Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 10/24/2016 11:46 AM
            2016 MR YMID Halloween Havoc - 10/22/2016 to 10/23/2016            
                              Sanction #: 161001                               
                                    Results                                    
 
Girls 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnsen, Sasha             7 Storm-MR               20.33      17.91        
  2 Kozma, Julia M             7 GRYM-CT                18.63      18.41        
  3 Wong, Cailin               7 NYCC-MR                23.25      18.89        
  4 Mounier, Victoria          7 Middies-MR             23.87      19.66        
  5 Klebaner, Ella r           7 Flying Dolphins-MR        NT      21.91        
  6 Flores, Isabella           7 Storm-MR               25.88      21.98        
  7 Masters, Kate L            7 EAST-MR                   NT      22.78        
  8 Cioffi, Fiamma             7 EAST-MR                26.49      23.03        
  9 Jourdy, Serene S           7 Storm-MR               34.99      23.50        
 10 Otis, Luella K             7 EAST-MR                   NT      24.92        
 11 Reis, Sophie M             6 EAST-MR                   NT      24.95        
 12 Buda, Kaitlyn R            7 ZEUS-CT                   NT      25.02        
 13 Ghahremani, Nina           7 EAST-MR                   NT      25.19        
 14 Casimir, Sophia I          7 GAEL-MR                   NT      25.85        
 15 Cabello, Mackenzie E       7 EAST-MR                30.86      26.08        
 16 Bushey, Lila M             7 Storm-MR               25.99      26.18        
 17 Davis, Camille H           7 Flying Dolphins-MR        NT      26.35        
 18 Hepworth, Emma M           7 Storm-MR               34.99      26.49        
 19 Wallach, Ruby A            7 EAST-MR                   NT      26.92        
 20 Thekkenmar, Smera M        7 Storm-MR               36.99      27.78        
 21 Moy, Sara I                6 EAST-MR                   NT      27.82        
 22 Chen, Scarlett             7 EAST-MR                   NT      28.16        
 23 Canning, Aoife             7 Storm-MR               28.28      28.36        
 24 Shah, Saira F              7 Flying Dolphins-MR        NT      28.55        
 25 Zullo, Francesca I         7 ZEUS-CT                29.70      28.70        
 26 Felice, Ava                7 Middies-MR                NT      30.42        
 27 Canning, Sorcha H          5 Storm-MR               30.95      30.57        
 28 Quezada, Daniela D         6 ZEUS-CT                31.60      30.70        
 29 Dugan, Serena              7 Middies-MR             29.52      30.81        
 30 Wineski, Nikki T           7 Flying Dolphins-MR        NT      31.71        
 31 Pinnow, Addison            7 CFB-MR                 21.52      35.13        
 32 Edo, Sigal E               7 EAST-MR                   NT      35.95        
 33 Veilz, Helen G             7 ZEUS-CT                   NT      36.18        
 34 Klein, Emily A             7 EAST-MR                   NT      39.62        
 35 Hubell, Claire R           6 Middies-MR                NT      42.37        
 
Girls 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kozma, Julia M             7 GRYM-CT                42.70      41.36        
  2 Johnsen, Sasha             7 Storm-MR               42.76      41.54        
  3 Mounier, Victoria          7 Middies-MR             59.07      44.77        
  4 Korff, Sarah a             7 Flying Dolphins-MR        NT      46.88        
  5 Flores, Isabella           7 Storm-MR             1:03.82      50.15        
  6 Klebaner, Ella r           7 Flying Dolphins-MR        NT      51.27        
  7 Canning, Aoife             7 Storm-MR             1:27.33      54.52        
  8 Horney, Alexandra J        6 Middies-MR                NT      55.95        
  9 Dziedzic, Isabella         7 Storm-MR             1:10.38      56.18        
 10 Jourdy, Serene S           7 Storm-MR             1:16.99      56.73        
 11 Zullo, Francesca I         7 ZEUS-CT              1:04.45      58.89        
 12 Thekkenmar, Smera M        7 Storm-MR             1:34.99      59.03        
 13 Bushey, Lila M             7 Storm-MR             1:01.99    1:04.15        
 14 Buda, Kaitlyn R            7 ZEUS-CT                   NT    1:07.62        
 15 Hepworth, Emma M           7 Storm-MR             1:33.99    1:08.29        
 16 Canning, Sorcha H          5 Storm-MR             1:38.84    1:11.45        
 17 Felice, Ava                7 Middies-MR                NT    1:14.25        
 18 Wu, Lora                   6 Flying Dolphins-MR        NT    1:14.57        
 19 Wineski, Nikki T           7 Flying Dolphins-MR   1:17.69    1:16.09        
 20 Quezada, Daniela D         6 ZEUS-CT              1:22.83    1:19.99        
 21 Shah, Arya R               5 Flying Dolphins-MR        NT    1:22.34        
 22 Hubell, Claire R           6 Middies-MR                NT    1:27.27        
 23 Napoli, Brie R             4 Storm-MR             1:35.99    1:38.23        
 24 Gimbel, Helen R            6 Middies-MR                NT    1:40.09        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wong, Cailin               7 NYCC-MR                23.88      20.82        
  2 Barbatsoulis, Dakota       7 NYCC-MR                25.28      22.48        
  3 Kozma, Julia M             7 GRYM-CT                22.56      22.57        
  4 Masters, Kate L            7 EAST-MR                   NT      22.96        
  5 Mounier, Victoria          7 Middies-MR             25.58      23.51        
  6 Ghahremani, Nina           7 EAST-MR                   NT      23.89        
  7 Flores, Isabella           7 Storm-MR               26.18      23.97        
  8 Jourdy, Serene S           7 Storm-MR               36.99      24.61        
  9 Cioffi, Fiamma             7 EAST-MR                29.60      24.80        
 10 Dugan, Serena              7 Middies-MR             33.09      24.97        
 11 Reis, Sophie M             6 EAST-MR                   NT      25.04        
 12 Dziedzic, Isabella         7 Storm-MR               29.15      25.13        
 13 Wallach, Ruby A            7 EAST-MR                   NT      25.31        
 14 Edo, Sigal E               7 EAST-MR                   NT      25.75        
 15 Canning, Aoife             7 Storm-MR               24.58      25.78        
 16 Klebaner, Ella r           7 Flying Dolphins-MR        NT      25.96        
 17 Chen, Scarlett             7 EAST-MR                   NT      26.71        
 18 Thekkenmar, Smera M        7 Storm-MR               38.99      26.99        
 19 Otis, Luella K             7 EAST-MR                   NT      27.02        
 20 Canning, Sorcha H          5 Storm-MR               32.34      27.77        
 21 Cabello, Mackenzie E       7 EAST-MR                29.10      28.09        
 22 Casimir, Sophia I          7 GAEL-MR                   NT      29.02        
 23 Buda, Kaitlyn R            7 ZEUS-CT                   NT      29.10        
 24 Moy, Sara I                6 EAST-MR                   NT      29.25        
 25 Wineski, Nikki T           7 Flying Dolphins-MR     33.59      29.34        
 26 Bushey, Lila M             7 Storm-MR               26.99      29.67        
 27 Zullo, Francesca I         7 ZEUS-CT                30.42      29.78        
 28 Felice, Ava                7 Middies-MR                NT      29.98        
 29 Davis, Camille H           7 Flying Dolphins-MR        NT      30.33        
 30 Quezada, Daniela D         6 ZEUS-CT                36.92      30.43        
 31 Klein, Emily A             7 EAST-MR                   NT      31.01        
 32 Shah, Saira F              7 Flying Dolphins-MR        NT      31.46        
 33 Hepworth, Emma M           7 Storm-MR               36.99      32.25        
 34 Pinnow, Addison            7 CFB-MR                 25.32      32.71        
 35 Hubell, Claire R           6 Middies-MR                NT      35.39        
 36 Veilz, Helen G             7 ZEUS-CT                   NT      39.65        
 
Girls 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mounier, Victoria          7 Middies-MR                NT      50.66        
  2 Kozma, Julia M             7 GRYM-CT                54.02      50.90        
  3 Flores, Isabella           7 Storm-MR             1:01.97      52.09        
  4 Bushey, Lila M             7 Storm-MR             1:03.99      54.40        
  5 Jourdy, Serene S           7 Storm-MR             1:20.99      54.45        
  6 Canning, Aoife             7 Storm-MR             1:11.63      55.25        
  7 Horney, Alexandra J        6 Middies-MR                NT      56.37        
  8 Dziedzic, Isabella         7 Storm-MR             1:04.28      56.81        
  9 Korff, Sarah a             7 Flying Dolphins-MR        NT      57.73        
 10 Zullo, Francesca I         7 ZEUS-CT              1:01.13    1:02.59        
 11 Canning, Sorcha H          5 Storm-MR             1:42.99    1:03.10        
 12 Thekkenmar, Smera M        7 Storm-MR             1:36.99    1:06.39        
 13 Wineski, Nikki T           7 Flying Dolphins-MR   1:17.12    1:06.68        
 14 Hepworth, Emma M           7 Storm-MR             1:36.99    1:07.83        
 15 Quezada, Daniela D         6 ZEUS-CT              1:11.87    1:12.49        
 16 Buda, Kaitlyn R            7 ZEUS-CT                   NT    1:12.61        
 17 Mejia, Ashley G            7 ZEUS-CT                   NT    1:13.10        
 18 Hubell, Claire R           6 Middies-MR                NT    1:14.68        
 19 Felice, Ava                7 Middies-MR                NT    1:14.69        
 20 Shah, Arya R               5 Flying Dolphins-MR        NT    1:15.67        
 21 Gimbel, Helen R            6 Middies-MR                NT    1:45.07        
 -- Klebaner, Ella r           7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Wu, Lora                   6 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Barbatsoulis, Dakota       7 NYCC-MR                30.11      23.78        
  2 Johnsen, Sasha             7 Storm-MR               28.69      25.20        
  3 Wong, Cailin               7 NYCC-MR                   NT      25.89        
  4 Zullo, Francesca I         7 ZEUS-CT                26.44      26.29        
  5 Flores, Isabella           7 Storm-MR               31.92      29.06        
  6 Dziedzic, Isabella         7 Storm-MR               32.21      30.60        
  7 Casimir, Sophia I          7 GAEL-MR                   NT      31.60        
  8 Otis, Luella K             7 EAST-MR                   NT      33.15        
  9 Pinnow, Addison            7 CFB-MR                 37.52      33.23        
 10 Davis, Camille H           7 Flying Dolphins-MR        NT      33.26        
 11 Cioffi, Fiamma             7 EAST-MR                36.88      34.64        
 12 Wineski, Nikki T           7 Flying Dolphins-MR        NT      34.87        
 13 Bushey, Lila M             7 Storm-MR               33.99      37.60        
 14 Hepworth, Emma M           7 Storm-MR               40.99      37.71        
 15 Thekkenmar, Smera M        7 Storm-MR               42.99      45.93        
 -- Quezada, Daniela D         6 ZEUS-CT                   NT         DQ        
 -- Dugan, Serena              7 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Cabello, Mackenzie E       7 EAST-MR                43.57         DQ        
 -- Ghahremani, Nina           7 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Felice, Ava                7 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Moy, Sara I                6 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Hubell, Claire R           6 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Chen, Scarlett             7 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Reis, Sophie M             6 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Wallach, Ruby A            7 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Jourdy, Serene S           7 Storm-MR               36.99         DQ        
 -- Klein, Emily A             7 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Shah, Saira F              7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Edo, Sigal E               7 EAST-MR                   NT         DQ        
 
Girls 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zullo, Francesca I         7 ZEUS-CT                57.95      55.06        
  2 Johnsen, Sasha             7 Storm-MR               56.62      55.93        
  3 Dziedzic, Isabella         7 Storm-MR             1:14.99    1:02.84        
  4 Flores, Isabella           7 Storm-MR             1:15.96    1:03.56        
  5 Mounier, Victoria          7 Middies-MR                NT    1:07.37        
  6 Bushey, Lila M             7 Storm-MR             1:16.99    1:17.95        
  7 Wu, Lora                   6 Flying Dolphins-MR        NT    1:25.03        
 -- Felice, Ava                7 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Klebaner, Ella r           7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Buda, Kaitlyn R            7 ZEUS-CT                   NT         DQ        
 -- Quezada, Daniela D         6 ZEUS-CT                   NT         DQ        
 -- Hepworth, Emma M           7 Storm-MR             1:40.99         DQ        
 -- Jourdy, Serene S           7 Storm-MR             1:30.99         DQ        
 -- Canning, Sorcha H          5 Storm-MR             1:47.99         DQ        
 -- Wineski, Nikki T           7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Shah, Arya R               5 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Thekkenmar, Smera M        7 Storm-MR             1:41.99         DQ        
 
Girls 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnsen, Sasha             7 Storm-MR               29.71      20.26        
  2 Barbatsoulis, Dakota       7 NYCC-MR                   NT      25.30        
  3 Kozma, Julia M             7 GRYM-CT                   NT      26.33        
  4 Masters, Kate L            7 EAST-MR                   NT      28.97        
  5 Canning, Aoife             7 Storm-MR               50.58      30.11        
  6 Dziedzic, Isabella         7 Storm-MR               34.71      32.59        
 -- Buda, Kaitlyn R            7 ZEUS-CT                   NT         DQ        
 -- Veilz, Helen G             7 ZEUS-CT                   NT         DQ        
 -- Canning, Sorcha H          5 Storm-MR               36.99         DQ        
 -- Klebaner, Ella r           7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 
Girls 7 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnsen, Sasha             7 Storm-MR               48.99      52.89        
  2 Korff, Sarah a             7 Flying Dolphins-MR        NT    1:17.07        
 -- Kozma, Julia M             7 GRYM-CT                   NT         DQ        
 -- Canning, Aoife             7 Storm-MR             1:13.99         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richardson, Davia K        8 Storm-MR               18.14      16.28        
  2 Gutierrez, Lucianna        8 GAEL-MR                   NT      16.66        
  3 Aikman, Saskia M           8 Middies-MR                NT      17.08        
  4 Gardiner, Lucy G           8 Flying Dolphins-MR     48.77      17.25        
  5 McCormick, Claire E        8 ZEUS-CT                17.70      17.71        
  6 Cachay, Shayla N           8 SPAR-MR                17.97      18.04        
  7 Moore, Cora M              8 Storm-MR               24.99      18.23        
  8 Amen, Bianca J             8 Flying Dolphins-MR        NT      18.35        
  9 Ceccarini, Bella G         8 Flying Dolphins-MR     39.18      18.37        
 10 Martinez-Jimenez, Alba     8 Middies-MR             19.51      19.08        
 11 Hyatt, Caitlyn M           8 Middies-MR                NT      19.26        
 12 Lamar, Sophia L            8 NYCC-MR                   NT      19.28        
 13 Wagner, Lily E             8 Storm-MR               33.99      19.40        
 14 Levy, Sophia               8 Middies-MR                NT      19.76        
 15 Fusco, Charlotte G         8 GAEL-MR                23.16      19.80        
 16 Xiao, Lucia                8 Flying Dolphins-MR        NT      19.82        
 17 Carvente, Ashley           8 ZEUS-CT                22.42      19.95        
 18 Hardwick, Gemma I          8 Flying Dolphins-MR     22.60      20.19        
 19 Simon, Charlotte B         8 Flying Dolphins-MR        NT      20.64        
 20 Henriquez, Zayra           8 ZEUS-CT                22.68      20.81        
 21 Pastore, Caroline G        8 SPAR-MR                23.73      21.36        
 22 Ross, Leila                8 Flying Dolphins-MR        NT      21.49        
 23 Kopel, Romi D              8 Flying Dolphins-MR     27.60      21.51        
 24 Givan, Rebeka l            8 GAEL-MR                20.09      21.56        
 25 Losic, Ana                 8 Middies-MR             22.48      22.01        
 26 Enright, Delaney           8 Flying Dolphins-MR        NT      22.12        
 27 Simpson, Ellie S           8 ZEUS-CT                   NT      22.18        
 28 McKibben, Tyler l          8 Flying Dolphins-MR     21.77      22.50        
 29 Kim-Yalter, Sophie R       8 Flying Dolphins-MR        NT      23.10        
 30 Pavlonis, Savanna          8 CFB-MR                 22.56      23.25        
 30 Olsen, Liv                 8 NYCC-MR                33.87      23.25        
 32 Tello, Samantha            8 SPAR-MR                20.37      23.60        
 33 Fung, Maya M               8 Flying Dolphins-MR        NT      23.96        
 34 Sorkin, Olivia J           8 Middies-MR                NT      23.97        
 35 Freedman, Jules S          8 Flying Dolphins-MR     31.19      24.64        
 36 Cunniffe, Isla G           8 ZEUS-CT                24.23      25.14        
 37 Lemin, Juliana A           8 EAST-MR                31.12      26.14        
 38 Sandell, Jameson m         8 Storm-MR               36.99      26.38        
 39 Stauffer, Clara J          8 Flying Dolphins-MR        NT      27.08        
 40 Nolan, Ava c               8 Flying Dolphins-MR        NT      27.67        
 41 Lussie, Alexandra m        8 Flying Dolphins-MR        NT      28.23        
 42 Hubell, Kate L             8 Middies-MR                NT      29.16        
 43 Sorkin, Sophia R           8 Middies-MR                NT      31.22        
 44 Hicks, Catherine D         8 ZEUS-CT                   NT      31.57        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold, Bryce A              8 GRYM-CT                35.99      36.04        
  2 Gutierrez, Lucianna        8 GAEL-MR                38.78      38.08        
  3 Aikman, Saskia M           8 Middies-MR                NT      38.56        
  4 Moore, Cora M              8 Storm-MR               43.99      39.31        
  5 McCormick, Claire E        8 ZEUS-CT                41.19      41.18        
  6 Ye, Sofia                  8 GRYM-CT                39.24      43.56        
  7 Carvente, Ashley           8 ZEUS-CT                55.68      43.86        
  8 Wagner, Lily E             8 Storm-MR             1:30.99      43.89        
  9 Constantino, Kelly E       8 Middies-MR                NT      44.85        
 10 Aguilar, Allyson           8 Middies-MR             40.99      45.75        
 11 Pastore, Caroline G        8 SPAR-MR                46.23      45.81        
 12 Losic, Ana                 8 Middies-MR                NT      45.83        
 13 Givan, Rebeka l            8 GAEL-MR                46.79      46.40        
 14 Hyatt, Caitlyn M           8 Middies-MR                NT      46.56        
 15 Coulthard, Tamsin A        8 Middies-MR             54.91      46.85        
 16 Fusco, Charlotte G         8 GAEL-MR              1:03.46      47.99        
 17 Kopel, Romi D              8 Flying Dolphins-MR     59.23      48.00        
 18 Leroy, Tessa I             8 GAEL-MR                   NT      49.46        
 19 Henriquez, Zayra           8 ZEUS-CT                51.05      50.91        
 20 Feinberg, Sloane           8 Flying Dolphins-MR     55.40      52.94        
 21 Simpson, Ellie S           8 ZEUS-CT                   NT      52.98        
 22 Tsentides, Michelle        8 CFB-MR               1:10.90      56.88        
 23 Jansky, Nathalie T         8 Middies-MR                NT      57.57        
 24 Cunniffe, Isla G           8 ZEUS-CT              1:03.78      59.17        
 25 Freedman, Jules S          8 Flying Dolphins-MR   1:00.76    1:01.09        
 26 Hubell, Kate L             8 Middies-MR                NT    1:03.85        
 27 Santandrea, Guiseppina K   8 Flying Dolphins-MR        NT    1:12.56        
 -- Sandell, Jameson m         8 Storm-MR             1:35.99         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Abigail              8 Storm-MR               20.18      18.85        
  2 Gold, Bryce A              8 GRYM-CT                18.22      19.22        
  3 Coulthard, Tamsin A        8 Middies-MR             22.31      19.37        
  4 Ye, Sofia                  8 GRYM-CT                19.92      19.66        
  5 Gutierrez, Lucianna        8 GAEL-MR                   NT      20.01        
  6 Richardson, Davia K        8 Storm-MR               20.64      20.40        
  7 Aikman, Saskia M           8 Middies-MR                NT      20.96        
  8 Moore, Cora M              8 Storm-MR               26.99      21.53        
  9 Constantino, Kelly E       8 Middies-MR                NT      21.56        
 10 Aguilar, Allyson           8 Middies-MR             21.64      21.60        
 11 Losic, Ana                 8 Middies-MR             24.13      21.95        
 12 McCormick, Claire E        8 ZEUS-CT                23.52      22.18        
 13 Givan, Rebeka l            8 GAEL-MR                22.93      22.43        
 14 Fusco, Charlotte G         8 GAEL-MR                29.95      22.80        
 15 Hyatt, Caitlyn M           8 Middies-MR                NT      22.83        
 16 McKibben, Tyler l          8 Flying Dolphins-MR     25.47      23.55        
 17 Kopel, Romi D              8 Flying Dolphins-MR     27.61      23.94        
 18 Pastore, Caroline G        8 SPAR-MR                28.11      24.30        
 19 Feinberg, Sloane           8 Flying Dolphins-MR     26.19      24.44        
 20 Wagner, Lily E             8 Storm-MR               34.99      24.65        
 21 Cunniffe, Isla G           8 ZEUS-CT                24.92      25.46        
 22 Tsentides, Michelle        8 CFB-MR                 26.57      25.71        
 23 Simpson, Ellie S           8 ZEUS-CT                   NT      25.73        
 24 Leroy, Tessa I             8 GAEL-MR                   NT      25.98        
 25 Henriquez, Zayra           8 ZEUS-CT                28.07      26.14        
 26 Freedman, Jules S          8 Flying Dolphins-MR     32.46      27.00        
 27 Sandell, Jameson m         8 Storm-MR               33.99      27.79        
 28 Hubell, Kate L             8 Middies-MR                NT      27.91        
 29 Santandrea, Guiseppina K   8 Flying Dolphins-MR        NT      28.47        
 30 Jansky, Nathalie T         8 Middies-MR                NT      28.69        
 31 Hicks, Catherine D         8 ZEUS-CT                   NT      42.27        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ray, Nidhi                 8 EAST-MR                46.24      45.11        
  2 Aikman, Saskia M           8 Middies-MR                NT      47.44        
  3 Amen, Bianca J             8 Flying Dolphins-MR        NT      48.84        
  4 Xiao, Lucia                8 Flying Dolphins-MR        NT      50.24        
  5 Moore, Cora M              8 Storm-MR               46.99      50.32        
  6 Martinez-Jimenez, Alba     8 Middies-MR             56.67      50.80        
  7 Carvente, Ashley           8 ZEUS-CT                55.44      51.03        
  8 Rodriguez, Melanie         8 Middies-MR             51.30      52.05        
  9 Burriss, Leah S            8 EAST-MR                51.90      52.31        
 10 Losic, Ana                 8 Middies-MR                NT      52.43        
 11 Fusco, Charlotte G         8 GAEL-MR              1:02.33      52.90        
 12 Tello, Samantha            8 SPAR-MR                57.57      53.30        
 13 Hyatt, Caitlyn M           8 Middies-MR                NT      53.74        
 14 Levy, Sophia               8 Middies-MR                NT      54.27        
 15 McKibben, Tyler l          8 Flying Dolphins-MR     56.31      55.22        
 16 Kim-Yalter, Sophie R       8 Flying Dolphins-MR        NT      55.23        
 17 Pastore, Caroline G        8 SPAR-MR                56.29      55.56        
 18 Ceccarini, Bella G         8 Flying Dolphins-MR     54.21      56.82        
 19 Vanover, Dani R            8 EAST-MR                52.70      56.89        
 20 Ross, Leila                8 Flying Dolphins-MR        NT      56.96        
 21 Henriquez, Zayra           8 ZEUS-CT                55.86      57.77        
                  48.35        57.77 (9.42)                                        
 22 Simon, Charlotte B         8 Flying Dolphins-MR        NT      58.08        
 23 Fung, Maya M               8 Flying Dolphins-MR        NT      59.83        
 24 Lussie, Alexandra m        8 Flying Dolphins-MR        NT    1:00.61        
 25 Pavlonis, Savanna          8 CFB-MR                 50.32    1:01.06        
 26 Kopel, Romi D              8 Flying Dolphins-MR     59.60    1:01.23        
 27 Lemin, Juliana A           8 EAST-MR              1:10.33    1:01.30        
 28 Enright, Delaney           8 Flying Dolphins-MR        NT    1:01.69        
 29 Freedman, Jules S          8 Flying Dolphins-MR   1:07.83    1:02.65        
 30 Sorkin, Olivia J           8 Middies-MR                NT    1:02.79        
 31 Hubell, Kate L             8 Middies-MR                NT    1:05.26        
 32 Stauffer, Clara J          8 Flying Dolphins-MR        NT    1:18.47        
 -- Cunniffe, Isla G           8 ZEUS-CT                54.92         DQ        
 -- Simpson, Ellie S           8 ZEUS-CT                   NT         DQ        
 -- Sorkin, Sophia R           8 Middies-MR                NT         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richardson, Davia K        8 Storm-MR               22.48      21.20        
  2 King, Abigail              8 Storm-MR               22.26      21.54        
  3 Aikman, Saskia M           8 Middies-MR                NT      25.42        
  4 Moore, Cora M              8 Storm-MR               28.99      26.22        
  5 McKibben, Tyler l          8 Flying Dolphins-MR     31.39      26.41        
  6 Constantino, Kelly E       8 Middies-MR             32.75      26.74        
  7 Fusco, Charlotte G         8 GAEL-MR                   NT      27.84        
  8 Hyatt, Caitlyn M           8 Middies-MR                NT      28.36        
  9 Kopel, Romi D              8 Flying Dolphins-MR     33.61      28.40        
 10 Leroy, Tessa I             8 GAEL-MR                   NT      28.53        
 11 Losic, Ana                 8 Middies-MR                NT      29.20        
 12 Givan, Rebeka l            8 GAEL-MR                32.42      29.96        
 13 Henriquez, Zayra           8 ZEUS-CT                30.78      30.44        
 14 Jansky, Nathalie T         8 Middies-MR                NT      30.74        
 15 Pastore, Caroline G        8 SPAR-MR                37.36      31.85        
 16 Carvente, Ashley           8 ZEUS-CT                   NT      34.31        
 17 Hubell, Kate L             8 Middies-MR                NT      35.66        
 18 Tsentides, Michelle        8 CFB-MR                 35.85      36.19        
 19 Sandell, Jameson m         8 Storm-MR               40.99      41.28        
 -- Freedman, Jules S          8 Flying Dolphins-MR     33.70         DQ        
 -- Wagner, Lily E             8 Storm-MR               37.99         DQ        
 -- Coulthard, Tamsin A        8 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Hicks, Catherine D         8 ZEUS-CT                   NT         DQ        
 -- Simpson, Ellie S           8 ZEUS-CT                   NT         DQ        
 -- Santandrea, Guiseppina K   8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Cunniffe, Isla G           8 ZEUS-CT                   NT         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Richardson, Davia K        8 Storm-MR               49.26      46.70        
  2 Ray, Nidhi                 8 EAST-MR                52.25      49.04        
  3 Ye, Sofia                  8 GRYM-CT                47.78      50.00        
  4 Burriss, Leah S            8 EAST-MR                51.67      50.93        
  5 King, Abigail              8 Storm-MR               46.16      51.72        
  6 Gold, Bryce A              8 GRYM-CT                47.33      52.03        
  7 Nolan, Ava c               8 Flying Dolphins-MR        NT      57.64        
  8 Levy, Sophia               8 Middies-MR                NT      57.96        
  9 Hardwick, Gemma I          8 Flying Dolphins-MR   1:02.38      58.97        
 10 Stauffer, Clara J          8 Flying Dolphins-MR        NT    1:01.25        
 11 Hyatt, Caitlyn M           8 Middies-MR                NT    1:01.58        
 12 Pavlonis, Savanna          8 CFB-MR               1:08.79    1:02.06        
 13 Tello, Samantha            8 SPAR-MR              1:03.68    1:02.11        
 14 Rodriguez, Melanie         8 Middies-MR             53.49    1:02.54        
 15 Wagner, Lily E             8 Storm-MR             1:36.99    1:04.44        
 16 Lemin, Juliana A           8 EAST-MR              1:08.38    1:06.00        
 17 Freedman, Jules S          8 Flying Dolphins-MR   1:31.27    1:07.88        
 18 Losic, Ana                 8 Middies-MR                NT    1:17.32        
 19 Tsentides, Michelle        8 CFB-MR               1:11.75    1:21.60        
 20 Sandell, Jameson m         8 Storm-MR             1:20.99    1:29.53        
 -- Sorkin, Olivia J           8 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Sorkin, Sophia R           8 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Hubell, Kate L             8 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Xiao, Lucia                8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Givan, Rebeka l            8 GAEL-MR                   NT         DQ        
 -- Kopel, Romi D              8 Flying Dolphins-MR   1:11.43         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Abigail              8 Storm-MR               18.13      17.16        
  2 Cachay, Shayla N           8 SPAR-MR                20.03      19.34        
  3 Gutierrez, Lucianna        8 GAEL-MR                   NT      20.05        
  4 Amen, Bianca J             8 Flying Dolphins-MR        NT      20.10        
  5 Gardiner, Lucy G           8 Flying Dolphins-MR     30.09      21.02        
  6 McCormick, Claire E        8 ZEUS-CT                20.80      21.03        
  7 Lamar, Sophia L            8 NYCC-MR                   NT      21.65        
  8 Moore, Cora M              8 Storm-MR               29.99      22.16        
  9 Aguilar, Allyson           8 Middies-MR             28.07      23.45        
 10 Ceccarini, Bella G         8 Flying Dolphins-MR     33.78      23.83        
 11 Pastore, Caroline G        8 SPAR-MR                32.84      23.85        
 12 Vanover, Dani R            8 EAST-MR                32.23      24.23        
 13 Givan, Rebeka l            8 GAEL-MR                31.41      24.65        
 14 Simon, Charlotte B         8 Flying Dolphins-MR        NT      25.62        
 15 Wagner, Lily E             8 Storm-MR               36.99      25.63        
 16 Olsen, Liv                 8 NYCC-MR                   NT      26.01        
 17 Henriquez, Zayra           8 ZEUS-CT                   NT      26.53        
 18 McKibben, Tyler l          8 Flying Dolphins-MR     26.64      26.85        
 19 Nolan, Ava c               8 Flying Dolphins-MR        NT      28.65        
 20 Ross, Leila                8 Flying Dolphins-MR        NT      28.72        
 21 Fusco, Charlotte G         8 GAEL-MR                   NT      29.41        
 22 Carvente, Ashley           8 ZEUS-CT                   NT      29.79        
 23 Tsentides, Michelle        8 CFB-MR                 34.65      31.25        
 24 Cunniffe, Isla G           8 ZEUS-CT                   NT      31.29        
 25 Fung, Maya M               8 Flying Dolphins-MR        NT      32.84        
 26 Lussie, Alexandra m        8 Flying Dolphins-MR        NT      34.82        
 27 Sandell, Jameson m         8 Storm-MR               36.99      35.42        
 28 Hicks, Catherine D         8 ZEUS-CT                   NT      42.94        
 -- Enright, Delaney           8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Simpson, Ellie S           8 ZEUS-CT                   NT         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Abigail              8 Storm-MR               41.96      40.52        
  2 Richardson, Davia K        8 Storm-MR               46.37      42.23        
  3 Gold, Bryce A              8 GRYM-CT                45.48      44.88        
  4 Gutierrez, Lucianna        8 GAEL-MR                48.59      45.72        
  5 Ye, Sofia                  8 GRYM-CT                46.25      49.51        
  6 McCormick, Claire E        8 ZEUS-CT              1:03.45      49.78        
  7 Aguilar, Allyson           8 Middies-MR             51.86      50.12        
  8 McKibben, Tyler l          8 Flying Dolphins-MR   1:01.42      58.81        
 -- Feinberg, Sloane           8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 
Girls 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 King, Abigail              8 Storm-MR             1:42.64    1:28.41        
                                  39.23 ( )     1:28.41 (49.18)                    
  2 Richardson, Davia K        8 Storm-MR             1:38.75    1:33.71        
                                  44.62 ( )     1:33.71 (49.09)                    
  3 Gold, Bryce A              8 GRYM-CT              1:36.65    1:36.85        
                                  47.17 ( )     1:36.85 (49.68)                    
  4 Ye, Sofia                  8 GRYM-CT              1:37.43    1:37.55        
                                  46.08 ( )     1:37.55 (51.47)                    
  5 Gardiner, Lucy G           8 Flying Dolphins-MR   1:50.43    1:38.97        
                                  46.98 ( )     1:38.97 (51.99)                    
  6 Gutierrez, Lucianna        8 GAEL-MR                   NT    1:44.13        
                                  45.46 ( )     1:44.13 (58.67)                    
  7 Aguilar, Allyson           8 Middies-MR           1:45.96    1:47.33        
                                  48.49 ( )     1:47.33 (58.84)                    
  8 Lamar, Sophia L            8 NYCC-MR                   NT    1:48.06        
                                  51.59 ( )     1:48.06 (56.47)                    
 
