Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 10/17/2017 01:19 PM
          2017 MR AGUA Swim For The Future - 10/14/2017 to 10/15/2017          
                              Sanction #: 171005                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casciato, Kate E           8 AGUA-MR                18.92      17.28        
  2 Riva, Isabella M           8 JCCT-MR                   NT      17.75        
  3 Johnson, Eva N             8 AGUA-MR                21.89      18.41        
  4 McInerney, Claire E        8 AGUA-MR                   NT      18.98        
  5 Hasimaj, Keila             8 McBurney-MR            20.31      19.01        
  6 Vasquez, Laura V           8 AGUA-MR                   NT      19.64        
  7 Won, Cecilia S             8 AGUA-MR                   NT      19.89        
  8 Remor, Rachel              7 RI Marlins-MR          22.96      20.04        
  9 Ross Allen, Zoe F          8 AGUA-MR                25.97      20.49        
 10 Lim Laurie, Maia K         8 AGUA-MR                30.97      20.83        
 11 Romano, Jessica E          8 QNS-MR                 19.20      21.05        
 12 Uyanik, Alara A            8 JCCT-MR                   NT      21.35        
 13 Messinger-Nanni, Julia *   8 AGUA-MR                   NT      21.39        
 14 Chan, Rubie V              7 AGUA-MR                21.97      21.49        
 15 Barnecut, Alysse M         8 AGUA-MR                   NT      21.69        
 16 Putka, Gigi M              8 UN-MR                     NT      22.07        
 17 Speight-Ray, Allegra I     7 AGUA-MR                   NT      22.09        
 18 Wheaton, Penelope F        7 AGUA-MR                28.97      22.61        
 19 Wong, Sydney               8 Swim Tech-MR              NT      22.63        
 20 Ollivierre, Kaya Sofia     8 RI Marlins-MR          25.00      22.91        
 21 Pattanakul, Lena           6 QNS-MR                 24.08      23.18        
 22 Dosembet, Phia Z           7 AGUA-MR                25.97      24.07        
 23 Rice, Lila C               8 ASAP-MR                28.56      24.14        
 24 Jia, Michelle *            7 AGUA-MR                   NT      25.92        
 25 Gupta, Anya                7 McBurney-MR               NT      26.44        
 26 Scharf, Rosie A            8 ASAP-MR                23.84      27.28        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riva, Isabella M           8 JCCT-MR                   NT      19.83        
  2 Johnson, Eva N             8 AGUA-MR                23.96      20.98        
  3 Ross Allen, Zoe F          8 AGUA-MR                28.97      21.12        
  4 Casciato, Kate E           8 AGUA-MR                21.89      21.24        
  5 Romano, Jessica E          8 QNS-MR                 23.11      23.81        
  6 Putka, Gigi M              8 UN-MR                     NT      23.86        
  7 Wheaton, Penelope F        7 AGUA-MR                35.97      24.13        
  8 Speight-Ray, Allegra I     7 AGUA-MR                   NT      24.76        
  9 Won, Cecilia S             8 AGUA-MR                   NT      24.81        
 10 Pattanakul, Lena           6 QNS-MR                 26.58      25.41        
 11 Lim Laurie, Maia K         8 AGUA-MR                35.97      26.31        
 12 Rice, Lila C               8 ASAP-MR                32.85      27.55        
 13 Jia, Michelle *            7 AGUA-MR                   NT      27.66        
 14 Dosembet, Phia Z           7 AGUA-MR                28.97      28.61        
 15 Scharf, Rosie A            8 ASAP-MR                27.39      29.04        
 16 Gupta, Anya                7 McBurney-MR               NT      29.33        
 -- Wong, Sydney               8 Swim Tech-MR              NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Riva, Isabella M           8 JCCT-MR                   NT      25.37        
  2 Barnecut, Alysse M         8 AGUA-MR                   NT      25.44        
  3 Messinger-Nanni, Julia *   8 AGUA-MR                   NT      25.81        
  4 Hasimaj, Keila             8 McBurney-MR            28.28      26.39        
  5 Won, Cecilia S             8 AGUA-MR                   NT      27.47        
  6 Ross Allen, Zoe F          8 AGUA-MR                30.97      27.78        
  7 Romano, Jessica E          8 QNS-MR                 34.72      27.87        
  8 Remor, Rachel              7 RI Marlins-MR          27.49      28.44        
  9 Uyanik, Alara A            8 JCCT-MR                   NT      28.48        
 10 Wheaton, Penelope F        7 AGUA-MR                36.97      29.98        
 11 Chan, Rubie V              7 AGUA-MR                31.97      30.09        
 12 Pattanakul, Lena           6 QNS-MR                    NT      30.44        
 13 Putka, Gigi M              8 UN-MR                     NT      30.58        
 14 Zhao, Emily                7 Swim Tech-MR              NT      30.71        
 15 Ollivierre, Kaya Sofia     8 RI Marlins-MR          30.00      30.89        
 16 Jia, Michelle *            7 AGUA-MR                   NT      31.21        
 -- Wong, Sydney               8 Swim Tech-MR              NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- McInerney, Claire E        8 AGUA-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Lim Laurie, Maia K         8 AGUA-MR                38.97         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McInerney, Claire E        8 AGUA-MR                   NT      20.61        
  2 Uyanik, Alara A            8 JCCT-MR                   NT      26.44        
  3 Barnecut, Alysse M         8 AGUA-MR                   NT      26.48        
  4 Messinger-Nanni, Julia *   8 AGUA-MR                   NT      26.99        
  5 Zhao, Emily                7 Swim Tech-MR              NT      27.08        
  6 Rice, Lila C               8 ASAP-MR                   NT      27.95        
  7 Ollivierre, Kaya Sofia     8 RI Marlins-MR          25.00      28.83        
  8 Speight-Ray, Allegra I     7 AGUA-MR                   NT      29.17        
  9 Chan, Rubie V              7 AGUA-MR                25.97      29.26        
 10 Dosembet, Phia Z           7 AGUA-MR                30.97      30.86        
 11 Gupta, Anya                7 McBurney-MR               NT      34.05        
 -- Scharf, Rosie A            8 ASAP-MR                31.04         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Johnson, Eva N             8 AGUA-MR              1:55.77    1:33.63        
                1:33.56      1:33.63 (0.07)                                        
  2 Casciato, Kate E           8 AGUA-MR              1:45.58    1:39.08        
                1:39.06      1:39.08 (0.02)                                        
  3 Remor, Rachel              7 RI Marlins-MR        1:58.40    1:45.86        
                1:45.82      1:45.86 (0.04)                                        
  4 Zhao, Emily                7 Swim Tech-MR              NT    1:54.42        
                1:54.42         1:54.42 ( )                                        
 -- Hasimaj, Keila             8 McBurney-MR               NT         DQ        
      One hand touch - breast
                1:40.25           DQ (0.04)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Heidi                 10 AGUA-MR                31.42      30.11        
  2 Berger, Syd R             10 AGUA-MR                32.43      30.99        
  3 Bak, Hanna M               9 QNS-MR                 35.63      32.35        
  4 Tong, Aurey               10 QNS-MR                 36.13      32.38        
  5 Asch, Gillian K           10 AGUA-MR                32.56      32.46        
  6 Feld, Tessa S             10 AGUA-MR                34.66      33.18        
  7 Chan, Robyn V              9 UN-MR                  35.97      33.35        
  8 Pattanakul, Megan          9 QNS-MR                 35.63      33.51        
  9 Pritsch, Alexia           10 AGUA-MR                34.13      33.65        
 10 Yehudah, Suraiyael        10 CAS-MR                 35.74      33.75        
 11 Wilson, Jahzara A         10 AGUA-MR                35.44      33.77        
 12 Castano, Isabella H       10 AGUA-MR                34.65      33.90        
 13 Tesovic, Tamara           10 RI Marlins-MR          34.53      33.92        
 14 Wikstrom, Ava G           10 AGUA-MR                33.14      33.99        
 15 Dosembet, Jema I          10 AGUA-MR                35.28      34.00        
 16 Henry, Paige               9 CAS-MR                 36.00      34.13        
 17 Wiggins, Sienna J         10 AGUA-MR                36.97      34.16        
 18 Arnall, Ines M             9 AGUA-MR                35.97      34.56        
 19 Xu, Sabrina D             10 QNS-MR                 36.65      34.68        
 20 Goodman, Mira             10 RI Marlins-MR          34.43      34.71        
 21 Butler, Cameron J         10 AGUA-MR                36.32      34.93        
 22 Arnall, Alba               9 AGUA-MR                35.97      35.00        
 23 Grozdanic, Milica         10 RI Marlins-MR          34.61      35.19        
 24 Schaepers-Cheu, Sabine N  10 AGUA-MR                35.40      35.26        
 25 Blau, Naomi B             10 AGUA-MR                34.89      35.42        
 26 Benadrete, Talya A        10 AGUA-MR                34.95      35.56        
 27 Rodriguez-Melendez, Yari  10 JCCT-MR                   NT      35.68        
 28 Krinsky, Eve A             9 AGUA-MR                37.72      35.89        
 29 Skibelund, Natascha S     10 AGUA-MR                35.97      35.94        
 30 MacLennan, Catherine L    10 AGUA-MR                37.02      36.37        
 31 Best, Yasmeen E            9 UN-MR                  38.54      36.47        
 32 Hunt, Anna K              10 AGUA-MR                37.13      36.56        
 33 Triedman, Eleanor G       10 AGUA-MR                36.78      36.58        
 34 Lynton, Mackenzie R       10 AGUA-MR                35.84      36.73        
 35 Eizenstat, Julia M        10 AGUA-MR                36.33      36.74        
 36 Zachary, Kay              10 UN-MR                  36.06      36.84        
 37 Kuliecza, Vivienne R      10 McBurney-MR            37.06      36.89        
 38 Sedky, Nour-Marie         10 RI Marlins-MR          36.31      36.97        
 39 Fishbein, Lauren B         9 AGUA-MR                38.36      37.02        
 40 Lengyel, Sophia            9 RI Marlins-MR          36.45      37.08        
 41 Finchelstein, Gabriela     9 RI Marlins-MR          41.60      37.40        
 41 Abromavage, Remy G        10 AGUA-MR                   NT      37.40        
 43 Putka, Macy V              9 UN-MR                     NT      37.42        
 44 Arabadjiev, Cece C         9 AGUA-MR                44.02      37.44        
 45 Tjahaya, Nikko I           9 AGUA-MR                38.97      37.64        
 46 Zagar, Nia V               9 AGUA-MR                36.18      37.66        
 47 Pritsch, Katia            10 AGUA-MR                37.60      37.93        
 48 Tan, Shanel                9 UN-MR                  40.12      38.04        
 49 Lent, Maddie J             9 AGUA-MR                40.79      38.05        
 50 Clarke, Kristina          10 CAS-MR                 37.41      38.28        
 51 Olsen, Liv                 9 RI Marlins-MR          45.00      38.71        
 52 Tan, Adrianna E           10 AGUA-MR                38.97      38.88        
 53 Vlahcevic, Natacha A       9 AGUA-MR                41.05      39.13        
 54 Teixidor-Salerno, Alegra   9 AGUA-MR                   NT      39.16        
 55 Obstler, Sydney B          9 AGUA-MR                41.00      39.17        
 56 Cathcart, Maia E          10 JCCT-MR                   NT      39.40        
 57 Flanigan, Brigid M         9 AGUA-MR                37.35      39.47        
 58 Hasimaj, Briana           10 McBurney-MR            47.42      40.75        
 58 Lefever, Megan M          10 ASAP-MR                53.04      40.75        
 60 Sasson, Barbara L         10 JCCT-MR                   NT      41.00        
 61 Young, Madison             9 QNS-MR                 45.73      41.72        
 62 Cherfils, Miyah            9 BKR-MR                 47.31      41.76        
 63 McCarthy, Laura A          9 AGUA-MR                46.15      42.82        
 64 Dewan, Sofia               9 AGUA-MR                36.97      43.52        
 65 Gallagher, Aoibhe M        9 QNS-MR                    NT      45.02        
 66 Schulze, Francesca         9 QNS-MR                    NT      45.18        
 67 Laduzinski, Sara F        10 AGUA-MR                44.44      45.23        
 68 Kramer, Olivia R          10 AGUA-MR                42.33      45.31        
 69 Carss, Lola A              9 ASAP-MR                50.25      46.41        
 70 Laduzinski, Anna J         9 AGUA-MR                48.41      46.92        
 71 Lee, Beatrice C            9 AGUA-MR                   NT      47.65        
 72 Cramer, Cecelia M         10 AGUA-MR                49.14      47.85        
 73 Bessonette, Anna C         9 JCCT-MR                   NT      48.05        
 74 Yue, Alex Z                9 AGUA-MR                   NT      49.23        
 75 Wiese, Zoey G              9 AGUA-MR                   NT      50.12        
 76 Chamla, Alicia             9 RI Marlins-MR          49.07      52.31        
 77 Zhukovsky, Lydia *         9 AGUA-MR                   NT      56.85        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Heidi                 10 AGUA-MR              1:07.21    1:04.33        
                  30.86     1:04.33 (33.47)                                        
  2 Berger, Syd R             10 AGUA-MR              1:11.58    1:11.00        
                  32.58     1:11.00 (38.42)                                        
  3 Tong, Aurey               10 QNS-MR               1:22.58    1:12.04        
                  34.47     1:12.04 (37.57)                                        
  4 Castano, Isabella H       10 AGUA-MR              1:15.91    1:13.45        
                  35.17     1:13.45 (38.28)                                        
  5 Hsu, Katherine K          10 JCCT-MR                   NT    1:13.71        
                  35.21     1:13.71 (38.50)                                        
  6 Tesovic, Tamara           10 RI Marlins-MR        1:23.98    1:14.13        
                  35.23     1:14.13 (38.90)                                        
  7 Xu, Sabrina D             10 QNS-MR               1:16.38    1:15.36        
                  36.26     1:15.36 (39.10)                                        
  8 Del Rosario-Tapan, Amiha  10 CAS-MR               1:16.06    1:15.45        
                  35.89     1:15.45 (39.56)                                        
  9 Pritsch, Alexia           10 AGUA-MR              1:17.62    1:16.32        
                  35.78     1:16.32 (40.54)                                        
 10 Feld, Tessa S             10 AGUA-MR              1:18.25    1:16.58        
                  35.78     1:16.58 (40.80)                                        
 11 Bak, Hanna M               9 QNS-MR               1:22.58    1:16.91        
                  35.87     1:16.91 (41.04)                                        
 12 Blau, Naomi B             10 AGUA-MR              1:16.52    1:16.95        
                  36.83     1:16.95 (40.12)                                        
 13 Schaepers-Cheu, Sabine N  10 AGUA-MR              1:17.73    1:17.05        
                  36.98     1:17.05 (40.07)                                        
 14 Wilson, Jahzara A         10 AGUA-MR              1:21.65    1:17.10        
                  36.82     1:17.10 (40.28)                                        
 15 Chan, Robyn V              9 UN-MR                1:27.97    1:17.61        
                  37.16     1:17.61 (40.45)                                        
 16 Zagar, Nia V               9 AGUA-MR              1:22.50    1:17.79        
                  36.51     1:17.79 (41.28)                                        
 17 Yehudah, Suraiyael        10 CAS-MR               1:21.32    1:18.65        
                  35.89     1:18.65 (42.76)                                        
 18 Triedman, Eleanor G       10 AGUA-MR              1:20.97    1:19.43        
                  37.21     1:19.43 (42.22)                                        
 19 Zachary, Kay              10 UN-MR                1:20.03    1:19.44        
                  39.19     1:19.44 (40.25)                                        
 20 Wikstrom, Ava G           10 AGUA-MR              1:17.46    1:19.50        
                  37.58     1:19.50 (41.92)                                        
 21 Rodriguez-Melendez, Yari  10 JCCT-MR                   NT    1:19.76        
                  38.36     1:19.76 (41.40)                                        
 22 Wiggins, Sienna J         10 AGUA-MR              1:25.97    1:20.10        
                  36.80     1:20.10 (43.30)                                        
 23 Henry, Paige               9 CAS-MR               1:18.81    1:20.23        
                  38.21     1:20.23 (42.02)                                        
 24 Skibelund, Natascha S     10 AGUA-MR              1:18.97    1:20.37        
                  38.09     1:20.37 (42.28)                                        
 25 Abromavage, Remy G        10 AGUA-MR                   NT    1:20.55        
                  38.44     1:20.55 (42.11)                                        
 26 Sedky, Nour-Marie         10 RI Marlins-MR        1:41.84    1:20.99        
                  38.88     1:20.99 (42.11)                                        
 27 Grozdanic, Milica         10 RI Marlins-MR        1:30.89    1:21.16        
                  38.42     1:21.16 (42.74)                                        
 28 Goodman, Mira             10 RI Marlins-MR        1:23.66    1:22.39        
                  38.81     1:22.39 (43.58)                                        
 29 Best, Yasmeen E            9 UN-MR                1:31.82    1:22.77        
                  39.02     1:22.77 (43.75)                                        
 30 Pritsch, Katia            10 AGUA-MR              1:23.90    1:22.82        
                  39.50     1:22.82 (43.32)                                        
 31 Kuliecza, Vivienne R      10 McBurney-MR          1:31.09    1:22.98        
                  41.23     1:22.98 (41.75)                                        
 32 Brown, Isabella A         10 AGUA-MR              1:26.20    1:23.78        
                  40.63     1:23.78 (43.15)                                        
 33 Arabadjiev, Cece C         9 AGUA-MR                   NT    1:24.16        
                  39.26     1:24.16 (44.90)                                        
 34 Olsen, Liv                 9 RI Marlins-MR        1:30.00    1:24.38        
                  41.22     1:24.38 (43.16)                                        
 35 Lent, Maddie J             9 AGUA-MR              1:44.49    1:24.42        
                  40.20     1:24.42 (44.22)                                        
 36 Solash, Mia A             10 AGUA-MR              1:30.41    1:24.60        
                  40.01     1:24.60 (44.59)                                        
 37 Flanigan, Brigid M         9 AGUA-MR              1:28.73    1:25.16        
                  41.37     1:25.16 (43.79)                                        
 38 Eizenstat, Julia M        10 AGUA-MR              1:24.07    1:25.63        
                  40.05     1:25.63 (45.58)                                        
 39 Finchelstein, Gabriela     9 RI Marlins-MR        1:39.55    1:25.69        
                  40.94     1:25.69 (44.75)                                        
 40 Lengyel, Sophia            9 RI Marlins-MR        1:45.00    1:26.33        
                  40.95     1:26.33 (45.38)                                        
 41 Putka, Macy V              9 UN-MR                     NT    1:26.36        
                  41.73     1:26.36 (44.63)                                        
 42 Clarke, Kristina          10 CAS-MR               1:23.91    1:26.82        
                  40.52     1:26.82 (46.30)                                        
 43 Rajpal, Nitya D           10 AGUA-MR              1:33.98    1:26.95        
                  40.71     1:26.95 (46.24)                                        
 44 Lin, Morgan L             10 Swim Tech-MR              NT    1:27.40        
                  41.08     1:27.40 (46.32)                                        
 44 Tjahaya, Nikko I           9 AGUA-MR              1:28.97    1:27.40        
                  40.91     1:27.40 (46.49)                                        
 46 Cubbin, Violet A          10 JCCT-MR                   NT    1:27.45        
                  41.65     1:27.45 (45.80)                                        
 47 Cathcart, Maia E          10 JCCT-MR                   NT    1:28.23        
                  40.69     1:28.23 (47.54)                                        
 48 Tan, Adrianna E           10 AGUA-MR              1:28.97    1:28.87        
                  42.30     1:28.87 (46.57)                                        
 49 Obstler, Sydney B          9 AGUA-MR              1:38.74    1:28.97        
                  41.01     1:28.97 (47.96)                                        
 50 Tran, Bridget              9 Swim Tech-MR              NT    1:29.38        
                  43.00     1:29.38 (46.38)                                        
 51 Espina, Ava               10 Swim Tech-MR              NT    1:29.48        
                  41.64     1:29.48 (47.84)                                        
 52 Teixidor-Salerno, Alegra   9 AGUA-MR                   NT    1:32.14        
                  42.89     1:32.14 (49.25)                                        
 53 Vlahcevic, Natacha A       9 AGUA-MR              1:32.87    1:32.69        
                  42.61     1:32.69 (50.08)                                        
 54 Hasimaj, Briana           10 McBurney-MR          1:45.85    1:36.01        
                  42.78     1:36.01 (53.23)                                        
 55 Jalkut, Zoe M             10 AGUA-MR              1:35.97    1:36.17        
                  43.85     1:36.17 (52.32)                                        
 56 McCarthy, Laura A          9 AGUA-MR                   NT    1:36.20        
                  44.75     1:36.20 (51.45)                                        
 57 Lefever, Megan M          10 ASAP-MR              1:42.04    1:37.37        
                  43.10     1:37.37 (54.27)                                        
 58 Trenchard, Riley A         9 QNS-MR                    NT    1:38.33        
                  45.61     1:38.33 (52.72)                                        
 59 Gaynor, Abby J             9 QNS-MR                    NT    1:41.40        
                  47.21     1:41.40 (54.19)                                        
 60 Carss, Lola A              9 ASAP-MR              1:53.27    1:42.06        
                  47.37     1:42.06 (54.69)                                        
 61 Lee, Beatrice C            9 AGUA-MR                   NT    1:43.60        
 62 Chen, Brandee              9 Swim Tech-MR              NT    1:46.09        
                  46.41     1:46.09 (59.68)                                        
 63 Dewan, Sofia               9 AGUA-MR              1:25.97    1:46.60        
                  51.08     1:46.60 (55.52)                                        
 64 Cramer, Cecelia M         10 AGUA-MR                   NT    1:46.81        
                  50.85     1:46.81 (55.96)                                        
 65 Li, Cloris                10 Swim Tech-MR              NT    1:49.76        
                  48.51   1:49.76 (1:01.25)                                        
 66 Wiese, Zoey G              9 AGUA-MR                   NT    1:50.78        
                  51.03     1:50.78 (59.75)                                        
 67 Wong, Kaitlyn              9 Swim Tech-MR              NT    1:54.17        
                  50.70   1:54.17 (1:03.47)                                        
 68 Yue, Alex Z                9 AGUA-MR                   NT    1:54.18        
 69 Chan, Leanna               9 Swim Tech-MR              NT    1:54.63        
 70 Wu, Selena                10 Swim Tech-MR              NT    1:56.43        
                  53.30   1:56.43 (1:03.13)                                        
 71 Chamla, Alicia             9 RI Marlins-MR        2:01.95    1:56.79        
                  56.58   1:56.79 (1:00.21)                                        
 72 Zhukovsky, Lydia *         9 AGUA-MR                   NT    2:14.80        
                  58.18   2:14.80 (1:16.62)                                        
 73 Brown, Rose G             10 ASAP-MR              1:50.35    2:34.05        
                1:12.34   2:34.05 (1:21.71)                                        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Heidi                 10 AGUA-MR              2:24.95    2:23.40        
                  33.16     1:10.26 (37.10)     1:47.22 (36.96)     2:23.40 (36.18)
  2 Tesovic, Tamara           10 RI Marlins-MR        3:07.03    2:35.29        
                  35.53     1:15.57 (40.04)     1:56.56 (40.99)     2:35.29 (38.73)
  3 Tong, Aurey               10 QNS-MR               3:04.29    2:36.91        
                  35.49     1:15.59 (40.10)     1:56.75 (41.16)     2:36.91 (40.16)
  4 Asch, Gillian K           10 AGUA-MR              2:52.79    2:37.89        
                  35.36     1:17.17 (41.81)     1:59.97 (42.80)     2:37.89 (37.92)
  5 Schaepers-Cheu, Sabine N  10 AGUA-MR              2:48.03    2:41.46        
                  36.39     1:17.09 (40.70)     1:59.68 (42.59)     2:41.46 (41.78)
  6 Hsu, Katherine K          10 JCCT-MR                   NT    2:44.09        
                  35.14     1:17.17 (42.03)     2:01.91 (44.74)     2:44.09 (42.18)
  7 Dosembet, Jema I          10 AGUA-MR              3:16.65    2:48.36        
                  38.10     1:21.17 (43.07)     2:04.87 (43.70)     2:48.36 (43.49)
  8 Grozdanic, Milica         10 RI Marlins-MR        3:23.90    2:49.47        
                  37.98     1:21.12 (43.14)     2:06.24 (45.12)     2:49.47 (43.23)
  9 Bak, Hanna M               9 QNS-MR                    NT    2:49.58        
                  35.97     1:19.24 (43.27)     2:05.71 (46.47)     2:49.58 (43.87)
 10 Pattanakul, Megan          9 QNS-MR                    NT    2:49.86        
                  36.85     1:19.99 (43.14)     2:06.71 (46.72)     2:49.86 (43.15)
 11 Pritsch, Alexia           10 AGUA-MR              2:50.02    2:50.99        
                  37.27     1:19.34 (42.07)     2:04.64 (45.30)     2:50.99 (46.35)
 12 Sedky, Nour-Marie         10 RI Marlins-MR        3:00.00    2:51.41        
                  39.11     1:24.10 (44.99)     2:09.43 (45.33)     2:51.41 (41.98)
 13 Triedman, Eleanor G       10 AGUA-MR              2:59.73    2:51.57        
                  38.36     1:23.69 (45.33)     2:10.05 (46.36)     2:51.57 (41.52)
 14 Chan, Robyn V              9 UN-MR                     NT    2:53.51        
                  38.40     1:22.98 (44.58)     2:09.48 (46.50)     2:53.51 (44.03)
 15 Goodman, Mira             10 RI Marlins-MR        3:03.90    2:54.88        
                  38.50     1:24.22 (45.72)     2:12.53 (48.31)     2:54.88 (42.35)
 16 Olsen, Liv                 9 RI Marlins-MR        3:10.00    2:55.79        
                  40.73     1:25.34 (44.61)     2:11.69 (46.35)     2:55.79 (44.10)
 17 Eizenstat, Julia M        10 AGUA-MR              3:05.01    2:56.94        
                  40.21     1:26.95 (46.74)     2:12.38 (45.43)     2:56.94 (44.56)
 18 Krinsky, Eve A             9 AGUA-MR              3:15.84    2:58.46        
                  39.13     1:25.59 (46.46)     2:13.03 (47.44)     2:58.46 (45.43)
 19 Benadrete, Talya A        10 AGUA-MR              3:03.78    3:04.35        
                  39.77     1:26.81 (47.04)     2:17.86 (51.05)     3:04.35 (46.49)
 20 Finchelstein, Gabriela     9 RI Marlins-MR        4:25.03    3:06.12        
                  41.40     1:29.34 (47.94)     2:18.96 (49.62)     3:06.12 (47.16)
 21 Lengyel, Sophia            9 RI Marlins-MR        3:20.00    3:09.19        
                  42.27     1:29.82 (47.55)     2:20.08 (50.26)     3:09.19 (49.11)
 22 Vlahcevic, Natacha A       9 AGUA-MR                   NT    3:19.14        
                  41.70     1:33.28 (51.58)     2:26.92 (53.64)     3:19.14 (52.22)
 23 London, Darby R           10 BKR-MR               3:47.83    3:25.72        
                  41.23     1:32.13 (50.90)     2:28.66 (56.53)     3:25.72 (57.06)
 24 Cherfils, Miyah            9 BKR-MR               4:00.00    3:33.37        
                  46.57     1:39.02 (52.45)     2:38.69 (59.67)     3:33.37 (54.68)
 25 McCarthy, Laura A          9 AGUA-MR                   NT    3:36.86        
                  47.13     1:41.70 (54.57)     2:40.18 (58.48)     3:36.86 (56.68)
 -- Chamla, Alicia             9 RI Marlins-MR        3:00.00        DNF        
      Did not finish
                  51.13   1:51.61 (1:00.48)     2:49.01 (57.40)                    
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Heidi                 10 AGUA-MR                34.74      34.61        
  2 Berger, Syd R             10 AGUA-MR                38.23      35.71        
  3 Pattanakul, Megan          9 QNS-MR                 37.40      36.62        
  4 Hsu, Katherine K          10 JCCT-MR                   NT      36.81        
  5 Butler, Cameron J         10 AGUA-MR                37.66      36.83        
  6 Blau, Naomi B             10 AGUA-MR                37.77      37.36        
  7 Castano, Isabella H       10 AGUA-MR                38.97      37.43        
  8 Wilson, Jahzara A         10 AGUA-MR                39.31      37.50        
  9 Wiggins, Sienna J         10 AGUA-MR                42.97      37.83        
 10 Pritsch, Alexia           10 AGUA-MR                39.18      37.97        
 11 Feld, Tessa S             10 AGUA-MR                40.39      38.16        
 12 Bak, Hanna M               9 QNS-MR                 40.48      38.45        
 13 Arnall, Ines M             9 AGUA-MR                39.97      39.09        
 14 Tesovic, Tamara           10 RI Marlins-MR          39.20      39.49        
 15 Lynton, Mackenzie R       10 AGUA-MR                42.76      39.53        
 16 Schaepers-Cheu, Sabine N  10 AGUA-MR                41.84      39.84        
 17 Rodriguez-Melendez, Yari  10 JCCT-MR                   NT      39.91        
 18 Arnall, Alba               9 AGUA-MR                39.97      40.05        
 19 Lent, Maddie J             9 AGUA-MR                46.64      40.09        
 20 Wikstrom, Ava G           10 AGUA-MR                40.91      40.16        
 21 Chan, Robyn V              9 UN-MR                  46.97      40.45        
 22 Tjahaya, Nikko I           9 AGUA-MR                42.97      40.62        
 23 Zagar, Nia V               9 AGUA-MR                42.36      40.64        
 24 Abromavage, Remy G        10 AGUA-MR                   NT      40.73        
 25 Tan, Adrianna E           10 AGUA-MR                42.97      40.80        
 26 Kuliecza, Vivienne R      10 McBurney-MR            48.19      40.81        
 27 Benadrete, Talya A        10 AGUA-MR                40.67      41.22        
 28 Grozdanic, Milica         10 RI Marlins-MR          42.44      41.25        
 29 Arabadjiev, Cece C         9 AGUA-MR                45.01      41.52        
 30 Tan, Shanel                9 UN-MR                  43.21      41.65        
 31 Pritsch, Katia            10 AGUA-MR                41.39      41.87        
 31 Hunt, Anna K              10 AGUA-MR                42.24      41.87        
 33 MacLennan, Catherine L    10 AGUA-MR                42.63      41.91        
 34 Flanigan, Brigid M         9 AGUA-MR                43.41      42.13        
 35 Zachary, Kay              10 UN-MR                  41.39      42.15        
 36 Xu, Sabrina D             10 QNS-MR                 43.35      42.27        
 37 Dosembet, Jema I          10 AGUA-MR                41.86      42.45        
 38 Fishbein, Lauren B         9 AGUA-MR                43.01      42.66        
 39 Henry, Paige               9 CAS-MR                 40.71      42.68        
 40 Yehudah, Suraiyael        10 CAS-MR                 42.27      43.10        
 41 Vlahcevic, Natacha A       9 AGUA-MR                46.71      43.12        
 42 Teixidor-Salerno, Alegra   9 AGUA-MR                   NT      43.13        
 43 Skibelund, Natascha S     10 AGUA-MR                40.97      43.24        
 44 Krinsky, Eve A             9 AGUA-MR                45.11      43.99        
 45 Best, Yasmeen E            9 UN-MR                  46.06      44.49        
 46 Young, Madison             9 QNS-MR                 48.95      44.86        
 47 Eizenstat, Julia M        10 AGUA-MR                42.63      45.25        
 48 London, Darby R           10 BKR-MR                 53.21      45.54        
 49 Kramer, Olivia R          10 AGUA-MR                47.03      45.65        
 50 Obstler, Sydney B          9 AGUA-MR                49.20      45.75        
 51 Dewan, Sofia               9 AGUA-MR                45.97      45.80        
 52 Zhukovsky, Lydia *         9 AGUA-MR                   NT      46.02        
 53 Carss, Lola A              9 ASAP-MR              1:01.34      46.07        
 54 Gallagher, Aoibhe M        9 QNS-MR                    NT      47.47        
 55 Cherfils, Miyah            9 BKR-MR                 51.89      47.89        
 56 Clarke, Kristina          10 CAS-MR                 50.07      47.94        
 57 Laduzinski, Sara F        10 AGUA-MR                54.58      48.30        
 58 Laduzinski, Anna J         9 AGUA-MR                57.04      48.48        
 59 Lefever, Megan M          10 ASAP-MR                57.29      49.09        
 60 Hasimaj, Briana           10 McBurney-MR            56.25      49.61        
 61 Sasson, Barbara L         10 JCCT-MR                   NT      50.28        
 62 Wiese, Zoey G              9 AGUA-MR                   NT      51.65        
 63 Lee, Beatrice C            9 AGUA-MR                   NT      51.68        
 64 Schulze, Francesca         9 QNS-MR                    NT      52.36        
 65 Chamla, Alicia             9 RI Marlins-MR          53.93      54.19        
 66 McCarthy, Laura A          9 AGUA-MR                58.33      54.52        
 67 Cramer, Cecelia M         10 AGUA-MR                54.34      55.20        
 68 Yue, Alex Z                9 AGUA-MR                   NT      57.03        
 69 Capria, Mackenzie J        9 QNS-MR                    NT    1:16.25        
 -- Lengyel, Sophia            9 RI Marlins-MR          43.32         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Putka, Macy V              9 UN-MR                     NT         DQ        
      Not on back off wall
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berger, Syd R             10 AGUA-MR              1:24.65    1:19.21        
                  37.24     1:19.21 (41.97)                                        
  2 Tong, Aurey               10 QNS-MR               1:28.01    1:20.34        
                  40.02     1:20.34 (40.32)                                        
  3 Butler, Cameron J         10 AGUA-MR              1:25.07    1:20.50        
                  38.56     1:20.50 (41.94)                                        
  4 Pattanakul, Megan          9 QNS-MR               1:24.37    1:20.70        
                  38.33     1:20.70 (42.37)                                        
  5 Tesovic, Tamara           10 RI Marlins-MR        1:33.34    1:23.28        
                  41.02     1:23.28 (42.26)                                        
  6 Bak, Hanna M               9 QNS-MR               1:32.05    1:24.34        
                  40.39     1:24.34 (43.95)                                        
  7 Xu, Sabrina D             10 QNS-MR               1:26.66    1:25.21        
                  41.35     1:25.21 (43.86)                                        
  8 Henry, Paige               9 CAS-MR               1:33.46    1:30.45        
                  44.09     1:30.45 (46.36)                                        
  9 MacLennan, Catherine L    10 AGUA-MR              1:29.62    1:31.46        
                  43.79     1:31.46 (47.67)                                        
 10 Dosembet, Jema I          10 AGUA-MR              1:31.20    1:31.52        
 11 Grozdanic, Milica         10 RI Marlins-MR        1:40.21    1:31.62        
