Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/4/2017 08:07 PM
             2017 MR Badger Swim Club  June LC Kick-Off - 6/4/2017             
                              Sanction #: 170611                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kaps, Martyna        9 MPNY-MR                33.70      33.82         20  
  2 Panamserkhang, Ten   9 Twisters-MR            35.28      34.62         17  
  3 Bouzarouata, Salma   9 Twisters-MR            35.05      35.01         16  
  4 Horiuchi, Naomi Z   10 Twisters-MR            34.49      35.03         15  
  5 Pusing, Ava Y        9 Twisters-MR            36.38      35.29         14  
  6 Tenzin, Quinci R    10 Twisters-MR            34.56      35.50         13  
  7 Valerio, Sara A      9 Middies-MR             41.24      35.78         12  
  8 Karim, Azana S       9 Twisters-MR            36.81      36.05         11  
  9 Ahn, Hailey S       10 Twisters-MR            38.16      36.11          9  
 10 Zgrivets, Michelle  10 MPNY-MR                36.41      36.80          7  
 11 Aguilar, Allyson     8 Middies-MR             48.69      37.05          6  
 12 Rodriguez, Jenna L  10 Twisters-MR            37.89      37.16          5  
 13 Gonzalez, Emiliann   9 APEX-MR                37.29      37.87          4  
 14 Haimson, Emma A     10 Twisters-MR            36.97      38.00          3  
 15 Thomas, Salma C     10 Darien Piranhas-CT     45.34      39.45          2  
 16 Lateng, Losel L     10 Twisters-MR            44.70      40.08          0.5
 16 Hernandez, Destiny  10 APEX-MR                39.58      40.08          0.5
 18 Adiletta, Reagan M  10 Darien Piranhas-CT     42.89      40.87        
 19 Horn, Rachel S       9 Badger-MR              40.48      40.94        
 20 Ramirez, Gaea I     10 Twisters-MR            41.07      41.66        
 21 Yasanliel, Selen E   9 Darien Piranhas-CT     49.96      42.05        
 22 Estipular, Sharmai  10 Twisters-MR            45.54      42.29        
 23 Tran, Bridget        8 Swim Tech-MR              NT      42.88        
 24 Agarabi, Brenna G   10 Darien Piranhas-CT     50.37      42.98        
 25 Kanachova, Veronic  10 APEX-MR                41.66      43.60        
 26 Liu, Aurelia A      10 Twisters-MR            46.02      43.62        
 27 Hardart, Caroline    9 Badger-MR              44.87      43.80        
 28 Sussner, Scarlett   10 Badger-MR              42.74      44.00        
 29 Doherty, Chloe H     9 Twisters-MR            50.12      44.15        
 30 Secilmis, Elisa B    9 Twisters-MR            49.97      44.44        
 31 McCauley, Lauren L   9 Badger-MR              45.92      45.47        
 32 Vidals, Giselle      9 APEX-MR                50.05      46.99        
 33 Reyes Aguirre, Jua   9 APEX-MR                49.00      47.02        
 34 Chen, Brandee        9 Swim Tech-MR           45.92      47.15        
 35 Levy, Sophia         9 Middies-MR                NT      47.66        
 36 Wang, Melissa        8 Badger-MR              47.49      47.71        
 37 Neal, Jolie          8 Twisters-MR            52.57      47.76        
 38 Martin, Mio S        9 Badger-MR              52.22      47.89        
 39 McCulloch, Isabell  10 Darien Piranhas-CT   1:00.09      48.58        
 40 Akdas, Julia         8 Twisters-MR            52.19      50.88        
 41 Li, Summer A         7 APEX-MR                52.01      51.49        
 42 Zhao, Emily          7 Swim Tech-MR              NT      52.17        
 43 O'Sullivan, Brinan   7 Twisters-MR          1:00.12      52.78        
 44 Wong, Sydney         7 Swim Tech-MR              NT      53.13        
 45 Wong, Kaitlyn        9 Swim Tech-MR           55.18      55.63        
 46 Estrella, Kyana A    8 APEX-MR                   NT    1:01.13        
 47 Chan, Leanna         9 Swim Tech-MR         1:00.41    1:03.53        
 48 Spence, Layla R      8 APEX-MR                   NT    1:10.12        
 49 Gimbel, Helen R      6 Middies-MR                NT    1:48.95        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Panamserkhang, Ten   9 Twisters-MR          1:17.64    1:17.71         20  
                  37.36     1:17.71 (40.35)                                        
  2 Horiuchi, Naomi Z   10 Twisters-MR          1:17.49    1:18.89         17  
                  37.78     1:18.89 (41.11)                                        
  3 Tenzin, Quinci R    10 Twisters-MR          1:19.86    1:19.34         16  
                  38.17     1:19.34 (41.17)                                        
  4 Bouzarouata, Salma   9 Twisters-MR          1:20.75    1:19.98         15  
                  38.88     1:19.98 (41.10)                                        
  5 Karim, Azana S       9 Twisters-MR          1:21.04    1:20.99         14  
                  39.67     1:20.99 (41.32)                                        
  6 Zgrivets, Michelle  10 MPNY-MR              1:22.21    1:21.20         13  
  7 Valerio, Sara A      9 Middies-MR           1:24.77    1:25.13         12  
                  40.28     1:25.13 (44.85)                                        
  8 Haimson, Emma A     10 Twisters-MR          1:23.49    1:25.20         11  
  9 Horn, Rachel S       9 Badger-MR            1:35.17    1:30.86          9  
                  43.36     1:30.86 (47.50)                                        
 10 Thomas, Salma C     10 Darien Piranhas-CT   1:44.32    1:35.32          7  
                  43.56     1:35.32 (51.76)                                        
 11 Adiletta, Reagan M  10 Darien Piranhas-CT   1:37.61    1:35.63          6  
 12 Ramirez, Gaea I     10 Twisters-MR          1:32.55    1:36.65          5  
                  46.38     1:36.65 (50.27)                                        
 13 Sussner, Scarlett   10 Badger-MR            1:36.85    1:36.96          4  
                  45.30     1:36.96 (51.66)                                        
 14 Estipular, Sharmai  10 Twisters-MR          1:36.32    1:39.42          3  
 15 McCauley, Lauren L   9 Badger-MR                 NT    1:39.57          2  
                  47.96     1:39.57 (51.61)                                        
 16 Agarabi, Brenna G   10 Darien Piranhas-CT   1:57.72    1:41.26          1  
                  46.32     1:41.26 (54.94)                                        
 17 Doherty, Chloe H     9 Twisters-MR          1:42.61    1:42.77        
 18 Yasanliel, Selen E   9 Darien Piranhas-CT   1:59.18    1:45.41        
 19 Wang, Melissa        8 Badger-MR            1:43.05    1:46.20        
                  49.53     1:46.20 (56.67)                                        
 20 Neal, Jolie          8 Twisters-MR          1:47.09    1:48.80        
                  49.42     1:48.80 (59.38)                                        
 21 Akdas, Julia         8 Twisters-MR          2:05.20    1:51.31        
 21 Levy, Sophia         9 Middies-MR                NT    1:51.31        
                  50.27   1:51.31 (1:01.04)                                        
 23 Martin, Mio S        9 Badger-MR                 NT    1:52.80        
                  56.24     1:52.80 (56.56)                                        
 24 Reyes Aguirre, Jua   9 APEX-MR              1:42.82    1:54.29        
                  51.73   1:54.29 (1:02.56)                                        
 25 Zhao, Emily          7 Swim Tech-MR              NT    1:54.37        
 26 O'Sullivan, Brinan   7 Twisters-MR          2:16.50    2:02.23        
                  53.41   2:02.23 (1:08.82)                                        
 -- Chan, Leanna         9 Swim Tech-MR              NT        DNF        
      Did not finish
                1:06.82                                                            
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ott, Ursula J       10 Badger-MR            1:29.67    1:26.29         20  
                  43.07     1:26.29 (43.22)                                        
  2 Barr, Fiona P       10 Badger-MR            1:25.27    1:27.25         17  
  3 Panamserkhang, Ten   9 Twisters-MR          1:39.38    1:27.27         16  
                  42.97     1:27.27 (44.30)                                        
  4 Pusing, Ava Y        9 Twisters-MR          1:27.35    1:27.50         15  
                  43.22     1:27.50 (44.28)                                        
  5 Zgrivets, Michelle  10 MPNY-MR              1:31.98    1:27.68         14  
  6 Ahn, Hailey S       10 Twisters-MR          1:30.65    1:30.65         13  
                  44.35     1:30.65 (46.30)                                        
  7 Tenzin, Quinci R    10 Twisters-MR          1:41.60    1:32.14         12  
                  45.53     1:32.14 (46.61)                                        
  8 Horiuchi, Naomi Z   10 Twisters-MR          1:40.02    1:35.35         11  
                  46.40     1:35.35 (48.95)                                        
  9 Karim, Azana S       9 Twisters-MR          1:52.80    1:35.45          9  
                  47.09     1:35.45 (48.36)                                        
 10 Haimson, Emma A     10 Twisters-MR          1:37.95    1:37.91          7  
 11 Valerio, Sara A      9 Middies-MR           1:50.64    1:39.31          6  
                  48.88     1:39.31 (50.43)                                        
 12 Lateng, Losel L     10 Twisters-MR          1:42.36    1:40.47          5  
                  49.30     1:40.47 (51.17)                                        
 13 Hernandez, Destiny  10 APEX-MR              1:37.74    1:41.91          4  
 14 Ramirez, Gaea I     10 Twisters-MR          1:40.15    1:42.36          3  
                  51.20     1:42.36 (51.16)                                        
 15 Estipular, Sharmai  10 Twisters-MR          1:46.31    1:45.55          2  
 16 Horn, Rachel S       9 Badger-MR            1:47.87    1:45.58          1  
 17 Thomas, Salma C     10 Darien Piranhas-CT   2:06.22    1:48.02        
                1:00.33     1:48.02 (47.69)                                        
 18 Gonzalez, Emiliann   9 APEX-MR                   NT    1:49.70        
 19 Espina, Ava         10 Swim Tech-MR              NT    1:49.72        
                  53.17     1:49.72 (56.55)                                        
 20 Yasanliel, Selen E   9 Darien Piranhas-CT   2:00.93    1:50.00        
 21 Secilmis, Elisa B    9 Twisters-MR          1:45.30    1:50.47        
 22 Kanachova, Veronic  10 APEX-MR              1:49.94    1:50.60        
                  54.01     1:50.60 (56.59)                                        
 23 Wu, Madison         10 Swim Tech-MR              NT    1:54.45        
                  56.48     1:54.45 (57.97)                                        
 24 Doherty, Chloe H     9 Twisters-MR          1:52.84    1:55.81        
                  57.12     1:55.81 (58.69)                                        
 25 O'Sullivan, Brinan   7 Twisters-MR          2:13.89    1:59.25        
 26 Reyes Aguirre, Jua   9 APEX-MR                   NT    2:00.66        
                  57.50   2:00.66 (1:03.16)                                        
 27 Neal, Jolie          8 Twisters-MR          2:00.16    2:05.69        
                  57.99   2:05.69 (1:07.70)                                        
 28 Li, Summer A         7 APEX-MR                   NT    2:06.08        
 29 Akdas, Julia         8 Twisters-MR          2:24.05    2:08.09        
                  53.88   2:08.09 (1:14.21)                                        
 30 Chen, Brandee        9 Swim Tech-MR              NT    2:18.28        
                1:03.95   2:18.28 (1:14.33)                                        
 31 Wong, Kaitlyn        9 Swim Tech-MR              NT    2:25.38        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ott, Ursula J       10 Badger-MR              43.00      44.02         20  
  2 Kaps, Martyna        9 MPNY-MR                49.11      45.22         17  
  3 Horiuchi, Naomi Z   10 Twisters-MR            45.38      45.73         16  
  4 Bouzarouata, Salma   9 Twisters-MR            48.33      47.94         15  
  5 Pusing, Ava Y        9 Twisters-MR            47.17      48.68         14  
  6 Ahn, Hailey S       10 Twisters-MR            52.03      49.16         13  
  7 Kanachova, Veronic  10 APEX-MR                47.66      49.41         12  
  8 Barr, Fiona P       10 Badger-MR              48.73      49.44         11  
  9 Panamserkhang, Ten   9 Twisters-MR            49.49      50.05          9  
 10 Haimson, Emma A     10 Twisters-MR            51.91      51.93          7  
 11 Lateng, Losel L     10 Twisters-MR            52.93      51.98          6  
 12 Liu, Aurelia A      10 Twisters-MR            54.11      52.68          5  
 13 Rodriguez, Jenna L  10 Twisters-MR            53.04      53.28          4  
 14 Ramirez, Gaea I     10 Twisters-MR            52.61      54.60          3  
 15 Gonzalez, Emiliann   9 APEX-MR                   NT      55.05          2  
 16 Hardart, Caroline    9 Badger-MR              55.60      55.82          1  
 17 Secilmis, Elisa B    9 Twisters-MR            55.43      56.62        
 18 Estipular, Sharmai  10 Twisters-MR            58.56      57.74        
 19 Agarabi, Brenna G   10 Darien Piranhas-CT   1:02.66      57.83        
 20 Horn, Rachel S       9 Badger-MR              57.51      58.77        
 21 Wang, Melissa        8 Badger-MR              59.59      59.17        
 22 Sussner, Scarlett   10 Badger-MR            1:01.58      59.49        
 23 Lin, Morgan L       10 Swim Tech-MR              NT      59.81        
 24 Adiletta, Reagan M  10 Darien Piranhas-CT   1:01.93    1:01.55        
 25 Doherty, Chloe H     9 Twisters-MR          1:01.15    1:02.53        
 26 Levy, Sophia         9 Middies-MR                NT    1:02.55        
 27 McCulloch, Isabell  10 Darien Piranhas-CT   1:14.09    1:02.65        
 28 Martin, Mio S        9 Badger-MR            1:02.84    1:02.89        
 29 Akdas, Julia         8 Twisters-MR          1:13.72    1:03.10        
 30 McCauley, Lauren L   9 Badger-MR                 NT    1:03.17        
 31 Wu, Madison         10 Swim Tech-MR              NT    1:04.04        
 32 Tran, Bridget        8 Swim Tech-MR              NT    1:04.83        
 33 Li, Summer A         7 APEX-MR              1:00.60    1:05.32        
 34 Chen, Brandee        9 Swim Tech-MR              NT    1:06.36        
 35 O'Sullivan, Brinan   7 Twisters-MR          1:30.01    1:08.99        
 36 Neal, Jolie          8 Twisters-MR          1:04.33    1:09.63        
 37 Wong, Kaitlyn        9 Swim Tech-MR              NT    1:16.03        
 38 Zhao, Emily          7 Swim Tech-MR              NT    1:18.76        
 39 Chan, Leanna         9 Swim Tech-MR              NT    1:26.70        
 -- Gimbel, Helen R      6 Middies-MR                NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Wong, Sydney         7 Swim Tech-MR              NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kaps, Martyna        9 MPNY-MR                36.39      37.09         20  
  2 Barr, Fiona P       10 Badger-MR              37.15      37.89         17  
  3 Valerio, Sara A      9 Middies-MR             39.63      38.97         16  
  4 Ahn, Hailey S       10 Twisters-MR            38.76      39.01         15  
  5 Horiuchi, Naomi Z   10 Twisters-MR            37.64      39.93         14  
  6 Ott, Ursula J       10 Badger-MR              40.55      40.29         13  
  7 Pusing, Ava Y        9 Twisters-MR            48.30      41.17         12  
  8 Lateng, Losel L     10 Twisters-MR            43.44      41.66         11  
  9 Karim, Azana S       9 Twisters-MR            42.23      43.12          9  
 10 Bouzarouata, Salma   9 Twisters-MR            42.88      43.16          7  
 11 Tenzin, Quinci R    10 Twisters-MR            41.46      43.44          6  
 12 Haimson, Emma A     10 Twisters-MR            49.56      43.52          5  
 13 Liu, Aurelia A      10 Twisters-MR            52.78      44.09          4  
 14 Rodriguez, Jenna L  10 Twisters-MR            56.58      48.29          3  
 15 Ramirez, Gaea I     10 Twisters-MR            46.19      48.77          2  
 16 Hernandez, Destiny  10 APEX-MR                48.97      52.40          1  
 17 Thomas, Salma C     10 Darien Piranhas-CT     55.77      52.44        
 18 Sussner, Scarlett   10 Badger-MR              52.08      55.45        
 19 McCauley, Lauren L   9 Badger-MR                 NT      55.95        
 20 Adiletta, Reagan M  10 Darien Piranhas-CT   1:00.25      56.96        
 21 Lin, Morgan L       10 Swim Tech-MR              NT      57.26        
 22 Estipular, Sharmai  10 Twisters-MR            51.09      59.86        
 23 Tran, Bridget        8 Swim Tech-MR              NT    1:02.54        
 24 Wang, Melissa        8 Badger-MR              58.59    1:03.09        
 25 Espina, Ava         10 Swim Tech-MR              NT    1:03.40        
 26 Wu, Madison         10 Swim Tech-MR              NT    1:04.84        
 27 Yasanliel, Selen E   9 Darien Piranhas-CT   1:05.11    1:04.98        
 28 Neal, Jolie          8 Twisters-MR            57.44    1:05.13        
 29 Agarabi, Brenna G   10 Darien Piranhas-CT   1:04.16    1:06.68        
 30 Reyes Aguirre, Jua   9 APEX-MR                56.86    1:07.58        
 31 O'Sullivan, Brinan   7 Twisters-MR          1:16.43    1:14.93        
 
