Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                    HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/5/2017 05:36 PM
            2017 MR LIE June Summer KIckoff - 6/2/2017 to 6/4/2017             
                         Sanction #: 170608 & 170651-T                         
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Healy, Sierra       10 HYB-MR                 34.45      33.29        
  2 Nunez, Alison M     10 Express Swimming-MR    34.81      34.35        
  3 Davies, Brooke      10 SSC-MR                 34.60      34.41        
  4 Lee, Morgan         10 SSC-MR                 35.03      34.46        
  5 Lee, Makayla        10 SSC-MR                 35.10      35.16        
  6 Chvasta, Bella      10 Express Swimming-MR    48.28      35.63        
  7 Edlin-Miller, Lia   10 HYB-MR                 34.77      35.92        
  8 Korff, Rose J       10 Flying Dolphins-MR     37.11      37.01        
  9 Knutson, Anna C     10 HYB-MR                 40.44      37.02        
 10 Somers, Julia       10 HYB-MR                 38.60      37.13        
 11 Mendoza, Patricia    9 FLY-MR                 37.06      37.20        
 12 Serafin, Gwen B      9 Express Swimming-MR       NT      37.27        
 13 McAuliffe, Margot   10 EHY-MR                 36.39      37.35        
 14 Flores, Isabella    10 FLY-MR                 43.08      38.01        
 15 Rodriguez, Natalia  10 FLY-MR                 38.09      38.12        
 16 Eng, Jahde           9 Flying Dolphins-MR     43.92      38.29        
 17 Deangelis, Stephan  10 LBA-MR                 39.17      38.90        
 18 Ivry, Abigail       10 Unhes-Mr-MR            38.50      39.10        
 19 Pitches, Daisy M     9 EHY-MR                 38.84      39.11        
 20 Courtney, Julia C   10 LBA-MR                 45.81      39.33        
 21 Nolasco, Isabela    10 Express Swimming-MR    44.97      39.47        
 22 Chen, Audrey         9 Express Swimming-MR       NT      39.74        
 23 Parreno, Antonia N   9 LBA-MR                 40.06      39.94        
 24 Randall, Rebecca a  10 Flying Dolphins-MR     43.66      39.96        
 25 Pinto, Danixza      10 Flying Dolphins-MR     40.94      41.07        
 26 Honig, Sydney M     10 Express Swimming-MR    42.60      41.38        
 27 LoBianco, Angelina  10 LBA-MR                    NT      41.73        
 28 Brink, Keelyn R      9 WISC-MR                41.73      41.91        
 29 Lagasse, Emma G     10 Express Swimming-MR       NT      42.07        
 30 Goldstein, Gwyneth  10 Flying Dolphins-MR     43.27      42.37        
 31 Benavides, Genesis  10 WISC-MR                41.89      42.39        
 32 Harkins, Morgan      8 LBA-MR                 41.49      42.44        
 33 Gleicher, Lila R     8 Express Swimming-MR       NT      42.67        
 34 Lam, Kylie L         8 FLY-MR                    NT      42.76        
 35 Zhenilenko, Kathry  10 Unhes-Mr-MR            44.84      42.82        
 36 Pagano, Krista R     9 Express Swimming-MR       NT      42.84        
 37 Steiner, Nicole M    9 Express Swimming-MR    39.28      43.12        
 37 Hogan, Kayla J      10 WISC-MR                40.27      43.12        
 39 O'Connell, Teagan   10 LBA-MR                 43.40      43.78        
 40 Murray, Holly K     10 LBA-MR                    NT      43.83        
 41 Crisostomo, Samant   8 UN-FY-MR                  NT      44.18        
 42 Jabir, Laila R       8 UN-LI-MR                  NT      44.22        
 43 Stampfel, Rebecca   10 CSDC-MR                42.22      44.30        
 44 Hardwick, Gemma I    9 Flying Dolphins-MR     49.22      44.52        
 45 Jabir, Soraya E     10 UN-LI-MR               44.44      44.77        
 46 Sidon, Kyra          9 Express Swimming-MR  1:06.88      44.93        
 46 Mendoza, Crystal     9 HYB-MR                 45.78      44.93        
 48 Nguyen, Tiffany M    7 WISC-MR                50.66      45.12        
 49 Alfasi, Alexis      10 LBA-MR                    NT      45.46        
 50 Brown, Rachel E     10 Unhes-Mr-MR            43.95      45.49        
 51 Goldman-Smith, Oli  10 Flying Dolphins-MR     47.64      45.99        
 52 Morris, Taryn M      9 LBA-MR               1:09.01      46.12        
 53 Galang, Kam R        8 FLY-MR                    NT      46.20        
 54 Kelly, Alaina R      9 CSDC-MR                50.15      46.26        
 55 Hamm, Elithabeth R   8 WISC-MR                48.99      46.72        
 56 Canty, Emma M        9 Express Swimming-MR    47.36      46.75        
 57 Williamson, Samant   9 HYB-MR                    NT      47.00        
 58 Bekerman, Audrey    10 Express Swimming-MR    47.77      47.19        
 59 Honig, Harley C      9 Express Swimming-MR    49.27      47.55        
 60 Argondizzo, Daniel  10 Express Swimming-MR    48.41      47.69        
 61 Calandra, Lily A     9 SSC-MR                 48.00      48.05        
 62 Goodkin, Emma L     10 Flying Dolphins-MR     50.75      48.31        
 63 Davis, Naomi         8 CSDC-MR                   NT      48.49        
 64 McGraime, Julia B    9 CSDC-MR                   NT      48.79        
 65 Galang, Nini C       7 FLY-MR                    NT      49.14        
 66 Patel, Sahana        9 Express Swimming-MR    49.39      49.19        
 67 Cardo, Izzy         10 LBA-MR                    NT      49.74        
 68 Korff, Sarah a       8 Flying Dolphins-MR        NT      50.18        
 69 Chan, Kaylee N       9 Express Swimming-MR    47.58      50.37        
 70 Minchala, Emily D    7 FLY-MR                    NT      50.56        
 71 Yasinov, Lisa M      8 Express Swimming-MR       NT      50.79        
 72 Zangaro, Vivienne    7 LBA-MR                    NT      51.29        
 73 Agro, Natalie       10 CSDC-MR                48.67      51.39        
 74 Duke, Ainsley C      8 WISC-MR                55.99      52.58        
 75 Bravo, Sophia        8 LBA-MR                    NT      53.21        
 76 Singhal, Anica      10 Express Swimming-MR       NT      54.22        
 77 Garra, Isabella G    8 Express Swimming-MR       NT      54.81        
 78 Cardo, Lia          10 LBA-MR                    NT      55.41        
 79 Hunter, Madeline J   7 Express Swimming-MR       NT      55.50        
 80 Tom, Veronica C      7 LBA-MR                    NT      56.24        
 81 Diaz, Una M          6 LBA-MR               1:09.46      56.77        
 82 Tom, Vic W           7 LBA-MR                    NT      59.58        
 83 Panchal, Kaia        9 Express Swimming-MR    58.37    1:00.15        
 84 Sciortino, Sienna    7 Express Swimming-MR       NT    1:01.51        
 85 Bassett, Jessica J   8 LBA-MR                    NT    1:02.89        
 86 Goldman, Eliza M     7 Express Swimming-MR       NT    1:03.21        
 87 Nash, Lucinda T      9 LBA-MR                    NT    1:04.14        
 88 Moriarty, Machara    7 LBA-MR               1:17.46    1:05.28        
 89 Anzalone, Leah A     9 Express Swimming-MR       NT    1:07.17        
 90 Moriarty, Finella    7 LBA-MR               1:06.84    1:08.07        
 91 Koss, Cassel C       7 LBA-MR                    NT    1:08.92        
 92 Milito, Sofia G      7 LBA-MR                    NT    1:20.09        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Healy, Sierra       10 HYB-MR               1:16.76    1:12.60        
  2 Davies, Brooke      10 SSC-MR               1:19.00    1:14.24        
  3 Nunez, Alison M     10 Express Swimming-MR  1:19.39    1:18.55        
  4 Lee, Morgan         10 SSC-MR               1:21.82    1:18.75        
  4 Edlin-Miller, Lia   10 HYB-MR               1:18.17    1:18.75        
  6 Serafin, Gwen B      9 Express Swimming-MR  1:19.76    1:18.91        
  7 Zhao, Felicity E    10 FLY-MR               1:19.02    1:19.03        
  8 Lee, Makayla        10 SSC-MR               1:22.47    1:19.35        
  9 Korff, Rose J       10 Flying Dolphins-MR   1:28.39    1:22.23        
 10 Mendoza, Patricia    9 FLY-MR               1:23.20    1:23.09        
 11 Ivry, Abigail       10 Unhes-Mr-MR          1:26.65    1:23.63        
 12 Knutson, Anna C     10 HYB-MR               1:29.42    1:24.00        
 13 Lankford, Avery A   10 Flying Dolphins-MR   1:28.43    1:25.89        
 14 Chan, Megan         10 FLY-MR               1:25.55    1:26.63        
 15 Van Tassel, Avery   10 CSDC-MR              1:48.94    1:27.32        
 16 Steiner, Nicole M    9 Express Swimming-MR  1:30.23    1:27.61        
 17 Nolasco, Isabela    10 Express Swimming-MR  1:45.03    1:27.72        
 18 Courtney, Julia C   10 LBA-MR               1:42.36    1:28.44        
 19 Somers, Julia       10 HYB-MR               1:30.33    1:28.82        
 20 Parreno, Antonia N   9 LBA-MR               1:28.00    1:28.92        
 21 Flores, Isabella    10 FLY-MR               1:36.60    1:29.48        
 22 Chang, Nicole       10 Flying Dolphins-MR   1:26.30    1:30.11        
 23 Deangelis, Stephan  10 LBA-MR               1:30.55    1:30.82        
 24 Randall, Rebecca a  10 Flying Dolphins-MR   1:40.28    1:32.08        
 25 Hogan, Kayla J      10 WISC-MR              1:35.77    1:34.87        
 26 Xiao, Lucia          9 Flying Dolphins-MR   1:46.46    1:35.43        
 27 Singer, Keira A      9 WISC-MR              1:35.55    1:37.56        
 28 Galang, Kam R        8 FLY-MR                    NT    1:37.90        
 29 Harvey, Hannah L    10 SSC-MR               1:35.00    1:38.09        
 30 O'Connell, Teagan   10 LBA-MR               1:40.62    1:38.47        
 31 Murray, Holly K     10 LBA-MR                    NT    1:39.14        
 32 Silecchia, Molly E   9 Express Swimming-MR       NT    1:39.61        
 33 Zhenilenko, Kathry  10 Unhes-Mr-MR          1:39.42    1:39.69        
 34 Lam, Kylie L         8 FLY-MR                    NT    1:40.25        
 35 Harkins, Morgan      8 LBA-MR               1:41.33    1:40.70        
 36 Li, Claire           9 Aquaflames-MR             NT    1:40.76        
 37 Skiba, Victoria C    9 SSC-MR               1:41.00    1:40.81        
 38 Stampfel, Rebecca   10 CSDC-MR              1:43.96    1:40.95        
 39 Pagano, Krista R     9 Express Swimming-MR       NT    1:40.99        
 40 Canty, Emma M        9 Express Swimming-MR  1:44.27    1:41.10        
 41 Calandra, Lily A     9 SSC-MR               1:46.00    1:41.23        
 42 Nguyen, Tiffany M    7 WISC-MR              1:48.99    1:41.97        
 43 German, Sophia I     9 Express Swimming-MR       NT    1:42.34        
 44 Crisostomo, Samant   8 UN-FY-MR                  NT    1:42.51        
 45 Kerner, Lindsey     10 Express Swimming-MR       NT    1:42.96        
 46 Cardo, Izzy         10 LBA-MR                    NT    1:45.96        
 47 Hamm, Elithabeth R   8 WISC-MR              1:53.99    1:46.07        
 48 Bekerman, Audrey    10 Express Swimming-MR  1:57.89    1:46.52        
 49 Mendoza, Crystal     9 HYB-MR                    NT    1:47.41        
 50 Galang, Nini C       7 FLY-MR                    NT    1:47.87        
 51 Shah, Jaya R         9 Flying Dolphins-MR   2:16.08    1:48.12        
 52 Kizhnerman, Noa     10 Aquaflames-MR             NT    1:49.51        
 53 Jabir, Laila R       8 UN-LI-MR                  NT    1:49.82        
 54 Sidon, Kyra          9 Express Swimming-MR  2:24.54    1:50.38        
 55 Jabir, Soraya E     10 UN-LI-MR             1:52.38    1:51.93        
 56 Lopez, Caitlin       9 HYB-MR                    NT    1:55.54        
 57 Minchala, Emily D    7 FLY-MR                    NT    1:56.06        
 58 Como, Juliet S       8 HYB-MR                    NT    1:57.12        
 59 Chan, Kaylee N       9 Express Swimming-MR  1:59.73    1:58.17        
 60 Mao, Kate j         10 Flying Dolphins-MR        NT    1:59.00        
 61 Singhal, Anica      10 Express Swimming-MR       NT    1:59.11        
 62 Paul, Anshi          9 HYB-MR               2:00.22    1:59.20        
 63 Davis, Naomi         8 CSDC-MR                   NT    1:59.26        
 64 Canty, Lauren G      6 Express Swimming-MR       NT    2:00.54        
 65 Germano, Sophia A    8 CSDC-MR                   NT    2:01.73        
 66 Garra, Isabella G    8 Express Swimming-MR       NT    2:02.07        
 67 Santandrea, Guisep   8 Flying Dolphins-MR   2:10.89    2:03.09        
 68 Ratto, Leah F        9 SSC-MR               2:10.00    2:04.23        
 69 Solotoff, Sierra R   9 HYB-MR                    NT    2:05.19        
 70 Strabuk, Summer R    7 LBA-MR               2:25.77    2:07.79        
 71 Petkovits, Maria     8 HYB-MR                    NT    2:09.20        
 72 Cavalone, Charlott   7 HYB-MR                    NT    2:13.01        
 73 Cardo, Lia          10 LBA-MR                    NT    2:16.94        
 74 Petkovits, Arianna   8 HYB-MR                    NT    2:29.93        
 75 Bassett, Jessica J   8 LBA-MR                    NT    2:30.12        
 76 Shah, Arya R         6 Flying Dolphins-MR        NT    2:52.17        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Morgan         10 SSC-MR                 41.55      40.45        
  2 Nunez, Alison M     10 Express Swimming-MR    42.46      42.39        
  3 Davies, Brooke      10 SSC-MR                 42.22      42.70        
  4 Korff, Rose J       10 Flying Dolphins-MR     45.44      43.68        
  5 Steiner, Nicole M    9 Express Swimming-MR    45.14      44.29        
  6 Deangelis, Stephan  10 LBA-MR                 45.26      45.82        
  7 Mendoza, Patricia    9 FLY-MR                 46.00      46.52        
  8 Chen, Audrey         9 Express Swimming-MR    50.98      46.60        
  9 Chvasta, Bella      10 Express Swimming-MR  1:07.55      46.83        
 10 Pitches, Daisy M     9 EHY-MR                 49.11      46.95        
 11 Serafin, Gwen B      9 Express Swimming-MR       NT      46.96        
 12 Flores, Isabella    10 FLY-MR                 49.75      47.05        
 13 Nolasco, Isabela    10 Express Swimming-MR    53.29      47.29        
 14 Courtney, Julia C   10 LBA-MR                 51.36      47.64        
 15 Pinto, Danixza      10 Flying Dolphins-MR     47.65      48.30        
 16 Parreno, Antonia N   9 LBA-MR                 47.05      48.34        
 17 McAuliffe, Margot   10 EHY-MR                 47.28      48.50        
 18 Honig, Sydney M     10 Express Swimming-MR    52.90      48.64        
 19 Minchak, Jami E     10 LBA-MR                 48.21      48.98        
 20 Brink, Keelyn R      9 WISC-MR                50.84      49.65        
 21 Harkins, Morgan      8 LBA-MR                 47.60      49.75        
 21 Zhenilenko, Kathry  10 Unhes-Mr-MR            49.34      49.75        
 23 Rodriguez, Natalia  10 FLY-MR                 48.73      49.78        
 24 O'Connell, Teagan   10 LBA-MR                 48.78      50.02        
 25 Somers, Julia       10 HYB-MR                 51.19      50.62        
 26 LoBianco, Angelina  10 LBA-MR                    NT      50.89        
 27 Stampfel, Rebecca   10 CSDC-MR                52.61      51.29        
 28 Morris, Taryn M      9 LBA-MR                    NT      51.53        
 29 Jabir, Soraya E     10 UN-LI-MR               51.02      51.56        
 30 Gleicher, Lila R     8 Express Swimming-MR       NT      51.78        
 31 Murray, Holly K     10 LBA-MR                    NT      51.80        
 32 Jabir, Laila R       8 UN-LI-MR                  NT      51.84        
 33 Sidon, Kyra          9 Express Swimming-MR  1:14.50      52.46        
 34 Nguyen, Tiffany M    7 WISC-MR                57.99      52.67        
 35 Kelly, Alaina R      9 CSDC-MR                58.62      53.08        
 35 Randall, Rebecca a  10 Flying Dolphins-MR     51.71      53.08        
 37 Goldstein, Gwyneth  10 Flying Dolphins-MR     52.41      53.34        
 38 Benavides, Genesis  10 WISC-MR                51.93      53.47        
 39 Canty, Emma M        9 Express Swimming-MR    51.72      53.57        
 40 Zangaro, Vivienne    7 LBA-MR                    NT      53.58        
 41 Pagano, Krista R     9 Express Swimming-MR       NT      53.69        
 42 Eng, Jahde           9 Flying Dolphins-MR     57.85      54.09        
 43 Galang, Kam R        8 FLY-MR                    NT      54.11        
 44 Alfasi, Alexis      10 LBA-MR                    NT      54.35        
 45 Hamm, Elithabeth R   8 WISC-MR                59.99      54.87        
 46 Honig, Harley C      9 Express Swimming-MR  1:00.09      55.32        
 47 Crisostomo, Samant   8 UN-FY-MR                  NT      55.52        
 48 Davis, Naomi         8 CSDC-MR                   NT      55.53        
 49 Lagasse, Emma G     10 Express Swimming-MR       NT      55.79        
 50 Bekerman, Audrey    10 Express Swimming-MR  1:00.98      55.95        
 51 Argondizzo, Daniel  10 Express Swimming-MR    53.32      56.01        
 52 Calandra, Lily A     9 SSC-MR                 53.00      56.21        
 53 Lam, Kylie L         8 FLY-MR                    NT      56.23        
 54 Hogan, Kayla J      10 WISC-MR                54.28      56.32        
 55 Cardo, Izzy         10 LBA-MR                    NT      56.37        
 56 Goldman-Smith, Oli  10 Flying Dolphins-MR   1:11.34      56.93        
 57 Patel, Sahana        9 Express Swimming-MR    56.93      57.52        
 58 Brown, Rachel E     10 Unhes-Mr-MR            55.81      58.16        
 59 Chan, Kaylee N       9 Express Swimming-MR  1:03.06      59.28        
 60 Hardwick, Gemma I    9 Flying Dolphins-MR        NT    1:00.33        
 61 Korff, Sarah a       8 Flying Dolphins-MR        NT    1:00.39        
 62 Galang, Nini C       7 FLY-MR                    NT    1:00.50        
 63 Diaz, Una M          6 LBA-MR               1:02.97    1:01.21        
 64 Goodkin, Emma L     10 Flying Dolphins-MR   1:01.42    1:01.73        
 65 Moriarty, Finella    7 LBA-MR               1:04.50    1:01.75        
 66 Minchala, Emily D    7 FLY-MR                    NT    1:01.78        
 67 Williamson, Samant   9 HYB-MR                    NT    1:01.88        
 68 McGraime, Julia B    9 CSDC-MR                   NT    1:02.22        
 69 Cardo, Lia          10 LBA-MR                    NT    1:02.42        
 70 Panchal, Kaia        9 Express Swimming-MR  1:00.27    1:02.60        
 71 Tom, Veronica C      7 LBA-MR                    NT    1:02.76        
 72 Bravo, Sophia        8 LBA-MR                    NT    1:02.81        
 73 Goldman, Eliza M     7 Express Swimming-MR       NT    1:03.10        
 74 Duke, Ainsley C      8 WISC-MR              1:05.55    1:03.26        
 75 Sciortino, Sienna    7 Express Swimming-MR       NT    1:04.40        
 76 Tom, Kaitlyn L       7 LBA-MR                    NT    1:06.81        
 77 Agro, Natalie       10 CSDC-MR              1:06.10    1:07.78        
 77 Hunter, Madeline J   7 Express Swimming-MR       NT    1:07.78        
 79 Nash, Lucinda T      9 LBA-MR                    NT    1:07.94        
 80 Singhal, Anica      10 Express Swimming-MR       NT    1:08.40        
 81 Moriarty, Machara    7 LBA-MR               1:10.51    1:08.59        
 82 Koss, Cassel C       7 LBA-MR                    NT    1:10.03        
 83 Bassett, Jessica J   8 LBA-MR                    NT    1:14.39        
 84 Anzalone, Leah A     9 Express Swimming-MR       NT    1:23.01        
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Morgan         10 SSC-MR               1:28.29    1:26.25        
  2 Davies, Brooke      10 SSC-MR               1:30.70    1:31.01        
  3 Nunez, Alison M     10 Express Swimming-MR  1:30.95    1:33.05        
  4 Korff, Rose J       10 Flying Dolphins-MR   1:34.05    1:34.29        
  5 Steiner, Nicole M    9 Express Swimming-MR  1:36.32    1:35.75        
  6 Serafin, Gwen B      9 Express Swimming-MR  1:39.94    1:38.62        
  7 Nolasco, Isabela    10 Express Swimming-MR  1:57.04    1:40.45        
  8 Lankford, Avery A   10 Flying Dolphins-MR   1:41.31    1:41.23        
  9 Parreno, Antonia N   9 LBA-MR               1:43.14    1:42.61        
 10 Ivry, Abigail       10 Unhes-Mr-MR          1:41.73    1:43.10        
 11 Minchak, Jami E     10 LBA-MR               1:58.17    1:44.46        
 12 Skiba, Victoria C    9 SSC-MR               1:42.00    1:46.50        
 13 Zhenilenko, Kathry  10 Unhes-Mr-MR               NT    1:47.03        
 14 O'Connell, Teagan   10 LBA-MR               1:52.95    1:50.81        
 15 Randall, Rebecca a  10 Flying Dolphins-MR   1:57.79    1:51.22        
 16 Murray, Holly K     10 LBA-MR                    NT    1:52.05        
 17 Harkins, Morgan      8 LBA-MR               1:46.98    1:52.06        
 18 Harvey, Hannah L    10 SSC-MR               1:47.00    1:52.70        
 19 Calandra, Lily A     9 SSC-MR               1:50.00    1:53.08        
 20 Xiao, Lucia          9 Flying Dolphins-MR        NT    1:53.92        
 21 Hogan, Kayla J      10 WISC-MR              2:05.55    1:58.15        
 22 Silecchia, Molly E   9 Express Swimming-MR       NT    2:01.59        
 23 Singer, Keira A      9 WISC-MR              1:54.44    2:01.99        
 24 Jabir, Soraya E     10 UN-LI-MR             2:01.21    2:02.36        
 25 Mao, Kate j         10 Flying Dolphins-MR        NT    2:03.09        
 26 Chan, Kaylee N       9 Express Swimming-MR  2:11.68    2:06.77        
 27 Ratto, Leah F        9 SSC-MR               2:10.00    2:06.96        
 28 Strabuk, Summer R    7 LBA-MR               2:08.57    2:07.92        
 29 Bekerman, Audrey    10 Express Swimming-MR  2:22.32    2:09.71        
 30 Shah, Jaya R         9 Flying Dolphins-MR   2:12.46    2:10.17        
 31 Kerner, Lindsey     10 Express Swimming-MR       NT    2:10.39        
 32 Brown, Rachel E     10 Unhes-Mr-MR               NT    2:21.43        
 33 Santandrea, Guisep   8 Flying Dolphins-MR   2:21.46    2:21.50        
 34 Germano, Sophia A    8 CSDC-MR                   NT    2:22.75        
 35 Petkovits, Maria     8 HYB-MR                    NT    2:22.78        
 36 Singhal, Anica      10 Express Swimming-MR       NT    2:22.82        
 37 Canty, Lauren G      6 Express Swimming-MR       NT    2:31.69        
 38 Petkovits, Arianna   8 HYB-MR                    NT    2:32.76        
 39 Solotoff, Sierra R   9 HYB-MR                    NT    2:33.48        
 40 Cardo, Lia          10 LBA-MR                    NT    2:36.22        
 41 Shah, Arya R         6 Flying Dolphins-MR        NT    2:36.71        
 42 Anzalone, Leah A     9 Express Swimming-MR  2:42.61    2:54.40        
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Morgan         10 SSC-MR                 45.91      43.66        
  2 Chang, Nicole       10 Flying Dolphins-MR     46.95      46.60        
  3 Mendoza, Patricia    9 FLY-MR                 47.69      47.93        
  4 Lee, Makayla        10 SSC-MR                 48.13      48.19        
  5 Nunez, Alison M     10 Express Swimming-MR    48.01      48.80        
  6 Edlin-Miller, Lia   10 HYB-MR                 49.60      49.00        
  7 Serafin, Gwen B      9 Express Swimming-MR    49.60      50.08        
  8 Zhao, Felicity E    10 FLY-MR                 50.73      50.53        
  9 Deangelis, Stephan  10 LBA-MR                 51.09      50.59        
 10 Davies, Brooke      10 SSC-MR                 50.00      51.69        
 11 Knutson, Anna C     10 HYB-MR                 54.20      52.79        
 12 Van Tassel, Avery   10 CSDC-MR              1:01.40      53.10        
 13 Steiner, Nicole M    9 Express Swimming-MR  1:03.82      53.34        
 14 Flores, Isabella    10 FLY-MR                 56.80      54.54        
 15 Chan, Megan         10 FLY-MR                 52.72      55.05        
 16 Minchak, Jami E     10 LBA-MR                 58.64      55.23        
 17 Nolasco, Isabela    10 Express Swimming-MR  1:00.21      55.73        
 18 Courtney, Julia C   10 LBA-MR                 59.90      55.97        
 19 Sidon, Kyra          9 Express Swimming-MR  1:26.95      56.37        
 20 Shah, Jaya R         9 Flying Dolphins-MR     59.47      56.95        
 21 Hogan, Kayla J      10 WISC-MR              1:02.33      57.52        
 22 Mao, Kate j         10 Flying Dolphins-MR        NT      58.44        
 23 Lam, Kylie L         8 FLY-MR                    NT      58.83        
 24 Harvey, Hannah L    10 SSC-MR                 55.00      59.18        
 25 Crisostomo, Samant   8 UN-FY-MR                  NT      59.50        
 25 Stampfel, Rebecca   10 CSDC-MR              1:03.44      59.50        
 27 Kerner, Lindsey     10 Express Swimming-MR       NT      59.55        
 28 Somers, Julia       10 HYB-MR               1:01.81    1:00.40        
 29 Jabir, Laila R       8 UN-LI-MR                  NT    1:00.63        
 30 Bekerman, Audrey    10 Express Swimming-MR  1:04.52    1:00.95        
 31 Skiba, Victoria C    9 SSC-MR                 58.00    1:01.35        
 32 Galang, Kam R        8 FLY-MR                    NT    1:01.66        
 33 German, Sophia I     9 Express Swimming-MR       NT    1:02.68        
 34 Brown, Rachel E     10 Unhes-Mr-MR          1:02.37    1:03.11        
 35 Chan, Kaylee N       9 Express Swimming-MR  1:02.91    1:04.00        
 36 Petkovits, Maria     8 HYB-MR                    NT    1:04.02        
 37 Nguyen, Tiffany M    7 WISC-MR              1:10.99    1:04.16        
 38 Hamm, Elithabeth R   8 WISC-MR              1:02.55    1:04.82        
 39 Harkins, Morgan      8 LBA-MR               1:02.86    1:04.85        
 40 Silecchia, Molly E   9 Express Swimming-MR       NT    1:04.89        
 41 Galang, Nini C       7 FLY-MR                    NT    1:05.68        
 42 Jabir, Soraya E     10 UN-LI-MR             1:08.75    1:05.74        
 43 Solotoff, Sierra R   9 HYB-MR                    NT    1:06.12        
 44 Canty, Emma M        9 Express Swimming-MR  1:04.03    1:07.13        
 45 Strabuk, Summer R    7 LBA-MR               1:10.40    1:07.46        
 46 Cardo, Izzy         10 LBA-MR                    NT    1:07.68        
 47 Calandra, Lily A     9 SSC-MR               1:06.00    1:08.00        
 48 Pagano, Krista R     9 Express Swimming-MR       NT    1:08.58        
 49 Singhal, Anica      10 Express Swimming-MR       NT    1:09.22        
 50 Paul, Anshi          9 HYB-MR               1:08.83    1:09.89        
 51 Lopez, Caitlin       9 HYB-MR                    NT    1:10.35        
 52 Santandrea, Guisep   8 Flying Dolphins-MR        NT    1:10.37        
 53 Shah, Arya R         6 Flying Dolphins-MR        NT    1:11.12        
 54 Como, Juliet S       8 HYB-MR                    NT    1:12.30        
 55 Tom, Veronica C      7 LBA-MR                    NT    1:12.32        
 56 McGraime, Julia B    9 CSDC-MR                   NT    1:13.06        
 57 Mendoza, Crystal     9 HYB-MR                    NT    1:13.25        
 58 Tom, Vic W           7 LBA-MR                    NT    1:14.28        
 59 Diaz, Una M          6 LBA-MR                    NT    1:14.84        
 60 Yasinov, Lisa M      8 Express Swimming-MR       NT    1:15.42        
 61 Minchala, Emily D    7 FLY-MR                    NT    1:15.65        
 62 Bassett, Jessica J   8 LBA-MR                    NT    1:16.40        
 63 Cavalone, Charlott   7 HYB-MR                    NT    1:17.59        
 64 Garra, Isabella G    8 Express Swimming-MR       NT    1:18.82        
 65 Canty, Lauren G      6 Express Swimming-MR       NT    1:22.72        
 66 Germano, Sophia A    8 CSDC-MR                   NT    1:24.12        
 67 Tom, Kaitlyn L       7 LBA-MR                    NT    1:26.72        
 68 Petkovits, Arianna   8 HYB-MR                    NT    1:31.00        
 69 Moriarty, Finella    7 LBA-MR               1:32.16    1:31.44        
 70 Cardo, Lia          10 LBA-MR                    NT    1:31.84        
 71 Anzalone, Leah A     9 Express Swimming-MR  1:39.85    1:37.49        
 72 Moriarty, Machara    7 LBA-MR                    NT    1:43.35        
 -- Anzalone, Brooke N   7 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Healy, Sierra       10 HYB-MR               1:42.43    1:32.41        
  2 Lee, Morgan         10 SSC-MR               1:37.50    1:35.61        
  3 Lee, Makayla        10 SSC-MR               1:40.68    1:43.27        
  4 Nunez, Alison M     10 Express Swimming-MR  1:47.64    1:44.51        
  5 Mendoza, Patricia    9 FLY-MR               1:42.90    1:44.99        
  6 Serafin, Gwen B      9 Express Swimming-MR       NT    1:46.10        
  7 Edlin-Miller, Lia   10 HYB-MR               1:50.34    1:48.49        
  8 Pitches, Daisy M     9 EHY-MR               1:48.79    1:48.70        
  9 McAuliffe, Margot   10 EHY-MR               1:45.00    1:49.41        
 10 Deangelis, Stephan  10 LBA-MR               1:51.35    1:50.28        
 11 Ivry, Abigail       10 Unhes-Mr-MR          1:55.01    1:51.55        
 12 Knutson, Anna C     10 HYB-MR                    NT    1:53.13        
 13 Chen, Audrey         9 Express Swimming-MR  2:08.75    1:53.59        
 14 Steiner, Nicole M    9 Express Swimming-MR  1:59.72    1:54.13        
 15 Chvasta, Bella      10 Express Swimming-MR       NT    1:55.63        
 16 Davies, Brooke      10 SSC-MR               1:57.39    1:58.21        
 17 Goldstein, Gwyneth  10 Flying Dolphins-MR   1:57.10    1:58.29        
 18 Nolasco, Isabela    10 Express Swimming-MR  2:22.81    1:58.50        
 19 Eng, Jahde           9 Flying Dolphins-MR   2:15.56    1:58.55        
 20 Flores, Isabella    10 FLY-MR               2:03.55    1:59.76        
 21 Courtney, Julia C   10 LBA-MR               2:11.14    1:59.85        
 22 Brink, Keelyn R      9 WISC-MR              2:00.78    2:00.36        
 23 Parreno, Antonia N   9 LBA-MR               1:59.67    2:00.73        
 24 Zhenilenko, Kathry  10 Unhes-Mr-MR               NT    2:01.86        
 25 Morris, Taryn M      9 LBA-MR                    NT    2:02.45        
 26 Argondizzo, Daniel  10 Express Swimming-MR  2:03.57    2:04.69        
 27 Minchak, Jami E     10 LBA-MR               2:02.22    2:05.71        
 28 Hogan, Kayla J      10 WISC-MR              2:04.82    2:06.77        
 29 Pinto, Danixza      10 Flying Dolphins-MR        NT    2:07.26        
 30 Crisostomo, Samant   8 UN-FY-MR                  NT    2:07.36        
 31 Rodriguez, Natalia  10 FLY-MR               2:06.77    2:08.20        
 32 Lam, Kylie L         8 FLY-MR                    NT    2:09.07        
 33 O'Connell, Teagan   10 LBA-MR               2:14.78    2:09.56        
 34 Goldman-Smith, Oli  10 Flying Dolphins-MR   2:36.70    2:10.15        
 35 Bekerman, Audrey    10 Express Swimming-MR  2:13.27    2:12.90        
 36 Chan, Kaylee N       9 Express Swimming-MR  2:12.59    2:13.90        
 37 Brown, Rachel E     10 Unhes-Mr-MR          2:17.74    2:14.17        
 38 Randall, Rebecca a  10 Flying Dolphins-MR        NT    2:15.90        
 39 Hardwick, Gemma I    9 Flying Dolphins-MR        NT    2:17.41        
 40 Hamm, Elithabeth R   8 WISC-MR              2:20.49    2:21.34        
 41 Calandra, Lily A     9 SSC-MR               2:25.00    2:21.42        
 42 Duke, Ainsley C      8 WISC-MR              2:50.99    2:22.00        
 43 Jabir, Soraya E     10 UN-LI-MR             2:26.56    2:22.09        
 44 Galang, Nini C       7 FLY-MR                    NT    2:24.70        
 45 Pagano, Krista R     9 Express Swimming-MR       NT    2:24.87        
 46 Benavides, Genesis  10 WISC-MR              2:18.49    2:25.80        
 47 Canty, Emma M        9 Express Swimming-MR  2:14.56    2:27.18        
 48 Korff, Sarah a       8 Flying Dolphins-MR        NT    2:27.88        
 49 Agro, Natalie       10 CSDC-MR              2:47.09    2:31.09        
 50 Goodkin, Emma L     10 Flying Dolphins-MR   2:40.73    2:34.18        
 50 McGraime, Julia B    9 CSDC-MR              2:32.24    2:34.18        
 52 Singhal, Anica      10 Express Swimming-MR       NT    2:35.66        
 53 Minchala, Emily D    7 FLY-MR                    NT    2:40.00        
 54 Panchal, Kaia        9 Express Swimming-MR       NT    2:48.11        
 55 Williamson, Samant   9 HYB-MR                    NT    3:16.17        
 56 Cardo, Lia          10 LBA-MR                    NT    3:28.09        
 -- Patel, Sahana        9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Sidon, Kyra          9 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Galang, Kam R        8 FLY-MR                    NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Bassett, Jessica J   8 LBA-MR                    NT         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 -- Bravo, Sophia        8 LBA-MR                    NT         DQ        
      One hand touch
 -- Mendoza, Crystal     9 HYB-MR               2:24.22         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Healy, Sierra       10 HYB-MR                 35.61      34.80        
  2 Lee, Makayla        10 SSC-MR                 36.91      34.88        
  3 Edlin-Miller, Lia   10 HYB-MR                 38.64      37.10        
  4 Korff, Rose J       10 Flying Dolphins-MR     39.47      37.26        
  5 Nunez, Alison M     10 Express Swimming-MR    47.10      40.35        
  6 Zhao, Felicity E    10 FLY-MR                 42.86      41.10        
  7 Mendoza, Patricia    9 FLY-MR                 43.66      41.77        
  8 Chang, Nicole       10 Flying Dolphins-MR     40.71      42.54        
  9 Davies, Brooke      10 SSC-MR                 40.00      43.41        
 10 Serafin, Gwen B      9 Express Swimming-MR       NT      44.98        
 11 Minchak, Jami E     10 LBA-MR                 48.03      45.25        
 12 Ivry, Abigail       10 Unhes-Mr-MR            47.35      46.39        
 13 Lankford, Avery A   10 Flying Dolphins-MR     48.22      46.48        
 14 Li, Claire           9 Aquaflames-MR             NT      46.56        
 15 Van Tassel, Avery   10 CSDC-MR              1:02.48      47.09        
 16 Somers, Julia       10 HYB-MR                 47.15      47.26        
 17 Nolasco, Isabela    10 Express Swimming-MR       NT      47.74        
 18 Flores, Isabella    10 FLY-MR                 51.81      47.83        
 19 Chan, Megan         10 FLY-MR                 49.71      47.87        
 20 Parreno, Antonia N   9 LBA-MR                    NT      47.96        
 21 Knutson, Anna C     10 HYB-MR                 49.21      48.02        
 22 Deangelis, Stephan  10 LBA-MR                 45.68      48.50        
 23 Steiner, Nicole M    9 Express Swimming-MR    50.45      48.93        
 24 Skiba, Victoria C    9 SSC-MR                 47.00      50.79        
 25 Courtney, Julia C   10 LBA-MR                    NT      50.83        
 26 Lam, Kylie L         8 FLY-MR                    NT      51.14        
 27 Randall, Rebecca a  10 Flying Dolphins-MR     56.16      51.63        
 28 Singer, Keira A      9 WISC-MR                59.99      53.24        
 29 Brown, Rachel E     10 Unhes-Mr-MR            52.64      53.33        
 30 Xiao, Lucia          9 Flying Dolphins-MR     51.92      53.71        
 31 Galang, Kam R        8 FLY-MR                    NT      53.98        
 32 Crisostomo, Samant   8 UN-FY-MR                  NT      54.61        
 33 Zhenilenko, Kathry  10 Unhes-Mr-MR            54.45      54.62        
 34 Kizhnerman, Noa     10 Aquaflames-MR             NT      54.92        
 35 Silecchia, Molly E   9 Express Swimming-MR       NT      55.28        
 36 O'Connell, Teagan   10 LBA-MR                 52.79      56.73        
 37 Jabir, Soraya E     10 UN-LI-MR             1:02.63      58.61        
 38 Calandra, Lily A     9 SSC-MR                 55.00      59.36        
 39 Jabir, Laila R       8 UN-LI-MR                  NT      59.52        
 40 Harvey, Hannah L    10 SSC-MR                 53.00      59.53        
 41 Galang, Nini C       7 FLY-MR                    NT      59.71        
 42 Canty, Emma M        9 Express Swimming-MR       NT    1:00.22        
 43 Lopez, Caitlin       9 HYB-MR                    NT    1:00.25        
 44 Sidon, Kyra          9 Express Swimming-MR  1:42.08    1:00.65        
 45 German, Sophia I     9 Express Swimming-MR       NT    1:01.09        
 46 Mendoza, Crystal     9 HYB-MR                    NT    1:02.12        
 47 Kerner, Lindsey     10 Express Swimming-MR       NT    1:02.63        
 48 Hamm, Elithabeth R   8 WISC-MR              1:08.01    1:03.30        
 49 Como, Juliet S       8 HYB-MR                    NT    1:03.64        
 50 Canty, Lauren G      6 Express Swimming-MR       NT    1:04.17        
 51 Murray, Holly K     10 LBA-MR                    NT    1:04.41        
 52 Chan, Kaylee N       9 Express Swimming-MR  1:09.20    1:06.23        
 53 Minchala, Emily D    7 FLY-MR                    NT    1:06.95        
 54 Yasinov, Lisa M      8 Express Swimming-MR       NT    1:07.01        
 55 Nguyen, Tiffany M    7 WISC-MR              1:07.88    1:07.28        
 56 Garra, Isabella G    8 Express Swimming-MR       NT    1:07.62        
 57 Pagano, Krista R     9 Express Swimming-MR       NT    1:07.96        
 58 Singhal, Anica      10 Express Swimming-MR       NT    1:08.09        
 59 McGraime, Julia B    9 CSDC-MR                   NT    1:10.88        
 60 Paul, Anshi          9 HYB-MR               1:09.86    1:11.47        
 61 Cavalone, Charlott   7 HYB-MR                    NT    1:13.13        
 62 Bekerman, Audrey    10 Express Swimming-MR  1:16.08    1:14.98        
 63 Moriarty, Finella    7 LBA-MR                    NT    1:21.07        
 64 Diaz, Una M          6 LBA-MR                    NT    1:23.53        
 65 Ratto, Leah F        9 SSC-MR               1:20.00    1:26.46        
 66 Tom, Vic W           7 LBA-MR                    NT    1:26.55        
 67 Moriarty, Machara    7 LBA-MR                    NT    1:33.19        
 68 Bassett, Jessica J   8 LBA-MR                    NT    1:36.69        
 -- Cardo, Izzy         10 LBA-MR                    NT         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Makayla        10 SSC-MR               1:29.84    1:23.85        
  2 Edlin-Miller, Lia   10 HYB-MR               1:33.43    1:33.47        
  3 Korff, Rose J       10 Flying Dolphins-MR   1:41.95    1:37.19        
  4 Davies, Brooke      10 SSC-MR               1:38.21    1:37.79        
  5 Nunez, Alison M     10 Express Swimming-MR  1:54.54    1:40.90        
  6 Minchak, Jami E     10 LBA-MR               1:58.47    1:52.60        
  7 Ivry, Abigail       10 Unhes-Mr-MR          2:02.98    1:53.22        
  8 Chvasta, Bella      10 Express Swimming-MR       NT    1:54.44        
  9 Knutson, Anna C     10 HYB-MR                    NT    1:55.58        
 10 Somers, Julia       10 HYB-MR                    NT    2:06.97        
 11 Calandra, Lily A     9 SSC-MR               2:10.00    2:12.50        
 12 Canty, Emma M        9 Express Swimming-MR       NT    2:16.59        
 13 Mendoza, Crystal     9 HYB-MR                    NT    2:26.90        
 -- Nguyen, Tiffany M    7 WISC-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR    30.72      30.53        
  2 Montefusco, Kathry  11 HYB-MR                 30.93      30.59        
  3 Konop, Rebecca G    12 Express Swimming-MR    32.41      31.39        
  4 Mroczka, Kiera C    11 WISC-MR                31.01      31.59        
  5 Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR    31.91      32.04        
  6 Dean, Catherine A   11 LBA-MR                 32.06      32.06        
  7 Newmark, Ella M     12 Express Swimming-MR    37.76      32.18        
  8 Mamak, Marisa A     12 FLY-MR                 31.94      32.38        
  9 Bonagura, Isabella  12 Express Swimming-MR    33.06      32.63        
  9 O'Brien, Kate       12 WISC-MR                32.18      32.63        
 11 Fusaro, Jessie L    12 SSC-MR                 33.18      32.70        
 12 Maddox, Faith       12 SSC-MR                 32.78      32.74        
 13 Poschmann, Katie G  12 HYB-MR                 33.69      32.86        
 14 Gelfand, Veronica   11 Express Swimming-MR    32.62      32.90        
 15 Hyun, Phoebe M      12 UN-FY-MR               32.77      32.98        
 16 Kang, Madison       11 Express Swimming-MR    33.25      33.31        
 17 Burke, Caitlin E    12 FLY-MR                 32.75      33.40        
 18 Giordano, Sofia R   12 Express Swimming-MR       NT      33.43        
 19 Barnard, Victoria   12 Express Swimming-MR    33.39      33.74        
 20 Davidson, Dawn H    11 LBA-MR                 33.62      34.01        
 21 Brenner, Arianna r  11 Flying Dolphins-MR     33.56      34.03        
 22 Glass, Caitlyn      12 HYB-MR                 33.60      34.15        
 23 Golden, Alyssa      11 SSC-MR                 35.44      34.18        
 24 Walters, Cali A     12 LBA-MR                 34.96      34.19        
 25 Sales, Chloe G      12 Flying Dolphins-MR     34.18      34.24        
 26 Minchak, Kaitlin E  11 LBA-MR                 35.97      34.27        
 27 Lin, Nettie         12 FLY-MR                 34.98      34.44        
 28 Eng, Amelie R       11 Express Swimming-MR    35.09      34.79        
 29 Canty, Katie E      12 Express Swimming-MR    35.02      35.12        
 30 LaRegina, Elizabet  12 HYB-MR                 35.29      35.22        
 31 Guglielmo, Ava S    11 LBA-MR                 35.61      35.68        
 32 Duryea_Stern, Hale  12 HYB-MR                 34.46      35.69        
 33 Mackinnon, Margaux  12 Flying Dolphins-MR     37.55      35.89        
 34 Paggi, Sofia C      11 LBA-MR                 34.75      35.90        
 35 Lee, Pearl S        12 FLY-MR                 36.43      35.92        
 36 Wong, Angie         12 Flying Dolphins-MR     35.92      36.14        
 37 Echavarria, Victor  11 Flying Dolphins-MR     37.02      36.21        
 38 Minchala, Lesly Y   11 FLY-MR                 36.57      36.33        
 39 Gleicher, Zoe M     12 Express Swimming-MR    35.06      36.38        
 40 Waring, MaryGrace   11 SSC-MR                 38.00      36.50        
 41 Steiner, Cassidy A  11 Express Swimming-MR    35.53      36.64        
 42 Lee, Tiffany T      11 FLY-MR                 36.85      36.73        
 43 Santopatre, Adrian  12 Express Swimming-MR       NT      36.89        
 44 Barnard, Maya T     12 Unhes-Mr-MR            38.75      36.99        
 45 Martinez, Alexandr  11 SSC-MR                 38.00      37.20        
 46 Nigro, Stephanie L  12 CSDC-MR                36.63      37.23        
 47 Arslanovic, Ema     11 Flying Dolphins-MR     43.28      37.35        
 48 McDonald, Mia u     12 Flying Dolphins-MR     37.29      37.52        
 49 Felix, Jolie *      11 WISC-MR                35.21      37.56        
 50 Michaels, Alex R    11 Flying Dolphins-MR     39.43      37.61        
 51 Bernhard, Cateyann  12 HYB-MR                 39.21      37.90        
 52 Chiovitti, Julia R  12 Express Swimming-MR       NT      37.95        
 53 Globuschutz, Savan  11 HYB-MR                 36.96      38.02        
 54 Nothnagle, Alexa G  12 Express Swimming-MR    38.18      38.16        
 55 Duke, Skyler L      11 WISC-MR                49.99      38.21        
 56 Gurney, Anna G      11 Flying Dolphins-MR     39.19      38.35        
 57 Garcia, Shirley     12 FLY-MR                 38.43      38.36        
 58 Gomez, Noah M       12 LBA-MR                    NT      38.82        
 59 Gurevich, Josefina  11 FLY-MR                 39.44      39.04        
 60 Cassidy, Alexa R    11 CSDC-MR                   NT      39.08        
 61 Soberon, Isabelle   11 Express Swimming-MR    37.70      39.14        
 62 Howard, Alyssa      11 LBA-MR                 39.97      39.53        
 63 Ryan, Audrey        12 HYB-MR                 43.12      40.02        
 64 Lyon, Kristen L     11 Unhes-Mr-MR            42.80      40.13        
 65 Waye, Ellie S       11 Flying Dolphins-MR        NT      40.49        
 66 Vogt, Olivia G      11 LBA-MR                 38.50      40.71        
 67 Mesard, Ella M      11 Flying Dolphins-MR     43.37      40.78        
 68 Poschmann, Kristy   11 HYB-MR                 41.73      40.82        
 69 Chan, Megan         11 Express Swimming-MR    39.48      40.84        
 70 Lynch, Katherine A  11 LBA-MR                    NT      40.95        
 71 Sharma, Sophia N    12 Flying Dolphins-MR     43.22      41.28        
 72 Lewis, Megan V      11 HYB-MR                 41.62      42.48        
 73 Lopez, Salome E     11 LBA-MR                    NT      43.10        
 74 Michels, Grace C    11 SSC-MR                 45.00      43.45        
 75 Koch, Samantha W    11 Flying Dolphins-MR     42.95      44.12        
 76 O'Keeffe, Sofia P   11 LBA-MR                    NT      44.53        
 77 Odom, Emilia r      12 Flying Dolphins-MR     41.34      44.92        
 78 Benson, Patrice M   11 LBA-MR                    NT      45.19        
 79 Garcia, Devynn A    11 WISC-MR                48.99      45.42        
 80 Zimmerman, Amit     11 Flying Dolphins-MR     47.82      46.36        
 81 Khan, Ariana N      11 Express Swimming-MR       NT      49.69        
 82 Hance, Jacqueline   12 WISC-MR                45.97      50.80        
 83 Summers, Katie S    11 Flying Dolphins-MR     48.46      51.98        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR  1:06.82    1:05.56        
  2 Montefusco, Kathry  11 HYB-MR               1:09.34    1:06.74        
  3 Mroczka, Kiera C    11 WISC-MR              1:08.56    1:07.15        
  4 Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR  1:09.38    1:08.94        
  5 Konop, Rebecca G    12 Express Swimming-MR  1:12.62    1:09.34        
  6 Mamak, Marisa A     12 FLY-MR               1:11.43    1:10.12        
  7 Maddox, Faith       12 SSC-MR               1:12.00    1:10.52        
  8 Poschmann, Katie G  12 HYB-MR               1:14.91    1:11.41        
  8 Dean, Catherine A   11 LBA-MR               1:12.78    1:11.41        
 10 Gelfand, Veronica   11 Express Swimming-MR  1:12.17    1:12.07        
 11 Bonagura, Isabella  12 Express Swimming-MR  1:17.59    1:12.65        
 12 Sanchez, Simone     12 HYB-MR               1:13.99    1:12.75        
 13 Broderick, Catheri  11 Express Swimming-MR  1:13.28    1:13.27        
 14 Walters, Cali A     12 LBA-MR               1:14.49    1:13.66        
 15 Hyun, Phoebe M      12 UN-FY-MR             1:14.11    1:13.67        
 16 Eng, Amelie R       11 Express Swimming-MR  1:15.97    1:14.19        
 17 Burke, Caitlin E    12 FLY-MR               1:13.67    1:14.32        
 18 Brenner, Arianna r  11 Flying Dolphins-MR   1:15.36    1:14.49        
 19 Glass, Caitlyn      12 HYB-MR               1:15.81    1:14.73        
 20 Paggi, Sofia C      11 LBA-MR               1:19.55    1:14.88        
 21 Newmark, Ella M     12 Express Swimming-MR  1:23.61    1:15.58        
 22 Sales, Chloe G      12 Flying Dolphins-MR   1:17.74    1:16.14        
 23 Cano, Adriana       11 CSDC-MR              1:20.98    1:16.74        
 24 Canty, Katie E      12 Express Swimming-MR  1:16.32    1:17.14        
 25 Barnard, Victoria   12 Express Swimming-MR  1:16.80    1:17.36        
 26 Murphy, Marli-Mari  12 LBA-MR               1:16.17    1:17.42        
 27 Guglielmo, Ava S    11 LBA-MR               1:19.98    1:17.50        
 28 Giordano, Sofia R   12 Express Swimming-MR       NT    1:17.64        
 29 LaRegina, Elizabet  12 HYB-MR               1:20.30    1:17.81        
 30 Lin, Nettie         12 FLY-MR               1:16.91    1:18.47        
 31 Hornick, Jade E     11 Express Swimming-MR  1:17.43    1:19.55        
 32 Kang, Madison       11 Express Swimming-MR  1:14.91    1:19.67        
 33 Duryea_Stern, Hale  12 HYB-MR               1:26.37    1:19.92        
 34 Sullivan, Lauren P  11 LBA-MR               1:20.94    1:19.96        
 35 Sullivan, Keira L   11 LBA-MR               1:21.48    1:20.11        
 36 Minchala, Lesly Y   11 FLY-MR               1:22.64    1:20.29        
 37 Lee, Pearl S        12 FLY-MR               1:25.33    1:20.31        
 38 Echavarria, Victor  11 Flying Dolphins-MR   1:25.78    1:21.23        
 39 Thrower, Nia S      12 Unhes-Mr-MR          1:22.16    1:21.90        
 40 Steiner, Cassidy A  11 Express Swimming-MR  1:22.35    1:22.03        
 41 Martinez, Alexandr  11 SSC-MR               1:28.00    1:24.66        
 42 Chiovitti, Julia R  12 Express Swimming-MR       NT    1:25.09        
 43 Waring, MaryGrace   11 SSC-MR               1:27.37    1:25.12        
 44 Cassidy, Alexa R    11 CSDC-MR                   NT    1:25.53        
 45 Globuschutz, Savan  11 HYB-MR               1:25.44    1:25.77        
 46 Santopatre, Adrian  12 Express Swimming-MR       NT    1:25.87        
 47 Michaels, Alex R    11 Flying Dolphins-MR   1:37.93    1:26.18        
 48 Wofford, Alexandra  12 Flying Dolphins-MR        NT    1:26.56        
 49 Yam, Kelly          12 Express Swimming-MR  1:26.23    1:26.84        
 50 Barnard, Maya T     12 Unhes-Mr-MR          1:27.10    1:26.97        
 51 Gurney, Anna G      11 Flying Dolphins-MR   1:29.31    1:27.04        
 52 Emiri, Fiona        12 LBA-MR                    NT    1:27.51        
 53 McDougall, Marissa  11 CSDC-MR              1:27.73    1:27.64        
 54 Anaya, Josie K      12 LBA-MR                    NT    1:29.74        
 55 Chan, Megan         11 Express Swimming-MR  1:30.15    1:29.92        
 56 Howard, Alyssa      11 LBA-MR               1:33.67    1:30.22        
 57 Poschmann, Kristy   11 HYB-MR               1:30.45    1:30.35        
 58 Vogt, Olivia G      11 LBA-MR               1:29.77    1:30.81        
 59 Gurevich, Josefina  11 FLY-MR               1:30.05    1:31.28        
 60 Ryan, Audrey        12 HYB-MR               1:34.50    1:33.83        
 61 Lyon, Kristen L     11 Unhes-Mr-MR          1:31.71    1:34.01        
 62 Sharma, Sophia N    12 Flying Dolphins-MR   1:41.15    1:34.70        
 63 Virk, Amirah        11 FLY-MR               1:30.42    1:34.83        
 64 Koch, Samantha W    11 Flying Dolphins-MR   1:38.51    1:37.48        
 65 Lewis, Megan V      11 HYB-MR                    NT    1:38.15        
 66 Michels, Grace C    11 SSC-MR               1:45.00    1:42.25        
 67 Parr, Ani           11 Flying Dolphins-MR   1:46.00    1:49.52        
 68 Zimmerman, Amit     11 Flying Dolphins-MR   1:51.62    1:50.36        
 69 Hance, Jacqueline   12 WISC-MR              1:52.99    1:53.59        
 70 Summers, Katie S    11 Flying Dolphins-MR   1:53.22    1:55.98        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fusaro, Jessie L    12 SSC-MR                 36.12      35.46        
  2 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR    36.25      35.57        
  3 Mroczka, Kiera C    11 WISC-MR                37.58      37.17        
  4 Minchak, Kaitlin E  11 LBA-MR                 37.33      37.55        
  5 O'Brien, Kate       12 WISC-MR                38.28      37.80        
  6 Montefusco, Kathry  11 HYB-MR                 42.20      38.38        
  7 Newmark, Ella M     12 Express Swimming-MR    46.32      38.65        
  8 Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR    38.34      38.82        
  9 Sanchez, Simone     12 HYB-MR                 36.85      38.92        
 10 Guglielmo, Ava S    11 LBA-MR                 40.31      38.96        
 11 Giordano, Sofia R   12 Express Swimming-MR       NT      40.30        
 12 Brenner, Arianna r  11 Flying Dolphins-MR     40.32      40.31        
 13 Gelfand, Veronica   11 Express Swimming-MR    38.91      40.38        
 14 Paggi, Sofia C      11 LBA-MR                 41.26      40.67        
 15 Konop, Rebecca G    12 Express Swimming-MR    40.65      40.85        
 16 Glass, Caitlyn      12 HYB-MR                 42.74      41.18        
 17 Davidson, Dawn H    11 LBA-MR                 41.87      41.71        
 18 Eng, Amelie R       11 Express Swimming-MR    41.86      41.81        
 19 Canty, Katie E      12 Express Swimming-MR    42.02      41.90        
 20 Santopatre, Adrian  12 Express Swimming-MR       NT      41.94        
 21 Martinez, Alexandr  11 SSC-MR                 42.00      42.19        
 22 Golden, Alyssa      11 SSC-MR                 40.01      42.21        
 23 Sales, Chloe G      12 Flying Dolphins-MR     41.55      42.22        
 24 Bonagura, Isabella  12 Express Swimming-MR    42.33      42.60        
 25 LaRegina, Elizabet  12 HYB-MR                 42.24      42.63        
 26 Soberon, Isabelle   11 Express Swimming-MR    43.67      43.36        
 27 Felix, Jolie *      11 WISC-MR                43.23      43.50        
 28 Mackinnon, Margaux  12 Flying Dolphins-MR     48.43      43.52        
 29 Wong, Angie         12 Flying Dolphins-MR     44.44      43.69        
 30 Bernhard, Cateyann  12 HYB-MR                 44.38      43.89        
 31 Arslanovic, Ema     11 Flying Dolphins-MR     46.06      44.01        
 32 Nothnagle, Alexa G  12 Express Swimming-MR       NT      44.13        
 33 Steiner, Cassidy A  11 Express Swimming-MR    43.50      44.20        
 34 Cassidy, Alexa R    11 CSDC-MR                   NT      44.35        
 35 Gleicher, Zoe M     12 Express Swimming-MR    44.32      45.13        
 36 Barnard, Maya T     12 Unhes-Mr-MR            46.12      45.20        
 37 Gomez, Noah M       12 LBA-MR                    NT      45.21        
 38 Barnard, Victoria   12 Express Swimming-MR    47.00      45.34        
 39 Echavarria, Victor  11 Flying Dolphins-MR     47.85      45.58        
 40 Waring, MaryGrace   11 SSC-MR                 44.11      45.87        
 41 Duke, Skyler L      11 WISC-MR                55.99      46.05        
 42 Michaels, Alex R    11 Flying Dolphins-MR     48.90      46.15        
 43 Kang, Madison       11 Express Swimming-MR    45.26      46.41        
 44 Sharma, Sophia N    12 Flying Dolphins-MR     47.11      46.46        
 45 Waye, Ellie S       11 Flying Dolphins-MR        NT      46.69        
 46 Mesard, Ella M      11 Flying Dolphins-MR     49.90      46.94        
 47 O'Keeffe, Sofia P   11 LBA-MR                    NT      47.91        
 48 McDonald, Mia u     12 Flying Dolphins-MR     47.70      48.00        
 49 Gurney, Anna G      11 Flying Dolphins-MR     48.71      48.05        
 50 Chiovitti, Julia R  12 Express Swimming-MR       NT      48.50        
 51 Chan, Megan         11 Express Swimming-MR    50.81      48.51        
 52 Vogt, Olivia G      11 LBA-MR                 48.37      48.98        
 53 Lopez, Salome E     11 LBA-MR                    NT      50.83        
 54 Odom, Emilia r      12 Flying Dolphins-MR     52.53      51.16        
 55 Garcia, Devynn A    11 WISC-MR                58.99      51.75        
 56 Lynch, Katherine A  11 LBA-MR                    NT      51.96        
 57 Howard, Alyssa      11 LBA-MR                 50.80      52.39        
 58 Michels, Grace C    11 SSC-MR                 55.00      54.27        
 59 Koch, Samantha W    11 Flying Dolphins-MR     54.99      54.55        
 60 Khan, Ariana N      11 Express Swimming-MR       NT      57.80        
 61 Hance, Jacqueline   12 WISC-MR                56.48      58.89        
 62 Zimmerman, Amit     11 Flying Dolphins-MR     56.64      59.09        
 63 Monahan, Meghan R   11 LBA-MR                    NT      59.39        
 64 Benson, Patrice M   11 LBA-MR                    NT    1:01.04        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR  1:17.16    1:15.33        
  2 Fusaro, Jessie L    12 SSC-MR               1:18.61    1:19.34        
  3 Mroczka, Kiera C    11 WISC-MR              1:21.27    1:19.64        
  4 Minchak, Kaitlin E  11 LBA-MR               1:22.28    1:19.68        
  5 Sanchez, Simone     12 HYB-MR               1:20.79    1:22.57        
  6 Brenner, Arianna r  11 Flying Dolphins-MR   1:25.75    1:23.60        
  7 Konop, Rebecca G    12 Express Swimming-MR  1:26.19    1:24.31        
  8 Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR  1:22.68    1:24.54        
  9 Broderick, Catheri  11 Express Swimming-MR  1:24.30    1:25.12        
 10 Eng, Amelie R       11 Express Swimming-MR  1:27.59    1:25.17        
 11 Guglielmo, Ava S    11 LBA-MR               1:27.42    1:25.79        
 12 Gelfand, Veronica   11 Express Swimming-MR  1:24.79    1:27.40        
 13 Sullivan, Keira L   11 LBA-MR               1:28.72    1:27.57        
 14 Newmark, Ella M     12 Express Swimming-MR  1:46.54    1:28.34        
 15 Sullivan, Lauren P  11 LBA-MR               1:29.64    1:29.09        
 16 Maddox, Faith       12 SSC-MR               1:25.00    1:29.55        
 17 Giordano, Sofia R   12 Express Swimming-MR       NT    1:29.56        
 18 Canty, Katie E      12 Express Swimming-MR  1:27.19    1:29.80        
 19 Cano, Adriana       11 CSDC-MR              1:38.56    1:31.61        
 20 Hornick, Jade E     11 Express Swimming-MR  1:38.40    1:33.60        
 21 Walsh, Jessica M    11 Express Swimming-MR  1:39.65    1:34.13        
 22 Emiri, Fiona        12 LBA-MR               1:56.83    1:35.22        
 23 Bonagura, Isabella  12 Express Swimming-MR  1:36.33    1:35.93        
 24 Martinez, Alexandr  11 SSC-MR               1:34.00    1:36.81        
 25 Steiner, Cassidy A  11 Express Swimming-MR  1:35.22    1:36.83        
 26 Santopatre, Adrian  12 Express Swimming-MR       NT    1:37.36        
 27 Waring, MaryGrace   11 SSC-MR               1:36.00    1:38.00        
 28 Echavarria, Victor  11 Flying Dolphins-MR   1:39.01    1:38.55        
 29 Kang, Madison       11 Express Swimming-MR  1:40.78    1:38.62        
 30 Michaels, Alex R    11 Flying Dolphins-MR        NT    1:40.22        
 31 Barnard, Victoria   12 Express Swimming-MR  1:41.79    1:40.85        
 32 Thrower, Nia S      12 Unhes-Mr-MR          1:41.30    1:41.71        
 33 Sharma, Sophia N    12 Flying Dolphins-MR   1:39.98    1:42.83        
 34 Poschmann, Kristy   11 HYB-MR               1:44.57    1:43.18        
 35 Barnard, Maya T     12 Unhes-Mr-MR          1:43.86    1:43.64        
 36 Wofford, Alexandra  12 Flying Dolphins-MR   1:48.00    1:44.81        
 37 Chan, Megan         11 Express Swimming-MR  1:46.49    1:46.63        
 38 Lyon, Kristen L     11 Unhes-Mr-MR          2:03.97    1:50.74        
 39 Chiovitti, Julia R  12 Express Swimming-MR       NT    1:54.21        
 40 Koch, Samantha W    11 Flying Dolphins-MR   1:58.29    1:56.86        
 41 Parr, Ani           11 Flying Dolphins-MR   1:55.30    1:57.15        
 42 Michels, Grace C    11 SSC-MR               2:05.00    1:59.91        
 43 Zimmerman, Amit     11 Flying Dolphins-MR   2:38.18    2:05.05        
 44 Hance, Jacqueline   12 WISC-MR              2:09.99    2:07.12        
 45 Summers, Katie S    11 Flying Dolphins-MR   2:12.47    2:13.46        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathry  11 HYB-MR                 38.00      38.24        
  2 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR    41.29      41.80        
  3 Kang, Madison       11 Express Swimming-MR    43.38      42.42        
  4 Wofford, Alexandra  12 Flying Dolphins-MR     45.26      43.22        
  5 Sales, Chloe G      12 Flying Dolphins-MR     43.71      43.38        
  6 Dean, Catherine A   11 LBA-MR                 45.02      43.78        
  7 Hornick, Jade E     11 Express Swimming-MR    44.67      44.01        
  8 Davidson, Dawn H    11 LBA-MR                 46.03      44.07        
  9 Duryea_Stern, Hale  12 HYB-MR                 44.81      44.60        
 10 Eng, Amelie R       11 Express Swimming-MR    46.98      44.81        
 11 Echavarria, Victor  11 Flying Dolphins-MR     46.90      44.86        
 12 Fusaro, Jessie L    12 SSC-MR                 45.62      44.94        
 13 Canty, Katie E      12 Express Swimming-MR    46.98      45.79        
 14 Lin, Nettie         12 FLY-MR                 43.74      45.94        
 15 Sharma, Sophia N    12 Flying Dolphins-MR     46.73      46.09        
 16 Minchak, Kaitlin E  11 LBA-MR                 46.77      46.14        
 17 Mamak, Marisa A     12 FLY-MR                 46.87      46.15        
 18 Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR    45.92      46.22        
 19 Broderick, Catheri  11 Express Swimming-MR    46.70      46.24        
 20 Brenner, Arianna r  11 Flying Dolphins-MR     47.93      46.30        
 21 Poschmann, Katie G  12 HYB-MR                 53.85      47.03        
 22 Lee, Pearl S        12 FLY-MR                 47.03      47.20        
 23 Konop, Rebecca G    12 Express Swimming-MR    48.56      47.75        
 24 Hyun, Phoebe M      12 UN-FY-MR               47.78      47.99        
 25 Sullivan, Lauren P  11 LBA-MR                 54.06      48.59        
 26 Gelfand, Veronica   11 Express Swimming-MR    49.41      48.72        
 27 Walsh, Jessica M    11 Express Swimming-MR    54.01      48.73        
 28 Barnard, Maya T     12 Unhes-Mr-MR               NT      48.83        
 29 Yam, Kelly          12 Express Swimming-MR    47.87      48.97        
 30 Sullivan, Keira L   11 LBA-MR                 54.33      49.20        
 31 LaRegina, Elizabet  12 HYB-MR                 47.58      49.50        
 32 Newmark, Ella M     12 Express Swimming-MR    53.81      49.69        
 33 Cano, Adriana       11 CSDC-MR                50.05      49.84        
 34 Barnard, Victoria   12 Express Swimming-MR    51.10      50.09        
 35 Maddox, Faith       12 SSC-MR                 49.00      50.44        
 36 Steiner, Cassidy A  11 Express Swimming-MR    51.12      51.33        
 37 Glass, Caitlyn      12 HYB-MR                 51.55      51.46        
 38 Giordano, Sofia R   12 Express Swimming-MR       NT      52.08        
 39 Ryan, Audrey        12 HYB-MR                 55.98      52.64        
 40 Chiovitti, Julia R  12 Express Swimming-MR       NT      52.76        
 41 Murphy, Marli-Mari  12 LBA-MR                 53.96      52.82        
 42 Michels, Grace C    11 SSC-MR                 53.00      52.91        
 43 Chan, Megan         11 Express Swimming-MR    52.63      53.01        
 44 Martinez, Alexandr  11 SSC-MR                 52.00      53.10        
 45 Anaya, Josie K      12 LBA-MR                    NT      53.14        
 46 Bonagura, Isabella  12 Express Swimming-MR    53.66      53.42        
 47 Santopatre, Adrian  12 Express Swimming-MR       NT      53.96        
 48 Minchala, Lesly Y   11 FLY-MR                 54.04      54.17        
 49 Cassidy, Alexa R    11 CSDC-MR                   NT      54.25        
 50 Gurney, Anna G      11 Flying Dolphins-MR        NT      54.26        
 51 Howard, Alyssa      11 LBA-MR                 54.88      54.28        
 52 Waring, MaryGrace   11 SSC-MR                 51.00      54.81        
 53 McDougall, Marissa  11 CSDC-MR                52.37      55.07        
 54 Gurevich, Josefina  11 FLY-MR                 56.80      55.51        
 55 Emiri, Fiona        12 LBA-MR                    NT      55.86        
 56 Virk, Amirah        11 FLY-MR                 55.32      56.19        
 57 Thrower, Nia S      12 Unhes-Mr-MR            59.96      57.04        
 58 Parr, Ani           11 Flying Dolphins-MR   1:04.15      59.02        
 59 Koch, Samantha W    11 Flying Dolphins-MR   1:02.81      59.47        
 60 Globuschutz, Savan  11 HYB-MR               1:00.16      59.82        
 61 Vogt, Olivia G      11 LBA-MR               1:00.82    1:00.54        
 62 Lewis, Megan V      11 HYB-MR                    NT    1:02.23        
 63 Summers, Katie S    11 Flying Dolphins-MR   1:08.04    1:06.62        
 64 Lopez, Salome E     11 LBA-MR                    NT    1:07.35        
 65 Benson, Patrice M   11 LBA-MR                    NT    1:08.89        
 66 Hance, Jacqueline   12 WISC-MR              1:30.99    1:16.03        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR  1:29.36    1:27.85        
  2 Sanchez, Simone     12 HYB-MR               1:35.04    1:34.50        
  3 Lin, Nettie         12 FLY-MR               1:31.83    1:34.56        
  4 Davidson, Dawn H    11 LBA-MR               1:39.86    1:34.99        
  5 Kang, Madison       11 Express Swimming-MR  1:37.12    1:35.94        
  6 Burke, Caitlin E    12 FLY-MR               1:44.14    1:36.13        
  7 Duryea_Stern, Hale  12 HYB-MR               1:36.64    1:36.31        
  8 Canty, Katie E      12 Express Swimming-MR  1:39.84    1:36.74        
  9 Sales, Chloe G      12 Flying Dolphins-MR   1:36.59    1:37.07        
 10 Dean, Catherine A   11 LBA-MR               1:42.62    1:37.87        
 11 Minchak, Kaitlin E  11 LBA-MR               1:38.08    1:38.11        
 12 Eng, Amelie R       11 Express Swimming-MR  1:42.01    1:40.59        
 13 Sharma, Sophia N    12 Flying Dolphins-MR   1:40.47    1:40.93        
 14 Lee, Pearl S        12 FLY-MR               1:42.51    1:41.31        
 15 Hyun, Phoebe M      12 UN-FY-MR             1:52.71    1:41.74        
 16 Mamak, Marisa A     12 FLY-MR               1:41.34    1:42.07        
 17 Bernhard, Cateyann  12 HYB-MR               1:42.96    1:42.46        
 18 Konop, Rebecca G    12 Express Swimming-MR  1:42.99    1:42.52        
 19 Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR  1:41.58    1:42.66        
 20 Walters, Cali A     12 LBA-MR               1:42.39    1:42.70        
 21 Brenner, Arianna r  11 Flying Dolphins-MR   1:42.84    1:42.82        
 22 Poschmann, Katie G  12 HYB-MR               1:49.02    1:42.95        
 23 Echavarria, Victor  11 Flying Dolphins-MR   1:43.35    1:42.97        
 24 Soberon, Isabelle   11 Express Swimming-MR  1:47.32    1:44.01        
 25 Golden, Alyssa      11 SSC-MR               1:42.76    1:44.36        
 26 Guglielmo, Ava S    11 LBA-MR               1:55.76    1:44.86        
 27 Newmark, Ella M     12 Express Swimming-MR  1:59.87    1:45.02        
 28 Mackinnon, Margaux  12 Flying Dolphins-MR        NT    1:45.23        
 29 Felix, Jolie *      11 WISC-MR              1:45.17    1:46.26        
 30 Gelfand, Veronica   11 Express Swimming-MR  1:44.84    1:47.19        
 31 Barnard, Victoria   12 Express Swimming-MR  1:47.37    1:47.26        
 32 Arslanovic, Ema     11 Flying Dolphins-MR   1:49.33    1:47.72        
 33 Maddox, Faith       12 SSC-MR               1:46.48    1:47.89        
 34 Gleicher, Zoe M     12 Express Swimming-MR  1:49.42    1:48.32        
 35 Nigro, Stephanie L  12 CSDC-MR              1:47.76    1:48.33        
 36 Gomez, Noah M       12 LBA-MR                    NT    1:48.50        
 37 Garcia, Shirley     12 FLY-MR               1:57.97    1:48.63        
 38 Steiner, Cassidy A  11 Express Swimming-MR  1:47.65    1:49.35        
 39 LaRegina, Elizabet  12 HYB-MR               1:47.91    1:50.93        
 40 Wong, Angie         12 Flying Dolphins-MR   1:50.39    1:51.09        
 41 Chan, Megan         11 Express Swimming-MR  1:52.09    1:51.39        
 42 Michels, Grace C    11 SSC-MR               2:05.00    1:51.99        
 43 Mesard, Ella M      11 Flying Dolphins-MR   2:00.08    1:52.19        
 44 McDonald, Mia u     12 Flying Dolphins-MR   2:03.06    1:52.33        
 45 Giordano, Sofia R   12 Express Swimming-MR       NT    1:52.53        
 46 Ryan, Audrey        12 HYB-MR               1:52.37    1:52.55        
 47 Cassidy, Alexa R    11 CSDC-MR                   NT    1:54.15        
 48 Bonagura, Isabella  12 Express Swimming-MR  1:54.18    1:55.41        
 49 Martinez, Alexandr  11 SSC-MR               1:55.00    1:55.73        
 50 Gurevich, Josefina  11 FLY-MR               2:04.18    1:56.02        
 51 Minchala, Lesly Y   11 FLY-MR               1:54.91    1:57.28        
 52 Howard, Alyssa      11 LBA-MR               2:02.91    1:58.28        
 53 Chiovitti, Julia R  12 Express Swimming-MR       NT    1:58.32        
 54 Nothnagle, Alexa G  12 Express Swimming-MR  1:58.96    1:59.32        
 55 Waring, MaryGrace   11 SSC-MR               1:56.40    2:00.47        
 56 O'Keeffe, Sofia P   11 LBA-MR                    NT    2:04.07        
 57 Santopatre, Adrian  12 Express Swimming-MR       NT    2:06.07        
 58 Koch, Samantha W    11 Flying Dolphins-MR   2:09.26    2:06.17        
 59 Lynch, Katherine A  11 LBA-MR                    NT    2:06.81        
 60 Globuschutz, Savan  11 HYB-MR                    NT    2:07.40        
 61 Poschmann, Kristy   11 HYB-MR               2:00.31    2:07.93        
 62 Lyon, Kristen L     11 Unhes-Mr-MR               NT    2:11.69        
 63 Garcia, Devynn A    11 WISC-MR              2:20.99    2:12.02        
 64 Waye, Ellie S       11 Flying Dolphins-MR        NT    2:12.18        
 65 Vogt, Olivia G      11 LBA-MR               2:21.26    2:16.03        
 66 Odom, Emilia r      12 Flying Dolphins-MR   2:07.11    2:18.48        
 67 Zimmerman, Amit     11 Flying Dolphins-MR   2:21.17    2:19.19        
 68 Lewis, Megan V      11 HYB-MR               2:13.71    2:19.50        
 69 Khan, Ariana N      11 Express Swimming-MR       NT    2:26.39        
 70 Monahan, Meghan R   11 LBA-MR                    NT    2:26.77        
 71 Benson, Patrice M   11 LBA-MR                    NT    2:31.94        
 72 Hance, Jacqueline   12 WISC-MR              2:54.72    2:54.43        
 -- Duke, Skyler L      11 WISC-MR              2:10.99         DQ        
      One hand touch
 -- Lee, Tiffany T      11 FLY-MR                    NT         DQ        
      One hand touch
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathry  11 HYB-MR                 33.36      33.14        
  2 Mroczka, Kiera C    11 WISC-MR                35.62      33.21        
  3 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR    34.11      33.53        
  4 Mamak, Marisa A     12 FLY-MR                 35.92      35.04        
  5 Konop, Rebecca G    12 Express Swimming-MR    48.54      35.67        
  6 Fusaro, Jessie L    12 SSC-MR                 35.23      35.76        
  7 Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR    37.05      36.14        
  8 Davidson, Dawn H    11 LBA-MR                 36.96      36.26        
  9 Paggi, Sofia C      11 LBA-MR                 36.38      36.30        
 10 Broderick, Catheri  11 Express Swimming-MR    37.60      37.15        
 11 Dean, Catherine A   11 LBA-MR                 38.77      37.30        
 12 Walters, Cali A     12 LBA-MR                    NT      37.37        
 13 Newmark, Ella M     12 Express Swimming-MR    40.20      37.54        
 14 Eng, Amelie R       11 Express Swimming-MR    38.39      37.56        
 15 Gelfand, Veronica   11 Express Swimming-MR    36.93      37.61        
 16 Guglielmo, Ava S    11 LBA-MR                 38.76      38.11        
 17 Giordano, Sofia R   12 Express Swimming-MR       NT      38.43        
 18 Poschmann, Katie G  12 HYB-MR                 39.56      39.18        
 19 Maddox, Faith       12 SSC-MR                 38.00      39.72        
 20 Duryea_Stern, Hale  12 HYB-MR                 42.26      39.79        
 21 Martinez, Alexandr  11 SSC-MR                 41.00      40.00        
 22 Canty, Katie E      12 Express Swimming-MR    39.73      40.26        
 23 Murphy, Marli-Mari  12 LBA-MR                 42.67      40.39        
 24 Sanchez, Simone     12 HYB-MR                 42.75      40.58        
 25 Walsh, Jessica M    11 Express Swimming-MR    42.90      41.02        
 26 Hornick, Jade E     11 Express Swimming-MR    41.64      41.10        
 27 Bonagura, Isabella  12 Express Swimming-MR    50.90      41.43        
 28 Hyun, Phoebe M      12 UN-FY-MR               41.42      41.48        
 29 Cassidy, Alexa R    11 CSDC-MR                   NT      41.82        
 30 Barnard, Victoria   12 Express Swimming-MR    41.73      41.85        
 31 Minchala, Lesly Y   11 FLY-MR                 42.00      41.91        
 31 Glass, Caitlyn      12 HYB-MR                 42.37      41.91        
 33 Sales, Chloe G      12 Flying Dolphins-MR     48.94      42.59        
 34 Lin, Nettie         12 FLY-MR                 42.93      42.65        
 35 McDougall, Marissa  11 CSDC-MR                45.93      43.23        
 36 LaRegina, Elizabet  12 HYB-MR                 41.54      43.38        
 37 Santopatre, Adrian  12 Express Swimming-MR       NT      44.76        
 38 Chiovitti, Julia R  12 Express Swimming-MR       NT      46.09        
 39 Gurney, Anna G      11 Flying Dolphins-MR     52.06      46.12        
 40 Waring, MaryGrace   11 SSC-MR                 45.82      46.37        
 41 Lee, Pearl S        12 FLY-MR                 46.42      47.72        
 42 Yam, Kelly          12 Express Swimming-MR    47.23      47.89        
 43 Michaels, Alex R    11 Flying Dolphins-MR     49.39      48.16        
 44 Globuschutz, Savan  11 HYB-MR                 49.85      48.82        
 45 Anaya, Josie K      12 LBA-MR                    NT      49.00        
 46 Steiner, Cassidy A  11 Express Swimming-MR    57.12      49.20        
 47 Ryan, Audrey        12 HYB-MR                 50.74      49.33        
 48 Chan, Megan         11 Express Swimming-MR    48.47      49.65        
 49 Lyon, Kristen L     11 Unhes-Mr-MR            49.69      49.89        
 50 Virk, Amirah        11 FLY-MR                 47.60      50.21        
 51 Howard, Alyssa      11 LBA-MR                 47.53      50.64        
 52 Gurevich, Josefina  11 FLY-MR                 49.15      50.79        
 53 Zimmerman, Amit     11 Flying Dolphins-MR     59.75      54.87        
 54 Vogt, Olivia G      11 LBA-MR                 57.31      55.70        
 55 Poschmann, Kristy   11 HYB-MR                 55.12      55.99        
 56 Lewis, Megan V      11 HYB-MR                    NT      57.58        
 57 Lopez, Salome E     11 LBA-MR                    NT      59.21        
 58 Benson, Patrice M   11 LBA-MR                    NT    1:02.95        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C    11 WISC-MR              1:18.00    1:14.96        
  2 Montefusco, Kathry  11 HYB-MR               1:16.79    1:15.64        
  3 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR  1:15.67    1:17.58        
  4 O'Brien, Kate       12 WISC-MR              1:22.76    1:20.81        
  5 Fusaro, Jessie L    12 SSC-MR               1:24.39    1:21.82        
  6 Eng, Amelie R       11 Express Swimming-MR  1:26.28    1:23.98        
  7 Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR  1:23.10    1:24.35        
  8 Maddox, Faith       12 SSC-MR               1:26.70    1:25.41        
  9 Konop, Rebecca G    12 Express Swimming-MR  1:57.65    1:25.54        
 10 Mamak, Marisa A     12 FLY-MR               1:27.96    1:26.17        
 11 Paggi, Sofia C      11 LBA-MR               1:28.47    1:26.62        
 12 Poschmann, Katie G  12 HYB-MR                    NT    1:27.15        
 13 Golden, Alyssa      11 SSC-MR               1:29.00    1:29.43        
 14 Canty, Katie E      12 Express Swimming-MR  1:28.17    1:29.64        
 15 Burke, Caitlin E    12 FLY-MR               1:30.36    1:30.27        
 16 Dean, Catherine A   11 LBA-MR               1:43.42    1:32.71        
 17 Hyun, Phoebe M      12 UN-FY-MR             1:36.79    1:33.13        
 18 Sanchez, Simone     12 HYB-MR                    NT    1:34.36        
 19 Giordano, Sofia R   12 Express Swimming-MR       NT    1:34.49        
 20 Gelfand, Veronica   11 Express Swimming-MR  1:37.30    1:36.20        
 21 Glass, Caitlyn      12 HYB-MR                    NT    1:36.93        
 22 Barnard, Victoria   12 Express Swimming-MR  1:38.18    1:37.23        
 23 Duryea_Stern, Hale  12 HYB-MR                    NT    1:38.53        
 24 Gleicher, Zoe M     12 Express Swimming-MR  1:40.78    1:39.18        
 25 Felix, Jolie *      11 WISC-MR              1:41.76    1:40.08        
 26 Martinez, Alexandr  11 SSC-MR               1:44.00    1:41.90        
 27 Garcia, Shirley     12 FLY-MR               1:50.37    1:44.45        
 28 Nigro, Stephanie L  12 CSDC-MR              1:43.46    1:46.06        
 29 Barnard, Maya T     12 Unhes-Mr-MR               NT    1:47.70        
 30 Michaels, Alex R    11 Flying Dolphins-MR        NT    1:50.13        
 31 Waring, MaryGrace   11 SSC-MR               1:51.00    1:51.22        
 32 Globuschutz, Savan  11 HYB-MR                    NT    1:51.23        
 33 Gurney, Anna G      11 Flying Dolphins-MR   2:08.24    1:51.75        
 34 Chan, Megan         11 Express Swimming-MR  2:14.90    1:56.93        
 35 Santopatre, Adrian  12 Express Swimming-MR       NT    1:57.58        
 36 Nothnagle, Alexa G  12 Express Swimming-MR       NT    1:59.35        
 37 Lyon, Kristen L     11 Unhes-Mr-MR               NT    2:02.68        
 38 Lewis, Megan V      11 HYB-MR                    NT    2:12.99        
 39 Poschmann, Kristy   11 HYB-MR               2:18.71    2:19.92        
 -- Ryan, Audrey        12 HYB-MR               1:51.12        XDQ        
      Kick breaststroke type
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Stephanie M  14 Express Swimming-MR    28.90      28.82        
  2 Knight, Caitlin C   14 UN-LI-MR               28.80      28.90        
  3 Thoms, Julia D      13 Express Swimming-MR    29.55      29.75        
  4 Shields, Madison B  13 Express Swimming-MR    30.47      29.77        
  5 McIntyre, Gaby M    13 Express Swimming-MR    29.48      29.82        
  6 Devaney, Kaitlyn A  13 LBA-MR                 33.26      30.16        
  7 Collins, Payton R   13 CSDC-MR                30.44      30.37        
  8 Zimmerman, Marley   14 Express Swimming-MR    30.56      30.63        
  9 Clayton, Caelan J   13 Express Swimming-MR    31.08      30.75        
 10 Hyndman, Kailah F   14 Unhes-Mr-MR            30.14      30.86        
 11 Stroub, Mia R       13 WISC-MR                31.60      30.94        
 12 Calabrese, Faith A  13 CSDC-MR                33.17      31.11        
 13 Liu, Laura B        13 Flying Dolphins-MR     31.76      31.16        
 14 McLaughlin, Sophia  14 Express Swimming-MR    31.65      31.21        
 15 Munday, Jessica L   14 Unhes-Mr-MR            30.26      31.22        
 16 Fazzino, Angelina   13 Express Swimming-MR    30.87      31.37        
 17 Chan, Sarah E       13 FLY-MR                 33.73      31.40        
 18 Knutson, Sophia     13 HYB-MR                 31.65      31.88        
 18 Mulholland, Kasey   13 Express Swimming-MR    33.48      31.88        
 20 Levine, Dani g      13 Flying Dolphins-MR     35.06      31.98        
 21 Lee, Anna E         13 Flying Dolphins-MR     32.47      32.20        
 22 Vega, Kayla C       13 Unhes-Mr-MR            31.45      32.22        
 23 LI, Marguerite      14 Express Swimming-MR    31.83      32.46        
 24 Brennan, Erin       13 Express Swimming-MR    32.55      32.57        
 25 Ugarte, Olivia P    13 FLY-MR                 33.40      32.60        
 26 Stahurski, Anna     14 CSDC-MR                44.75      32.61        
 27 Davis, Bella        14 LBA-MR                 32.01      32.65        
 28 Kwon, Michelle      13 FLY-MR                 32.44      32.72        
 29 Singh, Cristina P   13 Express Swimming-MR    35.66      32.87        
 30 Casalaina, Livia E  14 LBA-MR                 36.69      33.11        
 31 Murphy, Lillian E   14 Express Swimming-MR    32.26      33.19        
 32 Soberon, Sophia E   14 Express Swimming-MR    33.03      33.48        
 33 Battle, Jada J      13 FLY-MR                 33.28      33.51        
 34 Hyun, Stella        14 UN-FY-MR               34.07      33.69        
 35 O'Connell, Siobhan  13 Express Swimming-MR    33.33      33.72        
 36 Leung, Elli         14 FLY-MR                 34.26      33.82        
 36 Zhou, Sarah Y       14 FLY-MR                 33.29      33.82        
 38 Filagrossi, Isabel  14 Express Swimming-MR       NT      34.01        
 39 Chang, Chloe A      13 FLY-MR                 35.43      34.36        
 40 Levine, Paige H     13 SSC-MR                 35.00      35.09        
 41 Courtney, Maisie A  13 LBA-MR                 37.75      35.59        
 42 Olsen, Isabelle J   13 Flying Dolphins-MR     35.59      35.97        
 43 Lee, Michelle F     14 FLY-MR                 35.39      36.00        
 44 Lewis, Abigail G    13 HYB-MR                 36.64      36.01        
 45 Iori, Paolina       13 HYB-MR                 35.81      36.34        
 46 Goldberg, Julia M   14 Flying Dolphins-MR     37.41      36.65        
 47 Stickelman, Kayla   14 CSDC-MR                38.02      37.00        
 48 Brennan, Kelly      13 Express Swimming-MR    36.90      37.36        
 49 Eisenberg, Sarah J  13 Express Swimming-MR    42.80      38.39        
 50 Posner, Gwendolyn   13 LBA-MR                 46.07      38.79        
 51 Downing, Isabel S   13 Flying Dolphins-MR     44.28      40.54        
 52 Gillego, Julia M    13 LBA-MR                 44.83      41.42        
 53 Fuoco, Kaitlyn E    13 Express Swimming-MR    39.95      41.53        
 54 Conner, Claire      13 HYB-MR                 41.55      47.24        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Stephanie M  14 Express Swimming-MR  1:03.36    1:03.31        
  2 Shields, Madison B  13 Express Swimming-MR  1:04.95    1:04.27        
  3 Thoms, Julia D      13 Express Swimming-MR  1:04.43    1:05.52        
  4 Clayton, Caelan J   13 Express Swimming-MR  1:07.65    1:06.70        
  5 McIntyre, Gaby M    13 Express Swimming-MR  1:06.46    1:06.81        
  6 Collins, Payton R   13 CSDC-MR              1:06.74    1:07.00        
  7 Calabrese, Faith A  13 CSDC-MR              1:08.06    1:07.17        
  8 Zimmerman, Marley   14 Express Swimming-MR  1:03.99    1:07.24        
  9 Lew, Katie G        14 Express Swimming-MR  1:05.79    1:07.47        
 10 McLaughlin, Sophia  14 Express Swimming-MR  1:14.82    1:09.62        
 11 Brennan, Erin       13 Express Swimming-MR  1:10.53    1:09.77        
 12 Rodgers, Victoria   13 Express Swimming-MR  1:10.24    1:09.92        
 13 Welsh, Lindsay      14 Express Swimming-MR  1:11.63    1:11.10        
 14 Davis, Bella        14 LBA-MR               1:09.14    1:11.18        
 15 Curtin, Stella S    13 LBA-MR               1:10.72    1:11.29        
 16 Casalaina, Livia E  14 LBA-MR               1:13.67    1:11.61        
 17 O'Brien, Amanda M   13 Express Swimming-MR  1:11.43    1:12.10        
 18 Maio, Kate          14 Express Swimming-MR  1:12.83    1:12.36        
 19 O'Connell, Siobhan  13 Express Swimming-MR  1:12.86    1:12.68        
 20 Kwon, Michelle      13 FLY-MR               1:10.85    1:13.18        
 21 Iaccarino-Modni, H  13 LBA-MR               1:15.10    1:13.34        
 22 Dean, Lauren E      14 LBA-MR               1:10.33    1:14.09        
 23 Knutson, Sophia     13 HYB-MR               1:13.82    1:14.92        
 24 Singh, Cristina P   13 Express Swimming-MR  1:21.46    1:15.34        
 25 Soberon, Sophia E   14 Express Swimming-MR  1:11.05    1:15.50        
 26 Levine, Madeline J  14 LBA-MR                    NT    1:15.69        
 27 Ugarte, Olivia P    13 FLY-MR               1:14.87    1:16.77        
 28 Courtney, Maisie A  13 LBA-MR               1:23.20    1:18.00        
 29 Filagrossi, Isabel  14 Express Swimming-MR       NT    1:19.11        
 30 Priola, Kate        14 CSDC-MR                   NT    1:20.24        
 31 Pallas, Morgan      13 WISC-MR              1:17.77    1:21.80        
 32 Iori, Paolina       13 HYB-MR               1:22.40    1:22.32        
 33 Brennan, Kelly      13 Express Swimming-MR  1:26.19    1:24.34        
 34 Rateshwar, Janice   13 Express Swimming-MR  1:27.32    1:25.71        
 35 Murch, Brianna T    13 Express Swimming-MR       NT    1:27.50        
 36 Eisenberg, Sarah J  13 Express Swimming-MR  1:32.89    1:32.72        
 37 Conner, Claire      13 HYB-MR               1:39.45    1:50.76        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Knight, Caitlin C   14 UN-LI-MR             2:15.40    2:13.72        
                1:04.55   2:13.72 (1:09.17)                                        
  2 Shields, Madison B  13 Express Swimming-MR  2:17.47    2:16.35        
                1:06.73   2:16.35 (1:09.62)                                        
  3 Murphy, Lillian E   14 Express Swimming-MR  2:22.30    2:20.78        
                1:09.00   2:20.78 (1:11.78)                                        
  4 Walsh, Stephanie M  14 Express Swimming-MR  2:19.36    2:22.01        
                1:09.49   2:22.01 (1:12.52)                                        
  5 Clayton, Caelan J   13 Express Swimming-MR  2:27.51    2:25.83        
                1:09.82   2:25.83 (1:16.01)                                        
  6 Saliou, Julienne    13 HYB-MR                    NT    2:25.90        
                1:12.27   2:25.90 (1:13.63)                                        
  7 Calabrese, Faith A  13 CSDC-MR                   NT    2:26.03        
                1:11.25   2:26.03 (1:14.78)                                        
  8 McIntyre, Gaby M    13 Express Swimming-MR  2:28.96    2:26.92        
                1:10.99   2:26.92 (1:15.93)                                        
  9 Collins, Payton R   13 CSDC-MR              2:32.10    2:27.45        
                1:11.76   2:27.45 (1:15.69)                                        
 10 Devaney, Kaitlyn A  13 LBA-MR               2:55.71    2:28.24        
                1:11.06   2:28.24 (1:17.18)                                        
 11 Lew, Katie G        14 Express Swimming-MR  2:21.28    2:28.39        
                1:12.03   2:28.39 (1:16.36)                                        
 12 O'Brien, Amanda M   13 Express Swimming-MR  2:30.71    2:29.97        
                1:13.13   2:29.97 (1:16.84)                                        
 13 McLaughlin, Sophia  14 Express Swimming-MR  2:32.34    2:30.70        
                1:12.54   2:30.70 (1:18.16)                                        
 14 Mulholland, Kasey   13 Express Swimming-MR  2:45.48    2:31.76        
                1:13.12   2:31.76 (1:18.64)                                        
 15 Davis, Bella        14 LBA-MR               2:31.12    2:32.47        
                1:13.28   2:32.47 (1:19.19)                                        
 16 Maio, Kate          14 Express Swimming-MR  2:42.27    2:33.60        
                1:15.11   2:33.60 (1:18.49)                                        
 17 Brennan, Erin       13 Express Swimming-MR  3:14.31    2:33.75        
                1:16.31   2:33.75 (1:17.44)                                        
 18 Welsh, Lindsay      14 Express Swimming-MR  2:33.54    2:33.76        
                1:14.36   2:33.76 (1:19.40)                                        
 19 O'Connell, Siobhan  13 Express Swimming-MR  2:45.05    2:34.88        
                1:15.43   2:34.88 (1:19.45)                                        
 20 Kwon, Michelle      13 FLY-MR               2:36.46    2:36.59        
                1:16.07   2:36.59 (1:20.52)                                        
 21 Knutson, Sophia     13 HYB-MR               2:36.37    2:37.44        
                1:16.14   2:37.44 (1:21.30)                                        
 22 Soberon, Sophia E   14 Express Swimming-MR  2:35.71    2:38.09        
                1:16.47   2:38.09 (1:21.62)                                        
 23 O'Malley, Kate E    14 WISC-MR              2:37.45    2:38.19        
                1:15.92   2:38.19 (1:22.27)                                        
 24 Lee, Anna E         13 Flying Dolphins-MR   2:45.89    2:39.31        
                1:16.82   2:39.31 (1:22.49)                                        
 25 Curtin, Stella S    13 LBA-MR                    NT    2:41.20        
                1:18.45   2:41.20 (1:22.75)                                        
 26 Zhou, Sarah Y       14 FLY-MR               2:41.92    2:42.47        
                1:18.26   2:42.47 (1:24.21)                                        
 26 Brown, Annie R      13 Flying Dolphins-MR   2:49.28    2:42.47        
                1:18.59   2:42.47 (1:23.88)                                        
 28 Levine, Dani g      13 Flying Dolphins-MR   2:40.13    2:43.78        
                1:19.74   2:43.78 (1:24.04)                                        
 29 Leung, Elli         14 FLY-MR               2:46.82    2:45.12        
                1:18.80   2:45.12 (1:26.32)                                        
 30 Ugarte, Olivia P    13 FLY-MR               2:46.71    2:46.59        
                1:22.73   2:46.59 (1:23.86)                                        
 31 Wodicka, Shannon J  14 CSDC-MR              2:52.85    2:47.75        
                1:19.89   2:47.75 (1:27.86)                                        
 32 Hyun, Stella        14 UN-FY-MR             2:44.75    2:48.27        
                1:22.11   2:48.27 (1:26.16)                                        
 33 Stahurski, Anna     14 CSDC-MR                   NT    2:49.55        
                1:20.46   2:49.55 (1:29.09)                                        
 34 Lewis, Abigail G    13 HYB-MR               2:56.82    2:52.53        
                1:25.65   2:52.53 (1:26.88)                                        
 35 Laible, Amelia L    13 CSDC-MR              2:50.88    2:57.61        
                1:27.48   2:57.61 (1:30.13)                                        
 36 Filagrossi, Isabel  14 Express Swimming-MR       NT    3:02.07        
                1:25.46   3:02.07 (1:36.61)                                        
 37 Stickelman, Kayla   14 CSDC-MR              3:00.86    3:03.30        
                1:30.02   3:03.30 (1:33.28)                                        
 38 Lee, Michelle F     14 FLY-MR               3:01.19    3:03.96        
                1:27.60   3:03.96 (1:36.36)                                        
 39 Agro, Gabby         14 CSDC-MR              3:11.78    3:05.98        
                1:28.85   3:05.98 (1:37.13)                                        
 40 Ednie, Corinne M    13 CSDC-MR                   NT    3:06.62        
                1:29.04   3:06.62 (1:37.58)                                        
 41 Eisenberg, Sarah J  13 Express Swimming-MR  3:08.37    3:08.78        
                1:32.01   3:08.78 (1:36.77)                                        
 42 Conner, Claire      13 HYB-MR                    NT    4:01.73        
                1:51.92   4:01.73 (2:09.81)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Knight, Caitlin C   14 UN-LI-MR             1:12.54    1:12.62        
  2 Walsh, Stephanie M  14 Express Swimming-MR  1:11.71    1:13.92        
  3 Lew, Katie G        14 Express Swimming-MR  1:08.91    1:14.24        
  4 Saliou, Julienne    13 HYB-MR                    NT    1:16.03        
  5 Stroub, Mia R       13 WISC-MR              1:19.53    1:16.48        
  6 Murphy, Lillian E   14 Express Swimming-MR  1:17.51    1:17.40        
  7 Collins, Payton R   13 CSDC-MR              1:18.15    1:18.12        
  8 LI, Marguerite      14 Express Swimming-MR  1:19.63    1:18.15        
  9 Clayton, Caelan J   13 Express Swimming-MR  1:18.42    1:18.36        
 10 Davis, Bella        14 LBA-MR               1:19.17    1:18.40        
 11 Devaney, Kaitlyn A  13 LBA-MR               1:34.95    1:19.36        
 12 Calabrese, Faith A  13 CSDC-MR              1:18.57    1:19.60        
 13 Soberon, Sophia E   14 Express Swimming-MR  1:19.77    1:19.79        
 14 Rodgers, Victoria   13 Express Swimming-MR  1:22.91    1:20.02        
 15 Thoms, Julia D      13 Express Swimming-MR  1:21.15    1:20.27        
 16 Mulholland, Kasey   13 Express Swimming-MR  1:29.24    1:21.94        
 17 Shields, Madison B  13 Express Swimming-MR  1:20.16    1:22.25        
 18 Welsh, Lindsay      14 Express Swimming-MR  1:21.45    1:22.50        
 19 Brennan, Erin       13 Express Swimming-MR  1:32.90    1:23.90        
 20 Ugarte, Olivia P    13 FLY-MR               1:25.90    1:24.85        
 21 Zhou, Sarah Y       14 FLY-MR               1:25.14    1:24.88        
 22 O'Connell, Siobhan  13 Express Swimming-MR  1:24.89    1:25.02        
 23 O'Brien, Amanda M   13 Express Swimming-MR  1:26.40    1:25.33        
 24 Maio, Kate          14 Express Swimming-MR  1:29.31    1:25.55        
 25 Knutson, Sophia     13 HYB-MR               1:23.38    1:25.61        
 26 Brown, Annie R      13 Flying Dolphins-MR   1:30.07    1:29.12        
 27 Brennan, Kelly      13 Express Swimming-MR  1:39.48    1:29.16        
 28 Curtin, Stella S    13 LBA-MR               1:28.55    1:29.17        
 29 Leung, Elli         14 FLY-MR               1:28.12    1:29.37        
 30 McLaughlin, Sophia  14 Express Swimming-MR  1:31.68    1:30.47        
 31 Hyun, Stella        14 UN-FY-MR             1:29.55    1:30.89        
 32 Stahurski, Anna     14 CSDC-MR              1:59.93    1:32.93        
 33 Wodicka, Shannon J  14 CSDC-MR              1:25.99    1:33.05        
 34 Lee, Anna E         13 Flying Dolphins-MR   1:33.80    1:33.85        
 35 Levine, Dani g      13 Flying Dolphins-MR   1:33.11    1:34.16        
 36 Filagrossi, Isabel  14 Express Swimming-MR       NT    1:34.69        
 37 Battle, Jada J      13 FLY-MR               1:36.60    1:35.77        
 38 Lee, Michelle F     14 FLY-MR               1:39.51    1:37.99        
 39 Laible, Amelia L    13 CSDC-MR              1:34.39    1:38.23        
 40 O'Hara, Kaila       14 CSDC-MR              1:57.68    1:38.50        
 41 Lewis, Abigail G    13 HYB-MR               1:38.43    1:40.87        
 42 Conner, Claire      13 HYB-MR               1:46.88    1:42.51        
 43 Ednie, Corinne M    13 CSDC-MR              1:48.14    1:42.62        
 44 Agro, Gabby         14 CSDC-MR              1:40.78    1:43.38        
 45 Stickelman, Kayla   14 CSDC-MR              1:40.37    1:43.98        
 -- Kwon, Michelle      13 FLY-MR               1:19.92         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Knight, Caitlin C   14 UN-LI-MR             2:35.22    2:34.49        
                1:14.50   2:34.49 (1:19.99)                                        
  2 Zimmerman, Marley   14 Express Swimming-MR  2:35.56    2:37.97        
                1:18.50   2:37.97 (1:19.47)                                        
  3 Walsh, Stephanie M  14 Express Swimming-MR  2:36.18    2:38.83        
                1:20.28   2:38.83 (1:18.55)                                        
  4 Murphy, Lillian E   14 Express Swimming-MR  2:52.12    2:44.29        
                1:20.69   2:44.29 (1:23.60)                                        
  5 Munday, Jessica L   14 Unhes-Mr-MR          2:38.61    2:44.88        
                1:20.88   2:44.88 (1:24.00)                                        
  6 Clayton, Caelan J   13 Express Swimming-MR  2:49.32    2:45.70        
                1:19.73   2:45.70 (1:25.97)                                        
  7 Devaney, Kaitlyn A  13 LBA-MR                    NT    2:46.20        
                1:20.78   2:46.20 (1:25.42)                                        
  8 Calabrese, Faith A  13 CSDC-MR                   NT    2:48.89        
                1:24.05   2:48.89 (1:24.84)                                        
  9 LI, Marguerite      14 Express Swimming-MR  2:45.64    2:48.94        
                1:22.30   2:48.94 (1:26.64)                                        
 10 Davis, Bella        14 LBA-MR               2:46.92    2:49.09        
                1:23.68   2:49.09 (1:25.41)                                        
 11 Soberon, Sophia E   14 Express Swimming-MR  2:51.58    2:49.51        
                1:22.73   2:49.51 (1:26.78)                                        
 12 Casalaina, Livia E  14 LBA-MR                    NT    2:51.25        
                1:25.35   2:51.25 (1:25.90)                                        
 13 Vega, Kayla C       13 Unhes-Mr-MR          2:50.12    2:51.28        
                1:22.65   2:51.28 (1:28.63)                                        
 14 Kwon, Michelle      13 FLY-MR               2:48.51    2:53.15        
                1:23.20   2:53.15 (1:29.95)                                        
 15 Collins, Payton R   13 CSDC-MR                   NT    2:53.36        
                1:24.20   2:53.36 (1:29.16)                                        
 16 Hyndman, Kailah F   14 Unhes-Mr-MR          2:51.37    2:54.21        
                1:23.24   2:54.21 (1:30.97)                                        
 17 Thoms, Julia D      13 Express Swimming-MR  2:48.64    2:54.95        
                1:24.88   2:54.95 (1:30.07)                                        
 18 Fazzino, Angelina   13 Express Swimming-MR  3:03.43    2:55.71        
                1:27.70   2:55.71 (1:28.01)                                        
 19 Brennan, Erin       13 Express Swimming-MR  2:57.17    2:56.14        
                1:26.61   2:56.14 (1:29.53)                                        
 20 O'Connell, Siobhan  13 Express Swimming-MR       NT    2:57.78        
                1:27.62   2:57.78 (1:30.16)                                        
 21 Mulholland, Kasey   13 Express Swimming-MR  2:59.98    2:57.84        
                1:27.58   2:57.84 (1:30.26)                                        
 22 Knutson, Sophia     13 HYB-MR               2:54.99    2:58.12        
                1:27.57   2:58.12 (1:30.55)                                        
 23 Liu, Laura B        13 Flying Dolphins-MR        NT    3:00.60        
                1:29.79   3:00.60 (1:30.81)                                        
 24 Courtney, Maisie A  13 LBA-MR                    NT    3:01.02        
                1:30.29   3:01.02 (1:30.73)                                        
 25 McLaughlin, Sophia  14 Express Swimming-MR  3:06.65    3:03.27        
                1:29.88   3:03.27 (1:33.39)                                        
 26 Leung, Elli         14 FLY-MR               3:03.27    3:03.44        
                1:29.98   3:03.44 (1:33.46)                                        
 27 Chan, Sarah E       13 FLY-MR                    NT    3:05.54        
                1:30.30   3:05.54 (1:35.24)                                        
 28 Singh, Cristina P   13 Express Swimming-MR  3:23.21    3:09.90        
                1:33.98   3:09.90 (1:35.92)                                        
 29 Brennan, Kelly      13 Express Swimming-MR  3:08.90    3:09.98        
                1:33.21   3:09.98 (1:36.77)                                        
 30 Levine, Dani g      13 Flying Dolphins-MR   3:11.13    3:13.63        
                1:35.36   3:13.63 (1:38.27)                                        
 31 Filagrossi, Isabel  14 Express Swimming-MR       NT    3:16.88        
                1:35.06   3:16.88 (1:41.82)                                        
 32 Olsen, Isabelle J   13 Flying Dolphins-MR   3:17.25    3:19.32        
                1:38.79   3:19.32 (1:40.53)                                        
 33 Lee, Anna E         13 Flying Dolphins-MR        NT    3:19.65        
                1:37.86   3:19.65 (1:41.79)                                        
 34 Stahurski, Anna     14 CSDC-MR                   NT    3:19.67        
                1:38.39   3:19.67 (1:41.28)                                        
 35 Levine, Paige H     13 SSC-MR               3:15.00    3:20.99        
                1:41.75   3:20.99 (1:39.24)                                        
 36 Lewis, Abigail G    13 HYB-MR                    NT    3:23.85        
                1:39.74   3:23.85 (1:44.11)                                        
 37 Iori, Paolina       13 HYB-MR               3:27.45    3:25.87        
                1:41.15   3:25.87 (1:44.72)                                        
 38 Eisenberg, Sarah J  13 Express Swimming-MR  3:45.43    3:33.04        
                1:46.84   3:33.04 (1:46.20)                                        
 38 Conner, Claire      13 HYB-MR                    NT    3:33.04        
                1:43.00   3:33.04 (1:50.04)                                        
 40 Stickelman, Kayla   14 CSDC-MR                   NT    3:35.13        
                1:44.48   3:35.13 (1:50.65)                                        
 41 Goldberg, Julia M   14 Flying Dolphins-MR   3:34.99    3:36.02        
                1:46.51   3:36.02 (1:49.51)                                        
 42 Downing, Isabel S   13 Flying Dolphins-MR   3:59.84    3:59.21        
 43 Fuoco, Kaitlyn E    13 Express Swimming-MR       NT    4:02.84        
                1:58.38   4:02.84 (2:04.46)                                        
 -- Stroub, Mia R       13 WISC-MR              2:48.92         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                1:18.96        DQ (1:24.23)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shields, Madison B  13 Express Swimming-MR  1:23.81    1:22.91        
  2 Walsh, Stephanie M  14 Express Swimming-MR  1:22.60    1:23.03        
  3 Ugarte, Olivia P    13 FLY-MR               1:21.82    1:23.15        
  4 McIntyre, Gaby M    13 Express Swimming-MR  1:23.38    1:24.04        
  5 Lew, Katie G        14 Express Swimming-MR  1:28.45    1:28.09        
  6 Zimmerman, Marley   14 Express Swimming-MR  1:27.25    1:29.67        
  7 Soberon, Sophia E   14 Express Swimming-MR  1:31.90    1:31.50        
  8 Casalaina, Livia E  14 LBA-MR               1:35.21    1:33.07        
  9 O'Brien, Amanda M   13 Express Swimming-MR  1:32.82    1:33.64        
 10 Jones, Sara N       14 LBA-MR                    NT    1:33.85        
 11 Thoms, Julia D      13 Express Swimming-MR  1:30.37    1:34.71        
 12 Clayton, Caelan J   13 Express Swimming-MR  1:34.32    1:34.78        
 13 Collins, Payton R   13 CSDC-MR              1:36.24    1:35.51        
 14 Devaney, Kaitlyn A  13 LBA-MR               1:47.09    1:36.01        
 15 Welsh, Lindsay      14 Express Swimming-MR  1:31.02    1:36.23        
 16 Brennan, Erin       13 Express Swimming-MR  1:36.37    1:36.67        
 17 Garra, Gabrielle M  13 Express Swimming-MR  1:39.71    1:36.76        
 18 Calabrese, Faith A  13 CSDC-MR              1:40.53    1:38.39        
 19 Davis, Bella        14 LBA-MR               1:31.57    1:39.14        
 20 Rodgers, Victoria   13 Express Swimming-MR  1:37.77    1:39.62        
 21 Curtin, Stella S    13 LBA-MR               1:39.84    1:40.34        
 22 Levine, Madeline J  14 LBA-MR               1:41.58    1:40.52        
 23 Dean, Lauren E      14 LBA-MR               1:34.53    1:40.56        
 24 Courtney, Maisie A  13 LBA-MR               1:49.98    1:41.93        
 25 McLaughlin, Sophia  14 Express Swimming-MR  1:41.79    1:42.32        
 26 Singh, Cristina P   13 Express Swimming-MR  1:46.45    1:43.82        
 27 O'Connell, Siobhan  13 Express Swimming-MR       NT    1:44.90        
 28 Maio, Kate          14 Express Swimming-MR  1:43.70    1:46.16        
 29 Rateshwar, Janice   13 Express Swimming-MR  1:50.50    1:47.80        
 30 Eisenberg, Sarah J  13 Express Swimming-MR  1:47.61    1:48.05        
 31 Pallas, Morgan      13 WISC-MR              1:45.43    1:49.84        
 32 Brennan, Kelly      13 Express Swimming-MR  1:49.88    1:52.11        
 33 Conner, Claire      13 HYB-MR                    NT    1:54.26        
 34 Priola, Kate        14 CSDC-MR                   NT    1:57.84        
 35 Iori, Paolina       13 HYB-MR               1:58.90    2:01.85        
 36 Filagrossi, Isabel  14 Express Swimming-MR       NT    2:03.82        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Stephanie M  14 Express Swimming-MR  2:57.05    2:57.70        
                1:27.42   2:57.70 (1:30.28)                                        
  2 Zimmerman, Marley   14 Express Swimming-MR  3:00.81    2:59.02        
                1:28.07   2:59.02 (1:30.95)                                        
  3 Ugarte, Olivia P    13 FLY-MR               3:01.60    3:02.00        
                1:27.16   3:02.00 (1:34.84)                                        
  4 Shields, Madison B  13 Express Swimming-MR  3:01.92    3:02.78        
                1:28.02   3:02.78 (1:34.76)                                        
  5 McIntyre, Gaby M    13 Express Swimming-MR  3:05.91    3:13.17        
                1:31.54   3:13.17 (1:41.63)                                        
  6 Murphy, Lillian E   14 Express Swimming-MR  3:02.57    3:13.42        
                1:33.25   3:13.42 (1:40.17)                                        
  7 Devaney, Kaitlyn A  13 LBA-MR                    NT    3:13.88        
                1:31.96   3:13.88 (1:41.92)                                        
  8 Soberon, Sophia E   14 Express Swimming-MR  3:16.55    3:14.74        
                1:32.98   3:14.74 (1:41.76)                                        
  9 Mulholland, Kasey   13 Express Swimming-MR  3:29.87    3:16.70        
                1:36.72   3:16.70 (1:39.98)                                        
 10 Casalaina, Livia E  14 LBA-MR                    NT    3:17.63        
                1:35.97   3:17.63 (1:41.66)                                        
 11 Munday, Jessica L   14 Unhes-Mr-MR               NT    3:18.45        
                1:35.29   3:18.45 (1:43.16)                                        
 12 Vega, Kayla C       13 Unhes-Mr-MR          3:11.06    3:18.72        
                1:35.65   3:18.72 (1:43.07)                                        
 13 Clayton, Caelan J   13 Express Swimming-MR  3:21.78    3:19.83        
                1:37.21   3:19.83 (1:42.62)                                        
 14 Zhou, Sarah Y       14 FLY-MR               3:21.76    3:21.39        
                1:36.50   3:21.39 (1:44.89)                                        
 15 Iaccarino-Modni, H  13 LBA-MR                    NT    3:23.86        
                1:38.67   3:23.86 (1:45.19)                                        
 16 Liu, Laura B        13 Flying Dolphins-MR        NT    3:24.51        
                1:37.91   3:24.51 (1:46.60)                                        
 17 Hyndman, Kailah F   14 Unhes-Mr-MR          3:23.44    3:27.08        
                1:38.06   3:27.08 (1:49.02)                                        
 18 Davis, Bella        14 LBA-MR               3:15.54    3:27.43        
                1:41.30   3:27.43 (1:46.13)                                        
 19 Brennan, Erin       13 Express Swimming-MR  3:27.65    3:27.58        
                1:40.00   3:27.58 (1:47.58)                                        
 20 Lee, Michelle F     14 FLY-MR               3:37.78    3:30.58        
                1:42.19   3:30.58 (1:48.39)                                        
 21 Knutson, Sophia     13 HYB-MR               3:30.28    3:31.66        
                1:43.30   3:31.66 (1:48.36)                                        
 22 McLaughlin, Sophia  14 Express Swimming-MR  3:41.00    3:34.38        
                1:44.06   3:34.38 (1:50.32)                                        
 23 Courtney, Maisie A  13 LBA-MR                    NT    3:36.36        
                1:46.35   3:36.36 (1:50.01)                                        
 24 Goldberg, Julia M   14 Flying Dolphins-MR        NT    3:37.17        
                1:43.30   3:37.17 (1:53.87)                                        
 25 Singh, Cristina P   13 Express Swimming-MR  3:42.32    3:39.39        
                1:46.18   3:39.39 (1:53.21)                                        
 26 O'Connell, Siobhan  13 Express Swimming-MR       NT    3:40.51        
                1:49.20   3:40.51 (1:51.31)                                        
 26 Eisenberg, Sarah J  13 Express Swimming-MR  3:52.12    3:40.51        
                1:49.44   3:40.51 (1:51.07)                                        
 28 Hyun, Stella        14 UN-FY-MR             3:40.08    3:44.05        
                1:46.58   3:44.05 (1:57.47)                                        
 29 Lee, Anna E         13 Flying Dolphins-MR   3:47.30    3:45.19        
                1:48.45   3:45.19 (1:56.74)                                        
 30 Levine, Paige H     13 SSC-MR               3:45.00    3:47.00        
                1:51.70   3:47.00 (1:55.30)                                        
 31 Olsen, Isabelle J   13 Flying Dolphins-MR        NT    3:47.71        
                1:50.28   3:47.71 (1:57.43)                                        
 32 Lewis, Abigail G    13 HYB-MR                    NT    3:56.45        
                1:55.53   3:56.45 (2:00.92)                                        
 33 Brennan, Kelly      13 Express Swimming-MR  3:54.32    4:00.32        
                1:54.91   4:00.32 (2:05.41)                                        
 34 Conner, Claire      13 HYB-MR                    NT    4:05.35        
                1:56.93   4:05.35 (2:08.42)                                        
 35 Downing, Isabel S   13 Flying Dolphins-MR   4:27.71    4:07.88        
                2:01.22   4:07.88 (2:06.66)                                        
 36 Iori, Paolina       13 HYB-MR               4:14.64    4:11.47        
                2:01.22   4:11.47 (2:10.25)                                        
 37 Posner, Gwendolyn   13 LBA-MR                    NT    4:28.86        
                2:08.28   4:28.86 (2:20.58)                                        
 38 Stickelman, Kayla   14 CSDC-MR                   NT    4:28.89        
                2:10.35   4:28.89 (2:18.54)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Stephanie M  14 Express Swimming-MR  1:10.74    1:09.92        
  2 Knight, Caitlin C   14 UN-LI-MR             1:12.75    1:10.69        
  3 McIntyre, Gaby M    13 Express Swimming-MR  1:10.20    1:11.16        
  4 Lew, Katie G        14 Express Swimming-MR  1:09.81    1:13.17        
  5 Stroub, Mia R       13 WISC-MR              1:20.84    1:13.34        
  6 Clayton, Caelan J   13 Express Swimming-MR  1:15.73    1:14.46        
  7 Shields, Madison B  13 Express Swimming-MR  1:15.98    1:16.55        
  8 Saliou, Julienne    13 HYB-MR                    NT    1:16.62        
  9 Maio, Kate          14 Express Swimming-MR  1:27.43    1:19.37        
 10 Thoms, Julia D      13 Express Swimming-MR  1:17.80    1:19.43        
 11 Kwon, Michelle      13 FLY-MR               1:20.72    1:20.02        
 12 Murphy, Lillian E   14 Express Swimming-MR  1:25.32    1:20.14        
 13 Devaney, Kaitlyn A  13 LBA-MR               1:22.31    1:20.15        
 14 Calabrese, Faith A  13 CSDC-MR              1:21.67    1:20.39        
 15 Rodgers, Victoria   13 Express Swimming-MR  1:25.96    1:21.45        
 16 McLaughlin, Sophia  14 Express Swimming-MR  1:21.78    1:22.63        
 17 Lee, Anna E         13 Flying Dolphins-MR   1:24.24    1:24.63        
 18 Mulholland, Kasey   13 Express Swimming-MR  1:34.32    1:24.78        
 19 Collins, Payton R   13 CSDC-MR              1:25.34    1:25.43        
 20 O'Connell, Siobhan  13 Express Swimming-MR       NT    1:26.85        
 21 Knutson, Sophia     13 HYB-MR               1:25.60    1:28.27        
 22 Brown, Annie R      13 Flying Dolphins-MR   1:33.90    1:29.81        
 23 LI, Marguerite      14 Express Swimming-MR  1:29.94    1:30.03        
 24 Levine, Dani g      13 Flying Dolphins-MR   1:28.78    1:30.68        
 25 Welsh, Lindsay      14 Express Swimming-MR  1:24.34    1:32.08        
 26 Davis, Bella        14 LBA-MR               2:13.70    1:32.55        
 27 Wodicka, Shannon J  14 CSDC-MR              1:31.47    1:33.48        
 28 Curtin, Stella S    13 LBA-MR                    NT    1:35.99        
 29 Brennan, Kelly      13 Express Swimming-MR       NT    1:36.35        
 30 Filagrossi, Isabel  14 Express Swimming-MR  1:33.76    1:36.46        
 31 Eisenberg, Sarah J  13 Express Swimming-MR       NT    1:40.29        
 32 O'Hara, Kaila       14 CSDC-MR                   NT    1:42.87        
 33 Lewis, Abigail G    13 HYB-MR               1:42.16    1:43.22        
 34 Agro, Gabby         14 CSDC-MR                   NT    1:47.39        
 35 Laible, Amelia L    13 CSDC-MR              1:41.79    1:48.57        
 36 Stickelman, Kayla   14 CSDC-MR              1:37.71    1:48.63        
 37 Conner, Claire      13 HYB-MR               1:51.08    1:49.56        
 38 Ednie, Corinne M    13 CSDC-MR              2:04.18    1:53.39        
 39 Murch, Brianna T    13 Express Swimming-MR       NT    2:14.78        
 -- Stahurski, Anna     14 CSDC-MR                   NT        DNF        
      Did not finish
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zimmerman, Marley   14 Express Swimming-MR  2:38.74    2:40.71        
                1:16.77   2:40.71 (1:23.94)                                        
  2 Lew, Katie G        14 Express Swimming-MR  2:35.77    2:51.32        
                1:20.70   2:51.32 (1:30.62)                                        
  3 Iaccarino-Modni, H  13 LBA-MR                    NT    3:13.59        
                1:26.18   3:13.59 (1:47.41)                                        
  4 Knutson, Sophia     13 HYB-MR                    NT    3:25.29        
                1:28.05   3:25.29 (1:57.24)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zimmerman, Marley   14 Express Swimming-MR  2:33.05    2:33.16        
                1:14.31   2:33.16 (1:18.85)                                        
  2 Walsh, Stephanie M  14 Express Swimming-MR  2:34.71    2:34.64        
                1:14.32   2:34.64 (1:20.32)                                        
  3 Shields, Madison B  13 Express Swimming-MR  2:39.08    2:37.90        
                1:17.95   2:37.90 (1:19.95)                                        
  4 Lew, Katie G        14 Express Swimming-MR  2:34.16    2:40.83        
                1:13.27   2:40.83 (1:27.56)                                        
  5 Clayton, Caelan J   13 Express Swimming-MR  2:56.76    2:42.48        
                1:14.65   2:42.48 (1:27.83)                                        
  6 McIntyre, Gaby M    13 Express Swimming-MR  2:46.61    2:44.72        
                1:19.00   2:44.72 (1:25.72)                                        
  7 Thoms, Julia D      13 Express Swimming-MR  2:46.94    2:49.15        
                1:18.70   2:49.15 (1:30.45)                                        
  8 Collins, Payton R   13 CSDC-MR              2:57.45    2:52.05        
                1:20.29   2:52.05 (1:31.76)                                        
  9 Devaney, Kaitlyn A  13 LBA-MR                    NT    2:52.13        
                1:22.18   2:52.13 (1:29.95)                                        
 10 Garra, Gabrielle M  13 Express Swimming-MR  3:03.35    2:53.65        
                1:21.91   2:53.65 (1:31.74)                                        
 11 Rodgers, Victoria   13 Express Swimming-MR  2:55.36    2:55.31        
                1:21.73   2:55.31 (1:33.58)                                        
 12 Kwon, Michelle      13 FLY-MR               2:57.07    2:55.40        
                1:19.30   2:55.40 (1:36.10)                                        
 13 Welsh, Lindsay      14 Express Swimming-MR  2:56.83    2:56.30        
                1:23.70   2:56.30 (1:32.60)                                        
 14 Soberon, Sophia E   14 Express Swimming-MR  2:53.72    2:56.33        
                1:25.63   2:56.33 (1:30.70)                                        
 15 Davis, Bella        14 LBA-MR               2:53.91    2:57.33        
                1:24.88   2:57.33 (1:32.45)                                        
 16 O'Brien, Amanda M   13 Express Swimming-MR  2:55.29    2:57.45        
                1:28.90   2:57.45 (1:28.55)                                        
 17 Brennan, Erin       13 Express Swimming-MR       NT    2:58.76        
                1:24.16   2:58.76 (1:34.60)                                        
 18 O'Connell, Siobhan  13 Express Swimming-MR  3:10.26    3:00.17        
                1:24.64   3:00.17 (1:35.53)                                        
 19 Knutson, Sophia     13 HYB-MR               2:57.16    3:01.14        
                1:25.78   3:01.14 (1:35.36)                                        
 20 McLaughlin, Sophia  14 Express Swimming-MR  2:56.20    3:01.62        
                1:26.68   3:01.62 (1:34.94)                                        
 21 Ugarte, Olivia P    13 FLY-MR               2:59.55    3:02.19        
                1:28.81   3:02.19 (1:33.38)                                        
 22 Curtin, Stella S    13 LBA-MR               3:34.92    3:05.02        
                1:30.49   3:05.02 (1:34.53)                                        
 23 Dean, Lauren E      14 LBA-MR               2:55.23    3:05.03        
                1:27.46   3:05.03 (1:37.57)                                        
 24 Maio, Kate          14 Express Swimming-MR  3:14.46    3:05.09        
                1:28.32   3:05.09 (1:36.77)                                        
 25 Levine, Madeline J  14 LBA-MR                    NT    3:05.83        
                1:30.55   3:05.83 (1:35.28)                                        
 26 Singh, Cristina P   13 Express Swimming-MR  3:09.53    3:11.72        
                1:30.24   3:11.72 (1:41.48)                                        
 27 Courtney, Maisie A  13 LBA-MR                    NT    3:12.81        
                1:33.26   3:12.81 (1:39.55)                                        
 28 Pallas, Morgan      13 WISC-MR              3:10.99    3:19.36        
                1:36.11   3:19.36 (1:43.25)                                        
 29 Brennan, Kelly      13 Express Swimming-MR       NT    3:24.35        
                1:36.73   3:24.35 (1:47.62)                                        
 30 Eisenberg, Sarah J  13 Express Swimming-MR  3:30.14    3:26.17        
                1:42.12   3:26.17 (1:44.05)                                        
 31 Filagrossi, Isabel  14 Express Swimming-MR       NT    3:29.55        
                1:34.24   3:29.55 (1:55.31)                                        
 32 Iori, Paolina       13 HYB-MR               3:38.68    3:32.77        
                1:40.93   3:32.77 (1:51.84)                                        
 33 Rateshwar, Janice   13 Express Swimming-MR  3:44.23    3:35.08        
                1:43.62   3:35.08 (1:51.46)                                        
 34 Conner, Claire      13 HYB-MR                    NT    3:48.53        
                1:41.80   3:48.53 (2:06.73)                                        
 -- Calabrese, Faith A  13 CSDC-MR                   NT         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall - fly
                1:23.24        DQ (1:31.35)                                        
 
