Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 2/5/2017 04:10 PM
        2017 MR FAST Black Legends Invitational - 2/4/2017 to 2/5/2017         
                Black Legends Invitational, Sanction #: 170202                 
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Huang, Cheri K       8 HS-MR                  22.86      19.27         20  
  2 Chin, Cassidy *      7 HS-MR                  21.22      19.68         17  
  3 Jorsling, Jisella    7 LIFE-NJ                45.89      20.00         16  
  4 Cavallino, Sofia V   8 HS-MR                  21.45      20.84         15  
  5 Sheehan, Maeve E     8 HS-MR                  22.05      22.11         14  
  6 Ly, VanMai *         7 HS-MR                  26.96      22.77         13  
  7 Lally, Keely M       7 HS-MR                  25.24      23.15         12  
  8 Lanza, Ella          8 LIFE-NJ                31.89      23.49         11  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jorsling, Jisella    7 LIFE-NJ              1:15.89      42.66         20  
  2 Putka, Gigi M        7 McBurney-MR               NT      54.07         17  
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Putka, Macy V        8 McBurney-MR            23.68      22.24         20  
  2 Jorsling, Jisella    7 LIFE-NJ                45.89      22.35         17  
  3 Putka, Gigi M        7 McBurney-MR            28.88      28.68         16  
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Huang, Cheri K       8 HS-MR                  54.84      50.45         20  
  2 Ly, VanMai *         7 HS-MR                  57.06      52.72         17  
  3 Sheehan, Maeve E     8 HS-MR                  53.72      54.07         16  
  4 Cavallino, Sofia V   8 HS-MR                  59.82      54.21         15  
  5 Lally, Keely M       7 HS-MR                  55.68      55.34         14  
  6 Lanza, Ella          8 LIFE-NJ                54.89    1:04.56         13  
 -- Chin, Cassidy *      7 HS-MR                  51.99         DQ        
      Multiple strokes
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Putka, Macy V        8 McBurney-MR            29.48      31.62         20  
 -- Jorsling, Jisella    7 LIFE-NJ                50.89         DQ        
      One hand touch
 -- Putka, Gigi M        7 McBurney-MR               NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                48.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chin, Cassidy *      7 HS-MR                  55.84      56.47         20  
  2 Ly, VanMai *         7 HS-MR                1:06.10    1:03.56         17  
  3 Lally, Keely M       7 HS-MR                1:08.50    1:04.22         16  
  4 Sheehan, Maeve E     8 HS-MR                1:18.35    1:12.66         15  
 -- Cavallino, Sofia V   8 HS-MR                1:13.84         DQ        
      Other
 -- Scott, Fiona A       7 ASAP-MR              1:08.36         DQ        
      Kick before pull during cycle
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chin, Cassidy *      7 HS-MR                  25.21      22.17         20  
  2 Huang, Cheri K       8 HS-MR                  28.23      25.86         17  
  3 Jorsling, Jisella    7 LIFE-NJ                50.89      27.10         16  
  4 Ly, VanMai *         7 HS-MR                  33.70      28.39         15  
  5 Cavallino, Sofia V   8 HS-MR                  27.21      29.44         14  
  6 Lally, Keely M       7 HS-MR                  26.62      29.51         13  
  7 Lanza, Ella          8 LIFE-NJ                35.89      31.88         12  
  8 Sheehan, Maeve E     8 HS-MR                     NT      32.60         11  
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Deng, Alexa *       10 HS-MR                  30.48      29.70 ZQ      20  
  2 Samko, Clara Mae M   9 HS-MR                  31.87      31.51 JO      17  
  3 Hernandez, Sury     10 Parks Sailfish-MR      31.00      32.12 SILV    16  
  4 Dewar, Olivia       10 BKR-MR                 32.09      32.44 SILV    15  
  5 Blitstein, Tali E   10 ASAP-MR                32.82      32.83 SILV    14  
  6 Corbett, Brittany   10 CFB-MR                 31.38      33.17 SILV    13  
  7 Corbett, Allison    10 CFB-MR                 35.25      34.16 SILV    12  
  8 Cani, Ema *         10 HS-MR                  34.45      34.17 SILV    11  
  9 Ha, Kara            10 LIFE-NJ                36.12      35.05 SILV     9  
 10 Grant-Phillips, Ja  10 Parks Sailfish-MR      34.81      35.40          7  
 11 Gunnarsdottir, Kol  10 LIFE-NJ                36.91      35.85          6  
 12 Henry, Paige         9 CAS-MR                 36.63      36.21          5  
 13 Ly, Vanvy *          9 HS-MR                  37.33      36.57          4  
 14 Ammon, Ayaka        10 LIFE-NJ                36.89      37.10          3  
 15 Vilensky, Izzy T     9 HS-MR                  38.11      37.80          2  
 16 Hao, Iris            9 LIFE-NJ                46.62      38.97          1  
 17 Rosenberg, Daniell   9 LIFE-NJ                42.17      39.40        
 18 Best, Yasmeen        9 CAS-MR                 38.54      39.57        
 19 Clarke, Kristina A   9 CAS-MR                 37.41      39.63        
 20 Bolino, Emma R       9 HS-MR                  41.31      40.05        
 21 Economakos, Vasili   9 HS-MR                  39.00      41.27        
 22 Hlinka, Maria H      9 HS-MR                  47.57      43.42        
 23 Ruff, Lucy C         9 LIFE-NJ                43.89      48.05        
 24 Scott, Fiona A       7 ASAP-MR                52.33      53.39        
 25 Goyal, Arya          9 FAST-MR                52.52      53.54        
 26 Lanza, Ella          8 LIFE-NJ              1:00.89      55.08        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:10.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wu, Julian          10 Parks Sailfish-MR    1:09.00    1:07.46 ZQ      20  
                  32.01     1:07.46 (35.45)                                        
  2 Martinez-Reyes, Tr  10 Parks Sailfish-MR    1:10.00    1:07.66 ZQ      17  
                  31.98     1:07.66 (35.68)                                        
  3 Torres, Cassidy-Am  10 McBurney-MR          1:22.99    1:19.51         16  
                  36.29     1:19.51 (43.22)                                        
  4 Liang, Magan E      10 McBurney-MR          1:19.16    1:21.33         15  
                  38.41     1:21.33 (42.92)                                        
  5 Yehudah, Suraiyael  10 CAS-MR               1:26.11    1:21.44         14  
                  38.17     1:21.44 (43.27)                                        
  6 Greene, Lilly J      9 McBurney-MR          1:22.88    1:21.94         13  
  7 Gunnarsdottir, Kol  10 LIFE-NJ              1:25.89    1:22.27         12  
                  38.73     1:22.27 (43.54)                                        
  8 Henry, Paige         9 CAS-MR               1:25.27    1:22.75         11  
                  38.84     1:22.75 (43.91)                                        
  9 Williams, Madi A     9 DESC-NJ                   NT    1:23.96          9  
                  40.10     1:23.96 (43.86)                                        
 10 Ammon, Ayaka        10 LIFE-NJ              2:00.89    1:28.37          7  
                  40.52     1:28.37 (47.85)                                        
 11 Putka, Macy V        8 McBurney-MR               NT    1:29.28          6  
 12 Epstein, Chelsea R  10 LIFE-NJ              1:43.68    1:30.09          5  
                  40.73     1:30.09 (49.36)                                        
 13 Best, Yasmeen        9 CAS-MR               1:38.02    1:31.82          4  
                  43.50     1:31.82 (48.32)                                        
 14 Clarke, Kristina A   9 CAS-MR               1:23.91    1:32.98          3  
                  41.76     1:32.98 (51.22)                                        
 15 Kuliecza, Vivienne  10 McBurney-MR          1:31.09    1:40.94          2  
 16 McCormick, Nora      9 LIFE-NJ              1:47.35    1:45.37          1  
                  48.25     1:45.37 (57.12)                                        
 17 Ruff, Lucy C         9 LIFE-NJ              1:40.89    1:45.75        
                  48.57     1:45.75 (57.18)                                        
 18 Ruiz, Nataly        10 DESC-NJ                   NT    1:51.10        
                  50.74   1:51.10 (1:00.36)                                        
 19 Andrade, Dina A     10 DESC-NJ                   NT    1:52.44        
                  50.07   1:52.44 (1:02.37)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:28.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wu, Julian          10 Parks Sailfish-MR    2:29.00    2:26.83 ZQ      20  
                  32.43     1:11.62 (39.19)     1:51.34 (39.72)     2:26.83 (35.49)
  2 Benefield, Madison  10 LIFE-NJ              2:50.97    2:46.34 SILV    17  
                  36.43     1:19.81 (43.38)     2:04.69 (44.88)     2:46.34 (41.65)
  3 Greene, Lilly J      9 McBurney-MR          3:19.68    2:59.59         16  
                  38.03     1:23.39 (45.36)     2:12.36 (48.97)     2:59.59 (47.23)
  4 Liang, Magan E      10 McBurney-MR               NT    3:00.91         15  
                  38.38     1:25.16 (46.78)     2:14.01 (48.85)     3:00.91 (46.90)
  5 Epstein, Chelsea R  10 LIFE-NJ              3:24.29    3:04.00         14  
                  40.89     1:31.57 (50.68)     2:23.47 (51.90)     3:04.00 (40.53)
  6 Ammon, Ayaka        10 LIFE-NJ              3:32.16    3:10.22         13  
                  39.24     1:27.95 (48.71)     2:20.40 (52.45)     3:10.22 (49.82)
  7 Putka, Macy V        8 McBurney-MR               NT    3:15.84         12  
                  40.53     1:30.34 (49.81)     2:24.31 (53.97)     3:15.84 (51.53)
  8 Torres, Cassidy-Am  10 McBurney-MR          3:06.40    3:17.35         11  
                  34.89     1:20.66 (45.77)   2:58.15 (1:37.49)     3:17.35 (19.20)
  9 Rosenberg, Daniell   9 LIFE-NJ              3:48.89    3:21.28          9  
                  44.41     1:35.26 (50.85)     2:30.64 (55.38)     3:21.28 (50.64)
 10 Kuliecza, Vivienne  10 McBurney-MR               NT    3:33.42          7  
                  45.01     1:41.96 (56.95)     2:38.88 (56.92)     3:33.42 (54.54)
 11 McCormick, Nora      9 LIFE-NJ              3:59.89    3:43.49          6  
                  47.33     1:46.26 (58.93)     2:43.35 (57.09)   3:43.49 (1:00.14)
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wu, Julian          10 Parks Sailfish-MR      37.00      34.23 ZQ      20  
  2 Dewar, Olivia       10 BKR-MR                 37.86      34.71 ZQ      17  
  3 Corbett, Brittany   10 CFB-MR                 37.82      36.65 JO      16  
  4 Samko, Clara Mae M   9 HS-MR                  38.00      37.58 SILV    15  
  5 Cani, Ema *         10 HS-MR                  38.63      39.73 SILV    14  
  6 Wong, Alyssum W      9 FAST-MR                44.37      41.03 SILV    13  
  7 Vilensky, Izzy T     9 HS-MR                  45.77      41.78 SILV    12  
  8 Henry, Paige         9 CAS-MR                 43.49      41.81 SILV    11  
  9 Blitstein, Tali E   10 ASAP-MR                41.91      42.22 SILV     9  
 10 Ha, Kara            10 LIFE-NJ                44.66      42.23 SILV     7  
 11 Gunnarsdottir, Kol  10 LIFE-NJ                47.53      42.75 SILV     6  
 12 Corbett, Allison    10 CFB-MR                 41.08      42.83 SILV     5  
 13 Ly, Vanvy *          9 HS-MR                  45.68      43.90          4  
 14 Li, Claire           9 Aquaflames-MR          50.00      43.99          3  
 15 Hlinka, Maria H      9 HS-MR                  44.22      44.33          2  
 16 Bolino, Emma R       9 HS-MR                  45.20      45.37          1  
 17 Ammon, Ayaka        10 LIFE-NJ                47.50      46.11        
 18 Clarke, Kristina A   9 CAS-MR                 50.07      48.46        
 19 Hao, Iris            9 LIFE-NJ                57.26      48.85        
 20 Shagalova, Sasha     9 Aquaflames-MR          51.69      49.79        
 21 Goyal, Arya          9 FAST-MR                48.86      50.98        
 22 Ruff, Lucy C         9 LIFE-NJ                48.89      51.98        
 23 Bi, Amelie          10 Aquaflames-MR          50.00      55.73        
 24 Dubinskiy, Ariella   9 Aquaflames-MR          50.00    1:15.33        
 -- Best, Yasmeen        9 CAS-MR                 48.31         DQ        
      Delay initiating turn
 -- Tan, Chloe H         9 ASAP-MR                48.97         DQ        
      Multiple strokes
 -- Economakos, Vasili   9 HS-MR                  43.69         DQ        
      No touch at turn
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:37.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tr  10 Parks Sailfish-MR    1:19.50    1:16.06 ZQ      20  
                  36.37     1:16.06 (39.69)                                        
  2 Padilla, Jocelyn L   9 DESC-NJ              1:46.68    1:21.37 SILV    17  
                  46.67     1:21.37 (34.70)                                        
  3 Henry, Paige         9 CAS-MR               1:36.45    1:33.46 SILV    16  
                  42.53     1:33.46 (50.93)                                        
  4 Gunnarsdottir, Kol  10 LIFE-NJ              1:49.44    1:37.47         15  
                  44.80     1:37.47 (52.67)                                        
  5 Epstein, Chelsea R  10 LIFE-NJ              1:43.90    1:37.69         14  
                  47.04     1:37.69 (50.65)                                        
  6 Yehudah, Suraiyael  10 CAS-MR                    NT    1:38.14         13  
                  46.91     1:38.14 (51.23)                                        
  7 Andrade, Dina A     10 DESC-NJ                   NT    1:38.21         12  
                  47.92     1:38.21 (50.29)                                        
  8 Williams, Madi A     9 DESC-NJ              1:46.13    1:40.41         11  
                  47.29     1:40.41 (53.12)                                        
  9 Perez, Isabella N   10 DESC-NJ                   NT    1:42.40          9  
                  50.34     1:42.40 (52.06)                                        
 10 Benefield, Madison  10 LIFE-NJ              1:41.89    1:44.72          7  
                  46.20     1:44.72 (58.52)                                        
 11 Clarke, Kristina A   9 CAS-MR                    NT    1:45.41          6  
                  48.99     1:45.41 (56.42)                                        
 12 Ruiz, Nataly        10 DESC-NJ                   NT    1:57.41          5  
                  51.48   1:57.41 (1:05.93)                                        
 -- Best, Yasmeen        9 CAS-MR               1:48.84         DQ        
      Delay initiating turn
                  49.67                                                            
 -- McCormick, Nora      9 LIFE-NJ              2:03.10         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  59.40                                                            
 -- Ammon, Ayaka        10 LIFE-NJ              1:53.97         DQ        
      Delay initiating arm pull
                  47.80                                                            
 -- Rosenberg, Daniell   9 LIFE-NJ              2:00.20         DQ        
      Delay initiating turn
                  52.47                                                            
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                48.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ha, Kara            10 LIFE-NJ                47.65      46.21 SILV    20  
  2 Best, Yasmeen        9 CAS-MR                 48.85      47.04 SILV    17  
  3 Liang, Magan E      10 McBurney-MR            49.66      48.18 SILV    16  
  4 Torres, Cassidy-Am  10 McBurney-MR            46.15      48.24 SILV    15  
  5 Benefield, Madison  10 LIFE-NJ                54.49      51.31         14  
  6 Kuliecza, Vivienne  10 McBurney-MR            49.44      51.68         13  
  7 Epstein, Chelsea R  10 LIFE-NJ                53.55      51.82         12  
  8 Clarke, Kristina A   9 CAS-MR                 50.27      52.31         11  
  9 Yehudah, Suraiyael  10 CAS-MR                 50.81      52.93          9  
 10 Greene, Lilly J      9 McBurney-MR            54.34      53.03          7  
 11 Ammon, Ayaka        10 LIFE-NJ              1:01.78      56.10          6  
 12 Perez, Isabella N   10 DESC-NJ                   NT      58.23          5  
 13 Padilla, Jocelyn L   9 DESC-NJ              1:26.90    1:00.71          4  
 14 Gunnarsdottir, Kol  10 LIFE-NJ              1:06.90    1:01.07          3  
 15 Ruiz, Nataly        10 DESC-NJ                   NT    1:03.96          2  
 16 Ruff, Lucy C         9 LIFE-NJ              1:10.89    1:05.00          1  
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ZQ
              1:32.99  JO
              1:48.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tr  10 Parks Sailfish-MR    1:32.00    1:25.99 ZQ      20  
                  39.94     1:25.99 (46.05)                                        
  2 Wu, Julian          10 Parks Sailfish-MR    1:30.00    1:26.02 ZQ      17  
                  41.85     1:26.02 (44.17)                                        
  3 Deng, Alexa *       10 HS-MR                1:31.26    1:27.76 ZQ      16  
                  41.57     1:27.76 (46.19)                                        
  4 Hernandez, Sury     10 Parks Sailfish-MR    1:32.00    1:28.71 ZQ      15  
                  42.25     1:28.71 (46.46)                                        
  5 Ly, Vanvy *          9 HS-MR                1:49.80    1:42.00 SILV    14  
                  48.69     1:42.00 (53.31)                                        
  6 Best, Yasmeen        9 CAS-MR               1:51.63    1:42.90 SILV    13  
                  50.03     1:42.90 (52.87)                                        
  7 Economakos, Vasili   9 HS-MR                1:54.28    1:52.06         12  
                  53.66     1:52.06 (58.40)                                        
  8 Hlinka, Maria H      9 HS-MR                1:50.00    1:55.71         11  
                  56.02     1:55.71 (59.69)                                        
  9 Bolino, Emma R       9 HS-MR                2:06.29    2:00.75          9  
                  58.92   2:00.75 (1:01.83)                                        
 10 McCormick, Nora      9 LIFE-NJ              2:58.89    2:23.29          7  
                1:07.61   2:23.29 (1:15.68)                                        
 -- Vilensky, Izzy T     9 HS-MR                1:44.43         DQ        
      Butterfly kick
                  51.02                                                            
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Samko, Clara Mae M   9 HS-MR                  36.98      33.94 ZQ      20  
  2 Deng, Alexa *       10 HS-MR                  34.95      35.27 JO      17  
  3 Corbett, Brittany   10 CFB-MR                 38.02      35.39 JO      16  
  4 Hernandez, Sury     10 Parks Sailfish-MR      35.70      35.84 JO      15  
  5 Cani, Ema *         10 HS-MR                  36.73      37.06 SILV    14  
  6 Blitstein, Tali E   10 ASAP-MR                40.35      38.91 SILV    13  
  7 Grant-Phillips, Ja  10 Parks Sailfish-MR      36.00      40.30 SILV    12  
  8 Li, Claire           9 Aquaflames-MR          55.00      44.40         11  
  9 Henry, Paige         9 CAS-MR                 48.47      46.00          9  
 10 Tan, Chloe H         9 ASAP-MR                59.85      47.78          7  
 11 Rosenberg, Daniell   9 LIFE-NJ                57.23      50.20          6  
 12 Hao, Iris            9 LIFE-NJ                50.70      50.54          5  
 13 Goyal, Arya          9 FAST-MR                52.31      53.09          4  
 14 Shagalova, Sasha     9 Aquaflames-MR        1:01.14      54.12          3  
 15 Dubinskiy, Ariella   9 Aquaflames-MR        1:00.00    1:26.38          2  
 -- Clarke, Kristina A   9 CAS-MR                 50.43         DQ        
      One hand touch
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.99  JO
              1:37.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wu, Julian          10 Parks Sailfish-MR    1:22.00    1:15.05 ZQ      20  
                  34.00     1:15.05 (41.05)                                        
  2 Martinez-Reyes, Tr  10 Parks Sailfish-MR    1:25.00    1:19.92 ZQ      17  
                  35.02     1:19.92 (44.90)                                        
  3 Benefield, Madison  10 LIFE-NJ              1:50.35    1:40.43         16  
                  46.36     1:40.43 (54.07)                                        
  4 Henry, Paige         9 CAS-MR                    NT    1:44.41         15  
