Licensed to BGC-N. Westchester Marlins
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 5.0 1/19/2016 12:37 PM
                   2016 MR YMID MLK 8&under Meet - 1/18/2016                   
                              Sanction #: 160109                               
                                    Results                                    
 
Girls 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pitches, Daisy M           7 EHY-MR                 18.00      19.51        
  2 Amen, Bianca J             7 Flying Dolphins-MR        NT      21.24        
  3 Martinez-Jimenez, Alba     7 Middies-MR             19.51      22.09        
  4 Murphy, Kaleigh C          7 GRYM-CT                20.18      22.34        
  5 Casciato, Kate E           6 Flying Dolphins-MR     27.17      22.46        
  6 Coulthard, Tamsin A        7 Middies-MR             28.92      22.57        
  7 Kozma, Julia M             6 GRYM-CT                23.03      22.89        
  8 Hofbauer, Amari L          7 PATS-MR                21.50      23.23        
  9 Morris, Shea M             7 GRYM-CT                26.90      23.91        
 10 Odums, Kaelynn S           7 PATS-MR                24.97      23.93        
 11 Mack, Lexi M               7 Flying Dolphins-MR        NT      24.68        
 12 McKibben, Tyler L          7 Flying Dolphins-MR     30.00      25.28        
 13 Tong, Emma                 7 Storm-MR               27.93      26.01        
 14 Feinberg, Sloane           7 Flying Dolphins-MR        NT      26.94        
 15 Mounier, Victoria          6 Middies-MR             26.47      27.37        
 16 Laduzinski, Anna J         7 Empire-MR              31.43      27.53        
 17 Canning, Aoife             6 Storm-MR               28.28      30.39        
 18 Flores, Isabella           6 Storm-MR               26.88      30.50        
 19 Dziedzic, Isabella         6 Storm-MR               31.49      31.14        
 20 Canning, Sorcha H          4 Storm-MR               34.69      38.62        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ye, Sofia                  7 GRYM-CT                20.03      19.92        
  2 Richardson, Davia K        7 Storm-MR               22.82      20.64        
  3 O'Donnell, Katie A         7 Marlins Bgnw-MR        21.27      21.20        
  4 Chen, Cindy W              7 Marlins Bgnw-MR        24.01      22.29        
  5 Greenberg, Ariel S         7 Empire-MR              23.36      22.96        
  6 Murphy, Kaleigh C          7 GRYM-CT                22.99      23.24        
  7 Burriss, Leah S            7 Empire-MR              25.10      23.75        
  8 Martinez-Jimenez, Alba     7 Middies-MR             24.63      23.76        
  9 McGourty, Megan R          7 Marlins Bgnw-MR        25.19      23.99        
 10 Johnsen, Sasha             6 Storm-MR               24.29      24.27        
 11 Amen, Bianca J             7 Flying Dolphins-MR        NT      24.76        
 12 Coulthard, Tamsin A        7 Middies-MR             27.18      24.84        
 13 Hofbauer, Amari L          7 PATS-MR                28.18      24.90        
 14 Casciato, Kate E           6 Flying Dolphins-MR        NT      24.93        
 15 Morris, Shea M             7 GRYM-CT                26.12      25.20        
 16 Mlynar, Seraphina J        7 Marlins Bgnw-MR        28.20      25.43        
 17 Mounier, Victoria          6 Middies-MR             30.28      25.71        
 18 McKibben, Tyler L          7 Flying Dolphins-MR     34.00      25.87        
 19 Flores, Isabella           6 Storm-MR               26.18      26.33        
 20 Tong, Emma                 7 Storm-MR               27.12      26.44        
 21 Neubauer, Laurel A         7 Empire-MR              26.12      26.45        
 22 Mack, Lexi M               7 Flying Dolphins-MR        NT      26.87        
 23 Vanover, Dani R            7 Empire-MR              26.41      27.35        
 23 Laduzinski, Anna J         7 Empire-MR              38.25      27.35        
 25 Canning, Aoife             6 Storm-MR               24.58      27.65        
 26 Leyva, Ella R              7 Marlins Bgnw-MR        28.62      28.03        
 27 Kozma, Julia M             6 GRYM-CT                26.52      28.66        
 28 Feinberg, Sloane           7 Flying Dolphins-MR     32.65      28.94        
 29 Dziedzic, Isabella         6 Storm-MR               31.43      29.15        
 30 Odums, Kaelynn S           7 PATS-MR                34.70      31.59        
 31 Vitti, Georgia H           6 Marlins Bgnw-MR        30.62      32.02        
