Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 6.0 6/19/2017 02:12 PM
              2017 MR LIE June Jamboree - 6/16/2017 to 6/18/2017               
                         Sanction #: 170609 & 170652-T                         
                                    Results                                    
 
Girls 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Armstrong, Brooke   10 Express Swimming-MR    33.69      32.94        
  2 Kaps, Martyna        9 MPNY-MR                33.70      33.11        
  3 Zhao, Felicity E    10 FLY-MR                 34.64      34.45        
  4 Chvasta, Bella      10 Express Swimming-MR    35.63      34.49        
  5 Davies, Brooke      10 SSC-MR                 34.41      34.74        
  6 Harish, Nila        10 MPNY-MR                35.07      34.77        
  7 LePage, Charlotte    9 RA-MR                  34.62      35.12        
  8 Nunez, Alison M     10 Express Swimming-MR    34.35      35.31        
  9 Serafin, Gwen B      9 Express Swimming-MR    37.27      35.71        
 10 Moloney, Aislinn R  10 AGUA-MR                37.42      35.94        
 11 Jadot, Manon V      10 EAST-MR                36.95      36.60        
 12 Castano, Isabella   10 AGUA-MR                37.85      36.64        
 13 Berger, Syd R       10 AGUA-MR                36.07      36.80        
 14 Ma, Ariana M        10 MPNY-MR                41.00      36.92        
 15 Zgrivets, Michelle  10 MPNY-MR                36.41      37.12        
 16 Pritsch, Alexia     10 AGUA-MR                39.56      37.41        
 17 McAuliffe, Margot   10 EHY-MR                 36.39      37.46        
 18 Shannon, Casey D    10 Express Swimming-MR    45.08      38.18        
 18 Bice, Ciara M       10 QNS-MR                 39.25      38.18        
 20 Mendoza, Patricia    9 FLY-MR                 37.06      38.20        
 21 Hricay, Grace M     10 EAST-MR                42.18      38.21        
 22 Pitches, Daisy M     9 EHY-MR                 38.84      38.97        
 23 Wellington, Liza    10 Shy-Mr-MR              43.00      39.19        
 24 Flores, Isabella    10 FLY-MR                 38.01      39.22        
 25 Rodriguez, Natalia  10 FLY-MR                 38.09      39.89        
 25 McMahon, Amelia G   10 HYB-MR                 41.24      39.89        
 27 Van Tassel, Avery   10 CSDC-MR                42.62      39.92        
 28 Nolasco, Isabela    10 Express Swimming-MR    39.47      40.43        
 29 Steiner, Nicole M    9 Express Swimming-MR    39.28      40.61        
 30 Joinnides, Sofia A   9 WISC-MR                51.99      42.16        
 31 Pritsch, Katia      10 AGUA-MR                41.51      42.23        
 32 Ho, Rica L           9 QNS-MR                 46.45      42.69        
 33 Hogan, Kayla J      10 WISC-MR                40.27      42.76        
 34 Ray, Nidhi           9 EAST-MR                45.03      42.78        
 35 Lagasse, Emma G     10 Express Swimming-MR    42.07      43.15        
 36 Sodhi, Amani         9 FA-MR                  43.09      43.32        
 37 Gregersen, Leah      9 RA-MR                  44.78      43.52        
 38 Solash, Mia A       10 AGUA-MR                42.76      44.00        
 39 Barclay, Olivia L   10 FA-MR                     NT      44.19        
 40 Skiba, Victoria C    9 SSC-MR                 44.72      45.35        
 41 Pagano, Krista R     9 Express Swimming-MR    42.84      45.81        
 42 Mendoza, Crystal     9 HYB-MR                 44.93      46.02        
 43 Canty, Emma M        9 Express Swimming-MR    46.75      46.29        
 44 Fu, Caren W          9 QNS-MR                 47.06      46.86        
 45 Trenchard, Riley A   9 QNS-MR                 48.25      47.56        
 46 Patel, Sahana        9 Express Swimming-MR    49.19      47.73        
 47 Argondizzo, Daniel  10 Express Swimming-MR    47.69      48.72        
 48 Condolff, Megan O   10 HYB-MR                    NT      48.78        
 49 Melnick, Jordan L    9 RA-MR                  47.89      51.06        
 50 Lambros, Alethea M   9 RA-MR                  55.00      51.93        
 51 McGraime, Julia B    9 CSDC-MR                48.79      53.26        
 52 Chan, Kaylee N       9 Express Swimming-MR    47.58      53.84        
 53 Paul, Anshi          9 HYB-MR                 52.63      55.52        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Constantine, Jacqu  10 AGUA-MR              1:11.16    1:10.80        
  2 Healy, Sierra       10 HYB-MR               1:12.60    1:14.23        
  3 Kaps, Martyna        9 MPNY-MR              1:15.34    1:14.67        
  4 LePage, Charlotte    9 RA-MR                1:16.41    1:16.92        
  5 Harish, Nila        10 MPNY-MR              1:19.11    1:17.20        
  6 Nunez, Alison M     10 Express Swimming-MR  1:18.55    1:19.06        
  7 Moloney, Aislinn R  10 AGUA-MR              1:20.55    1:20.03        
  8 Robinson, Nicole K  10 RA-MR                1:14.92    1:20.59        
  9 Serafin, Gwen B      9 Express Swimming-MR  1:18.91    1:20.92        
 10 Robinson, Lindsey   10 RA-MR                1:19.58    1:21.92        
 11 Castano, Isabella   10 AGUA-MR              1:22.48    1:22.31        
 12 Hricay, Grace M     10 EAST-MR              1:25.00    1:22.45        
 13 Jadot, Manon V      10 EAST-MR              1:20.38    1:22.58        
 14 Chan, Megan         10 FLY-MR               1:25.55    1:23.97        
 15 Anishchanka, Diana  10 Shy-Mr-MR            1:27.90    1:24.81        
 16 Bice, Ciara M       10 QNS-MR               1:27.47    1:26.79        
 17 Krall, Brianna      10 CSDC-MR              1:30.39    1:27.30        
 18 Bak, Hanna M         9 QNS-MR               1:27.32    1:27.64        
 19 Steiner, Nicole M    9 Express Swimming-MR  1:27.61    1:28.02        
 20 Rodriguez, Natalia  10 FLY-MR               1:30.71    1:30.18        
 21 Chen, Audrey         9 Express Swimming-MR  1:39.81    1:31.95        
 22 Nolasco, Isabela    10 Express Swimming-MR  1:27.72    1:32.00        
 23 Pritsch, Katia      10 AGUA-MR              1:34.76    1:32.62        
 24 Hogan, Kayla J      10 WISC-MR              1:34.87    1:33.21        
 25 Gregersen, Leah      9 RA-MR                1:36.62    1:37.10        
 26 Sodhi, Amani         9 FA-MR                1:39.30    1:37.54        
 27 Solash, Mia A       10 AGUA-MR              1:34.90    1:39.87        
 27 Barrett, Seania T   10 Express Swimming-MR  1:46.81    1:39.87        
 29 Vardoulias, Katja    9 Express Swimming-MR       NT    1:41.15        
 30 Canty, Emma M        9 Express Swimming-MR  1:41.10    1:41.24        
 31 Kerner, Lindsey     10 Express Swimming-MR  1:42.96    1:44.12        
 32 Condolff, Megan O   10 HYB-MR                    NT    1:45.65        
 33 Argondizzo, Daniel  10 Express Swimming-MR  1:49.81    1:45.87        
 34 Fu, Caren W          9 QNS-MR               1:52.51    1:46.04        
 35 Lambros, Alethea M   9 RA-MR                2:15.00    1:58.93        
 36 Chan, Kaylee N       9 Express Swimming-MR  1:58.17    2:02.06        
 37 Paul, Anshi          9 HYB-MR               1:59.20    2:02.29        
 38 McGraime, Julia B    9 CSDC-MR              1:52.07    2:08.93        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Constantine, Jacqu  10 AGUA-MR                35.65      35.37        
  2 Robinson, Nicole K  10 RA-MR                  39.50      40.27        
  3 Davies, Brooke      10 SSC-MR                 42.22      42.01        
  4 Tong, Aurey         10 QNS-MR                 45.00      42.41        
  5 Armstrong, Brooke   10 Express Swimming-MR    42.69      42.90        
  6 Castano, Isabella   10 AGUA-MR                44.78      43.18        
  7 Robinson, Lindsey   10 RA-MR                  43.95      43.31        
  8 Zgrivets, Michelle  10 MPNY-MR                41.69      43.43        
  9 Bice, Ciara M       10 QNS-MR                 43.89      43.48        
  9 Steiner, Nicole M    9 Express Swimming-MR    44.29      43.48        
 11 Edlin-Miller, Lia   10 HYB-MR                 47.19      43.69        
 12 Moloney, Aislinn R  10 AGUA-MR                46.35      44.42        
 13 Nunez, Alison M     10 Express Swimming-MR    42.39      44.88        
 14 Hricay, Grace M     10 EAST-MR                45.00      44.97        
 15 McMahon, Amelia G   10 HYB-MR                 53.16      45.07        
 16 Serafin, Gwen B      9 Express Swimming-MR    46.96      45.29        
 17 Jadot, Manon V      10 EAST-MR                49.73      45.37        
 18 Pritsch, Katia      10 AGUA-MR                45.42      46.86        
 19 Skiba, Victoria C    9 SSC-MR                 49.42      47.01        
 20 Shannon, Casey D    10 Express Swimming-MR    55.95      47.91        
 21 Wellington, Liza    10 Shy-Mr-MR              45.90      48.21        
 22 Nolasco, Isabela    10 Express Swimming-MR    47.29      48.24        
 23 Ho, Rica L           9 QNS-MR                 48.42      49.36        
 24 Van Tassel, Avery   10 CSDC-MR                52.89      49.48        
 25 Barclay, Olivia L   10 FA-MR                     NT      50.08        
 26 Solash, Mia A       10 AGUA-MR                50.49      50.42        
 27 Pitches, Daisy M     9 EHY-MR                 49.11      50.55        
 28 Ma, Ariana M        10 MPNY-MR                49.88      51.79        
 29 Sodhi, Amani         9 FA-MR                  52.15      52.71        
 30 Gregersen, Leah      9 RA-MR                  51.20      52.73        
 31 Pagano, Krista R     9 Express Swimming-MR    53.69      52.84        
 32 Canty, Emma M        9 Express Swimming-MR    51.72      53.43        
 33 Argondizzo, Daniel  10 Express Swimming-MR    53.32      54.68        
 34 Trenchard, Riley A   9 QNS-MR                 54.23      54.88        
 35 Fu, Caren W          9 QNS-MR                 54.50      55.12        
 36 Joinnides, Sofia A   9 WISC-MR                55.55      55.31        
 37 Lambros, Alethea M   9 RA-MR                1:05.00      55.54        
 38 Mendoza, Crystal     9 HYB-MR                 57.83      55.81        
 39 Chan, Kaylee N       9 Express Swimming-MR    59.28      55.86        
 40 Lagasse, Emma G     10 Express Swimming-MR    55.79      58.03        
 41 Patel, Sahana        9 Express Swimming-MR    56.93      58.33        
 42 Condolff, Megan O   10 HYB-MR                    NT      58.95        
 43 Hogan, Kayla J      10 WISC-MR                54.28      59.38        
 44 McGraime, Julia B    9 CSDC-MR              1:02.22      59.83        
 45 Paul, Anshi          9 HYB-MR               1:03.24    1:07.98        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Makayla        10 SSC-MR               1:23.00    1:24.27        
  2 Lee, Morgan         10 SSC-MR               1:26.25    1:25.54        
  3 Harish, Nila        10 MPNY-MR              1:28.77    1:26.59        
  4 LePage, Charlotte    9 RA-MR                1:30.75    1:28.57        
  5 Anishchanka, Diana  10 Shy-Mr-MR            1:34.00    1:32.14        
  6 Nunez, Alison M     10 Express Swimming-MR  1:30.95    1:33.71        
  7 Steiner, Nicole M    9 Express Swimming-MR  1:35.75    1:33.73        
  8 Pritsch, Alexia     10 AGUA-MR              1:36.07    1:34.60        
  9 Edlin-Miller, Lia   10 HYB-MR               1:38.99    1:35.16        
 10 Hricay, Grace M     10 EAST-MR              1:38.00    1:35.38        
 11 Jadot, Manon V      10 EAST-MR              1:36.81    1:35.76        
 12 Bak, Hanna M         9 QNS-MR               1:37.81    1:36.30        
 13 Chan, Megan         10 FLY-MR                    NT    1:36.85        
 14 Serafin, Gwen B      9 Express Swimming-MR  1:38.62    1:36.88        
 15 Mendoza, Patricia    9 FLY-MR               1:44.18    1:37.48        
 16 Moloney, Aislinn R  10 AGUA-MR              1:36.92    1:38.77        
 17 Krall, Brianna      10 CSDC-MR              1:38.66    1:39.32        
 18 Zhao, Felicity E    10 FLY-MR                    NT    1:39.60        
 19 Ho, Rica L           9 QNS-MR               1:47.13    1:41.51        
 20 Rodriguez, Natalia  10 FLY-MR                    NT    1:42.64        
 21 Nolasco, Isabela    10 Express Swimming-MR  1:40.45    1:42.72        
 22 Chen, Audrey         9 Express Swimming-MR  1:46.54    1:43.27        
 23 Sodhi, Amani         9 FA-MR                     NT    1:48.13        
 24 Solash, Mia A       10 AGUA-MR              1:49.78    1:50.59        
 25 Argondizzo, Daniel  10 Express Swimming-MR  2:01.21    1:51.08        
 26 Hogan, Kayla J      10 WISC-MR              1:58.15    1:52.93        
 27 Canty, Emma M        9 Express Swimming-MR  1:59.32    1:53.54        
 28 Lambros, Alethea M   9 RA-MR                2:15.00    2:00.73        
 29 Chan, Kaylee N       9 Express Swimming-MR  2:06.77    2:02.75        
 30 Vardoulias, Katja    9 Express Swimming-MR       NT    2:06.21        
 31 Barrett, Seania T   10 Express Swimming-MR  2:18.62    2:07.19        
 32 Kerner, Lindsey     10 Express Swimming-MR  2:10.39    2:09.59        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Constantine, Jacqu  10 AGUA-MR                43.60      42.70        
  2 Harish, Nila        10 MPNY-MR                47.51      44.04        
  3 Healy, Sierra       10 HYB-MR                 44.08      44.12        
  4 Lee, Morgan         10 SSC-MR                 43.66      44.38        
  5 Kaps, Martyna        9 MPNY-MR                49.11      45.22        
  6 Mendoza, Patricia    9 FLY-MR                 47.69      46.88        
  7 Robinson, Lindsey   10 RA-MR                  53.79      47.75        
  8 Edlin-Miller, Lia   10 HYB-MR                 49.00      48.16        
  9 Nunez, Alison M     10 Express Swimming-MR    48.01      49.06        
 10 Serafin, Gwen B      9 Express Swimming-MR    49.60      49.58        
 11 Castano, Isabella   10 AGUA-MR                52.45      50.64        
 12 Zhao, Felicity E    10 FLY-MR                 50.53      50.71        
 13 Hricay, Grace M     10 EAST-MR                55.00      52.06        
 14 Pritsch, Alexia     10 AGUA-MR                54.28      53.02        
 15 LePage, Charlotte    9 RA-MR                  54.70      54.17        
 16 Chen, Audrey         9 Express Swimming-MR    55.87      54.33        
 17 Ho, Rica L           9 QNS-MR                 55.93      54.43        
 18 Sodhi, Amani         9 FA-MR                  53.51      54.49        
 19 Steiner, Nicole M    9 Express Swimming-MR    53.34      54.66        
 20 Hogan, Kayla J      10 WISC-MR                57.52      55.08        
 21 Robinson, Nicole K  10 RA-MR                  55.45      55.18        
 22 Pritsch, Katia      10 AGUA-MR                55.59      55.45        
 23 Barrett, Seania T   10 Express Swimming-MR    59.18      55.96        
 24 Argondizzo, Daniel  10 Express Swimming-MR  1:00.98      56.83        
 25 Fu, Caren W          9 QNS-MR                 56.72      57.16        
 26 Bak, Hanna M         9 QNS-MR                 57.71      57.79        
 27 Bice, Ciara M       10 QNS-MR               1:01.07      57.83        
 28 Nolasco, Isabela    10 Express Swimming-MR    55.73      58.18        
 29 Solash, Mia A       10 AGUA-MR                59.86      58.72        
 30 Krall, Brianna      10 CSDC-MR              1:02.42      59.34        
 31 Kerner, Lindsey     10 Express Swimming-MR    59.55      59.36        
 32 McGraime, Julia B    9 CSDC-MR              1:13.06    1:00.29        
 33 Chan, Kaylee N       9 Express Swimming-MR  1:02.91    1:01.78        
 34 Soulantzos, Josie    9 QNS-MR               1:04.79    1:02.43        
 35 Canty, Emma M        9 Express Swimming-MR  1:04.03    1:02.70        
 36 Solotoff, Sierra R   9 HYB-MR               1:06.12    1:04.38        
 37 Gregersen, Leah      9 RA-MR                1:11.01    1:05.19        
 38 Paul, Anshi          9 HYB-MR               1:08.83    1:10.88        
 39 Condolff, Megan O   10 HYB-MR                    NT    1:15.55        
 40 Vardoulias, Katja    9 Express Swimming-MR       NT    1:23.97        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Harish, Nila        10 MPNY-MR              1:43.06    1:35.43        
  2 Kaps, Martyna        9 MPNY-MR              1:39.44    1:38.16        
  3 Mendoza, Patricia    9 FLY-MR               1:42.90    1:44.05        
  4 Nunez, Alison M     10 Express Swimming-MR  1:44.51    1:44.54        
  5 Robinson, Lindsey   10 RA-MR                1:43.37    1:46.85        
  6 Serafin, Gwen B      9 Express Swimming-MR  1:46.10    1:47.12        
  7 Tong, Aurey         10 QNS-MR               1:47.77    1:47.27        
  8 Zgrivets, Michelle  10 MPNY-MR              1:47.47    1:47.34        
  9 Hricay, Grace M     10 EAST-MR              1:55.28    1:49.41        
 10 Ma, Ariana M        10 MPNY-MR              1:46.67    1:49.50        
 11 Zhao, Felicity E    10 FLY-MR               2:00.13    1:51.25        
 12 Pitches, Daisy M     9 EHY-MR               1:48.79    1:51.59        
 13 McAuliffe, Margot   10 EHY-MR                    NT    1:51.97        
 14 Davies, Brooke      10 SSC-MR               1:57.39    1:52.16        
 15 Pritsch, Alexia     10 AGUA-MR              1:55.01    1:53.13        
 16 Van Tassel, Avery   10 CSDC-MR              2:26.48    1:53.76        
 17 Wellington, Liza    10 Shy-Mr-MR            1:45.00    1:55.71        
 18 McMahon, Amelia G   10 HYB-MR               2:04.15    1:56.13        
 19 Steiner, Nicole M    9 Express Swimming-MR  1:54.13    1:56.23        
 20 Nolasco, Isabela    10 Express Swimming-MR  1:58.50    1:56.33        
 21 Chvasta, Bella      10 Express Swimming-MR  1:55.63    1:56.89        
 22 Sodhi, Amani         9 FA-MR                1:54.91    1:56.92        
 23 LePage, Charlotte    9 RA-MR                1:53.41    1:57.06        
 24 Fu, Caren W          9 QNS-MR               2:02.95    1:57.37        
 25 Robinson, Nicole K  10 RA-MR                2:01.89    1:59.26        
 26 Barclay, Olivia L   10 FA-MR                     NT    1:59.67        
 27 Shannon, Casey D    10 Express Swimming-MR  2:28.19    1:59.74        
 28 Flores, Isabella    10 FLY-MR               1:59.76    1:59.89        
 29 Argondizzo, Daniel  10 Express Swimming-MR  2:03.57    2:02.28        
 30 Bice, Ciara M       10 QNS-MR               2:07.90    2:03.19        
 31 Hogan, Kayla J      10 WISC-MR              2:04.82    2:04.26        
 32 Ray, Nidhi           9 EAST-MR              1:55.00    2:06.44        
 33 Rodriguez, Natalia  10 FLY-MR               2:06.77    2:07.93        
 34 Skiba, Victoria C    9 SSC-MR               2:15.19    2:08.12        
 35 Canty, Emma M        9 Express Swimming-MR  2:14.56    2:15.46        
 36 Chan, Kaylee N       9 Express Swimming-MR  2:12.59    2:15.54        
 37 Gregersen, Leah      9 RA-MR                2:15.00    2:22.97        
 38 Lambros, Alethea M   9 RA-MR                2:15.00    2:23.21        
 39 McGraime, Julia B    9 CSDC-MR              2:32.24    2:24.23        
 40 Lagasse, Emma G     10 Express Swimming-MR  2:12.32    2:25.90        
 41 Pagano, Krista R     9 Express Swimming-MR  2:24.87    2:26.15        
 42 Mendoza, Crystal     9 HYB-MR               2:24.22    2:27.83        
 43 Paul, Anshi          9 HYB-MR               2:29.46    2:30.53        
 44 Melnick, Jordan L    9 RA-MR                2:25.75    2:32.54        
 45 Patel, Sahana        9 Express Swimming-MR       NT    2:34.31        
 46 Condolff, Megan O   10 HYB-MR                    NT    2:37.66        
 
Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lee, Makayla        10 SSC-MR                 34.88      34.58        
  2 Healy, Sierra       10 HYB-MR                 34.80      35.14        
  3 Constantine, Jacqu  10 AGUA-MR                37.73      36.37        
  4 Kaps, Martyna        9 MPNY-MR                36.39      36.44        
  5 Edlin-Miller, Lia   10 HYB-MR                 37.10      37.38        
  6 Robinson, Nicole K  10 RA-MR                  39.50      39.00        
  7 Castano, Isabella   10 AGUA-MR                39.23      39.51        
  8 Nunez, Alison M     10 Express Swimming-MR    40.35      40.09        
  9 Anishchanka, Diana  10 Shy-Mr-MR              39.90      41.18        
 10 Zhao, Felicity E    10 FLY-MR                 41.10      41.40        
 11 Jadot, Manon V      10 EAST-MR                40.56      41.77        
 12 Mendoza, Patricia    9 FLY-MR                 41.77      42.62        
 13 Hricay, Grace M     10 EAST-MR                48.67      43.44        
 14 Bice, Ciara M       10 QNS-MR                 41.81      43.93        
 15 Pritsch, Alexia     10 AGUA-MR                47.34      44.63        
 16 Serafin, Gwen B      9 Express Swimming-MR    44.98      44.93        
 17 Robinson, Lindsey   10 RA-MR                  48.95      45.36        
 18 Nolasco, Isabela    10 Express Swimming-MR    47.74      46.88        
 19 Ho, Rica L           9 QNS-MR                 49.53      47.89        
 20 Pritsch, Katia      10 AGUA-MR                46.65      48.03        
 21 Moloney, Aislinn R  10 AGUA-MR                54.59      48.40        
 22 Chen, Audrey         9 Express Swimming-MR    56.42      49.12        
 23 Chan, Megan         10 FLY-MR                 47.87      50.04        
 24 Rodriguez, Natalia  10 FLY-MR                 51.42      51.36        
 25 Barrett, Seania T   10 Express Swimming-MR  1:00.51      55.95        
 26 Fu, Caren W          9 QNS-MR                 59.48      59.13        
 27 Vardoulias, Katja    9 Express Swimming-MR       NT    1:01.53        
 28 Gregersen, Leah      9 RA-MR                1:05.01    1:03.28        
 29 Kerner, Lindsey     10 Express Swimming-MR  1:02.63    1:03.54        
 30 Condolff, Megan O   10 HYB-MR                    NT    1:06.81        
 31 Lambros, Alethea M   9 RA-MR                1:10.00    1:07.03        
 32 Canty, Emma M        9 Express Swimming-MR  1:00.22    1:07.06        
 33 Paul, Anshi          9 HYB-MR               1:09.86    1:10.32        
 34 Chan, Kaylee N       9 Express Swimming-MR  1:06.23    1:13.68        
 -- Solotoff, Sierra R   9 HYB-MR                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 9-10 50 LC Meter Butterfly Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Edlin-Miller, Lia   10 HYB-MR                    NT      38.30        
 
Girls 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Kaps, Martyna        9 MPNY-MR              1:21.45    1:20.23        
  2 Constantine, Jacqu  10 AGUA-MR              1:26.37    1:22.44        
  3 Armstrong, Brooke   10 Express Swimming-MR  1:25.99    1:26.11        
  4 Harish, Nila        10 MPNY-MR              1:31.55    1:27.02        
  5 Robinson, Nicole K  10 RA-MR                1:27.08    1:33.09        
  6 Edlin-Miller, Lia   10 HYB-MR               1:33.43    1:33.64        
  7 Berger, Syd R       10 AGUA-MR              1:40.09    1:33.65        
  8 Nunez, Alison M     10 Express Swimming-MR  1:40.90    1:38.15        
  9 Davies, Brooke      10 SSC-MR               1:37.79    1:38.54        
 10 Zhao, Felicity E    10 FLY-MR               1:46.47    1:38.70        
 11 LePage, Charlotte    9 RA-MR                2:06.12    1:39.67        
 12 Jadot, Manon V      10 EAST-MR              1:42.71    1:43.92        
 13 Mendoza, Patricia    9 FLY-MR                    NT    1:44.02        
 14 Robinson, Lindsey   10 RA-MR                1:42.96    1:44.75        
 15 Tong, Aurey         10 QNS-MR               1:50.00    1:45.28        
 16 Hricay, Grace M     10 EAST-MR              1:50.00    1:51.53        
 17 McMahon, Amelia G   10 HYB-MR               2:00.21    1:54.59        
 18 Skiba, Victoria C    9 SSC-MR               1:58.00    1:55.16        
 19 Flores, Isabella    10 FLY-MR                    NT    1:56.30        
 20 Ray, Nidhi           9 EAST-MR              2:02.35    1:57.49        
 21 Rodriguez, Natalia  10 FLY-MR                    NT    2:00.03        
 22 Ho, Rica L           9 QNS-MR                    NT    2:01.57        
 23 Canty, Emma M        9 Express Swimming-MR  2:16.59    2:21.55        
 -- Chvasta, Bella      10 Express Swimming-MR  1:54.44         DQ        
      Kick breaststroke type
 -- McAuliffe, Margot   10 EHY-MR                    NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Marshall, Alex L    12 EAST-MR                32.33      30.74        
  2 Mroczka, Kiera C    11 WISC-MR                31.01      31.09        
  3 Konop, Rebecca G    12 Express Swimming-MR    31.39      31.47        
  4 Yildiz, Nicole F    12 MPNY-MR                32.07      31.56        
  5 Brierley, Jane B    12 EHY-MR                 31.77      31.88        
  6 Lynch, Katie H      12 RA-MR                  33.46      32.00        
  7 Mamak, Marisa A     12 FLY-MR                 31.94      32.37        
  8 Burke, Caitlin E    12 FLY-MR                 32.75      32.48        
  9 Bonagura, Isabella  12 Express Swimming-MR    32.63      32.58        
 10 Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR    31.91      32.63        
 11 Gordon, Jessica B   12 RA-MR                  33.03      32.64        
 12 Bell, Fiona L       11 AGUA-MR                37.16      32.85        
 13 Sanchez, Simone     12 HYB-MR                 32.98      32.86        
 14 Newmark, Ella M     12 Express Swimming-MR    32.18      32.97        
 15 Gelfand, Veronica   11 Express Swimming-MR    32.62      32.99        
 16 Mantilla, Isabella  12 HYB-MR                 33.53      33.06        
 17 Law, Brianna        11 MPNY-MR                34.59      33.17        
 18 Glass, Caitlyn      12 HYB-MR                 33.60      33.39        
 19 Kim, Ashley         12 AGUA-MR                33.70      33.43        
 20 Kang, Madison       11 Express Swimming-MR    33.25      33.51        
 21 Barnard, Victoria   12 Express Swimming-MR    33.39      33.55        
 22 Melnick, Hannah D   12 RA-MR                  36.16      33.79        
 23 Cimino, Izabella K  12 FA-MR                  37.72      33.80        
 24 Cano, Adriana       11 CSDC-MR                36.72      33.89        
 25 Ryder, Johannah C   12 EAST-MR                34.63      34.16        
 26 Kuznetsov, Elizabe  11 MPNY-MR                35.50      34.30        
 27 Golden, Alyssa      11 SSC-MR                 34.18      34.33        
 28 Hornick, Jade E     12 Express Swimming-MR    34.65      34.36        
 29 Bowen, Lacey A      12 FA-MR                  35.26      34.42        
 30 Haider, Pierce P    11 AGUA-MR                36.34      34.43        
 31 Fusaro, Jessie L    12 SSC-MR                 32.70      34.56        
 32 Breen, Margaret I   12 EHY-MR                 34.10      34.92        
 33 Canty, Katie E      12 Express Swimming-MR    35.02      34.98        
 34 Lind, Sophia H      12 EAST-MR                35.50      35.03        
 35 Sodhi, Malika       12 FA-MR                  35.85      35.13        
 36 Tyrrell, Lillie J   11 AGUA-MR                35.28      35.41        
 37 Lin, Nettie         12 FLY-MR                 34.44      35.53        
 38 Jeon, Lauren H      11 FLY-MR                 38.82      35.65        
 39 Eng, Amelie R       11 Express Swimming-MR    34.79      35.69        
 40 Ray, Naina *        12 EAST-MR                35.67      35.75        
 41 Cekic, Kiara C      11 RA-MR                  35.81      35.86        
 42 Sandoval, Hope E    12 FA-MR                  46.94      35.88        
 43 Zheng, Bernice      12 FLY-MR                 36.30      35.94        
 44 Andrew, Fiona J     12 FA-MR                  35.68      35.97        
 45 Lee, Pearl S        12 FLY-MR                 35.92      36.02        
 46 Fulnecky, Zoe L     12 AGUA-MR                37.68      36.24        
 47 Kim, Kodi K         11 AGUA-MR                37.00      36.27        
 48 Lee, Tiffany T      11 FLY-MR                 36.73      36.33        
 49 Ramoino, Alex G     11 RA-MR                  35.12      36.37        
 50 Dragseth, Ella L    11 AGUA-MR                37.21      36.38        
 51 Fan, Iris           12 Express Swimming-MR    37.80      36.45        
 52 Santopatre, Adrian  12 Express Swimming-MR    36.89      36.50        
 53 Steiner, Cassidy A  11 Express Swimming-MR    35.53      36.52        
 54 Goldberg, Julia I   11 AGUA-MR                38.98      36.85        
 55 Best, Alexa S       11 HYB-MR                 36.77      36.88        
 56 Stemkowski, Sophia  11 RA-MR                  40.00      37.28        
 56 Cassidy, Alexa R    11 CSDC-MR                39.08      37.28        
 58 Minchala, Lesly Y   11 FLY-MR                 36.33      37.31        
 59 Waring, MaryGrace   11 SSC-MR                 36.50      37.43        
 60 Spottiswood, Maris  12 Express Swimming-MR    39.58      37.48        
 61 Walsh, Jessica M    11 Express Swimming-MR    40.33      37.62        
 62 Soberon, Isabelle   11 Express Swimming-MR    37.70      37.66        
 63 Owenburg, Natalie   12 CSDC-MR                   NT      37.67        
 64 Chernishova, Maria  11 Shy-Mr-MR              42.00      37.69        
 65 Yam, Kelly          12 Express Swimming-MR    37.76      37.92        
 66 Cauley, Olivia M    11 AGUA-MR                38.84      38.02        
 67 Wisniewski, Hanna   11 MPNY-MR                38.01      38.09        
 68 Gigante, Taylor C   12 Express Swimming-MR    36.85      38.61        
 69 DeCuba, Sofia L     12 FA-MR                  39.70      38.97        
 70 Cashdollar, Camero  12 AGUA-MR                41.13      39.14        
 71 Hackel, Becca E     11 AGUA-MR                41.36      39.76        
 72 Virk, Amirah        12 FLY-MR                 41.32      40.18        
 73 Mori, Maya          11 AGUA-MR                40.00      40.30        
 74 Poschmann, Kristy   11 HYB-MR                 40.82      40.36        
 75 Boes, Taylor V      11 SSC-MR                 41.00      40.92        
 76 Giuliante, Jennife  12 Express Swimming-MR       NT      41.10        
 77 Chan, Megan         11 Express Swimming-MR    39.48      41.48        
 78 Garcia, Devynn A    11 WISC-MR                45.42      43.01        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR  1:05.56    1:05.42        
  2 Mroczka, Kiera C    11 WISC-MR              1:07.15    1:07.14        
  3 Montefusco, Kathry  11 HYB-MR               1:06.74    1:07.65        
  4 Marshall, Alex L    12 EAST-MR              1:08.65    1:07.77        
  5 Konop, Rebecca G    12 Express Swimming-MR  1:09.34    1:08.12        
  6 O'Brien, Kate       12 WISC-MR              1:10.48    1:09.06        
  7 Mamak, Marisa A     12 FLY-MR               1:10.12    1:10.74        
  8 Sanchez, Simone     12 HYB-MR               1:12.75    1:10.97        
  9 Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR  1:08.94    1:11.34        
 10 Lynch, Katie H      12 RA-MR                1:11.58    1:11.54        
 11 Gelfand, Veronica   11 Express Swimming-MR  1:12.07    1:11.58        
 12 Yildiz, Nicole F    12 MPNY-MR              1:09.95    1:11.88        
 13 Gordon, Jessica B   12 RA-MR                1:13.67    1:11.94        
 14 Glass, Caitlyn      12 HYB-MR               1:14.73    1:12.29        
 15 Cimino, Izabella K  12 FA-MR                1:24.93    1:13.55        
 16 Liu, Kaitlyn S      11 QNS-MR               1:14.11    1:13.98        
 17 Bonagura, Isabella  12 Express Swimming-MR  1:12.65    1:14.37        
 18 Eng, Amelie R       11 Express Swimming-MR  1:14.19    1:14.44        
 19 Wu, Katelin         11 QNS-MR               1:20.00    1:14.55        
 20 Canty, Katie E      12 Express Swimming-MR  1:16.32    1:15.04        
 21 Newmark, Ella M     12 Express Swimming-MR  1:15.58    1:15.78        
 22 Kang, Madison       11 Express Swimming-MR  1:14.91    1:15.88        
 23 Goldstein, Charley  11 RA-MR                1:13.46    1:16.02        
 24 Kim, Ashley         12 AGUA-MR              1:15.83    1:16.39        
 25 Tyrrell, Lillie J   11 AGUA-MR              1:17.19    1:16.57        
 26 Barnard, Victoria   12 Express Swimming-MR  1:16.80    1:17.07        
 27 Lin, Nettie         12 FLY-MR               1:16.91    1:17.17        
 28 Andrew, Fiona J     12 FA-MR                1:19.93    1:17.52        
 29 Jeon, Lauren H      11 FLY-MR               1:19.07    1:17.73        
 30 Law, Brianna        11 MPNY-MR              1:19.67    1:17.76        
 31 Kuznetsov, Elizabe  11 MPNY-MR              1:18.57    1:17.84        
 32 Fan, Iris           12 Express Swimming-MR  1:21.48    1:18.54        
 33 Ramoino, Alex G     11 RA-MR                1:17.66    1:19.07        
 34 Zheng, Bernice      12 FLY-MR               1:21.40    1:19.60        
 35 Sodhi, Malika       12 FA-MR                1:21.79    1:19.66        
 36 Hornick, Jade E     12 Express Swimming-MR  1:17.43    1:19.72        
 37 Duryea_Stern, Hale  12 HYB-MR               1:19.92    1:20.13        
 38 Cekic, Kiara C      11 RA-MR                1:21.26    1:20.16        
 39 Minchala, Lesly Y   11 FLY-MR               1:20.29    1:20.58        
 40 Steiner, Cassidy A  11 Express Swimming-MR  1:22.03    1:21.25        
 41 Shifrina, Aleksand  11 MPNY-MR              1:19.80    1:21.93        
 42 Lee, Pearl S        12 FLY-MR               1:20.31    1:22.16        
 43 Brown, Cadence R    11 CSDC-MR              1:27.56    1:22.49        
 44 Dragseth, Ella L    11 AGUA-MR              1:28.82    1:23.34        
 45 Santopatre, Adrian  12 Express Swimming-MR  1:25.87    1:23.88        
 46 Waring, MaryGrace   11 SSC-MR               1:25.12    1:24.07        
 47 Cassidy, Alexa R    11 CSDC-MR              1:25.53    1:24.39        
 48 Mori, Maya          11 AGUA-MR              1:31.70    1:25.26        
 49 Bailey, Elizabeth   11 AGUA-MR              1:26.57    1:25.27        
 50 Soberon, Isabelle   11 Express Swimming-MR  1:23.61    1:25.35        
 51 Owenburg, Natalie   12 CSDC-MR                   NT    1:25.36        
 52 Yam, Kelly          12 Express Swimming-MR  1:26.23    1:25.53        
 53 Garcia, Shirley     12 FLY-MR               1:29.38    1:26.12        
 54 Gigante, Taylor C   12 Express Swimming-MR  1:28.07    1:26.16        
 55 Chiovitti, Julia R  12 Express Swimming-MR  1:25.09    1:26.74        
 56 Manny, Eliza R      12 AGUA-MR              1:25.31    1:27.31        
 57 Poschmann, Kristy   11 HYB-MR               1:30.35    1:29.72        
 58 Boes, Taylor V      11 SSC-MR               1:30.00    1:30.83        
 59 Jimenez, Mae        11 AGUA-MR              1:31.32    1:30.88        
 60 Hackel, Becca E     11 AGUA-MR              1:27.50    1:31.15        
 61 Giuliante, Jennife  12 Express Swimming-MR       NT    1:31.82        
 62 Chan, Megan         11 Express Swimming-MR  1:29.92    1:32.93        
 63 Virk, Amirah        12 FLY-MR               1:30.42    1:33.05        
 64 Teele, Sanai O      11 Express Swimming-MR  1:29.85    1:33.16        
 65 Cashdollar, Camero  12 AGUA-MR              1:42.70    1:33.87        
 66 Kulviwat, Natasha   11 Express Swimming-MR  1:35.03    1:38.69        
 67 Lastorino, Sophia   11 WISC-MR              1:37.88    1:42.30        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fusaro, Jessie L    12 SSC-MR                 35.46      35.37        
  2 Marshall, Alex L    12 EAST-MR                36.87      36.93        
  3 Mroczka, Kiera C    11 WISC-MR                37.17      37.11        
  4 Mantilla, Isabella  12 HYB-MR                 38.81      37.99        
  5 Sanchez, Simone     12 HYB-MR                 36.85      38.06        
  6 Yildiz, Nicole F    12 MPNY-MR                36.87      38.29        
  7 Jolia, Dina         12 Shy-Mr-MR              38.31      38.50        
  8 Newmark, Ella M     12 Express Swimming-MR    38.65      38.61        
  9 Gelfand, Veronica   11 Express Swimming-MR    38.91      38.62        
 10 Lynch, Katie H      12 RA-MR                  46.46      38.96        
 11 Liu, Kaitlyn S      11 QNS-MR                 41.54      39.34        
 12 Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR    38.34      39.68        
 13 Glass, Caitlyn      12 HYB-MR                 41.18      39.71        
 14 Bell, Fiona L       11 AGUA-MR                45.32      40.49        
 15 Sandoval, Hope E    12 FA-MR                  49.47      40.54        
 16 Lind, Sophia H      12 EAST-MR                42.08      40.61        
 17 Eng, Amelie R       11 Express Swimming-MR    41.81      40.64        
 18 Cimino, Izabella K  12 FA-MR                  46.37      40.66        
 19 Burke, Caitlin E    12 FLY-MR                 40.12      40.69        
 20 Lee, Pearl S        12 FLY-MR                 41.18      40.82        
 21 Konop, Rebecca G    12 Express Swimming-MR    40.65      41.02        
 22 Tyrrell, Lillie J   11 AGUA-MR                40.86      41.06        
 23 Lin, Nettie         12 FLY-MR                 40.42      41.20        
 24 Bonagura, Isabella  12 Express Swimming-MR    42.33      41.39        
 25 Andrew, Fiona J     12 FA-MR                  42.22      41.45        
 26 Cano, Adriana       11 CSDC-MR                45.80      41.66        
 27 Kuznetsov, Elizabe  11 MPNY-MR                42.96      41.80        
 28 Golden, Alyssa      11 SSC-MR                 40.01      41.82        
 29 Santopatre, Adrian  12 Express Swimming-MR    41.94      41.95        
 30 Ramoino, Alex G     11 RA-MR                  41.05      41.99        
 31 Canty, Katie E      12 Express Swimming-MR    41.90      42.02        
 32 Kim, Kodi K         11 AGUA-MR                42.51      42.38        
 33 Soberon, Isabelle   11 Express Swimming-MR    43.36      42.91        
 34 Walsh, Jessica M    11 Express Swimming-MR    44.11      43.09        
 35 Sodhi, Malika       12 FA-MR                  43.32      43.12        
 36 Jeon, Lauren H      11 FLY-MR                 47.53      43.15        
 37 Gordon, Jessica B   12 RA-MR                  44.41      43.17        
 38 Breen, Margaret I   12 EHY-MR                 43.81      43.30        
 39 Fulnecky, Zoe L     12 AGUA-MR                44.13      43.34        
 40 Zheng, Bernice      12 FLY-MR                 43.36      43.44        
 41 Minchala, Lesly Y   11 FLY-MR                 44.89      43.60        
 42 Owenburg, Natalie   12 CSDC-MR                   NT      43.72        
 43 Hornick, Jade E     12 Express Swimming-MR    42.15      43.73        
 43 Cassidy, Alexa R    11 CSDC-MR                44.35      43.73        
 45 Ryder, Johannah C   12 EAST-MR                42.69      43.75        
 46 Wisniewski, Hanna   11 MPNY-MR                42.01      43.80        
 47 Cekic, Kiara C      11 RA-MR                  42.50      44.10        
 48 Gigante, Taylor C   12 Express Swimming-MR    44.26      44.33        
 49 Haider, Pierce P    11 AGUA-MR                44.58      44.38        
 50 Jeong, Bina         11 QNS-MR                 43.71      44.58        
 51 Chernishova, Maria  11 Shy-Mr-MR              44.00      44.77        
 52 Fan, Iris           12 Express Swimming-MR    44.89      44.78        
 53 Yam, Kelly          12 Express Swimming-MR    44.20      45.00        
 54 Spottiswood, Maris  12 Express Swimming-MR    49.03      45.12        
 55 Kang, Madison       11 Express Swimming-MR    45.26      45.23        
 56 Best, Alexa S       11 HYB-MR                 46.30      45.30        
 57 Dragseth, Ella L    11 AGUA-MR                48.69      45.42        
 58 Steiner, Cassidy A  11 Express Swimming-MR    43.50      46.30        
 59 Barnard, Victoria   12 Express Swimming-MR    45.34      46.90        
 60 Hackel, Becca E     11 AGUA-MR                48.98      47.06        
 61 Waring, MaryGrace   11 SSC-MR                 44.11      47.33        
 62 Giuliante, Jennife  12 Express Swimming-MR       NT      47.53        
 63 Bailey, Elizabeth   11 AGUA-MR                47.69      47.58        
 64 Lee, Tiffany T      11 FLY-MR                 47.70      47.89        
 65 Stemkowski, Sophia  11 RA-MR                  45.00      48.01        
 66 Boes, Taylor V      11 SSC-MR                 49.00      48.81        
 67 Goldberg, Julia I   11 AGUA-MR                47.89      49.42        
 68 Jimenez, Mae        11 AGUA-MR                47.78      49.43        
 69 Virk, Amirah        12 FLY-MR                 50.88      49.63        
 70 DeCuba, Sofia L     12 FA-MR                     NT      49.95        
 71 Poschmann, Kristy   11 HYB-MR                 55.37      50.39        
 72 Chan, Megan         11 Express Swimming-MR    48.51      50.60        
 73 Garcia, Devynn A    11 WISC-MR                51.75      51.04        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR  1:15.33    1:14.23        
  2 Fusaro, Jessie L    12 SSC-MR               1:18.61    1:17.81        
  3 Mroczka, Kiera C    11 WISC-MR              1:19.64    1:19.33        
  4 O'Brien, Kate       12 WISC-MR              1:28.73    1:19.43        
  5 Marshall, Alex L    12 EAST-MR              1:19.69    1:19.47        
  6 Sanchez, Simone     12 HYB-MR               1:20.79    1:20.98        
  7 Gelfand, Veronica   11 Express Swimming-MR  1:24.79    1:21.91        
  8 Eng, Amelie R       11 Express Swimming-MR  1:25.17    1:23.02        
  9 Wu, Katelin         11 QNS-MR               1:30.00    1:23.45        
 10 Glass, Caitlyn      12 HYB-MR               1:33.11    1:24.09        
 11 Yildiz, Nicole F    12 MPNY-MR              1:20.54    1:24.12        
 12 Konop, Rebecca G    12 Express Swimming-MR  1:24.31    1:25.13        
 13 Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR  1:22.68    1:25.36        
 14 Canty, Katie E      12 Express Swimming-MR  1:27.19    1:25.49        
 15 Newmark, Ella M     12 Express Swimming-MR  1:28.34    1:25.83        
 16 Kim, Ashley         12 AGUA-MR              1:25.39    1:26.56        
 17 Andrew, Fiona J     12 FA-MR                1:29.01    1:27.59        
 18 Cimino, Izabella K  12 FA-MR                1:41.24    1:28.25        
 19 Tyrrell, Lillie J   11 AGUA-MR              1:29.56    1:28.61        
 20 Walsh, Jessica M    11 Express Swimming-MR  1:34.13    1:29.32        
 21 Shifrina, Aleksand  11 MPNY-MR              1:29.82    1:29.59        
 22 Kim, Kodi K         11 AGUA-MR              1:31.57    1:29.96        
 23 Fulnecky, Zoe L     12 AGUA-MR              1:34.03    1:30.80        
 24 Ramoino, Alex G     11 RA-MR                1:31.39    1:31.39        
 25 Kuznetsov, Elizabe  11 MPNY-MR              1:37.82    1:31.66        
 26 Soberon, Isabelle   11 Express Swimming-MR  1:32.47    1:31.70        
 27 Santopatre, Adrian  12 Express Swimming-MR  1:37.36    1:31.93        
 28 Jeong, Bina         11 QNS-MR               1:32.91    1:32.25        
 29 Sodhi, Malika       12 FA-MR                1:42.45    1:32.87        
 30 Cekic, Kiara C      11 RA-MR                1:36.38    1:33.85        
 31 Bonagura, Isabella  12 Express Swimming-MR  1:35.93    1:34.92        
 32 Brown, Cadence R    11 CSDC-MR              1:33.16    1:36.04        
 33 McDougall, Marissa  11 CSDC-MR              2:16.85    1:36.77        
 34 Cassidy, Alexa R    11 CSDC-MR                   NT    1:36.86        
 35 Mori, Maya          11 AGUA-MR              1:39.74    1:36.89        
 36 Steiner, Cassidy A  11 Express Swimming-MR  1:35.22    1:37.82        
 37 Law, Brianna        11 MPNY-MR              1:40.12    1:38.04        
 38 Hornick, Jade E     12 Express Swimming-MR  1:33.60    1:38.56        
 39 Cashdollar, Camero  12 AGUA-MR              1:42.01    1:38.64        
 40 Fan, Iris           12 Express Swimming-MR  1:36.64    1:39.32        
 41 Bailey, Elizabeth   11 AGUA-MR              1:47.26    1:39.66        
 42 Yam, Kelly          12 Express Swimming-MR  1:35.64    1:40.03        
 43 Waring, MaryGrace   11 SSC-MR               1:38.00    1:40.94        
 44 Barnard, Victoria   12 Express Swimming-MR  1:40.85    1:41.57        
 45 Kang, Madison       11 Express Swimming-MR  1:38.62    1:42.11        
 45 Gigante, Taylor C   12 Express Swimming-MR  1:38.05    1:42.11        
 47 Poschmann, Kristy   11 HYB-MR               1:43.18    1:43.82        
 48 Chan, Megan         11 Express Swimming-MR  1:46.49    1:43.96        
 49 Hackel, Becca E     11 AGUA-MR              1:43.45    1:44.17        
 50 Boes, Taylor V      11 SSC-MR               1:45.00    1:44.33        
 51 Jimenez, Mae        11 AGUA-MR              1:40.97    1:44.84        
 52 Giuliante, Jennife  12 Express Swimming-MR       NT    1:45.87        
 53 Lastorino, Sophia   11 WISC-MR              1:48.99    1:56.01        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Montefusco, Kathry  11 HYB-MR                 38.00      38.69        
  2 Lynch, Katie H      12 RA-MR                  41.78      40.60        
  3 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR    41.29      42.59        
  4 Sanchez, Simone     12 HYB-MR                 45.64      43.11        
  5 Yildiz, Nicole F    12 MPNY-MR                41.06      43.27        
  6 Lin, Nettie         12 FLY-MR                 43.74      43.87        
  7 Liu, Kaitlyn S      11 QNS-MR                 44.42      43.94        
  8 Fusaro, Jessie L    12 SSC-MR                 44.94      44.10        
  9 Kang, Madison       11 Express Swimming-MR    42.42      44.24        
 10 Hornick, Jade E     12 Express Swimming-MR    44.01      44.64        
 11 Duryea_Stern, Hale  12 HYB-MR                 44.60      44.79        
 12 Eng, Amelie R       11 Express Swimming-MR    44.81      45.10        
 13 Mamak, Marisa A     12 FLY-MR                 46.15      45.52        
 14 Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR    45.92      46.20        
 15 Goldstein, Charley  11 RA-MR                  45.86      46.22        
 16 Canty, Katie E      12 Express Swimming-MR    45.79      46.76        
 17 Gelfand, Veronica   11 Express Swimming-MR    48.72      47.09        
 18 Sodhi, Malika       12 FA-MR                  48.62      47.20        
 19 Bailey, Elizabeth   11 AGUA-MR                46.82      47.21        
 20 Soberon, Isabelle   11 Express Swimming-MR    47.25      47.42        
 21 Lee, Pearl S        12 FLY-MR                 47.03      47.49        
 22 Zheng, Bernice      12 FLY-MR                 48.03      47.59        
 23 Walsh, Jessica M    11 Express Swimming-MR    48.73      47.61        
 24 Jeon, Lauren H      11 FLY-MR                 47.85      47.68        
 25 Cimino, Izabella K  12 FA-MR                  51.84      47.73        
 26 Tyrrell, Lillie J   11 AGUA-MR                49.07      47.85        
 27 Konop, Rebecca G    12 Express Swimming-MR    47.75      48.65        
 28 Yam, Kelly          12 Express Swimming-MR    47.87      49.06        
 29 Brown, Cadence R    11 CSDC-MR                50.46      49.57        
 30 Andrew, Fiona J     12 FA-MR                  50.46      49.72        
 31 Jeong, Bina         11 QNS-MR                 49.20      50.45        
 32 Steiner, Cassidy A  11 Express Swimming-MR    51.12      50.84        
 33 Dragseth, Ella L    11 AGUA-MR                50.21      50.91        
 34 Garcia, Shirley     12 FLY-MR                 56.40      51.09        
 35 Barnard, Victoria   12 Express Swimming-MR    50.09      51.13        
 36 Gordon, Jessica B   12 RA-MR                  50.56      51.39        
 37 Teele, Sanai O      11 Express Swimming-MR    54.69      51.76        
 38 Kim, Kodi K         11 AGUA-MR                53.04      52.29        
 39 Bonagura, Isabella  12 Express Swimming-MR    53.42      52.33        
 40 Cassidy, Alexa R    11 CSDC-MR                54.25      52.37        
 41 Kulviwat, Natasha   11 Express Swimming-MR    51.95      52.76        
 42 McDougall, Marissa  11 CSDC-MR                52.37      53.13        
 43 Chan, Megan         11 Express Swimming-MR    52.63      53.55        
 44 Santopatre, Adrian  12 Express Swimming-MR    53.96      53.59        
 45 Ramoino, Alex G     11 RA-MR                  54.08      53.62        
 46 Minchala, Lesly Y   11 FLY-MR                 54.04      53.95        
 47 Virk, Amirah        12 FLY-MR                 55.32      54.20        
 48 Gigante, Taylor C   12 Express Swimming-MR  1:00.30      54.28        
 49 Chiovitti, Julia R  12 Express Swimming-MR    52.76      54.93        
 50 Giuliante, Jennife  12 Express Swimming-MR       NT      55.03        
 51 Boes, Taylor V      11 SSC-MR                 55.00      55.52        
 52 Owenburg, Natalie   12 CSDC-MR                   NT      56.52        
 53 Waring, MaryGrace   11 SSC-MR                 54.81      57.03        
 54 Manny, Eliza R      12 AGUA-MR                54.88      57.89        
 