                  43.95     1:31.62 (47.67)                                        
 12 Eizenstat, Julia M        10 AGUA-MR              1:30.44    1:31.74        
                  44.43     1:31.74 (47.31)                                        
 13 Espina, Ava               10 Swim Tech-MR              NT    1:34.79        
                  44.95     1:34.79 (49.84)                                        
 14 Lengyel, Sophia            9 RI Marlins-MR        1:51.26    1:35.40        
                  46.44     1:35.40 (48.96)                                        
 15 Trenchard, Riley A         9 QNS-MR                    NT    1:45.81        
                  51.76     1:45.81 (54.05)                                        
 16 Chen, Brandee              9 Swim Tech-MR              NT    1:53.74        
 17 Chamla, Alicia             9 RI Marlins-MR        2:07.43    1:54.73        
                  54.68   1:54.73 (1:00.05)                                        
 18 Chan, Leanna               9 Swim Tech-MR              NT    1:58.48        
                  55.30   1:58.48 (1:03.18)                                        
 19 Wong, Kaitlyn              9 Swim Tech-MR              NT    2:02.23        
                  57.26   2:02.23 (1:04.97)                                        
 -- Wu, Madison               10 Swim Tech-MR              NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  45.28          DQ (49.97)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tong, Aurey               10 QNS-MR                 47.04      41.62        
  2 Goodman, Mira             10 RI Marlins-MR          41.80      42.11        
  3 Fishbein, Lauren B         9 AGUA-MR                44.97      43.86        
  4 Wikstrom, Ava G           10 AGUA-MR                45.30      44.04        
  5 Dosembet, Jema I          10 AGUA-MR                45.12      44.07        
  6 Sedky, Nour-Marie         10 RI Marlins-MR          43.45      44.20        
  7 Rajpal, Nitya D           10 AGUA-MR                56.15      44.89        
  8 MacLennan, Catherine L    10 AGUA-MR                46.43      45.18        
  9 Feld, Tessa S             10 AGUA-MR                48.32      45.27        
 10 Asch, Gillian K           10 AGUA-MR                44.42      45.79        
 11 Blau, Naomi B             10 AGUA-MR                45.81      45.85        
 12 Wilson, Jahzara A         10 AGUA-MR                47.43      45.91        
 13 Krinsky, Eve A             9 AGUA-MR                48.88      46.53        
 14 Skibelund, Natascha S     10 AGUA-MR                45.97      46.67        
 15 Eizenstat, Julia M        10 AGUA-MR                46.84      46.80        
 16 Zagar, Nia V               9 AGUA-MR                45.85      46.81        
 17 Triedman, Eleanor G       10 AGUA-MR                49.50      46.88        
 18 Kuliecza, Vivienne R      10 McBurney-MR            48.87      47.13        
 19 Finchelstein, Gabriela     9 RI Marlins-MR          50.31      47.18        
 20 Butler, Cameron J         10 AGUA-MR                48.75      47.20        
 21 Teixidor-Salerno, Alegra   9 AGUA-MR                   NT      47.76        
 22 Zachary, Kay              10 UN-MR                  46.97      47.82        
 23 Tjahaya, Nikko I           9 AGUA-MR                45.97      47.91        
 24 Tan, Adrianna E           10 AGUA-MR                50.97      48.05        
 25 Pattanakul, Megan          9 QNS-MR                 45.40      48.31        
 26 Pritsch, Katia            10 AGUA-MR                49.01      48.34        
 27 Del Rosario-Tapan, Amiha  10 CAS-MR                 52.00      48.57        
 28 Flanigan, Brigid M         9 AGUA-MR                51.21      48.59        
 29 Olsen, Liv                 9 RI Marlins-MR          55.00      48.96        
 30 Espina, Ava               10 Swim Tech-MR              NT      49.12        
 31 Arabadjiev, Cece C         9 AGUA-MR                   NT      49.24        
 32 Yehudah, Suraiyael        10 CAS-MR                 50.81      49.63        
 33 Cramer, Cecelia M         10 AGUA-MR                50.62      49.71        
 34 Lin, Morgan L             10 Swim Tech-MR              NT      50.05        
 35 Hasimaj, Briana           10 McBurney-MR          1:00.03      50.11        
 36 Brown, Isabella A         10 AGUA-MR                54.00      50.18        
 37 Lent, Maddie J             9 AGUA-MR                52.44      50.33        
 38 Clarke, Kristina          10 CAS-MR                 50.27      51.15        
 39 Schaepers-Cheu, Sabine N  10 AGUA-MR                49.01      51.55        
 40 Abromavage, Remy G        10 AGUA-MR                   NT      52.56        
 41 Chen, Brandee              9 Swim Tech-MR              NT      53.21        
 42 Arnall, Ines M             9 AGUA-MR                42.97      53.38        
 43 Putka, Macy V              9 UN-MR                     NT      53.59        
 44 Arnall, Alba               9 AGUA-MR                42.97      54.04        
 45 Wiese, Zoey G              9 AGUA-MR                   NT      54.60        
 46 Li, Cloris                10 Swim Tech-MR              NT      56.88        
 47 Jalkut, Zoe M             10 AGUA-MR                52.97      57.66        
 48 McCarthy, Laura A          9 AGUA-MR                57.55      57.69        
 49 Tran, Bridget              9 Swim Tech-MR              NT      57.92        
 50 Lee, Beatrice C            9 AGUA-MR                   NT      58.13        
 51 Dewan, Sofia               9 AGUA-MR                47.97      58.29        
 52 Wong, Kaitlyn              9 Swim Tech-MR              NT      58.74        
 53 Wu, Selena                10 Swim Tech-MR              NT      59.70        
 54 Yue, Alex Z                9 AGUA-MR                   NT    1:01.11        
 55 Gaynor, Abby J             9 QNS-MR                    NT    1:03.10        
 56 Kramer, Olivia R          10 AGUA-MR              1:00.85    1:04.46        
 57 Carss, Lola A              9 ASAP-MR                   NT    1:06.72        
 -- Chan, Leanna               9 Swim Tech-MR              NT         DQ        
      One hand touch
 -- Zhukovsky, Lydia *         9 AGUA-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tong, Aurey               10 QNS-MR               1:39.46    1:29.52        
                  42.79     1:29.52 (46.73)                                        
  2 Goodman, Mira             10 RI Marlins-MR        1:33.59    1:29.77        
                  43.39     1:29.77 (46.38)                                        
  3 Hunt, Anna K              10 AGUA-MR              1:35.31    1:32.60        
                  45.05     1:32.60 (47.55)                                        
  4 Wikstrom, Ava G           10 AGUA-MR              1:39.90    1:33.28        
                  43.92     1:33.28 (49.36)                                        
  5 Lynton, Mackenzie R       10 AGUA-MR              1:38.32    1:33.51        
                  45.39     1:33.51 (48.12)                                        
  6 MacLennan, Catherine L    10 AGUA-MR              1:37.70    1:34.15        
                  45.29     1:34.15 (48.86)                                        
  7 Tan, Shanel                9 UN-MR                1:42.20    1:34.20        
                  44.34     1:34.20 (49.86)                                        
  8 Sedky, Nour-Marie         10 RI Marlins-MR        1:50.19    1:34.87        
                  46.59     1:34.87 (48.28)                                        
  9 Best, Yasmeen E            9 UN-MR                1:41.16    1:35.11        
                  46.65     1:35.11 (48.46)                                        
 10 Butler, Cameron J         10 AGUA-MR              1:42.80    1:36.43        
                  45.78     1:36.43 (50.65)                                        
 11 Fishbein, Lauren B         9 AGUA-MR                   NT    1:37.04        
                  46.70     1:37.04 (50.34)                                        
 12 Blau, Naomi B             10 AGUA-MR              1:38.62    1:38.07        
                  47.93     1:38.07 (50.14)                                        
 13 Feld, Tessa S             10 AGUA-MR              1:45.50    1:38.94        
                  46.02     1:38.94 (52.92)                                        
 14 Zagar, Nia V               9 AGUA-MR              1:43.43    1:40.17        
                  46.54     1:40.17 (53.63)                                        
 15 Wilson, Jahzara A         10 AGUA-MR              1:43.64    1:40.27        
                  46.62     1:40.27 (53.65)                                        
 16 Triedman, Eleanor G       10 AGUA-MR              1:44.05    1:40.62        
                  47.46     1:40.62 (53.16)                                        
 17 Kuliecza, Vivienne R      10 McBurney-MR               NT    1:41.19        
                  48.70     1:41.19 (52.49)                                        
 18 Hsu, Katherine K          10 JCCT-MR                   NT    1:41.81        
                  48.41     1:41.81 (53.40)                                        
 19 Teixidor-Salerno, Alegra   9 AGUA-MR                   NT    1:41.85        
                  47.81     1:41.85 (54.04)                                        
 20 Finchelstein, Gabriela     9 RI Marlins-MR        1:52.17    1:42.35        
                  48.83     1:42.35 (53.52)                                        
 21 Clarke, Kristina          10 CAS-MR               1:46.99    1:42.92        
                  49.87     1:42.92 (53.05)                                        
 22 Zachary, Kay              10 UN-MR                1:45.68    1:43.70        
                  49.73     1:43.70 (53.97)                                        
 23 Hasimaj, Briana           10 McBurney-MR               NT    1:46.28        
                  50.66     1:46.28 (55.62)                                        
 24 Olsen, Liv                 9 RI Marlins-MR        1:45.00    1:46.44        
                  50.59     1:46.44 (55.85)                                        
 25 Rodriguez-Melendez, Yari  10 JCCT-MR                   NT    1:47.06        
                  51.32     1:47.06 (55.74)                                        
 26 Pritsch, Katia            10 AGUA-MR              1:49.29    1:47.31        
                  49.46     1:47.31 (57.85)                                        
 27 Arabadjiev, Cece C         9 AGUA-MR                   NT    1:47.32        
                  52.64     1:47.32 (54.68)                                        
 28 Flanigan, Brigid M         9 AGUA-MR              1:50.76    1:47.54        
                  49.78     1:47.54 (57.76)                                        
 29 Cramer, Cecelia M         10 AGUA-MR                   NT    1:48.16        
                  53.14     1:48.16 (55.02)                                        
 30 Obstler, Sydney B          9 AGUA-MR              1:58.03    1:49.46        
                  52.61     1:49.46 (56.85)                                        
 31 Lent, Maddie J             9 AGUA-MR                   NT    1:50.76        
                  51.81     1:50.76 (58.95)                                        
 32 London, Darby R           10 BKR-MR               1:54.28    1:51.05        
                  52.55     1:51.05 (58.50)                                        
 33 Arnall, Alba               9 AGUA-MR              1:55.97    1:54.35        
 34 Abromavage, Remy G        10 AGUA-MR                   NT    1:54.49        
                  53.74   1:54.49 (1:00.75)                                        
 35 Sasson, Barbara L         10 JCCT-MR                   NT    1:56.44        
                  55.22   1:56.44 (1:01.22)                                        
 36 Laduzinski, Sara F        10 AGUA-MR              1:57.38    1:58.02        
                  55.13   1:58.02 (1:02.89)                                        
 37 Wiese, Zoey G              9 AGUA-MR                   NT    1:58.69        
                  57.50   1:58.69 (1:01.19)                                        
 38 Lee, Beatrice C            9 AGUA-MR                   NT    2:00.11        
                  58.81   2:00.11 (1:01.30)                                        
 39 Laduzinski, Anna J         9 AGUA-MR              1:55.97    2:00.46        
                  56.32   2:00.46 (1:04.14)                                        
 40 Yue, Alex Z                9 AGUA-MR                   NT    2:10.85        
                1:01.91   2:10.85 (1:08.94)                                        
 41 Kramer, Olivia R          10 AGUA-MR              2:20.46    2:20.35        
                1:04.33   2:20.35 (1:16.02)                                        
 42 Zhukovsky, Lydia *         9 AGUA-MR                   NT    2:23.16        
                1:07.24   2:23.16 (1:15.92)                                        
 -- Bessonette, Anna C         9 JCCT-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
                  57.11        DQ (1:05.35)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berger, Syd R             10 AGUA-MR                33.47      33.41        
  2 Wu, Heidi                 10 AGUA-MR                36.42      34.98        
  3 Del Rosario-Tapan, Amiha  10 CAS-MR                 37.80      35.49        
  4 Castano, Isabella H       10 AGUA-MR                36.66      36.17        
  5 Hsu, Katherine K          10 JCCT-MR                   NT      36.44        
  6 Wilson, Jahzara A         10 AGUA-MR                39.02      36.78        
  7 Blau, Naomi B             10 AGUA-MR                37.57      36.81        
  8 Xu, Sabrina D             10 QNS-MR                 39.69      36.90        
  9 Arnall, Ines M             9 AGUA-MR                40.97      37.00        
 10 Asch, Gillian K           10 AGUA-MR                39.90      38.17        
 11 Dosembet, Jema I          10 AGUA-MR                44.04      38.45        
 12 Yehudah, Suraiyael        10 CAS-MR                 42.96      38.50        
 13 Tan, Adrianna E           10 AGUA-MR                45.97      38.61        
 14 Triedman, Eleanor G       10 AGUA-MR                41.22      38.75        
 15 Tesovic, Tamara           10 RI Marlins-MR          46.89      39.54        
 16 Pattanakul, Megan          9 QNS-MR                 39.97      39.67        
 17 Butler, Cameron J         10 AGUA-MR                44.55      39.85        
 18 Rajpal, Nitya D           10 AGUA-MR                44.60      40.09        
 18 Feld, Tessa S             10 AGUA-MR                42.06      40.09        
 20 Pritsch, Alexia           10 AGUA-MR                41.03      40.18        
 21 Pritsch, Katia            10 AGUA-MR                42.20      40.21        
 22 Wikstrom, Ava G           10 AGUA-MR                40.43      40.30        
 23 Wiggins, Sienna J         10 AGUA-MR                45.97      40.31        
 24 MacLennan, Catherine L    10 AGUA-MR                43.92      40.85        
 25 Chan, Robyn V              9 UN-MR                  45.97      41.16        
 26 Arnall, Alba               9 AGUA-MR                40.97      41.19        
 27 Grozdanic, Milica         10 RI Marlins-MR          50.94      42.02        
 28 Goodman, Mira             10 RI Marlins-MR          44.01      42.14        
 29 Henry, Paige               9 CAS-MR                 44.53      42.81        
 30 Solash, Mia A             10 AGUA-MR                42.82      43.25        
 31 Sedky, Nour-Marie         10 RI Marlins-MR          56.16      43.99        
 32 Arabadjiev, Cece C         9 AGUA-MR                51.59      44.20        
 33 Brown, Isabella A         10 AGUA-MR                46.71      45.15        
 34 Lent, Maddie J             9 AGUA-MR                51.38      45.65        
 35 Putka, Macy V              9 UN-MR                     NT      46.18        
 36 Fishbein, Lauren B         9 AGUA-MR                46.40      47.58        
 37 Wu, Madison               10 Swim Tech-MR              NT      47.93        
 38 Hasimaj, Briana           10 McBurney-MR            57.26      48.09        
 39 Cubbin, Violet A          10 JCCT-MR                   NT      48.45        
 40 Best, Yasmeen E            9 UN-MR                  57.60      49.19        
 41 Obstler, Sydney B          9 AGUA-MR                47.78      49.23        
 42 Teixidor-Salerno, Alegra   9 AGUA-MR                   NT      49.65        
 43 Cathcart, Maia E          10 JCCT-MR                   NT      49.68        
 44 Clarke, Kristina          10 CAS-MR                 50.43      49.88        
 45 Vlahcevic, Natacha A       9 AGUA-MR                50.36      50.35        
 46 Kramer, Olivia R          10 AGUA-MR                51.03      51.29        
 47 Rodriguez-Melendez, Yari  10 JCCT-MR                   NT      51.68        
 48 Lee, Beatrice C            9 AGUA-MR                   NT      53.08        
 49 Jalkut, Zoe M             10 AGUA-MR                51.97      53.59        
 50 Zhukovsky, Lydia *         9 AGUA-MR                   NT    1:06.38        
 51 Gaynor, Abby J             9 QNS-MR                    NT    1:11.00        
 -- McCarthy, Laura A          9 AGUA-MR                   NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Schaepers-Cheu, Sabine N  10 AGUA-MR                39.50         DQ        
      Head did not break the surface by 15 meters
 -- Wiese, Zoey G              9 AGUA-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Brown, Rose G             10 ASAP-MR              1:05.39         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Lefever, Megan M          10 ASAP-MR              1:00.43         DQ        
      One hand touch
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berger, Syd R             10 AGUA-MR              1:21.94    1:19.67        
                  35.08     1:19.67 (44.59)                                        
  2 Castano, Isabella H       10 AGUA-MR              1:20.62    1:22.39        
                  37.16     1:22.39 (45.23)                                        
  3 Xu, Sabrina D             10 QNS-MR               1:27.26    1:22.90        
                  37.45     1:22.90 (45.45)                                        
  4 Asch, Gillian K           10 AGUA-MR              1:36.17    1:34.31        
                  40.18     1:34.31 (54.13)                                        
 -- Yehudah, Suraiyael        10 CAS-MR               1:42.59         DQ        
      Arms underwater recovery
                  42.57          DQ (57.29)                                        
 -- Henry, Paige               9 CAS-MR               1:42.95         DQ        
      Alternating Kick
                  42.56          DQ (54.32)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Heidi                 10 AGUA-MR              1:17.86    1:13.78        
                  34.26     1:13.78 (39.52)                                        
  2 Hsu, Katherine K          10 JCCT-MR                   NT    1:21.18        
                  37.43     1:21.18 (43.75)                                        
  3 Asch, Gillian K           10 AGUA-MR              1:24.64    1:21.35        
                  38.19     1:21.35 (43.16)                                        
  4 Castano, Isabella H       10 AGUA-MR              1:25.37    1:23.50        
                  37.47     1:23.50 (46.03)                                        
  5 Pritsch, Alexia           10 AGUA-MR              1:28.62    1:23.58        
                  39.23     1:23.58 (44.35)                                        
  6 Bak, Hanna M               9 QNS-MR               1:34.40    1:24.02        
  7 Zagar, Nia V               9 AGUA-MR              1:29.44    1:26.23        
                  40.16     1:26.23 (46.07)                                        
  8 Arnall, Ines M             9 AGUA-MR              1:33.97    1:26.55        
  9 Chan, Robyn V              9 UN-MR                1:30.97    1:26.80        
                  42.69     1:26.80 (44.11)                                        
 10 Arnall, Alba               9 AGUA-MR              1:33.97    1:28.71        
 11 Zachary, Kay              10 UN-MR                1:30.50    1:28.77        
                  41.07     1:28.77 (47.70)                                        
 12 Tjahaya, Nikko I           9 AGUA-MR              1:35.97    1:28.86        
 13 Skibelund, Natascha S     10 AGUA-MR              1:35.97    1:29.20        
 14 Kuliecza, Vivienne R      10 McBurney-MR          1:34.10    1:30.18        
 15 Fishbein, Lauren B         9 AGUA-MR              1:33.56    1:30.66        
                  44.61     1:30.66 (46.05)                                        
 16 Best, Yasmeen E            9 UN-MR                1:39.42    1:31.88        
                  46.40     1:31.88 (45.48)                                        
 17 Olsen, Liv                 9 RI Marlins-MR        1:35.00    1:32.53        
 18 Solash, Mia A             10 AGUA-MR              1:37.28    1:32.91        
                  43.89     1:32.91 (49.02)                                        
 19 Krinsky, Eve A             9 AGUA-MR              1:36.50    1:33.19        
 20 Wu, Madison               10 Swim Tech-MR              NT    1:33.32        
                  44.38     1:33.32 (48.94)                                        
 21 Flanigan, Brigid M         9 AGUA-MR              1:48.48    1:33.46        
                  42.68     1:33.46 (50.78)                                        
 22 Cubbin, Violet A          10 JCCT-MR                   NT    1:34.21        
                  41.41     1:34.21 (52.80)                                        
 23 Rodriguez-Melendez, Yari  10 JCCT-MR                   NT    1:35.20        
                  46.77     1:35.20 (48.43)                                        
 24 Finchelstein, Gabriela     9 RI Marlins-MR        1:47.12    1:36.45        
                  45.86     1:36.45 (50.59)                                        
 25 Obstler, Sydney B          9 AGUA-MR              1:39.54    1:36.68        
                  47.20     1:36.68 (49.48)                                        
 26 Vlahcevic, Natacha A       9 AGUA-MR              1:45.30    1:37.94        
                  45.40     1:37.94 (52.54)                                        
 27 Lin, Morgan L             10 Swim Tech-MR              NT    1:38.61        
                  44.09     1:38.61 (54.52)                                        
 28 Tran, Bridget              9 Swim Tech-MR              NT    1:39.98        
                  46.56     1:39.98 (53.42)                                        
 29 Lefever, Megan M          10 ASAP-MR              2:07.93    1:44.57        
                  45.93     1:44.57 (58.64)                                        
 30 Trenchard, Riley A         9 QNS-MR               1:47.21    1:44.70        
                  46.14     1:44.70 (58.56)                                        
 31 Kramer, Olivia R          10 AGUA-MR              1:48.59    1:45.19        
                  47.29     1:45.19 (57.90)                                        
 32 Cramer, Cecelia M         10 AGUA-MR                   NT    1:50.37        
                  54.17     1:50.37 (56.20)                                        
 33 Yue, Alex Z                9 AGUA-MR                   NT    1:55.95        
                  56.03     1:55.95 (59.92)                                        
 34 Chamla, Alicia             9 RI Marlins-MR        2:05.01    1:59.01        
                  57.32   1:59.01 (1:01.69)                                        
 -- Carss, Lola A              9 ASAP-MR                   NT         DQ        
      One hand touch - breast
                  56.45          DQ (58.45)                                        
 -- Brown, Rose G             10 ASAP-MR              2:10.32         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:16.83        DQ (1:16.23)                                        
 -- Lengyel, Sophia            9 RI Marlins-MR        1:40.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  45.41          DQ (51.95)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Reinhart, Natalie J       12 RI Marlins-MR          27.78      27.84        
  2 Brierley, Jane B          12 EHY-MR                 27.90      27.87        
  3 Seliger, Sophia           12 RI Marlins-MR          26.86      28.07        
  4 Guan, Michelle K          12 AGUA-MR                26.92      28.33        
  5 Constantine, Jacqueline   11 AGUA-MR                27.67      28.35        
  6 Skaistis, Delilah E       12 AGUA-MR                28.31      28.46        
  7 Kennedy, Mikayla          12 UN-MR                     NT      28.54        
  8 Bell, Fiona L             11 AGUA-MR                30.02      28.93        
  9 Quiller, Hailey M         12 CAS-MR                 29.71      28.97        
 10 Asch, Lexi                12 AGUA-MR                29.59      29.07        
 11 Hussain, Sana             12 AGUA-MR                29.40      29.13        
 12 Alexander, Audrey         11 JCCT-MR                30.34      29.32        
 13 Basler, Anisa M           11 AGUA-MR                29.54      29.88        
 14 Bailey, Elizabeth C       11 AGUA-MR                30.83      29.95        
 15 Breen, Margaret I         12 EHY-MR                 30.00      29.97        
 16 Arabadjiev, Ariana C      12 UN-MR                     NT      30.11        
 17 Tyrrell, Lillie J         11 AGUA-MR                31.14      30.24        
 18 Tyson, Natalie J          12 AGUA-MR                30.41      30.34        
 19 Sproule, Parker           12 McBurney-MR            29.37      30.36        
 20 Neary, Cara J             11 AGUA-MR                32.11      30.41        
 21 Butler, Paige J           11 AGUA-MR                32.88      30.62        
 22 Brabant, Alyssa           12 EHY-MR                 28.73      30.89        
 22 Washington, Madison L     12 CAS-MR                 29.76      30.89        
 24 Won, Corinna T            11 AGUA-MR                   NT      31.12        
 25 Meador, Mollie S          12 AGUA-MR                31.05      31.29        
 26 Auth, Lillian G           11 AGUA-MR                32.06      31.33        
 27 Kim, Kodi K               11 AGUA-MR                33.03      31.51        
 28 Williams, Alisia          12 CAS-MR                 32.02      31.59        
 29 Firestone, Scarlett A     11 QNS-MR                 34.92      31.67        
 30 Albuquerque Hsieh, Gabri  12 AGUA-MR                32.51      31.71        
 31 Haider, Pierce P          11 AGUA-MR                32.26      31.83        
 31 Dragseth, Ella L          11 AGUA-MR                31.47      31.83        
 33 Rodriguez, Catalina A     11 QNS-MR                 33.49      31.91        
 34 Moloney, Aislinn R        11 AGUA-MR                32.85      31.92        
 35 Bolon, Isabella M         12 AGUA-MR                32.69      32.13        
 36 Fulnecky, Zoe L           12 AGUA-MR                32.93      32.26        
 37 Lane, Jordan              12 CAS-MR                 32.07      32.27        
 38 Khitin, Layla             12 AGUA-MR                34.37      32.58        
 39 Nathanson, Millie         12 UN-MR                  33.76      32.64        
 40 Liang, Magan E            11 McBurney-MR            33.38      32.91        
 41 Mori, Maya                12 AGUA-MR                35.22      32.94        
 42 Langford, Elisabeth A     11 AGUA-MR                33.64      33.05        
 43 Rice, Cokie K             11 AGUA-MR                34.49      33.15        
 44 Cohen, Eliza H            11 AGUA-MR                33.27      33.18        
 45 Doeblin, Danica M         12 JCCT-MR                   NT      33.41        
 46 Goldberg, Julia I         12 AGUA-MR                35.28      33.58        
 47 Rosemond, Tatum           11 AGUA-MR                34.77      33.59        
 48 Seth, Amalie R            12 AGUA-MR                34.70      33.64        
 49 Rodzynek, Sophia N        11 AGUA-MR                36.10      33.69        
 50 Delgado, Isabella         12 CAS-MR                 33.27      33.71        
 51 Fried, Bailey E           12 AGUA-MR                34.43      33.78        
 52 Dyce, Aniesha             12 ASAP-MR                32.48      33.81        
 53 Hillcoat, Rhaya J         11 AGUA-MR                33.80      33.82        
 54 Singhal, Anisha           12 AGUA-MR                34.39      34.11        
 55 Cauley, Olivia M          11 AGUA-MR                34.40      34.14        
 56 Camp, Caroline W          11 AGUA-MR                34.34      34.20        
 57 Carss, Cali M             11 ASAP-MR                43.27      34.42        
 58 Hackel, Becca E           11 AGUA-MR                35.80      34.63        
 59 Vizhco, Daisy             11 CAS-MR                 35.66      34.68        
 60 Bice, Ciara M             11 QNS-MR                 34.87      34.93        
 61 Cashdollar, Cameron D     12 AGUA-MR                36.99      35.01        
 61 Lazarev, Debora           11 RI Marlins-MR          36.00      35.01        
 63 Jimenez, Mae              11 AGUA-MR                37.51      35.09        
 64 Province, Shaye L         11 ASAP-MR                49.93      35.23        
 65 Tauras, Natalie A         11 AGUA-MR                36.06      35.25        
 66 Michel-Torres, Sadie I    12 QNS-MR                 39.00      35.45        
 67 Burger, Helena A          11 AGUA-MR                38.43      36.44        
 68 Taipale, Lilli E          11 AGUA-MR                37.69      37.13        
 69 Lukenich, Eila A          11 ASAP-MR                46.49      37.33        
 70 Karp, Samara              11 BKR-MR                 37.33      37.89        
 71 Sheran, Samantha          12 ASAP-MR                46.35      38.12        
 72 Cramer, Josephine D       11 AGUA-MR                36.37      38.16        
 73 Houselog, Sophia          11 BKR-MR                 40.22      38.81        
 74 Yajaman, Lily S           11 McBurney-MR               NT      39.07        
 75 Handelman, Alice R        12 BKR-MR                 40.00      41.99        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seliger, Sophia           12 RI Marlins-MR          58.42    1:00.09        
                  28.87     1:00.09 (31.22)                                        
  2 Guan, Michelle K          12 AGUA-MR                59.65    1:00.88        
                  29.35     1:00.88 (31.53)                                        
  3 Kennedy, Mikayla          12 UN-MR                     NT    1:01.07        
                  29.98     1:01.07 (31.09)                                        
  4 Skaistis, Delilah E       12 AGUA-MR              1:01.35    1:01.79        
                  29.97     1:01.79 (31.82)                                        
  5 Reinhart, Natalie J       12 RI Marlins-MR        1:03.67    1:02.27        
                  30.32     1:02.27 (31.95)                                        
  6 Constantine, Jacqueline   11 AGUA-MR                59.85    1:02.31        
                  29.85     1:02.31 (32.46)                                        
  7 Greenberg, Abigail I      12 AGUA-MR              1:00.08    1:03.15        
                  30.44     1:03.15 (32.71)                                        
  8 Hussain, Sana             12 AGUA-MR              1:05.08    1:03.56        
                  30.49     1:03.56 (33.07)                                        
  9 Ebrahimpour, Beth N       11 AGUA-MR              1:05.25    1:04.12        
                  31.02     1:04.12 (33.10)                                        
 10 Tan, Sayjel               11 UN-MR                1:04.64    1:04.27        
                  31.01     1:04.27 (33.26)                                        
 11 Alexander, Audrey         11 JCCT-MR                   NT    1:05.86        
                  30.54     1:05.86 (35.32)                                        
 12 Tyrrell, Lillie J         11 AGUA-MR              1:08.10    1:06.27        
                  31.55     1:06.27 (34.72)                                        
 13 Quiller, Hailey M         12 CAS-MR               1:08.94    1:06.36        
                  31.45     1:06.36 (34.91)                                        
 14 Asch, Lexi                12 AGUA-MR              1:04.20    1:06.87        
                  32.10     1:06.87 (34.77)                                        
 15 Washington, Madison L     12 CAS-MR               1:09.21    1:07.88        
                  32.63     1:07.88 (35.25)                                        
 16 Smith-Salzberg, Fayanne   12 AGUA-MR              1:07.01    1:08.38        
                  32.47     1:08.38 (35.91)                                        
 17 Won, Corinna T            11 AGUA-MR                   NT    1:08.92        
                  33.00     1:08.92 (35.92)                                        
 18 Bailey, Elizabeth C       11 AGUA-MR              1:12.96    1:09.43        
                  32.93     1:09.43 (36.50)                                        
 19 Albuquerque Hsieh, Gabri  12 AGUA-MR              1:11.17    1:09.92        
                  33.94     1:09.92 (35.98)                                        
 20 Siegel, Ellah I           11 AGUA-MR              1:12.31    1:10.21        
                  33.57     1:10.21 (36.64)                                        
 21 Williams, Alisia          12 CAS-MR               1:10.55    1:10.89        
                  33.10     1:10.89 (37.79)                                        
 22 Isom, Christina M         11 CAS-MR               1:16.91    1:11.21        
                  35.37     1:11.21 (35.84)                                        
 23 Haider, Pierce P          11 AGUA-MR              1:14.69    1:11.39        
                  34.96     1:11.39 (36.43)                                        
 24 Rodriguez, Catalina A     11 QNS-MR               1:15.00    1:11.99        
                  34.83     1:11.99 (37.16)                                        
 25 Khitin, Layla             12 AGUA-MR              1:16.72    1:12.21        
                  34.13     1:12.21 (38.08)                                        
 26 Auth, Lillian G           11 AGUA-MR              1:13.59    1:12.28        
                  34.11     1:12.28 (38.17)                                        
 27 Liang, Magan E            11 McBurney-MR          1:17.91    1:12.81        
                  34.76     1:12.81 (38.05)                                        
 28 Kouchtaf, Sophia M        12 QNS-MR                    NT    1:13.20        
                  35.35     1:13.20 (37.85)                                        
 29 Delgado, Isabella         12 CAS-MR               1:16.40    1:13.30        
                  35.82     1:13.30 (37.48)                                        
 30 Firestone, Scarlett A     11 QNS-MR               1:18.24    1:13.65        
                  34.61     1:13.65 (39.04)                                        
 31 Rice, Cokie K             11 AGUA-MR              1:16.42    1:14.45        
                  35.00     1:14.45 (39.45)                                        
 32 Winslow, Sienna P         11 QNS-MR               1:20.00    1:16.06        
                  37.20     1:16.06 (38.86)                                        
 33 Lazarev, Debora           11 RI Marlins-MR        1:18.00    1:16.12        
                  36.18     1:16.12 (39.94)                                        
 34 Carss, Cali M             11 ASAP-MR              1:28.41    1:16.15        
                  37.06     1:16.15 (39.09)                                        
 35 Rosemond, Tatum           11 AGUA-MR              1:18.00    1:16.48        
                  37.14     1:16.48 (39.34)                                        
 36 Vizhco, Daisy             11 CAS-MR               1:19.92    1:16.67        
                  36.20     1:16.67 (40.47)                                        
 37 Michel-Torres, Sadie I    12 QNS-MR               1:24.00    1:16.86        
                  37.81     1:16.86 (39.05)                                        
 38 Hackel, Becca E           11 AGUA-MR              1:20.06    1:17.12        
                  36.90     1:17.12 (40.22)                                        
 39 Singhal, Anisha           12 AGUA-MR              1:14.92    1:17.47        
                  36.36     1:17.47 (41.11)                                        
 40 Seth, Amalie R            12 AGUA-MR              1:20.43    1:17.76        
                  15.70   1:17.76 (1:02.06)                                        
