Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                   HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 11/7/2017 12:25 PM
              2017 MR LIE Autumn Frenzy - 11/3/2017 to 11/5/2017               
                              Sanction #: 171111                               
                                    Results                                    
 
Girls 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Vursta, Elizabeth R       10 COND-MR                31.40      30.17        
  2 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR    31.49      30.22        
  3 Nunez, Alison M           10 Express Swimming-MR    31.30      30.94        
  4 Reddington, Shannon E      9 Express Swimming-MR       NT      31.27        
  5 Plagainos, Kyra M         10 COND-MR                   NT      31.57        
  6 Feld, Tessa S             10 AGUA-MR                33.18      31.82        
  7 Asch, Gillian K           10 AGUA-MR                32.46      32.28        
  8 Castano, Isabella H       10 AGUA-MR                33.90      32.82        
  9 Locurto, Delia R          10 Express Swimming-MR    34.81      33.14        
 10 Benadrete, Talya A        10 AGUA-MR                34.95      33.36        
 11 Dosembet, Jema I          10 AGUA-MR                34.00      33.58        
 12 Schaepers-Cheu, Sabine N  10 AGUA-MR                35.26      33.68        
 13 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    33.70      33.91        
 14 Krinsky, Eve A             9 AGUA-MR                35.89      34.00        
 14 Skibelund, Natascha S     10 AGUA-MR                34.84      34.00        
 16 Blau, Naomi B             10 AGUA-MR                34.89      34.15        
 17 Parreno, Antonia N        10 LBA-MR                 36.90      34.31        
 18 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR    33.84      34.46        
 18 Van Tassel, Avery         10 CSDC-MR                35.46      34.46        
 20 Rosenberg, Danielle R      9 Express Swimming-MR    39.40      34.77        
 21 Triedman, Eleanor G       10 AGUA-MR                36.58      34.84        
 22 Zagar, Nia V               9 AGUA-MR                36.18      34.93        
 23 Zachary, Kay              10 Unattached-MR          36.06      34.97        
 24 MacLennan, Catherine L    10 AGUA-MR                36.37      35.07        
 25 Wu, Madison               10 Swim Tech-MR              NT      35.13        
 26 Anselmi, Margeaux L       10 COND-MR                37.66      35.14        
 27 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR    35.11      35.16        
 28 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR    38.80      35.25        
 29 Medina, Ava M              9 COND-MR                34.94      35.48        
 30 Wong, Alyssum             10 Silver Streaks-MR      39.53      35.58        
 31 Minchak, Jami E           10 LBA-MR                 36.66      35.74        
 32 Abromavage, Remy G        10 AGUA-MR                37.40      35.85        
 33 Hunt, Anna K              10 AGUA-MR                36.56      35.93        
 34 Weiss, Lauren             10 IA-MR                  35.94      35.98        
 35 Yan, Maddy                 9 GATE-MR                38.02      36.01        
 36 Eizenstat, Julia M        10 AGUA-MR                36.33      36.15        
 37 Ojutiku, Tiwa A            9 SSC-MR                 38.14      36.30        
 38 Finnegan, Ellie K          9 COND-MR                38.51      36.52        
 38 Minster, Logan M           9 Express Swimming-MR    36.81      36.52        
 40 Sodhi, Amani               9 FA-MR                  37.01      36.55        
 41 Lin, Morgan L             10 Swim Tech-MR              NT      36.61        
 42 Silecchia, Molly E         9 Express Swimming-MR    39.31      36.71        
 43 Wong, Isabella D          10 GATE-MR                39.64      36.86        
 44 Schwartz, Kasey L         10 Express Swimming-MR    36.96      36.87        
 45 Tan, Adrianna E           10 AGUA-MR                38.88      36.94        
 46 Egbert, Alexis A          10 LBA-MR                 40.22      37.04        
 47 Lent, Maddie J             9 AGUA-MR                38.05      37.16        
 48 Morris, Taryn M            9 LBA-MR                 40.49      37.23        
 49 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR    36.74      37.27        
 50 Jabir, Laila R             8 Express Swimming-MR    37.14      37.39        
 51 Espina, Ava               10 Swim Tech-MR              NT      37.52        
 52 Hand, Lauren C            10 WISC-MR                45.88      37.56        
 53 Chen, Brandee              9 Swim Tech-MR              NT      37.59        
 54 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 40.00      37.78        
 55 Gazzara, Kristen E        10 COND-MR                37.18      37.80        
 56 Tran, Bridget              8 Swim Tech-MR              NT      38.00        
 57 Sidon, Kyra                9 Express Swimming-MR    39.90      38.17        
 58 Hogger, Annika R           9 FA-MR                     NT      38.20        
 58 Warren, Sienna G           9 LBA-MR                 39.95      38.20        
 60 Honig, Harley C           10 Express Swimming-MR    38.74      38.21        
 61 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR    42.68      38.33        
 62 Singer, Keira A            9 WISC-MR                39.21      38.47        
 63 Chun, Lina                10 GATE-MR                37.00      39.15        
 64 German, Sophia I           9 Express Swimming-MR    38.20      39.29        
 65 Argondizzo, Daniela J     10 Express Swimming-MR    42.21      39.76        
 66 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR                39.24      39.77        
 67 Prafder, Audrey           10 LBA-MR                 41.15      39.81        
 68 Chan, Kaylee N             9 Express Swimming-MR    40.80      39.87        
 69 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR    40.77      40.41        
 70 Villagonzalo, Lea S        8 GATE-MR                47.00      40.65        
 71 Baynon, Chloe M            9 FA-MR                  44.36      40.66        
 71 Donegain, Kate A           8 IA-MR                  41.62      40.66        
 73 Brown, Zoe A              10 COND-MR                40.25      40.92        
 74 Fountain, Gianna           8 COND-MR                39.51      40.97        
 75 Place, Katie M             8 COND-MR                43.10      41.00        
 76 Fischbach, Maja P          9 GATE-MR                44.07      41.12        
 77 Wagner, Megan             10 LBA-MR               1:15.00      41.27        
 78 Goodman, Brianna L         9 Express Swimming-MR    44.54      41.30        
 79 Zhao, Emily                7 Swim Tech-MR              NT      41.63        
 80 Davis, Fiona C             9 LBA-MR                 41.60      41.69        
 81 Bekerman, Audrey          10 Express Swimming-MR    41.08      41.80        
 82 Kirshbaum, Sofie M         9 Silver Streaks-MR      42.97      41.88        
 82 Garatina, Kaylee M         9 IA-MR                  39.66      41.88        
 84 Alfasi, Alexis            10 LBA-MR                 40.36      41.90        
 85 Cook, Keiran R            10 Unattached-MR          43.02      42.11        
 86 Liechtung, Gabrielle       1 LBA-MR                 42.66      42.28        
 87 Sigler, Eva A              8 FA-MR                     NT      42.44        
 88 Larson, Ruby I             9 LBA-MR                 43.44      42.69        
 89 Li, Cloris                10 Swim Tech-MR              NT      43.04        
 90 Flouras, Penelope         10 GATE-MR                43.92      43.38        
 91 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    43.11      43.81        
 92 Carpentieri, Taylor M     10 IA-MR                  44.84      43.84        
 93 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR    57.00      43.87        
 94 Wong, Kaitlyn              9 Swim Tech-MR              NT      44.04        
 95 Colletti, Claire J         8 Express Swimming-MR    57.96      44.05        
 96 Kieran, Meredith *         8 IA-MR                     NT      44.40        
 97 Cagno, Lucia P             9 GATE-MR                44.12      44.54        
 98 McGuire, Lola M            9 Express Swimming-MR    46.23      44.69        
 99 Wu, Selena                10 Swim Tech-MR              NT      44.97        
100 Zangaro, Vivienne F        8 LBA-MR                 45.06      45.41        
101 Hunter, Madeline J         8 Express Swimming-MR    55.01      45.60        
102 Wong, Sydney               8 Swim Tech-MR              NT      45.69        
103 Diaz, Una M                7 LBA-MR                 47.20      45.86        
104 Kohner, Charlotte A        6 Express Swimming-MR       NT      45.90        
105 Garra, Isabella G          8 Express Swimming-MR    49.55      46.74        
106 Colletti, Sofia            8 Express Swimming-MR    56.87      47.50        
107 O'Donnell, Emma            9 LBA-MR               1:00.00      47.51        
108 Sciortino, Sienna B        8 Express Swimming-MR    48.80      48.70        
109 Ferretti, Grace           10 LBA-MR               1:15.00      49.14        
110 Verissimo, Chloe A         7 FA-MR                     NT      49.59        
111 Bassett, Jessica J         8 LBA-MR                 47.14      49.82        
112 Moriarty, Finella S        8 LBA-MR                 54.82      50.02        
112 Fan, Sara                  9 Express Swimming-MR       NT      50.02        
114 Hupfer, Alice E            8 IA-MR                  50.40      50.68        
115 Berland, Julianna N        7 Express Swimming-MR       NT      50.74        
116 Hunter, Cecily K          10 Silver Streaks-MR         NT      50.86        
117 Richter, Violet            8 LBA-MR                 58.23      53.33        
118 Millindorf, Lena M         9 FA-MR                     NT      53.48        
119 Proper, Melanie J          9 LBA-MR               1:15.00      53.88        
119 Borowski, Elaina           8 CSDC-MR              1:01.56      53.88        
121 Pomeroy, Catherine E       8 COND-MR              1:01.25      55.40        
122 Leible, Bianca C           8 LBA-MR               1:15.00      55.77        
123 Moriarty, Machara B        8 LBA-MR                 59.38      57.29        
124 Petty, Lucia F             9 LBA-MR               1:15.00      57.36        
125 Dosembet, Phia Z           7 AGUA-MR                48.84      57.69        
126 Muth, Cindy               10 Express Swimming-MR       NT    1:07.10        
127 Tomala-Reidel, Elena I     7 COND-MR                50.00    1:07.30        
 -- Carrillo, Alexandra        8 GATE-MR                52.18         DQ        
      No touch on turn
 
Girls 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  1:08.29    1:07.09        
                  31.70     1:07.09 (35.39)                                        
  2 Vursta, Elizabeth R       10 COND-MR              1:17.75    1:07.78        
                  32.84     1:07.78 (34.94)                                        
  3 Nunez, Alison M           10 Express Swimming-MR  1:08.39    1:09.87        
                  31.88     1:09.87 (37.99)                                        
  4 Asch, Gillian K           10 AGUA-MR              1:13.78    1:10.63        
                  33.20     1:10.63 (37.43)                                        
  5 Castano, Isabella H       10 AGUA-MR              1:13.45    1:12.18        
                  33.90     1:12.18 (38.28)                                        
  6 Shannon, Casey D          10 Express Swimming-MR  1:15.79    1:12.99        
                  35.19     1:12.99 (37.80)                                        
  7 Parreno, Antonia N        10 LBA-MR               1:19.82    1:14.18        
                  36.19     1:14.18 (37.99)                                        
  8 Reddington, Shannon E      9 Express Swimming-MR  1:22.33    1:14.19        
                  34.18     1:14.19 (40.01)                                        
  9 Schaepers-Cheu, Sabine N  10 AGUA-MR              1:17.05    1:14.21        
                  35.32     1:14.21 (38.89)                                        
 10 Zachary, Kay              10 Unattached-MR        1:20.03    1:14.44        
                  36.16     1:14.44 (38.28)                                        
 11 Skibelund, Natascha S     10 AGUA-MR              1:13.84    1:14.83        
                  35.56     1:14.83 (39.27)                                        
 12 Blau, Naomi B             10 AGUA-MR              1:16.52    1:14.86        
                  35.16     1:14.86 (39.70)                                        
 13 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  1:14.22    1:14.96        
                  35.39     1:14.96 (39.57)                                        
 14 Benadrete, Talya A        10 AGUA-MR              1:19.56    1:15.12        
                  35.01     1:15.12 (40.11)                                        
 15 Wilson, Jahzara A         10 AGUA-MR              1:17.10    1:15.30        
                  35.21     1:15.30 (40.09)                                        
 16 Feld, Tessa S             10 AGUA-MR              1:16.58    1:15.68        
                  35.19     1:15.68 (40.49)                                        
 17 Dosembet, Jema I          10 AGUA-MR              1:19.90    1:15.87        
                  36.30     1:15.87 (39.57)                                        
 18 Zagar, Nia V               9 AGUA-MR              1:17.79    1:16.29        
                  36.15     1:16.29 (40.14)                                        
 19 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR  1:22.05    1:17.48        
                  37.16     1:17.48 (40.32)                                        
 20 Krinsky, Eve A             9 AGUA-MR              1:28.39    1:17.93        
                  37.03     1:17.93 (40.90)                                        
 21 Triedman, Eleanor G       10 AGUA-MR              1:19.43    1:17.99        
                  36.35     1:17.99 (41.64)                                        
 22 Anselmi, Margeaux L       10 COND-MR              1:21.28    1:18.47        
                  37.06     1:18.47 (41.41)                                        
 23 Abromavage, Remy G        10 AGUA-MR              1:20.55    1:18.54        
                  37.62     1:18.54 (40.92)                                        
 24 Finnegan, Ellie K          9 COND-MR              1:21.12    1:19.05        
                  37.32     1:19.05 (41.73)                                        
 25 Minchak, Jami E           10 LBA-MR               1:23.35    1:19.11        
                  36.39     1:19.11 (42.72)                                        
 26 Locurto, Delia R          10 Express Swimming-MR  1:21.15    1:19.65        
                  36.78     1:19.65 (42.87)                                        
 27 Eizenstat, Julia M        10 AGUA-MR              1:24.07    1:19.78        
                  37.47     1:19.78 (42.31)                                        
 28 Lent, Maddie J             9 AGUA-MR              1:24.42    1:20.13        
                  38.94     1:20.13 (41.19)                                        
 29 Hunt, Anna K              10 AGUA-MR              1:25.35    1:20.22        
                  38.08     1:20.22 (42.14)                                        
 30 MacLennan, Catherine L    10 AGUA-MR              1:22.29    1:20.88        
                  37.66     1:20.88 (43.22)                                        
 31 Lynton, Mackenzie R       10 AGUA-MR              1:22.25    1:20.92        
                  39.44     1:20.92 (41.48)                                        
 32 Tourevski, Sima L          9 Express Swimming-MR       NT    1:20.93        
                  37.59     1:20.93 (43.34)                                        
 33 Minster, Logan M           9 Express Swimming-MR  1:20.26    1:20.95        
                  37.88     1:20.95 (43.07)                                        
 34 Joinnides, Sofia A         9 WISC-MR              1:37.39    1:21.92        
                  38.28     1:21.92 (43.64)                                        
 35 Li, Claire                 9 Aquaflames-MR        1:32.10    1:22.00        
                  38.31     1:22.00 (43.69)                                        
 36 Ojutiku, Tiwa A            9 SSC-MR               1:26.10    1:22.21        
                  37.58     1:22.21 (44.63)                                        
 37 Gazzara, Kristen E        10 COND-MR              1:31.63    1:22.40        
                  38.51     1:22.40 (43.89)                                        
 38 Medina, Ava M              9 COND-MR              1:35.00    1:22.59        
                  38.59     1:22.59 (44.00)                                        
 39 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR  1:20.29    1:22.66        
                  40.01     1:22.66 (42.65)                                        
 40 Egbert, Alexis A          10 LBA-MR               1:32.56    1:23.96        
                  19.15   1:23.96 (1:04.81)                                        
 41 Schwartz, Kasey L         10 Express Swimming-MR  1:23.56    1:24.11        
                  36.49     1:24.11 (47.62)                                        
 42 Kizhnerman, Noa           10 Aquaflames-MR        1:35.04    1:24.37        
                  40.64     1:24.37 (43.73)                                        
 43 Argondizzo, Daniela J     10 Express Swimming-MR  1:30.90    1:24.57        
                  39.81     1:24.57 (44.76)                                        
 44 Vasquez, Valentina S       9 COND-MR              1:41.31    1:24.59        
                  38.27     1:24.59 (46.32)                                        
 45 Morris, Taryn M            9 LBA-MR               1:32.46    1:24.64        
                  39.19     1:24.64 (45.45)                                        
 46 Hayes, Cassidy C           9 WISC-MR              1:23.33    1:25.30        
                  40.32     1:25.30 (44.98)                                        
 47 Jabir, Laila R             8 Express Swimming-MR  1:26.78    1:25.33        
                  39.51     1:25.33 (45.82)                                        
 48 Chun, Lina                10 GATE-MR              1:26.58    1:25.82        
                  40.29     1:25.82 (45.53)                                        
 49 Chan, Kaylee N             9 Express Swimming-MR  1:30.17    1:26.45        
                  41.21     1:26.45 (45.24)                                        
 50 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR               1:27.23    1:26.63        
                  40.34     1:26.63 (46.29)                                        
 51 Wong, Alyssum             10 Silver Streaks-MR    1:32.62    1:27.03        
                  39.48     1:27.03 (47.55)                                        
 52 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR  1:37.73    1:27.30        
                  42.06     1:27.30 (45.24)                                        
 53 Brown, Zoe A              10 COND-MR              1:42.11    1:28.61        
                  41.75     1:28.61 (46.86)                                        
 54 Murray, Holly K           10 LBA-MR               2:15.00    1:28.95        
                  40.58     1:28.95 (48.37)                                        
 55 Villagonzalo, Lea S        8 GATE-MR              1:39.00    1:29.66        
                  40.82     1:29.66 (48.84)                                        
 56 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR              1:31.19    1:29.69        
                  40.84     1:29.69 (48.85)                                        
 57 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               1:30.00    1:30.03        
                  39.79     1:30.03 (50.24)                                        
 58 Prafder, Audrey           10 LBA-MR               1:33.25    1:30.67        
                  40.99     1:30.67 (49.68)                                        
 59 Davis, Naomi               8 CSDC-MR              1:35.00    1:32.31        
                  40.42     1:32.31 (51.89)                                        
 60 Burnett, Sierra            9 Express Swimming-MR       NT    1:32.49        
                  43.35     1:32.49 (49.14)                                        
 61 Bekerman, Audrey          10 Express Swimming-MR  1:38.45    1:33.02        
                  42.00     1:33.02 (51.02)                                        
 62 Fountain, Gianna           8 COND-MR              1:41.05    1:33.03        
                  42.02     1:33.03 (51.01)                                        
 63 Donegain, Kate A           8 IA-MR                     NT    1:33.11        
                  46.71     1:33.11 (46.40)                                        
 64 Garatina, Kaylee M         9 IA-MR                     NT    1:33.68        
                  42.62     1:33.68 (51.06)                                        
 65 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR  1:50.50    1:34.25        
                  43.66     1:34.25 (50.59)                                        
 66 Kirshbaum, Sofie M         9 Silver Streaks-MR    1:40.00    1:34.60        
                  43.17     1:34.60 (51.43)                                        
 67 Flouras, Penelope         10 GATE-MR              1:48.24    1:35.07        
                  45.87     1:35.07 (49.20)                                        
 68 Baynon, Chloe M            9 FA-MR                1:44.91    1:35.08        
                  46.68     1:35.08 (48.40)                                        
 69 Cook, Keiran R            10 Unattached-MR        1:36.26    1:38.37        
                  44.67     1:38.37 (53.70)                                        
 70 Crane, Naomi C             7 IA-MR                     NT    1:38.66        
                  45.11     1:38.66 (53.55)                                        
 71 Felice, Amelia P          10 FA-MR                     NT    1:39.04        
                  45.15     1:39.04 (53.89)                                        
 72 Colletti, Sofia            8 Express Swimming-MR       NT    1:39.37        
                  47.22     1:39.37 (52.15)                                        
 73 Cagno, Lucia P             9 GATE-MR              1:42.72    1:40.11        
                  47.13     1:40.11 (52.98)                                        
 74 Ferretti, Grace           10 LBA-MR               2:30.00    1:42.61        
                  48.23     1:42.61 (54.38)                                        
 75 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR  1:40.91    1:42.88        
                  46.17     1:42.88 (56.71)                                        
 76 Liu, Miley                 8 Express Swimming-MR       NT    1:43.50        
                  45.30     1:43.50 (58.20)                                        
 77 Diaz, Una M                7 LBA-MR               2:00.01    1:44.48        
                  48.49     1:44.48 (55.99)                                        
 78 Garra, Isabella G          8 Express Swimming-MR  1:58.31    1:45.83        
                  50.19     1:45.83 (55.64)                                        
 79 Scoloveno, Giuliana        9 Aquaflames-MR             NT    1:46.01        
                  47.88     1:46.01 (58.13)                                        
 80 Colletti, Claire J         8 Express Swimming-MR       NT    1:46.83        
                  45.60   1:46.83 (1:01.23)                                        
 81 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR       NT    1:46.90        
                  47.52     1:46.90 (59.38)                                        
 82 Law, Abby H                8 IA-MR                     NT    1:47.59        
 83 Carle, Anna E              8 FA-MR                     NT    1:48.22        
                  50.44     1:48.22 (57.78)                                        
 84 Lynton, Morgan N           7 AGUA-MR              1:50.84    1:50.20        
                  49.38   1:50.20 (1:00.82)                                        
 85 Richter, Violet            8 LBA-MR               2:19.88    1:50.23        
                  50.13   1:50.23 (1:00.10)                                        
 86 McGuire, Lola M            9 Express Swimming-MR  1:48.92    1:50.75        
                  47.64   1:50.75 (1:03.11)                                        
 87 Tom, Veronica C            8 LBA-MR               2:00.10    1:51.56        
                  49.67   1:51.56 (1:01.89)                                        
 88 Barnhill, Rayna M          8 LBA-MR               2:00.00    1:55.92        
                  48.82   1:55.92 (1:07.10)                                        
 89 Fan, Sara                  9 Express Swimming-MR       NT    1:56.82        
                  20.90   1:56.82 (1:35.92)                                        
 90 Williams, Cara A          10 SSC-MR               2:00.00    1:57.12        
                  55.95   1:57.12 (1:01.17)                                        
 91 Tom, Vic W                 8 LBA-MR               2:00.01    1:58.35        
                  53.37   1:58.35 (1:04.98)                                        
 92 Anzalone, Leah A           9 Express Swimming-MR  2:06.01    1:59.49        
                  56.38   1:59.49 (1:03.11)                                        
 93 Moriarty, Machara B        8 LBA-MR               2:15.01    1:59.60        
                  55.45   1:59.60 (1:04.15)                                        
 94 Moriarty, Finella S        8 LBA-MR               2:01.01    2:00.83        
                  53.29   2:00.83 (1:07.54)                                        
 95 Leible, Bianca C           8 LBA-MR               2:15.01    2:07.56        
                  59.89   2:07.56 (1:07.67)                                        
 96 Dubinskiy, Ariella        10 Aquaflames-MR        2:32.94    2:09.21        
                  56.22   2:09.21 (1:12.99)                                        
 97 Garg, Anjali               9 Express Swimming-MR  2:00.01    2:10.18        
                  59.70   2:10.18 (1:10.48)                                        
 98 Pomeroy, Catherine E       8 COND-MR                   NT    2:12.31        
                1:00.60   2:12.31 (1:11.71)                                        
 99 Dosembet, Phia Z           7 AGUA-MR              1:55.84    2:19.07        
                1:03.27   2:19.07 (1:15.80)                                        
100 Dauterman, Natalie         8 Express Swimming-MR       NT    2:31.45        
101 Tomala-Reidel, Elena I     7 COND-MR              1:45.00    2:33.78        
                1:08.81   2:33.78 (1:24.97)                                        
 -- Muth, Cindy               10 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      No touch on turn
 -- Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  1:31.22         DQ        
      False start
                  42.75          DQ (49.15)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  2:30.49    2:25.66        
                  32.40     1:09.55 (37.15)     1:47.90 (38.35)     2:25.66 (37.76)
  2 Vursta, Elizabeth R       10 COND-MR              2:41.07    2:28.45        
                  33.59     1:12.23 (38.64)     1:51.77 (39.54)     2:28.45 (36.68)
  3 Nunez, Alison M           10 Express Swimming-MR  2:29.13    2:34.20        
                  32.82     1:12.18 (39.36)     1:53.82 (41.64)     2:34.20 (40.38)
  4 Bradley, Addison O        10 LBA-MR               2:49.69    2:36.03        
                  36.80     1:16.60 (39.80)     1:57.70 (41.10)     2:36.03 (38.33)
  5 Van Tassel, Avery         10 CSDC-MR              2:47.64    2:38.40        
                  35.86     1:15.56 (39.70)     1:57.38 (41.82)     2:38.40 (41.02)
  6 Feld, Tessa S             10 AGUA-MR              2:52.62    2:38.61        
                  35.00     1:16.81 (41.81)     1:59.02 (42.21)     2:38.61 (39.59)
  7 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  2:54.52    2:39.29        
                  36.94     1:18.24 (41.30)     2:00.11 (41.87)     2:39.29 (39.18)
  8 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR  2:45.63    2:42.21        
                  37.59     1:20.19 (42.60)     2:02.14 (41.95)     2:42.21 (40.07)
  9 Zachary, Kay              10 Unattached-MR        2:52.29    2:43.42        
                  36.04     1:18.27 (42.23)     2:01.48 (43.21)     2:43.42 (41.94)
 10 Zagar, Nia V               9 AGUA-MR              2:50.84    2:45.80        
                  36.92     1:17.91 (40.99)     2:01.88 (43.97)     2:45.80 (43.92)
 11 Chen, Audrey              10 Express Swimming-MR  3:09.72    2:47.12        
                  38.35     1:21.20 (42.85)     2:03.86 (42.66)     2:47.12 (43.26)
 12 Wilson, Jahzara A         10 AGUA-MR              3:06.47    2:48.51        
                  37.11     1:20.12 (43.01)     2:05.63 (45.51)     2:48.51 (42.88)
 13 Anselmi, Margeaux L       10 COND-MR              2:53.75    2:50.51        
                  37.33     1:21.99 (44.66)     2:08.09 (46.10)     2:50.51 (42.42)
 14 Arciniegas, Alessandra     8 COND-MR              2:55.00    2:50.99        
                  38.69     1:21.50 (42.81)     2:06.71 (45.21)     2:50.99 (44.28)
 15 Triedman, Eleanor G       10 AGUA-MR              2:51.57    2:53.77        
                  37.72     1:21.71 (43.99)     2:08.80 (47.09)     2:53.77 (44.97)
 16 Minchak, Jami E           10 LBA-MR               3:05.26    2:53.90        
                  39.45     1:24.29 (44.84)     2:10.05 (45.76)     2:53.90 (43.85)
 17 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR  3:35.43    3:07.20        
                  41.37     1:28.22 (46.85)     2:17.36 (49.14)     3:07.20 (49.84)
 18 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  3:06.54    3:11.16        
                  42.07     1:32.85 (50.78)     2:22.35 (49.50)     3:11.16 (48.81)
 19 Chan, Kaylee N             9 Express Swimming-MR       NT    3:13.37        
                  41.55     1:32.91 (51.36)     2:25.31 (52.40)     3:13.37 (48.06)
 20 Sigler, Eva A              8 FA-MR                     NT    3:34.20        
                  47.84     1:44.21 (56.37)     2:39.77 (55.56)     3:34.20 (54.43)
 
Girls 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  6:40.84    6:33.12        
                  33.32     1:12.00 (38.68)     1:52.45 (40.45)     2:32.21 (39.76)
        3:12.47 (40.26)     3:53.43 (40.96)     4:33.87 (40.44)     5:14.84 (40.97)
        5:55.06 (40.22)     6:33.12 (38.06)                                        
  2 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR  6:58.98    7:20.10        
                  37.84     1:21.39 (43.55)     2:05.73 (44.34)     2:50.82 (45.09)
        3:36.09 (45.27)     4:21.46 (45.37)     5:06.99 (45.53)     5:52.46 (45.47)
        6:38.01 (45.55)     7:20.10 (42.09)                                        
  3 Parreno, Antonia N        10 LBA-MR               7:00.00    7:31.92        
                1:20.50     2:04.46 (43.96)     2:48.78 (44.32)     3:34.25 (45.47)
        4:19.01 (44.76)     5:04.08 (45.07)     5:49.23 (45.15)     6:34.19 (44.96)
        7:15.73 (41.54)     7:31.92 (16.19)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berger, Syd R             10 AGUA-MR                35.71      34.06        
  2 Vursta, Elizabeth R       10 COND-MR                36.23      35.00        
  3 Castano, Isabella H       10 AGUA-MR                37.43      35.65        
  4 Nunez, Alison M           10 Express Swimming-MR    36.50      35.70        
  5 Reddington, Shannon E      9 Express Swimming-MR    38.22      36.63        
  6 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    38.83      36.72        
  7 Wilson, Jahzara A         10 AGUA-MR                37.50      37.18        
  8 Blau, Naomi B             10 AGUA-MR                37.36      38.13        
  9 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR    39.30      38.17        
 10 Zagar, Nia V               9 AGUA-MR                40.64      39.00        
 11 Benadrete, Talya A        10 AGUA-MR                40.67      39.04        
 12 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR                 39.92      39.54        
 13 Hunt, Anna K              10 AGUA-MR                41.87      39.80        
 14 Shannon, Casey D          10 Express Swimming-MR    40.72      40.12        
 15 Lynton, Mackenzie R       10 AGUA-MR                39.53      40.20        
 16 Schaepers-Cheu, Sabine N  10 AGUA-MR                39.84      40.41        
 17 Parreno, Antonia N        10 LBA-MR                 42.31      40.50        
 18 Finnegan, Ellie K          9 COND-MR                41.36      40.57        
 19 Asch, Gillian K           10 AGUA-MR                40.93      40.59        
 20 Wong, Alyssum             10 Silver Streaks-MR      41.03      40.71        
 21 Minster, Logan M           9 Express Swimming-MR    40.26      40.81        
 22 Abromavage, Remy G        10 AGUA-MR                40.73      41.14        
 23 Zachary, Kay              10 Unattached-MR          41.39      41.27        
 24 MacLennan, Catherine L    10 AGUA-MR                41.91      41.33        
 25 Medina, Ava M              9 COND-MR                42.96      41.41        
 26 Triedman, Eleanor G       10 AGUA-MR                40.37      41.44        
 27 Dosembet, Jema I          10 AGUA-MR                41.86      41.59        
 27 Minchak, Jami E           10 LBA-MR                 41.81      41.59        
 29 Feld, Tessa S             10 AGUA-MR                38.16      41.70        
 30 Li, Claire                 9 Aquaflames-MR          43.99      41.74        
 31 Skibelund, Natascha S     10 AGUA-MR                39.84      41.75        
 32 Ojutiku, Tiwa A            9 SSC-MR                 44.09      41.81        
 33 Lent, Maddie J             9 AGUA-MR                40.09      42.09        
 34 Eizenstat, Julia M        10 AGUA-MR                42.63      42.31        
 35 Argondizzo, Daniela J     10 Express Swimming-MR    44.47      42.34        
 36 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR    44.94      42.56        
 37 Krinsky, Eve A             9 AGUA-MR                43.99      42.75        
 38 Anselmi, Margeaux L       10 COND-MR                43.11      42.95        
 39 Morris, Taryn M            9 LBA-MR                 46.30      42.98        
 40 Vasquez, Valentina S       9 COND-MR                44.74      43.19        
 41 Kizhnerman, Noa           10 Aquaflames-MR          49.09      43.29        
 42 Locurto, Delia R          10 Express Swimming-MR    46.68      43.39        
 43 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 45.00      43.53        
 44 Hayes, Cassidy C           9 WISC-MR                46.94      43.58        
 45 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR    43.13      43.65        
 46 Schwartz, Kasey L         10 Express Swimming-MR    41.67      43.72        
 47 Joinnides, Sofia A         9 WISC-MR                46.09      43.83        
 48 Jabir, Laila R             8 Express Swimming-MR    46.03      43.84        
 49 Brown, Zoe A              10 COND-MR                46.63      44.02        
 50 Gazzara, Kristen E        10 COND-MR                45.13      44.20        
 51 Prafder, Audrey           10 LBA-MR                 49.87      45.32        
 52 Chan, Kaylee N             9 Express Swimming-MR    47.51      45.49        
 53 Tourevski, Sima L          9 Express Swimming-MR       NT      46.00        
 54 Garatina, Kaylee M         9 IA-MR                  46.16      46.20        
 55 Davis, Naomi               8 CSDC-MR                   NT      46.32        
 56 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR                51.08      46.70        
 57 Murray, Holly K           10 LBA-MR               1:15.00      47.03        
 58 Cook, Keiran R            10 Unattached-MR          50.58      47.57        
 59 Chun, Lina                10 GATE-MR                47.82      48.28        
 60 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR    46.62      48.56        
 61 Egbert, Alexis A          10 LBA-MR                 51.77      49.12        
 62 Villagonzalo, Lea S        8 GATE-MR                54.00      49.13        
 63 Donegain, Kate A           8 IA-MR                  48.48      49.18        
 64 Liu, Miley                 8 Express Swimming-MR       NT      49.34        
 64 Bekerman, Audrey          10 Express Swimming-MR    50.50      49.34        
 66 Carle, Anna E              8 FA-MR                     NT      49.44        
 67 McGuire, Lola M            9 Express Swimming-MR    50.09      49.54        
 68 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR    52.82      49.87        
 69 Flouras, Penelope         10 GATE-MR                53.00      50.47        
 70 Burnett, Sierra            9 Express Swimming-MR       NT      50.50        
 71 Cagno, Lucia P             9 GATE-MR                48.44      50.69        
 72 Fountain, Gianna           8 COND-MR                53.45      51.06        
 73 Colletti, Sofia            8 Express Swimming-MR  1:03.31      51.79        
 74 Diaz, Una M                7 LBA-MR                 50.38      52.12        
 75 Scoloveno, Giuliana        9 Aquaflames-MR             NT      52.66        
 76 Baynon, Chloe M            9 FA-MR                  55.04      52.81        
 77 Lynton, Morgan N           7 AGUA-MR                55.84      53.18        
 78 Ferretti, Grace           10 LBA-MR               1:30.00      53.49        
 79 Moriarty, Finella S        8 LBA-MR                 57.68      53.64        
 80 Colletti, Claire J         8 Express Swimming-MR       NT      53.79        
 81 Felice, Amelia P          10 FA-MR                     NT      53.89        
 82 Kohner, Charlotte A        6 Express Swimming-MR       NT      53.90        
 83 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    56.02      54.65        
 84 Millindorf, Lena M         9 FA-MR                     NT      54.91        
 85 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR    55.72      54.98        
 86 Garra, Isabella G          8 Express Swimming-MR  1:04.40      55.03        
 87 Tom, Veronica C            8 LBA-MR                 53.26      55.70        
 88 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR       NT      56.45        
 89 Crane, Naomi C             7 IA-MR                     NT      56.66        
 90 Tom, Vic W                 8 LBA-MR                 55.86      57.12        
 91 Barnhill, Rayna M          8 LBA-MR                 56.33      57.30        
 92 Goodman, Brianna L         9 Express Swimming-MR    59.93      58.29        
 93 Leible, Bianca C           8 LBA-MR               1:15.00      58.91        
 94 Law, Abby H                8 IA-MR                     NT      58.93        
 95 Richter, Violet            8 LBA-MR                 59.52      59.59        
 96 Koss, Cassel C             7 LBA-MR               1:02.03    1:00.25        
 97 Anzalone, Leah A           9 Express Swimming-MR  1:00.06    1:00.88        
 98 Moriarty, Machara B        8 LBA-MR                 59.05    1:02.11        
 99 Williams, Cara A          10 SSC-MR               1:01.59    1:02.81        
100 Dosembet, Phia Z           7 AGUA-MR                58.84    1:03.50        
101 Dubinskiy, Ariella        10 Aquaflames-MR        1:15.33    1:04.54        
102 Anzalone, Brooke N         8 Express Swimming-MR  1:10.39    1:04.74        
103 Borowski, Elaina           8 CSDC-MR              1:30.00    1:06.40        
104 Garg, Anjali               9 Express Swimming-MR  1:10.01    1:06.81        
105 Muth, Cindy               10 Express Swimming-MR       NT    1:07.45        
106 Pomeroy, Catherine E       8 COND-MR              1:12.67    1:07.88        
107 Dauterman, Natalie         8 Express Swimming-MR       NT    1:16.32        
108 Graham, Molly J            7 LBA-MR               1:30.01    1:17.02        
109 Tomala-Reidel, Elena I     7 COND-MR                55.00    1:17.40        
 -- Fan, Sara                  9 Express Swimming-MR       NT        XDQ        
      Shoulders past vertical toward breast
 -- Proper, Melanie J          9 LBA-MR               1:15.00         DQ        
      Did not finish on back
 
Girls 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Alison M           10 Express Swimming-MR  1:20.98    1:15.87        
                  36.81     1:15.87 (39.06)                                        
  2 Vursta, Elizabeth R       10 COND-MR              1:18.19    1:16.36        
                  38.27     1:16.36 (38.09)                                        
  3 Berger, Syd R             10 AGUA-MR              1:19.21    1:16.77        
                  36.85     1:16.77 (39.92)                                        
  4 Castano, Isabella H       10 AGUA-MR              1:22.45    1:18.89        
                  39.44     1:18.89 (39.45)                                        
  5 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  1:23.24    1:19.93        
                  38.66     1:19.93 (41.27)                                        
  6 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  1:22.33    1:20.64        
                  39.59     1:20.64 (41.05)                                        
  7 Wilson, Jahzara A         10 AGUA-MR              1:27.72    1:22.68        
                  39.93     1:22.68 (42.75)                                        
  8 Zagar, Nia V               9 AGUA-MR              1:32.75    1:23.17        
                  41.27     1:23.17 (41.90)                                        
  9 Zachary, Kay              10 Unattached-MR        1:27.89    1:26.15        
                  42.48     1:26.15 (43.67)                                        
 10 Finnegan, Ellie K          9 COND-MR              1:27.70    1:27.06        
                  42.31     1:27.06 (44.75)                                        
 11 Minster, Logan M           9 Express Swimming-MR       NT    1:27.33        
                  43.39     1:27.33 (43.94)                                        
 12 Benadrete, Talya A        10 AGUA-MR              1:31.43    1:27.46        
                  42.33     1:27.46 (45.13)                                        
 13 Van Tassel, Avery         10 CSDC-MR              1:28.87    1:27.61        
                  42.47     1:27.61 (45.14)                                        
 14 Parreno, Antonia N        10 LBA-MR               1:29.58    1:27.84        
 15 Minchak, Jami E           10 LBA-MR               1:38.60    1:27.91        
                  42.64     1:27.91 (45.27)                                        
 16 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR  1:31.99    1:28.17        
                  43.06     1:28.17 (45.11)                                        
 17 Anselmi, Margeaux L       10 COND-MR              1:35.08    1:28.23        
                  42.99     1:28.23 (45.24)                                        
 18 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR               1:26.52    1:28.43        
                  42.96     1:28.43 (45.47)                                        
 19 MacLennan, Catherine L    10 AGUA-MR              1:29.62    1:28.46        
                  43.02     1:28.46 (45.44)                                        
 20 Abromavage, Remy G        10 AGUA-MR              1:36.44    1:29.51        
                  42.81     1:29.51 (46.70)                                        
 21 Tan, Adrianna E           10 AGUA-MR                   NT    1:30.48        
                  43.66     1:30.48 (46.82)                                        
 22 Skibelund, Natascha S     10 AGUA-MR              1:28.84    1:30.96        
                  44.56     1:30.96 (46.40)                                        
 23 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR  1:46.56    1:31.05        
                  45.88     1:31.05 (45.17)                                        
 24 Dosembet, Jema I          10 AGUA-MR              1:31.20    1:31.08        
                  44.59     1:31.08 (46.49)                                        
 25 Triedman, Eleanor G       10 AGUA-MR              1:31.56    1:31.25        
                  44.20     1:31.25 (47.05)                                        
 26 Wikstrom, Ava G           10 AGUA-MR              1:26.55    1:31.53        
                  43.57     1:31.53 (47.96)                                        
 27 Hunt, Anna K              10 AGUA-MR              1:32.51    1:32.21        
                  45.82     1:32.21 (46.39)                                        
 28 Jabir, Laila R             8 Express Swimming-MR       NT    1:32.40        
                  45.72     1:32.40 (46.68)                                        
 29 Yan, Maddy                 9 GATE-MR              1:33.42    1:32.70        
                  43.58     1:32.70 (49.12)                                        
 30 Morris, Taryn M            9 LBA-MR               1:41.17    1:32.90        
                  46.16     1:32.90 (46.74)                                        
 31 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR  1:32.69    1:33.06        
 32 Espina, Ava               10 Swim Tech-MR         1:37.01    1:33.19        
                  45.27     1:33.19 (47.92)                                        
 33 Rosenberg, Danielle R      9 Express Swimming-MR  2:00.20    1:33.69        
                  45.25     1:33.69 (48.44)                                        
 34 Silecchia, Molly E         9 Express Swimming-MR  1:40.94    1:34.50        
                  45.78     1:34.50 (48.72)                                        
 35 Plagainos, Kyra M         10 COND-MR                   NT    1:35.48        
                  46.79     1:35.48 (48.69)                                        
 36 Schwartz, Kasey L         10 Express Swimming-MR       NT    1:36.10        
                  45.54     1:36.10 (50.56)                                        
 37 Eizenstat, Julia M        10 AGUA-MR              1:30.44    1:36.32        
                  47.43     1:36.32 (48.89)                                        
 38 Brown, Zoe A              10 COND-MR              1:48.53    1:37.12        
                  47.97     1:37.12 (49.15)                                        
 39 Locurto, Delia R          10 Express Swimming-MR  1:42.38    1:37.14        
                  47.09     1:37.14 (50.05)                                        
 40 Gazzara, Kristen E        10 COND-MR              1:56.20    1:37.26        
                  46.09     1:37.26 (51.17)                                        
 41 Hand, Lauren C            10 WISC-MR              1:44.55    1:37.50        
                  48.35     1:37.50 (49.15)                                        
 42 Lee, Olivia               10 COND-MR              1:47.93    1:38.28        
                  45.86     1:38.28 (52.42)                                        
 43 Fischbach, Maja P          9 GATE-MR              1:44.69    1:38.39        
                  48.07     1:38.39 (50.32)                                        
 44 Sidon, Kyra                9 Express Swimming-MR  1:53.67    1:41.34        
                  47.63     1:41.34 (53.71)                                        
 45 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR  1:45.50    1:41.51        
                  49.19     1:41.51 (52.32)                                        
 46 Warren, Sienna G           9 LBA-MR               1:52.93    1:41.52        
                  48.17     1:41.52 (53.35)                                        
 47 Singer, Keira A            9 WISC-MR              1:38.83    1:41.56        
                  48.70     1:41.56 (52.86)                                        
 48 Villagonzalo, Lea S        8 GATE-MR              1:57.00    1:41.83        
                  47.44     1:41.83 (54.39)                                        
 49 Egbert, Alexis A          10 LBA-MR               2:05.00    1:43.74        
 50 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR  2:04.11    1:45.72        
                  52.09     1:45.72 (53.63)                                        
 51 McGuire, Lola M            9 Express Swimming-MR  1:50.44    1:46.18        
                  49.05     1:46.18 (57.13)                                        
 52 Cagno, Lucia P             9 GATE-MR              1:48.00    1:46.69        
                  51.45     1:46.69 (55.24)                                        
 53 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  1:40.48    1:46.94        
                  52.50     1:46.94 (54.44)                                        
 54 Alfasi, Alexis            10 LBA-MR               1:50.01    1:47.37        
                  51.39     1:47.37 (55.98)                                        
 55 Garatina, Kaylee M         9 IA-MR                     NT    1:49.69        
 56 Weiss, Lauren             10 IA-MR                1:43.04    1:50.49        
                  53.61     1:50.49 (56.88)                                        
 57 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR              1:45.00    1:50.59        
                  52.16     1:50.59 (58.43)                                        
 58 Zhao, Emily                7 Swim Tech-MR              NT    1:52.07        
                  52.03   1:52.07 (1:00.04)                                        
 59 Donegain, Kate A           8 IA-MR                     NT    1:52.22        
                  55.01     1:52.22 (57.21)                                        
 60 Cook, Keiran R            10 Unattached-MR        1:55.49    1:52.82        
                  54.71     1:52.82 (58.11)                                        
 61 Colletti, Sofia            8 Express Swimming-MR       NT    1:53.17        
                  55.90     1:53.17 (57.27)                                        
 62 Garra, Isabella G          8 Express Swimming-MR  2:23.21    1:54.50        
                  55.24     1:54.50 (59.26)                                        
 63 Place, Katie M             8 COND-MR                   NT    1:55.20        
                  54.35   1:55.20 (1:00.85)                                        
 64 Bekerman, Audrey          10 Express Swimming-MR  1:54.79    1:55.42        
 65 Wong, Kaitlyn              9 Swim Tech-MR              NT    1:56.04        
                  53.84   1:56.04 (1:02.20)                                        
 66 Carrillo, Alexandra        8 GATE-MR              2:07.00    1:56.38        
                  54.58   1:56.38 (1:01.80)                                        
 67 Ferretti, Grace           10 LBA-MR               2:20.00    1:57.40        
                  55.71   1:57.40 (1:01.69)                                        
 68 Liechtung, Gabrielle       1 LBA-MR               1:53.97    1:58.01        
                  56.60   1:58.01 (1:01.41)                                        
 69 Baynon, Chloe M            9 FA-MR                1:54.64    1:59.66        
 69 Zangaro, Vivienne F        8 LBA-MR               2:00.00    1:59.66        
                  57.79   1:59.66 (1:01.87)                                        
 71 O'Donnell, Emma            9 LBA-MR               2:15.00    1:59.94        
                  57.01   1:59.94 (1:02.93)                                        
 72 Wu, Selena                10 Swim Tech-MR              NT    2:01.48        
                  58.77   2:01.48 (1:02.71)                                        
 73 Li, Cloris                10 Swim Tech-MR              NT    2:05.10        
                  59.29   2:05.10 (1:05.81)                                        
 74 Fountain, Gianna           8 COND-MR                   NT    2:05.88        
                1:00.20   2:05.88 (1:05.68)                                        
 75 Wagner, Megan             10 LBA-MR               2:00.01    2:09.73        
                1:00.96   2:09.73 (1:08.77)                                        
 76 Leible, Bianca C           8 LBA-MR               2:30.00    2:10.82        
                1:02.12   2:10.82 (1:08.70)                                        
 77 Moriarty, Finella S        8 LBA-MR               2:00.01    2:13.59        
                1:03.38   2:13.59 (1:10.21)                                        
 78 Moriarty, Machara B        8 LBA-MR               2:00.01    2:23.02        
                1:10.41   2:23.02 (1:12.61)                                        
 79 Tomala-Reidel, Elena I     7 COND-MR              2:00.00    2:43.59        
                1:19.73   2:43.59 (1:23.86)                                        
 -- Sigler, Eva A              8 FA-MR                     NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  52.23          DQ (59.99)                                        
 -- Hupfer, Alice E            8 IA-MR                     NT         DQ        
 -- Lin, Morgan L             10 Swim Tech-MR              NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  45.65          DQ (49.58)                                        
 -- Bassett, Jessica J         8 LBA-MR               2:10.00         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  57.14        DQ (1:01.91)                                        
 -- Goodman, Brianna L         9 Express Swimming-MR  2:11.56         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                1:02.69        DQ (1:11.89)                                        
 -- Wong, Sydney               8 Swim Tech-MR              NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  57.14          DQ (59.26)                                        
 -- Petty, Lucia F             9 LBA-MR               2:30.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                1:11.80        DQ (1:19.29)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Alison M           10 Express Swimming-MR    41.88      41.10        
  2 Reddington, Shannon E      9 Express Swimming-MR    41.16      41.14        
  2 Berger, Syd R             10 AGUA-MR                43.60      41.14        
  4 Hunt, Anna K              10 AGUA-MR                44.36      41.22        
  5 Zagar, Nia V               9 AGUA-MR                45.85      41.52        
  6 Dosembet, Jema I          10 AGUA-MR                44.07      41.67        
  7 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR    42.98      42.91        
  8 MacLennan, Catherine L    10 AGUA-MR                45.18      43.20        
  9 Blau, Naomi B             10 AGUA-MR                45.81      43.40        
 10 Lynton, Mackenzie R       10 AGUA-MR                45.67      43.69        
 11 Asch, Gillian K           10 AGUA-MR                44.42      43.76        
 12 Vursta, Elizabeth R       10 COND-MR                46.24      44.39        
 13 Locurto, Delia R          10 Express Swimming-MR    45.61      44.41        
 14 Wilson, Jahzara A         10 AGUA-MR                45.91      44.56        
 15 Benadrete, Talya A        10 AGUA-MR                49.36      45.05        
 16 Shannon, Casey D          10 Express Swimming-MR    48.30      45.33        
 17 Feld, Tessa S             10 AGUA-MR                45.27      45.40        
 18 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    47.19      45.41        
 19 Zachary, Kay              10 Unattached-MR          46.97      45.81        
 20 Eizenstat, Julia M        10 AGUA-MR                46.80      45.97        
 21 Triedman, Eleanor G       10 AGUA-MR                46.88      46.26        
 22 Krinsky, Eve A             9 AGUA-MR                46.53      46.37        
 23 Anselmi, Margeaux L       10 COND-MR                48.94      46.69        
 24 Argondizzo, Daniela J     10 Express Swimming-MR    49.01      46.79        
 24 Schwartz, Kasey L         10 Express Swimming-MR    47.24      46.79        
 26 Gazzara, Kristen E        10 COND-MR                47.29      46.99        
 27 Medina, Ava M              9 COND-MR                45.75      47.14        
 28 Minchak, Jami E           10 LBA-MR                 51.24      47.22        
 29 Skibelund, Natascha S     10 AGUA-MR                51.84      47.67        
 30 Schaepers-Cheu, Sabine N  10 AGUA-MR                49.01      48.76        
 31 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR                 48.89      49.09        
 32 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR    52.27      49.77        
 33 Tourevski, Sima L          9 Express Swimming-MR       NT      50.00        
 34 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR    52.01      50.48        
 35 Jabir, Laila R             8 Express Swimming-MR    50.25      50.67        
 36 Burnett, Sierra            9 Express Swimming-MR       NT      50.70        
 37 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR    53.27      50.74        
 38 Wong, Alyssum             10 Silver Streaks-MR      52.56      50.85        
 39 Chun, Lina                10 GATE-MR                50.91      50.90        
 40 Ojutiku, Tiwa A            9 SSC-MR                 53.14      50.91        
 41 Chan, Kaylee N             9 Express Swimming-MR    51.93      51.01        
 42 Cook, Keiran R            10 Unattached-MR          53.79      51.04        
 43 Brown, Zoe A              10 COND-MR                51.05      51.07        
 44 Bekerman, Audrey          10 Express Swimming-MR    51.49      51.26        
 45 Abromavage, Remy G        10 AGUA-MR                52.56      51.52        
 46 Lent, Maddie J             9 AGUA-MR                50.33      51.86        
 47 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 54.82      52.28        
 48 Vasquez, Valentina S       9 COND-MR              1:03.29      53.51        
 49 Kirshbaum, Sofie M         9 Silver Streaks-MR      53.75      53.58        
 50 Baynon, Chloe M            9 FA-MR                  55.36      54.86        
 51 Davis, Naomi               8 CSDC-MR                45.00      54.98        
 52 Prafder, Audrey           10 LBA-MR                 56.11      55.01        
 53 Finnegan, Ellie K          9 COND-MR                54.71      55.07        
 54 Cagno, Lucia P             9 GATE-MR                54.79      55.11        
 55 Minster, Logan M           9 Express Swimming-MR    53.60      55.41        
 56 Flouras, Penelope         10 GATE-MR                56.86      55.65        
 57 Donegain, Kate A           8 IA-MR                     NT      55.66        
 58 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR  1:01.08      55.95        
 59 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR                59.69      56.58        
 60 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    58.45      57.27        
 61 Colletti, Sofia            8 Express Swimming-MR       NT      57.55        
 62 Goodman, Brianna L         9 Express Swimming-MR  1:08.64      59.24        
 63 Egbert, Alexis A          10 LBA-MR               1:04.84    1:00.98        
 64 Lynton, Morgan N           7 AGUA-MR              1:00.84    1:00.99        
 65 Liu, Miley                 8 Express Swimming-MR       NT    1:01.27        
 66 Villagonzalo, Lea S        8 GATE-MR              1:08.00    1:01.42        
 67 Fountain, Gianna           8 COND-MR                53.31    1:01.43        
 68 Diaz, Una M                7 LBA-MR               1:03.31    1:01.44        
 69 Barnhill, Rayna M          8 LBA-MR               1:03.25    1:02.01        
 70 Felice, Amelia P          10 FA-MR                     NT    1:02.28        
 71 Tom, Veronica C            8 LBA-MR               1:02.56    1:02.63        
 72 Canty, Lauren G            7 Express Swimming-MR  1:11.03    1:03.64        
 73 Carle, Anna E              8 FA-MR                     NT    1:03.72        
 74 Tom, Vic W                 8 LBA-MR               1:03.05    1:04.31        
 75 Garra, Isabella G          8 Express Swimming-MR  1:11.66    1:05.19        
 76 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR       NT    1:06.22        
 77 Law, Abby H                8 IA-MR                     NT    1:09.12        
 78 Anzalone, Leah A           9 Express Swimming-MR  1:28.42    1:09.71        
 79 Moriarty, Finella S        8 LBA-MR               1:14.44    1:10.50        
 80 Koss, Cassel C             7 LBA-MR               1:15.00    1:11.99        
 81 Muth, Cindy               10 Express Swimming-MR       NT    1:16.27        
 82 Dauterman, Natalie         8 Express Swimming-MR       NT    1:16.39        
 83 Pomeroy, Catherine E       8 COND-MR              1:28.56    1:17.39        
 84 Williams, Cara A          10 SSC-MR               1:13.26    1:17.91        
 85 Garg, Anjali               9 Express Swimming-MR       NT    1:19.90        
 86 Richter, Violet            8 LBA-MR               1:13.22    1:20.28        
 87 Anzalone, Brooke N         8 Express Swimming-MR  1:36.60    1:25.38        
 88 Moriarty, Machara B        8 LBA-MR               1:20.58    1:26.02        
 89 Leible, Bianca C           8 LBA-MR               1:15.00    1:30.88        
 -- Dosembet, Phia Z           7 AGUA-MR              1:05.84         DQ        
      One hand touch
 -- Colletti, Claire J         8 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      One hand touch
 -- Millindorf, Lena M         9 FA-MR                     NT         DQ        
      Alternating Kick
 -- Crane, Naomi C             7 IA-MR                     NT         DQ        
      Scissors kick
 -- Proper, Melanie J          9 LBA-MR               1:15.00         DQ        
      One hand touch
 -- Garatina, Kaylee M         9 IA-MR                  50.23        XDQ        
      One hand touch
 -- Graham, Molly J            7 LBA-MR               1:15.00         DQ        
      Alternating Kick
 
Girls 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Alison M           10 Express Swimming-MR  1:35.91    1:28.25        
                  41.49     1:28.25 (46.76)                                        
  2 Berger, Syd R             10 AGUA-MR              1:35.75    1:29.31        
                  42.09     1:29.31 (47.22)                                        
  3 Hunt, Anna K              10 AGUA-MR              1:32.60    1:29.89        
                  43.35     1:29.89 (46.54)                                        
  4 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  1:35.02    1:30.81        
                  42.68     1:30.81 (48.13)                                        
  5 Zagar, Nia V               9 AGUA-MR              1:40.17    1:31.20        
                  44.51     1:31.20 (46.69)                                        
  6 MacLennan, Catherine L    10 AGUA-MR              1:34.15    1:33.47        
                  44.46     1:33.47 (49.01)                                        
  7 Wong, Isabella D          10 GATE-MR              1:38.75    1:34.51        
                  45.65     1:34.51 (48.86)                                        
  8 Wilson, Jahzara A         10 AGUA-MR              1:40.27    1:37.75        
                  46.04     1:37.75 (51.71)                                        
  9 Triedman, Eleanor G       10 AGUA-MR              1:40.62    1:38.65        
                  46.28     1:38.65 (52.37)                                        
 10 Parreno, Antonia N        10 LBA-MR               1:55.56    1:39.19        
                  47.86     1:39.19 (51.33)                                        
 11 Sodhi, Amani               9 FA-MR                1:40.51    1:40.42        
                  46.60     1:40.42 (53.82)                                        
 12 Gazzara, Kristen E        10 COND-MR              1:41.72    1:40.70        
                  48.29     1:40.70 (52.41)                                        
 13 Schwartz, Kasey L         10 Express Swimming-MR  1:45.37    1:41.95        
                  48.16     1:41.95 (53.79)                                        
 14 Anselmi, Margeaux L       10 COND-MR              1:41.91    1:42.03        
                  49.69     1:42.03 (52.34)                                        
 15 Feld, Tessa S             10 AGUA-MR              1:38.94    1:42.54        
                  49.28     1:42.54 (53.26)                                        
 16 Argondizzo, Daniela J     10 Express Swimming-MR  1:38.51    1:43.53        
                  49.51     1:43.53 (54.02)                                        
 17 Sidon, Kyra                9 Express Swimming-MR  1:50.21    1:43.59        
                  51.06     1:43.59 (52.53)                                        
 18 German, Sophia I           9 Express Swimming-MR  1:49.04    1:44.58        
                  50.26     1:44.58 (54.32)                                        
 19 Espina, Ava               10 Swim Tech-MR              NT    1:45.23        
                  48.59     1:45.23 (56.64)                                        
 20 Schaepers-Cheu, Sabine N  10 AGUA-MR              1:46.71    1:45.55        
                  51.27     1:45.55 (54.28)                                        
 21 Chan, Kaylee N             9 Express Swimming-MR  1:48.40    1:48.86        
                  52.97     1:48.86 (55.89)                                        
 22 Wu, Madison               10 Swim Tech-MR              NT    1:49.12        
                  53.25     1:49.12 (55.87)                                        
 23 Zhang, Erica A            10 GATE-MR              1:47.20    1:50.13        
                  52.52     1:50.13 (57.61)                                        
 24 Lee, Olivia               10 COND-MR              1:50.80    1:51.61        
                  53.02     1:51.61 (58.59)                                        
 25 Davis, Fiona C             9 LBA-MR               1:48.51    1:52.07        
                  52.11     1:52.07 (59.96)                                        
 26 Ojutiku, Tiwa A            9 SSC-MR               2:00.00    1:52.19        
                  52.00   1:52.19 (1:00.19)                                        
 27 Hand, Lauren C            10 WISC-MR              1:58.99    1:53.43        
                  53.84     1:53.43 (59.59)                                        
 28 Cook, Keiran R            10 Unattached-MR        1:57.63    1:53.84        
                  54.71     1:53.84 (59.13)                                        
 29 Silecchia, Molly E         9 Express Swimming-MR  2:04.40    1:54.54        
                  55.65     1:54.54 (58.89)                                        
 30 Chun, Lina                10 GATE-MR              1:49.00    1:54.69        
                  54.30   1:54.69 (1:00.39)                                        
 31 Chen, Brandee              9 Swim Tech-MR              NT    1:55.11        
                  52.37   1:55.11 (1:02.74)                                        
 32 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  1:53.02    1:55.66        
                  55.40   1:55.66 (1:00.26)                                        
 33 Baynon, Chloe M            9 FA-MR                2:03.83    1:56.27        
                  57.15     1:56.27 (59.12)                                        
 34 Prafder, Audrey           10 LBA-MR               1:59.70    1:57.11        
                  54.60   1:57.11 (1:02.51)                                        
 35 Hunter, Madeline J         8 Express Swimming-MR       NT    1:57.92        
                  57.88   1:57.92 (1:00.04)                                        
 36 Sciortino, Sienna B        8 Express Swimming-MR       NT    1:58.34        
                  56.06   1:58.34 (1:02.28)                                        
 37 O'Donnell, Emma            9 LBA-MR               2:15.00    1:58.78        
                  55.48   1:58.78 (1:03.30)                                        
 37 Bekerman, Audrey          10 Express Swimming-MR  1:57.22    1:58.78        
                  54.81   1:58.78 (1:03.97)                                        
 39 Tran, Bridget              8 Swim Tech-MR              NT    1:59.19        
                  56.57   1:59.19 (1:02.62)                                        
 40 Plagainos, Kyra M         10 COND-MR                   NT    1:59.23        
                  53.11   1:59.23 (1:06.12)                                        
 41 Wu, Selena                10 Swim Tech-MR              NT    1:59.88        
                  56.73   1:59.88 (1:03.15)                                        
 42 Flouras, Penelope         10 GATE-MR              2:07.00    2:00.56        
                  56.79   2:00.56 (1:03.77)                                        
 43 Cagno, Lucia P             9 GATE-MR              1:59.00    2:01.77        
                  59.53   2:01.77 (1:02.24)                                        
 44 Honig, Harley C           10 Express Swimming-MR  2:00.95    2:02.61        
                  56.97   2:02.61 (1:05.64)                                        
 45 Wagner, Megan             10 LBA-MR               2:30.00    2:04.79        
                1:00.11   2:04.79 (1:04.68)                                        
 46 Fountain, Gianna           8 COND-MR              2:02.38    2:05.23        
                  59.96   2:05.23 (1:05.27)                                        
 47 Nitzsche, Julia S          9 CSDC-MR              2:45.00    2:05.24        
                  59.73   2:05.24 (1:05.51)                                        
 48 Wong, Kaitlyn              9 Swim Tech-MR              NT    2:08.51        
                1:00.81   2:08.51 (1:07.70)                                        
 49 Hogger, Annika R           9 FA-MR                     NT    2:11.25        
                1:02.35   2:11.25 (1:08.90)                                        
 50 Bassett, Jessica J         8 LBA-MR               2:20.00    2:12.12        
                1:03.48   2:12.12 (1:08.64)                                        
 51 Liechtung, Gabrielle       1 LBA-MR               2:11.95    2:12.29        
                1:01.02   2:12.29 (1:11.27)                                        
 52 Wong, Sydney               8 Swim Tech-MR              NT    2:23.14        
                1:09.59   2:23.14 (1:13.55)                                        
 53 Fischbach, Maja P          9 GATE-MR              2:20.85    2:25.23        
                1:09.06   2:25.23 (1:16.17)                                        
 54 Verissimo, Chloe A         7 FA-MR                     NT    2:39.15        
                1:16.22   2:39.15 (1:22.93)                                        
 -- Skiba, Victoria C         10 SSC-MR               1:51.98         DQ        
      Downward butterfly kick
                  53.44          DQ (58.54)                                        
 -- Li, Cloris                10 Swim Tech-MR              NT         DQ        
      Scissors kick
                  53.78        DQ (1:00.61)                                        
 -- Richter, Violet            8 LBA-MR               2:45.00         DQ        
      One hand touch
                1:19.06        DQ (1:27.75)                                        
 