                  48.73     1:44.41 (55.68)                                        
  5 Ha, Kara            10 LIFE-NJ              1:55.89    1:45.37         14  
                  47.85     1:45.37 (57.52)                                        
  6 Padilla, Jocelyn L   9 DESC-NJ                   NT    1:49.86         13  
                  50.07     1:49.86 (59.79)                                        
  7 Williams, Madi A     9 DESC-NJ                   NT    2:05.28         12  
                  55.34   2:05.28 (1:09.94)                                        
 -- Perez, Isabella N   10 DESC-NJ                   NT         DQ        
      One hand touch
                  57.97                                                            
 -- Andrade, Dina A     10 DESC-NJ                   NT        DNF        
      Did not finish
                1:01.56                                                            
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wu, Julian          10 Parks Sailfish-MR    1:17.99    1:12.66 ZQ      20  
                  34.32     1:12.66 (38.34)                                        
  2 Martinez-Reyes, Tr  10 Parks Sailfish-MR    1:18.00    1:16.46 ZQ      17  
                  36.28     1:16.46 (40.18)                                        
  3 Deng, Alexa *       10 HS-MR                1:20.00    1:16.85 ZQ      16  
                  35.71     1:16.85 (41.14)                                        
  4 Hernandez, Sury     10 Parks Sailfish-MR    1:20.00    1:20.50 JO      15  
                  40.22     1:20.50 (40.28)                                        
  5 Samko, Clara Mae M   9 HS-MR                1:25.77    1:20.82 JO      14  
                  38.40     1:20.82 (42.42)                                        
  6 Corbett, Brittany   10 CFB-MR               1:25.34    1:24.20 SILV    13  
                  37.28     1:24.20 (46.92)                                        
  7 Cani, Ema *         10 HS-MR                1:29.99    1:25.85 SILV    12  
                  39.40     1:25.85 (46.45)                                        
  8 Ly, Vanvy *          9 HS-MR                1:45.00    1:29.47         11  
                  43.27     1:29.47 (46.20)                                        
  9 Grant-Phillips, Ja  10 Parks Sailfish-MR    1:33.20    1:29.58          9  
                  41.68     1:29.58 (47.90)                                        
 10 Corbett, Allison    10 CFB-MR               1:35.25    1:31.03          7  
                  44.20     1:31.03 (46.83)                                        
 11 Ha, Kara            10 LIFE-NJ              1:33.89    1:33.21          6  
                  46.66     1:33.21 (46.55)                                        
 12 Blitstein, Tali E   10 ASAP-MR              1:33.24    1:33.47          5  
                  41.01     1:33.47 (52.46)                                        
 13 Henry, Paige         9 CAS-MR               1:45.08    1:34.30          4  
                  41.24     1:34.30 (53.06)                                        
 14 Vilensky, Izzy T     9 HS-MR                1:39.00    1:35.21          3  
                  43.51     1:35.21 (51.70)                                        
 15 Clarke, Kristina A   9 CAS-MR               1:59.91    1:37.71          2  
                  47.36     1:37.71 (50.35)                                        
 16 Bolino, Emma R       9 HS-MR                1:56.54    1:39.38          1  
                  48.09     1:39.38 (51.29)                                        
 17 Best, Yasmeen        9 CAS-MR               1:46.99    1:39.42        
                  49.28     1:39.42 (50.14)                                        
 18 Ammon, Ayaka        10 LIFE-NJ              1:57.37    1:39.65        
                  46.56     1:39.65 (53.09)                                        
 19 Gunnarsdottir, Kol  10 LIFE-NJ              1:53.32    1:40.47        
                  45.84     1:40.47 (54.63)                                        
 20 Wong, Alyssum W      9 FAST-MR              1:32.92    1:42.16        
                  45.05     1:42.16 (57.11)                                        
 21 Hlinka, Maria H      9 HS-MR                1:47.69    1:43.54        
                  48.48     1:43.54 (55.06)                                        
 22 Tan, Chloe H         9 ASAP-MR              1:51.21    1:48.85        
                  49.76     1:48.85 (59.09)                                        
 23 Rosenberg, Daniell   9 LIFE-NJ              1:55.97    1:49.68        
                  49.33   1:49.68 (1:00.35)                                        
 24 Bi, Amelie          10 Aquaflames-MR        1:50.00    1:51.07        
                  53.39     1:51.07 (57.68)                                        
 25 Hao, Iris            9 LIFE-NJ              2:00.89    1:51.13        
                  51.73     1:51.13 (59.40)                                        
 26 McCormick, Nora      9 LIFE-NJ              2:09.86    2:07.62        
                1:02.56   2:07.62 (1:05.06)                                        
 -- Economakos, Vasili   9 HS-MR                1:50.00         DQ        
      One hand touch - breast
                  44.90                                                            
 -- Goyal, Arya          9 FAST-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick - breast
                  50.29                                                            
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.99  ZQ
                28.49  JO
                30.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kennedy, Mikayla J  12 BKR-MR                 28.38      28.17 JO      20  
  2 Martinez-Reyes, Ar  12 Parks Sailfish-MR      28.00      29.19 SILV    17  
  3 Sproule, Parker     12 McBurney-MR            30.72      29.37 SILV    16  
  4 Gregory, Kylie f    12 CAS-MR                 29.66      29.41 SILV    15  
  5 Washington, Madiso  11 CAS-MR                 31.40      30.65 SILV    14  
  6 Biehle, Calder A    11 BKR-MR                 31.54      31.63         12.5
  6 Ravenhall Meinke,   12 McBurney-MR            31.15      31.63         12.5
  8 Williams, Alisia    12 CAS-MR                 32.06      32.10         11  
  9 Szel, Tori A        12 SWAG-MR                33.24      32.41          9  
 10 Gillies, Meg        11 LIFE-NJ                35.02      32.61          7  
 11 Rubio, Valentina    12 FAST-MR                33.76      32.86          6  
 12 Lane, Jordan        11 CAS-MR                 32.07      33.10          5  
 13 Collymore, Athena   12 DESC-NJ                   NT      34.10          4  
 14 Bell, Cameryn L     11 FAST-MR                37.26      35.91          3  
 15 Dyce, Aniesha       12 ASAP-MR                32.48      35.95          2  
 16 Campbell, Sela N    11 FAST-MR                37.26      37.49          1  
 17 Gong, Alisa         12 LIFE-NJ                45.00      38.98        
 18 Yecies, Zebra       12 LIFE-NJ                44.74      41.39        
 19 Osorio Lebron, Sav  11 ASAP-MR                41.45      41.96        
 20 Richardson-Hagans,  11 FAST-MR                   NT      43.29        
 21 Loja, Micaela E     11 DESC-NJ                57.75      47.32        
 22 Nandakumar, Nishta  12 FAST-MR                50.45      47.79        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:00.29  ZQ
              1:01.79  JO
              1:08.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kennedy, Mikayla J  12 BKR-MR               1:01.27    1:01.73 JO      20  
                  29.54     1:01.73 (32.19)                                        
  2 Martinez-Reyes, Ar  12 Parks Sailfish-MR    1:03.00    1:05.28 SILV    17  
                  30.35     1:05.28 (34.93)                                        
  3 Gregory, Kylie f    12 CAS-MR               1:07.19    1:07.32 SILV    16  
                  31.37     1:07.32 (35.95)                                        
  4 Sproule, Parker     12 McBurney-MR          1:08.74    1:08.85         15  
                  32.19     1:08.85 (36.66)                                        
  5 Quiller, Hailey M   12 CAS-MR               1:09.53    1:08.94         14  
                  32.60     1:08.94 (36.34)                                        
  6 Ravenhall Meinke,   12 McBurney-MR          1:11.41    1:09.36         13  
                  34.01     1:09.36 (35.35)                                        
  7 Washington, Madiso  11 CAS-MR               1:09.51    1:10.84         12  
                  33.63     1:10.84 (37.21)                                        
  8 Rubio, Valentina    12 FAST-MR              1:12.38    1:11.28         11  
                  34.86     1:11.28 (36.42)                                        
  9 Gillies, Meg        11 LIFE-NJ              1:16.83    1:12.20          9  
                  35.64     1:12.20 (36.56)                                        
 10 Goyal, Ilina        12 FAST-MR              1:14.82    1:12.25          7  
                  34.92     1:12.25 (37.33)                                        
 11 Williams, Alisia    12 CAS-MR               1:12.59    1:12.87          6  
                  34.37     1:12.87 (38.50)                                        
 12 Szel, Tori A        12 SWAG-MR              1:15.27    1:13.28          5  
                  34.53     1:13.28 (38.75)                                        
 13 Dyce, Aniesha       12 ASAP-MR              1:19.01    1:17.84          4  
                  36.61     1:17.84 (41.23)                                        
 14 Lane, Jordan        11 CAS-MR               1:19.20    1:19.11          3  
                  36.82     1:19.11 (42.29)                                        
 15 Bell, Cameryn L     11 FAST-MR              1:20.44    1:22.19          2  
                  37.57     1:22.19 (44.62)                                        
 16 Collymore, Athena   12 DESC-NJ                   NT    1:22.23          1  
 17 Gong, Alisa         12 LIFE-NJ              1:50.00    1:31.57        
                  43.90     1:31.57 (47.67)                                        
 18 Richardson-Hagans,  11 FAST-MR                   NT    1:33.72        
                  43.88     1:33.72 (49.84)                                        
 19 Osorio Lebron, Sav  11 ASAP-MR              1:36.08    1:35.38        
                  43.78     1:35.38 (51.60)                                        
 20 Yecies, Zebra       12 LIFE-NJ              1:46.45    1:43.07        
                  46.72     1:43.07 (56.35)                                        
 21 Nandakumar, Nishta  12 FAST-MR              2:03.94    1:48.08        
                  48.18     1:48.08 (59.90)                                        
 22 Loja, Micaela E     11 DESC-NJ              2:33.03    1:53.98        
                  52.27   1:53.98 (1:01.71)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.99  ZQ
              2:13.99  JO
              2:25.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Deng, Chloe *       12 HS-MR                2:28.12    2:24.18 SILV    20  
                  31.59     1:07.68 (36.09)     1:47.61 (39.93)     2:24.18 (36.57)
  2 Polito, Lauren E    11 HS-MR                2:53.62    2:34.38         17  
                  35.13     1:14.78 (39.65)     1:55.36 (40.58)     2:34.38 (39.02)
  3 Rubio, Valentina    12 FAST-MR              2:41.37    2:34.55         16  
                  34.76     1:13.74 (38.98)     1:54.86 (41.12)     2:34.55 (39.69)
  4 Gillies, Meg        11 LIFE-NJ              2:25.00    2:37.82         15  
                  36.24     1:17.45 (41.21)     1:59.34 (41.89)     2:37.82 (38.48)
  5 Goyal, Ilina        12 FAST-MR              2:55.48    2:40.83         14  
                  35.82     1:17.37 (41.55)     2:00.64 (43.27)     2:40.83 (40.19)
  6 Zhu, Shirley        12 LIFE-NJ              3:20.89    2:50.49         13  
                  37.63     1:19.85 (42.22)     2:04.96 (45.11)     2:50.49 (45.53)
  7 Bahl, Sangeeta      11 FAST-MR              2:53.80    2:51.51         12  
                  38.31     1:23.06 (44.75)     2:09.61 (46.55)     2:51.51 (41.90)
  8 Economakos, Eleni   11 HS-MR                2:50.28    2:52.07         11  
                  37.48     1:22.17 (44.69)     2:07.53 (45.36)     2:52.07 (44.54)
  9 Dyce, Aniesha       12 ASAP-MR              2:50.35    2:56.00          9  
                  37.27     1:21.13 (43.86)     2:08.59 (47.46)     2:56.00 (47.41)
 10 Byrnes, Brigid      11 CFB-MR               2:57.51    2:59.12          7  
                  39.53     1:26.06 (46.53)     2:13.12 (47.06)     2:59.12 (46.00)
 11 Campbell, Sela N    11 FAST-MR                   NT    3:16.88          6  
                  41.98     1:33.49 (51.51)     2:26.34 (52.85)     3:16.88 (50.54)
 12 Banja, Cristal *    11 HS-MR                3:30.00    3:19.62          5  
                  44.25     1:35.86 (51.61)     2:28.16 (52.30)     3:19.62 (51.46)
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.69  ZQ
                32.99  JO
                37.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gregory, Kylie f    12 CAS-MR                 34.44      35.16 SILV    20  
  2 Quiller, Hailey M   12 CAS-MR                 35.18      35.26 SILV    17  
  3 Martinez-Reyes, Ar  12 Parks Sailfish-MR      34.26      35.75 SILV    16  
  4 Ravenhall Meinke,   12 McBurney-MR            35.76      36.43 SILV    15  
  5 Biehle, Calder A    11 BKR-MR                 37.85      37.37 SILV    14  
  6 Washington, Madiso  11 CAS-MR                 37.11      37.39 SILV    13  
  7 Collymore, Athena   12 DESC-NJ                   NT      37.48 SILV    12  
  8 Szel, Tori A        12 SWAG-MR                40.89      37.57 SILV    11  
  9 Sproule, Parker     12 McBurney-MR            37.62      38.13          9  
 10 Williams, Alisia    12 CAS-MR                 40.39      39.98          7  
 11 Rubio, Valentina    12 FAST-MR                40.81      40.31          6  
 12 Lane, Jordan        11 CAS-MR                 41.81      42.32          5  
 13 Bell, Cameryn L     11 FAST-MR                40.68      45.67          4  
 14 Yecies, Zebra       12 LIFE-NJ                47.68      45.88          3  
 15 Campbell, Sela N    11 FAST-MR                50.54      47.92          2  
 16 Richardson-Hagans,  11 FAST-MR                   NT      50.79          1  
 17 Gong, Alisa         12 LIFE-NJ              1:00.00      51.75        
 18 Nandakumar, Nishta  12 FAST-MR                54.06      51.78        
 19 Osorio Lebron, Sav  11 ASAP-MR                51.54      53.45        
 20 Loja, Micaela E     11 DESC-NJ              1:05.63    1:09.39        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:10.49  JO
              1:21.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Feeney, Jordan H    11 HS-MR                1:21.52    1:17.74 SILV    20  
                  37.35     1:17.74 (40.39)                                        
  2 Quiller, Hailey M   12 CAS-MR               1:20.51    1:18.64 SILV    17  
                  37.97     1:18.64 (40.67)                                        
  3 Szel, Tori A        12 SWAG-MR              1:25.78    1:20.56 SILV    16  
                  38.10     1:20.56 (42.46)                                        
  4 Washington, Madiso  11 CAS-MR               1:23.62    1:20.66 SILV    15  
                  39.92     1:20.66 (40.74)                                        
  5 Goyal, Ilina        12 FAST-MR              1:23.14    1:20.74 SILV    14  
                  39.05     1:20.74 (41.69)                                        
  6 Collymore, Athena   12 DESC-NJ                   NT    1:23.22         13  
                  38.57     1:23.22 (44.65)                                        
  7 Polito, Lauren E    11 HS-MR                1:22.51    1:23.57         12  
                  41.35     1:23.57 (42.22)                                        
  8 Rubio, Valentina    12 FAST-MR              1:26.43    1:24.35         11  
                  41.75     1:24.35 (42.60)                                        
  9 Chan, Angelina      11 Parks Sailfish-MR    1:20.00    1:25.51          9  
                  39.10     1:25.51 (46.41)                                        
 10 Bahl, Sangeeta      11 FAST-MR              1:29.12    1:29.17          7  
                  43.88     1:29.17 (45.29)                                        
 11 Economakos, Eleni   11 HS-MR                1:33.59    1:30.47          6  
                  43.06     1:30.47 (47.41)                                        
 12 Dennis, Destiny E   12 DESC-NJ              1:42.99    1:30.87          5  
                  44.41     1:30.87 (46.46)                                        
 13 Dyce, Aniesha       12 ASAP-MR              1:44.17    1:36.29          4  
 14 Bell, Cameryn L     11 FAST-MR              1:38.47    1:37.57          3  
 15 Cummings, Isabella  11 LIFE-NJ              1:43.78    1:39.16          2  
                  45.15     1:39.16 (54.01)                                        
 16 Banja, Cristal *    11 HS-MR                1:40.73    1:44.51          1  
                  48.77     1:44.51 (55.74)                                        
 17 Richardson-Hagans,  11 FAST-MR                   NT    1:46.99        
                  51.16     1:46.99 (55.83)                                        
 18 Nandakumar, Nishta  12 FAST-MR              1:57.62    1:55.97        
                  53.75   1:55.97 (1:02.22)                                        
 19 Osorio Lebron, Sav  11 ASAP-MR              1:57.49    2:02.74        
                  53.93   2:02.74 (1:08.81)                                        
 -- Zhu, Shirley        12 LIFE-NJ              1:55.89         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  45.08                                                            
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                37.19  JO
                42.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dopman, Sofie M     12 BKR-MR                 39.20      38.07 SILV    20  
  2 Zhu, Shirley        12 LIFE-NJ                46.89      38.53 SILV    17  
  3 Deng, Chloe *       12 HS-MR                  36.49      38.90 SILV    16  
  4 Szel, Tori A        12 SWAG-MR                43.56      40.37 SILV    15  
  5 Campbell, Sela N    11 FAST-MR                42.18      41.22 SILV    14  
  6 Martinez, Claudia   11 BKR-MR                 41.78      41.43 SILV    13  
  7 Washington, Madiso  11 CAS-MR                 41.20      41.90 SILV    12  
  8 Quiller, Hailey M   12 CAS-MR                 41.35      41.97 SILV    11  
  9 Saunders, Phoebe L  12 BKR-MR                 42.54      42.13 SILV     9  
 10 Feeney, Jordan H    11 HS-MR                  45.52      44.85          7  
 11 Rubio, Valentina    12 FAST-MR                46.16      44.87          6  
 12 Gillies, Meg        11 LIFE-NJ                52.04      44.96          5  
 13 Chan, Angelina      11 Parks Sailfish-MR      45.76      45.20          4  
 14 Williams, Alisia    12 CAS-MR                 44.69      45.43          3  
 15 Collymore, Athena   12 DESC-NJ                   NT      46.16          2  
 16 Dyce, Aniesha       12 ASAP-MR                46.01      46.29          1  
 17 Byrnes, Brigid      11 CFB-MR                 49.64      47.89        
 18 Lane, Jordan        11 CAS-MR                 47.49      48.26        
 19 Banja, Cristal *    11 HS-MR                  50.00      48.29        
 20 Bell, Cameryn L     11 FAST-MR                50.71      49.20        
 21 Richardson-Hagans,  11 FAST-MR                   NT      52.04        
 22 Cummings, Isabella  11 LIFE-NJ                56.21      53.40        
 23 Dennis, Destiny E   12 DESC-NJ                   NT      57.95        
 24 Nandakumar, Nishta  12 FAST-MR                   NT      59.90        
 -- Osorio Lebron, Sav  11 ASAP-MR              1:02.76         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:18.99  ZQ
              1:20.49  JO
              1:31.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Gregory, Kylie f    12 CAS-MR               1:28.63    1:28.07 SILV    20  
                  41.22     1:28.07 (46.85)                                        
  2 Martinez, Claudia   11 BKR-MR               1:30.33    1:28.58 SILV    17  
                  42.45     1:28.58 (46.13)                                        
  3 Campbell, Sela N    11 FAST-MR              1:36.28    1:31.10 SILV    16  
                  41.50     1:31.10 (49.60)                                        