 32 Canning, Sorcha H          4 Storm-MR               38.62      36.77        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chen, Cindy W              7 Marlins Bgnw-MR        25.39      25.12        
  2 Ye, Sofia                  7 GRYM-CT                24.37      25.43        
  3 Richardson, Davia K        7 Storm-MR               25.04      25.47        
  4 O'Donnell, Katie A         7 Marlins Bgnw-MR        25.83      25.86        
  5 Pitches, Daisy M           7 EHY-MR                 23.82      26.34        
  6 Burriss, Leah S            7 Empire-MR              30.89      27.92        
  7 Greenberg, Ariel S         7 Empire-MR                 NT      28.08        
  8 Amen, Bianca J             7 Flying Dolphins-MR        NT      29.79        
  9 Johnsen, Sasha             6 Storm-MR               39.79      30.63        
 10 Murphy, Kaleigh C          7 GRYM-CT                28.46      30.83        
 11 McGourty, Megan R          7 Marlins Bgnw-MR        27.46      31.16        
 12 Casciato, Kate E           6 Flying Dolphins-MR        NT      31.71        
 13 Dziedzic, Isabella         6 Storm-MR               34.75      33.37        
 14 McKibben, Tyler L          7 Flying Dolphins-MR     37.00      33.93        
 15 Tong, Emma                 7 Storm-MR               33.95      34.58        
 16 Morris, Shea M             7 GRYM-CT                32.92      34.70        
 17 Vitti, Georgia H           6 Marlins Bgnw-MR        34.38      35.59        
 18 Hofbauer, Amari L          7 PATS-MR                33.73      36.56        
 19 Mlynar, Seraphina J        7 Marlins Bgnw-MR           NT      37.13        
 20 Flores, Isabella           6 Storm-MR               41.14      38.60        
 21 Odums, Kaelynn S           7 PATS-MR                   NT      40.48        
 22 Laduzinski, Anna J         7 Empire-MR              45.60      40.61        
 23 Canning, Sorcha H          4 Storm-MR               50.44      46.10        
 24 Canning, Aoife             6 Storm-MR               53.32      46.56        
 25 Leyva, Ella R              7 Marlins Bgnw-MR           NT      51.61        
 -- Neubauer, Laurel A         7 Empire-MR              38.80         DQ        
 -- Feinberg, Sloane           7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Mack, Lexi M               7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Kozma, Julia M             6 GRYM-CT                35.00         DQ        
 -- Vanover, Dani R            7 Empire-MR              51.97         DQ        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ye, Sofia                  7 GRYM-CT                32.39      22.64        
  2 Hofbauer, Amari L          7 PATS-MR                26.33      31.19        
  3 McKibben, Tyler L          7 Flying Dolphins-MR     39.00      34.63        
  4 Odums, Kaelynn S           7 PATS-MR                   NT      37.18        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benerofe, Noa S            8 GRYM-CT                45.12      42.37        
  2 Dalton, Ashlin S           8 Marlins Bgnw-MR        45.12      42.70        
  3 Valerio, Sara A            8 Middies-MR             46.72      43.20        
  4 King, Abigail              8 Storm-MR               43.79      43.58        
  5 Vitti, Kate L              8 Marlins Bgnw-MR        43.96      43.74        
  6 Nguyen, Olivia A           8 GRYM-CT                51.98      44.04        
  7 Amerson, Sydney D          8 Storm-MR               47.47      44.13        
  8 Gold, Bryce A              8 GRYM-CT                44.50      44.51        
  9 Bozkurt, Sena D            8 GRYM-CT                46.11      45.38        
 10 Zachary, Kay               8 GRYM-CT                48.99      46.61        
 11 Hallac, Sophia R           8 Marlins Bgnw-MR        48.40      46.75        
 12 Cameron, Daktota           8 Storm-MR               48.48      46.88        
 13 Costabile, Kylie G         8 Storm-MR               50.05      47.58        
 14 Yang, Sharon Y             8 Middies-MR             51.56      47.73        
 15 Horn, Rachel S             8 GRYM-CT                55.35      48.28        
 16 Lankford, Avery A          8 Flying Dolphins-MR        NT      48.66        
 17 Eng, Jahde                 8 Flying Dolphins-MR        NT      48.82        
 18 Buckley, Molly K           8 Storm-MR               49.24      50.37        
 19 Riolo, Amanda E            8 Storm-MR               52.12      51.57        
 20 Dean, Cailtin E            8 GRYM-CT                48.00      52.34        
 21 Ray, Nidhi                 8 Empire-MR              54.15      52.46        
 22 SU, Lorian                 8 Middies-MR                NT      53.68        
