Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 12/19/2017 02:13 PM
           2017 MR HAA Eagle Invitational - 12/15/2017 to 12/17/2017           
                              Sanction #: 171212                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Tong, Aurey               10 QNS-MR                 31.97      30.78        
  2 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR                 31.91      31.28        
  3 Griffin, Amelia           10 HAA-MR                 31.44      31.41        
  4 Vavalle, Giuliana R        9 Three Village-MR       33.19      31.83        
  5 Hicyilmaz, Lydia G        10 SSC-MR                 33.94      33.33        
  6 Reddington, Shannon E      9 Express Swimming-MR    32.74      33.44        
  7 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR    33.85      33.70        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Griffin, Amelia           10 HAA-MR                 31.40      31.44 q      
  2 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR                 32.64      31.91 q      
  3 Tong, Aurey               10 QNS-MR                 31.69      31.97 q      
  4 Reddington, Shannon E      9 Express Swimming-MR    31.27      32.74 q      
  5 Versacci, Giuliana T      10 SSC-MR                 34.02      33.05 q      
  6 Vavalle, Giuliana R        9 Three Village-MR       33.49      33.19 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR    33.84      33.85        
  8 Hicyilmaz, Lydia G        10 SSC-MR                 34.11      33.94        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mackay, Victoria          10 HAA-MR                 33.85      34.11        
 10 Llerena, Xiomara R         9 Three Village-MR       33.17      34.59        
 11 Phillips, Emma G          10 HAA-MR                 36.49      34.66        
 12 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR       36.83      34.94        
 13 Nizza, Madeline L         10 Tmsuffolk-MR           35.42      35.11        
 14 Arneja, Rabani            10 Tmsuffolk-MR           36.10      35.21        
 15 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR    36.74      35.28        
 16 Bruder, Grace K           10 HAA-MR                 35.52      35.36        
 17 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR           36.83      35.38        
 18 Schroeder, Mary           10 HAA-MR                 33.97      35.68        
 19 Hickey, Bridget R         10 Tmsuffolk-MR           35.59      35.81        
 20 Pagano, Krista R           9 Express Swimming-MR    36.50      36.02        
 21 Harkins, Morgan P          8 Express Swimming-MR    35.65      36.03        
 22 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR           39.27      36.06        
 23 Kranich-Schaefer, Amanda  10 Three Village-MR       36.77      36.24        
 24 Foster, Isabella T        10 HAA-MR                 38.36      36.84        
 25 Emmerich, Ava J           10 Three Village-MR       35.01      36.85        
 26 Tourevski, Sima L          9 Express Swimming-MR    36.82      37.17        
 27 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR       39.78      37.70        
 28 Duong, Katie S            10 Three Village-MR       36.00      37.94        
 29 Parnell, Fiona R          10 Three Village-MR       38.49      38.14        
 30 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 37.78      38.18        
 31 Williamson, Blessing S     8 FA-MR                  37.30      38.44        
 31 Kim, Angelina             10 BBSC-MR                37.55      38.44        
 33 Wang, Angela A             9 Three Village-MR       39.49      38.46        
 34 Glazebnik, Julia T        10 Tmsuffolk-MR           37.01      38.51        
 35 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR                 39.74      38.66        
 36 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR       38.22      38.76        
 37 Jimenez, Kaitlyn          10 Unattached-MR          40.93      38.96        
 38 Burnett, Sierra            9 Express Swimming-MR    42.00      38.99        
 39 Sodhi, Amani              10 FA-MR                  36.55      39.08        
 40 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR    37.75      39.10        
 41 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR       38.63      39.20        
 42 Cao, Carina K             10 Three Village-MR       38.53      39.42        
 43 Micena, Kallie             9 Three Village-MR       44.23      39.45        
 44 Veit, Cayden R             9 Three Village-MR       39.46      39.53        
 45 Scavuzzo, Rose P           9 HAA-MR                 39.52      39.62        
 46 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR                 45.49      40.03        
 47 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR                 41.03      40.41        
 48 Villa, Ciela I            10 Tmsuffolk-MR           44.01      40.53        
 49 Argondizzo, Daniela J     10 Express Swimming-MR    39.76      41.02        
 50 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR           40.93      41.07        
 51 Hsu, Leanna               10 HAA-MR                 44.13      41.09        
 52 Eriskin, Nisa             10 Tmsuffolk-MR           41.79      41.45        
 53 Horvath, Abigaile         10 BBSC-MR                43.22      42.11        
 54 Wilcox, Avery              8 HAA-MR                 40.38      42.67        
 55 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR    47.83      43.16        
 56 Johannesen, Jorja         10 BBSC-MR                43.18      43.39        
 57 Rabinowitz, Blake S        9 Tmsuffolk-MR           45.85      43.46        
 58 Kalmaer, Dahlia R          8 Tmsuffolk-MR           45.00      43.52        
 59 Hu, Anna                   8 Tmsuffolk-MR           43.62      43.56        
 60 Dhanikonda, Navya *        9 Tmsuffolk-MR           40.71      43.58        
 61 Alleyne, Zorah L          10 Express Swimming-MR    39.81      43.64        
 62 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    43.11      44.04        
 62 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR    43.87      44.04        
 64 Colletti, Claire J         8 Express Swimming-MR    44.05      44.14        
 65 Cennamo, Macie A           8 HAA-MR                 47.08      44.95        
 66 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR                 44.33      45.03        
 67 Nakamori, Leah Y           8 FA-MR                  48.33      45.06        
 68 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR    41.30      45.23        
 69 Abbate, Donna A            9 HAA-MR                 48.03      45.77        
 70 Addison, Ava E             7 Tmsuffolk-MR           50.58      46.79        
 71 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR           47.66      47.20        
 72 Silberger, Mary            8 BBSC-MR                55.55      47.62        
 73 Rosslee, Emma J            9 Tmsuffolk-MR           54.76      48.40        
 74 Berenbroick, Amy L         9 Express Swimming-MR    48.74      48.49        
 75 Verissimo, Chloe A         7 FA-MR                  49.59      49.03        
 76 Pace, Amanda J             9 HAA-MR                 50.53      49.92        
 77 Rogers, Lindsay C          9 Tmsuffolk-MR           48.31      50.92        
 78 Whitehair, Hannah J        9 Tmsuffolk-MR           55.86      51.39        
 79 Trobiano, Nicolette P      7 FA-MR                  48.76      51.77        
 80 Sclafani, Juliana R        9 HAA-MR                 52.76      51.91        
 81 Cronin, Emma               7 HAA-MR                 48.00      52.07        
 82 Park, Esther Y             6 Tmsuffolk-MR           52.78      52.35        
 83 Tan, Herschel E            7 QNS-MR                 48.29      52.38        
 84 Rogers, Lexi M             9 Tmsuffolk-MR           59.11      53.11        
 85 Cahalane, Avery            7 Tmsuffolk-MR           53.05      53.33        
 86 Patel, Shreya              8 Tmsuffolk-MR           53.45      54.65        
 87 Strasser, London G         7 Tmsuffolk-MR           51.40      55.61        
 88 Mink, Christina M         10 Tmsuffolk-MR           50.94      55.73        
 89 Rochford, Juliana G        7 HAA-MR                 53.10      56.38        
 90 Garg, Anjali              10 Express Swimming-MR  1:00.00      56.72        
 91 Marotta, Antonia K         7 HAA-MR                 54.71      56.80        
 92 Taranov, Vladislava       10 HAA-MR                 58.96      58.04        
 93 Taranov, Zoe               7 HAA-MR               1:07.23    1:03.27        
 94 Park, Erica Y              5 Tmsuffolk-MR           56.20    1:03.90        
 95 Kim, Ashley                7 Tmsuffolk-MR         1:05.90    1:05.29        
 -- Treacher, Emma M           9 HAA-MR                 57.40         DQ        
      No touch on turn
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Griffin, Amelia           10 HAA-MR               1:12.48    1:11.05        
                  32.64     1:11.05 (38.41)                                        
  2 Llerena, Xiomara R         9 Three Village-MR     1:13.60    1:14.54        
                  35.20     1:14.54 (39.34)                                        
  3 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:14.90    1:14.72        
                  34.90     1:14.72 (39.82)                                        
  4 Mackay, Victoria          10 HAA-MR               1:16.07    1:15.97        
                  34.98     1:15.97 (40.99)                                        
  5 Quan, Sarah                8 QNS-MR               1:17.68    1:19.17        
                  37.62     1:19.17 (41.55)                                        
  6 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR  1:18.44    1:19.24        
                  38.75     1:19.24 (40.49)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Griffin, Amelia           10 HAA-MR               1:15.08    1:12.48 q      
                  33.70     1:12.48 (38.78)                                        
  2 Llerena, Xiomara R         9 Three Village-MR     1:14.62    1:13.60 q      
                  34.77     1:13.60 (38.83)                                        
  3 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:26.59    1:14.90 q      
                  36.14     1:14.90 (38.76)                                        
  4 Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR         1:19.55    1:15.60 q      
                  36.41     1:15.60 (39.19)                                        
  5 Mackay, Victoria          10 HAA-MR               1:16.79    1:16.07 q      
                  36.12     1:16.07 (39.95)                                        
  6 Quan, Sarah                8 QNS-MR               1:19.73    1:17.68 q      
                  37.33     1:17.68 (40.35)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR  1:20.29    1:18.44        
                  38.88     1:18.44 (39.56)                                        
  8 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR         1:17.88    1:19.06        
                  36.97     1:19.06 (42.09)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nizza, Madeline L         10 Tmsuffolk-MR         1:19.89    1:19.16        
                  36.87     1:19.16 (42.29)                                        
 10 Emmerich, Ava J           10 Three Village-MR     1:17.59    1:19.18        
                  37.55     1:19.18 (41.63)                                        
 11 Arneja, Rabani            10 Tmsuffolk-MR         1:24.35    1:19.69        
                  38.01     1:19.69 (41.68)                                        
 12 Phillips, Emma G          10 HAA-MR               1:20.89    1:20.10        
                  38.01     1:20.10 (42.09)                                        
 13 Tan, Shanel E              9 QNS-MR               1:23.27    1:20.55        
                  37.23     1:20.55 (43.32)                                        
 14 Hickey, Bridget R         10 Tmsuffolk-MR         1:19.15    1:21.64        
                  38.49     1:21.64 (43.15)                                        
 15 Harkins, Morgan P          8 Express Swimming-MR  1:19.64    1:22.18        
                  38.87     1:22.18 (43.31)                                        
 16 Bruder, Grace K           10 HAA-MR               1:27.45    1:22.24        
                  38.54     1:22.24 (43.70)                                        
 17 Pagano, Krista R           9 Express Swimming-MR  1:24.00    1:22.90        
                  38.88     1:22.90 (44.02)                                        
 18 Glazebnik, Julia T        10 Tmsuffolk-MR         1:25.76    1:24.88        
                  40.45     1:24.88 (44.43)                                        
 19 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR     1:29.00    1:24.98        
                  40.40     1:24.98 (44.58)                                        
 20 Foster, Isabella T        10 HAA-MR               1:24.35    1:25.22        
                  40.75     1:25.22 (44.47)                                        
 21 Parnell, Fiona R          10 Three Village-MR     1:25.08    1:25.36        
 22 Veit, Cayden R             9 Three Village-MR     1:28.75    1:25.52        
                  39.51     1:25.52 (46.01)                                        
 23 Kranich-Schaefer, Amanda  10 Three Village-MR     1:24.60    1:25.86        
 24 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR               1:34.21    1:25.95        
                  41.61     1:25.95 (44.34)                                        
 25 Williamson, Blessing S     8 FA-MR                1:26.36    1:26.53        
 26 Cao, Carina K             10 Three Village-MR     1:38.58    1:27.70        
                  41.51     1:27.70 (46.19)                                        
 27 Kim, Angelina             10 BBSC-MR              1:27.55    1:29.05        
 28 Abshire, Natalie          10 HAA-MR               1:30.76    1:29.21        
                  40.88     1:29.21 (48.33)                                        
 29 Oberoi, Anya              10 Tmsuffolk-MR         1:25.85    1:29.60        
                  43.27     1:29.60 (46.33)                                        
 30 Scavuzzo, Rose P           9 HAA-MR               2:30.00    1:29.78        
                  41.89     1:29.78 (47.89)                                        
 31 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR         1:28.68    1:31.30        
                  44.06     1:31.30 (47.24)                                        
 32 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR  1:34.25    1:31.43        
 33 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR     1:27.16    1:31.45        
                  42.51     1:31.45 (48.94)                                        
 34 Wilcox, Avery              8 HAA-MR               1:38.78    1:32.02        
                  43.47     1:32.02 (48.55)                                        
 35 Villa, Ciela I            10 Tmsuffolk-MR         1:45.90    1:32.73        
                  44.35     1:32.73 (48.38)                                        
 36 Micena, Kallie             9 Three Village-MR     1:39.50    1:32.82        
                  16.21   1:32.82 (1:16.61)                                        
 37 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR               1:49.67    1:33.07        
                  42.59     1:33.07 (50.48)                                        
 38 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR     1:32.88    1:33.31        
 39 Jimenez, Kaitlyn          10 Unattached-MR        1:34.12    1:33.34        
                  44.98     1:33.34 (48.36)                                        
 40 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR               1:37.55    1:34.79        
                  43.55     1:34.79 (51.24)                                        
 41 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR  1:46.90    1:36.52        
                  46.10     1:36.52 (50.42)                                        
 42 Hu, Anna                   8 Tmsuffolk-MR         1:41.84    1:37.34        
 43 Bekerman, Audrey          10 Express Swimming-MR  1:33.02    1:38.21        
                  44.70     1:38.21 (53.51)                                        
 44 Hsu, Leanna               10 HAA-MR               1:45.01    1:41.09        
                  49.25     1:41.09 (51.84)                                        
 45 Colletti, Claire J         8 Express Swimming-MR  1:46.83    1:41.38        
                  50.20     1:41.38 (51.18)                                        
 46 Dhingra, Yana *           10 Tmsuffolk-MR         1:44.60    1:41.40        
                  48.87     1:41.40 (52.53)                                        
 47 Johannesen, Jorja         10 BBSC-MR              1:44.61    1:41.77        
                  48.16     1:41.77 (53.61)                                        
 48 Nakamori, Leah Y           8 FA-MR                1:57.99    1:42.17        
 49 Kalmaer, Dahlia R          8 Tmsuffolk-MR         1:45.32    1:43.22        
 50 Dhanikonda, Navya *        9 Tmsuffolk-MR         1:51.96    1:43.53        
                  46.69     1:43.53 (56.84)                                        
 51 Genninger, Aivary M        8 Tmsuffolk-MR         1:46.79    1:43.91        
                  45.96     1:43.91 (57.95)                                        
 52 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  1:40.91    1:44.68        
 53 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR         1:47.80    1:45.09        
 54 Berenbroick, Amy L         9 Express Swimming-MR  1:50.00    1:48.03        
                  48.90     1:48.03 (59.13)                                        
 55 Silberger, Mary            8 BBSC-MR              1:47.55    1:49.09        
                  51.93     1:49.09 (57.16)                                        
 56 Rabinowitz, Blake S        9 Tmsuffolk-MR         1:45.39    1:49.54        
 57 Abbate, Donna A            9 HAA-MR               1:55.55    1:50.36        
                  51.31     1:50.36 (59.05)                                        
 58 Strasser, London G         7 Tmsuffolk-MR         1:54.38    1:50.69        
                  51.49     1:50.69 (59.20)                                        
 59 Colletti, Sofia            8 Express Swimming-MR  1:39.37    1:52.87        
 60 Rogers, Lindsay C          9 Tmsuffolk-MR         2:01.54    1:53.70        
                  52.32   1:53.70 (1:01.38)                                        
 61 Cennamo, Macie A           8 HAA-MR               1:46.82    1:53.79        
                  53.29   1:53.79 (1:00.50)                                        
 62 Pace, Amanda J             9 HAA-MR               1:54.80    1:56.18        
                  54.93   1:56.18 (1:01.25)                                        
 63 Cahalane, Avery            7 Tmsuffolk-MR         1:59.88    1:57.66        
 64 Rochford, Juliana G        7 HAA-MR               2:10.15    1:59.05        
                  55.79   1:59.05 (1:03.26)                                        
 65 Mink, Christina M         10 Tmsuffolk-MR         1:48.80    1:59.09        
 66 Cronin, Emma               7 HAA-MR               2:02.54    2:00.87        
                  56.44   2:00.87 (1:04.43)                                        
 67 Rogers, Lexi M             9 Tmsuffolk-MR         2:14.25    2:01.15        
                  54.19   2:01.15 (1:06.96)                                        
 68 Tan, Herschel E            7 QNS-MR                    NT    2:02.71        
                  57.02   2:02.71 (1:05.69)                                        
 69 Marotta, Antonia K         7 HAA-MR               2:09.03    2:02.98        
 70 Park, Esther Y             6 Tmsuffolk-MR         1:57.90    2:03.81        
 71 Sclafani, Juliana R        9 HAA-MR               2:02.11    2:04.48        
                  57.90   2:04.48 (1:06.58)                                        
 72 Rosslee, Emma J            9 Tmsuffolk-MR         2:03.85    2:05.50        
                1:00.06   2:05.50 (1:05.44)                                        
 73 Taranov, Vladislava       10 HAA-MR               2:18.13    2:11.44        
                1:02.06   2:11.44 (1:09.38)                                        
 74 Patel, Shreya              8 Tmsuffolk-MR         2:14.04    2:11.87        
                1:00.83   2:11.87 (1:11.04)                                        
 75 Park, Erica Y              5 Tmsuffolk-MR         1:58.90    2:22.51        
 76 Taranov, Zoe               7 HAA-MR               2:28.89    2:25.89        
 77 Kim, Ashley                7 Tmsuffolk-MR         2:33.00    2:48.17        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Tong, Aurey               10 QNS-MR                 35.91      36.10        
  2 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR                 37.47      37.81        
  3 Griffin, Amelia           10 HAA-MR                 37.07      38.00        
  4 Tan, Shanel E              9 QNS-MR                 39.23      39.08        
  5 Schroeder, Mary           10 HAA-MR                 39.51      39.25        
  6 Mackay, Victoria          10 HAA-MR                 39.37      40.16        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tong, Aurey               10 QNS-MR                 36.20      35.91 q      
  2 Griffin, Amelia           10 HAA-MR                 37.94      37.07 q      
  3 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR                 37.08      37.47 q      
  4 Tan, Shanel E              9 QNS-MR                 39.31      39.23 q      
  5 Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR           44.86      39.32 q      
  6 Mackay, Victoria          10 HAA-MR                 39.70      39.37 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Schroeder, Mary           10 HAA-MR                 39.32      39.51        
  8 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR       42.77      39.62        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR    42.56      41.04        
 10 Harkins, Morgan P          8 Express Swimming-MR    40.68      41.25        
 11 Emmerich, Ava J           10 Three Village-MR       42.10      41.82        
 12 Llerena, Xiomara R         9 Three Village-MR       40.12      41.99        
 13 Phillips, Emma G          10 HAA-MR                 42.47      42.13        
 14 Parnell, Fiona R          10 Three Village-MR       44.16      42.21        
 15 Alleyne, Zorah L          10 Express Swimming-MR    44.32      42.44        
 16 Kranich-Schaefer, Amanda  10 Three Village-MR       45.61      42.62        
 17 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 43.53      42.76        
 18 Quan, Sarah                8 QNS-MR                 41.47      42.96        
 19 Li, Ashley                 8 QNS-MR                 43.12      43.07        
 20 Hickey, Bridget R         10 Tmsuffolk-MR           44.02      43.13        
 21 Bruder, Grace K           10 HAA-MR                 43.00      43.33        
 22 Duong, Katie S            10 Three Village-MR       42.00      43.52        
 23 Williamson, Blessing S     8 FA-MR                  45.48      43.55        
 24 Veit, Cayden R             9 Three Village-MR       45.05      44.24        
 25 Pagano, Krista R           9 Express Swimming-MR    44.94      44.30        
 26 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR       44.83      44.43        
 27 Wang, Angela A             9 Three Village-MR       46.30      44.98        
 28 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR       46.70      45.53        
 29 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR           45.52      46.22        
 30 Foster, Isabella T        10 HAA-MR                 46.33      46.38        
 31 Wilcox, Avery              8 HAA-MR                 46.79      46.53        
 32 Arneja, Rabani            10 Tmsuffolk-MR           50.57      47.06        
 33 Rabinowitz, Blake S        9 Tmsuffolk-MR           48.61      47.18        
 34 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR           47.97      47.46        
 35 Cao, Carina K             10 Three Village-MR       47.80      47.67        
 36 Villa, Ciela I            10 Tmsuffolk-MR           49.65      47.73        
 37 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR                 45.19      47.85        
 38 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR                 54.01      48.16        
 39 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR                 50.70      48.51        
 40 Hsu, Leanna               10 HAA-MR                 49.73      49.10        
 41 Kim, Angelina             10 BBSC-MR                37.55      49.95        
 42 Mink, Christina M         10 Tmsuffolk-MR           54.91      50.12        
 43 Hu, Anna                   8 Tmsuffolk-MR           49.96      50.32        
 44 Eriskin, Nisa             10 Tmsuffolk-MR           50.84      50.54        
 45 Colletti, Sofia            8 Express Swimming-MR    51.79      50.75        
 46 Jimenez, Kaitlyn          10 Unattached-MR          50.48      51.24        
 47 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR                 48.11      51.44        
 48 Micena, Kallie             9 Three Village-MR       49.62      51.61        
 49 Marotta, Antonia K         7 HAA-MR                 53.22      51.68        
 50 Sclafani, Juliana R        9 HAA-MR                 58.19      52.53        
 51 Cennamo, Macie A           8 HAA-MR                 51.62      52.67        
 52 Horvath, Abigaile         10 BBSC-MR                54.47      53.66        
 53 Rosslee, Emma J            9 Tmsuffolk-MR         1:03.34      54.13        
 54 Abbate, Donna A            9 HAA-MR                 58.14      54.29        
 55 Tan, Herschel E            7 QNS-MR                 54.05      54.46        
 56 Kalmaer, Dahlia R          8 Tmsuffolk-MR           58.45      55.89        
 57 Silberger, Mary            8 BBSC-MR                57.55      56.58        
 58 Park, Esther Y             6 Tmsuffolk-MR           56.08      59.78        
 59 Pace, Amanda J             9 HAA-MR                 56.64    1:00.10        
 60 Whitehair, Hannah J        9 Tmsuffolk-MR         1:02.71    1:00.61        
 61 Rogers, Lexi M             9 Tmsuffolk-MR         1:08.76    1:01.22        
 62 Rochford, Juliana G        7 HAA-MR                 59.65    1:01.44        
 63 Cahalane, Avery            7 Tmsuffolk-MR         1:00.09    1:02.38        
 64 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR    56.98    1:02.40        
 65 Rogers, Lindsay C          9 Tmsuffolk-MR           49.90    1:03.09        
 66 Taranov, Vladislava       10 HAA-MR               1:04.95    1:03.47        
 67 Patel, Shreya              8 Tmsuffolk-MR         1:05.80    1:03.58        
 68 Taranov, Zoe               7 HAA-MR               1:02.74    1:03.72        
 69 Strasser, London G         7 Tmsuffolk-MR         1:15.24    1:05.36        
 70 Kim, Ashley                7 Tmsuffolk-MR         1:11.22    1:09.40        
 -- Cronin, Emma               7 HAA-MR                 52.30         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Park, Erica Y              5 Tmsuffolk-MR         1:10.79         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Treacher, Emma M           9 HAA-MR               1:00.21         DQ        
      No touch at turn
 -- Johannesen, Jorja         10 BBSC-MR                52.19         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Tong, Aurey               10 QNS-MR               1:16.90    1:17.64        
                  37.21     1:17.64 (40.43)                                        
  2 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR               1:22.37    1:22.07        
                  39.76     1:22.07 (42.31)                                        
  3 Schroeder, Mary           10 HAA-MR               1:24.98    1:23.37        
                  40.22     1:23.37 (43.15)                                        
  4 Vavalle, Giuliana R        9 Three Village-MR     1:21.36    1:23.91        
                  39.46     1:23.91 (44.45)                                        
  5 Tan, Shanel E              9 QNS-MR               1:23.96    1:26.70        
                  41.16     1:26.70 (45.54)                                        
  6 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR     1:25.31    1:27.26        
                  41.67     1:27.26 (45.59)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tong, Aurey               10 QNS-MR               1:20.34    1:16.90 q      
                  36.51     1:16.90 (40.39)                                        
  2 Vavalle, Giuliana R        9 Three Village-MR     1:26.38    1:21.36 q      
                  38.61     1:21.36 (42.75)                                        
  3 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR               1:25.03    1:22.37 q      
                  40.40     1:22.37 (41.97)                                        
  4 Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR         1:26.97    1:23.15 q      
                  41.02     1:23.15 (42.13)                                        
  5 Tan, Shanel E              9 QNS-MR                    NT    1:23.96 q      
                  39.36     1:23.96 (44.60)                                        
  6 Schroeder, Mary           10 HAA-MR               1:31.32    1:24.98 q      
                  41.18     1:24.98 (43.80)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR     1:34.82    1:25.31        
                  41.34     1:25.31 (43.97)                                        
  8 Harkins, Morgan P          8 Express Swimming-MR  1:30.57    1:27.32        
                  40.73     1:27.32 (46.59)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mackay, Victoria          10 HAA-MR               1:26.93    1:27.64        
 10 Quan, Sarah                8 QNS-MR               1:45.12    1:27.96        
                  42.28     1:27.96 (45.68)                                        
 11 Phillips, Emma G          10 HAA-MR               1:32.82    1:28.49        
                  41.92     1:28.49 (46.57)                                        
 12 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR  1:31.05    1:28.84        
                  43.40     1:28.84 (45.44)                                        
 13 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:32.69    1:28.96        
                  41.07     1:28.96 (47.89)                                        
 14 Llerena, Xiomara R         9 Three Village-MR     1:28.16    1:29.99        
                  43.08     1:29.99 (46.91)                                        
 15 Pagano, Krista R           9 Express Swimming-MR  1:34.06    1:30.55        
                  44.77     1:30.55 (45.78)                                        
 16 Li, Ashley                 8 QNS-MR               1:56.01    1:30.71        
                  43.32     1:30.71 (47.39)                                        
 17 Hickey, Bridget R         10 Tmsuffolk-MR         1:33.96    1:31.27        
 18 Kranich-Schaefer, Amanda  10 Three Village-MR     1:37.63    1:31.28        
                  43.72     1:31.28 (47.56)                                        
 19 Nizza, Madeline L         10 Tmsuffolk-MR         1:29.75    1:31.42        
                  44.51     1:31.42 (46.91)                                        
 20 Parnell, Fiona R          10 Three Village-MR     1:39.31    1:31.84        
                  45.32     1:31.84 (46.52)                                        
 21 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR     1:36.37    1:31.87        
 22 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR     1:36.95    1:34.92        
                  47.34     1:34.92 (47.58)                                        
 23 Bruder, Grace K           10 HAA-MR               1:37.27    1:35.03        
                  46.12     1:35.03 (48.91)                                        
 24 Veit, Cayden R             9 Three Village-MR     1:37.99    1:36.00        
                  46.35     1:36.00 (49.65)                                        
 25 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR     1:38.53    1:36.26        
                  46.96     1:36.26 (49.30)                                        
 26 Scavuzzo, Rose P           9 HAA-MR               1:38.34    1:36.87        
                  47.57     1:36.87 (49.30)                                        
 27 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR         1:43.30    1:36.97        
                  46.85     1:36.97 (50.12)                                        
 28 Duong, Katie S            10 Three Village-MR     1:50.00    1:37.39        
 29 Wang, Angela A             9 Three Village-MR     1:47.76    1:37.86        
                  48.34     1:37.86 (49.52)                                        
 30 Wilcox, Avery              8 HAA-MR               1:36.87    1:37.89        
 31 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR         1:50.57    1:38.10        
                  48.00     1:38.10 (50.10)                                        
 32 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR               1:42.54    1:38.61        
                  47.26     1:38.61 (51.35)                                        
 33 Cao, Carina K             10 Three Village-MR     1:39.53    1:39.42        
                  47.82     1:39.42 (51.60)                                        
 34 Arneja, Rabani            10 Tmsuffolk-MR         1:45.77    1:43.41        
                  50.89     1:43.41 (52.52)                                        
 35 Micena, Kallie             9 Three Village-MR     1:43.63    1:43.50        
                  51.04     1:43.50 (52.46)                                        
 36 Rabinowitz, Blake S        9 Tmsuffolk-MR         1:55.96    1:44.13        
 37 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR               1:45.32    1:44.16        
 38 Oberoi, Anya              10 Tmsuffolk-MR         1:45.22    1:44.36        
                  51.65     1:44.36 (52.71)                                        
 39 Hu, Anna                   8 Tmsuffolk-MR         1:44.89    1:45.24        
                  49.74     1:45.24 (55.50)                                        
 40 Colletti, Sofia            8 Express Swimming-MR  1:53.17    1:45.70        
                  51.46     1:45.70 (54.24)                                        
 41 Kim, Angelina             10 BBSC-MR              1:32.55    1:46.11        
                  50.95     1:46.11 (55.16)                                        
 42 Jimenez, Kaitlyn          10 Unattached-MR        1:59.66    1:46.12        
                  50.85     1:46.12 (55.27)                                        
 43 Bekerman, Audrey          10 Express Swimming-MR  1:54.79    1:46.67        
                  49.55     1:46.67 (57.12)                                        
 44 Colletti, Claire J         8 Express Swimming-MR  2:40.00    1:48.15        
                  52.21     1:48.15 (55.94)                                        
 45 Mink, Christina M         10 Tmsuffolk-MR         2:01.26    1:50.74        
                  50.92     1:50.74 (59.82)                                        
 46 Cennamo, Macie A           8 HAA-MR               2:00.00    1:51.20        
                  53.19     1:51.20 (58.01)                                        
 47 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR  2:20.00    1:52.47        
                  53.67     1:52.47 (58.80)                                        
 48 Dhanikonda, Navya *        9 Tmsuffolk-MR         2:03.16    1:54.28        
                  55.87     1:54.28 (58.41)                                        
 49 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  2:10.00    1:55.17        
                  56.94     1:55.17 (58.23)                                        
 50 Berenbroick, Amy L         9 Express Swimming-MR  2:00.00    1:56.56        
                  53.08   1:56.56 (1:03.48)                                        
 51 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR         1:48.90    2:00.17        
 52 Park, Esther Y             6 Tmsuffolk-MR         1:58.95    2:03.34        
 53 Cahalane, Avery            7 Tmsuffolk-MR         2:12.39    2:09.18        
 54 Rosslee, Emma J            9 Tmsuffolk-MR         2:16.32    2:09.96        
                1:03.04   2:09.96 (1:06.92)                                        
 55 Rogers, Lindsay C          9 Tmsuffolk-MR         1:40.90    2:11.09        
 56 Strasser, London G         7 Tmsuffolk-MR         2:04.90    2:13.68        
                1:06.46   2:13.68 (1:07.22)                                        
 57 Dhingra, Yana *           10 Tmsuffolk-MR         2:10.09    2:14.94        
 58 Patel, Shreya              8 Tmsuffolk-MR         2:30.71    2:17.72        
                1:03.72   2:17.72 (1:14.00)                                        
 59 Park, Erica Y              5 Tmsuffolk-MR         2:00.90    2:21.99        
 60 Rogers, Lexi M             9 Tmsuffolk-MR         2:04.90    2:22.06        
                1:08.22   2:22.06 (1:13.84)                                        
 -- Villa, Ciela I            10 Tmsuffolk-MR         1:53.69         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Kalmaer, Dahlia R          8 Tmsuffolk-MR         1:46.90         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Tan, Shanel E              9 QNS-MR                 43.29      41.93        
  2 Tong, Aurey               10 QNS-MR                 42.80      42.11        
  3 Schroeder, Mary           10 HAA-MR                 42.60      42.58        
  4 Emmerich, Ava J           10 Three Village-MR       43.96      45.04        
  5 Griffin, Amelia           10 HAA-MR                 44.47      45.08        
  6 Vavalle, Giuliana R        9 Three Village-MR       44.44      46.69        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Schroeder, Mary           10 HAA-MR                 42.68      42.60 q      
  2 Tong, Aurey               10 QNS-MR                 40.09      42.80 q      
  3 Tan, Shanel E              9 QNS-MR                 43.04      43.29 q      
  4 Emmerich, Ava J           10 Three Village-MR       45.44      43.96 q      
  5 Vavalle, Giuliana R        9 Three Village-MR       45.88      44.44 q      
  6 Griffin, Amelia           10 HAA-MR                 43.88      44.47 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:00.00      46.35        
  8 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR    49.77      46.38        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR                 46.86      47.10        
 10 Johannesen, Jorja         10 BBSC-MR                50.19      48.23        
 10 Kranich-Schaefer, Amanda  10 Three Village-MR       49.59      48.23        
 12 Li, Ashley                 8 QNS-MR                 46.22      49.04        
 13 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR       49.72      49.25        
 14 Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR           48.41      49.41        
 15 Wang, Angela A             9 Three Village-MR       52.01      49.61        
 16 Mackay, Victoria          10 HAA-MR                 49.67      49.69        
 17 Glazebnik, Julia T        10 Tmsuffolk-MR           49.56      49.87        
 18 Llerena, Xiomara R         9 Three Village-MR       47.48      50.15        
 19 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR       54.34      50.86        
 20 Nizza, Madeline L         10 Tmsuffolk-MR           54.31      51.39        
 21 Dhanikonda, Navya *        9 Tmsuffolk-MR           53.35      51.41        
 22 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR       54.38      52.15        
 22 Harkins, Morgan P          8 Express Swimming-MR    52.53      52.15        
 24 Parnell, Fiona R          10 Three Village-MR       55.22      52.85        
 25 Hsu, Leanna               10 HAA-MR                 55.61      53.46        
 26 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR       53.37      53.51        
 27 Duong, Katie S            10 Three Village-MR       57.00      53.55        
 28 Cao, Carina K             10 Three Village-MR       53.74      53.64        
 29 Ashby, Rowan I             9 HAA-MR                 54.07      54.09        
 30 Foster, Isabella T        10 HAA-MR                 55.21      55.36        
 31 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR           53.90      55.74        
 32 Sclafani, Juliana R        9 HAA-MR                 56.46      55.76        
 33 Pagano, Krista R           9 Express Swimming-MR    56.79      55.93        
 34 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    56.38      56.42        
 35 Wilcox, Avery              8 HAA-MR                 55.07      56.46        
 36 Abshire, Natalie          10 HAA-MR                 56.80      56.94        
 37 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR           55.17      57.28        
 38 Hu, Anna                   8 Tmsuffolk-MR           52.90      57.31        
 39 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR  1:03.64      57.55        
 40 Veit, Cayden R             9 Three Village-MR       58.53      58.29        
 41 Tan, Herschel E            7 QNS-MR               1:02.20      58.97        
 42 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR               1:04.68      59.10        
 43 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR           59.42      59.36        
 44 Pace, Amanda J             9 HAA-MR                 58.04      59.42        
 45 Colletti, Sofia            8 Express Swimming-MR    57.55    1:00.02        
 46 Taranov, Vladislava       10 HAA-MR               1:06.20    1:00.14        
 47 Rochford, Juliana G        7 HAA-MR               1:06.94    1:00.44        
 48 Dhingra, Yana *           10 Tmsuffolk-MR           56.90    1:01.12        
 49 Genninger, Aivary M        8 Tmsuffolk-MR         1:00.13    1:01.92        
 50 Rabinowitz, Blake S        9 Tmsuffolk-MR         1:05.83    1:04.37        
 51 Nakamori, Leah Y           8 FA-MR                1:06.53    1:04.70        
 52 Colletti, Claire J         8 Express Swimming-MR  1:30.00    1:04.89        
 53 Marotta, Antonia K         7 HAA-MR               1:05.53    1:07.60        
 54 Strasser, London G         7 Tmsuffolk-MR         1:15.90    1:14.50        
 -- Micena, Kallie             9 Three Village-MR       51.15         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Kim, Ashley                7 Tmsuffolk-MR         1:36.84         DQ        
      Alternating Kick
 -- Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR  1:06.22         DQ        
      Scissors kick
 -- Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR    59.24         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Cronin, Emma               7 HAA-MR               1:04.88         DQ        
      Scissors kick
 -- Abbate, Donna A            9 HAA-MR                 56.78         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Taranov, Zoe               7 HAA-MR               1:00.00         DQ        
      One hand touch
 -- Jimenez, Kaitlyn          10 Unattached-MR          59.78         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Silberger, Mary            8 BBSC-MR              1:18.55         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Tan, Shanel E              9 QNS-MR               1:31.46    1:30.98        
                  43.42     1:30.98 (47.56)                                        
  2 Hicyilmaz, Lydia G        10 SSC-MR               1:31.67    1:31.87        
                  44.33     1:31.87 (47.54)                                        
  3 Quan, Sarah                8 QNS-MR               1:35.69    1:35.91        
                  46.53     1:35.91 (49.38)                                        
  4 Reddington, Shannon E      9 Express Swimming-MR  1:34.91    1:37.25        
                  45.93     1:37.25 (51.32)                                        
  5 Vavalle, Giuliana R        9 Three Village-MR     1:37.72    1:39.58        
  6 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR  1:42.23    1:41.35        
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tan, Shanel E              9 QNS-MR               1:33.53    1:31.46 q      
                  43.71     1:31.46 (47.75)                                        
  2 Hicyilmaz, Lydia G        10 SSC-MR               1:30.54    1:31.67 q      
                  44.57     1:31.67 (47.10)                                        
  3 Reddington, Shannon E      9 Express Swimming-MR  1:45.00    1:34.91 q      
                  44.96     1:34.91 (49.95)                                        
  4 Quan, Sarah                8 QNS-MR               1:38.12    1:35.69 q      
                  46.65     1:35.69 (49.04)                                        
  5 Vavalle, Giuliana R        9 Three Village-MR     1:37.72    1:37.72 q      
                  46.64     1:37.72 (51.08)                                        
  6 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR  2:10.00    1:42.23 q      
                  50.45     1:42.23 (51.78)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Li, Ashley                 8 QNS-MR               1:40.95    1:43.57        
                  49.98     1:43.57 (53.59)                                        
  8 Versacci, Giuliana T      10 SSC-MR               1:42.09    1:44.00        
                  49.69     1:44.00 (54.31)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR     1:44.64    1:44.08        
                  49.00     1:44.08 (55.08)                                        
 10 Kranich-Schaefer, Amanda  10 Three Village-MR     2:01.00    1:46.39        
                  50.88     1:46.39 (55.51)                                        
 11 Glazebnik, Julia T        10 Tmsuffolk-MR         1:50.20    1:46.49        
                  51.42     1:46.49 (55.07)                                        
 12 Sodhi, Amani              10 FA-MR                1:40.42    1:46.54        
                  50.46     1:46.54 (56.08)                                        
 13 Argondizzo, Daniela J     10 Express Swimming-MR  1:45.00    1:47.47        
                  50.31     1:47.47 (57.16)                                        
 14 Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR         1:55.00    1:50.44        
                  52.89     1:50.44 (57.55)                                        
 15 Nizza, Madeline L         10 Tmsuffolk-MR         1:51.60    1:51.93        
                  52.21     1:51.93 (59.72)                                        
 16 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  1:51.99    1:52.43        
                  53.57     1:52.43 (58.86)                                        
 17 Johannesen, Jorja         10 BBSC-MR              1:55.55    1:53.56        
                  54.03     1:53.56 (59.53)                                        
 18 Tourevski, Sima L          9 Express Swimming-MR  1:44.50    1:54.91        
 19 Cao, Carina K             10 Three Village-MR     1:58.02    1:55.06        
                  54.70   1:55.06 (1:00.36)                                        
 20 Dhanikonda, Navya *        9 Tmsuffolk-MR         2:04.90    1:57.05        
                  54.85   1:57.05 (1:02.20)                                        
 21 Burnett, Sierra            9 Express Swimming-MR  2:10.00    2:01.81        
 22 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  2:03.06    2:02.33        
 23 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR     2:01.00    2:02.82        
                  59.10   2:02.82 (1:03.72)                                        
 24 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR         2:10.90    2:04.39        
                  59.07   2:04.39 (1:05.32)                                        
 25 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR  1:52.00    2:04.51        
                1:00.18   2:04.51 (1:04.33)                                        
 26 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR         2:02.72    2:05.49        
                1:00.91   2:05.49 (1:04.58)                                        
 27 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR               2:13.25    2:07.74        
                  59.60   2:07.74 (1:08.14)                                        
 28 Colletti, Sofia            8 Express Swimming-MR  2:30.00    2:08.49        
                1:00.72   2:08.49 (1:07.77)                                        
 29 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR         2:09.85    2:11.54        
                1:01.94   2:11.54 (1:09.60)                                        
 30 Tan, Herschel E            7 QNS-MR               2:10.34    2:13.41        
                1:03.53   2:13.41 (1:09.88)                                        
 31 Kalmaer, Dahlia R          8 Tmsuffolk-MR         2:05.90    2:16.41        
                1:05.87   2:16.41 (1:10.54)                                        
 32 Berenbroick, Amy L         9 Express Swimming-MR  2:10.00    2:16.78        
                1:03.13   2:16.78 (1:13.65)                                        
 33 Goodman, Brianna L        10 Express Swimming-MR  2:30.00    2:18.65        
                  19.31   2:18.65 (1:59.34)                                        
 34 Colletti, Claire J         8 Express Swimming-MR  2:50.00    2:20.33        
 35 Nakamori, Leah Y           8 FA-MR                2:31.86    2:23.06        
 -- Addison, Ava E             7 Tmsuffolk-MR         2:09.00         DQ        
      One hand touch
 -- Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR  2:25.00         DQ        
      Scissors kick
                1:03.14        DQ (1:10.88)                                        
 -- Garg, Anjali              10 Express Swimming-MR  1:40.00         DQ        
      One hand touch
                1:10.15        DQ (1:10.19)                                        
 -- Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  2:20.00         DQ        
      One hand touch
                  50.89          DQ (56.40)                                        
 -- Trobiano, Nicolette P      7 FA-MR                2:41.99         DQ        
      One hand touch
                1:22.71        DQ (1:29.80)                                        
 -- Verissimo, Chloe A         7 FA-MR                2:39.15         DQ        
      Downward butterfly kick
                1:14.71        DQ (1:22.52)                                        
 -- Jimenez, Kaitlyn          10 Unattached-MR             NT         DQ        
      Downward butterfly kick
                  57.88        DQ (1:02.26)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Tong, Aurey               10 QNS-MR                 35.77      35.82        
  2 Griffin, Amelia           10 HAA-MR                 36.66      36.47        
  3 Vavalle, Giuliana R        9 Three Village-MR       36.44      37.18        
  4 Schroeder, Mary           10 HAA-MR                 36.79      37.50        
  5 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR                 40.00      39.46        
  6 Quan, Sarah                8 QNS-MR                 39.64      39.90        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tong, Aurey               10 QNS-MR                 35.79      35.77 q      
  2 Vavalle, Giuliana R        9 Three Village-MR       37.09      36.44 q      
  3 Griffin, Amelia           10 HAA-MR                 35.22      36.66 q      
  4 Schroeder, Mary           10 HAA-MR                 35.74      36.79 q      
  5 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR           38.77      39.06 q      
  6 Quan, Sarah                8 QNS-MR                 38.32      39.64 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR                 39.22      40.00        
  8 Phillips, Emma G          10 HAA-MR                 43.77      41.94        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hickey, Bridget R         10 Tmsuffolk-MR           42.02      42.62        
 10 Li, Ashley                 8 QNS-MR                 40.98      42.70        
 11 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR       48.23      42.77        
 12 Duong, Katie S            10 Three Village-MR       53.00      43.30        
 13 Emmerich, Ava J           10 Three Village-MR       42.53      43.58        
 14 Bruder, Grace K           10 HAA-MR                 57.14      47.38        
 15 Kim, Angelina             10 BBSC-MR                48.55      47.57        
 16 Arneja, Rabani            10 Tmsuffolk-MR           51.15      48.46        
 17 Williamson, Blessing S     8 FA-MR                  56.99      48.79        
 18 Foster, Isabella T        10 HAA-MR                 49.69      50.18        
 19 Glazebnik, Julia T        10 Tmsuffolk-MR           52.13      51.21        
 20 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR  1:03.77      51.26        
 21 Abshire, Natalie          10 HAA-MR                 48.58      52.18        
 22 Vassilas, Olivia M        10 HAA-MR                 59.77      52.38        
 23 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR           51.61      54.09        
 24 Parrish, Isabella M       10 SSC-MR               1:01.46      54.55        
 25 Bekerman, Audrey          10 Express Swimming-MR    57.33      57.29        
 26 Johannesen, Jorja         10 BBSC-MR                56.00      58.42        
 27 Nakamori, Leah Y           8 FA-MR                1:00.20      58.89        
 28 Hsu, Leanna               10 HAA-MR                 58.41      59.39        
 29 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR           57.22      59.48        
 30 Oberoi, Anya              10 Tmsuffolk-MR           53.28      59.55        
 31 Silberger, Mary            8 BBSC-MR                54.55    1:01.13        
 32 Kalmaer, Dahlia R          8 Tmsuffolk-MR         1:09.07    1:03.78        
 33 Cahalane, Avery            7 Tmsuffolk-MR           59.90    1:12.91        
 -- Wang, Angela A             9 Three Village-MR       55.35         DQ        
      Scissors kick
 -- Tan, Herschel E            7 QNS-MR                 58.65         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Genninger, Aivary M        8 Tmsuffolk-MR         1:12.04         DQ        
      Alternating Kick
 -- Villa, Ciela I            10 Tmsuffolk-MR           52.90         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Tong, Aurey               10 QNS-MR               1:17.64    1:18.22        
                  35.17     1:18.22 (43.05)                                        
  2 Griffin, Amelia           10 HAA-MR               1:22.69    1:21.51        
                  38.22     1:21.51 (43.29)                                        
  3 Schroeder, Mary           10 HAA-MR               1:22.73    1:21.97        
                  37.38     1:21.97 (44.59)                                        
  4 Vavalle, Giuliana R        9 Three Village-MR     1:23.21    1:23.72        
                  37.71     1:23.72 (46.01)                                        
  5 Reddington, Shannon E      9 Express Swimming-MR  1:22.43    1:24.81        
                  40.44     1:24.81 (44.37)                                        
  6 Tan, Shanel E              9 QNS-MR               1:24.15    1:25.70        
                  39.29     1:25.70 (46.41)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Tong, Aurey               10 QNS-MR               1:18.72    1:17.64 q      
                  36.45     1:17.64 (41.19)                                        
  2 Reddington, Shannon E      9 Express Swimming-MR  1:23.41    1:22.43 q      
                  36.31     1:22.43 (46.12)                                        
  3 Griffin, Amelia           10 HAA-MR               1:24.08    1:22.69 q      
                  36.77     1:22.69 (45.92)                                        
  4 Schroeder, Mary           10 HAA-MR               1:24.06    1:22.73 q      
                  37.92     1:22.73 (44.81)                                        
  5 Vavalle, Giuliana R        9 Three Village-MR     1:25.09    1:23.21 q      
                  37.90     1:23.21 (45.31)                                        
  6 Tan, Shanel E              9 QNS-MR               1:26.23    1:24.15 q      
                  37.16     1:24.15 (46.99)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Hicyilmaz, Lydia G        10 SSC-MR               1:27.81    1:25.14        
                  40.84     1:25.14 (44.30)                                        
  8 Versacci, Giuliana T      10 SSC-MR               1:28.80    1:25.74        
                  37.36     1:25.74 (48.38)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Quan, Sarah                8 QNS-MR               1:27.68    1:26.51        
                  40.44     1:26.51 (46.07)                                        
 10 Llerena, Xiomara R         9 Three Village-MR     1:29.57    1:28.03        
                  39.07     1:28.03 (48.96)                                        
 11 Li, Ashley                 8 QNS-MR               1:28.42    1:28.10        
                  40.77     1:28.10 (47.33)                                        
 12 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR               1:28.07    1:29.14        
                  39.85     1:29.14 (49.29)                                        
 13 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:30.64    1:29.44        
                  40.95     1:29.44 (48.49)                                        
 14 Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR         1:28.97    1:29.62        
                  40.37     1:29.62 (49.25)                                        
 15 Nizza, Madeline L         10 Tmsuffolk-MR         1:30.61    1:29.67        
                  41.00     1:29.67 (48.67)                                        
 15 Emmerich, Ava J           10 Three Village-MR     1:30.75    1:29.67        
                  42.22     1:29.67 (47.45)                                        
 17 Hickey, Bridget R         10 Tmsuffolk-MR         1:29.04    1:29.96        
                  40.00     1:29.96 (49.96)                                        
 18 Mackay, Victoria          10 HAA-MR               1:32.46    1:30.76        
                  41.31     1:30.76 (49.45)                                        
 19 Harkins, Morgan P          8 Express Swimming-MR  1:36.21    1:32.61        
                  16.96   1:32.61 (1:15.65)                                        
 20 Parnell, Fiona R          10 Three Village-MR     1:37.18    1:32.77        
                  43.11     1:32.77 (49.66)                                        
 21 Wang, Angela A             9 Three Village-MR     1:37.03    1:33.75        
                  42.82     1:33.75 (50.93)                                        
 22 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR         1:32.13    1:33.76        
                  16.16   1:33.76 (1:17.60)                                        
 23 Cipriano, Siena R         10 Three Village-MR     1:42.00    1:34.74        
                  45.73     1:34.74 (49.01)                                        
 24 Duong, Katie S            10 Three Village-MR     1:40.00    1:35.07        
                  44.76     1:35.07 (50.31)                                        
 25 Arneja, Rabani            10 Tmsuffolk-MR         1:52.90    1:35.44        
                  46.85     1:35.44 (48.59)                                        
 26 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               1:41.15    1:36.30        
                  44.90     1:36.30 (51.40)                                        
 27 Sodhi, Amani              10 FA-MR                1:31.48    1:36.67        
                  45.93     1:36.67 (50.74)                                        
 28 Argondizzo, Daniela J     10 Express Swimming-MR  1:38.45    1:36.70        
                  44.51     1:36.70 (52.19)                                        
 29 Pagano, Krista R           9 Express Swimming-MR  1:39.38    1:37.14        
                  46.37     1:37.14 (50.77)                                        
 30 Glazebnik, Julia T        10 Tmsuffolk-MR         1:37.40    1:37.88        
                  49.27     1:37.88 (48.61)                                        
 31 Tourevski, Sima L          9 Express Swimming-MR  1:55.00    1:38.60        
                  47.24     1:38.60 (51.36)                                        
 32 Seale, Kayla R             9 Three Village-MR     1:37.49    1:39.40        
                  45.26     1:39.40 (54.14)                                        
 33 Scarpinato, Nicolette R   10 Three Village-MR     1:41.41    1:39.98        
                  45.69     1:39.98 (54.29)                                        
 34 Kim, Angelina             10 BBSC-MR              1:29.55    1:40.61        
                  47.89     1:40.61 (52.72)                                        
 35 Horvath, Abigaile         10 BBSC-MR              1:55.55    1:41.82        
                  49.68     1:41.82 (52.14)                                        
 36 Wilcox, Avery              8 HAA-MR               1:49.19    1:42.59        
                  47.35     1:42.59 (55.24)                                        
 37 Veit, Cayden R             9 Three Village-MR     1:42.35    1:43.02        
                  46.29     1:43.02 (56.73)                                        
 38 Micena, Kallie             9 Three Village-MR     1:40.89    1:43.41        
 39 Hu, Anna                   8 Tmsuffolk-MR         1:50.90    1:44.34        
                  46.56     1:44.34 (57.78)                                        
 40 Secchi, Brooke D          10 Tmsuffolk-MR         1:47.12    1:45.83        
                  54.19     1:45.83 (51.64)                                        
 41 Alleyne, Zorah L          10 Express Swimming-MR  1:49.28    1:46.32        
 42 Burnett, Sierra            9 Express Swimming-MR  1:49.82    1:49.90        
 43 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  1:54.99    1:50.75        
                  53.98     1:50.75 (56.77)                                        
 44 Dhanikonda, Navya *        9 Tmsuffolk-MR         1:52.84    1:51.15        
                  51.51     1:51.15 (59.64)                                        
 45 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR  1:48.77    1:51.57        
                  53.03     1:51.57 (58.54)                                        
 46 Giagios, Andraya B         9 SSC-MR               1:53.11    1:51.97        
                  51.75   1:51.97 (1:00.22)                                        
 47 Rabinowitz, Blake S        9 Tmsuffolk-MR         1:54.90    1:54.77        
 48 Neglia, Gianna R           9 Tmsuffolk-MR         1:57.56    1:55.56        
                  54.34   1:55.56 (1:01.22)                                        
 49 Eriskin, Nisa             10 Tmsuffolk-MR         1:55.90    1:56.97        
 50 Colletti, Claire J         8 Express Swimming-MR  2:00.34    2:00.40        
                  59.70   2:00.40 (1:00.70)                                        
 51 Addison, Ava E             7 Tmsuffolk-MR         1:47.90    2:09.19        
 52 Cahalane, Avery            7 Tmsuffolk-MR         1:59.90    2:21.63        
                1:03.55   2:21.63 (1:18.08)                                        
 -- Colletti, Sofia            8 Express Swimming-MR  1:57.53         DQ        
      One hand touch - breast
                  49.64        DQ (1:03.19)                                        
 -- Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  1:39.99         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  47.23          DQ (55.19)                                        
 -- Silberger, Mary            8 BBSC-MR              1:55.55         DQ        
      One hand touch - breast
 -- Villa, Ciela I            10 Tmsuffolk-MR         2:00.90         DQ        
      Scissors kick - breast
                  58.76          DQ (59.80)                                        
 -- Strasser, London G         7 Tmsuffolk-MR         1:58.90         DQ        
      Not on back off wall - back
                1:01.23        DQ (1:04.29)                                        
 -- Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR  2:00.20         DQ        
      One hand touch - breast
                  53.10          DQ (58.60)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Treglia, Leah N           12 HAA-MR                 26.47      26.62        
  2 Tan, Sayjel E             11 QNS-MR                 27.91      27.95        
  3 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR    28.62      28.82        
  4 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                  28.88      28.99        
  5 Burns, Sofia              11 HAA-MR                 29.00      29.23        
  6 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR                 29.27      29.52        
B - Final
  7 Dimaculangan, Abby X      12 Three Village-MR       29.62      29.39        
  8 Martinez, Kylie           12 HAA-MR                 29.95      29.87        
  9 Matheson, Hanna D         11 Three Village-MR       30.33      30.14        
 10 Seale, Sarah E            11 Three Village-MR       30.39      30.57        
 11 Donohue, Savannah R       11 HAA-MR                 30.45      30.63        
 12 Grefski, Katherine A      12 Tmsuffolk-MR           30.43      31.30        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Treglia, Leah N           12 HAA-MR                 26.57      26.47 q      
  2 Tan, Sayjel E             11 QNS-MR                 28.48      27.91 q      
  3 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR    28.31      28.62 q      
  4 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                  28.17      28.88 q      
  5 Burns, Sofia              11 HAA-MR                 28.42      29.00 q      
  6 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR                 28.70      29.27 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Dimaculangan, Abby X      12 Three Village-MR       29.07      29.62 q      
  8 Martinez, Kylie           12 HAA-MR                 28.79      29.95 q      
  9 Matheson, Hanna D         11 Three Village-MR       29.63      30.33 q      
 10 Seale, Sarah E            11 Three Village-MR       30.84      30.39 q      
 11 Grefski, Katherine A      12 Tmsuffolk-MR           31.38      30.43 q      
 12 Donohue, Savannah R       11 HAA-MR                 31.19      30.45 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Glaser, Olivia K          12 BBSC-MR                29.75      30.53        
 14 Siff-Scherr, Eve S        11 Express Swimming-MR    31.27      30.84        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Mackay, Alexandria        12 HAA-MR                 31.22      30.98        
 16 Rodriguez, Catalina A     12 QNS-MR                 31.57      31.00        
 17 Claps, Abigail R          12 HAA-MR                 30.65      31.08        
 18 Kalmaer, Sydney H         12 Tmsuffolk-MR           31.82      31.17        
 19 Cronin, Jessica           11 HAA-MR                 31.08      31.50        
 20 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                  31.64      31.56        
 21 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR                 32.43      31.57        
 22 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR    32.31      31.69        
 23 Simon, Alexandra          12 HAA-MR                 32.54      31.91        
 23 Johannesen, Charlotte     11 BBSC-MR                31.09      31.91        
 25 Rezler, Kristina          11 Tmsuffolk-MR           32.36      32.01        
 26 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR                 32.79      32.05        
 27 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR           35.33      32.06        
 28 Albert, Anna              11 Three Village-MR       31.98      32.15        
 29 Plataroti, Ava            12 Tmsuffolk-MR           32.68      32.24        
 30 Jeong, Bina               12 QNS-MR                 33.91      32.26        
 31 Dominger, Madison         11 HAA-MR                 32.22      32.28        
 32 Pereira, Paulina          12 SSC-MR                 31.82      32.32        
 33 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR                 31.66      32.36        
 34 Kouchtaf, Sophia M        12 QNS-MR                 32.21      32.55        
 35 Fehrenbach, Samantha      12 HAA-MR                 33.88      33.07        
 36 Ostrofsky, Emily N        12 HAA-MR                 34.62      33.32        
 37 Savoretti, Angelina       11 HAA-MR                 33.96      33.75        
 38 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR                 33.21      33.98        
 39 Tamberelli, Liliana       11 BBSC-MR                32.80      34.01        
 40 Michel-Torres, Sadie I    12 QNS-MR                 34.57      34.18        
 41 Demirci, Morgan           12 HAA-MR                 33.24      34.24        
 42 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR    34.39      34.38        
 43 Maler, Olivia B           11 Express Swimming-MR    34.76      34.43        
 44 Bhanot, Trisha            12 Tmsuffolk-MR           35.63      34.54        
 45 Wu, Michelle W            11 Three Village-MR       33.94      34.62        
 46 Casto, Isabella R         12 FA-MR                  35.73      34.79        
 47 Piccolo, Salvatrice G     11 SSC-MR                 35.46      35.45        
 48 Zhu, Grace                12 BBSC-MR                44.93      36.32        
 49 Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR           38.74      37.13        
 50 Rosenfeld, StevieDonna    12 HAA-MR                 38.35      38.18        
 51 Lo, Olivia A              11 SSC-MR                 55.29      38.21        
 52 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR    36.53      38.42        
 53 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR                 37.07      38.64        
 54 Higgins, Abaigeal E       11 Three Village-MR       36.95      38.68        
 55 Raymond, Emily G          11 Three Village-MR       42.00      39.92        
 56 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR    47.01      40.99        
 57 Leary, Anne               11 Tmsuffolk-MR           40.38      41.85        
 58 Ger, Sasha                11 BBSC-MR                46.61      43.56        
 59 Williams, Cara A          11 SSC-MR                 53.46      51.49        
 60 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR    49.78      53.79        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Treglia, Leah N           12 HAA-MR                 57.04      57.80        
                  27.92       57.80 (29.88)                                        
  2 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR     1:01.44    1:01.87        
                  29.60     1:01.87 (32.27)                                        
  3 Tan, Sayjel E             11 QNS-MR               1:02.61    1:02.59        
                  30.34     1:02.59 (32.25)                                        
  4 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                1:02.68    1:03.42        
                  30.20     1:03.42 (33.22)                                        
  5 Martinez, Kylie           12 HAA-MR               1:03.10    1:03.46        
                  30.67     1:03.46 (32.79)                                        
  6 Matheson, Hanna D         11 Three Village-MR     1:03.71    1:05.33        
                  31.40     1:05.33 (33.93)                                        
B - Final
  7 Burns, Sofia              11 HAA-MR               1:05.19    1:03.19        
                  30.18     1:03.19 (33.01)                                        
  8 Wu, Katelin               12 QNS-MR               1:03.87    1:04.41        
                  31.11     1:04.41 (33.30)                                        
  9 Glaser, Olivia K          12 BBSC-MR              1:04.72    1:06.50        
                  32.20     1:06.50 (34.30)                                        
 10 Donohue, Savannah R       11 HAA-MR               1:07.35    1:07.66        
                  31.93     1:07.66 (35.73)                                        
 11 Grefski, Katherine A      12 Tmsuffolk-MR         1:08.92    1:08.80        
                  32.81     1:08.80 (35.99)                                        
 12 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                1:09.40    1:11.55        
                  34.88     1:11.55 (36.67)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Treglia, Leah N           12 HAA-MR                 57.42      57.04 q      
                  27.50       57.04 (29.54)                                        
  2 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR     1:01.29    1:01.44 q      
                  29.58     1:01.44 (31.86)                                        
  3 Tan, Sayjel E             11 QNS-MR               1:15.03    1:02.61 q      
                  30.04     1:02.61 (32.57)                                        
  4 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                1:01.86    1:02.68 q      
                  31.58     1:02.68 (31.10)                                        
  5 Martinez, Kylie           12 HAA-MR               1:02.22    1:03.10 q      
                  30.38     1:03.10 (32.72)                                        
  6 Matheson, Hanna D         11 Three Village-MR     1:03.58    1:03.71 q      
                  30.60     1:03.71 (33.11)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Wu, Katelin               12 QNS-MR               1:03.18    1:03.87 q      
                  31.01     1:03.87 (32.86)                                        
  8 Glaser, Olivia K          12 BBSC-MR              1:05.23    1:04.72 q      
                  31.14     1:04.72 (33.58)                                        
  9 Dimaculangan, Abby X      12 Three Village-MR     1:03.97    1:05.18 q      
                  30.87     1:05.18 (34.31)                                        
 10 Burns, Sofia              11 HAA-MR               1:02.42    1:05.19 q      
                  30.99     1:05.19 (34.20)                                        
 11 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               1:05.83    1:06.15 q      
                  31.68     1:06.15 (34.47)                                        
 12 Donohue, Savannah R       11 HAA-MR               1:09.99    1:07.35 q      
                  32.04     1:07.35 (35.31)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Grefski, Katherine A      12 Tmsuffolk-MR         1:08.86    1:08.92        
                  32.97     1:08.92 (35.95)                                        
 14 Chen, Amy                 11 Three Village-MR     1:07.94    1:09.25        
                  32.82     1:09.25 (36.43)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                1:08.93    1:09.40        
                  33.95     1:09.40 (35.45)                                        
 16 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR               1:09.06    1:09.45        
                  33.25     1:09.45 (36.20)                                        
 17 Karpf, Delaney            12 HAA-MR               1:07.09    1:09.78        
                  33.05     1:09.78 (36.73)                                        
 18 Albert, Anna              11 Three Village-MR     1:12.41    1:09.79        
                  33.74     1:09.79 (36.05)                                        
 19 Rodriguez, Catalina A     12 QNS-MR               1:09.33    1:09.93        
                  34.26     1:09.93 (35.67)                                        
 20 Cronin, Jessica           11 HAA-MR               1:07.77    1:10.29        
                  33.02     1:10.29 (37.27)                                        
 21 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR  1:12.29    1:10.49        
                  32.89     1:10.49 (37.60)                                        
 22 Seale, Sarah E            11 Three Village-MR     1:09.08    1:10.51        
                  33.11     1:10.51 (37.40)                                        
 23 Kalmaer, Sydney H         12 Tmsuffolk-MR         1:10.14    1:10.52        
                  34.33     1:10.52 (36.19)                                        
 24 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:10.68    1:10.56        
                  34.75     1:10.56 (35.81)                                        
 25 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR               1:11.74    1:10.98        
                  33.51     1:10.98 (37.47)                                        
 26 Johannesen, Charlotte     11 BBSC-MR              1:09.08    1:11.18        
                  34.49     1:11.18 (36.69)                                        
 27 Rezler, Kristina          11 Tmsuffolk-MR         1:13.28    1:11.19        
                  33.91     1:11.19 (37.28)                                        
 28 Plataroti, Ava            12 Tmsuffolk-MR         1:11.04    1:11.64        
                  34.60     1:11.64 (37.04)                                        
 29 Mackay, Alexandria        12 HAA-MR               1:09.37    1:12.85        
                  33.61     1:12.85 (39.24)                                        
 30 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR         1:13.07    1:12.93        
                  34.98     1:12.93 (37.95)                                        
 31 Konsky, Jenna P           12 Tmsuffolk-MR         1:14.72    1:13.07        
                  34.77     1:13.07 (38.30)                                        
 32 Primak, Sofia I           11 Three Village-MR     1:13.49    1:13.77        
                  34.44     1:13.77 (39.33)                                        
 33 Demirci, Morgan           12 HAA-MR               1:14.86    1:14.09        
                  34.97     1:14.09 (39.12)                                        
 34 Regan, Jaclyn R           11 QNS-MR               1:14.29    1:14.47        
                  34.53     1:14.47 (39.94)                                        
 35 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR               1:14.59    1:15.34        
                  35.66     1:15.34 (39.68)                                        
 36 Oberoi, Kamal             12 Tmsuffolk-MR         1:13.04    1:15.70        
                  35.15     1:15.70 (40.55)                                        
 37 Bhanot, Trisha            12 Tmsuffolk-MR         1:18.55    1:16.11        
                  36.07     1:16.11 (40.04)                                        
 38 Wu, Michelle W            11 Three Village-MR     1:16.25    1:16.66        
                  36.49     1:16.66 (40.17)                                        
 39 Simon, Alexandra          12 HAA-MR               1:14.60    1:17.45        
                  36.04     1:17.45 (41.41)                                        
 40 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR  1:24.22    1:17.51        
                  35.85     1:17.51 (41.66)                                        
 41 Tamberelli, Liliana       11 BBSC-MR              1:21.66    1:18.31        
 42 Ostrofsky, Emily N        12 HAA-MR               1:17.45    1:19.67        
                  37.53     1:19.67 (42.14)                                        
 43 Teele, Sanai O            12 Express Swimming-MR  1:15.65    1:20.21        
 44 Orrego, Maria L           11 Unattached-MR        1:12.90    1:20.72        
                  38.64     1:20.72 (42.08)                                        
 45 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR         1:21.18    1:21.43        
 46 Abshire, Mia              11 HAA-MR               1:21.16    1:22.05        
                  36.85     1:22.05 (45.20)                                        
 47 Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR         1:23.45    1:23.09        
                  38.90     1:23.09 (44.19)                                        
 48 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR  1:25.76    1:24.22        
                  40.06     1:24.22 (44.16)                                        
 49 Fehrenbach, Samantha      12 HAA-MR               1:25.18    1:25.45        
                  38.50     1:25.45 (46.95)                                        
 50 Leary, Anne               11 Tmsuffolk-MR         1:37.69    1:29.38        
                  41.04     1:29.38 (48.34)                                        
 51 Le, Amanda T              12 FA-MR                1:31.99    1:30.18        
                  42.92     1:30.18 (47.26)                                        
 52 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR  1:29.24    1:30.53        
                  42.79     1:30.53 (47.74)                                        
 53 Raymond, Emily G          11 Three Village-MR     1:36.97    1:31.34        
                  43.14     1:31.34 (48.20)                                        
 54 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR  1:49.47    1:31.76        
                  42.56     1:31.76 (49.20)                                        
 55 Devito, Alyssa M          11 Three Village-MR     1:31.68    1:31.95        
                  43.95     1:31.95 (48.00)                                        
 56 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR  1:50.93    2:08.47        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Treglia, Leah N           12 HAA-MR                 29.12      28.91        
  2 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR                 31.63      31.84        
  3 Tan, Sayjel E             11 QNS-MR                 31.47      31.98        
  4 Matheson, Hanna D         11 Three Village-MR       33.14      33.66        
  5 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                  34.50      33.90        
  6 Burns, Sofia              11 HAA-MR                 34.24      34.47        
B - Final
  7 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR    34.55      33.20        
  8 Claps, Abigail R          12 HAA-MR                 35.72      35.51        
  9 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR       35.69      35.69        
 10 Martinez, Kylie           12 HAA-MR                 36.10      35.80        
 11 Karpf, Delaney            12 HAA-MR                 36.03      36.05        
 12 Kouchtaf, Sophia M        12 QNS-MR                 35.92      36.56        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Treglia, Leah N           12 HAA-MR                 29.38      29.12 q      
  2 Tan, Sayjel E             11 QNS-MR                 33.72      31.47 q      
  3 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR                 32.15      31.63 q      
  4 Matheson, Hanna D         11 Three Village-MR       33.75      33.14 q      
  5 Burns, Sofia              11 HAA-MR                 33.23      34.24 q      
  6 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                  33.47      34.50 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR    35.72      34.55 q      
  8 Glaser, Olivia K          12 BBSC-MR                35.12      35.67 q      
  9 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR       35.90      35.69 q      
 10 Claps, Abigail R          12 HAA-MR                 36.01      35.72 q      
 11 Kouchtaf, Sophia M        12 QNS-MR                 36.21      35.92 q      
 12 Karpf, Delaney            12 HAA-MR                 35.09      36.03 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Martinez, Kylie           12 HAA-MR                 34.39      36.10        
 14 Kalmaer, Sydney H         12 Tmsuffolk-MR           36.71      36.36        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                  36.74      36.49        
 16 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR           37.71      36.64        
 17 Simon, Alexandra          12 HAA-MR                 35.99      36.70        
 18 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR    38.12      36.80        
 19 Jeong, Bina               12 QNS-MR                 37.02      36.98        
 20 Rodriguez, Catalina A     12 QNS-MR                 36.13      37.02        
 21 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR                 37.35      37.05        
 22 Donohue, Savannah R       11 HAA-MR                 37.19      37.28        
 23 Rezler, Kristina          11 Tmsuffolk-MR           37.89      38.06        
 24 Mackay, Alexandria        12 HAA-MR                 35.85      38.19        
 25 Konsky, Jenna P           12 Tmsuffolk-MR           40.23      38.48        
 26 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR                 38.01      38.77        
 27 Pereira, Paulina          12 SSC-MR                 39.54      38.84        
 28 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR       39.13      39.04        
 29 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR           40.96      39.71        
 30 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR    38.79      40.11        
 31 Ostrofsky, Emily N        12 HAA-MR                 41.39      40.40        
 32 Wu, Michelle W            11 Three Village-MR       39.87      40.41        
 33 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR                 39.64      40.65        
 33 Michel-Torres, Sadie I    12 QNS-MR                 39.23      40.65        
 35 Primak, Sofia I           11 Three Village-MR       40.45      40.69        
 36 Plataroti, Ava            12 Tmsuffolk-MR           40.44      40.81        
 37 Oberoi, Kamal             12 Tmsuffolk-MR           40.54      41.51        
 38 Zhu, Grace                12 BBSC-MR                46.03      41.58        
 39 Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR           45.15      42.42        
 40 Casto, Isabella R         12 FA-MR                  41.58      42.87        
 41 Savoretti, Angelina       11 HAA-MR                 40.37      43.11        
 42 Fehrenbach, Samantha      12 HAA-MR                 43.52      43.74        
 43 Higgins, Abaigeal E       11 Three Village-MR       44.08      43.91        
 44 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR                 43.31      44.74        
 45 Orrego, Maria L           11 Unattached-MR          36.90      45.18        
 46 Lo, Olivia A              11 SSC-MR                 47.32      47.04        
 47 Maler, Olivia B           11 Express Swimming-MR    46.30      47.71        
 48 Rosenfeld, StevieDonna    12 HAA-MR                 46.14      47.96        
 49 Williams, Cara A          11 SSC-MR                 57.94      53.91        
 50 Leary, Anne               11 Tmsuffolk-MR         1:01.72      55.04        
 51 Ger, Sasha                11 BBSC-MR                58.05      59.14        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Tan, Sayjel E             11 QNS-MR               1:09.60    1:09.67        
                  34.01     1:09.67 (35.66)                                        
  2 Wu, Katelin               12 QNS-MR               1:10.25    1:10.41        
                  34.65     1:10.41 (35.76)                                        
  3 Matheson, Hanna D         11 Three Village-MR     1:10.95    1:11.51        
                  35.60     1:11.51 (35.91)                                        
  4 Burns, Sofia              11 HAA-MR               1:10.96    1:11.64        
                  34.88     1:11.64 (36.76)                                        
  5 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                1:09.76    1:11.99        
                  35.42     1:11.99 (36.57)                                        
  6 Grefski, Katherine A      12 Tmsuffolk-MR         1:13.62    1:14.84        
                  36.04     1:14.84 (38.80)                                        
B - Final
  7 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR  1:14.17    1:13.34        
                  35.11     1:13.34 (38.23)                                        
  8 Dimaculangan, Abby X      12 Three Village-MR     1:15.43    1:14.57        
                  36.41     1:14.57 (38.16)                                        
  9 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR     1:14.37    1:15.36        
                  36.60     1:15.36 (38.76)                                        
 10 Andros, Brooke H          11 FA-MR                1:15.08    1:16.74        
                  37.54     1:16.74 (39.20)                                        
 11 Glaser, Olivia K          12 BBSC-MR              1:16.79    1:16.97        
 12 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                1:17.35    1:18.80        
                  38.58     1:18.80 (40.22)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               1:09.82    1:08.17 q      
                  33.30     1:08.17 (34.87)                                        
  2 Tan, Sayjel E             11 QNS-MR               1:11.84    1:09.60 q      
                  33.47     1:09.60 (36.13)                                        
  3 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                1:10.04    1:09.76 q      
                  34.19     1:09.76 (35.57)                                        
  4 Wu, Katelin               12 QNS-MR               1:09.19    1:10.25 q      
                  33.57     1:10.25 (36.68)                                        
  5 Matheson, Hanna D         11 Three Village-MR     1:12.56    1:10.95 q      
                  34.82     1:10.95 (36.13)                                        
  6 Burns, Sofia              11 HAA-MR               1:10.68    1:10.96 q      
                  35.10     1:10.96 (35.86)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Grefski, Katherine A      12 Tmsuffolk-MR         1:14.34    1:13.62 q      
                  35.57     1:13.62 (38.05)                                        
  8 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR  1:20.17    1:14.17 q      
                  35.13     1:14.17 (39.04)                                        
  9 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR     1:14.20    1:14.37 q      
                  36.27     1:14.37 (38.10)                                        
 10 Andros, Brooke H          11 FA-MR                1:16.93    1:15.08 q      
                  36.34     1:15.08 (38.74)                                        
 11 Dimaculangan, Abby X      12 Three Village-MR     1:15.99    1:15.43 q      
                  36.79     1:15.43 (38.64)                                        
 12 Glaser, Olivia K          12 BBSC-MR              1:17.39    1:16.79 q      
                  36.21     1:16.79 (40.58)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Karpf, Delaney            12 HAA-MR               1:17.05    1:17.08        
                  36.28     1:17.08 (40.80)                                        
 14 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                1:17.84    1:17.35        
                  38.50     1:17.35 (38.85)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Simon, Alexandra          12 HAA-MR               1:21.70    1:18.11        
                  37.88     1:18.11 (40.23)                                        
 16 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR               1:18.69    1:18.52        
                  36.77     1:18.52 (41.75)                                        
 17 Donohue, Savannah R       11 HAA-MR               1:26.95    1:18.81        
 18 Kalmaer, Sydney H         12 Tmsuffolk-MR         1:17.85    1:18.91        
                  37.89     1:18.91 (41.02)                                        
 19 Rezler, Kristina          11 Tmsuffolk-MR         1:23.63    1:19.36        
                  38.69     1:19.36 (40.67)                                        
 20 Seale, Sarah E            11 Three Village-MR     1:23.04    1:20.20        
                  39.43     1:20.20 (40.77)                                        
 21 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR     1:21.47    1:20.48        
                  38.81     1:20.48 (41.67)                                        
 22 Chen, Amy                 11 Three Village-MR     1:21.60    1:21.42        
 23 Dominger, Madison         11 HAA-MR               1:20.23    1:23.07        
 24 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR               1:26.92    1:24.23        
                  41.99     1:24.23 (42.24)                                        
 25 Primak, Sofia I           11 Three Village-MR     1:27.38    1:24.46        
                  39.94     1:24.46 (44.52)                                        
 26 Cronin, Jessica           11 HAA-MR               1:20.89    1:25.07        
                  39.46     1:25.07 (45.61)                                        
 27 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR         1:27.55    1:25.17        
                  40.95     1:25.17 (44.22)                                        
 28 Plataroti, Ava            12 Tmsuffolk-MR         1:26.35    1:25.51        
                  40.87     1:25.51 (44.64)                                        
 29 Wu, Michelle W            11 Three Village-MR     1:31.77    1:26.55        
                  41.04     1:26.55 (45.51)                                        
 30 Tamberelli, Liliana       11 BBSC-MR              1:27.19    1:28.08        
 31 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR               1:31.44    1:28.10        
                  43.36     1:28.10 (44.74)                                        
 32 Teele, Sanai O            12 Express Swimming-MR  1:25.84    1:28.69        
 33 Oberoi, Kamal             12 Tmsuffolk-MR         1:29.70    1:29.60        
                  42.89     1:29.60 (46.71)                                        
 34 Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR         1:32.31    1:30.31        
                  43.82     1:30.31 (46.49)                                        
 35 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR  1:31.99    1:30.43        
 36 Devito, Alyssa M          11 Three Village-MR     1:36.91    1:33.99        
                  44.05     1:33.99 (49.94)                                        
 37 Higgins, Abaigeal E       11 Three Village-MR     1:34.52    1:35.57        
                  45.83     1:35.57 (49.74)                                        
 38 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR  1:45.48    1:38.60        
                  48.03     1:38.60 (50.57)                                        
 39 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR  1:42.41    1:40.50        
                  46.74     1:40.50 (53.76)                                        
 40 Leary, Anne               11 Tmsuffolk-MR         1:43.90    1:55.57        
                  55.93     1:55.57 (59.64)                                        
 41 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR  2:10.00    1:56.70        
                  54.19   1:56.70 (1:02.51)                                        
 42 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR  2:20.00    2:13.16        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Treglia, Leah N           12 HAA-MR                 34.73      34.53        
  2 Plataroti, Ava            12 Tmsuffolk-MR           38.41      37.90        
  3 Dominger, Madison         11 HAA-MR                 38.29      38.55        
  4 Andros, Brooke H          11 FA-MR                  38.48      38.65        
  5 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR       38.21      39.05        
  6 Demirci, Morgan           12 HAA-MR                 39.24      40.79        
B - Final
  7 Cronin, Jessica           11 HAA-MR                 40.36      39.32        
  8 Burns, Sofia              11 HAA-MR                 40.73      40.38        
  9 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR                 41.65      40.68        
 10 Pereira, Paulina          12 SSC-MR                 41.34      41.20        
 11 Seale, Sarah E            11 Three Village-MR       41.57      41.97        
 12 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                  40.84      42.21        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Treglia, Leah N           12 HAA-MR                 35.09      34.73 q      
  2 Regan, Jaclyn R           11 QNS-MR                 36.50      37.65 q      
  3 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR       37.85      38.21 q      
  4 Dominger, Madison         11 HAA-MR                 37.20      38.29 q      
  5 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR       39.41      38.38 q      
  6 Plataroti, Ava            12 Tmsuffolk-MR           40.08      38.41 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Karpf, Delaney            12 HAA-MR                 37.61      38.44 q      
  8 Andros, Brooke H          11 FA-MR                  37.11      38.48 q      
  9 Demirci, Morgan           12 HAA-MR                 39.58      39.24 q      
 10 Cronin, Jessica           11 HAA-MR                 38.64      40.36 q      
 11 Burns, Sofia              11 HAA-MR                 38.10      40.73 q      
 12 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                  41.53      40.84 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Pereira, Paulina          12 SSC-MR                 41.07      41.34        
 14 Seale, Sarah E            11 Three Village-MR       41.01      41.57        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR                 40.95      41.65        
 16 Mackay, Alexandria        12 HAA-MR                 40.89      41.77        
 17 Albert, Anna              11 Three Village-MR       43.49      41.96        
 18 Simon, Alexandra          12 HAA-MR                 41.95      42.26        
 19 Martinez, Kylie           12 HAA-MR                 41.76      42.40        
 20 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR           45.46      43.97        
 21 Chen, Amy                 11 Three Village-MR       43.79      44.05        
 22 Johannesen, Charlotte     11 BBSC-MR                44.50      44.40        
 23 Bhanot, Trisha            12 Tmsuffolk-MR           48.48      46.77        
 24 Orrego, Maria L           11 Unattached-MR          44.95      47.06        
 25 Konsky, Jenna P           12 Tmsuffolk-MR           47.94      47.47        
 26 Oberoi, Kamal             12 Tmsuffolk-MR           50.77      48.13        
 27 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR    51.99      48.15        
 28 Raymond, Emily G          11 Three Village-MR       50.42      48.21        
 29 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR    48.20      48.81        
 30 Wu, Michelle W            11 Three Village-MR       49.37      49.36        
 31 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR    49.55      49.68        
 32 Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR           52.23      50.27        
 33 Fehrenbach, Samantha      12 HAA-MR                 50.83      52.41        
 34 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR    57.71      53.68        
 35 Devito, Alyssa M          11 Three Village-MR       53.42      55.60        
 36 Higgins, Abaigeal E       11 Three Village-MR       52.04      56.81        
 -- Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR    50.00         DQ        
      One hand touch
 -- Abshire, Mia              11 HAA-MR                 50.11         DQ        
      Alternating Kick
 -- Le, Amanda T              12 FA-MR                  59.95         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Tamberelli, Liliana       11 BBSC-MR                48.07         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Dominger, Madison         11 HAA-MR               1:20.66    1:21.80        
                  39.95     1:21.80 (41.85)                                        
  2 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR     1:22.00    1:22.34        
                  39.94     1:22.34 (42.40)                                        
  3 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR  1:23.02    1:23.68        
                  39.90     1:23.68 (43.78)                                        
  4 Dimaculangan, Abby X      12 Three Village-MR     1:26.79    1:26.90        
                  42.01     1:26.90 (44.89)                                        
  5 Jeong, Bina               12 QNS-MR               1:26.76    1:27.39        
                  40.76     1:27.39 (46.63)                                        
 -- Grefski, Katherine A      12 Tmsuffolk-MR         1:24.34         DQ        
      One hand touch
                  40.55          DQ (45.22)                                        
B - Final
  7 Karpf, Delaney            12 HAA-MR               1:27.05    1:25.53        
                  39.87     1:25.53 (45.66)                                        
  8 Demirci, Morgan           12 HAA-MR               1:29.52    1:26.75        
                  40.69     1:26.75 (46.06)                                        
  9 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR     1:28.94    1:27.32        
                  41.55     1:27.32 (45.77)                                        
 10 Cronin, Jessica           11 HAA-MR               1:27.25    1:27.78        
                  41.70     1:27.78 (46.08)                                        
 11 Rezler, Kristina          11 Tmsuffolk-MR         1:29.61    1:30.44        
                  43.04     1:30.44 (47.40)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dominger, Madison         11 HAA-MR               1:21.26    1:20.66 q      
                  39.06     1:20.66 (41.60)                                        
  2 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR     1:22.31    1:22.00 q      
                  40.10     1:22.00 (41.90)                                        
  3 Kang, Madison             12 Express Swimming-MR  1:21.83    1:23.02 q      
                  39.46     1:23.02 (43.56)                                        
  4 Grefski, Katherine A      12 Tmsuffolk-MR         1:27.37    1:24.34 q      
                  39.73     1:24.34 (44.61)                                        
  5 Jeong, Bina               12 QNS-MR               1:27.18    1:26.76 q      
                  41.10     1:26.76 (45.66)                                        
  6 Dimaculangan, Abby X      12 Three Village-MR     1:24.22    1:26.79 q      
                  42.28     1:26.79 (44.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Karpf, Delaney            12 HAA-MR               1:26.21    1:27.05 q      
                  40.91     1:27.05 (46.14)                                        
  8 Cronin, Jessica           11 HAA-MR               1:27.68    1:27.25 q      
                  41.51     1:27.25 (45.74)                                        
  9 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR     1:24.23    1:28.94 q      
                  41.33     1:28.94 (47.61)                                        
 10 Demirci, Morgan           12 HAA-MR               1:25.41    1:29.52 q      
                  42.05     1:29.52 (47.47)                                        
 11 Rezler, Kristina          11 Tmsuffolk-MR         1:28.71    1:29.61 q      
                  42.83     1:29.61 (46.78)                                        
 12 Andrew, Fiona J           12 FA-MR                1:32.32    1:30.06 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR               1:29.42    1:31.15        
                  43.56     1:31.15 (47.59)                                        
 14 Kalmaer, Sydney H         12 Tmsuffolk-MR         1:30.00    1:32.13        
                  42.47     1:32.13 (49.66)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Siff-Scherr, Eve S        11 Express Swimming-MR  1:33.32    1:32.32        
 16 Simon, Alexandra          12 HAA-MR               1:33.25    1:32.94        
                  44.58     1:32.94 (48.36)                                        
 17 Seale, Sarah E            11 Three Village-MR     1:32.25    1:33.60        
                  43.73     1:33.60 (49.87)                                        
 18 Albert, Anna              11 Three Village-MR     1:34.27    1:36.18        
                  46.10     1:36.18 (50.08)                                        
 19 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR         1:38.05    1:36.33        
                  46.36     1:36.33 (49.97)                                        
 20 Zhu, Grace                12 BBSC-MR              1:47.28    1:39.29        
                  48.13     1:39.29 (51.16)                                        
 21 Casto, Isabella R         12 FA-MR                1:52.99    1:39.36        
                  48.48     1:39.36 (50.88)                                        
 22 Primak, Sofia I           11 Three Village-MR     1:34.64    1:41.58        
                  48.06     1:41.58 (53.52)                                        
 23 Konsky, Jenna P           12 Tmsuffolk-MR         1:44.47    1:41.96        
                  48.98     1:41.96 (52.98)                                        
 24 Michel-Torres, Sadie I    12 QNS-MR               1:38.52    1:42.17        
                  50.18     1:42.17 (51.99)                                        
 25 Bhanot, Trisha            12 Tmsuffolk-MR         1:43.62    1:42.56        
                  49.90     1:42.56 (52.66)                                        
 26 Orrego, Maria L           11 Unattached-MR        1:39.90    1:44.90        
 27 Piccolo, Salvatrice G     11 SSC-MR               1:52.00    1:45.13        
                  50.68     1:45.13 (54.45)                                        
 28 Johannesen, Charlotte     11 BBSC-MR              1:37.32    1:45.77        
                  51.24     1:45.77 (54.53)                                        
 29 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR  1:43.90    1:47.36        
                  52.01     1:47.36 (55.35)                                        
 30 Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR         2:02.50    1:47.74        
                  51.70     1:47.74 (56.04)                                        
 31 Oberoi, Kamal             12 Tmsuffolk-MR         1:49.30    1:49.47        
 32 Ger, Sasha                11 BBSC-MR              1:50.55    1:53.15        
 33 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR  2:30.00    1:58.60        
                  55.53   1:58.60 (1:03.07)                                        
 -- Raymond, Emily G          11 Three Village-MR     1:49.00         DQ        
      One hand touch
                  52.33          DQ (59.47)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Treglia, Leah N           12 HAA-MR                 27.66      29.06        
  2 Tan, Sayjel E             11 QNS-MR                 30.64      30.64        
  3 Glaser, Olivia K          12 BBSC-MR                32.63      32.61        
  4 Matheson, Hanna D         11 Three Village-MR       31.34      32.75        
  5 Dimaculangan, Abby X      12 Three Village-MR       32.14      32.98        
  6 Wu, Katelin               12 QNS-MR                 32.85      33.11        
B - Final
  7 Grefski, Katherine A      12 Tmsuffolk-MR           33.74      33.20        
  8 Rodriguez, Catalina A     12 QNS-MR                 32.99      33.66        
  9 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR                 35.39      35.13        
 10 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                  34.95      35.63        
 11 Andros, Brooke H          11 FA-MR                  35.35      36.39        
 12 Dominger, Madison         11 HAA-MR                 35.32      36.75        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Treglia, Leah N           12 HAA-MR                 28.33      27.66 q      
  2 Tan, Sayjel E             11 QNS-MR                 30.88      30.64 q      
  3 Matheson, Hanna D         11 Three Village-MR       33.09      31.34 q      
  4 Dimaculangan, Abby X      12 Three Village-MR       32.52      32.14 q      
  5 Glaser, Olivia K          12 BBSC-MR                33.23      32.63 q      
  6 Wu, Katelin               12 QNS-MR                 33.15      32.85 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Rodriguez, Catalina A     12 QNS-MR                 33.43      32.99 q      
  8 Grefski, Katherine A      12 Tmsuffolk-MR           33.08      33.74 q      
  9 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                  36.70      34.95 q      
 10 Dominger, Madison         11 HAA-MR                 34.01      35.32 q      
 11 Andros, Brooke H          11 FA-MR                  35.93      35.35 q      
 12 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR                 36.22      35.39 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR                 33.84      35.40        
 14 Martinez, Kylie           12 HAA-MR                 33.04      35.43        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Pereira, Paulina          12 SSC-MR                 35.08      35.59        
 16 Kalmaer, Sydney H         12 Tmsuffolk-MR           35.08      36.32        
 17 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR    36.07      36.69        
 19 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR       36.33      36.76        
 20 Primak, Sofia I           11 Three Village-MR       36.42      37.23        
 21 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR           39.53      37.32        
 22 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR           37.84      37.48        
 23 Donohue, Savannah R       11 HAA-MR                 36.72      37.96        
 24 Rezler, Kristina          11 Tmsuffolk-MR           39.08      37.97        
 25 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR                 37.49      38.61        
 26 Bhanot, Trisha            12 Tmsuffolk-MR           45.14      39.00        
 27 Albert, Anna              11 Three Village-MR       40.51      39.81        
 28 Konsky, Jenna P           12 Tmsuffolk-MR           42.17      40.28        
 29 Teele, Sanai O            12 Express Swimming-MR    37.95      40.99        
 30 Regan, Jaclyn R           11 QNS-MR                    NT      41.38        
 31 Fehrenbach, Samantha      12 HAA-MR                 41.76      41.58        
 32 Ostrofsky, Emily N        12 HAA-MR                 40.73      42.13        
 33 Demirci, Morgan           12 HAA-MR                 42.47      42.23        
 34 Mackay, Alexandria        12 HAA-MR                 39.72      42.90        
 35 Abshire, Mia              11 HAA-MR                 44.72      46.50        
 36 Higgins, Abaigeal E       11 Three Village-MR       51.29      46.99        
 38 Le, Amanda T              12 FA-MR                  57.98      58.37        
 39 Leary, Anne               11 Tmsuffolk-MR           52.90    1:01.31        
 37 Raymond, Emily G          11 Three Village-MR       51.26         DQ        
      Scissors kick
 18 Johannesen, Charlotte     11 BBSC-MR                35.96         DQ        
      One hand touch
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Treglia, Leah N           12 HAA-MR               1:04.45    1:03.78        
                  29.79     1:03.78 (33.99)                                        
  2 Matheson, Hanna D         11 Three Village-MR     1:11.71    1:11.70        
                  33.63     1:11.70 (38.07)                                        
  3 Tan, Sayjel E             11 QNS-MR               1:12.85    1:11.80        
                  31.59     1:11.80 (40.21)                                        
  4 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR     1:12.67    1:13.13        
                  35.81     1:13.13 (37.32)                                        
  5 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               1:12.74    1:14.08        
                  32.61     1:14.08 (41.47)                                        
  6 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                1:12.99    1:14.17        
                  32.77     1:14.17 (41.40)                                        
B - Final
  7 Dimaculangan, Abby X      12 Three Village-MR     1:14.58    1:14.62        
                  35.64     1:14.62 (38.98)                                        
  8 Burns, Sofia              11 HAA-MR               1:15.77    1:14.85        
                  35.47     1:14.85 (39.38)                                        
  9 Grefski, Katherine A      12 Tmsuffolk-MR         1:14.99    1:15.01        
                  35.00     1:15.01 (40.01)                                        
 10 Martinez, Kylie           12 HAA-MR               1:15.58    1:17.24        
                  35.41     1:17.24 (41.83)                                        
 11 Dominger, Madison         11 HAA-MR               1:16.60    1:17.82        
                  37.87     1:17.82 (39.95)                                        
 12 Cronin, Jessica           11 HAA-MR               1:16.66    1:20.97        
                  38.81     1:20.97 (42.16)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Treglia, Leah N           12 HAA-MR               1:05.05    1:04.45 q      
                  30.00     1:04.45 (34.45)                                        
  2 Matheson, Hanna D         11 Three Village-MR     1:13.99    1:11.71 q      
                  32.33     1:11.71 (39.38)                                        
  3 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR     1:12.30    1:12.67 q      
                  35.52     1:12.67 (37.15)                                        
  4 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               1:13.93    1:12.74 q      
                  32.11     1:12.74 (40.63)                                        
  5 Tan, Sayjel E             11 QNS-MR               1:13.39    1:12.85 q      
                  31.91     1:12.85 (40.94)                                        
  6 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                1:14.17    1:12.99 q      
                  33.66     1:12.99 (39.33)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Glaser, Olivia K          12 BBSC-MR              1:16.86    1:13.90 q      
                  34.28     1:13.90 (39.62)                                        
  8 Dimaculangan, Abby X      12 Three Village-MR     1:15.51    1:14.58 q      
                  34.15     1:14.58 (40.43)                                        
  9 Grefski, Katherine A      12 Tmsuffolk-MR         1:15.94    1:14.99 q      
                  34.20     1:14.99 (40.79)                                        
 10 Martinez, Kylie           12 HAA-MR               1:18.14    1:15.58 q      
                  33.87     1:15.58 (41.71)                                        
 11 Burns, Sofia              11 HAA-MR               1:16.04    1:15.77 q      
                  34.45     1:15.77 (41.32)                                        
 12 Dominger, Madison         11 HAA-MR               1:21.02    1:16.60 q      
                  37.11     1:16.60 (39.49)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Cronin, Jessica           11 HAA-MR               1:20.83    1:16.66        
                  38.35     1:16.66 (38.31)                                        
 14 Karpf, Delaney            12 HAA-MR               1:20.60    1:17.65        
                  37.19     1:17.65 (40.46)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Siff-Scherr, Eve S        11 Express Swimming-MR  1:20.98    1:17.85        
                  34.62     1:17.85 (43.23)                                        
 16 Seale, Sarah E            11 Three Village-MR     1:20.84    1:18.09        
                  37.80     1:18.09 (40.29)                                        
 17 Plataroti, Ava            12 Tmsuffolk-MR         1:21.16    1:18.12        
                  38.05     1:18.12 (40.07)                                        
 18 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:18.54    1:18.53        
                  37.62     1:18.53 (40.91)                                        
 19 Claps, Abigail R          12 HAA-MR               1:20.09    1:18.72        
                  34.70     1:18.72 (44.02)                                        
 20 Donohue, Savannah R       11 HAA-MR               1:20.89    1:19.07        
                  37.75     1:19.07 (41.32)                                        
 21 DeMarco, Marissa A        11 Three Village-MR     1:19.63    1:19.51        
                  37.39     1:19.51 (42.12)                                        
 22 Hicyilmaz, Daphne         12 SSC-MR               1:20.78    1:20.58        
                  36.20     1:20.58 (44.38)                                        
 23 Waring, MaryGrace         11 SSC-MR               1:19.21    1:20.81        
                  36.16     1:20.81 (44.65)                                        
 24 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR               1:24.51    1:23.28        
                  40.07     1:23.28 (43.21)                                        
 25 Albert, Anna              11 Three Village-MR     1:24.30    1:23.30        
                  39.93     1:23.30 (43.37)                                        
 26 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR         1:24.44    1:23.73        
                  36.91     1:23.73 (46.82)                                        
 27 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR  1:45.00    1:24.13        
                  35.23     1:24.13 (48.90)                                        
 28 Primak, Sofia I           11 Three Village-MR     1:22.11    1:24.24        
                  39.64     1:24.24 (44.60)                                        
 29 Demirci, Morgan           12 HAA-MR               1:23.02    1:24.27        
                  40.20     1:24.27 (44.07)                                        
 30 Johannesen, Charlotte     11 BBSC-MR              1:24.87    1:24.42        
                  39.76     1:24.42 (44.66)                                        
 31 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR               1:23.02    1:24.62        
                  39.89     1:24.62 (44.73)                                        
 32 Konsky, Jenna P           12 Tmsuffolk-MR         1:30.04    1:24.81        
                  39.09     1:24.81 (45.72)                                        
 33 Mackay, Alexandria        12 HAA-MR               1:20.86    1:25.19        
                  38.44     1:25.19 (46.75)                                        
 34 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR         1:28.17    1:26.08        
                  37.99     1:26.08 (48.09)                                        
 35 Bhanot, Trisha            12 Tmsuffolk-MR         1:28.60    1:27.85        
                  39.41     1:27.85 (48.44)                                        
 36 Wu, Michelle W            11 Three Village-MR     1:28.51    1:29.69        
                  41.91     1:29.69 (47.78)                                        
 37 Savoretti, Angelina       11 HAA-MR               1:33.05    1:30.26        
                  45.63     1:30.26 (44.63)                                        
 38 Oberoi, Kamal             12 Tmsuffolk-MR         1:31.01    1:30.75        
                  42.71     1:30.75 (48.04)                                        
 39 Orrego, Maria L           11 Unattached-MR        1:32.90    1:31.11        
                  43.40     1:31.11 (47.71)                                        
 40 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR  1:36.50    1:31.19        
                  41.70     1:31.19 (49.49)                                        
 41 Piccolo, Salvatrice G     11 SSC-MR               1:36.55    1:34.99        
                  43.19     1:34.99 (51.80)                                        
 42 Maler, Olivia B           11 Express Swimming-MR  1:50.00    1:35.78        
                  42.67     1:35.78 (53.11)                                        
 43 Lo, Olivia A              11 SSC-MR               1:36.29    1:36.17        
                  44.42     1:36.17 (51.75)                                        
 44 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR  1:36.41    1:36.80        
                  45.82     1:36.80 (50.98)                                        
 45 Higgins, Abaigeal E       11 Three Village-MR     1:43.00    1:41.79        
                  47.18     1:41.79 (54.61)                                        
 46 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR  2:20.00    1:47.35        
                  49.22     1:47.35 (58.13)                                        
 47 Leary, Anne               11 Tmsuffolk-MR         1:43.90    1:52.17        
                  56.76     1:52.17 (55.41)                                        
 48 Williams, Cara A          11 SSC-MR               2:17.88    2:10.52        
                1:02.76   2:10.52 (1:07.76)                                        
 -- Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               1:36.90         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  44.78          DQ (51.10)                                        
 -- Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR  2:30.00         DQ        
      One hand touch - breast
                1:02.67        DQ (1:08.19)                                        
 -- Tamberelli, Liliana       11 BBSC-MR              1:29.55         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Raymond, Emily G          11 Three Village-MR     1:45.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  15.10        DQ (1:27.51)                                        
 -- Kouchtaf, Sophia M        12 QNS-MR               1:20.33         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  35.94          DQ (44.00)                                        
 