Girls 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Panamserkhang, Ten   9 Twisters-MR          3:33.73    3:04.57         20  
                                1:26.71 ( )   3:04.57 (1:37.86)                    
  2 Pusing, Ava Y        9 Twisters-MR          3:38.82    3:08.61         17  
                                1:28.31 ( )   3:08.61 (1:40.30)                    
  3 Ahn, Hailey S       10 Twisters-MR          3:02.17    3:12.04         16  
                  40.70     1:30.41 (49.71)     2:29.22 (58.81)     3:12.04 (42.82)
  4 Bouzarouata, Salma   9 Twisters-MR          3:10.03    3:12.99         15  
                                1:34.73 ( )   3:12.99 (1:38.26)                    
  5 Barr, Fiona P       10 Badger-MR            3:07.27    3:13.14         14  
                                1:32.42 ( )     2:31.37 (58.95)     3:13.14 (41.77)
  6 Zgrivets, Michelle  10 MPNY-MR              3:00.00    3:20.68         13  
                  48.92     1:37.10 (48.18)     2:36.51 (59.41)     3:20.68 (44.17)
  7 Karim, Azana S       9 Twisters-MR          3:42.41    3:20.70         12  
                  46.56     1:39.27 (52.71)     2:35.27 (56.00)     3:20.70 (45.43)
  8 Lateng, Losel L     10 Twisters-MR          3:47.53    3:23.42         11  
                  44.80     1:36.99 (52.19)   2:38.02 (1:01.03)     3:23.42 (45.40)
  9 Tenzin, Quinci R    10 Twisters-MR          3:29.05    3:28.12          9  
                                1:37.37 ( )   3:28.12 (1:50.75)                    
 10 Kanachova, Veronic  10 APEX-MR                   NT    3:33.73          7  
                                1:46.21 ( )   3:33.73 (1:47.52)                    
 11 Gonzalez, Emiliann   9 APEX-MR                   NT    3:40.87          6  
                                1:46.61 ( )   3:40.87 (1:54.26)                    
 12 Hernandez, Destiny  10 APEX-MR              3:41.26    3:45.24          5  
                                1:46.22 ( )   3:45.24 (1:59.02)                    
 13 Lin, Morgan L       10 Swim Tech-MR              NT    4:05.15          4  
                                1:57.90 ( )   4:05.15 (2:07.25)                    
 -- Kaps, Martyna        9 MPNY-MR              3:08.20         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish - back
                                1:25.69 ( )     2:18.39 (52.70)          DQ (39.42)
 -- Espina, Ava         10 Swim Tech-MR              NT         DQ        
      Scissors kick - fly
                1:01.76   2:05.71 (1:03.95)   3:17.20 (1:11.49)        DQ (1:01.85)
 
Girls 10 & Under 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              5:13.32    5:14.33         40  
     1) Panamserkhang, Tenzin P 9       2) Pusing, Ava Y 9                
     3) Ahn, Hailey S 10                4) Horiuchi, Naomi Z 10           
                  37.25                             1:54.79 ( )         2:37.19 ( )
        3:13.48 (36.29)   3:56.23 (1:19.04)     4:33.37 (37.14)   5:14.33 (1:18.10)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              5:25.14    5:22.09         34  
     1) Bouzarouata, Salma K 9          2) Haimson, Emma A 10             
     3) Karim, Azana S 9                4) Tenzin, Quinci R 10            
                  37.96   1:18.97 (1:18.97)     1:58.09 (39.12)   2:41.23 (1:22.26)
        3:19.62 (38.39)   4:02.51 (1:21.28)     4:39.97 (37.46)   5:22.09 (1:19.58)
  3 Badger Swim Club-MR  'A'                    5:42.19    5:42.35         32  
     1) Barr, Fiona P 10                2) Tennant, Paige S 9             
     3) Horn, Rachel S 9                4) Ott, Ursula J 10               
                  37.74   1:18.62 (1:18.62)     2:04.38 (45.76)   2:56.69 (1:38.07)
        3:39.53 (42.84)   4:26.87 (1:30.18)     5:02.51 (35.64)   5:42.35 (1:15.48)
  4 Apex Swim Club-MR  'A'                      5:50.20    6:14.28         30  
     1) Hernandez, Destiny 10           2) Gonzalez, Emilianna 9          
     3) Kanachova, Veronica 10          4) Reyes Aguirre, Juana 9         
                  42.08   1:28.52 (1:28.52)     2:07.83 (39.31)   2:53.15 (1:24.63)
        3:39.09 (45.94)   4:29.92 (1:36.77)     5:16.42 (46.50)   6:14.28 (1:44.36)
  5 Swim Tech-MR  'A'                                NT    6:38.67         28  
     1) Espina, Ava 10                  2) Lin, Morgan L 10               
     3) Tran, Bridget 8                 4) Wu, Madison 10                 
                          1:43.25 (1:43.25)                       3:17.85 (1:34.60)
                          4:59.00 (1:41.15)   6:38.67 (1:39.67)                    
  6 Badger Swim Club-MR  'B'                    6:44.35    6:47.43         26  
     1) Tavitian, Charlize S 9          2) Wang, Melissa 8                
     3) Hardart, Caroline F 9           4) Sussner, Scarlett P 10         
                          1:46.00 (1:46.00)                       5:16.61 (3:30.61)
      6:47.43 (1:30.82)                                                            
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Capuano, Katelyn J  12 Badger-MR              30.87      31.08         20  
  2 Lei, Anya           12 Twisters-MR            31.25      32.37         17  
  3 Yildiz, Nicole F    12 MPNY-MR                32.07      32.64         16  
  4 Schetlick, Ava C    12 Badger-MR              31.78      32.90         15  
  5 Chavez, Kaetlyn K   12 APEX-MR                33.50      33.12         14  
  6 WU, Julian          11 UN-LG-MR               33.61      33.17         13  
  7 Guzman, Maryan V    11 Darien Piranhas-CT     35.01      33.19         12  
  8 Wong, Kelly M       12 APEX-MR                31.97      33.36         11  
  9 O'Sullivan, Saoirs  11 Twisters-MR            34.41      33.40          9  
 10 Zhou, Helen         11 Darien Piranhas-CT     34.26      34.11          7  
 11 Alexander, Allyse   11 Twisters-MR            32.78      34.38          6  
 12 Voigt, Lily K       11 Darien Piranhas-CT     35.75      34.80          5  
 13 Ford, Elizabeth A   12 Badger-MR              33.11      35.06          4  
 14 KU, Jaein           11 Twisters-MR            33.59      35.08          3  
 15 Wong, Kristen A     12 APEX-MR                35.34      35.79          2  
 16 Yan, Hannah C       11 UN-LG-MR               35.46      35.85          1  
 17 Kuznetsov, Elizabe  11 MPNY-MR                35.50      35.88        
 18 Mullin, Allison B   11 Twisters-MR            35.73      35.90        
 19 Hardart, Annabel M  11 Badger-MR              35.63      36.08        
 20 Milewski, Ariana    11 Darien Piranhas-CT     40.24      36.34        
 21 Karidas, Sophia J   12 Darien Piranhas-CT     37.66      36.54        
 22 Salazar, Denisse S  12 Darien Piranhas-CT     37.54      37.05        
 23 Neria, Amber        12 Swim Tech-MR           38.66      38.76        
 24 Wisniewski, Hanna   11 MPNY-MR                38.86      38.90        
 25 Myers, Olivia L     11 Darien Piranhas-CT     37.25      38.91        
 26 Gibas, Zofia D      12 Darien Piranhas-CT     48.42      39.28        
 27 Marquez, Camila D   12 Darien Piranhas-CT     46.02      39.73        
 28 Rodriguez, Andrea   12 Middies-MR             42.06      41.18        
 29 Zhang, Brianna Y    11 Darien Piranhas-CT     44.10      41.19        
 30 Lin, Skyler L       12 Swim Tech-MR           38.37      42.48        
 31 Pena, Camila A      11 APEX-MR                   NT      42.51        
 32 Mei, Karen          12 Swim Tech-MR              NT      42.87        
 33 Szeto, Samantha     12 Swim Tech-MR              NT      54.91        
 