Girls 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berger, Syd R             10 AGUA-MR                33.41      33.69        
  2 Vursta, Elizabeth R       10 COND-MR                37.10      34.88        
  3 Nunez, Alison M           10 Express Swimming-MR    37.04      35.51        
  4 Wilson, Jahzara A         10 AGUA-MR                36.78      35.54        
  5 Blau, Naomi B             10 AGUA-MR                36.81      36.57        
  6 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR    39.88      36.73        
  7 Asch, Gillian K           10 AGUA-MR                38.17      36.90        
  8 Van Tassel, Avery         10 CSDC-MR                40.26      37.57        
  9 Reddington, Shannon E      9 Express Swimming-MR       NT      37.93        
 10 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR                 38.86      38.41        
 11 Wikstrom, Ava G           10 AGUA-MR                40.30      38.94        
 12 Schaepers-Cheu, Sabine N  10 AGUA-MR                39.50      39.47        
 13 Minchak, Jami E           10 LBA-MR                 39.62      39.99        
 14 Ojutiku, Tiwa A            9 SSC-MR                 45.50      40.90        
 15 Parreno, Antonia N        10 LBA-MR                 40.57      41.20        
 16 Zachary, Kay              10 Unattached-MR          40.98      41.34        
 17 Anselmi, Margeaux L       10 COND-MR                43.81      41.52        
 18 Sidon, Kyra                9 Express Swimming-MR    48.76      41.62        
 19 Zhang, Erica A            10 GATE-MR                37.20      41.63        
 20 Medina, Ava M              9 COND-MR                43.70      41.84        
 21 Lin, Morgan L             10 Swim Tech-MR              NT      42.10        
 22 Schwartz, Kasey L         10 Express Swimming-MR    43.92      42.45        
 23 Wong, Isabella D          10 GATE-MR                46.51      42.55        
 24 Sodhi, Amani               9 FA-MR                     NT      42.75        
 25 Skibelund, Natascha S     10 AGUA-MR                39.84      42.77        
 26 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR    43.72      42.95        
 27 Honig, Harley C           10 Express Swimming-MR    43.32      42.97        
 28 German, Sophia I           9 Express Swimming-MR    46.09      43.05        
 29 Rosenberg, Danielle R      9 Express Swimming-MR    50.20      43.56        
 30 Wong, Alyssum             10 Silver Streaks-MR      50.11      43.67        
 31 Kirshbaum, Sofie M         9 Silver Streaks-MR      46.66      43.88        
 32 Minster, Logan M           9 Express Swimming-MR       NT      43.89        
 33 Singer, Keira A            9 WISC-MR                44.36      43.93        
 34 Yan, Maddy                 9 GATE-MR                46.28      44.12        
 35 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR       NT      44.13        
 36 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR    44.36      44.42        
 37 Lent, Maddie J             9 AGUA-MR                45.65      44.82        
 38 Chun, Lina                10 GATE-MR                54.00      44.93        
 39 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR    45.11      44.95        
 40 Finnegan, Ellie K          9 COND-MR                46.86      45.79        
 41 Krinsky, Eve A             9 AGUA-MR                43.85      45.83        
 42 Abromavage, Remy G        10 AGUA-MR                46.45      46.33        
 43 Espina, Ava               10 Swim Tech-MR              NT      46.49        
 44 Morris, Taryn M            9 LBA-MR                 55.00      46.58        
 45 Silecchia, Molly E         9 Express Swimming-MR    50.82      46.59        
 46 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR                 49.06      46.80        
 47 Jabir, Laila R             8 Express Swimming-MR    47.48      46.85        
 48 Brown, Zoe A              10 COND-MR                47.30      48.27        
 49 Tran, Bridget              8 Swim Tech-MR              NT      48.41        
 50 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR    56.07      50.22        
 51 Argondizzo, Daniela J     10 Express Swimming-MR    49.76      50.28        
 52 Fischbach, Maja P          9 GATE-MR              1:02.66      50.97        
 53 Zhao, Emily                7 Swim Tech-MR              NT      51.42        
 54 Garatina, Kaylee M         9 IA-MR                  46.03      51.50        
 55 Chan, Kaylee N             9 Express Swimming-MR    54.27      51.80        
 56 Wu, Madison               10 Swim Tech-MR              NT      51.90        
 57 Donegain, Kate A           8 IA-MR                  54.20      52.23        
 58 Colletti, Sofia            8 Express Swimming-MR       NT      52.80        
 59 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR    54.82      53.38        
 60 Chen, Brandee              9 Swim Tech-MR              NT      53.79        
 61 Kieran, Meredith *         8 IA-MR                     NT      54.60        
 62 Villagonzalo, Lea S        8 GATE-MR              1:05.00      55.09        
 63 Egbert, Alexis A          10 LBA-MR                 55.00      55.14        
 64 Cagno, Lucia P             9 GATE-MR                57.64      56.02        
 65 Larson, Ruby I             9 LBA-MR                 58.72      56.78        
 66 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR    57.90      57.62        
 67 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR       NT      58.09        
 68 Zangaro, Vivienne F        8 LBA-MR               1:00.00      59.36        
 69 Fan, Sara                  9 Express Swimming-MR       NT      59.93        
 70 Place, Katie M             8 COND-MR              1:00.73    1:00.66        
 71 Diaz, Una M                7 LBA-MR               1:04.63    1:02.55        
 72 Hunter, Madeline J         8 Express Swimming-MR       NT    1:04.32        
 73 Carrillo, Alexandra        8 GATE-MR              1:09.00    1:07.45        
 74 Bassett, Jessica J         8 LBA-MR               1:12.24    1:10.09        
 75 Richter, Violet            8 LBA-MR               1:18.96    1:10.39        
 76 Verissimo, Chloe A         7 FA-MR                     NT    1:10.68        
 77 Moriarty, Finella S        8 LBA-MR               1:09.69    1:14.90        
 78 Petty, Lucia F             9 LBA-MR               1:15.00    1:22.08        
 79 Colletti, Claire J         8 Express Swimming-MR       NT    1:22.10        
 80 Dosembet, Phia Z           7 AGUA-MR                58.84    1:27.64        
 81 Moriarty, Machara B        8 LBA-MR               1:28.12    1:38.00        
 -- Sciortino, Sienna B        8 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      No touch
 -- Garra, Isabella G          8 Express Swimming-MR  1:06.98         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Lee, Olivia               10 COND-MR                52.93         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Plagainos, Kyra M         10 COND-MR                   NT         DQ        
      Arms underwater recovery
 -- Proper, Melanie J          9 LBA-MR               1:15.00         DQ        
      One hand touch
 -- Muth, Cindy               10 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      No touch
 -- Alfasi, Alexis            10 LBA-MR                 56.54         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Berger, Syd R             10 AGUA-MR              1:19.67    1:15.51        
                  34.39     1:15.51 (41.12)                                        
  2 Castano, Isabella H       10 AGUA-MR              1:20.62    1:17.40        
                  35.46     1:17.40 (41.94)                                        
  3 Nunez, Alison M           10 Express Swimming-MR  1:22.41    1:21.08        
                  36.38     1:21.08 (44.70)                                        
  4 Vursta, Elizabeth R       10 COND-MR              1:37.90    1:23.50        
                  38.39     1:23.50 (45.11)                                        
  5 Parreno, Antonia N        10 LBA-MR               1:32.69    1:27.60        
                  40.10     1:27.60 (47.50)                                        
  6 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR               1:32.60    1:32.27        
                  42.88     1:32.27 (49.39)                                        
  7 Ojutiku, Tiwa A            9 SSC-MR               1:40.00    1:34.22        
                  42.65     1:34.22 (51.57)                                        
  8 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  1:37.56    1:35.35        
                  45.87     1:35.35 (49.48)                                        
  9 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR  1:38.51    1:35.36        
                  44.86     1:35.36 (50.50)                                        
 10 Anselmi, Margeaux L       10 COND-MR              1:42.67    1:35.51        
                  44.07     1:35.51 (51.44)                                        
 11 Kirshbaum, Sofie M         9 Silver Streaks-MR    1:50.39    1:40.38        
                  45.24     1:40.38 (55.14)                                        
 12 Finnegan, Ellie K          9 COND-MR              1:41.09    1:41.02        
                  46.85     1:41.02 (54.17)                                        
 13 Chun, Lina                10 GATE-MR              2:05.00    1:41.56        
                  45.07     1:41.56 (56.49)                                        
 14 Vasquez, Valentina S       9 COND-MR                   NT    1:46.23        
                  52.05     1:46.23 (54.18)                                        
 15 Brown, Zoe A              10 COND-MR                   NT    1:48.16        
                  51.04     1:48.16 (57.12)                                        
 16 Fountain, Gianna           8 COND-MR                   NT    2:02.88        
                  54.99   2:02.88 (1:07.89)                                        
 17 Gazzara, Kristen E        10 COND-MR                   NT    2:04.66        
                  53.90   2:04.66 (1:10.76)                                        
 