Girls 12 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  3:00.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez, Kylie           12 HAA-MR               2:14.73    2:14.52        
                  15.11     1:05.55 (50.44)     1:40.00 (34.45)     2:14.52 (34.52)
  2 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR     2:17.92    2:16.03        
                  31.20     1:06.72 (35.52)     1:41.87 (35.15)     2:16.03 (34.16)
  3 Burns, Sofia              11 HAA-MR               2:16.98    2:16.14        
                  30.92     1:06.44 (35.52)     1:42.76 (36.32)     2:16.14 (33.38)
  4 Glaser, Olivia K          12 BBSC-MR              2:25.63    2:21.60        
                  32.33     1:08.67 (36.34)     1:45.75 (37.08)     2:21.60 (35.85)
  5 Matheson, Hanna D         11 Three Village-MR     2:20.85    2:22.36        
                  32.00     1:08.39 (36.39)     1:46.00 (37.61)     2:22.36 (36.36)
  6 Dimaculangan, Abby X      12 Three Village-MR     2:23.86    2:26.71        
                  32.30     1:08.69 (36.39)     1:47.30 (38.61)     2:26.71 (39.41)
  7 Grefski, Katherine A      12 Tmsuffolk-MR         2:38.56    2:27.42        
                  34.27     1:12.95 (38.68)     1:52.14 (39.19)     2:27.42 (35.28)
  8 Karpf, Delaney            12 HAA-MR               2:29.82    2:27.69        
                  30.92     1:06.44 (35.52)     1:42.76 (36.32)     2:27.69 (44.93)
  9 Donohue, Savannah R       11 HAA-MR               2:42.71    2:29.41        
                1:09.15     1:49.60 (40.45)     2:29.41 (39.81)                    
 10 Cronin, Jessica           11 HAA-MR               2:29.12    2:32.03        
                  15.11     1:05.55 (50.44)     1:40.00 (34.45)     2:32.03 (52.03)
 11 Chen, Amy                 11 Three Village-MR     2:39.18    2:32.20        
                  33.13     1:12.09 (38.96)     1:51.93 (39.84)     2:32.20 (40.27)
 12 Plataroti, Ava            12 Tmsuffolk-MR         2:36.76    2:33.71        
                  32.30     1:08.69 (36.39)     1:47.30 (38.61)     2:33.71 (46.41)
 13 Claps, Abigail R          12 HAA-MR               2:38.39    2:35.54        
                  32.33     1:08.67 (36.34)     1:45.75 (37.08)     2:35.54 (49.79)
 14 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               2:45.51    2:35.96        
                   7.44       35.31 (27.87)     1:15.84 (40.53)   2:35.96 (1:20.12)
 15 Seale, Sarah E            11 Three Village-MR     2:34.06    2:36.00        
                  31.20     1:06.72 (35.52)     1:41.87 (35.15)     2:36.00 (54.13)
 16 Dominger, Madison         11 HAA-MR               2:34.67    2:36.32        
                  32.00     1:08.39 (36.39)     1:46.00 (37.61)     2:36.32 (50.32)
 17 Kalmaer, Sydney H         12 Tmsuffolk-MR         2:46.99    2:37.35        
 18 Simon, Alexandra          12 HAA-MR               2:55.87    2:39.57        
                  35.36     1:17.85 (42.49)     2:00.75 (42.90)     2:39.57 (38.82)
 19 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR               3:00.00    2:40.15        
                  36.30     1:18.38 (42.08)     2:01.82 (43.44)     2:40.15 (38.33)
 20 Hsieh, Vanessa            12 Tmsuffolk-MR         2:40.90    2:42.70        
                  16.35       48.75 (32.40)     1:17.79 (29.04)   2:42.70 (1:24.91)
 21 Jeong, Bina               12 QNS-MR               2:49.93    2:42.76        
                   7.89       36.57 (28.68)     1:17.90 (41.33)   2:42.76 (1:24.86)
 22 Konsky, Jenna P           12 Tmsuffolk-MR         2:57.46    2:46.05        
 23 Simon, Paige              12 HAA-MR               2:52.52    2:47.86        
                   6.58       38.07 (31.49)     1:21.76 (43.69)   2:47.86 (1:26.10)
 24 Bhanot, Trisha            12 Tmsuffolk-MR         2:58.96    2:48.58        
                  37.11     1:19.32 (42.21)     2:04.90 (45.58)     2:48.58 (43.68)
 25 Llerena, Xiomara R         9 Three Village-MR     2:52.61    2:49.85        
                  36.24     1:19.73 (43.49)     2:06.01 (46.28)     2:49.85 (43.84)
 26 Savoretti, Angelina       11 HAA-MR               2:48.13    2:50.52        
                   5.21       37.65 (32.44)     1:22.29 (44.64)   2:50.52 (1:28.23)
 27 Casalinuovo, Alyssa L     10 Three Village-MR     2:54.13    2:50.97        
                  37.70     1:22.15 (44.45)     2:07.25 (45.10)     2:50.97 (43.72)
 28 Ostrofsky, Emily N        12 HAA-MR               2:56.04    2:52.53        
                  38.24     1:22.59 (44.35)     2:08.33 (45.74)     2:52.53 (44.20)
 29 Nizza, Madeline L         10 Tmsuffolk-MR         2:59.09    2:53.94        
                  36.10     1:19.34 (43.24)     2:07.60 (48.26)     2:53.94 (46.34)
 30 Klein, Farrah M            9 Tmsuffolk-MR         2:55.90    2:54.07        
                  37.50     1:23.13 (45.63)     2:09.57 (46.44)     2:54.07 (44.50)
 31 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR               2:41.72    2:56.01        
                  38.98     1:25.40 (46.42)     2:12.84 (47.44)     2:56.01 (43.17)
 32 Wafer, Sara N             10 Tmsuffolk-MR         2:57.95    2:57.74        
                  37.86     1:23.78 (45.92)     2:12.00 (48.22)     2:57.74 (45.74)
 33 Hickey, Bridget R         10 Tmsuffolk-MR         2:58.90    2:58.42        
                  38.86     1:23.38 (44.52)     2:11.61 (48.23)     2:58.42 (46.81)
 34 Redfield, Addison R       10 SSC-MR               2:55.00    3:01.60        
 35 Furnell, Amelia           10 Tmsuffolk-MR         3:00.00    3:01.98        
                  41.83     1:28.72 (46.89)     2:17.22 (48.50)     3:01.98 (44.76)
 36 Orrego, Maria L           11 Unattached-MR        2:55.95    3:02.47        
                  37.92     1:25.47 (47.55)   3:02.47 (1:37.00)                    
 37 Abshire, Mia              11 HAA-MR               3:00.00    3:03.55        
                                1:27.75 ( )   3:03.55 (1:35.80)                    
 38 Lin, Della                12 Tmsuffolk-MR         2:46.90    3:03.57        
                  36.60     1:24.94 (48.34)   3:03.57 (1:38.63)                    
 39 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               2:55.00    3:04.28        
                  39.84     1:26.45 (46.61)   3:04.28 (1:37.83)                    
 40 Vezzi, Nicole M           11 Tmsuffolk-MR         3:00.00    3:05.54        
 41 Foster, Isabella T        10 HAA-MR               3:00.00    3:10.88        
                  41.81     1:29.57 (47.76)     2:20.34 (50.77)     3:10.88 (50.54)
 42 Bruder, Grace K           10 HAA-MR               3:00.00    3:12.90        
                  40.91     1:28.90 (47.99)   3:12.90 (1:44.00)                    
 43 Scavuzzo, Rose P           9 HAA-MR               3:00.00    3:29.48        
                  40.28     1:33.72 (53.44)   3:29.48 (1:55.76)                    
 -- Rezler, Kristina          11 Tmsuffolk-MR         2:43.10         DQ        
      No touch on turn
                1:16.62     1:58.36 (41.74)     2:40.68 (42.32)           DQ (0.06)
 