Girls 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Capuano, Katelyn J  12 Badger-MR            2:24.16    2:29.74         20  
                  34.17     1:12.69 (38.52)     1:52.86 (40.17)     2:29.74 (36.88)
  2 Yildiz, Nicole F    12 MPNY-MR              2:49.97    2:36.09         17  
                  36.03     1:16.58 (40.55)     1:57.40 (40.82)     2:36.09 (38.69)
  3 Guzman, Maryan V    11 Darien Piranhas-CT   3:00.40    2:41.37         16  
                                1:15.79 ( )   2:41.37 (1:25.58)                    
  4 Sheridan, Rory      11 Badger-MR            2:38.65    2:43.17         15  
                  37.14     1:18.41 (41.27)     2:00.90 (42.49)     2:43.17 (42.27)
  5 Zhou, Helen         11 Darien Piranhas-CT   3:07.96    2:45.08         14  
                  38.20     1:19.95 (41.75)   2:45.08 (1:25.13)                    
  6 Tula, Kelly A       11 APEX-MR              2:46.60    2:46.22         13  
                  38.81     1:21.84 (43.03)     2:04.59 (42.75)     2:46.22 (41.63)
  7 Gil, Fiona G        11 Twisters-MR          2:58.93    2:46.61         12  
                                1:20.48 ( )   2:46.61 (1:26.13)                    
  8 Schetlick, Ava C    12 Badger-MR            2:44.32    2:47.79         11  
                                1:21.67 ( )   2:47.79 (1:26.12)                    
  9 Alexander, Allyse   11 Twisters-MR          2:40.16    2:48.16          9  
                                1:20.98 ( )   2:48.16 (1:27.18)                    
 10 Voigt, Lily K       11 Darien Piranhas-CT   3:25.90    2:48.96          7  
                  39.39     1:23.56 (44.17)     2:09.19 (45.63)     2:48.96 (39.77)
 11 Karidas, Sophia J   12 Darien Piranhas-CT   3:16.72    2:49.85          6  
                  38.71     1:21.82 (43.11)     2:08.36 (46.54)     2:49.85 (41.49)
 12 Ford, Elizabeth A   12 Badger-MR            2:40.85    2:50.97          5  
                                1:20.63 ( )   2:50.97 (1:30.34)                    
 13 Mullin, Allison B   11 Twisters-MR          2:50.00    2:53.61          4  
                  40.92     1:26.00 (45.08)     2:11.20 (45.20)     2:53.61 (42.41)
 14 Hardart, Annabel M  11 Badger-MR            3:14.54    2:56.44          3  
                  40.18     1:25.75 (45.57)     2:13.68 (47.93)     2:56.44 (42.76)
 15 Yan, Hannah C       11 UN-LG-MR             2:47.83    2:56.61          2  
                  39.55     1:24.50 (44.95)     2:11.28 (46.78)     2:56.61 (45.33)
 16 O'Sullivan, Saoirs  11 Twisters-MR          2:39.04    2:56.95          1  
                                1:25.14 ( )     2:13.50 (48.36)     2:56.95 (43.45)
 17 Milewski, Ariana    11 Darien Piranhas-CT   3:59.38    3:00.95        
                                1:23.35 ( )   3:00.95 (1:37.60)                    
 18 Wong, Kristen A     12 APEX-MR                   NT    3:01.13        
                  41.73     1:28.31 (46.58)     2:15.58 (47.27)     3:01.13 (45.55)
 19 Deng, Eileen        12 APEX-MR                   NT    3:02.69        
                  41.04     1:28.68 (47.64)     2:18.56 (49.88)     3:02.69 (44.13)
 20 Salazar, Denisse S  12 Darien Piranhas-CT   3:28.34    3:03.39        
                                1:27.64 ( )   3:03.39 (1:35.75)                    
 21 Toledo, Ylenia E    11 APEX-MR                   NT    3:06.61        
                  43.54     1:30.62 (47.08)     2:19.87 (49.25)     3:06.61 (46.74)
 22 Bernard, Kira N     11 Twisters-MR          2:52.79    3:07.20        
                                1:30.21 ( )   3:07.20 (1:36.99)                    
 23 KU, Jaein           11 Twisters-MR          2:34.88    3:10.87        
                  39.72     1:29.05 (49.33)     2:22.53 (53.48)     3:10.87 (48.34)
 24 Pena, Camila A      11 APEX-MR                   NT    3:16.22        
                                1:33.00 ( )     2:26.34 (53.34)     3:16.22 (49.88)
 25 Rodriguez, Andrea   12 Middies-MR           3:14.12    3:16.95        
                  41.88     1:31.36 (49.48)     2:25.54 (54.18)     3:16.95 (51.41)
 26 Zhang, Brianna Y    11 Darien Piranhas-CT   4:12.66    3:19.03        
                                1:35.13 ( )   3:19.03 (1:43.90)                    
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lei, Anya           12 Twisters-MR          1:18.13    1:19.09         20  
                  38.66     1:19.09 (40.43)                                        
  2 Yildiz, Nicole F    12 MPNY-MR              1:20.54    1:21.46         17  
                  39.56     1:21.46 (41.90)                                        
  3 Wong, Kelly M       12 APEX-MR              1:23.37    1:21.61         16  
  4 Chavez, Kaetlyn K   12 APEX-MR              1:25.89    1:22.91         15  
                  40.80     1:22.91 (42.11)                                        
  5 Schetlick, Ava C    12 Badger-MR            1:23.08    1:23.11         14  
                  43.72     1:23.11 (39.39)                                        
  6 Wong, Kristen A     12 APEX-MR              1:25.65    1:25.16         13  
                  41.42     1:25.16 (43.74)                                        
  7 WU, Julian          11 UN-LG-MR             1:25.44    1:26.51         12  
                  42.75     1:26.51 (43.76)                                        
  8 Guzman, Maryan V    11 Darien Piranhas-CT   1:34.48    1:27.52         11  
  9 Yan, Hannah C       11 UN-LG-MR             1:29.81    1:27.99          9  
                  43.65     1:27.99 (44.34)                                        
 10 Ford, Elizabeth A   12 Badger-MR            1:20.69    1:28.33          7  
                  43.07     1:28.33 (45.26)                                        
 11 Karidas, Sophia J   12 Darien Piranhas-CT   1:36.94    1:28.97          6  
                  42.86     1:28.97 (46.11)                                        
 12 Alexander, Allyse   11 Twisters-MR          1:21.40    1:29.12          5  
                  42.91     1:29.12 (46.21)                                        
 13 Tula, Kelly A       11 APEX-MR              1:33.17    1:29.52          4  
 14 O'Sullivan, Saoirs  11 Twisters-MR          1:29.69    1:30.95          3  
                  44.97     1:30.95 (45.98)                                        
 15 Kuznetsov, Elizabe  11 MPNY-MR              1:37.82    1:31.42          2  
 16 Zhou, Helen         11 Darien Piranhas-CT   1:35.84    1:31.71          1  
                  44.36     1:31.71 (47.35)                                        
 17 KU, Jaein           11 Twisters-MR          1:30.34    1:32.01        
 18 Deng, Eileen        12 APEX-MR                   NT    1:32.40        
                  45.00     1:32.40 (47.40)                                        
 19 Wisniewski, Hanna   11 MPNY-MR              1:40.82    1:32.41        
                  45.37     1:32.41 (47.04)                                        
 20 Gil, Fiona G        11 Twisters-MR          1:40.22    1:33.16        
                  45.56     1:33.16 (47.60)                                        
 21 Voigt, Lily K       11 Darien Piranhas-CT   1:36.53    1:33.35        
                  45.03     1:33.35 (48.32)                                        
 22 Salazar, Denisse S  12 Darien Piranhas-CT   1:43.34    1:34.12        
                  46.21     1:34.12 (47.91)                                        
 23 Rodriguez, Andrea   12 Middies-MR           1:39.80    1:34.98        
 24 Milewski, Ariana    11 Darien Piranhas-CT   1:56.55    1:38.46        
                  46.80     1:38.46 (51.66)                                        
 25 Lin, Skyler L       12 Swim Tech-MR              NT    1:42.27        
                  48.93     1:42.27 (53.34)                                        
 26 Toledo, Ylenia E    11 APEX-MR              1:38.56    1:42.69        
 27 Neria, Amber        12 Swim Tech-MR              NT    1:42.93        
                  49.18     1:42.93 (53.75)                                        
 28 Marquez, Camila D   12 Darien Piranhas-CT   2:01.86    1:44.91        
 29 Myers, Olivia L     11 Darien Piranhas-CT   1:59.57    1:50.85        
 30 Mei, Karen          12 Swim Tech-MR              NT    1:53.48        
 31 Gibas, Zofia D      12 Darien Piranhas-CT   2:15.00    1:54.01        
 32 Szeto, Samantha     12 Swim Tech-MR              NT    2:31.89        
 -- Bernard, Kira N     11 Twisters-MR          1:32.96         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
                  53.32          DQ (51.19)                                        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yan, Hannah C       11 UN-LG-MR             1:29.38    1:29.87         20  
                  44.13     1:29.87 (45.74)                                        
  2 KU, Jaein           11 Twisters-MR          1:34.45    1:34.71         17  
                  45.40     1:34.71 (49.31)                                        
  3 Alexander, Allyse   11 Twisters-MR          1:37.24    1:36.97         16  
                  45.61     1:36.97 (51.36)                                        
  4 Gil, Fiona G        11 Twisters-MR          1:49.07    1:37.42         15  
                  47.39     1:37.42 (50.03)                                        
  5 WU, Julian          11 UN-LG-MR             1:40.16    1:38.39         14  
                  47.32     1:38.39 (51.07)                                        
  6 Wisniewski, Hanna   11 MPNY-MR              1:43.94    1:39.37         13  
  7 Zhang, Brianna Y    11 Darien Piranhas-CT   1:48.53    1:40.45         12  
                  48.05     1:40.45 (52.40)                                        
  8 Kuznetsov, Elizabe  11 MPNY-MR              1:54.54    1:43.00         11  
                  49.98     1:43.00 (53.02)                                        
  9 Mullin, Allison B   11 Twisters-MR          1:45.38    1:47.36          9  
 10 Hardart, Annabel M  11 Badger-MR            1:44.43    1:47.88          7  
 11 Deng, Eileen        12 APEX-MR                   NT    1:48.95          6  
                  53.00     1:48.95 (55.95)                                        
 12 O'Sullivan, Saoirs  11 Twisters-MR          1:49.75    1:52.54          5  
                  53.46     1:52.54 (59.08)                                        
 13 Lei, Anya           12 Twisters-MR          1:45.41    1:55.96          4  
                  55.37   1:55.96 (1:00.59)                                        
 14 Pena, Camila A      11 APEX-MR              1:57.13    1:56.33          3  
 15 Marquez, Camila D   12 Darien Piranhas-CT   2:32.55    1:58.41          2  
                  54.96   1:58.41 (1:03.45)                                        
 16 Mei, Karen          12 Swim Tech-MR              NT    2:00.09          1  
 17 Myers, Olivia L     11 Darien Piranhas-CT   2:08.92    2:02.00        
 18 Gibas, Zofia D      12 Darien Piranhas-CT   2:30.00    2:09.38        
                1:02.21   2:09.38 (1:07.17)                                        
 19 Szeto, Samantha     12 Swim Tech-MR              NT    2:25.12        
                1:08.88   2:25.12 (1:16.24)                                        
 -- Bernard, Kira N     11 Twisters-MR          1:58.40         DQ        
      One hand touch
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Capuano, Katelyn J  12 Badger-MR              34.02      34.06         20  
  2 Guzman, Maryan V    11 Darien Piranhas-CT     38.21      35.74         17  
  3 WU, Julian          11 UN-LG-MR               36.63      36.55         16  
  4 Yildiz, Nicole F    12 MPNY-MR                36.06      36.83         15  
  5 Wong, Kristen A     12 APEX-MR                36.13      36.98         14  
  6 Lei, Anya           12 Twisters-MR            38.59      37.84         13  
  7 Sheridan, Rory      11 Badger-MR              37.24      37.99         12  
  8 Kuznetsov, Elizabe  11 MPNY-MR                38.64      38.39         11  
  9 Voigt, Lily K       11 Darien Piranhas-CT     39.83      38.41          9  
 10 Chavez, Kaetlyn K   12 APEX-MR                37.79      38.73          7  
 11 Wong, Kelly M       12 APEX-MR                37.48      39.50          6  
 12 Tula, Kelly A       11 APEX-MR                40.41      39.90          5  
 13 Zhou, Helen         11 Darien Piranhas-CT     44.00      40.04          4  
 14 Ford, Elizabeth A   12 Badger-MR              41.04      40.54          3  
 15 Yan, Hannah C       11 UN-LG-MR               40.96      41.07          2  
 16 Karidas, Sophia J   12 Darien Piranhas-CT     44.09      41.12          1  
 17 Deng, Eileen        12 APEX-MR                   NT      41.51        
 18 Toledo, Ylenia E    11 APEX-MR                41.57      41.54        
 19 KU, Jaein           11 Twisters-MR            40.48      42.19        
 20 Wisniewski, Hanna   11 MPNY-MR                42.55      43.76        
 21 Milewski, Ariana    11 Darien Piranhas-CT     46.57      43.93        
 22 Pena, Camila A      11 APEX-MR                48.49      45.01        
 23 Neria, Amber        12 Swim Tech-MR              NT      45.95        
 24 O'Sullivan, Saoirs  11 Twisters-MR            45.46      46.40        
 25 Zhang, Brianna Y    11 Darien Piranhas-CT     45.71      46.45        
 26 Marquez, Camila D   12 Darien Piranhas-CT     56.23      49.66        
 27 Myers, Olivia L     11 Darien Piranhas-CT     49.15      50.13        
 28 Gibas, Zofia D      12 Darien Piranhas-CT   1:00.00      53.18        
 29 Lin, Skyler L       12 Swim Tech-MR              NT      53.55        
 -- Salazar, Denisse S  12 Darien Piranhas-CT     43.65         DQ        
      False start
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nierhoff, Luisa     13 Badger-MR            1:03.30    1:04.12         20  
                  30.90     1:04.12 (33.22)                                        
  2 Ndoja, Gloria       13 Twisters-MR          1:08.31    1:08.11         17  
                  32.33     1:08.11 (35.78)                                        
  3 Capuano, Caroline   14 Badger-MR            1:06.17    1:09.11         16  
                  33.39     1:09.11 (35.72)                                        
  4 Miao, Chelsea       13 Twisters-MR          1:12.32    1:10.30         15  
                  33.37     1:10.30 (36.93)                                        
  5 Yangchen, Tsering   14 Twisters-MR          1:13.04    1:11.46         14  
                  34.18     1:11.46 (37.28)                                        
  6 Platt, Claire       14 MPNY-MR              1:12.27    1:12.06         13  
  7 Frankowski, Paula   13 Darien Piranhas-CT   1:15.48    1:14.24         12  
                  35.31     1:14.24 (38.93)                                        
  8 Ge, Xinrui          13 APEX-MR              1:14.25    1:15.21         11  
                  37.24     1:15.21 (37.97)                                        
  9 Carey, Anna L       13 Darien Piranhas-CT   1:17.84    1:15.69          9  
                  35.64     1:15.69 (40.05)                                        
 10 Menashi, Anisha D   13 Twisters-MR          1:17.61    1:16.59          7  
                  36.71     1:16.59 (39.88)                                        
 11 Sheridan, Ally      14 Badger-MR            1:13.00    1:16.98          6  
 12 Murray, Hope E      14 Darien Piranhas-CT   1:24.76    1:19.30          5  
 13 Javier, Chrisabell  14 APEX-MR              1:18.62    1:21.58          4  
 14 Snyder, Eliana P    13 Middies-MR                NT    1:21.81          3  
                  39.64     1:21.81 (42.17)                                        
 15 Valadez, Ofelia M   14 APEX-MR                   NT    1:22.49          2  
                  39.06     1:22.49 (43.43)                                        
 16 Wu, Olivia          13 Swim Tech-MR              NT    1:23.18          1  
 17 Moreno, Ashley      13 APEX-MR              1:26.21    1:26.08        
 18 Neria, Alana        14 Swim Tech-MR              NT    1:26.62        
 19 Moore, Alana H      13 APEX-MR              1:35.30    1:34.39        
                  46.56     1:34.39 (47.83)                                        
 20 Chavez, Gabrielle   14 APEX-MR              1:35.25    1:38.50        
                  47.66     1:38.50 (50.84)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Menashi, Anisha D   13 Twisters-MR          1:24.56    1:18.00         20  
                  37.92     1:18.00 (40.08)                                        
  2 Ge, Xinrui          13 APEX-MR              1:21.75    1:22.14         17  
                  41.84     1:22.14 (40.30)                                        
  3 Miao, Chelsea       13 Twisters-MR          1:22.21    1:23.46         16  
                  41.07     1:23.46 (42.39)                                        
  4 Frankowski, Paula   13 Darien Piranhas-CT   1:27.64    1:23.90         15  
  5 Platt, Claire       14 MPNY-MR              1:25.07    1:24.15         14  
  6 Yangchen, Tsering   14 Twisters-MR          1:26.72    1:24.92         13  
  7 Carey, Anna L       13 Darien Piranhas-CT   1:31.01    1:28.41         12  
                  43.57     1:28.41 (44.84)                                        
  8 Murray, Hope E      14 Darien Piranhas-CT   1:39.55    1:31.74         11  
                  44.03     1:31.74 (47.71)                                        
  9 Javier, Chrisabell  14 APEX-MR              1:27.88    1:33.29          9  
 10 Valadez, Ofelia M   14 APEX-MR                   NT    1:34.86          7  
                  46.65     1:34.86 (48.21)                                        
 11 Sheridan, Ally      14 Badger-MR            1:31.03    1:35.82          6  
                  47.03     1:35.82 (48.79)                                        
 12 Snyder, Eliana P    13 Middies-MR                NT    1:36.00          5  
                  46.91     1:36.00 (49.09)                                        
 13 Wu, Olivia          13 Swim Tech-MR         1:36.76    1:36.35          4  
                  45.92     1:36.35 (50.43)                                        
 14 Neria, Alana        14 Swim Tech-MR              NT    1:44.42          3  
                  50.26     1:44.42 (54.16)                                        
 15 Chavez, Gabrielle   14 APEX-MR              1:55.27    1:52.40          2  
 16 Moore, Alana H      13 APEX-MR              1:48.65    1:53.26          1  
                1:03.16     1:53.26 (50.10)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ndoja, Gloria       13 Twisters-MR          1:26.06    1:25.94         20  
                  40.55     1:25.94 (45.39)                                        
  2 Miao, Chelsea       13 Twisters-MR          1:25.62    1:27.21         17  
                  41.42     1:27.21 (45.79)                                        
  3 Ge, Xinrui          13 APEX-MR              1:30.40    1:29.09         16  
                  44.14     1:29.09 (44.95)                                        
  4 Rojas-Tineo, Maira  13 APEX-MR              1:30.99    1:32.10         15  
                  44.93     1:32.10 (47.17)                                        
  5 Platt, Claire       14 MPNY-MR              1:41.88    1:33.80         14  
  6 Yangchen, Tsering   14 Twisters-MR          1:33.41    1:34.06         13  
  7 Sheridan, Ally      14 Badger-MR            1:37.77    1:42.02         12  
  8 Menashi, Anisha D   13 Twisters-MR          1:41.61    1:43.86         11  
  9 Frankowski, Paula   13 Darien Piranhas-CT   1:45.87    1:46.41          9  
                  50.36     1:46.41 (56.05)                                        
 10 Snyder, Eliana P    13 Middies-MR                NT    1:47.79          7  
 11 Murray, Hope E      14 Darien Piranhas-CT   1:57.40    1:50.38          6  
                  52.31     1:50.38 (58.07)                                        
 12 Valadez, Ofelia M   14 APEX-MR                   NT    1:51.18          5  
                  52.27     1:51.18 (58.91)                                        
 13 Wu, Olivia          13 Swim Tech-MR              NT    1:51.70          4  
 14 Moore, Alana H      13 APEX-MR                   NT    2:03.29          3  
 15 Moreno, Ashley      13 APEX-MR              2:21.05    2:12.83          2  
                1:04.37   2:12.83 (1:08.46)                                        
 16 Chavez, Gabrielle   14 APEX-MR              2:30.64    2:31.05          1  
                1:11.96   2:31.05 (1:19.09)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Capuano, Caroline   14 Badger-MR            1:15.07    1:18.49         20  
                  37.34     1:18.49 (41.15)                                        
  2 Menashi, Anisha D   13 Twisters-MR          1:28.95    1:19.41         17  
  3 Miao, Chelsea       13 Twisters-MR          1:19.61    1:21.67         16  
                  37.35     1:21.67 (44.32)                                        
  4 Javier, Chrisabell  14 APEX-MR              1:28.59    1:30.97         15  
                  43.07     1:30.97 (47.90)                                        
  5 Valadez, Ofelia M   14 APEX-MR                   NT    1:37.21         14  
  6 Carey, Anna L       13 Darien Piranhas-CT   1:47.73    1:45.63         13  
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rojas-Tineo, Maira  13 APEX-MR                   NT    2:48.19         20  
                  38.05     1:23.28 (45.23)     2:13.13 (49.85)     2:48.19 (35.06)
  2 Platt, Claire       14 MPNY-MR              2:54.13    2:53.53         17  
                  38.17     1:23.44 (45.27)     2:15.65 (52.21)     2:53.53 (37.88)
  3 Capuano, Caroline   14 Badger-MR            2:44.92    2:53.81         16  
                  37.58     1:25.31 (47.73)     2:18.03 (52.72)     2:53.81 (35.78)
  4 Ge, Xinrui          13 APEX-MR              2:57.70    2:57.14         15  
                  41.66     1:28.26 (46.60)     2:17.35 (49.09)     2:57.14 (39.79)
  5 Yangchen, Tsering   14 Twisters-MR          2:57.80    2:59.42         14  
                                1:23.15 ( )     2:19.05 (55.90)     2:59.42 (40.37)
  6 Menashi, Anisha D   13 Twisters-MR          3:00.83    3:03.90         13  
                                1:21.89 ( )   3:03.90 (1:42.01)                    
  7 Frankowski, Paula   13 Darien Piranhas-CT   3:23.32    3:09.99         12  
                  40.70     1:29.51 (48.81)     2:28.97 (59.46)     3:09.99 (41.02)
  8 Carey, Anna L       13 Darien Piranhas-CT   3:23.03    3:12.98         11  
                                1:29.90 ( )   3:12.98 (1:43.08)                    
  9 Javier, Chrisabell  14 APEX-MR              3:13.10    3:16.46          9  
                                1:33.65 ( )   3:16.46 (1:42.81)                    
 10 Murray, Hope E      14 Darien Piranhas-CT   3:47.22    3:19.42          7  
                  41.06     1:31.79 (50.73)   2:34.55 (1:02.76)     3:19.42 (44.87)
 11 Neria, Alana        14 Swim Tech-MR              NT    3:29.15          6  
                  44.05     1:37.52 (53.47)   2:40.46 (1:02.94)     3:29.15 (48.69)
 
Girls 11-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nierhoff, Luisa     13 Badger-MR            4:45.39    4:58.58         20  
                  32.66     1:09.33 (36.67)     1:47.69 (38.36)     2:25.58 (37.89)
        3:04.76 (39.18)     3:43.20 (38.44)     4:22.19 (38.99)     4:58.58 (36.39)
  2 Capuano, Katelyn J  12 Badger-MR            5:05.09    5:17.78         17  
                  36.86     1:17.72 (40.86)     1:58.28 (40.56)     2:38.70 (40.42)
        3:19.71 (41.01)     4:00.06 (40.35)     4:40.26 (40.20)     5:17.78 (37.52)
  3 Sheridan, Rory      11 Badger-MR            5:32.86    5:38.48         16  
                  37.82     1:20.40 (42.58)     2:04.05 (43.65)     2:46.30 (42.25)
        3:30.97 (44.67)     4:13.40 (42.43)     4:56.71 (43.31)     5:38.48 (41.77)
  4 Lei, Anya           12 Twisters-MR          5:40.72    5:43.34         15  
                  37.82     1:19.72 (41.90)     2:03.79 (44.07)     2:47.92 (44.13)
        3:33.36 (45.44)     4:17.72 (44.36)     5:02.02 (44.30)     5:43.34 (41.32)
  5 WU, Julian          11 UN-LG-MR             5:44.63    5:45.38         14  
                                1:24.37 ( )                             2:54.06 ( )
        3:39.09 (45.03)     4:24.13 (45.04)     5:07.20 (43.07)     5:45.38 (38.18)
  6 Tula, Kelly A       11 APEX-MR              5:58.82    6:00.52         13  
                  37.89     1:25.52 (47.63)                             2:55.33 ( )
                                4:26.55 ( )   6:00.52 (1:33.97)                    
  7 Wong, Kelly M       12 APEX-MR              6:30.50    6:10.21         12  
                  40.97     1:27.60 (46.63)                             3:02.51 ( )
        3:39.63 (37.12)     4:37.57 (57.94)   6:10.21 (1:32.64)                    
  8 Bernard, Kira N     11 Twisters-MR          6:05.73    6:52.49         11  
 