Girls 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Brierley, Jane B    12 EHY-MR               1:30.63    1:30.05        
  2 Lynch, Katie H      12 RA-MR                1:31.21    1:31.44        
  3 Yildiz, Nicole F    12 MPNY-MR              1:30.19    1:32.08        
  4 Sanchez, Simone     12 HYB-MR               1:34.50    1:33.00        
  5 Lin, Nettie         12 FLY-MR               1:31.83    1:35.91        
  6 Breen, Margaret I   12 EHY-MR               1:34.75    1:36.26        
  6 Kim, Ashley         12 AGUA-MR              1:34.19    1:36.26        
  8 Law, Brianna        11 MPNY-MR              1:39.28    1:36.55        
  9 Burke, Caitlin E    12 FLY-MR               1:36.13    1:36.86        
 10 Liu, Kaitlyn S      11 QNS-MR               1:36.25    1:37.04        
 11 Mamak, Marisa A     12 FLY-MR               1:41.34    1:37.73        
 12 Kang, Madison       11 Express Swimming-MR  1:35.94    1:38.48        
 13 Eng, Amelie R       11 Express Swimming-MR  1:40.59    1:38.66        
 14 Hornick, Jade E     12 Express Swimming-MR  1:39.73    1:39.27        
 15 Haider, Pierce P    11 AGUA-MR              1:43.49    1:39.84        
 16 Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR  1:41.58    1:40.34        
 17 Golden, Alyssa      11 SSC-MR               1:42.76    1:40.83        
 18 Canty, Katie E      12 Express Swimming-MR  1:36.74    1:41.10        
 19 Lee, Pearl S        12 FLY-MR               1:41.31    1:41.71        
 20 Zheng, Bernice      12 FLY-MR               1:44.91    1:41.79        
 21 Jeon, Lauren H      11 FLY-MR               1:52.61    1:41.92        
 22 Best, Alexa S       11 HYB-MR               1:42.34    1:42.09        
 23 Goldberg, Julia I   11 AGUA-MR              1:40.42    1:42.46        
 24 Jolia, Dina         12 Shy-Mr-MR            1:47.09    1:42.51        
 25 Konop, Rebecca G    12 Express Swimming-MR  1:42.52    1:43.08        
 26 Walsh, Jessica M    11 Express Swimming-MR  1:49.87    1:43.11        
 27 Wisniewski, Hanna   11 MPNY-MR              1:38.01    1:43.68        
 28 Cimino, Izabella K  12 FA-MR                1:54.68    1:43.74        
 29 Jeong, Bina         11 QNS-MR               1:43.58    1:44.59        
 30 Sodhi, Malika       12 FA-MR                1:47.60    1:44.96        
 31 Gelfand, Veronica   11 Express Swimming-MR  1:44.84    1:45.74        
 32 Cano, Adriana       11 CSDC-MR              1:49.66    1:45.80        
 33 Bailey, Elizabeth   11 AGUA-MR              1:43.59    1:46.22        
 34 Andrew, Fiona J     12 FA-MR                1:45.93    1:46.55        
 35 Cauley, Olivia M    11 AGUA-MR              1:53.98    1:46.57        
 36 Soberon, Isabelle   11 Express Swimming-MR  1:44.01    1:47.01        
 37 Steiner, Cassidy A  11 Express Swimming-MR  1:47.65    1:47.33        
 38 Cekic, Kiara C      11 RA-MR                1:47.70    1:47.60        
 39 Bowen, Lacey A      12 FA-MR                1:48.73    1:47.75        
 40 Spottiswood, Maris  12 Express Swimming-MR  1:58.83    1:47.87        
 41 Yam, Kelly          12 Express Swimming-MR  1:45.30    1:48.63        
 42 Barnard, Victoria   12 Express Swimming-MR  1:47.26    1:49.38        
 43 Sandoval, Hope E    12 FA-MR                     NT    1:49.72        
 44 Melnick, Hannah D   12 RA-MR                2:11.39    1:49.81        
 45 Gordon, Jessica B   12 RA-MR                2:38.01    1:50.25        
 46 Lee, Tiffany T      11 FLY-MR                    NT    1:50.72        
 47 Chernishova, Maria  11 Shy-Mr-MR            1:42.90    1:51.13        
 48 Mori, Maya          11 AGUA-MR              1:43.29    1:51.68        
 49 Lind, Sophia H      12 EAST-MR              1:50.00    1:52.99        
 50 Bonagura, Isabella  12 Express Swimming-MR  1:54.18    1:53.15        
 51 Fulnecky, Zoe L     12 AGUA-MR              2:03.24    1:53.29        
 52 Cassidy, Alexa R    11 CSDC-MR              1:54.15    1:53.64        
 53 Giuliante, Jennife  12 Express Swimming-MR       NT    1:54.92        
 54 Ray, Naina *        12 EAST-MR              1:46.00    1:55.64        
 55 Virk, Amirah        12 FLY-MR               2:03.02    1:55.73        
 56 Chan, Megan         11 Express Swimming-MR  1:51.39    1:56.61        
 57 Cashdollar, Camero  12 AGUA-MR              2:03.74    1:56.74        
 58 Jimenez, Mae        11 AGUA-MR              1:59.97    1:58.36        
 59 Santopatre, Adrian  12 Express Swimming-MR  2:06.07    1:58.51        
 60 Gigante, Taylor C   12 Express Swimming-MR  2:00.52    1:59.31        
 61 Minchala, Lesly Y   11 FLY-MR               1:54.91    2:00.49        
 62 Poschmann, Kristy   11 HYB-MR               2:00.31    2:00.97        
 63 Waring, MaryGrace   11 SSC-MR               1:56.40    2:02.33        
 64 Owenburg, Natalie   12 CSDC-MR                   NT    2:02.85        
 65 Ryder, Johannah C   12 EAST-MR              2:19.98    2:04.20        
 66 DeCuba, Sofia L     12 FA-MR                2:10.39    2:06.25        
 67 Garcia, Devynn A    11 WISC-MR              2:12.02    2:06.28        
 68 Boes, Taylor V      11 SSC-MR               1:55.00    2:06.40        
 
Girls 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C    11 WISC-MR                33.21      33.16        
  2 Montefusco, Kathry  11 HYB-MR                 33.14      33.24        
  3 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR    33.53      33.55        
  4 O'Brien, Kate       12 WISC-MR                35.88      33.81        
  5 Fusaro, Jessie L    12 SSC-MR                 35.23      34.15        
  6 Mamak, Marisa A     12 FLY-MR                 35.04      34.34        
  7 Liu, Kaitlyn S      11 QNS-MR                 36.01      35.61        
  8 Kim, Ashley         12 AGUA-MR                35.07      35.67        
  9 Law, Brianna        11 MPNY-MR                37.48      36.34        
 10 Konop, Rebecca G    12 Express Swimming-MR    35.67      36.40        
 11 Wu, Katelin         11 QNS-MR                 39.59      36.56        
 12 Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR    36.14      36.75        
 13 Kuznetsov, Elizabe  11 MPNY-MR                38.64      37.50        
 14 Lynch, Katie H      12 RA-MR                  42.79      38.53        
 15 Cekic, Kiara C      11 RA-MR                  40.41      38.59        
 16 Eng, Amelie R       11 Express Swimming-MR    37.56      38.62        
 17 Newmark, Ella M     12 Express Swimming-MR    37.54      38.78        
 18 Gelfand, Veronica   11 Express Swimming-MR    36.93      38.80        
 19 Gordon, Jessica B   12 RA-MR                  42.30      38.91        
 20 Fan, Iris           12 Express Swimming-MR    39.08      39.50        
 21 Goldstein, Charley  11 RA-MR                  40.08      39.58        
 22 Walsh, Jessica M    11 Express Swimming-MR    41.02      39.63        
 23 Bonagura, Isabella  12 Express Swimming-MR    41.43      40.08        
 24 Marshall, Alex L    12 EAST-MR                36.93      40.35        
 25 Santopatre, Adrian  12 Express Swimming-MR    44.76      40.52        
 26 Canty, Katie E      12 Express Swimming-MR    39.73      41.42        
 27 Shifrina, Aleksand  11 MPNY-MR                40.31      41.44        
 28 Fulnecky, Zoe L     12 AGUA-MR                44.20      42.05        
 29 Duryea_Stern, Hale  12 HYB-MR                 39.79      42.13        
 30 Hornick, Jade E     12 Express Swimming-MR    41.10      42.21        
 31 Minchala, Lesly Y   11 FLY-MR                 41.91      42.53        
 32 Glass, Caitlyn      12 HYB-MR                 41.91      42.78        
 33 Boes, Taylor V      11 SSC-MR                 49.00      43.00        
 34 Lin, Nettie         12 FLY-MR                 42.65      43.13        
 35 Kim, Kodi K         11 AGUA-MR                44.72      43.50        
 36 Barnard, Victoria   12 Express Swimming-MR    41.73      43.52        
 37 Owenburg, Natalie   12 CSDC-MR                   NT      43.75        
 38 Mori, Maya          11 AGUA-MR                45.37      43.95        
 39 Teele, Sanai O      11 Express Swimming-MR    44.27      44.01        
 40 McDougall, Marissa  11 CSDC-MR                43.23      44.09        
 41 Garcia, Shirley     12 FLY-MR                 48.55      44.20        
 42 Gigante, Taylor C   12 Express Swimming-MR    44.29      44.52        
 43 Jeong, Bina         11 QNS-MR                 48.15      45.05        
 44 Lee, Pearl S        12 FLY-MR                 46.42      47.04        
 45 Yam, Kelly          12 Express Swimming-MR    47.23      47.10        
 46 Soberon, Isabelle   11 Express Swimming-MR    55.21      47.32        
 47 Waring, MaryGrace   11 SSC-MR                 45.82      47.87        
 48 Dragseth, Ella L    11 AGUA-MR                45.79      48.16        
 49 Steiner, Cassidy A  11 Express Swimming-MR    49.20      48.30        
 50 Zheng, Bernice      12 FLY-MR                 49.20      48.52        
 51 Hackel, Becca E     11 AGUA-MR                49.22      48.90        
 52 Jeon, Lauren H      11 FLY-MR                 47.38      48.91        
 53 Chiovitti, Julia R  12 Express Swimming-MR    46.09      50.13        
 54 Chan, Megan         11 Express Swimming-MR    48.47      50.28        
 55 Giuliante, Jennife  12 Express Swimming-MR       NT      50.63        
 56 Cashdollar, Camero  12 AGUA-MR                51.64      51.33        
 57 Jimenez, Mae        11 AGUA-MR                54.91      51.72        
 58 Kulviwat, Natasha   11 Express Swimming-MR    51.66      52.25        
 59 Manny, Eliza R      12 AGUA-MR                50.46      53.06        
 60 Poschmann, Kristy   11 HYB-MR                 55.12      59.83        
 -- Lastorino, Sophia   11 WISC-MR                57.99         DQ        
      Arms underwater recovery
 
Girls 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C    11 WISC-MR              1:14.96    1:14.39        
  2 Fusaro, Jessie L    12 SSC-MR               1:21.82    1:20.46        
  3 Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR  1:23.10    1:21.77        
  4 Liu, Kaitlyn S      11 QNS-MR               1:22.35    1:22.37        
  5 Jolia, Dina         12 Shy-Mr-MR            1:32.40    1:23.86        
  6 Konop, Rebecca G    12 Express Swimming-MR  1:25.54    1:24.69        
  7 Eng, Amelie R       11 Express Swimming-MR  1:23.98    1:25.34        
  8 Golden, Alyssa      11 SSC-MR               1:29.43    1:25.62        
  9 Brierley, Jane B    12 EHY-MR               1:32.16    1:25.78        
 10 Mamak, Marisa A     12 FLY-MR               1:26.17    1:26.80        
 11 Kuznetsov, Elizabe  11 MPNY-MR              1:29.40    1:27.31        
 12 Newmark, Ella M     12 Express Swimming-MR       NT    1:29.40        
 13 Canty, Katie E      12 Express Swimming-MR  1:28.17    1:30.52        
 14 Law, Brianna        11 MPNY-MR              1:43.33    1:31.45        
 15 Ramoino, Alex G     11 RA-MR                1:30.40    1:31.71        
 16 Glass, Caitlyn      12 HYB-MR               1:36.93    1:33.90        
 17 Mantilla, Isabella  12 HYB-MR               1:33.02    1:34.63        
 18 Fan, Iris           12 Express Swimming-MR  1:35.63    1:36.60        
 19 Barnard, Victoria   12 Express Swimming-MR  1:37.23    1:36.84        
 20 Ryder, Johannah C   12 EAST-MR              1:31.00    1:37.95        
 21 Ray, Naina *        12 EAST-MR              1:42.27    1:39.91        
 22 Gelfand, Veronica   11 Express Swimming-MR  1:36.20    1:40.63        
 23 Bowen, Lacey A      12 FA-MR                1:38.77    1:41.01        
 24 Santopatre, Adrian  12 Express Swimming-MR  1:57.58    1:43.68        
 25 Jeong, Bina         11 QNS-MR               1:52.93    1:43.87        
 26 Stemkowski, Sophia  11 RA-MR                1:45.38    1:45.35        
 27 Lind, Sophia H      12 EAST-MR              1:59.87    1:45.82        
 28 Boes, Taylor V      11 SSC-MR               1:45.00    1:51.26        
 29 Waring, MaryGrace   11 SSC-MR               1:51.22    1:53.22        
 30 Chan, Megan         11 Express Swimming-MR  1:56.93    2:02.59        
 
Girls 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Stephanie M  14 Express Swimming-MR    28.82      29.19        
  2 Liew, Briana J      14 QNS-MR                 29.69      29.22        
  3 Knight, Caitlin C   14 UN-LI-MR               28.80      29.73        
  4 Yang, Kristen A     14 Express Swimming-MR    29.87      29.87        
  5 Leonard, Penelope   13 AGUA-MR                30.72      30.03        
  5 Thoms, Julia D      13 Express Swimming-MR    29.55      30.03        
  7 Schaepers-Cheu, Ma  13 AGUA-MR                30.40      30.06        
  8 Collins, Payton R   14 CSDC-MR                30.37      30.09        
  9 Shields, Madison B  13 Express Swimming-MR    29.77      30.16        
 10 Zimmerman, Marley   14 Express Swimming-MR    30.56      30.26        
 11 Conrad, Sabrina L   13 RA-MR                  31.42      30.29        
 12 Krishna, Nayesha    13 AGUA-MR                32.25      30.30        
 13 Chan, Sarah E       13 FLY-MR                 31.40      30.32        
 14 Li, Harmony Y       13 AGUA-MR                31.26      30.34        
 15 Aclao, Joromya      14 QNS-MR                 30.45      30.46        
 16 Kuzma, Lauren E     13 Express Swimming-MR    30.59      30.54        
 17 Stroub, Mia R       13 WISC-MR                30.94      30.56        
 18 Chen, Kira          13 QNS-MR                 30.65      30.67        
 19 Clayton, Caelan J   13 Express Swimming-MR    30.75      30.81        
 20 Lew, Katie G        14 Express Swimming-MR    30.25      30.85        
 21 Martinez, Jennifer  13 Express Swimming-MR    30.73      30.89        
 22 Millet, Florence J  13 EAST-MR                39.98      31.13        
 23 Lau, Anabelle       14 QNS-MR                 31.75      31.22        
 24 Zhang, Jennifer J   13 MJCC-CT                32.28      31.49        
 25 Conlan, Olivia      14 QNS-MR                 31.79      31.61        
 26 Stamm, Rosie E      13 EAST-MR                33.60      31.93        
 27 MacKinnon, Eloise   13 MJCC-CT                31.43      31.94        
 28 Marone, Isabelle H  13 SSC-MR                 32.14      31.95        
 29 Sandoval, Candela   13 UN-QN-MR               31.64      32.05        
 30 Zhu, Angela         14 QNS-MR                 31.49      32.11        
 31 Gualtiere, Izzy K   14 RA-MR                  31.70      32.28        
 32 LI, Marguerite      14 Express Swimming-MR    31.83      32.35        
 33 Eng, Alina          14 Express Swimming-MR    33.73      32.39        
 34 Kwon, Michelle      13 FLY-MR                 32.44      32.43        
 35 Ng, Chloe N         14 AGUA-MR                31.39      32.83        
 36 Ugarte, Olivia P    13 FLY-MR                 32.60      33.07        
 37 Zhou, Sarah Y       14 FLY-MR                 33.29      33.09        
 38 Kim, Hannah D       14 MJCC-CT                33.44      33.15        
 39 Welsh, Lindsay      14 Express Swimming-MR    32.86      33.21        
 40 Soberon, Sophia E   14 Express Swimming-MR    33.03      33.27        
 40 Rivera, Juliana N   14 EAST-MR                33.20      33.27        
 42 Aubrey, Molly       14 MJCC-CT                34.20      33.39        
 43 Singh, Cristina P   13 Express Swimming-MR    32.87      33.49        
 44 Cox, Paige E        14 MJCC-CT                32.84      33.51        
 45 Poschmann, Katie G  13 HYB-MR                 32.86      33.57        
 46 Austin, Jessica R   13 RA-MR                  34.56      34.85        
 47 Ramirez, Leslye F   14 FLY-MR                 35.34      35.44        
 48 Iori, Paolina       13 HYB-MR                 35.81      36.47        
 49 Mulakandov, Raquel  13 QNS-MR                 37.60      36.77        
 50 Ryan, Audrey        13 HYB-MR                 40.02      39.58        
 51 Manfredonia, Carly  13 CSDC-MR                45.29      41.06        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Knight, Caitlin C   14 UN-LI-MR             1:01.32    1:02.29        
  2 Shields, Madison B  13 Express Swimming-MR  1:04.27    1:03.97        
  3 Crowley, Tahlia A   13 MJCC-CT              1:03.19    1:04.22        
  4 Zimmerman, Marley   14 Express Swimming-MR  1:03.99    1:04.27        
  5 Swanson, Sophia     14 EHY-MR               1:01.24    1:04.36        
  6 Walsh, Stephanie M  14 Express Swimming-MR  1:03.31    1:04.60        
  7 DiPietro, Erika G   13 MJCC-CT              1:06.10    1:04.74        
  8 Chen, Kira          13 QNS-MR               1:05.90    1:05.41        
  9 Yang, Kristen A     14 Express Swimming-MR  1:05.43    1:05.49        
 10 Kuzma, Lauren E     13 Express Swimming-MR  1:06.05    1:06.02        
 11 Clayton, Caelan J   13 Express Swimming-MR  1:06.70    1:06.67        
 12 Leonard, Penelope   13 AGUA-MR              1:12.01    1:06.78        
 13 Li, Harmony Y       13 AGUA-MR              1:09.54    1:07.01        
 14 Thoms, Julia D      13 Express Swimming-MR  1:04.43    1:07.28        
 15 Aclao, Joromya      14 QNS-MR               1:06.74    1:07.39        
 16 Lew, Katie G        14 Express Swimming-MR  1:05.79    1:08.12        
 17 Fazzino, Angelina   13 Express Swimming-MR  1:10.39    1:08.78        
 18 Mulholland, Kasey   13 Express Swimming-MR  1:18.87    1:09.66        
 19 LI, Marguerite      14 Express Swimming-MR  1:08.78    1:09.85        
 20 Liew, Briana J      14 QNS-MR               1:08.56    1:10.42        
 21 O'Brien, Amanda M   13 Express Swimming-MR  1:11.43    1:10.46        
 22 Poschmann, Katie G  13 HYB-MR               1:11.41    1:10.88        
 23 Zhou, Sarah Y       14 FLY-MR               1:12.96    1:11.58        
 24 Ugarte, Olivia P    13 FLY-MR               1:14.87    1:12.15        
 25 Welsh, Lindsay      14 Express Swimming-MR  1:11.10    1:12.34        
 26 Wodicka, Shannon J  14 CSDC-MR              1:43.32    1:13.12        
 27 Austin, Jessica R   13 RA-MR                1:15.18    1:14.37        
 28 Mugno, Bella O      13 EAST-MR              1:38.52    1:14.47        
 29 Cox, Paige E        14 MJCC-CT              1:11.14    1:14.71        
 30 Kovacs, Isabella M  13 QNS-MR               1:14.96    1:15.46        
 31 Singh, Cristina P   13 Express Swimming-MR  1:15.34    1:15.58        
 32 Li, Kaitlin         13 QNS-MR               1:16.00    1:16.98        
 33 Brenner, Sarah B    13 FA-MR                     NT    1:18.33        
 34 Priola, Kate        14 CSDC-MR              1:20.24    1:18.72        
 35 Iori, Paolina       13 HYB-MR               1:22.32    1:19.97        
 36 Park, Sophia H      13 FLY-MR               1:16.46    1:20.62        
 37 Mulakandov, Raquel  13 QNS-MR               1:21.97    1:22.25        
 38 Berger, Ashley A    13 Express Swimming-MR  1:35.76    1:23.90        
 39 Lee, Michelle F     14 FLY-MR                    NT    1:24.77        
 40 Fuoco, Kaitlyn E    13 Express Swimming-MR       NT    1:29.94        
 41 Ryan, Audrey        13 HYB-MR               1:33.83    1:32.74        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Shields, Madison B  13 Express Swimming-MR  2:16.35    2:15.60        
                1:06.32   2:15.60 (1:09.28)                                        
  2 Zimmerman, Marley   14 Express Swimming-MR  2:16.36    2:17.54        
                1:07.42   2:17.54 (1:10.12)                                        
  3 Knight, Caitlin C   14 UN-LI-MR             2:13.72    2:19.12        
                1:06.21   2:19.12 (1:12.91)                                        
  4 Conrad, Sabrina L   13 RA-MR                2:20.92    2:21.27        
                1:07.42   2:21.27 (1:13.85)                                        
  5 Walsh, Stephanie M  14 Express Swimming-MR  2:19.36    2:22.47        
                1:09.15   2:22.47 (1:13.32)                                        
  6 DiPietro, Erika G   13 MJCC-CT              2:24.55    2:22.80        
                1:10.49   2:22.80 (1:12.31)                                        
  7 Yang, Kristen A     14 Express Swimming-MR  2:21.36    2:22.98        
                1:09.07   2:22.98 (1:13.91)                                        
  8 Schaepers-Cheu, Ma  13 AGUA-MR              2:22.92    2:23.03        
                1:09.99   2:23.03 (1:13.04)                                        
  9 Conlan, Olivia      14 QNS-MR               2:24.81    2:23.46        
                1:10.59   2:23.46 (1:12.87)                                        
 10 Zhang, Jennifer J   13 MJCC-CT              2:26.23    2:24.05        
                1:10.16   2:24.05 (1:13.89)                                        
 11 Kuzma, Lauren E     13 Express Swimming-MR  2:21.63    2:24.19        
                1:09.59   2:24.19 (1:14.60)                                        
 12 Crowley, Tahlia A   13 MJCC-CT              2:18.80    2:24.29        
                1:09.76   2:24.29 (1:14.53)                                        
 13 McIntyre, Gaby M    13 Express Swimming-MR  2:26.92    2:24.84        
                1:10.57   2:24.84 (1:14.27)                                        
 14 Leonard, Penelope   13 AGUA-MR              2:27.40    2:25.08        
                1:11.61   2:25.08 (1:13.47)                                        
 15 Fazzino, Angelina   13 Express Swimming-MR  2:31.65    2:25.47        
                1:09.81   2:25.47 (1:15.66)                                        
 16 Clayton, Caelan J   13 Express Swimming-MR  2:25.83    2:25.70        
                1:10.36   2:25.70 (1:15.34)                                        
 17 Li, Harmony Y       13 AGUA-MR              2:32.28    2:26.31        
                1:10.01   2:26.31 (1:16.30)                                        
 18 Stroub, Mia R       13 WISC-MR              2:28.99    2:26.43        
                1:10.08   2:26.43 (1:16.35)                                        
 19 Martinez, Jennifer  13 Express Swimming-MR  2:25.75    2:28.09        
                1:08.94   2:28.09 (1:19.15)                                        
 20 Millet, Florence J  13 EAST-MR              2:37.57    2:28.55        
                1:12.37   2:28.55 (1:16.18)                                        
 21 Marone, Isabelle H  13 SSC-MR               2:22.00    2:29.75        
                1:10.85   2:29.75 (1:18.90)                                        
 22 Sandoval, Candela   13 UN-QN-MR             2:29.04    2:29.76        
                1:12.79   2:29.76 (1:16.97)                                        
 23 Saliou, Julienne    13 HYB-MR               2:25.90    2:29.82        
                1:12.07   2:29.82 (1:17.75)                                        
 24 Poschmann, Katie G  13 HYB-MR                    NT    2:30.75        
                1:14.50   2:30.75 (1:16.25)                                        
 25 Kropaneva, Alexand  14 MPNY-MR              2:29.45    2:31.38        
                1:11.43   2:31.38 (1:19.95)                                        
 26 Rivera, Juliana N   14 EAST-MR              2:33.73    2:31.46        
                1:12.64   2:31.46 (1:18.82)                                        
 27 Spottiswood, Maya   14 Express Swimming-MR  3:08.31    2:31.93        
                1:12.19   2:31.93 (1:19.74)                                        
 28 MacKinnon, Eloise   13 MJCC-CT              2:26.34    2:31.99        
                1:11.98   2:31.99 (1:20.01)                                        
 29 Ng, Chloe N         14 AGUA-MR              2:32.20    2:32.24        
                1:11.48   2:32.24 (1:20.76)                                        
 30 Gualtiere, Izzy K   14 RA-MR                2:30.37    2:33.27        
                1:13.39   2:33.27 (1:19.88)                                        
 31 Vitale, Megan       13 Express Swimming-MR  2:36.33    2:33.59        
                1:15.89   2:33.59 (1:17.70)                                        
 32 Cox, Paige E        14 MJCC-CT              2:34.84    2:33.60        
                1:13.36   2:33.60 (1:20.24)                                        
 33 Stamm, Rosie E      13 EAST-MR              2:34.80    2:33.67        
                1:14.24   2:33.67 (1:19.43)                                        
 34 Welsh, Lindsay      14 Express Swimming-MR  2:33.76    2:34.37        
                1:14.51   2:34.37 (1:19.86)                                        
 35 Knutson, Sophia     13 HYB-MR               2:36.37    2:34.68        
                1:14.57   2:34.68 (1:20.11)                                        
 36 LI, Marguerite      14 Express Swimming-MR  2:34.10    2:35.59        
                1:13.65   2:35.59 (1:21.94)                                        
 37 Lau, Anabelle       14 QNS-MR               2:38.91    2:36.47        
                1:16.01   2:36.47 (1:20.46)                                        
 38 Kovacs, Isabella M  13 QNS-MR               2:45.97    2:38.30        
                1:17.19   2:38.30 (1:21.11)                                        
 39 Kwon, Michelle      13 FLY-MR               2:36.46    2:39.00        
                1:16.91   2:39.00 (1:22.09)                                        
 40 Li, Kaitlin         13 QNS-MR               2:43.95    2:39.46        
                1:15.84   2:39.46 (1:23.62)                                        
 41 Garra, Gabrielle M  13 Express Swimming-MR  2:35.81    2:40.24        
                1:16.31   2:40.24 (1:23.93)                                        
 42 Austin, Jessica R   13 RA-MR                2:39.75    2:40.62        
                1:16.82   2:40.62 (1:23.80)                                        
 43 Soberon, Sophia E   14 Express Swimming-MR  2:35.71    2:41.99        
                1:18.16   2:41.99 (1:23.83)                                        
 44 Ugarte, Olivia P    13 FLY-MR               2:46.59    2:42.94        
                1:19.08   2:42.94 (1:23.86)                                        
 45 Chan, Sarah E       13 FLY-MR               2:47.46    2:43.58        
                1:17.82   2:43.58 (1:25.76)                                        
 46 Singh, Cristina P   13 Express Swimming-MR  2:55.12    2:44.02        
                1:16.62   2:44.02 (1:27.40)                                        
 47 Howard, Katherine   13 SSC-MR               2:58.00    2:45.44        
                1:18.05   2:45.44 (1:27.39)                                        
 48 Yaremenko, Isabell  13 MPNY-MR              2:36.00    2:45.46        
                1:19.23   2:45.46 (1:26.23)                                        
 48 Leung, Elli         14 FLY-MR               2:45.12    2:45.46        
                1:19.49   2:45.46 (1:25.97)                                        
 50 Ramirez, Leslye F   14 FLY-MR               2:54.27    2:46.79        
                1:18.47   2:46.79 (1:28.32)                                        
 51 Levine, Paige H     13 SSC-MR               2:50.00    2:46.88        
                1:21.93   2:46.88 (1:24.95)                                        
 52 Dyner, Emily C      13 EHY-MR               2:45.73    2:51.20        
                1:23.18   2:51.20 (1:28.02)                                        
 53 Iori, Paolina       13 HYB-MR               2:59.79    2:59.48        
                1:24.43   2:59.48 (1:35.05)                                        
 54 Battle, Jada J      13 FLY-MR               2:59.63    3:03.92        
                1:22.22   3:03.92 (1:41.70)                                        
 55 Berger, Ashley A    13 Express Swimming-MR       NT    3:09.51        
                1:30.39   3:09.51 (1:39.12)                                        
 56 Gillin, Valentina   13 FLY-MR               3:15.01    3:13.66        
                1:25.82   3:13.66 (1:47.84)                                        
 57 Hendricks-Donato,   13 CSDC-MR                   NT    3:18.35        
                1:32.01   3:18.35 (1:46.34)                                        
 58 Tsirlin, Katarina   13 Shy-Mr-MR            2:48.90    3:20.89        
                1:32.12   3:20.89 (1:48.77)                                        
 59 Manfredonia, Carly  13 CSDC-MR                   NT    3:22.54        
                1:36.94   3:22.54 (1:45.60)                                        
 60 Conner, Claire      14 HYB-MR               4:01.73    3:55.23        
                1:48.49   3:55.23 (2:06.74)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chen, Kira          13 QNS-MR               1:12.09    1:11.54        
  2 Liew, Briana J      14 QNS-MR               1:11.65    1:11.89        
  3 Crowley, Tahlia A   13 MJCC-CT              1:12.16    1:12.43        
  4 Lew, Katie G        14 Express Swimming-MR  1:08.91    1:12.99        
  5 Yang, Kristen A     14 Express Swimming-MR  1:14.25    1:13.68        
  6 Walsh, Stephanie M  14 Express Swimming-MR  1:11.71    1:14.04        
  7 Leonard, Penelope   13 AGUA-MR              1:16.25    1:14.63        
  8 Zimmerman, Marley   14 Express Swimming-MR  1:15.87    1:15.03        
  9 Stroub, Mia R       13 WISC-MR              1:16.48    1:15.57        
 10 Sandoval, Candela   13 UN-QN-MR             1:16.42    1:16.20        
 11 Gualtiere, Izzy K   14 RA-MR                1:14.48    1:16.79        
 12 Conrad, Sabrina L   13 RA-MR                1:16.33    1:16.89        
 13 Kropaneva, Alexand  14 MPNY-MR              1:20.80    1:17.15        
 14 Saliou, Julienne    13 HYB-MR               1:16.03    1:17.50        
 15 Lau, Anabelle       14 QNS-MR               1:19.08    1:17.58        
 16 Clayton, Caelan J   13 Express Swimming-MR  1:18.36    1:17.59        
 17 Li, Harmony Y       13 AGUA-MR              1:20.34    1:17.75        
 18 Knight, Caitlin C   14 UN-LI-MR             1:12.54    1:17.85        
 19 LI, Marguerite      14 Express Swimming-MR  1:18.15    1:18.38        
 20 Austin, Jessica R   13 RA-MR                1:20.51    1:18.39        
 21 Schaepers-Cheu, Ma  13 AGUA-MR              1:15.19    1:18.92        
 22 Martinez, Jennifer  13 Express Swimming-MR  1:26.51    1:19.44        
 23 Garra, Gabrielle M  13 Express Swimming-MR  1:20.15    1:20.19        
 24 Millet, Florence J  13 EAST-MR              1:26.60    1:20.63        
 25 Conlan, Olivia      14 QNS-MR               1:18.49    1:20.81        
 26 Soberon, Sophia E   14 Express Swimming-MR  1:19.77    1:21.17        
 27 Kwon, Michelle      13 FLY-MR               1:19.92    1:22.05        
 28 Eng, Alina          14 Express Swimming-MR  1:21.85    1:22.11        
 29 Vitale, Megan       13 Express Swimming-MR  1:19.87    1:22.72        
 30 Ng, Chloe N         14 AGUA-MR              1:23.97    1:22.99        
 31 Laney, Hally K      14 MJCC-CT              1:22.30    1:23.08        
 32 Marone, Isabelle H  13 SSC-MR               1:18.76    1:23.21        
 33 Krishna, Nayesha    13 AGUA-MR              1:22.55    1:23.47        
 34 Aubrey, Molly       14 MJCC-CT              1:25.45    1:23.51        
 35 Welsh, Lindsay      14 Express Swimming-MR  1:21.43    1:23.77        
 36 Ugarte, Olivia P    13 FLY-MR               1:24.85    1:23.79        
 37 Rivera, Juliana N   14 EAST-MR              1:24.34    1:23.87        
 38 Kovacs, Isabella M  13 QNS-MR               1:24.00    1:24.60        
 39 Chan, Sarah E       13 FLY-MR               1:25.85    1:24.84        
 40 Singh, Cristina P   13 Express Swimming-MR  1:35.20    1:24.91        
 41 Dyner, Emily C      13 EHY-MR               1:18.07    1:24.92        
 41 Knutson, Sophia     13 HYB-MR               1:23.38    1:24.92        
 43 Yaremenko, Isabell  13 MPNY-MR              1:20.00    1:25.63        
 44 Fazzino, Angelina   13 Express Swimming-MR  1:23.02    1:26.38        
 45 Zhou, Sarah Y       14 FLY-MR               1:24.88    1:26.50        
 46 Stamm, Rosie E      13 EAST-MR              1:28.93    1:26.86        
 47 Spottiswood, Maya   14 Express Swimming-MR  1:36.90    1:27.51        
 48 Leung, Elli         14 FLY-MR               1:28.12    1:29.29        
 49 Park, Sophia H      13 FLY-MR               1:26.01    1:29.78        
 50 Poschmann, Katie G  13 HYB-MR               1:31.80    1:30.49        
 51 Howard, Katherine   13 SSC-MR               1:32.00    1:30.82        
 52 Titarenko, Kateryn  13 Shy-Mr-MR            1:39.68    1:30.86        
 53 Li, Kaitlin         13 QNS-MR               1:34.34    1:32.73        
 54 Levine, Paige H     13 SSC-MR               1:34.00    1:34.32        
 55 Iori, Paolina       13 HYB-MR               1:35.89    1:34.54        
 56 Brenner, Sarah B    13 FA-MR                     NT    1:37.94        
 57 Battle, Jada J      13 FLY-MR               1:35.77    1:38.78        
 58 Tsirlin, Katarina   13 Shy-Mr-MR            1:39.90    1:38.98        
 59 Gillin, Valentina   13 FLY-MR               1:45.01    1:41.33        
 60 Conner, Claire      14 HYB-MR               1:42.51    1:42.90        
 61 Manfredonia, Carly  13 CSDC-MR                   NT    1:48.48        
 62 Berger, Ashley A    13 Express Swimming-MR  2:04.54    1:54.08        
 63 Hendricks-Donato,   13 CSDC-MR                   NT    1:54.14        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chen, Kira          13 QNS-MR               2:35.07    2:33.62        
                1:14.27   2:33.62 (1:19.35)                                        
  2 Zimmerman, Marley   14 Express Swimming-MR  2:35.56    2:35.58        
                1:17.78   2:35.58 (1:17.80)                                        
  3 Lew, Katie G        14 Express Swimming-MR  2:31.91    2:36.44        
                1:17.05   2:36.44 (1:19.39)                                        
  4 Leonard, Penelope   13 AGUA-MR              2:39.18    2:36.65        
                1:17.60   2:36.65 (1:19.05)                                        
  5 Walsh, Stephanie M  14 Express Swimming-MR  2:36.18    2:37.08        
                1:19.05   2:37.08 (1:18.03)                                        
  6 Gualtiere, Izzy K   14 RA-MR                2:36.17    2:37.89        
                1:17.52   2:37.89 (1:20.37)                                        
  7 Yang, Kristen A     14 Express Swimming-MR  2:37.81    2:38.48        
                1:17.96   2:38.48 (1:20.52)                                        
  8 Conrad, Sabrina L   13 RA-MR                2:38.94    2:39.46        
                1:18.77   2:39.46 (1:20.69)                                        
  9 Schaepers-Cheu, Ma  13 AGUA-MR              2:42.41    2:40.21        
                1:17.92   2:40.21 (1:22.29)                                        
 10 Sandoval, Candela   13 UN-QN-MR             2:42.76    2:41.50        
                1:19.63   2:41.50 (1:21.87)                                        
 11 Stroub, Mia R       13 WISC-MR              2:48.92    2:41.80        
                1:17.98   2:41.80 (1:23.82)                                        
 12 Millet, Florence J  13 EAST-MR              2:48.00    2:45.13        
                1:21.27   2:45.13 (1:23.86)                                        
 13 Martinez, Jennifer  13 Express Swimming-MR  2:46.57    2:45.42        
                1:20.64   2:45.42 (1:24.78)                                        
 14 Knight, Caitlin C   14 UN-LI-MR             2:34.49    2:45.47        
                1:19.64   2:45.47 (1:25.83)                                        
 15 Clayton, Caelan J   13 Express Swimming-MR  2:45.70    2:46.17        
                1:20.56   2:46.17 (1:25.61)                                        
 16 Austin, Jessica R   13 RA-MR                2:48.36    2:46.37        
                1:20.84   2:46.37 (1:25.53)                                        
 17 Kim, Hannah D       14 MJCC-CT              2:48.99    2:46.43        
                1:22.06   2:46.43 (1:24.37)                                        
 18 Garra, Gabrielle M  13 Express Swimming-MR  2:49.88    2:47.46        
                1:22.82   2:47.46 (1:24.64)                                        
 19 LI, Marguerite      14 Express Swimming-MR  2:45.64    2:47.75        
                1:20.33   2:47.75 (1:27.42)                                        
 20 Marone, Isabelle H  13 SSC-MR               2:49.33    2:48.19        
                1:21.00   2:48.19 (1:27.19)                                        
 21 Li, Harmony Y       13 AGUA-MR              2:58.62    2:48.71        
                1:21.55   2:48.71 (1:27.16)                                        
 22 Conlan, Olivia      14 QNS-MR               2:45.51    2:49.28        
                1:23.42   2:49.28 (1:25.86)                                        
 23 Lau, Anabelle       14 QNS-MR               2:49.10    2:49.91        
                1:21.64   2:49.91 (1:28.27)                                        
 24 Aubrey, Molly       14 MJCC-CT              2:59.99    2:50.26        
                1:24.12   2:50.26 (1:26.14)                                        
 25 Aclao, Joromya      14 QNS-MR               2:56.80    2:50.30        
                1:24.06   2:50.30 (1:26.24)                                        
 26 Kwon, Michelle      13 FLY-MR               2:48.51    2:50.80        
                1:23.27   2:50.80 (1:27.53)                                        
 27 Soberon, Sophia E   14 Express Swimming-MR  2:49.51    2:51.17        
                1:23.06   2:51.17 (1:28.11)                                        
 28 Zhang, Jennifer J   13 MJCC-CT              2:42.99    2:51.56        
                1:23.07   2:51.56 (1:28.49)                                        
 29 Rivera, Juliana N   14 EAST-MR              2:53.69    2:52.25        
                1:23.87   2:52.25 (1:28.38)                                        
 30 Thoms, Julia D      13 Express Swimming-MR  2:48.64    2:52.46        
                1:22.78   2:52.46 (1:29.68)                                        
 31 Welsh, Lindsay      14 Express Swimming-MR  2:51.14    2:53.71        
                1:23.10   2:53.71 (1:30.61)                                        
 32 Ng, Chloe N         14 AGUA-MR              3:00.99    2:54.00        
                1:23.49   2:54.00 (1:30.51)                                        
 33 Kovacs, Isabella M  13 QNS-MR               3:00.64    2:56.52        
                1:27.13   2:56.52 (1:29.39)                                        
 34 Krishna, Nayesha    13 AGUA-MR              3:04.50    2:56.79        
                1:25.74   2:56.79 (1:31.05)                                        
 35 Mulakandov, Raquel  13 QNS-MR               3:02.52    3:00.99        
                1:28.52   3:00.99 (1:32.47)                                        
 36 Chan, Sarah E       13 FLY-MR               3:05.54    3:02.73        
                1:27.92   3:02.73 (1:34.81)                                        
 37 Singh, Cristina P   13 Express Swimming-MR  3:09.90    3:07.50        
                1:29.70   3:07.50 (1:37.80)                                        
 38 Stamm, Rosie E      13 EAST-MR              2:59.00    3:08.17        
                1:32.44   3:08.17 (1:35.73)                                        
 39 Ramirez, Leslye F   14 FLY-MR               3:20.68    3:08.40        
                1:31.77   3:08.40 (1:36.63)                                        
 40 Park, Sophia H      13 FLY-MR                    NT    3:08.75        
                1:32.34   3:08.75 (1:36.41)                                        
 41 Poschmann, Katie G  13 HYB-MR                    NT    3:10.46        
                1:34.22   3:10.46 (1:36.24)                                        
 42 Iori, Paolina       13 HYB-MR               3:25.87    3:22.56        
                1:38.16   3:22.56 (1:44.40)                                        
 -- Manfredonia, Carly  13 CSDC-MR                   NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                1:53.90        DQ (1:56.93)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Liew, Briana J      14 QNS-MR               1:18.69    1:18.88        
  2 Shields, Madison B  13 Express Swimming-MR  1:22.91    1:22.36        
  3 Walsh, Stephanie M  14 Express Swimming-MR  1:22.60    1:22.70        
  4 Ugarte, Olivia P    13 FLY-MR               1:21.82    1:23.25        
  5 Yang, Kristen A     14 Express Swimming-MR  1:22.80    1:24.55        
  6 Zimmerman, Marley   14 Express Swimming-MR  1:27.25    1:26.20        
  7 Knight, Caitlin C   14 UN-LI-MR             1:25.29    1:26.24        
  8 Chen, Kira          13 QNS-MR               1:27.05    1:28.12        
  9 Leonard, Penelope   13 AGUA-MR              1:54.29    1:28.36        
 10 Ng, Chloe N         14 AGUA-MR              1:32.87    1:28.58        
 11 Mulholland, Kasey   13 Express Swimming-MR  1:35.54    1:30.67        
 12 Krishna, Nayesha    13 AGUA-MR              1:32.93    1:30.76        
 13 Cox, Paige E        14 MJCC-CT              1:32.98    1:30.82        
 14 O'Brien, Amanda M   13 Express Swimming-MR  1:32.82    1:31.83        
 15 Soberon, Sophia E   14 Express Swimming-MR  1:31.50    1:31.97        
 16 Swanson, Sophia     14 EHY-MR               1:31.03    1:32.92        
 17 Mugno, Bella O      13 EAST-MR              1:29.71    1:33.00        
 18 Aclao, Joromya      14 QNS-MR               1:31.92    1:33.03        
 19 Li, Kaitlin         13 QNS-MR               1:31.83    1:33.67        
 20 Zhou, Sarah Y       14 FLY-MR               1:35.41    1:33.73        
 21 Austin, Jessica R   13 RA-MR                1:34.43    1:33.79        
 22 Kovacs, Isabella M  13 QNS-MR               1:33.35    1:34.12        
 23 Lee, Michelle F     14 FLY-MR                    NT    1:34.20        
 24 Fazzino, Angelina   13 Express Swimming-MR  1:37.88    1:35.49        
 25 Welsh, Lindsay      14 Express Swimming-MR  1:31.02    1:35.50        
 26 Eisenberg, Sarah J  13 Express Swimming-MR  1:47.61    1:42.30        
 27 Poschmann, Katie G  13 HYB-MR               1:42.95    1:42.51        
 28 Brenner, Sarah B    13 FA-MR                     NT    1:46.72        
 29 Singh, Cristina P   13 Express Swimming-MR  1:43.82    1:47.44        
 30 Ryan, Audrey        13 HYB-MR               1:52.37    1:47.53        
 31 Priola, Kate        14 CSDC-MR              1:57.84    1:50.40        
 32 Fuoco, Kaitlyn E    13 Express Swimming-MR  1:59.48    1:52.21        
 33 Iori, Paolina       13 HYB-MR               1:58.90    1:59.01        
 -- Berger, Ashley A    13 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Scissors kick
 
