     
                  33.39     1:12.19 (38.80)     1:53.09 (40.90)     2:31.97 (38.88)
  4 McIver, Matteo J    10 Badger-MR            2:49.33    2:49.65        
                  38.00     1:21.70 (43.70)     2:04.73 (43.03)     2:49.65 (44.92)
  5 Kruty, Leo          10 RAC-MR               2:47.82    2:49.75        
                  38.80     1:24.41 (45.61)     2:03.27 (38.86)     2:49.75 (46.48)
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              6:27.99  ZQ
              6:44.99  JO
              6:45.00  SMAX Silvers Max
              7:05.99  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  6:45.00 - 7:05.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bice, Cian G         9 Express Swimming-MR  6:55.11    6:30.96 JO     
                  34.02     1:12.89 (38.87)     1:52.68 (39.79)     2:32.93 (40.25)
        3:13.00 (40.07)     3:53.20 (40.20)     4:33.22 (40.02)     5:13.66 (40.44)
        5:54.11 (40.45)     6:30.96 (36.85)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                37.50  SMAX Silvers Max
                42.89  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  37.50 - 42.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Maslo, Strahinja     9 RI Marlins-MR          39.27      37.53 SILV    20  
  2 Puccio, Michael     10 RAC-MR                 37.74      37.66 SILV    17  
  3 Cornish, Jack A      9 WEST-MR                38.08      37.68 SILV    16  
  4 Bice, Cian G         9 Express Swimming-MR    38.34      37.78 SILV    15  
  5 Ioselevich, Arie    10 RAC-MR                 39.37      37.94 SILV    14  
  6 O'Sullivan, Kealan  10 CIY-MR                 37.71      38.18 SILV    13  
  7 Jhong, Ethan        10 Express Swimming-MR    37.96      38.29 SILV    12  
  8 Samko, Jack P       10 HS-MR                  38.03      38.30 SILV    11  
  9 Wehbe, Gregory R    10 Express Swimming-MR    38.94      38.43 SILV     9  
 10 Chang, Steven R     10 FLY-MR                 39.08      38.67 SILV     7  
 11 Sansano, Matthew A  10 Express Swimming-MR    38.18      38.70 SILV     6  
 12 Decasseres, Elijah  10 KB Makos-MR            39.75      38.85 SILV     5  
 13 Ladyzhensky, Micha   9 Badger-MR              41.39      38.91 SILV     4  
 14 Vasquez, Andrew S   10 FLY-MR                 38.76      39.01 SILV     3  
 15 Kravtsov, Andrew    10 MPNY-MR                38.84      39.19 SILV     1.5
 15 Harrilal, Ayden B   10 Express Swimming-MR    39.03      39.19 SILV     1.5
 17 Peng, Thomas F       8 APEX-MR                40.20      39.30 SILV   
 18 Mountantonakis, Ma   9 FLY-MR                 39.12      39.78 SILV   
 19 Buchanan, Chase C    9 NFS-MR                 38.51      39.88 SILV   
 20 Hodan, Gary R       10 FREE-MR                40.70      39.89 SILV   
 21 Bubrowiecki, Sebas  10 HS-MR                  40.91      39.94 SILV   
 22 Gassan, Nikita      10 Shy-Mr-MR              41.75      39.95 SILV   
 23 Dase, Jonathan w    10 Flying Dolphins-MR     38.80      39.97 SILV   
 24 Camperlengo, Andre   9 WEST-MR                42.65      40.05 SILV   
 25 Filimonov, Mykhayl   9 MPNY-MR                39.49      40.06 SILV   
 26 Ng, Ryan Y          10 GATE-MR                38.94      40.25 SILV   
 27 Mendez, Kenny       10 Parks Sailfish-MR      41.67      40.29 SILV   
 28 Foppiano, Daniel    10 RAC-MR                 41.11      40.41 SILV   
 29 Bazylko, Gregory     8 MPNY-MR                41.58      40.45 SILV   
 30 Washington, Morgon   8 CAS-MR                 40.12      40.77 SILV   
 31 Rodriguez, Justice  10 Blue Waves-MR          42.77      40.80 SILV   
 32 Broderick, Patrick  10 Express Swimming-MR    40.58      40.89 SILV   
 33 Gates, Owen          8 Parks Sailfish-MR      38.82      40.90 SILV   
 34 Gutin, David E       8 MPNY-MR                38.82      41.24 SILV   
 35 McIver, Matteo J    10 Badger-MR              41.07      41.35 SILV   
 36 Grissinger, John H  10 Flying Dolphins-MR     40.94      41.40 SILV   
 37 Lee, Kieran T        7 WEST-MR                41.67      41.42 SILV   
 38 Beaman, Shawn F      9 Flying Dolphins-MR     39.53      41.44 SILV   
 39 Davis-Whittaker, J   9 FLY-MR                 42.77      41.79 SILV   
 40 Wang, Andy Y        10 APEX-MR                42.37      41.86 SILV   
 41 Bellach, Matthew R  10 Badger-MR              40.60      41.97 SILV   
 42 Lavelle, Joseph F   10 Badger-MR              42.81      42.12 SILV   
 43 Milio, Franco A     10 WEST-MR                42.37      42.15 SILV   
 44 Malamud, Jacob      10 RAC-MR                 40.91      42.18 SILV   
 45 Tang, Richard        9 Express Swimming-MR    39.89      42.25 SILV   
 46 Wilson, Chase       10 Manhattan Makos-MR     40.19      42.27 SILV   
 47 Garcia, Elias        9 WEST-MR                39.14      42.30 SILV   
 48 Belfer, Allen A      9 MPNY-MR                41.34      42.31 SILV   
 49 Yi, Ethan           10 Manhattan Makos-MR     41.83      42.40 SILV   
 50 Kaye, Oscar         10 Manhattan Makos-MR     42.38      42.41 SILV   
Non-Award Division  
  1 Krayets, Eric B     10 Unhes-Mr-MR            37.64      36.40 ZQ     
  2 Pique, Yahro D       9 Twisters-MR            37.86      36.60 ZQ     
  3 Preobrazhensky, Da  10 MPNY-MR                37.56      36.68 ZQ     
  4 Montesa, Dawson     10 Parks Sailfish-MR      40.50      36.90 JO     
  5 Sanchez, Ronald     10 RedTails-MR            41.47      43.47        
  6 Dalton, Joseph      10 RAC-MR                 42.16      44.44        
  7 Raykis, Sean         9 MPNY-MR                42.17      44.69        
  8 Lim, James           9 FLY-MR                 41.26      45.43        
  9 Yadgarov, Daniel    10 RAC-MR                 39.25      45.70        
 10 Barrett, Noah D      8 WEST-MR                40.61      46.37        
 -- Kozlovsky, Zachary   8 MPNY-MR                41.61         DQ        
      Declared false start
 -- Maimon, David        9 RAC-MR                 40.67         NS        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:20.99  JO
              1:21.00  SMAX Silvers Max
              1:37.09  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:21.00 - 1:37.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Samko, Jack P       10 HS-MR                1:26.38    1:22.00 SILV    20  
                  40.16     1:22.00 (41.84)                                        
  2 O'Sullivan, Kealan  10 CIY-MR               1:26.28    1:22.23 SILV    17  
                  40.19     1:22.23 (42.04)                                        
  3 Krayets, Eric B     10 Unhes-Mr-MR          1:24.41    1:22.29 SILV    16  
                  41.39     1:22.29 (40.90)                                        
  4 Sansano, Matthew A  10 Express Swimming-MR  1:22.28    1:22.48 SILV    15  
                  40.61     1:22.48 (41.87)                                        
  5 Ioselevich, Arie    10 RAC-MR               1:24.73    1:22.74 SILV    14  
                  39.62     1:22.74 (43.12)                                        
  6 Dagnogo, Ousman     10 Blue Waves-MR        1:24.82    1:22.88 SILV    13  
                  39.34     1:22.88 (43.54)                                        
  7 Puccio, Michael     10 RAC-MR               1:24.44    1:23.00 SILV    12  
                  40.05     1:23.00 (42.95)                                        
  8 Cornish, Jack A      9 WEST-MR              1:24.71    1:23.27 SILV    11  
                  40.93     1:23.27 (42.34)                                        
  9 Kravtsov, Andrew    10 MPNY-MR              1:23.11    1:23.47 SILV     9  
                  40.27     1:23.47 (43.20)                                        
 10 Chang, Steven R     10 FLY-MR               1:21.60    1:23.71 SILV     7  
                  41.05     1:23.71 (42.66)                                        
 11 Mialkovskyi, Denys   8 RI Marlins-MR        1:34.63    1:23.76 SILV     6  
                  40.43     1:23.76 (43.33)                                        
 12 Vasquez, Andrew S   10 FLY-MR               1:27.13    1:24.42 SILV     5  
                  41.33     1:24.42 (43.09)                                        
 13 Jhong, Ethan        10 Express Swimming-MR  1:23.69    1:25.03 SILV     4  
                  40.63     1:25.03 (44.40)                                        
 14 Decasseres, Elijah  10 KB Makos-MR          1:26.00    1:25.55 SILV     3  
 15 Diaz, Adam C        10 RedTails-MR          1:23.92    1:26.22 SILV     1.5
 15 Kruty, Leo          10 RAC-MR               1:21.85    1:26.22 SILV     1.5
                  41.03     1:26.22 (45.19)                                        
 17 Yi, Ethan           10 Manhattan Makos-MR   1:28.90    1:26.67 SILV   
                  42.96     1:26.67 (43.71)                                        
 18 Ng, Ryan Y          10 GATE-MR              1:26.58    1:27.17 SILV   
                  42.82     1:27.17 (44.35)                                        
 19 Garcia, Elias        9 WEST-MR              1:24.88    1:27.25 SILV   
                  42.04     1:27.25 (45.21)                                        
 20 Hodan, Gary R       10 FREE-MR              1:34.64    1:27.89 SILV   
                  42.96     1:27.89 (44.93)                                        
 21 Beaman, Shawn F      9 Flying Dolphins-MR   1:26.62    1:27.92 SILV   
                  42.36     1:27.92 (45.56)                                        
 21 Delacruz, Gabriel   10 WAC-MR               1:33.87    1:27.92 SILV   
                  41.54     1:27.92 (46.38)                                        
 23 Washington, Morgon   8 CAS-MR               1:28.07    1:28.08 SILV   
                  42.38     1:28.08 (45.70)                                        
 24 Lee, Kieran T        7 WEST-MR              1:32.37    1:28.24 SILV   
                  44.11     1:28.24 (44.13)                                        
 25 Rodriguez, Justice  10 Blue Waves-MR        1:31.79    1:28.37 SILV   
                  43.81     1:28.37 (44.56)                                        
 26 Bellach, Matthew R  10 Badger-MR            1:28.69    1:28.49 SILV   
                  43.23     1:28.49 (45.26)                                        
 27 Milio, Franco A     10 WEST-MR              1:32.63    1:28.51 SILV   
                  43.68     1:28.51 (44.83)                                        
 28 Grissinger, John H  10 Flying Dolphins-MR   1:25.93    1:28.93 SILV   
                  43.20     1:28.93 (45.73)                                        
 29 Broderick, Patrick  10 Express Swimming-MR  1:23.67    1:28.99 SILV   
                  43.47     1:28.99 (45.52)                                        
 30 Dase, Jonathan w    10 Flying Dolphins-MR   1:24.74    1:29.03 SILV   
                  42.00     1:29.03 (47.03)                                        
 31 Harrilal, Ayden B   10 Express Swimming-MR  1:25.76    1:29.16 SILV   
                  41.94     1:29.16 (47.22)                                        
 32 Peng, Thomas F       8 APEX-MR              1:26.35    1:29.21 SILV   
                  42.93     1:29.21 (46.28)                                        
 33 McIver, Matteo J    10 Badger-MR            1:26.97    1:29.26 SILV   
 34 Kaye, Oscar         10 Manhattan Makos-MR   1:31.55    1:29.74 SILV   
                  42.91     1:29.74 (46.83)                                        
 35 Gutin, David E       8 MPNY-MR              1:27.53    1:30.06 SILV   
                  43.15     1:30.06 (46.91)                                        
 36 Wilson, Chase       10 Manhattan Makos-MR   1:30.83    1:30.28 SILV   
                  43.50     1:30.28 (46.78)                                        
 37 Pikman, Benjamin J  10 RAC-MR               1:35.84    1:30.50 SILV   
                  43.57     1:30.50 (46.93)                                        
 38 Lavelle, Joseph F   10 Badger-MR            1:31.38    1:30.63 SILV   
                  44.44     1:30.63 (46.19)                                        
 39 Davis-Whittaker, J   9 FLY-MR               1:33.27    1:31.06 SILV   
                  43.31     1:31.06 (47.75)                                        
 40 Bazylko, Gregory     8 MPNY-MR              1:32.08    1:31.29 SILV   
                  44.64     1:31.29 (46.65)                                        
 41 Wang, Andy Y        10 APEX-MR              1:30.91    1:32.27 SILV   
                  44.85     1:32.27 (47.42)                                        
 42 Lim, James           9 FLY-MR               1:33.96    1:32.56 SILV   
                  44.75     1:32.56 (47.81)                                        
 43 Soviero, William G   9 Badger-MR            1:34.90    1:32.64 SILV   
 44 Tang, Richard        9 Express Swimming-MR  1:31.93    1:32.80 SILV   
                  45.64     1:32.80 (47.16)                                        
 45 Raykis, Sean         9 MPNY-MR              1:28.53    1:33.18 SILV   
                  45.34     1:33.18 (47.84)                                        
 46 Dalton, Joseph      10 RAC-MR               1:34.24    1:33.19 SILV   
                  44.90     1:33.19 (48.29)                                        
 47 Wantowski, Jacob    10 WAC-MR               1:27.58    1:33.25 SILV   
                  43.54     1:33.25 (49.71)                                        
 48 Sanchez, Ronald     10 RedTails-MR          1:31.19    1:33.31 SILV   
                  46.68     1:33.31 (46.63)                                        
 49 Krivenko, Andrew     8 FREE-MR              1:35.14    1:33.32 SILV   
                  45.71     1:33.32 (47.61)                                        
 50 Chariah, Joshua S    8 Twisters-MR          1:36.24    1:34.17 SILV   
                  44.36     1:34.17 (49.81)                                        
 51 Arnold, Zachary R    8 Badger-MR            1:27.68    1:34.21 SILV   
                  44.46     1:34.21 (49.75)                                        
 52 Belfer, Allen A      9 MPNY-MR              1:28.41    1:34.22 SILV   
                  46.60     1:34.22 (47.62)                                        
 53 Fan, Zachary         9 Manhattan Makos-MR   1:36.88    1:34.69 SILV   
                  44.31     1:34.69 (50.38)                                        
 54 Chan, Beau           8 Manhattan Makos-MR   1:35.54    1:34.71 SILV   
                  46.41     1:34.71 (48.30)                                        
 55 Fiore, Reece         9 Manhattan Makos-MR   1:36.06    1:35.64 SILV   
                  46.35     1:35.64 (49.29)                                        
 56 Koufalis, Konstant   9 Badger-MR            1:32.82    1:35.89 SILV   
                  46.02     1:35.89 (49.87)                                        
 57 Milgram, Mark A      9 FREE-MR              1:35.15    1:35.96 SILV   
                  46.43     1:35.96 (49.53)                                        
 58 Weisburg, Alexande  10 APEX-MR              1:34.72    1:36.75 SILV   
 59 Smith, TJ P          9 Badger-MR            1:34.64    1:36.91 SILV   
                  49.08     1:36.91 (47.83)                                        
Non-Award Division  
  1 Baranov, Edward      9 MPNY-MR              1:22.14    1:18.95 JO     
                  37.45     1:18.95 (41.50)                                        
  2 Pique, Yahro D       9 Twisters-MR          1:22.52    1:19.70 JO     
                  38.26     1:19.70 (41.44)                                        
  3 Maslo, Strahinja     9 RI Marlins-MR        1:21.89    1:20.07 JO     
                  39.33     1:20.07 (40.74)                                        
  4 Rivkind, Philipp    10 MPNY-MR              1:21.07    1:20.74 JO     
                  39.53     1:20.74 (41.21)                                        
  5 Sucher, Mattias      9 Manhattan Makos-MR   1:35.96    1:37.67        
                  47.27     1:37.67 (50.40)                                        
 -- Mirkin, Anton S     10 RAC-MR               1:34.22         DQ        
      Multiple strokes
                  45.93          DQ (48.87)                                        
 -- Batiashvilli, Saba  10 MPNY-MR              1:33.37         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                43.50  SMAX Silvers Max
                48.59  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  43.50 - 48.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Wang, Andy Y        10 APEX-MR                46.42      43.55 SILV    20  
  2 Maslo, Strahinja     9 RI Marlins-MR          43.73      44.07 SILV    17  
  3 Durantel, Adrien    10 Badger-MR              44.25      44.22 SILV    16  
  4 Sullivan, Ryan N    10 Express Swimming-MR    45.89      44.43 SILV    15  
  5 Preobrazhensky, Da  10 MPNY-MR                44.27      44.90 SILV    13.5
  5 Garcia, Elias        9 WEST-MR                44.68      44.90 SILV    13.5
  7 Rodriguez, Justice  10 Blue Waves-MR          44.12      44.93 SILV    11.5
  7 Lee, Kieran T        7 WEST-MR                45.40      44.93 SILV    11.5
  9 Samko, Jack P       10 HS-MR                  44.78      44.95 SILV     9  
 10 Milio, Franco A     10 WEST-MR                45.90      45.11 SILV     7  
 11 Harrilal, Ayden B   10 Express Swimming-MR    45.59      45.15 SILV     6  
 12 Thompson, Lyn        9 UNLS-MR                43.87      45.16 SILV     5  
 13 Sansano, Matthew A  10 Express Swimming-MR    44.75      45.39 SILV     4  
 14 Broderick, Patrick  10 Express Swimming-MR    43.77      45.54 SILV     3  
 15 Lomvardas, Kai G     9 Manhattan Makos-MR     47.76      45.56 SILV     2  
 16 Agashiwala, Satya    9 Manhattan Makos-MR     48.42      45.61 SILV     1  
 17 Ng, Ryan Y          10 GATE-MR                46.36      45.71 SILV   
 18 Dase, Jonathan w    10 Flying Dolphins-MR     44.99      45.72 SILV   
 19 Wehbe, Gregory R    10 Express Swimming-MR    45.44      45.79 SILV   
 20 Diaz, Adam C        10 RedTails-MR            45.81      45.89 SILV   
 21 O'Sullivan, Kealan  10 CIY-MR                 45.91      45.95 SILV   
 22 Shapiro, Jason       9 Shy-Mr-MR              47.58      45.99 SILV   
 22 Weisburg, Alexande  10 APEX-MR                47.43      45.99 SILV   
 24 Barrett, Noah D      8 WEST-MR                45.37      46.25 SILV   
 25 Jhong, Ethan        10 Express Swimming-MR    45.54      46.28 SILV   
 26 Bazylko, Gregory     8 MPNY-MR                47.62      46.30 SILV   
 27 Cornish, Jack A      9 WEST-MR                45.23      46.34 SILV   
 28 Fiore, Reece         9 Manhattan Makos-MR     47.19      46.46 SILV   
 29 Filimonov, Mykhayl   9 MPNY-MR                46.56      46.85 SILV   
 30 Shapiro, Ryan       10 Shy-Mr-MR              46.55      46.88 SILV   
 31 Raykis, Sean         9 MPNY-MR                46.71      47.03 SILV   
 32 Washington, Morgon   8 CAS-MR                 46.00      47.19 SILV   
 33 Bellach, Matthew R  10 Badger-MR              46.95      47.20 SILV   
 34 Arnold, Zachary R    8 Badger-MR              48.06      47.57 SILV   
 35 Gutin, David E       8 MPNY-MR                48.13      47.81 SILV   
 36 Davis-Whittaker, J   9 FLY-MR                 46.40      48.18 SILV   
 37 Hodan, Gary R       10 FREE-MR                48.51      48.25 SILV   
 38 Chariah, Joshua S    8 Twisters-MR            46.79      48.31 SILV   
 39 Moane, Thomas       10 WAC-MR                 48.34      48.52 SILV   
Non-Award Division  
  1 Levine, Aidan        8 RAC-MR                 44.34      43.05 JO     
  2 Bice, Cian G         9 Express Swimming-MR    44.31      43.30 JO     
  3 Krivenko, Andrew     8 FREE-MR                47.46      48.81        
  4 Milgram, Mark A      9 FREE-MR                47.60      48.94        
  5 Wang, Vincent       10 RAC-MR                 48.31      49.04        
  6 Sucher, Mattias      9 Manhattan Makos-MR     48.44      49.05        
  7 Equiano, Jason A     9 APEX-MR                48.26      50.16        
 -- Lee, Cooper C        9 Badger-MR              48.47         DQ        
      Declared false start
 -- Batiashvilli, Saba  10 MPNY-MR                47.47         NS        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  ZQ
              1:34.59  JO
              1:34.60  SMAX Silvers Max
              1:48.39  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:34.60 - 1:48.39
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Wang, Andy Y        10 APEX-MR              1:44.24    1:35.28 SILV    20  
                  45.55     1:35.28 (49.73)                                        
  2 Sansano, Matthew A  10 Express Swimming-MR  1:34.93    1:35.40 SILV    17  
                  45.56     1:35.40 (49.84)                                        
  3 Harrilal, Ayden B   10 Express Swimming-MR  1:38.45    1:36.10 SILV    16  
                  45.70     1:36.10 (50.40)                                        
  4 Washington, Morgon   8 CAS-MR               1:43.62    1:36.45 SILV    15  
                  45.83     1:36.45 (50.62)                                        
  5 Samko, Jack P       10 HS-MR                1:37.08    1:37.25 SILV    14  
                  46.81     1:37.25 (50.44)                                        
  6 Rodriguez, Justice  10 Blue Waves-MR        1:37.19    1:37.49 SILV    13  
                  46.07     1:37.49 (51.42)                                        
  7 Levine, Aidan        8 RAC-MR               1:43.72    1:37.59 SILV    12  
                  45.61     1:37.59 (51.98)                                        
  8 Sullivan, Ryan N    10 Express Swimming-MR  1:40.46    1:37.82 SILV    11  
                  46.51     1:37.82 (51.31)                                        
  9 Szymczak, Eric      10 Twisters-MR          1:40.79    1:38.46 SILV     9  
                  47.12     1:38.46 (51.34)                                        
 10 Dase, Jonathan w    10 Flying Dolphins-MR   1:39.81    1:39.09 SILV     7  
                  47.75     1:39.09 (51.34)                                        
 11 Milio, Franco A     10 WEST-MR              1:40.46    1:39.15 SILV     6  
                  47.11     1:39.15 (52.04)                                        
 12 Mountantonakis, Ma   9 FLY-MR               1:44.01    1:40.16 SILV     5  
                  46.99     1:40.16 (53.17)                                        
 13 Yi, Ethan           10 Manhattan Makos-MR   1:38.81    1:40.33 SILV     4  
                  48.38     1:40.33 (51.95)                                        
 14 Garcia, Elias        9 WEST-MR              1:37.26    1:40.34 SILV     3  
                  47.17     1:40.34 (53.17)                                        
 15 McIver, Matteo J    10 Badger-MR            1:40.90    1:40.69 SILV     2  
                  47.48     1:40.69 (53.21)                                        
 16 Bellach, Matthew R  10 Badger-MR            1:42.87    1:41.42 SILV     1  
                  47.81     1:41.42 (53.61)                                        
 17 Cornish, Jack A      9 WEST-MR              1:41.92    1:41.56 SILV   
                  49.85     1:41.56 (51.71)                                        
 18 Ng, Ryan Y          10 GATE-MR              1:39.13    1:41.74 SILV   
                  49.50     1:41.74 (52.24)                                        
 19 Jhong, Ethan        10 Express Swimming-MR  1:43.33    1:42.06 SILV   
                  49.14     1:42.06 (52.92)                                        
 20 Savchuk, Michael    10 Shy-Mr-MR            1:39.66    1:42.27 SILV   
                  47.50     1:42.27 (54.77)                                        
 21 Fiore, Reece         9 Manhattan Makos-MR   1:41.58    1:42.28 SILV   
                  49.63     1:42.28 (52.65)                                        
 22 Filimonov, Mykhayl   9 MPNY-MR              1:44.49    1:42.34 SILV   
                  48.58     1:42.34 (53.76)                                        
 23 Diaz, Adam C        10 RedTails-MR          1:39.37    1:42.36 SILV   
                  49.29     1:42.36 (53.07)                                        
 24 Agashiwala, Satya    9 Manhattan Makos-MR   1:42.26    1:42.41 SILV   
                  49.58     1:42.41 (52.83)                                        
 25 Tang, Richard        9 Express Swimming-MR  1:45.58    1:43.84 SILV   
                  49.40     1:43.84 (54.44)                                        
 26 Malamud, Jacob      10 RAC-MR               1:40.23    1:43.86 SILV   
                  49.43     1:43.86 (54.43)                                        
 27 Sanchez, Ronald     10 RedTails-MR          1:48.20    1:44.59 SILV   
                  49.89     1:44.59 (54.70)                                        
 28 Mac Donald, Kaan     9 Manhattan Makos-MR   1:44.59    1:44.83 SILV   
                  50.14     1:44.83 (54.69)                                        
 29 Raykis, Sean         9 MPNY-MR              1:42.95    1:45.02 SILV   
                  50.74     1:45.02 (54.28)                                        
 30 Sucher, Mattias      9 Manhattan Makos-MR   1:45.58    1:45.21 SILV   
                  49.33     1:45.21 (55.88)                                        
 31 Reznik, Maxim       10 FREE-MR              1:42.78    1:45.22 SILV   
                  50.53     1:45.22 (54.69)                                        
 32 Equiano, Jason A     9 APEX-MR              1:43.12    1:45.26 SILV   
                  50.75     1:45.26 (54.51)                                        
 33 Gutin, David E       8 MPNY-MR              1:42.85    1:45.72 SILV   
                  49.23     1:45.72 (56.49)                                        
 34 Moane, Thomas       10 WAC-MR               1:42.98    1:45.89 SILV   
                  49.02     1:45.89 (56.87)                                        
 35 Beaman, Shawn F      9 Flying Dolphins-MR   1:41.77    1:45.93 SILV   
                  49.68     1:45.93 (56.25)                                        
 36 Lim, James           9 FLY-MR               1:46.83    1:46.94 SILV   
                  51.69     1:46.94 (55.25)                                        
 37 Rosenthal, Isaac D  10 CAS-MR               1:47.27    1:46.95 SILV   
                  52.22     1:46.95 (54.73)                                        
 38 Milgram, Mark A      9 FREE-MR              1:48.39    1:47.23 SILV   
                  49.23     1:47.23 (58.00)                                        
 39 Lee, Cooper C        9 Badger-MR            1:45.00    1:48.29 SILV   
                  51.99     1:48.29 (56.30)                                        
Non-Award Division  
  1 Rivkind, Philipp    10 MPNY-MR              1:35.80    1:32.99 ZQ     
                  43.35     1:32.99 (49.64)                                        
  2 Wehbe, Gregory R    10 Express Swimming-MR  1:38.67    1:33.64 ZQ     
                  45.43     1:33.64 (48.21)                                        
  3 Apat, Joseph R      10 Express Swimming-MR  1:46.55    1:49.82        
                  51.12     1:49.82 (58.70)                                        
  4 Salas, Alejandro H   9 NCAC-MR              1:40.73    1:49.85        
                  50.54     1:49.85 (59.31)                                        
  5 Dalton, Joseph      10 RAC-MR               1:45.80    1:52.72        
                  52.68   1:52.72 (1:00.04)                                        
 -- Batiashvilli, Saba  10 MPNY-MR              1:44.72         DQ        
      One hand touch
                  50.28          DQ (59.28)                                        
 -- Nagaldinne, Nirvaa  10 Badger-MR            1:38.34         DQ        
      Pulling on lane line
                  56.77          DQ (50.81)                                        
 -- Maimon, David        9 RAC-MR               1:37.28         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Thompson, Lyn        9 UNLS-MR              1:41.70         DQ        
      Butterfly kick
                  47.44          DQ (56.50)                                        
 -- Kozlovsky, Zachary   8 MPNY-MR              1:44.94         NS        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                36.00  SMAX Silvers Max