Girls 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chong, Vanessa      14 Twisters-MR            28.30      28.35         20  
  2 Gonzalez, Angelina  17 MPNY-MR                29.23      28.81         17  
  3 Rodriguez, Emily M  15 Twisters-MR            28.39      28.88         16  
  4 Fan, Catherine      15 Twisters-MR            28.92      29.11         15  
  5 Egan, Orla M        14 Twisters-MR            30.36      29.36         14  
  6 Zhang, Crystal      16 Twisters-MR            28.92      29.76         13  
  7 Slaughter, Phoebe   18 Darien Piranhas-CT     27.93      29.85         12  
  8 Youssef, Lara S     14 Twisters-MR            29.26      30.07         11  
  9 Fominykh, Alisa C   15 Badger-MR              28.31      30.25          9  
 10 Bouzarouata, Jasmi  17 Twisters-MR            29.71      30.38          7  
 11 Lomas, Melissa *    15 Badger-MR              29.78      30.99          6  
 12 Seward, MACKENZIE   16 Badger-MR              31.13      31.02          5  
 13 Pusing, Aizel G     11 Twisters-MR            30.17      31.08          4  
 14 Suzana, Arlene      15 APEX-MR                   NT      31.44          3  
 15 Victory, Margaret   15 Badger-MR              30.78      31.57          2  
 16 Chan, Mandy         15 Twisters-MR            30.85      32.15          1  
 17 Shrivastava, Ahaan  14 Badger-MR              29.72      33.01        
 18 Ritchie, Bridget C  15 Darien Piranhas-CT     37.94      33.03        
 19 Murillo, Lindsay J  17 APEX-MR                32.99      33.10        
 20 Perkins, Sophia M   15 Darien Piranhas-CT     32.76      33.50        
 21 Lu, Erxi            15 APEX-MR                   NT      34.08        
 22 Martinez, Xitlali   15 APEX-MR                34.50      34.09        
 23 Tsang, Tiffany      15 Swim Tech-MR              NT      35.81        
 24 Karim, Ocean A      12 Twisters-MR            39.58      36.46        
 
Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chong, Vanessa      14 Twisters-MR          1:01.21    1:00.89         20  
                  29.71     1:00.89 (31.18)                                        
  2 Rodriguez, Emily M  15 Twisters-MR          1:02.41    1:03.17         17  
                  30.56     1:03.17 (32.61)                                        
  3 Youssef, Lara S     14 Twisters-MR          1:04.39    1:03.32         16  
                  30.88     1:03.32 (32.44)                                        
  4 Egan, Orla M        14 Twisters-MR          1:04.10    1:03.44         15  
                  31.03     1:03.44 (32.41)                                        
  5 Slaughter, Phoebe   18 Darien Piranhas-CT     59.83    1:03.45         14  
                  30.81     1:03.45 (32.64)                                        
  6 Zhang, Crystal      16 Twisters-MR          1:00.41    1:04.07         13  
                  30.78     1:04.07 (33.29)                                        
  7 Fan, Catherine      15 Twisters-MR          1:02.83    1:04.15         12  
  8 Gonzalez, Angelina  17 MPNY-MR              1:04.84    1:04.85         11  
  9 Bouzarouata, Jasmi  17 Twisters-MR          1:03.51    1:05.23          9  
                  31.46     1:05.23 (33.77)                                        
 10 Mungroo, Melissa    15 Badger-MR                 NT    1:05.45          7  
                  31.10     1:05.45 (34.35)                                        
 11 Lomas, Melissa *    15 Badger-MR            1:02.52    1:06.56          6  
 12 Fominykh, Alisa C   15 Badger-MR            1:02.80    1:07.15          5  
 13 Seward, MACKENZIE   16 Badger-MR            1:07.11    1:07.61          4  
 14 Suzana, Arlene      15 APEX-MR                   NT    1:07.95          3  
 15 Victory, Margaret   15 Badger-MR            1:07.18    1:08.19          2  
                  33.24     1:08.19 (34.95)                                        
 16 Ebratt, Emily       16 Badger-MR            1:04.66    1:08.68          1  
                  32.86     1:08.68 (35.82)                                        
 17 Chan, Mandy         15 Twisters-MR          1:08.13    1:08.90        
                  33.57     1:08.90 (35.33)                                        
 18 Pope, Caileigh A    18 Badger-MR            1:07.54    1:08.91        
                  32.67     1:08.91 (36.24)                                        
 19 Pabby, Anya         14 Badger-MR            1:03.04    1:09.87        
                  32.87     1:09.87 (37.00)                                        
 20 Pusing, Aizel G     11 Twisters-MR          1:06.97    1:12.18        
 21 Perkins, Sophia M   15 Darien Piranhas-CT   1:14.59    1:12.46        
 22 Ritchie, Bridget C  15 Darien Piranhas-CT   1:17.46    1:13.27        
 23 Martinez, Xitlali   15 APEX-MR              1:14.91    1:14.04        
 24 Lu, Erxi            15 APEX-MR              1:14.20    1:15.21        
                  35.91     1:15.21 (39.30)                                        
 25 Shrivastava, Ahaan  14 Badger-MR            1:06.55    1:15.47        
 26 Karim, Ocean A      12 Twisters-MR          1:28.69    1:19.03        
                  37.39     1:19.03 (41.64)                                        
 27 Tsang, Tiffany      15 Swim Tech-MR              NT    1:25.64        
                  39.82     1:25.64 (45.82)                                        
 
Girls 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Egan, Orla M        14 Twisters-MR          4:31.78    4:32.60         20  
                  31.50     1:05.55 (34.05)     1:40.25 (34.70)     2:14.63 (34.38)
        2:49.65 (35.02)     3:24.59 (34.94)     3:59.55 (34.96)     4:32.60 (33.05)
  2 Slaughter, Phoebe   18 Darien Piranhas-CT   4:28.05    4:51.49         17  
                  33.40     1:08.71 (35.31)     1:45.80 (37.09)     2:23.36 (37.56)
        3:00.47 (37.11)     3:37.10 (36.63)     4:15.16 (38.06)     4:51.49 (36.33)
  3 Lomas, Melissa *    15 Badger-MR            4:41.42    4:57.21         16  
                  33.99     1:10.68 (36.69)     1:49.14 (38.46)     2:26.65 (37.51)
        3:05.80 (39.15)     3:43.63 (37.83)     4:22.13 (38.50)     4:57.21 (35.08)
  4 Seward, MACKENZIE   16 Badger-MR            5:08.38    5:05.67         15  
                                1:13.63 ( )                             2:32.22 ( )
                                3:49.56 ( )   5:05.67 (1:16.11)                    
  5 Ebratt, Emily       16 Badger-MR            4:53.83    5:08.00         14  
                  35.25     1:13.04 (37.79)     1:51.57 (38.53)     2:30.86 (39.29)
        3:10.39 (39.53)     3:49.59 (39.20)     4:29.00 (39.41)     5:08.00 (39.00)
  6 Pusing, Aizel G     11 Twisters-MR          5:20.16    5:22.05         13  
                  35.71     1:15.82 (40.11)     1:58.68 (42.86)     2:40.88 (42.20)
                                4:04.48 ( )     4:44.85 (40.37)     5:22.05 (37.20)
  7 Miao, Chelsea       13 Twisters-MR          5:08.96    5:22.52         12  
                                1:15.29 ( )                             2:38.59 ( )
                                4:02.70 ( )   5:22.52 (1:19.82)                    
  8 Murillo, Lindsay J  17 APEX-MR              5:23.67    5:24.12         11  
                  37.63     1:17.34 (39.71)     1:58.88 (41.54)     2:39.87 (40.99)
        3:22.07 (42.20)     4:03.11 (41.04)     4:44.71 (41.60)     5:24.12 (39.41)
  9 Perkins, Sophia M   15 Darien Piranhas-CT   5:20.00    5:35.33          9  
                                1:20.39 ( )                             2:47.34 ( )
                                4:14.85 ( )   5:35.33 (1:20.48)                    
 10 Ritchie, Bridget C  15 Darien Piranhas-CT   5:45.00    5:37.12        
 11 Lu, Erxi            15 APEX-MR                   NT    5:39.75          7  
                                2:50.54 ( )                                        
                                4:15.91 ( )   5:39.75 (1:23.84)                    
 12 Shrivastava, Ahaan  14 Badger-MR            5:27.54    5:40.24          6  
                  37.23     1:20.74 (43.51)     2:05.66 (44.92)     2:48.85 (43.19)
        3:31.85 (43.00)     4:15.59 (43.74)     4:59.33 (43.74)     5:40.24 (40.91)
 
Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chong, Vanessa      14 Twisters-MR          1:07.08    1:08.29         20  
                  33.78     1:08.29 (34.51)                                        
  2 Fan, Catherine      15 Twisters-MR          1:06.61    1:09.62         17  
                  34.22     1:09.62 (35.40)                                        
  3 Slaughter, Phoebe   18 Darien Piranhas-CT   1:06.85    1:13.64         16  
                  36.13     1:13.64 (37.51)                                        
  4 Zhang, Crystal      16 Twisters-MR          1:11.70    1:15.86         15  
  5 Lomas, Melissa *    15 Badger-MR            1:08.20    1:17.13         14  
  6 Chan, Mandy         15 Twisters-MR          1:13.25    1:17.17         13  
  7 Gonzalez, Angelina  17 MPNY-MR              1:19.42    1:18.77         12  
  8 Youssef, Lara S     14 Twisters-MR          1:13.90    1:18.98         11  
                  39.22     1:18.98 (39.76)                                        
  9 Mungroo, Melissa    15 Badger-MR            1:15.50    1:19.50          9  
                  39.02     1:19.50 (40.48)                                        
 10 Shrivastava, Ahaan  14 Badger-MR            1:11.63    1:19.61          7  
 11 Pusing, Aizel G     11 Twisters-MR          1:18.78    1:22.19          6  
                  39.47     1:22.19 (42.72)                                        
 12 Perkins, Sophia M   15 Darien Piranhas-CT   1:25.08    1:22.36          5  
 13 Ritchie, Bridget C  15 Darien Piranhas-CT   1:35.73    1:22.58          4  
                  40.02     1:22.58 (42.56)                                        
 14 Pope, Caileigh A    18 Badger-MR            1:18.24    1:25.93          3  
                  43.12     1:25.93 (42.81)                                        
 15 Lu, Erxi            15 APEX-MR                   NT    1:26.56          2  
                  43.05     1:26.56 (43.51)                                        
 16 Murillo, Lindsay J  17 APEX-MR              1:24.17    1:26.58          1  
 17 Karim, Ocean A      12 Twisters-MR          1:31.77    1:33.00        
                  45.98     1:33.00 (47.02)                                        
 18 Martinez, Xitlali   15 APEX-MR                   NT    1:37.89        
 
Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fan, Catherine      15 Twisters-MR          1:17.97    1:20.91         20  
                  38.70     1:20.91 (42.21)                                        
  2 Rodriguez, Emily M  15 Twisters-MR          1:21.66    1:21.98         17  
                  39.60     1:21.98 (42.38)                                        
  3 Gonzalez, Angelina  17 MPNY-MR              1:24.52    1:24.34         16  
  4 Victory, Margaret   15 Badger-MR            1:23.31    1:27.87         15  
                  42.23     1:27.87 (45.64)                                        
  5 Bouzarouata, Jasmi  17 Twisters-MR          1:24.34    1:29.16         14  
                  42.70     1:29.16 (46.46)                                        
  6 Pusing, Aizel G     11 Twisters-MR          1:35.75    1:33.76         13  
                  44.82     1:33.76 (48.94)                                        
  7 Seward, MACKENZIE   16 Badger-MR            1:25.32    1:34.11         12  
  8 Martinez, Xitlali   15 APEX-MR              1:35.56    1:40.15         11  
  9 Karim, Ocean A      12 Twisters-MR          1:41.35    1:43.33          9  
                  50.08     1:43.33 (53.25)                                        
 10 Tsang, Tiffany      15 Swim Tech-MR              NT    2:01.42          7  
                  57.28   2:01.42 (1:04.14)                                        
 
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chong, Vanessa      14 Twisters-MR          1:03.74    1:03.84         20  
                  30.25     1:03.84 (33.59)                                        
  2 Youssef, Lara S     14 Twisters-MR          1:05.81    1:05.81         17  
                  30.60     1:05.81 (35.21)                                        
  3 Zhang, Crystal      16 Twisters-MR          1:08.06    1:11.72         16  
                  34.14     1:11.72 (37.58)                                        
  4 Bouzarouata, Jasmi  17 Twisters-MR          1:09.39    1:13.89         15  
                  33.69     1:13.89 (40.20)                                        
  5 Chan, Mandy         15 Twisters-MR          1:10.24    1:15.48         14  
  6 Egan, Orla M        14 Twisters-MR          1:19.70    1:15.86         13  
                  35.34     1:15.86 (40.52)                                        
  7 Fominykh, Alisa C   15 Badger-MR            1:12.19    1:16.65         12  
  8 Pabby, Anya         14 Badger-MR            1:09.75    1:17.12         11  
  9 Suzana, Arlene      15 APEX-MR                   NT    1:24.50          9  
                  37.28     1:24.50 (47.22)                                        
 
Girls 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              4:06.86    4:15.81         40  
     1) Chong, Vanessa 14               2) Fan, Catherine 15              
     3) Rodriguez, Emily M 15           4) Zhang, Crystal 16              
                  29.24   1:00.90 (1:00.90)     1:31.31 (30.41)   2:04.77 (1:03.87)
        2:36.48 (31.71)   3:11.24 (1:06.47)     3:42.14 (30.90)   4:15.81 (1:04.57)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              4:19.68    4:28.01         34  
     1) Egan, Orla M 14                 2) Bouzarouata, Jasmin C 17       
     3) Youssef, Lara S 14              4) Chan, Mandy 15                 
                  30.30   1:02.88 (1:02.88)     1:35.14 (32.26)   2:11.23 (1:08.35)
        2:43.26 (32.03)   3:18.83 (1:07.60)     3:51.29 (32.46)   4:28.01 (1:09.18)
  3 Apex Swim Club-MR  'A'                      4:36.46    4:53.90         32  
     1) Suzana, Arlene 15               2) Murillo, Lindsay J 17          
     3) Lu, Erxi 15                     4) Martinez, Xitlali E 15         
                  31.94   1:07.72 (1:07.72)     1:42.04 (34.32)   2:19.77 (1:12.05)
        2:55.70 (35.93)   3:34.88 (1:15.11)     4:11.62 (36.74)   4:53.90 (1:19.02)
 