Girls 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A  16 Express Swimming-MR    27.76      28.33        
  2 Bonvissuto, Mia D   15 Express Swimming-MR    28.67      28.96        
  3 Meringolo, Gabriel  17 Express Swimming-MR    29.53      29.11        
  4 Rinn, Morgan        15 Express Swimming-MR    29.45      29.48        
  5 Wilkins, Hazel S    15 Express Swimming-MR    29.75      29.53        
  6 Huang, Amanda       15 Express Swimming-MR    29.59      29.55        
  7 Tague, Grace E      16 Express Swimming-MR    30.14      29.78        
  8 Welcome, Shannon R  16 Express Swimming-MR    29.49      29.86        
  9 Harkins, Hannah J   16 LBA-MR                 29.61      29.91        
 10 O'Connor, Bridget   15 Express Swimming-MR    31.85      30.36        
 11 McDonnell, Emily A  15 LBA-MR                 31.50      30.49        
 12 Whang, Jessica      15 Express Swimming-MR    29.92      30.59        
 13 Smith, Megan E      17 Express Swimming-MR    29.56      30.68        
 14 Flores, Kristen     16 FLY-MR                 31.38      30.95        
 15 Velazquez, Gabby E  15 SSC-MR                 31.00      31.05        
 16 DiTolla, Rachel L   17 SSC-MR                 31.00      31.33        
 17 Longo, Caroline E   17 LBA-MR                 30.91      31.36        
 18 Rankin, Sydney      17 Express Swimming-MR       NT      31.49        
 19 Brita, Abigail E    15 Express Swimming-MR    30.97      31.55        
 20 Kraff, Allyson R    16 Express Swimming-MR    31.15      31.71        
 21 Vanella, Nicolette  16 Express Swimming-MR    31.47      31.88        
 22 Antonopoulos, Fran  16 Express Swimming-MR    30.72      31.93        
 23 Stapleton, Siobhan  16 Express Swimming-MR    32.19      32.43        
 24 Liebowitz, Arianna  15 WISC-MR                32.00      33.46        
 25 Herrera, Loana A    16 Express Swimming-MR    33.38      33.54        
 26 Gaspard, Summer P   15 Express Swimming-MR       NT      34.32        
 27 Selye, Maxine R     16 Express Swimming-MR    34.76      34.76        
 28 Juang, Samantha     15 FLY-MR                 34.71      34.98        
 29 Prashad, Olivia T   15 Express Swimming-MR    34.67      35.46        
 30 Davidson, Tracey I  11 LBA-MR                    NT      35.53        
 31 Giambrone, Abigail  15 SSC-MR                 35.00      36.27        
 32 Steiner, Cassidy A  11 Express Swimming-MR    36.23      37.34        
 33 Segone, Irene       16 Flying Dolphins-MR     36.15      37.81        
 34 Steiner, Nicole M    9 Express Swimming-MR    38.76      39.64        
 
Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A  16 Express Swimming-MR    59.38    1:00.75        
  2 Bonvissuto, Mia D   15 Express Swimming-MR    59.66    1:02.20        
  3 Welcome, Shannon R  16 Express Swimming-MR  1:01.46    1:02.98        
  4 Tucker, Alina S     18 Express Swimming-MR  1:05.11    1:03.28        
  5 Rinn, Morgan        15 Express Swimming-MR  1:02.28    1:03.39        
  6 McDonnell, Emily A  15 LBA-MR               1:04.87    1:04.91        
  7 Whang, Jessica      15 Express Swimming-MR  1:03.66    1:05.06        
  8 Fetherston, Elizab  15 Express Swimming-MR  1:04.51    1:05.20        
  8 Harkins, Hannah J   16 LBA-MR               1:04.62    1:05.20        
 10 Henn, Isabel R      18 Express Swimming-MR  1:07.08    1:05.61        
 11 Meringolo, Gabriel  17 Express Swimming-MR  1:03.73    1:05.67        
 12 Jhong, Sara         15 Express Swimming-MR  1:04.36    1:06.12        
 13 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR  1:06.82    1:06.61        
 14 Huang, Amanda       15 Express Swimming-MR  1:07.17    1:06.92        
 15 Renna, Julia        15 SSC-MR               1:10.06    1:07.00        
 16 Walsh, Fiona M      15 Express Swimming-MR  1:03.87    1:07.20        
 17 Longo, Caroline E   17 LBA-MR               1:05.73    1:07.38        
 18 DiTolla, Rachel L   17 SSC-MR               1:08.81    1:07.41        
 19 Wilkins, Hazel S    15 Express Swimming-MR  1:05.12    1:07.45        
 20 Conte, Katie M      18 Express Swimming-MR  1:04.56    1:07.83        
 21 Kopp, Emma J        16 CSDC-MR              1:30.16    1:08.05        
 22 Perez, Meadow A     15 Express Swimming-MR  1:05.16    1:08.20        
 23 Sheinberg, Faith R  16 Express Swimming-MR  1:05.16    1:08.38        
 24 Vanella, Nicolette  16 Express Swimming-MR  1:07.02    1:08.56        
 25 Brita, Abigail E    15 Express Swimming-MR  1:08.91    1:09.01        
 26 Babel, Kristen M    16 Express Swimming-MR  1:05.20    1:09.19        
 27 Kraff, Allyson R    16 Express Swimming-MR  1:06.32    1:09.58        
 28 McKenna, Grace A    16 Express Swimming-MR  1:09.27    1:10.06        
 29 Bianchi, Caitlin M  17 Express Swimming-MR  1:10.58    1:11.33        
 30 Campbell, Sarah B   16 Express Swimming-MR  1:10.28    1:11.74        
 31 Maddox, Faith       12 SSC-MR               1:12.00    1:12.80        
 32 Klicpera, Samantha  18 Express Swimming-MR  1:07.55    1:13.16        
 33 Stapleton, Siobhan  16 Express Swimming-MR  1:12.37    1:13.18        
 34 Herrera, Loana A    16 Express Swimming-MR  1:14.05    1:13.86        
 35 Lettieri, Emma      15 CSDC-MR              2:15.78    1:15.14        
 36 Gaspard, Summer P   15 Express Swimming-MR  1:16.10    1:15.98        
 37 Fusaro, Jessie L    12 SSC-MR               1:15.07    1:16.24        
 38 Lettieri, Samantha  17 CSDC-MR              1:28.17    1:16.65        
 39 Meade, Ashley R     11 LBA-MR               1:20.27    1:18.81        
 40 Giambrone, Abigail  15 SSC-MR               1:19.00    1:19.09        
 41 Davidson, Tracey I  11 LBA-MR                    NT    1:23.36        
 42 Bradley, Addison O  10 LBA-MR                    NT    1:28.39        
 
Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A  16 Express Swimming-MR  2:09.72    2:13.02        
                1:06.05   2:13.02 (1:06.97)                                        
  2 Welcome, Shannon R  16 Express Swimming-MR  2:10.96    2:13.55        
                1:05.89   2:13.55 (1:07.66)                                        
  3 Walsh, Fiona M      15 Express Swimming-MR  2:15.51    2:16.64        
                1:06.98   2:16.64 (1:09.66)                                        
  4 Fetherston, Elizab  15 Express Swimming-MR  2:16.10    2:16.72        
                1:07.38   2:16.72 (1:09.34)                                        
  5 Whang, Jessica      15 Express Swimming-MR  2:17.38    2:17.01        
                1:06.77   2:17.01 (1:10.24)                                        
  6 Rinn, Morgan        15 Express Swimming-MR  2:15.34    2:17.41        
                1:07.90   2:17.41 (1:09.51)                                        
  7 Bonvissuto, Mia D   15 Express Swimming-MR  2:11.26    2:17.47        
                1:06.58   2:17.47 (1:10.89)                                        
  8 Wilkins, Hazel S    15 Express Swimming-MR  2:17.29    2:18.82        
                1:08.43   2:18.82 (1:10.39)                                        
  9 Meringolo, Gabriel  17 Express Swimming-MR  2:16.09    2:19.24        
                1:08.84   2:19.24 (1:10.40)                                        
 10 Perez, Meadow A     15 Express Swimming-MR  2:20.67    2:21.92        
                1:09.52   2:21.92 (1:12.40)                                        
 11 Kraff, Allyson R    16 Express Swimming-MR  2:18.95    2:22.06        
                1:09.29   2:22.06 (1:12.77)                                        
 12 Harkins, Hannah J   16 LBA-MR               2:22.22    2:22.49        
                1:08.08   2:22.49 (1:14.41)                                        
 13 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR  2:37.92    2:22.98        
                1:10.84   2:22.98 (1:12.14)                                        
 14 Jhong, Sara         15 Express Swimming-MR  2:19.00    2:23.38        
                1:08.67   2:23.38 (1:14.71)                                        
 15 O'Connor, Bridget   15 Express Swimming-MR  2:28.83    2:23.45        
                1:09.43   2:23.45 (1:14.02)                                        
 16 Longo, Caroline E   17 LBA-MR               2:21.31    2:24.04        
                1:09.08   2:24.04 (1:14.96)                                        
 17 McKenna, Grace A    16 Express Swimming-MR  2:30.03    2:26.86        
                1:11.39   2:26.86 (1:15.47)                                        
 18 Renna, Julia        15 SSC-MR               2:28.00    2:27.85        
                1:10.70   2:27.85 (1:17.15)                                        
 19 Huang, Amanda       15 Express Swimming-MR  2:33.27    2:29.80        
                1:12.32   2:29.80 (1:17.48)                                        
 20 Brita, Abigail E    15 Express Swimming-MR  2:28.65    2:30.27        
                1:10.56   2:30.27 (1:19.71)                                        
 21 Tague, Grace E      16 Express Swimming-MR  2:32.88    2:30.78        
                1:11.73   2:30.78 (1:19.05)                                        
 22 Ramon, Amy Y        15 LBA-MR               2:35.13    2:31.62        
                1:13.54   2:31.62 (1:18.08)                                        
 23 Flores, Kristen     16 FLY-MR               2:32.20    2:32.42        
                1:12.40   2:32.42 (1:20.02)                                        
 24 Campbell, Sarah B   16 Express Swimming-MR  2:34.77    2:32.48        
                1:13.24   2:32.48 (1:19.24)                                        
 25 Konop, Rebecca G    12 Express Swimming-MR  2:59.86    2:33.66        
                1:15.17   2:33.66 (1:18.49)                                        
 26 Gelfand, Veronica   11 Express Swimming-MR  2:35.43    2:35.00        
                1:16.97   2:35.00 (1:18.03)                                        
 27 Stapleton, Siobhan  16 Express Swimming-MR  2:33.47    2:36.18        
                1:15.20   2:36.18 (1:20.98)                                        
 28 Lettieri, Emma      15 CSDC-MR                   NT    2:40.79        
                1:16.93   2:40.79 (1:23.86)                                        
 29 Lettieri, Samantha  17 CSDC-MR              3:14.75    2:41.11        
                1:16.07   2:41.11 (1:25.04)                                        
 30 Klicpera, Samantha  18 Express Swimming-MR  2:29.00    2:41.43        
                1:14.98   2:41.43 (1:26.45)                                        
 31 Healy, Sierra       10 HYB-MR               2:49.08    2:42.83        
                1:19.91   2:42.83 (1:22.92)                                        
 32 Eng, Amelie R       11 Express Swimming-MR  2:54.11    2:44.20        
                1:20.73   2:44.20 (1:23.47)                                        
 33 Steiner, Cassidy A  11 Express Swimming-MR       NT    2:50.55        
                1:24.55   2:50.55 (1:26.00)                                        
 34 Rankin, Sydney      17 Express Swimming-MR       NT    2:52.67        
                1:20.37   2:52.67 (1:32.30)                                        
 35 Juang, Michelle     16 FLY-MR               3:00.76    2:53.85        
                1:22.97   2:53.85 (1:30.88)                                        
 36 Giambrone, Abigail  15 SSC-MR               2:48.00    2:54.30        
                1:23.30   2:54.30 (1:31.00)                                        
 37 Serafin, Gwen B      9 Express Swimming-MR       NT    2:55.60        
                1:24.14   2:55.60 (1:31.46)                                        
 38 Juang, Samantha     15 FLY-MR               2:56.64    2:56.40        
                1:24.05   2:56.40 (1:32.35)                                        
 39 Segone, Irene       16 Flying Dolphins-MR   3:04.30    2:57.82        
                1:23.51   2:57.82 (1:34.31)                                        
 40 Davidson, Tracey I  11 LBA-MR                    NT    2:58.33        
                1:25.16   2:58.33 (1:33.17)                                        
 41 Barnard, Victoria   12 Express Swimming-MR  3:07.16    3:07.36        
                1:27.79   3:07.36 (1:39.57)                                        
 42 Steiner, Nicole M    9 Express Swimming-MR       NT    3:15.01        
                1:34.77   3:15.01 (1:40.24)                                        
 
Girls 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Welcome, Shannon R  16 Express Swimming-MR  4:34.14    4:44.41        
                1:09.53   2:23.32 (1:13.79)   3:35.92 (1:12.60)   4:44.41 (1:08.49)
  2 Meringolo, Gabriel  17 Express Swimming-MR  4:44.00    4:44.53        
                1:10.15   2:22.76 (1:12.61)   3:33.77 (1:11.01)   4:44.53 (1:10.76)
  3 Rinn, Morgan        15 Express Swimming-MR  4:39.68    4:44.61        
                1:09.38   2:22.50 (1:13.12)   3:34.87 (1:12.37)   4:44.61 (1:09.74)
  4 Stanford, Catherin  14 LBA-MR               4:49.09    4:45.46        
                1:07.71   2:21.64 (1:13.93)   3:34.92 (1:13.28)   4:45.46 (1:10.54)
  5 Wilkins, Hazel S    15 Express Swimming-MR  4:42.48    4:45.70        
                1:09.76   2:23.12 (1:13.36)   3:35.83 (1:12.71)   4:45.70 (1:09.87)
  6 Knight, Caitlin C   14 UN-LI-MR             4:41.68    4:47.02        
                1:09.43   2:22.41 (1:12.98)   3:35.15 (1:12.74)   4:47.02 (1:11.87)
  7 Whang, Jessica      15 Express Swimming-MR  4:48.36    4:50.04        
                1:10.37   2:24.20 (1:13.83)   3:37.85 (1:13.65)   4:50.04 (1:12.19)
  8 Fetherston, Elizab  15 Express Swimming-MR  4:45.47    4:52.82        
                1:10.12   2:24.66 (1:14.54)   3:39.07 (1:14.41)   4:52.82 (1:13.75)
  9 Shields, Madison B  13 Express Swimming-MR  4:50.11    4:53.05        
                1:11.45   2:27.64 (1:16.19)   3:42.39 (1:14.75)   4:53.05 (1:10.66)
 10 Kraff, Allyson R    16 Express Swimming-MR  4:48.69    4:53.10        
                1:11.19   2:26.80 (1:15.61)   3:41.02 (1:14.22)   4:53.10 (1:12.08)
 11 Walsh, Stephanie M  14 Express Swimming-MR  4:53.25    4:55.62        
                1:12.82   2:28.94 (1:16.12)   3:43.32 (1:14.38)   4:55.62 (1:12.30)
 12 Murphy, Lillian E   14 Express Swimming-MR  4:54.38    4:56.09        
                1:12.75   2:28.31 (1:15.56)   3:43.38 (1:15.07)   4:56.09 (1:12.71)
 13 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR  4:54.69    4:56.17        
                1:11.39   2:26.22 (1:14.83)   3:43.65 (1:17.43)   4:56.17 (1:12.52)
 14 Longo, Caroline E   17 LBA-MR               4:48.67    4:57.89        
                1:10.25   2:26.50 (1:16.25)   3:42.97 (1:16.47)   4:57.89 (1:14.92)
 15 Perez, Meadow A     15 Express Swimming-MR  4:55.32    4:59.42        
                1:11.81   2:28.34 (1:16.53)   3:45.36 (1:17.02)   4:59.42 (1:14.06)
 16 Jhong, Sara         15 Express Swimming-MR  4:54.24    5:00.42        
                1:12.05   2:27.94 (1:15.89)   3:44.56 (1:16.62)   5:00.42 (1:15.86)
 17 McDonnell, Emily A  15 LBA-MR               4:58.70    5:00.54        
                1:11.81   2:29.75 (1:17.94)   3:45.93 (1:16.18)   5:00.54 (1:14.61)
 18 Bonvissuto, Mia D   15 Express Swimming-MR  4:38.83    5:00.59        
                1:11.06   2:27.29 (1:16.23)   3:43.70 (1:16.41)   5:00.59 (1:16.89)
 19 Walsh, Fiona M      15 Express Swimming-MR  4:47.87    5:02.37        
                1:12.71   2:29.55 (1:16.84)   3:46.85 (1:17.30)   5:02.37 (1:15.52)
 20 O'Brien, Amanda M   13 Express Swimming-MR  5:51.99    5:09.51        
                1:14.86   2:34.40 (1:19.54)   3:53.43 (1:19.03)   5:09.51 (1:16.08)
 21 Fazzino, Angelina   13 Express Swimming-MR  5:24.56    5:09.53        
                1:15.01   2:34.55 (1:19.54)   3:53.80 (1:19.25)   5:09.53 (1:15.73)
 22 Renna, Julia        15 SSC-MR               5:10.00    5:10.18        
                1:14.28   2:33.57 (1:19.29)   3:53.04 (1:19.47)   5:10.18 (1:17.14)
 23 Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR  5:23.00    5:14.04        
                1:15.10   2:34.85 (1:19.75)   3:55.19 (1:20.34)   5:14.04 (1:18.85)
 24 Lew, Katie G        14 Express Swimming-MR  4:57.97    5:14.51        
                1:14.43   2:34.53 (1:20.10)   3:55.28 (1:20.75)   5:14.51 (1:19.23)
 25 McKenna, Grace A    16 Express Swimming-MR  5:21.29    5:16.10        
                1:15.45   2:36.01 (1:20.56)   3:56.89 (1:20.88)   5:16.10 (1:19.21)
 26 Ramon, Amy Y        15 LBA-MR               5:20.36    5:21.80        
                1:15.19   2:37.90 (1:22.71)   4:00.91 (1:23.01)   5:21.80 (1:20.89)
 27 Broderick, Catheri  11 Express Swimming-MR       NT    5:29.72        
                1:16.88   2:40.28 (1:23.40)   4:05.94 (1:25.66)   5:29.72 (1:23.78)
 28 Soberon, Sophia E   14 Express Swimming-MR  5:35.43    5:40.76        
                1:21.28   2:48.55 (1:27.27)   4:15.34 (1:26.79)   5:40.76 (1:25.42)
 29 Serafin, Gwen B      9 Express Swimming-MR       NT    5:59.73        
                1:25.19   2:58.49 (1:33.30)   4:30.79 (1:32.30)   5:59.73 (1:28.94)
 30 Giambrone, Abigail  15 SSC-MR               5:55.00    6:05.12        
                1:25.89   2:59.83 (1:33.94)   4:33.76 (1:33.93)   6:05.12 (1:31.36)
 
Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A  16 Express Swimming-MR  1:06.61    1:09.41        
  2 Henn, Isabel R      18 Express Swimming-MR  1:11.21    1:10.96        
  3 Walsh, Fiona M      15 Express Swimming-MR  1:11.15    1:11.90        
  4 Renna, Julia        15 SSC-MR               1:11.00    1:12.19        
  5 McDonnell, Emily A  15 LBA-MR               1:11.25    1:12.82        
  6 Jhong, Sara         15 Express Swimming-MR  1:12.21    1:13.81        
  7 Welcome, Shannon R  16 Express Swimming-MR  1:12.85    1:14.00        
  8 Wilkins, Hazel S    15 Express Swimming-MR  1:14.42    1:14.28        
  9 O'Connor, Bridget   15 Express Swimming-MR  1:18.19    1:14.58        
 10 Rinn, Morgan        15 Express Swimming-MR  1:13.16    1:14.68        
 11 Whang, Jessica      15 Express Swimming-MR  1:13.75    1:14.76        
 12 Bonvissuto, Mia D   15 Express Swimming-MR  1:12.95    1:16.78        
 13 Smith, Megan E      17 Express Swimming-MR  1:16.58    1:16.97        
 14 Brita, Abigail E    15 Express Swimming-MR  1:16.25    1:17.34        
 15 Meringolo, Gabriel  17 Express Swimming-MR  1:13.85    1:17.71        
 16 Fetherston, Elizab  15 Express Swimming-MR  1:16.44    1:17.92        
 17 Perez, Meadow A     15 Express Swimming-MR  1:16.60    1:18.18        
 18 Harkins, Hannah J   16 LBA-MR               1:20.25    1:20.01        
 19 Stapleton, Siobhan  16 Express Swimming-MR  1:25.28    1:20.34        
 20 Soffey, Shannon R   16 Express Swimming-MR  1:23.23    1:21.64        
 21 Huang, Amanda       15 Express Swimming-MR  1:18.99    1:22.03        
 22 Flores, Kristen     16 FLY-MR               1:22.25    1:22.33        
 23 Juang, Michelle     16 FLY-MR               1:24.77    1:23.71        
 24 Campbell, Sarah B   16 Express Swimming-MR  1:28.03    1:23.93        
 25 Klicpera, Samantha  18 Express Swimming-MR  1:16.07    1:24.36        
 26 Ramon, Amy Y        15 LBA-MR               1:25.75    1:26.94        
 27 Tague, Grace E      16 Express Swimming-MR  1:26.36    1:27.01        
 28 Kraff, Allyson R    16 Express Swimming-MR  1:27.46    1:27.77        
 29 McKenna, Grace A    16 Express Swimming-MR  1:32.02    1:29.59        
 30 Juang, Samantha     15 FLY-MR               1:31.02    1:30.59        
 31 Prashad, Olivia T   15 Express Swimming-MR  1:30.66    1:31.86        
 32 Giambrone, Abigail  15 SSC-MR               1:30.00    1:34.23        
 33 Rankin, Sydney      17 Express Swimming-MR       NT    1:37.20        
 34 Segone, Irene       16 Flying Dolphins-MR   1:35.71    1:39.22        
 
Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A  16 Express Swimming-MR  2:22.94    2:27.22        
                1:11.77   2:27.22 (1:15.45)                                        
  2 Rinn, Morgan        15 Express Swimming-MR  2:33.71    2:34.66        
                1:16.37   2:34.66 (1:18.29)                                        
  3 Welcome, Shannon R  16 Express Swimming-MR  2:36.34    2:35.40        
                1:16.09   2:35.40 (1:19.31)                                        
  4 Whang, Jessica      15 Express Swimming-MR  2:34.92    2:37.24        
                1:18.02   2:37.24 (1:19.22)                                        
  5 Meringolo, Gabriel  17 Express Swimming-MR  2:33.38    2:38.24        
                1:18.52   2:38.24 (1:19.72)                                        
  6 DiTolla, Rachel L   17 SSC-MR               2:35.00    2:38.53        
                1:19.10   2:38.53 (1:19.43)                                        
  7 McDonnell, Emily A  15 LBA-MR               2:34.87    2:39.28        
                1:18.40   2:39.28 (1:20.88)                                        
  8 Bonvissuto, Mia D   15 Express Swimming-MR  2:35.76    2:39.79        
                1:17.50   2:39.79 (1:22.29)                                        
  9 Antonopoulos, Fran  16 Express Swimming-MR  2:34.43    2:40.02        
                1:17.89   2:40.02 (1:22.13)                                        
 10 O'Connor, Bridget   15 Express Swimming-MR  2:46.12    2:41.83        
                1:20.70   2:41.83 (1:21.13)                                        
 11 Vanella, Nicolette  16 Express Swimming-MR  2:35.83    2:43.13        
                1:19.13   2:43.13 (1:24.00)                                        
 12 Brita, Abigail E    15 Express Swimming-MR  2:41.68    2:43.93        
                1:19.70   2:43.93 (1:24.23)                                        
 13 Wilkins, Hazel S    15 Express Swimming-MR  2:36.93    2:44.30        
                1:19.19   2:44.30 (1:25.11)                                        
 14 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR       NT    2:44.53        
                1:20.47   2:44.53 (1:24.06)                                        
 15 Liebowitz, Arianna  15 WISC-MR              2:50.38    2:44.57        
                1:19.02   2:44.57 (1:25.55)                                        
 16 LI, Marguerite      14 Express Swimming-MR       NT    2:47.74        
                1:20.53   2:47.74 (1:27.21)                                        
 17 Stapleton, Siobhan  16 Express Swimming-MR  2:53.36    2:47.77        
                1:22.99   2:47.77 (1:24.78)                                        
 18 Harkins, Hannah J   16 LBA-MR               2:56.14    2:47.94        
                1:21.42   2:47.94 (1:26.52)                                        
 19 Minchak, Kaitlin E  11 LBA-MR               2:56.96    2:48.06        
                1:22.50   2:48.06 (1:25.56)                                        
 20 Velazquez, Gabby E  15 SSC-MR               2:45.00    2:48.83        
                1:23.23   2:48.83 (1:25.60)                                        
 21 Iaccarino-Modni, J  15 LBA-MR                    NT    2:52.88        
                1:23.54   2:52.88 (1:29.34)                                        
 22 Huang, Amanda       15 Express Swimming-MR  2:48.82    2:53.34        
                1:24.48   2:53.34 (1:28.86)                                        
 23 Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR  3:15.23    2:57.49        
                1:29.83   2:57.49 (1:27.66)                                        
 24 Gelfand, Veronica   11 Express Swimming-MR  2:57.69    2:59.24        
                1:30.67   2:59.24 (1:28.57)                                        
 25 Soffey, Shannon R   16 Express Swimming-MR  3:08.98    2:59.55        
                1:26.53   2:59.55 (1:33.02)                                        
 26 Tague, Grace E      16 Express Swimming-MR  3:07.59    3:00.62        
                1:26.55   3:00.62 (1:34.07)                                        
 27 Juang, Michelle     16 FLY-MR               3:01.63    3:01.16        
                1:29.05   3:01.16 (1:32.11)                                        
 28 Herrera, Loana A    16 Express Swimming-MR  3:01.17    3:03.70        
                1:27.43   3:03.70 (1:36.27)                                        
 29 Kraff, Allyson R    16 Express Swimming-MR  2:57.78    3:05.92        
                1:31.06   3:05.92 (1:34.86)                                        
 30 Selye, Maxine R     16 Express Swimming-MR  3:28.78    3:08.97        
                1:30.39   3:08.97 (1:38.58)                                        
 31 Giambrone, Abigail  15 SSC-MR               3:10.00    3:18.88        
                1:39.14   3:18.88 (1:39.74)                                        
 32 Segone, Irene       16 Flying Dolphins-MR   3:29.46    3:24.41        
                1:39.61   3:24.41 (1:44.80)                                        
 33 Hornick, Jade E     11 Express Swimming-MR  3:13.21    3:25.59        
                1:39.21   3:25.59 (1:46.38)                                        
 34 Rankin, Sydney      17 Express Swimming-MR       NT    3:35.44        
                1:45.47   3:35.44 (1:49.97)                                        
 35 Gaspard, Summer P   15 Express Swimming-MR       NT    3:38.96        
                1:45.35   3:38.96 (1:53.61)                                        
 
Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whang, Jessica      15 Express Swimming-MR  1:13.22    1:18.31        
  2 Smith, Megan E      17 Express Swimming-MR  1:16.07    1:21.44        
  3 Montefusco, Kathry  11 HYB-MR               1:23.73    1:22.94        
  4 Tucker, Alina S     18 Express Swimming-MR  1:25.65    1:24.86        
  5 Harkins, Hannah J   16 LBA-MR               1:25.98    1:25.87        
  6 Bonvissuto, Mia D   15 Express Swimming-MR  1:24.36    1:26.47        
  7 Huang, Amanda       15 Express Swimming-MR  1:24.81    1:26.59        
  8 Antonopoulos, Fran  16 Express Swimming-MR  1:21.50    1:26.64        
  9 Vanella, Nicolette  16 Express Swimming-MR  1:24.61    1:27.00        
 10 McDonnell, Emily A  15 LBA-MR               1:24.37    1:27.11        
 11 McKenna, Grace A    16 Express Swimming-MR  1:26.71    1:28.16        
 12 Longo, Caroline E   17 LBA-MR               1:26.45    1:28.43        
 13 Renna, Julia        15 SSC-MR               1:29.14    1:31.67        
 14 Brita, Abigail E    15 Express Swimming-MR  1:29.15    1:31.82        
 15 Babel, Kristen M    16 Express Swimming-MR  1:27.81    1:32.00        
 16 Kontos, Kristina P  16 WISC-MR              1:30.55    1:33.19        
 17 Jhong, Sara         15 Express Swimming-MR  1:29.43    1:33.59        
 18 Klicpera, Samantha  18 Express Swimming-MR  1:24.52    1:35.54        
 19 Conte, Katie M      18 Express Swimming-MR  1:32.11    1:36.05        
 20 Lettieri, Samantha  17 CSDC-MR              1:58.25    1:36.81        
 21 Campbell, Sarah B   16 Express Swimming-MR  1:34.26    1:37.08        
 22 Fusaro, Jessie L    12 SSC-MR               1:39.64    1:37.81        
 23 Bianchi, Caitlin M  17 Express Swimming-MR  2:44.99    1:37.82        
 24 Lettieri, Emma      15 CSDC-MR              2:57.98    1:38.46        
 25 Kopp, Emma J        16 CSDC-MR              1:59.22    1:39.05        
 26 Meade, Ashley R     11 LBA-MR               1:42.48    1:40.90        
 27 Giambrone, Abigail  15 SSC-MR               1:43.00    1:44.89        
 28 Davidson, Tracey I  11 LBA-MR                    NT    1:45.29        
 29 Edlin-Miller, Lia   10 HYB-MR               1:50.34    1:47.34        
 30 Bradley, Addison O  10 LBA-MR                    NT    1:49.37        
 31 Gaspard, Summer P   15 Express Swimming-MR       NT    1:53.48        
 
Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whang, Jessica      15 Express Swimming-MR  2:42.99    2:48.87        
                1:21.17   2:48.87 (1:27.70)                                        
  2 Perez, Meadow A     15 Express Swimming-MR  2:59.67    2:55.42        
                1:25.11   2:55.42 (1:30.31)                                        
  3 Smith, Megan E      17 Express Swimming-MR  2:46.50    2:55.67        
                1:24.13   2:55.67 (1:31.54)                                        
  4 Wilkins, Hazel S    15 Express Swimming-MR  2:53.21    2:56.13        
                1:24.56   2:56.13 (1:31.57)                                        
  5 Rinn, Morgan        15 Express Swimming-MR  3:00.68    2:58.91        
                1:26.74   2:58.91 (1:32.17)                                        
  6 Meringolo, Gabriel  17 Express Swimming-MR  3:04.32    3:03.38        
                1:29.55   3:03.38 (1:33.83)                                        
  7 Harkins, Hannah J   16 LBA-MR               3:01.96    3:06.05        
                1:28.95   3:06.05 (1:37.10)                                        
  8 Welcome, Shannon R  16 Express Swimming-MR  3:03.50    3:06.29        
                1:29.95   3:06.29 (1:36.34)                                        
  9 Bonvissuto, Mia D   15 Express Swimming-MR  3:01.49    3:06.98        
                1:30.15   3:06.98 (1:36.83)                                        
 10 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR       NT    3:07.50        
                1:30.77   3:07.50 (1:36.73)                                        
 11 Antonopoulos, Fran  16 Express Swimming-MR  2:55.11    3:08.80        
                1:30.35   3:08.80 (1:38.45)                                        
 12 Huang, Amanda       15 Express Swimming-MR  3:08.04    3:10.33        
                1:29.25   3:10.33 (1:41.08)                                        
 13 Longo, Caroline E   17 LBA-MR               3:02.24    3:12.20        
                1:30.94   3:12.20 (1:41.26)                                        
 14 Flores, Kristen     16 FLY-MR               3:27.40    3:22.11        
                1:35.92   3:22.11 (1:46.19)                                        
 15 Velazquez, Gabby E  15 SSC-MR               3:15.00    3:25.87        
                1:38.70   3:25.87 (1:47.17)                                        
 16 Juang, Samantha     15 FLY-MR               3:32.20    3:30.45        
                1:44.55   3:30.45 (1:45.90)                                        
 17 Rankin, Sydney      17 Express Swimming-MR       NT    3:31.30        
                1:39.59   3:31.30 (1:51.71)                                        
 18 Konop, Rebecca G    12 Express Swimming-MR  3:38.76    3:34.79        
                1:45.86   3:34.79 (1:48.93)                                        
 19 Eng, Amelie R       11 Express Swimming-MR  3:53.23    3:35.54        
                1:44.78   3:35.54 (1:50.76)                                        
 20 Hornick, Jade E     11 Express Swimming-MR  3:39.87    3:39.52        
                1:43.72   3:39.52 (1:55.80)                                        
 21 Segone, Irene       16 Flying Dolphins-MR   3:38.53    3:40.59        
                1:47.20   3:40.59 (1:53.39)                                        
 22 Giambrone, Abigail  15 SSC-MR               4:05.00    3:41.23        
                1:46.86   3:41.23 (1:54.37)                                        
 23 Juang, Michelle     16 FLY-MR               3:45.12    3:41.43        
                1:47.17   3:41.43 (1:54.26)                                        
 24 Gelfand, Veronica   11 Express Swimming-MR  3:46.75    3:42.19        
                1:47.93   3:42.19 (1:54.26)                                        
 25 Davidson, Tracey I  11 LBA-MR                    NT    3:47.98        
                1:49.38   3:47.98 (1:58.60)                                        
 26 Fuoco, Kaitlyn E    13 Express Swimming-MR  4:23.21    4:05.01        
                1:58.08   4:05.01 (2:06.93)                                        
 27 Gaspard, Summer P   15 Express Swimming-MR       NT    4:09.90        
                1:59.10   4:09.90 (2:10.80)                                        
 
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A  16 Express Swimming-MR  1:04.08    1:05.08        
  2 Meringolo, Gabriel  17 Express Swimming-MR  1:03.47    1:05.52        
  3 Rinn, Morgan        15 Express Swimming-MR  1:04.91    1:05.64        
  4 Wilkins, Hazel S    15 Express Swimming-MR  1:05.49    1:05.79        
  5 Smith, Megan E      17 Express Swimming-MR  1:06.66    1:09.26        
  6 Perez, Meadow A     15 Express Swimming-MR  1:08.34    1:09.57        
  7 Welcome, Shannon R  16 Express Swimming-MR  1:07.39    1:09.66        
  8 Walsh, Fiona M      15 Express Swimming-MR  1:09.31    1:10.30        
  9 Whang, Jessica      15 Express Swimming-MR  1:08.68    1:10.69        
 10 Bonvissuto, Mia D   15 Express Swimming-MR  1:09.81    1:12.17        
 11 McDonnell, Emily A  15 LBA-MR               1:12.62    1:12.51        
 12 Harkins, Hannah J   16 LBA-MR               1:12.91    1:13.49        
 13 Henn, Isabel R      18 Express Swimming-MR  1:15.74    1:15.23        
 14 Renna, Julia        15 SSC-MR               1:12.00    1:17.32        
 15 Brita, Abigail E    15 Express Swimming-MR  1:18.76    1:17.81        
 16 Kraff, Allyson R    16 Express Swimming-MR  1:18.71    1:18.66        
 17 Stapleton, Siobhan  16 Express Swimming-MR  1:16.67    1:18.92        
 18 Huang, Amanda       15 Express Swimming-MR  1:17.80    1:20.85        
 19 McKenna, Grace A    16 Express Swimming-MR  1:22.51    1:22.39        
 20 Campbell, Sarah B   16 Express Swimming-MR  1:28.38    1:26.42        
 21 Tague, Grace E      16 Express Swimming-MR  1:26.56    1:27.66        
 22 Ramon, Amy Y        15 LBA-MR               1:45.52    1:29.63        
 23 Prashad, Olivia T   15 Express Swimming-MR  1:34.34    1:30.69        
 24 Lettieri, Samantha  17 CSDC-MR              1:51.59    1:31.80        
 25 Lettieri, Emma      15 CSDC-MR                   NT    1:32.63        
 26 Segone, Irene       16 Flying Dolphins-MR   1:34.55    1:36.89        
 27 Giambrone, Abigail  15 SSC-MR               1:38.00    1:43.68        
 
Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan        15 Express Swimming-MR  2:18.59    2:19.96        
                1:06.16   2:19.96 (1:13.80)                                        
  2 Meringolo, Gabriel  17 Express Swimming-MR  2:21.59    2:22.42        
                1:07.81   2:22.42 (1:14.61)                                        
  3 Walsh, Elizabeth A  16 Express Swimming-MR  2:21.66    2:25.56        
                1:09.47   2:25.56 (1:16.09)                                        
  4 Wilkins, Hazel S    15 Express Swimming-MR  2:26.18    2:27.00        
                1:09.83   2:27.00 (1:17.17)                                        
  5 Perez, Meadow A     15 Express Swimming-MR  2:31.60    2:27.82        
                1:10.15   2:27.82 (1:17.67)                                        
  6 Welcome, Shannon R  16 Express Swimming-MR  2:29.39    2:33.93        
                1:11.10   2:33.93 (1:22.83)                                        
  7 DiTolla, Rachel L   17 SSC-MR               2:35.00    2:34.26        
                1:14.51   2:34.26 (1:19.75)                                        
  8 Sheinberg, Faith R  16 Express Swimming-MR  2:39.54    2:38.07        
                1:13.68   2:38.07 (1:24.39)                                        
  9 Walsh, Fiona M      15 Express Swimming-MR  2:38.14    2:38.74        
                1:12.73   2:38.74 (1:26.01)                                        
 10 Bonvissuto, Mia D   15 Express Swimming-MR  2:42.28    2:44.53        
                1:14.67   2:44.53 (1:29.86)                                        
 11 Kraff, Allyson R    16 Express Swimming-MR  2:47.70    2:48.62        
                1:22.95   2:48.62 (1:25.67)                                        
 12 Stapleton, Siobhan  16 Express Swimming-MR  2:52.55    2:51.10        
                1:20.25   2:51.10 (1:30.85)                                        
 13 Iaccarino-Modni, J  15 LBA-MR                    NT    3:11.35        
                1:25.86   3:11.35 (1:45.49)                                        
 14 Herrera, Loana A    16 Express Swimming-MR  3:22.91    3:25.23        
                1:34.19   3:25.23 (1:51.04)                                        
 
Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A  16 Express Swimming-MR  2:22.39    2:25.98        
                1:09.28   2:25.98 (1:16.70)                                        
  2 Rinn, Morgan        15 Express Swimming-MR  2:28.00    2:28.47        
                1:09.98   2:28.47 (1:18.49)                                        
  3 Whang, Jessica      15 Express Swimming-MR  2:27.91    2:31.02        
                1:12.79   2:31.02 (1:18.23)                                        
  4 Wilkins, Hazel S    15 Express Swimming-MR  2:29.69    2:32.73        
                1:13.13   2:32.73 (1:19.60)                                        
  5 Bonvissuto, Mia D   15 Express Swimming-MR  2:30.63    2:32.78        
                1:12.58   2:32.78 (1:20.20)                                        
  6 Meringolo, Gabriel  17 Express Swimming-MR  2:28.24    2:33.55        
                1:12.60   2:33.55 (1:20.95)                                        
  7 Perez, Meadow A     15 Express Swimming-MR  2:35.73    2:34.19        
                1:13.30   2:34.19 (1:20.89)                                        
  8 Welcome, Shannon R  16 Express Swimming-MR  2:33.81    2:34.52        
                1:13.85   2:34.52 (1:20.67)                                        
  9 Smith, Megan E      17 Express Swimming-MR  2:28.70    2:34.82        
                1:14.83   2:34.82 (1:19.99)                                        
 10 Walsh, Fiona M      15 Express Swimming-MR  2:36.41    2:35.57        
                1:12.03   2:35.57 (1:23.54)                                        
 11 McDonnell, Emily A  15 LBA-MR               2:34.60    2:37.05        
                1:12.12   2:37.05 (1:24.93)                                        
 12 Fetherston, Elizab  15 Express Swimming-MR  2:43.29    2:40.47        
                1:17.41   2:40.47 (1:23.06)                                        
 13 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR  2:39.68    2:41.56        
                1:17.39   2:41.56 (1:24.17)                                        
 14 Harkins, Hannah J   16 LBA-MR               2:38.98    2:42.32        
                1:16.59   2:42.32 (1:25.73)                                        
 15 Henn, Isabel R      18 Express Swimming-MR  2:44.26    2:43.13        
                1:15.60   2:43.13 (1:27.53)                                        
 16 Renna, Julia        15 SSC-MR               2:45.23    2:43.14        
                1:16.73   2:43.14 (1:26.41)                                        
 17 Longo, Caroline E   17 LBA-MR               2:38.99    2:44.11        
                1:18.01   2:44.11 (1:26.10)                                        
 18 Vanella, Nicolette  16 Express Swimming-MR  2:40.61    2:44.29        
                1:18.19   2:44.29 (1:26.10)                                        
 19 Babel, Kristen M    16 Express Swimming-MR  2:40.65    2:44.44        
                1:17.64   2:44.44 (1:26.80)                                        
 20 Jhong, Sara         15 Express Swimming-MR  2:37.75    2:44.73        
                1:17.21   2:44.73 (1:27.52)                                        
 21 Antonopoulos, Fran  16 Express Swimming-MR  2:37.76    2:44.87        
                1:18.01   2:44.87 (1:26.86)                                        
 22 Montefusco, Kathry  11 HYB-MR               2:49.89    2:44.99        
                1:20.19   2:44.99 (1:24.80)                                        
 23 Sheinberg, Faith R  16 Express Swimming-MR  2:48.98    2:45.34        
                1:17.75   2:45.34 (1:27.59)                                        
 24 Conte, Katie M      18 Express Swimming-MR  2:43.68    2:45.66        
                1:18.00   2:45.66 (1:27.66)                                        
 25 Brita, Abigail E    15 Express Swimming-MR  2:42.52    2:46.84        
                1:17.88   2:46.84 (1:28.96)                                        
 26 McKenna, Grace A    16 Express Swimming-MR  2:49.50    2:49.28        
                1:25.43   2:49.28 (1:23.85)                                        
 27 Huang, Amanda       15 Express Swimming-MR  2:49.42    2:49.44        
                1:20.63   2:49.44 (1:28.81)                                        
 28 DiTolla, Rachel L   17 SSC-MR               2:54.00    2:50.46        
                1:15.51   2:50.46 (1:34.95)                                        
 29 Fusaro, Jessie L    12 SSC-MR               2:55.55    2:51.93        
                1:19.00   2:51.93 (1:32.93)                                        
 30 Campbell, Sarah B   16 Express Swimming-MR  2:52.12    2:52.06        
                1:23.19   2:52.06 (1:28.87)                                        
 31 Stapleton, Siobhan  16 Express Swimming-MR  2:54.35    2:52.89        
                1:21.97   2:52.89 (1:30.92)                                        
 32 Healy, Sierra       10 HYB-MR               2:56.17    2:55.48        
                1:21.67   2:55.48 (1:33.81)                                        
 33 Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR  3:12.69    2:56.02        
                1:24.31   2:56.02 (1:31.71)                                        
 34 Kraff, Allyson R    16 Express Swimming-MR  2:51.54    2:56.15        
                1:24.37   2:56.15 (1:31.78)                                        
 35 Bianchi, Caitlin M  17 Express Swimming-MR  2:57.51    2:58.24        
                1:21.85   2:58.24 (1:36.39)                                        
 36 Eng, Amelie R       11 Express Swimming-MR  3:13.00    3:00.13        
                1:25.34   3:00.13 (1:34.79)                                        
 37 Maddox, Faith       12 SSC-MR               3:00.00    3:00.74        
                1:24.21   3:00.74 (1:36.53)                                        
 38 Canty, Katie E      12 Express Swimming-MR  3:19.26    3:01.20        
                1:27.28   3:01.20 (1:33.92)                                        
 39 Lettieri, Samantha  17 CSDC-MR              3:44.88    3:03.83        
                1:26.84   3:03.83 (1:36.99)                                        
 40 Walters, Cali A     12 LBA-MR                    NT    3:11.11        
                1:30.70   3:11.11 (1:40.41)                                        
 41 Herrera, Loana A    16 Express Swimming-MR  3:16.04    3:15.12        
                1:27.95   3:15.12 (1:47.17)                                        
 42 Edlin-Miller, Lia   10 HYB-MR               3:29.51    3:15.17        
                1:32.33   3:15.17 (1:42.84)                                        
 43 Giambrone, Abigail  15 SSC-MR               3:15.00    3:17.68        
                1:37.03   3:17.68 (1:40.65)                                        
 44 Bradley, Addison O  10 LBA-MR                    NT    3:28.10        
                1:42.21   3:28.10 (1:45.89)                                        
 45 Davidson, Tracey I  11 LBA-MR                    NT    3:28.84        
                1:40.16   3:28.84 (1:48.68)                                        
 46 Gaspard, Summer P   15 Express Swimming-MR  3:30.66    3:31.18        
                1:43.88   3:31.18 (1:47.30)                                        
 