Girls 12 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:30.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dimaculangan, Bella       11 Three Village-MR     1:12.54    1:11.16        
                  33.75     1:11.16 (37.41)                                        
  2 Dimaculangan, Abby X      12 Three Village-MR     1:11.93    1:12.78        
                  34.48     1:12.78 (38.30)                                        
  3 Matheson, Hanna D         11 Three Village-MR     1:13.02    1:14.56        
                  34.67     1:14.56 (39.89)                                        
  4 Martinez, Kylie           12 HAA-MR               1:10.76    1:15.14        
                  33.56     1:15.14 (41.58)                                        
  5 Glaser, Olivia K          12 BBSC-MR              1:15.96    1:16.15        
                  16.95     1:16.15 (59.20)                                        
  6 Burns, Sofia              11 HAA-MR               1:30.00    1:21.32        
                  37.40     1:21.32 (43.92)                                        
  7 Karpf, Delaney            12 HAA-MR               1:30.00    1:21.80        
                  38.45     1:21.80 (43.35)                                        
  8 Pereira, Paulina          12 SSC-MR               1:26.18    1:22.35        
                  38.28     1:22.35 (44.07)                                        
  9 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               1:19.53    1:23.69        
                  37.90     1:23.69 (45.79)                                        
 10 Schroeder, Mary           10 HAA-MR               1:21.55    1:24.06        
                  39.27     1:24.06 (44.79)                                        
 11 Primak, Sofia I           11 Three Village-MR     1:24.81    1:27.87        
                  38.12     1:27.87 (49.75)                                        
 12 Chen, Amy                 11 Three Village-MR     1:26.27    1:28.63        
                  40.72     1:28.63 (47.91)                                        
 13 Jeong, Bina               12 QNS-MR               1:26.43    1:30.13        
                  39.72     1:30.13 (50.41)                                        
 14 Griffin, Amelia           10 HAA-MR               1:38.38    1:33.14        
                  40.75     1:33.14 (52.39)                                        
 15 Sckalor, Maggie           12 HAA-MR               1:30.00    1:34.72        
                  43.16     1:34.72 (51.56)                                        
 16 Fiore, Gabby R            12 SSC-MR               1:35.13    1:37.65        
                  45.19     1:37.65 (52.46)                                        
 17 Cronin, Jessica           11 HAA-MR               1:30.00    1:41.17        
                  46.18     1:41.17 (54.99)                                        
 18 Wilcox, Hailey            10 HAA-MR               1:34.81    1:42.76        
                  45.34     1:42.76 (57.42)                                        
 19 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               1:45.83    1:48.75        
                  48.21   1:48.75 (1:00.54)                                        
 
Girls 12 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Three Village Swim Club-MR  'A'                        NT    1:57.91        
     1) Seale, Sarah E 11               2) Matheson, Hanna D 11           
     3) Dimaculangan, Abby X 12         4) Dimaculangan, Bella 11         
                  30.33       59.87 (29.54)     1:28.88 (29.01)     1:57.91 (29.03)
  2 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'                 NT    2:08.50        
     1) Donohue, Savannah R 11          2) Simon, Alexandra 12            
     3) Demirci, Morgan 12              4) Mackay, Alexandria 12          
                  30.40     1:09.74 (39.34)     1:44.34 (34.60)     2:08.50 (24.16)
  3 Hauppauge Athletic Association-MR  'B'                 NT    2:13.27        
     1) Wilcox, Hailey 10               2) Mackay, Victoria 10            
     3) Phillips, Emma G 10             4) Sckalor, Maggie 12             
                  32.96     1:06.59 (33.63)     1:41.70 (35.11)     2:13.27 (31.57)
  4 Long Island Express-MR  'A'                            NT    2:15.72        
     1) Kulins, Caitlin R 9             2) Vardoulias, Katja 10           
     3) Byers, Eva R 11                 4) Sullivan, Maureen C 12         
                  40.22     1:09.87 (29.65)     1:43.53 (33.66)     2:15.72 (32.19)
  5 Three Village Swim Club-MR  'B'                        NT    2:19.82        
     1) Vavalle, Giuliana R 9           2) Emmerich, Ava J 10             
     3) Casalinuovo, Alyssa L 10        4) Llerena, Xiomara R 9           
                  32.97     1:10.06 (37.09)     1:44.99 (34.93)     2:19.82 (34.83)
 
Girls 12 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'                 NT    2:09.47        
     1) Burns, Sofia 11                 2) Dominger, Madison 11           
     3) Treglia, Leah N 12              4) Martinez, Kylie 12             
                  34.23     1:12.61 (38.38)     1:40.05 (27.44)     2:09.47 (29.42)
  2 Three Village Swim Club-MR  'A'                        NT    2:12.87        
     1) Matheson, Hanna D 11            2) DeMarco, Marissa A 11          
     3) Dimaculangan, Abby X 12         4) Dimaculangan, Bella 11         
                  33.06     1:11.28 (38.22)     1:43.77 (32.49)     2:12.87 (29.10)
  3 Hauppauge Athletic Association-MR  'B'                 NT    2:22.45        
     1) Claps, Abigail R 12             2) Cronin, Jessica 11             
     3) Donohue, Savannah R 11          4) Karpf, Delaney 12              
                  35.76     1:15.03 (39.27)     1:50.70 (35.67)     2:22.45 (31.75)
  4 Long Island Express-MR  'A'                            NT    2:29.18        
     1) Byers, Eva R 11                 2) Kang, Madison 12               
     3) Vardoulias, Katja 10            4) Reddington, Shannon E 9        
                  34.53     1:12.16 (37.63)   2:29.18 (1:17.02)                    
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR                 26.63      26.49        
  2 Teplansky, Emily L        14 Tmsuffolk-MR           27.40      27.29        
  3 Dhanikonda, Sriya         14 Tmsuffolk-MR           28.08      28.00        
  4 Johannsen, Erin           13 HAA-MR                 28.16      28.06        
  5 Iorio, Catherine T        14 Tmsuffolk-MR           28.35      28.62        
  6 Marinucci, Sofia M        14 Tmsuffolk-MR           28.34      28.83        
B - Final
  7 Commike, Samantha N       14 FA-MR                  28.67      28.10        
  8 Gerber, Maya              14 HAA-MR                 28.41      28.13        
  9 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR    28.38      28.24        
 10 Davis, Bella M            14 Express Swimming-MR    28.51      28.27        
 11 Gerlach, Taryn M          14 HAA-MR                 28.73      28.64        
 12 Sandoval, Candela         14 QNS-MR                 28.62      28.82        
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR                 26.51      26.63 q      
  2 Pompay, Arabella F        13 QNS-MR                 26.08      27.28 q      
  3 Teplansky, Emily L        14 Tmsuffolk-MR           27.21      27.40 q      
  4 Vernon, Ariana J          13 QNS-MR                 27.55      27.68 q      
  5 Dhanikonda, Sriya         14 Tmsuffolk-MR           28.01      28.08 q      
  6 Johannsen, Erin           13 HAA-MR                 27.22      28.16 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Marinucci, Sofia M        14 Tmsuffolk-MR           28.74      28.34 q      
  8 Iorio, Catherine T        14 Tmsuffolk-MR           28.11      28.35 q      
  9 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR    28.15      28.38 q      
 10 Gerber, Maya              14 HAA-MR                 27.68      28.41 q      
 11 Davis, Bella M            14 Express Swimming-MR    28.07      28.51 q      
 12 Sandoval, Candela         14 QNS-MR                 27.70      28.62 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Commike, Samantha N       14 FA-MR                  27.64      28.67        
 14 Gerlach, Taryn M          14 HAA-MR                 29.02      28.73        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Boudreau, Shannon         14 HAA-MR                 27.90      28.86        
 16 Lei, Anya                 13 QNS-MR                 28.62      28.87        
 17 Mond, Jenna               14 Three Village-MR       28.64      29.00        
 18 Gallagher, Kaylee R       14 HAA-MR                 29.52      29.13        
 19 Brockman, Hannah G        13 Three Village-MR       28.54      29.20        
 20 Veit, Brennyn l           13 Three Village-MR       29.43      29.35        
 21 Libohova, Emma            14 Three Village-MR       29.09      29.45        
 22 Sodhi, Malika             13 FA-MR                  29.25      29.89        
 22 McNamara, Jane            14 BBSC-MR                29.26      29.89        
 24 Mulakandov, Leiel         13 QNS-MR                 30.65      30.13        
 25 Hafen, Alexandra B        14 HAA-MR                 28.50      30.27        
 26 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR                 27.93      30.30        
 27 Jimenez, Haley            14 QNS-MR                 29.51      30.57        
 28 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR    30.41      30.58        
 29 Iori, Paolina             13 Tmsuffolk-MR           31.35      31.04        
 30 Nizza, Saffron M          13 Tmsuffolk-MR           30.42      31.07        
 31 Libohova, Anna            14 Three Village-MR       30.34      31.18        
 32 Brenner, Sarah B          13 FA-MR                  31.39      31.24        
 33 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                  30.43      31.35        
 34 Leathers, Madeline        14 SSC-MR                 30.58      31.52        
 35 Mutarelli, Kiera L        13 Three Village-MR       30.48      31.53        
 36 Leary, Erin               13 Tmsuffolk-MR           30.58      31.71        
 37 Mulakandov, Raquel        13 QNS-MR                 31.09      32.07        
 38 Ayari, Nadia J            13 BBSC-MR                31.40      32.41        
 39 Williamson, Amanda        13 HAA-MR                 34.64      33.05        
 40 Baker, Avery H            13 SSC-MR                 34.93      33.61        
 41 Ervin, Nia C              13 FA-MR                  38.55      33.74        
 42 Kohli, Diya               13 Tmsuffolk-MR           33.67      34.61        
 43 Goncalves, Arianna C      13 BBSC-MR                30.90      36.76        
 44 Fishkin, Alyssa J         14 SSC-MR                 41.48      42.37        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Commike, Samantha N       14 FA-MR                  58.97      58.35        
                  28.21       58.35 (30.14)                                        
  2 Chen, Kira                13 QNS-MR               1:00.23      58.72        
                  28.51       58.72 (30.21)                                        
  3 Teplansky, Emily L        14 Tmsuffolk-MR           59.18      58.97        
                  28.60       58.97 (30.37)                                        
  4 Davis, Bella M            14 Express Swimming-MR  1:00.77    1:00.53        
                  29.04     1:00.53 (31.49)                                        
  5 Gerber, Maya              14 HAA-MR               1:00.60    1:01.61        
                  29.67     1:01.61 (31.94)                                        
B - Final
  7 Dhanikonda, Sriya         14 Tmsuffolk-MR         1:01.04      59.21        
                  28.20       59.21 (31.01)                                        
  8 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               1:01.22    1:00.35        
                  29.36     1:00.35 (30.99)                                        
  9 Marinucci, Sofia M        14 Tmsuffolk-MR         1:01.21    1:00.64        
                  29.38     1:00.64 (31.26)                                        
 10 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  1:01.31    1:01.00        
                  29.31     1:01.00 (31.69)                                        
 11 Boudreau, Shannon         14 HAA-MR               1:01.19    1:01.10        
                  29.08     1:01.10 (32.02)                                        
 12 Libohova, Emma            14 Three Village-MR     1:01.39    1:01.71        
                  29.89     1:01.71 (31.82)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Commike, Samantha N       14 FA-MR                  57.17      58.97 q      
                  29.00       58.97 (29.97)                                        
  2 Teplansky, Emily L        14 Tmsuffolk-MR           58.81      59.18 q      
                  28.30       59.18 (30.88)                                        
  3 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR                 57.22      59.43 q      
                  28.38       59.43 (31.05)                                        
  4 Chen, Kira                13 QNS-MR                 57.41    1:00.23 q      
                  29.03     1:00.23 (31.20)                                        
  5 Gerber, Maya              14 HAA-MR                 59.15    1:00.60 q      
                  29.40     1:00.60 (31.20)                                        
  6 Davis, Bella M            14 Express Swimming-MR  1:01.10    1:00.77 q      
                  29.30     1:00.77 (31.47)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Dhanikonda, Sriya         14 Tmsuffolk-MR         1:00.14    1:01.04 q      
                  29.18     1:01.04 (31.86)                                        
  8 Boudreau, Shannon         14 HAA-MR               1:01.18    1:01.19 q      
                  29.15     1:01.19 (32.04)                                        
  9 Marinucci, Sofia M        14 Tmsuffolk-MR         1:01.15    1:01.21 q      
                  29.65     1:01.21 (31.56)                                        
 10 Sandoval, Candela         14 QNS-MR                 59.50    1:01.22 q      
                  29.96     1:01.22 (31.26)                                        
 11 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  1:00.14    1:01.31 q      
                  29.26     1:01.31 (32.05)                                        
 12 Libohova, Emma            14 Three Village-MR     1:01.61    1:01.39 q      
                  29.94     1:01.39 (31.45)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Iorio, Catherine T        14 Tmsuffolk-MR         1:00.97    1:01.51        
                  29.91     1:01.51 (31.60)                                        
 14 Veit, Brennyn l           13 Three Village-MR     1:02.37    1:01.59        
                  29.95     1:01.59 (31.64)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Brockman, Hannah G        13 Three Village-MR     1:01.55    1:01.92        
                  30.31     1:01.92 (31.61)                                        
 16 Lei, Anya                 13 QNS-MR               1:01.88    1:02.41        
                  30.12     1:02.41 (32.29)                                        
 17 Johannsen, Erin           13 HAA-MR               1:00.92    1:03.49        
                  30.30     1:03.49 (33.19)                                        
 18 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  1:03.06    1:03.85        
                  30.55     1:03.85 (33.30)                                        
 19 Gallagher, Kaylee R       14 HAA-MR               1:04.54    1:04.24        
                  30.74     1:04.24 (33.50)                                        
 20 Gerlach, Taryn M          14 HAA-MR               1:04.18    1:04.43        
                  30.67     1:04.43 (33.76)                                        
 20 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  1:01.32    1:04.43        
                  30.70     1:04.43 (33.73)                                        
 22 Mond, Jenna               14 Three Village-MR     1:02.76    1:04.96        
                  31.13     1:04.96 (33.83)                                        
 23 McNamara, Jane            14 BBSC-MR              1:01.71    1:05.45        
                  30.66     1:05.45 (34.79)                                        
 24 O'Connell, Kaitlyn R      13 BBSC-MR              1:03.43    1:05.52        
                  31.64     1:05.52 (33.88)                                        
 25 Giordano, Jessica M       13 FA-MR                1:07.06    1:05.66        
                  31.40     1:05.66 (34.26)                                        
 26 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  1:03.35    1:06.26        
                  31.70     1:06.26 (34.56)                                        
 27 Libohova, Anna            14 Three Village-MR     1:06.19    1:06.32        
                  32.18     1:06.32 (34.14)                                        
 28 Jimenez, Haley            14 QNS-MR               1:05.22    1:07.90        
                  32.64     1:07.90 (35.26)                                        
 29 Greene, Emily M           14 FA-MR                1:05.46    1:08.42        
                  32.84     1:08.42 (35.58)                                        
 30 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               1:06.40    1:08.68        
                  33.30     1:08.68 (35.38)                                        
 31 Sodhi, Malika             13 FA-MR                1:04.04    1:08.72        
                  33.46     1:08.72 (35.26)                                        
 32 Mulakandov, Leiel         13 QNS-MR               1:08.79    1:09.39        
                  32.67     1:09.39 (36.72)                                        
 33 Mutarelli, Kiera L        13 Three Village-MR     1:06.94    1:09.48        
                  32.67     1:09.48 (36.81)                                        
 34 Mulakandov, Raquel        13 QNS-MR               1:09.69    1:09.73        
                  33.89     1:09.73 (35.84)                                        
 35 Brenner, Sarah B          13 FA-MR                1:08.59    1:09.75        
                  32.78     1:09.75 (36.97)                                        
 36 Ayari, Nadia J            13 BBSC-MR              1:10.13    1:10.51        
                  34.14     1:10.51 (36.37)                                        
 37 Hafen, Alexandra B        14 HAA-MR               1:10.00    1:10.78        
                  34.00     1:10.78 (36.78)                                        
 38 Iori, Paolina             13 Tmsuffolk-MR         1:12.29    1:10.85        
                  33.61     1:10.85 (37.24)                                        
 39 Nizza, Saffron M          13 Tmsuffolk-MR         1:08.73    1:11.24        
                  34.18     1:11.24 (37.06)                                        
 40 Leary, Erin               13 Tmsuffolk-MR         1:07.65    1:13.65        
                  34.05     1:13.65 (39.60)                                        
 41 Williamson, Amanda        13 HAA-MR               1:14.78    1:20.75        
 42 Goncalves, Arianna C      13 BBSC-MR              1:27.02    1:26.52        
                  38.75     1:26.52 (47.77)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gerber, Maya              14 HAA-MR               2:09.95    2:07.43        
                  29.64     1:01.95 (32.31)     1:35.59 (33.64)     2:07.43 (31.84)
  2 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               2:11.55    2:07.52        
                  29.83     1:02.96 (33.13)     1:36.29 (33.33)     2:07.52 (31.23)
  3 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               2:09.34    2:11.33        
                  30.45     1:03.44 (32.99)     1:37.16 (33.72)     2:11.33 (34.17)
  4 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  2:11.85    2:11.94        
                  30.56     1:04.34 (33.78)     1:38.26 (33.92)     2:11.94 (33.68)
  5 Iorio, Catherine T        14 Tmsuffolk-MR         2:10.72    2:12.04        
                  30.21     1:03.88 (33.67)     1:38.55 (34.67)     2:12.04 (33.49)
  6 Veit, Brennyn l           13 Three Village-MR     2:12.05    2:12.14        
                  30.83     1:04.20 (33.37)     1:38.32 (34.12)     2:12.14 (33.82)
B - Final
  7 Davis, Bella M            14 Express Swimming-MR  2:13.80    2:11.03        
                  30.08     1:03.68 (33.60)     1:37.68 (34.00)     2:11.03 (33.35)
  8 Dhanikonda, Sriya         14 Tmsuffolk-MR         2:14.53    2:14.33        
                  30.21     1:04.18 (33.97)     1:39.33 (35.15)     2:14.33 (35.00)
  9 Lei, Anya                 13 QNS-MR               2:16.54    2:15.48        
                  30.40     1:05.29 (34.89)     1:40.38 (35.09)     2:15.48 (35.10)
 10 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:18.56    2:16.27        
                  31.05     1:05.94 (34.89)     1:41.53 (35.59)     2:16.27 (34.74)
 11 McNamara, Jane            14 BBSC-MR              2:19.39    2:19.95        
                  30.78     1:06.04 (35.26)     1:43.94 (37.90)     2:19.95 (36.01)
 12 Zhu, Melody               13 HAA-MR               2:20.02    2:22.69        
                  32.37     1:08.05 (35.68)     1:45.31 (37.26)     2:22.69 (37.38)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pompay, Arabella F        13 QNS-MR               2:08.49    2:09.09 q      
                  30.26     1:03.73 (33.47)     1:37.57 (33.84)     2:09.09 (31.52)
  2 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               2:07.34    2:09.34 q      
                  30.39     1:03.31 (32.92)     1:36.47 (33.16)     2:09.34 (32.87)
  3 Gerber, Maya              14 HAA-MR               2:08.48    2:09.95 q      
                  30.05     1:02.63 (32.58)     1:36.87 (34.24)     2:09.95 (33.08)
  4 Iorio, Catherine T        14 Tmsuffolk-MR         2:13.07    2:10.72 q      
                  30.24     1:02.98 (32.74)     1:37.25 (34.27)     2:10.72 (33.47)
  5 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               2:09.02    2:11.55 q      
                  29.06     1:03.38 (34.32)     1:38.60 (35.22)     2:11.55 (32.95)
  6 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  2:08.23    2:11.85 q      
                  29.93     1:04.12 (34.19)     1:38.27 (34.15)     2:11.85 (33.58)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Veit, Brennyn l           13 Three Village-MR     2:11.31    2:12.05 q      
                  30.65     1:03.72 (33.07)     1:37.95 (34.23)     2:12.05 (34.10)
  8 Davis, Bella M            14 Express Swimming-MR  2:09.05    2:13.80 q      
                  30.67     1:04.85 (34.18)     1:40.05 (35.20)     2:13.80 (33.75)
  9 Dhanikonda, Sriya         14 Tmsuffolk-MR         2:14.46    2:14.53 q      
                  29.95     1:04.48 (34.53)     1:39.67 (35.19)     2:14.53 (34.86)
 10 Lei, Anya                 13 QNS-MR               2:14.68    2:16.54 q      
                  30.28     1:04.27 (33.99)     1:40.23 (35.96)     2:16.54 (36.31)
 11 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  2:13.22    2:17.41 q      
                  31.09     1:05.72 (34.63)     1:41.82 (36.10)     2:17.41 (35.59)
 12 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:15.75    2:18.56 q      
                  31.88     1:07.25 (35.37)     1:43.92 (36.67)     2:18.56 (34.64)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR                    NT    2:19.11        
                  30.85     1:05.67 (34.82)     1:42.52 (36.85)     2:19.11 (36.59)
 14 McNamara, Jane            14 BBSC-MR              2:13.98    2:19.39        
                  31.68     1:07.28 (35.60)     1:44.01 (36.73)     2:19.39 (35.38)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Zhu, Melody               13 HAA-MR               2:31.39    2:20.02        
                  32.47     1:08.49 (36.02)     1:45.50 (37.01)     2:20.02 (34.52)
 16 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  2:14.07    2:21.86        
                  30.80     1:06.33 (35.53)     1:44.07 (37.74)     2:21.86 (37.79)
 17 Libohova, Anna            14 Three Village-MR     2:19.83    2:22.32        
                  32.65     1:08.84 (36.19)     1:45.63 (36.79)     2:22.32 (36.69)
 18 Canudas, Emma L           13 Three Village-MR     2:14.78    2:23.54        
                  31.75     1:08.01 (36.26)     1:46.03 (38.02)     2:23.54 (37.51)
 19 Jimenez, Haley            14 QNS-MR               2:24.90    2:27.95        
                  34.44     1:12.50 (38.06)     1:51.95 (39.45)     2:27.95 (36.00)
 20 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               2:23.62    2:28.97        
                  33.64     1:12.07 (38.43)   2:28.97 (1:16.90)                    
 21 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                2:24.10    2:31.31        
                  32.68     1:11.24 (38.56)     1:51.68 (40.44)     2:31.31 (39.63)
 22 Mutarelli, Kiera L        13 Three Village-MR     2:24.97    2:37.27        
                  34.27     1:14.18 (39.91)     1:56.79 (42.61)     2:37.27 (40.48)
 23 Mulakandov, Raquel        13 QNS-MR               2:35.17    2:37.57        
                  35.02     1:15.61 (40.59)     1:57.24 (41.63)     2:37.57 (40.33)
 24 Nizza, Saffron M          13 Tmsuffolk-MR         2:31.35    2:37.81        
                  35.27     1:16.47 (41.20)     1:58.03 (41.56)     2:37.81 (39.78)
 25 Mulakandov, Leiel         13 QNS-MR               2:35.15    2:37.89        
                  33.68     1:13.89 (40.21)     1:56.82 (42.93)     2:37.89 (41.07)
 26 Ayari, Nadia J            13 BBSC-MR              2:38.93    2:42.27        
                  35.16     1:15.05 (39.89)     1:59.07 (44.02)     2:42.27 (43.20)
 27 Rateshwar, Janice         13 Express Swimming-MR  2:54.38    2:45.56        
                  35.93     1:17.13 (41.20)     2:00.82 (43.69)     2:45.56 (44.74)
 28 Fishkin, Alyssa J         14 SSC-MR               3:15.00    3:34.75        
                                2:36.81 ( )     3:34.75 (57.94)                    
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chen, Kira                13 QNS-MR               1:04.24    1:02.30        
                  30.05     1:02.30 (32.25)                                        
  2 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               1:07.68    1:06.72        
                  32.94     1:06.72 (33.78)                                        
  3 Lei, Anya                 13 QNS-MR               1:09.32    1:08.78        
                  33.09     1:08.78 (35.69)                                        
  4 Davis, Bella M            14 Express Swimming-MR  1:08.83    1:09.35        
                  33.65     1:09.35 (35.70)                                        
  5 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  1:08.94    1:09.98        
                  34.44     1:09.98 (35.54)                                        
  6 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               1:05.60    1:10.05        
                  32.56     1:10.05 (37.49)                                        
B - Final
  7 Dhanikonda, Sriya         14 Tmsuffolk-MR         1:10.11    1:08.46        
                  32.80     1:08.46 (35.66)                                        
  8 Veit, Brennyn l           13 Three Village-MR     1:09.83    1:08.64        
                  33.50     1:08.64 (35.14)                                        
  9 Iorio, Catherine T        14 Tmsuffolk-MR         1:09.99    1:09.50        
                  34.04     1:09.50 (35.46)                                        
 10 Gerber, Maya              14 HAA-MR               1:10.54    1:09.74        
                  34.12     1:09.74 (35.62)                                        
 11 McNamara, Jane            14 BBSC-MR              1:10.58    1:10.12        
                  33.50     1:10.12 (36.62)                                        
 12 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  1:10.75    1:11.21        
                  34.66     1:11.21 (36.55)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chen, Kira                13 QNS-MR               1:01.96    1:04.24 q      
                  31.37     1:04.24 (32.87)                                        
  2 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               1:05.54    1:05.60 q      
                  32.05     1:05.60 (33.55)                                        
  3 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               1:06.04    1:07.68 q      
                  33.45     1:07.68 (34.23)                                        
  4 Davis, Bella M            14 Express Swimming-MR  1:08.60    1:08.83 q      
                  33.34     1:08.83 (35.49)                                        
  5 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR               1:05.70    1:08.87 q      
                  33.48     1:08.87 (35.39)                                        
  6 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  1:10.02    1:08.94 q      
                  33.64     1:08.94 (35.30)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Lei, Anya                 13 QNS-MR               1:08.43    1:09.32 q      
                  33.70     1:09.32 (35.62)                                        
  8 Veit, Brennyn l           13 Three Village-MR     1:11.29    1:09.83 q      
                  34.42     1:09.83 (35.41)                                        
  9 Iorio, Catherine T        14 Tmsuffolk-MR         1:10.60    1:09.99 q      
                  34.59     1:09.99 (35.40)                                        
 10 Dhanikonda, Sriya         14 Tmsuffolk-MR         1:09.26    1:10.11 q      
                  33.56     1:10.11 (36.55)                                        
 11 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  1:07.15    1:10.36 q      
                  34.18     1:10.36 (36.18)                                        
 12 Gerber, Maya              14 HAA-MR               1:10.15    1:10.54 q      
                  34.64     1:10.54 (35.90)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 McNamara, Jane            14 BBSC-MR              1:12.13    1:10.58        
                  33.74     1:10.58 (36.84)                                        
 14 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  1:11.46    1:10.75        
                  33.97     1:10.75 (36.78)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Johannsen, Erin           13 HAA-MR               1:09.19    1:10.95        
                  34.47     1:10.95 (36.48)                                        
 16 Commike, Samantha N       14 FA-MR                1:12.46    1:11.55        
                  34.51     1:11.55 (37.04)                                        
 17 Brockman, Hannah G        13 Three Village-MR     1:10.98    1:11.73        
                  35.90     1:11.73 (35.83)                                        
 18 Marinucci, Sofia M        14 Tmsuffolk-MR         1:12.72    1:11.82        
                  34.39     1:11.82 (37.43)                                        
 19 Libohova, Emma            14 Three Village-MR     1:12.77    1:12.13        
                  35.81     1:12.13 (36.32)                                        
 20 Boudreau, Shannon         14 HAA-MR               1:12.52    1:12.32        
                  35.04     1:12.32 (37.28)                                        
 21 Teplansky, Emily L        14 Tmsuffolk-MR         1:11.53    1:12.97        
                  35.39     1:12.97 (37.58)                                        
 22 Greene, Emily M           14 FA-MR                1:12.90    1:13.16        
                  35.97     1:13.16 (37.19)                                        
 23 Mond, Jenna               14 Three Village-MR     1:12.72    1:13.43        
                  35.13     1:13.43 (38.30)                                        
 24 Mulakandov, Raquel        13 QNS-MR               1:13.63    1:14.18        
 25 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  1:13.66    1:14.39        
                  36.16     1:14.39 (38.23)                                        
 26 Libohova, Anna            14 Three Village-MR     1:16.52    1:14.56        
                  37.01     1:14.56 (37.55)                                        
 27 Jimenez, Haley            14 QNS-MR               1:11.98    1:14.62        
 28 Mutarelli, Kiera L        13 Three Village-MR     1:11.63    1:14.92        
                  35.90     1:14.92 (39.02)                                        
 29 O'Connell, Kaitlyn R      13 BBSC-MR              1:13.11    1:15.55        
                  36.79     1:15.55 (38.76)                                        
 30 Giordano, Jessica M       13 FA-MR                1:18.18    1:16.24        
                  37.32     1:16.24 (38.92)                                        
 31 Gallagher, Kaylee R       14 HAA-MR               1:19.67    1:17.08        
                  37.32     1:17.08 (39.76)                                        
 32 Sodhi, Malika             13 FA-MR                1:19.80    1:17.12        
                  37.85     1:17.12 (39.27)                                        
 33 Brenner, Sarah B          13 FA-MR                1:20.20    1:19.28        
                  37.86     1:19.28 (41.42)                                        
 34 Leary, Erin               13 Tmsuffolk-MR         1:17.19    1:20.21        
 35 Nizza, Saffron M          13 Tmsuffolk-MR         1:19.91    1:20.56        
                  38.62     1:20.56 (41.94)                                        
 36 Leathers, Madeline        14 SSC-MR               1:20.81    1:21.85        
                  40.21     1:21.85 (41.64)                                        
 37 Iori, Paolina             13 Tmsuffolk-MR         1:23.27    1:22.89        
                  40.14     1:22.89 (42.75)                                        
 38 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               1:23.81    1:25.31        
 39 Ayari, Nadia J            13 BBSC-MR              1:22.96    1:25.39        
 40 Williamson, Amanda        13 HAA-MR               1:28.77    1:28.76        
                  41.63     1:28.76 (47.13)                                        
 41 Oliva, Adrianna M         14 SSC-MR               1:41.73    1:43.25        
 -- Goncalves, Arianna C      13 BBSC-MR              1:39.48         DQ        
      Not on back off wall
                  47.71          DQ (51.84)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Davis, Bella M            14 Express Swimming-MR  1:19.63    1:17.64        
                  37.33     1:17.64 (40.31)                                        
  2 Teplansky, Emily L        14 Tmsuffolk-MR         1:19.77    1:18.31        
                  37.42     1:18.31 (40.89)                                        
  3 Gerlach, Taryn M          14 HAA-MR               1:19.05    1:18.39        
                  36.33     1:18.39 (42.06)                                        
  4 Dhanikonda, Sriya         14 Tmsuffolk-MR         1:22.56    1:21.67        
                  38.59     1:21.67 (43.08)                                        
  5 Zhu, Melody               13 HAA-MR               1:21.48    1:21.81        
                  38.40     1:21.81 (43.41)                                        
  6 Marinucci, Sofia M        14 Tmsuffolk-MR         1:21.91    1:23.53        
                  39.76     1:23.53 (43.77)                                        
B - Final
  7 Libohova, Emma            14 Three Village-MR     1:23.75    1:21.80        
                  38.81     1:21.80 (42.99)                                        
  8 Veit, Brennyn l           13 Three Village-MR     1:22.93    1:21.87        
                  39.26     1:21.87 (42.61)                                        
  9 Boudreau, Shannon         14 HAA-MR               1:22.57    1:23.11        
                  39.92     1:23.11 (43.19)                                        
 10 Johannsen, Erin           13 HAA-MR               1:24.04    1:23.29        
                  39.25     1:23.29 (44.04)                                        
 11 Mond, Jenna               14 Three Village-MR     1:24.52    1:23.78        
                  38.96     1:23.78 (44.82)                                        
 12 Iorio, Catherine T        14 Tmsuffolk-MR         1:24.82    1:26.43        
                  40.57     1:26.43 (45.86)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gerlach, Taryn M          14 HAA-MR               1:18.56    1:19.05 q      
                  36.78     1:19.05 (42.27)                                        
  2 Davis, Bella M            14 Express Swimming-MR  1:21.51    1:19.63 q      
                  37.65     1:19.63 (41.98)                                        
  3 Teplansky, Emily L        14 Tmsuffolk-MR         1:18.39    1:19.77 q      
                  38.04     1:19.77 (41.73)                                        
  4 Zhu, Melody               13 HAA-MR               1:20.27    1:21.48 q      
                  38.33     1:21.48 (43.15)                                        
  5 Pompay, Arabella F        13 QNS-MR               1:18.46    1:21.56 q      
                  38.87     1:21.56 (42.69)                                        
  6 Marinucci, Sofia M        14 Tmsuffolk-MR         1:20.73    1:21.91 q      
                  38.89     1:21.91 (43.02)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Dhanikonda, Sriya         14 Tmsuffolk-MR         1:17.46    1:22.56 q      
                  38.51     1:22.56 (44.05)                                        
  8 Boudreau, Shannon         14 HAA-MR               1:20.96    1:22.57 q      
                  39.95     1:22.57 (42.62)                                        
  9 Veit, Brennyn l           13 Three Village-MR     1:23.47    1:22.93 q      
                  38.95     1:22.93 (43.98)                                        
 10 Libohova, Emma            14 Three Village-MR     1:21.36    1:23.75 q      
                  39.83     1:23.75 (43.92)                                        
 11 Johannsen, Erin           13 HAA-MR               1:22.52    1:24.04 q      
                  38.78     1:24.04 (45.26)                                        
 12 Mulakandov, Leiel         13 QNS-MR               1:22.07    1:24.51 q      
                  39.49     1:24.51 (45.02)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Mond, Jenna               14 Three Village-MR     1:20.86    1:24.52        
                  40.06     1:24.52 (44.46)                                        
 14 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR               1:18.12    1:24.65        
                  39.30     1:24.65 (45.35)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Iorio, Catherine T        14 Tmsuffolk-MR         1:22.20    1:24.82        
                  39.66     1:24.82 (45.16)                                        
 16 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  1:20.91    1:25.67        
                  40.75     1:25.67 (44.92)                                        
 17 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               1:23.97    1:25.92        
                  40.31     1:25.92 (45.61)                                        
 18 Vernon, Ariana J          13 QNS-MR               1:29.26    1:26.45        
                  41.67     1:26.45 (44.78)                                        
 19 Brockman, Hannah G        13 Three Village-MR     1:27.07    1:27.05        
                  41.88     1:27.05 (45.17)                                        
 20 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  1:18.67    1:27.37        
                  41.15     1:27.37 (46.22)                                        
 21 Jimenez, Haley            14 QNS-MR               1:24.47    1:28.20        
                  42.79     1:28.20 (45.41)                                        
 22 Sodhi, Malika             13 FA-MR                1:25.97    1:29.58        
                  42.12     1:29.58 (47.46)                                        
 23 Lei, Anya                 13 QNS-MR               1:27.43    1:29.73        
                  42.36     1:29.73 (47.37)                                        
 24 Leary, Erin               13 Tmsuffolk-MR         1:27.23    1:29.77        
                  43.19     1:29.77 (46.58)                                        
 25 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  1:28.57    1:30.53        
                  43.56     1:30.53 (46.97)                                        
 26 Ayari, Nadia J            13 BBSC-MR              1:29.75    1:32.08        
                  43.55     1:32.08 (48.53)                                        
 27 Canudas, Emma L           13 Three Village-MR     1:32.43    1:34.02        
                  45.39     1:34.02 (48.63)                                        
 28 Gallagher, Kaylee R       14 HAA-MR               1:34.79    1:34.72        
                  44.53     1:34.72 (50.19)                                        
 29 Nizza, Saffron M          13 Tmsuffolk-MR         1:33.56    1:35.80        
                  46.42     1:35.80 (49.38)                                        
 30 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                1:32.08    1:36.45        
                  44.75     1:36.45 (51.70)                                        
 31 Williamson, Amanda        13 HAA-MR               1:32.69    1:36.63        
                  44.80     1:36.63 (51.83)                                        
 32 Iori, Paolina             13 Tmsuffolk-MR         1:39.61    1:36.96        
                  46.01     1:36.96 (50.95)                                        
 33 Rateshwar, Janice         13 Express Swimming-MR  1:32.85    1:38.44        
                  46.01     1:38.44 (52.43)                                        
 34 Kohli, Diya               13 Tmsuffolk-MR         1:41.51    1:43.40        
                  47.59     1:43.40 (55.81)                                        
 35 Baker, Avery H            13 SSC-MR               1:45.88    1:46.07        
                  48.45     1:46.07 (57.62)                                        
 36 Goncalves, Arianna C      13 BBSC-MR              1:50.17    1:49.18        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               1:02.98    1:04.17        
                  30.47     1:04.17 (33.70)                                        
  2 Canudas, Emma L           13 Three Village-MR     1:07.22    1:04.26        
                  30.79     1:04.26 (33.47)                                        
  3 Gerber, Maya              14 HAA-MR               1:04.94    1:05.86        
                  30.51     1:05.86 (35.35)                                        
  4 Teplansky, Emily L        14 Tmsuffolk-MR         1:09.57    1:09.59        
                  32.35     1:09.59 (37.24)                                        
  5 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               1:08.98    1:09.76        
                  32.75     1:09.76 (37.01)                                        
  6 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  1:08.45    1:10.30        
                  33.76     1:10.30 (36.54)                                        
B - Final
  7 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR               1:10.46    1:09.16        
                  32.79     1:09.16 (36.37)                                        
  8 Commike, Samantha N       14 FA-MR                1:12.41    1:10.37        
                  33.47     1:10.37 (36.90)                                        
  9 Mond, Jenna               14 Three Village-MR     1:12.29    1:10.53        
                  33.12     1:10.53 (37.41)                                        
 10 Boudreau, Shannon         14 HAA-MR               1:13.80    1:12.65        
                  32.95     1:12.65 (39.70)                                        
 11 Marinucci, Sofia M        14 Tmsuffolk-MR         1:13.54    1:14.00        
                  33.97     1:14.00 (40.03)                                        
 12 Zhu, Melody               13 HAA-MR               1:14.11    1:14.26        
                  35.52     1:14.26 (38.74)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               1:02.81    1:02.98 q      
                  29.73     1:02.98 (33.25)                                        
  2 Gerber, Maya              14 HAA-MR               1:06.88    1:04.94 q      
                  30.84     1:04.94 (34.10)                                        
  3 Canudas, Emma L           13 Three Village-MR     1:05.69    1:07.22 q      
                  32.07     1:07.22 (35.15)                                        
  4 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  1:08.70    1:08.45 q      
                  31.96     1:08.45 (36.49)                                        
  5 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               1:08.62    1:08.98 q      
                  32.18     1:08.98 (36.80)                                        
  6 Teplansky, Emily L        14 Tmsuffolk-MR         1:09.42    1:09.57 q      
                  31.41     1:09.57 (38.16)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR               1:08.82    1:10.46 q      
                  32.21     1:10.46 (38.25)                                        
  8 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR               1:07.50    1:11.85 q      
                  33.99     1:11.85 (37.86)                                        
  9 Mond, Jenna               14 Three Village-MR     1:09.80    1:12.29 q      
                  34.04     1:12.29 (38.25)                                        
 10 Commike, Samantha N       14 FA-MR                1:09.75    1:12.41 q      
                  35.01     1:12.41 (37.40)                                        
 11 Marinucci, Sofia M        14 Tmsuffolk-MR         1:07.91    1:13.54 q      
                  34.23     1:13.54 (39.31)                                        
 12 Mutarelli, Kiera L        13 Three Village-MR     1:11.53    1:13.75 q      
                  34.16     1:13.75 (39.59)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Boudreau, Shannon         14 HAA-MR               1:16.34    1:13.80        
                  33.78     1:13.80 (40.02)                                        
 14 Zhu, Melody               13 HAA-MR               1:11.96    1:14.11        
                  34.38     1:14.11 (39.73)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Brockman, Hannah G        13 Three Village-MR     1:17.44    1:14.60        
                  36.53     1:14.60 (38.07)                                        
 16 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  1:12.93    1:14.80        
                  34.41     1:14.80 (40.39)                                        
 17 Libohova, Emma            14 Three Village-MR     1:28.56    1:15.34        
                  36.49     1:15.34 (38.85)                                        
 18 Libohova, Anna            14 Three Village-MR     1:12.01    1:15.89        
                  36.60     1:15.89 (39.29)                                        
 19 McNamara, Jane            14 BBSC-MR              1:16.92    1:18.10        
                  34.62     1:18.10 (43.48)                                        
 19 Leary, Erin               13 Tmsuffolk-MR         1:20.56    1:18.10        
                  16.24   1:18.10 (1:01.86)                                        
 21 Brenner, Sarah B          13 FA-MR                1:21.82    1:20.01        
                  38.72     1:20.01 (41.29)                                        
 22 Gallagher, Kaylee R       14 HAA-MR               1:23.37    1:21.99        
                  35.87     1:21.99 (46.12)                                        
 23 Mulakandov, Raquel        13 QNS-MR               1:21.73    1:22.54        
                  38.03     1:22.54 (44.51)                                        
 24 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               1:21.65    1:22.56        
 25 Leathers, Madeline        14 SSC-MR               1:24.09    1:25.43        
                  39.28     1:25.43 (46.15)                                        
 26 Rateshwar, Janice         13 Express Swimming-MR  1:28.03    1:27.99        
                  40.54     1:27.99 (47.45)                                        
 27 Kohli, Diya               13 Tmsuffolk-MR         1:35.02    1:42.85        
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Davis, Bella M            14 Express Swimming-MR  2:26.93    2:24.55        
                  32.49     1:09.87 (37.38)     1:52.68 (42.81)     2:24.55 (31.87)
  2 Veit, Brennyn l           13 Three Village-MR     2:30.50    2:28.11        
                  34.14     1:09.50 (35.36)     1:54.92 (45.42)     2:28.11 (33.19)
  3 Teplansky, Emily L        14 Tmsuffolk-MR         2:29.82    2:31.01        
                  33.27     1:13.43 (40.16)     1:57.58 (44.15)     2:31.01 (33.43)
  4 Iorio, Catherine T        14 Tmsuffolk-MR         2:33.01    2:32.30        
                  33.87     1:11.05 (37.18)     1:59.20 (48.15)     2:32.30 (33.10)
  5 Libohova, Emma            14 Three Village-MR     2:33.28    2:33.16        
                  35.06     1:13.08 (38.02)     1:58.52 (45.44)     2:33.16 (34.64)
  6 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  2:33.34    2:36.09        
                  34.43     1:11.33 (36.90)     2:00.51 (49.18)     2:36.09 (35.58)
B - Final
  7 Marinucci, Sofia M        14 Tmsuffolk-MR         2:33.36    2:32.23        
                  33.55     1:11.96 (38.41)     1:59.36 (47.40)     2:32.23 (32.87)
  8 Brockman, Hannah G        13 Three Village-MR     2:33.98    2:32.65        
                  35.65     1:14.88 (39.23)     2:01.44 (46.56)     2:32.65 (31.21)
  9 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  2:37.08    2:35.70        
                  33.61     1:13.74 (40.13)     2:02.12 (48.38)     2:35.70 (33.58)
 10 Lei, Anya                 13 QNS-MR               2:36.98    2:36.19        
                  34.04     1:13.18 (39.14)     2:00.80 (47.62)     2:36.19 (35.39)
 11 McNamara, Jane            14 BBSC-MR              2:39.80    2:38.80        
                  34.61     1:14.49 (39.88)     2:02.55 (48.06)     2:38.80 (36.25)
 12 Libohova, Anna            14 Three Village-MR     2:42.90    2:40.56        
                  35.10     1:14.05 (38.95)     2:04.97 (50.92)     2:40.56 (35.59)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Davis, Bella M            14 Express Swimming-MR  2:29.99    2:26.93 q      
                  33.38     1:10.99 (37.61)     1:55.18 (44.19)     2:26.93 (31.75)
  2 Teplansky, Emily L        14 Tmsuffolk-MR         2:28.83    2:29.82 q      
                  33.66     1:14.51 (40.85)     1:57.24 (42.73)     2:29.82 (32.58)
  3 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR               2:25.32    2:30.14 q      
                  32.55     1:09.87 (37.32)     1:55.64 (45.77)     2:30.14 (34.50)
  4 Veit, Brennyn l           13 Three Village-MR     2:31.18    2:30.50 q      
                  33.95     1:10.88 (36.93)     1:57.31 (46.43)     2:30.50 (33.19)
  5 Sandoval, Candela         14 QNS-MR               2:25.53    2:32.15 q      
                  33.97     1:11.58 (37.61)     1:58.63 (47.05)     2:32.15 (33.52)
  6 Iorio, Catherine T        14 Tmsuffolk-MR         2:33.52    2:33.01 q      
                  34.04     1:12.06 (38.02)     1:59.41 (47.35)     2:33.01 (33.60)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Libohova, Emma            14 Three Village-MR     2:31.38    2:33.28 q      
                  35.71     1:14.80 (39.09)     2:00.47 (45.67)     2:33.28 (32.81)
  8 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  2:30.04    2:33.34 q      
                  34.23     1:13.21 (38.98)     2:00.42 (47.21)     2:33.34 (32.92)
  9 Marinucci, Sofia M        14 Tmsuffolk-MR         2:29.47    2:33.36 q      
                  34.14     1:12.42 (38.28)     1:58.84 (46.42)     2:33.36 (34.52)
 10 Brockman, Hannah G        13 Three Village-MR     2:30.97    2:33.98 q      
                  36.07     1:15.49 (39.42)     2:01.53 (46.04)     2:33.98 (32.45)
 11 Lei, Anya                 13 QNS-MR               2:34.33    2:36.98 q      
                  34.92     1:12.66 (37.74)     2:01.55 (48.89)     2:36.98 (35.43)
 12 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  2:36.48    2:37.08 q      
                  34.72     1:13.26 (38.54)     2:03.50 (50.24)     2:37.08 (33.58)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  2:30.30    2:37.88        
                  35.50     1:15.83 (40.33)     2:03.33 (47.50)     2:37.88 (34.55)
 14 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:33.96    2:38.44        
                  37.30     1:18.17 (40.87)     2:04.57 (46.40)     2:38.44 (33.87)
-------------------------------------------------------------------------
 15 McNamara, Jane            14 BBSC-MR              2:37.62    2:39.80        
                  34.54     1:15.69 (41.15)     2:04.58 (48.89)     2:39.80 (35.22)
 16 Mond, Jenna               14 Three Village-MR     2:32.57    2:40.23        
                  35.52     1:16.15 (40.63)     2:04.96 (48.81)     2:40.23 (35.27)
 17 Libohova, Anna            14 Three Village-MR     2:38.21    2:42.90        
                  36.42     1:18.01 (41.59)     2:07.64 (49.63)     2:42.90 (35.26)
 18 Mutarelli, Kiera L        13 Three Village-MR     2:38.99    2:47.14        
                  34.83     1:14.67 (39.84)     2:07.48 (52.81)     2:47.14 (39.66)
 19 Mulakandov, Raquel        13 QNS-MR               2:46.84    2:49.17        
                  38.43     1:19.47 (41.04)     2:10.30 (50.83)     2:49.17 (38.87)
 20 Mulakandov, Leiel         13 QNS-MR               2:45.28    2:49.87        
                  36.81     1:18.48 (41.67)     2:08.21 (49.73)     2:49.87 (41.66)
 21 Leary, Erin               13 Tmsuffolk-MR         2:41.20    2:51.93        
                  38.22     1:21.73 (43.51)     2:11.87 (50.14)     2:51.93 (40.06)
 22 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               2:43.50    2:53.59        
                  40.49     1:27.44 (46.95)   2:53.59 (1:26.15)                    
 23 Iori, Paolina             13 Tmsuffolk-MR         3:03.71    3:00.04        
                  39.99     1:24.41 (44.42)     2:19.82 (55.41)     3:00.04 (40.22)
 -- Ayari, Nadia J            13 BBSC-MR              2:58.65         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  41.09     1:30.64 (49.55)     2:22.79 (52.15)          DQ (37.27)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR                 25.57      25.27        
  2 Gallagher, Liz P          17 HAA-MR                 26.44      25.83        
  3 Reynolds, Kerryann        17 HAA-MR                 26.62      26.33        
  4 Eterno, Olivia J          15 HAA-MR                 27.01      26.68        
  5 Claps, Emma               15 HAA-MR                 27.32      26.89        
  6 Neglia, Allegra           17 Tmsuffolk-MR           26.91      27.06        
B - Final
  7 Catalano, Valerie N       17 Express Swimming-MR    27.69      27.15        
  8 Magee, Grace              15 HAA-MR                 27.47      27.49        
  9 Dominger, Alexa N         16 HAA-MR                 28.12      27.84        
 10 O'Connell, Maggie S       15 Express Swimming-MR    27.77      27.94        
 11 Conlin, Bridget R         15 Tmsuffolk-MR           28.49      28.56        
 -- Connors, Grace C          15 BBSC-MR                28.06         DQ        
      False start
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR                 24.69      25.57 q      
  2 Gallagher, Liz P          17 HAA-MR                 24.94      26.44 q      
  3 Reynolds, Kerryann        17 HAA-MR                 25.36      26.62 q      
  4 Moeslinger, Natasha V     15 QNS-MR                 26.32      26.79 q      
  5 Neglia, Allegra           17 Tmsuffolk-MR           26.37      26.91 q      
  6 Eterno, Olivia J          15 HAA-MR                 26.73      27.01 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Claps, Emma               15 HAA-MR                 26.33      27.32 q      
  8 Magee, Grace              15 HAA-MR                 27.88      27.47 q      
  9 Kim, Carsi M              15 BBSC-MR                26.93      27.50 q      
 10 Lovasz, Izzy H            15 QNS-MR                 26.90      27.68 q      
 11 Catalano, Valerie N       17 Express Swimming-MR    26.20      27.69 q      
 12 O'Connell, Maggie S       15 Express Swimming-MR    27.72      27.77 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Kong, Deborah             16 QNS-MR                 31.07      27.93        
 14 Connors, Grace C          15 BBSC-MR                26.56      28.06        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Dominger, Alexa N         16 HAA-MR                 27.68      28.12        
 16 Conlin, Bridget R         15 Tmsuffolk-MR           27.96      28.49        
 17 Ebert, Meghan P           16 HAA-MR                 27.18      28.71        
 18 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR    28.10      28.82        
 19 Parrinello, Kaitlyn L     15 FA-MR                  28.35      29.08        
 20 French, Isabelle          17 Tmsuffolk-MR           28.23      29.12        
 21 Holler, Erin E            15 HAA-MR                 28.42      29.59        
 22 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR                28.61      29.60        
 23 Keogler, Dana R           15 Tmsuffolk-MR           29.13      29.74        
 24 Michels, Emily            15 HAA-MR                 29.09      29.87        
 25 Genao, Sophia K           15 Three Village-MR       28.52      30.02        
 25 Velez, Daniella M         16 QNS-MR                 29.92      30.02        
 27 Ristau, Arielle P         13 FA-MR                  29.85      30.27        
 28 Rivera, Lauren M          16 Unattached-MR          27.23      30.47        
 29 Vega, Sofia V             16 SSC-MR                 29.24      30.91        
 30 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR    33.00      31.75        
 31 Hain, Amanda R            15 SSC-MR                 32.79      34.25        
 32 Akselrod, Abigail         15 Express Swimming-MR    36.39      34.47        
 33 Ristau, Hope E            11 FA-MR                  34.77      34.83        
 34 Aya, Minnoli R            16 Express Swimming-MR    35.59      36.32        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR                 56.92      55.22        
                  26.43       55.22 (28.79)                                        
  2 Catalano, Valerie N       17 Express Swimming-MR    59.25      57.76        
                  27.42       57.76 (30.34)                                        
  3 Rogers, Allison           16 Tmsuffolk-MR           58.72      58.31        
                  27.92       58.31 (30.39)                                        
  4 French, Makayla J         15 Tmsuffolk-MR           59.63      58.69        
                  28.09       58.69 (30.60)                                        
  5 Neglia, Allegra           17 Tmsuffolk-MR         1:00.09      59.62        
                  28.63       59.62 (30.99)                                        
  6 Eterno, Olivia J          15 HAA-MR                 59.42      59.73        
                  28.02       59.73 (31.71)                                        
B - Final
  7 Connors, Grace C          15 BBSC-MR              1:00.24      59.14        
                  28.24       59.14 (30.90)                                        
  8 Alvarez, Stephanie R      17 Three Village-MR     1:00.45      59.44        
                  27.99       59.44 (31.45)                                        
  9 Dominger, Alexa N         16 HAA-MR               1:00.37      59.52        
                  28.59       59.52 (30.93)                                        
 10 Conlin, Bridget R         15 Tmsuffolk-MR         1:00.84    1:01.31        
                  29.49     1:01.31 (31.82)                                        
 11 French, Isabelle          17 Tmsuffolk-MR         1:01.63    1:03.25        
                  30.27     1:03.25 (32.98)                                        
 12 Mullery, Erin             17 HAA-MR               1:03.75    1:03.76        
                  30.63     1:03.76 (33.13)                                        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR                 53.48      56.92 q      
                  27.21       56.92 (29.71)                                        
  2 Gallagher, Liz P          17 HAA-MR                 54.32      57.97 q      
                  27.64       57.97 (30.33)                                        
  3 Moeslinger, Natasha V     15 QNS-MR                 57.93      58.59 q      
                  27.49       58.59 (31.10)                                        
  4 Rogers, Allison           16 Tmsuffolk-MR           57.26      58.72 q      
                  28.34       58.72 (30.38)                                        
  5 Catalano, Valerie N       17 Express Swimming-MR    57.38      59.25 q      
                  28.27       59.25 (30.98)                                        
  6 Eterno, Olivia J          15 HAA-MR                 59.03      59.42 q      
                  27.93       59.42 (31.49)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Kong, Deborah             16 QNS-MR               1:00.20      59.54 q      
                  28.77       59.54 (30.77)                                        
  8 French, Makayla J         15 Tmsuffolk-MR           58.64      59.63 q      
                  28.34       59.63 (31.29)                                        
  9 Neglia, Allegra           17 Tmsuffolk-MR           58.46    1:00.09 q      
                  28.60     1:00.09 (31.49)                                        
 10 Connors, Grace C          15 BBSC-MR                58.49    1:00.24 q      
                  28.78     1:00.24 (31.46)                                        
 11 Pikulik, Danielle A       16 HAA-MR                 59.16    1:00.34 q      
                  28.77     1:00.34 (31.57)                                        
 12 Dominger, Alexa N         16 HAA-MR                 58.01    1:00.37 q      
                  28.83     1:00.37 (31.54)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Alvarez, Stephanie R      17 Three Village-MR     1:01.14    1:00.45        
                  28.54     1:00.45 (31.91)                                        
 14 Lovasz, Izzy H            15 QNS-MR                 59.17    1:00.84        
                  28.88     1:00.84 (31.96)                                        
 14 Conlin, Bridget R         15 Tmsuffolk-MR           59.59    1:00.84        
                  29.32     1:00.84 (31.52)                                        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 16 French, Isabelle          17 Tmsuffolk-MR           58.62    1:01.63        
                  29.56     1:01.63 (32.07)                                        
 17 Marone, Isabelle H        14 SSC-MR                 59.27    1:02.72        
                  29.91     1:02.72 (32.81)                                        
 18 Mullery, Erin             17 HAA-MR               1:01.09    1:03.75        
                  30.98     1:03.75 (32.77)                                        
 19 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              1:02.44    1:04.46        
                  31.40     1:04.46 (33.06)                                        
 20 Keogler, Dana R           15 Tmsuffolk-MR         1:04.44    1:04.69        
                  30.82     1:04.69 (33.87)                                        
 21 Holler, Erin E            15 HAA-MR               1:02.54    1:04.90        
                  31.34     1:04.90 (33.56)                                        
 22 Minca, Serena A           16 QNS-MR               1:02.15    1:05.00        
                  30.79     1:05.00 (34.21)                                        
 23 Magee, Grace              15 HAA-MR               1:01.53    1:05.12        
                  31.57     1:05.12 (33.55)                                        
 24 Ebert, Meghan P           16 HAA-MR               1:00.72    1:05.97        
                  30.53     1:05.97 (35.44)                                        
 25 Zhu, Sydney S             17 HAA-MR               1:03.42    1:06.37        
                  31.87     1:06.37 (34.50)                                        
 26 Yang, Emily G             17 Three Village-MR     1:00.19    1:06.46        
                  31.22     1:06.46 (35.24)                                        
 27 Velez, Daniella M         16 QNS-MR               1:05.51    1:06.81        
                  31.22     1:06.81 (35.59)                                        
 28 Michels, Emily            15 HAA-MR               1:05.91    1:07.30        
                  32.04     1:07.30 (35.26)                                        
 29 Kohlus, Julianna P        17 Three Village-MR     1:07.00    1:07.80        
                  32.12     1:07.80 (35.68)                                        
 30 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR  1:10.00    1:07.94        
                  32.85     1:07.94 (35.09)                                        
 31 Genao, Sophia K           15 Three Village-MR     1:02.27    1:08.20        
                  32.07     1:08.20 (36.13)                                        
 32 Chan, Rachel P            16 Three Village-MR     1:04.47    1:08.23        
                  32.87     1:08.23 (35.36)                                        
 33 Ristau, Arielle P         13 FA-MR                1:10.26    1:09.31        
                  31.92     1:09.31 (37.39)                                        
 34 Leathers, Madeline        14 SSC-MR               1:08.22    1:11.02        
                  34.18     1:11.02 (36.84)                                        
 35 Aya, Minnoli R            16 Express Swimming-MR  1:18.53    1:20.89        
                  37.20     1:20.89 (43.69)                                        
 36 Oliva, Adrianna M         14 SSC-MR               1:27.36    1:30.05        
                  42.74     1:30.05 (47.31)                                        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Claps, Emma               15 HAA-MR               2:06.34    2:02.89        
                  28.54       59.83 (31.29)     1:32.03 (32.20)     2:02.89 (30.86)
  2 Rogers, Allison           16 Tmsuffolk-MR         2:05.12    2:03.85        
                  28.51       59.71 (31.20)     1:31.95 (32.24)     2:03.85 (31.90)
  3 French, Isabelle          17 Tmsuffolk-MR         2:05.22    2:03.95        
                  29.16     1:00.27 (31.11)     1:32.43 (32.16)     2:03.95 (31.52)
  4 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR  2:11.26    2:10.10        
                  29.96     1:02.89 (32.93)     1:36.35 (33.46)     2:10.10 (33.75)
  5 French, Makayla J         15 Tmsuffolk-MR         2:05.57    2:11.87        
                  29.95     1:03.38 (33.43)     1:37.89 (34.51)     2:11.87 (33.98)
  6 Eterno, Olivia J          15 HAA-MR               2:11.83    2:11.91        
                  28.98     1:01.93 (32.95)     1:36.86 (34.93)     2:11.91 (35.05)
B - Final
  7 Neglia, Allegra           17 Tmsuffolk-MR         2:13.69    2:11.01        
                  29.06     1:02.58 (33.52)     1:37.29 (34.71)     2:11.01 (33.72)
  8 Catalano, Valerie N       17 Express Swimming-MR  2:12.72    2:11.85        
                  29.84     1:02.73 (32.89)     1:37.52 (34.79)     2:11.85 (34.33)
  9 Pikulik, Danielle A       16 HAA-MR               2:13.95    2:12.60        
                  29.84     1:03.54 (33.70)     1:38.47 (34.93)     2:12.60 (34.13)
 10 Connors, Grace C          15 BBSC-MR              2:19.10    2:18.04        
                  30.01     1:04.27 (34.26)     1:40.87 (36.60)     2:18.04 (37.17)
 11 Zhu, Sydney S             17 HAA-MR               2:29.86    2:19.74        
                  31.46     1:07.07 (35.61)     1:43.58 (36.51)     2:19.74 (36.16)
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gallagher, Liz P          17 HAA-MR               2:00.20    2:05.08 q      
                  28.46     1:00.93 (32.47)     1:34.23 (33.30)     2:05.08 (30.85)
  2 Rogers, Allison           16 Tmsuffolk-MR         2:04.93    2:05.12 q      
                  29.11     1:00.98 (31.87)     1:33.54 (32.56)     2:05.12 (31.58)
  3 French, Isabelle          17 Tmsuffolk-MR         2:04.51    2:05.22 q      
                  29.57     1:01.24 (31.67)     1:33.52 (32.28)     2:05.22 (31.70)
  4 French, Makayla J         15 Tmsuffolk-MR         2:06.46    2:05.57 q      
                  29.48     1:01.96 (32.48)     1:34.29 (32.33)     2:05.57 (31.28)
  5 Claps, Emma               15 HAA-MR               2:06.00    2:06.34 q      
                  29.08     1:01.36 (32.28)     1:34.02 (32.66)     2:06.34 (32.32)
  6 Pompay, Melody R          17 QNS-MR               2:01.25    2:07.96 q      
                  28.96     1:01.35 (32.39)     1:34.85 (33.50)     2:07.96 (33.11)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR  2:07.38    2:11.26 q      
                  30.71     1:03.47 (32.76)     1:37.81 (34.34)     2:11.26 (33.45)
  8 Eterno, Olivia J          15 HAA-MR               2:07.36    2:11.83 q      
                  29.14     1:02.03 (32.89)     1:36.42 (34.39)     2:11.83 (35.41)
  9 Catalano, Valerie N       17 Express Swimming-MR  2:08.70    2:12.72 q      
                  30.42     1:03.76 (33.34)     1:38.34 (34.58)     2:12.72 (34.38)
 10 Moeslinger, Natasha V     15 QNS-MR               2:10.22    2:13.25 q      
                  29.31     1:02.99 (33.68)     1:38.14 (35.15)     2:13.25 (35.11)
 11 Neglia, Allegra           17 Tmsuffolk-MR         2:07.01    2:13.69 q      
                  29.69     1:03.23 (33.54)     1:39.06 (35.83)     2:13.69 (34.63)
 12 Pikulik, Danielle A       16 HAA-MR               2:11.90    2:13.95 q      
                  29.92     1:03.77 (33.85)     1:38.81 (35.04)     2:13.95 (35.14)
-------------------------------------------------------------------------
 13 O'Connell, Maggie S       15 Express Swimming-MR  2:07.93    2:15.43        
                  30.15     1:04.08 (33.93)     1:39.90 (35.82)     2:15.43 (35.53)
 14 Cybulski, Brianna R       15 Three Village-MR     2:10.79    2:17.24        
                  31.76     1:06.49 (34.73)     1:42.19 (35.70)     2:17.24 (35.05)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Connors, Grace C          15 BBSC-MR              2:14.29    2:19.10        
                  31.03     1:05.80 (34.77)     1:42.54 (36.74)     2:19.10 (36.56)
 16 Kim, Carsi M              15 BBSC-MR              2:13.81    2:19.31        
                  31.24     1:06.58 (35.34)     1:42.90 (36.32)     2:19.31 (36.41)
 17 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              2:14.28    2:22.47        
                  32.20     1:08.97 (36.77)     1:46.13 (37.16)     2:22.47 (36.34)
 18 Yang, Emily G             17 Three Village-MR     2:13.71    2:25.85        
                  32.58     1:09.44 (36.86)     1:48.10 (38.66)     2:25.85 (37.75)
 19 Velez, Daniella M         16 QNS-MR               2:29.16    2:29.14        
                  33.31     1:11.13 (37.82)     1:50.58 (39.45)     2:29.14 (38.56)
 20 Zhu, Sydney S             17 HAA-MR               2:22.58    2:29.86        
                  34.24     1:12.03 (37.79)     1:51.75 (39.72)     2:29.86 (38.11)
 21 Magee, Grace              15 HAA-MR               2:29.42    2:29.97        
                  33.76     1:12.86 (39.10)     1:53.48 (40.62)     2:29.97 (36.49)
 22 Vega, Sofia V             16 SSC-MR               2:24.93    2:35.59        
                  34.53     1:14.45 (39.92)     1:56.04 (41.59)     2:35.59 (39.55)
 23 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR  2:30.00    2:36.78        
                  35.01     1:15.58 (40.57)     1:55.95 (40.37)     2:36.78 (40.83)
 24 Aya, Minnoli R            16 Express Swimming-MR  2:46.91    2:54.78        
                  37.94     1:22.08 (44.14)     2:08.05 (45.97)     2:54.78 (46.73)
 25 Akselrod, Abigail         15 Express Swimming-MR  3:04.62    3:03.54        
                                  38.91 ( )   3:03.54 (2:24.63)                    
 -- Genao, Sophia K           15 Three Village-MR     2:17.07        DFS        
      Declared false start
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  6:00.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR  5:42.00    5:46.73        
                  31.32     1:05.10 (33.78)     1:40.41 (35.31)     2:15.25 (34.84)
        2:51.02 (35.77)     3:26.49 (35.47)     4:02.13 (35.64)     4:37.90 (35.77)
        5:12.74 (34.84)     5:46.73 (33.99)                                        
  2 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  5:45.22    5:50.43        
                  32.78     1:08.09 (35.31)     1:43.72 (35.63)     2:18.48 (34.76)
        2:53.97 (35.49)     3:30.13 (36.16)     4:06.18 (36.05)     4:42.34 (36.16)
        5:17.29 (34.95)     5:50.43 (33.14)                                        
  3 Rivera, Lauren M          16 Unattached-MR        5:55.87    6:00.65        
                  30.85     1:05.92 (35.07)     1:42.55 (36.63)     2:19.28 (36.73)
        2:57.02 (37.74)     3:33.67 (36.65)     4:11.00 (37.33)     4:49.32 (38.32)
        5:26.01 (36.69)     6:00.65 (34.64)                                        
  4 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  5:58.26    6:02.85        
                  31.06     1:07.30 (36.24)     1:44.55 (37.25)     2:21.21 (36.66)
        2:58.69 (37.48)     3:36.25 (37.56)     4:14.13 (37.88)     4:51.27 (37.14)
        5:28.14 (36.87)     6:02.85 (34.71)                                        
  5 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               6:09.04    6:09.22        
                  31.83     1:08.90 (37.07)     1:47.31 (38.41)     2:26.04 (38.73)
        3:03.90 (37.86)     3:42.66 (38.76)     4:21.33 (38.67)     4:58.76 (37.43)
        5:35.90 (37.14)     6:09.22 (33.32)                                        
  6 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              5:57.27    6:11.74        
                  32.05     1:08.37 (36.32)     1:46.33 (37.96)     2:24.43 (38.10)
        3:03.09 (38.66)     3:41.75 (38.66)     4:20.19 (38.44)     4:58.47 (38.28)
        5:36.32 (37.85)     6:11.74 (35.42)                                        
  7 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               6:53.99    6:22.99        
                  33.54     1:11.38 (37.84)     1:51.17 (39.79)     2:30.39 (39.22)
        3:10.15 (39.76)     3:49.27 (39.12)     4:29.14 (39.87)     5:07.76 (38.62)
        5:46.35 (38.59)     6:22.99 (36.64)                                        
  8 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               6:55.75    6:24.51        
                  34.17     1:11.37 (37.20)     1:51.17 (39.80)     2:30.13 (38.96)
        3:09.23 (39.10)     3:48.89 (39.66)     4:28.86 (39.97)     5:08.07 (39.21)
        5:47.74 (39.67)     6:24.51 (36.77)                                        
  9 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               7:21.25    6:32.17        
                  34.80     1:14.47 (39.67)     1:55.14 (40.67)     2:35.03 (39.89)
        3:15.02 (39.99)     3:54.44 (39.42)     4:34.63 (40.19)     5:13.86 (39.23)
        5:52.28 (38.42)     6:32.17 (39.89)                                        
 
