Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 11/13/2017 06:58 PM
     2017 MR FAST 7th ANNUAL HISPANIC HERITAGE - 11/11/2017 to 11/12/2017      
                              Sanction #: 171112                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Cheri K             8 HS-MR                  17.08      16.98        
  2 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                  17.50      17.61        
  3 Hasimaj, Keila             8 McBurney-MR            19.01      17.90        
  4 Jorsling, Jisella C        7 LIFE-MR                20.00      18.00        
  5 Ehrenberg, Margo L         8 LIFE-MR                35.86      19.43        
  6 Lally, Keely M             8 HS-MR                  19.22      19.80        
  7 McQueeney, Isabelle        8 CFJV-MR                   NT      21.17        
  8 Troccoli, Keira            7 CFJV-MR                20.43      21.41        
  9 Constantin, Arianna R      8 CFJV-MR                   NT      21.47        
 10 Smith, Jaida               8 KB Makos-MR            18.90      21.95        
 11 Rana, Anya M               8 ASAP-MR                   NT      24.82        
 12 Scharf, Rosie A            8 ASAP-MR                27.28      28.06        
 13 Calloway, Kailmad@aol.Co   8 FAST-MR                   NT      28.62        
 14 Maad, Julia A              8 FAST-MR                   NT      29.84        
 15 Chuchuca, Lesley S         7 FAST-MR                   NT      35.82        
 16 Park, Paisley              7 ASAP-MR                   NT      38.67        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jorsling, Jisella C        7 LIFE-MR                42.66      37.66        
  2 McQueeney, Isabelle        8 CFJV-MR                   NT      43.88        
  3 Smith, Jaida               8 KB Makos-MR            46.00      45.58        
  4 Troccoli, Keira            7 CFJV-MR                44.63      46.15        
  5 Rana, Anya M               8 ASAP-MR                   NT      46.62        
  6 Maad, Julia A              8 FAST-MR                   NT    1:04.95        
  7 Scharf, Rosie A            8 ASAP-MR                   NT    1:05.07        
  8 Park, Paisley              7 ASAP-MR                   NT    1:07.93        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jorsling, Jisella C        7 LIFE-MR                22.35      18.80        
  2 Hasimaj, Keila             8 McBurney-MR               NT      22.31        
  3 McQueeney, Isabelle        8 CFJV-MR                   NT      22.72        
  4 Troccoli, Keira            7 CFJV-MR                24.99      24.88        
  5 Rana, Anya M               8 ASAP-MR                   NT      25.01        
  6 Scharf, Rosie A            8 ASAP-MR                29.04      27.31        
  7 Constantin, Arianna R      8 CFJV-MR                   NT      28.01        
  8 Park, Paisley              7 ASAP-MR                   NT      30.80        
  9 Maad, Julia A              8 FAST-MR                   NT      32.76        
 10 Chuchuca, Lesley S         7 FAST-MR                   NT      37.25        
 11 Calloway, Kailmad@aol.Co   8 FAST-MR                   NT      40.03        
 -- Vargas, Becky I            7 FAST-MR                   NT        XDQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                  44.21      41.74        
  2 Huang, Cheri K             8 HS-MR                  49.53      45.51        
  3 Lally, Keely M             8 HS-MR                  55.34      49.12        
  4 Ehrenberg, Margo L         8 LIFE-MR              1:20.86      49.88        
  5 McQueeney, Isabelle        8 CFJV-MR                   NT      50.35        
  6 Troccoli, Keira            7 CFJV-MR                53.14      53.74        
  7 Smith, Jaida               8 KB Makos-MR            59.00      57.90        
  8 Rana, Anya M               8 ASAP-MR                   NT      58.05        
  9 Park, Paisley              7 ASAP-MR                   NT    1:01.80        
 10 Constantin, Arianna R      8 CFJV-MR                   NT    1:04.16        
 11 Maad, Julia A              8 FAST-MR                   NT    1:07.79        
 -- Scharf, Rosie A            8 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Not on back off wall
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jorsling, Jisella C        7 LIFE-MR                25.86      24.91        
  2 Hasimaj, Keila             8 McBurney-MR            26.39      28.14        
  3 Rana, Anya M               8 ASAP-MR                   NT      28.67        
  4 Troccoli, Keira            7 CFJV-MR                30.13      29.97        
  5 Smith, Jaida               8 KB Makos-MR            30.00      31.45        
  6 Maad, Julia A              8 FAST-MR                   NT      32.00        
  7 Constantin, Arianna R      8 CFJV-MR                   NT      38.21        
  8 Scharf, Rosie A            8 ASAP-MR                   NT      41.05        
 -- Vargas, Becky I            7 FAST-MR                   NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- Calloway, Kailmad@aol.Co   8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- McQueeney, Isabelle        8 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Double pull / kicks
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jorsling, Jisella C        7 LIFE-MR                50.86      48.36        
  2 Huang, Cheri K             8 HS-MR                  50.27      49.16        
  3 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                  55.84      51.75        
  4 Hasimaj, Keila             8 McBurney-MR            54.51      53.99        
  5 Lally, Keely M             8 HS-MR                1:04.22      58.86        
  6 Rana, Anya M               8 ASAP-MR                   NT    1:03.40        
  7 Smith, Jaida               8 KB Makos-MR          1:02.00    1:04.13        
  8 Troccoli, Keira            7 CFJV-MR              1:07.59    1:07.24        
  9 Constantin, Arianna R      8 CFJV-MR                   NT    1:16.06        
 -- McQueeney, Isabelle        8 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Park, Paisley              7 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Maad, Julia A              8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- Scharf, Rosie A            8 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hasimaj, Keila             8 McBurney-MR            19.15      20.07        
  2 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                  19.01      20.14        
  3 Jorsling, Jisella C        7 LIFE-MR                27.10      20.63        
  4 Lally, Keely M             8 HS-MR                  20.06      20.80        
  5 Huang, Cheri K             8 HS-MR                  20.86      21.24        
  6 Troccoli, Keira            7 CFJV-MR                24.55      23.43        
  7 Ehrenberg, Margo L         8 LIFE-MR                35.86      24.47        
  8 Rana, Anya M               8 ASAP-MR                   NT      29.29        
  9 Scharf, Rosie A            8 ASAP-MR                   NT      35.36        
 10 Park, Paisley              7 ASAP-MR                   NT      37.79        
 -- Constantin, Arianna R      8 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- McQueeney, Isabelle        8 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hasimaj, Keila             8 McBurney-MR               NT      43.35        
  2 Jorsling, Jisella C        7 LIFE-MR              1:00.86      48.05        
  3 Troccoli, Keira            7 CFJV-MR                   NT      58.14        
  4 Constantin, Arianna R      8 CFJV-MR                   NT    1:22.38        
 -- McQueeney, Isabelle        8 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Park, Paisley              7 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cani, Ema *               10 HS-MR                  34.13      31.78        
  2 Lombardo, Kayla            9 RYE-MR                 31.40      32.40        
  3 DeSiena, Kaitlyn           9 CFJV-MR                32.82      32.62        
  4 Henry, Paige               9 CAS-MR                 34.13      35.17        
  5 Konigsberg, Kendall R      9 RYE-MR                 35.00      35.60        
  6 Svrcek, Stella            10 CFJV-MR                37.02      36.87        
  7 Hlinka, Maria H            9 HS-MR                  37.31      37.67        
  8 Kunca, Mikalah A           9 CFJV-MR                36.44      38.05        
  9 Zucker, Tova S            10 LIFE-MR                43.14      38.46        
 10 Hasimaj, Briana           10 McBurney-MR            39.45      38.51        
 11 Hao, Iris                 10 LIFE-MR                38.97      39.54        
 12 Rodriguez, Kaycee         10 KB Makos-MR            49.82      40.39        
 13 Ruff, Lucy C              10 LIFE-MR                48.05      42.26        
 14 Rice, Lila C               9 ASAP-MR                   NT      46.89        
 15 Amato, Ester               9 CFJV-MR                   NT      47.10        
 