Girls 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Liew, Briana J      14 QNS-MR               2:52.42    2:49.22        
                1:21.81   2:49.22 (1:27.41)                                        
  2 Kuzma, Lauren E     13 Express Swimming-MR  2:57.09    2:57.49        
                1:25.15   2:57.49 (1:32.34)                                        
  3 Conrad, Sabrina L   13 RA-MR                3:00.97    2:58.30        
                1:26.42   2:58.30 (1:31.88)                                        
  4 Walsh, Stephanie M  14 Express Swimming-MR  2:57.05    2:59.00        
                1:26.01   2:59.00 (1:32.99)                                        
  5 Shields, Madison B  13 Express Swimming-MR  3:01.92    3:01.60        
                1:28.14   3:01.60 (1:33.46)                                        
  6 Ugarte, Olivia P    13 FLY-MR               3:01.60    3:02.52        
                1:28.31   3:02.52 (1:34.21)                                        
  7 Zimmerman, Marley   14 Express Swimming-MR  2:59.02    3:03.25        
                1:28.46   3:03.25 (1:34.79)                                        
  8 Knight, Caitlin C   14 UN-LI-MR                  NT    3:04.64        
                1:28.84   3:04.64 (1:35.80)                                        
  9 Chen, Kira          13 QNS-MR               3:10.00    3:04.75        
                1:29.99   3:04.75 (1:34.76)                                        
 10 Schaepers-Cheu, Ma  13 AGUA-MR              3:10.13    3:05.51        
                1:31.10   3:05.51 (1:34.41)                                        
 10 Millet, Florence J  13 EAST-MR              3:10.00    3:05.51        
                1:30.13   3:05.51 (1:35.38)                                        
 12 Yang, Kristen A     14 Express Swimming-MR  3:01.20    3:09.47        
                1:30.90   3:09.47 (1:38.57)                                        
 13 Aubrey, Molly       14 MJCC-CT              3:14.26    3:09.49        
                1:33.75   3:09.49 (1:35.74)                                        
 14 Cox, Paige E        14 MJCC-CT              3:16.56    3:10.75        
                1:31.19   3:10.75 (1:39.56)                                        
 15 Ng, Chloe N         14 AGUA-MR              3:15.93    3:10.89        
                1:30.16   3:10.89 (1:40.73)                                        
 16 Leonard, Penelope   13 AGUA-MR              3:10.29    3:11.91        
                1:31.96   3:11.91 (1:39.95)                                        
 17 Martinez, Jennifer  13 Express Swimming-MR  3:09.94    3:14.01        
                1:32.47   3:14.01 (1:41.54)                                        
 18 Krishna, Nayesha    13 AGUA-MR              3:17.74    3:15.23        
                1:34.33   3:15.23 (1:40.90)                                        
 19 Zhu, Angela         14 QNS-MR               3:08.35    3:15.48        
                1:33.18   3:15.48 (1:42.30)                                        
 20 Kovacs, Isabella M  13 QNS-MR               3:13.49    3:16.00        
                1:34.56   3:16.00 (1:41.44)                                        
 21 Soberon, Sophia E   14 Express Swimming-MR  3:14.74    3:16.83        
                1:33.53   3:16.83 (1:43.30)                                        
 22 Zhou, Sarah Y       14 FLY-MR               3:21.39    3:17.18        
                1:34.90   3:17.18 (1:42.28)                                        
 23 Austin, Jessica R   13 RA-MR                3:19.76    3:20.05        
                1:36.50   3:20.05 (1:43.55)                                        
 24 Clayton, Caelan J   13 Express Swimming-MR  3:19.83    3:20.08        
                1:37.35   3:20.08 (1:42.73)                                        
 25 Aclao, Joromya      14 QNS-MR               3:25.43    3:23.41        
                1:37.55   3:23.41 (1:45.86)                                        
 26 Sandoval, Candela   13 UN-QN-MR             3:33.50    3:23.82        
                1:40.58   3:23.82 (1:43.24)                                        
 27 Garra, Gabrielle M  13 Express Swimming-MR  3:32.32    3:24.00        
                1:38.10   3:24.00 (1:45.90)                                        
 28 Stamm, Rosie E      13 EAST-MR              3:20.00    3:24.20        
                1:38.24   3:24.20 (1:45.96)                                        
 29 Welsh, Lindsay      14 Express Swimming-MR  3:19.17    3:24.51        
                1:39.58   3:24.51 (1:44.93)                                        
 30 Lau, Anabelle       14 QNS-MR               3:28.86    3:26.11        
                1:38.81   3:26.11 (1:47.30)                                        
 31 Gualtiere, Izzy K   14 RA-MR                     NT    3:27.21        
                1:41.32   3:27.21 (1:45.89)                                        
 32 Li, Harmony Y       13 AGUA-MR              3:31.99    3:27.26        
                1:38.75   3:27.26 (1:48.51)                                        
 33 Rivera, Juliana N   14 EAST-MR              3:40.00    3:37.49        
                1:43.36   3:37.49 (1:54.13)                                        
 34 Singh, Cristina P   13 Express Swimming-MR  3:39.39    3:38.93        
                1:45.88   3:38.93 (1:53.05)                                        
 35 Ryan, Audrey        13 HYB-MR                    NT    3:48.12        
                1:51.63   3:48.12 (1:56.49)                                        
 
Girls 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lew, Katie G        14 Express Swimming-MR  1:09.81    1:09.38        
  2 McIntyre, Gaby M    13 Express Swimming-MR  1:10.20    1:10.19        
  3 Liew, Briana J      14 QNS-MR               1:11.85    1:10.32        
  4 Leonard, Penelope   13 AGUA-MR              1:11.91    1:11.28        
  5 Knight, Caitlin C   14 UN-LI-MR             1:10.69    1:11.53        
  6 Chen, Kira          13 QNS-MR               1:11.19    1:11.89        
  7 Walsh, Stephanie M  14 Express Swimming-MR  1:09.92    1:12.20        
  8 Conrad, Sabrina L   13 RA-MR                1:13.28    1:12.54        
  9 Zhang, Jennifer J   13 MJCC-CT              1:17.13    1:12.75        
 10 DiPietro, Erika G   13 MJCC-CT              1:13.31    1:12.78        
 11 Schaepers-Cheu, Ma  13 AGUA-MR              1:12.95    1:12.85        
 12 Stroub, Mia R       13 WISC-MR              1:13.34    1:13.11        
 13 Zimmerman, Marley   14 Express Swimming-MR  1:13.36    1:13.53        
 14 Ng, Chloe N         14 AGUA-MR              1:16.42    1:13.80        
 15 Clayton, Caelan J   13 Express Swimming-MR  1:14.46    1:13.85        
 16 Li, Harmony Y       13 AGUA-MR              1:18.70    1:15.74        
 17 Shields, Madison B  13 Express Swimming-MR  1:15.98    1:16.08        
 18 Saliou, Julienne    13 HYB-MR               1:16.62    1:16.27        
 19 Conlan, Olivia      14 QNS-MR                    NT    1:16.78        
 20 Laney, Hally K      14 MJCC-CT              1:15.28    1:17.23        
 21 Sandoval, Candela   13 UN-QN-MR             1:19.22    1:17.89        
 22 Kuzma, Lauren E     13 Express Swimming-MR  1:16.29    1:18.17        
 23 Millet, Florence J  13 EAST-MR              1:23.35    1:18.40        
 24 Garra, Gabrielle M  13 Express Swimming-MR  1:26.08    1:20.22        
 25 Kwon, Michelle      13 FLY-MR               1:20.02    1:21.26        
 26 Lau, Anabelle       14 QNS-MR               1:24.85    1:21.81        
 27 Stamm, Rosie E      13 EAST-MR              1:32.34    1:22.61        
 28 Vitale, Megan       13 Express Swimming-MR  1:19.97    1:22.89        
 29 Yaremenko, Isabell  13 MPNY-MR              1:21.96    1:23.24        
 30 Martinez, Jennifer  13 Express Swimming-MR  1:19.48    1:23.55        
 31 Fazzino, Angelina   13 Express Swimming-MR  1:23.16    1:23.61        
 32 Zhou, Sarah Y       14 FLY-MR               1:27.75    1:24.59        
 33 Austin, Jessica R   13 RA-MR                1:26.30    1:24.61        
 34 Aubrey, Molly       14 MJCC-CT              1:32.40    1:24.79        
 35 MacKinnon, Eloise   13 MJCC-CT              1:35.67    1:25.09        
 36 Knutson, Sophia     13 HYB-MR               1:25.60    1:26.09        
 37 Kovacs, Isabella M  13 QNS-MR               1:24.94    1:27.16        
 38 Gualtiere, Izzy K   14 RA-MR                1:24.05    1:28.56        
 39 Krishna, Nayesha    13 AGUA-MR              1:21.59    1:29.76        
 40 Spottiswood, Maya   14 Express Swimming-MR  1:55.68    1:30.48        
 41 Brenner, Sarah B    13 FA-MR                     NT    1:31.13        
 42 Park, Sophia H      13 FLY-MR               1:30.01    1:31.36        
 43 Welsh, Lindsay      14 Express Swimming-MR  1:32.08    1:33.01        
 44 Dyner, Emily C      13 EHY-MR               1:23.53    1:33.66        
 45 Levine, Paige H     13 SSC-MR               1:35.00    1:35.77        
 46 Rivera, Juliana N   14 EAST-MR              1:49.95    1:36.00        
 47 Conner, Claire      14 HYB-MR               1:49.56    1:47.14        
 48 Iori, Paolina       13 HYB-MR               1:50.01    1:51.23        
 49 Ryan, Audrey        13 HYB-MR               1:51.15    1:53.76        
 50 Hendricks-Donato,   13 CSDC-MR                   NT    1:58.03        
 
Girls 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lew, Katie G        14 Express Swimming-MR  2:35.77    2:36.07        
                1:12.88   2:36.07 (1:23.19)                                        
  2 Zimmerman, Marley   14 Express Swimming-MR  2:38.74    2:39.56        
                1:15.87   2:39.56 (1:23.69)                                        
  3 McIntyre, Gaby M    13 Express Swimming-MR  2:46.56    2:47.18        
                1:13.73   2:47.18 (1:33.45)                                        
  4 Clayton, Caelan J   13 Express Swimming-MR  2:45.34    2:51.32        
                1:17.75   2:51.32 (1:33.57)                                        
  5 Garra, Gabrielle M  13 Express Swimming-MR  3:22.12    3:09.59        
                1:25.46   3:09.59 (1:44.13)                                        
  6 Eisenberg, Sarah J  13 Express Swimming-MR       NT    3:31.44        
                1:40.99   3:31.44 (1:50.45)                                        
 
Girls 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zimmerman, Marley   14 Express Swimming-MR  2:33.05    2:33.20        
                1:15.19   2:33.20 (1:18.01)                                        
  2 Lew, Katie G        14 Express Swimming-MR  2:34.16    2:34.23        
                1:11.44   2:34.23 (1:22.79)                                        
  3 Yang, Kristen A     14 Express Swimming-MR  2:38.44    2:35.31        
                1:13.33   2:35.31 (1:21.98)                                        
  4 Walsh, Stephanie M  14 Express Swimming-MR  2:34.64    2:36.43        
                1:14.07   2:36.43 (1:22.36)                                        
  5 Shields, Madison B  13 Express Swimming-MR  2:37.90    2:36.85        
                1:16.31   2:36.85 (1:20.54)                                        
  6 Kuzma, Lauren E     13 Express Swimming-MR  2:37.51    2:37.34        
                1:15.75   2:37.34 (1:21.59)                                        
  7 Chen, Kira          13 QNS-MR               2:37.58    2:38.94        
                1:13.43   2:38.94 (1:25.51)                                        
  8 Knight, Caitlin C   14 UN-LI-MR             2:33.07    2:39.93        
                1:13.88   2:39.93 (1:26.05)                                        
  9 Swanson, Sophia     14 EHY-MR               2:34.03    2:40.92        
                1:15.78   2:40.92 (1:25.14)                                        
 10 DiPietro, Erika G   13 MJCC-CT              2:52.42    2:43.35        
                1:18.10   2:43.35 (1:25.25)                                        
 11 Clayton, Caelan J   13 Express Swimming-MR  2:42.48    2:43.82        
                1:14.66   2:43.82 (1:29.16)                                        
 12 Ng, Chloe N         14 AGUA-MR              2:49.97    2:48.94        
                1:18.39   2:48.94 (1:30.55)                                        
 13 Crowley, Tahlia A   13 MJCC-CT              2:45.32    2:49.23        
                1:18.91   2:49.23 (1:30.32)                                        
 14 Mulholland, Kasey   13 Express Swimming-MR  3:11.21    2:49.57        
                1:21.31   2:49.57 (1:28.26)                                        
 15 Li, Harmony Y       13 AGUA-MR              2:56.43    2:49.67        
                1:18.81   2:49.67 (1:30.86)                                        
 16 Soberon, Sophia E   14 Express Swimming-MR  2:53.72    2:50.81        
                1:21.93   2:50.81 (1:28.88)                                        
 17 Garra, Gabrielle M  13 Express Swimming-MR  2:53.65    2:51.37        
                1:20.40   2:51.37 (1:30.97)                                        
 18 Austin, Jessica R   13 RA-MR                2:53.03    2:51.98        
                1:20.06   2:51.98 (1:31.92)                                        
 19 Krishna, Nayesha    13 AGUA-MR              3:01.57    2:53.97        
                1:22.80   2:53.97 (1:31.17)                                        
 20 O'Brien, Amanda M   13 Express Swimming-MR  2:55.29    2:54.44        
                1:27.16   2:54.44 (1:27.28)                                        
 21 Welsh, Lindsay      14 Express Swimming-MR  2:56.30    2:54.50        
                1:24.06   2:54.50 (1:30.44)                                        
 22 Thoms, Julia D      13 Express Swimming-MR  2:46.94    2:54.92        
                1:21.62   2:54.92 (1:33.30)                                        
 23 Ugarte, Olivia P    13 FLY-MR               2:59.55    2:55.24        
                1:25.46   2:55.24 (1:29.78)                                        
 24 Fazzino, Angelina   13 Express Swimming-MR  2:56.13    2:55.49        
                1:24.99   2:55.49 (1:30.50)                                        
 25 Aclao, Joromya      14 QNS-MR               2:52.37    2:55.60        
                1:20.06   2:55.60 (1:35.54)                                        
 26 Zhou, Sarah Y       14 FLY-MR               2:59.54    2:55.72        
                1:25.46   2:55.72 (1:30.26)                                        
 27 Kovacs, Isabella M  13 QNS-MR               3:00.61    2:56.91        
                1:25.28   2:56.91 (1:31.63)                                        
 28 Mugno, Bella O      13 EAST-MR              2:57.04    2:56.94        
                1:27.85   2:56.94 (1:29.09)                                        
 29 LI, Marguerite      14 Express Swimming-MR  2:48.76    2:59.39        
                1:21.27   2:59.39 (1:38.12)                                        
 30 Cox, Paige E        14 MJCC-CT              2:59.00    3:01.92        
                1:31.27   3:01.92 (1:30.65)                                        
 31 Li, Kaitlin         13 QNS-MR               3:05.28    3:02.75        
                1:29.62   3:02.75 (1:33.13)                                        
 32 Singh, Cristina P   13 Express Swimming-MR  3:09.53    3:05.23        
                1:24.94   3:05.23 (1:40.29)                                        
 33 Park, Sophia H      13 FLY-MR                    NT    3:10.37        
                1:29.00   3:10.37 (1:41.37)                                        
 34 Mulakandov, Raquel  13 QNS-MR               3:22.80    3:13.84        
                1:30.21   3:13.84 (1:43.63)                                        
 35 Wodicka, Shannon J  14 CSDC-MR                   NT    3:14.42        
                1:29.03   3:14.42 (1:45.39)                                        
 36 Brenner, Sarah B    13 FA-MR                     NT    3:18.12        
                1:34.76   3:18.12 (1:43.36)                                        
 37 Fuoco, Kaitlyn E    13 Express Swimming-MR       NT    3:48.10        
                1:52.87   3:48.10 (1:55.23)                                        
 
Girls 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A  16 Express Swimming-MR    27.76      28.12        
  2 Spencer, Hannah     16 HYB-MR                 28.23      28.29        
  3 Fisher, Jocelyn     16 SSC-MR                 28.00      28.52        
  4 Kutch, Alexa L      18 UN-LV-MA               27.52      28.97        
  5 Bonvissuto, Mia D   15 Express Swimming-MR    28.67      29.13        
  6 Gonzalez, Angelina  17 MPNY-MR                29.23      29.21        
  7 Welcome, Shannon R  16 Express Swimming-MR    29.49      29.25        
  8 Starzyk, Suzanne    16 Agua-Un-MR             28.72      29.27        
  9 Lara, Tiffany A     17 AGUA-MR                28.22      29.28        
 10 Chernysh, Natalie   15 MJCC-CT                30.61      29.60        
 11 Lu, Elizabeth I     18 Express Swimming-MR    28.87      29.62        
 12 Meringolo, Gabriel  17 Express Swimming-MR    29.11      29.74        
 13 Huang, Amanda       15 Express Swimming-MR    29.55      30.03        
 14 Mo, Wendy           17 QNS-MR                 33.00      30.04        
 15 Jhong, Sara         15 Express Swimming-MR    29.91      30.13        
 16 Tague, Grace E      16 Express Swimming-MR    29.78      30.23        
 17 Perez, Meadow A     15 Express Swimming-MR    30.44      30.30        
 18 Milrod, Maya L      15 AGUA-MR                29.70      30.36        
 19 Feigin, Alex M      16 AGUA-MR                30.10      30.38        
 20 O'Hara, Victoria N  17 QNS-MR                 31.37      30.45        
 21 Rinn, Morgan        15 Express Swimming-MR    29.45      30.46        
 22 Danulevith, Ashley  17 FA-MR                  30.19      30.55        
 23 Mitchell, Aislinn   15 MJCC-CT                32.71      30.70        
 23 Whang, Jessica      15 Express Swimming-MR    29.92      30.70        
 25 Babel, Kristen M    16 Express Swimming-MR    30.49      30.87        
 26 Hricay, Morgan J    17 EAST-MR                30.50      30.92        
 27 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR    30.65      30.93        
 28 Collins, Payton R   14 CSDC-MR                30.37      31.05        
 29 Simmons, Lauren A   15 AGUA-MR                30.99      31.24        
 30 Cassella, Michaela  16 Express Swimming-MR    32.40      31.28        
 31 Feigenbaum, Emily   15 UN-LI-MR               31.63      31.40        
 32 Corridon, Delia E   15 AGUA-MR                31.53      31.47        
 33 Rankin, Sydney      17 Express Swimming-MR    31.49      31.63        
 34 Kraff, Allyson R    16 Express Swimming-MR    31.15      31.66        
 35 DiTolla, Rachel L   17 SSC-MR                 31.33      31.78        
 36 McKenna, Grace A    16 Express Swimming-MR    32.09      31.91        
 37 Lancellotti, Lily   15 FA-MR                  31.63      32.36        
 38 Pereira, Ashley M   17 Express Swimming-MR    32.37      32.37        
 39 Matthews-CORREIA,   17 Express Swimming-MR    43.76      32.73        
 40 Larson, Claire A    15 Express Swimming-MR    33.00      32.84        
 41 Dauchez, Alice M    16 AGUA-MR                32.00      32.94        
 42 Kovacs, Isabella M  13 QNS-MR                 34.10      33.07        
 43 Palmer, Alissa      15 MJCC-CT                32.45      33.23        
 44 Park, Song-Yi       12 QNS-MR                 33.63      33.43        
 45 Rietmann, Morgan J  12 SSC-MR                 34.00      33.66        
 46 Herrera, Loana A    16 Express Swimming-MR    33.38      34.22        
 47 Prashad, Olivia T   16 Express Swimming-MR    34.67      34.30        
 48 Juang, Samantha     15 FLY-MR                 34.71      34.31        
 49 Warner, Breanna A   16 Express Swimming-MR    34.28      34.32        
 50 Juang, Michelle     16 FLY-MR                 35.46      35.74        
 51 Antonopoulos, Fran  16 Express Swimming-MR    30.72      39.54        
 
Girls 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A  16 Express Swimming-MR    59.38    1:00.67        
  2 Fisher, Jocelyn     16 SSC-MR               1:01.84    1:01.14        
  3 Welcome, Shannon R  16 Express Swimming-MR  1:01.46    1:02.56        
  4 Bonvissuto, Mia D   15 Express Swimming-MR    59.66    1:03.43        
  5 Gonzalez, Angelina  17 MPNY-MR              1:04.84    1:03.48        
  6 Rinn, Morgan        15 Express Swimming-MR  1:02.28    1:03.61        
  7 Whang, Jessica      15 Express Swimming-MR  1:03.66    1:03.68        
  8 Purcell, Margaret   16 EHY-MR                 59.36    1:03.82        
  9 Walsh, Fiona M      15 Express Swimming-MR  1:03.87    1:03.99        
 10 Chernysh, Natalie   15 MJCC-CT              1:04.16    1:04.50        
 11 Smith, Megan E      17 Express Swimming-MR  1:05.09    1:05.03        
 12 Fetherston, Elizab  15 Express Swimming-MR  1:04.51    1:05.15        
 13 Jhong, Sara         15 Express Swimming-MR  1:04.36    1:05.50        
 14 Babel, Kristen M    16 Express Swimming-MR  1:05.20    1:05.75        
 15 Schwab, Carly       15 RA-MR                1:02.05    1:05.81        
 16 Huang, Amanda       15 Express Swimming-MR  1:06.92    1:05.95        
 17 Milrod, Maya L      15 AGUA-MR              1:04.95    1:06.03        
 18 Perez, Meadow A     15 Express Swimming-MR  1:05.16    1:06.42        
 19 Meringolo, Gabriel  17 Express Swimming-MR  1:03.73    1:06.71        
 20 Kraff, Allyson R    16 Express Swimming-MR  1:06.32    1:06.81        
 21 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR  1:06.07    1:06.83        
 22 Guo, Eva J          15 Express Swimming-MR  1:05.74    1:06.99        
 23 DiTolla, Rachel L   17 SSC-MR               1:07.41    1:07.00        
 24 Guo, Jenna J        17 Express Swimming-MR  1:04.77    1:07.03        
 25 Tague, Grace E      16 Express Swimming-MR  1:07.50    1:07.43        
 26 Mo, Wendy           17 QNS-MR               1:10.00    1:07.54        
 27 O'Connor, Bridget   15 Express Swimming-MR  1:08.86    1:07.60        
 28 Danulevith, Ashley  17 FA-MR                1:06.26    1:08.11        
 29 Feigin, Alex M      16 AGUA-MR              1:06.49    1:08.20        
 30 Pereira, Ashley M   17 Express Swimming-MR  1:09.54    1:09.51        
 31 Montefusco, Kathry  11 HYB-MR               1:06.74    1:09.54        
 32 Heaney, Cara G      17 Express Swimming-MR  1:08.80    1:09.60        
 33 Lancellotti, Lily   15 FA-MR                1:10.02    1:09.84        
 34 McKenna, Grace A    16 Express Swimming-MR  1:09.27    1:09.85        
 35 Brita, Abigail E    15 Express Swimming-MR  1:08.91    1:09.95        
 36 Feigenbaum, Emily   15 UN-LI-MR             1:09.52    1:10.59        
 37 O'Hara, Victoria N  17 QNS-MR               1:11.14    1:10.75        
 38 Park, Song-Yi       12 QNS-MR               1:10.97    1:13.34        
 39 Herrera, Loana A    16 Express Swimming-MR  1:13.86    1:16.11        
 40 LePage, Charlotte    9 RA-MR                1:16.41    1:16.15        
 41 Warner, Breanna A   16 Express Swimming-MR  1:17.73    1:16.48        
 
Girls 200 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Shields, Madison B  13 Express Swimming-MR       NT    2:15.76        
                1:05.38   2:15.76 (1:10.38)                                        
 
Girls 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn     16 SSC-MR               2:10.92    2:10.50        
                1:02.99   2:10.50 (1:07.51)                                        
  2 Walsh, Elizabeth A  16 Express Swimming-MR  2:09.72    2:11.01        
                1:04.80   2:11.01 (1:06.21)                                        
  3 Welcome, Shannon R  16 Express Swimming-MR  2:10.96    2:13.38        
                1:05.34   2:13.38 (1:08.04)                                        
  4 Whang, Jessica      15 Express Swimming-MR  2:17.01    2:15.08        
                1:05.89   2:15.08 (1:09.19)                                        
  5 Hartigan, Maddie R  17 EAST-MR              2:07.25    2:15.50        
                1:04.97   2:15.50 (1:10.53)                                        
  6 Rinn, Morgan        15 Express Swimming-MR  2:15.34    2:16.37        
                1:07.51   2:16.37 (1:08.86)                                        
  7 Chernysh, Natalie   15 MJCC-CT              2:17.00    2:16.46        
                1:05.59   2:16.46 (1:10.87)                                        
  8 Fetherston, Elizab  15 Express Swimming-MR  2:16.10    2:16.82        
                1:07.23   2:16.82 (1:09.59)                                        
  9 Meringolo, Gabriel  17 Express Swimming-MR  2:16.09    2:18.71        
                1:07.74   2:18.71 (1:10.97)                                        
 10 Bonvissuto, Mia D   15 Express Swimming-MR  2:11.26    2:20.13        
                1:07.14   2:20.13 (1:12.99)                                        
 11 Jhong, Sara         15 Express Swimming-MR  2:19.00    2:20.61        
                1:08.35   2:20.61 (1:12.26)                                        
 12 McLoughlin, Molly   17 Express Swimming-MR  2:20.56    2:20.64        
                1:08.47   2:20.64 (1:12.17)                                        
 13 Corridon, Delia E   15 AGUA-MR              2:21.85    2:21.18        
                1:08.93   2:21.18 (1:12.25)                                        
 14 Wilkins, Hazel S    15 Express Swimming-MR  2:17.29    2:21.65        
                1:08.15   2:21.65 (1:13.50)                                        
 15 Perez, Meadow A     15 Express Swimming-MR  2:20.67    2:22.20        
                1:09.91   2:22.20 (1:12.29)                                        
 16 Lara, Tiffany A     17 AGUA-MR              2:20.70    2:24.14        
                1:09.57   2:24.14 (1:14.57)                                        
 17 O'Connor, Bridget   15 Express Swimming-MR  2:23.45    2:24.36        
                1:10.64   2:24.36 (1:13.72)                                        
 18 Guo, Eva J          15 Express Swimming-MR  2:22.16    2:24.49        
                1:10.49   2:24.49 (1:14.00)                                        
 19 Mitchell, Aislinn   15 MJCC-CT              2:24.34    2:24.72        
                1:11.08   2:24.72 (1:13.64)                                        
 20 Feigin, Alex M      16 AGUA-MR              2:30.09    2:25.68        
                1:11.34   2:25.68 (1:14.34)                                        
 21 Babel, Kristen M    16 Express Swimming-MR  2:20.50    2:25.88        
                1:09.59   2:25.88 (1:16.29)                                        
 22 Huang, Amanda       15 Express Swimming-MR  2:29.80    2:25.92        
                1:10.65   2:25.92 (1:15.27)                                        
 23 Lee, Katherine A    16 Express Swimming-MR       NT    2:26.00        
                1:09.25   2:26.00 (1:16.75)                                        
 24 Renna, Julia        15 SSC-MR               2:27.85    2:27.21        
                1:10.30   2:27.21 (1:16.91)                                        
 25 Dauchez, Alice M    16 AGUA-MR              2:24.27    2:28.37        
                1:12.26   2:28.37 (1:16.11)                                        
 26 Tague, Grace E      16 Express Swimming-MR  2:30.78    2:28.88        
                1:10.67   2:28.88 (1:18.21)                                        
 27 McKenna, Grace A    16 Express Swimming-MR  2:26.86    2:29.39        
                1:12.11   2:29.39 (1:17.28)                                        
 28 Montefusco, Kathry  11 HYB-MR               2:42.32    2:29.63        
                1:12.88   2:29.63 (1:16.75)                                        
 29 Catton, Chloe G     15 Express Swimming-MR  2:27.91    2:30.02        
                1:09.75   2:30.02 (1:20.27)                                        
 30 Park, Song-Yi       12 QNS-MR               2:30.02    2:30.51        
                1:12.96   2:30.51 (1:17.55)                                        
 31 Smith, Jazmine K    16 EAST-MR              2:29.12    2:31.27        
                1:13.60   2:31.27 (1:17.67)                                        
 32 Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR  2:39.54    2:34.14        
                1:13.17   2:34.14 (1:20.97)                                        
 33 Flores, Kristen     16 FLY-MR               2:32.20    2:34.90        
                1:12.31   2:34.90 (1:22.59)                                        
 34 Cassella, Michaela  16 Express Swimming-MR  2:43.54    2:36.72        
                1:15.24   2:36.72 (1:21.48)                                        
 35 O'Hara, Victoria N  17 QNS-MR               2:41.60    2:36.96        
                1:16.10   2:36.96 (1:20.86)                                        
 36 Palmer, Alissa      15 MJCC-CT              2:28.73    2:37.99        
                1:16.21   2:37.99 (1:21.78)                                        
 37 Yu, Serena          17 MPNY-MR              2:28.00    2:38.97        
                1:14.95   2:38.97 (1:24.02)                                        
 38 Healy, Sierra       10 HYB-MR               2:42.83    2:39.81        
                1:17.47   2:39.81 (1:22.34)                                        
 39 Eng, Amelie R       11 Express Swimming-MR  2:44.20    2:41.28        
                1:18.96   2:41.28 (1:22.32)                                        
 40 Herrera, Loana A    16 Express Swimming-MR  2:42.93    2:43.65        
                1:19.07   2:43.65 (1:24.58)                                        
 41 Rietmann, Morgan J  12 SSC-MR               2:48.00    2:44.90        
                1:18.26   2:44.90 (1:26.64)                                        
 42 Rankin, Sydney      17 Express Swimming-MR  2:52.67    2:46.40        
                1:18.00   2:46.40 (1:28.40)                                        
 43 Serafin, Gwen B      9 Express Swimming-MR  2:55.60    2:53.34        
                1:24.50   2:53.34 (1:28.84)                                        
 44 Giambrone, Abigail  15 SSC-MR               2:54.30    2:55.76        
                1:23.38   2:55.76 (1:32.38)                                        
 45 Warner, Breanna A   16 Express Swimming-MR  2:50.98    2:56.89        
                1:22.22   2:56.89 (1:34.67)                                        
 46 Juang, Michelle     16 FLY-MR               2:53.85    2:57.76        
                1:25.25   2:57.76 (1:32.51)                                        
 47 Edlin-Miller, Lia   10 HYB-MR               3:10.43    2:58.22        
                1:26.45   2:58.22 (1:31.77)                                        
 48 Matthews-CORREIA,   17 Express Swimming-MR       NT    2:58.33        
                1:23.31   2:58.33 (1:35.02)                                        
 49 Walker, Kerri A     15 Express Swimming-MR  3:23.11    3:14.00        
                1:31.38   3:14.00 (1:42.62)                                        
 50 Fishler, Arielle E  16 Express Swimming-MR       NT    3:17.58        
                1:33.25   3:17.58 (1:44.33)                                        
 
Girls 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan        15 Express Swimming-MR  4:39.68    4:40.83        
                1:08.34   2:20.36 (1:12.02)   3:31.62 (1:11.26)   4:40.83 (1:09.21)
  2 Zimmerman, Marley   14 Express Swimming-MR  4:39.14    4:41.44        
                1:07.97   2:20.05 (1:12.08)   3:31.97 (1:11.92)   4:41.44 (1:09.47)
  3 Chernysh, Natalie   15 MJCC-CT              4:48.59    4:43.73        
                1:07.59   2:20.85 (1:13.26)   3:33.34 (1:12.49)   4:43.73 (1:10.39)
  4 Fetherston, Elizab  15 Express Swimming-MR  4:45.47    4:44.23        
                1:08.59   2:20.20 (1:11.61)   3:32.85 (1:12.65)   4:44.23 (1:11.38)
  5 Meringolo, Gabriel  17 Express Swimming-MR  4:44.00    4:44.78        
                1:09.60   2:22.15 (1:12.55)   3:33.68 (1:11.53)   4:44.78 (1:11.10)
  6 Shields, Madison B  13 Express Swimming-MR  4:50.11    4:47.50        
                1:09.29   2:22.22 (1:12.93)   3:35.81 (1:13.59)   4:47.50 (1:11.69)
  7 Welcome, Shannon R  16 Express Swimming-MR  4:34.14    4:48.43        
                1:08.39   2:21.53 (1:13.14)   3:34.73 (1:13.20)   4:48.43 (1:13.70)
  8 Whang, Jessica      15 Express Swimming-MR  4:48.36    4:51.66        
                1:10.08   2:23.77 (1:13.69)   3:37.78 (1:14.01)   4:51.66 (1:13.88)
  9 Bonvissuto, Mia D   15 Express Swimming-MR  4:38.83    4:51.80        
                1:08.96   2:22.43 (1:13.47)   3:36.98 (1:14.55)   4:51.80 (1:14.82)
 10 Kraff, Allyson R    16 Express Swimming-MR  4:48.69    4:53.42        
                1:10.34   2:25.17 (1:14.83)   3:40.20 (1:15.03)   4:53.42 (1:13.22)
 11 Corridon, Delia E   15 AGUA-MR              5:16.65    4:54.02        
                1:10.94   2:25.10 (1:14.16)   3:39.87 (1:14.77)   4:54.02 (1:14.15)
 12 Walsh, Stephanie M  14 Express Swimming-MR  4:53.25    4:56.00        
                1:11.79   2:27.58 (1:15.79)   3:42.92 (1:15.34)   4:56.00 (1:13.08)
 13 Perez, Meadow A     15 Express Swimming-MR  4:55.32    4:56.63        
                1:11.93   2:28.74 (1:16.81)   3:44.14 (1:15.40)   4:56.63 (1:12.49)
 14 Conrad, Sabrina L   13 RA-MR                5:15.32    4:59.11        
                1:11.03   2:28.19 (1:17.16)   3:44.42 (1:16.23)   4:59.11 (1:14.69)
 15 Mitchell, Aislinn   15 MJCC-CT              4:59.99    4:59.79        
                1:13.24   2:31.06 (1:17.82)   3:47.11 (1:16.05)   4:59.79 (1:12.68)
 16 Zhang, Jennifer J   13 MJCC-CT              5:08.63    5:00.68        
                1:14.35   2:31.27 (1:16.92)   3:46.92 (1:15.65)   5:00.68 (1:13.76)
 17 Jhong, Sara         15 Express Swimming-MR  4:54.24    5:01.69        
                1:10.95   2:27.32 (1:16.37)   3:45.23 (1:17.91)   5:01.69 (1:16.46)
 18 Clayton, Caelan J   13 Express Swimming-MR  5:09.73    5:05.52        
                1:13.70   2:31.76 (1:18.06)   3:48.60 (1:16.84)   5:05.52 (1:16.92)
 19 Chen, Kira          13 QNS-MR               5:01.58    5:06.83        
                1:13.02   2:30.40 (1:17.38)   3:47.91 (1:17.51)   5:06.83 (1:18.92)
 20 Guo, Eva J          15 Express Swimming-MR  5:08.60    5:07.51        
                1:12.96   2:31.49 (1:18.53)   3:50.88 (1:19.39)   5:07.51 (1:16.63)
 21 Renna, Julia        15 SSC-MR               5:10.18    5:08.83        
                1:13.10   2:32.35 (1:19.25)   3:51.95 (1:19.60)   5:08.83 (1:16.88)
 22 Fazzino, Angelina   13 Express Swimming-MR  5:09.53    5:13.53        
                1:14.72   2:35.27 (1:20.55)   3:54.94 (1:19.67)   5:13.53 (1:18.59)
 23 Gualtiere, Izzy K   14 RA-MR                5:21.90    5:16.46        
                1:16.25   2:38.56 (1:22.31)   4:00.26 (1:21.70)   5:16.46 (1:16.20)
 24 Gelfand, Veronica   11 Express Swimming-MR  5:22.12    5:16.92        
                1:16.08   2:37.17 (1:21.09)   3:58.34 (1:21.17)   5:16.92 (1:18.58)
 25 MacKinnon, Eloise   13 MJCC-CT              5:19.70    5:17.59        
                1:13.99   2:33.94 (1:19.95)   3:56.04 (1:22.10)   5:17.59 (1:21.55)
 26 Park, Song-Yi       12 QNS-MR               5:17.91    5:17.72        
                1:16.82   2:36.70 (1:19.88)   3:58.13 (1:21.43)   5:17.72 (1:19.59)
 27 Maddox, Faith       12 SSC-MR               5:20.00    5:18.23        
                1:15.28   2:36.33 (1:21.05)   3:55.89 (1:19.56)   5:18.23 (1:22.34)
 28 Cox, Paige E        14 MJCC-CT              5:19.77    5:19.62        
                1:14.53   2:36.71 (1:22.18)   3:59.15 (1:22.44)   5:19.62 (1:20.47)
 29 Aubrey, Molly       14 MJCC-CT              5:20.13    5:19.81        
                1:16.37   2:38.42 (1:22.05)   4:00.18 (1:21.76)   5:19.81 (1:19.63)
 30 Poschmann, Katie G  13 HYB-MR               5:32.17    5:21.56        
                1:17.09   2:41.49 (1:24.40)   4:05.09 (1:23.60)   5:21.56 (1:16.47)
 31 Marone, Isabelle H  13 SSC-MR               5:15.00    5:21.70        
                1:15.04   2:37.36 (1:22.32)   4:00.51 (1:23.15)   5:21.70 (1:21.19)
 32 Spottiswood, Maya   14 Express Swimming-MR  5:38.76    5:22.02        
                1:15.84   2:38.36 (1:22.52)   4:01.35 (1:22.99)   5:22.02 (1:20.67)
 33 McKenna, Grace A    16 Express Swimming-MR  5:16.10    5:23.71        
                1:15.84   2:38.05 (1:22.21)   4:02.10 (1:24.05)   5:23.71 (1:21.61)
 34 Vitale, Megan       13 Express Swimming-MR  5:31.21    5:29.12        
                1:17.81   2:41.58 (1:23.77)   4:05.47 (1:23.89)   5:29.12 (1:23.65)
 35 Austin, Jessica R   13 RA-MR                5:42.38    5:34.20        
                1:17.59   2:43.45 (1:25.86)   4:09.05 (1:25.60)   5:34.20 (1:25.15)
 36 Hornick, Jade E     12 Express Swimming-MR       NT    6:11.68        
                1:23.91   2:59.59 (1:35.68)   4:36.81 (1:37.22)   6:11.68 (1:34.87)
 37 Barnard, Victoria   12 Express Swimming-MR       NT    6:14.42        
                1:22.98   2:59.92 (1:36.94)   4:39.50 (1:39.58)   6:14.42 (1:34.92)
 