  4 Szel, Tori A        12 SWAG-MR              1:33.01    1:31.14 SILV    15  
                  42.30     1:31.14 (48.84)                                        
  5 Quiller, Hailey M   12 CAS-MR               1:30.75    1:31.21 SILV    14  
                  43.68     1:31.21 (47.53)                                        
  6 Goyal, Ilina        12 FAST-MR              1:39.08    1:35.09         13  
                  44.75     1:35.09 (50.34)                                        
  7 Dyce, Aniesha       12 ASAP-MR              1:48.52    1:42.77         12  
                  47.74     1:42.77 (55.03)                                        
  8 Gillies, Meg        11 LIFE-NJ              1:45.83    1:44.14         11  
                  50.43     1:44.14 (53.71)                                        
  9 Richardson-Hagans,  11 FAST-MR                   NT    2:10.83          9  
                1:00.63   2:10.83 (1:10.20)                                        
 -- Loja, Micaela E     11 DESC-NJ                   NT         DQ        
      Alternating Kick
                1:12.37                                                            
 -- Gong, Alisa         12 LIFE-NJ              2:30.00         DQ        
      Alternating Kick
                1:03.59                                                            
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.89  ZQ
                31.59  JO
                35.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quiller, Hailey M   12 CAS-MR                 32.59      31.53 JO      20  
  2 Martinez-Reyes, Ar  12 Parks Sailfish-MR    1:10.00      31.75 SILV    17  
  3 Deng, Chloe *       12 HS-MR                  33.43      32.89 SILV    16  
  4 Dopman, Sofie M     12 BKR-MR                 34.62      33.41 SILV    15  
  5 Washington, Madiso  11 CAS-MR                 34.66      35.12 SILV    14  
  6 Goyal, Ilina        12 FAST-MR                38.08      37.42         13  
  7 Feeney, Jordan H    11 HS-MR                  38.12      38.34         12  
  8 Collymore, Athena   12 DESC-NJ                   NT      38.64         11  
  9 Lane, Jordan        11 CAS-MR                 37.71      38.69          9  
 10 Gillies, Meg        11 LIFE-NJ                42.38      38.86          7  
 11 Polito, Lauren E    11 HS-MR                  40.62      39.09          6  
 12 Campbell, Sela N    11 FAST-MR                48.33      39.57          5  
 13 Williams, Alisia    12 CAS-MR                 38.15      40.89          4  
 14 Economakos, Eleni   11 HS-MR                  43.96      43.03          3  
 15 Bell, Cameryn L     11 FAST-MR                44.12      44.33          2  
 16 Bahl, Sangeeta      11 FAST-MR                43.63      48.41          1  
 17 Cummings, Isabella  11 LIFE-NJ                49.05      49.67        
 18 Richardson-Hagans,  11 FAST-MR                   NT      50.97        
 19 Osorio Lebron, Sav  11 ASAP-MR                52.55      51.02        
 20 Nandakumar, Nishta  12 FAST-MR              1:01.92      57.89        
 -- Zhu, Shirley        12 LIFE-NJ                53.89         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:12.09  JO
              1:26.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kennedy, Mikayla J  12 BKR-MR               1:10.35    1:14.22 SILV    20  
                  33.90     1:14.22 (40.32)                                        
  2 Goyal, Ilina        12 FAST-MR              1:30.47    1:26.83         17  
                  40.31     1:26.83 (46.52)                                        
  3 Gillies, Meg        11 LIFE-NJ              1:35.00    1:33.92         16  
                  42.36     1:33.92 (51.56)                                        
  4 Williams, Alisia    12 CAS-MR               1:33.09    1:39.33         15  
                  41.89     1:39.33 (57.44)                                        
  5 Bell, Cameryn L     11 FAST-MR              1:40.97    1:45.59         14  
                  46.83     1:45.59 (58.76)                                        
  6 Dyce, Aniesha       12 ASAP-MR              1:43.76    1:48.44         13  
                  46.76   1:48.44 (1:01.68)                                        
 -- Campbell, Sela N    11 FAST-MR                   NT         DQ        
      Kick breaststroke type
                  42.27                                                            
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:10.49  ZQ
              1:11.29  JO
              1:18.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Deng, Chloe *       12 HS-MR                1:13.61    1:11.22 JO      20  
                  34.58     1:11.22 (36.64)                                        
  2 Martinez-Reyes, Ar  12 Parks Sailfish-MR    1:15.00    1:15.35 SILV    17  
                  33.13     1:15.35 (42.22)                                        
  3 Washington, Madiso  11 CAS-MR               1:21.87    1:20.18         16  
                  36.76     1:20.18 (43.42)                                        
  4 Goyal, Ilina        12 FAST-MR              1:22.19    1:21.42         15  
                  37.83     1:21.42 (43.59)                                        
  5 Feeney, Jordan H    11 HS-MR                1:22.97    1:21.69         14  
                  39.48     1:21.69 (42.21)                                        
  6 Polito, Lauren E    11 HS-MR                1:28.10    1:22.12         13  
                  40.28     1:22.12 (41.84)                                        
  7 Rubio, Valentina    12 FAST-MR              1:27.56    1:24.02         12  
                  40.94     1:24.02 (43.08)                                        
  8 Szel, Tori A        12 SWAG-MR              1:29.72    1:24.82         11  
                  39.89     1:24.82 (44.93)                                        
  9 Gillies, Meg        11 LIFE-NJ              1:31.13    1:25.64          9  
                  40.77     1:25.64 (44.87)                                        
 10 Williams, Alisia    12 CAS-MR               1:22.53    1:26.73          7  
                  39.23     1:26.73 (47.50)                                        
 11 Lane, Jordan        11 CAS-MR               1:29.68    1:27.26          6  
                  38.38     1:27.26 (48.88)                                        
 12 Chan, Angelina      11 Parks Sailfish-MR    1:21.00    1:27.99          5  
                  41.27     1:27.99 (46.72)                                        
 13 Campbell, Sela N    11 FAST-MR              1:33.85    1:30.49          4  
                  42.15     1:30.49 (48.34)                                        
 14 Dyce, Aniesha       12 ASAP-MR              1:30.95    1:32.81          3  
                  44.55     1:32.81 (48.26)                                        
 15 Bell, Cameryn L     11 FAST-MR              1:33.21    1:33.29          2  
                  44.02     1:33.29 (49.27)                                        
 16 Bahl, Sangeeta      11 FAST-MR              1:30.93    1:34.28          1  
                  46.34     1:34.28 (47.94)                                        
 17 Byrnes, Brigid      11 CFB-MR               1:44.57    1:39.49        
                  49.25     1:39.49 (50.24)                                        
 17 Dennis, Destiny E   12 DESC-NJ                   NT    1:39.49        
                  45.54     1:39.49 (53.95)                                        
 19 Banja, Cristal *    11 HS-MR                1:42.00    1:42.61        
                  49.10     1:42.61 (53.51)                                        
 20 Cummings, Isabella  11 LIFE-NJ              1:53.10    1:44.41        
                  47.79     1:44.41 (56.62)                                        
 21 Osorio Lebron, Sav  11 ASAP-MR              1:58.99    1:50.30        
                  55.47     1:50.30 (54.83)                                        
 -- Richardson-Hagans,  11 FAST-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  51.00                                                            
 -- Economakos, Eleni   11 HS-MR                1:45.00         DQ        
      Non-simultaneous arms - breast
                  41.78                                                            
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:29.69  ZQ
              2:30.49  JO
              2:48.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Quiller, Hailey M   12 CAS-MR               2:52.99    2:47.19 SILV    20  
                1:17.33     2:09.42 (52.09)     2:46.97 (37.55)      2:47.19 (0.22)
  2 Goyal, Ilina        12 FAST-MR              3:03.00    2:52.03         17  
                  38.34     1:21.27 (42.93)     2:13.76 (52.49)     2:52.03 (38.27)
  3 Sproule, Parker     12 McBurney-MR          2:52.28    2:52.45         16  
                  38.83     1:23.41 (44.58)     2:17.20 (53.79)     2:52.45 (35.25)
  4 Rubio, Valentina    12 FAST-MR              3:05.74    3:03.71         15  
                  42.80     1:27.91 (45.11)     2:23.15 (55.24)     3:03.71 (40.56)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.69  JO
                26.69  ZQ
                28.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Soltanova, Stephan  14 HS-MR                  27.10      26.73 SILV    20  
  2 Duggan, Isabella M  13 CAS-MR                 27.53      26.80 SILV    17  
  3 Forrest, Jasmine    14 SWAG-MR                28.82      27.50 SILV    16  
  4 Bolino, Anna C      13 HS-MR                  28.45      28.07 SILV    15  
  5 Roberson, Kelsey P  13 NPR-NJ                 29.40      28.43 SILV    14  
  6 Kopasz, Nicole      13 FAST-MR                29.85      28.74 SILV    13  
  7 Finn, Molly K       13 HS-MR                  29.07      29.00         11.5
  7 Lennon, Caroline N  13 FAST-MR                29.84      29.00         11.5
  9 Pepper-Jones, BB    13 CFB-MR                 29.78      29.31          9  
 10 Negron, Lorielle    14 SWAG-MR                29.41      29.34          7  
 11 Orr, Elon           13 Parks Sailfish-MR      27.00      29.60          6  
 12 Robinson, Kennedy   13 NPR-NJ                 29.86      29.82          5  
 13 Dominguez, Nailea   14 CAS-MR                 30.33      30.07          4  
 14 Augustin-Orcel, Ga  13 BKR-MR                 29.69      30.12          3  
 15 Guerrero, Jasmine   14 CAS-MR                 30.07      30.41          2  
 16 Wong, Joyce H       13 HS-MR                  30.86      30.44          1  
 17 Baldwin, Kate E     13 HS-MR                  29.96      30.50        
 18 Serpico, Isha C     13 HS-MR                  32.03      31.46        
 19 Gnad, Jamie L       13 HS-MR                  31.79      32.11        
 20 Cui, Amanda         13 Parks Sailfish-MR      32.52      32.42        
 21 Radick, Susannah    13 CFB-MR                 34.15      32.52        
 22 Barabasi, Bianca R  13 FAST-MR                33.59      33.44        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.99  JO
                57.99  ZQ
              1:03.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duggan, Isabella M  13 CAS-MR               1:00.78      59.58 SILV    20  
  2 Kopasz, Nicole      13 FAST-MR              1:03.88    1:02.25 SILV    17  
                  29.62     1:02.25 (32.63)                                        
  3 Forrest, Jasmine    14 SWAG-MR              1:05.09    1:02.48 SILV    16  
                  29.46     1:02.48 (33.02)                                        
  4 Guerrero, Jasmine   14 CAS-MR               1:05.48    1:02.86 SILV    15  
                  30.43     1:02.86 (32.43)                                        
  5 Roberson, Kelsey P  13 NPR-NJ               1:05.17    1:03.15         14  
                  29.93     1:03.15 (33.22)                                        
  6 Dominguez, Nailea   14 CAS-MR               1:07.29    1:04.35         13  
                  30.82     1:04.35 (33.53)                                        
  7 Vintimilla, Samant  14 Parks Sailfish-MR    1:04.00    1:06.05         12  
                  31.95     1:06.05 (34.10)                                        
  8 Lennon, Caroline N  13 FAST-MR              1:05.21    1:06.16         11  
                  31.34     1:06.16 (34.82)                                        
  9 Robinson, Kennedy   13 NPR-NJ               1:03.72    1:06.66          9  
                  30.69     1:06.66 (35.97)                                        
 10 Negron, Lorielle    14 SWAG-MR              1:07.82    1:07.85          7  
                  30.67     1:07.85 (37.18)                                        
 11 Padilla, Jas N      14 DESC-NJ              1:08.32    1:08.72          6  
                  33.60     1:08.72 (35.12)                                        
 12 Candelaria, Azriel  13 McBurney-MR          1:08.53    1:09.84          5  
                  32.65     1:09.84 (37.19)                                        
 13 Vega, Melanie J     13 DESC-NJ              1:11.54    1:12.81          4  
                  32.90     1:12.81 (39.91)                                        
 14 Gooden, T'Neil      13 Parks Sailfish-MR    1:10.00    1:15.70          3  
                  38.60     1:15.70 (37.10)                                        
 15 Soto, Allison       13 NRYS-MR              1:35.54    1:15.82          1.5
                  40.14     1:15.82 (35.68)                                        
 15 Wald, Alexandra     13 ASAP-MR              1:20.01    1:15.82          1.5
                  37.37     1:15.82 (38.45)                                        
 17 Barabasi, Bianca R  13 FAST-MR              1:15.84    1:17.52        
                  36.25     1:17.52 (41.27)                                        
 18 Biefeldt, Thyra A   13 McBurney-MR          1:35.04    1:29.57        
                  41.05     1:29.57 (48.52)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:06.49  ZQ
              2:06.99  JO
              2:16.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duggan, Isabella M  13 CAS-MR               2:14.05    2:16.28 SILV    20  
                  30.05     1:04.97 (34.92)     1:41.10 (36.13)     2:16.28 (35.18)
  2 Forrest, Jasmine    14 SWAG-MR              2:25.48    2:20.39         17  
                  30.84     1:06.96 (36.12)     1:44.26 (37.30)     2:20.39 (36.13)
  3 Guerrero, Jasmine   14 CAS-MR               2:19.86    2:21.21         16  
                  32.03     1:08.27 (36.24)     1:45.76 (37.49)     2:21.21 (35.45)
  4 Kopasz, Nicole      13 FAST-MR              2:27.36    2:22.40         15  
                  32.48     1:09.49 (37.01)     1:47.39 (37.90)     2:22.40 (35.01)
  5 Roberson, Kelsey P  13 NPR-NJ               2:29.84    2:24.86         14  
                  32.72     1:09.77 (37.05)     1:47.59 (37.82)     2:24.86 (37.27)
  6 Dominguez, Nailea   14 CAS-MR               2:29.04    2:28.54         13  
                  33.48     1:10.71 (37.23)     1:50.31 (39.60)     2:28.54 (38.23)
  7 King, Danielle      14 Parks Sailfish-MR    2:15.00    2:29.46         12  
                  34.01     1:12.07 (38.06)     1:51.24 (39.17)     2:29.46 (38.22)
  8 Padilla, Jas N      14 DESC-NJ              2:31.74    2:32.38         11  
                  34.64     1:15.30 (40.66)     1:55.68 (40.38)     2:32.38 (36.70)
  9 Robinson, Kennedy   13 NPR-NJ               2:37.21    2:33.59          9  
                  33.87     1:13.01 (39.14)     1:53.73 (40.72)     2:33.59 (39.86)
 10 Negron, Lorielle    14 SWAG-MR              2:32.93    2:36.19          7  
                  33.09     1:13.16 (40.07)     1:54.99 (41.83)     2:36.19 (41.20)
 11 Candelaria, Azriel  13 McBurney-MR          2:36.86    2:36.51          6  
                  35.33     1:16.25 (40.92)     1:58.18 (41.93)     2:36.51 (38.33)
 12 Lennon, Caroline N  13 FAST-MR              2:37.64    2:37.13          5  
                  36.43     1:17.00 (40.57)     1:58.71 (41.71)     2:37.13 (38.42)
 13 Barabasi, Bianca R  13 FAST-MR              2:48.46    2:50.41          4  
                  37.02     1:21.16 (44.14)     2:07.16 (46.00)     2:50.41 (43.25)
 14 Wald, Alexandra     13 ASAP-MR              3:06.32    3:01.65          3  
                  37.71     1:23.88 (46.17)   3:02.62 (1:38.74)         3:01.65 ( )
 15 Biefeldt, Thyra A   13 McBurney-MR          3:16.43    3:18.03          2  
                  46.19     1:39.59 (53.40)     2:30.29 (50.70)     3:18.03 (47.74)
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.99  ZQ
              1:06.59  JO
              1:15.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Forrest, Jasmine    14 SWAG-MR              1:12.52    1:10.27 SILV    20  
                  34.13     1:10.27 (36.14)                                        
  2 Kopasz, Nicole      13 FAST-MR              1:12.15    1:12.82 SILV    17  
                  35.70     1:12.82 (37.12)                                        
  3 Finn, Molly K       13 HS-MR                1:14.39    1:12.91 SILV    16  
                  35.96     1:12.91 (36.95)                                        
  4 Bolino, Anna C      13 HS-MR                1:13.31    1:13.21 SILV    15  
                  36.48     1:13.21 (36.73)                                        
  5 Hon, Fion           14 HS-MR                1:14.98    1:13.44 SILV    14  
                  35.88     1:13.44 (37.56)                                        
  6 Wong, Joyce H       13 HS-MR                1:15.97    1:13.89 SILV    13  
                  35.37     1:13.89 (38.52)                                        
  7 Lennon, Caroline N  13 FAST-MR              1:12.37    1:14.99 SILV    12  
                  36.78     1:14.99 (38.21)                                        
  8 Baldwin, Kate E     13 HS-MR                1:14.15    1:15.42         11  
                  36.52     1:15.42 (38.90)                                        
  9 Orr, Elon           13 Parks Sailfish-MR    1:12.00    1:16.80          9  
                  36.82     1:16.80 (39.98)                                        
 10 Negron, Lorielle    14 SWAG-MR              1:20.09    1:17.32          7  
                  36.90     1:17.32 (40.42)                                        
 11 Pepper-Jones, BB    13 CFB-MR               1:16.68    1:17.37          6  
                  37.65     1:17.37 (39.72)                                        
 12 Serpico, Isha C     13 HS-MR                1:18.84    1:18.17          5  
                  37.70     1:18.17 (40.47)                                        
 13 Roberson, Kelsey P  13 NPR-NJ               1:19.16    1:18.79          4  
                  37.73     1:18.79 (41.06)                                        
 14 Barabasi, Bianca R  13 FAST-MR              1:21.45    1:20.23          3  
                  39.40     1:20.23 (40.83)                                        
 15 Gnad, Jamie L       13 HS-MR                1:20.06    1:21.82          2  
                  39.45     1:21.82 (42.37)                                        
 16 Rimsky, Sophia      13 Aquaflames-MR        1:26.17    1:21.96          1  
                  39.95     1:21.96 (42.01)                                        
 17 Guerrero, Jasmine   14 CAS-MR               1:19.45    1:22.87        
                  39.64     1:22.87 (43.23)                                        
 18 Cui, Amanda         13 Parks Sailfish-MR    1:17.00    1:24.86        
                1:24.86         1:24.86 ( )                                        
 19 Radick, Susannah    13 CFB-MR               1:29.60    1:28.39        
                  42.86     1:28.39 (45.53)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:21.49  ZQ
              2:22.59  JO
              2:42.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kopasz, Nicole      13 FAST-MR              2:35.86    2:33.80 SILV    20  
                  36.58     1:15.97 (39.39)     1:55.74 (39.77)     2:33.80 (38.06)
  2 Forrest, Jasmine    14 SWAG-MR              2:36.55    2:35.91 SILV    17  
                  34.67     1:14.77 (40.10)     1:56.36 (41.59)     2:35.91 (39.55)
  3 Barabasi, Bianca R  13 FAST-MR              3:08.55    2:58.77         16  
                  41.57     1:27.08 (45.51)     2:13.59 (46.51)     2:58.77 (45.18)
 -- Gooden, T'Neil      13 Parks Sailfish-MR    2:50.00         DQ        
      Delay initiating arm pull
                1:32.91                                                            
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:15.49  ZQ
              1:16.49  JO
              1:23.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Robinson, Kennedy   13 NPR-NJ               1:19.62    1:21.05 SILV    20  