Girls 9-10 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lombardo, Kayla            9 RYE-MR               2:38.34    2:36.96        
                  36.03     1:16.96 (40.93)     1:58.21 (41.25)     2:36.96 (38.75)
  2 DeSiena, Kaitlyn           9 CFJV-MR                   NT    2:39.85        
                  33.35     1:14.98 (41.63)     1:59.31 (44.33)     2:39.85 (40.54)
  3 Sanchez, Jayleen S        10 DESC-NJ              2:55.16    2:47.21        
                  34.93     1:15.95 (41.02)     2:00.62 (44.67)     2:47.21 (46.59)
  4 Angerthal, Vivian         10 CFJV-MR              2:59.93    2:53.85        
                  37.34     1:22.02 (44.68)     2:08.82 (46.80)     2:53.85 (45.03)
  5 Svrcek, Stella            10 CFJV-MR                   NT    3:02.38        
                  39.88     1:28.04 (48.16)     2:19.57 (51.53)     3:02.38 (42.81)
  6 Williams, Madi A          10 DESC-NJ              3:05.06    3:08.74        
                  38.85     1:27.06 (48.21)     2:19.08 (52.02)     3:08.74 (49.66)
  7 Hasimaj, Briana           10 McBurney-MR               NT    3:10.50        
                  40.28     1:28.01 (47.73)     2:19.91 (51.90)     3:10.50 (50.59)
  8 Rodriguez, Kaycee         10 KB Makos-MR          3:45.00    3:14.27        
                  41.64     1:31.13 (49.49)     2:20.78 (49.65)     3:14.27 (53.49)
  9 Solano, Chiara            10 LIFE-MR              3:35.89    3:17.50        
                  39.40     1:30.34 (50.94)     2:26.90 (56.56)     3:17.50 (50.60)
 10 Lewis, Maeve              10 LIFE-MR              3:50.86    3:35.18        
                  44.37     1:37.76 (53.39)   2:38.01 (1:00.25)     3:35.18 (57.17)
 -- Henson, Kohana            10 McBurney-MR          3:20.97        DNF        
      Did not finish
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Todorov, Ainhoa           10 CFJV-MR                35.09      33.90        
  2 Cani, Ema *               10 HS-MR                  37.36      37.28        
  3 DeSiena, Kaitlyn           9 CFJV-MR                38.40      37.95        
  4 Konigsberg, Kendall R      9 RYE-MR                 39.33      39.27        
  5 Kunca, Mikalah A           9 CFJV-MR                39.53      39.72        
  6 Hao, Iris                 10 LIFE-MR                48.85      40.21        
  7 Lombardo, Kayla            9 RYE-MR                 39.33      40.25        
  8 Angerthal, Vivian         10 CFJV-MR                42.56      42.54        
  9 Hlinka, Maria H            9 HS-MR                  43.50      43.76        
 10 Svrcek, Stella            10 CFJV-MR                46.48      47.50        
 11 Ruff, Lucy C              10 LIFE-MR                51.98      47.75        
 12 Solano, Chiara            10 LIFE-MR              1:00.06      48.44        
 13 Amato, Ester               9 CFJV-MR                   NT      56.20        
 14 Rice, Lila C               9 ASAP-MR                   NT      58.78        
 -- Henry, Paige               9 CAS-MR                 40.71         DQ        
      Re-Submerged
 -- Rodriguez, Kaycee         10 KB Makos-MR            51.00         DQ        
      Multiple strokes
 -- Hasimaj, Briana           10 McBurney-MR            49.61         DQ        
      Multiple strokes
 -- Zucker, Tova S            10 LIFE-MR                50.86         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Todorov, Ainhoa           10 CFJV-MR                   NT    1:13.90        
                  36.34     1:13.90 (37.56)                                        
  2 Kunca, Mikalah A           9 CFJV-MR              1:27.72    1:25.23        
                  42.33     1:25.23 (42.90)                                        
  3 Sanchez, Jayleen S        10 DESC-NJ              1:25.52    1:27.84        
  4 Angerthal, Vivian         10 CFJV-MR              1:29.91    1:33.14        
                  44.41     1:33.14 (48.73)                                        
  5 Redman, Naomi A           10 DESC-NJ                   NT    1:41.84        
                  45.77     1:41.84 (56.07)                                        
  6 Williams, Madi A          10 DESC-NJ              1:40.41    1:42.04        
                  47.76     1:42.04 (54.28)                                        
  7 Rodriguez, Kaycee         10 KB Makos-MR          1:50.00    1:42.30        
                  49.41     1:42.30 (52.89)                                        
  8 Henson, Kohana            10 McBurney-MR               NT    1:43.85        
                  51.05     1:43.85 (52.80)                                        
  9 Svrcek, Stella            10 CFJV-MR              1:49.21    1:50.62        
                  52.21     1:50.62 (58.41)                                        
 10 Berger, Kayla             10 LIFE-MR              2:23.64    2:00.29        
 11 Rice, Lila C               9 ASAP-MR                   NT    2:11.01        
                1:00.01   2:11.01 (1:11.00)                                        
 -- Solano, Chiara            10 LIFE-MR              2:20.89         DQ        
      Delay initiating arm pull
 -- Lewis, Maeve              10 LIFE-MR              2:00.86         DQ        
      No touch at turn
 -- Amato, Ester               9 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lombardo, Kayla            9 RYE-MR                 40.18      40.77        
  2 Todorov, Ainhoa           10 CFJV-MR                40.45      42.31        
  3 Sanchez, Jayleen S        10 DESC-NJ                48.80      46.51        
  4 DeSiena, Kaitlyn           9 CFJV-MR                46.04      46.92        
  5 Konigsberg, Kendall R      9 RYE-MR                 47.90      47.48        
  6 Hasimaj, Briana           10 McBurney-MR            49.26      49.50        
  7 Henson, Kohana            10 McBurney-MR               NT      49.84        
  8 Berger, Kayla             10 LIFE-MR              1:08.75      50.74        
  9 Williams, Madi A          10 DESC-NJ                59.58      56.42        
 10 Svrcek, Stella            10 CFJV-MR                58.29      56.50        
 11 Lewis, Maeve              10 LIFE-MR              1:00.86      58.12        
 12 Solano, Chiara            10 LIFE-MR              1:12.99      58.47        
 13 Amato, Ester               9 CFJV-MR                   NT    1:08.90        
 14 Rice, Lila C               9 ASAP-MR                   NT    1:17.69        
 -- Rodriguez, Kaycee         10 KB Makos-MR          1:20.00        XDQ        
      Arms past hipline
 -- Redman, Naomi A           10 DESC-NJ                   NT         DQ        
      One hand touch
 -- Kunca, Mikalah A           9 CFJV-MR                50.66        XDQ        
      Arms past hipline
 -- Ruiz, Sofia I              9 FAST-MR                   NT        XDQ        
      Arms past hipline
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lombardo, Kayla            9 RYE-MR               1:29.85    1:28.16        
                  42.22     1:28.16 (45.94)                                        
  2 Todorov, Ainhoa           10 CFJV-MR              1:31.68    1:30.68        
                  43.21     1:30.68 (47.47)                                        
  3 DeSiena, Kaitlyn           9 CFJV-MR              1:53.03    1:41.02        
                  48.08     1:41.02 (52.94)                                        
  4 Hlinka, Maria H            9 HS-MR                1:47.07    1:46.30        
                  51.00     1:46.30 (55.30)                                        
  5 Hasimaj, Briana           10 McBurney-MR          1:46.28    1:47.42        
                  50.31     1:47.42 (57.11)                                        
  6 Zucker, Tova S            10 LIFE-MR              2:00.86    1:47.44        
                  52.41     1:47.44 (55.03)                                        
  7 Kunca, Mikalah A           9 CFJV-MR              1:58.34    1:47.90        
                  51.45     1:47.90 (56.45)                                        
  8 Hao, Iris                 10 LIFE-MR              2:14.65    1:56.56        
                  55.23   1:56.56 (1:01.33)                                        
  9 Solano, Chiara            10 LIFE-MR              2:10.89    1:59.97        
                  57.84   1:59.97 (1:02.13)                                        
 10 Henry, Paige               9 CAS-MR               2:02.52    2:00.35        
                  59.79   2:00.35 (1:00.56)                                        
 11 Ruff, Lucy C              10 LIFE-MR              2:30.86    2:09.59        
                1:00.29   2:09.59 (1:09.30)                                        
 -- Rice, Lila C               9 ASAP-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
                1:18.69        DQ (1:27.30)                                        
 -- Angerthal, Vivian         10 CFJV-MR              1:47.99         DQ        
      One hand touch
                  51.15          DQ (57.38)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Todorov, Ainhoa           10 CFJV-MR                35.20      34.47        
  2 Cani, Ema *               10 HS-MR                  36.66      34.51        
  3 Konigsberg, Kendall R      9 RYE-MR                 39.00      39.15        
  4 DeSiena, Kaitlyn           9 CFJV-MR                41.98      41.61        
  5 Lombardo, Kayla            9 RYE-MR                 45.05      42.00        
  6 Angerthal, Vivian         10 CFJV-MR                47.90      42.40        
  7 Henry, Paige               9 CAS-MR                 42.81      43.77        
  8 Hasimaj, Briana           10 McBurney-MR            48.09      45.79        
  9 Kunca, Mikalah A           9 CFJV-MR                46.86      47.25        
 10 Zucker, Tova S            10 LIFE-MR                58.84      47.49        
 11 Hlinka, Maria H            9 HS-MR                  47.48      49.62        
 12 Solano, Chiara            10 LIFE-MR              1:09.41      50.27        
 13 Rodriguez, Kaycee         10 KB Makos-MR            50.00      51.85        
 14 Svrcek, Stella            10 CFJV-MR                57.24      54.99        
 -- Rice, Lila C               9 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Amato, Ester               9 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Todorov, Ainhoa           10 CFJV-MR              1:27.76    1:24.41        
                  39.29     1:24.41 (45.12)                                        
  2 DeSiena, Kaitlyn           9 CFJV-MR                   NT    1:37.43        
                  44.34     1:37.43 (53.09)                                        
  3 Angerthal, Vivian         10 CFJV-MR              1:40.12    1:38.02        
                  43.45     1:38.02 (54.57)                                        
  4 Kunca, Mikalah A           9 CFJV-MR              1:59.25    1:50.96        
                  49.80   1:50.96 (1:01.16)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Todorov, Ainhoa           10 CFJV-MR              1:17.69    1:19.97        
                   3.23   1:19.97 (1:16.74)                                        
  2 Lombardo, Kayla            9 RYE-MR               1:22.50    1:24.47        
                   3.30   1:24.47 (1:21.17)                                        
  3 DeSiena, Kaitlyn           9 CFJV-MR              1:27.40    1:28.00        
                   3.17   1:28.00 (1:24.83)                                        
  4 Konigsberg, Kendall R      9 RYE-MR               1:25.00    1:31.58        
                   3.94   1:31.58 (1:27.64)                                        
  5 Kunca, Mikalah A           9 CFJV-MR              1:35.53    1:33.15        
                  45.15     1:33.15 (48.00)                                        
  6 Angerthal, Vivian         10 CFJV-MR              1:32.82    1:33.35        
                   3.87   1:33.35 (1:29.48)                                        
  7 Hasimaj, Briana           10 McBurney-MR          1:36.50    1:41.36        
                  48.14     1:41.36 (53.22)                                        
  8 Solano, Chiara            10 LIFE-MR              2:15.64    1:43.34        
                  50.66     1:43.34 (52.68)                                        
  9 Hasimaj, Keila             8 McBurney-MR          1:39.35    1:43.46        
                  47.14     1:43.46 (56.32)                                        
 10 Svrcek, Stella            10 CFJV-MR              1:49.02    1:45.48        
                  54.43     1:45.48 (51.05)                                        
 11 Berger, Kayla             10 LIFE-MR              2:11.62    1:47.53        
                  54.05     1:47.53 (53.48)                                        
 12 Smith, Jaida               8 KB Makos-MR          1:50.00    2:02.62        
                  59.01   2:02.62 (1:03.61)                                        
 13 Rana, Anya M               8 ASAP-MR                   NT    2:08.10        
                1:00.12   2:08.10 (1:07.98)                                        
 -- Amato, Ester               9 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Arms past hipline - breast
                1:06.14        DQ (1:08.82)                                        
 -- Park, Paisley              7 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:17.19        DQ (1:23.38)                                        
 -- Henson, Kohana            10 McBurney-MR          1:31.74         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                   3.53        DQ (1:29.14)                                        
 -- Rice, Lila C               9 ASAP-MR                   NT         DQ        
      One hand touch - breast
                1:02.55        DQ (1:18.32)                                        
 -- Scharf, Rosie A            8 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick - breast
                1:10.90        DQ (1:26.49)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cani, Ema *               10 HS-MR                3:03.76    2:52.04        
                  38.31     1:19.92 (41.61)     2:12.52 (52.60)     2:52.04 (39.52)
  2 Hasimaj, Keila             8 McBurney-MR               NT    3:37.83        
                  49.93     1:47.29 (57.36)   2:52.59 (1:05.30)     3:37.83 (45.24)
  3 Svrcek, Stella            10 CFJV-MR                   NT    3:47.16        
                  56.89     1:55.63 (58.74)   3:01.86 (1:06.23)     3:47.16 (45.30)
 -- Angerthal, Vivian         10 CFJV-MR              3:19.02         DQ        
      Non-simultaneous touch - breast
                  46.52     1:39.06 (52.54)   2:40.93 (1:01.87)          DQ (44.55)
 -- Todorov, Ainhoa           10 CFJV-MR              2:59.15         DQ        
      One hand touch - fly
                  38.30     1:20.74 (42.44)     2:09.02 (48.28)          DQ (38.71)
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:10.68    1:04.96        
     1) Kunca, Mikalah A 9              2) DeSiena, Kaitlyn 9             
     3) Angerthal, Vivian 10            4) Todorov, Ainhoa 10             
                  33.29     1:04.96 (31.67)                                        
  2 Harbor Seals-MR  'A'                                   NT    1:10.62        
     1) Chin, Cassidy * 8               2) Lally, Keely M 8               
     3) Huang, Cheri K 8                4) Hlinka, Maria H 9              
                  39.61     1:10.62 (31.01)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:32.75    2:37.81        
     1) Kunca, Mikalah A 9              2) Angerthal, Vivian 10           
     3) Todorov, Ainhoa 10              4) DeSiena, Kaitlyn 9             
                  41.14     1:29.95 (48.81)     2:05.58 (35.63)     2:37.81 (32.23)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Appelbaum, Talya          12 RYE-MR                 27.92      27.67        
  2 Chicaiza, Natali          12 CFJV-MR                31.19      28.99        
  3 Washington, Madison L     12 CAS-MR                 29.76      29.19        
  4 MacDonald, Laura          12 CFJV-MR                29.88      29.70        
  5 Bensabeur, Sidney         12 CFJV-MR                31.58      30.94        
  6 Carano, Mylie             11 CFJV-MR                30.70      31.08        
  7 Hedman, Else              12 CFJV-MR                31.09      31.17        
  8 Linahan, Kristin          12 CFJV-MR                30.47      31.20        
  9 Ha, Kara                  11 LIFE-MR                32.45      31.35        
 10 Torres, Cassidy-Amber     11 McBurney-MR            31.81      31.60        
 11 Williams, Alisia          12 CAS-MR                 31.59      31.98        
 12 Wiggins, Alayla           11 KB Makos-MR            31.22      32.01        
 13 Liang, Magan E            11 McBurney-MR            31.25      32.12        
 14 Zucchi, Mia               12 CFJV-MR                32.19      32.34        
 15 Iza, Zamira               12 CFJV-MR                33.56      33.06        
 16 Dyce, Aniesha             12 ASAP-MR                32.48      33.22        
 17 Huang, Alyssa             11 CFJV-MR                32.75      33.27        
 18 Vizhco, Daisy M           11 CAS-MR                 34.68      33.34        
 19 Delgado, Isabella         12 CAS-MR                 33.27      33.36        
 20 Del Rosario-Tapan, Amiha  11 CAS-MR                 34.59      33.61        
 21 Province, Shaye L         11 ASAP-MR                35.23      34.00        
 22 Constantine, Charlotte    12 CFJV-MR                33.63      34.32        
 23 Kuliecza, Vivienne R      11 McBurney-MR            34.57      36.02        
 24 Sheran, Samantha          12 ASAP-MR                38.12      37.00        
 25 Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR                37.33      38.87        
 26 Lefever, Megan M          11 ASAP-MR                40.75      43.62        
 27 Sledzik, Emma             12 CFJV-MR                   NT      43.80        
 28 Shulga, Anna              11 McBurney-MR            46.48      45.02        
 29 Rousakis, Mary E          11 ASAP-MR                   NT      47.19        
 30 Ancone, Kyra              12 McBurney-MR            55.03      47.94        
 31 Perryman, Jasmine A       12 DESC-NJ                   NT      50.69        
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacDonald, Laura          12 CFJV-MR              6:35.00    6:16.20        
                  32.36     1:09.94 (37.58)     1:48.49 (38.55)     2:27.30 (38.81)
        2:44.01 (16.71)     3:05.48 (21.47)     3:45.25 (39.77)     4:24.75 (39.50)
        5:03.46 (38.71)   6:16.20 (1:12.74)                                        
  2 Chicaiza, Natali          12 CFJV-MR              6:40.89    6:26.98        
  3 Iza, Zamira               12 CFJV-MR                   NT    6:37.96        
                  39.53     1:23.90 (44.37)     2:10.77 (46.87)     2:57.37 (46.60)
        3:44.48 (47.11)     4:32.36 (47.88)     5:21.68 (49.32)     6:08.47 (46.79)
        6:55.81 (47.34)         6:37.96 ( )                                        
  4 Bensabeur, Sidney         12 CFJV-MR              6:56.24    6:39.80        
                  35.35     1:14.73 (39.38)     1:54.48 (39.75)     2:34.70 (40.22)
        3:15.81 (41.11)     3:56.69 (40.88)     4:38.24 (41.55)     5:19.51 (41.27)
        6:01.26 (41.75)     6:39.80 (38.54)                                        
  5 Hedman, Else              12 CFJV-MR              7:50.17    7:05.31        
                  36.31     1:17.84 (41.53)     2:00.84 (43.00)     2:44.27 (43.43)
        3:27.68 (43.41)     4:11.53 (43.85)     4:55.14 (43.61)     5:39.91 (44.77)
        6:24.44 (44.53)     7:05.31 (40.87)                                        
  6 Liang, Magan E            11 McBurney-MR               NT    7:09.86        
  7 Zucchi, Mia               12 CFJV-MR              7:08.23    7:10.43        
                  37.70     1:20.86 (43.16)     2:03.09 (42.23)     2:47.36 (44.27)
        3:30.45 (43.09)     4:16.12 (45.67)     5:01.65 (45.53)     5:45.42 (43.77)
        6:31.29 (45.87)     7:10.43 (39.14)                                        
  8 Kuliecza, Vivienne R      11 McBurney-MR               NT    7:36.09        
                  42.39     1:28.32 (45.93)     2:13.08 (44.76)     3:00.15 (47.07)
        3:46.48 (46.33)     4:34.97 (48.49)     5:21.50 (46.53)     6:08.03 (46.53)
        6:54.41 (46.38)     7:36.09 (41.68)                                        
  9 Banja, Cristal *          11 HS-MR                6:45.00    7:56.41        
                  40.28     1:26.00 (45.72)     2:15.16 (49.16)     3:05.05 (49.89)
        3:55.02 (49.97)     4:44.50 (49.48)     5:35.51 (51.01)     6:25.10 (49.59)
        7:11.38 (46.28)     7:56.41 (45.03)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Appelbaum, Talya          12 RYE-MR                 33.51      32.88        
  2 Wilkinson, Julia          11 CFJV-MR                34.26      33.19        
  3 Quiller, Hailey M         12 CAS-MR                 35.09      34.05        
  4 Carano, Mylie             11 CFJV-MR                37.00      36.38        
  5 Washington, Madison L     12 CAS-MR                 37.11      36.45        
  6 Ha, Kara                  11 LIFE-MR                37.72      36.59        
  7 Delgado, Isabella         12 CAS-MR                 38.56      37.03        
  8 Carley, Olina             11 CFJV-MR                36.78      37.22        
  9 Zucchi, Mia               12 CFJV-MR                37.90      37.63        
 10 Constantine, Charlotte    12 CFJV-MR                40.14      38.97        
 11 Liang, Magan E            11 McBurney-MR            39.79      39.04        
 12 Torres, Cassidy-Amber     11 McBurney-MR            40.86      39.66        
 13 Iza, Zamira               12 CFJV-MR                40.60      39.73        
 14 Vizhco, Daisy M           11 CAS-MR                 42.19      40.34        
 15 Kuliecza, Vivienne R      11 McBurney-MR            40.81      40.47        
 16 Williams, Alisia          12 CAS-MR                 38.57      40.69        
 17 Dyce, Aniesha             12 ASAP-MR                43.97      40.72        
 18 Province, Shaye L         11 ASAP-MR                44.27      42.45        
 19 Wiggins, Alayla           11 KB Makos-MR            39.01      42.78        
 20 Del Rosario-Tapan, Amiha  11 CAS-MR                 42.12      43.12        
 21 Sheran, Samantha          12 ASAP-MR                   NT      44.91        
 22 Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR                46.04      46.30        
 23 Lefever, Megan M          11 ASAP-MR                49.09      47.28        
 24 Rousakis, Mary E          11 ASAP-MR                   NT      54.16        
 25 Ancone, Kyra              12 McBurney-MR          1:07.70      57.17        
 26 Sledzik, Emma             12 CFJV-MR                   NT      57.89        
 27 Shulga, Anna              11 McBurney-MR          1:04.08    1:01.91        
 -- Chicaiza, Natali          12 CFJV-MR                36.16         DQ        
      Re-Submerged
 -- Perryman, Jasmine A       12 DESC-NJ                   NT         DQ        
      No touch at turn
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quiller, Hailey M         12 CAS-MR               1:16.41    1:13.99        
                  34.86     1:13.99 (39.13)                                        
  2 MacDonald, Laura          12 CFJV-MR              1:17.00    1:15.06        
                  36.40     1:15.06 (38.66)                                        
  3 Chicaiza, Natali          12 CFJV-MR              1:17.57    1:15.08        
                  36.82     1:15.08 (38.26)                                        
  4 Carano, Mylie             11 CFJV-MR              1:21.36    1:16.90        
                  36.32     1:16.90 (40.58)                                        
  5 Bensabeur, Sidney         12 CFJV-MR              1:20.66    1:18.51        
                  38.25     1:18.51 (40.26)                                        
  6 Carley, Olina             11 CFJV-MR              1:20.82    1:19.43        
                  37.94     1:19.43 (41.49)                                        
  7 Washington, Madison L     12 CAS-MR               1:20.66    1:19.96        
                  38.54     1:19.96 (41.42)                                        
  7 Delgado, Isabella         12 CAS-MR               1:28.63    1:19.96        
                  38.71     1:19.96 (41.25)                                        
  9 Hedman, Else              12 CFJV-MR              1:25.84    1:20.27        
                  38.81     1:20.27 (41.46)                                        
 10 Zucchi, Mia               12 CFJV-MR              1:27.91    1:23.22        
                  41.03     1:23.22 (42.19)                                        
 11 Zucker, Petra             12 LIFE-MR              1:50.86    1:24.92        
                  41.06     1:24.92 (43.86)                                        
 12 Vizhco, Daisy M           11 CAS-MR               1:29.02    1:25.99        
                  42.04     1:25.99 (43.95)                                        
 13 Paulino, Janylee          11 KB Makos-MR          1:42.00    1:26.00        
 13 Dyce, Aniesha             12 ASAP-MR              1:36.29    1:26.00        
                  41.24     1:26.00 (44.76)                                        
 15 Williams, Alisia          12 CAS-MR               1:26.57    1:26.94        
 16 Del Rosario-Tapan, Amiha  11 CAS-MR                    NT    1:29.66        
                  44.13     1:29.66 (45.53)                                        
 17 Huang, Alyssa             11 CFJV-MR                   NT    1:30.10        
                  42.68     1:30.10 (47.42)                                        
 18 Banja, Cristal *          11 HS-MR                1:40.73    1:31.20        
                  44.83     1:31.20 (46.37)                                        
 19 Iza, Zamira               12 CFJV-MR              1:35.89    1:31.25        
                  43.76     1:31.25 (47.49)                                        
 20 Province, Shaye L         11 ASAP-MR                   NT    1:36.39        
                  46.25     1:36.39 (50.14)                                        
 21 Sheran, Samantha          12 ASAP-MR                   NT    1:46.11        
                  49.39     1:46.11 (56.72)                                        
 22 Buchanan, Carmen C        12 DESC-NJ                   NT    1:57.21        
                  55.12   1:57.21 (1:02.09)                                        
 -- Sledzik, Emma             12 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  52.59          DQ (57.97)                                        
 -- Wilkinson, Julia          11 CFJV-MR              1:19.51         DQ        
      Multiple strokes
                  36.13          DQ (37.90)                                        
 -- Rousakis, Mary E          11 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Multiple strokes
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacDonald, Laura          12 CFJV-MR                37.50      37.54        
  2 Bensabeur, Sidney         12 CFJV-MR                38.68      38.68        
  3 Carano, Mylie             11 CFJV-MR                39.21      39.62        
  4 Washington, Madison L     12 CAS-MR                 41.20      40.24        
  5 Hedman, Else              12 CFJV-MR                40.64      40.67        
  6 Quiller, Hailey M         12 CAS-MR                 41.35      41.22        
  7 Dyce, Aniesha             12 ASAP-MR                46.01      43.36        
  8 Wilkinson, Julia          11 CFJV-MR                42.93      43.44        
  9 Zucker, Petra             12 LIFE-MR                50.59      43.71        
 10 Liang, Magan E            11 McBurney-MR            43.17      43.84        
 11 Paulino, Janylee          11 KB Makos-MR            45.00      44.20        
 12 Williams, Alisia          12 CAS-MR                 44.69      44.88        
 13 Delgado, Isabella         12 CAS-MR                 45.90      45.13        
 14 Zucchi, Mia               12 CFJV-MR                47.40      45.57        
 15 Iza, Zamira               12 CFJV-MR                43.82      46.16        
 16 Huang, Alyssa             11 CFJV-MR                46.07      46.23        
 17 Carley, Olina             11 CFJV-MR                46.29      47.29        
 18 Kuliecza, Vivienne R      11 McBurney-MR            45.00      47.58        
 19 Del Rosario-Tapan, Amiha  11 CAS-MR                 48.57      48.64        
 20 Sledzik, Emma             12 CFJV-MR                   NT      52.54        
 21 Province, Shaye L         11 ASAP-MR                   NT      52.92        
 22 Sheran, Samantha          12 ASAP-MR                52.07      55.21        
 23 Ancone, Kyra              12 McBurney-MR          1:16.29    1:03.04        
 -- Buchanan, Carmen C        12 DESC-NJ                   NT         DQ        
      Butterfly kick
 -- Rousakis, Mary E          11 ASAP-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacDonald, Laura          12 CFJV-MR              1:26.14    1:21.99        
                  38.73     1:21.99 (43.26)                                        
  2 Appelbaum, Talya          12 RYE-MR               1:27.05    1:23.36        
                  39.84     1:23.36 (43.52)                                        
  3 Bensabeur, Sidney         12 CFJV-MR              1:23.18    1:24.06        
                  38.82     1:24.06 (45.24)                                        
  4 Hedman, Else              12 CFJV-MR              1:27.76    1:28.55        
                  41.65     1:28.55 (46.90)                                        
  5 Quiller, Hailey M         12 CAS-MR               1:25.99    1:28.67        
                  41.77     1:28.67 (46.90)                                        
  6 Carano, Mylie             11 CFJV-MR              1:28.54    1:28.97        
                  40.68     1:28.97 (48.29)                                        
  7 Washington, Madison L     12 CAS-MR               1:30.50    1:29.34        
                  43.18     1:29.34 (46.16)                                        
  8 Linahan, Kristin          12 CFJV-MR              1:29.56    1:30.35        
                  42.93     1:30.35 (47.42)                                        
  9 Torres, Cassidy-Amber     11 McBurney-MR               NT    1:33.15        
                  43.06     1:33.15 (50.09)                                        
 10 Ha, Kara                  11 LIFE-MR              1:40.74    1:36.72        
                   1.87   1:36.72 (1:34.85)                                        
 11 Dyce, Aniesha             12 ASAP-MR              1:38.34    1:37.26        
                   1.79   1:37.26 (1:35.47)                                        
 12 Iza, Zamira               12 CFJV-MR              1:35.36    1:37.51        
                  45.88     1:37.51 (51.63)                                        
 13 Wilkinson, Julia          11 CFJV-MR              1:34.44    1:37.56        
                  45.92     1:37.56 (51.64)                                        
 14 Delgado, Isabella         12 CAS-MR               1:36.50    1:37.80        
                  46.32     1:37.80 (51.48)                                        
 15 Williams, Alisia          12 CAS-MR               1:37.51    1:38.14        
                  46.16     1:38.14 (51.98)                                        
 16 Carley, Olina             11 CFJV-MR              1:40.82    1:38.38        
                   4.01   1:38.38 (1:34.37)                                        
 17 Zucchi, Mia               12 CFJV-MR              1:43.13    1:38.89        
 18 Constantine, Charlotte    12 CFJV-MR              1:37.80    1:40.56        
                   2.51   1:40.56 (1:38.05)                                        
 19 Province, Shaye L         11 ASAP-MR                   NT    1:43.87        
 20 Huang, Alyssa             11 CFJV-MR              1:38.46    1:45.83        
                   1.73   1:45.83 (1:44.10)                                        
 21 Sledzik, Emma             12 CFJV-MR                   NT    1:51.59        
 22 Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR              1:55.44    1:57.04        
 23 Sheran, Samantha          12 ASAP-MR              2:02.73    2:02.64        
 24 Lefever, Megan M          11 ASAP-MR                   NT    2:05.51        
                1:02.63   2:05.51 (1:02.88)                                        
 25 Rousakis, Mary E          11 ASAP-MR                   NT    2:07.28        
 26 Shulga, Anna              11 McBurney-MR               NT    2:08.98        
                1:01.82   2:08.98 (1:07.16)                                        
 27 Ancone, Kyra              12 McBurney-MR               NT    2:18.95        
                1:08.20   2:18.95 (1:10.75)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quiller, Hailey M         12 CAS-MR                 30.46      30.61        
  2 MacDonald, Laura          12 CFJV-MR                33.80      33.43        
  3 Washington, Madison L     12 CAS-MR                 34.43      33.96        
  4 Carley, Olina             11 CFJV-MR                34.06      34.23        
  5 Chicaiza, Natali          12 CFJV-MR                37.35      34.53        
  6 Wilkinson, Julia          11 CFJV-MR                34.51      35.53        
  7 Del Rosario-Tapan, Amiha  11 CAS-MR                 35.49      35.73        
  8 Zucchi, Mia               12 CFJV-MR                34.60      37.42        
  9 Liang, Magan E            11 McBurney-MR            36.05      37.95        
 10 Dyce, Aniesha             12 ASAP-MR                47.09      38.88        
 11 Delgado, Isabella         12 CAS-MR                 36.73      39.89        
 12 Vizhco, Daisy M           11 CAS-MR                 41.99      40.99        
 13 Banja, Cristal *          11 HS-MR                  41.05      41.20        
 14 Iza, Zamira               12 CFJV-MR                39.43      42.43        
 15 Huang, Alyssa             11 CFJV-MR                   NT      42.67        
 16 Province, Shaye L         11 ASAP-MR                47.87      44.14        
 16 Zucker, Petra             12 LIFE-MR                48.22      44.14        
 18 Kuliecza, Vivienne R      11 McBurney-MR            45.74      45.97        
 19 Sheran, Samantha          12 ASAP-MR                   NT      50.23        
 20 Buchanan, Carmen C        12 DESC-NJ                   NT      51.38        
 21 Rousakis, Mary E          11 ASAP-MR                   NT      56.41        
 22 Ancone, Kyra              12 McBurney-MR          1:18.09    1:05.32        
 -- Williams, Alisia          12 CAS-MR                 37.82         DQ        
      One hand touch
 -- Sledzik, Emma             12 CFJV-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quiller, Hailey M         12 CAS-MR               1:11.41    1:10.41        
                   1.93   1:10.41 (1:08.48)                                        
  2 Chicaiza, Natali          12 CFJV-MR              1:22.81    1:18.53        
                   3.18   1:18.53 (1:15.35)                                        
  3 MacDonald, Laura          12 CFJV-MR              1:18.12    1:19.27        
                   2.74   1:19.27 (1:16.53)                                        
  4 Carley, Olina             11 CFJV-MR              1:16.35    1:20.00        
                   3.47   1:20.00 (1:16.53)                                        
  5 Dyce, Aniesha             12 ASAP-MR              1:35.49    1:23.94        
                  41.60     1:23.94 (42.34)                                        
  5 Bensabeur, Sidney         12 CFJV-MR              1:24.69    1:23.94        
                   3.60   1:23.94 (1:20.34)                                        
  7 Hedman, Else              12 CFJV-MR              1:30.20    1:24.78        
                  38.38     1:24.78 (46.40)                                        
  8 Washington, Madison L     12 CAS-MR               1:23.79    1:25.86        
                   2.12   1:25.86 (1:23.74)                                        
  9 Del Rosario-Tapan, Amiha  11 CAS-MR               1:27.77    1:26.95        
                  40.84     1:26.95 (46.11)                                        
 10 Wilkinson, Julia          11 CFJV-MR              1:30.41    1:29.82        
                  40.77     1:29.82 (49.05)                                        
 11 Williams, Alisia          12 CAS-MR               1:28.71    1:29.85        
                  39.32     1:29.85 (50.53)                                        
 12 Liang, Magan E            11 McBurney-MR               NT    1:31.63        
                  39.74     1:31.63 (51.89)                                        
 13 Delgado, Isabella         12 CAS-MR               1:32.63    1:35.13        
                  41.53     1:35.13 (53.60)                                        
 14 Huang, Alyssa             11 CFJV-MR                   NT    1:44.58        
                  45.02     1:44.58 (59.56)                                        
 15 Linahan, Kristin          12 CFJV-MR                   NT    1:45.49        
                  41.19   1:45.49 (1:04.30)                                        
 16 Province, Shaye L         11 ASAP-MR                   NT    1:49.74        
                  45.45   1:49.74 (1:04.29)                                        
 17 Kuliecza, Vivienne R      11 McBurney-MR               NT    2:00.04        
                  49.80   2:00.04 (1:10.24)                                        
 -- Vizhco, Daisy M           11 CAS-MR               1:43.39         DQ        
      One hand touch
                  43.14          DQ (55.76)                                        
 -- Lukenich, Eila A          12 ASAP-MR                   NT         DQ        
                  54.93        DQ (1:04.30)                                        
 -- Lefever, Megan M          11 ASAP-MR                   NT        XDQ        
      One hand touch
                  48.15          DQ (59.33)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Quiller, Hailey M         12 CAS-MR               1:17.77    1:15.11        
                  34.34     1:15.11 (40.77)                                        
  2 Chicaiza, Natali          12 CFJV-MR              1:20.01    1:15.49        
                  35.25     1:15.49 (40.24)                                        
  3 Bensabeur, Sidney         12 CFJV-MR              1:18.98    1:16.20        
                  36.66     1:16.20 (39.54)                                        
  4 Hedman, Else              12 CFJV-MR              1:19.77    1:18.73        
                  36.47     1:18.73 (42.26)                                        
  5 Washington, Madison L     12 CAS-MR               1:20.18    1:19.07        
                  37.55     1:19.07 (41.52)                                        
  6 Carano, Mylie             11 CFJV-MR              1:21.86    1:19.13        
                  37.01     1:19.13 (42.12)                                        
  7 Carley, Olina             11 CFJV-MR              1:21.27    1:20.66        
                  35.95     1:20.66 (44.71)                                        
  8 Wilkinson, Julia          11 CFJV-MR              1:21.06    1:20.73        
                  36.75     1:20.73 (43.98)                                        
  9 Liang, Magan E            11 McBurney-MR          1:26.15    1:22.83        
                  39.10     1:22.83 (43.73)                                        
 10 Delgado, Isabella         12 CAS-MR               1:25.71    1:22.84        
                  38.24     1:22.84 (44.60)                                        
 11 Dyce, Aniesha             12 ASAP-MR              1:30.95    1:23.56        
                  39.13     1:23.56 (44.43)                                        
 12 Paulino, Janylee          11 KB Makos-MR          1:31.00    1:24.75        
                  41.75     1:24.75 (43.00)                                        
 13 Del Rosario-Tapan, Amiha  11 CAS-MR               1:30.60    1:25.26        
                  40.51     1:25.26 (44.75)                                        
 14 Williams, Alisia          12 CAS-MR               1:22.53    1:25.35        
                  39.20     1:25.35 (46.15)                                        
 15 Zucker, Petra             12 LIFE-MR              1:52.38    1:28.10        
                  42.11     1:28.10 (45.99)                                        
 16 Vizhco, Daisy M           11 CAS-MR                    NT    1:28.18        
                  40.10     1:28.18 (48.08)                                        
 17 Huang, Alyssa             11 CFJV-MR              1:29.89    1:29.32        
                  40.42     1:29.32 (48.90)                                        
 18 Banja, Cristal *          11 HS-MR                1:30.00    1:30.31        
                  42.42     1:30.31 (47.89)                                        
 19 Kuliecza, Vivienne R      11 McBurney-MR          1:30.18    1:35.30        
                  46.41     1:35.30 (48.89)                                        
 20 Sheran, Samantha          12 ASAP-MR              1:41.06    1:39.64        
                  46.31     1:39.64 (53.33)                                        
 21 Rousakis, Mary E          11 ASAP-MR                   NT    1:59.72        
                  59.47   1:59.72 (1:00.25)                                        
 22 Ancone, Kyra              12 McBurney-MR               NT    2:05.54        
                1:00.29   2:05.54 (1:05.25)                                        
 -- Province, Shaye L         11 ASAP-MR              1:40.09         DQ        
      One hand touch - breast
                  43.72          DQ (53.63)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacDonald, Laura          12 CFJV-MR              2:41.27    2:38.37        
                  34.53     1:16.34 (41.81)     2:02.75 (46.41)     2:38.37 (35.62)
  2 Quiller, Hailey M         12 CAS-MR               2:47.19    2:41.57        
                  33.25     1:14.35 (41.10)     2:05.16 (50.81)     2:41.57 (36.41)
  3 Bensabeur, Sidney         12 CFJV-MR              2:47.18    2:44.84        
                  37.69     1:19.03 (41.34)     2:05.24 (46.21)     2:44.84 (39.60)
  4 Chicaiza, Natali          12 CFJV-MR              2:54.75    2:51.74        
                  38.17     1:19.31 (41.14)     2:13.98 (54.67)     2:51.74 (37.76)
  5 Hedman, Else              12 CFJV-MR              3:12.79    2:54.12        
                  39.42     1:23.90 (44.48)     2:14.55 (50.65)     2:54.12 (39.57)
  6 Zucchi, Mia               12 CFJV-MR              3:17.15    2:57.48        
                  38.91     1:24.40 (45.49)     2:18.44 (54.04)     2:57.48 (39.04)
  7 Carley, Olina             11 CFJV-MR              2:55.11    2:57.82        
                  38.62     1:22.10 (43.48)     2:17.13 (55.03)     2:57.82 (40.69)
  8 Liang, Magan E            11 McBurney-MR          2:59.03    2:57.86        
                  40.15     1:28.73 (48.58)     2:18.94 (50.21)     2:57.86 (38.92)
  9 Wilkinson, Julia          11 CFJV-MR              2:57.19    2:58.45        
                  42.31     1:26.37 (44.06)     2:20.64 (54.27)     2:58.45 (37.81)
 10 Linahan, Kristin          12 CFJV-MR                   NT    3:03.43        
                  42.86     1:28.26 (45.40)     2:20.93 (52.67)     3:03.43 (42.50)
 11 Del Rosario-Tapan, Amiha  11 CAS-MR                    NT    3:04.98        
                  38.91     1:29.54 (50.63)     2:23.69 (54.15)     3:04.98 (41.29)
 12 Vizhco, Daisy M           11 CAS-MR                    NT    3:07.32        
                  40.69     1:28.04 (47.35)     2:24.01 (55.97)     3:07.32 (43.31)
 13 Ha, Kara                  11 LIFE-MR              3:25.03    3:09.39        
                  45.12     1:35.02 (49.90)     2:25.06 (50.04)     3:09.39 (44.33)
 14 Iza, Zamira               12 CFJV-MR                   NT    3:09.55        
                  43.85     1:34.12 (50.27)     2:27.31 (53.19)     3:09.55 (42.24)
 15 Torres, Cassidy-Amber     11 McBurney-MR               NT    3:11.00        
                  40.05     1:28.50 (48.45)     2:25.61 (57.11)     3:11.00 (45.39)
 16 Constantine, Charlotte    12 CFJV-MR                   NT    3:21.43        
                  44.17     1:33.23 (49.06)   2:34.63 (1:01.40)     3:21.43 (46.80)
 17 Huang, Alyssa             11 CFJV-MR                   NT    3:27.60        
                  45.17     1:37.76 (52.59)   3:27.60 (1:49.84)                    
 -- Kuliecza, Vivienne R      11 McBurney-MR               NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  50.44     1:42.02 (51.58)     2:41.79 (59.77)          DQ (46.96)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cas Stingrays-MR  'A'                             2:03.59    2:00.98        
     1) Washington, Madison L 12        2) Delgado, Isabella 12           
     3) Williams, Alisia 12             4) Quiller, Hailey M 12           
                  31.34     1:01.52 (30.18)     1:33.57 (32.05)     2:00.98 (27.41)
  2 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:00.70    2:01.47        
     1) Chicaiza, Natali 12             2) Carano, Mylie 11               
     3) Hedman, Else 12                 4) Wilkinson, Julia 11            
                  29.96     1:00.57 (30.61)     1:31.52 (30.95)     2:01.47 (29.95)
  3 Brooklyn Otters-MR  'A'                                NT    2:04.49        
     1) Province, Shaye L 11            2) Lukenich, Eila A 12            
     3) Sheran, Samantha 12             4) Dyce, Aniesha 12               
                  35.82     1:22.57 (46.75)     1:39.22 (16.65)     2:04.49 (25.27)
  4 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                 2:04.03    2:08.80        
     1) Zucchi, Mia 12                  2) Carley, Olina 11               
     3) Huang, Alyssa 11                4) Bensabeur, Sidney 12           
                  31.23     1:03.67 (32.44)     1:36.99 (33.32)     2:08.80 (31.81)
 