 41 Marian, Ava N             12 QNS-MR               1:25.00    1:17.94        
                  37.26     1:17.94 (40.68)                                        
 42 Rubinstein, Alexa M       12 AGUA-MR              1:16.50    1:19.47        
                  37.31     1:19.47 (42.16)                                        
 43 Dong, Samantha            12 Swim Tech-MR              NT    1:19.55        
                  38.50     1:19.55 (41.05)                                        
 44 Sisk, Maeve E             11 AGUA-MR              1:18.91    1:20.01        
                  38.22     1:20.01 (41.79)                                        
 45 Tauras, Natalie A         11 AGUA-MR              1:22.48    1:20.12        
                  37.22     1:20.12 (42.90)                                        
 46 Rodzynek, Sophia N        11 AGUA-MR              1:18.26    1:20.22        
                  37.59     1:20.22 (42.63)                                        
 47 Chung, Emme               12 Swim Tech-MR              NT    1:20.27        
                  39.67     1:20.27 (40.60)                                        
 48 Burger, Helena A          11 AGUA-MR              1:22.57    1:21.79        
                  39.96     1:21.79 (41.83)                                        
 49 Cashdollar, Cameron D     12 AGUA-MR              1:21.94    1:21.83        
                  38.77     1:21.83 (43.06)                                        
 50 Bice, Ciara M             11 QNS-MR               1:16.63    1:22.10        
                  38.47     1:22.10 (43.63)                                        
 51 Lin, Skyler L             12 Swim Tech-MR              NT    1:22.34        
                  37.93     1:22.34 (44.41)                                        
 52 Province, Shaye L         11 ASAP-MR              1:45.93    1:23.09        
                  38.02     1:23.09 (45.07)                                        
 53 Jimenez, Mae              11 AGUA-MR              1:23.28    1:23.89        
                  38.77     1:23.89 (45.12)                                        
 54 Lukenich, Eila A          11 ASAP-MR              1:35.12    1:24.07        
                  41.69     1:24.07 (42.38)                                        
 55 Cramer, Josephine D       11 AGUA-MR              1:23.83    1:28.12        
                  41.11     1:28.12 (47.01)                                        
 56 Sheran, Samantha          12 ASAP-MR              1:35.93    1:29.60        
                  41.17     1:29.60 (48.43)                                        
 57 Yajaman, Lily S           11 McBurney-MR               NT    1:30.24        
                  42.79     1:30.24 (47.45)                                        
 58 Szeto, Samantha           12 Swim Tech-MR              NT    1:45.03        
                  50.08     1:45.03 (54.95)                                        
 59 Shulga, Anna              11 McBurney-MR          1:49.78    1:55.16        
                  53.30   1:55.16 (1:01.86)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ronaghan, Olivia R        12 QNS-MR               2:07.10    2:09.61        
                  30.51     1:03.61 (33.10)     1:36.79 (33.18)     2:09.61 (32.82)
  2 Seliger, Sophia           12 RI Marlins-MR        2:08.54    2:11.61        
                  30.42     1:03.97 (33.55)     1:37.89 (33.92)     2:11.61 (33.72)
  3 Park, Song-Yi             12 QNS-MR               2:12.14    2:12.49        
                  31.28     1:04.61 (33.33)     1:38.57 (33.96)     2:12.49 (33.92)
  4 Greenberg, Abigail I      12 AGUA-MR              2:11.55    2:13.73        
                  30.52     1:05.72 (35.20)     1:39.36 (33.64)     2:13.73 (34.37)
  5 Skaistis, Delilah E       12 AGUA-MR              2:12.62    2:14.64        
                  30.39     1:04.58 (34.19)     1:40.02 (35.44)     2:14.64 (34.62)
  6 Guan, Michelle K          12 AGUA-MR              2:12.30    2:15.72        
                  30.69     1:04.82 (34.13)     1:39.87 (35.05)     2:15.72 (35.85)
  7 Constantine, Jacqueline   11 AGUA-MR              2:18.67    2:16.60        
                  30.58     1:05.66 (35.08)     1:41.68 (36.02)     2:16.60 (34.92)
  8 Asch, Lexi                12 AGUA-MR              2:26.25    2:17.38        
                  32.74     1:07.37 (34.63)     1:42.81 (35.44)     2:17.38 (34.57)
  9 Kennedy, Mikayla          12 UN-MR                     NT    2:17.71        
                  31.01     1:05.75 (34.74)     1:42.36 (36.61)     2:17.71 (35.35)
 10 Taipale, Alina H          12 AGUA-MR              2:25.38    2:19.35        
                  32.71     1:08.60 (35.89)     1:44.63 (36.03)     2:19.35 (34.72)
 11 Reinhart, Natalie J       12 RI Marlins-MR        2:20.74    2:20.00        
                  31.43     1:06.84 (35.41)     1:43.68 (36.84)     2:20.00 (36.32)
 12 Johnson, Lily R           12 AGUA-MR              2:27.19    2:22.12        
                  33.04     1:09.86 (36.82)     1:47.83 (37.97)     2:22.12 (34.29)
 13 Wu, Katelin               11 QNS-MR                    NT    2:23.66        
                  32.54     1:09.14 (36.60)     1:46.25 (37.11)     2:23.66 (37.41)
 14 Kim, Ashley               12 AGUA-MR              2:28.53    2:24.71        
                  33.34     1:10.66 (37.32)     1:49.19 (38.53)     2:24.71 (35.52)
 15 Arabadjiev, Ariana C      12 UN-MR                     NT    2:26.27        
                  33.43     1:09.50 (36.07)     1:47.81 (38.31)     2:26.27 (38.46)
 16 Ebrahimpour, Beth N       11 AGUA-MR              2:31.10    2:26.85        
                  32.82     1:10.91 (38.09)     1:51.06 (40.15)     2:26.85 (35.79)
 17 Basler, Anisa M           11 AGUA-MR              2:29.52    2:27.63        
                  33.33     1:11.85 (38.52)     1:50.65 (38.80)     2:27.63 (36.98)
 18 Meador, Mollie S          12 AGUA-MR              2:31.76    2:28.05        
                  34.64     1:12.82 (38.18)     1:51.88 (39.06)     2:28.05 (36.17)
 19 Sproule, Parker           12 McBurney-MR          2:32.25    2:28.06        
                  33.87     1:12.46 (38.59)     1:51.89 (39.43)     2:28.06 (36.17)
 20 Krishnamurthy, Isha T     12 AGUA-MR              2:25.96    2:28.64        
                  33.94     1:11.34 (37.40)     1:49.97 (38.63)     2:28.64 (38.67)
 21 Breen, Margaret I         12 EHY-MR               2:30.55    2:29.56        
                  33.13     1:11.66 (38.53)     1:51.96 (40.30)     2:29.56 (37.60)
 22 Chen, Bessie              12 AGUA-MR              2:32.65    2:30.76        
                  35.49     1:14.35 (38.86)     1:54.09 (39.74)     2:30.76 (36.67)
 23 Brabant, Alyssa           12 EHY-MR               2:32.13    2:31.77        
                  33.92     1:12.46 (38.54)     1:52.78 (40.32)     2:31.77 (38.99)
 24 Siegel, Ellah I           11 AGUA-MR              2:39.93    2:33.54        
                  34.13     1:12.92 (38.79)     1:53.28 (40.36)     2:33.54 (40.26)
 25 Auth, Lillian G           11 AGUA-MR              2:40.86    2:38.84        
                  34.99     1:16.28 (41.29)     1:58.82 (42.54)     2:38.84 (40.02)
 26 Cauley, Olivia M          11 AGUA-MR              2:44.24    2:38.87        
                  35.01     1:16.10 (41.09)     1:59.05 (42.95)     2:38.87 (39.82)
 27 Khitin, Layla             12 AGUA-MR              2:52.66    2:39.88        
                  35.35     1:16.56 (41.21)     2:00.24 (43.68)     2:39.88 (39.64)
 28 Liang, Magan E            11 McBurney-MR          3:00.33    2:40.83        
                  35.58     1:16.67 (41.09)     1:59.15 (42.48)     2:40.83 (41.68)
 29 Dragseth, Ella L          11 AGUA-MR              2:45.77    2:41.28        
                  36.33     1:17.59 (41.26)     2:00.08 (42.49)     2:41.28 (41.20)
 30 Rodriguez, Catalina A     11 QNS-MR               2:45.00    2:41.58        
                  37.84     1:19.76 (41.92)     2:02.26 (42.50)     2:41.58 (39.32)
 31 Hackel, Becca E           11 AGUA-MR              2:54.76    2:41.87        
                  35.79     1:17.71 (41.92)     2:01.27 (43.56)     2:41.87 (40.60)
 32 Rice, Cokie K             11 AGUA-MR              2:52.64    2:42.44        
                  35.82     1:16.12 (40.30)     1:59.63 (43.51)     2:42.44 (42.81)
 33 Michel-Torres, Sadie I    12 QNS-MR               2:50.00    2:43.03        
                  38.45     1:20.74 (42.29)     2:03.12 (42.38)     2:43.03 (39.91)
 34 Ackerman, Milli R         11 JCCT-MR                   NT    2:43.15        
                  33.93     1:13.73 (39.80)     1:59.53 (45.80)     2:43.15 (43.62)
 35 Cohen, Eliza H            11 AGUA-MR              2:41.04    2:43.30        
                  34.12     1:14.96 (40.84)     2:00.06 (45.10)     2:43.30 (43.24)
 36 Goldberg, Julia I         12 AGUA-MR              3:11.83    2:44.38        
                  35.18     1:16.33 (41.15)     2:00.63 (44.30)     2:44.38 (43.75)
 37 Hillcoat, Rhaya J         11 AGUA-MR              2:46.53    2:47.14        
                  38.12     1:21.34 (43.22)     2:06.21 (44.87)     2:47.14 (40.93)
 38 Rosemond, Tatum           11 AGUA-MR                   NT    2:47.83        
                  36.59     1:16.18 (39.59)     1:59.10 (42.92)     2:47.83 (48.73)
 39 Bailey, Elizabeth C       11 AGUA-MR              3:03.77    2:48.85        
                  35.62     1:15.18 (39.56)     1:57.85 (42.67)     2:48.85 (51.00)
 40 Lazarev, Debora           11 RI Marlins-MR        2:50.00    2:51.06        
                  37.72     1:20.03 (42.31)     2:04.87 (44.84)     2:51.06 (46.19)
 41 Butler, Paige J           11 AGUA-MR                   NT    2:53.16        
                  38.32     1:23.95 (45.63)   2:53.16 (1:29.21)                    
 42 Jimenez, Mae              11 AGUA-MR              3:08.59    2:57.42        
                  39.14     1:25.14 (46.00)     2:11.29 (46.15)     2:57.42 (46.13)
 43 Burger, Helena A          11 AGUA-MR              3:04.24    3:01.67        
                  40.60     1:27.14 (46.54)     2:15.10 (47.96)     3:01.67 (46.57)
 44 Yajaman, Lily S           11 McBurney-MR               NT    3:04.64        
                  42.11     1:28.74 (46.63)     2:18.48 (49.74)     3:04.64 (46.16)
 45 Karp, Samara              11 BKR-MR               3:34.10    3:17.70        
                  41.98     1:32.70 (50.72)     2:26.12 (53.42)     3:17.70 (51.58)
 46 Houselog, Sophia          11 BKR-MR               3:30.88    3:19.64        
                  38.24     1:28.51 (50.27)     2:21.47 (52.96)     3:19.64 (58.17)
 -- Biehle, Calder A          12 BKR-MR               2:47.07         DQ        
      False start
                  36.53     1:17.95 (41.42)        DQ (1:21.69)                    
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Constantine, Jacqueline   11 AGUA-MR                30.23      30.68        
  2 Skaistis, Delilah E       12 AGUA-MR                31.98      32.19        
  3 Alexander, Audrey         11 JCCT-MR                33.90      32.64        
  4 Kennedy, Mikayla          12 UN-MR                     NT      32.76        
  5 Tyson, Natalie J          12 AGUA-MR                35.30      33.82        
  6 Won, Corinna T            11 AGUA-MR                   NT      33.94        
  7 Wu, Katelin               11 QNS-MR                 35.53      34.14        
  8 Bell, Fiona L             11 AGUA-MR                35.35      34.33        
  9 Kim, Ashley               12 AGUA-MR                33.83      34.38        
 10 Neary, Cara J             11 AGUA-MR                36.09      34.44        
 11 Ebrahimpour, Beth N       11 AGUA-MR                35.48      34.46        
 12 Basler, Anisa M           11 AGUA-MR                33.63      34.60        
 13 Meador, Mollie S          12 AGUA-MR                34.52      34.72        
 14 Hussain, Sana             12 AGUA-MR                35.68      34.73        
 15 Tyrrell, Lillie J         11 AGUA-MR                35.01      34.84        
 16 Albuquerque Hsieh, Gabri  12 AGUA-MR                36.20      34.93        
 17 Taipale, Alina H          12 AGUA-MR                35.98      35.33        
 18 Chen, Bessie              12 AGUA-MR                37.15      35.42        
 19 Krishnamurthy, Isha T     12 AGUA-MR                35.21      35.58        
 20 Kim, Kodi K               11 AGUA-MR                37.19      35.71        
 21 Butler, Paige J           11 AGUA-MR                38.34      35.76        
 22 Sproule, Parker           12 McBurney-MR            37.36      35.93        
 23 Rice, Cokie K             11 AGUA-MR                36.18      36.53        
 24 Johnson, Lily R           12 AGUA-MR                35.04      36.62        
 25 Arabadjiev, Ariana C      12 UN-MR                     NT      36.63        
 25 Biehle, Calder A          12 BKR-MR                 35.91      36.63        
 27 Cashdollar, Cameron D     12 AGUA-MR                40.08      36.65        
 28 Rodriguez, Catalina A     11 QNS-MR                 40.22      36.77        
 29 Khitin, Layla             12 AGUA-MR                38.26      36.87        
 30 Firestone, Scarlett A     11 QNS-MR                 41.17      36.95        
 31 Siegel, Ellah I           11 AGUA-MR                38.29      36.97        
 32 Mori, Maya                12 AGUA-MR                39.63      37.05        
 33 Fulnecky, Zoe L           12 AGUA-MR                37.95      37.15        
 34 Bolon, Isabella M         12 AGUA-MR                36.72      37.70        
 35 Fried, Bailey E           12 AGUA-MR                36.95      38.05        
 36 Haider, Pierce P          11 AGUA-MR                37.53      38.28        
 37 Moloney, Aislinn R        11 AGUA-MR                37.23      38.36        
 38 Cohen, Eliza H            11 AGUA-MR                40.45      38.44        
 39 Camp, Caroline W          11 AGUA-MR                42.66      38.51        
 40 Delgado, Isabella         12 CAS-MR                 39.34      38.56        
 41 Hillcoat, Rhaya J         11 AGUA-MR                37.79      38.83        
 41 Seth, Amalie R            12 AGUA-MR                42.39      38.83        
 43 Bice, Ciara M             11 QNS-MR                 38.85      39.00        
 44 Auth, Lillian G           11 AGUA-MR                39.93      39.15        
 45 Lazarev, Debora           11 RI Marlins-MR          45.00      39.17        
 46 Tauras, Natalie A         11 AGUA-MR                39.32      39.22        
 47 Nathanson, Millie         12 UN-MR                  44.20      39.26        
 48 Cauley, Olivia M          11 AGUA-MR                38.50      39.43        
 49 Bailey, Elizabeth C       11 AGUA-MR                41.64      39.45        
 50 Langford, Elisabeth A     11 AGUA-MR                40.77      39.51        
 51 Jimenez, Mae              11 AGUA-MR                41.02      40.00        
 52 Rodzynek, Sophia N        11 AGUA-MR                41.38      40.21        
 53 Rosemond, Tatum           11 AGUA-MR                42.20      40.38        
 54 Liang, Magan E            11 McBurney-MR            43.21      40.50        
 55 Ackerman, Milli R         11 JCCT-MR                39.87      40.55        
 56 Taipale, Lilli E          11 AGUA-MR                40.65      40.75        
 57 Singhal, Anisha           12 AGUA-MR                39.74      40.94        
 58 Michel-Torres, Sadie I    12 QNS-MR                 45.00      41.07        
 59 Cramer, Josephine D       11 AGUA-MR                44.51      41.87        
 60 Hackel, Becca E           11 AGUA-MR                42.68      41.99        
 61 Vizhco, Daisy             11 CAS-MR                 43.90      42.19        
 62 Burger, Helena A          11 AGUA-MR                42.69      43.17        
 63 Province, Shaye L         11 ASAP-MR                56.94      44.27        
 64 Carss, Cali M             11 ASAP-MR                47.35      46.00        
 65 Lukenich, Eila A          11 ASAP-MR                53.97      46.04        
 66 Yajaman, Lily S           11 McBurney-MR               NT      48.67        
 67 Handelman, Alice R        12 BKR-MR                 50.00      49.52        
 -- Sheran, Samantha          12 ASAP-MR                53.82         DQ        
      Not on back off wall
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Constantine, Jacqueline   11 AGUA-MR              1:06.02    1:06.48        
                  32.01     1:06.48 (34.47)                                        
  2 Skaistis, Delilah E       12 AGUA-MR              1:10.69    1:09.93        
                  33.83     1:09.93 (36.10)                                        
  3 Alexander, Audrey         11 JCCT-MR                   NT    1:11.08        
                  33.89     1:11.08 (37.19)                                        
  4 Kennedy, Mikayla          12 UN-MR                     NT    1:11.52        
                  34.70     1:11.52 (36.82)                                        
  5 Taipale, Alina H          12 AGUA-MR              1:14.41    1:12.33        
                  35.82     1:12.33 (36.51)                                        
  6 Tan, Sayjel               11 UN-MR                1:14.56    1:12.41        
                  35.48     1:12.41 (36.93)                                        
  7 Greenberg, Abigail I      12 AGUA-MR              1:09.80    1:13.01        
                  35.23     1:13.01 (37.78)                                        
  8 Kim, Ashley               12 AGUA-MR              1:14.84    1:13.42        
                  36.91     1:13.42 (36.51)                                        
  9 Tyson, Natalie J          12 AGUA-MR              1:19.35    1:13.52        
                  35.71     1:13.52 (37.81)                                        
 10 Hussain, Sana             12 AGUA-MR              1:15.87    1:14.18        
                  36.42     1:14.18 (37.76)                                        
 11 Reinhart, Natalie J       12 RI Marlins-MR        1:16.01    1:14.55        
                  36.92     1:14.55 (37.63)                                        
 12 Basler, Anisa M           11 AGUA-MR              1:13.01    1:14.61        
                  36.72     1:14.61 (37.89)                                        
 13 Albuquerque Hsieh, Gabri  12 AGUA-MR              1:23.32    1:14.65        
                  36.97     1:14.65 (37.68)                                        
 14 Krishnamurthy, Isha T     12 AGUA-MR              1:17.95    1:15.34        
                  37.27     1:15.34 (38.07)                                        
 15 Quiller, Hailey M         12 CAS-MR               1:18.64    1:16.41        
                  36.40     1:16.41 (40.01)                                        
 16 Neary, Cara J             11 AGUA-MR              1:18.46    1:16.57        
                  36.62     1:16.57 (39.95)                                        
 17 Bell, Fiona L             11 AGUA-MR              1:18.96    1:16.73        
                  37.01     1:16.73 (39.72)                                        
 18 Tyrrell, Lillie J         11 AGUA-MR              1:17.38    1:16.97        
                  37.67     1:16.97 (39.30)                                        
 19 Rice, Cokie K             11 AGUA-MR              1:20.91    1:17.93        
                  37.66     1:17.93 (40.27)                                        
 20 Kim, Kodi K               11 AGUA-MR              1:19.53    1:18.11        
                  37.77     1:18.11 (40.34)                                        
 21 Smith-Salzberg, Fayanne   12 AGUA-MR              1:19.47    1:18.79        
                  37.98     1:18.79 (40.81)                                        
 22 Chen, Bessie              12 AGUA-MR              1:21.02    1:19.09        
                  39.08     1:19.09 (40.01)                                        
 23 Won, Corinna T            11 AGUA-MR                   NT    1:19.19        
                  38.06     1:19.19 (41.13)                                        
 24 Bolon, Isabella M         12 AGUA-MR              1:20.58    1:19.43        
                  39.28     1:19.43 (40.15)                                        
 25 Johnson, Lily R           12 AGUA-MR              1:16.39    1:19.45        
                  39.35     1:19.45 (40.10)                                        
 26 Taylor, Paige G           12 AGUA-MR              1:29.03    1:20.72        
                  38.52     1:20.72 (42.20)                                        
 27 Mori, Maya                12 AGUA-MR              1:25.64    1:21.00        
                  39.92     1:21.00 (41.08)                                        
 28 Fulnecky, Zoe L           12 AGUA-MR              1:20.17    1:21.08        
                  38.73     1:21.08 (42.35)                                        
 29 Cashdollar, Cameron D     12 AGUA-MR              1:27.24    1:23.56        
                  42.52     1:23.56 (41.04)                                        
 30 Cohen, Eliza H            11 AGUA-MR              1:22.11    1:23.77        
                  41.55     1:23.77 (42.22)                                        
 31 Moloney, Aislinn R        11 AGUA-MR              1:22.01    1:24.63        
                  41.29     1:24.63 (43.34)                                        
 32 Langford, Elisabeth A     11 AGUA-MR              1:24.75    1:24.78        
                  41.48     1:24.78 (43.30)                                        
 33 Hillcoat, Rhaya J         11 AGUA-MR              1:22.11    1:25.97        
                  43.18     1:25.97 (42.79)                                        
 34 Bice, Ciara M             11 QNS-MR               1:23.00    1:26.68        
                  41.97     1:26.68 (44.71)                                        
 35 Camp, Caroline W          11 AGUA-MR              1:32.11    1:27.51        
                  43.03     1:27.51 (44.48)                                        
 36 Williams, Alisia          12 CAS-MR               1:26.57    1:27.76        
                  42.69     1:27.76 (45.07)                                        
 37 Vizhco, Daisy             11 CAS-MR               1:38.99    1:29.02        
                  43.72     1:29.02 (45.30)                                        
 38 Winslow, Sienna P         11 QNS-MR               1:30.00    1:29.35        
                  42.86     1:29.35 (46.49)                                        
 39 Marian, Ava N             12 QNS-MR               1:35.00    1:31.33        
                  44.23     1:31.33 (47.10)                                        
 40 Dong, Samantha            12 Swim Tech-MR              NT    1:35.33        
 -- Kouchtaf, Sophia M        12 QNS-MR                    NT         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  40.05          DQ (41.81)                                        
 -- Szeto, Samantha           12 Swim Tech-MR              NT         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  59.98        DQ (1:07.47)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ebrahimpour, Beth N       11 AGUA-MR                34.82      33.57        
  2 Seliger, Sophia           12 RI Marlins-MR          33.77      34.46        
  3 Arabadjiev, Ariana C      12 UN-MR                     NT      37.37        
  4 Taipale, Alina H          12 AGUA-MR                39.57      38.95        
  5 Bell, Fiona L             11 AGUA-MR                40.08      39.10        
  6 Isom, Christina M         11 CAS-MR                 39.09      39.56        
  7 Krishnamurthy, Isha T     12 AGUA-MR                38.79      39.64        
  8 Siegel, Ellah I           11 AGUA-MR                39.03      39.77        
  9 Chen, Bessie              12 AGUA-MR                40.09      39.83        
 10 Fried, Bailey E           12 AGUA-MR                38.09      39.86        
 11 Alexander, Audrey         11 JCCT-MR                42.53      40.10        
 12 Butler, Paige J           11 AGUA-MR                43.70      40.16        
 13 Khitin, Layla             12 AGUA-MR                42.46      40.23        
 14 Mori, Maya                12 AGUA-MR                42.30      40.29        
 15 Goldberg, Julia I         12 AGUA-MR                40.59      40.72        
 16 Albuquerque Hsieh, Gabri  12 AGUA-MR                41.60      40.79        
 17 Singhal, Anisha           12 AGUA-MR                41.57      41.43        
 18 Washington, Madison L     12 CAS-MR                 41.20      41.52        
 19 Neary, Cara J             11 AGUA-MR                41.55      41.85        
 20 Tyson, Natalie J          12 AGUA-MR                44.82      41.86        
 21 Seth, Amalie R            12 AGUA-MR                43.57      41.89        
 22 Rosemond, Tatum           11 AGUA-MR                39.68      42.08        
 23 Kim, Kodi K               11 AGUA-MR                45.79      42.43        
 24 Cramer, Josephine D       11 AGUA-MR                44.09      42.59        
 25 Tauras, Natalie A         11 AGUA-MR                43.64      42.77        
 26 Dragseth, Ella L          11 AGUA-MR                41.75      42.97        
 27 Johnson, Lily R           12 AGUA-MR                44.79      43.06        
 28 Hackel, Becca E           11 AGUA-MR                42.58      43.12        
 29 Rodzynek, Sophia N        11 AGUA-MR                48.39      43.46        
 30 Rice, Cokie K             11 AGUA-MR                45.62      43.55        
 31 Liang, Magan E            11 McBurney-MR            46.89      43.57        
 32 Doeblin, Danica M         12 JCCT-MR                   NT      45.10        
 33 Cauley, Olivia M          11 AGUA-MR                45.50      45.13        
 34 Rubinstein, Alexa M       12 AGUA-MR                46.93      45.25        
 35 Lin, Skyler L             12 Swim Tech-MR              NT      45.71        
 36 Delgado, Isabella         12 CAS-MR                 47.73      45.90        
 37 Rodriguez, Catalina A     11 QNS-MR                 46.81      46.57        
 38 Sisk, Maeve E             11 AGUA-MR                47.67      46.62        
 39 Michel-Torres, Sadie I    12 QNS-MR                 50.00      46.85        
 40 Marian, Ava N             12 QNS-MR                 48.50      47.23        
 41 Langford, Elisabeth A     11 AGUA-MR                52.07      47.29        
 42 Moloney, Aislinn R        11 AGUA-MR                49.79      47.80        
 43 Burger, Helena A          11 AGUA-MR                48.54      48.29        
 44 Chung, Emme               12 Swim Tech-MR              NT      48.30        
 45 Yajaman, Lily S           11 McBurney-MR               NT      48.39        
 46 Taipale, Lilli E          11 AGUA-MR                48.65      49.28        
 47 Jimenez, Mae              11 AGUA-MR                50.65      49.45        
 48 Sheran, Samantha          12 ASAP-MR                55.86      52.07        
 49 Szeto, Samantha           12 Swim Tech-MR              NT      54.00        
 -- Shulga, Anna              11 McBurney-MR               NT         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seliger, Sophia           12 RI Marlins-MR        1:12.55    1:13.29        
                  35.27     1:13.29 (38.02)                                        
  2 Ronaghan, Olivia R        12 QNS-MR               1:13.04    1:14.09        
                  34.81     1:14.09 (39.28)                                        
  3 Ebrahimpour, Beth N       11 AGUA-MR              1:19.19    1:14.60        
                  35.10     1:14.60 (39.50)                                        
  4 Brierley, Jane B          12 EHY-MR               1:19.85    1:15.40        
                  35.96     1:15.40 (39.44)                                        
  5 Taipale, Alina H          12 AGUA-MR              1:25.48    1:22.81        
                  39.80     1:22.81 (43.01)                                        
  6 Breen, Margaret I         12 EHY-MR               1:23.56    1:23.14        
                  40.69     1:23.14 (42.45)                                        
  7 Park, Song-Yi             12 QNS-MR               1:22.93    1:24.19        
                  40.24     1:24.19 (43.95)                                        
  8 Bell, Fiona L             11 AGUA-MR              1:26.24    1:24.46        
                  39.84     1:24.46 (44.62)                                        
  9 Krishnamurthy, Isha T     12 AGUA-MR              1:22.23    1:25.12        
                  40.43     1:25.12 (44.69)                                        
 10 Won, Corinna T            11 AGUA-MR                   NT    1:25.23        
                  40.61     1:25.23 (44.62)                                        
 11 Kim, Ashley               12 AGUA-MR              1:25.15    1:25.36        
                  41.27     1:25.36 (44.09)                                        
 12 Greenberg, Abigail I      12 AGUA-MR              1:23.95    1:25.48        
                  42.14     1:25.48 (43.34)                                        
 13 Chen, Bessie              12 AGUA-MR              1:25.11    1:25.66        
                  41.48     1:25.66 (44.18)                                        
 14 Goldberg, Julia I         12 AGUA-MR              1:26.95    1:25.74        
                  41.36     1:25.74 (44.38)                                        
 15 Quiller, Hailey M         12 CAS-MR               1:30.75    1:25.99        
                  40.78     1:25.99 (45.21)                                        
 16 Haider, Pierce P          11 AGUA-MR              1:29.28    1:26.85        
                  42.57     1:26.85 (44.28)                                        
 17 Mori, Maya                12 AGUA-MR              1:30.05    1:27.52        
                  42.16     1:27.52 (45.36)                                        
 18 Neary, Cara J             11 AGUA-MR              1:44.45    1:28.09        
                  41.93     1:28.09 (46.16)                                        
 19 Tyrrell, Lillie J         11 AGUA-MR              1:33.90    1:28.47        
                  41.89     1:28.47 (46.58)                                        
 20 Siegel, Ellah I           11 AGUA-MR              1:26.35    1:29.19        
                  42.02     1:29.19 (47.17)                                        
 21 Brabant, Alyssa           12 EHY-MR               1:25.73    1:29.30        
                  42.92     1:29.30 (46.38)                                        
 22 Washington, Madison L     12 CAS-MR               1:31.52    1:30.50        
                  42.95     1:30.50 (47.55)                                        
 23 Tyson, Natalie J          12 AGUA-MR              1:36.34    1:30.97        
                  43.52     1:30.97 (47.45)                                        
 24 Singhal, Anisha           12 AGUA-MR              1:27.96    1:30.98        
                  44.17     1:30.98 (46.81)                                        
 25 Fried, Bailey E           12 AGUA-MR              1:23.86    1:31.47        
                  42.74     1:31.47 (48.73)                                        
 26 Camp, Caroline W          11 AGUA-MR              1:38.09    1:31.82        
                  44.86     1:31.82 (46.96)                                        
 27 Kim, Kodi K               11 AGUA-MR              1:37.27    1:31.87        
                  44.57     1:31.87 (47.30)                                        
 28 Tauras, Natalie A         11 AGUA-MR              1:35.45    1:32.24        
                  44.37     1:32.24 (47.87)                                        
 29 Seth, Amalie R            12 AGUA-MR              1:32.55    1:32.51        
                  43.95     1:32.51 (48.56)                                        
 30 Cramer, Josephine D       11 AGUA-MR              1:36.13    1:33.93        
                  44.25     1:33.93 (49.68)                                        
 31 Dragseth, Ella L          11 AGUA-MR              1:34.70    1:34.28        
                  45.33     1:34.28 (48.95)                                        
 32 Bolon, Isabella M         12 AGUA-MR              1:33.80    1:35.48        
                  44.32     1:35.48 (51.16)                                        
 33 Fulnecky, Zoe L           12 AGUA-MR              1:41.26    1:35.70        
                  45.12     1:35.70 (50.58)                                        
 34 Williams, Alisia          12 CAS-MR               1:37.58    1:37.51        
                  44.51     1:37.51 (53.00)                                        
 35 Dyce, Aniesha             12 ASAP-MR              1:42.77    1:38.34        
                  45.72     1:38.34 (52.62)                                        
 36 Nathanson, Millie         12 UN-MR                     NT    1:40.42        
                  46.69     1:40.42 (53.73)                                        
 37 Lane, Jordan              12 CAS-MR               1:45.69    1:40.65        
                  45.36     1:40.65 (55.29)                                        
 38 Rodzynek, Sophia N        11 AGUA-MR              1:45.54    1:40.68        
                  46.69     1:40.68 (53.99)                                        
 39 Langford, Elisabeth A     11 AGUA-MR              1:43.74    1:40.70        
                  48.87     1:40.70 (51.83)                                        
 40 Cashdollar, Cameron D     12 AGUA-MR              1:45.73    1:40.76        
                  49.09     1:40.76 (51.67)                                        
 41 Moloney, Aislinn R        11 AGUA-MR              1:42.85    1:41.01        
                  48.16     1:41.01 (52.85)                                        
 42 Houselog, Sophia          11 BKR-MR               1:39.05    1:43.37        
                  50.12     1:43.37 (53.25)                                        
 43 Taipale, Lilli E          11 AGUA-MR              1:45.03    1:48.21        
                  51.32     1:48.21 (56.89)                                        
 44 Karp, Samara              11 BKR-MR               1:48.75    1:51.00        
                  53.99     1:51.00 (57.01)                                        
 45 Handelman, Alice R        12 BKR-MR               1:50.00    1:52.19        
                  52.24     1:52.19 (59.95)                                        
 46 Lukenich, Eila A          11 ASAP-MR              1:40.58    1:55.44        
                  54.08   1:55.44 (1:01.36)                                        
 47 Sheran, Samantha          12 ASAP-MR              2:02.45    2:02.73        
                  55.74   2:02.73 (1:06.99)                                        
 -- Delgado, Isabella         12 CAS-MR               1:36.50         DQ        
      Alternating Kick
                  46.17          DQ (51.92)                                        
 -- Biehle, Calder A          12 BKR-MR               1:33.07         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  45.24          DQ (49.36)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kennedy, Mikayla          12 UN-MR                     NT      29.54        
  2 Seliger, Sophia           12 RI Marlins-MR          30.12      30.12        
  3 Quiller, Hailey M         12 CAS-MR                 31.53      30.46        
  4 Reinhart, Natalie J       12 RI Marlins-MR          30.52      30.81        
  5 Kim, Ashley               12 AGUA-MR                30.94      30.98        
  6 Hussain, Sana             12 AGUA-MR                30.40      31.02        
  7 Tan, Sayjel               11 UN-MR                  31.57      31.27        
  8 Chen, Bessie              12 AGUA-MR                33.81      31.70        
  9 Asch, Lexi                12 AGUA-MR                31.19      31.84        
 10 Basler, Anisa M           11 AGUA-MR                32.02      32.68        
 11 Bolon, Isabella M         12 AGUA-MR                36.50      33.68        
 12 Tyson, Natalie J          12 AGUA-MR                34.98      33.84        
 13 Rodriguez, Catalina A     11 QNS-MR                 38.55      34.01        
 14 Taipale, Alina H          12 AGUA-MR                42.43      34.38        
 15 Kim, Kodi K               11 AGUA-MR                38.21      34.39        
 16 Washington, Madison L     12 CAS-MR                 34.66      34.43        
 17 Siegel, Ellah I           11 AGUA-MR                35.50      34.70        
 18 Khitin, Layla             12 AGUA-MR                37.86      35.15        
 19 Mori, Maya                12 AGUA-MR                39.83      35.51        
 20 Butler, Paige J           11 AGUA-MR                36.64      35.93        