 23 Hendrickson, Riley D       8 Middies-MR                NT      53.83        
 24 Nager, Abigail L           8 Storm-MR             1:01.96      53.90        
 25 Riina, Georgia A           8 Empire-MR                 NT      55.09        
 26 Clott, Kayla M             8 Storm-MR               58.86      55.57        
 27 Laker, Melanie K           8 Flying Dolphins-MR     59.46      57.29        
 28 Liu, Chloe                 8 Unattached-MR             NT      58.81        
 29 Gardiner, Lucy G           8 Flying Dolphins-MR        NT      59.79        
 30 Shah, Jaya R               8 Flying Dolphins-MR   1:09.84    1:00.77        
 31 Best, Yasmeen              8 CAS-MR               1:02.73    1:01.09        
 32 Jutt, Anna E               8 PATS-MR              1:08.67    1:03.59        
 33 Sabarre, ina C             8 PATS-MR                   NT    1:04.13        
 34 Liranzo, Alexis M          8 PATS-MR                   NT    1:04.17        
 35 Dallesandro, Lilly A       8 Storm-MR               58.12    1:05.46        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Costabile, Kylie G         8 Storm-MR               51.81      47.69        
  2 Vitti, Kate L              8 Marlins Bgnw-MR        48.35      49.19        
  3 King, Abigail              8 Storm-MR               53.65      49.21        
  4 McGourty, Molly F          8 Marlins Bgnw-MR        54.76      50.79        
  5 Sabol, Mackinzie I         8 Marlins Bgnw-MR        59.21      52.84        
  6 Zachary, Kay               8 GRYM-CT                56.78      53.22        
  7 Bozkurt, Sena D            8 GRYM-CT              1:00.87      54.07        
  8 Gold, Bryce A              8 GRYM-CT                53.55      54.49        
  9 Benerofe, Noa S            8 GRYM-CT                53.61      55.69        
 10 Eng, Jahde                 8 Flying Dolphins-MR        NT      55.82        
 11 Hulme, Holly S             8 Marlins Bgnw-MR      1:01.91      56.85        
 12 Riolo, Amanda E            8 Storm-MR             1:00.45      56.99        
 13 Slocum, Annie T            8 Marlins Bgnw-MR      1:01.07      57.75        
 14 Amerson, Sydney D          8 Storm-MR               59.98      57.91        
 15 Shah, Jaya R               8 Flying Dolphins-MR        NT      58.65        
 16 Hallac, Maya P             8 Marlins Bgnw-MR      1:00.97    1:00.18        
 17 Horn, Rachel S             8 GRYM-CT                57.18    1:00.46        
 18 Buckley, Molly K           8 Storm-MR             1:01.96    1:00.95        
 19 Gardiner, Lucy G           8 Flying Dolphins-MR        NT    1:01.15        
 20 Cameron, Daktota           8 Storm-MR             1:01.48    1:01.98        
 21 Nestler, Maura K           8 PATS-MR              1:00.54    1:02.31        
 22 Clott, Kayla M             8 Storm-MR             1:02.57    1:02.70        
 23 Lankford, Avery A          8 Flying Dolphins-MR   1:16.81    1:03.28        
 24 Nager, Abigail L           8 Storm-MR             1:06.11    1:06.76        
 25 King, Kayla S              8 Marlins Bgnw-MR           NT    1:10.71        
 26 Riina, Georgia A           8 Empire-MR                 NT    1:11.80        
 27 Hendrickson, Riley D       8 Middies-MR                NT    1:12.28        
 28 Laker, Melanie K           8 Flying Dolphins-MR        NT    1:13.96        
 -- Liranzo, Alexis M          8 PATS-MR                   NT         DQ        
 -- Best, Yasmeen              8 CAS-MR               1:07.15         DQ        
 -- Dallesandro, Lilly A       8 Storm-MR             1:15.41         DQ        
 -- Nguyen, Olivia A           8 GRYM-CT                53.21         DQ        
 -- Sabarre, ina C             8 PATS-MR              1:13.66         DQ        
 -- Dean, Cailtin E            8 GRYM-CT                53.00         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valerio, Sara A            8 Middies-MR             37.69      40.27        
  2 McGourty, Molly F          8 Marlins Bgnw-MR        58.55      51.38        
  3 Ho, Audrey J               8 Marlins Bgnw-MR        49.11      54.12        
  4 Hulme, Holly S             8 Marlins Bgnw-MR      1:07.08      55.59        
  5 Slocum, Annie T            8 Marlins Bgnw-MR        58.67      55.74        
  6 Best, Yasmeen              8 CAS-MR               1:10.88    1:00.90        
 -- Nestler, Maura K           8 PATS-MR              1:05.34         DQ        
 -- Liranzo, Alexis M          8 PATS-MR                   NT         DQ        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Benerofe, Noa S            8 GRYM-CT                37.66      37.21        