Girls 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:16.31    2:14.23        
     1) Wilkinson, Julia 11             2) Carano, Mylie 11               
     3) Carley, Olina 11                4) Linahan, Kristin 12            
                  34.09     1:11.67 (37.58)     1:45.09 (33.42)     2:14.23 (29.14)
  2 Cas Stingrays-MR  'A'                             2:21.81    2:17.10        
     1) Delgado, Isabella 12            2) Washington, Madison L 12       
     3) Quiller, Hailey M 12            4) Williams, Alisia 12            
                  37.10     1:20.60 (43.50)     1:45.47 (24.87)     2:17.10 (31.63)
  3 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                 2:19.32    2:21.44        
     1) Chicaiza, Natali 12             2) Bensabeur, Sidney 12           
     3) Zucchi, Mia 12                  4) Hedman, Else 12                
                  35.36     1:15.29 (39.93)     1:50.34 (35.05)     2:21.44 (31.10)
  4 Brooklyn Otters-MR  'A'                                NT    2:55.02        
     1) Lefever, Megan M 11             2) Lukenich, Eila A 12            
     3) Dyce, Aniesha 12                4) Province, Shaye L 11           
                  48.59     1:41.83 (53.24)     2:21.03 (39.20)     2:55.02 (33.99)
  5 Brooklyn Otters-MR  'B'                                NT    3:43.84        
     1) Rana, Anya M 8                  2) Sheran, Samantha 12            
     3) Rousakis, Mary E 11             4) Rice, Lila C 9                 
                  57.98     1:53.31 (55.33)   2:58.84 (1:05.53)     3:43.84 (45.00)
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Geelen, Lara              14 RYE-MR                 55.14      57.58        
                  28.30       57.58 (29.28)                                        
  2 Leonard, Delaney          13 CFJV-MR                58.16      58.77        
                  28.09       58.77 (30.68)                                        
  3 Roller, Mary Quin         13 McBurney-MR          1:01.26    1:00.12        
                  28.00     1:00.12 (32.12)                                        
  4 Perez, Miranda M          14 KB Makos-MR            59.46    1:00.72        
                  28.63     1:00.72 (32.09)                                        
  5 MacDonald, Kate           13 CFJV-MR              1:03.63    1:03.33        
                  30.23     1:03.33 (33.10)                                        
  6 Tyberg, Alexa             14 CFJV-MR              1:03.02    1:03.72        
                  30.68     1:03.72 (33.04)                                        
  7 Miriyagalla, Vaishali     14 CFJV-MR              1:03.54    1:04.08        
                  31.11     1:04.08 (32.97)                                        
  8 Angerthal, Tatum          13 CFJV-MR              1:06.83    1:04.58        
                  30.67     1:04.58 (33.91)                                        
  9 Lastras-Castrejon, Danie  14 CFJV-MR              1:06.29    1:05.57        
                  31.10     1:05.57 (34.47)                                        
 10 Candelaria, Azi           14 McBurney-MR          1:08.53    1:07.40        
                  31.65     1:07.40 (35.75)                                        
 11 Aery, Christine           13 CFJV-MR              1:01.95    1:07.50        
                  31.94     1:07.50 (35.56)                                        
 12 Vega, Melanie J           14 DESC-NJ              1:09.47    1:08.01        
                  32.24     1:08.01 (35.77)                                        
 13 Collymore, Athena J       13 DESC-NJ              1:14.83    1:09.14        
                  31.85     1:09.14 (37.29)                                        
 14 Gutierrez, Jaleesha H     14 DESC-NJ              1:15.42    1:09.55        
                  32.92     1:09.55 (36.63)                                        
 15 Kelly, Katie              13 CFJV-MR              1:11.43    1:12.48        
                  34.22     1:12.48 (38.26)                                        
 16 Sheridan, Emer            14 McBurney-MR          1:16.44    1:14.59        
                  35.06     1:14.59 (39.53)                                        
 17 Sharpe, Ashley B          14 KB Makos-MR          1:11.83    1:15.15        
                  34.07     1:15.15 (41.08)                                        
 18 Martinez, Leslie          13 KB Makos-MR          1:13.96    1:19.38        
                  37.01     1:19.38 (42.37)                                        
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tiedemann, Julie          14 RYE-MR               5:44.83    5:49.53        
                  30.81     1:05.30 (34.49)     1:40.99 (35.69)     2:17.42 (36.43)
        2:53.26 (35.84)     3:28.87 (35.61)     4:05.03 (36.16)     4:40.90 (35.87)
        5:16.34 (35.44)     5:49.53 (33.19)                                        
  2 Dillon, Grace             14 CFJV-MR              6:01.57    5:58.67        
                  32.62     1:08.66 (36.04)     1:43.69 (35.03)     2:22.00 (38.31)
        2:57.13 (35.13)     3:35.08 (37.95)     4:12.60 (37.52)     4:48.54 (35.94)
        5:25.23 (36.69)     5:58.67 (33.44)                                        
  3 Tyberg, Alexa             14 CFJV-MR              5:50.18    5:58.71        
                  31.52     1:06.44 (34.92)     1:43.02 (36.58)     2:20.87 (37.85)
        2:57.85 (36.98)     3:34.32 (36.47)     4:12.20 (37.88)     4:48.41 (36.21)
        5:24.89 (36.48)     5:58.71 (33.82)                                        
  4 Leonard, Delaney          13 CFJV-MR              6:01.64    6:10.60        
                  32.65     1:09.06 (36.41)     1:46.44 (37.38)     2:25.68 (39.24)
        3:03.74 (38.06)     3:42.33 (38.59)     4:21.26 (38.93)     4:59.03 (37.77)
        5:35.93 (36.90)     6:10.60 (34.67)                                        
  5 Callaghan, Anna           14 CFJV-MR              6:08.21    6:11.21        
                  33.40     1:10.24 (36.84)     1:47.73 (37.49)     2:25.33 (37.60)
        3:03.68 (38.35)     3:41.94 (38.26)     4:20.24 (38.30)     4:58.81 (38.57)
        5:37.17 (38.36)     6:11.21 (34.04)                                        
  6 Roller, Mary Quin         13 McBurney-MR          6:37.45    6:26.09        
                  30.56     1:06.02 (35.46)     1:44.34 (38.32)     2:23.82 (39.48)
        3:04.19 (40.37)     3:44.58 (40.39)     4:25.34 (40.76)     5:06.61 (41.27)
        5:47.62 (41.01)     6:26.09 (38.47)                                        
  7 Finn, Molly K             14 HS-MR                6:48.57    6:29.75        
                  32.58     1:08.76 (36.18)     1:48.23 (39.47)     2:27.24 (39.01)
        3:07.52 (40.28)     3:48.40 (40.88)     4:29.70 (41.30)     5:10.33 (40.63)
        5:50.74 (40.41)     6:29.75 (39.01)                                        
  8 MacDonald, Kate           13 CFJV-MR              6:07.17    6:32.19        
                  31.84     1:09.45 (37.61)     1:48.92 (39.47)     2:28.75 (39.83)
        3:09.03 (40.28)     3:49.85 (40.82)     4:31.16 (41.31)     5:12.37 (41.21)
        5:52.87 (40.50)     6:32.19 (39.32)                                        
  9 Hanin, Katherine P        13 HS-MR                6:29.90    6:34.56        
                  33.97     1:12.66 (38.69)     1:52.67 (40.01)     2:32.54 (39.87)
        3:12.49 (39.95)     3:53.14 (40.65)     4:35.34 (42.20)     5:16.63 (41.29)
        5:57.89 (41.26)     6:34.56 (36.67)                                        
 10 Miriyagalla, Vaishali     14 CFJV-MR              6:21.95    6:36.60        
                  34.58     1:13.62 (39.04)     1:54.03 (40.41)     2:34.67 (40.64)
        3:15.67 (41.00)     3:56.78 (41.11)     4:37.95 (41.17)     5:18.96 (41.01)
        5:59.09 (40.13)     6:36.60 (37.51)                                        
 11 Candelaria, Azi           14 McBurney-MR          7:00.22    6:36.90        
                1:12.70     1:52.04 (39.34)     2:32.16 (40.12)     3:12.71 (40.55)
        3:53.35 (40.64)   6:36.90 (2:43.55)                                        
 12 Aery, Christine           13 CFJV-MR              6:08.84    6:42.37        
                  34.09     1:13.84 (39.75)   2:35.14 (1:21.30)   3:58.61 (1:23.47)
        4:40.64 (42.03)     5:22.03 (41.39)     6:03.17 (41.14)     6:42.47 (39.30)
            6:42.37 ( )                                                            
 13 Lastras-Castrejon, Danie  14 CFJV-MR              7:06.30    6:46.37        
                1:13.02     1:53.15 (40.13)     2:33.70 (40.55)     3:15.05 (41.35)
        3:57.16 (42.11)     4:39.93 (42.77)     5:23.29 (43.36)     6:06.44 (43.15)
        6:46.38 (39.94)         6:46.37 ( )                                        
 14 Angerthal, Tatum          13 CFJV-MR              6:55.94    6:52.87        
                  33.39     1:13.18 (39.79)     1:55.78 (42.60)     2:38.08 (42.30)
        3:20.77 (42.69)     4:03.72 (42.95)     4:46.43 (42.71)     5:29.85 (43.42)
        6:12.12 (42.27)     6:52.87 (40.75)                                        
 15 Kelly, Katie              13 CFJV-MR              7:16.10    7:16.08        
                  37.72     1:20.26 (42.54)     2:04.16 (43.90)     2:49.92 (45.76)
        3:35.98 (46.06)     4:20.70 (44.72)     5:05.77 (45.07)     5:50.41 (44.64)
        6:34.35 (43.94)     7:16.08 (41.73)                                        
 16 Cataldo, Alyssa           13 CFJV-MR                   NT    7:19.34        
                  37.34     1:20.47 (43.13)     2:04.66 (44.19)     2:50.13 (45.47)
        3:36.24 (46.11)     4:21.22 (44.98)     5:06.25 (45.03)     5:51.71 (45.46)
        6:37.35 (45.64)     7:19.34 (41.99)                                        
 17 Sheridan, Emer            14 McBurney-MR               NT    7:32.14        
                  39.08   2:11.72 (1:32.64)     2:58.73 (47.01)   4:32.19 (1:33.46)
        5:18.19 (46.00)     6:06.04 (47.85)     6:49.60 (43.56)     7:33.08 (43.48)
            7:32.14 ( )                                                            
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tiedemann, Julie          14 RYE-MR               1:08.26    1:08.31        
  2 Callaghan, Anna           14 CFJV-MR              1:08.99    1:09.02        
                  33.64     1:09.02 (35.38)                                        
  3 Finn, Molly K             14 HS-MR                1:12.91    1:09.84        
  4 MacDonald, Kate           13 CFJV-MR              1:08.66    1:10.89        
                  34.39     1:10.89 (36.50)                                        
  5 Roller, Mary Quin         13 McBurney-MR          1:13.66    1:11.82        
                  34.82     1:11.82 (37.00)                                        
  6 Leonard, Delaney          13 CFJV-MR              1:09.73    1:13.29        
                  35.62     1:13.29 (37.67)                                        
  7 Perez, Miranda M          14 KB Makos-MR          1:11.61    1:14.68        
                  35.40     1:14.68 (39.28)                                        
  8 Dillon, Grace             14 CFJV-MR              1:17.97    1:16.97        
                  37.69     1:16.97 (39.28)                                        
  9 Candelaria, Azi           14 McBurney-MR          1:16.75    1:17.88        
                  37.52     1:17.88 (40.36)                                        
 10 Hanin, Katherine P        13 HS-MR                1:23.68    1:19.63        
                  38.18     1:19.63 (41.45)                                        
 11 Lastras-Castrejon, Danie  14 CFJV-MR              1:18.96    1:20.12        
                  38.05     1:20.12 (42.07)                                        
 12 Angerthal, Tatum          13 CFJV-MR              1:16.72    1:20.55        
                  37.84     1:20.55 (42.71)                                        
 13 Aery, Christine           13 CFJV-MR              1:09.50    1:20.65        
                  38.27     1:20.65 (42.38)                                        
 14 Kelly, Katie              13 CFJV-MR              1:16.65    1:20.95        
                  40.05     1:20.95 (40.90)                                        
 15 Ravenhall Meinke, Clara   13 McBurney-MR          1:18.11    1:22.00        
                  39.39     1:22.00 (42.61)                                        
 16 Collymore, Athena J       13 DESC-NJ              1:22.39    1:22.80        
                  39.26     1:22.80 (43.54)                                        
 17 Sharpe, Ashley B          14 KB Makos-MR          1:20.99    1:25.58        
                  40.69     1:25.58 (44.89)                                        
 18 Sheridan, Emer            14 McBurney-MR          1:29.64    1:28.97        
 19 Howard, Maia A            13 DESC-NJ              1:32.60    1:34.29        
                  45.91     1:34.29 (48.38)                                        
 20 Martinez, Leslie          13 KB Makos-MR          1:43.78    1:36.93        
                  47.10     1:36.93 (49.83)                                        
 21 Cataldo, Alyssa           13 CFJV-MR              1:35.84    1:39.15        
                  47.62     1:39.15 (51.53)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Callaghan, Anna           14 CFJV-MR              2:26.95    2:29.45        
                  35.89     1:14.10 (38.21)     1:53.05 (38.95)     2:29.45 (36.40)
  2 MacDonald, Kate           13 CFJV-MR              2:26.11    2:33.82        
                  35.81     1:15.29 (39.48)     1:55.40 (40.11)     2:33.82 (38.42)
  3 Perez, Miranda M          14 KB Makos-MR          2:40.00    2:38.95        
                  36.57     1:17.15 (40.58)     1:58.84 (41.69)     2:38.95 (40.11)
  4 Miriyagalla, Vaishali     14 CFJV-MR              2:35.57    2:46.13        
                  38.76     1:20.73 (41.97)     2:03.77 (43.04)     2:46.13 (42.36)
  5 Angerthal, Tatum          13 CFJV-MR                   NT    2:47.31        
                  37.70     1:19.55 (41.85)     2:03.50 (43.95)     2:47.31 (43.81)
  6 Kelly, Katie              13 CFJV-MR              2:54.34    2:50.10        
                  40.01     1:23.23 (43.22)     2:07.61 (44.38)     2:50.10 (42.49)
  7 Aery, Christine           13 CFJV-MR              2:32.99    2:53.75        
                  40.37     1:24.40 (44.03)     2:09.23 (44.83)     2:53.75 (44.52)
  8 Lastras-Castrejon, Danie  14 CFJV-MR              2:55.80    2:53.92        
                  39.48     1:23.92 (44.44)     2:09.25 (45.33)     2:53.92 (44.67)
  9 Sharpe, Ashley B          14 KB Makos-MR          3:03.01    3:08.89        
                                                    2:20.86 ( )     3:08.89 (48.03)
 10 Sheridan, Emer            14 McBurney-MR               NT    3:14.71        
                                1:38.81 ( )     2:30.82 (52.01)     3:14.71 (43.89)
 11 Cataldo, Alyssa           13 CFJV-MR                   NT    3:20.82        
                  47.10     1:38.18 (51.08)     2:30.29 (52.11)     3:20.82 (50.53)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Perez, Miranda M          14 KB Makos-MR          1:19.00    1:18.68        
                  36.61     1:18.68 (42.07)                                        
  2 Miriyagalla, Vaishali     14 CFJV-MR              1:19.52    1:20.86        
                  39.37     1:20.86 (41.49)                                        
  3 Aery, Christine           13 CFJV-MR              1:19.79    1:24.43        
                  39.88     1:24.43 (44.55)                                        
  4 Leonard, Delaney          13 CFJV-MR              1:20.32    1:25.01        
                  41.34     1:25.01 (43.67)                                        
  5 Roller, Mary Quin         13 McBurney-MR          1:24.34    1:25.13        
                  40.43     1:25.13 (44.70)                                        
  6 MacDonald, Kate           13 CFJV-MR              1:21.49    1:25.91        
                  40.68     1:25.91 (45.23)                                        
  7 Angerthal, Tatum          13 CFJV-MR              1:24.41    1:26.89        
                  40.85     1:26.89 (46.04)                                        
  8 Tyberg, Alexa             14 CFJV-MR              1:25.29    1:28.51        
                  41.78     1:28.51 (46.73)                                        
  9 Vega, Melanie J           14 DESC-NJ              1:33.19    1:32.13        
                  45.44     1:32.13 (46.69)                                        
 10 Kelly, Katie              13 CFJV-MR              1:30.07    1:32.51        
                  44.61     1:32.51 (47.90)                                        
 11 Gutierrez, Jaleesha H     14 DESC-NJ              1:36.41    1:32.65        
                  44.55     1:32.65 (48.10)                                        
 12 Collymore, Athena J       13 DESC-NJ              1:46.37    1:33.52        
                  42.70     1:33.52 (50.82)                                        
 13 Candelaria, Azi           14 McBurney-MR          1:31.11    1:34.79        
                  45.31     1:34.79 (49.48)                                        
 14 Callaghan, Anna           14 CFJV-MR              1:31.31    1:35.58        
                  44.34     1:35.58 (51.24)                                        
 15 Lastras-Castrejon, Danie  14 CFJV-MR              1:40.83    1:38.29        
                  45.66     1:38.29 (52.63)                                        
 16 Cataldo, Alyssa           13 CFJV-MR              1:43.08    1:41.39        
                  46.88     1:41.39 (54.51)                                        
 17 Sheridan, Emer            14 McBurney-MR          1:39.08    1:44.63        
                  48.71     1:44.63 (55.92)                                        
 18 Martinez, Leslie          13 KB Makos-MR          2:15.01    2:15.52        
                1:02.98   2:15.52 (1:12.54)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dillon, Grace             14 CFJV-MR              2:54.75    2:50.12        
                  37.97     1:22.21 (44.24)     2:06.81 (44.60)     2:50.12 (43.31)
  2 Miriyagalla, Vaishali     14 CFJV-MR              2:53.08    2:55.85        
                  40.16     1:24.92 (44.76)     2:11.02 (46.10)     2:55.85 (44.83)
  3 Perez, Miranda M          14 KB Makos-MR          2:56.00    2:58.01        
                  38.74     1:23.40 (44.66)     2:10.68 (47.28)     2:58.01 (47.33)
  4 Hanin, Katherine P        13 HS-MR                3:10.00    3:02.22        
                  40.71     1:26.59 (45.88)     2:14.52 (47.93)     3:02.22 (47.70)
  5 MacDonald, Kate           13 CFJV-MR              2:52.95    3:04.23        
                  41.29     1:28.75 (47.46)     2:16.25 (47.50)     3:04.23 (47.98)
  6 Roller, Mary Quin         13 McBurney-MR               NT    3:04.54        
                  40.33     1:26.43 (46.10)     2:16.64 (50.21)     3:04.54 (47.90)
  7 Leonard, Delaney          13 CFJV-MR              3:02.07    3:06.84        
                  42.62     1:30.92 (48.30)     2:20.36 (49.44)     3:06.84 (46.48)
  8 Angerthal, Tatum          13 CFJV-MR                   NT    3:07.68        
                  41.64     1:30.51 (48.87)     2:19.44 (48.93)     3:07.68 (48.24)
  9 Finn, Molly K             14 HS-MR                2:58.75    3:08.30        
                3:18.12         3:08.30 ( )                                        
 10 Tyberg, Alexa             14 CFJV-MR              2:56.33    3:17.15        
                  41.81     1:29.58 (47.77)     2:19.10 (49.52)     3:17.15 (58.05)
 11 Kelly, Katie              13 CFJV-MR                   NT    3:18.65        
                  44.60     1:36.41 (51.81)     2:27.95 (51.54)     3:18.65 (50.70)
 12 Sheridan, Emer            14 McBurney-MR               NT    3:33.70        
                  48.94     1:45.15 (56.21)     2:41.77 (56.62)     3:33.70 (51.93)
 13 Collymore, Athena J       13 DESC-NJ                   NT    3:34.03        
                  44.36     1:41.17 (56.81)     2:38.18 (57.01)     3:34.03 (55.85)
 14 Cataldo, Alyssa           13 CFJV-MR                   NT    3:39.11        
                  48.61     1:44.57 (55.96)     2:42.92 (58.35)     3:39.11 (56.19)
 15 Howard, Maia A            13 DESC-NJ                   NT    3:43.98        
                  49.19     1:46.46 (57.27)     2:41.93 (55.47)   3:43.98 (1:02.05)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Delaney          13 CFJV-MR              1:03.51    1:08.41        
                  31.82     1:08.41 (36.59)                                        
  2 Roller, Mary Quin         13 McBurney-MR          1:14.51    1:14.11        
                  32.77     1:14.11 (41.34)                                        
  3 Callaghan, Anna           14 CFJV-MR              1:14.12    1:17.02        
                  35.34     1:17.02 (41.68)                                        
  4 Angerthal, Tatum          13 CFJV-MR              1:15.44    1:17.56        
                  35.97     1:17.56 (41.59)                                        
  5 Miriyagalla, Vaishali     14 CFJV-MR              1:13.07    1:19.02        
                  37.40     1:19.02 (41.62)                                        
  6 MacDonald, Kate           13 CFJV-MR              1:16.24    1:19.87        
                  37.58     1:19.87 (42.29)                                        
  7 Vega, Melanie J           14 DESC-NJ              1:26.22    1:22.09        
                  37.07     1:22.09 (45.02)                                        
  8 Candelaria, Azi           14 McBurney-MR          1:20.21    1:22.64        
                  37.83     1:22.64 (44.81)                                        
  9 Lastras-Castrejon, Danie  14 CFJV-MR              1:24.96    1:24.34        
                  37.98     1:24.34 (46.36)                                        
 10 Kelly, Katie              13 CFJV-MR              1:28.57    1:25.95        
                  40.40     1:25.95 (45.55)                                        
 11 Gutierrez, Jaleesha H     14 DESC-NJ                   NT    1:26.75        
                  39.37     1:26.75 (47.38)                                        
 12 Collymore, Athena J       13 DESC-NJ                   NT    1:30.12        
                  40.53     1:30.12 (49.59)                                        
 13 Tyberg, Alexa             14 CFJV-MR              1:21.23    1:30.34        
                  40.82     1:30.34 (49.52)                                        
 14 Sharpe, Ashley B          14 KB Makos-MR          1:23.91    1:32.68        
                  39.84     1:32.68 (52.84)                                        
 15 Sheridan, Emer            14 McBurney-MR          1:44.93    1:46.91        
                  49.44     1:46.91 (57.47)                                        
 16 Cataldo, Alyssa           13 CFJV-MR              1:53.17    1:51.17        
                  51.61     1:51.17 (59.56)                                        
 17 Martinez, Leslie          13 KB Makos-MR          1:45.00    1:54.47        
                  52.52   1:54.47 (1:01.95)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Angerthal, Tatum          13 CFJV-MR                   NT    3:01.40        
                  39.52     1:24.29 (44.77)     2:13.48 (49.19)     3:01.40 (47.92)
  2 Callaghan, Anna           14 CFJV-MR              2:45.50    3:02.41        
                  40.35     1:27.19 (46.84)     2:15.34 (48.15)     3:02.41 (47.07)
  3 Miriyagalla, Vaishali     14 CFJV-MR              2:50.96    3:11.44        
                  39.93     1:26.49 (46.56)     2:18.92 (52.43)     3:11.44 (52.52)
  4 Lastras-Castrejon, Danie  14 CFJV-MR                   NT    3:12.89        
                  38.82     1:27.21 (48.39)     2:19.95 (52.74)     3:12.89 (52.94)
  5 Tyberg, Alexa             14 CFJV-MR                   NT    3:16.01        
                  43.36     1:32.83 (49.47)     2:24.92 (52.09)     3:16.01 (51.09)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Delaney          13 CFJV-MR              2:28.37    2:33.00        
                  31.35   1:57.93 (1:26.58)     2:33.00 (35.07)         2:33.00 ( )
  2 Tyberg, Alexa             14 CFJV-MR              2:34.74    2:37.40        
                  37.34     1:16.35 (39.01)     2:04.52 (48.17)     2:37.40 (32.88)
  3 Miriyagalla, Vaishali     14 CFJV-MR              2:35.15    2:37.62        
                  36.14     1:16.39 (40.25)     2:02.75 (46.36)     2:37.62 (34.87)
  4 Finn, Molly K             14 HS-MR                2:34.82    2:39.30        
                  35.40     1:16.15 (40.75)     2:04.45 (48.30)     2:39.30 (34.85)
  5 MacDonald, Kate           13 CFJV-MR              2:33.25    2:39.94        
                  35.11     1:16.21 (41.10)     2:04.50 (48.29)     2:39.94 (35.44)
  6 Hanin, Katherine P        13 HS-MR                2:37.01    2:40.01        
                  36.35     1:18.87 (42.52)     2:05.08 (46.21)     2:40.01 (34.93)
  7 Callaghan, Anna           14 CFJV-MR              2:37.99    2:42.59        
                  35.30     1:14.81 (39.51)     2:06.52 (51.71)     2:42.59 (36.07)
  8 Perez, Miranda M          14 KB Makos-MR          2:32.00    2:42.75        
                  31.57     1:11.95 (40.38)     2:02.00 (50.05)     2:42.75 (40.75)
  9 Dillon, Grace             14 CFJV-MR              2:41.31    2:44.25        
                  40.64     1:22.15 (41.51)     2:09.35 (47.20)     2:44.25 (34.90)
 10 Ravenhall Meinke, Clara   13 McBurney-MR          3:05.67    2:54.85        
                  38.18     1:19.58 (41.40)     2:13.95 (54.37)     2:54.85 (40.90)
 11 Kelly, Katie              13 CFJV-MR              2:52.31    2:55.80        
                  40.02     1:22.75 (42.73)     2:14.44 (51.69)     2:55.80 (41.36)
 12 Aery, Christine           13 CFJV-MR              2:41.52    2:57.33        
                  40.10     1:24.37 (44.27)     2:15.16 (50.79)     2:57.33 (42.17)
 13 Lastras-Castrejon, Danie  14 CFJV-MR              2:57.51    2:58.13        
                  39.24     1:23.71 (44.47)     2:19.76 (56.05)     2:58.13 (38.37)
 14 Collymore, Athena J       13 DESC-NJ                   NT    3:05.39        
                  39.54     1:28.21 (48.67)     2:23.72 (55.51)     3:05.39 (41.67)
 15 Sharpe, Ashley B          14 KB Makos-MR          3:00.66    3:06.39        
                  38.14   2:24.49 (1:46.35)     3:06.39 (41.90)         3:06.39 ( )
 16 Cataldo, Alyssa           13 CFJV-MR              3:15.97    3:18.17        
                  46.99     1:36.79 (49.80)     2:33.35 (56.56)     3:18.17 (44.82)
 17 Howard, Maia A            13 DESC-NJ                   NT    3:31.66        
                  43.47     1:37.66 (54.19)   2:46.46 (1:08.80)     3:31.66 (45.20)
 18 Martinez, Leslie          13 KB Makos-MR          3:30.00    3:42.04        
                  50.54     1:43.25 (52.71)   2:57.55 (1:14.30)     3:42.04 (44.49)
 -- Sheridan, Emer            14 McBurney-MR          3:13.55         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  46.38     1:36.78 (50.40)     2:30.55 (53.77)          DQ (40.14)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leonard, Delaney          13 CFJV-MR              5:12.73    5:26.60        
                  34.14     1:15.80 (41.66)     1:56.78 (40.98)     2:36.52 (39.74)
        3:24.24 (47.72)     4:12.51 (48.27)     4:49.58 (37.07)     5:26.60 (37.02)
  2 Tyberg, Alexa             14 CFJV-MR              5:29.63    5:41.37        
                  38.66     1:27.46 (48.80)     2:08.77 (41.31)     2:51.72 (42.95)
        3:40.42 (48.70)     4:30.05 (49.63)     5:06.21 (36.16)     5:41.37 (35.16)
  3 Callaghan, Anna           14 CFJV-MR              5:36.87    5:42.67        
                  36.05     1:18.76 (42.71)     2:00.17 (41.41)     2:41.09 (40.92)
        3:35.42 (54.33)     4:30.45 (55.03)     5:07.18 (36.73)     5:42.67 (35.49)
  4 Cataldo, Alyssa           13 CFJV-MR                   NT    6:48.48        
                  46.43   1:46.63 (1:00.20)     2:38.52 (51.89)     3:31.05 (52.53)
        4:25.59 (54.54)     5:21.83 (56.24)     6:05.42 (43.59)     6:48.48 (43.06)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:52.41    1:55.67        
     1) Callaghan, Anna 14              2) MacDonald, Kate 13             
     3) Aery, Christine 13              4) Leonard, Delaney 13            
                  30.11       58.93 (28.82)     1:28.19 (29.26)     1:55.67 (27.48)
  2 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                 1:59.16    1:59.64        
     1) Miriyagalla, Vaishali 14        2) Lastras-Castrejon, Daniela 14  
     3) Angerthal, Tatum 13             4) Tyberg, Alexa 14               
                  30.57     1:00.16 (29.59)     1:30.01 (29.85)     1:59.64 (29.63)
  3 MB YMCA Manta Rays-MR  'A'                        2:24.63    2:03.84        
     1) Candelaria, Azi 14              2) Sheridan, Emer 14              
     3) Ravenhall Meinke, Clara 13      4) Roller, Mary Quin 13           
                  32.40     1:05.56 (33.16)     1:36.78 (31.22)     2:03.84 (27.06)
 