Girls 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A  16 Express Swimming-MR  1:06.61    1:05.43        
  2 Jhong, Sara         15 Express Swimming-MR  1:12.21    1:12.43        
  3 Rinn, Morgan        15 Express Swimming-MR  1:13.16    1:13.53        
  4 Welcome, Shannon R  16 Express Swimming-MR  1:12.85    1:13.68        
  5 Wilkins, Hazel S    15 Express Swimming-MR  1:14.28    1:14.71        
  6 O'Connor, Bridget   15 Express Swimming-MR  1:14.58    1:14.80        
  7 Bonvissuto, Mia D   15 Express Swimming-MR  1:12.95    1:14.90        
  8 Starzyk, Suzanne    16 Agua-Un-MR           1:12.82    1:15.00        
  9 Lara, Tiffany A     17 AGUA-MR              1:14.49    1:16.38        
 10 Meringolo, Gabriel  17 Express Swimming-MR  1:13.85    1:16.46        
 11 Whang, Jessica      15 Express Swimming-MR  1:13.75    1:16.89        
 12 Lancellotti, Lily   15 FA-MR                1:15.11    1:17.21        
 13 McLoughlin, Molly   17 Express Swimming-MR  1:14.65    1:17.47        
 14 Smith, Jazmine K    16 EAST-MR              1:10.01    1:17.56        
 15 Mo, Wendy           17 QNS-MR               1:20.00    1:17.57        
 16 Perez, Meadow A     15 Express Swimming-MR  1:16.60    1:17.87        
 17 Brita, Abigail E    15 Express Swimming-MR  1:16.25    1:17.91        
 18 Leydon, Jillian R   18 HYB-MR                    NT    1:17.92        
 19 Chernysh, Natalie   15 MJCC-CT              1:17.60    1:18.15        
 20 Hartigan, Maddie R  17 EAST-MR              1:17.56    1:18.56        
 21 Babel, Kristen M    16 Express Swimming-MR  1:16.30    1:18.62        
 22 Guo, Eva J          15 Express Swimming-MR  1:18.48    1:18.84        
 23 Milrod, Maya L      15 AGUA-MR              1:20.75    1:19.83        
 24 Huang, Amanda       15 Express Swimming-MR  1:18.99    1:19.93        
 25 Catton, Chloe G     15 Express Swimming-MR  1:16.88    1:20.11        
 26 Rietmann, Morgan J  12 SSC-MR               1:21.00    1:20.98        
 27 Lee, Katherine A    16 Express Swimming-MR       NT    1:21.09        
 28 O'Hara, Victoria N  17 QNS-MR               1:23.49    1:22.98        
 29 Park, Song-Yi       12 QNS-MR               1:25.40    1:23.58        
 30 Palmer, Alissa      15 MJCC-CT              1:29.38    1:23.97        
 31 Simmons, Lauren A   15 AGUA-MR              1:19.93    1:24.19        
 32 Flores, Kristen     16 FLY-MR               1:22.25    1:24.47        
 33 Juang, Michelle     16 FLY-MR               1:23.71    1:24.62        
 34 Montefusco, Kathry  11 HYB-MR               1:30.27    1:24.72        
 35 Yu, Serena          17 MPNY-MR              1:23.00    1:26.08        
 36 Herrera, Loana A    16 Express Swimming-MR  1:25.78    1:26.35        
 37 Healy, Sierra       10 HYB-MR               1:27.30    1:28.00        
 38 Tague, Grace E      16 Express Swimming-MR  1:26.36    1:28.08        
 39 Prashad, Olivia T   16 Express Swimming-MR  1:30.66    1:29.34        
 40 Warner, Breanna A   16 Express Swimming-MR  1:41.23    1:31.09        
 41 McKenna, Grace A    16 Express Swimming-MR  1:29.59    1:31.45        
 42 Matthews-CORREIA,   17 Express Swimming-MR       NT    1:33.89        
 43 Giambrone, Abigail  15 SSC-MR               1:34.23    1:34.34        
 44 Rankin, Sydney      17 Express Swimming-MR  1:37.20    1:36.59        
 45 Fishler, Arielle E  16 Express Swimming-MR       NT    1:42.60        
 46 Walker, Kerri A     15 Express Swimming-MR  1:51.06    1:48.87        
 
Girls 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A  16 Express Swimming-MR  2:22.94    2:23.08        
                1:10.31   2:23.08 (1:12.77)                                        
  2 Kutch, Alexa L      18 UN-LV-MA             2:17.37    2:32.03        
                1:12.15   2:32.03 (1:19.88)                                        
  3 Jhong, Sara         15 Express Swimming-MR  2:33.23    2:32.96        
                1:13.91   2:32.96 (1:19.05)                                        
  4 Welcome, Shannon R  16 Express Swimming-MR  2:35.40    2:33.01        
                1:14.97   2:33.01 (1:18.04)                                        
  5 Rinn, Morgan        15 Express Swimming-MR  2:33.71    2:34.97        
                1:16.86   2:34.97 (1:18.11)                                        
  6 Bonvissuto, Mia D   15 Express Swimming-MR  2:35.76    2:36.78        
                1:17.22   2:36.78 (1:19.56)                                        
  7 Corridon, Delia E   15 AGUA-MR              2:36.38    2:37.57        
                1:19.09   2:37.57 (1:18.48)                                        
  8 DiTolla, Rachel L   17 SSC-MR               2:38.53    2:38.20        
                1:18.75   2:38.20 (1:19.45)                                        
  9 Antonopoulos, Fran  16 Express Swimming-MR  2:34.43    2:38.29        
                1:18.01   2:38.29 (1:20.28)                                        
 10 Meringolo, Gabriel  17 Express Swimming-MR  2:33.38    2:38.55        
                1:18.35   2:38.55 (1:20.20)                                        
 11 Whang, Jessica      15 Express Swimming-MR  2:34.92    2:38.75        
                1:17.80   2:38.75 (1:20.95)                                        
 12 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR  2:44.53    2:40.77        
                1:18.86   2:40.77 (1:21.91)                                        
 13 Jones, Lara         12 Agua-Un-MR           2:41.61    2:41.87        
                1:21.38   2:41.87 (1:20.49)                                        
 14 Chernysh, Natalie   15 MJCC-CT              2:48.16    2:42.29        
                1:19.45   2:42.29 (1:22.84)                                        
 15 Perez, Meadow A     15 Express Swimming-MR  2:41.31    2:43.52        
                1:19.68   2:43.52 (1:23.84)                                        
 16 Babel, Kristen M    16 Express Swimming-MR  2:37.64    2:44.66        
                1:20.09   2:44.66 (1:24.57)                                        
 17 Fusaro, Jessie L    12 SSC-MR               2:50.00    2:45.00        
                1:20.45   2:45.00 (1:24.55)                                        
 18 Milrod, Maya L      15 AGUA-MR              2:47.56    2:45.38        
                1:21.26   2:45.38 (1:24.12)                                        
 19 Lara, Tiffany A     17 AGUA-MR              2:43.47    2:49.41        
                1:20.94   2:49.41 (1:28.47)                                        
 20 Huang, Amanda       15 Express Swimming-MR  2:48.82    2:49.97        
                1:23.86   2:49.97 (1:26.11)                                        
 21 Liu, Kaitlyn S      11 QNS-MR               2:55.01    2:52.23        
                1:25.68   2:52.23 (1:26.55)                                        
 22 Rietmann, Morgan J  12 SSC-MR               2:58.00    2:52.73        
                1:24.01   2:52.73 (1:28.72)                                        
 23 Pereira, Ashley M   17 Express Swimming-MR  2:59.51    2:53.81        
                1:23.94   2:53.81 (1:29.87)                                        
 24 Hricay, Morgan J    17 EAST-MR              2:41.00    2:55.25        
                1:24.83   2:55.25 (1:30.42)                                        
 25 Gelfand, Veronica   11 Express Swimming-MR  2:57.69    2:57.42        
                1:28.69   2:57.42 (1:28.73)                                        
 26 Park, Song-Yi       12 QNS-MR               3:00.32    2:57.86        
                1:28.27   2:57.86 (1:29.59)                                        
 27 Feigin, Alex M      16 AGUA-MR              2:58.23    3:00.20        
                1:27.65   3:00.20 (1:32.55)                                        
 28 Juang, Michelle     16 FLY-MR               3:01.16    3:00.67        
                1:28.02   3:00.67 (1:32.65)                                        
 29 Feigenbaum, Emily   15 UN-LI-MR             2:59.95    3:01.12        
                1:28.69   3:01.12 (1:32.43)                                        
 30 Herrera, Loana A    16 Express Swimming-MR  3:01.17    3:01.20        
                1:26.75   3:01.20 (1:34.45)                                        
 31 Tague, Grace E      16 Express Swimming-MR  3:00.62    3:04.01        
                1:28.37   3:04.01 (1:35.64)                                        
 32 McKenna, Grace A    16 Express Swimming-MR  3:07.74    3:06.15        
                1:29.68   3:06.15 (1:36.47)                                        
 33 Prashad, Olivia T   16 Express Swimming-MR  3:16.76    3:13.06        
                1:31.82   3:13.06 (1:41.24)                                        
 34 Cassella, Michaela  16 Express Swimming-MR  3:13.77    3:17.93        
                1:36.54   3:17.93 (1:41.39)                                        
 35 Rankin, Sydney      17 Express Swimming-MR  3:35.44    3:28.58        
                1:41.70   3:28.58 (1:46.88)                                        
 36 Matthews-CORREIA,   17 Express Swimming-MR       NT    3:32.21        
                1:39.56   3:32.21 (1:52.65)                                        
 
Girls 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whang, Jessica      15 Express Swimming-MR  1:13.22    1:15.92        
  2 Starzyk, Suzanne    16 Agua-Un-MR           1:20.19    1:18.13        
  3 Schwab, Carly       15 RA-MR                1:17.84    1:20.99        
  4 Smith, Megan E      17 Express Swimming-MR  1:16.07    1:21.08        
  5 Purcell, Margaret   16 EHY-MR               1:13.10    1:21.83        
  6 McLoughlin, Molly   17 Express Swimming-MR  1:21.02    1:22.67        
  7 Wilkins, Hazel S    15 Express Swimming-MR  1:20.11    1:23.40        
  8 Gonzalez, Angelina  17 MPNY-MR              1:24.52    1:23.50        
  9 Guo, Eva J          15 Express Swimming-MR  1:18.01    1:23.96        
 10 Montefusco, Kathry  11 HYB-MR               1:22.94    1:24.02        
 11 Dauchez, Alice M    16 AGUA-MR              1:19.35    1:25.25        
 12 Huang, Amanda       15 Express Swimming-MR  1:24.81    1:25.66        
 13 Mo, Wendy           17 QNS-MR               1:28.00    1:25.73        
 14 Antonopoulos, Fran  16 Express Swimming-MR  1:21.50    1:27.63        
 15 McKenna, Grace A    16 Express Swimming-MR  1:26.71    1:28.11        
 16 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR  1:27.85    1:29.13        
 17 Chernysh, Natalie   15 MJCC-CT              1:35.68    1:29.54        
 18 O'Connor, Bridget   15 Express Swimming-MR  1:27.07    1:30.01        
 19 Heaney, Cara G      17 Express Swimming-MR  1:27.02    1:30.07        
 20 O'Hara, Victoria N  17 QNS-MR               1:30.51    1:30.77        
 21 Laspada, Emmie      16 MJCC-CT              1:27.03    1:30.95        
 22 Palmer, Alissa      15 MJCC-CT              1:26.55    1:31.28        
 23 Jhong, Sara         15 Express Swimming-MR  1:29.43    1:33.05        
 24 Kontos, Kristina P  16 WISC-MR              1:33.19    1:34.13        
 25 Brita, Abigail E    15 Express Swimming-MR  1:29.15    1:34.31        
 26 Healy, Sierra       10 HYB-MR               1:32.41    1:36.23        
 27 Fusaro, Jessie L    12 SSC-MR               1:37.81    1:36.51        
 28 Park, Song-Yi       12 QNS-MR               1:36.34    1:38.10        
 29 Warner, Breanna A   16 Express Swimming-MR  1:38.71    1:38.87        
 30 Maddox, Faith       12 SSC-MR               1:46.48    1:41.15        
 31 Feigenbaum, Emily   15 UN-LI-MR             1:40.69    1:43.86        
 32 LePage, Charlotte    9 RA-MR                1:53.41    1:53.52        
 
Girls 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Fisher, Jocelyn     16 SSC-MR               2:39.34    2:43.60        
                1:17.41   2:43.60 (1:26.19)                                        
  2 Whang, Jessica      15 Express Swimming-MR  2:42.99    2:50.30        
                1:19.85   2:50.30 (1:30.45)                                        
  3 Starzyk, Suzanne    16 Agua-Un-MR           2:57.61    2:53.14        
                1:23.43   2:53.14 (1:29.71)                                        
  4 Rinn, Morgan        15 Express Swimming-MR  2:58.91    2:55.57        
                1:26.61   2:55.57 (1:28.96)                                        
  5 Perez, Meadow A     15 Express Swimming-MR  2:55.42    2:56.99        
                1:26.04   2:56.99 (1:30.95)                                        
  6 Montefusco, Kathry  11 HYB-MR                    NT    2:58.18        
                1:26.33   2:58.18 (1:31.85)                                        
  7 Dauchez, Alice M    16 AGUA-MR              2:47.21    2:58.59        
                1:26.64   2:58.59 (1:31.95)                                        
  8 Jones, Lara         12 Agua-Un-MR           3:01.97    2:59.97        
                1:27.79   2:59.97 (1:32.18)                                        
  9 Bonvissuto, Mia D   15 Express Swimming-MR  3:01.49    3:00.84        
                1:27.41   3:00.84 (1:33.43)                                        
 10 Simmons, Lauren A   15 AGUA-MR              3:00.18    3:01.09        
                1:26.65   3:01.09 (1:34.44)                                        
 11 Gonzalez, Angelina  17 MPNY-MR              3:05.53    3:01.97        
                1:28.16   3:01.97 (1:33.81)                                        
 12 Mitchell, Aislinn   15 MJCC-CT              2:56.83    3:03.17        
                1:29.34   3:03.17 (1:33.83)                                        
 13 Huang, Amanda       15 Express Swimming-MR  3:08.04    3:05.92        
                1:28.48   3:05.92 (1:37.44)                                        
 14 Antonopoulos, Fran  16 Express Swimming-MR  2:55.11    3:06.49        
                1:29.65   3:06.49 (1:36.84)                                        
 15 McKenna, Grace A    16 Express Swimming-MR  3:08.58    3:06.93        
                1:29.75   3:06.93 (1:37.18)                                        
 16 Hricay, Morgan J    17 EAST-MR              2:58.49    3:10.08        
                1:29.91   3:10.08 (1:40.17)                                        
 17 Palmer, Alissa      15 MJCC-CT              3:06.43    3:12.01        
                1:31.66   3:12.01 (1:40.35)                                        
 18 O'Hara, Victoria N  17 QNS-MR               3:13.51    3:13.60        
                1:33.30   3:13.60 (1:40.30)                                        
 19 Jhong, Sara         15 Express Swimming-MR  3:12.20    3:14.28        
                1:34.03   3:14.28 (1:40.25)                                        
 20 Babel, Kristen M    16 Express Swimming-MR  3:10.09    3:18.21        
                1:36.04   3:18.21 (1:42.17)                                        
 21 Sanchez, Simone     12 HYB-MR                    NT    3:20.19        
                1:35.12   3:20.19 (1:45.07)                                        
 22 Juang, Samantha     15 FLY-MR               3:30.45    3:24.40        
                1:39.07   3:24.40 (1:45.33)                                        
 23 Park, Song-Yi       12 QNS-MR               3:24.65    3:26.60        
                1:39.50   3:26.60 (1:47.10)                                        
 24 Rankin, Sydney      17 Express Swimming-MR  3:31.30    3:28.80        
                1:39.96   3:28.80 (1:48.84)                                        
 25 Larson, Claire A    15 Express Swimming-MR  3:34.23    3:35.92        
                1:42.05   3:35.92 (1:53.87)                                        
 26 Poschmann, Katie G  13 HYB-MR                    NT    3:36.45        
                1:46.87   3:36.45 (1:49.58)                                        
 27 Warner, Breanna A   16 Express Swimming-MR  3:43.34    3:36.54        
                1:44.47   3:36.54 (1:52.07)                                        
 28 Hornick, Jade E     12 Express Swimming-MR  3:32.96    3:37.96        
                1:42.72   3:37.96 (1:55.24)                                        
 29 Rietmann, Morgan J  12 SSC-MR               3:45.00    3:38.72        
                1:46.99   3:38.72 (1:51.73)                                        
 30 Gelfand, Veronica   11 Express Swimming-MR  3:42.19    3:41.40        
                1:47.62   3:41.40 (1:53.78)                                        
 31 Prashad, Olivia T   16 Express Swimming-MR       NT    3:45.07        
                1:41.69   3:45.07 (2:03.38)                                        
 
Girls 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A  16 Express Swimming-MR  1:04.08    1:04.45        
  2 Rinn, Morgan        15 Express Swimming-MR  1:04.91    1:05.08        
  2 Meringolo, Gabriel  17 Express Swimming-MR  1:03.47    1:05.08        
  4 Fisher, Jocelyn     16 SSC-MR               1:05.74    1:06.99        
  5 Wilkins, Hazel S    15 Express Swimming-MR  1:05.49    1:07.49        
  6 Perez, Meadow A     15 Express Swimming-MR  1:08.34    1:08.59        
  6 Mitchell, Aislinn   15 MJCC-CT              1:05.96    1:08.59        
  8 Welcome, Shannon R  16 Express Swimming-MR  1:07.39    1:08.87        
  9 Smith, Megan E      17 Express Swimming-MR  1:06.66    1:09.56        
 10 McLoughlin, Molly   17 Express Swimming-MR  1:11.45    1:10.94        
 11 Whang, Jessica      15 Express Swimming-MR  1:08.68    1:11.10        
 12 Hartigan, Maddie R  17 EAST-MR              1:06.15    1:11.28        
 13 Chernysh, Natalie   15 MJCC-CT              1:12.90    1:11.85        
 14 Corridon, Delia E   15 AGUA-MR              1:08.28    1:12.39        
 15 Starzyk, Suzanne    16 Agua-Un-MR           1:13.00    1:12.49        
 16 Mo, Wendy           17 QNS-MR               1:18.00    1:12.92        
 17 Milrod, Maya L      15 AGUA-MR              1:08.89    1:14.12        
 18 Bonvissuto, Mia D   15 Express Swimming-MR  1:08.74    1:14.41        
 19 Feigin, Alex M      16 AGUA-MR              1:17.23    1:15.20        
 20 Lee, Katherine A    16 Express Swimming-MR  1:12.27    1:15.76        
 21 Dauchez, Alice M    16 AGUA-MR              1:12.64    1:16.12        
 22 Babel, Kristen M    16 Express Swimming-MR  1:15.83    1:16.34        
 23 Renna, Julia        15 SSC-MR               1:12.00    1:16.42        
 24 O'Hara, Victoria N  17 QNS-MR               1:20.67    1:17.27        
 25 Brita, Abigail E    15 Express Swimming-MR  1:17.81    1:17.81        
 26 Smith, Jazmine K    16 EAST-MR              1:08.17    1:17.88        
 27 Healy, Sierra       10 HYB-MR               1:22.23    1:19.05        
 28 Guo, Eva J          15 Express Swimming-MR  1:15.33    1:19.42        
 29 Jhong, Sara         15 Express Swimming-MR  1:16.35    1:19.53        
 30 Huang, Amanda       15 Express Swimming-MR  1:17.80    1:19.79        
 31 Montefusco, Kathry  11 HYB-MR               1:15.64    1:20.03        
 32 Yu, Serena          17 MPNY-MR              1:17.49    1:20.52        
 33 Simmons, Lauren A   15 AGUA-MR              1:28.71    1:25.86        
 34 McKenna, Grace A    16 Express Swimming-MR  1:22.39    1:26.34        
 35 Cassella, Michaela  16 Express Swimming-MR  1:31.84    1:26.70        
 36 Tague, Grace E      16 Express Swimming-MR  1:27.66    1:27.72        
 37 Herrera, Loana A    16 Express Swimming-MR  1:22.72    1:29.84        
 38 Prashad, Olivia T   16 Express Swimming-MR  1:30.69    1:31.92        
 39 Rietmann, Morgan J  12 SSC-MR               1:32.00    1:34.73        
 40 Giambrone, Abigail  15 SSC-MR               1:43.68    1:43.25        
 41 Fishler, Arielle E  16 Express Swimming-MR  1:50.22    1:46.78        
 42 Walker, Kerri A     15 Express Swimming-MR       NT    1:49.08        
 
Girls 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan        15 Express Swimming-MR  2:18.59    2:20.69        
                1:07.38   2:20.69 (1:13.31)                                        
  2 Perez, Meadow A     15 Express Swimming-MR  2:27.82    2:24.81        
                1:09.13   2:24.81 (1:15.68)                                        
  3 Meringolo, Gabriel  17 Express Swimming-MR  2:21.59    2:25.15        
                1:10.04   2:25.15 (1:15.11)                                        
  4 Walsh, Elizabeth A  16 Express Swimming-MR  2:21.66    2:26.05        
                1:09.83   2:26.05 (1:16.22)                                        
  5 Fisher, Jocelyn     16 SSC-MR               2:41.38    2:32.19        
                1:07.08   2:32.19 (1:25.11)                                        
  6 Wilkins, Hazel S    15 Express Swimming-MR  2:26.18    2:32.57        
                1:12.45   2:32.57 (1:20.12)                                        
  7 Smith, Megan E      17 Express Swimming-MR  2:26.85    2:34.14        
                1:12.60   2:34.14 (1:21.54)                                        
  8 Welcome, Shannon R  16 Express Swimming-MR  2:29.39    2:34.42        
                1:10.98   2:34.42 (1:23.44)                                        
  9 Corridon, Delia E   15 AGUA-MR              2:28.97    2:36.10        
                1:11.87   2:36.10 (1:24.23)                                        
 10 Guo, Jenna J        17 Express Swimming-MR  2:32.98    2:37.10        
                1:15.04   2:37.10 (1:22.06)                                        
 11 Walsh, Fiona M      15 Express Swimming-MR  2:38.14    2:39.84        
                1:14.91   2:39.84 (1:24.93)                                        
 12 Milrod, Maya L      15 AGUA-MR              2:32.72    2:41.38        
                1:15.56   2:41.38 (1:25.82)                                        
 13 Bonvissuto, Mia D   15 Express Swimming-MR  2:42.38    2:44.35        
                1:14.35   2:44.35 (1:30.00)                                        
 14 McLoughlin, Molly   17 Express Swimming-MR  2:39.98    2:45.26        
                1:15.54   2:45.26 (1:29.72)                                        
 15 Babel, Kristen M    16 Express Swimming-MR  2:50.43    2:51.22        
                1:18.91   2:51.22 (1:32.31)                                        
 16 DiTolla, Rachel L   17 SSC-MR               2:33.71    2:52.20        
                1:10.69   2:52.20 (1:41.51)                                        
 17 Fusaro, Jessie L    12 SSC-MR               3:05.00    3:01.00        
                1:23.78   3:01.00 (1:37.22)                                        
 18 Maddox, Faith       12 SSC-MR               3:10.00    3:07.49        
                1:27.84   3:07.49 (1:39.65)                                        
 19 Herrera, Loana A    16 Express Swimming-MR  3:22.91    3:27.71        
                1:34.48   3:27.71 (1:53.23)                                        
 
Girls 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Walsh, Elizabeth A  16 Express Swimming-MR  2:22.39    2:25.74        
                1:08.41   2:25.74 (1:17.33)                                        
  2 Whang, Jessica      15 Express Swimming-MR  2:27.91    2:28.80        
                1:11.93   2:28.80 (1:16.87)                                        
  3 Rinn, Morgan        15 Express Swimming-MR  2:28.00    2:30.03        
                1:10.83   2:30.03 (1:19.20)                                        
  4 Purcell, Margaret   16 EHY-MR               2:28.19    2:33.59        
                1:13.23   2:33.59 (1:20.36)                                        
  5 Welcome, Shannon R  16 Express Swimming-MR  2:33.81    2:33.70        
                1:10.92   2:33.70 (1:22.78)                                        
  6 Perez, Meadow A     15 Express Swimming-MR  2:34.19    2:34.30        
                1:13.50   2:34.30 (1:20.80)                                        
  7 Bonvissuto, Mia D   15 Express Swimming-MR  2:30.63    2:34.66        
                1:13.23   2:34.66 (1:21.43)                                        
  8 Meringolo, Gabriel  17 Express Swimming-MR  2:28.24    2:35.09        
                1:13.70   2:35.09 (1:21.39)                                        
  9 McLoughlin, Molly   17 Express Swimming-MR  2:35.01    2:35.46        
                1:14.32   2:35.46 (1:21.14)                                        
 10 Starzyk, Suzanne    16 Agua-Un-MR           2:42.30    2:35.52        
                1:15.39   2:35.52 (1:20.13)                                        
 11 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR  2:39.68    2:37.18        
                1:13.89   2:37.18 (1:23.29)                                        
 12 Corridon, Delia E   15 AGUA-MR              2:39.35    2:37.85        
                1:13.25   2:37.85 (1:24.60)                                        
 13 Guo, Jenna J        17 Express Swimming-MR  2:37.12    2:38.04        
                1:15.57   2:38.04 (1:22.47)                                        
 14 Wilkins, Hazel S    15 Express Swimming-MR  2:29.69    2:38.30        
                1:13.80   2:38.30 (1:24.50)                                        
 15 Walsh, Fiona M      15 Express Swimming-MR  2:35.57    2:39.03        
                1:13.54   2:39.03 (1:25.49)                                        
 16 Gonzalez, Angelina  17 MPNY-MR              2:42.06    2:39.14        
                1:17.68   2:39.14 (1:21.46)                                        
 17 Chernysh, Natalie   15 MJCC-CT              2:45.85    2:39.67        
                1:15.05   2:39.67 (1:24.62)                                        
 18 Guo, Eva J          15 Express Swimming-MR  2:38.41    2:39.74        
                1:17.39   2:39.74 (1:22.35)                                        
 19 Jhong, Sara         15 Express Swimming-MR  2:37.75    2:41.03        
                1:14.76   2:41.03 (1:26.27)                                        
 20 Dauchez, Alice M    16 AGUA-MR              2:36.69    2:42.25        
                1:19.47   2:42.25 (1:22.78)                                        
 21 Fetherston, Elizab  15 Express Swimming-MR  2:40.47    2:43.42        
                1:17.16   2:43.42 (1:26.26)                                        
 22 Babel, Kristen M    16 Express Swimming-MR  2:40.65    2:43.45        
                1:16.66   2:43.45 (1:26.79)                                        
 23 Montefusco, Kathry  11 HYB-MR               2:44.99    2:43.52        
                1:20.24   2:43.52 (1:23.28)                                        
 24 Mo, Wendy           17 QNS-MR               2:50.00    2:45.65        
                1:16.44   2:45.65 (1:29.21)                                        
 25 Antonopoulos, Fran  16 Express Swimming-MR  2:37.76    2:46.08        
                1:19.87   2:46.08 (1:26.21)                                        
 26 O'Connor, Bridget   15 Express Swimming-MR  2:51.31    2:46.22        
                1:17.84   2:46.22 (1:28.38)                                        
 27 Mroczka, Kiera C    11 WISC-MR              2:51.27    2:46.25        
                1:16.73   2:46.25 (1:29.52)                                        
 28 DiTolla, Rachel L   17 SSC-MR               2:50.46    2:47.09        
                1:15.09   2:47.09 (1:32.00)                                        
 29 Brita, Abigail E    15 Express Swimming-MR  2:42.52    2:47.23        
                1:19.53   2:47.23 (1:27.70)                                        
 30 Heaney, Cara G      17 Express Swimming-MR  2:48.58    2:48.30        
                1:18.94   2:48.30 (1:29.36)                                        
 31 Huang, Amanda       15 Express Swimming-MR  2:49.42    2:50.41        
                1:22.00   2:50.41 (1:28.41)                                        
 32 Palmer, Alissa      15 MJCC-CT              2:47.39    2:50.67        
                1:23.22   2:50.67 (1:27.45)                                        
 33 O'Brien, Kate       12 WISC-MR              2:52.27    2:51.06        
                1:20.25   2:51.06 (1:30.81)                                        
 34 O'Hara, Victoria N  17 QNS-MR               2:56.75    2:51.35        
                1:21.98   2:51.35 (1:29.37)                                        
 35 McKenna, Grace A    16 Express Swimming-MR  2:49.28    2:51.75        
                1:24.39   2:51.75 (1:27.36)                                        
 36 Feigin, Alex M      16 AGUA-MR              2:49.04    2:53.77        
                1:22.59   2:53.77 (1:31.18)                                        
 37 Danulevith, Ashley  17 FA-MR                     NT    2:53.97        
                1:22.84   2:53.97 (1:31.13)                                        
 38 Healy, Sierra       10 HYB-MR               2:55.48    2:55.81        
                1:22.44   2:55.81 (1:33.37)                                        
 39 Konop, Rebecca G    12 Express Swimming-MR  3:21.23    2:56.48        
                1:23.70   2:56.48 (1:32.78)                                        
 40 Laspada, Emmie      16 MJCC-CT              2:51.90    2:56.55        
                1:24.32   2:56.55 (1:32.23)                                        
 41 Park, Song-Yi       12 QNS-MR               2:53.50    2:57.86        
                1:26.82   2:57.86 (1:31.04)                                        
 42 Pereira, Ashley M   17 Express Swimming-MR  3:00.84    2:58.80        
                1:21.07   2:58.80 (1:37.73)                                        
 43 Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR  2:56.02    2:59.95        
                1:23.33   2:59.95 (1:36.62)                                        
 44 Catton, Chloe G     15 Express Swimming-MR  2:43.95    3:00.80        
                1:25.11   3:00.80 (1:35.69)                                        
 45 Feigenbaum, Emily   15 UN-LI-MR             2:54.88    3:02.02        
                1:24.36   3:02.02 (1:37.66)                                        
 46 Burke, Caitlin E    12 FLY-MR                    NT    3:06.06        
                1:30.64   3:06.06 (1:35.42)                                        
 47 Mamak, Marisa A     12 FLY-MR               3:06.54    3:06.42        
                1:26.23   3:06.42 (1:40.19)                                        
 48 Tague, Grace E      16 Express Swimming-MR  3:09.06    3:07.29        
                1:27.13   3:07.29 (1:40.16)                                        
 49 Nunez, Alison M     10 Express Swimming-MR  3:22.12    3:13.33        
                1:33.00   3:13.33 (1:40.33)                                        
 50 Herrera, Loana A    16 Express Swimming-MR  3:15.12    3:14.87        
                1:27.32   3:14.87 (1:47.55)                                        
 51 LePage, Charlotte    9 RA-MR                3:18.91    3:15.64        
                1:31.88   3:15.64 (1:43.76)                                        
 52 Fan, Iris           12 Express Swimming-MR       NT    3:25.59        
                1:38.91   3:25.59 (1:46.68)                                        
 53 Santopatre, Adrian  12 Express Swimming-MR       NT    3:26.13        
                1:37.66   3:26.13 (1:48.47)                                        
 
Girls 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan        15 Express Swimming-MR  5:11.78    5:07.96        
                1:06.86   2:28.77 (1:21.91)   3:58.89 (1:30.12)   5:07.96 (1:09.07)
  2 Walsh, Elizabeth A  16 Express Swimming-MR  5:06.77    5:13.16        
                1:08.62   2:29.79 (1:21.17)   4:00.85 (1:31.06)   5:13.16 (1:12.31)
  3 Welcome, Shannon R  16 Express Swimming-MR  5:23.65    5:22.18        
                1:10.42   2:34.11 (1:23.69)   4:10.32 (1:36.21)   5:22.18 (1:11.86)
  4 Zimmerman, Marley   14 Express Swimming-MR  5:19.14    5:24.50        
                1:15.69   2:40.95 (1:25.26)   4:15.48 (1:34.53)   5:24.50 (1:09.02)
  5 Perez, Meadow A     15 Express Swimming-MR  5:30.08    5:24.76        
                1:12.87   2:39.87 (1:27.00)   4:12.71 (1:32.84)   5:24.76 (1:12.05)
  6 Whang, Jessica      15 Express Swimming-MR  5:12.58    5:27.84        
                1:16.78   2:41.66 (1:24.88)   4:12.19 (1:30.53)   5:27.84 (1:15.65)
  7 Walsh, Stephanie M  14 Express Swimming-MR  5:35.55    5:28.14        
                1:14.67   2:38.66 (1:23.99)   4:11.21 (1:32.55)   5:28.14 (1:16.93)
  8 Corridon, Delia E   15 AGUA-MR              5:28.10    5:29.81        
                1:12.52   2:34.58 (1:22.06)   4:16.32 (1:41.74)   5:29.81 (1:13.49)
  9 Jones, Lara         12 Agua-Un-MR           5:37.99    5:34.49        
                1:20.27   2:50.22 (1:29.95)   4:21.66 (1:31.44)   5:34.49 (1:12.83)
 10 Chernysh, Natalie   15 MJCC-CT              5:42.49    5:34.54        
                1:15.13   2:41.33 (1:26.20)   4:22.68 (1:41.35)   5:34.54 (1:11.86)
 11 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR  5:49.26    5:42.33        
                1:18.76   2:47.39 (1:28.63)   4:27.01 (1:39.62)   5:42.33 (1:15.32)
 12 Babel, Kristen M    16 Express Swimming-MR  5:41.42    5:43.60        
                1:17.78   2:45.41 (1:27.63)   4:27.98 (1:42.57)   5:43.60 (1:15.62)
 13 Renna, Julia        15 SSC-MR               5:50.00    5:44.72        
                1:17.85   2:41.49 (1:23.64)   4:23.02 (1:41.53)   5:44.72 (1:21.70)
 14 Antonopoulos, Fran  16 Express Swimming-MR  5:37.99    5:52.97        
                1:24.84   2:53.66 (1:28.82)   4:32.57 (1:38.91)   5:52.97 (1:20.40)
 15 Gonzalez, Angelina  17 MPNY-MR              5:30.00    5:53.93        
                1:24.05   2:55.18 (1:31.13)   4:33.84 (1:38.66)   5:53.93 (1:20.09)
 16 Austin, Jessica R   13 RA-MR                6:11.23    6:00.69        
                1:25.11   2:53.71 (1:28.60)   4:39.83 (1:46.12)   6:00.69 (1:20.86)
 17 McKenna, Grace A    16 Express Swimming-MR  6:15.53    6:05.92        
                1:23.45   3:06.52 (1:43.07)   4:45.93 (1:39.41)   6:05.92 (1:19.99)
 18 Garra, Gabrielle M  13 Express Swimming-MR  6:15.23    6:08.45        
                1:26.98   2:57.63 (1:30.65)   4:48.43 (1:50.80)   6:08.45 (1:20.02)
 19 Valle, Ashley A     12 Express Swimming-MR  6:06.54    6:09.12        
                1:24.25   2:58.57 (1:34.32)   4:51.26 (1:52.69)   6:09.12 (1:17.86)
 20 Healy, Sierra       10 HYB-MR               6:19.54    6:09.74        
                1:26.77   3:02.08 (1:35.31)   4:49.63 (1:47.55)   6:09.74 (1:20.11)
 21 Marone, Isabelle H  13 SSC-MR               5:55.00    6:12.85        
                1:23.82   2:59.09 (1:35.27)   4:47.47 (1:48.38)   6:12.85 (1:25.38)
 22 Park, Song-Yi       12 QNS-MR               7:00.00    6:14.81        
                1:30.95   3:05.11 (1:34.16)   4:53.71 (1:48.60)   6:14.81 (1:21.10)
 
Boys 9-10 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Davis-Whittaker, J  10 FLY-MR                 31.91      31.56        
  2 Bice, Cian G        10 QNS-MR                 32.83      32.76        
  3 Mountantonakis, Ma  10 FLY-MR                 33.61      33.25        
  4 Gutin, David E      10 MPNY-MR                34.91      34.47        
  5 Baranov, Edward     10 MPNY-MR                34.72      34.52        
  6 Belfer, Allen A     10 MPNY-MR                35.53      35.14        
  7 Filimonov, Mykhayl  10 MPNY-MR                35.08      35.47        
  8 Bazylko, Gregory    10 MPNY-MR                34.92      36.20        
  9 Raykis, Sean        10 Express Swimming-MR    37.63      37.10        
 10 Creter, Evan F      10 HYB-MR                 34.78      37.13        
 11 Lombard, Ryan C      9 Express Swimming-MR    36.32      37.16        
 12 Olsen, Lars O        9 FA-MR                  38.43      37.74        
 13 Chan, Aidan          9 FLY-MR                 37.37      37.92        
 14 Bodnarchuk, Andrew  10 Shy-Mr-MR              38.27      38.18        
 15 Ding, Charlie W      9 FLY-MR                 38.72      38.46        
 16 Lin, Linus           9 FLY-MR                 38.29      38.64        
 17 Dissanayake, Ryan    9 FLY-MR                 40.02      38.87        
 18 Jiang, Junyi         9 FLY-MR                 38.88      38.91        
 19 Augustin, James J    9 FA-MR                     NT      39.01        
 20 Michin, Nikita G     9 MPNY-MR                39.20      39.02        
 21 Rhee, Aiden         10 AGUA-MR                40.77      39.05        
 22 Hernandez, Keanne   10 SSC-MR                 40.75      39.18        
 23 Teplitsky, Brian M   9 MPNY-MR                42.00      39.23        
 24 Kozlovsky, Zachary  10 MPNY-MR                38.45      39.25        
 25 Lomeyko, Ilyan      10 MPNY-MR                38.23      39.38        
 26 Kastoun, Gebran L   10 AGUA-MR                40.53      39.82        
 26 Chan, Curtis        10 QNS-MR                 43.43      39.82        
 28 Chang, Henry         9 Express Swimming-MR    40.17      40.04        
 29 Park, Peter J       10 EAST-MR                45.00      40.18        
 30 Osypenko, Sasha     10 HYB-MR                 38.87      40.20        
 31 Leroy, Max          10 HYB-MR                 41.23      40.40        
 32 Oganezov, Nicholas   9 MPNY-MR                41.00      40.75        
 33 Tumarinson, Ilan F  10 Shy-Mr-MR              46.20      42.20        
 34 Calhoun, Ethan D     9 Express Swimming-MR    42.35      42.33        
 35 Freund, Jonah T     10 Express Swimming-MR    39.99      42.66        
 36 Chan, Ethan         10 Express Swimming-MR    42.83      42.89        
 37 Nunez, Joseph A      9 QNS-MR                 46.00      43.27        
 38 Burgin, Matthew J   10 HYB-MR                 44.30      43.57        
 39 Knight, Liam M       9 EHY-MR                 42.27      43.60        
 40 Minchala, Ismael F   9 FLY-MR                 41.28      43.65        
 41 Fulnecky, Iain       9 AGUA-MR                44.54      43.94        
 42 Roche, James        10 RA-MR                  39.00      44.18        
 43 MA, Emanuel         10 Express Swimming-MR    42.65      44.48        
 44 Souberbielle, Sant  10 Express Swimming-MR    45.68      44.57        
 45 Stueber, Aidan C    10 WISC-MR                43.39      44.67        
 46 Gmelch, Robert J    10 WISC-MR                44.99      45.76        
 47 Racz, Gregory L     10 RA-MR                  43.54      46.33        
 48 Neff, Taite E       10 FA-MR                  45.33      46.70        
 49 Kleinman, Andrew W  10 Express Swimming-MR    44.83      46.93        
 50 Lau, Alexander       9 QNS-MR                 50.00      47.25        
 51 Kim, Charlie B       9 AGUA-MR                49.28      47.45        
 52 Payne, William M     9 RA-MR                  51.74      54.18        
 53 Wang, Oscar         10 HYB-MR                 50.98      55.60        
 54 Shah, Aryan         10 Express Swimming-MR    56.73      59.08        
 
Boys 9-10 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bice, Cian G        10 QNS-MR               1:10.98    1:11.19        
  2 Baranov, Edward     10 MPNY-MR              1:18.50    1:15.97        
  3 Tang, Richard       10 Express Swimming-MR  1:17.61    1:18.40        
  4 Wagner, Jared S     10 AGUA-MR              1:18.48    1:19.11        
  5 Bazylko, Gregory    10 MPNY-MR              1:18.24    1:19.35        
  6 Kim, Jacob          10 AGUA-MR              1:19.99    1:19.44        
  7 Gutin, David E      10 MPNY-MR              1:20.87    1:19.45        
  8 Moy, Aiden C        10 EAST-MR              1:17.85    1:19.81        
  9 Filimonov, Mykhayl  10 MPNY-MR              1:18.04    1:20.74        
 10 Olsen, Lars O        9 FA-MR                1:22.80    1:22.23        
 11 Lombard, Ryan C      9 Express Swimming-MR  1:22.68    1:24.10        
 12 Lomeyko, Ilyan      10 MPNY-MR              1:24.75    1:24.81        
 13 Michin, Nikita G     9 MPNY-MR              1:24.80    1:25.11        
 14 Kastoun, Gebran L   10 AGUA-MR              1:29.23    1:27.29        
 15 Kozlovsky, Zachary  10 MPNY-MR              1:36.54    1:27.65        
 16 Hernandez, Keanne   10 SSC-MR               1:30.45    1:28.84        
 17 Oganezov, Nicholas   9 MPNY-MR              1:31.53    1:29.36        
 18 Raykis, Sean        10 Express Swimming-MR  1:28.03    1:30.37        
 19 Chang, Henry         9 Express Swimming-MR  1:33.34    1:31.37        
 20 Rhee, Aiden         10 AGUA-MR              1:30.99    1:31.48        
 21 Minchala, Ismael F   9 FLY-MR               1:33.66    1:31.51        
 22 Park, Peter J       10 EAST-MR              1:39.00    1:32.20        
 23 Chan, Curtis        10 QNS-MR               1:31.47    1:32.61        
 24 Calhoun, Ethan D     9 Express Swimming-MR  1:34.18    1:32.64        
 25 Freund, Jonah T     10 Express Swimming-MR  1:33.38    1:33.32        
 26 Brown, Reilly J      9 CSDC-MR              1:36.21    1:36.82        
 27 Nunez, Joseph A      9 QNS-MR               1:40.00    1:37.45        
 28 Leroy, Max          10 HYB-MR               1:35.29    1:38.57        
 29 Racz, Gregory L     10 RA-MR                1:38.43    1:38.98        
 30 Gmelch, Robert J    10 WISC-MR              1:44.37    1:39.97        
 31 Kleinman, Andrew W  10 Express Swimming-MR  1:37.79    1:40.88        
 32 Fulnecky, Iain       9 AGUA-MR              1:41.62    1:41.34        
 33 Burgin, Matthew J   10 HYB-MR               1:43.69    1:44.19        
 34 Souberbielle, Sant  10 Express Swimming-MR  1:48.40    1:44.53        
 35 Neff, Taite E       10 FA-MR                1:45.79    1:44.95        
 36 Kim, Charlie B       9 AGUA-MR              1:44.66    1:47.24        
 37 Viollis, Logan      10 SSC-MR               1:47.00    1:47.38        
 38 Payne, William M     9 RA-MR                2:01.23    2:04.43        
 39 Shah, Aryan         10 Express Swimming-MR  2:04.90    2:05.74        
 40 Wang, Oscar         10 HYB-MR               1:57.51    2:07.22        
 
Boys 9-10 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bice, Cian G        10 QNS-MR                 38.49      39.39        
  2 Gutin, David E      10 MPNY-MR                40.98      40.92        
  3 Belfer, Allen A     10 MPNY-MR                44.95      41.92        
  4 Kim, Jacob          10 AGUA-MR                43.38      42.66        
  5 Bazylko, Gregory    10 MPNY-MR                43.31      43.66        
  6 Raykis, Sean        10 Express Swimming-MR    44.33      45.24        
  7 Nunez, Joseph A      9 QNS-MR                 48.00      45.56        
  8 Kastoun, Gebran L   10 AGUA-MR                46.41      45.63        
  9 Chang, Henry         9 Express Swimming-MR    45.99      45.78        
 10 Filimonov, Mykhayl  10 MPNY-MR                44.72      45.87        
 11 Olsen, Lars O        9 FA-MR                  46.09      46.26        
 11 Bodnarchuk, Andrew  10 Shy-Mr-MR              45.35      46.26        
 13 Creter, Evan F      10 HYB-MR                 45.76      46.52        
 14 Kozlovsky, Zachary  10 MPNY-MR                46.32      46.85        
 15 Osypenko, Sasha     10 HYB-MR                 45.64      47.09        
 16 Michin, Nikita G     9 MPNY-MR                47.90      47.34        
 17 Teplitsky, Brian M   9 MPNY-MR                46.00      47.66        
 18 Leroy, Max          10 HYB-MR                 47.04      48.06        
 19 Roche, James        10 RA-MR                  44.25      49.87        
 20 Augustin, James J    9 FA-MR                     NT      49.94        
 21 Lombard, Ryan C      9 Express Swimming-MR    48.28      50.18        
 22 Oganezov, Nicholas   9 MPNY-MR                52.00      50.52        
 23 Calhoun, Ethan D     9 Express Swimming-MR    47.45      50.60        
 24 Tumarinson, Ilan F  10 Shy-Mr-MR              51.71      50.83        
 25 MA, Emanuel         10 Express Swimming-MR    53.91      51.53        
 26 Kleinman, Andrew W  10 Express Swimming-MR    52.61      51.66        
 27 Hernandez, Keanne   10 SSC-MR                 55.56      51.77        
 28 Racz, Gregory L     10 RA-MR                  50.21      52.33        
 29 Fulnecky, Iain       9 AGUA-MR                55.22      52.43        
 30 Stueber, Aidan C    10 WISC-MR                54.48      52.89        
 30 Park, Peter J       10 EAST-MR                   NT      52.89        
 32 Lau, Alexander       9 QNS-MR                 52.84      53.48        
 33 Chan, Curtis        10 QNS-MR                 52.10      53.59        
 34 Chan, Ethan         10 Express Swimming-MR    52.46      54.09        
 35 Kim, Charlie B       9 AGUA-MR                54.83      54.22        
 36 Knight, Liam M       9 EHY-MR                 49.93      54.39        
 37 Payne, William M     9 RA-MR                  52.03      54.94        
 38 Gmelch, Robert J    10 WISC-MR                54.06      55.10        
 39 Neff, Taite E       10 FA-MR                1:00.31      57.04        
 40 Souberbielle, Sant  10 Express Swimming-MR    55.94      57.50        
 41 Burgin, Matthew J   10 HYB-MR               1:04.31    1:02.07        
 42 Wang, Oscar         10 HYB-MR               1:10.21    1:05.75        
 43 Shah, Aryan         10 Express Swimming-MR       NT    1:07.35        
 