  2 Dalton, Ashlin S           8 Marlins Bgnw-MR        40.52      38.05        
  3 O'Donnell, Katie A         7 Marlins Bgnw-MR        42.26      38.08        
  4 Gold, Bryce A              8 GRYM-CT                39.36      40.12        
  5 Amerson, Sydney D          8 Storm-MR               43.02      40.20        
  6 Bozkurt, Sena D            8 GRYM-CT                39.32      40.22        
  7 Costabile, Kylie G         8 Storm-MR               46.04      40.24        
  8 Richardson, Davia K        7 Storm-MR               39.54      40.51        
  9 Yang, Sharon Y             8 Middies-MR             42.60      40.52        
 10 Riolo, Amanda E            8 Storm-MR               42.46      41.05        
 11 Eng, Jahde                 8 Flying Dolphins-MR     45.67      41.46        
 12 Nguyen, Olivia A           8 GRYM-CT                43.34      42.71        
 13 Lankford, Avery A          8 Flying Dolphins-MR     50.81      43.00        
 14 Greenberg, Ariel S         7 Empire-MR              41.31      43.06        
 15 Aguilar, Allyson           7 Middies-MR             47.24      43.17        
 16 Horn, Rachel S             8 GRYM-CT                43.54      44.26        
 17 Buckley, Molly K           8 Storm-MR               44.22      44.28        
 18 Cameron, Daktota           8 Storm-MR               44.45      45.20        
 19 Zachary, Kay               8 GRYM-CT                40.62      45.24        
 20 Pondok, Allison T          8 Marlins Bgnw-MR           NT      45.71        
 21 SU, Lorian                 8 Middies-MR                NT      45.96        
 22 Ray, Nidhi                 8 Empire-MR              45.67      47.15        
 23 Gardiner, Lucy G           8 Flying Dolphins-MR        NT      47.48        
 24 Dean, Cailtin E            8 GRYM-CT                43.00      47.95        
 25 Burriss, Leah S            7 Empire-MR              45.33      48.68        
 26 Hendrickson, Riley D       8 Middies-MR                NT      50.06        
 27 Chen, Cindy W              7 Marlins Bgnw-MR        53.07      50.62        
 28 Shah, Jaya R               8 Flying Dolphins-MR     55.15      50.68        
 29 Jutt, Anna E               8 PATS-MR              1:11.14      50.86        
 30 McGourty, Megan R          7 Marlins Bgnw-MR      1:07.58      50.90        
 31 Clott, Kayla M             8 Storm-MR               52.36      51.07        
 32 Johnsen, Sasha             6 Storm-MR               53.31      51.90        
 33 Neubauer, Laurel A         7 Empire-MR              50.21      52.06        
 34 Nager, Abigail L           8 Storm-MR               51.11      53.48        
 35 Coulthard, Tamsin A        7 Middies-MR           1:01.52      55.01        
 36 Liu, Chloe                 8 Unattached-MR             NT      55.30        
 37 Laker, Melanie K           8 Flying Dolphins-MR     56.60      55.44        
 38 Liranzo, Alexis M          8 PATS-MR              1:08.45      55.58        
 39 Mounier, Victoria          6 Middies-MR                NT      59.07        
 40 Vanover, Dani R            7 Empire-MR            1:02.16      59.40        
 41 Mlynar, Seraphina J        7 Marlins Bgnw-MR      1:14.14    1:00.29        
 42 Sabarre, ina C             8 PATS-MR              1:05.02    1:01.62        
 43 Dallesandro, Lilly A       8 Storm-MR             1:10.91    1:01.81        
 44 Leyva, Ella R              7 Marlins Bgnw-MR           NT    1:08.64        
 45 Vitti, Georgia H           6 Marlins Bgnw-MR           NT    1:13.18        
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vitti, Kate L              8 Marlins Bgnw-MR      1:32.61    1:19.79        
                  38.19     1:19.79 (41.60)                                        
  2 Valerio, Sara A            8 Middies-MR           1:23.15    1:22.16        
                  37.92     1:22.16 (44.24)                                        
  3 McGourty, Molly F          8 Marlins Bgnw-MR      1:36.56    1:26.55        
                  40.43     1:26.55 (46.12)                                        
  4 Dalton, Ashlin S           8 Marlins Bgnw-MR      1:25.30    1:28.14        
                  40.79     1:28.14 (47.35)                                        
  5 Yang, Sharon Y             8 Middies-MR           1:36.97    1:31.31        
                  43.30     1:31.31 (48.01)                                        
  6 King, Abigail              8 Storm-MR             1:42.30    1:32.27        
                  43.36     1:32.27 (48.91)                                        