Girls 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                    4:17.14    4:38.55         40  
     1) Nierhoff, Luisa 13              2) Capuano, Caroline R 14         
     3) Tennant, Skylar M 14            4) Shrivastava, Ahaana 14         
                  31.15   1:05.26 (1:05.26)     1:38.73 (33.47)   2:16.97 (1:11.71)
        2:48.35 (31.38)   3:24.80 (1:07.83)     3:58.79 (33.99)   4:38.55 (1:13.75)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              4:47.04    4:49.73         34  
     1) Lei, Anya 12                    2) Menashi, Anisha D 13           
     3) Miao, Chelsea 13                4) Ndoja, Gloria 13               
                  34.61   1:12.52 (1:12.52)     1:47.52 (35.00)   2:26.08 (1:13.56)
        2:59.83 (33.75)   3:37.77 (1:11.69)     4:12.07 (34.30)   4:49.73 (1:11.96)
  3 Apex Swim Club-MR  'B'                           NT    4:59.69         32  
     1) Wong, Kelly M 12                2) Chavez, Kaetlyn K 12           
     3) Tula, Kelly A 11                4) Wong, Kristen A 12             
                          1:12.21 (1:12.21)                       2:26.03 (1:13.82)
                          3:58.04 (1:32.01)   4:59.69 (1:01.65)                    
  4 Apex Swim Club-MR  'A'                      4:36.46    5:03.69         30  
     1) Rojas-Tineo, Maira R 13         2) Ge, Xinrui 13                  
     3) Valadez, Ofelia M 14            4) Javier, Chrisabella K 14       
                  31.93   1:07.09 (1:07.09)     1:42.45 (35.36)   2:21.22 (1:14.13)
        3:00.13 (38.91)   3:43.84 (1:22.62)     4:21.06 (37.22)   5:03.69 (1:19.85)
  5 Badger Swim Club-MR  'B'                    4:27.05    5:05.20         28  
     1) Sheridan, Ally 14               2) Ford, Elizabeth A 12           
     3) Tennant, Olivia M 12            4) Capuano, Katelyn J 12          
                  36.19   1:17.32 (1:17.32)     1:53.52 (36.20)   2:32.59 (1:15.27)
        3:10.36 (37.77)   3:50.85 (1:18.26)     4:26.51 (35.66)   5:05.20 (1:14.35)
  6 Swim Tech-MR  'A'                                NT    5:45.71         26  
     1) Neria, Amber 12                 2) Lin, Skyler L 12               
     3) Neria, Alana 14                 4) Wu, Olivia 13                  
                          1:32.62 (1:32.62)                       2:51.21 (1:18.59)
        3:44.27 (53.06)   5:45.71 (2:54.50)                                        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pique, Yahro D      10 Twisters-MR            33.22      33.35         20  
  2 Miao, Owen          10 Twisters-MR            34.00      34.75         17  
  3 Filimonov, Mykhayl  10 MPNY-MR                35.08      34.76         16  
  4 Gutin, David E      10 MPNY-MR                34.91      35.05         15  
  5 Bazylko, Gregory    10 MPNY-MR                34.92      35.19         14  
  6 Belfer, Allen A     10 MPNY-MR                35.53      35.75         13  
  7 Frankowski, Michae  10 Darien Piranhas-CT     39.87      36.93         12  
  8 Lema, Christopher    9 Twisters-MR            39.15      37.36         11  
  9 Ladyzhensky, Micha  10 Badger-MR              37.49      37.69          9  
 10 Koufalis, Konstant  10 Badger-MR              37.45      37.85          7  
 11 Chariah, Joshua S    9 Twisters-MR            38.31      38.54          6  
 12 Lomeyko, Ilyan      10 MPNY-MR                38.23      38.57          5  
 13 Michin, Nikita G     9 MPNY-MR                39.20      38.71          4  
 14 Gonzalez, James      9 APEX-MR                40.94      39.87          3  
 15 Gonzalez, Alejandr   9 APEX-MR                41.53      40.88          2  
 16 Tula, Xavier A       9 APEX-MR                38.79      41.37          1  
 17 Oganezov, Nicholas   9 MPNY-MR                42.00      41.39        
 18 Mente, Daniel S      9 MPNY-MR                41.22      41.82        
 19 Sulkowski, Oskar     9 Darien Piranhas-CT     48.33      42.18        
 20 Grushovenko, David   8 MPNY-MR                47.00      42.54        
 21 Shemiako, Maks V     9 Darien Piranhas-CT     51.86      43.48        
 22 Soviero, William G  10 Badger-MR              41.19      44.45        
 23 Robins, Benjamin I   9 Badger-MR              44.04      44.47        
 24 Carey, Benedict G    9 Darien Piranhas-CT     56.20      44.64        
 25 Chen, Joshua        10 Swim Tech-MR           44.90      44.84        
 26 Hill, Kai B          8 Badger-MR              59.50      44.99        
 27 Chan, Tyler          9 Swim Tech-MR              NT      45.42        
 28 Huang, Gary         10 Swim Tech-MR           43.22      45.53        
 29 Sorokin, Ivan        8 MPNY-MR                51.00      46.40        
 30 Belyakov, Mihail     7 MPNY-MR                58.00      46.55        
 31 Pena, Aidan J       10 APEX-MR                45.53      47.27        
 32 Akbarian, Alexande   9 Middies-MR                NT      47.73        
 33 Zalewski, Mateusz   10 Darien Piranhas-CT   1:00.00      48.44        
 34 Ng, Vaan             9 Swim Tech-MR           44.72      48.69        
 35 Flaherty, Kieran D   7 Badger-MR              44.05      48.89        
 36 O'Sullivan, Tiarna   7 Twisters-MR            50.11      49.48        
 37 Chavez, Carlos A     8 APEX-MR                55.74      52.43        
 38 Gutin, Noah          7 MPNY-MR                54.00      53.28        
 39 Alvares, Matthias    8 APEX-MR              1:01.99      58.42        
 40 Akdas, Jason         6 Twisters-MR            52.62      58.90        
 41 Horiuchi, Carlos H   7 Twisters-MR            55.74    1:06.77        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pique, Yahro D      10 Twisters-MR          1:16.01    1:15.87         20  
                  37.33     1:15.87 (38.54)                                        
  2 Belfer, Allen A     10 MPNY-MR              1:19.40    1:17.60         17  
                  37.73     1:17.60 (39.87)                                        
  3 Koufalis, Konstant  10 Badger-MR            1:21.72    1:22.54         16  
                  39.82     1:22.54 (42.72)                                        
  4 Frankowski, Michae  10 Darien Piranhas-CT   1:36.76    1:25.06         15  
  5 Michin, Nikita G     9 MPNY-MR              1:24.80    1:25.94         14  
  6 Lema, Christopher    9 Twisters-MR          1:34.29    1:27.87         13  
                  43.34     1:27.87 (44.53)                                        
  7 Ramirez, Aiden J     9 Twisters-MR          1:28.75    1:27.99         12  
  8 Oganezov, Nicholas   9 MPNY-MR              1:31.53    1:30.02         11  
                  42.26     1:30.02 (47.76)                                        
  9 Soviero, William G  10 Badger-MR            1:31.30    1:30.25          9  
                  43.26     1:30.25 (46.99)                                        
 10 Tula, Xavier A       9 APEX-MR              1:29.00    1:35.49          7  
 11 Grushovenko, David   8 MPNY-MR              1:45.00    1:36.31          6  
                  44.87     1:36.31 (51.44)                                        
 12 Mente, Daniel S      9 MPNY-MR              1:29.00    1:37.16          5  
 13 Sulkowski, Oskar     9 Darien Piranhas-CT   1:49.50    1:37.84          4  
                  46.04     1:37.84 (51.80)                                        
 14 Belyakov, Mihail     7 MPNY-MR              2:05.00    1:39.72          3  
 15 Chan, Tyler          9 Swim Tech-MR              NT    1:42.24          2  
                  47.41     1:42.24 (54.83)                                        
 16 Carey, Benedict G    9 Darien Piranhas-CT   2:10.00    1:42.59          1  
                  49.34     1:42.59 (53.25)                                        
 17 Sorokin, Ivan        8 MPNY-MR              1:55.00    1:43.23        
                  48.78     1:43.23 (54.45)                                        
 18 Robins, Benjamin I   9 Badger-MR            1:42.00    1:44.47        
 19 Pena, Aidan J       10 APEX-MR              1:38.38    1:44.49        
 20 Shemiako, Maks V     9 Darien Piranhas-CT   2:00.30    1:47.98        
 21 Zalewski, Mateusz   10 Darien Piranhas-CT   2:15.00    1:51.29        
                  51.32     1:51.29 (59.97)                                        
 22 Akbarian, Alexande   9 Middies-MR                NT    1:51.83        
                  53.09     1:51.83 (58.74)                                        
 23 Chavez, Carlos A     8 APEX-MR                   NT    1:52.63        
 24 Flaherty, Kieran D   7 Badger-MR            1:36.73    1:53.10        
                  51.43   1:53.10 (1:01.67)                                        
 25 Gutin, Noah          7 MPNY-MR              1:59.00    2:03.51        
 26 O'Sullivan, Tiarna   7 Twisters-MR          1:52.19    2:10.30        
 27 Akdas, Jason         6 Twisters-MR          1:55.89    2:19.32        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baranov, Edward     10 MPNY-MR              1:24.76    1:25.96         20  
                  41.73     1:25.96 (44.23)                                        
  2 Ladyzhensky, Micha  10 Badger-MR            1:26.42    1:26.23         17  
                  43.14     1:26.23 (43.09)                                        
  3 Miao, Owen          10 Twisters-MR          1:25.04    1:29.12         16  
                  43.78     1:29.12 (45.34)                                        
  4 Gutin, David E      10 MPNY-MR              1:36.08    1:29.78         15  
  5 Pique, Yahro D      10 Twisters-MR          1:30.71    1:30.21         14  
  6 Belfer, Allen A     10 MPNY-MR              1:39.22    1:35.99         13  
                  46.77     1:35.99 (49.22)                                        
  7 Ramirez, Aiden J     9 Twisters-MR          1:43.25    1:37.87         12  
                  47.55     1:37.87 (50.32)                                        
  8 Gonzalez, Alejandr   9 APEX-MR              1:56.32    1:38.00         11  
  9 Chariah, Joshua S    9 Twisters-MR          1:43.60    1:38.19          9  
 10 Frankowski, Michae  10 Darien Piranhas-CT   1:51.27    1:38.49          7  
                  46.49     1:38.49 (52.00)                                        
 11 Michin, Nikita G     9 MPNY-MR              1:41.29    1:39.56          6  
                  49.89     1:39.56 (49.67)                                        
 12 Koufalis, Konstant  10 Badger-MR            1:36.39    1:41.27          5  
 13 Filimonov, Mykhayl  10 MPNY-MR              1:35.66    1:41.78          4  
 14 Lema, Christopher    9 Twisters-MR          1:36.75    1:43.14          3  
                  50.89     1:43.14 (52.25)                                        
 15 Gonzalez, James      9 APEX-MR              1:46.89    1:46.28          2  
 16 Mente, Daniel S      9 MPNY-MR              1:50.69    1:46.69          1  
 17 Sulkowski, Oskar     9 Darien Piranhas-CT   2:05.48    1:47.99        
 18 Tula, Xavier A       9 APEX-MR                   NT    1:50.51        
 19 Pena, Aidan J       10 APEX-MR              1:49.64    1:51.95        
 20 Oganezov, Nicholas   9 MPNY-MR              1:46.00    1:52.91        
 21 Shemiako, Maks V     9 Darien Piranhas-CT   2:16.61    1:54.71        
 22 Grushovenko, David   8 MPNY-MR              1:55.00    1:55.24        
 23 Soviero, William G  10 Badger-MR            1:43.53    1:55.99        
 24 Flaherty, Kieran D   7 Badger-MR            1:50.28    2:03.22        
                1:00.78   2:03.22 (1:02.44)                                        
 25 Gutin, Noah          7 MPNY-MR              2:05.00    2:04.06        
 26 Alvares, Matthias    8 APEX-MR              2:25.40    2:14.86        
 27 Chavez, Carlos A     8 APEX-MR                   NT    2:16.93        
 -- Robins, Benjamin I   9 Badger-MR            1:57.28         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- O'Sullivan, Tiarna   7 Twisters-MR          2:06.73         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                1:11.32        DQ (1:08.25)                                        
 -- Akdas, Jason         6 Twisters-MR          2:03.15         DQ        
      Did not finish on back
                1:13.37        DQ (1:07.20)                                        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baranov, Edward     10 MPNY-MR                40.46      40.78         20  
  2 Lomeyko, Ilyan      10 MPNY-MR                46.31      45.64         17  
  3 Chariah, Joshua S    9 Twisters-MR               NT      47.08         16  
  4 Koufalis, Konstant  10 Badger-MR              48.20      49.80         15  
  5 Miao, Owen          10 Twisters-MR            50.68      50.28         14  
  6 Pique, Yahro D      10 Twisters-MR            55.88      50.74         13  
  7 Bazylko, Gregory    10 MPNY-MR                51.33      51.17         12  
  8 Filimonov, Mykhayl  10 MPNY-MR                48.57      51.20         11  
  9 Frankowski, Michae  10 Darien Piranhas-CT     52.76      51.26          9  
 10 Oganezov, Nicholas   9 MPNY-MR                52.00      51.89          7  
 11 Mente, Daniel S      9 MPNY-MR                53.48      53.56          6  
 12 Ramirez, Aiden J     9 Twisters-MR            52.82      53.70          5  
 13 Lema, Christopher    9 Twisters-MR          1:00.12      56.78          4  
 14 Gonzalez, Alejandr   9 APEX-MR                56.19      57.88          3  
 15 Sorokin, Ivan        8 MPNY-MR                59.00      58.14          2  
 16 Robins, Benjamin I   9 Badger-MR              56.43      58.54          1  
 17 Wong, Britton        9 Swim Tech-MR              NT      58.59        
 18 Grushovenko, David   8 MPNY-MR                54.00    1:02.16        
 19 Zalewski, Mateusz   10 Darien Piranhas-CT   1:15.00    1:02.31        
 20 Chan, Tyler          9 Swim Tech-MR              NT    1:02.41        
 21 Gutin, Noah          7 MPNY-MR              1:05.00    1:02.69        
 22 Chen, Joshua        10 Swim Tech-MR              NT    1:03.13        
 23 Belyakov, Mihail     7 MPNY-MR              1:05.00    1:04.56        
 24 Carey, Benedict G    9 Darien Piranhas-CT   1:14.13    1:07.85        
 25 Flaherty, Kieran D   7 Badger-MR            1:03.17    1:09.62        
 26 Akbarian, Alexande   9 Middies-MR                NT    1:10.73        
 27 Huang, Gary         10 Swim Tech-MR              NT    1:11.76        
 28 Ng, Vaan             9 Swim Tech-MR              NT    1:12.16        
 29 Chavez, Carlos A     8 APEX-MR              1:18.86    1:27.42        
 30 Horiuchi, Carlos H   7 Twisters-MR          1:10.07    1:48.37        
 -- O'Sullivan, Tiarna   7 Twisters-MR          1:09.02         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Akdas, Jason         6 Twisters-MR          1:06.87         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baranov, Edward     10 MPNY-MR                36.99      37.12         20  
  2 Pique, Yahro D      10 Twisters-MR            38.66      37.30         17  
  3 Miao, Owen          10 Twisters-MR            37.77      38.64         16  
  4 Belfer, Allen A     10 MPNY-MR                40.37      39.86         15  
  5 Bazylko, Gregory    10 MPNY-MR                51.50      42.01         14  
  6 Ladyzhensky, Micha  10 Badger-MR              40.53      42.11         13  
  7 Gutin, David E      10 MPNY-MR                45.31      43.83         12  
  8 Michin, Nikita G     9 MPNY-MR                46.35      45.22         11  
  9 Lomeyko, Ilyan      10 MPNY-MR                46.50      47.57          9  
 10 Lema, Christopher    9 Twisters-MR            50.29      47.95          7  
 11 Gonzalez, James      9 APEX-MR                49.60      51.62          6  
 12 Sorokin, Ivan        8 MPNY-MR                57.00      56.95          5  
 13 Shemiako, Maks V     9 Darien Piranhas-CT   1:02.74      57.42          4  
 14 Zalewski, Mateusz   10 Darien Piranhas-CT   1:10.00      58.51          3  
 15 Chen, Joshua        10 Swim Tech-MR              NT      59.22          2  
 16 Belyakov, Mihail     7 MPNY-MR              1:01.00      59.64          1  
 17 Sulkowski, Oskar     9 Darien Piranhas-CT   1:09.39    1:00.56        
 18 Huang, Gary         10 Swim Tech-MR              NT    1:02.90        
 19 Wong, Britton        9 Swim Tech-MR              NT    1:06.28        
 20 Carey, Benedict G    9 Darien Piranhas-CT   1:10.66    1:06.53        
 21 O'Sullivan, Tiarna   7 Twisters-MR            59.44    1:34.86        
 
Boys 10 & Under 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baranov, Edward     10 MPNY-MR              3:00.74    2:56.95         20  
                  38.90     1:25.35 (46.45)     2:15.60 (50.25)     2:56.95 (41.35)
  2 Miao, Owen          10 Twisters-MR          3:09.03    3:06.99         17  
                  40.48     1:27.68 (47.20)     2:25.69 (58.01)     3:06.99 (41.30)
  3 Gutin, David E      10 MPNY-MR              3:37.49    3:17.18         16  
                                1:33.28 ( )   3:17.18 (1:43.90)                    
  4 Bazylko, Gregory    10 MPNY-MR              3:15.00    3:22.47         15  
                  44.82     1:35.98 (51.16)   2:39.31 (1:03.33)     3:22.47 (43.16)
  5 Filimonov, Mykhayl  10 MPNY-MR              3:29.07    3:27.84         14  
                                1:43.29 ( )   3:27.84 (1:44.55)                    
  6 Gonzalez, Alejandr   9 APEX-MR                   NT    3:31.94         13  
                  50.07     1:44.28 (54.21)   2:48.38 (1:04.10)     3:31.94 (43.56)
  7 Chariah, Joshua S    9 Twisters-MR          3:45.55    3:32.49         12  
                                1:47.48 ( )   3:32.49 (1:45.01)                    
  8 Lomeyko, Ilyan      10 MPNY-MR              3:20.00    3:36.69         11  
                                1:51.89 ( )     2:48.97 (57.08)     3:36.69 (47.72)
  9 Gonzalez, James      9 APEX-MR                   NT    3:41.73          9  
                  50.90     1:47.82 (56.92)   2:55.21 (1:07.39)     3:41.73 (46.52)
 10 Tula, Xavier A       9 APEX-MR                   NT    4:03.11          7  
                1:00.20     1:58.91 (58.71)   3:17.49 (1:18.58)     4:03.11 (45.62)
 