Girls 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:09.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold, Bryce A              8 GRYM-CT              1:22.03    1:21.40        
                                  37.63 ( )     1:21.40 (43.77)                    
  2 Cachay, Shayla N           8 SPAR-MR              1:35.04    1:27.64        
                                  40.18 ( )     1:27.64 (47.46)                    
  3 Aikman, Saskia M           8 Middies-MR                NT    1:31.52        
                                  42.45 ( )     1:31.52 (49.07)                    
  4 Aguilar, Allyson           8 Middies-MR           1:32.17    1:31.66        
                                1:34.92 ( )         1:31.66 ( )                    
  5 McCormick, Claire E        8 ZEUS-CT              1:30.40    1:31.88        
                                  42.97 ( )     1:31.88 (48.91)                    
  6 Ray, Nidhi                 8 EAST-MR              1:28.90    1:32.22        
                                  41.85 ( )     1:32.22 (50.37)                    
  7 Ye, Sofia                  8 GRYM-CT              1:31.52    1:32.88        
                                  42.40 ( )     1:15.96 (33.56)     1:32.88 (16.92)
  8 Burriss, Leah S            8 EAST-MR              1:35.95    1:36.44        
                                  44.44 ( )     1:36.44 (52.00)                    
  9 Martinez-Jimenez, Alba     8 Middies-MR           1:45.22    1:46.42        
                                  45.71 ( )   1:46.42 (1:00.71)                    
 10 Mounier, Victoria          7 Middies-MR                NT    1:49.13        
                                  46.18 ( )   1:49.13 (1:02.95)                    
 11 Olsen, Liv                 8 NYCC-MR                   NT    1:55.59        
                                  52.97 ( )   1:55.59 (1:02.62)                    
 12 Kim-Yalter, Sophie R       8 Flying Dolphins-MR        NT    1:57.83        
                                  54.56 ( )   1:57.83 (1:03.27)                    
 13 Vanover, Dani R            8 EAST-MR                   NT    1:59.01        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                31.79  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold, Brielle A           10 GRYM-CT                28.47      29.13 ZQ     
  2 Bruff, Alexandra I        10 Middies-MR             28.90      30.06 ZQ     
  3 Stidolph, Julia F         10 ZEUS-CT                32.09      31.43 JO     
  4 Fedor, Kate O              9 ZEUS-CT                33.28      32.48 SILV   
  5 Thompson, Emily V         10 ZEUS-CT                33.07      32.73 SILV   
  6 Corbett, Brittany         10 CFB-MR                 33.77      32.97 SILV   
  7 Anderson, Stella K        10 Flying Dolphins-MR     37.13      34.01 SILV   
  8 Marini, Madison           10 ZEUS-CT                33.32      34.06 SILV   
  9 Mejia, Jazmine            10 Middies-MR             33.67      34.63 SILV   
 10 Wong, Jacqueline           9 NYCC-MR                36.39      35.22        
 11 Hill, Sasha               10 Middies-MR             32.13      35.30        
 12 Suzuki, Mako              10 Middies-MR             34.92      35.31        
 13 Corbett, Allison          10 CFB-MR                 35.99      35.71        
 14 Lord, Sophia               9 RYE-MR                 35.40      35.99        
 15 Valerio, Sara A            9 Middies-MR             34.86      36.38        
 16 Vergara, Sofia             9 SPAR-MR                40.52      36.69        
 17 Eng, Jahde                 9 Flying Dolphins-MR     38.85      37.62        
 18 Baron, Cristina E          9 Flying Dolphins-MR        NT      37.87        
 19 Dugan, Sophia N            9 Middies-MR             37.81      38.29        
 20 Mesard, Ella M            10 Flying Dolphins-MR        NT      38.63        
 21 Hendrickson, Riley D       9 Middies-MR             50.06      39.64        
 22 VanVelzor, Hannah M        9 ZEUS-CT                38.95      39.81        
 23 Donahue, Anna c           10 GAEL-MR                39.85      39.89        
 24 Randall, Rebecca a         9 Flying Dolphins-MR     39.01      40.17        
 25 Schafer, Marian E         10 GAEL-MR                   NT      40.25        
 26 Arslanovic, Ema           10 Flying Dolphins-MR        NT      40.37        
 27 Vincequerra, Alana B       9 GRYM-CT                40.55      40.87        
 28 Summers, Katie S          10 Flying Dolphins-MR     40.66      41.78        
 29 Riley, Emily c             9 Middies-MR                NT      41.82        
 30 Cruz, Brianna L            9 SPAR-MR                42.14      41.86        
 31 Franciscovich, Ava C      10 Flying Dolphins-MR        NT      42.47        
 32 Donaghy, Ella M            9 GAEL-MR                   NT      43.20        
 33 McKibben, Riley P          9 Flying Dolphins-MR     40.05      44.15        
 34 Harris, Sara V            10 GAEL-MR                44.81      44.29        
 35 Taube, Annabelle G         9 Flying Dolphins-MR        NT      44.85        
 36 Fittante, Fiona B          9 NYCC-MR                   NT      45.19        
 36 Jimenez, Hilary J         10 ZEUS-CT                   NT      45.19        
 38 Stillman, Alexandra B      9 Flying Dolphins-MR     48.30      45.53        
 39 Weingard, Alexandra K      9 Flying Dolphins-MR     48.34      45.67        
 40 Naughton, Sophia D        10 NYCC-MR                51.60      45.74        
 41 Marti, Mariana            10 GRYM-CT                41.12      46.29        
 42 Beintrexler, Charlotte E   9 Middies-MR             42.42      47.23        
 43 Laker, Melanie K           9 Flying Dolphins-MR     55.44      47.74        
 44 Su, Lorian                 9 Middies-MR             45.96      48.09        
 45 Goodkin, Emma L           10 Flying Dolphins-MR        NT      48.42        
 46 Seuffert, Katarina        10 GAEL-MR                   NT      48.95        
 47 Michalik, Olivia S         9 Flying Dolphins-MR        NT      50.00        
 48 Dorr, Harper G             9 Flying Dolphins-MR     46.36      50.69        
 49 Dold, Abigail L            9 Middies-MR                NT      52.77        
 50 Zani, Sofia M              9 GAEL-MR                   NT      53.73        
 51 Liu, Chloe                 9 Middies-MR             55.30      55.04        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:09.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruff, Alexandra I        10 Middies-MR           1:08.61    1:04.80 ZQ     
                  31.41     1:04.80 (33.39)                                        
  2 Gold, Brielle A           10 GRYM-CT              1:04.08    1:04.84 ZQ     
                  31.84     1:04.84 (33.00)                                        
  3 Corbett, Brittany         10 CFB-MR               1:10.75    1:12.00 SILV   
                  34.26     1:12.00 (37.74)                                        
  4 Stidolph, Julia F         10 ZEUS-CT              1:08.93    1:12.35 SILV   
                  33.91     1:12.35 (38.44)                                        
  5 Hill, Sasha               10 Middies-MR           1:11.22    1:12.93 SILV   
                  34.89     1:12.93 (38.04)                                        
  6 Thompson, Emily V         10 ZEUS-CT              1:18.21    1:13.42 SILV   
                  35.18     1:13.42 (38.24)                                        
  7 Anderson, Stella K        10 Flying Dolphins-MR   1:15.63    1:15.35 SILV   
                  35.35     1:15.35 (40.00)                                        
  8 Mejia, Jazmine            10 Middies-MR           1:15.11    1:16.14 SILV   
                  16.29     1:16.14 (59.85)                                        
  9 Fedor, Kate O              9 ZEUS-CT              1:14.19    1:17.06 SILV   
                  35.52     1:17.06 (41.54)                                        
 10 Suzuki, Mako              10 Middies-MR           1:20.10    1:18.74        
                  37.56     1:18.74 (41.18)                                        
 11 Ye, Mollee                10 GRYM-CT              1:15.52    1:20.56        
                  38.22     1:20.56 (42.34)                                        
 12 Li, Lucy                  10 GRYM-CT              1:21.06    1:20.71        
                  39.03     1:20.71 (41.68)                                        
 13 Setterberg, Paige O       10 GRYM-CT              1:20.29    1:20.79        
                  16.18   1:20.79 (1:04.61)                                        
 14 Valerio, Sara A            9 Middies-MR           1:22.16    1:21.91        
                  38.86     1:21.91 (43.05)                                        
 15 Douglas, Harriet S        10 GRYM-CT              1:23.90    1:23.19        
                  38.69     1:23.19 (44.50)                                        
 16 Zachary, Kay               9 GRYM-CT              1:20.12    1:24.70        
                  40.73     1:24.70 (43.97)                                        
 17 Corbett, Allison          10 CFB-MR               1:24.80    1:25.13        
                  40.68     1:25.13 (44.45)                                        
 18 Lankford, Avery A          9 Flying Dolphins-MR   1:36.22    1:25.42        
                  41.63     1:25.42 (43.79)                                        
 19 Nguyen, Olivia A           9 GRYM-CT              1:30.75    1:26.31        
                  42.64     1:26.31 (43.67)                                        
 20 Zullo, Marabella D        10 ZEUS-CT              1:29.46    1:26.60        
                  42.20     1:26.60 (44.40)                                        
 21 Ross, Isabel M             9 GRYM-CT              1:29.63    1:26.77        
                  42.29     1:26.77 (44.48)                                        
 22 Velazquez, Kimberly K      9 ZEUS-CT              1:31.40    1:26.79        
                  40.06     1:26.79 (46.73)                                        
 23 VanVelzor, Hannah M        9 ZEUS-CT              1:27.73    1:26.94        
                  41.20     1:26.94 (45.74)                                        
 24 Chang, Nicole             10 Flying Dolphins-MR   1:26.05    1:27.43        
                  40.88     1:27.43 (46.55)                                        
 25 Byrnes, Brigid            10 CFB-MR               1:34.77    1:27.67        
                  42.22     1:27.67 (45.45)                                        
 26 Baron, Cristina E          9 Flying Dolphins-MR        NT    1:27.83        
                  40.81     1:27.83 (47.02)                                        
 27 Donahue, Anna c           10 GAEL-MR                   NT    1:28.37        
                  41.40     1:28.37 (46.97)                                        
 28 Spillane, Anna G          10 GAEL-MR              1:30.55    1:30.59        
                  41.24     1:30.59 (49.35)                                        
 29 Waye, Ellie S             10 Flying Dolphins-MR   1:48.87    1:30.99        
                  41.33     1:30.99 (49.66)                                        
 30 Rezmer, Nicole            10 ZEUS-CT              1:30.76    1:32.28        
                  45.43     1:32.28 (46.85)                                        
 31 Summers, Katie S          10 Flying Dolphins-MR   1:44.25    1:32.66        
                  43.69     1:32.66 (48.97)                                        
 32 Dean, Cailtin E            9 GRYM-CT                   NT    1:35.79        
                  44.68     1:35.79 (51.11)                                        
 33 Jimenez, Hilary J         10 ZEUS-CT                   NT    1:36.42        
                  45.27     1:36.42 (51.15)                                        
 34 McKibben, Riley P          9 Flying Dolphins-MR   1:29.14    1:36.75        
                  45.13     1:36.75 (51.62)                                        
 35 Su, Lorian                 9 Middies-MR           1:44.15    1:38.40        
                  45.62     1:38.40 (52.78)                                        
 36 Mesard, Ella M            10 Flying Dolphins-MR   1:45.42    1:38.59        
                1:38.71         1:38.59 ( )                                        
 37 Franciscovich, Ava C      10 Flying Dolphins-MR        NT    1:38.70        
                  47.05     1:38.70 (51.65)                                        
 38 Andrews, Sophia M         10 Flying Dolphins-MR   1:37.14    1:39.09        
                  46.59     1:39.09 (52.50)                                        
 39 Harris, Sara V            10 GAEL-MR              1:42.36    1:39.58        
                  47.02     1:39.58 (52.56)                                        
 40 Beintrexler, Charlotte E   9 Middies-MR           1:45.80    1:41.38        
                  50.28     1:41.38 (51.10)                                        
 41 Donaghy, Ella M            9 GAEL-MR                   NT    1:42.84        
                  49.57     1:42.84 (53.27)                                        
 42 Bednar, Lulu *            10 GRYM-CT              1:37.67    1:43.43        
                  47.28     1:43.43 (56.15)                                        
 43 Dennis, Leah k            10 Middies-MR           2:16.88    1:44.15        
                  48.86     1:44.15 (55.29)                                        
 44 Diogo, Emma S              9 ZEUS-CT                   NT    1:45.01        
                  50.84     1:45.01 (54.17)                                        
 45 Goodkin, Emma L           10 Flying Dolphins-MR        NT    1:53.69        
                1:55.45         1:53.69 ( )                                        
 46 Shah, Jaya R               9 Flying Dolphins-MR   2:01.15    1:54.15        
                  50.09   1:54.15 (1:04.06)                                        
 47 Dorr, Harper G             9 Flying Dolphins-MR   2:00.80    1:56.28        
                  52.30   1:56.28 (1:03.98)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ
              2:29.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruff, Alexandra I        10 Middies-MR           2:27.50    2:28.78 ZQ     
                  33.45   2:28.78 (1:55.33)                                        
  2 Stidolph, Julia F         10 ZEUS-CT              2:31.71    2:35.28 SILV   
                  33.57   2:35.28 (2:01.71)                                        
  3 Corbett, Brittany         10 CFB-MR               2:35.78    2:36.77 SILV   
                  35.31   2:36.77 (2:01.46)                                        
  4 Slowik, Mia               10 NYCC-MR              2:43.73    2:37.08 SILV   
                  33.49   2:37.08 (2:03.59)                                        
  5 Hill, Sasha               10 Middies-MR           2:35.76    2:42.36 SILV   
                  35.14   2:42.36 (2:07.22)                                        
  6 Marini, Madison           10 ZEUS-CT              2:46.59    2:42.42 SILV   
                  37.48   2:42.42 (2:04.94)                                        
  7 Thompson, Emily V         10 ZEUS-CT              2:55.17    2:42.64 SILV   
                                                                        1:17.03 ( )
                                2:01.78 ( )     2:42.64 (40.86)                    
  8 Posner, Abigail           10 RYE-MR               2:47.61    2:42.70 SILV   
                                                                        1:18.18 ( )
                                2:03.58 ( )     2:42.70 (39.12)                    
  9 Mejia, Jazmine            10 Middies-MR           2:40.62    2:46.15 SILV   
                  36.31   2:46.15 (2:09.84)                                        
 10 Lanning, Gracie           10 Flying Dolphins-MR        NT    2:54.03        
 11 Zachary, Kay               9 GRYM-CT                   NT    2:54.33        
                                                                        1:25.31 ( )
                                2:10.26 ( )     2:54.33 (44.07)                    
 12 Barbatsoulis, Mya         10 NYCC-MR              2:59.20    2:54.88        
                                                                        1:24.69 ( )
                                2:12.08 ( )     2:54.88 (42.80)                    
 13 Anderson, Stella K        10 Flying Dolphins-MR        NT    2:55.46        
                                                                        1:23.25 ( )
                                2:10.78 ( )     2:55.46 (44.68)                    
 14 Li, Lucy                  10 GRYM-CT              2:45.00    2:55.81        
                  39.91   2:55.81 (2:15.90)                                        
 15 Setterberg, Paige O       10 GRYM-CT              2:45.00    2:59.89        
                  41.17     1:21.53 (40.36)   2:59.89 (1:38.36)                    
 16 Douglas, Harriet S        10 GRYM-CT              2:45.00    3:01.21        
                  38.77   3:01.21 (2:22.44)                                        
 17 Bozkurt, Sena D            9 GRYM-CT              2:45.00    3:02.97        
                  39.15   3:02.97 (2:23.82)                                        
 18 Byrnes, Brigid            10 CFB-MR               3:29.69    3:03.27        
                                                                        1:26.96 ( )
                                2:15.03 ( )     3:03.27 (48.24)                    
 19 VanVelzor, Hannah M        9 ZEUS-CT              3:24.41    3:04.29        
                                                                        1:26.63 ( )
                                3:04.60 ( )         3:04.29 ( )                    
 20 Benerofe, Noa S            9 GRYM-CT              2:45.00    3:05.17        
                  40.77   3:05.17 (2:24.40)                                        
 21 Zullo, Marabella D        10 ZEUS-CT              3:24.10    3:06.20        
                  41.39   3:06.20 (2:24.81)                                        
 22 Corbett, Allison          10 CFB-MR               3:04.59    3:06.75        
                                                                        1:32.32 ( )
                                2:19.35 ( )     3:06.75 (47.40)                    
 23 Weissler, Michelle L       9 GRYM-CT                   NT    3:08.33        
                  42.77   3:08.33 (2:25.56)                                        
 24 Nguyen, Olivia A           9 GRYM-CT                   NT    3:09.67        
 25 Valerio, Sara A            9 Middies-MR           3:14.36    3:10.05        
                                                                        1:28.65 ( )
                                2:19.69 ( )     3:10.05 (50.36)                    
 26 Ross, Isabel M             9 GRYM-CT                   NT    3:17.52        
                                                                        1:32.39 ( )
                                2:26.19 ( )     3:17.52 (51.33)                    
 27 Bednar, Lulu *            10 GRYM-CT                   NT    3:35.24        
                  44.84   3:35.24 (2:50.40)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                36.79  JO
                41.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruff, Alexandra I        10 Middies-MR             35.52      35.55 ZQ     
  2 Fedor, Kate O              9 ZEUS-CT                36.65      38.35 SILV   
  3 Anderson, Stella K        10 Flying Dolphins-MR     39.64      38.45 SILV   
  4 Korff, Rose J             10 Flying Dolphins-MR     39.08      39.81 SILV   
  5 Suzuki, Mako              10 Middies-MR             40.70      40.82 SILV   
  6 Kung, Alexis               9 SPAR-MR                37.89      41.73 SILV   
  7 Dean, Cailtin E            9 GRYM-CT                45.73      42.64        
  8 Valerio, Sara A            9 Middies-MR             43.20      42.95        
  9 Baron, Cristina E          9 Flying Dolphins-MR        NT      44.21        
 10 Waye, Ellie S             10 Flying Dolphins-MR     48.50      44.33        
 11 VanVelzor, Hannah M        9 ZEUS-CT                45.82      44.86        
 12 Lankford, Avery A          9 Flying Dolphins-MR     45.70      45.46        
 13 Su, Lorian                 9 Middies-MR             53.68      45.62        
 14 Rezmer, Nicole            10 ZEUS-CT                49.75      46.01        
 15 Mesard, Ella M            10 Flying Dolphins-MR        NT      46.58        
 16 McKibben, Riley P          9 Flying Dolphins-MR     45.56      47.19        
 17 Corbett, Allison          10 CFB-MR                 46.18      47.53        
 18 Andrews, Sophia M         10 Flying Dolphins-MR     47.53      48.44        
 19 Summers, Katie S          10 Flying Dolphins-MR     56.15      49.33        
 20 Zullo, Marabella D        10 ZEUS-CT                49.96      49.56        
 21 Beintrexler, Charlotte E   9 Middies-MR             51.38      50.06        
 22 Diogo, Emma S              9 ZEUS-CT              1:02.47      50.32        
 23 Harris, Sara V            10 GAEL-MR                51.34      50.50        
 24 Jimenez, Hilary J         10 ZEUS-CT                   NT      51.11        
 25 Dennis, Leah k            10 Middies-MR             54.79      51.15        
 26 Donahue, Anna c           10 GAEL-MR                   NT      51.25        
 27 Byrnes, Brigid            10 CFB-MR                 56.06      51.52        
 28 Spillane, Anna G          10 GAEL-MR                48.16      51.80        
 29 Donaghy, Ella M            9 GAEL-MR                   NT      51.96        
 30 Shah, Jaya R               9 Flying Dolphins-MR   1:00.77      52.09        
 31 Dorr, Harper G             9 Flying Dolphins-MR        NT      52.30        
 32 Franciscovich, Ava C      10 Flying Dolphins-MR        NT      52.45        
 33 Goodkin, Emma L           10 Flying Dolphins-MR        NT    1:03.47        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:19.49  JO
              1:33.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruff, Alexandra I        10 Middies-MR           1:18.05    1:14.36 ZQ     
                                  36.38 ( )     1:14.36 (37.98)                    
  2 Gold, Brielle A           10 GRYM-CT              1:15.12    1:14.97 ZQ     
                                  36.12 ( )     1:14.97 (38.85)                    
  3 Fedor, Kate O              9 ZEUS-CT              1:27.31    1:21.56 SILV   
                                  39.06 ( )     1:21.56 (42.50)                    
  4 Wong, Jacqueline           9 NYCC-MR              1:23.09    1:22.70 SILV   
                                  40.19 ( )     1:22.70 (42.51)                    
  5 Anderson, Stella K        10 Flying Dolphins-MR   1:42.48    1:28.02 SILV   
                                  42.69 ( )     1:28.02 (45.33)                    
  6 Suzuki, Mako              10 Middies-MR           1:28.91    1:28.64 SILV   
                                  42.78 ( )     1:28.64 (45.86)                    
  7 Vergara, Sofia             9 SPAR-MR              1:40.23    1:29.26 SILV   
                                  44.08 ( )     1:29.26 (45.18)                    
  8 Baron, Cristina E          9 Flying Dolphins-MR        NT    1:36.69        
                                  46.12 ( )     1:36.69 (50.57)                    
  9 Dugan, Sophia N            9 Middies-MR           1:42.62    1:37.56        
                                  47.09 ( )     1:37.56 (50.47)                    
 10 Lanning, Gracie           10 Flying Dolphins-MR   1:42.00    1:42.69        
 11 McKibben, Riley P          9 Flying Dolphins-MR   1:43.69    1:43.07        
 12 Hendrickson, Riley D       9 Middies-MR                NT    1:44.08        
                                  51.38 ( )     1:44.08 (52.70)                    
 13 Su, Lorian                 9 Middies-MR                NT    1:46.62        
                                  50.47 ( )     1:46.62 (56.15)                    
 14 Eng, Jahde                 9 Flying Dolphins-MR        NT    1:47.14        
                                  48.80 ( )     1:47.14 (58.34)                    
 15 Stillman, Alexandra B      9 Flying Dolphins-MR   2:03.08    1:47.94        
                                  50.40 ( )     1:47.94 (57.54)                    
 16 Arslanovic, Ema           10 Flying Dolphins-MR        NT    1:48.61        
                                  51.27 ( )     1:48.61 (57.34)                    
 17 Beintrexler, Charlotte E   9 Middies-MR           1:56.92    1:49.86        
                                  53.91 ( )     1:49.86 (55.95)                    
 18 Byrnes, Brigid            10 CFB-MR               2:10.02    1:50.65        
                                  54.70 ( )     1:50.65 (55.95)                    
 19 Vincequerra, Alana B       9 GRYM-CT                   NT    1:50.98        
                                  52.81 ( )     1:50.98 (58.17)                    
 20 Michalik, Olivia S         9 Flying Dolphins-MR        NT    1:51.64        
                                  51.55 ( )   1:51.64 (1:00.09)                    
 21 Taube, Annabelle G         9 Flying Dolphins-MR        NT    1:51.72        
                                  53.71 ( )     1:51.72 (58.01)                    
 22 Riley, Emily c             9 Middies-MR                NT    1:52.18        
                                  52.18 ( )   1:52.18 (1:00.00)                    
 23 Fittante, Fiona B          9 NYCC-MR                   NT    1:53.21        
                                  49.91 ( )   1:53.21 (1:03.30)                    
 24 Dold, Abigail L            9 Middies-MR                NT    1:54.24        
                                  54.82 ( )     1:54.24 (59.42)                    
 25 Franciscovich, Ava C      10 Flying Dolphins-MR        NT    1:54.47        
                                  52.08 ( )   1:54.47 (1:02.39)                    
 26 Weingard, Alexandra K      9 Flying Dolphins-MR   1:58.10    1:54.67        
                                  53.15 ( )   1:54.67 (1:01.52)                    
 27 Naughton, Sophia D        10 NYCC-MR                   NT    1:54.76        
                                  53.86 ( )   1:54.76 (1:00.90)                    
 28 Laker, Melanie K           9 Flying Dolphins-MR        NT    1:55.56        
                                  53.63 ( )   1:55.56 (1:01.93)                    
 29 Jimenez, Hilary J         10 ZEUS-CT                   NT    1:58.58        
                  38.82       53.07 (14.25)   1:58.58 (1:05.51)                    
 30 Donaghy, Ella M            9 GAEL-MR                   NT    2:00.12        
                                  59.98 ( )   2:00.12 (1:00.14)                    
 31 Marti, Mariana            10 GRYM-CT                   NT    2:03.43        
                                  57.63 ( )   2:03.43 (1:05.80)                    
 32 Cruz, Brianna L            9 SPAR-MR                   NT    2:04.09        
                                  56.18 ( )   2:04.09 (1:07.91)                    
 33 Seuffert, Katarina        10 GAEL-MR                   NT    2:04.39        
                                1:00.57 ( )   2:04.39 (1:03.82)                    
 34 Liu, Chloe                 9 Middies-MR                NT    2:06.77        
                  53.95      1:02.40 (8.45)   2:06.77 (1:04.37)                    
 35 Zani, Sofia M              9 GAEL-MR                   NT    2:19.46        
                                1:09.29 ( )   2:19.46 (1:10.17)                    
 -- Donahue, Anna c           10 GAEL-MR                   NT         DQ        
 -- Summers, Katie S          10 Flying Dolphins-MR   1:51.15         DQ        
                                  54.35 ( )          DQ (58.94)                    
 -- Randall, Rebecca a         9 Flying Dolphins-MR   1:55.10         DQ        
 -- Dorr, Harper G             9 Flying Dolphins-MR   2:00.03         DQ        
                                  53.77 ( )        DQ (1:02.33)                    
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.39  ZQ
                42.59  JO
                47.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold, Brielle A           10 GRYM-CT                37.62      37.92 ZQ     
  2 Hill, Sasha               10 Middies-MR             40.54      39.92 ZQ     
  3 Thompson, Emily V         10 ZEUS-CT                41.44      41.53 JO     
  4 Ye, Mollee                10 GRYM-CT                45.20      44.88 SILV   
  5 Mesard, Ella M            10 Flying Dolphins-MR     55.71      45.33 SILV   
  6 Li, Lucy                  10 GRYM-CT                44.92      45.68 SILV   
  7 Setterberg, Paige O       10 GRYM-CT                44.60      46.28 SILV   
  8 Zullo, Marabella D        10 ZEUS-CT                43.34      46.32 SILV   
  9 Kung, Alexis               9 SPAR-MR                47.22      47.00 SILV   
 10 Spillane, Anna G          10 GAEL-MR                48.65      47.25 SILV   
 11 Mejia, Jazmine            10 Middies-MR             46.89      47.40 SILV   
 12 McKibben, Riley P          9 Flying Dolphins-MR     48.21      48.46        
 13 Suzuki, Mako              10 Middies-MR                NT      48.79        
 14 Dennis, Leah k            10 Middies-MR             56.69      49.16        
 15 Baron, Cristina E          9 Flying Dolphins-MR        NT      49.42        
 16 Ross, Isabel M             9 GRYM-CT                48.90      50.00        
 17 Zachary, Kay               9 GRYM-CT                49.92      50.33        
 18 Lankford, Avery A          9 Flying Dolphins-MR   1:01.91      50.81        
 19 Byrnes, Brigid            10 CFB-MR                 52.86      51.56        
 20 Korff, Rose J             10 Flying Dolphins-MR     48.73      51.59        
 21 Su, Lorian                 9 Middies-MR                NT      52.60        
 22 Corbett, Allison          10 CFB-MR                 52.16      52.63        
 23 Douglas, Harriet S        10 GRYM-CT                50.24      52.98        
 24 VanVelzor, Hannah M        9 ZEUS-CT                52.12      53.69        
 25 Summers, Katie S          10 Flying Dolphins-MR   1:00.40      55.34        
 26 Andrews, Sophia M         10 Flying Dolphins-MR     58.14      55.88        
 27 Harris, Sara V            10 GAEL-MR                53.81      56.89        
 28 Rezmer, Nicole            10 ZEUS-CT                58.19      57.42        
 29 Waye, Ellie S             10 Flying Dolphins-MR     59.45      57.47        
 30 Dorr, Harper G             9 Flying Dolphins-MR   1:09.32      57.83        
 31 Bednar, Lulu *            10 GRYM-CT                54.90      57.98        
 32 Dean, Cailtin E            9 GRYM-CT                57.47      58.89        
 33 Goodkin, Emma L           10 Flying Dolphins-MR        NT    1:04.34        
 34 Beintrexler, Charlotte E   9 Middies-MR           1:10.40    1:04.81        
 -- Donahue, Anna c           10 GAEL-MR                54.72         DQ        
 -- Shah, Jaya R               9 Flying Dolphins-MR     58.65         DQ        
 -- Nguyen, Olivia A           9 GRYM-CT                50.56         DQ        
 -- Donaghy, Ella M            9 GAEL-MR                   NT         DQ        
 -- Jimenez, Hilary J         10 ZEUS-CT                   NT         DQ        
 -- Franciscovich, Ava C      10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Diogo, Emma S              9 ZEUS-CT                   NT         DQ        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:28.49  ZQ
              1:31.99  JO
              1:46.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gold, Brielle A           10 GRYM-CT              1:23.89    1:23.44 ZQ     
                                  39.60 ( )     1:23.44 (43.84)                    
  2 Hill, Sasha               10 Middies-MR           1:29.85    1:30.64 JO     
                                  41.32 ( )     1:30.64 (49.32)                    
  3 Li, Lucy                  10 GRYM-CT              1:37.52    1:35.96 SILV   
                                  45.46 ( )     1:35.96 (50.50)                    
  4 Lord, Sophia               9 RYE-MR                    NT    1:36.29 SILV   
                                  45.13 ( )     1:36.29 (51.16)                    
  5 Posner, Abigail           10 RYE-MR               1:40.38    1:37.59 SILV   
                                  46.83 ( )     1:37.59 (50.76)                    
  6 Zullo, Marabella D        10 ZEUS-CT              1:35.57    1:38.59 SILV   
                                  47.24 ( )     1:38.59 (51.35)                    
  7 Setterberg, Paige O       10 GRYM-CT              1:45.13    1:42.07 SILV   
                                  50.13 ( )     1:42.07 (51.94)                    
  8 Suzuki, Mako              10 Middies-MR                NT    1:42.59 SILV   
                                  48.25 ( )     1:42.59 (54.34)                    
  9 Mejia, Jazmine            10 Middies-MR           1:43.76    1:42.70 SILV   
                                  47.09 ( )     1:42.70 (55.61)                    
 10 Weissler, Michelle L       9 GRYM-CT                   NT    1:43.83 SILV   
                                  50.39 ( )     1:43.83 (53.44)                    
 11 Mesard, Ella M            10 Flying Dolphins-MR        NT    1:44.79 SILV   
                                  47.87 ( )     1:44.79 (56.92)                    
 12 McKibben, Riley P          9 Flying Dolphins-MR   1:46.25    1:46.24        
                                  50.10 ( )     1:46.24 (56.14)                    
 13 Zachary, Kay               9 GRYM-CT              1:53.31    1:46.25        
                                  51.81 ( )     1:46.25 (54.44)                    
 14 Bozkurt, Sena D            9 GRYM-CT              1:57.51    1:49.45        
                                  51.61 ( )     1:49.45 (57.84)                    
 15 Ross, Isabel M             9 GRYM-CT                   NT    1:51.89        
                                  52.17 ( )     1:51.89 (59.72)                    
 16 Byrnes, Brigid            10 CFB-MR               2:08.02    1:52.83        
                                  51.30 ( )   1:52.83 (1:01.53)                    
 17 Douglas, Harriet S        10 GRYM-CT              1:57.42    1:53.07        
                                  54.41 ( )     1:53.07 (58.66)                    
 18 Stillman, Alexandra B      9 Flying Dolphins-MR   2:34.78    1:54.35        
                                  55.67 ( )     1:54.35 (58.68)                    
 19 Weingard, Alexandra K      9 Flying Dolphins-MR        NT    1:54.41        
                                  53.26 ( )   1:54.41 (1:01.15)                    
 20 Benerofe, Noa S            9 GRYM-CT              1:56.95    1:54.90        
                                  55.92 ( )     1:54.90 (58.98)                    
 21 Naughton, Sophia D        10 NYCC-MR                   NT    1:57.49        
                                  53.30 ( )   1:57.49 (1:04.19)                    
 22 Hendrickson, Riley D       9 Middies-MR                NT    1:58.52        
                                  55.66 ( )   1:58.52 (1:02.86)                    
 23 Liu, Chloe                 9 Middies-MR                NT    1:58.62        
                                  57.59 ( )   1:58.62 (1:01.03)                    
 24 Harris, Sara V            10 GAEL-MR              2:04.10    1:59.46        
                                  57.12 ( )   1:59.46 (1:02.34)                    
 25 Goldstein, Gwyneth N       9 Flying Dolphins-MR        NT    2:02.29        
                                  57.21 ( )   2:02.29 (1:05.08)                    
 26 Summers, Katie S          10 Flying Dolphins-MR   2:08.02    2:06.07        
                                  58.77 ( )   2:06.07 (1:07.30)                    
 27 Donaghy, Ella M            9 GAEL-MR                   NT    2:06.36        
                                1:01.49 ( )   2:06.36 (1:04.87)                    
 28 Dugan, Sophia N            9 Middies-MR                NT    2:09.24        
                                1:03.08 ( )   2:09.24 (1:06.16)                    
 29 Randall, Rebecca a         9 Flying Dolphins-MR   2:30.54    2:18.91        
                                1:04.05 ( )   2:18.91 (1:14.86)                    
 30 Michalik, Olivia S         9 Flying Dolphins-MR        NT    2:36.55        
                                1:13.98 ( )   2:36.55 (1:22.57)                    
 -- Zani, Sofia M              9 GAEL-MR                   NT         DQ        
                                1:21.07 ( )        DQ (1:24.88)                    
 -- Beintrexler, Charlotte E   9 Middies-MR                NT         DQ        
                                1:09.26 ( )        DQ (1:18.10)                    
 -- Nguyen, Olivia A           9 GRYM-CT              1:47.97         DQ        
                                  51.25 ( )          DQ (52.30)                    
 -- Su, Lorian                 9 Middies-MR                NT         DQ        
                                  54.62 ( )        DQ (1:02.34)                    
 -- Eng, Jahde                 9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                                  50.94 ( )        DQ (1:02.97)                    
 -- Taube, Annabelle G         9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                                1:08.72 ( )        DQ (1:25.59)                    
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.69  JO
                42.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Slowik, Mia               10 NYCC-MR                38.24      35.26 JO     
  2 Stidolph, Julia F         10 ZEUS-CT                35.15      35.61 JO     
  3 Marini, Madison           10 ZEUS-CT                37.02      36.37 SILV   
  4 Posner, Abigail           10 RYE-MR                 42.34      37.45 SILV   
  5 Valerio, Sara A            9 Middies-MR             37.69      37.98 SILV   
  6 Fedor, Kate O              9 ZEUS-CT                39.68      39.06 SILV   
  7 Vergara, Sofia             9 SPAR-MR                48.32      40.70 SILV   
  8 Thompson, Emily V         10 ZEUS-CT                45.25      42.67        
  9 Barbatsoulis, Mya         10 NYCC-MR                44.59      43.65        
 10 VanVelzor, Hannah M        9 ZEUS-CT                46.95      46.40        
 11 Donahue, Anna c           10 GAEL-MR                   NT      49.09        
 12 Schafer, Marian E         10 GAEL-MR                   NT      49.46        
 13 Jimenez, Hilary J         10 ZEUS-CT                   NT      52.92        
 14 Laker, Melanie K           9 Flying Dolphins-MR        NT      55.66        
 15 Goldstein, Gwyneth N       9 Flying Dolphins-MR        NT      57.38        
 16 Goodkin, Emma L           10 Flying Dolphins-MR        NT      58.01        
 17 Cruz, Brianna L            9 SPAR-MR              1:01.88      58.13        
 18 Seuffert, Katarina        10 GAEL-MR                   NT    1:04.67        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:24.99  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Stidolph, Julia F         10 ZEUS-CT              1:27.92    1:21.97 ZQ     
                  38.33     1:21.97 (43.64)                                        
  2 Corbett, Brittany         10 CFB-MR               2:01.64    1:27.37 SILV   
                  40.99     1:27.37 (46.38)                                        
  3 Setterberg, Paige O       10 GRYM-CT              1:38.85    1:31.92 SILV   
                  41.78     1:31.92 (50.14)                                        
  4 Valerio, Sara A            9 Middies-MR           1:36.30    1:33.03 SILV   
                  40.46     1:33.03 (52.57)                                        
  5 Ye, Mollee                10 GRYM-CT              1:35.40    1:34.85 SILV   
                  42.42     1:34.85 (52.43)                                        
  6 Chang, Nicole             10 Flying Dolphins-MR        NT    1:38.09        
                  43.41     1:38.09 (54.68)                                        
  7 Douglas, Harriet S        10 GRYM-CT              1:57.21    1:40.34        
                  45.75     1:40.34 (54.59)                                        
  8 Li, Lucy                  10 GRYM-CT              1:59.02    1:40.36        
                  44.56     1:40.36 (55.80)                                        
  9 Anderson, Stella K        10 Flying Dolphins-MR   1:41.88    1:40.95        
                  45.85     1:40.95 (55.10)                                        
 10 Velazquez, Kimberly K      9 ZEUS-CT              1:49.64    1:44.47        
                  47.64     1:44.47 (56.83)                                        
 11 Zachary, Kay               9 GRYM-CT                   NT    1:45.64        
                  51.19     1:45.64 (54.45)                                        
 12 Nguyen, Olivia A           9 GRYM-CT                   NT    1:46.45        
                  51.66     1:46.45 (54.79)                                        
 13 Ross, Isabel M             9 GRYM-CT                   NT    2:10.56        
                  55.93   2:10.56 (1:14.63)                                        
 -- Bednar, Lulu *            10 GRYM-CT                   NT         DQ        
                  53.32        DQ (1:02.46)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Slowik, Mia               10 NYCC-MR              1:21.89    1:17.82 ZQ     
                                  35.73 ( )     1:17.82 (42.09)                    
  2 Wong, Jacqueline           9 NYCC-MR              1:29.32    1:24.90 SILV   
                                  39.61 ( )     1:24.90 (45.29)                    
  3 Corbett, Brittany         10 CFB-MR               1:34.09    1:25.34 SILV   
                                  39.79 ( )     1:25.34 (45.55)                    
  4 Lanning, Gracie           10 Flying Dolphins-MR   1:34.61    1:26.85 SILV   
                                  40.43 ( )     1:26.85 (46.42)                    
  5 Li, Lucy                  10 GRYM-CT              1:47.32    1:28.48 SILV   
                                  41.86 ( )     1:28.48 (46.62)                    
  6 Barbatsoulis, Mya         10 NYCC-MR              1:34.13    1:29.15        
                                  41.93 ( )     1:29.15 (47.22)                    
  7 Bozkurt, Sena D            9 GRYM-CT              1:36.49    1:30.08        
                                  40.33 ( )     1:30.08 (49.75)                    
  8 Suzuki, Mako              10 Middies-MR           1:27.26    1:32.24        
                                  43.24 ( )     1:32.24 (49.00)                    
  9 Nguyen, Olivia A           9 GRYM-CT              1:38.59    1:32.54        
                                  43.60 ( )     1:32.54 (48.94)                    
 10 Lord, Sophia               9 RYE-MR               1:26.86    1:33.83        
                                  46.26 ( )     1:33.83 (47.57)                    
 11 Zullo, Marabella D        10 ZEUS-CT              1:46.07    1:35.35        
                                  48.87 ( )     1:35.35 (46.48)                    
 12 Zachary, Kay               9 GRYM-CT              1:40.28    1:36.08        
                                  45.92 ( )     1:36.08 (50.16)                    
 13 Baron, Cristina E          9 Flying Dolphins-MR        NT    1:36.41        
                                  44.28 ( )     1:36.41 (52.13)                    
 14 Corbett, Allison          10 CFB-MR               1:41.21    1:38.98        
                                  49.19 ( )     1:38.98 (49.79)                    
 15 Weissler, Michelle L       9 GRYM-CT              1:55.59    1:39.18        
                                  49.66 ( )     1:39.18 (49.52)                    
 16 Ross, Isabel M             9 GRYM-CT                   NT    1:44.24        
                                  52.72 ( )     1:44.24 (51.52)                    
 17 Mesard, Ella M            10 Flying Dolphins-MR        NT    1:45.00        
                                  46.97 ( )     1:45.00 (58.03)                    
 18 Vincequerra, Alana B       9 GRYM-CT                   NT    1:49.85        
                                  51.76 ( )     1:49.85 (58.09)                    
 19 Arslanovic, Ema           10 Flying Dolphins-MR        NT    1:53.95        
                                  52.54 ( )   1:53.95 (1:01.41)                    
 20 Harris, Sara V            10 GAEL-MR                   NT    1:55.43        
                                  55.73 ( )     1:55.43 (59.70)                    
 21 Riley, Emily c             9 Middies-MR           1:53.52    1:57.23        
                                  51.91 ( )   1:57.23 (1:05.32)                    
 22 Fittante, Fiona B          9 NYCC-MR                   NT    2:00.04        
                                  53.06 ( )   2:00.04 (1:06.98)                    
 23 Marti, Mariana            10 GRYM-CT                   NT    2:00.34        
                                  54.64 ( )   2:00.34 (1:05.70)                    
 24 Dorr, Harper G             9 Flying Dolphins-MR        NT    2:05.85        
                                1:00.60 ( )   2:05.85 (1:05.25)                    
 25 Goodkin, Emma L           10 Flying Dolphins-MR        NT    2:15.08        
                                1:01.65 ( )   2:15.08 (1:13.43)                    
 -- Schafer, Marian E         10 GAEL-MR                   NT         DQ        
                                  47.65 ( )          DQ (56.00)                    
 -- Douglas, Harriet S        10 GRYM-CT              1:47.41         DQ        
                                  43.88 ( )          DQ (50.66)                    
 -- Goldstein, Gwyneth N       9 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                                1:02.39 ( )          DQ (57.99)                    
 -- Setterberg, Paige O       10 GRYM-CT              1:35.98         DQ        
                                  42.01 ( )          DQ (49.77)                    
 -- Benerofe, Noa S            9 GRYM-CT              1:37.80         DQ        
                                  44.36 ( )          DQ (51.88)                    
 -- Franciscovich, Ava C      10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                                  56.08 ( )          DQ (56.20)                    
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:48.99  ZQ
              2:49.99  JO
              3:13.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bruff, Alexandra I        10 Middies-MR           2:47.48    2:40.59 ZQ     
                  35.74     1:15.30 (39.56)     2:04.19 (48.89)     2:40.59 (36.40)
  2 Gold, Brielle A           10 GRYM-CT              2:45.00    2:40.91 ZQ     
                  35.10     1:15.64 (40.54)     2:03.68 (48.04)     2:40.91 (37.23)
  3 Hill, Sasha               10 Middies-MR           2:56.85    2:57.89 SILV   
                  42.37     1:25.90 (43.53)     2:16.91 (51.01)     2:57.89 (40.98)
  4 Stidolph, Julia F         10 ZEUS-CT              3:05.88    2:59.78 SILV   
                1:23.42     2:21.06 (57.64)     3:00.06 (39.00)         2:59.78 ( )
  5 Mejia, Jazmine            10 Middies-MR           3:00.64    3:00.72 SILV   
                  40.30     1:23.92 (43.62)     2:20.17 (56.25)     3:00.72 (40.55)
  6 Thompson, Emily V         10 ZEUS-CT              3:29.38    3:05.19 SILV   
                  42.66     1:29.15 (46.49)     2:23.40 (54.25)     3:05.19 (41.79)
  7 Corbett, Brittany         10 CFB-MR               3:04.65    3:06.06 SILV   
  8 Velazquez, Kimberly K      9 ZEUS-CT              3:53.07    3:17.96        
                  42.60     1:31.48 (48.88)   2:32.58 (1:01.10)     3:17.96 (45.38)
  9 Kung, Alexis               9 SPAR-MR              3:40.32    3:18.56        
                  44.28     1:33.69 (49.41)     2:31.38 (57.69)     3:18.56 (47.18)
 10 Chang, Nicole             10 Flying Dolphins-MR        NT    3:20.48        
                  42.10     1:33.23 (51.13)     2:30.29 (57.06)     3:20.48 (50.19)
 11 Korff, Rose J             10 Flying Dolphins-MR        NT    3:20.73        
                  44.47     1:32.06 (47.59)   2:35.57 (1:03.51)     3:20.73 (45.16)
 -- Fedor, Kate O              9 ZEUS-CT              3:24.28         DQ        
                  39.19     1:27.09 (47.90)   2:29.37 (1:02.28)          DQ (43.40)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  JO
                27.99  ZQ
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saidel, Vera R            11 NYCC-MR                28.62      28.47 SILV   
  2 Gilbertson, Rhianna S     12 ZEUS-CT                28.22      28.82 SILV   
  3 Langaman, Jenna T         12 NYCC-MR                28.50      29.04 SILV   
  4 Renwick, Ashley K         12 NYCC-MR                29.69      29.21 SILV   
  5 Ferranto, Natalia R       11 ZEUS-CT                27.77      29.45 SILV   
  6 Lee, Anna E               12 Flying Dolphins-MR     29.26      29.91 SILV   
  7 Punnoose, Ann j           12 Middies-MR             30.56      30.16 SILV   
  8 Brown, Annie R            12 Flying Dolphins-MR     29.71      30.77 SILV   
  9 Gunster, Julia A          11 GAEL-MR                30.21      30.78 SILV   
 10 Choukri, Nora             11 ZEUS-CT                30.33      31.01        
 11 Diaz, Heimi               12 ZEUS-CT                31.22      31.26        
 12 Gonzalez, Jaliyah         11 ZEUS-CT                31.50      31.38        
 13 Ashley, Charlotte K       12 GRYM-CT                31.14      31.40        
 14 Brenner, Arianna r        11 Flying Dolphins-MR     30.91      32.02        
 15 Ashley, Anneliese M       12 GRYM-CT                31.47      32.04        
 16 Becerra, Taryn L          11 Middies-MR             33.52      32.16        
 17 Olsen, Isabelle J         12 Flying Dolphins-MR     31.74      32.62        
 18 Remson, Julianne R        12 ZEUS-CT                31.08      33.24        
 19 Wofford, Alexandra R      12 Flying Dolphins-MR        NT      33.53        
 20 Lugo, Alexa               11 ZEUS-CT                32.01      33.68        
 21 Blanc, Lauren M           11 GAEL-MR                36.26      33.99        
 22 Snyder, Eliana P          12 Middies-MR             34.38      35.24        
 23 Chesley, Isabella E       12 NYCC-MR                   NT      35.46        
 24 Brou, Indira *            11 GRYM-CT                32.62      35.51        
 25 Michaels, Alex R          11 Flying Dolphins-MR     34.26      35.76        
 26 Gurney, Anna G            11 Flying Dolphins-MR     34.32      36.13        
 27 Aydemir, Lian D           12 Flying Dolphins-MR     35.01      36.18        
 28 Frisoli, Kiki G           11 GRYM-CT                36.43      36.36        
 29 DeFilippo, Sydney         12 Middies-MR             37.29      36.47        
 30 Downing, Isabel S         12 Flying Dolphins-MR        NT      36.84        
 31 Norris, Katherine C       11 GAEL-MR                37.19      37.01        
 32 McCann, Elena B           11 Middies-MR             40.17      37.04        
 33 Alvarez, Valeria          11 GRYM-CT                35.61      37.06        
 34 Wheeler, Marina           12 CFB-MR                 37.11      37.19        
 35 Lopez, Maria Camila       12 Middies-MR             36.95      38.16        
 36 Gambone, Anna K           11 GAEL-MR                38.85      39.08        
 37 Odom, Emilia r            11 Flying Dolphins-MR        NT      39.30        
 38 Rodriguez, Andrea M       11 Middies-MR             37.17      39.80        
 39 Shannon, Hailey J         11 GAEL-MR                39.72      40.88        
 40 Shifrin, Olivia H         11 ZEUS-CT                45.94      45.17        
 41 Martin, Molly E           11 GAEL-MR                48.13      49.05        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:00.49  JO
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ferranto, Natalia R       11 ZEUS-CT              1:03.85    1:05.40 SILV   
                  31.74     1:05.40 (33.66)                                        
  2 Choukri, Nora             11 ZEUS-CT              1:06.28    1:06.88 SILV   
                  32.37     1:06.88 (34.51)                                        
  3 Brenner, Arianna r        11 Flying Dolphins-MR   1:08.23    1:09.44        
                  34.11     1:09.44 (35.33)                                        
  4 Remson, Julianne R        12 ZEUS-CT              1:10.77    1:09.81        
                  34.14     1:09.81 (35.67)                                        
  5 Diaz, Heimi               12 ZEUS-CT              1:11.86    1:09.88        
                  34.37     1:09.88 (35.51)                                        
  6 Punnoose, Ann j           12 Middies-MR           1:08.33    1:09.89        
                  32.79     1:09.89 (37.10)                                        
  7 McKibben, Morgan J        12 Flying Dolphins-MR   1:09.20    1:09.95        
                  33.94     1:09.95 (36.01)                                        
  8 Olsen, Isabelle J         12 Flying Dolphins-MR   1:10.51    1:10.04        
                  34.05     1:10.04 (35.99)                                        
  9 Gonzalez, Jaliyah         11 ZEUS-CT              1:10.46    1:10.27        
                  33.29     1:10.27 (36.98)                                        
 10 Ashley, Anneliese M       12 GRYM-CT              1:07.54    1:10.74        
                  33.55     1:10.74 (37.19)                                        
 11 Ashley, Charlotte K       12 GRYM-CT              1:07.63    1:10.85        
                  33.16     1:10.85 (37.69)                                        
 12 Lehrman, Isabel G         12 GRYM-CT              1:11.13    1:12.58        
                  34.34     1:12.58 (38.24)                                        
 13 Becerra, Taryn L          11 Middies-MR           1:16.56    1:12.81        
                  34.37     1:12.81 (38.44)                                        
 14 Sorensen, Zoe M           11 UN-CT                1:17.00    1:13.12        
                  34.70     1:13.12 (38.42)                                        
 15 Kung, Annabelle D         11 SPAR-MR              1:10.82    1:13.91        
                  35.16     1:13.91 (38.75)                                        
 16 Lugo, Alexa               11 ZEUS-CT              1:13.62    1:14.50        
                  36.31     1:14.50 (38.19)                                        
 17 Wofford, Alexandra R      12 Flying Dolphins-MR        NT    1:15.63        
                  35.83     1:15.63 (39.80)                                        
 18 Blanc, Lauren M           11 GAEL-MR              1:23.98    1:17.12        
                  35.09     1:17.12 (42.03)                                        
 19 Livieri, Samantha A       11 ZEUS-CT              1:20.40    1:18.77        
                  38.41     1:18.77 (40.36)                                        
 20 DeJesus, Bela A           12 Flying Dolphins-MR        NT    1:18.85        
                  37.15     1:18.85 (41.70)                                        
 21 Snyder, Eliana P          12 Middies-MR                NT    1:20.35        
                  39.08     1:20.35 (41.27)                                        
 22 Gambone, Anna K           11 GAEL-MR              1:27.24    1:23.76        
                  40.56     1:23.76 (43.20)                                        
 23 Alvarez, Valeria          11 GRYM-CT              1:20.63    1:23.84        
                  39.62     1:23.84 (44.22)                                        
 24 Brou, Indira *            11 GRYM-CT              1:19.60    1:24.40        
                  40.32     1:24.40 (44.08)                                        
 25 Downing, Isabel S         12 Flying Dolphins-MR        NT    1:25.32        
                  40.49     1:25.32 (44.83)                                        
 26 Rodriguez, Andrea M       11 Middies-MR           1:24.22    1:27.79        
                  40.30     1:27.79 (47.49)                                        
 27 Odom, Emilia r            11 Flying Dolphins-MR        NT    1:29.89        
                  42.28     1:29.89 (47.61)                                        
 28 McCann, Elena B           11 Middies-MR           1:30.32    1:32.08        
                  41.66     1:32.08 (50.42)                                        
 29 Lopez, Maria Camila       12 Middies-MR           1:30.32    1:33.20        
                  40.55     1:33.20 (52.65)                                        
 30 DeFilippo, Sydney         12 Middies-MR           1:31.85    1:35.84        
 31 Stoller, Maddie           11 Flying Dolphins-MR        NT    1:36.72        
                  45.78     1:36.72 (50.94)                                        
 32 Sharma, Sophia N          12 Flying Dolphins-MR   1:38.60    1:37.40        
                  43.84     1:37.40 (53.56)                                        
 33 Martin, Molly E           11 GAEL-MR                   NT    1:43.18        
                  49.00     1:43.18 (54.18)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.99  JO
              2:11.99  ZQ
              2:25.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gilbertson, Rhianna S     12 ZEUS-CT              2:17.74    2:19.11 SILV   
                  32.50     1:07.52 (35.02)     1:44.25 (36.73)     2:19.11 (34.86)
  2 Choukri, Nora             11 ZEUS-CT              2:23.72    2:21.74 SILV   
                  32.60     1:08.85 (36.25)     1:46.13 (37.28)     2:21.74 (35.61)
  3 Lee, Anna E               12 Flying Dolphins-MR   2:26.27    2:25.22 SILV   
                  31.85     1:08.40 (36.55)     1:46.93 (38.53)     2:25.22 (38.29)
  4 Chmiel, Zofia F           11 ZEUS-CT              2:28.05    2:27.95        
                  33.59     1:10.79 (37.20)   2:27.80 (1:17.01)      2:27.95 (0.15)
  5 Appelbaum, Talya          11 RYE-MR               2:24.16    2:28.95        
                  33.74     1:12.14 (38.40)     1:51.77 (39.63)     2:28.95 (37.18)
  6 Diaz, Heimi               12 ZEUS-CT              2:36.49    2:30.68        
                  35.09     1:15.35 (40.26)     1:53.52 (38.17)     2:30.68 (37.16)
  7 McKibben, Morgan J        12 Flying Dolphins-MR   2:38.09    2:31.61        
                  33.94     1:12.55 (38.61)     1:52.74 (40.19)     2:31.61 (38.87)
  8 Brenner, Arianna r        11 Flying Dolphins-MR   2:26.99    2:31.85        
                  34.34     1:12.84 (38.50)     1:53.70 (40.86)     2:31.85 (38.15)
  9 Gonzalez, Jaliyah         11 ZEUS-CT              2:45.93    2:34.17        
                  33.96     1:12.60 (38.64)     1:54.15 (41.55)     2:34.17 (40.02)
 10 Olsen, Isabelle J         12 Flying Dolphins-MR        NT    2:34.81        
                  35.44     1:14.52 (39.08)     1:54.77 (40.25)     2:34.81 (40.04)
 11 Punnoose, Ann j           12 Middies-MR           2:35.43    2:37.35        
                  32.80     1:11.87 (39.07)     1:53.68 (41.81)     2:37.35 (43.67)
 12 Becerra, Taryn L          11 Middies-MR           2:49.65    2:38.44        
                  34.84     1:16.26 (41.42)     1:58.30 (42.04)     2:38.44 (40.14)
 13 Kung, Annabelle D         11 SPAR-MR              2:35.23    2:39.80        
                  34.95     1:16.60 (41.65)     1:58.78 (42.18)     2:39.80 (41.02)
 14 Lugo, Alexa               11 ZEUS-CT              2:39.80    2:40.41        
                  35.72     1:14.64 (38.92)     1:58.10 (43.46)     2:40.41 (42.31)
 15 Sales, Chloe G            11 Flying Dolphins-MR   3:06.40    2:42.59        
                  38.32     1:20.06 (41.74)     2:01.99 (41.93)     2:42.59 (40.60)
 16 Snyder, Eliana P          12 Middies-MR                NT    2:50.55        
                  39.30     1:22.98 (43.68)     2:07.80 (44.82)     2:50.55 (42.75)
 17 Blanc, Lauren M           11 GAEL-MR                   NT    2:53.06        
                  35.53     1:20.45 (44.92)     2:08.95 (48.50)     2:53.06 (44.11)
 18 Wofford, Alexandra R      12 Flying Dolphins-MR        NT    2:54.35        
                  36.47     1:18.28 (41.81)     2:04.63 (46.35)     2:54.35 (49.72)
 19 Gambone, Anna K           11 GAEL-MR              3:24.40    2:59.31        
                  38.68     1:25.13 (46.45)     2:13.23 (48.10)     2:59.31 (46.08)
 20 DeJesus, Bela A           12 Flying Dolphins-MR        NT    3:03.44        
                  38.25     1:22.97 (44.72)     2:10.13 (47.16)     3:03.44 (53.31)
 21 McCann, Elena B           11 Middies-MR           3:19.09    3:11.00        
                  42.16     1:33.29 (51.13)     2:23.01 (49.72)     3:11.00 (47.99)
 22 Rodriguez, Andrea M       11 Middies-MR                NT    3:13.34        
                  39.87     1:29.96 (50.09)     2:22.33 (52.37)     3:13.34 (51.01)
 23 Odom, Emilia r            11 Flying Dolphins-MR        NT    3:18.70        
                  44.22     1:36.23 (52.01)   3:18.70 (1:42.47)         3:18.70 ( )
 24 Lopez, Maria Camila       12 Middies-MR                NT    3:21.12        
                  40.89     1:33.06 (52.17)     2:30.32 (57.26)     3:21.12 (50.80)
 25 Stoller, Maddie           11 Flying Dolphins-MR        NT    3:32.45        
                  43.60     1:38.27 (54.67)     2:36.55 (58.28)     3:32.45 (55.90)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.99  JO
                31.99  ZQ
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chmiel, Zofia F           11 ZEUS-CT                33.05      33.67 SILV   
  2 Ashley, Anneliese M       12 GRYM-CT                33.84      34.57 SILV   
  3 Lee, Anna E               12 Flying Dolphins-MR     37.56      35.94 SILV   
  4 Saunders, Morgan M        12 ZEUS-CT                36.36      35.96 SILV   
  5 Choukri, Nora             11 ZEUS-CT                37.73      37.37        
  6 Sorensen, Zoe M           11 UN-CT                  39.24      37.62        
  7 Ashley, Charlotte K       12 GRYM-CT                36.29      37.84        
  8 Livieri, Samantha A       11 ZEUS-CT                36.23      37.92        
  9 Lugo, Alexa               11 ZEUS-CT                39.50      39.22        
 10 Sales, Chloe G            11 Flying Dolphins-MR     39.11      40.26        
 11 Lehrman, Isabel G         12 GRYM-CT                42.16      41.30        
 12 Blanc, Lauren M           11 GAEL-MR                42.38      41.89        
 13 Rodriguez, Andrea M       11 Middies-MR             41.66      42.55        
 14 Alvarez, Valeria          11 GRYM-CT                42.02      43.58        
 15 Sharma, Sophia N          12 Flying Dolphins-MR     45.10      45.68        
 16 Brou, Indira *            11 GRYM-CT                42.72      46.15        
 17 DeFilippo, Sydney         12 Middies-MR             43.72      47.51        
 18 Martin, Molly E           11 GAEL-MR                   NT    1:00.39        
 -- Downing, Isabel S         12 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.69  JO
              1:08.69  ZQ
              1:19.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gilbertson, Rhianna S     12 ZEUS-CT              1:09.57    1:08.50 JO     
                                  34.20 ( )     1:08.50 (34.30)                    
  2 Langaman, Jenna T         12 NYCC-MR              1:09.65    1:08.92 SILV   
                                  33.54 ( )     1:08.92 (35.38)                    
  3 Saidel, Vera R            11 NYCC-MR              1:10.77    1:10.77 SILV   
                                  33.58 ( )     1:10.77 (37.19)                    
  4 Chmiel, Zofia F           11 ZEUS-CT              1:12.17    1:13.10 SILV   
                                  35.37 ( )     1:13.10 (37.73)                    
  5 Ferranto, Natalia R       11 ZEUS-CT              1:17.97    1:14.87 SILV   
                                  36.56 ( )     1:14.87 (38.31)                    
  6 Brown, Annie R            12 Flying Dolphins-MR   1:15.08    1:15.70 SILV   
                                  37.37 ( )     1:15.70 (38.33)                    
  7 Wong, Linsey              11 NYCC-MR              1:17.74    1:15.94 SILV   
                                  37.94 ( )     1:15.94 (38.00)                    
  8 Renwick, Ashley K         12 NYCC-MR              1:22.70    1:16.42 SILV   
                                  36.51 ( )     1:16.42 (39.91)                    
  9 Mitchell, Sabine L        11 NYCC-MR              1:19.79    1:17.32 SILV   
                                  37.89 ( )     1:17.32 (39.43)                    
 10 Brenner, Arianna r        11 Flying Dolphins-MR   1:17.26    1:17.56 SILV   
                                  37.89 ( )     1:17.56 (39.67)                    
 11 Appelbaum, Talya          11 RYE-MR                    NT    1:17.81 SILV   
                                  37.50 ( )     1:17.81 (40.31)                    
 12 Gunster, Julia A          11 GAEL-MR              1:21.00    1:19.42 SILV   
 13 McKibben, Morgan J        12 Flying Dolphins-MR   1:17.43    1:19.82        
                                  38.69 ( )     1:19.82 (41.13)                    
 14 Lee, Anna E               12 Flying Dolphins-MR   1:20.38    1:21.31        
                                  38.95 ( )     1:21.31 (42.36)                    
 15 Lugo, Alexa               11 ZEUS-CT              1:27.79    1:22.15        
                                  40.81 ( )     1:22.15 (41.34)                    
 16 Olsen, Isabelle J         12 Flying Dolphins-MR   1:23.28    1:23.90        
                                  41.28 ( )     1:23.90 (42.62)                    
 17 Norris, Katherine C       11 GAEL-MR              1:27.36    1:27.71        
                                  42.52 ( )     1:27.71 (45.19)                    
 18 Wheeler, Marina           12 CFB-MR               1:35.78    1:27.75        
                                  41.61 ( )     1:27.75 (46.14)                    
 19 Rodriguez, Andrea M       11 Middies-MR           1:28.83    1:27.87        
                                  41.52 ( )     1:27.87 (46.35)                    
 20 Gurney, Anna G            11 Flying Dolphins-MR   1:30.91    1:30.58        
                                  43.16 ( )     1:30.58 (47.42)                    
 21 Blanc, Lauren M           11 GAEL-MR              1:39.43    1:32.14        
 22 McCann, Elena B           11 Middies-MR           1:44.57    1:32.32        
                                  43.78 ( )     1:32.32 (48.54)                    
 23 DeJesus, Bela A           12 Flying Dolphins-MR        NT    1:32.90        
                                  44.69 ( )     1:32.90 (48.21)                    
 24 Downing, Isabel S         12 Flying Dolphins-MR        NT    1:34.35        
                                1:35.02 ( )         1:34.35 ( )                    
 25 Wofford, Alexandra R      12 Flying Dolphins-MR        NT    1:34.64        
                                  45.07 ( )     1:34.64 (49.57)                    
 26 Michaels, Alex R          11 Flying Dolphins-MR   1:39.21    1:35.46        
                                  45.55 ( )     1:35.46 (49.91)                    
 27 Aydemir, Lian D           12 Flying Dolphins-MR   1:31.88    1:35.85        
                                  44.17 ( )     1:35.85 (51.68)                    
 28 Sharma, Sophia N          12 Flying Dolphins-MR   1:36.91    1:36.70        
                                  45.35 ( )     1:36.70 (51.35)                    
 29 Odom, Emilia r            11 Flying Dolphins-MR        NT    1:37.37        
                                  48.21 ( )     1:37.37 (49.16)                    
 30 Shannon, Hailey J         11 GAEL-MR              1:39.52    1:38.63        
                                  46.74 ( )     1:38.63 (51.89)                    
 31 Gambone, Anna K           11 GAEL-MR              1:42.37    1:39.06        
                                  47.11 ( )     1:39.06 (51.95)                    
 32 Lopez, Maria Camila       12 Middies-MR           1:33.75    1:39.56        
 33 DeFilippo, Sydney         12 Middies-MR           1:44.64    1:43.80        
                                  47.32 ( )     1:43.80 (56.48)                    
 34 Martin, Molly E           11 GAEL-MR                   NT    2:04.84        
                                  58.72 ( )   2:04.84 (1:06.12)                    
 35 Maze-Conway, Ella g       11 Flying Dolphins-MR        NT    2:11.04        
                                  56.80 ( )   2:11.04 (1:14.24)                    
 -- Chesley, Isabella E       12 NYCC-MR                   NT         DQ        
                                  45.62 ( )          DQ (45.78)                    
 -- Shifrin, Olivia H         11 ZEUS-CT              1:56.26         DQ        
                                  54.32 ( )          DQ (58.66)                    
 -- Snyder, Eliana P          12 Middies-MR                NT         DQ        
                                  42.91 ( )          DQ (44.50)                    
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                36.69  JO
                40.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saunders, Morgan M        12 ZEUS-CT                33.86      35.26 ZQ     
  2 Gilbertson, Rhianna S     12 ZEUS-CT                34.68      36.54 ZQ     
  3 Ferranto, Natalia R       11 ZEUS-CT                37.05      37.50 SILV   
  4 DiMarco, AnnaLynn         12 SPAR-MR                35.90      38.65 SILV   
  5 Chmiel, Zofia F           11 ZEUS-CT                38.76      39.11 SILV   
  6 Appelbaum, Talya          11 RYE-MR                 41.42      40.01 SILV   
  7 Sorensen, Zoe M           11 UN-CT                  42.00      40.61        
  8 Remson, Julianne R        12 ZEUS-CT                41.60      40.82        
  9 Diaz, Heimi               12 ZEUS-CT                39.35      40.84        
 10 Punnoose, Ann j           12 Middies-MR                NT      41.23        
 11 Sales, Chloe G            11 Flying Dolphins-MR     42.84      42.39        
 12 Lee, Anna E               12 Flying Dolphins-MR     43.79      42.44        
 13 Kung, Annabelle D         11 SPAR-MR                42.30      42.50        
 14 McKibben, Morgan J        12 Flying Dolphins-MR     41.80      42.53        
 15 Brenner, Arianna r        11 Flying Dolphins-MR     42.28      42.72        
 16 Lehrman, Isabel G         12 GRYM-CT                42.72      43.28        
 17 Ashley, Charlotte K       12 GRYM-CT                43.96      43.98        
 18 Sharma, Sophia N          12 Flying Dolphins-MR     43.48      44.18        
 19 Becerra, Taryn L          11 Middies-MR             45.34      44.26        
 20 Olsen, Isabelle J         12 Flying Dolphins-MR     45.40      44.62        
 21 Gambone, Anna K           11 GAEL-MR                45.93      44.83        
 21 Alvarez, Valeria          11 GRYM-CT                44.31      44.83        
 23 Ashley, Anneliese M       12 GRYM-CT                42.21      45.07        
 24 Snyder, Eliana P          12 Middies-MR                NT      47.13        
 25 DeJesus, Bela A           12 Flying Dolphins-MR        NT      47.93        
 26 McCann, Elena B           11 Middies-MR             52.44      48.57        
 27 Downing, Isabel S         12 Flying Dolphins-MR        NT      50.16        
 28 Brou, Indira *            11 GRYM-CT                   NT      50.34        
 29 Odom, Emilia r            11 Flying Dolphins-MR        NT      56.14        
 30 DeFilippo, Sydney         12 Middies-MR                NT      56.18        
 31 Lopez, Maria Camila       12 Middies-MR           1:02.16      58.84        
 32 Martin, Molly E           11 GAEL-MR                57.63      58.86        
 33 Stoller, Maddie           11 Flying Dolphins-MR        NT    1:04.78        
 -- Wofford, Alexandra R      12 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:18.99  JO
              1:28.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Saunders, Morgan M        12 ZEUS-CT              1:17.68    1:17.06 ZQ     
                                  37.03 ( )     1:17.06 (40.03)                    
  2 Wong, Linsey              11 NYCC-MR              1:26.93    1:21.81 SILV   
                                  39.41 ( )     1:21.81 (42.40)                    
  3 Chmiel, Zofia F           11 ZEUS-CT              1:24.83    1:26.30 SILV   
                                  40.56 ( )     1:26.30 (45.74)                    
  4 Remson, Julianne R        12 ZEUS-CT              1:28.59    1:27.45 SILV   
                                  42.52 ( )     1:27.45 (44.93)                    
  5 Diaz, Heimi               12 ZEUS-CT              1:29.98    1:28.48 SILV   
                                  40.85 ( )     1:28.48 (47.63)                    
  6 Mitchell, Sabine L        11 NYCC-MR              1:30.52    1:28.88        
                                  41.64 ( )     1:28.88 (47.24)                    
  7 McKibben, Morgan J        12 Flying Dolphins-MR   1:29.64    1:30.15        
                                  43.10 ( )     1:30.15 (47.05)                    
  8 Wofford, Alexandra R      12 Flying Dolphins-MR        NT    1:33.24        
                                  42.88 ( )     1:33.24 (50.36)                    
  9 Brenner, Arianna r        11 Flying Dolphins-MR   1:30.85    1:33.96        
                                  45.23 ( )     1:33.96 (48.73)                    
 10 Wheeler, Marina           12 CFB-MR               1:43.57    1:35.28        
                                  46.31 ( )     1:35.28 (48.97)                    
 11 Ashley, Anneliese M       12 GRYM-CT              1:45.19    1:35.30        
                                  44.82 ( )     1:35.30 (50.48)                    
 12 Becerra, Taryn L          11 Middies-MR           1:41.30    1:36.83        
                                  45.25 ( )     1:36.83 (51.58)                    
 13 Ashley, Charlotte K       12 GRYM-CT              1:44.02    1:36.86        
                                  45.20 ( )     1:36.86 (51.66)                    
 14 Alvarez, Valeria          11 GRYM-CT              1:39.94    1:37.60        
                                  45.42 ( )     1:37.60 (52.18)                    
 15 Frisoli, Kiki G           11 GRYM-CT              1:48.90    1:38.40        
                                  48.35 ( )     1:38.40 (50.05)                    
 16 Sharma, Sophia N          12 Flying Dolphins-MR   1:37.71    1:38.50        
                                  46.02 ( )     1:38.50 (52.48)                    
 17 Snyder, Eliana P          12 Middies-MR                NT    1:38.54        
                                  47.13 ( )     1:38.54 (51.41)                    
 18 Gambone, Anna K           11 GAEL-MR              1:38.97    1:41.90        
                                  47.22 ( )     1:41.90 (54.68)                    
 19 McCann, Elena B           11 Middies-MR           1:47.62    1:45.17        
                                  48.36 ( )     1:45.17 (56.81)                    
 20 Norris, Katherine C       11 GAEL-MR              1:46.27    1:50.12        
                                  49.97 ( )   1:50.12 (1:00.15)                    
 21 Rodriguez, Andrea M       11 Middies-MR           1:55.35    1:52.68        
                                  52.10 ( )   1:52.68 (1:00.58)                    
 22 Brou, Indira *            11 GRYM-CT                   NT    1:53.68        
                                  51.42 ( )   1:53.68 (1:02.26)                    
 23 Shannon, Hailey J         11 GAEL-MR              1:55.61    1:56.14        
                                  55.43 ( )   1:56.14 (1:00.71)                    
 24 Aydemir, Lian D           12 Flying Dolphins-MR   1:53.01    1:56.17        
                                  52.88 ( )   1:56.17 (1:03.29)                    
 25 Michaels, Alex R          11 Flying Dolphins-MR   2:08.28    1:59.39        
                                  55.01 ( )   1:59.39 (1:04.38)                    
 26 Odom, Emilia r            11 Flying Dolphins-MR        NT    2:01.35        
                                  55.81 ( )   2:01.35 (1:05.54)                    
 27 Lopez, Maria Camila       12 Middies-MR           2:14.32    2:01.72        
                                  55.87 ( )   2:01.72 (1:05.85)                    
 28 Maze-Conway, Ella g       11 Flying Dolphins-MR        NT    2:03.06        
                                  56.18 ( )   2:03.06 (1:06.88)                    
 29 Martin, Molly E           11 GAEL-MR                   NT    2:03.58        
                                1:01.11 ( )   2:03.58 (1:02.47)                    
 30 DeFilippo, Sydney         12 Middies-MR           2:09.77    2:07.60        
                                  58.92 ( )   2:07.60 (1:08.68)                    
 -- Shifrin, Olivia H         11 ZEUS-CT                   NT         DQ        
                                1:15.69 ( )                                        
 -- Punnoose, Ann j           12 Middies-MR                NT         DQ        
                                  40.99 ( )          DQ (47.47)                    
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.69  JO
                34.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gilbertson, Rhianna S     12 ZEUS-CT                29.99      30.74 SILV   
  2 Ferranto, Natalia R       11 ZEUS-CT                29.68      31.54 SILV   
  3 Lee, Anna E               12 Flying Dolphins-MR     34.15      33.41 SILV   
  4 Saunders, Morgan M        12 ZEUS-CT                31.96      33.46 SILV   
  5 Olsen, Isabelle J         12 Flying Dolphins-MR        NT      34.60        
  6 Renwick, Ashley K         12 NYCC-MR                35.23      34.72        
  7 Gonzalez, Jaliyah         11 ZEUS-CT                35.50      35.10        
  8 Brown, Annie R            12 Flying Dolphins-MR     34.10      35.14        
  9 Choukri, Nora             11 ZEUS-CT                34.06      35.54        
 10 Gunster, Julia A          11 GAEL-MR                36.20      36.07        
 11 Remson, Julianne R        12 ZEUS-CT                35.78      36.80        
 12 Lugo, Alexa               11 ZEUS-CT                42.65      40.10        
 13 Chesley, Isabella E       12 NYCC-MR                   NT      41.12        
 14 Gurney, Anna G            11 Flying Dolphins-MR     39.32      41.97        
 15 Blanc, Lauren M           11 GAEL-MR                45.07      43.03        
 16 Downing, Isabel S         12 Flying Dolphins-MR        NT      43.36        
 17 Sharma, Sophia N          12 Flying Dolphins-MR     48.81      48.84        
 -- Maze-Conway, Ella g       11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:09.49  JO
              1:19.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gilbertson, Rhianna S     12 ZEUS-CT              1:06.73    1:11.25 SILV   
                  33.67     1:11.25 (37.58)                                        
  2 Ferranto, Natalia R       11 ZEUS-CT              1:12.75    1:17.25 SILV   
                  33.55     1:17.25 (43.70)                                        
  3 Saunders, Morgan M        12 ZEUS-CT              1:20.73    1:19.94        
                  37.86     1:19.94 (42.08)                                        
  4 Remson, Julianne R        12 ZEUS-CT              1:23.93    1:21.93        
                  38.49     1:21.93 (43.44)                                        
  5 Gonzalez, Jaliyah         11 ZEUS-CT              1:48.53    1:26.24        
                  39.19     1:26.24 (47.05)                                        
 -- Livieri, Samantha A       11 ZEUS-CT              1:39.61         DQ        
      One hand touch
                  40.50          DQ (54.01)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:28.99  JO
              2:48.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Langaman, Jenna T         12 NYCC-MR              2:33.12    2:30.35 SILV   
                                  32.34 ( )                             1:10.76 ( )
                                1:55.81 ( )     2:30.35 (34.54)                    
  2 Saidel, Vera R            11 NYCC-MR              2:49.22    2:38.54 SILV   
                                  34.84 ( )                             1:13.24 ( )
                                2:03.09 ( )     2:38.54 (35.45)                    
  3 Wong, Linsey              11 NYCC-MR              2:42.19    2:39.76 SILV   
                                  37.44 ( )                             1:17.53 ( )
                                2:02.65 ( )     2:39.76 (37.11)                    
  4 Saunders, Morgan M        12 ZEUS-CT              2:45.25    2:40.04 SILV   
                                  36.25 ( )                             1:17.62 ( )
                                2:02.17 ( )     2:40.04 (37.87)                    
  5 Chmiel, Zofia F           11 ZEUS-CT              2:54.73    2:46.29 SILV   
                                  39.85 ( )                             1:21.11 ( )
                                2:07.64 ( )     2:46.29 (38.65)                    
  6 Appelbaum, Talya          11 RYE-MR                    NT    2:48.82        
                                  38.07 ( )                             1:20.67 ( )
                                2:12.00 ( )     2:48.82 (36.82)                    
  7 McKibben, Morgan J        12 Flying Dolphins-MR   3:03.09    2:51.20        
                                  38.11 ( )                             1:23.25 ( )
                                2:12.53 ( )     2:51.20 (38.67)                    
  8 Diaz, Heimi               12 ZEUS-CT              2:59.40    2:56.29        
                                  38.91 ( )                             1:22.34 ( )
                                2:15.49 ( )     2:56.29 (40.80)                    
  9 Gonzalez, Jaliyah         11 ZEUS-CT              3:19.21    2:57.67        
                                  37.64 ( )                             1:22.98 ( )
                                2:17.71 ( )     2:57.67 (39.96)                    
 10 Ashley, Charlotte K       12 GRYM-CT                   NT    2:58.21        
                                  39.53 ( )                             1:24.31 ( )
                                2:19.99 ( )     2:58.21 (38.22)                    
 11 Ashley, Anneliese M       12 GRYM-CT                   NT    3:01.18        
                                  41.50 ( )                             1:25.45 ( )
                                2:22.85 ( )     3:01.18 (38.33)                    
 -- Alvarez, Valeria          11 GRYM-CT                   NT         DQ        
                                  52.63 ( )                             1:43.06 ( )
                                2:41.09 ( )          DQ (54.47)                    
 -- Mitchell, Sabine L        11 NYCC-MR              2:52.46         DQ        
                                  37.08 ( )                             1:21.77 ( )
                                2:11.71 ( )          DQ (37.77)                    
 -- Brou, Indira *            11 GRYM-CT                   NT         DQ        
                                  50.08 ( )                             1:44.56 ( )
                                2:49.27 ( )                                        
 -- Frisoli, Kiki G           11 GRYM-CT                   NT         DQ        
                                1:41.60 ( )                                        
                                2:42.63 ( )          DQ (45.99)                    
 