Girls 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A  16 Express Swimming-MR  5:06.77    5:09.15        
                1:08.34   2:28.29 (1:19.95)   3:58.33 (1:30.04)   5:09.15 (1:10.82)
  2 Rinn, Morgan        15 Express Swimming-MR  5:11.78    5:18.26        
                1:07.75   2:31.55 (1:23.80)   4:06.40 (1:34.85)   5:18.26 (1:11.86)
  3 Meringolo, Gabriel  17 Express Swimming-MR  5:13.75    5:18.69        
                1:09.42   2:32.46 (1:23.04)   4:06.22 (1:33.76)   5:18.69 (1:12.47)
  4 Stanford, Catherin  14 LBA-MR               5:16.96    5:20.06        
                1:11.05   2:34.72 (1:23.67)   4:09.51 (1:34.79)   5:20.06 (1:10.55)
  5 Zimmerman, Marley   14 Express Swimming-MR  5:19.14    5:21.31        
                1:14.23   2:37.34 (1:23.11)   4:11.27 (1:33.93)   5:21.31 (1:10.04)
  6 Knight, Caitlin C   14 UN-LI-MR             5:34.34    5:26.31        
                1:15.35   2:39.19 (1:23.84)   4:15.14 (1:35.95)   5:26.31 (1:11.17)
  7 Welcome, Shannon R  16 Express Swimming-MR  5:23.65    5:29.28        
                1:13.81   2:41.01 (1:27.20)   4:20.02 (1:39.01)   5:29.28 (1:09.26)
  8 Whang, Jessica      15 Express Swimming-MR  5:12.58    5:29.41        
                1:16.17   2:41.53 (1:25.36)   4:13.85 (1:32.32)   5:29.41 (1:15.56)
  9 Perez, Meadow A     15 Express Swimming-MR  5:30.08    5:30.53        
                1:12.05   2:40.04 (1:27.99)   4:13.23 (1:33.19)   5:30.53 (1:17.30)
 10 Wilkins, Hazel S    15 Express Swimming-MR  5:18.86    5:30.96        
                1:13.73   2:39.66 (1:25.93)   4:15.52 (1:35.86)   5:30.96 (1:15.44)
 11 McDonnell, Emily A  15 LBA-MR               5:25.26    5:34.67        
                1:14.67   2:40.22 (1:25.55)   4:18.86 (1:38.64)   5:34.67 (1:15.81)
 12 Clayton, Caelan J   13 Express Swimming-MR  5:53.21    5:48.60        
                1:17.99   2:47.83 (1:29.84)   4:32.66 (1:44.83)   5:48.60 (1:15.94)
 13 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR  5:49.35    5:49.26        
                1:21.12   2:51.93 (1:30.81)   4:33.22 (1:41.29)   5:49.26 (1:16.04)
 14 Montefusco, Kathry  11 HYB-MR                    NT    6:02.06        
                1:20.79   2:58.50 (1:37.71)   4:39.53 (1:41.03)   6:02.06 (1:22.53)
 15 Healy, Sierra       10 HYB-MR                    NT    6:19.54        
                1:24.59   3:02.37 (1:37.78)   4:49.77 (1:47.40)   6:19.54 (1:29.77)
 16 Fazzino, Angelina   13 Express Swimming-MR  5:57.65    6:27.92        
                1:27.36   3:07.97 (1:40.61)   5:00.05 (1:52.08)   6:27.92 (1:27.87)
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Davis-Whittaker, J  10 FLY-MR                 32.43      31.91        
  2 Beaman, Shawn F     10 Flying Dolphins-MR     33.33      32.05        
  3 Mendoza, Aaron O    10 HYB-MR                 36.16      32.92        
  4 Mountantonakis, Ma  10 FLY-MR                 33.61      33.84        
  5 Hamm, William B     10 WISC-MR                34.52      35.35        
  6 Piedrahita, Julian  10 Express Swimming-MR       NT      35.36        
  7 Tang, Richard       10 Express Swimming-MR    35.73      36.00        
  8 Savas, Brayden T     9 SSC-MR                 38.00      36.27        
  9 Lombard, Ryan C      9 Express Swimming-MR    36.97      36.32        
 10 Creter, Evan F      10 HYB-MR                 34.78      36.99        
 11 Hyndman, Nathaniel  10 Unhes-Mr-MR            37.42      37.00        
 12 Topping, Henry J    10 Flying Dolphins-MR     37.17      37.03        
 13 Lee, Jayden M       10 FLY-MR                 37.35      37.17        
 14 Chan, Aidan          9 FLY-MR                    NT      37.37        
 15 Raykis, Sean        10 Express Swimming-MR    37.90      37.63        
 16 Mazo, Or            10 Unhes-Mr-MR            38.66      37.75        
 17 King, Anthony S     10 Unhes-Mr-MR            38.19      37.96        
 18 Schmitt, Alex J     10 Express Swimming-MR       NT      38.02        
 19 Chang, Matthew A     8 FLY-MR                 44.13      38.12        
 20 Andrejczuk, Peter   10 LBA-MR                 39.50      38.42        
 21 Lin, Linus           9 FLY-MR                 38.29      38.48        
 22 Ding, Charlie W      9 FLY-MR                 42.09      38.72        
 23 Jiang, Junyi         9 FLY-MR                    NT      38.88        
 24 Shapiro, Jason M    10 LBA-MR                    NT      39.51        
 25 Wang, Jason Z        8 HYB-MR                 40.73      39.74        
 26 Dissanayake, Ryan    8 FLY-MR                 42.34      40.02        
 27 Globuschutz, Frank   8 HYB-MR                 47.14      40.06        
 28 Chang, Henry         9 Express Swimming-MR    40.47      40.17        
 29 Hernandez, Dr. Ele  10 SSC-MR                 50.00      40.75        
 30 Knight, Liam M       9 EHY-MR                 42.27      40.85        
 31 Roonprapunt, Jesse  10 Flying Dolphins-MR     44.32      41.12        
 32 Spagnoletti, Lucas  10 HYB-MR                 43.85      41.65        
 33 Mehta, Arav a       10 Flying Dolphins-MR        NT      41.78        
 34 Minchala, Ismael F   9 FLY-MR                 41.28      41.79        
 35 Calhoun, Ethan D     9 Express Swimming-MR    43.62      42.35        
 36 Zuckman, Branden M  10 Unhes-Mr-MR            42.79      42.99        
 37 Shah, Nix M         10 Flying Dolphins-MR     42.82      43.27        
 38 Freund, Jonah T     10 Express Swimming-MR    39.99      43.45        
 39 Beaudry, Edward M   10 SSC-MR                 44.20      43.75        
 40 Burgin, Matthew J   10 HYB-MR                 46.39      44.30        
 41 Paggi, Zach A        8 LBA-MR                 45.74      44.39        
 42 Murphy, Harrison P   9 Express Swimming-MR  1:04.35      44.40        
 43 Stueber, Aidan C    10 WISC-MR                43.39      44.49        
 44 McGraime, Andre B   10 CSDC-MR                45.24      44.56        
 45 Glass, Logan W       9 WISC-MR                43.72      44.84        
 46 Gmelch, Robert J    10 WISC-MR                45.13      44.99        
 47 MA, Emanuel         10 Express Swimming-MR    42.65      45.09        
 48 Yao, Maxwell         7 Express Swimming-MR       NT      45.67        
 49 Souberbielle, Sant  10 Express Swimming-MR    45.68      45.83        
 50 Baldwin, Ryan T      8 UN-LI-MR                  NT      45.85        
 51 Krishnan, Ajay       8 FLY-MR                    NT      46.27        
 52 Nguyen, Dylan M     10 WISC-MR                44.80      46.52        
 53 Stern, Noah I        8 Express Swimming-MR    57.08      47.20        
 54 Frederick, Bryce A   9 Unhes-Mr-MR               NT      48.08        
 55 Czartosieski, Evan   8 SSC-MR                 55.00      48.19        
 56 Beaudry, Jack H     10 SSC-MR                 48.27      49.08        
 57 Viollis, Logan      10 SSC-MR                 47.00      49.30        
 58 Guglielmo, Gerard   10 LBA-MR                 47.52      49.47        
 59 Beaudry, Charlie S   8 SSC-MR                 50.65      50.20        
 60 Korytny, Alan        9 Unhes-Mr-MR            50.46      51.33        
 61 Wang, Oscar         10 HYB-MR                 50.98      51.41        
 62 Shah, Aryan         10 Express Swimming-MR  1:03.19      56.73        
 63 Ackerman, Lucas J    8 CSDC-MR                   NT      58.35        
 64 Deangelis, Nichola   6 LBA-MR               1:01.70      58.60        
 65 MA, Joshua           8 Express Swimming-MR       NT    1:02.49        
 66 Enriguez, Trey       7 Express Swimming-MR       NT    1:05.64        
 67 Carney, Callen M     7 LBA-MR                    NT    1:05.95        
 68 McCaffrey, Matthew   9 LBA-MR                    NT    1:07.76        
 69 Serafin, Oren B      6 Express Swimming-MR       NT    1:09.98        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Beaman, Shawn F     10 Flying Dolphins-MR   1:15.05    1:13.04        
  2 Mountantonakis, Ma  10 FLY-MR               1:14.28    1:13.26        
  3 Hamm, William B     10 WISC-MR              1:22.91    1:15.71        
  4 Davis-Whittaker, J  10 FLY-MR               1:16.87    1:16.04        
  5 Tang, Richard       10 Express Swimming-MR  1:19.77    1:17.61        
  6 Piedrahita, Julian  10 Express Swimming-MR       NT    1:19.83        
  7 Smith, Colin P      10 Express Swimming-MR  1:25.43    1:21.76        
  8 Lee, Jayden M       10 FLY-MR               1:22.72    1:21.98        
  9 Lombard, Ryan C      9 Express Swimming-MR  1:23.35    1:22.68        
 10 Schmitt, Alex J     10 Express Swimming-MR       NT    1:23.53        
 11 Savas, Brayden T     9 SSC-MR               1:26.00    1:23.84        
 12 Andrejczuk, Peter   10 LBA-MR               1:30.67    1:23.97        
 13 Chan, Aidan          9 FLY-MR               1:25.26    1:24.17        
 14 Leung, Lance        10 FLY-MR               1:19.79    1:24.62        
 15 Lin, Linus           9 FLY-MR               1:29.01    1:26.53        
 16 Jiang, Junyi         9 FLY-MR               1:28.33    1:27.25        
 17 Sharkey, Caleb      10 Flying Dolphins-MR   1:29.01    1:27.47        
 18 Topping, Henry J    10 Flying Dolphins-MR   1:25.89    1:27.55        
 19 Chang, Matthew A     8 FLY-MR               1:36.98    1:27.82        
 20 Raykis, Sean        10 Express Swimming-MR  1:30.55    1:28.03        
 21 Ding, Charlie W      9 FLY-MR               1:37.52    1:30.33        
 22 Hernandez, Dr. Ele  10 SSC-MR               1:50.00    1:30.45        
 23 Wang, Jason Z        8 HYB-MR               1:33.32    1:30.67        
 24 Dissanayake, Ryan    8 FLY-MR               1:40.64    1:33.31        
 25 Freund, Jonah T     10 Express Swimming-MR  1:36.03    1:33.38        
 26 Minchala, Ismael F   9 FLY-MR               1:33.89    1:33.66        
 27 Calhoun, Ethan D     9 Express Swimming-MR  1:39.52    1:34.18        
 28 Edell, Truman E      9 Flying Dolphins-MR   1:35.58    1:34.58        
 29 Leroy, Max          10 HYB-MR               1:37.83    1:35.29        
 30 Spagnoletti, Lucas  10 HYB-MR               1:49.87    1:36.02        
 31 Chang, Henry         9 Express Swimming-MR  1:33.34    1:36.07        
 32 Globuschutz, Frank   8 HYB-MR               1:49.61    1:36.31        
 33 Brown, Reilly J      9 CSDC-MR              1:36.21    1:36.39        
 34 Paggi, Zach A        8 LBA-MR               1:55.00    1:36.52        
 35 Zuckman, Branden M  10 Unhes-Mr-MR          1:33.83    1:37.13        
 36 Kleinman, Andrew W  10 Express Swimming-MR  1:42.85    1:37.79        
 37 Borukhov, Elan       9 Aquaflames-MR             NT    1:39.33        
 38 Beaudry, Edward M   10 SSC-MR               1:31.62    1:39.50        
 39 Zhu, Aidan           9 Flying Dolphins-MR   1:44.25    1:39.70        
 40 Tortora, Patrick D   8 HYB-MR                    NT    1:40.49        
 41 Stueber, Aidan C    10 WISC-MR              1:36.66    1:41.94        
 42 Yao, Maxwell         7 Express Swimming-MR       NT    1:43.30        
 43 Nguyen, Dylan M     10 WISC-MR              2:12.64    1:43.44        
 44 Burgin, Matthew J   10 HYB-MR               1:53.29    1:43.69        
 45 DiSalvio, Luciano   10 LBA-MR                    NT    1:44.09        
 46 Gmelch, Robert J    10 WISC-MR              1:49.04    1:44.37        
 47 Aldridge, Brian C   10 LBA-MR                    NT    1:45.95        
 48 Czartosieski, Evan   8 SSC-MR               2:00.00    1:46.03        
 49 Stern, Noah I        8 Express Swimming-MR       NT    1:46.88        
 50 Baldwin, Ryan T      8 UN-LI-MR                  NT    1:47.11        
 51 Lee, Ethan           7 Aquaflames-MR             NT    1:48.91        
 52 Souberbielle, Sant  10 Express Swimming-MR  1:48.40    1:49.27        
 53 Beaudry, Jack H     10 SSC-MR               1:45.00    1:49.91        
 54 Ehlers, Jon D        8 WISC-MR              2:15.55    1:54.40        
 55 Krishnan, Ajay       8 FLY-MR                    NT    1:54.56        
 56 Beaudry, Charlie S   8 SSC-MR               1:50.00    1:57.02        
 57 Wang, Oscar         10 HYB-MR               2:00.61    1:57.51        
 58 Ackerman, Lucas J    8 CSDC-MR              2:04.21    1:58.41        
 59 Kozlik, Brandon M   10 LBA-MR                    NT    1:58.68        
 60 Kleinman, Evan J     8 Express Swimming-MR       NT    1:58.82        
 61 Shah, Dylan R        9 Flying Dolphins-MR   2:15.74    2:02.33        
 62 Emiri, Dion         10 LBA-MR                    NT    2:04.41        
 63 Shah, Aryan         10 Express Swimming-MR  2:04.90    2:09.05        
 64 Frederick, Bryce A   9 Unhes-Mr-MR               NT    2:10.48        
 65 Dauterman, Henry G   9 Express Swimming-MR       NT    2:18.20        
 66 Marra, Anthony J     7 LBA-MR               2:08.53    2:19.66        
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mountantonakis, Ma  10 FLY-MR                 41.12      39.54        
  2 Tang, Richard       10 Express Swimming-MR    41.96      40.70        
  3 Beaman, Shawn F     10 Flying Dolphins-MR     41.28      40.87        
  4 Savas, Brayden T     9 SSC-MR                 43.00      42.82        
  5 Andrejczuk, Peter   10 LBA-MR                 44.22      43.26        
  6 Hamm, William B     10 WISC-MR                43.68      43.38        
  7 Raykis, Sean        10 Express Swimming-MR    45.71      44.33        
  8 Topping, Henry J    10 Flying Dolphins-MR     45.55      44.95        
  9 Chan, Aidan          9 FLY-MR                 45.62      45.39        
 10 Piedrahita, Julian  10 Express Swimming-MR       NT      45.69        
 11 Chang, Henry         9 Express Swimming-MR    46.63      45.99        
 12 King, Anthony S     10 Unhes-Mr-MR            47.56      46.21        
 13 Zuckman, Branden M  10 Unhes-Mr-MR            50.65      46.80        
 14 Lee, Jayden M       10 FLY-MR                 46.70      47.39        
 15 Calhoun, Ethan D     9 Express Swimming-MR    51.61      47.45        
 16 Creter, Evan F      10 HYB-MR                 45.76      47.98        
 17 Jiang, Junyi         9 FLY-MR                 47.57      48.08        
 18 Wang, Jason Z        8 HYB-MR               1:05.42      48.55        
 19 Lin, Linus           9 FLY-MR                 44.75      48.91        
 20 Schmitt, Alex J     10 Express Swimming-MR       NT      49.02        
 21 Mazo, Or            10 Unhes-Mr-MR            55.78      49.31        
 22 Chang, Matthew A     8 FLY-MR                    NT      49.51        
 23 Ding, Charlie W      9 FLY-MR                 51.00      49.67        
 24 Knight, Liam M       9 EHY-MR                 49.93      50.07        
 25 Lombard, Ryan C      9 Express Swimming-MR    48.28      50.36        
 26 Shapiro, Jason M    10 LBA-MR                    NT      50.56        
 27 Yao, Maxwell         7 Express Swimming-MR       NT      51.04        
 28 Viollis, Logan      10 SSC-MR                 49.00      51.44        
 29 Roonprapunt, Jesse  10 Flying Dolphins-MR     57.10      52.13        
 30 Mehta, Arav a       10 Flying Dolphins-MR        NT      52.66        
 31 Beaudry, Edward M   10 SSC-MR                 54.00      52.84        
 32 Dissanayake, Ryan    8 FLY-MR                 55.17      52.86        
 33 Shah, Nix M         10 Flying Dolphins-MR     53.82      53.34        
 34 MA, Emanuel         10 Express Swimming-MR    53.91      53.93        
 35 Globuschutz, Frank   8 HYB-MR               1:03.50      54.14        
 36 Murphy, Harrison P   9 Express Swimming-MR  1:15.64      54.22        
 37 Krishnan, Ajay       8 FLY-MR                    NT      54.53        
 38 Minchala, Ismael F   9 FLY-MR                 52.08      55.43        
 39 Stueber, Aidan C    10 WISC-MR                54.48      55.44        
 40 Hernandez, Dr. Ele  10 SSC-MR                 55.00      55.56        
 41 Souberbielle, Sant  10 Express Swimming-MR    56.10      55.94        
 42 Czartosieski, Evan   8 SSC-MR               1:00.00      56.19        
 43 Beaudry, Charlie S   8 SSC-MR                 56.49      56.80        
 44 Nguyen, Dylan M     10 WISC-MR                57.14      57.28        
 45 Gmelch, Robert J    10 WISC-MR                54.06      57.48        
 46 Stern, Noah I        8 Express Swimming-MR       NT      57.52        
 47 Baldwin, Ryan T      8 UN-LI-MR                  NT      58.13        
 48 Beaudry, Jack H     10 SSC-MR                 57.49      58.71        
 49 Deangelis, Nichola   6 LBA-MR               1:04.08      59.84        
 50 Ackerman, Lucas J    8 CSDC-MR                   NT      59.87        
 51 Glass, Logan W       9 WISC-MR                57.72      59.88        
 52 Korytny, Alan        9 Unhes-Mr-MR            58.90      59.92        
 53 McCaffrey, Matthew   9 LBA-MR                    NT    1:00.09        
 54 Frederick, Bryce A   9 Unhes-Mr-MR               NT    1:01.71        
 55 Paggi, Zach A        8 LBA-MR                 55.53    1:01.91        
 56 McGraime, Andre B   10 CSDC-MR              1:01.82    1:03.21        
 57 Guglielmo, Gerard   10 LBA-MR                 54.53    1:03.89        
 58 Burgin, Matthew J   10 HYB-MR               1:06.77    1:04.31        
 59 MA, Joshua           8 Express Swimming-MR       NT    1:04.95        
 60 Wang, Oscar         10 HYB-MR                    NT    1:10.21        
 61 Enriguez, Trey       7 Express Swimming-MR       NT    1:13.21        
 62 Carney, Callen M     7 LBA-MR                    NT    1:15.20        
 63 Serafin, Oren B      6 Express Swimming-MR       NT    1:36.96        
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O    10 HYB-MR               1:21.39    1:20.52        
  2 Hamm, William B     10 WISC-MR              1:35.55    1:28.65        
  3 Beaman, Shawn F     10 Flying Dolphins-MR   1:31.50    1:32.50        
  4 Andrejczuk, Peter   10 LBA-MR               1:40.11    1:33.38        
  5 Savas, Brayden T     9 SSC-MR               1:35.14    1:34.51        
  6 Piedrahita, Julian  10 Express Swimming-MR       NT    1:34.57        
  7 Raykis, Sean        10 Express Swimming-MR  1:38.30    1:36.22        
  8 Smith, Colin P      10 Express Swimming-MR  1:39.97    1:37.19        
  9 King, Anthony S     10 Unhes-Mr-MR          2:02.95    1:37.65        
 10 Zuckman, Branden M  10 Unhes-Mr-MR          1:39.94    1:39.28        
 11 Chang, Henry         9 Express Swimming-MR  1:40.30    1:40.28        
 12 Mazo, Or            10 Unhes-Mr-MR          1:43.90    1:41.81        
 13 Sharkey, Caleb      10 Flying Dolphins-MR   1:42.33    1:42.28        
 14 Schmitt, Alex J     10 Express Swimming-MR       NT    1:44.53        
 15 Calhoun, Ethan D     9 Express Swimming-MR  1:49.33    1:45.14        
 16 Brown, Reilly J      9 CSDC-MR              1:45.61    1:45.80        
 17 Kleinman, Andrew W  10 Express Swimming-MR  1:55.45    1:52.09        
 18 Beaudry, Edward M   10 SSC-MR               1:58.00    1:56.58        
 19 Hernandez, Dr. Ele  10 SSC-MR               2:00.00    1:58.29        
 20 Zhu, Aidan           9 Flying Dolphins-MR   1:50.03    1:58.49        
 21 Beaudry, Charlie S   8 SSC-MR               1:50.00    1:58.81        
 22 Czartosieski, Evan   8 SSC-MR               2:10.00    1:59.01        
 23 DiSalvio, Luciano   10 LBA-MR                    NT    2:00.70        
 24 Souberbielle, Sant  10 Express Swimming-MR  1:58.76    2:02.35        
 25 Beaudry, Jack H     10 SSC-MR               2:03.00    2:02.64        
 26 Aldridge, Brian C   10 LBA-MR                    NT    2:06.48        
 27 Emiri, Dion         10 LBA-MR                    NT    2:11.63        
 28 Korytny, Alan        9 Unhes-Mr-MR               NT    2:12.80        
 29 Shah, Dylan R        9 Flying Dolphins-MR   2:12.45    2:13.02        
 30 Shah, Aryan         10 Express Swimming-MR  2:28.76    2:13.68        
 31 Kozlik, Brandon M   10 LBA-MR                    NT    2:14.49        
 32 Stern, Noah I        8 Express Swimming-MR       NT    2:18.90        
 33 Kleinman, Evan J     8 Express Swimming-MR       NT    2:19.10        
 34 Wang, Oscar         10 HYB-MR                    NT    2:30.40        
 35 Marra, Anthony J     7 LBA-MR               2:25.43    2:45.60        
 -- Edell, Truman E      9 Flying Dolphins-MR   1:46.79         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O    10 HYB-MR                 42.88      45.00        
  2 Leung, Lance        10 FLY-MR                 47.12      47.75        
  3 Tang, Richard       10 Express Swimming-MR    48.12      48.00        
  4 Topping, Henry J    10 Flying Dolphins-MR     48.98      48.08        
  5 Schmitt, Alex J     10 Express Swimming-MR       NT      49.50        
  6 Andrejczuk, Peter   10 LBA-MR                 53.36      49.87        
  7 Shapiro, Jason M    10 LBA-MR                    NT      50.37        
  8 Davis-Whittaker, J  10 FLY-MR                 54.19      50.56        
  9 Lee, Jayden M       10 FLY-MR                 49.52      50.57        
 10 Freund, Jonah T     10 Express Swimming-MR    58.17      50.76        
 11 Piedrahita, Julian  10 Express Swimming-MR       NT      51.30        
 12 Chan, Aidan          9 FLY-MR                 50.56      51.32        
 13 Mazo, Or            10 Unhes-Mr-MR          1:00.81      52.08        
 14 Spagnoletti, Lucas  10 HYB-MR                 56.78      52.40        
 15 Raykis, Sean        10 Express Swimming-MR    53.19      52.70        
 16 Zuckman, Branden M  10 Unhes-Mr-MR          1:16.50      53.95        
 17 Savas, Brayden T     9 SSC-MR                 56.49      54.65        
 18 Shah, Dylan R        9 Flying Dolphins-MR     57.61      54.77        
 19 King, Anthony S     10 Unhes-Mr-MR            55.06      54.85        
 20 Lin, Linus           9 FLY-MR                 56.99      54.92        
 21 Sharkey, Caleb      10 Flying Dolphins-MR     56.21      55.18        
 22 Chang, Henry         9 Express Swimming-MR    57.07      55.23        
 23 Kleinman, Andrew W  10 Express Swimming-MR    56.99      55.24        
 24 Beaudry, Jack H     10 SSC-MR                 54.70      55.54        
 25 Wang, Jason Z        8 HYB-MR                 59.66      55.85        
 26 Jiang, Junyi         9 FLY-MR                 57.63      56.01        
 27 Smith, Colin P      10 Express Swimming-MR    59.27      56.38        
 28 Zhu, Aidan           9 Flying Dolphins-MR     58.06      56.89        
 29 Aldridge, Brian C   10 LBA-MR                    NT      57.12        
 30 Beaudry, Edward M   10 SSC-MR               1:00.12      58.28        
 31 Dissanayake, Ryan    8 FLY-MR                    NT      58.60        
 32 Calhoun, Ethan D     9 Express Swimming-MR  1:02.45      58.65        
 33 Ding, Charlie W      9 FLY-MR               1:01.20      58.76        
 34 Korytny, Alan        9 Unhes-Mr-MR          1:03.58      58.85        
 35 Chang, Matthew A     8 FLY-MR               1:01.54      58.86        
 36 Leroy, Max          10 HYB-MR                 57.86      59.27        
 37 Borukhov, Elan       9 Aquaflames-MR             NT      59.32        
 38 Krishnan, Ajay       8 FLY-MR                    NT    1:01.04        
 39 Stueber, Aidan C    10 WISC-MR              1:10.99    1:01.97        
 40 Beaudry, Charlie S   8 SSC-MR               1:00.19    1:02.82        
 41 Hernandez, Dr. Ele  10 SSC-MR               1:10.00    1:02.83        
 42 Nguyen, Dylan M     10 WISC-MR              1:14.77    1:03.60        
 43 Kozlik, Brandon M   10 LBA-MR                    NT    1:03.78        
 44 Yao, Maxwell         7 Express Swimming-MR       NT    1:06.50        
 45 Gmelch, Robert J    10 WISC-MR              1:03.55    1:06.76        
 46 Minchala, Ismael F   9 FLY-MR               1:07.79    1:07.74        
 47 Czartosieski, Evan   8 SSC-MR               1:15.00    1:08.26        
 48 Frederick, Bryce A   9 Unhes-Mr-MR               NT    1:08.46        
 49 Serafin, Oren B      6 Express Swimming-MR       NT    1:08.93        
 50 Lee, Ethan           7 Aquaflames-MR             NT    1:08.95        
 51 Baldwin, Ryan T      8 UN-LI-MR                  NT    1:09.34        
 52 Stern, Noah I        8 Express Swimming-MR       NT    1:09.78        
 53 Tortora, Patrick D   8 HYB-MR                    NT    1:11.27        
 54 Kleinman, Evan J     8 Express Swimming-MR       NT    1:11.29        
 55 Souberbielle, Sant  10 Express Swimming-MR  1:08.69    1:12.43        
 56 Burgin, Matthew J   10 HYB-MR               1:31.47    1:13.46        
 57 Shah, Aryan         10 Express Swimming-MR  1:18.65    1:14.41        
 58 Emiri, Dion         10 LBA-MR                    NT    1:15.69        
 59 Dauterman, Henry G   9 Express Swimming-MR       NT    1:17.48        
 60 Dalton, John J       9 LBA-MR                    NT    1:22.61        
 61 Ackerman, Lucas J    8 CSDC-MR                   NT    1:24.30        
 -- Globuschutz, Frank   8 HYB-MR               1:17.26         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Tang, Richard       10 Express Swimming-MR  1:45.55    1:42.45        
  2 Mountantonakis, Ma  10 FLY-MR               1:45.89    1:42.64        
  3 Andrejczuk, Peter   10 LBA-MR               1:50.61    1:45.35        
  4 Schmitt, Alex J     10 Express Swimming-MR       NT    1:47.66        
  5 Topping, Henry J    10 Flying Dolphins-MR   1:50.54    1:48.41        
  6 Piedrahita, Julian  10 Express Swimming-MR       NT    1:49.77        
  7 Shapiro, Jason M    10 LBA-MR                    NT    1:50.74        
  8 Chan, Aidan          9 FLY-MR               1:54.41    1:51.33        
  9 Spagnoletti, Lucas  10 HYB-MR               2:02.34    1:53.37        
 10 Freund, Jonah T     10 Express Swimming-MR  1:58.03    1:53.39        
 11 Beaman, Shawn F     10 Flying Dolphins-MR   2:04.75    1:53.51        
 12 Mehta, Arav a       10 Flying Dolphins-MR        NT    1:54.90        
 13 Davis-Whittaker, J  10 FLY-MR                    NT    1:55.57        
 14 Lombard, Ryan C      9 Express Swimming-MR  1:59.97    1:56.53        
 15 Lin, Linus           9 FLY-MR                    NT    1:57.73        
 16 Beaudry, Jack H     10 SSC-MR               1:53.63    1:57.87        
 17 Calhoun, Ethan D     9 Express Swimming-MR  2:04.76    1:57.97        
 18 Savas, Brayden T     9 SSC-MR               1:56.00    1:57.99        
 19 Murphy, Harrison P   9 Express Swimming-MR  2:21.21    1:58.12        
 20 Raykis, Sean        10 Express Swimming-MR  1:56.74    1:59.38        
 21 Hyndman, Nathaniel  10 Unhes-Mr-MR               NT    1:59.61        
 22 King, Anthony S     10 Unhes-Mr-MR          2:21.14    2:00.57        
 23 Mazo, Or            10 Unhes-Mr-MR          2:03.22    2:00.69        
 24 Viollis, Logan      10 SSC-MR               2:02.00    2:00.89        
 25 Jiang, Junyi         9 FLY-MR               1:59.68    2:03.17        
 26 Chang, Henry         9 Express Swimming-MR  2:03.45    2:03.84        
 27 Leroy, Max          10 HYB-MR               2:03.34    2:04.80        
 28 Chang, Matthew A     8 FLY-MR               2:10.88    2:05.66        
 29 Dissanayake, Ryan    8 FLY-MR                    NT    2:06.16        
 30 MA, Emanuel         10 Express Swimming-MR  2:01.96    2:08.11        
 31 Korytny, Alan        9 Unhes-Mr-MR          2:14.65    2:08.98        
 32 Beaudry, Edward M   10 SSC-MR               2:06.94    2:09.67        
 33 Glass, Logan W       9 WISC-MR              2:07.99    2:11.14        
 34 Gmelch, Robert J    10 WISC-MR                   NT    2:12.01        
 35 Wang, Oscar         10 HYB-MR                    NT    2:12.64        
 36 Krishnan, Ajay       8 FLY-MR                    NT    2:13.00        
 37 Stueber, Aidan C    10 WISC-MR              2:19.60    2:13.67        
 38 Hernandez, Dr. Ele  10 SSC-MR               2:20.00    2:15.41        
 39 Ding, Charlie W      9 FLY-MR                    NT    2:15.93        
 40 Roonprapunt, Jesse  10 Flying Dolphins-MR   2:29.38    2:16.36        
 41 Beaudry, Charlie S   8 SSC-MR               2:15.00    2:18.03        
 42 Nguyen, Dylan M     10 WISC-MR              2:15.35    2:23.22        
 43 Minchala, Ismael F   9 FLY-MR                    NT    2:26.53        
 44 Frederick, Bryce A   9 Unhes-Mr-MR               NT    2:26.63        
 45 Baldwin, Ryan T      8 UN-LI-MR                  NT    2:27.71        
 46 McGraime, Andre B   10 CSDC-MR                   NT    2:32.31        
 47 Burgin, Matthew J   10 HYB-MR               3:08.66    2:32.95        
 48 MA, Joshua           8 Express Swimming-MR       NT    2:35.45        
 49 Czartosieski, Evan   8 SSC-MR               2:35.00    2:36.80        
 50 Guglielmo, Gerard   10 LBA-MR                    NT    2:38.75        
 51 Shah, Nix M         10 Flying Dolphins-MR   2:26.08    2:43.31        
 -- Souberbielle, Sant  10 Express Swimming-MR  2:33.65         DQ        
      Alternating Kick
 -- Ackerman, Lucas J    8 CSDC-MR                   NT         DQ        
      Pulling on lane line
 -- Shah, Aryan         10 Express Swimming-MR  2:55.43         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Boys 10 & Under 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O    10 HYB-MR                 33.45      33.94        
  2 Hamm, William B     10 WISC-MR                42.09      37.85        
  3 Davis-Whittaker, J  10 FLY-MR                 43.15      38.49        
  4 Tang, Richard       10 Express Swimming-MR    52.17      40.53        
  5 Beaman, Shawn F     10 Flying Dolphins-MR     41.71      40.60        
  6 Savas, Brayden T     9 SSC-MR                 40.00      41.01        
  7 Leung, Lance        10 FLY-MR                 45.12      42.13        
  8 Lee, Jayden M       10 FLY-MR                 42.18      42.92        
  9 King, Anthony S     10 Unhes-Mr-MR            46.81      44.35        
 10 Topping, Henry J    10 Flying Dolphins-MR     44.40      44.43        
 11 Chang, Matthew A     8 FLY-MR                 49.72      44.69        
 12 Piedrahita, Julian  10 Express Swimming-MR       NT      46.89        
 13 Raykis, Sean        10 Express Swimming-MR       NT      47.08        
 14 Mazo, Or            10 Unhes-Mr-MR            49.12      47.25        
 15 Schmitt, Alex J     10 Express Swimming-MR       NT      47.32        
 16 Lin, Linus           9 FLY-MR                 47.69      47.33        
 17 Spagnoletti, Lucas  10 HYB-MR                 57.46      47.62        
 18 Chang, Henry         9 Express Swimming-MR    47.11      48.76        
 19 Jiang, Junyi         9 FLY-MR                 51.75      49.24        
 20 Chan, Aidan          9 FLY-MR                 48.80      49.70        
 21 Shapiro, Jason M    10 LBA-MR                    NT      50.19        
 22 Dissanayake, Ryan    8 FLY-MR                 58.06      50.38        
 23 Minchala, Ismael F   9 FLY-MR                 51.80      50.41        
 24 Wang, Jason Z        8 HYB-MR                 58.55      50.58        
 25 Ding, Charlie W      9 FLY-MR                 50.38      51.06        
 26 Smith, Colin P      10 Express Swimming-MR    53.43      51.53        
 27 Edell, Truman E      9 Flying Dolphins-MR     57.25      53.77        
 28 Brown, Reilly J      9 CSDC-MR                   NT      54.51        
 29 Kleinman, Andrew W  10 Express Swimming-MR    57.89      55.20        
 30 Calhoun, Ethan D     9 Express Swimming-MR       NT      57.12        
 31 Leroy, Max          10 HYB-MR               1:00.12      57.43        
 32 Burgin, Matthew J   10 HYB-MR               1:10.95      57.94        
 33 Beaudry, Edward M   10 SSC-MR                 56.34      58.45        
 34 Paggi, Zach A        8 LBA-MR                    NT      58.73        
 35 DiSalvio, Luciano   10 LBA-MR                    NT      59.73        
 36 Nguyen, Dylan M     10 WISC-MR              1:08.01      59.88        
 36 Gmelch, Robert J    10 WISC-MR              1:03.96      59.88        
 38 Baldwin, Ryan T      8 UN-LI-MR                  NT    1:00.03        
 39 Ehlers, Jon D        8 WISC-MR              1:15.55    1:00.46        
 40 Beaudry, Jack H     10 SSC-MR                 56.33    1:00.62        
 41 Krishnan, Ajay       8 FLY-MR                    NT    1:02.94        
 42 Shah, Aryan         10 Express Swimming-MR  1:11.86    1:07.40        
 43 Frederick, Bryce A   9 Unhes-Mr-MR               NT    1:07.45        
 44 Korytny, Alan        9 Unhes-Mr-MR               NT    1:07.77        
 45 Stueber, Aidan C    10 WISC-MR              1:01.55    1:08.15        
 46 Souberbielle, Sant  10 Express Swimming-MR  1:05.79    1:09.63        
 47 Kleinman, Evan J     8 Express Swimming-MR       NT    1:10.28        
 48 Tortora, Patrick D   8 HYB-MR                    NT    1:11.23        
 49 Wang, Oscar         10 HYB-MR                    NT    1:15.51        
 50 Marra, Anthony J     7 LBA-MR               1:27.53    1:39.67        
 -- Globuschutz, Frank   8 HYB-MR               1:05.68         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Beaudry, Charlie S   8 SSC-MR               1:03.76         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 10 & Under 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mendoza, Aaron O    10 HYB-MR               1:18.20    1:17.53        
  2 Hamm, William B     10 WISC-MR              1:28.47    1:25.21        
  3 Savas, Brayden T     9 SSC-MR               1:32.74    1:33.11        
  4 Hyndman, Nathaniel  10 Unhes-Mr-MR          1:45.33    1:40.20        
  5 Lee, Jayden M       10 FLY-MR               1:42.52    1:42.26        
  6 Creter, Evan F      10 HYB-MR               1:39.57    1:45.65        
  7 Chang, Henry         9 Express Swimming-MR       NT    1:50.08        
  8 Zuckman, Branden M  10 Unhes-Mr-MR          1:58.52    1:52.29        
  9 Lombard, Ryan C      9 Express Swimming-MR       NT    1:52.83        
 10 Spagnoletti, Lucas  10 HYB-MR               2:03.85    1:54.98        
 11 Raykis, Sean        10 Express Swimming-MR       NT    1:58.79        
 12 Wang, Jason Z        8 HYB-MR               2:22.97    2:00.33        
 13 Davis-Whittaker, J  10 FLY-MR               2:05.60    2:04.39        
 14 Calhoun, Ethan D     9 Express Swimming-MR       NT    2:05.18        
 15 Viollis, Logan      10 SSC-MR               2:06.00    2:07.75        
 16 MA, Emanuel         10 Express Swimming-MR  2:08.29    2:09.22        
 17 Leroy, Max          10 HYB-MR                    NT    2:13.15        
 18 Beaudry, Jack H     10 SSC-MR               2:03.55    2:13.40        
 19 Glass, Logan W       9 WISC-MR              2:01.11    2:15.67        
 20 Beaudry, Edward M   10 SSC-MR               2:06.49    2:15.68        
 21 Globuschutz, Frank   8 HYB-MR                    NT    2:22.80        
 -- Knight, Liam M       9 EHY-MR               1:57.82         DQ        
      One hand touch
 -- Beaudry, Charlie S   8 SSC-MR               2:25.00         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan         12 Express Swimming-MR    29.93      29.58        
  2 Bishop, William L   12 Flying Dolphins-MR     30.99      30.04        
  3 Varrichio, Chris R  12 SSC-MR                 30.44      30.61        
  4 Rasquinha, Rohit A  12 Express Swimming-MR    30.48      30.67        
  5 Nasta, Mike V       12 SSC-MR                 30.46      30.81        
  6 LaBianca, Jack B    12 Express Swimming-MR    31.51      30.96        
  7 Lugo, Aron R        12 Express Swimming-MR    30.40      31.11        
  8 Zhou, Andrew Y      12 FLY-MR                 31.25      31.16        
  9 Andersen, Frankie   12 SSC-MR                 32.08      31.86        
 10 Chang, Steven R     11 FLY-MR                 32.31      32.25        
 11 Larice, Jonathan    12 HYB-MR                 34.23      32.26        
 12 Scalia, Anthony D   11 SSC-MR                 33.02      32.37        
 13 Rossi, Blake C      12 HYB-MR                 33.59      32.66        
 14 Hsieh, Ethan        11 UN-LI-MR               34.03      33.10        
 15 Bibolov, Nick       12 SSC-MR                 33.26      33.47        
 16 Sansano, Matthew A  11 Express Swimming-MR    33.48      33.70        
 17 Mackinnon, Colin R  12 Flying Dolphins-MR     36.07      34.22        
 18 Buccino, Michael A  11 LBA-MR                 35.71      35.00        
 19 Lim, James          11 FLY-MR                 34.99      35.19        
 20 Mollica, Christian  12 Express Swimming-MR    34.77      35.24        
 21 Leroy, Pierre       11 HYB-MR                 37.33      35.43        
 22 Slavin, Eric J      11 Unhes-Mr-MR            33.78      35.52        
 23 Okounev, Luke       12 Unhes-Mr-MR               NT      35.71        
 24 Martin, Tim J       11 SSC-MR                 35.43      35.78        
 25 Jhong, Ethan        11 Express Swimming-MR    36.95      35.84        
 26 Shapiro, Ryan J     11 LBA-MR                    NT      36.04        
 27 Martin, Gabe C      12 SSC-MR                 36.00      36.23        
 28 Hoerning, Samuel L  12 HYB-MR                 37.22      36.43        
 29 Weingarten, Trista  11 CSDC-MR                35.59      36.50        
 30 Corbett, Ty         11 WISC-MR                37.49      36.72        
 31 Siatsis, Thomas     12 LBA-MR                    NT      36.96        
 32 Wagner, Kurt G      12 HYB-MR                 40.52      37.22        
 33 Dorr, Henry J       11 Flying Dolphins-MR     37.37      37.43        
 34 Spagnoletti, Evan   12 HYB-MR                 38.86      38.07        
 35 Harrilal, Ayden B   11 Express Swimming-MR    37.30      38.17        
 36 Schimmel, Dylan R   11 LBA-MR                    NT      38.23        
 37 Ortof, Max L        12 Express Swimming-MR    38.44      39.00        
 38 Kramer, Cooper J    12 LBA-MR                 40.47      39.37        
 39 Feuer, David        12 Express Swimming-MR    43.96      39.40        
 40 Young, Greg C       12 Express Swimming-MR       NT      39.57        
 41 Apat, Joseph R      11 Express Swimming-MR    40.15      39.61        
 42 Christie, Richard   11 WISC-MR                40.45      39.62        
 43 Young, Aaron M      11 SSC-MR                 45.00      39.76        
 44 Guerron, Ryan A     11 SSC-MR                 43.00      40.46        
 45 Heaney, William M   12 LBA-MR                    NT      40.63        
 46 D'Andrea, Jack      12 SSC-MR                 39.00      40.64        
 47 Olsen, Luke D       11 CSDC-MR                39.34      40.99        
 48 Mosheshvili, Ethan  12 LBA-MR                    NT      41.16        
 49 Denaro, Thomas A    11 Flying Dolphins-MR        NT      41.22        
 50 Chan, Wesley        11 FLY-MR                    NT      41.69        
 51 Cardo, Ace          12 LBA-MR                    NT      41.73        
 52 Tsukerman, Ben S    11 LBA-MR                 44.89      42.51        
 53 Kessler, Noah J     11 LBA-MR                    NT      44.32        
 54 Giua, Edoardo R     11 WISC-MR                54.55      44.58        
 55 Kelly, Jacob R      11 CSDC-MR                46.47      44.72        
 56 Voelker, Timothy O  11 Express Swimming-MR    52.76      44.91        
 57 Mcmillan, Obadiah   11 Unhes-Mr-MR               NT      45.31        
 58 Hari, Akash         12 Express Swimming-MR       NT      46.96        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan         12 Express Swimming-MR  1:05.11    1:04.92        
  2 Varrichio, Chris R  12 SSC-MR               1:07.37    1:05.92        
  3 Bishop, William L   12 Flying Dolphins-MR   1:08.95    1:07.44        
  4 Rasquinha, Rohit A  12 Express Swimming-MR  1:08.44    1:08.17        
  5 Nasta, Mike V       12 SSC-MR               1:09.24    1:08.56        
  6 Lugo, Aron R        12 Express Swimming-MR  1:08.63    1:08.95        
  7 Zhou, Andrew Y      12 FLY-MR               1:08.34    1:09.59        
  8 Andersen, Frankie   12 SSC-MR               1:12.00    1:10.21        
  9 Souidi, Samir M     12 LBA-MR               1:10.82    1:10.60        
 10 Chang, Steven R     11 FLY-MR               1:11.19    1:10.80        
 11 Khanas, Vladyslav   12 Unhes-Mr-MR          1:10.77    1:11.07        
 12 Scalia, Anthony D   11 SSC-MR               1:16.57    1:11.45        
 13 Bibolov, Nick       12 SSC-MR               1:12.45    1:12.11        
 14 Deguzman, Anthony   12 Unhes-Mr-MR          1:14.57    1:13.71        
 15 Larice, Jonathan    12 HYB-MR               1:16.45    1:13.85        
 16 Zhao, Colin E       12 FLY-MR               1:16.51    1:15.18        
 17 Martin, Tim J       11 SSC-MR               1:18.64    1:16.37        
 18 Chan, Joshua A      12 FLY-MR               1:16.04    1:16.50        
 19 Hsieh, Ethan        11 UN-LI-MR             1:15.87    1:16.58        
 20 Lim, James          11 FLY-MR               1:18.32    1:17.34        
 21 Leroy, Pierre       11 HYB-MR               1:22.49    1:17.43        
 22 Diaz, Floyd G       11 Unhes-Mr-MR          1:16.98    1:17.64        
 23 Stewart, Alexander  11 Flying Dolphins-MR   1:16.32    1:17.66        
 24 Sansano, Matthew A  11 Express Swimming-MR  1:14.28    1:18.29        
 25 Shen, Jeremy        12 Flying Dolphins-MR   1:19.44    1:18.51        
 26 Siatsis, Thomas     12 LBA-MR                    NT    1:19.88        
 27 Buccino, Michael A  11 LBA-MR               1:18.77    1:19.96        
 28 Protano, Robert T   12 Express Swimming-MR  1:20.43    1:20.27        
 29 Slavin, Eric J      11 Unhes-Mr-MR          1:17.25    1:21.14        
 30 Shapiro, Ryan J     11 LBA-MR                    NT    1:21.27        
 31 Mollica, Christian  12 Express Swimming-MR  1:21.15    1:21.53        
 32 Weingarten, Trista  11 CSDC-MR              1:22.54    1:21.95        
 33 Martin, Gabe C      12 SSC-MR               1:24.00    1:22.50        
 34 Stachtiaris, Jagge  11 Flying Dolphins-MR   1:21.17    1:22.66        
 35 Dorr, Henry J       11 Flying Dolphins-MR   1:24.74    1:22.68        
 36 Okounev, Luke       12 Unhes-Mr-MR          1:23.32    1:22.87        
 37 Harrilal, Ayden B   11 Express Swimming-MR  1:24.90    1:23.87        
 38 Corbett, Ty         11 WISC-MR              1:28.11    1:24.01        
 39 Spagnoletti, Evan   12 HYB-MR               1:30.95    1:24.48        
 40 Hoerning, Samuel L  12 HYB-MR               1:32.75    1:25.23        
 41 Ortof, Max L        12 Express Swimming-MR  1:26.60    1:25.51        
 42 Mavashev, Michael   11 Aquaflames-MR             NT    1:26.77        
 43 Jhong, Ethan        11 Express Swimming-MR  1:23.72    1:27.07        
 44 Apat, Joseph R      11 Express Swimming-MR  1:28.68    1:29.36        
 45 Richter, Isaac      11 LBA-MR               1:30.21    1:29.40        
 46 Schimmel, Dylan R   11 LBA-MR                    NT    1:29.89        
 47 Guerron, Ryan A     11 SSC-MR               1:32.00    1:30.34        
 48 Feuer, David        12 Express Swimming-MR  1:45.65    1:30.60        
 49 Chan, Wesley        11 FLY-MR               1:35.52    1:31.36        
 50 Golduber, Ethan     12 LBA-MR                    NT    1:33.19        
 51 Young, Aaron M      11 SSC-MR               1:37.00    1:33.23        
 52 Romano, Brady P     12 LBA-MR               1:42.84    1:33.97        
 53 Santillan, Angel J  11 LBA-MR                    NT    1:36.09        
 54 Denaro, Thomas A    11 Flying Dolphins-MR   1:40.92    1:36.34        
 55 Hassell, Douglas *  11 WISC-MR              1:40.66    1:39.30        
 56 Voelker, Timothy O  11 Express Swimming-MR  1:54.79    1:41.88        
 57 Mcmillan, Obadiah   11 Unhes-Mr-MR               NT    1:42.22        
 58 Cardo, Ace          12 LBA-MR                    NT    1:42.78        
 59 Li, Wilson          11 Aquaflames-MR             NT    1:43.24        
 60 Viox, Jagger S      12 SSC-MR               1:45.00    1:44.11        
 61 Schafer, Jack D     11 WISC-MR              1:54.44    1:44.82        
 62 Giua, Edoardo R     11 WISC-MR              2:10.11    1:45.02        
 63 Veraszto, Colin R   11 SSC-MR               1:50.00    1:45.16        
 64 Ho, Liam W          11 FLY-MR                    NT    1:51.59        
 65 Ciobanu, Joshua P   11 LBA-MR               2:00.89    1:52.84        
 66 Toor, Kabir S       11 Express Swimming-MR  2:01.74    1:55.49        
 67 Hari, Akash         12 Express Swimming-MR       NT    1:56.02        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan         12 Express Swimming-MR    34.40      35.14        
  2 Nasta, Mike V       12 SSC-MR                 36.10      35.80        
  3 Bishop, William L   12 Flying Dolphins-MR     36.94      36.70        
  4 Deguzman, Anthony   12 Unhes-Mr-MR            36.09      36.81        
  5 Lugo, Aron R        12 Express Swimming-MR    36.86      37.98        
  6 LaBianca, Jack B    12 Express Swimming-MR    38.38      38.13        
  7 Scalia, Anthony D   11 SSC-MR                 37.16      38.23        
  8 Sansano, Matthew A  11 Express Swimming-MR    38.24      38.48        
  9 Jhong, Ethan        11 Express Swimming-MR    39.78      39.12        
 10 Andersen, Frankie   12 SSC-MR                 39.54      39.51        
 11 Hsieh, Ethan        11 UN-LI-MR               38.86      39.52        
 12 Buccino, Michael A  11 LBA-MR                 40.38      40.84        
 13 Bibolov, Nick       12 SSC-MR                 40.82      41.15        
 14 Mollica, Christian  12 Express Swimming-MR    41.32      41.27        
 15 Martin, Tim J       11 SSC-MR                 44.15      41.87        
 16 Diaz, Floyd G       11 Unhes-Mr-MR            43.40      42.61        
 17 Siatsis, Thomas     12 LBA-MR                    NT      43.16        
 18 Spagnoletti, Evan   12 HYB-MR                 47.18      43.17        
 19 Larice, Jonathan    12 HYB-MR                 44.70      43.38        
 20 Mackinnon, Colin R  12 Flying Dolphins-MR     44.69      43.59        
 21 Slavin, Eric J      11 Unhes-Mr-MR            41.37      43.75        
 22 Dorr, Henry J       11 Flying Dolphins-MR     46.68      44.28        
 23 Corbett, Ty         11 WISC-MR                44.37      44.49        
 24 Harrilal, Ayden B   11 Express Swimming-MR    45.09      44.85        
 25 Martin, Gabe C      12 SSC-MR                 45.00      44.95        
 26 Weingarten, Trista  11 CSDC-MR                44.78      45.55        
 27 Kramer, Cooper J    12 LBA-MR                 49.89      45.65        
 28 Denaro, Thomas A    11 Flying Dolphins-MR     52.64      46.77        
 29 Apat, Joseph R      11 Express Swimming-MR    47.30      47.49        
 30 Feuer, David        12 Express Swimming-MR    54.87      48.39        
 31 Christie, Richard   11 WISC-MR                50.58      48.71        
 32 Young, Aaron M      11 SSC-MR                 51.00      48.94        
 33 Shapiro, Ryan J     11 LBA-MR                    NT      48.97        
 34 Guerron, Ryan A     11 SSC-MR                 48.00      49.08        
 35 Voelker, Timothy O  11 Express Swimming-MR       NT      49.20        
 36 Heaney, William M   12 LBA-MR                    NT      49.36        
 37 Ortof, Max L        12 Express Swimming-MR    49.80      49.84        
 38 D'Andrea, Jack      12 SSC-MR                 47.00      49.96        
 39 Schimmel, Dylan R   11 LBA-MR                    NT      50.22        
 40 Olsen, Luke D       11 CSDC-MR                52.04      51.12        
 41 Kelly, Jacob R      11 CSDC-MR                57.30      51.40        
 42 Wagner, Kurt G      12 HYB-MR                 51.59      51.46        
 43 Kessler, Noah J     11 LBA-MR                    NT      51.52        
 44 Mcmillan, Obadiah   11 Unhes-Mr-MR               NT      52.13        
 45 Young, Greg C       12 Express Swimming-MR       NT      54.40        
 46 Giua, Edoardo R     11 WISC-MR                59.99      54.43        
 47 Tsukerman, Ben S    11 LBA-MR                    NT      56.38        
 48 Hari, Akash         12 Express Swimming-MR       NT      57.19        
 49 Cardo, Ace          12 LBA-MR                    NT      59.77        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan         12 Express Swimming-MR  1:13.15    1:13.68        
  2 Varrichio, Chris R  12 SSC-MR               1:15.00    1:17.50        
  3 Nasta, Mike V       12 SSC-MR               1:21.00    1:18.06        
  4 Deguzman, Anthony   12 Unhes-Mr-MR          1:20.14    1:20.70        
  5 Lugo, Aron R        12 Express Swimming-MR  1:26.15    1:21.71        
  6 Bishop, William L   12 Flying Dolphins-MR   1:22.94    1:22.25        
  7 Khanas, Vladyslav   12 Unhes-Mr-MR          1:22.98    1:22.33        
  8 Hsieh, Ethan        11 UN-LI-MR             1:22.73    1:24.47        
  9 Sansano, Matthew A  11 Express Swimming-MR  1:32.32    1:25.73        
 10 Bibolov, Nick       12 SSC-MR               1:23.47    1:26.93        
 11 Stachtiaris, Jagge  11 Flying Dolphins-MR   1:30.58    1:27.51        
 12 Hari, Akash         12 Express Swimming-MR       NT    1:27.88        
 13 Andersen, Frankie   12 SSC-MR               1:22.00    1:28.49        
 14 Shen, Jeremy        12 Flying Dolphins-MR   1:28.57    1:29.31        
 15 Stewart, Alexander  11 Flying Dolphins-MR   1:31.82    1:29.66        
 16 Buccino, Michael A  11 LBA-MR               1:28.80    1:29.69        
 17 Dugo, Jesse D       12 WISC-MR              1:30.99    1:29.70        
 18 Krayets, Eric B     12 Unhes-Mr-MR          1:29.40    1:30.35        
 19 Mollica, Christian  12 Express Swimming-MR  1:30.26    1:32.27        
 20 Martin, Tim J       11 SSC-MR               1:32.45    1:32.70        
 21 Okounev, Luke       12 Unhes-Mr-MR          1:34.67    1:33.57        
 22 Diaz, Floyd G       11 Unhes-Mr-MR          1:33.14    1:33.66        
 23 Jhong, Ethan        11 Express Swimming-MR  1:29.48    1:34.82        
 24 Dorr, Henry J       11 Flying Dolphins-MR   1:40.11    1:35.24        
 25 Harrilal, Ayden B   11 Express Swimming-MR  1:33.45    1:35.60        
 26 Corbett, Ty         11 WISC-MR              1:39.13    1:36.00        
 27 Siatsis, Thomas     12 LBA-MR                    NT    1:36.24        
 28 Golduber, Ethan     12 LBA-MR                    NT    1:36.27        
 29 Martin, Gabe C      12 SSC-MR               1:40.00    1:36.42        
 30 Protano, Robert T   12 Express Swimming-MR  1:39.41    1:36.81        
 31 Slavin, Eric J      11 Unhes-Mr-MR          1:32.22    1:38.57        
 32 Apat, Joseph R      11 Express Swimming-MR  1:38.61    1:42.12        
 33 Denaro, Thomas A    11 Flying Dolphins-MR        NT    1:43.15        
 34 Guerron, Ryan A     11 SSC-MR               1:45.00    1:43.81        
 35 Ortof, Max L        12 Express Swimming-MR  1:44.24    1:44.33        
 36 Feuer, David        12 Express Swimming-MR  2:11.21    1:45.95        
 37 Young, Aaron M      11 SSC-MR               2:02.00    1:47.45        
 38 Schimmel, Dylan R   11 LBA-MR                    NT    1:50.73        
 39 Santillan, Angel J  11 LBA-MR                    NT    1:52.01        
 40 Hassell, Douglas *  11 WISC-MR              1:52.99    1:52.10        
 41 Viox, Jagger S      12 SSC-MR               2:00.00    1:53.47        
 42 Schafer, Jack D     11 WISC-MR              2:04.44    2:00.68        
 43 Toor, Kabir S       11 Express Swimming-MR       NT    2:11.75        
 44 Veraszto, Colin R   11 SSC-MR               2:05.00    2:17.89        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bishop, William L   12 Flying Dolphins-MR     41.92      40.09        
  2 Rasquinha, Rohit A  12 Express Swimming-MR    40.64      40.92        
  3 Varrichio, Chris R  12 SSC-MR                 40.00      41.45        
  4 Mollica, Christian  12 Express Swimming-MR    41.53      41.53        
  5 Zhao, Colin E       12 FLY-MR                 43.55      42.31        
  6 Khanas, Vladyslav   12 Unhes-Mr-MR            44.43      43.30        
  7 Nunez, Ryan         12 Express Swimming-MR    42.04      43.42        
  8 Siatsis, Thomas     12 LBA-MR                    NT      43.95        
  9 Lugo, Aron R        12 Express Swimming-MR    43.50      44.13        
 10 Sansano, Matthew A  11 Express Swimming-MR    44.61      45.02        
 11 Larice, Jonathan    12 HYB-MR                 45.12      45.07        
 12 Andersen, Frankie   12 SSC-MR                 46.00      45.22        
 13 Shen, Jeremy        12 Flying Dolphins-MR     43.69      46.29        
 14 Nasta, Mike V       12 SSC-MR                 47.62      46.39        
 15 Bibolov, Nick       12 SSC-MR                 45.95      46.79        
 16 Protano, Robert T   12 Express Swimming-MR    47.00      46.82        
 17 Deguzman, Anthony   12 Unhes-Mr-MR            48.29      46.83        
 18 Corbett, Ty         11 WISC-MR                50.72      46.97        
 18 Okounev, Luke       12 Unhes-Mr-MR               NT      46.97        
 20 Scalia, Anthony D   11 SSC-MR                 45.00      47.01        
 21 Souidi, Samir M     12 LBA-MR                 48.03      47.56        
 22 Shapiro, Ryan J     11 LBA-MR                    NT      47.72        
 23 Martin, Tim J       11 SSC-MR                 49.73      48.35        
 24 Zhou, Andrew Y      12 FLY-MR                 47.71      48.40        
 25 Lim, James          11 FLY-MR                 49.94      48.49        
 26 Leroy, Pierre       11 HYB-MR                 48.77      48.57        
 27 Diaz, Floyd G       11 Unhes-Mr-MR            47.78      48.92        
 28 Stewart, Alexander  11 Flying Dolphins-MR     53.24      49.43        
 29 Dugo, Jesse D       12 WISC-MR                44.99      49.68        
 30 Harrilal, Ayden B   11 Express Swimming-MR    50.46      50.17        
 31 Chan, Wesley        11 FLY-MR                 50.44      50.19        
 31 Dorr, Henry J       11 Flying Dolphins-MR     50.58      50.19        
 33 Apat, Joseph R      11 Express Swimming-MR    57.48      50.21        
 34 Ortof, Max L        12 Express Swimming-MR    49.15      50.52        
 35 Chan, Joshua A      12 FLY-MR                 48.50      50.62        
 36 Richter, Isaac      11 LBA-MR                 52.15      50.87        
 36 Krayets, Eric B     12 Unhes-Mr-MR            51.94      50.87        
 38 Schimmel, Dylan R   11 LBA-MR                    NT      51.04        
 39 Martin, Gabe C      12 SSC-MR                 49.00      51.08        
 40 Chang, Steven R     11 FLY-MR                 52.00      51.41        
 41 Slavin, Eric J      11 Unhes-Mr-MR               NT      51.57        
 42 Jhong, Ethan        11 Express Swimming-MR    52.28      51.78        
 43 Hsieh, Ethan        11 UN-LI-MR               53.44      52.16        
 44 Denaro, Thomas A    11 Flying Dolphins-MR        NT      52.33        
 45 Feuer, David        12 Express Swimming-MR  1:03.31      52.77        
 46 Hassell, Douglas *  11 WISC-MR                48.88      53.04        
 47 Stachtiaris, Jagge  11 Flying Dolphins-MR     54.37      53.14        
 48 Hoerning, Samuel L  12 HYB-MR                    NT      53.24        
 49 Weingarten, Trista  11 CSDC-MR              1:07.93      53.28        
 50 Cardo, Ace          12 LBA-MR                    NT      54.68        
 51 Spagnoletti, Evan   12 HYB-MR                 58.10      55.83        
 52 Young, Aaron M      11 SSC-MR               1:06.00      57.04        
 53 Golduber, Ethan     12 LBA-MR                    NT      57.35        
 54 Viox, Jagger S      12 SSC-MR               1:10.00      58.37        
 55 Santillan, Angel J  11 LBA-MR                    NT      58.46        
 56 Romano, Brady P     12 LBA-MR               1:05.84      58.85        
 57 Giua, Edoardo R     11 WISC-MR              1:15.55    1:04.00        
 58 Ho, Liam W          11 FLY-MR                    NT    1:04.20        
 59 Toor, Kabir S       11 Express Swimming-MR  1:10.18    1:04.78        
 60 Hari, Akash         12 Express Swimming-MR       NT    1:05.46        
 61 Mcmillan, Obadiah   11 Unhes-Mr-MR               NT    1:07.50        
 62 Guerron, Ryan A     11 SSC-MR               1:07.00    1:08.15        
 63 Veraszto, Colin R   11 SSC-MR               1:15.00    1:10.09        
 64 Ciobanu, Joshua P   11 LBA-MR               1:11.53    1:16.92        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rasquinha, Rohit A  12 Express Swimming-MR  1:31.40    1:30.92        
  2 Mollica, Christian  12 Express Swimming-MR  1:31.72    1:31.07        
  3 Lugo, Aron R        12 Express Swimming-MR  1:31.71    1:33.98        
  4 Sansano, Matthew A  11 Express Swimming-MR  1:38.30    1:35.12        
  5 Nunez, Ryan         12 Express Swimming-MR  1:35.85    1:35.33        
  6 Larice, Jonathan    12 HYB-MR               1:41.92    1:36.73        
  7 Rossi, Blake C      12 HYB-MR               1:40.26    1:39.70        
  8 Siatsis, Thomas     12 LBA-MR                    NT    1:40.12        
  9 Bibolov, Nick       12 SSC-MR               1:41.61    1:40.54        
 10 Nasta, Mike V       12 SSC-MR               1:41.17    1:41.62        
 11 Scalia, Anthony D   11 SSC-MR               1:42.60    1:41.69        
 12 Zhou, Andrew Y      12 FLY-MR               1:43.23    1:43.07        
 13 Okounev, Luke       12 Unhes-Mr-MR               NT    1:43.34        
 14 Corbett, Ty         11 WISC-MR              1:51.12    1:43.70        
 15 Martin, Tim J       11 SSC-MR               1:45.49    1:44.06        
 16 Andersen, Frankie   12 SSC-MR               1:42.07    1:44.40        
 17 LaBianca, Jack B    12 Express Swimming-MR  1:54.10    1:44.88        
 18 Lim, James          11 FLY-MR               2:01.94    1:45.00        
 19 Deguzman, Anthony   12 Unhes-Mr-MR          1:58.54    1:45.46        
 20 Harrilal, Ayden B   11 Express Swimming-MR  1:49.25    1:46.42        
 21 Leroy, Pierre       11 HYB-MR               1:47.60    1:48.55        
 22 Apat, Joseph R      11 Express Swimming-MR  1:47.24    1:48.72        
 23 Jhong, Ethan        11 Express Swimming-MR  1:48.35    1:49.95        
 24 Diaz, Floyd G       11 Unhes-Mr-MR          2:14.53    1:50.01        
 25 Dorr, Henry J       11 Flying Dolphins-MR   1:50.85    1:50.02        
 26 Kessler, Noah J     11 LBA-MR                    NT    1:50.07        
 27 D'Andrea, Jack      12 SSC-MR               1:47.00    1:50.99        
 28 Schimmel, Dylan R   11 LBA-MR                    NT    1:51.00        
 29 Chan, Wesley        11 FLY-MR               1:49.58    1:51.09        
 30 Chang, Steven R     11 FLY-MR               1:59.56    1:53.00        
 31 Denaro, Thomas A    11 Flying Dolphins-MR   2:02.96    1:53.04        
 32 Olsen, Luke D       11 CSDC-MR              1:55.77    1:55.40        
 33 Martin, Gabe C      12 SSC-MR               1:52.00    1:55.78        
 34 Tsukerman, Ben S    11 LBA-MR               2:17.91    1:56.56        
 35 Hoerning, Samuel L  12 HYB-MR               2:03.62    1:56.59        
 36 Feuer, David        12 Express Swimming-MR  2:24.32    1:56.63        
 37 Spagnoletti, Evan   12 HYB-MR                    NT    1:58.06        
 38 Weingarten, Trista  11 CSDC-MR              1:56.26    1:58.71        
 39 Cardo, Ace          12 LBA-MR                    NT    2:02.04        
 40 Young, Aaron M      11 SSC-MR               2:05.00    2:06.92        
 41 Wagner, Kurt G      12 HYB-MR               2:08.97    2:07.92        
 42 Mosheshvili, Ethan  12 LBA-MR                    NT    2:08.07        
 43 Voelker, Timothy O  11 Express Swimming-MR       NT    2:13.20        
 44 Christie, Richard   11 WISC-MR              2:15.53    2:22.78        
 45 Hari, Akash         12 Express Swimming-MR       NT    2:27.04        
 46 Young, Greg C       12 Express Swimming-MR       NT    2:29.63        
 47 Mcmillan, Obadiah   11 Unhes-Mr-MR               NT    2:31.90        
 48 Guerron, Ryan A     11 SSC-MR               2:22.00    2:33.58        
 -- Mackinnon, Colin R  12 Flying Dolphins-MR        NT         DQ        
      Downward butterfly kick
 -- Ortof, Max L        12 Express Swimming-MR  1:45.69         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan         12 Express Swimming-MR    32.37      32.37        
  2 Rasquinha, Rohit A  12 Express Swimming-MR    32.18      32.41        
  3 Nasta, Mike V       12 SSC-MR                 35.11      33.50        
  4 Chang, Steven R     11 FLY-MR                 34.82      34.65        
  5 Bibolov, Nick       12 SSC-MR                 35.39      34.82        
  6 Lugo, Aron R        12 Express Swimming-MR    41.77      35.19        
  7 Varrichio, Chris R  12 SSC-MR                 36.00      35.71        
  8 Andersen, Frankie   12 SSC-MR                 37.00      35.80        
  9 Larice, Jonathan    12 HYB-MR                 38.24      37.12        
 10 Scalia, Anthony D   11 SSC-MR                 39.16      37.57        
 11 Chan, Joshua A      12 FLY-MR                 37.90      37.95        
 12 Dugo, Jesse D       12 WISC-MR                42.98      38.93        
 13 Leroy, Pierre       11 HYB-MR                 39.92      39.14        
 14 Souidi, Samir M     12 LBA-MR                 47.00      39.29        
 15 Sansano, Matthew A  11 Express Swimming-MR    38.51      39.49        
 16 Spagnoletti, Evan   12 HYB-MR                 44.46      40.37        
 17 Zhao, Colin E       12 FLY-MR                 40.82      40.71        
 18 Zhou, Andrew Y      12 FLY-MR                 42.14      40.73        
 19 Krayets, Eric B     12 Unhes-Mr-MR            38.30      40.75        
 20 Jhong, Ethan        11 Express Swimming-MR    43.51      42.11        
 21 Martin, Gabe C      12 SSC-MR                 43.00      42.61        
 22 Lim, James          11 FLY-MR                 41.20      42.69        
 23 Martin, Tim J       11 SSC-MR                 42.11      43.14        
 24 Hsieh, Ethan        11 UN-LI-MR               43.23      44.49        
 25 Harrilal, Ayden B   11 Express Swimming-MR    45.67      44.93        
 26 Buccino, Michael A  11 LBA-MR                 44.05      45.02        
 27 Mavashev, Michael   11 Aquaflames-MR             NT      45.15        
 28 Shapiro, Ryan J     11 LBA-MR                    NT      45.31        
 29 Feuer, David        12 Express Swimming-MR    59.62      46.94        
 30 Li, Wilson          11 Aquaflames-MR             NT      47.18        
 31 Richter, Isaac      11 LBA-MR                    NT      47.56        
 32 Weingarten, Trista  11 CSDC-MR                47.37      47.80        
 33 Apat, Joseph R      11 Express Swimming-MR    47.45      49.27        
 34 Hoerning, Samuel L  12 HYB-MR                 51.37      49.31        
 35 Protano, Robert T   12 Express Swimming-MR    48.25      49.37        
 36 Ortof, Max L        12 Express Swimming-MR    52.09      49.97        
 37 Chan, Wesley        11 FLY-MR                 53.58      51.40        
 38 Young, Aaron M      11 SSC-MR                 58.00      52.33        
 39 Guerron, Ryan A     11 SSC-MR                 53.00      54.37        
 40 Romano, Brady P     12 LBA-MR                 57.75      54.91        
 41 Giua, Edoardo R     11 WISC-MR              1:10.11      59.01        
 42 Mcmillan, Obadiah   11 Unhes-Mr-MR               NT    1:00.82        
 43 Schafer, Jack D     11 WISC-MR              1:02.22    1:07.00        
 44 Ciobanu, Joshua P   11 LBA-MR               1:12.52    1:11.21        
 -- Hari, Akash         12 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan         12 Express Swimming-MR  1:11.04    1:12.22        
  2 Rasquinha, Rohit A  12 Express Swimming-MR  1:13.97    1:15.36        
  3 Bishop, William L   12 Flying Dolphins-MR   1:18.84    1:19.69        
  4 Bibolov, Nick       12 SSC-MR               1:21.25    1:20.09        
  5 LaBianca, Jack B    12 Express Swimming-MR  1:24.42    1:23.12        
  6 Nasta, Mike V       12 SSC-MR               1:28.69    1:23.75        
  7 Chang, Steven R     11 FLY-MR               1:22.65    1:23.77        
  8 Andersen, Frankie   12 SSC-MR               1:25.61    1:23.90        
  9 Scalia, Anthony D   11 SSC-MR               1:28.73    1:26.53        
 10 Sansano, Matthew A  11 Express Swimming-MR  1:31.79    1:26.59        
 11 Varrichio, Chris R  12 SSC-MR               1:22.00    1:28.35        
 12 Leroy, Pierre       11 HYB-MR                    NT    1:32.94        
 13 Lim, James          11 FLY-MR               1:52.19    1:33.30        
 14 Deguzman, Anthony   12 Unhes-Mr-MR          1:29.73    1:33.90        
 15 Hsieh, Ethan        11 UN-LI-MR             1:35.74    1:34.67        
 16 Zhou, Andrew Y      12 FLY-MR                    NT    1:35.41        
 17 Rossi, Blake C      12 HYB-MR               1:32.51    1:37.17        
 18 Shapiro, Ryan J     11 LBA-MR                    NT    1:37.92        
 19 Okounev, Luke       12 Unhes-Mr-MR               NT    1:38.61        
 20 Diaz, Floyd G       11 Unhes-Mr-MR          1:44.11    1:40.76        
 21 Slavin, Eric J      11 Unhes-Mr-MR               NT    1:43.07        
 22 Buccino, Michael A  11 LBA-MR                    NT    1:43.19        
 23 Martin, Tim J       11 SSC-MR               1:43.55    1:45.94        
 24 Jhong, Ethan        11 Express Swimming-MR  1:45.34    1:47.47        
 25 Hoerning, Samuel L  12 HYB-MR                    NT    1:51.43        
 26 Apat, Joseph R      11 Express Swimming-MR  1:53.43    1:56.54        
 27 Guerron, Ryan A     11 SSC-MR               1:57.00    1:57.99        
 28 D'Andrea, Jack      12 SSC-MR               1:55.00    1:59.45        
 29 Martin, Gabe C      12 SSC-MR               1:46.00    2:01.99        
 30 Kramer, Cooper J    12 LBA-MR                    NT    2:07.74        
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ang, Jake           14 Express Swimming-MR    26.44      25.91        
  2 Schafer, Justin T   13 FLY-MR                 27.89      27.83        
  2 Wone, Brandon M     14 SSC-MR                 28.16      27.83        
  4 Genna, Frank        14 Express Swimming-MR    26.80      27.91        
  4 Shannon, Ryan J     13 Express Swimming-MR    27.67      27.91        
  6 Whang, Justin       13 Express Swimming-MR    28.09      28.02        
  7 Chen, Joseph        13 Express Swimming-MR    29.25      28.46        
  8 Quiceno, Sebastian  14 SSC-MR                 28.65      28.71        
  9 Jardeleza, Gerard   14 WISC-MR                32.68      28.92        
 10 Giardinelli, Matth  13 Express Swimming-MR    31.56      28.94        
 11 Green, Gavin C      13 Flying Dolphins-MR     30.00      29.24        
 12 Yasinov, Zachary    13 Express Swimming-MR    28.72      29.26        
 13 Lee, Alexander G    14 FLY-MR                 29.09      29.28        
 14 Espinal, Joseph E   13 FLY-MR                 28.49      29.40        
 15 LU, Michael D       13 Express Swimming-MR    29.84      29.42        
 16 Kim, Brendon M      13 Express Swimming-MR       NT      29.50        
 17 Honan, Quin J       13 SSC-MR                 30.34      29.76        
 18 Reilly, Christophe  13 Express Swimming-MR    29.95      29.78        
 19 Min, Christopher K  14 FLY-MR                 31.84      29.95        
 20 Kapinos, Arthur     13 Express Swimming-MR    30.43      30.00        
 21 Hu, Dylan H         13 Flying Dolphins-MR     31.07      30.16        
 22 Yoon, Henri         13 Express Swimming-MR    32.31      30.33        
 23 Tang, Erik          14 Express Swimming-MR    29.85      30.41        
 23 Reilly, Jayden T    13 SSC-MR                 31.11      30.41        
 25 Goodman, Jonah B    13 Express Swimming-MR    30.82      30.63        
 26 Sellami, Max L      13 Flying Dolphins-MR     30.76      30.69        
 27 Walsh, Patrick C    14 Express Swimming-MR    29.16      30.74        
 28 LiBASSI, Connor T   13 Express Swimming-MR    31.11      30.91        
 29 Zammit, Michael C   13 Express Swimming-MR    30.74      30.98        
 30 Xu, Stuart Z        13 LBA-MR                 55.48      31.62        
 31 Llewellyn, James    13 CSDC-MR                36.29      31.71        
 32 Lee, Ryan A         13 FLY-MR                 32.40      31.87        
 33 Antimisiaris, C.J.  13 Express Swimming-MR    32.17      31.96        
 34 Anich, Thomas W     14 FLY-MR                 32.06      32.00        
 35 Linn, George        13 FLY-MR                 32.39      32.27        
 36 MO, David           13 Express Swimming-MR    34.78      32.31        
 37 Juang, Andrew       13 FLY-MR                 32.72      32.32        
 38 Bekerman, Liam B    13 Express Swimming-MR    31.95      32.45        
 39 Mendoza, Angel      13 HYB-MR                    NT      32.47        
 40 Polley, Aidan J     13 CSDC-MR                35.11      33.52        
 41 Fischer, Kenny S    14 Express Swimming-MR    35.89      33.70        
 42 Cohen, Sasha B      13 Unhes-Mr-MR            33.96      33.84        
 43 Margaryan, Avetis   13 Unhes-Mr-MR            32.27      33.88        
 44 Plaza, Sebastian T  13 Express Swimming-MR    32.87      33.91        
 45 Heller, Trey W      14 LBA-MR                 35.09      34.02        
 46 Reyes, Taylor       14 LBA-MR                    NT      34.20        
 47 Shaw, Kevin         14 Aquaflames-MR             NT      34.28        
 48 Santana, Delwin J   13 LBA-MR                 33.58      34.37        
 49 Santamaria, Christ  13 FLY-MR                 34.78      34.40        
 50 Elling, Connor      13 HYB-MR                 36.31      34.55        
 51 Genna, John C       14 Express Swimming-MR    34.91      34.60        
 52 Zhang, Lucas        13 Flying Dolphins-MR     37.22      36.12        
 53 Bast, Michael       14 Aquaflames-MR             NT      36.15        
 54 Gaydar, Liam P      13 LBA-MR                 36.02      36.22        
 55 Kopacz, Michael P   14 Express Swimming-MR       NT      36.74        
 56 German, Daniel N    13 Express Swimming-MR    37.60      37.36        
 57 Verdi, Tyler J      13 CSDC-MR                38.38      38.89        
 58 Fehn, Matthew J     13 CSDC-MR                41.38      39.66        
 59 Schwartz, Owen M    13 Express Swimming-MR       NT      40.76        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ang, Jake           14 Express Swimming-MR    58.18      58.28        
  2 O'Sullivan, Oisin   14 SSC-MR               1:01.00      58.63        
  3 Whang, Justin       13 Express Swimming-MR  1:01.06    1:00.43        
  4 Spina, Andrew M     14 SSC-MR               1:02.00    1:01.13        
  5 Wone, Brandon M     14 SSC-MR               1:02.25    1:01.35        
  6 Shannon, Ryan J     13 Express Swimming-MR  1:00.88    1:02.67        
  7 Quiceno, Sebastian  14 SSC-MR               1:03.63    1:03.08        
  8 Neugebauer, Caleb   14 Express Swimming-MR  1:03.68    1:03.15        
  9 LU, Michael D       13 Express Swimming-MR  1:04.19    1:03.18        
 10 Chen, Joseph        13 Express Swimming-MR  1:02.92    1:03.46        
 11 Walsh, Patrick C    14 Express Swimming-MR  1:03.63    1:03.73        
 12 Schafer, Justin T   13 FLY-MR               1:06.53    1:03.79        
 13 Kapinos, Arthur     13 Express Swimming-MR  1:03.70    1:03.97        
 14 Yasinov, Zachary    13 Express Swimming-MR  1:03.17    1:04.24        
 15 Rice, Maverick D    14 CSDC-MR              1:07.10    1:04.48        
 16 Yoon, Henri         13 Express Swimming-MR  1:11.74    1:05.01        
 17 Lee, Alexander G    14 FLY-MR               1:04.99    1:05.14        
 18 Reilly, Christophe  13 Express Swimming-MR  1:04.71    1:05.22        
 19 Goodman, Jonah B    13 Express Swimming-MR  1:06.45    1:06.15        
 20 Kim, Brendon M      13 Express Swimming-MR       NT    1:08.32        
 21 Anich, Thomas W     14 FLY-MR               1:10.47    1:08.88        
 22 Tang, Erik          14 Express Swimming-MR  1:16.02    1:09.26        
 23 Vias, Javier        14 HYB-MR               1:08.06    1:09.33        
 24 LiBASSI, Connor T   13 Express Swimming-MR  1:10.45    1:09.45        
 25 Burke, Ryan         14 FLY-MR               1:10.17    1:10.98        
 26 Antimisiaris, C.J.  13 Express Swimming-MR  1:16.56    1:12.19        
 27 Linn, George        13 FLY-MR               1:12.48    1:12.73        
 28 Mendoza, Angel      13 HYB-MR                    NT    1:15.16        
 29 Plaza, Sebastian T  13 Express Swimming-MR  1:16.01    1:16.00        
 30 MO, David           13 Express Swimming-MR  1:18.22    1:16.09        
 31 Elling, Connor      13 HYB-MR                    NT    1:21.38        
 32 German, Daniel N    13 Express Swimming-MR  1:24.66    1:26.19        
 33 Fehn, Matthew J     13 CSDC-MR              1:33.40    1:29.46        
 34 Schwartz, Owen M    13 Express Swimming-MR       NT    1:34.62        
 35 Lefevre, Kenneth M  13 Express Swimming-MR       NT    1:34.67        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ang, Jake           14 Express Swimming-MR  2:10.80    2:07.92        
                1:01.71   2:07.92 (1:06.21)                                        
  2 Whang, Justin       13 Express Swimming-MR  2:12.09    2:08.73        
                1:04.04   2:08.73 (1:04.69)                                        
  3 Walsh, Patrick C    14 Express Swimming-MR  2:13.48    2:12.18        
                1:03.99   2:12.18 (1:08.19)                                        
  4 Chen, Joseph        13 Express Swimming-MR  2:14.11    2:13.35        
                1:05.01   2:13.35 (1:08.34)                                        
  5 Shannon, Ryan J     13 Express Swimming-MR  2:13.20    2:13.87        
                1:03.28   2:13.87 (1:10.59)                                        
  6 Wone, Brandon M     14 SSC-MR               2:15.82    2:14.15        
                1:04.19   2:14.15 (1:09.96)                                        
  7 Chang, Matthew      13 Express Swimming-MR  2:14.17    2:14.55        
                1:05.02   2:14.55 (1:09.53)                                        
  8 LU, Michael D       13 Express Swimming-MR  2:20.75    2:15.06        
                1:06.21   2:15.06 (1:08.85)                                        
  9 Spina, Andrew M     14 SSC-MR               2:21.00    2:15.16        
                1:05.77   2:15.16 (1:09.39)                                        
 10 Giardinelli, Matth  13 Express Swimming-MR  2:18.78    2:17.63        
                1:07.97   2:17.63 (1:09.66)                                        
 11 Quiceno, Sebastian  14 SSC-MR               2:19.43    2:17.65        
                1:05.98   2:17.65 (1:11.67)                                        
 12 Yasinov, Zachary    13 Express Swimming-MR  2:17.64    2:18.54        
                1:07.28   2:18.54 (1:11.26)                                        
 13 Neugebauer, Caleb   14 Express Swimming-MR  2:21.02    2:20.30        
                1:06.39   2:20.30 (1:13.91)                                        
 14 Goodman, Jonah B    13 Express Swimming-MR  2:22.73    2:21.49        
                1:08.60   2:21.49 (1:12.89)                                        
 15 Lee, Alexander G    14 FLY-MR               2:21.04    2:21.63        
                1:09.26   2:21.63 (1:12.37)                                        
 15 Cornish, Danny J    13 LBA-MR               2:26.54    2:21.63        
                1:08.17   2:21.63 (1:13.46)                                        
 17 Anich, Thomas W     14 FLY-MR               2:25.80    2:22.15        
                1:09.43   2:22.15 (1:12.72)                                        
 18 Rice, Maverick D    14 CSDC-MR              2:28.41    2:22.53        
                1:08.76   2:22.53 (1:13.77)                                        
 19 Green, Gavin C      13 Flying Dolphins-MR   2:26.48    2:23.22        
                1:09.89   2:23.22 (1:13.33)                                        
 20 Jardeleza, Gerard   14 WISC-MR              2:30.46    2:23.49        
                1:07.74   2:23.49 (1:15.75)                                        
 21 Reilly, Christophe  13 Express Swimming-MR  2:21.61    2:24.04        
                1:07.46   2:24.04 (1:16.58)                                        
 22 Hu, Dylan H         13 Flying Dolphins-MR   2:29.57    2:25.63        
                1:10.61   2:25.63 (1:15.02)                                        
 23 LiBASSI, Connor T   13 Express Swimming-MR  2:28.36    2:26.19        
                1:10.77   2:26.19 (1:15.42)                                        
 24 Ramon, Freddy       13 LBA-MR               2:29.84    2:26.35        
                1:09.95   2:26.35 (1:16.40)                                        
 25 Sellami, Max L      13 Flying Dolphins-MR   2:25.58    2:26.73        
                1:10.58   2:26.73 (1:16.15)                                        
 26 Reilly, Jayden T    13 SSC-MR               2:23.00    2:30.93        
                1:10.89   2:30.93 (1:20.04)                                        
 27 Schafer, Justin T   13 FLY-MR               2:34.19    2:31.19        
 28 Honan, Quin J       13 SSC-MR               2:31.30    2:31.78        
                1:12.84   2:31.78 (1:18.94)                                        
 29 Llewellyn, James    13 CSDC-MR                   NT    2:32.13        
                1:14.74   2:32.13 (1:17.39)                                        
 30 Lee, Ryan A         13 FLY-MR               2:35.36    2:33.61        
                1:13.55   2:33.61 (1:20.06)                                        
 31 Kim, Brendon M      13 Express Swimming-MR       NT    2:33.99        
                1:16.99   2:33.99 (1:17.00)                                        
 32 Bekerman, Liam B    13 Express Swimming-MR  2:36.40    2:37.39        
                1:15.68   2:37.39 (1:21.71)                                        
 33 Mendoza, Angel      13 HYB-MR               2:48.43    2:40.35        
                1:16.74   2:40.35 (1:23.61)                                        
 34 Linn, George        13 FLY-MR                    NT    2:40.59        
                1:16.20   2:40.59 (1:24.39)                                        
 35 Rubin, Spencer C    13 Express Swimming-MR  2:43.43    2:40.68        
                1:15.58   2:40.68 (1:25.10)                                        
 36 MO, David           13 Express Swimming-MR  2:33.21    2:42.50        
                1:16.18   2:42.50 (1:26.32)                                        
 37 Burke, Ryan         14 FLY-MR               2:41.48    2:43.38        
 38 Santana, Delwin J   13 LBA-MR                    NT    2:43.93        
                1:18.29   2:43.93 (1:25.64)                                        
 39 Fischer, Kenny S    14 Express Swimming-MR  2:57.10    2:44.48        
                1:18.29   2:44.48 (1:26.19)                                        
 40 Tanner, Jacob D     13 SSC-MR               2:47.14    2:45.19        
                1:17.92   2:45.19 (1:27.27)                                        
 41 Polley, Aidan J     13 CSDC-MR                   NT    2:47.12        
                1:19.80   2:47.12 (1:27.32)                                        
 42 Genna, John C       14 Express Swimming-MR  2:53.43    2:49.59        
                1:19.14   2:49.59 (1:30.45)                                        
 43 Juang, Andrew       13 FLY-MR               2:51.90    2:52.39        
                1:25.03   2:52.39 (1:27.36)                                        
 44 Xu, Stuart Z        13 LBA-MR                    NT    2:53.60        
                1:18.31   2:53.60 (1:35.29)                                        
 45 Gomez, Marcos M     14 LBA-MR                    NT    2:55.55        
                1:23.52   2:55.55 (1:32.03)                                        
 46 Santamaria, Christ  13 FLY-MR               2:52.15    2:57.05        
                1:24.76   2:57.05 (1:32.29)                                        
 47 German, Daniel N    13 Express Swimming-MR       NT    2:57.14        
                1:22.95   2:57.14 (1:34.19)                                        
 48 Cenizal, Kai V      14 SSC-MR               2:50.00    2:58.13        
                1:24.24   2:58.13 (1:33.89)                                        
 49 Elling, Connor      13 HYB-MR                    NT    3:06.66        
                1:30.40   3:06.66 (1:36.26)                                        
 50 Kopacz, Michael P   14 Express Swimming-MR  3:31.21    3:08.65        
                1:33.23   3:08.65 (1:35.42)                                        
 51 Reyes, Taylor       14 LBA-MR                    NT    3:09.53        
                1:24.86   3:09.53 (1:44.67)                                        
 52 Gaydar, Liam P      13 LBA-MR                    NT    3:13.39        
                1:30.81   3:13.39 (1:42.58)                                        
 53 Verdi, Tyler J      13 CSDC-MR                   NT    3:19.33        
                1:39.13   3:19.33 (1:40.20)                                        
 54 Lefevre, Kenneth M  13 Express Swimming-MR       NT    3:40.71        
                1:42.67   3:40.71 (1:58.04)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Patrick C    14 Express Swimming-MR  1:07.55    1:07.75        
  2 Whang, Justin       13 Express Swimming-MR  1:08.97    1:07.91        
  3 Shannon, Ryan J     13 Express Swimming-MR  1:10.92    1:09.26        
  4 LU, Michael D       13 Express Swimming-MR  1:13.87    1:11.08        
  5 Yasinov, Zachary    13 Express Swimming-MR  1:12.16    1:13.03        
  6 Ang, Jake           14 Express Swimming-MR  1:12.11    1:13.29        
  7 Goodman, Jonah B    13 Express Swimming-MR  1:12.97    1:13.50        
  8 Spina, Andrew M     14 SSC-MR               1:12.00    1:13.82        
  9 Chen, Joseph        13 Express Swimming-MR  1:14.54    1:14.79        
 10 Wone, Brandon M     14 SSC-MR               1:13.00    1:14.88        
 11 Genna, Frank        14 Express Swimming-MR  1:09.64    1:14.91        
 12 Quiceno, Sebastian  14 SSC-MR               1:17.95    1:15.62        
 13 Reilly, Christophe  13 Express Swimming-MR  1:15.64    1:16.17        
 14 Ramon, Freddy       13 LBA-MR               1:15.98    1:16.44        
 15 LiBASSI, Connor T   13 Express Swimming-MR  1:18.75    1:17.26        
 16 Honan, Quin J       13 SSC-MR               1:16.52    1:17.28        
 17 Cornish, Danny J    13 LBA-MR               1:17.26    1:17.63        
 18 Schafer, Justin T   13 FLY-MR               1:19.35    1:17.90        
 19 Green, Gavin C      13 Flying Dolphins-MR   1:20.40    1:17.91        
 20 Giardinelli, Matth  13 Express Swimming-MR  1:19.58    1:18.42        
 21 Min, Christopher K  14 FLY-MR               1:32.57    1:18.61        
 22 Neugebauer, Caleb   14 Express Swimming-MR  1:17.92    1:19.48        
 23 Jardeleza, Gerard   14 WISC-MR              1:23.86    1:19.81        
 24 Mendoza, Angel      13 HYB-MR               1:26.76    1:22.90        
 25 Reilly, Jayden T    13 SSC-MR               1:24.08    1:23.17        
 26 Juang, Andrew       13 FLY-MR               1:26.40    1:23.71        
 27 Lee, Ryan A         13 FLY-MR               1:24.26    1:23.98        
 28 Bekerman, Liam B    13 Express Swimming-MR  1:22.23    1:24.15        
 29 Sellami, Max L      13 Flying Dolphins-MR   1:22.97    1:24.26        
 30 Genna, John C       14 Express Swimming-MR  1:28.76    1:25.00        
 31 Llewellyn, James    13 CSDC-MR              1:29.84    1:25.23        
 32 Rubin, Spencer C    13 Express Swimming-MR  1:24.00    1:25.41        
 33 Hu, Dylan H         13 Flying Dolphins-MR   1:26.40    1:26.14        
 34 Santana, Delwin J   13 LBA-MR               1:24.65    1:27.53        
 35 Linn, George        13 FLY-MR               1:32.11    1:28.89        
 36 Burke, Ryan         14 FLY-MR               1:38.70    1:29.65        
 37 Fischer, Kenny S    14 Express Swimming-MR  1:38.14    1:31.58        
 38 Xu, Stuart Z        13 LBA-MR               2:16.01    1:31.94        
 39 Gaydar, Liam P      13 LBA-MR               1:34.63    1:34.27        
 40 Tanner, Jacob D     13 SSC-MR               1:32.58    1:34.34        
 41 Verdi, Tyler J      13 CSDC-MR              2:06.12    1:35.19        
 42 MO, David           13 Express Swimming-MR  1:32.84    1:35.50        
 43 Polley, Aidan J     13 CSDC-MR              1:43.97    1:36.01        
 44 Gomez, Marcos M     14 LBA-MR                    NT    1:36.73        
 45 Elling, Connor      13 HYB-MR               1:37.34    1:38.12        
 46 Santamaria, Christ  13 FLY-MR               1:40.11    1:38.60        
 47 Schwartz, Owen M    13 Express Swimming-MR       NT    1:40.22        
 48 Kopacz, Michael P   14 Express Swimming-MR  1:44.34    1:41.58        
 49 Reyes, Taylor       14 LBA-MR                    NT    1:42.25        
 50 German, Daniel N    13 Express Swimming-MR  1:43.33    1:45.36        
 51 Cenizal, Kai V      14 SSC-MR               1:40.00    1:50.81        
 52 Lefevre, Kenneth M  13 Express Swimming-MR       NT    2:21.52        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whang, Justin       13 Express Swimming-MR  2:27.60    2:20.65        
                1:11.35   2:20.65 (1:09.30)                                        
  2 Walsh, Patrick C    14 Express Swimming-MR  2:23.93    2:20.97        
                1:10.48   2:20.97 (1:10.49)                                        
  3 Shannon, Ryan J     13 Express Swimming-MR  2:29.00    2:27.49        
                1:10.70   2:27.49 (1:16.79)                                        
  4 LU, Michael D       13 Express Swimming-MR  2:31.14    2:28.75        
                1:12.97   2:28.75 (1:15.78)                                        
  5 Yasinov, Zachary    13 Express Swimming-MR  2:34.37    2:31.77        
                1:13.43   2:31.77 (1:18.34)                                        
  6 Chang, Matthew      13 Express Swimming-MR  2:45.17    2:34.05        
                1:16.18   2:34.05 (1:17.87)                                        
  7 Chen, Joseph        13 Express Swimming-MR  2:35.01    2:34.75        
                1:14.94   2:34.75 (1:19.81)                                        
  8 Goodman, Jonah B    13 Express Swimming-MR  2:35.79    2:36.10        
                1:15.59   2:36.10 (1:20.51)                                        
  9 Spina, Andrew M     14 SSC-MR               2:42.00    2:37.43        
                1:17.13   2:37.43 (1:20.30)                                        
 10 Wone, Brandon M     14 SSC-MR               2:40.41    2:38.06        
                1:17.20   2:38.06 (1:20.86)                                        
 11 Yoon, Henri         13 Express Swimming-MR       NT    2:40.26        
                1:17.92   2:40.26 (1:22.34)                                        
 12 Ang, Jake           14 Express Swimming-MR  2:35.91    2:41.28        
                1:16.93   2:41.28 (1:24.35)                                        
 13 Kapinos, Arthur     13 Express Swimming-MR  2:48.76    2:42.68        
                1:18.26   2:42.68 (1:24.42)                                        
 14 Green, Gavin C      13 Flying Dolphins-MR        NT    2:44.98        
                1:20.16   2:44.98 (1:24.82)                                        
 15 Reilly, Christophe  13 Express Swimming-MR  2:42.81    2:45.52        
                1:20.09   2:45.52 (1:25.43)                                        
 16 Honan, Quin J       13 SSC-MR               2:45.00    2:46.20        
                1:20.05   2:46.20 (1:26.15)                                        
 17 Quiceno, Sebastian  14 SSC-MR               2:47.28    2:46.65        
                1:20.07   2:46.65 (1:26.58)                                        
 18 Llewellyn, James    13 CSDC-MR                   NT    2:52.20        
                1:27.76   2:52.20 (1:24.44)                                        
 19 LiBASSI, Connor T   13 Express Swimming-MR  2:42.01    2:52.22        
                1:26.02   2:52.22 (1:26.20)                                        
 20 Cohen, Sasha B      13 Unhes-Mr-MR          2:54.65    2:53.14        
                1:25.48   2:53.14 (1:27.66)                                        
 21 Bekerman, Liam B    13 Express Swimming-MR  3:01.49    2:53.21        
                1:23.89   2:53.21 (1:29.32)                                        
 22 Sellami, Max L      13 Flying Dolphins-MR        NT    2:54.55        
                1:26.00   2:54.55 (1:28.55)                                        
 23 Lee, Ryan A         13 FLY-MR               3:01.95    2:55.21        
                1:25.87   2:55.21 (1:29.34)                                        
 24 Reilly, Jayden T    13 SSC-MR               2:58.39    2:55.98        
                1:23.71   2:55.98 (1:32.27)                                        
 25 Santana, Delwin J   13 LBA-MR               3:18.45    2:58.48        
                1:26.51   2:58.48 (1:31.97)                                        
 26 Hu, Dylan H         13 Flying Dolphins-MR   3:04.95    3:00.60        
                1:29.50   3:00.60 (1:31.10)                                        
 27 Espinal, Joseph E   13 FLY-MR               2:57.53    3:00.68        
                1:29.65   3:00.68 (1:31.03)                                        
 28 Plaza, Sebastian T  13 Express Swimming-MR  3:02.32    3:02.02        
                1:29.36   3:02.02 (1:32.66)                                        
 29 Margaryan, Avetis   13 Unhes-Mr-MR          3:04.57    3:02.33        
                1:28.74   3:02.33 (1:33.59)                                        
 30 Mendoza, Angel      13 HYB-MR                    NT    3:03.38        
                1:28.30   3:03.38 (1:35.08)                                        
 31 Genna, John C       14 Express Swimming-MR  3:08.56    3:04.65        
                1:27.91   3:04.65 (1:36.74)                                        
 32 Heller, Trey W      14 LBA-MR               3:11.33    3:05.42        
                1:30.17   3:05.42 (1:35.25)                                        
 33 Tang, Erik          14 Express Swimming-MR  3:15.45    3:07.02        
                1:30.68   3:07.02 (1:36.34)                                        
 34 Fischer, Kenny S    14 Express Swimming-MR       NT    3:11.61        
                1:36.09   3:11.61 (1:35.52)                                        
 35 Bast, Michael       14 Aquaflames-MR             NT    3:13.33        
                1:33.06   3:13.33 (1:40.27)                                        
 36 Shaw, Kevin         14 Aquaflames-MR             NT    3:14.73        
                1:35.34   3:14.73 (1:39.39)                                        
 37 Xu, Stuart Z        13 LBA-MR                    NT    3:18.78        
 38 Gaydar, Liam P      13 LBA-MR               3:22.89    3:23.93        
                1:40.24   3:23.93 (1:43.69)                                        
 39 Santamaria, Christ  13 FLY-MR                    NT    3:25.75        
                1:41.23   3:25.75 (1:44.52)                                        
 40 Zhang, Lucas        13 Flying Dolphins-MR   3:27.21    3:27.15        
                1:42.09   3:27.15 (1:45.06)                                        
 41 Kopacz, Michael P   14 Express Swimming-MR  3:49.89    3:30.28        
 42 Reyes, Taylor       14 LBA-MR                    NT    3:31.31        
                1:47.28   3:31.31 (1:44.03)                                        
 43 Verdi, Tyler J      13 CSDC-MR              3:22.79    3:32.44        
                1:44.76   3:32.44 (1:47.68)                                        
 44 German, Daniel N    13 Express Swimming-MR       NT    3:33.28        
                1:43.75   3:33.28 (1:49.53)                                        
 45 Fehn, Matthew J     13 CSDC-MR              3:53.32    3:37.65        
                1:48.49   3:37.65 (1:49.16)                                        
 46 Elling, Connor      13 HYB-MR                    NT    3:54.18        
                1:51.79   3:54.18 (2:02.39)                                        
 47 Lefevre, Kenneth M  13 Express Swimming-MR       NT    4:43.36        
                2:16.29   4:43.36 (2:27.07)                                        
 -- Giardinelli, Matth  13 Express Swimming-MR  2:49.89         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                1:22.14        DQ (1:25.81)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whang, Justin       13 Express Swimming-MR  1:14.20    1:13.99        
  2 Chang, Matthew      13 Express Swimming-MR  1:18.81    1:17.94        
  3 O'Sullivan, Oisin   14 SSC-MR               1:18.00    1:17.95        
  4 LiBASSI, Connor T   13 Express Swimming-MR  1:18.66    1:18.21        
  5 Ang, Jake           14 Express Swimming-MR  1:19.75    1:21.80        
  6 LU, Michael D       13 Express Swimming-MR  1:22.95    1:22.76        
  7 Reilly, Christophe  13 Express Swimming-MR  1:22.21    1:23.37        
  8 Wone, Brandon M     14 SSC-MR               1:23.00    1:25.24        
  9 Walsh, Patrick C    14 Express Swimming-MR  1:27.93    1:25.28        
 10 Schafer, Justin T   13 FLY-MR               1:24.45    1:25.39        
 11 Yoon, Henri         13 Express Swimming-MR  1:30.59    1:25.47        
 12 Tang, Erik          14 Express Swimming-MR  1:34.61    1:26.19        
 13 Kim, Brendon M      13 Express Swimming-MR  1:27.94    1:27.12        
 14 Lee, Alexander G    14 FLY-MR               1:28.94    1:27.91        
 15 Neugebauer, Caleb   14 Express Swimming-MR  1:29.86    1:30.07        
 16 Linn, George        13 FLY-MR               1:29.17    1:30.34        
 17 Kapinos, Arthur     13 Express Swimming-MR  1:31.24    1:30.42        
 18 Vias, Javier        14 HYB-MR               1:31.25    1:31.10        
 19 Yasinov, Zachary    13 Express Swimming-MR  1:34.37    1:31.81        
 20 MO, David           13 Express Swimming-MR  1:38.63    1:32.31        
 21 Burke, Ryan         14 FLY-MR               1:33.24    1:36.76        
 22 Plaza, Sebastian T  13 Express Swimming-MR  1:35.54    1:38.57        
 23 Mendoza, Angel      13 HYB-MR                    NT    1:41.52        
 24 Quiceno, Sebastian  14 SSC-MR               1:40.30    1:43.10        
 25 German, Daniel N    13 Express Swimming-MR  1:46.15    1:48.01        
 26 Schwartz, Owen M    13 Express Swimming-MR       NT    1:50.52        
 27 Fehn, Matthew J     13 CSDC-MR              1:59.77    2:02.74        
 -- Elling, Connor      13 HYB-MR                    NT         DQ        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whang, Justin       13 Express Swimming-MR  2:39.97    2:41.17        
                1:20.77   2:41.17 (1:20.40)                                        
  2 Chang, Matthew      13 Express Swimming-MR  2:49.21    2:47.19        
                1:21.82   2:47.19 (1:25.37)                                        
  3 LiBASSI, Connor T   13 Express Swimming-MR  2:49.83    2:47.84        
                1:21.51   2:47.84 (1:26.33)                                        
  4 LU, Michael D       13 Express Swimming-MR  2:58.14    2:55.52        
                1:24.67   2:55.52 (1:30.85)                                        
  5 Schafer, Justin T   13 FLY-MR               3:03.51    2:59.93        
                1:27.24   2:59.93 (1:32.69)                                        
  6 Ang, Jake           14 Express Swimming-MR  3:07.73    3:00.07        
                1:22.85   3:00.07 (1:37.22)                                        
  7 Min, Christopher K  14 FLY-MR               3:05.28    3:01.08        
                1:26.33   3:01.08 (1:34.75)                                        
  8 Yoon, Henri         13 Express Swimming-MR       NT    3:02.77        
                1:27.52   3:02.77 (1:35.25)                                        
  9 Zammit, Michael C   13 Express Swimming-MR  3:08.61    3:03.29        
                1:27.20   3:03.29 (1:36.09)                                        
 10 Reilly, Christophe  13 Express Swimming-MR  3:03.07    3:04.15        
                1:26.59   3:04.15 (1:37.56)                                        
 11 Lee, Alexander G    14 FLY-MR               3:12.68    3:05.11        
                1:29.57   3:05.11 (1:35.54)                                        
 12 Green, Gavin C      13 Flying Dolphins-MR   3:06.10    3:08.04        
                1:29.71   3:08.04 (1:38.33)                                        
 13 Sellami, Max L      13 Flying Dolphins-MR   3:07.34    3:09.56        
                1:31.31   3:09.56 (1:38.25)                                        
 14 Kim, Brendon M      13 Express Swimming-MR       NT    3:11.53        
                1:33.66   3:11.53 (1:37.87)                                        
 15 Kapinos, Arthur     13 Express Swimming-MR  3:23.21    3:12.36        
                1:34.13   3:12.36 (1:38.23)                                        
 16 MO, David           13 Express Swimming-MR  3:21.21    3:12.94        
                1:32.95   3:12.94 (1:39.99)                                        
 17 Giardinelli, Matth  13 Express Swimming-MR  3:23.21    3:13.36        
                1:34.90   3:13.36 (1:38.46)                                        
 18 Walsh, Patrick C    14 Express Swimming-MR  3:07.80    3:14.40        
                1:31.96   3:14.40 (1:42.44)                                        
 19 Linn, George        13 FLY-MR                    NT    3:14.44        
                1:33.37   3:14.44 (1:41.07)                                        
 20 Goodman, Jonah B    13 Express Swimming-MR       NT    3:17.45        
                1:34.84   3:17.45 (1:42.61)                                        
 21 Hu, Dylan H         13 Flying Dolphins-MR   3:20.32    3:17.70        
                1:33.57   3:17.70 (1:44.13)                                        
 22 Tang, Erik          14 Express Swimming-MR  3:17.93    3:17.89        
                1:32.06   3:17.89 (1:45.83)                                        
 23 Polley, Aidan J     13 CSDC-MR              3:39.50    3:18.35        
                1:36.12   3:18.35 (1:42.23)                                        
 24 Jardeleza, Gerard   14 WISC-MR              3:29.99    3:19.40        
                1:34.10   3:19.40 (1:45.30)                                        
 25 Juang, Andrew       13 FLY-MR               3:21.56    3:19.83        
                1:35.97   3:19.83 (1:43.86)                                        
 26 Genna, John C       14 Express Swimming-MR  3:25.11    3:20.07        
                1:34.54   3:20.07 (1:45.53)                                        
 27 Heller, Trey W      14 LBA-MR               3:26.93    3:22.03        
                1:36.51   3:22.03 (1:45.52)                                        
 28 Anich, Thomas W     14 FLY-MR               3:45.59    3:27.05        
                1:41.61   3:27.05 (1:45.44)                                        
 29 Cohen, Sasha B      13 Unhes-Mr-MR          3:31.51    3:28.51        
                1:42.80   3:28.51 (1:45.71)                                        
 30 Fischer, Kenny S    14 Express Swimming-MR  4:06.15    3:34.50        
                1:46.30   3:34.50 (1:48.20)                                        
 31 Plaza, Sebastian T  13 Express Swimming-MR  3:27.65    3:35.74        
                1:43.77   3:35.74 (1:51.97)                                        
 32 Quiceno, Sebastian  14 SSC-MR               3:37.01    3:37.45        
                1:45.89   3:37.45 (1:51.56)                                        
 33 Margaryan, Avetis   13 Unhes-Mr-MR          3:44.16    3:37.62        
                1:45.09   3:37.62 (1:52.53)                                        
 34 Zhang, Lucas        13 Flying Dolphins-MR        NT    3:38.83        
                1:49.60   3:38.83 (1:49.23)                                        
 35 German, Daniel N    13 Express Swimming-MR  3:35.43    3:39.00        
                1:45.86   3:39.00 (1:53.14)                                        
 36 Xu, Stuart Z        13 LBA-MR                    NT    3:54.56        
                1:51.16   3:54.56 (2:03.40)                                        
 37 Kopacz, Michael P   14 Express Swimming-MR  4:21.21    4:03.87        
                1:57.03   4:03.87 (2:06.84)                                        
 38 Verdi, Tyler J      13 CSDC-MR              4:06.43    4:04.33        
                2:01.06   4:04.33 (2:03.27)                                        
 39 Lefevre, Kenneth M  13 Express Swimming-MR       NT    6:02.37        
                2:52.26   6:02.37 (3:10.11)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whang, Justin       13 Express Swimming-MR  1:04.53    1:05.26        
  2 Ang, Jake           14 Express Swimming-MR  1:07.62    1:06.69        
  3 Chen, Joseph        13 Express Swimming-MR  1:09.28    1:08.00        
  4 Spina, Andrew M     14 SSC-MR               1:09.00    1:08.37        
  5 Shannon, Ryan J     13 Express Swimming-MR  1:10.29    1:09.05        
  6 Chang, Matthew      13 Express Swimming-MR  1:11.65    1:10.55        
  7 Ramon, Freddy       13 LBA-MR               1:12.83    1:11.63        
  8 Giardinelli, Matth  13 Express Swimming-MR  1:15.42    1:12.10        
  9 Cornish, Danny J    13 LBA-MR               1:13.48    1:12.24        
 10 Quiceno, Sebastian  14 SSC-MR               1:15.77    1:12.27        
 11 Reilly, Christophe  13 Express Swimming-MR  1:19.03    1:12.77        
 12 Yasinov, Zachary    13 Express Swimming-MR  1:13.56    1:14.58        
 13 Reilly, Jayden T    13 SSC-MR               1:18.04    1:15.08        
 14 Jardeleza, Gerard   14 WISC-MR              1:24.11    1:15.15        
 15 Walsh, Patrick C    14 Express Swimming-MR  1:10.09    1:15.28        
 16 Goodman, Jonah B    13 Express Swimming-MR  1:15.45    1:15.97        
 17 Genna, Frank        14 Express Swimming-MR  1:11.37    1:16.15        
 17 Anich, Thomas W     14 FLY-MR               1:20.43    1:16.15        
 19 Neugebauer, Caleb   14 Express Swimming-MR  1:17.77    1:17.29        
 20 Rice, Maverick D    14 CSDC-MR              1:19.95    1:18.14        
 21 Honan, Quin J       13 SSC-MR               1:16.78    1:18.60        
 22 LU, Michael D       13 Express Swimming-MR  1:22.51    1:18.68        
 23 Lee, Alexander G    14 FLY-MR               1:29.45    1:20.81        
 24 Green, Gavin C      13 Flying Dolphins-MR   1:24.72    1:23.80        
 25 LiBASSI, Connor T   13 Express Swimming-MR  1:21.50    1:23.83        
 26 Hu, Dylan H         13 Flying Dolphins-MR   1:28.17    1:25.60        
 27 Llewellyn, James    13 CSDC-MR                   NT    1:25.76        
 28 Lee, Ryan A         13 FLY-MR               1:27.58    1:27.12        
 29 Tanner, Jacob D     13 SSC-MR               1:32.81    1:28.26        
 30 Bekerman, Liam B    13 Express Swimming-MR  1:23.56    1:28.36        
 31 Sellami, Max L      13 Flying Dolphins-MR   1:30.09    1:28.62        
 32 Mendoza, Angel      13 HYB-MR               1:30.64    1:30.11        
 33 Xu, Stuart Z        13 LBA-MR                    NT    1:31.89        
 34 Kim, Brendon M      13 Express Swimming-MR       NT    1:32.33        
 35 Genna, John C       14 Express Swimming-MR  1:28.76    1:39.78        
 36 Santana, Delwin J   13 LBA-MR               1:39.48    1:42.89        
 37 Fischer, Kenny S    14 Express Swimming-MR       NT    1:44.36        
 38 Cenizal, Kai V      14 SSC-MR               1:40.00    1:45.30        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chang, Matthew      13 Express Swimming-MR  2:36.54    2:35.00        
                1:13.27   2:35.00 (1:21.73)                                        
  2 Chen, Joseph        13 Express Swimming-MR  2:38.19    2:38.48        
                1:11.67   2:38.48 (1:26.81)                                        
  3 Anich, Thomas W     14 FLY-MR               2:48.35    2:43.78        
                1:17.18   2:43.78 (1:26.60)                                        
  4 Shannon, Ryan J     13 Express Swimming-MR  2:47.60    2:46.38        
                1:14.62   2:46.38 (1:31.76)                                        
  5 Goodman, Jonah B    13 Express Swimming-MR  2:47.95    2:47.47        
                1:20.03   2:47.47 (1:27.44)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whang, Justin       13 Express Swimming-MR  2:21.91    2:23.10        
                1:09.65   2:23.10 (1:13.45)                                        
  2 O'Sullivan, Oisin   14 SSC-MR               2:28.00    2:27.66        
                1:10.04   2:27.66 (1:17.62)                                        
  3 Ang, Jake           14 Express Swimming-MR  2:28.64    2:28.71        
                1:10.51   2:28.71 (1:18.20)                                        
  4 Walsh, Patrick C    14 Express Swimming-MR  2:33.47    2:28.91        
                1:10.93   2:28.91 (1:17.98)                                        
  5 Chen, Joseph        13 Express Swimming-MR  2:37.96    2:32.54        
                1:09.81   2:32.54 (1:22.73)                                        
  6 Spina, Andrew M     14 SSC-MR               2:35.00    2:32.68        
                1:11.08   2:32.68 (1:21.60)                                        
  7 Wone, Brandon M     14 SSC-MR               2:37.25    2:32.79        
                1:13.00   2:32.79 (1:19.79)                                        
  8 LU, Michael D       13 Express Swimming-MR  2:35.10    2:35.21        
                1:14.87   2:35.21 (1:20.34)                                        
  9 Shannon, Ryan J     13 Express Swimming-MR  2:31.77    2:36.54        
                1:12.73   2:36.54 (1:23.81)                                        
 10 Yasinov, Zachary    13 Express Swimming-MR  2:39.34    2:37.91        
                1:14.25   2:37.91 (1:23.66)                                        
 11 Reilly, Christophe  13 Express Swimming-MR  2:39.82    2:38.23        
                1:15.64   2:38.23 (1:22.59)                                        
 12 Kapinos, Arthur     13 Express Swimming-MR  2:38.40    2:38.91        
                1:14.05   2:38.91 (1:24.86)                                        
 13 LiBASSI, Connor T   13 Express Swimming-MR  2:39.88    2:39.77        
                1:20.48   2:39.77 (1:19.29)                                        
 14 Yoon, Henri         13 Express Swimming-MR  3:03.21    2:40.42        
                1:16.41   2:40.42 (1:24.01)                                        
 15 Goodman, Jonah B    13 Express Swimming-MR  2:42.61    2:41.22        
                1:17.55   2:41.22 (1:23.67)                                        
 16 Neugebauer, Caleb   14 Express Swimming-MR  2:42.47    2:43.75        
                1:14.21   2:43.75 (1:29.54)                                        
 17 Quiceno, Sebastian  14 SSC-MR               2:46.22    2:47.00        
                1:14.85   2:47.00 (1:32.15)                                        
 18 Lee, Alexander G    14 FLY-MR               2:49.85    2:47.89        
                1:22.11   2:47.89 (1:25.78)                                        
 19 Kim, Brendon M      13 Express Swimming-MR       NT    2:50.91        
                1:22.45   2:50.91 (1:28.46)                                        
 20 Tang, Erik          14 Express Swimming-MR  3:07.09    2:56.65        
                1:25.00   2:56.65 (1:31.65)                                        
 21 MO, David           13 Express Swimming-MR  3:10.32    2:57.90        
                1:25.17   2:57.90 (1:32.73)                                        
 22 Mendoza, Angel      13 HYB-MR                    NT    3:01.26        
                1:21.69   3:01.26 (1:39.57)                                        
 23 Plaza, Sebastian T  13 Express Swimming-MR  3:21.21    3:02.35        
                1:26.11   3:02.35 (1:36.24)                                        
 24 German, Daniel N    13 Express Swimming-MR       NT    3:27.62        
                1:42.04   3:27.62 (1:45.58)                                        
 