Boys 9-10 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Mountantonakis, Ma  10 FLY-MR                    NT    1:22.59        
  2 Bice, Cian G        10 QNS-MR               1:22.47    1:23.42        
  3 Gutin, David E      10 MPNY-MR              1:36.08    1:30.24        
  4 Tang, Richard       10 Express Swimming-MR  1:30.90    1:31.73        
  5 Kim, Jacob          10 AGUA-MR              1:36.22    1:32.96        
  6 Raykis, Sean        10 Express Swimming-MR  1:36.22    1:33.09        
  7 Lin, Linus           9 FLY-MR               1:49.18    1:34.84        
  8 Chan, Aidan          9 FLY-MR                    NT    1:35.26        
  9 Kastoun, Gebran L   10 AGUA-MR              1:36.63    1:36.00        
 10 Bazylko, Gregory    10 MPNY-MR              1:33.77    1:36.39        
 11 Moy, Aiden C        10 EAST-MR              1:29.67    1:36.72        
 12 Wagner, Jared S     10 AGUA-MR              1:34.00    1:37.10        
 13 Filimonov, Mykhayl  10 MPNY-MR              1:35.66    1:37.86        
 14 Leung, Lance        10 FLY-MR                    NT    1:38.21        
 15 Davis-Whittaker, J  10 FLY-MR                    NT    1:38.75        
 16 Chang, Henry         9 Express Swimming-MR  1:40.28    1:39.43        
 17 Lee, Jayden M       10 FLY-MR               1:56.92    1:40.03        
 18 Jiang, Junyi         9 FLY-MR                    NT    1:40.12        
 19 Nunez, Joseph A      9 QNS-MR               1:50.00    1:41.20        
 20 Kozlovsky, Zachary  10 MPNY-MR              1:44.04    1:41.26        
 21 Brown, Reilly J      9 CSDC-MR              1:45.61    1:42.08        
 22 Michin, Nikita G     9 MPNY-MR              1:41.29    1:42.49        
 23 Olsen, Lars O        9 FA-MR                1:59.99    1:42.70        
 24 Calhoun, Ethan D     9 Express Swimming-MR  1:45.14    1:44.09        
 25 Rhee, Aiden         10 AGUA-MR              1:51.22    1:46.47        
 26 Racz, Gregory L     10 RA-MR                1:46.83    1:48.25        
 27 Park, Peter J       10 EAST-MR                   NT    1:50.23        
 28 Hernandez, Keanne   10 SSC-MR               1:58.29    1:52.29        
 29 Kleinman, Andrew W  10 Express Swimming-MR  1:52.09    1:53.90        
 30 Viollis, Logan      10 SSC-MR               1:50.00    1:56.01        
 31 Payne, William M     9 RA-MR                1:53.12    1:57.72        
 32 Souberbielle, Sant  10 Express Swimming-MR  1:58.76    2:06.73        
 33 Neff, Taite E       10 FA-MR                2:07.10    2:09.68        
 -- Minchala, Ismael F   9 FLY-MR                    NT         DQ        
      Compeletely submerged prior to turn or finish
 
Boys 9-10 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baranov, Edward     10 MPNY-MR                40.46      41.91        
  2 Lomeyko, Ilyan      10 MPNY-MR                46.31      46.37        
  3 Mountantonakis, Ma  10 FLY-MR                 50.06      47.94        
  4 Leung, Lance        10 FLY-MR                 47.12      48.12        
  5 Chan, Curtis        10 QNS-MR                 48.69      48.57        
  6 Rhee, Aiden         10 AGUA-MR                49.54      48.80        
  7 Davis-Whittaker, J  10 FLY-MR                 50.56      49.54        
  8 Wagner, Jared S     10 AGUA-MR                48.74      49.61        
  9 Tang, Richard       10 Express Swimming-MR    48.00      49.63        
 10 Gutin, David E      10 MPNY-MR                57.63      50.56        
 11 Oganezov, Nicholas   9 MPNY-MR                46.00      51.55        
 12 Raykis, Sean        10 Express Swimming-MR    52.70      51.87        
 13 Chan, Aidan          9 FLY-MR                 50.56      52.01        
 14 Moy, Aiden C        10 EAST-MR                53.56      52.33        
 15 Nunez, Joseph A      9 QNS-MR               1:00.00      52.78        
 16 Freund, Jonah T     10 Express Swimming-MR    50.76      53.69        
 17 Lin, Linus           9 FLY-MR                 54.92      54.17        
 18 Kastoun, Gebran L   10 AGUA-MR                53.98      54.27        
 19 Chang, Henry         9 Express Swimming-MR    55.23      56.35        
 20 Kleinman, Andrew W  10 Express Swimming-MR    55.24      56.58        
 21 Leroy, Max          10 HYB-MR                 57.86      56.98        
 22 Calhoun, Ethan D     9 Express Swimming-MR    58.65      57.08        
 23 Racz, Gregory L     10 RA-MR                1:00.00      57.46        
 24 Park, Peter J       10 EAST-MR                   NT      57.52        
 25 Jiang, Junyi         9 FLY-MR                 56.01      58.79        
 26 Viollis, Logan      10 SSC-MR                 57.00      59.03        
 27 Brown, Reilly J      9 CSDC-MR                58.74      59.11        
 28 Kim, Charlie B       9 AGUA-MR                59.92    1:00.08        
 29 Gmelch, Robert J    10 WISC-MR              1:03.55    1:01.30        
 30 Hernandez, Keanne   10 SSC-MR               1:02.83    1:01.58        
 31 Wang, Oscar         10 HYB-MR               1:00.05    1:02.79        
 32 Fulnecky, Iain       9 AGUA-MR              1:02.13    1:02.80        
 33 Minchala, Ismael F   9 FLY-MR               1:07.74    1:06.05        
 34 Lau, Alexander       9 QNS-MR               1:10.00    1:06.80        
 35 Souberbielle, Sant  10 Express Swimming-MR  1:08.69    1:10.62        
 36 Burgin, Matthew J   10 HYB-MR               1:13.46    1:16.35        
 37 Shah, Aryan         10 Express Swimming-MR  1:14.41    1:23.29        
 -- Neff, Taite E       10 FA-MR                     NT         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 9-10 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Baranov, Edward     10 MPNY-MR              1:29.40    1:31.02        
  2 Lomeyko, Ilyan      10 MPNY-MR              1:39.24    1:40.28        
  3 Mountantonakis, Ma  10 FLY-MR               1:42.64    1:42.54        
  4 Chan, Curtis        10 QNS-MR               1:46.16    1:43.18        
  5 Gutin, David E      10 MPNY-MR              1:51.04    1:44.15        
  6 Rhee, Aiden         10 AGUA-MR              1:49.23    1:45.36        
  7 Kim, Jacob          10 AGUA-MR              1:51.16    1:48.49        
  8 Bazylko, Gregory    10 MPNY-MR              2:01.86    1:50.94        
  9 Nunez, Joseph A      9 QNS-MR               2:00.00    1:51.10        
 10 Augustin, James J    9 FA-MR                     NT    1:51.41        
 11 Oganezov, Nicholas   9 MPNY-MR              1:53.49    1:52.39        
 12 Kozlovsky, Zachary  10 MPNY-MR              1:52.11    1:53.01        
 13 Raykis, Sean        10 Express Swimming-MR  1:56.74    1:53.24        
 14 Lombard, Ryan C      9 Express Swimming-MR  1:56.53    1:54.08        
 15 Chan, Aidan          9 FLY-MR               1:51.33    1:54.18        
 16 Davis-Whittaker, J  10 FLY-MR               1:55.57    1:55.79        
 17 Osypenko, Sasha     10 HYB-MR               2:02.87    1:55.99        
 18 Freund, Jonah T     10 Express Swimming-MR  1:53.39    1:56.39        
 19 Calhoun, Ethan D     9 Express Swimming-MR  1:57.97    1:57.01        
 20 Park, Peter J       10 EAST-MR                   NT    1:58.39        
 21 Kleinman, Andrew W  10 Express Swimming-MR  2:03.80    2:01.20        
 22 Bodnarchuk, Andrew  10 Shy-Mr-MR            1:56.63    2:01.93        
 23 Racz, Gregory L     10 RA-MR                2:11.76    2:01.95        
 24 Lin, Linus           9 FLY-MR               1:57.73    2:02.43        
 25 Chang, Henry         9 Express Swimming-MR  2:03.45    2:02.80        
 26 Leroy, Max          10 HYB-MR               2:03.34    2:04.89        
 27 Jiang, Junyi         9 FLY-MR               1:59.68    2:04.96        
 28 Chan, Ethan         10 Express Swimming-MR  2:21.21    2:06.39        
 29 Gmelch, Robert J    10 WISC-MR                   NT    2:07.86        
 30 Teplitsky, Brian M   9 MPNY-MR              1:59.00    2:11.50        
 31 Dissanayake, Ryan    9 FLY-MR               2:06.16    2:12.42        
 32 MA, Emanuel         10 Express Swimming-MR  2:01.96    2:13.57        
 33 Stueber, Aidan C    10 WISC-MR              2:13.67    2:13.71        
 34 Roche, James        10 RA-MR                2:00.00    2:16.59        
 35 Wang, Oscar         10 HYB-MR               2:12.64    2:17.71        
 36 Hernandez, Keanne   10 SSC-MR               2:15.41    2:18.30        
 37 Minchala, Ismael F   9 FLY-MR               2:26.53    2:26.33        
 38 Souberbielle, Sant  10 Express Swimming-MR  2:33.65    2:27.35        
 39 Creter, Evan F      10 HYB-MR                    NT    2:30.26        
 40 Burgin, Matthew J   10 HYB-MR               2:32.95    2:31.51        
 41 Payne, William M     9 RA-MR                2:25.00    2:48.79        
 42 Shah, Aryan         10 Express Swimming-MR       NT    2:51.15        
 
Boys 9-10 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bice, Cian G        10 QNS-MR                 35.31      35.50        
  2 Baranov, Edward     10 MPNY-MR                36.99      36.12        
  3 Davis-Whittaker, J  10 FLY-MR                 38.49      38.27        
  4 Moy, Aiden C        10 EAST-MR                38.61      39.46        
  5 Filimonov, Mykhayl  10 MPNY-MR                39.95      40.25        
  6 Kim, Jacob          10 AGUA-MR                43.66      41.28        
  7 Mountantonakis, Ma  10 FLY-MR                 45.01      42.53        
  8 Tang, Richard       10 Express Swimming-MR    40.53      42.78        
  9 Bazylko, Gregory    10 MPNY-MR                51.50      43.54        
 10 Lee, Jayden M       10 FLY-MR                 42.18      43.65        
 11 Leung, Lance        10 FLY-MR                 42.13      44.65        
 12 Michin, Nikita G     9 MPNY-MR                46.35      45.73        
 13 Lin, Linus           9 FLY-MR                 47.33      45.94        
 14 Olsen, Lars O        9 FA-MR                  47.12      46.05        
 15 Raykis, Sean        10 Express Swimming-MR    47.08      46.25        
 16 Kozlovsky, Zachary  10 MPNY-MR                53.88      46.81        
 17 Chang, Henry         9 Express Swimming-MR    47.11      46.90        
 18 Lomeyko, Ilyan      10 MPNY-MR                46.50      47.52        
 19 Chan, Aidan          9 FLY-MR                 48.80      47.70        
 20 Jiang, Junyi         9 FLY-MR                 49.24      48.60        
 21 Chan, Curtis        10 QNS-MR               1:04.75      50.87        
 22 Hernandez, Keanne   10 SSC-MR               1:05.00      52.67        
 23 Oganezov, Nicholas   9 MPNY-MR                54.93      52.93        
 24 Viollis, Logan      10 SSC-MR                 49.00      54.32        
 25 Kleinman, Andrew W  10 Express Swimming-MR    55.20      55.39        
 26 Fulnecky, Iain       9 AGUA-MR                54.13      55.72        
 27 Calhoun, Ethan D     9 Express Swimming-MR    57.12      57.90        
 28 Leroy, Max          10 HYB-MR                 57.43      57.93        
 29 Kim, Charlie B       9 AGUA-MR              1:12.13      58.73        
 30 Lau, Alexander       9 QNS-MR                    NT      58.74        
 31 Gmelch, Robert J    10 WISC-MR                59.88      59.01        
 32 Burgin, Matthew J   10 HYB-MR                 57.94    1:00.14        
 33 Souberbielle, Sant  10 Express Swimming-MR  1:05.79    1:06.43        
 34 Shah, Aryan         10 Express Swimming-MR  1:07.40    1:12.38        
 35 Payne, William M     9 RA-MR                1:15.00    1:15.35        
 36 Wang, Oscar         10 HYB-MR               1:15.51    1:15.71        
 
Boys 9-10 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bice, Cian G        10 QNS-MR               1:18.14    1:20.45        
  2 Baranov, Edward     10 MPNY-MR              1:24.39    1:24.37        
  3 Belfer, Allen A     10 MPNY-MR              1:30.88    1:32.54        
  4 Michin, Nikita G     9 MPNY-MR              1:41.20    1:40.19        
  5 Olsen, Lars O        9 FA-MR                1:45.92    1:43.56        
  6 Mountantonakis, Ma  10 FLY-MR                    NT    1:43.95        
  7 Filimonov, Mykhayl  10 MPNY-MR              1:38.66    1:45.75        
  8 Lomeyko, Ilyan      10 MPNY-MR              2:03.99    1:48.44        
  9 Lombard, Ryan C      9 Express Swimming-MR  1:52.83    1:50.62        
 10 Chang, Henry         9 Express Swimming-MR  1:50.08    1:54.07        
 11 Lin, Linus           9 FLY-MR                    NT    1:54.92        
 12 Ding, Charlie W      9 FLY-MR                    NT    1:56.73        
 13 Knight, Liam M       9 EHY-MR               1:57.82    1:57.02        
 14 Jiang, Junyi         9 FLY-MR                    NT    1:59.40        
 15 Chan, Aidan          9 FLY-MR                    NT    2:00.24        
 16 Hernandez, Keanne   10 SSC-MR               2:20.00    2:00.39        
 17 Davis-Whittaker, J  10 FLY-MR               2:04.39    2:00.66        
 18 Minchala, Ismael F   9 FLY-MR               2:00.51    2:01.64        
 19 Raykis, Sean        10 Express Swimming-MR  1:58.79    2:02.05        
 20 Calhoun, Ethan D     9 Express Swimming-MR  2:05.18    2:07.69        
 21 Dissanayake, Ryan    9 FLY-MR                    NT    2:10.18        
 22 Tumarinson, Ilan F  10 Shy-Mr-MR            2:04.99    2:11.43        
 23 MA, Emanuel         10 Express Swimming-MR  2:08.29    2:17.20        
 24 Shah, Aryan         10 Express Swimming-MR       NT    2:52.44        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sacca, David J      12 AGUA-MR                32.00      29.96        
  2 DiMaggio, John P    11 MPNY-MR                30.09      30.13        
  3 Kaps, Piotr         12 MPNY-MR                31.22      30.40        
  4 Moy, Jason N        12 EAST-MR                33.00      30.80        
  5 LaBianca, Jack B    12 Express Swimming-MR    30.96      30.87        
  6 Cherny, Eric        12 MPNY-MR                31.51      31.00        
  7 Saadeddin, Saadedd  11 MPNY-MR                31.63      31.11        
  8 Zhou, Andrew Y      12 FLY-MR                 31.16      31.13        
  9 Tamang, Tenzin N    12 EHY-MR                 31.80      31.53        
 10 Su, Sean A          11 QNS-MR                 31.64      31.55        
 11 Graullera, Cassiel  12 AGUA-MR                32.01      31.56        
 12 Andersen, Frankie   12 SSC-MR                 31.86      32.07        
 13 Granucci, David     11 SSC-MR                 32.65      32.26        
 14 Scalia, Anthony D   11 SSC-MR                 32.37      32.52        
 15 Fine, Evan          12 AGUA-MR                33.66      32.55        
 16 Larice, Jonathan    12 HYB-MR                 32.26      32.58        
 17 Chang, Steven R     11 FLY-MR                 32.25      32.82        
 18 Bibolov, Nick       12 SSC-MR                 33.26      32.89        
 19 Savchuk, Michael    11 Shy-Mr-MR              32.16      33.06        
 20 Kravtsov, Andrew    12 MPNY-MR                33.07      33.36        
 21 Rivera, Gabriel J   12 EAST-MR                39.94      33.69        
 22 Bruno, Addison J    11 GCST-FL                36.00      33.81        
 23 Sansano, Matthew A  11 Express Swimming-MR    33.48      34.05        
 24 Preobrazhensky, Da  11 MPNY-MR                34.50      34.25        
 25 Blinov, Alex        11 Shy-Mr-MR              34.90      34.39        
 26 Piver, Daniel       12 EHY-MR                 35.43      34.43        
 27 Zhao, Colin E       12 FLY-MR                 34.02      34.55        
 28 Mollica, Christian  12 Express Swimming-MR    34.77      34.59        
 29 Lim, James          11 FLY-MR                 34.99      34.60        
 30 Hsieh, Ethan        11 UN-LI-MR               33.10      34.81        
 31 Yoham, Skylar H     12 AGUA-MR                35.36      35.15        
 32 Gill, George Erich  11 AGUA-MR                34.97      35.24        
 33 Martin, Tim J       11 SSC-MR                 35.43      35.25        
 34 Khoruzhik, Denis    12 MPNY-MR                35.05      35.26        
 35 Rivkind, Philipp    12 MPNY-MR                35.00      35.37        
 36 Mogenis, Jake T     12 FA-MR                  46.11      35.43        
 37 Leroy, Pierre       11 HYB-MR                 35.43      35.87        
 38 Broderick, Patrick  11 Express Swimming-MR    35.42      36.29        
 39 Thayer, Philip      11 EAST-MR                40.01      36.34        
 40 Batiashvilli, Saba  11 MPNY-MR                37.24      36.40        
 41 Agarunov, Michael   12 Shy-Mr-MR              35.00      36.78        
 42 Racz, Theodore R    12 RA-MR                  45.00      36.96        
 43 Tung, Wesley S      11 QNS-MR                 36.06      37.13        
 44 D'Alessandro, Jack  12 Express Swimming-MR    38.40      37.34        
 45 Shannon, Dylan M    11 Express Swimming-MR    45.50      37.35        
 46 Khal-Laayoun, Yann  12 AGUA-MR                39.67      37.60        
 47 Gibbs, Owen T       11 Express Swimming-MR    40.89      38.11        
 48 Harrilal, Ayden B   11 Express Swimming-MR    37.30      38.29        
 49 Christie, Richard   11 WISC-MR                39.62      38.37        
 50 Stern, Charlie I    11 AGUA-MR                37.98      38.69        
 51 Jhong, Ethan        11 Express Swimming-MR    35.84      38.84        
 52 Minaker, Brandon    11 MPNY-MR                39.52      38.89        
 53 Abramov, Ethan      12 Shy-Mr-MR              38.35      39.17        
 54 Olsen, Luke D       12 CSDC-MR                39.34      39.19        
 55 Gregory, David      11 Shy-Mr-MR              41.90      39.64        
 56 Feuer, David        12 Express Swimming-MR    39.40      39.97        
 57 Payne, Tristan A    11 RA-MR                  40.12      40.61        
 58 Ortof, Max L        12 Express Swimming-MR    38.44      40.67        
 59 Corner, Milo        11 AGUA-MR                46.97      40.77        
 60 Young, Aaron M      11 SSC-MR                 39.76      41.88        
 61 Chan, Wesley        11 FLY-MR                 41.69      41.99        
 62 Schafer, Jack D     11 WISC-MR                47.40      45.38        
 63 Toor, Kabir S       11 Express Swimming-MR    52.30      46.55        
 64 Giua, Edoardo R     11 WISC-MR                44.58      47.48        
 65 Ho, Liam W          11 FLY-MR                    NT      48.12        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Dylan Y      12 AGUA-MR              1:02.37    1:02.27        
  2 Lebedinets, Ruslan  12 Shy-Mr-MR            1:03.16    1:02.30        
  3 Nunez, Ryan         12 Express Swimming-MR  1:04.92    1:04.29        
  4 Kaps, Piotr         12 MPNY-MR              1:09.03    1:07.13        
  5 Sacca, David J      12 AGUA-MR              1:09.78    1:07.66        
  6 Moy, Jason N        12 EAST-MR              1:08.82    1:07.98        
  7 Rasquinha, Rohit A  12 Express Swimming-MR  1:08.17    1:08.12        
  8 Saadeddin, Saadedd  11 MPNY-MR              1:08.44    1:08.36        
  9 Su, Sean A          11 QNS-MR               1:09.75    1:08.61        
 10 DiMaggio, John P    11 MPNY-MR              1:08.64    1:09.29        
 11 Lara, Austin F      12 AGUA-MR              1:10.49    1:09.33        
 12 Cherny, Eric        12 MPNY-MR              1:17.49    1:09.49        
 13 Nasta, Mike V       12 SSC-MR               1:08.56    1:09.52        
 14 Zhou, Andrew Y      12 FLY-MR               1:08.34    1:09.99        
 15 Lugo, Aron R        12 Express Swimming-MR  1:08.63    1:10.05        
 16 LaBianca, Jack B    12 Express Swimming-MR  1:11.40    1:10.14        
 17 Chang, Steven R     11 FLY-MR               1:10.80    1:11.64        
 18 Granucci, David     11 SSC-MR               1:13.38    1:11.78        
 19 Landgraf, Tim       11 MPNY-MR              1:13.03    1:11.82        
 20 Graullera, Cassiel  12 AGUA-MR              1:42.97    1:12.27        
 21 Savchuk, Michael    11 Shy-Mr-MR            1:12.97    1:13.03        
 22 Hsieh, Ethan        11 UN-LI-MR             1:15.87    1:13.29        
 23 Larice, Jonathan    12 HYB-MR               1:13.85    1:13.44        
 24 Zhao, Colin E       12 FLY-MR               1:15.18    1:13.87        
 25 Tsai, Leonardo      12 SSC-MR               1:18.03    1:14.01        
 26 Bruno, Addison J    11 GCST-FL              1:18.00    1:14.69        
 27 Gill, George Erich  11 AGUA-MR              1:15.45    1:15.10        
 28 Chan, Joshua A      12 FLY-MR               1:16.04    1:16.08        
 29 Rivera, Gabriel J   12 EAST-MR              1:27.53    1:16.19        
 30 Sansano, Matthew A  11 Express Swimming-MR  1:14.28    1:16.31        
 31 Khoruzhik, Denis    12 MPNY-MR              1:21.70    1:16.36        
 32 Gold, Fillip        12 MPNY-MR              1:17.39    1:17.02        
 33 Kravtsov, Andrew    12 MPNY-MR              1:16.75    1:17.16        
 34 Fine, Evan          12 AGUA-MR              1:17.77    1:17.17        
 35 Adeishvili, Luca    12 Shy-Mr-MR            1:19.42    1:17.48        
 36 Preobrazhensky, Da  11 MPNY-MR              1:17.22    1:17.50        
 37 Wodicka, Nicholas   12 CSDC-MR                   NT    1:17.91        
 38 Leroy, Pierre       11 HYB-MR               1:17.43    1:18.41        
 39 Lim, James          11 FLY-MR               1:17.34    1:18.48        
 40 Yoham, Skylar H     12 AGUA-MR              1:17.17    1:19.04        
 41 Mollica, Christian  12 Express Swimming-MR  1:21.15    1:19.12        
 42 Tung, Wesley S      11 QNS-MR               1:18.43    1:19.32        
 43 Weingarten, Trista  11 CSDC-MR              1:21.95    1:19.86        
 44 Thayer, Philip      11 EAST-MR              1:30.61    1:21.07        
 45 Agarunov, Michael   12 Shy-Mr-MR            1:20.00    1:21.32        
 46 Gibbs, Owen T       11 Express Swimming-MR  1:24.44    1:21.52        
 47 Harrilal, Ayden B   11 Express Swimming-MR  1:23.87    1:24.20        
 48 Racz, Theodore R    12 RA-MR                1:50.00    1:25.05        
 49 Ortof, Max L        12 Express Swimming-MR  1:25.51    1:25.73        
 50 Olsen, Luke D       12 CSDC-MR              1:28.92    1:26.14        
 51 Stern, Charlie I    11 AGUA-MR              1:27.29    1:26.56        
 52 Abramov, Ethan      12 Shy-Mr-MR            1:25.81    1:26.85        
 53 Apat, Joseph R      11 Express Swimming-MR  1:28.68    1:27.25        
 54 Payne, Tristan A    11 RA-MR                1:28.89    1:27.49        
 55 Jhong, Ethan        11 Express Swimming-MR  1:23.72    1:31.22        
 56 Chan, Wesley        11 FLY-MR               1:31.36    1:34.95        
 57 Ho, Liam W          11 FLY-MR               1:51.59    1:45.63        
 58 Giua, Edoardo R     11 WISC-MR              1:45.02    1:46.24        
 59 Gill, Vir A         12 Express Swimming-MR  2:07.67    1:49.32        
 60 Davydov, Michael G  12 Shy-Mr-MR            1:39.39    1:49.77        
 61 Toor, Kabir S       11 Express Swimming-MR  1:55.49    2:00.76        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 DiMaggio, John P    11 MPNY-MR                35.14      34.42        
  2 Moy, Jason N        12 EAST-MR                35.31      35.65        
  3 Su, Sean A          11 QNS-MR                 36.27      35.90        
  4 Graullera, Cassiel  12 AGUA-MR                53.47      37.42        
  5 Rasquinha, Rohit A  12 Express Swimming-MR    38.24      37.43        
  6 Lugo, Aron R        12 Express Swimming-MR    36.86      37.47        
  7 Scalia, Anthony D   11 SSC-MR                 37.16      37.66        
  8 Granucci, David     11 SSC-MR                 37.49      37.74        
  9 Sansano, Matthew A  11 Express Swimming-MR    38.24      37.76        
 10 Zhou, Andrew Y      12 FLY-MR                 38.08      37.77        
 11 LaBianca, Jack B    12 Express Swimming-MR    38.13      38.06        
 12 Tamang, Tenzin N    12 EHY-MR                 39.99      38.10        
 13 Cherny, Eric        12 MPNY-MR                41.84      38.33        
 13 Kaps, Piotr         12 MPNY-MR                38.29      38.33        
 13 Andersen, Frankie   12 SSC-MR                 39.51      38.33        
 16 Lara, Austin F      12 AGUA-MR                39.77      38.82        
 17 Fine, Evan          12 AGUA-MR                40.30      39.61        
 18 Preobrazhensky, Da  11 MPNY-MR                39.24      39.71        
 19 Khoruzhik, Denis    12 MPNY-MR                44.47      40.04        
 20 Jhong, Ethan        11 Express Swimming-MR    39.12      40.16        
 21 Bibolov, Nick       12 SSC-MR                 40.82      40.43        
 22 Hsieh, Ethan        11 UN-LI-MR               39.52      40.99        
 23 Gibbs, Owen T       11 Express Swimming-MR    46.56      41.73        
 24 Mogenis, Jake T     12 FA-MR                  47.61      41.99        
 25 Martin, Tim J       11 SSC-MR                 41.87      42.01        
 26 Savchuk, Michael    11 Shy-Mr-MR              40.11      42.04        
 27 Chang, Steven R     11 FLY-MR                 41.60      42.32        
 28 Gill, George Erich  11 AGUA-MR                43.26      42.78        
 29 Zhao, Colin E       12 FLY-MR                 42.83      43.03        
 30 Rivera, Gabriel J   12 EAST-MR                49.56      43.44        
 31 Mollica, Christian  12 Express Swimming-MR    41.27      43.57        
 32 Lim, James          11 FLY-MR                 45.64      43.77        
 33 Blinov, Alex        11 Shy-Mr-MR              39.90      43.89        
 34 Abramov, Ethan      12 Shy-Mr-MR              44.28      43.93        
 35 Weingarten, Trista  11 CSDC-MR                44.78      44.16        
 36 Thayer, Philip      11 EAST-MR                47.47      44.29        
 37 Broderick, Patrick  11 Express Swimming-MR    43.14      45.05        
 38 Piver, Daniel       12 EHY-MR                 45.41      45.15        
 39 Batiashvilli, Saba  11 MPNY-MR                45.96      45.30        
 40 Agarunov, Michael   12 Shy-Mr-MR              41.90      45.46        
 41 Harrilal, Ayden B   11 Express Swimming-MR    44.85      45.63        
 42 Georges, Adelrhany  11 HYB-MR                    NT      46.20        
 43 Feuer, David        12 Express Swimming-MR    48.39      46.98        
 44 Shannon, Dylan M    11 Express Swimming-MR    51.47      47.68        
 45 Payne, Tristan A    11 RA-MR                  49.50      48.61        
 46 Stern, Charlie I    11 AGUA-MR                49.99      49.34        
 47 Young, Aaron M      11 SSC-MR                 48.94      49.62        
 48 Gregory, David      11 Shy-Mr-MR              44.90      49.83        
 49 Christie, Richard   11 WISC-MR                48.71      50.36        
 50 Minaker, Brandon    11 MPNY-MR                52.88      50.51        
 51 Corner, Milo        11 AGUA-MR                52.64      51.28        
 52 Olsen, Luke D       12 CSDC-MR                51.12      51.56        
 53 Ortof, Max L        12 Express Swimming-MR    49.80      51.74        
 54 Chan, Wesley        11 FLY-MR                    NT      54.03        
 55 Giua, Edoardo R     11 WISC-MR                54.43      54.28        
 56 D'Alessandro, Jack  12 Express Swimming-MR    52.97      55.38        
 57 Schafer, Jack D     11 WISC-MR                52.57      55.61        
 58 Ho, Liam W          11 FLY-MR                    NT      59.77        
 59 Toor, Kabir S       11 Express Swimming-MR  1:05.45    1:00.20        
 
Boys 11-12 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Zhang, Eric K       12 AGUA-MR              1:14.47    1:12.49        
  2 Lebedinets, Ruslan  12 Shy-Mr-MR            1:17.57    1:15.07        
  3 DiMaggio, John P    11 MPNY-MR              1:15.48    1:15.47        
  4 Moy, Jason N        12 EAST-MR              1:19.28    1:16.70        
  5 Saadeddin, Saadedd  11 MPNY-MR              1:22.51    1:20.95        
  6 Nasta, Mike V       12 SSC-MR               1:18.06    1:21.39        
  7 Granucci, David     11 SSC-MR               1:22.49    1:21.47        
  8 Wodicka, Nicholas   12 CSDC-MR              1:25.67    1:23.50        
  9 Graullera, Cassiel  12 AGUA-MR              1:23.27    1:23.78        
 10 Hsieh, Ethan        11 UN-LI-MR             1:22.73    1:24.26        
 11 Landgraf, Tim       11 MPNY-MR              1:24.00    1:24.43        
 12 Lugo, Aron R        12 Express Swimming-MR  1:21.71    1:24.78        
 13 Khoruzhik, Denis    12 MPNY-MR              1:27.98    1:25.21        
 14 LaBianca, Jack B    12 Express Swimming-MR  1:27.67    1:26.04        
 15 Andersen, Frankie   12 SSC-MR               1:28.49    1:26.62        
 16 Sansano, Matthew A  11 Express Swimming-MR  1:25.73    1:26.90        
 17 Preobrazhensky, Da  11 MPNY-MR              1:26.32    1:27.03        
 18 Savchuk, Michael    11 Shy-Mr-MR            1:26.49    1:27.59        
 19 Tsai, Leonardo      12 SSC-MR               1:23.00    1:27.84        
 20 Gibbs, Owen T       11 Express Swimming-MR  1:35.35    1:28.00        
 21 Fine, Evan          12 AGUA-MR              1:27.49    1:28.39        
 22 Mollica, Christian  12 Express Swimming-MR  1:30.26    1:28.53        
 23 Rivera, Gabriel J   12 EAST-MR              1:41.13    1:28.98        
 24 Gill, George Erich  11 AGUA-MR              1:30.26    1:29.03        
 25 Gold, Fillip        12 MPNY-MR              1:29.00    1:30.95        
 26 Abramov, Ethan      12 Shy-Mr-MR            1:33.08    1:32.90        
 27 Thayer, Philip      11 EAST-MR              1:40.08    1:36.13        
 28 Adeishvili, Luca    12 Shy-Mr-MR            1:38.61    1:36.15        
 29 Weingarten, Trista  11 CSDC-MR              1:39.86    1:36.25        
 30 Agarunov, Michael   12 Shy-Mr-MR            1:40.00    1:38.69        
 31 Harrilal, Ayden B   11 Express Swimming-MR  1:35.60    1:39.47        
 32 Racz, Theodore R    12 RA-MR                2:00.00    1:39.83        
 33 Payne, Tristan A    11 RA-MR                1:41.19    1:39.87        
 34 Tung, Wesley S      11 QNS-MR               1:36.75    1:40.71        
 35 Jhong, Ethan        11 Express Swimming-MR  1:29.48    1:42.14        
 36 Apat, Joseph R      11 Express Swimming-MR  1:38.61    1:43.09        
 37 Olsen, Luke D       12 CSDC-MR              1:46.75    1:45.72        
 38 Ortof, Max L        12 Express Swimming-MR  1:44.24    1:45.75        
 39 Stern, Charlie I    11 AGUA-MR              1:49.13    1:48.73        
 40 Davydov, Michael G  12 Shy-Mr-MR            2:00.01    2:05.14        
 41 Toor, Kabir S       11 Express Swimming-MR  2:11.75    2:14.08        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sacca, David J      12 AGUA-MR                39.10      37.05        
  2 Zhang, Eric K       12 AGUA-MR                38.77      37.93        
  3 Zhang, Dylan Y      12 AGUA-MR                40.30      38.61        
  4 Rasquinha, Rohit A  12 Express Swimming-MR    40.64      40.65        
  5 Moy, Jason N        12 EAST-MR                43.78      40.66        
  6 Tsai, Leonardo      12 SSC-MR                 41.00      40.75        
  7 Cherny, Eric        12 MPNY-MR                41.66      41.18        
  8 Mollica, Christian  12 Express Swimming-MR    41.53      41.43        
  9 Zhao, Colin E       12 FLY-MR                 42.31      42.20        
 10 Lugo, Aron R        12 Express Swimming-MR    43.50      42.96        
 11 Georges, Adelrhany  11 HYB-MR                    NT      43.87        
 12 Larice, Jonathan    12 HYB-MR                 45.07      44.18        
 13 Khoruzhik, Denis    12 MPNY-MR                45.00      44.62        
 14 Lara, Austin F      12 AGUA-MR                47.34      44.71        
 15 Sansano, Matthew A  11 Express Swimming-MR    44.61      45.25        
 16 Leroy, Pierre       11 HYB-MR                 48.57      45.38        
 17 Andersen, Frankie   12 SSC-MR                 45.22      45.61        
 18 Granucci, David     11 SSC-MR                 47.00      46.31        
 19 LaBianca, Jack B    12 Express Swimming-MR    51.92      46.42        
 20 Kravtsov, Andrew    12 MPNY-MR                44.30      46.45        
 21 Su, Sean A          11 QNS-MR                 46.37      46.92        
 22 Nasta, Mike V       12 SSC-MR                 46.39      48.29        
 23 Zhou, Andrew Y      12 FLY-MR                 47.71      49.44        
 24 Lim, James          11 FLY-MR                 48.49      49.64        
 25 Chan, Joshua A      12 FLY-MR                 48.50      49.75        
 26 Rivera, Gabriel J   12 EAST-MR              1:00.51      49.95        
 27 Apat, Joseph R      11 Express Swimming-MR    50.21      50.03        
 28 Abramov, Ethan      12 Shy-Mr-MR              49.66      50.55        
 28 Yoham, Skylar H     12 AGUA-MR                54.59      50.55        
 30 Harrilal, Ayden B   11 Express Swimming-MR    49.37      50.58        
 31 Chan, Wesley        11 FLY-MR                 50.19      51.24        
 32 Ortof, Max L        12 Express Swimming-MR    49.15      51.41        
 33 Chang, Steven R     11 FLY-MR                 51.41      51.68        
 34 Bruno, Addison J    11 GCST-FL                48.00      51.79        
 35 Jhong, Ethan        11 Express Swimming-MR    51.78      52.03        
 36 Weingarten, Trista  11 CSDC-MR                53.28      52.69        
 37 Hsieh, Ethan        11 UN-LI-MR               52.16      52.70        
 38 Stern, Charlie I    11 AGUA-MR                56.31      53.98        
 39 Gibbs, Owen T       11 Express Swimming-MR    57.14      54.20        
 40 Olsen, Luke D       12 CSDC-MR                53.85      54.69        
 41 Adeishvili, Luca    12 Shy-Mr-MR              44.90      56.13        
 42 Davydov, Michael G  12 Shy-Mr-MR              57.35      59.72        
 43 Ho, Liam W          11 FLY-MR               1:04.20    1:00.62        
 44 Giua, Edoardo R     11 WISC-MR              1:04.00    1:04.48        
 45 Toor, Kabir S       11 Express Swimming-MR  1:04.78    1:04.85        
 46 Gill, Vir A         12 Express Swimming-MR  1:32.24    1:12.07        
 -- Kaps, Piotr         12 MPNY-MR                43.79         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 11-12 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sacca, David J      12 AGUA-MR              1:27.18    1:24.45        
  2 Rasquinha, Rohit A  12 Express Swimming-MR  1:30.92    1:28.94        
  3 Mollica, Christian  12 Express Swimming-MR  1:31.07    1:29.41        
  4 Moy, Jason N        12 EAST-MR              1:33.48    1:29.61        
  5 Lugo, Aron R        12 Express Swimming-MR  1:31.71    1:35.75        
  6 Sansano, Matthew A  11 Express Swimming-MR  1:35.12    1:36.06        
  7 Zhao, Colin E       12 FLY-MR               1:35.99    1:36.62        
  8 Saadeddin, Saadedd  11 MPNY-MR              1:33.00    1:36.83        
  9 Georges, Adelrhany  11 HYB-MR                    NT    1:38.37        
 10 Rivkind, Philipp    12 MPNY-MR              1:39.40    1:38.94        
 11 Larice, Jonathan    12 HYB-MR               1:36.73    1:39.64        
 12 Broderick, Patrick  11 Express Swimming-MR  1:39.54    1:41.12        
 13 Kravtsov, Andrew    12 MPNY-MR              1:33.65    1:41.57        
 14 LaBianca, Jack B    12 Express Swimming-MR  1:44.88    1:41.61        
 15 Bibolov, Nick       12 SSC-MR               1:40.54    1:42.31        
 16 Zhou, Andrew Y      12 FLY-MR               1:43.07    1:42.57        
 17 Khal-Laayoun, Yann  12 AGUA-MR              1:42.46    1:42.62        
 18 Savchuk, Michael    11 Shy-Mr-MR            1:42.92    1:42.69        
 19 Granucci, David     11 SSC-MR               1:42.00    1:42.89        
 20 Piver, Daniel       12 EHY-MR               1:42.19    1:43.78        
 21 Scalia, Anthony D   11 SSC-MR               1:41.05    1:44.29        
 22 Martin, Tim J       11 SSC-MR               1:44.06    1:45.55        
 23 Gill, George Erich  11 AGUA-MR              1:43.84    1:46.41        
 24 Leroy, Pierre       11 HYB-MR               1:47.60    1:46.87        
 25 Rivera, Gabriel J   12 EAST-MR              2:14.97    1:48.08        
 26 Abramov, Ethan      12 Shy-Mr-MR            1:47.03    1:48.22        
 27 Agarunov, Michael   12 Shy-Mr-MR            1:44.90    1:48.61        
 28 Bruno, Addison J    11 GCST-FL              1:44.00    1:49.68        
 29 Ortof, Max L        12 Express Swimming-MR  1:45.69    1:49.78        
 30 Jhong, Ethan        11 Express Swimming-MR  1:48.35    1:50.28        
 31 Harrilal, Ayden B   11 Express Swimming-MR  1:46.42    1:50.44        
 32 Hsieh, Ethan        11 UN-LI-MR             1:53.72    1:50.57        
 33 Tung, Wesley S      11 QNS-MR               1:54.95    1:53.33        
 34 Gibbs, Owen T       11 Express Swimming-MR  2:15.43    1:54.55        
 35 Chan, Wesley        11 FLY-MR               1:49.58    1:54.92        
 36 Feuer, David        12 Express Swimming-MR  1:56.63    1:55.20        
 37 Shannon, Dylan M    11 Express Swimming-MR  2:12.24    1:55.70        
 38 Gregory, David      11 Shy-Mr-MR            1:42.90    1:56.50        
 39 Weingarten, Trista  11 CSDC-MR              1:56.26    1:57.16        
 40 D'Alessandro, Jack  12 Express Swimming-MR  2:00.17    1:58.55        
 41 Payne, Tristan A    11 RA-MR                2:00.81    1:59.72        
 42 Racz, Theodore R    12 RA-MR                2:20.00    2:05.20        
 43 Minaker, Brandon    11 MPNY-MR              2:02.30    2:05.60        
 44 Young, Aaron M      11 SSC-MR               2:06.92    2:09.60        
 45 Toor, Kabir S       11 Express Swimming-MR  2:23.12    2:20.59        
 46 Christie, Richard   11 WISC-MR              2:15.53    2:20.96        
 47 Schafer, Jack D     11 WISC-MR              2:33.98    2:28.71        
 