Girls 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:04.84    2:09.14        
     1) MacDonald, Kate 13              2) Aery, Christine 13             
     3) Leonard, Delaney 13             4) Callaghan, Anna 14             
                  32.61     1:10.27 (37.66)     1:40.20 (29.93)     2:09.14 (28.94)
  2 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                 2:14.52    2:15.70        
     1) Tyberg, Alexa 14                2) Miriyagalla, Vaishali 14       
     3) Angerthal, Tatum 13             4) Dillon, Grace 14               
                  34.84     1:12.09 (37.25)     1:45.62 (33.53)     2:15.70 (30.08)
 
Girls 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duggan, Sarah             17 CFJV-MR                56.49      59.02        
                  28.45       59.02 (30.57)                                        
  2 MacDonald, Sarah A        17 CFJV-MR                56.24    1:00.32        
                  28.78     1:00.32 (31.54)                                        
  3 Prybylski, Anna           15 CFJV-MR              1:00.79    1:02.74        
                  29.77     1:02.74 (32.97)                                        
  4 Frenkel, Lea              16 CFJV-MR              1:00.85    1:03.23        
                  29.99     1:03.23 (33.24)                                        
  5 Lau, Emilee               17 McBurney-MR          1:01.73    1:03.98        
                  30.41     1:03.98 (33.57)                                        
  6 Garcia, Fritzi            15 CAS-MR               1:03.56    1:04.53        
                  30.92     1:04.53 (33.61)                                        
  7 Miriyagalla, Amaavi       15 CFJV-MR              1:01.16    1:04.54        
                  30.68     1:04.54 (33.86)                                        
  8 Monti, Gabrielle R        16 HS-MR                1:03.73    1:04.89        
                  30.88     1:04.89 (34.01)                                        
  9 Gnad, Julia M             15 HS-MR                1:09.32    1:06.24        
                  31.80     1:06.24 (34.44)                                        
 10 Canales, Carolyn M        17 HS-MR                1:05.97    1:07.33        
                  31.53     1:07.33 (35.80)                                        
 11 Martin, Taylor N          17 KB Makos-MR          1:06.41    1:08.39        
                  31.52     1:08.39 (36.87)                                        
 12 Rabinowitz, Alana         15 CFJV-MR              1:05.50    1:08.54        
                  31.90     1:08.54 (36.64)                                        
 13 Reed, Nia N               15 KB Makos-MR          1:08.36    1:09.37        
                  33.04     1:09.37 (36.33)                                        
 14 Martinez, Xitlali E       15 Un-Cas-MR            1:07.09    1:11.31        
                  34.15     1:11.31 (37.16)                                        
 15 Avendano, Angie           16 CAS-MR               1:12.73    1:12.89        
                  34.42     1:12.89 (38.47)                                        
 16 Royal-Smith, Jaisha       15 KB Makos-MR          1:13.19    1:15.95        
                  35.26     1:15.95 (40.69)                                        
 
Girls 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duggan, Sarah             17 CFJV-MR              5:41.59    5:54.47        
                  32.02     1:07.65 (35.63)     1:44.07 (36.42)     2:20.41 (36.34)
        2:55.89 (35.48)     3:31.66 (35.77)     4:08.01 (36.35)     4:44.25 (36.24)
        5:19.25 (35.00)     5:54.47 (35.22)                                        
  2 MacDonald, Sarah A        17 CFJV-MR              5:32.31    5:58.98        
                  32.06     1:07.74 (35.68)     1:44.25 (36.51)     2:21.00 (36.75)
        2:57.66 (36.66)     3:34.13 (36.47)     4:10.61 (36.48)     4:47.41 (36.80)
        5:23.72 (36.31)     5:58.98 (35.26)                                        
  3 Prybylski, Anna           15 CFJV-MR              5:51.25    6:14.70        
                  32.20     1:07.74 (35.54)     1:44.75 (37.01)     2:22.25 (37.50)
        3:00.37 (38.12)     3:39.60 (39.23)     4:19.19 (39.59)     4:57.97 (38.78)
        5:36.90 (38.93)     6:14.70 (37.80)                                        
  4 Miriyagalla, Amaavi       15 CFJV-MR                   NT    6:27.30        
                  32.88     1:11.38 (38.50)     1:50.96 (39.58)     2:31.31 (40.35)
        3:11.35 (40.04)     3:51.15 (39.80)     4:31.68 (40.53)     5:11.68 (40.00)
        5:51.35 (39.67)     6:27.30 (35.95)                                        
  5 Reed, Nia N               15 KB Makos-MR          7:14.41    6:55.42        
                  35.87     1:15.63 (39.76)     1:56.67 (41.04)     2:38.86 (42.19)
        3:21.70 (42.84)     4:04.84 (43.14)     4:48.29 (43.45)     5:31.29 (43.00)
        6:14.47 (43.18)     6:55.42 (40.95)                                        
  6 Rabinowitz, Alana         15 CFJV-MR              6:58.97    7:12.07        
                  37.11     1:19.32 (42.21)     2:02.14 (42.82)     2:46.48 (44.34)
        3:30.97 (44.49)     4:15.24 (44.27)     4:59.77 (44.53)     5:44.76 (44.99)
        6:29.41 (44.65)     7:12.07 (42.66)                                        
 
Girls 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frenkel, Lea              16 CFJV-MR              1:04.16    1:07.77        
                  33.19     1:07.77 (34.58)                                        
  2 Prybylski, Anna           15 CFJV-MR              1:04.92    1:08.03        
                  33.07     1:08.03 (34.96)                                        
  3 Duggan, Sarah             17 CFJV-MR              1:04.93    1:11.68        
                  34.79     1:11.68 (36.89)                                        
  4 MacDonald, Sarah A        17 CFJV-MR              1:06.89    1:12.01        
                  35.17     1:12.01 (36.84)                                        
  5 Miriyagalla, Amaavi       15 CFJV-MR                   NT    1:12.09        
                  34.67     1:12.09 (37.42)                                        
  6 Garcia, Fritzi            15 CAS-MR               1:11.86    1:13.95        
                  35.66     1:13.95 (38.29)                                        
  7 Reed, Nia N               15 KB Makos-MR          1:18.78    1:22.44        
                  40.60     1:22.44 (41.84)                                        
  8 Martinez, Xitlali E       15 Un-Cas-MR            1:22.51    1:27.29        
                  41.52     1:27.29 (45.77)                                        
  9 Royal-Smith, Jaisha       15 KB Makos-MR          1:27.46    1:29.67        
 
Girls 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Frenkel, Lea              16 CFJV-MR              2:19.62    2:26.78        
                                1:11.79 ( )     1:50.29 (38.50)     2:26.78 (36.49)
  2 Prybylski, Anna           15 CFJV-MR              2:22.79    2:28.35        
                  34.61     1:12.49 (37.88)     1:51.82 (39.33)     2:28.35 (36.53)
  3 Duggan, Sarah             17 CFJV-MR              2:20.71    2:28.99        
                  35.18     1:13.09 (37.91)     1:52.01 (38.92)     2:28.99 (36.98)
  4 Monti, Gabrielle R        16 HS-MR                2:29.67    2:32.08        
                  35.40     1:14.21 (38.81)     1:53.65 (39.44)     2:32.08 (38.43)
  5 MacDonald, Sarah A        17 CFJV-MR              2:23.80    2:35.42        
                  36.67     1:15.98 (39.31)     1:56.16 (40.18)     2:35.42 (39.26)
  6 Garcia, Fritzi            15 CAS-MR               2:38.44    2:37.75        
                  36.46     1:16.69 (40.23)   2:37.75 (1:21.06)                    
  7 Miriyagalla, Amaavi       15 CFJV-MR              2:32.06    2:40.81        
                  37.36     1:18.59 (41.23)     2:00.38 (41.79)     2:40.81 (40.43)
  8 Gnad, Julia M             15 HS-MR                2:41.14    2:49.57        
                  39.61     1:23.03 (43.42)     2:07.54 (44.51)     2:49.57 (42.03)
  9 Canales, Carolyn M        17 HS-MR                2:45.69    2:50.15        
                  40.75     1:23.12 (42.37)     2:06.68 (43.56)     2:50.15 (43.47)
 10 Reed, Nia N               15 KB Makos-MR          2:51.88    2:54.91        
                  40.57     1:25.56 (44.99)     2:10.76 (45.20)     2:54.91 (44.15)
 11 Rabinowitz, Alana         15 CFJV-MR              2:47.73    3:02.49        
                  40.34     1:26.13 (45.79)     2:14.60 (48.47)     3:02.49 (47.89)
 
Girls 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacDonald, Sarah A        17 CFJV-MR              1:10.09    1:15.37        
                  35.78     1:15.37 (39.59)                                        
  2 Duggan, Sarah             17 CFJV-MR              1:13.76    1:17.97        
                  37.15     1:17.97 (40.82)                                        
  3 Frenkel, Lea              16 CFJV-MR              1:14.61    1:18.81        
                  36.93     1:18.81 (41.88)                                        
  4 Miriyagalla, Amaavi       15 CFJV-MR              1:17.76    1:22.01        
                  39.65     1:22.01 (42.36)                                        
  5 Monti, Gabrielle R        16 HS-MR                1:23.63    1:24.69        
                  40.93     1:24.69 (43.76)                                        
  6 Reed, Nia N               15 KB Makos-MR          1:25.69    1:25.98        
                  41.42     1:25.98 (44.56)                                        
  7 Gnad, Julia M             15 HS-MR                1:21.22    1:27.81        
                  41.35     1:27.81 (46.46)                                        
  8 Rabinowitz, Alana         15 CFJV-MR              1:22.61    1:28.35        
                  41.68     1:28.35 (46.67)                                        
  9 Martinez, Xitlali E       15 Un-Cas-MR            1:25.34    1:28.76        
                  42.81     1:28.76 (45.95)                                        
 10 Lau, Emilee               17 McBurney-MR          1:26.32    1:28.78        
                  42.43     1:28.78 (46.35)                                        
 11 Martin, Taylor N          17 KB Makos-MR          1:24.00    1:30.37        
                  42.09     1:30.37 (48.28)                                        
 12 Canales, Carolyn M        17 HS-MR                1:27.91    1:32.78        
                  44.65     1:32.78 (48.13)                                        
 13 Avendano, Angie           16 CAS-MR               1:40.29    1:36.62        
                  46.00     1:36.62 (50.62)                                        
 14 Royal-Smith, Jaisha       15 KB Makos-MR          1:38.33    1:38.67        
                  46.67     1:38.67 (52.00)                                        
 -- Garcia, Fritzi            15 CAS-MR               1:37.42   X1:33.43        
                  44.24     1:33.43 (49.19)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duggan, Sarah             17 CFJV-MR              2:37.19    2:44.26        
                  37.50     1:19.58 (42.08)     2:02.44 (42.86)     2:44.26 (41.82)
  2 MacDonald, Sarah A        17 CFJV-MR              2:31.15    2:45.63        
                  38.46     1:20.69 (42.23)     2:03.94 (43.25)     2:45.63 (41.69)
  3 Frenkel, Lea              16 CFJV-MR              2:39.42    2:48.16        
                  38.04     1:20.89 (42.85)     2:04.60 (43.71)     2:48.16 (43.56)
  4 Miriyagalla, Amaavi       15 CFJV-MR              2:48.74    2:56.06        
                  40.82     1:25.75 (44.93)     2:10.55 (44.80)     2:56.06 (45.51)
  5 Reed, Nia N               15 KB Makos-MR          3:05.69    3:01.59        
                  42.46     1:28.51 (46.05)     2:15.70 (47.19)     3:01.59 (45.89)
  6 Martinez, Xitlali E       15 Un-Cas-MR            3:02.41    3:08.65        
                  43.72     1:31.03 (47.31)     2:19.50 (48.47)     3:08.65 (49.15)
  7 Rabinowitz, Alana         15 CFJV-MR              3:06.43    3:13.62        
                  42.89     1:32.06 (49.17)     2:23.85 (51.79)     3:13.62 (49.77)
 