Girls 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Alison M           10 Express Swimming-MR  1:18.67    1:17.43        
                  35.06     1:17.43 (42.37)                                        
  2 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  1:22.47    1:20.08        
                  37.95     1:20.08 (42.13)                                        
  3 Castano, Isabella H       10 AGUA-MR              1:23.50    1:20.16        
                  36.29     1:20.16 (43.87)                                        
  4 Vursta, Elizabeth R       10 COND-MR              1:21.03    1:21.71        
                  36.79     1:21.71 (44.92)                                        
  5 Asch, Gillian K           10 AGUA-MR              1:21.35    1:22.55        
                  38.10     1:22.55 (44.45)                                        
  6 Blau, Naomi B             10 AGUA-MR              1:27.07    1:22.84        
                  38.84     1:22.84 (44.00)                                        
  7 Reddington, Shannon E      9 Express Swimming-MR       NT    1:23.41        
                  39.43     1:23.41 (43.98)                                        
  8 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  1:27.84    1:24.59        
                  39.97     1:24.59 (44.62)                                        
  9 Feld, Tessa S             10 AGUA-MR              1:30.48    1:24.79        
                  41.43     1:24.79 (43.36)                                        
 10 Benadrete, Talya A        10 AGUA-MR              1:32.33    1:25.20        
                  38.83     1:25.20 (46.37)                                        
 11 Dosembet, Jema I          10 AGUA-MR              1:31.68    1:25.23        
                  41.19     1:25.23 (44.04)                                        
 12 Wikstrom, Ava G           10 AGUA-MR              1:28.46    1:27.06        
                  40.40     1:27.06 (46.66)                                        
 13 Minchak, Jami E           10 LBA-MR               1:29.57    1:30.15        
                  41.41     1:30.15 (48.74)                                        
 14 Vardoulias, Katja         10 Express Swimming-MR       NT    1:30.64        
                  42.79     1:30.64 (47.85)                                        
 15 Eizenstat, Julia M        10 AGUA-MR              1:31.96    1:30.85        
                  43.63     1:30.85 (47.22)                                        
 16 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR  1:30.31    1:31.20        
                  41.97     1:31.20 (49.23)                                        
 17 Tan, Adrianna E           10 AGUA-MR                   NT    1:31.49        
                  41.53     1:31.49 (49.96)                                        
 18 Krinsky, Eve A             9 AGUA-MR              1:33.19    1:31.71        
                  44.87     1:31.71 (46.84)                                        
 19 Finnegan, Ellie K          9 COND-MR              1:33.09    1:31.99        
                  40.42     1:31.99 (51.57)                                        
 20 Locurto, Delia R          10 Express Swimming-MR  1:31.70    1:32.35        
                  45.65     1:32.35 (46.70)                                        
 21 Ojutiku, Tiwa A            9 SSC-MR               1:37.78    1:32.47        
                  42.56     1:32.47 (49.91)                                        
 22 Minster, Logan M           9 Express Swimming-MR       NT    1:32.87        
                  43.23     1:32.87 (49.64)                                        
 23 Medina, Ava M              9 COND-MR              1:50.00    1:33.13        
                  42.67     1:33.13 (50.46)                                        
 24 Skiba, Victoria C         10 SSC-MR               1:30.04    1:33.24        
                  43.64     1:33.24 (49.60)                                        
 25 Lent, Maddie J             9 AGUA-MR              1:42.76    1:33.39        
                  43.41     1:33.39 (49.98)                                        
 26 Wong, Alyssum             10 Silver Streaks-MR    1:42.16    1:34.16        
                  44.53     1:34.16 (49.63)                                        
 27 Weiss, Lauren             10 IA-MR                1:37.83    1:34.81        
                  46.09     1:34.81 (48.72)                                        
 28 Lin, Morgan L             10 Swim Tech-MR              NT    1:36.09        
                  44.69     1:36.09 (51.40)                                        
 29 German, Sophia I           9 Express Swimming-MR  1:40.65    1:36.23        
                  48.33     1:36.23 (47.90)                                        
 30 Kulins, Caitlin R          9 Express Swimming-MR  1:46.56    1:36.34        
                  49.54     1:36.34 (46.80)                                        
 31 Jabir, Laila R             8 Express Swimming-MR       NT    1:36.89        
                  45.16     1:36.89 (51.73)                                        
 32 Singer, Keira A            9 WISC-MR              1:40.12    1:36.95        
                  44.37     1:36.95 (52.58)                                        
 33 Rosenberg, Danielle R      9 Express Swimming-MR  1:49.68    1:37.03        
                  45.60     1:37.03 (51.43)                                        
 34 Morris, Taryn M            9 LBA-MR               1:38.09    1:37.80        
                  46.34     1:37.80 (51.46)                                        
 35 Chan, Kaylee N             9 Express Swimming-MR  1:39.78    1:38.35        
                  47.87     1:38.35 (50.48)                                        
 36 Argondizzo, Daniela J     10 Express Swimming-MR  1:41.18    1:38.45        
                  46.56     1:38.45 (51.89)                                        
 37 Kirshbaum, Sofie M         9 Silver Streaks-MR    1:43.15    1:38.53        
                  46.86     1:38.53 (51.67)                                        
 38 Egbert, Alexis A          10 LBA-MR               2:15.00    1:40.15        
                  49.05     1:40.15 (51.10)                                        
 39 Silecchia, Molly E         9 Express Swimming-MR  1:51.25    1:40.35        
                  49.98     1:40.35 (50.37)                                        
 40 Ventura, Jade J           10 Express Swimming-MR  1:59.01    1:40.57        
                  48.59     1:40.57 (51.98)                                        
 41 Wu, Madison               10 Swim Tech-MR              NT    1:40.89        
                  49.02     1:40.89 (51.87)                                        
 42 Bennett, Ellen S           9 Express Swimming-MR  1:50.23    1:41.08        
                  52.24     1:41.08 (48.84)                                        
 43 Tse, Kaitlyn A             9 SSC-MR               1:50.00    1:41.15        
                  47.03     1:41.15 (54.12)                                        
 44 Brown, Zoe A              10 COND-MR              1:39.64    1:41.32        
                  48.82     1:41.32 (52.50)                                        
 45 Tran, Bridget              8 Swim Tech-MR              NT    1:42.07        
                  48.94     1:42.07 (53.13)                                        
 46 Prafder, Audrey           10 LBA-MR               1:50.73    1:42.79        
                  47.07     1:42.79 (55.72)                                        
 47 Chun, Lina                10 GATE-MR              1:37.00    1:42.83        
                  47.15     1:42.83 (55.68)                                        
 48 Davis, Fiona C             9 LBA-MR               1:42.54    1:42.89        
                  50.13     1:42.89 (52.76)                                        
 49 Gazzara, Kristen E        10 COND-MR              1:43.61    1:43.08        
                  51.50     1:43.08 (51.58)                                        
 50 Villagonzalo, Lea S        8 GATE-MR              1:54.00    1:43.89        
                  48.91     1:43.89 (54.98)                                        
 51 Lee, Olivia               10 COND-MR              1:46.76    1:45.35        
                  50.15     1:45.35 (55.20)                                        
 52 Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  1:39.99    1:46.02        
                  49.84     1:46.02 (56.18)                                        
 53 Cook, Keiran R            10 Unattached-MR        1:43.33    1:46.31        
                  52.74     1:46.31 (53.57)                                        
 54 Bekerman, Audrey          10 Express Swimming-MR  1:50.59    1:48.81        
                  51.46     1:48.81 (57.35)                                        
 55 Burnett, Sierra            9 Express Swimming-MR       NT    1:49.82        
 56 Fountain, Gianna           8 COND-MR              1:46.97    1:51.40        
                  52.51     1:51.40 (58.89)                                        
 57 Yasinov, Lisa M            9 Express Swimming-MR       NT    1:54.99        
                  55.95     1:54.99 (59.04)                                        
 58 Goldman, Eliza M           8 Express Swimming-MR       NT    2:00.20        
                  55.15   2:00.20 (1:05.05)                                        
 59 Larson, Ruby I             9 LBA-MR               2:08.98    2:00.24        
                  57.06   2:00.24 (1:03.18)                                        
 60 Place, Katie M             8 COND-MR              1:58.18    2:00.81        
                  59.36   2:00.81 (1:01.45)                                        
 61 Garra, Isabella G          8 Express Swimming-MR       NT    2:01.41        
                  54.84   2:01.41 (1:06.57)                                        
 62 Liechtung, Gabrielle       1 LBA-MR               2:02.41    2:01.58        
                  55.61   2:01.58 (1:05.97)                                        
 63 Richter, Violet            8 LBA-MR               2:30.00    2:04.92        
                1:00.88   2:04.92 (1:04.04)                                        
 64 Pomeroy, Catherine E       8 COND-MR                   NT    2:35.80        
                1:13.64   2:35.80 (1:22.16)                                        
 -- Dosembet, Phia Z           7 AGUA-MR              2:20.84         DQ        
      One hand touch - fly
                1:09.55        DQ (1:09.53)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Serafin, Gwen B           10 Express Swimming-MR  2:54.52    2:43.59        
                  37.56     1:18.13 (40.57)     2:07.22 (49.09)     2:43.59 (36.37)
  2 Vursta, Elizabeth R       10 COND-MR              2:57.81    2:46.55        
                  35.04     1:15.99 (40.95)     2:10.28 (54.29)     2:46.55 (36.27)
  3 Nunez, Alison M           10 Express Swimming-MR  2:49.70    2:50.56        
                  37.65     1:19.66 (42.01)     2:10.25 (50.59)     2:50.56 (40.31)
  4 Bradley, Addison O        10 LBA-MR               3:03.61    2:54.47        
                  40.77     1:28.04 (47.27)     2:17.19 (49.15)     2:54.47 (37.28)
  5 Van Tassel, Avery         10 CSDC-MR              3:07.07    2:54.66        
                  40.75     1:27.26 (46.51)     2:17.29 (50.03)     2:54.66 (37.37)
  6 Asch, Gillian K           10 AGUA-MR              3:03.90    2:57.43        
                  36.37     1:25.23 (48.86)     2:19.12 (53.89)     2:57.43 (38.31)
  7 Steiner, Nicole M         10 Express Swimming-MR  3:15.52    3:00.29        
                  45.70     1:28.70 (43.00)     2:21.03 (52.33)     3:00.29 (39.26)
  8 Chen, Audrey              10 Express Swimming-MR  3:40.33    3:06.03        
                  41.01     1:29.17 (48.16)     2:22.15 (52.98)     3:06.03 (43.88)
  9 Arciniegas, Alessandra     8 COND-MR              3:16.00    3:06.94        
                  44.06     1:31.99 (47.93)     2:23.19 (51.20)     3:06.94 (43.75)
 10 Anselmi, Margeaux L       10 COND-MR              3:13.71    3:09.07        
                  45.62     1:32.71 (47.09)     2:26.15 (53.44)     3:09.07 (42.92)
 11 Minchak, Jami E           10 LBA-MR               3:32.33    3:09.11        
                  43.84     1:31.08 (47.24)     2:26.55 (55.47)     3:09.11 (42.56)
 12 Desmond, Keira B          10 Express Swimming-MR  3:11.44    3:12.94        
                  44.54     1:32.18 (47.64)     2:31.45 (59.27)     3:12.94 (41.49)
 13 Chan, Kaylee N             9 Express Swimming-MR       NT    3:28.80        
                  52.77     1:41.57 (48.80)     2:40.93 (59.36)     3:28.80 (47.87)
 -- Canty, Emma M             10 Express Swimming-MR  3:28.98         DQ        
      Arms underwater recovery - fly
                  55.82     1:52.27 (56.45)   2:54.20 (1:01.93)          DQ (47.76)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Konop, Rebecca G          12 Express Swimming-MR    27.58      27.16        
  2 Constantine, Jacqueline   11 AGUA-MR                27.67      27.21        
  3 Dean, Catherine A         12 LBA-MR                 27.38      27.45        
  4 O'Brien, Kate             12 WISC-MR                28.18      27.47        
  5 Giordano, Sofia R         12 Express Swimming-MR    30.46      27.65        
  6 Bell, Fiona L             11 AGUA-MR                28.93      27.80        
  7 Davidson, Dawn H          11 LBA-MR                 29.46      27.87        
  8 Kim, Ashley               12 AGUA-MR                29.12      28.12        
  9 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                  30.37      28.55        
 10 Merone, Ali M             12 COND-MR                29.39      28.69        
 11 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR                 29.39      28.70        
 12 Jordan, Noelle R          12 IA-MR                  29.27      28.74        
 13 Gelfand, Veronica         11 Express Swimming-MR    29.15      28.79        
 14 Liu, Kaitlyn S            11 Unattached-MR          28.29      28.81        
 15 Hussain, Sana             12 AGUA-MR                29.13      28.85        
 16 Paggi, Sofia C            11 LBA-MR                 30.37      28.93        
 17 Carpentieri, Jordan P     12 IA-MR                  29.28      28.96        
 18 Johnson, Lily R           12 AGUA-MR                29.53      29.10        
 19 Tyrrell, Lillie J         11 AGUA-MR                30.24      29.11        
 20 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR    29.38      29.15        
 21 Won, Corinna T            11 AGUA-MR                35.50      29.19        
 22 Sodhi, Malika             12 FA-MR                  30.79      29.28        
 23 Basler, Anisa M           11 AGUA-MR                29.54      29.32        
 24 Eng, Amelie R             11 Express Swimming-MR    29.99      29.58        
 25 Horen, Gianna J           12 LBA-MR                 29.89      29.62        
 26 Milla, Madison I          12 COND-MR                29.56      29.69        
 27 Neary, Cara J             11 AGUA-MR                30.41      29.71        
 28 Arciniegas, Laura         11 COND-MR                31.12      29.74        
 29 Barnard, Victoria R       12 Express Swimming-MR    30.14      29.77        
 30 Golden, Alyssa            11 SSC-MR                 30.08      29.78        
 31 Bailey, Elizabeth C       12 AGUA-MR                29.95      29.80        
 32 Tula, Kelly A             11 Unattached-MR          29.73      29.82        
 33 Chiang, Kylie M           11 GATE-MR                30.13      29.83        
 34 Merone, Tricia A          12 COND-MR                30.08      29.84        
 35 Lin, Katrina              12 AGUA-MR                31.80      29.89        
 36 Lee, Jasmine K            12 COND-MR                30.84      29.93        
 37 Iannone, Anna             11 WISC-MR                30.32      29.97        
 38 Chen, Bessie              12 AGUA-MR                30.87      30.05        
 39 Brita, Mia                11 Express Swimming-MR    30.35      30.21        
 40 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR    29.99      30.26        
 41 Hyun, Faith               12 GATE-MR                30.31      30.30        
 42 Buono, Serena E           12 IA-MR                  30.23      30.33        
 43 Meador, Mollie S          12 AGUA-MR                31.05      30.49        
 44 May, Arianna L            12 COND-MR                30.88      30.51        
 45 Fitzpatrick, Karina Fitz  12 CSDC-MR                32.91      30.56        
 46 Andros, Brooke H          11 FA-MR                  32.10      30.67        
 47 Guglielmo, Ava S          11 LBA-MR                 30.80      30.81        
 48 Haider, Pierce P          11 AGUA-MR                31.83      30.84        
 49 Krishnamurthy, Isha T     12 AGUA-MR                33.22      30.88        
 50 Auth, Lillian G           11 AGUA-MR                31.33      30.90        
 51 Duch, Agnes               12 GATE-MR                34.16      30.97        
 52 Giordano, Jessica M       12 FA-MR                  31.11      31.00        
 52 Gatterdam, Lyla           12 Silver Streaks-MR      32.00      31.00        
 54 Corrigan, Ava N           12 SSC-MR                 30.16      31.04        
 55 Sullivan, Keira L         11 LBA-MR                 32.98      31.06        
 56 Walters, Cali A           12 LBA-MR                 32.13      31.07        
 57 Bolon, Isabella M         12 AGUA-MR                32.13      31.12        
 58 Taragano, Ellie M         12 COND-MR                31.27      31.13        
 59 Dragseth, Ella L          11 AGUA-MR                31.47      31.21        
 60 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    30.38      31.33        
 61 Smerechniak, Sofia        11 IA-MR                  30.72      31.37        
 62 Fulnecky, Zoe L           12 AGUA-MR                32.26      31.38        
 63 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR    32.07      31.53        
 64 Siff-Scherr, Eve S        11 Express Swimming-MR    31.27      31.65        
 64 Daly, Maura E             12 COND-MR                31.55      31.65        
 66 Liang, Virginia           11 GATE-MR                33.14      31.81        
 67 Hille, Amara V            11 IA-MR                  34.06      31.86        
 68 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR                 30.98      31.99        
 69 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR                32.44      32.04        
 70 HU, Megan                 11 Unattached-MR          31.89      32.11        
 71 Sullivan, Lauren P        11 LBA-MR                 33.75      32.20        
 72 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR                33.01      32.26        
 73 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR    32.42      32.31        
 74 Langford, Elisabeth A     12 AGUA-MR                33.05      32.35        
 75 Yam, Kelly                12 Express Swimming-MR    32.79      32.38        
 76 O'Neill, Jade R           11 COND-MR                32.03      32.39        
 76 Chun, Ellie Y             12 GATE-MR                35.55      32.39        
 78 Goldberg, Julia I         12 AGUA-MR                33.58      32.48        
 79 Meade, Ashley R           12 LBA-MR                 34.51      32.51        
 80 Pereira, Paulina          11 SSC-MR                 32.20      32.59        
 81 Drapala, Olivia R         12 CSDC-MR                33.18      32.68        
 82 Gomez, Noah M             12 LBA-MR                 34.44      32.85        
 83 Cohen, Eliza H            11 AGUA-MR                33.18      32.97        
 84 Pritsch, Alexia           11 AGUA-MR                33.65      33.07        
 85 Haas, Emma C              12 IA-MR                  33.49      33.08        
 86 Vogt, Olivia G            11 LBA-MR                 33.11      33.09        
 87 Palmer, Kaylee M          12 LBA-MR                 33.81      33.30        
 88 Maher-Moylan, Isobel C    12 COND-MR                31.54      33.34        
 88 Hibbert, Laura            11 Silver Streaks-MR      34.21      33.34        
 90 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR                 36.09      33.36        
 91 Rodzynek, Sophia N        11 AGUA-MR                33.69      33.42        
 92 Sanchez, Adriana S        12 GATE-MR                36.52      33.56        
 93 Chung, Emme               12 Swim Tech-MR              NT      33.62        
 94 DeFranco, Ava             12 WISC-MR                31.76      33.77        
 95 Rubinstein, Alexa M       12 AGUA-MR                33.45      33.86        
 96 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR    36.14      33.92        
 97 Gigante, Taylor C         12 Express Swimming-MR    32.58      34.03        
 98 Rivkin, Emily R           12 LBA-MR               1:15.00      34.15        
 99 Hackel, Becca E           11 AGUA-MR                34.63      34.17        
100 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR       NT      34.39        
101 Liriano, Maya             11 GATE-MR                39.36      34.42        
102 Teele, Sanai O            11 Express Swimming-MR    33.99      34.45        
103 Alexander, Riley E        12 CSDC-MR                37.22      34.47        
104 Conroy, Elizabeth J       11 LBA-MR                 38.49      34.50        
105 Cacace, Aurelia J         12 IA-MR                  36.08      34.55        
106 Maler, Olivia B           11 Express Swimming-MR       NT      34.76        
107 Barclay, Olivia L         11 FA-MR                  35.34      34.90        
108 Howard, Alyssa            11 LBA-MR                 33.58      34.93        
109 Lotto, Gabby M            11 COND-MR                34.96      34.97        
110 Lin, Skyler L             12 Swim Tech-MR              NT      34.99        
111 Johnston, Delaney M       12 LBA-MR                 36.30      35.42        
112 Cramer, Josephine D       11 AGUA-MR                36.37      35.51        
113 Blatter, Jade B           12 Silver Streaks-MR      35.27      35.68        
114 Korzniewski, Anna-Ella    11 LBA-MR                 36.22      35.69        
115 Lynch, Katherine A        11 LBA-MR               1:02.78      35.90        
116 Seibold, Lily E           11 Express Swimming-MR    36.99      35.98        
117 Mei, Karen                12 Swim Tech-MR              NT      36.00        
118 Klimuszko, Caylee A       12 WISC-MR                40.17      36.08        
119 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 39.11      36.14        
120 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR                37.46      36.34        
121 Burger, Helena A          11 AGUA-MR                36.44      36.50        
122 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR    37.51      36.53        
123 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR    36.53      36.69        
124 Honig, Sydney M           11 Express Swimming-MR    35.77      36.77        
125 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR                 39.05      37.07        
126 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR    36.98      37.72        
127 Rajpal, Nitya D           11 AGUA-MR                40.27      38.06        
128 Lesser, Sara G            12 COND-MR                40.09      38.22        
129 Seidenberg, Olivia F      11 Silver Streaks-MR      40.90      38.73        
130 Mikoleski, Marissa F      12 IA-MR                  38.45      39.03        
131 Fitzpatrick, Logan F      11 LBA-MR               1:00.00      39.15        
132 Grant, Morgan E           11 COND-MR                41.76      40.25        
133 Curran, Caleigh           11 IA-MR                  41.98      41.10        
134 Roberts, Cassandra        11 WISC-MR                46.90      45.18        
135 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR       NT      49.78        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          12 Unattached-MR          57.82      57.98        
                  27.67       57.98 (30.31)                                        
  2 Konop, Rebecca G          12 Express Swimming-MR    59.32      58.23        
                  28.04       58.23 (30.19)                                        
  3 Dean, Catherine A         12 LBA-MR               1:00.32      58.51        
                  28.86       58.51 (29.65)                                        
  4 Constantine, Jacqueline   11 AGUA-MR                59.85      59.35        
                  28.54       59.35 (30.81)                                        
  5 O'Brien, Kate             12 WISC-MR                59.67      59.66        
                  28.52       59.66 (31.14)                                        
  6 Kennedy, Mikayla          12 Unattached-MR        1:03.40    1:01.52        
                  29.79     1:01.52 (31.73)                                        
  7 Giordano, Sofia R         12 Express Swimming-MR  1:03.01    1:01.56        
                  29.20     1:01.56 (32.36)                                        
  8 Merone, Ali M             12 COND-MR              1:06.22    1:01.74        
                  29.39     1:01.74 (32.35)                                        
  9 Liu, Kaitlyn S            11 Unattached-MR        1:03.20    1:02.18        
                  29.64     1:02.18 (32.54)                                        
 10 Kim, Ashley               12 AGUA-MR              1:05.50    1:02.21        
                  30.35     1:02.21 (31.86)                                        
 11 Mack, Abby F              12 COND-MR              1:05.43    1:02.42        
                  29.56     1:02.42 (32.86)                                        
 12 Gelfand, Veronica         11 Express Swimming-MR  1:02.50    1:02.45        
                  29.97     1:02.45 (32.48)                                        
 13 Gennarelli, Gianna A      12 COND-MR              1:02.27    1:02.64        
                  30.21     1:02.64 (32.43)                                        
 14 Asch, Lexi                12 AGUA-MR              1:04.20    1:02.95        
                  30.77     1:02.95 (32.18)                                        
 15 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                1:06.83    1:03.00        
                  30.40     1:03.00 (32.60)                                        
 16 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR  1:03.58    1:03.06        
                  30.11     1:03.06 (32.95)                                        
 17 Hussain, Sana             12 AGUA-MR              1:03.56    1:03.13        
                  30.22     1:03.13 (32.91)                                        
 18 Tula, Kelly A             11 Unattached-MR        1:05.42    1:03.43        
                  30.15     1:03.43 (33.28)                                        
 19 Bascon, Jaden R           12 COND-MR              1:06.93    1:03.62        
                  30.18     1:03.62 (33.44)                                        
 20 Taipale, Alina H          12 AGUA-MR              1:08.95    1:03.74        
                  30.48     1:03.74 (33.26)                                        
 21 Crane, Ruth A             12 IA-MR                1:10.50    1:03.76        
                  30.17     1:03.76 (33.59)                                        
 22 Davidson, Dawn H          11 LBA-MR               1:05.58    1:04.21        
                  30.17     1:04.21 (34.04)                                        
 23 Merone, Tricia A          12 COND-MR              1:12.62    1:04.45        
                  30.28     1:04.45 (34.17)                                        
 24 Eng, Amelie R             11 Express Swimming-MR  1:04.83    1:04.65        
                  30.90     1:04.65 (33.75)                                        
 25 Milla, Madison I          12 COND-MR              1:08.04    1:04.67        
                  31.48     1:04.67 (33.19)                                        
 26 Tyrrell, Lillie J         11 AGUA-MR              1:06.27    1:04.77        
                  30.56     1:04.77 (34.21)                                        
 27 Jordan, Noelle R          12 IA-MR                1:05.19    1:04.86        
                  30.92     1:04.86 (33.94)                                        
 28 Johnson, Lily R           12 AGUA-MR              1:06.72    1:05.17        
                  31.06     1:05.17 (34.11)                                        
 29 Golden, Alyssa            11 SSC-MR               1:04.81    1:05.25        
                  31.08     1:05.25 (34.17)                                        
 30 Basler, Anisa M           11 AGUA-MR              1:08.74    1:05.33        
                  30.94     1:05.33 (34.39)                                        
 31 Lee, Jasmine K            12 COND-MR              1:10.71    1:05.40        
                  31.32     1:05.40 (34.08)                                        
 32 Chen, Bessie              12 AGUA-MR              1:09.43    1:05.84        
                  31.86     1:05.84 (33.98)                                        
 33 Meade, Ashley R           12 LBA-MR               1:19.63    1:05.95        
                  31.70     1:05.95 (34.25)                                        
 34 Sodhi, Malika             12 FA-MR                1:10.44    1:06.37        
                  31.95     1:06.37 (34.42)                                        
 35 Brita, Mia                11 Express Swimming-MR  1:07.49    1:06.59        
                  31.69     1:06.59 (34.90)                                        
 36 Barnard, Victoria R       12 Express Swimming-MR  1:06.85    1:06.65        
                  31.11     1:06.65 (35.54)                                        
 37 Won, Corinna T            11 AGUA-MR              1:11.40    1:06.69        
                  31.46     1:06.69 (35.23)                                        
 38 Cepeda, Mariah F          12 FA-MR                1:10.56    1:06.72        
                  31.81     1:06.72 (34.91)                                        
 38 Guglielmo, Ava S          11 LBA-MR               1:09.36    1:06.72        
                  31.68     1:06.72 (35.04)                                        
 40 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:08.86    1:06.80        
                  31.77     1:06.80 (35.03)                                        
 41 May, Arianna L            12 COND-MR              1:09.00    1:06.95        
                  31.91     1:06.95 (35.04)                                        
 42 Neary, Cara J             11 AGUA-MR              1:12.69    1:06.98        
                  31.22     1:06.98 (35.76)                                        
 43 Albuquerque Hsieh, Gabri  12 AGUA-MR              1:09.92    1:07.27        
                  32.39     1:07.27 (34.88)                                        
 44 Corrigan, Ava N           12 SSC-MR               1:09.67    1:07.49        
                  32.37     1:07.49 (35.12)                                        
 45 Krishnamurthy, Isha T     12 AGUA-MR              1:10.98    1:07.59        
                  32.32     1:07.59 (35.27)                                        
 46 Lin, Katrina              12 AGUA-MR              1:12.08    1:07.73        
                  32.76     1:07.73 (34.97)                                        
 47 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR               1:16.18    1:07.78        
                  32.72     1:07.78 (35.06)                                        
 48 Naughton, Kiera H         11 COND-MR              1:09.79    1:07.80        
                  32.17     1:07.80 (35.63)                                        
 49 Sullivan, Keira L         11 LBA-MR               1:10.03    1:07.81        
                  31.77     1:07.81 (36.04)                                        
 50 Fulnecky, Zoe L           12 AGUA-MR              1:13.38    1:08.06        
                  32.53     1:08.06 (35.53)                                        
 51 Moloney, Aislinn R        11 AGUA-MR              1:10.55    1:08.12        
                  32.94     1:08.12 (35.18)                                        
 52 Liang, Virginia           11 GATE-MR              1:11.53    1:08.24        
                  32.80     1:08.24 (35.44)                                        
 53 Smerechniak, Sofia        11 IA-MR                1:08.75    1:08.51        
                  32.23     1:08.51 (36.28)                                        
 54 Maher-Moylan, Isobel C    12 COND-MR              1:10.00    1:08.74        
                  32.91     1:08.74 (35.83)                                        
 54 Kim, Kodi K               11 AGUA-MR              1:14.04    1:08.74        
                  33.46     1:08.74 (35.28)                                        
 56 HU, Megan                 11 Unattached-MR        1:09.55    1:09.02        
                  32.98     1:09.02 (36.04)                                        
 57 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  1:11.28    1:09.31        
                  32.66     1:09.31 (36.65)                                        
 58 Haider, Pierce P          11 AGUA-MR              1:09.60    1:09.44        
                  33.06     1:09.44 (36.38)                                        
 59 Kiley, Cailinn R          12 FA-MR                1:10.26    1:09.69        
                  33.77     1:09.69 (35.92)                                        
 60 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR  1:14.35    1:09.81        
                  34.05     1:09.81 (35.76)                                        
 61 Dragseth, Ella L          11 AGUA-MR              1:15.30    1:10.13        
                  33.62     1:10.13 (36.51)                                        
 62 Buono, Serena E           12 IA-MR                1:06.72    1:10.18        
                  32.07     1:10.18 (38.11)                                        
 63 Gatterdam, Lyla           12 Silver Streaks-MR    1:10.43    1:10.28        
                  33.50     1:10.28 (36.78)                                        
 64 Sullivan, Lauren P        11 LBA-MR               1:11.53    1:10.35        
                  33.80     1:10.35 (36.55)                                        
 65 Cohen, Eliza H            11 AGUA-MR              1:11.29    1:10.42        
                  34.11     1:10.42 (36.31)                                        
 66 Siff-Scherr, Eve S        11 Express Swimming-MR  1:12.54    1:10.67        
                  33.84     1:10.67 (36.83)                                        
 67 Pereira, Paulina          11 SSC-MR               1:15.01    1:10.68        
                  33.67     1:10.68 (37.01)                                        
 68 Duch, Agnes               12 GATE-MR              1:13.86    1:10.97        
                  34.00     1:10.97 (36.97)                                        
 69 O'Neill, Jade R           11 COND-MR              1:16.47    1:11.10        
                  33.74     1:11.10 (37.36)                                        
 70 Yam, Kelly                12 Express Swimming-MR  1:13.57    1:11.39        
                  33.62     1:11.39 (37.77)                                        
 71 Mori, Maya                12 AGUA-MR              1:17.19    1:11.52        
                  34.07     1:11.52 (37.45)                                        
 72 Drapala, Olivia R         12 CSDC-MR              1:13.01    1:11.81        
                  34.71     1:11.81 (37.10)                                        
 73 Auth, Lillian G           11 AGUA-MR              1:12.28    1:11.98        
                  33.46     1:11.98 (38.52)                                        
 74 Hille, Amara V            11 IA-MR                1:16.77    1:12.01        
                  33.75     1:12.01 (38.26)                                        
 75 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR  1:18.16    1:12.29        
                  33.28     1:12.29 (39.01)                                        
 76 Gigante, Taylor C         12 Express Swimming-MR  1:13.05    1:12.63        
                  34.59     1:12.63 (38.04)                                        
 77 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR              1:14.73    1:13.01        
                  33.78     1:13.01 (39.23)                                        
 78 Hayes, Kayla              11 WISC-MR              1:18.70    1:13.37        
                  34.83     1:13.37 (38.54)                                        
 79 Lin, Grace                12 GATE-MR              1:20.46    1:13.40        
                  34.81     1:13.40 (38.59)                                        
 80 Vogt, Olivia G            11 LBA-MR               1:14.90    1:13.46        
                  34.43     1:13.46 (39.03)                                        
 81 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR              1:12.61    1:13.66        
                  34.18     1:13.66 (39.48)                                        
 82 Haas, Emma C              12 IA-MR                     NT    1:14.05        
                  34.61     1:14.05 (39.44)                                        
 83 Goldberg, Julia I         12 AGUA-MR              1:19.32    1:14.06        
                  35.03     1:14.06 (39.03)                                        
 84 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR               1:17.15    1:14.44        
                  35.47     1:14.44 (38.97)                                        
 85 Fiore, Gabby R            11 SSC-MR               1:15.52    1:14.59        
                  35.83     1:14.59 (38.76)                                        
 86 Cacace, Aurelia J         12 IA-MR                1:15.44    1:14.79        
                  35.61     1:14.79 (39.18)                                        
 87 Rodzynek, Sophia N        11 AGUA-MR              1:18.26    1:14.84        
                  34.88     1:14.84 (39.96)                                        
 88 Johnston, Delaney M       12 LBA-MR               1:26.61    1:15.14        
                  36.19     1:15.14 (38.95)                                        
 89 Chun, Ellie Y             12 GATE-MR              1:20.25    1:15.20        
                  35.65     1:15.20 (39.55)                                        
 90 Parasnis, Gabriella A     12 Silver Streaks-MR    1:20.18    1:15.34        
                  35.90     1:15.34 (39.44)                                        
 91 Bailey, Elizabeth C       12 AGUA-MR              1:09.43    1:15.39        
                  34.07     1:15.39 (41.32)                                        
 92 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR  1:22.52    1:15.43        
                  35.96     1:15.43 (39.47)                                        
 93 Palmer, Kaylee M          12 LBA-MR               1:19.19    1:15.77        
                  35.12     1:15.77 (40.65)                                        
 94 Krall, Brianna            11 CSDC-MR              1:16.65    1:15.79        
                  36.23     1:15.79 (39.56)                                        
 95 Liriano, Maya             11 GATE-MR              1:25.51    1:17.13        
                  37.22     1:17.13 (39.91)                                        
 96 Tomala-Reidel, EhVha M    12 COND-MR              1:35.00    1:17.27        
                  35.45     1:17.27 (41.82)                                        
 97 Seibold, Lily E           11 Express Swimming-MR  1:24.97    1:17.39        
                  37.55     1:17.39 (39.84)                                        
 98 Pritsch, Katia            11 AGUA-MR              1:22.82    1:17.66        
                  36.61     1:17.66 (41.05)                                        
 99 Hackel, Becca E           11 AGUA-MR              1:17.12    1:17.72        
                  35.98     1:17.72 (41.74)                                        
100 Howard, Alyssa            11 LBA-MR               1:21.61    1:18.02        
                  36.22     1:18.02 (41.80)                                        
101 Jimenez, Mae              11 AGUA-MR              1:23.28    1:18.23        
                  37.51     1:18.23 (40.72)                                        
102 Mullaney, Maggie D        11 WISC-MR              1:30.12    1:19.35        
                  36.92     1:19.35 (42.43)                                        
103 Burger, Helena A          11 AGUA-MR              1:21.79    1:19.89        
                  38.69     1:19.89 (41.20)                                        
104 Maler, Olivia B           11 Express Swimming-MR       NT    1:20.03        
                  37.20     1:20.03 (42.83)                                        
105 Hibbert, Laura            11 Silver Streaks-MR    1:24.45    1:20.88        
                  37.60     1:20.88 (43.28)                                        
106 Korzniewski, Anna-Ella    11 LBA-MR               1:22.36    1:20.90        
                  39.06     1:20.90 (41.84)                                        
107 Mikoleski, Marissa F      12 IA-MR                1:24.34    1:21.74        
                  39.60     1:21.74 (42.14)                                        
108 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR       NT    1:21.85        
                  37.17     1:21.85 (44.68)                                        
109 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR              1:26.74    1:22.94        
                  39.20     1:22.94 (43.74)                                        
110 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               1:30.00    1:23.40        
                  38.54     1:23.40 (44.86)                                        
111 Blatter, Jade B           12 Silver Streaks-MR    1:23.80    1:23.64        
                  39.25     1:23.64 (44.39)                                        
112 Maynard, Samantha G       12 Express Swimming-MR       NT    1:23.93        
                  38.93     1:23.93 (45.00)                                        
113 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR       NT    1:24.22        
                  38.60     1:24.22 (45.62)                                        
114 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR               1:26.48    1:25.87        
                  39.13     1:25.87 (46.74)                                        
115 Garcia, Devynn A          11 WISC-MR              1:20.99    1:25.88        
                  40.37     1:25.88 (45.51)                                        
116 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:32.50    1:26.29        
                  41.15     1:26.29 (45.14)                                        
117 Mitchell, Georgia M       12 COND-MR              1:24.57    1:28.70        
                  42.68     1:28.70 (46.02)                                        
118 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR  1:37.20    1:29.24        
                  41.58     1:29.24 (47.66)                                        
119 Seidenberg, Olivia F      11 Silver Streaks-MR    1:30.08    1:29.42        
                  41.25     1:29.42 (48.17)                                        
120 Fitzpatrick, Logan F      11 LBA-MR               2:00.00    1:34.40        
                  44.94     1:34.40 (49.46)                                        
121 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR  1:32.22    1:34.86        
                  42.98     1:34.86 (51.88)                                        
122 Curran, Caleigh           11 IA-MR                1:32.29    1:35.10        
                  44.41     1:35.10 (50.69)                                        
123 Grant, Morgan E           11 COND-MR                   NT    1:37.66        
                  46.89     1:37.66 (50.77)                                        
124 Roberts, Cassandra        11 WISC-MR              1:48.30    1:39.51        
                  46.16     1:39.51 (53.35)                                        
125 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR       NT    1:49.47        
                  47.95   1:49.47 (1:01.52)                                        
126 Dharia, Ashka S           11 Express Swimming-MR       NT    1:50.93        
                  51.02     1:50.93 (59.91)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Konop, Rebecca G          12 Express Swimming-MR  2:07.70    2:04.80        
                  28.85     1:00.41 (31.56)     1:32.79 (32.38)     2:04.80 (32.01)
  2 Mroczka, Kiera C          12 Unattached-MR        2:07.42    2:05.82        
                  28.35     1:00.00 (31.65)     1:32.88 (32.88)     2:05.82 (32.94)
  3 Gelfand, Veronica         11 Express Swimming-MR  2:14.18    2:10.52        
                  29.98     1:03.13 (33.15)     1:37.21 (34.08)     2:10.52 (33.31)
  4 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR  2:18.48    2:15.71        
                  30.70     1:05.62 (34.92)     1:41.14 (35.52)     2:15.71 (34.57)
  5 Liu, Kaitlyn S            11 Unattached-MR        2:16.64    2:15.85        
                  30.91     1:05.58 (34.67)     1:41.31 (35.73)     2:15.85 (34.54)
  6 Hyun, Faith               12 GATE-MR              2:21.67    2:16.46        
                  31.19     1:06.06 (34.87)     1:42.04 (35.98)     2:16.46 (34.42)
  7 Carpentieri, Jordan P     12 IA-MR                2:20.24    2:18.31        
                  31.40     1:06.74 (35.34)     1:42.89 (36.15)     2:18.31 (35.42)
  8 Arciniegas, Laura         11 COND-MR              2:19.32    2:18.42        
                  32.48     1:06.76 (34.28)     1:43.03 (36.27)     2:18.42 (35.39)
  9 Eng, Amelie R             11 Express Swimming-MR  2:21.91    2:19.73        
                  31.59     1:07.06 (35.47)     1:43.52 (36.46)     2:19.73 (36.21)
 10 Golden, Alyssa            11 SSC-MR               2:20.35    2:21.01        
                  31.97     1:07.83 (35.86)     1:44.45 (36.62)     2:21.01 (36.56)
 11 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               2:24.87    2:21.74        
                  31.47     1:07.80 (36.33)     1:45.82 (38.02)     2:21.74 (35.92)
 12 Tula, Kelly A             11 Unattached-MR        2:26.03    2:22.44        
                  33.51     1:09.41 (35.90)     1:46.68 (37.27)     2:22.44 (35.76)
 13 Davidson, Dawn H          11 LBA-MR               2:22.90    2:22.61        
                  31.76     1:08.26 (36.50)     1:45.91 (37.65)     2:22.61 (36.70)
 14 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  2:33.45    2:24.11        
                  33.82     1:11.55 (37.73)     1:48.80 (37.25)     2:24.11 (35.31)
 15 Paggi, Sofia C            11 LBA-MR                    NT    2:24.94        
                  33.51     1:10.71 (37.20)     1:49.70 (38.99)     2:24.94 (35.24)
 16 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  2:34.54    2:25.88        
                  33.88     1:11.16 (37.28)     1:48.56 (37.40)     2:25.88 (37.32)
 17 Guglielmo, Ava S          11 LBA-MR               2:40.00    2:28.65        
                  34.13     1:11.84 (37.71)     1:51.31 (39.47)     2:28.65 (37.34)
 18 Barnard, Victoria R       12 Express Swimming-MR  2:32.31    2:29.69        
                  32.62     1:09.33 (36.71)     1:49.39 (40.06)     2:29.69 (40.30)
 19 Meade, Ashley R           12 LBA-MR               2:45.31    2:29.89        
                  36.20     1:14.93 (38.73)     1:53.43 (38.50)     2:29.89 (36.46)
 20 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR               2:50.75    2:30.06        
                  33.76     1:12.03 (38.27)     1:52.94 (40.91)     2:30.06 (37.12)
 21 HU, Megan                 11 Unattached-MR        2:36.90    2:30.57        
                  33.35     1:11.34 (37.99)     1:51.04 (39.70)     2:30.57 (39.53)
 22 Lin, Katrina              12 AGUA-MR              2:42.26    2:32.07        
                  31.81     1:09.41 (37.60)     1:50.61 (41.20)     2:32.07 (41.46)
 23 Yam, Kelly                12 Express Swimming-MR  2:40.30    2:32.98        
                  34.87     1:13.87 (39.00)     1:54.67 (40.80)     2:32.98 (38.31)
 24 Corrigan, Ava N           12 SSC-MR               2:38.90    2:33.30        
                  42.14     1:05.11 (22.97)     1:40.98 (35.87)     2:33.30 (52.32)
 25 Dragseth, Ella L          11 AGUA-MR              2:41.28    2:35.52        
                  34.55     1:12.95 (38.40)     1:53.24 (40.29)     2:35.52 (42.28)
 26 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR              2:51.71    2:39.20        
                  36.04     1:17.57 (41.53)     1:59.36 (41.79)     2:39.20 (39.84)
 27 Gigante, Taylor C         12 Express Swimming-MR  2:44.38    2:40.50        
                  36.21     1:17.95 (41.74)     2:00.38 (42.43)     2:40.50 (40.12)
 28 Bailey, Elizabeth C       12 AGUA-MR              2:48.85    2:43.32        
                  36.25     1:17.60 (41.35)     2:01.52 (43.92)     2:43.32 (41.80)
 29 Liriano, Maya             11 GATE-MR              2:41.91    2:43.69        
                  36.85     1:19.69 (42.84)     2:02.39 (42.70)     2:43.69 (41.30)
 30 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR  2:53.37    2:45.23        
                  36.71     1:18.71 (42.00)   2:45.23 (1:26.52)                    
 31 Vogt, Olivia G            11 LBA-MR               2:55.00    2:47.92        
                  36.93     1:18.95 (42.02)     2:03.63 (44.68)     2:47.92 (44.29)
 32 Lagasse, Emma G           11 Express Swimming-MR  2:52.49    2:49.93        
                  38.68     1:22.07 (43.39)     2:07.18 (45.11)     2:49.93 (42.75)
 33 Burger, Helena A          11 AGUA-MR              3:01.67    2:56.75        
                  38.94     1:24.87 (45.93)     2:11.88 (47.01)     2:56.75 (44.87)
 34 Howard, Alyssa            11 LBA-MR               3:15.00    2:58.91        
                  37.40     1:22.59 (45.19)     2:11.25 (48.66)     2:58.91 (47.66)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Kate             12 WISC-MR              5:58.27    5:41.32        
                  29.19     1:02.44 (33.25)     1:36.61 (34.17)     2:11.66 (35.05)
        2:46.92 (35.26)     3:22.45 (35.53)     3:57.84 (35.39)     4:33.22 (35.38)
        5:08.41 (35.19)     5:41.32 (32.91)                                        
  2 Konop, Rebecca G          12 Express Swimming-MR  5:47.86    5:41.55        
                  31.34     1:05.79 (34.45)     1:40.41 (34.62)     2:15.43 (35.02)
        2:50.76 (35.33)     3:25.14 (34.38)     3:59.86 (34.72)     4:34.39 (34.53)
        5:08.65 (34.26)     5:41.55 (32.90)                                        
  3 Mroczka, Kiera C          12 Unattached-MR        5:45.90    5:42.64        
                  29.14     1:01.48 (32.34)     1:35.62 (34.14)     2:10.38 (34.76)
        2:46.15 (35.77)     3:21.55 (35.40)     3:57.14 (35.59)     4:33.39 (36.25)
        5:09.51 (36.12)     5:42.64 (33.13)                                        
  4 Gennarelli, Gianna A      12 COND-MR              5:44.22    5:45.80        
                  31.05     1:05.23 (34.18)     1:40.02 (34.79)     2:15.18 (35.16)
        2:50.30 (35.12)     3:25.55 (35.25)     4:00.97 (35.42)     4:36.36 (35.39)
        5:11.41 (35.05)     5:45.80 (34.39)                                        
  5 Gelfand, Veronica         11 Express Swimming-MR  5:56.36    5:49.02        
                  31.24     1:05.60 (34.36)     1:40.43 (34.83)     2:15.80 (35.37)
        2:51.16 (35.36)     3:27.35 (36.19)     4:03.20 (35.85)     4:39.55 (36.35)
        5:15.27 (35.72)     5:49.02 (33.75)                                        
  6 Bascon, Jaden R           12 COND-MR              6:20.38    6:03.75        
                  31.37     1:06.72 (35.35)     1:43.31 (36.59)     2:20.32 (37.01)
        2:57.90 (37.58)     3:35.46 (37.56)     4:13.16 (37.70)     4:51.04 (37.88)
        5:28.07 (37.03)     6:03.75 (35.68)                                        
  7 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR  6:15.16    6:05.09        
                  31.24     1:07.47 (36.23)     1:44.81 (37.34)     2:21.94 (37.13)
        2:59.35 (37.41)     3:36.65 (37.30)     4:14.18 (37.53)     4:52.21 (38.03)
        5:29.42 (37.21)     6:05.09 (35.67)                                        
  8 Liu, Kaitlyn S            11 Unattached-MR        6:18.53    6:08.47        
                  32.56     1:09.00 (36.44)     1:46.13 (37.13)     2:24.06 (37.93)
        3:02.72 (38.66)     3:41.03 (38.31)     4:18.59 (37.56)     4:55.70 (37.11)
        5:33.13 (37.43)     6:08.47 (35.34)                                        
  9 Milla, Madison I          12 COND-MR              6:10.71    6:11.13        
                  32.25     1:09.67 (37.42)     1:47.42 (37.75)     2:25.83 (38.41)
        3:03.89 (38.06)     3:41.73 (37.84)     4:20.39 (38.66)     4:58.26 (37.87)
        5:35.67 (37.41)     6:11.13 (35.46)                                        
 10 Eng, Amelie R             11 Express Swimming-MR  6:35.02    6:12.89        
                  33.28     1:10.57 (37.29)     1:49.42 (38.85)     2:28.05 (38.63)
        3:05.49 (37.44)     3:43.95 (38.46)     4:22.30 (38.35)     5:00.00 (37.70)
        5:37.33 (37.33)     6:12.89 (35.56)                                        
 11 Tula, Kelly A             11 Unattached-MR        6:36.35    6:13.98        
                  33.56     1:10.28 (36.72)     1:47.06 (36.78)     2:24.52 (37.46)
        3:02.04 (37.52)     3:40.23 (38.19)     4:18.55 (38.32)     4:58.34 (39.79)
        5:37.50 (39.16)     6:13.98 (36.48)                                        
 12 Giordano, Sofia R         12 Express Swimming-MR  6:23.11    6:14.89        
                  32.82     1:10.06 (37.24)     1:48.36 (38.30)     2:27.47 (39.11)
        3:06.60 (39.13)     3:45.56 (38.96)     4:24.23 (38.67)     5:02.87 (38.64)
        5:41.26 (38.39)     6:14.89 (33.63)                                        
 13 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               6:31.86    6:14.94        
                  32.89     1:10.10 (37.21)     1:48.50 (38.40)     2:27.35 (38.85)
        3:06.48 (39.13)     3:44.87 (38.39)     4:23.90 (39.03)     5:03.51 (39.61)
        5:40.71 (37.20)     6:14.94 (34.23)                                        
 14 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  6:25.43    6:16.53        
                  34.56     1:12.35 (37.79)     1:50.77 (38.42)     2:30.19 (39.42)
        3:09.04 (38.85)     3:47.91 (38.87)     4:26.77 (38.86)     5:04.88 (38.11)
        5:41.85 (36.97)     6:16.53 (34.68)                                        
 15 Walker, Lucy E            12 Silver Streaks-MR    6:27.20    6:17.28        
                  32.30     1:09.40 (37.10)     1:47.57 (38.17)     2:25.87 (38.30)
        3:04.71 (38.84)     3:44.61 (39.90)     4:23.40 (38.79)     5:03.04 (39.64)
        5:41.15 (38.11)     6:17.28 (36.13)                                        
 16 Golden, Alyssa            11 SSC-MR               6:32.86    6:17.58        
                  33.64     1:10.83 (37.19)     1:49.98 (39.15)     2:29.39 (39.41)
        3:07.94 (38.55)     3:46.64 (38.70)     4:25.33 (38.69)     5:03.85 (38.52)
        5:41.84 (37.99)     6:17.58 (35.74)                                        
 17 Cepeda, Mariah F          12 FA-MR                6:57.59    6:32.68        
                  34.15     1:12.31 (38.16)     1:51.84 (39.53)     2:31.18 (39.34)
        3:10.25 (39.07)     3:50.05 (39.80)     4:30.44 (40.39)     5:11.20 (40.76)
        5:52.20 (41.00)     6:32.68 (40.48)                                        
 18 HU, Megan                 11 Unattached-MR        6:35.43    6:34.46        
                  33.91     1:11.67 (37.76)     1:50.43 (38.76)     2:30.84 (40.41)
        3:12.06 (41.22)     3:53.17 (41.11)     4:34.08 (40.91)     5:14.24 (40.16)
        5:55.57 (41.33)     6:34.46 (38.89)                                        
 19 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  6:42.15    6:36.40        
                  35.17     1:14.10 (38.93)     1:54.03 (39.93)     2:34.60 (40.57)
        3:15.39 (40.79)     3:56.06 (40.67)     4:35.87 (39.81)     5:16.87 (41.00)
        5:58.19 (41.32)     6:36.40 (38.21)                                        
 20 Gatterdam, Lyla           12 Silver Streaks-MR    6:33.56    6:40.35        
                  34.66     1:14.56 (39.90)     1:55.57 (41.01)     2:36.52 (40.95)
        3:17.62 (41.10)     3:58.83 (41.21)     4:40.19 (41.36)     5:21.35 (41.16)
        6:01.68 (40.33)     6:40.35 (38.67)                                        
 21 Cohen, Eliza H            11 AGUA-MR              7:12.03    6:48.35        
                  37.92     1:20.42 (42.50)     2:01.96 (41.54)     2:43.49 (41.53)
        3:24.56 (41.07)     4:06.11 (41.55)     4:48.02 (41.91)     5:29.48 (41.46)
        6:10.80 (41.32)     6:48.35 (37.55)                                        
 22 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR  6:46.73    6:48.51        
                  37.09     1:17.62 (40.53)     1:59.27 (41.65)     2:40.68 (41.41)
        3:22.49 (41.81)     4:04.59 (42.10)     4:47.04 (42.45)     5:27.94 (40.90)
        6:09.99 (42.05)     6:48.51 (38.52)                                        
 23 Gigante, Taylor C         12 Express Swimming-MR  6:24.32    6:54.40        
                  36.14     1:17.05 (40.91)     1:58.82 (41.77)     2:40.94 (42.12)
        3:22.88 (41.94)     4:05.74 (42.86)     4:48.77 (43.03)     5:31.52 (42.75)
        6:14.95 (43.43)     6:54.40 (39.45)                                        
 24 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR  7:16.29    7:02.53        
                  39.92     1:22.71 (42.79)     2:06.98 (44.27)     2:50.50 (43.52)
        3:33.07 (42.57)     4:15.70 (42.63)     4:58.96 (43.26)     5:41.79 (42.83)
        6:24.04 (42.25)     7:02.53 (38.49)                                        
 25 Fiore, Gabby R            11 SSC-MR               7:01.26    7:09.02        
                  38.20     1:20.56 (42.36)     2:03.17 (42.61)     2:46.79 (43.62)
        3:31.18 (44.39)     4:14.95 (43.77)     4:59.03 (44.08)     5:44.90 (45.87)
        6:28.38 (43.48)     7:09.02 (40.64)                                        
 26 Bailey, Elizabeth C       12 AGUA-MR              7:00.84    7:54.53        
                  43.07     1:28.52 (45.45)     2:14.56 (46.04)     3:02.94 (48.38)
        3:51.08 (48.14)     4:40.01 (48.93)     5:30.41 (50.40)     6:21.54 (51.13)
        7:11.84 (50.30)     7:54.53 (42.69)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          12 Unattached-MR          30.97      30.91        
  2 Jordan, Noelle R          12 IA-MR                  31.01      31.29        
  3 Mack, Abby F              12 COND-MR                31.59      31.97        
  4 Dean, Catherine A         12 LBA-MR                 33.33      32.42        
  5 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR                 32.46      32.55        
  5 O'Brien, Kate             12 WISC-MR                32.65      32.55        
  7 Giordano, Sofia R         12 Express Swimming-MR    32.96      32.76        
  8 Meador, Mollie S          12 AGUA-MR                34.52      33.19        
  9 Albuquerque Hsieh, Gabri  12 AGUA-MR                34.93      33.31        
 10 Won, Corinna T            11 AGUA-MR                36.60      33.54        
 11 Liu, Kaitlyn S            11 Unattached-MR          33.46      33.56        
 11 Merone, Ali M             12 COND-MR                33.98      33.56        
 13 Taipale, Alina H          12 AGUA-MR                35.33      33.60        
 14 Tyson, Natalie J          12 AGUA-MR                33.82      33.63        
 15 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                  35.98      33.70        
 16 Basler, Anisa M           11 AGUA-MR                33.63      33.91        
 16 Konop, Rebecca G          12 Express Swimming-MR    34.23      33.91        
 18 Tula, Kelly A             11 Unattached-MR          33.44      33.93        
 19 Naughton, Kiera H         11 COND-MR                33.62      34.10        
 20 Walker, Lucy E            12 Silver Streaks-MR      34.71      34.13        
 21 Lin, Katrina              12 AGUA-MR                35.34      34.21        
 22 Golden, Alyssa            11 SSC-MR                 34.72      34.36        
 23 Asch, Lexi                12 AGUA-MR                33.18      34.38        
 24 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR    33.91      34.43        
 25 Guglielmo, Ava S          11 LBA-MR                 35.45      34.47        
 26 Chen, Bessie              12 AGUA-MR                35.42      34.48        
 27 Bell, Fiona L             11 AGUA-MR                34.33      34.50        
 28 Hussain, Sana             12 AGUA-MR                34.73      34.81        
 29 Gelfand, Veronica         11 Express Swimming-MR    33.57      34.94        
 30 Tyrrell, Lillie J         11 AGUA-MR                34.84      34.96        
 31 Neary, Cara J             11 AGUA-MR                34.44      35.03        
 32 Sullivan, Lauren P        11 LBA-MR                 35.89      35.04        
 33 Sullivan, Keira L         11 LBA-MR                 37.08      35.10        
 34 Maher-Moylan, Isobel C    12 COND-MR                34.32      35.15        
 35 May, Arianna L            12 COND-MR                34.74      35.22        
 36 Lee, Jasmine K            12 COND-MR                34.57      35.25        
 37 Buono, Serena E           12 IA-MR                  35.64      35.57        
 38 Milla, Madison I          12 COND-MR                36.31      35.64        
 39 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR                 36.02      35.67        
 40 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR    36.23      35.72        
 41 Kim, Kodi K               11 AGUA-MR                35.71      35.81        
 42 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR    36.54      35.86        
 43 Kiley, Cailinn R          12 FA-MR                  36.41      36.07        
 44 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR    37.55      36.08        
 45 O'Neill, Jade R           11 COND-MR                38.42      36.16        
 46 Crane, Ruth A             12 IA-MR                  49.81      36.29        
 47 Fulnecky, Zoe L           12 AGUA-MR                37.15      36.41        
 48 Daly, Maura E             12 COND-MR                37.43      36.46        
 49 Merone, Tricia A          12 COND-MR                38.35      36.62        
 50 Brita, Mia                11 Express Swimming-MR    35.29      36.73        
 51 Johnson, Lily R           12 AGUA-MR                35.04      36.85        
 52 Pritsch, Alexia           11 AGUA-MR                37.97      37.00        
 53 Smerechniak, Sofia        11 IA-MR                  35.74      37.11        
 54 Liang, Virginia           11 GATE-MR                40.29      37.25        
 55 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    39.34      37.32        
 56 Auth, Lillian G           11 AGUA-MR                39.15      37.66        
 57 Siff-Scherr, Eve S        11 Express Swimming-MR    39.34      37.68        
 58 Krall, Brianna            11 CSDC-MR                38.67      37.81        
 59 Yam, Kelly                12 Express Swimming-MR    37.27      37.91        
 60 Cohen, Eliza H            11 AGUA-MR                38.44      38.03        
 61 Duch, Agnes               12 GATE-MR                40.45      38.05        
 62 Gigante, Taylor C         12 Express Swimming-MR    39.84      38.12        
 63 Dragseth, Ella L          11 AGUA-MR                40.93      38.21        
 64 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR                 41.59      38.25        
 65 Cacace, Aurelia J         12 IA-MR                  38.01      38.29        
 66 Haider, Pierce P          11 AGUA-MR                37.53      38.36        
 67 Meade, Ashley R           12 LBA-MR                 40.06      38.60        
 68 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR       NT      38.79        
 69 Gatterdam, Lyla           12 Silver Streaks-MR      38.76      38.86        
 70 Palmer, Kaylee M          12 LBA-MR                 41.30      38.98        
 71 Corrigan, Ava N           12 SSC-MR                 38.48      39.04        
 72 Hille, Amara V            11 IA-MR                  42.18      39.47        
 73 Barnard, Victoria R       12 Express Swimming-MR    40.62      39.50        
 74 Goldberg, Julia I         12 AGUA-MR                41.33      39.57        
 75 Cepeda, Mariah F          12 FA-MR                  39.49      39.61        
 76 Hayes, Kayla              11 WISC-MR                40.87      39.72        
 77 Parasnis, Gabriella A     12 Silver Streaks-MR      40.39      39.75        
 78 Vogt, Olivia G            11 LBA-MR                 39.13      39.87        
 79 Rodzynek, Sophia N        11 AGUA-MR                40.21      39.89        
 80 Lin, Grace                12 GATE-MR                38.99      39.97        
 81 Jimenez, Mae              11 AGUA-MR                40.00      39.98        
 82 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR                 41.28      40.20        
 83 Chun, Ellie Y             12 GATE-MR                40.42      40.23        
 84 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR                39.59      40.28        
 85 Pritsch, Katia            11 AGUA-MR                41.39      40.44        
 86 Lynch, Katherine A        11 LBA-MR               1:08.30      40.57        
 87 Maynard, Samantha G       12 Express Swimming-MR       NT      40.67        
 88 Tomala-Reidel, EhVha M    12 COND-MR                50.00      40.70        
 89 Burger, Helena A          11 AGUA-MR                42.69      41.74        
 90 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR    42.19      41.81        
 91 Johnston, Delaney M       12 LBA-MR                 50.00      42.31        
 92 Haas, Emma C              12 IA-MR                  49.72      43.14        
 93 Casto, Isabella R         12 FA-MR                     NT      43.15        
 94 Korzniewski, Anna-Ella    11 LBA-MR                 44.45      43.18        
 95 Liriano, Maya             11 GATE-MR                44.49      43.23        
 96 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR                 46.99      43.31        
 97 Blatter, Jade B           12 Silver Streaks-MR      43.03      43.41        
 98 Mikoleski, Marissa F      12 IA-MR                  44.45      44.02        
 99 Mullaney, Maggie D        11 WISC-MR                45.77      44.15        
100 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR                45.17      44.49        
101 Curran, Caleigh           11 IA-MR                  45.59      44.50        
102 Mitchell, Georgia M       12 COND-MR                45.90      44.61        
103 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 46.16      44.81        
104 Garcia, Devynn A          11 WISC-MR                44.39      45.12        
105 Seibold, Lily E           11 Express Swimming-MR    45.83      45.29        
106 Turner, Julia M           11 LBA-MR                 46.65      45.34        
107 Howard, Alyssa            11 LBA-MR                 45.25      45.92        
108 Maler, Olivia B           11 Express Swimming-MR       NT      46.30        
109 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR    47.19      46.67        
110 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR    44.32      47.01        
111 Seidenberg, Olivia F      11 Silver Streaks-MR      46.48      48.01        
112 Grant, Morgan E           11 COND-MR                53.82      49.43        
113 Roberts, Cassandra        11 WISC-MR                56.24      50.60        
114 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR       NT      52.20        
115 Fitzpatrick, Logan F      11 LBA-MR               1:00.00      53.24        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Constantine, Jacqueline   11 AGUA-MR              1:06.02    1:06.69        
                  32.86     1:06.69 (33.83)                                        
  2 Mack, Abby F              12 COND-MR              1:07.25    1:08.19        
                  33.47     1:08.19 (34.72)                                        
  3 O'Brien, Kate             12 WISC-MR              1:10.34    1:08.40        
                  33.60     1:08.40 (34.80)                                        
  4 Konop, Rebecca G          12 Express Swimming-MR  1:11.30    1:09.93        
                  34.41     1:09.93 (35.52)                                        
  5 Hyun, Faith               12 GATE-MR              1:10.63    1:10.05        
                  34.35     1:10.05 (35.70)                                        
  6 Dean, Catherine A         12 LBA-MR               1:11.08    1:10.47        
                  34.64     1:10.47 (35.83)                                        
  7 Liu, Kaitlyn S            11 Unattached-MR        1:12.04    1:10.63        
                  35.16     1:10.63 (35.47)                                        
  8 Kennedy, Mikayla          12 Unattached-MR        1:08.90    1:10.67        
                  35.01     1:10.67 (35.66)                                        
  9 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                1:15.72    1:11.21        
                  34.82     1:11.21 (36.39)                                        
 10 Lee, Jasmine K            12 COND-MR              1:14.61    1:11.39        
                  34.46     1:11.39 (36.93)                                        
 11 Tula, Kelly A             11 Unattached-MR        1:13.77    1:11.63        
                  34.64     1:11.63 (36.99)                                        
 12 Kim, Ashley               12 AGUA-MR              1:13.42    1:11.64        
                  35.48     1:11.64 (36.16)                                        
 13 Giordano, Sofia R         12 Express Swimming-MR  1:21.00    1:12.03        
                  34.20     1:12.03 (37.83)                                        
 14 Arciniegas, Laura         11 COND-MR              1:12.45    1:12.06        
                  35.25     1:12.06 (36.81)                                        
 15 Tyson, Natalie J          12 AGUA-MR              1:13.52    1:12.13        
                  35.03     1:12.13 (37.10)                                        
 16 Iannone, Anna             11 WISC-MR              1:12.83    1:12.36        
                  34.97     1:12.36 (37.39)                                        
 17 Albuquerque Hsieh, Gabri  12 AGUA-MR              1:14.65    1:12.49        
                  35.28     1:12.49 (37.21)                                        
 18 Golden, Alyssa            11 SSC-MR               1:11.06    1:12.55        
                  35.93     1:12.55 (36.62)                                        
 19 Naughton, Kiera H         11 COND-MR              1:13.37    1:12.64        
                  35.02     1:12.64 (37.62)                                        
 20 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR  1:13.46    1:12.93        
                  35.69     1:12.93 (37.24)                                        
 21 Meador, Mollie S          12 AGUA-MR              1:15.56    1:13.14        
                  36.50     1:13.14 (36.64)                                        
 22 Asch, Lexi                12 AGUA-MR              1:12.71    1:13.42        
                  36.02     1:13.42 (37.40)                                        
 23 Lin, Katrina              12 AGUA-MR              1:17.55    1:13.92        
                  36.55     1:13.92 (37.37)                                        
 24 Sullivan, Keira L         11 LBA-MR               1:17.82    1:14.08        
                  36.00     1:14.08 (38.08)                                        
 25 Guglielmo, Ava S          11 LBA-MR               1:18.42    1:14.18        
                  36.27     1:14.18 (37.91)                                        
 26 Paggi, Sofia C            11 LBA-MR               1:17.15    1:14.30        
                  36.86     1:14.30 (37.44)                                        
 27 Hussain, Sana             12 AGUA-MR              1:14.18    1:14.73        
                  36.54     1:14.73 (38.19)                                        
 27 Gelfand, Veronica         11 Express Swimming-MR  1:11.47    1:14.73        
                  36.03     1:14.73 (38.70)                                        
 29 Bell, Fiona L             11 AGUA-MR              1:16.73    1:14.95        
                  37.08     1:14.95 (37.87)                                        
 30 Basler, Anisa M           11 AGUA-MR              1:13.01    1:15.24        
                  36.73     1:15.24 (38.51)                                        
 31 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  1:16.39    1:15.33        
                  37.11     1:15.33 (38.22)                                        
 32 May, Arianna L            12 COND-MR              1:17.59    1:15.90        
                  36.65     1:15.90 (39.25)                                        
 33 Tyrrell, Lillie J         11 AGUA-MR              1:16.97    1:16.32        
                  37.25     1:16.32 (39.07)                                        
 34 HU, Megan                 11 Unattached-MR        1:20.59    1:16.36        
                  37.68     1:16.36 (38.68)                                        
 35 Chen, Bessie              12 AGUA-MR              1:19.09    1:16.37        
                  37.89     1:16.37 (38.48)                                        
 36 Kim, Kodi K               11 AGUA-MR              1:18.11    1:16.83        
                  37.62     1:16.83 (39.21)                                        
 37 Andros, Brooke H          11 FA-MR                1:19.82    1:16.93        
                  37.95     1:16.93 (38.98)                                        
 38 Neary, Cara J             11 AGUA-MR              1:16.57    1:16.94        
                  37.35     1:16.94 (39.59)                                        
 39 Sullivan, Lauren P        11 LBA-MR               1:17.59    1:16.95        
                  37.50     1:16.95 (39.45)                                        
 40 Milla, Madison I          12 COND-MR              1:16.99    1:17.07        
                  37.73     1:17.07 (39.34)                                        
 41 Won, Corinna T            11 AGUA-MR              1:22.00    1:17.57        
                  36.47     1:17.57 (41.10)                                        
 42 Fitzpatrick, Karina Fitz  12 CSDC-MR              1:25.46    1:17.65        
                  37.43     1:17.65 (40.22)                                        
 43 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR  1:18.90    1:18.10        
                  38.77     1:18.10 (39.33)                                        
 44 Maher-Moylan, Isobel C    12 COND-MR              1:16.30    1:18.12        
                  38.76     1:18.12 (39.36)                                        
 45 Giordano, Jessica M       12 FA-MR                1:23.37    1:18.18        
                  38.98     1:18.18 (39.20)                                        
 46 Johnson, Lily R           12 AGUA-MR              1:16.70    1:18.61        
                  39.14     1:18.61 (39.47)                                        
 47 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR               1:22.35    1:18.99        
                  38.11     1:18.99 (40.88)                                        
 48 Merone, Tricia A          12 COND-MR              1:23.85    1:19.29        
                  38.62     1:19.29 (40.67)                                        
 49 Khitin, Layla             12 AGUA-MR              1:24.66    1:19.41        
                  38.11     1:19.41 (41.30)                                        
 50 Fulnecky, Zoe L           12 AGUA-MR              1:20.17    1:19.72        
                  38.83     1:19.72 (40.89)                                        
 51 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:18.30    1:19.75        
                  38.64     1:19.75 (41.11)                                        
 52 Cacace, Aurelia J         12 IA-MR                1:21.40    1:19.81        
                  39.05     1:19.81 (40.76)                                        
 53 Moloney, Aislinn R        11 AGUA-MR              1:22.01    1:19.88        
                  39.56     1:19.88 (40.32)                                        
 54 Yam, Kelly                12 Express Swimming-MR  1:21.71    1:19.99        
                  38.86     1:19.99 (41.13)                                        
 55 Brita, Mia                11 Express Swimming-MR  1:18.09    1:20.16        
                  38.38     1:20.16 (41.78)                                        
 56 Bolon, Isabella M         12 AGUA-MR              1:19.43    1:20.26        
                  39.20     1:20.26 (41.06)                                        
 57 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR  1:20.17    1:20.59        
                  37.68     1:20.59 (42.91)                                        
 58 Duch, Agnes               12 GATE-MR              1:26.64    1:20.62        
                  39.40     1:20.62 (41.22)                                        
 59 Drapala, Olivia R         12 CSDC-MR              1:27.42    1:20.82        
                  38.77     1:20.82 (42.05)                                        
 60 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR  1:19.84    1:21.24        
                  40.90     1:21.24 (40.34)                                        
 60 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR              1:23.09    1:21.24        
                  38.84     1:21.24 (42.40)                                        
 62 Cohen, Eliza H            11 AGUA-MR              1:22.11    1:21.27        
                  40.57     1:21.27 (40.70)                                        
 63 Corrigan, Ava N           12 SSC-MR               1:21.26    1:22.17        
                  40.85     1:22.17 (41.32)                                        
 64 Chiang, Kylie M           11 GATE-MR              1:26.21    1:22.31        
                  40.02     1:22.31 (42.29)                                        
 65 Auth, Lillian G           11 AGUA-MR              1:24.06    1:22.51        
                  40.47     1:22.51 (42.04)                                        
 66 Siff-Scherr, Eve S        11 Express Swimming-MR  1:26.80    1:22.75        
                  39.54     1:22.75 (43.21)                                        
 67 Pritsch, Alexia           11 AGUA-MR              1:25.72    1:22.77        
                  40.78     1:22.77 (41.99)                                        
 68 Gigante, Taylor C         12 Express Swimming-MR  1:25.46    1:22.91        
                  40.87     1:22.91 (42.04)                                        
 69 Langford, Elisabeth A     12 AGUA-MR              1:24.75    1:23.17        
                  40.84     1:23.17 (42.33)                                        
 70 Daly, Maura E             12 COND-MR              1:20.38    1:24.26        
                  40.81     1:24.26 (43.45)                                        
 71 Alexander, Riley E        12 CSDC-MR              1:40.00    1:24.68        
                  41.47     1:24.68 (43.21)                                        
 72 Barnard, Victoria R       12 Express Swimming-MR  1:23.32    1:24.82        
                  40.74     1:24.82 (44.08)                                        
 73 Hille, Amara V            11 IA-MR                1:27.65    1:24.93        
                  41.34     1:24.93 (43.59)                                        
 74 Gomez, Noah M             12 LBA-MR               1:32.41    1:25.79        
                  39.99     1:25.79 (45.80)                                        
 75 Pritsch, Katia            11 AGUA-MR              1:26.93    1:25.81        
                  41.83     1:25.81 (43.98)                                        
 76 Teele, Sanai O            11 Express Swimming-MR  1:26.48    1:25.84        
                  42.31     1:25.84 (43.53)                                        
 77 Vogt, Olivia G            11 LBA-MR               1:32.38    1:25.89        
                  40.97     1:25.89 (44.92)                                        
 78 Parasnis, Gabriella A     12 Silver Streaks-MR    1:27.21    1:26.09        
                  40.57     1:26.09 (45.52)                                        
 79 Rodzynek, Sophia N        11 AGUA-MR              1:29.31    1:26.24        
                  42.33     1:26.24 (43.91)                                        
 80 Lin, Skyler L             12 Swim Tech-MR              NT    1:26.61        
                  40.69     1:26.61 (45.92)                                        
 81 Jimenez, Mae              11 AGUA-MR              1:26.44    1:28.36        
                  42.42     1:28.36 (45.94)                                        
 82 Sanchez, Adriana S        12 GATE-MR              1:34.51    1:29.85        
                  43.65     1:29.85 (46.20)                                        
 83 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR  1:34.92    1:30.12        
                  43.39     1:30.12 (46.73)                                        
 84 Seibold, Lily E           11 Express Swimming-MR  1:36.14    1:30.76        
                  45.31     1:30.76 (45.45)                                        
 85 Sisk, Maeve E             11 AGUA-MR              1:29.09    1:31.41        
                  44.42     1:31.41 (46.99)                                        
 86 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR       NT    1:31.99        
                  42.86     1:31.99 (49.13)                                        
 87 Burger, Helena A          11 AGUA-MR              1:32.02    1:33.07        
                  44.90     1:33.07 (48.17)                                        
 88 Korzniewski, Anna-Ella    11 LBA-MR               1:40.56    1:33.75        
                  45.89     1:33.75 (47.86)                                        
 89 Blatter, Jade B           12 Silver Streaks-MR    1:33.43    1:34.60        
                  47.03     1:34.60 (47.57)                                        
 90 Lotto, Gabby M            11 COND-MR              1:30.80    1:34.66        
                  46.39     1:34.66 (48.27)                                        
 91 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR              2:00.00    1:34.97        
                  45.87     1:34.97 (49.10)                                        
 92 Johnston, Delaney M       12 LBA-MR               1:45.00    1:36.51        
                  47.23     1:36.51 (49.28)                                        
 93 Honig, Sydney M           11 Express Swimming-MR  1:32.02    1:37.44        
                  44.83     1:37.44 (52.61)                                        
 94 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               1:45.00    1:37.70        
                  46.66     1:37.70 (51.04)                                        
 95 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:51.28    1:39.07        
                  48.25     1:39.07 (50.82)                                        
 96 Mei, Karen                12 Swim Tech-MR              NT    1:39.48        
                  46.71     1:39.48 (52.77)                                        
 97 Howard, Alyssa            11 LBA-MR               1:46.11    1:40.01        
                  49.01     1:40.01 (51.00)                                        
 98 Seidenberg, Olivia F      11 Silver Streaks-MR    1:38.46    1:41.43        
                  48.23     1:41.43 (53.20)                                        
 99 Chung, Emme               12 Swim Tech-MR              NT    1:41.78        
                  48.62     1:41.78 (53.16)                                        
100 Roberts, Cassandra        11 WISC-MR              2:05.77    1:45.59        
                  50.81     1:45.59 (54.78)                                        
101 Grant, Morgan E           11 COND-MR                   NT    1:51.13        
                  54.64     1:51.13 (56.49)                                        
102 Fitzpatrick, Logan F      11 LBA-MR               2:00.00    2:05.21        
                  55.49   2:05.21 (1:09.72)                                        
 -- Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR  1:38.17         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  46.30          DQ (53.52)                                        
 -- Dragseth, Ella L          11 AGUA-MR              1:27.59         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  40.96          DQ (41.82)                                        
 -- Tomala-Reidel, EhVha M    12 COND-MR              1:45.00         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  47.65          DQ (48.45)                                        
 -- Mikoleski, Marissa F      12 IA-MR                1:33.59         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
                  45.42          DQ (48.01)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          12 Unattached-MR          39.54      35.61        
  2 Dean, Catherine A         12 LBA-MR                 36.91      36.09        
  3 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR    38.25      37.30        
  4 Liu, Kaitlyn S            11 Unattached-MR          37.70      37.40        
  5 Davidson, Dawn H          11 LBA-MR                 39.39      37.59        
  6 Bell, Fiona L             11 AGUA-MR                39.10      37.73        
  7 Constantine, Jacqueline   11 AGUA-MR                35.98      37.85        
  8 Golden, Alyssa            11 SSC-MR                 39.62      38.22        
  9 Naughton, Kiera H         11 COND-MR                38.88      38.37        
 10 Gennarelli, Gianna A      12 COND-MR                36.58      38.42        
 11 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                  40.97      38.44        
 12 Asch, Lexi                12 AGUA-MR                40.88      38.49        
 13 Eng, Amelie R             11 Express Swimming-MR    38.35      38.54        
 14 Won, Corinna T            11 AGUA-MR                37.80      38.71        
 15 Liang, Virginia           11 GATE-MR                40.46      38.92        
 16 Sodhi, Malika             12 FA-MR                  39.64      38.95        
 17 Jordan, Noelle R          12 IA-MR                  39.50      38.98        
 18 Krishnamurthy, Isha T     12 AGUA-MR                   NT      39.07        
 19 Giordano, Sofia R         12 Express Swimming-MR    40.57      39.08        
 20 Chen, Bessie              12 AGUA-MR                39.83      39.18        
 21 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR    40.33      39.43        
 22 Albuquerque Hsieh, Gabri  12 AGUA-MR                39.80      39.62        
 23 Goldberg, Julia I         12 AGUA-MR                40.59      39.64        
 23 Konop, Rebecca G          12 Express Swimming-MR    41.54      39.64        
 25 Lee, Jasmine K            12 COND-MR                39.38      39.65        
 26 Tyrrell, Lillie J         11 AGUA-MR                41.95      39.74        
 26 Basler, Anisa M           11 AGUA-MR                43.48      39.74        
 28 Neary, Cara J             11 AGUA-MR                41.55      39.90        
 29 Kim, Ashley               12 AGUA-MR                41.20      40.04        
 30 Mori, Maya                12 AGUA-MR                39.60      40.08        
 31 Lin, Grace                12 GATE-MR                42.00      40.30        
 32 Kennedy, Mikayla          12 Unattached-MR          35.50      40.35        
 33 Hussain, Sana             12 AGUA-MR                43.39      40.50        
 33 Palmer, Kaylee M          12 LBA-MR                 41.33      40.50        
 35 Haider, Pierce P          11 AGUA-MR                41.93      40.60        
 36 Meade, Ashley R           12 LBA-MR                 42.30      40.66        
 37 Meador, Mollie S          12 AGUA-MR                43.05      40.67        
 38 Kiley, Cailinn R          12 FA-MR                  40.91      40.76        
 39 HU, Megan                 11 Unattached-MR          39.65      40.77        
 40 Parasnis, Gabriella A     12 Silver Streaks-MR      42.35      40.80        
 41 Bailey, Elizabeth C       12 AGUA-MR                42.79      40.82        
 42 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR    41.90      41.03        
 43 Daly, Maura E             12 COND-MR                46.64      41.07        
 44 Merone, Ali M             12 COND-MR                41.28      41.46        
 45 Lin, Katrina              12 AGUA-MR                42.66      41.53        
 46 Yam, Kelly                12 Express Swimming-MR    41.07      41.55        
 47 Tyson, Natalie J          12 AGUA-MR                41.86      41.64        
 48 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR    43.23      41.73        
 49 Crane, Ruth A             12 IA-MR                  58.65      42.06        
 50 Dragseth, Ella L          11 AGUA-MR                46.06      42.07        
 51 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR                 44.78      42.13        
 52 Siff-Scherr, Eve S        11 Express Swimming-MR    45.01      42.21        
 53 Kim, Kodi K               11 AGUA-MR                42.43      42.22        
 54 Hackel, Becca E           11 AGUA-MR                42.58      42.29        
 55 Merone, Tricia A          12 COND-MR                43.95      42.40        
 56 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR                 44.24      42.49        
 57 Pereira, Paulina          11 SSC-MR                 41.07      42.71        
 58 Barnard, Victoria R       12 Express Swimming-MR    43.42      42.72        
 59 Fulnecky, Zoe L           12 AGUA-MR                48.66      42.81        
 60 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR                44.54      42.84        
 61 Rodzynek, Sophia N        11 AGUA-MR                43.46      42.88        
 62 O'Neill, Jade R           11 COND-MR                44.33      42.94        
 63 Sullivan, Lauren P        11 LBA-MR                 43.90      43.35        
 64 Sullivan, Keira L         11 LBA-MR                 43.68      43.72        
 65 Chun, Ellie Y             12 GATE-MR                44.49      43.86        
 66 Hibbert, Laura            11 Silver Streaks-MR      46.66      44.13        
 67 Guglielmo, Ava S          11 LBA-MR                 45.16      44.15        
 68 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 45.01      44.62        
 69 Hille, Amara V            11 IA-MR                  46.88      44.68        
 70 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR    45.71      44.70        
 71 Howard, Alyssa            11 LBA-MR                 44.97      44.78        
 72 Brita, Mia                11 Express Swimming-MR    46.45      45.14        
 73 Auth, Lillian G           11 AGUA-MR                48.40      45.39        
 74 Casto, Isabella R         12 FA-MR                     NT      45.41        
 75 Duch, Agnes               12 GATE-MR                47.68      45.87        
 76 Haas, Emma C              12 IA-MR                  52.45      46.42        
 77 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR                50.24      46.45        
 78 Pritsch, Alexia           11 AGUA-MR                46.57      46.65        
 79 Drapala, Olivia R         12 CSDC-MR                46.42      46.68        
 80 Liriano, Maya             11 GATE-MR                47.13      46.77        
 81 Hayes, Kayla              11 WISC-MR                47.77      46.83        
 82 Pritsch, Katia            11 AGUA-MR                48.34      46.91        
 83 Corrigan, Ava N           12 SSC-MR                 43.55      46.93        
 84 Curran, Caleigh           11 IA-MR                  49.90      46.94        
 85 Johnston, Delaney M       12 LBA-MR                 48.24      47.03        
 86 Jimenez, Mae              11 AGUA-MR                49.45      47.38        
 87 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR       NT      47.39        
 88 Vogt, Olivia G            11 LBA-MR                 48.68      47.46        
 89 Lynch, Katherine A        11 LBA-MR               1:22.76      47.71        
 90 Burger, Helena A          11 AGUA-MR                48.29      48.06        
 91 Korzniewski, Anna-Ella    11 LBA-MR                 49.74      48.23        
 92 Krall, Brianna            11 CSDC-MR                48.97      48.77        
 93 Harty, Emma               11 Express Swimming-MR    49.67      49.55        
 94 O'Connell, Teagan A       11 LBA-MR                 51.40      49.62        
 95 Cacace, Aurelia J         12 IA-MR                  52.42      49.63        
 96 Maher-Moylan, Isobel C    12 COND-MR                48.00      49.78        
 97 Seibold, Lily E           11 Express Swimming-MR    53.28      49.81        
 98 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR                51.74      50.11        
 99 Mitchell, Georgia M       12 COND-MR                50.61      50.71        
100 Turner, Julia M           11 LBA-MR                 52.96      50.80        
101 Mikoleski, Marissa F      12 IA-MR                  51.79      51.09        
102 Maynard, Samantha G       12 Express Swimming-MR       NT      51.20        
103 Mullaney, Maggie D        11 WISC-MR                54.99      51.36        
104 Grant, Morgan E           11 COND-MR              1:02.59      51.56        
105 Garcia, Devynn A          11 WISC-MR                55.48      51.75        
106 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR                 55.00      51.88        
107 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR       NT      51.99        
108 Roberts, Cassandra        11 WISC-MR                57.72      52.95        
109 Seidenberg, Olivia F      11 Silver Streaks-MR      51.10      53.27        
110 Turner, Fiona M           12 LBA-MR               1:00.00      56.54        
111 Singhal, Anica            11 Express Swimming-MR       NT      57.71        
112 Maler, Olivia B           11 Express Swimming-MR       NT      58.18        
113 Fitzpatrick, Logan F      11 LBA-MR               1:00.00      58.23        
 -- Blatter, Jade B           12 Silver Streaks-MR      55.01         DQ        
      Arms two strokes underwater
 -- Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR    54.10         DQ        
      False start
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dean, Catherine A         12 LBA-MR               1:22.23    1:17.63        
                  37.79     1:17.63 (39.84)                                        
  2 O'Brien, Kate             12 WISC-MR              1:20.28    1:17.94        
                  37.56     1:17.94 (40.38)                                        
  3 Liu, Kaitlyn S            11 Unattached-MR        1:21.85    1:21.00        
                  38.51     1:21.00 (42.49)                                        
  4 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  1:24.67    1:22.66        
                  39.32     1:22.66 (43.34)                                        
  5 Fitzpatrick, Karina Fitz  12 CSDC-MR              1:25.51    1:22.68        
                  39.79     1:22.68 (42.89)                                        
  6 Davidson, Dawn H          11 LBA-MR               1:26.05    1:23.22        
                  40.01     1:23.22 (43.21)                                        
  7 Eng, Amelie R             11 Express Swimming-MR  1:23.64    1:23.60        
                  40.24     1:23.60 (43.36)                                        
  8 Liang, Virginia           11 GATE-MR              1:29.01    1:23.70        
                  39.74     1:23.70 (43.96)                                        
  9 Lee, Jasmine K            12 COND-MR              1:22.72    1:23.89        
                  39.30     1:23.89 (44.59)                                        
 10 Golden, Alyssa            11 SSC-MR               1:23.44    1:24.04        
                  40.83     1:24.04 (43.21)                                        
 11 HU, Megan                 11 Unattached-MR        1:30.52    1:24.16        
                  41.75     1:24.16 (42.41)                                        
 12 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR  1:24.01    1:24.28        
                  41.01     1:24.28 (43.27)                                        
 13 Naughton, Kiera H         11 COND-MR              1:25.09    1:25.86        
                  40.44     1:25.86 (45.42)                                        
 14 Sodhi, Malika             12 FA-MR                1:32.58    1:26.10        
                  40.26     1:26.10 (45.84)                                        
 15 Albuquerque Hsieh, Gabri  12 AGUA-MR              1:27.53    1:26.71        
                  41.39     1:26.71 (45.32)                                        
 16 Goldberg, Julia I         12 AGUA-MR              1:25.74    1:26.82        
                  40.91     1:26.82 (45.91)                                        
 17 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                1:32.04    1:27.12        
                  41.40     1:27.12 (45.72)                                        
 18 Won, Corinna T            11 AGUA-MR              1:30.40    1:27.56        
                  40.78     1:27.56 (46.78)                                        
 19 Giordano, Jessica M       12 FA-MR                1:30.33    1:27.64        
                  42.55     1:27.64 (45.09)                                        
 20 Taragano, Ellie M         12 COND-MR              1:29.88    1:27.66        
                  43.31     1:27.66 (44.35)                                        
 21 Tyrrell, Lillie J         11 AGUA-MR              1:28.47    1:27.76        
                  41.23     1:27.76 (46.53)                                        
 22 Parasnis, Gabriella A     12 Silver Streaks-MR    1:32.24    1:27.88        
                  42.23     1:27.88 (45.65)                                        
 23 Gomez, Noah M             12 LBA-MR               1:32.00    1:28.50        
                  41.81     1:28.50 (46.69)                                        
 24 Pereira, Paulina          11 SSC-MR               1:31.31    1:28.51        
                  41.85     1:28.51 (46.66)                                        
 25 Mack, Abby F              12 COND-MR              1:31.26    1:29.36        
                  42.99     1:29.36 (46.37)                                        
 26 Paggi, Sofia C            11 LBA-MR               1:38.97    1:29.53        
                  42.95     1:29.53 (46.58)                                        
 26 Yam, Kelly                12 Express Swimming-MR  1:27.90    1:29.53        
                  42.49     1:29.53 (47.04)                                        
 28 Meade, Ashley R           12 LBA-MR               1:27.02    1:29.61        
                  44.06     1:29.61 (45.55)                                        
 29 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               1:28.43    1:30.10        
                  42.74     1:30.10 (47.36)                                        
 30 Haider, Pierce P          11 AGUA-MR              1:28.60    1:30.63        
                  42.78     1:30.63 (47.85)                                        
 31 Merone, Ali M             12 COND-MR              1:28.26    1:30.86        
                  42.28     1:30.86 (48.58)                                        
 32 O'Neill, Jade R           11 COND-MR              1:31.92    1:31.24        
                  43.44     1:31.24 (47.80)                                        
 33 Dragseth, Ella L          11 AGUA-MR              1:34.28    1:31.32        
                  43.97     1:31.32 (47.35)                                        
 34 Kim, Kodi K               11 AGUA-MR              1:31.87    1:32.24        
                  43.88     1:32.24 (48.36)                                        
 35 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:31.52    1:32.46        
                  43.54     1:32.46 (48.92)                                        
 36 Barnard, Victoria R       12 Express Swimming-MR  1:35.24    1:32.49        
                  44.82     1:32.49 (47.67)                                        
 37 Cramer, Josephine D       11 AGUA-MR              1:33.93    1:32.61        
                  44.18     1:32.61 (48.43)                                        
 38 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR  1:42.07    1:32.63        
                  45.49     1:32.63 (47.14)                                        
 39 Hackel, Becca E           11 AGUA-MR              1:34.97    1:32.89        
                  44.77     1:32.89 (48.12)                                        
 40 Bailey, Elizabeth C       12 AGUA-MR              1:32.25    1:32.91        
                  44.22     1:32.91 (48.69)                                        
 41 Palmer, Kaylee M          12 LBA-MR               1:34.83    1:33.12        
                  42.33     1:33.12 (50.79)                                        
 42 Chun, Ellie Y             12 GATE-MR              1:45.81    1:33.77        
                  44.87     1:33.77 (48.90)                                        
 43 Sullivan, Lauren P        11 LBA-MR               1:37.92    1:34.09        
                  44.49     1:34.09 (49.60)                                        
 44 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR               1:39.84    1:34.54        
                  44.33     1:34.54 (50.21)                                        
 45 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:39.02    1:36.40        
                  46.74     1:36.40 (49.66)                                        
 46 Corrigan, Ava N           12 SSC-MR               1:36.60    1:36.96        
                  45.55     1:36.96 (51.41)                                        
 47 Rubinstein, Alexa M       12 AGUA-MR              1:35.97    1:37.32        
                  45.10     1:37.32 (52.22)                                        
 48 Merone, Tricia A          12 COND-MR              1:34.96    1:37.41        
                  46.92     1:37.41 (50.49)                                        
 49 Conroy, Elizabeth J       11 LBA-MR               1:57.69    1:38.07        
                  48.54     1:38.07 (49.53)                                        
 50 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR              1:38.91    1:39.00        
                  47.82     1:39.00 (51.18)                                        
 51 Auth, Lillian G           11 AGUA-MR              1:45.94    1:39.70        
                  46.96     1:39.70 (52.74)                                        
 52 Liriano, Maya             11 GATE-MR              1:45.71    1:41.09        
                  48.61     1:41.09 (52.48)                                        
 53 Alexander, Riley E        12 CSDC-MR                   NT    1:41.11        
                  47.93     1:41.11 (53.18)                                        
 54 Howard, Alyssa            11 LBA-MR               1:43.83    1:41.78        
                  47.04     1:41.78 (54.74)                                        
 55 Brita, Mia                11 Express Swimming-MR  1:43.29    1:42.14        
                  48.57     1:42.14 (53.57)                                        
 56 Teele, Sanai O            11 Express Swimming-MR  1:38.02    1:42.28        
                  48.48     1:42.28 (53.80)                                        
 57 Rajpal, Nitya D           11 AGUA-MR              1:43.02    1:42.30        
                  50.19     1:42.30 (52.11)                                        
 58 Langford, Elisabeth A     12 AGUA-MR              1:40.70    1:42.60        
                  48.61     1:42.60 (53.99)                                        
 59 Johnston, Delaney M       12 LBA-MR               1:48.39    1:43.07        
                  48.80     1:43.07 (54.27)                                        
 60 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR  1:46.77    1:43.90        
                  48.50     1:43.90 (55.40)                                        
 61 Chung, Emme               12 Swim Tech-MR              NT    1:45.08        
                  48.65     1:45.08 (56.43)                                        
 62 Lynch, Katherine A        11 LBA-MR               2:30.00    1:45.10        
                  49.73     1:45.10 (55.37)                                        
 63 Barclay, Olivia L         11 FA-MR                     NT    1:45.18        
                  47.62     1:45.18 (57.56)                                        
 64 Korzniewski, Anna-Ella    11 LBA-MR               1:46.51    1:45.53        
                  50.87     1:45.53 (54.66)                                        
 65 Curran, Caleigh           11 IA-MR                1:49.29    1:45.78        
                  51.48     1:45.78 (54.30)                                        