Boys 11-12 50 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Sacca, David J      12 AGUA-MR                32.02      31.52        
  2 Rasquinha, Rohit A  12 Express Swimming-MR    32.18      32.09        
  3 Nunez, Ryan         12 Express Swimming-MR    32.37      32.34        
  4 Cherny, Eric        12 MPNY-MR                38.66      32.41        
  5 DiMaggio, John P    11 MPNY-MR                32.20      32.54        
  6 Lara, Austin F      12 AGUA-MR                33.33      32.94        
  7 Moy, Jason N        12 EAST-MR                34.30      33.05        
  8 LaBianca, Jack B    12 Express Swimming-MR    35.18      34.08        
  9 Lebedinets, Ruslan  12 Shy-Mr-MR              33.30      34.20        
 10 Landgraf, Tim       11 MPNY-MR                34.06      34.36        
 11 Nasta, Mike V       12 SSC-MR                 33.50      34.66        
 12 Chang, Steven R     11 FLY-MR                 34.65      34.77        
 13 Granucci, David     11 SSC-MR                 35.97      34.97        
 14 Andersen, Frankie   12 SSC-MR                 35.80      35.22        
 15 Su, Sean A          11 QNS-MR                 35.79      35.36        
 16 Tsai, Leonardo      12 SSC-MR                 36.00      36.02        
 17 Lugo, Aron R        12 Express Swimming-MR    35.19      36.06        
 18 Larice, Jonathan    12 HYB-MR                 37.12      36.28        
 19 Yoham, Skylar H     12 AGUA-MR                36.16      36.30        
 20 Graullera, Cassiel  12 AGUA-MR                58.10      37.30        
 21 Kaps, Piotr         12 MPNY-MR                43.89      37.40        
 22 Sansano, Matthew A  11 Express Swimming-MR    38.51      37.69        
 23 Zhao, Colin E       12 FLY-MR                 40.71      38.60        
 24 Leroy, Pierre       11 HYB-MR                 39.14      38.64        
 25 Chan, Joshua A      12 FLY-MR                 37.90      39.05        
 26 Kravtsov, Andrew    12 MPNY-MR                37.89      39.07        
 27 Preobrazhensky, Da  11 MPNY-MR                37.86      39.47        
 28 Savchuk, Michael    11 Shy-Mr-MR              38.03      40.04        
 29 Bruno, Addison J    11 GCST-FL                47.00      41.51        
 30 Lim, James          11 FLY-MR                 41.20      41.53        
 31 Fine, Evan          12 AGUA-MR                42.13      41.82        
 32 Zhou, Andrew Y      12 FLY-MR                 40.73      42.53        
 33 Gold, Fillip        12 MPNY-MR                49.06      42.70        
 34 Racz, Theodore R    12 RA-MR                1:00.00      42.90        
 35 Mollica, Christian  12 Express Swimming-MR    39.87      43.18        
 36 Tung, Wesley S      11 QNS-MR                 46.12      43.86        
 37 Agarunov, Michael   12 Shy-Mr-MR              42.90      43.91        
 38 Hsieh, Ethan        11 UN-LI-MR               43.23      44.44        
 39 Georges, Adelrhany  11 HYB-MR                    NT      44.85        
 40 Harrilal, Ayden B   11 Express Swimming-MR    44.93      45.85        
 41 Thayer, Philip      11 EAST-MR                52.12      45.87        
 42 Jhong, Ethan        11 Express Swimming-MR    42.11      46.22        
 43 Gibbs, Owen T       11 Express Swimming-MR    45.43      48.91        
 44 Payne, Tristan A    11 RA-MR                  49.13      49.26        
 45 Ortof, Max L        12 Express Swimming-MR    49.97      49.70        
 46 Apat, Joseph R      11 Express Swimming-MR    47.45      49.96        
 47 Chan, Wesley        11 FLY-MR                 51.40      52.16        
 48 Giua, Edoardo R     11 WISC-MR                59.01    1:01.67        
 49 Gill, Vir A         12 Express Swimming-MR  1:31.55    1:06.03        
 -- Saadeddin, Saadedd  11 MPNY-MR                33.41         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 11-12 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Lara, Austin F      12 AGUA-MR              1:16.97    1:13.02        
  2 DiMaggio, John P    11 MPNY-MR              1:13.72    1:14.78        
  3 Saadeddin, Saadedd  11 MPNY-MR              1:14.55    1:14.81        
  4 Tamang, Tenzin N    12 EHY-MR               1:16.06    1:17.33        
  5 LaBianca, Jack B    12 Express Swimming-MR  1:23.12    1:19.28        
  6 Su, Sean A          11 QNS-MR               1:22.50    1:20.43        
  7 Bibolov, Nick       12 SSC-MR               1:20.09    1:21.24        
  8 Larice, Jonathan    12 HYB-MR               1:30.01    1:21.53        
  9 Moy, Jason N        12 EAST-MR              1:21.73    1:21.91        
 10 Lugo, Aron R        12 Express Swimming-MR  1:39.28    1:22.23        
 11 Chang, Steven R     11 FLY-MR               1:22.65    1:22.59        
 12 Cherny, Eric        12 MPNY-MR              1:27.64    1:23.60        
 13 Andersen, Frankie   12 SSC-MR               1:23.90    1:25.07        
 14 Granucci, David     11 SSC-MR               1:28.75    1:26.38        
 15 Khoruzhik, Denis    12 MPNY-MR              1:29.00    1:26.80        
 16 Yoham, Skylar H     12 AGUA-MR              1:35.43    1:26.99        
 17 Blinov, Alex        11 Shy-Mr-MR            1:30.00    1:27.21        
 18 Scalia, Anthony D   11 SSC-MR               1:26.53    1:27.64        
 19 Sansano, Matthew A  11 Express Swimming-MR  1:26.59    1:28.07        
 20 Kravtsov, Andrew    12 MPNY-MR              1:25.09    1:29.49        
 21 Rivkind, Philipp    12 MPNY-MR              1:31.29    1:32.61        
 22 Lim, James          11 FLY-MR               1:33.30    1:33.17        
 23 Thayer, Philip      11 EAST-MR              1:45.00    1:35.76        
 24 Bruno, Addison J    11 GCST-FL              1:42.00    1:36.57        
 25 Preobrazhensky, Da  11 MPNY-MR              1:27.64    1:36.97        
 26 Hsieh, Ethan        11 UN-LI-MR             1:34.67    1:37.34        
 27 Batiashvilli, Saba  11 MPNY-MR              1:38.72    1:39.17        
 28 Kaps, Piotr         12 MPNY-MR              1:30.38    1:40.16        
 29 Martin, Tim J       11 SSC-MR               1:43.55    1:42.10        
 30 Racz, Theodore R    12 RA-MR                2:00.00    1:44.17        
 31 Olsen, Luke D       12 CSDC-MR                   NT    1:44.74        
 32 Weingarten, Trista  11 CSDC-MR              2:24.39    1:46.23        
 33 Harrilal, Ayden B   11 Express Swimming-MR  1:43.43    1:47.13        
 34 Mogenis, Jake T     12 FA-MR                     NT    1:49.45        
 35 Jhong, Ethan        11 Express Swimming-MR  1:47.47    2:04.09        
 36 Young, Aaron M      11 SSC-MR               2:08.00    2:18.03        
 -- Leroy, Pierre       11 HYB-MR               1:32.94         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 13-14 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ang, Jake           14 Express Swimming-MR    25.91      26.01        
  2 Griffin, Trevor T   14 Express Swimming-MR    26.62      26.53        
  3 Karinsky, Sandon A  14 UN-QN-MR               25.73      26.55        
  4 O'Sullivan, Oisin   14 SSC-MR                 27.59      26.79        
  5 Radkov, Nick S      14 MPNY-MR                27.76      27.11        
  6 Law, Ethan          14 MPNY-MR                26.98      27.13        
  7 Genna, Frank        14 Express Swimming-MR    26.80      27.67        
  8 Whang, Justin       13 Express Swimming-MR    28.02      27.81        
  9 Revis, Malone J     14 MJCC-CT                31.24      27.82        
 10 Schafer, Justin T   13 FLY-MR                 27.83      27.84        
 11 Henao, Danny        14 CSDC-MR                29.91      27.92        
 12 Shannon, Ryan J     14 Express Swimming-MR    27.67      27.93        
 13 Madden, Sean M      14 QNS-MR                 28.33      27.97        
 14 Pragnell, Tristan   13 AGUA-MR                28.36      28.20        
 15 Kim, Christopher B  13 AGUA-MR                30.81      28.26        
 16 Chen, Joseph        13 Express Swimming-MR    28.46      28.27        
 17 Wone, Brandon M     14 SSC-MR                 27.83      28.33        
 18 Martinez, Cameron   14 FA-MR                     NT      28.34        
 19 Kvasnitskiy, Nikit  14 MPNY-MR                28.47      28.40        
 20 Neugebauer, Caleb   14 Express Swimming-MR    28.68      28.47        
 21 Quiceno, Sebastian  14 SSC-MR                 30.00      28.64        
 22 Kratchman, Elijah   13 AGUA-MR                29.68      28.80        
 23 Munro, Parker M     14 MJCC-CT                30.48      28.83        
 24 Giardinelli, Matth  13 Express Swimming-MR    28.94      28.85        
 25 Wan, Osmond T       14 QNS-MR                 29.24      28.86        
 26 Yasinov, Zachary    13 Express Swimming-MR    28.72      28.93        
 27 Lee, Alexander G    14 FLY-MR                 29.09      28.95        
 28 Chen, Ethan         13 Express Swimming-MR    29.07      28.96        
 29 Kapinos, Arthur     13 Express Swimming-MR    30.01      29.05        
 30 Rice, Maverick D    14 CSDC-MR                30.10      29.28        
 31 Chang, Matthew      13 Express Swimming-MR    29.40      29.31        
 32 Chen, Darian        14 QNS-MR                 30.06      29.39        
 33 Sherry, Gavin       13 MJCC-CT                30.90      29.43        
 34 LU, Michael D       13 Express Swimming-MR    29.42      29.52        
 35 Liu, Timothy C      14 QNS-MR                 29.17      29.58        
 36 Musheyev, Iliya     14 QNS-MR                 28.91      29.64        
 37 Zheng, Edwin        14 FLY-MR                 30.22      29.68        
 38 Xu, Daniel          14 RA-MR                  29.94      29.70        
 39 Yoon, Henri         13 Express Swimming-MR    30.33      29.77        
 40 Min, Christopher K  14 FLY-MR                 29.95      29.78        
 41 Tang, Erik          14 Express Swimming-MR    29.85      29.88        
 41 Reilly, Christophe  13 Express Swimming-MR    29.78      29.88        
 43 Naing, Ko Ko M      14 MPNY-MR                29.79      29.98        
 44 Zhang, David D      13 Express Swimming-MR    30.49      29.99        
 45 Goodman, Jonah B    13 Express Swimming-MR    30.63      30.15        
 46 Zammit, Michael C   13 Express Swimming-MR    30.74      30.74        
 47 Jeong, Eugene       13 QNS-MR                 31.50      31.11        
 48 Gomez, Kevin S      14 FLY-MR                 31.43      31.14        
 49 Ehret, Andrew T     13 LVA-MA                 30.23      31.22        
 50 Burke, Ryan         14 FLY-MR                 32.01      31.45        
 51 LiBASSI, Connor T   13 Express Swimming-MR    30.91      31.47        
 52 Kostyatnikov, Mich  13 AGUA-MR                31.41      31.91        
 53 Tung, Nicholas E    14 QNS-MR                 32.31      31.96        
 54 More, Yash B        13 AGUA-MR                33.78      32.13        
 55 Lee, Ryan A         13 FLY-MR                 31.87      32.18        
 56 Linn, George        13 FLY-MR                 32.27      32.20        
 57 Tirado, Robert      14 CSDC-MR                34.67      32.52        
 58 Plaza, Sebastian T  13 Express Swimming-MR    32.87      32.78        
 59 Juang, Andrew       13 FLY-MR                 32.32      32.83        
 60 MO, David           13 Express Swimming-MR    32.31      32.87        
 61 Fischer, Kenny S    14 Express Swimming-MR    33.70      33.72        
 62 Calderon, Xavier    13 FLY-MR                 33.55      33.84        
 63 Polley, Aidan J     13 CSDC-MR                33.52      34.14        
 63 Olsen, Luke E       13 FA-MR                  35.91      34.14        
 65 Elling, Connor      13 HYB-MR                 34.55      34.21        
 66 Redfearn, Cameron   14 Express Swimming-MR       NT      34.23        
 67 Genna, John C       14 Express Swimming-MR    34.60      34.35        
 68 Viollis, Michael    13 SSC-MR                 35.00      35.51        
 69 Santamaria, Christ  13 FLY-MR                 34.40      35.78        
 70 Turgut, Alp S       14 UN-LI-MR                  NT      38.04        
 71 German, Daniel N    13 Express Swimming-MR    37.60      39.29        
 72 Schwartz, Owen M    13 Express Swimming-MR    40.76      40.13        
 73 Mulakandov, Ariel   13 QNS-MR                 43.61      45.03        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Ang, Jake           14 Express Swimming-MR    58.18      57.36        
  2 Griffin, Trevor T   14 Express Swimming-MR    57.74      57.77        
  3 Radkov, Nick S      14 MPNY-MR                58.97      58.01        
  4 Revis, Malone J     14 MJCC-CT              1:02.01    1:00.43        
  5 Pragnell, Tristan   13 AGUA-MR                59.96    1:00.79        
  6 Whang, Justin       13 Express Swimming-MR  1:00.43    1:00.90        
  7 Chen, Joseph        13 Express Swimming-MR  1:02.92    1:01.73        
  8 Wone, Brandon M     14 SSC-MR               1:01.35    1:02.06        
  9 Walsh, Patrick C    14 Express Swimming-MR  1:03.63    1:02.31        
 10 Espinal, Joseph E   13 FLY-MR               1:03.18    1:02.62        
 11 Giardinelli, Matth  13 Express Swimming-MR  1:03.89    1:02.65        
 12 Martinez, Cameron   14 FA-MR                     NT    1:02.70        
 13 Yasinov, Zachary    13 Express Swimming-MR  1:03.17    1:02.91        
 14 Neugebauer, Caleb   14 Express Swimming-MR  1:03.15    1:03.08        
 15 Chang, Matthew      13 Express Swimming-MR  1:03.27    1:03.13        
 16 Rice, Maverick D    14 CSDC-MR              1:04.48    1:03.22        
 17 Liu, Timothy C      14 QNS-MR               1:05.80    1:03.28        
 18 LU, Michael D       13 Express Swimming-MR  1:03.18    1:03.41        
 19 Reilly, Christophe  13 Express Swimming-MR  1:04.71    1:03.49        
 20 Lee, Alexander G    14 FLY-MR               1:04.99    1:03.57        
 21 Jardeleza, Gerard   14 WISC-MR              1:05.55    1:03.78        
 22 Shannon, Ryan J     14 Express Swimming-MR  1:00.88    1:03.80        
 23 Kratchman, Elijah   13 AGUA-MR              1:06.07    1:03.96        
 24 Chen, Ethan         13 Express Swimming-MR  1:07.25    1:03.97        
 25 Kapinos, Arthur     13 Express Swimming-MR  1:03.70    1:04.12        
 26 Wan, Osmond T       14 QNS-MR               1:04.91    1:04.23        
 27 Quiceno, Sebastian  14 SSC-MR               1:05.00    1:04.39        
 28 Yoon, Henri         13 Express Swimming-MR  1:05.01    1:04.58        
 29 Sherry, Gavin       13 MJCC-CT              1:08.45    1:04.69        
 30 Goodman, Jonah B    13 Express Swimming-MR  1:06.15    1:04.96        
 31 Zhang, David D      13 Express Swimming-MR  1:06.05    1:05.21        
 32 Fonseca, Casey      13 WISC-MR              1:12.62    1:05.50        
 33 Powell, Brett       14 WISC-MR              1:11.21    1:05.86        
 34 Stanzione, Jonatha  14 CSDC-MR              1:08.10    1:06.02        
 35 Genna, Frank        14 Express Swimming-MR  1:01.35    1:06.13        
 36 McClung, Max M      13 RA-MR                1:06.54    1:07.46        
 37 Zammit, Michael C   13 Express Swimming-MR  1:07.89    1:07.49        
 38 Llewellyn, James    13 CSDC-MR              1:08.29    1:07.90        
 39 Baboff, Mitch       13 MJCC-CT              1:13.81    1:08.09        
 40 Murugaverl, Aadhit  13 Express Swimming-MR  1:08.48    1:08.18        
 41 Vias, Javier        14 HYB-MR               1:08.06    1:08.20        
 42 LiBASSI, Connor T   13 Express Swimming-MR  1:09.45    1:08.65        
 43 Sargeant, Zaire     14 QNS-MR               1:10.00    1:09.05        
 44 More, Yash B        13 AGUA-MR              1:12.69    1:12.08        
 45 Linn, George        13 FLY-MR               1:12.48    1:12.73        
 46 Burke, Ryan         14 FLY-MR               1:10.17    1:13.05        
 47 Fischer, Kenny S    14 Express Swimming-MR  1:20.13    1:14.63        
 48 Genna, John C       14 Express Swimming-MR  1:18.45    1:15.57        
 49 MO, David           13 Express Swimming-MR  1:16.09    1:15.92        
 50 Polley, Aidan J     13 CSDC-MR              1:16.91    1:16.67        
 51 Plaza, Sebastian T  13 Express Swimming-MR  1:16.00    1:17.36        
 52 Spameni, Nicholas   13 CSDC-MR                   NT    1:19.71        
 53 Elling, Connor      13 HYB-MR               1:21.38    1:21.59        
 54 Redfearn, Cameron   14 Express Swimming-MR       NT    1:25.19        
 55 Wisniewski, John T  13 MPNY-MR              1:24.85    1:26.18        
 56 Fehn, Matthew J     13 CSDC-MR              1:29.46    1:31.29        
 57 Schwartz, Owen M    13 Express Swimming-MR  1:34.62    1:31.70        
 58 Mulakandov, Ariel   13 QNS-MR               1:39.49    1:36.72        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S      14 MPNY-MR              2:09.13    2:07.03        
                1:01.81   2:07.03 (1:05.22)                                        
  2 Ang, Jake           14 Express Swimming-MR  2:07.92    2:07.09        
                1:00.82   2:07.09 (1:06.27)                                        
  3 Whang, Justin       13 Express Swimming-MR  2:08.73    2:08.84        
                1:03.80   2:08.84 (1:05.04)                                        
  4 Griffin, Trevor T   14 Express Swimming-MR  2:06.33    2:09.61        
                1:01.55   2:09.61 (1:08.06)                                        
  5 Karinsky, Sandon A  14 UN-QN-MR             2:13.14    2:11.00        
                1:04.26   2:11.00 (1:06.74)                                        
  6 Chen, Joseph        13 Express Swimming-MR  2:13.35    2:13.30        
                1:05.36   2:13.30 (1:07.94)                                        
  7 Revis, Malone J     14 MJCC-CT              2:22.12    2:14.16        
                1:04.59   2:14.16 (1:09.57)                                        
  8 Chang, Matthew      13 Express Swimming-MR  2:14.17    2:14.17        
                1:04.79   2:14.17 (1:09.38)                                        
  9 Pragnell, Tristan   13 AGUA-MR              2:13.51    2:14.48        
                1:04.07   2:14.48 (1:10.41)                                        
 10 Law, Ethan          14 MPNY-MR              2:16.26    2:15.04        
                1:04.53   2:15.04 (1:10.51)                                        
 11 Wone, Brandon M     14 SSC-MR               2:14.15    2:15.91        
                1:05.57   2:15.91 (1:10.34)                                        
 12 LU, Michael D       13 Express Swimming-MR  2:15.06    2:15.93        
                1:06.34   2:15.93 (1:09.59)                                        
 13 Yoon, Henri         13 Express Swimming-MR  2:31.21    2:16.59        
                1:04.76   2:16.59 (1:11.83)                                        
 14 Yasinov, Zachary    13 Express Swimming-MR  2:17.64    2:16.92        
                1:07.20   2:16.92 (1:09.72)                                        
 15 Kapinos, Arthur     13 Express Swimming-MR  2:18.40    2:17.15        
                1:05.48   2:17.15 (1:11.67)                                        
 16 Shannon, Ryan J     14 Express Swimming-MR  2:13.20    2:17.29        
                1:05.43   2:17.29 (1:11.86)                                        
 17 Liu, Timothy C      14 QNS-MR               2:17.66    2:17.61        
                1:06.86   2:17.61 (1:10.75)                                        
 18 Giardinelli, Matth  13 Express Swimming-MR  2:17.63    2:17.70        
                1:07.26   2:17.70 (1:10.44)                                        
 19 McClung, Max M      13 RA-MR                2:23.16    2:19.32        
                1:08.82   2:19.32 (1:10.50)                                        
 20 Quiceno, Sebastian  14 SSC-MR               2:22.00    2:19.33        
                1:06.73   2:19.33 (1:12.60)                                        
 21 Neugebauer, Caleb   14 Express Swimming-MR  2:20.30    2:19.63        
                1:06.17   2:19.63 (1:13.46)                                        
 22 Goodman, Jonah B    13 Express Swimming-MR  2:21.49    2:19.96        
                1:07.96   2:19.96 (1:12.00)                                        
 23 Espinal, Joseph E   13 FLY-MR               2:20.65    2:20.40        
                1:08.01   2:20.40 (1:12.39)                                        
 24 Chan, Matthew       14 QNS-MR               2:17.04    2:20.54        
                1:07.18   2:20.54 (1:13.36)                                        
 25 Kim, Christopher B  13 AGUA-MR              2:22.46    2:20.59        
                1:08.13   2:20.59 (1:12.46)                                        
 26 Rice, Maverick D    14 CSDC-MR              2:22.53    2:21.08        
                1:07.42   2:21.08 (1:13.66)                                        
 26 Kratchman, Elijah   13 AGUA-MR              2:26.93    2:21.08        
                1:06.72   2:21.08 (1:14.36)                                        
 28 Lee, Alexander G    14 FLY-MR               2:21.04    2:21.33        
                1:08.20   2:21.33 (1:13.13)                                        
 29 Reilly, Christophe  13 Express Swimming-MR  2:21.61    2:21.61        
                1:08.76   2:21.61 (1:12.85)                                        
 30 Sherry, Gavin       13 MJCC-CT              2:26.86    2:21.70        
                1:08.81   2:21.70 (1:12.89)                                        
 31 Chen, Darian        14 QNS-MR               2:25.15    2:21.75        
                1:09.82   2:21.75 (1:11.93)                                        
 32 Jeong, Eugene       13 QNS-MR               2:23.26    2:22.28        
                1:09.84   2:22.28 (1:12.44)                                        
 33 Zhang, David D      13 Express Swimming-MR  2:25.09    2:22.41        
                1:07.92   2:22.41 (1:14.49)                                        
 34 Chen, Ethan         13 Express Swimming-MR  2:27.20    2:22.80        
                1:08.01   2:22.80 (1:14.79)                                        
 35 Jardeleza, Gerard   14 WISC-MR              2:23.49    2:22.81        
                1:07.15   2:22.81 (1:15.66)                                        
 36 Wan, Osmond T       14 QNS-MR               2:26.54    2:23.10        
                1:08.78   2:23.10 (1:14.32)                                        
 37 Martinez, Cameron   14 FA-MR                     NT    2:24.07        
                1:08.69   2:24.07 (1:15.38)                                        
 38 Anich, Thomas W     14 FLY-MR               2:22.15    2:24.26        
                1:09.93   2:24.26 (1:14.33)                                        
 39 Stanzione, Jonatha  14 CSDC-MR              2:28.35    2:24.62        
                1:08.89   2:24.62 (1:15.73)                                        
 40 Powell, Brett       14 WISC-MR              2:36.33    2:26.80        
                1:10.77   2:26.80 (1:16.03)                                        
 41 Camaev, Sasha V     14 MPNY-MR              2:23.68    2:27.47        
                1:11.56   2:27.47 (1:15.91)                                        
 42 LiBASSI, Connor T   13 Express Swimming-MR  2:26.19    2:28.36        
                1:10.66   2:28.36 (1:17.70)                                        
 43 DiMaggio, Joe R     14 MPNY-MR              2:24.13    2:28.64        
                1:09.42   2:28.64 (1:19.22)                                        
 44 Zoota, David H      13 EAST-MR              2:30.94    2:28.91        
                1:10.68   2:28.91 (1:18.23)                                        
 45 Xu, Daniel          14 RA-MR                2:26.66    2:29.59        
                1:09.15   2:29.59 (1:20.44)                                        
 46 Llewellyn, James    13 CSDC-MR              2:32.13    2:29.89        
                1:14.64   2:29.89 (1:15.25)                                        
 47 Ustymenko, Vlad     13 Shy-Mr-MR            2:27.89    2:29.93        
                1:09.67   2:29.93 (1:20.26)                                        
 48 Yu, Stanley         14 MPNY-MR              2:31.39    2:30.76        
                1:10.71   2:30.76 (1:20.05)                                        
 49 Schafer, Justin T   13 FLY-MR               2:31.19    2:31.10        
                1:13.99   2:31.10 (1:17.11)                                        
 50 Tung, Nicholas E    14 QNS-MR               2:26.61    2:31.55        
                1:13.41   2:31.55 (1:18.14)                                        
 51 More, Yash B        13 AGUA-MR              2:34.42    2:32.45        
                1:13.91   2:32.45 (1:18.54)                                        
 52 Zheng, Edwin        14 FLY-MR               2:34.19    2:32.61        
                1:13.05   2:32.61 (1:19.56)                                        
 53 Tang, Erik          14 Express Swimming-MR  3:17.66    2:35.14        
                1:11.40   2:35.14 (1:23.74)                                        
 54 Kuznetsov, Gregory  13 MPNY-MR              2:33.36    2:37.24        
                1:17.00   2:37.24 (1:20.24)                                        
 55 Linn, George        13 FLY-MR               2:40.59    2:37.31        
                1:14.71   2:37.31 (1:22.60)                                        
 56 Olsen, Luke E       13 FA-MR                2:47.58    2:37.41        
                1:17.16   2:37.41 (1:20.25)                                        
 57 Gomez, Kevin S      14 FLY-MR               2:35.30    2:37.88        
                1:17.41   2:37.88 (1:20.47)                                        
 58 Fischer, Kenny S    14 Express Swimming-MR  2:44.48    2:41.38        
                1:18.63   2:41.38 (1:22.75)                                        
 59 MO, David           13 Express Swimming-MR  2:42.50    2:41.58        
                1:18.05   2:41.58 (1:23.53)                                        
 60 Musheyev, Iliya     14 QNS-MR                    NT    2:42.36        
                1:19.87   2:42.36 (1:22.49)                                        
 61 Mendoza, Angel      13 HYB-MR               2:40.35    2:44.83        
                  20.46   2:44.83 (2:24.37)                                        
 62 Juang, Andrew       13 FLY-MR               2:51.90    2:45.27        
                1:20.94   2:45.27 (1:24.33)                                        
 63 Polley, Aidan J     13 CSDC-MR              2:47.12    2:46.03        
                1:21.00   2:46.03 (1:25.03)                                        
 64 Titarenko, Valenty  14 Shy-Mr-MR            2:31.00    2:47.79        
                1:18.16   2:47.79 (1:29.63)                                        
 65 Bohl, Andrew C      13 CSDC-MR                   NT    2:50.48        
                1:21.37   2:50.48 (1:29.11)                                        
 66 Santamaria, Christ  13 FLY-MR               2:52.15    2:51.18        
                1:20.58   2:51.18 (1:30.60)                                        
 67 Redfearn, Cameron   14 Express Swimming-MR       NT    2:58.90        
                1:27.43   2:58.90 (1:31.47)                                        
 68 Elling, Connor      13 HYB-MR               3:06.66    3:15.77        
                1:36.75   3:15.77 (1:39.02)                                        
 69 Schwartz, Owen M    13 Express Swimming-MR       NT    3:16.59        
                1:31.17   3:16.59 (1:45.42)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whang, Justin       13 Express Swimming-MR  1:07.91    1:06.99        
  2 Shannon, Ryan J     14 Express Swimming-MR  1:09.26    1:07.80        
  3 Kim, Christopher B  13 AGUA-MR              1:09.26    1:09.01        
  4 LU, Michael D       13 Express Swimming-MR  1:11.08    1:10.80        
  5 Griffin, Trevor T   14 Express Swimming-MR  1:10.90    1:10.89        
  6 Diano, Andrew J     13 FA-MR                1:12.02    1:11.47        
  7 Spina, Andrew M     14 SSC-MR               1:13.82    1:11.56        
  8 Yoon, Henri         13 Express Swimming-MR  1:23.66    1:12.24        
  9 Karinsky, Sandon A  14 UN-QN-MR             1:10.46    1:12.36        
 10 Goodman, Jonah B    13 Express Swimming-MR  1:12.97    1:12.51        
 11 Wan, Osmond T       14 QNS-MR               1:15.26    1:12.80        
 12 Yasinov, Zachary    13 Express Swimming-MR  1:12.16    1:13.16        
 13 Law, Ethan          14 MPNY-MR              1:11.93    1:13.24        
 14 Martinez, Cameron   14 FA-MR                     NT    1:13.32        
 15 Chang, Matthew      13 Express Swimming-MR  1:15.68    1:13.48        
 16 Revis, Malone J     14 MJCC-CT              1:24.52    1:13.72        
 17 Chen, Joseph        13 Express Swimming-MR  1:14.54    1:14.71        
 18 Ang, Jake           14 Express Swimming-MR  1:12.11    1:14.88        
 19 Jeong, Eugene       13 QNS-MR               1:16.02    1:15.57        
 20 Zhang, David D      13 Express Swimming-MR  1:16.83    1:15.79        
 21 Zoota, David H      13 EAST-MR              1:16.77    1:16.04        
 22 Kratchman, Elijah   13 AGUA-MR              1:16.56    1:16.12        
 23 Reilly, Christophe  13 Express Swimming-MR  1:15.64    1:16.26        
 24 LiBASSI, Connor T   13 Express Swimming-MR  1:17.26    1:16.89        
 25 Chen, Ethan         13 Express Swimming-MR  1:15.76    1:17.04        
 26 Llewellyn, James    13 CSDC-MR              1:25.23    1:17.26        
 27 Kapinos, Arthur     13 Express Swimming-MR  1:17.21    1:17.29        
 28 Liu, Timothy C      14 QNS-MR               1:22.21    1:17.44        
 29 Neugebauer, Caleb   14 Express Swimming-MR  1:17.92    1:17.64        
 29 Quiceno, Sebastian  14 SSC-MR               1:17.00    1:17.64        
 29 Jardeleza, Gerard   14 WISC-MR              1:19.81    1:17.64        
 32 Baboff, Mitch       13 MJCC-CT              1:32.44    1:17.70        
 33 Stanzione, Jonatha  14 CSDC-MR              1:17.70    1:17.73        
 34 Powell, Brett       14 WISC-MR              1:24.28    1:17.90        
 35 DiMaggio, Joe R     14 MPNY-MR              1:16.56    1:17.98        
 36 Henao, Danny        14 CSDC-MR              1:24.27    1:18.12        
 37 Espinal, Joseph E   13 FLY-MR               1:23.93    1:18.46        
 38 Giardinelli, Matth  13 Express Swimming-MR  1:18.42    1:18.85        
 39 Xu, Daniel          14 RA-MR                1:18.52    1:19.01        
 40 Chen, Darian        14 QNS-MR               1:21.18    1:19.66        
 41 Munro, Parker M     14 MJCC-CT              1:38.83    1:19.70        
 42 Ustymenko, Vlad     13 Shy-Mr-MR            1:17.71    1:19.74        
 43 Musheyev, Iliya     14 QNS-MR               1:22.15    1:20.11        
 44 Gomez, Kevin S      14 FLY-MR               1:19.19    1:20.16        
 45 Camaev, Sasha V     14 MPNY-MR              1:20.36    1:20.47        
 45 Yu, Stanley         14 MPNY-MR              1:22.00    1:20.47        
 47 Min, Christopher K  14 FLY-MR               1:18.61    1:20.53        
 48 More, Yash B        13 AGUA-MR              1:24.99    1:21.63        
 49 Juang, Andrew       13 FLY-MR               1:23.71    1:22.11        
 50 Mendoza, Angel      13 HYB-MR               1:22.90    1:22.30        
 51 Rice, Maverick D    14 CSDC-MR              1:31.37    1:24.14        
 52 Tung, Nicholas E    14 QNS-MR               1:20.75    1:24.38        
 53 Kuznetsov, Gregory  13 MPNY-MR              1:21.50    1:24.50        
 54 Sherry, Gavin       13 MJCC-CT              1:35.99    1:25.26        
 55 Titarenko, Valenty  14 Shy-Mr-MR            1:33.33    1:25.87        
 56 Linn, George        13 FLY-MR               1:28.89    1:26.27        
 57 Chan, Matthew       14 QNS-MR               1:21.75    1:26.52        
 58 Olsen, Luke E       13 FA-MR                1:30.95    1:27.33        
 59 Tang, Erik          14 Express Swimming-MR  1:37.49    1:27.58        
 60 Fischer, Kenny S    14 Express Swimming-MR  1:31.58    1:31.40        
 61 Bohl, Andrew C      13 CSDC-MR                   NT    1:34.02        
 62 MO, David           13 Express Swimming-MR  1:32.84    1:34.32        
 63 Polley, Aidan J     13 CSDC-MR              1:36.01    1:36.89        
 64 Redfearn, Cameron   14 Express Swimming-MR       NT    1:37.88        
 65 Santamaria, Christ  13 FLY-MR               1:38.60    1:38.09        
 66 Schwartz, Owen M    13 Express Swimming-MR  1:40.22    1:39.71        
 67 Elling, Connor      13 HYB-MR               1:37.34    1:41.96        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S      14 MPNY-MR              2:22.60    2:20.55        
                1:09.98   2:20.55 (1:10.57)                                        
  2 Whang, Justin       13 Express Swimming-MR  2:20.65    2:21.39        
                1:10.69   2:21.39 (1:10.70)                                        
  3 Pragnell, Tristan   13 AGUA-MR              2:22.94    2:22.57        
                1:09.82   2:22.57 (1:12.75)                                        
  4 Madden, Sean M      14 QNS-MR               2:23.78    2:23.35        
                1:09.66   2:23.35 (1:13.69)                                        
  5 Shannon, Ryan J     14 Express Swimming-MR  2:27.49    2:25.97        
                1:10.26   2:25.97 (1:15.71)                                        
  6 LU, Michael D       13 Express Swimming-MR  2:28.75    2:28.06        
                1:12.48   2:28.06 (1:15.58)                                        
  7 Diano, Andrew J     13 FA-MR                2:31.42    2:30.45        
                1:12.68   2:30.45 (1:17.77)                                        
  8 Karinsky, Sandon A  14 UN-QN-MR                  NT    2:30.83        
                1:13.64   2:30.83 (1:17.19)                                        
  9 Yasinov, Zachary    13 Express Swimming-MR  2:31.77    2:31.62        
                1:14.87   2:31.62 (1:16.75)                                        
 10 Kim, Christopher B  13 AGUA-MR              2:31.01    2:32.08        
                1:13.74   2:32.08 (1:18.34)                                        
 11 Yoon, Henri         13 Express Swimming-MR  2:40.26    2:32.21        
                1:11.89   2:32.21 (1:20.32)                                        
 12 Chen, Joseph        13 Express Swimming-MR  2:34.75    2:32.57        
                1:14.53   2:32.57 (1:18.04)                                        
 13 Law, Ethan          14 MPNY-MR              2:32.25    2:32.85        
                1:14.15   2:32.85 (1:18.70)                                        
 14 Spina, Andrew M     14 SSC-MR               2:37.43    2:34.03        
                1:15.06   2:34.03 (1:18.97)                                        
 15 Martinez, Cameron   14 FA-MR                     NT    2:35.53        
                1:15.75   2:35.53 (1:19.78)                                        
 16 Goodman, Jonah B    13 Express Swimming-MR  2:35.79    2:35.80        
                1:15.54   2:35.80 (1:20.26)                                        
 17 O'Sullivan, Oisin   14 SSC-MR               2:28.00    2:37.28        
                1:15.26   2:37.28 (1:22.02)                                        
 18 Kapinos, Arthur     13 Express Swimming-MR  2:42.68    2:37.96        
                1:17.00   2:37.96 (1:20.96)                                        
 19 Jeong, Eugene       13 QNS-MR               2:40.23    2:39.53        
                1:16.92   2:39.53 (1:22.61)                                        
 20 Zhang, David D      13 Express Swimming-MR  2:41.90    2:41.20        
                1:16.76   2:41.20 (1:24.44)                                        
 21 Wan, Osmond T       14 QNS-MR               2:43.33    2:41.23        
                1:19.95   2:41.23 (1:21.28)                                        
 22 Ehret, Andrew T     13 LVA-MA               2:39.78    2:42.58        
                1:18.07   2:42.58 (1:24.51)                                        
 23 Kratchman, Elijah   13 AGUA-MR              2:52.91    2:42.75        
                1:19.77   2:42.75 (1:22.98)                                        
 24 Neugebauer, Caleb   14 Express Swimming-MR  2:46.68    2:42.77        
                1:17.64   2:42.77 (1:25.13)                                        
 25 Reilly, Christophe  13 Express Swimming-MR  2:42.81    2:43.24        
                1:19.95   2:43.24 (1:23.29)                                        
 26 Kostyatnikov, Mich  13 AGUA-MR              2:50.99    2:43.57        
                1:21.26   2:43.57 (1:22.31)                                        
 27 Quiceno, Sebastian  14 SSC-MR               2:45.00    2:44.16        
                1:21.05   2:44.16 (1:23.11)                                        
 28 LiBASSI, Connor T   13 Express Swimming-MR  2:42.01    2:45.33        
                1:22.85   2:45.33 (1:22.48)                                        
 29 Xu, Daniel          14 RA-MR                2:47.10    2:46.40        
                1:21.23   2:46.40 (1:25.17)                                        
 30 Zheng, Edwin        14 FLY-MR               2:58.24    2:46.50        
                1:20.50   2:46.50 (1:26.00)                                        
 31 Kvasnitskiy, Nikit  14 MPNY-MR              2:47.93    2:47.41        
                1:21.58   2:47.41 (1:25.83)                                        
 32 Gomez, Kevin S      14 FLY-MR               2:50.95    2:47.63        
                1:23.45   2:47.63 (1:24.18)                                        
 33 Connell, Danny P    14 LVA-MA               2:55.33    2:48.06        
                1:22.43   2:48.06 (1:25.63)                                        
 34 Chen, Darian        14 QNS-MR               3:00.55    2:51.49        
                1:23.63   2:51.49 (1:27.86)                                        
 35 Zammit, Michael C   13 Express Swimming-MR  2:51.65    2:51.98        
                1:24.92   2:51.98 (1:27.06)                                        
 36 More, Yash B        13 AGUA-MR              2:58.69    2:54.29        
                1:25.75   2:54.29 (1:28.54)                                        
 37 Naing, Ko Ko M      14 MPNY-MR              2:58.73    2:54.47        
                1:24.10   2:54.47 (1:30.37)                                        
 38 Tung, Nicholas E    14 QNS-MR               2:54.84    2:56.43        
                1:26.14   2:56.43 (1:30.29)                                        
 39 Tirado, Robert      14 CSDC-MR              3:15.16    2:56.88        
                1:25.12   2:56.88 (1:31.76)                                        
 40 Lee, Ryan A         13 FLY-MR               2:55.21    2:59.10        
                1:26.39   2:59.10 (1:32.71)                                        
 41 Plaza, Sebastian T  13 Express Swimming-MR  3:02.02    2:59.97        
                1:28.35   2:59.97 (1:31.62)                                        
 42 Olsen, Luke E       13 FA-MR                3:16.73    3:03.36        
                1:30.81   3:03.36 (1:32.55)                                        
 43 Viollis, Michael    13 SSC-MR               3:12.00    3:03.62        
                1:30.98   3:03.62 (1:32.64)                                        
 44 Genna, John C       14 Express Swimming-MR  3:04.65    3:07.68        
                1:30.13   3:07.68 (1:37.55)                                        
 45 Fischer, Kenny S    14 Express Swimming-MR  3:11.61    3:10.12        
                1:35.30   3:10.12 (1:34.82)                                        
 46 Burke, Ryan         14 FLY-MR               3:15.21    3:11.11        
                3:11.11         3:11.11 ( )                                        
 47 Redfearn, Cameron   14 Express Swimming-MR       NT    3:15.04        
 48 MO, David           13 Express Swimming-MR  3:15.42    3:17.23        
                1:35.79   3:17.23 (1:41.44)                                        
 49 Santamaria, Christ  13 FLY-MR               3:25.75    3:22.40        
                1:40.20   3:22.40 (1:42.20)                                        
 50 Schwartz, Owen M    13 Express Swimming-MR       NT    3:30.10        
                1:42.42   3:30.10 (1:47.68)                                        
 51 Elling, Connor      13 HYB-MR               3:54.18    3:36.35        
                1:44.32   3:36.35 (1:52.03)                                        
 52 German, Daniel N    13 Express Swimming-MR  3:48.76    3:38.41        
                1:46.79   3:38.41 (1:51.62)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whang, Justin       13 Express Swimming-MR  1:13.99    1:14.54        
  2 LiBASSI, Connor T   13 Express Swimming-MR  1:18.21    1:17.45        
  3 Revis, Malone J     14 MJCC-CT              1:25.74    1:17.75        
  4 Liu, Timothy C      14 QNS-MR               1:18.70    1:18.13        
  5 Jeong, Eugene       13 QNS-MR               1:19.65    1:18.61        
  6 Chang, Matthew      13 Express Swimming-MR  1:17.94    1:18.78        
  7 Wan, Osmond T       14 QNS-MR               1:21.81    1:19.62        
  8 Sherry, Gavin       13 MJCC-CT              1:27.82    1:20.40        
  9 Ang, Jake           14 Express Swimming-MR  1:19.75    1:21.75        
 10 Griffin, Trevor T   14 Express Swimming-MR  1:24.18    1:22.49        
 11 Reilly, Christophe  13 Express Swimming-MR  1:22.21    1:22.65        
 12 Wone, Brandon M     14 SSC-MR               1:23.00    1:22.66        
 13 Zhang, David D      13 Express Swimming-MR  1:24.57    1:22.74        
 14 Lee, Alexander G    14 FLY-MR               1:27.91    1:23.52        
 15 LU, Michael D       13 Express Swimming-MR  1:22.76    1:23.60        
 16 Sargeant, Zaire     14 QNS-MR               1:26.12    1:23.80        
 17 Genna, Frank        14 Express Swimming-MR  1:20.61    1:24.66        
 18 Zammit, Michael C   13 Express Swimming-MR  1:24.34    1:24.72        
 19 Yoon, Henri         13 Express Swimming-MR  1:25.47    1:24.93        
 20 Chen, Ethan         13 Express Swimming-MR  1:27.84    1:25.07        
 21 Stanzione, Jonatha  14 CSDC-MR              1:28.91    1:25.30        
 22 Diano, Andrew J     13 FA-MR                1:32.27    1:25.80        
 23 Chen, Joseph        13 Express Swimming-MR  1:36.31    1:26.69        
 24 Fonseca, Casey      13 WISC-MR              1:40.08    1:27.86        
 25 Kratchman, Elijah   13 AGUA-MR              1:31.39    1:28.48        
 26 Calderon, Xavier    13 FLY-MR               1:30.08    1:28.59        
 27 Giardinelli, Matth  13 Express Swimming-MR  1:43.01    1:28.71        
 28 Walsh, Patrick C    14 Express Swimming-MR  1:25.28    1:29.12        
 29 Jardeleza, Gerard   14 WISC-MR              1:42.17    1:29.23        
 30 Goodman, Jonah B    13 Express Swimming-MR  1:33.78    1:29.34        
 31 Vias, Javier        14 HYB-MR               1:31.10    1:30.12        
 32 Baboff, Mitch       13 MJCC-CT              1:29.04    1:30.22        
 33 Linn, George        13 FLY-MR               1:29.17    1:31.33        
 34 MO, David           13 Express Swimming-MR  1:32.31    1:32.04        
 35 Genna, John C       14 Express Swimming-MR  1:32.72    1:32.84        
 36 Llewellyn, James    13 CSDC-MR              1:36.46    1:35.17        
 37 More, Yash B        13 AGUA-MR              1:35.17    1:36.09        
 38 Plaza, Sebastian T  13 Express Swimming-MR  1:35.54    1:36.39        
 39 Fischer, Kenny S    14 Express Swimming-MR  1:46.84    1:38.60        
 40 Quiceno, Sebastian  14 SSC-MR               1:33.00    1:40.97        
 41 Redfearn, Cameron   14 Express Swimming-MR       NT    1:46.02        
 42 Wisniewski, John T  13 MPNY-MR              1:49.13    1:46.37        
 43 Elling, Connor      13 HYB-MR                    NT    1:47.06        
 44 Mulakandov, Ariel   13 QNS-MR               1:49.91    1:48.64        
 45 Schwartz, Owen M    13 Express Swimming-MR  1:50.52    1:50.75        
 46 Murugaverl, Aadhit  13 Express Swimming-MR  1:54.40    1:54.53        
 47 Fehn, Matthew J     13 CSDC-MR              1:59.77    2:04.06        
 -- Polley, Aidan J     13 CSDC-MR              1:35.85         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Spameni, Nicholas   13 CSDC-MR                   NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Kapinos, Arthur     13 Express Swimming-MR  1:30.42         DQ        
      False start
 -- Burke, Ryan         14 FLY-MR               1:33.24         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Boys 13-14 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Whang, Justin       13 Express Swimming-MR  2:39.97    2:40.03        
                1:19.49   2:40.03 (1:20.54)                                        
  2 Madden, Sean M      14 QNS-MR               2:43.13    2:40.44        
                1:18.15   2:40.44 (1:22.29)                                        
  3 Revis, Malone J     14 MJCC-CT              2:47.98    2:44.74        
                1:18.44   2:44.74 (1:26.30)                                        
  4 Jeong, Eugene       13 QNS-MR               2:46.83    2:45.32        
                1:19.47   2:45.32 (1:25.85)                                        
  5 LiBASSI, Connor T   13 Express Swimming-MR  2:47.84    2:46.64        
                1:21.37   2:46.64 (1:25.27)                                        
  6 Liu, Timothy C      14 QNS-MR               2:56.30    2:49.94        
                1:24.42   2:49.94 (1:25.52)                                        
  7 Chang, Matthew      13 Express Swimming-MR  2:47.19    2:50.41        
                1:22.25   2:50.41 (1:28.16)                                        
  8 Wan, Osmond T       14 QNS-MR               2:58.50    2:51.95        
                1:23.86   2:51.95 (1:28.09)                                        
  9 O'Sullivan, Oisin   14 SSC-MR               2:45.00    2:52.57        
                1:22.18   2:52.57 (1:30.39)                                        
 10 Sherry, Gavin       13 MJCC-CT              3:04.13    2:54.97        
                1:24.21   2:54.97 (1:30.76)                                        
 11 Munro, Parker M     14 MJCC-CT              3:08.94    2:56.77        
                1:24.51   2:56.77 (1:32.26)                                        
 12 LU, Michael D       13 Express Swimming-MR  2:55.52    2:56.89        
                1:25.29   2:56.89 (1:31.60)                                        
 13 Yoon, Henri         13 Express Swimming-MR  3:02.77    2:57.73        
                1:26.21   2:57.73 (1:31.52)                                        
 14 Chen, Darian        14 QNS-MR               3:01.69    2:58.73        
                1:26.27   2:58.73 (1:32.46)                                        
 15 Kostyatnikov, Mich  13 AGUA-MR              2:57.45    2:58.81        
                1:26.01   2:58.81 (1:32.80)                                        
 16 Schafer, Justin T   13 FLY-MR               2:59.93    2:59.06        
                1:27.21   2:59.06 (1:31.85)                                        
 17 Min, Christopher K  14 FLY-MR               3:01.08    3:00.80        
                1:27.54   3:00.80 (1:33.26)                                        
 18 Chen, Ethan         13 Express Swimming-MR  3:20.09    3:01.79        
                1:27.52   3:01.79 (1:34.27)                                        
 19 Connell, Danny P    14 LVA-MA               3:04.75    3:01.91        
                1:27.57   3:01.91 (1:34.34)                                        
 20 Kvasnitskiy, Nikit  14 MPNY-MR              2:58.99    3:02.72        
                1:27.09   3:02.72 (1:35.63)                                        
 21 Zammit, Michael C   13 Express Swimming-MR  3:03.29    3:02.93        
                1:27.85   3:02.93 (1:35.08)                                        
 22 Zheng, Edwin        14 FLY-MR               3:04.26    3:03.55        
                1:27.72   3:03.55 (1:35.83)                                        
 23 Zhang, David D      13 Express Swimming-MR  3:05.08    3:03.82        
                1:27.33   3:03.82 (1:36.49)                                        
 24 Reilly, Christophe  13 Express Swimming-MR  3:03.07    3:04.46        
                1:29.56   3:04.46 (1:34.90)                                        
 25 Lee, Alexander G    14 FLY-MR               3:05.11    3:04.67        
                1:29.00   3:04.67 (1:35.67)                                        
 26 Chen, Joseph        13 Express Swimming-MR       NT    3:06.66        
                1:30.52   3:06.66 (1:36.14)                                        
 27 Law, Ethan          14 MPNY-MR              3:07.63    3:07.52        
                1:28.74   3:07.52 (1:38.78)                                        
 28 Pragnell, Tristan   13 AGUA-MR              3:09.96    3:07.69        
                1:30.17   3:07.69 (1:37.52)                                        
 29 Tang, Erik          14 Express Swimming-MR  3:17.89    3:08.27        
                1:30.74   3:08.27 (1:37.53)                                        
 30 Genna, Frank        14 Express Swimming-MR  3:11.79    3:08.93        
                1:27.84   3:08.93 (1:41.09)                                        
 31 Linn, George        13 FLY-MR               3:14.44    3:11.13        
                1:31.37   3:11.13 (1:39.76)                                        
 32 MO, David           13 Express Swimming-MR  3:12.94    3:11.57        
                1:33.99   3:11.57 (1:37.58)                                        
 33 Kapinos, Arthur     13 Express Swimming-MR  3:12.36    3:11.75        
                1:32.48   3:11.75 (1:39.27)                                        
 34 Giardinelli, Matth  13 Express Swimming-MR  3:13.36    3:12.23        
                1:35.57   3:12.23 (1:36.66)                                        
 35 Kratchman, Elijah   13 AGUA-MR              3:29.81    3:12.27        
                1:33.50   3:12.27 (1:38.77)                                        
 36 Kim, Christopher B  13 AGUA-MR              3:22.99    3:13.58        
                1:33.88   3:13.58 (1:39.70)                                        
 37 Goodman, Jonah B    13 Express Swimming-MR  3:17.45    3:14.22        
                1:33.74   3:14.22 (1:40.48)                                        
 38 Xu, Daniel          14 RA-MR                4:04.88    3:14.34        
                1:34.27   3:14.34 (1:40.07)                                        
 39 More, Yash B        13 AGUA-MR              3:23.71    3:16.50        
                1:35.76   3:16.50 (1:40.74)                                        
 40 Genna, John C       14 Express Swimming-MR  3:20.07    3:17.33        
                1:35.71   3:17.33 (1:41.62)                                        
 41 Neugebauer, Caleb   14 Express Swimming-MR  3:20.82    3:18.02        
                1:34.42   3:18.02 (1:43.60)                                        
 42 Shannon, Ryan J     14 Express Swimming-MR  3:09.86    3:18.21        
                1:32.77   3:18.21 (1:45.44)                                        
 43 Musheyev, Iliya     14 QNS-MR               3:23.69    3:18.80        
                1:36.65   3:18.80 (1:42.15)                                        
 44 Calderon, Xavier    13 FLY-MR               3:12.79    3:19.88        
                1:37.32   3:19.88 (1:42.56)                                        
 45 Naing, Ko Ko M      14 MPNY-MR              3:12.77    3:20.37        
                1:33.82   3:20.37 (1:46.55)                                        
 46 Polley, Aidan J     13 CSDC-MR              3:18.35    3:22.64        
                1:37.82   3:22.64 (1:44.82)                                        
 47 Juang, Andrew       13 FLY-MR               3:19.83    3:22.74        
                1:37.38   3:22.74 (1:45.36)                                        
 48 Fischer, Kenny S    14 Express Swimming-MR  3:34.50    3:26.82        
                1:42.07   3:26.82 (1:44.75)                                        
 49 Tung, Nicholas E    14 QNS-MR               3:16.42    3:29.39        
                1:38.98   3:29.39 (1:50.41)                                        
 50 Plaza, Sebastian T  13 Express Swimming-MR  3:35.74    3:30.39        
                1:40.58   3:30.39 (1:49.81)                                        
 51 Quiceno, Sebastian  14 SSC-MR               3:20.00    3:37.07        
                1:44.83   3:37.07 (1:52.24)                                        
 52 Turgut, Alp S       14 UN-LI-MR                  NT    3:42.94        
                1:50.90   3:42.94 (1:52.04)                                        
 53 German, Daniel N    13 Express Swimming-MR  3:45.56    3:43.39        
                1:48.90   3:43.39 (1:54.49)                                        
 54 Redfearn, Cameron   14 Express Swimming-MR       NT    3:45.35        
                1:49.62   3:45.35 (1:55.73)                                        
 55 Tirado, Robert      14 CSDC-MR                   NT    3:45.45        
                1:52.19   3:45.45 (1:53.26)                                        
 56 Viollis, Michael    13 SSC-MR               3:40.00    3:49.27        
                1:49.71   3:49.27 (1:59.56)                                        
 57 Mulakandov, Ariel   13 QNS-MR               3:52.48    3:49.95        
                1:52.20   3:49.95 (1:57.75)                                        
 -- Griffin, Trevor T   14 Express Swimming-MR  3:01.73         DQ        
                1:27.95        DQ (1:36.65)                                        
 