Girls 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Dominger, Alexa N         16 HAA-MR                 30.40      30.01        
  2 Rogers, Allison           16 Tmsuffolk-MR           30.58      30.27        
  3 Kaufman, Lexi A           15 HAA-MR                 30.95      30.70        
  4 Reynolds, Kerryann        17 HAA-MR                 31.06      30.75        
  5 Lancellotti, Lily M       15 FA-MR                  31.15      31.04        
  6 Conlin, Bridget R         15 Tmsuffolk-MR           31.53      31.35        
B - Final
  7 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR                 31.70      31.40        
  8 Eterno, Olivia J          15 HAA-MR                 32.60      31.62        
  9 Michels, Emily            15 HAA-MR                 35.43      34.40        
 
Girls 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Dominger, Alexa N         16 HAA-MR                 29.76      30.40 q      
  2 Rogers, Allison           16 Tmsuffolk-MR           31.28      30.58 q      
  3 Kaufman, Lexi A           15 HAA-MR                 31.00      30.95 q      
  4 Reynolds, Kerryann        17 HAA-MR                 34.00      31.06 q      
  5 Lancellotti, Lily M       15 FA-MR                  30.98      31.15 q      
  6 Conlin, Bridget R         15 Tmsuffolk-MR           32.20      31.53 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR                 31.85      31.70 q      
  8 Eterno, Olivia J          15 HAA-MR                 31.95      32.60 q      
  9 Johannsen, Erin           13 HAA-MR                 32.03      32.98 q      
 10 Lovasz, Izzy H            15 QNS-MR                 30.98      33.00 q      
 11 Ebert, Meghan P           16 HAA-MR                 30.73      34.25 q      
 12 Parrinello, Kaitlyn L     15 FA-MR                  42.42      34.99 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Michels, Emily            15 HAA-MR                 36.30      35.43        
 14 Vernon, Ariana J          13 QNS-MR                 36.59      35.89        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Ristau, Arielle P         13 FA-MR                  38.05      36.15        
 16 Velez, Daniella M         16 QNS-MR                 38.83      36.19        
 17 Sodhi, Malika             13 FA-MR                  34.20      36.69        
 18 Brenner, Sarah B          13 FA-MR                  38.72      36.80        
 19 Kohlus, Julianna P        17 Three Village-MR       36.06      37.41        
 20 Leathers, Madeline        14 SSC-MR                 36.76      37.77        
 21 Hafen, Alexandra B        14 HAA-MR                 35.50      38.57        
 22 Williamson, Amanda        13 HAA-MR                 40.35      41.02        
 23 Hain, Amanda R            15 SSC-MR                 40.63      41.71        
 24 Ristau, Hope E            11 FA-MR                  40.67      42.38        
 25 Akselrod, Abigail         15 Express Swimming-MR    47.42      43.10        
 26 Fishkin, Alyssa J         14 SSC-MR                 50.00      48.10        
 -- Schroder, Jacqueline S    17 HAA-MR                 45.00         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR               1:03.68    1:02.16        
                  30.38     1:02.16 (31.78)                                        
  2 Dominger, Alexa N         16 HAA-MR               1:04.34    1:04.01        
                  31.13     1:04.01 (32.88)                                        
  3 Rogers, Allison           16 Tmsuffolk-MR         1:05.81    1:05.07        
                  31.67     1:05.07 (33.40)                                        
  4 Conlin, Bridget R         15 Tmsuffolk-MR         1:06.02    1:06.60        
                  32.51     1:06.60 (34.09)                                        
  5 Neglia, Allegra           17 Tmsuffolk-MR         1:06.16    1:07.04        
                  32.48     1:07.04 (34.56)                                        
  6 French, Isabelle          17 Tmsuffolk-MR         1:06.68    1:07.09        
                  32.43     1:07.09 (34.66)                                        
B - Final
  7 French, Makayla J         15 Tmsuffolk-MR         1:07.40    1:05.98        
                  32.56     1:05.98 (33.42)                                        
  8 Kaufman, Lexi A           15 HAA-MR               1:07.65    1:06.47        
                  31.73     1:06.47 (34.74)                                        
  9 Ebert, Meghan P           16 HAA-MR               1:12.96    1:11.24        
                  34.00     1:11.24 (37.24)                                        
 10 Mullery, Erin             17 HAA-MR               1:12.10    1:11.85        
                  34.79     1:11.85 (37.06)                                        
 11 Keogler, Dana R           15 Tmsuffolk-MR         1:12.07    1:12.01        
                  34.67     1:12.01 (37.34)                                        
 12 Connors, Grace C          15 BBSC-MR              1:14.68    1:15.29        
                  35.72     1:15.29 (39.57)                                        
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR               1:02.74    1:03.68 q      
                  30.49     1:03.68 (33.19)                                        
  2 Dominger, Alexa N         16 HAA-MR               1:02.56    1:04.34 q      
                  31.18     1:04.34 (33.16)                                        
  3 Rogers, Allison           16 Tmsuffolk-MR         1:04.20    1:05.81 q      
                  32.19     1:05.81 (33.62)                                        
  4 Conlin, Bridget R         15 Tmsuffolk-MR         1:04.68    1:06.02 q      
                  32.05     1:06.02 (33.97)                                        
  5 Neglia, Allegra           17 Tmsuffolk-MR         1:04.62    1:06.16 q      
                  31.67     1:06.16 (34.49)                                        
  6 French, Isabelle          17 Tmsuffolk-MR         1:05.30    1:06.68 q      
                  32.43     1:06.68 (34.25)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Moeslinger, Natasha V     15 QNS-MR               1:06.68    1:07.33 q      
                  31.97     1:07.33 (35.36)                                        
  8 French, Makayla J         15 Tmsuffolk-MR         1:09.89    1:07.40 q      
                  32.82     1:07.40 (34.58)                                        
  9 Kaufman, Lexi A           15 HAA-MR               1:05.74    1:07.65 q      
                  32.47     1:07.65 (35.18)                                        
 10 Lovasz, Izzy H            15 QNS-MR               1:05.84    1:08.39 q      
                  33.27     1:08.39 (35.12)                                        
 11 Eterno, Olivia J          15 HAA-MR               1:09.99    1:11.32 q      
                  33.95     1:11.32 (37.37)                                        
 12 Keogler, Dana R           15 Tmsuffolk-MR         1:12.52    1:12.07 q      
                  34.76     1:12.07 (37.31)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Mullery, Erin             17 HAA-MR               1:14.00    1:12.10        
                  35.11     1:12.10 (36.99)                                        
 14 Ebert, Meghan P           16 HAA-MR               1:08.52    1:12.96        
                  33.99     1:12.96 (38.97)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Genao, Sophia K           15 Three Village-MR     1:09.85    1:13.53        
                  35.93     1:13.53 (37.60)                                        
 16 Minca, Serena A           16 QNS-MR               1:12.59    1:14.61        
                  36.25     1:14.61 (38.36)                                        
 17 Connors, Grace C          15 BBSC-MR              1:14.59    1:14.68        
                  35.91     1:14.68 (38.77)                                        
 18 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              1:15.15    1:15.01        
                  36.76     1:15.01 (38.25)                                        
 19 Yang, Emily G             17 Three Village-MR     1:10.07    1:16.33        
                  36.60     1:16.33 (39.73)                                        
 20 Ristau, Arielle P         13 FA-MR                1:19.61    1:16.82        
                  36.84     1:16.82 (39.98)                                        
 21 Magee, Grace              15 HAA-MR               1:17.58    1:17.06        
                  37.58     1:17.06 (39.48)                                        
 22 Kohlus, Julianna P        17 Three Village-MR     1:17.09    1:17.20        
                  37.18     1:17.20 (40.02)                                        
 23 Zhu, Sydney S             17 HAA-MR               1:11.58    1:17.72        
                  38.91     1:17.72 (38.81)                                        
 24 Velez, Daniella M         16 QNS-MR               1:18.27    1:17.91        
                  37.50     1:17.91 (40.41)                                        
 25 Ji, Angela A              16 SSC-MR               1:21.79    1:22.40        
                  40.17     1:22.40 (42.23)                                        
 26 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR  1:20.00    1:28.43        
                  42.02     1:28.43 (46.41)                                        
 27 Ristau, Hope E            11 FA-MR                1:27.94    1:29.75        
                  43.74     1:29.75 (46.01)                                        
 28 Aya, Minnoli R            16 Express Swimming-MR  1:29.00    1:36.38        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:45.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rogers, Allison           16 Tmsuffolk-MR         2:19.91    2:17.60        
                  32.13     1:06.66 (34.53)     1:42.15 (35.49)     2:17.60 (35.45)
  2 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR               2:20.00    2:18.48        
                  31.87     1:06.51 (34.64)     1:42.55 (36.04)     2:18.48 (35.93)
  3 Treglia, Leah N           12 HAA-MR               2:27.97    2:20.07        
                  32.65     1:08.22 (35.57)     1:44.90 (36.68)     2:20.07 (35.17)
  4 Neglia, Allegra           17 Tmsuffolk-MR         2:18.59    2:20.35        
                  32.29     1:07.85 (35.56)     1:44.82 (36.97)     2:20.35 (35.53)
  5 Claps, Emma               15 HAA-MR                    NT    2:20.94        
                  32.21     1:08.00 (35.79)     1:45.50 (37.50)     2:20.94 (35.44)
  6 Conlin, Bridget R         15 Tmsuffolk-MR         2:20.98    2:21.12        
                  33.08     1:08.49 (35.41)     1:45.12 (36.63)     2:21.12 (36.00)
  7 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR               2:20.00    2:24.46        
                  32.91     1:10.19 (37.28)     1:48.03 (37.84)     2:24.46 (36.43)
  8 Dhanikonda, Sriya         14 Tmsuffolk-MR         2:32.70    2:25.71        
                  34.01     1:10.35 (36.34)     1:47.95 (37.60)     2:25.71 (37.76)
  9 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  2:23.32    2:26.85        
                  34.25     1:11.66 (37.41)     1:49.52 (37.86)     2:26.85 (37.33)
 10 Cybulski, Brianna R       15 Three Village-MR     2:21.20    2:28.33        
                  34.46     1:11.62 (37.16)     1:49.95 (38.33)     2:28.33 (38.38)
 11 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR  2:27.17    2:29.77        
                  36.33     1:13.92 (37.59)   2:29.77 (1:15.85)                    
 12 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  2:32.17    2:30.38        
                  35.64     1:13.36 (37.72)     1:52.03 (38.67)     2:30.38 (38.35)
 13 Eterno, Olivia J          15 HAA-MR               2:26.76    2:30.96        
                  34.64     1:12.22 (37.58)     1:51.58 (39.36)     2:30.96 (39.38)
 14 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  2:30.55    2:31.02        
                  35.23     1:12.98 (37.75)     1:52.13 (39.15)     2:31.02 (38.89)
 15 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               2:33.69    2:31.12        
                  35.13     1:13.90 (38.77)     1:53.12 (39.22)     2:31.12 (38.00)
 16 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:32.08    2:31.66        
                  35.57     1:13.93 (38.36)     1:53.39 (39.46)     2:31.66 (38.27)
 17 Brockman, Hannah G        13 Three Village-MR     2:30.28    2:31.76        
                  36.61     1:14.68 (38.07)     1:53.79 (39.11)     2:31.76 (37.97)
 18 Mullery, Erin             17 HAA-MR               2:30.33    2:32.38        
                  34.57     1:12.72 (38.15)     1:52.86 (40.14)     2:32.38 (39.52)
 19 Gerber, Maya              14 HAA-MR               2:35.00    2:32.56        
                  36.44     1:15.14 (38.70)     1:54.74 (39.60)     2:32.56 (37.82)
 20 McNamara, Jane            14 BBSC-MR              2:31.71    2:33.04        
                  34.77     1:13.70 (38.93)     1:53.75 (40.05)     2:33.04 (39.29)
 21 Libohova, Emma            14 Three Village-MR     2:31.24    2:33.61        
                  36.70     1:15.31 (38.61)     1:54.99 (39.68)     2:33.61 (38.62)
 22 Mond, Jenna               14 Three Village-MR     2:41.11    2:33.73        
                  35.62     1:14.62 (39.00)     1:54.49 (39.87)     2:33.73 (39.24)
 23 Genao, Sophia K           15 Three Village-MR     2:30.73    2:34.04        
                  34.99     1:13.24 (38.25)     1:53.69 (40.45)     2:34.04 (40.35)
 24 Commike, Samantha N       14 FA-MR                2:33.06    2:35.05        
                  36.69     1:16.38 (39.69)     1:56.40 (40.02)     2:35.05 (38.65)
 25 Michels, Emily            15 HAA-MR               2:43.13    2:35.43        
                  37.38     1:16.62 (39.24)     1:56.78 (40.16)     2:35.43 (38.65)
 26 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              2:36.15    2:38.25        
                  37.57     1:17.88 (40.31)     1:58.62 (40.74)     2:38.25 (39.63)
 27 Keogler, Dana R           15 Tmsuffolk-MR         2:43.78    2:39.26        
                  36.49     1:16.43 (39.94)     1:58.31 (41.88)     2:39.26 (40.95)
 28 Chan, Rachel P            16 Three Village-MR     2:34.55    2:40.82        
                  37.40     1:18.04 (40.64)     1:59.45 (41.41)     2:40.82 (41.37)
 29 Boudreau, Shannon         14 HAA-MR               2:45.00    2:42.56        
                  37.41     1:19.12 (41.71)     2:02.30 (43.18)     2:42.56 (40.26)
 30 Magee, Grace              15 HAA-MR               2:45.00    2:43.68        
                  38.07     1:19.28 (41.21)     2:02.34 (43.06)     2:43.68 (41.34)
 31 Zhu, Sydney S             17 HAA-MR               2:44.27    2:44.18        
                  39.69     1:20.51 (40.82)     2:02.23 (41.72)     2:44.18 (41.95)
 32 Kohlus, Julianna P        17 Three Village-MR     2:42.64    2:44.60        
                  38.78     1:20.84 (42.06)     2:03.47 (42.63)     2:44.60 (41.13)
 33 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               2:58.40    2:45.75        
                  39.73     1:21.83 (42.10)     2:04.47 (42.64)     2:45.75 (41.28)
 34 Simon, Alexandra          12 HAA-MR               2:45.00    2:48.88        
                  39.90     1:23.80 (43.90)     2:07.44 (43.64)     2:48.88 (41.44)
 35 Gallagher, Kaylee R       14 HAA-MR               2:59.35    2:49.85        
                  37.99     1:21.04 (43.05)     2:06.36 (45.32)     2:49.85 (43.49)
 36 Vega, Sofia V             16 SSC-MR               2:47.38    2:58.88        
                  41.60     1:26.57 (44.97)   2:58.88 (1:32.31)                    
 37 Bauman, Alyssa C          15 SSC-MR               3:07.53    3:09.04        
                  43.10     1:32.11 (49.01)     2:22.61 (50.50)     3:09.04 (46.43)
 
Girls 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Dominger, Alexa N         16 HAA-MR                 36.00      34.87        
  2 Gerlach, Taryn M          14 HAA-MR                 36.60      35.52        
  3 Michels, Emily            15 HAA-MR                 37.03      37.69        
  4 Eterno, Olivia J          15 HAA-MR                 39.40      39.13        
  5 Holler, Erin E            15 HAA-MR                 39.90      39.84        
B - Final
  7 Sodhi, Malika             13 FA-MR                  40.92      38.87        
  8 Mullery, Erin             17 HAA-MR                 40.97      40.32        
  9 Greene, Emily M           14 FA-MR                  41.36      40.60        
 
Girls 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pikulik, Danielle A       16 HAA-MR                 32.96      31.71 q      
  2 Dominger, Alexa N         16 HAA-MR                 35.00      36.00 q      
  3 Kong, Deborah             16 QNS-MR                    NT      36.50 q      
  4 Gerlach, Taryn M          14 HAA-MR                 38.94      36.60 q      
  5 Magee, Grace              15 HAA-MR                 40.00      36.64 q      
  6 Michels, Emily            15 HAA-MR                 37.93      37.03 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Yang, Emily G             17 Three Village-MR       36.66      37.82 q      
  8 Mulakandov, Leiel         13 QNS-MR                 36.47      38.18 q      
  9 Eterno, Olivia J          15 HAA-MR                 41.11      39.40 q      
 10 Holler, Erin E            15 HAA-MR                 37.66      39.90 q      
 11 Sodhi, Malika             13 FA-MR                  37.82      40.92 q      
 12 Mullery, Erin             17 HAA-MR                 38.00      40.97 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Ristau, Arielle P         13 FA-MR                  42.23      41.28        
 14 Chan, Rachel P            16 Three Village-MR       40.73      41.36        
 14 Greene, Emily M           14 FA-MR                  42.92      41.36        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 16 Williamson, Amanda        13 HAA-MR                 42.48      42.50        
 17 Ji, Angela A              16 SSC-MR                 48.00      45.66        
 18 Ristau, Hope E            11 FA-MR                  46.43      45.86        
 19 Kohlus, Julianna P        17 Three Village-MR       51.14      46.31        
 20 Leathers, Madeline        14 SSC-MR                 45.90      47.85        
 21 Oliva, Adrianna M         14 SSC-MR               1:14.79      56.57        
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Pikulik, Danielle A       16 HAA-MR               1:09.87    1:10.98        
                  33.49     1:10.98 (37.49)                                        
  2 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR               1:16.24    1:13.35        
                  34.72     1:13.35 (38.63)                                        
  3 Dominger, Alexa N         16 HAA-MR               1:15.16    1:14.18        
                  35.19     1:14.18 (38.99)                                        
  4 O'Connell, Maggie S       15 Express Swimming-MR  1:17.47    1:17.62        
                  36.27     1:17.62 (41.35)                                        
  5 French, Makayla J         15 Tmsuffolk-MR         1:19.86    1:20.06        
                  38.30     1:20.06 (41.76)                                        
  6 Cybulski, Brianna R       15 Three Village-MR     1:19.17    1:20.48        
                  37.81     1:20.48 (42.67)                                        
B - Final
  7 Zhu, Sydney S             17 HAA-MR               1:21.30    1:17.22        
                  36.37     1:17.22 (40.85)                                        
  8 Kaufman, Lexi A           15 HAA-MR               1:20.52    1:18.51        
                  37.88     1:18.51 (40.63)                                        
  9 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR  1:21.93    1:21.42        
                  38.70     1:21.42 (42.72)                                        
 10 Neglia, Allegra           17 Tmsuffolk-MR         1:21.74    1:21.72        
                  39.60     1:21.72 (42.12)                                        
 11 Magee, Grace              15 HAA-MR               1:22.38    1:22.12        
                  38.89     1:22.12 (43.23)                                        
 12 Keogler, Dana R           15 Tmsuffolk-MR         1:26.28    1:26.83        
                  40.36     1:26.83 (46.47)                                        
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pikulik, Danielle A       16 HAA-MR               1:08.70    1:09.87 q      
                  32.95     1:09.87 (36.92)                                        
  2 Dominger, Alexa N         16 HAA-MR               1:12.23    1:15.16 q      
                  35.52     1:15.16 (39.64)                                        
  3 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR               1:11.63    1:16.24 q      
  4 O'Connell, Maggie S       15 Express Swimming-MR  1:13.88    1:17.47 q      
                  35.44     1:17.47 (42.03)                                        
  5 Cybulski, Brianna R       15 Three Village-MR     1:14.27    1:19.17 q      
                  37.82     1:19.17 (41.35)                                        
  6 Kong, Deborah             16 QNS-MR               1:17.34    1:19.19 q      
                  37.79     1:19.19 (41.40)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 French, Makayla J         15 Tmsuffolk-MR         1:17.09    1:19.86 q      
                  37.29     1:19.86 (42.57)                                        
  8 Kaufman, Lexi A           15 HAA-MR               1:18.82    1:20.52 q      
                  38.18     1:20.52 (42.34)                                        
  9 Zhu, Sydney S             17 HAA-MR               1:15.56    1:21.30 q      
                  38.16     1:21.30 (43.14)                                        
 10 Neglia, Allegra           17 Tmsuffolk-MR         1:21.79    1:21.74 q      
                  39.08     1:21.74 (42.66)                                        
 11 Campbell, Sarah B         16 Express Swimming-MR  1:18.22    1:21.93 q      
                  38.33     1:21.93 (43.60)                                        
 12 Magee, Grace              15 HAA-MR               1:21.68    1:22.38 q      
                  38.74     1:22.38 (43.64)                                        
 12 Yang, Emily G             17 Three Village-MR     1:14.48    1:22.38 q      
                  38.62     1:22.38 (43.76)                                        
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 14 Keogler, Dana R           15 Tmsuffolk-MR         1:24.79    1:26.28        
                  40.85     1:26.28 (45.43)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Ebert, Meghan P           16 HAA-MR               1:20.00    1:26.43        
                  40.03     1:26.43 (46.40)                                        
 16 Parrinello, Kaitlyn L     15 FA-MR                1:23.93    1:27.34        
                  41.17     1:27.34 (46.17)                                        
 17 Holler, Erin E            15 HAA-MR               1:21.50    1:27.90        
                  40.46     1:27.90 (47.44)                                        
 18 Ristau, Arielle P         13 FA-MR                1:29.51    1:29.34        
                  41.00     1:29.34 (48.34)                                        
 19 Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR  1:40.00    1:29.67        
                  41.34     1:29.67 (48.33)                                        
 20 Hain, Amanda R            15 SSC-MR               1:35.85    1:37.39        
                  45.75     1:37.39 (51.64)                                        
 21 Ristau, Hope E            11 FA-MR                1:39.26    1:40.93        
                  46.89     1:40.93 (54.04)                                        
 22 Kohlus, Julianna P        17 Three Village-MR     1:37.20    1:43.31        
                  48.65     1:43.31 (54.66)                                        
 -- Schroder, Jacqueline S    17 HAA-MR               2:00.00         DQ        
      One hand touch
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:45.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pikulik, Danielle A       16 HAA-MR               2:31.79    2:35.62        
                  34.18     1:13.42 (39.24)     1:54.42 (41.00)     2:35.62 (41.20)
  2 Dominger, Alexa N         16 HAA-MR               2:35.88    2:37.12        
                  36.17     1:16.16 (39.99)     1:57.15 (40.99)     2:37.12 (39.97)
  3 Cybulski, Brianna R       15 Three Village-MR     2:41.82    2:48.89        
                  38.49     1:21.18 (42.69)   2:48.89 (1:27.71)                    
  4 Marinucci, Sofia M        14 Tmsuffolk-MR         2:44.45    2:52.85        
                  39.75     1:23.15 (43.40)     2:09.07 (45.92)     2:52.85 (43.78)
  5 Zhu, Sydney S             17 HAA-MR               2:44.27    2:55.05        
                  39.70     1:23.18 (43.48)     2:09.84 (46.66)     2:55.05 (45.21)
  6 Argyros, Miranda E        15 SSC-MR               2:57.03    2:55.89        
                  40.27     1:24.41 (44.14)     2:10.87 (46.46)     2:55.89 (45.02)
  7 Wareing, Emma E           14 SSC-MR               3:00.26    3:05.22        
                  42.14     1:28.65 (46.51)     2:17.22 (48.57)     3:05.22 (48.00)
  8 Demirci, Morgan           12 HAA-MR               3:00.00    3:06.03        
                  42.34     1:29.90 (47.56)     2:17.91 (48.01)     3:06.03 (48.12)
  9 Canudas, Emma L           13 Three Village-MR     2:45.00    3:23.91        
                  45.44     1:38.20 (52.76)     2:31.21 (53.01)     3:23.91 (52.70)
 
Girls 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Alvarez, Stephanie R      17 Three Village-MR       28.70      28.19        
  2 Kaufman, Lexi A           15 HAA-MR                 28.90      28.66        
  3 Chen, Kira                13 QNS-MR                 29.41      28.69        
  4 Rogers, Allison           16 Tmsuffolk-MR           29.77      29.83        
  5 Dhanikonda, Sriya         14 Tmsuffolk-MR           29.90      29.87        
B - Final
  7 Conlin, Bridget R         15 Tmsuffolk-MR           31.00      30.37        
  8 Gerber, Maya              14 HAA-MR                 30.41      30.66        
  9 Holler, Erin E            15 HAA-MR                 30.70      30.70        
 10 Boudreau, Shannon         14 HAA-MR                 31.50      31.07        
 11 Michels, Emily            15 HAA-MR                 31.99      31.73        
 12 Commike, Samantha N       14 FA-MR                  32.00      32.90        
 
Girls 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Alvarez, Stephanie R      17 Three Village-MR       28.88      28.70 q      
  2 Kaufman, Lexi A           15 HAA-MR                 32.00      28.90 q      
  3 Kazlauskas, Saige         14 HAA-MR                    NT      29.34 q      
  4 Gallagher, Liz P          17 HAA-MR                 28.17      29.37 q      
  5 Chen, Kira                13 QNS-MR                 27.80      29.41 q      
  6 Rogers, Allison           16 Tmsuffolk-MR           29.94      29.77 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Dhanikonda, Sriya         14 Tmsuffolk-MR           30.41      29.90 q      
  8 Gerber, Maya              14 HAA-MR                 30.18      30.41 q      
  9 Holler, Erin E            15 HAA-MR                 30.26      30.70 q      
 10 Conlin, Bridget R         15 Tmsuffolk-MR           32.80      31.00 q      
 11 Boudreau, Shannon         14 HAA-MR                 34.54      31.50 q      
 12 Lovasz, Izzy H            15 QNS-MR                 31.81      31.64 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Michels, Emily            15 HAA-MR                 32.34      31.99        
 14 Commike, Samantha N       14 FA-MR                  38.20      32.00        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Johannsen, Erin           13 HAA-MR                 31.43      32.10        
 16 Ebert, Meghan P           16 HAA-MR                 32.00      33.16        
 17 Keogler, Dana R           15 Tmsuffolk-MR           36.02      33.80        
 18 Gallagher, Kaylee R       14 HAA-MR                 37.90      33.97        
 19 Jimenez, Haley            14 QNS-MR                 32.44      34.06        
 20 Brenner, Sarah B          13 FA-MR                  35.73      34.31        
 21 Ji, Angela A              16 SSC-MR                 42.00      37.69        
 22 Ristau, Hope E            11 FA-MR                  44.32      39.20        
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Gallagher, Liz P          17 HAA-MR               1:02.41    1:01.44        
                  28.81     1:01.44 (32.63)                                        
  2 Reynolds, Kerryann        17 HAA-MR               1:03.26    1:01.51        
                  28.90     1:01.51 (32.61)                                        
  3 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR               1:03.04    1:02.86        
                  29.32     1:02.86 (33.54)                                        
  4 Catalano, Valerie N       17 Express Swimming-MR  1:03.60    1:03.43        
                  29.25     1:03.43 (34.18)                                        
  5 French, Isabelle          17 Tmsuffolk-MR         1:03.55    1:04.34        
                  30.93     1:04.34 (33.41)                                        
  6 Rogers, Allison           16 Tmsuffolk-MR         1:04.52    1:05.05        
                  30.63     1:05.05 (34.42)                                        
B - Final
  7 Claps, Emma               15 HAA-MR               1:07.19    1:03.54        
                  30.16     1:03.54 (33.38)                                        
  8 Kaufman, Lexi A           15 HAA-MR               1:05.33    1:05.56        
                  30.00     1:05.56 (35.56)                                        
  9 Rivera, Lauren M          16 Unattached-MR        1:07.84    1:07.04        
                  30.45     1:07.04 (36.59)                                        
 10 French, Makayla J         15 Tmsuffolk-MR         1:07.24    1:07.34        
                  31.15     1:07.34 (36.19)                                        
 11 Lancellotti, Lily M       15 FA-MR                1:07.51    1:08.37        
                  31.69     1:08.37 (36.68)                                        
 12 Conlin, Bridget R         15 Tmsuffolk-MR         1:08.03    1:09.34        
                  31.88     1:09.34 (37.46)                                        
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gallagher, Liz P          17 HAA-MR                 59.05    1:02.41 q      
                  29.88     1:02.41 (32.53)                                        
  2 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR               1:01.77    1:03.04 q      
                  30.24     1:03.04 (32.80)                                        
  3 Moeslinger, Natasha V     15 QNS-MR               1:02.51    1:03.15 q      
                  29.29     1:03.15 (33.86)                                        
  4 Reynolds, Kerryann        17 HAA-MR                 59.81    1:03.26 q      
                  29.50     1:03.26 (33.76)                                        
  5 French, Isabelle          17 Tmsuffolk-MR         1:01.97    1:03.55 q      
                  30.80     1:03.55 (32.75)                                        
  6 Catalano, Valerie N       17 Express Swimming-MR  1:02.47    1:03.60 q      
                  29.86     1:03.60 (33.74)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Pompay, Melody R          17 QNS-MR               1:01.52    1:03.74 q      
                  30.55     1:03.74 (33.19)                                        
  8 Rogers, Allison           16 Tmsuffolk-MR         1:02.89    1:04.52 q      
                  29.88     1:04.52 (34.64)                                        
  9 Kaufman, Lexi A           15 HAA-MR               1:05.67    1:05.33 q      
                  29.59     1:05.33 (35.74)                                        
 10 Claps, Emma               15 HAA-MR               1:03.67    1:07.19 q      
                  30.62     1:07.19 (36.57)                                        
 11 French, Makayla J         15 Tmsuffolk-MR         1:05.40    1:07.24 q      
                  31.79     1:07.24 (35.45)                                        
 12 Lancellotti, Lily M       15 FA-MR                1:06.59    1:07.51 q      
                  31.16     1:07.51 (36.35)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Rivera, Lauren M          16 Unattached-MR        1:04.14    1:07.84        
                  30.73     1:07.84 (37.11)                                        
 14 Conlin, Bridget R         15 Tmsuffolk-MR         1:10.04    1:08.03        
                  31.49     1:08.03 (36.54)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Lovasz, Izzy H            15 QNS-MR               1:04.39    1:08.20        
                  30.89     1:08.20 (37.31)                                        
 16 Cybulski, Brianna R       15 Three Village-MR     1:04.77    1:10.26        
                  33.64     1:10.26 (36.62)                                        
 17 Vega, Sofia V             16 SSC-MR               1:10.99    1:12.80        
                  33.28     1:12.80 (39.52)                                        
 18 Connors, Grace C          15 BBSC-MR              1:09.18    1:12.86        
                  33.97     1:12.86 (38.89)                                        
 19 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  1:12.89    1:14.54        
                  33.86     1:14.54 (40.68)                                        
 20 Holler, Erin E            15 HAA-MR               1:07.00    1:15.12        
                  32.86     1:15.12 (42.26)                                        
 21 Michels, Emily            15 HAA-MR               1:21.50    1:15.84        
                  34.27     1:15.84 (41.57)                                        
 22 Genao, Sophia K           15 Three Village-MR     1:09.95    1:16.14        
                  33.98     1:16.14 (42.16)                                        
 23 Kohlus, Julianna P        17 Three Village-MR     1:17.03    1:16.46        
                  34.66     1:16.46 (41.80)                                        
 24 Kim, Carsi M              15 BBSC-MR              1:13.53    1:16.51        
                  36.12     1:16.51 (40.39)                                        
 25 Zhu, Sydney S             17 HAA-MR               1:13.51    1:17.05        
                  34.08     1:17.05 (42.97)                                        
 26 Yang, Emily G             17 Three Village-MR     1:07.92    1:17.16        
                  35.44     1:17.16 (41.72)                                        
 27 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              1:19.92    1:19.28        
                  35.68     1:19.28 (43.60)                                        
 28 Keogler, Dana R           15 Tmsuffolk-MR         1:17.55    1:21.11        
                  36.79     1:21.11 (44.32)                                        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:45.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 French, Isabelle          17 Tmsuffolk-MR         2:15.60    2:20.07        
                  30.49     1:05.20 (34.71)     1:42.54 (37.34)     2:20.07 (37.53)
  2 French, Makayla J         15 Tmsuffolk-MR         2:36.01    2:26.73        
                  32.44     1:10.20 (37.76)     1:49.00 (38.80)     2:26.73 (37.73)
  3 Dominger, Alexa N         16 HAA-MR               2:42.58    2:27.68        
                  31.40     1:09.33 (37.93)     1:48.17 (38.84)     2:27.68 (39.51)
  4 Rivera, Lauren M          16 Unattached-MR        2:30.49    2:30.66        
                1:08.87     1:49.59 (40.72)     2:30.66 (41.07)                    
  5 Teplansky, Emily L        14 Tmsuffolk-MR         2:33.95    2:35.52        
                  33.10     1:11.79 (38.69)     1:53.87 (42.08)     2:35.52 (41.65)
  6 Iorio, Catherine T        14 Tmsuffolk-MR         2:43.90    2:43.37        
                  32.50     1:12.75 (40.25)     1:59.27 (46.52)     2:43.37 (44.10)
  7 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  2:48.00    2:46.88        
                  34.74     1:17.33 (42.59)     2:01.86 (44.53)     2:46.88 (45.02)
  8 Libohova, Anna            14 Three Village-MR     2:43.70    2:49.28        
                  37.01     1:19.37 (42.36)     2:04.76 (45.39)     2:49.28 (44.52)
  9 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               2:55.00    2:55.38        
                  35.02     1:17.98 (42.96)   2:55.38 (1:37.40)                    
 10 Altmann, Katie E          15 SSC-MR               3:07.99    2:56.49        
                  36.07     1:20.07 (44.00)     2:07.95 (47.88)     2:56.49 (48.54)
 11 Vega, Sofia V             16 SSC-MR               2:45.96    2:59.71        
                  34.63     1:17.33 (42.70)     2:07.52 (50.19)     2:59.71 (52.19)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR               2:28.03    2:19.59        
                  29.49     1:04.50 (35.01)     1:47.68 (43.18)     2:19.59 (31.91)
  2 French, Makayla J         15 Tmsuffolk-MR         2:28.21    2:22.43        
                  30.86     1:08.86 (38.00)     1:50.52 (41.66)     2:22.43 (31.91)
  3 French, Isabelle          17 Tmsuffolk-MR         2:21.83    2:23.00        
                  30.58     1:07.19 (36.61)     1:51.27 (44.08)     2:23.00 (31.73)
  4 Alvarez, Stephanie R      17 Three Village-MR     2:23.47    2:24.36        
                  29.42     1:06.43 (37.01)     1:51.11 (44.68)     2:24.36 (33.25)
  5 Neglia, Allegra           17 Tmsuffolk-MR         2:32.32    2:31.69        
                  31.61     1:09.92 (38.31)   2:31.69 (1:21.77)                    
B - Final
  7 Zhu, Sydney S             17 HAA-MR               2:43.69    2:37.11        
                  34.64     1:15.00 (40.36)     1:59.24 (44.24)     2:37.11 (37.87)
  8 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              2:47.10    2:45.39        
                  35.63     1:17.14 (41.51)     2:10.20 (53.06)     2:45.39 (35.19)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 French, Isabelle          17 Tmsuffolk-MR         2:18.31    2:21.83 q      
                  31.30     1:06.03 (34.73)     1:49.53 (43.50)     2:21.83 (32.30)
  2 Moeslinger, Natasha V     15 QNS-MR               2:19.77    2:23.36 q      
                  30.51     1:05.92 (35.41)     1:50.73 (44.81)     2:23.36 (32.63)
  3 Alvarez, Stephanie R      17 Three Village-MR     2:27.92    2:23.47 q      
                  29.81     1:08.00 (38.19)     1:50.56 (42.56)     2:23.47 (32.91)
  4 Kreuscher, Camryn M       16 HAA-MR               2:22.05    2:28.03 q      
                  31.77     1:08.74 (36.97)     1:53.70 (44.96)     2:28.03 (34.33)
  5 French, Makayla J         15 Tmsuffolk-MR         2:22.75    2:28.21 q      
                  32.16     1:10.76 (38.60)     1:54.43 (43.67)     2:28.21 (33.78)
  6 Kaufman, Lexi A           15 HAA-MR               2:25.98    2:31.48 q      
                  30.91     1:08.52 (37.61)     1:56.98 (48.46)     2:31.48 (34.50)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Neglia, Allegra           17 Tmsuffolk-MR         2:23.59    2:32.32 q      
                  33.28     1:10.90 (37.62)   2:32.32 (1:21.42)                    
  8 Pikulik, Danielle A       16 HAA-MR               2:26.51    2:32.68 q      
                  34.91     1:13.94 (39.03)     1:56.13 (42.19)     2:32.68 (36.55)
  9 Zhu, Sydney S             17 HAA-MR               2:31.08    2:43.69 q      
                  34.39     1:18.55 (44.16)     2:04.07 (45.52)     2:43.69 (39.62)
 10 Galiatsatos, Christina    15 BBSC-MR              2:42.39    2:47.10 q      
                  35.74     1:16.74 (41.00)     2:11.23 (54.49)     2:47.10 (35.87)
 11 Chan, Rachel P            16 Three Village-MR     2:36.78    2:48.71 q      
                  38.14     1:19.12 (40.98)     2:08.28 (49.16)     2:48.71 (40.43)
 12 Aya, Minnoli R            16 Express Swimming-MR  3:18.35    3:25.38 q      
                  49.19     1:42.15 (52.96)   3:25.38 (1:43.23)                    
-------------------------------------------------------------------------
 -- Kong, Deborah             16 QNS-MR               2:43.61         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn - back
                  34.46     1:14.79 (40.33)     1:59.45 (44.66)          DQ (34.32)
 -- Keane, Calianne           15 Express Swimming-MR  2:50.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  42.55     1:30.42 (47.87)     2:18.99 (48.57)          DQ (42.53)
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:30.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  5:12.00    5:20.29        
                  36.30     1:19.44 (43.14)     1:59.23 (39.79)     2:38.27 (39.04)
        3:23.73 (45.46)     4:10.33 (46.60)     4:46.18 (35.85)     5:20.29 (34.11)
  2 Brockman, Hannah G        13 Three Village-MR     5:29.00    5:22.28        
                  36.24     1:17.40 (41.16)     1:58.69 (41.29)     2:41.69 (43.00)
        3:28.27 (46.58)     4:15.05 (46.78)     4:49.10 (34.05)     5:22.28 (33.18)
  3 Libohova, Emma            14 Three Village-MR     5:26.78    5:30.02        
                  38.16     1:20.88 (42.72)     2:02.80 (41.92)     2:43.41 (40.61)
        3:30.67 (47.26)     4:19.70 (49.03)     4:56.17 (36.47)     5:30.02 (33.85)
  4 Mond, Jenna               14 Three Village-MR     5:24.95    5:30.09        
                  35.63     1:17.53 (41.90)     1:57.38 (39.85)     2:41.14 (43.76)
        3:28.83 (47.69)     4:17.92 (49.09)     4:54.21 (36.29)     5:30.09 (35.88)
  5 Canudas, Emma L           13 Three Village-MR     5:27.72    5:34.11        
                  33.35     1:13.63 (40.28)     1:55.28 (41.65)     2:36.54 (41.26)
        3:30.27 (53.73)     4:23.15 (52.88)     4:58.19 (35.04)     5:34.11 (35.92)
  6 Libohova, Anna            14 Three Village-MR     5:29.08    5:40.34        
                  37.63     1:20.55 (42.92)     2:02.98 (42.43)     2:46.56 (43.58)
        3:36.27 (49.71)     4:26.23 (49.96)     5:03.46 (37.23)     5:40.34 (36.88)
  7 Holler, Erin E            15 HAA-MR               5:30.00    5:54.48        
                  34.05     1:16.96 (42.91)     2:04.71 (47.75)     2:50.51 (45.80)
        3:39.17 (48.66)     4:29.85 (50.68)     5:12.74 (42.89)     5:54.48 (41.74)
  8 Vega, Sofia V             16 SSC-MR               5:50.00    6:19.79        
                  39.42     1:25.71 (46.29)     2:13.44 (47.73)     3:02.00 (48.56)
        3:58.64 (56.64)     4:53.59 (54.95)     5:37.11 (43.52)     6:19.79 (42.68)
 