                43.89  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  36.00 - 43.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Chang, Steven R     10 FLY-MR                 36.58      36.19 SILV    20  
  2 Puccio, Michael     10 RAC-MR                 36.26      36.45 SILV    17  
  3 Jiang, Kevin         9 WEST-MR                36.60      36.67 SILV    16  
  4 Mialkovskyi, Denys   8 RI Marlins-MR          38.71      37.06 SILV    15  
  5 Buchanan, Chase C    9 NFS-MR                 37.29      37.32 SILV    14  
  6 Shapiro, Ryan       10 Shy-Mr-MR              37.57      37.38 SILV    13  
  7 Preobrazhensky, Da  10 MPNY-MR                37.62      37.70 SILV    12  
  8 Sansano, Matthew A  10 Express Swimming-MR    37.99      37.72 SILV    11  
  9 Savchuk, Michael    10 Shy-Mr-MR              37.39      37.73 SILV     9  
 10 Nagaldinne, Nirvaa  10 Badger-MR              37.87      37.74 SILV     7  
 11 Garcia, Elias        9 WEST-MR                37.43      37.86 SILV     6  
 12 Pikman, Benjamin J  10 RAC-MR                 41.39      38.06 SILV     5  
 13 McIver, Matteo J    10 Badger-MR              39.58      38.50 SILV     4  
 14 Peng, Greg W        10 APEX-MR                41.25      39.25 SILV     3  
 15 Wilson, Chase       10 Manhattan Makos-MR     39.77      39.28 SILV     2  
 16 O'Sullivan, Kealan  10 CIY-MR                 39.15      39.34 SILV     1  
 17 Equiano, Jason A     9 APEX-MR                41.11      39.51 SILV   
 17 Wang, Vincent       10 RAC-MR                 38.36      39.51 SILV   
 19 Batiashvilli, Saba  10 MPNY-MR                40.46      39.71 SILV   
 20 Maslo, Strahinja     9 RI Marlins-MR          39.39      39.81 SILV   
 21 Sanchez, Ronald     10 RedTails-MR            39.78      39.86 SILV   
 22 Bellach, Matthew R  10 Badger-MR              41.84      40.12 SILV   
 23 Ng, Ryan Y          10 GATE-MR                38.91      40.16 SILV   
 24 Beaman, Shawn F      9 Flying Dolphins-MR     39.53      40.29 SILV   
 25 Gutin, David E       8 MPNY-MR                42.45      40.59 SILV   
 26 Belfer, Allen A      9 MPNY-MR                38.21      40.69 SILV   
 27 Ladyzhensky, Micha   9 Badger-MR              43.73      40.91 SILV   
 28 Davis-Whittaker, J   9 FLY-MR                 39.33      41.16 SILV   
 29 Yi, Ethan           10 Manhattan Makos-MR     39.88      41.20 SILV   
 30 Chang, Matthew A     7 FLY-MR                 41.68      41.36 SILV   
 31 Harrilal, Ayden B   10 Express Swimming-MR    41.35      41.47 SILV   
 32 Diaz, Adam C        10 RedTails-MR            41.38      41.71 SILV   
 33 Grissinger, John H  10 Flying Dolphins-MR     41.80      41.74 SILV   
 34 Dalton, Joseph      10 RAC-MR                 41.28      41.91 SILV   
 35 Jhong, Ethan        10 Express Swimming-MR    40.19      43.48 SILV   
Non-Award Division  
  1 Emre, Emir M        10 RI Marlins-MR          37.80      33.12 ZQ     
  2 Montesa, Dawson     10 Parks Sailfish-MR      37.72      33.59 ZQ     
  3 Kravtsov, Andrew    10 MPNY-MR                36.45      34.70 ZQ     
  4 Tesovic, Maksim     10 RI Marlins-MR          38.04      35.00 JO     
  5 Samko, Jack P       10 HS-MR                  36.37      35.25 JO     
  6 Krayets, Eric B     10 Unhes-Mr-MR            37.06      35.30 JO     
  7 Baranov, Edward      9 MPNY-MR                36.52      35.35 JO     
  8 Pique, Yahro D       9 Twisters-MR            39.77      35.53 JO     
  9 Ioselevich, Arie    10 RAC-MR                 38.96      35.90 JO     
 10 Shapiro, Jason       9 Shy-Mr-MR              43.32      44.11        
 11 Rodriguez, Justice  10 Blue Waves-MR          42.34      45.55        
 12 Barrett, Noah D      8 WEST-MR                41.91      45.92        
 13 Lee, Kieran T        7 WEST-MR                43.88      47.16        
 14 Dase, Jonathan w    10 Flying Dolphins-MR     43.43      47.51        
 15 Raykis, Sean         9 MPNY-MR                42.72      48.58        
 -- Sullivan, Ryan N    10 Express Swimming-MR    39.31         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Gassan, Nikita      10 Shy-Mr-MR              42.99         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.59  JO
              1:25.60  SMAX Silvers Max
              1:37.99  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:25.60 - 1:37.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Hoye, Jonas         10 Twisters-MR          1:29.71    1:27.14 SILV    20  
                  39.02     1:27.14 (48.12)                                        
  2 Ioselevich, Arie    10 RAC-MR               1:28.43    1:27.33 SILV    17  
                  39.17     1:27.33 (48.16)                                        
  3 Washington, Morgon   8 CAS-MR               1:31.98    1:27.48 SILV    16  
                  40.69     1:27.48 (46.79)                                        
  4 Garcia, Elias        9 WEST-MR              1:33.91    1:28.09 SILV    15  
                  40.44     1:28.09 (47.65)                                        
  5 Preobrazhensky, Da  10 MPNY-MR              1:28.64    1:28.20 SILV    14  
                  40.65     1:28.20 (47.55)                                        
  6 McIver, Matteo J    10 Badger-MR            1:33.13    1:28.23 SILV    13  
                  41.34     1:28.23 (46.89)                                        
  7 Samko, Jack P       10 HS-MR                1:28.56    1:29.99 SILV    12  
                  39.55     1:29.99 (50.44)                                        
  8 Decasseres, Elijah  10 KB Makos-MR          1:31.73    1:31.05 SILV    11  
                  38.96     1:31.05 (52.09)                                        
  9 Buchanan, Chase C    9 NFS-MR               1:29.20    1:31.75 SILV     9  
                  40.35     1:31.75 (51.40)                                        
 10 Savchuk, Michael    10 Shy-Mr-MR            1:26.44    1:31.98 SILV     7  
                  39.04     1:31.98 (52.94)                                        
 11 Ng, Ryan Y          10 GATE-MR              1:37.35    1:32.06 SILV     6  
                  45.71     1:32.06 (46.35)                                        
 12 Sanchez, Ronald     10 RedTails-MR          1:29.52    1:32.87 SILV     5  
                  43.51     1:32.87 (49.36)                                        
 13 Belfer, Allen A      9 MPNY-MR              1:27.09    1:35.59 SILV     4  
                  43.77     1:35.59 (51.82)                                        
 14 Dalton, Joseph      10 RAC-MR               1:31.64    1:36.64 SILV     3  
                  45.60     1:36.64 (51.04)                                        
 15 Gutin, David E       8 MPNY-MR              1:32.79    1:37.20 SILV     2  
                  43.51     1:37.20 (53.69)                                        
Non-Award Division  
  1 Bubrowiecki, Sebas  10 HS-MR                1:27.24    1:17.11 ZQ     
                  36.31     1:17.11 (40.80)                                        
  2 Pique, Yahro D       9 Twisters-MR          1:28.47    1:20.57 ZQ     
                  35.53     1:20.57 (45.04)                                        
  3 Krayets, Eric B     10 Unhes-Mr-MR          1:29.09    1:22.09 JO     
                  39.33     1:22.09 (42.76)                                        
  4 Baranov, Edward      9 MPNY-MR              1:27.59    1:22.75 JO     
                  36.89     1:22.75 (45.86)                                        
  5 Tesovic, Maksim     10 RI Marlins-MR        1:30.79    1:23.61 JO     
                  38.89     1:23.61 (44.72)                                        
  6 Jiang, Kevin         9 WEST-MR              1:27.74    1:24.84 JO     
                  38.85     1:24.84 (45.99)                                        
 -- Kruty, Leo          10 RAC-MR               1:34.17         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  41.66          DQ (55.76)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:19.99  JO
              1:20.00  SMAX Silvers Max
              1:28.59  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:20.00 - 1:28.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Rivkind, Philipp    10 MPNY-MR              1:22.73    1:20.68 SILV    20  
                  37.10     1:20.68 (43.58)                                        
  2 Samko, Jack P       10 HS-MR                1:21.89    1:20.72 SILV    17  
                  36.32     1:20.72 (44.40)                                        
  3 Durantel, Adrien    10 Badger-MR            1:21.15    1:20.97 SILV    16  
                  36.69     1:20.97 (44.28)                                        
  4 Krayets, Eric B     10 Unhes-Mr-MR          1:23.49    1:21.06 SILV    15  
                  37.55     1:21.06 (43.51)                                        
  5 Grissinger, John H  10 Flying Dolphins-MR   1:24.16    1:21.78 SILV    14  
                  39.66     1:21.78 (42.12)                                        
  6 Preobrazhensky, Da  10 MPNY-MR              1:21.03    1:21.89 SILV    13  
                  37.89     1:21.89 (44.00)                                        
  7 Maslo, Strahinja     9 RI Marlins-MR        1:23.86    1:22.06 SILV    12  
                  39.04     1:22.06 (43.02)                                        
  8 Washington, Morgon   8 CAS-MR               1:23.59    1:22.18 SILV    11  
                  39.61     1:22.18 (42.57)                                        
  9 Bubrowiecki, Sebas  10 HS-MR                1:24.68    1:22.34 SILV     9  
                  37.50     1:22.34 (44.84)                                        
 10 Chang, Steven R     10 FLY-MR               1:22.92    1:22.56 SILV     7  
                  37.18     1:22.56 (45.38)                                        
 11 Sansano, Matthew A  10 Express Swimming-MR  1:25.82    1:23.15 SILV     6  
                  39.88     1:23.15 (43.27)                                        
 12 Puccio, Michael     10 RAC-MR               1:22.16    1:23.47 SILV     5  
                  37.53     1:23.47 (45.94)                                        
 13 Ng, Ryan Y          10 GATE-MR              1:27.63    1:23.84 SILV     4  
                  40.39     1:23.84 (43.45)                                        
 14 Lee, Kieran T        7 WEST-MR              1:28.34    1:23.98 SILV     3  
                  40.75     1:23.98 (43.23)                                        
 15 Filimonov, Mykhayl   9 MPNY-MR              1:28.35    1:24.05 SILV     2  
                  38.75     1:24.05 (45.30)                                        
 16 Thompson, Lyn        9 UNLS-MR              1:23.14    1:24.39 SILV     1  
                  37.53     1:24.39 (46.86)                                        
 17 Pique, Yahro D       9 Twisters-MR          1:27.22    1:24.44 SILV   
                  35.76     1:24.44 (48.68)                                        
 18 Garcia, Elias        9 WEST-MR              1:23.10    1:24.64 SILV   
                  38.98     1:24.64 (45.66)                                        
 19 Kruty, Leo          10 RAC-MR               1:21.39    1:25.43 SILV   
                  37.95     1:25.43 (47.48)                                        
 20 Broderick, Patrick  10 Express Swimming-MR  1:23.44    1:25.86 SILV   
                  41.22     1:25.86 (44.64)                                        
 21 Decasseres, Elijah  10 KB Makos-MR          1:26.69    1:26.46 SILV   
                  39.06     1:26.46 (47.40)                                        
 22 Diaz, Adam C        10 RedTails-MR          1:26.46    1:26.82 SILV   
                  40.91     1:26.82 (45.91)                                        
 23 Harrilal, Ayden B   10 Express Swimming-MR  1:28.37    1:26.87 SILV   
                  39.69     1:26.87 (47.18)                                        
 24 Shapiro, Ryan       10 Shy-Mr-MR            1:25.91    1:27.12 SILV   
                  41.22     1:27.12 (45.90)                                        
 25 Beaman, Shawn F      9 Flying Dolphins-MR   1:26.55    1:27.44 SILV   
                  40.71     1:27.44 (46.73)                                        
 26 McIver, Matteo J    10 Badger-MR            1:28.45    1:27.54 SILV   
                  40.35     1:27.54 (47.19)                                        
 27 Arnold, Zachary R    8 Badger-MR            1:27.51    1:27.91 SILV   
                  40.51     1:27.91 (47.40)                                        
 28 Sanchez, Ronald     10 RedTails-MR          1:28.46    1:27.94 SILV   
                  42.23     1:27.94 (45.71)                                        
 29 Gutin, David E       8 MPNY-MR              1:28.05    1:27.99 SILV   
                  40.40     1:27.99 (47.59)                                        
Non-Award Division  
  1 Wehbe, Gregory R    10 Express Swimming-MR  1:20.89    1:18.05 JO     
                  37.20     1:18.05 (40.85)                                        
  2 Ioselevich, Arie    10 RAC-MR               1:21.58    1:18.50 JO     
                  37.40     1:18.50 (41.10)                                        
  3 Rodriguez, Justice  10 Blue Waves-MR        1:27.75    1:28.71        
                  42.38     1:28.71 (46.33)                                        
  4 Wang, Vincent       10 RAC-MR               1:24.73    1:28.96        
                  40.01     1:28.96 (48.95)                                        
  5 Peng, Thomas F       8 APEX-MR              1:25.20    1:29.09        
                  41.74     1:29.09 (47.35)                                        
  6 Raykis, Sean         9 MPNY-MR              1:26.94    1:29.19        
                  42.12     1:29.19 (47.07)                                        
  7 Dase, Jonathan w    10 Flying Dolphins-MR   1:27.26    1:30.00        
                  41.62     1:30.00 (48.38)                                        
  8 Belfer, Allen A      9 MPNY-MR              1:26.81    1:30.61        
                  41.82     1:30.61 (48.79)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:45.99  ZQ
              2:51.99  JO
              2:52.00  SMAX Silvers Max
              3:13.99  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  2:52.00 - 3:13.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Jiang, Kevin         9 WEST-MR              2:56.35    2:52.14 SILV    20  
                  39.05     1:23.68 (44.63)     2:14.51 (50.83)     2:52.14 (37.63)
  2 Szymczak, Eric      10 Twisters-MR          2:54.17    2:52.71 SILV    17  
                  38.41     1:22.78 (44.37)     2:17.65 (54.87)     2:52.71 (35.06)
  3 Samko, Jack P       10 HS-MR                2:55.96    2:53.76 SILV    16  
                  38.22     1:22.40 (44.18)     2:16.12 (53.72)     2:53.76 (37.64)
  4 Buchanan, Chase C    9 NFS-MR               2:54.83    2:54.56 SILV    14.5
                  40.50     1:26.54 (46.04)     2:18.02 (51.48)     2:54.56 (36.54)
  4 Bubrowiecki, Sebas  10 HS-MR                2:57.03    2:54.56 SILV    14.5
                  36.89     1:23.00 (46.11)     2:17.67 (54.67)     2:54.56 (36.89)
  6 Dagnogo, Ousman     10 Blue Waves-MR        2:54.52    2:54.61 SILV    13  
                  35.47     1:19.62 (44.15)     2:14.40 (54.78)     2:54.61 (40.21)
  7 Preobrazhensky, Da  10 MPNY-MR              3:00.21    2:55.26 SILV    12  
                  40.97     1:24.75 (43.78)     2:17.64 (52.89)     2:55.26 (37.62)
  8 Savchuk, Michael    10 Shy-Mr-MR            3:09.25    2:57.30 SILV    11  
                  38.68     1:24.70 (46.02)     2:17.35 (52.65)     2:57.30 (39.95)
  9 Broderick, Patrick  10 Express Swimming-MR  2:57.00    2:59.73 SILV     9  
                  42.08     1:27.78 (45.70)     2:22.47 (54.69)     2:59.73 (37.26)
 10 Garcia, Elias        9 WEST-MR              3:00.66    3:01.11 SILV     7  
                  41.39     1:28.23 (46.84)     2:23.65 (55.42)     3:01.11 (37.46)
 11 Washington, Morgon   8 CAS-MR               3:02.35    3:03.48 SILV     6  
                  39.79     1:27.17 (47.38)     2:25.18 (58.01)     3:03.48 (38.30)
 12 Ng, Ryan Y          10 GATE-MR              3:13.90    3:04.49 SILV     5  
                  42.39     1:30.11 (47.72)     2:22.71 (52.60)     3:04.49 (41.78)
 13 Decasseres, Elijah  10 KB Makos-MR          3:09.05    3:04.75 SILV     4  
                  40.97     1:28.27 (47.30)     2:27.74 (59.47)     3:04.75 (37.01)
 14 Beaman, Shawn F      9 Flying Dolphins-MR   3:10.39    3:10.32 SILV     3  
                  44.75     1:31.35 (46.60)     2:31.18 (59.83)     3:10.32 (39.14)
 15 Diaz, Adam C        10 RedTails-MR          3:12.32    3:11.94 SILV     2  
                  46.62     1:32.98 (46.36)     2:31.22 (58.24)     3:11.94 (40.72)
 16 Wang, Vincent       10 RAC-MR               3:04.60    3:12.26 SILV     1  
                  44.44     1:30.28 (45.84)     2:28.95 (58.67)     3:12.26 (43.31)
 17 Sanchez, Ronald     10 RedTails-MR          3:07.52    3:13.52 SILV   
                  41.97     1:34.33 (52.36)     2:31.84 (57.51)     3:13.52 (41.68)
Non-Award Division  
  1 Tesovic, Maksim     10 RI Marlins-MR        2:54.03    2:43.89 ZQ     
                  38.29     1:18.83 (40.54)     2:08.36 (49.53)     2:43.89 (35.53)
  2 Peng, Greg W        10 APEX-MR              2:52.36    2:48.37 JO     
                  39.44     1:22.15 (42.71)     2:11.27 (49.12)     2:48.37 (37.10)
  3 Ioselevich, Arie    10 RAC-MR               2:55.35    2:50.82 JO     
                  37.32     1:23.05 (45.73)     2:11.07 (48.02)     2:50.82 (39.75)
  4 Levine, Aidan        8 RAC-MR               2:53.52    2:51.46 JO     
                  37.20     1:19.02 (41.82)     2:12.21 (53.19)     2:51.46 (39.25)
  5 Maslo, Strahinja     9 RI Marlins-MR        2:56.19    2:51.79 JO     
                  40.47     1:23.27 (42.80)     2:13.39 (50.12)     2:51.79 (38.40)
  6 Belfer, Allen A      9 MPNY-MR              3:08.65    3:15.01        
                  43.90     1:32.65 (48.75)   2:34.97 (1:02.32)     3:15.01 (40.04)
  7 Raykis, Sean         9 MPNY-MR              3:12.44    3:23.12        
                  48.64     1:39.44 (50.80)     2:38.90 (59.46)     3:23.12 (44.22)
 -- Durantel, Adrien    10 Badger-MR            2:57.99         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Cornish, Jack A      9 WEST-MR              3:13.85         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Wehbe, Gregory R    10 Express Swimming-MR  3:01.56         DQ        
      Delay initiating turn - back
                  47.04     1:32.16 (45.12)     2:25.98 (53.82)          DQ (37.03)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                28.30  SMAX Silvers Max
                30.69  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  28.30 - 30.69
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SMAX - Division  
  1 Lee, Penn           12 Manhattan Makos-MR     28.30      26.72 ZQ      20  
SILV - Division  
  1 Tirsch, Jack T      11 WEST-MR                29.48      28.53 SILV    20  
  2 Dilchand, Sanjiv    11 Blue Waves-MR          29.93      28.56 SILV    17  
  3 Vizhco, Dexter H    12 CAS-MR                 28.82      28.60 SILV    16  
  4 Gonzalez, Kevin     12 APEX-MR                30.35      28.66 SILV    15  
  5 Garcia, Alberto     12 Blue Waves-MR          28.68      28.72 SILV    14  
  6 Jablonowski, Krist  12 Manhattan Makos-MR     29.55      28.76 SILV    13  
  7 Giardinelli, Matth  12 Express Swimming-MR    29.10      28.82 SILV    12  
  8 Sellami, Max L      11 Flying Dolphins-MR     29.58      28.83 SILV    11  
  9 Finkelstein, Matth  11 FREE-MR                29.00      28.85 SILV     8  
  9 Van Tassell, Tommy  12 WAC-MR                 29.09      28.85 SILV     8  
 11 Glinchenko, Michae  11 RAC-MR                 29.59      28.93 SILV     6  
 12 Guzman-Reyes, Edga  12 Blue Waves-MR          28.57      28.98 SILV     5  
 13 Bishop, William L   11 Flying Dolphins-MR     28.90      28.99 SILV     4  
 14 Yoon, Henri         12 Express Swimming-MR    29.54      29.07 SILV     3  
 15 Lebedinets, Ruslan  11 MPNY-MR                29.55      29.10 SILV     2  
 16 Cherny, Eric        11 MPNY-MR                29.61      29.12 SILV  333333
 16 Spektor, Daniel G   12 Unhes-Mr-MR            30.26      29.12 SILV  333333
 16 Ustymenko, Vlad     12 Shy-Mr-MR              29.85      29.12 SILV  333333
 19 Hu, Dylan H         12 Flying Dolphins-MR     29.50      29.16 SILV   
 20 Klein, Evan M       11 Badger-MR              28.70      29.24 SILV   
 21 Cusumano, Charlie   12 WAC-MR                 29.55      29.25 SILV   
 22 Bouzarouata, Zacha  11 Twisters-MR            28.70      29.29 SILV   
 23 Zhang, David        12 GATE-MR                30.67      29.33 SILV   
 24 Dorsey-Reyes, Daij  11 Manhattan Makos-MR     29.52      29.35 SILV   
 25 Haskins, Alade      11 CAS-MR                 30.61      29.40 SILV   
 26 Riviello, Joseph C  12 WEST-MR                29.91      29.41 SILV   
 27 Ma, Jared W         11 HS-MR                  29.46      29.46 SILV   
 28 Jeong, Eugene       12 QNS-MR                 29.51      29.57 SILV   
 29 Chaston, Gareth J   11 RedTails-MR            29.10      29.60 SILV   
 30 LiBASSI, Connor T   12 Express Swimming-MR    29.37      29.63 SILV   
 31 Greenberg, Michael  12 WAC-MR                 30.47      29.64 SILV   
 32 Forrester, Connor   11 WEST-MR                29.45      29.65 SILV   
 33 Dawson, Xavier      11 NFS-MR                 29.99      29.71 SILV   
 34 Verba, Nikita       11 MPNY-MR                30.35      29.78 SILV   
 35 Krzystyniak, Patri  12 Twisters-MR            29.93      29.83 SILV   
 36 Sherpa, Nathan D    12 Twisters-MR            30.01      29.85 SILV   
 36 Gorinshteyn, Ethan  12 WAC-MR                 30.05      29.85 SILV   
 38 Suau, Anthony M     12 Express Swimming-MR    30.50      30.00 SILV   
 39 Pique, Ky-mani D    12 Twisters-MR            30.21      30.10 SILV   
 40 Mui, Miki           12 Manhattan Makos-MR     30.64      30.15 SILV   
 41 Lavelle, Thomas P   12 Badger-MR              28.59      30.24 SILV   
 42 Bekerman, Liam B    11 Express Swimming-MR    29.73      30.43 SILV   
 43 Hoy, Ethan          12 Parks Sailfish-MR      30.59      30.56 SILV   
 44 Tang, Erik          12 Express Swimming-MR    30.46      30.65 SILV   
 45 Leung, Michael      11 GATE-MR                30.63      30.66 SILV   
Non-Award Division  
  1 Chang, Cato A       12 Manhattan Makos-MR     28.68      27.35 ZQ     
  2 Cui, Ryan           12 Twisters-MR            28.32      27.57 ZQ     
  3 Rikic, Aidan        11 WAC-MR                 28.42      27.73 JO     
  4 Hwang, Alex         12 GATE-MR                28.57      27.85 JO     
  5 Kaps, Piotr         11 MPNY-MR                28.49      28.16 JO     
  5 Goodman, Jonah B    12 Express Swimming-MR    28.68      28.16 JO     
  7 LU, Michael D       12 Express Swimming-MR    28.57      28.17 JO     
  8 Lokshin, Shawn      12 RAC-MR                 28.49      28.21 JO     
  9 Wehbe, Nicholas R   12 Express Swimming-MR    29.65      30.74        
  9 Reilly, Christophe  11 Express Swimming-MR    29.91      30.74        
 11 Thompson, Kota      11 UNLS-MR                29.81      30.79        
 12 Breeden, Cayden J   11 Badger-MR              30.61      30.83        
 13 King, Shawnee       11 Parks Sailfish-MR      29.64      30.92        
 14 Maroney, John P     11 Express Swimming-MR    30.69      30.95        
 15 Capaldi, Matthew D  12 Badger-MR              30.68      30.97        
 16 LaBianca, Jack B    11 UNLIE-MR               29.84      31.33        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.59  ZQ
              1:01.29  JO
              1:01.30  SMAX Silvers Max
              1:06.99  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:01.30 - 1:06.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Stevens, Stan       12 ASAP-MR              1:03.12    1:01.51 SILV    20  
                  28.89     1:01.51 (32.62)                                        
  2 Chen, Darian        12 QNS-MR               1:02.14    1:01.55 SILV    17  
                  29.53     1:01.55 (32.02)                                        
  3 Fleurimont, Justin  11 Unhes-Mr-MR          1:01.43    1:01.59 SILV    16  
                  29.82     1:01.59 (31.77)                                        
  4 Jablonowski, Krist  12 Manhattan Makos-MR   1:05.12    1:01.70 SILV    15  
                  29.42     1:01.70 (32.28)                                        
  5 Goodman, Jonah B    12 Express Swimming-MR  1:01.57    1:02.18 SILV    14  
                  29.82     1:02.18 (32.36)                                        
  6 Tablev, Edwin J     12 MPNY-MR              1:01.86    1:02.42 SILV    13  
                  28.98     1:02.42 (33.44)                                        
  7 Bouzarouata, Zacha  11 Twisters-MR          1:03.81    1:02.62 SILV    12  
                  30.05     1:02.62 (32.57)                                        
  8 Dilchand, Sanjiv    11 Blue Waves-MR        1:03.95    1:03.01 SILV    11  
                  29.79     1:03.01 (33.22)                                        
  9 Sellami, Max L      11 Flying Dolphins-MR   1:04.22    1:03.02 SILV     9  
                  29.99     1:03.02 (33.03)                                        
 10 Cusumano, Charlie   12 WAC-MR               1:06.38    1:03.25 SILV     7  
                  30.44     1:03.25 (32.81)                                        
 11 Lokshin, Shawn      12 RAC-MR               1:04.48    1:03.38 SILV     6  
                  30.41     1:03.38 (32.97)                                        
 12 Lebedinets, Ruslan  11 MPNY-MR              1:04.89    1:03.43 SILV     4.5
                  30.37     1:03.43 (33.06)                                        
 12 Jeong, Eugene       12 QNS-MR               1:04.73    1:03.43 SILV     4.5
                  30.69     1:03.43 (32.74)                                        
 14 Dorsey-Reyes, Daij  11 Manhattan Makos-MR   1:03.59    1:03.50 SILV     3  
                  30.56     1:03.50 (32.94)                                        
 15 Garcia, Alberto     12 Blue Waves-MR        1:03.26    1:03.53 SILV     2  
                  30.24     1:03.53 (33.29)                                        
 16 Cherny, Eric        11 MPNY-MR              1:04.92    1:03.63 SILV     1  
                  30.10     1:03.63 (33.53)                                        
 17 Bishop, William L   11 Flying Dolphins-MR   1:04.49    1:04.17 SILV   
                  30.05     1:04.17 (34.12)                                        
 18 Ma, Jared W         11 HS-MR                1:05.81    1:04.20 SILV   
                  29.76     1:04.20 (34.44)                                        
 19 Hu, Dylan H         12 Flying Dolphins-MR   1:04.53    1:04.33 SILV   
                  30.54     1:04.33 (33.79)                                        
 20 Bekerman, Liam B    11 Express Swimming-MR  1:05.04    1:04.35 SILV   
                  31.12     1:04.35 (33.23)                                        
 21 Gonzalez, Kevin     12 APEX-MR              1:06.88    1:04.36 SILV   
                  30.45     1:04.36 (33.91)                                        
 22 Klein, Evan M       11 Badger-MR            1:03.36    1:04.63 SILV   
                  30.52     1:04.63 (34.11)                                        
 23 Guzman-Reyes, Edga  12 Blue Waves-MR        1:04.16    1:04.72 SILV   
                  30.12     1:04.72 (34.60)                                        
 24 Giardinelli, Matth  12 Express Swimming-MR  1:04.75    1:04.80 SILV   
                  31.26     1:04.80 (33.54)                                        
 25 Forrester, Connor   11 WEST-MR              1:05.19    1:04.82 SILV   
                  30.93     1:04.82 (33.89)                                        
 26 Halls, Sean C       12 NFS-MR               1:02.20    1:04.92 SILV   
                  30.75     1:04.92 (34.17)                                        
 27 Greenberg, Michael  12 WAC-MR               1:05.47    1:04.99 SILV   
                  31.43     1:04.99 (33.56)                                        
 28 Van Tassell, Tommy  12 WAC-MR               1:05.14    1:05.05 SILV   
                  29.96     1:05.05 (35.09)                                        