Girls 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MacDonald, Sarah A        17 CFJV-MR              1:00.48    1:06.51        
                  31.19     1:06.51 (35.32)                                        
  2 Prybylski, Anna           15 CFJV-MR              1:04.54    1:06.71        
                  30.93     1:06.71 (35.78)                                        
  3 Duggan, Sarah             17 CFJV-MR              1:02.91    1:10.69        
                  32.81     1:10.69 (37.88)                                        
  4 Canales, Carolyn M        17 HS-MR                1:11.50    1:12.37        
                  34.34     1:12.37 (38.03)                                        
  5 Miriyagalla, Amaavi       15 CFJV-MR              1:09.19    1:14.82        
                  33.69     1:14.82 (41.13)                                        
  6 Monti, Gabrielle R        16 HS-MR                1:09.87    1:15.26        
                  34.58     1:15.26 (40.68)                                        
  7 Lau, Emilee               17 McBurney-MR          1:16.60    1:15.68        
                  34.15     1:15.68 (41.53)                                        
  8 Gnad, Julia M             15 HS-MR                1:15.71    1:21.87        
                  38.10     1:21.87 (43.77)                                        
  9 Garcia, Fritzi            15 CAS-MR               1:20.31    1:24.49        
                  38.55     1:24.49 (45.94)                                        
 10 Avendano, Angie           16 CAS-MR               1:22.28    1:24.56        
                  38.01     1:24.56 (46.55)                                        
 11 Martinez, Xitlali E       15 Un-Cas-MR            1:27.01    1:24.67        
                  37.99     1:24.67 (46.68)                                        
 12 Martin, Taylor N          17 KB Makos-MR          1:25.45    1:25.73        
                1:26.07         1:25.73 ( )                                        
 13 Rabinowitz, Alana         15 CFJV-MR              1:22.54    1:30.39        
                  43.08     1:30.39 (47.31)                                        
 14 Royal-Smith, Jaisha       15 KB Makos-MR          1:45.41    1:50.50        
                  49.08   1:50.50 (1:01.42)                                        
 
Girls 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Prybylski, Anna           15 CFJV-MR              2:34.16    2:49.11        
                  33.91     1:16.81 (42.90)     2:04.67 (47.86)     2:49.11 (44.44)
  2 Dominguez, Nailea         15 CAS-MR               3:01.94    2:58.60        
  3 Rabinowitz, Alana         15 CFJV-MR              3:23.99    3:21.94        
                  42.66     1:34.37 (51.71)     2:27.99 (53.62)     3:21.94 (53.95)
 
Girls 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Duggan, Sarah             17 CFJV-MR              2:19.83    2:24.69        
                  31.52     1:09.76 (38.24)     1:51.96 (42.20)     2:24.69 (32.73)
  2 MacDonald, Sarah A        17 CFJV-MR              2:17.27    2:25.93        
                  31.01     1:09.09 (38.08)     1:52.52 (43.43)     2:25.93 (33.41)
  3 Prybylski, Anna           15 CFJV-MR              2:26.85    2:31.20        
                  30.68     1:07.93 (37.25)     1:55.81 (47.88)     2:31.20 (35.39)
  4 Miriyagalla, Amaavi       15 CFJV-MR                   NT    2:36.21        
                  32.62     1:14.71 (42.09)     1:59.69 (44.98)     2:36.21 (36.52)
  5 Dominguez, Nailea         15 CAS-MR               2:46.62    2:41.26        
                  33.16     1:14.71 (41.55)     2:05.19 (50.48)     2:41.26 (36.07)
  6 Garcia, Fritzi            15 CAS-MR               2:45.16    2:50.92        
                  34.38     1:19.11 (44.73)     2:15.78 (56.67)     2:50.92 (35.14)
  7 Martinez, Xitlali E       15 Un-Cas-MR            2:47.28    2:55.21        
                  36.19     1:22.81 (46.62)     2:14.34 (51.53)     2:55.21 (40.87)
  8 Rabinowitz, Alana         15 CFJV-MR              2:47.95    3:02.18        
                  41.63     1:28.02 (46.39)     2:19.74 (51.72)     3:02.18 (42.44)
  9 Royal-Smith, Jaisha       15 KB Makos-MR          3:23.03    3:17.90        
                  47.55     1:36.44 (48.89)     2:32.75 (56.31)     3:17.90 (45.15)
 
Girls 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Prybylski, Anna           15 CFJV-MR              5:15.38    5:28.30        
                  31.67     1:11.44 (39.77)     1:51.84 (40.40)     2:32.81 (40.97)
        3:23.42 (50.61)     4:13.91 (50.49)     4:50.95 (37.04)     5:30.10 (39.15)
            5:28.30 ( )                                                            
 
Girls 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:46.91    1:51.88        
     1) Duggan, Sarah 17                2) Frenkel, Lea 16                
     3) Prybylski, Anna 15              4) MacDonald, Sarah A 17          
                  27.01       56.07 (29.06)     1:24.72 (28.65)     1:51.88 (27.16)
  2 Kips Bay Makos-MR  'A'                            1:58.58    2:00.82        
     1) Martin, Taylor N 17             2) Sharpe, Ashley B 14            
     3) Reed, Nia N 15                  4) Perez, Miranda M 14            
                  30.18     1:01.97 (31.79)     1:32.40 (30.43)     2:00.82 (28.42)
 