 66 Mei, Karen                12 Swim Tech-MR              NT    1:46.04        
                  48.45     1:46.04 (57.59)                                        
 67 Vogt, Olivia G            11 LBA-MR               1:52.37    1:47.35        
                  48.85     1:47.35 (58.50)                                        
 68 Klimuszko, Caylee A       12 WISC-MR              1:59.99    1:48.70        
                  52.37     1:48.70 (56.33)                                        
 69 Lesser, Sara G            12 COND-MR                   NT    1:50.21        
                  51.43     1:50.21 (58.78)                                        
 70 Roberts, Cassandra        11 WISC-MR              2:09.54    1:53.38        
                  54.99     1:53.38 (58.39)                                        
 71 Seidenberg, Olivia F      11 Silver Streaks-MR    1:52.65    1:56.38        
                  53.64   1:56.38 (1:02.74)                                        
 72 Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR  1:59.56    2:01.78        
                  56.24   2:01.78 (1:05.54)                                        
 73 Fitzpatrick, Logan F      11 LBA-MR               2:15.00    2:10.01        
                1:01.35   2:10.01 (1:08.66)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Carpentieri, Jordan P     12 IA-MR                  30.40      30.16        
  2 Kim, Ashley               12 AGUA-MR                30.94      30.62        
  3 Kennedy, Mikayla          12 Unattached-MR          33.40      30.63        
  4 Liu, Kaitlyn S            11 Unattached-MR          31.33      30.90        
  5 Hussain, Sana             12 AGUA-MR                30.40      31.04        
  6 Konop, Rebecca G          12 Express Swimming-MR    32.32      31.45        
  7 Paggi, Sofia C            11 LBA-MR                 32.75      31.50        
  8 Mack, Abby F              12 COND-MR                33.94      31.57        
  9 Eng, Amelie R             11 Express Swimming-MR    32.93      31.68        
 10 Asch, Lexi                12 AGUA-MR                31.19      31.71        
 11 Giordano, Sofia R         12 Express Swimming-MR    35.52      32.27        
 12 Basler, Anisa M           11 AGUA-MR                32.02      32.29        
 13 Milla, Madison I          12 COND-MR                32.00      32.34        
 14 Bell, Fiona L             11 AGUA-MR                33.84      32.47        
 15 Arciniegas, Laura         11 COND-MR                33.07      32.69        
 16 Dean, Catherine A         12 LBA-MR                 33.33      32.74        
 17 Taragano, Ellie M         12 COND-MR                33.46      32.79        
 18 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR    33.13      32.88        
 19 Iannone, Anna             11 WISC-MR                34.77      32.98        
 20 Tula, Kelly A             11 Unattached-MR          34.45      33.08        
 21 Tyson, Natalie J          12 AGUA-MR                33.84      33.18        
 22 Guglielmo, Ava S          11 LBA-MR                 33.96      33.19        
 23 Merone, Ali M             12 COND-MR                34.64      33.46        
 24 Meador, Mollie S          12 AGUA-MR                35.08      33.81        
 25 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR                 35.66      34.12        
 26 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR                 34.03      34.21        
 27 Naughton, Kiera H         11 COND-MR                33.51      34.49        
 28 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR    35.28      34.52        
 29 Gelfand, Veronica         11 Express Swimming-MR    33.35      34.81        
 30 Khitin, Layla             12 AGUA-MR                35.15      34.92        
 31 Siff-Scherr, Eve S        11 Express Swimming-MR    39.38      35.02        
 32 Krishnamurthy, Isha T     12 AGUA-MR                35.37      35.09        
 33 Hyun, Faith               12 GATE-MR                35.36      35.12        
 34 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR    35.80      35.20        
 35 Smerechniak, Sofia        11 IA-MR                  39.49      35.46        
 36 Chiang, Kylie M           11 GATE-MR                36.66      35.47        
 37 Kim, Kodi K               11 AGUA-MR                34.39      35.73        
 38 Andros, Brooke H          11 FA-MR                  39.60      35.93        
 39 Meade, Ashley R           12 LBA-MR                 38.65      36.20        
 39 HU, Megan                 11 Unattached-MR          35.90      36.20        
 41 O'Neill, Jade R           11 COND-MR                38.34      36.31        
 42 Gomez, Noah M             12 LBA-MR                    NT      36.52        
 43 Sullivan, Keira L         11 LBA-MR                 37.56      36.57        
 44 Haider, Pierce P          11 AGUA-MR                37.10      36.69        
 45 Gatterdam, Lyla           12 Silver Streaks-MR      38.35      36.84        
 45 Chun, Ellie Y             12 GATE-MR                42.97      36.84        
 47 Gigante, Taylor C         12 Express Swimming-MR    38.54      36.91        
 48 Fulnecky, Zoe L           12 AGUA-MR                37.49      37.06        
 49 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR    36.07      37.11        
 50 Barnard, Victoria R       12 Express Swimming-MR    36.49      37.19        
 51 Haas, Emma C              12 IA-MR                  36.33      37.22        
 52 Buono, Serena E           12 IA-MR                  38.64      37.33        
 53 Corrigan, Ava N           12 SSC-MR                 39.83      37.47        
 54 Pereira, Paulina          11 SSC-MR                 36.16      37.61        
 55 Teele, Sanai O            11 Express Swimming-MR    38.43      37.95        
 56 Conroy, Elizabeth J       11 LBA-MR                 44.40      38.05        
 57 Goldberg, Julia I         12 AGUA-MR                38.79      38.34        
 58 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR                36.83      38.36        
 59 Moloney, Aislinn R        11 AGUA-MR                36.54      38.39        
 60 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR       NT      38.53        
 60 Duch, Agnes               12 GATE-MR                41.11      38.53        
 62 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR    40.27      38.62        
 63 Hibbert, Laura            11 Silver Streaks-MR      41.84      38.81        
 64 Palmer, Kaylee M          12 LBA-MR                 41.36      38.95        
 65 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR                 38.53      39.12        
 65 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR    39.43      39.12        
 67 Brita, Mia                11 Express Swimming-MR    35.98      39.29        
 68 Maher-Moylan, Isobel C    12 COND-MR                40.00      39.80        
 68 Sanchez, Adriana S        12 GATE-MR                43.72      39.80        
 70 Yam, Kelly                12 Express Swimming-MR    40.18      39.97        
 71 Lotto, Gabby M            11 COND-MR                38.93      41.07        
 72 Sisk, Maeve E             11 AGUA-MR                41.15      41.16        
 73 Pritsch, Alexia           11 AGUA-MR                40.18      41.24        
 74 Rajpal, Nitya D           11 AGUA-MR                40.09      41.56        
 75 Hackel, Becca E           11 AGUA-MR                40.06      41.94        
 76 Pritsch, Katia            11 AGUA-MR                40.21      42.32        
 77 Lin, Skyler L             12 Swim Tech-MR              NT      42.61        
 78 Jimenez, Mae              11 AGUA-MR                43.72      43.91        
 79 Honig, Sydney M           11 Express Swimming-MR    40.42      43.99        
 80 Barclay, Olivia L         11 FA-MR                     NT      44.01        
 81 Korzniewski, Anna-Ella    11 LBA-MR                 44.93      44.10        
 82 Daly, Maura E             12 COND-MR                44.45      44.16        
 83 Maler, Olivia B           11 Express Swimming-MR       NT      44.55        
 84 Klimuszko, Caylee A       12 WISC-MR                49.77      44.77        
 85 Cramer, Josephine D       11 AGUA-MR                46.31      45.90        
 86 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR    46.51      46.28        
 87 Michels, Grace C          12 SSC-MR                 47.96      46.85        
 88 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR       NT      47.38        
 89 Seibold, Lily E           11 Express Swimming-MR    47.19      47.82        
 90 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR                 48.80      48.03        
 91 Lesser, Sara G            12 COND-MR              1:03.01      48.50        
 92 Grant, Morgan E           11 COND-MR              1:05.82      48.80        
 -- Jordan, Noelle R          12 IA-MR                  29.81         DQ        
      False start
 -- Bailey, Elizabeth C       12 AGUA-MR                37.44         DQ        
      One hand touch
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Kate             12 WISC-MR              1:08.35    1:06.83        
                  31.98     1:06.83 (34.85)                                        
  2 Kennedy, Mikayla          12 Unattached-MR        1:18.90    1:09.48        
                  32.23     1:09.48 (37.25)                                        
  3 Eng, Amelie R             11 Express Swimming-MR  1:10.99    1:10.01        
                  34.21     1:10.01 (35.80)                                        
  4 Constantine, Jacqueline   11 AGUA-MR              1:10.14    1:10.20        
                  32.61     1:10.20 (37.59)                                        
  5 Kim, Ashley               12 AGUA-MR              1:13.74    1:10.22        
                  33.91     1:10.22 (36.31)                                        
  6 Liu, Kaitlyn S            11 Unattached-MR        1:11.52    1:10.64        
                  33.58     1:10.64 (37.06)                                        
  7 Bascon, Jaden R           12 COND-MR              1:13.02    1:11.26        
                  33.32     1:11.26 (37.94)                                        
  8 Walker, Lucy E            12 Silver Streaks-MR    1:11.11    1:11.49        
                  34.31     1:11.49 (37.18)                                        
  9 Guglielmo, Ava S          11 LBA-MR               1:27.25    1:13.24        
                  34.10     1:13.24 (39.14)                                        
 10 Mack, Abby F              12 COND-MR              1:11.19    1:13.36        
                  34.70     1:13.36 (38.66)                                        
 11 Tula, Kelly A             11 Unattached-MR        1:18.34    1:13.46        
                  34.76     1:13.46 (38.70)                                        
 12 Milla, Madison I          12 COND-MR              1:10.96    1:13.52        
                  34.22     1:13.52 (39.30)                                        
 13 Konop, Rebecca G          12 Express Swimming-MR  1:13.81    1:14.92        
                  35.38     1:14.92 (39.54)                                        
 14 May, Arianna L            12 COND-MR              1:30.00    1:15.25        
                  35.02     1:15.25 (40.23)                                        
 15 Davidson, Dawn H          11 LBA-MR               1:17.21    1:15.37        
                  34.11     1:15.37 (41.26)                                        
 16 Dean, Catherine A         12 LBA-MR               1:24.43    1:15.93        
                  35.34     1:15.93 (40.59)                                        
 17 Taipale, Alina H          12 AGUA-MR              1:22.73    1:16.44        
                  36.37     1:16.44 (40.07)                                        
 18 Tyson, Natalie J          12 AGUA-MR              1:24.64    1:17.60        
                  37.22     1:17.60 (40.38)                                        
 19 Meador, Mollie S          12 AGUA-MR              1:20.80    1:18.16        
                  36.07     1:18.16 (42.09)                                        
 20 Bell, Fiona L             11 AGUA-MR              1:22.70    1:18.19        
                  34.86     1:18.19 (43.33)                                        
 21 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR               1:31.50    1:18.42        
                  38.37     1:18.42 (40.05)                                        
 22 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR  1:18.74    1:18.50        
                  36.46     1:18.50 (42.04)                                        
 23 HU, Megan                 11 Unattached-MR        1:31.01    1:18.57        
                  36.93     1:18.57 (41.64)                                        
 24 Lee, Jasmine K            12 COND-MR              1:49.79    1:18.83        
                  35.37     1:18.83 (43.46)                                        
 25 Gelfand, Veronica         11 Express Swimming-MR  1:17.67    1:20.70        
                  38.68     1:20.70 (42.02)                                        
 26 Naughton, Kiera H         11 COND-MR              1:28.90    1:21.01        
                  37.18     1:21.01 (43.83)                                        
 27 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               1:19.53    1:21.67        
                  37.34     1:21.67 (44.33)                                        
 28 Mori, Maya                12 AGUA-MR              1:33.94    1:21.82        
                  38.55     1:21.82 (43.27)                                        
 29 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR  1:23.94    1:21.88        
                  37.54     1:21.88 (44.34)                                        
 30 Barnard, Victoria R       12 Express Swimming-MR  1:24.47    1:22.71        
                  37.60     1:22.71 (45.11)                                        
 31 Merone, Ali M             12 COND-MR              1:28.88    1:23.30        
                  37.85     1:23.30 (45.45)                                        
 32 Lin, Grace                12 GATE-MR              1:25.53    1:24.04        
                  38.97     1:24.04 (45.07)                                        
 33 O'Neill, Jade R           11 COND-MR              1:34.24    1:24.89        
                  38.18     1:24.89 (46.71)                                        
 34 Gigante, Taylor C         12 Express Swimming-MR  1:26.60    1:24.94        
                  39.19     1:24.94 (45.75)                                        
 35 Sullivan, Maureen C       12 Express Swimming-MR  1:28.45    1:25.38        
                  37.58     1:25.38 (47.80)                                        
 36 Pereira, Paulina          11 SSC-MR               1:31.34    1:26.18        
                  39.52     1:26.18 (46.66)                                        
 37 Moloney, Aislinn R        11 AGUA-MR              1:36.63    1:27.46        
                  41.27     1:27.46 (46.19)                                        
 38 Cassidy, Alexa R          12 CSDC-MR              1:26.53    1:27.86        
                  39.40     1:27.86 (48.46)                                        
 39 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR       NT    1:27.90        
                  41.27     1:27.90 (46.63)                                        
 40 Johnson, Lily R           12 AGUA-MR              1:26.35    1:28.05        
                  39.49     1:28.05 (48.56)                                        
 41 Sodhi, Malika             12 FA-MR                1:53.96    1:28.28        
                  39.60     1:28.28 (48.68)                                        
 42 Duch, Agnes               12 GATE-MR              1:35.00    1:28.54        
                  41.79     1:28.54 (46.75)                                        
 43 Merone, Tricia A          12 COND-MR              1:46.10    1:29.08        
                  39.92     1:29.08 (49.16)                                        
 44 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR  1:39.48    1:29.45        
                  42.85     1:29.45 (46.60)                                        
 45 Corrigan, Ava N           12 SSC-MR               1:31.10    1:30.34        
                  41.29     1:30.34 (49.05)                                        
 46 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  1:32.20    1:33.08        
                  42.27     1:33.08 (50.81)                                        
 47 Hackel, Becca E           11 AGUA-MR              1:42.06    1:33.73        
                  42.75     1:33.73 (50.98)                                        
 48 Fiore, Gabby R            11 SSC-MR               1:38.52    1:35.13        
                  45.58     1:35.13 (49.55)                                        
 49 Hibbert, Laura            11 Silver Streaks-MR    1:47.40    1:36.24        
                  41.61     1:36.24 (54.63)                                        
 50 Pritsch, Alexia           11 AGUA-MR              1:37.15    1:39.86        
                  43.06     1:39.86 (56.80)                                        
 51 Michels, Grace C          12 SSC-MR               1:55.00    1:44.36        
                  48.70     1:44.36 (55.66)                                        
 52 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               1:45.83    1:47.61        
                  49.32     1:47.61 (58.29)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 O'Brien, Kate             12 WISC-MR              1:09.19    1:08.76        
                  31.87     1:08.76 (36.89)                                        
  2 Asch, Lexi                12 AGUA-MR              1:08.60    1:08.81        
                  32.23     1:08.81 (36.58)                                        
  3 Constantine, Jacqueline   11 AGUA-MR              1:09.41    1:09.01        
                  31.26     1:09.01 (37.75)                                        
  4 Konop, Rebecca G          12 Express Swimming-MR  1:11.29    1:09.42        
                  31.94     1:09.42 (37.48)                                        
  5 Jordan, Noelle R          12 IA-MR                1:09.55    1:09.68        
                  31.75     1:09.68 (37.93)                                        
  6 Liu, Kaitlyn S            11 Unattached-MR        1:12.38    1:10.17        
                  32.82     1:10.17 (37.35)                                        
  7 Carpentieri, Jordan P     12 IA-MR                1:11.39    1:11.46        
                  34.41     1:11.46 (37.05)                                        
  8 Golden, Alyssa            11 SSC-MR               1:13.35    1:12.45        
                  34.41     1:12.45 (38.04)                                        
  9 Kennedy, Mikayla          12 Unattached-MR        1:10.90    1:12.94        
                  31.99     1:12.94 (40.95)                                        
 10 Davidson, Dawn H          11 LBA-MR               1:13.87    1:13.02        
                  34.63     1:13.02 (38.39)                                        
 11 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR  1:15.13    1:13.06        
                  34.25     1:13.06 (38.81)                                        
 12 Arciniegas, Laura         11 COND-MR              1:11.81    1:13.24        
                  33.74     1:13.24 (39.50)                                        
 13 Eng, Amelie R             11 Express Swimming-MR  1:16.63    1:13.44        
                  33.49     1:13.44 (39.95)                                        
 14 Mack, Abby F              12 COND-MR              1:11.01    1:13.79        
                  33.36     1:13.79 (40.43)                                        
 15 Giordano, Sofia R         12 Express Swimming-MR  1:16.48    1:13.98        
                  34.31     1:13.98 (39.67)                                        
 16 Cimino, Izabella K        12 FA-MR                1:19.47    1:14.17        
                  34.43     1:14.17 (39.74)                                        
 17 Gelfand, Veronica         11 Express Swimming-MR  1:13.82    1:14.22        
                  35.91     1:14.22 (38.31)                                        
 18 Chen, Bessie              12 AGUA-MR              1:17.92    1:14.77        
                  35.52     1:14.77 (39.25)                                        
 19 Milla, Madison I          12 COND-MR              1:14.35    1:14.88        
                  34.60     1:14.88 (40.28)                                        
 20 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               1:15.32    1:14.96        
                  33.77     1:14.96 (41.19)                                        
 21 Lee, Jasmine K            12 COND-MR              1:16.48    1:15.02        
                  34.71     1:15.02 (40.31)                                        
 22 Tyson, Natalie J          12 AGUA-MR              1:18.17    1:15.03        
                  34.99     1:15.03 (40.04)                                        
 22 Merone, Ali M             12 COND-MR              1:16.06    1:15.03        
                  34.63     1:15.03 (40.40)                                        
 24 Iannone, Anna             11 WISC-MR              1:19.51    1:15.22        
                  34.41     1:15.22 (40.81)                                        
 25 Taragano, Ellie M         12 COND-MR              1:30.88    1:15.36        
                  35.08     1:15.36 (40.28)                                        
 26 Tula, Kelly A             11 Unattached-MR        1:17.64    1:15.66        
                  34.24     1:15.66 (41.42)                                        
 27 Albuquerque Hsieh, Gabri  12 AGUA-MR              1:21.74    1:16.01        
                  33.81     1:16.01 (42.20)                                        
 28 Naughton, Kiera H         11 COND-MR              1:14.03    1:16.04        
                  35.15     1:16.04 (40.89)                                        
 29 Krishnamurthy, Isha T     12 AGUA-MR              1:09.80    1:16.22        
                  34.64     1:16.22 (41.58)                                        
 30 Guglielmo, Ava S          11 LBA-MR               1:18.61    1:16.77        
                  33.93     1:16.77 (42.84)                                        
 31 HU, Megan                 11 Unattached-MR        1:18.52    1:16.78        
                  35.47     1:16.78 (41.31)                                        
 32 Lin, Katrina              12 AGUA-MR              1:18.34    1:17.12        
                  35.07     1:17.12 (42.05)                                        
 33 Khitin, Layla             12 AGUA-MR              1:25.28    1:17.14        
                  37.24     1:17.14 (39.90)                                        
 34 Hyun, Faith               12 GATE-MR              1:15.98    1:17.68        
                  35.35     1:17.68 (42.33)                                        
 35 Liang, Virginia           11 GATE-MR              1:22.54    1:17.86        
                  37.54     1:17.86 (40.32)                                        
 36 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR               1:18.59    1:18.19        
                  36.44     1:18.19 (41.75)                                        
 37 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  1:18.53    1:18.25        
                  37.61     1:18.25 (40.64)                                        
 38 Buono, Serena E           12 IA-MR                1:18.45    1:18.26        
                  35.93     1:18.26 (42.33)                                        
 39 Walsh, Jessica M          11 Express Swimming-MR  1:19.53    1:18.31        
                  36.97     1:18.31 (41.34)                                        
 40 Sullivan, Keira L         11 LBA-MR               1:19.99    1:18.65        
                  36.05     1:18.65 (42.60)                                        
 41 Johnson, Lily R           12 AGUA-MR              1:17.54    1:18.73        
                  36.63     1:18.73 (42.10)                                        
 42 Sodhi, Malika             12 FA-MR                1:19.79    1:19.00        
                  36.06     1:19.00 (42.94)                                        
 43 Meade, Ashley R           12 LBA-MR               1:22.63    1:19.27        
                  38.47     1:19.27 (40.80)                                        
 44 O'Neill, Jade R           11 COND-MR              1:22.77    1:19.31        
                  35.57     1:19.31 (43.74)                                        
 45 Bolon, Isabella M         12 AGUA-MR              1:17.07    1:19.40        
                  36.90     1:19.40 (42.50)                                        
 46 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  1:20.84    1:20.14        
                  38.17     1:20.14 (41.97)                                        
 47 Gatterdam, Lyla           12 Silver Streaks-MR    1:22.51    1:20.20        
                  38.67     1:20.20 (41.53)                                        
 48 Sullivan, Lauren P        11 LBA-MR               1:22.15    1:20.79        
                  36.37     1:20.79 (44.42)                                        
 48 Smerechniak, Sofia        11 IA-MR                1:26.08    1:20.79        
                  36.83     1:20.79 (43.96)                                        
 50 Siff-Scherr, Eve S        11 Express Swimming-MR       NT    1:20.98        
                  36.75     1:20.98 (44.23)                                        
 51 Merone, Tricia A          12 COND-MR              1:18.69    1:21.16        
                  36.85     1:21.16 (44.31)                                        
 52 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR              1:24.18    1:21.86        
                  38.78     1:21.86 (43.08)                                        
 53 Moloney, Aislinn R        11 AGUA-MR              1:24.56    1:22.19        
                  38.51     1:22.19 (43.68)                                        
 54 Cohen, Eliza H            11 AGUA-MR              1:23.29    1:22.63        
                  39.53     1:22.63 (43.10)                                        
 55 Duch, Agnes               12 GATE-MR              1:28.54    1:23.19        
                  37.76     1:23.19 (45.43)                                        
 56 Pereira, Paulina          11 SSC-MR               1:21.80    1:23.74        
                  40.43     1:23.74 (43.31)                                        
 57 Parasnis, Gabriella A     12 Silver Streaks-MR    1:25.41    1:24.39        
                  40.19     1:24.39 (44.20)                                        
 58 Chun, Ellie Y             12 GATE-MR              1:24.97    1:24.61        
                  39.04     1:24.61 (45.57)                                        
 59 Drapala, Olivia R         12 CSDC-MR              1:25.46    1:24.64        
                  38.71     1:24.64 (45.93)                                        
 60 Gigante, Taylor C         12 Express Swimming-MR  1:22.28    1:25.09        
                  40.81     1:25.09 (44.28)                                        
 61 Rodzynek, Sophia N        11 AGUA-MR              1:36.23    1:25.69        
                  41.05     1:25.69 (44.64)                                        
 62 Hille, Amara V            11 IA-MR                1:34.95    1:25.96        
                  41.30     1:25.96 (44.66)                                        
 63 Palmer, Kaylee M          12 LBA-MR               1:24.69    1:26.21        
                  41.63     1:26.21 (44.58)                                        
 64 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR               1:23.88    1:27.58        
                  40.01     1:27.58 (47.57)                                        
 65 Haas, Emma C              12 IA-MR                     NT    1:27.78        
                  42.05     1:27.78 (45.73)                                        
 66 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR  1:28.47    1:27.86        
                  41.11     1:27.86 (46.75)                                        
 67 Rubinstein, Alexa M       12 AGUA-MR              1:28.57    1:28.10        
                  41.49     1:28.10 (46.61)                                        
 68 Bargellini, Alyssa K      11 Express Swimming-MR       NT    1:28.23        
                  40.02     1:28.23 (48.21)                                        
 69 Sisk, Maeve E             11 AGUA-MR              1:30.61    1:28.45        
                  42.51     1:28.45 (45.94)                                        
 70 Pritsch, Katia            11 AGUA-MR              1:32.22    1:28.63        
                  40.17     1:28.63 (48.46)                                        
 71 Rivkin, Emily R           12 LBA-MR               2:15.00    1:28.70        
                  39.71     1:28.70 (48.99)                                        
 72 Sanchez, Adriana S        12 GATE-MR              1:33.95    1:29.05        
                  40.87     1:29.05 (48.18)                                        
 73 Lin, Skyler L             12 Swim Tech-MR              NT    1:29.06        
                  41.36     1:29.06 (47.70)                                        
 74 Cacace, Aurelia J         12 IA-MR                1:28.27    1:30.89        
                  40.21     1:30.89 (50.68)                                        
 75 Hibbert, Laura            11 Silver Streaks-MR    1:35.33    1:31.02        
                  41.49     1:31.02 (49.53)                                        
 76 Korzniewski, Anna-Ella    11 LBA-MR               1:34.55    1:32.58        
                  45.74     1:32.58 (46.84)                                        
 77 Jimenez, Mae              11 AGUA-MR              1:32.49    1:33.03        
                  44.51     1:33.03 (48.52)                                        
 78 Burger, Helena A          11 AGUA-MR              1:31.85    1:33.20        
                  45.86     1:33.20 (47.34)                                        
 79 Seibold, Lily E           11 Express Swimming-MR  1:35.47    1:34.45        
                  45.56     1:34.45 (48.89)                                        
 80 Stampfel, Rebecca M       11 CSDC-MR              1:34.88    1:35.71        
                  44.66     1:35.71 (51.05)                                        
 81 Kerner, Lindsey           11 Express Swimming-MR  1:45.34    1:36.41        
                  47.47     1:36.41 (48.94)                                        
 82 Byers, Eva R              11 Express Swimming-MR       NT    1:36.50        
                  45.74     1:36.50 (50.76)                                        
 83 Blatter, Jade B           12 Silver Streaks-MR    1:32.54    1:36.73        
                  43.00     1:36.73 (53.73)                                        
 84 Pyclik, Caylee M          11 SSC-MR               1:39.07    1:36.90        
                  46.99     1:36.90 (49.91)                                        
 85 Klimuszko, Caylee A       12 WISC-MR              1:49.99    1:37.88        
                  47.92     1:37.88 (49.96)                                        
 86 Curran, Caleigh           11 IA-MR                     NT    1:38.37        
                  46.29     1:38.37 (52.08)                                        
 87 Lesser, Sara G            12 COND-MR              1:43.12    1:39.42        
                  47.49     1:39.42 (51.93)                                        
 88 Mikoleski, Marissa F      12 IA-MR                     NT    1:39.50        
                  49.89     1:39.50 (49.61)                                        
 89 Grant, Morgan E           11 COND-MR              2:08.84    1:47.61        
                  51.58     1:47.61 (56.03)                                        
 -- Jabir, Soraya E           11 Express Swimming-MR       NT         DQ        
                  47.17        DQ (1:02.74)                                        
 -- Roberts, Cassandra        11 WISC-MR              2:05.55         DQ        
      No touch - fly
                  56.18          DQ (55.36)                                        
 -- Conroy, Elizabeth J       11 LBA-MR               2:00.00         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall - fly
                  42.70          DQ (49.62)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mroczka, Kiera C          12 Unattached-MR        2:23.51    2:21.65        
                  29.25     1:05.43 (36.18)     1:48.12 (42.69)     2:21.65 (33.53)
  2 Liu, Kaitlyn S            11 Unattached-MR        2:34.43    2:30.92        
                  32.80     1:11.98 (39.18)     1:55.04 (43.06)     2:30.92 (35.88)
  3 Carpentieri, Jordan P     12 IA-MR                2:33.33    2:31.30        
                  31.56     1:11.44 (39.88)     1:56.93 (45.49)     2:31.30 (34.37)
  4 Arciniegas, Laura         11 COND-MR              2:32.90    2:33.12        
                  33.26     1:11.77 (38.51)     1:57.97 (46.20)     2:33.12 (35.15)
  5 Golden, Alyssa            11 SSC-MR               2:34.61    2:34.13        
                  33.72     1:11.16 (37.44)     1:59.54 (48.38)     2:34.13 (34.59)
  6 Eng, Amelie R             11 Express Swimming-MR  2:38.87    2:34.51        
                  34.04     1:13.01 (38.97)     1:59.78 (46.77)     2:34.51 (34.73)
  7 Broderick, Catherine M    12 Express Swimming-MR  2:38.57    2:35.89        
                  34.87     1:14.21 (39.34)     2:02.93 (48.72)     2:35.89 (32.96)
  8 Gelfand, Veronica         11 Express Swimming-MR  2:39.89    2:36.23        
                  34.65     1:14.66 (40.01)     2:02.57 (47.91)     2:36.23 (33.66)
  9 Davidson, Dawn H          11 LBA-MR               2:42.77    2:38.41        
                  34.48     1:15.19 (40.71)     2:02.69 (47.50)     2:38.41 (35.72)
 10 Rietmann, Morgan J        12 SSC-MR               2:42.30    2:38.78        
                  36.72     1:14.78 (38.06)     2:05.32 (50.54)     2:38.78 (33.46)
 11 Hornick, Jade E           12 Express Swimming-MR  2:46.48    2:40.37        
                  36.32     1:17.91 (41.59)     2:05.19 (47.28)     2:40.37 (35.18)
 12 Hyun, Faith               12 GATE-MR              2:43.93    2:41.81        
                  36.11     1:14.01 (37.90)     2:06.66 (52.65)     2:41.81 (35.15)
 13 Guglielmo, Ava S          11 LBA-MR               3:00.00    2:41.91        
                  35.02     1:15.40 (40.38)     2:05.41 (50.01)     2:41.91 (36.50)
 14 Paggi, Sofia C            11 LBA-MR                    NT    2:43.17        
                  34.92     1:16.41 (41.49)     2:06.40 (49.99)     2:43.17 (36.77)
 15 HU, Megan                 11 Unattached-MR             NT    2:43.60        
                  36.58     1:16.26 (39.68)     2:04.28 (48.02)     2:43.60 (39.32)
 16 Tula, Kelly A             11 Unattached-MR        2:46.34    2:43.79        
                  34.42     1:14.46 (40.04)     2:08.88 (54.42)     2:43.79 (34.91)
 17 Soberon, Isabelle A       12 Express Swimming-MR  2:59.87    2:45.49        
                  40.33     1:21.53 (41.20)     2:07.94 (46.41)     2:45.49 (37.55)
 18 Martinez, Alexandra S     11 SSC-MR               3:10.08    2:47.10        
                  36.88     1:19.25 (42.37)     2:08.91 (49.66)     2:47.10 (38.19)
 19 Steiner, Cassidy A        12 Express Swimming-MR  3:01.34    2:50.08        
                  40.54     1:24.39 (43.85)     2:14.77 (50.38)     2:50.08 (35.31)
 20 Corrigan, Ava N           12 SSC-MR               3:01.51    2:52.80        
                  40.41     1:24.44 (44.03)     2:15.64 (51.20)     2:52.80 (37.16)
 21 McDougall, Marissa R      11 CSDC-MR              3:04.39    2:57.50        
                  40.35     1:25.02 (44.67)     2:18.36 (53.34)     2:57.50 (39.14)
 22 Yam, Kelly                12 Express Swimming-MR  2:56.35    2:59.27        
                  42.37     1:27.87 (45.50)     2:18.59 (50.72)     2:59.27 (40.68)
 23 Gigante, Taylor C         12 Express Swimming-MR  3:14.53    3:01.31        
                  40.12     1:25.23 (45.11)     2:22.92 (57.69)     3:01.31 (38.39)
 24 Deangelis, Stephanie R    11 LBA-MR               3:20.00    3:03.37        
                  42.94     1:29.34 (46.40)     2:22.74 (53.40)     3:03.37 (40.63)
 25 Chan, Megan               11 Express Swimming-MR  3:13.21    3:04.14        
                  40.65     1:28.34 (47.69)     2:21.12 (52.78)     3:04.14 (43.02)
 26 Hackel, Becca E           11 AGUA-MR              3:23.60    3:05.16        
                  43.03     1:33.59 (50.56)     2:23.77 (50.18)     3:05.16 (41.39)
 27 Liriano, Maya             11 GATE-MR              3:19.00    3:07.58        
                  43.75     1:32.95 (49.20)     2:27.79 (54.84)     3:07.58 (39.79)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR    25.82      25.71        
  2 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR    25.98      25.82        
  3 Shields, Madison B        13 Express Swimming-MR    26.34      26.53        
  4 Dwyer, Grace V            13 COND-MR                25.94      26.74        
  5 Spottiswood, Maya N       14 Express Swimming-MR    27.94      27.50        
  6 Bolotova, Nicole          14 IA-MR                  27.34      27.73        
  7 Williamson, Jaila C       13 Express Swimming-MR    28.30      27.79        
  8 Liang, Victoria           14 GATE-MR                28.50      27.89        
  9 Wojciechowski, Natalia    13 IA-MR                  27.92      28.07        
 10 Tantsyura, Eva D          14 Silver Streaks-MR      27.84      28.14        
 11 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR    28.28      28.15        
 12 Gazzara, Kaitlyn M        13 COND-MR                28.34      28.16        
 13 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR                 28.28      28.45        
 14 Anselmi, D'Arcy J         13 COND-MR                28.94      28.46        
 15 Maio, Kate                14 Express Swimming-MR    27.82      28.50        
 15 Drapala, Jenna M          14 CSDC-MR                26.90      28.50        
 17 Rosenberg, Sky S          13 COND-MR                28.61      28.60        
 18 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR    28.73      28.70        
 19 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR    29.42      28.89        
 19 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR                 28.99      28.89        
 21 Bergin, Emily             14 LBA-MR                 29.24      28.92        
 22 Levine, Paige H           13 SSC-MR                 29.97      29.26        
 23 Wong, Reinesse            13 Silver Streaks-MR      31.16      29.32        
 24 Javaheri, Ariana C        14 AGUA-MR                29.81      29.41        
 25 Murphy, Marli             13 LBA-MR                 30.30      29.47        
 26 Governali, Johanna R      13 IA-MR                  29.40      29.50        
 27 Fiore, Bella G            13 SSC-MR                 29.03      29.54        
 28 Mulieri, Kelsey           13 WISC-MR                30.11      29.67        
 29 Laible, Amelia L          14 CSDC-MR                31.50      29.69        
 30 Arabadjiev, Ariana C      13 Unattached-MR          30.90      29.75        
 31 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR    29.78      29.81        
 32 Lawson, Livi C            13 COND-MR                32.51      30.09        
 33 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR    30.51      30.26        
 34 Abromavage, Reese W       13 AGUA-MR                31.10      30.34        
 35 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR    30.70      30.41        
 36 Trieff, Lily S            14 Silver Streaks-MR      30.14      30.69        
 37 Mallon, Faith E           14 COND-MR                30.56      31.02        
 38 Aguilar, Guadalupe        14 COND-MR                30.00      31.24        
 39 Biesaga, Emilia           13 FA-MR                  35.27      31.58        
 40 DeSantis, Lauren N        13 IA-MR                  31.90      31.81        
 41 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR    32.72      32.28        
 42 Manny, Eliza R            13 AGUA-MR                33.28      32.40        
 43 Hendricks-Donato, Jess T  13 CSDC-MR                34.78      32.93        
 44 Rateshwar, Janice         13 Express Swimming-MR    33.14      33.04        
 45 Mulaire, Sophie C         13 Silver Streaks-MR      34.11      33.22        
 46 Roberts, Salena           13 WISC-MR                34.02      33.71        
 47 Murphy, Jackie M          13 Express Swimming-MR    50.39      33.89        
 48 Minozzi, Marissa L        14 Silver Streaks-MR      32.79      34.25        
 49 Baker, Avery H            13 SSC-MR                 34.93      34.98        
 50 Petrelli, Jakie M         13 CSDC-MR                37.25      35.88        
 51 Fuoco, Kaitlyn E          13 Express Swimming-MR    34.17      36.14        
 52 Agront, Ari               13 CSDC-MR                   NT      36.15        
 53 Manfredonia, Carly J      13 CSDC-MR                37.23      36.41        
 54 Mitchell, Louisa M        14 COND-MR                33.87      36.81        
 55 Fishkin, Alyssa J         14 SSC-MR                 41.89      41.48        
 56 Kliatchka, Amy R          13 Silver Streaks-MR      40.11      42.01        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Grace V            13 COND-MR                55.13      57.02        
                  27.39       57.02 (29.63)                                        
  2 Commike, Samantha N       14 FA-MR                  59.45      57.17        
                  27.62       57.17 (29.55)                                        
  3 Spottiswood, Maya N       14 Express Swimming-MR  1:01.15      59.39        
                  28.14       59.39 (31.25)                                        
  4 Ng, Trystan S             14 COND-MR              1:00.22      59.84        
                  28.73       59.84 (31.11)                                        
  5 Freeman, Cori S           13 COND-MR                59.11      59.88        
                  29.08       59.88 (30.80)                                        
  6 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  1:01.50    1:00.14        
                  28.40     1:00.14 (31.74)                                        
  7 Sullivan, Lauren G        14 Express Swimming-MR  1:00.03    1:00.47        
                  29.19     1:00.47 (31.28)                                        
  8 Brennan, Erin             14 Express Swimming-MR  1:00.33    1:00.62        
                  29.28     1:00.62 (31.34)                                        
  9 Liang, Victoria           14 GATE-MR              1:02.94    1:01.02        
                  29.60     1:01.02 (31.42)                                        
 10 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR  1:00.54    1:01.03        
                  29.10     1:01.03 (31.93)                                        
 11 Wojciechowski, Natalia    13 IA-MR                1:00.18    1:01.41        
                  29.42     1:01.41 (31.99)                                        
 12 Anselmi, D'Arcy J         13 COND-MR              1:03.56    1:01.47        
                  29.88     1:01.47 (31.59)                                        
 13 O'Brien, Amanda M         13 Express Swimming-MR  1:02.45    1:01.80        
                  30.00     1:01.80 (31.80)                                        
 14 Bolotova, Nicole          14 IA-MR                1:01.07    1:01.96        
                  29.73     1:01.96 (32.23)                                        
 15 Gazzara, Kaitlyn M        13 COND-MR              1:02.86    1:02.06        
                  30.43     1:02.06 (31.63)                                        
 16 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  1:02.75    1:02.97        
                  30.41     1:02.97 (32.56)                                        
 17 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  1:04.21    1:03.06        
                  29.98     1:03.06 (33.08)                                        
 18 Bergin, Emily             14 LBA-MR               1:05.66    1:03.16        
                  30.51     1:03.16 (32.65)                                        
 19 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR               1:05.33    1:03.82        
                  30.12     1:03.82 (33.70)                                        
 20 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  1:01.32    1:04.01        
                  30.37     1:04.01 (33.64)                                        
 21 Curtin, Stella S          14 LBA-MR               1:04.30    1:04.20        
                  31.16     1:04.20 (33.04)                                        
 22 Drapala, Jenna M          14 CSDC-MR                58.96    1:04.48        
                  30.52     1:04.48 (33.96)                                        
 23 Javaheri, Ariana C        14 AGUA-MR              1:02.76    1:04.70        
                  30.83     1:04.70 (33.87)                                        
 24 Rosenberg, Sky S          13 COND-MR              1:04.33    1:05.17        
                  30.66     1:05.17 (34.51)                                        
 25 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  1:04.88    1:05.33        
                  31.06     1:05.33 (34.27)                                        
 26 Arabadjiev, Ariana C      13 Unattached-MR        1:04.20    1:05.65        
                  31.99     1:05.65 (33.66)                                        
 27 Tantsyura, Eva D          14 Silver Streaks-MR    1:03.02    1:05.90        
                  31.03     1:05.90 (34.87)                                        
 28 Biesaga, Emilia           13 FA-MR                1:20.79    1:05.97        
                  31.87     1:05.97 (34.10)                                        
 29 Greene, Emily M           14 FA-MR                1:05.46    1:06.06        
                  32.23     1:06.06 (33.83)                                        
 30 Bowen, Lacey A            13 FA-MR                1:13.06    1:06.11        
                  32.00     1:06.11 (34.11)                                        
 31 Trieff, Lily S            14 Silver Streaks-MR    1:07.00    1:06.37        
                  32.22     1:06.37 (34.15)                                        
 32 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  1:06.32    1:06.46        
                  31.06     1:06.46 (35.40)                                        
 33 Lawson, Livi C            13 COND-MR              1:06.35    1:06.73        
                  31.55     1:06.73 (35.18)                                        
 34 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                1:09.59    1:07.12        
                  32.65     1:07.12 (34.47)                                        
 35 Wu, Olivia                13 Swim Tech-MR              NT    1:07.32        
                  31.51     1:07.32 (35.81)                                        
 36 Lennon, Caroline N        14 Silver Streaks-MR    1:05.21    1:07.52        
                  32.61     1:07.52 (34.91)                                        
 37 Levine, Madeline J        14 LBA-MR               1:05.46    1:07.54        
                  33.10     1:07.54 (34.44)                                        
 38 Wong, Reinesse            13 Silver Streaks-MR    1:10.13    1:08.27        
                  32.01     1:08.27 (36.26)                                        
 39 Starikovsky, Marina N     14 COND-MR              1:11.70    1:08.29        
                  32.24     1:08.29 (36.05)                                        
 40 Governali, Johanna R      13 IA-MR                1:05.03    1:08.82        
                  32.19     1:08.82 (36.63)                                        
 41 Aguilar, Guadalupe        14 COND-MR              1:05.00    1:09.99        
                  33.41     1:09.99 (36.58)                                        
 42 Cohen, Daya M             13 AGUA-MR              1:20.02    1:10.56        
                  33.31     1:10.56 (37.25)                                        
 43 Hendricks-Donato, Jess T  13 CSDC-MR              1:14.08    1:11.08        
                  33.96     1:11.08 (37.12)                                        
 44 DeSantis, Lauren N        13 IA-MR                1:07.95    1:11.17        
                  33.49     1:11.17 (37.68)                                        
 45 Rateshwar, Janice         13 Express Swimming-MR  1:14.16    1:12.04        
                  33.92     1:12.04 (38.12)                                        
 46 Ng, Kellie A              13 GATE-MR              1:22.58    1:12.09        
                  33.87     1:12.09 (38.22)                                        
 47 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  1:13.86    1:12.13        
                  35.17     1:12.13 (36.96)                                        
 48 Neria, Amber              13 Swim Tech-MR              NT    1:13.52        
                  34.36     1:13.52 (39.16)                                        
 49 Brennan, Kelly            14 Express Swimming-MR  1:10.16    1:13.57        
                  33.86     1:13.57 (39.71)                                        
 50 Manny, Eliza R            13 AGUA-MR              1:13.26    1:14.86        
                  34.53     1:14.86 (40.33)                                        
 51 Nothnagle, Alexa G        13 Express Swimming-MR       NT    1:15.49        
                  37.26     1:15.49 (38.23)                                        
 52 Heitmuller, Maddie        13 CSDC-MR              1:34.93    1:15.56        
                  36.15     1:15.56 (39.41)                                        
 53 DeCuba, Sofia L           13 FA-MR                1:25.91    1:15.68        
                  34.65     1:15.68 (41.03)                                        
 54 Mulaire, Sophie C         13 Silver Streaks-MR    1:17.11    1:15.74        
                  36.62     1:15.74 (39.12)                                        
 55 Roberts, Salena           13 WISC-MR              1:16.14    1:15.86        
                  35.51     1:15.86 (40.35)                                        
 56 Minozzi, Marissa L        14 Silver Streaks-MR    1:12.25    1:16.26        
                  36.95     1:16.26 (39.31)                                        
 57 Liang, Annie              13 Swim Tech-MR              NT    1:17.06        
                  37.26     1:17.06 (39.80)                                        
 58 Manfredonia, Carly J      13 CSDC-MR              1:19.05    1:18.98        
                  39.02     1:18.98 (39.96)                                        
 59 Petrelli, Jakie M         13 CSDC-MR              1:27.32    1:19.40        
                  37.37     1:19.40 (42.03)                                        
 60 Ervin, Nia C              13 FA-MR                     NT    1:25.47        
                  40.68     1:25.47 (44.79)                                        
 61 Bello, Michelle H         14 Express Swimming-MR       NT    1:57.32        
                  53.43   1:57.32 (1:03.89)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Grace V            13 COND-MR              1:57.17    2:02.16        
                  28.45       59.46 (31.01)     1:31.23 (31.77)     2:02.16 (30.93)
  2 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  2:05.17    2:03.04        
                  28.86     1:00.01 (31.15)     1:31.80 (31.79)     2:03.04 (31.24)
  3 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  2:08.00    2:05.68        
                  29.06     1:00.81 (31.75)     1:33.71 (32.90)     2:05.68 (31.97)
  4 Commike, Samantha N       14 FA-MR                2:09.35    2:05.83        
                  28.74     1:00.53 (31.79)     1:33.60 (33.07)     2:05.83 (32.23)
  5 Freeman, Cori S           13 COND-MR              2:08.61    2:07.05        
                  29.62     1:02.42 (32.80)     1:34.96 (32.54)     2:07.05 (32.09)
  6 Spottiswood, Maya N       14 Express Swimming-MR  2:06.64    2:08.01        
                  29.06     1:01.83 (32.77)     1:35.04 (33.21)     2:08.01 (32.97)
  7 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  2:10.33    2:08.23        
                  31.13     1:04.09 (32.96)     1:36.70 (32.61)     2:08.23 (31.53)
  8 Clayton, Caelan J         13 Express Swimming-MR  2:07.19    2:10.12        
                  29.29     1:01.48 (32.19)     1:35.66 (34.18)     2:10.12 (34.46)
  9 O'Brien, Amanda M         13 Express Swimming-MR  2:11.30    2:11.53        
                  30.72     1:03.69 (32.97)     1:37.61 (33.92)     2:11.53 (33.92)
 10 Ng, Trystan S             14 COND-MR              2:04.88    2:11.75        
                  29.74     1:02.82 (33.08)     1:37.43 (34.61)     2:11.75 (34.32)
 11 Arrascue, Sofia M         13 IA-MR                2:13.72    2:11.79        
                  29.52     1:02.46 (32.94)     1:37.79 (35.33)     2:11.79 (34.00)
 12 Wojciechowski, Natalia    13 IA-MR                2:12.68    2:13.77        
                  29.54     1:02.81 (33.27)     1:38.30 (35.49)     2:13.77 (35.47)
 13 Maio, Kate                14 Express Swimming-MR  2:11.26    2:13.96        
                  31.55     1:05.66 (34.11)     1:39.86 (34.20)     2:13.96 (34.10)
 14 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  2:17.89    2:14.07        
                  30.12     1:03.59 (33.47)     1:38.93 (35.34)     2:14.07 (35.14)
 15 Gazzara, Kaitlyn M        13 COND-MR              2:12.72    2:14.55        
                  31.27     1:05.17 (33.90)     1:40.05 (34.88)     2:14.55 (34.50)
 16 Anselmi, D'Arcy J         13 COND-MR              2:20.60    2:15.82        
                  32.04     1:06.10 (34.06)     1:41.66 (35.56)     2:15.82 (34.16)
 17 Liang, Victoria           14 GATE-MR              2:18.68    2:17.42        
                  31.95     1:06.88 (34.93)     1:43.37 (36.49)     2:17.42 (34.05)
 18 Levine, Paige H           13 SSC-MR               2:28.18    2:18.94        
                  31.04     1:06.41 (35.37)     1:43.31 (36.90)     2:18.94 (35.63)
 19 Biesaga, Emilia           13 FA-MR                     NT    2:21.77        
                  33.28     1:09.13 (35.85)     1:45.59 (36.46)     2:21.77 (36.18)
 20 Mulieri, Kelsey           13 WISC-MR              2:28.30    2:21.84        
                  32.97     1:09.72 (36.75)     1:46.86 (37.14)     2:21.84 (34.98)
 21 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:20.48    2:22.13        
                  32.40     1:08.81 (36.41)     1:45.37 (36.56)     2:22.13 (36.76)
 22 Bolotova, Nicole          14 IA-MR                2:16.42    2:22.65        
                  31.22     1:07.38 (36.16)     1:46.66 (39.28)     2:22.65 (35.99)
 23 Rosenberg, Sky S          13 COND-MR              2:23.62    2:23.14        
                  31.92     1:08.03 (36.11)     1:45.99 (37.96)     2:23.14 (37.15)
 24 Bergin, Emily             14 LBA-MR               2:37.55    2:23.83        
                  32.82     1:09.31 (36.49)     1:47.02 (37.71)     2:23.83 (36.81)
 25 Arabadjiev, Ariana C      13 Unattached-MR        2:19.90    2:24.04        
                  32.56     1:07.88 (35.32)     1:46.56 (38.68)     2:24.04 (37.48)
 26 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  2:23.53    2:24.16        
                  33.75     1:09.62 (35.87)     1:47.05 (37.43)     2:24.16 (37.11)
 27 Murphy, Marli             13 LBA-MR               2:50.00    2:24.76        
                  32.92     1:09.76 (36.84)     1:49.08 (39.32)     2:24.76 (35.68)
 28 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                     NT    2:25.42        
                  33.69     1:10.67 (36.98)     1:48.69 (38.02)     2:25.42 (36.73)
 29 Aguilar, Guadalupe        14 COND-MR              2:27.01    2:27.41        
                  33.78     1:11.10 (37.32)     1:49.58 (38.48)     2:27.41 (37.83)
 30 Governali, Johanna R      13 IA-MR                2:22.39    2:27.67        
                  32.80     1:10.52 (37.72)     1:50.55 (40.03)     2:27.67 (37.12)
 31 Mallon, Faith E           14 COND-MR              2:32.95    2:28.69        
                  34.56     1:12.41 (37.85)     1:51.26 (38.85)     2:28.69 (37.43)
 32 DeSantis, Lauren N        13 IA-MR                     NT    2:28.78        
                  34.02     1:11.77 (37.75)     1:51.67 (39.90)     2:28.78 (37.11)
 33 Abromavage, Reese W       13 AGUA-MR              2:29.57    2:29.61        
                  33.15     1:11.15 (38.00)     1:51.19 (40.04)     2:29.61 (38.42)
 34 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  2:27.09    2:30.86        
                  33.33     1:10.72 (37.39)     1:51.80 (41.08)     2:30.86 (39.06)
 35 Fiore, Bella G            13 SSC-MR               2:28.60    2:31.31        
                  33.49     1:11.77 (38.28)     1:51.44 (39.67)     2:31.31 (39.87)
 36 Wong, Reinesse            13 Silver Streaks-MR    2:47.20    2:32.74        
                  33.84     1:11.83 (37.99)     1:52.92 (41.09)     2:32.74 (39.82)
 37 Lennon, Caroline N        14 Silver Streaks-MR    2:37.13    2:33.62        
                  33.31     1:11.18 (37.87)     1:52.54 (41.36)     2:33.62 (41.08)
 38 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  2:47.94    2:33.91        
                  36.64     1:15.50 (38.86)     1:54.96 (39.46)     2:33.91 (38.95)
 39 Hendricks-Donato, Jess T  13 CSDC-MR              2:40.53    2:36.60        
                  35.77     1:16.01 (40.24)     1:57.41 (41.40)     2:36.60 (39.19)
 40 Rimsky, Sophia            14 Aquaflames-MR        2:43.11    2:43.71        
                  37.24     1:18.72 (41.48)     2:01.78 (43.06)     2:43.71 (41.93)
 41 Manny, Eliza R            13 AGUA-MR              2:44.42    2:45.82        
                  36.21     1:17.87 (41.66)     2:03.46 (45.59)     2:45.82 (42.36)
 42 Mulaire, Sophie C         13 Silver Streaks-MR    2:47.11    2:50.95        
                  38.67     1:22.70 (44.03)     2:09.14 (46.44)     2:50.95 (41.81)
 43 Murphy, Jackie M          13 Express Swimming-MR  2:58.76    2:51.56        
                  39.98     1:23.94 (43.96)     2:09.94 (46.00)     2:51.56 (41.62)
 44 Petrelli, Jakie M         13 CSDC-MR              3:05.25    2:53.11        
                  37.57     1:22.66 (45.09)     2:10.60 (47.94)     2:53.11 (42.51)
 45 Fuoco, Kaitlyn E          13 Express Swimming-MR  2:53.46    3:03.03        
                  39.79     1:24.80 (45.01)     2:13.31 (48.51)     3:03.03 (49.72)
 46 Agront, Ari               13 CSDC-MR                   NT    3:06.50        
                  38.45     1:25.10 (46.65)     2:16.38 (51.28)     3:06.50 (50.12)
 -- Matatov, Michelle         13 Aquaflames-MR             NT        DNF        
      Did not finish
                  51.82                                                            
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Grace V            13 COND-MR              5:14.11    5:19.66        
                  28.62       59.66 (31.04)     1:31.17 (31.51)     2:03.02 (31.85)
        2:35.39 (32.37)     3:08.11 (32.72)     3:41.12 (33.01)     4:14.29 (33.17)
        4:47.50 (33.21)     5:19.66 (32.16)                                        
  2 Arciniegas, Francesca     14 COND-MR              5:26.78    5:21.80        
                  28.89     1:00.29 (31.40)     1:32.27 (31.98)     2:04.70 (32.43)
        2:37.37 (32.67)     3:10.09 (32.72)     3:42.98 (32.89)     4:16.39 (33.41)
        4:49.76 (33.37)     5:21.80 (32.04)                                        
  3 O'Brien, Amanda M         13 Express Swimming-MR  5:40.65    5:42.61        
                  30.93     1:04.72 (33.79)     1:39.12 (34.40)     2:14.09 (34.97)
        2:49.45 (35.36)     3:24.59 (35.14)     3:59.63 (35.04)     4:34.43 (34.80)
        5:09.17 (34.74)     5:42.61 (33.44)                                        
  4 Brennan, Erin             14 Express Swimming-MR  6:08.94    5:43.29        
                  30.96     1:04.77 (33.81)     1:39.24 (34.47)     2:14.12 (34.88)
        2:49.33 (35.21)     3:24.49 (35.16)     4:00.02 (35.53)     4:34.65 (34.63)
        5:10.06 (35.41)     5:43.29 (33.23)                                        
  5 Anton, Olivia             13 AGUA-MR              5:50.01    5:47.10        
                  31.56     1:05.91 (34.35)     1:40.58 (34.67)     2:15.60 (35.02)
        2:50.84 (35.24)     3:27.19 (36.35)     4:03.86 (36.67)     4:39.99 (36.13)
        5:15.15 (35.16)     5:47.10 (31.95)                                        
  6 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  5:45.22    5:47.77        
                  31.17     1:05.34 (34.17)     1:40.89 (35.55)     2:16.31 (35.42)
        2:51.74 (35.43)     3:28.36 (36.62)     4:04.50 (36.14)     4:40.21 (35.71)
        5:14.39 (34.18)     5:47.77 (33.38)                                        
  7 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  6:01.23    5:55.20        
                  31.03     1:05.86 (34.83)     1:43.03 (37.17)     2:19.13 (36.10)
        2:56.10 (36.97)     3:32.64 (36.54)     4:08.76 (36.12)     4:44.85 (36.09)
        5:20.73 (35.88)     5:55.20 (34.47)                                        
  8 Gazzara, Kaitlyn M        13 COND-MR              6:13.08    5:55.31        
                  32.01     1:06.67 (34.66)     1:41.82 (35.15)     2:17.75 (35.93)
        2:53.29 (35.54)     3:29.15 (35.86)     4:05.83 (36.68)     4:42.56 (36.73)
        5:19.31 (36.75)     5:55.31 (36.00)                                        
  9 Anselmi, D'Arcy J         13 COND-MR              5:59.38    5:59.47        
                  31.62     1:06.34 (34.72)     1:42.44 (36.10)     2:19.33 (36.89)
        2:55.67 (36.34)     3:32.21 (36.54)     4:09.84 (37.63)     4:47.32 (37.48)
        5:24.01 (36.69)     5:59.47 (35.46)                                        
 10 Levine, Paige H           13 SSC-MR               6:09.78    6:01.54        
                  31.44     1:06.41 (34.97)     1:42.95 (36.54)     2:19.50 (36.55)
        2:57.06 (37.56)     3:34.68 (37.62)     4:12.46 (37.78)     4:49.49 (37.03)
        5:26.59 (37.10)     6:01.54 (34.95)                                        
 11 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR               6:26.40    6:05.05        
                  31.00     1:05.91 (34.91)     1:42.56 (36.65)     2:20.32 (37.76)
        2:58.68 (38.36)     3:37.42 (38.74)     4:15.71 (38.29)     4:53.07 (37.36)
        5:30.38 (37.31)     6:05.05 (34.67)                                        
 12 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR  5:59.83    6:06.71        
                  31.78     1:07.93 (36.15)     1:45.74 (37.81)     2:23.62 (37.88)
        3:01.35 (37.73)     3:38.76 (37.41)     4:16.06 (37.30)     4:54.11 (38.05)
        5:31.06 (36.95)     6:06.71 (35.65)                                        
 13 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  6:06.80    6:08.15        
                  31.22     1:06.06 (34.84)     1:42.88 (36.82)     2:20.38 (37.50)
        2:58.03 (37.65)     3:36.21 (38.18)     4:14.87 (38.66)     4:52.81 (37.94)
        5:30.52 (37.71)     6:08.15 (37.63)                                        
 14 Lawson, Livi C            13 COND-MR              6:54.20    6:14.42        
                  32.34     1:08.82 (36.48)     1:46.59 (37.77)     2:24.63 (38.04)
        3:03.32 (38.69)     3:42.31 (38.99)     4:20.97 (38.66)     4:59.80 (38.83)
        5:38.42 (38.62)     6:14.42 (36.00)                                        
 15 Bolotova, Nicole          14 IA-MR                     NT    6:14.74        
                  31.67     1:09.24 (37.57)     1:48.18 (38.94)     2:27.79 (39.61)
        3:07.17 (39.38)     3:46.14 (38.97)     4:25.60 (39.46)     5:03.91 (38.31)
        5:40.53 (36.62)     6:14.74 (34.21)                                        
 16 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR       NT    6:31.22        
                  34.90     1:13.30 (38.40)     1:53.06 (39.76)     2:33.28 (40.22)
        3:13.51 (40.23)     3:54.26 (40.75)     4:34.70 (40.44)     5:14.10 (39.40)
        5:54.08 (39.98)     6:31.22 (37.14)                                        
 17 Governali, Johanna R      13 IA-MR                     NT    6:37.90        
                  33.09     1:11.53 (38.44)     1:50.91 (39.38)     2:31.28 (40.37)
        3:12.01 (40.73)     3:53.32 (41.31)     4:35.56 (42.24)     5:16.88 (41.32)
        5:59.03 (42.15)     6:37.90 (38.87)                                        
 18 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  6:48.76    6:46.30        
                  33.23     1:10.98 (37.75)     1:51.21 (40.23)     2:32.89 (41.68)
        3:14.21 (41.32)     3:55.84 (41.63)     4:38.76 (42.92)     5:22.54 (43.78)
        6:12.22 (49.68)     6:46.30 (34.08)                                        
 19 Brennan, Kelly            14 Express Swimming-MR  7:11.83    7:15.33        
                  33.97     1:15.13 (41.16)     1:59.18 (44.05)     2:45.17 (45.99)
        3:31.75 (46.58)     4:18.14 (46.39)     5:03.56 (45.42)     5:49.89 (46.33)
        6:35.51 (45.62)     7:15.33 (39.82)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Freeman, Cori S           13 COND-MR              1:05.67    1:02.80        
                  30.88     1:02.80 (31.92)                                        
  2 Thoms, Julia D            14 Express Swimming-MR  1:05.90    1:04.40        
                  31.68     1:04.40 (32.72)                                        
  3 Ng, Trystan S             14 COND-MR              1:03.14    1:04.42        
                  31.44     1:04.42 (32.98)                                        
  4 Dwyer, Grace V            13 COND-MR              1:02.82    1:04.72        
                  31.51     1:04.72 (33.21)                                        
  5 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR               1:06.35    1:05.59        
                  32.03     1:05.59 (33.56)                                        
  6 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR  1:06.07    1:06.18        
                  31.76     1:06.18 (34.42)                                        
  7 Clayton, Caelan J         13 Express Swimming-MR  1:07.01    1:06.39        
                  32.24     1:06.39 (34.15)                                        
  8 Arrascue, Sofia M         13 IA-MR                1:09.06    1:06.82        
                  32.40     1:06.82 (34.42)                                        
  9 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  1:10.05    1:10.02        
                  33.81     1:10.02 (36.21)                                        
 10 Williamson, Jaila C       13 Express Swimming-MR  1:09.25    1:10.21        
                  33.60     1:10.21 (36.61)                                        
 11 Anselmi, D'Arcy J         13 COND-MR              1:06.76    1:11.03        
                  35.19     1:11.03 (35.84)                                        
 12 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               1:12.23    1:11.22        
                  34.94     1:11.22 (36.28)                                        
 13 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  1:12.26    1:11.46        
                  34.30     1:11.46 (37.16)                                        
 14 Spottiswood, Maya N       14 Express Swimming-MR  1:10.82    1:11.96        
                  35.67     1:11.96 (36.29)                                        
 15 Javaheri, Ariana C        14 AGUA-MR              1:10.81    1:12.01        
                  34.98     1:12.01 (37.03)                                        
 16 Lawson, Livi C            13 COND-MR              1:14.08    1:12.20        
                  34.49     1:12.20 (37.71)                                        
 17 Commike, Samantha N       14 FA-MR                1:12.78    1:12.52        
                  35.63     1:12.52 (36.89)                                        
 18 Drapala, Jenna M          14 CSDC-MR              1:07.06    1:12.70        
                  35.06     1:12.70 (37.64)                                        
 19 Maio, Kate                14 Express Swimming-MR  1:12.64    1:13.22        
                  35.60     1:13.22 (37.62)                                        
 20 Rosenberg, Sky S          13 COND-MR              1:12.98    1:13.27        
                  35.68     1:13.27 (37.59)                                        
 21 Tantsyura, Eva D          14 Silver Streaks-MR    1:13.91    1:13.83        
                  35.55     1:13.83 (38.28)                                        
 22 Trieff, Lily S            14 Silver Streaks-MR    1:15.49    1:13.95        
                  35.76     1:13.95 (38.19)                                        
 23 O'Brien, Amanda M         13 Express Swimming-MR  1:13.56    1:13.98        
                  36.27     1:13.98 (37.71)                                        
 24 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  1:13.66    1:14.37        
                  35.78     1:14.37 (38.59)                                        
 25 Aguilar, Guadalupe        14 COND-MR              1:15.00    1:14.40        
                  36.42     1:14.40 (37.98)                                        
 26 Mulieri, Kelsey           13 WISC-MR              1:15.29    1:14.61        
                  36.72     1:14.61 (37.89)                                        
 26 Bolotova, Nicole          14 IA-MR                1:11.30    1:14.61        
                  35.96     1:14.61 (38.65)                                        
 28 Lennon, Caroline N        14 Silver Streaks-MR    1:12.37    1:14.92        
                  36.96     1:14.92 (37.96)                                        
 29 Abromavage, Reese W       13 AGUA-MR              1:15.61    1:15.28        
                  37.01     1:15.28 (38.27)                                        
 30 Wojciechowski, Natalia    13 IA-MR                1:11.71    1:15.34        
                  36.41     1:15.34 (38.93)                                        
 31 Wong, Reinesse            13 Silver Streaks-MR    1:24.67    1:16.42        
                  36.68     1:16.42 (39.74)                                        
 32 Fiore, Bella G            13 SSC-MR               1:14.48    1:16.50        
                  36.09     1:16.50 (40.41)                                        
 33 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                1:14.13    1:16.60        
                  37.36     1:16.60 (39.24)                                        
 34 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  1:30.57    1:16.91        
                  37.92     1:16.91 (38.99)                                        
 35 Arabadjiev, Ariana C      13 Unattached-MR        1:13.50    1:17.03        
                  38.89     1:17.03 (38.14)                                        
 36 Governali, Johanna R      13 IA-MR                1:15.76    1:17.47        
                  37.26     1:17.47 (40.21)                                        
 37 DeSantis, Lauren N        13 IA-MR                1:19.33    1:18.06        
                  38.00     1:18.06 (40.06)                                        
 38 Bergin, Emily             14 LBA-MR               1:19.03    1:18.20        
                  38.52     1:18.20 (39.68)                                        
 39 Laible, Amelia L          14 CSDC-MR              1:18.72    1:18.96        
                  37.22     1:18.96 (41.74)                                        
 40 Murphy, Marli             13 LBA-MR               1:24.62    1:19.90        
                  37.98     1:19.90 (41.92)                                        
 41 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  1:20.07    1:20.79        
                  39.46     1:20.79 (41.33)                                        
 42 Biesaga, Emilia           13 FA-MR                1:44.25    1:20.80        
                  39.74     1:20.80 (41.06)                                        
 43 Rimsky, Sophia            14 Aquaflames-MR        1:21.96    1:21.43        
                  39.22     1:21.43 (42.21)                                        
 44 Levine, Paige H           13 SSC-MR               1:22.42    1:21.50        
                  39.09     1:21.50 (42.41)                                        
 45 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  1:22.71    1:22.18        
                  39.44     1:22.18 (42.74)                                        
 46 Murphy, Jackie M          13 Express Swimming-MR  1:24.79    1:25.67        
 47 Roberts, Salena           13 WISC-MR              1:27.80    1:26.10        
                  42.04     1:26.10 (44.06)                                        
 48 Mulaire, Sophie C         13 Silver Streaks-MR    1:29.11    1:27.79        
                  42.54     1:27.79 (45.25)                                        
 49 Minozzi, Marissa L        14 Silver Streaks-MR    1:25.35    1:30.38        
                  44.95     1:30.38 (45.43)                                        
 50 Hendricks-Donato, Jess T  13 CSDC-MR              1:32.25    1:30.87        
                  43.08     1:30.87 (47.79)                                        
 51 Fuoco, Kaitlyn E          13 Express Swimming-MR  1:30.24    1:30.96        
                  44.66     1:30.96 (46.30)                                        
 52 Manny, Eliza R            13 AGUA-MR              1:28.88    1:31.32        
                  44.82     1:31.32 (46.50)                                        
 53 Baker, Avery H            13 SSC-MR               1:28.11    1:31.80        
                  45.60     1:31.80 (46.20)                                        
 54 Rateshwar, Janice         13 Express Swimming-MR  1:37.03    1:34.18        
                  46.54     1:34.18 (47.64)                                        
 55 Petrelli, Jakie M         13 CSDC-MR              1:40.00    1:39.77        
                  48.76     1:39.77 (51.01)                                        
 56 Kliatchka, Amy R          13 Silver Streaks-MR    1:45.11    1:50.86        
 -- Fishkin, Alyssa J         14 SSC-MR               1:43.60         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  50.97          DQ (55.15)                                        
 -- Matatov, Michelle         13 Aquaflames-MR             NT         DQ        
      Did not finish
                  59.45                                                            
 -- Mitchell, Louisa M        14 COND-MR              1:58.37         DQ        
      Multiple strokes past vertical at turn
 -- Manfredonia, Carly J      13 CSDC-MR              1:38.01         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  45.13          DQ (46.61)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Dwyer, Grace V            13 COND-MR              2:14.81    2:17.25        
                  31.72     1:06.54 (34.82)     1:42.49 (35.95)     2:17.25 (34.76)
  2 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR               2:20.50    2:17.80        
                  32.50     1:06.47 (33.97)     1:42.16 (35.69)     2:17.80 (35.64)
  3 Freeman, Cori S           13 COND-MR              2:25.43    2:19.72        
                  32.82     1:08.30 (35.48)     1:44.08 (35.78)     2:19.72 (35.64)
  4 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR  2:26.22    2:23.95        
                  34.27     1:10.74 (36.47)     1:48.22 (37.48)     2:23.95 (35.73)
  5 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  2:23.32    2:24.86        
                  34.01     1:10.31 (36.30)     1:47.52 (37.21)     2:24.86 (37.34)
  6 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  2:34.42    2:30.55        
                  34.60     1:12.27 (37.67)     1:51.66 (39.39)     2:30.55 (38.89)
  7 Spottiswood, Maya N       14 Express Swimming-MR  2:36.01    2:30.92        
                  35.99     1:14.17 (38.18)     1:53.30 (39.13)     2:30.92 (37.62)
  8 Brennan, Erin             14 Express Swimming-MR  2:34.90    2:32.20        
                  36.60     1:14.93 (38.33)     1:54.55 (39.62)     2:32.20 (37.65)
  9 Commike, Samantha N       14 FA-MR                2:37.98    2:33.06        
                  36.93     1:16.63 (39.70)     1:55.94 (39.31)     2:33.06 (37.12)
 10 O'Brien, Amanda M         13 Express Swimming-MR  2:34.22    2:34.13        
                  36.91     1:15.91 (39.00)     1:55.48 (39.57)     2:34.13 (38.65)
 11 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:35.67    2:34.86        
                  36.62     1:15.91 (39.29)     1:56.59 (40.68)     2:34.86 (38.27)
 12 Greene, Emily M           14 FA-MR                2:43.22    2:36.72        
                  36.79     1:16.38 (39.59)     1:57.06 (40.68)     2:36.72 (39.66)
 13 Lennon, Caroline N        14 Silver Streaks-MR    2:30.11    2:45.93        
                  38.34     1:20.47 (42.13)     2:03.63 (43.16)     2:45.93 (42.30)
 14 Abromavage, Reese W       13 AGUA-MR                   NT    2:46.14        
                  38.34     1:20.98 (42.64)     2:04.24 (43.26)     2:46.14 (41.90)
 15 Governali, Johanna R      13 IA-MR                2:42.37    2:47.35        
                  39.11     1:21.43 (42.32)     2:04.73 (43.30)     2:47.35 (42.62)
 16 Brennan, Kelly            14 Express Swimming-MR  2:45.87    2:50.82        
                  38.51     1:21.42 (42.91)     2:06.29 (44.87)     2:50.82 (44.53)
 17 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  3:11.21    2:52.45        
                  40.18     1:23.92 (43.74)     2:09.36 (45.44)     2:52.45 (43.09)
 18 Neria, Amber              13 Swim Tech-MR              NT    3:00.61        
                  41.18     1:27.89 (46.71)     2:14.73 (46.84)     3:00.61 (45.88)
 19 Wu, Olivia                13 Swim Tech-MR              NT    3:08.30        
                  40.57     1:31.98 (51.41)     2:20.12 (48.14)     3:08.30 (48.18)
 20 Roberts, Salena           13 WISC-MR              3:06.99    3:08.87        
                  43.41     1:30.98 (47.57)     2:17.65 (46.67)     3:08.87 (51.22)
 21 Nothnagle, Alexa G        13 Express Swimming-MR       NT    3:10.29        
                  43.23     1:32.21 (48.98)     2:19.87 (47.66)     3:10.29 (50.42)
 -- Liang, Karen              14 Swim Tech-MR              NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  40.77     1:26.54 (45.77)     2:24.09 (57.55)          DQ (51.99)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arciniegas, Francesca     14 COND-MR              1:08.28    1:11.45        
                  34.68     1:11.45 (36.77)                                        
  2 Williamson, Jaila C       13 Express Swimming-MR  1:14.63    1:12.45        
                  34.29     1:12.45 (38.16)                                        
  3 Ng, Trystan S             14 COND-MR              1:10.80    1:14.74        
                  35.56     1:14.74 (39.18)                                        
  4 Freeman, Cori S           13 COND-MR              1:18.39    1:14.99        
                  36.28     1:14.99 (38.71)                                        
  5 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR  1:15.48    1:16.99        
                  36.91     1:16.99 (40.08)                                        
  6 Gazzara, Kaitlyn M        13 COND-MR              1:18.92    1:17.81        
                  37.06     1:17.81 (40.75)                                        
  7 Arabadjiev, Ariana C      13 Unattached-MR        1:18.90    1:18.69        
                  37.60     1:18.69 (41.09)                                        
  8 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  1:18.67    1:19.55        
                  37.14     1:19.55 (42.41)                                        
  9 Liang, Victoria           14 GATE-MR              1:19.80    1:20.21        
                  37.81     1:20.21 (42.40)                                        
 10 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR               1:21.23    1:20.52        
                  37.64     1:20.52 (42.88)                                        
 11 O'Brien, Amanda M         13 Express Swimming-MR  1:20.46    1:21.00        
                  38.28     1:21.00 (42.72)                                        
 12 Levine, Madeline J        14 LBA-MR               1:20.68    1:22.15        
                  39.48     1:22.15 (42.67)                                        
 13 Tantsyura, Eva D          14 Silver Streaks-MR    1:24.69    1:23.34        
                  39.07     1:23.34 (44.27)                                        
 14 Lawson, Livi C            13 COND-MR              1:22.63    1:23.44        
                  39.62     1:23.44 (43.82)                                        
 15 Sullivan, Lauren G        14 Express Swimming-MR  1:21.47    1:24.24        
                  39.98     1:24.24 (44.26)                                        
 16 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  1:22.30    1:24.28        
                  38.99     1:24.28 (45.29)                                        
 17 Rosenberg, Sky S          13 COND-MR              1:20.98    1:24.60        
                  40.68     1:24.60 (43.92)                                        
 18 Mallon, Faith E           14 COND-MR              1:22.46    1:25.17        
                  40.86     1:25.17 (44.31)                                        
 19 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  1:26.83    1:25.88        
                  41.21     1:25.88 (44.67)                                        
 20 Trieff, Lily S            14 Silver Streaks-MR    1:28.59    1:25.97        
                  39.43     1:25.97 (46.54)                                        
 21 Javaheri, Ariana C        14 AGUA-MR              1:25.79    1:26.08        
                  41.47     1:26.08 (44.61)                                        
 22 Ng, Kellie A              13 GATE-MR              1:27.12    1:27.08        
                  39.06     1:27.08 (48.02)                                        
 23 Greene, Emily M           14 FA-MR                1:28.35    1:27.14        
                  41.98     1:27.14 (45.16)                                        
 24 Cohen, Daya M             13 AGUA-MR              1:37.06    1:29.14        
                  43.14     1:29.14 (46.00)                                        
 25 Curtin, Stella S          14 LBA-MR               1:26.94    1:29.38        
                  42.46     1:29.38 (46.92)                                        
 26 Bowen, Lacey A            13 FA-MR                1:36.92    1:29.94        
                  43.25     1:29.94 (46.69)                                        
 27 Drapala, Jenna M          14 CSDC-MR              1:26.55    1:30.96        
                  42.82     1:30.96 (48.14)                                        
 28 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  1:34.32    1:32.29        
                  44.11     1:32.29 (48.18)                                        
 29 Starikovsky, Marina N     14 COND-MR              1:31.06    1:32.30        
                  43.48     1:32.30 (48.82)                                        
 30 Wu, Olivia                13 Swim Tech-MR              NT    1:32.77        
                  43.23     1:32.77 (49.54)                                        
 31 Rateshwar, Janice         13 Express Swimming-MR  1:34.51    1:32.85        
                  42.53     1:32.85 (50.32)                                        
 32 Biesaga, Emilia           13 FA-MR                1:45.22    1:33.13        
                  43.55     1:33.13 (49.58)                                        
 33 Bergin, Emily             14 LBA-MR               1:33.91    1:33.20        
                  46.03     1:33.20 (47.17)                                        
 34 Minozzi, Marissa L        14 Silver Streaks-MR    1:34.86    1:35.53        
                  45.05     1:35.53 (50.48)                                        
 35 Neria, Amber              13 Swim Tech-MR              NT    1:35.90        
                  44.50     1:35.90 (51.40)                                        
 36 DeSantis, Lauren N        13 IA-MR                1:42.73    1:36.77        
                  45.10     1:36.77 (51.67)                                        
 37 Roberts, Salena           13 WISC-MR              1:32.71    1:37.06        
                  45.59     1:37.06 (51.47)                                        
 38 Heitmuller, Maddie        13 CSDC-MR              2:00.00    1:39.19        
                  46.61     1:39.19 (52.58)                                        
 39 Nothnagle, Alexa G        13 Express Swimming-MR       NT    1:42.11        
                  47.82     1:42.11 (54.29)                                        
 40 Liang, Annie              13 Swim Tech-MR              NT    1:44.81        
                  48.29     1:44.81 (56.52)                                        
 41 Manfredonia, Carly J      13 CSDC-MR              1:43.95    1:45.21        
                  50.74     1:45.21 (54.47)                                        
 42 DeCuba, Sofia L           13 FA-MR                2:00.12    1:46.96        
                  51.24     1:46.96 (55.72)                                        
 43 Mulaire, Sophie C         13 Silver Streaks-MR    1:50.11    1:52.98        
                  52.89   1:52.98 (1:00.09)                                        
 44 Agront, Ari               13 CSDC-MR                   NT    1:54.96        
                  52.11   1:54.96 (1:02.85)                                        
 45 Petrelli, Jakie M         13 CSDC-MR              1:50.00    1:56.29        
                  52.03   1:56.29 (1:04.26)                                        
 46 Bello, Michelle H         14 Express Swimming-MR       NT    2:37.17        
                1:11.38   2:37.17 (1:25.79)                                        
 -- Manny, Eliza R            13 AGUA-MR              1:40.62         DQ        
      One hand touch
                  48.01          DQ (52.33)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  2:35.94    2:35.06        
                  35.22     1:15.10 (39.88)     1:55.99 (40.89)     2:35.06 (39.07)
  2 Shields, Madison B        13 Express Swimming-MR  2:37.45    2:36.84        
                  35.86     1:15.49 (39.63)     1:56.27 (40.78)     2:36.84 (40.57)
  3 Ng, Trystan S             14 COND-MR              2:34.79    2:37.85        
                  35.95     1:16.43 (40.48)     1:57.36 (40.93)     2:37.85 (40.49)
  4 Williamson, Jaila C       13 Express Swimming-MR  2:42.28    2:39.12        
                  36.72     1:15.91 (39.19)     1:57.63 (41.72)     2:39.12 (41.49)
  5 Freeman, Cori S           13 COND-MR              2:47.16    2:43.19        
                  36.96     1:17.81 (40.85)     2:00.00 (42.19)     2:43.19 (43.19)
  6 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR  2:45.76    2:47.51        
                  38.59     1:21.23 (42.64)     2:05.00 (43.77)     2:47.51 (42.51)
  7 Gazzara, Kaitlyn M        13 COND-MR              2:47.60    2:47.57        
                  39.04     1:22.15 (43.11)     2:05.78 (43.63)     2:47.57 (41.79)
  8 Clayton, Caelan J         13 Express Swimming-MR  2:48.76    2:48.72        
                  37.39     1:19.97 (42.58)     2:05.04 (45.07)     2:48.72 (43.68)
  9 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR               2:55.00    2:49.92        
                  38.55     1:21.35 (42.80)     2:05.23 (43.88)     2:49.92 (44.69)
 10 O'Brien, Amanda M         13 Express Swimming-MR  2:54.60    2:51.08        
                  39.07     1:22.67 (43.60)     2:07.16 (44.49)     2:51.08 (43.92)
 11 Liang, Victoria           14 GATE-MR              2:51.03    2:53.24        
                  38.73     1:22.96 (44.23)     2:07.74 (44.78)     2:53.24 (45.50)
 12 Fiore, Bella G            13 SSC-MR               2:58.07    2:55.68        
                  39.47     1:23.06 (43.59)     2:08.69 (45.63)     2:55.68 (46.99)
 13 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:57.38    2:57.24        
                  40.65     1:28.26 (47.61)     2:13.10 (44.84)     2:57.24 (44.14)
 14 Lawson, Livi C            13 COND-MR              3:06.06    3:05.15        
                  40.77     1:28.34 (47.57)     2:17.61 (49.27)     3:05.15 (47.54)
 15 Javaheri, Ariana C        14 AGUA-MR              3:01.12    3:05.90        
                  42.24     1:30.56 (48.32)     2:17.44 (46.88)     3:05.90 (48.46)
 16 Mallon, Faith E           14 COND-MR              2:55.00    3:06.53        
                  42.48     1:30.07 (47.59)     2:19.09 (49.02)     3:06.53 (47.44)
 17 Tantsyura, Eva D          14 Silver Streaks-MR    3:11.20    3:06.55        
                  40.43     1:28.00 (47.57)     2:17.95 (49.95)     3:06.55 (48.60)
 18 Laible, Amelia L          14 CSDC-MR                   NT    3:10.06        
                  41.55     1:30.67 (49.12)     2:20.88 (50.21)     3:10.06 (49.18)
 19 Trieff, Lily S            14 Silver Streaks-MR    3:10.11    3:11.86        
                  41.97     1:30.75 (48.78)     2:23.29 (52.54)     3:11.86 (48.57)
 20 Levine, Paige H           13 SSC-MR               3:11.47    3:12.18        
                  43.86     1:32.64 (48.78)     2:22.58 (49.94)     3:12.18 (49.60)
 21 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  3:21.21    3:15.32        
                  43.70     1:33.82 (50.12)     2:25.21 (51.39)     3:15.32 (50.11)
 22 Roberts, Salena           13 WISC-MR              3:30.99    3:18.38        
                  44.03     1:33.89 (49.86)     2:26.24 (52.35)     3:18.38 (52.14)
 23 Rateshwar, Janice         13 Express Swimming-MR  3:23.06    3:22.79        
                  44.32     1:35.81 (51.49)     2:30.34 (54.53)     3:22.79 (52.45)
 24 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  3:25.67    3:24.82        
                  47.48     1:39.64 (52.16)     2:32.86 (53.22)     3:24.82 (51.96)
 25 Fuoco, Kaitlyn E          13 Express Swimming-MR  3:30.70    3:31.70        
                  47.57     1:40.48 (52.91)     2:36.18 (55.70)     3:31.70 (55.52)
 26 Murphy, Jackie M          13 Express Swimming-MR       NT    3:33.64        
                  48.85     1:45.74 (56.89)     2:39.93 (54.19)     3:33.64 (53.71)
 27 Manfredonia, Carly J      13 CSDC-MR              3:43.56    3:41.30        
                  50.98     1:48.31 (57.33)     2:44.76 (56.45)     3:41.30 (56.54)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arciniegas, Francesca     14 COND-MR                58.67    1:01.00        
                  28.79     1:01.00 (32.21)                                        
  2 Dwyer, Grace V            13 COND-MR              1:04.61    1:03.52        
                  29.87     1:03.52 (33.65)                                        
  3 Williamson, Jaila C       13 Express Swimming-MR  1:14.54    1:06.11        
                  31.54     1:06.11 (34.57)                                        
  4 Ng, Trystan S             14 COND-MR              1:02.52    1:06.21        
                  31.03     1:06.21 (35.18)                                        
  5 Sullivan, Lauren G        14 Express Swimming-MR  1:04.81    1:06.24        
                  32.10     1:06.24 (34.14)                                        
  6 Anselmi, D'Arcy J         13 COND-MR              1:06.43    1:08.47        
                  31.68     1:08.47 (36.79)                                        
  7 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  1:10.89    1:08.70        
                  33.83     1:08.70 (34.87)                                        
  8 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR               1:09.56    1:08.82        
                  31.91     1:08.82 (36.91)                                        
  9 Rosenberg, Sky S          13 COND-MR              1:09.74    1:09.75        
                  32.17     1:09.75 (37.58)                                        
  9 Commike, Samantha N       14 FA-MR                1:21.23    1:09.75        
                  32.51     1:09.75 (37.24)                                        
 11 Spottiswood, Maya N       14 Express Swimming-MR  1:15.59    1:12.46        
                  32.75     1:12.46 (39.71)                                        
 12 Brennan, Erin             14 Express Swimming-MR  1:17.36    1:12.89        
                  34.03     1:12.89 (38.86)                                        
 13 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  1:13.01    1:12.93        
                  34.16     1:12.93 (38.77)                                        
 14 Starikovsky, Marina N     14 COND-MR              1:15.49    1:14.32        
                  34.21     1:14.32 (40.11)                                        
 15 Bolotova, Nicole          14 IA-MR                1:14.08    1:15.08        
                  34.80     1:15.08 (40.28)                                        
 16 Drapala, Jenna M          14 CSDC-MR              1:09.12    1:16.07        
                  33.37     1:16.07 (42.70)                                        
 17 Bergin, Emily             14 LBA-MR               1:27.29    1:16.82        
                  34.69     1:16.82 (42.13)                                        
 18 Lawson, Livi C            13 COND-MR              1:26.74    1:18.94        
                  34.01     1:18.94 (44.93)                                        
 19 Abromavage, Reese W       13 AGUA-MR              1:20.59    1:19.71        
                  35.77     1:19.71 (43.94)                                        
 20 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  1:20.01    1:20.41        
                  36.82     1:20.41 (43.59)                                        
 21 Mallon, Faith E           14 COND-MR              1:24.55    1:20.76        
                  38.02     1:20.76 (42.74)                                        
 22 Curtin, Stella S          14 LBA-MR               1:30.29    1:21.35        
                  38.29     1:21.35 (43.06)                                        
 23 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  1:20.15    1:21.48        
                  36.83     1:21.48 (44.65)                                        
 24 Wojciechowski, Natalia    13 IA-MR                1:17.76    1:21.83        
                  36.71     1:21.83 (45.12)                                        
 25 Bowen, Lacey A            13 FA-MR                     NT    1:23.19        
                  37.44     1:23.19 (45.75)                                        
 26 DeSantis, Lauren N        13 IA-MR                1:24.46    1:24.77        
                  37.62     1:24.77 (47.15)                                        
 27 Brennan, Kelly            14 Express Swimming-MR  1:23.09    1:25.20        
                  38.47     1:25.20 (46.73)                                        
 28 Rateshwar, Janice         13 Express Swimming-MR  1:33.32    1:28.03        
                  38.23     1:28.03 (49.80)                                        
 29 Aguilar, Guadalupe        14 COND-MR              1:15.00    1:28.13        
                  40.64     1:28.13 (47.49)                                        
 30 Wong, Reinesse            13 Silver Streaks-MR    1:44.11    1:28.21        
                  39.56     1:28.21 (48.65)                                        
 31 Hendricks-Donato, Jess T  13 CSDC-MR              1:15.69    1:30.04        
                  40.19     1:30.04 (49.85)                                        
 32 Liang, Karen              14 Swim Tech-MR              NT    1:36.40        
                  40.85     1:36.40 (55.55)                                        
 33 DeCuba, Sofia L           13 FA-MR                     NT    1:36.86        
                  42.27     1:36.86 (54.59)                                        
 34 Manny, Eliza R            13 AGUA-MR              1:47.80    1:41.23        
                  45.45     1:41.23 (55.78)                                        
 35 Manfredonia, Carly J      13 CSDC-MR              1:48.46    1:49.82        
                  50.54     1:49.82 (59.28)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 McIntyre, Gaby M          14 Express Swimming-MR  2:17.36    2:21.66        
                  31.38     1:07.88 (36.50)     1:45.04 (37.16)     2:21.66 (36.62)
  2 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR               2:39.35    2:35.11        
                  32.90     1:12.66 (39.76)     1:53.86 (41.20)     2:35.11 (41.25)
  3 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  2:43.94    2:37.15        
                  35.77     1:16.05 (40.28)     1:57.13 (41.08)     2:37.15 (40.02)
  4 Arrascue, Sofia M         13 IA-MR                     NT    2:43.72        
                  34.91     1:17.50 (42.59)     2:01.47 (43.97)     2:43.72 (42.25)
  5 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  2:59.82    2:48.23        
                  35.77     1:18.16 (42.39)     2:04.47 (46.31)     2:48.23 (43.76)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arciniegas, Francesca     14 COND-MR              2:11.70    2:15.19        
                  29.39     1:03.66 (34.27)     1:44.88 (41.22)     2:15.19 (30.31)
  2 Anselmi, D'Arcy J         13 COND-MR              2:22.99    2:26.44        
                  31.87     1:09.25 (37.38)     1:52.92 (43.67)     2:26.44 (33.52)
  3 Gazzara, Kaitlyn M        13 COND-MR              2:30.92    2:26.57        
                  32.97     1:09.73 (36.76)     1:53.32 (43.59)     2:26.57 (33.25)
  4 Williamson, Jaila C       13 Express Swimming-MR  2:29.17    2:27.81        
                  31.76     1:09.60 (37.84)     1:53.57 (43.97)     2:27.81 (34.24)
  5 Valle, Ashley A           13 Express Swimming-MR  2:35.46    2:30.04        
                  32.60     1:11.86 (39.26)     1:56.44 (44.58)     2:30.04 (33.60)
  6 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR  2:26.02    2:31.16        
                  33.76     1:10.61 (36.85)     1:54.72 (44.11)     2:31.16 (36.44)
  7 Sullivan, Lauren G        14 Express Swimming-MR  2:29.05    2:31.95        
                  32.91     1:11.91 (39.00)     1:57.82 (45.91)     2:31.95 (34.13)
  8 Garra, Gabrielle M        13 Express Swimming-MR  2:30.30    2:32.02        
                  32.80     1:11.77 (38.97)     1:58.98 (47.21)     2:32.02 (33.04)
  9 Liang, Victoria           14 GATE-MR              2:35.94    2:34.69        
                  35.10     1:16.34 (41.24)     2:00.99 (44.65)     2:34.69 (33.70)
 10 O'Brien, Amanda M         13 Express Swimming-MR  2:35.23    2:34.93        
                  37.49     1:17.30 (39.81)     2:01.29 (43.99)     2:34.93 (33.64)
 11 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  2:37.77    2:36.48        
                  33.60     1:13.63 (40.03)     2:02.77 (49.14)     2:36.48 (33.71)
 12 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:40.20    2:38.61        
                  35.37     1:17.03 (41.66)     2:02.74 (45.71)     2:38.61 (35.87)
 13 Levine, Madeline J        14 LBA-MR               2:51.93    2:40.37        
                  37.40     1:18.87 (41.47)     2:03.70 (44.83)     2:40.37 (36.67)
 14 Bolotova, Nicole          14 IA-MR                2:37.57    2:40.93        
                  34.46     1:15.84 (41.38)     2:05.77 (49.93)     2:40.93 (35.16)
 15 Javaheri, Ariana C        14 AGUA-MR              2:35.98    2:41.53        
                  35.57     1:15.49 (39.92)     2:05.36 (49.87)     2:41.53 (36.17)
 16 Arabadjiev, Ariana C      13 Unattached-MR        2:42.00    2:41.69        
                  37.97     1:19.82 (41.85)     2:04.80 (44.98)     2:41.69 (36.89)
 17 Wojciechowski, Natalia    13 IA-MR                     NT    2:43.58        
                  35.23     1:16.50 (41.27)     2:07.70 (51.20)     2:43.58 (35.88)
 18 Curtin, Stella S          14 LBA-MR               2:44.57    2:44.15        
                  38.62     1:20.13 (41.51)     2:09.71 (49.58)     2:44.15 (34.44)
 19 Lennon, Caroline N        14 Silver Streaks-MR    2:41.85    2:45.09        
                  32.52     1:11.75 (39.23)     2:03.80 (52.05)     2:45.09 (41.29)
 20 Sandoval, Hope E          13 FA-MR                2:55.53    2:47.66        
                  36.98     1:18.84 (41.86)     2:11.95 (53.11)     2:47.66 (35.71)
 21 Trieff, Lily S            14 Silver Streaks-MR    2:48.01    2:48.35        
                  36.85     1:19.66 (42.81)     2:10.38 (50.72)     2:48.35 (37.97)
 22 Tantsyura, Eva D          14 Silver Streaks-MR    2:48.49    2:51.46        
                  36.27     1:17.90 (41.63)     2:10.39 (52.49)     2:51.46 (41.07)
 23 Abromavage, Reese W       13 AGUA-MR              2:47.56    2:51.61        
                  35.93     1:21.04 (45.11)     2:12.70 (51.66)     2:51.61 (38.91)
 24 Bonagura, Isabella B      13 Express Swimming-MR  2:52.02    2:52.36        
                  37.18     1:22.22 (45.04)     2:14.36 (52.14)     2:52.36 (38.00)
 25 Mallon, Faith E           14 COND-MR              2:45.00    2:52.71        
                  38.50     1:25.59 (47.09)     2:13.58 (47.99)     2:52.71 (39.13)
 26 Cohen, Daya M             13 AGUA-MR              3:35.49    2:53.26        
                  37.78     1:22.02 (44.24)     2:13.19 (51.17)     2:53.26 (40.07)
 27 Wong, Reinesse            13 Silver Streaks-MR    3:00.11    2:53.98        
                  39.88     1:22.38 (42.50)     2:15.70 (53.32)     2:53.98 (38.28)
 28 Aguilar, Guadalupe        14 COND-MR              3:15.00    2:54.16        
                  39.37     1:20.58 (41.21)     2:17.48 (56.90)     2:54.16 (36.68)
 29 Santopatre, Adrianna M    13 Express Swimming-MR  3:15.50    2:55.66        
                  37.00     1:21.94 (44.94)     2:13.35 (51.41)     2:55.66 (42.31)
 30 Biesaga, Emilia           13 FA-MR                     NT    2:57.59        
                  41.63     1:25.58 (43.95)     2:18.74 (53.16)     2:57.59 (38.85)
 31 Fan, Iris                 13 Express Swimming-MR  2:54.86    2:58.10        
                  35.80     1:22.78 (46.98)     2:17.41 (54.63)     2:58.10 (40.69)
 32 Hendricks-Donato, Jess T  13 CSDC-MR              3:04.02    3:03.72        
                  38.48     1:28.00 (49.52)     2:22.18 (54.18)     3:03.72 (41.54)
 33 Nothnagle, Alexa G        13 Express Swimming-MR       NT    3:10.42        
                  44.13     1:33.60 (49.47)     2:29.97 (56.37)     3:10.42 (40.45)
 34 Mulaire, Sophie C         13 Silver Streaks-MR    2:55.11    3:14.17        
                  40.97     1:29.61 (48.64)   2:31.68 (1:02.07)     3:14.17 (42.49)
 35 Liang, Karen              14 Swim Tech-MR              NT    3:16.75        
                  40.63     1:28.52 (47.89)   2:28.59 (1:00.07)     3:16.75 (48.16)
 36 Petrelli, Jakie M         13 CSDC-MR              3:38.83    3:23.47        
                  41.75     1:34.28 (52.53)   2:39.42 (1:05.14)     3:23.47 (44.05)
 37 Liang, Annie              13 Swim Tech-MR              NT    3:24.93        
                  37.45     1:28.73 (51.28)   2:33.50 (1:04.77)     3:24.93 (51.43)
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Arciniegas, Francesca     14 COND-MR              4:37.60    4:45.77        
                  30.20     1:04.78 (34.58)     1:40.33 (35.55)     2:16.41 (36.08)
        2:58.95 (42.54)     3:40.23 (41.28)     4:13.32 (33.09)     4:45.77 (32.45)
  2 Ng, Trystan S             14 COND-MR              4:52.21    5:04.84        
                  31.79     1:09.49 (37.70)     1:49.08 (39.59)     2:27.12 (38.04)
        3:10.36 (43.24)     3:54.13 (43.77)     4:29.93 (35.80)     5:04.84 (34.91)
  3 Anselmi, D'Arcy J         13 COND-MR              5:04.32    5:06.65        
                  32.40     1:11.42 (39.02)     1:50.96 (39.54)     2:29.69 (38.73)
        3:14.70 (45.01)     3:58.73 (44.03)     4:34.16 (35.43)     5:06.65 (32.49)
  4 Gazzara, Kaitlyn M        13 COND-MR              5:17.70    5:07.53        
                  34.10     1:12.70 (38.60)     1:49.93 (37.23)     2:28.19 (38.26)
        3:13.77 (45.58)     3:59.25 (45.48)     4:34.00 (34.75)     5:07.53 (33.53)
  5 Fusaro, Jessie L          13 SSC-MR               5:25.06    5:08.29        
                  31.56     1:09.43 (37.87)     1:46.88 (37.45)     2:23.72 (36.84)
        3:09.72 (46.00)     3:54.90 (45.18)     4:32.92 (38.02)     5:08.29 (35.37)
  6 Soberon, Sophia E         14 Express Swimming-MR  5:12.37    5:14.67        
                  34.84     1:14.99 (40.15)     1:53.93 (38.94)     2:32.88 (38.95)
        3:15.96 (43.08)     4:00.39 (44.43)     4:38.29 (37.90)     5:14.67 (36.38)
  7 O'Brien, Amanda M         13 Express Swimming-MR  5:29.40    5:17.60        
                  36.96     1:21.11 (44.15)     2:01.19 (40.08)     2:42.06 (40.87)
        3:25.80 (43.74)     4:10.20 (44.40)     4:43.77 (33.57)     5:17.60 (33.83)
  8 O'Connell, Siobhan B      13 Express Swimming-MR  5:30.09    5:24.60        
                  32.99     1:13.15 (40.16)     1:54.75 (41.60)     2:36.09 (41.34)
        3:24.91 (48.82)     4:12.23 (47.32)     4:48.62 (36.39)     5:24.60 (35.98)
 