 29 Chaston, Gareth J   11 RedTails-MR          1:05.30    1:05.21 SILV   
                  30.63     1:05.21 (34.58)                                        
 30 Wozniak, Robert G   12 Aquaflames-MR        1:06.98    1:05.44 SILV   
                  30.61     1:05.44 (34.83)                                        
 31 Kaps, Piotr         11 MPNY-MR              1:03.86    1:05.64 SILV   
                  32.14     1:05.64 (33.50)                                        
 32 Leung, Michael      11 GATE-MR              1:06.61    1:05.94 SILV   
                  31.33     1:05.94 (34.61)                                        
 33 Ustymenko, Vlad     12 Shy-Mr-MR            1:03.32    1:05.98 SILV   
                  30.56     1:05.98 (35.42)                                        
 34 LiBASSI, Connor T   12 Express Swimming-MR  1:05.62    1:06.06 SILV   
                  31.81     1:06.06 (34.25)                                        
 35 Zammit, Michael C   11 Express Swimming-MR  1:04.36    1:06.11 SILV   
                  31.32     1:06.11 (34.79)                                        
 36 Tirsch, Jack T      11 WEST-MR              1:06.29    1:06.43 SILV   
                  31.64     1:06.43 (34.79)                                        
Non-Award Division  
  1 Chang, Cato A       12 Manhattan Makos-MR   1:03.72      59.87 JO     
                  28.53       59.87 (31.34)                                        
  2 Hwang, Alex         12 GATE-MR              1:02.52    1:00.04 JO     
                  28.88     1:00.04 (31.16)                                        
  3 Pintchouk, Max      11 WAC-MR               1:01.52    1:00.05 JO     
                  28.86     1:00.05 (31.19)                                        
  4 Goncharuk, Samuel   12 WAC-MR               1:02.81    1:00.25 JO     
                  28.24     1:00.25 (32.01)                                        
  5 Rikic, Aidan        11 WAC-MR               1:01.64    1:00.72 JO     
                  29.29     1:00.72 (31.43)                                        
  6 Yoon, Henri         12 Express Swimming-MR  1:02.87    1:00.80 JO     
                  29.17     1:00.80 (31.63)                                        
  7 Poggioli, David C   12 RAC-MR               1:02.42    1:01.19 JO     
                  30.01     1:01.19 (31.18)                                        
  8 Dawson, Xavier      11 NFS-MR               1:05.85    1:07.03        
                  31.49     1:07.03 (35.54)                                        
  9 Sherpa, Ethan D     12 Twisters-MR          1:06.68    1:07.39        
                  31.66     1:07.39 (35.73)                                        
 10 Glinchenko, Michae  11 RAC-MR               1:06.68    1:07.73        
                  31.85     1:07.73 (35.88)                                        
 11 Lavelle, Thomas P   12 Badger-MR            1:06.45    1:07.86        
                  32.58     1:07.86 (35.28)                                        
 -- Vizhco, Dexter H    12 CAS-MR               1:04.49         DQ        
      False start
                  29.77          DQ (32.41)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.69  ZQ
              2:12.40  SMAX Silvers Max
              2:13.29  JO
              2:25.99  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  2:13.30 - 2:25.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Vernhes, Sebastien  12 Manhattan Makos-MR   2:13.51    2:12.48 JO      20  
                  29.14     1:02.21 (33.07)     1:37.50 (35.29)     2:12.48 (34.98)
  2 Bouzarouata, Zacha  11 Twisters-MR          2:15.43    2:12.56 JO      17  
                  31.31     1:05.16 (33.85)     1:39.44 (34.28)     2:12.56 (33.12)
  3 Goodman, Jonah B    12 Express Swimming-MR  2:14.30    2:12.94 JO      16  
                  30.15     1:03.82 (33.67)     1:39.04 (35.22)     2:12.94 (33.90)
  4 Osman, Yousef       12 FREE-MR              2:16.29    2:13.78 SILV    15  
                  33.16     1:07.86 (34.70)     1:42.05 (34.19)     2:13.78 (31.73)
  5 Espinal, Joseph E   12 FLY-MR               2:13.44    2:14.77 SILV    13.5
                  28.92     1:02.03 (33.11)     1:37.68 (35.65)     2:14.77 (37.09)
  5 Kapinos, Arthur     11 Express Swimming-MR  2:23.28    2:14.77 SILV    13.5
                  29.20     1:03.43 (34.23)     1:39.97 (36.54)     2:14.77 (34.80)
  7 Garcia, Alberto     12 Blue Waves-MR        2:16.27    2:15.13 SILV    12  
                  30.63     1:04.70 (34.07)     1:39.92 (35.22)     2:15.13 (35.21)
  8 Pintchouk, Max      11 WAC-MR               2:20.52    2:15.64 SILV    11  
                  31.38     1:07.36 (35.98)     1:42.69 (35.33)     2:15.64 (32.95)
  9 Dorsey-Reyes, Daij  11 Manhattan Makos-MR   2:16.53    2:16.25 SILV     9  
                  31.04     1:05.45 (34.41)     1:41.15 (35.70)     2:16.25 (35.10)
 10 Chen, Darian        12 QNS-MR               2:19.34    2:16.52 SILV     7  
                  31.52     1:07.11 (35.59)     1:41.97 (34.86)     2:16.52 (34.55)
 11 Sellami, Max L      11 Flying Dolphins-MR   2:20.75    2:16.84 SILV     6  
                  31.26     1:05.82 (34.56)     1:41.75 (35.93)     2:16.84 (35.09)
 12 Yoon, Henri         12 Express Swimming-MR  2:16.72    2:17.35 SILV     5  
                  30.71     1:05.55 (34.84)     1:41.85 (36.30)     2:17.35 (35.50)
 13 Goncharuk, Samuel   12 WAC-MR               2:17.99    2:17.54 SILV     4  
                  30.30     1:05.52 (35.22)     1:41.48 (35.96)     2:17.54 (36.06)
 14 Halls, Sean C       12 NFS-MR               2:25.00    2:18.52 SILV     3  
                  32.04     1:07.15 (35.11)     1:43.11 (35.96)     2:18.52 (35.41)
 15 Jeong, Eugene       12 QNS-MR               2:21.22    2:19.01 SILV     2  
                  31.40     1:05.77 (34.37)     1:41.90 (36.13)     2:19.01 (37.11)
 16 Lebedinets, Ruslan  11 MPNY-MR              2:23.42    2:19.61 SILV     1  
                  32.06     1:08.22 (36.16)     1:45.71 (37.49)     2:19.61 (33.90)
 17 Forrester, Connor   11 WEST-MR              2:19.81    2:20.05 SILV   
                  31.70     1:08.54 (36.84)     1:45.77 (37.23)     2:20.05 (34.28)
 18 Tablev, Edwin J     12 MPNY-MR              2:22.39    2:20.13 SILV   
                  31.38     1:06.97 (35.59)     1:44.43 (37.46)     2:20.13 (35.70)
 19 Zhang, David        12 GATE-MR              2:25.55    2:20.27 SILV   
                  32.11     1:07.97 (35.86)     1:45.90 (37.93)     2:20.27 (34.37)
 20 Dilchand, Sanjiv    11 Blue Waves-MR        2:19.60    2:20.37 SILV   
                  32.51     1:09.74 (37.23)     1:46.13 (36.39)     2:20.37 (34.24)
 21 Stevens, Stan       12 ASAP-MR              2:21.49    2:21.41 SILV   
                  31.58     1:07.19 (35.61)     1:44.53 (37.34)     2:21.41 (36.88)
 22 Lokshin, Shawn      12 RAC-MR               2:24.47    2:21.68 SILV   
                  31.91     1:08.63 (36.72)     1:45.48 (36.85)     2:21.68 (36.20)
 23 Guzman-Reyes, Edga  12 Blue Waves-MR        2:20.44    2:22.06 SILV   
                  32.33     1:09.15 (36.82)     1:46.50 (37.35)     2:22.06 (35.56)
 24 Jablonowski, Krist  12 Manhattan Makos-MR   2:25.04    2:22.25 SILV   
                  32.73     1:10.00 (37.27)     1:47.97 (37.97)     2:22.25 (34.28)
 25 Chaston, Gareth J   11 RedTails-MR          2:22.56    2:22.71 SILV   
                  31.07     1:07.57 (36.50)     1:45.59 (38.02)     2:22.71 (37.12)
 26 Hu, Dylan H         12 Flying Dolphins-MR   2:21.98    2:22.74 SILV   
                  33.07     1:09.80 (36.73)     1:47.36 (37.56)     2:22.74 (35.38)
 27 Vizhco, Dexter H    12 CAS-MR               2:21.22    2:23.87 SILV   
                  33.58     1:11.22 (37.64)     1:49.86 (38.64)     2:23.87 (34.01)
 28 Ma, Jared W         11 HS-MR                2:22.89    2:24.00 SILV   
                  31.95     1:08.86 (36.91)     1:46.76 (37.90)     2:24.00 (37.24)
 29 Oconnell, Ryan      12 WAC-MR               2:24.14    2:24.23 SILV   
                  33.75     1:10.27 (36.52)     1:48.40 (38.13)     2:24.23 (35.83)
 30 Greenberg, Michael  12 WAC-MR               2:24.39    2:24.72 SILV   
                  32.78     1:08.91 (36.13)     1:47.05 (38.14)     2:24.72 (37.67)
 31 Bekerman, Liam B    11 Express Swimming-MR  2:20.84    2:25.58 SILV   
                  32.89     1:09.59 (36.70)     1:49.28 (39.69)     2:25.58 (36.30)
 32 Riviello, Joseph C  12 WEST-MR              2:20.43    2:25.62 SILV   
                  33.09     1:10.96 (37.87)     1:48.66 (37.70)     2:25.62 (36.96)
Non-Award Division  
  1 Speres, Nicholas C  12 Badger-MR            2:14.17    2:08.58 ZQ     
                  28.84     1:01.73 (32.89)     1:34.93 (33.20)     2:08.58 (33.65)
  2 Konviser, Eric L    11 WAC-MR               2:13.85    2:08.86 ZQ     
                  27.47     1:00.36 (32.89)     1:34.82 (34.46)     2:08.86 (34.04)
  3 Chang, Cato A       12 Manhattan Makos-MR   2:15.17    2:09.06 ZQ     
                  28.55     1:01.55 (33.00)     1:35.59 (34.04)     2:09.06 (33.47)
  4 Rikic, Aidan        11 WAC-MR               2:20.50    2:10.20 ZQ     
                  29.82     1:03.08 (33.26)     1:37.14 (34.06)     2:10.20 (33.06)
  5 Baldwin, Brian J    12 HS-MR                2:15.52    2:10.29 ZQ     
                  28.94     1:01.95 (33.01)     1:36.73 (34.78)     2:10.29 (33.56)
  6 Lee, Penn           12 Manhattan Makos-MR   2:17.16    2:11.48 ZQ     
                  29.42     1:02.72 (33.30)     1:37.20 (34.48)     2:11.48 (34.28)
  7 Spencer, Dylan A    12 WEST-MR              2:16.81    2:12.05 SMAX   
                  30.29     1:05.06 (34.77)     1:39.29 (34.23)     2:12.05 (32.76)
  8 Lavelle, Thomas P   12 Badger-MR            2:24.77    2:29.26        
                  33.88     1:12.00 (38.12)     1:51.22 (39.22)     2:29.26 (38.04)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:55.99  ZQ
              5:59.99  JO
              6:00.00  SMAX Silvers Max
              6:31.99  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  6:00.00 - 6:31.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Sellami, Max L      11 Flying Dolphins-MR   6:23.40    6:00.72 SILV    20  
                  31.09     1:05.92 (34.83)     1:41.98 (36.06)     2:18.64 (36.66)
        2:55.17 (36.53)     3:31.84 (36.67)     4:09.05 (37.21)     4:46.68 (37.63)
        5:24.69 (38.01)     6:00.72 (36.03)                                        
  2 Yoon, Henri         12 Express Swimming-MR  6:15.58    6:01.15 SILV    17  
                  30.35     1:05.74 (35.39)     1:42.60 (36.86)     2:20.15 (37.55)
        2:57.91 (37.76)     3:35.09 (37.18)     4:12.21 (37.12)     4:50.15 (37.94)
        5:26.60 (36.45)     6:01.15 (34.55)                                        
  3 Sherpa, Nathan D    12 Twisters-MR          6:09.03    6:04.27 SILV    16  
                  32.76     1:08.45 (35.69)     1:46.23 (37.78)     2:22.89 (36.66)
        3:00.17 (37.28)     3:37.39 (37.22)     4:14.94 (37.55)     4:52.26 (37.32)
        5:29.27 (37.01)     6:04.27 (35.00)                                        
  4 Goncharuk, Samuel   12 WAC-MR               6:20.45    6:10.31 SILV    15  
                  31.64     1:08.04 (36.40)     1:45.75 (37.71)     2:22.38 (36.63)
        2:59.52 (37.14)     3:37.55 (38.03)     4:15.63 (38.08)     4:54.32 (38.69)
        5:32.75 (38.43)     6:10.31 (37.56)                                        
  5 Dilchand, Sanjiv    11 Blue Waves-MR        6:12.56    6:10.53 SILV    14  
                  31.38     1:07.04 (35.66)     1:44.66 (37.62)     2:22.34 (37.68)
        3:00.77 (38.43)     3:38.41 (37.64)     4:17.19 (38.78)     4:55.56 (38.37)
        5:33.54 (37.98)     6:10.53 (36.99)                                        
  6 Chaston, Gareth J   11 RedTails-MR          6:16.67    6:11.00 SILV    13  
                  31.36     1:07.07 (35.71)     1:44.63 (37.56)     2:23.07 (38.44)
        3:01.50 (38.43)     3:39.54 (38.04)     4:18.89 (39.35)     4:57.96 (39.07)
        5:35.90 (37.94)     6:11.00 (35.10)                                        
  7 Baldwin, Brian J    12 HS-MR                6:15.53    6:13.54 SILV    12  
                  31.21     1:06.47 (35.26)     1:43.01 (36.54)     2:21.50 (38.49)
        3:01.40 (39.90)     3:40.09 (38.69)     4:19.03 (38.94)     5:00.03 (41.00)
        5:38.64 (38.61)     6:13.54 (34.90)                                        
  8 Forrester, Connor   11 WEST-MR              6:15.38    6:16.26 SILV    11  
                  32.56     1:10.48 (37.92)     1:49.53 (39.05)     2:28.75 (39.22)
        3:07.32 (38.57)     3:46.66 (39.34)     4:25.30 (38.64)     5:03.84 (38.54)
        5:41.96 (38.12)     6:16.26 (34.30)                                        
  9 Lokshin, Shawn      12 RAC-MR               6:19.60    6:17.89 SILV     9  
                  32.30     1:09.52 (37.22)     1:48.90 (39.38)     2:28.59 (39.69)
        3:07.64 (39.05)     3:46.29 (38.65)     4:25.45 (39.16)     5:03.70 (38.25)
        5:41.71 (38.01)     6:17.89 (36.18)                                        
 10 Guzman-Reyes, Edga  12 Blue Waves-MR        6:20.90    6:19.48 SILV     7  
                  31.61     1:08.12 (36.51)     1:46.63 (38.51)     2:26.25 (39.62)
        3:06.03 (39.78)     3:45.68 (39.65)     4:25.42 (39.74)     5:04.04 (38.62)
        5:42.88 (38.84)     6:19.48 (36.60)                                        
 11 Zammit, Michael C   11 Express Swimming-MR  6:14.87    6:21.42 SILV     6  
                  34.72     1:13.10 (38.38)     1:51.72 (38.62)     2:30.21 (38.49)
        3:09.00 (38.79)     3:48.54 (39.54)     4:26.92 (38.38)     5:05.81 (38.89)
        5:44.72 (38.91)     6:21.42 (36.70)                                        
 12 Sherpa, Ethan D     12 Twisters-MR          6:12.25    6:24.39 SILV     5  
                  33.56     1:12.89 (39.33)     1:52.99 (40.10)     2:31.49 (38.50)
        3:10.68 (39.19)     3:50.33 (39.65)     4:28.94 (38.61)     5:08.61 (39.67)
        5:47.41 (38.80)     6:24.39 (36.98)                                        
 13 Ivatorov, Adam      11 MPNY-MR              6:27.85    6:26.94 SILV     4  
                  33.51     1:11.92 (38.41)     1:51.54 (39.62)     2:31.10 (39.56)
        3:10.85 (39.75)     3:50.89 (40.04)     4:31.07 (40.18)     5:11.46 (40.39)
        5:51.11 (39.65)     6:26.94 (35.83)                                        
Non-Award Division  
  1 Rikic, Aidan        11 WAC-MR               6:21.72    5:50.81 ZQ     
                  31.13     1:05.91 (34.78)     1:41.42 (35.51)     2:17.94 (36.52)
        2:53.88 (35.94)     3:29.88 (36.00)     4:06.16 (36.28)     4:42.00 (35.84)
        5:17.14 (35.14)     5:50.81 (33.67)                                        
  2 Hardart, Max        12 Badger-MR            6:02.76    5:54.13 ZQ     
                  31.65     1:07.02 (35.37)     1:43.67 (36.65)     2:19.93 (36.26)
        2:56.08 (36.15)     3:32.20 (36.12)     4:08.47 (36.27)     4:44.26 (35.79)
        5:20.04 (35.78)     5:54.13 (34.09)                                        
  3 Deng, Jiachi        12 Twisters-MR          6:15.68    5:57.75 JO     
                  31.49     1:06.48 (34.99)     1:42.45 (35.97)     2:18.71 (36.26)
        2:55.51 (36.80)     3:32.06 (36.55)     4:09.22 (37.16)     4:46.49 (37.27)
        5:23.35 (36.86)     5:57.75 (34.40)                                        
  4 Garcia, Alberto     12 Blue Waves-MR        6:07.80    5:59.75 JO     
                  31.23     1:06.81 (35.58)     1:44.05 (37.24)     2:21.48 (37.43)
        2:58.70 (37.22)     3:35.93 (37.23)     4:12.65 (36.72)     4:49.70 (37.05)
        5:25.82 (36.12)     5:59.75 (33.93)                                        
  5 Jeong, Eugene       12 QNS-MR               6:01.85    5:59.81 JO     
                  31.43     1:06.43 (35.00)     1:43.19 (36.76)     2:20.30 (37.11)
        2:57.24 (36.94)     3:34.20 (36.96)     4:11.42 (37.22)     4:48.60 (37.18)
        5:24.96 (36.36)     5:59.81 (34.85)                                        
 -- Chen, Ethan         11 Express Swimming-MR  6:00.20         DQ        
      Declared false start
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.49  ZQ
                32.79  JO
                32.80  SMAX Silvers Max
                36.09  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  32.80 - 36.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Brennan, Joe V      12 CIY-MR                 33.76      32.92 SILV    20  
  2 Stevens, Stan       12 ASAP-MR                34.45      33.02 SILV    17  
  3 Ma, Jared W         11 HS-MR                  34.32      33.05 SILV    16  
  4 Fleurimont, Justin  11 Unhes-Mr-MR            33.07      33.15 SILV    15  
  5 Espinal, Joseph E   12 FLY-MR                 32.87      33.17 SILV    14  
  6 Jablonowski, Krist  12 Manhattan Makos-MR     36.05      33.68 SILV    13  
  7 Gates, Liam         12 Parks Sailfish-MR      34.14      33.97 SILV    12  
  8 Dilchand, Sanjiv    11 Blue Waves-MR          33.84      34.04 SILV    11  
  9 Goncharuk, Samuel   12 WAC-MR                 35.47      34.16 SILV     9  
 10 Oconnell, Ryan      12 WAC-MR                 36.07      34.24 SILV     7  
 11 Bekerman, Liam B    11 Express Swimming-MR    34.66      34.30 SILV     6  
 12 Sherpa, Ethan D     12 Twisters-MR            35.76      34.46 SILV     5  
 13 Van Tassell, Tommy  12 WAC-MR                 35.20      34.52 SILV     4  
 14 Garcia, Alberto     12 Blue Waves-MR          34.48      34.70 SILV     3  
 15 Giardinelli, Matth  12 Express Swimming-MR    34.52      34.74 SILV     2  
 16 Pachkovskiy, Alan   11 RAC-MR                 35.69      34.82 SILV     1  
 17 Lokshin, Shawn      12 RAC-MR                 35.43      34.83 SILV   
 18 Lebedinets, Ruslan  11 MPNY-MR                35.94      34.85 SILV   
 19 Capaldi, Matthew D  12 Badger-MR              35.96      34.88 SILV   
 19 Bishop, William L   11 Flying Dolphins-MR     35.71      34.88 SILV   
 21 Jeong, Eugene       12 QNS-MR                 34.63      35.14 SILV   
 22 Newcomb, Nicolas    11 Express Swimming-MR    35.75      35.41 SILV   
 23 Vizhco, Dexter H    12 CAS-MR                 35.76      35.57 SILV   
 24 Lavelle, Thomas P   12 Badger-MR              35.55      35.80 SILV   
 25 LiBASSI, Connor T   12 Express Swimming-MR    35.82      35.84 SILV   
 26 Halls, Sean C       12 NFS-MR                 35.96      36.03 SILV   
Non-Award Division  
  1 Elkhouly, Youssef   12 HS-MR                  32.87      30.68 ZQ     
  2 Konviser, Eric L    11 WAC-MR                 34.06      31.59 ZQ     
  3 Hardart, Max        12 Badger-MR              35.67      31.98 ZQ     
  4 Rikic, Aidan        11 WAC-MR                 33.16      32.03 ZQ     
  5 Hafez, Yousef A     12 MPNY-MR                33.02      32.16 ZQ     
  6 Chen, Darian        12 QNS-MR                 33.24      32.23 ZQ     
  7 Pintchouk, Max      11 WAC-MR                 34.15      32.28 ZQ     
  8 Wozniak, Robert G   12 Aquaflames-MR          34.07      32.36 ZQ     
  9 Kapinos, Arthur     11 Express Swimming-MR    34.35      32.58 JO     
 10 Cohen, Sasha B      12 Unhes-Mr-MR            34.21      32.67 JO     
 11 Ustymenko, Vlad     12 Shy-Mr-MR              35.98      37.01        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.79  ZQ
              1:09.99  JO
              1:10.00  SMAX Silvers Max
              1:17.49  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:10.00 - 1:17.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Tablev, Edwin J     12 MPNY-MR              1:12.17    1:10.27 SILV    20  
                  33.60     1:10.27 (36.67)                                        
  2 Spencer, Dylan A    12 WEST-MR              1:10.81    1:10.82 SILV    17  
                  34.82     1:10.82 (36.00)                                        
  3 Dilchand, Sanjiv    11 Blue Waves-MR        1:12.42    1:11.11 SILV    16  
                  34.41     1:11.11 (36.70)                                        
  4 Chen, Darian        12 QNS-MR               1:10.74    1:11.14 SILV    15  
                  34.07     1:11.14 (37.07)                                        
  5 Cohen, Sasha B      12 Unhes-Mr-MR          1:14.29    1:11.77 SILV    14  
                  34.69     1:11.77 (37.08)                                        
  6 Zhang, David        12 GATE-MR              1:13.09    1:11.83 SILV    13  
                  35.04     1:11.83 (36.79)                                        
  7 Ma, Jared W         11 HS-MR                1:14.42    1:11.95 SILV    12  
                  34.91     1:11.95 (37.04)                                        
  8 Neugebauer, Caleb   12 Express Swimming-MR  1:13.64    1:12.05 SILV    11  
                  34.43     1:12.05 (37.62)                                        
  9 Cui, Ryan           12 Twisters-MR          1:16.12    1:12.36 SILV     9  
                  35.83     1:12.36 (36.53)                                        
 10 Sherpa, Ethan D     12 Twisters-MR          1:12.86    1:12.68 SILV     7  
                  35.13     1:12.68 (37.55)                                        
 11 Jeong, Eugene       12 QNS-MR               1:12.78    1:12.90 SILV     6  
                  35.66     1:12.90 (37.24)                                        
 12 Pachkovskiy, Alan   11 RAC-MR               1:15.50    1:13.04 SILV     5  
                  35.55     1:13.04 (37.49)                                        
 13 Wozniak, Robert G   12 Aquaflames-MR        1:15.15    1:13.06 SILV     4  
                  33.70     1:13.06 (39.36)                                        
 14 Espinal, Joseph E   12 FLY-MR               1:11.26    1:13.20 SILV     3  
                  35.33     1:13.20 (37.87)                                        
 15 Garcia, Alberto     12 Blue Waves-MR        1:16.00    1:13.51 SILV     2  
                  36.26     1:13.51 (37.25)                                        
 16 Oconnell, Ryan      12 WAC-MR               1:16.45    1:13.52 SILV     1  
                  35.66     1:13.52 (37.86)                                        
 17 Goncharuk, Samuel   12 WAC-MR               1:13.53    1:13.61 SILV   
                  35.90     1:13.61 (37.71)                                        
 18 Riviello, Joseph C  12 WEST-MR              1:12.90    1:13.68 SILV   
                  36.48     1:13.68 (37.20)                                        
 19 Lebedinets, Ruslan  11 MPNY-MR              1:14.51    1:14.71 SILV   
                  36.93     1:14.71 (37.78)                                        
 20 Pique, Ky-mani D    12 Twisters-MR          1:17.02    1:14.79 SILV   
                  36.91     1:14.79 (37.88)                                        
 21 Lokshin, Shawn      12 RAC-MR               1:14.98    1:14.92 SILV   
                  36.98     1:14.92 (37.94)                                        
 22 Giardinelli, Matth  12 Express Swimming-MR  1:17.28    1:15.44 SILV   
                  36.32     1:15.44 (39.12)                                        
 23 Dorsey-Reyes, Daij  11 Manhattan Makos-MR   1:15.86    1:15.50 SILV   
                  36.98     1:15.50 (38.52)                                        
 24 Bekerman, Liam B    11 Express Swimming-MR  1:14.69    1:16.00 SILV   
                  36.40     1:16.00 (39.60)                                        
 25 Capaldi, Matthew D  12 Badger-MR            1:15.47    1:16.40 SILV   
                  37.26     1:16.40 (39.14)                                        
 26 Halls, Sean C       12 NFS-MR               1:16.43    1:16.65 SILV   
                  37.44     1:16.65 (39.21)                                        
 27 Verba, Nikita       11 MPNY-MR              1:15.87    1:16.68 SILV   
                  37.77     1:16.68 (38.91)                                        
 28 Hyacinthe (Nguyen)  11 WAC-MR               1:16.45    1:16.88 SILV   
                  37.20     1:16.88 (39.68)                                        
 29 Newcomb, Nicolas    11 Express Swimming-MR  1:17.02    1:17.35 SILV   
                  37.53     1:17.35 (39.82)                                        
Non-Award Division  
  1 Rikic, Aidan        11 WAC-MR               1:10.45    1:06.69 ZQ     
                  32.61     1:06.69 (34.08)                                        
  2 Speres, Nicholas C  12 Badger-MR            1:11.82    1:07.19 ZQ     
                  31.94     1:07.19 (35.25)                                        
  3 Hwang, Alex         12 GATE-MR              1:11.96    1:07.64 ZQ     
                  33.44     1:07.64 (34.20)                                        
  4 Hardart, Max        12 Badger-MR            1:10.93    1:08.29 ZQ     
                  33.59     1:08.29 (34.70)                                        
  5 Pintchouk, Max      11 WAC-MR               1:16.48    1:08.59 ZQ     
                  33.56     1:08.59 (35.03)                                        
  6 Sherpa, Nathan D    12 Twisters-MR          1:10.61    1:09.26 JO     
                  34.10     1:09.26 (35.16)                                        
  7 Fleurimont, Justin  11 Unhes-Mr-MR          1:12.03    1:09.71 JO     
                  33.88     1:09.71 (35.83)                                        
  8 Hu, Dylan H         12 Flying Dolphins-MR   1:17.22    1:19.47        
                  38.99     1:19.47 (40.48)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:31.99  ZQ
              2:32.99  JO
              2:33.00  SMAX Silvers Max
              2:42.79  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  2:33.00 - 2:42.79
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dilchand, Sanjiv    11 Blue Waves-MR        2:39.95    2:35.21 SILV    20  
                  36.50     1:16.29 (39.79)     1:56.91 (40.62)     2:35.21 (38.30)
  2 Jeong, Eugene       12 QNS-MR               2:36.84    2:35.59 SILV    17  
                  37.39     1:17.21 (39.82)     1:56.91 (39.70)     2:35.59 (38.68)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.99  JO
                36.99  ZQ
                37.00  SMAX Silvers Max
                40.29  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  37.00 - 40.29
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jeong, Eugene       12 QNS-MR                 37.16      37.09 SILV    20  
  2 Yoon, Henri         12 Express Swimming-MR    38.40      37.46 SILV    17  
  3 King, Shawnee       11 Parks Sailfish-MR      38.09      37.81 SILV    16  
  4 Tablev, Edwin J     12 MPNY-MR                37.84      37.82 SILV    15  
  5 Szymczak, Kevin M   12 Twisters-MR            38.67      37.88 SILV    14  
  6 Sherpa, Nathan D    12 Twisters-MR            39.00      38.08 SILV    13  
  7 Banks, Amari        11 UNLS-MR                38.36      38.12 SILV    12  
  8 Leung, Michael      11 GATE-MR                38.56      38.13 SILV    11  
  9 Bouzarouata, Zacha  11 Twisters-MR            38.92      38.14 SILV     9  
 10 Capaldi, Matthew D  12 Badger-MR              37.67      38.15 SILV     7  
 11 Halls, Sean C       12 NFS-MR                 38.49      38.36 SILV     6  
 12 Gorinshteyn, Ethan  12 WAC-MR                 39.70      38.38 SILV     5  
 13 Chen, Joseph        12 Express Swimming-MR    37.84      38.64 SILV     4  
 14 Tang, Erik          12 Express Swimming-MR    39.62      38.70 SILV     3  
 15 Vizhco, Dexter H    12 CAS-MR                 39.40      38.71 SILV     1.5
 15 Haskins, Alade      11 CAS-MR                 38.43      38.71 SILV     1.5
 17 Verba, Nikita       11 MPNY-MR                39.18      38.73 SILV   
 18 Dawson, Xavier      11 NFS-MR                 39.70      39.50 SILV   
 19 Cohen, Sasha B      12 Unhes-Mr-MR            39.26      39.57 SILV   
 20 Forrester, Connor   11 WEST-MR                39.20      39.65 SILV   
 20 Zammit, Michael C   11 Express Swimming-MR    39.30      39.65 SILV   
 22 Fleurimont, Justin  11 Unhes-Mr-MR            39.86      40.12 SILV   
 23 Gonzalez, Kevin     12 APEX-MR                39.52      40.15 SILV   
Non-Award Division  
  1 Brennan, Joe V      12 CIY-MR                 37.04      35.27 JO     
  2 Jablonowski, Krist  12 Manhattan Makos-MR     37.68      35.74 JO     
  3 Legendre, Malik E   12 NFS-MR                 37.65      36.29 JO     