Boys 10 & Under 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              5:24.36    5:24.37         40  
     1) Pique, Yahro D 10               2) Ramirez, Aiden J 9             
     3) Chariah, Joshua S 9             4) Miao, Owen 10                  
                  37.72   1:18.83 (1:18.83)     1:58.42 (39.59)   2:42.48 (1:23.65)
        3:23.79 (41.31)   4:08.31 (1:25.83)     4:44.89 (36.58)   5:24.37 (1:16.06)
  2 Apex Swim Club-MR  'A'                      5:44.63    6:00.96         34  
     1) Gonzalez, Alejandro 9           2) Gonzalez, James 9              
     3) Tula, Xavier A 9                4) Pena, Aidan J 10               
                  40.82   1:25.14 (1:25.14)     2:04.77 (39.63)   2:51.19 (1:26.05)
        3:32.52 (41.33)   4:20.06 (1:28.87)     5:07.38 (47.32)   6:00.96 (1:40.90)
  3 Badger Swim Club-MR  'A'                    5:54.43    6:14.68         32  
     1) Ladyzhensky, Michael A 10       2) Flaherty, Kieran D 7           
     3) Soviero, William G 10           4) Koufalis, Konstantinos 10      
                  40.61   1:25.73 (1:25.73)     2:17.55 (51.82)   3:14.45 (1:48.72)
        4:00.24 (45.79)   4:53.43 (1:38.98)     5:31.64 (38.21)   6:14.68 (1:21.25)
  4 Swim Tech-MR  'A'                                NT    7:12.96         30  
     1) Chen, Joshua 10                 2) Huang, Gary 10                 
     3) Chan, Tyler 9                   4) Wong, Britton 9                
                  46.61   1:40.48 (1:40.48)     2:27.09 (46.61)   3:27.02 (1:46.54)
        4:22.34 (55.32)   5:33.74 (2:06.72)     6:15.16 (41.42)   7:12.96 (1:39.22)
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Frankowski, John P  12 Darien Piranhas-CT     30.03      30.49         20  
  2 DiMaggio, John P    11 MPNY-MR                30.09      30.50         17  
  3 Miao, Ethan         12 Twisters-MR            33.27      30.66         16  
  4 Kaps, Piotr         12 MPNY-MR                31.22      30.92         15  
  5 Egan, Kieran R      12 Twisters-MR            32.00      31.24         14  
  6 Saadeddin, Saadedd  11 MPNY-MR                31.63      31.28         13  
  7 Cherny, Eric        12 MPNY-MR                31.51      31.42         12  
  8 Rodriguez, Andrew   12 Darien Piranhas-CT     31.83      31.63         11  
  9 Landgraf, Tim       11 MPNY-MR                32.00      32.29          9  
 10 Youssef, Mohamed S  11 Twisters-MR            32.60      33.02          7  
 11 Korzenik, Benjamin  12 Badger-MR              32.72      33.24          6  
 12 Breeden, Cayden J   12 Badger-MR              34.84      34.32          4.5
 12 Szymczak, Eric      11 Twisters-MR            33.14      34.32          4.5
 14 Gold, Fillip        12 MPNY-MR                34.20      34.70          3  
 15 Hoye, Jonas         12 Twisters-MR            32.87      35.43          2  
 16 Khoruzhik, Denis    12 MPNY-MR                35.05      36.04          1  
 17 Ndoja, Kleisti      12 Twisters-MR            35.95      36.19        
 18 Preobrazhensky, Da  11 MPNY-MR                34.50      36.31        
 19 Victoria, Jeremy A  11 APEX-MR                   NT      36.74        
 20 Barberan, Rodrigo   12 APEX-MR                   NT      38.31        
 21 Martinez, Daniel    12 APEX-MR                37.89      38.47        
 22 Levy, Aaron         11 Middies-MR                NT      39.17        
 23 Juncaj, Bernard A   12 APEX-MR                   NT      39.35        
 24 Batiashvilli, Saba  11 MPNY-MR                37.24      39.58        
 25 Huang, Edward       11 Swim Tech-MR           40.12      40.07        
 26 Neria, Andrew       11 Swim Tech-MR           39.27      40.41        
 27 Lee, Ryan           12 Swim Tech-MR              NT      40.96        
 28 Goldman, Elie       11 Middies-MR                NT      43.69        
 
Boys 11-12 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Flaherty, Liam      12 Badger-MR            2:23.32    2:27.26         20  
                  33.40     1:11.01 (37.61)     1:50.38 (39.37)     2:27.26 (36.88)
  2 Frankowski, John P  12 Darien Piranhas-CT   2:39.13    2:28.32         17  
                                1:12.83 ( )     1:53.25 (40.42)     2:28.32 (35.07)
  3 Egan, Kieran R      12 Twisters-MR          2:29.86    2:30.45         16  
                  34.89     1:14.08 (39.19)     1:53.55 (39.47)     2:30.45 (36.90)
  4 Youssef, Mohamed S  11 Twisters-MR          2:37.71    2:32.18         15  
                  35.71     1:15.03 (39.32)     1:54.91 (39.88)     2:32.18 (37.27)
  5 Kaps, Piotr         12 MPNY-MR              2:45.87    2:32.84         14  
                                1:14.56 ( )   2:32.84 (1:18.28)                    
  6 DiMaggio, John P    11 MPNY-MR              2:33.34    2:37.20         13  
                  34.74     1:14.95 (40.21)     1:57.09 (42.14)     2:37.20 (40.11)
  7 Rodriguez, Andrew   12 Darien Piranhas-CT   3:00.90    2:38.88         12  
  8 Hoye, Jonas         12 Twisters-MR          2:41.30    2:46.37         11  
                                1:19.51 ( )   2:46.37 (1:26.86)                    
  9 Equiano, Jason A    11 APEX-MR              2:46.37    2:47.04          9  
                  39.57     1:23.78 (44.21)     2:06.74 (42.96)     2:47.04 (40.30)
 10 Szymczak, Eric      11 Twisters-MR          2:50.70    2:47.66          7  
                  39.03     1:24.38 (45.35)     2:07.86 (43.48)     2:47.66 (39.80)
 11 Preobrazhensky, Da  11 MPNY-MR              2:53.83    2:50.96          6  
                  39.28     1:23.80 (44.52)     2:08.12 (44.32)     2:50.96 (42.84)
 12 Martinez, Daniel    12 APEX-MR              3:31.46    3:01.55          5  
                                1:30.42 ( )   3:01.55 (1:31.13)                    
 13 Batiashvilli, Saba  11 MPNY-MR              2:59.00    3:08.81          4  
                                1:29.08 ( )   3:08.81 (1:39.73)                    
 14 Victoria, Jeremy A  11 APEX-MR              3:23.00    3:18.61          3  
 15 Juncaj, Bernard A   12 APEX-MR                   NT    3:21.69          2  
                  44.61     1:37.14 (52.53)     2:34.15 (57.01)     3:21.69 (47.54)
 16 Diaz, James M       12 APEX-MR                   NT    3:47.24          1  
                  48.54     1:45.07 (56.53)   2:47.43 (1:02.36)     3:47.24 (59.81)
 -- Levy, Aaron         11 Middies-MR                NT         DQ        
      Did not finish
                  44.91   1:59.15 (1:14.24)                                        
 -- Weisburg, Alexande  11 APEX-MR              3:06.94         DQ        
      No touch on turn
                                1:30.80 ( )        DQ (1:32.33)                    
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Egan, Kieran R      12 Twisters-MR          1:17.19    1:15.50         20  
                  37.18     1:15.50 (38.32)                                        
  2 Flaherty, Liam      12 Badger-MR            1:11.85    1:16.61         17  
                  37.60     1:16.61 (39.01)                                        
  3 Miao, Ethan         12 Twisters-MR          1:26.56    1:19.99         16  
                  39.27     1:19.99 (40.72)                                        
  4 Rodriguez, Andrew   12 Darien Piranhas-CT   1:33.09    1:22.69         15  
                  40.30     1:22.69 (42.39)                                        
  5 Landgraf, Tim       11 MPNY-MR              1:24.00    1:24.57         14  
                  41.37     1:24.57 (43.20)                                        
  6 Hoye, Jonas         12 Twisters-MR          1:22.44    1:25.46         13  
                  41.84     1:25.46 (43.62)                                        
  7 Khoruzhik, Denis    12 MPNY-MR              1:27.98    1:27.12         12  
                  43.49     1:27.12 (43.63)                                        
  8 Cherny, Eric        12 MPNY-MR              1:30.86    1:28.51         11  
                  44.68     1:28.51 (43.83)                                        
  9 Korzenik, Benjamin  12 Badger-MR            1:27.09    1:28.72          9  
                  44.48     1:28.72 (44.24)                                        
 10 Preobrazhensky, Da  11 MPNY-MR              1:26.32    1:29.81          7  
 11 Gold, Fillip        12 MPNY-MR              1:26.00    1:30.47          6  
 12 Equiano, Jason A    11 APEX-MR                   NT    1:37.96          5  
 13 Breeden, Cayden J   12 Badger-MR            1:34.38    1:38.77          4  
 14 Weisburg, Alexande  11 APEX-MR              1:39.97    1:39.79          3  
 15 Batiashvilli, Saba  11 MPNY-MR              1:45.02    1:40.15          2  
 16 Martinez, Daniel    12 APEX-MR              1:49.19    1:46.11          1  
                  52.98     1:46.11 (53.13)                                        
 17 Levy, Aaron         11 Middies-MR                NT    1:47.31        
                  53.02     1:47.31 (54.29)                                        
 18 Neria, Andrew       11 Swim Tech-MR              NT    1:48.15        
                  53.18     1:48.15 (54.97)                                        
 19 Goldman, Elie       11 Middies-MR                NT    1:56.09        
 20 Huang, Edward       11 Swim Tech-MR              NT    1:57.52        
 21 Diaz, James M       12 APEX-MR              2:09.13    2:04.58        
                  58.71   2:04.58 (1:05.87)                                        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Flaherty, Liam      12 Badger-MR            1:25.57    1:28.04         20  
                  42.61     1:28.04 (45.43)                                        
  2 Ndoja, Kleisti      12 Twisters-MR          1:31.38    1:30.37         17  
                  43.99     1:30.37 (46.38)                                        
  3 Miao, Ethan         12 Twisters-MR          1:37.03    1:30.39         16  
  4 Saadeddin, Saadedd  11 MPNY-MR              1:29.00    1:32.65         15  
                  44.30     1:32.65 (48.35)                                        
  5 Frankowski, John P  12 Darien Piranhas-CT   1:35.88    1:33.74         14  
  6 Cherny, Eric        12 MPNY-MR              1:39.21    1:33.82         13  
  7 Hoye, Jonas         12 Twisters-MR          1:33.85    1:34.98         12  
  8 Youssef, Mohamed S  11 Twisters-MR          1:31.74    1:35.78         11  
                  46.03     1:35.78 (49.75)                                        
  9 DiMaggio, John P    11 MPNY-MR              1:42.10    1:37.61          9  
                  48.39     1:37.61 (49.22)                                        
 10 Korzenik, Benjamin  12 Badger-MR            1:41.02    1:37.88          7  
                  46.72     1:37.88 (51.16)                                        
 11 Gold, Fillip        12 MPNY-MR              1:40.51    1:38.12          6  
                  46.62     1:38.12 (51.50)                                        
 12 Kaps, Piotr         12 MPNY-MR              1:41.65    1:38.85          5  
                  48.33     1:38.85 (50.52)                                        
 13 Szymczak, Eric      11 Twisters-MR          1:55.01    1:48.70          4  
 14 Weisburg, Alexande  11 APEX-MR              1:46.39    1:48.84          3  
 15 Equiano, Jason A    11 APEX-MR              1:53.40    1:50.84          2  
 16 Breeden, Cayden J   12 Badger-MR            1:51.70    1:52.04          1  
 17 Lee, Ryan           12 Swim Tech-MR              NT    1:58.48        
                  57.65   1:58.48 (1:00.83)                                        
 18 Victoria, Jeremy A  11 APEX-MR                   NT    2:01.74        
                  59.00   2:01.74 (1:02.74)                                        
 19 Huang, Edward       11 Swim Tech-MR         2:16.90    2:12.25        
                1:01.40   2:12.25 (1:10.85)                                        
 20 Goldman, Elie       11 Middies-MR                NT    2:21.04        
                1:05.36   2:21.04 (1:15.68)                                        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cherny, Eric        12 MPNY-MR                38.66      32.71         20  
  2 DiMaggio, John P    11 MPNY-MR                32.20      32.80         17  
  3 Miao, Ethan         12 Twisters-MR            32.91      33.12         16  
  4 Egan, Kieran R      12 Twisters-MR            34.60      33.81         15  
  5 Saadeddin, Saadedd  11 MPNY-MR                33.41      34.20         14  
  6 Frankowski, John P  12 Darien Piranhas-CT     36.06      34.92         13  
  7 Landgraf, Tim       11 MPNY-MR                34.06      35.03         12  
  8 Szymczak, Eric      11 Twisters-MR            36.62      35.47         11  
  9 Rodriguez, Andrew   12 Darien Piranhas-CT     36.67      35.98          9  
 10 Youssef, Mohamed S  11 Twisters-MR            34.57      36.97          7  
 11 Kaps, Piotr         12 MPNY-MR                43.89      37.56          6  
 12 Korzenik, Benjamin  12 Badger-MR              39.26      39.08          5  
 13 Hoye, Jonas         12 Twisters-MR            37.62      39.39          4  
 14 Equiano, Jason A    11 APEX-MR                39.54      40.18          3  
 15 Khoruzhik, Denis    12 MPNY-MR                42.28      40.38          2  
 16 Preobrazhensky, Da  11 MPNY-MR                37.86      40.57          1  
 17 Martinez, Daniel    12 APEX-MR                42.54      41.78        
 18 Gold, Fillip        12 MPNY-MR                49.06      43.50        
 19 Batiashvilli, Saba  11 MPNY-MR                40.88      43.84        
 20 Juncaj, Bernard A   12 APEX-MR                   NT      45.99        
 21 Weisburg, Alexande  11 APEX-MR                50.25      47.15        
 22 Lee, Ryan           12 Swim Tech-MR              NT      48.89        
 23 Neria, Andrew       11 Swim Tech-MR              NT      58.03        
 24 Diaz, James M       12 APEX-MR              1:10.92      59.55        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hardart, Max        13 Badger-MR            1:03.92    1:02.96         20  
                  30.23     1:02.96 (32.73)                                        
  2 Kvasnitskiy, Nikit  14 MPNY-MR              1:06.09    1:04.11         17  
                  31.30     1:04.11 (32.81)                                        
  3 WU, William         14 UN-LG-MR             1:04.52    1:06.96         16  
                  33.34     1:06.96 (33.62)                                        
  4 Naing, Ko Ko M      14 MPNY-MR              1:08.17    1:07.15         15  
                  32.18     1:07.15 (34.97)                                        
  5 Camaev, Sasha V     14 MPNY-MR              1:06.86    1:07.33         14  
  6 Robinson, Dillon E  14 Badger-MR            1:06.58    1:08.24         13  
  7 DiMaggio, Joe R     14 MPNY-MR              1:07.01    1:09.79         12  
                  33.54     1:09.79 (36.25)                                        
  8 FitzPatrick, Harry  14 Darien Piranhas-CT   1:12.42    1:10.65         11  
                  33.67     1:10.65 (36.98)                                        
  9 Lu, Brendan         13 Swim Tech-MR              NT    1:10.67          9  
                  33.78     1:10.67 (36.89)                                        
 10 Kuznetsov, Gregory  13 MPNY-MR              1:18.99    1:10.89          7  
 11 Valadez, Romulo G   13 APEX-MR                   NT    1:11.11          6  
 12 Vileshin, Daniel    13 MPNY-MR              1:12.33    1:12.53          5  
                  34.25     1:12.53 (38.28)                                        
 13 Yika-Nacarino, Khr  13 Darien Piranhas-CT   1:17.50    1:14.62          4  
 14 Quispe, Bryant      13 Darien Piranhas-CT   1:27.72    1:16.99          3  
                  37.34     1:16.99 (39.65)                                        
 15 Pena, Becquer D     13 APEX-MR              1:15.00    1:17.40          2  
 16 Mandelbaum, Kai     13 Swim Tech-MR              NT    1:18.23          1  
 17 O'Sullivan, Thomas  13 Badger-MR            1:21.98    1:20.20        
 18 Jatuprayoon, CJ     14 Swim Tech-MR              NT    1:30.23        
                  42.14     1:30.23 (48.09)                                        
 19 Alvares, Isaias R   13 APEX-MR              1:36.57    1:30.42        
 20 Dong, Andrew        13 Swim Tech-MR              NT    1:54.82        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S      14 MPNY-MR              1:07.01    1:06.35         20  
                  33.03     1:06.35 (33.32)                                        
  2 Speres, Nicholas C  13 Badger-MR            1:09.80    1:10.63         17  
                  33.76     1:10.63 (36.87)                                        
  3 Wang, Harry H       14 APEX-MR              1:15.59    1:16.35         16  
                  38.37     1:16.35 (37.98)                                        
  4 Naing, Ko Ko M      14 MPNY-MR              1:19.61    1:19.21         15  
  5 Camaev, Sasha V     14 MPNY-MR              1:20.36    1:20.37         14  
                  39.35     1:20.37 (41.02)                                        
  6 Robinson, Dillon E  14 Badger-MR            1:17.15    1:21.91         13  
                  39.80     1:21.91 (42.11)                                        
  7 Gonzalez, Kevin     14 APEX-MR              1:23.38    1:24.11         12  
  8 FitzPatrick, Harry  14 Darien Piranhas-CT   1:31.19    1:24.60         11  
                  41.17     1:24.60 (43.43)                                        
  9 Mandelbaum, Kai     13 Swim Tech-MR         1:24.82    1:26.90          9  
 10 Valadez, Romulo G   13 APEX-MR                   NT    1:27.67          7  
                  43.25     1:27.67 (44.42)                                        
 11 Quispe, Bryant      13 Darien Piranhas-CT   1:42.64    1:30.37          6  
 12 O'Sullivan, Thomas  13 Badger-MR            1:45.88    1:31.16          5  
 13 Vileshin, Daniel    13 MPNY-MR              1:24.90    1:33.78          4  
                  45.44     1:33.78 (48.34)                                        
 14 Lu, Brendan         13 Swim Tech-MR         1:38.05    1:35.47          3  
                  45.21     1:35.47 (50.26)                                        
 15 Jatuprayoon, CJ     14 Swim Tech-MR              NT    1:46.67          2  
                  51.34     1:46.67 (55.33)                                        
 16 Alvares, Isaias R   13 APEX-MR              2:01.93    2:05.15          1  
                  59.31   2:05.15 (1:05.84)                                        
 -- Dong, Andrew        13 Swim Tech-MR              NT         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  58.41        DQ (1:01.72)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S      14 MPNY-MR              1:17.45    1:20.44         20  
                  38.20     1:20.44 (42.24)                                        
  2 Speres, Nicholas C  13 Badger-MR            1:13.12    1:21.53         17  
                  39.09     1:21.53 (42.44)                                        
  3 Hardart, Max        13 Badger-MR            1:19.83    1:23.00         16  
                  39.84     1:23.00 (43.16)                                        
  4 DiMaggio, Joe R     14 MPNY-MR              1:18.91    1:23.59         15  
                  38.84     1:23.59 (44.75)                                        
  5 Kvasnitskiy, Nikit  14 MPNY-MR              1:28.06    1:25.22         14  
  6 Camaev, Sasha V     14 MPNY-MR              1:31.57    1:29.32         13  
                  44.16     1:29.32 (45.16)                                        
  7 Vileshin, Daniel    13 MPNY-MR              1:26.00    1:29.40         12  
  8 WU, William         14 UN-LG-MR             1:33.12    1:29.43         11  
                  44.90     1:29.43 (44.53)                                        
  9 Gonzalez, Kevin     14 APEX-MR              1:29.51    1:29.45          9  
 10 Naing, Ko Ko M      14 MPNY-MR              1:30.08    1:29.61          7  
                  44.09     1:29.61 (45.52)                                        
 11 Yika-Nacarino, Khr  13 Darien Piranhas-CT   1:41.47    1:30.08          6  
 12 Kuznetsov, Gregory  13 MPNY-MR              1:36.10    1:35.89          5  
                  46.05     1:35.89 (49.84)                                        
 13 Lu, Brendan         13 Swim Tech-MR              NT    1:42.09          4  
                  47.25     1:42.09 (54.84)                                        
 14 Valadez, Romulo G   13 APEX-MR                   NT    1:42.71          3  
 15 Jatuprayoon, CJ     14 Swim Tech-MR              NT    1:45.57          2  
                  49.16     1:45.57 (56.41)                                        
 16 O'Sullivan, Thomas  13 Badger-MR            1:49.20    1:48.55          1  
 17 Quispe, Bryant      13 Darien Piranhas-CT   2:18.27    1:52.35        
                  52.34   1:52.35 (1:00.01)                                        
 18 Pena, Becquer D     13 APEX-MR              1:43.69    1:52.57        
 19 Dong, Andrew        13 Swim Tech-MR         2:08.44    2:12.39        
                1:02.42   2:12.39 (1:09.97)                                        
 -- Szeto, Jeffrey      13 Swim Tech-MR              NT         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
                1:16.21                                                            
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wang, Harry H       14 APEX-MR              1:07.78    1:07.39         20  
                  32.62     1:07.39 (34.77)                                        
  2 Radkov, Nick S      14 MPNY-MR              1:08.18    1:07.77         17  
                  32.12     1:07.77 (35.65)                                        
  3 FitzPatrick, Harry  14 Darien Piranhas-CT   1:16.35    1:11.11         16  
                  33.79     1:11.11 (37.32)                                        
  4 Kvasnitskiy, Nikit  14 MPNY-MR              1:11.33    1:14.48         15  
                  34.53     1:14.48 (39.95)                                        
  5 DiMaggio, Joe R     14 MPNY-MR              1:12.39    1:15.69         14  
                  34.53     1:15.69 (41.16)                                        
  6 WU, William         14 UN-LG-MR             1:13.79    1:15.91         13  
  7 Naing, Ko Ko M      14 MPNY-MR              1:16.30    1:16.72         12  
                  36.24     1:16.72 (40.48)                                        
  8 Robinson, Dillon E  14 Badger-MR            1:15.93    1:16.90         11  
  9 Kuznetsov, Gregory  13 MPNY-MR              1:19.82    1:23.08          9  
                  39.95     1:23.08 (43.13)                                        
 10 Valadez, Romulo G   13 APEX-MR                   NT    1:24.53          7  
 11 Camaev, Sasha V     14 MPNY-MR              1:20.50    1:25.53          6  
                  39.24     1:25.53 (46.29)                                        
 12 Yika-Nacarino, Khr  13 Darien Piranhas-CT   1:53.09    1:28.41          5  
                  39.26     1:28.41 (49.15)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kvasnitskiy, Nikit  14 MPNY-MR              2:39.77    2:38.83         20  
                  34.93     1:17.82 (42.89)     2:03.83 (46.01)     2:38.83 (35.00)
  2 WU, William         14 UN-LG-MR             2:45.16    2:45.37         17  
                  34.91     1:19.34 (44.43)     2:09.28 (49.94)     2:45.37 (36.09)
  3 DiMaggio, Joe R     14 MPNY-MR              2:48.97    2:48.98         16  
                                1:21.22 ( )   2:48.98 (1:27.76)                    
  4 Wang, Harry H       14 APEX-MR              2:45.27    2:50.11         15  
                  33.89     1:18.30 (44.41)     2:10.49 (52.19)     2:50.11 (39.62)
  5 Kuznetsov, Gregory  13 MPNY-MR              2:49.77    2:53.92         14  
                                1:22.60 ( )   2:53.92 (1:31.32)                    
  6 Yika-Nacarino, Khr  13 Darien Piranhas-CT   3:19.69    2:55.11         13  
                  39.72     1:25.80 (46.08)     2:15.48 (49.68)     2:55.11 (39.63)
  7 Gonzalez, Kevin     14 APEX-MR              3:01.65    2:57.54         12  
                  40.87     1:28.41 (47.54)     2:20.03 (51.62)     2:57.54 (37.51)
  8 FitzPatrick, Harry  14 Darien Piranhas-CT   2:59.16    2:58.70         11  
                                1:20.08 ( )   2:58.70 (1:38.62)                    
  9 Vileshin, Daniel    13 MPNY-MR                   NT    3:16.58          9  
                  41.67     1:32.68 (51.01)     2:32.16 (59.48)     3:16.58 (44.42)
 10 Pena, Becquer D     13 APEX-MR                   NT    3:19.36          7  
                                1:39.81 ( )     2:37.50 (57.69)     3:19.36 (41.86)
 11 Quispe, Bryant      13 Darien Piranhas-CT   3:29.86    3:22.19          6  
                  40.80     1:31.44 (50.64)   2:38.59 (1:07.15)     3:22.19 (43.60)
 -- Mandelbaum, Kai     13 Swim Tech-MR              NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  39.09     1:26.73 (47.64)     2:18.38 (51.65)          DQ (46.05)
 