                  38.90     1:21.05 (42.15)                                        
  2 Negron, Lorielle    14 SWAG-MR              1:19.56    1:22.06 SILV    17  
                  38.10     1:22.06 (43.96)                                        
  3 King, Danielle      14 Parks Sailfish-MR    1:22.00    1:23.03 SILV    16  
                  39.57     1:23.03 (43.46)                                        
  4 Dominguez, Nailea   14 CAS-MR               1:23.76    1:24.47         15  
                  39.94     1:24.47 (44.53)                                        
  5 Roberson, Kelsey P  13 NPR-NJ               1:30.81    1:28.83         14  
                  42.59     1:28.83 (46.24)                                        
  6 Guerrero, Jasmine   14 CAS-MR               1:26.12    1:28.85         13  
                  41.06     1:28.85 (47.79)                                        
  7 Vintimilla, Samant  14 Parks Sailfish-MR    1:22.50    1:31.06         12  
                  44.00     1:31.06 (47.06)                                        
  8 Lennon, Caroline N  13 FAST-MR              1:25.06    1:31.13         11  
                  42.38     1:31.13 (48.75)                                        
  9 Vega, Melanie J     13 DESC-NJ              1:37.28    1:38.37          9  
                  46.65     1:38.37 (51.72)                                        
 10 Candelaria, Azriel  13 McBurney-MR          1:39.52    1:39.92          7  
                  45.64     1:39.92 (54.28)                                        
 11 Wald, Alexandra     13 ASAP-MR              2:00.61    2:06.39          6  
                  58.39   2:06.39 (1:08.00)                                        
 12 Biefeldt, Thyra A   13 McBurney-MR          2:26.72    2:07.41          5  
                  57.47   2:07.41 (1:09.94)                                        
 -- Soto, Allison       13 NRYS-MR              1:59.96         DQ        
      Scissors kick
                  53.15                                                            
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:40.59  ZQ
              2:42.99  JO
              2:56.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Soltanova, Stephan  14 HS-MR                2:52.51    2:52.87 SILV    20  
                  39.24     1:23.41 (44.17)     2:08.80 (45.39)     2:52.87 (44.07)
  2 Wong, Joyce H       13 HS-MR                2:55.16    2:57.25         17  
                  39.51     1:25.10 (45.59)     2:11.36 (46.26)     2:57.25 (45.89)
  3 Orr, Elon           13 Parks Sailfish-MR    2:42.00    2:57.67         16  
                  39.70     1:25.37 (45.67)     2:11.66 (46.29)     2:57.67 (46.01)
  4 Robinson, Kennedy   13 NPR-NJ               2:59.55    3:00.17         15  
                  39.73     1:25.43 (45.70)     2:13.29 (47.86)     3:00.17 (46.88)
  5 Duggan, Isabella M  13 CAS-MR               2:58.98    3:01.97         14  
                  39.25     1:26.32 (47.07)     2:14.95 (48.63)     3:01.97 (47.02)
  6 Kopasz, Nicole      13 FAST-MR              3:16.14    3:06.65         13  
                  42.17     1:30.05 (47.88)     2:19.11 (49.06)     3:06.65 (47.54)
  7 Serpico, Isha C     13 HS-MR                3:12.47    3:08.81         12  
                  42.48     1:30.48 (48.00)     2:20.93 (50.45)     3:08.81 (47.88)
  8 Hon, Fion           14 HS-MR                3:04.34    3:08.92         11  
                  42.50     1:30.02 (47.52)     2:19.17 (49.15)     3:08.92 (49.75)
  9 Negron, Lorielle    14 SWAG-MR              2:58.96    3:11.91          9  
                  39.87     1:28.67 (48.80)     2:20.37 (51.70)     3:11.91 (51.54)
 10 Lennon, Caroline N  13 FAST-MR              3:05.47    3:13.64          7  
                  43.46     1:32.30 (48.84)     2:23.50 (51.20)     3:13.64 (50.14)
 11 Cui, Amanda         13 Parks Sailfish-MR    2:58.00    3:18.75          6  
                  44.71     1:35.34 (50.63)     2:26.66 (51.32)     3:18.75 (52.09)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:05.29  ZQ
              1:05.69  JO
              1:11.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Duggan, Isabella M  13 CAS-MR               1:14.05    1:11.00 SILV    20  
                  33.32     1:11.00 (37.68)                                        
  2 Forrest, Jasmine    14 SWAG-MR              1:11.80    1:11.85         17  
                  32.09     1:11.85 (39.76)                                        
  3 Lennon, Caroline N  13 FAST-MR              1:15.81    1:12.63         16  
                  33.43     1:12.63 (39.20)                                        
  4 Guerrero, Jasmine   14 CAS-MR               1:16.29    1:14.21         15  
                  33.66     1:14.21 (40.55)                                        
  5 King, Danielle      14 Parks Sailfish-MR    1:18.71    1:15.25         14  
                  34.17     1:15.25 (41.08)                                        
  6 Dominguez, Nailea   14 CAS-MR               1:18.26    1:16.22         13  
                  34.08     1:16.22 (42.14)                                        
  7 Vintimilla, Samant  14 Parks Sailfish-MR    1:15.00    1:16.47         12  
                  36.53     1:16.47 (39.94)                                        
  8 Padilla, Jas N      14 DESC-NJ              1:16.81    1:17.34         11  
                  36.09     1:17.34 (41.25)                                        
  9 Kopasz, Nicole      13 FAST-MR              1:21.29    1:19.13          9  
                  36.12     1:19.13 (43.01)                                        
 10 Negron, Lorielle    14 SWAG-MR              1:23.09    1:25.64          7  
                  33.81     1:25.64 (51.83)                                        
 11 Vega, Melanie J     13 DESC-NJ              1:37.58    1:30.14          6  
                  40.84     1:30.14 (49.30)                                        
 12 Barabasi, Bianca R  13 FAST-MR              1:34.54    1:34.00          5  
                  42.87     1:34.00 (51.13)                                        
 13 Gooden, T'Neil      13 Parks Sailfish-MR    1:20.00    1:35.36          4  
                  42.68     1:35.36 (52.68)                                        
 14 Wald, Alexandra     13 ASAP-MR              1:42.79    1:41.47          3  
                  46.89     1:41.47 (54.58)                                        
 15 Soto, Allison       13 NRYS-MR              1:55.31    1:51.28          2  
                  48.46   1:51.28 (1:02.82)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:25.79  ZQ
              2:30.99  JO
              2:36.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Soltanova, Stephan  14 HS-MR                2:34.27    2:31.72 SILV    20  
                  33.01     1:10.80 (37.79)     1:52.03 (41.23)     2:31.72 (39.69)
  2 Bolino, Anna C      13 HS-MR                3:02.13    2:58.97         17  
                  39.00     1:25.10 (46.10)     2:14.72 (49.62)     2:58.97 (44.25)
  3 Dominguez, Nailea   14 CAS-MR                    NT    3:01.94         16  
                  36.90     1:22.72 (45.82)     2:12.46 (49.74)     3:01.94 (49.48)
  4 Hon, Fion           14 HS-MR                3:04.56    3:03.84         15  
                  39.30     1:26.32 (47.02)     2:15.59 (49.27)     3:03.84 (48.25)
  5 Finn, Molly K       13 HS-MR                2:59.00    3:05.16         14  
                  39.79     1:27.27 (47.48)     2:16.54 (49.27)     3:05.16 (48.62)
  6 Baldwin, Kate E     13 HS-MR                3:02.10    3:10.43         13  
                  40.00     1:29.00 (49.00)     2:19.57 (50.57)     3:10.43 (50.86)
  7 Gnad, Jamie L       13 HS-MR                3:12.63    3:15.00         12  
                  40.91     1:29.32 (48.41)     2:21.49 (52.17)     3:15.00 (53.51)
  8 Barabasi, Bianca R  13 FAST-MR              3:15.68    3:29.82         11  
                  46.98     1:28.09 (41.11)     1:43.71 (15.62)   3:29.82 (1:46.11)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:21.99  ZQ
              2:23.49  JO
              2:41.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Soltanova, Stephan  14 HS-MR                2:24.92    2:20.06 ZQ      20  
                  30.20     1:05.30 (35.10)     1:49.32 (44.02)     2:20.06 (30.74)
  2 Finn, Molly K       13 HS-MR                2:43.10    2:34.82 SILV    17  
                  34.90     1:13.81 (38.91)     2:00.57 (46.76)     2:34.82 (34.25)
  3 Bolino, Anna C      13 HS-MR                2:42.09    2:38.16 SILV    16  
                  34.91     1:13.00 (38.09)     2:03.60 (50.60)     2:38.16 (34.56)
  4 Hon, Fion           14 HS-MR                2:40.22    2:38.73 SILV    15  
                  35.25     1:15.10 (39.85)     2:02.98 (47.88)     2:38.73 (35.75)
  5 Duggan, Isabella M  13 CAS-MR               2:39.62    2:39.00 SILV    14  
                  33.59     1:14.01 (40.42)     2:02.77 (48.76)     2:39.00 (36.23)
  6 Forrest, Jasmine    14 SWAG-MR              2:39.96    2:40.00 SILV    13  
                  31.64     1:11.88 (40.24)     2:04.47 (52.59)     2:40.00 (35.53)
  7 Kopasz, Nicole      13 FAST-MR              2:43.39    2:40.69 SILV    12  
                  36.12     1:15.89 (39.77)     2:04.49 (48.60)     2:40.69 (36.20)
  8 Orr, Elon           13 Parks Sailfish-MR    2:32.00    2:41.19 SILV    11  
                  34.21     1:16.84 (42.63)     2:04.72 (47.88)     2:41.19 (36.47)
  9 Baldwin, Kate E     13 HS-MR                2:45.25    2:41.31 SILV     9  
                  34.55     1:13.36 (38.81)     2:03.84 (50.48)     2:41.31 (37.47)
 10 Pepper-Jones, BB    13 CFB-MR               2:41.30    2:41.34 SILV     7  
                  33.75     1:14.38 (40.63)     2:03.47 (49.09)     2:41.34 (37.87)
 11 Robinson, Kennedy   13 NPR-NJ               2:40.19    2:41.61 SILV     6  
                  36.06     1:15.97 (39.91)     2:02.35 (46.38)     2:41.61 (39.26)
 12 Lennon, Caroline N  13 FAST-MR              2:43.19    2:41.85          5  
                  34.09     1:15.49 (41.40)     2:05.02 (49.53)     2:41.85 (36.83)
 13 Wong, Joyce H       13 HS-MR                2:40.30    2:43.38          4  
                  34.69     1:15.24 (40.55)     2:02.82 (47.58)     2:43.38 (40.56)
 14 Roberson, Kelsey P  13 NPR-NJ                    NT    2:47.16          3  
                  36.40     1:19.87 (43.47)     2:11.06 (51.19)     2:47.16 (36.10)
 15 Gnad, Jamie L       13 HS-MR                2:51.50    2:48.92          2  
                  37.42     1:20.74 (43.32)     2:12.01 (51.27)     2:48.92 (36.91)
 16 Serpico, Isha C     13 HS-MR                2:51.81    2:50.24          1  
                  37.95     1:21.47 (43.52)     2:11.22 (49.75)     2:50.24 (39.02)
 17 Dominguez, Nailea   14 CAS-MR               2:46.62    2:51.19        
                  36.33     1:19.36 (43.03)     2:11.82 (52.46)     2:51.19 (39.37)
 18 Negron, Lorielle    14 SWAG-MR              2:48.53    2:53.66        
                  33.23     1:18.97 (45.74)     2:09.50 (50.53)     2:53.66 (44.16)
 19 Guerrero, Jasmine   14 CAS-MR               2:39.04    2:58.61        
                  34.48     1:19.30 (44.82)     2:17.10 (57.80)     2:58.61 (41.51)
 20 Rimsky, Sophia      13 Aquaflames-MR        2:45.00    3:00.10        
                  42.53     1:25.81 (43.28)     2:18.99 (53.18)     3:00.10 (41.11)
 21 Barabasi, Bianca R  13 FAST-MR              3:12.88    3:10.39        
                  41.69     1:24.72 (43.03)   2:28.90 (1:04.18)     3:10.39 (41.49)
 
Girls 14 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harbor Seals-MR  'A'                        1:53.90    1:55.20         40  
     1) Bolino, Anna C 13               2) Gnad, Julia M 14               
     3) Finn, Molly K 13                4) Soltanova, Stephanie 14        
                  28.66       58.48 (29.82)     1:28.04 (29.56)     1:55.20 (27.16)
  2 Harbor Seals-MR  'B'                        2:02.15    2:01.60         34  
     1) Baldwin, Kate E 13              2) Gnad, Jamie L 13               
     3) Wong, Joyce H 13                4) Hon, Fion 14                   
                  30.06     1:03.14 (33.08)     1:32.94 (29.80)     2:01.60 (28.66)
  3 Cas Stingrays-MR  'A'                       2:03.67    2:02.42         32  
     1) Guerrero, Jasmine 14            2) Jackson, Machia J 10           
     3) Dominguez, Nailea 14            4) Duggan, Isabella M 13          
                  29.96     1:08.26 (38.30)     1:35.68 (27.42)     2:02.42 (26.74)
  4 Harbor Seals-MR  'C'                        2:10.00    2:12.45         30  
     1) Samko, Clara Mae M 9            2) Ly, Vanvy * 9                  
     3) Cani, Ema * 10                  4) Deng, Alexa * 10               
                  31.68     1:07.72 (36.04)     1:42.79 (35.07)     2:12.45 (29.66)
  5 Harbor Seals-MR  'D'                        2:50.00    2:42.50         28  
     1) Vilensky, Izzy T 9              2) Hlinka, Maria H 9              
     3) Bolino, Emma R 9                4) Economakos, Vasiliky * 9       
                  36.95       53.96 (17.01)     1:20.26 (26.30)   2:42.50 (1:22.24)
  6 Harbor Seals-MR  'E'                        3:10.00    3:08.63         26  
     1) Sheehan, Maeve E 8              2) Lally, Keely M 7               
     3) Huang, Cheri K 8                4) Chin, Cassidy * 7              
                  49.45     1:37.99 (48.54)     2:24.98 (46.99)     3:08.63 (43.65)
 
Girls 14 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cas Stingrays-MR  'A'                       2:19.38    2:19.74         40  
     1) Jackson, Machia J 10            2) Dominguez, Nailea 14           
     3) Guerrero, Jasmine 14            4) Duggan, Isabella M 13          
                  39.70     1:17.86 (38.16)     1:51.47 (33.61)     2:19.74 (28.27)
 -- Cas Stingrays-MR  'B'                       2:53.03         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #3: One hand touch - fly
     1) Henry, Paige 9                  2) Best, Yasmeen 9                
     3) Yehudah, Suraiyael 10           4) Clarke, Kristina A 9           
                  42.77     1:32.73 (49.96)     2:30.89 (58.16)                    
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                26.29  ZQ
                28.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Selph, ZaZa Z       15 NPR-NJ                 26.70      26.91 SILV    20  
  2 Nieves, Tilly L     16 SWAG-MR                27.78      27.49 SILV    17  
  3 Greene, Anna        16 BKR-MR                 27.86      27.69 SILV    16  
  4 Abrams, Anna M      13 Patriot-MR             29.53      28.87         15  
  5 Martinez, Claudia   11 BKR-MR                 32.04      31.12         14  
  6 Karam, Steph        15 SWAG-MR                32.24      31.72         13  
  7 Martinez, Danielle  16 FAST-MR                32.76      31.76         12  
  8 Candelaria, Azriel  13 McBurney-MR            31.15      32.00         11  
  9 Torres, Cassidy-Am  10 McBurney-MR            35.02      35.37          9  
 10 Greene, Lilly J      9 McBurney-MR            35.16      35.82          7  
 11 Liang, Magan E      10 McBurney-MR            33.38      36.41          6  
 12 Almeida, Nicole M   15 DESC-NJ                   NT      40.05          5  
 13 Biefeldt, Thyra A   13 McBurney-MR            38.83      41.68          4  
 14 Kuliecza, Vivienne  10 McBurney-MR            41.00      44.36          3  
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                57.19  ZQ
              1:01.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Fritzi      15 CAS-MR               1:05.17    1:04.36         20  
                  30.49     1:04.36 (33.87)                                        
  2 Yu, Regina          15 Parks Sailfish-MR    1:03.00    1:04.50         17  
                  30.44     1:04.50 (34.06)                                        
  3 Abrams, Anna M      13 Patriot-MR           1:08.53    1:04.75         16  
                  30.55     1:04.75 (34.20)                                        
  4 Wong, Chrysmine K   15 FAST-MR              1:05.58    1:04.77         15  
                  30.39     1:04.77 (34.38)                                        
  5 Canales, Carolyn M  17 HS-MR                1:07.28    1:05.97         14  
                  31.40     1:05.97 (34.57)                                        
  6 Economakos, Christ  13 HS-MR                1:10.00    1:06.10         13  
                  32.00     1:06.10 (34.10)                                        
  7 Martinez, Claudia   11 BKR-MR               1:11.55    1:09.50         12  
                  32.85     1:09.50 (36.65)                                        
  8 Martinez, Danielle  16 FAST-MR              1:13.30    1:10.75         11  
                  34.45     1:10.75 (36.30)                                        
  9 Karam, Steph        15 SWAG-MR              1:10.67    1:12.64          9  
                  34.17     1:12.64 (38.47)                                        
 10 Saunders, Phoebe L  12 BKR-MR               1:15.01    1:12.87          7  
                  35.24     1:12.87 (37.63)                                        
 11 Avendano, Angie     15 CAS-MR               1:15.72    1:15.35          6  
                  35.38     1:15.35 (39.97)                                        
 12 Penha, Sachi C      17 FAST-MR              1:16.42    1:17.21          5  
 13 Mezzasalma, Giovan  15 DESC-NJ              1:22.88    1:18.56          4  
                  37.54     1:18.56 (41.02)                                        
 14 Almeida, Nicole M   15 DESC-NJ                   NT    1:40.09          3  
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:02.49  ZQ
              2:10.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Garcia, Fritzi      15 CAS-MR               2:18.65    2:20.10         20  
                  29.99     1:05.31 (35.32)     1:42.60 (37.29)     2:20.10 (37.50)
  2 Canales, Carolyn M  17 HS-MR                2:26.66    2:26.67         17  
                  32.32     1:09.49 (37.17)     1:48.75 (39.26)     2:26.67 (37.92)
  3 Wong, Chrysmine K   15 FAST-MR              2:30.40    2:26.83         16  
                  32.20     1:08.41 (36.21)     1:47.31 (38.90)     2:26.83 (39.52)
  4 Karam, Steph        15 SWAG-MR              2:38.14    2:40.14         15  
                  33.93     1:14.22 (40.29)     1:57.38 (43.16)     2:40.14 (42.76)
  5 Martinez, Danielle  16 FAST-MR              3:04.93    2:51.48         14  
                  24.37     1:18.63 (54.26)     2:03.49 (44.86)     2:51.48 (47.99)
  6 Penha, Sachi C      17 FAST-MR              2:54.07    2:55.11         13  
                  37.76   2:55.11 (2:17.35)                                        
  7 Mezzasalma, Giovan  15 DESC-NJ                   NT    2:56.00         12  
                  24.37       39.78 (15.41)     1:23.90 (44.12)   2:56.00 (1:32.10)
  8 Almeida, Nicole M   15 DESC-NJ                   NT    4:24.17         11  
                  49.51     1:48.58 (59.07)   2:53.69 (1:05.11)   4:24.17 (1:30.48)
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:05.49  ZQ
              1:10.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Selph, ZaZa Z       15 NPR-NJ               1:06.17    1:08.49 SILV    20  
                  32.95     1:08.49 (35.54)                                        
  2 Abrams, Anna M      13 Patriot-MR           1:13.16    1:11.63         17  
                  34.87     1:11.63 (36.76)                                        
  3 Nieves, Tilly L     16 SWAG-MR              1:11.33    1:12.33         16  
                  34.01     1:12.33 (38.32)                                        
  4 Garcia, Fritzi      15 CAS-MR               1:12.77    1:12.65         15  
                  34.46     1:12.65 (38.19)                                        
  5 Karam, Steph        15 SWAG-MR              1:27.09    1:24.08         14  
                  41.84     1:24.08 (42.24)                                        
  6 Martinez, Danielle  16 FAST-MR              1:32.69    1:31.13         13  
                  45.30     1:31.13 (45.83)                                        
 -- Almeida, Nicole M   15 DESC-NJ                   NT         DQ        
      Other
                  48.88                                                            
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:20.99  ZQ
              2:29.29  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Abrams, Anna M      13 Patriot-MR           2:37.27    2:31.52         20  
                  35.56     1:15.29 (39.73)     1:54.32 (39.03)     2:31.52 (37.20)
  2 Canales, Carolyn M  17 HS-MR                2:45.69    2:49.45         17  