  4 Goncharuk, Samuel   12 WAC-MR                 37.01      36.42 JO     
  5 Hwang, Alex         12 GATE-MR                37.09      36.56 JO     
  6 Spektor, Daniel G   12 Unhes-Mr-MR            37.44      36.57 JO     
  7 Baldwin, Brian J    12 HS-MR                  37.50      36.91 JO     
  8 Kostin, Nikita      12 MPNY-MR                37.89      36.95 JO     
  9 Ma, Jared W         11 HS-MR                  40.27      40.30        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:19.59  JO
              1:19.59  ZQ
              1:19.60  SMAX Silvers Max
              1:26.49  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:19.60 - 1:26.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Legendre, Malik E   12 NFS-MR               1:21.99    1:20.16 SILV    20  
                  38.47     1:20.16 (41.69)                                        
  2 Bershad, Ethan L    12 Flying Dolphins-MR   1:21.58    1:20.48 SILV    17  
                  37.54     1:20.48 (42.94)                                        
  3 Goncharuk, Samuel   12 WAC-MR               1:23.52    1:20.72 SILV    16  
                  37.19     1:20.72 (43.53)                                        
  4 Sherpa, Nathan D    12 Twisters-MR          1:22.00    1:20.82 SILV    15  
                  39.16     1:20.82 (41.66)                                        
  5 Spektor, Daniel G   12 Unhes-Mr-MR          1:22.96    1:21.03 SILV    14  
                  38.37     1:21.03 (42.66)                                        
  6 Bouzarouata, Zacha  11 Twisters-MR          1:22.81    1:21.16 SILV    13  
                  39.59     1:21.16 (41.57)                                        
  7 Yoon, Henri         12 Express Swimming-MR  1:21.09    1:21.42 SILV    12  
                  38.59     1:21.42 (42.83)                                        
  8 Stevens, Stan       12 ASAP-MR              1:21.62    1:21.54 SILV    11  
                  39.01     1:21.54 (42.53)                                        
  9 Baldwin, Brian J    12 HS-MR                1:23.07    1:22.24 SILV     9  
                  39.00     1:22.24 (43.24)                                        
 10 Leung, Michael      11 GATE-MR              1:23.50    1:22.50 SILV     7  
                  38.81     1:22.50 (43.69)                                        
 11 Szymczak, Kevin M   12 Twisters-MR          1:25.09    1:22.78 SILV     6  
                  39.63     1:22.78 (43.15)                                        
 12 Chen, Joseph        12 Express Swimming-MR  1:21.19    1:22.87 SILV     5  
                  39.38     1:22.87 (43.49)                                        
 13 Lokshin, Shawn      12 RAC-MR               1:24.52    1:23.28 SILV     4  
                  38.66     1:23.28 (44.62)                                        
 14 Dilchand, Sanjiv    11 Blue Waves-MR        1:25.06    1:23.58 SILV     3  
                  39.90     1:23.58 (43.68)                                        
 15 Kapinos, Arthur     11 Express Swimming-MR  1:25.14    1:23.89 SILV     2  
                  39.35     1:23.89 (44.54)                                        
 16 Goodman, Jonah B    12 Express Swimming-MR  1:24.30    1:24.21 SILV     1  
                  39.49     1:24.21 (44.72)                                        
 17 Capaldi, Matthew D  12 Badger-MR            1:22.13    1:24.64 SILV   
                  39.48     1:24.64 (45.16)                                        
 18 Ma, Jared W         11 HS-MR                1:25.51    1:24.70 SILV   
                  40.01     1:24.70 (44.69)                                        
 19 Zammit, Michael C   11 Express Swimming-MR  1:23.29    1:24.79 SILV   
                  41.36     1:24.79 (43.43)                                        
 20 Forrester, Connor   11 WEST-MR              1:23.09    1:25.35 SILV   
                  41.42     1:25.35 (43.93)                                        
 21 Verba, Nikita       11 MPNY-MR              1:24.39    1:26.45 SILV   
                  40.43     1:26.45 (46.02)                                        
Non-Award Division  
  1 Pintchouk, Max      11 WAC-MR               1:20.97    1:17.54 JO     
                  36.68     1:17.54 (40.86)                                        
  2 Jablonowski, Krist  12 Manhattan Makos-MR   1:25.66    1:17.79 JO     
                  37.16     1:17.79 (40.63)                                        
  3 Sellami, Max L      11 Flying Dolphins-MR   1:20.67    1:19.11 JO     
                  37.17     1:19.11 (41.94)                                        
  4 Halls, Sean C       12 NFS-MR               1:23.50    1:27.94        
                  39.56     1:27.94 (48.38)                                        
  5 Fleurimont, Justin  11 Unhes-Mr-MR          1:25.84    1:28.95        
                  42.01     1:28.95 (46.94)                                        
  6 King, Shawnee       11 Parks Sailfish-MR    1:25.16    1:30.08        
                  41.58     1:30.08 (48.50)                                        
 -- Kostin, Nikita      12 MPNY-MR              1:25.15         DQ        
      False start
                  40.24          DQ (44.64)                                        
 -- Banks, Amari        11 UNLS-MR              1:22.81         NS        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:53.99  JO
              2:53.99  ZQ
              2:54.00  SMAX Silvers Max
              3:03.49  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  2:54.00 - 3:03.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Finkelstein, Matth  11 FREE-MR              2:57.32    2:54.35 SILV    20  
                  39.30     1:24.37 (45.07)     2:09.58 (45.21)     2:54.35 (44.77)
  2 Stevens, Stan       12 ASAP-MR              3:00.87    2:56.67 SILV    17  
                  39.76     1:24.73 (44.97)     2:12.14 (47.41)     2:56.67 (44.53)
  3 Deng, Jiachi        12 Twisters-MR          2:59.61    2:58.65 SILV    16  
                  41.49     1:26.83 (45.34)     2:13.30 (46.47)     2:58.65 (45.35)
Non-Award Division  
  1 Jablonowski, Krist  12 Manhattan Makos-MR   3:02.82    2:49.46 JO     
                  37.37     1:21.13 (43.76)     2:05.82 (44.69)     2:49.46 (43.64)
  2 Yoon, Henri         12 Express Swimming-MR  3:02.58    2:49.82 JO     
                  38.00     1:21.90 (43.90)     2:06.07 (44.17)     2:49.82 (43.75)
  3 Santry, Emmet P     12 WEST-MR              3:01.06    2:50.49 JO     
                  39.65     1:23.47 (43.82)     2:07.35 (43.88)     2:50.49 (43.14)
  4 Guzman-Reyes, Edga  12 Blue Waves-MR        2:56.09    2:53.75 JO     
                  38.38     1:23.39 (45.01)     2:09.15 (45.76)     2:53.75 (44.60)
  5 Halls, Sean C       12 NFS-MR               2:59.20    3:05.52        
                  40.12     1:28.01 (47.89)     2:16.62 (48.61)     3:05.52 (48.90)
 -- Legendre, Malik E   12 NFS-MR               2:58.55         DQ        
      Did not finish
                  43.66                                                            
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                31.09  JO
                31.10  SMAX Silvers Max
                34.69  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  31.10 - 34.69
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Goodman, Jonah B    12 Express Swimming-MR    32.28      31.41 SILV    20  
  2 Tablev, Edwin J     12 MPNY-MR                31.28      31.48 SILV    17  
  3 Ma, Jared W         11 HS-MR                  32.61      31.49 SILV    16  
  4 Poggioli, David C   12 RAC-MR                 31.41      31.50 SILV    15  
  5 Cui, Ryan           12 Twisters-MR            32.32      31.68 SILV    14  
  6 Tirsch, Jack T      11 WEST-MR                33.44      31.74 SILV    13  
  7 Vernhes, Sebastien  12 Manhattan Makos-MR     33.04      31.77 SILV    12  
  8 Klein, Evan M       11 Badger-MR              31.62      31.95 SILV    11  
  9 Bishop, William L   11 Flying Dolphins-MR     33.55      31.96 SILV     9  
 10 Fleurimont, Justin  11 Unhes-Mr-MR            32.20      32.28 SILV     7  
 11 Glinchenko, Michae  11 RAC-MR                 33.62      32.54 SILV     6  
 12 Mui, Miki           12 Manhattan Makos-MR     32.39      32.57 SILV     5  
 13 Vizhco, Dexter H    12 CAS-MR                 31.76      32.62 SILV     4  
 14 Haskins, Alade      11 CAS-MR                 32.77      32.72 SILV     3  
 15 Greenberg, Michael  12 WAC-MR                 33.72      32.77 SILV     2  
 16 Zhang, David        12 GATE-MR                33.99      32.82 SILV     1  
 17 Garcia, Alberto     12 Blue Waves-MR          32.51      32.91 SILV   
 18 Deng, Jiachi        12 Twisters-MR            32.16      33.06 SILV   
 19 Bekerman, Liam B    11 Express Swimming-MR    32.54      33.12 SILV   
 20 Sherpa, Nathan D    12 Twisters-MR            32.95      33.24 SILV   
 21 Capaldi, Matthew D  12 Badger-MR              33.04      33.28 SILV   
 22 Dilchand, Sanjiv    11 Blue Waves-MR          34.00      33.37 SILV   
 23 Hu, Dylan H         12 Flying Dolphins-MR     33.84      33.63 SILV   
 24 Ivatorov, Adam      11 MPNY-MR                34.44      33.70 SILV   
 25 Hyacinthe (Nguyen)  11 WAC-MR                 34.16      33.77 SILV   
 26 Van Tassell, Tommy  12 WAC-MR                 33.81      33.86 SILV   
 27 Nemirovsky, Michae  12 MPNY-MR                34.40      34.09 SILV   
 28 Lavelle, Thomas P   12 Badger-MR              33.16      34.12 SILV   
 29 Coronel, Freddy     12 RI Marlins-MR          34.58      34.33 SILV   
 30 Forrester, Connor   11 WEST-MR                34.40      34.44 SILV   
 31 LU, Michael D       12 Express Swimming-MR    33.95      34.45 SILV   
Non-Award Division  
  1 Spencer, Dylan A    12 WEST-MR                31.46      30.35 ZQ     
  2 Cusumano, Charlie   12 WAC-MR                 32.61      30.38 ZQ     
  3 Hwang, Alex         12 GATE-MR                32.77      30.72 JO     
  4 Attenborough, Anth  12 FREE-MR                33.11      30.88 JO     
  5 Hardart, Max        12 Badger-MR              32.75      31.01 JO     
  6 Rikic, Aidan        11 WAC-MR                 33.24      31.06 JO     
  7 Verba, Nikita       11 MPNY-MR                34.45      34.76        
  8 Lokshin, Shawn      12 RAC-MR                 34.39      34.98        
  9 King, Shawnee       11 Parks Sailfish-MR      34.08      35.88        
 10 Newcomb, Nicolas    11 Express Swimming-MR    34.66      36.42        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:11.99  JO
              1:12.00  SMAX Silvers Max
              1:17.59  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:12.00 - 1:17.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Tablev, Edwin J     12 MPNY-MR              1:15.53    1:12.08 SILV    20  
                  33.08     1:12.08 (39.00)                                        
  2 Bekerman, Liam B    11 Express Swimming-MR  1:12.53    1:12.65 SILV    17  
                  33.40     1:12.65 (39.25)                                        
  3 Attenborough, Anth  12 FREE-MR              1:13.16    1:12.70 SILV    16  
                  33.41     1:12.70 (39.29)                                        
  4 LU, Michael D       12 Express Swimming-MR  1:14.06    1:12.73 SILV    15  
                  33.56     1:12.73 (39.17)                                        
  5 Fleurimont, Justin  11 Unhes-Mr-MR          1:17.34    1:12.82 SILV    14  
                  33.30     1:12.82 (39.52)                                        
  6 Ivatorov, Adam      11 MPNY-MR              1:15.55    1:12.87 SILV    13  
                  34.25     1:12.87 (38.62)                                        
  7 Guzman-Reyes, Edga  12 Blue Waves-MR        1:14.09    1:13.56 SILV    12  
                  32.16     1:13.56 (41.40)                                        
  8 Garcia, Alberto     12 Blue Waves-MR        1:16.97    1:14.45 SILV    11  
                  33.72     1:14.45 (40.73)                                        
  9 Greenberg, Michael  12 WAC-MR               1:13.70    1:14.79 SILV     9  
                  33.96     1:14.79 (40.83)                                        
 10 Stevens, Stan       12 ASAP-MR              1:17.17    1:14.87 SILV     7  
                  34.65     1:14.87 (40.22)                                        
 11 Halls, Sean C       12 NFS-MR               1:15.20    1:14.90 SILV     6  
                  32.70     1:14.90 (42.20)                                        
 12 Jeong, Eugene       12 QNS-MR               1:13.91    1:15.03 SILV     5  
                  34.62     1:15.03 (40.41)                                        
 13 Capaldi, Matthew D  12 Badger-MR            1:14.87    1:17.46 SILV     4  
                  34.58     1:17.46 (42.88)                                        
Non-Award Division  
  1 Cusumano, Charlie   12 WAC-MR               1:12.71    1:07.83 ZQ     
                  32.00     1:07.83 (35.83)                                        
  2 Hwang, Alex         12 GATE-MR              1:13.75    1:08.86 ZQ     
                  31.95     1:08.86 (36.91)                                        
  3 Poggioli, David C   12 RAC-MR               1:13.04    1:09.98 JO     
                  33.17     1:09.98 (36.81)                                        
  4 Neugebauer, Caleb   12 Express Swimming-MR  1:12.73    1:10.90 JO     
                  32.12     1:10.90 (38.78)                                        
  5 Espinal, Joseph E   12 FLY-MR               1:17.00    1:11.07 JO     
                  32.49     1:11.07 (38.58)                                        
  6 Blazhkevych, Bogda  12 MPNY-MR              1:16.39    1:18.58        
                  35.55     1:18.58 (43.03)                                        
 -- Deng, Jiachi        12 Twisters-MR          1:12.92         DQ        
      False start
                  32.43          DQ (41.30)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:36.99  ZQ
              2:39.99  JO
              2:40.00  SMAX Silvers Max
              2:45.39  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  2:40.00 - 2:45.39
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Amato, Jason C      12 WEST-MR              2:40.95    2:29.66 ZQ     
                  32.81     1:10.20 (37.39)     1:49.52 (39.32)     2:29.66 (40.14)
  2 Szymczak, Kevin M   12 Twisters-MR          2:42.96    2:31.56 ZQ     
                  33.58     1:12.18 (38.60)     1:51.53 (39.35)     2:31.56 (40.03)
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  ZQ
              1:10.99  JO
              1:11.00  SMAX Silvers Max
              1:17.19  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:11.00 - 1:17.19
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ma, Jared W         11 HS-MR                1:13.65    1:11.03 SILV    20  
                  32.02     1:11.03 (39.01)                                        
  2 Stevens, Stan       12 ASAP-MR              1:13.92    1:11.50 SILV    17  
                  33.09     1:11.50 (38.41)                                        
  3 Kapinos, Arthur     11 Express Swimming-MR  1:12.61    1:11.60 SILV    16  
                  32.45     1:11.60 (39.15)                                        
  4 Mui, Miki           12 Manhattan Makos-MR   1:13.45    1:11.70 SILV    15  
                  35.10     1:11.70 (36.60)                                        
  5 Vizhco, Dexter H    12 CAS-MR               1:14.08    1:11.89 SILV    14  
                  33.68     1:11.89 (38.21)                                        
  6 Sherpa, Nathan D    12 Twisters-MR          1:16.42    1:11.97 SILV    13  
                  33.35     1:11.97 (38.62)                                        
  7 Klein, Evan M       11 Badger-MR            1:12.08    1:12.02 SILV    12  
                  32.55     1:12.02 (39.47)                                        
  8 Yoon, Henri         12 Express Swimming-MR  1:12.83    1:12.03 SILV    11  
                  33.50     1:12.03 (38.53)                                        
  9 Dilchand, Sanjiv    11 Blue Waves-MR        1:15.05    1:12.15 SILV     9  
                  33.98     1:12.15 (38.17)                                        
 10 Zhang, David        12 GATE-MR              1:15.46    1:12.28 SILV     7  
                  33.50     1:12.28 (38.78)                                        
 11 Forrester, Connor   11 WEST-MR              1:13.98    1:12.47 SILV     6  
                  33.47     1:12.47 (39.00)                                        
 12 Jeong, Eugene       12 QNS-MR               1:13.80    1:12.49 SILV     5  
                  34.61     1:12.49 (37.88)                                        
 13 Vernhes, Sebastien  12 Manhattan Makos-MR   1:12.57    1:12.62 SILV     3.5
                  31.77     1:12.62 (40.85)                                        
 13 Jablonowski, Krist  12 Manhattan Makos-MR   1:15.53    1:12.62 SILV     3.5
                  35.07     1:12.62 (37.55)                                        
 15 Tablev, Edwin J     12 MPNY-MR              1:14.38    1:12.66 SILV     2  
                  32.74     1:12.66 (39.92)                                        
 16 Goncharuk, Samuel   12 WAC-MR               1:15.81    1:12.74 SILV     1  
                  34.02     1:12.74 (38.72)                                        
 17 Hyacinthe (Nguyen)  11 WAC-MR               1:14.55    1:12.98 SILV   
                  35.23     1:12.98 (37.75)                                        
 18 Fleurimont, Justin  11 Unhes-Mr-MR          1:12.00    1:13.00 SILV   
                  34.29     1:13.00 (38.71)                                        
 19 LiBASSI, Connor T   12 Express Swimming-MR  1:13.89    1:13.03 SILV   
                  35.13     1:13.03 (37.90)                                        
 20 Finkelstein, Matth  11 FREE-MR              1:12.24    1:13.05 SILV   
                  33.60     1:13.05 (39.45)                                        
 21 Sellami, Max L      11 Flying Dolphins-MR   1:15.07    1:13.12 SILV   
                  35.26     1:13.12 (37.86)                                        
 22 Halls, Sean C       12 NFS-MR               1:11.63    1:13.14 SILV   
                  32.94     1:13.14 (40.20)                                        
 23 Spektor, Daniel G   12 Unhes-Mr-MR          1:16.39    1:13.28 SILV   
                  34.70     1:13.28 (38.58)                                        
 24 Hoy, Ethan          12 Parks Sailfish-MR    1:14.34    1:13.30 SILV   
                  34.89     1:13.30 (38.41)                                        
 25 Guzman-Reyes, Edga  12 Blue Waves-MR        1:13.89    1:13.37 SILV   
                  34.84     1:13.37 (38.53)                                        
 26 Neugebauer, Caleb   12 Express Swimming-MR  1:13.43    1:14.01 SILV   
                  33.83     1:14.01 (40.18)                                        
 27 Hu, Dylan H         12 Flying Dolphins-MR   1:15.77    1:14.53 SILV   
                  35.75     1:14.53 (38.78)                                        
 28 Van Tassell, Tommy  12 WAC-MR               1:14.94    1:14.70 SILV   
                  35.82     1:14.70 (38.88)                                        
 29 Deng, Jiachi        12 Twisters-MR          1:13.54    1:14.95 SILV   
                  36.08     1:14.95 (38.87)                                        
 30 Leung, Michael      11 GATE-MR              1:15.72    1:14.97 SILV   
                  35.96     1:14.97 (39.01)                                        
 31 Capaldi, Matthew D  12 Badger-MR            1:15.73    1:15.49 SILV   
                  34.58     1:15.49 (40.91)                                        
 32 Greenberg, Michael  12 WAC-MR               1:16.41    1:16.10 SILV   
                  35.35     1:16.10 (40.75)                                        
 33 Verba, Nikita       11 MPNY-MR              1:16.43    1:16.67 SILV   
                  35.99     1:16.67 (40.68)                                        
 34 Lebedinets, Ruslan  11 MPNY-MR              1:16.88    1:16.79 SILV   
                  35.64     1:16.79 (41.15)                                        
Non-Award Division  
  1 Baldwin, Brian J    12 HS-MR                1:11.77    1:06.28 ZQ     
                  29.20     1:06.28 (37.08)                                        
  2 Hardart, Max        12 Badger-MR            1:14.18    1:08.62 ZQ     
                  31.81     1:08.62 (36.81)                                        
  3 Cui, Ryan           12 Twisters-MR          1:12.43    1:08.69 ZQ     
                  33.52     1:08.69 (35.17)                                        
  4 Rikic, Aidan        11 WAC-MR               1:13.83    1:09.70 ZQ     
                  31.89     1:09.70 (37.81)                                        
  5 Pintchouk, Max      11 WAC-MR               1:12.49    1:09.91 ZQ     
                  32.82     1:09.91 (37.09)                                        
  6 Bouzarouata, Zacha  11 Twisters-MR          1:12.38    1:09.97 ZQ     
  7 Goodman, Jonah B    12 Express Swimming-MR  1:11.13    1:10.37 JO     
                  31.49     1:10.37 (38.88)                                        
  7 Osman, Yousef       12 FREE-MR              1:11.58    1:10.37 JO     
                  33.24     1:10.37 (37.13)                                        
  9 Poggioli, David C   12 RAC-MR               1:12.73    1:10.56 JO     
                  32.60     1:10.56 (37.96)                                        
 10 Gates, Liam         12 Parks Sailfish-MR    1:14.79    1:11.00 SMAX   
                  33.63     1:11.00 (37.37)                                        
 11 Bishop, William L   11 Flying Dolphins-MR   1:17.18    1:17.81        
                  34.75     1:17.81 (43.06)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.59  ZQ
              2:29.99  JO
              2:30.00  SMAX Silvers Max
              2:47.99  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  2:30.00 - 2:47.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Chang, Cato A       12 Manhattan Makos-MR   2:35.23    2:30.03 SILV    20  
                  34.47     1:10.03 (35.56)     1:57.99 (47.96)     2:30.03 (32.04)
  2 Mui, Miki           12 Manhattan Makos-MR   2:35.87    2:30.46 SILV    17  
                  33.85     1:12.61 (38.76)     1:53.47 (40.86)     2:30.46 (36.99)
  3 Sherpa, Nathan D    12 Twisters-MR          2:34.60    2:31.21 SILV    16  
                  34.64     1:12.59 (37.95)     1:58.02 (45.43)     2:31.21 (33.19)
  4 Vernhes, Sebastien  12 Manhattan Makos-MR   2:33.76    2:32.44 SILV    15  
                  33.93     1:09.38 (35.45)     1:59.23 (49.85)     2:32.44 (33.21)
  5 Goodman, Jonah B    12 Express Swimming-MR  2:30.67    2:32.68 SILV    14  
                  32.75     1:10.75 (38.00)     1:58.01 (47.26)     2:32.68 (34.67)
  6 Sellami, Max L      11 Flying Dolphins-MR   2:40.68    2:35.04 SILV    13  
                  37.49     1:16.31 (38.82)     2:01.01 (44.70)     2:35.04 (34.03)
  7 Klein, Evan M       11 Badger-MR            2:31.15    2:35.13 SILV    12  
                  33.41     1:12.34 (38.93)     1:59.78 (47.44)     2:35.13 (35.35)
  8 Ma, Jared W         11 HS-MR                2:39.46    2:35.42 SILV    11  
                  32.93     1:13.10 (40.17)     2:00.75 (47.65)     2:35.42 (34.67)
  9 Poggioli, David C   12 RAC-MR               2:31.85    2:35.56 SILV     9  
                  34.67     1:11.83 (37.16)     1:59.95 (48.12)     2:35.56 (35.61)
 10 Yoon, Henri         12 Express Swimming-MR  2:39.61    2:35.84 SILV     7  
                  36.75     1:16.39 (39.64)     2:03.10 (46.71)     2:35.84 (32.74)
 11 Brennan, Joe V      12 CIY-MR               2:39.15    2:36.02 SILV     6  
                  32.67     1:13.27 (40.60)     2:00.71 (47.44)     2:36.02 (35.31)
 12 Chen, Darian        12 QNS-MR               2:32.63    2:36.12 SILV     5  
                  32.55     1:12.31 (39.76)     2:00.05 (47.74)     2:36.12 (36.07)
 13 Vizhco, Dexter H    12 CAS-MR               2:37.17    2:36.52 SILV     4  
                  33.27     1:14.37 (41.10)     2:02.32 (47.95)     2:36.52 (34.20)
 14 Dilchand, Sanjiv    11 Blue Waves-MR        2:37.93    2:37.16 SILV     3  
                  36.47     1:17.48 (41.01)     2:03.16 (45.68)     2:37.16 (34.00)
 15 Tablev, Edwin J     12 MPNY-MR              2:42.28    2:37.57 SILV     1.5
                  33.67     1:13.74 (40.07)     2:03.63 (49.89)     2:37.57 (33.94)
 15 Guzman-Reyes, Edga  12 Blue Waves-MR        2:38.40    2:37.57 SILV     1.5
                  32.56     1:14.84 (42.28)     2:02.04 (47.20)     2:37.57 (35.53)
 17 LiBASSI, Connor T   12 Express Swimming-MR  2:38.49    2:37.85 SILV   
                  36.34     1:19.07 (42.73)     2:03.33 (44.26)     2:37.85 (34.52)
 18 Forrester, Connor   11 WEST-MR              2:35.41    2:39.06 SILV   
                  37.17     1:15.96 (38.79)     2:04.84 (48.88)     2:39.06 (34.22)
 19 Stevens, Stan       12 ASAP-MR              2:38.64    2:40.41 SILV   
                  35.32     1:16.88 (41.56)     2:06.04 (49.16)     2:40.41 (34.37)
 20 Lokshin, Shawn      12 RAC-MR               2:38.30    2:40.53 SILV   
                  34.93     1:16.34 (41.41)     2:04.47 (48.13)     2:40.53 (36.06)
 21 Espinal, Joseph E   12 FLY-MR               2:38.09    2:40.55 SILV   
                  33.88     1:14.83 (40.95)     2:06.70 (51.87)     2:40.55 (33.85)
 22 Garcia, Alberto     12 Blue Waves-MR        2:41.47    2:41.21 SILV   
                  33.73     1:16.44 (42.71)     2:07.50 (51.06)     2:41.21 (33.71)
 23 Hu, Dylan H         12 Flying Dolphins-MR   2:40.85    2:41.27 SILV   
                  36.15     1:17.26 (41.11)     2:07.17 (49.91)     2:41.27 (34.10)
 24 Lebedinets, Ruslan  11 MPNY-MR              2:45.49    2:41.53 SILV   
                  35.05     1:16.02 (40.97)     2:06.58 (50.56)     2:41.53 (34.95)
 25 Verba, Nikita       11 MPNY-MR              2:42.38    2:42.57 SILV   
                  37.94     1:18.88 (40.94)     2:06.45 (47.57)     2:42.57 (36.12)
 26 Fleurimont, Justin  11 Unhes-Mr-MR          2:46.39    2:43.10 SILV   
                  35.25     1:15.69 (40.44)     2:08.04 (52.35)     2:43.10 (35.06)
 27 Sherpa, Ethan D     12 Twisters-MR          2:42.11    2:43.50 SILV   
                  36.32     1:16.12 (39.80)     2:07.02 (50.90)     2:43.50 (36.48)
 28 Lavelle, Thomas P   12 Badger-MR            2:45.80    2:44.04 SILV   
                  37.58     1:19.65 (42.07)     2:07.90 (48.25)     2:44.04 (36.14)
 29 Bekerman, Liam B    11 Express Swimming-MR  2:42.69    2:44.61 SILV   
                                1:15.37 ( )     2:07.24 (51.87)     2:44.61 (37.37)
 30 Halls, Sean C       12 NFS-MR               2:41.90    2:45.84 SILV   
                  34.19     1:15.85 (41.66)     2:08.60 (52.75)     2:45.84 (37.24)
 31 Greenberg, Michael  12 WAC-MR               2:44.92    2:46.47 SILV   
                  34.69     1:18.28 (43.59)     2:09.15 (50.87)     2:46.47 (37.32)
 32 Newcomb, Nicolas    11 Express Swimming-MR  2:47.09    2:47.44 SILV   
                  37.04     1:18.48 (41.44)     2:10.42 (51.94)     2:47.44 (37.02)
Non-Award Division  
  1 Hwang, Alex         12 GATE-MR              2:46.06    2:26.52 ZQ     
                  31.50     1:08.90 (37.40)     1:51.72 (42.82)     2:26.52 (34.80)
  2 Bershad, Ethan L    12 Flying Dolphins-MR   2:30.36    2:27.59 ZQ     
                  31.72     1:09.11 (37.39)     1:54.41 (45.30)     2:27.59 (33.18)
  3 Zammit, Michael C   11 Express Swimming-MR  2:41.37    2:53.20        
                  38.36     1:24.07 (45.71)     2:14.33 (50.26)     2:53.20 (38.87)
 -- Szymczak, Kevin M   12 Twisters-MR          2:30.98         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
              5:27.99  JO
              5:28.00  SMAX Silvers Max
              5:52.99  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  5:28.00 - 5:52.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Klein, Evan M       11 Badger-MR            5:29.62    5:19.26 JO     
                  33.94     1:12.04 (38.10)     1:52.97 (40.93)     2:32.08 (39.11)
        3:19.85 (47.77)     4:07.49 (47.64)     4:44.44 (36.95)     5:19.26 (34.82)
 