 21 Taylor, Paige G           12 AGUA-MR                37.03      36.15        
 22 Moloney, Aislinn R        11 AGUA-MR                39.56      36.54        
 23 Delgado, Isabella         12 CAS-MR                 38.53      36.73        
 24 Haider, Pierce P          11 AGUA-MR                37.67      37.10        
 25 Tauras, Natalie A         11 AGUA-MR                40.82      37.36        
 26 Fulnecky, Zoe L           12 AGUA-MR                39.74      37.49        
 27 Seth, Amalie R            12 AGUA-MR                38.97      37.60        
 28 Bice, Ciara M             11 QNS-MR                 38.20      37.68        
 29 Singhal, Anisha           12 AGUA-MR                37.37      37.74        
 30 Williams, Alisia          12 CAS-MR                 37.87      37.82        
 31 Fried, Bailey E           12 AGUA-MR                38.73      38.29        
 32 Neary, Cara J             11 AGUA-MR                42.66      38.42        
 33 Auth, Lillian G           11 AGUA-MR                39.85      38.59        
 34 Langford, Elisabeth A     11 AGUA-MR                40.26      38.62        
 35 Rosemond, Tatum           11 AGUA-MR                40.82      38.64        
 36 Michel-Torres, Sadie I    12 QNS-MR                 40.00      38.72        
 37 Goldberg, Julia I         12 AGUA-MR                41.65      38.79        
 38 Cashdollar, Cameron D     12 AGUA-MR                44.93      39.00        
 39 Dragseth, Ella L          11 AGUA-MR                44.25      39.69        
 39 Cauley, Olivia M          11 AGUA-MR                38.31      39.69        
 41 Camp, Caroline W          11 AGUA-MR                41.24      40.05        
 42 Hackel, Becca E           11 AGUA-MR                40.32      40.06        
 43 Rodzynek, Sophia N        11 AGUA-MR                44.58      40.19        
 44 Winslow, Sienna P         11 QNS-MR                 43.00      40.31        
 45 Sisk, Maeve E             11 AGUA-MR                42.12      41.15        
 46 Burger, Helena A          11 AGUA-MR                42.41      41.16        
 47 Hillcoat, Rhaya J         11 AGUA-MR                42.72      41.24        
 48 Taipale, Lilli E          11 AGUA-MR                44.29      41.26        
 49 Rubinstein, Alexa M       12 AGUA-MR                42.59      41.37        
 50 Cohen, Eliza H            11 AGUA-MR                41.76      41.41        
 51 Dong, Samantha            12 Swim Tech-MR              NT      41.42        
 52 Firestone, Scarlett A     11 QNS-MR                 44.59      41.53        
 53 Vizhco, Daisy             11 CAS-MR                 42.53      41.99        
 54 Jimenez, Mae              11 AGUA-MR                43.72      43.80        
 55 Carss, Cali M             11 ASAP-MR                47.29      46.18        
 56 Cramer, Josephine D       11 AGUA-MR                47.81      46.31        
 57 Yajaman, Lily S           11 McBurney-MR               NT      46.92        
 58 Province, Shaye L         11 ASAP-MR              1:00.38      47.87        
 59 Lukenich, Eila A          11 ASAP-MR                55.49      57.72        
 -- Arabadjiev, Ariana C      12 UN-MR                     NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Shulga, Anna              11 McBurney-MR               NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guan, Michelle K          12 AGUA-MR              1:06.28    1:07.18        
                  31.54     1:07.18 (35.64)                                        
  2 Brierley, Jane B          12 EHY-MR               1:21.77    1:09.33        
                  32.43     1:09.33 (36.90)                                        
  3 Asch, Lexi                12 AGUA-MR              1:09.10    1:10.49        
                  33.51     1:10.49 (36.98)                                        
  4 Quiller, Hailey M         12 CAS-MR               1:16.50    1:11.41        
                  32.31     1:11.41 (39.10)                                        
  5 Reinhart, Natalie J       12 RI Marlins-MR        1:14.43    1:11.57        
                  33.63     1:11.57 (37.94)                                        
  6 Hussain, Sana             12 AGUA-MR              1:15.22    1:11.92        
                  33.14     1:11.92 (38.78)                                        
  7 Greenberg, Abigail I      12 AGUA-MR              1:14.63    1:13.98        
                  34.12     1:13.98 (39.86)                                        
  8 Park, Song-Yi             12 QNS-MR               1:17.55    1:15.07        
                  36.16     1:15.07 (38.91)                                        
  9 Wu, Katelin               11 QNS-MR               1:16.94    1:15.84        
                  34.67     1:15.84 (41.17)                                        
 10 Albuquerque Hsieh, Gabri  12 AGUA-MR              1:28.24    1:20.66        
                  36.09     1:20.66 (44.57)                                        
 11 Bice, Ciara M             11 QNS-MR               1:20.62    1:22.22        
                  39.08     1:22.22 (43.14)                                        
 12 Ackerman, Milli R         11 JCCT-MR                   NT    1:22.41        
                  36.53     1:22.41 (45.88)                                        
 13 Alexander, Audrey         11 JCCT-MR                   NT    1:24.14        
                  37.92     1:24.14 (46.22)                                        
 14 Washington, Madison L     12 CAS-MR               1:23.79    1:24.85        
                  39.83     1:24.85 (45.02)                                        
 15 Johnson, Lily R           12 AGUA-MR              1:35.52    1:26.35        
                  39.49     1:26.35 (46.86)                                        
 16 Williams, Alisia          12 CAS-MR               1:28.71    1:30.50        
                  38.65     1:30.50 (51.85)                                        
 17 Lane, Jordan              12 CAS-MR               1:39.01    1:34.54        
                  40.38     1:34.54 (54.16)                                        
 18 Dyce, Aniesha             12 ASAP-MR              1:46.92    1:35.49        
                  42.83     1:35.49 (52.66)                                        
 19 Vizhco, Daisy             11 CAS-MR               1:40.99    1:43.39        
                  46.29     1:43.39 (57.10)                                        
 20 Carss, Cali M             11 ASAP-MR                   NT    1:43.64        
                  49.46     1:43.64 (54.18)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guan, Michelle K          12 AGUA-MR              1:10.59    1:07.66        
                  30.28     1:07.66 (37.38)                                        
  2 Constantine, Jacqueline   11 AGUA-MR              1:09.43    1:09.41        
                  31.33     1:09.41 (38.08)                                        
  3 Asch, Lexi                12 AGUA-MR              1:12.02    1:10.19        
                  33.27     1:10.19 (36.92)                                        
  4 Ebrahimpour, Beth N       11 AGUA-MR              1:13.87    1:10.28        
                  33.93     1:10.28 (36.35)                                        
  5 Kim, Ashley               12 AGUA-MR                   NT    1:10.81        
  6 Skaistis, Delilah E       12 AGUA-MR              1:13.11    1:11.16        
                  33.13     1:11.16 (38.03)                                        
  7 Greenberg, Abigail I      12 AGUA-MR              1:09.42    1:13.06        
                  34.39     1:13.06 (38.67)                                        
  8 Bell, Fiona L             11 AGUA-MR              1:23.24    1:13.55        
                  33.81     1:13.55 (39.74)                                        
  9 Smith-Salzberg, Fayanne   12 AGUA-MR              1:16.95    1:13.98        
                  33.99     1:13.98 (39.99)                                        
 10 Tyrrell, Lillie J         11 AGUA-MR              1:20.01    1:15.58        
                  35.44     1:15.58 (40.14)                                        
 11 Krishnamurthy, Isha T     12 AGUA-MR              1:18.33    1:16.24        
                  35.45     1:16.24 (40.79)                                        
 12 Arabadjiev, Ariana C      12 UN-MR                     NT    1:16.62        
 13 Bolon, Isabella M         12 AGUA-MR              1:19.33    1:17.07        
                  35.11     1:17.07 (41.96)                                        
 14 Won, Corinna T            11 AGUA-MR                   NT    1:17.47        
 15 Johnson, Lily R           12 AGUA-MR              1:19.45    1:17.54        
                  35.89     1:17.54 (41.65)                                        
 16 Basler, Anisa M           11 AGUA-MR              1:14.46    1:18.62        
                  35.99     1:18.62 (42.63)                                        
 17 Isom, Christina M         11 CAS-MR               1:25.22    1:19.07        
                  34.62     1:19.07 (44.45)                                        
 18 Bailey, Elizabeth C       11 AGUA-MR              1:25.62    1:19.16        
                  36.42     1:19.16 (42.74)                                        
 19 Haider, Pierce P          11 AGUA-MR              1:25.80    1:20.28        
                  38.95     1:20.28 (41.33)                                        
 20 Goldberg, Julia I         12 AGUA-MR              1:27.00    1:20.58        
 21 Fulnecky, Zoe L           12 AGUA-MR              1:25.57    1:20.96        
                  37.34     1:20.96 (43.62)                                        
 22 Fried, Bailey E           12 AGUA-MR              1:20.59    1:21.35        
                  37.91     1:21.35 (43.44)                                        
 23 Butler, Paige J           11 AGUA-MR              1:27.08    1:21.43        
 24 Lazarev, Debora           11 RI Marlins-MR        1:25.00    1:21.67        
                  37.17     1:21.67 (44.50)                                        
 25 Dragseth, Ella L          11 AGUA-MR              1:25.51    1:21.70        
                  38.57     1:21.70 (43.13)                                        
 26 Kouchtaf, Sophia M        12 QNS-MR                    NT    1:22.19        
 27 Cauley, Olivia M          11 AGUA-MR              1:25.02    1:22.69        
                  39.54     1:22.69 (43.15)                                        
 28 Auth, Lillian G           11 AGUA-MR              1:26.36    1:22.82        
 29 Taylor, Paige G           12 AGUA-MR              1:25.50    1:23.26        
                  37.81     1:23.26 (45.45)                                        
 30 Cohen, Eliza H            11 AGUA-MR              1:25.53    1:23.29        
                  41.28     1:23.29 (42.01)                                        
 31 Camp, Caroline W          11 AGUA-MR              1:36.76    1:23.51        
 32 Hillcoat, Rhaya J         11 AGUA-MR              1:26.28    1:23.73        
 33 Taipale, Lilli E          11 AGUA-MR              1:31.83    1:28.99        
 34 Firestone, Scarlett A     11 QNS-MR               1:36.91    1:30.72        
 35 Carss, Cali M             11 ASAP-MR              1:56.51    1:35.99        
 36 Province, Shaye L         11 ASAP-MR              2:06.04    1:40.09        
 37 Sheran, Samantha          12 ASAP-MR              2:00.37    1:41.06        
 38 Lukenich, Eila A          11 ASAP-MR              2:03.64    1:46.74        
 -- Lin, Skyler L             12 Swim Tech-MR              NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Liang, Magan E            11 McBurney-MR          1:26.15         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  40.00          DQ (43.59)                                        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Sophia             15 AGUA-MR                52.53      54.11        
                  26.04       54.11 (28.07)                                        
  2 Olszewski, Inez I         17 AGUA-MR                52.66      55.77        
                  26.70       55.77 (29.07)                                        
  3 Purcell, Margaret         17 EHY-MR                 52.04      56.17        
                  27.01       56.17 (29.16)                                        
  4 Shimizu-Bowers, Hana E    13 AGUA-MR                55.18      56.39        
                  27.42       56.39 (28.97)                                        
  4 Oakland, Caroline E       17 EHY-MR                 54.72      56.39        
                  27.85       56.39 (28.54)                                        
  6 Starzyk, Suzanne          16 AGUA-MR                54.82      56.61        
                  27.46       56.61 (29.15)                                        
  7 Swanson, Sophia           14 EHY-MR                 53.73      56.75        
                  27.38       56.75 (29.37)                                        
  8 Feld, Emma F              13 AGUA-MR                54.81      56.78        
                  27.69       56.78 (29.09)                                        
  9 Wu, Madison               13 AGUA-MR                56.65      56.95        
                  27.52       56.95 (29.43)                                        
 10 Flinn, Rachel A           25 NYAC-MR                59.00      57.15        
                  27.54       57.15 (29.61)                                        
 11 Guarino, Kiana B          14 AGUA-MR                53.89      57.24        
                  28.07       57.24 (29.17)                                        
 12 Brennan, Catie F          17 AGUA-MR                54.46      57.32        
                  27.62       57.32 (29.70)                                        
 13 Zhang, Angelina           15 AGUA-MR                56.28      57.82        
                  27.90       57.82 (29.92)                                        
 14 Schaepers-Cheu, Mayumi M  13 AGUA-MR                56.63      58.14        
                  28.52       58.14 (29.62)                                        
 15 Badilla, Catalina V       14 EHY-MR                 56.17      58.21        
                  28.56       58.21 (29.65)                                        
 16 Silveira, Luiza E         16 AGUA-MR                54.52      58.35        
                  28.50       58.35 (29.85)                                        
 17 Grier, Mary-McKenzie      17 AGUA-MR                54.00      58.45        
                  28.54       58.45 (29.91)                                        
 18 Moeslinger, Natasha V     15 UN-MR                  58.60      58.47        
                  27.83       58.47 (30.64)                                        
 19 Bennett, Betsey I         16 AGUA-MR                56.42      58.80        
                  27.93       58.80 (30.87)                                        
 20 George, Jadyn A           14 AGUA-MR                   NT      59.08        
                  27.86       59.08 (31.22)                                        
 21 Bates, Diana N            15 AGUA-MR                55.31      59.12        
                  28.35       59.12 (30.77)                                        
 22 Li, Harmony Y             13 AGUA-MR                58.18      59.73        
                  29.10       59.73 (30.63)                                        
 23 Greenberg, Elana M        15 AGUA-MR                59.09      59.76        
                  28.98       59.76 (30.78)                                        
 24 Corridon, Delia E         16 AGUA-MR                57.48      59.78        
                  28.44       59.78 (31.34)                                        
 25 DiMarco, Tyler M          14 AGUA-MR                57.73    1:00.01        
                  28.93     1:00.01 (31.08)                                        
 26 Anton, Olivia             13 AGUA-MR                56.89    1:00.12        
                  29.26     1:00.12 (30.86)                                        
 27 Duggan, Isabella M        14 CAS-MR                 58.62    1:00.24        
                  29.07     1:00.24 (31.17)                                        
 28 Bice, Casey C             14 QNS-MR                 58.44    1:00.25        
                  28.74     1:00.25 (31.51)                                        
 29 George, Danielle A        14 AGUA-MR                   NT    1:00.47        
                  28.98     1:00.47 (31.49)                                        
 30 Tomita, Yurika            17 AGUA-MR                56.40    1:00.57        
                  29.19     1:00.57 (31.38)                                        
 31 Brabant, Olivia R         15 EHY-MR                 56.73    1:00.60        
                  29.12     1:00.60 (31.48)                                        
 32 Chang, Cara               13 AGUA-MR                59.17    1:00.72        
                  30.05     1:00.72 (30.67)                                        
 33 Kyin, Leadora A           18 AGUA-MR              1:00.30    1:00.94        
                  29.98     1:00.94 (30.96)                                        
 34 Weissman, Emily T         17 AGUA-MR                55.44    1:01.05        
                  29.39     1:01.05 (31.66)                                        
 35 Chang, Mia                13 AGUA-MR              1:01.11    1:01.27        
                  29.94     1:01.27 (31.33)                                        
 36 Jiang, Claire             15 AGUA-MR                56.91    1:01.36        
                  29.06     1:01.36 (32.30)                                        
 37 Bailey Williams, Kiara    14 EHY-MR               1:01.51    1:01.50        
                  30.04     1:01.50 (31.46)                                        
 38 Casey, Carolyn T          14 AGUA-MR              1:01.21    1:01.54        
                  30.21     1:01.54 (31.33)                                        
 39 Freedhand, Malia J        15 AGUA-MR                58.90    1:01.81        
                  29.65     1:01.81 (32.16)                                        
 40 Ng, Chloe N               14 AGUA-MR              1:00.80    1:01.96        
                  30.11     1:01.96 (31.85)                                        
 41 Grozdanic, Katarina       14 RI Marlins-MR        1:00.55    1:02.09        
                  29.18     1:02.09 (32.91)                                        
 42 Feigin, Alex M            16 AGUA-MR                57.55    1:02.21        
                  29.87     1:02.21 (32.34)                                        
 43 Ritziu, Andrea            17 RI Marlins-MR        1:01.41    1:02.50        
                  30.38     1:02.50 (32.12)                                        
 44 Hanlon, Marguerite R      15 AGUA-MR              1:05.17    1:02.55        
                  30.41     1:02.55 (32.14)                                        
 45 Brown, Caroline           14 EHY-MR               1:01.75    1:02.61        
                  29.88     1:02.61 (32.73)                                        
 46 Roller, Mary Quin         13 McBurney-MR          1:01.26    1:02.66        
                  29.86     1:02.66 (32.80)                                        
 47 McFarland, Darcy L        15 EHY-MR                 59.27    1:02.93        
                  29.66     1:02.93 (33.27)                                        
 48 St. Jean, Ryann A         13 AGUA-MR                59.08    1:03.00        
                  29.53     1:03.00 (33.47)                                        
 49 Blythe, Karenna G         13 AGUA-MR              1:01.82    1:03.07        
                  30.44     1:03.07 (32.63)                                        
 50 Lorch, Grace O            13 AGUA-MR              1:02.55    1:03.30        
                  30.74     1:03.30 (32.56)                                        
 51 Milrod, Maya L            15 AGUA-MR                56.24    1:03.33        
                  30.27     1:03.33 (33.06)                                        
 52 Long, Kelsey              13 RI Marlins-MR        1:05.09    1:03.56        
                  30.72     1:03.56 (32.84)                                        
 53 Dauchez, Alice M          16 AGUA-MR              1:00.68    1:04.13        
                  31.10     1:04.13 (33.03)                                        
 54 Dominguez, Nailea         15 CAS-MR               1:04.35    1:04.46        
                  31.08     1:04.46 (33.38)                                        
 55 Hermann, Anna             13 AGUA-MR              1:05.25    1:04.54        
                  30.97     1:04.54 (33.57)                                        
 56 Skaistis, Talia R         15 AGUA-MR              1:00.23    1:04.99        
                  30.95     1:04.99 (34.04)                                        
 57 Minca, Serena A           16 QNS-MR               1:02.15    1:05.52        
                  30.97     1:05.52 (34.55)                                        
 58 Gregory, Kylie f          13 CAS-MR               1:04.76    1:05.53        
                  30.74     1:05.53 (34.79)                                        
 59 Reynoso, Jennifer A       14 AGUA-MR              1:01.51    1:06.26        
                  31.67     1:06.26 (34.59)                                        
 60 Steenbergen, Josephine M  16 AGUA-MR              1:02.67    1:06.47        
                  32.56     1:06.47 (33.91)                                        
 61 Wong, Maren E             13 AGUA-MR              1:10.89    1:06.54        
                  30.80     1:06.54 (35.74)                                        
 62 Javaheri, Ariana C        14 AGUA-MR              1:02.76    1:06.56        
                  31.87     1:06.56 (34.69)                                        
 63 Dyner, Emily C            13 EHY-MR               1:07.61    1:06.62        
                  32.02     1:06.62 (34.60)                                        
 64 Garcia, Fritzi            15 CAS-MR               1:03.56    1:06.71        
                  31.89     1:06.71 (34.82)                                        
 65 Kletter, Jackie           15 JCCT-MR              1:04.00    1:07.17        
                  32.22     1:07.17 (34.95)                                        
 66 Judge, Maya S             14 AGUA-MR              1:08.11    1:07.64        
                  32.44     1:07.64 (35.20)                                        
 67 Guerrero, Jasmine         15 CAS-MR               1:02.86    1:07.65        
                  32.81     1:07.65 (34.84)                                        
 68 Jordan, Elena             13 RI Marlins-MR        1:07.15    1:07.78        
                  32.15     1:07.78 (35.63)                                        
 69 Roberts, Madison B        14 AGUA-MR              1:05.89    1:08.19        
                  32.51     1:08.19 (35.68)                                        
 70 Nazarova, Erika           15 RI Marlins-MR        1:06.52    1:08.39        
                  32.84     1:08.39 (35.55)                                        
 71 Abromavage, Reese W       13 AGUA-MR              1:07.42    1:08.74        
                  32.94     1:08.74 (35.80)                                        
 72 Gregory, Caitlin C        13 JCCT-MR              1:14.19    1:09.01        
                  33.10     1:09.01 (35.91)                                        
 73 Rawlings, Ava L           13 AGUA-MR              1:10.57    1:09.71        
                  33.59     1:09.71 (36.12)                                        
 74 St. Jean, Ryleigh A       13 AGUA-MR              1:09.32    1:09.88        
                  33.25     1:09.88 (36.63)                                        
 75 Gioia, Oriana C           14 AGUA-MR              1:09.36    1:10.03        
                  34.14     1:10.03 (35.89)                                        
 76 Elliott, Boo              15 BKR-MR               1:10.98    1:10.60        
                  34.57     1:10.60 (36.03)                                        
 77 Ilkay, Kyla R             13 UN-MR                     NT    1:10.63        
                  33.09     1:10.63 (37.54)                                        
 78 Saunders, Phoebe L        13 BKR-MR               1:12.87    1:10.97        
                  34.89     1:10.97 (36.08)                                        
 79 Candelaria, Azriela       14 McBurney-MR          1:08.53    1:11.67        
                  34.58     1:11.67 (37.09)                                        
 80 Tandon, Anjali            14 AGUA-MR              1:12.16    1:12.29        
                  33.58     1:12.29 (38.71)                                        
 81 Sprague, Ivana C          14 BKR-MR               1:13.23    1:12.49        
                  34.46     1:12.49 (38.03)                                        
 82 Ravenhall Meinke, Clara   13 McBurney-MR          1:09.36    1:12.90        
                  34.30     1:12.90 (38.60)                                        
 83 Manny, Eliza R            13 AGUA-MR              1:13.26    1:14.40        
                  35.27     1:14.40 (39.13)                                        
 84 Dominguez, Celia          13 BKR-MR               1:18.16    1:17.66        
                  37.97     1:17.66 (39.69)                                        
 85 Theofanous, Anastasia M   13 JCCT-MR                   NT    1:18.44        
                  36.79     1:18.44 (41.65)                                        
 86 Ondrick, Ella A           13 BKR-MR               1:15.47    1:20.10        
                  38.29     1:20.10 (41.81)                                        
 87 Biefeldt, Thyra A         13 McBurney-MR          1:22.94    1:24.91        
                  41.98     1:24.91 (42.93)                                        
 88 Principe, Jesse           13 BKR-MR               1:32.31    1:26.13        
                  41.88     1:26.13 (44.25)                                        
 89 Cimperman, Elly M         14 BKR-MR               1:31.23    1:35.50        
                  43.64     1:35.50 (51.86)                                        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gormley, Isabel G         15 AGUA-MR                56.68    1:00.12        
                  29.32     1:00.12 (30.80)                                        
  2 Krevitt, Charlotte        15 AGUA-MR              1:07.93    1:01.84        
                  30.28     1:01.84 (31.56)                                        
  3 Wu, Madison               13 AGUA-MR              1:01.23    1:02.03        
                  30.03     1:02.03 (32.00)                                        
  4 Feld, Emma F              13 AGUA-MR              1:01.01    1:03.42        
                  31.61     1:03.42 (31.81)                                        
  5 Eng, Lauren *             16 AGUA-MR              1:02.18    1:04.74        
                  31.56     1:04.74 (33.18)                                        
  6 Badilla, Catalina V       14 EHY-MR               1:03.37    1:04.88        
                  31.61     1:04.88 (33.27)                                        
  7 Oakland, Caroline E       17 EHY-MR               1:04.61    1:05.10        
                  32.19     1:05.10 (32.91)                                        
  8 Corridon, Delia E         16 AGUA-MR              1:03.97    1:06.30        
                  32.92     1:06.30 (33.38)                                        
  9 Bice, Casey C             14 QNS-MR               1:06.23    1:06.43        
                  32.62     1:06.43 (33.81)                                        
 10 Kyin, Leadora A           18 AGUA-MR              1:07.52    1:06.61        
                  32.32     1:06.61 (34.29)                                        
 11 Casey, Carolyn T          14 AGUA-MR              1:04.42    1:07.11        
                  33.24     1:07.11 (33.87)                                        
 12 Jiang, Claire             15 AGUA-MR              1:04.31    1:07.26        
                  32.37     1:07.26 (34.89)                                        
 13 Anton, Olivia             13 AGUA-MR              1:02.80    1:07.30        
                  33.08     1:07.30 (34.22)                                        
 14 Basler, Alia R            13 AGUA-MR              1:04.27    1:07.73        
                  33.98     1:07.73 (33.75)                                        
 15 McFarland, Darcy L        15 EHY-MR               1:07.14    1:07.94        
                  33.61     1:07.94 (34.33)                                        
 16 Greenberg, Elana M        15 AGUA-MR              1:05.05    1:08.05        
                  33.47     1:08.05 (34.58)                                        
 17 Li, Harmony Y             13 AGUA-MR              1:08.97    1:08.43        
                  32.42     1:08.43 (36.01)                                        
 18 Weissman, Emily T         17 AGUA-MR              1:02.44    1:08.44        
                  33.37     1:08.44 (35.07)                                        
 19 Brown, Caroline           14 EHY-MR               1:07.00    1:08.65        
                  32.71     1:08.65 (35.94)                                        
 20 Lorch, Grace O            13 AGUA-MR              1:06.78    1:08.96        
                  33.53     1:08.96 (35.43)                                        
 21 Mitnick, Lucy K           14 AGUA-MR              1:03.92    1:09.45        
                  35.06     1:09.45 (34.39)                                        
 22 Brabant, Olivia R         15 EHY-MR               1:05.91    1:09.51        
                  34.18     1:09.51 (35.33)                                        
 23 DiMarco, Tyler M          14 AGUA-MR              1:10.08    1:09.55        
                  33.86     1:09.55 (35.69)                                        
 24 Hanlon, Marguerite R      15 AGUA-MR              1:14.37    1:09.82        
                  33.84     1:09.82 (35.98)                                        
 25 Grozdanic, Katarina       14 RI Marlins-MR        1:09.00    1:09.83        
                  33.86     1:09.83 (35.97)                                        
 26 Raboy, Ghelila            15 AGUA-MR              1:05.07    1:10.38        
                  34.36     1:10.38 (36.02)                                        
 27 Dyner, Emily C            13 EHY-MR               1:09.25    1:11.24        
                  35.68     1:11.24 (35.56)                                        
 28 Milrod, Maya L            15 AGUA-MR              1:09.00    1:11.49        
                  34.72     1:11.49 (36.77)                                        
 29 Gregory, Kylie f          13 CAS-MR               1:14.79    1:12.38        
                  35.19     1:12.38 (37.19)                                        
 30 Minca, Serena A           16 QNS-MR               1:12.59    1:13.05        
                  35.32     1:13.05 (37.73)                                        
 31 Smith, Marlie J           14 AGUA-MR              1:12.37    1:13.94        
                  36.52     1:13.94 (37.42)                                        
 32 Garcia, Fritzi            15 CAS-MR               1:11.86    1:15.21        
                  37.14     1:15.21 (38.07)                                        
 33 Wong, Maren E             13 AGUA-MR              1:20.89    1:15.46        
                  36.37     1:15.46 (39.09)                                        
 34 Reynoso, Jennifer A       14 AGUA-MR              1:10.87    1:15.47        
                  36.72     1:15.47 (38.75)                                        
 35 Ilkay, Kyla R             13 UN-MR                     NT    1:16.70        
                  38.40     1:16.70 (38.30)                                        
 36 Abromavage, Reese W       13 AGUA-MR              1:15.61    1:17.60        
                  37.77     1:17.60 (39.83)                                        
 37 Rawlings, Ava L           13 AGUA-MR              1:21.02    1:18.09        
                  38.11     1:18.09 (39.98)                                        
 38 Ravenhall Meinke, Clara   13 McBurney-MR          1:20.56    1:18.11        
                  37.57     1:18.11 (40.54)                                        
 39 Gomez, Sofia A            15 AGUA-MR              1:25.14    1:18.31        
                  38.60     1:18.31 (39.71)                                        
 40 Candelaria, Azriela       14 McBurney-MR          1:16.75    1:18.73        
                  38.22     1:18.73 (40.51)                                        
 41 Gregory, Caitlin C        13 JCCT-MR                   NT    1:18.83        
                  38.18     1:18.83 (40.65)                                        
 42 Roberts, Madison B        14 AGUA-MR              1:14.57    1:19.95        
                  38.40     1:19.95 (41.55)                                        
 43 Nettles, Molly S          13 AGUA-MR              1:23.23    1:22.12        
                  40.76     1:22.12 (41.36)                                        
 44 Tandon, Anjali            14 AGUA-MR              1:19.06    1:22.34        
                  39.35     1:22.34 (42.99)                                        
 45 Sprague, Ivana C          14 BKR-MR               1:23.96    1:23.23        
                  40.72     1:23.23 (42.51)                                        
 46 Ondrick, Ella A           13 BKR-MR               1:29.58    1:26.57        
                  41.09     1:26.57 (45.48)                                        
 47 Theofanous, Anastasia M   13 JCCT-MR                   NT    1:27.05        
                  38.40     1:27.05 (48.65)                                        
 48 Biefeldt, Thyra A         13 McBurney-MR          1:44.51    1:37.15        
                  38.40     1:37.15 (58.75)                                        
 -- Kletter, Jackie           15 JCCT-MR              1:14.36         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  36.56          DQ (38.26)                                        
 -- Manny, Eliza R            13 AGUA-MR              1:28.88         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  43.16          DQ (46.07)                                        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Purcell, Margaret         17 EHY-MR               1:04.05    1:09.64        
                  33.29     1:09.64 (36.35)                                        
  2 Zhang, Angelina           15 AGUA-MR              1:09.78    1:10.80        
                  33.86     1:10.80 (36.94)                                        
  3 Krevitt, Charlotte        15 AGUA-MR              1:11.94    1:12.84        
                  34.68     1:12.84 (38.16)                                        
  4 Moeslinger, Natasha V     15 UN-MR                1:13.44    1:14.35        
                  35.08     1:14.35 (39.27)                                        
  5 Norton, Electa            15 AGUA-MR              1:15.44    1:16.47        
                  35.92     1:16.47 (40.55)                                        
  6 Bice, Casey C             14 QNS-MR               1:16.12    1:17.90        
                  37.78     1:17.90 (40.12)                                        
  7 St. Jean, Ryleigh A       13 AGUA-MR              1:18.00    1:18.81        
                  36.94     1:18.81 (41.87)                                        
  8 Bailey Williams, Kiara    14 EHY-MR               1:16.08    1:19.48        
                  37.40     1:19.48 (42.08)                                        
  9 St. Jean, Ryann A         13 AGUA-MR              1:16.28    1:19.82        
                  37.67     1:19.82 (42.15)                                        
 10 Nazarova, Erika           15 RI Marlins-MR        1:18.93    1:20.04        
                  37.30     1:20.04 (42.74)                                        
 11 Chang, Mia                13 AGUA-MR              1:20.22    1:21.40        
                  38.70     1:21.40 (42.70)                                        
 12 Duggan, Isabella M        14 CAS-MR               1:21.55    1:21.88        
                  38.69     1:21.88 (43.19)                                        
 13 Gregory, Kylie f          13 CAS-MR               1:24.01    1:23.00        
                  40.25     1:23.00 (42.75)                                        
 14 Paltrowitz, Leila A       13 JCCT-MR              1:37.14    1:23.19        