Boys 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Jiang, Michael      16 Express Swimming-MR    25.66      25.51        
  2 Newmark, Jake Q     15 Express Swimming-MR    26.89      25.96        
  3 Watson, Anthony C   15 Express Swimming-MR    26.91      26.32        
  4 Owens, Mark         15 SSC-MR                 25.87      26.37        
  5 Protano, John       16 Express Swimming-MR    26.75      26.40        
  6 Santana, Jose R     16 LBA-MR                 26.48      26.49        
  7 Knight, Derek W     16 UN-LI-MR               25.84      26.53        
  8 Hardick, Sean M     25 HYB-MR                 26.50      26.57        
  9 Hadary, Daniel B    16 FLY-MR                 27.12      26.62        
 10 Cornish, Kyle F     15 LBA-MR                 27.67      26.80        
 10 Jurman, Jasper N    19 Unattached-MR          26.17      26.80        
 12 Dong, Ethan S       15 Express Swimming-MR    27.28      27.02        
 13 Bajramovic, Emil    16 FLY-MR                 27.08      27.11        
 14 Tucker, Chandler J  16 Express Swimming-MR    27.74      27.46        
 15 OH, Daniel          15 Express Swimming-MR    27.85      27.58        
 16 Chen, Wellington H  15 Express Swimming-MR    28.06      27.75        
 17 Ganguli, Nilesh     16 Express Swimming-MR    27.18      27.76        
 18 Fargo, Jordan K     17 Express Swimming-MR    27.06      27.87        
 19 Hurley, John R      17 Express Swimming-MR    27.63      27.96        
 20 Eng, Alec J         15 Express Swimming-MR    28.29      27.98        
 20 Harris, Luke J      17 WISC-MR                28.55      27.98        
 22 Kang, Matthew       15 Express Swimming-MR    28.17      28.04        
 23 Yam, Cody J         15 Express Swimming-MR    28.60      28.26        
 24 Davis, Avery J      15 SSC-MR                 28.13      28.33        
 25 Zhu, Harry          15 FLY-MR                 29.34      29.17        
 26 Weber, Christopher  15 Express Swimming-MR    30.98      29.36        
 27 Murray, Ryan R      15 Express Swimming-MR    30.15      29.46        
 28 Monaco, Nicholas    15 WISC-MR                30.77      29.57        
 29 Fox, Benjamin C     15 FLY-MR                 28.74      29.60        
 30 Sheinberg, Ryan P   15 Express Swimming-MR    30.99      29.66        
 31 Nelson, Connor R    15 HYB-MR                 30.57      30.08        
 32 Gurevich, Brendan   16 Express Swimming-MR    35.23      30.39        
 33 Gamero, Matthew A   16 FLY-MR                 29.54      30.48        
 34 Ugarte, Joshua M    17 FLY-MR                 29.99      30.56        
 35 Munson, Joseph A    15 Express Swimming-MR    30.29      30.63        
 36 Howard, Christian   16 Express Swimming-MR    31.51      31.24        
 37 Gaspard, Chad A     15 Express Swimming-MR       NT      32.82        
 38 Desmond, Connor A   15 Express Swimming-MR    33.86      33.92        
 39 Nealon, John W      16 LBA-MR                    NT      34.92        
 40 Smith, Gabriel R    16 CSDC-MR                34.73      37.85        
 41 Lefevre, Kenneth M  13 Express Swimming-MR       NT      42.23        
 
Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chang, Michael      16 Express Swimming-MR    55.46      55.58        
  2 Protano, John       16 Express Swimming-MR    57.43      57.28        
  3 Kipshidze, George   15 SSC-MR                 57.32      57.92        
  4 Newmark, Jake Q     15 Express Swimming-MR  1:00.58      58.17        
  5 Owens, Mark         15 SSC-MR                 56.54      58.46        
  6 Watson, Anthony C   15 Express Swimming-MR  1:01.01      58.51        
  7 Gaffney, Liam J     16 Express Swimming-MR    58.76      59.02        
  8 Hadary, Daniel B    16 FLY-MR                 59.87      59.25        
  9 Fargo, Jordan K     17 Express Swimming-MR    57.83      59.56        
 10 Broderick, Thomas   15 Express Swimming-MR  1:00.14    1:00.02        
 11 Massa, Alex W       20 Express Swimming-MR    56.51    1:00.43        
 12 Chen, Wellington H  15 Express Swimming-MR  1:01.26    1:00.51        
 13 Tucker, Chandler J  16 Express Swimming-MR  1:00.00    1:00.57        
 14 Abreu, Anthony      18 FLY-MR               1:00.36    1:00.73        
 15 Olsen, Grady I      15 CSDC-MR                58.40    1:00.76        
 16 Eng, Alec J         15 Express Swimming-MR  1:01.58    1:00.96        
 17 Bajramovic, Emil    16 FLY-MR                 59.12    1:01.47        
 18 Deguzman, Nathanie  16 Express Swimming-MR  1:01.23    1:01.97        
 19 Dowd, Mike R        15 CSDC-MR              1:02.24    1:02.25        
 20 Fox, Benjamin C     15 FLY-MR               1:01.29    1:02.67        
 21 Murray, Ryan R      15 Express Swimming-MR  1:01.93    1:02.75        
 22 Bonney, Ethan J     16 LBA-MR               1:03.65    1:02.88        
 23 Park, Francis       16 FLY-MR               1:03.63    1:04.84        
 24 Yam, Cody J         15 Express Swimming-MR  1:05.11    1:05.07        
 25 Horen, Nicholas L   15 LBA-MR               1:09.53    1:05.15        
 26 Harris, Luke J      17 WISC-MR              1:05.46    1:05.39        
 26 Davis, Avery J      15 SSC-MR               1:06.10    1:05.39        
 28 Colascione, Jonny   16 WISC-MR              1:03.82    1:06.46        
 29 Zhu, Harry          15 FLY-MR               1:08.65    1:07.17        
 30 Sheinberg, Ryan P   15 Express Swimming-MR  1:07.71    1:07.52        
 31 McCloskey, Michael  15 FLY-MR               1:07.38    1:08.47        
 32 Ugarte, Joshua M    17 FLY-MR               1:07.65    1:08.59        
 33 Howard, Christian   16 Express Swimming-MR  1:10.27    1:11.23        
 34 Mendoza, Aaron O    10 HYB-MR               1:19.34    1:11.44        
 35 Scalia, Anthony D   11 SSC-MR               1:16.57    1:12.81        
 36 Gaspard, Chad A     15 Express Swimming-MR  1:12.93    1:14.99        
 37 Protano, Robert T   12 Express Swimming-MR  1:20.43    1:20.72        
 38 Nealon, John W      16 LBA-MR                    NT    1:20.93        
 39 Bradley, Jake W     12 LBA-MR                    NT    1:34.12        
 
Boys 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Newmark, Jake Q     15 Express Swimming-MR  2:04.79    2:02.19        
                  59.84   2:02.19 (1:02.35)                                        
  2 Hurley, John R      17 Express Swimming-MR  2:04.92    2:02.37        
                  59.15   2:02.37 (1:03.22)                                        
  3 Jurman, Jasper N    19 Unattached-MR        1:59.90    2:05.18        
                  59.86   2:05.18 (1:05.32)                                        
  4 Knight, Derek W     16 UN-LI-MR             2:03.61    2:07.18        
                1:01.62   2:07.18 (1:05.56)                                        
  5 Watson, Anthony C   15 Express Swimming-MR  2:13.85    2:08.08        
                1:02.44   2:08.08 (1:05.64)                                        
  6 Dong, Ethan S       15 Express Swimming-MR  2:09.08    2:09.56        
                1:02.11   2:09.56 (1:07.45)                                        
  7 Murray, Ryan R      15 Express Swimming-MR  2:11.24    2:10.91        
                1:03.28   2:10.91 (1:07.63)                                        
  8 Chen, Wellington H  15 Express Swimming-MR  2:12.48    2:11.34        
                1:04.40   2:11.34 (1:06.94)                                        
  9 Owens, Mark         15 SSC-MR               2:10.89    2:11.41        
                1:02.45   2:11.41 (1:08.96)                                        
 10 Tucker, Chandler J  16 Express Swimming-MR  2:07.77    2:12.18        
                1:03.53   2:12.18 (1:08.65)                                        
 11 Santana, Jose R     16 LBA-MR               2:15.24    2:12.29        
                1:03.51   2:12.29 (1:08.78)                                        
 12 Fargo, Jordan K     17 Express Swimming-MR  2:06.57    2:12.88        
                1:02.61   2:12.88 (1:10.27)                                        
 13 Jiang, Michael      16 Express Swimming-MR  2:12.45    2:13.56        
                1:04.12   2:13.56 (1:09.44)                                        
 14 Bonney, Ethan J     16 LBA-MR               2:18.65    2:14.65        
                1:06.82   2:14.65 (1:07.83)                                        
 15 Macejko, Dylan M    15 CSDC-MR              2:14.43    2:14.73        
                1:03.38   2:14.73 (1:11.35)                                        
 16 Eng, Alec J         15 Express Swimming-MR  2:14.75    2:15.05        
                1:05.52   2:15.05 (1:09.53)                                        
 17 Cornish, Kyle F     15 LBA-MR               2:17.35    2:15.48        
                1:05.92   2:15.48 (1:09.56)                                        
 18 Ely, Matt D         15 SSC-MR               2:16.97    2:15.69        
                1:06.25   2:15.69 (1:09.44)                                        
 19 Fox, Benjamin C     15 FLY-MR               2:14.12    2:17.75        
                1:04.86   2:17.75 (1:12.89)                                        
 20 Lopez, Andrew       15 WISC-MR              2:22.75    2:20.92        
                1:07.25   2:20.92 (1:13.67)                                        
 21 Wilson, Elijah A    15 WISC-MR              2:24.52    2:22.42        
                1:09.54   2:22.42 (1:12.88)                                        
 22 Monaco, Nicholas    15 WISC-MR              2:26.35    2:23.72        
                1:08.69   2:23.72 (1:15.03)                                        
 23 Kang, Matthew       15 Express Swimming-MR  2:17.94    2:23.78        
                1:09.28   2:23.78 (1:14.50)                                        
 24 Sheinberg, Ryan P   15 Express Swimming-MR  2:27.56    2:25.79        
                1:09.81   2:25.79 (1:15.98)                                        
 25 McCloskey, Michael  15 FLY-MR               2:26.20    2:26.74        
                1:10.16   2:26.74 (1:16.58)                                        
 26 Davis, Avery J      15 SSC-MR               2:29.76    2:27.06        
                1:10.05   2:27.06 (1:17.01)                                        
 27 Gamero, Matthew A   16 FLY-MR               2:22.43    2:30.17        
                1:09.35   2:30.17 (1:20.82)                                        
 28 Combs, Sean A       15 SSC-MR               2:29.48    2:31.59        
                1:10.63   2:31.59 (1:20.96)                                        
 29 Bach, Daniel        15 CSDC-MR              2:37.40    2:32.51        
                1:14.93   2:32.51 (1:17.58)                                        
 30 Agrillo, Michael N  16 CSDC-MR              2:33.04    2:33.03        
                1:14.06   2:33.03 (1:18.97)                                        
 31 Zhu, Harry          15 FLY-MR               2:39.05    2:34.83        
                1:13.52   2:34.83 (1:21.31)                                        
 32 Brothers, Shea A    16 Flying Dolphins-MR   2:39.75    2:38.51        
                1:14.97   2:38.51 (1:23.54)                                        
 33 Nigro, Chris K      15 CSDC-MR              2:40.49    2:39.72        
                1:17.26   2:39.72 (1:22.46)                                        
 34 Nelson, Connor R    15 HYB-MR               2:44.88    2:39.88        
                1:16.94   2:39.88 (1:22.94)                                        
 35 Scalia, Anthony D   11 SSC-MR               2:50.81    2:41.69        
                1:20.11   2:41.69 (1:21.58)                                        
 36 Sansano, Matthew A  11 Express Swimming-MR  2:59.20    2:47.36        
                1:19.78   2:47.36 (1:27.58)                                        
 37 Smith, Gabriel R    16 CSDC-MR              2:53.94    2:48.91        
                1:21.46   2:48.91 (1:27.45)                                        
 38 Gurevich, Brendan   16 Express Swimming-MR  2:47.67    2:49.39        
                1:21.02   2:49.39 (1:28.37)                                        
 39 Piedrahita, Julian  10 Express Swimming-MR       NT    2:52.12        
                1:23.34   2:52.12 (1:28.78)                                        
 40 Wodicka, Nicholas   12 CSDC-MR                   NT    2:58.13        
                1:23.38   2:58.13 (1:34.75)                                        
 41 Nealon, John W      16 LBA-MR                    NT    3:02.03        
                1:24.05   3:02.03 (1:37.98)                                        
 42 Corbett, Ty         11 WISC-MR                   NT    3:03.36        
                1:29.08   3:03.36 (1:34.28)                                        
 