Boys 12 & Under 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Cornish, Jack A      9 WEST-MR                   NT      37.13        
 
Boys 12 & Under 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pique, Yahro D       9 Twisters-MR               NT      48.66        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.69  ZQ
                24.99  JO
                25.00  SMAX Silvers Max
                26.79  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  25.00 - 26.79
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Newmark, Jake Q     13 Express Swimming-MR    25.05      25.03 SILV    20  
  2 DiSanto, Justin P   13 WEST-MR                25.69      25.19 SILV    17  
  3 Chen, Wellington H  14 Express Swimming-MR    25.03      25.37 SILV    16  
  4 Fan, Maximilian     14 Manhattan Makos-MR     26.19      25.38 SILV    15  
  5 Nordstrom, Dylan L  13 Badger-MR              25.73      25.60 SILV    14  
  6 Chan, Matthew       13 QNS-MR                 26.04      25.63 SILV    13  
  7 Ambrosio, Jordan    14 RedTails-MR            26.57      25.67 SILV    12  
  8 Yanos, Athan J      14 Flying Dolphins-MR     25.85      25.71 SILV    11  
  9 Pena, Matt          13 APEX-MR                25.94      25.73 SILV     9  
 10 Diarra, Mohammed    14 UNLS-MR                25.12      25.74 SILV     7  
 11 Fox, Benjamin C     14 FLY-MR                 25.81      25.75 SILV     6  
 12 Karinsky, Sandon A  13 Unhes-Mr-MR            25.90      25.78 SILV     5  
 13 Eng, Alec J         14 UNLIE-MR               25.76      25.79 SILV     4  
 14 Li, Tyler           14 GATE-MR                25.70      25.80 SILV     3  
 15 Barr, Evan E        13 Badger-MR              26.00      25.83 SILV     2  
 16 Malloy, Tommy       13 FREE-MR                26.15      25.85 SILV     1  
 17 Dunn, Tyler A       14 Badger-MR              26.52      25.88 SILV   
 18 Lim, Jeffrey Jr. K  14 Twisters-MR            25.93      25.89 SILV   
 19 Liu, Joshua A       14 Express Swimming-MR    25.75      25.91 SILV   
 20 Rosato, Luke M      14 Badger-MR              25.02      25.98 SILV   
 21 Gusita, Nicholas    13 RI Marlins-MR          26.18      26.03 SILV   
 22 Lam, Lawrence       14 Parks Sailfish-MR      26.20      26.09 SILV   
 23 Devine, JT          13 Express Swimming-MR    26.25      26.12 SILV   
 24 Pas, Sebastian T    13 Twisters-MR            26.17      26.15 SILV   
 25 Baldwin, Sean D     14 HS-MR                  25.71      26.20 SILV   
 26 Kvasnitskiy, Nikit  13 MPNY-MR                26.51      26.31 SILV   
 27 Elias, Joseph A     13 RedTails-MR            26.23      26.36 SILV   
 28 Chu, Princeton      14 GATE-MR                26.41      26.42 SILV   
 29 Park, Joseph        13 FLY-MR                 26.42      26.56 SILV   
 29 Ebied, Yousef       14 Twisters-MR            26.60      26.56 SILV   
 31 Powell, Shamir      13 KB Makos-MR            26.77      26.67 SILV   
 32 Hoey, JP            14 WAC-MR                 26.79      26.73 SILV   
 33 Ebied, Omar         13 Twisters-MR            26.63      26.77 SILV   
Non-Award Division  
  1 Law, Ethan          13 MPNY-MR                25.03      24.44 ZQ     
  2 Spencer, Kyle A     14 WEST-MR                25.21      24.60 ZQ     
  3 Idemudia-Courtenay  14 Twisters-MR            26.09      24.93 JO     
  4 Barnes, Justin      14 KB Makos-MR            26.75      27.32        
  5 Giammona, Steven R  14 Express Swimming-MR    26.65      28.18        
 -- Poon, Brandon M     14 GATE-MR                26.30         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO
                53.99  ZQ
                54.00  SMAX Silvers Max
                59.59  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  54.00 - 59.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lucre, Ethan        13 UNLS-MR                54.01      54.29 SILV    20  
                  25.52       54.29 (28.77)                                        
  2 Hu, Benjamin        14 WEST-MR                55.49      54.31 SILV    17  
                  26.85       54.31 (27.46)                                        
  3 Chen, Wellington H  14 Express Swimming-MR    54.86      54.38 SILV    16  
                  25.91       54.38 (28.47)                                        
  4 Villa, Walter       14 UNLS-MR                54.42      54.40 SILV    15  
                  26.01       54.40 (28.39)                                        
  5 Rosado, Alex P      14 Badger-MR              54.91      54.75 SILV    14  
                  25.89       54.75 (28.86)                                        
  6 Malloy, Tommy       13 FREE-MR                55.57      54.97 SILV    13  
                  26.60       54.97 (28.37)                                        
  7 Ang, Jake           13 Express Swimming-MR    54.46      55.14 SILV    12  
                  26.51       55.14 (28.63)                                        
  8 Claiborne, Kevin J  14 Twisters-MR            55.69      55.21 SILV    11  
                  26.56       55.21 (28.65)                                        
  9 Baldwin, Sean D     14 HS-MR                  56.40      55.23 SILV     9  
                  26.09       55.23 (29.14)                                        
 10 Fan, Maximilian     14 Manhattan Makos-MR     57.18      55.40 SILV     7  
                  26.43       55.40 (28.97)                                        
 11 Bashynskyi, Mykyta  14 MPNY-MR                54.55      55.64 SILV     6  
                  26.42       55.64 (29.22)                                        
 12 DiSanto, Justin P   13 WEST-MR                55.57      55.79 SILV     4.5
                  26.93       55.79 (28.86)                                        
 12 Yanos, Athan J      14 Flying Dolphins-MR     54.66      55.79 SILV     4.5
                  26.44       55.79 (29.35)                                        
 14 Zarrelli, Michael   14 WAC-MR                 59.37      55.89 SILV     3  
                  26.39       55.89 (29.50)                                        
 15 Diarra, Mohammed    14 UNLS-MR                57.87      55.91 SILV     2  
                  26.24       55.91 (29.67)                                        
 16 Dunn, Tyler A       14 Badger-MR              58.75      55.95 SILV     1  
                  26.93       55.95 (29.02)                                        
 17 Chan, Matthew       13 QNS-MR                 56.66      56.09 SILV   
 18 Hoey, JP            14 WAC-MR                 59.38      56.16 SILV   
                  27.28       56.16 (28.88)                                        
 19 Ambrosio, Jordan    14 RedTails-MR            57.95      56.25 SILV   
                  27.10       56.25 (29.15)                                        
 19 Karinsky, Sandon A  13 Unhes-Mr-MR            57.33      56.25 SILV   
                  27.09       56.25 (29.16)                                        
 21 Fox, Benjamin C     14 FLY-MR                 56.20      56.52 SILV   
                  26.69       56.52 (29.83)                                        
 22 Pena, Matt          13 APEX-MR                56.72      56.60 SILV   
                  26.95       56.60 (29.65)                                        
 23 Eng, Alec J         14 UNLIE-MR               56.37      56.66 SILV   
                  26.85       56.66 (29.81)                                        
 24 Lim, Jeffrey Jr. K  14 Twisters-MR            55.14      56.67 SILV   
                  27.29       56.67 (29.38)                                        
 25 Nordstrom, Dylan L  13 Badger-MR              57.82      57.02 SILV   
                  28.06       57.02 (28.96)                                        
 26 Li, Tyler           14 GATE-MR                57.99      57.07 SILV   
                  27.17       57.07 (29.90)                                        
 27 Ebied, Omar         13 Twisters-MR            57.36      57.16 SILV   
                  27.60       57.16 (29.56)                                        
 28 Park, Joseph        13 FLY-MR                 59.52      57.23 SILV   
                  26.66       57.23 (30.57)                                        
 29 Sanchez, Roger      13 RedTails-MR            59.35      57.44 SILV   
                  27.39       57.44 (30.05)                                        
 30 Kvasnitskiy, Nikit  13 MPNY-MR                59.09      57.68 SILV   
                  27.50       57.68 (30.18)                                        
 31 Liu, Joshua A       14 Express Swimming-MR    56.58      57.69 SILV   
                  27.19       57.69 (30.50)                                        
 32 Barr, Evan E        13 Badger-MR              57.90      57.79 SILV   
                  27.39       57.79 (30.40)                                        
 32 Chu, Princeton      14 GATE-MR                59.16      57.79 SILV   
                  27.51       57.79 (30.28)                                        
 34 Zametko, Nikita     13 MPNY-MR                57.02      58.01 SILV   
                  27.56       58.01 (30.45)                                        
 35 Loftus, Matthew F   13 CIY-MR                 57.94      58.10 SILV   
                  27.27       58.10 (30.83)                                        
 36 Ebied, Yousef       14 Twisters-MR            58.78      58.39 SILV   
                  27.73       58.39 (30.66)                                        
 37 Brewster, Justin M  13 MPNY-MR                58.75      58.59 SILV   
                  29.31       58.59 (29.28)                                        
 38 Madden, Sean M      13 UQNS-MR                57.69      58.62 SILV   
                  28.03       58.62 (30.59)                                        
 39 Grobshteyn, Mark P  14 MPNY-MR                58.55      58.63 SILV   
                  28.50       58.63 (30.13)                                        
 40 Devine, JT          13 Express Swimming-MR    59.25      58.64 SILV   
                  28.00       58.64 (30.64)                                        
 41 Elias, Joseph A     13 RedTails-MR            57.88      58.65 SILV   
                  27.90       58.65 (30.75)                                        
 42 Poon, Brandon M     14 GATE-MR                57.22      58.86 SILV   
                  27.39       58.86 (31.47)                                        
 43 Dawa, Tenzin T      13 Twisters-MR            58.58      59.19 SILV   
                  28.48       59.19 (30.71)                                        
 44 Pas, Sebastian T    13 Twisters-MR            57.21      59.35 SILV   
                  28.26       59.35 (31.09)                                        
 45 Meron, Eli          13 Express Swimming-MR    59.02      59.50 SILV   
                  29.04       59.50 (30.46)                                        
Non-Award Division  
  1 Chopey, Andy T      14 FLY-MR                 54.19      53.41 JO     
                  25.33       53.41 (28.08)                                        
  2 Newmark, Jake Q     13 Express Swimming-MR    54.87      53.67 JO     
                  25.84       53.67 (27.83)                                        
  3 Corcino, Dalwin F   14 RedTails-MR            54.68      53.76 JO     
                  25.58       53.76 (28.18)                                        
  4 Law, Ethan          13 MPNY-MR                54.79      53.93 JO     
                  26.27       53.93 (27.66)                                        
  5 Yankelevich, Jacob  14 MPNY-MR                59.37      59.95        
                  28.73       59.95 (31.22)                                        
  6 Fiore, Christian    13 Manhattan Makos-MR     59.27    1:00.17        
                  28.96     1:00.17 (31.21)                                        
  7 Hou, Logan          14 Express Swimming-MR    59.27    1:00.32        
                  28.59     1:00.32 (31.73)                                        
  8 Duval, Jesse L      14 WAC-MR                 57.85    1:00.33        
                  28.70     1:00.33 (31.63)                                        
  9 Alexandrov, Alexan  14 APEX-MR                58.78    1:00.70        
                  29.57     1:00.70 (31.13)                                        
 10 Idemudia-Courtenay  14 Twisters-MR            59.24    1:01.07        
                  28.40     1:01.07 (32.67)                                        
 -- Gorelik, Daniel     13 MPNY-MR                59.39         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:58.49  JO
              1:58.49  ZQ
              1:58.50  SMAX Silvers Max
              2:14.19  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:58.50 - 2:14.19
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Ang, Jake           13 Express Swimming-MR  1:58.91    1:58.88 SILV    20  
                  27.00       56.76 (29.76)     1:27.75 (30.99)     1:58.88 (31.13)
  2 Corcino, Dalwin F   14 RedTails-MR          2:01.95    1:59.06 SILV    17  
                  26.41       56.36 (29.95)     1:28.27 (31.91)     1:59.06 (30.79)
  3 DiSanto, Justin P   13 WEST-MR              2:01.83    1:59.70 SILV    15.5
                  27.71       58.51 (30.80)     1:29.52 (31.01)     1:59.70 (30.18)
  3 Chen, Wellington H  14 Express Swimming-MR  2:00.27    1:59.70 SILV    15.5
                  27.22       57.18 (29.96)     1:28.76 (31.58)     1:59.70 (30.94)
  5 Fox, Benjamin C     14 FLY-MR               2:03.41    2:00.38 SILV    14  
                  27.15       57.17 (30.02)     1:28.65 (31.48)     2:00.38 (31.73)
  6 Bashynskyi, Mykyta  14 MPNY-MR              1:59.79    2:00.52 SILV    13  
                  27.10       57.16 (30.06)     1:29.19 (32.03)     2:00.52 (31.33)
  7 Seibold, Finn J     14 Badger-MR            1:59.62    2:00.65 SILV    12  
                  27.27       58.08 (30.81)     1:30.06 (31.98)     2:00.65 (30.59)
  8 Spencer, Kyle A     14 WEST-MR              2:01.95    2:00.72 SILV    11  
                  26.90       57.85 (30.95)     1:29.59 (31.74)     2:00.72 (31.13)
  9 Malloy, Tommy       13 FREE-MR              2:02.06    2:00.77 SILV     9  
                  28.18       58.14 (29.96)     1:29.35 (31.21)     2:00.77 (31.42)
 10 Kleyer, Max J       13 FREE-MR              2:00.68    2:00.87 SILV     7  
                  27.54       58.78 (31.24)     1:30.54 (31.76)     2:00.87 (30.33)
 11 Villa, Walter       14 UNLS-MR              2:04.63    2:01.15 SILV     6  
                  26.79       57.03 (30.24)     1:29.25 (32.22)     2:01.15 (31.90)
 12 Law, Ethan          13 MPNY-MR              2:05.61    2:01.54 SILV     5  
                  28.08       59.28 (31.20)     1:31.30 (32.02)     2:01.54 (30.24)
 13 Lim, Jeffrey Jr. K  14 Twisters-MR          2:04.72    2:01.55 SILV     3.5
                  28.63       59.96 (31.33)     1:31.31 (31.35)     2:01.55 (30.24)
 13 Ambrosio, Jordan    14 RedTails-MR          2:05.19    2:01.55 SILV     3.5
                  27.87       58.91 (31.04)     1:30.81 (31.90)     2:01.55 (30.74)
 15 Fan, Maximilian     14 Manhattan Makos-MR   2:04.80    2:02.30 SILV     2  
                  27.39       58.28 (30.89)     1:30.37 (32.09)     2:02.30 (31.93)
 16 Baldwin, Sean D     14 HS-MR                2:03.68    2:03.46 SILV     1  
                  27.57       58.39 (30.82)     1:31.01 (32.62)     2:03.46 (32.45)
 17 Madden, Sean M      13 UQNS-MR              2:03.60    2:03.52 SILV   
                  28.28       59.26 (30.98)     1:31.36 (32.10)     2:03.52 (32.16)
 18 Rosado, Alex P      14 Badger-MR            2:00.39    2:03.94 SILV   
                  28.31       59.17 (30.86)     1:32.52 (33.35)     2:03.94 (31.42)
 19 Rosato, Luke M      14 Badger-MR            1:58.93    2:04.41 SILV   
                  28.30       59.43 (31.13)     1:32.56 (33.13)     2:04.41 (31.85)
 20 Pena, Matt          13 APEX-MR              2:05.00    2:04.42 SILV   
                  27.64       59.34 (31.70)     1:32.69 (33.35)     2:04.42 (31.73)
 21 Eng, Alec J         14 UNLIE-MR             2:04.31    2:04.58 SILV   
                  27.93       59.60 (31.67)     1:32.11 (32.51)     2:04.58 (32.47)
 22 Hoey, JP            14 WAC-MR               2:10.20    2:05.30 SILV   
                  28.11       59.93 (31.82)     1:33.20 (33.27)     2:05.30 (32.10)
 23 Murray, Ryan R      14 Express Swimming-MR  2:06.74    2:05.42 SILV   
                  29.67     1:02.11 (32.44)     1:34.28 (32.17)     2:05.42 (31.14)
 24 Ebied, Omar         13 Twisters-MR          2:04.87    2:05.46 SILV   
                  28.56       59.89 (31.33)     1:32.35 (32.46)     2:05.46 (33.11)
 25 Chan, Matthew       13 QNS-MR               2:08.49    2:05.51 SILV   
                                  59.50 ( )   2:05.51 (1:06.01)                    
 26 Dawa, Tenzin T      13 Twisters-MR          2:04.50    2:05.68 SILV   
                  29.09     1:00.58 (31.49)     1:33.21 (32.63)     2:05.68 (32.47)
 27 Barr, Evan E        13 Badger-MR            2:07.89    2:05.89 SILV   
                  28.21     1:01.16 (32.95)     1:35.01 (33.85)     2:05.89 (30.88)
 28 Park, Joseph        13 FLY-MR               2:10.21    2:05.94 SILV   
                  27.38       58.24 (30.86)     1:31.78 (33.54)     2:05.94 (34.16)
 29 Karinsky, Sandon A  13 Unhes-Mr-MR          2:05.79    2:06.35 SILV   
                  28.63     1:00.40 (31.77)     1:33.75 (33.35)     2:06.35 (32.60)
 30 Nordstrom, Dylan L  13 Badger-MR            2:07.20    2:07.04 SILV   
                  29.18     1:02.03 (32.85)     1:35.40 (33.37)     2:07.04 (31.64)
 31 Brewster, Justin M  13 MPNY-MR              2:10.19    2:07.07 SILV   
                  29.00     1:01.03 (32.03)     1:35.19 (34.16)     2:07.07 (31.88)
 32 Grobshteyn, Mark P  14 MPNY-MR              2:07.56    2:07.08 SILV   
                  28.83     1:01.31 (32.48)     1:34.98 (33.67)     2:07.08 (32.10)
 33 Ebied, Yousef       14 Twisters-MR          2:09.28    2:08.05 SILV   
                  29.41     1:01.89 (32.48)     1:35.11 (33.22)     2:08.05 (32.94)
 34 Sanchez, Roger      13 RedTails-MR          2:09.98    2:08.10 SILV   
                  27.79       59.44 (31.65)     1:33.69 (34.25)     2:08.10 (34.41)
 35 Pas, Sebastian T    13 Twisters-MR          2:05.71    2:08.16 SILV   
                  28.96     1:01.84 (32.88)     1:35.78 (33.94)     2:08.16 (32.38)
 36 Lien, Geoffrey      13 WEST-MR              2:11.21    2:08.60 SILV   
                  29.48     1:02.82 (33.34)     1:36.20 (33.38)     2:08.60 (32.40)
 37 Li, Tyler           14 GATE-MR              2:12.25    2:08.69 SILV   
                  28.83     1:00.64 (31.81)     1:34.79 (34.15)     2:08.69 (33.90)
 38 Melendez- Munoz, E  14 RedTails-MR          2:12.05    2:08.76 SILV   
                  28.57     1:01.19 (32.62)     1:35.18 (33.99)     2:08.76 (33.58)
 39 Kvasnitskiy, Nikit  13 MPNY-MR              2:07.22    2:09.45 SILV   
                  28.10     1:00.87 (32.77)     1:36.01 (35.14)     2:09.45 (33.44)
 40 Babyak, Christophe  13 Badger-MR            2:13.38    2:09.49 SILV   
                  29.01     1:01.55 (32.54)     1:35.44 (33.89)     2:09.49 (34.05)
 41 Lucre, Ethan        13 UNLS-MR              2:10.99    2:09.57 SILV   
                  28.16     1:00.64 (32.48)     1:34.97 (34.33)     2:09.57 (34.60)
 42 Liu, Joshua A       14 Express Swimming-MR  2:07.55    2:10.21 SILV   
                  29.46     1:03.08 (33.62)     1:37.04 (33.96)     2:10.21 (33.17)
 43 Weber, Christopher  13 Express Swimming-MR  2:08.69    2:10.28 SILV   
                  29.47     1:02.29 (32.82)     1:35.76 (33.47)     2:10.28 (34.52)
 44 Fiore, Christian    13 Manhattan Makos-MR   2:09.54    2:10.43 SILV   
                                1:02.30 ( )     1:37.02 (34.72)     2:10.43 (33.41)
 45 Diarra, Mohammed    14 UNLS-MR              2:07.36    2:10.53 SILV   
                  28.04     1:00.69 (32.65)     1:36.98 (36.29)     2:10.53 (33.55)
 46 Chu, Princeton      14 GATE-MR              2:09.88    2:10.61 SILV   
                  28.40     1:00.57 (32.17)     1:35.01 (34.44)     2:10.61 (35.60)
 47 Wei, Jeren          14 Badger-MR            2:07.90    2:11.69 SILV   
                  29.32     1:02.50 (33.18)     1:36.94 (34.44)     2:11.69 (34.75)
 48 Hicks, Charles G    13 WEST-MR              2:12.00    2:11.77 SILV   
                  30.36     1:03.71 (33.35)     1:37.79 (34.08)     2:11.77 (33.98)
 49 Meron, Eli          13 Express Swimming-MR  2:11.08    2:12.75 SILV   
                  29.72     1:03.72 (34.00)     1:38.46 (34.74)     2:12.75 (34.29)
 50 Izower, Xander      13 Twisters-MR          2:10.76    2:13.06 SILV   
                  30.46     1:03.85 (33.39)     1:39.11 (35.26)     2:13.06 (33.95)
 51 Lam, Lawrence       14 Parks Sailfish-MR    2:12.44    2:13.35 SILV   
                  27.89       58.64 (30.75)     1:30.65 (32.01)     2:13.35 (42.70)
 52 Liu, Timothy C      13 Express Swimming-MR  2:11.53    2:13.61 SILV   
                  30.36     1:04.78 (34.42)     1:39.59 (34.81)     2:13.61 (34.02)
Non-Award Division  
  1 Tsai, Brian C       14 WEST-MR              1:59.57    1:57.65 JO     
                  26.73       56.53 (29.80)     1:27.41 (30.88)     1:57.65 (30.24)
 -- Zametko, Nikita     13 MPNY-MR              2:04.22         DQ        
      False start
                  29.56     1:01.62 (32.06)     1:33.77 (32.15)          DQ (31.63)
 -- Poon, Brandon M     14 GATE-MR              2:09.38         NS        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:21.99  JO
              5:21.99  ZQ
              5:22.00  SMAX Silvers Max
              5:50.99  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  5:22.00 - 5:50.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Madden, Sean M      13 UQNS-MR              5:24.00    5:23.40 SILV    20  
                  28.85     1:00.33 (31.48)     1:33.11 (32.78)     2:05.87 (32.76)
        2:38.83 (32.96)     3:11.57 (32.74)     3:44.43 (32.86)     4:17.76 (33.33)
        4:50.87 (33.11)     5:23.40 (32.53)                                        
  2 Seibold, Finn J     14 Badger-MR            5:23.76    5:23.99 SILV    17  
                  27.59       59.99 (32.40)     1:33.47 (33.48)     2:06.40 (32.93)
        2:39.17 (32.77)     3:11.92 (32.75)     3:45.13 (33.21)     4:18.67 (33.54)
        4:52.05 (33.38)     5:23.99 (31.94)                                        
  3 Chen, Wellington H  14 Express Swimming-MR  5:29.21    5:25.41 SILV    16  
                  28.52     1:00.40 (31.88)     1:33.45 (33.05)     2:06.47 (33.02)
        2:38.76 (32.29)     3:11.99 (33.23)     3:45.58 (33.59)     4:19.57 (33.99)
        4:53.80 (34.23)     5:25.41 (31.61)                                        
  4 Ambrosio, Jordan    14 RedTails-MR          5:50.27    5:27.15 SILV    15  
                  27.69       58.77 (31.08)     1:31.31 (32.54)     2:05.19 (33.88)
        2:38.70 (33.51)     3:12.65 (33.95)     3:47.29 (34.64)     4:21.31 (34.02)
        4:54.82 (33.51)     5:27.15 (32.33)                                        
  5 Baldwin, Sean D     14 HS-MR                5:39.47    5:28.92 SILV    14  
                  27.76       58.74 (30.98)     1:31.73 (32.99)     2:05.33 (33.60)
        2:39.09 (33.76)     3:13.00 (33.91)     3:47.64 (34.64)     4:22.01 (34.37)
        4:57.06 (35.05)     5:28.92 (31.86)                                        
  6 Liu, Timothy C      13 Express Swimming-MR  5:46.49    5:33.81 SILV    13  
                  30.12     1:04.53 (34.41)     1:39.01 (34.48)     2:13.57 (34.56)
        2:47.67 (34.10)     3:20.70 (33.03)     3:54.01 (33.31)     4:27.62 (33.61)
        5:01.43 (33.81)     5:33.81 (32.38)                                        
  7 McCafferty, John    14 WAC-MR               5:46.75    5:34.61 SILV    12  
                  29.99     1:03.30 (33.31)     1:36.86 (33.56)     2:11.44 (34.58)
        2:45.33 (33.89)     3:19.53 (34.20)     3:53.62 (34.09)     4:27.58 (33.96)
        5:01.63 (34.05)     5:34.61 (32.98)                                        
  8 Dawa, Tenzin T      13 Twisters-MR          5:32.15    5:34.67 SILV    11  
                  29.79     1:02.40 (32.61)     1:35.71 (33.31)     2:09.60 (33.89)
        2:43.60 (34.00)     3:17.71 (34.11)     3:51.92 (34.21)     4:27.05 (35.13)
        5:01.61 (34.56)     5:34.67 (33.06)                                        
  9 Barr, Evan E        13 Badger-MR            5:45.87    5:36.74 SILV     9  
                  29.23     1:02.54 (33.31)     1:37.23 (34.69)     2:12.60 (35.37)
        2:47.57 (34.97)     3:21.98 (34.41)     3:57.20 (35.22)     4:31.88 (34.68)
        5:06.01 (34.13)     5:36.74 (30.73)                                        
 10 Kleyer, Max J       13 FREE-MR              5:29.05    5:37.63 SILV     7  
                  28.42     1:00.66 (32.24)     1:34.42 (33.76)     2:08.97 (34.55)
        2:42.56 (33.59)     3:17.41 (34.85)     3:53.26 (35.85)     4:29.15 (35.89)
        5:04.57 (35.42)     5:37.63 (33.06)                                        
 11 Ebied, Omar         13 Twisters-MR          5:33.96    5:38.25 SILV     6  
                  29.77     1:03.40 (33.63)     1:38.09 (34.69)     2:12.65 (34.56)
        2:47.49 (34.84)     3:21.91 (34.42)     3:56.02 (34.11)     4:30.20 (34.18)
        5:04.53 (34.33)     5:38.25 (33.72)                                        
 12 Liu, Joshua A       14 Express Swimming-MR  5:43.46    5:38.60 SILV     5  
                  29.09     1:01.84 (32.75)     1:35.93 (34.09)     2:10.87 (34.94)
        2:46.13 (35.26)     3:21.77 (35.64)     3:56.41 (34.64)     4:31.82 (35.41)
        5:05.17 (33.35)     5:38.60 (33.43)                                        
 13 Claiborne, Kevin J  14 Twisters-MR          5:30.12    5:38.99 SILV     4  
                  30.04     1:02.98 (32.94)     1:36.65 (33.67)     2:10.88 (34.23)
        2:45.49 (34.61)     3:20.54 (35.05)     3:55.95 (35.41)     4:30.92 (34.97)
        5:05.68 (34.76)     5:38.99 (33.31)                                        
 14 Ebied, Yousef       14 Twisters-MR          5:45.56    5:42.35 SILV     3  
                  30.07     1:03.84 (33.77)     1:38.66 (34.82)     2:13.39 (34.73)
        2:47.92 (34.53)     3:22.97 (35.05)     3:58.58 (35.61)     4:33.55 (34.97)
        5:08.27 (34.72)     5:42.35 (34.08)                                        
 15 Hicks, Charles G    13 WEST-MR              5:43.69    5:43.14 SILV     2  
                  30.96     1:05.56 (34.60)     1:40.38 (34.82)     2:15.42 (35.04)
        2:50.08 (34.66)     3:25.02 (34.94)     3:59.71 (34.69)     4:34.45 (34.74)
        5:09.23 (34.78)     5:43.14 (33.91)                                        
 16 Weber, Christopher  13 Express Swimming-MR  5:45.51    5:46.46 SILV     1  
                  30.35     1:04.39 (34.04)     1:38.98 (34.59)     2:14.02 (35.04)
        2:49.29 (35.27)     3:24.61 (35.32)     3:59.82 (35.21)     4:35.02 (35.20)
        5:11.43 (36.41)     5:46.46 (35.03)                                        
Non-Award Division  
 -- Eng, Alec J         14 UNLIE-MR             5:39.71         DQ        
      Declared false start
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.49  JO
              1:02.49  ZQ
              1:02.50  SMAX Silvers Max
              1:08.29  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:02.50 - 1:08.29
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Dunn, Tyler A       14 Badger-MR            1:03.58    1:02.65 SILV    20  
                  30.43     1:02.65 (32.22)                                        
  2 Fan, Maximilian     14 Manhattan Makos-MR   1:05.00    1:02.98 SILV    17  
                  31.13     1:02.98 (31.85)                                        
  3 Liu, Joshua A       14 Express Swimming-MR  1:03.10    1:03.68 SILV    16  
                  30.72     1:03.68 (32.96)                                        
  4 Madden, Sean M      13 UQNS-MR              1:04.83    1:04.40 SILV    15  
                  31.29     1:04.40 (33.11)                                        
  5 Babyak, Christophe  13 Badger-MR            1:07.23    1:04.63 SILV    14  
                  31.14     1:04.63 (33.49)                                        
  6 Lucre, Ethan        13 UNLS-MR              1:04.75    1:05.25 SILV    13  
                  31.87     1:05.25 (33.38)                                        
  7 Spencer, Kyle A     14 WEST-MR              1:05.64    1:05.28 SILV    12  
                  31.73     1:05.28 (33.55)                                        
  8 Ebied, Omar         13 Twisters-MR          1:05.96    1:05.50 SILV    11  
                  32.06     1:05.50 (33.44)                                        
  9 Villa, Walter       14 UNLS-MR              1:05.43    1:05.55 SILV     9  
                  32.43     1:05.55 (33.12)                                        
 10 Gebhart, Tyler      13 Badger-MR            1:08.22    1:05.57 SILV     7  
                  31.22     1:05.57 (34.35)                                        
 11 Corcino, Dalwin F   14 RedTails-MR          1:06.26    1:05.89 SILV     6  
                  32.52     1:05.89 (33.37)                                        
 12 Elias, Joseph A     13 RedTails-MR          1:07.23    1:06.24 SILV     5  
                  31.98     1:06.24 (34.26)                                        
 13 Li, Tyler           14 GATE-MR              1:06.58    1:06.27 SILV     4  
                  31.79     1:06.27 (34.48)                                        
 14 Hicks, Charles G    13 WEST-MR              1:06.06    1:06.31 SILV     3  
                  32.67     1:06.31 (33.64)                                        
 15 Zametko, Nikita     13 MPNY-MR              1:04.35    1:06.46 SILV     2  
                  32.33     1:06.46 (34.13)                                        
 16 Brewster, Justin M  13 MPNY-MR              1:06.80    1:06.80 SILV     1  
                  32.86     1:06.80 (33.94)                                        
 17 Makhanbetov, Yerla  14 Express Swimming-MR  1:06.37    1:06.93 SILV   
                  32.70     1:06.93 (34.23)                                        
 18 Karinsky, Sandon A  13 Unhes-Mr-MR          1:06.72    1:07.10 SILV   
                  33.33     1:07.10 (33.77)                                        
 19 Murray, Ryan R      14 Express Swimming-MR  1:06.37    1:07.45 SILV   
                  32.97     1:07.45 (34.48)                                        
 20 Law, Ethan          13 MPNY-MR              1:07.04    1:07.60 SILV   
                  33.08     1:07.60 (34.52)                                        
 21 Chen, Wellington H  14 Express Swimming-MR  1:07.62    1:07.74 SILV   
                  32.42     1:07.74 (35.32)                                        
 22 Ang, Jake           13 Express Swimming-MR  1:05.87    1:07.75 SILV   
                  32.74     1:07.75 (35.01)                                        
 23 Grobshteyn, Mark P  14 MPNY-MR              1:06.26    1:07.81 SILV   
                  33.34     1:07.81 (34.47)                                        
 24 Kvasnitskiy, Nikit  13 MPNY-MR              1:08.06    1:07.84 SILV   
                  33.05     1:07.84 (34.79)                                        
 25 Dawa, Tenzin T      13 Twisters-MR          1:05.98    1:07.95 SILV   
                  33.61     1:07.95 (34.34)                                        
Non-Award Division  
  1 Newmark, Jake Q     13 Express Swimming-MR  1:02.92    1:00.75 JO     
                  29.76     1:00.75 (30.99)                                        
  2 Ebied, Yousef       14 Twisters-MR          1:03.50    1:02.35 JO     
                  30.56     1:02.35 (31.79)                                        
  3 Tsai, Brian C       14 WEST-MR              1:04.69    1:02.45 JO     
                  30.84     1:02.45 (31.61)                                        
  4 Pena, Matt          13 APEX-MR              1:07.07    1:09.34        
                  33.11     1:09.34 (36.23)                                        
 -- Poon, Brandon M     14 GATE-MR              1:04.74         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:15.29  JO
              2:15.29  ZQ
              2:15.30  SMAX Silvers Max
              2:27.09  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  2:15.30 - 2:27.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Murray, Ryan R      14 Express Swimming-MR  2:16.73    2:16.22 SILV    20  
                  32.11     1:06.70 (34.59)     1:41.75 (35.05)     2:16.22 (34.47)
  2 Fan, Maximilian     14 Manhattan Makos-MR   2:21.00    2:17.78 SILV    17  