Boys 13-14 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Law, Ethan          14 MPNY-MR              1:02.75    1:02.45        
  2 Whang, Justin       13 Express Swimming-MR  1:04.53    1:03.19        
  3 Radkov, Nick S      14 MPNY-MR              1:08.18    1:05.33        
  4 Diano, Andrew J     13 FA-MR                1:06.68    1:06.04        
  5 Shannon, Ryan J     14 Express Swimming-MR  1:09.05    1:06.19        
  6 Karinsky, Sandon A  14 UN-QN-MR             1:07.80    1:06.54        
  7 Ang, Jake           14 Express Swimming-MR  1:06.69    1:07.27        
  8 Pragnell, Tristan   13 AGUA-MR              1:11.38    1:07.31        
  9 Chen, Joseph        13 Express Swimming-MR  1:08.00    1:09.41        
 10 Wone, Brandon M     14 SSC-MR               1:10.97    1:10.28        
 11 Henao, Danny        14 CSDC-MR              1:20.85    1:10.50        
 12 Munro, Parker M     14 MJCC-CT              1:19.23    1:10.57        
 13 Chan, Matthew       14 QNS-MR               1:11.07    1:10.78        
 14 Yasinov, Zachary    13 Express Swimming-MR  1:13.56    1:12.17        
 15 Ustymenko, Vlad     13 Shy-Mr-MR            1:12.18    1:12.33        
 16 Giardinelli, Matth  13 Express Swimming-MR  1:12.10    1:12.66        
 17 Reilly, Christophe  13 Express Swimming-MR  1:12.77    1:12.82        
 18 Quiceno, Sebastian  14 SSC-MR               1:15.00    1:13.17        
 19 Kim, Christopher B  13 AGUA-MR              1:19.62    1:13.22        
 20 Jeong, Eugene       13 QNS-MR               1:14.02    1:13.51        
 21 Jardeleza, Gerard   14 WISC-MR              1:15.15    1:13.59        
 22 Kapinos, Arthur     13 Express Swimming-MR  1:13.83    1:13.98        
 23 Goodman, Jonah B    13 Express Swimming-MR  1:15.45    1:14.41        
 24 DiMaggio, Joe R     14 MPNY-MR              1:12.39    1:14.76        
 25 Rice, Maverick D    14 CSDC-MR              1:18.14    1:15.19        
 26 Yu, Stanley         14 MPNY-MR              1:18.08    1:15.98        
 27 McClung, Max M      13 RA-MR                1:15.17    1:16.33        
 27 Xu, Daniel          14 RA-MR                1:14.74    1:16.33        
 29 Zhang, David D      13 Express Swimming-MR  1:20.16    1:16.98        
 30 Neugebauer, Caleb   14 Express Swimming-MR  1:17.29    1:17.16        
 31 Zoota, David H      13 EAST-MR              1:17.82    1:17.17        
 32 Chen, Darian        14 QNS-MR               1:20.52    1:17.26        
 33 Kuznetsov, Gregory  13 MPNY-MR              1:19.82    1:18.03        
 34 Anich, Thomas W     14 FLY-MR               1:16.15    1:18.27        
 35 More, Yash B        13 AGUA-MR              1:30.94    1:18.53        
 36 Stanzione, Jonatha  14 CSDC-MR              1:19.37    1:18.66        
 37 Liu, Timothy C      14 QNS-MR               1:18.00    1:18.99        
 38 Sherry, Gavin       13 MJCC-CT              1:25.99    1:19.49        
 39 Kratchman, Elijah   13 AGUA-MR                   NT    1:19.56        
 40 Powell, Brett       14 WISC-MR              1:27.02    1:19.92        
 41 LU, Michael D       13 Express Swimming-MR  1:18.68    1:19.95        
 42 LiBASSI, Connor T   13 Express Swimming-MR  1:21.50    1:23.21        
 43 Redfearn, Cameron   14 Express Swimming-MR       NT    1:23.41        
 44 Lee, Alexander G    14 FLY-MR               1:20.81    1:23.87        
 45 Zheng, Edwin        14 FLY-MR               1:31.37    1:24.13        
 46 Musheyev, Iliya     14 QNS-MR               1:27.13    1:24.60        
 47 Camaev, Sasha V     14 MPNY-MR              1:20.50    1:25.18        
 48 Min, Christopher K  14 FLY-MR               1:25.12    1:25.21        
 49 Mendoza, Angel      13 HYB-MR               1:30.11    1:27.23        
 50 Llewellyn, James    13 CSDC-MR              1:25.76    1:27.62        
 51 Tung, Nicholas E    14 QNS-MR               1:22.37    1:28.61        
 52 Tang, Erik          14 Express Swimming-MR  1:41.21    1:29.21        
 53 MO, David           13 Express Swimming-MR  1:29.54    1:30.21        
 54 Fischer, Kenny S    14 Express Swimming-MR  1:44.36    1:44.33        
 55 Santamaria, Christ  13 FLY-MR                    NT    1:46.78        
 
Boys 13-14 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S      14 MPNY-MR              2:25.01    2:29.17        
                1:09.69   2:29.17 (1:19.48)                                        
  2 Diano, Andrew J     13 FA-MR                2:31.69    2:30.26        
                1:09.44   2:30.26 (1:20.82)                                        
  3 O'Sullivan, Oisin   14 SSC-MR               2:25.00    2:38.82        
                1:11.15   2:38.82 (1:27.67)                                        
  4 McClung, Max M      13 RA-MR                2:49.69    2:40.69        
                1:16.60   2:40.69 (1:24.09)                                        
  5 Jeong, Eugene       13 QNS-MR                    NT    2:41.20        
                1:16.53   2:41.20 (1:24.67)                                        
  6 Walsh, Patrick C    14 Express Swimming-MR  2:45.43    2:46.39        
                1:16.35   2:46.39 (1:30.04)                                        
  7 Yasinov, Zachary    13 Express Swimming-MR  2:43.23    2:55.16        
                1:18.00   2:55.16 (1:37.16)                                        
  8 Quiceno, Sebastian  14 SSC-MR               2:45.00    2:56.21        
                1:18.95   2:56.21 (1:37.26)                                        
  9 Redfearn, Cameron   14 Express Swimming-MR       NT    3:28.99        
                1:33.03   3:28.99 (1:55.96)                                        
 
Boys 13-14 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Radkov, Nick S      14 MPNY-MR              2:23.75    2:20.44        
                1:05.67   2:20.44 (1:14.77)                                        
  2 Whang, Justin       13 Express Swimming-MR  2:21.91    2:20.53        
                1:08.95   2:20.53 (1:11.58)                                        
  3 Revis, Malone J     14 MJCC-CT              2:40.72    2:27.48        
                1:12.02   2:27.48 (1:15.46)                                        
  4 O'Sullivan, Oisin   14 SSC-MR               2:28.00    2:28.00        
                1:10.35   2:28.00 (1:17.65)                                        
  5 Walsh, Patrick C    14 Express Swimming-MR  2:28.91    2:28.61        
                1:10.46   2:28.61 (1:18.15)                                        
  6 Chang, Matthew      13 Express Swimming-MR  2:30.36    2:29.52        
                1:12.09   2:29.52 (1:17.43)                                        
  7 Diano, Andrew J     13 FA-MR                2:32.95    2:30.32        
                1:10.11   2:30.32 (1:20.21)                                        
  8 Chen, Joseph        13 Express Swimming-MR  2:32.54    2:30.79        
                1:09.98   2:30.79 (1:20.81)                                        
  9 LU, Michael D       13 Express Swimming-MR  2:35.10    2:31.26        
                1:13.69   2:31.26 (1:17.57)                                        
 10 Pragnell, Tristan   13 AGUA-MR              2:30.68    2:32.06        
                1:09.78   2:32.06 (1:22.28)                                        
 11 Liu, Timothy C      14 QNS-MR               2:38.17    2:34.31        
                1:14.54   2:34.31 (1:19.77)                                        
 12 Shannon, Ryan J     14 Express Swimming-MR  2:31.77    2:34.99        
                1:09.53   2:34.99 (1:25.46)                                        
 13 Jeong, Eugene       13 QNS-MR               2:32.53    2:36.26        
                1:15.65   2:36.26 (1:20.61)                                        
 14 Yasinov, Zachary    13 Express Swimming-MR  2:37.91    2:37.14        
                1:13.78   2:37.14 (1:23.36)                                        
 15 Ang, Jake           14 Express Swimming-MR  2:28.64    2:37.55        
                1:12.03   2:37.55 (1:25.52)                                        
 16 Yoon, Henri         13 Express Swimming-MR  2:40.42    2:37.66        
                1:13.29   2:37.66 (1:24.37)                                        
 17 Fonseca, Casey      13 WISC-MR                   NT    2:37.87        
                1:13.27   2:37.87 (1:24.60)                                        
 18 Reilly, Christophe  13 Express Swimming-MR  2:38.23    2:38.07        
                  19.72   2:38.07 (2:18.35)                                        
 19 Kapinos, Arthur     13 Express Swimming-MR  2:38.40    2:38.53        
                1:15.11   2:38.53 (1:23.42)                                        
 20 Goodman, Jonah B    13 Express Swimming-MR  2:41.22    2:38.86        
                1:15.01   2:38.86 (1:23.85)                                        
 21 Zhang, David D      13 Express Swimming-MR  2:39.52    2:39.59        
                1:16.04   2:39.59 (1:23.55)                                        
 22 Chen, Ethan         13 Express Swimming-MR  2:48.78    2:39.74        
                1:18.37   2:39.74 (1:21.37)                                        
 23 Neugebauer, Caleb   14 Express Swimming-MR  2:42.47    2:40.76        
                1:13.88   2:40.76 (1:26.88)                                        
 24 LiBASSI, Connor T   13 Express Swimming-MR  2:39.77    2:41.50        
                1:20.66   2:41.50 (1:20.84)                                        
 25 Sherry, Gavin       13 MJCC-CT              3:06.18    2:41.65        
                1:20.39   2:41.65 (1:21.26)                                        
 26 Zammit, Michael C   13 Express Swimming-MR  2:58.13    2:42.13        
                1:18.07   2:42.13 (1:24.06)                                        
 27 Stanzione, Jonatha  14 CSDC-MR              2:47.67    2:42.87        
                1:18.19   2:42.87 (1:24.68)                                        
 28 Jardeleza, Gerard   14 WISC-MR                   NT    2:43.29        
                1:13.97   2:43.29 (1:29.32)                                        
 29 Genna, Frank        14 Express Swimming-MR  2:33.36    2:43.60        
                1:14.32   2:43.60 (1:29.28)                                        
 30 Powell, Brett       14 WISC-MR              3:00.83    2:43.64        
                1:16.65   2:43.64 (1:26.99)                                        
 31 Kratchman, Elijah   13 AGUA-MR              2:49.61    2:43.81        
                1:17.75   2:43.81 (1:26.06)                                        
 32 Giardinelli, Matth  13 Express Swimming-MR  2:43.14    2:43.92        
                1:18.37   2:43.92 (1:25.55)                                        
 33 Quiceno, Sebastian  14 SSC-MR               2:45.00    2:46.58        
                1:16.13   2:46.58 (1:30.45)                                        
 34 Llewellyn, James    13 CSDC-MR              2:54.21    2:47.60        
                1:20.75   2:47.60 (1:26.85)                                        
 35 Baboff, Mitch       13 MJCC-CT              2:58.79    2:51.25        
                1:21.27   2:51.25 (1:29.98)                                        
 36 Kim, Brendon M      13 Express Swimming-MR  2:50.91    2:52.38        
                1:23.81   2:52.38 (1:28.57)                                        
 37 Espinal, Joseph E   13 FLY-MR               2:53.92    2:55.29        
                1:23.45   2:55.29 (1:31.84)                                        
 38 Martinez, Cameron   14 FA-MR                     NT    2:57.49        
                1:15.13   2:57.49 (1:42.36)                                        
 39 Genna, John C       14 Express Swimming-MR  3:06.31    3:01.32        
                1:26.02   3:01.32 (1:35.30)                                        
 40 Linn, George        13 FLY-MR               3:02.23    3:02.76        
                1:32.10   3:02.76 (1:30.66)                                        
 41 MO, David           13 Express Swimming-MR  2:57.90    3:03.60        
                1:30.46   3:03.60 (1:33.14)                                        
 42 Plaza, Sebastian T  13 Express Swimming-MR  3:02.35    3:04.53        
                1:29.30   3:04.53 (1:35.23)                                        
 43 Murugaverl, Aadhit  13 Express Swimming-MR  3:08.92    3:06.23        
                1:28.90   3:06.23 (1:37.33)                                        
 44 Fischer, Kenny S    14 Express Swimming-MR       NT    3:07.65        
                1:35.36   3:07.65 (1:32.29)                                        
 45 Wisniewski, John T  13 MPNY-MR              3:25.83    3:25.83        
                1:42.63   3:25.83 (1:43.20)                                        
 -- Burke, Ryan         14 FLY-MR               3:01.47         DQ        
      Non-simultaneous touch - fly
                1:24.24        DQ (1:39.91)                                        
 
Boys 50 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Okhtenberg, Ariel   19 MPNY-MR                23.92      24.54        
  2 Chang, Michael      16 Express Swimming-MR    25.95      25.80        
  3 Watson, Anthony C   15 Express Swimming-MR    26.32      26.02        
  4 Kumeno, Kai L       16 AGUA-MR                26.57      26.11        
  4 Protano, John       16 Express Swimming-MR    26.40      26.11        
  6 Orobinsky, Christo  17 MPNY-MR                26.05      26.48        
  6 Hardick, Sean M     25 HYB-MR                 26.57      26.48        
  8 Bashynskyi, Mykyta  15 MPNY-MR                27.14      26.56        
  9 Kipshidze, George   15 SSC-MR                 26.59      26.68        
 10 Barnola, Jimmy A    20 Express Swimming-MR    26.32      26.69        
 11 Hadary, Daniel B    16 FLY-MR                 26.62      26.75        
 12 Semak, Bohdan       20 MPNY-MR                25.96      26.77        
 13 Knight, Derek W     16 UN-LI-MR               25.84      26.83        
 14 Giardinelli, Josh   15 Express Swimming-MR    27.98      26.84        
 15 Mohlenbrok, Gabrie  18 MPNY-MR                26.81      26.85        
 16 Massari, Eugenio G  15 AGUA-MR                27.70      26.89        
 17 Rudz, Dmitrry       16 MPNY-MR                26.76      26.97        
 18 Bajramovic, Emil    16 FLY-MR                 27.08      27.09        
 19 Hsieh, Dylan        17 Express Swimming-MR    26.76      27.21        
 20 Yamamoto, Kai       14 AGUA-MR                27.59      27.28        
 21 Chernysh, Alex A    17 MJCC-CT                27.66      27.33        
 22 Clark, Liam B       17 AGUA-MR                28.14      27.46        
 23 Fargo, Jordan K     17 Express Swimming-MR    27.06      27.52        
 24 Flores, Julian O    15 MJCC-CT                28.21      27.58        
 25 Sansiviero, Burke   16 Express Swimming-MR    26.86      27.61        
 26 Macejko, Dylan M    15 CSDC-MR                26.94      27.63        
 27 OH, Daniel          15 Express Swimming-MR    27.58      27.68        
 28 Kourilov, Yevgeniy  16 MPNY-MR                26.88      27.75        
 29 Chopey, Andrew T    15 QNS-MR                 27.74      27.81        
 30 Tolpina, Axel       16 MPNY-MR                28.01      27.92        
 31 Broderick, Thomas   15 Express Swimming-MR    27.99      27.99        
 32 Harker, Ian T       15 MJCC-CT                28.61      28.03        
 33 Chen, Wellington H  15 Express Swimming-MR    27.75      28.05        
 34 Dowd, Mike R        15 CSDC-MR                28.91      28.07        
 35 Revis, Max H        18 MJCC-CT                27.99      28.35        
 36 Eng, Alec J         15 Express Swimming-MR    27.98      28.39        
 37 Lomeyko, Konstanti  19 MPNY-MR                28.37      28.53        
 38 Wone, Brandon M     14 SSC-MR                 27.83      28.64        
 38 Zametko, Nikita     15 MPNY-MR                29.01      28.64        
 40 Davis, Avery J      15 SSC-MR                 28.13      28.66        
 41 Park, Francis       16 FLY-MR                 29.35      28.74        
 42 Liu, Joshua A       15 QNS-MR                 28.14      28.76        
 43 Moeslinger, Erich   16 QNS-MR                 28.75      28.89        
 44 Murray, Ryan R      15 Express Swimming-MR    29.46      28.93        
 45 Weber, Christopher  15 Express Swimming-MR    29.36      29.04        
 46 Zhu, Harry          15 FLY-MR                 29.17      29.10        
 47 Mahaney, James W    17 RA-MR                  30.17      29.20        
 48 Lai, Leon           16 AGUA-MR                28.51      29.23        
 49 Monaco, Nicholas    15 WISC-MR                29.57      29.58        
 50 Zabatta, Andrew J   16 FA-MR                  30.61      29.62        
 51 Leung, Michael      12 QNS-MR                 30.22      29.77        
 52 Gribulis, Zachary   15 FA-MR                  29.23      29.81        
 53 Jovanovic, Luka     16 FLY-MR                 29.59      30.02        
 54 Zizic, Erik         16 Express Swimming-MR    29.75      30.12        
 54 Fox, Benjamin C     15 FLY-MR                 29.01      30.12        
 56 Sheinberg, Ryan P   15 Express Swimming-MR    29.66      30.32        
 57 Lionti, Nicholas V  16 AGUA-MR                29.53      30.35        
 58 Zabatta, Matthew J  16 FA-MR                  30.47      30.57        
 59 Gurevich, Brendan   16 Express Swimming-MR    30.39      30.65        
 60 Ugarte, Joshua M    17 FLY-MR                 29.99      30.78        
 61 Munson, Joseph A    15 Express Swimming-MR    30.29      31.10        
 62 Howard, Christian   16 Express Swimming-MR    31.24      31.39        
 63 Todd, Robert        52 SSC-MR                 32.50      31.74        
 
Boys 100 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Okhtenberg, Ariel   19 MPNY-MR                52.16      53.40        
  2 Chang, Michael      16 Express Swimming-MR    55.46      55.90        
  3 Barnola, Jimmy A    20 Express Swimming-MR    55.66      57.54        
  4 Watson, Anthony C   15 Express Swimming-MR    58.51      57.70        
  5 Dong, Ethan S       15 Express Swimming-MR    58.74      57.74        
  6 Kumeno, Kai L       16 AGUA-MR                58.95      57.78        
  7 Newmark, Jake Q     15 Express Swimming-MR    58.17      57.85        
  8 Chernysh, Alex A    17 MJCC-CT                59.35      57.87        
  9 Massari, Eugenio G  15 AGUA-MR              1:00.06      57.89        
 10 Hadary, Daniel B    16 FLY-MR                 59.25      58.57        
 11 Hsieh, Dylan        17 Express Swimming-MR    57.05      58.61        
 12 Giardinelli, Josh   15 Express Swimming-MR    58.87      59.03        
 13 Semak, Bohdan       20 MPNY-MR                57.12      59.05        
 14 Fargo, Jordan K     17 Express Swimming-MR    57.83      59.24        
 15 Bajramovic, Emil    16 FLY-MR                 59.12      59.35        
 16 Mohlenbrok, Gabrie  18 MPNY-MR                58.42      59.48        
 17 Ganguli, Nilesh     16 Express Swimming-MR    59.27      59.51        
 18 Chopey, Andrew T    15 QNS-MR                 58.61      59.55        
 19 Rabadi, Nicholas    18 RA-MR                  58.99      59.94        
 20 Sansiviero, Burke   16 Express Swimming-MR    59.20    1:00.34        
 21 Macejko, Dylan M    15 CSDC-MR              1:00.97    1:00.40        
 22 Dowd, Mike R        15 CSDC-MR              1:02.24    1:00.44        
 23 OH, Daniel          15 Express Swimming-MR  1:01.35    1:01.02        
 24 Flores, Julian O    15 MJCC-CT              1:04.52    1:01.08        
 25 Chen, Wellington H  15 Express Swimming-MR  1:00.51    1:01.14        
 26 Wisniewski, Robert  18 MPNY-MR              1:02.08    1:01.31        
 27 Murray, Ryan R      15 Express Swimming-MR  1:01.93    1:01.88        
 28 Eng, Alec J         15 Express Swimming-MR  1:00.96    1:02.03        
 29 Li, Tyler           15 QNS-MR               1:03.39    1:02.14        
 30 Liu, Joshua A       15 QNS-MR               1:04.19    1:02.65        
 31 Fox, Benjamin C     15 FLY-MR               1:01.29    1:03.02        
 32 Amell, Jamie        15 MJCC-CT              1:06.55    1:04.22        
 33 Leung, Michael      12 QNS-MR               1:04.57    1:04.23        
 34 Monaco, Nicholas    15 WISC-MR              1:07.03    1:05.12        
 35 Revis, Max H        18 MJCC-CT              1:02.99    1:05.52        
 36 Combs, Sean A       15 SSC-MR               1:05.00    1:05.56        
 37 Harris, Luke J      17 WISC-MR              1:05.39    1:05.63        
 38 Gamero, Matthew A   16 FLY-MR               1:03.50    1:06.63        
 39 Zhu, Harry          15 FLY-MR               1:07.17    1:07.48        
 40 Davis, Avery J      15 SSC-MR               1:05.39    1:07.55        
 41 McCloskey, Michael  15 FLY-MR               1:07.38    1:07.65        
 42 Ugarte, Joshua M    17 FLY-MR               1:07.65    1:08.84        
 43 Chen, Jason         15 Express Swimming-MR       NT    1:10.21        
 44 Andersen, Frankie   12 SSC-MR               1:10.21    1:10.72        
 45 Munson, Joseph A    15 Express Swimming-MR  1:09.74    1:10.95        
 46 Bibolov, Nick       12 SSC-MR               1:12.11    1:16.59        
 47 Wodicka, Nicholas   12 CSDC-MR                   NT    1:17.79        
 
Boys 200 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Okhtenberg, Ariel   19 MPNY-MR              1:57.43    2:00.47        
                  58.35   2:00.47 (1:02.12)                                        
  2 Chang, Michael      16 Express Swimming-MR  1:59.84    2:01.60        
                  58.94   2:01.60 (1:02.66)                                        
  3 Newmark, Jake Q     15 Express Swimming-MR  2:02.19    2:03.15        
                  59.06   2:03.15 (1:04.09)                                        
  4 Chernysh, Alex A    17 MJCC-CT              2:06.16    2:03.93        
                1:01.04   2:03.93 (1:02.89)                                        
  5 Protano, John       16 Express Swimming-MR  2:10.54    2:05.55        
                1:01.68   2:05.55 (1:03.87)                                        
  6 Dong, Ethan S       15 Express Swimming-MR  2:09.08    2:06.01        
                1:00.53   2:06.01 (1:05.48)                                        
  7 Hadary, Daniel B    16 FLY-MR               2:11.90    2:06.98        
                1:02.17   2:06.98 (1:04.81)                                        
  8 Kipshidze, George   15 SSC-MR               2:04.37    2:07.82        
                1:01.39   2:07.82 (1:06.43)                                        
  9 Knight, Derek W     16 UN-LI-MR             2:03.61    2:08.24        
                1:01.52   2:08.24 (1:06.72)                                        
 10 Fargo, Jordan K     17 Express Swimming-MR  2:06.57    2:09.09        
                1:01.52   2:09.09 (1:07.57)                                        
 11 Ganguli, Nilesh     16 Express Swimming-MR  2:13.43    2:10.76        
                1:03.25   2:10.76 (1:07.51)                                        
 12 Sansiviero, Burke   16 Express Swimming-MR  2:08.84    2:10.77        
                1:03.10   2:10.77 (1:07.67)                                        
 13 Orobinsky, Christo  17 MPNY-MR              2:04.23    2:10.92        
                1:01.47   2:10.92 (1:09.45)                                        
 14 Watson, Anthony C   15 Express Swimming-MR  2:08.08    2:11.07        
                1:00.79   2:11.07 (1:10.28)                                        
 15 Semak, Bohdan       20 MPNY-MR              2:06.44    2:11.54        
                1:02.72   2:11.54 (1:08.82)                                        
 16 Barnola, Jimmy A    20 Express Swimming-MR  2:01.66    2:11.62        
                1:01.95   2:11.62 (1:09.67)                                        
 17 Kumeno, Kai L       16 AGUA-MR              2:14.80    2:11.81        
                1:02.58   2:11.81 (1:09.23)                                        
 18 Massari, Eugenio G  15 AGUA-MR              2:18.21    2:11.82        
                1:04.88   2:11.82 (1:06.94)                                        
 19 Lomeyko, Konstanti  19 MPNY-MR              2:06.83    2:11.97        
                1:03.93   2:11.97 (1:08.04)                                        
 20 Murray, Ryan R      15 Express Swimming-MR  2:10.91    2:12.06        
                1:04.44   2:12.06 (1:07.62)                                        
 21 Chen, Wellington H  15 Express Swimming-MR  2:11.34    2:13.10        
                1:04.25   2:13.10 (1:08.85)                                        
 22 Harker, Ian T       15 MJCC-CT              2:16.01    2:13.12        
                1:04.47   2:13.12 (1:08.65)                                        
 23 Yamamoto, Kai       14 AGUA-MR              2:15.93    2:13.35        
                1:04.76   2:13.35 (1:08.59)                                        
 24 Eng, Alec J         15 Express Swimming-MR  2:14.75    2:13.43        
                1:04.50   2:13.43 (1:08.93)                                        
 25 Bajramovic, Emil    16 FLY-MR               2:14.06    2:14.37        
                1:03.08   2:14.37 (1:11.29)                                        
 26 Wisniewski, Robert  18 MPNY-MR              2:23.85    2:14.64        
                1:05.04   2:14.64 (1:09.60)                                        
 27 Rudz, Dmitrry       16 MPNY-MR              2:12.04    2:14.72        
                1:04.64   2:14.72 (1:10.08)                                        
 28 Flores, Julian O    15 MJCC-CT              2:20.23    2:15.00        
                1:05.64   2:15.00 (1:09.36)                                        
 29 Dowd, Mike R        15 CSDC-MR              2:20.75    2:16.09        
                1:03.73   2:16.09 (1:12.36)                                        
 30 Bashynskyi, Mykyta  15 MPNY-MR              2:13.11    2:16.63        
                1:05.64   2:16.63 (1:10.99)                                        
 31 Sasso, Thomas B     15 EAST-MR              2:14.26    2:17.55        
                1:05.04   2:17.55 (1:12.51)                                        
 32 McFarland, Tanner   18 EAST-MR              2:11.06    2:17.58        
                1:03.96   2:17.58 (1:13.62)                                        
 33 Tolpina, Axel       16 MPNY-MR              2:14.22    2:17.96        
                1:02.78   2:17.96 (1:15.18)                                        
 34 Leung, Michael      12 QNS-MR               2:19.38    2:18.37        
                1:06.84   2:18.37 (1:11.53)                                        
 35 Lebedinets, Ruslan  12 Shy-Mr-MR            2:19.50    2:18.53        
                1:07.66   2:18.53 (1:10.87)                                        
 36 Weber, Christopher  15 Express Swimming-MR  2:15.26    2:18.55        
                1:05.35   2:18.55 (1:13.20)                                        
 37 Zametko, Nikita     15 MPNY-MR              2:19.48    2:18.73        
                1:07.15   2:18.73 (1:11.58)                                        
 38 Li, Tyler           15 QNS-MR               2:25.76    2:19.04        
                1:06.67   2:19.04 (1:12.37)                                        
 39 Mohlenbrok, Gabrie  18 MPNY-MR              2:12.07    2:19.25        
                1:05.48   2:19.25 (1:13.77)                                        
 40 Poon, Brandon M     16 QNS-MR               2:20.22    2:19.39        
                1:04.87   2:19.39 (1:14.52)                                        
 41 Liu, Joshua A       15 QNS-MR               2:20.15    2:19.56        
                1:05.26   2:19.56 (1:14.30)                                        
 42 Amell, Jamie        15 MJCC-CT              2:24.81    2:20.04        
                1:07.05   2:20.04 (1:12.99)                                        
 43 Wilson, Elijah A    15 WISC-MR              2:22.42    2:20.98        
                1:09.17   2:20.98 (1:11.81)                                        
 44 Park, Francis       16 FLY-MR               2:20.45    2:21.32        
                1:05.72   2:21.32 (1:15.60)                                        
 45 Kang, Matthew       15 Express Swimming-MR  2:17.94    2:21.36        
                1:10.71   2:21.36 (1:10.65)                                        
 46 Zhang, Eric K       12 AGUA-MR              2:24.95    2:21.72        
                1:07.79   2:21.72 (1:13.93)                                        
 47 Sheinberg, Ryan P   15 Express Swimming-MR  2:25.79    2:23.06        
                1:08.99   2:23.06 (1:14.07)                                        
 48 Aird, Jimmy W       17 FA-MR                2:26.29    2:23.68        
                1:06.92   2:23.68 (1:16.76)                                        
 49 Clark, Liam B       17 AGUA-MR              2:26.02    2:23.95        
                1:10.02   2:23.95 (1:13.93)                                        
 50 Monaco, Nicholas    15 WISC-MR              2:23.72    2:24.14        
                1:07.04   2:24.14 (1:17.10)                                        
 51 Lionti, Nicholas V  16 AGUA-MR              2:15.51    2:24.25        
                1:08.82   2:24.25 (1:15.43)                                        
 52 Nunez, Ryan         12 Express Swimming-MR  2:26.11    2:24.26        
                1:09.76   2:24.26 (1:14.50)                                        
 53 McCloskey, Michael  15 FLY-MR               2:26.20    2:27.72        
                1:09.36   2:27.72 (1:18.36)                                        
 54 Revis, Max H        18 MJCC-CT              2:25.99    2:28.14        
                1:11.41   2:28.14 (1:16.73)                                        
 55 Moeslinger, Erich   16 QNS-MR               2:29.33    2:28.18        
                1:08.95   2:28.18 (1:19.23)                                        
 56 Mahaney, James W    17 RA-MR                2:46.37    2:28.25        
                1:08.50   2:28.25 (1:19.75)                                        
 57 Jovanovic, Luka     16 FLY-MR               2:29.29    2:28.94        
                1:10.40   2:28.94 (1:18.54)                                        
 58 Zizic, Erik         16 Express Swimming-MR  2:13.80    2:29.31        
                1:07.07   2:29.31 (1:22.24)                                        
 59 Gamero, Matthew A   16 FLY-MR               2:22.43    2:31.61        
                1:11.06   2:31.61 (1:20.55)                                        
 60 Kourilov, Yevgeniy  16 MPNY-MR              2:20.13    2:32.62        
                1:11.02   2:32.62 (1:21.60)                                        
 61 Mendoza, Aaron O    10 HYB-MR               2:30.00    2:32.82        
                1:14.34   2:32.82 (1:18.48)                                        
 62 Lugo, Aron R        12 Express Swimming-MR  2:53.12    2:33.87        
                1:14.71   2:33.87 (1:19.16)                                        
 63 Combs, Sean A       15 SSC-MR               2:29.48    2:34.03        
                1:13.52   2:34.03 (1:20.51)                                        
 64 Zhu, Harry          15 FLY-MR               2:34.83    2:36.22        
                1:13.93   2:36.22 (1:22.29)                                        
 65 Bach, Daniel        15 CSDC-MR              2:32.51    2:40.54        
                1:16.63   2:40.54 (1:23.91)                                        
 66 Protano, Robert T   12 Express Swimming-MR  2:59.93    2:53.03        
                1:22.67   2:53.03 (1:30.36)                                        
 -- Giardinelli, Josh   15 Express Swimming-MR  2:05.32         DQ        
      False start
                1:00.87        DQ (1:04.76)                                        
 
Boys 400 LC Meter Freestyle
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Okhtenberg, Ariel   19 MPNY-MR              4:21.62    4:19.64        
                1:02.14   2:10.27 (1:08.13)   3:18.37 (1:08.10)   4:19.64 (1:01.27)
  2 Chang, Michael      16 Express Swimming-MR  4:19.96    4:20.75        
                1:02.00   2:09.03 (1:07.03)   3:16.00 (1:06.97)   4:20.75 (1:04.75)
  3 Giardinelli, Josh   15 Express Swimming-MR  4:25.90    4:24.03        
                1:03.20   2:11.00 (1:07.80)   3:18.05 (1:07.05)   4:24.03 (1:05.98)
  4 Chernysh, Alex A    17 MJCC-CT              4:28.99    4:26.40        
                1:04.48   2:13.11 (1:08.63)   3:20.94 (1:07.83)   4:26.40 (1:05.46)
  5 Bezuglyy, Oleksand  32 MPNY-MR              4:25.26    4:26.46        
                1:04.07   2:12.03 (1:07.96)   3:19.55 (1:07.52)   4:26.46 (1:06.91)
  6 Chopey, Andrew T    15 QNS-MR               4:40.00    4:26.91        
                1:03.93   2:12.42 (1:08.49)   3:20.35 (1:07.93)   4:26.91 (1:06.56)
  7 Hadary, Daniel B    16 FLY-MR               4:37.07    4:27.30        
                1:03.87   2:12.69 (1:08.82)   3:21.39 (1:08.70)   4:27.30 (1:05.91)
  8 Madden, Sean M      14 QNS-MR               4:35.28    4:33.06        
                1:03.06   2:11.40 (1:08.34)   3:22.10 (1:10.70)   4:33.06 (1:10.96)
  9 Radkov, Nick S      14 MPNY-MR              4:30.70    4:35.04        
                1:04.48   2:14.06 (1:09.58)   3:24.88 (1:10.82)   4:35.04 (1:10.16)
 10 Dong, Ethan S       15 Express Swimming-MR  4:36.20    4:35.08        
                1:03.49   2:13.50 (1:10.01)   3:23.49 (1:09.99)   4:35.08 (1:11.59)
 11 Whang, Justin       13 Express Swimming-MR  4:43.46    4:39.45        
                1:07.92   2:20.50 (1:12.58)   3:33.60 (1:13.10)   4:39.45 (1:05.85)
 12 Watson, Anthony C   15 Express Swimming-MR  4:32.59    4:41.11        
                1:03.69   2:16.01 (1:12.32)   3:30.28 (1:14.27)   4:41.11 (1:10.83)
 13 Knight, Derek W     16 UN-LI-MR             4:19.79    4:41.19        
                1:06.10   2:19.38 (1:13.28)   3:30.91 (1:11.53)   4:41.19 (1:10.28)
 14 Chang, Matthew      13 Express Swimming-MR  4:41.39    4:41.58        
                1:07.04   2:19.80 (1:12.76)   3:32.29 (1:12.49)   4:41.58 (1:09.29)
 15 Revis, Malone J     14 MJCC-CT              4:55.47    4:41.75        
                1:07.58   2:19.46 (1:11.88)   3:31.70 (1:12.24)   4:41.75 (1:10.05)
 16 Chen, Wellington H  15 Express Swimming-MR  4:42.31    4:42.14        
                1:07.35   2:20.26 (1:12.91)   3:32.40 (1:12.14)   4:42.14 (1:09.74)
 17 Massari, Eugenio G  15 AGUA-MR              4:30.44    4:42.51        
                1:07.08   2:18.91 (1:11.83)   3:31.64 (1:12.73)   4:42.51 (1:10.87)
 18 Chen, Joseph        13 Express Swimming-MR  4:43.62    4:42.66        
                1:08.15   2:19.98 (1:11.83)   3:32.19 (1:12.21)   4:42.66 (1:10.47)
 19 Wone, Brandon M     14 SSC-MR               4:43.29    4:42.78        
                1:06.97   2:20.19 (1:13.22)   3:33.02 (1:12.83)   4:42.78 (1:09.76)
 20 Wisniewski, Robert  18 MPNY-MR              4:35.00    4:43.55        
                1:05.34   2:19.63 (1:14.29)   3:33.40 (1:13.77)   4:43.55 (1:10.15)
 21 LU, Michael D       13 Express Swimming-MR  4:50.02    4:45.15        
                1:08.02   2:21.97 (1:13.95)   3:34.77 (1:12.80)   4:45.15 (1:10.38)
 22 Zhang, Dylan Y      12 AGUA-MR              4:55.99    4:46.58        
                1:07.72   2:21.89 (1:14.17)   3:35.97 (1:14.08)   4:46.58 (1:10.61)
 23 Pragnell, Tristan   13 AGUA-MR              4:48.26    4:46.90        
                1:08.72   2:22.44 (1:13.72)   3:36.69 (1:14.25)   4:46.90 (1:10.21)
 24 Eng, Alec J         15 Express Swimming-MR  4:49.60    4:47.69        
                1:08.29   2:22.52 (1:14.23)   3:35.72 (1:13.20)   4:47.69 (1:11.97)
 25 Fox, Benjamin C     15 FLY-MR               4:41.54    4:49.56        
                1:06.89   2:20.11 (1:13.22)   3:34.55 (1:14.44)   4:49.56 (1:15.01)
 26 Lebedinets, Ruslan  12 Shy-Mr-MR            4:45.00    4:50.92        
                1:09.31   2:22.81 (1:13.50)   3:37.86 (1:15.05)   4:50.92 (1:13.06)
 27 Giardinelli, Matth  13 Express Swimming-MR  4:58.76    4:51.07        
                1:10.94   2:26.94 (1:16.00)   3:40.95 (1:14.01)   4:51.07 (1:10.12)
 28 Liu, Timothy C      14 QNS-MR               4:57.15    4:51.19        
                1:12.40   2:26.23 (1:13.83)   3:39.48 (1:13.25)   4:51.19 (1:11.71)
 29 Goodman, Jonah B    13 Express Swimming-MR  4:55.80    4:52.26        
                1:10.58   2:24.50 (1:13.92)   3:39.36 (1:14.86)   4:52.26 (1:12.90)
 30 Kapinos, Arthur     13 Express Swimming-MR  4:55.01    4:52.78        
                1:09.18   2:24.10 (1:14.92)   3:40.78 (1:16.68)   4:52.78 (1:12.00)
 31 Leung, Michael      12 QNS-MR               4:59.51    4:52.80        
                1:09.45   2:25.10 (1:15.65)   3:40.29 (1:15.19)   4:52.80 (1:12.51)
 32 Zhang, Eric K       12 AGUA-MR              5:10.99    4:57.55        
                1:09.80   2:26.96 (1:17.16)   3:44.87 (1:17.91)   4:57.55 (1:12.68)
 33 Lee, Alexander G    14 FLY-MR               5:02.43    4:58.50        
                1:09.79   2:28.20 (1:18.41)   3:44.94 (1:16.74)   4:58.50 (1:13.56)
 34 Sheinberg, Ryan P   15 Express Swimming-MR  5:06.75    4:59.03        
                1:10.81   2:28.11 (1:17.30)   3:44.04 (1:15.93)   4:59.03 (1:14.99)
 35 Chan, Matthew       14 QNS-MR               5:10.00    5:00.59        
                1:12.58   2:28.65 (1:16.07)   3:45.01 (1:16.36)   5:00.59 (1:15.58)
 36 Anich, Thomas W     14 FLY-MR               4:54.82    5:01.18        
                1:11.21   2:27.92 (1:16.71)   3:45.39 (1:17.47)   5:01.18 (1:15.79)
 37 Jeong, Eugene       13 QNS-MR               5:19.32    5:03.25        
                1:12.61   2:31.45 (1:18.84)   3:48.90 (1:17.45)   5:03.25 (1:14.35)
 38 Quiceno, Sebastian  14 SSC-MR               4:52.00    5:05.20        
                1:10.40   2:28.75 (1:18.35)   3:47.97 (1:19.22)   5:05.20 (1:17.23)
 39 Reilly, Christophe  13 Express Swimming-MR  5:06.70    5:09.53        
                1:11.84   2:30.12 (1:18.28)   3:50.33 (1:20.21)   5:09.53 (1:19.20)
 40 Martinez, Cameron   14 FA-MR                     NT    5:15.35        
                1:14.96   2:35.97 (1:21.01)   3:58.59 (1:22.62)   5:15.35 (1:16.76)
 41 Mendoza, Aaron O    10 HYB-MR               5:15.00    5:19.72        
                1:17.79   2:40.56 (1:22.77)   4:03.36 (1:22.80)   5:19.72 (1:16.36)
 42 Combs, Sean A       15 SSC-MR               5:10.00    5:20.56        
                1:13.37   2:34.23 (1:20.86)   3:58.49 (1:24.26)   5:20.56 (1:22.07)
 43 Xu, Daniel          14 RA-MR                5:27.87    5:23.35        
                1:16.71   2:40.89 (1:24.18)   4:04.74 (1:23.85)   5:23.35 (1:18.61)
 44 Tung, Nicholas E    14 QNS-MR               5:16.78    5:31.49        
                1:17.95   2:42.58 (1:24.63)   4:07.77 (1:25.19)   5:31.49 (1:23.72)
 45 Olsen, Luke E       13 FA-MR                5:57.03    5:32.84        
                1:19.26   2:44.89 (1:25.63)   4:10.51 (1:25.62)   5:32.84 (1:22.33)
 
Boys 800 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Diano, Andrew J     13 FA-MR                     NT    9:40.65        
                1:07.23   2:20.06 (1:12.83)   3:33.90 (1:13.84)   4:48.19 (1:14.29)
      6:02.01 (1:13.82)   7:15.79 (1:13.78)   8:28.89 (1:13.10)   9:40.65 (1:11.76)
  2 McClung, Max M      13 RA-MR                     NT   10:02.19        
                1:09.00   2:23.88 (1:14.88)   3:40.21 (1:16.33)   4:56.14 (1:15.93)
      6:13.89 (1:17.75)   7:31.03 (1:17.14)   8:50.00 (1:18.97)  10:02.19 (1:12.19)
 