Girls 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.29  ZQ
                26.39  JO
                26.59  AGTC
                28.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Czulewicz, Katie L        16 UN-CT                  24.98      26.34 JO     
  2 Stidolph, Katherine E     13 ZEUS-CT                25.38      27.00 SILV   
  3 Garces, Frankie L         15 GAEL-MR                26.21      27.14 SILV   
  4 Linder, Hayley E          16 UN-CT                  25.03      27.15 SILV   
  5 Lamar, Christina L        13 NYCC-MR                26.72      27.73 SILV   
  6 Eforo, Danielle           13 GAEL-MR                27.72      28.12 SILV   
  7 Shopovick, Sophia F       13 Middies-MR             28.26      28.18 SILV   
  8 Lee, Vivienne B           16 NYCC-MR                27.72      28.20 SILV   
  9 Lore, Amelia J            15 GAEL-MR                28.85      28.32        
 10 Cuevas, Emilia R          14 UN-CT                  27.45      28.39        
 11 Cedeno, Sofia M           13 Middies-MR             28.50      28.62        
 12 Karabees-Lamer, Devon A   13 NYCC-MR                28.94      28.66        
 13 Contreras, Genesis C      14 Flying Dolphins-MR     29.05      28.70        
 14 DeStaebler, Alexandra S   16 GAEL-MR                27.07      28.95        
 15 Popielarz, Victoria A     14 UN-CT                  29.04      29.20        
 16 Parizot, Victoria         13 ZEUS-CT                   NT      29.41        
 17 Chia, Molly               14 Middies-MR             29.99      29.72        
 18 Johanson, Sophie L        15 GAEL-MR                29.17      29.74        
 19 Smith, Caroline K         13 Middies-MR             32.74      29.78        
 20 Leroy, Helena             13 GAEL-MR                29.41      29.90        
 21 Heffern, Amelia A         13 ZEUS-CT                30.73      30.24        
 22 Rodriguez, Anna V         14 Middies-MR             30.24      30.69        
 23 Belmar, Ayanna F          15 Middies-MR             29.75      31.30        
 24 Pepper-Jones, BB          13 CFB-MR                 31.41      31.37        
 25 Cahaly, Emma E            15 Middies-MR             31.30      31.63        
 26 Bab, Rebecca c            14 Flying Dolphins-MR     35.68      31.86        
 27 Malandrino, Samantha M    17 Middies-MR             31.07      32.05        
 28 Fedor, Maggie I           13 ZEUS-CT                31.49      32.39        
 29 Ogen, Nicole              13 Flying Dolphins-MR        NT      32.87        
 30 Ugalde, Adriana M         13 Middies-MR             34.09      33.31        
 30 Bergamini, Sara E         13 GAEL-MR                31.51      33.31        
 32 Kass, Gabby               17 Middies-MR             31.74      33.45        
 33 Segone, Irene             15 Flying Dolphins-MR        NT      33.59        
 34 Beirne-Shafer, Finn C     13 Flying Dolphins-MR        NT      33.83        
 35 Daniel, Alexis            15 Middies-MR             32.42      33.89        
 36 Radick, Susannah          13 CFB-MR                 35.32      34.15        
 37 Garcia, Abby G            13 ZEUS-CT                   NT      34.53        
 38 Goldberg, Julia M         13 Flying Dolphins-MR        NT      35.27        
 39 Selton, Colette G         13 Flying Dolphins-MR        NT      35.31        
 40 Zuniga, Gicel M           14 ZEUS-CT                   NT      36.28        
 41 Barlinge, Shreya O        13 Middies-MR                NT      40.44        
 -- Byrd, Christine E         14 Middies-MR             29.31         DQ        
      False start
 
Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                56.99  JO
                57.19  ZQ
                57.79  AGTC
              1:01.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Czulewicz, Katie L        16 UN-CT                  54.41      56.10 JO     
                  27.30       56.10 (28.80)                                        
  2 Calderon, Ashley M        13 UN-CT                  56.49      58.15 SILV   
                  28.29       58.15 (29.86)                                        
  3 Stidolph, Katherine E     13 ZEUS-CT                55.61      58.61 SILV   
                  28.29       58.61 (30.32)                                        
  4 Kozma, Blanka             17 Middies-MR             57.31    1:00.89 SILV   
                  28.78     1:00.89 (32.11)                                        
  5 Reinoso, Emily A          17 UN-CT                  56.72    1:01.02 SILV   
                  29.49     1:01.02 (31.53)                                        
  6 Lore, Amelia J            15 GAEL-MR              1:02.23    1:01.32        
                  29.23     1:01.32 (32.09)                                        
  7 Eforo, Danielle           13 GAEL-MR              1:00.15    1:02.02        
                  29.35     1:02.02 (32.67)                                        
  8 Chatterjee, Anoushka      16 UN-CT                  59.67    1:02.33        
                  30.51     1:02.33 (31.82)                                        
  9 DeStaebler, Alexandra S   16 GAEL-MR                57.76    1:02.66        
                  30.10     1:02.66 (32.56)                                        
 10 Cedeno, Sofia M           13 Middies-MR           1:01.19    1:02.73        
                  30.09     1:02.73 (32.64)                                        
 11 Mendribil, Mia P          15 UN-CT                1:01.19    1:02.88        
                  30.55     1:02.88 (32.33)                                        
 12 Lee, Vivienne B           16 NYCC-MR              1:01.06    1:03.02        
                  30.21     1:03.02 (32.81)                                        
 13 Shopovick, Sophia F       13 Middies-MR           1:02.74    1:03.44        
                  30.11     1:03.44 (33.33)                                        
 14 Byrd, Christine E         14 Middies-MR           1:02.40    1:03.49        
                  30.23     1:03.49 (33.26)                                        
 15 Morin, Torie J            16 UN-CT                1:00.51    1:03.71        
                  30.23     1:03.71 (33.48)                                        
 16 Contreras, Genesis C      14 Flying Dolphins-MR   1:05.62    1:03.73        
                  30.45     1:03.73 (33.28)                                        
 17 Karabees-Lamer, Devon A   13 NYCC-MR              1:03.41    1:03.97        
                  30.68     1:03.97 (33.29)                                        
 18 Popielarz, Victoria A     14 UN-CT                1:04.02    1:04.20        
                  30.77     1:04.20 (33.43)                                        
 19 Mejia, Stephani           13 Middies-MR           1:02.28    1:04.84        
                  30.52     1:04.84 (34.32)                                        
 20 Johanson, Sophie L        15 GAEL-MR              1:03.94    1:05.82        
                  30.95     1:05.82 (34.87)                                        
 21 Levine, Dani g            13 Flying Dolphins-MR   1:06.27    1:06.79        
                  32.38     1:06.79 (34.41)                                        
 22 Byrd, Laura C             17 Middies-MR           1:02.03    1:06.94        
                  31.73     1:06.94 (35.21)                                        
 23 Chia, Molly               14 Middies-MR                NT    1:07.27        
                  32.67     1:07.27 (34.60)                                        
 24 Leroy, Helena             13 GAEL-MR              1:05.21    1:07.29        
                  31.74     1:07.29 (35.55)                                        
 25 Smith, Caroline K         13 Middies-MR           1:09.51    1:07.76        
                  32.32     1:07.76 (35.44)                                        
 26 Pepper-Jones, BB          13 CFB-MR               1:09.94    1:07.93        
                  33.01     1:07.93 (34.92)                                        
 27 Parizot, Victoria         13 ZEUS-CT                   NT    1:08.40        
                  32.66     1:08.40 (35.74)                                        
 28 Heffern, Amelia A         13 ZEUS-CT              1:07.51    1:08.53        
                  33.32     1:08.53 (35.21)                                        
 29 Rodriguez, Anna V         14 Middies-MR           1:08.06    1:08.55        
                  32.70     1:08.55 (35.85)                                        
 30 Cahaly, Emma E            15 Middies-MR           1:07.34    1:10.55        
                  33.81     1:10.55 (36.74)                                        
 31 Newton, Emily S           13 GRYM-CT              1:11.62    1:10.70        
                  33.33     1:10.70 (37.37)                                        
 32 Belmar, Ayanna F          15 Middies-MR           1:06.83    1:11.13        
                  33.54     1:11.13 (37.59)                                        
 33 Malandrino, Samantha M    17 Middies-MR           1:12.35    1:11.20        
                  32.93     1:11.20 (38.27)                                        
 34 Bergamini, Sara E         13 GAEL-MR              1:12.52    1:11.30        
                  34.27     1:11.30 (37.03)                                        
 35 Kass, Gabby               17 Middies-MR           1:09.29    1:12.57        
                  34.20     1:12.57 (38.37)                                        
 36 Segone, Irene             15 Flying Dolphins-MR        NT    1:13.55        
                  35.06     1:13.55 (38.49)                                        
 37 Fedor, Maggie I           13 ZEUS-CT              1:09.68    1:13.73        
                  34.87     1:13.73 (38.86)                                        
 38 Bab, Rebecca c            14 Flying Dolphins-MR        NT    1:14.03        
                  35.15     1:14.03 (38.88)                                        
 39 Daniel, Alexis            15 Middies-MR           1:10.29    1:14.08        
                  36.14     1:14.08 (37.94)                                        
 40 Radick, Susannah          13 CFB-MR               1:21.08    1:14.84        
                  36.43     1:14.84 (38.41)                                        
 41 Beirne-Shafer, Finn C     13 Flying Dolphins-MR        NT    1:16.58        
                  36.59     1:16.58 (39.99)                                        
 42 Ugalde, Adriana M         13 Middies-MR           1:22.07    1:18.34        
                  35.84     1:18.34 (42.50)                                        
 43 Zuniga, Gicel M           14 ZEUS-CT                   NT    1:19.03        
                  37.80     1:19.03 (41.23)                                        
 44 Ogen, Nicole              13 Flying Dolphins-MR        NT    1:19.50        
                  38.01     1:19.50 (41.49)                                        
 45 Garcia, Abby G            13 ZEUS-CT                   NT    1:20.27        
                  16.58   1:20.27 (1:03.69)                                        
 46 Goldberg, Julia M         13 Flying Dolphins-MR        NT    1:20.76        
                  38.69     1:20.76 (42.07)                                        
 47 Selton, Colette G         13 Flying Dolphins-MR        NT    1:28.83        
                  41.19     1:28.83 (47.64)                                        
 48 Barlinge, Shreya O        13 Middies-MR                NT    1:29.80        
                  43.00     1:29.80 (46.80)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:02.49  ZQ
              2:03.99  JO
              2:04.49  AGTC
              2:10.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Linder, Hayley E          16 UN-CT                1:57.47    2:04.66 SILV   
                                  29.17 ( )                             1:00.61 ( )
                                1:32.69 ( )     2:04.66 (31.97)                    
  2 McGrath, Hannah           16 NYCC-MR              2:02.24    2:06.13 SILV   
                                  29.30 ( )                             1:01.70 ( )
                                1:34.17 ( )     2:06.13 (31.96)                    
  3 Mitchell, Sophia L        14 NYCC-MR              2:11.81    2:08.69 SILV   
                                  30.40 ( )                             1:03.26 ( )
                                1:37.02 ( )     2:08.69 (31.67)                    
  4 Langaman, Jolina M        14 NYCC-MR              2:09.83    2:09.45 SILV   
                                  30.05 ( )                             1:02.57 ( )
                                1:36.16 ( )     2:09.45 (33.29)                    
  5 Butler, Amelia K          14 NYCC-MR              2:10.52    2:09.46 SILV   
                                  29.37 ( )                             1:02.25 ( )
                                1:36.56 ( )     2:09.46 (32.90)                    
  6 Muszynski, Amanda         14 NYCC-MR              2:06.80    2:10.34 SILV   
                                  31.20 ( )                             1:04.32 ( )
                                1:37.57 ( )     2:10.34 (32.77)                    
  7 Calderon, Ashley M        13 UN-CT                2:02.82    2:11.04        
                                  30.02 ( )                             1:03.10 ( )
                                1:37.10 ( )     2:11.04 (33.94)                    
  8 DeStaebler, Alexandra S   16 GAEL-MR              2:04.21    2:14.55        
                                  30.89 ( )                             1:04.97 ( )
                                1:40.16 ( )     2:14.55 (34.39)                    
  9 Remson, Sandra K          15 UN-CT                2:06.21    2:17.39        
                                  31.55 ( )                             1:06.81 ( )
                                1:43.00 ( )     2:17.39 (34.39)                    
 10 Lore, Amelia J            15 GAEL-MR              2:17.04    2:18.66        
                                  30.89 ( )                             1:06.22 ( )
                                1:42.95 ( )     2:18.66 (35.71)                    
 11 Cuevas, Emilia R          14 UN-CT                2:14.49    2:20.37        
                                  31.79 ( )                             1:07.04 ( )
                                1:43.87 ( )     2:20.37 (36.50)                    
 12 Teo, Peony                17 NYCC-MR              2:19.18    2:22.96        
                                  32.61 ( )                             1:08.59 ( )
                                1:45.99 ( )     2:22.96 (36.97)                    
 13 Contreras, Genesis C      14 Flying Dolphins-MR   2:25.30    2:25.08        
                                  33.54 ( )                             1:10.72 ( )
                                1:49.31 ( )     2:25.08 (35.77)                    
 14 Levine, Dani g            13 Flying Dolphins-MR   2:26.10    2:26.88        
                                  34.28 ( )                             1:12.31 ( )
                                1:50.65 ( )     2:26.88 (36.23)                    
 15 Cahaly, Emma E            15 Middies-MR           2:35.80    2:35.13        
                                  35.42 ( )                             1:15.42 ( )
                                1:56.15 ( )     2:35.13 (38.98)                    
 16 Fedor, Maggie I           13 ZEUS-CT              2:29.62    2:36.80        
                                  34.89 ( )                             1:14.69 ( )
                                1:56.66 ( )     2:36.80 (40.14)                    
 17 Malandrino, Samantha M    17 Middies-MR                NT    2:37.19        
                                  35.04 ( )                             1:13.48 ( )
                                1:55.07 ( )     2:37.19 (42.12)                    
 18 Levey, Naomi S            14 NYCC-MR              2:33.41    2:38.68        
                                                                        1:20.02 ( )
                                2:02.18 ( )     2:38.68 (36.50)                    
 19 Daniel, Alexis            15 Middies-MR           2:37.74    2:43.45        
                                  38.78 ( )                             1:19.71 ( )
                                2:02.36 ( )     2:43.45 (41.09)                    
 20 Segone, Irene             15 Flying Dolphins-MR        NT    2:48.46        
                                  35.96 ( )                             1:17.80 ( )
                                2:04.99 ( )     2:48.46 (43.47)                    
 21 Bab, Rebecca c            14 Flying Dolphins-MR        NT    2:50.37        
                                  35.89 ( )                             1:18.93 ( )
                                2:04.45 ( )     2:50.37 (45.92)                    
 22 Lenehan, Alex E           13 Flying Dolphins-MR   2:53.14    2:50.44        
                                  37.88 ( )                             1:20.02 ( )
                                2:04.96 ( )     2:50.44 (45.48)                    
 23 Lee, Elle                 14 NYCC-MR                   NT    2:50.83        
                                  36.58 ( )                             1:19.81 ( )
                                3:02.38 ( )         2:50.83 ( )                    
 24 Zuniga, Gicel M           14 ZEUS-CT                   NT    2:51.56        
                                  38.38 ( )                             1:23.51 ( )
                                2:09.30 ( )     2:51.56 (42.26)                    
 25 Germain, Tillie           14 Flying Dolphins-MR        NT    3:00.16        
                                  39.11 ( )                             1:26.16 ( )
                                2:14.71 ( )     3:00.16 (45.45)                    
 26 Ugalde, Adriana M         13 Middies-MR           3:02.10    3:00.22        
                                  38.37 ( )                             1:25.02 ( )
                                2:15.11 ( )     3:00.22 (45.11)                    
 27 Garcia, Abby G            13 ZEUS-CT                   NT    3:09.13        
                                  40.67 ( )                             1:29.67 ( )
                                2:18.69 ( )     3:09.13 (50.44)                    
 28 Arellano, Emilia L        14 Middies-MR                NT    3:25.67        
                                  45.54 ( )                             1:38.38 ( )
                                2:34.38 ( )     3:25.67 (51.29)                    
 -- Radick, Susannah          13 CFB-MR               2:51.54         DQ        
                                  37.52 ( )                             1:18.39 ( )
                                2:00.93 ( )          DQ (40.86)                    
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:04.59  JO
              1:05.49  AGTC
              1:05.49  ZQ
              1:10.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gary, Kristin J           48 NYAC-MR              1:03.00    1:03.06 JO     
                                  30.84 ( )     1:03.06 (32.22)                    
  2 McGrath, Hannah           16 NYCC-MR              1:01.75    1:03.10 JO     
                                  30.18 ( )     1:03.10 (32.92)                    
  3 Calderon, Ashley M        13 UN-CT                1:03.99    1:04.30 JO     
                                  31.40 ( )     1:04.30 (32.90)                    
  4 Langaman, Jolina M        14 NYCC-MR              1:03.42    1:04.46 JO     
                                  31.14 ( )     1:04.46 (33.32)                    
  5 Muszynski, Amanda         14 NYCC-MR              1:06.17    1:06.15 SILV   
                                  31.72 ( )     1:06.15 (34.43)                    
  6 Lai, Stephanie R          16 NYCC-MR              1:01.28    1:06.65 SILV   
                                  32.20 ( )     1:06.65 (34.45)                    
  7 Wong, Madeline            16 NYCC-MR              1:02.06    1:08.13 SILV   
                                  32.69 ( )     1:08.13 (35.44)                    
  8 Mitchell, Sophia L        14 NYCC-MR              1:09.74    1:08.54 SILV   
                                  33.47 ( )     1:08.54 (35.07)                    
  9 Remson, Sandra K          15 UN-CT                1:04.50    1:09.07 SILV   
                                  33.75 ( )     1:09.07 (35.32)                    
 10 DeStaebler, Alexandra S   16 GAEL-MR              1:05.68    1:10.01 SILV   
                                  34.49 ( )     1:10.01 (35.52)                    
 11 Shopovick, Sophia F       13 Middies-MR           1:12.83    1:10.71        
                                  33.41 ( )     1:10.71 (37.30)                    
 12 Contreras, Genesis C      14 Flying Dolphins-MR   1:16.44    1:12.58        
                                  34.99 ( )     1:12.58 (37.59)                    
 13 Leroy, Helena             13 GAEL-MR              1:15.91    1:13.62        
                                  35.39 ( )     1:13.62 (38.23)                    
 14 Cuevas, Emilia R          14 UN-CT                1:11.91    1:14.88        
                                  36.56 ( )     1:14.88 (38.32)                    
 15 Cahaly, Emma E            15 Middies-MR           1:15.58    1:15.68        
                                  36.38 ( )     1:15.68 (39.30)                    
 16 Newton, Emily S           13 GRYM-CT              1:20.96    1:17.65        
                                  37.54 ( )     1:17.65 (40.11)                    
 17 Smith, Caroline K         13 Middies-MR           1:20.75    1:17.96        
                                  36.93 ( )     1:17.96 (41.03)                    
 18 Pepper-Jones, BB          13 CFB-MR               1:21.55    1:18.02        
                                  37.14 ( )     1:18.02 (40.88)                    
 19 Levine, Dani g            13 Flying Dolphins-MR   1:17.75    1:20.16        
                                  38.44 ( )     1:20.16 (41.72)                    
 20 Fedor, Maggie I           13 ZEUS-CT              1:27.36    1:20.85        
 21 Bab, Rebecca c            14 Flying Dolphins-MR        NT    1:24.28        
                                  40.55 ( )     1:24.28 (43.73)                    
 22 Daniel, Alexis            15 Middies-MR           1:22.90    1:25.52        
                                  42.15 ( )     1:25.52 (43.37)                    
 23 Malandrino, Samantha M    17 Middies-MR           1:23.43    1:26.59        
                                  39.79 ( )     1:26.59 (46.80)                    
 24 Ugalde, Adriana M         13 Middies-MR           1:34.13    1:27.49        
                                  41.50 ( )     1:27.49 (45.99)                    
 25 Bailey, Alex M            13 GRYM-CT                   NT    1:28.04        
                                  43.12 ( )     1:28.04 (44.92)                    
 26 Lenehan, Alex E           13 Flying Dolphins-MR   1:33.44    1:28.16        
                                  43.05 ( )     1:28.16 (45.11)                    
 27 Radick, Susannah          13 CFB-MR               1:32.16    1:29.60        
                                  43.76 ( )     1:29.60 (45.84)                    
 28 Segone, Irene             15 Flying Dolphins-MR        NT    1:31.09        
                                  43.05 ( )     1:31.09 (48.04)                    
 29 Garcia, Abby G            13 ZEUS-CT                   NT    1:40.53        
 30 Hellman, Avery D          13 GRYM-CT              1:48.37    1:41.28        
 31 Barlinge, Shreya O        13 Middies-MR                NT    1:43.96        
                                  49.88 ( )     1:43.96 (54.08)                    
 32 Arellano, Emilia L        14 Middies-MR                NT    1:50.89        
                                  52.34 ( )     1:50.89 (58.55)                    
 -- Levey, Naomi S            14 NYCC-MR              1:19.57         DQ        
                                  38.90 ( )          DQ (39.50)                    
 -- Eforo, Danielle           13 GAEL-MR              1:13.42         DQ        
                                  35.50 ( )          DQ (38.46)                    
 -- Zuniga, Gicel M           14 ZEUS-CT                   NT         DQ        
                                  45.87 ( )          DQ (51.23)                    
 -- Germain, Tillie           14 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                                  42.41 ( )          DQ (45.97)                    
 -- Lee, Elle                 14 NYCC-MR                   NT         DQ        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:18.29  JO
              2:20.99  AGTC
              2:20.99  ZQ
              2:29.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Linder, Hayley E          16 UN-CT                2:06.22    2:15.26 JO     
                  31.42     1:05.22 (33.80)     1:40.29 (35.07)     2:15.26 (34.97)
  2 Calderon, Ashley M        13 UN-CT                2:15.88    2:18.87 AGTC   
                  33.74     1:08.96 (35.22)     1:43.94 (34.98)     2:18.87 (34.93)
  3 Garces, Frankie L         15 GAEL-MR              2:12.65    2:18.91 AGTC   
                  32.55     1:07.96 (35.41)     1:43.80 (35.84)     2:18.91 (35.11)
  4 Czulewicz, Katie L        16 UN-CT                2:12.95    2:20.51 AGTC   
                  34.71     1:10.07 (35.36)     1:45.83 (35.76)     2:20.51 (34.68)
  5 Reinoso, Emily A          17 UN-CT                2:13.27    2:20.78 AGTC   
                  33.85     1:09.21 (35.36)     1:45.40 (36.19)     2:20.78 (35.38)
  6 Reinoso, Pamela P         13 UN-CT                2:12.52    2:21.27 SILV   
                  33.09     1:09.13 (36.04)     1:45.37 (36.24)     2:21.27 (35.90)
  7 Burnham, Melissa E        16 UN-CT                2:16.11    2:22.40 SILV   
                  34.81     1:10.09 (35.28)     1:45.96 (35.87)     2:22.40 (36.44)
  8 Lamar, Christina L        13 NYCC-MR              2:16.83    2:23.63 SILV   
                  32.84     1:09.39 (36.55)     1:47.11 (37.72)     2:23.63 (36.52)
  9 Lee, Vivienne B           16 NYCC-MR              2:27.17    2:29.40        
                  35.40     1:13.72 (38.32)     1:52.77 (39.05)     2:29.40 (36.63)
 10 DeStaebler, Alexandra S   16 GAEL-MR              2:16.23    2:29.98        
                  36.12     1:13.85 (37.73)     1:52.26 (38.41)     2:29.98 (37.72)
 11 Karabees-Lamer, Devon A   13 NYCC-MR              2:26.71    2:30.98        
                  36.05     1:14.74 (38.69)     1:53.80 (39.06)     2:30.98 (37.18)
 12 Popielarz, Victoria A     14 UN-CT                2:34.00    2:34.09        
                  35.28     1:13.98 (38.70)     1:54.64 (40.66)     2:34.09 (39.45)
 13 Kozma, Blanka             17 Middies-MR           2:40.00    2:34.90        
                  36.24     1:16.58 (40.34)     1:57.24 (40.66)     2:34.90 (37.66)
 14 Byrd, Christine E         14 Middies-MR           2:30.96    2:35.56        
                  35.80     1:15.11 (39.31)     1:55.54 (40.43)     2:35.56 (40.02)
 15 Mejia, Stephani           13 Middies-MR           2:35.00    2:35.82        
                  36.27     1:15.40 (39.13)     1:55.51 (40.11)     2:35.82 (40.31)
 16 Morin, Torie J            16 UN-CT                2:22.71    2:36.06        
                  37.56     1:16.81 (39.25)     1:57.01 (40.20)     2:36.06 (39.05)
 17 Rodriguez, Anna V         14 Middies-MR           2:51.90    2:36.31        
                  37.06     1:15.84 (38.78)     1:56.78 (40.94)     2:36.31 (39.53)
 18 Johanson, Sophie L        15 GAEL-MR              2:34.73    2:39.59        
                  35.96   1:57.77 (1:21.81)     2:39.61 (41.84)         2:39.59 ( )
 19 Leroy, Helena             13 GAEL-MR                   NT    2:45.31        
                  38.16     1:20.14 (41.98)     2:03.23 (43.09)     2:45.31 (42.08)
 20 Cahaly, Emma E            15 Middies-MR           2:50.13    2:47.67        
                  40.17     1:22.48 (42.31)     2:05.98 (43.50)     2:47.67 (41.69)
 21 Bergamini, Sara E         13 GAEL-MR              2:55.34    2:49.20        
                  40.67     1:24.54 (43.87)     2:07.17 (42.63)     2:49.20 (42.03)
 22 Laurenceau, Alyssa M      14 Middies-MR           2:43.79    2:49.63        
                  39.58     1:22.34 (42.76)     2:06.55 (44.21)     2:49.63 (43.08)
 23 Newton, Emily S           13 GRYM-CT                   NT    2:53.32        
                  40.10     1:24.21 (44.11)     2:08.85 (44.64)     2:53.32 (44.47)
 24 Levine, Dani g            13 Flying Dolphins-MR   2:54.21    2:54.96        
                  41.88     1:26.49 (44.61)     2:12.22 (45.73)     2:54.96 (42.74)
 25 Daniel, Alexis            15 Middies-MR           2:53.54    3:02.14        
                  43.69     1:29.38 (45.69)     2:15.25 (45.87)     3:02.14 (46.89)
 26 Kass, Gabby               17 Middies-MR           2:52.98    3:08.50        
                  42.44     1:31.05 (48.61)     2:20.14 (49.09)     3:08.50 (48.36)
 27 Segone, Irene             15 Flying Dolphins-MR        NT    3:16.76        
                  44.82     1:36.12 (51.30)     2:28.18 (52.06)     3:16.76 (48.58)
 28 Goldberg, Julia M         13 Flying Dolphins-MR        NT    3:36.59        
                  52.74     1:47.19 (54.45)     2:43.55 (56.36)     3:36.59 (53.04)
 -- Smith, Caroline K         13 Middies-MR                NT         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  38.79     1:21.14 (42.35)     2:04.77 (43.63)          DQ (41.35)
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.99  JO
              1:13.99  ZQ
              1:15.19  AGTC
              1:20.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lai, Stephanie R          16 NYCC-MR              1:17.94    1:19.63 SILV   
                                  37.43 ( )     1:19.63 (42.20)                    
  2 Mendribil, Mia P          15 UN-CT                1:20.04    1:21.32        
                                  38.99 ( )     1:21.32 (42.33)                    
  3 Teo, Peony                17 NYCC-MR              1:26.48    1:26.72        
                                  41.37 ( )     1:26.72 (45.35)                    
  4 Cahaly, Emma E            15 Middies-MR           1:31.71    1:27.30        
                                  40.86 ( )     1:27.30 (46.44)                    
  5 Levey, Naomi S            14 NYCC-MR              1:31.26    1:27.69        
                                  42.71 ( )     1:27.69 (44.98)                    
  6 Shopovick, Sophia F       13 Middies-MR           1:27.95    1:27.92        
                                  41.12 ( )     1:27.92 (46.80)                    
  7 Pepper-Jones, BB          13 CFB-MR               1:37.78    1:30.39        
                                  42.80 ( )     1:30.39 (47.59)                    
  8 Leroy, Helena             13 GAEL-MR              1:32.39    1:30.82        
                                  43.47 ( )     1:30.82 (47.35)                    
  9 Eforo, Danielle           13 GAEL-MR              1:28.67    1:30.93        
                                  43.02 ( )     1:30.93 (47.91)                    
 10 Radick, Susannah          13 CFB-MR               1:36.87    1:32.24        
                                  44.08 ( )     1:32.24 (48.16)                    
 11 Lenehan, Alex E           13 Flying Dolphins-MR   1:48.14    1:32.33        
                                  44.17 ( )     1:32.33 (48.16)                    
 12 Contreras, Genesis C      14 Flying Dolphins-MR   1:31.86    1:33.07        
                                  44.14 ( )     1:33.07 (48.93)                    
 13 Newton, Emily S           13 GRYM-CT              1:29.47    1:33.86        
                                  45.35 ( )     1:33.86 (48.51)                    
 14 Germain, Tillie           14 Flying Dolphins-MR   1:34.40    1:33.92        
                                  42.75 ( )     1:33.92 (51.17)                    
 15 Lee, Elle                 14 NYCC-MR                   NT    1:37.96        
                                  45.61 ( )     1:37.96 (52.35)                    
 16 Smith, Caroline K         13 Middies-MR           1:43.84    1:38.26        
                                  46.32 ( )     1:38.26 (51.94)                    
 17 Bab, Rebecca c            14 Flying Dolphins-MR        NT    1:38.90        
                                  45.62 ( )     1:38.90 (53.28)                    
 18 Barlinge, Shreya O        13 Middies-MR                NT    1:40.16        
                                  48.15 ( )     1:40.16 (52.01)                    
 19 Malandrino, Samantha M    17 Middies-MR           1:36.59    1:41.50        
                                  46.34 ( )     1:41.50 (55.16)                    
 20 Bailey, Alex M            13 GRYM-CT                   NT    1:46.67        
                                  49.03 ( )     1:46.67 (57.64)                    
 21 Daniel, Alexis            15 Middies-MR           1:44.29    1:46.76        
                                  51.22 ( )     1:46.76 (55.54)                    
 22 Zuniga, Gicel M           14 ZEUS-CT                   NT    1:53.30        
                                  52.54 ( )   1:53.30 (1:00.76)                    
 -- Levine, Dani g            13 Flying Dolphins-MR   1:41.59         DQ        
                                  47.78 ( )          DQ (54.12)                    
 -- Segone, Irene             15 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                                  44.62 ( )          DQ (51.49)                    
 -- Ugalde, Adriana M         13 Middies-MR           1:39.93         DQ        
                                  44.69 ( )          DQ (52.91)                    
 -- Garcia, Abby G            13 ZEUS-CT                   NT         DQ        
                                  57.49 ( )        DQ (1:08.18)                    
 