Girls 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   16 COND-MR                22.92      23.94        
  2 Fountain, Isabella I      15 COND-MR                23.88      24.79        
  3 Knight, Caitlin C         14 Express Swimming-MR    24.97      25.30        
  4 Welcome, Shannon R        16 Express Swimming-MR    25.34      25.53        
  4 Thomas, Mackenzie         15 IA-MR                  25.51      25.53        
  6 Huang, Amanda             16 Express Swimming-MR    26.17      26.07        
  7 Crane, Rachel A           17 IA-MR                  29.02      26.23        
  8 Sargent, Savy R           16 IA-MR                  26.31      26.35        
  9 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR    26.50      26.98        
 10 Tafe, Maddie M            15 CSDC-MR                26.68      27.06        
 11 Jhong, Sara               15 Express Swimming-MR    26.87      27.22        
 12 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR    27.34      27.65        
 13 Block, Alexandra V        16 COND-MR                26.79      27.94        
 14 McKenna, Grace A          16 Express Swimming-MR    27.71      28.02        
 15 Morris, Emily G           17 COND-MR                28.43      28.30        
 16 Rankin, Sydney            17 Express Swimming-MR    28.05      28.51        
 16 Layton, Samantha A        17 IA-MR                  27.75      28.51        
 18 Matthews-Correia, Anaiya  17 Express Swimming-MR    27.88      28.54        
 19 Bilich, Paige L           14 IA-MR                  29.83      28.85        
 20 Block, Isabella L         16 COND-MR                28.12      29.06        
 21 Iaccarino-Modni, Josa A   15 LBA-MR                 27.95      29.07        
 22 Peck, Sam N               15 Unattached-MR          29.11      29.11        
 23 Ramon, Amy Y              15 LBA-MR                 27.74      29.19        
 24 Noncarrow, Katie L        18 COND-MR                28.08      29.31        
 25 Iaboni, Julia             15 CSDC-MR                28.75      29.53        
 26 Gaspard, Summer P         15 Express Swimming-MR    30.06      29.62        
 27 Fourie, Trinity C         12 COND-MR                29.38      29.80        
 28 Cassetta, Jamie L         17 Unattached-MR          30.47      30.44        
 29 Iaccarino-Modni, Hanna R  13 LBA-MR                 29.67      30.65        
 30 Bilich, Caroline          16 IA-MR                  32.75      31.05        
 31 Stickelman, Kayla         14 CSDC-MR                33.00      31.23        
 32 Giambrone, Abigail        15 SSC-MR                 30.16      31.33        
 33 Bilich, Kristen           12 IA-MR                  33.21      31.72        
 34 Joinnides, Sofia A         9 WISC-MR                36.81      37.35        
 35 Anzalone, Leah A           9 Express Swimming-MR    53.37      53.94        
 36 Anzalone, Brooke N         8 Express Swimming-MR    55.94      55.92        
 37 Williams, Cara A          10 SSC-MR                 56.20      57.99        
 