Girls 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Long Island Express-MR  'A'                            NT    1:51.14        
                  28.11       57.69 (29.58)     1:24.81 (27.12)     1:51.14 (26.33)
  2 Hauppauge Athletic Association-MR  'B'                 NT    1:52.51        
                  28.95       55.45 (26.50)     1:23.60 (28.15)     1:52.51 (28.91)
  3 Three Village Swim Club-MR  'A'                        NT    1:53.86        
     1) Veit, Brennyn l 13              2) Libohova, Anna 14              
     3) Libohova, Emma 14               4) Alvarez, Stephanie R 17        
                  29.05       58.88 (29.83)     1:26.98 (28.10)     1:53.86 (26.88)
  4 Farmingdale Aquatics-MR  'A'                           NT    1:58.49        
                  28.93       58.46 (29.53)     1:28.81 (30.35)     1:58.49 (29.68)
  5 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'                 NT    1:58.54        
                  30.05       58.09 (28.04)     1:29.12 (31.03)     1:58.54 (29.42)
 
Girls 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hauppauge Athletic Association-MR  'B'                 NT    1:56.05        
     1) Dominger, Alexa N 16            2) Pikulik, Danielle A 16         
     3) Gallagher, Liz P 17             4) Kreuscher, Camryn M 16         
                  30.38     1:01.78 (31.40)     1:30.23 (28.45)     1:56.05 (25.82)
  2 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'                 NT    2:03.11        
     1) Kazlauskas, Saige 14            2) Gerlach, Taryn M 14            
     3) Gerber, Maya 14                 4) Johannsen, Erin 13             
                  30.73     1:05.68 (34.95)     1:35.45 (29.77)     2:03.11 (27.66)
  3 Team Suffolk-MR  'B'                                   NT    2:05.64        
     1) Marinucci, Sofia M 14           2) Teplansky, Emily L 14          
     3) Dhanikonda, Sriya 14            4) Iorio, Catherine T 14          
                  32.60     1:07.79 (35.19)     1:37.43 (29.64)     2:05.64 (28.21)
  4 Long Island Express-MR  'A'                            NT    2:09.35        
                  33.08     1:11.38 (38.30)     1:41.84 (30.46)     2:09.35 (27.51)
  5 Team Suffolk-MR  'A'                                   NT    2:20.10        
     1) Rogers, Allison 16              2) French, Makayla J 15           
     3) French, Isabelle 17             4) Neglia, Allegra 17             
                  30.26     1:06.05 (35.79)     1:35.80 (29.75)     2:20.10 (44.30)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Savas, Brayden T          10 SSC-MR                 31.35      31.30        
  2 Gallub, Tyler              9 HAA-MR                 32.38      32.84        
  3 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR       33.41      34.22        
  4 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR       35.75      35.90        
  5 Huta, Tommy A             10 HAA-MR                 35.54      37.08        
  6 Field, Jacob B            10 Three Village-MR       35.37      37.37        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Savas, Brayden T          10 SSC-MR                 30.92      31.35 q      
  2 Kohli, Arnav              10 Tmsuffolk-MR           31.04      31.61 q      
  3 Gallub, Tyler              9 HAA-MR                 33.02      32.38 q      
  4 Jacuch, Adam              10 Tmsuffolk-MR           33.24      32.97 q      
  5 Hwang, Edward              9 Tmsuffolk-MR           34.60      33.18 q      
  6 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR       33.46      33.41 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Jacuch, Christopher A     10 Tmsuffolk-MR           35.49      33.87        
  8 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR       39.17      34.74        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Miele, Matthew J          10 Three Village-MR       35.47      34.99        
 10 Field, Jacob B            10 Three Village-MR       36.18      35.37        
 11 Huta, Tommy A             10 HAA-MR                 36.30      35.54        
 12 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR       36.16      35.75        
 13 Chan, Curtis              10 Express Swimming-MR    35.20      35.99        
 14 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 35.18      36.26        
 15 Shao, Julien H            10 QNS-MR                 35.11      36.35        
 16 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR           35.27      36.48        
 17 Montagnino, Tyler F        8 BBSC-MR                35.70      36.49        
 18 Kunzler, Jake R           10 Three Village-MR       37.92      36.73        
 19 Steinberg, Matthew L      10 Tmsuffolk-MR           39.36      36.89        
 20 Neff, Taite E             10 FA-MR                  36.99      37.13        
 21 O'Brien, Charlie G         8 Tmsuffolk-MR           37.26      37.14        
 22 Berland, Jake S            9 Express Swimming-MR    39.29      37.27        
 23 Nichols, Matthew          10 Tmsuffolk-MR           38.07      37.32        
 24 Smith, Dylan J            10 HAA-MR                 38.81      37.41        
 25 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR           39.09      37.84        
 26 Souberbielle, Santiago G  10 Express Swimming-MR    38.55      38.36        
 27 Morelli, Brennan Q         8 HAA-MR                 41.21      38.65        
 28 Froehlich, Joseph P        8 Tmsuffolk-MR           36.27      38.75        
 29 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR           37.45      38.86        
 30 Klaric, Maksim A           9 Three Village-MR       39.02      39.45        
 31 Legrady, Max R             9 Three Village-MR       39.36      39.55        
 31 Lee, Justin               10 QNS-MR                 38.28      39.55        
 33 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR                 38.14      39.85        
 34 Monahan, Joseph J          8 Three Village-MR       39.05      39.97        
 35 Mackay, Aidan D            8 HAA-MR               1:15.00      40.22        
 36 Pacifico, Jack V           9 Three Village-MR       39.34      40.46        
 37 Bice, Cavan T              9 QNS-MR                 44.96      41.10        
 38 Lemieux, Dylan F           8 HAA-MR                 43.12      41.73        
 39 Bice, Cormick R            7 QNS-MR                 41.75      41.76        
 40 Pan, John                  7 QNS-MR                 43.99      41.98        
 41 Marfoglio, Michael J      10 Three Village-MR       43.00      41.99        
 42 Gyaltsen, Glory            8 QNS-MR                 45.32      42.58        
 43 Kazlauskas, Cole           9 HAA-MR                 41.58      42.83        
 44 Cardamone, Brandon        10 HAA-MR                 43.88      43.23        
 45 Cremers, Gavin J          10 BBSC-MR                55.55      44.65        
 46 Diaz, Jason R              9 Express Swimming-MR    55.00      44.66        
 47 Kleinman, Evan J           9 Express Swimming-MR    47.43      44.74        
 48 Noto, William J            8 HAA-MR                 53.53      44.99        
 49 Wong, Alexander            8 Tmsuffolk-MR           44.39      45.08        
 50 Martinez, Michael R        9 HAA-MR                 48.09      45.73        
 51 Chan, Preston              8 Express Swimming-MR    42.26      45.77        
 52 Girgis, Jake               9 Tmsuffolk-MR           47.61      45.94        
 53 Kim, Aiden                10 Tmsuffolk-MR           54.91      46.71        
 54 Dowdeswell, Nicholas H     9 BBSC-MR                49.55      47.34        
 55 Ji, Edward H               8 Tmsuffolk-MR           53.25      47.55        
 56 Gang, Harry C              8 HAA-MR                 51.40      47.66        
 57 Colletti, Max              8 Express Swimming-MR    46.80      47.70        
 58 Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR                 41.63      47.85        
 59 Zhu, Ethan                 8 BBSC-MR                48.55      49.01        
 60 Li, Yiteng                 7 Tmsuffolk-MR           52.69      49.14        
 61 Rateshwar, Dylan           8 Express Swimming-MR    50.88      49.64        
 62 Korica, Marko              8 Express Swimming-MR    49.00      51.33        
 63 Makkar, Aayush D           8 Tmsuffolk-MR           46.83      51.68        
 64 Ciardullo, Michael         9 HAA-MR                 53.50      53.07        
 65 Eriskin, Baran             7 Tmsuffolk-MR           56.13      54.88        
 66 Ackerman, Matthew B        7 HAA-MR                 50.96      54.91        
 67 Cardamone, Jace            8 HAA-MR                 59.99      54.99        
 68 Colletti, Lucas R          7 Express Swimming-MR    58.34    1:00.54        
 69 Hsieh, Kyle                7 Tmsuffolk-MR         1:04.90    1:02.20        
 70 Bhanot, Vivian             8 Tmsuffolk-MR         1:33.22    1:02.85        
 71 Ackerman, Jacob M          9 HAA-MR                 51.99    1:04.44        
 72 Cha, Samuel                6 Tmsuffolk-MR           47.90    1:08.27        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gallub, Tyler              9 HAA-MR               1:13.87    1:13.55        
                  34.43     1:13.55 (39.12)                                        
  2 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR     1:15.78    1:15.10        
                  35.46     1:15.10 (39.64)                                        
  3 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR     1:19.48    1:18.96        
                  37.52     1:18.96 (41.44)                                        
  4 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:20.41    1:19.14        
                  38.54     1:19.14 (40.60)                                        
  5 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR     1:18.80    1:20.74        
                  39.09     1:20.74 (41.65)                                        
  6 Field, Jacob B            10 Three Village-MR     1:19.58    1:23.74        
                  36.78     1:23.74 (46.96)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kohli, Arnav              10 Tmsuffolk-MR         1:12.14    1:11.31 q      
                  33.45     1:11.31 (37.86)                                        
  2 Jacuch, Adam              10 Tmsuffolk-MR         1:16.47    1:11.74 q      
                  34.40     1:11.74 (37.34)                                        
  3 Augustin, James J         10 FA-MR                1:15.69    1:12.14 q      
                  34.28     1:12.14 (37.86)                                        
  4 Wong, Tyler P             10 Tmsuffolk-MR         1:16.49    1:13.60 q      
                  35.63     1:13.60 (37.97)                                        
  5 Gallub, Tyler              9 HAA-MR               1:18.36    1:13.87 q      
                  33.69     1:13.87 (40.18)                                        
  6 Hwang, Edward              9 Tmsuffolk-MR         1:22.56    1:15.47 q      
                  35.16     1:15.47 (40.31)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR     1:16.74    1:15.78        
                  35.45     1:15.78 (40.33)                                        
  8 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR     1:19.27    1:18.80        
                  38.23     1:18.80 (40.57)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR     1:19.13    1:19.48        
                  38.09     1:19.48 (41.39)                                        
 10 Field, Jacob B            10 Three Village-MR     1:25.49    1:19.58        
                  35.24     1:19.58 (44.34)                                        
 11 Jacuch, Christopher A     10 Tmsuffolk-MR         1:24.18    1:19.81        
                  36.36     1:19.81 (43.45)                                        
 12 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:19.99    1:20.41        
                  38.18     1:20.41 (42.23)                                        
 13 O'Brien, Charlie G         8 Tmsuffolk-MR         1:20.59    1:20.43        
                  38.39     1:20.43 (42.04)                                        
 14 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR     1:26.35    1:21.37        
                  15.92   1:21.37 (1:05.45)                                        
 15 Miele, Matthew J          10 Three Village-MR     1:23.22    1:22.05        
                  39.60     1:22.05 (42.45)                                        
 16 Pavelka, Matthew          10 QNS-MR               1:21.69    1:22.80        
                  39.19     1:22.80 (43.61)                                        
 17 Steinberg, Matthew L      10 Tmsuffolk-MR         1:33.74    1:23.73        
 18 Borukhov, Elan             9 QNS-MR               1:23.55    1:24.71        
                  38.09     1:24.71 (46.62)                                        
 19 Huta, Tommy A             10 HAA-MR               1:22.78    1:25.12        
                  40.72     1:25.12 (44.40)                                        
 20 Smith, Dylan J            10 HAA-MR               1:29.94    1:25.26        
                  40.48     1:25.26 (44.78)                                        
 21 Kunzler, Jake R           10 Three Village-MR     1:24.27    1:25.33        
                  39.65     1:25.33 (45.68)                                        
 22 Lalley, Jack A             9 QNS-MR               1:30.85    1:26.25        
 23 Morelli, Brennan Q         8 HAA-MR               1:35.49    1:26.28        
 24 Froehlich, Joseph P        8 Tmsuffolk-MR         1:25.38    1:26.64        
                  41.05     1:26.64 (45.59)                                        
 25 Nichols, Matthew          10 Tmsuffolk-MR         1:29.68    1:27.18        
                  41.16     1:27.18 (46.02)                                        
 26 Souberbielle, Santiago G  10 Express Swimming-MR  1:24.06    1:27.42        
                  41.09     1:27.42 (46.33)                                        
 27 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR         1:24.86    1:28.17        
                  41.78     1:28.17 (46.39)                                        
 28 Yao, Maxwell               7 Express Swimming-MR  1:30.60    1:28.21        
                  40.96     1:28.21 (47.25)                                        
 29 Berland, Jake S            9 Express Swimming-MR  1:35.00    1:28.33        
                  40.65     1:28.33 (47.68)                                        
 30 Monahan, Joseph J          8 Three Village-MR     1:29.94    1:28.73        
                  40.91     1:28.73 (47.82)                                        
 31 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR         1:31.91    1:29.37        
                  43.22     1:29.37 (46.15)                                        
 32 Truong, Koa                8 QNS-MR               1:27.10    1:29.44        
                  42.11     1:29.44 (47.33)                                        
 33 Pacifico, Jack V           9 Three Village-MR     1:29.30    1:31.14        
                  43.80     1:31.14 (47.34)                                        
 34 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR         1:29.78    1:32.37        
                  42.86     1:32.37 (49.51)                                        
 35 Pan, John                  7 QNS-MR               1:35.95    1:34.14        
                  42.74     1:34.14 (51.40)                                        
 36 Kazlauskas, Cole           9 HAA-MR               1:35.43    1:36.31        
 37 Liu, Tom M                10 Three Village-MR     1:26.75    1:37.38        
                  47.99     1:37.38 (49.39)                                        
 38 Tian, Lucas A              8 Express Swimming-MR  1:45.00    1:37.83        
 39 Bice, Cormick R            7 QNS-MR               1:39.90    1:41.19        
 40 Lemieux, Dylan F           8 HAA-MR               1:45.15    1:42.76        
                  46.83     1:42.76 (55.93)                                        
 41 Bice, Cavan T              9 QNS-MR               1:41.78    1:43.07        
 42 Mackay, Aidan D            8 HAA-MR               2:15.00    1:43.60        
                  44.55     1:43.60 (59.05)                                        
 43 Girgis, Jake               9 Tmsuffolk-MR         1:55.59    1:45.79        
 44 Kleinman, Evan J           9 Express Swimming-MR  2:00.00    1:47.03        
                  49.88     1:47.03 (57.15)                                        
 45 Martinez, Michael R        9 HAA-MR               1:49.43    1:47.56        
                  50.47     1:47.56 (57.09)                                        
 46 Gang, Harry C              8 HAA-MR               1:50.20    1:49.23        
                  50.47     1:49.23 (58.76)                                        
 47 Sweeney, Chris             9 HAA-MR               2:00.00    1:50.62        
                  50.09   1:50.62 (1:00.53)                                        
 48 Rateshwar, Dylan           8 Express Swimming-MR  1:51.55    1:50.78        
 49 Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR               1:38.07    1:50.93        
                  52.04     1:50.93 (58.89)                                        
 50 Wong, Alexander            8 Tmsuffolk-MR         1:56.64    1:51.71        
 51 Li, Yiteng                 7 Tmsuffolk-MR         2:15.90    1:52.00        
                  52.06     1:52.00 (59.94)                                        
 52 Eng, Ethan M               9 FA-MR                1:51.64    1:53.56        
 53 Spooner, David R           8 HAA-MR               1:59.69    1:54.79        
                  52.49   1:54.79 (1:02.30)                                        
 54 Colletti, Max              8 Express Swimming-MR  1:49.03    1:55.19        
                  54.09   1:55.19 (1:01.10)                                        
 55 Dowdeswell, Nicholas H     9 BBSC-MR              1:50.55    1:57.02        
 56 Ji, Edward H               8 Tmsuffolk-MR         2:00.53    1:57.90        
                  53.29   1:57.90 (1:04.61)                                        
 57 Makkar, Aayush D           8 Tmsuffolk-MR         1:58.43    1:59.82        
 58 Diaz, Jason R              9 Express Swimming-MR  1:55.00    2:00.57        
                  51.81   2:00.57 (1:08.76)                                        
 59 Ackerman, Matthew B        7 HAA-MR               2:00.14    2:01.72        
 60 Kim, Aiden                10 Tmsuffolk-MR         1:54.90    2:01.97        
 61 Ciardullo, Michael         9 HAA-MR               1:54.70    2:05.83        
                  58.19   2:05.83 (1:07.64)                                        
 62 Hsieh, Kyle                7 Tmsuffolk-MR         2:09.90    2:29.75        
                1:08.41   2:29.75 (1:21.34)                                        
 63 Cha, Samuel                6 Tmsuffolk-MR         1:51.95    2:40.21        
 -- Borukhov, Jacob            9 QNS-MR                    NT         DQ        
      No touch on turn
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Savas, Brayden T          10 SSC-MR                 36.75      35.57        
  2 Gallub, Tyler              9 HAA-MR                 36.44      37.23        
  3 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR       40.23      40.38        
  4 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR       41.52      40.70        
  5 Field, Jacob B            10 Three Village-MR       40.03      42.35        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gallub, Tyler              9 HAA-MR                 36.03      36.44 q      
  2 Savas, Brayden T          10 SSC-MR                 35.48      36.75 q      
  3 Jacuch, Adam              10 Tmsuffolk-MR           41.53      39.04 q      
  4 Kohli, Arnav              10 Tmsuffolk-MR           39.95      39.33 q      
  5 Field, Jacob B            10 Three Village-MR       40.57      40.03 q      
  6 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR       42.04      40.23 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Berland, Jake S            9 Express Swimming-MR    44.78      40.60        
  8 Hwang, Edward              9 Tmsuffolk-MR           39.55      41.04        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wong, Tyler P             10 Tmsuffolk-MR           40.99      41.05        
  9 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 43.65      41.05        
 11 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR       44.21      41.52        
 12 Montagnino, Tyler F        8 BBSC-MR                42.05      42.14        
 12 Jacuch, Christopher A     10 Tmsuffolk-MR           42.91      42.14        
 14 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR                 41.83      42.16        
 15 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR       45.50      42.19        
 16 Souberbielle, Santiago G  10 Express Swimming-MR    45.69      42.86        
 17 Klaric, Maksim A           9 Three Village-MR       40.66      43.56        
 18 Bice, Cormick R            7 QNS-MR                 46.88      43.59        
 19 Pavelka, Matthew          10 QNS-MR                 43.47      43.78        
 20 Froehlich, Joseph P        8 Tmsuffolk-MR           44.40      44.10        
 21 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR       42.40      44.25        
 22 Truong, Koa                8 QNS-MR                 44.49      44.77        
 23 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR           44.77      45.08        
 24 Legrady, Max R             9 Three Village-MR       47.84      45.10        
 25 Kunzler, Jake R           10 Three Village-MR       46.57      45.18        
 26 Lee, Justin               10 QNS-MR                    NT      45.49        
 27 Monahan, Joseph J          8 Three Village-MR       44.94      45.86        
 28 Huta, Tommy A             10 HAA-MR                 45.23      46.21        
 29 Morelli, Brennan Q         8 HAA-MR                 43.09      46.37        
 30 Neff, Taite E             10 FA-MR                  46.69      46.87        
 31 Miele, Matthew J          10 Three Village-MR       46.30      47.13        
 32 O'Brien, Charlie G         8 Tmsuffolk-MR           45.30      47.14        
 33 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR           48.95      47.21        
 34 Smith, Dylan J            10 HAA-MR                 48.24      47.51        
 35 Mackay, Aidan D            8 HAA-MR               1:15.00      47.82        
 36 Lemieux, Dylan F           8 HAA-MR                 45.69      48.17        
 37 Kazlauskas, Cole           9 HAA-MR                 49.67      48.46        
 38 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR           49.51      49.26        
 39 Diaz, Jason R              9 Express Swimming-MR    55.00      49.67        
 40 Cremers, Gavin J          10 BBSC-MR                57.55      49.93        
 41 Wong, Alexander            8 Tmsuffolk-MR           56.86      50.85        
 42 Cardamone, Brandon        10 HAA-MR                 45.00      51.43        
 43 Gang, Harry C              8 HAA-MR                 50.49      51.91        
 44 Nichols, Matthew          10 Tmsuffolk-MR           50.53      52.06        
 45 Ji, Edward H               8 Tmsuffolk-MR           56.87      53.26        
 46 Noto, William J            8 HAA-MR                 57.21      54.22        
 47 Ciardullo, Michael         9 HAA-MR                 55.25      55.40        
 48 Dowdeswell, Nicholas H     9 BBSC-MR              1:03.55      58.25        
 49 Hsieh, Kyle                7 Tmsuffolk-MR         1:12.90      58.49        
 50 Korica, Marko              8 Express Swimming-MR       NT      58.87        
 51 Makkar, Aayush D           8 Tmsuffolk-MR           54.97      59.58        
 52 Cardamone, Jace            8 HAA-MR               1:00.00    1:00.03        
 53 Martinez, Michael R        9 HAA-MR                 57.36    1:01.50        
 54 Rateshwar, Dylan           8 Express Swimming-MR  1:01.10    1:03.25        
 55 Kim, Aiden                10 Tmsuffolk-MR         1:04.54    1:04.68        
 56 Zhu, Ethan                 8 BBSC-MR                57.55    1:05.07        
 57 Girgis, Jake               9 Tmsuffolk-MR         1:04.84    1:05.94        
 58 Eriskin, Baran             7 Tmsuffolk-MR         1:09.95    1:08.32        
 59 Bhanot, Vivian             8 Tmsuffolk-MR         1:35.90    1:17.17        
 60 Cha, Samuel                6 Tmsuffolk-MR           49.90    1:20.17        
 -- Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR                 53.26         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Bice, Cavan T              9 QNS-MR                 54.15         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Marfoglio, Michael J      10 Three Village-MR       50.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Colletti, Lucas R          7 Express Swimming-MR    56.14         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
 -- Gyaltsen, Glory            8 QNS-MR                 51.92         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Li, Yiteng                 7 Tmsuffolk-MR         1:06.10         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gallub, Tyler              9 HAA-MR               1:20.98    1:20.50        
                  38.14     1:20.50 (42.36)                                        
  2 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR     1:27.66    1:28.26        
                  44.05     1:28.26 (44.21)                                        
  3 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR     1:27.06    1:28.28        
                  42.86     1:28.28 (45.42)                                        
  4 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR     1:30.01    1:30.60        
                  43.58     1:30.60 (47.02)                                        
  5 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:31.98    1:30.99        
                  44.59     1:30.99 (46.40)                                        
  6 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR     1:30.91    1:31.19        
                  43.36     1:31.19 (47.83)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gallub, Tyler              9 HAA-MR               1:23.39    1:20.98 q      
                  38.06     1:20.98 (42.92)                                        
  2 Kohli, Arnav              10 Tmsuffolk-MR         1:25.03    1:23.44 q      
                  40.50     1:23.44 (42.94)                                        
  3 Hwang, Edward              9 Tmsuffolk-MR         1:31.60    1:24.37 q      
                  40.90     1:24.37 (43.47)                                        
  4 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR     1:27.81    1:27.06 q      
                  42.73     1:27.06 (44.33)                                        
  5 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR     1:32.31    1:27.66 q      
                  42.21     1:27.66 (45.45)                                        
  6 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR     1:32.00    1:30.01 q      
                  44.31     1:30.01 (45.70)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR     1:31.07    1:30.91        
                  42.72     1:30.91 (48.19)                                        
  8 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:36.44    1:31.98        
                  45.37     1:31.98 (46.61)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Froehlich, Joseph P        8 Tmsuffolk-MR         1:37.34    1:32.14        
 10 Pavelka, Matthew          10 QNS-MR               1:44.74    1:32.27        
                  45.56     1:32.27 (46.71)                                        
 11 Borukhov, Elan             9 QNS-MR                    NT    1:32.46        
                  43.75     1:32.46 (48.71)                                        
 12 Berland, Jake S            9 Express Swimming-MR  1:50.00    1:33.00        
                  43.99     1:33.00 (49.01)                                        
 13 Truong, Koa                8 QNS-MR               1:38.37    1:34.01        
                  45.95     1:34.01 (48.06)                                        
 14 O'Brien, Charlie G         8 Tmsuffolk-MR         1:42.67    1:34.50        
                  46.04     1:34.50 (48.46)                                        
 15 Kunzler, Jake R           10 Three Village-MR     1:41.15    1:34.64        
                  44.86     1:34.64 (49.78)                                        
 16 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR     1:32.54    1:35.52        
                  46.24     1:35.52 (49.28)                                        
 17 Pacifico, Jack V           9 Three Village-MR     1:38.08    1:35.73        
                  46.87     1:35.73 (48.86)                                        
 18 Souberbielle, Santiago G  10 Express Swimming-MR  1:50.00    1:36.81        
 19 Yao, Maxwell               7 Express Swimming-MR  1:38.32    1:36.86        
 20 Miele, Matthew J          10 Three Village-MR     1:39.66    1:41.12        
 21 Steinberg, Matthew L      10 Tmsuffolk-MR         1:34.90    1:41.18        
                  52.96     1:41.18 (48.22)                                        
 22 Lemieux, Dylan F           8 HAA-MR               1:40.40    1:41.75        
                  49.08     1:41.75 (52.67)                                        
 23 Pan, John                  7 QNS-MR                    NT    1:41.87        
                  49.74     1:41.87 (52.13)                                        
 24 Bice, Cormick R            7 QNS-MR               1:50.84    1:42.17        
                  47.85     1:42.17 (54.32)                                        
 25 Kazlauskas, Cole           9 HAA-MR               1:48.21    1:44.07        
                  50.98     1:44.07 (53.09)                                        
 26 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR         1:49.41    1:45.10        
                  50.48     1:45.10 (54.62)                                        
 27 Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR               1:45.17    1:45.42        
                  51.09     1:45.42 (54.33)                                        
 28 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR         2:05.32    1:46.12        
 29 Gang, Harry C              8 HAA-MR               1:52.11    1:47.71        
                  50.34     1:47.71 (57.37)                                        
 30 Nichols, Matthew          10 Tmsuffolk-MR         1:47.42    1:49.51        
                  53.03     1:49.51 (56.48)                                        
 31 Wong, Alexander            8 Tmsuffolk-MR         2:11.14    1:53.00        
 32 Kleinman, Evan J           9 Express Swimming-MR  2:30.00    1:55.11        
                  53.05   1:55.11 (1:02.06)                                        
 33 Ji, Edward H               8 Tmsuffolk-MR         2:01.98    1:59.25        
                  54.18   1:59.25 (1:05.07)                                        
 34 Makkar, Aayush D           8 Tmsuffolk-MR         2:10.58    2:08.22        
 35 Rateshwar, Dylan           8 Express Swimming-MR  2:40.00    2:11.17        
                1:02.93   2:11.17 (1:08.24)                                        
 36 Eng, Ethan M               9 FA-MR                2:09.99    2:16.25        
 37 Kim, Aiden                10 Tmsuffolk-MR         1:59.90    2:26.92        
                1:06.09   2:26.92 (1:20.83)                                        
 -- Bice, Cavan T              9 QNS-MR               1:58.24         DQ        
      Standing on bottom
                  56.40        DQ (1:04.78)                                        
 -- Colletti, Max              8 Express Swimming-MR  2:20.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  56.58        DQ (1:02.29)                                        
 -- Gyaltsen, Glory            8 QNS-MR                    NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 -- Cha, Samuel                6 Tmsuffolk-MR         1:54.90         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                1:20.23        DQ (1:29.84)                                        
 -- Li, Yiteng                 7 Tmsuffolk-MR         2:14.42         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                1:01.81        DQ (1:08.98)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR       41.93      42.89        
  2 Lalley, Jack A             9 QNS-MR                 46.81      46.41        
  3 Truong, Koa                8 QNS-MR                 48.03      47.72        
  4 Pavelka, Matthew          10 QNS-MR                 49.11      48.09        
  5 Field, Jacob B            10 Three Village-MR       47.36      48.84        
  6 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR       49.39      50.12        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR       42.79      41.93 q      
  2 Jacuch, Adam              10 Tmsuffolk-MR           43.16      41.99 q      
  3 Lalley, Jack A             9 QNS-MR                 51.22      46.81 q      
  4 Jacuch, Christopher A     10 Tmsuffolk-MR           50.43      47.33 q      
  5 Field, Jacob B            10 Three Village-MR       49.83      47.36 q      
  6 Truong, Koa                8 QNS-MR                 47.50      48.03 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Pavelka, Matthew          10 QNS-MR                 50.99      49.11        
  8 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR       49.78      49.39        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hwang, Edward              9 Tmsuffolk-MR           49.60      49.82        
 10 Morelli, Brennan Q         8 HAA-MR                 54.50      50.52        
 11 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR       53.63      50.90        
 12 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR       48.90      50.95        
 13 Wong, Tyler P             10 Tmsuffolk-MR           53.44      51.07        
 14 Borukhov, Elan             9 QNS-MR                 49.64      52.63        
 15 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR           49.49      52.67        
 16 Pacifico, Jack V           9 Three Village-MR       52.99      52.85        
 17 Huta, Tommy A             10 HAA-MR                 53.10      53.27        
 18 Kunzler, Jake R           10 Three Village-MR       57.47      53.61        
 19 Berland, Jake S            9 Express Swimming-MR    56.05      53.76        
 20 Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR       56.00      54.02        
 21 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR           52.64      54.32        
 22 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR           51.80      54.71        
 23 Monahan, Joseph J          8 Three Village-MR       53.33      55.58        
 24 Ciardullo, Michael         9 HAA-MR                 59.04      56.41        
 25 Smith, Dylan J            10 HAA-MR                 54.92      56.65        
 26 Miele, Matthew J          10 Three Village-MR     1:01.50      56.82        
 27 Liu, Tom M                10 Three Village-MR       54.67      58.60        
 28 Colletti, Max              8 Express Swimming-MR    58.21      59.06        
 29 Mackay, Aidan D            8 HAA-MR               1:15.00    1:00.63        
 30 Rateshwar, Dylan           8 Express Swimming-MR  1:16.00    1:03.29        
 31 Diaz, Jason R              9 Express Swimming-MR  1:08.00    1:04.48        
 32 Neff, Taite E             10 FA-MR                1:06.44    1:04.51        
 33 Dowdeswell, Nicholas H     9 BBSC-MR              1:21.55    1:04.68        
 34 Lemieux, Dylan F           8 HAA-MR               1:01.50    1:06.22        
 35 Kim, Aiden                10 Tmsuffolk-MR         1:11.86    1:08.95        
 36 Eng, Ethan M               9 FA-MR                1:01.99    1:12.33        
 -- Sweeney, Chris             9 HAA-MR               1:00.00         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Martinez, Michael R        9 HAA-MR               1:00.27         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Spooner, David R           8 HAA-MR               1:00.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Ackerman, Lucas J          9 HAA-MR               1:02.25         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Colletti, Lucas R          7 Express Swimming-MR  1:11.68         DQ        
      Scissors kick
 -- Marfoglio, Michael J      10 Three Village-MR       53.00         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Tian, Lucas A              8 Express Swimming-MR  1:00.00         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Kleinman, Evan J           9 Express Swimming-MR  2:12.50         DQ        
      Scissors kick
 -- Girgis, Jake               9 Tmsuffolk-MR         1:14.55         DQ        
      Scissors kick
 -- Hsieh, Kyle                7 Tmsuffolk-MR         1:21.90         DQ        
      Alternating Kick
 -- Augustin, James J         10 FA-MR                  43.94         DQ        
      One hand touch
 -- Bhanot, Vivian             8 Tmsuffolk-MR         1:36.95         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Chan, Curtis              10 Express Swimming-MR  1:26.03    1:28.30        
                  42.20     1:28.30 (46.10)                                        
  2 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR     1:31.93    1:32.11        
                  43.40     1:32.11 (48.71)                                        
  3 Truong, Koa                8 QNS-MR               1:41.54    1:41.37        
                  48.73     1:41.37 (52.64)                                        
  4 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR     1:46.48    1:46.57        
                  51.98     1:46.57 (54.59)                                        
  5 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR     1:46.36    1:46.90        
                  51.72     1:46.90 (55.18)                                        
  6 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR     1:46.33    1:48.75        
                  53.55     1:48.75 (55.20)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chan, Curtis              10 Express Swimming-MR  1:27.32    1:26.03 q      
                  40.56     1:26.03 (45.47)                                        
  2 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR     1:31.08    1:31.93 q      
                  44.97     1:31.93 (46.96)                                        
  3 Kohli, Arnav              10 Tmsuffolk-MR         1:44.09    1:41.35 q      
                  47.92     1:41.35 (53.43)                                        
  4 Truong, Koa                8 QNS-MR                    NT    1:41.54 q      
                  49.43     1:41.54 (52.11)                                        
  5 Shao, Julien H            10 QNS-MR                    NT    1:41.85 q      
  6 Jacuch, Christopher A     10 Tmsuffolk-MR         1:49.11    1:45.13 q      
                  49.56     1:45.13 (55.57)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Hwang, Edward              9 Tmsuffolk-MR         1:50.61    1:45.46        
                  50.77     1:45.46 (54.69)                                        
  8 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR     1:52.00    1:46.33        
                  51.20     1:46.33 (55.13)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR     1:44.81    1:46.36        
                  52.54     1:46.36 (53.82)                                        
 10 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR     1:45.86    1:46.48        
                  52.00     1:46.48 (54.48)                                        
 11 Pavelka, Matthew          10 QNS-MR               1:44.89    1:50.09        
                  53.41     1:50.09 (56.68)                                        
 12 Wong, Tyler P             10 Tmsuffolk-MR         1:59.60    1:55.97        
                  54.11   1:55.97 (1:01.86)                                        
 13 Morelli, Brennan Q         8 HAA-MR               1:48.24    1:56.33        
                  54.66   1:56.33 (1:01.67)                                        
 14 Pacifico, Jack V           9 Three Village-MR     1:45.00    1:56.92        
 15 Lee, Justin               10 QNS-MR                    NT    2:03.25        
 16 Colletti, Max              8 Express Swimming-MR  2:40.00    2:15.74        
                1:06.04   2:15.74 (1:09.70)                                        
 17 Kim, Aiden                10 Tmsuffolk-MR         2:01.09    2:41.31        
                1:11.29   2:41.31 (1:30.02)                                        
 -- Chan, Preston              8 Express Swimming-MR  2:30.00         DQ        
      One hand touch
 -- Kleinman, Evan J           9 Express Swimming-MR  2:40.00         DQ        
      One hand touch
                1:02.60        DQ (1:07.05)                                        
 -- Pan, John                  7 QNS-MR                    NT         DQ        
      One hand touch
                  55.91        DQ (1:05.11)                                        
 -- Cremers, Gavin J          10 BBSC-MR              1:55.55         DQ        
      One hand touch
                1:05.74        DQ (1:11.95)                                        
 -- Diaz, Jason R              9 Express Swimming-MR  2:15.00         DQ        
      Non-simultaneous touch
                1:02.63        DQ (1:16.76)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR       40.14      39.90        
  2 Gallub, Tyler              9 HAA-MR                 41.59      40.72        
  3 Smith, Dylan J            10 HAA-MR                 46.46      44.34        
  4 Field, Jacob B            10 Three Village-MR       46.16      45.69        
 -- Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    43.44         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kohli, Arnav              10 Tmsuffolk-MR           36.62      36.49 q      
  2 Jacuch, Adam              10 Tmsuffolk-MR           38.46      37.81 q      
  3 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR       39.32      40.14 q      
  4 Gallub, Tyler              9 HAA-MR                 41.95      41.59 q      
  5 Berland, Jake S            9 Express Swimming-MR       NT      42.68 q      
  6 Augustin, James J         10 FA-MR                  41.60      42.73 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    41.97      43.44        
  8 Wong, Tyler P             10 Tmsuffolk-MR           47.70      43.99        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tian, Lucas A              8 Express Swimming-MR    46.67      44.07        
 10 O'Brien, Charlie G         8 Tmsuffolk-MR           44.31      44.71        
 11 Froehlich, Joseph P        8 Tmsuffolk-MR           44.74      44.80        
 12 Jacuch, Christopher A     10 Tmsuffolk-MR           43.92      45.74        
 13 Field, Jacob B            10 Three Village-MR       43.02      46.16        
 14 Smith, Dylan J            10 HAA-MR                 48.78      46.46        
 15 Yao, Maxwell               7 Express Swimming-MR    47.18      46.47        
 16 Monahan, Joseph J          8 Three Village-MR       49.17      47.13        
 17 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR           44.09      48.45        
 18 Lalley, Jack A             9 QNS-MR                 53.41      49.46        
 19 Pan, John                  7 QNS-MR                 54.45      51.81        
 20 Huta, Tommy A             10 HAA-MR                 49.04      52.16        
 21 Steinberg, Matthew L      10 Tmsuffolk-MR           52.90      52.60        
 22 Liu, Tom M                10 Three Village-MR       50.43      55.51        
 23 Nichols, Matthew          10 Tmsuffolk-MR           51.90      59.64        
 24 Gyaltsen, Glory            8 QNS-MR               1:05.70    1:01.55        
 25 Dowdeswell, Nicholas H     9 BBSC-MR              1:02.55    1:04.15        
 26 Wong, Alexander            8 Tmsuffolk-MR         1:02.72    1:04.60        
 27 Li, Yiteng                 7 Tmsuffolk-MR           59.90    1:14.41        
 -- Ji, Edward H               8 Tmsuffolk-MR         1:01.90         DQ        
      Alternating Kick
 -- Sweeney, Chris             9 HAA-MR               1:00.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Colletti, Lucas R          7 Express Swimming-MR  1:05.00         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Diaz, Jason R              9 Express Swimming-MR    53.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Bice, Cormick R            7 QNS-MR                 53.66         DQ        
      Non-simultaneous touch
 -- Marfoglio, Michael J      10 Three Village-MR       52.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Savas, Brayden T          10 SSC-MR               1:15.92    1:17.17        
                  36.33     1:17.17 (40.84)                                        
  2 Gallub, Tyler              9 HAA-MR               1:25.90    1:23.68        
                  37.35     1:23.68 (46.33)                                        
  3 Chan, Curtis              10 Express Swimming-MR  1:25.13    1:25.05        
                  40.97     1:25.05 (44.08)                                        
  4 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR     1:24.45    1:26.51        
                  41.56     1:26.51 (44.95)                                        
  5 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR     1:27.28    1:26.68        
                  39.17     1:26.68 (47.51)                                        
  6 Field, Jacob B            10 Three Village-MR     1:28.63    1:35.86        
                  40.31     1:35.86 (55.55)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Savas, Brayden T          10 SSC-MR               1:19.54    1:15.92 q      
                  35.61     1:15.92 (40.31)                                        
  2 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR     1:23.33    1:24.45 q      
                  42.72     1:24.45 (41.73)                                        
  3 Chan, Curtis              10 Express Swimming-MR  1:30.08    1:25.13 q      
                  42.13     1:25.13 (43.00)                                        
  4 Gallub, Tyler              9 HAA-MR               1:29.37    1:25.90 q      
                  36.43     1:25.90 (49.47)                                        
  5 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR     1:28.14    1:27.28 q      
                  40.08     1:27.28 (47.20)                                        
  6 Field, Jacob B            10 Three Village-MR     1:39.10    1:28.63 q      
                  38.14     1:28.63 (50.49)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Shao, Julien H            10 QNS-MR                    NT    1:29.98        
                  43.37     1:29.98 (46.61)                                        
  8 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR     1:30.60    1:31.19        
                  42.79     1:31.19 (48.40)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wong, Tyler P             10 Tmsuffolk-MR         1:33.59    1:31.65        
                  41.69     1:31.65 (49.96)                                        
 10 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               1:32.48    1:34.86        
                  43.39     1:34.86 (51.47)                                        
 11 Kunzler, Jake R           10 Three Village-MR     1:36.13    1:35.14        
                  42.72     1:35.14 (52.42)                                        
 12 Souberbielle, Santiago G  10 Express Swimming-MR  1:39.80    1:35.82        
                  45.49     1:35.82 (50.33)                                        
 13 Truong, Koa                8 QNS-MR               1:38.81    1:36.20        
                  48.75     1:36.20 (47.45)                                        
 14 Monahan, Joseph J          8 Three Village-MR     1:42.70    1:36.22        
                  43.05     1:36.22 (53.17)                                        
 15 O'Brien, Charlie G         8 Tmsuffolk-MR         1:30.90    1:36.28        
                  43.44     1:36.28 (52.84)                                        
 16 Froehlich, Joseph P        8 Tmsuffolk-MR         1:49.90    1:36.49        
 17 Miele, Matthew J          10 Three Village-MR     1:42.00    1:36.90        
 18 Pavelka, Matthew          10 QNS-MR               1:33.37    1:36.94        
                  47.63     1:36.94 (49.31)                                        
 19 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR               1:34.09    1:38.24        
                  43.50     1:38.24 (54.74)                                        
 20 Berland, Jake S            9 Express Swimming-MR  2:10.00    1:39.66        
                  42.18     1:39.66 (57.48)                                        
 21 Legrady, Max R             9 Three Village-MR     1:38.05    1:39.87        
                  46.09     1:39.87 (53.78)                                        
 22 Pacifico, Jack V           9 Three Village-MR     1:40.38    1:40.11        
                  47.26     1:40.11 (52.85)                                        
 23 Ji, Edwin X               10 Tmsuffolk-MR         1:40.83    1:40.95        
                  48.56     1:40.95 (52.39)                                        
 24 Klaric, Maksim A           9 Three Village-MR     1:38.10    1:42.37        
                  46.72     1:42.37 (55.65)                                        
 25 Mitchell, Joshua S         9 Tmsuffolk-MR         1:35.45    1:43.68        
                  45.99     1:43.68 (57.69)                                        
 26 Pan, John                  7 QNS-MR                    NT    1:46.09        
                  46.86     1:46.09 (59.23)                                        
 27 Sivin, Alec                9 Tmsuffolk-MR         2:00.92    1:46.25        
                  53.48     1:46.25 (52.77)                                        
 28 Lemieux, Dylan F           8 HAA-MR               2:03.43    1:46.90        
                  48.29     1:46.90 (58.61)                                        
 29 Chan, Preston              8 Express Swimming-MR  2:10.00    1:53.58        
                  55.06     1:53.58 (58.52)                                        
 30 Colletti, Max              8 Express Swimming-MR  2:03.63    2:02.11        
                  59.15   2:02.11 (1:02.96)                                        
 31 Wong, Alexander            8 Tmsuffolk-MR         2:02.59    2:07.20        
                  54.64   2:07.20 (1:12.56)                                        
 32 Korica, Marko              8 Express Swimming-MR  2:45.00    2:15.66        
                1:03.61   2:15.66 (1:12.05)                                        
 -- Montagnino, Tyler F        8 BBSC-MR              1:37.09         DQ        
      Non-simultaneous kick - breast
                  42.76          DQ (52.19)                                        
 -- Jacuch, Adam              10 Tmsuffolk-MR         1:21.08         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  38.27          DQ (42.19)                                        
 -- Kleinman, Evan J           9 Express Swimming-MR  2:30.00         DQ        
      No touch - fly
                  57.00        DQ (1:03.04)                                        
 -- Dowdeswell, Nicholas H     9 BBSC-MR              1:57.55         DQ        
      Strokes out of sequence - IM
                  59.82        DQ (1:05.26)                                        
 -- Kittilsen, Ryan A          9 Three Village-MR     1:42.85         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  41.98          DQ (51.72)                                        
 -- Zhu, Ethan                 8 BBSC-MR              2:12.55         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  59.31        DQ (1:01.80)                                        
 -- Li, Yiteng                 7 Tmsuffolk-MR         2:08.90         DQ        
      One hand touch - breast
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Xia, Christopher          12 QNS-MR                 25.13      25.26        
  2 Sobhy, Mina-Abanoub M     12 BBSC-MR                27.96      28.01        
  3 Griffin, Oliver           12 HAA-MR                 28.12      28.35        
  4 Holler, John T            12 HAA-MR                 28.67      28.59        
  5 Pabisch, Brian A          12 Tmsuffolk-MR           28.32      28.73        
  6 Rogowsky, Benjamin N      12 Tmsuffolk-MR           28.53      29.40        
B - Final
  7 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR                 29.14      28.62        
  8 Jensen, Johnathan         12 Express Swimming-MR    29.52      29.49        
  9 Zoccoli, Harrison         11 Tmsuffolk-MR           29.77      29.83        
 10 Martin, Gabe C            12 SSC-MR                 29.87      30.04        
 11 Abaza, Anwar              11 Tmsuffolk-MR           29.72      30.20        
 12 Sloniewsky, Peter A       12 Three Village-MR       29.84      30.46        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Xia, Christopher          12 QNS-MR                 26.37      25.13 q      
  2 Sobhy, Mina-Abanoub M     12 BBSC-MR                27.09      27.96 q      
  3 Griffin, Oliver           12 HAA-MR                 28.32      28.12 q      
  4 Pabisch, Brian A          12 Tmsuffolk-MR           28.15      28.32 q      
  5 Rogowsky, Benjamin N      12 Tmsuffolk-MR           30.00      28.53 q      
  6 Holler, John T            12 HAA-MR                 30.36      28.67 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR                 28.62      29.14 q      
  8 Jensen, Johnathan         12 Express Swimming-MR    31.21      29.52 q      
  9 Abaza, Anwar              11 Tmsuffolk-MR           30.71      29.72 q      
 10 Zoccoli, Harrison         11 Tmsuffolk-MR           29.95      29.77 q      
 11 Sloniewsky, Peter A       12 Three Village-MR       29.99      29.84 q      
 12 Martin, Gabe C            12 SSC-MR                 29.73      29.87 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Perecinsky, Martin        11 Tmsuffolk-MR           30.15      30.22        
 14 Leu, Patrick              12 Express Swimming-MR    29.24      30.35        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Zegadlo, Zachari C        12 BBSC-MR                31.44      30.36        
 16 Grant, Andrew G           11 Tmsuffolk-MR           30.25      30.42        
 17 Martin, Tim J             12 SSC-MR                 30.29      30.44        
 18 Wolfe, Austin J           12 Tmsuffolk-MR           30.42      30.91        
 19 Monahan, James J          11 Three Village-MR       29.93      30.98        
 20 Gabinoff, Aaron           12 Tmsuffolk-MR           30.62      31.00        
 21 Prokopenko, Dennis        12 Express Swimming-MR    31.59      31.34        
 22 Miele, Thomas L           12 Three Village-MR       29.62      31.41        
 23 Ma, Kevin                 11 Tmsuffolk-MR           32.70      31.54        
 24 Cerniglia, Matthew        11 SSC-MR                 31.69      31.79        
 25 Montagnino, Dean V        11 BBSC-MR                31.64      31.88        
 26 Gentilini, Peter J        11 BBSC-MR                34.30      32.03        
 27 D'Andrea, Jack            12 SSC-MR                 34.06      32.36        
 28 Lee, Jonathan             12 HAA-MR                 32.66      32.46        
 28 Golduber, Ethan L         12 Express Swimming-MR    33.17      32.46        
 30 Young, Aaron M            12 SSC-MR                 32.22      32.47        
 31 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    32.24      32.60        
 32 Gallub, Dylan             11 HAA-MR                 31.12      32.63        
 33 Falcone, Christopher J    12 BBSC-MR                32.56      32.64        
 34 Choi, Jushin              12 SSC-MR                 36.00      32.73        
 35 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR           34.12      32.94        
 36 Barberi, Danny            12 BBSC-MR                34.54      32.96        
 37 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR    32.76      32.99        
 38 Saini, Arjun S            11 Express Swimming-MR    33.29      33.25        
 39 Savoretti, Johnnie        11 HAA-MR                 33.60      33.40        
 40 Morelli, Jack H           11 HAA-MR                 33.29      33.54        
 41 Hussein, Amir W           11 Tmsuffolk-MR           31.08      33.56        
 42 Chan, Nicholas            12 Express Swimming-MR    37.14      34.14        
 43 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR                 34.20      34.15        
 44 Wtorkowski, Alex          11 Tmsuffolk-MR           35.62      34.38        
 45 Cooper, Brandon           11 SSC-MR                 35.19      34.59        
 46 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR                 35.17      34.92        
 46 Pocock, Harry J           12 Express Swimming-MR    35.94      34.92        
 48 Doboli, Alex              11 Tmsuffolk-MR           35.40      35.11        
 49 Staiano, Marc C           12 Three Village-MR       37.93      35.23        
 49 Gyaltsen, Tenzin          11 QNS-MR                 36.32      35.23        
 51 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR    36.16      35.28        
 52 Bruder, Peter J           11 HAA-MR                 37.72      35.41        
 53 Klawiter, Max M           11 Tmsuffolk-MR           35.43      35.57        
 54 Napolitano, Nick          12 HAA-MR                 33.86      35.73        
 55 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR    36.73      36.15        
 56 Wang, Andrew C            11 Three Village-MR       39.58      36.48        
 57 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR    35.88      36.70        
 58 Ghermezian, Mitchel       11 Tmsuffolk-MR           40.52      37.27        
 59 Marcus, Senan L           12 Express Swimming-MR    45.00      37.92        
 60 Goncalves, Skylar C       11 BBSC-MR                37.85      38.30        
 61 Treacher, Jack R          12 HAA-MR                 39.09      38.36        
 62 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR    38.21      38.58        
 63 Napolitano, Joe           12 HAA-MR                 34.89      38.97        
 64 Vaynshteyn, Filbert R     12 Express Swimming-MR    40.54      40.05        
 65 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR           41.79      40.68        
 66 Garrity, Jack J           12 HAA-MR                 42.09      41.32        
 67 DiDio, Chase              11 HAA-MR                 45.27      43.41        
 68 Prabhu, Arav M            11 HAA-MR                 46.89      43.49        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Xia, Christopher          12 QNS-MR                 54.83      55.35        
                  26.39       55.35 (28.96)                                        
  2 Sobhy, Mina-Abanoub M     12 BBSC-MR              1:01.42    1:01.77        
                  29.09     1:01.77 (32.68)                                        
  3 Holler, John T            12 HAA-MR               1:01.82    1:01.81        
                  29.62     1:01.81 (32.19)                                        
  4 Hall III, Richard D       11 Three Village-MR     1:02.36    1:03.01        
                  30.51     1:03.01 (32.50)                                        
  5 Pabisch, Brian A          12 Tmsuffolk-MR         1:02.72    1:03.20        
                  30.14     1:03.20 (33.06)                                        
  6 Sloniewsky, Peter A       12 Three Village-MR     1:03.75    1:05.23        
                  31.53     1:05.23 (33.70)                                        
B - Final
  7 Perecinsky, Martin        11 Tmsuffolk-MR         1:04.29    1:03.31        
                  30.01     1:03.31 (33.30)                                        
  8 Demaio, Thomas M          11 Three Village-MR     1:05.82    1:05.74        
                  32.14     1:05.74 (33.60)                                        
  9 Monahan, James J          11 Three Village-MR     1:06.94    1:05.97        
                  31.61     1:05.97 (34.36)                                        
 10 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               1:07.30    1:06.23        
                  31.30     1:06.23 (34.93)                                        
 11 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR               1:04.53    1:07.36        
                  31.51     1:07.36 (35.85)                                        
 12 Abaza, Anwar              11 Tmsuffolk-MR         1:06.50    1:10.17        
                  33.65     1:10.17 (36.52)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Xia, Christopher          12 QNS-MR                 57.30      54.83 q      
                  26.21       54.83 (28.62)                                        
  2 Sobhy, Mina-Abanoub M     12 BBSC-MR              1:01.91    1:01.42 q      
                  28.64     1:01.42 (32.78)                                        
  3 Holler, John T            12 HAA-MR               1:01.06    1:01.82 q      
                  29.87     1:01.82 (31.95)                                        
  4 Hall III, Richard D       11 Three Village-MR     1:01.68    1:02.36 q      
                  30.23     1:02.36 (32.13)                                        
  5 Pabisch, Brian A          12 Tmsuffolk-MR         1:03.85    1:02.72 q      
                  29.84     1:02.72 (32.88)                                        
  6 Griffin, Oliver           12 HAA-MR               1:03.20    1:03.56 q      
                  29.98     1:03.56 (33.58)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Sloniewsky, Peter A       12 Three Village-MR     1:03.83    1:03.75 q      
                  30.77     1:03.75 (32.98)                                        
  8 Perecinsky, Martin        11 Tmsuffolk-MR         1:04.62    1:04.29 q      
                  30.83     1:04.29 (33.46)                                        
  9 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR               1:04.70    1:04.53 q      
                  30.71     1:04.53 (33.82)                                        
 10 Rogowsky, Benjamin N      12 Tmsuffolk-MR         1:06.04    1:04.66 q      
                  30.96     1:04.66 (33.70)                                        
 11 Demaio, Thomas M          11 Three Village-MR     1:06.64    1:05.82 q      
                  31.86     1:05.82 (33.96)                                        
 12 Abaza, Anwar              11 Tmsuffolk-MR         1:06.71    1:06.50 q      
                  31.62     1:06.50 (34.88)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Monahan, James J          11 Three Village-MR     1:05.27    1:06.94        
                  31.33     1:06.94 (35.61)                                        
 14 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               1:10.47    1:07.30        
                  31.74     1:07.30 (35.56)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Grant, Andrew G           11 Tmsuffolk-MR         1:08.86    1:08.52        
                  32.31     1:08.52 (36.21)                                        
 16 Lee, Jonathan             12 HAA-MR               1:10.43    1:09.35        
                  32.64     1:09.35 (36.71)                                        
 17 Cerniglia, Matthew        11 SSC-MR               1:09.00    1:09.61        
                  32.84     1:09.61 (36.77)                                        
 18 Ma, Kevin                 11 Tmsuffolk-MR         1:13.22    1:10.76        
                  34.92     1:10.76 (35.84)                                        
 19 D'Andrea, Jack            12 SSC-MR               1:15.85    1:11.32        
                  34.43     1:11.32 (36.89)                                        
 20 Miele, Thomas L           12 Three Village-MR     1:10.37    1:12.56        
                  33.60     1:12.56 (38.96)                                        
 21 Saini, Arjun S            11 Express Swimming-MR  1:17.40    1:13.19        
                  34.45     1:13.19 (38.74)                                        
 22 Horbach, Aidan P          12 FA-MR                1:11.51    1:13.56        
                  35.45     1:13.56 (38.11)                                        
 23 Morelli, Jack H           11 HAA-MR               1:13.75    1:13.65        
                  36.04     1:13.65 (37.61)                                        
 24 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR         1:16.73    1:13.77        
                  34.70     1:13.77 (39.07)                                        
 25 Gallub, Dylan             11 HAA-MR               1:16.26    1:14.56        
                  35.90     1:14.56 (38.66)                                        
 26 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR               1:16.23    1:14.68        
                  35.90     1:14.68 (38.78)                                        
 27 Savoretti, Johnnie        11 HAA-MR               1:15.32    1:14.75        
                  36.88     1:14.75 (37.87)                                        
 28 O'Connell, Ryan K         11 BBSC-MR              1:15.89    1:16.14        
                  35.33     1:16.14 (40.81)                                        
 29 Wang, Andrew C            11 Three Village-MR     1:44.51    1:16.33        
                  35.95     1:16.33 (40.38)                                        
 30 Doboli, Alex              11 Tmsuffolk-MR         1:19.07    1:17.66        
                  38.38     1:17.66 (39.28)                                        
 31 Wtorkowski, Alex          11 Tmsuffolk-MR         1:20.67    1:17.72        
 32 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR  1:20.56    1:18.16        
                  37.53     1:18.16 (40.63)                                        
 33 Napolitano, Joe           12 HAA-MR               1:24.11    1:18.75        
                  37.26     1:18.75 (41.49)                                        
 34 Hussein, Amir W           11 Tmsuffolk-MR         1:14.39    1:18.99        
                  36.56     1:18.99 (42.43)                                        
 35 Staiano, Marc C           12 Three Village-MR     1:26.08    1:19.38        
                  37.99     1:19.38 (41.39)                                        
 36 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR               1:21.51    1:20.51        
                  38.59     1:20.51 (41.92)                                        
 37 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR  1:46.68    1:20.83        
                  38.62     1:20.83 (42.21)                                        
 38 Pocock, Harry J           12 Express Swimming-MR  1:20.22    1:20.88        
                  38.56     1:20.88 (42.32)                                        
 39 Napolitano, Nick          12 HAA-MR               1:23.69    1:22.35        
                  38.29     1:22.35 (44.06)                                        
 40 Gyaltsen, Tenzin          11 QNS-MR               1:21.42    1:22.54        
 41 Bruder, Peter J           11 HAA-MR               1:27.93    1:25.47        
                  41.35     1:25.47 (44.12)                                        
 42 Tian, Adam J              11 Express Swimming-MR  1:28.06    1:27.34        
                  41.41     1:27.34 (45.93)                                        
 43 Nicolaides, Zachary       12 Tmsuffolk-MR         1:27.50    1:28.78        
                  42.42     1:28.78 (46.36)                                        
 44 Marcus, Senan L           12 Express Swimming-MR  1:45.00    1:30.75        
 45 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR  1:45.00    1:30.80        
 46 Ghermezian, Mitchel       11 Tmsuffolk-MR         1:31.28    1:31.62        
                  42.25     1:31.62 (49.37)                                        
 47 Goncalves, Skylar C       11 BBSC-MR              1:26.07    1:33.30        
                  42.72     1:33.30 (50.58)                                        
 48 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR         1:41.95    1:39.12        
 49 Sagiraju, SriSamanyu      11 HAA-MR               1:42.56    1:41.09        
                  46.51     1:41.09 (54.58)                                        
 50 Prabhu, Arav M            11 HAA-MR               1:46.63    1:42.58        
                  48.01     1:42.58 (54.57)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Griffin, Oliver           12 HAA-MR                 32.34      32.36        
  2 Perecinsky, Martin        11 Tmsuffolk-MR           33.78      33.67        
  3 Hall III, Richard D       11 Three Village-MR       33.57      33.92        
  4 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR                 34.54      34.43        
  5 Holler, John T            12 HAA-MR                 34.55      35.06        
 -- Golduber, Ethan L         12 Express Swimming-MR    34.07         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
B - Final
  7 Demaio, Thomas M          11 Three Village-MR       36.62      34.76        
  8 Zegadlo, Zachari C        12 BBSC-MR                35.20      35.20        
  9 Gallub, Dylan             11 HAA-MR                 34.78      35.52        
 10 Rogowsky, Benjamin N      12 Tmsuffolk-MR           35.77      36.71        
 11 Klaric, Zander W          12 Three Village-MR       36.21      37.12        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Griffin, Oliver           12 HAA-MR                 32.77      32.34 q      
  2 Hall III, Richard D       11 Three Village-MR       33.96      33.57 q      
  3 Perecinsky, Martin        11 Tmsuffolk-MR           34.64      33.78 q      
  4 Golduber, Ethan L         12 Express Swimming-MR    33.10      34.07 q      
  5 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR                 33.23      34.54 q      
  6 Holler, John T            12 HAA-MR                 36.49      34.55 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Gallub, Dylan             11 HAA-MR                 35.22      34.78 q      
  8 Zegadlo, Zachari C        12 BBSC-MR                35.79      35.20 q      
  9 Rogowsky, Benjamin N      12 Tmsuffolk-MR           36.29      35.77 q      
 10 Klaric, Zander W          12 Three Village-MR       35.16      36.21 q      
 11 Demaio, Thomas M          11 Three Village-MR       36.72      36.62 q      
 12 Shenoy, Anish A           12 HAA-MR                 36.47      36.74 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Young, Aaron M            12 SSC-MR                 38.21      37.14        
 14 Cerniglia, Matthew        11 SSC-MR                 36.55      37.56        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Jensen, Johnathan         12 Express Swimming-MR    38.47      37.58        
 16 Leu, Patrick              12 Express Swimming-MR    38.71      38.05        
 17 Martin, Gabe C            12 SSC-MR                 35.51      38.21        
 18 Grant, Andrew G           11 Tmsuffolk-MR           37.77      38.40        
 18 Falcone, Christopher J    12 BBSC-MR                37.12      38.40        
 20 Ma, Kevin                 11 Tmsuffolk-MR           38.46      38.84        
 21 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    37.95      38.99        
 22 Lee, Jonathan             12 HAA-MR                 39.31      39.31        
 23 D'Andrea, Jack            12 SSC-MR                 40.20      39.36        
 24 Miele, Thomas L           12 Three Village-MR       38.45      39.46        
 25 Savoretti, Johnnie        11 HAA-MR                 39.65      40.17        
 26 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR    41.24      40.42        
 27 Choi, Jushin              12 SSC-MR                 45.00      40.44        
 28 Klawiter, Max M           11 Tmsuffolk-MR           40.36      41.30        
 28 Morelli, Jack H           11 HAA-MR                 40.60      41.30        
 30 Hussein, Amir W           11 Tmsuffolk-MR           42.65      41.47        
 31 Doboli, Alex              11 Tmsuffolk-MR           44.64      41.89        
 32 Barberi, Danny            12 BBSC-MR                42.77      41.99        
 33 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR                 42.99      42.03        
 34 Napolitano, Nick          12 HAA-MR                 42.79      42.64        
 35 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR                 41.16      43.08        
 36 Pocock, Harry J           12 Express Swimming-MR    41.43      43.17        
 37 Chan, Nicholas            12 Express Swimming-MR    46.46      43.75        
 38 Nicolaides, Zachary       12 Tmsuffolk-MR           44.54      44.46        
 39 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR           44.11      44.87        
 40 Wtorkowski, Alex          11 Tmsuffolk-MR           46.84      45.36        
 41 Garrity, Jack J           12 HAA-MR                 48.68      45.91        
 42 Gyaltsen, Tenzin          11 QNS-MR                 45.07      45.95        
 43 Goncalves, Skylar C       11 BBSC-MR                48.91      46.63        
 44 Treacher, Jack R          12 HAA-MR                 46.32      47.04        
 45 Wang, Andrew C            11 Three Village-MR       47.88      47.26        
 46 DiDio, Chase              11 HAA-MR                 51.65      47.95        
 47 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR           53.11      48.77        
 48 Prabhu, Arav M            11 HAA-MR                 54.78      50.40        
 49 Bruder, Peter J           11 HAA-MR                 47.30      50.70        
 50 Ghermezian, Mitchel       11 Tmsuffolk-MR           49.58      50.92        
 51 Vaynshteyn, Filbert R     12 Express Swimming-MR    51.68      51.21        
 52 Marcus, Senan L           12 Express Swimming-MR    50.00      53.34        
 -- MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR    41.77         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Cooper, Brandon           11 SSC-MR                 50.00         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Sloniewsky, Peter A       12 Three Village-MR     1:08.40    1:07.84        
  2 Sobhy, Mina-Abanoub M     12 BBSC-MR              1:09.68    1:09.21        
                  33.49     1:09.21 (35.72)                                        
  3 Hall III, Richard D       11 Three Village-MR     1:13.07    1:11.92        
                  34.77     1:11.92 (37.15)                                        
  4 Perecinsky, Martin        11 Tmsuffolk-MR         1:11.00    1:12.00        
                  34.74     1:12.00 (37.26)                                        
  5 Abaza, Anwar              11 Tmsuffolk-MR         1:13.10    1:14.44        
                  37.51     1:14.44 (36.93)                                        
  6 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR               1:12.85    1:14.72        
                  35.85     1:14.72 (38.87)                                        
B - Final
  7 Pabisch, Brian A          12 Tmsuffolk-MR         1:15.60    1:14.48        
                  36.97     1:14.48 (37.51)                                        
  8 Demaio, Thomas M          11 Three Village-MR     1:15.47    1:14.70        
                  36.69     1:14.70 (38.01)                                        
  9 Shenoy, Anish A           12 HAA-MR               1:17.57    1:17.08        
                  37.51     1:17.08 (39.57)                                        
 10 Cerniglia, Matthew        11 SSC-MR               1:18.05    1:17.56        
                  37.48     1:17.56 (40.08)                                        
 11 Gallub, Dylan             11 HAA-MR               1:18.77    1:21.00        
                  39.08     1:21.00 (41.92)                                        
 12 Monahan, James J          11 Three Village-MR     1:18.18    1:21.08        
                  38.99     1:21.08 (42.09)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sloniewsky, Peter A       12 Three Village-MR     1:09.58    1:08.40 q      
                  33.60     1:08.40 (34.80)                                        
  2 Sobhy, Mina-Abanoub M     12 BBSC-MR              1:07.22    1:09.68 q      
                  33.58     1:09.68 (36.10)                                        
  3 Perecinsky, Martin        11 Tmsuffolk-MR         1:12.18    1:11.00 q      
                  34.52     1:11.00 (36.48)                                        
  4 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR               1:12.01    1:12.85 q      
                  35.75     1:12.85 (37.10)                                        
  5 Hall III, Richard D       11 Three Village-MR     1:12.02    1:13.07 q      
                  35.59     1:13.07 (37.48)                                        
  6 Abaza, Anwar              11 Tmsuffolk-MR         1:17.73    1:13.10 q      
                  36.05     1:13.10 (37.05)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Demaio, Thomas M          11 Three Village-MR     1:18.01    1:15.47 q      
                  37.48     1:15.47 (37.99)                                        
  8 Pabisch, Brian A          12 Tmsuffolk-MR         1:16.51    1:15.60 q      
                  37.22     1:15.60 (38.38)                                        
  9 Rogowsky, Benjamin N      12 Tmsuffolk-MR         1:18.81    1:16.43 q      
                  37.32     1:16.43 (39.11)                                        
 10 Shenoy, Anish A           12 HAA-MR               1:19.97    1:17.57 q      
                  37.56     1:17.57 (40.01)                                        
 11 Cerniglia, Matthew        11 SSC-MR               1:19.76    1:18.05 q      
                  38.19     1:18.05 (39.86)                                        
 12 Monahan, James J          11 Three Village-MR     1:18.82    1:18.18 q      
                  37.69     1:18.18 (40.49)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Gallub, Dylan             11 HAA-MR               1:18.49    1:18.77        
                  38.24     1:18.77 (40.53)                                        
 14 D'Andrea, Jack            12 SSC-MR               1:31.56    1:21.83        
                  39.58     1:21.83 (42.25)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               1:20.27    1:22.36        
                  38.41     1:22.36 (43.95)                                        
 16 Miele, Thomas L           12 Three Village-MR     1:17.73    1:22.85        
                  39.79     1:22.85 (43.06)                                        
 17 Lee, Jonathan             12 HAA-MR               1:25.45    1:23.94        
                  40.54     1:23.94 (43.40)                                        
 18 Morelli, Jack H           11 HAA-MR               1:33.73    1:25.10        
                  42.13     1:25.10 (42.97)                                        
 19 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR  1:29.91    1:25.84        
                  40.88     1:25.84 (44.96)                                        
 20 Pocock, Harry J           12 Express Swimming-MR  1:33.48    1:27.13        
                  42.52     1:27.13 (44.61)                                        
 21 Horbach, Aidan P          12 FA-MR                1:29.99    1:28.03        
 22 Saini, Arjun S            11 Express Swimming-MR  1:33.09    1:28.49        
 23 O'Connell, Ryan K         11 BBSC-MR              1:28.15    1:29.74        
                  41.95     1:29.74 (47.79)                                        
 24 Tian, Adam J              11 Express Swimming-MR  1:45.00    1:30.25        
                  43.82     1:30.25 (46.43)                                        
 25 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR               1:32.15    1:30.57        
 26 Hussein, Amir W           11 Tmsuffolk-MR         1:30.23    1:30.93        
                  44.75     1:30.93 (46.18)                                        
 27 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR         1:34.35    1:31.07        
                  43.82     1:31.07 (47.25)                                        
 28 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR  1:28.98    1:34.39        
                  46.39     1:34.39 (48.00)                                        
 29 Staiano, Marc C           12 Three Village-MR     1:45.51    1:34.40        
                  46.64     1:34.40 (47.76)                                        
 30 Wtorkowski, Alex          11 Tmsuffolk-MR         1:48.90    1:36.43        
                  46.97     1:36.43 (49.46)                                        
 31 Bruder, Peter J           11 HAA-MR               1:45.68    1:46.41        
                  50.66     1:46.41 (55.75)                                        
 32 Ghermezian, Mitchel       11 Tmsuffolk-MR         1:53.06    1:48.18        
 33 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR         1:58.44    1:48.94        
 -- Nicolaides, Zachary       12 Tmsuffolk-MR         1:35.10         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  45.31          DQ (48.46)                                        
 -- Napolitano, Joe           12 HAA-MR               1:37.62         DQ        
      Delay initiating turn after past vertical
                  43.86          DQ (47.67)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Xia, Christopher          12 QNS-MR                 29.58      29.96        
  2 Holler, John T            12 HAA-MR                 35.12      35.19        
  3 Demaio, Thomas M          11 Three Village-MR       38.21      37.35        
  4 Griffin, Oliver           12 HAA-MR                 37.28      37.74        
  5 Miele, Thomas L           12 Three Village-MR       38.30      38.16        
  6 Pabisch, Brian A          12 Tmsuffolk-MR           38.56      38.55        
B - Final
  7 Grant, Andrew G           11 Tmsuffolk-MR           38.87      38.69        
  8 Hall III, Richard D       11 Three Village-MR       40.02      39.75        
  9 Shenoy, Anish A           12 HAA-MR                 41.22      41.29        
 10 Ma, Kevin                 11 Tmsuffolk-MR           42.32      41.62        
 11 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR                 42.33      41.82        
 12 Hussein, Amir W           11 Tmsuffolk-MR           41.65      42.17        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Xia, Christopher          12 QNS-MR                 31.41      29.58 q      
  2 Holler, John T            12 HAA-MR                 34.86      35.12 q      
  3 Griffin, Oliver           12 HAA-MR                 36.46      37.28 q      
  4 Demaio, Thomas M          11 Three Village-MR       39.34      38.21 q      
  5 Miele, Thomas L           12 Three Village-MR       37.76      38.30 q      
  6 Pabisch, Brian A          12 Tmsuffolk-MR           39.30      38.56 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Grant, Andrew G           11 Tmsuffolk-MR           39.24      38.87 q      
  8 Hall III, Richard D       11 Three Village-MR       40.33      40.02 q      
  9 Shenoy, Anish A           12 HAA-MR                 40.52      41.22 q      
 10 Hussein, Amir W           11 Tmsuffolk-MR           42.96      41.65 q      
 11 Ma, Kevin                 11 Tmsuffolk-MR           43.40      42.32 q      
 12 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR                 40.51      42.33 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Monahan, James J          11 Three Village-MR       41.02      42.90        
 14 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR                 44.50      44.65        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Morelli, Jack H           11 HAA-MR                 43.84      44.92        
 16 Gyaltsen, Tenzin          11 QNS-MR                 47.03      45.49        
 17 Staiano, Marc C           12 Three Village-MR       48.92      45.52        
 18 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR    45.30      45.54        
 19 Doboli, Alex              11 Tmsuffolk-MR           45.20      45.84        
 20 Nicolaides, Zachary       12 Tmsuffolk-MR           45.90      47.60        
 21 Savoretti, Johnnie        11 HAA-MR                 50.32      49.48        
 22 Bruder, Peter J           11 HAA-MR                 50.16      49.72        
 23 Napolitano, Nick          12 HAA-MR                 51.11      49.83        
 24 Wang, Andrew C            11 Three Village-MR       49.63      49.90        
 25 Marcus, Senan L           12 Express Swimming-MR    55.00      50.29        
 26 Sagiraju, SriSamanyu      11 HAA-MR                 50.61      51.88        
 27 Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR           57.16      53.21        
 28 Tian, Adam J              11 Express Swimming-MR    52.89      53.28        
 29 Ghermezian, Mitchel       11 Tmsuffolk-MR           51.36      54.70        
 30 Goncalves, Skylar C       11 BBSC-MR                52.55      57.72        
 -- Prabhu, Arav M            11 HAA-MR               1:00.38         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Horbach, Aidan P          12 FA-MR                  53.30         DQ        
      Incomplete stroke cycle other than one pull followed by one kick
 -- Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR  1:10.00         DQ        
      Alternating Kick
 -- Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR                 47.86         DQ        
      One hand touch
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Xia, Christopher          12 QNS-MR               1:06.25    1:06.21        
                  31.27     1:06.21 (34.94)                                        
  2 Holler, John T            12 HAA-MR               1:17.20    1:18.93        
                  36.88     1:18.93 (42.05)                                        
  3 Rogowsky, Benjamin N      12 Tmsuffolk-MR         1:20.00    1:22.13        
                  37.63     1:22.13 (44.50)                                        
  4 Sobhy, Mina-Abanoub M     12 BBSC-MR              1:21.40    1:23.05        
                  38.65     1:23.05 (44.40)                                        
  5 Griffin, Oliver           12 HAA-MR               1:22.85    1:23.87        
                  38.87     1:23.87 (45.00)                                        
  6 Demaio, Thomas M          11 Three Village-MR     1:24.23    1:25.90        
                  40.96     1:25.90 (44.94)                                        
B - Final
  7 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:26.52    1:24.20        
                  39.94     1:24.20 (44.26)                                        
  8 Hall III, Richard D       11 Three Village-MR     1:25.37    1:24.70        
                  40.10     1:24.70 (44.60)                                        
  9 Pabisch, Brian A          12 Tmsuffolk-MR         1:27.28    1:26.90        
                  41.85     1:26.90 (45.05)                                        
 10 Klaric, Zander W          12 Three Village-MR     1:26.03    1:28.70        
                  41.39     1:28.70 (47.31)                                        
 11 Sloniewsky, Peter A       12 Three Village-MR     1:27.61    1:29.40        
                  43.23     1:29.40 (46.17)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Xia, Christopher          12 QNS-MR               1:06.73    1:06.25 q      
                  31.25     1:06.25 (35.00)                                        
  2 Holler, John T            12 HAA-MR               1:19.31    1:17.20 q      
                  36.45     1:17.20 (40.75)                                        
  3 Rogowsky, Benjamin N      12 Tmsuffolk-MR         1:21.80    1:20.00 q      
                  36.87     1:20.00 (43.13)                                        
  4 Sobhy, Mina-Abanoub M     12 BBSC-MR              1:18.57    1:21.40 q      
                  38.19     1:21.40 (43.21)                                        
  5 Griffin, Oliver           12 HAA-MR               1:24.25    1:22.85 q      
                  38.83     1:22.85 (44.02)                                        
  6 Demaio, Thomas M          11 Three Village-MR     1:27.63    1:24.23 q      
                  40.53     1:24.23 (43.70)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Hall III, Richard D       11 Three Village-MR     1:28.13    1:25.37 q      
                  40.47     1:25.37 (44.90)                                        
  8 Klaric, Zander W          12 Three Village-MR     1:26.15    1:26.03 q      
                  39.75     1:26.03 (46.28)                                        
  9 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:26.91    1:26.52 q      
                  40.25     1:26.52 (46.27)                                        
 10 Gabinoff, Aaron           12 Tmsuffolk-MR         1:27.62    1:26.69 q      
                  41.18     1:26.69 (45.51)                                        
 11 Pabisch, Brian A          12 Tmsuffolk-MR         1:24.44    1:27.28 q      
                  40.74     1:27.28 (46.54)                                        
 12 Sloniewsky, Peter A       12 Three Village-MR     1:38.63    1:27.61 q      
                  42.65     1:27.61 (44.96)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Wolfe, Austin J           12 Tmsuffolk-MR         1:34.78    1:28.32        
                  43.38     1:28.32 (44.94)                                        
 14 Monahan, James J          11 Three Village-MR     1:28.18    1:28.33        
                  41.32     1:28.33 (47.01)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Shenoy, Anish A           12 HAA-MR               1:27.12    1:29.07        
                  41.29     1:29.07 (47.78)                                        
 16 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:27.84    1:30.52        
                  42.83     1:30.52 (47.69)                                        
 17 Ma, Kevin                 11 Tmsuffolk-MR         1:34.86    1:31.62        
                  44.62     1:31.62 (47.00)                                        
 18 Hussein, Amir W           11 Tmsuffolk-MR         1:34.75    1:31.64        
                  44.48     1:31.64 (47.16)                                        
 19 Abaza, Anwar              11 Tmsuffolk-MR         1:30.98    1:33.03        
                  43.20     1:33.03 (49.83)                                        
 20 Golduber, Ethan L         12 Express Swimming-MR  1:34.31    1:33.53        
                  44.56     1:33.53 (48.97)                                        
 21 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR  1:31.96    1:33.86        
                  45.31     1:33.86 (48.55)                                        
 22 Zoccoli, Harrison         11 Tmsuffolk-MR         1:34.00    1:35.08        
                  45.77     1:35.08 (49.31)                                        
 23 Choi, Jushin              12 SSC-MR               1:35.00    1:38.13        
                  47.88     1:38.13 (50.25)                                        
 24 Morelli, Jack H           11 HAA-MR               1:37.75    1:38.17        
                  48.30     1:38.17 (49.87)                                        
 25 Staiano, Marc C           12 Three Village-MR     1:40.62    1:38.67        
                  46.48     1:38.67 (52.19)                                        
 26 Doboli, Alex              11 Tmsuffolk-MR         1:36.46    1:39.76        
                  47.74     1:39.76 (52.02)                                        
 27 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR               1:37.80    1:40.39        
                  47.84     1:40.39 (52.55)                                        
 28 Montagnino, Dean V        11 BBSC-MR              1:37.80    1:41.58        
                  49.12     1:41.58 (52.46)                                        
 29 Klawiter, Max M           11 Tmsuffolk-MR         1:40.48    1:43.14        
                  48.77     1:43.14 (54.37)                                        
 30 Saini, Arjun S            11 Express Swimming-MR  2:20.00    1:43.15        
                  49.44     1:43.15 (53.71)                                        
 31 Pocock, Harry J           12 Express Swimming-MR  2:20.00    1:44.56        
                  50.49     1:44.56 (54.07)                                        
 32 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR  2:00.44    1:45.03        
                  51.37     1:45.03 (53.66)                                        
 33 Nicolaides, Zachary       12 Tmsuffolk-MR         1:46.77    1:45.28        
                  51.72     1:45.28 (53.56)                                        
 34 Bruder, Peter J           11 HAA-MR               1:43.16    1:46.19        
                  52.24     1:46.19 (53.95)                                        
 35 Napolitano, Nick          12 HAA-MR               2:05.14    1:48.13        
                  51.20     1:48.13 (56.93)                                        
 36 Marcus, Senan L           12 Express Swimming-MR  2:10.00    1:57.65        
                  54.61   1:57.65 (1:03.04)                                        
 37 Ghermezian, Mitchel       11 Tmsuffolk-MR         2:02.15    2:04.63        
 38 Vaynshteyn, Filbert R     12 Express Swimming-MR  2:20.00    2:12.75        
                1:01.27   2:12.75 (1:11.48)                                        
 -- Prokopenko, Dennis        12 Express Swimming-MR  1:40.00         DQ        
      Arms two strokes underwater
                  39.01          DQ (43.04)                                        
 -- Napolitano, Joe           12 HAA-MR               2:03.38         DQ        
      One hand touch
                  55.65        DQ (1:04.87)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Xia, Christopher          12 QNS-MR                 27.11      27.17        
  2 Griffin, Oliver           12 HAA-MR                 31.19      31.34        
  3 Sobhy, Mina-Abanoub M     12 BBSC-MR                32.12      31.70        
  4 Abaza, Anwar              11 Tmsuffolk-MR           31.64      32.30        
  5 Holler, John T            12 HAA-MR                 33.35      33.62        
  6 Sloniewsky, Peter A       12 Three Village-MR       32.93      33.76        
B - Final
  7 Martin, Gabe C            12 SSC-MR                 34.51      33.12        
  8 Perecinsky, Martin        11 Tmsuffolk-MR           34.36      33.41        
  9 Shenoy, Anish A           12 HAA-MR                 33.96      34.40        
 10 Grant, Andrew G           11 Tmsuffolk-MR           35.33      34.91        
 11 Gallub, Dylan             11 HAA-MR                 37.48      36.30        
 12 Lee, Jonathan             12 HAA-MR                 36.68      36.73        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Xia, Christopher          12 QNS-MR                 29.27      27.11 q      
  2 Griffin, Oliver           12 HAA-MR                 31.56      31.19 q      
  3 Abaza, Anwar              11 Tmsuffolk-MR           33.62      31.64 q      
  4 Sobhy, Mina-Abanoub M     12 BBSC-MR                30.82      32.12 q      
  5 Sloniewsky, Peter A       12 Three Village-MR       34.53      32.93 q      
  6 Holler, John T            12 HAA-MR                 32.59      33.35 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Shenoy, Anish A           12 HAA-MR                 35.04      33.96 q      
  8 Perecinsky, Martin        11 Tmsuffolk-MR           33.26      34.36 q      
  9 Martin, Gabe C            12 SSC-MR                 36.06      34.51 q      
 10 Rogowsky, Benjamin N      12 Tmsuffolk-MR           35.23      35.18 q      
 11 Grant, Andrew G           11 Tmsuffolk-MR           33.88      35.33 q      
 12 Lee, Jonathan             12 HAA-MR                 37.85      36.68 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Gallub, Dylan             11 HAA-MR                 35.58      37.48        
 14 Cerniglia, Matthew        11 SSC-MR                 36.85      37.91        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Ma, Kevin                 11 Tmsuffolk-MR           39.33      38.65        
 16 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR           36.05      39.00        
 17 D'Andrea, Jack            12 SSC-MR                 41.29      40.90        
 18 Doboli, Alex              11 Tmsuffolk-MR           41.13      41.86        
 19 Saini, Arjun S            11 Express Swimming-MR    42.98      43.34        
 20 Savoretti, Johnnie        11 HAA-MR                 42.35      43.85        
 21 Wang, Andrew C            11 Three Village-MR       48.28      43.92        
 22 Morelli, Tommy L          11 HAA-MR                 43.74      44.91        
 23 Napolitano, Joe           12 HAA-MR                 42.74      45.42        
 24 Gyaltsen, Tenzin          11 QNS-MR                 43.03      46.81        
 25 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR    58.00      47.27        
 26 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR    44.13      47.87        
 27 Napolitano, Nick          12 HAA-MR                 45.24      48.77        
 28 Goncalves, Skylar C       11 BBSC-MR                53.44      54.89        
 29 Prabhu, Arav M            11 HAA-MR                 54.02      55.03        
 -- Wolfe, Austin J           12 Tmsuffolk-MR           41.42         DQ        
      No touch
 -- Wtorkowski, Alex          11 Tmsuffolk-MR           46.90         DQ        
      Kick breaststroke type
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Xia, Christopher          12 QNS-MR               1:00.24    1:00.35        
                  28.00     1:00.35 (32.35)                                        
  2 Sobhy, Mina-Abanoub M     12 BBSC-MR              1:11.18    1:10.74        
                  32.49     1:10.74 (38.25)                                        
  3 Sloniewsky, Peter A       12 Three Village-MR     1:12.83    1:11.94        
                  32.38     1:11.94 (39.56)                                        
  4 Pabisch, Brian A          12 Tmsuffolk-MR         1:12.04    1:12.22        
                  33.22     1:12.22 (39.00)                                        
  5 Hall III, Richard D       11 Three Village-MR     1:12.83    1:12.99        
                  33.79     1:12.99 (39.20)                                        
  6 Demaio, Thomas M          11 Three Village-MR     1:12.75    1:13.54        
                  35.09     1:13.54 (38.45)                                        
B - Final
  7 Perecinsky, Martin        11 Tmsuffolk-MR         1:14.89    1:12.96        
                  32.84     1:12.96 (40.12)                                        
  8 Abaza, Anwar              11 Tmsuffolk-MR         1:14.03    1:14.73        
                  33.93     1:14.73 (40.80)                                        
  9 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR               1:15.49    1:17.21        
                  35.23     1:17.21 (41.98)                                        
 10 Klaric, Zander W          12 Three Village-MR     1:15.92    1:17.71        
                  34.73     1:17.71 (42.98)                                        
 11 Prokopenko, Dennis        12 Express Swimming-MR  1:16.34    1:18.24        
                  37.62     1:18.24 (40.62)                                        
 12 Monahan, James J          11 Three Village-MR     1:15.86    1:21.10        
                  38.22     1:21.10 (42.88)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Xia, Christopher          12 QNS-MR               1:01.97    1:00.24 q      
                  27.61     1:00.24 (32.63)                                        
  2 Sobhy, Mina-Abanoub M     12 BBSC-MR              1:11.98    1:11.18 q      
                  32.63     1:11.18 (38.55)                                        
  3 Pabisch, Brian A          12 Tmsuffolk-MR         1:13.09    1:12.04 q      
                  33.36     1:12.04 (38.68)                                        
  4 Demaio, Thomas M          11 Three Village-MR     1:14.37    1:12.75 q      
                  34.82     1:12.75 (37.93)                                        
  5 Hall III, Richard D       11 Three Village-MR     1:14.80    1:12.83 q      
                  33.77     1:12.83 (39.06)                                        
  5 Sloniewsky, Peter A       12 Three Village-MR     1:15.93    1:12.83 q      
                  32.93     1:12.83 (39.90)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Jensen, Johnathan         12 Express Swimming-MR  1:45.00    1:12.96 q      
                  32.84     1:12.96 (40.12)                                        
  8 Abaza, Anwar              11 Tmsuffolk-MR         1:14.19    1:14.03 q      
                  33.60     1:14.03 (40.43)                                        
  9 Wang, Andrew C            11 Three Village-MR     1:42.00    1:14.73 q      
                  33.93     1:14.73 (40.80)                                        
 10 Perecinsky, Martin        11 Tmsuffolk-MR         1:13.78    1:14.89 q      
                  33.62     1:14.89 (41.27)                                        
 11 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR               1:19.61    1:15.49 q      
                  35.59     1:15.49 (39.90)                                        
 12 Monahan, James J          11 Three Village-MR     1:17.27    1:15.86 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Klaric, Zander W          12 Three Village-MR     1:14.83    1:15.92        
                  34.66     1:15.92 (41.26)                                        
 14 Prokopenko, Dennis        12 Express Swimming-MR  1:16.41    1:16.34        
                  36.17     1:16.34 (40.17)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Shenoy, Anish A           12 HAA-MR               1:17.79    1:17.11        
                  34.92     1:17.11 (42.19)                                        
 16 Barberi, Danny            12 BBSC-MR              1:47.55    1:17.21        
                  35.23     1:17.21 (41.98)                                        
 17 Grant, Andrew G           11 Tmsuffolk-MR         1:16.38    1:17.27        
                  36.37     1:17.27 (40.90)                                        
 18 Zegadlo, Zachari C        12 BBSC-MR              1:25.55    1:18.07        
                  35.87     1:18.07 (42.20)                                        
 19 Martin, Gabe C            12 SSC-MR               1:19.92    1:18.35        
                  35.74     1:18.35 (42.61)                                        
 20 Gabinoff, Aaron           12 Tmsuffolk-MR         1:16.94    1:19.19        
                  37.23     1:19.19 (41.96)                                        
 21 Zoccoli, Harrison         11 Tmsuffolk-MR         1:20.20    1:20.05        
                  36.32     1:20.05 (43.73)                                        
 22 Lee, Jonathan             12 HAA-MR               1:20.00    1:20.61        
                  38.96     1:20.61 (41.65)                                        
 23 Leu, Patrick              12 Express Swimming-MR  1:25.00    1:21.05        
                  37.91     1:21.05 (43.14)                                        
 24 Goncalves, Skylar C       11 BBSC-MR              1:59.55    1:21.10        
                  38.22     1:21.10 (42.88)                                        
 25 Miele, Thomas L           12 Three Village-MR     1:18.18    1:21.30        
                  38.90     1:21.30 (42.40)                                        
 26 Cerniglia, Matthew        11 SSC-MR               1:19.75    1:21.37        
                  38.61     1:21.37 (42.76)                                        
 27 Apat, Joseph R            12 Express Swimming-MR  1:25.40    1:21.44        
                  38.81     1:21.44 (42.63)                                        
 28 Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:24.36    1:22.26        
                  37.89     1:22.26 (44.37)                                        
 29 Falcone, Christopher J    12 BBSC-MR              1:32.55    1:22.62        
                  36.64     1:22.62 (45.98)                                        
 30 Gallub, Dylan             11 HAA-MR               1:20.91    1:24.15        
                  38.17     1:24.15 (45.98)                                        
 31 D'Andrea, Jack            12 SSC-MR               1:23.79    1:24.87        
                  39.46     1:24.87 (45.41)                                        
 32 Gentilini, Peter J        11 BBSC-MR              1:38.55    1:26.15        
                  40.20     1:26.15 (45.95)                                        
 33 Saini, Arjun S            11 Express Swimming-MR  1:31.58    1:27.65        
                  39.91     1:27.65 (47.74)                                        
 34 Chan, Ethan               11 Express Swimming-MR  1:36.74    1:27.76        
                  40.44     1:27.76 (47.32)                                        
 35 Montagnino, Dean V        11 BBSC-MR              1:29.01    1:27.84        
                  38.98     1:27.84 (48.86)                                        
 36 Savoretti, Johnnie        11 HAA-MR               1:28.72    1:28.19        
                  41.32     1:28.19 (46.87)                                        
 37 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR  1:29.80    1:28.68        
                  43.41     1:28.68 (45.27)                                        
 38 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR         1:31.66    1:30.94        
                  39.52     1:30.94 (51.42)                                        
 39 Chan, Nicholas            12 Express Swimming-MR  1:33.59    1:31.86        
                  45.05     1:31.86 (46.81)                                        
 40 Staiano, Marc C           12 Three Village-MR     1:40.61    1:33.25        
                  46.77     1:33.25 (46.48)                                        
 41 Nicolaides, Zachary       12 Tmsuffolk-MR         1:33.70    1:34.14        
                  43.58     1:34.14 (50.56)                                        
 42 MA, Emanuel               11 Express Swimming-MR  1:31.36    1:34.84        
                  46.60     1:34.84 (48.24)                                        
 43 Treacher, Jack R          12 HAA-MR               1:37.92    1:35.85        
                  47.69     1:35.85 (48.16)                                        
 -- Wolfe, Austin J           12 Tmsuffolk-MR         1:17.96         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  35.49          DQ (39.61)                                        
 -- Gyaltsen, Tenzin          11 QNS-MR               1:30.16         DQ        
      Scissors kick - breast
                  41.97          DQ (45.76)                                        
 -- Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR  2:15.00         DQ        
      Scissors kick - breast
                  37.62          DQ (40.62)                                        
 -- Wtorkowski, Alex          11 Tmsuffolk-MR         1:34.63         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
 -- Patel, Sachin             11 Tmsuffolk-MR         2:03.90         DQ        
      Strokes out of sequence - IM
                  34.73          DQ (42.98)                                        
 