Boys 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hurley, John R      17 Express Swimming-MR  4:13.47    4:16.62        
                1:01.39   2:05.51 (1:04.12)   3:11.25 (1:05.74)   4:16.62 (1:05.37)
  2 Newmark, Jake Q     15 Express Swimming-MR  4:23.09    4:26.23        
                1:02.04   2:08.82 (1:06.78)   3:18.09 (1:09.27)   4:26.23 (1:08.14)
  3 Kipshidze, George   15 SSC-MR               4:30.38    4:29.79        
                1:03.39   2:12.09 (1:08.70)   3:20.81 (1:08.72)   4:29.79 (1:08.98)
  4 Broderick, Thomas   15 Express Swimming-MR  4:35.16    4:31.61        
                1:02.18   2:11.40 (1:09.22)   3:21.97 (1:10.57)   4:31.61 (1:09.64)
  5 Hadary, Daniel B    16 FLY-MR               4:38.10    4:37.07        
                1:05.79   2:17.63 (1:11.84)   3:29.42 (1:11.79)   4:37.07 (1:07.65)
  6 Walsh, Patrick C    14 Express Swimming-MR  4:38.33    4:37.19        
                1:06.73   2:18.26 (1:11.53)   3:28.96 (1:10.70)   4:37.19 (1:08.23)
  7 Murray, Ryan R      15 Express Swimming-MR  4:33.07    4:38.62        
                1:05.11   2:16.90 (1:11.79)   3:27.86 (1:10.96)   4:38.62 (1:10.76)
  8 Dong, Ethan S       15 Express Swimming-MR  4:36.20    4:39.23        
                1:06.57   2:18.58 (1:12.01)   3:30.10 (1:11.52)   4:39.23 (1:09.13)
  9 Bonney, Ethan J     16 LBA-MR               4:44.46    4:40.08        
                1:06.61   2:18.22 (1:11.61)   3:30.50 (1:12.28)   4:40.08 (1:09.58)
 10 Wone, Brandon M     14 SSC-MR               4:45.77    4:43.29        
                1:05.57   2:17.55 (1:11.98)   3:31.23 (1:13.68)   4:43.29 (1:12.06)
 11 Whang, Justin       13 Express Swimming-MR  4:43.95    4:43.46        
                1:10.03   2:24.14 (1:14.11)   3:36.74 (1:12.60)   4:43.46 (1:06.72)
 12 Chen, Joseph        13 Express Swimming-MR  4:48.51    4:43.62        
                1:07.55   2:19.85 (1:12.30)   3:32.04 (1:12.19)   4:43.62 (1:11.58)
 13 Chen, Wellington H  15 Express Swimming-MR  4:42.31    4:45.07        
                1:07.89   2:20.33 (1:12.44)   3:33.68 (1:13.35)   4:45.07 (1:11.39)
 14 Ang, Jake           14 Express Swimming-MR  4:42.65    4:45.45        
                1:08.88   2:23.91 (1:15.03)   3:36.15 (1:12.24)   4:45.45 (1:09.30)
 15 LU, Michael D       13 Express Swimming-MR  4:54.50    4:45.57        
                1:08.50   2:21.87 (1:13.37)   3:34.72 (1:12.85)   4:45.57 (1:10.85)
 16 Watson, Anthony C   15 Express Swimming-MR  4:32.59    4:45.91        
                1:04.08   2:17.49 (1:13.41)   3:31.90 (1:14.41)   4:45.91 (1:14.01)
 17 Owens, Mark         15 SSC-MR               4:32.00    4:47.24        
                1:06.91   2:20.39 (1:13.48)   3:34.74 (1:14.35)   4:47.24 (1:12.50)
 18 Shannon, Ryan J     13 Express Swimming-MR  4:42.77    4:48.48        
                1:08.70   2:23.18 (1:14.48)   3:36.15 (1:12.97)   4:48.48 (1:12.33)
 19 Eng, Alec J         15 Express Swimming-MR  4:49.60    4:51.63        
                1:08.17   2:22.90 (1:14.73)   3:38.26 (1:15.36)   4:51.63 (1:13.37)
 20 Fox, Benjamin C     15 FLY-MR               4:41.54    4:52.53        
                1:08.26   2:22.85 (1:14.59)   3:37.18 (1:14.33)   4:52.53 (1:15.35)
 21 Anich, Thomas W     14 FLY-MR               4:59.14    4:54.82        
                1:11.24   2:26.40 (1:15.16)   3:41.67 (1:15.27)   4:54.82 (1:13.15)
 22 Ely, Matt D         15 SSC-MR               4:50.13    4:55.08        
                1:09.89   2:24.98 (1:15.09)   3:40.91 (1:15.93)   4:55.08 (1:14.17)
 23 Yasinov, Zachary    13 Express Swimming-MR  4:50.09    4:55.79        
                1:11.07   2:27.26 (1:16.19)   3:42.49 (1:15.23)   4:55.79 (1:13.30)
 24 Goodman, Jonah B    13 Express Swimming-MR  4:56.73    4:55.80        
                1:10.45   2:26.36 (1:15.91)   3:42.15 (1:15.79)   4:55.80 (1:13.65)
 25 Knight, Derek W     16 UN-LI-MR             4:19.79    4:57.51        
                1:07.90   2:24.77 (1:16.87)   3:42.01 (1:17.24)   4:57.51 (1:15.50)
 26 Colascione, Jonny   16 WISC-MR              4:52.22    4:57.79        
                1:09.70   2:27.30 (1:17.60)   3:44.05 (1:16.75)   4:57.79 (1:13.74)
 27 Quiceno, Sebastian  14 SSC-MR               4:52.00    4:58.00        
                1:08.73   2:24.23 (1:15.50)   3:42.54 (1:18.31)   4:58.00 (1:15.46)
 28 Rice, Maverick D    14 CSDC-MR              4:44.11    5:03.54        
                1:09.75   2:27.72 (1:17.97)   3:47.16 (1:19.44)   5:03.54 (1:16.38)
 29 Lee, Alexander G    14 FLY-MR               5:02.43    5:04.21        
                1:12.31   2:31.23 (1:18.92)   3:49.32 (1:18.09)   5:04.21 (1:14.89)
 30 Nunez, Ryan         12 Express Swimming-MR  5:36.77    5:04.97        
                1:12.13   2:32.76 (1:20.63)   3:52.43 (1:19.67)   5:04.97 (1:12.54)
 31 Reilly, Christophe  13 Express Swimming-MR  5:09.73    5:06.70        
                1:10.39   2:29.95 (1:19.56)   3:51.31 (1:21.36)   5:06.70 (1:15.39)
 32 Sheinberg, Ryan P   15 Express Swimming-MR  5:22.31    5:06.75        
                1:13.60   2:33.77 (1:20.17)   3:53.01 (1:19.24)   5:06.75 (1:13.74)
 33 Ramon, Freddy       13 LBA-MR               5:07.83    5:06.82        
                1:12.28   2:30.87 (1:18.59)   3:50.16 (1:19.29)   5:06.82 (1:16.66)
 34 LiBASSI, Connor T   13 Express Swimming-MR  5:12.55    5:08.14        
                1:13.56   2:34.10 (1:20.54)   3:53.25 (1:19.15)   5:08.14 (1:14.89)
 35 Souidi, Samir M     12 LBA-MR               5:15.08    5:10.59        
                1:12.76   2:32.28 (1:19.52)   3:52.31 (1:20.03)   5:10.59 (1:18.28)
 36 Neugebauer, Caleb   14 Express Swimming-MR  4:58.76    5:18.45        
                1:11.60   2:33.03 (1:21.43)   3:56.09 (1:23.06)   5:18.45 (1:22.36)
 37 Lugo, Aron R        12 Express Swimming-MR  5:39.13    5:30.26        
                1:14.51   2:39.47 (1:24.96)   4:04.87 (1:25.40)   5:30.26 (1:25.39)
 38 Broderick, Patrick  11 Express Swimming-MR       NT    5:46.90        
                1:22.69   2:51.68 (1:28.99)   4:21.85 (1:30.17)   5:46.90 (1:25.05)
 39 Tang, Richard       10 Express Swimming-MR       NT    5:58.18        
                1:25.36   2:58.35 (1:32.99)   4:29.70 (1:31.35)   5:58.18 (1:28.48)
 40 Reyes, Taylor       14 LBA-MR                    NT    7:01.49        
                1:33.28   3:20.81 (1:47.53)   5:12.34 (1:51.53)   7:01.49 (1:49.15)
 
Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hadary, Daniel B    16 FLY-MR               1:04.40    1:02.63        
  2 Jiang, Michael      16 Express Swimming-MR  1:02.62    1:03.27        
  3 Fargo, Jordan K     17 Express Swimming-MR  1:02.60    1:03.59        
  4 Chang, Michael      16 Express Swimming-MR  1:05.37    1:05.23        
  5 Jurman, Jasper N    19 Unattached-MR        1:01.96    1:05.66        
  6 Macejko, Dylan M    15 CSDC-MR              1:08.04    1:06.54        
  7 Newmark, Jake Q     15 Express Swimming-MR  1:06.21    1:07.02        
  8 Santana, Jose R     16 LBA-MR               1:07.49    1:08.04        
  9 Dong, Ethan S       15 Express Swimming-MR  1:07.91    1:08.18        
 10 Fox, Benjamin C     15 FLY-MR               1:08.67    1:08.99        
 11 Hurley, John R      17 Express Swimming-MR  1:12.01    1:09.97        
 12 Watson, Anthony C   15 Express Swimming-MR  1:11.22    1:11.16        
 13 Gaffney, Liam J     16 Express Swimming-MR  1:11.02    1:11.75        
 14 Murray, Ryan R      15 Express Swimming-MR  1:12.15    1:11.88        
 15 Cornish, Kyle F     15 LBA-MR               1:11.61    1:12.19        
 16 Park, Francis       16 FLY-MR               1:11.31    1:12.89        
 17 McCloskey, Michael  15 FLY-MR               1:15.55    1:14.58        
 18 Lopez, Andrew       15 WISC-MR              1:16.39    1:15.21        
 19 Wilson, Elijah A    15 WISC-MR              1:15.93    1:15.35        
 20 Davis, Avery J      15 SSC-MR               1:15.93    1:16.10        
 21 Monaco, Nicholas    15 WISC-MR              1:15.86    1:16.16        
 22 Chen, Wellington H  15 Express Swimming-MR  1:18.16    1:16.69        
 23 Combs, Sean A       15 SSC-MR               1:14.39    1:16.98        
 24 Gamero, Matthew A   16 FLY-MR               1:09.41    1:17.40        
 24 Nelson, Connor R    15 HYB-MR               1:18.28    1:17.40        
 26 Bonney, Ethan J     16 LBA-MR               1:15.59    1:17.55        
 27 Howard, Christian   16 Express Swimming-MR  1:20.27    1:19.41        
 28 Kang, Matthew       15 Express Swimming-MR  1:16.30    1:19.69        
 29 Brothers, Shea A    16 Flying Dolphins-MR   1:25.07    1:22.85        
 30 Wodicka, Nicholas   12 CSDC-MR                   NT    1:25.67        
 31 Gurevich, Brendan   16 Express Swimming-MR  1:38.12    1:29.74        
 32 Smith, Gabriel R    16 CSDC-MR              1:41.53    1:32.00        
 33 Nealon, John W      16 LBA-MR                    NT    1:32.86        
 34 Bach, Daniel        15 CSDC-MR              1:31.80    1:33.94        
 
Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fargo, Jordan K     17 Express Swimming-MR  2:15.14    2:17.75        
                1:06.34   2:17.75 (1:11.41)                                        
  2 Hadary, Daniel B    16 FLY-MR               2:23.16    2:18.50        
                1:08.07   2:18.50 (1:10.43)                                        
  3 Newmark, Jake Q     15 Express Swimming-MR  2:22.59    2:19.16        
                1:07.56   2:19.16 (1:11.60)                                        
  4 Jurman, Jasper N    19 Unattached-MR        2:14.33    2:20.38        
                1:06.57   2:20.38 (1:13.81)                                        
  5 Hurley, John R      17 Express Swimming-MR  2:23.53    2:21.34        
                1:09.44   2:21.34 (1:11.90)                                        
  6 Murray, Ryan R      15 Express Swimming-MR  2:24.52    2:25.51        
                1:09.81   2:25.51 (1:15.70)                                        
  7 Jiang, Michael      16 Express Swimming-MR  2:23.05    2:26.83        
                1:11.33   2:26.83 (1:15.50)                                        
  8 Ganguli, Nilesh     16 Express Swimming-MR  2:28.63    2:26.96        
                1:11.41   2:26.96 (1:15.55)                                        
  9 Eng, Alec J         15 Express Swimming-MR  2:30.09    2:26.97        
                1:12.22   2:26.97 (1:14.75)                                        
 10 Fox, Benjamin C     15 FLY-MR               2:27.06    2:27.28        
 11 Dong, Ethan S       15 Express Swimming-MR  2:26.45    2:27.58        
                1:11.12   2:27.58 (1:16.46)                                        
 12 Santana, Jose R     16 LBA-MR               2:31.11    2:30.89        
                1:11.74   2:30.89 (1:19.15)                                        
 13 Cornish, Kyle F     15 LBA-MR               2:39.14    2:34.35        
                1:15.65   2:34.35 (1:18.70)                                        
 14 Chen, Wellington H  15 Express Swimming-MR  2:39.25    2:38.49        
                1:18.76   2:38.49 (1:19.73)                                        
 15 Park, Francis       16 FLY-MR               2:38.16    2:39.88        
                1:15.27   2:39.88 (1:24.61)                                        
 16 OH, Daniel          15 Express Swimming-MR  2:43.70    2:41.57        
                1:18.17   2:41.57 (1:23.40)                                        
 17 Davis, Avery J      15 SSC-MR               2:42.53    2:44.12        
                1:19.87   2:44.12 (1:24.25)                                        
 18 Weber, Christopher  15 Express Swimming-MR  2:53.81    2:44.37        
                1:19.88   2:44.37 (1:24.49)                                        
 19 Monaco, Nicholas    15 WISC-MR              2:58.61    2:44.40        
                1:17.76   2:44.40 (1:26.64)                                        
 20 Kang, Matthew       15 Express Swimming-MR  2:47.57    2:45.77        
                1:23.04   2:45.77 (1:22.73)                                        
 21 Gamero, Matthew A   16 FLY-MR               2:34.96    2:46.02        
                1:21.04   2:46.02 (1:24.98)                                        
 22 Sheinberg, Ryan P   15 Express Swimming-MR  2:46.58    2:46.80        
                1:21.47   2:46.80 (1:25.33)                                        
 23 Protano, John       16 Express Swimming-MR  2:51.07    2:49.50        
                1:22.99   2:49.50 (1:26.51)                                        
 24 Nelson, Connor R    15 HYB-MR               2:50.64    2:52.13        
                1:23.95   2:52.13 (1:28.18)                                        
 25 Gaspard, Chad A     15 Express Swimming-MR       NT    2:54.96        
                1:23.63   2:54.96 (1:31.33)                                        
 26 Desmond, Connor A   15 Express Swimming-MR  3:18.15    3:17.84        
                1:33.58   3:17.84 (1:44.26)                                        
 27 Smith, Gabriel R    16 CSDC-MR              3:21.83    3:37.21        
                1:46.97   3:37.21 (1:50.24)                                        
 
Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chang, Michael      16 Express Swimming-MR  1:05.86    1:05.99        
  2 Hurley, John R      17 Express Swimming-MR  1:06.75    1:08.66        
  3 Tucker, Chandler J  16 Express Swimming-MR  1:12.68    1:13.66        
  4 Massa, Alex W       20 Express Swimming-MR  1:09.09    1:13.84        
  5 Protano, John       16 Express Swimming-MR  1:13.43    1:14.18        
  6 Bajramovic, Emil    16 FLY-MR               1:11.44    1:14.72        
  7 Watson, Anthony C   15 Express Swimming-MR  1:18.81    1:16.59        
  8 Kipshidze, George   15 SSC-MR               1:17.89    1:16.96        
  9 Abreu, Anthony      18 FLY-MR               1:15.84    1:17.73        
 10 Hadary, Daniel B    16 FLY-MR                    NT    1:17.94        
 11 Deguzman, Nathanie  16 Express Swimming-MR  1:17.36    1:18.68        
 12 Owens, Mark         15 SSC-MR               1:15.00    1:19.31        
 13 Newmark, Jake Q     15 Express Swimming-MR  1:21.60    1:19.46        
 14 Park, Francis       16 FLY-MR               1:19.59    1:19.77        
 15 Ugarte, Joshua M    17 FLY-MR               1:15.51    1:20.45        
 16 Davis, Avery J      15 SSC-MR               1:22.80    1:20.64        
 17 Chen, Wellington H  15 Express Swimming-MR  1:22.45    1:21.92        
 18 Cornish, Kyle F     15 LBA-MR               1:22.48    1:22.73        
 19 Yam, Cody J         15 Express Swimming-MR  1:24.56    1:23.79        
 20 Munson, Joseph A    15 Express Swimming-MR  1:19.94    1:23.80        
 21 Fox, Benjamin C     15 FLY-MR               1:35.00    1:26.79        
 22 Colascione, Jonny   16 WISC-MR              1:24.37    1:30.09        
 23 McCloskey, Michael  15 FLY-MR               1:30.04    1:30.67        
 24 Dowd, Mike R        15 CSDC-MR              1:31.34    1:31.22        
 25 Harris, Luke J      17 WISC-MR              1:31.68    1:34.15        
 26 Gaspard, Chad A     15 Express Swimming-MR       NT    1:34.87        
 27 Horen, Nicholas L   15 LBA-MR               1:42.84    1:37.53        
 28 Nealon, John W      16 LBA-MR                    NT    1:38.45        
 29 Protano, Robert T   12 Express Swimming-MR  1:42.24    1:40.84        
 30 Scalia, Anthony D   11 SSC-MR               1:42.60    1:41.05        
 31 Bradley, Jake W     12 LBA-MR                    NT    1:56.53        
 
Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chang, Michael      16 Express Swimming-MR  2:26.74    2:24.22        
                1:09.13   2:24.22 (1:15.09)                                        
  2 Hurley, John R      17 Express Swimming-MR  2:23.61    2:29.40        
                1:10.93   2:29.40 (1:18.47)                                        
  3 Tucker, Chandler J  16 Express Swimming-MR  2:33.32    2:42.63        
                1:18.20   2:42.63 (1:24.43)                                        
  4 Protano, John       16 Express Swimming-MR  2:44.94    2:45.95        
                1:19.48   2:45.95 (1:26.47)                                        
  5 Watson, Anthony C   15 Express Swimming-MR  2:49.04    2:47.78        
                1:20.53   2:47.78 (1:27.25)                                        
  6 Bajramovic, Emil    16 FLY-MR               2:43.01    2:48.47        
                1:20.79   2:48.47 (1:27.68)                                        
  7 Jurman, Jasper N    19 Unattached-MR        2:37.26    2:50.21        
                1:19.61   2:50.21 (1:30.60)                                        
  8 Newmark, Jake Q     15 Express Swimming-MR  2:51.01    2:52.77        
                1:24.35   2:52.77 (1:28.42)                                        
  9 Park, Francis       16 FLY-MR               2:47.48    2:53.64        
                1:22.95   2:53.64 (1:30.69)                                        
 10 Cornish, Kyle F     15 LBA-MR               3:05.59    2:57.25        
                1:24.50   2:57.25 (1:32.75)                                        
 11 Weber, Christopher  15 Express Swimming-MR  3:08.96    2:59.66        
                1:27.49   2:59.66 (1:32.17)                                        
 12 Munson, Joseph A    15 Express Swimming-MR  3:00.08    3:02.00        
                1:23.62   3:02.00 (1:38.38)                                        
 13 Davis, Avery J      15 SSC-MR               3:00.67    3:02.35        
                1:27.11   3:02.35 (1:35.24)                                        
 14 Chen, Wellington H  15 Express Swimming-MR  2:59.61    3:02.64        
                1:27.96   3:02.64 (1:34.68)                                        
 15 Fox, Benjamin C     15 FLY-MR               3:25.09    3:05.22        
                1:29.74   3:05.22 (1:35.48)                                        
 16 Yam, Cody J         15 Express Swimming-MR  3:06.92    3:05.84        
                1:28.79   3:05.84 (1:37.05)                                        
 17 Ugarte, Joshua M    17 FLY-MR               2:56.86    3:06.45        
                1:26.74   3:06.45 (1:39.71)                                        
 18 Sheinberg, Ryan P   15 Express Swimming-MR  3:08.94    3:09.70        
                1:31.47   3:09.70 (1:38.23)                                        
 19 OH, Daniel          15 Express Swimming-MR  3:12.76    3:09.94        
                1:30.02   3:09.94 (1:39.92)                                        
 20 Nelson, Connor R    15 HYB-MR               3:18.09    3:13.50        
                1:31.28   3:13.50 (1:42.22)                                        
 21 Monaco, Nicholas    15 WISC-MR              3:23.30    3:18.28        
                1:34.82   3:18.28 (1:43.46)                                        
 22 Gurevich, Brendan   16 Express Swimming-MR  3:29.87    3:27.80        
                1:38.75   3:27.80 (1:49.05)                                        
 23 Gaspard, Chad A     15 Express Swimming-MR       NT    3:31.65        
                1:40.11   3:31.65 (1:51.54)                                        
 24 Desmond, Connor A   15 Express Swimming-MR  3:39.19    3:34.39        
                1:40.26   3:34.39 (1:54.13)                                        
 25 Nealon, John W      16 LBA-MR                    NT    3:42.15        
                1:43.60   3:42.15 (1:58.55)                                        
 
Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chang, Michael      16 Express Swimming-MR  1:00.73    1:01.19        
  2 Jurman, Jasper N    19 Unattached-MR          59.49    1:01.72        
  3 Hurley, John R      17 Express Swimming-MR  1:03.15    1:02.84        
  4 Jiang, Michael      16 Express Swimming-MR  1:04.23    1:03.59        
  5 Newmark, Jake Q     15 Express Swimming-MR  1:04.77    1:05.13        
  6 Watson, Anthony C   15 Express Swimming-MR  1:06.30    1:05.49        
  7 Macejko, Dylan M    15 CSDC-MR              1:06.10    1:05.77        
  8 Cornish, Kyle F     15 LBA-MR               1:06.55    1:06.09        
  9 Eng, Alec J         15 Express Swimming-MR  1:07.76    1:06.60        
 10 Fargo, Jordan K     17 Express Swimming-MR  1:05.88    1:07.34        
 11 Davis, Avery J      15 SSC-MR               1:08.06    1:08.05        
 12 Gaffney, Liam J     16 Express Swimming-MR  1:10.01    1:10.07        
 13 Bonney, Ethan J     16 LBA-MR               1:10.16    1:10.33        
 14 Zhu, Harry          15 FLY-MR               1:13.08    1:10.53        
 15 Gamero, Matthew A   16 FLY-MR               1:06.98    1:11.18        
 16 Colascione, Jonny   16 WISC-MR              1:09.44    1:11.48        
 17 Murray, Ryan R      15 Express Swimming-MR  1:11.39    1:12.58        
 18 Sheinberg, Ryan P   15 Express Swimming-MR  1:14.51    1:14.13        
 19 Tucker, Chandler J  16 Express Swimming-MR  1:10.35    1:14.86        
 20 Bach, Daniel        15 CSDC-MR              1:17.51    1:16.75        
 21 Kang, Matthew       15 Express Swimming-MR  1:41.68    1:17.73        
 22 Chen, Wellington H  15 Express Swimming-MR  1:24.70    1:18.99        
 23 Lopez, Andrew       15 WISC-MR              1:21.59    1:19.43        
 24 Park, Francis       16 FLY-MR                    NT    1:19.82        
 25 Nigro, Chris K      15 CSDC-MR              1:18.69    1:20.06        
 26 Monaco, Nicholas    15 WISC-MR              1:24.83    1:21.29        
 27 Wilson, Elijah A    15 WISC-MR              1:22.39    1:21.80        
 28 Gurevich, Brendan   16 Express Swimming-MR  1:45.95    1:22.96        
 29 Agrillo, Michael N  16 CSDC-MR              1:20.94    1:24.15        
 30 Howard, Christian   16 Express Swimming-MR  1:23.23    1:27.51        
 31 Nelson, Connor R    15 HYB-MR               1:39.44    1:32.41        
 32 Brothers, Shea A    16 Flying Dolphins-MR   1:37.33    1:34.58        
 
Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hurley, John R      17 Express Swimming-MR  2:11.02    2:13.94        
                1:03.97   2:13.94 (1:09.97)                                        
  2 Owens, Mark         15 SSC-MR               2:20.00    2:31.66        
                1:08.96   2:31.66 (1:22.70)                                        
  3 Bonney, Ethan J     16 LBA-MR               2:33.81    2:32.54        
                1:11.70   2:32.54 (1:20.84)                                        
  4 Ely, Matt D         15 SSC-MR               2:35.11    2:33.07        
                1:12.42   2:33.07 (1:20.65)                                        
  5 Olsen, Grady I      15 CSDC-MR                   NT    2:34.62        
                1:13.28   2:34.62 (1:21.34)                                        
  6 Deguzman, Nathanie  16 Express Swimming-MR  2:35.63    2:39.00        
                1:14.43   2:39.00 (1:24.57)                                        
  7 Broderick, Thomas   15 Express Swimming-MR  2:48.76    2:39.30        
                1:17.23   2:39.30 (1:22.07)                                        
  8 Cornish, Kyle F     15 LBA-MR               2:36.49    2:41.91        
                1:13.41   2:41.91 (1:28.50)                                        
  9 Scalia, Anthony D   11 SSC-MR               3:20.00    3:16.48        
                1:34.52   3:16.48 (1:41.96)                                        
 
Boys 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hurley, John R      17 Express Swimming-MR  2:12.51    2:14.02        
                1:05.67   2:14.02 (1:08.35)                                        
  2 Newmark, Jake Q     15 Express Swimming-MR  2:24.30    2:20.87        
                1:06.09   2:20.87 (1:14.78)                                        
  3 Broderick, Thomas   15 Express Swimming-MR  2:24.16    2:22.02        
                1:09.09   2:22.02 (1:12.93)                                        
  4 Hadary, Daniel B    16 FLY-MR               2:25.79    2:22.53        
                1:06.36   2:22.53 (1:16.17)                                        
  5 Watson, Anthony C   15 Express Swimming-MR  2:27.92    2:23.15        
                1:09.06   2:23.15 (1:14.09)                                        
  6 Tucker, Chandler J  16 Express Swimming-MR  2:22.25    2:25.12        
                1:11.60   2:25.12 (1:13.52)                                        
  7 Deguzman, Nathanie  16 Express Swimming-MR  2:22.73    2:25.60        
                1:07.46   2:25.60 (1:18.14)                                        
  8 Kipshidze, George   15 SSC-MR               2:24.77    2:25.62        
                1:07.14   2:25.62 (1:18.48)                                        
  9 Protano, John       16 Express Swimming-MR  2:32.11    2:26.59        
                1:11.86   2:26.59 (1:14.73)                                        
 10 Ely, Matt D         15 SSC-MR               2:34.03    2:28.78        
                1:09.63   2:28.78 (1:19.15)                                        
 11 Cornish, Kyle F     15 LBA-MR               2:32.38    2:30.79        
                1:08.86   2:30.79 (1:21.93)                                        
 12 Murray, Ryan R      15 Express Swimming-MR  2:30.33    2:31.24        
                1:08.48   2:31.24 (1:22.76)                                        
 13 Fargo, Jordan K     17 Express Swimming-MR  2:27.23    2:31.69        
                1:07.84   2:31.69 (1:23.85)                                        
 14 Bajramovic, Emil    16 FLY-MR               2:37.75    2:32.06        
                1:13.75   2:32.06 (1:18.31)                                        
 15 Eng, Alec J         15 Express Swimming-MR  2:32.59    2:32.89        
                1:09.32   2:32.89 (1:23.57)                                        
 16 Fox, Benjamin C     15 FLY-MR               2:31.05    2:33.00        
                1:09.17   2:33.00 (1:23.83)                                        
 17 Bonney, Ethan J     16 LBA-MR               2:40.69    2:34.52        
                1:12.38   2:34.52 (1:22.14)                                        
 18 Chen, Wellington H  15 Express Swimming-MR  2:37.15    2:36.26        
                1:17.74   2:36.26 (1:18.52)                                        
 19 Gaffney, Liam J     16 Express Swimming-MR  2:55.65    2:37.66        
                1:13.25   2:37.66 (1:24.41)                                        
 20 Dowd, Mike R        15 CSDC-MR              2:46.07    2:40.09        
                1:13.58   2:40.09 (1:26.51)                                        
 21 Colascione, Jonny   16 WISC-MR              2:37.50    2:41.15        
                1:15.91   2:41.15 (1:25.24)                                        
 22 Davis, Avery J      15 SSC-MR               2:42.57    2:41.56        
                1:16.54   2:41.56 (1:25.02)                                        
 23 Park, Francis       16 FLY-MR               2:51.72    2:42.21        
                1:16.16   2:42.21 (1:26.05)                                        
 24 Sheinberg, Ryan P   15 Express Swimming-MR  2:41.90    2:43.26        
                1:17.24   2:43.26 (1:26.02)                                        
 25 Nunez, Ryan         12 Express Swimming-MR  2:40.67    2:44.03        
                1:18.26   2:44.03 (1:25.77)                                        
 26 Yam, Cody J         15 Express Swimming-MR  2:45.13    2:45.79        
                1:19.41   2:45.79 (1:26.38)                                        
 27 Rasquinha, Rohit A  12 Express Swimming-MR  2:50.28    2:48.38        
                1:20.34   2:48.38 (1:28.04)                                        
 28 McCloskey, Michael  15 FLY-MR               2:47.92    2:48.81        
                1:22.55   2:48.81 (1:26.26)                                        
 29 Mendoza, Aaron O    10 HYB-MR               3:19.39    2:51.01        
                1:20.89   2:51.01 (1:30.12)                                        
 30 Munson, Joseph A    15 Express Swimming-MR  2:47.76    2:52.74        
                1:23.97   2:52.74 (1:28.77)                                        
 31 Zhu, Harry          15 FLY-MR               2:56.35    2:52.85        
                1:14.55   2:52.85 (1:38.30)                                        
 32 Sansano, Matthew A  11 Express Swimming-MR  3:14.54    3:02.42        
                1:26.01   3:02.42 (1:36.41)                                        
 33 Gaspard, Chad A     15 Express Swimming-MR  3:10.86    3:07.33        
                1:29.21   3:07.33 (1:38.12)                                        
 34 Howard, Christian   16 Express Swimming-MR  3:06.22    3:10.52        
                1:23.66   3:10.52 (1:46.86)                                        
 35 Tang, Richard       10 Express Swimming-MR       NT    3:13.53        
                1:34.87   3:13.53 (1:38.66)                                        
 36 Protano, Robert T   12 Express Swimming-MR  3:21.21    3:19.57        
                1:38.89   3:19.57 (1:40.68)                                        
 37 Jhong, Ethan        11 Express Swimming-MR  3:42.15    3:31.55        
                1:36.23   3:31.55 (1:55.32)                                        
 38 Raykis, Sean        10 Express Swimming-MR       NT    3:34.94        
                1:41.34   3:34.94 (1:53.60)                                        
 
Boys 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hurley, John R      17 Express Swimming-MR  4:33.44    4:40.46        
                1:03.17   2:17.54 (1:14.37)   3:35.92 (1:18.38)   4:40.46 (1:04.54)
  2 Chang, Michael      16 Express Swimming-MR  4:41.21    4:43.82        
                1:04.64   2:18.62 (1:13.98)   3:36.91 (1:18.29)   4:43.82 (1:06.91)
  3 Broderick, Thomas   15 Express Swimming-MR  5:09.59    5:01.10        
                1:11.52   2:28.04 (1:16.52)   3:54.27 (1:26.23)   5:01.10 (1:06.83)
  4 Newmark, Jake Q     15 Express Swimming-MR  5:02.82    5:04.67        
                1:08.28   2:24.63 (1:16.35)   3:55.66 (1:31.03)   5:04.67 (1:09.01)
  5 Ganguli, Nilesh     16 Express Swimming-MR  5:10.12    5:07.76        
                1:07.27   2:25.80 (1:18.53)   3:58.80 (1:33.00)   5:07.76 (1:08.96)
  6 Whang, Justin       13 Express Swimming-MR  5:09.24    5:09.10        
                1:11.48   2:33.09 (1:21.61)   3:59.17 (1:26.08)   5:09.10 (1:09.93)
  7 Owens, Mark         15 SSC-MR               4:57.00    5:10.32        
                1:07.55   2:26.54 (1:18.99)   3:59.26 (1:32.72)   5:10.32 (1:11.06)
  8 Kipshidze, George   15 SSC-MR               5:15.42    5:10.69        
                1:06.67   2:24.04 (1:17.37)   3:58.87 (1:34.83)   5:10.69 (1:11.82)
  9 Watson, Anthony C   15 Express Swimming-MR  5:17.48    5:14.06        
                1:09.27   2:32.66 (1:23.39)   4:01.70 (1:29.04)   5:14.06 (1:12.36)
 10 Chang, Matthew      13 Express Swimming-MR  5:20.96    5:18.01        
                1:12.27   2:34.19 (1:21.92)   4:05.08 (1:30.89)   5:18.01 (1:12.93)
 11 Tucker, Chandler J  16 Express Swimming-MR  5:08.32    5:18.54        
                1:15.36   2:39.34 (1:23.98)   4:06.39 (1:27.05)   5:18.54 (1:12.15)
 12 Bonney, Ethan J     16 LBA-MR               5:24.57    5:18.94        
                1:10.42   2:33.58 (1:23.16)   4:11.75 (1:38.17)   5:18.94 (1:07.19)
 13 Walsh, Patrick C    14 Express Swimming-MR  5:20.71    5:19.01        
                1:14.83   2:32.88 (1:18.05)   4:10.55 (1:37.67)   5:19.01 (1:08.46)
 14 LU, Michael D       13 Express Swimming-MR       NT    5:19.85        
                1:19.13   2:38.21 (1:19.08)   4:08.39 (1:30.18)   5:19.85 (1:11.46)
 15 Chen, Joseph        13 Express Swimming-MR  5:31.87    5:26.37        
                1:12.47   2:35.19 (1:22.72)   4:13.09 (1:37.90)   5:26.37 (1:13.28)
 16 Ang, Jake           14 Express Swimming-MR  5:14.22    5:29.79        
                1:10.97   2:39.09 (1:28.12)   4:15.24 (1:36.15)   5:29.79 (1:14.55)
 17 Wone, Brandon M     14 SSC-MR               5:37.43    5:30.04        
                1:11.36   2:37.44 (1:26.08)   4:14.33 (1:36.89)   5:30.04 (1:15.71)
 18 Protano, John       16 Express Swimming-MR  5:08.23    5:34.67        
                1:12.10   2:47.36 (1:35.26)   4:20.47 (1:33.11)   5:34.67 (1:14.20)
 19 Giardinelli, Matth  13 Express Swimming-MR  5:48.76    5:39.75        
                1:15.34   2:44.42 (1:29.08)   4:27.04 (1:42.62)   5:39.75 (1:12.71)
 20 Goodman, Jonah B    13 Express Swimming-MR  5:51.23    5:40.01        
                1:17.84   2:45.29 (1:27.45)   4:24.27 (1:38.98)   5:40.01 (1:15.74)
 21 Chen, Wellington H  15 Express Swimming-MR  5:46.66    5:40.83        
                1:28.94   2:53.95 (1:25.01)   4:30.97 (1:37.02)   5:40.83 (1:09.86)
 22 Yasinov, Zachary    13 Express Swimming-MR  5:45.38    5:51.02        
                1:19.89   2:50.81 (1:30.92)   4:34.82 (1:44.01)   5:51.02 (1:16.20)
 23 Davis, Avery J      15 SSC-MR               7:07.08    5:56.90        
                1:15.02   2:49.13 (1:34.11)   4:31.35 (1:42.22)   5:56.90 (1:25.55)
 24 Colascione, Jonny   16 WISC-MR              5:40.99    5:57.09        
                1:17.07   2:53.06 (1:35.99)   4:36.90 (1:43.84)   5:57.09 (1:20.19)
 25 Quiceno, Sebastian  14 SSC-MR               5:51.00    6:02.35        
                1:16.86   2:47.69 (1:30.83)   4:47.40 (1:59.71)   6:02.35 (1:14.95)
 26 Scalia, Anthony D   11 SSC-MR               6:30.00    6:26.25        
                1:33.10   3:08.65 (1:35.55)   4:59.17 (1:50.52)   6:26.25 (1:27.08)
 
Mixed 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Montefusco, Kathry  11 HYB-MR                    NT    5:23.09        
                1:17.98   2:40.25 (1:22.27)   4:02.72 (1:22.47)   5:23.09 (1:20.37)
  2 Larice, Jonathan    12 HYB-MR                    NT    5:31.51        
                1:19.58   2:45.69 (1:26.11)   4:10.68 (1:24.99)   5:31.51 (1:20.83)
  3 Poschmann, Katie G  12 HYB-MR                    NT    5:32.17        
                1:19.35   2:45.59 (1:26.24)   4:12.27 (1:26.68)   5:32.17 (1:19.90)
  4 Healy, Sierra       10 HYB-MR                    NT    5:54.86        
                1:23.71   2:57.51 (1:33.80)   4:28.52 (1:31.01)   5:54.86 (1:26.34)
  5 Edlin-Miller, Lia   10 HYB-MR                    NT    6:31.95        
                1:30.69   3:12.44 (1:41.75)   4:54.55 (1:42.11)   6:31.95 (1:37.40)
  6 Poschmann, Kristy   11 HYB-MR                    NT    7:03.77        
                1:38.30   3:27.06 (1:48.76)   5:17.50 (1:50.44)   7:03.77 (1:46.27)
 
Mixed 800 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Newmark, Jake Q     15 Express Swimming-MR       NT    9:06.83        
                1:04.58   2:14.73 (1:10.15)   3:24.94 (1:10.21)   4:34.86 (1:09.92)
      5:43.67 (1:08.81)   6:52.35 (1:08.68)   8:00.66 (1:08.31)   9:06.83 (1:06.17)
  2 Murray, Ryan R      15 Express Swimming-MR       NT    9:08.50        
                1:05.12   2:15.35 (1:10.23)   3:25.19 (1:09.84)   4:34.81 (1:09.62)
      5:43.66 (1:08.85)   6:52.45 (1:08.79)   8:01.00 (1:08.55)   9:08.50 (1:07.50)
  3 Broderick, Thomas   15 Express Swimming-MR       NT    9:34.22        
                1:06.39   2:18.67 (1:12.28)   3:30.26 (1:11.59)   4:43.01 (1:12.75)
      5:55.99 (1:12.98)   7:09.61 (1:13.62)   8:22.66 (1:13.05)   9:34.22 (1:11.56)
  4 Zimmerman, Marley   14 Express Swimming-MR       NT    9:39.90        
                1:10.37   2:23.99 (1:13.62)   3:37.93 (1:13.94)   4:52.18 (1:14.25)
      6:05.82 (1:13.64)   7:20.04 (1:14.22)   8:31.65 (1:11.61)   9:39.90 (1:08.25)
  5 Rinn, Morgan        15 Express Swimming-MR       NT    9:40.43        
                1:08.59   2:22.28 (1:13.69)   3:36.18 (1:13.90)   4:49.97 (1:13.79)
      6:03.52 (1:13.55)   7:16.99 (1:13.47)   8:30.45 (1:13.46)   9:40.43 (1:09.98)
  6 Walsh, Patrick C    14 Express Swimming-MR       NT    9:43.15        
                1:06.14   2:18.56 (1:12.42)   3:32.21 (1:13.65)   4:46.85 (1:14.64)
      6:02.73 (1:15.88)   7:16.81 (1:14.08)   8:30.45 (1:13.64)   9:43.15 (1:12.70)
  7 Wilkins, Hazel S    15 Express Swimming-MR       NT    9:55.13        
                1:09.89   2:24.87 (1:14.98)   3:40.73 (1:15.86)   4:56.84 (1:16.11)
      6:12.27 (1:15.43)   7:27.80 (1:15.53)   8:41.67 (1:13.87)   9:55.13 (1:13.46)
  8 Shields, Madison B  13 Express Swimming-MR       NT    9:56.86        
                1:10.73   2:27.60 (1:16.87)   3:45.81 (1:18.21)   5:01.13 (1:15.32)
      6:15.61 (1:14.48)   7:30.54 (1:14.93)   8:45.44 (1:14.90)   9:56.86 (1:11.42)
  9 Kraff, Allyson R    16 Express Swimming-MR       NT    9:57.42        
                1:12.05   2:27.34 (1:15.29)   3:42.21 (1:14.87)   4:57.10 (1:14.89)
      6:12.65 (1:15.55)   7:28.50 (1:15.85)   8:44.30 (1:15.80)   9:57.42 (1:13.12)
 10 Fetherston, Elizab  15 Express Swimming-MR       NT   10:02.69        
                1:11.68   2:26.60 (1:14.92)   3:43.04 (1:16.44)   4:59.12 (1:16.08)
      6:15.52 (1:16.40)   7:31.89 (1:16.37)   8:48.04 (1:16.15)  10:02.69 (1:14.65)
 11 Bonvissuto, Mia D   15 Express Swimming-MR       NT   10:10.43        
                1:10.50   2:25.46 (1:14.96)   3:41.75 (1:16.29)   4:59.02 (1:17.27)
      6:17.28 (1:18.26)   7:35.20 (1:17.92)   8:53.42 (1:18.22)  10:10.43 (1:17.01)
 12 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR       NT   10:12.67        
                1:13.08   2:30.04 (1:16.96)   3:48.11 (1:18.07)   5:06.34 (1:18.23)
      6:24.72 (1:18.38)   7:41.89 (1:17.17)   8:58.87 (1:16.98)  10:12.67 (1:13.80)
 13 Clayton, Caelan J   13 Express Swimming-MR       NT   10:12.77        
                1:13.20   2:30.33 (1:17.13)   3:48.61 (1:18.28)   5:06.52 (1:17.91)
      6:24.49 (1:17.97)   7:42.24 (1:17.75)   8:58.88 (1:16.64)  10:12.77 (1:13.89)
 14 Babel, Kristen M    16 Express Swimming-MR       NT   10:21.86        
                1:13.42   2:31.69 (1:18.27)   3:50.49 (1:18.80)   5:09.44 (1:18.95)
      6:28.45 (1:19.01)   7:47.01 (1:18.56)   9:04.92 (1:17.91)  10:21.86 (1:16.94)