Girls 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   16 COND-MR                49.47      51.83        
                  25.10       51.83 (26.73)                                        
  2 Fountain, Isabella I      15 COND-MR                52.47      55.56        
                  26.18       55.56 (29.38)                                        
  3 Danin, Kylie L            20 IA-MR                  53.46      56.46        
                  27.16       56.46 (29.30)                                        
  4 Evangelista, Ryan P       16 COND-MR                54.82      56.99        
                  27.46       56.99 (29.53)                                        
  5 Uspenskaya, Sasha         15 COND-MR                57.23      57.50        
                  27.69       57.50 (29.81)                                        
  6 Anton, Olivia             13 AGUA-MR                56.89      58.12        
                  28.47       58.12 (29.65)                                        
  7 Mroczka, Kiera C          12 Unattached-MR          57.82      58.39        
                  27.68       58.39 (30.71)                                        
  8 Block, Isabella L         16 COND-MR                59.79      59.87        
                  28.28       59.87 (31.59)                                        
  9 Profeta, Noelle C         15 IA-MR                  58.55    1:00.23        
                  28.65     1:00.23 (31.58)                                        
  9 Block, Alexandra V        16 COND-MR                57.58    1:00.23        
                  28.75     1:00.23 (31.48)                                        
 11 Maio, Kate                14 Express Swimming-MR  1:00.43    1:01.15        
                  29.50     1:01.15 (31.65)                                        
 12 Morris, Emily G           17 COND-MR              1:01.28    1:01.18        
                  29.82     1:01.18 (31.36)                                        
 13 Rankin, Sydney            17 Express Swimming-MR  1:01.38    1:01.28        
                  29.53     1:01.28 (31.75)                                        
 14 Noncarrow, Katie L        18 COND-MR                59.31    1:02.00        
                  29.44     1:02.00 (32.56)                                        
 15 Takiguchi, Sara K         15 COND-MR                59.69    1:02.27        
                  30.05     1:02.27 (32.22)                                        
 16 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               1:03.18    1:02.37        
                  30.12     1:02.37 (32.25)                                        
 17 Ramon, Amy Y              15 LBA-MR               1:00.27    1:02.67        
                  29.87     1:02.67 (32.80)                                        
 18 Peck, Sam N               15 Unattached-MR        1:03.70    1:02.80        
                  30.81     1:02.80 (31.99)                                        
 19 Causin, Hannah D          15 CSDC-MR              1:02.87    1:02.85        
                  30.47     1:02.85 (32.38)                                        
 20 Profeta, Jordan T         12 IA-MR                1:03.10    1:03.88        
                  30.73     1:03.88 (33.15)                                        
 21 Schuppert, Nicole J       16 CSDC-MR              1:02.56    1:04.09        
                  30.88     1:04.09 (33.21)                                        
 22 Bilich, Paige L           14 IA-MR                1:08.15    1:04.39        
                  30.40     1:04.39 (33.99)                                        
 23 Cassetta, Jamie L         17 Unattached-MR        1:06.76    1:05.26        
                  31.26     1:05.26 (34.00)                                        
 24 Priola, Kate              15 CSDC-MR              1:06.81    1:06.89        
                  32.05     1:06.89 (34.84)                                        
 25 Giambrone, Abigail        15 SSC-MR               1:06.83    1:08.45        
                  31.97     1:08.45 (36.48)                                        
 26 Stickelman, Kayla         14 CSDC-MR              1:13.27    1:08.92        
                  33.40     1:08.92 (35.52)                                        
 27 Neria, Alana              15 Swim Tech-MR              NT    1:08.93        
                  32.65     1:08.93 (36.28)                                        
 28 Lu, Kaitlyn S             15 Swim Tech-MR              NT    1:10.30        
                  32.73     1:10.30 (37.57)                                        
 29 Tsang, Tiffany            15 Swim Tech-MR              NT    1:10.55        
                  34.22     1:10.55 (36.33)                                        
 30 Bilich, Kristen           12 IA-MR                1:13.11    1:11.10        
                  33.61     1:11.10 (37.49)                                        
 31 Zhang, Erica A            10 GATE-MR              1:18.00    1:13.31        
                  34.50     1:13.31 (38.81)                                        
 32 Bauman, Alyssa C          15 SSC-MR               1:16.65    1:15.17        
                  35.34     1:15.17 (39.83)                                        
 33 Honig, Madison J          12 Express Swimming-MR  1:22.75    1:21.66        
                  37.83     1:21.66 (43.83)                                        
 
Girls 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   16 COND-MR              1:49.12    1:54.16        
                  26.17       55.03 (28.86)     1:24.99 (29.96)     1:54.16 (29.17)
  2 Meringolo, Gabriella A    17 Express Swimming-MR  1:58.78    2:02.50        
                  27.67       58.97 (31.30)     1:30.86 (31.89)     2:02.50 (31.64)
  3 Sargent, Savy R           16 IA-MR                2:00.07    2:03.14        
                  27.52       58.18 (30.66)     1:30.72 (32.54)     2:03.14 (32.42)
  4 Sheinberg, Faith R        16 Express Swimming-MR  2:02.32    2:03.56        
                  27.77       58.93 (31.16)     1:31.33 (32.40)     2:03.56 (32.23)
  5 Uspenskaya, Sasha         15 COND-MR              2:02.16    2:05.30        
                  28.84     1:00.97 (32.13)     1:33.44 (32.47)     2:05.30 (31.86)
  6 Crane, Rachel A           17 IA-MR                2:07.17    2:06.39        
                  27.76       58.71 (30.95)     1:31.44 (32.73)     2:06.39 (34.95)
  7 Velazquez, Gabby E        15 SSC-MR               2:05.06    2:06.86        
                  28.35     1:00.50 (32.15)     1:34.23 (33.73)     2:06.86 (32.63)
  8 McKenna, Grace A          16 Express Swimming-MR  2:08.49    2:07.56        
                  28.83     1:01.13 (32.30)     1:34.54 (33.41)     2:07.56 (33.02)
  9 Renna, Julia              16 SSC-MR               2:08.47    2:08.39        
                  28.02       59.82 (31.80)     1:34.26 (34.44)     2:08.39 (34.13)
 10 Huang, Amanda             16 Express Swimming-MR  2:09.70    2:08.65        
                  29.09     1:01.85 (32.76)     1:35.36 (33.51)     2:08.65 (33.29)
 11 Dauchez, Alice M          16 AGUA-MR              2:08.73    2:10.36        
                  30.71     1:03.84 (33.13)     1:37.59 (33.75)     2:10.36 (32.77)
 12 Casalaina, Livia E        14 LBA-MR               2:14.50    2:10.65        
                  30.60     1:03.97 (33.37)     1:38.13 (34.16)     2:10.65 (32.52)
 13 Block, Alexandra V        16 COND-MR              2:07.69    2:11.60        
                  29.55     1:02.37 (32.82)     1:36.75 (34.38)     2:11.60 (34.85)
 14 Layton, Samantha A        17 IA-MR                2:08.28    2:11.76        
                  29.39     1:02.26 (32.87)     1:37.53 (35.27)     2:11.76 (34.23)
 15 Rogers, Dayna             15 IA-MR                2:11.23    2:11.82        
                  30.08     1:02.88 (32.80)     1:37.35 (34.47)     2:11.82 (34.47)
 16 Noncarrow, Katie L        18 COND-MR              2:06.83    2:13.25        
                  30.00     1:03.49 (33.49)     1:38.22 (34.73)     2:13.25 (35.03)
 17 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR  2:08.99    2:13.34        
                  28.03       58.99 (30.96)     1:36.35 (37.36)     2:13.34 (36.99)
 18 Iaccarino-Modni, Josa A   15 LBA-MR               2:12.68    2:13.35        
                  29.97     1:03.32 (33.35)     1:38.23 (34.91)     2:13.35 (35.12)
 19 Ramon, Amy Y              15 LBA-MR               2:11.65    2:14.03        
                  31.04     1:05.06 (34.02)     1:40.05 (34.99)     2:14.03 (33.98)
 20 Takiguchi, Sara K         15 COND-MR              2:10.97    2:14.26        
                  31.35     1:05.27 (33.92)     1:39.40 (34.13)     2:14.26 (34.86)
 21 Block, Isabella L         16 COND-MR              2:14.21    2:16.55        
                  31.35     1:05.82 (34.47)     1:41.55 (35.73)     2:16.55 (35.00)
 22 Iaboni, Julia             15 CSDC-MR              2:13.83    2:16.65        
                  31.61     1:06.27 (34.66)     1:42.50 (36.23)     2:16.65 (34.15)
 23 Peck, Sam N               15 Unattached-MR        2:16.34    2:16.96        
                  32.28     1:07.49 (35.21)     1:42.85 (35.36)     2:16.96 (34.11)
 24 Morris, Emily G           17 COND-MR              2:14.08    2:18.03        
                  31.64     1:06.80 (35.16)     1:42.19 (35.39)     2:18.03 (35.84)
 25 Canty, Katie E            13 Express Swimming-MR  2:20.01    2:18.29        
                  31.98     1:07.79 (35.81)     1:43.60 (35.81)     2:18.29 (34.69)
 26 Cassetta, Jamie L         17 Unattached-MR        2:30.00    2:19.25        
                  30.82     1:05.84 (35.02)     1:43.00 (37.16)     2:19.25 (36.25)
 27 Rankin, Sydney            17 Express Swimming-MR  2:25.01    2:21.46        
                  30.66     1:05.28 (34.62)     1:42.74 (37.46)     2:21.46 (38.72)
 28 Matthews-Correia, Anaiya  17 Express Swimming-MR  2:17.91    2:22.91        
                  30.63     1:05.07 (34.44)     1:42.90 (37.83)     2:22.91 (40.01)
 29 Iaccarino-Modni, Hanna R  13 LBA-MR               2:25.00    2:24.02        
                  31.93     1:08.60 (36.67)     1:47.64 (39.04)     2:24.02 (36.38)
 30 Bilich, Paige L           14 IA-MR                2:30.77    2:24.83        
                  32.00     1:07.95 (35.95)     1:46.84 (38.89)     2:24.83 (37.99)
 31 Giambrone, Abigail        15 SSC-MR               2:26.80    2:27.66        
                  32.99     1:10.03 (37.04)     1:49.26 (39.23)     2:27.66 (38.40)
 32 Park, Hannah A            17 COND-MR              2:16.00    2:29.07        
                  33.07     1:10.20 (37.13)     1:49.05 (38.85)     2:29.07 (40.02)
 33 Bilich, Caroline          16 IA-MR                     NT    2:34.67        
                  34.39     1:13.12 (38.73)     1:53.88 (40.76)     2:34.67 (40.79)
 34 Bauman, Alyssa C          15 SSC-MR               2:41.01    2:44.04        
                  35.93     1:17.87 (41.94)     2:02.01 (44.14)     2:44.04 (42.03)
 35 Quinlan, Aliyah           15 Express Swimming-MR       NT    3:03.44        
                  38.56     1:24.92 (46.36)     2:12.43 (47.51)     3:03.44 (51.01)
 36 Quinlan, Alicia A         15 Express Swimming-MR       NT    3:36.61        
                  45.80     1:39.19 (53.39)     2:38.80 (59.61)     3:36.61 (57.81)
 
Girls 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sargent, Savy R           16 IA-MR                5:19.20    5:28.37        
                  29.58     1:01.90 (32.32)     1:34.54 (32.64)     2:07.85 (33.31)
        2:41.42 (33.57)     3:15.03 (33.61)     3:48.42 (33.39)     4:21.97 (33.55)
        4:55.70 (33.73)     5:28.37 (32.67)                                        
  2 Noncarrow, Katie L        18 COND-MR              5:34.89    5:50.60        
                  30.50     1:04.29 (33.79)     1:39.07 (34.78)     2:14.04 (34.97)
        2:49.73 (35.69)     3:25.60 (35.87)     4:02.00 (36.40)     4:38.96 (36.96)
        5:14.96 (36.00)     5:50.60 (35.64)                                        
  3 McLaughlin, Sophia        15 Express Swimming-MR  6:03.27    6:01.73        
                  32.10     1:07.93 (35.83)     1:44.38 (36.45)     2:21.04 (36.66)
        2:57.88 (36.84)     3:35.01 (37.13)     4:11.94 (36.93)     4:49.67 (37.73)
        5:26.85 (37.18)     6:01.73 (34.88)                                        
  4 Peck, Sam N               15 Unattached-MR             NT    6:02.26        
                  31.46     1:06.18 (34.72)     1:42.58 (36.40)     2:19.47 (36.89)
        2:56.48 (37.01)     3:34.31 (37.83)     4:11.87 (37.56)     4:49.73 (37.86)
        5:27.11 (37.38)     6:02.26 (35.15)                                        
  5 Barnard, Victoria R       12 Express Swimming-MR  6:45.43    6:49.39        
                  33.03     1:12.48 (39.45)     1:53.70 (41.22)     2:37.33 (43.63)
        3:20.00 (42.67)     4:03.23 (43.23)     4:45.18 (41.95)     5:28.23 (43.05)
        6:10.10 (41.87)     6:49.39 (39.29)                                        
  6 Bauman, Alyssa C          15 SSC-MR               7:32.95    7:30.32        
                  37.59     1:21.08 (43.49)     2:05.92 (44.84)     2:52.84 (46.92)
        3:38.54 (45.70)     4:25.69 (47.15)     5:14.44 (48.75)     6:01.98 (47.54)
        6:47.94 (45.96)     7:30.32 (42.38)                                        
 
Girls 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   16 COND-MR                56.60      59.43        
                  29.48       59.43 (29.95)                                        
  2 Welcome, Shannon R        16 Express Swimming-MR  1:00.86    1:01.19        
                  29.89     1:01.19 (31.30)                                        
  3 Jhong, Sara               15 Express Swimming-MR  1:01.85    1:03.53        
                  30.94     1:03.53 (32.59)                                        
  4 Uspenskaya, Sasha         15 COND-MR              1:02.83    1:04.09        
                  31.60     1:04.09 (32.49)                                        
  5 Crane, Rachel A           17 IA-MR                1:04.15    1:04.30        
                  31.04     1:04.30 (33.26)                                        
  6 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  1:04.53    1:04.52        
                  32.26     1:04.52 (32.26)                                        
  7 Sargent, Savy R           16 IA-MR                1:07.50    1:04.70        
                  31.34     1:04.70 (33.36)                                        
  8 Fountain, Isabella I      15 COND-MR              1:04.82    1:05.53        
                  31.59     1:05.53 (33.94)                                        
  9 Huang, Amanda             16 Express Swimming-MR  1:07.18    1:06.13        
                  32.15     1:06.13 (33.98)                                        
 10 Velazquez, Gabby E        15 SSC-MR               1:04.79    1:07.12        
                  33.09     1:07.12 (34.03)                                        
 11 Iaccarino-Modni, Hanna R  13 LBA-MR               1:09.30    1:09.56        
                  33.97     1:09.56 (35.59)                                        
 12 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR  1:11.82    1:09.58        
                  33.85     1:09.58 (35.73)                                        
 13 Block, Alexandra V        16 COND-MR              1:07.03    1:10.33        
                  34.52     1:10.33 (35.81)                                        
 14 Tafe, Maddie M            15 CSDC-MR              1:07.24    1:10.84        
                  34.61     1:10.84 (36.23)                                        
 15 Casalaina, Livia E        14 LBA-MR               1:10.44    1:11.45        
                  34.70     1:11.45 (36.75)                                        
 16 Iaboni, Julia             15 CSDC-MR              1:07.77    1:11.69        
                  34.72     1:11.69 (36.97)                                        
 17 Iaccarino-Modni, Josa A   15 LBA-MR               1:10.00    1:12.09        
                  35.31     1:12.09 (36.78)                                        
 18 Block, Isabella L         16 COND-MR              1:13.60    1:13.37        
                  35.40     1:13.37 (37.97)                                        
 19 McKenna, Grace A          16 Express Swimming-MR  1:14.91    1:14.59        
                  36.02     1:14.59 (38.57)                                        
 20 Rogers, Dayna             15 IA-MR                1:11.90    1:14.88        
                  36.02     1:14.88 (38.86)                                        
 21 Takiguchi, Sara K         15 COND-MR              1:07.93    1:15.12        
                  36.60     1:15.12 (38.52)                                        
 22 Cassetta, Jamie L         17 Unattached-MR        1:18.14    1:15.91        
                  36.98     1:15.91 (38.93)                                        
 23 Park, Hannah A            17 COND-MR              1:15.66    1:16.69        
                  36.84     1:16.69 (39.85)                                        
 24 Ramon, Amy Y              15 LBA-MR               1:12.53    1:16.79        
                  37.79     1:16.79 (39.00)                                        
 25 Bilich, Paige L           14 IA-MR                1:21.60    1:17.39        
                  36.80     1:17.39 (40.59)                                        
 26 Matthews-Correia, Anaiya  17 Express Swimming-MR  1:16.30    1:18.04        
                  37.66     1:18.04 (40.38)                                        
 27 Giambrone, Abigail        15 SSC-MR               1:18.80    1:19.04        
                  38.17     1:19.04 (40.87)                                        
 28 Rankin, Sydney            17 Express Swimming-MR  1:20.52    1:21.38        
                  38.82     1:21.38 (42.56)                                        
 29 Stickelman, Kayla         14 CSDC-MR              1:26.95    1:24.20        
                  39.30     1:24.20 (44.90)                                        
 30 Gaspard, Summer P         15 Express Swimming-MR  1:24.88    1:27.02        
                  42.15     1:27.02 (44.87)                                        
 31 Bilich, Kristen           12 IA-MR                     NT    1:27.60        
                  42.73     1:27.60 (44.87)                                        
 32 Bauman, Alyssa C          15 SSC-MR               1:29.03    1:28.53        
                  42.74     1:28.53 (45.79)                                        
 33 Quinlan, Aliyah           15 Express Swimming-MR       NT    1:38.90        
                  46.51     1:38.90 (52.39)                                        
 34 Quinlan, Alicia A         15 Express Swimming-MR       NT    1:44.81        
                  49.36     1:44.81 (55.45)                                        
 
Girls 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Danin, Kylie L            20 IA-MR                2:02.25    2:09.37        
                  31.76     1:05.13 (33.37)     1:37.76 (32.63)     2:09.37 (31.61)
  2 Uspenskaya, Sasha         15 COND-MR              2:13.83    2:15.20        
                  32.14     1:07.20 (35.06)     1:42.06 (34.86)     2:15.20 (33.14)
  3 Evangelista, Ryan P       16 COND-MR              2:10.33    2:16.51        
                  32.28     1:06.60 (34.32)     1:41.90 (35.30)     2:16.51 (34.61)
  4 Thomas, Mackenzie         15 IA-MR                2:09.86    2:17.55        
                  30.80     1:04.91 (34.11)     1:41.23 (36.32)     2:17.55 (36.32)
  5 Mroczka, Kiera C          12 Unattached-MR        2:23.63    2:22.49        
                  33.50     1:09.65 (36.15)     1:46.91 (37.26)     2:22.49 (35.58)
  6 Anton, Olivia             13 AGUA-MR              2:19.20    2:23.19        
                  33.86     1:10.18 (36.32)     1:46.96 (36.78)     2:23.19 (36.23)
  7 Fourie, Trinity C         12 COND-MR              2:26.51    2:27.24        
                  33.70     1:10.81 (37.11)     1:49.59 (38.78)     2:27.24 (37.65)
  8 Ramon, Amy Y              15 LBA-MR               2:34.74    2:38.94        
                  37.85     1:18.35 (40.50)     1:58.94 (40.59)     2:38.94 (40.00)
  9 Schuppert, Nicole J       16 CSDC-MR              2:54.76    2:46.88        
                  38.88     1:21.36 (42.48)     2:04.85 (43.49)     2:46.88 (42.03)
 10 Bauman, Alyssa C          15 SSC-MR               3:14.76    3:07.53        
                  43.27     1:32.02 (48.75)     2:21.49 (49.47)     3:07.53 (46.04)
 11 Tsang, Tiffany            15 Swim Tech-MR              NT    3:19.91        
                  43.46     1:33.76 (50.30)     2:28.01 (54.25)     3:19.91 (51.90)
 
Girls 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Thomas, Mackenzie         15 IA-MR                1:10.18    1:11.84        
                  34.27     1:11.84 (37.57)                                        
  2 Evangelista, Ryan P       16 COND-MR              1:08.50    1:13.70        
                  34.77     1:13.70 (38.93)                                        
  3 Dauchez, Alice M          16 AGUA-MR              1:10.84    1:13.84        
                  35.50     1:13.84 (38.34)                                        
  4 Fountain, Isabella I      15 COND-MR              1:10.22    1:14.22        
                  34.81     1:14.22 (39.41)                                        
  5 Profeta, Noelle C         15 IA-MR                1:10.53    1:14.86        
                  35.20     1:14.86 (39.66)                                        
  6 Mroczka, Kiera C          12 Unattached-MR        1:21.74    1:17.02        
                  35.89     1:17.02 (41.13)                                        
  7 Uspenskaya, Sasha         15 COND-MR              1:14.00    1:17.59        
                  37.13     1:17.59 (40.46)                                        
  8 Morris, Emily G           17 COND-MR              1:14.05    1:19.26        
                  37.49     1:19.26 (41.77)                                        
  9 Peck, Sam N               15 Unattached-MR        1:20.40    1:19.80        
                  37.82     1:19.80 (41.98)                                        
 10 Profeta, Jordan T         12 IA-MR                1:19.59    1:20.67        
                  38.49     1:20.67 (42.18)                                        
 11 Block, Alexandra V        16 COND-MR              1:17.73    1:22.39        
                  38.53     1:22.39 (43.86)                                        
 12 Fourie, Trinity C         12 COND-MR              1:20.19    1:22.52        
                  39.64     1:22.52 (42.88)                                        
 13 Noncarrow, Katie L        18 COND-MR              1:21.11    1:22.78        
                  39.49     1:22.78 (43.29)                                        
 14 Pucilowski, Gabriela      14 SSC-MR               1:24.07    1:23.20        
                  40.06     1:23.20 (43.14)                                        
 15 Bilich, Caroline          16 IA-MR                1:25.01    1:23.30        
                  38.34     1:23.30 (44.96)                                        
 16 Lu, Kaitlyn S             15 Swim Tech-MR              NT    1:24.03        
                  39.35     1:24.03 (44.68)                                        
 17 Rankin, Sydney            17 Express Swimming-MR  1:22.19    1:24.77        
                  40.70     1:24.77 (44.07)                                        
 18 Block, Isabella L         16 COND-MR              1:23.81    1:26.66        
                  41.08     1:26.66 (45.58)                                        
 19 Bilich, Kristen           12 IA-MR                1:33.01    1:27.16        
                  42.58     1:27.16 (44.58)                                        
 20 Ramon, Amy Y              15 LBA-MR               1:25.93    1:28.35        
                  41.36     1:28.35 (46.99)                                        
 21 Bilich, Paige L           14 IA-MR                1:30.75    1:28.94        
                  41.40     1:28.94 (47.54)                                        
 22 Giambrone, Abigail        15 SSC-MR               1:28.61    1:28.96        
                  42.09     1:28.96 (46.87)                                        
 23 Cassetta, Jamie L         17 Unattached-MR        1:30.00    1:32.53        
                  43.78     1:32.53 (48.75)                                        
 24 Takiguchi, Sara K         15 COND-MR              1:25.94    1:32.67        
                  44.29     1:32.67 (48.38)                                        
 25 Honig, Madison J          12 Express Swimming-MR  1:33.37    1:35.87        
                  42.67     1:35.87 (53.20)                                        
 26 Priola, Kate              15 CSDC-MR              1:32.96    1:36.53        
                  44.98     1:36.53 (51.55)                                        
 27 Stickelman, Kayla         14 CSDC-MR              1:43.31    1:46.64        
                  49.83     1:46.64 (56.81)                                        
 28 Tsang, Tiffany            15 Swim Tech-MR              NT    1:47.51        
                  49.15     1:47.51 (58.36)                                        
 
Girls 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Jessica            16 Express Swimming-MR  2:19.70    2:19.62        
                  31.19     1:06.65 (35.46)     1:43.00 (36.35)     2:19.62 (36.62)
  2 Knight, Caitlin C         14 Express Swimming-MR  2:46.54    2:31.82        
                  33.63     1:12.47 (38.84)     1:52.34 (39.87)     2:31.82 (39.48)
  3 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  2:38.44    2:34.61        
                  36.03     1:15.18 (39.15)     1:54.83 (39.65)     2:34.61 (39.78)
  4 Thomas, Mackenzie         15 IA-MR                2:37.22    2:35.50        
                  35.69     1:15.54 (39.85)     1:55.71 (40.17)     2:35.50 (39.79)
  5 Dauchez, Alice M          16 AGUA-MR              2:30.39    2:37.20        
                  36.23     1:16.40 (40.17)     1:56.88 (40.48)     2:37.20 (40.32)
  6 McKenna, Grace A          16 Express Swimming-MR  2:39.94    2:40.03        
                  36.23     1:17.12 (40.89)     1:58.53 (41.41)     2:40.03 (41.50)
  7 Antonopoulos, Francesca   16 Express Swimming-MR  2:34.95    2:41.86        
                  35.71     1:16.88 (41.17)     1:59.14 (42.26)     2:41.86 (42.72)
  8 Tafe, Maddie M            15 CSDC-MR              2:47.98    2:44.78        
                  37.45     1:19.53 (42.08)     2:02.50 (42.97)     2:44.78 (42.28)
  9 Uspenskaya, Sasha         15 COND-MR              2:37.20    2:46.62        
                  38.32     1:19.84 (41.52)     2:02.93 (43.09)     2:46.62 (43.69)
 10 Iaccarino-Modni, Josa A   15 LBA-MR               2:44.25    2:47.05        
                  38.60     1:21.24 (42.64)     2:04.09 (42.85)     2:47.05 (42.96)
 11 Park, Hannah A            17 COND-MR              2:42.11    2:47.92        
                  39.65     1:22.64 (42.99)     2:05.20 (42.56)     2:47.92 (42.72)
 12 Larson, Claire A          15 Express Swimming-MR  2:51.21    2:49.19        
                  37.82     1:20.78 (42.96)     2:05.13 (44.35)     2:49.19 (44.06)
 13 Casalaina, Livia E        14 LBA-MR               2:51.24    2:49.83        
                  39.33     1:22.64 (43.31)     2:06.48 (43.84)     2:49.83 (43.35)
 14 Peck, Sam N               15 Unattached-MR        2:53.75    2:54.25        
                  40.21     1:24.55 (44.34)     2:11.33 (46.78)     2:54.25 (42.92)
 15 Rogers, Dayna             15 IA-MR                2:54.29    2:55.11        
                  40.11     1:24.34 (44.23)     2:09.62 (45.28)     2:55.11 (45.49)
 16 Rankin, Sydney            17 Express Swimming-MR  2:57.64    2:57.95        
                  40.52     1:25.25 (44.73)     2:11.39 (46.14)     2:57.95 (46.56)
 17 Fourie, Trinity C         12 COND-MR              2:46.33    2:58.74        
                  42.00     1:28.32 (46.32)     2:13.54 (45.22)     2:58.74 (45.20)
 18 Bilich, Caroline          16 IA-MR                3:05.71    3:02.69        
                  39.18     1:25.45 (46.27)     2:14.30 (48.85)     3:02.69 (48.39)
 19 Bilich, Kristen           12 IA-MR                     NT    3:06.54        
                  43.30     1:29.28 (45.98)     2:17.43 (48.15)     3:06.54 (49.11)
 20 Ramon, Amy Y              15 LBA-MR               3:03.54    3:07.45        
                  41.45     1:29.17 (47.72)     2:18.27 (49.10)     3:07.45 (49.18)
 21 Giambrone, Abigail        15 SSC-MR               3:39.09    3:07.51        
                  42.74     1:30.64 (47.90)     2:19.54 (48.90)     3:07.51 (47.97)
 22 Gaspard, Summer P         15 Express Swimming-MR  3:34.89    3:33.10        
                  46.75     1:41.03 (54.28)     2:37.52 (56.49)     3:33.10 (55.58)
 23 Bauman, Alyssa C          15 SSC-MR               3:37.97    3:40.30        
                  49.58     1:45.27 (55.69)     2:43.72 (58.45)     3:40.30 (56.58)
 
Girls 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   16 COND-MR                55.37      56.08        
                  26.46       56.08 (29.62)                                        
  2 Dauchez, Alice M          16 AGUA-MR              1:05.02    1:05.47        
                  31.13     1:05.47 (34.34)                                        
  3 Maio, Kate                14 Express Swimming-MR  1:07.37    1:08.68        
                  31.76     1:08.68 (36.92)                                        
  4 Noncarrow, Katie L        18 COND-MR              1:08.17    1:08.85        
                  32.51     1:08.85 (36.34)                                        
  5 Block, Isabella L         16 COND-MR              1:08.69    1:10.14        
                  33.10     1:10.14 (37.04)                                        
  6 Takiguchi, Sara K         15 COND-MR              1:06.74    1:10.66        
                  32.92     1:10.66 (37.74)                                        
  7 Block, Alexandra V        16 COND-MR              1:06.73    1:10.78        
                  32.14     1:10.78 (38.64)                                        
  8 Bilich, Caroline          16 IA-MR                1:14.18    1:15.02        
                  33.86     1:15.02 (41.16)                                        
  9 Cassetta, Jamie L         17 Unattached-MR        1:20.51    1:15.63        
                  34.77     1:15.63 (40.86)                                        
 10 Ramon, Amy Y              15 LBA-MR               1:17.82    1:16.80        
                  34.91     1:16.80 (41.89)                                        
 11 Causin, Hannah D          15 CSDC-MR              1:11.73    1:18.02        
                  37.63     1:18.02 (40.39)                                        
 12 Neria, Alana              15 Swim Tech-MR              NT    1:21.33        
                  36.89     1:21.33 (44.44)                                        
 13 Giambrone, Abigail        15 SSC-MR               1:23.35    1:24.92        
                  38.30     1:24.92 (46.62)                                        
 14 Lu, Kaitlyn S             15 Swim Tech-MR              NT    1:32.15        
                  38.22     1:32.15 (53.93)                                        
 15 Bauman, Alyssa C          15 SSC-MR               1:38.73    1:49.36        
                  48.11   1:49.36 (1:01.25)                                        
 
Girls 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rinn, Morgan              16 Express Swimming-MR  2:03.26    2:03.21        
                  27.89       58.91 (31.02)     1:31.06 (32.15)     2:03.21 (32.15)
  2 Perez, Meadow A           16 Express Swimming-MR  2:08.72    2:08.41        
                  28.68     1:00.79 (32.11)     1:34.44 (33.65)     2:08.41 (33.97)
  3 Meringolo, Gabriella A    17 Express Swimming-MR  2:04.67    2:09.03        
                  28.17     1:00.76 (32.59)     1:34.30 (33.54)     2:09.03 (34.73)
  4 Thomas, Mackenzie         15 IA-MR                2:19.29    2:16.63        
                  30.08     1:04.21 (34.13)     1:40.09 (35.88)     2:16.63 (36.54)
  5 McKenna, Mary K           12 Express Swimming-MR  2:24.53    2:24.14        
                  31.72     1:08.84 (37.12)     1:47.06 (38.22)     2:24.14 (37.08)
  6 Noncarrow, Katie L        18 COND-MR              2:27.77    2:28.35        
                  32.29     1:08.33 (36.04)     1:47.42 (39.09)     2:28.35 (40.93)
  7 Renna, Julia              16 SSC-MR               2:27.32    2:29.81        
                  29.01     1:03.60 (34.59)     1:48.44 (44.84)     2:29.81 (41.37)
  8 Velazquez, Gabby E        15 SSC-MR               2:23.99    2:33.04        
                  29.41     1:03.63 (34.22)     1:51.22 (47.59)     2:33.04 (41.82)
  9 Layton, Samantha A        17 IA-MR                     NT    2:33.93        
                  33.71     1:12.91 (39.20)     1:53.98 (41.07)     2:33.93 (39.95)
 10 Morris, Emily G           17 COND-MR              2:51.21    2:36.61        
                  32.75     1:10.36 (37.61)     1:54.13 (43.77)     2:36.61 (42.48)
 11 Takiguchi, Sara K         15 COND-MR              2:30.69    2:38.42        
                  34.36     1:14.15 (39.79)     1:56.61 (42.46)     2:38.42 (41.81)
 12 Fourie, Trinity C         12 COND-MR                   NT    2:45.92        
                  35.42     1:15.67 (40.25)     2:00.20 (44.53)     2:45.92 (45.72)
 
Girls 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   16 COND-MR              2:02.71    2:07.47        
                  27.03     1:00.94 (33.91)     1:39.21 (38.27)     2:07.47 (28.26)
  2 Thomas, Mackenzie         15 IA-MR                2:14.38    2:19.87        
                  30.35     1:05.57 (35.22)     1:47.44 (41.87)     2:19.87 (32.43)
  3 Dauchez, Alice M          16 AGUA-MR              2:18.99    2:23.17        
                  31.59     1:10.26 (38.67)     1:49.93 (39.67)     2:23.17 (33.24)
  4 Anton, Olivia             13 AGUA-MR              2:26.66    2:29.96        
                  32.97     1:10.41 (37.44)     1:57.20 (46.79)     2:29.96 (32.76)
  5 Morris, Emily G           17 COND-MR              2:30.87    2:30.26        
                  31.83     1:10.67 (38.84)     1:55.82 (45.15)     2:30.26 (34.44)
  6 Peck, Sam N               15 Unattached-MR        2:33.80    2:34.14        
                  34.22     1:15.93 (41.71)     2:00.44 (44.51)     2:34.14 (33.70)
  7 Fourie, Trinity C         12 COND-MR              2:36.50    2:34.68        
                  34.64     1:13.31 (38.67)     2:00.24 (46.93)     2:34.68 (34.44)
  8 Rankin, Sydney            17 Express Swimming-MR  2:33.82    2:42.54        
                  33.93     1:16.72 (42.79)     2:03.00 (46.28)     2:42.54 (39.54)
  9 Bilich, Paige L           14 IA-MR                     NT    2:45.43        
                  35.93     1:18.91 (42.98)     2:08.97 (50.06)     2:45.43 (36.46)
 10 Bilich, Caroline          16 IA-MR                2:51.50    2:47.60        
                  35.16     1:20.61 (45.45)     2:07.92 (47.31)     2:47.60 (39.68)
 11 Giambrone, Abigail        15 SSC-MR               2:49.18    2:50.21        
                  39.28     1:22.68 (43.40)     2:11.81 (49.13)     2:50.21 (38.40)
 12 Neria, Alana              15 Swim Tech-MR              NT    3:00.32        
                  44.13     1:30.44 (46.31)     2:22.33 (51.89)     3:00.32 (37.99)
 
Girls 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Regenauer, Christiana M   16 COND-MR              4:37.74    4:30.28        
                  27.62       58.81 (31.19)     1:34.50 (35.69)     2:08.94 (34.44)
        2:48.75 (39.81)     3:28.61 (39.86)     4:00.59 (31.98)     4:30.28 (29.69)
  2 Evangelista, Ryan P       16 COND-MR              4:32.00    4:43.50        
                  30.15     1:05.49 (35.34)     1:40.94 (35.45)     2:16.54 (35.60)
        2:58.77 (42.23)     3:39.75 (40.98)     4:12.29 (32.54)     4:43.50 (31.21)
  3 Thomas, Mackenzie         15 IA-MR                4:37.95    4:55.37        
                  30.55     1:05.23 (34.68)     1:42.78 (37.55)     2:19.74 (36.96)
        3:03.20 (43.46)     3:47.26 (44.06)     4:21.77 (34.51)     4:55.37 (33.60)
  4 O'Brien, Kate             12 WISC-MR              5:20.74    5:04.35        
                  31.70     1:08.47 (36.77)     1:47.21 (38.74)     2:25.01 (37.80)
        3:09.90 (44.89)     3:54.91 (45.01)     4:30.29 (35.38)     5:04.35 (34.06)
  5 Asch, Lexi                12 AGUA-MR              5:30.50    5:30.17        
                  34.51     1:14.90 (40.39)     1:57.90 (43.00)     2:39.50 (41.60)
        3:28.54 (49.04)     4:16.44 (47.90)     4:54.35 (37.91)     5:30.17 (35.82)
  6 Iannone, Anna             11 WISC-MR              5:58.99    5:42.67        
                  33.54     1:17.86 (44.32)     1:58.23 (40.37)     2:39.61 (41.38)
        3:29.88 (50.27)     4:22.32 (52.44)     5:03.54 (41.22)     5:42.67 (39.13)
 