                  39.53     1:23.19 (43.66)                                        
 15 Judge, Maya S             14 AGUA-MR              1:23.55    1:23.34        
                  39.95     1:23.34 (43.39)                                        
 16 Steenbergen, Josephine M  16 AGUA-MR              1:17.87    1:23.85        
                  39.72     1:23.85 (44.13)                                        
 17 Dominguez, Nailea         15 CAS-MR               1:23.76    1:23.89        
                  39.40     1:23.89 (44.49)                                        
 18 Gomez, Sofia A            15 AGUA-MR              1:27.93    1:24.58        
                  40.32     1:24.58 (44.26)                                        
 19 Roller, Mary Quin         13 McBurney-MR          1:28.16    1:25.42        
                  39.97     1:25.42 (45.45)                                        
 20 Javaheri, Ariana C        14 AGUA-MR              1:26.14    1:25.79        
                  41.35     1:25.79 (44.44)                                        
 21 Jordan, Elena             13 RI Marlins-MR        1:24.85    1:26.50        
                  40.69     1:26.50 (45.81)                                        
 22 Gioia, Oriana C           14 AGUA-MR              1:26.75    1:26.71        
                  42.06     1:26.71 (44.65)                                        
 23 Saunders, Phoebe L        13 BKR-MR               1:31.54    1:27.41        
                  42.13     1:27.41 (45.28)                                        
 24 Dominguez, Celia          13 BKR-MR               1:33.34    1:28.47        
                  42.54     1:28.47 (45.93)                                        
 25 Elliott, Boo              15 BKR-MR               1:26.37    1:29.41        
                  42.88     1:29.41 (46.53)                                        
 26 Nettles, Molly S          13 AGUA-MR              1:31.46    1:31.04        
                  43.99     1:31.04 (47.05)                                        
 27 Candelaria, Azriela       14 McBurney-MR          1:36.35    1:32.06        
                  43.78     1:32.06 (48.28)                                        
 28 Principe, Jesse           13 BKR-MR               1:39.59    1:38.39        
                  47.10     1:38.39 (51.29)                                        
 29 Ravenhall Meinke, Clara   13 McBurney-MR          1:42.32    1:39.77        
                  47.27     1:39.77 (52.50)                                        
 30 Manny, Eliza R            13 AGUA-MR              1:41.64    1:40.62        
                  48.40     1:40.62 (52.22)                                        
 31 Cimperman, Elly M         14 BKR-MR               1:43.73    1:44.19        
                  50.54     1:44.19 (53.65)                                        
 32 Biefeldt, Thyra A         13 McBurney-MR          1:52.15    1:49.74        
                  53.41     1:49.74 (56.33)                                        
 -- Theofanous, Anastasia M   13 JCCT-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  48.32          DQ (52.72)                                        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gormley, Isabel G         15 AGUA-MR                57.20      59.01        
                  28.07       59.01 (30.94)                                        
  2 Zhang, Sophia             15 AGUA-MR                56.35      59.74        
                  27.89       59.74 (31.85)                                        
  3 Shimizu-Bowers, Hana E    13 AGUA-MR              1:00.28    1:01.47        
                  28.65     1:01.47 (32.82)                                        
  4 Eng, Lauren *             16 AGUA-MR              1:02.03    1:03.25        
                  29.41     1:03.25 (33.84)                                        
  5 Bates, Diana N            15 AGUA-MR                57.93    1:03.59        
                  29.60     1:03.59 (33.99)                                        
  6 Freedhand, Malia J        15 AGUA-MR              1:03.75    1:03.81        
                  29.99     1:03.81 (33.82)                                        
  7 Schaepers-Cheu, Mayumi M  13 AGUA-MR              1:03.12    1:04.01        
                  30.18     1:04.01 (33.83)                                        
  8 Brennan, Catie F          17 AGUA-MR              1:05.36    1:04.09        
                  29.95     1:04.09 (34.14)                                        
  9 Swanson, Sophia           14 EHY-MR               1:00.89    1:04.25        
                  30.81     1:04.25 (33.44)                                        
 10 Guarino, Kiana B          14 AGUA-MR              1:01.15    1:04.31        
                  30.89     1:04.31 (33.42)                                        
 11 Leonard, Penelope K       13 AGUA-MR              1:01.55    1:04.44        
                  31.06     1:04.44 (33.38)                                        
 12 Tomita, Yurika            17 AGUA-MR                59.59    1:04.48        
                  30.62     1:04.48 (33.86)                                        
 13 Grier, Mary-McKenzie      17 AGUA-MR                57.59    1:04.50        
                  30.10     1:04.50 (34.40)                                        
 14 Starzyk, Suzanne          16 AGUA-MR                   NT    1:04.56        
                  30.30     1:04.56 (34.26)                                        
 15 Badilla, Catalina V       14 EHY-MR               1:02.63    1:04.57        
                  29.29     1:04.57 (35.28)                                        
 16 Moeslinger, Natasha V     15 UN-MR                1:04.20    1:04.61        
                  29.16     1:04.61 (35.45)                                        
 17 Olszewski, Inez I         17 AGUA-MR              1:01.75    1:04.74        
                  30.48     1:04.74 (34.26)                                        
 18 Silveira, Luiza E         16 AGUA-MR              1:00.79    1:05.07        
                  30.85     1:05.07 (34.22)                                        
 19 Ng, Chloe N               14 AGUA-MR              1:05.29    1:06.40        
                  31.05     1:06.40 (35.35)                                        
 20 Basler, Alia R            13 AGUA-MR              1:06.70    1:06.79        
                  30.84     1:06.79 (35.95)                                        
 21 Mitnick, Lucy K           14 AGUA-MR              1:02.00    1:06.99        
                  31.12     1:06.99 (35.87)                                        
 22 Feagin, Charlotte W       15 AGUA-MR              1:02.85    1:07.19        
                  31.01     1:07.19 (36.18)                                        
 23 Bennett, Betsey I         16 AGUA-MR              1:06.77    1:07.45        
                  32.17     1:07.45 (35.28)                                        
 24 Dauchez, Alice M          16 AGUA-MR              1:05.02    1:08.96        
                  32.32     1:08.96 (36.64)                                        
 25 Feigin, Alex M            16 AGUA-MR              1:04.83    1:09.21        
                  31.90     1:09.21 (37.31)                                        
 26 Duggan, Isabella M        14 CAS-MR               1:11.00    1:09.23        
                  31.67     1:09.23 (37.56)                                        
 27 Swanson, Isabella         17 EHY-MR               1:03.21    1:09.24        
                  31.41     1:09.24 (37.83)                                        
 28 Norton, Electa            15 AGUA-MR              1:05.60    1:09.81        
                  32.98     1:09.81 (36.83)                                        
 29 Li, Harmony Y             13 AGUA-MR              1:08.79    1:09.97        
                  32.57     1:09.97 (37.40)                                        
 30 Chang, Mia                13 AGUA-MR              1:09.17    1:10.99        
                  31.52     1:10.99 (39.47)                                        
 31 Paltrowitz, Leila A       13 JCCT-MR                   NT    1:11.90        
                  33.43     1:11.90 (38.47)                                        
 32 Skaistis, Talia R         15 AGUA-MR              1:05.45    1:12.03        
                  32.82     1:12.03 (39.21)                                        
 33 McFarland, Darcy L        15 EHY-MR               1:13.95    1:12.46        
                  34.54     1:12.46 (37.92)                                        
 34 Chang, Cara               13 AGUA-MR              1:13.16    1:13.08        
                  34.09     1:13.08 (38.99)                                        
 35 Blythe, Karenna G         13 AGUA-MR              1:16.94    1:13.16        
                  34.25     1:13.16 (38.91)                                        
 36 Raboy, Ghelila            15 AGUA-MR              1:06.15    1:13.43        
                  34.14     1:13.43 (39.29)                                        
 37 Hermann, Anna             13 AGUA-MR              1:08.63    1:13.90        
                  33.21     1:13.90 (40.69)                                        
 38 Javaheri, Ariana C        14 AGUA-MR              1:16.37    1:14.99        
                  35.18     1:14.99 (39.81)                                        
 39 Dyner, Emily C            13 EHY-MR               1:13.99    1:15.16        
                  34.73     1:15.16 (40.43)                                        
 40 Dominguez, Nailea         15 CAS-MR               1:16.22    1:15.30        
                  34.18     1:15.30 (41.12)                                        
 41 Ritziu, Andrea            17 RI Marlins-MR        1:14.15    1:16.63        
                  35.70     1:16.63 (40.93)                                        
 42 Roller, Mary Quin         13 McBurney-MR          1:19.87    1:16.89        
                  33.71     1:16.89 (43.18)                                        
 43 Smith, Marlie J           14 AGUA-MR              1:15.89    1:16.96        
                  35.26     1:16.96 (41.70)                                        
 44 Long, Kelsey              13 RI Marlins-MR        1:27.58    1:17.92        
                  34.85     1:17.92 (43.07)                                        
 45 Guerrero, Jasmine         15 CAS-MR               1:14.21    1:19.73        
                  35.65     1:19.73 (44.08)                                        
 46 Gomez, Sofia A            15 AGUA-MR              1:29.89    1:20.88        
                  36.19     1:20.88 (44.69)                                        
 47 Garcia, Fritzi            15 CAS-MR               1:20.31    1:24.33        
                  34.97     1:24.33 (49.36)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gormley, Isabel G         15 AGUA-MR              2:00.00    2:07.67        
                  27.85     1:00.34 (32.49)     1:38.12 (37.78)     2:07.67 (29.55)
  2 Zhang, Sophia             15 AGUA-MR              2:05.77    2:09.10        
                  27.82     1:03.24 (35.42)     1:39.27 (36.03)     2:09.10 (29.83)
  3 Krevitt, Charlotte        15 AGUA-MR              2:07.62    2:12.58        
                  28.37     1:02.33 (33.96)     1:42.59 (40.26)     2:12.58 (29.99)
  4 Bates, Diana N            15 AGUA-MR              2:06.65    2:13.35        
                  28.86     1:03.36 (34.50)     1:41.75 (38.39)     2:13.35 (31.60)
  5 Zhang, Angelina           15 AGUA-MR              2:08.29    2:13.83        
                  28.57     1:02.56 (33.99)     1:41.94 (39.38)     2:13.83 (31.89)
  6 Shimizu-Bowers, Hana E    13 AGUA-MR              2:16.39    2:14.84        
                  28.61     1:02.50 (33.89)     1:43.78 (41.28)     2:14.84 (31.06)
  7 Feld, Emma F              13 AGUA-MR              2:13.85    2:15.06        
                  28.86     1:02.26 (33.40)     1:44.26 (42.00)     2:15.06 (30.80)
  8 Purcell, Margaret         17 EHY-MR               2:10.62    2:16.21        
                  29.82     1:04.56 (34.74)     1:43.96 (39.40)     2:16.21 (32.25)
  9 Guarino, Kiana B          14 AGUA-MR              2:09.90    2:16.61        
                  30.03     1:02.43 (32.40)     1:44.27 (41.84)     2:16.61 (32.34)
 10 Brennan, Catie F          17 AGUA-MR              2:11.34    2:18.09        
                  30.64     1:03.27 (32.63)     1:44.57 (41.30)     2:18.09 (33.52)
 11 Silveira, Luiza E         16 AGUA-MR              2:09.65    2:18.30        
                  30.22     1:04.58 (34.36)     1:45.45 (40.87)     2:18.30 (32.85)
 12 Starzyk, Suzanne          16 AGUA-MR                   NT    2:18.69        
                  28.14     1:05.08 (36.94)     1:45.11 (40.03)     2:18.69 (33.58)
 13 Eng, Lauren *             16 AGUA-MR              2:15.06    2:19.04        
                  29.33     1:05.68 (36.35)     1:47.41 (41.73)     2:19.04 (31.63)
 14 Grier, Mary-McKenzie      17 AGUA-MR              2:12.00    2:19.79        
                  30.04     1:05.46 (35.42)     1:48.48 (43.02)     2:19.79 (31.31)
 15 Bennett, Betsey I         16 AGUA-MR              2:16.96    2:20.00        
                  31.09     1:07.57 (36.48)     1:48.07 (40.50)     2:20.00 (31.93)
 16 Wu, Madison               13 AGUA-MR              2:21.42    2:20.11        
                  30.11     1:06.03 (35.92)     1:47.64 (41.61)     2:20.11 (32.47)
 17 Norton, Electa            15 AGUA-MR              2:16.21    2:21.03        
                1:08.06                             1:48.11 ( )     2:21.03 (32.92)
 18 Freedhand, Malia J        15 AGUA-MR              2:19.00    2:21.23        
                  29.84     1:06.64 (36.80)     1:47.84 (41.20)     2:21.23 (33.39)
 19 Swanson, Sophia           14 EHY-MR               2:15.88    2:21.69        
                  30.64     1:06.24 (35.60)     1:49.29 (43.05)     2:21.69 (32.40)
 20 Olszewski, Inez I         17 AGUA-MR              2:18.03    2:21.86        
                  30.02     1:06.70 (36.68)     1:51.08 (44.38)     2:21.86 (30.78)
 21 Greenberg, Elana M        15 AGUA-MR              2:15.91    2:22.19        
                  31.87     1:08.82 (36.95)     1:50.09 (41.27)     2:22.19 (32.10)
 22 Schaepers-Cheu, Mayumi M  13 AGUA-MR              2:23.15    2:22.22        
                  29.47     1:06.60 (37.13)     1:50.49 (43.89)     2:22.22 (31.73)
 23 Leonard, Penelope K       13 AGUA-MR              2:20.89    2:22.42        
                  29.36     1:05.24 (35.88)     1:49.34 (44.10)     2:22.42 (33.08)
 24 Weissman, Emily T         17 AGUA-MR              2:15.44    2:22.61        
                  32.27     1:08.32 (36.05)     1:51.71 (43.39)     2:22.61 (30.90)
 25 DiMarco, Tyler M          14 AGUA-MR              2:25.34    2:22.83        
                  31.26     1:08.20 (36.94)     1:50.20 (42.00)     2:22.83 (32.63)
 26 Basler, Alia R            13 AGUA-MR              2:22.02    2:23.66        
                  29.70     1:08.00 (38.30)     1:52.39 (44.39)     2:23.66 (31.27)
 27 Corridon, Delia E         16 AGUA-MR              2:16.08    2:24.00        
                  30.61     1:06.45 (35.84)     1:50.75 (44.30)     2:24.00 (33.25)
 28 Tomita, Yurika            17 AGUA-MR              2:15.94    2:24.06        
                  30.37     1:07.69 (37.32)     1:49.86 (42.17)     2:24.06 (34.20)
 29 Mitnick, Lucy K           14 AGUA-MR              2:17.44    2:25.36        
                  30.87     1:07.59 (36.72)     1:52.68 (45.09)     2:25.36 (32.68)
 30 Dauchez, Alice M          16 AGUA-MR              2:18.99    2:27.38        
                  32.71     1:10.88 (38.17)     1:52.60 (41.72)     2:27.38 (34.78)
 31 Casey, Carolyn T          14 AGUA-MR              2:26.40    2:28.11        
                  32.48     1:09.06 (36.58)     1:53.46 (44.40)     2:28.11 (34.65)
 32 Jiang, Claire             15 AGUA-MR              2:20.15    2:28.55        
                  30.76     1:09.00 (38.24)     1:51.88 (42.88)     2:28.55 (36.67)
 33 Bailey Williams, Kiara    14 EHY-MR               2:29.35    2:28.59        
                  34.65     1:12.96 (38.31)     1:54.90 (41.94)     2:28.59 (33.69)
 34 Feagin, Charlotte W       15 AGUA-MR              2:25.54    2:28.92        
                  31.06     1:09.23 (38.17)     1:55.07 (45.84)     2:28.92 (33.85)
 35 Ng, Chloe N               14 AGUA-MR              2:29.42    2:29.49        
                  32.12     1:09.68 (37.56)     1:52.99 (43.31)     2:29.49 (36.50)
 36 Grozdanic, Katarina       14 RI Marlins-MR        2:36.68    2:29.73        
                  33.59     1:10.20 (36.61)     1:53.14 (42.94)     2:29.73 (36.59)
 37 Chang, Cara               13 AGUA-MR              2:31.21    2:29.79        
                  33.26     1:12.29 (39.03)     1:56.38 (44.09)     2:29.79 (33.41)
 38 Milrod, Maya L            15 AGUA-MR              2:19.44    2:30.07        
                  30.81     1:10.51 (39.70)     1:56.54 (46.03)     2:30.07 (33.53)
 39 Kyin, Leadora A           18 AGUA-MR              2:28.54    2:30.17        
                  32.87     1:10.09 (37.22)     1:56.38 (46.29)     2:30.17 (33.79)
 40 George, Jadyn A           14 AGUA-MR                   NT    2:30.72        
                  31.01     1:12.92 (41.91)     1:56.19 (43.27)     2:30.72 (34.53)
 41 Blythe, Karenna G         13 AGUA-MR              2:32.96    2:31.52        
                  32.73     1:11.25 (38.52)     1:55.30 (44.05)     2:31.52 (36.22)
 42 Hermann, Anna             13 AGUA-MR              2:31.10    2:31.74        
                  31.88     1:11.00 (39.12)     1:56.50 (45.50)     2:31.74 (35.24)
 43 Feigin, Alex M            16 AGUA-MR              2:22.76    2:32.84        
                  31.35     1:10.45 (39.10)     1:56.71 (46.26)     2:32.84 (36.13)
 44 Brabant, Olivia R         15 EHY-MR               2:30.83    2:33.44        
                  32.31     1:10.26 (37.95)     1:59.17 (48.91)     2:33.44 (34.27)
 45 St. Jean, Ryann A         13 AGUA-MR              2:43.58    2:34.09        
                  33.31     1:13.05 (39.74)     1:58.81 (45.76)     2:34.09 (35.28)
 46 Hanlon, Marguerite R      15 AGUA-MR              2:41.36    2:34.81        
                  32.99     1:13.12 (40.13)     1:59.86 (46.74)     2:34.81 (34.95)
 47 Skaistis, Talia R         15 AGUA-MR              2:26.79    2:35.41        
                  32.42     1:12.82 (40.40)     2:00.05 (47.23)     2:35.41 (35.36)
 48 Raboy, Ghelila            15 AGUA-MR              2:28.55    2:36.16        
                  33.05     1:11.39 (38.34)     2:01.41 (50.02)     2:36.16 (34.75)
 49 Lorch, Grace O            13 AGUA-MR              2:44.62    2:36.31        
                  32.53     1:09.76 (37.23)     2:00.07 (50.31)     2:36.31 (36.24)
 50 Anton, Olivia             13 AGUA-MR              2:26.66    2:36.41        
                  33.46     1:12.18 (38.72)     2:00.11 (47.93)     2:36.41 (36.30)
 51 Paltrowitz, Leila A       13 JCCT-MR                   NT    2:36.73        
                  33.63     1:14.73 (41.10)     2:00.36 (45.63)     2:36.73 (36.37)
 52 Brown, Caroline           14 EHY-MR               2:30.82    2:36.97        
                  32.61     1:12.15 (39.54)     2:00.93 (48.78)     2:36.97 (36.04)
 53 Ritziu, Andrea            17 RI Marlins-MR        2:36.15    2:38.52        
                  35.18     1:14.22 (39.04)     2:03.30 (49.08)     2:38.52 (35.22)
 54 Smith, Marlie J           14 AGUA-MR              2:36.04    2:38.55        
                  33.70     1:11.82 (38.12)     2:01.60 (49.78)     2:38.55 (36.95)
 55 George, Danielle A        14 AGUA-MR                   NT    2:38.96        
                  32.39     1:14.16 (41.77)     2:04.80 (50.64)     2:38.96 (34.16)
 56 Steenbergen, Josephine M  16 AGUA-MR              2:35.89    2:39.00        
                  36.47     1:15.93 (39.46)     2:01.20 (45.27)     2:39.00 (37.80)
 57 St. Jean, Ryleigh A       13 AGUA-MR              2:49.74    2:41.25        
                  34.67     1:16.30 (41.63)     2:01.25 (44.95)     2:41.25 (40.00)
 58 Reynoso, Jennifer A       14 AGUA-MR              2:35.55    2:41.93        
                  33.45     1:15.06 (41.61)     2:02.92 (47.86)     2:41.93 (39.01)
 59 Wong, Maren E             13 AGUA-MR                   NT    2:42.94        
                  33.54     1:14.97 (41.43)     2:03.92 (48.95)     2:42.94 (39.02)
 60 Gioia, Oriana C           14 AGUA-MR              2:42.02    2:43.22        
                  32.87     1:15.03 (42.16)     2:04.41 (49.38)     2:43.22 (38.81)
 61 Nazarova, Erika           15 RI Marlins-MR        2:52.88    2:43.63        
                  36.07     1:23.27 (47.20)     2:05.78 (42.51)     2:43.63 (37.85)
 62 Long, Kelsey              13 RI Marlins-MR        3:05.57    2:43.67        
                  34.73     1:18.17 (43.44)     2:07.95 (49.78)     2:43.67 (35.72)
 63 Judge, Maya S             14 AGUA-MR              2:45.31    2:45.59        
                  38.00     1:18.93 (40.93)     2:07.50 (48.57)     2:45.59 (38.09)
 64 Abromavage, Reese W       13 AGUA-MR              2:50.89    2:47.56        
                  34.20     1:17.15 (42.95)     2:09.67 (52.52)     2:47.56 (37.89)
 65 Roberts, Madison B        14 AGUA-MR              2:43.89    2:48.02        
                  38.03     1:20.19 (42.16)     2:08.12 (47.93)     2:48.02 (39.90)
 66 Gregory, Caitlin C        13 JCCT-MR              2:53.84    2:48.89        
                  36.43     1:19.42 (42.99)     2:10.24 (50.82)     2:48.89 (38.65)
 67 Jordan, Elena             13 RI Marlins-MR        2:54.42    2:49.39        
                  37.96     1:20.55 (42.59)     2:09.11 (48.56)     2:49.39 (40.28)
 68 Rawlings, Ava L           13 AGUA-MR              2:58.52    2:50.24        
                  38.62     1:20.35 (41.73)     2:12.08 (51.73)     2:50.24 (38.16)
 69 Elliott, Boo              15 BKR-MR               2:54.78    2:52.41        
                  37.44     1:21.32 (43.88)     2:13.44 (52.12)     2:52.41 (38.97)
 70 Saunders, Phoebe L        13 BKR-MR               3:02.90    2:52.80        
                  38.03     1:22.60 (44.57)     2:11.25 (48.65)     2:52.80 (41.55)
 71 Nettles, Molly S          13 AGUA-MR              3:00.24    2:55.16        
                  40.56     1:25.91 (45.35)     2:15.78 (49.87)     2:55.16 (39.38)
 72 Dominguez, Celia          13 BKR-MR               3:13.60    3:01.14        
                  39.95     1:25.24 (45.29)     2:17.98 (52.74)     3:01.14 (43.16)
 73 Ondrick, Ella A           13 BKR-MR               3:05.86    3:02.32        
                  36.90     1:23.32 (46.42)     2:17.72 (54.40)     3:02.32 (44.60)
 74 Tandon, Anjali            14 AGUA-MR              3:02.86    3:05.13        
                  37.45     1:22.61 (45.16)   2:25.27 (1:02.66)     3:05.13 (39.86)
 75 Sprague, Ivana C          14 BKR-MR               3:07.94    3:09.05        
                  37.39     1:24.23 (46.84)   2:24.65 (1:00.42)     3:09.05 (44.40)
 76 Principe, Jesse           13 BKR-MR               3:33.27    3:14.97        
                  45.25     1:36.33 (51.08)     2:29.03 (52.70)     3:14.97 (45.94)
 77 Cimperman, Elly M         14 BKR-MR               3:41.39    3:37.41        
                  44.86     1:41.52 (56.66)     2:39.20 (57.68)     3:37.41 (58.21)
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seliger, Timur             8 RI Marlins-MR          16.74      15.46        
  2 Radnay, Carson R           8 AGUA-MR                19.75      16.81        
  3 Wu, Brian                  8 AGUA-MR                19.64      17.75        
  4 Maslo, Tadija              8 RI Marlins-MR          18.77      18.80        
  5 Packles, Jonathan D        8 AGUA-MR                   NT      19.73        
  6 Bice, Cormick R            7 QNS-MR                 23.49      19.98        
  7 Casey, Van V               8 AGUA-MR                21.97      20.08        
  8 McLoughlin, Michael J      8 AGUA-MR                   NT      20.35        
  9 Qian, Bruce                7 AGUA-MR                   NT      20.50        
 10 Zarytov, William P         7 AGUA-MR                21.63      20.63        
 11 Pan, John                  7 QNS-MR                    NT      20.76        
 12 Rankin, William J          7 JCCT-MR                   NT      21.58        
 13 Squires, Julian            7 McBurney-MR            22.90      21.75        
 14 Bessonette, Jack E         8 JCCT-MR                   NT      23.33        
 15 Dong, Cooper R             8 AGUA-MR                   NT      23.62        
 16 Tan, Vick                  8 AGUA-MR                   NT      24.54        
 17 Sereni, Andrea             8 JCCT-MR                   NT      24.91        
 18 Sun, Qingyu                7 AGUA-MR                   NT      24.93        
 19 Romero, Harry              8 ASAP-MR                21.32      28.65        
 20 Schwartz, Jonah T          7 JCCT-MR                   NT      30.22        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Radnay, Carson R           8 AGUA-MR                22.65      20.68        
  2 Maslo, Tadija              8 RI Marlins-MR          21.30      21.27        
  3 Zarytov, William P         7 AGUA-MR                25.15      23.03        
  4 Truong, Koa                8 QNS-MR                    NT      23.28        
  5 Qian, Bruce                7 AGUA-MR                   NT      23.38        
  6 Packles, Jonathan D        8 AGUA-MR                   NT      23.41        
  7 Casey, Van V               8 AGUA-MR                28.97      23.46        
  8 Bice, Cormick R            7 QNS-MR                    NT      24.23        
  9 McLoughlin, Michael J      8 AGUA-MR                   NT      24.68        
 10 Squires, Julian            7 McBurney-MR            27.50      26.09        
 11 Pan, John                  7 QNS-MR                    NT      26.12        
 12 Dong, Cooper R             8 AGUA-MR                   NT      26.92        
 13 Tan, Vick                  8 AGUA-MR                   NT      27.27        
 14 Rankin, William J          7 JCCT-MR                   NT      28.14        
 15 Sereni, Andrea             8 JCCT-MR                   NT      28.47        
 16 Romero, Harry              8 ASAP-MR                25.46      32.85        
 -- Sun, Qingyu                7 AGUA-MR                   NT         DQ        
      Did not finish on back
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seliger, Timur             8 RI Marlins-MR          21.51      20.53        
  2 Wu, Brian                  8 AGUA-MR                25.74      22.65        
  3 Truong, Koa                8 QNS-MR                 28.10      23.75        
  4 Zarytov, William P         7 AGUA-MR                26.38      26.41        
  5 Packles, Jonathan D        8 AGUA-MR                   NT      26.74        
  6 Tan, Vick                  8 AGUA-MR                   NT      26.93        
  7 Qian, Bruce                7 AGUA-MR                   NT      27.34        
  8 Squires, Julian            7 McBurney-MR            30.95      28.05        
 -- Bessonette, Jack E         8 JCCT-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Romero, Harry              8 ASAP-MR                32.13         DQ        
      Scissors kick
 -- Schwartz, Jonah T          7 JCCT-MR                   NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Sereni, Andrea             8 JCCT-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Seliger, Timur             8 RI Marlins-MR          20.15      18.62        
  2 Casey, Van V               8 AGUA-MR                27.97      24.77        
  3 McLoughlin, Michael J      8 AGUA-MR                   NT      25.59        
 -- Schwartz, Jonah T          7 JCCT-MR                   NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- Bice, Cormick R            7 QNS-MR                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Dong, Cooper R             8 AGUA-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Sun, Qingyu                7 AGUA-MR                   NT         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Bessonette, Jack E         8 JCCT-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wu, Brian                  8 AGUA-MR              1:41.52    1:26.90        
  2 Radnay, Carson R           8 AGUA-MR              1:44.31    1:30.20        
  3 Maslo, Tadija              8 RI Marlins-MR        1:50.03    1:38.39        
  4 Truong, Koa                8 QNS-MR               1:59.45    1:40.01        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Washington, Morgon        10 CAS-MR                 28.42      28.10        
  2 Maslo, Strahinja          10 RI Marlins-MR          28.05      28.52        
  3 Skaistis, Levi B           9 AGUA-MR                28.28      28.59        
  4 Mialkovskyi, Denys        10 RI Marlins-MR          31.42      30.37        
  5 Wagner, Jared S           10 AGUA-MR                30.57      30.54        
  6 Henschel, Jake F          10 AGUA-MR                32.29      31.61        
  7 Burg, Daniel B            10 AGUA-MR                33.68      32.43        
  8 Kim, Jacob                10 AGUA-MR                31.77      32.47        
  9 Park, Aaron T             10 CAS-MR                 33.72      32.76        
 10 Lengyel, Adrian            9 RI Marlins-MR          34.59      33.15        
 11 Siqueria, Lucas C         10 AGUA-MR                33.73      33.30        
 12 Xu, James D               10 QNS-MR                 37.76      33.52        
 13 Chan, Edward              10 AGUA-MR                36.71      33.61        
 14 Sprague, Teo D            10 BKR-MR                 35.37      33.70        
 15 Auth, Zander T            10 AGUA-MR                37.08      33.94        
 16 Tollit, Alex R            10 AGUA-MR                   NT      33.99        
 17 Remor, Ian                 9 RI Marlins-MR          35.25      34.47        
 18 Speight-Ray, Oliver D     10 AGUA-MR                36.71      34.92        
 19 Anton, Willem G            9 AGUA-MR                37.28      35.19        
 20 Radnay, Cole S            10 AGUA-MR                35.78      35.34        
 21 Gookin, Vincent C          9 AGUA-MR                36.44      35.44        
 22 Babej, Alex C              9 AGUA-MR                41.18      35.53        
 23 Chan, Manas               10 AGUA-MR                39.56      35.82        
 24 Fagelman-Walker, Jake K   10 AGUA-MR                36.95      36.54        
 25 Reyes, Oliver K           10 BKR-MR                 38.96      36.59        
 26 Fulnecky, Iain             9 AGUA-MR                41.52      37.08        
 27 Mente, Daniel S            9 AGUA-MR                38.97      37.11        
 28 Carr, Oliver S             9 AGUA-MR                   NT      37.45        
 29 Bove, Salvatore            9 AGUA-MR                42.05      37.69        
 30 Pavelka, Matthew           9 QNS-MR                 39.61      38.01        
 31 Avalos, Vale J            10 BKR-MR                 50.00      38.37        
 32 Tuchman, Dylan J          10 AGUA-MR                   NT      38.53        
 33 Ilkay, Eli L              10 QNS-MR                    NT      39.53        
 34 Chahal, Aayush            10 ASAP-MR                44.95      39.56        
 35 Lau, Alexander            10 QNS-MR                 44.24      39.93        
 36 Kim, Charlie B            10 AGUA-MR                44.41      39.94        
 37 Reilly, Jake E             9 JCCT-MR                54.45      40.48        
 38 Kamble, Suryan            10 ASAP-MR                47.39      40.84        
 39 Coronel, Luis             10 RI Marlins-MR          50.00      41.09        
 40 Squires, Benjamin         10 McBurney-MR            38.75      41.50        
 41 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR                41.76      42.85        
 42 Mokart, Viggo S           10 AGUA-MR                38.58      43.03        
 43 Goldschein, Max H          9 AGUA-MR                   NT      43.95        
 44 Wyatt, Oliver G            9 AGUA-MR                40.75      43.97        
 45 Park, Noah                 9 ASAP-MR                48.44      44.64        
 46 Chen, Ethan Y             10 AGUA-MR                   NT      44.76        
 47 Packles, Max A            10 AGUA-MR                   NT      44.84        
 48 Blaustein, Joshua D        9 JCCT-MR                   NT      46.41        
 49 Coronel, Carlos           10 RI Marlins-MR          45.00      47.89        
 50 Bice, Cavan T              9 QNS-MR                 49.59      50.69        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maslo, Strahinja          10 RI Marlins-MR        1:01.95    1:02.91        
                  30.89     1:02.91 (32.02)                                        
  2 Washington, Morgon        10 CAS-MR               1:02.99    1:03.57        
                  30.76     1:03.57 (32.81)                                        
  3 Mialkovskyi, Denys        10 RI Marlins-MR        1:10.61    1:07.71        
                  32.55     1:07.71 (35.16)                                        
  4 Wagner, Jared S           10 AGUA-MR              1:08.95    1:08.80        
                  33.10     1:08.80 (35.70)                                        
  5 Henschel, Jake F          10 AGUA-MR              1:13.32    1:12.34        
                  34.09     1:12.34 (38.25)                                        
  6 Burg, Daniel B            10 AGUA-MR              1:16.28    1:12.47        
                  34.86     1:12.47 (37.61)                                        
  7 Kim, Jacob                10 AGUA-MR              1:11.50    1:12.91        
                  34.73     1:12.91 (38.18)                                        
  8 Speight-Ray, Oliver D     10 AGUA-MR              1:23.11    1:15.84        
                  35.50     1:15.84 (40.34)                                        
  9 Tollit, Alex R            10 AGUA-MR                   NT    1:17.93        
                  36.12     1:17.93 (41.81)                                        
 10 Auth, Zander T            10 AGUA-MR              1:22.97    1:18.07        
                  36.92     1:18.07 (41.15)                                        
 11 Lengyel, Adrian            9 RI Marlins-MR        1:38.40    1:18.25        
                  37.10     1:18.25 (41.15)                                        
 12 Park, Aaron T             10 CAS-MR               1:13.96    1:18.33        
                  36.47     1:18.33 (41.86)                                        
 13 Anton, Willem G            9 AGUA-MR              1:25.49    1:18.36        
                  36.59     1:18.36 (41.77)                                        
 14 Gookin, Vincent C          9 AGUA-MR              1:22.63    1:18.79        
                  36.93     1:18.79 (41.86)                                        
 15 Chan, Edward              10 AGUA-MR              1:25.61    1:19.12        
                  35.58     1:19.12 (43.54)                                        
 16 Xu, James D               10 QNS-MR               1:24.52    1:20.93        
                  37.95     1:20.93 (42.98)                                        
 17 Radnay, Cole S            10 AGUA-MR              1:19.54    1:22.43        
                  37.56     1:22.43 (44.87)                                        
 18 Babej, Alex C              9 AGUA-MR              1:34.30    1:22.67        
                  39.95     1:22.67 (42.72)                                        
 19 Carr, Oliver S             9 AGUA-MR                   NT    1:23.13        
                  40.58     1:23.13 (42.55)                                        
 20 Mente, Daniel S            9 AGUA-MR              1:20.97    1:23.45        
                  39.88     1:23.45 (43.57)                                        
 21 Fagelman-Walker, Jake K   10 AGUA-MR              1:26.91    1:23.47        
                  39.14     1:23.47 (44.33)                                        
 22 Ortiz-Borjas, Marco G     10 AGUA-MR              1:23.03    1:24.08        
                  40.73     1:24.08 (43.35)                                        
 23 Schwartz, Hayden R         9 AGUA-MR              1:33.49    1:24.11        
                  40.63     1:24.11 (43.48)                                        
 24 Levine, William J         10 AGUA-MR              1:30.27    1:24.61        
                  40.03     1:24.61 (44.58)                                        
 25 Pavelka, Matthew           9 QNS-MR               1:33.22    1:24.94        
                  41.18     1:24.94 (43.76)                                        