Girls 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:37.89  ZQ
              2:39.99  JO
              2:42.99  AGTC
              2:50.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reinoso, Pamela P         13 UN-CT                2:42.04    2:42.80 AGTC   
                  37.23     1:18.68 (41.45)     2:00.39 (41.71)     2:42.80 (42.41)
  2 Petropoulos, Caroline A   14 UN-CT                2:45.20    2:43.70 SILV   
                  38.45     1:20.46 (42.01)     2:03.25 (42.79)     2:43.70 (40.45)
  3 Burnham, Melissa E        16 UN-CT                2:51.33    2:47.59 SILV   
                  37.79     1:19.96 (42.17)     2:03.49 (43.53)     2:47.59 (44.10)
  4 Laurenceau, Alyssa M      14 Middies-MR           2:48.49    2:55.74        
                  38.41     1:22.95 (44.54)     2:09.60 (46.65)     2:55.74 (46.14)
  5 Mendribil, Mia P          15 UN-CT                2:49.49    2:56.81        
                  39.77     1:24.64 (44.87)     2:11.63 (46.99)     2:56.81 (45.18)
  6 Heffern, Amelia A         13 ZEUS-CT              3:04.38    3:01.78        
                  40.41     1:26.36 (45.95)     2:14.93 (48.57)     3:01.78 (46.85)
  7 Chatterjee, Anoushka      16 UN-CT                2:50.65    3:04.43        
                  39.76     1:26.98 (47.22)     2:16.10 (49.12)     3:04.43 (48.33)
  8 Parizot, Victoria         13 ZEUS-CT                   NT    3:08.49        
                  42.04     1:29.52 (47.48)     2:19.92 (50.40)     3:08.49 (48.57)
  9 Shopovick, Sophia F       13 Middies-MR           3:12.71    3:12.07        
                  40.95     1:29.74 (48.79)     2:20.82 (51.08)     3:12.07 (51.25)
 10 Radick, Susannah          13 CFB-MR               3:41.26    3:21.91        
                  44.32     1:35.71 (51.39)     2:28.62 (52.91)     3:21.91 (53.29)
 11 Chia, Molly               14 Middies-MR                NT    3:22.29        
                  44.24     1:36.57 (52.33)     2:29.87 (53.30)     3:22.29 (52.42)
 12 Ogen, Nicole              13 Flying Dolphins-MR        NT    3:22.81        
                  43.28     1:34.36 (51.08)     2:28.51 (54.15)     3:22.81 (54.30)
 13 Bab, Rebecca c            14 Flying Dolphins-MR        NT    3:30.81        
                  47.15     1:40.22 (53.07)     2:35.37 (55.15)     3:30.81 (55.44)
 14 Beirne-Shafer, Finn C     13 Flying Dolphins-MR        NT    3:33.78        
                  44.68     1:37.01 (52.33)     2:33.97 (56.96)     3:33.78 (59.81)
 15 Selton, Colette G         13 Flying Dolphins-MR        NT    3:44.03        
                  48.78     1:45.84 (57.06)   2:46.55 (1:00.71)     3:44.03 (57.48)
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:03.99  JO
              1:04.49  ZQ
              1:04.99  AGTC
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Calderon, Ashley M        13 UN-CT                  58.09    1:01.43 JO     
                  28.45     1:01.43 (32.98)                                        
  2 Garces, Frankie L         15 GAEL-MR              1:01.40    1:04.21 ZQ     
                  29.33     1:04.21 (34.88)                                        
  3 Stidolph, Katherine E     13 ZEUS-CT              1:03.18    1:05.14 SILV   
                  31.38     1:05.14 (33.76)                                        
  4 Linder, Hayley E          16 UN-CT                  59.22    1:07.26 SILV   
                  30.71     1:07.26 (36.55)                                        
  5 Lore, Amelia J            15 GAEL-MR              1:12.38    1:09.25 SILV   
                  31.68     1:09.25 (37.57)                                        
  6 Petropoulos, Caroline A   14 UN-CT                1:13.07    1:14.16        
                  34.81     1:14.16 (39.35)                                        
  7 Lamar, Christina L        13 NYCC-MR              1:09.49    1:14.20        
                  34.23     1:14.20 (39.97)                                        
  8 Eforo, Danielle           13 GAEL-MR              1:11.42    1:15.17        
                  33.34     1:15.17 (41.83)                                        
  9 Pepper-Jones, BB          13 CFB-MR               1:16.19    1:17.07        
                  34.85     1:17.07 (42.22)                                        
 10 Contreras, Genesis C      14 Flying Dolphins-MR   1:22.12    1:18.67        
                  36.14     1:18.67 (42.53)                                        
 11 Byrd, Laura C             17 Middies-MR                NT    1:19.35        
                  36.53     1:19.35 (42.82)                                        
 12 Levine, Dani g            13 Flying Dolphins-MR   1:22.06    1:21.48        
                  37.53     1:21.48 (43.95)                                        
 13 Fedor, Maggie I           13 ZEUS-CT              1:19.89    1:26.06        
                  39.91     1:26.06 (46.15)                                        
 14 Belmar, Ayanna F          15 Middies-MR           1:16.40    1:26.15        
                  39.81     1:26.15 (46.34)                                        
 15 Newton, Emily S           13 GRYM-CT                   NT    1:29.75        
                  40.13     1:29.75 (49.62)                                        
 -- Cuevas, Emilia R          14 UN-CT                1:18.99         DQ        
      Alternating Kick
                  36.13          DQ (42.96)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:24.99  ZQ
              2:25.99  JO
              2:29.99  AGTC
              2:33.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Langaman, Jolina M        14 NYCC-MR              2:22.93    2:23.43 ZQ     
                                  32.59 ( )                             1:09.11 ( )
                                1:46.57 ( )     2:23.43 (36.86)                    
  2 Calderon, Ashley M        13 UN-CT                2:17.69    2:25.16 JO     
                                  31.20 ( )                             1:07.08 ( )
                                1:44.68 ( )     2:25.16 (40.48)                    
  3 Linder, Hayley E          16 UN-CT                2:12.02    2:32.91 SILV   
                                  32.22 ( )                             1:09.87 ( )
                                1:51.51 ( )     2:32.91 (41.40)                    
  4 Stidolph, Katherine E     13 ZEUS-CT              2:30.47    2:33.32 SILV   
                                  32.03 ( )                             1:09.85 ( )
                                1:51.62 ( )     2:33.32 (41.70)                    
  5 Wong, Madeline            16 NYCC-MR              2:29.64    2:37.69        
                                  34.01 ( )                             1:13.55 ( )
                                1:55.81 ( )     2:37.69 (41.88)                    
  6 Butler, Amelia K          14 NYCC-MR              2:47.31    2:38.58        
                                  32.59 ( )                             1:13.50 ( )
                                1:54.94 ( )     2:38.58 (43.64)                    
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  JO
              2:19.99  AGTC
              2:19.99  ZQ
              2:37.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McGrath, Hannah           16 NYCC-MR              2:16.88    2:22.24 SILV   
                                  30.11 ( )                             1:04.41 ( )
                                1:49.92 ( )     2:22.24 (32.32)                    
  2 Butler, Amelia K          14 NYCC-MR              2:22.36    2:23.50 SILV   
                                  30.85 ( )                             1:06.86 ( )
                                1:52.35 ( )     2:23.50 (31.15)                    
  3 Muszynski, Amanda         14 NYCC-MR              2:23.38    2:28.56 SILV   
                                  32.47 ( )                             1:10.80 ( )
                                1:54.28 ( )     2:28.56 (34.28)                    
  4 Wong, Madeline            16 NYCC-MR              2:21.16    2:28.85 SILV   
                                  32.74 ( )                             1:10.10 ( )
                                1:54.79 ( )     2:28.85 (34.06)                    
  5 Stidolph, Katherine E     13 ZEUS-CT              2:27.19    2:30.47 SILV   
                                  31.97 ( )                             1:09.18 ( )
                                1:56.47 ( )     2:30.47 (34.00)                    
  6 Mitchell, Sophia L        14 NYCC-MR              2:35.50    2:31.29 SILV   
                                  33.27 ( )                             1:12.50 ( )
                                1:57.52 ( )     2:31.29 (33.77)                    
  7 Lai, Stephanie R          16 NYCC-MR              2:22.76    2:38.62        
                                  31.31 ( )                             1:10.40 ( )
                                1:59.28 ( )     2:38.62 (39.34)                    
  8 Mendribil, Mia P          15 UN-CT                2:32.74    2:39.93        
                                  34.26 ( )                             1:16.75 ( )
                                2:04.33 ( )     2:39.93 (35.60)                    
  9 Lore, Amelia J            15 GAEL-MR              2:37.13    2:41.96        
                                  31.96 ( )                             1:13.31 ( )
                                2:07.22 ( )     2:41.96 (34.74)                    
 10 Eforo, Danielle           13 GAEL-MR              2:35.45    2:42.53        
                                  33.40 ( )                             1:16.23 ( )
                                2:07.58 ( )     2:42.53 (34.95)                    
 11 Leroy, Helena             13 GAEL-MR              2:49.93    2:49.15        
                                  38.45 ( )                             1:19.22 ( )
                                2:11.22 ( )     2:49.15 (37.93)                    
 12 Pepper-Jones, BB          13 CFB-MR               2:53.13    2:50.30        
                                  34.96 ( )                             1:17.70 ( )
                                2:10.22 ( )     2:50.30 (40.08)                    
 13 Newton, Emily S           13 GRYM-CT                   NT    2:55.19        
                                  41.72 ( )                             1:22.59 ( )
                                2:16.50 ( )     2:55.19 (38.69)                    
 14 Fedor, Maggie I           13 ZEUS-CT              2:51.13    3:02.89        
                                  40.76 ( )                             1:26.64 ( )
                                2:24.52 ( )     3:02.89 (38.37)                    
 15 Bailey, Alex M            13 GRYM-CT                   NT    3:08.43        
                                  40.16 ( )                             1:29.20 ( )
                                2:27.22 ( )     3:08.43 (41.21)                    
 -- Hellman, Avery D          13 GRYM-CT                   NT         DQ        
                                  50.29 ( )                             2:44.53 ( )
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Linder, Hayley E          16 UN-CT                5:17.52    5:40.81        
                                  30.03 ( )                             1:03.16 ( )
                                1:36.95 ( )                             2:11.12 ( )
                                2:45.67 ( )                             3:21.35 ( )
                                3:56.68 ( )                             4:32.19 ( )
                                5:07.01 ( )     5:40.81 (33.80)                    
  2 DeStaebler, Alexandra S   16 GAEL-MR              5:24.51    5:47.82        
                                  31.36 ( )                             1:05.69 ( )
                                1:40.07 ( )                             2:14.99 ( )
                                2:50.06 ( )                             3:25.54 ( )
                                4:00.97 ( )                             4:36.83 ( )
                                5:12.82 ( )     5:47.82 (35.00)                    
  3 Mendribil, Mia P          15 UN-CT                5:37.77    5:52.78        
                                  31.66 ( )                             1:06.08 ( )
                                1:41.56 ( )                             2:17.44 ( )
                                2:53.60 ( )                             3:30.52 ( )
                                4:06.80 ( )                             4:42.94 ( )
                                5:18.82 ( )     5:52.78 (33.96)                    
  4 Stidolph, Katherine E     13 ZEUS-CT              5:32.81    5:56.19        
                                  30.77 ( )                             1:05.12 ( )
                                1:40.53 ( )                             2:16.14 ( )
                                2:52.34 ( )                             3:28.93 ( )
                                4:05.85 ( )                             4:42.94 ( )
                                5:19.83 ( )     5:56.19 (36.36)                    
  5 Remson, Sandra K          15 UN-CT                5:38.91    6:00.53        
                                  31.72 ( )                             1:06.83 ( )
                                1:42.82 ( )                             2:19.08 ( )
                                2:55.62 ( )                             3:32.41 ( )
                                4:09.59 ( )                             4:46.84 ( )
                                5:24.29 ( )     6:00.53 (36.24)                    
  6 Cuevas, Emilia R          14 UN-CT                6:08.46    6:07.77        
                                  31.53 ( )                             1:06.66 ( )
                                1:43.82 ( )                             2:21.50 ( )
                                2:59.66 ( )                             3:37.97 ( )
                                4:16.51 ( )                             4:53.87 ( )
                                5:31.52 ( )     6:07.77 (36.25)                    
  7 Teo, Peony                17 NYCC-MR              6:13.77    6:09.03        
                                  33.35 ( )                             1:09.57 ( )
                                1:47.04 ( )                             2:25.31 ( )
                                3:03.22 ( )                             3:40.81 ( )
                                4:18.34 ( )                             4:56.05 ( )
                                5:33.34 ( )     6:09.03 (35.69)                    
  8 Shopovick, Sophia F       13 Middies-MR           6:38.57    6:20.96        
                                  31.70 ( )                             1:07.80 ( )
                                1:45.51 ( )                             2:24.24 ( )
                                3:02.44 ( )                             3:41.46 ( )
                                4:21.49 ( )                             5:02.23 ( )
                                5:42.66 ( )     6:20.96 (38.30)                    
  9 Lore, Amelia J            15 GAEL-MR              6:02.41    6:26.79        
                                  32.88 ( )                             1:10.11 ( )
                                1:49.92 ( )                             2:30.10 ( )
                                3:09.78 ( )                             3:49.70 ( )
                                4:30.75 ( )                             5:11.64 ( )
                                5:49.70 ( )     6:26.79 (37.09)                    
 10 Choukri, Nora             11 ZEUS-CT              6:21.62    6:35.98        
                                  34.44 ( )                             1:13.37 ( )
                                1:52.33 ( )                             3:12.34 ( )
                                3:52.95 ( )                             5:15.21 ( )
                                5:56.06 ( )     6:35.98 (39.92)                    
 11 Smith, Caroline K         13 Middies-MR           7:41.84    6:46.24        
                                  35.55 ( )                             1:16.06 ( )
                                1:58.20 ( )                             2:40.61 ( )
                                3:22.81 ( )                             5:27.18 ( )
                                6:08.40 ( )     6:46.24 (37.84)                    
 12 Punnoose, Ann j           12 Middies-MR                NT    7:07.78        
                                  35.94 ( )                             1:17.50 ( )
                                2:00.29 ( )                             2:45.18 ( )
                                3:30.26 ( )                             4:15.23 ( )
                                5:00.11 ( )                             5:45.44 ( )
                                6:28.86 ( )     7:07.78 (38.92)                    
 13 Becerra, Taryn L          11 Middies-MR           7:49.30    7:09.46        
                                  35.86 ( )                             1:18.17 ( )
                                2:01.97 ( )                             2:46.48 ( )
                                3:30.55 ( )                             4:14.95 ( )
                                5:00.25 ( )                             5:44.15 ( )
                                6:27.45 ( )     7:09.46 (42.01)                    
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Burnham, Melissa E        16 UN-CT                4:51.14    5:00.35        
                  32.44     1:10.46 (38.02)     1:47.80 (37.34)     2:24.99 (37.19)
        3:08.61 (43.62)     3:53.03 (44.42)     4:26.91 (33.88)     5:00.35 (33.44)
  2 Reinoso, Pamela P         13 UN-CT                4:58.29    5:04.10        
                  31.74     1:07.85 (36.11)     1:46.81 (38.96)     2:25.41 (38.60)
        3:08.37 (42.96)     3:52.55 (44.18)     4:28.33 (35.78)     5:04.10 (35.77)
  3 Kozma, Blanka             17 Middies-MR           5:04.42    5:21.34        
                  33.74     1:15.18 (41.44)     1:56.56 (41.38)     2:36.53 (39.97)
        3:23.89 (47.36)     4:10.71 (46.82)     4:46.27 (35.56)     5:21.34 (35.07)
  4 Reinoso, Emily A          17 UN-CT                5:13.24    5:24.02        
                  34.62     1:14.84 (40.22)     1:55.33 (40.49)     2:34.14 (38.81)
        3:21.90 (47.76)     4:12.27 (50.37)     4:49.15 (36.88)     5:24.02 (34.87)
  5 Mendribil, Mia P          15 UN-CT                5:33.05    5:26.29        
                  33.29     1:15.44 (42.15)     1:59.49 (44.05)     2:43.45 (43.96)
        3:30.60 (47.15)     4:16.52 (45.92)     4:51.99 (35.47)     5:26.29 (34.30)
  6 Morin, Torie J            16 UN-CT                5:30.41    5:26.84        
                  34.81     1:16.59 (41.78)     1:56.82 (40.23)     2:37.04 (40.22)
        3:25.71 (48.67)     4:14.67 (48.96)     4:51.68 (37.01)     5:26.84 (35.16)
  7 Petropoulos, Caroline A   14 UN-CT                5:51.83    5:31.45        
                  35.13     1:15.83 (40.70)     1:59.22 (43.39)     2:42.28 (43.06)
        3:25.54 (43.26)     4:11.64 (46.10)     4:51.39 (39.75)     5:31.45 (40.06)
  8 DiMarco, AnnaLynn         12 SPAR-MR              5:55.11    5:34.85        
                  34.19     1:15.32 (41.13)     1:57.82 (42.50)     2:40.92 (43.10)
        3:26.50 (45.58)     4:12.82 (46.32)     4:54.15 (41.33)     5:34.85 (40.70)
  9 Mejia, Stephani           13 Middies-MR           5:23.00    5:44.93        
                  34.10     1:15.15 (41.05)     1:57.29 (42.14)     2:37.94 (40.65)
        3:31.82 (53.88)     4:25.51 (53.69)     5:05.46 (39.95)     5:44.93 (39.47)
 10 Laurenceau, Alyssa M      14 Middies-MR           5:48.70    5:49.75        
                  35.26     1:23.11 (47.85)     2:09.12 (46.01)     2:52.32 (43.20)
        3:38.07 (45.75)     4:27.31 (49.24)     5:08.99 (41.68)     5:49.75 (40.76)
 11 Byrd, Laura C             17 Middies-MR           5:41.28    5:52.29        
                  37.47     1:22.36 (44.89)     2:05.65 (43.29)     2:49.60 (43.95)
        3:42.24 (52.64)     4:34.02 (51.78)     5:13.41 (39.39)     5:52.29 (38.88)
 12 Cedeno, Sofia M           13 Middies-MR           6:13.65    5:55.36        
                  38.30     1:21.29 (42.99)     2:06.64 (45.35)     2:51.27 (44.63)
        3:44.77 (53.50)     4:37.75 (52.98)     5:16.75 (39.00)     5:55.36 (38.61)
 -- Chatterjee, Anoushka      16 UN-CT                5:46.20         DQ        
                  38.79     1:28.72 (49.93)   2:49.85 (1:21.13)   3:53.97 (1:04.12)
        4:46.69 (52.72)     5:27.61 (40.92)     6:06.72 (39.11)              DQ ( )
 
Boys 7 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Christian         7 ZEUS-CT                18.10      17.26        
  2 VanVelzor, Evan P          7 ZEUS-CT                20.13      18.26        
  3 Corbett, Carter            7 CFB-MR                 19.88      19.09        
  4 Sohng, Xander              7 CFB-MR                 24.27      20.43        
  5 Sicard, Jack M             7 Storm-MR               34.99      20.77        
  6 Wei, Yuchen                7 EAST-MR                   NT      21.21        
  7 Jadot, Olivier J           7 EAST-MR                21.66      21.29        
  8 Vitale, Nicholas A         7 EAST-MR                23.07      21.36        
  9 Dominick, Connor J         7 Middies-MR             35.14      21.69        
 10 Thring, Isaac S            7 EAST-MR                   NT      21.75        
 11 Mcclinchy, Haden A         7 EAST-MR                   NT      22.03        
 12 Lanning, Bowden            7 Flying Dolphins-MR        NT      23.59        
 13 Reinoso, Sebastian J       7 ZEUS-CT                21.65      24.26        
 14 Maxworthy, Brayden         7 NYCC-MR                37.47      26.17        
 15 Vitale, Marcus             6 EAST-MR                   NT      28.03        
 16 Edo, Ilan M                7 EAST-MR                   NT      29.86        
 17 Marcell, Dylan S           6 NYCC-MR                   NT      29.96        
 18 Coogan, Luke E             7 Storm-MR               33.99      31.25        
 19 Kagtada, Ayan              7 ZEUS-CT                   NT      32.49        
 20 Murphy, Ewan F             7 EAST-MR                   NT      33.29        
 21 DiIorio, Zachary A         6 ZEUS-CT                   NT      34.73        
 22 Hicks, Bobby A             6 ZEUS-CT                   NT      43.08        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Christian         7 ZEUS-CT                42.40      39.87        
  2 Corbett, Carter            7 CFB-MR                 47.22      42.13        
  3 VanVelzor, Evan P          7 ZEUS-CT                43.09      43.58        
  4 Sohng, Xander              7 CFB-MR                 49.10      48.70        
  5 Dominick, Connor J         7 Middies-MR                NT      54.96        
  6 O'Connor, Nate             7 Storm-MR             1:13.46      58.03        
  7 Topping, Robert D          7 Flying Dolphins-MR        NT    1:08.14        
  8 Napoli, Charles A          6 Storm-MR             1:30.99    1:09.68        
  9 Sicard, Jack M             7 Storm-MR             1:30.99    1:10.88        
 10 Coogan, Luke E             7 Storm-MR             1:33.99    1:18.93        
 11 Pilder, Hunter S           7 Storm-MR             1:30.99    2:02.86        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Christian         7 ZEUS-CT                24.15      21.13        
  2 Wei, Yuchen                7 EAST-MR                   NT      21.88        
  3 Thring, Isaac S            7 EAST-MR                29.54      22.83        
  4 Vitale, Nicholas A         7 EAST-MR                25.84      24.29        
  5 Sicard, Jack M             7 Storm-MR               36.99      24.53        
  6 Jadot, Olivier J           7 EAST-MR                26.48      24.75        
  7 Lanning, Bowden            7 Flying Dolphins-MR        NT      25.35        
  8 O'Connor, Nate             7 Storm-MR               33.27      25.41        
  9 Mcclinchy, Haden A         7 EAST-MR                   NT      25.70        
 10 Reinoso, Sebastian J       7 ZEUS-CT                23.77      26.63        
 11 Maxworthy, Brayden         7 NYCC-MR                41.65      29.48        
 12 Coogan, Luke E             7 Storm-MR               28.99      31.03        
 13 Murphy, Ewan F             7 EAST-MR                   NT      31.26        
 14 Dominick, Connor J         7 Middies-MR             34.71      31.83        
 15 Edo, Ilan M                7 EAST-MR                   NT      32.34        
 16 Vitale, Marcus             6 EAST-MR                   NT      33.50        
 17 Kagtada, Ayan              7 ZEUS-CT                   NT      40.12        
 -- DiIorio, Zachary A         6 ZEUS-CT                   NT         DQ        
 -- Marcell, Dylan S           6 NYCC-MR                   NT         DQ        
 -- Hicks, Bobby A             6 ZEUS-CT                   NT         DQ        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Christian         7 ZEUS-CT                52.99      47.00        
  2 VanVelzor, Evan P          7 ZEUS-CT                52.84      47.90        
  3 Corbett, Carter            7 CFB-MR                 59.73      49.85        
  4 Sohng, Xander              7 CFB-MR               1:02.46      49.92        
  5 O'Connor, Nate             7 Storm-MR             1:14.48      58.06        
  6 Sicard, Jack M             7 Storm-MR             1:33.99      59.71        
  7 Dominick, Connor J         7 Middies-MR                NT    1:03.77        
  8 Coogan, Luke E             7 Storm-MR             1:36.99    1:06.14        
  9 Napoli, Charles A          6 Storm-MR             1:33.99    1:06.53        
 10 Topping, Robert D          7 Flying Dolphins-MR        NT    1:10.31        
 11 Pilder, Hunter S           7 Storm-MR             1:33.99    1:55.28        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sohng, Xander              7 CFB-MR                 32.45      24.65        
  2 Thring, Isaac S            7 EAST-MR                   NT      27.64        
  3 Wei, Yuchen                7 EAST-MR                   NT      29.65        
  4 Lanning, Bowden            7 Flying Dolphins-MR        NT      30.41        
  5 Reinoso, Sebastian J       7 ZEUS-CT                   NT      30.54        
  6 O'Connor, Nate             7 Storm-MR               39.28      32.80        
  7 Murphy, Ewan F             7 EAST-MR                   NT      46.26        
  8 Edo, Ilan M                7 EAST-MR                   NT      52.90        
 -- Dominick, Connor J         7 Middies-MR                NT         DQ        
 -- DiIorio, Zachary A         6 ZEUS-CT                   NT         DQ        
 -- Hicks, Bobby A             6 ZEUS-CT                   NT         DQ        
 -- Sicard, Jack M             7 Storm-MR               39.99         DQ        
 -- Mcclinchy, Haden A         7 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Marcell, Dylan S           6 NYCC-MR                   NT         DQ        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sohng, Xander              7 CFB-MR               1:05.28      55.45        
  2 Napoli, Charles A          6 Storm-MR             1:35.99    1:17.19        
 -- Sicard, Jack M             7 Storm-MR             1:36.99         DQ        
 -- Topping, Robert D          7 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Coogan, Luke E             7 Storm-MR             1:40.99         DQ        
 -- O'Connor, Nate             7 Storm-MR             1:20.99         DQ        
 -- Pilder, Hunter S           7 Storm-MR             1:40.99         DQ        
 