  7 Hallac, Sophia R           8 Marlins Bgnw-MR      1:44.67    1:34.07        
                  43.22     1:34.07 (50.85)                                        
  8 Gash, Alexandra M          7 PATS-MR              1:42.30    1:37.80        
                  45.36     1:37.80 (52.44)                                        
  9 Hulme, Holly S             8 Marlins Bgnw-MR      1:50.87    1:39.94        
                  47.43     1:39.94 (52.51)                                        
 10 Pondok, Allison T          8 Marlins Bgnw-MR           NT    1:41.20        
                  48.37     1:41.20 (52.83)                                        
 11 Sabol, Mackinzie I         8 Marlins Bgnw-MR      1:47.37    1:41.68        
                  45.72     1:41.68 (55.96)                                        
 12 Aguilar, Allyson           7 Middies-MR                NT    1:41.89        
                  47.54     1:41.89 (54.35)                                        
 13 SU, Lorian                 8 Middies-MR                NT    1:44.15        
                  46.77     1:44.15 (57.38)                                        
 14 Nestler, Maura K           8 PATS-MR              1:53.07    1:44.30        
                  51.00     1:44.30 (53.30)                                        
 15 Slocum, Annie T            8 Marlins Bgnw-MR           NT    1:44.39        
                  48.72     1:44.39 (55.67)                                        
 16 Ho, Audrey J               8 Marlins Bgnw-MR      1:57.21    1:45.46        
                  50.59     1:45.46 (54.87)                                        
 17 Martinez-Jimenez, Alba     7 Middies-MR           1:45.22    1:48.34        
                  50.66     1:48.34 (57.68)                                        
 18 Hallac, Maya P             8 Marlins Bgnw-MR      1:53.69    1:48.86        
                  50.70     1:48.86 (58.16)                                        
 19 Liu, Chloe                 8 Unattached-MR             NT    1:59.36        
                  54.47   1:59.36 (1:04.89)                                        
 20 King, Kayla S              8 Marlins Bgnw-MR           NT    2:08.61        
                2:08.78         2:08.61 ( )                                        
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Valerio, Sara A            8 Middies-MR           1:35.35    1:33.05        
                                  47.28 ( )                             1:42.26 ( )
                                2:42.09 ( )         1:33.05 ( )                    
  2 Sabol, Mackinzie I         8 Marlins Bgnw-MR           NT    1:40.42        
                  44.81     1:40.42 (55.61)                                        
  3 Hallac, Sophia R           8 Marlins Bgnw-MR      1:42.94    1:40.90        
                                  39.93 ( )                             1:30.40 ( )
                                2:24.78 ( )         1:40.90 ( )                    
  4 Pitches, Daisy M           7 EHY-MR               1:39.79    1:41.31        
                                  41.28 ( )                             1:28.02 ( )
                                2:26.39 ( )         1:41.31 ( )                    
  5 Pondok, Allison T          8 Marlins Bgnw-MR           NT    1:47.24        
                  51.67     1:47.24 (55.57)                                        
  6 Ho, Audrey J               8 Marlins Bgnw-MR      1:47.61    1:47.40        
                                  42.83 ( )                             1:34.62 ( )
                                2:36.16 ( )         1:47.40 ( )                    
  7 Ray, Nidhi                 8 Empire-MR                 NT    1:47.63        
                  49.23     1:47.63 (58.40)                                        
  8 Gardiner, Lucy G           8 Flying Dolphins-MR        NT    1:50.43        
                  54.04     1:50.43 (56.39)                                        
  9 Gash, Alexandra M          7 PATS-MR              2:06.62    1:50.48        
                                  36.09 ( )                             1:24.69 ( )
                                2:24.24 ( )         1:50.48 ( )                    
 10 Hallac, Maya P             8 Marlins Bgnw-MR      1:56.85    1:52.55        
                                  37.44 ( )                             1:20.58 ( )
                                2:21.99 ( )         1:52.55 ( )                    
 11 Nestler, Maura K           8 PATS-MR                   NT    1:54.92        
                  58.82     1:54.92 (56.10)                                        