 26 Rajpal, Arjun D           10 AGUA-MR              1:27.56    1:26.05        
                  41.41     1:26.05 (44.64)                                        
 27 Remor, Ian                 9 RI Marlins-MR        1:33.79    1:26.54        
                  40.31     1:26.54 (46.23)                                        
 28 Fulnecky, Iain             9 AGUA-MR              1:41.45    1:26.62        
                  40.79     1:26.62 (45.83)                                        
 29 Chan, Manas               10 AGUA-MR              1:32.76    1:28.32        
                  41.75     1:28.32 (46.57)                                        
 30 Bove, Salvatore            9 AGUA-MR              1:36.50    1:28.83        
                  41.80     1:28.83 (47.03)                                        
 31 Kim, Charlie B            10 AGUA-MR              1:34.46    1:29.65        
                  42.09     1:29.65 (47.56)                                        
 32 Tuchman, Dylan J          10 AGUA-MR                   NT    1:29.95        
                  41.19     1:29.95 (48.76)                                        
 33 Mokart, Viggo S           10 AGUA-MR              1:29.78    1:30.30        
                  42.35     1:30.30 (47.95)                                        
 34 Huang, Gary               10 Swim Tech-MR              NT    1:31.40        
                  44.68     1:31.40 (46.72)                                        
 35 Chan, Tyler                9 Swim Tech-MR              NT    1:31.72        
                  43.61     1:31.72 (48.11)                                        
 36 Lefkowitz, Kyle B         10 JCCT-MR                   NT    1:32.39        
                  42.00     1:32.39 (50.39)                                        
 37 Coronel, Luis             10 RI Marlins-MR        1:45.00    1:33.08        
                  41.93     1:33.08 (51.15)                                        
 38 Kamble, Suryan            10 ASAP-MR              1:33.92    1:34.20        
                  42.17     1:34.20 (52.03)                                        
 39 Lalley, Jack A             9 QNS-MR               1:40.00    1:34.78        
                  43.46     1:34.78 (51.32)                                        
 40 Wyatt, Oliver G            9 AGUA-MR              1:36.30    1:35.95        
                  43.85     1:35.95 (52.10)                                        
 41 Goldschein, Max H          9 AGUA-MR                   NT    1:36.98        
                  45.67     1:36.98 (51.31)                                        
 42 Chen, Ethan Y             10 AGUA-MR                   NT    1:37.51        
                  45.45     1:37.51 (52.06)                                        
 43 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR              1:43.87    1:41.22        
                  46.69     1:41.22 (54.53)                                        
 44 Packles, Max A            10 AGUA-MR                   NT    1:41.86        
                  45.76     1:41.86 (56.10)                                        
 45 Lau, Alexander            10 QNS-MR               1:40.00    1:43.81        
                  44.44     1:43.81 (59.37)                                        
 46 Ng, Vaan                  10 Swim Tech-MR              NT    1:45.59        
                  51.04     1:45.59 (54.55)                                        
 47 Coronel, Carlos           10 RI Marlins-MR        1:45.00    1:50.53        
                  50.42   1:50.53 (1:00.11)                                        
 
Boys 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maslo, Strahinja          10 RI Marlins-MR        2:12.88    2:13.86        
                  31.03     1:05.08 (34.05)     1:39.86 (34.78)     2:13.86 (34.00)
  2 Skaistis, Levi B           9 AGUA-MR              2:23.15    2:17.74        
                  31.42     1:06.66 (35.24)     1:41.81 (35.15)     2:17.74 (35.93)
  3 Washington, Morgon        10 CAS-MR               2:20.00    2:21.72        
                  31.09     1:06.42 (35.33)     1:43.60 (37.18)     2:21.72 (38.12)
  4 Mialkovskyi, Denys        10 RI Marlins-MR        2:53.97    2:26.54        
                  34.01     1:11.73 (37.72)     1:50.13 (38.40)     2:26.54 (36.41)
  5 Sprague, Teo D            10 BKR-MR               2:57.69    2:44.57        
                  34.74     1:15.18 (40.44)     1:58.92 (43.74)     2:44.57 (45.65)
  6 Anton, Willem G            9 AGUA-MR                   NT    2:45.61        
                  37.27     1:19.04 (41.77)     2:01.81 (42.77)     2:45.61 (43.80)
  7 Speight-Ray, Oliver D     10 AGUA-MR              2:59.70    2:48.55        
                  36.62     1:20.00 (43.38)     2:05.20 (45.20)     2:48.55 (43.35)
  8 Lengyel, Adrian            9 RI Marlins-MR        3:00.00    2:51.69        
                                1:21.88 ( )     2:12.34 (50.46)     2:51.69 (39.35)
  9 Auth, Zander T            10 AGUA-MR              2:55.00    2:53.39        
                  38.17     1:22.82 (44.65)     2:09.57 (46.75)     2:53.39 (43.82)
 10 Reyes, Oliver K           10 BKR-MR               3:15.42    3:02.74        
                  38.19     1:25.55 (47.36)     2:15.19 (49.64)     3:02.74 (47.55)
 11 Remor, Ian                 9 RI Marlins-MR        3:35.96    3:04.20        
                  42.40     1:31.82 (49.42)     2:23.00 (51.18)     3:04.20 (41.20)
 12 Levine, William J         10 AGUA-MR                   NT    3:06.61        
                  40.37     1:27.90 (47.53)     2:17.94 (50.04)     3:06.61 (48.67)
 13 Kim, Charlie B            10 AGUA-MR                   NT    3:09.84        
                  42.15     1:29.91 (47.76)     2:21.20 (51.29)     3:09.84 (48.64)
 14 Avalos, Vale J            10 BKR-MR               4:00.00    3:15.11        
                  40.61     1:29.01 (48.40)     2:22.41 (53.40)     3:15.11 (52.70)
 15 Coronel, Luis             10 RI Marlins-MR        3:00.00    3:30.85        
                  45.41     1:37.85 (52.44)     2:35.62 (57.77)     3:30.85 (55.23)
 -- Coronel, Carlos           10 RI Marlins-MR        3:00.00        DNF        
      Did not finish
                  47.79   1:50.92 (1:03.13)   2:53.81 (1:02.89)                    
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B           9 AGUA-MR                33.71      33.67        
  2 Henschel, Jake F          10 AGUA-MR                35.80      34.76        
  3 Wagner, Jared S           10 AGUA-MR                37.32      35.65        
  4 Tollit, Alex R            10 AGUA-MR                   NT      37.99        
  5 Burg, Daniel B            10 AGUA-MR                41.41      38.99        
  6 Gookin, Vincent C          9 AGUA-MR                41.42      39.36        
  7 Sprague, Teo D            10 BKR-MR                 40.59      39.43        
  8 Speight-Ray, Oliver D     10 AGUA-MR                40.76      39.44        
  9 Kim, Jacob                10 AGUA-MR                37.26      39.72        
 10 Radnay, Cole S            10 AGUA-MR                41.20      39.83        
 11 Chan, Edward              10 AGUA-MR                42.77      40.06        
 12 Anton, Willem G            9 AGUA-MR                44.76      40.14        
 13 Xu, James D               10 QNS-MR                 43.27      40.53        
 14 Siqueria, Lucas C         10 AGUA-MR                43.06      40.71        
 15 Auth, Zander T            10 AGUA-MR                42.63      40.82        
 16 Ortiz-Borjas, Marco G     10 AGUA-MR                47.10      41.07        
 17 Bove, Salvatore            9 AGUA-MR                46.03      41.52        
 18 Park, Aaron T             10 CAS-MR                 39.49      41.61        
 19 Levine, William J         10 AGUA-MR                49.73      42.74        
 20 Lengyel, Adrian            9 RI Marlins-MR          44.04      42.92        
 21 Chan, Manas               10 AGUA-MR                44.84      43.26        
 22 Kim, Charlie B            10 AGUA-MR                48.63      43.52        
 23 Fulnecky, Iain             9 AGUA-MR                48.29      43.59        
 24 Mente, Daniel S            9 AGUA-MR                42.97      43.65        
 25 Fagelman-Walker, Jake K   10 AGUA-MR                43.04      43.69        
 26 Carr, Oliver S             9 AGUA-MR                   NT      43.79        
 27 Babej, Alex C              9 AGUA-MR                50.05      44.07        
 28 Tuchman, Dylan J          10 AGUA-MR                   NT      45.60        
 29 Reilly, Jake E             9 JCCT-MR                   NT      45.86        
 30 Pavelka, Matthew           9 QNS-MR                 48.63      45.95        
 31 Mokart, Viggo S           10 AGUA-MR                45.88      46.29        
 32 Lau, Alexander            10 QNS-MR                 55.67      46.83        
 33 Remor, Ian                 9 RI Marlins-MR          45.50      47.30        
 34 Goldschein, Max H          9 AGUA-MR                   NT      47.67        
 35 Kamble, Suryan            10 ASAP-MR                51.93      48.22        
 36 Avalos, Vale J            10 BKR-MR               1:00.00      48.56        
 37 Squires, Benjamin         10 McBurney-MR               NT      48.65        
 38 Wyatt, Oliver G            9 AGUA-MR                47.53      48.74        
 39 Chahal, Aayush            10 ASAP-MR                50.12      50.09        
 40 Chen, Ethan Y             10 AGUA-MR                   NT      51.02        
 41 Chun, Connor H            10 AGUA-MR                52.98      52.49        
 42 Coronel, Carlos           10 RI Marlins-MR          55.00      52.54        
 43 Coronel, Luis             10 RI Marlins-MR          55.00      52.73        
 44 Park, Noah                 9 ASAP-MR                57.49      56.57        
 45 Bice, Cavan T              9 QNS-MR               1:03.30      56.76        
 46 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR                48.43      57.09        
 -- Ilkay, Eli L              10 QNS-MR                    NT         DQ        
      No touch at turn
 -- Packles, Max A            10 AGUA-MR                   NT         DQ        
      No touch at turn
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mialkovskyi, Denys        10 RI Marlins-MR        1:17.40    1:11.49        
                  35.24     1:11.49 (36.25)                                        
  2 Wagner, Jared S           10 AGUA-MR              1:19.89    1:19.32        
                  38.62     1:19.32 (40.70)                                        
  3 Park, Aaron T             10 CAS-MR               1:26.01    1:29.16        
                  43.67     1:29.16 (45.49)                                        
  4 Xu, James D               10 QNS-MR               1:34.72    1:30.79        
                  43.99     1:30.79 (46.80)                                        
  5 Lengyel, Adrian            9 RI Marlins-MR        1:40.27    1:31.97        
                  43.50     1:31.97 (48.47)                                        
  6 Remor, Ian                 9 RI Marlins-MR        1:48.12    1:38.26        
                  48.45     1:38.26 (49.81)                                        
  7 Huang, Gary               10 Swim Tech-MR              NT    1:41.77        
                  49.17     1:41.77 (52.60)                                        
  8 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR              1:50.34    2:08.86        
                1:01.42   2:08.86 (1:07.44)                                        
 -- Ng, Vaan                  10 Swim Tech-MR              NT         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  51.33        DQ (1:03.00)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B           9 AGUA-MR                36.91      35.56        
  2 Maslo, Strahinja          10 RI Marlins-MR          39.93      38.04        
  3 Henschel, Jake F          10 AGUA-MR                40.88      39.60        
  4 Anton, Willem G            9 AGUA-MR                47.29      42.08        
  5 Kim, Jacob                10 AGUA-MR                42.51      42.13        
  6 Burg, Daniel B            10 AGUA-MR                43.54      42.23        
  7 Wagner, Jared S           10 AGUA-MR                42.59      42.29        
  8 Gookin, Vincent C          9 AGUA-MR                46.35      42.49        
  9 Tollit, Alex R            10 AGUA-MR                   NT      42.67        
 10 Babej, Alex C              9 AGUA-MR                51.74      44.83        
 11 Ortiz-Borjas, Marco G     10 AGUA-MR                46.86      45.15        
 12 Fagelman-Walker, Jake K   10 AGUA-MR                48.62      45.30        
 13 Chan, Edward              10 AGUA-MR                50.03      45.97        
 14 Rajpal, Arjun D           10 AGUA-MR                45.52      46.05        
 15 Auth, Zander T            10 AGUA-MR                49.63      46.12        
 16 Radnay, Cole S            10 AGUA-MR                50.22      46.32        
 17 Mokart, Viggo S           10 AGUA-MR                47.88      46.87        
 18 Mente, Daniel S            9 AGUA-MR                52.97      47.21        
 19 Bove, Salvatore            9 AGUA-MR                51.39      48.25        
 20 Schwartz, Hayden R         9 AGUA-MR                51.21      48.40        
 21 Siqueria, Lucas C         10 AGUA-MR                49.10      49.70        
 22 Levine, William J         10 AGUA-MR                53.87      50.54        
 23 Wong, Britton              9 Swim Tech-MR              NT      50.84        
 24 Speight-Ray, Oliver D     10 AGUA-MR                54.27      51.01        
 25 Lalley, Jack A             9 QNS-MR                 55.00      51.22        
 26 Kim, Charlie B            10 AGUA-MR                54.76      51.27        
 27 Carr, Oliver S             9 AGUA-MR                   NT      51.70        
 28 Pavelka, Matthew           9 QNS-MR                 54.47      51.83        
 29 Kamble, Suryan            10 ASAP-MR                53.96      52.21        
 30 Squires, Benjamin         10 McBurney-MR            51.66      53.70        
 31 Tuchman, Dylan J          10 AGUA-MR                   NT      54.26        
 32 Wyatt, Oliver G            9 AGUA-MR                52.66      54.31        
 33 Goldschein, Max H          9 AGUA-MR                   NT      54.34        
 34 Huang, Gary               10 Swim Tech-MR              NT      56.11        
 35 Chen, Ethan Y             10 AGUA-MR                   NT      56.29        
 36 Ng, Vaan                  10 Swim Tech-MR              NT      59.29        
 -- Bice, Cavan T              9 QNS-MR                    NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Lau, Alexander            10 QNS-MR               1:00.82         DQ        
      Alternating Kick
 -- Blaustein, Joshua D        9 JCCT-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Packles, Max A            10 AGUA-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Chan, Tyler                9 Swim Tech-MR              NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Maslo, Strahinja          10 RI Marlins-MR        1:26.14    1:20.95        
                  39.71     1:20.95 (41.24)                                        
  2 Henschel, Jake F          10 AGUA-MR              1:31.71    1:26.45        
                  40.46     1:26.45 (45.99)                                        
  3 Burg, Daniel B            10 AGUA-MR              1:36.00    1:30.43        
                  42.09     1:30.43 (48.34)                                        
  4 Wagner, Jared S           10 AGUA-MR              1:29.92    1:31.49        
                  43.42     1:31.49 (48.07)                                        
  5 Kim, Jacob                10 AGUA-MR              1:33.79    1:31.86        
                  42.98     1:31.86 (48.88)                                        
  6 Tollit, Alex R            10 AGUA-MR                   NT    1:32.28        
                  43.78     1:32.28 (48.50)                                        
  7 Reyes, Oliver K           10 BKR-MR               1:42.06    1:32.69        
                  43.48     1:32.69 (49.21)                                        
  8 Babej, Alex C              9 AGUA-MR              1:51.02    1:36.31        
                  46.38     1:36.31 (49.93)                                        
  9 Gookin, Vincent C          9 AGUA-MR              1:43.06    1:39.75        
                  46.10     1:39.75 (53.65)                                        
 10 Bove, Salvatore            9 AGUA-MR                   NT    1:40.86        
                  49.88     1:40.86 (50.98)                                        
 11 Radnay, Cole S            10 AGUA-MR              1:41.63    1:41.88        
                  46.45     1:41.88 (55.43)                                        
 12 Mokart, Viggo S           10 AGUA-MR              1:46.35    1:42.85        
                  47.68     1:42.85 (55.17)                                        
 13 Pavelka, Matthew           9 QNS-MR               1:49.20    1:47.77        
                  51.07     1:47.77 (56.70)                                        
 14 Siqueria, Lucas C         10 AGUA-MR              1:48.05    1:47.92        
                  49.27     1:47.92 (58.65)                                        
 15 Squires, Benjamin         10 McBurney-MR               NT    1:52.72        
                  54.40     1:52.72 (58.32)                                        
 16 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR              2:01.32    1:53.13        
                  52.43   1:53.13 (1:00.70)                                        
 17 Fulnecky, Iain             9 AGUA-MR              2:03.86    1:56.97        
                  54.56   1:56.97 (1:02.41)                                        
 18 Chahal, Aayush            10 ASAP-MR              1:59.32    1:57.89        
                  55.14   1:57.89 (1:02.75)                                        
 19 Wyatt, Oliver G            9 AGUA-MR              1:56.47    1:59.12        
                  54.23   1:59.12 (1:04.89)                                        
 20 Goldschein, Max H          9 AGUA-MR                   NT    2:01.77        
                  57.87   2:01.77 (1:03.90)                                        
 21 Chen, Ethan Y             10 AGUA-MR                   NT    2:09.33        
                1:00.91   2:09.33 (1:08.42)                                        
 -- Kamble, Suryan            10 ASAP-MR              1:53.05         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  53.23          DQ (57.43)                                        
 -- Ortiz-Borjas, Marco G     10 AGUA-MR              1:51.09         DQ        
      Alternating Kick
                  46.02          DQ (49.53)                                        
 -- Fagelman-Walker, Jake K   10 AGUA-MR              1:49.32         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  47.33          DQ (53.23)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mialkovskyi, Denys        10 RI Marlins-MR          32.33      30.98        
  2 Skaistis, Levi B           9 AGUA-MR                34.60      32.30        
  3 Washington, Morgon        10 CAS-MR                 32.57      33.85        
  4 Henschel, Jake F          10 AGUA-MR                36.58      34.77        
  5 Kim, Jacob                10 AGUA-MR                37.47      35.10        
  6 Burg, Daniel B            10 AGUA-MR                41.47      36.07        
  7 Xu, James D               10 QNS-MR                 38.26      36.27        
  8 Park, Aaron T             10 CAS-MR                 39.46      37.42        
  9 Ortiz-Borjas, Marco G     10 AGUA-MR                50.52      40.37        
 10 Chan, Manas               10 AGUA-MR                45.14      41.81        
 11 Speight-Ray, Oliver D     10 AGUA-MR                47.23      42.34        
 12 Radnay, Cole S            10 AGUA-MR                39.79      42.63        
 13 Siqueria, Lucas C         10 AGUA-MR                39.36      42.72        
 14 Tuchman, Dylan J          10 AGUA-MR                   NT      43.17        
 15 Fulnecky, Iain             9 AGUA-MR                50.07      44.14        
 16 Carr, Oliver S             9 AGUA-MR                   NT      44.32        
 17 Mokart, Viggo S           10 AGUA-MR                48.78      45.71        
 18 Mente, Daniel S            9 AGUA-MR                45.97      46.79        
 19 Auth, Zander T            10 AGUA-MR                48.22      47.47        
 20 Lau, Alexander            10 QNS-MR                 55.00      47.55        
 21 Lefkowitz, Kyle B         10 JCCT-MR                   NT      49.69        
 22 Squires, Benjamin         10 McBurney-MR            50.69      51.28        
 23 Coronel, Luis             10 RI Marlins-MR          55.00      51.33        
 24 Chan, Tyler                9 Swim Tech-MR              NT      53.23        
 25 Packles, Max A            10 AGUA-MR                   NT      56.13        
 26 Wong, Britton              9 Swim Tech-MR              NT      57.61        
 -- Coronel, Carlos           10 RI Marlins-MR          55.00         DQ        
      One hand touch
 -- Bice, Cavan T              9 QNS-MR                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Blaustein, Joshua D        9 JCCT-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mialkovskyi, Denys        10 RI Marlins-MR        1:14.12    1:10.74        
                  33.46     1:10.74 (37.28)                                        
  2 Washington, Morgon        10 CAS-MR               1:20.38    1:23.08        
                  35.87     1:23.08 (47.21)                                        
  3 Xu, James D               10 QNS-MR               1:33.90    1:30.17        
                  40.86     1:30.17 (49.31)                                        
  4 Park, Aaron T             10 CAS-MR               1:40.78    1:34.26        
                  42.24     1:34.26 (52.02)                                        
  5 Blaustein, Joshua D        9 JCCT-MR                   NT    2:15.89        
                  55.80   2:15.89 (1:20.09)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B           9 AGUA-MR              1:11.81    1:09.89        
                  32.48     1:09.89 (37.41)                                        
  2 Maslo, Strahinja          10 RI Marlins-MR        1:13.45    1:12.02        
                  34.46     1:12.02 (37.56)                                        
  3 Washington, Morgon        10 CAS-MR               1:14.56    1:15.33        
                  34.20     1:15.33 (41.13)                                        
  4 Tollit, Alex R            10 AGUA-MR                   NT    1:21.64        
                  21.77     1:21.64 (59.87)                                        
  5 Chan, Edward              10 AGUA-MR              1:38.08    1:24.89        
                  39.84     1:24.89 (45.05)                                        
  6 Gookin, Vincent C          9 AGUA-MR              1:33.05    1:25.03        
                  40.78     1:25.03 (44.25)                                        
  7 Anton, Willem G            9 AGUA-MR              1:32.28    1:26.10        
                  41.70     1:26.10 (44.40)                                        
  8 Siqueria, Lucas C         10 AGUA-MR              1:31.25    1:26.11        
                  38.87     1:26.11 (47.24)                                        
  9 Rajpal, Arjun D           10 AGUA-MR              1:33.95    1:29.50        
                  41.57     1:29.50 (47.93)                                        
 10 Babej, Alex C              9 AGUA-MR                   NT    1:29.56        
                  41.33     1:29.56 (48.23)                                        
 11 Bove, Salvatore            9 AGUA-MR              1:41.79    1:29.90        
                  41.46     1:29.90 (48.44)                                        
 12 Levine, William J         10 AGUA-MR              1:47.93    1:30.45        
                  42.31     1:30.45 (48.14)                                        
 13 Chan, Manas               10 AGUA-MR              1:37.13    1:31.52        
                  42.33     1:31.52 (49.19)                                        
 14 Schwartz, Hayden R         9 AGUA-MR              1:43.52    1:31.71        
                  42.96     1:31.71 (48.75)                                        
 15 Fagelman-Walker, Jake K   10 AGUA-MR              1:32.13    1:32.21        
                  43.98     1:32.21 (48.23)                                        
 16 Fulnecky, Iain             9 AGUA-MR              1:46.11    1:33.10        
                  44.87     1:33.10 (48.23)                                        
 17 Remor, Ian                 9 RI Marlins-MR        1:41.11    1:34.79        
                  42.87     1:34.79 (51.92)                                        
 18 Pavelka, Matthew           9 QNS-MR               1:44.51    1:38.11        
                  47.20     1:38.11 (50.91)                                        
 19 Chen, Ethan Y             10 AGUA-MR                   NT    1:40.25        
                  21.55   1:40.25 (1:18.70)                                        
 20 Lefkowitz, Kyle B         10 JCCT-MR                   NT    1:40.98        
                  22.83   1:40.98 (1:18.15)                                        
 21 Wyatt, Oliver G            9 AGUA-MR              1:46.14    1:41.75        
                  53.24     1:41.75 (48.51)                                        
 22 Wong, Britton              9 Swim Tech-MR              NT    1:42.84        
                  21.89   1:42.84 (1:20.95)                                        
 23 Squires, Benjamin         10 McBurney-MR          1:43.00    1:43.25        
                  49.96     1:43.25 (53.29)                                        
 24 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR              1:54.67    1:49.30        
                1:01.68     1:49.30 (47.62)                                        
 25 Kamble, Suryan            10 ASAP-MR              2:03.95    1:51.45        
                1:03.52     1:51.45 (47.93)                                        
 -- Goldschein, Max H          9 AGUA-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  21.42        DQ (1:17.67)                                        
 -- Kim, Charlie B            10 AGUA-MR              1:49.47         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  47.57                                                            
 -- Lalley, Jack A             9 QNS-MR                    NT         DQ        
      One hand touch - breast
                  15.85        DQ (1:26.29)                                        
 -- Lengyel, Adrian            9 RI Marlins-MR        1:30.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  44.87          DQ (48.76)                                        
 -- Blaustein, Joshua D        9 JCCT-MR                   NT         DQ        
      One hand touch - breast
                  19.12        DQ (1:35.22)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Dylan Y            12 AGUA-MR                26.90      25.06        
  2 Sacca, David J            12 AGUA-MR                26.74      26.79        
  3 McKenna, Rodin J          12 AGUA-MR                27.44      27.32        
  4 Badilla, Nicky C          12 EHY-MR                 27.87      27.50        
  5 Su, Sean A                12 QNS-MR                 28.59      27.55        
  6 Tamang, Tenzin N          12 EHY-MR                 27.93      27.71        
  7 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR                 28.34      28.05        
  8 Tesovic, Maksim           12 RI Marlins-MR          27.46      28.12        
  9 Fine, Evan                12 AGUA-MR                30.80      28.65        
 10 Graullera, Cassiel        12 AGUA-MR                31.91      28.87        
 11 Javaheri, Kouros S        11 AGUA-MR                30.91      29.56        
 12 Vesselov, Stephan         12 RI Marlins-MR          29.06      29.66        
 13 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR                30.63      29.89        
 14 Tung, Wesley S            11 QNS-MR                 31.01      30.30        
 15 Gill, George Erich E      11 AGUA-MR                32.97      30.63        
 16 Schulze, Enzo             12 QNS-MR                 33.14      31.24        
 17 Spodek, Gavin A           11 JCCT-MR                31.27      31.26        
 18 Tollit, Daniel L          11 AGUA-MR                30.84      31.37        
 19 Olsen, Finn               11 RI Marlins-MR          32.00      31.59        
 20 Twibell, Connor S         11 JCCT-MR                34.47      31.84        
 21 Hammond, Adam             12 QNS-MR                 35.00      32.04        
 22 Guerrero, Javier A        11 CAS-MR                 34.15      32.59        
 23 Sadikovic, Bogdan         12 RI Marlins-MR          35.44      33.47        
 24 Stewart, Matteo           11 AGUA-MR                34.24      33.51        
 25 Chong, Daniel L           12 AGUA-MR                35.97      33.52        
 26 Adnet, Achilles           11 McBurney-MR            32.48      33.79        
 27 Vasquez, Andrew           12 AGUA-MR                   NT      33.86        
 28 Zarytov, Vlad             11 AGUA-MR                34.56      33.88        
 29 Kastoun, Gebran L         11 AGUA-MR                34.80      33.93        
 30 Young, Ryan               11 QNS-MR                 38.19      34.47        
 31 Igel, Misha               12 BKR-MR                 33.46      34.85        
 32 Tsetlin, Max A            11 McBurney-MR            35.90      34.86        
 33 Corner, Milo              11 AGUA-MR                37.58      36.26        
 34 Rhee, Aiden               11 AGUA-MR                38.62      36.31        
 35 Pepper, Logan S           12 ASAP-MR                37.86      37.14        
 36 Daniels, Jacob C          11 CAS-MR                 35.44      37.15        
 37 Gross, Jacob              12 BKR-MR                 37.27      38.81        
 38 Rosenthal, Isaac D        12 CAS-MR                 37.13      39.45        
 39 Usui, Kaito K             12 ASAP-MR                43.65      39.72        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McKenna, Rodin J          12 AGUA-MR              1:00.72      58.61        
                  28.21       58.61 (30.40)                                        
  2 Emre, Emir M              12 RI Marlins-MR          59.17      58.71        
                  27.97       58.71 (30.74)                                        
  3 Su, Sean A                12 QNS-MR               1:02.48      59.47        
                  28.72       59.47 (30.75)                                        
  4 Sacca, David J            12 AGUA-MR              1:00.31    1:00.09        
                  29.01     1:00.09 (31.08)                                        
  5 Lara, Austin F            12 AGUA-MR              1:02.06    1:01.35        
                  29.18     1:01.35 (32.17)                                        
  6 Raboy, Asher M            12 AGUA-MR              1:06.83    1:02.27        
                  30.84     1:02.27 (31.43)                                        
  7 Tesovic, Maksim           12 RI Marlins-MR        1:01.27    1:03.22        
                  30.02     1:03.22 (33.20)                                        
  8 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR               1:07.19    1:04.42        
                  31.08     1:04.42 (33.34)                                        
  9 Olsen, Finn               11 RI Marlins-MR        1:10.00    1:05.45        
                  31.73     1:05.45 (33.72)                                        
 10 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR              1:10.79    1:05.60        
                  32.50     1:05.60 (33.10)                                        
 11 Dauchez, Jacques M        12 AGUA-MR              1:06.35    1:05.93        
                  30.96     1:05.93 (34.97)                                        
 12 Javaheri, Kouros S        11 AGUA-MR              1:10.54    1:05.98        
                  32.55     1:05.98 (33.43)                                        
 13 Yoham, Skylar H           12 AGUA-MR              1:09.87    1:06.17        
                  32.84     1:06.17 (33.33)                                        
 14 Vesselov, Stephan         12 RI Marlins-MR        1:07.96    1:07.38        
                  31.62     1:07.38 (35.76)                                        
 15 Gill, George Erich E      11 AGUA-MR              1:12.97    1:07.92        
                  33.06     1:07.92 (34.86)                                        
 16 Tung, Wesley S            11 QNS-MR               1:07.91    1:08.56        
                  32.67     1:08.56 (35.89)                                        
 17 Guerrero, Javier A        11 CAS-MR               1:12.59    1:11.62        
                  35.08     1:11.62 (36.54)                                        
 18 Benten, Liam A            12 AGUA-MR              1:12.87    1:11.63        
                  34.86     1:11.63 (36.77)                                        
 19 Tollit, Daniel L          11 AGUA-MR              1:08.84    1:11.99        
                  33.22     1:11.99 (38.77)                                        
 20 Hammond, Adam             12 QNS-MR               1:22.00    1:13.53        
                  23.23     1:13.53 (50.30)                                        
 21 Zarytov, Vlad             11 AGUA-MR              1:18.71    1:13.70        
                  35.76     1:13.70 (37.94)                                        
 22 Kastoun, Gebran L         11 AGUA-MR              1:16.02    1:13.83        
                  36.16     1:13.83 (37.67)                                        
 23 Stewart, Matteo           11 AGUA-MR              1:18.21    1:16.51        
                  35.79     1:16.51 (40.72)                                        
 24 Stern, Charlie I          11 AGUA-MR              1:19.82    1:18.13        
                  36.57     1:18.13 (41.56)                                        
 25 Lee, Ryan                 12 Swim Tech-MR              NT    1:20.26        
                  36.50     1:20.26 (43.76)                                        
 26 Sadikovic, Bogdan         12 RI Marlins-MR        1:19.71    1:20.84        
                  37.93     1:20.84 (42.91)                                        
 27 Brink, Theo C             11 JCCT-MR              1:32.37    1:22.09        
                  38.30     1:22.09 (43.79)                                        
 28 Minaker, Brandon M        11 UN-MR                1:25.97    1:22.23        
                  37.80     1:22.23 (44.43)                                        
 29 Neria, Andrew             11 Swim Tech-MR              NT    1:23.64        
                  39.79     1:23.64 (43.85)                                        
 30 Rhee, Aiden               11 AGUA-MR              1:24.94    1:24.02        
                  40.65     1:24.02 (43.37)                                        
 31 Huang, Edward             12 Swim Tech-MR              NT    1:24.39        
                  40.46     1:24.39 (43.93)                                        
 32 Corner, Milo              11 AGUA-MR              1:27.81    1:25.35        
                  38.57     1:25.35 (46.78)                                        
 33 Daniels, Jacob C          11 CAS-MR               1:20.60    1:26.05        
                  41.99     1:26.05 (44.06)                                        
 34 Rosenthal, Isaac D        12 CAS-MR               1:26.13    1:31.77        
                  42.86     1:31.77 (48.91)                                        
 35 Gyaltsen, Tenzin          11 QNS-MR                    NT    1:32.53        
                  40.99     1:32.53 (51.54)                                        
 36 Uyanik, Sami              11 JCCT-MR                   NT    1:34.63        
                  43.15     1:34.63 (51.48)                                        
 37 Chen, Joshua              11 Swim Tech-MR              NT    1:37.58        
                  42.67     1:37.58 (54.91)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Dylan Y            12 AGUA-MR              2:00.22    1:55.92        
                  26.76       56.06 (29.30)     1:26.18 (30.12)     1:55.92 (29.74)
  2 Zhang, Eric K             12 AGUA-MR              2:11.18    2:03.72        