Boys 7 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Christian         7 ZEUS-CT                23.76      20.81        
  2 Corbett, Carter            7 CFB-MR                 26.90      22.58        
  3 Jadot, Olivier J           7 EAST-MR                35.99      30.30        
  4 Vitale, Nicholas A         7 EAST-MR                35.15      30.49        
  5 O'Connor, Nate             7 Storm-MR               36.99      33.54        
 -- VanVelzor, Evan P          7 ZEUS-CT                24.28         DQ        
 -- Coogan, Luke E             7 Storm-MR               31.99         DQ        
 -- Vitale, Marcus             6 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Maxworthy, Brayden         7 NYCC-MR                   NT         DQ        
 
Boys 7 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 VanVelzor, Evan P          7 ZEUS-CT                59.22      52.21        
  2 Corbett, Carter            7 CFB-MR               1:31.68    1:00.03        
 -- Sanchez, Christian         7 ZEUS-CT                55.50         DQ        
 
Boys 7 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Corbett, Carter            7 CFB-MR               2:05.72    1:51.36        
                                  55.50 ( )     1:51.36 (55.86)                    
  2 Sohng, Xander              7 CFB-MR               2:07.47    1:55.62        
                                  57.33 ( )     1:55.62 (58.29)                    
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vitiello, Wyatt N          8 ZEUS-CT                15.47      15.66        
  2 Lezi, Daniel L             8 GAEL-MR                20.50      17.32        
  3 Edell, Truman E            8 Flying Dolphins-MR     19.27      17.68        
  4 Fusco, Ben M               8 GAEL-MR                19.48      18.86        
  4 Naughton, Luke P           8 NYCC-MR                   NT      18.86        
  6 Mussolini, Nicholas M      8 GRYM-CT                16.57      18.99        
  7 Zhu, Aidan                 8 Flying Dolphins-MR        NT      19.44        
  8 Ripp, Evan C               8 GRYM-CT                20.76      19.75        
  9 Dave, Ansh N               8 Middies-MR                NT      21.82        
 10 Reis, Jack F               8 EAST-MR                   NT      21.84        
 11 Johnston, Kai A            8 EAST-MR                26.64      21.98        
 12 Leon, Milo                 8 NYCC-MR                   NT      22.07        
 13 Thalappillil, Amir         8 Middies-MR                NT      23.07        
 14 Cronin, Joseph             8 Storm-MR               34.99      23.36        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vitiello, Wyatt N          8 ZEUS-CT                34.14      33.31        
  2 Lezi, Daniel L             8 GAEL-MR                38.29      37.86        
  3 Edell, Truman E            8 Flying Dolphins-MR     40.07      39.03        
  4 Zhu, Aidan                 8 Flying Dolphins-MR        NT      43.08        
  5 Ripp, Evan C               8 GRYM-CT                50.81      43.54        
  6 Fusco, Ben M               8 GAEL-MR                46.15      43.98        
  7 Sandhu, Mateo S            8 GRYM-CT                43.63      45.12        
  8 Dave, Ansh N               8 Middies-MR                NT      51.31        
  9 Thalappillil, Amir         8 Middies-MR                NT      52.00        
 10 Cronin, Joseph             8 Storm-MR             1:36.99      54.26        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lezi, Daniel L             8 GAEL-MR                23.88      20.57        
  2 Fusco, Ben M               8 GAEL-MR                24.11      21.37        
  3 Malionek, Elias            8 Storm-MR               23.27      21.67        
  4 Edell, Truman E            8 Flying Dolphins-MR     21.38      21.99        
  5 Ripp, Evan C               8 GRYM-CT                23.44      22.05        
  6 Zhu, Aidan                 8 Flying Dolphins-MR        NT      22.12        
  7 Sandhu, Mateo S            8 GRYM-CT                22.84      22.21        
  8 Dave, Ansh N               8 Middies-MR                NT      23.67        
  9 Cronin, Joseph             8 Storm-MR               37.99      24.83        
 10 Madover, Jonah t           8 Flying Dolphins-MR        NT      27.15        
 11 Thalappillil, Amir         8 Middies-MR                NT      27.44        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Malionek, Elias            8 Storm-MR               48.42      45.26        
  2 Mussolini, Nicholas M      8 GRYM-CT                47.15      45.29        
  3 Zhu, Aidan                 8 Flying Dolphins-MR        NT      49.44        
  4 Sandhu, Mateo S            8 GRYM-CT                   NT      49.52        
  5 Fusco, Ben M               8 GAEL-MR                49.74      49.74        
  6 Mugno, A.J.                8 EAST-MR                51.86      49.80        
  7 Ripp, Evan C               8 GRYM-CT                48.71      50.78        
  8 Naughton, Luke P           8 NYCC-MR              1:10.16      50.92        
  9 Boyer, Jack X              8 EAST-MR                51.15      51.15        
 10 Johnston, Kai A            8 EAST-MR                52.60      53.03        
 11 Dave, Ansh N               8 Middies-MR                NT      57.59        
 12 Leon, Milo                 8 NYCC-MR              1:25.57      58.30        
 13 Thalappillil, Amir         8 Middies-MR                NT    1:02.13        
 -- Reis, Jack F               8 EAST-MR                   NT         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lezi, Daniel L             8 GAEL-MR                30.14      22.87        
  2 Sandhu, Mateo S            8 GRYM-CT                28.56      24.58        
  3 Zhu, Aidan                 8 Flying Dolphins-MR        NT      25.16        
  4 Malionek, Elias            8 Storm-MR               28.59      25.30        
  5 Madover, Jonah t           8 Flying Dolphins-MR        NT      27.12        
  6 Dave, Ansh N               8 Middies-MR                NT      28.99        
 -- Fusco, Ben M               8 GAEL-MR                   NT         DQ        
 -- Ripp, Evan C               8 GRYM-CT                30.52         DQ        
 -- Cronin, Joseph             8 Storm-MR               40.99         DQ        
 -- Thalappillil, Amir         8 Middies-MR                NT         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sandhu, Mateo S            8 GRYM-CT                53.30      54.40        
  2 Zhu, Aidan                 8 Flying Dolphins-MR        NT      55.45        
  3 Cronin, Joseph             8 Storm-MR             1:40.99    1:10.37        
 -- Mugno, A.J.                8 EAST-MR                   NT         DQ        
 -- Thalappillil, Amir         8 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Reis, Jack F               8 EAST-MR                   NT         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vitiello, Wyatt N          8 ZEUS-CT                20.03      17.40        
  2 Malionek, Elias            8 Storm-MR               21.14      17.83        
  3 Lezi, Daniel L             8 GAEL-MR                   NT      19.21        
  4 Edell, Truman E            8 Flying Dolphins-MR     26.12      22.56        
  5 Ripp, Evan C               8 GRYM-CT                   NT      23.15        
  6 Fusco, Ben M               8 GAEL-MR                   NT      23.61        
  7 Boyer, Jack X              8 EAST-MR                25.03      25.15        
  8 Mussolini, Nicholas M      8 GRYM-CT                   NT      26.02        
  9 Cronin, Joseph             8 Storm-MR               36.99      34.81        
 -- Naughton, Luke P           8 NYCC-MR                   NT         DQ        
 -- Leon, Milo                 8 NYCC-MR                   NT         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vitiello, Wyatt N          8 ZEUS-CT                40.00      39.62        
  2 Malionek, Elias            8 Storm-MR               48.58      43.08        
 -- Madover, Jonah t           8 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
 -- Edell, Truman E            8 Flying Dolphins-MR     57.58         DQ        
 
Boys 8 Year Olds 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vitiello, Wyatt N          8 ZEUS-CT              1:32.93    1:26.51        
                                  39.52 ( )     1:26.51 (46.99)                    
  2 Malionek, Elias            8 Storm-MR             1:51.83    1:36.72        
                                  43.86 ( )     1:36.72 (52.86)                    
  3 Sandhu, Mateo S            8 GRYM-CT              1:57.34    1:44.03        
                                  49.16 ( )     1:44.03 (54.87)                    
 