Girls 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:58.86    2:02.42        
     1) Frenkel, Lea 16                 2) MacDonald, Sarah A 17          
     3) Prybylski, Anna 15              4) Duggan, Sarah 17               
                  31.34     1:06.10 (34.76)     1:35.55 (29.45)     2:02.42 (26.87)
  2 Kips Bay Makos-MR  'A'                            2:21.87    2:25.59        
     1) Sharpe, Ashley B 14             2) Reed, Nia N 15                 
     3) Perez, Miranda M 14             4) Martinez, Leslie 13            
                  39.33     1:18.56 (39.23)     1:49.79 (31.23)     2:25.59 (35.80)
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Squires, Julian            7 McBurney-MR            20.90      23.00        
  2 Arone, Alex B              8 FAST-MR                   NT      23.65        
  3 Huang, Kevin               8 CFJV-MR                   NT      24.44        
  4 Zhungo Vazquez, Michael    7 FAST-MR                   NT      33.03        
  5 Tantsyura, Joseph V        6 FAST-MR                   NT      47.59        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chinea, Ethan              8 LIFE-MR                40.89      35.13        
  2 Huang, Kevin               8 CFJV-MR                   NT      52.51        
  3 Sobel, Jack C              7 McBurney-MR               NT      55.26        
  4 Arone, Alex B              8 FAST-MR                   NT    1:01.28        
  5 Zhungo Vazquez, Michael    7 FAST-MR                   NT    1:16.88        
  6 Leung, Arthur H            8 FAST-MR                   NT    1:18.19        
  7 Chavez, Aaron E            7 FAST-MR                   NT    1:24.09        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chinea, Ethan              8 LIFE-MR                45.89      20.64        
  2 Hong, Orson                8 LIFE-MR                35.86      25.72        
  3 Huang, Kevin               8 CFJV-MR                   NT      29.46        
  4 Sobel, Jack C              7 McBurney-MR               NT      31.76        
  5 Arone, Alex B              8 FAST-MR                   NT      31.95        
  6 Chavez, Aaron E            7 FAST-MR                   NT      35.29        
  7 Zhungo Vazquez, Michael    7 FAST-MR                   NT      41.58        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Squires, Julian            7 McBurney-MR            50.01      55.30        
  2 Arone, Alex B              8 FAST-MR                   NT    1:13.10        
 -- Chavez, Aaron E            7 FAST-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chinea, Ethan              8 LIFE-MR                50.89      27.38        
  2 Huang, Kevin               8 CFJV-MR                   NT      27.41        
  3 Sobel, Jack C              7 McBurney-MR               NT      31.91        
 -- Zhungo Vazquez, Michael    7 FAST-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Leung, Arthur H            8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Arone, Alex B              8 FAST-MR                   NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- Chavez, Aaron E            7 FAST-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Kevin               8 CFJV-MR                   NT      58.59        
 -- Squires, Julian            7 McBurney-MR          1:00.51         DQ        
      Arms past hipline
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Squires, Julian            7 McBurney-MR            25.91      34.66        
 -- Huang, Kevin               8 CFJV-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hong, Orson                8 LIFE-MR              1:00.86      53.13        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Washington, Morgon        10 CAS-MR                 28.10      28.32        
  2 Pacheco, MP               10 UN-MR                  31.34      30.02        
  3 Loke, Lokey               10 UN-MR                  31.68      31.04        
  4 Park, Aaron T             10 CAS-MR                 32.76      31.49        
  5 Nguyen, Dustin            10 KB Makos-MR            31.00      32.84        
  6 Brillante, Francesco A    10 HS-MR                  35.14      35.25        
  7 Merino, Chris             10 UN-MR                  36.16      35.36        
  8 Rivera, Jaden D            9 HS-MR                  39.00      36.50        
  9 Elkhoury, Marc            10 HS-MR                  37.39      37.71        
 10 Li, Brendan C              9 HS-MR                  39.36      37.97        
 11 Pinnock, Alex              9 NRYS-MR                50.33      38.07        
 12 Soltowski, Alexander      10 CFJV-MR                38.10      38.17        
 13 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR                42.85      38.42        
 14 Sanchez Ampudio, Alexand   9 NRYS-MR                37.78      38.75        
 15 Squires, Benjamin         10 McBurney-MR            38.75      39.47        
 16 Calloway, Mike Mike A     10 FAST-MR                   NT      41.18        
 17 Park, Noah                 9 ASAP-MR                44.64      43.01        
 18 Sampogna, Hayden           9 CFJV-MR                46.36      48.00        
 19 Cort, Daniel P             9 FAST-MR                   NT      52.84        
 20 Jones III, James M         9 FAST-MR                   NT      53.33        
 21 Liang, Tristan R           9 McBurney-MR            50.48      54.25        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Washington, Morgon        10 CAS-MR                 36.21      35.68        
  2 Park, Aaron T             10 CAS-MR                 39.49      39.27        
  3 Soltowski, Alexander      10 CFJV-MR                43.87      44.34        
  4 Elkhoury, Marc            10 HS-MR                  43.53      45.17        
  5 Li, Brendan C              9 HS-MR                  46.75      46.58        
  6 Squires, Benjamin         10 McBurney-MR            48.65      49.08        
  7 Pinnock, Alex              9 NRYS-MR                53.03      49.73        
  8 Calloway, Mike Mike A     10 FAST-MR                   NT      51.78        
  9 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR                57.09      53.81        
 10 Park, Noah                 9 ASAP-MR                56.57      55.22        
 11 Sampogna, Hayden           9 CFJV-MR                59.27      56.63        
 12 Jones III, James M         9 FAST-MR                   NT    1:04.55        
 13 Liang, Tristan R           9 McBurney-MR          1:06.72    1:04.73        
 14 Cort, Daniel P             9 FAST-MR                   NT    1:08.94        
 -- Sanchez Ampudio, Alexand   9 NRYS-MR                44.84         DQ        
      No touch at turn
 -- Rivera, Jaden D            9 HS-MR                  43.12         DQ        
      Re-Submerged
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Washington, Morgon        10 CAS-MR               1:18.80    1:16.42        
                  36.84     1:16.42 (39.58)                                        
  2 Park, Aaron T             10 CAS-MR               1:26.01    1:24.21        
                  39.71     1:24.21 (44.50)                                        
  3 Soltowski, Alexander      10 CFJV-MR              1:36.46    1:34.41        
                  47.42     1:34.41 (46.99)                                        
  4 Nguyen, Dustin            10 KB Makos-MR          1:35.00    1:37.38        
                  46.72     1:37.38 (50.66)                                        
  5 Glick, Andrew              9 ASAP-MR              1:53.95    1:37.60        
                  46.88     1:37.60 (50.72)                                        
  6 Ha, Connor                 9 LIFE-MR              2:04.35    1:43.44        
  7 Park, Noah                 9 ASAP-MR                   NT    1:54.23        
                  55.73     1:54.23 (58.50)                                        
  8 Calloway, Mike Mike A     10 FAST-MR                   NT    1:55.27        
                  54.10   1:55.27 (1:01.17)                                        
  9 Sampogna, Hayden           9 CFJV-MR                   NT    2:08.58        
                1:02.81   2:08.58 (1:05.77)                                        
 -- Merino, Chris             10 UN-MR                1:30.01         DQ        
      Delay initiating turn
                  45.63          DQ (48.17)                                        
 -- Gorelik, Lev              10 ASAP-MR              2:08.86         DQ        
      Multiple strokes
                  55.76        DQ (1:02.43)                                        
 -- Hainault, Benji E          9 McBurney-MR               NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  59.43        DQ (1:08.83)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Washington, Morgon        10 CAS-MR                 43.35      40.48        
  2 Park, Aaron T             10 CAS-MR                 43.83      43.32        
  3 Loke, Lokey               10 UN-MR                  56.04      44.93        
  4 Ha, Connor                 9 LIFE-MR                51.35      49.41        
  5 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR                   NT      51.26        
  6 Nguyen, Dustin            10 KB Makos-MR            46.00      53.22        
  7 Sanchez Ampudio, Alexand   9 NRYS-MR                53.97      55.49        
  8 Soltowski, Alexander      10 CFJV-MR                56.88      56.83        
  9 Glick, Andrew              9 ASAP-MR              1:03.66      56.84        
 10 Cort, Daniel P             9 FAST-MR                   NT      59.44        
 11 Pinnock, Alex              9 NRYS-MR              1:14.10    1:00.73        
 12 Liang, Tristan R           9 McBurney-MR          1:06.58    1:07.36        
 -- Jones III, James M         9 FAST-MR                   NT         DQ        
      Two strokes under water
 -- Sampogna, Hayden           9 CFJV-MR              1:25.46         DQ        
      No touch
 -- Park, Noah                 9 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Arms past hipline
 -- Hainault, Benji E          9 McBurney-MR          1:13.11         DQ        
      One hand touch
 -- Calloway, Mike Mike A     10 FAST-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Park, Aaron T             10 CAS-MR               1:52.26    1:42.32        
                  49.06     1:42.32 (53.26)                                        
  2 Brillante, Francesco A    10 HS-MR                1:44.82    1:42.43        
                  49.84     1:42.43 (52.59)                                        
  3 Rivera, Jaden D            9 HS-MR                1:50.32    1:48.19        
                  54.07     1:48.19 (54.12)                                        
  4 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR              1:53.13    1:48.66        
                  50.77     1:48.66 (57.89)                                        
  5 Li, Brendan C              9 HS-MR                1:57.90    1:56.72        
                  57.52     1:56.72 (59.20)                                        
  6 Nguyen, Dustin            10 KB Makos-MR          1:40.00    2:02.91        
                  57.50   2:02.91 (1:05.41)                                        
  7 Liang, Tristan R           9 McBurney-MR               NT    2:37.76        
                1:16.20   2:37.76 (1:21.56)                                        
 -- Calloway, Mike Mike A     10 FAST-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
                1:00.65        DQ (1:07.98)                                        
 -- Park, Noah                 9 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Arms past hipline
                1:12.14        DQ (1:13.67)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loke, Lokey               10 UN-MR                  35.21      32.96        
  2 Washington, Morgon        10 CAS-MR                 32.57      33.41        
  3 Pacheco, MP               10 UN-MR                  33.31      34.52        
  4 Brillante, Francesco A    10 HS-MR                  37.62      37.26        
  5 Park, Aaron T             10 CAS-MR                 37.42      39.10        
  6 Merino, Chris             10 UN-MR                  41.75      41.96        
  7 Sanchez Ampudio, Alexand   9 NRYS-MR                48.22      42.06        
  8 Nguyen, Dustin            10 KB Makos-MR            40.00      44.53        
  9 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR                   NT      47.07        
 10 Soltowski, Alexander      10 CFJV-MR                52.53      47.48        
 11 Pinnock, Alex              9 NRYS-MR                56.28      48.50        
 12 Squires, Benjamin         10 McBurney-MR            49.29      49.78        
 13 Rivera, Jaden D            9 HS-MR                  48.52      49.92        
 14 Elkhoury, Marc            10 HS-MR                  44.54      52.26        
 15 Calloway, Mike Mike A     10 FAST-MR                   NT      54.18        
 16 Park, Noah                 9 ASAP-MR                   NT    1:04.69        
 -- Liang, Tristan R           9 McBurney-MR          1:05.34         DQ        
      Scissors kick
 -- Sampogna, Hayden           9 CFJV-MR              1:40.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Li, Brendan C              9 HS-MR                1:02.64         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Loke, Lokey               10 UN-MR                1:21.55    1:16.02        
                  33.68     1:16.02 (42.34)                                        
  2 Washington, Morgon        10 CAS-MR               1:20.38    1:16.95        
                  33.85     1:16.95 (43.10)                                        
  3 Pacheco, MP               10 UN-MR                1:21.96    1:22.24        
                  35.56     1:22.24 (46.68)                                        
  4 Park, Aaron T             10 CAS-MR               1:34.26    1:39.00        
                  42.36     1:39.00 (56.64)                                        
  5 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR                   NT    2:02.89        
                  54.03   2:02.89 (1:08.86)                                        
  6 Park, Noah                 9 ASAP-MR                   NT    2:12.06        
                1:02.00   2:12.06 (1:10.06)                                        
  7 Hainault, Benji E          9 McBurney-MR               NT    2:18.70        
                1:00.47   2:18.70 (1:18.23)                                        
 -- Glick, Andrew              9 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
                  51.32          DQ (59.60)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Washington, Morgon        10 CAS-MR               1:14.56    1:13.68        
                  34.12     1:13.68 (39.56)                                        
  2 Loke, Lokey               10 UN-MR                1:24.67    1:19.70        
                  36.71     1:19.70 (42.99)                                        
  3 Pacheco, MP               10 UN-MR                1:25.38    1:19.97        
                  34.78     1:19.97 (45.19)                                        
  4 Park, Aaron T             10 CAS-MR               1:32.13    1:31.95        
                  42.09     1:31.95 (49.86)                                        
  5 Merino, Chris             10 UN-MR                1:33.80    1:33.74        
                  46.45     1:33.74 (47.29)                                        
  6 Sanchez Ampudio, Alexand   9 NRYS-MR              1:39.27    1:39.34        
                  48.58     1:39.34 (50.76)                                        
  7 Nguyen, Dustin            10 KB Makos-MR          1:35.00    1:41.32        
                  45.36     1:41.32 (55.96)                                        
  8 Soltowski, Alexander      10 CFJV-MR                   NT    1:44.09        
                  46.63     1:44.09 (57.46)                                        
  9 Ha, Connor                 9 LIFE-MR              2:05.86    1:44.51        
                  51.64     1:44.51 (52.87)                                        
 10 Gorelik, Lev              10 ASAP-MR              1:49.30    1:45.25        
                  51.91     1:45.25 (53.34)                                        
 11 Park, Noah                 9 ASAP-MR                   NT    2:06.03        
                1:03.48   2:06.03 (1:02.55)                                        
 12 Liang, Tristan R           9 McBurney-MR               NT    2:27.40        
 -- Sampogna, Hayden           9 CFJV-MR                   NT        XDQ        
      Alternating Kick - fly
                1:14.70        DQ (1:15.14)                                        
 -- Glick, Andrew              9 ASAP-MR              1:56.10         DQ        
      One hand touch - breast
                  49.64          DQ (54.13)                                        
 -- Pinnock, Alex              9 NRYS-MR              2:35.80         DQ        
      Two strokes under water - breast
                  51.79          DQ (52.84)                                        
 -- Sobel, Jack C              7 McBurney-MR               NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                1:16.58        DQ (1:20.18)                                        
 -- Hainault, Benji E          9 McBurney-MR          2:11.87         DQ        
      Butterfly kick - breast
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Washington, Morgon        10 CAS-MR               2:51.17    2:44.56        
                  35.70     1:16.84 (41.14)     2:08.14 (51.30)     2:44.56 (36.42)
  2 Brillante, Francesco A    10 HS-MR                3:00.00    3:00.98        
                  39.14     1:25.29 (46.15)     2:19.77 (54.48)     3:00.98 (41.21)
  3 Soltowski, Alexander      10 CFJV-MR                   NT    3:36.60        
                  46.22     1:36.39 (50.17)   2:47.56 (1:11.17)     3:36.60 (49.04)
  4 Squires, Benjamin         10 McBurney-MR               NT    3:39.99        
                  54.89     1:50.15 (55.26)   2:52.78 (1:02.63)     3:39.99 (47.21)
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Harbor Seals-MR  'A'                              1:16.59         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #1
     1) Elkhoury, Marc 10               2) Li, Brendan C 9                
     3) Rivera, Jaden D 9               4) Brillante, Francesco A 10      
                  34.47          DQ (25.62)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, Daniel             12 CFJV-MR                27.00      26.83        
  2 Gorzula, Alexander        12 CFJV-MR                27.16      26.89        
  3 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR                 28.05      28.03        
  4 Muroski, Jason            11 CFJV-MR                27.94      28.19        
  5 Wilkinson, Jay            12 CFJV-MR                29.71      30.08        
  6 Todorov, Alexander        12 CFJV-MR                29.99      30.99        
  7 Adnet, Achilles           12 McBurney-MR            32.48      31.39        
  8 Thomas, Jayden            12 KB Makos-MR            31.00      31.56        
  9 Barbulet, David           11 CFJV-MR                32.32      31.66        
 10 Headley, Samuel L         11 CAS-MR                 37.41      33.98        
 11 Zhang, Ruimin             11 CFJV-MR                37.83      36.44        
 12 Kamble, Suryan            11 ASAP-MR                40.84      37.00        
 13 Sanchez, Jorge            11 UN-MR                  35.02      37.10        
 14 Kelly, Sean               11 CFJV-MR                37.23      37.31        
 15 Hopper, Luke              11 CFJV-MR                36.63      38.72        
 16 Pagoto, Lucas             11 DESC-NJ                   NT      39.62        
 17 Rosenthal, Isaac D        12 CAS-MR                 37.13      40.31        
 18 Hong, Oliver              12 LIFE-MR                38.47      41.53        
 19 Zhungo Vazquez, David A   11 FAST-MR                   NT      49.37        
 20 Dyer, James R             11 DESC-NJ                   NT      53.55        
 21 Pineda, Daniel E          11 FAST-MR                   NT    1:13.03        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thompson, Lyn             11 Un-Kbm-MR            2:25.00    2:23.55        
  2 Thompson, Kota            12 Un-Kbm-MR            2:36.81    2:23.64        
  3 Adnet, Achilles           12 McBurney-MR          2:48.65    2:39.47        
  4 Thomas, Jayden            12 KB Makos-MR          2:55.00    2:50.03        
  5 Sanchez Ampudio, Alexand   9 NRYS-MR              3:57.68    3:03.89        
                  41.36     1:31.02 (49.66)     2:20.61 (49.59)     3:03.89 (43.28)
  6 Soltowski, Alexander      10 CFJV-MR                   NT    3:04.34        
                  40.11     1:27.82 (47.71)     2:17.77 (49.95)     3:04.34 (46.57)
  7 Pinnock, Alex              9 NRYS-MR              4:30.60    3:04.78        
                  43.69     1:32.02 (48.33)     2:20.72 (48.70)     3:04.78 (44.06)
  8 Lee, Jordan               11 LIFE-MR              3:13.89    3:38.63        
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gorzula, Alexander        12 CFJV-MR              5:46.15    5:44.15        
                  30.57     1:04.41 (33.84)     1:39.70 (35.29)     2:15.11 (35.41)
        2:50.77 (35.66)     3:27.60 (36.83)     4:02.60 (35.00)     4:37.89 (35.29)
        5:11.92 (34.03)     5:44.15 (32.23)                                        
  2 Wilkinson, Jay            12 CFJV-MR              5:56.41    5:54.82        
                  32.56     1:08.03 (35.47)     1:44.47 (36.44)     2:20.82 (36.35)
        2:57.54 (36.72)     3:33.98 (36.44)     4:09.83 (35.85)     4:45.73 (35.90)
        5:21.21 (35.48)     5:54.82 (33.61)                                        
  3 Rupp, William P           12 RYE-MR               6:20.00    5:55.49        
                  30.76     1:05.78 (35.02)     1:41.86 (36.08)     2:18.66 (36.80)
        2:55.10 (36.44)     3:32.29 (37.19)     4:09.40 (37.11)     4:45.77 (36.37)
        5:21.78 (36.01)     5:55.49 (33.71)                                        
  4 Carley, Thomas            11 CFJV-MR              6:31.81    6:27.40        
                  33.82     1:12.31 (38.49)     1:52.17 (39.86)     2:31.51 (39.34)
        3:09.69 (38.18)     3:50.78 (41.09)     4:30.56 (39.78)     5:10.77 (40.21)
        5:51.53 (40.76)     6:27.40 (35.87)                                        
  5 Todorov, Alexander        12 CFJV-MR              6:51.39    6:51.71        
                  34.90     1:15.72 (40.82)     1:57.46 (41.74)     2:39.25 (41.79)
        3:21.41 (42.16)     4:05.29 (43.88)     4:48.05 (42.76)     5:30.13 (42.08)
        6:12.31 (42.18)     6:51.71 (39.40)                                        
  6 Constantine, Christopher  11 CFJV-MR              7:10.75    7:29.61        
                  37.48     1:18.59 (41.11)     2:02.11 (43.52)     2:47.17 (45.06)
        3:33.28 (46.11)     4:19.10 (45.82)     5:05.62 (46.52)     5:53.76 (48.14)
        6:42.48 (48.72)     7:29.61 (47.13)                                        
  7 Gruver, Bogdan A          12 HS-MR                7:32.27    7:40.03        
                1:21.35     2:07.01 (45.66)     2:51.26 (44.25)     3:38.79 (47.53)
        4:29.33 (50.54)     5:19.57 (50.24)   6:57.63 (1:38.06)     7:40.87 (43.24)
            7:40.03 ( )                                                            
  8 Slimani, Mohamed A        11 HS-MR                7:00.00    8:25.50        
                  44.99     1:36.14 (51.15)     2:29.05 (52.91)     3:19.65 (50.60)
        4:13.25 (53.60)     5:06.29 (53.04)     5:56.76 (50.47)     6:47.22 (50.46)
        7:37.77 (50.55)     8:25.50 (47.73)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rzezwicki, Gabriel        12 CFJV-MR                31.20      30.43        
  2 Gorzula, Alexander        12 CFJV-MR                31.95      31.25        
  3 Muroski, Jason            11 CFJV-MR                33.53      32.43        
  4 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR                 34.50      33.78        
  5 Zhang, Daniel             12 CFJV-MR                34.50      34.27        
  6 Carley, Thomas            11 CFJV-MR                34.43      34.37        
  7 Todorov, Alexander        12 CFJV-MR                34.73      34.66        
  8 Thompson, Lyn             11 Un-Kbm-MR              36.81      35.51        
  9 Barbulet, David           11 CFJV-MR                36.77      35.59        
 10 Adnet, Achilles           12 McBurney-MR            38.26      38.12        
 11 Sanchez, Jorge            11 UN-MR                  44.65      41.63        
 12 Kelly, Sean               11 CFJV-MR                43.28      42.59        
 13 Zhang, Ruimin             11 CFJV-MR                44.71      43.57        
 14 Rosenthal, Isaac D        12 CAS-MR                 40.07      45.40        
 15 Headley, Samuel L         11 CAS-MR                 48.91      46.05        
 16 Hopper, Luke              11 CFJV-MR                45.66      46.83        
 17 Lee, Jordan               11 LIFE-MR                40.89      54.65        
 18 Pagoto, Lucas             11 DESC-NJ                   NT      55.47        
 19 Dyer, James R             11 DESC-NJ                   NT    1:05.08        
 20 Zhungo Vazquez, David A   11 FAST-MR                   NT    1:08.50        
 21 Pineda, Daniel E          11 FAST-MR                   NT    1:39.98        
 -- Hong, Oliver              12 LIFE-MR                43.01         DQ        
      Re-Submerged
 -- Kamble, Suryan            11 ASAP-MR                48.22         DQ        
      Delay initiating arm pull
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gorzula, Alexander        12 CFJV-MR              1:12.85    1:06.79        
                  32.79     1:06.79 (34.00)                                        
  2 Rzezwicki, Gabriel        12 CFJV-MR              1:09.49    1:07.69        
                  32.59     1:07.69 (35.10)                                        
  3 Muroski, Jason            11 CFJV-MR              1:16.48    1:10.75        
                  34.51     1:10.75 (36.24)                                        
  4 Carley, Thomas            11 CFJV-MR              1:12.62    1:12.74        
                  35.76     1:12.74 (36.98)                                        
  5 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR               1:17.94    1:13.10        
                  34.59     1:13.10 (38.51)                                        
  6 Zhang, Daniel             12 CFJV-MR              1:21.35    1:14.05        
                  36.26     1:14.05 (37.79)                                        
  7 Todorov, Alexander        12 CFJV-MR              1:14.82    1:15.03        
                  36.25     1:15.03 (38.78)                                        
  8 Thompson, Kota            12 Un-Kbm-MR            1:26.21    1:15.28        
                  35.42     1:15.28 (39.86)                                        
  9 Constantine, Christopher  11 CFJV-MR              1:18.21    1:18.02        
                  37.45     1:18.02 (40.57)                                        
 10 Barbulet, David           11 CFJV-MR              1:20.75    1:18.30        
                  37.71     1:18.30 (40.59)                                        
 11 Thompson, Lyn             11 Un-Kbm-MR            1:20.00    1:19.27        
                  37.17     1:19.27 (42.10)                                        
 12 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR              1:24.96    1:20.79        
                  39.37     1:20.79 (41.42)                                        
 13 Bubrowiecki, Sebastian    12 HS-MR                1:22.91    1:22.38        
                  39.48     1:22.38 (42.90)                                        
 14 Gutierrez, Mathew         12 CAS-MR               1:31.65    1:25.61        
                  42.72     1:25.61 (42.89)                                        
 15 Kelly, Sean               11 CFJV-MR              1:34.34    1:28.92        
                  43.91     1:28.92 (45.01)                                        
 16 Gruver, Bogdan A          12 HS-MR                1:33.98    1:29.45        
 17 Hong, Oliver              12 LIFE-MR              1:41.28    1:32.93        
                  43.99     1:32.93 (48.94)                                        
 18 Zhang, Ruimin             11 CFJV-MR                   NT    1:33.57        
                  44.75     1:33.57 (48.82)                                        
 19 Slimani, Mohamed A        11 HS-MR                1:48.23    1:40.22        
                  49.08     1:40.22 (51.14)                                        
 20 Rosenthal, Isaac D        12 CAS-MR               1:45.13    1:42.41        
                  49.86     1:42.41 (52.55)                                        
 21 Hopper, Luke              11 CFJV-MR              1:41.28    1:45.65        
                  52.00     1:45.65 (53.65)                                        
 -- Thomas, Jayden            12 KB Makos-MR          1:30.00         DQ        
      Delay initiating turn
                1:33.41                                                            
 -- Wilkinson, Jay            12 CFJV-MR              1:17.28         DQ        
      Re-Submerged
                  37.92          DQ (38.35)                                        
 -- Kamble, Suryan            11 ASAP-MR                   NT         DQ        
      Multiple strokes
                  50.40          DQ (59.17)                                        
 -- Pepper, Logan S           12 ASAP-MR              1:45.04         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muroski, Jason            11 CFJV-MR                34.51      35.67        
  2 Rzezwicki, Gabriel        12 CFJV-MR                37.00      37.08        
  3 Gorzula, Alexander        12 CFJV-MR                36.47      37.27        
  4 Todorov, Alexander        12 CFJV-MR                36.32      37.45        
  5 Zhang, Daniel             12 CFJV-MR                35.52      37.55        
  6 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR                 40.22      37.95        
  7 Thompson, Lyn             11 Un-Kbm-MR              42.68      39.43        
  8 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR                42.53      40.28        
  9 Carley, Thomas            11 CFJV-MR                39.57      40.65        
 10 Constantine, Christopher  11 CFJV-MR                41.71      41.37        
 11 Barbulet, David           11 CFJV-MR                45.22      43.73        
 12 Ye, DY                    11 UN-MR                  45.63      43.79        
 13 Headley, Samuel L         11 CAS-MR                 46.67      44.96        
 14 Bubrowiecki, Sebastian    12 HS-MR                  44.64      45.31        
 15 DeLeon, Ismeal R          12 KB Makos-MR            48.00      46.80        
 16 Kelly, Sean               11 CFJV-MR                46.09      47.47        
 17 Zhang, Ruimin             11 CFJV-MR                47.00      48.17        
 18 Pepper, Logan S           12 ASAP-MR                48.00      48.51        
 19 Hong, Oliver              12 LIFE-MR                50.30      49.14        
 20 Rosenthal, Isaac D        12 CAS-MR                 46.28      50.69        
 21 Kamble, Suryan            11 ASAP-MR                52.21      52.75        
 22 Gutierrez, Mathew         12 CAS-MR                 56.13      54.22        
 23 Slimani, Mohamed A        11 HS-MR                     NT      54.27        
 24 Hopper, Luke              11 CFJV-MR                56.38      55.32        
 25 Zhungo Vazquez, David A   11 FAST-MR                   NT    1:24.82        
 -- Zhou, Ethan               11 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Butterfly kick
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Muroski, Jason            11 CFJV-MR              1:16.83    1:18.41        
                  37.19     1:18.41 (41.22)                                        
  2 Gorzula, Alexander        12 CFJV-MR              1:22.26    1:22.35        
                  39.51     1:22.35 (42.84)                                        
  3 Rzezwicki, Gabriel        12 CFJV-MR              1:23.93    1:23.63        
                  39.60     1:23.63 (44.03)                                        
  4 Todorov, Alexander        12 CFJV-MR              1:22.46    1:23.91        
                  39.56     1:23.91 (44.35)                                        
  5 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR               1:24.90    1:25.51        
                  40.55     1:25.51 (44.96)                                        
  6 Thomas, Jayden            12 KB Makos-MR          1:50.00    1:26.45        
                  33.06     1:26.45 (53.39)                                        
  7 Carley, Thomas            11 CFJV-MR              1:27.05    1:28.12        
                  41.59     1:28.12 (46.53)                                        
  8 Headley, Samuel L         11 CAS-MR               1:53.41    1:29.48        
                  37.30     1:29.48 (52.18)                                        
  9 Barbulet, David           11 CFJV-MR              1:36.40    1:33.73        
                  44.95     1:33.73 (48.78)                                        
 10 Wilkinson, Jay            12 CFJV-MR              1:38.63    1:34.31        
                  46.29     1:34.31 (48.02)                                        
 11 Hong, Oliver              12 LIFE-MR              1:59.43    1:40.81        
                  42.03     1:40.81 (58.78)                                        
 12 Kelly, Sean               11 CFJV-MR              1:39.72    1:41.38        
                  49.10     1:41.38 (52.28)                                        
 13 Zhang, Ruimin             11 CFJV-MR              1:45.79    1:45.64        
                  50.59     1:45.64 (55.05)                                        
 14 Rosenthal, Isaac D        12 CAS-MR               1:42.95    1:47.22        
                  50.44     1:47.22 (56.78)                                        
 15 Lee, Jordan               11 LIFE-MR              2:00.89    1:52.06        
                  52.71     1:52.06 (59.35)                                        
 16 Kamble, Suryan            11 ASAP-MR                   NT    1:57.60        
                  55.65   1:57.60 (1:01.95)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gorzula, Alexander        12 CFJV-MR                29.49      29.06        
  2 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR                 30.26      29.35        
  3 Rzezwicki, Gabriel        12 CFJV-MR                30.15      31.01        
  4 Wilkinson, Jay            12 CFJV-MR                30.93      31.25        
  5 Thompson, Lyn             11 Un-Kbm-MR              33.25      31.55        
  6 Zhang, Daniel             12 CFJV-MR                31.28      31.85        
  7 Rupp, William P           12 RYE-MR                 32.00      33.85        
  8 Muroski, Jason            11 CFJV-MR                33.74      33.96        
  9 Thompson, Kota            12 Un-Kbm-MR              34.00      34.07        
 10 Carley, Thomas            11 CFJV-MR                33.43      34.22        
 11 Bubrowiecki, Sebastian    12 HS-MR                  34.15      35.27        
 12 Barbulet, David           11 CFJV-MR                35.66      35.90        
 13 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR                39.39      36.74        
 14 DeLeon, Ismeal R          12 KB Makos-MR            43.00      37.93        
 15 Sanchez, Jorge            11 UN-MR                  49.96      40.36        
 16 Gruver, Bogdan A          12 HS-MR                  39.01      40.89        
 17 Gutierrez, Mathew         12 CAS-MR                 41.46      41.85        
 18 Headley, Samuel L         11 CAS-MR                 49.13      42.87        
 19 Pepper, Logan S           12 ASAP-MR                52.49      45.40        
 20 Kelly, Sean               11 CFJV-MR                48.00      46.01        
 21 Thomas, Jayden            12 KB Makos-MR            46.00      49.65        
 22 Rosenthal, Isaac D        12 CAS-MR                 51.28      49.71        
 23 Hopper, Luke              11 CFJV-MR                50.21      57.32        
 24 Kamble, Suryan            11 ASAP-MR                   NT      58.90        
 -- Zhang, Ruimin             11 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rzezwicki, Gabriel        12 CFJV-MR              1:08.89    1:10.80        
                  34.08     1:10.80 (36.72)                                        
  2 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR               1:12.61    1:11.82        
                  32.83     1:11.82 (38.99)                                        
  3 Wilkinson, Jay            12 CFJV-MR              1:11.90    1:13.13        
                  34.62     1:13.13 (38.51)                                        
  4 Zhang, Daniel             12 CFJV-MR              1:19.73    1:13.76        
                  33.83     1:13.76 (39.93)                                        
  5 Thompson, Lyn             11 Un-Kbm-MR            1:25.41    1:13.90        
                  34.26     1:13.90 (39.64)                                        
  6 Muroski, Jason            11 CFJV-MR              1:17.99    1:16.05        
                  36.17     1:16.05 (39.88)                                        
  7 Carley, Thomas            11 CFJV-MR              1:16.83    1:17.93        
                  36.42     1:17.93 (41.51)                                        
  8 Todorov, Alexander        12 CFJV-MR              1:24.02    1:20.60        
                  37.50     1:20.60 (43.10)                                        
  9 Barbulet, David           11 CFJV-MR              1:26.65    1:21.57        
                  38.11     1:21.57 (43.46)                                        
 10 Thompson, Kota            12 Un-Kbm-MR            1:36.10    1:22.75        
                  36.52     1:22.75 (46.23)                                        
 11 Adnet, Achilles           12 McBurney-MR          1:28.66    1:30.92        
                  40.71     1:30.92 (50.21)                                        
 12 Kelly, Sean               11 CFJV-MR              1:49.51    1:50.12        
                  51.20     1:50.12 (58.92)                                        
 13 Hopper, Luke              11 CFJV-MR                   NT    2:13.30        
                  58.74   2:13.30 (1:14.56)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rzezwicki, Gabriel        12 CFJV-MR              1:10.21    1:08.92        
                  32.19     1:08.92 (36.73)                                        
  2 Muroski, Jason            11 CFJV-MR              1:11.37    1:10.25        
                  34.69     1:10.25 (35.56)                                        
  3 Dagnogo, Ousman           12 CAS-MR               1:13.40    1:12.06        
                  34.28     1:12.06 (37.78)                                        
  4 Zhang, Daniel             12 CFJV-MR              1:15.20    1:12.29        
                  34.26     1:12.29 (38.03)                                        
  5 Wilkinson, Jay            12 CFJV-MR              1:17.74    1:12.44        
                  34.15     1:12.44 (38.29)                                        
  6 Todorov, Alexander        12 CFJV-MR              1:15.36    1:12.45        
                  34.26     1:12.45 (38.19)                                        
  7 Rupp, William P           12 RYE-MR               1:19.00    1:12.87        
                  34.93     1:12.87 (37.94)                                        
  8 Siudzinski, William C     12 ASAP-MR              1:15.96    1:14.57        
                  35.49     1:14.57 (39.08)                                        
  9 Thompson, Kota            12 Un-Kbm-MR            1:22.08    1:15.74        
                  33.30     1:15.74 (42.44)                                        
 10 Constantine, Christopher  11 CFJV-MR              1:19.25    1:19.82        
                  36.01     1:19.82 (43.81)                                        
 11 Bubrowiecki, Sebastian    12 HS-MR                1:19.63    1:20.44        
                  37.50     1:20.44 (42.94)                                        
 12 Ye, DY                    11 UN-MR                1:26.38    1:21.97        
                  37.96     1:21.97 (44.01)                                        
 13 Barbulet, David           11 CFJV-MR              1:22.04    1:22.82        
                  37.31     1:22.82 (45.51)                                        
 14 Gruver, Bogdan A          12 HS-MR                1:22.01    1:25.56        
                  41.83     1:25.56 (43.73)                                        
 15 DeLeon, Ismeal R          12 KB Makos-MR          1:35.00    1:26.44        
                  39.38     1:26.44 (47.06)                                        
 16 Sanchez, Jorge            11 UN-MR                1:33.10    1:27.16        
                  41.50     1:27.16 (45.66)                                        
 17 Thomas, Jayden            12 KB Makos-MR          1:30.00    1:29.93        
                  43.25     1:29.93 (46.68)                                        
 18 Headley, Samuel L         11 CAS-MR               1:46.86    1:32.87        
                  44.66     1:32.87 (48.21)                                        
 19 Gutierrez, Mathew         12 CAS-MR               1:33.38    1:33.06        
                  43.45     1:33.06 (49.61)                                        
 20 Hong, Oliver              12 LIFE-MR              1:53.34    1:34.07        
                  45.19     1:34.07 (48.88)                                        
 21 Kelly, Sean               11 CFJV-MR              1:36.56    1:34.43        
                  45.68     1:34.43 (48.75)                                        
 22 Pepper, Logan S           12 ASAP-MR              1:36.60    1:35.13        
                  45.04     1:35.13 (50.09)                                        
 23 Rosenthal, Isaac D        12 CAS-MR               1:42.30    1:37.76        
                  48.91     1:37.76 (48.85)                                        
 24 Slimani, Mohamed A        11 HS-MR                1:43.36    1:42.79        
                  50.14     1:42.79 (52.65)                                        
 25 Hopper, Luke              11 CFJV-MR              1:51.00    1:43.98        
                  51.04     1:43.98 (52.94)                                        
 -- Kamble, Suryan            11 ASAP-MR              1:51.45         DQ        
      Non-simultaneous touch - fly
                  50.85          DQ (53.04)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gorzula, Alexander        12 CFJV-MR              2:31.65    2:28.35        
                  32.61     1:09.65 (37.04)     1:56.67 (47.02)     2:28.35 (31.68)
  2 Rzezwicki, Gabriel        12 CFJV-MR              2:35.97    2:33.01        
                  34.14     1:11.20 (37.06)     1:57.97 (46.77)     2:33.01 (35.04)
  3 Carley, Thomas            11 CFJV-MR              2:40.16    2:41.82        
                  36.98     1:16.75 (39.77)     2:04.92 (48.17)     2:41.82 (36.90)
  4 Wilkinson, Jay            12 CFJV-MR              2:45.93    2:49.58        
                  36.89     1:18.49 (41.60)     2:14.80 (56.31)     2:49.58 (34.78)
  5 Thompson, Kota            12 Un-Kbm-MR            2:55.00    2:51.43        
                  36.70     1:20.16 (43.46)     2:14.33 (54.17)     2:51.43 (37.10)
  6 Hopper, Luke              11 CFJV-MR                   NT    3:41.00        
                                1:50.07 ( )   2:55.85 (1:05.78)     3:41.00 (45.15)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:49.05    1:49.42        
     1) Zhang, Daniel 12                2) Muroski, Jason 11              
     3) Gorzula, Alexander 12           4) Rzezwicki, Gabriel 12          
                  27.33       55.05 (27.72)     1:22.61 (27.56)     1:49.42 (26.81)
  2 Kips Bay Makos-MR  'A'                            2:07.43    2:01.17        
     1) Thompson, Lyn 11                2) Nguyen, Dustin 10              
     3) DeLeon, Ismeal R 12             4) Thompson, Kota 12              
                  29.34     1:01.43 (32.09)     1:33.36 (31.93)     2:01.17 (27.81)
  3 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                 2:01.59    2:01.76        
     1) Todorov, Alexander 12           2) Constantine, Christopher 11    
     3) Carley, Thomas 11               4) Wilkinson, Jay 12              
                  29.79     1:00.36 (30.57)     1:32.19 (31.83)     2:01.76 (29.57)
  4 Cas Stingrays-MR  'A'                             2:18.11    2:14.17        
     1) Headley, Samuel L 11            2) Rosenthal, Isaac D 12          
     3) Gutierrez, Mathew 12            4) Dagnogo, Ousman 12             
                  34.89     1:12.10 (37.21)     1:47.03 (34.93)     2:14.17 (27.14)
 