                  32.65     1:07.76 (35.11)     1:43.15 (35.39)     2:17.78 (34.63)
  3 Ebied, Omar         13 Twisters-MR          2:19.91    2:18.89 SILV    16  
                  33.78     1:08.46 (34.68)     1:43.90 (35.44)     2:18.89 (34.99)
  4 Ambrosio, Jordan    14 RedTails-MR          2:23.80    2:19.84 SILV    15  
                  33.03     1:08.64 (35.61)     1:44.57 (35.93)     2:19.84 (35.27)
  5 Liu, Joshua A       14 Express Swimming-MR  2:19.07    2:19.97 SILV    14  
                  32.40     1:08.68 (36.28)     1:45.06 (36.38)     2:19.97 (34.91)
  6 Karinsky, Sandon A  13 Unhes-Mr-MR          2:20.70    2:20.09 SILV    13  
                  33.52     1:08.54 (35.02)     1:44.93 (36.39)     2:20.09 (35.16)
  7 Grobshteyn, Mark P  14 MPNY-MR              2:19.12    2:20.11 SILV    12  
                  33.30     1:08.78 (35.48)     1:45.18 (36.40)     2:20.11 (34.93)
  8 Villa, Walter       14 UNLS-MR              2:22.33    2:20.42 SILV    11  
                  32.97     1:08.65 (35.68)     1:45.84 (37.19)     2:20.42 (34.58)
  9 Zametko, Nikita     13 MPNY-MR              2:19.05    2:20.96 SILV     8  
                  33.26     1:09.35 (36.09)     1:45.42 (36.07)     2:20.96 (35.54)
  9 Hicks, Charles G    13 WEST-MR              2:20.01    2:20.96 SILV     8  
                  34.49     1:09.85 (35.36)     1:45.66 (35.81)     2:20.96 (35.30)
 11 Dawa, Tenzin T      13 Twisters-MR          2:18.52    2:21.36 SILV     6  
                  33.34     1:09.00 (35.66)     1:45.60 (36.60)     2:21.36 (35.76)
 12 Lim, Jeffrey Jr. K  14 Twisters-MR          2:21.94    2:22.43 SILV     5  
                  34.04     1:11.26 (37.22)     1:48.53 (37.27)     2:22.43 (33.90)
 13 Elias, Joseph A     13 RedTails-MR          2:25.71    2:22.58 SILV     4  
                  34.23     1:11.26 (37.03)     1:48.55 (37.29)     2:22.58 (34.03)
 14 Law, Ethan          13 MPNY-MR              2:25.73    2:22.81 SILV     2.5
                  34.46     1:10.46 (36.00)     1:48.07 (37.61)     2:22.81 (34.74)
 14 Li, Tyler           14 GATE-MR              2:23.62    2:22.81 SILV     2.5
                  33.54     1:10.07 (36.53)     1:46.98 (36.91)     2:22.81 (35.83)
 16 Baldwin, Sean D     14 HS-MR                2:21.65    2:22.83 SILV     1  
                  33.13     1:09.16 (36.03)     1:46.64 (37.48)     2:22.83 (36.19)
 17 Makhanbetov, Yerla  14 Express Swimming-MR  2:20.99    2:23.36 SILV   
                  33.69     1:09.25 (35.56)     1:46.15 (36.90)     2:23.36 (37.21)
 18 Corcino, Dalwin F   14 RedTails-MR          2:24.25    2:23.87 SILV   
                  33.42     1:09.56 (36.14)     1:47.10 (37.54)     2:23.87 (36.77)
Non-Award Division  
  1 Newmark, Jake Q     13 Express Swimming-MR  2:15.50    2:11.68 JO     
                  30.92     1:04.05 (33.13)     1:38.18 (34.13)     2:11.68 (33.50)
  2 Seibold, Finn J     14 Badger-MR            2:15.63    2:12.61 JO     
                  30.91     1:04.13 (33.22)     1:38.62 (34.49)     2:12.61 (33.99)
  3 Rosado, Alex P      14 Badger-MR            2:15.39    2:13.47 JO     
                  31.04     1:04.65 (33.61)     1:40.28 (35.63)     2:13.47 (33.19)
  4 Dunn, Tyler A       14 Badger-MR            2:18.66    2:14.37 JO     
                  31.89     1:05.40 (33.51)     1:40.03 (34.63)     2:14.37 (34.34)
  5 Tsai, Brian C       14 WEST-MR              2:17.85    2:14.44 JO     
                  31.63     1:05.57 (33.94)     1:40.29 (34.72)     2:14.44 (34.15)
  6 Madden, Sean M      13 UQNS-MR              2:17.57    2:14.67 JO     
                  31.54     1:05.56 (34.02)     1:40.39 (34.83)     2:14.67 (34.28)
  7 Ang, Jake           13 Express Swimming-MR  2:24.40    2:27.58        
                  34.09     1:10.93 (36.84)     1:49.55 (38.62)     2:27.58 (38.03)
  8 Yankelevich, Jacob  14 MPNY-MR              2:21.86    2:30.45        
                  35.99     1:14.75 (38.76)     1:53.76 (39.01)     2:30.45 (36.69)
  9 Poon, Brandon M     14 GATE-MR              2:26.15    2:32.00        
                  32.84     1:10.53 (37.69)     1:52.24 (41.71)     2:32.00 (39.76)
 -- Canaveral, Dylan D  14 Twisters-MR          2:16.61         NS        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:10.99  ZQ
              1:11.00  SMAX Silvers Max
              1:16.69  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:11.00 - 1:16.69
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Wong, Kevin         14 HS-MR                1:12.35    1:11.71 SILV    20  
                  32.98     1:11.71 (38.73)                                        
  2 Malloy, Tommy       13 FREE-MR              1:13.52    1:11.85 SILV    17  
                  34.21     1:11.85 (37.64)                                        
  3 Liu, Joshua A       14 Express Swimming-MR  1:11.14    1:12.35 SILV    16  
                  34.06     1:12.35 (38.29)                                        
  4 Dawa, Tenzin T      13 Twisters-MR          1:12.47    1:12.57 SILV    15  
                  34.25     1:12.57 (38.32)                                        
  5 Law, Ethan          13 MPNY-MR              1:13.78    1:12.69 SILV    14  
                  35.03     1:12.69 (37.66)                                        
  6 Wankowicz, Daniel   13 WAC-MR               1:13.42    1:12.93 SILV    13  
                  35.30     1:12.93 (37.63)                                        
  7 Izower, Xander      13 Twisters-MR          1:13.91    1:12.96 SILV    12  
                  34.79     1:12.96 (38.17)                                        
  8 Munson, Joseph A    14 Express Swimming-MR  1:12.68    1:13.02 SILV    11  
                  34.12     1:13.02 (38.90)                                        
  9 Liu, Timothy C      13 Express Swimming-MR  1:11.13    1:13.05 SILV     9  
                  34.18     1:13.05 (38.87)                                        
 10 Yanos, Athan J      14 Flying Dolphins-MR   1:13.54    1:13.46 SILV     7  
                  34.05     1:13.46 (39.41)                                        
 11 Bashynskyi, Mykyta  14 MPNY-MR              1:14.06    1:13.57 SILV     6  
                  34.39     1:13.57 (39.18)                                        
 12 Chen, Wellington H  14 Express Swimming-MR  1:13.92    1:13.79 SILV     5  
                  34.56     1:13.79 (39.23)                                        
 13 Lucre, Ethan        13 UNLS-MR              1:11.00    1:13.85 SILV     4  
                  34.52     1:13.85 (39.33)                                        
 14 Corcino, Dalwin F   14 RedTails-MR          1:13.79    1:13.92 SILV     3  
                  34.20     1:13.92 (39.72)                                        
 15 Newmark, Jake Q     13 Express Swimming-MR  1:13.57    1:14.22 SILV     2  
                  35.16     1:14.22 (39.06)                                        
 16 Fiore, Christian    13 Manhattan Makos-MR   1:13.37    1:14.44 SILV     1  
                  34.17     1:14.44 (40.27)                                        
 17 Chu, Princeton      14 GATE-MR              1:13.47    1:14.96 SILV   
                  36.00     1:14.96 (38.96)                                        
 18 Pas, Sebastian T    13 Twisters-MR          1:14.02    1:15.04 SILV   
                  35.13     1:15.04 (39.91)                                        
 19 Grobshteyn, Mark P  14 MPNY-MR              1:14.28    1:15.30 SILV   
                  35.75     1:15.30 (39.55)                                        
 20 Liu, Alexander      14 QNS-MR               1:14.91    1:15.75 SILV   
                  35.23     1:15.75 (40.52)                                        
 21 Idemudia-Courtenay  14 Twisters-MR          1:14.40    1:15.93 SILV   
                  35.89     1:15.93 (40.04)                                        
 21 Ebied, Yousef       14 Twisters-MR          1:16.28    1:15.93 SILV   
                  36.27     1:15.93 (39.66)                                        
 23 Zametko, Nikita     13 MPNY-MR              1:15.40    1:16.24 SILV   
                  35.71     1:16.24 (40.53)                                        
 24 Tatynskiy, Alec     13 FREE-MR              1:16.04    1:16.26 SILV   
                  37.03     1:16.26 (39.23)                                        
 25 Powell, Shamir      13 KB Makos-MR          1:16.24    1:16.46 SILV   
                  34.65     1:16.46 (41.81)                                        
Non-Award Division  
  1 Griffin, Trevor T   13 Express Swimming-MR  1:11.57    1:10.59 JO     
                  33.38     1:10.59 (37.21)                                        
  2 DiSanto, Justin P   13 WEST-MR              1:11.33    1:10.68 JO     
                  33.59     1:10.68 (37.09)                                        
  3 Babyak, Christophe  13 Badger-MR            1:13.41    1:10.98 JO     
                  33.13     1:10.98 (37.85)                                        
  4 Fox, Benjamin C     14 FLY-MR               1:14.81    1:16.70        
                  36.00     1:16.70 (40.70)                                        
  5 Barr, Evan E        13 Badger-MR            1:16.40    1:17.54        
                  36.79     1:17.54 (40.75)                                        
 -- Poon, Brandon M     14 GATE-MR              1:14.39         DQ        
      No Show Penalty Event
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.19  JO
              2:35.19  ZQ
              2:35.20  SMAX Silvers Max
              2:47.89  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  2:35.20 - 2:47.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Liu, Timothy C      13 Express Swimming-MR  2:35.41    2:36.67 SILV    20  
                  35.66     1:14.72 (39.06)     1:55.55 (40.83)     2:36.67 (41.12)
  2 Griffin, Trevor T   13 Express Swimming-MR  2:39.11    2:36.79 SILV    17  
                  34.83     1:14.62 (39.79)     1:56.34 (41.72)     2:36.79 (40.45)
  3 Law, Ethan          13 MPNY-MR              2:46.80    2:38.37 SILV    16  
                  36.72     1:17.29 (40.57)     1:58.15 (40.86)     2:38.37 (40.22)
  4 Claiborne, Kevin J  14 Twisters-MR          2:37.11    2:38.61 SILV    15  
                  35.57     1:15.85 (40.28)     1:57.10 (41.25)     2:38.61 (41.51)
  5 Ebied, Yousef       14 Twisters-MR          2:40.39    2:39.30 SILV    13.5
                  36.64     1:17.15 (40.51)     1:58.00 (40.85)     2:39.30 (41.30)
  5 Idemudia-Courtenay  14 Twisters-MR          2:37.09    2:39.30 SILV    13.5
                  35.21     1:15.16 (39.95)     1:56.76 (41.60)     2:39.30 (42.54)
  7 Munson, Joseph A    14 Express Swimming-MR  2:41.76    2:41.16 SILV    12  
                  36.03     1:15.83 (39.80)     1:58.00 (42.17)     2:41.16 (43.16)
  8 Wong, Kevin         14 HS-MR                2:45.47    2:41.78 SILV    11  
                  34.47     1:16.94 (42.47)     2:01.28 (44.34)     2:41.78 (40.50)
  9 Fiore, Christian    13 Manhattan Makos-MR   2:38.54    2:41.98 SILV     9  
                  35.51     1:16.84 (41.33)     1:59.43 (42.59)     2:41.98 (42.55)
 10 Ebied, Omar         13 Twisters-MR          2:43.39    2:42.29 SILV     7  
                  36.96     1:17.72 (40.76)     1:59.68 (41.96)     2:42.29 (42.61)
 11 Pas, Sebastian T    13 Twisters-MR          2:38.38    2:42.45 SILV     6  
                  36.12     1:17.95 (41.83)     2:00.26 (42.31)     2:42.45 (42.19)
 12 Izower, Xander      13 Twisters-MR          2:41.84    2:42.57 SILV     5  
                  36.15     1:17.29 (41.14)     1:59.27 (41.98)     2:42.57 (43.30)
 13 Bashynskyi, Mykyta  14 MPNY-MR              2:43.94    2:42.88 SILV     4  
                  36.82     1:18.64 (41.82)     2:02.17 (43.53)     2:42.88 (40.71)
 14 Grobshteyn, Mark P  14 MPNY-MR              2:43.31    2:42.93 SILV     3  
                  37.54     1:19.60 (42.06)     2:02.28 (42.68)     2:42.93 (40.65)
 15 Chu, Princeton      14 GATE-MR              2:38.07    2:43.58 SILV     2  
                  36.44     1:17.65 (41.21)     2:00.66 (43.01)     2:43.58 (42.92)
 16 Wankowicz, Daniel   13 WAC-MR               2:43.06    2:44.01 SILV     1  
                  37.47     1:19.12 (41.65)     2:02.12 (43.00)     2:44.01 (41.89)
 17 Chan, Matthew       13 QNS-MR               2:46.41    2:44.09 SILV   
                  36.60     1:17.97 (41.37)     2:00.18 (42.21)     2:44.09 (43.91)
 18 Corcino, Dalwin F   14 RedTails-MR          2:44.90    2:44.23 SILV   
                  34.59     1:16.97 (42.38)     2:00.47 (43.50)     2:44.23 (43.76)
 19 Newmark, Jake Q     13 Express Swimming-MR  2:42.84    2:44.47 SILV   
                  37.69     1:19.67 (41.98)     2:02.50 (42.83)     2:44.47 (41.97)
 20 Lucre, Ethan        13 UNLS-MR              2:41.28    2:44.58 SILV   
                  36.71     1:18.37 (41.66)     2:01.69 (43.32)     2:44.58 (42.89)
 21 Poon, Brandon M     14 GATE-MR              2:43.08    2:45.79 SILV   
                  37.08     1:18.83 (41.75)     2:01.78 (42.95)     2:45.79 (44.01)
 22 Hicks, Charles G    13 WEST-MR              2:45.02    2:46.37 SILV   
                  38.17     1:20.41 (42.24)     2:03.96 (43.55)     2:46.37 (42.41)
 23 Tatynskiy, Alec     13 FREE-MR              2:47.37    2:46.81 SILV   
                  38.13     1:20.90 (42.77)     2:04.78 (43.88)     2:46.81 (42.03)
 24 Yankelevich, Jacob  14 MPNY-MR              2:40.10    2:47.88 SILV   
                  37.59     1:20.79 (43.20)     2:05.18 (44.39)     2:47.88 (42.70)
Non-Award Division  
  1 Hu, Benjamin        14 WEST-MR              2:36.27    2:33.90 JO     
                  34.83     1:13.64 (38.81)     1:53.98 (40.34)     2:33.90 (39.92)
  2 Ang, Jake           13 Express Swimming-MR  2:45.11    2:49.27        
                  37.66     1:22.71 (45.05)     2:06.20 (43.49)     2:49.27 (43.07)
  3 Powell, Shamir      13 KB Makos-MR          2:47.81    2:55.18        
                  35.68     1:18.81 (43.13)     2:07.18 (48.37)     2:55.18 (48.00)
 -- Zametko, Nikita     13 MPNY-MR              2:39.41         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Gorelik, Daniel     13 MPNY-MR              2:44.00         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Liu, Alexander      14 QNS-MR               2:44.39         DQ        
      Declared false start
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:00.99  JO
              1:00.99  ZQ
              1:01.00  SMAX Silvers Max
              1:07.09  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:01.00 - 1:07.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Chopey, Andy T      14 FLY-MR               1:04.13    1:01.05 SILV    20  
                  28.28     1:01.05 (32.77)                                        
  2 Griffin, Trevor T   13 Express Swimming-MR  1:02.46    1:01.39 SILV    17  
                  28.40     1:01.39 (32.99)                                        
  3 Tsai, Brian C       14 WEST-MR              1:03.28    1:01.77 SILV    16  
                  29.18     1:01.77 (32.59)                                        
  4 Kleyer, Max J       13 FREE-MR              1:02.52    1:01.80 SILV    15  
                  28.45     1:01.80 (33.35)                                        
  5 Ebied, Yousef       14 Twisters-MR          1:01.32    1:02.01 SILV    14  
                  28.57     1:02.01 (33.44)                                        
  6 Pas, Sebastian T    13 Twisters-MR          1:01.43    1:02.07 SILV    13  
                  29.06     1:02.07 (33.01)                                        
  7 Baldwin, Sean D     14 HS-MR                1:02.73    1:02.14 SILV    12  
                  28.93     1:02.14 (33.21)                                        
  8 Newmark, Jake Q     13 Express Swimming-MR  1:02.12    1:02.24 SILV    11  
                  28.76     1:02.24 (33.48)                                        
  9 Villa, Walter       14 UNLS-MR              1:03.31    1:03.49 SILV     9  
                  29.77     1:03.49 (33.72)                                        
 10 Rosado, Alex P      14 Badger-MR            1:02.05    1:03.52 SILV     7  
                  29.21     1:03.52 (34.31)                                        
 11 DiSanto, Justin P   13 WEST-MR              1:02.82    1:03.66 SILV     6  
                  29.68     1:03.66 (33.98)                                        
 12 Iwanczuk, Max       14 Twisters-MR          1:04.73    1:03.70 SILV     5  
                  29.50     1:03.70 (34.20)                                        
 13 Yankelevich, Jacob  14 MPNY-MR              1:01.57    1:04.16 SILV     4  
                  30.82     1:04.16 (33.34)                                        
 14 Ang, Jake           13 Express Swimming-MR  1:02.26    1:04.44 SILV     3  
                  29.71     1:04.44 (34.73)                                        
 15 Hoey, JP            14 WAC-MR               1:04.19    1:04.56 SILV     2  
                  29.60     1:04.56 (34.96)                                        
 16 Pena, Matt          13 APEX-MR              1:04.37    1:04.70 SILV     1  
                  29.03     1:04.70 (35.67)                                        
 17 Idemudia-Courtenay  14 Twisters-MR          1:02.85    1:04.97 SILV   
                  28.34     1:04.97 (36.63)                                        
 18 Karinsky, Sandon A  13 Unhes-Mr-MR          1:06.02    1:05.06 SILV   
                  30.44     1:05.06 (34.62)                                        
 19 Ambrosio, Jordan    14 RedTails-MR          1:05.67    1:05.14 SILV   
                  31.17     1:05.14 (33.97)                                        
 19 Barr, Evan E        13 Badger-MR            1:04.46    1:05.14 SILV   
                  30.12     1:05.14 (35.02)                                        
 21 Hou, Logan          14 Express Swimming-MR  1:05.25    1:05.26 SILV   
                  29.82     1:05.26 (35.44)                                        
 22 Li, Tyler           14 GATE-MR              1:06.46    1:05.64 SILV   
                  30.55     1:05.64 (35.09)                                        
 23 Nordstrom, Dylan L  13 Badger-MR            1:04.91    1:05.87 SILV   
                  31.25     1:05.87 (34.62)                                        
 24 Ebied, Omar         13 Twisters-MR          1:05.40    1:06.44 SILV   
                  31.17     1:06.44 (35.27)                                        
 25 Eng, Alec J         14 UNLIE-MR             1:05.13    1:06.95 SILV   
                  30.50     1:06.95 (36.45)                                        
Non-Award Division  
  1 Law, Ethan          13 MPNY-MR              1:01.56    1:00.03 JO     
                  29.08     1:00.03 (30.95)                                        
  2 Seibold, Finn J     14 Badger-MR            1:02.28    1:00.13 JO     
                  28.03     1:00.13 (32.10)                                        
  3 Malloy, Tommy       13 FREE-MR              1:04.78    1:00.79 JO     
                  28.99     1:00.79 (31.80)                                        
  4 Fox, Benjamin C     14 FLY-MR               1:01.23    1:00.97 JO     
                  28.50     1:00.97 (32.47)                                        
  5 Hicks, Charles G    13 WEST-MR              1:06.89    1:07.60        
                  31.53     1:07.60 (36.07)                                        
  6 Liu, Joshua A       14 Express Swimming-MR  1:06.75    1:08.11        
                  31.53     1:08.11 (36.58)                                        
  7 Brewster, Justin M  13 MPNY-MR              1:06.65    1:09.04        
                  32.69     1:09.04 (36.35)                                        
  8 Kvasnitskiy, Nikit  13 MPNY-MR              1:07.07    1:14.27        
                  31.83     1:14.27 (42.44)                                        
 -- Zametko, Nikita     13 MPNY-MR              1:05.05         NS        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:19.99  ZQ
              2:20.00  SMAX Silvers Max
              2:29.59  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  2:20.00 - 2:29.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 DiSanto, Justin P   13 WEST-MR              2:22.94    2:20.06 SILV    20  
                  31.42     1:07.17 (35.75)     1:43.99 (36.82)     2:20.06 (36.07)
  2 Spencer, Kyle A     14 WEST-MR              2:20.37    2:20.44 SILV    17  
                  30.52     1:06.81 (36.29)     1:43.93 (37.12)     2:20.44 (36.51)
  3 Newmark, Jake Q     13 Express Swimming-MR  2:25.61    2:25.38 SILV    16  
                  30.93     1:08.37 (37.44)     1:46.02 (37.65)     2:25.38 (39.36)
  4 Law, Ethan          13 MPNY-MR              2:28.89    2:28.46 SILV    15  
                  32.14     1:09.02 (36.88)     1:48.40 (39.38)     2:28.46 (40.06)
Non-Award Division  
  1 Yanos, Athan J      14 Flying Dolphins-MR   2:26.22    2:18.85 JO     
                  30.77     1:05.39 (34.62)     1:42.40 (37.01)     2:18.85 (36.45)
  2 Hicks, Charles G    13 WEST-MR              2:29.54    2:31.88        
                  34.29     1:12.32 (38.03)     1:52.97 (40.65)     2:31.88 (38.91)
  3 Liu, Joshua A       14 Express Swimming-MR  2:28.34    2:35.56        
                  33.99     1:12.33 (38.34)     1:53.77 (41.44)     2:35.56 (41.79)
  4 Li, Tyler           14 GATE-MR              2:25.98    2:40.20        
                  32.06     1:10.69 (38.63)     1:54.73 (44.04)     2:40.20 (45.47)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:13.69  JO
              2:13.69  ZQ
              2:13.70  SMAX Silvers Max
              2:31.09  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  2:13.70 - 2:31.09
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Fox, Benjamin C     14 FLY-MR               2:14.27    2:14.22 SILV    20  
                  28.22     1:01.48 (33.26)     1:43.15 (41.67)     2:14.22 (31.07)
  2 Rudz, Dmitrry       14 MPNY-MR              2:16.82    2:14.74 SILV    17  
                  27.91     1:02.15 (34.24)     1:45.56 (43.41)     2:14.74 (29.18)
  3 Seibold, Finn J     14 Badger-MR            2:18.56    2:16.27 SILV    16  
                  30.39     1:04.88 (34.49)     1:46.47 (41.59)     2:16.27 (29.80)
  4 Ebied, Yousef       14 Twisters-MR          2:18.58    2:16.66 SILV    15  
                  29.00     1:03.26 (34.26)     1:44.59 (41.33)     2:16.66 (32.07)
  5 Yanos, Athan J      14 Flying Dolphins-MR   2:25.92    2:16.72 SILV    14  
                  28.47     1:03.46 (34.99)     1:44.02 (40.56)     2:16.72 (32.70)
  6 Claiborne, Kevin J  14 Twisters-MR          2:15.91    2:16.78 SILV    13  
                  28.91     1:03.88 (34.97)     1:45.22 (41.34)     2:16.78 (31.56)
  7 Madden, Sean M      13 UQNS-MR              2:16.22    2:17.08 SILV    12  
                  31.02     1:05.50 (34.48)     1:45.01 (39.51)     2:17.08 (32.07)
  8 Lim, Jeffrey Jr. K  14 Twisters-MR          2:19.48    2:17.23 SILV    11  
                  29.85     1:06.66 (36.81)     1:45.82 (39.16)     2:17.23 (31.41)
  9 Li, Tyler           14 GATE-MR              2:19.92    2:17.38 SILV     9  
                  31.43     1:08.07 (36.64)     1:46.08 (38.01)     2:17.38 (31.30)
 10 Pas, Sebastian T    13 Twisters-MR          2:16.16    2:18.88 SILV     7  
                  29.45     1:04.59 (35.14)     1:46.58 (41.99)     2:18.88 (32.30)
 11 Kleyer, Max J       13 FREE-MR              2:18.32    2:18.98 SILV     6  
                  29.65     1:03.71 (34.06)     1:47.82 (44.11)     2:18.98 (31.16)
 12 Fan, Maximilian     14 Manhattan Makos-MR   2:24.84    2:19.47 SILV     5  
                  30.26     1:05.98 (35.72)     1:47.25 (41.27)     2:19.47 (32.22)
 13 Law, Ethan          13 MPNY-MR              2:22.31    2:19.86 SILV     4  
                  30.05     1:07.50 (37.45)     1:50.10 (42.60)     2:19.86 (29.76)
 14 Rosado, Alex P      14 Badger-MR            2:17.16    2:19.91 SILV     3  
                  30.71     1:03.76 (33.05)     1:51.29 (47.53)     2:19.91 (28.62)
 15 Dawa, Tenzin T      13 Twisters-MR          2:18.71    2:20.02 SILV     2  
                  31.30     1:07.58 (36.28)     1:47.73 (40.15)     2:20.02 (32.29)
 16 Liu, Joshua A       14 Express Swimming-MR  2:20.52    2:20.15 SILV     1  
                  32.23     1:07.14 (34.91)     1:47.36 (40.22)     2:20.15 (32.79)
 17 Ang, Jake           13 Express Swimming-MR  2:20.68    2:20.20 SILV   
                  28.18     1:06.71 (38.53)     1:47.84 (41.13)     2:20.20 (32.36)
 18 Corcino, Dalwin F   14 RedTails-MR          2:23.19    2:20.44 SILV   
                  29.83     1:05.65 (35.82)     1:48.93 (43.28)     2:20.44 (31.51)
 19 Ambrosio, Jordan    14 RedTails-MR          2:29.86    2:21.03 SILV   
                  30.96     1:06.43 (35.47)     1:50.01 (43.58)     2:21.03 (31.02)
 20 Zametko, Nikita     13 MPNY-MR              2:20.65    2:21.23 SILV   
                  31.74     1:06.92 (35.18)     1:49.48 (42.56)     2:21.23 (31.75)
 21 Barr, Evan E        13 Badger-MR            2:23.89    2:21.94 SILV   
                  29.87     1:07.72 (37.85)     1:50.59 (42.87)     2:21.94 (31.35)
 22 Baldwin, Sean D     14 HS-MR                2:23.35    2:21.95 SILV   
                  29.62     1:06.07 (36.45)     1:50.99 (44.92)     2:21.95 (30.96)
 23 Karinsky, Sandon A  13 Unhes-Mr-MR          2:23.90    2:21.98 SILV   
                  30.59     1:06.24 (35.65)     1:49.96 (43.72)     2:21.98 (32.02)
 24 Bashynskyi, Mykyta  14 MPNY-MR              2:20.48    2:22.27 SILV   
                  31.31     1:08.41 (37.10)     1:50.70 (42.29)     2:22.27 (31.57)
 25 Lucre, Ethan        13 UNLS-MR              2:20.69    2:22.55 SILV   
                  28.97     1:06.75 (37.78)     1:49.40 (42.65)     2:22.55 (33.15)
 26 Chen, Wellington H  14 Express Swimming-MR  2:29.51    2:23.67 SILV   
                  32.34     1:08.80 (36.46)     1:52.34 (43.54)     2:23.67 (31.33)
 27 Babyak, Christophe  13 Badger-MR            2:29.47    2:24.19 SILV   
                  32.10                             1:50.32 ( )     2:24.19 (33.87)
 28 Eng, Alec J         14 UNLIE-MR             2:22.38    2:24.54 SILV   
                  30.75     1:06.36 (35.61)     1:51.86 (45.50)     2:24.54 (32.68)
 29 Grobshteyn, Mark P  14 MPNY-MR              2:25.07    2:24.56 SILV   
                  32.41     1:09.94 (37.53)     1:53.03 (43.09)     2:24.56 (31.53)
 30 Hou, Logan          14 Express Swimming-MR  2:21.87    2:24.90 SILV   
                  30.45     1:08.20 (37.75)     1:49.88 (41.68)     2:24.90 (35.02)
 31 Park, Joseph        13 FLY-MR               2:29.89    2:25.52 SILV   
                  32.51     1:10.60 (38.09)     1:52.86 (42.26)     2:25.52 (32.66)
 32 Chan, Matthew       13 QNS-MR               2:26.88    2:25.59 SILV   
                  30.34     1:10.15 (39.81)     1:52.70 (42.55)     2:25.59 (32.89)
 33 Fiore, Christian    13 Manhattan Makos-MR   2:26.86    2:26.08 SILV   
                  34.84     1:15.65 (40.81)     1:57.47 (41.82)     2:26.08 (28.61)
 34 Loftus, Matthew F   13 CIY-MR               2:31.03    2:26.11 SILV   
                  30.75     1:08.75 (38.00)     1:51.37 (42.62)     2:26.11 (34.74)
 34 Poon, Brandon M     14 GATE-MR              2:22.61    2:26.11 SILV   
                  33.05     1:09.64 (36.59)     1:52.46 (42.82)     2:26.11 (33.65)
 36 Hicks, Charles G    13 WEST-MR              2:24.36    2:26.35 SILV   
                  32.74     1:08.88 (36.14)     1:52.74 (43.86)     2:26.35 (33.61)
 37 Kvasnitskiy, Nikit  13 MPNY-MR              2:24.96    2:26.71 SILV   
                  31.42     1:09.59 (38.17)     1:53.73 (44.14)     2:26.71 (32.98)
 38 Liu, Timothy C      13 Express Swimming-MR  2:27.30    2:26.72 SILV   
                  33.99                             1:53.61 ( )     2:26.72 (33.11)
 39 Nordstrom, Dylan L  13 Badger-MR            2:30.75    2:27.10 SILV   
                  31.10     1:10.15 (39.05)     1:56.43 (46.28)     2:27.10 (30.67)
 40 Passante, Michael   13 FREE-MR              2:28.01    2:27.38 SILV   
                  32.53     1:09.40 (36.87)     1:54.48 (45.08)     2:27.38 (32.90)
 41 Wankowicz, Daniel   13 WAC-MR               2:30.83    2:27.48 SILV   
                  33.08     1:11.12 (38.04)     1:53.96 (42.84)     2:27.48 (33.52)
 42 Izower, Xander      13 Twisters-MR          2:27.29    2:27.64 SILV   
                  34.72     1:12.17 (37.45)     1:53.12 (40.95)     2:27.64 (34.52)
 43 Brewster, Justin M  13 MPNY-MR              2:28.98    2:28.32 SILV   
                  31.64     1:09.22 (37.58)     1:54.29 (45.07)     2:28.32 (34.03)
 44 Lien, Geoffrey      13 WEST-MR              2:29.94    2:28.36 SILV   
                  33.57     1:10.67 (37.10)     1:55.78 (45.11)     2:28.36 (32.58)
 45 Yankelevich, Jacob  14 MPNY-MR              2:21.82    2:28.64 SILV   
                  31.09     1:10.42 (39.33)     1:54.99 (44.57)     2:28.64 (33.65)
 46 Weber, Christopher  13 Express Swimming-MR  2:27.55    2:30.11 SILV   
                  32.39     1:11.23 (38.84)     1:56.08 (44.85)     2:30.11 (34.03)
 47 Idemudia-Courtenay  14 Twisters-MR          2:30.27    2:30.81 SILV   
                  28.09     1:08.10 (40.01)     1:53.70 (45.60)     2:30.81 (37.11)
Non-Award Division  
  1 Chopey, Andy T      14 FLY-MR               2:13.73    2:10.88 JO     
                  28.26     1:00.84 (32.58)     1:41.38 (40.54)     2:10.88 (29.50)
  2 Malloy, Tommy       13 FREE-MR              2:14.14    2:12.45 JO     
                  29.12     1:03.01 (33.89)     1:42.19 (39.18)     2:12.45 (30.26)
  3 Makhanbetov, Yerla  14 Express Swimming-MR  2:27.41    2:33.20        
                  34.81     1:11.96 (37.15)     1:57.59 (45.63)     2:33.20 (35.61)
 -- Gorelik, Daniel     13 MPNY-MR              2:23.81         DQ        
      Declared false start - Misc
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:45.99  JO
              4:45.99  ZQ
              4:46.00  SMAX Silvers Max
              5:09.79  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  4:46.00 - 5:09.79
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Malloy, Tommy       13 FREE-MR              4:50.01    4:46.43 SILV    20  
                  31.96     1:09.23 (37.27)     1:44.63 (35.40)     2:19.20 (34.57)
        2:59.64 (40.44)     3:41.01 (41.37)     4:14.34 (33.33)     4:46.43 (32.09)
  2 Madden, Sean M      13 UQNS-MR              4:49.23    4:48.13 SILV    17  
                  33.43     1:11.44 (38.01)     1:48.34 (36.90)     2:24.00 (35.66)
        3:03.29 (39.29)     3:42.40 (39.11)     4:16.03 (33.63)     4:48.13 (32.10)
  3 Ebied, Yousef       14 Twisters-MR          4:49.68    4:48.17 SILV    16  
                  29.61     1:04.93 (35.32)     1:41.05 (36.12)     2:16.79 (35.74)
        2:58.79 (42.00)     3:41.41 (42.62)     4:15.04 (33.63)     4:48.17 (33.13)
  4 Dawa, Tenzin T      13 Twisters-MR          4:48.81    4:48.43 SILV    15  
                  31.85     1:08.36 (36.51)     1:46.34 (37.98)     2:23.54 (37.20)
        3:03.52 (39.98)     3:43.74 (40.22)     4:17.16 (33.42)     4:48.43 (31.27)
  5 Li, Tyler           14 GATE-MR              5:00.45    4:53.40 SILV    14  
                  31.00     1:08.39 (37.39)     1:47.09 (38.70)     2:25.61 (38.52)
        3:04.90 (39.29)     3:44.78 (39.88)     4:20.20 (35.42)     4:53.40 (33.20)
  6 Ambrosio, Jordan    14 RedTails-MR          4:56.25    4:57.10 SILV    13  
                  31.94     1:08.78 (36.84)     1:46.39 (37.61)     2:24.81 (38.42)
        3:07.42 (42.61)     3:52.44 (45.02)     4:24.64 (32.20)     4:57.10 (32.46)
  7 Ebied, Omar         13 Twisters-MR          4:54.18    4:58.56 SILV    12  
                  32.39     1:10.01 (37.62)     1:48.62 (38.61)     2:25.95 (37.33)
        3:09.69 (43.74)     3:52.81 (43.12)     4:25.75 (32.94)     4:58.56 (32.81)
  8 Hicks, Charles G    13 WEST-MR              4:59.36    5:07.12 SILV    11  
                  33.94     1:12.43 (38.49)     1:50.55 (38.12)     2:28.29 (37.74)
        3:13.14 (44.85)     3:57.31 (44.17)     4:32.10 (34.79)     5:07.12 (35.02)
Non-Award Division  
 -- Elias, Joseph A     13 RedTails-MR          5:09.16         DQ        
      Delay initiating turn - back
                  30.20     1:07.49 (37.29)     1:47.25 (39.76)     2:25.23 (37.98)
        3:08.32 (43.09)     3:52.35 (44.03)     4:27.31 (34.96)          DQ (33.09)
 -- Liu, Joshua A       14 Express Swimming-MR  4:56.27         DQ        
      Delay initiating turn - back
                  31.86     1:10.31 (38.45)     1:49.14 (38.83)     2:27.61 (38.47)
        3:08.25 (40.64)     3:50.72 (42.47)     4:25.78 (35.06)          DQ (33.20)
 