Boys 12 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  3:00.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hall III, Richard D       11 Three Village-MR     2:19.21    2:13.72        
                  30.57     1:04.26 (33.69)     1:39.60 (35.34)     2:13.72 (34.12)
  2 Perecinsky, Martin        11 Tmsuffolk-MR         2:23.18    2:15.30        
                  30.83     1:06.42 (35.59)     1:41.61 (35.19)     2:15.30 (33.69)
  3 Sobhy, Mina-Abanoub M     12 BBSC-MR              2:21.65    2:16.33        
                  30.30     1:04.55 (34.25)     1:41.45 (36.90)     2:16.33 (34.88)
  4 Pabisch, Brian A          12 Tmsuffolk-MR         2:22.13    2:18.65        
                  31.33     1:06.65 (35.32)     1:43.99 (37.34)     2:18.65 (34.66)
  5 Martin, Tim J             12 SSC-MR               2:24.98    2:22.35        
                  32.61     1:09.58 (36.97)     1:47.25 (37.67)     2:22.35 (35.10)
  6 Monahan, James J          11 Three Village-MR     2:24.80    2:22.58        
                  31.05     1:06.66 (35.61)     1:45.12 (38.46)     2:22.58 (37.46)
  7 Griffin, Oliver           12 HAA-MR               2:23.75    2:22.60        
                  32.03     1:08.02 (35.99)     1:45.49 (37.47)     2:22.60 (37.11)
  8 Demaio, Thomas M          11 Three Village-MR     2:26.52    2:24.37        
                  33.10     1:10.27 (37.17)     1:48.27 (38.00)     2:24.37 (36.10)
  9 Trzaskowski, Alex         11 HAA-MR               2:45.22    2:26.84        
                  33.45     1:11.17 (37.72)     1:50.09 (38.92)     2:26.84 (36.75)
 10 Wolfe, Austin J           12 Tmsuffolk-MR         2:58.84    2:27.81        
                  32.33     1:09.64 (37.31)     1:49.75 (40.11)     2:27.81 (38.06)
 11 Savas, Brayden T          10 SSC-MR               2:32.06    2:29.54        
                  35.00     1:13.82 (38.82)     1:53.20 (39.38)     2:29.54 (36.34)
 12 Ma, Kevin                 11 Tmsuffolk-MR         2:42.14    2:29.55        
                  35.72     1:14.28 (38.56)     1:53.07 (38.79)     2:29.55 (36.48)
 13 Weiss, Jeremy M           11 SSC-MR               2:36.82    2:30.51        
                  16.11       34.63 (18.52)     1:13.38 (38.75)   2:30.51 (1:17.13)
 14 Lee, Jonathan             12 HAA-MR               2:45.96    2:30.59        
                  33.77     1:12.23 (38.46)     1:51.88 (39.65)     2:30.59 (38.71)
 15 Shenoy, Anish A           12 HAA-MR               2:40.26    2:34.31        
                  33.76     1:13.57 (39.81)     1:54.32 (40.75)     2:34.31 (39.99)
 16 Grant, Andrew G           11 Tmsuffolk-MR         2:46.11    2:36.12        
                  35.16     1:16.47 (41.31)     1:57.40 (40.93)     2:36.12 (38.72)
 17 Young, Aaron M            12 SSC-MR               2:37.45    2:37.29        
                  34.87     1:14.47 (39.60)     1:56.70 (42.23)     2:37.29 (40.59)
 18 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               3:02.17    2:37.84        
                  34.90     1:15.98 (41.08)     1:57.32 (41.34)     2:37.84 (40.52)
 19 Kohli, Arnav              10 Tmsuffolk-MR         2:42.31    2:38.41        
                  35.13     1:16.03 (40.90)     1:57.87 (41.84)     2:38.41 (40.54)
 20 Boudreau, Sergei J        10 Three Village-MR     2:41.96    2:38.94        
                  34.92     1:15.48 (40.56)     1:58.13 (42.65)     2:38.94 (40.81)
 21 Hwang, Edward              9 Tmsuffolk-MR         2:55.94    2:39.57        
                  35.88     1:16.03 (40.15)     1:59.44 (43.41)     2:39.57 (40.13)
 22 Jacuch, Adam              10 Tmsuffolk-MR         2:40.95    2:41.01        
                  35.58     1:16.63 (41.05)     2:00.38 (43.75)     2:41.01 (40.63)
 23 Hussein, Amir W           11 Tmsuffolk-MR         2:50.38    2:41.02        
                  36.07     1:19.27 (43.20)     2:03.78 (44.51)     2:41.02 (37.24)
 24 Savoretti, Johnnie        11 HAA-MR               2:44.04    2:44.50        
                  36.63     1:17.34 (40.71)     2:01.82 (44.48)     2:44.50 (42.68)
 25 Placencia-Nazareno, Etha  10 Three Village-MR     2:45.39    2:47.17        
                  35.98     1:20.38 (44.40)     2:05.25 (44.87)     2:47.17 (41.92)
 26 Gallub, Tyler              9 HAA-MR               3:00.00    2:47.99        
                  35.24     1:19.42 (44.18)     2:06.09 (46.67)     2:47.99 (41.90)
 27 Casalinuovo, Johnny A     10 Three Village-MR     2:48.55    2:48.75        
                  38.17     1:21.35 (43.18)     2:06.15 (44.80)     2:48.75 (42.60)
 28 Kazlauskas, Evan          11 HAA-MR               3:00.00    2:48.81        
                  36.33     1:20.11 (43.78)     2:06.19 (46.08)     2:48.81 (42.62)
 29 Wu, Oliver F              10 Three Village-MR     2:54.84    2:50.42        
                  37.41     1:20.23 (42.82)     2:06.06 (45.83)     2:50.42 (44.36)
 30 Froehlich, Nicholas R     11 Tmsuffolk-MR         2:45.90    2:51.24        
                  36.65     1:22.63 (45.98)     2:08.25 (45.62)     2:51.24 (42.99)
 31 Wong, Tyler P             10 Tmsuffolk-MR         2:56.90    2:51.52        
                  38.47     1:22.82 (44.35)     2:09.44 (46.62)     2:51.52 (42.08)
 32 Doboli, Alex              11 Tmsuffolk-MR         2:58.33    2:55.05        
                  40.08     1:25.81 (45.73)     2:12.01 (46.20)     2:55.05 (43.04)
 33 Gallub, Dylan             11 HAA-MR               2:45.47    2:55.45        
                  37.32     1:23.28 (45.96)     2:10.23 (46.95)     2:55.45 (45.22)
 34 Jacuch, Christopher A     10 Tmsuffolk-MR         1:57.90    2:58.15        
                  36.39     1:21.86 (45.47)     2:11.87 (50.01)     2:58.15 (46.28)
 35 Bruder, Peter J           11 HAA-MR               3:00.00    3:03.84        
                  42.82     1:30.48 (47.66)   3:03.84 (1:33.36)                    
 36 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               3:00.00    3:06.10        
                  43.57     1:32.69 (49.12)   3:06.10 (1:33.41)                    
 37 Huta, Tommy A             10 HAA-MR               3:00.00    3:08.81        
                  42.98     1:33.47 (50.49)     2:22.25 (48.78)     3:08.81 (46.56)
 38 Nicolaides, Zachary       12 Tmsuffolk-MR         3:00.00    3:09.79        
                  41.75     1:30.85 (49.10)     2:22.62 (51.77)     3:09.79 (47.17)
 39 Pacifico, Jack V           9 Three Village-MR     2:58.00    3:19.69        
                  44.59     1:36.60 (52.01)     2:29.75 (53.15)     3:19.69 (49.94)
 
Boys 12 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  1:30.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hall III, Richard D       11 Three Village-MR     1:10.73    1:10.19        
                  33.53     1:10.19 (36.66)                                        
  2 Sobhy, Mina-Abanoub M     12 BBSC-MR              1:14.51    1:11.52        
                  32.96     1:11.52 (38.56)                                        
  3 Abaza, Anwar              11 Tmsuffolk-MR         1:13.31    1:11.86        
                  34.22     1:11.86 (37.64)                                        
  4 Savas, Brayden T          10 SSC-MR               1:21.02    1:19.12        
                  36.95     1:19.12 (42.17)                                        
  5 Rogowsky, Benjamin N      12 Tmsuffolk-MR         1:27.90    1:19.92        
                  36.43     1:19.92 (43.49)                                        
  6 Monahan, James J          11 Three Village-MR     1:20.63    1:20.53        
                  37.01     1:20.53 (43.52)                                        
  7 Martin, Tim J             12 SSC-MR               1:22.71    1:21.59        
                  38.33     1:21.59 (43.26)                                        
  8 Shenoy, Anish A           12 HAA-MR               1:22.09    1:23.19        
                  37.98     1:23.19 (45.21)                                        
  9 Gabinoff, Aaron           12 Tmsuffolk-MR         1:22.19    1:23.63        
                  41.14     1:23.63 (42.49)                                        
 10 Zoccoli, Harrison         11 Tmsuffolk-MR         1:29.78    1:25.94        
                  39.47     1:25.94 (46.47)                                        
 11 Demaio, Thomas M          11 Three Village-MR     1:21.71    1:27.59        
                  38.16     1:27.59 (49.43)                                        
 12 Young, Aaron M            12 SSC-MR               1:30.60    1:31.92        
                  41.85     1:31.92 (50.07)                                        
 13 Lee, Jonathan             12 HAA-MR               1:30.00    1:32.12        
                  38.78     1:32.12 (53.34)                                        
 14 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               1:32.53    1:35.22        
                  43.60     1:35.22 (51.62)                                        
 
Boys 12 & Under 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Three Village Swim Club-MR  'A'                        NT    1:58.15        
     1) Hall III, Richard D 11          2) Demaio, Thomas M 11            
     3) Monahan, James J 11             4) Sloniewsky, Peter A 12         
                  29.29       58.23 (28.94)     1:28.67 (30.44)     1:58.15 (29.48)
  2 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'                 NT    2:10.51        
     1) Shenoy, Anish A 12              2) Gallub, Dylan 11               
     3) Kazlauskas, Evan 11             4) Lee, Jonathan 12               
                  31.28     1:03.09 (31.81)     1:38.10 (35.01)     2:10.51 (32.41)
  3 Three Village Swim Club-MR  'B'                        NT    2:15.82        
     1) Boudreau, Sergei J 10           2) Wu, Oliver F 10                
     3) Casalinuovo, Johnny A 10        4) Placencia-Nazareno, Ethan 10   
                  33.24     1:08.33 (35.09)     1:43.71 (35.38)     2:15.82 (32.11)
  4 Hauppauge Athletic Association-MR  'B'                 NT    2:21.93        
     1) Morelli, Brennan Q 8            2) Morelli, Tommy L 11            
     3) Morelli, Jack H 11              4) Savoretti, Johnnie 11          
                  39.42     1:14.07 (34.65)     1:48.19 (34.12)     2:21.93 (33.74)
  5 Hauppauge Athletic Association-MR  'C'                 NT    2:39.26        
     1) Smith, Dylan J 10               2) Huta, Tommy A 10               
     3) Kazlauskas, Cole 9              4) Mackay, Aidan D 8              
                  42.42   2:04.78 (1:22.36)     2:39.26 (34.48)                    
 