Boys 11-12 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 2:02.20    2:15.18        
     1) Rzezwicki, Gabriel 12           2) Muroski, Jason 11              
     3) Gorzula, Alexander 12           4) Zhang, Daniel 12               
                  34.38     1:10.01 (35.63)     1:44.79 (34.78)     2:15.18 (30.39)
  2 Club Fit Jefferson Valley-MR  'B'                 2:12.91    2:40.22        
     1) Carley, Thomas 11               2) Todorov, Alexander 12          
     3) Wilkinson, Jay 12               4) Constantine, Christopher 11    
                  50.39     1:27.17 (36.78)     2:02.34 (35.17)     2:40.22 (37.88)
 -- Brooklyn Otters-MR  'A'                                NT         DQ        
      Stroke Infraction swimmer #4: Shoulders past vertical toward breast - back
     1) Glick, Andrew 9                 2) Kamble, Suryan 11              
     3) Gorelik, Lev 10                 4) Park, Noah 9                   
                  49.75     1:44.59 (54.84)     2:08.65 (24.06)        DQ (1:12.84)
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Alberto           13 CAS-MR                 57.77      57.93        
                  27.65       57.93 (30.28)                                        
  2 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR                 58.76      58.50        
                  28.45       58.50 (30.05)                                        
  3 Sanchez, Giancarlos       13 DESC-NJ              1:01.93    1:00.22        
                  29.23     1:00.22 (30.99)                                        
  4 Dagnogo, Mohamed          14 CAS-MR               1:02.55    1:01.03        
                  29.44     1:01.03 (31.59)                                        
  5 Avendano, Mauricio        14 CAS-MR               1:01.75    1:01.17        
                  28.79     1:01.17 (32.38)                                        
  6 Solano, Adan              14 LIFE-MR              1:04.80    1:01.65        
                1:01.85         1:01.65 ( )                                        
  7 Bunemer, Nicolas          13 LIFE-MR              1:10.86    1:01.67        
                  29.27     1:01.67 (32.40)                                        
  8 Stover-Whilden, Will P    14 McBurney-MR          1:04.86    1:03.00        
                1:03.96         1:03.00 ( )                                        
  9 Paraison, Nelson          13 DESC-NJ              1:03.20    1:03.51        
                  29.81     1:03.51 (33.70)                                        
 10 Berger, Brendan A         13 LIFE-MR              1:10.86    1:04.56        
                  29.58     1:04.56 (34.98)                                        
 11 Kunca, Alexander          14 CFJV-MR              1:17.78    1:06.52        
                  31.24     1:06.52 (35.28)                                        
 12 Salvatore, Josh           14 ASAP-MR              1:07.65    1:06.65        
                  32.29     1:06.65 (34.36)                                        
 13 Estipular, Kiendrick      13 UN-MR                1:25.01    1:09.11        
                  32.30     1:09.11 (36.81)                                        
 14 Zhang, Derrick            13 FAST-MR                   NT    1:09.41        
                  32.35     1:09.41 (37.06)                                        
 15 Rueda Jr., Wilmer C       13 DESC-NJ                   NT    1:14.13        
                  34.41     1:14.13 (39.72)                                        
 16 Galler, Aidan             13 CFJV-MR              1:17.27    1:15.68        
                  36.05     1:15.68 (39.63)                                        
 17 Orellana, Amaru           13 CFJV-MR              1:22.54    1:17.33        
                  34.61     1:17.33 (42.72)                                        
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Alberto           13 CAS-MR               5:51.16    5:36.73        
                  28.94     1:01.76 (32.82)     1:36.18 (34.42)     2:10.56 (34.38)
        2:44.74 (34.18)     3:18.77 (34.03)     3:53.54 (34.77)     4:28.39 (34.85)
        5:03.77 (35.38)     5:36.73 (32.96)                                        
  2 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR               5:50.66    5:43.92        
                  30.95     1:05.42 (34.47)     1:41.11 (35.69)     2:17.06 (35.95)
        2:52.49 (35.43)     3:27.32 (34.83)     4:02.67 (35.35)     4:37.64 (34.97)
        5:12.22 (34.58)     5:43.92 (31.70)                                        
  3 Schwalbe, Milo R          14 McBurney-MR          7:09.20    6:39.89        
                  33.89     1:12.86 (38.97)     1:54.09 (41.23)     2:35.35 (41.26)
        3:16.24 (40.89)     3:56.84 (40.60)     4:38.84 (42.00)     5:20.60 (41.76)
        6:01.99 (41.39)     6:39.89 (37.90)                                        
  4 Kunca, Alexander          14 CFJV-MR                   NT    6:48.54        
                  33.08     1:12.54 (39.46)     1:55.53 (42.99)     2:37.35 (41.82)
        3:19.16 (41.81)     4:01.50 (42.34)     4:45.03 (43.53)     5:28.49 (43.46)
        6:09.77 (41.28)     6:48.54 (38.77)                                        
  5 Solano, Adan              14 LIFE-MR              5:48.89    6:58.58        
  6 Galler, Aidan             13 CFJV-MR              7:00.23    7:10.37        
                  37.05     1:18.69 (41.64)     2:02.83 (44.14)     2:48.11 (45.28)
        3:33.15 (45.04)     4:18.11 (44.96)     5:04.50 (46.39)     5:48.72 (44.22)
        6:31.01 (42.29)     7:10.37 (39.36)                                        
  7 Yee, Matthew C            13 McBurney-MR               NT    9:13.75        
                  46.60   2:38.11 (1:51.51)     3:35.25 (57.14)     4:32.55 (57.30)
        5:29.27 (56.72)   6:30.11 (1:00.84)     7:26.78 (56.67)   9:14.63 (1:47.85)
            9:13.75 ( )                                                            
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vizhco, Dexter H          14 CAS-MR               1:07.23    1:08.18        
                  33.43     1:08.18 (34.75)                                        
  2 Garcia, Alberto           13 CAS-MR               1:09.14    1:08.42        
                  33.42     1:08.42 (35.00)                                        
  3 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR               1:06.68    1:08.46        
                  33.64     1:08.46 (34.82)                                        
  4 Haskins, Alade            13 CAS-MR               1:14.31    1:14.24        
                  35.56     1:14.24 (38.68)                                        
  5 Bunemer, Nicolas          13 LIFE-MR              1:50.86    1:16.32        
                  35.96     1:16.32 (40.36)                                        
  6 Paraison, Nelson          13 DESC-NJ              1:14.50    1:17.83        
                  37.35     1:17.83 (40.48)                                        
  7 Schwalbe, Milo R          14 McBurney-MR          1:19.39    1:18.04        
                1:18.04         1:18.04 ( )                                        
  8 Zhang, Derrick            13 FAST-MR                   NT    1:18.42        
                  37.01     1:18.42 (41.41)                                        
  9 Dagnogo, Mohamed          14 CAS-MR               1:16.33    1:18.95        
 10 Solano, Adan              14 LIFE-MR              1:26.98    1:19.69        
                1:19.69         1:19.69 ( )                                        
 11 Kunca, Alexander          14 CFJV-MR              1:19.57    1:20.37        
                  39.95     1:20.37 (40.42)                                        
 12 Avital, Hillel            14 CAS-MR                    NT    1:20.39        
                  39.28     1:20.39 (41.11)                                        
 13 Salvatore, Josh           14 ASAP-MR              1:24.55    1:23.02        
                  40.40     1:23.02 (42.62)                                        
 14 Orellana, Amaru           13 CFJV-MR              1:40.83    1:31.04        
                  43.39     1:31.04 (47.65)                                        
 15 Galler, Aidan             13 CFJV-MR              1:29.76    1:33.33        
                  45.23     1:33.33 (48.10)                                        
 16 Brown, Tim A              13 DESC-NJ                   NT    1:37.52        
                  46.61     1:37.52 (50.91)                                        
 -- Yee, Matthew C            13 McBurney-MR          2:15.96         DQ        
      Other
                  51.03          DQ (53.58)                                        
 -- Lin, Christopher          13 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  52.43          DQ (54.71)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Alberto           13 CAS-MR               2:27.51    2:24.07        
                  34.15     1:10.67 (36.52)     1:47.78 (37.11)     2:24.07 (36.29)
  1 Haskins, Alade            13 CAS-MR                    NT    2:24.07        
                  34.15     1:10.67 (36.52)     1:47.78 (37.11)     2:24.07 (36.29)
  3 Vizhco, Dexter H          14 CAS-MR               2:28.95    2:24.42        
                  34.48     1:10.96 (36.48)     1:48.73 (37.77)     2:24.42 (35.69)
  3 Kunca, Alexander          14 CFJV-MR                   NT    2:24.42        
                  34.48     1:10.96 (36.48)     1:48.73 (37.77)     2:24.42 (35.69)
  5 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR               2:28.21    2:29.89        
                  35.43     1:13.74 (38.31)     1:52.19 (38.45)     2:29.89 (37.70)
  5 Galler, Aidan             13 CFJV-MR                   NT    2:29.89        
                  35.43     1:13.74 (38.31)     1:52.19 (38.45)     2:29.89 (37.70)
  7 Avendano, Mauricio        14 CAS-MR               2:40.99    2:39.60        
                  37.10     1:17.79 (40.69)     2:00.72 (42.93)     2:39.60 (38.88)
  8 Salvatore, Josh           14 ASAP-MR                   NT    2:55.36        
                2:57.75         2:55.36 ( )                                        
  9 Solano, Adan              14 LIFE-MR              3:13.89    3:03.21        
                1:28.95     2:17.09 (48.14)     3:03.39 (46.30)         3:03.21 ( )
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guzman-Reyes, Edgar       14 CAS-MR               1:10.36    1:10.90        
                  33.15     1:10.90 (37.75)                                        
  2 Dagnogo, Mohamed          14 CAS-MR               1:16.55    1:15.32        
                  35.54     1:15.32 (39.78)                                        
  3 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR               1:15.65    1:15.84        
                  35.55     1:15.84 (40.29)                                        
  4 Haskins, Alade            13 CAS-MR               1:19.21    1:17.33        
                  36.53     1:17.33 (40.80)                                        
  5 Avendano, Mauricio        14 CAS-MR               1:22.55    1:21.08        
                  37.88     1:21.08 (43.20)                                        
  6 Sanchez, Giancarlos       13 DESC-NJ              1:35.41    1:22.61        
                  39.33     1:22.61 (43.28)                                        
  7 Bunemer, Nicolas          13 LIFE-MR              1:40.86    1:23.65        
                  39.63     1:23.65 (44.02)                                        
  8 Paraison, Nelson          13 DESC-NJ              1:30.01    1:26.76        
                  41.18     1:26.76 (45.58)                                        
  9 Kunca, Alexander          14 CFJV-MR              1:51.59    1:27.89        
                  41.31     1:27.89 (46.58)                                        
 10 Salvatore, Josh           14 ASAP-MR              1:31.29    1:30.39        
                  43.50     1:30.39 (46.89)                                        
 11 Estipular, Kiendrick      13 UN-MR                1:30.09    1:30.51        
                  43.25     1:30.51 (47.26)                                        
 12 Berger, Brendan A         13 LIFE-MR              1:55.58    1:30.54        
                  42.92     1:30.54 (47.62)                                        
 13 Solano, Adan              14 LIFE-MR              1:36.73    1:32.07        
                  42.70     1:32.07 (49.37)                                        
 14 Zhang, Derrick            13 FAST-MR                   NT    1:32.32        
                  43.01     1:32.32 (49.31)                                        
 15 Stover-Whilden, Will P    14 McBurney-MR          1:31.85    1:33.09        
                  44.55     1:33.09 (48.54)                                        
 16 Orellana, Amaru           13 CFJV-MR              1:50.03    1:41.44        
                  47.63     1:41.44 (53.81)                                        
 17 Rueda Jr., Wilmer C       13 DESC-NJ                   NT    2:03.97        
                  57.61   2:03.97 (1:06.36)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guzman-Reyes, Edgar       14 CAS-MR               2:37.89    2:35.95        
                  33.84     1:13.41 (39.57)     1:54.89 (41.48)     2:35.95 (41.06)
  2 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR               3:08.43    2:46.10        
                  37.54     1:19.96 (42.42)     2:04.10 (44.14)     2:46.10 (42.00)
  3 Dagnogo, Mohamed          14 CAS-MR               2:53.95    2:49.26        
                  36.61     1:19.66 (43.05)     2:05.34 (45.68)     2:49.26 (43.92)
  4 Haskins, Alade            13 CAS-MR                    NT    2:50.73        
                  37.53     1:21.25 (43.72)     2:06.65 (45.40)     2:50.73 (44.08)
  5 Kunca, Alexander          14 CFJV-MR              3:16.91    2:52.25        
                  44.99     1:34.31 (49.32)     2:25.59 (51.28)     2:52.25 (26.66)
  6 Avital, Hillel            14 CAS-MR                    NT    2:56.71        
                  39.37     1:23.29 (43.92)     2:09.53 (46.24)     2:56.71 (47.18)
  7 Schwalbe, Milo R          14 McBurney-MR               NT    3:00.52        
                  41.38     1:25.97 (44.59)     2:14.21 (48.24)     3:00.52 (46.31)
  8 Estipular, Kiendrick      13 UN-MR                3:00.01    3:10.89        
                  40.80     1:27.56 (46.76)     2:19.36 (51.80)     3:10.89 (51.53)
  9 Salvatore, Josh           14 ASAP-MR                   NT    3:16.01        
                  45.58     1:34.94 (49.36)     2:27.03 (52.09)     3:16.01 (48.98)
 10 Paraison, Nelson          13 DESC-NJ              3:23.52    3:17.54        
                  43.78     1:34.12 (50.34)     2:26.75 (52.63)     3:17.54 (50.79)
 11 Galler, Aidan             13 CFJV-MR              3:43.17    3:26.29        
                  46.61     1:39.64 (53.03)     2:34.08 (54.44)     3:26.29 (52.21)
 12 Lin, Christopher          13 CFJV-MR                   NT    3:32.51        
                  46.12     1:39.66 (53.54)     2:36.50 (56.84)     3:32.51 (56.01)
 13 Brown, Tim A              13 DESC-NJ                   NT    3:45.31        
                  50.98     1:48.88 (57.90)     2:48.07 (59.19)     3:45.31 (57.24)
 14 Orellana, Amaru           13 CFJV-MR              3:56.85    3:49.34        
                  53.22     1:53.09 (59.87)     2:52.52 (59.43)     3:49.34 (56.82)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guzman-Reyes, Edgar       14 CAS-MR               1:01.45    1:00.88        
                  28.86     1:00.88 (32.02)                                        
  2 Vizhco, Dexter H          14 CAS-MR               1:02.37    1:01.56        
                  29.20     1:01.56 (32.36)                                        
  3 Garcia, Alberto           13 CAS-MR               1:04.10    1:04.33        
                  29.87     1:04.33 (34.46)                                        
  4 Avendano, Mauricio        14 CAS-MR               1:10.91    1:09.50        
                  31.60     1:09.50 (37.90)                                        
  5 Dilchand, Sanjiv          13 CAS-MR               1:10.21    1:10.22        
                  32.87     1:10.22 (37.35)                                        
  6 Haskins, Alade            13 CAS-MR               1:11.58    1:13.08        
                  33.52     1:13.08 (39.56)                                        
  7 Paraison, Nelson          13 DESC-NJ              1:16.12    1:13.46        
                  32.02     1:13.46 (41.44)                                        
  8 Sanchez, Giancarlos       13 DESC-NJ              1:17.06    1:14.06        
                  34.63     1:14.06 (39.43)                                        
  9 Dagnogo, Mohamed          14 CAS-MR               1:13.53    1:16.36        
                  35.58     1:16.36 (40.78)                                        
 10 Salvatore, Josh           14 ASAP-MR                   NT    1:26.72        
                  40.08     1:26.72 (46.64)                                        
 11 Rueda Jr., Wilmer C       13 DESC-NJ                   NT    1:26.89        
                  39.92     1:26.89 (46.97)                                        
 12 Solano, Adan              14 LIFE-MR              1:33.16    1:29.41        
                  39.28     1:29.41 (50.13)                                        
 13 Galler, Aidan             13 CFJV-MR              1:36.59    1:31.97        
                  43.40     1:31.97 (48.57)                                        
 14 Orellana, Amaru           13 CFJV-MR                   NT    1:36.61        
                  41.60     1:36.61 (55.01)                                        
 15 Kunca, Alexander          14 CFJV-MR              1:41.41    1:37.90        
                  42.84     1:37.90 (55.06)                                        
 -- Stover-Whilden, Will P    14 McBurney-MR          1:24.51         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  41.73          DQ (50.14)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guzman-Reyes, Edgar       14 CAS-MR               2:29.79    2:16.80        
                  29.62     1:03.66 (34.04)     1:40.31 (36.65)     2:16.80 (36.49)
  2 Vizhco, Dexter H          14 CAS-MR               2:48.47    2:27.53        
                  31.27     1:07.52 (36.25)     1:46.87 (39.35)     2:27.53 (40.66)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vizhco, Dexter H          14 CAS-MR               2:20.23    2:17.35        
                1:05.11     1:45.67 (40.56)     2:17.51 (31.84)         2:17.35 ( )
  2 Guzman-Reyes, Edgar       14 CAS-MR               2:20.79    2:18.03        
                  28.67     1:05.03 (36.36)     1:45.48 (40.45)     2:18.03 (32.55)
  3 Haskins, Alade            13 CAS-MR               2:36.11    2:34.88        
                  31.51     1:11.69 (40.18)     1:58.25 (46.56)     2:34.88 (36.63)
  4 Dagnogo, Mohamed          14 CAS-MR               2:25.01    2:37.66        
                  33.80     1:15.18 (41.38)     2:00.97 (45.79)     2:37.66 (36.69)
  5 Avital, Hillel            14 CAS-MR                    NT    2:41.72        
                  35.42     1:17.81 (42.39)     2:04.63 (46.82)     2:41.72 (37.09)
  6 Bunemer, Nicolas          13 LIFE-MR              3:40.86    2:44.14        
                  35.84     1:17.62 (41.78)     2:05.70 (48.08)     2:44.14 (38.44)
  7 Paraison, Nelson          13 DESC-NJ              2:47.17    2:44.43        
                  32.82     1:15.89 (43.07)     2:06.90 (51.01)     2:44.43 (37.53)
  8 Salvatore, Josh           14 ASAP-MR                   NT    2:51.63        
                  38.99     1:23.02 (44.03)     2:14.99 (51.97)     2:51.63 (36.64)
  9 Kunca, Alexander          14 CFJV-MR              2:54.47    2:54.06        
                  40.75     1:25.04 (44.29)     2:15.12 (50.08)     2:54.06 (38.94)
 10 Solano, Adan              14 LIFE-MR              2:59.89    2:54.25        
                  40.44     1:26.42 (45.98)     2:18.98 (52.56)     2:54.25 (35.27)
 11 Galler, Aidan             13 CFJV-MR              3:10.81    3:05.82        
                  42.44     1:31.34 (48.90)     2:24.96 (53.62)     3:05.82 (40.86)
 12 Orellana, Amaru           13 CFJV-MR              3:32.21    3:14.48        
                  43.06     1:31.69 (48.63)     2:31.48 (59.79)     3:14.48 (43.00)
 13 Brown, Tim A              13 DESC-NJ                   NT    3:32.79        
                  43.99     1:35.34 (51.35)   2:42.22 (1:06.88)     3:32.79 (50.57)
 -- Lin, Christopher          13 CFJV-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                                3:31.28 ( )                                        
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vizhco, Dexter H          14 CAS-MR                    NT    4:54.49        
                  30.23     1:05.65 (35.42)     1:44.15 (38.50)     2:21.46 (37.31)
        3:04.00 (42.54)     3:45.86 (41.86)     4:19.81 (33.95)     4:54.49 (34.68)
  2 Guzman-Reyes, Edgar       14 CAS-MR               4:59.62    5:01.54        
                  29.02     1:03.30 (34.28)     1:41.53 (38.23)     2:19.58 (38.05)
        3:02.63 (43.05)     3:46.82 (44.19)     4:25.24 (38.42)     5:01.54 (36.30)
  3 Galler, Aidan             13 CFJV-MR                   NT    6:26.81        
                  41.38     1:31.13 (49.75)     2:22.96 (51.83)     3:14.27 (51.31)
        4:06.15 (51.88)     5:00.62 (54.47)     5:44.74 (44.12)     6:26.81 (42.07)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
 -- Cas Stingrays-MR  'A'                             1:45.76         DQ        
     1) Guzman-Reyes, Edgar 14          2) Garcia, Alberto 13             
     3) Dilchand, Sanjiv 13             4) Vizhco, Dexter H 14            
                  27.57       54.23 (26.66)          DQ (30.34)                    
 -- Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:47.83         DQ        
     1) Galler, Aidan 13                2) Lin, Christopher 13            
     3) Orellana, Amaru 13              4) Kunca, Alexander 14            
                  34.17     1:11.57 (37.40)     1:44.44 (32.87)          DQ (15.10)
 
Boys 13-14 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cas Stingrays-MR  'A'                             2:00.17    1:57.76        
     1) Dilchand, Sanjiv 13             2) Guzman-Reyes, Edgar 14         
     3) Vizhco, Dexter H 14             4) Garcia, Alberto 13             
                  30.63     1:02.78 (32.15)     1:31.14 (28.36)     1:57.76 (26.62)
 
Boys 15-18 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haffner, Riley            17 RYE-MR                 51.32      50.67        
                  20.16       50.67 (30.51)                                        
  2 Koch, Sasha               16 CFJV-MR                50.74      50.81        
                  23.92       50.81 (26.89)                                        
  3 Lucre, Ethan              15 Un-Kbm-MR              52.50      50.95        
                  24.41       50.95 (26.54)                                        
  4 Hernandez, Luis           17 CAS-MR                 51.47      51.82        
                  25.14       51.82 (26.68)                                        
  5 Haffner, Jackson          17 RYE-MR                 52.57      54.53        
                  26.37       54.53 (28.16)                                        
  6 Dower, Myles              15 RYE-MR                 53.10      54.91        
                  25.90       54.91 (29.01)                                        
  7 Avital, Shaoul            16 CAS-MR                 56.37      56.32        
                  27.81       56.32 (28.51)                                        
  8 Dilchand, Sean            17 CAS-MR                 57.89      56.70        
                  27.26       56.70 (29.44)                                        
  9 Greenidge, Owen           15 KB Makos-MR            56.82      57.30        
                  27.67       57.30 (29.63)                                        
 10 Nolan, Sam                15 CFJV-MR                57.26      57.67        
                  27.52       57.67 (30.15)                                        
 11 Sirieix, Sebastian T      17 CAS-MR                 58.09      57.69        
                  28.10       57.69 (29.59)                                        
 12 Sanchez, Manny            15 UN-MR                  58.11      58.32        
                  28.82       58.32 (29.50)                                        
 13 Brillante, Nicolas M      15 HS-MR                1:08.95      58.52        
                  28.54       58.52 (29.98)                                        
 14 Barnes, Justin            16 KB Makos-MR            59.06      59.32        
                  27.87       59.32 (31.45)                                        
 15 Gangemi, Louis J          15 HS-MR                1:18.35    1:00.51        
                  29.36     1:00.51 (31.15)                                        
 16 Adegoke, Akinbobola       17 CAS-MR               1:01.50    1:00.70        
                  28.84     1:00.70 (31.86)                                        
 17 Liang, Gordon O           15 McBurney-MR          1:04.43    1:03.79        
                  29.12     1:03.79 (34.67)                                        
 18 Lafontant, Severin        17 CAS-MR               1:01.90    1:04.34        
                  30.99     1:04.34 (33.35)                                        
 19 Sinche, Lewis             15 McBurney-MR          1:03.51    1:04.95        
                  30.91     1:04.95 (34.04)                                        
 20 Powell, Shamir            15 KB Makos-MR          1:01.16    1:05.94        
                  28.30     1:05.94 (37.64)                                        
 21 Yee, James C              15 McBurney-MR          1:07.32    1:09.45        
                  33.60     1:09.45 (35.85)                                        
 22 Sinche, Inty              16 McBurney-MR          1:13.85    1:13.59        
                  34.67     1:13.59 (38.92)                                        
 23 Waterman, Patrick         15 Un-Kbm-MR            1:12.00    1:13.95        
                  34.83     1:13.95 (39.12)                                        
 