                  28.41       59.32 (30.91)     1:31.60 (32.28)     2:03.72 (32.12)
  3 Emre, Emir M              12 RI Marlins-MR        2:13.95    2:08.17        
                  28.39     1:00.43 (32.04)     1:34.61 (34.18)     2:08.17 (33.56)
  4 Su, Sean A                12 QNS-MR               2:18.02    2:09.91        
                  29.56     1:02.85 (33.29)     1:37.15 (34.30)     2:09.91 (32.76)
  5 McKenna, Rodin J          12 AGUA-MR              2:13.10    2:09.94        
                  29.02     1:02.43 (33.41)     1:36.33 (33.90)     2:09.94 (33.61)
  6 Lara, Austin F            12 AGUA-MR              2:15.00    2:10.72        
                  29.36     1:03.08 (33.72)     1:37.32 (34.24)     2:10.72 (33.40)
  7 Sacca, David J            12 AGUA-MR              2:16.70    2:11.71        
                  29.69     1:03.10 (33.41)     1:38.01 (34.91)     2:11.71 (33.70)
  8 Badilla, Nicky C          12 EHY-MR               2:43.74    2:13.28        
                  29.76     1:02.96 (33.20)     1:38.00 (35.04)     2:13.28 (35.28)
  9 Raboy, Asher M            12 AGUA-MR              2:28.74    2:15.61        
                  32.26     1:07.84 (35.58)     1:43.47 (35.63)     2:15.61 (32.14)
 10 Tamang, Tenzin N          12 EHY-MR               2:19.47    2:16.54        
                  30.37     1:04.71 (34.34)     1:41.49 (36.78)     2:16.54 (35.05)
 11 Tesovic, Maksim           12 RI Marlins-MR        2:20.27    2:16.61        
                  30.45     1:05.31 (34.86)     1:41.00 (35.69)     2:16.61 (35.61)
 12 Vesselov, Stephan         12 RI Marlins-MR        2:29.31    2:19.86        
                  31.87     1:08.61 (36.74)     1:45.23 (36.62)     2:19.86 (34.63)
 13 Olsen, Finn               11 RI Marlins-MR        2:25.00    2:19.92        
                  32.09     1:08.11 (36.02)     1:44.30 (36.19)     2:19.92 (35.62)
 14 Chin, Ever J              12 AGUA-MR              2:29.91    2:20.28        
                  31.16     1:08.39 (37.23)     1:45.65 (37.26)     2:20.28 (34.63)
 15 Bates, Andrew H           12 AGUA-MR              2:23.65    2:21.09        
                  32.88     1:08.78 (35.90)     1:45.40 (36.62)     2:21.09 (35.69)
 16 Javaheri, Kouros S        11 AGUA-MR              2:44.75    2:23.27        
                  15.09     1:09.10 (54.01)     1:46.75 (37.65)     2:23.27 (36.52)
 17 Gill, George Erich E      11 AGUA-MR              2:30.97    2:23.29        
                  32.94     1:09.17 (36.23)     1:46.31 (37.14)     2:23.29 (36.98)
 18 Tung, Wesley S            11 QNS-MR               2:29.52    2:23.50        
                  33.90     1:12.16 (38.26)     1:49.44 (37.28)     2:23.50 (34.06)
 19 Benten, Liam A            12 AGUA-MR              2:36.89    2:29.00        
                  33.80     1:11.19 (37.39)     1:50.70 (39.51)     2:29.00 (38.30)
 20 Tollit, Daniel L          11 AGUA-MR              2:35.84    2:30.78        
                  32.52     1:10.48 (37.96)     1:51.18 (40.70)     2:30.78 (39.60)
 21 Kastoun, Gebran L         11 AGUA-MR              2:48.71    2:39.46        
                  37.61     1:19.12 (41.51)     2:00.48 (41.36)     2:39.46 (38.98)
 22 Panucci, Daniel           12 UN-MR                3:00.00    2:40.02        
                  34.58     1:14.50 (39.92)     1:58.29 (43.79)     2:40.02 (41.73)
 23 Chong, Daniel L           12 AGUA-MR              3:15.97    2:41.08        
                  35.81     1:17.24 (41.43)     2:01.18 (43.94)     2:41.08 (39.90)
 24 Zarytov, Vlad             11 AGUA-MR              2:44.89    2:41.26        
                  34.74     1:16.67 (41.93)     1:59.87 (43.20)     2:41.26 (41.39)
 25 Schulze, Enzo             12 QNS-MR                    NT    2:44.96        
                  35.43     1:17.51 (42.08)     2:02.09 (44.58)     2:44.96 (42.87)
 26 Stewart, Matteo           11 AGUA-MR              2:56.11    2:47.36        
                  37.09     1:20.47 (43.38)     2:04.41 (43.94)     2:47.36 (42.95)
 27 Sadikovic, Bogdan         12 RI Marlins-MR        2:57.39    2:57.13        
                  38.86     1:24.41 (45.55)     2:12.31 (47.90)     2:57.13 (44.82)
 28 Igel, Misha               12 BKR-MR               2:55.47    3:00.42        
                  36.80     1:21.35 (44.55)     2:10.59 (49.24)     3:00.42 (49.83)
 29 Tsetlin, Max A            11 McBurney-MR               NT    3:01.39        
                  39.25     1:26.74 (47.49)     2:12.10 (45.36)     3:01.39 (49.29)
 30 Gross, Jacob              12 BKR-MR               3:06.66    3:03.33        
                  38.69     1:26.09 (47.40)     2:15.93 (49.84)     3:03.33 (47.40)
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Badilla, Nicky C          12 EHY-MR                 30.92      30.73        
  2 Su, Sean A                12 QNS-MR                 32.21      30.74        
  3 Graullera, Cassiel        12 AGUA-MR                35.97      32.74        
  4 Raboy, Asher M            12 AGUA-MR                34.82      33.15        
  5 Chin, Ever J              12 AGUA-MR                33.63      33.18        
  6 Fine, Evan                12 AGUA-MR                34.38      33.69        
  7 Dauchez, Jacques M        12 AGUA-MR                34.07      33.86        
  8 Bates, Andrew H           12 AGUA-MR                34.43      34.07        
  9 Javaheri, Kouros S        11 AGUA-MR                36.46      34.67        
 10 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR                 34.50      34.76        
 11 Benten, Liam A            12 AGUA-MR                40.56      35.47        
 12 Gill, George Erich E      11 AGUA-MR                37.97      36.53        
 13 Twibell, Connor S         11 JCCT-MR                41.87      36.81        
 14 Hammond, Adam             12 QNS-MR                 40.00      36.95        
 15 Kastoun, Gebran L         11 AGUA-MR                39.79      38.36        
 16 Spodek, Gavin A           11 JCCT-MR                40.41      38.52        
 17 Tung, Wesley S            11 QNS-MR                 39.93      38.88        
 18 Schulze, Enzo             12 QNS-MR                 39.93      38.99        
 19 Adnet, Achilles           11 McBurney-MR            38.42      39.38        
 20 StClair, Avery H          12 BKR-MR                 51.98      39.41        
 21 Guerrero, Javier A        11 CAS-MR                 42.10      39.60        
 22 Stewart, Matteo           11 AGUA-MR                40.39      39.85        
 23 Young, Ryan               11 QNS-MR                 42.29      40.16        
 24 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR                46.06      40.31        
 25 Chong, Daniel L           12 AGUA-MR                37.97      40.77        
 26 Gross, Jacob              12 BKR-MR                 42.90      41.73        
 27 Sadikovic, Bogdan         12 RI Marlins-MR          41.62      41.82        
 28 Corner, Milo              11 AGUA-MR                45.32      43.43        
 29 Rhee, Aiden               11 AGUA-MR                43.01      44.00        
 30 Minaker, Brandon M        11 UN-MR                  45.97      44.48        
 31 Panucci, Daniel           12 UN-MR                  40.00      44.79        
 32 Igel, Misha               12 BKR-MR                 43.48      44.98        
 33 Pepper, Logan S           12 ASAP-MR                46.31      45.09        
 34 Daniels, Jacob C          11 CAS-MR                 44.52      46.02        
 35 Rosenthal, Isaac D        12 CAS-MR                 40.07      46.69        
 36 Usui, Kaito K             12 ASAP-MR                49.36      47.43        
 -- Vasquez, Andrew           12 AGUA-MR                   NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Tsetlin, Max A            11 McBurney-MR            52.75         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Dylan Y            12 AGUA-MR              1:00.72    1:00.04        
                  29.51     1:00.04 (30.53)                                        
  2 Zhang, Eric K             12 AGUA-MR              1:07.63    1:04.40        
                  31.88     1:04.40 (32.52)                                        
  3 Emre, Emir M              12 RI Marlins-MR        1:06.33    1:04.87        
                  31.12     1:04.87 (33.75)                                        
  4 Su, Sean A                12 QNS-MR               1:09.37    1:06.14        
                  32.36     1:06.14 (33.78)                                        
  5 McKenna, Rodin J          12 AGUA-MR              1:08.61    1:07.99        
                  33.13     1:07.99 (34.86)                                        
  6 Lara, Austin F            12 AGUA-MR              1:11.97    1:10.34        
                  33.82     1:10.34 (36.52)                                        
  7 Raboy, Asher M            12 AGUA-MR              1:14.30    1:10.38        
                  35.35     1:10.38 (35.03)                                        
  8 Graullera, Cassiel        12 AGUA-MR              1:14.63    1:11.96        
                  35.55     1:11.96 (36.41)                                        
  9 Fine, Evan                12 AGUA-MR              1:14.18    1:12.88        
                  35.56     1:12.88 (37.32)                                        
 10 Tesovic, Maksim           12 RI Marlins-MR        1:11.96    1:13.30        
                  35.92     1:13.30 (37.38)                                        
 11 Chin, Ever J              12 AGUA-MR              1:15.52    1:13.49        
                  35.85     1:13.49 (37.64)                                        
 12 Olsen, Finn               11 RI Marlins-MR        1:20.13    1:14.15        
                  36.03     1:14.15 (38.12)                                        
 13 Yoham, Skylar H           12 AGUA-MR              1:16.83    1:14.54        
                  36.51     1:14.54 (38.03)                                        
 14 Dauchez, Jacques M        12 AGUA-MR              1:13.15    1:14.56        
                  35.96     1:14.56 (38.60)                                        
 15 Vesselov, Stephan         12 RI Marlins-MR        1:17.97    1:16.06        
                  36.68     1:16.06 (39.38)                                        
 16 Benten, Liam A            12 AGUA-MR              1:19.24    1:17.75        
                  38.47     1:17.75 (39.28)                                        
 17 Vasquez, Andrew           12 AGUA-MR                   NT    1:21.58        
                  39.75     1:21.58 (41.83)                                        
 18 Hammond, Adam             12 QNS-MR               1:30.00    1:21.96        
                  40.28     1:21.96 (41.68)                                        
 19 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR              1:34.00    1:24.96        
                  42.37     1:24.96 (42.59)                                        
 20 Sadikovic, Bogdan         12 RI Marlins-MR        1:33.01    1:25.30        
                  42.51     1:25.30 (42.79)                                        
 21 Brink, Theo C             11 JCCT-MR                   NT    1:29.67        
                  42.70     1:29.67 (46.97)                                        
 -- Gyaltsen, Tenzin          11 QNS-MR                    NT         DQ        
      Not on back off wall
                  46.63          DQ (55.66)                                        
 -- Uyanik, Sami              11 JCCT-MR                   NT         DQ        
      Not on back off wall
                  50.80          DQ (57.20)                                        
 -- Lee, Ryan                 12 Swim Tech-MR              NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  45.80          DQ (57.87)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sacca, David J            12 AGUA-MR                32.29      32.39        
  2 Chin, Ever J              12 AGUA-MR                33.57      34.25        
  3 Graullera, Cassiel        12 AGUA-MR                37.39      36.51        
  4 Fine, Evan                12 AGUA-MR                39.93      38.02        
  5 Vesselov, Stephan         12 RI Marlins-MR          37.95      38.28        
  6 Bates, Andrew H           12 AGUA-MR                38.00      38.66        
  7 Zarytov, Vlad             11 AGUA-MR                43.05      41.54        
  8 Spodek, Gavin A           11 JCCT-MR                39.11      41.73        
  9 Tung, Wesley S            11 QNS-MR                 43.79      41.76        
 10 Gill, George Erich E      11 AGUA-MR                40.97      41.87        
 11 Chong, Daniel L           12 AGUA-MR                45.97      43.02        
 12 Vasquez, Andrew           12 AGUA-MR                   NT      43.55        
 13 Lee, Ryan                 12 Swim Tech-MR              NT      43.71        
 14 Guerrero, Javier A        11 CAS-MR                 46.09      43.77        
 15 Rhee, Aiden               11 AGUA-MR                44.72      44.77        
 16 Stewart, Matteo           11 AGUA-MR                49.74      45.93        
 17 Corner, Milo              11 AGUA-MR                46.72      45.98        
 18 Stern, Charlie I          11 AGUA-MR                47.31      46.07        
 19 Neria, Andrew             11 Swim Tech-MR              NT      46.25        
 20 Kastoun, Gebran L         11 AGUA-MR                47.34      47.40        
 21 Minaker, Brandon M        11 UN-MR                  50.97      48.26        
 22 Adnet, Achilles           11 McBurney-MR            49.37      48.40        
 23 Chen, Joshua              11 Swim Tech-MR              NT      49.77        
 24 Rosenthal, Isaac D        12 CAS-MR                 46.28      49.79        
 25 Daniels, Jacob C          11 CAS-MR                 47.16      50.20        
 26 Uyanik, Sami              11 JCCT-MR              1:04.61      54.74        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Dylan Y            12 AGUA-MR              1:12.14    1:08.23        
                  32.66     1:08.23 (35.57)                                        
  2 Zhang, Eric K             12 AGUA-MR              1:13.14    1:08.86        
                  33.05     1:08.86 (35.81)                                        
  3 Sacca, David J            12 AGUA-MR              1:12.90    1:13.90        
                  34.81     1:13.90 (39.09)                                        
  4 Emre, Emir M              12 RI Marlins-MR        1:16.90    1:16.56        
                  36.15     1:16.56 (40.41)                                        
  5 Chin, Ever J              12 AGUA-MR              1:16.03    1:17.45        
                  36.61     1:17.45 (40.84)                                        
  6 Graullera, Cassiel        12 AGUA-MR              1:25.32    1:18.09        
                  37.30     1:18.09 (40.79)                                        
  7 Lara, Austin F            12 AGUA-MR              1:26.10    1:21.86        
                  39.00     1:21.86 (42.86)                                        
  8 Vesselov, Stephan         12 RI Marlins-MR        1:26.12    1:22.56        
                  38.34     1:22.56 (44.22)                                        
  9 Fine, Evan                12 AGUA-MR              1:25.32    1:23.31        
                  39.78     1:23.31 (43.53)                                        
 10 Benten, Liam A            12 AGUA-MR              1:22.07    1:23.93        
                  40.75     1:23.93 (43.18)                                        
 11 Dauchez, Jacques M        12 AGUA-MR              1:26.42    1:23.95        
                  41.02     1:23.95 (42.93)                                        
 12 Tesovic, Maksim           12 RI Marlins-MR        1:23.19    1:24.61        
                  41.13     1:24.61 (43.48)                                        
 13 Bates, Andrew H           12 AGUA-MR              1:23.46    1:24.64        
                  40.14     1:24.64 (44.50)                                        
 14 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR              1:39.26    1:25.93        
                  42.27     1:25.93 (43.66)                                        
 15 Tollit, Daniel L          11 AGUA-MR              1:40.84    1:26.88        
                  40.01     1:26.88 (46.87)                                        
 16 Spodek, Gavin A           11 JCCT-MR              1:27.13    1:29.01        
                  41.43     1:29.01 (47.58)                                        
 17 Zarytov, Vlad             11 AGUA-MR              1:31.82    1:29.86        
                  43.39     1:29.86 (46.47)                                        
 18 Panucci, Daniel           12 UN-MR                1:40.00    1:30.05        
                  41.81     1:30.05 (48.24)                                        
 19 StClair, Avery H          12 BKR-MR               1:34.92    1:30.13        
                  44.53     1:30.13 (45.60)                                        
 20 Rhee, Aiden               11 AGUA-MR              1:37.06    1:32.44        
                  45.91     1:32.44 (46.53)                                        
 21 Guerrero, Javier A        11 CAS-MR               1:40.05    1:35.41        
                  45.17     1:35.41 (50.24)                                        
 22 Corner, Milo              11 AGUA-MR              1:39.88    1:36.98        
                  45.72     1:36.98 (51.26)                                        
 23 Vasquez, Andrew           12 AGUA-MR                   NT    1:39.45        
                  45.66     1:39.45 (53.79)                                        
 24 Rosenthal, Isaac D        12 CAS-MR               1:42.95    1:45.39        
                  50.79     1:45.39 (54.60)                                        
 25 Pepper, Logan S           12 ASAP-MR              1:56.88    1:46.48        
                  48.40     1:46.48 (58.08)                                        
 26 Daniels, Jacob C          11 CAS-MR               1:47.24    1:53.09        
                  55.06     1:53.09 (58.03)                                        
 27 Usui, Kaito K             12 ASAP-MR              2:01.04    1:54.71        
                  54.58   1:54.71 (1:00.13)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Dylan Y            12 AGUA-MR                30.59      27.72        
  2 Emre, Emir M              12 RI Marlins-MR          28.97      27.90        
  3 Zhang, Eric K             12 AGUA-MR                31.42      29.16        
  4 Raboy, Asher M            12 AGUA-MR                32.26      30.12        
  5 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR                 30.69      30.26        
  6 Yoham, Skylar H           12 AGUA-MR                32.83      31.38        
  7 Graullera, Cassiel        12 AGUA-MR                34.86      31.60        
  8 Su, Sean A                12 QNS-MR                 31.69      32.02        
  9 Olsen, Finn               11 RI Marlins-MR          34.00      32.79        
 10 Javaheri, Kouros S        11 AGUA-MR                37.74      33.71        
 11 Tesovic, Maksim           12 RI Marlins-MR          34.59      34.92        
 12 Spodek, Gavin A           11 JCCT-MR                35.02      35.14        
 13 Bates, Andrew H           12 AGUA-MR                33.46      35.41        
 14 Tung, Wesley S            11 QNS-MR                 39.41      36.74        
 15 Stewart, Matteo           11 AGUA-MR                45.50      36.80        
 16 Adnet, Achilles           11 McBurney-MR            36.26      37.46        
 17 Hammond, Adam             12 QNS-MR                 40.00      37.62        
 18 Chong, Daniel L           12 AGUA-MR                38.97      38.04        
 19 Tollit, Daniel L          11 AGUA-MR                37.84      39.82        
 20 Guerrero, Javier A        11 CAS-MR                 41.67      40.35        
 21 Zarytov, Vlad             11 AGUA-MR                45.18      40.66        
 22 Sadikovic, Bogdan         12 RI Marlins-MR          44.06      41.19        
 23 Kastoun, Gebran L         11 AGUA-MR                42.75      41.81        
 24 Vasquez, Andrew           12 AGUA-MR                   NT      41.90        
 25 Gyaltsen, Tenzin          11 QNS-MR                 52.00      45.44        
 26 Daniels, Jacob C          11 CAS-MR                 51.41      46.48        
 27 Huang, Edward             12 Swim Tech-MR              NT      46.54        
 28 Minaker, Brandon M        11 UN-MR                  45.97      46.58        
 29 Rhee, Aiden               11 AGUA-MR                45.57      47.87        
 -- Neria, Andrew             11 Swim Tech-MR              NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Rosenthal, Isaac D        12 CAS-MR                 51.28         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Emre, Emir M              12 RI Marlins-MR        1:06.12    1:02.89        
                  29.53     1:02.89 (33.36)                                        
  2 Zhang, Eric K             12 AGUA-MR              1:09.13    1:04.63        
                  30.87     1:04.63 (33.76)                                        
  3 Lara, Austin F            12 AGUA-MR              1:08.26    1:04.64        
                  30.21     1:04.64 (34.43)                                        
  4 McKenna, Rodin J          12 AGUA-MR              1:10.12    1:08.40        
                  31.55     1:08.40 (36.85)                                        
  5 Olsen, Finn               11 RI Marlins-MR        1:09.00    1:09.72        
                  33.08     1:09.72 (36.64)                                        
  6 Tamang, Tenzin N          12 EHY-MR               1:07.26    1:10.01        
                  33.51     1:10.01 (36.50)                                        
  7 Raboy, Asher M            12 AGUA-MR              1:20.19    1:12.41        
                  34.58     1:12.41 (37.83)                                        
  8 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR               1:16.07    1:12.61        
                  32.09     1:12.61 (40.52)                                        
  9 Dauchez, Jacques M        12 AGUA-MR              1:24.30    1:19.70        
                  37.50     1:19.70 (42.20)                                        
 10 Adnet, Achilles           11 McBurney-MR               NT    1:28.66        
                  39.29     1:28.66 (49.37)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Dylan Y            12 AGUA-MR              1:02.49    1:00.44        
                  27.89     1:00.44 (32.55)                                        
  2 Zhang, Eric K             12 AGUA-MR              1:04.38    1:03.53        
                  29.89     1:03.53 (33.64)                                        
  3 Sacca, David J            12 AGUA-MR              1:07.09    1:05.35        
                  30.97     1:05.35 (34.38)                                        
  4 Lara, Austin F            12 AGUA-MR              1:11.33    1:09.10        
                  32.20     1:09.10 (36.90)                                        
  5 Chin, Ever J              12 AGUA-MR              1:13.31    1:09.17        
                  31.83     1:09.17 (37.34)                                        
  6 McKenna, Rodin J          12 AGUA-MR              1:11.24    1:09.28        
                  31.48     1:09.28 (37.80)                                        
  7 Fine, Evan                12 AGUA-MR              1:18.75    1:13.50        
                  34.74     1:13.50 (38.76)                                        
  8 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR               1:13.40    1:13.66        
                  33.00     1:13.66 (40.66)                                        
  9 Dauchez, Jacques M        12 AGUA-MR              1:16.38    1:13.93        
                  34.50     1:13.93 (39.43)                                        
 10 Bates, Andrew H           12 AGUA-MR              1:13.53    1:15.74        
                  35.96     1:15.74 (39.78)                                        
 11 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR              1:27.95    1:15.96        
                  35.86     1:15.96 (40.10)                                        
 12 Javaheri, Kouros S        11 AGUA-MR              1:23.73    1:16.37        
                  34.34     1:16.37 (42.03)                                        
 13 Benten, Liam A            12 AGUA-MR              1:20.21    1:16.61        
                  38.81     1:16.61 (37.80)                                        
 14 Gill, George Erich E      11 AGUA-MR              1:18.97    1:17.20        
                  36.21     1:17.20 (40.99)                                        
 15 Spodek, Gavin A           11 JCCT-MR              1:17.44    1:18.71        
                  36.64     1:18.71 (42.07)                                        
 16 Chong, Daniel L           12 AGUA-MR              1:30.97    1:19.42        
                  38.31     1:19.42 (41.11)                                        
 17 Tollit, Daniel L          11 AGUA-MR              1:20.84    1:22.69        
                  38.06     1:22.69 (44.63)                                        
 18 Twibell, Connor S         11 JCCT-MR              1:29.88    1:22.80        
                  38.46     1:22.80 (44.34)                                        
 19 Adnet, Achilles           11 McBurney-MR          1:24.37    1:24.99        
                  37.43     1:24.99 (47.56)                                        
 20 Stern, Charlie I          11 AGUA-MR              1:33.80    1:30.22        
                  42.79     1:30.22 (47.43)                                        
 21 Brink, Theo C             11 JCCT-MR              1:32.12    1:30.69        
                  39.90     1:30.69 (50.79)                                        
 22 Huang, Edward             12 Swim Tech-MR              NT    1:31.64        
                  43.52     1:31.64 (48.12)                                        
 23 Corner, Milo              11 AGUA-MR              1:30.82    1:31.91        
                  43.14     1:31.91 (48.77)                                        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McCormac, Ethan           16 EHY-MR                 48.22      49.07        
                  23.77       49.07 (25.30)                                        
  2 Ibrahim, Bode M           16 AGUA-MR                50.02      50.36        
                  24.08       50.36 (26.28)                                        
  3 Hernandez, Luis           17 CAS-MR                 51.63      51.47        
                  25.06       51.47 (26.41)                                        
  4 Brountas, Charlie T       15 JCCT-MR                52.84      51.73        
                  24.67       51.73 (27.06)                                        
  5 Hinckley, CJ              17 AGUA-MR                52.55      51.79        
                  25.34       51.79 (26.45)                                        
  6 De Jong, Taiyo A          15 AGUA-MR                52.69      51.88        
                  25.25       51.88 (26.63)                                        
  7 Yamamoto, Kai             15 AGUA-MR                52.06      52.02        
                  24.97       52.02 (27.05)                                        
  8 Kumeno, Kai L             16 AGUA-MR                50.10      52.09        
                  24.34       52.09 (27.75)                                        
  9 Park, Ethan K             16 AGUA-MR                50.08      52.35        
                  24.87       52.35 (27.48)                                        
 10 Lin, Howie H              16 UN-MR                     NT      52.40        
                  25.64       52.40 (26.76)                                        
 11 Pragnell, Tristan Z       14 AGUA-MR                52.13      52.87        
                  25.72       52.87 (27.15)                                        
 12 Lam, Peter                17 AGUA-MR                51.18      53.34        
                  25.32       53.34 (28.02)                                        
 13 Kim, Christopher B        13 AGUA-MR                54.68      53.64        
                  26.21       53.64 (27.43)                                        
 14 Lai, Leon                 16 AGUA-MR                52.63      53.81        
                  26.30       53.81 (27.51)                                        
 15 Babej, Max C              17 AGUA-MR                54.60      54.00        
                  26.19       54.00 (27.81)                                        
 16 Prokic, Matija            17 RI Marlins-MR          51.65      54.08        
                  25.57       54.08 (28.51)                                        
 17 Menjura, Fernando         14 EHY-MR                 52.48      54.29        
                  25.89       54.29 (28.40)                                        
 18 Forst, Aidan P            15 EHY-MR                 51.76      54.60        
                  26.47       54.60 (28.13)                                        
 19 McCormac, Owen P          14 EHY-MR                 53.04      54.76        
                  26.00       54.76 (28.76)                                        
 20 Gusita, Nicholas          15 RI Marlins-MR          58.47      55.39        
                  27.62       55.39 (27.77)                                        
 21 Kratchman, Elijah J       14 AGUA-MR                56.89      55.47        
                  26.65       55.47 (28.82)                                        
 22 Solash, Max A             14 AGUA-MR                55.38      55.52        
                  26.57       55.52 (28.95)                                        
 23 Duryea, Ryan M            16 EHY-MR                 54.91      55.63        
                  27.25       55.63 (28.38)                                        
 24 Altman-Kurosaki, Mathias  17 AGUA-MR                54.12      55.75        
                  27.38       55.75 (28.37)                                        
 25 Poon, Brandon M           16 QNS-MR                 55.48      55.85        
                  27.07       55.85 (28.78)                                        
 26 Imam, Nicholas R          16 AGUA-MR                55.78      55.92        
                  26.29       55.92 (29.63)                                        
 27 Pitt, David H             15 AGUA-MR                57.71      56.22        
                  27.55       56.22 (28.67)                                        
 28 Vizhco, Dexter H          13 CAS-MR                 56.80      56.29        
                  27.06       56.29 (29.23)                                        
 29 Avital, Shaoul            16 CAS-MR                 57.85      56.37        
                  27.85       56.37 (28.52)                                        
 30 Rosenstein, Ari           14 AGUA-MR                58.96      56.38        
                  27.61       56.38 (28.77)                                        
 31 Duryea, Jack R            14 EHY-MR                 56.11      56.67        
                  28.09       56.67 (28.58)                                        
 32 Pineda, kev S             15 EHY-MR                 56.25      56.90        
                  26.88       56.90 (30.02)                                        
 33 Ustymenko, Vlad           13 UN-MR                  56.98      57.01        
                  27.42       57.01 (29.59)                                        
 33 Pagani, Theo G            14 AGUA-MR                54.82      57.01        
                  27.35       57.01 (29.66)                                        
 35 Guzman-Reyes, Edgar       14 CAS-MR                 56.89      57.10        
                  27.30       57.10 (29.80)                                        
 36 Porges, David R           15 AGUA-MR              1:00.89      57.17        
                  27.55       57.17 (29.62)                                        
 37 Cassidy, Kerry J          14 AGUA-MR                55.80      57.29        
                  27.98       57.29 (29.31)                                        
 38 Chapman, Martin D         15 AGUA-MR                54.39      57.30        
                  27.91       57.30 (29.39)                                        
 39 Pashkov, Gregory          17 RI Marlins-MR        1:01.84      57.41        
                  27.95       57.41 (29.46)                                        
 40 Ustymenko, Alex           15 BKR-MR                 59.09      57.86        
                  27.17       57.86 (30.69)                                        
 41 Badilla, Joey R           14 EHY-MR                 56.20      58.07        
                  28.80       58.07 (29.27)                                        
 42 Dilchand, Sean            17 CAS-MR                 57.89      58.08        
                  27.99       58.08 (30.09)                                        
 43 Sirieix, Sebastian        17 CAS-MR               1:02.20      58.09        
                  28.28       58.09 (29.81)                                        
 44 Lunardi, Gabriele F       14 AGUA-MR                58.16      58.35        
                  27.92       58.35 (30.43)                                        
 45 Yang, Sean M              16 AGUA-MR                57.46      58.36        
                  27.56       58.36 (30.80)                                        
 46 Paldi, Ethan              15 CAS-MR               1:01.99      58.43        
                  28.65       58.43 (29.78)                                        
 47 Brink, Samuel M           15 AGUA-MR              1:02.89      58.95        
                  27.61       58.95 (31.34)                                        
 48 Liebowitz, Eli M          14 AGUA-MR                   NT      59.00        
                  28.19       59.00 (30.81)                                        
 49 Sisk, Griffin J           16 AGUA-MR                   NT      59.17        
                  29.62       59.17 (29.55)                                        
 50 Garcia, Alberto           13 CAS-MR                 57.77      59.27        
                  28.45       59.27 (30.82)                                        
 51 Gordon, Matthew A         15 JCCT-MR                   NT      59.51        
                  29.05       59.51 (30.46)                                        
 52 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR                 58.76      59.79        
                  28.86       59.79 (30.93)                                        
 53 Bahel, Ryan               16 EHY-MR               1:00.01      59.86        
                  28.29       59.86 (31.57)                                        
 54 Li, Soohyeon S            15 AGUA-MR              1:00.89      59.92        
                  28.31       59.92 (31.61)                                        
 55 Chang, Wonjae             15 AGUA-MR              1:03.14    1:01.07        
                  29.62     1:01.07 (31.45)                                        
 56 Thaler, Michael           16 BKR-MR                 55.93    1:01.17        
                  28.89     1:01.17 (32.28)                                        
 57 Kostyatnikov, Michael     13 AGUA-MR              1:01.74    1:01.35        
                  29.35     1:01.35 (32.00)                                        
 58 Adegoke, Akinbobola       17 CAS-MR               1:04.60    1:01.50        
                  29.20     1:01.50 (32.30)                                        
 59 More, Yash B              14 AGUA-MR              1:02.88    1:01.94        
                  29.56     1:01.94 (32.38)                                        
 60 Coronel, Freddy           14 RI Marlins-MR        1:04.08    1:02.12        
                  29.61     1:02.12 (32.51)                                        
 61 Tkachenko, Nick P         16 McBurney-MR            57.89    1:02.42        
                  29.14     1:02.42 (33.28)                                        
 62 Dagnogo, Mohamed          14 CAS-MR               1:07.26    1:02.55        
                  30.27     1:02.55 (32.28)                                        
 63 Vaynshtok, Jonah M        13 JCCT-MR              1:06.03    1:02.67        
                  30.20     1:02.67 (32.47)                                        
 64 Juricic, Daniel           14 RI Marlins-MR        1:04.00    1:02.76        
                  29.44     1:02.76 (33.32)                                        