Boys 15-18 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.49  ZQ
                23.79  JO
                23.80  SMAX Silvers Max
                24.79  AGTC
                25.19  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  23.80 - 25.19
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Chu, Dennis         17 CIY-MR                 24.12      24.24 AGTC    20  
  2 Duval, Justin S     16 MPNY-MR                24.29      24.36 AGTC    17  
  3 Hyer, Robert J      17 Express Swimming-MR    24.17      24.47 AGTC    16  
  4 Macias, Sean E      15 RAC-MR                 25.19      24.56 AGTC    15  
  5 Zhenilenko, Alan P  16 Unhes-Mr-MR            25.01      24.78 AGTC    14  
  6 Del Pozo, Daniel    17 NCAC-MR                25.03      24.82 SILV    13  
  7 Piscopo, Frank      15 FREE-MR                25.17      24.90 SILV    12  
  8 Ciric, Milos        17 RI Marlins-MR          24.75      25.03 SILV    11  
  9 Ren, Harry          17 CIY-MR                 24.98      25.19 SILV     9  
Non-Award Division  
  1 Kourilov, Yevgeniy  15 MPNY-MR                24.97      23.30 ZQ     
  2 Fargo, Jordan K     15 Express Swimming-MR    24.53      23.77 JO     
  3 Sarbanes, Alex C    17 Twisters-MR            25.06      25.20        
  4 Pineda, Dulio       17 UNLS-MR                24.82      25.36        
  5 Green, Ryan L       15 Flying Dolphins-MR     24.94      25.37        
  6 Kyrylenko, Anton M  17 APEX-MR                24.95      25.38        
  7 Gutierrez, Oman M   15 KB Makos-MR            24.91      25.62        
  8 Prokic, Matija      15 RI Marlins-MR          25.01      25.96        
  9 Marun, Michael      16 KB Makos-MR            25.19      26.14        
 -- Thio, Randy M       17 NCAC-MR                24.81         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Arkhangelskiy, Mic  15 MPNY-MR                24.63         NS        
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.29  ZQ
                51.99  JO
                52.00  SMAX Silvers Max
                53.49  AGTC
                54.49  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  52.00 - 54.49
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Mercado, David      18 UNLS-MR                52.79      52.10 AGTC    20  
                  24.79       52.10 (27.31)                                        
  2 Vaynshteyn, Gabrie  15 MPNY-MR                52.26      52.65 AGTC    17  
                  24.95       52.65 (27.70)                                        
  3 Arkhangelskiy, Mic  15 MPNY-MR                53.33      52.70 AGTC    16  
                  25.64       52.70 (27.06)                                        
  4 Hadary, Daniel B    15 FLY-MR                 54.01      52.94 AGTC    15  
                  25.78       52.94 (27.16)                                        
  5 Kourilov, Yevgeniy  15 MPNY-MR                53.46      53.49 AGTC    14  
                  25.13       53.49 (28.36)                                        
Non-Award Division  
  1 Mohlenbrok, Gabrie  17 MPNY-MR                52.71      50.81 ZQ     
                  24.50       50.81 (26.31)                                        
  2 Hernandez, Luis     16 CAS-MR                 54.09      51.63 JO     
                  24.83       51.63 (26.80)                                        
  3 Green, Ryan L       15 Flying Dolphins-MR     54.19      54.50        
                  25.95       54.50 (28.55)                                        
  4 Prokic, Matija      15 RI Marlins-MR          54.48      54.73        
                  25.78       54.73 (28.95)                                        
  5 Haque, Nayem        18 KB Makos-MR            54.48      54.98        
                  25.75       54.98 (29.23)                                        
  6 Cusack-McPartlin,   16 WAC-MR                 54.21      55.58        
                  26.23       55.58 (29.35)                                        
  7 Gutierrez, Oman M   15 KB Makos-MR            54.09      56.27        
                  25.80       56.27 (30.47)                                        
 -- Drallios, Konstant  16 Twisters-MR            53.07         NS        
 -- Pan, Matthew A      16 GATE-MR                53.64         NS        
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:53.49  ZQ
              1:53.99  JO
              1:54.00  SMAX Silvers Max
              1:57.99  AGTC
              1:57.99  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:54.00 - 1:57.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Hyer, Robert J      17 Express Swimming-MR  1:54.99    1:57.66 AGTC    20  
                  26.65       56.27 (29.62)     1:27.17 (30.90)     1:57.66 (30.49)
Non-Award Division  
  1 Lucas, Jayden       16 UNLS-MR              1:55.32    1:54.00 SMAX   
                  26.11       55.03 (28.92)     1:24.79 (29.76)     1:54.00 (29.21)
  2 Arkhangelskiy, Mic  15 MPNY-MR              1:57.15    2:01.48        
                  27.93       58.31 (30.38)     1:29.86 (31.55)     2:01.48 (31.62)
  3 Hafez, Omar A       16 MPNY-MR              1:57.24    2:03.26        
                  26.40       56.12 (29.72)     1:27.80 (31.68)     2:03.26 (35.46)
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:09.99  ZQ
              5:10.99  JO
              5:11.00  SMAX Silvers Max
              5:17.99  AGTC
              5:17.99  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  5:11.00 - 5:17.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mohlenbrok, Gabrie  17 MPNY-MR              5:12.24    5:05.33 ZQ     
                  25.93       54.91 (28.98)     1:25.17 (30.26)     1:55.90 (30.73)
        2:27.22 (31.32)     2:58.75 (31.53)     3:30.18 (31.43)     4:02.32 (32.14)
        4:33.96 (31.64)     5:05.33 (31.37)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.49  ZQ
              1:00.00  SMAX Silvers Max
              1:01.59  JO
              1:01.59  AGTC
              1:03.89  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:01.60 - 1:03.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Towse, Eric         15 WAC-MR               1:01.88    1:00.97 JO      20  
                  29.64     1:00.97 (31.33)                                        
  2 Vasile, Joseph      17 RAC-MR               1:02.08    1:01.37 JO      17  
                  29.98     1:01.37 (31.39)                                        
  3 Arkhangelskiy, Mic  15 MPNY-MR              1:01.72    1:02.13 SILV    16  
                  30.18     1:02.13 (31.95)                                        
Non-Award Division  
  1 Macias, Sean E      15 RAC-MR               1:01.72      59.41 ZQ     
                  28.31       59.41 (31.10)                                        
 -- Thio, Randy M       17 NCAC-MR              1:02.10         NS        
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:09.99  ZQ
              2:10.99  JO
              2:11.00  SMAX Silvers Max
              2:13.99  AGTC
              2:16.89  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  2:11.00 - 2:16.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Vasile, Joseph      17 RAC-MR               2:14.70    2:12.76 AGTC    20  
                  31.50     1:04.67 (33.17)     1:39.05 (34.38)     2:12.76 (33.71)
  2 Towse, Eric         15 WAC-MR               2:12.93    2:13.67 AGTC    17  
                  30.97     1:04.15 (33.18)     1:38.98 (34.83)     2:13.67 (34.69)
  3 Arkhangelskiy, Mic  15 MPNY-MR              2:12.65    2:13.92 AGTC    16  
                  32.31     1:06.38 (34.07)     1:40.45 (34.07)     2:13.92 (33.47)
  4 Townley, Nicholas   17 WEST-MR              2:14.80    2:14.60 SILV    15  
                  31.45     1:05.50 (34.05)     1:40.04 (34.54)     2:14.60 (34.56)
  5 Lucas, Jayden       16 UNLS-MR              2:16.11    2:16.05 SILV    14  
                  29.91     1:03.37 (33.46)     1:39.20 (35.83)     2:16.05 (36.85)
Non-Award Division  
  1 Lombardo, Nicholas  15 WAC-MR               2:15.59    2:09.67 ZQ     
                  30.46     1:02.41 (31.95)     1:36.02 (33.61)     2:09.67 (33.65)
  2 Marun, Michael      16 KB Makos-MR          2:12.97    2:17.00        
                  31.78     1:05.60 (33.82)     1:40.97 (35.37)     2:17.00 (36.03)
  3 Moeslinger, Erich   15 GATE-MR              2:15.27    2:20.12        
                  30.85     1:05.39 (34.54)     1:42.27 (36.88)     2:20.12 (37.85)
  4 Haque, Nayem        18 KB Makos-MR          2:16.28    2:21.03        
                  31.37     1:06.21 (34.84)     1:44.72 (38.51)     2:21.03 (36.31)
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:06.49  JO
              1:06.49  ZQ
              1:06.50  SMAX Silvers Max
              1:09.99  AGTC
              1:10.89  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  1:06.50 - 1:10.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Sarbanes, Alex C    17 Twisters-MR          1:07.02    1:07.01 AGTC    20  
                  31.16     1:07.01 (35.85)                                        
  2 Kyrylenko, Anton M  17 APEX-MR              1:09.21    1:07.26 AGTC    17  
                  31.69     1:07.26 (35.57)                                        
  3 Duval, Justin S     16 MPNY-MR              1:09.07    1:07.31 AGTC    16  
                  31.55     1:07.31 (35.76)                                        
  4 Young, Chaz N       18 Twisters-MR          1:09.03    1:07.67 AGTC    15  
                  32.43     1:07.67 (35.24)                                        
  5 Cavanaugh, Joe      17 WAC-MR               1:08.52    1:07.80 AGTC    14  
                  31.30     1:07.80 (36.50)                                        
  6 Callaghan, Ryan     15 WAC-MR               1:07.30    1:07.83 AGTC    13  
                  32.21     1:07.83 (35.62)                                        
  7 Towse, Eric         15 WAC-MR               1:09.17    1:08.02 AGTC    12  
                  32.10     1:08.02 (35.92)                                        
  8 Chea, Parker        15 Parks Sailfish-MR    1:10.45    1:08.03 AGTC    11  
                  32.71     1:08.03 (35.32)                                        
  9 Eboli, Michael      15 Badger-MR            1:09.90    1:08.94 AGTC     9  
                  32.49     1:08.94 (36.45)                                        
 10 Prokic, Matija      15 RI Marlins-MR        1:09.55    1:09.30 AGTC     7  
                  33.35     1:09.30 (35.95)                                        
 11 Wisniewski, Robert  16 MPNY-MR              1:09.11    1:09.76 AGTC     6  
                  32.48     1:09.76 (37.28)                                        
 12 Hafez, Omar A       16 MPNY-MR              1:08.39    1:10.58 SILV     5  
                  31.81     1:10.58 (38.77)                                        
Non-Award Division  
  1 Chan, Jason         17 NCAC-MR              1:10.87    1:11.34        
                  32.84     1:11.34 (38.50)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:29.99  ZQ
              2:30.09  JO
              2:30.10  SMAX Silvers Max
              2:31.99  AGTC
              2:36.79  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  2:30.10 - 2:36.79
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Wisniewski, Robert  16 MPNY-MR              2:30.14    2:30.86 AGTC    20  
                  31.99     1:11.02 (39.03)     1:50.28 (39.26)     2:30.86 (40.58)
  2 Mercado, David      18 UNLS-MR              2:36.01    2:34.55 SILV    17  
                  34.31     1:13.12 (38.81)     1:53.62 (40.50)     2:34.55 (40.93)
  3 Prokic, Matija      15 RI Marlins-MR        2:36.48    2:34.92 SILV    16  
                  35.37     1:14.55 (39.18)     1:55.02 (40.47)     2:34.92 (39.90)
  4 Guzman, Anthony L   17 RedTails-MR          2:35.92    2:35.34 SILV    15  
                  34.77     1:14.19 (39.42)     1:54.82 (40.63)     2:35.34 (40.52)
Non-Award Division  
  1 Kyrylenko, Anton M  17 APEX-MR              2:31.04    2:29.21 ZQ     
                  33.38     1:12.30 (38.92)     1:51.08 (38.78)     2:29.21 (38.13)
  2 Vaynshteyn, Gabrie  15 MPNY-MR              2:35.63    2:42.01        
                  35.29     1:15.39 (40.10)     1:58.32 (42.93)     2:42.01 (43.69)
 -- Eboli, Michael      15 Badger-MR            2:33.91        DFS        
      Declared false start
 -- Sarbanes, Alex C    17 Twisters-MR          2:31.62         NS        
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                57.19  ZQ
                57.99  JO
                58.00  SMAX Silvers Max
                59.99  AGTC
              1:02.59  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  58.00 - 1:02.59
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Cavanaugh, Joe      17 WAC-MR                 59.55      58.97 AGTC    20  
                  27.33       58.97 (31.64)                                        
  2 Chu, Dennis         17 CIY-MR               1:00.08      59.71 AGTC    17  
                  27.68       59.71 (32.03)                                        
  3 Kwon, Steven S      15 Badger-MR            1:02.07      59.85 AGTC    16  
                  27.94       59.85 (31.91)                                        
  4 Ciric, Milos        17 RI Marlins-MR        1:01.13    1:00.26 SILV    15  
                  27.87     1:00.26 (32.39)                                        
  5 Callaghan, Ryan     15 WAC-MR               1:02.17    1:01.84 SILV    14  
                  29.00     1:01.84 (32.84)                                        
  6 D'Avanzo, Nick      15 FREE-MR              1:02.08    1:01.88 SILV    13  
                  28.78     1:01.88 (33.10)                                        
  7 Coullare, Matteo    16 RI Marlins-MR        1:02.57    1:02.10 SILV    12  
                  28.05     1:02.10 (34.05)                                        
Non-Award Division  
  1 Fargo, Jordan K     15 Express Swimming-MR  1:00.13      57.08 ZQ     
                  26.60       57.08 (30.48)                                        
  2 Ruf, Jason E        15 HS-MR                1:02.59    1:03.37        
                  29.22     1:03.37 (34.15)                                        
  3 Marun, Michael      16 KB Makos-MR          1:01.01    1:04.33        
                  29.37     1:04.33 (34.96)                                        
  4 Hernandez, Luis     16 CAS-MR               1:01.32    1:07.44        
                  28.47     1:07.44 (38.97)                                        
  5 Kourilov, Yevgeniy  15 MPNY-MR              1:02.23    1:08.61        
                  30.95     1:08.61 (37.66)                                        
 -- Pan, Matthew A      16 GATE-MR              1:00.66         DQ        
      No Show Penalty Event
 -- Drallios, Konstant  16 Twisters-MR            58.28         NS        
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:12.49  JO
              2:12.49  ZQ
              2:12.50  SMAX Silvers Max
              2:19.99  AGTC
              2:24.99  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  2:12.50 - 2:24.99
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Lombardo, Nicholas  15 WAC-MR               2:21.40    2:17.20 AGTC    20  
                  29.87     1:04.14 (34.27)     1:41.13 (36.99)     2:17.20 (36.07)
Non-Award Division  
  1 Fargo, Jordan K     15 Express Swimming-MR  2:19.59    2:11.72 JO     
                  28.90     1:02.37 (33.47)     1:36.75 (34.38)     2:11.72 (34.97)
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
              2:07.99  JO
              2:07.99  ZQ
              2:08.00  SMAX Silvers Max
              2:14.99  AGTC
              2:27.79  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  2:08.00 - 2:27.79
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Arkhangelskiy, Mic  15 MPNY-MR              2:09.57    2:09.13 AGTC    20  
                  29.05     1:02.45 (33.40)     1:39.13 (36.68)     2:09.13 (30.00)
  2 Kascle, Daniel      15 RAC-MR               2:18.48    2:10.56 AGTC    17  
                  27.64     1:01.61 (33.97)     1:38.36 (36.75)     2:10.56 (32.20)
  3 Kwon, Steven S      15 Badger-MR            2:15.73    2:12.18 AGTC    16  
                  27.79     1:02.54 (34.75)     1:40.94 (38.40)     2:12.18 (31.24)
  4 Towse, Eric         15 WAC-MR               2:15.66    2:12.78 AGTC    15  
                  29.67     1:03.33 (33.66)     1:42.07 (38.74)     2:12.78 (30.71)
  5 Macias, Sean E      15 RAC-MR               2:17.91    2:13.06 AGTC    14  
                  27.91     1:00.18 (32.27)     1:41.27 (41.09)     2:13.06 (31.79)
  6 Mercado, David      18 UNLS-MR              2:16.74    2:13.13 AGTC    13  
                  26.77     1:00.61 (33.84)     1:41.58 (40.97)     2:13.13 (31.55)
  7 Hadary, Daniel B    15 FLY-MR               2:14.01    2:13.14 AGTC    12  
                  28.73     1:02.64 (33.91)     1:41.86 (39.22)     2:13.14 (31.28)
  8 Cavanaugh, Joe      17 WAC-MR               2:14.02    2:13.23 AGTC    11  
                  27.63     1:03.41 (35.78)     1:41.08 (37.67)     2:13.23 (32.15)
  9 Callaghan, Ryan     15 WAC-MR               2:15.86    2:13.58 AGTC     9  
                  29.36     1:04.43 (35.07)     1:42.69 (38.26)     2:13.58 (30.89)
 10 Sakoff, Nicholas T  16 Manhattan Makos-MR   2:16.15    2:15.52 SILV     7  
                  29.73     1:03.76 (34.03)     1:43.50 (39.74)     2:15.52 (32.02)
 11 Pan, Matthew A      16 GATE-MR              2:13.99    2:16.88 SILV     6  
                  28.24     1:04.16 (35.92)     1:43.69 (39.53)     2:16.88 (33.19)
 12 Elkhouly, Marwan A  15 HS-MR                2:20.19    2:17.79 SILV     5  
                  28.54     1:02.52 (33.98)     1:43.36 (40.84)     2:17.79 (34.43)
 13 Montesa, Daniel     15 Parks Sailfish-MR    2:15.84    2:17.86 SILV     4  
                  27.82     1:02.50 (34.68)     1:44.39 (41.89)     2:17.86 (33.47)
 14 Townley, Nicholas   17 WEST-MR              2:18.30    2:17.87 SILV     3  
                  32.73     1:06.12 (33.39)     1:47.44 (41.32)     2:17.87 (30.43)
 15 Kourilov, Yevgeniy  15 MPNY-MR              2:19.38    2:19.15 SILV     2  
                  28.94     1:06.63 (37.69)     1:48.42 (41.79)     2:19.15 (30.73)
 16 Moeslinger, Erich   15 GATE-MR              2:17.87    2:19.28 SILV     1  
                  30.21     1:03.35 (33.14)     1:47.85 (44.50)     2:19.28 (31.43)
 17 Ciric, Milos        17 RI Marlins-MR        2:24.85    2:19.43 SILV   
                  28.99     1:03.07 (34.08)     1:45.88 (42.81)     2:19.43 (33.55)
 18 Wisniewski, Robert  16 MPNY-MR              2:18.32    2:19.59 SILV   
                  29.39     1:06.31 (36.92)     1:45.81 (39.50)     2:19.59 (33.78)
 19 Foppiano, Nicholas  15 RAC-MR               2:20.87    2:20.16 SILV   
                  28.54     1:04.78 (36.24)     1:46.94 (42.16)     2:20.16 (33.22)
 20 Hernandez, Luis     16 CAS-MR               2:22.44    2:20.23 SILV   
                  27.28     1:03.38 (36.10)     1:48.59 (45.21)     2:20.23 (31.64)
 21 Kyrylenko, Anton M  17 APEX-MR              2:18.10    2:20.40 SILV   
                  29.56     1:07.29 (37.73)     1:46.31 (39.02)     2:20.40 (34.09)
 22 Prokic, Matija      15 RI Marlins-MR        2:19.22    2:20.84 SILV   
                  31.03     1:05.75 (34.72)     1:47.33 (41.58)     2:20.84 (33.51)
 23 Wan, Horace         16 QNS-MR               2:23.58    2:21.26 SILV   
                  30.15     1:07.52 (37.37)     1:49.04 (41.52)     2:21.26 (32.22)
 24 Simon, Ernesto G    15 Twisters-MR          2:23.28    2:21.27 SILV   
                  29.03     1:04.28 (35.25)     1:48.65 (44.37)     2:21.27 (32.62)
 25 Chu, Dennis         17 CIY-MR               2:26.03    2:22.56 SILV   
                  28.23     1:04.89 (36.66)     1:48.16 (43.27)     2:22.56 (34.40)
 26 Young, Chaz N       18 Twisters-MR          2:18.78    2:22.79 SILV   
                  30.58     1:09.17 (38.59)     1:49.68 (40.51)     2:22.79 (33.11)
 27 Piscopo, Frank      15 FREE-MR              2:23.49    2:23.35 SILV   
                  31.59     1:08.20 (36.61)     1:52.87 (44.67)     2:23.35 (30.48)
 28 Gutierrez, Oman M   15 KB Makos-MR          2:24.45    2:24.07 SILV   
                  29.12     1:06.65 (37.53)     1:48.21 (41.56)     2:24.07 (35.86)
 29 Vaynshteyn, Gabrie  15 MPNY-MR              2:18.78    2:24.49 SILV   
                  30.01     1:08.54 (38.53)     1:51.17 (42.63)     2:24.49 (33.32)
 30 Ugarte, Joshua M    16 FLY-MR               2:24.13    2:24.67 SILV   
                  30.05     1:07.19 (37.14)     1:48.65 (41.46)     2:24.67 (36.02)
 31 Vayser, Gabriel     15 RAC-MR               2:22.50    2:25.40 SILV   
                  33.31     1:11.43 (38.12)   2:25.40 (1:13.97)                    
 32 Guzman, Anthony L   17 RedTails-MR          2:23.74    2:26.21 SILV   
                  31.46     1:10.47 (39.01)     1:51.56 (41.09)     2:26.21 (34.65)
 33 Ruf, Jason E        15 HS-MR                2:26.96    2:26.46 SILV   
                  29.81     1:05.91 (36.10)     1:53.59 (47.68)     2:26.46 (32.87)
Non-Award Division  
  1 Fargo, Jordan K     15 Express Swimming-MR  2:08.25    2:05.04 JO     
                  27.02       57.42 (30.40)     1:37.48 (40.06)     2:05.04 (27.56)
  2 Mohlenbrok, Gabrie  17 MPNY-MR              2:11.44    2:05.46 JO     
                  25.92       59.23 (33.31)     1:37.28 (38.05)     2:05.46 (28.18)
  3 Donlevy, Billy      16 CIY-MR               2:08.40    2:07.03 JO     
                  26.55       58.06 (31.51)     1:37.29 (39.23)     2:07.03 (29.74)
  4 Piscopo, JP         15 FREE-MR              2:27.34    2:30.88        
                  34.96     1:13.78 (38.82)     1:57.83 (44.05)     2:30.88 (33.05)
  5 D'Avanzo, Nick      15 FREE-MR              2:25.60    2:32.26        
                  29.94     1:09.74 (39.80)     1:57.65 (47.91)     2:32.26 (34.61)
 -- Sarbanes, Alex C    17 Twisters-MR          2:20.03         DQ        
      No Show Penalty Event - Misc
 -- Haque, Nayem        18 KB Makos-MR          2:25.44         DQ        
      Declared false start - Misc
 -- Green, Ryan L       15 Flying Dolphins-MR   2:23.86        DFS        
      Declared false start - Misc
 -- Marun, Michael      16 KB Makos-MR          2:18.47        DFS        
      Declared false start - Misc
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
              4:41.99  JO
              4:41.99  ZQ
              4:42.00  SMAX Silvers Max
              4:45.89  AGTC
              4:45.89  SILV Silvers
 Meet Qualifying:  4:42.00 - 4:45.89
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
SILV - Division  
  1 Callaghan, Ryan     15 WAC-MR               4:44.39    4:43.35 AGTC    20  
                  29.68     1:04.16 (34.48)     1:40.65 (36.49)     2:16.86 (36.21)
        2:56.87 (40.01)     3:37.42 (40.55)     4:10.80 (33.38)     4:43.35 (32.55)
Non-Award Division  
  1 Fargo, Jordan K     15 Express Swimming-MR  4:42.62    4:34.44 JO     
                  29.03     1:03.32 (34.29)     1:37.93 (34.61)     2:12.20 (34.27)
        2:54.52 (42.32)     3:36.22 (41.70)     4:05.11 (28.89)     4:34.44 (29.33)
  2 Towse, Eric         15 WAC-MR               4:42.66    4:41.38 JO     
                  30.06     1:05.13 (35.07)     1:40.04 (34.91)     2:14.99 (34.95)
        2:54.99 (40.00)     3:35.98 (40.99)     4:08.68 (32.70)     4:41.38 (32.70)
 