 -- Aguilar, Allyson           7 Middies-MR                NT         DQ        
      Did not finish on back - back
                  54.43          DQ (59.92)                                        
 -- King, Kayla S              8 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
                1:07.11        DQ (1:11.24)                                        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hinkle, Gray L             7 GRYM-CT                17.25      19.78        
  2 Winthal, Dylan Z           7 PATS-MR                18.92      20.95        
  3 Mussolini, Nicholas M      7 GRYM-CT                19.30      21.12        
  4 Ripp, Evan C               7 GRYM-CT                21.59      21.28        
  5 Fishman, Matthew H         7 Storm-MR               24.42      22.95        
  6 Ginste, Charlie W          7 GRYM-CT                22.57      23.24        
  7 Flaherty, Kiernan D        6 GRYM-CT                19.93      23.64        
  8 Mugno, AJ J                7 Empire-MR              23.28      24.45        
  9 Christidis, Alexandros W   7 PATS-MR                25.16      24.51        
 10 Subramaniam, Oliver C      7 GRYM-CT                21.46      25.56        
 11 WU, Michael                7 GRYM-CT                24.00      26.29        
 12 Wilken, Maxwell            7 Storm-MR               33.14      27.52        
 13 Hussain, Danyaal S         7 Marlins Bgnw-MR           NT      28.18        
 14 Dominick, Connor J         6 Middies-MR                NT      35.14        
 15 O'Donnell, Kevin J         5 Storm-MR               34.04      35.43        
 16 Flaherty, Sean P           6 PATS-MR                40.46      37.04        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hinkle, Gray L             7 GRYM-CT                21.03      21.64        
  2 Mussolini, Nicholas M      7 GRYM-CT                22.87      22.09        
  3 Ripp, Evan C               7 GRYM-CT                26.54      23.44        
  4 Subramaniam, Oliver C      7 GRYM-CT                26.32      23.57        
  5 Franks, Kelly C            6 Marlins Bgnw-MR        24.40      23.81        
  6 Malionek, Elias            7 Storm-MR               23.27      24.30        
  7 Winthal, Dylan Z           7 PATS-MR                   NT      24.40        
  8 Fishman, Matthew H         7 Storm-MR               29.41      24.72        
  9 Flaherty, Kiernan D        6 GRYM-CT                26.16      25.59        
 10 Ginste, Charlie W          7 GRYM-CT                25.77      27.19        
 11 WU, Michael                7 GRYM-CT                26.00      27.21        
 12 Wilken, Maxwell            7 Storm-MR               40.75      29.88        
 13 Christidis, Alexandros W   7 PATS-MR                32.60      30.03        
 14 Ellis, Charlie             7 Rac @ Jcc-MR           42.73      30.60        
 15 O'Donnell, Kevin J         5 Storm-MR               36.10      31.46        
 16 Hussain, Danyaal S         7 Marlins Bgnw-MR           NT      34.05        
 17 Dominick, Connor J         6 Middies-MR                NT      34.71        
 18 Flaherty, Sean P           6 PATS-MR                37.26      43.66        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kamal, Adam                7 Marlins Bgnw-MR        23.59      24.07        
  2 Franks, Kelly C            6 Marlins Bgnw-MR        45.69      29.79        
  3 Hinkle, Gray L             7 GRYM-CT                28.24      30.10        
  4 Malionek, Elias            7 Storm-MR               33.12      31.22        
  5 Flaherty, Kiernan D        6 GRYM-CT                30.75      32.91        
  6 Xue, Henry                 6 Marlins Bgnw-MR        36.03      34.24        
  7 WU, Michael                7 GRYM-CT                26.00      34.40        
  8 Christidis, Alexandros W   7 PATS-MR                   NT      35.28        
  9 Fishman, Matthew H         7 Storm-MR               35.73      35.57        
 10 Ripp, Evan C               7 GRYM-CT                35.00      36.18        
 -- Flaherty, Sean P           6 PATS-MR                   NT         DQ        
 -- Subramaniam, Oliver C      7 GRYM-CT                26.06         DQ        
 -- Mussolini, Nicholas M      7 GRYM-CT                32.00         DQ        
 -- O'Donnell, Kevin J         5 Storm-MR               48.50         DQ        
 -- Wilken, Maxwell            7 Storm-MR               49.75         DQ        
 -- Mugno, AJ J                7 Empire-MR              36.47         DQ        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Winthal, Dylan Z           7 PATS-MR                   NT      24.51        