Boys 8 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:09.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Edell, Truman E            8 Flying Dolphins-MR   1:38.25    1:26.07        
                                  39.14 ( )     1:26.07 (46.93)                    
  2 Mugno, A.J.                8 EAST-MR                   NT    1:27.61        
                                  42.30 ( )     1:27.61 (45.31)                    
  3 Lezi, Daniel L             8 GAEL-MR                   NT    1:27.86        
                                  42.74 ( )     1:27.86 (45.12)                    
  4 VanVelzor, Evan P          7 ZEUS-CT              1:40.72    1:31.66        
                                  41.00 ( )     1:31.66 (50.66)                    
  5 Johnston, Kai A            8 EAST-MR                   NT    1:41.33        
  6 Boyer, Jack X              8 EAST-MR                   NT    1:41.87        
                                  49.30 ( )     1:41.87 (52.57)                    
  7 Dave, Ansh N               8 Middies-MR                NT    1:49.77        
                                  49.55 ( )   1:49.77 (1:00.22)                    
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.69  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pestrikov, Zachary        10 RYE-MR                 28.91      29.21 ZQ     
  2 Gerner, Ethan M           10 GRYM-CT                30.94      31.44 JO     
  3 Flores, Kris S            10 ZEUS-CT                30.68      32.18 SILV   
  4 Punnoose, Allen            9 Middies-MR             34.45      32.77 SILV   
  5 Tu, Andrew P              10 GRYM-CT                31.27      32.82 SILV   
  6 Vollaro, Thomas A         10 Middies-MR             32.23      33.24 SILV   
  7 Jacobs, Charlie M         10 GRYM-CT                31.32      33.51 SILV   
  8 Renwick, Matthew W         9 NYCC-MR                34.86      34.90 SILV   
  9 Jones, Lancelot R         10 NYCC-MR                35.48      36.03        
 10 Dorr, Henry J             10 Flying Dolphins-MR     38.84      37.52        
 11 McQuaid, Jaxson G         10 ZEUS-CT                36.56      37.85        
 12 Olsen, Finn               10 NYCC-MR                39.75      37.93        
 13 Ho, Nate                  10 NYCC-MR                40.87      38.17        
 14 Lemus, Enrique             9 SPAR-MR                38.70      38.21        
 15 Amen, Hunter R            10 Flying Dolphins-MR     41.29      39.28        
 16 Salemi, Rowan S           10 Flying Dolphins-MR     40.79      39.95        
 17 Rogliano, Matthew J        9 Middies-MR             42.47      41.03        
 18 Garcia-Reyes, Anthony      9 ZEUS-CT                42.95      41.38        
 19 Keimweiss, Charlie E      10 Flying Dolphins-MR     44.80      41.45        
 20 Soares, Marco A            9 GRYM-CT                48.56      42.28        
 21 Humphries, Jack W         10 Flying Dolphins-MR        NT      42.84        
 22 Brouder, Cavan             9 SPAR-MR                52.70      43.61        
 23 Llorente Valin, Leonardo   9 Middies-MR             49.68      44.06        
 24 Akbarian, Alexander C      9 Middies-MR             43.07      45.30        
 25 Mehta, Arav a             10 Flying Dolphins-MR        NT      46.43        
 26 Sahl, Wyatt E             10 NYCC-MR                   NT      46.76        
 27 Szkodzinski, Hunter        9 CFB-MR               1:29.97      47.84        
 28 Lloyds, Asher A           10 GRYM-CT                   NT      49.83        
 29 Colacioppo, John           9 Middies-MR                NT      57.48        
 30 Felice, Louis              9 Middies-MR                NT      59.63        
 31 Wei, Albert M             10 Middies-MR           1:22.06    1:04.79        
 32 Engongoro, Angelo          9 Middies-MR                NT    1:06.29        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:09.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gerner, Ethan M           10 GRYM-CT              1:07.95    1:09.05 JO     
                  33.14     1:09.05 (35.91)                                        
  2 Tu, Andrew P              10 GRYM-CT              1:08.42    1:09.19 JO     
                  32.59     1:09.19 (36.60)                                        
  3 Flores, Kris S            10 ZEUS-CT              1:13.08    1:11.97 SILV   
                  34.63     1:11.97 (37.34)                                        
  4 Vollaro, Thomas A         10 Middies-MR           1:12.83    1:13.11 SILV   
                  34.77     1:13.11 (38.34)                                        
  5 Jacobs, Charlie M         10 GRYM-CT              1:10.84    1:13.87 SILV   
                  34.49     1:13.87 (39.38)                                        
  6 Punnoose, Allen            9 Middies-MR           1:18.00    1:15.75 SILV   
                  35.95     1:15.75 (39.80)                                        
  7 Kwon, Connor              10 Middies-MR           1:23.88    1:20.59        
                  37.88     1:20.59 (42.71)                                        
  8 Alarcon, Michael L        10 SPAR-MR              1:31.87    1:23.65        
                  40.88     1:23.65 (42.77)                                        
  9 Sharkey, Caleb             9 Flying Dolphins-MR   1:39.33    1:23.66        
                  38.47     1:23.66 (45.19)                                        
 10 Dorr, Henry J             10 Flying Dolphins-MR   1:25.76    1:24.30        
                  39.55     1:24.30 (44.75)                                        
 11 Norfleet, Dominic J       10 Middies-MR                NT    1:24.91        
                  41.03     1:24.91 (43.88)                                        
 12 McQuaid, Jaxson G         10 ZEUS-CT              1:26.74    1:26.57        
                  41.15     1:26.57 (45.42)                                        
 13 Garcia-Reyes, Anthony      9 ZEUS-CT              1:44.31    1:29.18        
                  42.54     1:29.18 (46.64)                                        
 14 Kissane, Liam R           10 Flying Dolphins-MR        NT    1:31.60        
                  43.02     1:31.60 (48.58)                                        
 15 McKemey, Jack B            9 GAEL-MR                   NT    1:32.18        
                  44.82     1:32.18 (47.36)                                        
 16 Trombetta, Luke            9 CFB-MR               1:54.96    1:34.18        
                  43.85     1:34.18 (50.33)                                        
 17 Rogliano, Matthew J        9 Middies-MR                NT    1:36.23        
                  43.90     1:36.23 (52.33)                                        
 18 Akbarian, Alexander C      9 Middies-MR           1:42.04    1:43.50        
                  47.10     1:43.50 (56.40)                                        
 19 Soares, Marco A            9 GRYM-CT                   NT    1:43.77        
                  47.78     1:43.77 (55.99)                                        
 20 Gandhi, Krish S           10 Flying Dolphins-MR   1:41.32    1:46.92        
                  48.07     1:46.92 (58.85)                                        
 21 Llorente Valin, Leonardo   9 Middies-MR           1:50.87    1:50.12        
                  50.94     1:50.12 (59.18)                                        
 22 Shah, Dylan R              9 Flying Dolphins-MR   2:00.85    1:52.87        
                1:53.26         1:52.87 ( )                                        
 23 Colacioppo, Mark           9 Middies-MR           1:59.16    1:53.85        
                  53.12   1:53.85 (1:00.73)                                        
 24 Colacioppo, John           9 Middies-MR                NT    2:02.75        
                  55.51   2:02.75 (1:07.24)                                        
 25 Cascante, Hunter D         9 ZEUS-CT                   NT    2:07.93        
                  58.65   2:07.93 (1:09.28)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flores, Kris S            10 ZEUS-CT              2:37.04    2:35.36 SILV   
                  35.55   2:35.36 (1:59.81)                                        
  2 Vollaro, Thomas A         10 Middies-MR           2:41.45    2:38.30 SILV   
                  35.55   2:38.30 (2:02.75)                                        
  3 Punnoose, Allen            9 Middies-MR           2:52.70    2:44.10 SILV   
                  35.89   2:44.10 (2:08.21)                                        
  4 Gilbertson, Quinn C       10 ZEUS-CT              2:48.02    2:47.29 SILV   
                  37.41   2:47.29 (2:09.88)                                        
  5 Kwon, Connor              10 Middies-MR           3:04.47    2:59.69        
                  38.59   2:59.69 (2:21.10)                                        
  6 Ames-Luong, Spyder v      10 NYCC-MR              2:54.75    3:00.67        
                  40.50   3:00.67 (2:20.17)                                        
  7 Olsen, Finn               10 NYCC-MR              2:59.48    3:03.24        
                  41.91   3:03.24 (2:21.33)                                        
  8 Atkinson, Ben C            9 GRYM-CT                   NT    3:08.85        
                  40.10     1:17.64 (37.54)   3:08.85 (1:51.21)                    
  9 Akbarian, Alexander C      9 Middies-MR           3:39.61    3:45.96        
                  48.80   3:45.96 (2:57.16)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.19  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gilbertson, Quinn C       10 ZEUS-CT                37.09      38.01 SILV   
  2 Kwon, Connor              10 Middies-MR             41.02      40.75 SILV   
  3 Sharkey, Caleb             9 Flying Dolphins-MR     46.67      42.46 SILV   
  4 Trombetta, Luke            9 CFB-MR               1:01.79      43.83        
  5 Dorr, Henry J             10 Flying Dolphins-MR     48.19      44.47        
  6 Alarcon, Michael L        10 SPAR-MR                43.98      45.14        
  7 Garcia-Reyes, Anthony      9 ZEUS-CT                46.95      46.12        
  8 Soares, Marco A            9 GRYM-CT                   NT      46.67        
  9 McQuaid, Jaxson G         10 ZEUS-CT                46.36      47.81        
 10 Kissane, Liam R           10 Flying Dolphins-MR        NT      48.30        
 11 Norfleet, Dominic J       10 Middies-MR                NT      49.02        
 12 McKemey, Jack B            9 GAEL-MR                   NT      49.23        
 13 Rogliano, Matthew J        9 Middies-MR                NT      49.85        
 14 Colacioppo, Mark           9 Middies-MR             56.48      52.12        
 15 Llorente Valin, Leonardo   9 Middies-MR             53.01      54.22        
 16 Gandhi, Krish S           10 Flying Dolphins-MR     49.66      54.27        
 17 Akbarian, Alexander C      9 Middies-MR           1:01.42      55.68        
 18 Colacioppo, John           9 Middies-MR                NT    1:02.88        
 -- Felice, Louis              9 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Shah, Dylan R              9 Flying Dolphins-MR     50.68         DQ        
 -- Cascante, Hunter D         9 ZEUS-CT                   NT         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:20.59  JO
              1:37.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jacobs, Charlie M         10 GRYM-CT              1:17.10    1:18.79 JO     
                                  37.76 ( )     1:18.79 (41.03)                    
  2 Vollaro, Thomas A         10 Middies-MR           1:19.98    1:21.34 SILV   
                                  39.28 ( )     1:21.34 (42.06)                    
  3 Gilbertson, Quinn C       10 ZEUS-CT              1:19.68    1:22.77 SILV   
                                  39.52 ( )     1:22.77 (43.25)                    
  4 Tu, Andrew P              10 GRYM-CT              1:22.29    1:25.21 SILV   
                                  40.97 ( )     1:25.21 (44.24)                    
  5 Gerner, Ethan M           10 GRYM-CT              1:24.75    1:27.75 SILV   
                                  42.50 ( )     1:27.75 (45.25)                    
  6 Renwick, Matthew W         9 NYCC-MR              1:35.00    1:30.18 SILV   
                                  44.83 ( )     1:30.18 (45.35)                    
  7 Jones, Lancelot R         10 NYCC-MR              1:41.18    1:37.64        
  8 Ho, Nate                  10 NYCC-MR                   NT    1:37.97        
                                  47.90 ( )     1:37.97 (50.07)                    
  9 Amen, Hunter R            10 Flying Dolphins-MR        NT    1:39.46        
                                  48.80 ( )     1:39.46 (50.66)                    
 10 McQuaid, Jaxson G         10 ZEUS-CT              1:38.71    1:41.86        
                                  47.42 ( )     1:41.86 (54.44)                    
 11 McKemey, Jack B            9 GAEL-MR                   NT    1:43.34        
                                  49.45 ( )     1:43.34 (53.89)                    
 12 Shah, Nix M               10 Flying Dolphins-MR   1:52.23    1:44.97        
                                  49.22 ( )     1:44.97 (55.75)                    
 13 Llorente Valin, Leonardo   9 Middies-MR                NT    1:52.10        
                                  52.69 ( )     1:52.10 (59.41)                    
 14 Salemi, Rowan S           10 Flying Dolphins-MR   1:52.23    1:52.83        
                                  54.44 ( )     1:52.83 (58.39)                    
 15 Mehta, Arav a             10 Flying Dolphins-MR        NT    1:55.42        
                                  53.06 ( )   1:55.42 (1:02.36)                    
 16 Rogliano, Matthew J        9 Middies-MR                NT    1:58.90        
                                1:59.03 ( )         1:58.90 ( )                    
 17 Wei, Albert M             10 Middies-MR                NT    2:03.24        
                                  58.35 ( )   2:03.24 (1:04.89)                    
 18 Akbarian, Alexander C      9 Middies-MR           2:03.47    2:06.21        
                                  59.12 ( )   2:06.21 (1:07.09)                    
 19 Colacioppo, John           9 Middies-MR                NT    2:16.01        
                                1:04.84 ( )   2:16.01 (1:11.17)                    
 20 Engongoro, Angelo          9 Middies-MR                NT    2:47.45        
                                1:18.93 ( )   2:47.45 (1:28.52)                    
 -- Felice, Louis              9 Middies-MR                NT         DQ        
                                1:08.55 ( )        DQ (1:20.74)                    
 -- Garcia-Reyes, Anthony      9 ZEUS-CT              1:42.41         DQ        
 -- Humphries, Jack W         10 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                                  46.02 ( )          DQ (50.02)                    
 -- Deering, Joey P            9 NYCC-MR                   NT         DQ        
                                2:31.30 ( )                                        
 -- Colacioppo, Mark           9 Middies-MR                NT         DQ        
                                  57.90 ( )        DQ (1:02.31)                    
 -- Szkodzinski, Hunter        9 CFB-MR               1:55.69         DQ        
                                  56.22 ( )        DQ (1:02.56)                    
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                42.99  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tu, Andrew P              10 GRYM-CT                42.72      42.42 JO     
  2 Jacobs, Charlie M         10 GRYM-CT                43.18      43.72 SILV   
  3 Gilbertson, Quinn C       10 ZEUS-CT                44.41      44.55 SILV   
  4 Gerner, Ethan M           10 GRYM-CT                44.94      44.76 SILV   
  5 Dorr, Henry J             10 Flying Dolphins-MR     49.03      46.36 SILV   
  6 Kissane, Liam R           10 Flying Dolphins-MR        NT      48.59 SILV   
  7 Shah, Dylan R              9 Flying Dolphins-MR     53.58      51.04        
  8 Punnoose, Allen            9 Middies-MR                NT      51.92        
  9 Soares, Marco A            9 GRYM-CT              1:03.69      53.42        
 10 Sharkey, Caleb             9 Flying Dolphins-MR     53.77      54.06        
 11 Gandhi, Krish S           10 Flying Dolphins-MR     54.29      54.36        
 12 Norfleet, Dominic J       10 Middies-MR                NT      59.06        
 13 Llorente Valin, Leonardo   9 Middies-MR           1:03.70    1:00.18        
 14 McKemey, Jack B            9 GAEL-MR                   NT    1:00.27        
 15 Felice, Louis              9 Middies-MR                NT    1:14.15        
 16 Rogliano, Matthew J        9 Middies-MR                NT    1:23.50        
 -- Trombetta, Luke            9 CFB-MR               1:04.85         DQ        
 -- Colacioppo, Mark           9 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Colacioppo, John           9 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Alarcon, Michael L        10 SPAR-MR              1:05.68         DQ        
 -- Akbarian, Alexander C      9 Middies-MR                NT         DQ        
 -- Cascante, Hunter D         9 ZEUS-CT                   NT         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:29.99  ZQ
              1:33.99  JO
              1:48.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gerner, Ethan M           10 GRYM-CT              1:45.38    1:35.94 SILV   
                                  46.71 ( )     1:35.94 (49.23)                    
  2 Tu, Andrew P              10 GRYM-CT              1:43.65    1:37.09 SILV   
                                  45.71 ( )     1:37.09 (51.38)                    
  3 Woo, Andrew                9 NYCC-MR              1:46.46    1:37.57 SILV   
                                  45.37 ( )     1:37.57 (52.20)                    
  4 Jacobs, Charlie M         10 GRYM-CT              1:35.10    1:37.58 SILV   
                                  46.44 ( )     1:37.58 (51.14)                    
  5 Gilbertson, Quinn C       10 ZEUS-CT              1:37.41    1:37.83 SILV   
                                  45.14 ( )     1:37.83 (52.69)                    
  6 Kwon, Connor              10 Middies-MR           1:58.45    1:41.87 SILV   
                                  48.28 ( )     1:41.87 (53.59)                    
  7 Dorr, Henry J             10 Flying Dolphins-MR   1:49.38    1:42.17 SILV   
                                  49.29 ( )     1:42.17 (52.88)                    
  8 Humphries, Jack W         10 Flying Dolphins-MR        NT    1:44.54 SILV   
                                  49.76 ( )     1:44.54 (54.78)                    
  9 Ames-Luong, Spyder v      10 NYCC-MR              1:56.93    1:55.02        
                                  53.11 ( )   1:55.02 (1:01.91)                    
 10 Salemi, Rowan S           10 Flying Dolphins-MR        NT    1:55.59        
                                  57.22 ( )     1:55.59 (58.37)                    
 11 Atkinson, Ben C            9 GRYM-CT                   NT    1:57.91        
                                  55.28 ( )   1:57.91 (1:02.63)                    
 12 Lloyds, Asher A           10 GRYM-CT                   NT    2:10.32        
                                1:02.10 ( )   2:10.32 (1:08.22)                    
 13 Shah, Nix M               10 Flying Dolphins-MR   2:47.47    2:26.58        
                                1:08.69 ( )   2:26.58 (1:17.89)                    
 14 Rogliano, Matthew J        9 Middies-MR                NT    2:59.25        
                                1:24.65 ( )   2:59.25 (1:34.60)                    
 -- Llorente Valin, Leonardo   9 Middies-MR           2:13.72         DQ        
                                  59.17 ( )        DQ (1:06.22)                    
 -- Colacioppo, Mark           9 Middies-MR                NT         DQ        
                                1:18.54 ( )        DQ (1:23.83)                    
 -- Colacioppo, John           9 Middies-MR                NT         DQ        
                                1:22.44 ( )        DQ (1:25.36)                    
 -- Brouder, Cavan             9 SPAR-MR              2:10.32         DQ        
                                1:04.34 ( )        DQ (1:12.55)                    
 -- Wei, Albert M             10 Middies-MR                NT         DQ        
                                1:03.02 ( )        DQ (1:11.34)                    
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.69  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pestrikov, Zachary        10 RYE-MR                 34.22      33.12 ZQ     
  2 Flores, Kris S            10 ZEUS-CT                34.08      35.97 SILV   
  3 Amen, Hunter R            10 Flying Dolphins-MR     48.95      39.18 SILV   
  4 Woo, Andrew                9 NYCC-MR                49.01      39.96 SILV   
  5 Lemus, Enrique             9 SPAR-MR                43.13      43.07 SILV   
  6 Jones, Lancelot R         10 NYCC-MR                47.78      46.02        
  7 Keimweiss, Charlie E      10 Flying Dolphins-MR   1:03.00      46.52        
  8 McQuaid, Jaxson G         10 ZEUS-CT                47.69      48.23        
  9 Garcia-Reyes, Anthony      9 ZEUS-CT                   NT      49.76        
 10 Olsen, Finn               10 NYCC-MR                47.49      50.36        
 11 McKemey, Jack B            9 GAEL-MR                   NT      53.41        
 12 Sahl, Wyatt E             10 NYCC-MR                   NT    1:05.19        
 13 Mehta, Arav a             10 Flying Dolphins-MR        NT    1:07.23        
 -- Brouder, Cavan             9 SPAR-MR              1:10.23         DQ        
 -- Soares, Marco A            9 GRYM-CT              1:13.17         DQ        
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.59  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Flores, Kris S            10 ZEUS-CT              1:21.34    1:25.06 JO     
                  40.40     1:25.06 (44.66)                                        
  2 Vollaro, Thomas A         10 Middies-MR           1:37.44    1:32.22 SILV   
                  42.22     1:32.22 (50.00)                                        
  3 McQuaid, Jaxson G         10 ZEUS-CT              1:45.90    1:49.10        
                  15.45   1:49.10 (1:33.65)                                        
  4 Garcia-Reyes, Anthony      9 ZEUS-CT                   NT    1:50.61        
                  50.07   1:50.61 (1:00.54)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pestrikov, Zachary        10 RYE-MR               1:16.71    1:19.34 JO     
                                  35.24 ( )     1:19.34 (44.10)                    
  2 Woo, Andrew                9 NYCC-MR              1:43.81    1:26.76 SILV   
                                  40.28 ( )     1:26.76 (46.48)                    
  3 Punnoose, Allen            9 Middies-MR           1:31.52    1:27.67 SILV   
                                  38.20 ( )     1:27.67 (49.47)                    
  4 Renwick, Matthew W         9 NYCC-MR                   NT    1:29.41        
                                  43.24 ( )     1:29.41 (46.17)                    
  5 Kwon, Connor              10 Middies-MR           1:36.94    1:30.25        
                                  41.54 ( )     1:30.25 (48.71)                    
  6 Lemus, Enrique             9 SPAR-MR              1:47.66    1:36.83        
                                  41.99 ( )     1:36.83 (54.84)                    
  7 Ames-Luong, Spyder v      10 NYCC-MR              1:30.98    1:37.19        
                                  43.45 ( )     1:37.19 (53.74)                    
  8 Dorr, Henry J             10 Flying Dolphins-MR   1:40.38    1:37.46        
                                  46.38 ( )     1:37.46 (51.08)                    
  9 Atkinson, Ben C            9 GRYM-CT                   NT    1:40.25        
                                  51.46 ( )     1:40.25 (48.79)                    
 10 Ho, Nate                  10 NYCC-MR              1:51.15    1:41.42        
                                  48.96 ( )     1:41.42 (52.46)                    
 11 Keimweiss, Charlie E      10 Flying Dolphins-MR   1:59.48    1:45.49        
                                  47.17 ( )     1:45.49 (58.32)                    
 12 Shah, Nix M               10 Flying Dolphins-MR   1:58.90    1:51.75        
                                  49.16 ( )   1:51.75 (1:02.59)                    
 13 Soares, Marco A            9 GRYM-CT              2:03.43    1:54.74        
                                  55.98 ( )     1:54.74 (58.76)                    
 14 Sahl, Wyatt E             10 NYCC-MR                   NT    2:14.15        
                                1:05.72 ( )   2:14.15 (1:08.43)                    
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:45.99  ZQ
              2:51.99  JO
              3:13.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gerner, Ethan M           10 GRYM-CT              3:03.88    2:54.53 SILV   
                  39.43     1:23.99 (44.56)     2:18.49 (54.50)     2:54.53 (36.04)
  2 Flores, Kris S            10 ZEUS-CT              2:59.00    2:55.19 SILV   
                  37.16     1:23.80 (46.64)     2:19.19 (55.39)     2:55.19 (36.00)
  3 Vollaro, Thomas A         10 Middies-MR                NT    2:56.12 SILV   
  4 Tu, Andrew P              10 GRYM-CT                   NT    2:59.05 SILV   
                  40.46     1:25.19 (44.73)     2:18.24 (53.05)     2:59.05 (40.81)
  5 Jacobs, Charlie M         10 GRYM-CT                   NT    3:04.98 SILV   
                  41.77     1:24.77 (43.00)     2:20.48 (55.71)     3:04.98 (44.50)
  6 Vitiello, Wyatt N          8 ZEUS-CT              3:28.57    3:05.44 SILV   
                  39.65     1:24.78 (45.13)     2:24.45 (59.67)     3:05.44 (40.99)
  7 Gilbertson, Quinn C       10 ZEUS-CT              3:11.13    3:07.76 SILV   
                  41.25     1:28.15 (46.90)     2:27.03 (58.88)     3:07.76 (40.73)
  8 Punnoose, Allen            9 Middies-MR                NT    3:10.23 SILV   
                  42.01     1:26.99 (44.98)   2:30.47 (1:03.48)     3:10.23 (39.76)
  9 Kwon, Connor              10 Middies-MR                NT    3:13.26 SILV   
                  44.19     1:30.78 (46.59)     2:29.07 (58.29)     3:13.26 (44.19)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.99  ZQ
                27.89  JO
                30.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bishop, William L         12 Flying Dolphins-MR     27.99      28.02 SILV   
  2 Roychoudhury, Devayan     12 Middies-MR             28.93      28.78 SILV   
  3 Cohen, Michael G          12 GAEL-MR                32.53      28.85 SILV   
  4 Hu, Dylan H               12 Flying Dolphins-MR     28.77      28.90 SILV   
  5 Ponce, David A            12 GRYM-CT                31.19      29.61 SILV   
  6 Carsen, Jonathan D        12 GAEL-MR                29.98      29.90 SILV   
  7 Lee, Kyton C              12 NYCC-MR                31.46      30.79        
  8 Ertl, Nathan M            12 ZEUS-CT                30.83      31.35        
  9 Shen, Jeremy              11 Flying Dolphins-MR     32.01      31.43        
 10 Sano, Kai                 12 GRYM-CT                31.63      31.54        
 11 Colistra, Giancarlo W     11 ZEUS-CT                31.40      31.82        
 12 Zullo, Lorenzo R          12 ZEUS-CT                32.39      32.71        
 13 Gomez, Justin             12 ZEUS-CT                35.02      34.13        
 14 Llorente Valin, Nicolas   11 Middies-MR                NT      34.29        
 15 Germain, Dylan            11 Flying Dolphins-MR     34.53      34.49        
 16 Burdzicki, Patrick D      12 ZEUS-CT                35.94      34.59        
 17 Gonzalez, Diego           12 Flying Dolphins-MR        NT      35.16        
 18 Byrd, Nicholas G          11 Middies-MR             33.06      36.37        
 19 Levine, Ben I             11 GRYM-CT                36.04      37.91        
 20 Levy, Aaron               11 Middies-MR             35.78      38.56        
 21 Meiselman, Gabriel        11 Middies-MR             40.89      38.85        
 22 Denaro, Thomas A          11 Flying Dolphins-MR        NT      39.41        
 23 Lee, Michael              12 CFB-MR                 48.52      39.49        
 24 Alonso, Vicente           12 GRYM-CT                36.64      39.68        
 25 Romley, Hayes C           11 GAEL-MR                   NT      40.38        
 26 Stefaniak, Filip M        11 ZEUS-CT                37.71      40.63        
 27 Bonansea, Adrien          11 Flying Dolphins-MR        NT      41.01        
 28 Bhargava, Aayush          11 Middies-MR             42.43      41.32        
 29 Rizzo, John-Patrick       12 GAEL-MR                50.03      46.95        
 -- Fieldale, Connor J        12 GAEL-MR                   NT         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                58.99  ZQ
                59.99  JO
              1:06.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bishop, William L         12 Flying Dolphins-MR   1:01.87    1:02.32 SILV   
                  29.83     1:02.32 (32.49)                                        
  2 Sellami, Max L            12 Flying Dolphins-MR   1:01.91    1:02.88 SILV   
                  30.61     1:02.88 (32.27)                                        
  3 Roychoudhury, Devayan     12 Middies-MR           1:07.44    1:06.55 SILV   
                  32.20     1:06.55 (34.35)                                        
  4 Ponce, David A            12 GRYM-CT              1:06.75    1:06.82 SILV   
                  31.25     1:06.82 (35.57)                                        
  5 Ertl, Nathan M            12 ZEUS-CT              1:06.85    1:07.05        
                  32.08     1:07.05 (34.97)                                        
  6 Colistra, Giancarlo W     11 ZEUS-CT              1:07.35    1:09.35        
                  33.36     1:09.35 (35.99)                                        
  7 Sano, Kai                 12 GRYM-CT              1:09.28    1:09.60        
                  32.60     1:09.60 (37.00)                                        
  8 Cunniffe, Finn            12 ZEUS-CT              1:12.39    1:10.37        
                  33.45     1:10.37 (36.92)                                        
  9 Gomez, Justin             12 ZEUS-CT              1:29.95    1:15.42        
                  34.86     1:15.42 (40.56)                                        
 10 Zullo, Lorenzo R          12 ZEUS-CT              1:10.35    1:15.68        
                  35.94     1:15.68 (39.74)                                        
 11 Byrd, Nicholas G          11 Middies-MR           1:18.80    1:15.74        
                  36.17     1:15.74 (39.57)                                        
 12 Burdzicki, Patrick D      12 ZEUS-CT              1:17.87    1:18.68        
                  37.26     1:18.68 (41.42)                                        
 13 Llorente Valin, Nicolas   11 Middies-MR           1:20.39    1:19.14        
                  36.98     1:19.14 (42.16)                                        
 14 D'Auria, Ryan J           11 GAEL-MR                   NT    1:19.58        
                  37.09     1:19.58 (42.49)                                        
 15 Levine, Ben I             11 GRYM-CT              1:21.93    1:20.08        
                  38.59     1:20.08 (41.49)                                        
 16 Wang, Jeffrey W           11 SPAR-MR              1:22.22    1:23.59        
                  39.99     1:23.59 (43.60)                                        
 17 Gonzalez, Diego           12 Flying Dolphins-MR        NT    1:24.44        
                  40.74     1:24.44 (43.70)                                        
 18 Kissane, James R          11 Flying Dolphins-MR        NT    1:26.21        
                  40.68     1:26.21 (45.53)                                        
 19 Stefaniak, Filip M        11 ZEUS-CT              1:29.67    1:26.54        
                  40.36     1:26.54 (46.18)                                        
 20 Kissane, Roch R           11 Flying Dolphins-MR        NT    1:30.44        
                  40.90     1:30.44 (49.54)                                        
 21 Bonansea, Adrien          11 Flying Dolphins-MR        NT    1:33.15        
                  42.87     1:33.15 (50.28)                                        
 22 Kurtz, Zack               11 Flying Dolphins-MR   1:30.92    1:34.02        
                  42.81     1:34.02 (51.21)                                        
 23 Denaro, Thomas A          11 Flying Dolphins-MR        NT    1:36.73        
                  43.12     1:36.73 (53.61)                                        
 -- Shen, Jeremy              11 Flying Dolphins-MR   1:11.89         DQ        
                  33.60          DQ (38.79)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:09.99  ZQ
              2:10.99  JO
              2:25.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sellami, Max L            12 Flying Dolphins-MR   2:16.84    2:14.17 SILV   
                  31.06     1:05.42 (34.36)     1:40.57 (35.15)     2:14.17 (33.60)
  2 Ertl, Nathan M            12 ZEUS-CT              2:27.77    2:24.32 SILV   
                  32.68     1:10.44 (37.76)     1:48.25 (37.81)     2:24.32 (36.07)
  3 Colistra, Giancarlo W     11 ZEUS-CT              2:27.18    2:27.86        
                  33.93     1:11.65 (37.72)     1:50.88 (39.23)     2:27.86 (36.98)
  4 Cunniffe, Finn            12 ZEUS-CT              2:37.91    2:34.25        
                  34.38     1:14.04 (39.66)     1:55.29 (41.25)     2:34.25 (38.96)
  5 Zullo, Lorenzo R          12 ZEUS-CT              2:31.82    2:38.47        
                  36.91     1:17.52 (40.61)     1:58.90 (41.38)     2:38.47 (39.57)
  6 Byrd, Nicholas G          11 Middies-MR           2:45.05    2:38.82        
                  37.08     1:16.88 (39.80)     1:58.23 (41.35)     2:38.82 (40.59)
  7 Burdzicki, Patrick D      12 ZEUS-CT              2:54.71    2:44.79        
                  36.34     1:18.47 (42.13)     2:01.99 (43.52)     2:44.79 (42.80)
  8 Llorente Valin, Nicolas   11 Middies-MR                NT    2:53.20        
                  36.90     1:21.82 (44.92)     2:09.52 (47.70)     2:53.20 (43.68)
  9 Wang, Jeffrey W           11 SPAR-MR              3:20.32    3:01.98        
                  40.86     1:27.84 (46.98)     2:14.50 (46.66)     3:01.98 (47.48)
 10 Meiselman, Gabriel        11 Middies-MR                NT    3:03.23        
                  40.66     1:29.02 (48.36)     2:17.53 (48.51)     3:03.23 (45.70)
 11 Bhargava, Aayush          11 Middies-MR                NT    3:47.44        
                  47.47     1:45.13 (57.66)   2:47.40 (1:02.27)   3:47.44 (1:00.04)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.39  ZQ
                31.99  JO
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ponce, David A            12 GRYM-CT                34.14      34.35 SILV   
  2 Bishop, William L         12 Flying Dolphins-MR     34.88      35.71 SILV   
  3 Hu, Dylan H               12 Flying Dolphins-MR     35.80      35.77 SILV   
  4 Sano, Kai                 12 GRYM-CT                35.92      36.65        
  5 Shen, Jeremy              11 Flying Dolphins-MR     39.46      37.94        
  6 Meiselman, Gabriel        11 Middies-MR             53.62      42.68        
  7 Levine, Ben I             11 GRYM-CT                47.94      45.25        
  8 D'Auria, Ryan J           11 GAEL-MR                   NT      45.67        
  9 Stefaniak, Filip M        11 ZEUS-CT                47.50      45.68        
 10 Kissane, James R          11 Flying Dolphins-MR        NT      45.99        
 11 Gomez, Justin             12 ZEUS-CT                43.73      46.04        
 12 Bhargava, Aayush          11 Middies-MR             48.72      46.82        
 13 Kurtz, Zack               11 Flying Dolphins-MR     47.59      48.59        
 14 Kissane, Roch R           11 Flying Dolphins-MR        NT      49.28        
 15 Denaro, Thomas A          11 Flying Dolphins-MR        NT      51.00        
 -- Bonansea, Adrien          11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Gonzalez, Diego           12 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:06.99  ZQ
              1:08.99  JO
              1:17.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ertl, Nathan M            12 ZEUS-CT              1:15.06    1:15.01 SILV   
                                  35.38 ( )     1:15.01 (39.63)                    
  2 Hu, Dylan H               12 Flying Dolphins-MR   1:15.84    1:15.99 SILV   
                                  37.31 ( )     1:15.99 (38.68)                    
  3 Sellami, Max L            12 Flying Dolphins-MR   1:17.57    1:16.09 SILV   
                                  37.84 ( )     1:16.09 (38.25)                    
  4 Carsen, Jonathan D        12 GAEL-MR              1:32.01    1:17.88        
                                  37.14 ( )     1:17.88 (40.74)                    
  5 Bishop, William L         12 Flying Dolphins-MR   1:17.65    1:18.33        
                                  37.76 ( )     1:18.33 (40.57)                    
  6 Lee, Kyton C              12 NYCC-MR              1:27.55    1:21.51        
                                  39.74 ( )     1:21.51 (41.77)                    
  7 Shen, Jeremy              11 Flying Dolphins-MR   1:27.71    1:21.73        
                                  38.96 ( )     1:21.73 (42.77)                    
  8 Byrd, Nicholas G          11 Middies-MR           1:32.84    1:26.11        
                                  42.84 ( )     1:26.11 (43.27)                    
  9 Germain, Dylan            11 Flying Dolphins-MR   1:29.23    1:26.91        
                                  42.41 ( )     1:26.91 (44.50)                    
 10 Llorente Valin, Nicolas   11 Middies-MR                NT    1:28.95        
                                  42.43 ( )     1:28.95 (46.52)                    
 11 Meiselman, Gabriel        11 Middies-MR           1:34.14    1:34.39        
                                  45.14 ( )     1:34.39 (49.25)                    
 12 Gonzalez, Diego           12 Flying Dolphins-MR        NT    1:34.48        
                                  44.43 ( )     1:34.48 (50.05)                    
 13 Stefaniak, Filip M        11 ZEUS-CT                   NT    1:35.74        
                                  46.48 ( )     1:35.74 (49.26)                    
 14 Levy, Aaron               11 Middies-MR                NT    1:35.80        
                                  45.58 ( )     1:35.80 (50.22)                    
 15 Bhargava, Aayush          11 Middies-MR           1:54.05    1:47.25        
 16 Rizzo, John-Patrick       12 GAEL-MR              2:02.18    1:49.13        
                                  52.62 ( )     1:49.13 (56.51)                    
 17 Lee, Michael              12 CFB-MR               2:09.65    1:51.42        
 18 Romley, Hayes C           11 GAEL-MR                   NT    1:55.16        
                                  56.18 ( )     1:55.16 (58.98)                    
 -- Fieldale, Connor J        12 GAEL-MR                   NT         DQ        
 -- Denaro, Thomas A          11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                                  52.30 ( )          DQ (59.04)                    
 -- Bonansea, Adrien          11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                                  47.30 ( )          DQ (56.06)                    
 -- Gomez, Justin             12 ZEUS-CT                   NT         DQ        
                                  46.06 ( )          DQ (56.09)                    
 -- Burdzicki, Patrick D      12 ZEUS-CT              1:35.74         DQ        
                                  41.93 ( )          DQ (48.95)                    
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                34.99  ZQ
                36.59  JO
                40.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sellami, Max L            12 Flying Dolphins-MR     36.44      37.15 SILV   
  2 Hu, Dylan H               12 Flying Dolphins-MR     38.69      38.47 SILV   
  3 Shen, Jeremy              11 Flying Dolphins-MR     42.64      40.36        
  4 Sano, Kai                 12 GRYM-CT                39.53      40.62        
  5 Zullo, Lorenzo R          12 ZEUS-CT                39.43      40.88        
  6 Bishop, William L         12 Flying Dolphins-MR     40.94      42.32        
  7 Colistra, Giancarlo W     11 ZEUS-CT                43.48      42.36        
  8 Ponce, David A            12 GRYM-CT                44.06      42.45        
  9 Cunniffe, Finn            12 ZEUS-CT                43.70      43.16        
 10 Llorente Valin, Nicolas   11 Middies-MR             44.97      43.32        
 11 Meiselman, Gabriel        11 Middies-MR             47.65      45.28        
 12 Byrd, Nicholas G          11 Middies-MR             52.65      47.03        
 13 Gonzalez, Diego           12 Flying Dolphins-MR        NT      47.58        
 14 Levine, Ben I             11 GRYM-CT                47.03      48.48        
 15 Stefaniak, Filip M        11 ZEUS-CT                54.71      50.35        
 16 Burdzicki, Patrick D      12 ZEUS-CT                52.33      50.78        
 17 Wang, Jeffrey W           11 SPAR-MR                48.45      51.34        
 18 D'Auria, Ryan J           11 GAEL-MR                   NT      53.26        
 19 Kurtz, Zack               11 Flying Dolphins-MR     54.20      53.29        
 20 Kissane, James R          11 Flying Dolphins-MR        NT      53.76        
 21 Bhargava, Aayush          11 Middies-MR             54.96      54.22        
 -- Bonansea, Adrien          11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      One hand touch
 -- Kissane, Roch R           11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      One hand touch
 -- Denaro, Thomas A          11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Head under for 2 or more strokes
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:16.99  ZQ
              1:18.99  JO
              1:26.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sellami, Max L            12 Flying Dolphins-MR   1:18.72    1:20.50 SILV   
                                  38.33 ( )     1:20.50 (42.17)                    
  2 Sano, Kai                 12 GRYM-CT              1:26.91    1:24.33 SILV   
                                  40.21 ( )     1:24.33 (44.12)                    
  3 Yang, Archer              11 NYCC-MR              1:26.48    1:27.69        
                                  40.84 ( )     1:27.69 (46.85)                    
  4 Cohen, Michael G          12 GAEL-MR              1:37.42    1:29.15        
                                  42.05 ( )     1:29.15 (47.10)                    
  5 Ponce, David A            12 GRYM-CT              1:44.18    1:29.38        
                                  42.89 ( )     1:29.38 (46.49)                    
  6 Llorente Valin, Nicolas   11 Middies-MR                NT    1:31.95        
                                  45.46 ( )     1:31.95 (46.49)                    
  7 Colistra, Giancarlo W     11 ZEUS-CT              1:32.00    1:32.15        
                                  43.78 ( )     1:32.15 (48.37)                    
  8 Zullo, Lorenzo R          12 ZEUS-CT              1:30.34    1:34.02        
                                  16.25 ( )   1:34.02 (1:17.77)                    
  9 Cunniffe, Finn            12 ZEUS-CT              1:39.53    1:36.30        
                                  45.36 ( )     1:36.30 (50.94)                    
 10 Byrd, Nicholas G          11 Middies-MR           1:41.64    1:37.85        
                                  45.85 ( )     1:37.85 (52.00)                    
 11 Meiselman, Gabriel        11 Middies-MR           1:48.78    1:38.75        
                                  46.77 ( )     1:38.75 (51.98)                    
 12 Levine, Ben I             11 GRYM-CT              1:54.15    1:45.87        
                                  50.71 ( )     1:45.87 (55.16)                    
 13 Lee, Michael              12 CFB-MR               2:08.65    1:48.47        
                                  51.39 ( )     1:48.47 (57.08)                    
 14 Rizzo, John-Patrick       12 GAEL-MR                   NT    1:54.86        
                                  52.38 ( )   1:54.86 (1:02.48)                    
 15 Alonso, Vicente           12 GRYM-CT              2:01.56    1:57.11        
                                  55.28 ( )   1:57.11 (1:01.83)                    
 16 Levy, Aaron               11 Middies-MR                NT    1:57.93        
                                  53.75 ( )   1:57.93 (1:04.18)                    
 17 Bhargava, Aayush          11 Middies-MR           2:02.24    1:58.80        
                                  55.38 ( )   1:58.80 (1:03.42)                    
 -- Gonzalez, Diego           12 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                                  48.45 ( )          DQ (54.52)                    
 -- Denaro, Thomas A          11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                                  45.56 ( )          DQ (53.76)                    
 -- Burdzicki, Patrick D      12 ZEUS-CT              1:58.69         DQ        
                                  50.16 ( )          DQ (57.47)                    
 -- Bonansea, Adrien          11 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
                                1:01.72 ( )        DQ (1:11.67)                    
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.99  JO
                34.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roychoudhury, Devayan     12 Middies-MR             31.22      30.40 ZQ     
  2 Bishop, William L         12 Flying Dolphins-MR     30.83      30.73 JO     
  3 Cohen, Michael G          12 GAEL-MR                   NT      32.66 SILV   
  4 Hu, Dylan H               12 Flying Dolphins-MR     32.10      33.52 SILV   
  5 Shen, Jeremy              11 Flying Dolphins-MR     36.47      34.32 SILV   
  6 Ertl, Nathan M            12 ZEUS-CT                36.97      35.91        
  7 Carsen, Jonathan D        12 GAEL-MR                   NT      35.99        
  8 Yang, Archer              11 NYCC-MR                39.83      39.71        
  9 Romley, Hayes C           11 GAEL-MR                   NT    1:02.00        
 -- Fieldale, Connor J        12 GAEL-MR                   NT         DQ        
 -- Stefaniak, Filip M        11 ZEUS-CT                57.09         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:07.99  ZQ
              1:10.69  JO
              1:17.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Roychoudhury, Devayan     12 Middies-MR           1:09.88    1:09.99 JO     
                  33.84     1:09.99 (36.15)                                        
  2 Hu, Dylan H               12 Flying Dolphins-MR   1:16.62    1:17.98        
                  33.75     1:17.98 (44.23)                                        
  3 Ertl, Nathan M            12 ZEUS-CT              1:22.20    1:18.95        
                  38.02     1:18.95 (40.93)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:25.99  ZQ
              2:27.99  JO
              2:47.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sellami, Max L            12 Flying Dolphins-MR   2:35.04    2:38.34 SILV   
                                  36.47 ( )                             1:17.75 ( )
                                2:02.15 ( )     2:38.34 (36.19)                    
  2 Sano, Kai                 12 GRYM-CT              2:51.30    2:44.37 SILV   
                                  37.45 ( )                             1:18.81 ( )
                                2:07.34 ( )     2:44.37 (37.03)                    
  3 Ponce, David A            12 GRYM-CT                   NT    2:47.84 SILV   
                                  38.45 ( )                             1:19.68 ( )
                                2:10.04 ( )     2:47.84 (37.80)                    
  4 Lee, Kyton C              12 NYCC-MR              3:04.74    2:51.18        
                                  38.27 ( )                             1:24.42 ( )
                                2:11.79 ( )     2:51.18 (39.39)                    
  5 Cunniffe, Finn            12 ZEUS-CT              3:14.69    3:01.58        
                                  42.66 ( )                             1:29.17 ( )
                                2:21.85 ( )     3:01.58 (39.73)                    
  6 Germain, Dylan            11 Flying Dolphins-MR   3:13.81    3:13.33        
                                  44.64 ( )                             1:33.28 ( )
                                2:31.12 ( )     3:13.33 (42.21)                    
  7 Levine, Ben I             11 GRYM-CT                   NT    3:19.23        
                                  48.25 ( )                             1:40.91 ( )
                                2:36.48 ( )     3:19.23 (42.75)                    
  8 Alonso, Vicente           12 GRYM-CT                   NT    3:39.70        
                                  52.48 ( )                             1:46.73 ( )
                                2:51.01 ( )     3:39.70 (48.69)                    
 -- Yang, Archer              11 NYCC-MR                   NT         DQ        
                                  43.18 ( )                             1:32.82 ( )
                                2:22.33 ( )          DQ (43.55)                    
 
Boys 13 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.49  ZQ
                23.79  AGTC
                24.79  JO
                25.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kincheloe, Michael G      16 GAEL-MR                25.26      24.76 JO     
  2 Velazquez, Henry A        14 ZEUS-CT                24.53      24.80 SILV   
  3 Chajon, Jorge M           14 ZEUS-CT                25.11      24.98 SILV   
  4 Haffner, Riley            15 RYE-MR                 25.25      25.12 SILV   
  5 Johanson, Colin W         17 GAEL-MR                24.62      25.15 SILV   
  6 Parizot, Pablo            16 ZEUS-CT                   NT      25.95        
  7 Jung, Jesse               13 Middies-MR             25.48      26.00        
  8 Eforo, John T             17 GAEL-MR                25.23      26.32        
  9 Vicioso, Emilio V         15 Flying Dolphins-MR     26.63      26.54        
 10 Pertak, Ryan A            16 Middies-MR             25.79      26.71        
 11 Aguilar Jr, Humberto      13 Middies-MR             26.30      26.73        
 11 Abraham, Anthony T        14 GAEL-MR                27.63      26.73        
 13 Haffner, Jackson          15 RYE-MR                 27.75      26.74        
 14 Syphers, David C          16 GAEL-MR                   NT      26.99        
 15 Fairweather, Sheldon      17 Middies-MR             27.48      27.10        
 16 Fuchs, Ethan              16 GAEL-MR                27.33      27.77        
 17 Pysk, Adam                16 ZEUS-CT                26.99      27.80        
 18 Eforo, Alex               15 GAEL-MR                28.25      27.83        
 19 Lovas, Jackson Z          13 ZEUS-CT                27.14      28.46        
 20 Casa, Tristan A           16 ZEUS-CT                28.10      28.68        
 21 Fedor, AJ                 15 ZEUS-CT                29.54      29.76        
 22 Gandhi, Pratham S         14 Flying Dolphins-MR     30.46      30.67        
 -- Peng, Ryan                13 Middies-MR             34.72         DQ        
      False start
 -- Leite, Marcelo            13 ZEUS-CT                23.90         DQ        
      False start
 
Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.29  ZQ
                51.99  AGTC
                53.99  JO
                54.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leite, Marcelo            13 ZEUS-CT                52.48      53.36 JO     
                  26.23       53.36 (27.13)                                        
  2 Velazquez, Henry A        14 ZEUS-CT                51.84      53.50 JO     
                  26.40       53.50 (27.10)                                        
  3 Chajon, Jorge M           14 ZEUS-CT                54.77      54.98        
                  27.03       54.98 (27.95)                                        
  4 Kincheloe, Michael G      16 GAEL-MR                55.93      54.99        
                  26.50       54.99 (28.49)                                        
  5 Johanson, Colin W         17 GAEL-MR                52.99      55.14        
                  26.46       55.14 (28.68)                                        
  6 Haffner, Riley            15 RYE-MR                 54.80      55.74        
                  26.76       55.74 (28.98)                                        
  7 Parizot, Pablo            16 ZEUS-CT                   NT      56.53        
                  27.06       56.53 (29.47)                                        
  8 Jung, Jesse               13 Middies-MR             58.54      58.46        
                  28.28       58.46 (30.18)                                        
  9 Dauser, Christopher M     14 ZEUS-CT                55.73      58.58        
                  28.94       58.58 (29.64)                                        
 10 Abraham, Anthony T        14 GAEL-MR              1:00.17      59.15        
                  28.32       59.15 (30.83)                                        
 11 Syphers, David C          16 GAEL-MR                   NT      59.38        
                  27.94       59.38 (31.44)                                        
 12 Haffner, Jackson          15 RYE-MR               1:01.12      59.65        
                  28.21       59.65 (31.44)                                        
 13 Uriarte, Alvin            16 Middies-MR           1:00.88      59.67        
                  28.96       59.67 (30.71)                                        
 14 Hogan, Jamie F            15 ZEUS-CT                56.87      59.72        
                  29.11       59.72 (30.61)                                        
 15 Pertak, Ryan A            16 Middies-MR             58.07    1:00.01        
                  28.83     1:00.01 (31.18)                                        
 16 Eforo, Alex               15 GAEL-MR              1:01.47    1:01.58        
                  30.07     1:01.58 (31.51)                                        
 17 Pysk, Adam                16 ZEUS-CT                59.94    1:01.62        
                  29.95     1:01.62 (31.67)                                        
 18 Celaj, Iliriana           14 Middies-MR           1:00.94    1:01.64        
                  29.78     1:01.64 (31.86)                                        
 19 Pysk, Alex                13 ZEUS-CT                58.65    1:01.66        
                  29.27     1:01.66 (32.39)                                        
 20 Lovas, Jackson Z          13 ZEUS-CT              1:01.08    1:02.20        
                  29.76     1:02.20 (32.44)                                        
 21 Fairweather, Sheldon      17 Middies-MR           1:04.50    1:02.26        
                  29.49     1:02.26 (32.77)                                        
 22 Eforo, John T             17 GAEL-MR                55.30    1:02.51        
                  28.86     1:02.51 (33.65)                                        
 23 Vicioso, Emilio V         15 Flying Dolphins-MR   1:01.05    1:02.74        
                  29.99     1:02.74 (32.75)                                        
 24 Fuchs, Ethan              16 GAEL-MR              1:01.92    1:03.57        
                  29.64     1:03.57 (33.93)                                        
 25 Razanau, Mark A           13 GRYM-CT              1:04.69    1:03.85        
                  30.42     1:03.85 (33.43)                                        
 26 Fedor, AJ                 15 ZEUS-CT              1:03.41    1:06.00        
                  31.96     1:06.00 (34.04)                                        
 27 Casa, Tristan A           16 ZEUS-CT              1:02.03    1:06.18        
                  30.66     1:06.18 (35.52)                                        
 28 Peng, Ryan                13 Middies-MR           1:27.61    1:09.25        
                  32.29     1:09.25 (36.96)                                        
 29 Gandhi, Pratham S         14 Flying Dolphins-MR   1:12.89    1:09.62        
                  32.45     1:09.62 (37.17)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:53.49  ZQ
              1:53.99  AGTC
              1:57.99  SILV
              1:58.49  JO
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pesola, Glen R            18 NYCC-MR              1:51.71    1:52.50 ZQ     
                                  25.96 ( )                               53.84 ( )
                                1:22.63 ( )     1:52.50 (29.87)                    
  2 Colleran, Liam J          15 ZEUS-CT              1:54.55    1:54.87 SILV   
                                  25.80 ( )                               55.39 ( )
                                1:24.59 ( )     1:54.87 (30.28)                    
  3 Freeman, John T           17 GAEL-MR              1:45.55    1:57.03 SILV   
                                  26.77 ( )                               55.91 ( )
                                1:26.20 ( )     1:57.03 (30.83)                    
  4 Velazquez, Henry A        14 ZEUS-CT              1:51.46    1:57.04 SILV   
                                  26.98 ( )                               56.01 ( )
                                1:26.71 ( )     1:57.04 (30.33)                    
  5 Leite, Marcelo            13 ZEUS-CT              1:55.41    1:57.85 SILV   
                                  27.98 ( )                               58.38 ( )
                                1:27.91 ( )     1:57.85 (29.94)                    
  6 Mueller, Roman J          15 NYCC-MR              2:00.99    2:00.62        
                                  27.46 ( )                               57.86 ( )
                                1:29.42 ( )     2:00.62 (31.20)                    
  7 Zweifach, Josh A          16 NYCC-MR              1:54.84    2:01.13        
                                  26.77 ( )                               56.72 ( )
                                1:28.90 ( )     2:01.13 (32.23)                    
  8 Kincheloe, Michael G      16 GAEL-MR              2:08.93    2:06.14        
                                  30.11 ( )                             1:03.10 ( )
                                1:35.68 ( )     2:06.14 (30.46)                    
  9 Parizot, Pablo            16 ZEUS-CT                   NT    2:06.59        
                                  28.68 ( )                             1:01.04 ( )
                                1:35.14 ( )     2:06.59 (31.45)                    
 10 Chajon, Jorge M           14 ZEUS-CT              2:02.55    2:07.24        
                                  29.09 ( )                             1:01.29 ( )
                                1:35.31 ( )     2:07.24 (31.93)                    
 11 Aguilar Jr, Humberto      13 Middies-MR           2:15.67    2:13.19        
                                  30.48 ( )                             1:04.10 ( )
                                1:40.12 ( )     2:13.19 (33.07)                    
 12 Sweeney, Liam             17 NYCC-MR                   NT    2:13.86        
                                  30.19 ( )                             1:04.11 ( )
                                1:39.29 ( )     2:13.86 (34.57)                    
 13 Abraham, Anthony T        14 GAEL-MR              2:18.50    2:14.24        
                                  31.41 ( )                             1:06.27 ( )
                                1:41.62 ( )     2:14.24 (32.62)                    
 14 Blau, Sam A               14 NYCC-MR              2:12.61    2:15.41        
                                  31.74 ( )                             1:06.00 ( )
                                1:40.54 ( )     2:15.41 (34.87)                    
 15 Pysk, Alex                13 ZEUS-CT              2:15.69    2:15.48        
                                  31.07 ( )                             1:05.67 ( )
                                1:41.63 ( )     2:15.48 (33.85)                    
 16 Syphers, David C          16 GAEL-MR                   NT    2:15.51        
                                  29.12 ( )                             1:02.92 ( )
                                1:39.64 ( )     2:15.51 (35.87)                    
 17 Lovas, Jackson Z          13 ZEUS-CT              2:15.89    2:16.03        
                                  31.48 ( )                             1:06.22 ( )
                                1:42.15 ( )     2:16.03 (33.88)                    
 18 Fedor, AJ                 15 ZEUS-CT              2:19.84    2:19.51        
                                  32.46 ( )                             1:07.81 ( )
                                1:43.80 ( )     2:19.51 (35.71)                    
 19 Fuchs, Ethan              16 GAEL-MR              2:14.94    2:21.17        
                                  30.85 ( )                             1:07.68 ( )
                                1:45.09 ( )     2:21.17 (36.08)                    
 20 Casa, Tristan A           16 ZEUS-CT              2:15.65    2:27.16        
                                  31.13 ( )                             1:07.92 ( )
                                1:46.14 ( )     2:27.16 (41.02)                    
 21 Pysk, Adam                16 ZEUS-CT              2:19.33    2:27.79        
                                  31.28 ( )                             1:08.13 ( )
                                1:48.46 ( )     2:27.79 (39.33)                    
 22 Vicioso, Emilio V         15 Flying Dolphins-MR   2:25.04    2:29.23        
                                  32.43 ( )                             1:10.12 ( )
                                1:50.49 ( )     2:29.23 (38.74)                    
 23 Lam, Seth C               14 NYCC-MR                   NT    2:42.95        
                                  35.65 ( )                             1:18.78 ( )
                                2:03.25 ( )     2:42.95 (39.70)                    
 24 Peng, Ryan                13 Middies-MR           2:54.64    2:51.59        
                                  35.50 ( )                             1:19.81 ( )
                                2:06.76 ( )     2:51.59 (44.83)                    
 -- Cuffie, Demetrius L       15 NYCC-MR                   NT         DQ        
                                1:15.70 ( )                             1:56.86 ( )
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.49  ZQ
                59.99  AGTC
              1:01.99  JO
              1:03.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colleran, Liam J          15 ZEUS-CT                52.73      54.71 ZQ     
                                  26.46 ( )       54.71 (28.25)                    
  2 Pesola, Glen R            18 NYCC-MR                59.27      59.39 ZQ     
                                  28.78 ( )       59.39 (30.61)                    
  3 Zweifach, Josh A          16 NYCC-MR                56.44    1:00.32 JO     
                                  29.05 ( )     1:00.32 (31.27)                    
  4 Webber, Duncan R          16 NYCC-MR                58.44    1:00.60 JO     
                                  29.06 ( )     1:00.60 (31.54)                    
  5 Roldan-Vasco, Mateo       15 ZEUS-CT              1:00.35    1:01.51 JO     
                                  29.95 ( )     1:01.51 (31.56)                    
  6 Leite, Marcelo            13 ZEUS-CT                59.38    1:01.59 JO     
                                  30.25 ( )     1:01.59 (31.34)                    
  7 Johanson, Colin W         17 GAEL-MR                58.86    1:01.67 JO     
                                  29.69 ( )     1:01.67 (31.98)                    
  8 Freeman, John T           17 GAEL-MR                55.98    1:02.36 SILV   
                                  30.36 ( )     1:02.36 (32.00)                    
  9 Liu, Jonathan E           18 NYCC-MR              1:00.72    1:03.43 SILV   
                                  31.14 ( )     1:03.43 (32.29)                    
 10 Mueller, Roman J          15 NYCC-MR              1:05.83    1:05.42        
                                  31.84 ( )     1:05.42 (33.58)                    
 11 Pysk, Alex                13 ZEUS-CT              1:07.00    1:05.69        
                                  32.23 ( )     1:05.69 (33.46)                    
 12 Dauser, Christopher M     14 ZEUS-CT              1:06.59    1:05.92        
                                  33.95 ( )     1:05.92 (31.97)                    
 13 Chajon, Jorge M           14 ZEUS-CT              1:05.37    1:06.08        
                                  32.67 ( )     1:06.08 (33.41)                    
 14 Jung, Jesse               13 Middies-MR           1:06.70    1:06.50        
                                  32.24 ( )     1:06.50 (34.26)                    
 15 Stevens, Stan L           13 NYCC-MR              1:11.94    1:07.75        
                                  33.21 ( )     1:07.75 (34.54)                    
 16 Johnson, Chaz L           16 NYCC-MR              1:06.14    1:07.82        
                                  32.83 ( )     1:07.82 (34.99)                    
 17 Aguilar Jr, Humberto      13 Middies-MR           1:08.74    1:09.80        
                                  33.46 ( )     1:09.80 (36.34)                    
 18 Blau, Sam A               14 NYCC-MR              1:11.10    1:10.04        
                                  34.56 ( )     1:10.04 (35.48)                    
 19 Pysk, Adam                16 ZEUS-CT              1:10.11    1:10.14        
                                  34.80 ( )     1:10.14 (35.34)                    
 20 Lovas, Jackson Z          13 ZEUS-CT              1:11.86    1:10.38        
                                  34.19 ( )     1:10.38 (36.19)                    
 21 Syphers, David C          16 GAEL-MR                   NT    1:10.47        
                                  33.65 ( )     1:10.47 (36.82)                    
 21 Celaj, Iliriana           14 Middies-MR           1:09.95    1:10.47        
                                  34.45 ( )     1:10.47 (36.02)                    
 23 Uriarte, Alvin            16 Middies-MR           1:07.62    1:10.77        
                                  34.88 ( )     1:10.77 (35.89)                    
 24 Dillon, Charlie F         14 NYCC-MR                   NT    1:11.08        
                                  34.20 ( )     1:11.08 (36.88)                    
 25 Fedor, AJ                 15 ZEUS-CT              1:16.03    1:11.20        
                                  34.91 ( )     1:11.20 (36.29)                    
 26 Casa, Tristan A           16 ZEUS-CT              1:14.20    1:11.37        
                                  33.77 ( )     1:11.37 (37.60)                    
 27 Kim, Jed S                15 Middies-MR           1:15.29    1:13.44        
                                  35.43 ( )     1:13.44 (38.01)                    
 28 Vicioso, Emilio V         15 Flying Dolphins-MR   1:18.07    1:20.53        
                                  38.31 ( )     1:20.53 (42.22)                    
 29 Razanau, Mark A           13 GRYM-CT              1:23.87    1:21.41        
                                  39.39 ( )     1:21.41 (42.02)                    
 30 Lam, Seth C               14 NYCC-MR                   NT    1:22.46        
 31 Peng, Ryan                13 Middies-MR           1:43.92    1:25.39        
 32 Cuffie, Demetrius L       15 NYCC-MR                   NT    1:26.03        
 -- Sweeney, Liam             17 NYCC-MR                   NT         DQ        
                                  32.94 ( )          DQ (36.59)                    
 -- Abraham, Anthony T        14 GAEL-MR              1:15.16         DQ        
                                  35.21 ( )          DQ (36.66)                    
 