Boys 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Baldwin, Sean D     14 HS-MR                     NT      56.25        
                  26.74       56.25 (29.51)                                        
  2 Decasseres, Elijah  10 KB Makos-MR               NT    1:14.07        
                  35.18     1:14.07 (38.89)                                        
 
Boys 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kleyer, Max J       13 FREE-MR                   NT    1:03.35        
                  28.44     1:03.35 (34.91)                                        
 
Mixed 12 & Under 50 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gonciarz, Isabella  12 Twisters-MR               NT      31.64        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Green, Ryan L       15 Flying Dolphins-MR        NT      24.93        
  2 Yanos, Athan J      14 Flying Dolphins-MR        NT      25.55        
 
Mixed 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Del Pozo, Daniel    17 NCAC-MR                   NT      25.09        
  2 Piscopo, Frank      15 FREE-MR                   NT      25.41        
  3 Nordstrom, Dylan L  13 Badger-MR                 NT      26.06        
  4 Sanchez, Roger      13 RedTails-MR               NT      26.30        
  5 Egan, Orla M        13 Twisters-MR               NT      26.80        
  6 Leal, Nancy         13 RedTails-MR               NT      27.28        
  7 Rojas-Tineo, Maira  12 APEX-MR                   NT      28.39        
  8 Rasquinha, Rhea D   12 Express Swimming-MR       NT      28.57        
  9 Fan, Alyssa Y       11 Manhattan Makos-MR        NT      29.01        
 10 Jablonowski, Krist  12 Manhattan Makos-MR        NT      29.06        
 11 Krayets, Eric B     10 Unhes-Mr-MR               NT      31.56        
 12 Barr, Fiona P        9 Badger-MR                 NT      32.32        
 13 Anderson, Kate E    10 Badger-MR                 NT      32.67        
 14 Ott, Ursula J        9 Badger-MR                 NT      32.99        
 15 Rosario, Amelia     10 KB Makos-MR               NT      33.27        
 16 Jacob, Natalie      10 Badger-MR                 NT      33.82        
 17 Barrett, Noah D      8 WEST-MR                   NT      34.86        
 
Mixed 100 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sandoval, Candela   12 Twisters-MR               NT    1:00.98        
                  29.36     1:00.98 (31.62)                                        
  2 Rojas-Tineo, Maira  12 APEX-MR                   NT    1:02.97        
                  29.93     1:02.97 (33.04)                                        
  3 Beaman, Shawn F      9 Flying Dolphins-MR        NT    1:11.81        
                  34.25     1:11.81 (37.56)                                        
 -- DiSanto, Justin P   13 WEST-MR                   NT         NS        
 
Mixed 50 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jimenez, Haley            12 GATE-MR                   NT      32.27        
  2 Chavez, Kaetlyn K         11 APEX-MR                   NT      32.31        
  3 Kowalczyk, Julia          11 Twisters-MR               NT      32.96        
  4 Estrada-Nunez, Thais I    11 Twisters-MR               NT      33.55        
  5 Wong, Kelly M             11 APEX-MR                   NT      34.52        
  6 Ugarte, Olivia P          12 FLY-MR                    NT      36.82        
  7 Puccio, Michael           10 RAC-MR                    NT      37.02        
  8 Bice, Cian G               9 Express Swimming-MR       NT      37.16        
  9 Jhong, Ethan              10 Express Swimming-MR       NT      38.55        
 10 Dase, Jonathan w          10 Flying Dolphins-MR        NT      39.32        
 
Mixed 100 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fan, Maximilian     14 Manhattan Makos-MR        NT    1:01.55        
                  29.86     1:01.55 (31.69)                                        
  2 Thio, Randy M       17 NCAC-MR                   NT    1:02.70        
                  29.85     1:02.70 (32.85)                                        
  3 Langaman, Jenna T   12 HS-MR                     NT    1:09.65        
                  34.27     1:09.65 (35.38)                                        
  4 Ugarte, Joshua M    16 FLY-MR                    NT    1:10.60        
                  33.72     1:10.60 (36.88)                                        
  5 Konviser, Eric L    11 WAC-MR                    NT    1:12.28        
                  33.88     1:12.28 (38.40)                                        
 -- Ott, Elke J         12 Badger-MR                 NT         NS        
 
Mixed 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Murray, Ryan R      14 Express Swimming-MR       NT    2:16.03        
                  32.10     1:06.96 (34.86)     1:42.24 (35.28)     2:16.03 (33.79)
  2 Lei, Anya           11 Twisters-MR               NT    2:29.08        
                  34.74     1:12.54 (37.80)     1:51.01 (38.47)     2:29.08 (38.07)
 
Mixed 50 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Banks, Amari              11 UNLS-MR                   NT      36.94        
  2 Wong, Joyce H             12 HS-MR                     NT      36.96        
  3 Snyder, Sara              12 Manhattan Makos-MR        NT      37.72        
  4 Zarazua, Jennifer         12 Twisters-MR               NT      37.98        
  5 Martinez, Claudia         10 ASAP-MR                   NT      44.00        
 
Mixed 100 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bay, Alexandria M   18 Twisters-MR               NT    1:19.66        
                  37.44     1:19.66 (42.22)                                        
  2 Bouzarouata, Zacha  11 Twisters-MR               NT    1:20.42        
                  39.05     1:20.42 (41.37)                                        
  3 Goncharuk, Samuel   12 WAC-MR                    NT    1:20.89        
                  38.33     1:20.89 (42.56)                                        
  4 Sherpa, Nathan D    12 Twisters-MR               NT    1:21.49        
                  39.07     1:21.49 (42.42)                                        
  5 Eckert, Jordyn      11 Manhattan Makos-MR        NT    1:22.94        
                  38.09     1:22.94 (44.85)                                        
  6 Klein, Evan M       11 Badger-MR                 NT    1:24.22        
                  39.56     1:24.22 (44.66)                                        
  7 Sansano, Matthew A  10 Express Swimming-MR       NT    1:37.80        
                  46.86     1:37.80 (50.94)                                        
 
Mixed 200 Yard Breaststroke Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wisniewski, Robert  16 MPNY-MR                   NT    2:30.35        
                  32.10     1:10.20 (38.10)     1:50.34 (40.14)     2:30.35 (40.01)
  2 Eboli, Michael      15 Badger-MR                 NT    2:31.83        
                  33.66     1:11.56 (37.90)     1:51.80 (40.24)     2:31.83 (40.03)
  3 Pintchouk, Max      11 WAC-MR                    NT    2:43.95        
                  37.71     1:20.87 (43.16)     2:01.96 (41.09)     2:43.95 (41.99)
  4 Sellami, Max L      11 Flying Dolphins-MR        NT    2:48.13        
                  37.15     1:19.74 (42.59)     2:03.53 (43.79)     2:48.13 (44.60)
 
Mixed 100 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ciric, Milos        17 RI Marlins-MR             NT      59.92        
                  27.31       59.92 (32.61)                                        
  2 Suzana, Arlene      13 RedTails-MR               NT    1:06.71        
                  30.71     1:06.71 (36.00)                                        
  3 Greenberg, Michael  12 WAC-MR                    NT    1:17.49        
                  36.26     1:17.49 (41.23)                                        
  4 Friedman, Alexandr  11 Badger-MR                 NT    1:18.17        
                  34.81     1:18.17 (43.36)                                        
  5 Mroczek, Angelica   12 FREE-MR                   NT    1:28.67        
                  38.65     1:28.67 (50.02)                                        
 
Mixed 200 Yard Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ott, Elke J         12 Badger-MR                 NT    2:20.13        
                  30.75     1:06.40 (35.65)     1:43.61 (37.21)     2:20.13 (36.52)
  2 Ambrosio, Jordan    14 RedTails-MR               NT    2:21.15        
                  31.37     1:08.38 (37.01)     1:45.19 (36.81)     2:21.15 (35.96)
  3 Arnold, Lauren R    12 Badger-MR                 NT    2:36.97        
                  32.06     1:10.45 (38.39)     1:52.79 (42.34)     2:36.97 (44.18)
 
Mixed 100 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Speres, Nicholas C  12 Badger-MR                 NT    1:13.07        
                  34.21     1:13.07 (38.86)                                        
 
Mixed 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Victory, Margaret   14 Badger-MR                 NT    2:23.77        
                  31.52     1:08.64 (37.12)     1:50.02 (41.38)     2:23.77 (33.75)
  2 McGrath, Caroline   12 Badger-MR                 NT    2:25.84        
                  31.89     1:09.04 (37.15)     1:51.18 (42.14)     2:25.84 (34.66)
  3 Baldwin, Brian J    12 HS-MR                     NT    2:27.61        
                  30.44     1:06.61 (36.17)     1:53.58 (46.97)     2:27.61 (34.03)
  4 Horn, Ursula        12 Manhattan Makos-MR        NT    2:29.51        
                  35.10     1:12.63 (37.53)     1:55.47 (42.84)     2:29.51 (34.04)
 
Mixed 400 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dawa, Tenzin T            13 Twisters-MR               NT    4:48.53        
                  31.14     1:07.90 (36.76)     1:45.13 (37.23)     2:21.90 (36.77)
        3:02.31 (40.41)     3:42.74 (40.43)     4:16.80 (34.06)     4:48.53 (31.73)