                  40.14     1:22.69 (42.55)     2:06.72 (44.03)     2:49.45 (42.73)
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:13.99  ZQ
              1:20.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Yu, Regina          15 Parks Sailfish-MR    1:19.00    1:23.45         20  
                  39.00     1:23.45 (44.45)                                        
  2 Wong, Chrysmine K   15 FAST-MR              1:25.09    1:26.31         17  
                  41.22     1:26.31 (45.09)                                        
  3 Martinez, Danielle  16 FAST-MR              1:30.74    1:28.69         16  
                  41.89     1:28.69 (46.80)                                        
  4 Economakos, Christ  13 HS-MR                1:30.91    1:31.26         15  
                  43.22     1:31.26 (48.04)                                        
  5 Penha, Sachi C      17 FAST-MR              1:35.16    1:40.25         14  
                  47.81     1:40.25 (52.44)                                        
  6 Avendano, Angie     15 CAS-MR               1:40.29    1:42.02         13  
                  49.40     1:42.02 (52.62)                                        
  7 Mezzasalma, Giovan  15 DESC-NJ                   NT    1:43.51         12  
                  48.89     1:43.51 (54.62)                                        
  8 Almeida, Nicole M   15 DESC-NJ                   NT    2:20.55         11  
                1:04.56   2:20.55 (1:15.99)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:37.89  ZQ
              2:50.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Martinez, Danielle  16 FAST-MR              3:21.74    3:14.40         20  
                  42.91     1:32.45 (49.54)     2:25.20 (52.75)     3:14.40 (49.20)
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:04.49  ZQ
              1:09.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Abrams, Anna M      13 Patriot-MR           1:06.63    1:06.82 SILV    20  
                  31.47     1:06.82 (35.35)                                        
  2 Canales, Carolyn M  17 HS-MR                1:11.50    1:15.53         17  
                  34.23     1:15.53 (41.30)                                        
  3 Economakos, Christ  13 HS-MR                1:20.83    1:16.40         16  
                  35.54     1:16.40 (40.86)                                        
  4 Yu, Regina          15 Parks Sailfish-MR    1:15.00    1:19.11         15  
                  34.88     1:19.11 (44.23)                                        
  5 Garcia, Fritzi      15 CAS-MR               1:20.31    1:20.44         14  
                  34.31     1:20.44 (46.13)                                        
  6 Martinez, Danielle  16 FAST-MR              1:29.39    1:26.39         13  
                  39.69     1:26.39 (46.70)                                        
  7 Avendano, Angie     15 CAS-MR               1:22.28    1:26.84         12  
                  41.10     1:26.84 (45.74)                                        
  8 Karam, Steph        15 SWAG-MR              1:30.38    1:27.85         11  
                  38.68     1:27.85 (49.17)                                        
  9 Penha, Sachi C      17 FAST-MR              1:33.97    1:39.37          9  
                  44.03     1:39.37 (55.34)                                        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:24.99  ZQ
              2:33.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Abrams, Anna M      13 Patriot-MR           2:24.99    2:30.23 SILV    20  
                  31.81     1:10.34 (38.53)     1:49.85 (39.51)     2:30.23 (40.38)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
              2:19.99  ZQ
              2:37.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Selph, ZaZa Z       15 NPR-NJ               2:30.29    2:37.71         20  
                  34.11     1:12.63 (38.52)     2:00.89 (48.26)     2:37.71 (36.82)
  2 Garcia, Fritzi      15 CAS-MR               2:45.47    2:45.16         17  
                  32.98     1:13.74 (40.76)     2:09.86 (56.12)     2:45.16 (35.30)
  3 Nieves, Tilly L     16 SWAG-MR              2:44.07    2:56.56         16  
                  36.07     1:18.70 (42.63)     2:15.73 (57.03)     2:56.56 (40.83)
  4 Karam, Steph        15 SWAG-MR              3:09.03    3:09.90         15  
                  39.11     1:25.37 (46.26)   2:28.07 (1:02.70)     3:09.90 (41.83)
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cas Stingrays-MR  'A'                       2:00.44    2:01.67         40  
     1) Garcia, Fritzi 15               2) Washington, Madison L 11       
     3) Quiller, Hailey M 12            4) Gregory, Kylie f 12            
                  30.36     1:04.28 (33.92)     1:32.83 (28.55)     2:01.67 (28.84)
  2 Harbor Seals-MR  'A'                        2:06.00    2:02.45         34  
     1) Canales, Carolyn M 17           2) Polito, Lauren E 11            
     3) Feeney, Jordan H 11             4) Deng, Chloe * 12               
                  30.49     1:02.69 (32.20)     1:34.01 (31.32)     2:02.45 (28.44)
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cas Stingrays-MR  'A'                       2:17.34    2:16.14         40  
     1) Garcia, Fritzi 15               2) Gregory, Kylie f 12            
     3) Quiller, Hailey M 12            4) Washington, Madison L 11       
                  33.16     1:13.46 (40.30)     1:45.58 (32.12)     2:16.14 (30.56)
  2 Brooklyn Stingrays-MR  'A'                  2:21.23    2:18.58         34  
     1) Biehle, Calder A 11             2) Martinez, Claudia 11           
     3) Kennedy, Mikayla J 12           4) Bludova, Arina 11              
                  39.94     1:20.42 (40.48)     1:51.26 (30.84)     2:18.58 (27.32)
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jenkinson, Dylan J   8 HS-MR                  18.52      18.22         20  
  2 Ha, Connor           8 LIFE-NJ                19.77      18.28         17  
  3 Corbett, Carter      7 CFB-MR                 19.09      18.81         16  
  4 Li, Brendan C        8 HS-MR                  20.91      19.56         15  
  5 Shih, William        8 LIFE-NJ                20.48      20.01         14  
  6 Hibbert, Izzy        8 LIFE-NJ                31.89      20.36         13  
  7 Park, Noah           8 ASAP-MR                31.83      21.87         12  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ha, Connor           8 LIFE-NJ                45.82      41.21         20  
  2 Pinnock, Alex L      8 NRYS-MR                50.33      43.59         17  
  3 Karamehodovic, Jak   8 LIFE-NJ                56.57      46.86         16  
  4 Park, Noah           8 ASAP-MR              1:02.47      48.44         15  
  5 Hibbert, Izzy        8 LIFE-NJ                49.89      54.86         14  
  6 Mayers, Robin L      8 ASAP-MR                52.16      55.24         13  
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pinnock, Alex L      8 NRYS-MR                21.59      21.25         20  
  2 Ha, Connor           8 LIFE-NJ                25.08      21.76         17  
  3 Karamehodovic, Jak   8 LIFE-NJ                27.64      24.79         16  
  4 Park, Noah           8 ASAP-MR                36.49      26.05         15  
  5 Hibbert, Izzy        8 LIFE-NJ                31.89      30.46         14  
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jenkinson, Dylan J   8 HS-MR                  47.90      43.49         20  
  2 Shih, William        8 LIFE-NJ                50.50      46.85         17  
  3 Corbett, Carter      7 CFB-MR                 48.50      48.06         16  
  4 Li, Brendan C        8 HS-MR                  48.56      48.15         15  
  5 Lee, Ethan           7 Aquaflames-MR          49.49      50.53         14  
  6 Barkin, Alexander    8 Aquaflames-MR        1:14.65    1:02.38         13  
  7 Hibbert, Izzy        8 LIFE-NJ              1:10.89    1:06.43         12  
 -- Park, Noah           8 ASAP-MR              1:05.39         DQ        
      Delay initiating turn
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ha, Connor           8 LIFE-NJ                30.71      26.09         20  
  2 Karamehodovic, Jak   8 LIFE-NJ                32.89      29.24         17  
  3 Pinnock, Alex L      8 NRYS-MR                30.43      30.84         16  
  4 Hibbert, Izzy        8 LIFE-NJ                40.89      35.01         15  
 -- Park, Noah           8 ASAP-MR                42.83         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                48.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jenkinson, Dylan J   8 HS-MR                  50.06      52.05         20  
  2 Ha, Connor           8 LIFE-NJ                58.30      53.49         17  
  3 Li, Brendan C        8 HS-MR                1:00.81      59.54         16  
  4 Lee, Ethan           7 Aquaflames-MR        1:02.94    1:01.32         15  
  5 Barkin, Alexander    8 Aquaflames-MR        1:20.00    1:13.04         14  
 -- Corbett, Carter      7 CFB-MR               1:02.08         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jenkinson, Dylan J   8 HS-MR                  23.55      22.82         20  
  2 Corbett, Carter      7 CFB-MR                 22.58      24.89         17  
  3 Li, Brendan C        8 HS-MR                  25.59      26.14         16  
  4 Shih, William        8 LIFE-NJ                26.27      28.06         15  
  5 Hibbert, Izzy        8 LIFE-NJ                48.89      33.10         14  
 -- Park, Noah           8 ASAP-MR                34.72         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pinnock, Alex L      8 NRYS-MR                56.28      51.27         20  
  2 Glick, Andrew        8 ASAP-MR                58.07      58.14         17  
  3 Ha, Connor           8 LIFE-NJ              1:13.10      59.93         16  
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Washington, Morgon   9 CAS-MR                 29.50      29.05 ZQ      20  
  2 Pepper, Hudson M    10 HS-MR                  29.41      29.14 ZQ      17  
  3 Pundzius, Vincent    9 LIFE-NJ                33.27      32.77 SILV    16  
  4 Adelaine, Nicholas   9 BKR-MR                 35.07      33.75 SILV    15  
  5 Yarde, William or    9 NPR-NJ                 37.34      34.14 SILV    14  
  6 Park, Aaron T        9 CAS-MR                 34.69      34.69 SILV    13  
  7 Guerrero, Javier A  10 CAS-MR                 35.03      34.84 SILV    12  
  8 Sprague, Teo D      10 BKR-MR                 35.86      35.37         11  
  9 Eriavez, Stephen A  10 HS-MR                  36.74      35.43          9  
 10 Dunn, Liam P         9 HS-MR                  34.30      36.90          7  
 11 Romano, Michael L    9 HS-MR                  36.33      37.35          6  
 12 Elkhoury, Marc       9 HS-MR                  37.66      37.39          5  
 13 Chu, Jack            9 Parks Sailfish-MR      36.85      38.55          4  
 14 Scott, Sebastian A   9 ASAP-MR                47.04      39.69          3  
 15 Cheng, Russell A    10 FAST-MR                41.48      39.75          2  
 16 Trombetta, Luke      9 CFB-MR                 38.73      41.66          1  
 17 Giambalvo, Landen    9 ASAP-MR                42.30      42.26        
 18 Wilson, John        10 LIFE-NJ                40.00      42.45        
 19 Polito, Justin J    10 HS-MR                  40.51      43.83        
 20 Sanchez Ampudio, A   9 NRYS-MR                47.33      44.27        
 21 Glick, Andrew        8 ASAP-MR                43.45      44.98        
 22 Quezada, Louis       9 FAST-MR                47.30      49.87        
 -- Hernandez, Javier    9 DESC-NJ                49.09         DQ        
      False start
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:11.59  JO
              1:18.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Washington, Morgon   9 CAS-MR               1:05.69    1:06.89 ZQ      20  
                  31.34     1:06.89 (35.55)                                        
  2 Pundzius, Vincent    9 LIFE-NJ              1:20.96    1:15.70 SILV    17  
                  34.15     1:15.70 (41.55)                                        
  3 Guerrero, Javier A  10 CAS-MR               1:19.47    1:18.39 SILV    16  
                  34.53     1:18.39 (43.86)                                        
  4 Park, Aaron T        9 CAS-MR               1:19.56    1:24.64         15  
                  38.20     1:24.64 (46.44)                                        
  5 Cheng, Russell A    10 FAST-MR              1:33.70    1:37.54         14  
                  47.48     1:37.54 (50.06)                                        
  6 Wilson, John        10 LIFE-NJ              1:50.00    1:40.39         13  
                  48.22     1:40.39 (52.17)                                        
  7 Glick, Andrew        8 ASAP-MR              1:43.04    1:47.35         12  
  8 Quezada, Louis       9 FAST-MR              1:47.13    1:58.12         11  
                  56.42   1:58.12 (1:01.70)                                        
  9 Mayers, Robin L      8 ASAP-MR              2:00.05    2:07.54          9  
                1:00.82   2:07.54 (1:06.72)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:49.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pundzius, Vincent    9 LIFE-NJ              2:51.89    2:45.35 SILV    20  
                  35.10     1:18.56 (43.46)     2:02.26 (43.70)     2:45.35 (43.09)
  2 Glick, Andrew        8 ASAP-MR              3:55.29    3:08.08         17  
                  45.39     1:43.94 (58.55)     2:42.78 (58.84)     3:08.08 (25.30)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pepper, Hudson M    10 HS-MR                  33.42      33.38 ZQ      20  
  2 Washington, Morgon   9 CAS-MR                 37.27      36.21 ZQ      17  
  3 Adelaine, Nicholas   9 BKR-MR                 42.71      41.85 SILV    16  
  4 Park, Aaron T        9 CAS-MR                 40.00      41.87 SILV    15  
  5 Guerrero, Javier A  10 CAS-MR                 43.33      42.10 SILV    14  
  6 Sprague, Teo D      10 BKR-MR                 40.59      42.11 SILV    13  
  7 Yarde, William or    9 NPR-NJ                 46.00      42.77 SILV    12  
  8 Romano, Michael L    9 HS-MR                  44.16      42.84 SILV    11  
  9 Trombetta, Luke      9 CFB-MR                 43.83      43.61          9  
 10 Farole, Nicholas     9 Aquaflames-MR          46.18      44.11          7  
 11 Borukhov, Elan       9 Aquaflames-MR          44.66      44.63          6  
 12 Elkhoury, Marc       9 HS-MR                  47.04      45.58          5  
 13 Kan, Winston C       9 HS-MR                  45.54      45.60          4  
 14 Eriavez, Stephen A  10 HS-MR                  46.55      45.61          3  
 15 Cheng, Russell A    10 FAST-MR                47.97      46.22          2  
 16 Hernandez, Javier    9 DESC-NJ                   NT      47.78          1  
 17 Sanchez Ampudio, A   9 NRYS-MR                50.63      48.49        
 18 Slimani, Mohamed A  10 HS-MR                  46.25      48.53        
 19 Polito, Justin J    10 HS-MR                  44.99      49.56        
 20 Glick, Andrew        8 ASAP-MR                57.57      50.78        
 21 Giambalvo, Landen    9 ASAP-MR                55.72      50.95        
 22 Quezada, Louis       9 FAST-MR              1:02.01      53.12        
 23 Mayers, Robin L      8 ASAP-MR              1:00.54      59.98        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:22.19  JO
              1:37.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Washington, Morgon   9 CAS-MR               1:20.13    1:18.80 JO      20  
                  37.92     1:18.80 (40.88)                                        
  2 Cheng, Russell A    10 FAST-MR              1:41.82    1:38.84         17  
  3 Quezada, Louis       9 FAST-MR              2:21.93    1:53.52         16  
                  55.08     1:53.52 (58.44)                                        
  4 Glick, Andrew        8 ASAP-MR              1:57.40    1:53.95         15  
                  54.17     1:53.95 (59.78)                                        
  5 Mayers, Robin L      8 ASAP-MR              2:28.55    2:12.62         14  
                1:04.42   2:12.62 (1:08.20)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                48.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Washington, Morgon   9 CAS-MR                 43.35      43.87 SILV    20  
  2 Guerrero, Javier A  10 CAS-MR                 48.40      46.95 SILV    17  
  3 Pundzius, Vincent    9 LIFE-NJ                49.02      48.46 SILV    16  
  4 Park, Aaron T        9 CAS-MR                 47.21      48.75         15  
  5 Cheng, Russell A    10 FAST-MR                54.16      55.98         14  
  6 Quezada, Louis       9 FAST-MR              1:03.87    1:00.31         13  
 -- Mayers, Robin L      8 ASAP-MR              1:08.59         DQ        
      Alternating Kick
 -- Wilson, John        10 LIFE-NJ              1:00.00         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  ZQ
              1:34.59  JO
              1:48.39  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pundzius, Vincent    9 LIFE-NJ              1:55.89    1:48.66         20  
                  51.81     1:48.66 (56.85)                                        
  2 Chu, Jack            9 Parks Sailfish-MR    1:49.00    1:52.42         17  
                  53.87     1:52.42 (58.55)                                        
  3 Dunn, Liam P         9 HS-MR                1:57.29    1:53.11         16  
                  56.60     1:53.11 (56.51)                                        
  4 Scott, Sebastian A   9 ASAP-MR              2:06.34    1:55.45         15  
                  55.55     1:55.45 (59.90)                                        
  5 Slimani, Mohamed A  10 HS-MR                2:06.19    1:57.20         14  
                  56.05   1:57.20 (1:01.15)                                        
  6 Eriavez, Stephen A  10 HS-MR                1:58.20    1:57.92         13  
                  54.30   1:57.92 (1:03.62)                                        
  7 Glick, Andrew        8 ASAP-MR                   NT    2:09.58         12  
                1:01.63   2:09.58 (1:07.95)                                        
  8 Mayers, Robin L      8 ASAP-MR              2:09.38    2:09.86         11  
                1:01.01   2:09.86 (1:08.85)                                        
 -- Wilson, John        10 LIFE-NJ              1:50.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Hernandez, Javier    9 DESC-NJ                   NT         DQ        
      Butterfly kick
                1:08.42                                                            
 -- Kan, Winston C       9 HS-MR                1:49.35         DQ        
      Scissors kick
                  52.37                                                            
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pepper, Hudson M    10 HS-MR                  32.72      32.27 ZQ      20  
  2 Washington, Morgon   9 CAS-MR                 33.29      33.99 ZQ      17  
  3 Pundzius, Vincent    9 LIFE-NJ                39.32      37.84 SILV    16  
  4 Adelaine, Nicholas   9 BKR-MR                 44.78      41.61 SILV    15  
  5 Romano, Michael L    9 HS-MR                  43.17      42.57 SILV    14  
  6 Yarde, William or    9 NPR-NJ                 49.93      43.40 SILV    13  
  7 Elkhoury, Marc       9 HS-MR                  48.79      48.09         12  
  8 Dunn, Liam P         9 HS-MR                  52.88      49.80         11  
  9 Cheng, Russell A    10 FAST-MR                   NT      50.02          9  
 10 Kan, Winston C       9 HS-MR                  46.38      51.23          7  
 11 Quezada, Louis       9 FAST-MR                59.96      52.25          6  
 12 Sanchez Ampudio, A   9 NRYS-MR                55.00      52.78          5  
 13 Scott, Sebastian A   9 ASAP-MR              1:08.60      53.83          4  
 14 Wilson, John        10 LIFE-NJ              1:00.00      58.35          3  
 15 Polito, Justin J    10 HS-MR                  46.75      59.02          2  
 16 Mayers, Robin L      8 ASAP-MR              1:06.56    1:26.42          1  
 -- Park, Aaron T        9 CAS-MR                 41.52         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Farole, Nicholas     9 Aquaflames-MR        1:00.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Giambalvo, Landen    9 ASAP-MR                56.87         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:27.09  JO
              1:37.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pundzius, Vincent    9 LIFE-NJ              1:34.89    1:33.08 SILV    20  