  2 Mugno, AJ J                7 Empire-MR              32.57      33.79        
  3 Xue, Henry                 6 Marlins Bgnw-MR        40.91      36.71        
 -- Christidis, Alexandros W   7 PATS-MR                   NT         DQ        
 -- Blair, Charlie B           7 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
 -- Ellis, Charlie             7 Rac @ Jcc-MR           40.15         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moy, Aiden C               8 Empire-MR              41.84      39.63        
  2 Mora-Castillo, Sebastian   8 Marlins Bgnw-MR        51.44      44.10        
  3 Pearsall, Milo J           8 PATS-MR                44.15      44.28        
  4 Stonsby, P.J. S            8 Marlins Bgnw-MR        47.68      44.55        
  5 Zulauf, Lee L              8 Flying Dolphins-MR     49.16      44.71        
  6 Brown, Thomas J            8 Storm-MR               47.27      45.41        
  7 Park, Aaron T              8 CAS-MR                 45.14      45.43        
  8 Del Rosario, Jake C        8 PATS-MR                   NT      47.70        
  9 Edell, Truman E            8 Flying Dolphins-MR     48.94      48.19        
 10 DuTremble, James P         8 Empire-MR              56.71      51.12        
 11 Ahn, Ryan                  8 Middies-MR                NT      52.27        
 12 Shah, Dylan R              8 Flying Dolphins-MR     50.68      53.63        
 13 Fahey, Matthew X           8 Middies-MR                NT      53.71        
 14 Cerone, Joseph             8 Storm-MR             1:03.66      55.10        
 15 Lio, Fenton                8 Storm-MR             1:05.14    1:05.07        
 16 Soboroff, Jaron F          8 Empire-MR            1:16.27    1:17.40        
 -- Wood, Hadden H             8 GRYM-CT                55.00         DQ        
 -- Sandhu, Mateo S            8 GRYM-CT                55.00         DQ        
 -- Johnston, Kai A            8 Empire-MR            1:18.23         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Levine, Aidan              8 Rac @ Jcc-MR           51.18      44.34        
  2 Moy, Aiden C               8 Empire-MR              50.08      48.18        
  3 Furniss, Jem R             8 Marlins Bgnw-MR        49.37      49.93        
  4 Pearsall, Milo J           8 PATS-MR                55.30      51.96        
  5 Shah, Dylan R              8 Flying Dolphins-MR   1:05.76      57.28        
  6 Ahn, Ryan                  8 Middies-MR                NT      58.16        
  7 DuTremble, James P         8 Empire-MR            1:02.80    1:03.68        
  8 Sandhu, Mateo S            8 GRYM-CT              1:08.06    1:05.64        
  9 Fahey, Matthew X           8 Middies-MR                NT    1:11.66        
 10 Wood, Hadden H             8 GRYM-CT              1:10.00    1:14.15        
 -- Soboroff, Jaron F          8 Empire-MR                 NT         DQ        
 -- Edell, Truman E            8 Flying Dolphins-MR   1:04.91         DQ        
 -- Zulauf, Lee L              8 Flying Dolphins-MR   1:11.50         DQ        
 -- Lio, Fenton                8 Storm-MR             1:08.22         DQ        
 -- Gurney, Nolan J            8 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Washington, Morgon         8 CAS-MR                 36.18      37.45        
  2 Moy, Aiden C               8 Empire-MR              42.60      39.59        
  3 Pearsall, Milo J           8 PATS-MR                44.57      43.71        
  4 Furniss, Jem R             8 Marlins Bgnw-MR        55.36      45.49        
  5 Park, Aaron T              8 CAS-MR                 59.83      45.56        
  6 Stonsby, P.J. S            8 Marlins Bgnw-MR        57.15      45.68        
  7 Wynn, Dejuan W             8 CAS-MR                 54.34      48.63        
  8 Malik, Vivek               8 Marlins Bgnw-MR           NT      48.97        
  9 Del Rosario, Jake C        8 PATS-MR                   NT      53.02        
 10 Brown, Thomas J            8 Storm-MR               52.50      56.89        
 11 Cerone, Joseph             8 Storm-MR             1:05.55    1:01.30        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Washington, Morgon         8 CAS-MR                 32.41      31.91        
  2 Kamal, Adam                7 Marlins Bgnw-MR        36.60      35.04        
  3 Park, Aaron T              8 CAS-MR                 37.27      36.48        
  4 Pearsall, Milo J           8 PATS-MR                37.53      36.77        
  5 Wynn, Dejuan W             8 CAS-MR                 38.46      38.12        