Boys 10 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Francis, Isaih            10 COND-MR                28.17      26.75        
  2 Tang, Richard             10 Express Swimming-MR    31.50      31.02        
  3 Tollit, Alex R            10 AGUA-MR                33.84      31.15        
  4 Kim, Jacob                10 AGUA-MR                31.77      31.56        
  5 Olsen, Lars O              9 FA-MR                  34.73      32.88        
  6 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    35.20      32.90        
  7 Auth, Zander T            10 AGUA-MR                33.94      33.26        
  8 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR    33.44      33.31        
  9 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR    33.47      33.34        
 10 Hernandez, Keanne L       10 SSC-MR                 33.44      33.38        
 11 Radnay, Cole S            10 AGUA-MR                35.34      33.88        
 12 Tula, Xavier A            10 Unattached-MR          35.22      34.20        
 13 Fagelman-Walker, Jake K   10 AGUA-MR                36.54      34.25        
 14 Lombard, Ryan C           10 Express Swimming-MR    33.88      34.86        
 15 Dwyer, Aidan P             9 COND-MR                36.16      35.06        
 16 Chan, Curtis              10 Unattached-MR          38.99      35.20        
 17 Castro, Dorien J          10 IA-MR                  36.27      35.52        
 18 Shapiro, Jason M          10 LBA-MR                 37.00      35.72        
 19 Lee, Ethan J               8 GATE-MR                36.47      35.79        
 20 Casalaina, Vince T        10 LBA-MR                 36.33      35.87        
 21 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    36.91      35.95        
 22 MA, Emanuel               10 Express Swimming-MR    35.88      35.97        
 23 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 36.03      36.23        
 24 Tuchman, Dylan J          10 AGUA-MR                39.84      36.51        
 25 Huang, Gary               10 Swim Tech-MR              NT      36.59        
 26 Chan, Ethan               10 Express Swimming-MR    39.66      36.73        
 27 Neff, Taite E             10 FA-MR                  39.19      36.99        
 28 Stueber, Aidan C          10 WISC-MR                40.69      37.37        
 29 Ayzenberg, Daniel          9 LBA-MR                 36.81      37.63        
 30 Fulnecky, Iain             9 AGUA-MR                37.08      37.76        
 31 Guglielmo, Gerard J       10 LBA-MR                 38.20      38.13        
 32 Mokart, Viggo S           10 AGUA-MR                38.58      38.22        
 33 Garcia, Angel J            9 IA-MR                  38.77      38.24        
 34 DeWitt, Billy C            9 WISC-MR                40.94      38.27        
 35 Wagman, Ellis G            8 COND-MR                39.53      38.40        
 36 Kim, Charlie B            10 AGUA-MR                39.94      38.48        
 37 Souberbielle, Santiago G  10 Express Swimming-MR    40.07      38.55        
 38 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR                 38.14      38.90        
 39 Andrejczuk, Peter         10 LBA-MR                 37.39      39.02        
 40 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 39.06      39.05        
 41 Chen, Ethan Y             10 AGUA-MR                42.84      39.21        
 42 Belcher, Tyler J          10 WISC-MR                48.00      39.32        
 43 Chan, Tyler                9 Swim Tech-MR              NT      39.35        
 44 Yao, Maxwell               7 Express Swimming-MR    40.74      39.37        
 45 Wong, Britton              9 Swim Tech-MR              NT      39.43        
 46 Lowe, Alexander N          8 COND-MR                43.02      40.51        
 47 Smith, Dean C              9 IA-MR                  42.13      40.59        
 48 Deely, Jack W             10 LBA-MR               1:00.00      40.81        
 49 Stueber, Colin J           8 WISC-MR                45.24      40.91        
 50 Doran, Declan T            9 IA-MR                  43.10      41.02        
 51 Toro, Julian A             9 COND-MR                   NT      41.39        
 52 Korzniewski, Oliver        9 LBA-MR                 42.08      41.90        
 53 Chan, Preston              8 Express Swimming-MR    47.72      42.26        
 54 Nitzsche, Andrew Z        10 CSDC-MR                39.20      42.36        
 55 Tian, Lucas A              8 Express Swimming-MR    49.18      42.42        
 56 Ritiu, Peter A             9 COND-MR                44.52      42.80        
 57 Betzold, Carter S          8 IA-MR                  46.43      43.40        
 58 Ng, Vaan                  10 Swim Tech-MR              NT      43.58        
 59 Deangelis, Nicholas A      7 LBA-MR                 47.20      44.21        
 60 Hau, Bradley R             9 COND-MR                42.36      44.67        
 61 Roy, Aryan N               9 COND-MR                50.93      44.77        
 62 De Pierro, Jake C          8 COND-MR                45.69      45.10        
 63 Colletti, Max              8 Express Swimming-MR  1:04.58      46.80        
 64 Henrichs, Kai L            9 Express Swimming-MR       NT      47.80        
 65 Serafin, Oren B            7 Express Swimming-MR       NT      48.26        
 66 Kamboj, Alex              10 CSDC-MR              1:00.00      48.72        
 67 Kleinman, Evan J           9 Express Swimming-MR    50.01      48.91        
 68 Saha, Nolan                8 COND-MR                48.64      49.36        
 69 Lerner, Hugo T            10 Express Swimming-MR    48.16      50.59        
 70 Rateshwar, Dylan           8 Express Swimming-MR  1:13.76      50.88        
 71 Carney, Callen M           7 LBA-MR                 51.87      51.44        
 72 Lattanzi, Joseph W         9 LBA-MR               1:15.62      51.68        
 73 Ferrara, Joseph M          9 COND-MR                53.37      52.62        
 74 Berkovitch, David N       10 COND-MR                55.72      53.12        
 75 Korica, Marko              8 Express Swimming-MR    56.77      53.61        
 76 Colletti, Lucas R          6 Express Swimming-MR       NT      58.34        
 77 Sherwood, Donovan W        9 Express Swimming-MR    55.17      59.92        
 78 Tomala-Reidel, Javier A    9 COND-MR                55.00    1:00.41        
 79 Diaz, Emilio L             7 LBA-MR               1:15.00    1:03.70        
 80 Mancuso, Ryan H            6 Express Swimming-MR       NT    1:08.28        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B           9 AGUA-MR              1:04.03    1:01.71        
                  29.14     1:01.71 (32.57)                                        
  2 Francis, Isaih            10 COND-MR              1:09.09    1:03.03        
                  29.63     1:03.03 (33.40)                                        
  3 Tang, Richard             10 Express Swimming-MR  1:10.10    1:08.16        
                  32.81     1:08.16 (35.35)                                        
  4 Kim, Jacob                10 AGUA-MR              1:11.50    1:10.20        
                  33.05     1:10.20 (37.15)                                        
  5 Prokopiou, Markos         10 CSDC-MR              1:11.92    1:10.50        
                  33.28     1:10.50 (37.22)                                        
  6 Burg, Daniel B            10 AGUA-MR              1:12.47    1:10.82        
                  33.90     1:10.82 (36.92)                                        
  7 Andrejczuk, Peter         10 LBA-MR               1:16.55    1:11.21        
                  34.12     1:11.21 (37.09)                                        
  8 Tollit, Alex R            10 AGUA-MR              1:11.84    1:11.38        
                  33.37     1:11.38 (38.01)                                        
  9 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR  1:13.91    1:12.56        
                  34.89     1:12.56 (37.67)                                        
 10 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR  1:16.97    1:13.40        
                  34.63     1:13.40 (38.77)                                        
 11 Trenczer, Zachary D        9 COND-MR              1:15.48    1:13.62        
                  34.70     1:13.62 (38.92)                                        
 12 Olsen, Lars O              9 FA-MR                1:12.45    1:13.83        
                  34.79     1:13.83 (39.04)                                        
 13 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:16.04    1:13.95        
                  34.99     1:13.95 (38.96)                                        
 14 Savas, Brayden T           9 SSC-MR               1:15.30    1:14.28        
                  35.80     1:14.28 (38.48)                                        
 15 Auth, Zander T            10 AGUA-MR              1:18.07    1:14.43        
                  35.67     1:14.43 (38.76)                                        
 16 Hernandez, Keanne L       10 SSC-MR               1:20.36    1:15.43        
                  36.81     1:15.43 (38.62)                                        
 16 Anton, Willem G            9 AGUA-MR              1:18.36    1:15.43        
                  35.93     1:15.43 (39.50)                                        
 18 Augustin, James J         10 FA-MR                1:16.82    1:15.69        
                  35.59     1:15.69 (40.10)                                        
 19 Dwyer, Aidan P             9 COND-MR              1:21.50    1:18.40        
                  37.36     1:18.40 (41.04)                                        
 20 Fagelman-Walker, Jake K   10 AGUA-MR              1:23.47    1:19.05        
                  36.12     1:19.05 (42.93)                                        
 21 Tula, Xavier A            10 Unattached-MR        1:19.22    1:19.06        
                  37.62     1:19.06 (41.44)                                        
 22 Novikov, Daniel A         10 Aquaflames-MR             NT    1:20.40        
                  36.48     1:20.40 (43.92)                                        
 23 Shapiro, Jason M          10 LBA-MR               1:27.25    1:22.01        
                  38.97     1:22.01 (43.04)                                        
 24 Mokart, Viggo S           10 AGUA-MR              1:29.78    1:22.08        
                  37.69     1:22.08 (44.39)                                        
 25 Ayzenberg, Daniel          9 LBA-MR               1:26.96    1:22.39        
                  38.75     1:22.39 (43.64)                                        
 26 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:24.28    1:22.80        
                  39.70     1:22.80 (43.10)                                        
 27 Souberbielle, Santiago G  10 Express Swimming-MR  1:30.01    1:24.06        
                  40.42     1:24.06 (43.64)                                        
 28 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               1:24.78    1:24.21        
                  38.66     1:24.21 (45.55)                                        
 29 Guglielmo, Gerard J       10 LBA-MR               1:29.49    1:24.29        
                  39.18     1:24.29 (45.11)                                        
 30 Casalaina, Vince T        10 LBA-MR               1:27.89    1:24.58        
                  39.28     1:24.58 (45.30)                                        
 31 Kim, Charlie B            10 AGUA-MR              1:29.65    1:24.59        
                  35.44     1:24.59 (49.15)                                        
 32 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               1:29.11    1:25.46        
                  41.89     1:25.46 (43.57)                                        
 33 Stern, Noah I              8 Express Swimming-MR  1:34.90    1:25.54        
                  40.46     1:25.54 (45.08)                                        
 33 Murphy, Harrison P        10 Express Swimming-MR  1:31.93    1:25.54        
                  41.40     1:25.54 (44.14)                                        
 35 Belcher, Tyler J          10 WISC-MR              1:49.30    1:25.83        
                  40.20     1:25.83 (45.63)                                        
 36 Glass, Logan W             9 WISC-MR              1:30.45    1:26.34        
                  40.61     1:26.34 (45.73)                                        
 37 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR               1:30.69    1:26.78        
                  40.55     1:26.78 (46.23)                                        
 38 Fulnecky, Iain             9 AGUA-MR              1:26.62    1:27.04        
                  39.74     1:27.04 (47.30)                                        
 39 Castro, Dorien J          10 IA-MR                1:29.41    1:28.10        
                  40.52     1:28.10 (47.58)                                        
 40 Dauterman, Henry G         9 Express Swimming-MR  1:48.78    1:29.07        
                  39.96     1:29.07 (49.11)                                        
 41 WU, Matthew               10 Express Swimming-MR       NT    1:29.54        
                  39.86     1:29.54 (49.68)                                        
 42 Neff, Taite E             10 FA-MR                1:29.10    1:30.31        
                  42.88     1:30.31 (47.43)                                        
 43 Liu, Patrick              10 Express Swimming-MR       NT    1:31.35        
                  41.35     1:31.35 (50.00)                                        
 44 Yao, Maxwell               7 Express Swimming-MR  1:30.60    1:33.24        
                  41.77     1:33.24 (51.47)                                        
 45 Ritiu, Peter A             9 COND-MR              2:18.00    1:33.25        
                  44.48     1:33.25 (48.77)                                        
 46 Nitzsche, Andrew Z        10 CSDC-MR              1:35.07    1:33.72        
                  42.85     1:33.72 (50.87)                                        
 47 DeWitt, Billy C            9 WISC-MR              1:24.99    1:34.04        
                  40.23     1:34.04 (53.81)                                        
 48 Chen, Ethan Y             10 AGUA-MR              1:40.84    1:34.56        
 49 Zakarian, Johnathan T     10 GATE-MR              1:39.45    1:35.03        
                  44.69     1:35.03 (50.34)                                        
 50 Carle, Caleb M            10 FA-MR                     NT    1:35.75        
                  43.95     1:35.75 (51.80)                                        
 51 Korzniewski, Oliver        9 LBA-MR               1:37.05    1:37.98        
                  19.12   1:37.98 (1:18.86)                                        
 52 Deangelis, Nicholas A      7 LBA-MR                    NT    1:37.99        
                  45.48     1:37.99 (52.51)                                        
 53 Han, Ethan                 9 GATE-MR              1:57.01    1:39.70        
                  44.92     1:39.70 (54.78)                                        
 54 Henrichs, Kai L            9 Express Swimming-MR       NT    1:40.76        
                  45.51     1:40.76 (55.25)                                        
 55 De Pierro, Jake C          8 COND-MR                   NT    1:43.92        
                  47.92     1:43.92 (56.00)                                        
 56 Zhao, Jiaxi               10 Aquaflames-MR             NT    1:45.49        
                  44.76   1:45.49 (1:00.73)                                        
 57 Calidonio, Mason          10 Aquaflames-MR             NT    1:45.88        
                  47.25     1:45.88 (58.63)                                        
 58 Roy, Aryan N               9 COND-MR              1:43.45    1:47.19        
                  47.70     1:47.19 (59.49)                                        
 59 Colletti, Max              8 Express Swimming-MR       NT    1:49.03        
                  49.62     1:49.03 (59.41)                                        
 60 Rateshwar, Dylan           8 Express Swimming-MR       NT    1:51.55        
                  52.02     1:51.55 (59.53)                                        
 61 Carney, Callen M           7 LBA-MR               2:15.00    1:53.11        
                  53.09   1:53.11 (1:00.02)                                        
 62 LU, Alex                  10 Express Swimming-MR       NT    1:56.09        
                  53.66   1:56.09 (1:02.43)                                        
 63 Zhao, Liren                8 Aquaflames-MR             NT    1:56.52        
                  51.70   1:56.52 (1:04.82)                                        
 64 Niyazov, Leo               9 Aquaflames-MR             NT    2:01.31        
                  55.67   2:01.31 (1:05.64)                                        
 65 Tomala-Reidel, Javier A    9 COND-MR              1:55.00    2:16.41        
                  57.31   2:16.41 (1:19.10)                                        
 66 Barenboym, Michael         7 Aquaflames-MR             NT    2:31.88        
                1:12.97   2:31.88 (1:18.91)                                        
 67 Barkin, Alexander          9 Aquaflames-MR        2:35.92    2:32.71        
                1:12.51   2:32.71 (1:20.20)                                        
 -- McCaffrey, Matthew        10 LBA-MR               1:50.00         DQ        
      No touch on turn
                  46.57          DQ (57.19)                                        
 -- Lattanzi, Joseph W         9 LBA-MR               2:00.01         DQ        
      Did not finish
 -- O'Reilly, Desmond L        8 IA-MR                1:55.03        DNF        
      Did not finish
                  57.80                                                            
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tang, Richard             10 Express Swimming-MR  2:29.97    2:29.82        
                  33.52     1:11.47 (37.95)     1:50.83 (39.36)     2:29.82 (38.99)
  2 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  2:39.78    2:37.10        
                  35.11     1:15.82 (40.71)     1:57.62 (41.80)     2:37.10 (39.48)
  3 Tollit, Alex R            10 AGUA-MR              2:40.84    2:37.39        
                  34.71     1:15.65 (40.94)     1:57.98 (42.33)     2:37.39 (39.41)
  4 Olsen, Lars O              9 FA-MR                2:41.64    2:38.73        
                  36.07     1:17.02 (40.95)     1:58.86 (41.84)     2:38.73 (39.87)
  5 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR  3:01.87    2:49.64        
                  35.44     1:18.94 (43.50)     2:04.83 (45.89)     2:49.64 (44.81)
  6 Tula, Xavier A            10 Unattached-MR        2:54.18    2:53.88        
                  38.62     1:26.75 (48.13)     2:10.30 (43.55)     2:53.88 (43.58)
  7 Dwyer, Aidan P             9 COND-MR              3:02.88    2:54.44        
                  37.10     1:21.22 (44.12)     2:09.62 (48.40)     2:54.44 (44.82)
  8 Han, Ethan                 9 GATE-MR              4:05.00    3:43.97        
                  47.88     1:45.97 (58.09)   2:46.95 (1:00.98)     3:43.97 (57.02)
 
Boys 10 & Under 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tang, Richard             10 Express Swimming-MR  6:23.41    6:27.97        
                  34.02     1:13.04 (39.02)     1:52.17 (39.13)     2:31.56 (39.39)
        3:11.79 (40.23)     3:52.32 (40.53)     4:32.17 (39.85)     5:12.71 (40.54)
        5:51.07 (38.36)     6:27.97 (36.90)                                        
  2 Olsen, Lars O              9 FA-MR                7:11.35    6:51.57        
                  35.55     1:17.07 (41.52)     1:59.43 (42.36)     2:40.79 (41.36)
        3:23.84 (43.05)     4:07.16 (43.32)     4:49.05 (41.89)     5:31.12 (42.07)
        6:12.69 (41.57)     6:51.57 (38.88)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B           9 AGUA-MR                33.67      33.17        
  2 Francis, Isaih            10 COND-MR                35.20      33.22        
  3 Tang, Richard             10 Express Swimming-MR    36.74      36.62        
  4 Andrejczuk, Peter         10 LBA-MR                 37.62      37.64        
  5 Savas, Brayden T           9 SSC-MR                 36.94      38.08        
  6 Dwyer, Aidan P             9 COND-MR                36.93      38.18        
  7 Burg, Daniel B            10 AGUA-MR                38.99      38.30        
  8 Kim, Jacob                10 AGUA-MR                37.26      38.51        
  9 Tollit, Alex R            10 AGUA-MR                38.84      38.65        
 10 Olsen, Lars O              9 FA-MR                  39.68      39.49        
 11 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR    38.37      39.89        
 12 Prokopiou, Markos         10 CSDC-MR                40.28      40.17        
 13 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR    40.02      40.28        
 14 Anton, Willem G            9 AGUA-MR                40.14      40.82        
 15 Trenczer, Zachary D        9 COND-MR                40.75      40.89        
 16 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    42.57      41.23        
 17 Ayzenberg, Daniel          9 LBA-MR                 46.57      41.32        
 18 Shapiro, Jason M          10 LBA-MR                 43.80      41.56        
 19 Bargellini, Ryan J         8 Express Swimming-MR       NT      41.57        
 20 Casalaina, Vince T        10 LBA-MR                 42.30      41.60        
 21 Hernandez, Keanne L       10 SSC-MR                 41.57      41.74        
 22 Auth, Zander T            10 AGUA-MR                40.82      41.90        
 23 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR                 43.65      42.06        
 24 Fagelman-Walker, Jake K   10 AGUA-MR                43.04      42.09        
 25 DeWitt, Billy C            9 WISC-MR                43.89      42.81        
 26 Kim, Charlie B            10 AGUA-MR                43.52      43.60        
 27 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    44.99      44.09        
 28 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 45.59      44.24        
 29 Fulnecky, Iain             9 AGUA-MR                43.59      44.34        
 30 Novikov, Daniel A         10 Aquaflames-MR             NT      44.41        
 31 Tula, Xavier A            10 Unattached-MR          42.39      44.57        
 32 Belcher, Tyler J          10 WISC-MR                52.06      45.42        
 33 Souberbielle, Santiago G  10 Express Swimming-MR    49.37      45.69        
 34 Mokart, Viggo S           10 AGUA-MR                45.88      45.82        
 35 WU, Matthew               10 Express Swimming-MR       NT      46.17        
 36 Yao, Maxwell               7 Express Swimming-MR    46.90      46.23        
 37 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 43.25      46.64        
 38 Chen, Ethan Y             10 AGUA-MR                51.81      47.02        
 39 McCaffrey, Matthew        10 LBA-MR                 50.92      47.25        
 40 Murphy, Harrison P        10 Express Swimming-MR    46.65      47.51        
 41 Zakarian, Johnathan T     10 GATE-MR                52.00      47.92        
 42 Guglielmo, Gerard J       10 LBA-MR                 49.52      48.58        
 43 Glass, Logan W             9 WISC-MR                49.35      48.69        
 44 Zhao, Jiaxi               10 Aquaflames-MR             NT      49.00        
 45 Nitzsche, Andrew Z        10 CSDC-MR                48.84      49.15        
 46 Ritiu, Peter A             9 COND-MR                53.55      49.30        
 47 Liu, Patrick              10 Express Swimming-MR       NT      49.66        
 48 Korzniewski, Oliver        9 LBA-MR                 54.94      49.93        
 49 Deangelis, Nicholas A      7 LBA-MR                 51.51      49.97        
 50 Neff, Taite E             10 FA-MR                  48.77      51.87        
 51 Stern, Noah I              8 Express Swimming-MR    50.32      52.15        
 52 De Pierro, Jake C          8 COND-MR                53.33      52.77        
 53 Serafin, Oren B            7 Express Swimming-MR       NT      54.00        
 54 Dauterman, Henry G         9 Express Swimming-MR    56.15      54.19        
 55 Castro, Dorien J          10 IA-MR                  51.18      54.86        
 56 Roy, Aryan N               9 COND-MR              1:01.04      54.92        
 57 O'Reilly, Desmond L        8 IA-MR                  57.21      55.32        
 58 Carle, Caleb M            10 FA-MR                     NT      55.79        
 59 Colletti, Lucas R          6 Express Swimming-MR       NT      56.14        
 60 Bregman, Nathan R          7 LBA-MR               1:20.00      56.50        
 61 Han, Ethan                 9 GATE-MR              1:03.01      56.88        
 62 Niyazov, Leo               9 Aquaflames-MR             NT      57.00        
 63 Henrichs, Kai L            9 Express Swimming-MR       NT      57.27        
 64 Colletti, Max              8 Express Swimming-MR  1:08.28      59.61        
 65 Lattanzi, Joseph W         9 LBA-MR                 59.37    1:00.08        
 66 LU, Alex                  10 Express Swimming-MR       NT    1:00.73        
 67 Rateshwar, Dylan           8 Express Swimming-MR       NT    1:01.10        
 68 Regan, Finn                7 LBA-MR               1:15.00    1:01.69        
 69 Carney, Callen M           7 LBA-MR               1:00.00    1:02.20        
 70 Sherwood, Donovan W        9 Express Swimming-MR  1:10.93    1:02.48        
 71 Barkin, Alexander          9 Aquaflames-MR        1:02.38    1:02.51        
 72 Barenboym, Michael         7 Aquaflames-MR             NT    1:04.68        
 73 Calidonio, Mason          10 Aquaflames-MR             NT    1:04.83        
 74 Mancuso, Ryan H            6 Express Swimming-MR       NT    1:05.04        
 75 Tomala-Reidel, Javier A    9 COND-MR              1:00.00    1:10.66        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B           9 AGUA-MR              1:12.73    1:10.97        
                  34.63     1:10.97 (36.34)                                        
  2 Francis, Isaih            10 COND-MR              1:20.68    1:12.43        
                  34.88     1:12.43 (37.55)                                        
  3 Tang, Richard             10 Express Swimming-MR  1:19.16    1:17.12        
                  37.75     1:17.12 (39.37)                                        
  4 Kim, Jacob                10 AGUA-MR              1:20.91    1:23.46        
                  40.74     1:23.46 (42.72)                                        
  5 Dwyer, Aidan P             9 COND-MR              1:24.21    1:23.72        
                  40.94     1:23.72 (42.78)                                        
  6 Andrejczuk, Peter         10 LBA-MR               1:26.72    1:26.40        
                  43.12     1:26.40 (43.28)                                        
  7 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR  1:24.26    1:26.65        
                  41.59     1:26.65 (45.06)                                        
  8 Anton, Willem G            9 AGUA-MR              1:34.11    1:26.94        
                  42.26     1:26.94 (44.68)                                        
  9 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR  1:26.30    1:27.12        
                  43.12     1:27.12 (44.00)                                        
 10 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:27.89    1:27.70        
                  43.43     1:27.70 (44.27)                                        
 11 MA, Emanuel               10 Express Swimming-MR  1:34.61    1:28.98        
                  43.22     1:28.98 (45.76)                                        
 12 Radnay, Cole S            10 AGUA-MR              1:24.61    1:29.25        
                  44.03     1:29.25 (45.22)                                        
 13 Kim, Charlie B            10 AGUA-MR              1:45.19    1:32.98        
                  46.01     1:32.98 (46.97)                                        
 13 Hernandez, Keanne L       10 SSC-MR               1:30.62    1:32.98        
 15 Tula, Xavier A            10 Unattached-MR        1:31.93    1:34.87        
                  46.16     1:34.87 (48.71)                                        
 16 Wagman, Ellis G            8 COND-MR              1:48.75    1:35.26        
                  46.59     1:35.26 (48.67)                                        
 17 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR               1:35.72    1:35.52        
                  45.98     1:35.52 (49.54)                                        
 18 Lombard, Ryan C           10 Express Swimming-MR  1:33.74    1:35.94        
                  47.68     1:35.94 (48.26)                                        
 19 Casalaina, Vince T        10 LBA-MR               1:35.76    1:36.27        
                  45.10     1:36.27 (51.17)                                        
 20 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:39.39    1:36.44        
                  47.74     1:36.44 (48.70)                                        
 21 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               1:39.07    1:37.44        
                  49.86     1:37.44 (47.58)                                        
 22 Lowe, Alexander N          8 COND-MR              1:48.75    1:38.40        
                  48.02     1:38.40 (50.38)                                        
 23 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               1:31.66    1:39.04        
                  46.58     1:39.04 (52.46)                                        
 24 DeWitt, Billy C            9 WISC-MR              1:33.53    1:40.18        
                  44.68     1:40.18 (55.50)                                        
 25 Chan, Ethan               10 Express Swimming-MR  1:41.57    1:42.14        
                  49.47     1:42.14 (52.67)                                        
 26 Toro, Julian A             9 COND-MR                   NT    1:45.14        
                  49.20     1:45.14 (55.94)                                        
 27 Betzold, Carter S          8 IA-MR                     NT    1:46.94        
                  51.57     1:46.94 (55.37)                                        
 28 Doran, Declan T            9 IA-MR                     NT    1:47.20        
                  52.19     1:47.20 (55.01)                                        
 29 Belcher, Tyler J          10 WISC-MR              2:01.11    1:47.46        
                  50.34     1:47.46 (57.12)                                        
 30 Nitzsche, Andrew Z        10 CSDC-MR              2:45.00    1:47.59        
                  53.35     1:47.59 (54.24)                                        
 31 Guglielmo, Gerard J       10 LBA-MR               1:46.21    1:47.67        
 32 Smith, Dean C              9 IA-MR                     NT    1:48.91        
                  53.45     1:48.91 (55.46)                                        
 33 Hau, Bradley R             9 COND-MR                   NT    1:49.83        
                  52.46     1:49.83 (57.37)                                        
 34 Chen, Ethan Y             10 AGUA-MR              1:55.84    1:51.28        
                  54.83     1:51.28 (56.45)                                        
 35 Korzniewski, Oliver        9 LBA-MR               1:59.63    1:51.65        
                  54.66     1:51.65 (56.99)                                        
 36 Ritiu, Peter A             9 COND-MR                   NT    1:56.08        
                  57.68     1:56.08 (58.40)                                        
 37 Castro, Dorien J          10 IA-MR                     NT    1:57.01        
                  53.51   1:57.01 (1:03.50)                                        
 38 De Pierro, Jake C          8 COND-MR                   NT    1:58.28        
                  54.78   1:58.28 (1:03.50)                                        
 39 Saha, Nolan                8 COND-MR                   NT    2:02.55        
                1:00.80   2:02.55 (1:01.75)                                        
 40 Kamboj, Alex              10 CSDC-MR              2:45.00    2:05.49        
                  59.76   2:05.49 (1:05.73)                                        
 41 Ferrara, Joseph M          9 COND-MR                   NT    2:14.11        
                1:03.68   2:14.11 (1:10.43)                                        
 42 Deely, Jack W             10 LBA-MR               2:15.00    2:14.14        
 43 Carney, Callen M           7 LBA-MR               2:00.01    2:18.70        
                1:09.30   2:18.70 (1:09.40)                                        
 -- Berkovitch, David N       10 COND-MR                   NT         DQ        
      Not on back off wall
                1:02.44        DQ (1:14.82)                                        
 -- Tomala-Reidel, Javier A    9 COND-MR              2:05.00         DQ        
      Not on back off wall
 -- Tian, Lucas A              8 Express Swimming-MR       NT         DQ        
      Not on back off wall
                  50.32          DQ (54.95)                                        
 -- Roy, Aryan N               9 COND-MR              2:10.38         DQ        
      Not on back off wall
                  58.71        DQ (1:00.24)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B           9 AGUA-MR                35.56      35.64        
  2 Burg, Daniel B            10 AGUA-MR                42.23      40.18        
  3 Tang, Richard             10 Express Swimming-MR    41.16      41.20        
  4 Andrejczuk, Peter         10 LBA-MR                 44.79      41.22        
  5 Kim, Jacob                10 AGUA-MR                42.13      41.33        
  6 Francis, Isaih            10 COND-MR                43.65      41.35        
  7 Tollit, Alex R            10 AGUA-MR                45.84      41.36        
  8 Shapiro, Jason M          10 LBA-MR                 47.66      42.15        
  9 Ayzenberg, Daniel          9 LBA-MR                 44.74      43.12        
 10 Fagelman-Walker, Jake K   10 AGUA-MR                45.30      43.72        
 11 Anton, Willem G            9 AGUA-MR                42.08      43.93        
 12 Augustin, James J         10 FA-MR                  43.94      44.46        
 13 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    46.55      44.95        
 14 Savas, Brayden T           9 SSC-MR                 45.41      45.78        
 15 Dwyer, Aidan P             9 COND-MR                46.42      46.19        
 16 Auth, Zander T            10 AGUA-MR                46.12      46.44        
 17 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR    46.92      47.40        
 18 Kim, Charlie B            10 AGUA-MR                51.27      48.05        
 19 Mokart, Viggo S           10 AGUA-MR                46.87      48.51        
 20 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR    48.19      48.60        
 21 Fulnecky, Iain             9 AGUA-MR                56.14      50.08        
 22 Glass, Logan W             9 WISC-MR                53.09      51.27        
 23 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    50.58      51.64        
 24 Korzniewski, Oliver        9 LBA-MR                 50.77      51.72        
 25 Hernandez, Keanne L       10 SSC-MR                 52.37      51.88        
 26 Bargellini, Ryan J         8 Express Swimming-MR       NT      52.06        
 27 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 51.52      52.98        
 28 Liu, Patrick              10 Express Swimming-MR       NT      53.07        
 29 Trenczer, Zachary D        9 COND-MR                   NT      53.10        
 30 Deangelis, Nicholas A      7 LBA-MR                 54.46      53.61        
 31 Yao, Maxwell               7 Express Swimming-MR    56.48      54.05        
 32 De Pierro, Jake C          8 COND-MR                   NT      54.19        
 33 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR                 52.82      54.53        
 34 Serafin, Oren B            7 Express Swimming-MR       NT      54.69        
 35 Souberbielle, Santiago G  10 Express Swimming-MR    58.74      56.17        
 36 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 55.52      56.38        
 37 Chen, Ethan Y             10 AGUA-MR              1:02.84      56.76        
 38 Castro, Dorien J          10 IA-MR                  57.08      57.49        
 39 Han, Ethan                 9 GATE-MR              1:15.03      57.50        
 40 Colletti, Max              8 Express Swimming-MR       NT      58.21        
 41 Guglielmo, Gerard J       10 LBA-MR                 59.84      59.40        
 42 Dauterman, Henry G         9 Express Swimming-MR  1:03.21      59.42        
 43 WU, Matthew               10 Express Swimming-MR       NT    1:00.67        
 44 LU, Alex                  10 Express Swimming-MR       NT    1:01.11        
 45 Ritiu, Peter A             9 COND-MR              1:03.11    1:02.50        
 46 Tula, Xavier A            10 Unattached-MR          58.68    1:02.99        
 47 Stern, Noah I              8 Express Swimming-MR  1:08.77    1:03.58        
 48 Carle, Caleb M            10 FA-MR                     NT    1:04.29        
 49 Zakarian, Johnathan T     10 GATE-MR              1:05.00    1:05.20        
 50 Mancuso, Ryan H            6 Express Swimming-MR       NT    1:05.51        
 51 Roy, Aryan N               9 COND-MR                   NT    1:06.31        
 52 Nitzsche, Andrew Z        10 CSDC-MR              1:11.14    1:07.23        
 53 DeWitt, Billy C            9 WISC-MR              1:02.41    1:07.77        
 54 Bregman, Nathan R          7 LBA-MR               1:30.00    1:08.49        
 55 McCaffrey, Matthew        10 LBA-MR               1:10.00    1:10.72        
 56 Henrichs, Kai L            9 Express Swimming-MR       NT    1:11.67        
 57 Colletti, Lucas R          6 Express Swimming-MR       NT    1:11.68        
 58 Neff, Taite E             10 FA-MR                1:06.44    1:14.85        
 59 O'Reilly, Desmond L        8 IA-MR                     NT    1:15.90        
 60 Sherwood, Donovan W        9 Express Swimming-MR       NT    1:33.64        
 61 Carney, Callen M           7 LBA-MR               1:15.00    1:34.56        
 -- Regan, Finn                7 LBA-MR               1:15.00         DQ        
      Scissors kick
 
Boys 10 & Under 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tang, Richard             10 Express Swimming-MR  1:27.39    1:26.39        
                  41.33     1:26.39 (45.06)                                        
  2 Chan, Curtis              10 Unattached-MR        1:37.66    1:27.32        
                  42.53     1:27.32 (44.79)                                        
  3 Tollit, Alex R            10 AGUA-MR              1:35.84    1:28.12        
                  41.89     1:28.12 (46.23)                                        
  4 Burg, Daniel B            10 AGUA-MR              1:30.43    1:29.85        
                  42.94     1:29.85 (46.91)                                        
  5 Kim, Jacob                10 AGUA-MR              1:31.86    1:32.00        
                  43.16     1:32.00 (48.84)                                        
  6 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:39.08    1:32.75        
                  45.83     1:32.75 (46.92)                                        
  7 Ayzenberg, Daniel          9 LBA-MR               1:38.15    1:34.03        
                  44.73     1:34.03 (49.30)                                        
  8 Andrejczuk, Peter         10 LBA-MR               1:32.12    1:35.33        
                  46.06     1:35.33 (49.27)                                        
  9 Shapiro, Jason M          10 LBA-MR               1:40.57    1:35.83        
                  45.24     1:35.83 (50.59)                                        
 10 Fagelman-Walker, Jake K   10 AGUA-MR              1:49.32    1:40.58        
                  45.78     1:40.58 (54.80)                                        
 11 Auth, Zander T            10 AGUA-MR              1:49.28    1:42.80        
                  50.56     1:42.80 (52.24)                                        
 12 MA, Emanuel               10 Express Swimming-MR  1:45.28    1:43.84        
                  48.81     1:43.84 (55.03)                                        
 13 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR  1:58.78    1:44.95        
                  50.18     1:44.95 (54.77)                                        
 14 Mokart, Viggo S           10 AGUA-MR              1:42.85    1:45.12        
                  51.27     1:45.12 (53.85)                                        
 15 Wong, Britton              9 Swim Tech-MR              NT    1:48.56        
                  52.53     1:48.56 (56.03)                                        
 16 Stueber, Aidan C          10 WISC-MR              2:28.58    1:51.18        
                  52.23     1:51.18 (58.95)                                        
 17 Deely, Jack W             10 LBA-MR               2:15.00    1:51.32        
                  54.16     1:51.32 (57.16)                                        
 18 Lowe, Alexander N          8 COND-MR                   NT    1:52.20        
                  53.14     1:52.20 (59.06)                                        
 19 Hernandez, Keanne L       10 SSC-MR               1:50.00    1:54.20        
                  54.47     1:54.20 (59.73)                                        
 20 Korzniewski, Oliver        9 LBA-MR               1:56.35    1:54.62        
                  54.44   1:54.62 (1:00.18)                                        
 21 Chan, Tyler                9 Swim Tech-MR              NT    1:56.15        
                  55.41   1:56.15 (1:00.74)                                        
 22 Souberbielle, Santiago G  10 Express Swimming-MR  2:04.69    1:56.24        
                  55.33   1:56.24 (1:00.91)                                        
 23 Deangelis, Nicholas A      7 LBA-MR               1:59.11    1:57.92        
                  56.78   1:57.92 (1:01.14)                                        
 24 Lerner, Hugo T            10 Express Swimming-MR  2:21.23    1:59.36        
                  55.77   1:59.36 (1:03.59)                                        
 25 Yao, Maxwell               7 Express Swimming-MR  2:05.90    2:01.47        
                  57.78   2:01.47 (1:03.69)                                        
 26 Huang, Gary               10 Swim Tech-MR              NT    2:03.10        
                  59.07   2:03.10 (1:04.03)                                        
 27 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR               2:00.35    2:04.50        
                  59.40   2:04.50 (1:05.10)                                        
 28 Ng, Vaan                  10 Swim Tech-MR              NT    2:05.02        
                1:00.93   2:05.02 (1:04.09)                                        
 29 Saha, Nolan                8 COND-MR                   NT    2:14.30        
                1:03.26   2:14.30 (1:11.04)                                        
 30 Betzold, Carter S          8 IA-MR                     NT    2:26.80        
                1:09.69   2:26.80 (1:17.11)                                        
 -- Berkovitch, David N       10 COND-MR                   NT         DQ        
      Elbows recovered over water
                1:08.92        DQ (1:15.06)                                        
 
Boys 10 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B           9 AGUA-MR                32.30      31.25        
  2 Francis, Isaih            10 COND-MR                33.15      32.72        
  3 Burg, Daniel B            10 AGUA-MR                36.07      34.68        
  4 Tang, Richard             10 Express Swimming-MR    40.77      35.53        
  5 Tollit, Alex R            10 AGUA-MR                38.84      38.70        
  6 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR    38.81      38.83        
  7 Olsen, Lars O              9 FA-MR                  42.71      39.44        
  8 Hernandez, Keanne L       10 SSC-MR                 38.98      40.20        
  9 Shapiro, Jason M          10 LBA-MR                 42.69      42.03        
 10 Radnay, Cole S            10 AGUA-MR                39.79      42.30        
 11 Fagelman-Walker, Jake K   10 AGUA-MR                45.96      42.46        
 12 Tula, Xavier A            10 Unattached-MR          46.36      42.52        
 13 Dwyer, Aidan P             9 COND-MR                37.94      42.59        
 14 Chan, Curtis              10 Unattached-MR          44.36      42.74        
 15 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR                 43.30      43.22        
 16 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR    42.52      43.40        
 17 Fulnecky, Iain             9 AGUA-MR                44.14      43.81        
 18 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR    43.96      43.88        
 19 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR    47.60      43.92        
 20 Lee, Ethan J               8 GATE-MR                45.05      43.94        
 21 Lombard, Ryan C           10 Express Swimming-MR    42.75      44.01        
 22 Kim, Charlie B            10 AGUA-MR              1:02.56      44.35        
 23 Auth, Zander T            10 AGUA-MR                47.47      44.75        
 24 MA, Emanuel               10 Express Swimming-MR    44.13      45.00        
 25 Anton, Willem G            9 AGUA-MR                45.46      45.28        
 26 Tuchman, Dylan J          10 AGUA-MR                47.84      46.31        
 27 Tian, Lucas A              8 Express Swimming-MR       NT      46.67        
 28 Guglielmo, Gerard J       10 LBA-MR                 44.79      46.94        
 29 Chen, Ethan Y             10 AGUA-MR                57.84      47.12        
 30 Wagman, Ellis G            8 COND-MR                49.40      47.20        
 31 Chan, Ethan               10 Express Swimming-MR    52.63      47.61        
 32 Garcia, Angel J            9 IA-MR                  44.94      47.77        
 33 Huang, Gary               10 Swim Tech-MR              NT      48.91        
 34 Paton, Gavin C            10 SSC-MR                 46.37      49.10        
 35 Souberbielle, Santiago G  10 Express Swimming-MR    53.47      49.41        
 36 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR                 45.32      50.61        
 37 DeWitt, Billy C            9 WISC-MR                55.99      51.02        
 38 Chan, Tyler                9 Swim Tech-MR              NT      51.19        
 39 Castro, Dorien J          10 IA-MR                  47.38      52.33        
 40 Wong, Britton              9 Swim Tech-MR              NT      52.89        
 41 Toro, Julian A             9 COND-MR                   NT      53.24        
 42 Lerner, Hugo T            10 Express Swimming-MR    56.56      54.67        
 43 Korzniewski, Oliver        9 LBA-MR                 53.88      56.90        
 44 Henrichs, Kai L            9 Express Swimming-MR       NT    1:00.38        
 45 Serafin, Oren B            7 Express Swimming-MR       NT    1:00.66        
 46 Saha, Nolan                8 COND-MR                   NT    1:02.77        
 47 Chan, Preston              8 Express Swimming-MR       NT    1:03.88        
 48 Roy, Aryan N               9 COND-MR              1:04.96    1:04.52        
 49 Kamboj, Alex              10 CSDC-MR              1:30.00    1:05.81        
 50 Hau, Bradley R             9 COND-MR              1:10.33    1:05.98        
 51 Kleinman, Evan J           9 Express Swimming-MR       NT    1:06.88        
 52 Doran, Declan T            9 IA-MR                  58.57    1:08.12        
 53 Liu, Patrick              10 Express Swimming-MR       NT    1:09.24        
 54 Colletti, Max              8 Express Swimming-MR       NT    1:16.68        
 55 Sherwood, Donovan W        9 Express Swimming-MR  1:20.08    1:35.90        
 
Boys 10 & Under 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Francis, Isaih            10 COND-MR              1:25.77    1:15.88        
                  34.79     1:15.88 (41.09)                                        
  2 Tang, Richard             10 Express Swimming-MR  1:27.58    1:24.57        
                  40.41     1:24.57 (44.16)                                        
  3 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR  1:33.62    1:25.25        
                  39.79     1:25.25 (45.46)                                        
  4 Hernandez, Keanne L       10 SSC-MR               1:30.00    1:35.31        
                  43.66     1:35.31 (51.65)                                        
  5 Glass, Logan W             9 WISC-MR              1:40.77    1:36.03        
                  43.84     1:36.03 (52.19)                                        
  6 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  2:02.11    1:37.09        
                  47.72     1:37.09 (49.37)                                        
  7 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR  1:46.56    1:38.60        
                  45.29     1:38.60 (53.31)                                        
  8 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR               1:45.73    1:43.03        
                  45.12     1:43.03 (57.91)                                        
  9 Dwyer, Aidan P             9 COND-MR              1:42.13    1:47.29        
                  48.75     1:47.29 (58.54)                                        
 10 Trenczer, Zachary D        9 COND-MR                   NT    1:49.69        
                  48.72   1:49.69 (1:00.97)                                        
 11 Tula, Xavier A            10 Unattached-MR        1:53.02    1:51.43        
                  51.90     1:51.43 (59.53)                                        
 12 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               1:40.00    2:07.11        
                  55.88   2:07.11 (1:11.23)                                        
 