Boys 13 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:09.99  ZQ
              2:10.99  AGTC
              2:13.99  JO
              2:16.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colleran, Liam J          15 ZEUS-CT              1:58.18    2:01.42 ZQ     
                  28.39       59.12 (30.73)     1:30.17 (31.05)     2:01.42 (31.25)
  2 Lawson, Michael           16 Middies-MR           2:00.90    2:05.47 ZQ     
                  28.91     1:00.47 (31.56)     1:32.55 (32.08)     2:05.47 (32.92)
  3 Johanson, Colin W         17 GAEL-MR              2:03.69    2:10.42 AGTC   
                  30.40     1:02.96 (32.56)     1:37.04 (34.08)     2:10.42 (33.38)
  4 Leite, Marcelo            13 ZEUS-CT              2:07.73    2:13.43 JO     
                  31.40     1:04.90 (33.50)     1:39.40 (34.50)     2:13.43 (34.03)
  5 Roldan-Vasco, Mateo       15 ZEUS-CT              2:10.27    2:13.78 JO     
                  31.45     1:05.48 (34.03)     1:40.08 (34.60)     2:13.78 (33.70)
  6 Lee, Tyler J              13 NYCC-MR              2:19.26    2:24.18        
                  33.76     1:10.63 (36.87)     1:48.63 (38.00)     2:24.18 (35.55)
  7 Jung, Jesse               13 Middies-MR           2:27.35    2:24.63        
                  34.10     1:10.86 (36.76)     1:48.35 (37.49)     2:24.63 (36.28)
  8 Hogan, Jamie F            15 ZEUS-CT              2:23.04    2:26.93        
                  34.44     1:10.79 (36.35)     1:48.66 (37.87)     2:26.93 (38.27)
  9 Parizot, Pablo            16 ZEUS-CT                   NT    2:27.83        
                  34.49     1:12.25 (37.76)     1:50.59 (38.34)     2:27.83 (37.24)
 10 Pysk, Alex                13 ZEUS-CT              2:27.72    2:28.60        
                  35.24     1:12.91 (37.67)     1:51.61 (38.70)     2:28.60 (36.99)
 11 Celaj, Iliriana           14 Middies-MR           2:26.95    2:30.98        
                  34.99     1:12.70 (37.71)     1:51.92 (39.22)     2:30.98 (39.06)
 12 Syphers, David C          16 GAEL-MR                   NT    2:31.57        
                  34.75     1:13.28 (38.53)     1:53.53 (40.25)     2:31.57 (38.04)
 13 Aguilar Jr, Humberto      13 Middies-MR           2:33.52    2:35.01        
                  35.04     1:14.64 (39.60)     1:55.41 (40.77)     2:35.01 (39.60)
 14 Kim, Jed S                15 Middies-MR           2:45.17    2:36.45        
                  37.23     1:17.64 (40.41)     1:58.24 (40.60)     2:36.45 (38.21)
 15 Kincheloe, Michael G      16 GAEL-MR                   NT    2:36.85        
                  38.65     1:19.50 (40.85)     1:59.21 (39.71)     2:36.85 (37.64)
 16 Razanau, Mark A           13 GRYM-CT                   NT    3:01.37        
                  41.80     1:27.25 (45.45)     2:14.79 (47.54)     3:01.37 (46.58)
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:06.49  AGTC
              1:06.49  ZQ
              1:10.49  JO
              1:10.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Chaz L           16 NYCC-MR              1:03.95    1:04.35 AGTC   
                                  30.03 ( )     1:04.35 (34.32)                    
  2 Liu, Jonathan E           18 NYCC-MR              1:04.84    1:09.64 JO     
                                  32.73 ( )     1:09.64 (36.91)                    
  3 Whitfield, George         16 NYCC-MR              1:10.32    1:10.90        
                                  32.82 ( )     1:10.90 (38.08)                    
  4 Dauser, Christopher M     14 ZEUS-CT              1:10.67    1:12.82        
                                  33.90 ( )     1:12.82 (38.92)                    
  5 Dillon, Charlie F         14 NYCC-MR                   NT    1:14.29        
                                  35.15 ( )     1:14.29 (39.14)                    
  6 Pertak, Ryan A            16 Middies-MR           1:10.70    1:14.53        
                                  34.39 ( )     1:14.53 (40.14)                    
  7 Stevens, Stan L           13 NYCC-MR              1:14.94    1:14.75        
                                  35.88 ( )     1:14.75 (38.87)                    
  8 Norris, Timmy M           13 GAEL-MR              1:13.76    1:15.03        
                                  35.49 ( )     1:15.03 (39.54)                    
  9 Sweeney, Liam             17 NYCC-MR                   NT    1:15.81        
                                  36.28 ( )     1:15.81 (39.53)                    
 10 Uriarte, Alvin            16 Middies-MR           1:15.62    1:17.10        
                                  35.80 ( )     1:17.10 (41.30)                    
 11 Blau, Sam A               14 NYCC-MR              1:19.11    1:17.50        
                                  37.09 ( )     1:17.50 (40.41)                    
 12 Johanson, Colin W         17 GAEL-MR              1:15.86    1:19.98        
                                  37.58 ( )     1:19.98 (42.40)                    
 13 Parizot, Max              14 ZEUS-CT                   NT    1:21.02        
                                  38.55 ( )     1:21.02 (42.47)                    
 14 Vicioso, Emilio V         15 Flying Dolphins-MR   1:27.19    1:21.13        
                                  38.94 ( )     1:21.13 (42.19)                    
 15 Lovas, Jackson Z          13 ZEUS-CT              1:22.26    1:23.79        
                                  39.04 ( )     1:23.79 (44.75)                    
 16 Pysk, Adam                16 ZEUS-CT              1:22.56    1:25.18        
                                  39.18 ( )     1:25.18 (46.00)                    
 17 Razanau, Mark A           13 GRYM-CT              1:26.77    1:25.29        
                                  41.11 ( )     1:25.29 (44.18)                    
 18 Kim, Jed S                15 Middies-MR           1:27.53    1:26.43        
                                  41.46 ( )     1:26.43 (44.97)                    
 19 Lam, Seth C               14 NYCC-MR                   NT    1:28.13        
                                  42.21 ( )     1:28.13 (45.92)                    
 20 Peng, Ryan                13 Middies-MR           1:40.04    1:29.10        
                                  43.47 ( )     1:29.10 (45.63)                    
 21 Fedor, AJ                 15 ZEUS-CT              1:33.09    1:32.80        
                                  43.98 ( )     1:32.80 (48.82)                    
 -- Cuffie, Demetrius L       15 NYCC-MR                   NT         DQ        
                                  41.85 ( )          DQ (51.22)                    
 -- Abraham, Anthony T        14 GAEL-MR              1:27.53         DQ        
                                  39.32 ( )          DQ (44.38)                    
 
Boys 13 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:29.99  ZQ
              2:30.09  AGTC
              2:33.99  JO
              2:36.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawson, Michael           16 Middies-MR           2:35.17    2:33.68 JO     
                  34.04     1:13.09 (39.05)     1:53.50 (40.41)     2:33.68 (40.18)
  2 Pertak, Ryan A            16 Middies-MR                NT    2:42.43        
  3 Dauser, Christopher M     14 ZEUS-CT              2:37.50    2:42.68        
                  37.38     1:20.68 (43.30)     2:03.80 (43.12)     2:42.68 (38.88)
  4 Hogan, Jamie F            15 ZEUS-CT              2:42.78    2:50.50        
                  38.22     1:20.36 (42.14)     2:05.04 (44.68)     2:50.50 (45.46)
  5 Parizot, Max              14 ZEUS-CT                   NT    2:56.43        
                  35.22     1:16.49 (41.27)     1:59.50 (43.01)     2:56.43 (56.93)
  6 Gandhi, Pratham S         14 Flying Dolphins-MR   3:02.32    2:57.39        
                  38.75     1:23.91 (45.16)     2:11.10 (47.19)     2:57.39 (46.29)
  7 Vicioso, Emilio V         15 Flying Dolphins-MR   3:04.28    2:57.75        
                  38.17     1:23.13 (44.96)     2:11.74 (48.61)     2:57.75 (46.01)
  8 Eforo, John T             17 GAEL-MR              2:46.08    2:57.96        
                  36.62     1:20.74 (44.12)     2:07.98 (47.24)     2:57.96 (49.98)
  9 Lovas, Jackson Z          13 ZEUS-CT              2:56.88    3:01.04        
                  41.16     1:27.74 (46.58)     2:15.32 (47.58)     3:01.04 (45.72)
 10 Fedor, AJ                 15 ZEUS-CT              3:24.50    3:17.28        
                  45.25     1:36.94 (51.69)     2:27.49 (50.55)     3:17.28 (49.79)
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                57.19  ZQ
                57.99  AGTC
              1:00.49  JO
              1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Colleran, Liam J          15 ZEUS-CT                57.27      56.91 ZQ     
                  25.80       56.91 (31.11)                                        
  2 Velazquez, Henry A        14 ZEUS-CT                56.62      59.14 JO     
                  27.18       59.14 (31.96)                                        
  3 Roldan-Vasco, Mateo       15 ZEUS-CT              1:00.88    1:01.80 SILV   
                  28.97     1:01.80 (32.83)                                        
  4 Chajon, Jorge M           14 ZEUS-CT              1:02.10    1:03.78        
                  30.24     1:03.78 (33.54)                                        
  5 Fuchs, Ethan              16 GAEL-MR              1:00.28    1:04.17        
                  30.00     1:04.17 (34.17)                                        
  6 Lee, Tyler J              13 NYCC-MR              1:03.07    1:04.67        
                  30.56     1:04.67 (34.11)                                        
  7 Eforo, Alex               15 GAEL-MR              1:09.32    1:08.18        
                  31.33     1:08.18 (36.85)                                        
  8 Parizot, Max              14 ZEUS-CT                   NT    1:08.75        
                  32.23     1:08.75 (36.52)                                        
  9 Pysk, Alex                13 ZEUS-CT              1:08.30    1:09.74        
                  32.64     1:09.74 (37.10)                                        
 10 Aguilar Jr, Humberto      13 Middies-MR           1:04.86    1:10.03        
                  31.11     1:10.03 (38.92)                                        
 11 Casa, Tristan A           16 ZEUS-CT              1:08.60    1:10.46        
                  31.02     1:10.46 (39.44)                                        
 12 Uriarte, Alvin            16 Middies-MR           1:11.78    1:12.51        
                  32.08     1:12.51 (40.43)                                        
 13 Abraham, Anthony T        14 GAEL-MR              1:19.04    1:13.44        
                  32.23     1:13.44 (41.21)                                        
 14 Pysk, Adam                16 ZEUS-CT              1:11.21    1:13.52        
                  32.78     1:13.52 (40.74)                                        
 15 Fairweather, Sheldon      17 Middies-MR           1:12.36    1:14.75        
                  32.82     1:14.75 (41.93)                                        
 16 Kim, Jed S                15 Middies-MR           1:21.63    1:21.43        
                  34.69     1:21.43 (46.74)                                        
 17 Razanau, Mark A           13 GRYM-CT              1:34.59    1:26.12        
                  38.48     1:26.12 (47.64)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:12.49  AGTC
              2:12.49  ZQ
              2:17.99  JO
              2:24.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawson, Michael           16 Middies-MR           2:02.90    2:06.12 AGTC   
                                  28.08 ( )                               59.55 ( )
                                1:33.07 ( )     2:06.12 (33.05)                    
  2 Velazquez, Henry A        14 ZEUS-CT              2:06.22    2:16.71 JO     
                                  28.06 ( )                             1:01.31 ( )
                                1:37.81 ( )     2:16.71 (38.90)                    
  3 Webber, Duncan R          16 NYCC-MR              2:14.63    2:24.76 SILV   
                                  30.47 ( )                             1:06.33 ( )
                                1:44.76 ( )     2:24.76 (40.00)                    
  4 Fuchs, Ethan              16 GAEL-MR              2:15.10    2:25.25        
                                  31.28 ( )                             1:07.90 ( )
                                1:46.33 ( )     2:25.25 (38.92)                    
  5 Chajon, Jorge M           14 ZEUS-CT              2:27.03    2:26.14        
                                  31.55 ( )                             1:08.36 ( )
                                1:47.75 ( )     2:26.14 (38.39)                    
  6 Parizot, Max              14 ZEUS-CT                   NT    2:29.17        
                                  33.04 ( )                             1:10.46 ( )
                                1:51.09 ( )     2:29.17 (38.08)                    
  7 Mueller, Roman J          15 NYCC-MR                   NT    2:31.11        
                                  32.43 ( )                             1:10.88 ( )
                                1:50.79 ( )     2:31.11 (40.32)                    
  8 Pysk, Alex                13 ZEUS-CT              2:41.48    2:38.93        
                                  33.71 ( )                             1:14.54 ( )
                                1:56.31 ( )     2:38.93 (42.62)                    
  9 Casa, Tristan A           16 ZEUS-CT              2:47.85    2:48.01        
                                  31.86 ( )                             1:13.15 ( )
                                1:59.16 ( )     2:48.01 (48.85)                    
 
Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:07.99  AGTC
              2:07.99  ZQ
              2:12.99  JO
              2:27.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawson, Michael           16 Middies-MR           2:05.34    2:07.68 AGTC   
                                  26.50 ( )                               58.69 ( )
                                1:38.87 ( )     2:07.68 (28.81)                    
  2 Pesola, Glen R            18 NYCC-MR              2:04.61    2:09.70 JO     
                                  26.60 ( )                             1:00.84 ( )
                                1:39.72 ( )     2:09.70 (29.98)                    
  3 Colleran, Liam J          15 ZEUS-CT              2:09.29    2:11.71 JO     
                                  27.70 ( )                             1:00.27 ( )
                                1:40.38 ( )     2:11.71 (31.33)                    
  4 Roldan-Vasco, Mateo       15 ZEUS-CT              2:11.62    2:13.62 SILV   
                                  29.16 ( )                             1:02.49 ( )
                                1:42.72 ( )     2:13.62 (30.90)                    
  5 Liu, Jonathan E           18 NYCC-MR              2:07.56    2:14.62 SILV   
                                  28.65 ( )                             1:03.13 ( )
                                1:43.13 ( )     2:14.62 (31.49)                    
  6 Whitfield, George         16 NYCC-MR              2:11.22    2:15.72 SILV   
                                  28.32 ( )                             1:03.78 ( )
                                1:45.59 ( )     2:15.72 (30.13)                    
  7 Johnson, Chaz L           16 NYCC-MR              2:14.93    2:15.88 SILV   
                                  28.98 ( )                             1:04.40 ( )
                                1:42.53 ( )     2:15.88 (33.35)                    
  8 Webber, Duncan R          16 NYCC-MR              2:12.00    2:16.21 SILV   
                                  28.24 ( )                             1:01.57 ( )
                                1:45.63 ( )     2:16.21 (30.58)                    
  9 Parizot, Max              14 ZEUS-CT                   NT    2:24.36 SILV   
                                  32.14 ( )                             1:10.26 ( )
                                1:52.67 ( )     2:24.36 (31.69)                    
 10 Stevens, Stan L           13 NYCC-MR              2:26.76    2:25.93 SILV   
                                  34.60 ( )                             1:11.46 ( )
                                1:54.32 ( )     2:25.93 (31.61)                    
 10 Zweifach, Josh A          16 NYCC-MR              2:18.88    2:25.93 SILV   
                                  31.66 ( )                             1:09.47 ( )
                                1:56.61 ( )     2:25.93 (29.32)                    
 12 Parizot, Pablo            16 ZEUS-CT                   NT    2:26.96 SILV   
                                  30.71 ( )                             1:08.44 ( )
                                1:54.90 ( )     2:26.96 (32.06)                    
 13 Pertak, Ryan A            16 Middies-MR           2:28.17    2:28.18        
                                  32.86 ( )                             1:09.83 ( )
                                1:52.25 ( )     2:28.18 (35.93)                    
 14 Fuchs, Ethan              16 GAEL-MR              2:28.83    2:30.82        
                                  30.52 ( )                             1:10.26 ( )
                                1:56.35 ( )     2:30.82 (34.47)                    
 15 Celaj, Iliriana           14 Middies-MR           2:29.66    2:31.66        
                                  31.23 ( )                             1:10.07 ( )
                                1:57.34 ( )     2:31.66 (34.32)                    
 16 Jung, Jesse               13 Middies-MR           2:31.51    2:36.00        
                                  33.15 ( )                             1:12.02 ( )
                                1:59.02 ( )     2:36.00 (36.98)                    
 17 Dillon, Charlie F         14 NYCC-MR                   NT    2:37.47        
                                  35.56 ( )                             1:16.37 ( )
                                2:00.77 ( )     2:37.47 (36.70)                    
 18 Kim, Jed S                15 Middies-MR           2:41.93    2:48.43        
                                  34.91 ( )                             1:17.29 ( )
                                2:06.76 ( )     2:48.43 (41.67)                    
 19 Razanau, Mark A           13 GRYM-CT              2:53.84    2:51.26        
                                  37.86 ( )                             1:22.09 ( )
                                2:12.85 ( )     2:51.26 (38.41)                    
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, John T           17 GAEL-MR              4:50.59    5:14.58        
                                  27.97 ( )                               58.50 ( )
                                1:30.27 ( )                             2:01.93 ( )
                                2:33.51 ( )                             3:05.16 ( )
                                3:37.03 ( )                             4:09.63 ( )
                                4:42.05 ( )     5:14.58 (32.53)                    
  2 Whitfield, George         16 NYCC-MR              5:07.32    5:14.72        
                                  27.66 ( )                               58.86 ( )
                                1:30.94 ( )                             2:03.26 ( )
                                2:35.46 ( )                             3:07.47 ( )
                                3:39.85 ( )                             4:12.02 ( )
                                4:44.47 ( )     5:14.72 (30.25)                    
  3 Velazquez, Henry A        14 ZEUS-CT              5:07.04    5:19.02        
                                  27.70 ( )                               58.39 ( )
                                1:30.23 ( )                             2:02.38 ( )
                                2:34.30 ( )                             3:06.49 ( )
                                3:38.82 ( )                             4:12.22 ( )
                                4:46.08 ( )     5:19.02 (32.94)                    
  4 Leite, Marcelo            13 ZEUS-CT              5:15.08    5:23.02        
                                  28.36 ( )                               59.64 ( )
                                1:30.85 ( )                             2:02.78 ( )
                                2:35.22 ( )                             3:08.37 ( )
                                3:41.28 ( )                             4:15.42 ( )
                                4:50.60 ( )     5:23.02 (32.42)                    
  5 Lawson, Michael           16 Middies-MR           5:10.64    5:24.37        
                                  27.46 ( )                               58.15 ( )
                                1:30.55 ( )                             2:03.11 ( )
                                2:36.08 ( )                             3:09.94 ( )
                                3:43.85 ( )                             4:17.57 ( )
                                4:51.45 ( )     5:24.37 (32.92)                    
  6 Dauser, Christopher M     14 ZEUS-CT              5:22.50    5:27.06        
                                  30.09 ( )                             1:03.64 ( )
                                1:37.18 ( )                             2:11.12 ( )
                                2:45.16 ( )                             3:19.19 ( )
                                3:52.38 ( )                             4:25.59 ( )
                                4:57.79 ( )     5:27.06 (29.27)                    
  7 Roldan-Vasco, Mateo       15 ZEUS-CT              5:33.43    5:28.93        
                                  29.44 ( )                             1:02.10 ( )
                                1:35.68 ( )                             2:09.46 ( )
                                2:43.20 ( )                             3:17.29 ( )
                                3:51.13 ( )                             4:25.05 ( )
                                4:57.51 ( )     5:28.93 (31.42)                    
  8 Norris, Timmy M           13 GAEL-MR              5:27.88    5:37.37        
                                  29.23 ( )                             1:02.84 ( )
                                1:37.60 ( )                             2:13.26 ( )
                                2:47.89 ( )                             3:22.70 ( )
                                3:58.02 ( )                             4:32.64 ( )
                                5:06.65 ( )     5:37.37 (30.72)                    
  9 Kincheloe, Michael G      16 GAEL-MR                   NT    5:41.48        
 10 Parizot, Pablo            16 ZEUS-CT                   NT    5:48.07        
                                  29.93 ( )                             1:03.08 ( )
                                1:37.86 ( )                             2:12.90 ( )
                                2:49.21 ( )                             3:26.23 ( )
                                4:02.37 ( )                             4:39.20 ( )
                                5:14.88 ( )     5:48.07 (33.19)                    
 11 Celaj, Iliriana           14 Middies-MR           6:04.25    5:59.35        
                                  30.26 ( )                             1:04.54 ( )
                                1:40.30 ( )                             2:16.57 ( )
                                2:53.67 ( )                             3:30.93 ( )
                                4:08.26 ( )                             4:45.55 ( )
                                5:23.32 ( )     5:59.35 (36.03)                    
 12 Syphers, David C          16 GAEL-MR                   NT    6:01.17        
                                  30.70 ( )                             1:04.63 ( )
                                1:41.26 ( )                             2:18.40 ( )
                                2:55.43 ( )                             3:33.14 ( )
                                4:10.65 ( )                             4:48.40 ( )
                                5:25.97 ( )     6:01.17 (35.20)                    
 13 Uriarte, Alvin            16 Middies-MR           6:11.00    6:01.63        
                                  30.68 ( )                             1:05.86 ( )
                                1:41.94 ( )                             2:18.60 ( )
                                2:55.62 ( )                             3:32.94 ( )
                                4:10.84 ( )                             4:48.01 ( )
                                5:25.91 ( )     6:01.63 (35.72)                    
 14 Aguilar Jr, Humberto      13 Middies-MR           5:58.35    6:11.74        
                                  30.66 ( )                             1:06.25 ( )
                                1:43.24 ( )                             2:20.50 ( )
                                2:57.62 ( )                             3:36.22 ( )
                                4:16.56 ( )                             4:54.91 ( )
                                5:33.70 ( )     6:11.74 (38.04)                    
 15 Jung, Jesse               13 Middies-MR           6:37.57    6:17.93        
                                  32.02 ( )                             1:46.83 ( )
                                2:25.32 ( )                             3:03.87 ( )
                                3:42.81 ( )                             4:22.91 ( )
                                5:03.19 ( )                             5:43.34 ( )
                                6:18.00 ( )         6:17.93 ( )                    
 16 Pertak, Ryan A            16 Middies-MR           6:07.62    6:21.67        
                                  30.97 ( )                             1:06.31 ( )
                                1:43.42 ( )                             2:21.89 ( )
                                3:01.03 ( )                             3:41.23 ( )
                                4:21.76 ( )                             5:02.51 ( )
                                5:43.23 ( )     6:21.67 (38.44)                    
 17 Roychoudhury, Devayan     12 Middies-MR           6:37.41    6:27.77        
                                  34.21 ( )                             1:13.22 ( )
                                1:52.20 ( )                             2:31.43 ( )
                                3:10.66 ( )                             3:50.28 ( )
                                4:30.42 ( )                             5:09.59 ( )
                                5:49.30 ( )     6:27.77 (38.47)                    
 18 Colistra, Giancarlo W     11 ZEUS-CT              6:28.01    6:29.46        
                                  34.31 ( )                             1:13.09 ( )
                                1:52.82 ( )                             2:33.49 ( )
                                3:13.24 ( )                             3:53.41 ( )
                                4:34.22 ( )                             5:14.09 ( )
                                5:53.53 ( )     6:29.46 (35.93)                    
 19 Zullo, Lorenzo R          12 ZEUS-CT              7:19.65    7:03.42        
                                  37.24 ( )                             1:19.60 ( )
                                2:46.84 ( )                             3:28.16 ( )
                                4:11.85 ( )                             4:55.53 ( )
                                5:39.64 ( )                             6:22.78 ( )
        7:03.42 (40.64)                                                            
 20 Cunniffe, Finn            12 ZEUS-CT              7:23.52    7:12.34        
                                  35.28 ( )                             1:16.97 ( )
                                2:00.88 ( )                             2:45.01 ( )
                                3:29.49 ( )                             4:15.21 ( )
                                5:00.47 ( )                             5:46.09 ( )
                                6:31.19 ( )     7:12.34 (41.15)                    
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lawson, Michael           16 Middies-MR           4:30.16    4:37.08        
                  27.26       58.69 (31.43)     1:33.04 (34.35)     2:08.07 (35.03)
        2:51.12 (43.05)     3:35.20 (44.08)     4:07.02 (31.82)     4:37.08 (30.06)
  2 Roldan-Vasco, Mateo       15 ZEUS-CT              4:42.24    4:45.76        
                  29.15     1:03.40 (34.25)     1:39.23 (35.83)     2:14.72 (35.49)
        2:56.21 (41.49)     3:38.23 (42.02)     4:12.14 (33.91)     4:45.76 (33.62)
  3 Colleran, Liam J          15 ZEUS-CT              4:47.51    4:54.77        
                  27.34     1:00.26 (32.92)     1:37.44 (37.18)     2:13.90 (36.46)
        2:57.25 (43.35)     3:44.17 (46.92)     4:19.46 (35.29)     4:54.77 (35.31)
  4 Lee, Tyler J              13 NYCC-MR              4:56.00    5:05.62        
                  30.65     1:07.93 (37.28)     1:47.48 (39.55)     2:26.49 (39.01)
        3:09.25 (42.76)     3:52.94 (43.69)     4:29.60 (36.66)     5:05.62 (36.02)
  5 Parizot, Max              14 ZEUS-CT                   NT    5:08.61        
                  32.17     1:10.89 (38.72)     1:51.84 (40.95)     2:31.22 (39.38)
        3:17.04 (45.82)     4:01.17 (44.13)     4:35.56 (34.39)     5:08.61 (33.05)
  6 Dauser, Christopher M     14 ZEUS-CT              5:06.81    5:11.07        
                  32.66     1:13.70 (41.04)     1:54.09 (40.39)     2:32.85 (38.76)
        3:18.80 (45.95)     4:05.01 (46.21)     4:39.84 (34.83)     5:11.07 (31.23)
  7 Uriarte, Alvin            16 Middies-MR           5:28.41    5:19.36        
                  32.24     1:12.86 (40.62)     1:52.36 (39.50)     2:33.14 (40.78)
        3:15.93 (42.79)     4:02.45 (46.52)     4:44.08 (41.63)     5:19.36 (35.28)
  8 Celaj, Iliriana           14 Middies-MR                NT    5:19.67        
                  31.46     1:08.69 (37.23)     1:48.86 (40.17)     2:28.72 (39.86)
        3:16.37 (47.65)     4:08.02 (51.65)     4:45.50 (37.48)     5:19.67 (34.17)
  9 Roychoudhury, Devayan     12 Middies-MR           5:25.01    5:25.11        
                  33.84     1:13.33 (39.49)     1:56.06 (42.73)     2:38.82 (42.76)
        3:20.86 (42.04)     4:04.91 (44.05)     4:45.15 (40.24)     5:25.11 (39.96)
 10 Kim, Jed S                15 Middies-MR           6:13.36    5:54.39        
                  36.61     1:21.86 (45.25)     2:03.88 (42.02)     2:46.09 (42.21)
        3:40.22 (54.13)     4:33.59 (53.37)     5:14.32 (40.73)     5:54.39 (40.07)