Boys 15-18 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haffner, Riley            17 RYE-MR               5:27.97    5:24.00        
                  28.94     1:00.88 (31.94)     1:33.09 (32.21)     2:05.50 (32.41)
        2:38.42 (32.92)     3:12.09 (33.67)     3:46.32 (34.23)     4:21.38 (35.06)
        4:54.65 (33.27)     5:24.00 (29.35)                                        
  2 Koch, Sasha               16 CFJV-MR              5:37.92    5:25.32        
                  29.01     1:02.06 (33.05)     1:35.00 (32.94)     2:07.82 (32.82)
        2:41.41 (33.59)     3:14.94 (33.53)     3:49.18 (34.24)     4:23.10 (33.92)
        4:56.38 (33.28)     5:25.32 (28.94)                                        
  3 Bellio, Sam J             15 CFJV-MR              5:36.18    5:36.56        
                  29.35     1:01.92 (32.57)     1:35.02 (33.10)     2:09.25 (34.23)
        2:43.79 (34.54)     3:18.38 (34.59)     3:52.85 (34.47)     4:26.62 (33.77)
        5:01.53 (34.91)     5:36.56 (35.03)                                        
  4 Haffner, Jackson          17 RYE-MR               5:50.27    5:47.75        
                  30.14     1:03.35 (33.21)     1:37.70 (34.35)     2:12.68 (34.98)
        2:48.12 (35.44)     3:23.91 (35.79)     3:59.75 (35.84)     4:35.85 (36.10)
        5:12.38 (36.53)     5:47.75 (35.37)                                        
  5 Nolan, Sam                15 CFJV-MR              6:29.95    5:54.31        
                  29.52     1:03.20 (33.68)     1:39.08 (35.88)     2:15.28 (36.20)
        2:50.90 (35.62)     3:27.15 (36.25)     4:04.52 (37.37)     4:42.18 (37.66)
        5:18.85 (36.67)     5:54.31 (35.46)                                        
  6 Whalen, Jack H            15 CFJV-MR              5:26.56    6:13.66        
                  29.96     1:04.60 (34.64)     1:42.43 (37.83)     2:20.85 (38.42)
        3:00.68 (39.83)     3:40.32 (39.64)     4:19.68 (39.36)     4:59.36 (39.68)
        5:37.35 (37.99)     6:13.66 (36.31)                                        
  7 Sinche, Lewis             15 McBurney-MR          6:00.57    6:23.45        
                  34.38     1:12.19 (37.81)     1:49.83 (37.64)     2:29.02 (39.19)
        3:09.27 (40.25)     3:49.22 (39.95)     4:29.55 (40.33)     5:08.81 (39.26)
        5:46.77 (37.96)     6:23.45 (36.68)                                        
  8 Liang, Gordon O           15 McBurney-MR               NT    6:42.70        
                  35.50     1:15.84 (40.34)     1:57.44 (41.60)     2:40.58 (43.14)
        3:24.99 (44.41)     4:04.79 (39.80)     4:48.81 (44.02)     5:24.99 (36.18)
        6:06.25 (41.26)     6:42.70 (36.45)                                        
  9 Waterman, Patrick         15 Un-Kbm-MR            8:00.00    8:18.21        
                  38.99     1:23.38 (44.39)     2:12.66 (49.28)     3:03.51 (50.85)
        3:56.70 (53.19)     4:50.88 (54.18)     5:46.47 (55.59)     6:39.21 (52.74)
        7:32.22 (53.01)     8:18.21 (45.99)                                        
 
Boys 15-18 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellio, Sam J             15 CFJV-MR                58.13      57.89        
                  27.86       57.89 (30.03)                                        
  2 Haffner, Jackson          17 RYE-MR                 58.28    1:00.78        
                  29.64     1:00.78 (31.14)                                        
  3 Koch, Sasha               16 CFJV-MR              1:03.20    1:00.79        
                  29.55     1:00.79 (31.24)                                        
  4 Hernandez, Luis           17 CAS-MR               1:07.98    1:05.09        
                  32.17     1:05.09 (32.92)                                        
  5 Sirieix, Sebastian T      17 CAS-MR               1:09.85    1:05.86        
                  31.83     1:05.86 (34.03)                                        
  6 Whalen, Jack H            15 CFJV-MR                59.20    1:06.34        
                  31.92     1:06.34 (34.42)                                        
  7 Lucre, Ethan              15 Un-Kbm-MR            1:04.53    1:06.77        
                  32.16     1:06.77 (34.61)                                        
  8 Dilchand, Sean            17 CAS-MR               1:04.95    1:06.98        
                  32.23     1:06.98 (34.75)                                        
  9 Sanchez, Manny            15 UN-MR                1:14.87    1:10.63        
                  34.42     1:10.63 (36.21)                                        
 10 Morse, Steven L           15 DESC-NJ              1:10.16    1:12.43        
                  32.18     1:12.43 (40.25)                                        
 11 Adegoke, Akinbobola       17 CAS-MR               1:22.63    1:20.24        
                  38.77     1:20.24 (41.47)                                        
 12 Powell, Shamir            15 KB Makos-MR          1:13.92    1:22.47        
 13 Liang, Gordon O           15 McBurney-MR          1:27.59    1:25.16        
                  39.29     1:25.16 (45.87)                                        
 14 Sinche, Lewis             15 McBurney-MR          1:25.50    1:26.85        
                  42.73     1:26.85 (44.12)                                        
 -- Greenidge, Owen           15 KB Makos-MR          1:11.00   X1:16.08        
                  36.87     1:16.08 (39.21)                                        
 -- Barnes, Justin            16 KB Makos-MR          1:14.68         DQ        
      Re-Submerged
 
Boys 15-18 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellio, Sam J             15 CFJV-MR              2:06.30    2:08.70        
                                1:02.09 ( )     1:36.03 (33.94)     2:08.70 (32.67)
  2 Haffner, Jackson          17 RYE-MR               2:07.21    2:13.97        
                  30.85     1:04.78 (33.93)     1:39.75 (34.97)     2:13.97 (34.22)
  3 Avital, Shaoul            16 CAS-MR                    NT    2:16.44        
                  31.74     1:06.99 (35.25)     1:42.43 (35.44)     2:16.44 (34.01)
  4 Koch, Sasha               16 CFJV-MR              2:33.71    2:20.92        
                  33.32     1:08.57 (35.25)     1:44.82 (36.25)     2:20.92 (36.10)
  5 Dilchand, Sean            17 CAS-MR               2:36.86    2:24.14        
                  33.10     1:09.80 (36.70)     1:47.70 (37.90)     2:24.14 (36.44)
  6 Gangemi, Louis J          15 HS-MR                2:40.24    2:29.72        
                  35.55     1:14.03 (38.48)     1:53.18 (39.15)     2:29.72 (36.54)
  7 Nolan, Sam                15 CFJV-MR              2:28.36    2:31.24        
                  34.51     1:12.86 (38.35)     1:53.15 (40.29)     2:31.24 (38.09)
  8 Wong, Kevin               15 HS-MR                2:24.91    2:35.70        
                  36.29     1:16.09 (39.80)     1:56.55 (40.46)     2:35.70 (39.15)
  9 Greenidge, Owen           15 KB Makos-MR          2:40.00    2:41.73        
 10 Yee, James C              15 McBurney-MR               NT    3:10.60        
                  42.83     1:31.84 (49.01)     2:22.98 (51.14)     3:10.60 (47.62)
 -- Liang, Gordon O           15 McBurney-MR               NT         DQ        
      Did not finish
                  41.50     1:27.80 (46.30)     2:16.41 (48.61)                    
 
Boys 15-18 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dower, Myles              15 RYE-MR               1:07.50    1:08.74        
                  32.39     1:08.74 (36.35)                                        
  2 Lucre, Ethan              15 Un-Kbm-MR            1:11.00    1:09.73        
                  33.04     1:09.73 (36.69)                                        
  3 Dilchand, Sean            17 CAS-MR               1:10.94    1:10.11        
                  33.38     1:10.11 (36.73)                                        
  4 Koch, Sasha               16 CFJV-MR                   NT    1:10.80        
                  31.68     1:10.80 (39.12)                                        
  5 Wong, Kevin               15 HS-MR                1:09.68    1:13.46        
                  33.52     1:13.46 (39.94)                                        
  6 Bellio, Sam J             15 CFJV-MR              1:12.61    1:14.34        
                  34.18     1:14.34 (40.16)                                        
  7 Sinche, Inty              16 McBurney-MR          1:50.95    1:14.95        
                  51.72     1:14.95 (23.23)                                        
  8 Powell, Shamir            15 KB Makos-MR          1:14.87    1:15.42        
                  33.62     1:15.42 (41.80)                                        
  9 Brillante, Nicolas M      15 HS-MR                1:19.47    1:15.68        
 10 Adegoke, Akinbobola       17 CAS-MR               1:19.08    1:15.82        
 11 Avital, Shaoul            16 CAS-MR                    NT    1:16.43        
                  36.33     1:16.43 (40.10)                                        
 12 Barnes, Justin            16 KB Makos-MR          1:20.99    1:19.03        
 13 Greenidge, Owen           15 KB Makos-MR          1:19.99    1:19.41        
 14 Nolan, Sam                15 CFJV-MR              1:21.06    1:19.90        
 15 Sinche, Lewis             15 McBurney-MR          1:23.22    1:22.35        
 16 Sirieix, Sebastian T      17 CAS-MR               1:28.49    1:23.07        
                  40.02     1:23.07 (43.05)                                        
 17 Gangemi, Louis J          15 HS-MR                1:26.82    1:23.63        
                  39.40     1:23.63 (44.23)                                        
 18 Lafontant, Severin        17 CAS-MR               1:25.15    1:26.23        
                  40.21     1:26.23 (46.02)                                        
 19 Liang, Gordon O           15 McBurney-MR          1:28.25    1:26.51        
                  40.29     1:26.51 (46.22)                                        
 20 Yee, James C              15 McBurney-MR          1:35.88    1:36.38        
                  44.13     1:36.38 (52.25)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Haffner, Riley            17 RYE-MR               2:49.00    2:34.32        
                  35.23     1:14.78 (39.55)     1:56.41 (41.63)     2:34.32 (37.91)
  2 Dilchand, Sean            17 CAS-MR               2:32.78    2:35.50        
                  34.91     1:14.29 (39.38)     1:55.32 (41.03)     2:35.50 (40.18)
  3 Koch, Sasha               16 CFJV-MR              2:38.42    2:42.67        
                  34.54     1:16.45 (41.91)     1:59.28 (42.83)     2:42.67 (43.39)
  4 Hernandez, Luis           17 CAS-MR               2:50.25    2:45.05        
                  36.27     1:17.72 (41.45)     2:00.97 (43.25)     2:45.05 (44.08)
  5 Bellio, Sam J             15 CFJV-MR              2:40.25    2:46.47        
                  36.83     1:20.26 (43.43)     2:04.31 (44.05)     2:46.47 (42.16)
  6 Adegoke, Akinbobola       17 CAS-MR               3:01.72    2:50.34        
                  37.81     1:21.24 (43.43)     2:06.12 (44.88)     2:50.34 (44.22)
  7 Barnes, Justin            16 KB Makos-MR          2:52.33    2:57.45        
                  37.63     1:21.63 (44.00)     2:06.13 (44.50)     2:57.45 (51.32)
  8 Morse, Steven L           15 DESC-NJ              3:01.02    2:57.91        
                  37.06     1:22.27 (45.21)     2:14.62 (52.35)     2:57.91 (43.29)
  9 Powell, Shamir            15 KB Makos-MR          2:47.81    3:00.23        
                  36.47     1:20.00 (43.53)     2:10.04 (50.04)     3:00.23 (50.19)
 10 Sinche, Lewis             15 McBurney-MR          3:05.63    3:01.75        
                  40.42     1:25.97 (45.55)     2:13.74 (47.77)     3:01.75 (48.01)
 11 Greenidge, Owen           15 KB Makos-MR          2:59.22    3:05.87        
                  39.39     1:24.34 (44.95)     2:13.54 (49.20)     3:05.87 (52.33)
 12 Liang, Gordon O           15 McBurney-MR               NT    3:15.33        
                  42.52     1:30.06 (47.54)     2:22.49 (52.43)     3:15.33 (52.84)
 
Boys 15-18 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucre, Ethan              15 Un-Kbm-MR              57.50      57.86        
                  26.99       57.86 (30.87)                                        
  2 Hernandez, Luis           17 CAS-MR                 59.83      59.65        
                  27.57       59.65 (32.08)                                        
  3 Koch, Sasha               16 CFJV-MR                59.49      59.98        
                  27.63       59.98 (32.35)                                        
  4 Haffner, Riley            17 RYE-MR               1:02.80    1:00.42        
                  28.15     1:00.42 (32.27)                                        
  5 Dower, Myles              15 RYE-MR               1:00.00    1:02.53        
                  29.88     1:02.53 (32.65)                                        
  6 Brillante, Nicolas M      15 HS-MR                1:07.00    1:04.99        
                  30.32     1:04.99 (34.67)                                        
  7 Dilchand, Sean            17 CAS-MR               1:10.25    1:06.22        
                  30.50     1:06.22 (35.72)                                        
  8 Wong, Kevin               15 HS-MR                1:03.81    1:06.62        
                  30.47     1:06.62 (36.15)                                        
  9 Bellio, Sam J             15 CFJV-MR              1:01.88    1:06.79        
                  30.14     1:06.79 (36.65)                                        
 10 Barnes, Justin            16 KB Makos-MR          1:10.95    1:09.03        
                  31.03     1:09.03 (38.00)                                        
 11 Sirieix, Sebastian T      17 CAS-MR               1:06.42    1:09.24        
                  31.73     1:09.24 (37.51)                                        
 12 Avital, Shaoul            16 CAS-MR               1:06.79    1:09.54        
                  31.10     1:09.54 (38.44)                                        
 13 Sanchez, Manny            15 UN-MR                1:21.01    1:09.64        
                  31.65     1:09.64 (37.99)                                        
 14 Adegoke, Akinbobola       17 CAS-MR               1:12.61    1:10.73        
                  31.47     1:10.73 (39.26)                                        
 15 Nolan, Sam                15 CFJV-MR              1:09.81    1:13.05        
                  33.42     1:13.05 (39.63)                                        
 16 Liang, Gordon O           15 McBurney-MR          1:15.42    1:17.28        
                  32.80     1:17.28 (44.48)                                        
 17 Lafontant, Severin        17 CAS-MR               1:14.25    1:21.28        
                  35.90     1:21.28 (45.38)                                        
 18 Powell, Shamir            15 KB Makos-MR          1:17.03    1:23.35        
                  32.91     1:23.35 (50.44)                                        
 19 Waterman, Patrick         15 Un-Kbm-MR            1:22.00    1:24.28        
                  35.71     1:24.28 (48.57)                                        
 20 Sinche, Inty              16 McBurney-MR          1:34.31    1:29.15        
                  39.22     1:29.15 (49.93)                                        
 21 Sinche, Lewis             15 McBurney-MR          1:31.28    1:30.02        
                  41.22     1:30.02 (48.80)                                        
 -- Yee, James C              15 McBurney-MR          1:51.44         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  42.19          DQ (49.65)                                        
 
Boys 15-18 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lucre, Ethan              15 Un-Kbm-MR            2:32.03    2:31.08        
                  31.26     1:09.11 (37.85)     1:51.58 (42.47)     2:31.08 (39.50)
  2 Nolan, Sam                15 CFJV-MR              2:58.46    2:46.42        
                  35.08     1:15.99 (40.91)     2:01.12 (45.13)     2:46.42 (45.30)
  3 Sirieix, Sebastian T      17 CAS-MR                    NT    2:47.56        
                  34.27   1:59.44 (1:25.17)     2:49.93 (50.49)         2:47.56 ( )
 -- Koch, Sasha               16 CFJV-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
                  35.19     1:16.82 (41.63)     2:01.40 (44.58)          DQ (41.51)
 
Boys 15-18 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellio, Sam J             15 CFJV-MR              2:15.64    2:14.39        
                  28.55     1:01.31 (32.76)     1:42.39 (41.08)     2:14.39 (32.00)
  2 Dilchand, Sean            17 CAS-MR               2:29.17    2:19.41        
                  29.85     1:05.68 (35.83)     1:47.04 (41.36)     2:19.41 (32.37)
  3 Hernandez, Luis           17 CAS-MR               2:20.23    2:20.91        
                  28.52     1:05.83 (37.31)     1:48.97 (43.14)     2:20.91 (31.94)
  4 Lucre, Ethan              15 Un-Kbm-MR            2:19.00    2:24.42        
                  28.85     1:06.11 (37.26)     1:50.77 (44.66)     2:24.42 (33.65)
  5 Nolan, Sam                15 CFJV-MR              2:32.98    2:27.57        
                  31.41     1:08.68 (37.27)     1:54.03 (45.35)     2:27.57 (33.54)
  6 Greenidge, Owen           15 KB Makos-MR          2:35.46    2:28.98        
                  30.98     1:10.89 (39.91)     1:55.18 (44.29)     2:28.98 (33.80)
  7 Sirieix, Sebastian T      17 CAS-MR                    NT    2:32.39        
                  30.47     1:09.16 (38.69)     1:54.51 (45.35)     2:32.39 (37.88)
  8 Whalen, Jack H            15 CFJV-MR              2:14.13    2:32.50        
                  30.83     1:09.53 (38.70)     1:56.55 (47.02)     2:32.50 (35.95)
  9 Adegoke, Akinbobola       17 CAS-MR               2:38.69    2:33.17        
                  31.61     1:13.91 (42.30)     1:57.54 (43.63)     2:33.17 (35.63)
 10 Sanchez, Manny            15 UN-MR                2:35.98    2:34.00        
                  32.47     1:12.59 (40.12)     1:59.22 (46.63)     2:34.00 (34.78)
 11 Morse, Steven L           15 DESC-NJ              2:32.14    2:35.31        
                  28.69     1:08.65 (39.96)     2:04.96 (56.31)     2:35.31 (30.35)
 12 Barnes, Justin            16 KB Makos-MR          2:43.12    2:37.04        
                  30.02     1:11.76 (41.74)     1:57.66 (45.90)     2:37.04 (39.38)
 13 Powell, Shamir            15 KB Makos-MR          2:38.71    2:46.53        
                  31.89     1:13.45 (41.56)     2:00.42 (46.97)     2:46.53 (46.11)
 
Boys 15-18 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Bellio, Sam J             15 CFJV-MR              4:49.97    4:51.60        
                  30.39     1:05.94 (35.55)     1:40.63 (34.69)     2:15.62 (34.99)
        2:59.45 (43.83)     3:43.12 (43.67)     4:18.24 (35.12)     4:52.23 (33.99)
            4:51.60 ( )                                                            
  2 Brillante, Nicolas M      15 HS-MR                5:25.00    5:02.43        
                  30.97     1:05.92 (34.95)     1:43.70 (37.78)     2:21.02 (37.32)
        3:04.99 (43.97)     3:49.81 (44.82)     4:27.49 (37.68)     5:02.87 (35.38)
            5:02.43 ( )                                                            
  3 Hernandez, Luis           17 CAS-MR               5:26.91    5:03.41        
                  31.19     1:07.11 (35.92)     1:46.47 (39.36)     2:24.94 (38.47)
        3:10.53 (45.59)     3:55.84 (45.31)     4:30.34 (34.50)     5:03.28 (32.94)
         5:03.41 (0.13)                                                            
  4 Wong, Kevin               15 HS-MR                5:00.00    5:18.81        
                  31.11     1:09.59 (38.48)   2:32.52 (1:22.93)     3:18.20 (45.68)
        4:03.47 (45.27)     4:41.55 (38.08)     5:19.05 (37.50)     5:38.06 (19.01)
            5:18.81 ( )                                                            
  5 Gangemi, Louis J          15 HS-MR                5:30.00    5:26.30        
                  33.58     1:14.56 (40.98)     1:54.33 (39.77)     2:34.63 (40.30)
        3:23.59 (48.96)     4:13.22 (49.63)     4:51.05 (37.83)     5:26.34 (35.29)
            5:26.30 ( )                                                            
 
Boys 15-18 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 MB YMCA Manta Rays-MR  'A'                             NT    1:35.14        
     1) Liang, Gordon O 15              2) Sinche, Inty 16                
     3) Sinche, Lewis 15                4) Yee, James C 15                
                  32.50       47.87 (15.37)     1:05.69 (17.82)     1:35.14 (29.45)
  2 Cas Stingrays-MR  'A'                             1:49.03    1:40.09        
     1) Dilchand, Sean 17               2) Sirieix, Sebastian T 17        
     3) Avital, Shaoul 16               4) Hernandez, Luis 17             
                  26.31       51.61 (25.30)     1:17.22 (25.61)     1:40.09 (22.87)
  3 Kips Bay Makos-MR  'A'                            1:36.52    1:42.10        
     1) Greenidge, Owen 15              2) Gutierrez, Oman M 17           
     3) Vazquez, Christian 17           4) Lucre, Ethan 15                
                  25.94       53.46 (27.52)     1:19.53 (26.07)     1:42.10 (22.57)
 
Boys 15-18 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Club Fit Jefferson Valley-MR  'A'                 1:55.57    1:52.10        
     1) Bellio, Sam J 15                2) Koch, Sasha 16                 
     3) Whalen, Jack H 15               4) Nolan, Sam 15                  
                  27.30       58.36 (31.06)     1:25.83 (27.47)     1:52.10 (26.27)
  2 Kips Bay Makos-MR  'A'                            1:56.51    2:03.53        
     1) Gutierrez, Oman M 17            2) Vazquez, Christian 17          
     3) Lucre, Ethan 15                 4) Greenidge, Owen 15             
                  33.62     1:06.78 (33.16)     1:32.74 (25.96)     2:03.53 (30.79)
 -- Cas Stingrays-MR  'A'                             2:01.76         DQ        
      Early take-off swimmer #2
     1) Dilchand, Sean 17               2) Adegoke, Akinbobola 17         
     3) Sirieix, Sebastian T 17         4) Hernandez, Luis 17             
                  31.29     1:04.79 (33.50)     1:33.83 (29.04)          DQ (22.56)