Boys 11-14 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S      14 MPNY-MR              4:30.70    4:31.98         20  
                  30.54     1:03.83 (33.29)     1:38.94 (35.11)     2:13.83 (34.89)
        2:49.14 (35.31)     3:23.86 (34.72)     3:59.59 (35.73)     4:31.98 (32.39)
  2 Saadeddin, Saadedd  11 MPNY-MR              5:09.99    5:06.57         17  
                  34.26     1:12.86 (38.60)     1:52.36 (39.50)     2:31.80 (39.44)
        3:10.83 (39.03)     3:50.73 (39.90)     4:29.15 (38.42)     5:06.57 (37.42)
  3 Flaherty, Liam      12 Badger-MR            4:56.33    5:13.12         16  
                  35.42     1:14.00 (38.58)     1:54.36 (40.36)     2:34.57 (40.21)
        3:14.36 (39.79)     3:54.09 (39.73)     4:35.25 (41.16)     5:13.12 (37.87)
  4 WU, William         14 UN-LG-MR             5:10.42    5:30.14         15  
                                1:13.32 ( )     1:54.86 (41.54)     2:36.43 (41.57)
                                4:04.78 ( )   5:30.14 (1:25.36)                    
  5 Gonzalez, Kevin     14 APEX-MR              5:22.44    5:31.91         14  
                                1:18.34 ( )                             2:43.85 ( )
                                4:10.79 ( )   5:31.91 (1:21.12)                    
  6 Landgraf, Tim       11 MPNY-MR              5:35.31    6:07.65         13  
                                1:21.46 ( )                             2:57.06 ( )
                                4:33.56 ( )   6:07.65 (1:34.09)                    
 
Boys 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Andy           15 Twisters-MR            25.11      25.88         20  
  2 Orobinsky, Christo  17 MPNY-MR                26.05      26.08         17  
  3 Ramjohn, Jalen K    16 Badger-MR              25.52      26.36         16  
  4 Golovin, Samuel J   16 Badger-MR              25.96      26.39         15  
  5 Zhang, Christopher  17 Darien Piranhas-CT     27.51      26.59         14  
  6 Mohlenbrok, Gabrie  18 MPNY-MR                26.81      26.96         13  
  7 Stukelman, Asher B  15 Badger-MR                 NT      27.00         12  
  8 Lin, Max L          16 Twisters-MR            26.90      27.09         11  
  9 Zhang, Aron         20 Twisters-MR            25.47      27.64          9  
 10 Roudnitsky, Sean    16 MPNY-MR                27.50      27.66          7  
 11 Lugato, Giacomo S   13 Badger-MR              27.58      27.72          6  
 12 Zhang, Ryan F       14 Twisters-MR            27.55      27.94          5  
 13 Barsanti, John J    15 Darien Piranhas-CT     28.58      27.95          4  
 14 Seibold, Finn J     15 Badger-MR              27.02      28.12          2.5
 14 Arkhangelskiy, Mic  16 MPNY-MR                27.34      28.12          2.5
 16 Pena, Matt          15 APEX-MR                27.54      28.15          1  
 17 Chan, Dominic       16 Swim Tech-MR              NT      28.27        
 18 Cabrera, Nicholas   17 Twisters-MR            27.24      28.30        
 19 Wisniewski, Robert  18 MPNY-MR                28.29      28.44        
 20 Pas, Sebastian T    14 Twisters-MR            28.22      28.67        
 21 Kyrylenko, Anton M  18 APEX-MR                29.23      28.86        
 22 Lomeyko, Konstanti  19 MPNY-MR                28.37      28.89        
 23 Zahariev, Kevin K   14 Twisters-MR            28.60      29.15        
 24 Garcia, Chritopher  15 Badger-MR                 NT      29.29        
 25 Bischof, Robert F   13 Badger-MR              32.55      29.70        
 26 Deng, Jiachi        14 Twisters-MR            30.52      29.72        
 27 Ebied, Yousef       15 Twisters-MR            29.74      29.81        
 28 Dawa, Tenzin T      14 Twisters-MR            29.65      30.11        
 29 Lovegrove, Nolan W  15 Darien Piranhas-CT     29.16      30.30        
 30 Ebied, Omar         14 Twisters-MR            30.37      30.36        
 31 Akdas, Rasim R      16 Twisters-MR            29.22      30.63        
 32 Akdas, Yasin J      13 Twisters-MR            30.91      31.39        
 33 Pique, Ky-mani D    13 Twisters-MR            31.85      31.74        
 34 Liang, Calvin       16 Swim Tech-MR              NT      32.99        
 
Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Andy           15 Twisters-MR            54.03      55.47         20  
                  27.08       55.47 (28.39)                                        
  2 Bezuglyy, Oleksand  32 MPNY-MR                53.99      56.38         17  
                  28.16       56.38 (28.22)                                        
  3 Orobinsky, Christo  17 MPNY-MR                56.42      57.94         16  
  4 Golovin, Samuel J   16 Badger-MR              55.87      58.08         15  
  5 Zhang, Aron         20 Twisters-MR            54.61      58.57         14  
                  28.81       58.57 (29.76)                                        
  6 Mohlenbrok, Gabrie  18 MPNY-MR                58.42      59.11         13  
  7 Arkhangelskiy, Mic  16 MPNY-MR                59.95      59.58         12  
                  29.14       59.58 (30.44)                                        
  8 Lin, Max L          16 Twisters-MR            58.82      59.71         11  
                  28.79       59.71 (30.92)                                        
  9 Seibold, Finn J     15 Badger-MR              58.59      59.77          9  
                  28.58       59.77 (31.19)                                        
 10 Roudnitsky, Sean    16 MPNY-MR                   NT    1:00.20          7  
 11 Lomeyko, Konstanti  19 MPNY-MR                59.84    1:01.26          6  
                  29.51     1:01.26 (31.75)                                        
 12 Pas, Sebastian T    14 Twisters-MR          1:01.38    1:01.80          5  
 13 Pena, Matt          15 APEX-MR              1:01.68    1:01.95          4  
 14 Wisniewski, Robert  18 MPNY-MR              1:02.08    1:02.25          3  
 15 Cui, Ryan           14 Twisters-MR          1:06.68    1:02.80          2  
                  30.63     1:02.80 (32.17)                                        
 16 Chan, Dominic       16 Swim Tech-MR              NT    1:02.92          1  
                  29.63     1:02.92 (33.29)                                        
 17 Grobshteyn, Mark P  15 MPNY-MR              1:03.25    1:03.03        
                  30.44     1:03.03 (32.59)                                        
 18 Deng, Jiachi        14 Twisters-MR          1:06.31    1:03.76        
                  30.61     1:03.76 (33.15)                                        
 19 Kyrylenko, Anton M  18 APEX-MR              1:05.28    1:04.22        
                  30.93     1:04.22 (33.29)                                        
 20 Garcia, Chritopher  15 Badger-MR                 NT    1:04.51        
                  30.07     1:04.51 (34.44)                                        
 21 Dawa, Tenzin T      14 Twisters-MR          1:05.14    1:05.07        
                  31.18     1:05.07 (33.89)                                        
 22 Akdas, Yasin J      13 Twisters-MR          1:05.82    1:05.59        
 23 Zahariev, Kevin K   14 Twisters-MR          1:05.51    1:05.90        
                  31.85     1:05.90 (34.05)                                        
 24 Bischof, Robert F   13 Badger-MR            1:06.28    1:07.03        
 25 Akdas, Rasim R      16 Twisters-MR          1:08.47    1:07.28        
                  32.82     1:07.28 (34.46)                                        
 26 Lovegrove, Nolan W  15 Darien Piranhas-CT   1:07.06    1:07.82        
                  32.22     1:07.82 (35.60)                                        
 27 Pique, Ky-mani D    13 Twisters-MR          1:11.72    1:09.58        
                  32.60     1:09.58 (36.98)                                        
 28 Alexandrov, Nickol  19 APEX-MR              1:13.47    1:13.86        
 29 Vicente, Iverson D  15 Unattached                NT    1:16.36        
 30 Liang, Calvin       16 Swim Tech-MR              NT    1:22.27        
 -- Zhang, Ryan F       14 Twisters-MR          1:03.90         DQ        
      False start
                  29.60          DQ (31.87)                                        
 -- Lugato, Giacomo S   13 Badger-MR            1:00.00         DQ        
      False start
                  30.68          DQ (32.51)                                        
 