Boys 12 & Under 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'                 NT    2:13.06        
     1) Trzaskowski, Alex 11            2) Holler, John T 12              
     3) Griffin, Oliver 12              4) Lee, Jonathan 12               
                  34.99     1:10.70 (35.71)     1:41.68 (30.98)     2:13.06 (31.38)
  2 Three Village Swim Club-MR  'A'                        NT    2:14.21        
     1) Sloniewsky, Peter A 12          2) Demaio, Thomas M 11            
     3) Klaric, Zander W 12             4) Monahan, James J 11            
                  32.37     1:10.48 (38.11)     1:42.93 (32.45)     2:14.21 (31.28)
  3 Bethpage Pal Barracudas Swim-MR  'A'              2:12.55    2:26.47        
     1) Zegadlo, Zachari C 12           2) Barberi, Danny 12              
     3) Sobhy, Mina-Abanoub M 12        4) Falcone, Christopher J 12      
                  35.42     1:21.05 (45.63)     1:53.80 (32.75)     2:26.47 (32.67)
  4 Hauppauge Athletic Association-MR  'B'                 NT    2:32.28        
     1) Gallub, Tyler 9                 2) Morelli, Jack H 11             
     3) Gallub, Dylan 11                4) Kazlauskas, Evan 11            
                  37.02     1:20.55 (43.53)     1:58.32 (37.77)     2:32.28 (33.96)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Barragato, Philip N       14 Tmsuffolk-MR           25.29      25.17        
  2 Leung, Michael            13 QNS-MR                 25.28      25.20        
  3 Nielsen, Jake             13 HAA-MR                 25.29      25.39        
  4 Reino, Vincent M          14 HAA-MR                 25.37      25.40        
  5 Arbeeny, Ryan             14 Tmsuffolk-MR           25.63      25.62        
  6 Benin, Michael H          13 Tmsuffolk-MR           25.86      25.80        
B - Final
  7 Fehrenbach, Robby         14 HAA-MR                 26.72      25.83        
  8 Kim, Brendon M            13 Express Swimming-MR    26.31      26.05        
  9 Neuf, Austin              14 Tmsuffolk-MR           26.25      26.29        
 10 Iorio, Jack T             14 Tmsuffolk-MR           26.79      26.54        
 10 Park, Jeremy W            13 Tmsuffolk-MR           26.79      26.54        
 12 Nixon, Jack S             13 Tmsuffolk-MR           26.66      27.03        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Iorio, Jack T             14 Tmsuffolk-MR           26.79      26.07        
  2 Park, Jeremy W            13 Tmsuffolk-MR           26.79      26.12        
  3 Park, Samuel              13 Tmsuffolk-MR           26.79      26.65        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Leung, Michael            13 QNS-MR                 24.62      25.28 q      
  2 Barragato, Philip N       14 Tmsuffolk-MR           25.49      25.29 q      
  2 Nielsen, Jake             13 HAA-MR                 25.44      25.29 q      
  4 Reino, Vincent M          14 HAA-MR                 26.64      25.37 q      
  5 Arbeeny, Ryan             14 Tmsuffolk-MR           25.32      25.63 q      
  6 Benin, Michael H          13 Tmsuffolk-MR           25.53      25.86 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Wang, Eric                14 Three Village-MR       25.26      25.99 q      
  8 Neuf, Austin              14 Tmsuffolk-MR           26.78      26.25 q      
  9 Kim, Brendon M            13 Express Swimming-MR    26.08      26.31 q      
 10 Nixon, Jack S             13 Tmsuffolk-MR           26.79      26.66 q      
 11 Fehrenbach, Robby         14 HAA-MR                 26.12      26.72 q      
 12 Park, Jeremy W            13 Tmsuffolk-MR           26.51      26.79 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Iorio, Jack T             14 Tmsuffolk-MR           27.02     J26.79        
 14 Park, Samuel              13 Tmsuffolk-MR           26.76     J26.79        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Glaser, Owen M            13 BBSC-MR                27.53      26.88        
 16 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR    26.76      27.11        
 17 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR    26.92      27.19        
 18 Agrawal, Alok             13 Tmsuffolk-MR           27.00      27.24        
 19 Schroeder, Michael        14 HAA-MR                 27.66      27.32        
 20 Prinzivalli, Peter J      14 Tmsuffolk-MR           27.20      27.37        
 21 Dougherty, Robert         14 HAA-MR                 27.24      27.41        
 22 Jang, Michael             13 Tmsuffolk-MR           27.86      27.42        
 23 Cellamare, Dylan          14 Tmsuffolk-MR           27.41      27.48        
 24 Cuevas, Rico G            13 BBSC-MR                27.09      27.95        
 25 Vavalle, Antonio          13 Three Village-MR       27.15      27.96        
 26 Hussein, Yousef W         13 Tmsuffolk-MR           27.66      28.17        
 27 Trzaskowski, Michael      14 HAA-MR                 28.14      28.40        
 28 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR    28.05      28.47        
 29 Albert, Adam              13 Three Village-MR       29.95      28.52        
 30 Muller, Sean W            13 Three Village-MR       29.61      28.53        
 31 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR                 29.95      28.70        
 32 Reynolds, Ian             13 HAA-MR                 29.21      28.76        
 33 Napolitano, Sean          14 HAA-MR                 29.84      29.23        
 34 Belli-McCue, Jalin        14 HAA-MR                 30.18      29.71        
 35 Cenizal, Kai              14 SSC-MR                 30.01      29.75        
 36 Lam, Jeff                 14 QNS-MR                 29.16      30.02        
 37 Mogenis, Jake T           13 FA-MR                  29.77      30.30        
 38 Levet, Gregory            13 Tmsuffolk-MR           30.67      30.33        
 39 Dettling, Maverick        13 HAA-MR                 29.49      30.34        
 40 Sciurca, Nicholas         14 HAA-MR                 31.89      30.35        
 41 Oliveto, Nicholas A       13 HAA-MR                 31.44      30.56        
 42 Franco, Vincent           13 Express Swimming-MR    30.86      30.85        
 43 Reinhardt, Michael C      14 Express Swimming-MR    32.00      31.36        
 44 German, Daniel N          13 Express Swimming-MR    31.01      31.47        
 45 Ballerini, Marcus G       13 SSC-MR                 33.05      33.39        
 46 Bencivenga, Jack R        13 HAA-MR                 36.31      33.87        
 47 Mulakandov, Ariel         13 QNS-MR                 35.72      35.02        
 48 Lanka, Pranav             13 HAA-MR                 39.63      36.31        
 49 McNally, Gavin *          13 Tmsuffolk-MR           40.58      36.44        
 50 Katla, Preethamsh         13 HAA-MR                 36.70      37.07        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Diano, Andrew J           13 FA-MR                  53.84      53.10        
                  25.68       53.10 (27.42)                                        
  2 Arbeeny, Ryan             14 Tmsuffolk-MR           55.79      54.57        
                  26.27       54.57 (28.30)                                        
  3 Barragato, Philip N       14 Tmsuffolk-MR           54.26      54.76        
                  26.30       54.76 (28.46)                                        
  4 Matheson, Ryan C          13 Three Village-MR       55.48      55.68        
                  26.61       55.68 (29.07)                                        
  5 Nielsen, Jake             13 HAA-MR                 55.88      55.74        
                  26.88       55.74 (28.86)                                        
  6 Benin, Michael H          13 Tmsuffolk-MR           56.74      56.72        
                  27.49       56.72 (29.23)                                        
B - Final
  7 Neuf, Austin              14 Tmsuffolk-MR           57.36      56.23        
                  27.08       56.23 (29.15)                                        
  8 Jang, Michael             13 Tmsuffolk-MR           57.83      57.34        
                  27.52       57.34 (29.82)                                        
  9 Nixon, Jack S             13 Tmsuffolk-MR           57.87      57.67        
                  27.73       57.67 (29.94)                                        
 10 Glaser, Owen M            13 BBSC-MR                57.65      57.76        
                  27.86       57.76 (29.90)                                        
 11 Iorio, Jack T             14 Tmsuffolk-MR           57.82      57.91        
                  27.73       57.91 (30.18)                                        
 12 Prinzivalli, Peter J      14 Tmsuffolk-MR           58.09      58.05        
                  28.14       58.05 (29.91)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Diano, Andrew J           13 FA-MR                  52.07      53.84 q      
                  25.94       53.84 (27.90)                                        
  2 Barragato, Philip N       14 Tmsuffolk-MR           55.38      54.26 q      
                  26.52       54.26 (27.74)                                        
  3 Matheson, Ryan C          13 Three Village-MR       56.15      55.48 q      
                  27.15       55.48 (28.33)                                        
  4 Arbeeny, Ryan             14 Tmsuffolk-MR           54.79      55.79 q      
                  26.80       55.79 (28.99)                                        
  5 Nielsen, Jake             13 HAA-MR                 55.26      55.88 q      
                1:16.89           55.88 ( )                                        
  6 Benin, Michael H          13 Tmsuffolk-MR           57.10      56.74 q      
                  27.51       56.74 (29.23)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Neuf, Austin              14 Tmsuffolk-MR           57.64      57.36 q      
                  28.23       57.36 (29.13)                                        
  8 Glaser, Owen M            13 BBSC-MR                58.39      57.65 q      
                  28.06       57.65 (29.59)                                        
  9 Iorio, Jack T             14 Tmsuffolk-MR           57.82      57.82 q      
                  27.60       57.82 (30.22)                                        
 10 Jang, Michael             13 Tmsuffolk-MR           58.73      57.83 q      
                  27.97       57.83 (29.86)                                        
 11 Nixon, Jack S             13 Tmsuffolk-MR           57.76      57.87 q      
                   5.22       57.87 (52.65)                                        
 12 Prinzivalli, Peter J      14 Tmsuffolk-MR           58.70      58.09 q      
                  28.01       58.09 (30.08)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Park, Samuel              13 Tmsuffolk-MR           57.98      58.47        
                  28.10       58.47 (30.37)                                        
 14 Cellamare, Dylan          14 Tmsuffolk-MR           59.39      58.89        
                  29.31       58.89 (29.58)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Wang, Eric                14 Three Village-MR       56.39      58.93        
                1:17.03           58.93 ( )                                        
 16 Schroeder, Michael        14 HAA-MR               1:02.92      58.99        
                  28.61       58.99 (30.38)                                        
 17 Reino, Vincent M          14 HAA-MR                 58.05      59.05        
                   7.08       59.05 (51.97)                                        
 18 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR    59.23      59.40        
                  28.62       59.40 (30.78)                                        
 19 Mastrocinque, Rudy        14 Tmsuffolk-MR           59.70      59.62        
                  29.21       59.62 (30.41)                                        
 20 Agrawal, Alok             13 Tmsuffolk-MR           58.34      59.92        
                  28.72       59.92 (31.20)                                        
 21 Vavalle, Antonio          13 Three Village-MR       59.30    1:00.08        
                  28.99     1:00.08 (31.09)                                        
 21 Dougherty, Robert         14 HAA-MR                 58.75    1:00.08        
                1:15.69         1:00.08 ( )                                        
 23 Hussein, Yousef W         13 Tmsuffolk-MR         1:01.41    1:00.87        
                  29.38     1:00.87 (31.49)                                        
 24 Fehrenbach, Robby         14 HAA-MR                 59.44    1:01.16        
                  29.28     1:01.16 (31.88)                                        
 25 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  1:00.00    1:01.48        
                  29.74     1:01.48 (31.74)                                        
 26 Cuevas, Rico G            13 BBSC-MR                59.75    1:01.74        
                  29.33     1:01.74 (32.41)                                        
 27 Soto, Dylan               13 HAA-MR               1:06.14    1:02.06        
                  29.94     1:02.06 (32.12)                                        
 28 Muller, Sean W            13 Three Village-MR     1:03.16    1:03.14        
                  30.14     1:03.14 (33.00)                                        
 29 Trzaskowski, Michael      14 HAA-MR               1:05.33    1:03.23        
                  30.40     1:03.23 (32.83)                                        
 29 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:02.40    1:03.23        
                  29.74     1:03.23 (33.49)                                        
 31 Reynolds, Ian             13 HAA-MR               1:06.17    1:03.30        
                  30.34     1:03.30 (32.96)                                        
 32 Dolinsky, Andrew E        13 Tmsuffolk-MR         1:03.75    1:03.72        
                  30.59     1:03.72 (33.13)                                        
 33 Goral, Eren F             13 Three Village-MR     1:03.64    1:04.11        
                  30.97     1:04.11 (33.14)                                        
 34 Napolitano, Sean          14 HAA-MR               1:05.55    1:04.17        
                  30.55     1:04.17 (33.62)                                        
 35 Albert, Adam              13 Three Village-MR     1:04.33    1:04.24        
                  30.62     1:04.24 (33.62)                                        
 36 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR               1:05.74    1:04.41        
                  31.29     1:04.41 (33.12)                                        
 37 Belli-McCue, Jalin        14 HAA-MR               1:10.03    1:05.41        
                  31.38     1:05.41 (34.03)                                        
 38 Cenizal, Kai              14 SSC-MR               1:07.04    1:06.85        
                  31.76     1:06.85 (35.09)                                        
 39 Reinhardt, Michael C      14 Express Swimming-MR  1:09.11    1:07.78        
                  31.75     1:07.78 (36.03)                                        
 40 Lam, Jeff                 14 QNS-MR               1:06.99    1:08.52        
                  31.71     1:08.52 (36.81)                                        
 41 Levet, Gregory            13 Tmsuffolk-MR         1:07.00    1:09.58        
                  32.70     1:09.58 (36.88)                                        
 42 Franco, Vincent           13 Express Swimming-MR  1:06.92    1:09.73        
                  32.29     1:09.73 (37.44)                                        
 43 German, Daniel N          13 Express Swimming-MR  1:08.26    1:10.77        
                  32.93     1:10.77 (37.84)                                        
 44 Sciurca, Nicholas         14 HAA-MR               1:16.00    1:11.60        
                  33.99     1:11.60 (37.61)                                        
 45 Oganesian, Andre          13 BBSC-MR              1:11.89    1:11.64        
                  34.57     1:11.64 (37.07)                                        
 46 Dettling, Maverick        13 HAA-MR               1:11.22    1:13.65        
                  34.33     1:13.65 (39.32)                                        
 47 Oliveto, Nicholas A       13 HAA-MR               1:12.66    1:14.30        
                  35.02     1:14.30 (39.28)                                        
 48 Mulakandov, Ariel         13 QNS-MR               1:18.50    1:18.30        
                  37.64     1:18.30 (40.66)                                        
 49 Bencivenga, Jack R        13 HAA-MR               1:23.50    1:19.38        
                  37.20     1:19.38 (42.18)                                        
 50 McNally, Gavin *          13 Tmsuffolk-MR         1:29.72    1:27.56        
                  41.52     1:27.56 (46.04)                                        
 51 Lanka, Pranav             13 HAA-MR               1:25.92    1:28.15        
                  40.84     1:28.15 (47.31)                                        
 52 Sagiraju, Sahi V          13 HAA-MR               1:30.06    1:30.01        
                  40.30     1:30.01 (49.71)                                        
 53 Katla, Preethamsh         13 HAA-MR               1:35.59    1:34.16        
                  42.63     1:34.16 (51.53)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Diano, Andrew J           13 FA-MR                1:55.35    1:55.46        
                  26.19       55.58 (29.39)     1:25.98 (30.40)     1:55.46 (29.48)
  2 Leung, Michael            13 QNS-MR               1:58.53    2:00.09        
                  27.52       57.51 (29.99)     1:29.19 (31.68)     2:00.09 (30.90)
  3 Barragato, Philip N       14 Tmsuffolk-MR         2:00.18    2:00.51        
                  27.53       58.22 (30.69)     1:30.07 (31.85)     2:00.51 (30.44)
  4 Neuf, Austin              14 Tmsuffolk-MR         2:03.95    2:02.59        
                  28.95     1:00.49 (31.54)     1:32.18 (31.69)     2:02.59 (30.41)
  5 Glaser, Owen M            13 BBSC-MR              2:01.86    2:02.70        
                  28.88     1:00.25 (31.37)     1:32.00 (31.75)     2:02.70 (30.70)
  6 Prinzivalli, Peter J      14 Tmsuffolk-MR         2:02.52    2:03.30        
                  28.40       59.77 (31.37)     1:32.24 (32.47)     2:03.30 (31.06)
B - Final
  7 Nixon, Jack S             13 Tmsuffolk-MR         2:04.66    2:02.42        
                  28.46       59.84 (31.38)     1:31.80 (31.96)     2:02.42 (30.62)
  8 Nielsen, Jake             13 HAA-MR               2:05.04    2:02.82        
                  28.66       59.89 (31.23)     1:31.59 (31.70)     2:02.82 (31.23)
  9 Mastrocinque, Rudy        14 Tmsuffolk-MR         2:06.05    2:04.73        
                  29.04     1:01.44 (32.40)     1:34.56 (33.12)     2:04.73 (30.17)
 10 Cellamare, Dylan          14 Tmsuffolk-MR         2:04.85    2:05.25        
                  29.33     1:01.44 (32.11)     1:33.80 (32.36)     2:05.25 (31.45)
 11 Park, Jeremy W            13 Tmsuffolk-MR         2:06.98    2:05.80        
                  28.84     1:01.01 (32.17)     1:33.61 (32.60)     2:05.80 (32.19)
 12 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR  2:07.31    2:07.99        
                  29.15     1:01.74 (32.59)     1:35.37 (33.63)     2:07.99 (32.62)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Diano, Andrew J           13 FA-MR                1:52.38    1:55.35 q      
                  26.35       55.79 (29.44)     1:25.91 (30.12)     1:55.35 (29.44)
  2 Leung, Michael            13 QNS-MR               1:57.06    1:58.53 q      
                  27.96       57.87 (29.91)     1:28.62 (30.75)     1:58.53 (29.91)
  3 Barragato, Philip N       14 Tmsuffolk-MR         2:10.88    2:00.18 q      
                  27.04       57.25 (30.21)     1:29.03 (31.78)     2:00.18 (31.15)
  4 Glaser, Owen M            13 BBSC-MR              2:00.20    2:01.86 q      
                  28.77       59.95 (31.18)     1:31.28 (31.33)     2:01.86 (30.58)
  5 Prinzivalli, Peter J      14 Tmsuffolk-MR         2:03.43    2:02.52 q      
                  28.76       59.59 (30.83)     1:31.34 (31.75)     2:02.52 (31.18)
  6 Neuf, Austin              14 Tmsuffolk-MR         2:03.29    2:03.95 q      
                  28.27       59.70 (31.43)     1:32.09 (32.39)     2:03.95 (31.86)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Nixon, Jack S             13 Tmsuffolk-MR         2:03.04    2:04.66 q      
                  28.14     1:00.20 (32.06)     1:32.96 (32.76)     2:04.66 (31.70)
  8 Cellamare, Dylan          14 Tmsuffolk-MR         2:05.49    2:04.85 q      
                  29.09     1:00.87 (31.78)     1:33.45 (32.58)     2:04.85 (31.40)
  9 Nielsen, Jake             13 HAA-MR               2:03.97    2:05.04 q      
                  29.02     1:00.91 (31.89)     1:33.51 (32.60)     2:05.04 (31.53)
 10 Mastrocinque, Rudy        14 Tmsuffolk-MR         2:08.69    2:06.05 q      
                  29.46     1:02.41 (32.95)     1:34.76 (32.35)     2:06.05 (31.29)
 11 Park, Jeremy W            13 Tmsuffolk-MR         2:04.62    2:06.98 q      
                  29.28     1:01.32 (32.04)     1:34.48 (33.16)     2:06.98 (32.50)
 12 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR  2:09.57    2:07.31 q      
                  29.15     1:01.50 (32.35)     1:34.33 (32.83)     2:07.31 (32.98)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Kim, Brendon M            13 Express Swimming-MR  2:05.96    2:07.71        
                  29.49     1:02.44 (32.95)     1:35.78 (33.34)     2:07.71 (31.93)
 14 Iorio, Jack T             14 Tmsuffolk-MR         2:08.56    2:07.88        
                  28.84     1:00.93 (32.09)     1:34.70 (33.77)     2:07.88 (33.18)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Jeong, Eugene             13 QNS-MR               2:03.55    2:08.61        
                  29.39     1:02.09 (32.70)     1:35.82 (33.73)     2:08.61 (32.79)
 16 Vavalle, Antonio          13 Three Village-MR     2:09.13    2:10.04        
                  29.75     1:02.62 (32.87)     1:36.60 (33.98)     2:10.04 (33.44)
 17 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  2:12.66    2:14.69        
                  30.54     1:05.14 (34.60)   2:14.69 (1:09.55)                    
 18 Dolinsky, Andrew E        13 Tmsuffolk-MR         2:14.61    2:15.38        
                  31.11     1:05.86 (34.75)     1:41.03 (35.17)     2:15.38 (34.35)
 19 Muller, Sean W            13 Three Village-MR     2:16.28    2:16.04        
                  31.29     1:08.55 (37.26)     1:42.10 (33.55)     2:16.04 (33.94)
 20 Cuevas, Rico G            13 BBSC-MR              2:07.49    2:16.55        
                  30.43     1:04.74 (34.31)     1:40.69 (35.95)     2:16.55 (35.86)
 21 Reynolds, Ian             13 HAA-MR               2:16.21    2:18.18        
                  31.09     1:06.36 (35.27)     1:43.22 (36.86)     2:18.18 (34.96)
 22 Albert, Adam              13 Three Village-MR     2:24.58    2:18.35        
                  30.89     1:07.35 (36.46)     1:45.20 (37.85)     2:18.35 (33.15)
 23 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR               2:24.25    2:18.61        
                  32.05     1:07.96 (35.91)     1:45.12 (37.16)     2:18.61 (33.49)
 24 Schroeder, Michael        14 HAA-MR               2:17.11    2:20.41        
                  31.54     1:07.99 (36.45)     1:45.47 (37.48)     2:20.41 (34.94)
 25 Mogenis, Jake T           13 FA-MR                2:17.23    2:22.40        
                  32.51     1:09.28 (36.77)     1:46.68 (37.40)     2:22.40 (35.72)
 26 Soto, Dylan               13 HAA-MR               2:33.32    2:24.09        
                  32.54     1:09.40 (36.86)     1:48.16 (38.76)     2:24.09 (35.93)
 27 Trzaskowski, Michael      14 HAA-MR               2:25.15    2:24.57        
                  33.81     1:11.43 (37.62)     1:49.15 (37.72)     2:24.57 (35.42)
 28 Cybulski, Ethan A         13 Three Village-MR     2:32.62    2:25.24        
                  34.41     1:11.45 (37.04)     1:49.23 (37.78)     2:25.24 (36.01)
 29 Franco, Vincent           13 Express Swimming-MR  2:23.25    2:25.29        
                  32.56     1:09.73 (37.17)     1:48.55 (38.82)     2:25.29 (36.74)
 30 German, Daniel N          13 Express Swimming-MR  2:28.10    2:32.75        
                  34.13     1:13.57 (39.44)     1:53.44 (39.87)     2:32.75 (39.31)
 31 McNally, Gavin *          13 Tmsuffolk-MR         3:05.90    2:59.35        
                1:25.29     2:13.36 (48.07)     2:59.35 (45.99)                    
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Diano, Andrew J           13 FA-MR                  59.63      58.50        
                  28.34       58.50 (30.16)                                        
  2 Arbeeny, Ryan             14 Tmsuffolk-MR         1:00.92      59.87        
                  29.35       59.87 (30.52)                                        
  3 Glaser, Owen M            13 BBSC-MR              1:02.72    1:01.52        
                  30.37     1:01.52 (31.15)                                        
  4 Barragato, Philip N       14 Tmsuffolk-MR         1:01.36    1:01.93        
                  29.92     1:01.93 (32.01)                                        
  5 Nielsen, Jake             13 HAA-MR               1:04.27    1:03.78        
                  31.11     1:03.78 (32.67)                                        
  6 Neuf, Austin              14 Tmsuffolk-MR         1:04.03    1:04.75        
                  31.37     1:04.75 (33.38)                                        
B - Final
  7 Reino, Vincent M          14 HAA-MR               1:04.95    1:03.81        
                  31.30     1:03.81 (32.51)                                        
  8 Nixon, Jack S             13 Tmsuffolk-MR         1:04.79    1:03.95        
                  31.57     1:03.95 (32.38)                                        
  9 Cellamare, Dylan          14 Tmsuffolk-MR         1:04.71    1:04.76        
                  33.22     1:04.76 (31.54)                                        
 10 Matheson, Ryan C          13 Three Village-MR     1:05.86    1:04.93        
                  31.61     1:04.93 (33.32)                                        
 11 Benin, Michael H          13 Tmsuffolk-MR         1:06.98    1:07.26        
                  33.03     1:07.26 (34.23)                                        
 12 Prinzivalli, Peter J      14 Tmsuffolk-MR         1:07.03    1:07.30        
                  32.90     1:07.30 (34.40)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Diano, Andrew J           13 FA-MR                  58.19      59.63 q      
                  28.84       59.63 (30.79)                                        
  2 Arbeeny, Ryan             14 Tmsuffolk-MR         1:00.30    1:00.92 q      
                  30.25     1:00.92 (30.67)                                        
  3 Barragato, Philip N       14 Tmsuffolk-MR         1:02.18    1:01.36 q      
                  29.74     1:01.36 (31.62)                                        
  4 Glaser, Owen M            13 BBSC-MR              1:01.56    1:02.72 q      
                  31.19     1:02.72 (31.53)                                        
  5 Neuf, Austin              14 Tmsuffolk-MR         1:06.86    1:04.03 q      
                  31.98     1:04.03 (32.05)                                        
  6 Nielsen, Jake             13 HAA-MR               1:03.62    1:04.27 q      
                  31.16     1:04.27 (33.11)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Cellamare, Dylan          14 Tmsuffolk-MR         1:06.49    1:04.71 q      
                  33.12     1:04.71 (31.59)                                        
  8 Nixon, Jack S             13 Tmsuffolk-MR         1:03.64    1:04.79 q      
                  31.94     1:04.79 (32.85)                                        
  9 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR  1:06.66    1:04.92 q      
                  31.10     1:04.92 (33.82)                                        
 10 Reino, Vincent M          14 HAA-MR               1:06.00    1:04.95 q      
                  31.39     1:04.95 (33.56)                                        
 11 Park, Jeremy W            13 Tmsuffolk-MR         1:05.00    1:04.96 q      
                  31.59     1:04.96 (33.37)                                        
 12 Matheson, Ryan C          13 Three Village-MR     1:08.57    1:05.86 q      
                  32.12     1:05.86 (33.74)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Wang, Eric                14 Three Village-MR     1:08.09    1:06.21        
                  31.76     1:06.21 (34.45)                                        
 14 Benin, Michael H          13 Tmsuffolk-MR         1:08.80    1:06.98        
                  32.89     1:06.98 (34.09)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Prinzivalli, Peter J      14 Tmsuffolk-MR         1:08.33    1:07.03        
                  32.71     1:07.03 (34.32)                                        
 16 Iorio, Jack T             14 Tmsuffolk-MR         1:08.28    1:07.77        
                  33.12     1:07.77 (34.65)                                        
 17 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  1:09.28    1:07.79        
                  32.74     1:07.79 (35.05)                                        
 18 Muller, Sean W            13 Three Village-MR     1:08.62    1:07.88        
                  33.05     1:07.88 (34.83)                                        
 19 Fehrenbach, Robby         14 HAA-MR               1:10.10    1:08.10        
                  33.06     1:08.10 (35.04)                                        
 20 Schroeder, Michael        14 HAA-MR               1:07.16    1:08.53        
                  33.78     1:08.53 (34.75)                                        
 21 Cuevas, Rico G            13 BBSC-MR              1:07.74    1:08.64        
                  32.05     1:08.64 (36.59)                                        
 22 Jang, Michael             13 Tmsuffolk-MR         1:09.79    1:08.78        
                  33.75     1:08.78 (35.03)                                        
 23 Vavalle, Antonio          13 Three Village-MR     1:09.11    1:08.88        
                  33.73     1:08.88 (35.15)                                        
 24 Park, Samuel              13 Tmsuffolk-MR         1:10.25    1:09.60        
                  34.22     1:09.60 (35.38)                                        
 25 Hussein, Yousef W         13 Tmsuffolk-MR         1:15.94    1:09.90        
                  34.70     1:09.90 (35.20)                                        
 26 Dolinsky, Andrew E        13 Tmsuffolk-MR         1:11.45    1:10.54        
                  34.96     1:10.54 (35.58)                                        
 27 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:10.13    1:10.77        
                  34.02     1:10.77 (36.75)                                        
 28 Agrawal, Alok             13 Tmsuffolk-MR         1:15.61    1:11.32        
                  34.85     1:11.32 (36.47)                                        
 29 Goral, Eren F             13 Three Village-MR     1:13.39    1:11.56        
                  35.22     1:11.56 (36.34)                                        
 30 Mastrocinque, Rudy        14 Tmsuffolk-MR         1:11.03    1:12.11        
                  34.58     1:12.11 (37.53)                                        
 31 Dougherty, Robert         14 HAA-MR               1:09.98    1:12.19        
                  35.32     1:12.19 (36.87)                                        
 32 Soto, Dylan               13 HAA-MR               1:20.42    1:14.17        
                  35.78     1:14.17 (38.39)                                        
 33 Levet, Gregory            13 Tmsuffolk-MR         1:14.75    1:14.96        
                  36.90     1:14.96 (38.06)                                        
 34 Trzaskowski, Michael      14 HAA-MR               1:15.64    1:15.10        
                  36.92     1:15.10 (38.18)                                        
 35 Dettling, Maverick        13 HAA-MR               1:13.60    1:15.54        
                  36.49     1:15.54 (39.05)                                        
 36 Albert, Adam              13 Three Village-MR     1:17.81    1:15.61        
                  36.68     1:15.61 (38.93)                                        
 37 Napolitano, Sean          14 HAA-MR               1:14.92    1:15.93        
                  36.02     1:15.93 (39.91)                                        
 38 Reynolds, Ian             13 HAA-MR               1:19.70    1:18.95        
                  37.44     1:18.95 (41.51)                                        
 39 Oganesian, Andre          13 BBSC-MR              1:22.83    1:19.28        
                  38.62     1:19.28 (40.66)                                        
 40 Franco, Vincent           13 Express Swimming-MR  1:20.14    1:20.04        
                  38.92     1:20.04 (41.12)                                        
 41 German, Daniel N          13 Express Swimming-MR  1:23.93    1:21.42        
                  40.22     1:21.42 (41.20)                                        
 42 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR               1:22.12    1:22.80        
                  39.37     1:22.80 (43.43)                                        
 43 Belli-McCue, Jalin        14 HAA-MR               1:31.49    1:25.62        
                  40.26     1:25.62 (45.36)                                        
 44 Reinhardt, Michael C      14 Express Swimming-MR  1:20.00    1:25.72        
                  40.50     1:25.72 (45.22)                                        
 45 Sciurca, Nicholas         14 HAA-MR               1:28.45    1:26.05        
 46 Mulakandov, Ariel         13 QNS-MR               1:29.65    1:28.53        
                  43.80     1:28.53 (44.73)                                        
 47 McNally, Gavin *          13 Tmsuffolk-MR         1:37.33    1:33.37        
                  46.01     1:33.37 (47.36)                                        
 48 Bencivenga, Jack R        13 HAA-MR               1:38.90    1:34.73        
 48 Sagiraju, Sahi V          13 HAA-MR               1:36.89    1:34.73        
 50 Lanka, Pranav             13 HAA-MR               1:44.46    1:48.16        
 -- Sherman, Benjamin A       13 Express Swimming-MR  1:08.31         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  33.95          DQ (35.83)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Arbeeny, Ryan             14 Tmsuffolk-MR         1:07.59    1:07.64        
                  32.56     1:07.64 (35.08)                                        
  2 Jeong, Eugene             13 QNS-MR               1:09.77    1:08.75        
                  33.46     1:08.75 (35.29)                                        
  3 Park, Samuel              13 Tmsuffolk-MR         1:09.11    1:09.92        
                  32.77     1:09.92 (37.15)                                        
  4 Leung, Michael            13 QNS-MR               1:09.48    1:10.01        
                  33.21     1:10.01 (36.80)                                        
  5 Diano, Andrew J           13 FA-MR                1:11.17    1:10.95        
                  33.69     1:10.95 (37.26)                                        
  6 Neuf, Austin              14 Tmsuffolk-MR         1:11.15    1:12.20        
                  33.77     1:12.20 (38.43)                                        
B - Final
  7 Jang, Michael             13 Tmsuffolk-MR         1:12.55    1:10.81        
                  33.49     1:10.81 (37.32)                                        
  8 Kim, Brendon M            13 Express Swimming-MR  1:14.44    1:12.38        
                  35.71     1:12.38 (36.67)                                        
  9 Hussein, Yousef W         13 Tmsuffolk-MR         1:12.47    1:12.46        
                  33.83     1:12.46 (38.63)                                        
 10 Reino, Vincent M          14 HAA-MR               1:13.50    1:14.92        
                  34.95     1:14.92 (39.97)                                        
 11 Benin, Michael H          13 Tmsuffolk-MR         1:14.74    1:16.23        
 12 Iorio, Jack T             14 Tmsuffolk-MR         1:16.27    1:16.29        
                  35.57     1:16.29 (40.72)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Arbeeny, Ryan             14 Tmsuffolk-MR         1:08.08    1:07.59 q      
                  32.10     1:07.59 (35.49)                                        
  2 Park, Samuel              13 Tmsuffolk-MR         1:14.22    1:09.11 q      
                  32.34     1:09.11 (36.77)                                        
  3 Leung, Michael            13 QNS-MR               1:07.32    1:09.48 q      
                  33.37     1:09.48 (36.11)                                        
  4 Jeong, Eugene             13 QNS-MR               1:05.59    1:09.77 q      
                  33.34     1:09.77 (36.43)                                        
  5 Neuf, Austin              14 Tmsuffolk-MR         1:10.72    1:11.15 q      
                  34.01     1:11.15 (37.14)                                        
  6 Diano, Andrew J           13 FA-MR                1:09.76    1:11.17 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Hussein, Yousef W         13 Tmsuffolk-MR         1:13.14    1:12.47 q      
                  33.66     1:12.47 (38.81)                                        
  8 Jang, Michael             13 Tmsuffolk-MR         1:14.56    1:12.55 q      
                  34.23     1:12.55 (38.32)                                        
  9 Reino, Vincent M          14 HAA-MR               1:17.03    1:13.50 q      
                  34.98     1:13.50 (38.52)                                        
 10 Kim, Brendon M            13 Express Swimming-MR  1:11.39    1:14.44 q      
                  36.59     1:14.44 (37.85)                                        
 11 Benin, Michael H          13 Tmsuffolk-MR         1:14.69    1:14.74 q      
 12 Iorio, Jack T             14 Tmsuffolk-MR         1:18.17    1:16.27 q      
                  35.60     1:16.27 (40.67)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Prinzivalli, Peter J      14 Tmsuffolk-MR         1:19.99    1:17.31        
                  36.94     1:17.31 (40.37)                                        
 14 Fehrenbach, Robby         14 HAA-MR               1:15.79    1:17.46        
                  36.15     1:17.46 (41.31)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Wang, Eric                14 Three Village-MR     1:13.93    1:18.23        
                  36.73     1:18.23 (41.50)                                        
 16 Mastrocinque, Rudy        14 Tmsuffolk-MR         1:17.55    1:19.20        
                  37.27     1:19.20 (41.93)                                        
 17 Dolinsky, Andrew E        13 Tmsuffolk-MR         1:18.31    1:19.61        
                  38.60     1:19.61 (41.01)                                        
 18 Nielsen, Jake             13 HAA-MR               1:19.59    1:19.84        
                  38.85     1:19.84 (40.99)                                        
 19 Cybulski, Ethan A         13 Three Village-MR     1:18.87    1:21.34        
                  39.85     1:21.34 (41.49)                                        
 20 Dougherty, Robert         14 HAA-MR               1:19.20    1:21.87        
                  39.44     1:21.87 (42.43)                                        
 21 Reinhardt, Michael C      14 Express Swimming-MR  1:19.51    1:24.02        
                  39.92     1:24.02 (44.10)                                        
 22 Muller, Sean W            13 Three Village-MR     1:24.85    1:24.48        
                  39.68     1:24.48 (44.80)                                        
 23 Trzaskowski, Michael      14 HAA-MR               1:22.33    1:24.63        
                  40.78     1:24.63 (43.85)                                        
 24 Dettling, Maverick        13 HAA-MR               1:25.72    1:24.92        
                  39.21     1:24.92 (45.71)                                        
 25 Agrawal, Alok             13 Tmsuffolk-MR         1:20.14    1:25.60        
                  41.27     1:25.60 (44.33)                                        
 26 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:22.68    1:26.01        
                  40.84     1:26.01 (45.17)                                        
 27 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR               1:25.74    1:27.59        
                  41.65     1:27.59 (45.94)                                        
 28 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  1:25.57    1:27.64        
                  42.86     1:27.64 (44.78)                                        
 29 Napolitano, Sean          14 HAA-MR               1:28.44    1:27.96        
                  41.73     1:27.96 (46.23)                                        
 30 Levet, Gregory            13 Tmsuffolk-MR         1:28.15    1:28.49        
                  41.97     1:28.49 (46.52)                                        
 31 Belli-McCue, Jalin        14 HAA-MR               1:34.17    1:29.61        
                  42.21     1:29.61 (47.40)                                        
 32 Cenizal, Kai              14 SSC-MR               1:31.29    1:31.29        
                  43.10     1:31.29 (48.19)                                        
 33 German, Daniel N          13 Express Swimming-MR  1:29.94    1:32.21        
 34 Oliveto, Nicholas A       13 HAA-MR               1:31.54    1:33.32        
                  43.97     1:33.32 (49.35)                                        
 35 Mulakandov, Ariel         13 QNS-MR               1:34.12    1:33.52        
                  45.66     1:33.52 (47.86)                                        
 36 Lam, Jeff                 14 QNS-MR               1:35.51    1:34.54        
                  44.64     1:34.54 (49.90)                                        
 37 Albert, Adam              13 Three Village-MR     1:33.30    1:36.04        
                  45.74     1:36.04 (50.30)                                        
 38 Bencivenga, Jack R        13 HAA-MR               1:47.17    1:40.77        
                  45.74     1:40.77 (55.03)                                        
 -- McNally, Gavin *          13 Tmsuffolk-MR         2:02.73         DQ        
      Non-simultaneous kick
                  56.59        DQ (1:02.30)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Diano, Andrew J           13 FA-MR                  56.97      56.78        
                  26.99       56.78 (29.79)                                        
  2 Arbeeny, Ryan             14 Tmsuffolk-MR           59.39      58.40        
                  27.38       58.40 (31.02)                                        
  3 Barragato, Philip N       14 Tmsuffolk-MR         1:01.72    1:02.10        
                  28.77     1:02.10 (33.33)                                        
  4 Glaser, Owen M            13 BBSC-MR              1:03.28    1:02.18        
                  29.62     1:02.18 (32.56)                                        
  5 Cellamare, Dylan          14 Tmsuffolk-MR         1:02.47    1:02.23        
                  28.95     1:02.23 (33.28)                                        
  6 Benin, Michael H          13 Tmsuffolk-MR         1:06.02    1:05.67        
                  29.64     1:05.67 (36.03)                                        
B - Final
  7 Jeong, Eugene             13 QNS-MR               1:06.68    1:03.57        
                  29.72     1:03.57 (33.85)                                        
  8 Nixon, Jack S             13 Tmsuffolk-MR         1:06.47    1:04.15        
                1:04.15         1:04.15 ( )                                        
  9 Jang, Michael             13 Tmsuffolk-MR         1:06.29    1:04.59        
                  29.78     1:04.59 (34.81)                                        
 10 Park, Jeremy W            13 Tmsuffolk-MR         1:06.35    1:05.40        
                  31.16     1:05.40 (34.24)                                        
 11 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR  1:06.19    1:05.86        
                  30.50     1:05.86 (35.36)                                        
 12 Park, Samuel              13 Tmsuffolk-MR         1:07.21    1:07.20        
                  31.56     1:07.20 (35.64)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Diano, Andrew J           13 FA-MR                  55.77      56.97 q      
                  27.74       56.97 (29.23)                                        
  2 Arbeeny, Ryan             14 Tmsuffolk-MR         1:00.17      59.39 q      
                  27.93       59.39 (31.46)                                        
  3 Barragato, Philip N       14 Tmsuffolk-MR         1:05.90    1:01.72 q      
                  28.72     1:01.72 (33.00)                                        
  4 Cellamare, Dylan          14 Tmsuffolk-MR         1:04.90    1:02.47 q      
                  29.81     1:02.47 (32.66)                                        
  5 Glaser, Owen M            13 BBSC-MR              1:01.72    1:03.28 q      
                  30.56     1:03.28 (32.72)                                        
  6 Benin, Michael H          13 Tmsuffolk-MR         1:07.93    1:06.02 q      
                  30.59     1:06.02 (35.43)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR  1:07.02    1:06.19 q      
                  30.69     1:06.19 (35.50)                                        
  8 Jang, Michael             13 Tmsuffolk-MR         1:06.18    1:06.29 q      
                  30.34     1:06.29 (35.95)                                        
  9 Park, Jeremy W            13 Tmsuffolk-MR         1:06.18    1:06.35 q      
                  31.74     1:06.35 (34.61)                                        
 10 Wang, Eric                14 Three Village-MR     1:05.06    1:06.36 q      
                  30.50     1:06.36 (35.86)                                        
 11 Nixon, Jack S             13 Tmsuffolk-MR         1:04.33    1:06.47 q      
                  31.37     1:06.47 (35.10)                                        
 12 Jeong, Eugene             13 QNS-MR               1:03.14    1:06.68 q      
                  31.31     1:06.68 (35.37)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Park, Samuel              13 Tmsuffolk-MR         1:08.41    1:07.21        
                  31.00     1:07.21 (36.21)                                        
 14 Fehrenbach, Robby         14 HAA-MR               1:10.37    1:08.08        
                  29.52     1:08.08 (38.56)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Dolinsky, Andrew E        13 Tmsuffolk-MR         1:10.06    1:08.51        
                  31.77     1:08.51 (36.74)                                        
 16 Vavalle, Antonio          13 Three Village-MR     1:11.08    1:08.80        
                  32.93     1:08.80 (35.87)                                        
 17 Schroeder, Michael        14 HAA-MR               1:09.65    1:08.83        
                  31.11     1:08.83 (37.72)                                        
 18 Agrawal, Alok             13 Tmsuffolk-MR         1:10.24    1:10.68        
                  32.42     1:10.68 (38.26)                                        
 19 Mastrocinque, Rudy        14 Tmsuffolk-MR         1:11.23    1:11.02        
                  32.58     1:11.02 (38.44)                                        
 20 Cuevas, Rico G            13 BBSC-MR              1:11.32    1:13.28        
                  32.57     1:13.28 (40.71)                                        
 21 Hussein, Yousef W         13 Tmsuffolk-MR         1:18.71    1:14.70        
                  33.73     1:14.70 (40.97)                                        
 22 Reynolds, Ian             13 HAA-MR               1:25.00    1:18.58        
                  35.03     1:18.58 (43.55)                                        
 23 Franco, Vincent           13 Express Swimming-MR  1:40.00    1:19.67        
                  36.66     1:19.67 (43.01)                                        
 24 Soto, Dylan               13 HAA-MR               1:38.53    1:20.00        
                  36.19     1:20.00 (43.81)                                        
 25 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:23.54    1:21.17        
                  36.92     1:21.17 (44.25)                                        
 26 Cybulski, Ethan A         13 Three Village-MR     1:15.06    1:21.44        
                  38.02     1:21.44 (43.42)                                        
 27 Lam, Jeff                 14 QNS-MR               1:29.31    1:21.57        
                  37.18     1:21.57 (44.39)                                        
 28 Levet, Gregory            13 Tmsuffolk-MR         1:23.00    1:23.86        
                  38.82     1:23.86 (45.04)                                        
 29 Oliveto, Nicholas A       13 HAA-MR               2:00.00    1:24.78        
                  36.34     1:24.78 (48.44)                                        
 30 Mulakandov, Ariel         13 QNS-MR               1:24.72    1:27.81        
                  40.95     1:27.81 (46.86)                                        
 31 Ballerini, Marcus G       13 SSC-MR               1:27.89    1:29.02        
                  40.23     1:29.02 (48.79)                                        
 32 Sciurca, Nicholas         14 HAA-MR               1:34.94    1:34.00        
                  38.62     1:34.00 (55.38)                                        
 -- Cenizal, Kai              14 SSC-MR               1:21.50         DQ        
      Arms underwater recovery
                  35.84          DQ (53.05)                                        
 -- Reinhardt, Michael C      14 Express Swimming-MR  1:25.00         DQ        
      Kick breaststroke type
                  37.05          DQ (46.71)                                        
 -- Dougherty, Robert         14 HAA-MR               1:23.54        DFS        
      Declared false start
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Arbeeny, Ryan             14 Tmsuffolk-MR         2:11.89    2:07.63        
                  27.99     1:01.06 (33.07)     1:38.25 (37.19)     2:07.63 (29.38)
  2 Diano, Andrew J           13 FA-MR                2:11.43    2:08.82        
                  28.04       59.98 (31.94)     1:40.53 (40.55)     2:08.82 (28.29)
  3 Glaser, Owen M            13 BBSC-MR              2:16.87    2:15.77        
                  30.96     1:04.85 (33.89)     1:44.68 (39.83)     2:15.77 (31.09)
  4 Barragato, Philip N       14 Tmsuffolk-MR         2:17.68    2:17.79        
                  29.51     1:02.64 (33.13)     1:46.00 (43.36)     2:17.79 (31.79)
  5 Park, Samuel              13 Tmsuffolk-MR         2:21.49    2:20.08        
                  30.94     1:07.79 (36.85)     1:46.42 (38.63)     2:20.08 (33.66)
  6 Jang, Michael             13 Tmsuffolk-MR         2:19.46    2:22.43        
                  30.58     1:06.99 (36.41)     1:48.52 (41.53)     2:22.43 (33.91)
B - Final
  7 Neuf, Austin              14 Tmsuffolk-MR         2:21.89    2:17.58        
                  31.29     1:06.21 (34.92)     1:46.73 (40.52)     2:17.58 (30.85)
  8 Matheson, Ryan C          13 Three Village-MR     2:22.05    2:17.68        
                  29.89     1:04.87 (34.98)     1:48.13 (43.26)     2:17.68 (29.55)
  9 Nixon, Jack S             13 Tmsuffolk-MR         2:23.65    2:21.78        
                  31.34     1:07.45 (36.11)     1:50.76 (43.31)     2:21.78 (31.02)
 10 Iorio, Jack T             14 Tmsuffolk-MR         2:23.90    2:22.46        
                  31.04     1:08.33 (37.29)     1:50.45 (42.12)     2:22.46 (32.01)
 11 Benin, Michael H          13 Tmsuffolk-MR         2:22.79    2:23.88        
                  31.29     1:08.50 (37.21)     1:51.64 (43.14)     2:23.88 (32.24)
 12 Cellamare, Dylan          14 Tmsuffolk-MR         2:24.38    2:25.24        
                  30.39     1:07.04 (36.65)     1:54.46 (47.42)     2:25.24 (30.78)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Diano, Andrew J           13 FA-MR                2:06.96    2:11.43 q      
                  28.22     1:01.56 (33.34)     1:42.56 (41.00)     2:11.43 (28.87)
  2 Arbeeny, Ryan             14 Tmsuffolk-MR         2:10.76    2:11.89 q      
                  28.32     1:03.77 (35.45)     1:41.82 (38.05)     2:11.89 (30.07)
  3 Glaser, Owen M            13 BBSC-MR              2:16.00    2:16.87 q      
                  31.09     1:05.60 (34.51)     1:46.34 (40.74)     2:16.87 (30.53)
  4 Barragato, Philip N       14 Tmsuffolk-MR         2:20.55    2:17.68 q      
                  28.90     1:03.74 (34.84)     1:46.03 (42.29)     2:17.68 (31.65)
  5 Jang, Michael             13 Tmsuffolk-MR         2:22.62    2:19.46 q      
                  30.89     1:07.14 (36.25)     1:47.31 (40.17)     2:19.46 (32.15)
  6 Park, Samuel              13 Tmsuffolk-MR         2:18.94    2:21.49 q      
                  31.81     1:09.80 (37.99)     1:48.76 (38.96)     2:21.49 (32.73)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Neuf, Austin              14 Tmsuffolk-MR         2:21.43    2:21.89 q      
                  32.26     1:08.30 (36.04)     1:50.92 (42.62)     2:21.89 (30.97)
  8 Matheson, Ryan C          13 Three Village-MR     2:20.77    2:22.05 q      
                  31.73     1:07.95 (36.22)     1:53.04 (45.09)     2:22.05 (29.01)
  9 Benin, Michael H          13 Tmsuffolk-MR         2:24.21    2:22.79 q      
                1:10.10     1:51.39 (41.29)     2:22.79 (31.40)                    
 10 Nixon, Jack S             13 Tmsuffolk-MR         2:21.56    2:23.65 q      
                  31.69     1:07.64 (35.95)     1:52.52 (44.88)     2:23.65 (31.13)
 11 Iorio, Jack T             14 Tmsuffolk-MR         2:24.50    2:23.90 q      
                  31.31     1:08.41 (37.10)     1:50.91 (42.50)     2:23.90 (32.99)
 12 Cellamare, Dylan          14 Tmsuffolk-MR         2:27.31    2:24.38 q      
                  30.80     1:08.44 (37.64)     1:53.51 (45.07)     2:24.38 (30.87)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Vavalle, Antonio          13 Three Village-MR     2:23.19    2:24.87        
                  32.48     1:08.24 (35.76)     1:52.65 (44.41)     2:24.87 (32.22)
 14 Mastrocinque, Rudy        14 Tmsuffolk-MR         2:30.54    2:25.01        
                  31.59     1:09.66 (38.07)     1:53.57 (43.91)     2:25.01 (31.44)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Prinzivalli, Peter J      14 Tmsuffolk-MR         2:25.95    2:26.45        
                  34.59     1:11.74 (37.15)     1:55.26 (43.52)     2:26.45 (31.19)
 16 Wang, Eric                14 Three Village-MR     2:23.62    2:28.03        
                  32.73     1:09.74 (37.01)     1:54.39 (44.65)     2:28.03 (33.64)
 17 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR  2:25.59    2:29.02        
                  32.43     1:07.89 (35.46)     1:55.44 (47.55)     2:29.02 (33.58)
 18 Hussein, Yousef W         13 Tmsuffolk-MR         2:33.15    2:29.36        
                  34.19     1:14.58 (40.39)     1:55.84 (41.26)     2:29.36 (33.52)
 19 Dolinsky, Andrew E        13 Tmsuffolk-MR         2:29.92    2:29.65        
                  32.30     1:10.87 (38.57)     1:55.59 (44.72)     2:29.65 (34.06)
 20 Agrawal, Alok             13 Tmsuffolk-MR         2:31.73    2:33.93        
                  33.85     1:14.21 (40.36)     2:00.53 (46.32)     2:33.93 (33.40)
 21 Cuevas, Rico G            13 BBSC-MR              2:32.50    2:35.29        
                  33.80     1:12.77 (38.97)     2:01.50 (48.73)     2:35.29 (33.79)
 22 Goral, Eren F             13 Three Village-MR     2:32.81    2:35.74        
                  36.02     1:17.24 (41.22)     2:01.04 (43.80)     2:35.74 (34.70)
 23 Muller, Sean W            13 Three Village-MR     2:33.03    2:36.75        
                  34.07     1:11.72 (37.65)     2:01.79 (50.07)     2:36.75 (34.96)
 24 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  2:35.66    2:38.58        
                  38.30     1:16.65 (38.35)     2:04.83 (48.18)     2:38.58 (33.75)
 25 Sherman, Benjamin A       13 Express Swimming-MR  2:34.94    2:38.74        
                  33.39     1:13.96 (40.57)     2:01.98 (48.02)     2:38.74 (36.76)
 26 Trzaskowski, Michael      14 HAA-MR               2:51.56    2:42.49        
                  37.68     1:20.86 (43.18)     2:07.23 (46.37)     2:42.49 (35.26)
 27 Albert, Adam              13 Three Village-MR     2:45.21    2:43.56        
                  35.55     1:17.49 (41.94)     2:09.62 (52.13)     2:43.56 (33.94)
 28 Franco, Vincent           13 Express Swimming-MR  2:49.21    2:47.68        
                  38.44     1:21.25 (42.81)     2:11.99 (50.74)     2:47.68 (35.69)
 29 Levet, Gregory            13 Tmsuffolk-MR         2:40.88    2:48.97        
                  39.55     1:22.75 (43.20)     2:11.48 (48.73)     2:48.97 (37.49)
 30 Reinhardt, Michael C      14 Express Swimming-MR  2:45.00    2:56.03        
                  36.37     1:25.11 (48.74)     2:14.65 (49.54)     2:56.03 (41.38)
 31 Oganesian, Andre          13 BBSC-MR              2:42.55    2:57.75        
                  39.36     1:23.57 (44.21)     2:17.55 (53.98)     2:57.75 (40.20)
 32 German, Daniel N          13 Express Swimming-MR  2:52.82    2:59.13        
                  43.74     1:29.19 (45.45)     2:19.08 (49.89)     2:59.13 (40.05)
 33 Mulakandov, Ariel         13 QNS-MR               3:02.95    3:08.53        
                  41.83     1:30.40 (48.57)     2:24.63 (54.23)     3:08.53 (43.90)
 -- Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  2:35.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                  33.12     1:11.99 (38.87)     1:59.69 (47.70)          DQ (35.10)
 -- McNally, Gavin *          13 Tmsuffolk-MR         3:25.95         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn - back
                  49.06     1:40.06 (51.00)     2:38.57 (58.51)          DQ (44.34)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Markowitz, Hunter N       15 HAA-MR                 22.94      23.07        
  2 Casey, Jack H             17 HAA-MR                 23.19      23.33        
  3 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR                 23.22      23.43        
  4 Karpf, Dylan              15 HAA-MR                 24.39      23.47        
  5 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR                 24.86      24.36        
  6 Beutel, Brendan M         17 HAA-MR                 24.75      24.83        
B - Final
  7 Hafen, Max B              18 Unattached-MR          25.23      24.53        
  8 Park, Bryan H             15 Tmsuffolk-MR           25.19      24.83        
  9 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR                 25.35      25.14        
 10 Dillon, Jack P            16 Three Village-MR       25.14      25.20        
 11 Lee, Joshua S             15 BBSC-MR                25.70      25.76        
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Markowitz, Hunter N       15 HAA-MR                 23.13      22.94 q      
  2 Casey, Jack H             17 HAA-MR                 22.12      23.19 q      
  3 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR                 23.40      23.22 q      
  4 Chang, Oscar              17 HAA-MR                 23.45      24.09 q      
  5 Hawkins, Michael J        17 HAA-MR                 22.83      24.33 q      
  6 Karpf, Dylan              15 HAA-MR                 22.71      24.39 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Beutel, Brendan M         17 HAA-MR                 24.21      24.75 q      
  8 Hwang, Tyler              16 Express Swimming-MR    25.20      24.86 q      
  8 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR                 24.42      24.86 q      
 10 Chan, Matthew             15 QNS-MR                 24.24      24.96 q      
 11 Chopey, Andrew T          16 QNS-MR                 24.11      24.99 q      
 12 Dillon, Jack P            16 Three Village-MR       24.82      25.14 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Gribulis, Zachary M       15 FA-MR                  23.90      25.16        
 14 Park, Bryan H             15 Tmsuffolk-MR           24.34      25.19        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Hafen, Max B              18 Unattached-MR          23.94      25.23        
 16 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR                 24.92      25.35        
 17 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR                 24.38      25.37        
 18 Bances, AJ J              17 Three Village-MR       25.23      25.42        
 19 Kang, Matthew             16 Express Swimming-MR    24.27      25.56        
 20 Lee, Joshua S             15 BBSC-MR                25.12      25.70        
 21 Weiner, Luke              16 Tmsuffolk-MR           25.26      25.84        
 22 Zahn, Danny               15 Tmsuffolk-MR           25.11      25.93        
 23 Valle, Matthew J          15 BBSC-MR                25.15      26.13        
 24 Graca, Antonio            16 HAA-MR                 25.10      26.25        
 24 Burget, Andrew J          15 Unattached-MR          26.12      26.25        
 26 Dunn, Christopher J       17 SSC-MR                 25.92      26.35        
 27 Hsu, Leo                  15 HAA-MR                 27.27      27.33        
 28 Glovinsky, Hunter M       17 SSC-MR                 27.19      27.86        
 29 McNamara, William A       17 BBSC-MR                28.31      28.18        
 30 Soto, Dylan               13 HAA-MR                 29.19      28.50        
 31 Sargeant, Zaire           15 QNS-MR                 26.82      29.08        
 32 Kotch, Sean               15 SSC-MR                 32.85      31.35        
 33 Lambros Jr., Stephen      11 SSC-MR                 32.37      32.89        
 34 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR                 32.87      33.30        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Burr, Trenton H           16 HAA-MR                 51.19      48.67        
                  23.59       48.67 (25.08)                                        
  2 Hawkins, Michael J        17 HAA-MR                 52.78      51.43        
                  24.76       51.43 (26.67)                                        
  3 Chang, Oscar              17 HAA-MR                 52.00      51.44        
                  24.77       51.44 (26.67)                                        
  4 Casey, Jack H             17 HAA-MR                 51.18      51.64        
                  25.23       51.64 (26.41)                                        
 -- Nielsen, Jordan           15 HAA-MR                 51.80         DQ        
      False start
                  24.64          DQ (27.51)                                        
B - Final
  7 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR                 56.10      53.64        
                  25.95       53.64 (27.69)                                        
  8 Hafen, Max B              18 Unattached-MR          56.84      55.49        
                  26.26       55.49 (29.23)                                        
  9 Valle, Matthew J          15 BBSC-MR                56.13      56.20        
                  26.93       56.20 (29.27)                                        
 10 Zahn, Danny               15 Tmsuffolk-MR           56.36      56.84        
                  27.01       56.84 (29.83)                                        
 11 Burget, Andrew J          15 Unattached-MR          58.70    1:00.84        
                  28.19     1:00.84 (32.65)                                        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Markowitz, Hunter N       15 HAA-MR                 49.53      49.84 q      
                  24.00       49.84 (25.84)                                        
  2 Casey, Jack H             17 HAA-MR                 49.50      51.18 q      
                  25.20       51.18 (25.98)                                        
  3 Burr, Trenton H           16 HAA-MR                 48.66      51.19 q      
                  24.73       51.19 (26.46)                                        
  4 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR                 51.73      51.80 q      
                  24.28       51.80 (27.52)                                        
  5 Chang, Oscar              17 HAA-MR                 51.23      52.00 q      
                  25.20       52.00 (26.80)                                        
  6 Hunt, Andrew              16 HAA-MR                 51.14      52.28 q      
                  25.32       52.28 (26.96)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Xu, Kevin J               16 Three Village-MR       51.86      52.49 q      
                  25.07       52.49 (27.42)                                        
  8 Hawkins, Michael J        17 HAA-MR                 50.13      52.78 q      
                  25.25       52.78 (27.53)                                        
  9 Karpf, Dylan              15 HAA-MR                 50.99      53.03 q      
                  25.08       53.03 (27.95)                                        
 10 Madden, Sean M            14 QNS-MR                 52.71      53.91 q      
                  25.77       53.91 (28.14)                                        
 11 Dillon, Jack P            16 Three Village-MR       52.94      54.19 q      
                  26.27       54.19 (27.92)                                        
 12 Oganesian, Mel            17 BBSC-MR                55.30      55.23 q      
                  26.98       55.23 (28.25)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR                 52.21      55.81        
                  26.36       55.81 (29.45)                                        
 14 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR                 53.53      55.85        
                  26.34       55.85 (29.51)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Lee, Joshua S             15 BBSC-MR                53.78      55.95        
                  26.38       55.95 (29.57)                                        
 16 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR                 53.88      56.10        
                  27.37       56.10 (28.73)                                        
 17 Valle, Matthew J          15 BBSC-MR                55.63      56.13        
                  26.92       56.13 (29.21)                                        
 18 Bances, AJ J              17 Three Village-MR       54.40      56.31        
                  27.12       56.31 (29.19)                                        
 19 Zahn, Danny               15 Tmsuffolk-MR           55.62      56.36        
                  26.99       56.36 (29.37)                                        
 20 Gribulis, Zachary M       15 FA-MR                  56.04      56.48        
                  26.42       56.48 (30.06)                                        
 21 Hafen, Max B              18 Unattached-MR          55.10      56.84        
                  27.13       56.84 (29.71)                                        
 22 Lai, Adam                 16 QNS-MR                 54.69      56.87        
                  27.13       56.87 (29.74)                                        
 23 Mond, Noah E              16 Three Village-MR       54.83      56.93        
                  26.83       56.93 (30.10)                                        
 24 Beutel, Brendan M         17 HAA-MR                 53.40      56.99        
                  27.02       56.99 (29.97)                                        
 25 Hwang, Tyler              16 Express Swimming-MR    53.58      57.39        
                  26.05       57.39 (31.34)                                        
 26 Weiner, Luke              16 Tmsuffolk-MR           55.08      57.47        
                  27.29       57.47 (30.18)                                        
 27 Barry, Coleman D          17 BBSC-MR                56.52      57.63        
                  27.28       57.63 (30.35)                                        
 28 Burget, Andrew J          15 Unattached-MR        1:00.38      58.70        
                  27.92       58.70 (30.78)                                        
 29 Muller, Shane G           15 Three Village-MR       58.48      58.92        
                  27.80       58.92 (31.12)                                        
 30 Siemers, Philip F         18 BBSC-MR                58.30      59.10        
                  28.21       59.10 (30.89)                                        
 31 McNamara, William A       17 BBSC-MR              1:00.85    1:00.15        
                  28.76     1:00.15 (31.39)                                        
 32 Yeh, Matthew              16 Express Swimming-MR  1:04.00    1:00.83        
                  28.76     1:00.83 (32.07)                                        
 33 Romero, Angel J           17 FA-MR                1:00.59    1:01.17        
                  29.29     1:01.17 (31.88)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Burr, Trenton H           16 HAA-MR               1:53.56    1:47.52        
                  25.22       52.46 (27.24)     1:20.42 (27.96)     1:47.52 (27.10)
  2 Markowitz, Hunter N       15 HAA-MR               1:53.52    1:50.24        
                  25.18       53.36 (28.18)     1:22.17 (28.81)     1:50.24 (28.07)
  3 Hunt, Andrew              16 HAA-MR               1:56.89    1:55.90        
                  26.25       55.18 (28.93)     1:25.62 (30.44)     1:55.90 (30.28)
  4 Dillon, Jack P            16 Three Village-MR     1:59.37    1:56.98        
                  26.93       56.49 (29.56)     1:27.24 (30.75)     1:56.98 (29.74)
  5 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR               1:55.87    2:00.33        
                  25.22       54.94 (29.72)     1:27.77 (32.83)     2:00.33 (32.56)
  6 Casey, Jack H             17 HAA-MR               1:58.42    2:05.26        
                  27.38       59.01 (31.63)     1:32.30 (33.29)     2:05.26 (32.96)
B - Final
  7 Arnberg, Mason            16 HAA-MR               2:00.55    1:55.70        
                  26.60       56.15 (29.55)     1:26.78 (30.63)     1:55.70 (28.92)
  8 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR               2:01.67    1:58.11        
                  27.22       56.97 (29.75)     1:27.91 (30.94)     1:58.11 (30.20)
  9 Rupnarain, Timothy        15 Tmsuffolk-MR         1:59.48    1:59.33        
                  26.30       56.46 (30.16)     1:28.13 (31.67)     1:59.33 (31.20)
 10 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR               2:01.16    1:59.73        
                  27.62       57.37 (29.75)     1:28.83 (31.46)     1:59.73 (30.90)
 11 Lee, Joshua S             15 BBSC-MR              2:02.61    2:01.17        
                  26.58       56.99 (30.41)     1:29.52 (32.53)     2:01.17 (31.65)
 12 Valle, Matthew J          15 BBSC-MR              2:02.73    2:04.11        
                  27.75       59.06 (31.31)     1:31.69 (32.63)     2:04.11 (32.42)
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Markowitz, Hunter N       15 HAA-MR               1:52.76    1:53.52 q      
                  26.49     1:02.03 (35.54)     1:25.35 (23.32)     1:53.52 (28.17)
  2 Burr, Trenton H           16 HAA-MR               1:45.70    1:53.56 q      
                  26.72       56.38 (29.66)     1:26.56 (30.18)     1:53.56 (27.00)
  3 Chopey, Andrew T          16 QNS-MR               1:50.73    1:54.45 q      
                  26.62       55.14 (28.52)     1:24.64 (29.50)     1:54.45 (29.81)
  4 Chang, Oscar              17 HAA-MR               1:52.00    1:54.59 q      
                  26.00       54.47 (28.47)     1:24.53 (30.06)     1:54.59 (30.06)
  5 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR               1:55.63    1:55.87 q      
                  25.39       54.25 (28.86)     1:24.64 (30.39)     1:55.87 (31.23)
  6 Hunt, Andrew              16 HAA-MR               1:52.61    1:56.89 q      
                  27.21       57.00 (29.79)     1:27.38 (30.38)     1:56.89 (29.51)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Casey, Jack H             17 HAA-MR               1:48.71    1:58.42 q      
                  27.91       59.08 (31.17)     1:30.60 (31.52)     1:58.42 (27.82)
  8 Dillon, Jack P            16 Three Village-MR     1:54.66    1:59.37 q      
                  26.81       56.61 (29.80)     1:27.91 (31.30)     1:59.37 (31.46)
  9 Rupnarain, Timothy        15 Tmsuffolk-MR         1:54.90    1:59.48 q      
                  26.74       56.44 (29.70)     1:27.73 (31.29)     1:59.48 (31.75)
 10 Hawkins, Michael J        17 HAA-MR               1:51.60    2:00.10 q      
                  27.12       57.85 (30.73)     1:29.69 (31.84)     2:00.10 (30.41)
 11 Chan, Matthew             15 QNS-MR               1:57.98    2:00.27 q      
                  28.23       58.68 (30.45)     1:28.89 (30.21)     2:00.27 (31.38)
 12 Arnberg, Mason            16 HAA-MR               1:51.64    2:00.55 q      
                  28.09       59.06 (30.97)     1:31.03 (31.97)     2:00.55 (29.52)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR               1:57.48    2:01.16        
                  27.05       57.22 (30.17)     1:29.37 (32.15)     2:01.16 (31.79)
 14 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR               1:57.56    2:01.67        
                  27.86       58.60 (30.74)     1:30.47 (31.87)     2:01.67 (31.20)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Lee, Joshua S             15 BBSC-MR              1:58.46    2:02.61        
                  27.84       58.87 (31.03)     1:31.21 (32.34)     2:02.61 (31.40)
 16 Valle, Matthew J          15 BBSC-MR              2:01.50    2:02.73        
                  28.15       58.98 (30.83)     1:30.81 (31.83)     2:02.73 (31.92)
 17 Kang, Matthew             16 Express Swimming-MR  2:02.42    2:02.92        
                  29.79     1:01.34 (31.55)     1:32.93 (31.59)     2:02.92 (29.99)
 18 Bances, AJ J              17 Three Village-MR     2:00.92    2:03.34        
                  28.38       59.48 (31.10)     1:31.93 (32.45)     2:03.34 (31.41)
 19 Karpf, Dylan              15 HAA-MR               1:58.22    2:03.60        
                  26.99       57.47 (30.48)     1:30.20 (32.73)     2:03.60 (33.40)
 20 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR               1:59.14    2:07.32        
                  28.25       59.74 (31.49)     1:33.06 (33.32)     2:07.32 (34.26)
 21 Muller, Shane G           15 Three Village-MR     2:08.44    2:09.02        
                  28.95     1:01.80 (32.85)     1:35.74 (33.94)     2:09.02 (33.28)
 22 Weiner, Luke              16 Tmsuffolk-MR         1:58.92    2:09.26        
                  28.26     1:00.87 (32.61)     1:34.86 (33.99)     2:09.26 (34.40)
 23 McNamara, William A       17 BBSC-MR              2:10.52    2:10.66        
                  29.43     1:02.61 (33.18)     1:37.34 (34.73)     2:10.66 (33.32)
 24 Mond, Noah E              16 Three Village-MR     2:04.37    2:12.51        
                  28.52     1:01.08 (32.56)     1:36.37 (35.29)     2:12.51 (36.14)
 25 Lambros Jr., Stephen      11 SSC-MR               2:35.00    2:37.63        
                  35.62     1:15.22 (39.60)     1:58.49 (43.27)     2:37.63 (39.14)
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
 Meet Qualifying:  6:00.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Lee, Joshua S             15 BBSC-MR              5:22.89    5:22.88        
                  27.86       59.23 (31.37)     1:31.62 (32.39)     2:04.76 (33.14)
        2:37.80 (33.04)     3:12.21 (34.41)     3:44.68 (32.47)     4:18.21 (33.53)
        4:51.77 (33.56)     5:22.88 (31.11)                                        
  2 Matheson, Ryan C          13 Three Village-MR     5:46.21    5:36.74        
                  28.55     1:00.86 (32.31)     1:35.28 (34.42)     2:09.47 (34.19)
        2:45.14 (35.67)     3:20.69 (35.55)     3:55.76 (35.07)     4:30.63 (34.87)
        5:04.81 (34.18)     5:36.74 (31.93)                                        
  3 McNamara, William A       17 BBSC-MR              5:45.56    5:41.09        
                  29.46     1:01.71 (32.25)     1:35.60 (33.89)     2:10.50 (34.90)
        2:46.05 (35.55)     3:21.10 (35.05)     3:56.80 (35.70)     4:32.17 (35.37)
        5:06.96 (34.79)     5:41.09 (34.13)                                        
  4 Shemetov, Daniel B        13 BBSC-MR              5:48.01    5:43.29        
                  28.18     1:01.44 (33.26)     1:35.58 (34.14)     2:10.89 (35.31)
        2:46.35 (35.46)     3:22.56 (36.21)     3:58.60 (36.04)     4:34.17 (35.57)
        5:09.66 (35.49)     5:43.29 (33.63)                                        
  5 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               5:53.16    5:52.27        
                  29.54     1:03.70 (34.16)     1:38.95 (35.25)     2:14.46 (35.51)
        2:50.64 (36.18)     3:27.53 (36.89)     4:03.50 (35.97)     4:40.21 (36.71)
        5:16.84 (36.63)     5:52.27 (35.43)                                        
  6 Sloniewsky, Peter A       12 Three Village-MR     5:56.14    5:53.61        
                  31.25     1:07.03 (35.78)     1:43.37 (36.34)     2:19.64 (36.27)
        2:55.81 (36.17)     3:32.56 (36.75)     4:08.99 (36.43)     4:45.21 (36.22)
        5:21.11 (35.90)     5:53.61 (32.50)                                        
  7 Martin, Tim J             12 SSC-MR               6:39.86    6:32.60        
                  35.85     1:15.87 (40.02)     1:56.43 (40.56)     2:36.75 (40.32)
        3:17.03 (40.28)     3:57.23 (40.20)     4:37.62 (40.39)     5:16.35 (38.73)
        5:56.39 (40.04)     6:32.60 (36.21)                                        
 