                  41.06     1:33.08 (52.02)                                        
  2 Guerrero, Javier A  10 CAS-MR               1:40.48    1:33.96 SILV    17  
                  43.69     1:33.96 (50.27)                                        
  3 Park, Aaron T        9 CAS-MR               1:40.78    1:45.93         16  
                  49.67     1:45.93 (56.26)                                        
  4 Cheng, Russell A    10 FAST-MR                   NT    2:03.97         15  
                  51.33   2:03.97 (1:12.64)                                        
 -- Wilson, John        10 LIFE-NJ              2:00.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:21.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Pepper, Hudson M    10 HS-MR                1:14.67    1:13.11 ZQ      20  
                  32.56     1:13.11 (40.55)                                        
  2 Washington, Morgon   9 CAS-MR               1:18.71    1:17.94 JO      17  
                  35.21     1:17.94 (42.73)                                        
  3 Guerrero, Javier A  10 CAS-MR               1:32.55    1:27.77 SILV    16  
                  40.96     1:27.77 (46.81)                                        
  4 Romano, Michael L    9 HS-MR                1:32.67    1:27.92 SILV    15  
                  42.48     1:27.92 (45.44)                                        
  5 Elkhoury, Marc       9 HS-MR                1:36.42    1:32.02         14  
                  44.57     1:32.02 (47.45)                                        
  6 Park, Aaron T        9 CAS-MR               1:32.13    1:32.78         13  
                  41.45     1:32.78 (51.33)                                        
  7 Pundzius, Vincent    9 LIFE-NJ              1:28.89    1:33.39         12  
  8 Dunn, Liam P         9 HS-MR                1:45.00    1:33.76         11  
                  46.48     1:33.76 (47.28)                                        
  9 Kan, Winston C       9 HS-MR                1:45.00    1:34.51          9  
                  45.73     1:34.51 (48.78)                                        
 10 Chu, Jack            9 Parks Sailfish-MR    1:34.00    1:35.82          7  
                  46.47     1:35.82 (49.35)                                        
 11 Trombetta, Luke      9 CFB-MR               1:45.07    1:36.58          6  
                  45.58     1:36.58 (51.00)                                        
 12 Eriavez, Stephen A  10 HS-MR                1:50.00    1:38.32          5  
                  47.94     1:38.32 (50.38)                                        
 13 Scott, Sebastian A   9 ASAP-MR              2:00.91    1:41.66          4  
                  51.07     1:41.66 (50.59)                                        
 14 Slimani, Mohamed A  10 HS-MR                1:59.00    1:43.36          3  
                  50.73     1:43.36 (52.63)                                        
 15 Cheng, Russell A    10 FAST-MR                   NT    1:43.87          2  
                  48.62     1:43.87 (55.25)                                        
 16 Borukhov, Elan       9 Aquaflames-MR        1:55.00    1:45.62          1  
                  49.77     1:45.62 (55.85)                                        
 17 Sanchez Ampudio, A   9 NRYS-MR              1:51.47    1:47.83        
                  49.35     1:47.83 (58.48)                                        
 18 Polito, Justin J    10 HS-MR                1:59.00    1:53.25        
                  53.06   1:53.25 (1:00.19)                                        
 19 Shih, William        8 LIFE-NJ              2:03.23    1:54.45        
                  54.17   1:54.45 (1:00.28)                                        
 20 Glick, Andrew        8 ASAP-MR              1:59.54    1:56.10        
                  52.81   1:56.10 (1:03.29)                                        
 21 Quezada, Louis       9 FAST-MR              2:10.36    2:01.88        
                  59.27   2:01.88 (1:02.61)                                        
 22 Mayers, Robin L      8 ASAP-MR              2:06.54    2:12.76        
                1:08.83   2:12.76 (1:03.93)                                        
 -- Wilson, John        10 LIFE-NJ              1:40.00         DQ        
      Scissors kick - breast
                  58.16                                                            
 -- Giambalvo, Landen    9 ASAP-MR              2:00.32         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  53.70                                                            
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                27.69  ZQ
                28.29  JO
                31.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mahedy, Michael     12 BKR-MR                 28.92      27.75 JO      20  
  2 Dilchand, Sanjiv    12 CAS-MR                 27.96      27.85 JO      17  
  3 Sanchez, Giancarlo  12 DESC-NJ                28.79      28.22 JO      16  
  4 Paraison, Nelson    12 DESC-NJ                29.38      28.38 SILV    15  
  5 Haskins, Alade      12 CAS-MR                 28.19      28.45 SILV    13.5
  5 Scott, Travis A     11 FAST-MR                28.61      28.45 SILV    13.5
  7 Wallace, Jack W     12 BKR-MR                 31.32      30.15 SILV    12  
  8 Graves, Gideon C    12 BKR-MR                 30.91      30.84 SILV    11  
  9 Mendez, Kenny       11 Parks Sailfish-MR      30.93      31.51          9  
 10 Elliott, Lux        12 BKR-MR                 31.61      31.76          7  
 11 Abou-Rjaili, Willi  12 NPR-NJ                 38.17      32.78          6  
 12 Gutierrez, Mathew   12 CAS-MR                 36.04      35.52          5  
 13 Cunas, Christian D  11 DESC-NJ                36.95      36.17          4  
 14 Trepeta, Nikhil     11 LIFE-NJ                36.92      36.72          3  
 15 Stavrinos, Nico     12 LIFE-NJ                39.89      37.81          2  
 16 Gibbons, Connor E   11 LIFE-NJ                40.59      39.27          1  
 17 Hong, Oliver        11 LIFE-NJ                42.66      40.21        
 18 Kelly, Orlando T    11 FAST-MR                39.46      40.80        
 19 Tsang, Aiden        12 LIFE-NJ                55.23      42.08        
 20 Dufresne, Evan      11 ASAP-MR                53.76      42.65        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                59.59  ZQ
              1:01.59  JO
              1:09.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dilchand, Sanjiv    12 CAS-MR               1:01.23    1:00.56 JO      20  
                  29.38     1:00.56 (31.18)                                        
  2 Mahedy, Michael     12 BKR-MR               1:02.96    1:02.15 SILV    17  
                  29.93     1:02.15 (32.22)                                        
  3 Sanchez, Giancarlo  12 DESC-NJ              1:04.00    1:02.97 SILV    16  
                  30.88     1:02.97 (32.09)                                        
  4 King, Shawnee       12 Parks Sailfish-MR    1:07.00    1:05.71 SILV    15  
                  31.17     1:05.71 (34.54)                                        
  5 Dagnogo, Ousman     11 CAS-MR               1:07.19    1:09.25 SILV    14  
                  31.32     1:09.25 (37.93)                                        
  6 Wallace, Jack W     12 BKR-MR               1:11.02    1:10.13         13  
                  33.51     1:10.13 (36.62)                                        
  7 Scott, Jalen A      11 FAST-MR              1:10.83    1:10.99         12  
                  34.34     1:10.99 (36.65)                                        
  8 Barabasi, Andrew I  11 FAST-MR              1:15.08    1:12.74         11  
                  35.65     1:12.74 (37.09)                                        
  9 Mendez, Kenny       11 Parks Sailfish-MR    1:08.00    1:14.19          9  
                  35.56     1:14.19 (38.63)                                        
 10 Gutierrez, Mathew   12 CAS-MR               1:10.53    1:20.10          7  
                  37.69     1:20.10 (42.41)                                        
 11 Cunas, Christian D  11 DESC-NJ              1:24.25    1:21.53          6  
                  38.90     1:21.53 (42.63)                                        
 12 Trepeta, Nikhil     11 LIFE-NJ              1:24.70    1:23.53          5  
                  39.43     1:23.53 (44.10)                                        
 13 Stavrinos, Nico     12 LIFE-NJ              1:38.89    1:24.63          4  
                  40.28     1:24.63 (44.35)                                        
 14 Gibbons, Connor E   11 LIFE-NJ              1:37.08    1:30.17          3  
                  42.64     1:30.17 (47.53)                                        
 15 Hong, Oliver        11 LIFE-NJ              1:34.97    1:31.55          2  
                  42.15     1:31.55 (49.40)                                        
 16 Tsang, Aiden        12 LIFE-NJ              1:30.05    1:33.72          1  
                  44.80     1:33.72 (48.92)                                        
 17 Dufresne, Evan      11 ASAP-MR              1:56.34    1:41.57        
                  44.47     1:41.57 (57.10)                                        
 18 Kelly, Orlando T    11 FAST-MR              1:43.86    1:43.70        
                  46.40     1:43.70 (57.30)                                        
 -- Paraison, Nelson    12 DESC-NJ              1:05.59         DQ        
      False start
                  30.29                                                            
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:11.69  ZQ
              2:14.99  JO
              2:28.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dilchand, Sanjiv    12 CAS-MR               2:14.31    2:12.44 JO      20  
                  30.35     1:04.56 (34.21)     1:39.24 (34.68)     2:12.44 (33.20)
  2 Scott, Travis A     11 FAST-MR              2:25.75    2:16.62 SILV    17  
                  31.12     1:04.85 (33.73)     1:40.26 (35.41)     2:16.62 (36.36)
  3 Paraison, Nelson    12 DESC-NJ              2:20.99    2:18.47 SILV    16  
                  30.36     1:05.76 (35.40)     1:42.53 (36.77)     2:18.47 (35.94)
  4 Haskins, Alade      12 CAS-MR               2:28.73    2:24.66 SILV    15  
                  30.53     1:07.74 (37.21)     1:48.06 (40.32)     2:24.66 (36.60)
  5 Montesa, Dawson     11 Parks Sailfish-MR    2:12.00    2:24.83 SILV    14  
                  31.75     1:08.55 (36.80)     1:47.62 (39.07)     2:24.83 (37.21)
  6 Bubrowiecki, Sebas  11 HS-MR                2:32.69    2:33.79         13  
                  33.60     1:12.37 (38.77)     1:53.67 (41.30)     2:33.79 (40.12)
  7 Scott, Jalen A      11 FAST-MR              2:42.36    2:34.61         12  
                  37.67     1:17.47 (39.80)     1:58.39 (40.92)     2:34.61 (36.22)
  8 Barabasi, Andrew I  11 FAST-MR              2:48.54    2:35.11         11  
                  35.37     1:14.94 (39.57)     1:56.58 (41.64)     2:35.11 (38.53)
  9 Gruver, Bogdan A    11 HS-MR                2:50.14    2:48.02          9  
                  36.65     1:19.72 (43.07)     2:07.32 (47.60)     2:48.02 (40.70)
 10 Panucci, Daniele    12 ASAP-MR              2:47.73    2:48.76          7  
                  38.85     1:23.08 (44.23)     2:08.64 (45.56)     2:48.76 (40.12)
 11 Cunas, Christian D  11 DESC-NJ              3:05.39    2:58.67          6  
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                32.49  ZQ
                33.29  JO
                41.19  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dilchand, Sanjiv    12 CAS-MR                 32.40      32.73 JO      20  
  2 Haskins, Alade      12 CAS-MR                 33.52      34.66 SILV    17  
  3 Montesa, Dawson     11 Parks Sailfish-MR      32.00      35.78 SILV    16  
  4 Graves, Gideon C    12 BKR-MR                 38.02      35.79 SILV    15  
  5 Elliott, Lux        12 BKR-MR                 38.86      35.88 SILV    14  
  6 Mendez, Kenny       11 Parks Sailfish-MR      37.45      37.94 SILV    13  
  7 Scott, Jalen A      11 FAST-MR                38.67      38.59 SILV    12  
  8 Gutierrez, Mathew   12 CAS-MR                 41.24      43.07         11  
  9 Abou-Rjaili, Willi  12 NPR-NJ                    NT      43.32          9  
 10 Hong, Oliver        11 LIFE-NJ                47.79      47.57          7  
 11 Stavrinos, Nico     12 LIFE-NJ                45.89      49.22          6  
 12 Trepeta, Nikhil     11 LIFE-NJ                45.00      49.84          5  
 13 Gibbons, Connor E   11 LIFE-NJ                52.26      50.08          4  
 14 Tsang, Aiden        12 LIFE-NJ              1:04.88      51.36          3  
 15 Kelly, Orlando T    11 FAST-MR                52.64      56.98          2  
 16 Dufresne, Evan      11 ASAP-MR              1:01.95      58.52          1  
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:08.79  ZQ
              1:11.59  JO
              1:23.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dilchand, Sanjiv    12 CAS-MR               1:09.94    1:08.65 ZQ      20  
                  33.86     1:08.65 (34.79)                                        
  2 Scott, Travis A     11 FAST-MR              1:11.20    1:12.15 SILV    17  
                  35.63     1:12.15 (36.52)                                        
  3 Elliott, Lux        12 BKR-MR               1:20.91    1:19.81 SILV    16  
                  39.73     1:19.81 (40.08)                                        
  4 Dagnogo, Ousman     11 CAS-MR               1:17.94    1:20.23 SILV    15  
                  38.02     1:20.23 (42.21)                                        
  5 Scott, Jalen A      11 FAST-MR              1:22.92    1:23.75 SILV    14  
                  41.00     1:23.75 (42.75)                                        
  6 Bubrowiecki, Sebas  11 HS-MR                1:22.91    1:25.30         13  
                  41.39     1:25.30 (43.91)                                        
  7 Ly, Quydan *        11 HS-MR                1:36.59    1:29.64         12  
                  43.12     1:29.64 (46.52)                                        
  8 Gutierrez, Mathew   12 CAS-MR               1:31.65    1:31.97         11  
                  43.96     1:31.97 (48.01)                                        
  9 Cunas, Christian D  11 DESC-NJ              1:38.80    1:33.66          9  
 10 Panucci, Daniele    12 ASAP-MR              1:35.72    1:35.07          7  
                  45.78     1:35.07 (49.29)                                        
 11 Gruver, Bogdan A    11 HS-MR                1:33.98    1:38.49          6  
 12 Sidorenko, Max A    11 ASAP-MR              2:04.97    1:39.35          5  
                  46.18     1:39.35 (53.17)                                        
 13 Hong, Oliver        11 LIFE-NJ              1:45.84    1:41.28          4  
 14 Siudzinski, Willia  11 ASAP-MR              1:43.75    1:42.96          3  
 15 Fraccari, Sebastia  12 ASAP-MR              1:44.29    1:44.01          2  
 16 Tsang, Aiden        12 LIFE-NJ              1:52.14    1:50.65          1  
 17 Lowe, Haleem        11 DESC-NJ                   NT    1:53.06        
                  50.48   1:53.06 (1:02.58)                                        
 18 Kelly, Orlando T    11 FAST-MR              1:59.66    2:03.64        
                  59.41   2:03.64 (1:04.23)                                        
 19 Dufresne, Evan      11 ASAP-MR              2:03.54    2:09.67        
                1:01.34   2:09.67 (1:08.33)                                        
 20 Thanasegaran, Neel  11 DESC-NJ                   NT    2:29.10        
                1:07.35   2:29.10 (1:21.75)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                37.09  ZQ
                37.59  JO
                42.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dilchand, Sanjiv    12 CAS-MR                 36.81      35.39 ZQ      20  
  2 Haskins, Alade      12 CAS-MR                 36.84      35.82 ZQ      17  
  3 Montesa, Dawson     11 Parks Sailfish-MR      43.00      39.39 SILV    16  
  4 Dagnogo, Ousman     11 CAS-MR                 41.00      40.22 SILV    15  
  5 Elliott, Lux        12 BKR-MR                 42.17      40.62 SILV    14  
  6 Paraison, Nelson    12 DESC-NJ                41.76      41.73 SILV    13  
  7 Samko, Jack P       11 HS-MR                  40.65      42.43 SILV    12  
  8 Barabasi, Andrew I  11 FAST-MR                42.73      43.33         11  
  9 Scott, Jalen A      11 FAST-MR                44.79      43.98          9  
 10 Ly, Quydan *        11 HS-MR                  48.06      47.92          7  
 11 Siudzinski, Willia  11 ASAP-MR                47.70      47.99          6  
 12 Fraccari, Sebastia  12 ASAP-MR                51.96      50.23          5  
 13 Kelly, Orlando T    11 FAST-MR                52.94      52.46          4  
 14 Tsang, Aiden        12 LIFE-NJ              1:05.77      52.73          3  
 15 Sidorenko, Max A    11 ASAP-MR                57.67      53.36          2  
 16 Hong, Oliver        11 LIFE-NJ              1:00.50      54.99          1  
 17 Lowe, Haleem        11 DESC-NJ                59.42      56.03        
 -- Thanasegaran, Neel  11 DESC-NJ                   NT         DQ        
      Two strokes under water
 -- Dufresne, Evan      11 ASAP-MR              1:08.65         DQ        
      Butterfly kick
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:20.99  ZQ
              1:21.59  JO
              1:29.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Dilchand, Sanjiv    12 CAS-MR               1:17.98    1:17.50 ZQ      20  
                  36.70     1:17.50 (40.80)                                        
  2 King, Shawnee       12 Parks Sailfish-MR    1:19.00    1:17.61 ZQ      17  
                  21.11     1:17.61 (56.50)                                        
  3 Haskins, Alade      12 CAS-MR               1:21.28    1:22.77 SILV    16  
                  38.07     1:22.77 (44.70)                                        
  4 Montesa, Dawson     11 Parks Sailfish-MR    1:19.00    1:24.69 SILV    15  
                  40.13     1:24.69 (44.56)                                        
  5 Scott, Travis A     11 FAST-MR              1:24.88    1:25.51 SILV    14  
                  41.76     1:25.51 (43.75)                                        
  6 Dagnogo, Ousman     11 CAS-MR               1:27.86    1:29.62 SILV    13  
                  41.07     1:29.62 (48.55)                                        
  7 Paraison, Nelson    12 DESC-NJ              1:32.71    1:30.26         12  
                  42.41     1:30.26 (47.85)                                        
  8 Barabasi, Andrew I  11 FAST-MR              1:33.32    1:34.21         11  
                  46.04     1:34.21 (48.17)                                        
  9 Scott, Jalen A      11 FAST-MR              1:39.14    1:40.20          9  
                  46.90     1:40.20 (53.30)                                        
 10 Cunas, Christian D  11 DESC-NJ              2:04.39    1:55.17          7  
                  53.65   1:55.17 (1:01.52)                                        
 11 Hong, Oliver        11 LIFE-NJ              2:13.17    1:59.43          6  
                  55.99   1:59.43 (1:03.44)                                        
 12 Kelly, Orlando T    11 FAST-MR              1:58.03    2:04.55          5  
                  55.73   2:04.55 (1:08.82)                                        
 13 Dufresne, Evan      11 ASAP-MR              2:10.65    2:31.76          4  
                1:09.11   2:31.76 (1:22.65)                                        
 -- Stavrinos, Nico     12 LIFE-NJ              1:58.89         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  50.55                                                            
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                31.59  JO
                38.69  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Haskins, Alade      12 CAS-MR                 31.45      31.08 JO      20  
  2 Dagnogo, Ousman     11 CAS-MR                 31.16      31.42 JO      17  
  3 Dilchand, Sanjiv    12 CAS-MR                 31.38      31.89 SILV    16  
  4 Scott, Travis A     11 FAST-MR                34.78      31.94 SILV    15  
  5 Montesa, Dawson     11 Parks Sailfish-MR      31.00      33.89 SILV    14  
  6 Bubrowiecki, Sebas  11 HS-MR                  34.15      34.49 SILV    13  
  7 Samko, Jack P       11 HS-MR                  34.41      34.73 SILV    12  
  8 Gruver, Bogdan A    11 HS-MR                  41.72      39.44         11  
  9 Cunas, Christian D  11 DESC-NJ                46.23      39.74          9  
 10 Barabasi, Andrew I  11 FAST-MR                41.62      39.90          7  