  6 Mora-Castillo, Sebastian   8 Marlins Bgnw-MR        41.42      39.80        
  7 Malik, Vivek               8 Marlins Bgnw-MR        40.64      41.82        
  8 Del Rosario, Jake C        8 PATS-MR                40.88      41.91        
  9 Winthal, Dylan Z           7 PATS-MR                   NT      42.27        
 10 Zulauf, Lee L              8 Flying Dolphins-MR     43.83      42.34        
 11 Fahey, Matthew X           8 Middies-MR                NT      43.88        
 12 DuTremble, James P         8 Empire-MR              42.43      44.74        
 13 Ahn, Ryan                  8 Middies-MR                NT      46.23        
 14 Edell, Truman E            8 Flying Dolphins-MR     44.42      46.62        
 15 Wood, Hadden H             8 GRYM-CT                45.00      47.13        
 16 Sandhu, Mateo S            8 GRYM-CT                46.80      48.56        
 17 Franks, Kelly C            6 Marlins Bgnw-MR           NT      51.81        
 18 Cerone, Joseph             8 Storm-MR               57.41      52.70        
 19 Shah, Dylan R              8 Flying Dolphins-MR     54.89      57.10        
 20 Xue, Henry                 6 Marlins Bgnw-MR           NT      57.32        
 21 Lio, Fenton                8 Storm-MR               58.56    1:02.54        
 22 Soboroff, Jaron F          8 Empire-MR                 NT    1:16.93        
 23 Blair, Charlie B           7 Marlins Bgnw-MR           NT    1:25.79        
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Levine, Aidan              8 Rac @ Jcc-MR         1:11.27    1:08.38        
                  32.79     1:08.38 (35.59)                                        
  2 Washington, Morgon         8 CAS-MR               1:12.44    1:11.52        
                  33.31     1:11.52 (38.21)                                        
  3 Kamal, Adam                7 Marlins Bgnw-MR      1:30.46    1:22.83        
                  38.55     1:22.83 (44.28)                                        
  4 Stonsby, P.J. S            8 Marlins Bgnw-MR      1:34.65    1:23.84        
                  40.86     1:23.84 (42.98)                                        
  5 Furniss, Jem R             8 Marlins Bgnw-MR      1:35.27    1:25.06        
                  40.44     1:25.06 (44.62)                                        
  6 Wynn, Dejuan W             8 CAS-MR               1:31.17    1:25.57        
                  42.26     1:25.57 (43.31)                                        
  7 Pearsall, Milo J           8 PATS-MR              1:26.14    1:25.83        
                  40.27     1:25.83 (45.56)                                        
  8 Brown, Thomas J            8 Storm-MR             1:40.56    1:30.63        
                1:30.73         1:30.63 ( )                                        
  9 Malik, Vivek               8 Marlins Bgnw-MR      1:33.25    1:35.79        
                  42.79     1:35.79 (53.00)                                        
 10 Mora-Castillo, Sebastian   8 Marlins Bgnw-MR      2:03.41    1:38.35        
                  43.68     1:38.35 (54.67)                                        
 11 Malionek, Elias            7 Storm-MR             1:35.43    1:39.43        
                  45.06     1:39.43 (54.37)                                        
 12 Ellis, Charlie             7 Rac @ Jcc-MR         1:57.21    2:02.23        
                  57.50   2:02.23 (1:04.73)                                        
 13 Gurney, Nolan J            8 Marlins Bgnw-MR           NT    2:14.31        
                1:01.46   2:14.31 (1:12.85)                                        
 14 Hussain, Danyaal S         7 Marlins Bgnw-MR           NT    2:15.03        
                1:02.55   2:15.03 (1:12.48)                                        
 15 Blair, Charlie B           7 Marlins Bgnw-MR           NT    3:04.15        
                1:27.87   3:04.15 (1:36.28)                                        
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Levine, Aidan              8 Rac @ Jcc-MR         1:19.33    1:18.96        
                  34.47     1:18.96 (44.49)                                        
  2 Pearsall, Milo J           8 PATS-MR              1:39.31    1:29.88        
                  41.95     1:29.88 (47.93)                                        
 -- Del Rosario, Jake C        8 PATS-MR                   NT         DQ        
                  47.60          DQ (53.04)                                        
 -- Gurney, Nolan J            8 Marlins Bgnw-MR           NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke - breast
                1:04.67        DQ (1:13.13)