Boys 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Beutel, Brendan M         17 HAA-MR                 27.02      26.85        
  2 Karpf, Dylan              15 HAA-MR                 27.43      27.43        
  3 Reino, Vincent M          14 HAA-MR                 29.56      29.60        
  4 Hafen, Max B              18 Unattached-MR          30.94      30.12        
  5 Burget, Andrew J          15 Unattached-MR          31.36      30.18        
  6 Napolitano, Sean          14 HAA-MR                 35.72      35.77        
B - Final
  7 Dettling, Maverick        13 HAA-MR                 36.26      34.14        
  8 Belli-McCue, Jalin        14 HAA-MR                 39.02      38.20        
  9 Bencivenga, Jack R        13 HAA-MR                 43.63      42.72        
 
Boys 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Beutel, Brendan M         17 HAA-MR                 26.47      27.02 q      
  2 Karpf, Dylan              15 HAA-MR                 28.13      27.43 q      
  3 Reino, Vincent M          14 HAA-MR                 28.60      29.56 q      
  4 Hsu, Leo                  15 HAA-MR                 30.65      30.74 q      
  5 Hafen, Max B              18 Unattached-MR          27.50      30.94 q      
  6 Burget, Andrew J          15 Unattached-MR          32.10      31.36 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Glovinsky, Hunter M       17 SSC-MR                 38.00      34.03 q      
  8 Napolitano, Sean          14 HAA-MR                 36.90      35.72 q      
  9 Dettling, Maverick        13 HAA-MR                 36.74      36.26 q      
 10 Lambros Jr., Stephen      11 SSC-MR                 37.21      37.53 q      
 11 Belli-McCue, Jalin        14 HAA-MR                 41.64      39.02 q      
 12 Kotch, Sean               15 SSC-MR                 43.00      40.35 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Guerron, Ryan A           12 SSC-MR                 39.25      41.05        
 14 Katla, Preethamsh         13 HAA-MR                 45.00      43.05        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Bencivenga, Jack R        13 HAA-MR                 44.20      43.63        
 16 Lanka, Pranav             13 HAA-MR                 50.51      46.29        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Chang, Oscar              17 HAA-MR                 55.97      55.75        
                  26.23       55.75 (29.52)                                        
  2 Hawkins, Michael J        17 HAA-MR                 59.25      57.13        
                  27.65       57.13 (29.48)                                        
  3 Fisher, Alexander M       18 Unattached-MR        1:00.02      57.77        
                  27.75       57.77 (30.02)                                        
  4 Valle, Matthew J          15 BBSC-MR              1:03.81    1:03.97        
                  30.61     1:03.97 (33.36)                                        
B - Final
  7 Zahn, Danny               15 Tmsuffolk-MR         1:04.10    1:03.49        
                  30.76     1:03.49 (32.73)                                        
  8 Burget, Andrew J          15 Unattached-MR        1:04.07    1:05.28        
                  31.26     1:05.28 (34.02)                                        
  9 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR               1:08.12    1:05.52        
                  31.80     1:05.52 (33.72)                                        
 10 Hafen, Max B              18 Unattached-MR        1:06.09    1:06.53        
                  31.52     1:06.53 (35.01)                                        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Chang, Oscar              17 HAA-MR                 55.66      55.97 q      
                  26.67       55.97 (29.30)                                        
  2 Karpf, Dylan              15 HAA-MR                 57.54      58.30 q      
                  28.02       58.30 (30.28)                                        
  3 Madden, Sean M            14 QNS-MR                 57.69      58.73 q      
                  28.57       58.73 (30.16)                                        
  4 Park, Bryan H             15 Tmsuffolk-MR           58.11      58.83 q      
                  28.72       58.83 (30.11)                                        
  5 Hawkins, Michael J        17 HAA-MR                 56.49      59.25 q      
                  28.79       59.25 (30.46)                                        
  6 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR                 58.48      59.63 q      
                  29.23       59.63 (30.40)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Fisher, Alexander M       18 Unattached-MR          58.00    1:00.02 q      
                  28.76     1:00.02 (31.26)                                        
  8 Markowitz, Hunter N       15 HAA-MR               1:01.30    1:00.75 q      
                  29.89     1:00.75 (30.86)                                        
  9 Xu, Kevin J               16 Three Village-MR     1:00.86    1:01.39 q      
                  29.44     1:01.39 (31.95)                                        
 10 Beutel, Brendan M         17 HAA-MR                 58.12    1:02.33 q      
                  28.59     1:02.33 (33.74)                                        
 11 Chan, Matthew S           16 Three Village-MR     1:01.19    1:03.16 q      
                  31.02     1:03.16 (32.14)                                        
 12 Dillon, Jack P            16 Three Village-MR     1:01.41    1:03.31 q      
                  30.63     1:03.31 (32.68)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Rupnarain, Timothy        15 Tmsuffolk-MR         1:03.73    1:03.60        
                  30.76     1:03.60 (32.84)                                        
 14 Valle, Matthew J          15 BBSC-MR              1:03.73    1:03.81        
                  30.87     1:03.81 (32.94)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Burget, Andrew J          15 Unattached-MR        1:08.67    1:04.07        
                  31.32     1:04.07 (32.75)                                        
 16 Hunt, Andrew              16 HAA-MR               1:00.35    1:04.09        
                  31.60     1:04.09 (32.49)                                        
 17 Zahn, Danny               15 Tmsuffolk-MR         1:02.43    1:04.10        
                  31.05     1:04.10 (33.05)                                        
 18 Bances, AJ J              17 Three Village-MR     1:03.10    1:04.49        
                  31.12     1:04.49 (33.37)                                        
 19 Lee, Joshua S             15 BBSC-MR              1:05.59    1:04.69        
 20 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR               1:05.85    1:05.17        
 21 Weiner, Luke              16 Tmsuffolk-MR         1:00.53    1:05.37        
                  31.40     1:05.37 (33.97)                                        
 22 Oganesian, Mel            17 BBSC-MR              1:05.90    1:05.67        
 23 Hafen, Max B              18 Unattached-MR        1:07.90    1:06.09        
                  31.99     1:06.09 (34.10)                                        
 24 Barry, Coleman D          17 BBSC-MR              1:06.29    1:06.35        
 25 Hwang, Tyler              16 Express Swimming-MR  1:05.00    1:08.11        
 26 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR               1:05.41    1:08.12        
 27 McNamara, William A       17 BBSC-MR              1:10.15    1:10.23        
                  34.31     1:10.23 (35.92)                                        
 28 Yeh, Matthew              16 Express Swimming-MR  1:10.00    1:12.71        
                  35.14     1:12.71 (37.57)                                        
 29 Siemers, Philip F         18 BBSC-MR              1:16.17    1:15.38        
                  36.58     1:15.38 (38.80)                                        
 -- Lam, Jeff                 14 QNS-MR                    NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:45.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chang, Oscar              17 HAA-MR               2:07.62    2:07.07        
                  29.65     1:01.42 (31.77)     1:34.13 (32.71)     2:07.07 (32.94)
  2 Fisher, Alexander M       18 Unattached-MR        2:10.00    2:09.14        
                  29.65     1:01.51 (31.86)     1:35.18 (33.67)     2:09.14 (33.96)
  3 Markowitz, Hunter N       15 HAA-MR               2:10.00    2:13.79        
                  32.28     1:06.56 (34.28)     1:41.11 (34.55)     2:13.79 (32.68)
  4 Chan, Matthew S           16 Three Village-MR     2:13.46    2:16.33        
                  32.31     1:06.74 (34.43)     1:41.91 (35.17)     2:16.33 (34.42)
  5 Nixon, Jack S             13 Tmsuffolk-MR         2:16.40    2:16.58        
                  32.37     1:06.66 (34.29)     1:41.93 (35.27)     2:16.58 (34.65)
  6 Zahn, Danny               15 Tmsuffolk-MR         2:15.45    2:18.26        
                  31.09     1:05.86 (34.77)     1:42.18 (36.32)     2:18.26 (36.08)
  7 Park, Jeremy W            13 Tmsuffolk-MR         2:20.30    2:18.37        
                  32.04     1:06.57 (34.53)     1:42.20 (35.63)     2:18.37 (36.17)
  8 Weiner, Luke              16 Tmsuffolk-MR         2:09.92    2:19.91        
                  31.60     1:06.20 (34.60)     1:42.63 (36.43)     2:19.91 (37.28)
  9 Prinzivalli, Peter J      14 Tmsuffolk-MR         2:25.91    2:21.36        
                  33.81     1:09.75 (35.94)     1:45.87 (36.12)     2:21.36 (35.49)
 10 Schroeder, Michael        14 HAA-MR               2:25.73    2:21.98        
                  33.19     1:08.49 (35.30)     1:45.92 (37.43)     2:21.98 (36.06)
 11 Muller, Shane G           15 Three Village-MR     2:22.85    2:22.20        
                  33.66     1:09.40 (35.74)     1:46.17 (36.77)     2:22.20 (36.03)
 12 Wang, Eric                14 Three Village-MR     2:32.59    2:22.73        
                  32.59     1:08.20 (35.61)     1:45.72 (37.52)     2:22.73 (37.01)
 13 Shemetov, Daniel B        13 BBSC-MR              2:22.96    2:23.52        
                  33.85     1:09.95 (36.10)     1:47.14 (37.19)     2:23.52 (36.38)
 14 Muller, Sean W            13 Three Village-MR     2:29.49    2:24.41        
                  33.75     1:10.94 (37.19)     1:48.22 (37.28)     2:24.41 (36.19)
 15 McNamara, William A       17 BBSC-MR              2:30.25    2:25.16        
                  34.47     1:11.02 (36.55)     1:48.15 (37.13)     2:25.16 (37.01)
 16 Sloniewsky, Peter A       12 Three Village-MR     2:43.00    2:26.63        
                  34.86     1:12.09 (37.23)     1:50.25 (38.16)     2:26.63 (36.38)
 17 Mastrocinque, Rudy        14 Tmsuffolk-MR         2:44.09    2:32.11        
                  34.36     1:13.11 (38.75)     1:53.22 (40.11)     2:32.11 (38.89)
 18 Agrawal, Alok             13 Tmsuffolk-MR         2:37.24    2:32.24        
                  35.78     1:13.37 (37.59)     1:51.90 (38.53)     2:32.24 (40.34)
 19 Goral, Eren F             13 Three Village-MR     2:34.73    2:32.85        
                  36.14     1:15.20 (39.06)     1:55.25 (40.05)     2:32.85 (37.60)
 20 Hafen, Max B              18 Unattached-MR        2:32.88    2:33.78        
                  33.51     1:10.86 (37.35)     1:46.78 (35.92)     2:33.78 (47.00)
 21 Graca, Antonio            16 HAA-MR               2:38.35    2:40.17        
                  35.19     1:16.43 (41.24)     1:58.47 (42.04)     2:40.17 (41.70)
 22 Trzaskowski, Michael      14 HAA-MR               2:38.09    2:40.93        
                  38.66     1:19.46 (40.80)     2:00.98 (41.52)     2:40.93 (39.95)
 23 Levet, Gregory            13 Tmsuffolk-MR         2:41.90    2:44.45        
                  38.42     1:22.06 (43.64)     2:04.41 (42.35)     2:44.45 (40.04)
 24 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR               2:45.00    2:50.27        
                  41.93     1:23.54 (41.61)     2:07.76 (44.22)     2:50.27 (42.51)
 -- Barragato, Philip N       14 Tmsuffolk-MR         2:27.70        DNF        
      Did not finish
 
Boys 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Casey, Jack H             17 HAA-MR                 27.22      28.16        
  2 Hafen, Max B              18 Unattached-MR          33.59      31.84        
  3 Schroeder, Michael        14 HAA-MR                 37.41      36.71        
B - Final
  7 Dettling, Maverick        13 HAA-MR                 40.19      39.73        
  8 Oliveto, Nicholas A       13 HAA-MR                 41.11      41.86        
  9 Lanka, Pranav             13 HAA-MR                 49.45      48.05        
 10 Katla, Preethamsh         13 HAA-MR                 46.98      48.24        
 
Boys 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Casey, Jack H             17 HAA-MR                 26.77      27.22 q      
  2 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR                 29.61      30.05 q      
  3 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR                 32.88      31.50 q      
  4 Gribulis, Zachary M       15 FA-MR                  31.59      32.00 q      
  5 Mond, Noah E              16 Three Village-MR       37.19      32.45 q      
  6 Hafen, Max B              18 Unattached-MR          34.50      33.59 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Chan, Matthew S           16 Three Village-MR       34.00      33.97 q      
  8 Weiner, Luke              16 Tmsuffolk-MR           34.78      34.28 q      
  9 Romero, Angel J           17 FA-MR                  36.46      35.09 q      
 10 Dougherty, Robert         14 HAA-MR                 38.36      36.92 q      
 11 Schroeder, Michael        14 HAA-MR                 37.99      37.41 q      
 12 Tsiabasis, Yanni          14 HAA-MR                 46.08      38.99 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Hunt, Andrew              16 HAA-MR                 31.15      39.57        
 14 Dettling, Maverick        13 HAA-MR                 38.01      40.19        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Oliveto, Nicholas A       13 HAA-MR                 43.63      41.11        
 16 Napolitano, Sean          14 HAA-MR                 40.65      41.30        
 17 Bencivenga, Jack R        13 HAA-MR                 47.69      45.74        
 18 Katla, Preethamsh         13 HAA-MR                 50.02      46.98        
 19 Lanka, Pranav             13 HAA-MR                 54.43      49.45        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Arnberg, Mason            16 HAA-MR               1:04.20    1:03.68        
                  30.57     1:03.68 (33.11)                                        
  2 Markowitz, Hunter N       15 HAA-MR               1:05.93    1:05.10        
                  30.48     1:05.10 (34.62)                                        
  3 Rupnarain, Timothy        15 Tmsuffolk-MR         1:04.82    1:05.11        
                  30.48     1:05.11 (34.63)                                        
  4 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR               1:05.45    1:05.55        
                  30.42     1:05.55 (35.13)                                        
  5 Hunt, Andrew              16 HAA-MR               1:08.33    1:06.48        
                  31.24     1:06.48 (35.24)                                        
B - Final
  7 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR               1:11.01    1:09.19        
  8 Dillon, Jack P            16 Three Village-MR     1:10.50    1:09.29        
                  32.47     1:09.29 (36.82)                                        
  9 Park, Bryan H             15 Tmsuffolk-MR         1:12.08    1:10.21        
                  33.91     1:10.21 (36.30)                                        
 10 Weiner, Luke              16 Tmsuffolk-MR         1:13.90    1:13.18        
                  34.08     1:13.18 (39.10)                                        
 11 Hafen, Max B              18 Unattached-MR        1:14.79    1:13.20        
                  33.59     1:13.20 (39.61)                                        
 12 Dunn, Christopher J       17 SSC-MR               1:15.40    1:14.57        
                  34.90     1:14.57 (39.67)                                        
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Arnberg, Mason            16 HAA-MR               1:01.54    1:04.20 q      
                  30.91     1:04.20 (33.29)                                        
  2 Rupnarain, Timothy        15 Tmsuffolk-MR         1:04.96    1:04.82 q      
                  31.09     1:04.82 (33.73)                                        
  3 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR               1:03.58    1:05.45 q      
                  30.35     1:05.45 (35.10)                                        
  4 Markowitz, Hunter N       15 HAA-MR               1:04.75    1:05.93 q      
                  31.28     1:05.93 (34.65)                                        
  5 Hunt, Andrew              16 HAA-MR               1:05.30    1:08.33 q      
                  32.55     1:08.33 (35.78)                                        
  6 Gribulis, Zachary M       15 FA-MR                1:07.78    1:08.38 q      
                  32.28     1:08.38 (36.10)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Dillon, Jack P            16 Three Village-MR     1:08.36    1:10.50 q      
                  33.25     1:10.50 (37.25)                                        
  8 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR               1:07.92    1:11.01 q      
                  32.28     1:11.01 (38.73)                                        
  9 Park, Bryan H             15 Tmsuffolk-MR         1:09.15    1:12.08 q      
                  34.33     1:12.08 (37.75)                                        
 10 Weiner, Luke              16 Tmsuffolk-MR         1:11.25    1:13.90 q      
                  34.70     1:13.90 (39.20)                                        
 11 Hafen, Max B              18 Unattached-MR        1:11.16    1:14.79 q      
                  34.42     1:14.79 (40.37)                                        
 12 Mond, Noah E              16 Three Village-MR     1:11.07    1:14.85 q      
                  33.82     1:14.85 (41.03)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Dunn, Christopher J       17 SSC-MR               1:14.96    1:15.40        
                  36.55     1:15.40 (38.85)                                        
 14 Hwang, Tyler              16 Express Swimming-MR  1:12.89    1:15.44        
                  35.07     1:15.44 (40.37)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Hsu, Leo                  15 HAA-MR               1:17.69    1:15.98        
                  36.82     1:15.98 (39.16)                                        
 16 Burget, Andrew J          15 Unattached-MR        1:15.85    1:16.63        
                  35.65     1:16.63 (40.98)                                        
 17 McNamara, William A       17 BBSC-MR              1:16.79    1:17.49        
                  35.46     1:17.49 (42.03)                                        
 18 Bances, AJ J              17 Three Village-MR     1:17.27    1:17.64        
                  36.95     1:17.64 (40.69)                                        
 19 Zahn, Danny               15 Tmsuffolk-MR         1:15.10    1:17.67        
                  36.06     1:17.67 (41.61)                                        
 20 Sargeant, Zaire           15 QNS-MR               1:14.24    1:20.58        
                  38.02     1:20.58 (42.56)                                        
 21 Graca, Antonio            16 HAA-MR               1:17.36    1:21.31        
                  38.06     1:21.31 (43.25)                                        
 22 Muller, Shane G           15 Three Village-MR     1:22.97    1:23.41        
                  38.92     1:23.41 (44.49)                                        
 -- Guerron, Ryan A           12 SSC-MR               1:51.34         DQ        
      Non-simultaneous kick
                  53.98          DQ (57.85)                                        
 -- Kotch, Sean               15 SSC-MR               1:37.22         DQ        
      One hand touch
                  44.42          DQ (50.74)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:45.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Casey, Jack H             17 HAA-MR               2:10.02    2:14.47        
                  29.53     1:06.37 (36.84)     1:41.24 (34.87)     2:14.47 (33.23)
  2 Arbeeny, Ryan             14 Tmsuffolk-MR         2:24.98    2:19.87        
                  31.64     1:07.38 (35.74)     1:43.34 (35.96)     2:19.87 (36.53)
  3 Xia, Christopher          12 QNS-MR               2:25.91    2:21.81        
                  31.70     1:08.61 (36.91)     1:46.25 (37.64)     2:21.81 (35.56)
  4 Rupnarain, Timothy        15 Tmsuffolk-MR         2:23.65    2:22.75        
                  30.84     1:06.43 (35.59)     1:43.96 (37.53)     2:22.75 (38.79)
  5 Griffin, Spencer H        17 HAA-MR               2:25.39    2:27.70        
                  32.34     1:09.21 (36.87)     1:48.12 (38.91)     2:27.70 (39.58)
  6 Jeong, Eugene             13 QNS-MR               2:21.05    2:28.07        
                  33.48     1:10.42 (36.94)     1:49.37 (38.95)     2:28.07 (38.70)
  7 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR               2:32.18    2:30.49        
                  33.56     1:10.44 (36.88)     1:50.81 (40.37)     2:30.49 (39.68)
  8 Park, Samuel              13 Tmsuffolk-MR         2:33.27    2:30.74        
                  33.04     1:11.06 (38.02)     1:50.50 (39.44)     2:30.74 (40.24)
  9 Neuf, Austin              14 Tmsuffolk-MR         2:34.53    2:35.10        
                  34.01     1:13.40 (39.39)     1:53.80 (40.40)     2:35.10 (41.30)
 10 Hussein, Yousef W         13 Tmsuffolk-MR         2:42.69    2:36.89        
                  35.18     1:15.44 (40.26)     1:57.10 (41.66)     2:36.89 (39.79)
 11 Jang, Michael             13 Tmsuffolk-MR         2:38.70    2:37.90        
                  34.38     1:14.32 (39.94)     1:55.89 (41.57)     2:37.90 (42.01)
 12 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR               2:47.30    2:38.07        
                  37.26     1:16.81 (39.55)     1:58.73 (41.92)     2:38.07 (39.34)
 13 Iorio, Jack T             14 Tmsuffolk-MR         2:44.95    2:39.95        
                  35.76     1:16.75 (40.99)     1:58.39 (41.64)     2:39.95 (41.56)
 14 Burget, Andrew J          15 Unattached-MR        2:44.95    2:40.45        
                  35.41     1:16.72 (41.31)     1:58.33 (41.61)     2:40.45 (42.12)
 15 Benin, Michael H          13 Tmsuffolk-MR         2:43.90    2:42.69        
                  36.57     1:18.43 (41.86)   2:42.69 (1:24.26)                    
 16 Holler, John T            12 HAA-MR               3:00.00    2:46.26        
                  36.78     1:19.93 (43.15)     2:04.39 (44.46)     2:46.26 (41.87)
 17 Nielsen, Jake             13 HAA-MR               3:00.00    2:47.94        
                  39.42     1:22.60 (43.18)     2:05.54 (42.94)     2:47.94 (42.40)
 18 Fehrenbach, Robby         14 HAA-MR               3:00.00    2:57.00        
                  35.54     1:19.14 (43.60)     2:08.30 (49.16)     2:57.00 (48.70)
 19 Dettling, Maverick        13 HAA-MR               3:00.00    2:57.74        
                  37.92     1:23.78 (45.86)     2:09.85 (46.07)     2:57.74 (47.89)
 -- Hsu, Leo                  15 HAA-MR               2:47.96         DQ        
      Arms not in same horizontal plane
                  37.11     1:19.87 (42.76)     2:03.46 (43.59)          DQ (42.78)
 
Boys 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Burr, Trenton H           16 HAA-MR                 24.94      24.49        
  2 Casey, Jack H             17 HAA-MR                 25.01      24.76        
  3 Chang, Oscar              17 HAA-MR                 26.86      25.17        
  4 Hawkins, Michael J        17 HAA-MR                 26.40      25.21        
  5 Fehrenbach, Robby         14 HAA-MR                 28.70      28.61        
  6 Nielsen, Jake             13 HAA-MR                 28.97      28.91        
B - Final
  7 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR                 29.92      27.88        
  8 Reino, Vincent M          14 HAA-MR                 29.47      28.63        
  9 Cenizal, Kai              14 SSC-MR                 35.18      35.28        
 10 Oliveto, Nicholas A       13 HAA-MR                 35.74      36.52        
 11 Sagiraju, Sahi V          13 HAA-MR                 49.23      49.69        
 
Boys 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Burr, Trenton H           16 HAA-MR                 25.00      24.94 q      
  2 Casey, Jack H             17 HAA-MR                 25.83      25.01 q      
  3 Beutel, Brendan M         17 HAA-MR                 26.60      25.70 q      
  4 Hawkins, Michael J        17 HAA-MR                 29.19      26.40 q      
  5 Chang, Oscar              17 HAA-MR                 25.07      26.86 q      
  6 Fehrenbach, Robby         14 HAA-MR                 30.00      28.70 q      
-------------------------------------------------------------------------
  7 Nielsen, Jake             13 HAA-MR                 29.12      28.97 q      
  8 Karpf, Dylan              15 HAA-MR                 28.00      29.00 q      
  9 Reino, Vincent M          14 HAA-MR                 31.54      29.47 q      
 10 Muller, Shane G           15 Three Village-MR       30.24      29.71 q      
 11 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR                 28.00      29.92 q      
 12 Sherman, Benjamin A       13 Express Swimming-MR    33.00      30.09 q      
-------------------------------------------------------------------------
 13 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR                 28.92      32.01        
 14 Romero, Angel J           17 FA-MR                  32.62      32.29        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Reynolds, Ian             13 HAA-MR                 40.83      33.86        
 16 Soto, Dylan               13 HAA-MR                 38.98      34.50        
 17 Cenizal, Kai              14 SSC-MR                 37.25      35.18        
 18 Oliveto, Nicholas A       13 HAA-MR                 45.00      35.74        
 19 Lam, Jeff                 14 QNS-MR                    NT      36.27        
 20 Sciurca, Nicholas         14 HAA-MR                 38.00      36.82        
 21 Sagiraju, Sahi V          13 HAA-MR                 54.46      49.23        
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Burr, Trenton H           16 HAA-MR                 56.66      53.39        
                  25.38       53.39 (28.01)                                        
  2 Chang, Oscar              17 HAA-MR                 56.70      56.50        
                  26.85       56.50 (29.65)                                        
  3 Beutel, Brendan M         17 HAA-MR                 57.79      57.01        
                  26.01       57.01 (31.00)                                        
  4 Park, Bryan H             15 Tmsuffolk-MR           58.51      57.57        
                  27.04       57.57 (30.53)                                        
  5 Casey, Jack H             17 HAA-MR                 55.35      57.81        
                  26.72       57.81 (31.09)                                        
  6 Arnberg, Mason            16 HAA-MR               1:00.20      59.40        
                  27.02       59.40 (32.38)                                        
B - Final
  7 Hunt, Andrew              16 HAA-MR               1:01.00      59.13        
                  27.50       59.13 (31.63)                                        
  8 Lee, Joshua S             15 BBSC-MR              1:01.37    1:02.05        
                  29.09     1:02.05 (32.96)                                        
  9 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR               1:04.72    1:02.61        
                  29.04     1:02.61 (33.57)                                        
 10 Zahn, Danny               15 Tmsuffolk-MR         1:03.23    1:03.66        
                  29.48     1:03.66 (34.18)                                        
 11 Dunn, Christopher J       17 SSC-MR               1:08.51    1:07.73        
                  30.14     1:07.73 (37.59)                                        
 12 Valle, Matthew J          15 BBSC-MR              1:08.79    1:07.79        
                  31.60     1:07.79 (36.19)                                        
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Casey, Jack H             17 HAA-MR                 52.24      55.35 q      
                  27.35       55.35 (28.00)                                        
  2 Burr, Trenton H           16 HAA-MR                 53.19      56.66 q      
                  27.08       56.66 (29.58)                                        
  3 Chang, Oscar              17 HAA-MR                 54.20      56.70 q      
                  26.07       56.70 (30.63)                                        
  4 Beutel, Brendan M         17 HAA-MR                 55.45      57.79 q      
                  25.94       57.79 (31.85)                                        
  5 Hawkins, Michael J        17 HAA-MR                 55.21      58.34 q      
                  26.95       58.34 (31.39)                                        
  6 Park, Bryan H             15 Tmsuffolk-MR           56.87      58.51 q      
                  28.18       58.51 (30.33)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  7 Hwang, Tyler              16 Express Swimming-MR    58.83      59.80 q      
                  26.91       59.80 (32.89)                                        
  8 Arnberg, Mason            16 HAA-MR                 55.77    1:00.20 q      
                  27.20     1:00.20 (33.00)                                        
  9 Chopey, Andrew T          16 QNS-MR               1:05.30    1:00.81 q      
                  29.27     1:00.81 (31.54)                                        
 10 Hunt, Andrew              16 HAA-MR                 57.55    1:01.00 q      
                  28.31     1:01.00 (32.69)                                        
 11 Lee, Joshua S             15 BBSC-MR              1:02.32    1:01.37 q      
                  28.68     1:01.37 (32.69)                                        
 12 Chan, Matthew             15 QNS-MR                 58.84    1:01.61 q      
                  29.54     1:01.61 (32.07)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 13 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR               1:01.43    1:02.34        
                  28.86     1:02.34 (33.48)                                        
 14 Zahn, Danny               15 Tmsuffolk-MR         1:02.42    1:03.23        
                  29.38     1:03.23 (33.85)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 15 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR               1:02.81    1:04.72        
                  29.52     1:04.72 (35.20)                                        
 16 Kang, Matthew             16 Express Swimming-MR  1:02.91    1:05.12        
 17 Mond, Noah E              16 Three Village-MR     1:10.01    1:07.07        
                  30.21     1:07.07 (36.86)                                        
 18 Muller, Shane G           15 Three Village-MR     1:07.15    1:07.55        
                  31.60     1:07.55 (35.95)                                        
 19 Dunn, Christopher J       17 SSC-MR               1:08.26    1:08.51        
                  30.15     1:08.51 (38.36)                                        
 20 Valle, Matthew J          15 BBSC-MR              1:08.43    1:08.79        
                  31.76     1:08.79 (37.03)                                        
 21 Graca, Antonio            16 HAA-MR               1:07.77    1:09.52        
                  32.11     1:09.52 (37.41)                                        
 22 Sargeant, Zaire           15 QNS-MR               1:13.31    1:13.25        
                  31.92     1:13.25 (41.33)                                        
 23 Glovinsky, Hunter M       17 SSC-MR               1:16.66    1:16.61        
                  33.08     1:16.61 (43.53)                                        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
 Meet Qualifying:  2:45.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Markowitz, Hunter N       15 HAA-MR               2:30.00    2:09.25        
                  38.59     1:12.62 (34.03)     1:47.76 (35.14)     2:09.25 (21.49)
  2 Park, Bryan H             15 Tmsuffolk-MR         2:10.78    2:10.77        
                  12.95       38.49 (25.54)     1:10.57 (32.08)   2:10.77 (1:00.20)
  3 Beutel, Brendan M         17 HAA-MR               2:12.72    2:16.56        
  4 Sheinberg, Ryan P         15 Express Swimming-MR  2:19.35    2:20.27        
                  39.86     1:14.01 (34.15)     1:50.84 (36.83)     2:20.27 (29.43)
  5 Dolinsky, Andrew E        13 Tmsuffolk-MR         2:43.90    2:28.14        
                  33.01     1:10.44 (37.43)     1:49.34 (38.90)     2:28.14 (38.80)
  6 Orehosky, Bailey T        16 HAA-MR               2:45.00    2:30.17        
                  30.92     1:07.65 (36.73)     1:47.17 (39.52)     2:30.17 (43.00)
  7 Cellamare, Dylan          14 Tmsuffolk-MR         2:32.90    2:30.29        
                  40.60     1:16.04 (35.44)     1:53.66 (37.62)     2:30.29 (36.63)
  8 Matheson, Ryan C          13 Three Village-MR     2:26.66    2:36.35        
                  40.38     1:15.61 (35.23)     1:56.95 (41.34)     2:36.35 (39.40)
  9 Nielsen, Jordan           15 HAA-MR               2:45.00    2:39.15        
                  30.67     1:11.24 (40.57)     1:54.86 (43.62)     2:39.15 (44.29)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
A - Final
  1 Zahn, Danny               15 Tmsuffolk-MR         2:25.95    2:25.37        
                  30.65     1:06.38 (35.73)     1:52.77 (46.39)     2:25.37 (32.60)
  2 Burget, Andrew J          15 Unattached-MR        2:26.57    2:32.71        
                  32.80     1:10.78 (37.98)     1:57.35 (46.57)     2:32.71 (35.36)
  3 Cenizal, Kai              14 SSC-MR               2:50.50    2:49.21        
                  36.99     1:19.60 (42.61)     2:12.58 (52.98)     2:49.21 (36.63)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Markowitz, Hunter N       15 HAA-MR               2:12.75    2:06.93 q      
                  27.57     1:02.30 (34.73)     1:38.74 (36.44)     2:06.93 (28.19)
  2 Madden, Sean M            14 QNS-MR               2:05.23    2:08.23 q      
                  28.85     1:01.03 (32.18)     1:38.31 (37.28)     2:08.23 (29.92)
  3 Dillon, Jack P            16 Three Village-MR     2:07.46    2:09.49 q      
                  28.47     1:00.65 (32.18)     1:39.58 (38.93)     2:09.49 (29.91)
  4 Xu, Kevin J               16 Three Village-MR     2:11.60    2:16.24 q      
                  28.05     1:02.03 (33.98)     1:44.36 (42.33)     2:16.24 (31.88)
  5 Chan, Matthew S           16 Three Village-MR     2:14.22    2:18.52 q      
                  29.77     1:05.03 (35.26)     1:46.96 (41.93)     2:18.52 (31.56)
  6 Moeslinger, Erich V       17 QNS-MR               2:13.17    2:19.77 q      
                  30.01     1:03.06 (33.05)     1:46.54 (43.48)     2:19.77 (33.23)
-------------------------------------------------------------------------
  7 Lai, Adam                 16 QNS-MR               2:18.46    2:20.71 q      
                  28.14     1:05.76 (37.62)     1:48.10 (42.34)     2:20.71 (32.61)
  8 Oganesian, Mel            17 BBSC-MR              2:16.32    2:22.53 q      
                  30.17     1:08.28 (38.11)     1:51.02 (42.74)     2:22.53 (31.51)
  9 Barry, Coleman D          17 BBSC-MR              2:20.39    2:22.90 q      
                  30.06     1:08.59 (38.53)     1:50.95 (42.36)     2:22.90 (31.95)
 10 Mond, Noah E              16 Three Village-MR     2:19.12    2:23.82 q      
                  30.11     1:05.88 (35.77)     1:48.14 (42.26)     2:23.82 (35.68)
 11 Zahn, Danny               15 Tmsuffolk-MR         2:19.10    2:25.95 q      
                  31.48     1:08.13 (36.65)     1:54.30 (46.17)     2:25.95 (31.65)
 12 Burget, Andrew J          15 Unattached-MR        2:31.25    2:26.57 q      
                  31.98     1:08.96 (36.98)     1:52.80 (43.84)     2:26.57 (33.77)
-------------------------------------------------------------------------
 13 Muller, Shane G           15 Three Village-MR     2:25.24    2:27.67        
                  31.95     1:07.99 (36.04)     1:54.07 (46.08)     2:27.67 (33.60)
 14 McNamara, William A       17 BBSC-MR              2:29.21    2:27.78        
                  32.46     1:10.38 (37.92)     1:54.20 (43.82)     2:27.78 (33.58)
-------------------------------------------------------------------------
 15 Valle, Matthew J          15 BBSC-MR              2:24.43    2:28.55        
                  31.55     1:10.03 (38.48)     1:55.64 (45.61)     2:28.55 (32.91)
 16 Lee, Joshua S             15 BBSC-MR              2:20.17    2:30.25        
                  30.55     1:08.68 (38.13)     1:56.55 (47.87)     2:30.25 (33.70)
 17 Hwang, Tyler              16 Express Swimming-MR  2:28.33    2:30.69        
                  27.08     1:06.71 (39.63)     1:53.40 (46.69)     2:30.69 (37.29)
 18 Yeh, Matthew              16 Express Swimming-MR  2:37.42    2:40.09        
                  31.04     1:13.29 (42.25)     2:03.95 (50.66)     2:40.09 (36.14)
 19 Cenizal, Kai              14 SSC-MR               2:50.36    2:50.50        
                  35.97     1:19.49 (43.52)     2:11.46 (51.97)     2:50.50 (39.04)
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
 Meet Qualifying:  5:30.00
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jeong, Eugene             13 QNS-MR               4:38.16    4:41.30        
                  32.67     1:08.16 (35.49)     1:43.44 (35.28)     2:20.98 (37.54)
        2:58.97 (37.99)     3:37.43 (38.46)     4:09.65 (32.22)     4:41.30 (31.65)
  2 Xia, Christopher          12 QNS-MR               4:45.65    4:45.24        
                  31.51     1:06.21 (34.70)     1:44.08 (37.87)     2:23.16 (39.08)
        3:01.85 (38.69)     3:41.57 (39.72)     4:14.34 (32.77)     4:45.24 (30.90)
  3 Karpf, Dylan              15 HAA-MR               4:59.62    4:52.66        
                  29.39     1:02.70 (33.31)     1:40.55 (37.85)     2:18.97 (38.42)
        3:02.09 (43.12)     3:44.86 (42.77)     4:18.29 (33.43)     4:52.66 (34.37)
  4 Bice, Cian G              11 QNS-MR               5:30.00    5:06.35        
                  31.15     1:09.02 (37.87)     1:47.46 (38.44)     2:25.36 (37.90)
        3:10.03 (44.67)     3:55.99 (45.96)     4:31.78 (35.79)     5:06.35 (34.57)
  5 Muller, Shane G           15 Three Village-MR     5:09.02    5:12.82        
                  31.84     1:11.25 (39.41)     1:49.31 (38.06)     2:28.52 (39.21)
        3:15.43 (46.91)     4:04.85 (49.42)     4:38.89 (34.04)     5:12.82 (33.93)
 
Boys 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'                 NT    1:38.11        
                  26.47       49.61 (23.14)     1:15.12 (25.51)     1:38.11 (22.99)
  2 Hauppauge Athletic Association-MR  'B'                 NT    1:38.90        
                  25.80       51.39 (25.59)     1:15.81 (24.42)     1:38.90 (23.09)
  3 Team Suffolk-MR  'A'                                   NT    1:45.06        
     1) Barragato, Philip N 14          2) Prinzivalli, Peter J 14        
     3) Iorio, Jack T 14                4) Cellamare, Dylan 14            
                  25.47       52.47 (27.00)     1:17.97 (25.50)     1:45.06 (27.09)
 -- Hauppauge Athletic Association-MR  'C'                 NT         DQ        
      Early take-off swimmer #4
                  35.86     1:16.34 (40.48)          DQ (32.74)                    
 
Boys 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hauppauge Athletic Association-MR  'A'                 NT    1:42.13        
     1) Burr, Trenton H 16              2) Griffin, Spencer H 17          
     3) Hawkins, Michael J 17           4) Karpf, Dylan 15                
                  25.02       55.14 (30.12)     1:19.31 (24.17)     1:42.13 (22.82)
  2 Hauppauge Athletic Association-MR  'B'                 NT    1:44.51        
     1) Nielsen, Jake 13                2) Casey, Jack H 17               
     3) Beutel, Brendan M 17            4) Nielsen, Jordan 15             
                  30.10       57.01 (26.91)     1:21.33 (24.32)     1:44.51 (23.18)
  3 Hauppauge Athletic Association-MR  'C'                 NT    1:45.46        
     1) Reino, Vincent M 14             2) Arnberg, Mason 16              
     3) Chang, Oscar 17                 4) Markowitz, Hunter N 15         
                  28.91       58.22 (29.31)     1:22.62 (24.40)     1:45.46 (22.84)
  4 Team Suffolk-MR  'A'                                   NT    1:56.33        
     1) Barragato, Philip N 14          2) Park, Samuel 13                
     3) Cellamare, Dylan 14             4) Iorio, Jack T 14               
                  28.60     1:00.47 (31.87)     1:29.93 (29.46)     1:56.33 (26.40)
  5 Bethpage Pal Barracudas Swim-MR  'A'              1:55.28    1:58.70        
     1) Glaser, Owen M 13               2) Sobhy, Mina-Abanoub M 12       
     3) Lee, Joshua S 15                4) Valle, Matthew J 15            
                  29.60     1:06.96 (37.36)     1:33.70 (26.74)     1:58.70 (25.00)