 11 Gutierrez, Mathew   12 CAS-MR                 42.40      41.46          6  
 12 Panucci, Daniele    12 ASAP-MR                43.38      41.48          5  
 13 Ly, Quydan *        11 HS-MR                  46.08      43.76          4  
 14 Siudzinski, Willia  11 ASAP-MR                45.38      44.63          3  
 15 Tsang, Aiden        12 LIFE-NJ              1:07.79      46.90          2  
 16 Sidorenko, Max A    11 ASAP-MR                58.91      49.69          1  
 17 Lowe, Haleem        11 DESC-NJ                   NT      53.06        
 18 Fraccari, Sebastia  12 ASAP-MR                57.29      54.15        
 19 Kelly, Orlando T    11 FAST-MR                58.01      55.77        
 -- Hong, Oliver        11 LIFE-NJ              1:08.81         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Thanasegaran, Neel  11 DESC-NJ                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Dufresne, Evan      11 ASAP-MR              1:04.62         DQ        
      Non-simultaneous touch
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:09.49  ZQ
              1:12.59  JO
              1:26.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scott, Travis A     11 FAST-MR              1:15.22    1:13.05 SILV    20  
                  34.96     1:13.05 (38.09)                                        
  2 Haskins, Alade      12 CAS-MR               1:15.35    1:15.48 SILV    17  
                  35.22     1:15.48 (40.26)                                        
  3 Dagnogo, Ousman     11 CAS-MR               1:20.18    1:18.91 SILV    16  
                  33.91     1:18.91 (45.00)                                        
  4 King, Shawnee       12 Parks Sailfish-MR    1:12.00    1:20.90 SILV    15  
                  36.13     1:20.90 (44.77)                                        
  5 Montesa, Dawson     11 Parks Sailfish-MR    1:27.00    1:21.71 SILV    14  
                  36.34     1:21.71 (45.37)                                        
  6 Gutierrez, Mathew   12 CAS-MR               1:33.66    1:35.79         13  
                  43.71     1:35.79 (52.08)                                        
  7 Wallace, Jack W     12 BKR-MR               1:36.02    1:35.89         12  
                  40.20     1:35.89 (55.69)                                        
  8 Barabasi, Andrew I  11 FAST-MR              1:41.25    1:40.33         11  
                  47.08     1:40.33 (53.25)                                        
  9 Gibbons, Connor E   11 LIFE-NJ              2:00.00    1:57.48          9  
                  53.38   1:57.48 (1:04.10)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  ZQ
              1:11.99  JO
              1:20.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scott, Travis A     11 FAST-MR              1:12.22    1:11.62 JO      20  
                  33.09     1:11.62 (38.53)                                        
  2 Haskins, Alade      12 CAS-MR               1:14.69    1:12.38 SILV    17  
                  32.75     1:12.38 (39.63)                                        
  3 Dagnogo, Ousman     11 CAS-MR               1:11.75    1:13.52 SILV    16  
                  33.17     1:13.52 (40.35)                                        
  4 Montesa, Dawson     11 Parks Sailfish-MR    1:14.00    1:14.05 SILV    15  
                  35.19     1:14.05 (38.86)                                        
  5 Paraison, Nelson    12 DESC-NJ              1:15.87    1:14.62 SILV    14  
                  33.99     1:14.62 (40.63)                                        
  6 Bubrowiecki, Sebas  11 HS-MR                1:21.71    1:19.63 SILV    13  
                  36.44     1:19.63 (43.19)                                        
  7 Scott, Jalen A      11 FAST-MR              1:24.92    1:22.00         12  
                  39.09     1:22.00 (42.91)                                        
  8 Barabasi, Andrew I  11 FAST-MR              1:25.83    1:23.52         11  
                  40.64     1:23.52 (42.88)                                        
  9 Siudzinski, Willia  11 ASAP-MR              1:37.34    1:27.95          9  
                  42.59     1:27.95 (45.36)                                        
 10 Gruver, Bogdan A    11 HS-MR                1:26.08    1:29.76          7  
                  43.50     1:29.76 (46.26)                                        
 11 Ly, Quydan *        11 HS-MR                1:35.20    1:31.72          6  
                  43.39     1:31.72 (48.33)                                        
 12 Panucci, Daniele    12 ASAP-MR              1:28.70    1:32.75          5  
                  44.64     1:32.75 (48.11)                                        
 13 Gutierrez, Mathew   12 CAS-MR               1:37.63    1:33.38          4  
                  41.98     1:33.38 (51.40)                                        
 14 Sidorenko, Max A    11 ASAP-MR              1:59.07    1:39.96          3  
                  47.94     1:39.96 (52.02)                                        
 15 Fraccari, Sebastia  12 ASAP-MR              1:46.83    1:43.08          2  
                  51.73     1:43.08 (51.35)                                        
 16 Kelly, Orlando T    11 FAST-MR              1:51.07    1:53.71          1  
                  52.89   1:53.71 (1:00.82)                                        
 -- Tsang, Aiden        12 LIFE-NJ              2:00.89         DQ        
      One hand touch - breast
                  52.46                                                            
 -- Samko, Jack P       11 HS-MR                1:18.79         DQ        
      One hand touch - breast
                  35.83                                                            
 -- Dufresne, Evan      11 ASAP-MR              2:05.39         DQ        
      One hand touch - breast
                2:10.86                                                            
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:28.59  ZQ
              2:30.49  JO
              2:55.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Scott, Travis A     11 FAST-MR              2:36.73    2:32.92 SILV    20  
                  34.28     1:13.63 (39.35)     1:58.83 (45.20)     2:32.92 (34.09)
  2 Dagnogo, Ousman     11 CAS-MR               2:52.28    2:40.00 SILV    17  
                  34.61     1:15.14 (40.53)     2:06.03 (50.89)     2:40.00 (33.97)
  3 Montesa, Dawson     11 Parks Sailfish-MR    2:39.00    2:40.33 SILV    16  
                  35.85     1:17.55 (41.70)     2:04.53 (46.98)     2:40.33 (35.80)
  4 Scott, Jalen A      11 FAST-MR              3:03.47    2:53.00 SILV    15  
                  41.22     1:23.64 (42.42)     2:15.86 (52.22)     2:53.00 (37.14)
  5 Mendez, Kenny       11 Parks Sailfish-MR    2:47.00    2:57.59         14  
                  40.05     1:24.28 (44.23)     2:17.60 (53.32)     2:57.59 (39.99)
  6 Barabasi, Andrew I  11 FAST-MR                   NT    3:01.00         13  
                  43.93     1:32.40 (48.47)     2:22.15 (49.75)     3:01.00 (38.85)
  7 Trepeta, Nikhil     11 LIFE-NJ              3:30.00    3:33.56         12  
                  55.57     1:49.16 (53.59)   2:51.57 (1:02.41)     3:33.56 (41.99)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                24.69  ZQ
                24.99  JO
                26.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Elkhouly, Youssef   13 HS-MR                  25.00      24.88 JO      20  
  2 Franklyn, Narmeri   13 SWAG-MR                25.13      25.38 SILV    17  
  3 Brewster, Justin    14 Parks Sailfish-MR      25.00      26.01 SILV    16  
  4 Vizhco, Dexter H    13 CAS-MR                 26.63      26.74 SILV    14.5
  4 Garcia, Alberto     13 CAS-MR                 27.10      26.74 SILV    14.5
  6 Wu, William         14 Parks Sailfish-MR      25.00      26.84         13  
  7 Guzman-Reyes, Edga  13 CAS-MR                 26.31      27.14         12  
  8 Dagnogo, Mohamed    13 CAS-MR                 28.56      27.46         11  
  9 Jerez, Lucas        14 FAST-MR                28.17      27.79          9  
 10 Riviello, Joseph C  13 SWAG-MR                28.42      28.12          7  
 11 Saulsbury, Tyshawn  13 Parks Sailfish-MR      27.00      28.42          6  
 12 Hoy, Ethan          13 Parks Sailfish-MR      30.00      29.39          5  
 13 Avendano, Mauricio  13 CAS-MR                 29.58      29.53          4  
 14 Polito, Mark A      14 HS-MR                  28.83      29.80          3  
 15 Lindo, Adam         14 Parks Sailfish-MR      27.48      29.90          2  
 16 Stovall, Samajay N  14 DESC-NJ                35.62      32.07          1  
 17 Bahl, Suraj         13 FAST-MR                36.45      34.14        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                53.99  JO
                53.99  ZQ
                59.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Franklyn, Narmeri   13 SWAG-MR                56.12      55.53 SILV    20  
                  27.07       55.53 (28.46)                                        
  2 Guzman-Reyes, Edga  13 CAS-MR                 59.15      57.50 SILV    17  
                  27.24       57.50 (30.26)                                        
  3 Riviello, Joseph C  13 SWAG-MR              1:01.72      59.62         16  
                  27.82       59.62 (31.80)                                        
  4 Jerez, Lucas        14 FAST-MR              1:01.94    1:00.98         15  
                1:01.71         1:00.98 ( )                                        
  5 Chan, Kyle          14 Parks Sailfish-MR    1:03.00    1:01.53         14  
                  28.95     1:01.53 (32.58)                                        
  6 Gutch, Henry F      14 NRYS-MR              1:03.12    1:02.55         13  
                  29.63     1:02.55 (32.92)                                        
  7 Sinche, Lewis       14 McBurney-MR          1:05.82    1:04.88         12  
                  30.87     1:04.88 (34.01)                                        
  8 Hoy, Ethan          13 Parks Sailfish-MR    1:03.00    1:06.64         11  
                  31.51     1:06.64 (35.13)                                        
  9 Cabral, Ranphy      14 DESC-NJ              1:16.90    1:07.91          9  
                  32.24     1:07.91 (35.67)                                        
 10 Avendano, Mauricio  13 CAS-MR               1:07.32    1:07.99          7  
                  31.99     1:07.99 (36.00)                                        
 11 Sookdar, Kaiden P   14 NRYS-MR              1:06.76    1:08.83          6  
                  31.94     1:08.83 (36.89)                                        
 12 Liang, Gordon O     14 McBurney-MR          1:07.11    1:09.40          5  
                  32.39     1:09.40 (37.01)                                        
 13 Dagnogo, Mohamed    13 CAS-MR               1:07.26    1:10.33          4  
                  35.22     1:10.33 (35.11)                                        
 14 Bahl, Suraj         13 FAST-MR              1:17.47    1:15.88          3  
                  35.41     1:15.88 (40.47)                                        
 15 Stovall, Samajay N  14 DESC-NJ                   NT    1:16.81          2  
                  35.73     1:16.81 (41.08)                                        
 16 Aguirre, Daniel E   13 DESC-NJ                   NT    1:37.58          1  
                  41.43     1:37.58 (56.15)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  JO
              1:59.99  ZQ
              2:18.09  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Franklyn, Narmeri   13 SWAG-MR              2:05.39    2:07.26 SILV    20  
                  29.33     1:01.90 (32.57)     1:35.61 (33.71)     2:07.26 (31.65)
  2 Garcia, Alberto     13 CAS-MR               2:06.91    2:07.47 SILV    17  
                  28.76     1:00.71 (31.95)     1:34.51 (33.80)     2:07.47 (32.96)
  3 Wu, William         14 Parks Sailfish-MR    1:59.00    2:08.90 SILV    16  
                  29.94     1:02.42 (32.48)     1:36.40 (33.98)     2:08.90 (32.50)
  4 Guzman-Reyes, Edga  13 CAS-MR               2:11.79    2:09.42 SILV    15  
                  29.32     1:01.79 (32.47)     1:35.77 (33.98)     2:09.42 (33.65)
  5 Riviello, Joseph C  13 SWAG-MR              2:15.59    2:13.82 SILV    14  
                  30.05     1:03.63 (33.58)     1:39.89 (36.26)     2:13.82 (33.93)
  6 Sinche, Lewis       14 McBurney-MR          2:18.78    2:18.98         13  
                  32.25     1:07.54 (35.29)     1:44.27 (36.73)     2:18.98 (34.71)
  7 Jerez, Lucas        14 FAST-MR              2:35.92    2:25.43         12  
                1:09.97     1:48.19 (38.22)     2:25.48 (37.29)         2:25.43 ( )
  8 Hoy, Ethan          13 Parks Sailfish-MR    2:15.00    2:31.41         11  
                  34.49     1:13.48 (38.99)     1:53.54 (40.06)     2:31.41 (37.87)
  9 Liang, Gordon O     14 McBurney-MR               NT    2:39.68          9  
                  33.76     1:15.65 (41.89)     2:01.86 (46.21)     2:39.68 (37.82)
 10 Cabral, Ranphy      14 DESC-NJ              2:36.11    2:41.37          7  
                  34.61     1:16.48 (41.87)     2:02.10 (45.62)     2:41.37 (39.27)
 11 Bahl, Suraj         13 FAST-MR              2:53.89    2:50.20          6  
                  38.58     1:23.95 (45.37)     2:09.04 (45.09)     2:50.20 (41.16)
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:02.49  ZQ
              1:02.99  JO
              1:16.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wozniak, Robert G   13 Aquaflames-MR        1:11.75    1:04.96 SILV    20  
                  30.94     1:04.96 (34.02)                                        
  2 Brewster, Justin    14 Parks Sailfish-MR    1:02.00    1:06.59 SILV    17  
                  32.62     1:06.59 (33.97)                                        
  3 Riviello, Joseph C  13 SWAG-MR              1:09.12    1:06.91 SILV    16  
                  32.20     1:06.91 (34.71)                                        
  4 Garcia, Alberto     13 CAS-MR               1:10.59    1:09.17 SILV    15  
                  33.62     1:09.17 (35.55)                                        
  5 Wu, William         14 Parks Sailfish-MR    1:02.00    1:09.75 SILV    14  
                  34.59     1:09.75 (35.16)                                        
  6 Vizhco, Dexter H    13 CAS-MR               1:10.98    1:09.99 SILV    13  
                  34.09     1:09.99 (35.90)                                        
  7 Franklyn, Narmeri   13 SWAG-MR              1:11.39    1:11.09 SILV    12  
                  35.28     1:11.09 (35.81)                                        
  8 Lempert, Benjamin   13 Aquaflames-MR        1:27.61    1:14.42 SILV    11  
                  36.14     1:14.42 (38.28)                                        
  9 Pinkhasov, David    14 Aquaflames-MR        1:19.89    1:14.66 SILV     9  
                  35.86     1:14.66 (38.80)                                        
 10 Jerez, Lucas        14 FAST-MR              1:20.71    1:14.75 SILV     7  
                1:14.64      1:14.75 (0.11)                                        
 11 Polito, Mark A      14 HS-MR                1:15.42    1:16.47 SILV     6  
                  37.34     1:16.47 (39.13)                                        
 12 Dagnogo, Mohamed    13 CAS-MR               1:16.33    1:16.96          5  
                1:16.96         1:16.96 ( )                                        
 13 Lindo, Adam         14 Parks Sailfish-MR    1:15.54    1:18.51          4  
                  39.18     1:18.51 (39.33)                                        
 14 Hoy, Ethan          13 Parks Sailfish-MR    1:09.00    1:21.53          3  
                  40.05     1:21.53 (41.48)                                        
 15 Avendano, Mauricio  13 CAS-MR               1:21.52    1:21.59          2  
                  38.14     1:21.59 (43.45)                                        
 16 Bast, Michael       14 Aquaflames-MR        1:30.08    1:22.03          1  
                  38.94     1:22.03 (43.09)                                        
 17 Bahl, Suraj         13 FAST-MR              1:25.64    1:26.54        
                1:26.54         1:26.54 ( )                                        
 18 Stovall, Samajay N  14 DESC-NJ                   NT    1:36.97        
                  43.41     1:36.97 (53.56)                                        
 -- Saulsbury, Tyshawn  13 Parks Sailfish-MR    1:17.00         DQ        
      Multiple strokes
                  36.82                                                            
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:15.99  ZQ
              2:16.99  JO
              2:35.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Riviello, Joseph C  13 SWAG-MR              2:43.51    2:26.74 SILV    20  
                  33.74     1:11.28 (37.54)     1:49.67 (38.39)     2:26.74 (37.07)
  2 Garcia, Alberto     13 CAS-MR               2:32.09    2:27.51 SILV    17  
                  34.27     1:11.42 (37.15)     1:49.95 (38.53)     2:27.51 (37.56)
  3 Vizhco, Dexter H    13 CAS-MR               2:37.21    2:28.95 SILV    16  
                  35.23     1:12.33 (37.10)     1:51.34 (39.01)     2:28.95 (37.61)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:10.99  JO
              1:10.99  ZQ
              1:21.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hoy, Ethan          13 Parks Sailfish-MR    1:12.00    1:11.39 SILV    20  
                  33.42     1:11.39 (37.97)                                        
  2 Wu, William         14 Parks Sailfish-MR    1:11.00    1:11.89 SILV    17  
                  34.24     1:11.89 (37.65)                                        
  3 Guzman-Reyes, Edga  13 CAS-MR               1:12.27    1:12.58 SILV    16  
                  34.28     1:12.58 (38.30)                                        
  4 Franklyn, Narmeri   13 SWAG-MR              1:18.54    1:16.00 SILV    15  
                  37.08     1:16.00 (38.92)                                        
  5 Chan, Kyle          14 Parks Sailfish-MR    1:20.00    1:16.70 SILV    14  
                  36.88     1:16.70 (39.82)                                        
  6 Jerez, Lucas        14 FAST-MR              1:17.70    1:17.58 SILV    13  
                  36.55     1:17.58 (41.03)                                        
  7 Dagnogo, Mohamed    13 CAS-MR               1:18.60    1:17.74 SILV    12  
                  35.49     1:17.74 (42.25)                                        
  8 Vizhco, Dexter H    13 CAS-MR               1:18.29    1:18.75 SILV    11  
                  36.53     1:18.75 (42.22)                                        
  9 Gutch, Henry F      14 NRYS-MR              1:24.03    1:21.85          9  
                  37.72     1:21.85 (44.13)                                        
 10 Sinche, Lewis       14 McBurney-MR          1:27.23    1:27.68          7  
                  41.62     1:27.68 (46.06)                                        
 11 Avendano, Mauricio  13 CAS-MR               1:26.24    1:28.96          6  
                  41.66     1:28.96 (47.30)                                        
 12 Liang, Gordon O     14 McBurney-MR          1:46.44    1:33.08          5  
                  42.05     1:33.08 (51.03)                                        
 13 Sookdar, Kaiden P   14 NRYS-MR              1:32.37    1:34.20          4  
                  44.20     1:34.20 (50.00)                                        
 14 Bahl, Suraj         13 FAST-MR              1:45.00    1:44.40          3  
                  49.83     1:44.40 (54.57)                                        
 15 Stovall, Samajay N  14 DESC-NJ                   NT    1:46.40          2  
                  49.79     1:46.40 (56.61)                                        
 -- Aguirre, Daniel E   13 DESC-NJ                   NT         DQ        
      One hand touch
                  59.39                                                            
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.19  JO
              2:35.19  ZQ
              2:53.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hoy, Ethan          13 Parks Sailfish-MR    2:34.00    2:35.59 SILV    20  
                  35.27     1:15.15 (39.88)     1:56.14 (40.99)     2:35.59 (39.45)
  2 Wu, William         14 Parks Sailfish-MR    2:34.00    2:37.36 SILV    17  
                  36.03     1:15.10 (39.07)     1:31.06 (15.96)   2:37.36 (1:06.30)
  3 Guzman-Reyes, Edga  13 CAS-MR               2:39.67    2:38.89 SILV    16  
                  34.01     1:14.43 (40.42)     1:56.50 (42.07)     2:38.89 (42.39)
  4 Franklyn, Narmeri   13 SWAG-MR              3:09.96    2:49.14 SILV    15  