Boys 100 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chernysh, Alex A    17 MJCC-CT              1:02.13    1:01.27        
  2 Fargo, Jordan K     17 Express Swimming-MR  1:02.60    1:03.00        
  3 Bezuglyy, Oleksand  32 MPNY-MR              1:01.06    1:03.53        
  4 Hadary, Daniel B    16 FLY-MR               1:02.63    1:03.91        
  5 Chang, Michael      16 Express Swimming-MR  1:05.23    1:04.27        
  6 De Jong, Taiyo A    15 AGUA-MR              1:05.79    1:04.58        
  7 Orobinsky, Christo  17 MPNY-MR              1:05.03    1:05.61        
  8 Chopey, Andrew T    15 QNS-MR               1:05.35    1:05.65        
  9 Newmark, Jake Q     15 Express Swimming-MR  1:06.21    1:05.66        
 10 Dong, Ethan S       15 Express Swimming-MR  1:07.91    1:06.77        
 11 Ganguli, Nilesh     16 Express Swimming-MR  1:07.99    1:07.57        
 12 Kipshidze, George   15 SSC-MR               1:07.34    1:08.08        
 13 Eng, Alec J         15 Express Swimming-MR  1:09.48    1:08.63        
 14 Fox, Benjamin C     15 FLY-MR               1:08.67    1:09.26        
 15 Watson, Anthony C   15 Express Swimming-MR  1:11.16    1:09.74        
 16 Giardinelli, Josh   15 Express Swimming-MR  1:11.26    1:10.26        
 17 Tolpina, Axel       16 MPNY-MR              1:10.01    1:10.33        
 18 Murray, Ryan R      15 Express Swimming-MR  1:11.88    1:10.35        
 19 Khanna, Varun       17 AGUA-MR              1:05.73    1:10.56        
 20 Zhang, Dylan Y      12 AGUA-MR              1:11.94    1:10.58        
 21 Bajramovic, Emil    16 FLY-MR               1:13.34    1:10.86        
 22 Liu, Joshua A       15 QNS-MR               1:11.39    1:10.89        
 23 Zametko, Nikita     15 MPNY-MR              1:10.14    1:10.92        
 24 Park, Francis       16 FLY-MR               1:11.31    1:11.19        
 25 Sansiviero, Burke   16 Express Swimming-MR  1:10.95    1:11.36        
 26 Semak, Bohdan       20 MPNY-MR              1:09.27    1:11.40        
 27 Flores, Julian O    15 MJCC-CT              1:08.99    1:11.67        
 28 Harker, Ian T       15 MJCC-CT              1:12.02    1:11.74        
 29 Moeslinger, Erich   16 QNS-MR               1:09.15    1:12.02        
 30 Poon, Brandon M     16 QNS-MR               1:15.53    1:12.43        
 31 Dowd, Mike R        15 CSDC-MR              1:11.53    1:12.44        
 32 Lai, Leon           16 AGUA-MR              1:13.10    1:12.80        
 33 Mohlenbrok, Gabrie  18 MPNY-MR              1:10.18    1:13.10        
 34 Rudz, Dmitrry       16 MPNY-MR              1:11.27    1:13.55        
 35 Li, Tyler           15 QNS-MR               1:14.34    1:13.73        
 36 OH, Daniel          15 Express Swimming-MR  1:14.94    1:13.86        
 37 McCloskey, Michael  15 FLY-MR               1:14.58    1:14.23        
 38 Mahaney, James W    17 RA-MR                1:19.02    1:14.63        
 39 Clark, Liam B       17 AGUA-MR              1:29.43    1:15.23        
 40 Wilson, Elijah A    15 WISC-MR              1:15.35    1:15.52        
 41 Lomeyko, Konstanti  19 MPNY-MR              1:19.30    1:15.62        
 42 Combs, Sean A       15 SSC-MR               1:14.39    1:15.90        
 43 Monaco, Nicholas    15 WISC-MR              1:15.86    1:15.95        
 44 Kang, Matthew       15 Express Swimming-MR  1:16.30    1:16.37        
 45 Davis, Avery J      15 SSC-MR               1:14.00    1:16.99        
 46 Chen, Wellington H  15 Express Swimming-MR  1:16.69    1:17.02        
 47 McFarland, Tanner   18 EAST-MR              1:06.96    1:17.19        
 48 Kourilov, Yevgeniy  16 MPNY-MR              1:14.22    1:17.25        
 49 Ugarte, Joshua M    17 FLY-MR               1:18.80    1:17.31        
 50 Lebedinets, Ruslan  12 Shy-Mr-MR            1:17.57    1:17.35        
 51 Jovanovic, Luka     16 FLY-MR               1:18.36    1:17.62        
 52 Gamero, Matthew A   16 FLY-MR               1:09.41    1:18.43        
 53 Weber, Christopher  15 Express Swimming-MR  1:19.76    1:18.69        
 54 Howard, Christian   16 Express Swimming-MR  1:19.41    1:19.22        
 55 Leung, Michael      12 QNS-MR               1:19.14    1:19.28        
 56 Sasso, Thomas B     15 EAST-MR              1:14.24    1:19.53        
 57 Sheinberg, Ryan P   15 Express Swimming-MR  1:21.21    1:19.96        
 58 Protano, John       16 Express Swimming-MR  1:19.87    1:20.13        
 59 Kirshner, Jonathan  16 Express Swimming-MR  1:26.54    1:21.56        
 60 Connors, Ryan       15 Express Swimming-MR       NT    1:21.96        
 61 Aird, Jimmy W       17 FA-MR                1:26.56    1:22.04        
 62 Zabatta, Andrew J   16 FA-MR                1:25.66    1:23.08        
 63 Zizic, Erik         16 Express Swimming-MR  1:26.54    1:26.57        
 64 Zabatta, Matthew J  16 FA-MR                1:35.92    1:28.73        
 
Boys 200 LC Meter Backstroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chernysh, Alex A    17 MJCC-CT              2:15.14    2:12.66        
                1:04.80   2:12.66 (1:07.86)                                        
  2 Broderick, Thomas   15 Express Swimming-MR  2:20.28    2:17.91        
                1:07.41   2:17.91 (1:10.50)                                        
  3 Hadary, Daniel B    16 FLY-MR               2:18.50    2:18.11        
                1:07.68   2:18.11 (1:10.43)                                        
  4 Fargo, Jordan K     17 Express Swimming-MR  2:15.14    2:18.29        
                1:05.72   2:18.29 (1:12.57)                                        
  5 De Jong, Taiyo A    15 AGUA-MR              2:27.59    2:20.68        
                1:08.27   2:20.68 (1:12.41)                                        
  6 Orobinsky, Christo  17 MPNY-MR              2:22.04    2:21.14        
                1:07.38   2:21.14 (1:13.76)                                        
  7 Chopey, Andrew T    15 QNS-MR               2:22.18    2:21.40        
                1:07.42   2:21.40 (1:13.98)                                        
  8 Macejko, Dylan M    15 CSDC-MR              2:27.58    2:23.98        
                1:10.05   2:23.98 (1:13.93)                                        
  9 Kipshidze, George   15 SSC-MR               2:27.90    2:24.24        
                1:10.03   2:24.24 (1:14.21)                                        
 10 Okhtenberg, Ariel   19 MPNY-MR              2:20.01    2:25.05        
                1:08.59   2:25.05 (1:16.46)                                        
 11 Eng, Alec J         15 Express Swimming-MR  2:26.97    2:26.75        
                1:11.49   2:26.75 (1:15.26)                                        
 12 Arkhangelskiy, Mic  16 MPNY-MR              2:29.76    2:26.99        
                1:12.48   2:26.99 (1:14.51)                                        
 13 Murray, Ryan R      15 Express Swimming-MR  2:24.52    2:27.17        
                1:11.60   2:27.17 (1:15.57)                                        
 14 Tolpina, Axel       16 MPNY-MR              2:30.35    2:27.89        
                1:12.71   2:27.89 (1:15.18)                                        
 15 Fox, Benjamin C     15 FLY-MR               2:27.06    2:28.43        
                1:10.55   2:28.43 (1:17.88)                                        
 16 Giardinelli, Josh   15 Express Swimming-MR  2:33.26    2:29.01        
                1:13.43   2:29.01 (1:15.58)                                        
 17 Hsieh, Dylan        17 Express Swimming-MR  2:29.58    2:29.30        
                1:12.76   2:29.30 (1:16.54)                                        
 18 Zametko, Nikita     15 MPNY-MR              2:32.47    2:32.75        
                1:17.26   2:32.75 (1:15.49)                                        
 19 Semak, Bohdan       20 MPNY-MR              2:31.15    2:32.91        
                1:14.05   2:32.91 (1:18.86)                                        
 20 Dowd, Mike R        15 CSDC-MR              2:36.78    2:33.27        
                1:15.32   2:33.27 (1:17.95)                                        
 21 Sansiviero, Burke   16 Express Swimming-MR  2:31.21    2:33.34        
                1:16.79   2:33.34 (1:16.55)                                        
 22 Mahaney, James W    17 RA-MR                3:04.07    2:33.56        
                1:13.43   2:33.56 (1:20.13)                                        
 23 Liu, Joshua A       15 QNS-MR               2:33.36    2:34.61        
                1:16.12   2:34.61 (1:18.49)                                        
 24 Lai, Leon           16 AGUA-MR              2:40.97    2:35.26        
                1:15.15   2:35.26 (1:20.11)                                        
 25 Massari, Eugenio G  15 AGUA-MR              2:45.67    2:35.42        
                1:15.05   2:35.42 (1:20.37)                                        
 26 Harker, Ian T       15 MJCC-CT              2:39.38    2:35.66        
                1:15.93   2:35.66 (1:19.73)                                        
 27 Rudz, Dmitrry       16 MPNY-MR              2:34.97    2:35.94        
                1:16.59   2:35.94 (1:19.35)                                        
 28 Moeslinger, Erich   16 QNS-MR               2:33.58    2:37.19        
                1:13.67   2:37.19 (1:23.52)                                        
 29 Chen, Wellington H  15 Express Swimming-MR  2:38.49    2:37.26        
                1:18.92   2:37.26 (1:18.34)                                        
 30 Nunez, Ryan         12 Express Swimming-MR  2:45.11    2:37.90        
                1:17.28   2:37.90 (1:20.62)                                        
 31 OH, Daniel          15 Express Swimming-MR  2:41.57    2:38.81        
                1:17.05   2:38.81 (1:21.76)                                        
 32 Mohlenbrok, Gabrie  18 MPNY-MR              2:31.43    2:39.99        
                1:17.90   2:39.99 (1:22.09)                                        
 33 Lomeyko, Konstanti  19 MPNY-MR              2:40.01    2:40.76        
                1:19.42   2:40.76 (1:21.34)                                        
 34 Weber, Christopher  15 Express Swimming-MR  2:44.37    2:41.17        
                1:18.95   2:41.17 (1:22.22)                                        
 35 Monaco, Nicholas    15 WISC-MR              2:44.40    2:42.63        
                1:18.68   2:42.63 (1:23.95)                                        
 36 Leung, Michael      12 QNS-MR               2:43.58    2:43.90        
                1:20.69   2:43.90 (1:23.21)                                        
 37 Bashynskyi, Mykyta  15 MPNY-MR              2:44.79    2:44.01        
                1:20.25   2:44.01 (1:23.76)                                        
 38 Kourilov, Yevgeniy  16 MPNY-MR              2:43.80    2:44.21        
                1:18.99   2:44.21 (1:25.22)                                        
 39 Jovanovic, Luka     16 FLY-MR               2:43.86    2:44.84        
                1:20.70   2:44.84 (1:24.14)                                        
 40 Sheinberg, Ryan P   15 Express Swimming-MR  2:46.58    2:45.05        
                1:20.78   2:45.05 (1:24.27)                                        
 41 Protano, John       16 Express Swimming-MR  2:49.50    2:53.47        
                1:23.58   2:53.47 (1:29.89)                                        
 42 Zizic, Erik         16 Express Swimming-MR  3:04.36    3:05.21        
                1:30.82   3:05.21 (1:34.39)                                        
 43 Gurevich, Brendan   16 Express Swimming-MR  3:21.21    3:06.60        
                1:30.10   3:06.60 (1:36.50)                                        
 
Boys 100 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chang, Michael      16 Express Swimming-MR  1:05.86    1:07.02        
  2 Okhtenberg, Ariel   19 MPNY-MR              1:05.83    1:09.75        
  3 Hurley, John R      17 Express Swimming-MR  1:06.75    1:10.46        
  4 Bajramovic, Emil    16 FLY-MR               1:11.44    1:10.90        
  5 Massa, Alex W       20 Express Swimming-MR  1:09.03    1:12.61        
  6 Sansiviero, Burke   16 Express Swimming-MR  1:12.61    1:13.36        
  7 Wisniewski, Robert  18 MPNY-MR              1:16.25    1:15.44        
  8 Li, Tyler           15 QNS-MR               1:14.96    1:15.77        
  9 Watson, Anthony C   15 Express Swimming-MR  1:16.59    1:16.12        
 10 Hsieh, Dylan        17 Express Swimming-MR  1:13.49    1:16.30        
 11 Clark, Liam B       17 AGUA-MR              1:14.70    1:16.95        
 12 Dong, Ethan S       15 Express Swimming-MR  1:18.45    1:17.00        
 13 Chernysh, Alex A    17 MJCC-CT              1:23.47    1:17.71        
 14 Amell, Jamie        15 MJCC-CT              1:17.86    1:18.66        
 15 Hadary, Daniel B    16 FLY-MR               1:17.94    1:18.76        
 16 Flores, Julian O    15 MJCC-CT              1:23.56    1:18.83        
 17 Lomeyko, Konstanti  19 MPNY-MR              1:17.06    1:18.90        
 18 Newmark, Jake Q     15 Express Swimming-MR  1:19.46    1:18.94        
 19 Semak, Bohdan       20 MPNY-MR              1:23.32    1:19.39        
 20 Chopey, Andrew T    15 QNS-MR               1:19.37    1:19.58        
 21 Ugarte, Joshua M    17 FLY-MR               1:15.51    1:20.22        
 22 Rabadi, Nicholas    18 RA-MR                1:25.00    1:20.36        
 23 Liu, Joshua A       15 QNS-MR               1:19.55    1:20.62        
 24 Davis, Avery J      15 SSC-MR               1:20.64    1:20.76        
 25 Leung, Michael      12 QNS-MR               1:21.37    1:21.19        
 26 Munson, Joseph A    15 Express Swimming-MR  1:19.94    1:22.91        
 27 Vaynshteyn, Gabrie  16 MPNY-MR              1:22.42    1:24.00        
 28 Macejko, Dylan M    15 CSDC-MR                   NT    1:24.07        
 29 Fox, Benjamin C     15 FLY-MR               1:26.79    1:24.41        
 30 Chen, Wellington H  15 Express Swimming-MR  1:21.92    1:24.51        
 31 Revis, Max H        18 MJCC-CT              1:21.99    1:25.04        
 32 Combs, Sean A       15 SSC-MR               1:23.00    1:25.24        
 33 Monaco, Nicholas    15 WISC-MR              1:30.30    1:26.26        
 34 OH, Daniel          15 Express Swimming-MR  1:26.12    1:26.42        
 35 Dowd, Mike R        15 CSDC-MR              1:31.22    1:27.58        
 36 McCloskey, Michael  15 FLY-MR               1:30.04    1:28.74        
 37 Harris, Luke J      17 WISC-MR              1:31.68    1:33.31        
 38 Cardona, Christoph  16 FA-MR                1:41.35    1:36.76        
 39 Scalia, Anthony D   11 SSC-MR               1:41.05    1:40.20        
 40 Lombard, Ryan C      9 Express Swimming-MR  1:56.53    1:43.06        
 41 Chen, Jason         15 Express Swimming-MR       NT    1:43.07        
 42 Bibolov, Nick       12 SSC-MR               1:40.54    1:43.73        
 43 Andersen, Frankie   12 SSC-MR               1:42.07    1:46.81        
 
Boys 200 LC Meter Breaststroke
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chang, Michael      16 Express Swimming-MR  2:24.22    2:27.30        
                1:10.89   2:27.30 (1:16.41)                                        
  2 Kukharskyi, Sergii  28 MPNY-MR              2:24.00    2:32.47        
                1:14.71   2:32.47 (1:17.76)                                        
  3 Okhtenberg, Ariel   19 MPNY-MR              2:28.83    2:37.51        
                1:15.67   2:37.51 (1:21.84)                                        
  4 Bajramovic, Emil    16 FLY-MR               2:43.01    2:40.31        
                1:15.38   2:40.31 (1:24.93)                                        
  5 Sansiviero, Burke   16 Express Swimming-MR  2:36.87    2:40.99        
                1:16.99   2:40.99 (1:24.00)                                        
  6 Yamamoto, Kai       14 AGUA-MR              2:43.32    2:42.36        
                1:17.84   2:42.36 (1:24.52)                                        
  7 Protano, John       16 Express Swimming-MR  2:44.94    2:43.46        
                1:19.02   2:43.46 (1:24.44)                                        
  8 Hsieh, Dylan        17 Express Swimming-MR  2:48.00    2:45.22        
                1:21.23   2:45.22 (1:23.99)                                        
  9 Arkhangelskiy, Mic  16 MPNY-MR              2:47.20    2:46.98        
                1:20.77   2:46.98 (1:26.21)                                        
 10 Watson, Anthony C   15 Express Swimming-MR  2:47.78    2:47.06        
                1:19.45   2:47.06 (1:27.61)                                        
 11 Mahaney, James W    17 RA-MR                3:01.39    2:47.97        
                1:18.53   2:47.97 (1:29.44)                                        
 12 Chernysh, Alex A    17 MJCC-CT              2:53.95    2:48.25        
                1:21.23   2:48.25 (1:27.02)                                        
 13 Clark, Liam B       17 AGUA-MR              2:46.75    2:50.60        
                1:22.98   2:50.60 (1:27.62)                                        
 14 Hadary, Daniel B    16 FLY-MR                    NT    2:50.66        
                1:22.36   2:50.66 (1:28.30)                                        
 15 Liu, Joshua A       15 QNS-MR               2:56.98    2:52.27        
                1:23.15   2:52.27 (1:29.12)                                        
 16 Park, Francis       16 FLY-MR               2:47.48    2:53.44        
                1:22.56   2:53.44 (1:30.88)                                        
 17 Leung, Michael      12 QNS-MR               2:54.81    2:53.64        
                1:23.17   2:53.64 (1:30.47)                                        
 18 Kumeno, Kai L       16 AGUA-MR              3:01.74    2:53.81        
                1:22.35   2:53.81 (1:31.46)                                        
 19 Tolpina, Axel       16 MPNY-MR              2:57.91    2:54.61        
                1:23.56   2:54.61 (1:31.05)                                        
 20 Bashynskyi, Mykyta  15 MPNY-MR              2:59.54    2:56.90        
                1:26.15   2:56.90 (1:30.75)                                        
 21 Lomeyko, Konstanti  19 MPNY-MR              2:44.18    2:57.74        
                1:25.34   2:57.74 (1:32.40)                                        
 22 Flores, Julian O    15 MJCC-CT              2:55.99    2:58.31        
                1:23.92   2:58.31 (1:34.39)                                        
 23 Davis, Avery J      15 SSC-MR               2:57.00    2:58.73        
                1:26.04   2:58.73 (1:32.69)                                        
 24 Zametko, Nikita     15 MPNY-MR              3:02.22    2:59.49        
                1:26.60   2:59.49 (1:32.89)                                        
 25 Chen, Wellington H  15 Express Swimming-MR  2:59.61    2:59.87        
                1:27.27   2:59.87 (1:32.60)                                        
 26 Weber, Christopher  15 Express Swimming-MR  2:59.66    3:00.23        
                1:27.95   3:00.23 (1:32.28)                                        
 27 Fox, Benjamin C     15 FLY-MR               3:05.22    3:00.68        
                1:26.56   3:00.68 (1:34.12)                                        
 28 Ugarte, Joshua M    17 FLY-MR               2:56.86    3:01.83        
                1:25.05   3:01.83 (1:36.78)                                        
 29 Munson, Joseph A    15 Express Swimming-MR  3:00.08    3:02.29        
                1:25.73   3:02.29 (1:36.56)                                        
 30 Semak, Bohdan       20 MPNY-MR              2:40.01    3:03.23        
                1:25.72   3:03.23 (1:37.51)                                        
 31 Gribulis, Zachary   15 FA-MR                3:07.06    3:04.29        
                1:26.99   3:04.29 (1:37.30)                                        
 32 Sheinberg, Ryan P   15 Express Swimming-MR  3:08.94    3:07.23        
                1:31.60   3:07.23 (1:35.63)                                        
 33 Moeslinger, Erich   16 QNS-MR               3:10.95    3:07.49        
                1:26.48   3:07.49 (1:41.01)                                        
 34 Revis, Max H        18 MJCC-CT              2:51.99    3:08.71        
                1:30.49   3:08.71 (1:38.22)                                        
 35 Monaco, Nicholas    15 WISC-MR              3:18.28    3:13.88        
                1:31.43   3:13.88 (1:42.45)                                        
 36 Kourilov, Yevgeniy  16 MPNY-MR              3:00.27    3:15.67        
                1:30.71   3:15.67 (1:44.96)                                        
 37 Lionti, Nicholas V  16 AGUA-MR              3:15.01    3:17.00        
                1:35.19   3:17.00 (1:41.81)                                        
 38 Gurevich, Brendan   16 Express Swimming-MR  3:27.80    3:27.15        
                1:37.85   3:27.15 (1:49.30)                                        
 39 Harrilal, Ayden B   11 Express Swimming-MR  3:20.57    3:47.45        
                1:49.77   3:47.45 (1:57.68)                                        
 
Boys 100 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Bezuglyy, Oleksand  32 MPNY-MR                58.00      59.92        
  2 Mohlenbrok, Gabrie  18 MPNY-MR              1:00.50    1:01.13        
  3 Okhtenberg, Ariel   19 MPNY-MR              1:02.99    1:01.67        
  4 Giardinelli, Josh   15 Express Swimming-MR  1:01.97    1:01.69        
  5 Khanna, Varun       17 AGUA-MR              1:00.55    1:02.60        
  6 De Jong, Taiyo A    15 AGUA-MR              1:01.69    1:02.80        
  7 Hadary, Daniel B    16 FLY-MR               1:04.83    1:03.67        
  8 Yamamoto, Kai       14 AGUA-MR              1:06.28    1:04.03        
  9 Flores, Julian O    15 MJCC-CT              1:06.40    1:04.09        
 10 Barnola, Jimmy A    20 Express Swimming-MR  1:02.90    1:04.44        
 11 Massari, Eugenio G  15 AGUA-MR              1:06.37    1:04.47        
 12 Ganguli, Nilesh     16 Express Swimming-MR  1:04.22    1:05.06        
 13 Orobinsky, Christo  17 MPNY-MR              1:01.49    1:05.20        
 14 Lomeyko, Konstanti  19 MPNY-MR              1:01.89    1:05.37        
 15 Watson, Anthony C   15 Express Swimming-MR  1:05.49    1:05.39        
 16 Newmark, Jake Q     15 Express Swimming-MR  1:04.77    1:05.40        
 17 Lai, Leon           16 AGUA-MR              1:06.90    1:05.55        
 18 Semak, Bohdan       20 MPNY-MR              1:05.93    1:05.85        
 19 Kumeno, Kai L       16 AGUA-MR              1:07.45    1:06.18        
 20 Harker, Ian T       15 MJCC-CT              1:08.24    1:06.23        
 21 Protano, John       16 Express Swimming-MR  1:09.40    1:06.32        
 22 Eng, Alec J         15 Express Swimming-MR  1:06.60    1:06.49        
 23 Wisniewski, Robert  18 MPNY-MR              1:07.84    1:06.51        
 24 Weber, Christopher  15 Express Swimming-MR  1:09.66    1:07.29        
 25 Fox, Benjamin C     15 FLY-MR               1:06.07    1:08.04        
 26 Davis, Avery J      15 SSC-MR               1:08.05    1:08.09        
 27 Connors, Ryan       15 Express Swimming-MR       NT    1:08.53        
 28 Gamero, Matthew A   16 FLY-MR               1:06.98    1:09.38        
 29 Mahaney, James W    17 RA-MR                1:15.41    1:09.82        
 30 OH, Daniel          15 Express Swimming-MR  1:10.32    1:09.87        
 31 McFarland, Tanner   18 EAST-MR                59.10    1:10.01        
 32 Zametko, Nikita     15 MPNY-MR              1:09.87    1:10.14        
 33 Rudz, Dmitrry       16 MPNY-MR              1:08.83    1:10.59        
 34 Tolpina, Axel       16 MPNY-MR              1:10.10    1:10.70        
 35 Zhu, Harry          15 FLY-MR               1:10.53    1:11.41        
 36 Liu, Joshua A       15 QNS-MR               1:14.27    1:11.87        
 37 Zhang, Dylan Y      12 AGUA-MR              1:15.44    1:12.42        
 38 Lionti, Nicholas V  16 AGUA-MR              1:08.22    1:13.14        
 39 Kourilov, Yevgeniy  16 MPNY-MR              1:08.16    1:13.97        
 40 Sheinberg, Ryan P   15 Express Swimming-MR  1:14.13    1:14.02        
 41 Poon, Brandon M     16 QNS-MR               1:16.00    1:14.04        
 42 Li, Tyler           15 QNS-MR               1:15.56    1:14.27        
 43 Bashynskyi, Mykyta  15 MPNY-MR              1:16.19    1:14.53        
 44 Zhang, Eric K       12 AGUA-MR              1:14.55    1:15.11        
 45 Jovanovic, Luka     16 FLY-MR               1:18.61    1:15.19        
 46 Kirshner, Jonathan  16 Express Swimming-MR       NT    1:15.30        
 47 Moeslinger, Erich   16 QNS-MR               1:13.66    1:15.40        
 48 Dowd, Mike R        15 CSDC-MR              1:18.07    1:15.65        
 49 Bach, Daniel        15 CSDC-MR              1:16.75    1:16.02        
 50 Sasso, Thomas B     15 EAST-MR              1:23.80    1:16.32        
 51 Kang, Matthew       15 Express Swimming-MR  1:17.73    1:17.19        
 52 Zabatta, Matthew J  16 FA-MR                1:23.49    1:18.73        
 53 Leung, Michael      12 QNS-MR               1:25.00    1:18.82        
 54 Wilson, Elijah A    15 WISC-MR              1:21.80    1:19.79        
 55 Chen, Wellington H  15 Express Swimming-MR  1:18.99    1:20.00        
 56 Ugarte, Joshua M    17 FLY-MR               1:17.07    1:20.60        
 57 Aird, Jimmy W       17 FA-MR                1:24.44    1:20.69        
 58 Zizic, Erik         16 Express Swimming-MR       NT    1:22.85        
 59 Combs, Sean A       15 SSC-MR               1:17.79    1:22.90        
 60 Amell, Jamie        15 MJCC-CT              1:21.45    1:23.20        
 61 Monaco, Nicholas    15 WISC-MR              1:21.29    1:23.80        
 62 Zabatta, Andrew J   16 FA-MR                1:30.41    1:26.55        
 63 Howard, Christian   16 Express Swimming-MR  1:27.51    1:27.66        
 64 Protano, Robert T   12 Express Swimming-MR  1:53.21    1:54.49        
 
Boys 200 LC Meter Butterfly
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Hurley, John R      17 Express Swimming-MR  2:11.02    2:14.13        
                1:03.89   2:14.13 (1:10.24)                                        
  2 Giardinelli, Josh   15 Express Swimming-MR  2:15.64    2:16.59        
                1:05.44   2:16.59 (1:11.15)                                        
  3 De Jong, Taiyo A    15 AGUA-MR              2:17.81    2:22.85        
                1:07.10   2:22.85 (1:15.75)                                        
  4 Khanna, Varun       17 AGUA-MR              2:18.01    2:26.33        
                1:09.79   2:26.33 (1:16.54)                                        
  5 Ganguli, Nilesh     16 Express Swimming-MR  2:26.11    2:26.60        
                1:08.93   2:26.60 (1:17.67)                                        
  6 Flores, Julian O    15 MJCC-CT              2:27.91    2:29.42        
                1:06.95   2:29.42 (1:22.47)                                        
  7 Mohlenbrok, Gabrie  18 MPNY-MR              2:22.20    2:31.37        
                1:14.28   2:31.37 (1:17.09)                                        
  8 Lai, Leon           16 AGUA-MR              2:31.64    2:34.08        
                1:12.58   2:34.08 (1:21.50)                                        
  9 Lomeyko, Konstanti  19 MPNY-MR              2:20.01    2:35.74        
                1:09.56   2:35.74 (1:26.18)                                        
 10 Nunez, Ryan         12 Express Swimming-MR       NT    2:40.77        
                1:17.27   2:40.77 (1:23.50)                                        
 11 Davis, Avery J      15 SSC-MR               2:35.00    3:08.01        
                1:20.56   3:08.01 (1:47.45)                                        
 12 Bibolov, Nick       12 SSC-MR               3:05.00    3:10.82        
                1:28.52   3:10.82 (1:42.30)                                        
 13 Scalia, Anthony D   11 SSC-MR               3:16.48    3:10.93        
                1:33.56   3:10.93 (1:37.37)                                        
 
Boys 200 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Chang, Michael      16 Express Swimming-MR  2:10.01    2:13.55        
                1:04.31   2:13.55 (1:09.24)                                        
  2 Hurley, John R      17 Express Swimming-MR  2:12.51    2:13.90        
                1:05.49   2:13.90 (1:08.41)                                        
  3 Okhtenberg, Ariel   19 MPNY-MR              2:10.59    2:19.07        
                1:05.66   2:19.07 (1:13.41)                                        
  4 Chernysh, Alex A    17 MJCC-CT              2:20.51    2:19.64        
                1:03.88   2:19.64 (1:15.76)                                        
  5 Newmark, Jake Q     15 Express Swimming-MR  2:20.87    2:22.47        
                1:07.60   2:22.47 (1:14.87)                                        
  6 Hadary, Daniel B    16 FLY-MR               2:22.53    2:22.73        
                1:06.01   2:22.73 (1:16.72)                                        
  7 Dong, Ethan S       15 Express Swimming-MR  2:26.81    2:23.22        
                1:07.85   2:23.22 (1:15.37)                                        
  8 Hsieh, Dylan        17 Express Swimming-MR  2:21.68    2:23.45        
                1:06.64   2:23.45 (1:16.81)                                        
  9 De Jong, Taiyo A    15 AGUA-MR              2:22.30    2:24.05        
                1:06.68   2:24.05 (1:17.37)                                        
 10 Ganguli, Nilesh     16 Express Swimming-MR  2:25.32    2:24.64        
                1:08.66   2:24.64 (1:15.98)                                        
 11 Watson, Anthony C   15 Express Swimming-MR  2:23.15    2:24.80        
                1:08.57   2:24.80 (1:16.23)                                        
 12 Chopey, Andrew T    15 QNS-MR               2:26.91    2:25.02        
                1:07.41   2:25.02 (1:17.61)                                        
 13 Fargo, Jordan K     17 Express Swimming-MR  2:27.23    2:25.34        
                1:07.50   2:25.34 (1:17.84)                                        
 14 Wisniewski, Robert  18 MPNY-MR              2:28.29    2:25.58        
                1:09.46   2:25.58 (1:16.12)                                        
 15 Giardinelli, Josh   15 Express Swimming-MR  2:22.45    2:25.89        
                1:08.60   2:25.89 (1:17.29)                                        
 16 Sansiviero, Burke   16 Express Swimming-MR  2:23.83    2:27.25        
                1:11.08   2:27.25 (1:16.17)                                        
 17 Macejko, Dylan M    15 CSDC-MR              2:29.54    2:27.62        
                1:06.89   2:27.62 (1:20.73)                                        
 18 Khanna, Varun       17 AGUA-MR              2:30.03    2:28.84        
                1:09.12   2:28.84 (1:19.72)                                        
 19 Semak, Bohdan       20 MPNY-MR              2:33.47    2:28.93        
                1:09.74   2:28.93 (1:19.19)                                        
 20 Massari, Eugenio G  15 AGUA-MR              2:34.93    2:29.25        
                1:09.44   2:29.25 (1:19.81)                                        
 21 Lomeyko, Konstanti  19 MPNY-MR              2:24.62    2:30.05        
                1:10.26   2:30.05 (1:19.79)                                        
 22 Liu, Joshua A       15 QNS-MR               2:35.62    2:32.48        
                1:11.58   2:32.48 (1:20.90)                                        
 23 Murray, Ryan R      15 Express Swimming-MR  2:30.33    2:32.80        
                1:10.69   2:32.80 (1:22.11)                                        
 24 Lai, Leon           16 AGUA-MR              2:37.67    2:33.17        
                1:11.25   2:33.17 (1:21.92)                                        
 25 Fox, Benjamin C     15 FLY-MR               2:31.05    2:33.65        
                1:08.12   2:33.65 (1:25.53)                                        
 26 Eng, Alec J         15 Express Swimming-MR  2:32.59    2:33.66        
                1:08.97   2:33.66 (1:24.69)                                        
 26 Kumeno, Kai L       16 AGUA-MR              2:36.79    2:33.66        
                1:11.84   2:33.66 (1:21.82)                                        
 28 Li, Tyler           15 QNS-MR               2:32.20    2:35.72        
                1:13.65   2:35.72 (1:22.07)                                        
 29 Leung, Michael      12 QNS-MR               2:38.47    2:36.94        
                1:17.39   2:36.94 (1:19.55)                                        
 30 Clark, Liam B       17 AGUA-MR              2:34.68    2:37.42        
                1:15.50   2:37.42 (1:21.92)                                        
 31 Mohlenbrok, Gabrie  18 MPNY-MR              2:26.73    2:37.79        
                1:11.89   2:37.79 (1:25.90)                                        
 32 Dowd, Mike R        15 CSDC-MR              2:40.09    2:38.82        
                1:13.87   2:38.82 (1:24.95)                                        
 33 Chen, Wellington H  15 Express Swimming-MR  2:36.26    2:40.33        
                1:16.58   2:40.33 (1:23.75)                                        
 34 Amell, Jamie        15 MJCC-CT              2:47.86    2:44.64        
                1:23.37   2:44.64 (1:21.27)                                        
 35 Vaynshteyn, Gabrie  16 MPNY-MR              2:50.55    2:45.28        
                1:20.25   2:45.28 (1:25.03)                                        
 36 McCloskey, Michael  15 FLY-MR               2:47.92    2:46.65        
                1:21.92   2:46.65 (1:24.73)                                        
 37 Combs, Sean A       15 SSC-MR               2:35.00    2:48.28        
                1:18.98   2:48.28 (1:29.30)                                        
 38 Gamero, Matthew A   16 FLY-MR               2:37.61    2:48.97        
                1:14.63   2:48.97 (1:34.34)                                        
 39 Revis, Max H        18 MJCC-CT              2:35.99    2:51.12        
                1:23.14   2:51.12 (1:27.98)                                        
 40 Munson, Joseph A    15 Express Swimming-MR  2:47.76    2:53.29        
                1:24.77   2:53.29 (1:28.52)                                        
 41 Zhu, Harry          15 FLY-MR               2:52.85    2:55.60        
                1:14.85   2:55.60 (1:40.75)                                        
 42 Lugo, Aron R        12 Express Swimming-MR  3:20.71    2:57.59        
                1:26.62   2:57.59 (1:30.97)                                        
 43 Zhao, Colin E       12 FLY-MR                    NT    3:03.96        
                1:30.80   3:03.96 (1:33.16)                                        
 44 Bibolov, Nick       12 SSC-MR               3:02.00    3:03.97        
                1:30.61   3:03.97 (1:33.36)                                        
 45 Hsieh, Ethan        11 UN-LI-MR             3:25.43    3:04.75        
                1:25.21   3:04.75 (1:39.54)                                        
 46 Mollica, Christian  12 Express Swimming-MR  3:39.32    3:05.74        
                1:32.54   3:05.74 (1:33.20)                                        
 47 Chang, Steven R     11 FLY-MR                    NT    3:05.77        
                1:27.41   3:05.77 (1:38.36)                                        
 48 Chan, Joshua A      12 FLY-MR                    NT    3:05.98        
                1:30.62   3:05.98 (1:35.36)                                        
 49 Andersen, Frankie   12 SSC-MR               3:05.00    3:07.05        
                1:27.13   3:07.05 (1:39.92)                                        
 50 Lombard, Ryan C      9 Express Swimming-MR       NT    3:24.54        
                1:42.33   3:24.54 (1:42.21)                                        
 
Boys 400 LC Meter IM
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Newmark, Jake Q     15 Express Swimming-MR  5:02.82    4:59.28        
                1:08.30   2:23.05 (1:14.75)   3:52.68 (1:29.63)   4:59.28 (1:06.60)
  2 Chernysh, Alex A    17 MJCC-CT              5:02.17    5:01.50        
                1:08.13   2:23.54 (1:15.41)   3:54.76 (1:31.22)   5:01.50 (1:06.74)
  3 De Jong, Taiyo A    15 AGUA-MR              5:09.44    5:05.09        
                1:07.73   2:24.80 (1:17.07)   3:54.16 (1:29.36)   5:05.09 (1:10.93)
  4 Chopey, Andrew T    15 QNS-MR               5:15.00    5:06.17        
                1:10.92   2:28.45 (1:17.53)   3:58.19 (1:29.74)   5:06.17 (1:07.98)
  5 Radkov, Nick S      14 MPNY-MR              5:10.88    5:06.38        
                1:10.62   2:27.24 (1:16.62)   3:57.65 (1:30.41)   5:06.38 (1:08.73)
  6 Kukharskyi, Sergii  28 MPNY-MR              4:49.00    5:10.00        
                1:09.19   2:33.67 (1:24.48)   3:57.28 (1:23.61)   5:10.00 (1:12.72)
  7 Watson, Anthony C   15 Express Swimming-MR  5:14.06    5:10.72        
                1:10.59   2:33.32 (1:22.73)   4:03.10 (1:29.78)   5:10.72 (1:07.62)
  8 Whang, Justin       13 Express Swimming-MR  5:09.10    5:10.73        
                1:11.11   2:32.78 (1:21.67)   4:00.13 (1:27.35)   5:10.73 (1:10.60)
  9 Yamamoto, Kai       14 AGUA-MR              5:38.59    5:11.16        
                1:05.74   2:31.48 (1:25.74)   3:58.12 (1:26.64)   5:11.16 (1:13.04)
 10 Madden, Sean M      14 QNS-MR               5:05.87    5:15.06        
                1:13.26   2:33.14 (1:19.88)   4:02.95 (1:29.81)   5:15.06 (1:12.11)
 11 Revis, Malone J     14 MJCC-CT              5:27.26    5:16.80        
                1:11.51   2:34.92 (1:23.41)   4:04.42 (1:29.50)   5:16.80 (1:12.38)
 12 Harker, Ian T       15 MJCC-CT              5:34.12    5:17.46        
                1:08.72   2:31.70 (1:22.98)   4:05.01 (1:33.31)   5:17.46 (1:12.45)
 13 Protano, John       16 Express Swimming-MR  4:53.08    5:21.04        
                1:09.66   2:41.72 (1:32.06)   4:09.89 (1:28.17)   5:21.04 (1:11.15)
 14 Diano, Andrew J     13 FA-MR                5:28.39    5:21.17        
                1:09.66   2:30.41 (1:20.75)   4:08.50 (1:38.09)   5:21.17 (1:12.67)
 15 Arkhangelskiy, Mic  16 MPNY-MR              5:18.47    5:24.38        
                1:16.97   2:39.87 (1:22.90)   4:09.11 (1:29.24)   5:24.38 (1:15.27)
 16 Mohlenbrok, Gabrie  18 MPNY-MR              5:13.24    5:27.92        
                1:11.05   2:33.42 (1:22.37)   4:11.99 (1:38.57)   5:27.92 (1:15.93)
 17 O'Sullivan, Oisin   14 SSC-MR               5:10.00    5:30.64        
                1:13.35   2:40.69 (1:27.34)   4:15.92 (1:35.23)   5:30.64 (1:14.72)
 18 Chen, Joseph        13 Express Swimming-MR  5:26.37    5:30.83        
                1:12.49   2:36.36 (1:23.87)   4:16.18 (1:39.82)   5:30.83 (1:14.65)
 19 Jeong, Eugene       13 QNS-MR               5:29.84    5:31.16        
                1:14.62   2:41.82 (1:27.20)   4:12.85 (1:31.03)   5:31.16 (1:18.31)
 20 Connell, Danny P    14 LVA-MA               5:35.53    5:31.99        
                1:15.55   2:43.39 (1:27.84)   4:17.12 (1:33.73)   5:31.99 (1:14.87)
 21 Goodman, Jonah B    13 Express Swimming-MR  5:40.01    5:35.27        
                1:16.95   2:41.23 (1:24.28)   4:20.16 (1:38.93)   5:35.27 (1:15.11)
 22 Chen, Wellington H  15 Express Swimming-MR  5:40.83    5:39.59        
                1:25.21   2:51.05 (1:25.84)   4:26.52 (1:35.47)   5:39.59 (1:13.07)
 23 Zammit, Michael C   13 Express Swimming-MR  5:45.45    5:40.72        
                1:19.46   2:49.49 (1:30.03)   4:24.02 (1:34.53)   5:40.72 (1:16.70)
 24 Ehret, Andrew T     13 LVA-MA               5:43.99    5:45.58        
                1:22.39   2:47.34 (1:24.95)   4:33.07 (1:45.73)   5:45.58 (1:12.51)
 25 Moeslinger, Erich   16 QNS-MR               5:55.90    5:49.59        
                1:19.54   2:43.35 (1:23.81)   4:25.95 (1:42.60)   5:49.59 (1:23.64)
 26 Davis, Avery J      15 SSC-MR               5:56.90    5:58.86        
                1:19.42   2:54.30 (1:34.88)   4:34.51 (1:40.21)   5:58.86 (1:24.35)
 27 LiBASSI, Connor T   13 Express Swimming-MR  5:42.85    6:00.12        
                1:31.44   3:03.80 (1:32.36)   4:35.25 (1:31.45)   6:00.12 (1:24.87)
 28 Turgut, Alp S       14 UN-LI-MR                  NT    7:21.05        
                1:57.20   3:50.20 (1:53.00)   5:46.89 (1:56.69)   7:21.05 (1:34.16)
 
Boys 200 LC Meter Medley Relay Time Trial
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Flushing YMCA-MR  'A'                            NT    1:57.75        
     1) Fox, Benjamin C 15              2) Bajramovic, Emil 16            
     3) Hadary, Daniel B 16             4) Schafer, Justin T 13           
                1:03.57     1:57.75 (54.18)                                        
 
Boys 200 LC Meter Medley Relay Time Trial
===============================================================================
    Team                                           Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Flushing YMCA-MR  'A'                            NT    1:58.67        
     1) Hadary, Daniel B 16             2) Bajramovic, Emil 16            
     3) Fox, Benjamin C 15              4) Schafer, Justin T 13           
                1:01.03     1:58.67 (57.64)                                        
 
Mixed 400 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Edlin-Miller, Lia   10 HYB-MR                    NT    6:19.11        
                1:28.88   3:07.67 (1:38.79)   4:48.28 (1:40.61)   6:19.11 (1:30.83)
  2 Poschmann, Katie G  13 HYB-MR                    NT    6:50.71        
                1:36.00   3:21.64 (1:45.64)   5:07.60 (1:45.96)   6:50.71 (1:43.11)
  3 McMahon, Amelia G   10 HYB-MR                    NT    7:07.01        
                1:37.01   3:26.43 (1:49.42)   5:18.02 (1:51.59)   7:07.01 (1:48.99)
 
Mixed 1500 LC Meter Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name               Age Team                    Seed     Finals       Points 
===============================================================================
  1 Murray, Ryan R      15 Express Swimming-MR       NT   17:25.87        
                1:04.23   2:13.68 (1:09.45)   3:23.84 (1:10.16)   4:33.94 (1:10.10)
      5:44.39 (1:10.45)   6:54.45 (1:10.06)   8:03.70 (1:09.25)   9:13.88 (1:10.18)
     10:23.68 (1:09.80)  11:34.15 (1:10.47)  12:44.87 (1:10.72)  13:56.13 (1:11.26)
     15:06.98 (1:10.85)  16:16.83 (1:09.85)  17:25.87 (1:09.04)                    
  2 Newmark, Jake Q     15 Express Swimming-MR       NT   18:00.57        
                1:04.74   2:14.08 (1:09.34)   3:24.11 (1:10.03)   4:34.63 (1:10.52)
      5:45.16 (1:10.53)   6:55.98 (1:10.82)   8:08.52 (1:12.54)   9:21.78 (1:13.26)
     10:35.37 (1:13.59)  11:49.58 (1:14.21)  13:03.84 (1:14.26)  14:18.06 (1:14.22)
     15:32.04 (1:13.98)  16:46.10 (1:14.06)  18:00.57 (1:14.47)                    
  3 Kraff, Allyson R    16 Express Swimming-MR       NT   18:47.48        
                1:10.04   2:24.53 (1:14.49)   3:39.82 (1:15.29)   4:55.32 (1:15.50)
      6:11.11 (1:15.79)   7:27.27 (1:16.16)   8:42.80 (1:15.53)   9:58.26 (1:15.46)
     11:13.96 (1:15.70)  12:29.59 (1:15.63)  13:45.88 (1:16.29)  15:02.96 (1:17.08)
     16:19.59 (1:16.63)  17:35.38 (1:15.79)  18:47.48 (1:12.10)                    
  4 Zimmerman, Marley   14 Express Swimming-MR       NT   18:51.09        
                1:09.46   2:23.82 (1:14.36)   3:38.92 (1:15.10)   4:54.62 (1:15.70)
      6:10.05 (1:15.43)   7:26.15 (1:16.10)   8:41.74 (1:15.59)   9:57.33 (1:15.59)
     11:13.09 (1:15.76)  12:29.06 (1:15.97)  13:44.43 (1:15.37)  15:00.94 (1:16.51)
     16:17.99 (1:17.05)  17:34.98 (1:16.99)  18:51.09 (1:16.11)                    
  5 McKenna, Mary K     11 Express Swimming-MR       NT   19:18.45        
                1:10.17   2:25.38 (1:15.21)   3:40.65 (1:15.27)   4:56.11 (1:15.46)
      6:12.69 (1:16.58)   7:29.39 (1:16.70)   8:45.79 (1:16.40)  10:02.82 (1:17.03)
     11:21.13 (1:18.31)  12:39.33 (1:18.20)  13:59.03 (1:19.70)  15:19.09 (1:20.06)
     16:39.79 (1:20.70)  18:00.95 (1:21.16)  19:18.45 (1:17.50)