Boys 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Farricker, Christi  16 Badger-MR            4:12.14    4:28.31         20  
                  31.46     1:04.25 (32.79)     1:38.04 (33.79)     2:12.04 (34.00)
        2:47.18 (35.14)     3:21.58 (34.40)     3:54.16 (32.58)     4:28.31 (34.15)
  2 Lee, Andy           15 Twisters-MR          4:22.66    4:30.90         17  
                  31.44     1:05.32 (33.88)     1:40.09 (34.77)     2:14.72 (34.63)
        2:49.30 (34.58)     3:23.81 (34.51)     3:59.01 (35.20)     4:30.90 (31.89)
  3 Zhang, Christopher  17 Darien Piranhas-CT   4:37.78    4:38.03         16  
                  31.72     1:05.90 (34.18)     1:41.28 (35.38)     2:16.88 (35.60)
        2:52.42 (35.54)     3:27.60 (35.18)     4:03.39 (35.79)     4:38.03 (34.64)
  4 Cabrera, Nicholas   17 Twisters-MR          4:45.02    4:40.70         15  
                                1:07.13 ( )                             2:19.01 ( )
                                3:31.02 ( )   4:40.70 (1:09.68)                    
  5 Cui, Ryan           14 Twisters-MR          4:39.70    4:40.89         14  
                                1:07.19 ( )                             2:17.03 ( )
                                3:28.98 ( )   4:40.89 (1:11.91)                    
  6 Ebied, Omar         14 Twisters-MR          4:50.45    4:49.27         13  
                  32.19     1:07.70 (35.51)     1:44.84 (37.14)     2:21.71 (36.87)
        2:58.57 (36.86)     3:35.74 (37.17)     4:13.24 (37.50)     4:49.27 (36.03)
  7 Lin, Max L          16 Twisters-MR          4:41.40    4:51.24         12  
                                1:08.80 ( )                             2:22.99 ( )
                                3:38.10 ( )   4:51.24 (1:13.14)                    
  8 Morgan, Alex J      15 Badger-MR            4:30.00    4:55.01         11  
                  32.31     1:08.22 (35.91)     1:45.67 (37.45)     2:23.34 (37.67)
        3:02.40 (39.06)     3:40.71 (38.31)     4:19.23 (38.52)     4:55.01 (35.78)
  9 Deng, Jiachi        14 Twisters-MR          4:55.58    4:56.45          9  
                  32.52     1:08.68 (36.16)     1:46.26 (37.58)     2:24.16 (37.90)
        3:02.94 (38.78)     3:41.34 (38.40)     4:19.35 (38.01)     4:56.45 (37.10)
 10 Barsanti, John J    15 Darien Piranhas-CT   5:27.53    4:56.81          7  
                  33.17     1:10.73 (37.56)     1:48.75 (38.02)     2:26.13 (37.38)
        3:03.94 (37.81)     3:41.95 (38.01)     4:20.73 (38.78)     4:56.81 (36.08)
 11 Akdas, Yasin J      13 Twisters-MR          4:57.66    4:59.47          6  
                  34.20     1:11.24 (37.04)     1:50.14 (38.90)     2:28.62 (38.48)
        3:07.38 (38.76)     3:45.28 (37.90)     4:23.68 (38.40)     4:59.47 (35.79)
 12 Seibold, Finn J     15 Badger-MR            4:46.43    5:02.69          5  
                  33.96     1:11.95 (37.99)     1:50.88 (38.93)     2:29.56 (38.68)
        3:08.23 (38.67)     3:46.94 (38.71)     4:26.26 (39.32)     5:02.69 (36.43)
 13 Miao, Ethan         12 Twisters-MR          5:03.94    5:05.59          4  
                  34.66     1:13.33 (38.67)     1:53.21 (39.88)     2:33.15 (39.94)
        3:12.75 (39.60)     3:52.11 (39.36)     4:29.34 (37.23)     5:05.59 (36.25)
 14 Ebied, Yousef       15 Twisters-MR          5:08.20    5:10.04          3  
                                1:12.40 ( )                             2:30.53 ( )
                                3:50.16 ( )   5:10.04 (1:19.88)                    
 15 Lovegrove, Nolan W  15 Darien Piranhas-CT   5:17.40    5:22.06          2  
                                1:16.14 ( )                             2:39.51 ( )
                                4:01.95 ( )   5:22.06 (1:20.11)                    
 16 Pique, Ky-mani D    13 Twisters-MR          6:01.56    5:36.45          1  
                  35.17     1:15.23 (40.06)     1:59.62 (44.39)     2:42.91 (43.29)
        3:27.43 (44.52)     4:10.58 (43.15)     4:54.44 (43.86)     5:36.45 (42.01)
 
Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Andy           15 Twisters-MR          1:01.53    1:03.66         20  
                  31.70     1:03.66 (31.96)                                        
  2 Bezuglyy, Oleksand  32 MPNY-MR              1:01.06    1:04.85         17  
                  32.38     1:04.85 (32.47)                                        
  3 Seibold, Finn J     15 Badger-MR            1:00.51    1:06.53         16  
                  32.90     1:06.53 (33.63)                                        
  4 Zhang, Aron         20 Twisters-MR          1:01.40    1:08.58         15  
                  33.65     1:08.58 (34.93)                                        
  5 Pas, Sebastian T    14 Twisters-MR          1:05.54    1:09.43         14  
  6 Morgan, Alex J      15 Badger-MR            1:03.61    1:09.51         13  
                  33.85     1:09.51 (35.66)                                        
  7 Zhang, Ryan F       14 Twisters-MR          1:08.87    1:09.84         12  
                  34.56     1:09.84 (35.28)                                        
  8 Barsanti, John J    15 Darien Piranhas-CT   1:07.27    1:09.93         11  
  9 Ebied, Yousef       15 Twisters-MR          1:12.61    1:11.43          9  
                  35.34     1:11.43 (36.09)                                        
 10 Mohlenbrok, Gabrie  18 MPNY-MR              1:10.18    1:11.62          7  
                  36.17     1:11.62 (35.45)                                        
 11 Ebied, Omar         14 Twisters-MR          1:16.01    1:12.29          6  
                  35.75     1:12.29 (36.54)                                        
 12 Pena, Matt          15 APEX-MR              1:11.43    1:12.54          5  
                  35.94     1:12.54 (36.60)                                        
 13 Arkhangelskiy, Mic  16 MPNY-MR              1:10.30    1:12.98          4  
                  36.93     1:12.98 (36.05)                                        
 14 Lovegrove, Nolan W  15 Darien Piranhas-CT   1:16.63    1:15.06          3  
                  36.85     1:15.06 (38.21)                                        
 15 Dawa, Tenzin T      14 Twisters-MR          1:16.92    1:15.16          2  
                  37.35     1:15.16 (37.81)                                        
 16 Grobshteyn, Mark P  15 MPNY-MR              1:13.92    1:15.32          1  
 17 Cabrera, Nicholas   17 Twisters-MR          1:13.91    1:15.72        
                  36.50     1:15.72 (39.22)                                        
 18 Cui, Ryan           14 Twisters-MR          1:21.50    1:15.73        
 19 Deng, Jiachi        14 Twisters-MR          1:24.13    1:20.27        
 20 Akdas, Yasin J      13 Twisters-MR          1:17.70    1:21.38        
 21 Akdas, Rasim R      16 Twisters-MR          1:16.44    1:22.80        
                  40.86     1:22.80 (41.94)                                        
 22 Chan, Dominic       16 Swim Tech-MR         1:24.37    1:23.15        
                  40.27     1:23.15 (42.88)                                        
 23 Pique, Ky-mani D    13 Twisters-MR          1:26.92    1:28.02        
                  43.15     1:28.02 (44.87)                                        
 
Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bezuglyy, Oleksand  32 MPNY-MR              1:08.06    1:09.96         20  
                  33.68     1:09.96 (36.28)                                        
  2 Ramjohn, Jalen K    16 Badger-MR            1:12.34    1:13.79         17  
                  35.27     1:13.79 (38.52)                                        
  3 Zhang, Christopher  17 Darien Piranhas-CT   1:13.40    1:14.05         16  
                  34.98     1:14.05 (39.07)                                        
  4 Wisniewski, Robert  18 MPNY-MR              1:16.25    1:16.22         15  
  5 Orobinsky, Christo  17 MPNY-MR              1:15.37    1:16.33         14  
  6 Zahariev, Kevin K   14 Twisters-MR          1:18.18    1:16.87         13  
                  37.20     1:16.87 (39.67)                                        
  7 Arkhangelskiy, Mic  16 MPNY-MR              1:17.36    1:17.49         12  
                  37.02     1:17.49 (40.47)                                        
  8 Barsanti, John J    15 Darien Piranhas-CT   1:13.16    1:18.08         11  
                  36.89     1:18.08 (41.19)                                        
  9 Ebied, Omar         14 Twisters-MR          1:24.86    1:20.24          9  
 10 Lomeyko, Konstanti  19 MPNY-MR              1:17.06    1:20.62          7  
 11 Kyrylenko, Anton M  18 APEX-MR              1:21.07    1:20.79          6  
                  37.90     1:20.79 (42.89)                                        
 12 Stukelman, Asher B  15 Badger-MR            1:15.87    1:21.29          5  
 13 Roudnitsky, Sean    16 MPNY-MR              1:29.00    1:21.69          4  
 14 Bischof, Robert F   13 Badger-MR                 NT    1:24.86          3  
                  40.71     1:24.86 (44.15)                                        
 15 Chan, Dominic       16 Swim Tech-MR              NT    1:25.04          2  
                  39.43     1:25.04 (45.61)                                        
 16 Grobshteyn, Mark P  15 MPNY-MR              1:34.72    1:25.74          1  
                  40.15     1:25.74 (45.59)                                        
 17 Akdas, Rasim R      16 Twisters-MR          1:28.29    1:26.63        
 18 Liang, Calvin       16 Swim Tech-MR              NT    1:45.39        
 19 Akdas, Yasin J      13 Twisters-MR          1:31.69    1:45.73        
 20 Vicente, Iverson D  15 Unattached                NT    1:55.17        
                  52.75   1:55.17 (1:02.42)                                        
 
Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Stewart, David C    19 Badger-MR              56.35      59.50         20  
                  27.79       59.50 (31.71)                                        
  2 Ramjohn, Jalen K    16 Badger-MR              59.78    1:00.56         16.5
                  28.01     1:00.56 (32.55)                                        
  2 Bezuglyy, Oleksand  32 MPNY-MR                58.72    1:00.56         16.5
                  28.93     1:00.56 (31.63)                                        
  4 Orobinsky, Christo  17 MPNY-MR              1:01.49    1:02.98         15  
                  29.54     1:02.98 (33.44)                                        
  5 Golovin, Samuel J   16 Badger-MR            1:01.38    1:03.19         14  
  6 Mullin, Connor J    18 Twisters-MR            59.10    1:03.35         13  
                  29.10     1:03.35 (34.25)                                        
  7 Mohlenbrok, Gabrie  18 MPNY-MR              1:00.50    1:03.50         12  
  8 Zhang, Aron         20 Twisters-MR          1:00.05    1:04.77         11  
  9 Zhang, Ryan F       14 Twisters-MR          1:09.94    1:04.84          9  
                  30.20     1:04.84 (34.64)                                        
 10 Cabrera, Nicholas   17 Twisters-MR          1:02.91    1:05.91          7  
                  31.55     1:05.91 (34.36)                                        
 11 Lomeyko, Konstanti  19 MPNY-MR              1:01.89    1:06.20          6  
                  30.72     1:06.20 (35.48)                                        
 12 Zhang, Christopher  17 Darien Piranhas-CT   1:07.29    1:06.28          5  
 13 Farricker, Christi  16 Badger-MR            1:01.35    1:07.93          4  
 14 Pas, Sebastian T    14 Twisters-MR          1:04.86    1:07.98          3  
                  32.01     1:07.98 (35.97)                                        
 15 Roudnitsky, Sean    16 MPNY-MR              1:05.96    1:08.08          2  
 16 Lin, Max L          16 Twisters-MR          1:09.04    1:08.27          1  
                  30.87     1:08.27 (37.40)                                        
 17 Ebied, Yousef       15 Twisters-MR          1:07.99    1:08.90        
 18 Wisniewski, Robert  18 MPNY-MR              1:07.84    1:10.15        
 19 Grobshteyn, Mark P  15 MPNY-MR              1:08.56    1:11.19        
                  33.14     1:11.19 (38.05)                                        
 20 Pena, Matt          15 APEX-MR              1:11.45    1:11.47        
                  33.06     1:11.47 (38.41)                                        
 21 Cui, Ryan           14 Twisters-MR          1:11.84    1:11.70        
 22 Deng, Jiachi        14 Twisters-MR          1:14.82    1:11.76        
                  33.65     1:11.76 (38.11)                                        
 23 Dawa, Tenzin T      14 Twisters-MR          1:12.36    1:12.30        
 24 Zahariev, Kevin K   14 Twisters-MR          1:14.28    1:13.84        
 25 Pique, Ky-mani D    13 Twisters-MR          1:36.95    1:30.84        
                  41.49     1:30.84 (49.35)                                        
 
Boys 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Badger Swim Club-MR  'A'                    4:09.43    4:28.49         40  
     1) Speres, Nicholas C 13           2) Flaherty, Liam 12              
     3) Hardart, Max 13                 4) Robinson, Dillon E 14          
                  29.46   1:02.89 (1:02.89)     1:36.56 (33.67)   2:12.56 (1:09.67)
        2:43.75 (31.19)   3:18.05 (1:05.49)     3:51.07 (33.02)   4:28.49 (1:10.44)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              3:36.67    4:58.38         34  
     1) Egan, Kieran R 12               2) Hoye, Jonas 12                 
     3) Miao, Ethan 12                  4) Ndoja, Kleisti 12              
                  32.94   1:09.68 (1:09.68)     1:45.26 (35.58)   2:25.74 (1:16.06)
        2:59.34 (33.60)   3:36.37 (1:10.63)     4:15.58 (39.21)   4:58.38 (1:22.01)
  3 Swim Tech-MR  'A'                                NT    5:27.85         32  
     1) Jatuprayoon, CJ 14              2) Lee, Ryan 12                   
     3) Lu, Brendan 13                  4) Mandelbaum, Kai 13             
                  33.88   1:16.56 (1:16.56)     1:54.69 (38.13)   2:42.48 (1:25.92)
        3:15.03 (32.55)   3:54.24 (1:11.76)     4:36.16 (41.92)   5:27.85 (1:33.61)
  4 Apex Swim Club-MR  'A'                      4:20.13    5:38.00         30  
     1) Equiano, Jason A 11             2) Martinez, Daniel 12            
     3) Victoria, Jeremy A 11           4) Weisburg, Alexander L 11       
                  37.86   1:18.49 (1:18.49)     1:58.93 (40.44)   2:40.41 (1:21.92)
        3:20.36 (39.95)   4:11.69 (1:31.28)     4:53.23 (41.54)   5:38.00 (1:26.31)
 
Boys 400 LC Meter Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 LaGuardia Aquatic Club-MR  'A'              3:41.02    4:00.85         40  
     1) Zhang, Aron 20                  2) Lin, Max L 16                  
     3) Mullin, Connor J 18             4) Lee, Andy 15                   
                  28.21       58.13 (58.13)     1:27.88 (29.75)   2:00.93 (1:02.80)
        2:28.92 (27.99)     3:00.17 (59.24)     3:28.27 (28.10)   4:00.85 (1:00.68)
  2 LaGuardia Aquatic Club-MR  'B'              4:04.80    4:06.02         34  
     1) Cabrera, Nicholas 17            2) Zhang, Ryan F 14               
     3) Pas, Sebastian T 14             4) Cui, Ryan 14                   
                  28.79   1:01.03 (1:01.03)     1:31.11 (30.08)   2:01.94 (1:00.91)
        2:30.76 (28.82)   3:04.98 (1:03.04)     3:33.53 (28.55)   4:06.02 (1:01.04)