 65 Levin, Jacob P            14 AGUA-MR              1:01.55    1:02.89        
                  30.28     1:02.89 (32.61)                                        
 66 Ren, Patrick              13 RI Marlins-MR        1:09.51    1:03.00        
                  30.67     1:03.00 (32.33)                                        
 67 Avendano, Mauricio        14 CAS-MR               1:01.75    1:03.50        
                  29.96     1:03.50 (33.54)                                        
 68 Daghfous, Skander         13 RI Marlins-MR        1:10.80    1:03.58        
                  30.15     1:03.58 (33.43)                                        
 69 Martinez, Christopher I   17 CAS-MR               1:00.74    1:03.64        
                  29.81     1:03.64 (33.83)                                        
 70 Lafontant, Severin        17 CAS-MR               1:01.90    1:04.22        
                  30.56     1:04.22 (33.66)                                        
 71 Liang, Gordon O           15 McBurney-MR          1:07.11    1:04.43        
                  31.13     1:04.43 (33.30)                                        
 72 Schwalbe, Milo R          14 McBurney-MR          1:25.00    1:04.44        
                  30.46     1:04.44 (33.98)                                        
 73 Haskins, Alade            13 CAS-MR               1:05.12    1:04.67        
                  30.60     1:04.67 (34.07)                                        
 74 Stover-Whilden, Will P    14 McBurney-MR          1:07.69    1:05.54        
                  30.83     1:05.54 (34.71)                                        
 75 Lipton, Matthew           13 AGUA-MR              1:04.81    1:05.65        
                  30.91     1:05.65 (34.74)                                        
 76 Bloom, Osvaldo S          14 BKR-MR               1:25.00    1:06.50        
                  30.94     1:06.50 (35.56)                                        
 77 Salvatore, Josh           14 ASAP-MR              1:13.04    1:07.65        
                  32.57     1:07.65 (35.08)                                        
 78 Maslov, Mikhail A         13 AGUA-MR              1:08.90    1:07.95        
                  32.58     1:07.95 (35.37)                                        
 79 Pfaffle, Antony M         13 JCCT-MR                   NT    1:10.80        
                  32.43     1:10.80 (38.37)                                        
 80 Wallace, Jack W           13 BKR-MR               1:10.02    1:11.70        
                  33.95     1:11.70 (37.75)                                        
 81 O'Dea, Evan J             13 BKR-MR               1:21.82    1:14.95        
                  33.69     1:14.95 (41.26)                                        
 82 Bates, Caleb S            13 AGUA-MR              1:25.89    1:16.16        
                  36.32     1:16.16 (39.84)                                        
 83 Fraccari, Sebastian E     13 ASAP-MR              1:28.61    1:24.02        
                  38.15     1:24.02 (45.87)                                        
 -- Spring, Eli N             13 UN-MR                1:02.00         DQ        
      False start
                  29.31          DQ (31.18)                                        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hinckley, CJ              17 AGUA-MR                55.40      55.09        
                  27.36       55.09 (27.73)                                        
  2 De Jong, Taiyo A          15 AGUA-MR                52.73      56.08        
                  27.31       56.08 (28.77)                                        
  3 Wen, Nicholas J           16 AGUA-MR                57.10      56.33        
                  28.30       56.33 (28.03)                                        
  4 Sabovic, Adell            15 AGUA-MR                55.25      56.61        
                  27.37       56.61 (29.24)                                        
  5 Porges, Dylan R           17 AGUA-MR                57.17      57.60        
                  28.28       57.60 (29.32)                                        
  6 Brountas, Charlie T       15 JCCT-MR              1:01.55      58.65        
                  28.63       58.65 (30.02)                                        
  7 Rhee, Dylan               16 AGUA-MR                58.00      58.77        
                  28.95       58.77 (29.82)                                        
  8 Khanna, Varun             17 AGUA-MR                55.27      59.97        
                  29.27       59.97 (30.70)                                        
  9 McCormac, Ethan           16 EHY-MR               1:00.38    1:00.20        
                  29.83     1:00.20 (30.37)                                        
 10 Badilla, Joey R           14 EHY-MR               1:00.49    1:01.73        
                  30.74     1:01.73 (30.99)                                        
 11 Hernandez, Rene M         16 AGUA-MR              1:02.82    1:01.86        
                  30.37     1:01.86 (31.49)                                        
 12 Menjura, Fernando         14 EHY-MR               1:04.72    1:02.07        
                  30.24     1:02.07 (31.83)                                        
 13 Poon, Brandon M           16 QNS-MR               1:01.13    1:02.49        
                  30.81     1:02.49 (31.68)                                        
 14 Lai, Leon                 16 AGUA-MR              1:00.20    1:02.70        
                  30.62     1:02.70 (32.08)                                        
 15 Avital, Shaoul            16 CAS-MR               1:06.29    1:03.14        
                  31.04     1:03.14 (32.10)                                        
 16 Lunardi, Gabriele F       14 AGUA-MR              1:01.65    1:03.99        
                  30.97     1:03.99 (33.02)                                        
 17 Gusita, Nicholas          15 RI Marlins-MR        1:10.65    1:04.02        
 18 Solash, Max A             14 AGUA-MR              1:04.05    1:04.11        
                  31.49     1:04.11 (32.62)                                        
 19 Massari, Eugenio G        15 AGUA-MR              1:02.18    1:04.50        
                  31.85     1:04.50 (32.65)                                        
 20 Imam, Adam R              13 AGUA-MR              1:02.04    1:04.72        
                  31.38     1:04.72 (33.34)                                        
 21 Dilchand, Sean            17 CAS-MR               1:09.41    1:04.95        
                  30.80     1:04.95 (34.15)                                        
 22 Forst, Aidan P            15 EHY-MR               1:03.44    1:05.83        
                  32.05     1:05.83 (33.78)                                        
 23 Pitt, David H             15 AGUA-MR              1:09.11    1:05.89        
                  32.88     1:05.89 (33.01)                                        
 24 Pineda, kev S             15 EHY-MR               1:04.89    1:06.50        
                  32.05     1:06.50 (34.45)                                        
 25 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR               1:08.65    1:06.68        
                  32.36     1:06.68 (34.32)                                        
 26 Coronel, Freddy           14 RI Marlins-MR        1:12.11    1:06.76        
                  32.95     1:06.76 (33.81)                                        
 27 McCormac, Owen P          14 EHY-MR               1:13.01    1:06.82        
                  32.28     1:06.82 (34.54)                                        
 28 Duryea, Ryan M            16 EHY-MR               1:08.43    1:07.00        
                  32.90     1:07.00 (34.10)                                        
 29 Vizhco, Dexter H          13 CAS-MR               1:09.99    1:07.23        
                  33.31     1:07.23 (33.92)                                        
 30 Liebowitz, Eli M          14 AGUA-MR                   NT    1:07.42        
                  32.06     1:07.42 (35.36)                                        
 31 Hernandez, Luis           17 CAS-MR               1:10.13    1:07.98        
                  33.48     1:07.98 (34.50)                                        
 32 Bahel, Ryan               16 EHY-MR               1:12.21    1:08.73        
                  33.74     1:08.73 (34.99)                                        
 33 Garcia, Alberto           13 CAS-MR               1:09.17    1:09.14        
                  33.54     1:09.14 (35.60)                                        
 34 Sirieix, Sebastian        17 CAS-MR               1:16.89    1:09.85        
                  34.21     1:09.85 (35.64)                                        
 35 Levin, Jacob P            14 AGUA-MR              1:11.69    1:09.96        
                  33.91     1:09.96 (36.05)                                        
 36 Tkachenko, Nick P         16 McBurney-MR          1:09.40    1:11.41        
                  33.65     1:11.41 (37.76)                                        
 37 Ustymenko, Vlad           13 UN-MR                1:07.68    1:11.94        
                  34.27     1:11.94 (37.67)                                        
 38 Maslov, Mikhail A         13 AGUA-MR              1:15.60    1:12.33        
                  34.60     1:12.33 (37.73)                                        
 39 Chang, Wonjae             15 AGUA-MR              1:10.79    1:12.53        
                  36.22     1:12.53 (36.31)                                        
 40 Vaynshtok, Jonah M        13 JCCT-MR              1:12.88    1:13.29        
                  35.02     1:13.29 (38.27)                                        
 41 Avendano, Mauricio        14 CAS-MR               1:14.96    1:13.49        
                  34.59     1:13.49 (38.90)                                        
 42 Simpson, Austin G         13 JCCT-MR                   NT    1:13.62        
                  34.86     1:13.62 (38.76)                                        
 43 Spring, Eli N             13 UN-MR                1:15.00    1:13.78        
                  35.86     1:13.78 (37.92)                                        
 44 Thaler, Michael           16 BKR-MR               1:13.26    1:14.43        
                  35.14     1:14.43 (39.29)                                        
 45 Saffre, Florian E         14 AGUA-MR              1:15.60    1:15.06        
                  36.87     1:15.06 (38.19)                                        
 46 Ustymenko, Alex           15 BKR-MR               1:11.14    1:15.11        
                  36.17     1:15.11 (38.94)                                        
 47 Bloom, Osvaldo S          14 BKR-MR               1:35.00    1:16.04        
                  34.77     1:16.04 (41.27)                                        
 48 Daghfous, Skander         13 RI Marlins-MR        1:20.45    1:17.48        
                  37.60     1:17.48 (39.88)                                        
 49 Elliott, Lux              13 BKR-MR               1:17.59    1:21.75        
                  40.04     1:21.75 (41.71)                                        
 50 Pfaffle, Antony M         13 JCCT-MR                   NT    1:23.04        
                  39.42     1:23.04 (43.62)                                        
 51 O'Dea, Evan J             13 BKR-MR               1:36.30    1:23.92        
                  38.82     1:23.92 (45.10)                                        
 52 Salvatore, Josh           14 ASAP-MR              1:25.73    1:24.55        
                1:26.80         1:24.55 ( )                                        
 53 Bates, Caleb S            13 AGUA-MR              1:35.89    1:30.73        
                  45.30     1:30.73 (45.43)                                        
 54 Wallace, Jack W           13 BKR-MR               1:36.45    1:32.47        
                  44.69     1:32.47 (47.78)                                        
 55 Fraccari, Sebastian E     13 ASAP-MR              1:44.01    1:37.15        
                  48.36     1:37.15 (48.79)                                        
 -- Juricic, Daniel           14 RI Marlins-MR        1:25.00   X1:11.86        
                  35.33     1:11.86 (36.53)                                        
 -- Martinez, Christopher I   17 CAS-MR               1:10.17         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  34.64          DQ (36.72)                                        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Babej, Max C              17 AGUA-MR              1:00.00    1:04.46        
                  30.95     1:04.46 (33.51)                                        
  2 Wen, Nicholas J           16 AGUA-MR              1:08.14    1:06.45        
                  31.89     1:06.45 (34.56)                                        
  3 Sabovic, Adell            15 AGUA-MR              1:11.17    1:07.13        
                  32.28     1:07.13 (34.85)                                        
  4 Duryea, Ryan M            16 EHY-MR               1:06.44    1:07.15        
                  31.93     1:07.15 (35.22)                                        
  5 Lin, Howie H              16 UN-MR                     NT    1:07.18        
                  31.71     1:07.18 (35.47)                                        
  6 MacLennan, Alexander L    13 AGUA-MR              1:06.95    1:07.20        
                  32.19     1:07.20 (35.01)                                        
  7 Porges, Dylan R           17 AGUA-MR              1:10.21    1:08.01        
                  33.25     1:08.01 (34.76)                                        
  8 Prokic, Matija            17 RI Marlins-MR        1:05.30    1:08.51        
                  32.23     1:08.51 (36.28)                                        
  9 Duryea, Jack R            14 EHY-MR               1:08.70    1:08.77        
                  31.67     1:08.77 (37.10)                                        
 10 Mark, Colin M             16 AGUA-MR              1:09.42    1:09.88        
                  33.67     1:09.88 (36.21)                                        
 11 Guzman-Reyes, Edgar       14 CAS-MR               1:11.29    1:10.36        
                  33.00     1:10.36 (37.36)                                        
 12 Dilchand, Sean            17 CAS-MR               1:11.05    1:10.94        
                  33.67     1:10.94 (37.27)                                        
 13 Li, Soohyeon S            15 AGUA-MR              1:12.89    1:11.49        
                  34.15     1:11.49 (37.34)                                        
 14 Khanna, Varun             17 AGUA-MR              1:07.36    1:12.81        
                  34.77     1:12.81 (38.04)                                        
 15 Sisk, Griffin J           16 AGUA-MR                   NT    1:13.41        
                  34.80     1:13.41 (38.61)                                        
 16 Carrenard, Justice A      14 AGUA-MR              1:09.24    1:14.07        
                  34.97     1:14.07 (39.10)                                        
 17 Kostyatnikov, Michael     13 AGUA-MR              1:14.78    1:15.07        
                  35.13     1:15.07 (39.94)                                        
 18 Martinez, Christopher I   17 CAS-MR               1:15.50    1:15.70        
                  35.35     1:15.70 (40.35)                                        
 19 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR               1:15.65    1:16.20        
                  36.29     1:16.20 (39.91)                                        
 20 Dagnogo, Mohamed          14 CAS-MR               1:17.74    1:16.55        
                  36.18     1:16.55 (40.37)                                        
 21 McCormac, Owen P          14 EHY-MR               1:19.94    1:17.83        
                  37.21     1:17.83 (40.62)                                        
 22 Adegoke, Akinbobola       17 CAS-MR               1:19.41    1:19.08        
                  37.61     1:19.08 (41.47)                                        
 23 Haskins, Alade            13 CAS-MR               1:20.10    1:19.21        
                  36.85     1:19.21 (42.36)                                        
 24 Gordon, Matthew A         15 JCCT-MR                   NT    1:20.52        
                  37.27     1:20.52 (43.25)                                        
 25 Saffre, Florian E         14 AGUA-MR              1:21.04    1:21.27        
                  38.49     1:21.27 (42.78)                                        
 26 Paldi, Ethan              15 CAS-MR               1:18.99    1:21.69        
                  37.99     1:21.69 (43.70)                                        
 27 Schwalbe, Milo R          14 McBurney-MR          1:35.00    1:23.64        
                  38.76     1:23.64 (44.88)                                        
 28 Ren, Patrick              13 RI Marlins-MR        1:31.22    1:25.47        
                  40.97     1:25.47 (44.50)                                        
 29 Maslov, Mikhail A         13 AGUA-MR              1:21.00    1:25.64        
                  40.87     1:25.64 (44.77)                                        
 30 Lafontant, Severin        17 CAS-MR               1:25.15    1:27.25        
                  40.19     1:27.25 (47.06)                                        
 31 Levin, Jacob P            14 AGUA-MR              1:31.34    1:27.26        
                  42.38     1:27.26 (44.88)                                        
 32 Elliott, Lux              13 BKR-MR               1:29.35    1:27.54        
                  41.62     1:27.54 (45.92)                                        
 33 Liang, Gordon O           15 McBurney-MR          1:33.08    1:28.25        
                  40.52     1:28.25 (47.73)                                        
 34 Tkachenko, Nick P         16 McBurney-MR          1:26.43    1:30.03        
                  42.00     1:30.03 (48.03)                                        
 35 Salvatore, Josh           14 ASAP-MR              1:27.56    1:31.29        
                  43.92     1:31.29 (47.37)                                        
 36 Pfaffle, Antony M         13 JCCT-MR                   NT    1:31.59        
                  43.98     1:31.59 (47.61)                                        
 37 Stover-Whilden, Will P    14 McBurney-MR          1:37.78    1:31.85        
                  42.69     1:31.85 (49.16)                                        
 38 Fraccari, Sebastian E     13 ASAP-MR              1:48.09    1:36.13        
                  44.92     1:36.13 (51.21)                                        
 39 Bates, Caleb S            13 AGUA-MR              1:51.89    1:36.86        
                  46.04     1:36.86 (50.82)                                        
 -- Rhee, Dylan               16 AGUA-MR                   NT     X59.07        
                  28.45       59.07 (30.62)                                        
 -- Bahel, Ryan               16 EHY-MR               1:26.21         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  38.53          DQ (44.66)                                        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rhee, Dylan               16 AGUA-MR              1:01.33      54.95        
                  26.23       54.95 (28.72)                                        
  2 Ibrahim, Bode M           16 AGUA-MR                57.38      55.96        
                  26.18       55.96 (29.78)                                        
  3 McCormac, Ethan           16 EHY-MR                 57.43      56.54        
                  26.26       56.54 (30.28)                                        
  4 Yamamoto, Kai             15 AGUA-MR                55.37      56.80        
                  27.42       56.80 (29.38)                                        
  5 Massari, Eugenio G        15 AGUA-MR                58.50      57.81        
                  27.48       57.81 (30.33)                                        
  6 Yang, Sean M              16 AGUA-MR                58.74      58.41        
                  27.46       58.41 (30.95)                                        
  7 Altman-Kurosaki, Mathias  17 AGUA-MR                58.45      59.04        
                  28.69       59.04 (30.35)                                        
  8 Hernandez, Rene M         16 AGUA-MR                   NT      59.13        
                  27.57       59.13 (31.56)                                        
  9 Park, Ethan K             16 AGUA-MR                56.19      59.78        
                  27.74       59.78 (32.04)                                        
 10 Hernandez, Luis           17 CAS-MR               1:01.32      59.83        
                  28.00       59.83 (31.83)                                        
 11 MacLennan, Alexander L    13 AGUA-MR              1:00.80      59.96        
                  28.15       59.96 (31.81)                                        
 12 Imam, Adam R              13 AGUA-MR                58.49      59.99        
                  28.28       59.99 (31.71)                                        
 13 Pragnell, Tristan Z       14 AGUA-MR                59.30    1:00.29        
                  28.33     1:00.29 (31.96)                                        
 14 Menjura, Fernando         14 EHY-MR                 59.86    1:00.32        
                  27.26     1:00.32 (33.06)                                        
 15 Carrenard, Justice A      14 AGUA-MR                59.71    1:00.71        
                  27.99     1:00.71 (32.72)                                        
 15 Rosenstein, Ari           14 AGUA-MR              1:03.78    1:00.71        
                  29.22     1:00.71 (31.49)                                        
 17 Lam, Peter                17 AGUA-MR                57.81    1:01.40        
                  28.10     1:01.40 (33.30)                                        
 18 Guzman-Reyes, Edgar       14 CAS-MR               1:02.08    1:01.45        
                  28.18     1:01.45 (33.27)                                        
 19 Mark, Colin M             16 AGUA-MR              1:01.46    1:01.47        
                  28.32     1:01.47 (33.15)                                        
 20 Kim, Christopher B        13 AGUA-MR              1:07.51    1:01.85        
                  28.70     1:01.85 (33.15)                                        
 21 Kumeno, Kai L             16 AGUA-MR                58.40    1:02.21        
                  28.52     1:02.21 (33.69)                                        
 22 Vizhco, Dexter H          13 CAS-MR               1:02.47    1:02.37        
                  28.81     1:02.37 (33.56)                                        
 23 Garcia, Alberto           13 CAS-MR               1:07.30    1:04.10        
                  29.22     1:04.10 (34.88)                                        
 24 Pineda, kev S             15 EHY-MR               1:04.83    1:04.70        
                  29.30     1:04.70 (35.40)                                        
 25 Coronel, Freddy           14 RI Marlins-MR        1:17.54    1:04.94        
                  29.51     1:04.94 (35.43)                                        
 26 Cassidy, Kerry J          14 AGUA-MR              1:01.55    1:05.93        
                  31.23     1:05.93 (34.70)                                        
 27 Porges, David R           15 AGUA-MR              1:02.89    1:06.28        
                  29.91     1:06.28 (36.37)                                        
 28 Kratchman, Elijah J       14 AGUA-MR              1:03.99    1:06.35        
                  30.69     1:06.35 (35.66)                                        
 29 Sirieix, Sebastian        17 CAS-MR               1:10.99    1:06.42        
                  29.85     1:06.42 (36.57)                                        
 30 Chapman, Martin D         15 AGUA-MR              1:06.20    1:06.66        
                  30.32     1:06.66 (36.34)                                        
 31 Avital, Shaoul            16 CAS-MR               1:12.99    1:06.79        
                  30.30     1:06.79 (36.49)                                        
 32 Imam, Nicholas R          16 AGUA-MR              1:03.63    1:06.81        
                  30.48     1:06.81 (36.33)                                        
 33 Juricic, Daniel           14 RI Marlins-MR        1:18.00    1:06.86        
                  31.90     1:06.86 (34.96)                                        
 34 Gordon, Matthew A         15 JCCT-MR                   NT    1:07.59        
                  30.92     1:07.59 (36.67)                                        
 35 Ustymenko, Alex           15 BKR-MR               1:05.00    1:07.79        
                  29.79     1:07.79 (38.00)                                        
 36 Pagani, Theo G            14 AGUA-MR              1:04.45    1:08.27        
                  31.05     1:08.27 (37.22)                                        
 37 Pashkov, Gregory          17 RI Marlins-MR        1:10.00    1:08.76        
                  32.59     1:08.76 (36.17)                                        
 38 Simpson, Austin G         13 JCCT-MR                   NT    1:09.29        
                  32.07     1:09.29 (37.22)                                        
 39 More, Yash B              14 AGUA-MR              1:12.12    1:10.05        
                  32.69     1:10.05 (37.36)                                        
 40 Avendano, Mauricio        14 CAS-MR               1:10.91    1:10.95        
                  31.50     1:10.95 (39.45)                                        
 41 Paldi, Ethan              15 CAS-MR               1:06.99    1:11.07        
                  30.51     1:11.07 (40.56)                                        
 42 Haskins, Alade            13 CAS-MR               1:11.95    1:11.58        
                  32.41     1:11.58 (39.17)                                        
 43 Brink, Samuel M           15 AGUA-MR                   NT    1:12.32        
                  32.89     1:12.32 (39.43)                                        
 44 Adegoke, Akinbobola       17 CAS-MR               1:15.83    1:12.61        
                  31.18     1:12.61 (41.43)                                        
 45 Daghfous, Skander         13 RI Marlins-MR        1:38.96    1:13.00        
                  33.07     1:13.00 (39.93)                                        
 46 Dagnogo, Mohamed          14 CAS-MR               1:18.21    1:13.53        
                  32.68     1:13.53 (40.85)                                        
 47 Liang, Gordon O           15 McBurney-MR          1:45.45    1:15.42        
                  35.24     1:15.42 (40.18)                                        
 48 Thaler, Michael           16 BKR-MR               1:19.93    1:16.23        
                  32.73     1:16.23 (43.50)                                        
 49 Ren, Patrick              13 RI Marlins-MR        1:32.24    1:17.44        
                  35.31     1:17.44 (42.13)                                        
 50 Lafontant, Severin        17 CAS-MR               1:14.25    1:17.75        
                  32.66     1:17.75 (45.09)                                        
 51 Lipton, Matthew           13 AGUA-MR              1:20.85    1:19.19        
                  35.17     1:19.19 (44.02)                                        
 52 Stover-Whilden, Will P    14 McBurney-MR          1:32.24    1:24.51        
                  37.28     1:24.51 (47.23)                                        
 53 Wallace, Jack W           13 BKR-MR               1:34.27    1:28.48        
                  37.60     1:28.48 (50.88)                                        
 54 Schwalbe, Milo R          14 McBurney-MR          1:30.00    1:30.11        
                  36.41     1:30.11 (53.70)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rhee, Dylan               16 AGUA-MR              2:00.25    1:57.74        
                  26.18       58.33 (32.15)     1:30.03 (31.70)     1:57.74 (27.71)
  2 Wen, Nicholas J           16 AGUA-MR              2:01.95    2:01.11        
                  26.81       58.05 (31.24)     1:34.19 (36.14)     2:01.11 (26.92)
  3 Porges, Dylan R           17 AGUA-MR              2:01.03    2:01.37        
                  26.19       57.20 (31.01)     1:34.10 (36.90)     2:01.37 (27.27)
  4 Lin, Howie H              16 UN-MR                     NT    2:02.99        
                  26.37       58.03 (31.66)     1:33.61 (35.58)     2:02.99 (29.38)
  5 Hinckley, CJ              17 AGUA-MR              2:01.37    2:03.60        
                  27.45       59.63 (32.18)     1:36.31 (36.68)     2:03.60 (27.29)
  6 De Jong, Taiyo A          15 AGUA-MR              2:02.25    2:03.65        
                  25.70       57.02 (31.32)     1:34.71 (37.69)     2:03.65 (28.94)
  7 Sabovic, Adell            15 AGUA-MR              2:01.15    2:05.70        
                  25.88       57.15 (31.27)     1:37.18 (40.03)     2:05.70 (28.52)
  8 MacLennan, Alexander L    13 AGUA-MR              2:08.41    2:06.90        
                  28.35     1:01.57 (33.22)     1:38.19 (36.62)     2:06.90 (28.71)
  9 Babej, Max C              17 AGUA-MR              2:04.82    2:07.58        
                  28.23     1:02.31 (34.08)     1:37.84 (35.53)     2:07.58 (29.74)
 10 Pragnell, Tristan Z       14 AGUA-MR              2:07.77    2:07.80        
                  27.98       59.66 (31.68)     1:38.63 (38.97)     2:07.80 (29.17)
 11 Hernandez, Rene M         16 AGUA-MR              2:11.22    2:09.65        
                  26.64       59.70 (33.06)     1:39.45 (39.75)     2:09.65 (30.20)
 12 Yamamoto, Kai             15 AGUA-MR              2:03.87    2:09.97        
                  26.89     1:02.48 (35.59)     1:39.36 (36.88)     2:09.97 (30.61)
 13 Khanna, Varun             17 AGUA-MR              2:04.89    2:10.61        
                  27.90     1:00.93 (33.03)     1:40.69 (39.76)     2:10.61 (29.92)
 14 Lai, Leon                 16 AGUA-MR              2:08.72    2:10.64        
                  27.66     1:01.94 (34.28)     1:41.90 (39.96)     2:10.64 (28.74)
 15 Altman-Kurosaki, Mathias  17 AGUA-MR              2:10.26    2:11.44        
                  28.95     1:02.94 (33.99)     1:41.19 (38.25)     2:11.44 (30.25)
 16 Prokic, Matija            17 RI Marlins-MR        2:13.37    2:12.06        
                  28.69     1:02.50 (33.81)     1:40.23 (37.73)     2:12.06 (31.83)
 17 Carrenard, Justice A      14 AGUA-MR              2:09.94    2:12.73        
                  29.04     1:02.41 (33.37)     1:43.95 (41.54)     2:12.73 (28.78)
 18 Ibrahim, Bode M           16 AGUA-MR              2:11.38    2:12.82        
                  26.25     1:00.76 (34.51)     1:43.00 (42.24)     2:12.82 (29.82)
 19 Kumeno, Kai L             16 AGUA-MR              2:08.54    2:12.97        
                  27.88     1:01.64 (33.76)     1:40.40 (38.76)     2:12.97 (32.57)
 20 Kim, Christopher B        13 AGUA-MR              2:13.65    2:13.29        
                  28.26     1:01.73 (33.47)     1:41.92 (40.19)     2:13.29 (31.37)
 21 Mark, Colin M             16 AGUA-MR              2:18.69    2:13.37        
                  27.64     1:01.77 (34.13)     1:41.69 (39.92)     2:13.37 (31.68)
 22 Massari, Eugenio G        15 AGUA-MR              2:14.34    2:14.02        
                  27.21     1:01.88 (34.67)     1:42.56 (40.68)     2:14.02 (31.46)
 23 Park, Ethan K             16 AGUA-MR              2:09.31    2:15.14        
                  27.92     1:02.00 (34.08)     1:44.99 (42.99)     2:15.14 (30.15)
 24 Lam, Peter                17 AGUA-MR              2:08.58    2:15.18        
                  28.56     1:04.57 (36.01)     1:44.58 (40.01)     2:15.18 (30.60)
 25 Yang, Sean M              16 AGUA-MR              2:18.92    2:15.39        
                  27.55     1:01.35 (33.80)     1:42.88 (41.53)     2:15.39 (32.51)
 26 Solash, Max A             14 AGUA-MR              2:16.10    2:15.94        
                  27.56     1:00.62 (33.06)     1:44.15 (43.53)     2:15.94 (31.79)
 27 Forst, Aidan P            15 EHY-MR               2:25.11    2:15.98        
                  28.78     1:02.64 (33.86)     1:44.75 (42.11)     2:15.98 (31.23)
 28 Imam, Adam R              13 AGUA-MR              2:13.88    2:16.34        
                  29.12     1:02.90 (33.78)     1:45.41 (42.51)     2:16.34 (30.93)
 29 Cassidy, Kerry J          14 AGUA-MR              2:12.65    2:17.03        
                  30.12     1:05.60 (35.48)     1:46.60 (41.00)     2:17.03 (30.43)
 30 Badilla, Joey R           14 EHY-MR               2:12.66    2:17.47        
                  29.46     1:02.92 (33.46)     1:44.35 (41.43)     2:17.47 (33.12)
 31 Chapman, Martin D         15 AGUA-MR              2:14.97    2:17.84        
                  29.44     1:05.72 (36.28)     1:46.30 (40.58)     2:17.84 (31.54)
 32 Rosenstein, Ari           14 AGUA-MR              2:22.14    2:18.08        
                  28.53     1:04.95 (36.42)     1:46.87 (41.92)     2:18.08 (31.21)
 33 Poon, Brandon M           16 QNS-MR               2:15.29    2:18.53        
                  27.66     1:03.07 (35.41)     1:44.24 (41.17)     2:18.53 (34.29)
 34 Pitt, David H             15 AGUA-MR              2:23.66    2:19.33        
                  29.02     1:04.37 (35.35)     1:48.85 (44.48)     2:19.33 (30.48)
 35 Lunardi, Gabriele F       14 AGUA-MR              2:20.30    2:20.23        
                  29.60     1:04.85 (35.25)     1:48.59 (43.74)     2:20.23 (31.64)
 36 Kratchman, Elijah J       14 AGUA-MR              2:27.21    2:20.77        
                  30.40     1:06.21 (35.81)     1:47.64 (41.43)     2:20.77 (33.13)
 37 Sisk, Griffin J           16 AGUA-MR                   NT    2:20.78        
                  29.93     1:07.76 (37.83)     1:48.19 (40.43)     2:20.78 (32.59)
 38 Duryea, Jack R            14 EHY-MR               2:27.14    2:21.75        
                  30.38     1:07.37 (36.99)     1:47.86 (40.49)     2:21.75 (33.89)
 39 Pagani, Theo G            14 AGUA-MR              2:21.35    2:24.74        
                  31.21     1:06.76 (35.55)     1:51.63 (44.87)     2:24.74 (33.11)
 40 Imam, Nicholas R          16 AGUA-MR              2:21.06    2:26.21        
                  28.88     1:06.93 (38.05)     1:51.64 (44.71)     2:26.21 (34.57)
 41 Ustymenko, Vlad           13 UN-MR                2:24.11    2:27.85        
                  30.00     1:08.10 (38.10)     1:52.78 (44.68)     2:27.85 (35.07)
 42 Kostyatnikov, Michael     13 AGUA-MR              2:28.24    2:28.13        
                  32.49     1:10.38 (37.89)     1:52.94 (42.56)     2:28.13 (35.19)
 43 Chang, Wonjae             15 AGUA-MR              2:32.76    2:29.50        
                  32.77     1:12.36 (39.59)     1:54.36 (42.00)     2:29.50 (35.14)
 44 More, Yash B              14 AGUA-MR              2:34.61    2:29.61        
                  32.00     1:10.28 (38.28)     1:54.90 (44.62)     2:29.61 (34.71)
 45 Brink, Samuel M           15 AGUA-MR              2:32.89    2:30.01        
                  31.90     1:09.06 (37.16)     1:56.46 (47.40)     2:30.01 (33.55)
 46 Spring, Eli N             13 UN-MR                2:45.00    2:30.63        
                  31.72     1:12.31 (40.59)     1:59.28 (46.97)     2:30.63 (31.35)
 47 Pashkov, Gregory          17 RI Marlins-MR        2:40.66    2:30.83        
                  32.06     1:11.08 (39.02)     1:55.91 (44.83)     2:30.83 (34.92)
 48 Porges, David R           15 AGUA-MR              2:32.89    2:30.91        
                  29.40     1:09.54 (40.14)     1:58.09 (48.55)     2:30.91 (32.82)
 49 Liebowitz, Eli M          14 AGUA-MR                   NT    2:31.15        
                  30.76     1:09.40 (38.64)     1:57.15 (47.75)     2:31.15 (34.00)
 50 Li, Soohyeon S            15 AGUA-MR              2:28.89    2:31.62        
                  29.85     1:08.50 (38.65)     1:50.50 (42.00)     2:31.62 (41.12)
 51 Saffre, Florian E         14 AGUA-MR              2:47.52    2:43.80        
                  35.04     1:16.57 (41.53)     2:03.88 (47.31)     2:43.80 (39.92)
 52 Lipton, Matthew           13 AGUA-MR              2:55.46    2:45.34        
                  34.18     1:15.54 (41.36)     2:08.95 (53.41)     2:45.34 (36.39)
 53 Elliott, Lux              13 BKR-MR               2:57.45    2:56.91        
                  36.16     1:21.85 (45.69)     2:14.66 (52.81)     2:56.91 (42.25)