                  38.72     1:23.39 (44.67)     2:08.95 (45.56)     2:49.14 (40.19)
  5 Vizhco, Dexter H    13 CAS-MR               2:48.26    2:49.83 SILV    14  
                  37.27     1:20.91 (43.64)     2:06.02 (45.11)     2:49.83 (43.81)
  6 Jerez, Lucas        14 FAST-MR              2:48.76    2:50.97 SILV    13  
                  37.76     1:20.87 (43.11)     2:06.02 (45.15)     2:50.97 (44.95)
  7 Riviello, Joseph C  13 SWAG-MR                   NT    3:08.42         12  
                  40.98     1:28.89 (47.91)     2:18.87 (49.98)     3:08.42 (49.55)
  8 Polito, Mark A      14 HS-MR                3:14.19    3:21.92         11  
                  46.44     1:39.44 (53.00)     2:32.73 (53.29)     3:21.92 (49.19)
  9 Bahl, Suraj         13 FAST-MR              3:27.47    3:32.18          9  
                  49.77     1:44.35 (54.58)     2:38.94 (54.59)     3:32.18 (53.24)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.19  ZQ
              1:01.59  JO
              1:11.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Guzman-Reyes, Edga  13 CAS-MR               1:03.68    1:02.08 SILV    20  
                  28.89     1:02.08 (33.19)                                        
  2 Vizhco, Dexter H    13 CAS-MR               1:04.20    1:03.32 SILV    17  
                  30.47     1:03.32 (32.85)                                        
  3 Wu, William         14 Parks Sailfish-MR    1:01.00    1:05.40 SILV    16  
                  29.83     1:05.40 (35.57)                                        
  4 Jerez, Lucas        14 FAST-MR              1:08.11    1:06.03 SILV    15  
  5 Franklyn, Narmeri   13 SWAG-MR              1:08.63    1:06.16 SILV    14  
  6 Garcia, Alberto     13 CAS-MR               1:07.30    1:08.47 SILV    13  
                  30.61     1:08.47 (37.86)                                        
  7 Hoy, Ethan          13 Parks Sailfish-MR    1:08.00    1:11.16 SILV    12  
                  32.40     1:11.16 (38.76)                                        
  8 Riviello, Joseph C  13 SWAG-MR              1:16.04    1:13.25         11  
  9 Chan, Kyle          14 Parks Sailfish-MR    1:08.00    1:14.99          9  
                  32.36     1:14.99 (42.63)                                        
 10 Avendano, Mauricio  13 CAS-MR               1:15.92    1:16.69          7  
 11 Dagnogo, Mohamed    13 CAS-MR               1:21.89    1:18.21          6  
 12 Cabral, Ranphy      14 DESC-NJ                   NT    1:21.53          5  
                  35.18     1:21.53 (46.35)                                        
 13 Bahl, Suraj         13 FAST-MR              1:34.27    1:34.68          4  
 14 Sookdar, Kaiden P   14 NRYS-MR              1:34.50    1:37.57          3  
                  43.79     1:37.57 (53.78)                                        
 -- Stovall, Samajay N  14 DESC-NJ                   NT         DQ        
      One hand touch
                  39.79                                                            
 -- Aguirre, Daniel E   13 DESC-NJ                   NT         DQ        
      One hand touch
                  57.10                                                            
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:19.99  ZQ
              2:23.99  JO
              2:32.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Guzman-Reyes, Edga  13 CAS-MR               2:35.76    2:29.79 SILV    20  
                  29.80     1:06.90 (37.10)     1:49.79 (42.89)     2:29.79 (40.00)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:13.99  JO
              2:13.99  ZQ
              2:32.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Wu, William         14 Parks Sailfish-MR    2:24.00    2:21.83 SILV    20  
                  30.23     1:07.92 (37.69)     1:49.33 (41.41)     2:21.83 (32.50)
  2 Franklyn, Narmeri   13 SWAG-MR              2:29.26    2:24.72 SILV    17  
                  29.57     1:10.10 (40.53)     1:52.90 (42.80)     2:24.72 (31.82)
  3 Brewster, Justin    14 Parks Sailfish-MR    2:25.00    2:26.07 SILV    16  
                  30.33     1:07.02 (36.69)     1:52.04 (45.02)     2:26.07 (34.03)
  4 Jerez, Lucas        14 FAST-MR              2:38.32    2:29.30 SILV    15  
                  30.99     1:11.72 (40.73)     1:54.92 (43.20)     2:29.30 (34.38)
  5 Riviello, Joseph C  13 SWAG-MR              2:40.11    2:31.74 SILV    14  
                  32.80     1:10.75 (37.95)     1:58.08 (47.33)     2:31.74 (33.66)
  6 Hoy, Ethan          13 Parks Sailfish-MR    2:35.00    2:37.53         13  
                  32.92     1:16.87 (43.95)     1:59.65 (42.78)     2:37.53 (37.88)
  7 Wozniak, Robert G   13 Aquaflames-MR        2:56.97    2:38.46         12  
                  35.88     1:10.37 (34.49)     2:00.81 (50.44)     2:38.46 (37.65)
  8 Dagnogo, Mohamed    13 CAS-MR               2:38.99    2:44.18         11  
                  17.32       35.93 (18.61)     1:19.22 (43.29)   2:44.18 (1:24.96)
  9 Lindo, Adam         14 Parks Sailfish-MR    2:38.00    2:44.52          9  
                  35.39     1:17.11 (41.72)     2:05.06 (47.95)     2:44.52 (39.46)
 10 Avendano, Mauricio  13 CAS-MR               2:43.89    2:51.80          7  
                  33.38     1:18.77 (45.39)     2:12.42 (53.65)     2:51.80 (39.38)
 11 Bahl, Suraj         13 FAST-MR              3:11.53    3:02.40          6  
                  40.73     1:27.55 (46.82)     2:22.44 (54.89)     3:02.40 (39.96)
 -- Lempert, Benjamin   13 Aquaflames-MR        2:50.00         DQ        
      Butterfly kick - breast
                  35.02     1:18.10 (43.08)     2:12.47 (54.37)                    
 -- Bast, Michael       14 Aquaflames-MR        3:04.00         DQ        
      Alternating Kick - breast
                  37.15     1:21.60 (44.45)     2:10.57 (48.97)                    
 -- Polito, Mark A      14 HS-MR                2:48.14         DQ        
      Non-simultaneous arms - fly
                1:26.57     2:19.66 (53.09)     2:55.43 (35.77)                    
 -- Saulsbury, Tyshawn  13 Parks Sailfish-MR    2:38.00         DQ        
      Multiple strokes - back
                  34.45     1:14.35 (39.90)     2:05.57 (51.22)                    
 -- Pinkhasov, David    14 Aquaflames-MR        2:49.37         DQ        
      Kick breaststroke type - fly
                  32.32     1:12.35 (40.03)     1:54.97 (42.62)                    
 
Boys 14 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cas Stingrays-MR  'A'                       1:49.17    1:47.12         40  
     1) Vizhco, Dexter H 13             2) Dagnogo, Mohamed 13            
     3) Garcia, Alberto 13              4) Guzman-Reyes, Edgar 13         
                  26.92       53.97 (27.05)     1:20.81 (26.84)     1:47.12 (26.31)
  2 Cas Stingrays-MR  'B'                       2:08.80    2:11.49         34  
     1) Avendano, Mauricio 13           2) Guerrero, Javier A 10          
     3) Park, Aaron T 9                 4) Washington, Morgon 9           
                  42.89       56.99 (14.10)     1:39.03 (42.04)     2:11.49 (32.46)
  3 Harbor Seals-MR  'B'                        2:16.78    2:18.17         32  
     1) Dunn, Liam P 9                  2) Eriavez, Stephen A 10          
     3) Romano, Michael L 9             4) Pepper, Hudson M 10            
                  37.48     1:03.58 (26.10)     1:28.07 (24.49)     2:18.17 (50.10)
  4 Harbor Seals-MR  'D'                        2:45.00    2:18.71         30  
     1) Elkhouly, Youssef A 13          2) Li, Brendan C 8                
     3) Polito, Mark A 14               4) Jenkinson, Dylan J 8           
                  31.31     1:06.56 (35.25)     1:38.34 (31.78)     2:18.71 (40.37)
  5 Harbor Seals-MR  'C'                        2:35.81    2:45.58         28  
     1) Elkhoury, Marc 9                2) Polito, Justin J 10            
     3) Kan, Winston C 9                4) Slimani, Mohamed A 10          
                  31.31     1:23.73 (52.42)     2:03.02 (39.29)     2:45.58 (42.56)
  6 Brooklyn Otters-MR  'B'                     2:40.56    3:03.24         26  
     1) Glick, Andrew 8                 2) Mayers, Robin L 8              
     3) Scott, Sebastian A 9            4) Giambalvo, Landen 9            
                  44.08     1:38.37 (54.29)     1:56.86 (18.49)   3:03.24 (1:06.38)
 
Boys 14 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cas Stingrays-MR  'A'                       2:04.28    2:02.38         40  
     1) Garcia, Alberto 13              2) Dagnogo, Mohamed 13            
     3) Guzman-Reyes, Edgar 13          4) Vizhco, Dexter H 13            
                  34.16     1:07.13 (32.97)     1:35.90 (28.77)     2:02.38 (26.48)
 -- Cas Stingrays-MR  'B'                       2:26.43         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #1: Delay initiating turn - back
     1) Park, Aaron T 9                 2) Avendano, Mauricio 13          
     3) Washington, Morgon 9            4) Guerrero, Javier A 10          
                  43.82     1:32.20 (48.38)     2:04.42 (32.22)                    
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                51.29  ZQ
                54.49  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Abrams, Arty A      14 Patriot-MR             53.40      53.85 SILV    20  
                  26.02       53.85 (27.83)                                        
  2 Wong, Kevin         15 HS-MR                  56.89      55.66         17  
                  26.18       55.66 (29.48)                                        
  3 Shteynberg, Samuel  17 HS-MR                  56.20      55.72         16  
                  26.99       55.72 (28.73)                                        
  4 Elkhouly, Youssef   13 HS-MR                  58.42      56.04         15  
                  26.15       56.04 (29.89)                                        
  5 Cunas, Anthony A    15 DESC-NJ                58.92      58.88         14  
                  27.47       58.88 (31.41)                                        
  6 Dilchand, Sean      16 CAS-MR               1:00.95      59.57         13  
                  28.51       59.57 (31.06)                                        
  7 Spring, Eli         13 ASAP-MR              1:03.21    1:00.14         12  
                  28.75     1:00.14 (31.39)                                        
  8 Lafontant, Severin  17 CAS-MR               1:03.59    1:01.90         11  
                  29.08     1:01.90 (32.82)                                        
  9 Dufresne, Noah      13 ASAP-MR              1:53.86    1:27.76          9  
                1:03.17     1:27.76 (24.59)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:53.49  ZQ
              1:57.99  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Montesa, Daniel     16 Parks Sailfish-MR    1:53.99    2:00.02         20  
                  26.05       55.50 (29.45)     1:28.16 (32.66)     2:00.02 (31.86)
  2 Wong, Kevin         15 HS-MR                2:04.99    2:07.13         17  
                  26.99       59.18 (32.19)     1:33.42 (34.24)     2:07.13 (33.71)
  3 Shteynberg, Samuel  17 HS-MR                2:05.03    2:07.23         16  
                  27.95       59.72 (31.77)     1:33.87 (34.15)     2:07.23 (33.36)
  4 Spring, Eli         13 ASAP-MR              2:18.97    2:17.41         15  
                  29.09     1:03.30 (34.21)   2:17.16 (1:13.86)      2:17.41 (0.25)
  5 Samko, Jack P       11 HS-MR                     NT    2:30.42         14  
                  34.68     1:12.98 (38.30)     1:52.31 (39.33)     2:30.42 (38.11)
  6 Hong, Oliver        11 LIFE-NJ              3:27.93    3:10.09         13  
                  43.16     1:31.47 (48.31)     2:21.48 (50.01)     3:10.09 (48.61)
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                59.49  ZQ
              1:03.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Montesa, Daniel     16 Parks Sailfish-MR    1:01.00    1:02.49 SILV    20  
                  30.21     1:02.49 (32.28)                                        
  2 Dilchand, Sean      16 CAS-MR               1:10.20    1:09.41         17  
                  33.75     1:09.41 (35.66)                                        
  3 Mahedy, Michael     12 BKR-MR               1:10.99    1:12.02         16  
                  35.34     1:12.02 (36.68)                                        
  4 Sanchez, Giancarlo  12 DESC-NJ              1:13.24    1:13.71         15  
  5 Thaler, Michael     15 BKR-MR               1:13.26    1:14.59         14  
  6 Lam, Lawrence       15 Parks Sailfish-MR    1:03.00    1:15.56         13  
  7 Lafontant, Severin  17 CAS-MR               1:21.71    1:25.50         12  
                  40.38     1:25.50 (45.12)                                        
  8 Dufresne, Noah      13 ASAP-MR              2:05.42    1:49.35         11  
                  49.44     1:49.35 (59.91)                                        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:09.99  ZQ
              2:16.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Elkhouly, Youssef   13 HS-MR                2:15.00    2:14.08 SILV    20  
                  31.36     1:05.36 (34.00)     1:40.86 (35.50)     2:14.08 (33.22)
  2 Montesa, Daniel     16 Parks Sailfish-MR    2:12.00    2:14.37 SILV    17  
                  30.58     1:04.14 (33.56)     1:39.66 (35.52)     2:14.37 (34.71)
  3 Shteynberg, Samuel  17 HS-MR                2:21.05    2:30.21         16  
                  32.41     1:09.19 (36.78)     1:48.84 (39.65)     2:30.21 (41.37)
  4 Spring, Eli         13 ASAP-MR              2:14.96    2:40.32         15  
                  31.45   2:40.32 (2:08.87)                                        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:06.49  ZQ
              1:10.89  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Abrams, Arty A      14 Patriot-MR           1:04.18    1:04.54 ZQ      20  
                  30.70     1:04.54 (33.84)                                        
  2 Chea, Parker        16 Parks Sailfish-MR    1:09.00    1:08.51 SILV    17  
                  31.95     1:08.51 (36.56)                                        
  3 Montesa, Daniel     16 Parks Sailfish-MR    1:09.00    1:09.66 SILV    16  
                  32.52     1:09.66 (37.14)                                        
  4 Wong, Kevin         15 HS-MR                1:09.95    1:09.68 SILV    15  
                  31.96     1:09.68 (37.72)                                        
  5 Dilchand, Sean      16 CAS-MR               1:13.64    1:11.86         14  
                  33.87     1:11.86 (37.99)                                        
  6 Shteynberg, Samuel  17 HS-MR                1:13.51    1:15.52         13  
                  34.91     1:15.52 (40.61)                                        
  7 Wang, Yihao         16 Parks Sailfish-MR    1:14.00    1:16.54         12  
                  36.10     1:16.54 (40.44)                                        
  8 Cunas, Anthony A    15 DESC-NJ              1:21.91    1:18.78         11  
                  36.60     1:18.78 (42.18)                                        
  9 Lafontant, Severin  17 CAS-MR               1:25.15    1:27.81          9  
                  39.11     1:27.81 (48.70)                                        
 -- Dufresne, Noah      13 ASAP-MR              2:07.38         DQ        
      One hand touch
                  49.34                                                            
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:29.99  ZQ
              2:36.79  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Abrams, Arty A      14 Patriot-MR           2:17.06    2:21.41 ZQ      20  
                  32.18     1:08.03 (35.85)   2:21.19 (1:13.16)      2:21.41 (0.22)
  2 Montesa, Daniel     16 Parks Sailfish-MR    2:31.00    2:34.37 SILV    17  
                  35.18     1:15.00 (39.82)     1:55.92 (40.92)     2:34.37 (38.45)
  3 Dilchand, Sean      16 CAS-MR               2:39.77    2:34.77 SILV    16  
                  34.73     1:13.82 (39.09)     1:54.69 (40.87)     2:34.77 (40.08)
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                57.19  ZQ
              1:02.59  SILV
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Montesa, Daniel     16 Parks Sailfish-MR      57.87      57.15 ZQ      20  
                  57.15           57.15 ( )                                        
  2 Abrams, Arty A      14 Patriot-MR             58.39      59.01 SILV    17  
                  58.74        59.01 (0.27)                                        
  3 Chea, Parker        16 Parks Sailfish-MR      59.00    1:01.54 SILV    16  
                1:01.54         1:01.54 ( )                                        
  4 Elkhouly, Youssef   13 HS-MR                1:01.07    1:02.01 SILV    15  
                1:02.01         1:02.01 ( )                                        
  5 Wang, Yihao         16 Parks Sailfish-MR      59.00    1:03.83         14  
                1:03.83         1:03.83 ( )                                        
  6 Wong, Kevin         15 HS-MR                1:03.81    1:06.39         13  
                1:06.39         1:06.39 ( )                                        
  7 Dilchand, Sean      16 CAS-MR               1:14.13    1:10.25         12  
  8 Lafontant, Severin  17 CAS-MR               1:16.39    1:14.25         11  
  9 Spring, Eli         13 ASAP-MR              1:20.49    1:21.19          9  
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harbor Seals-MR  'A'                        1:41.28    1:46.00         40  
     1) Elkhouly, Youssef A 13          2) Shteynberg, Samuel D 17        
     3) Wong, Kevin 15                  4) Bubrowiecki, Sebastian 11      
                  24.72       50.14 (25.42)     1:15.63 (25.49)     1:46.00 (30.37)
  2 Cas Stingrays-MR  'A'                       1:51.25    1:53.28         34  
     1) Dilchand, Sean 16               2) Haskins, Alade 12              
     3) Dilchand, Sanjiv 12             4) Lafontant, Severin 17          
                  27.68       58.04 (30.36)     1:24.43 (26.39)     1:53.28 (28.85)
  3 Brooklyn Otters-MR  'A'                     2:16.01    2:13.83         32  
     1) Siudzinski, William C 11        2) Fraccari, Sebastian E 12       
     3) Panucci, Daniele 12             4) Spring, Eli 13                 
                  32.49     1:07.63 (35.14)     1:45.30 (37.67)     2:13.83 (28.53)
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Cas Stingrays-MR  'A'                       2:06.68    2:07.55         40  
     1) Dilchand, Sanjiv 12             2) Dilchand, Sean 16              
     3) Haskins, Alade 12               4) Lafontant, Severin 17          
                  32.39     1:05.82 (33.43)     1:39.49 (33.67)     2:07.55 (28.06)
  2 Brooklyn Stingrays-MR  'A'                  2:33.25    2:16.78         34  
     1) Graves, Gideon C 12             2) Mahedy, Michael 12             
     3) Wallace, Jack W 12              4) Thaler, Michael 15             
                  34.08     1:16.38 (42.30)     1:52.10 (35.72)     2:16.78 (24.68)
 
Mixed 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Montesa, Daniel     16 Parks Sailfish-MR      24.00      24.18         20  
  2 Abrams, Arty A      14 Patriot-MR             24.72      24.75         17  
  3 Thaler, Michael     15 BKR-MR                 25.80      25.00         16  
  4 Lam, Lawrence       15 Parks Sailfish-MR      24.50      26.04         15  
  5 Lafontant, Severin  17 CAS-MR                 27.22      27.09         14  
  6 Dilchand, Sean      16 CAS-MR                 27.88      27.77         13  
  7 Liang, Gordon O     14 McBurney-MR            28.03      28.36         12  
  8 Garcia, Fritzi      15 CAS-MR                    NT      29.07         11  
  9 Sinche, Lewis       14 McBurney-MR            30.32      29.83          9  
 10 Dufresne, Noah      13 ASAP-MR                48.74      37.18          7  
 
Mixed 200 Yard IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Abrams, Arty A      14 Patriot-MR           2:03.98    2:07.47         20  
                  28.11     1:01.40 (33.29)     1:37.29 (35.89)     2:07.47 (30.18)
  2 Montesa, Daniel     16 Parks Sailfish-MR    2:10.00    2:15.10         17  
                  27.24     1:01.85 (34.61)     1:42.14 (40.29)     2:15.10 (32.96)
  3 Lam, Lawrence       15 Parks Sailfish-MR    2:29.00    2:30.12         16  
                  30.67     1:10.83 (40.16)     1:56.42 (45.59)     2:30.12 (33.70)
  4 Lafontant, Severin  17 CAS-MR               2:46.76    2:47.64         15  
                  32.57     1:16.20 (43.63)     2:07.94 (51.74)     2:47.64 (39.70)
  5 Martinez, Danielle  16 FAST-MR                   NT    3:01.06         14