Boys 10 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skaistis, Levi B           9 AGUA-MR              1:09.89    1:08.65        
                  31.89     1:08.65 (36.76)                                        
  2 Francis, Isaih            10 COND-MR              1:13.66    1:14.24        
                  33.65     1:14.24 (40.59)                                        
  3 Tang, Richard             10 Express Swimming-MR  1:18.71    1:18.94        
                  37.72     1:18.94 (41.22)                                        
  4 Burg, Daniel B            10 AGUA-MR              1:25.39    1:19.78        
                  37.19     1:19.78 (42.59)                                        
  5 Andrejczuk, Peter         10 LBA-MR               1:25.55    1:22.96        
                  39.06     1:22.96 (43.90)                                        
  6 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR  1:23.65    1:25.23        
                  39.65     1:25.23 (45.58)                                        
  7 Anton, Willem G            9 AGUA-MR              1:26.10    1:25.88        
                  40.54     1:25.88 (45.34)                                        
  8 Smith, Colin P            10 Express Swimming-MR  1:29.20    1:26.21        
                  41.84     1:26.21 (44.37)                                        
  9 Dwyer, Aidan P             9 COND-MR              1:27.76    1:26.83        
                  40.11     1:26.83 (46.72)                                        
 10 Calhoun, Ethan D          10 Express Swimming-MR       NT    1:27.80        
                  45.27     1:27.80 (42.53)                                        
 11 Shapiro, Jason M          10 LBA-MR               1:33.70    1:28.60        
                  43.94     1:28.60 (44.66)                                        
 12 Olsen, Lars O              9 FA-MR                1:21.26    1:28.71        
                  39.11     1:28.71 (49.60)                                        
 13 Chan, Curtis              10 Unattached-MR        1:43.12    1:30.08        
                  43.41     1:30.08 (46.67)                                        
 14 Ayzenberg, Daniel          9 LBA-MR               1:39.20    1:30.22        
                  42.55     1:30.22 (47.67)                                        
 15 MA, Emanuel               10 Express Swimming-MR  1:37.48    1:31.36        
                  45.59     1:31.36 (45.77)                                        
 16 Harty, Liam                9 Express Swimming-MR  1:36.13    1:36.44        
                  46.58     1:36.44 (49.86)                                        
 17 Chan, Ethan               10 Express Swimming-MR  1:55.24    1:36.74        
                  44.12     1:36.74 (52.62)                                        
 18 Wagman, Ellis G            8 COND-MR              1:46.02    1:37.08        
                  45.37     1:37.08 (51.71)                                        
 19 Mokart, Viggo S           10 AGUA-MR              1:39.40    1:37.27        
                  44.50     1:37.27 (52.77)                                        
 20 Fulnecky, Iain             9 AGUA-MR              1:33.10    1:39.33        
                  43.64     1:39.33 (55.69)                                        
 21 Czartosieski, Evan C       9 SSC-MR               1:36.37    1:39.44        
                  47.26     1:39.44 (52.18)                                        
 22 Souberbielle, Santiago G  10 Express Swimming-MR  1:53.43    1:39.80        
                  49.37     1:39.80 (50.43)                                        
 23 Paton, Gavin C            10 SSC-MR               1:43.28    1:40.07        
                  46.69     1:40.07 (53.38)                                        
 24 Huang, Gary               10 Swim Tech-MR              NT    1:40.83        
                  46.07     1:40.83 (54.76)                                        
 25 Stueber, Aidan C          10 WISC-MR              1:55.55    1:40.90        
                  49.82     1:40.90 (51.08)                                        
 26 Tula, Xavier A            10 Unattached-MR        1:40.60    1:41.86        
                  45.10     1:41.86 (56.76)                                        
 27 Minotto, Matthew C        10 SSC-MR               1:36.15    1:41.96        
                  45.83     1:41.96 (56.13)                                        
 28 Lowe, Alexander N          8 COND-MR              1:48.16    1:43.29        
                  48.41     1:43.29 (54.88)                                        
 29 Chan, Tyler                9 Swim Tech-MR              NT    1:44.00        
                  50.27     1:44.00 (53.73)                                        
 30 Yao, Maxwell               7 Express Swimming-MR  2:00.09    1:44.87        
                  48.23     1:44.87 (56.64)                                        
 31 Garcia, Angel J            9 IA-MR                1:38.91    1:46.08        
                  48.79     1:46.08 (57.29)                                        
 32 Guglielmo, Gerard J       10 LBA-MR               1:44.81    1:46.83        
                  48.18     1:46.83 (58.65)                                        
 33 Wong, Britton              9 Swim Tech-MR              NT    1:48.28        
                  50.87     1:48.28 (57.41)                                        
 34 Tian, Lucas A              8 Express Swimming-MR       NT    1:48.68        
                  49.29     1:48.68 (59.39)                                        
 35 Nitzsche, Andrew Z        10 CSDC-MR              2:15.00    1:49.90        
                  48.23   1:49.90 (1:01.67)                                        
 36 De Pierro, Jake C          8 COND-MR                   NT    1:49.97        
                  51.38     1:49.97 (58.59)                                        
 37 Ng, Vaan                  10 Swim Tech-MR              NT    1:54.90        
                  55.62     1:54.90 (59.28)                                        
 38 Deangelis, Nicholas A      7 LBA-MR               1:59.58    1:57.28        
                  57.16   1:57.28 (1:00.12)                                        
 39 Hau, Bradley R             9 COND-MR              2:01.79    1:59.78        
                  56.22   1:59.78 (1:03.56)                                        
 40 Henrichs, Kai L            9 Express Swimming-MR       NT    2:16.23        
                1:03.85   2:16.23 (1:12.38)                                        
 41 Berkovitch, David N       10 COND-MR                   NT    2:19.10        
                1:05.04   2:19.10 (1:14.06)                                        
 42 Ferrara, Joseph M          9 COND-MR                   NT    2:22.84        
                1:11.28   2:22.84 (1:11.56)                                        
 -- DeWitt, Billy C            9 WISC-MR              1:53.86         DQ        
      One hand touch - fly
                  43.56        DQ (1:01.31)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Tang, Richard             10 Express Swimming-MR  2:47.18    2:45.63        
                  38.01     1:20.72 (42.71)     2:08.36 (47.64)     2:45.63 (37.27)
  2 Chang, Henry              10 Express Swimming-MR  3:21.43    3:02.96        
                  38.96     1:26.29 (47.33)     2:21.04 (54.75)     3:02.96 (41.92)
  3 Olsen, Lars O              9 FA-MR                     NT    3:06.56        
                  40.35     1:29.72 (49.37)     2:25.59 (55.87)     3:06.56 (40.97)
  4 Dwyer, Aidan P             9 COND-MR              3:11.76    3:10.29        
                  43.51     1:29.82 (46.31)     2:26.48 (56.66)     3:10.29 (43.81)
  5 Han, Ethan                 9 GATE-MR              4:25.00    4:15.96        
                1:00.71   2:07.15 (1:06.44)   3:16.48 (1:09.33)     4:15.96 (59.48)
 -- Andrejczuk, Peter         10 LBA-MR               3:15.00         DQ        
      False start - Misc
                  38.91     1:24.78 (45.87)     2:16.44 (51.66)          DQ (44.58)
 -- Tula, Xavier A            10 Unattached-MR        3:32.08         DQ        
      Non-simultaneous kick - breast
                  46.86     1:43.58 (56.72)     2:43.43 (59.85)          DQ (49.90)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               12 Express Swimming-MR    26.22      26.15        
  2 Lugo, Aron R              12 Express Swimming-MR    26.34      26.44        
  3 Chin, Ever J              12 AGUA-MR                27.13      26.62        
  4 Rasquinha, Rohit A        12 Express Swimming-MR    26.93      26.66        
  5 Nasta, Mike V             12 SSC-MR                 27.31      26.88        
  6 Rasquinha, Ranjan J       12 Express Swimming-MR    27.39      27.27        
  7 LaBianca, Jack B          12 Express Swimming-MR    28.06      27.60        
  8 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR                28.83      27.64        
  9 Coleman, Joe T            12 COND-MR                28.18      27.65        
 10 Scalia, Anthony D         11 SSC-MR                 28.38      27.96        
 11 Fine, Evan                12 AGUA-MR                28.65      28.03        
 12 Wagman, Noah G            12 COND-MR                31.35      28.44        
 13 Granucci, David           11 SSC-MR                 29.17      28.54        
 14 Mollica, Christian J      12 Express Swimming-MR    28.84      28.72        
 15 Dwyer, Luke N             11 COND-MR                29.50      28.76        
 16 Delgado, Vince L          11 COND-MR                29.10      29.07        
 17 Dugo, Jesse D             12 WISC-MR                29.64      29.23        
 18 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR                32.85      29.55        
 19 Gill, George Erich E      11 AGUA-MR                30.84      29.62        
 20 Buccino, Michael A        12 LBA-MR                 31.51      29.66        
 21 Smith, Eddie J            12 IA-MR                  31.49      29.86        
 22 Yoham, Skylar H           12 AGUA-MR                32.11      29.88        
 23 Bates, Andrew H           12 AGUA-MR                30.50      29.92        
 24 Corbett, Ty               11 WISC-MR                32.85      30.19        
 25 Shapiro, Ryan J           12 LBA-MR                 31.98      30.21        
 26 Wagner, Jared S           11 AGUA-MR                30.54      30.32        
 27 Sullivan, Ryan N          12 Express Swimming-MR    30.37      30.33        
 28 Jhong, Ethan              11 Express Swimming-MR    31.16      30.37        
 29 Cortelli, Patrick J       12 COND-MR                30.76      30.53        
 30 Belovsky, Adam D          12 COND-MR                29.93      30.72        
 31 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR    30.48      30.78        
 32 Protano, Robert T         12 Express Swimming-MR    31.26      30.88        
 33 Henschel, Jake F          11 AGUA-MR                31.61      31.20        
 34 Jensen, Johnathan         12 Express Swimming-MR    32.11      31.21        
 35 Benten, Liam A            12 AGUA-MR                33.03      31.59        
 35 Prokopenko, Dennis        12 Express Swimming-MR       NT      31.59        
 37 Lee, Ryan                 12 Swim Tech-MR              NT      32.32        
 38 Stewart, Matteo           12 AGUA-MR                33.51      32.44        
 39 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR    32.62      32.52        
 40 Dellamorte, Aidan         12 LBA-MR                 34.50      32.56        
 41 Fernandez, Isaiah R       11 COND-MR                32.40      32.58        
 42 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR    32.76      32.66        
 43 Young, Greg C             12 Express Swimming-MR    33.81      32.68        
 44 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    32.62      32.79        
 45 Sosa, Nicholas S          11 COND-MR                32.87      32.96        
 46 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR                34.09      32.97        
 47 Richter, Isaac            11 LBA-MR                 33.42      33.07        
 48 Golduber, Ethan L         12 Express Swimming-MR    33.65      33.17        
 49 Saini, Arjun S            11 Express Swimming-MR    40.14      33.29        
 50 Zarytov, Vlad             11 AGUA-MR                33.88      33.36        
 51 Fang, Terrence            12 Swim Tech-MR              NT      33.46        
 52 Jensen, Andrew            12 Express Swimming-MR    36.11      33.49        
 53 Cook, Hunter R            12 Unattached-MR          34.51      33.66        
 54 LaPADULA, Aston           11 Express Swimming-MR    46.01      33.72        
 55 Bennett, Ryan A           11 Unattached-MR          33.51      33.96        
 56 Yang, Nicholas            11 Express Swimming-MR    32.67      34.04        
 57 Minaker, Brandon M        11 AGUA-MR                38.84      34.10        
 58 Finnegan, Harry M         11 COND-MR                33.68      34.24        
 59 Skala, Ethan R            11 IA-MR                  35.06      34.26        
 60 Johnson, Michael P        11 WISC-MR                34.66      34.39        
 61 Huang, Edward             12 Swim Tech-MR              NT      34.66        
 62 Vignona, Jackson H        12 FA-MR                  37.52      35.10        
 63 Neria, Andrew             11 Swim Tech-MR              NT      35.48        
 64 Haedrich, James F         12 Express Swimming-MR    45.16      35.97        
 65 Tsukerman, Ben S          11 LBA-MR                 37.00      36.22        
 66 Rhee, Aiden               11 AGUA-MR                36.31      36.25        
 67 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR    40.40      36.51        
 68 Heaney, Will, William M   12 LBA-MR                 40.00      36.61        
 69 Chen, Joshua              11 Swim Tech-MR              NT      37.80        
 70 Halpin, Michael T         12 LBA-MR               1:00.00      38.00        
 71 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR    38.01      38.21        
 72 Vaynshteyn, Filbert R     12 Express Swimming-MR    42.90      40.54        
 73 Accurso, John D           12 FA-MR                     NT      41.37        
 74 Caniano, Marcus J         11 FA-MR                  43.88      41.73        
 75 Ciobanu, Joshua P         12 LBA-MR                 39.83      41.80        
 76 Kozlik, Brandon M         11 LBA-MR                 50.00      42.33        
 77 Fitzpatrick, Thomas A     11 LBA-MR               1:00.00      42.41        
 78 Melloy, John J            11 FA-MR                     NT      43.21        
 79 Petty, Gabriel            12 LBA-MR               1:00.00      45.92        
 80 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR    53.21      51.90        
 -- Chu, Preston              11 GATE-MR                36.43         DQ        
      False start
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               12 Express Swimming-MR    56.52      56.11        
                  26.91       56.11 (29.20)                                        
  2 Rasquinha, Rohit A        12 Express Swimming-MR    59.19      57.35        
                  27.73       57.35 (29.62)                                        
  3 Lugo, Aron R              12 Express Swimming-MR    58.64      58.69        
                  27.48       58.69 (31.21)                                        
  4 Nasta, Mike V             12 SSC-MR               1:00.35      58.70        
                  28.22       58.70 (30.48)                                        
  5 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              1:11.96    1:00.38        
                  28.89     1:00.38 (31.49)                                        
  6 Rasquinha, Ranjan J       12 Express Swimming-MR  1:01.37    1:00.47        
                  28.46     1:00.47 (32.01)                                        
  7 Scalia, Anthony D         11 SSC-MR               1:02.06    1:00.67        
                  29.21     1:00.67 (31.46)                                        
  8 Agranovich, Jake M        12 COND-MR              1:10.09    1:00.88        
                  29.67     1:00.88 (31.21)                                        
  9 LaBianca, Jack B          12 Express Swimming-MR  1:00.91    1:01.17        
                  29.03     1:01.17 (32.14)                                        
 10 Dwyer, Luke N             11 COND-MR              1:03.63    1:02.65        
                  29.91     1:02.65 (32.74)                                        
 11 Graullera, Cassiel        12 AGUA-MR              1:08.31    1:02.71        
                  29.90     1:02.71 (32.81)                                        
 12 Mollica, Christian J      12 Express Swimming-MR  1:04.55    1:02.94        
                  30.26     1:02.94 (32.68)                                        
 13 Granucci, David           11 SSC-MR               1:04.07    1:02.95        
                  29.81     1:02.95 (33.14)                                        
 14 Ng, Ryan Y                11 GATE-MR              1:10.81    1:03.36        
                  30.31     1:03.36 (33.05)                                        
 15 Javaheri, Kouros S        11 AGUA-MR              1:05.98    1:04.18        
                  30.78     1:04.18 (33.40)                                        
 16 Gill, George Erich E      11 AGUA-MR              1:05.84    1:04.44        
                  30.69     1:04.44 (33.75)                                        
 17 Bates, Andrew H           12 AGUA-MR              1:05.86    1:04.81        
                  31.86     1:04.81 (32.95)                                        
 17 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  1:06.42    1:04.81        
                  31.37     1:04.81 (33.44)                                        
 19 Fine, Evan                12 AGUA-MR              1:08.53    1:05.15        
                  30.87     1:05.15 (34.28)                                        
 20 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR              1:10.58    1:06.00        
                  32.23     1:06.00 (33.77)                                        
 21 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  1:08.12    1:06.47        
                  31.49     1:06.47 (34.98)                                        
 22 Protano, Robert T         12 Express Swimming-MR  1:07.62    1:06.99        
                  32.20     1:06.99 (34.79)                                        
 23 Yoham, Skylar H           12 AGUA-MR              1:06.17    1:07.24        
                  32.69     1:07.24 (34.55)                                        
 24 Wagner, Jared S           11 AGUA-MR              1:08.80    1:07.45        
                  32.37     1:07.45 (35.08)                                        
 25 Benten, Liam A            12 AGUA-MR              1:11.63    1:08.21        
                  32.10     1:08.21 (36.11)                                        
 26 Fernandez, Isaiah R       11 COND-MR              1:13.57    1:08.59        
                  33.19     1:08.59 (35.40)                                        
 27 Jhong, Ethan              11 Express Swimming-MR  1:10.87    1:09.13        
                  31.84     1:09.13 (37.29)                                        
 28 Jensen, Johnathan         12 Express Swimming-MR  1:20.01    1:09.18        
                  32.07     1:09.18 (37.11)                                        
 29 Shapiro, Ryan J           12 LBA-MR               1:12.42    1:09.19        
                  32.21     1:09.19 (36.98)                                        
 30 Henschel, Jake F          11 AGUA-MR              1:12.34    1:09.47        
                  32.91     1:09.47 (36.56)                                        
 31 Young, Greg C             12 Express Swimming-MR  1:36.12    1:11.50        
                  33.27     1:11.50 (38.23)                                        
 32 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR  1:11.97    1:11.66        
                  34.15     1:11.66 (37.51)                                        
 33 Kastoun, Gebran L         11 AGUA-MR              1:13.83    1:12.03        
                  34.63     1:12.03 (37.40)                                        
 34 Apat, Joseph R            11 Express Swimming-MR  1:13.50    1:12.13        
                  34.89     1:12.13 (37.24)                                        
 35 Zarytov, Vlad             11 AGUA-MR              1:13.70    1:12.45        
                  34.83     1:12.45 (37.62)                                        
 36 Lambros Jr., Stephen      11 SSC-MR               1:12.00    1:12.73        
                  34.32     1:12.73 (38.41)                                        
 37 Golduber, Ethan L         12 Express Swimming-MR  1:19.93    1:12.78        
                  35.84     1:12.78 (36.94)                                        
 38 Mavashev, Michael L       11 Aquaflames-MR        1:16.55    1:13.20        
                  34.05     1:13.20 (39.15)                                        
 39 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:12.84    1:13.22        
                  34.48     1:13.22 (38.74)                                        
 40 Stewart, Matteo           12 AGUA-MR              1:16.51    1:13.25        
                  34.96     1:13.25 (38.29)                                        
 41 Wang, Kevin Y             11 GATE-MR              1:12.00    1:13.56        
                  34.19     1:13.56 (39.37)                                        
 42 Shannon, Dylan M          11 Express Swimming-MR  1:16.01    1:13.66        
 43 Bennett, Ryan A           11 Unattached-MR        1:14.72    1:13.89        
                  35.83     1:13.89 (38.06)                                        
 44 Freund, Jonah T           11 Express Swimming-MR  1:20.77    1:14.46        
                  34.41     1:14.46 (40.05)                                        
 45 Horbach, Aidan P          12 FA-MR                1:21.67    1:14.50        
                  36.62     1:14.50 (37.88)                                        
 46 Richter, Isaac            11 LBA-MR               1:17.93    1:14.62        
                  35.41     1:14.62 (39.21)                                        
 47 Sosa, Nicholas S          11 COND-MR              1:18.98    1:15.29        
                  35.49     1:15.29 (39.80)                                        
 48 Finnegan, Harry M         11 COND-MR              1:19.81    1:15.71        
                  35.82     1:15.71 (39.89)                                        
 49 Jensen, Andrew            12 Express Swimming-MR  1:29.01    1:16.88        
                  35.71     1:16.88 (41.17)                                        
 50 Saini, Arjun S            11 Express Swimming-MR       NT    1:17.40        
                  35.96     1:17.40 (41.44)                                        
 51 Minaker, Brandon M        11 AGUA-MR              1:38.84    1:18.04        
                  35.52     1:18.04 (42.52)                                        
 52 Cook, Hunter R            12 Unattached-MR        1:19.90    1:19.22        
                  36.71     1:19.22 (42.51)                                        
 53 O'Reilly, Kieran T        11 IA-MR                1:20.65    1:19.24        
                  37.64     1:19.24 (41.60)                                        
 54 Chu, Preston              11 GATE-MR              1:28.35    1:19.45        
                  37.01     1:19.45 (42.44)                                        
 55 Carle, Zachary L          12 FA-MR                1:23.34    1:19.62        
                  37.47     1:19.62 (42.15)                                        
 56 Rhee, Aiden               11 AGUA-MR              1:24.02    1:19.64        
                  37.63     1:19.64 (42.01)                                        
 57 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR  1:34.79    1:20.56        
                  37.80     1:20.56 (42.76)                                        
 58 Sarmuksnis, Sean P        11 LBA-MR               2:15.00    1:21.80        
                  40.32     1:21.80 (41.48)                                        
 59 Heaney, Will, William M   12 LBA-MR               1:45.00    1:22.31        
                  38.65     1:22.31 (43.66)                                        
 60 Chan, Nicholas            11 Express Swimming-MR  1:35.14    1:23.92        
                  19.43   1:23.92 (1:04.49)                                        
 61 Almeida, James D          12 GATE-MR              1:30.66    1:27.67        
                  40.75     1:27.67 (46.92)                                        
 62 Tian, Adam J              11 Express Swimming-MR  1:44.12    1:28.06        
                  40.34     1:28.06 (47.72)                                        
 63 Halpin, Michael T         12 LBA-MR               2:00.00    1:29.47        
                  39.87     1:29.47 (49.60)                                        
 64 Zakarian, Matthew         11 GATE-MR              1:34.34    1:30.75        
                  41.45     1:30.75 (49.30)                                        
 65 Vaynshteyn, Filbert R     12 Express Swimming-MR       NT    1:33.31        
                  42.19     1:33.31 (51.12)                                        
 66 Fitzpatrick, Thomas A     11 LBA-MR               2:00.00    1:37.13        
                  46.71     1:37.13 (50.42)                                        
 67 Petty, Gabriel            12 LBA-MR               2:00.00    1:45.43        
                  49.31     1:45.43 (56.12)                                        
 68 Ibragimov, Ely            12 Aquaflames-MR             NT    1:54.55        
                  54.30   1:54.55 (1:00.25)                                        
 69 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR  2:04.20    2:07.12        
                1:00.43   2:07.12 (1:06.69)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               12 Express Swimming-MR  2:05.98    2:02.43        
                  28.58     1:00.04 (31.46)     1:31.41 (31.37)     2:02.43 (31.02)
  2 Rasquinha, Rohit A        12 Express Swimming-MR  2:08.83    2:09.43        
                  28.97     1:01.77 (32.80)     1:35.78 (34.01)     2:09.43 (33.65)
  3 Coleman, Joe T            12 COND-MR              2:13.21    2:12.21        
                  30.71     1:04.27 (33.56)     1:39.20 (34.93)     2:12.21 (33.01)
  4 Nasta, Mike V             12 SSC-MR               2:16.72    2:12.52        
                  31.04     1:03.25 (32.21)     1:38.85 (35.60)     2:12.52 (33.67)
  5 Dwyer, Luke N             11 COND-MR              2:13.35    2:13.18        
                  31.12     1:05.42 (34.30)     1:40.16 (34.74)     2:13.18 (33.02)
  6 Lugo, Aron R              12 Express Swimming-MR  2:12.06    2:13.46        
                  29.88     1:04.00 (34.12)     1:39.57 (35.57)     2:13.46 (33.89)
  7 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  2:18.09    2:17.33        
                  31.78     1:06.93 (35.15)     1:42.75 (35.82)     2:17.33 (34.58)
  8 Gill, George Erich E      11 AGUA-MR              2:22.84    2:20.02        
                  32.45     1:08.51 (36.06)     1:45.22 (36.71)     2:20.02 (34.80)
  9 Mollica, Christian J      12 Express Swimming-MR  2:37.34    2:20.09        
                  32.22     1:10.09 (37.87)     1:46.28 (36.19)     2:20.09 (33.81)
 10 Granucci, David           11 SSC-MR               2:20.83    2:20.38        
                  31.00     1:06.80 (35.80)     1:44.63 (37.83)     2:20.38 (35.75)
 11 Ng, Ryan Y                11 GATE-MR              2:41.50    2:22.93        
                  31.68     1:07.22 (35.54)     1:45.48 (38.26)     2:22.93 (37.45)
 12 Buccino, Michael A        12 LBA-MR               2:38.61    2:25.23        
                  33.74     1:10.84 (37.10)     1:49.43 (38.59)     2:25.23 (35.80)
 13 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  2:31.47    2:25.85        
                  32.72     1:10.21 (37.49)     1:48.77 (38.56)     2:25.85 (37.08)
 14 Jhong, Ethan              11 Express Swimming-MR  2:32.04    2:28.00        
                  32.83     1:10.28 (37.45)     1:49.74 (39.46)     2:28.00 (38.26)
 15 Zarytov, Vlad             11 AGUA-MR              2:41.26    2:33.17        
                  33.84     1:13.67 (39.83)     1:55.15 (41.48)     2:33.17 (38.02)
 16 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR  2:38.31    2:36.30        
                  35.46     1:15.64 (40.18)     1:56.30 (40.66)     2:36.30 (40.00)
 17 Weiss, Jeremy M           11 SSC-MR               3:00.00    2:36.82        
                  34.05     1:13.22 (39.17)     1:54.97 (41.75)     2:36.82 (41.85)
 18 Apat, Joseph R            11 Express Swimming-MR  2:55.80    2:38.67        
                  36.30     1:17.16 (40.86)     2:00.08 (42.92)     2:38.67 (38.59)
 19 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  2:37.57    2:39.09        
                  35.26     1:15.54 (40.28)     1:57.72 (42.18)     2:39.09 (41.37)
 20 Leu, Patrick              12 Express Swimming-MR  2:34.54    2:39.20        
                  32.16     1:13.26 (41.10)     1:58.20 (44.94)     2:39.20 (41.00)
 21 Bennett, Ryan A           11 Unattached-MR        2:41.06    2:39.69        
                  36.36     1:17.41 (41.05)     1:59.53 (42.12)     2:39.69 (40.16)
 22 Stewart, Matteo           12 AGUA-MR              2:47.36    2:42.73        
                  36.92     1:18.23 (41.31)     2:02.73 (44.50)     2:42.73 (40.00)
 23 Richter, Isaac            11 LBA-MR               2:50.00    2:43.10        
                  37.61     1:20.70 (43.09)     2:06.03 (45.33)     2:43.10 (37.07)
 24 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR  2:46.30    2:47.36        
                  36.53     1:19.90 (43.37)     2:04.60 (44.70)     2:47.36 (42.76)
 25 Rhee, Aiden               11 AGUA-MR              3:05.84    2:48.08        
                  37.54     1:20.42 (42.88)     2:04.71 (44.29)     2:48.08 (43.37)
 26 Johnson, Michael P        11 WISC-MR              2:47.99    2:50.33        
                  35.64     1:18.53 (42.89)     2:05.66 (47.13)     2:50.33 (44.67)
 27 Yang, Nicholas            11 Express Swimming-MR  2:57.50    3:04.30        
                  37.41     1:23.36 (45.95)     2:15.36 (52.00)     3:04.30 (48.94)
 28 Saini, Arjun S            11 Express Swimming-MR       NT    3:04.33        
                  39.40     1:27.06 (47.66)     2:19.00 (51.94)     3:04.33 (45.33)
 -- Cortelli, Patrick J       12 COND-MR              2:56.52         DQ        
      False start
                  33.05     1:10.28 (37.23)     1:47.67 (37.39)          DQ (34.96)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Rasquinha, Rohit A        12 Express Swimming-MR  5:50.34    5:44.25        
                  30.11     1:04.16 (34.05)     1:38.81 (34.65)     2:13.74 (34.93)
        2:48.74 (35.00)     3:24.58 (35.84)     4:00.32 (35.74)     4:36.28 (35.96)
        5:11.18 (34.90)     5:44.25 (33.07)                                        
  2 Rasquinha, Ranjan J       12 Express Swimming-MR  5:49.42    5:51.21        
                  30.02     1:04.64 (34.62)     1:39.83 (35.19)     2:15.84 (36.01)
        2:51.87 (36.03)     3:28.72 (36.85)     4:05.19 (36.47)     4:41.20 (36.01)
        5:17.03 (35.83)     5:51.21 (34.18)                                        
  3 Dwyer, Luke N             11 COND-MR              6:12.97    5:57.32        
                  31.98     1:07.92 (35.94)     1:44.65 (36.73)     2:21.31 (36.66)
        2:57.78 (36.47)     3:34.38 (36.60)     4:11.23 (36.85)     4:47.65 (36.42)
        5:24.17 (36.52)     5:57.32 (33.15)                                        
  4 Delgado, Vince L          11 COND-MR              6:00.00    5:57.99        
                  31.73     1:06.89 (35.16)     1:43.40 (36.51)     2:19.90 (36.50)
        2:56.51 (36.61)     3:33.54 (37.03)     4:10.40 (36.86)     4:46.73 (36.33)
        5:23.80 (37.07)     5:57.99 (34.19)                                        
  5 Coleman, Joe T            12 COND-MR              6:23.21    6:00.63        
                  31.46     1:06.89 (35.43)     1:43.03 (36.14)     2:20.05 (37.02)
        2:56.89 (36.84)     3:34.49 (37.60)     4:11.40 (36.91)     4:48.95 (37.55)
        5:25.50 (36.55)     6:00.63 (35.13)                                        
  6 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  6:21.38    6:05.56        
                  32.98     1:09.82 (36.84)     1:47.05 (37.23)     2:24.53 (37.48)
        3:01.94 (37.41)     3:39.76 (37.82)     4:17.26 (37.50)     4:54.51 (37.25)
        5:31.42 (36.91)     6:05.56 (34.14)                                        
  7 Protano, Robert T         12 Express Swimming-MR       NT    6:11.46        
                  34.24     1:10.87 (36.63)     1:48.89 (38.02)     2:27.04 (38.15)
        3:04.77 (37.73)     3:42.40 (37.63)     4:20.21 (37.81)     4:58.39 (38.18)
        5:35.64 (37.25)     6:11.46 (35.82)                                        
  8 Granucci, David           11 SSC-MR               6:43.75    6:12.04        
                  32.28     1:10.31 (38.03)     1:48.56 (38.25)     2:26.59 (38.03)
        3:04.74 (38.15)     3:42.71 (37.97)     4:20.69 (37.98)     4:58.78 (38.09)
        5:36.66 (37.88)     6:12.04 (35.38)                                        
  9 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              6:09.00    6:14.59        
                  30.83     1:06.87 (36.04)     1:44.86 (37.99)     2:22.74 (37.88)
        3:01.01 (38.27)     3:40.23 (39.22)     4:19.15 (38.92)     4:58.51 (39.36)
        5:37.53 (39.02)     6:14.59 (37.06)                                        
 10 Mollica, Christian J      12 Express Swimming-MR  6:24.15    6:17.58        
                  34.36     1:12.41 (38.05)     1:51.51 (39.10)     2:29.83 (38.32)
        3:08.60 (38.77)     3:47.42 (38.82)     4:25.92 (38.50)     5:04.87 (38.95)
        5:42.95 (38.08)     6:17.58 (34.63)                                        
 11 Agranovich, Jake M        12 COND-MR              6:16.20    6:21.14        
                  32.25     1:08.86 (36.61)     1:46.82 (37.96)     2:25.33 (38.51)
        3:04.04 (38.71)     3:45.79 (41.75)     4:25.17 (39.38)     5:07.14 (41.97)
        5:46.67 (39.53)     6:21.14 (34.47)                                        
 12 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  6:25.10    6:27.44        
                  35.57     1:14.97 (39.40)     1:54.87 (39.90)     2:33.72 (38.85)
        3:13.10 (39.38)     3:52.20 (39.10)     4:30.85 (38.65)     5:11.61 (40.76)
        5:49.67 (38.06)     6:27.44 (37.77)                                        
 13 Javaheri, Kouros S        11 AGUA-MR              6:08.90    6:28.49        
                  34.82     1:14.04 (39.22)     1:53.46 (39.42)     2:33.94 (40.48)
        3:14.96 (41.02)     3:55.00 (40.04)     4:35.37 (40.37)     5:14.40 (39.03)
        5:52.53 (38.13)     6:28.49 (35.96)                                        
 14 Fernandez, Isaiah R       11 COND-MR              6:30.67    6:42.72        
                  35.69     1:15.65 (39.96)     1:58.04 (42.39)     2:39.37 (41.33)
        3:20.82 (41.45)     4:02.33 (41.51)     4:44.96 (42.63)     5:25.59 (40.63)
        6:05.77 (40.18)     6:42.72 (36.95)                                        
 15 Finnegan, Harry M         11 COND-MR              7:07.13    7:08.41        
                  37.38     1:20.25 (42.87)     2:05.53 (45.28)     2:49.29 (43.76)
        3:33.25 (43.96)     4:16.56 (43.31)     5:00.48 (43.92)     5:44.38 (43.90)
        6:28.16 (43.78)     7:08.41 (40.25)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               12 Express Swimming-MR    29.62      29.38        
  2 Rasquinha, Ranjan J       12 Express Swimming-MR    31.30      30.83        
  3 Scalia, Anthony D         11 SSC-MR                 32.50      31.59        
  4 Lugo, Aron R              12 Express Swimming-MR    32.22      31.89        
  5 Dwyer, Luke N             11 COND-MR                31.03      32.20        
  6 Agranovich, Jake M        12 COND-MR                36.55      32.78        
  7 Granucci, David           11 SSC-MR                 33.28      32.80        
  7 Coleman, Joe T            12 COND-MR                32.69      32.80        
  9 Chin, Ever J              12 AGUA-MR                33.18      33.01        
 10 Golduber, Ethan L         12 Express Swimming-MR    36.81      33.28        
 11 LaBianca, Jack B          12 Express Swimming-MR    32.61      33.36        
 12 Bates, Andrew H           12 AGUA-MR                34.07      33.44        
 13 Fine, Evan                12 AGUA-MR                33.69      33.56        
 14 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR                34.15      33.68        
 15 Jhong, Ethan              11 Express Swimming-MR    34.43      33.84        
 16 Mollica, Christian J      12 Express Swimming-MR    33.95      34.38        
 17 Yoham, Skylar H           12 AGUA-MR                36.17      34.41        
 18 Ng, Ryan Y                11 GATE-MR                34.91      34.63        
 19 Henschel, Jake F          11 AGUA-MR                34.76      35.65        
 20 Wagner, Jared S           11 AGUA-MR                35.65      35.81        
 21 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR    35.77      36.12        
 22 Benten, Liam A            12 AGUA-MR                35.47      36.47        
 23 Richter, Isaac            11 LBA-MR                 29.89      37.00        
 24 Lambros Jr., Stephen      11 SSC-MR                 38.28      37.21        
 25 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR    35.69      37.70        
 26 Stewart, Matteo           12 AGUA-MR                39.85      37.72        
 27 Jensen, Johnathan         12 Express Swimming-MR    46.09      38.47        
 28 Shapiro, Ryan J           12 LBA-MR                 41.97      38.53        
 29 Wang, Kevin Y             11 GATE-MR                39.48      39.04        
 30 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    37.95      39.26        
 31 Shannon, Dylan M          11 Express Swimming-MR    41.09      39.36        
 32 Finnegan, Harry M         11 COND-MR                42.91      40.14        
 33 Kastoun, Gebran L         11 AGUA-MR                38.36      40.15        
 34 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR    40.15      40.23        
 35 Apat, Joseph R            11 Express Swimming-MR    39.36      40.66        
 36 Carle, Zachary L          12 FA-MR                  43.88      40.86        
 37 Young, Greg C             12 Express Swimming-MR    46.11      40.91        
 38 Jensen, Andrew            12 Express Swimming-MR    52.01      40.97        
 39 Mavashev, Michael L       11 Aquaflames-MR          42.26      41.03        
 40 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR    45.76      41.24        
 41 Protano, Robert T         12 Express Swimming-MR    39.69      41.55        
 42 Zarytov, Vlad             11 AGUA-MR                40.30      41.74        
 43 Tian, Adam J              11 Express Swimming-MR    46.91      42.28        
 44 Bennett, Ryan A           11 Unattached-MR          41.82      42.42        
 45 Almeida, James D          12 GATE-MR                42.96      42.85        
 46 Saini, Arjun S            11 Express Swimming-MR       NT      43.35        
 47 Cook, Hunter R            12 Unattached-MR          42.59      43.65        
 48 Sosa, Nicholas S          11 COND-MR                   NT      43.86        
 49 Minaker, Brandon M        11 AGUA-MR                49.84      44.18        
 50 O'Reilly, Kieran T        11 IA-MR                  43.70      45.09        
 51 Heaney, Will, William M   12 LBA-MR                 45.70      45.34        
 52 Rhee, Aiden               11 AGUA-MR                43.01      45.41        
 53 Freund, Jonah T           11 Express Swimming-MR       NT      45.50        
 54 Zakarian, Matthew         11 GATE-MR                46.97      46.10        
 55 Horbach, Aidan P          12 FA-MR                  52.39      47.42        
 56 Chu, Preston              11 GATE-MR                45.41      47.50        
 57 Sarmuksnis, Sean P        11 LBA-MR               1:15.00      48.41        
 58 Halpin, Michael T         12 LBA-MR               1:00.00      50.69        
 59 Vaynshteyn, Filbert R     12 Express Swimming-MR    53.55      51.68        
 60 Rosa, Sergio M            11 Express Swimming-MR    49.01      57.22        
 61 Fitzpatrick, Thomas A     11 LBA-MR               1:15.00      58.09        
 62 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR  1:07.02    1:07.90        
 -- Ibragimov, Ely            12 Aquaflames-MR             NT         DQ        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               12 Express Swimming-MR  1:03.72    1:02.87        
                  30.59     1:02.87 (32.28)                                        
  2 Rasquinha, Ranjan J       12 Express Swimming-MR  1:07.04    1:05.53        
                  31.31     1:05.53 (34.22)                                        
  3 Dwyer, Luke N             11 COND-MR              1:08.58    1:07.15        
                  32.86     1:07.15 (34.29)                                        
  4 Rasquinha, Rohit A        12 Express Swimming-MR  1:09.56    1:07.83        
                  32.42     1:07.83 (35.41)                                        
  5 Delgado, Vince L          11 COND-MR              1:10.93    1:08.21        
                  33.56     1:08.21 (34.65)                                        
  6 Nasta, Mike V             12 SSC-MR               1:10.45    1:08.58        
                  33.23     1:08.58 (35.35)                                        
  7 Scalia, Anthony D         11 SSC-MR               1:10.27    1:08.93        
                  34.02     1:08.93 (34.91)                                        
  8 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              1:15.30    1:09.96        
                  35.04     1:09.96 (34.92)                                        
  9 Granucci, David           11 SSC-MR               1:10.93    1:09.99        
                  33.94     1:09.99 (36.05)                                        
 10 Lugo, Aron R              12 Express Swimming-MR  1:09.76    1:10.48        
                  33.15     1:10.48 (37.33)                                        
 11 Mollica, Christian J      12 Express Swimming-MR  1:14.54    1:11.05        
                  35.07     1:11.05 (35.98)                                        
 12 Graullera, Cassiel        12 AGUA-MR              1:11.96    1:11.49        
                  34.89     1:11.49 (36.60)                                        
 13 Yoham, Skylar H           12 AGUA-MR              1:14.54    1:12.46        
                  35.27     1:12.46 (37.19)                                        
 14 Bates, Andrew H           12 AGUA-MR              1:12.50    1:12.66        
                  36.10     1:12.66 (36.56)                                        
 15 Ng, Ryan Y                11 GATE-MR              1:14.39    1:13.35        
                  36.65     1:13.35 (36.70)                                        
 16 Javaheri, Kouros S        11 AGUA-MR              1:17.97    1:13.66        
                  35.85     1:13.66 (37.81)                                        
 17 Dauchez, Jacques M        12 AGUA-MR              1:13.15    1:13.84        
                  35.59     1:13.84 (38.25)                                        
 18 Jhong, Ethan              11 Express Swimming-MR  1:16.49    1:13.91        
                  34.51     1:13.91 (39.40)                                        
 19 Chin, Ever J              12 AGUA-MR              1:13.49    1:14.00        
                  37.08     1:14.00 (36.92)                                        
 20 Dugo, Jesse D             12 WISC-MR              1:13.62    1:14.21        
                  35.67     1:14.21 (38.54)                                        
 21 Wagman, Noah G            12 COND-MR              1:17.87    1:14.74        
                  35.59     1:14.74 (39.15)                                        
 22 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  1:16.37    1:16.22        
                  37.95     1:16.22 (38.27)                                        
 23 Gill, George Erich E      11 AGUA-MR              1:18.84    1:16.25        
                  37.49     1:16.25 (38.76)                                        
 24 Golduber, Ethan L         12 Express Swimming-MR  1:25.57    1:16.29        
 25 Buccino, Michael A        12 LBA-MR               1:16.56    1:16.37        
                  37.26     1:16.37 (39.11)                                        
 26 Henschel, Jake F          11 AGUA-MR              1:20.58    1:16.49        
                  37.58     1:16.49 (38.91)                                        
 27 Belovsky, Adam D          12 COND-MR              1:16.56    1:17.30        
                  38.17     1:17.30 (39.13)                                        
 28 Corbett, Ty               11 WISC-MR              1:26.95    1:18.05        
                  37.55     1:18.05 (40.50)                                        
 29 Fernandez, Isaiah R       11 COND-MR              1:21.23    1:18.92        
                  39.44     1:18.92 (39.48)                                        
 30 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR              1:22.58    1:19.74        
                  40.01     1:19.74 (39.73)                                        
 31 Sullivan, Ryan N          12 Express Swimming-MR  1:21.49    1:19.93        
                  39.65     1:19.93 (40.28)                                        
 32 Kastoun, Gebran L         11 AGUA-MR              1:21.26    1:20.26        
                  40.23     1:20.26 (40.03)                                        
 33 Wagner, Jared S           11 AGUA-MR              1:19.32    1:22.65        
                  40.38     1:22.65 (42.27)                                        
 34 Prokopenko, Dennis        12 Express Swimming-MR       NT    1:22.71        
 35 Johnson, Michael P        11 WISC-MR              1:31.79    1:23.28        
                  39.34     1:23.28 (43.94)                                        
 36 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR  1:22.58    1:23.34        
                  40.64     1:23.34 (42.70)                                        
 37 Jensen, Johnathan         12 Express Swimming-MR  1:48.76    1:23.58        
                  39.47     1:23.58 (44.11)                                        
 38 Protano, Robert T         12 Express Swimming-MR  1:24.56    1:24.80        
                  42.13     1:24.80 (42.67)                                        
 39 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:23.12    1:25.81        
                  41.96     1:25.81 (43.85)                                        
 40 Stewart, Matteo           12 AGUA-MR              1:30.26    1:26.39        
                  41.20     1:26.39 (45.19)                                        
 41 Dellamorte, Aidan         12 LBA-MR               1:50.01    1:26.44        
                  40.54     1:26.44 (45.90)                                        
 42 Finnegan, Harry M         11 COND-MR              1:29.97    1:26.61        
                  42.03     1:26.61 (44.58)                                        
 43 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR              1:31.10    1:27.71        
                  43.08     1:27.71 (44.63)                                        
 44 Bennett, Ryan A           11 Unattached-MR        1:28.65    1:28.30        
                  43.44     1:28.30 (44.86)                                        
 45 Cook, Hunter R            12 Unattached-MR        1:34.50    1:28.67        
                  43.19     1:28.67 (45.48)                                        
 46 Jensen, Andrew            12 Express Swimming-MR  1:56.11    1:29.44        
                  42.67     1:29.44 (46.77)                                        
 47 Yang, Nicholas            11 Express Swimming-MR  1:33.06    1:29.70        
                  44.78     1:29.70 (44.92)                                        
 48 Haedrich, James F         12 Express Swimming-MR  1:55.64    1:31.08        
                  43.68     1:31.08 (47.40)                                        
 49 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR  1:44.65    1:32.01        
                  44.07     1:32.01 (47.94)                                        
 50 Fang, Terrence            12 Swim Tech-MR              NT    1:33.05        
                  44.02     1:33.05 (49.03)                                        
 51 Saini, Arjun S            11 Express Swimming-MR  1:46.82    1:33.09        
                  42.91     1:33.09 (50.18)                                        
 52 Huang, Edward             12 Swim Tech-MR              NT    1:33.83        
 53 Chu, Preston              11 GATE-MR              1:47.36    1:35.14        
                  45.36     1:35.14 (49.78)                                        
 54 Minaker, Brandon M        11 AGUA-MR              1:54.84    1:35.90        
                  45.52     1:35.90 (50.38)                                        
 55 Neria, Andrew             11 Swim Tech-MR              NT    1:38.94        
                  47.20     1:38.94 (51.74)                                        
 56 Chen, Joshua              11 Swim Tech-MR              NT    1:40.12        
 57 Heaney, Will, William M   12 LBA-MR               1:49.65    1:42.83        
                  48.26     1:42.83 (54.57)                                        
 58 Kozlik, Brandon M         11 LBA-MR               1:42.71    1:46.45        
                  51.85     1:46.45 (54.60)                                        
 59 Halpin, Michael T         12 LBA-MR               1:55.00    1:47.43        
                  52.12     1:47.43 (55.31)                                        
 60 Fitzpatrick, Thomas A     11 LBA-MR               2:15.00    1:53.41        
                  54.96     1:53.41 (58.45)                                        
 61 Petty, Gabriel            12 LBA-MR               2:15.00    1:53.91        
 62 Caniano, Marcus J         11 FA-MR                     NT    1:54.04        
                  54.59     1:54.04 (59.45)                                        
 63 Ciobanu, Joshua P         12 LBA-MR               1:50.09    1:58.10        
                  56.13   1:58.10 (1:01.97)                                        
 64 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR  2:19.06    2:19.16        
                1:05.82   2:19.16 (1:13.34)                                        
 -- Sosa, Nicholas S          11 COND-MR                   NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  47.03          DQ (52.23)                                        
 -- Lee, Ryan                 12 Swim Tech-MR              NT         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
                  43.81          DQ (50.58)                                        
 -- LaPADULA, Aston           11 Express Swimming-MR  1:28.94         DQ        
      Delay initiating arm pull at turn
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Ever J              12 AGUA-MR                33.57      34.07        
  2 Coleman, Joe T            12 COND-MR                34.70      34.19        
  3 Rasquinha, Rohit A        12 Express Swimming-MR    34.69      34.71        
  4 Graullera, Cassiel        12 AGUA-MR                36.51      34.98        
  5 Fine, Evan                12 AGUA-MR                38.02      36.56        
  6 Lugo, Aron R              12 Express Swimming-MR    36.74      36.59        
  7 Bates, Andrew H           12 AGUA-MR                38.00      37.18        
  8 Ng, Ryan Y                11 GATE-MR                37.05      37.32        
  9 Nunez, Ryan               12 Express Swimming-MR    36.77      37.40        
 10 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR                39.00      38.12        
 11 Benten, Liam A            12 AGUA-MR                40.06      38.55        
 12 Mollica, Christian J      12 Express Swimming-MR    36.34      38.58        
 13 Delgado, Vince L          11 COND-MR                38.82      39.77        
 14 LaBianca, Jack B          12 Express Swimming-MR    42.06      39.97        
 15 Gill, George Erich E      11 AGUA-MR                45.84      40.38        
 16 Scalia, Anthony D         11 SSC-MR                 40.78      40.64        
 17 Yoham, Skylar H           12 AGUA-MR                42.79      40.72        
 18 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    40.98      40.73        
 19 Shapiro, Ryan J           12 LBA-MR                 42.71      41.10        
 20 Wagner, Jared S           11 AGUA-MR                42.29      41.26        
 21 Richter, Isaac            11 LBA-MR                 42.71      41.36        
 22 Zarytov, Vlad             11 AGUA-MR                41.54      42.02        
 22 Rhee, Aiden               11 AGUA-MR                44.72      42.02        
 24 Jhong, Ethan              11 Express Swimming-MR    42.37      42.10        
 25 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR    42.17      42.21        
 26 Apat, Joseph R            11 Express Swimming-MR    42.22      42.38        
 27 Golduber, Ethan L         12 Express Swimming-MR    43.84      42.48        
 28 Lambros Jr., Stephen      11 SSC-MR                 42.65      42.57        
 29 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR                44.71      42.88        
 30 Shannon, Dylan M          11 Express Swimming-MR    44.32      43.15        
 31 Javaheri, Kouros S        11 AGUA-MR                44.61      43.23        
 32 Wang, Kevin Y             11 GATE-MR                43.39      43.82        
 33 Almeida, James D          12 GATE-MR                45.56      44.11        
 34 Finnegan, Harry M         11 COND-MR                47.55      44.60        
 35 Chu, Preston              11 GATE-MR                42.68      45.14        
 36 Cook, Hunter R            12 Unattached-MR          44.84      45.52        
 37 Freund, Jonah T           11 Express Swimming-MR    46.64      45.99        
 38 Stewart, Matteo           12 AGUA-MR                45.93      46.46        
 39 Kastoun, Gebran L         11 AGUA-MR                47.34      46.52        
 40 Fernandez, Isaiah R       11 COND-MR                46.21      46.69        
 41 Minaker, Brandon M        11 AGUA-MR                55.84      46.83        
 42 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR    49.33      47.12        
 43 Sosa, Nicholas S          11 COND-MR                   NT      47.81        
 44 Jensen, Johnathan         12 Express Swimming-MR    53.11      47.91        
 45 Bennett, Ryan A           11 Unattached-MR          47.52      48.89        
 46 Young, Greg C             12 Express Swimming-MR  1:07.11      50.41        
 47 Zakarian, Matthew         11 GATE-MR                51.53      50.91        
 48 Jensen, Andrew            12 Express Swimming-MR  1:01.01      51.69        
 49 Carle, Zachary L          12 FA-MR                     NT      51.71        
 50 Saini, Arjun S            11 Express Swimming-MR       NT      52.66        
 51 Tian, Adam J              11 Express Swimming-MR  1:00.81      52.89        
 52 Horbach, Aidan P          12 FA-MR                  55.46      53.30        
 53 O'Reilly, Kieran T        11 IA-MR                  52.60      54.07        
 54 Petty, Gabriel            12 LBA-MR               1:10.00      57.30        
 55 Vaynshteyn, Filbert R     12 Express Swimming-MR    59.88      58.87        
 56 Heaney, Will, William M   12 LBA-MR                 55.79      59.01        
 57 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR  1:04.20    1:04.91        
 58 Halpin, Michael T         12 LBA-MR               1:15.01    1:05.72        
 59 Fitzpatrick, Thomas A     11 LBA-MR               1:15.00    1:06.62        
 -- Sarmuksnis, Sean P        11 LBA-MR               1:14.01         DQ        
      Hands brought beyond the hipline during stroke
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Coleman, Joe T            12 COND-MR              1:14.67    1:13.20        
                  34.99     1:13.20 (38.21)                                        
  2 Rasquinha, Rohit A        12 Express Swimming-MR  1:14.47    1:14.98        
                  35.39     1:14.98 (39.59)                                        
  3 Rasquinha, Ranjan J       12 Express Swimming-MR  1:19.42    1:16.00        
                  36.55     1:16.00 (39.45)                                        
  4 Mollica, Christian J      12 Express Swimming-MR  1:18.51    1:16.45        
                  36.65     1:16.45 (39.80)                                        
  5 Graullera, Cassiel        12 AGUA-MR              1:18.09    1:19.32        
                  38.79     1:19.32 (40.53)                                        
  6 Nunez, Ryan               12 Express Swimming-MR  1:19.53    1:19.43        
                  38.05     1:19.43 (41.38)                                        
  7 Lugo, Aron R              12 Express Swimming-MR  1:17.81    1:19.50        
                  37.13     1:19.50 (42.37)                                        
  8 Ng, Ryan Y                11 GATE-MR              1:19.29    1:19.61        
                  38.41     1:19.61 (41.20)                                        
  9 Delgado, Vince L          11 COND-MR              1:23.57    1:21.12        
                  38.56     1:21.12 (42.56)                                        
 10 Benten, Liam A            12 AGUA-MR              1:22.07    1:21.45        
                  40.15     1:21.45 (41.30)                                        
 11 Corbett, Ty               11 WISC-MR              1:29.53    1:21.84        
                  38.96     1:21.84 (42.88)                                        
 12 Granucci, David           11 SSC-MR               1:28.50    1:23.44        
                  39.72     1:23.44 (43.72)                                        
 13 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  1:26.08    1:24.95        
                  39.92     1:24.95 (45.03)                                        
 14 Dellamorte, Aidan         12 LBA-MR               1:35.93    1:25.63        
                  40.44     1:25.63 (45.19)                                        
 15 LaBianca, Jack B          12 Express Swimming-MR  1:34.14    1:26.20        
                  40.97     1:26.20 (45.23)                                        
 16 Nasta, Mike V             12 SSC-MR               1:29.26    1:26.72        
                  41.66     1:26.72 (45.06)                                        
 17 Gill, George Erich E      11 AGUA-MR              1:40.84    1:26.98        
                  43.16     1:26.98 (43.82)                                        
 18 Belovsky, Adam D          12 COND-MR              1:26.11    1:27.37        
                  40.87     1:27.37 (46.50)                                        
 19 Sullivan, Ryan N          12 Express Swimming-MR       NT    1:27.69        
                  41.57     1:27.69 (46.12)                                        
 20 Rhee, Aiden               11 AGUA-MR              1:32.44    1:29.43        
                  43.95     1:29.43 (45.48)                                        
 21 Yang, Nicholas            11 Express Swimming-MR  1:38.78    1:30.16        
                  42.86     1:30.16 (47.30)                                        
 22 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:29.97    1:30.71        
                  42.05     1:30.71 (48.66)                                        
 23 Shapiro, Ryan J           12 LBA-MR               1:40.30    1:31.26        
                  42.13     1:31.26 (49.13)                                        
 24 Zarytov, Vlad             11 AGUA-MR              1:29.86    1:32.14        
                  43.43     1:32.14 (48.71)                                        
 25 Fang, Terrence            12 Swim Tech-MR              NT    1:33.46        
                  43.83     1:33.46 (49.63)                                        
 26 Buccino, Michael A        12 LBA-MR               1:40.59    1:33.54        
                  44.82     1:33.54 (48.72)                                        
 27 Chu, Preston              11 GATE-MR              1:40.11    1:34.23        
                  45.34     1:34.23 (48.89)                                        
 28 Golduber, Ethan L         12 Express Swimming-MR  1:45.00    1:34.31        
                  46.28     1:34.31 (48.03)                                        
 29 Finnegan, Harry M         11 COND-MR              1:44.44    1:34.37        
                  46.30     1:34.37 (48.07)                                        
 30 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR  1:39.66    1:34.55        
                  43.98     1:34.55 (50.57)                                        
 31 Skala, Ethan R            11 IA-MR                1:42.32    1:35.66        
                  44.36     1:35.66 (51.30)                                        
 32 Lee, Ryan                 12 Swim Tech-MR              NT    1:36.28        
                  44.96     1:36.28 (51.32)                                        
 33 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR              1:36.08    1:36.67        
                  46.56     1:36.67 (50.11)                                        
 34 Smith, Eddie J            12 IA-MR                1:42.37    1:36.69        
                  46.68     1:36.69 (50.01)                                        
 35 Fernandez, Isaiah R       11 COND-MR              1:38.21    1:37.31        
                  47.71     1:37.31 (49.60)                                        
 36 Richter, Isaac            11 LBA-MR               1:36.29    1:37.67        
                  46.35     1:37.67 (51.32)                                        
 37 Johnson, Michael P        11 WISC-MR              1:40.93    1:37.98        
                  46.85     1:37.98 (51.13)                                        
 38 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR  1:36.68    1:39.43        
                  45.97     1:39.43 (53.46)                                        
 39 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR  1:48.62    1:41.44        
                  48.86     1:41.44 (52.58)                                        
 40 Haedrich, James F         12 Express Swimming-MR  1:44.54    1:44.05        
                  49.97     1:44.05 (54.08)                                        
 41 Neria, Andrew             11 Swim Tech-MR              NT    1:44.63        
                  48.75     1:44.63 (55.88)                                        
 42 Huang, Edward             12 Swim Tech-MR              NT    1:45.19        
                  48.27     1:45.19 (56.92)                                        
 43 Tsukerman, Ben S          11 LBA-MR               1:41.52    1:47.66        
                  49.50     1:47.66 (58.16)                                        
 44 Jensen, Johnathan         12 Express Swimming-MR  1:53.11    1:47.72        
                  52.18     1:47.72 (55.54)                                        
 45 Young, Greg C             12 Express Swimming-MR  1:44.11    1:51.76        
                  52.33     1:51.76 (59.43)                                        
 46 Chen, Joshua              11 Swim Tech-MR              NT    1:53.38        
                  53.39     1:53.38 (59.99)                                        
 47 Jensen, Andrew            12 Express Swimming-MR  2:01.00    1:54.38        
                  53.25   1:54.38 (1:01.13)                                        
 48 Kozlik, Brandon M         11 LBA-MR               1:57.50    1:58.36        
                  55.36   1:58.36 (1:03.00)                                        
 49 Melloy, John J            11 FA-MR                     NT    2:00.32        
                  55.42   2:00.32 (1:04.90)                                        
 50 Petty, Gabriel            12 LBA-MR               2:15.00    2:04.45        
                  57.44   2:04.45 (1:07.01)                                        
 51 Fitzpatrick, Thomas A     11 LBA-MR               2:15.00    2:25.80        
                1:11.37   2:25.80 (1:14.43)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               12 Express Swimming-MR    28.51      28.11        
  2 Rasquinha, Ranjan J       12 Express Swimming-MR    28.97      28.32        
  3 Rasquinha, Rohit A        12 Express Swimming-MR    28.33      28.38        
  4 Dwyer, Luke N             11 COND-MR                29.59      29.47        
  5 Lugo, Aron R              12 Express Swimming-MR    32.10      29.76        
  6 Coleman, Joe T            12 COND-MR                30.11      29.81        
  7 LaBianca, Jack B          12 Express Swimming-MR    30.57      30.35        
  8 Scalia, Anthony D         11 SSC-MR                 31.58      31.49        
  9 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR                32.40      31.53        
 10 Yoham, Skylar H           12 AGUA-MR                31.38      31.54        
 11 Graullera, Cassiel        12 AGUA-MR                31.60      31.67        
 12 Ng, Ryan Y                11 GATE-MR                32.51      31.95        
 13 Javaheri, Kouros S        11 AGUA-MR                33.71      32.66        
 14 Shapiro, Ryan J           12 LBA-MR                 35.68      32.97        
 15 Dugo, Jesse D             12 WISC-MR                34.25      33.08        
 16 Wagman, Noah G            12 COND-MR                37.98      33.48        
 17 Prokopenko, Dennis        12 Express Swimming-MR       NT      34.03        
 18 Sullivan, Ryan N          12 Express Swimming-MR    36.23      34.16        
 19 Dauchez, Jacques M        12 AGUA-MR                35.90      35.17        
 20 Jhong, Ethan              11 Express Swimming-MR    35.45      35.18        
 21 Fine, Evan                12 AGUA-MR                36.59      35.22        
 22 Wagner, Jared S           11 AGUA-MR                38.62      36.52        
 23 Buccino, Michael A        12 LBA-MR                 37.53      36.82        
 24 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR    38.83      36.96        
 25 Olsen, Luke D             12 CSDC-MR                37.24      37.23        
 26 Jensen, Johnathan         12 Express Swimming-MR    39.99      38.12        
 27 Bennett, Ryan A           11 Unattached-MR          39.07      38.64        
 28 Protano, Robert T         12 Express Swimming-MR    37.79      38.69        
 29 Richter, Isaac            11 LBA-MR                 38.52      38.88        
 30 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR    40.69      39.10        
 31 Young, Greg C             12 Express Swimming-MR    46.74      39.27        
 32 Jensen, Andrew            12 Express Swimming-MR    45.11      41.40        
 33 Cook, Hunter R            12 Unattached-MR          42.72      41.44        
 34 Sosa, Nicholas S          11 COND-MR                   NT      41.53        
 35 Kastoun, Gebran L         11 AGUA-MR                41.81      41.76        
 36 Heaney, Will, William M   12 LBA-MR                 43.92      42.32        
 37 Saini, Arjun S            11 Express Swimming-MR       NT      42.98        
 38 Fang, Terrence            12 Swim Tech-MR              NT      43.90        
 39 Chu, Preston              11 GATE-MR                42.53      44.19        
 40 Vignona, Jackson H        12 FA-MR                  49.70      45.21        
 41 Kleinman, Andrew W        11 Express Swimming-MR    57.01      45.33        
 42 Chen, Joshua              11 Swim Tech-MR              NT      45.52        
 43 Huang, Edward             12 Swim Tech-MR              NT      47.04        
 44 Neria, Andrew             11 Swim Tech-MR              NT      47.76        
 45 Tsukerman, Ben S          11 LBA-MR                 59.12      47.87        
 46 Haedrich, James F         12 Express Swimming-MR  1:01.55      49.97        
 47 Ciobanu, Joshua P         12 LBA-MR                 49.50      52.22        
 48 Accurso, John D           12 FA-MR                     NT      53.82        
 49 Kozlik, Brandon M         11 LBA-MR                 58.92      57.91        
 50 Vaynshteyn, Filbert R     12 Express Swimming-MR       NT      59.74        
 51 Bassarath, Luke N         11 Express Swimming-MR  1:09.09    1:16.17        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               12 Express Swimming-MR  1:01.99    1:02.19        
                  29.88     1:02.19 (32.31)                                        
  2 Rasquinha, Rohit A        12 Express Swimming-MR  1:03.50    1:02.52        
                  29.40     1:02.52 (33.12)                                        
  3 Rasquinha, Ranjan J       12 Express Swimming-MR  1:05.07    1:02.81        
                  29.63     1:02.81 (33.18)                                        
  4 Dwyer, Luke N             11 COND-MR              1:06.42    1:07.30        
                  32.18     1:07.30 (35.12)                                        
  5 Coleman, Joe T            12 COND-MR              1:12.88    1:07.49        
                  33.09     1:07.49 (34.40)                                        
  6 Lugo, Aron R              12 Express Swimming-MR  1:14.79    1:08.23        
                  30.94     1:08.23 (37.29)                                        
  7 Agranovich, Jake M        12 COND-MR              1:10.18    1:10.56        
                  32.67     1:10.56 (37.89)                                        
  8 Nasta, Mike V             12 SSC-MR               1:16.70    1:10.92        
                  32.75     1:10.92 (38.17)                                        
  9 Graullera, Cassiel        12 AGUA-MR              1:13.84    1:11.03        
                  32.67     1:11.03 (38.36)                                        
 10 LaBianca, Jack B          12 Express Swimming-MR  1:11.15    1:11.66        
                  34.83     1:11.66 (36.83)                                        
 11 Ng, Ryan Y                11 GATE-MR              1:12.60    1:11.86        
                  33.71     1:11.86 (38.15)                                        
 12 Granucci, David           11 SSC-MR               1:12.94    1:12.14        
                  33.47     1:12.14 (38.67)                                        
 13 Scalia, Anthony D         11 SSC-MR               1:12.35    1:13.23        
                  34.19     1:13.23 (39.04)                                        
 14 Chin, Ever J              12 AGUA-MR              1:23.55    1:13.33        
                  32.18     1:13.33 (41.15)                                        
 15 Delgado, Vince L          11 COND-MR              1:17.55    1:13.61        
                  33.52     1:13.61 (40.09)                                        
 16 Shapiro, Ryan J           12 LBA-MR               1:22.46    1:16.39        
                  34.81     1:16.39 (41.58)                                        
 17 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  1:22.39    1:21.15        
                  37.90     1:21.15 (43.25)                                        
 18 Gill, George Erich E      11 AGUA-MR              1:21.84    1:22.37        
                  37.87     1:22.37 (44.50)                                        
 19 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR              1:23.95    1:23.22        
                  38.70     1:23.22 (44.52)                                        
 20 Protano, Robert T         12 Express Swimming-MR       NT    1:27.35        
                  39.66     1:27.35 (47.69)                                        
 21 Wang, Kevin Y             11 GATE-MR              1:38.18    1:28.83        
                  41.36     1:28.83 (47.47)                                        
 22 Bennett, Ryan A           11 Unattached-MR        1:35.06    1:30.60        
                  41.01     1:30.60 (49.59)                                        
 23 Jhong, Ethan              11 Express Swimming-MR  1:36.40    1:31.39        
                  41.59     1:31.39 (49.80)                                        
 24 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  1:34.57    1:31.64        
                  42.77     1:31.64 (48.87)                                        
 25 Lambros Jr., Stephen      11 SSC-MR               1:35.00    1:34.25        
                  42.32     1:34.25 (51.93)                                        
 26 Horbach, Aidan P          12 FA-MR                     NT    1:34.74        
                  44.55     1:34.74 (50.19)                                        
 27 Apat, Joseph R            11 Express Swimming-MR  1:37.57    1:35.00        
                  44.35     1:35.00 (50.65)                                        
 28 Heaney, Will, William M   12 LBA-MR               2:00.00    1:35.50        
                  45.31     1:35.50 (50.19)                                        
 29 Fernandez, Isaiah R       11 COND-MR              1:37.62    1:39.04        
                  45.53     1:39.04 (53.51)                                        
 30 Chu, Preston              11 GATE-MR              1:45.08    1:44.27        
                  47.31     1:44.27 (56.96)                                        
 31 Tian, Adam J              11 Express Swimming-MR       NT    1:47.29        
                  49.62     1:47.29 (57.67)                                        
 -- Carle, Zachary L          12 FA-MR                1:45.33         DQ        
      Alternating Kick
                  45.92          DQ (58.05)                                        
 -- Richter, Isaac            11 LBA-MR               1:35.00         DQ        
      Non-simultaneous touch
                  44.10          DQ (52.64)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               12 Express Swimming-MR  1:04.94    1:05.25        
                  29.51     1:05.25 (35.74)                                        
  2 Coleman, Joe T            12 COND-MR              1:08.58    1:07.06        
                  31.30     1:07.06 (35.76)                                        
  3 Chin, Ever J              12 AGUA-MR              1:09.17    1:09.59        
                  31.84     1:09.59 (37.75)                                        
  4 Dwyer, Luke N             11 COND-MR              1:09.55    1:09.88        
                  30.85     1:09.88 (39.03)                                        
  5 Villagonzalo, Keanu C     12 GATE-MR              1:09.84    1:09.93        
                  34.14     1:09.93 (35.79)                                        
  6 LaBianca, Jack B          12 Express Swimming-MR  1:11.18    1:10.84        
                  33.15     1:10.84 (37.69)                                        
  7 Fine, Evan                12 AGUA-MR              1:13.50    1:11.01        
                  33.22     1:11.01 (37.79)                                        
  8 Ng, Ryan Y                11 GATE-MR              1:10.93    1:11.97        
                  34.98     1:11.97 (36.99)                                        
  9 Scalia, Anthony D         11 SSC-MR               1:11.41    1:12.07        
                  32.81     1:12.07 (39.26)                                        
 10 Bates, Andrew H           12 AGUA-MR              1:13.53    1:12.92        
                  35.41     1:12.92 (37.51)                                        
 11 Dugo, Jesse D             12 WISC-MR              1:19.25    1:14.43        
                  34.42     1:14.43 (40.01)                                        
 12 Mollica, Christian J      12 Express Swimming-MR  1:15.14    1:14.84        
                  34.58     1:14.84 (40.26)                                        
 13 Wagman, Noah G            12 COND-MR              1:19.04    1:15.12        
                  33.96     1:15.12 (41.16)                                        
 14 Javaheri, Kouros S        11 AGUA-MR              1:16.37    1:15.53        
                  35.53     1:15.53 (40.00)                                        
 15 Dauchez, Jacques M        12 AGUA-MR              1:13.93    1:16.16        
                  35.72     1:16.16 (40.44)                                        
 16 Jhong, Ethan              11 Express Swimming-MR  1:20.22    1:16.67        
                  35.11     1:16.67 (41.56)                                        
 17 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  1:15.51    1:16.68        
                  36.99     1:16.68 (39.69)                                        
 18 Henschel, Jake F          11 AGUA-MR              1:23.15    1:16.77        
                  35.45     1:16.77 (41.32)                                        
 19 Belovsky, Adam D          12 COND-MR              1:14.81    1:16.93        
                  36.73     1:16.93 (40.20)                                        
 20 Prokopenko, Dennis        12 Express Swimming-MR       NT    1:17.31        
                  36.70     1:17.31 (40.61)                                        
 21 Benten, Liam A            12 AGUA-MR              1:16.61    1:17.55        
                  38.16     1:17.55 (39.39)                                        
 22 Corbett, Ty               11 WISC-MR              1:26.28    1:18.07        
                  38.26     1:18.07 (39.81)                                        
 23 Protano, Robert T         12 Express Swimming-MR  1:18.97    1:18.53        
                  37.97     1:18.53 (40.56)                                        
 24 Shapiro, Ryan J           12 LBA-MR               1:26.47    1:19.53        
                  37.18     1:19.53 (42.35)                                        
 25 Sullivan, Ryan N          12 Express Swimming-MR  1:21.70    1:19.57        
                  36.73     1:19.57 (42.84)                                        
 26 Smith, Eddie J            12 IA-MR                1:24.66    1:20.02        
                  38.68     1:20.02 (41.34)                                        
 27 Golduber, Ethan L         12 Express Swimming-MR  1:45.11    1:21.81        
                  38.08     1:21.81 (43.73)                                        
 28 Schmitt, Alex J           11 Express Swimming-MR  1:23.23    1:22.78        
                  38.61     1:22.78 (44.17)                                        
 29 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR  1:23.23    1:23.24        
                  39.30     1:23.24 (43.94)                                        
 30 Zarytov, Vlad             11 AGUA-MR              1:28.69    1:23.43        
                  41.82     1:23.43 (41.61)                                        
 31 Fernandez, Isaiah R       11 COND-MR              1:24.10    1:24.06        
                  40.37     1:24.06 (43.69)                                        
 32 Kastoun, Gebran L         11 AGUA-MR              1:25.83    1:24.31        
                  39.17     1:24.31 (45.14)                                        
 33 Stewart, Matteo           12 AGUA-MR              1:29.94    1:25.05        
                  37.74     1:25.05 (47.31)                                        
 34 Finnegan, Harry M         11 COND-MR              1:25.65    1:25.37        
                  40.47     1:25.37 (44.90)                                        
 35 Johnson, Michael P        11 WISC-MR              1:30.79    1:26.15        
                  40.17     1:26.15 (45.98)                                        
 36 Cook, Hunter R            12 Unattached-MR        1:28.84    1:26.57        
                  41.84     1:26.57 (44.73)                                        
 37 Yang, Nicholas            11 Express Swimming-MR  1:29.06    1:26.69        
                  41.78     1:26.69 (44.91)                                        
 38 Bennett, Ryan A           11 Unattached-MR        1:26.51    1:27.59        
                  41.29     1:27.59 (46.30)                                        
 39 Richter, Isaac            11 LBA-MR               1:23.04    1:27.86        
                  41.78     1:27.86 (46.08)                                        
 40 Rhee, Aiden               11 AGUA-MR              1:34.11    1:28.27        
                  44.62     1:28.27 (43.65)                                        
 41 Minaker, Brandon M        11 AGUA-MR              2:00.84    1:31.40        
                  42.41     1:31.40 (48.99)                                        
 42 Saini, Arjun S            11 Express Swimming-MR       NT    1:31.58        
                  43.02     1:31.58 (48.56)                                        
 43 Heaney, Will, William M   12 LBA-MR               1:36.98    1:42.43        
                  46.81     1:42.43 (55.62)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nunez, Ryan               12 Express Swimming-MR  2:20.97    2:18.95        
                  30.05     1:04.68 (34.63)     1:47.37 (42.69)     2:18.95 (31.58)
  2 Rasquinha, Ranjan J       12 Express Swimming-MR  2:30.05    2:22.07        
                  30.20     1:05.24 (35.04)     1:48.45 (43.21)     2:22.07 (33.62)
  3 Coleman, Joe T            12 COND-MR              2:26.74    2:23.54        
                  31.67     1:08.35 (36.68)     1:50.22 (41.87)     2:23.54 (33.32)
  4 Nasta, Mike V             12 SSC-MR               2:35.34    2:31.42        
                  32.72     1:10.79 (38.07)     1:59.13 (48.34)     2:31.42 (32.29)
  5 Lugo, Aron R              12 Express Swimming-MR  2:29.75    2:31.93        
                  31.63     1:10.51 (38.88)     1:57.30 (46.79)     2:31.93 (34.63)
  6 Dwyer, Luke N             11 COND-MR              2:29.17    2:33.42        
                  31.20     1:10.03 (38.83)     1:58.87 (48.84)     2:33.42 (34.55)
  7 Mollica, Christian J      12 Express Swimming-MR  2:39.37    2:33.84        
                  35.96     1:14.90 (38.94)     1:59.24 (44.34)     2:33.84 (34.60)
  8 Ng, Ryan Y                11 GATE-MR              2:54.28    2:34.15        
                  34.33     1:15.44 (41.11)     2:00.08 (44.64)     2:34.15 (34.07)
  9 Cortelli, Patrick J       12 COND-MR              3:16.65    2:36.40        
                  35.39     1:14.06 (38.67)     2:00.61 (46.55)     2:36.40 (35.79)
 10 Granucci, David           11 SSC-MR               2:40.46    2:38.62        
                  33.76     1:13.88 (40.12)     2:04.02 (50.14)     2:38.62 (34.60)
 11 Broderick, Patrick V      12 Express Swimming-MR  2:41.49    2:39.69        
                  35.37     1:17.28 (41.91)     2:03.81 (46.53)     2:39.69 (35.88)
 12 Buccino, Michael A        12 LBA-MR               2:57.72    2:43.84        
                  37.21     1:18.72 (41.51)     2:06.08 (47.36)     2:43.84 (37.76)
 13 Weingarten, Swim Beast J  11 CSDC-MR              2:53.92    2:44.62        
                  36.58     1:17.01 (40.43)     2:09.14 (52.13)     2:44.62 (35.48)
 14 Jhong, Ethan              11 Express Swimming-MR  2:53.88    2:44.97        
                  36.59     1:17.95 (41.36)     2:06.76 (48.81)     2:44.97 (38.21)
 15 Hsieh, Ethan              12 Express Swimming-MR  2:55.28    2:45.27        
                  39.78     1:19.52 (39.74)     2:11.31 (51.79)     2:45.27 (33.96)
 16 Gibbs, Owen T             12 Express Swimming-MR  3:19.12    2:58.68        
                  40.16     1:23.08 (42.92)     2:18.68 (55.60)     2:58.68 (40.00)
 17 Apat, Joseph R            11 Express Swimming-MR  3:16.71    2:59.17        
                  44.36     1:30.54 (46.18)     2:21.01 (50.47)     2:59.17 (38.16)
 18 Leu, Patrick              12 Express Swimming-MR  2:56.55    3:00.58        
                  39.85     1:26.34 (46.49)     2:19.22 (52.88)     3:00.58 (41.36)
 19 Raykis, Sean              11 Express Swimming-MR  3:04.25    3:01.18        
                  41.93     1:25.86 (43.93)     2:20.51 (54.65)     3:01.18 (40.67)
 20 Harrilal, Ayden B         12 Express Swimming-MR  3:05.78    3:02.25        
                  40.51     1:26.82 (46.31)     2:20.19 (53.37)     3:02.25 (42.06)
 21 Weiss, Jeremy M           11 SSC-MR               3:30.00    3:03.72        
                  43.09     1:28.44 (45.35)     2:24.69 (56.25)     3:03.72 (39.03)
 22 Bennett, Ryan A           11 Unattached-MR        3:07.00    3:05.02        
                  40.53     1:28.48 (47.95)     2:25.39 (56.91)     3:05.02 (39.63)
 23 Stern, Charlie I          11 AGUA-MR              3:23.91    3:08.32        
                  42.42     1:32.01 (49.59)     2:26.81 (54.80)     3:08.32 (41.51)
 -- Olsen, Luke D             12 CSDC-MR                   NT         DQ        
      Alternating Kick - fly
                  41.23     1:27.92 (46.69)     2:22.53 (54.61)          DQ (40.35)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ang, Jake                 14 Express Swimming-MR    22.17      22.08        
  2 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR    23.15      23.37        
  3 Genna, Frank              14 Express Swimming-MR    22.99      23.78        
  4 Wone, Brandon M           14 SSC-MR                 24.06      23.96        
  5 Neugebauer, Caleb D       14 Express Swimming-MR    24.78      24.07        
  6 Han, Justin               14 COND-MR                24.04      24.14        
  7 Cho, Thomas S             13 COND-MR                24.80      24.44        
  8 Lee, Joseph S             14 COND-MR                24.99      24.50        
  9 Chen, Ethan               13 Express Swimming-MR    24.65      24.80        
 10 Hwang, Alex               14 GATE-MR                25.77      24.98        
 11 Chen, Joseph              13 Express Swimming-MR    25.27      25.10        
 12 Rice, Maverick D          14 CSDC-MR                25.05      25.14        
 13 Chen, Stephen             14 COND-MR                25.98      25.26        
 14 Liu, Timothy C            14 Unattached-MR          25.50      25.51        
 15 Reilly, Jayden T          13 SSC-MR                 26.21      25.55        
 16 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR    26.05      25.56        
 17 Cho, Jonathan C           13 COND-MR                26.02      25.57        
 18 Honan, Quin J             13 SSC-MR                 26.69      25.72        
 19 Yoon, Henri               13 Express Swimming-MR    25.50      25.75        
 20 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR    25.44      25.84        
 21 LU, Michael D             13 Express Swimming-MR    25.75      25.89        
 22 Yasinov, Zachary          13 Express Swimming-MR    25.47      26.03        
 23 McGillycuddy, Michael     13 COND-MR                26.34      26.06        
 24 Attardi, Richard M        14 Express Swimming-MR    26.02      26.13        
 25 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR    26.49      26.21        
 26 Tan, Winston              14 GATE-MR                26.92      26.52        
 27 Cody, Christopher M       14 IA-MR                  26.80      26.60        
 28 Tanner, Jacob D           13 SSC-MR                 27.50      26.83        
 29 Wong, Justin              14 Silver Streaks-MR      28.33      26.89        
 30 Zammit, Michael C         13 Express Swimming-MR    27.58      27.00        
 31 LiBASSI, Connor T         13 Express Swimming-MR    27.33      27.07        
 32 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR    28.09      27.12        
 33 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR    27.90      27.39        
 34 Bohl, Drew C              13 CSDC-MR                30.56      27.78        
 35 Kaufer, Evan A            14 IA-MR                  27.62      27.83        
 36 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR    28.85      28.05        
 37 Galeto, Jay T             14 IA-MR                  32.42      28.16        
 38 Thomas, Willem Y          13 COND-MR                30.47      28.59        
 39 Santana, Delwin J         13 LBA-MR                 28.73      28.72        
 40 Genna, John C             14 Express Swimming-MR    29.08      28.75        
 41 Osterman, Albert C        14 Silver Streaks-MR      30.02      28.77        
 42 Kalenja, Keno             13 IA-MR                  29.42      28.79        
 43 Baung, Justin             14 GATE-MR                29.72      28.80        
 44 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR                 28.31      28.84        
 45 Cusmano, Arlo D           14 COND-MR                28.79      28.85        
 46 Akselrod, Adam            13 Express Swimming-MR    32.83      28.88        
 47 Lipton, Matthew           13 AGUA-MR                30.33      29.02        
 48 Scholz, Michael G         13 Silver Streaks-MR      29.76      29.07        
 49 Thomas, Gavin R           13 COND-MR                29.81      29.29        
 50 Redfearn, Cameron J       14 Express Swimming-MR    30.24      29.41        
 51 Mogenis, Jake T           13 FA-MR                  33.26      29.77        
 52 Roberts, Antonio *        14 WISC-MR                31.86      30.41        
 53 Gandras, Lukas H          14 Express Swimming-MR    31.81      30.45        
 54 Maslov, Mikhail A         13 AGUA-MR                30.20      30.51        
 55 Cenizal, Kai V            14 SSC-MR                 30.96      30.76        
 56 Carrieri, Nick G          13 IA-MR                  30.64      31.15        
 57 Olsen, Luke E             14 FA-MR                  31.56      31.23        
 58 Slabyy, Roman             13 IA-MR                     NT      32.70        
 59 Levine, Isaac E           13 IA-MR                  32.97      32.95        
 60 Melomo, Jack R            13 CSDC-MR                34.60      33.07        
 61 German, Daniel N          13 Express Swimming-MR    33.52      33.93        
 62 Ortof, Max L              13 Express Swimming-MR    35.11      34.32        
 63 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR    33.78      34.33        
 64 Van Der Sande, Ty         14 Silver Streaks-MR      33.11      36.56        
 65 McCall, Tim P             13 CSDC-MR                35.90      41.48        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ang, Jake                 14 Express Swimming-MR    48.86      49.19        
                  23.61       49.19 (25.58)                                        
  2 Wone, Brandon M           14 SSC-MR                 51.79      51.63        
                  24.72       51.63 (26.91)                                        
  3 Neugebauer, Caleb D       14 Express Swimming-MR    53.56      52.88        
                  24.88       52.88 (28.00)                                        
  4 Chen, Ethan               13 Express Swimming-MR    53.52      53.09        
                  25.34       53.09 (27.75)                                        
  5 Yoon, Henri               13 Express Swimming-MR    53.79      53.30        
                  25.60       53.30 (27.70)                                        
  6 Han, Justin               14 COND-MR                53.79      53.76        
                  25.12       53.76 (28.64)                                        
  7 Chen, Joseph              13 Express Swimming-MR    54.03      53.86        
                  25.80       53.86 (28.06)                                        
  8 Trincher, Daniel          14 COND-MR                54.47      54.03        
                  26.68       54.03 (27.35)                                        
  9 Rice, Maverick D          14 CSDC-MR                54.23      54.19        
                  26.10       54.19 (28.09)                                        
 10 Lee, Joseph S             14 COND-MR                53.80      54.21        
                  25.54       54.21 (28.67)                                        
 11 Liu, Timothy C            14 Unattached-MR          54.05      54.35        
                  26.33       54.35 (28.02)                                        
 12 Kapinos, Arthur           13 Express Swimming-MR    54.21      54.45        
                  26.10       54.45 (28.35)                                        
 13 Hwang, Alex               14 GATE-MR                55.89      54.78        
                  26.88       54.78 (27.90)                                        
 14 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR    54.53      55.05        
                  26.72       55.05 (28.33)                                        
 15 Honan, Quin J             13 SSC-MR                 55.13      55.35        
                  27.08       55.35 (28.27)                                        
 16 Cho, Jonathan C           13 COND-MR                56.05      55.41        
                  27.13       55.41 (28.28)                                        
 17 Yasinov, Zachary          13 Express Swimming-MR    55.01      55.62        
                  26.78       55.62 (28.84)                                        
 18 Chen, Stephen             14 COND-MR                55.39      55.73        
                  26.92       55.73 (28.81)                                        
 19 Zhang, David D            14 Express Swimming-MR    57.69      55.78        
                  26.78       55.78 (29.00)                                        
 20 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR    56.77      56.69        
                  27.20       56.69 (29.49)                                        
 21 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR    56.84      56.89        
                  26.91       56.89 (29.98)                                        
 22 Cody, Christopher M       14 IA-MR                  57.12      56.98        
                  27.52       56.98 (29.46)                                        
 23 Kingsley, Austin M        14 IA-MR                  57.97      57.05        
                  27.64       57.05 (29.41)                                        
 24 Zammit, Michael C         13 Express Swimming-MR    58.40      57.55        
                  27.65       57.55 (29.90)                                        
 25 Reilly, Jayden T          13 SSC-MR                 58.59      57.70        
                  27.77       57.70 (29.93)                                        
 26 LiBASSI, Connor T         13 Express Swimming-MR    59.49      57.72        
                  27.92       57.72 (29.80)                                        
 27 McGillycuddy, Michael     13 COND-MR                58.79      58.15        
                  27.88       58.15 (30.27)                                        
 28 Gaffney, Aidan F          14 Express Swimming-MR    58.88      59.00        
                  28.08       59.00 (30.92)                                        
 29 Wong, Justin              14 Silver Streaks-MR    1:02.16      59.15        
                  28.38       59.15 (30.77)                                        
 30 Tanner, Jacob D           13 SSC-MR                 59.05      59.27        
                  28.13       59.27 (31.14)                                        
 31 Iannone, Cal              13 WISC-MR              1:00.24      59.32        
                  28.62       59.32 (30.70)                                        
 32 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR  1:00.18      59.47        
                  28.55       59.47 (30.92)                                        
 33 Souidi, Samir M           13 LBA-MR               1:02.54      59.98        
                  29.16       59.98 (30.82)                                        
 34 Attardi, Richard M        14 Express Swimming-MR  1:01.51    1:00.06        
                  28.49     1:00.06 (31.57)                                        
 35 Maloney, Connor J         13 FA-MR                1:01.81    1:00.11        
                  28.13     1:00.11 (31.98)                                        
 36 Gorman, Kyle              14 CSDC-MR                   NT    1:00.30        
                  29.12     1:00.30 (31.18)                                        
 37 Suau, Anthony M           14 Express Swimming-MR    59.33    1:00.49        
                  28.95     1:00.49 (31.54)                                        
 37 Lu, Brendan               13 Swim Tech-MR              NT    1:00.49        
                  29.11     1:00.49 (31.38)                                        
 39 Kaufer, Evan A            14 IA-MR                1:01.30    1:00.52        
                  28.64     1:00.52 (31.88)                                        
 40 Bohl, Drew C              13 CSDC-MR              1:08.97    1:00.92        
                  29.25     1:00.92 (31.67)                                        
 41 Mandelbaum, Kai           13 Swim Tech-MR         1:08.01    1:00.99        
                  29.52     1:00.99 (31.47)                                        
 42 Plaza, Sebastian T        13 Express Swimming-MR  1:03.61    1:01.16        
                  29.47     1:01.16 (31.69)                                        
 43 Kalenja, Keno             13 IA-MR                1:04.04    1:01.73        
                  29.67     1:01.73 (32.06)                                        
 44 Thomas, Willem Y          13 COND-MR              1:08.87    1:01.74        
                  29.86     1:01.74 (31.88)                                        
 45 Galeto, Jay T             14 IA-MR                1:14.28    1:02.12        
                  29.29     1:02.12 (32.83)                                        
 46 Thomas, Gavin R           13 COND-MR              1:04.74    1:02.13        
                  30.22     1:02.13 (31.91)                                        
 47 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               1:02.45    1:02.35        
                  30.02     1:02.35 (32.33)                                        
 48 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:05.89    1:02.45        
                  28.64     1:02.45 (33.81)                                        
 49 Sherman, Benjamin A       13 Express Swimming-MR  1:02.01    1:04.07        
                  29.98     1:04.07 (34.09)                                        
 50 Osterman, Albert C        14 Silver Streaks-MR    1:08.11    1:04.18        
                  30.74     1:04.18 (33.44)                                        
 51 Lipton, Matthew           13 AGUA-MR              1:04.81    1:04.90        
                  30.71     1:04.90 (34.19)                                        
 52 Carrieri, Nick G          13 IA-MR                1:06.51    1:05.10        
                  31.34     1:05.10 (33.76)                                        
 53 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               1:06.52    1:05.16        
                  31.41     1:05.16 (33.75)                                        
 54 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR              1:12.86    1:05.73        
                  31.30     1:05.73 (34.43)                                        
 55 Weber, William J          13 Express Swimming-MR  1:06.84    1:05.82        
                  31.93     1:05.82 (33.89)                                        
 56 Redfearn, Cameron J       14 Express Swimming-MR  1:07.37    1:06.20        
                  32.47     1:06.20 (33.73)                                        
 57 Escowitz, Jack R          13 GATE-MR              1:17.83    1:06.97        
                  32.39     1:06.97 (34.58)                                        
 58 Cenizal, Kai V            14 SSC-MR               1:11.01    1:07.04        
                  31.93     1:07.04 (35.11)                                        
 59 Cusmano, Arlo D           14 COND-MR              1:07.91    1:07.07        
                  31.12     1:07.07 (35.95)                                        
 60 Fernandes, Aidan M        14 COND-MR              1:14.68    1:07.99        
                  32.86     1:07.99 (35.13)                                        
 61 Akselrod, Adam            13 Express Swimming-MR  1:09.00    1:08.14        
                  31.54     1:08.14 (36.60)                                        
 62 Olsen, Luke E             14 FA-MR                1:08.73    1:08.22        
                  31.97     1:08.22 (36.25)                                        
 63 Gandras, Lukas H          14 Express Swimming-MR  1:10.37    1:08.50        
                  32.23     1:08.50 (36.27)                                        
 64 Reinhardt, Michael C      14 Express Swimming-MR  1:08.01    1:09.11        
                  31.46     1:09.11 (37.65)                                        
 65 Roberts, Antonio *        14 WISC-MR              1:10.00    1:09.29        
                  32.40     1:09.29 (36.89)                                        
 66 Franco, Vincent           13 Express Swimming-MR  1:14.61    1:11.03        
                  33.29     1:11.03 (37.74)                                        
 67 He, Maxwell J             14 GATE-MR              1:19.00    1:11.18        
                  33.61     1:11.18 (37.57)                                        
 68 German, Daniel N          13 Express Swimming-MR  1:14.25    1:11.54        
                  33.71     1:11.54 (37.83)                                        
 69 Slabyy, Roman             13 IA-MR                     NT    1:11.62        
                  33.71     1:11.62 (37.91)                                        
 70 Jatuprayoon, CJ           14 Swim Tech-MR              NT    1:12.84        
                  34.05     1:12.84 (38.79)                                        
 71 Levine, Isaac E           13 IA-MR                1:13.95    1:13.17        
                  34.43     1:13.17 (38.74)                                        
 72 Pettit, Joe D             13 IA-MR                1:18.04    1:13.52        
                  34.48     1:13.52 (39.04)                                        
 73 Bihon, Yehuda             13 LBA-MR               1:50.00    1:14.18        
                  35.40     1:14.18 (38.78)                                        
 74 Muller, Phillip J         13 WISC-MR              1:20.78    1:14.54        
                  34.88     1:14.54 (39.66)                                        
 75 McHugh, Patrick A         13 SSC-MR               1:15.02    1:15.01        
                  35.76     1:15.01 (39.25)                                        
 76 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR  1:15.10    1:16.32        
                  35.34     1:16.32 (40.98)                                        
 77 Melomo, Jack R            13 CSDC-MR              1:19.56    1:16.62        
                  35.99     1:16.62 (40.63)                                        
 78 Van Der Sande, Ty         14 Silver Streaks-MR    1:20.11    1:19.01        
                  37.54     1:19.01 (41.47)                                        
 79 Dong, Andrew              13 Swim Tech-MR              NT    1:26.02        
                  40.31     1:26.02 (45.71)                                        
 80 Espina, Evan              13 Swim Tech-MR              NT    1:32.84        
                  42.26     1:32.84 (50.58)                                        
 81 Guaraca, Chris            13 CSDC-MR                   NT    1:36.66        
                  43.26     1:36.66 (53.40)                                        
 -- Siatsis, Thomas           13 LBA-MR               1:08.00         DQ        
      False start
                  30.37          DQ (35.28)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ang, Jake                 14 Express Swimming-MR  1:50.84    1:50.59        
                  24.56       51.85 (27.29)     1:21.46 (29.61)     1:50.59 (29.13)
  2 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR  1:52.12    1:52.41        
                  24.54       52.15 (27.61)     1:22.05 (29.90)     1:52.41 (30.36)
  3 Diano, Andrew J           13 FA-MR                1:54.96    1:52.89        
                  26.05       54.25 (28.20)     1:23.66 (29.41)     1:52.89 (29.23)
  4 Wone, Brandon M           14 SSC-MR               1:52.69    1:53.24        
                  25.32       53.26 (27.94)     1:23.21 (29.95)     1:53.24 (30.03)
  5 Yoon, Henri               13 Express Swimming-MR  1:54.83    1:54.77        
                  26.07       54.64 (28.57)     1:24.69 (30.05)     1:54.77 (30.08)
  6 Lee, Joseph S             14 COND-MR              1:55.08    1:55.90        
                  26.58       55.75 (29.17)     1:25.68 (29.93)     1:55.90 (30.22)
  7 Cho, Thomas S             13 COND-MR              1:59.21    1:56.94        
                  27.34       57.07 (29.73)     1:27.56 (30.49)     1:56.94 (29.38)
  8 LU, Michael D             13 Express Swimming-MR  1:57.47    1:56.98        
                  27.34       57.34 (30.00)     1:27.34 (30.00)     1:56.98 (29.64)
  9 Chen, Joseph              13 Express Swimming-MR  1:56.55    1:57.08        
                  26.53       55.79 (29.26)     1:26.31 (30.52)     1:57.08 (30.77)
 10 Neugebauer, Caleb D       14 Express Swimming-MR  1:59.59    1:57.38        
                  26.62       56.98 (30.36)     1:27.04 (30.06)     1:57.38 (30.34)
 11 Trincher, Daniel          14 COND-MR              2:00.07    1:57.47        
                  27.42       58.61 (31.19)     1:28.59 (29.98)     1:57.47 (28.88)
 12 Chen, Ethan               13 Express Swimming-MR  1:57.86    1:57.61        
                  27.41       57.21 (29.80)     1:27.72 (30.51)     1:57.61 (29.89)
 13 Liu, Timothy C            14 Unattached-MR        1:57.23    1:58.05        
                  27.04       56.75 (29.71)     1:27.51 (30.76)     1:58.05 (30.54)
 14 Yasinov, Zachary          13 Express Swimming-MR  1:59.55    1:58.62        
                  27.86       57.84 (29.98)     1:28.57 (30.73)     1:58.62 (30.05)
 15 Cho, Jonathan C           13 COND-MR              2:01.30    1:59.10        
                  27.93       57.78 (29.85)     1:28.32 (30.54)     1:59.10 (30.78)
 16 Rice, Maverick D          14 CSDC-MR              2:01.03    1:59.43        
                  27.85       58.58 (30.73)     1:29.36 (30.78)     1:59.43 (30.07)
 17 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  1:59.78    1:59.56        
                  27.94       58.64 (30.70)     1:30.13 (31.49)     1:59.56 (29.43)
 18 Walsh, Patrick C          14 Express Swimming-MR       NT    2:00.62        
                  26.65       57.41 (30.76)     1:29.76 (32.35)     2:00.62 (30.86)
 19 Genna, Frank              14 Express Swimming-MR  1:57.57    2:00.63        
                  25.91       56.13 (30.22)     1:28.25 (32.12)     2:00.63 (32.38)
 20 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:02.35    2:01.61        
                  28.17       59.10 (30.93)     1:30.44 (31.34)     2:01.61 (31.17)
 21 Hwang, Alex               14 GATE-MR              2:05.75    2:01.89        
                  28.69       59.07 (30.38)     1:31.01 (31.94)     2:01.89 (30.88)
 22 Cody, Christopher M       14 IA-MR                2:04.24    2:02.04        
                  28.01       58.95 (30.94)     1:30.82 (31.87)     2:02.04 (31.22)
 23 Zhang, David D            14 Express Swimming-MR  2:02.47    2:02.72        
                  28.30       58.47 (30.17)     1:30.42 (31.95)     2:02.72 (32.30)
 24 Kingsley, Austin M        14 IA-MR                2:06.23    2:04.27        
                  28.00       59.35 (31.35)     1:32.40 (33.05)     2:04.27 (31.87)
 25 Chen, Stephen             14 COND-MR              2:03.59    2:04.61        
                  28.63     1:00.63 (32.00)     1:33.17 (32.54)     2:04.61 (31.44)
 26 Zammit, Michael C         13 Express Swimming-MR  2:05.35    2:04.89        
                  28.71     1:00.02 (31.31)     1:32.25 (32.23)     2:04.89 (32.64)
 27 McGillycuddy, Michael     13 COND-MR              2:07.52    2:05.22        
                  29.03     1:01.05 (32.02)     1:33.95 (32.90)     2:05.22 (31.27)
 28 Honan, Quin J             13 SSC-MR               2:06.06    2:05.44        
                  29.12     1:00.77 (31.65)     1:33.69 (32.92)     2:05.44 (31.75)
 29 LiBASSI, Connor T         13 Express Swimming-MR  2:08.45    2:06.11        
                  28.99     1:01.38 (32.39)     1:34.44 (33.06)     2:06.11 (31.67)
 30 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR  2:05.18    2:07.19        
                  29.55     1:01.74 (32.19)     1:34.87 (33.13)     2:07.19 (32.32)
 31 Tan, Winston              14 GATE-MR              2:11.36    2:08.08        
                  29.46     1:01.90 (32.44)     1:35.42 (33.52)     2:08.08 (32.66)
 32 Kaufer, Evan A            14 IA-MR                2:09.70    2:08.78        
                  28.90     1:01.16 (32.26)     1:35.31 (34.15)     2:08.78 (33.47)
 33 Gaffney, Aidan F          14 Express Swimming-MR  2:12.53    2:09.87        
                  29.29     1:03.25 (33.96)     1:37.93 (34.68)     2:09.87 (31.94)
 34 Reilly, Jayden T          13 SSC-MR               2:10.70    2:10.45        
                  29.01     1:02.26 (33.25)     1:36.52 (34.26)     2:10.45 (33.93)
 35 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR  2:11.08    2:10.62        
                  29.40     1:03.14 (33.74)     1:37.50 (34.36)     2:10.62 (33.12)
 36 Tanner, Jacob D           13 SSC-MR               2:15.34    2:11.82        
                  29.76     1:03.54 (33.78)     1:38.20 (34.66)     2:11.82 (33.62)
 37 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               2:08.01    2:12.08        
                  29.16     1:02.19 (33.03)     1:37.04 (34.85)     2:12.08 (35.04)
 38 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR  2:15.65    2:12.66        
                  29.92     1:03.65 (33.73)     1:37.95 (34.30)     2:12.66 (34.71)
 39 Wong, Justin              14 Silver Streaks-MR    2:19.68    2:13.04        
                  28.76     1:02.53 (33.77)     1:38.77 (36.24)     2:13.04 (34.27)
 40 Thomas, Gavin R           13 COND-MR              2:20.49    2:13.10        
                  31.35     1:05.88 (34.53)     1:40.75 (34.87)     2:13.10 (32.35)
 41 Wozniak, Robert G         14 Aquaflames-MR        2:38.74    2:15.02        
                  29.77     1:03.39 (33.62)     1:39.56 (36.17)     2:15.02 (35.46)
 42 Thomas, Willem Y          13 COND-MR              2:14.74    2:15.70        
                  30.92     1:05.23 (34.31)     1:41.31 (36.08)     2:15.70 (34.39)
 43 Santana, Delwin J         13 LBA-MR               2:30.00    2:16.02        
                  30.94     1:05.61 (34.67)     1:41.18 (35.57)     2:16.02 (34.84)
 44 Mogenis, Jake T           13 FA-MR                     NT    2:17.23        
                  32.21     1:07.10 (34.89)     1:43.04 (35.94)     2:17.23 (34.19)
 45 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               2:19.32    2:17.80        
                  31.17     1:06.51 (35.34)     1:42.39 (35.88)     2:17.80 (35.41)
 46 Kalenja, Keno             13 IA-MR                     NT    2:19.02        
                  30.99     1:07.62 (36.63)     1:44.84 (37.22)     2:19.02 (34.18)
 47 Bohl, Drew C              13 CSDC-MR              2:29.89    2:19.54        
                  31.33     1:05.70 (34.37)     1:42.82 (37.12)     2:19.54 (36.72)
 48 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  2:25.34    2:20.24        
                  30.70     1:06.85 (36.15)     1:45.00 (38.15)     2:20.24 (35.24)
 49 Genna, John C             14 Express Swimming-MR  2:21.08    2:20.45        
                  30.32     1:05.07 (34.75)     1:42.82 (37.75)     2:20.45 (37.63)
 50 Galeto, Jay T             14 IA-MR                     NT    2:20.53        
                  30.44     1:05.64 (35.20)     1:43.20 (37.56)     2:20.53 (37.33)
 51 Lipton, Matthew           13 AGUA-MR              2:22.10    2:24.03        
                  31.28     1:08.77 (37.49)     1:47.52 (38.75)     2:24.03 (36.51)
 52 Carrieri, Nick G          13 IA-MR                2:20.40    2:24.80        
                  32.71     1:08.86 (36.15)     1:47.04 (38.18)     2:24.80 (37.76)
 53 Baung, Justin             14 GATE-MR              2:30.50    2:25.53        
                  32.06     1:07.93 (35.87)     1:47.16 (39.23)     2:25.53 (38.37)
 54 Osterman, Albert C        14 Silver Streaks-MR    2:30.77    2:26.09        
                  31.87     1:08.55 (36.68)     1:48.04 (39.49)     2:26.09 (38.05)
 55 Lempert, Benjamin         14 Aquaflames-MR        2:31.04    2:26.39        
                  32.64     1:10.54 (37.90)     1:50.13 (39.59)     2:26.39 (36.26)
 56 Maslov, Mikhail A         13 AGUA-MR              2:18.00    2:27.50        
                  32.31     1:08.65 (36.34)     1:47.65 (39.00)     2:27.50 (39.85)
 57 Redfearn, Cameron J       14 Express Swimming-MR  2:40.18    2:27.53        
                  33.62     1:10.76 (37.14)     1:49.86 (39.10)     2:27.53 (37.67)
 58 Escowitz, Jack R          13 GATE-MR              2:39.88    2:27.59        
                  33.91     1:13.68 (39.77)     1:53.16 (39.48)     2:27.59 (34.43)
 59 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               2:34.11    2:27.81        
                  33.54     1:12.04 (38.50)     1:51.70 (39.66)     2:27.81 (36.11)
 60 Scholz, Michael G         13 Silver Streaks-MR    2:28.63    2:28.00        
                  31.99     1:09.66 (37.67)     1:49.25 (39.59)     2:28.00 (38.75)
 61 Ortof, Max L              13 Express Swimming-MR  2:31.80    2:29.21        
                  35.36     1:14.10 (38.74)     1:52.32 (38.22)     2:29.21 (36.89)
 62 Cenizal, Kai V            14 SSC-MR               2:40.00    2:29.44        
                  31.93     1:09.75 (37.82)     1:51.61 (41.86)     2:29.44 (37.83)
 63 Olsen, Luke E             14 FA-MR                2:30.79    2:29.67        
                  32.63     1:10.11 (37.48)     1:50.95 (40.84)     2:29.67 (38.72)
 64 Gandras, Lukas H          14 Express Swimming-MR  2:32.07    2:30.06        
                  33.23     1:11.16 (37.93)     1:51.52 (40.36)     2:30.06 (38.54)
 65 German, Daniel N          13 Express Swimming-MR  2:31.68    2:32.86        
                  34.10     1:13.91 (39.81)     1:54.05 (40.14)     2:32.86 (38.81)
 66 Levine, Isaac E           13 IA-MR                2:37.97    2:35.72        
                  35.15     1:15.53 (40.38)     1:56.54 (41.01)     2:35.72 (39.18)
 67 Pettit, Joe D             13 IA-MR                     NT    2:37.95        
                  35.29     1:15.58 (40.29)     1:56.86 (41.28)     2:37.95 (41.09)
 68 Slabyy, Roman             13 IA-MR                     NT    2:38.28        
                  34.76     1:15.19 (40.43)     1:57.43 (42.24)     2:38.28 (40.85)
 69 Akselrod, Adam            13 Express Swimming-MR  2:29.87    2:38.30        
                  31.70     1:11.02 (39.32)     1:54.37 (43.35)     2:38.30 (43.93)
 70 Reinhardt, Michael C      14 Express Swimming-MR  2:30.01    2:39.18        
                  32.93     1:11.41 (38.48)     1:54.71 (43.30)     2:39.18 (44.47)
 71 Melomo, Jack R            13 CSDC-MR              2:50.00    2:42.89        
                  35.92     1:16.54 (40.62)     2:00.86 (44.32)     2:42.89 (42.03)
 72 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR  3:06.99    2:42.95        
                  36.59     1:17.66 (41.07)     2:00.40 (42.74)     2:42.95 (42.55)
 73 Yakubov, Samuel           14 Aquaflames-MR             NT    3:04.90        
                  35.19     1:17.51 (42.32)     2:10.02 (52.51)     3:04.90 (54.88)
 -- Escalona, Gavin           13 Aquaflames-MR             NT        DNF        
      Did not finish
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  5:03.52    4:58.84        
                  27.22       57.33 (30.11)     1:28.04 (30.71)     1:58.66 (30.62)
        2:29.62 (30.96)     3:00.55 (30.93)     3:31.00 (30.45)     4:00.73 (29.73)
        4:30.31 (29.58)     4:58.84 (28.53)                                        
  2 Diano, Andrew J           13 FA-MR                5:17.62    5:01.03        
                  26.91       56.89 (29.98)     1:27.54 (30.65)     1:58.20 (30.66)
        2:28.94 (30.74)     2:59.84 (30.90)     3:30.75 (30.91)     4:01.60 (30.85)
        4:32.35 (30.75)     5:01.03 (28.68)                                        
  3 Chang, Matthew            13 Express Swimming-MR  5:11.23    5:01.25        
                  26.77       56.52 (29.75)     1:26.91 (30.39)     1:57.69 (30.78)
        2:28.54 (30.85)     2:59.82 (31.28)     3:30.53 (30.71)     4:01.36 (30.83)
        4:31.95 (30.59)     5:01.25 (29.30)                                        
  4 LU, Michael D             13 Express Swimming-MR  5:10.97    5:07.02        
                  27.51       58.48 (30.97)     1:30.01 (31.53)     2:01.24 (31.23)
        2:32.89 (31.65)     3:03.53 (30.64)     3:34.48 (30.95)     4:05.89 (31.41)
        4:37.04 (31.15)     5:07.02 (29.98)                                        
  5 Liu, Timothy C            14 Unattached-MR        5:20.55    5:11.31        
                  28.82     1:00.10 (31.28)     1:32.10 (32.00)     2:04.09 (31.99)
        2:36.40 (32.31)     3:08.37 (31.97)     3:39.56 (31.19)     4:10.61 (31.05)
        4:41.27 (30.66)     5:11.31 (30.04)                                        
  6 Wone, Brandon M           14 SSC-MR               5:06.43    5:12.23        
                  26.84       56.88 (30.04)     1:28.01 (31.13)     1:59.17 (31.16)
        2:30.26 (31.09)     3:02.29 (32.03)     3:34.71 (32.42)     4:07.42 (32.71)
        4:40.40 (32.98)     5:12.23 (31.83)                                        
  7 Chen, Joseph              13 Express Swimming-MR  5:15.69    5:14.39        
                  27.02       57.16 (30.14)     1:28.55 (31.39)     1:59.61 (31.06)
        2:31.34 (31.73)     3:03.50 (32.16)     3:36.06 (32.56)     4:09.35 (33.29)
        4:42.20 (32.85)     5:14.39 (32.19)                                        
  8 Chen, Ethan               13 Express Swimming-MR  5:35.29    5:16.21        
                  28.63       59.92 (31.29)     1:31.88 (31.96)     2:04.42 (32.54)
        2:37.05 (32.63)     3:09.72 (32.67)     3:42.16 (32.44)     4:12.27 (30.11)
        4:44.52 (32.25)     5:16.21 (31.69)                                        
  9 Cho, Jonathan C           13 COND-MR              5:22.37    5:18.63        
                  28.84       59.72 (30.88)     1:31.92 (32.20)     2:04.53 (32.61)
        2:37.19 (32.66)     3:09.96 (32.77)     3:42.66 (32.70)     4:15.39 (32.73)
        4:47.84 (32.45)     5:18.63 (30.79)                                        
 10 Zammit, Michael C         13 Express Swimming-MR  5:30.99    5:20.24        
                  29.09     1:00.76 (31.67)     1:32.44 (31.68)     2:04.88 (32.44)
        2:37.68 (32.80)     3:09.84 (32.16)     3:42.80 (32.96)     4:15.88 (33.08)
        4:48.88 (33.00)     5:20.24 (31.36)                                        
 11 Yasinov, Zachary          13 Express Swimming-MR  5:18.58    5:22.45        
                  28.92     1:01.24 (32.32)     1:34.03 (32.79)     2:07.26 (33.23)
        2:39.76 (32.50)     3:12.37 (32.61)     3:45.13 (32.76)     4:17.82 (32.69)
        4:50.37 (32.55)     5:22.45 (32.08)                                        
 12 Cho, Thomas S             13 COND-MR              5:36.62    5:24.36        
                  28.62     1:00.65 (32.03)     1:33.40 (32.75)     2:07.28 (33.88)
        2:40.97 (33.69)     3:15.11 (34.14)     3:47.26 (32.15)     4:20.53 (33.27)
        4:53.01 (32.48)     5:24.36 (31.35)                                        
 13 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  5:20.17    5:27.88        
                  28.22     1:00.60 (32.38)     1:33.85 (33.25)     2:07.61 (33.76)
        2:40.92 (33.31)     3:15.07 (34.15)     3:48.70 (33.63)     4:22.29 (33.59)
        4:55.33 (33.04)     5:27.88 (32.55)                                        
 14 Rice, Maverick D          14 CSDC-MR              5:39.61    5:29.47        
                  28.27       59.85 (31.58)     1:32.47 (32.62)     2:05.89 (33.42)
        2:39.43 (33.54)     3:13.49 (34.06)     3:48.08 (34.59)     4:22.95 (34.87)
        4:56.99 (34.04)     5:29.47 (32.48)                                        
 15 Neugebauer, Caleb D       14 Express Swimming-MR  5:39.29    5:30.28        
                  26.91       57.36 (30.45)     1:29.48 (32.12)     2:02.95 (33.47)
        2:36.67 (33.72)     3:10.90 (34.23)     3:45.99 (35.09)     4:20.63 (34.64)
        4:56.09 (35.46)     5:30.28 (34.19)                                        
 16 Souidi, Samir M           13 LBA-MR               5:46.39    5:38.49        
                  30.07     1:03.47 (33.40)     1:38.10 (34.63)     2:13.61 (35.51)
        2:48.59 (34.98)     3:23.68 (35.09)     3:57.72 (34.04)     4:31.99 (34.27)
        5:06.45 (34.46)     5:38.49 (32.04)                                        
 17 LiBASSI, Connor T         13 Express Swimming-MR  5:37.72    5:41.14        
                  30.31     1:04.55 (34.24)     1:39.60 (35.05)     2:14.67 (35.07)
        2:48.83 (34.16)     3:23.21 (34.38)     3:57.85 (34.64)     4:32.59 (34.74)
        5:07.33 (34.74)     5:41.14 (33.81)                                        
 18 Levy, Nien N              13 COND-MR              6:04.50    5:43.09        
                  28.35     1:02.76 (34.41)     1:39.28 (36.52)     2:15.17 (35.89)
        2:50.16 (34.99)     3:26.08 (35.92)     4:01.08 (35.00)     4:36.58 (35.50)
        5:11.59 (35.01)     5:43.09 (31.50)                                        
 19 Honan, Quin J             13 SSC-MR               6:13.86    5:46.04        
                  30.94     1:04.95 (34.01)     1:40.48 (35.53)     2:16.52 (36.04)
        2:51.94 (35.42)     3:27.60 (35.66)     4:03.42 (35.82)     4:38.47 (35.05)
        5:13.25 (34.78)     5:46.04 (32.79)                                        
 20 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               5:46.58    5:46.46        
                  30.46     1:04.63 (34.17)     1:40.38 (35.75)     2:15.54 (35.16)
        2:51.42 (35.88)     3:27.39 (35.97)     4:02.85 (35.46)     4:38.27 (35.42)
        5:13.35 (35.08)     5:46.46 (33.11)                                        
 21 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               6:20.51    5:53.16        
                  31.05     1:05.85 (34.80)     1:41.73 (35.88)     2:17.68 (35.95)
        2:53.61 (35.93)     3:30.07 (36.46)     4:06.62 (36.55)     4:42.64 (36.02)
        5:18.78 (36.14)     5:53.16 (34.38)                                        
 22 Thomas, Willem Y          13 COND-MR              6:14.65    5:57.47        
                  32.90     1:09.11 (36.21)     1:45.30 (36.19)     2:23.24 (37.94)
        2:58.84 (35.60)     3:34.59 (35.75)     4:11.35 (36.76)     4:47.58 (36.23)
        5:23.28 (35.70)     5:57.47 (34.19)                                        
 23 Thomas, Gavin R           13 COND-MR              6:14.35    6:02.62        
                  30.71     1:06.53 (35.82)     1:42.96 (36.43)     2:20.04 (37.08)
        2:57.09 (37.05)     3:34.81 (37.72)     4:13.61 (38.80)     4:50.03 (36.42)
        5:27.14 (37.11)     6:02.62 (35.48)                                        
 24 Kalenja, Keno             13 IA-MR                     NT    6:11.25        
                  31.40     1:07.32 (35.92)     1:45.64 (38.32)     2:24.68 (39.04)
        3:03.57 (38.89)     3:41.83 (38.26)     4:19.84 (38.01)     4:58.34 (38.50)
        5:36.53 (38.19)     6:11.25 (34.72)                                        
 25 Galeto, Jay T             14 IA-MR                     NT    6:12.71        
                  31.79     1:07.07 (35.28)     1:45.80 (38.73)     2:24.63 (38.83)
        3:02.50 (37.87)     3:40.94 (38.44)     4:19.43 (38.49)     4:58.68 (39.25)
        5:37.49 (38.81)     6:12.71 (35.22)                                        
 26 Plaza, Sebastian T        13 Express Swimming-MR  6:24.55    6:14.01        
                  32.43     1:09.01 (36.58)     1:46.92 (37.91)     2:25.24 (38.32)
        3:03.54 (38.30)     3:42.76 (39.22)     4:22.10 (39.34)     5:01.23 (39.13)
        5:39.27 (38.04)     6:14.01 (34.74)                                        
 27 Lipton, Matthew           13 AGUA-MR              5:58.80    6:14.16        
                  32.11     1:08.94 (36.83)     1:47.13 (38.19)     2:25.06 (37.93)
        3:03.37 (38.31)     3:41.81 (38.44)     4:21.27 (39.46)     4:59.88 (38.61)
        5:37.83 (37.95)     6:14.16 (36.33)                                        
 28 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  6:24.32    6:22.62        
                  32.77     1:10.60 (37.83)     1:51.00 (40.40)     2:30.04 (39.04)
        3:10.18 (40.14)     3:49.33 (39.15)     4:29.63 (40.30)     5:09.20 (39.57)
        5:47.42 (38.22)     6:22.62 (35.20)                                        
 29 Olsen, Luke E             14 FA-MR                6:36.77    6:22.69        
                  32.73     1:11.87 (39.14)     1:50.81 (38.94)     2:30.87 (40.06)
        3:09.98 (39.11)     3:49.45 (39.47)     4:29.21 (39.76)     5:09.25 (40.04)
        5:47.75 (38.50)     6:22.69 (34.94)                                        
 30 Ortof, Max L              13 Express Swimming-MR  7:00.34    6:22.88        
                  35.72     1:14.06 (38.34)     1:52.12 (38.06)     2:31.60 (39.48)
        3:10.33 (38.73)     3:50.21 (39.88)     4:29.97 (39.76)     5:10.01 (40.04)
        5:47.15 (37.14)     6:22.88 (35.73)                                        
 31 German, Daniel N          13 Express Swimming-MR  6:59.87    6:29.55        
                  35.71     1:15.43 (39.72)     1:55.74 (40.31)     2:35.76 (40.02)
        3:15.81 (40.05)     3:56.71 (40.90)     4:34.27 (37.56)     5:13.28 (39.01)
        5:51.95 (38.67)     6:29.55 (37.60)                                        
 32 Franco, Vincent           13 Express Swimming-MR  7:02.32    6:36.14        
                  34.93     1:14.35 (39.42)     1:53.99 (39.64)     2:34.63 (40.64)
        3:15.04 (40.41)     3:55.42 (40.38)     4:36.34 (40.92)     5:17.09 (40.75)
        5:57.54 (40.45)     6:36.14 (38.60)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Walsh, Patrick C          14 Express Swimming-MR    58.11      56.54        
                  28.24       56.54 (28.30)                                        
  2 Cho, Thomas S             13 COND-MR                57.42      57.06        
                  28.14       57.06 (28.92)                                        
  3 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR    57.10      58.00        
                  28.32       58.00 (29.68)                                        
  4 Diano, Andrew J           13 FA-MR                  59.74      58.62        
                  28.38       58.62 (30.24)                                        
  5 Yoon, Henri               13 Express Swimming-MR  1:01.58    1:00.17        
                  29.52     1:00.17 (30.65)                                        
  6 Ang, Jake                 14 Express Swimming-MR  1:01.13    1:00.21        
                  29.13     1:00.21 (31.08)                                        
  7 Hwang, Alex               14 GATE-MR              1:02.01    1:00.88        
                  30.41     1:00.88 (30.47)                                        
  8 Trincher, Daniel          14 COND-MR              1:03.31    1:01.15        
                  30.29     1:01.15 (30.86)                                        
  9 Han, Justin               14 COND-MR              1:01.15    1:01.38        
                  29.72     1:01.38 (31.66)                                        
 10 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  1:02.25    1:01.55        
                  29.96     1:01.55 (31.59)                                        
 11 LU, Michael D             13 Express Swimming-MR  1:00.14    1:01.65        
                  30.39     1:01.65 (31.26)                                        
 12 Yasinov, Zachary          13 Express Swimming-MR  1:01.71    1:01.66        
                  30.48     1:01.66 (31.18)                                        
 13 Neugebauer, Caleb D       14 Express Swimming-MR  1:03.24    1:01.88        
                  30.03     1:01.88 (31.85)                                        
 14 Genna, Frank              14 Express Swimming-MR  1:01.12    1:02.53        
                  29.62     1:02.53 (32.91)                                        
 15 Wone, Brandon M           14 SSC-MR               1:02.41    1:03.07        
                  30.60     1:03.07 (32.47)                                        
 16 McGillycuddy, Michael     13 COND-MR              1:02.73    1:03.16        
                  31.09     1:03.16 (32.07)                                        
 17 Chen, Stephen             14 COND-MR              1:02.21    1:03.42        
                  30.63     1:03.42 (32.79)                                        
 18 Honan, Quin J             13 SSC-MR               1:04.57    1:03.78        
                  30.94     1:03.78 (32.84)                                        
 19 Chen, Joseph              13 Express Swimming-MR  1:03.19    1:04.15        
                  31.17     1:04.15 (32.98)                                        
 20 Zhang, David D            14 Express Swimming-MR  1:05.37    1:04.92        
                  31.53     1:04.92 (33.39)                                        
 21 Wozniak, Robert G         14 Aquaflames-MR        1:04.96    1:05.05        
                  30.02     1:05.05 (35.03)                                        
 22 LiBASSI, Connor T         13 Express Swimming-MR  1:07.02    1:05.13        
                  32.30     1:05.13 (32.83)                                        
 23 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR  1:06.36    1:05.32        
                  32.23     1:05.32 (33.09)                                        
 24 Liu, Timothy C            14 Unattached-MR        1:04.63    1:05.49        
                  32.34     1:05.49 (33.15)                                        
 25 Cho, Jonathan C           13 COND-MR              1:03.34    1:05.69        
                  32.40     1:05.69 (33.29)                                        
 26 Tan, Winston              14 GATE-MR              1:06.63    1:07.00        
                  32.72     1:07.00 (34.28)                                        
 27 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR  1:08.82    1:07.02        
                  32.68     1:07.02 (34.34)                                        
 28 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               1:04.26    1:07.26        
                  32.37     1:07.26 (34.89)                                        
 29 Kingsley, Austin M        14 IA-MR                1:07.82    1:08.06        
                  33.42     1:08.06 (34.64)                                        
 30 Zammit, Michael C         13 Express Swimming-MR  1:10.25    1:08.69        
                  33.82     1:08.69 (34.87)                                        
 31 Gaffney, Aidan F          14 Express Swimming-MR  1:08.40    1:08.75        
                  33.80     1:08.75 (34.95)                                        
 32 Reilly, Jayden T          13 SSC-MR               1:09.96    1:08.98        
                  33.77     1:08.98 (35.21)                                        
 33 Becht, Ryan W             14 Express Swimming-MR       NT    1:09.28        
                  33.83     1:09.28 (35.45)                                        
 34 Tanner, Jacob D           13 SSC-MR               1:09.39    1:10.27        
                  33.65     1:10.27 (36.62)                                        
 35 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:11.92    1:10.32        
                  32.89     1:10.32 (37.43)                                        
 36 Genna, John C             14 Express Swimming-MR  1:13.72    1:10.43        
                  33.90     1:10.43 (36.53)                                        
 37 Roberts, Antonio *        14 WISC-MR              1:14.41    1:10.55        
                  33.61     1:10.55 (36.94)                                        
 38 Wong, Justin              14 Silver Streaks-MR    1:13.48    1:10.90        
                  34.74     1:10.90 (36.16)                                        
 39 Santana, Delwin J         13 LBA-MR               1:12.25    1:11.35        
                  34.39     1:11.35 (36.96)                                        
 40 Maslov, Mikhail A         13 AGUA-MR              1:15.60    1:12.23        
                  35.39     1:12.23 (36.84)                                        
 41 Carrieri, Nick G          13 IA-MR                1:14.63    1:14.67        
                  36.47     1:14.67 (38.20)                                        
 42 Baung, Justin             14 GATE-MR              1:15.83    1:14.81        
                  36.67     1:14.81 (38.14)                                        
 43 Escowitz, Jack R          13 GATE-MR              1:15.84    1:15.14        
                  35.34     1:15.14 (39.80)                                        
 44 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               1:14.04    1:15.33        
                  36.89     1:15.33 (38.44)                                        
 45 Mogenis, Jake T           13 FA-MR                1:14.54    1:16.07        
                  37.85     1:16.07 (38.22)                                        
 46 Osterman, Albert C        14 Silver Streaks-MR    1:22.31    1:16.31        
                  37.35     1:16.31 (38.96)                                        
 47 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               1:17.79    1:16.70        
                  37.62     1:16.70 (39.08)                                        
 48 Lempert, Benjamin         14 Aquaflames-MR        1:14.42    1:17.53        
                  37.78     1:17.53 (39.75)                                        
 49 Gandras, Lukas H          14 Express Swimming-MR  1:24.74    1:17.74        
                  37.05     1:17.74 (40.69)                                        
 50 Bohl, Drew C              13 CSDC-MR              1:21.69    1:17.78        
                  38.56     1:17.78 (39.22)                                        
 51 Redfearn, Cameron J       14 Express Swimming-MR  1:18.30    1:18.15        
                  38.51     1:18.15 (39.64)                                        
 52 Kalenja, Keno             13 IA-MR                1:15.36    1:18.67        
                  38.51     1:18.67 (40.16)                                        
 53 Lipton, Matthew           13 AGUA-MR              1:18.90    1:18.69        
                  38.37     1:18.69 (40.32)                                        
 54 Olsen, Luke E             14 FA-MR                1:21.93    1:21.45        
                  40.11     1:21.45 (41.34)                                        
 55 Scholz, Michael G         13 Silver Streaks-MR    1:23.78    1:21.66        
                  39.87     1:21.66 (41.79)                                        
 56 Cenizal, Kai V            14 SSC-MR               1:33.16    1:23.18        
                  42.08     1:23.18 (41.10)                                        
 57 Slabyy, Roman             13 IA-MR                     NT    1:23.31        
                  40.04     1:23.31 (43.27)                                        
 58 Levine, Isaac E           13 IA-MR                1:25.77    1:23.52        
                  39.48     1:23.52 (44.04)                                        
 59 Cusmano, Arlo D           14 COND-MR              1:23.56    1:23.86        
                  39.73     1:23.86 (44.13)                                        
 60 Akselrod, Adam            13 Express Swimming-MR  1:40.50    1:24.12        
 61 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR  1:36.56    1:24.60        
                  40.86     1:24.60 (43.74)                                        
 62 German, Daniel N          13 Express Swimming-MR  1:26.22    1:25.24        
                  41.64     1:25.24 (43.60)                                        
 63 Pettit, Joe D             13 IA-MR                     NT    1:28.27        
                  42.57     1:28.27 (45.70)                                        
 64 Ortof, Max L              13 Express Swimming-MR  1:26.38    1:29.60        
                  44.49     1:29.60 (45.11)                                        
 65 Melomo, Jack R            13 CSDC-MR              1:32.01    1:30.08        
                  43.05     1:30.08 (47.03)                                        
 66 Van Der Sande, Ty         14 Silver Streaks-MR    1:38.11    1:40.10        
                  49.31     1:40.10 (50.79)                                        
 67 McCall, Tim P             13 CSDC-MR              1:41.21    1:49.10        
                  51.24     1:49.10 (57.86)                                        
 -- Yakubov, Samuel           14 Aquaflames-MR             NT         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  45.63          DQ (48.68)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cho, Thomas S             13 COND-MR              2:08.72    2:05.10        
                  29.29     1:00.13 (30.84)     1:32.55 (32.42)     2:05.10 (32.55)
  2 Diano, Andrew J           13 FA-MR                2:10.70    2:07.47        
                  29.65     1:02.10 (32.45)     1:35.01 (32.91)     2:07.47 (32.46)
  3 Lee, Joseph S             14 COND-MR              2:09.60    2:08.18        
                  29.93     1:02.17 (32.24)     1:35.36 (33.19)     2:08.18 (32.82)
  4 Yoon, Henri               13 Express Swimming-MR  2:10.84    2:08.69        
                  30.40     1:02.89 (32.49)     1:36.14 (33.25)     2:08.69 (32.55)
  5 Yasinov, Zachary          13 Express Swimming-MR  2:11.75    2:11.37        
                  31.88     1:05.05 (33.17)     1:38.55 (33.50)     2:11.37 (32.82)
  6 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:13.37    2:13.71        
                  31.58     1:05.34 (33.76)     1:39.64 (34.30)     2:13.71 (34.07)
  7 Chen, Stephen             14 COND-MR              2:11.59    2:14.54        
                  31.38     1:05.41 (34.03)     1:40.33 (34.92)     2:14.54 (34.21)
  8 Chen, Joseph              13 Express Swimming-MR  2:15.31    2:14.84        
                  32.56     1:06.55 (33.99)     1:41.14 (34.59)     2:14.84 (33.70)
  9 McGillycuddy, Michael     13 COND-MR              2:14.47    2:15.64        
                  32.66     1:07.53 (34.87)     1:42.33 (34.80)     2:15.64 (33.31)
 10 Liu, Timothy C            14 Unattached-MR        2:16.04    2:15.65        
                  33.57     1:07.79 (34.22)     1:41.96 (34.17)     2:15.65 (33.69)
 11 Han, Justin               14 COND-MR              2:14.00    2:16.57        
                  31.37     1:05.61 (34.24)     1:41.36 (35.75)     2:16.57 (35.21)
 12 Neugebauer, Caleb D       14 Express Swimming-MR  2:24.57    2:17.56        
                  31.91     1:06.35 (34.44)     1:41.68 (35.33)     2:17.56 (35.88)
 13 Zhang, David D            14 Express Swimming-MR  2:21.03    2:17.64        
                  32.57     1:06.23 (33.66)     1:41.32 (35.09)     2:17.64 (36.32)
 14 LiBASSI, Connor T         13 Express Swimming-MR  2:26.48    2:21.36        
                  33.47     1:09.40 (35.93)     1:46.72 (37.32)     2:21.36 (34.64)
 15 Souidi, Samir M           13 LBA-MR               2:40.00    2:22.43        
                  33.66     1:09.44 (35.78)     1:46.83 (37.39)     2:22.43 (35.60)
 16 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR  2:34.24    2:23.96        
                  33.49     1:09.98 (36.49)     1:47.26 (37.28)     2:23.96 (36.70)
 17 Iannone, Cal              13 WISC-MR              2:30.11    2:25.11        
                  34.72     1:11.82 (37.10)     1:49.41 (37.59)     2:25.11 (35.70)
 18 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  2:25.54    2:25.32        
                  33.40     1:11.90 (38.50)     1:51.54 (39.64)     2:25.32 (33.78)
 19 Tanner, Jacob D           13 SSC-MR               2:52.01    2:31.35        
                  35.95     1:14.91 (38.96)     1:53.61 (38.70)     2:31.35 (37.74)
 20 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               2:35.02    2:31.92        
                  36.98     1:16.16 (39.18)     1:55.39 (39.23)     2:31.92 (36.53)
 21 Fernandes, Aidan M        14 COND-MR              2:30.51    2:32.22        
                  36.60     1:16.50 (39.90)     1:55.45 (38.95)     2:32.22 (36.77)
 22 Roberts, Antonio *        14 WISC-MR              2:47.99    2:35.30        
                  35.59     1:15.54 (39.95)     1:55.78 (40.24)     2:35.30 (39.52)
 23 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  2:41.42    2:35.32        
                  34.99     1:15.47 (40.48)     1:57.21 (41.74)     2:35.32 (38.11)
 24 Gandras, Lukas H          14 Express Swimming-MR  3:01.64    2:47.03        
                  38.17     1:21.01 (42.84)     2:04.76 (43.75)     2:47.03 (42.27)
 25 Mandelbaum, Kai           13 Swim Tech-MR              NT    2:47.77        
                  38.60     1:20.24 (41.64)     2:03.40 (43.16)     2:47.77 (44.37)
 26 Olsen, Luke E             14 FA-MR                2:53.27    2:49.01        
 27 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR                   NT    2:49.65        
                  38.99     1:21.83 (42.84)     2:06.54 (44.71)     2:49.65 (43.11)
 28 Franco, Vincent           13 Express Swimming-MR  2:55.67    2:50.44        
                  39.29     1:23.17 (43.88)     2:07.30 (44.13)     2:50.44 (43.14)
 29 Muller, Phillip J         13 WISC-MR              3:09.99    2:57.31        
                  40.89     1:25.69 (44.80)     2:12.80 (47.11)     2:57.31 (44.51)
 30 German, Daniel N          13 Express Swimming-MR  3:06.45    2:57.32        
                  41.26     1:26.76 (45.50)     2:13.11 (46.35)     2:57.32 (44.21)
 31 Cenizal, Kai V            14 SSC-MR               3:20.00    3:00.01        
                  41.56     1:28.96 (47.40)     2:16.02 (47.06)     3:00.01 (43.99)
 32 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR  3:05.23    3:04.79        
                  42.98     1:29.91 (46.93)     2:18.53 (48.62)     3:04.79 (46.26)
 33 Cusmano, Arlo D           14 COND-MR              3:05.86    3:07.09        
                  43.30     1:29.75 (46.45)     2:19.06 (49.31)     3:07.09 (48.03)
 34 Dong, Andrew              13 Swim Tech-MR              NT    3:42.01        
                  51.00     1:47.73 (56.73)     2:46.41 (58.68)     3:42.01 (55.60)
 -- Espina, Evan              13 Swim Tech-MR              NT         DQ        
      Did not finish
                                1:48.70 ( )                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trincher, Daniel          14 COND-MR              1:02.07    1:03.37        
                  29.91     1:03.37 (33.46)                                        
  2 Han, Justin               14 COND-MR              1:03.35    1:05.94        
                  31.07     1:05.94 (34.87)                                        
  3 Liu, Timothy C            14 Unattached-MR        1:06.70    1:07.07        
                  31.98     1:07.07 (35.09)                                        
  4 LiBASSI, Connor T         13 Express Swimming-MR  1:07.63    1:07.14        
                  33.09     1:07.14 (34.05)                                        
  5 Chen, Ethan               13 Express Swimming-MR  1:09.93    1:09.70        
                  33.19     1:09.70 (36.51)                                        
  6 Cho, Thomas S             13 COND-MR              1:09.63    1:10.49        
                  32.78     1:10.49 (37.71)                                        
  7 Yoon, Henri               13 Express Swimming-MR  1:10.52    1:11.06        
                  33.34     1:11.06 (37.72)                                        
  8 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR  1:10.39    1:12.89        
                  34.60     1:12.89 (38.29)                                        
  9 Cho, Jonathan C           13 COND-MR              1:13.15    1:13.11        
                  34.69     1:13.11 (38.42)                                        
 10 Zammit, Michael C         13 Express Swimming-MR  1:12.62    1:13.58        
                  35.26     1:13.58 (38.32)                                        
 11 Hwang, Alex               14 GATE-MR              1:12.72    1:13.75        
                  35.38     1:13.75 (38.37)                                        
 12 Chen, Stephen             14 COND-MR              1:13.31    1:13.77        
                  35.36     1:13.77 (38.41)                                        
 13 Kapinos, Arthur           13 Express Swimming-MR  1:16.17    1:13.80        
                  35.17     1:13.80 (38.63)                                        
 14 Zhang, David D            14 Express Swimming-MR  1:11.69    1:15.35        
                  35.88     1:15.35 (39.47)                                        
 15 Neugebauer, Caleb D       14 Express Swimming-MR  1:16.38    1:15.94        
                  35.90     1:15.94 (40.04)                                        
 16 Wong, Justin              14 Silver Streaks-MR    1:19.34    1:16.71        
                  36.65     1:16.71 (40.06)                                        
 17 Cody, Christopher M       14 IA-MR                1:16.86    1:16.81        
                  37.05     1:16.81 (39.76)                                        
 18 Thomas, Willem Y          13 COND-MR              1:19.77    1:17.81        
                  37.39     1:17.81 (40.42)                                        
 19 Maloney, Connor J         13 FA-MR                1:21.31    1:17.90        
                  36.74     1:17.90 (41.16)                                        
 20 Plaza, Sebastian T        13 Express Swimming-MR  1:19.18    1:18.33        
                  37.43     1:18.33 (40.90)                                        
 21 Reinhardt, Michael C      14 Express Swimming-MR  1:28.01    1:19.51        
                  38.13     1:19.51 (41.38)                                        
 22 Cusmano, Arlo D           14 COND-MR              1:21.44    1:19.58        
                  37.54     1:19.58 (42.04)                                        
 23 Gaffney, Aidan F          14 Express Swimming-MR  1:19.34    1:19.87        
                  38.16     1:19.87 (41.71)                                        
 24 Lu, Brendan               13 Swim Tech-MR              NT    1:20.18        
                  37.07     1:20.18 (43.11)                                        
 25 Siatsis, Thomas           13 LBA-MR               1:22.08    1:21.12        
                  38.15     1:21.12 (42.97)                                        
 26 Kingsley, Austin M        14 IA-MR                1:21.54    1:22.05        
                  38.23     1:22.05 (43.82)                                        
 27 Souidi, Samir M           13 LBA-MR               1:28.35    1:22.09        
                  37.96     1:22.09 (44.13)                                        
 28 Thomas, Gavin R           13 COND-MR              1:20.24    1:22.18        
                  39.44     1:22.18 (42.74)                                        
 29 Jatuprayoon, CJ           14 Swim Tech-MR              NT    1:22.73        
                  37.91     1:22.73 (44.82)                                        
 30 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  1:22.68    1:22.99        
                  39.52     1:22.99 (43.47)                                        
 31 Escowitz, Jack R          13 GATE-MR              1:23.73    1:23.52        
                  40.31     1:23.52 (43.21)                                        
 32 Galeto, Jay T             14 IA-MR                1:41.59    1:23.77        
                  39.84     1:23.77 (43.93)                                        
 33 Suau, Anthony M           14 Express Swimming-MR  1:22.18    1:23.85        
                  40.77     1:23.85 (43.08)                                        
 34 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               1:25.87    1:24.30        
                  40.25     1:24.30 (44.05)                                        
 35 Sherman, Benjamin A       13 Express Swimming-MR  1:26.54    1:25.17        
                  40.11     1:25.17 (45.06)                                        
 36 Kalenja, Keno             13 IA-MR                1:30.98    1:26.60        
                  40.47     1:26.60 (46.13)                                        
 37 Roberts, Antonio *        14 WISC-MR              1:28.32    1:26.97        
                  40.37     1:26.97 (46.60)                                        
 38 Redfearn, Cameron J       14 Express Swimming-MR  1:32.32    1:28.67        
                  42.80     1:28.67 (45.87)                                        
 39 Gandras, Lukas H          14 Express Swimming-MR  1:30.26    1:29.06        
                  19.36   1:29.06 (1:09.70)                                        
 40 Weber, William J          13 Express Swimming-MR  1:28.79    1:29.34        
                  41.66     1:29.34 (47.68)                                        
 41 Scholz, Michael G         13 Silver Streaks-MR    1:39.31    1:29.61        
                  41.87     1:29.61 (47.74)                                        
 42 Akselrod, Adam            13 Express Swimming-MR  1:35.58    1:29.90        
                  43.22     1:29.90 (46.68)                                        
 43 German, Daniel N          13 Express Swimming-MR  1:31.34    1:29.94        
                  42.72     1:29.94 (47.22)                                        
 44 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR  1:29.84    1:30.75        
                  42.01     1:30.75 (48.74)                                        
 45 Cenizal, Kai V            14 SSC-MR               1:35.28    1:31.29        
                  42.71     1:31.29 (48.58)                                        
 46 Muller, Phillip J         13 WISC-MR              1:42.50    1:35.09        
                  45.75     1:35.09 (49.34)                                        
 47 Pettit, Joe D             13 IA-MR                     NT    1:35.63        
                  45.03     1:35.63 (50.60)                                        
 48 Lerner, Miles H           13 Express Swimming-MR  1:40.68    1:37.21        
                  43.02     1:37.21 (54.19)                                        
 49 Van Der Sande, Ty         14 Silver Streaks-MR    1:45.11    1:40.59        
                  48.24     1:40.59 (52.35)                                        
 50 Espina, Evan              13 Swim Tech-MR              NT    1:44.51        
                  48.26     1:44.51 (56.25)                                        
 51 Dong, Andrew              13 Swim Tech-MR              NT    1:48.60        
                  52.31     1:48.60 (56.29)                                        
 52 McHugh, Patrick A         13 SSC-MR               1:55.98    1:50.62        
                  51.52     1:50.62 (59.10)                                        
 -- Guaraca, Chris            13 CSDC-MR                   NT         DQ        
      One hand touch
                1:01.40        DQ (1:06.91)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Trincher, Daniel          14 COND-MR              2:14.78    2:17.28        
                  31.59     1:07.41 (35.82)     1:43.49 (36.08)     2:17.28 (33.79)
  2 LiBASSI, Connor T         13 Express Swimming-MR  2:26.49    2:24.72        
                  34.09     1:11.39 (37.30)     1:48.10 (36.71)     2:24.72 (36.62)
  3 Han, Justin               14 COND-MR              2:26.73    2:25.67        
                  33.74     1:10.06 (36.32)     1:48.11 (38.05)     2:25.67 (37.56)
  4 Liu, Timothy C            14 Unattached-MR        2:25.92    2:28.99        
                  33.94     1:11.35 (37.41)     1:49.87 (38.52)     2:28.99 (39.12)
  5 Chen, Ethan               13 Express Swimming-MR  2:28.17    2:29.39        
                  33.56     1:11.61 (38.05)     1:50.07 (38.46)     2:29.39 (39.32)
  6 LU, Michael D             13 Express Swimming-MR  2:29.06    2:30.53        
                  34.72     1:13.31 (38.59)     1:52.15 (38.84)     2:30.53 (38.38)
  7 Yoon, Henri               13 Express Swimming-MR  2:32.71    2:31.94        
                  33.87     1:11.95 (38.08)     1:51.93 (39.98)     2:31.94 (40.01)
  8 Zammit, Michael C         13 Express Swimming-MR  2:39.42    2:37.86        
                  36.16     1:16.36 (40.20)     1:57.19 (40.83)     2:37.86 (40.67)
  9 Cody, Christopher M       14 IA-MR                2:44.91    2:41.66        
                  37.11     1:18.18 (41.07)     1:59.99 (41.81)     2:41.66 (41.67)
 10 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:51.52    2:43.01        
                  36.92     1:18.97 (42.05)     2:01.87 (42.90)     2:43.01 (41.14)
 11 Zhang, David D            14 Express Swimming-MR  2:41.21    2:43.98        
                  37.51     1:18.44 (40.93)     2:01.23 (42.79)     2:43.98 (42.75)
 12 Genna, John C             14 Express Swimming-MR  2:52.54    2:44.65        
                  36.47     1:18.38 (41.91)     2:01.37 (42.99)     2:44.65 (43.28)
 13 Thomas, Willem Y          13 COND-MR              2:49.36    2:45.30        
                  39.22     1:20.57 (41.35)     2:04.52 (43.95)     2:45.30 (40.78)
 14 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  2:55.23    2:46.43        
                  37.36     1:20.24 (42.88)     2:04.00 (43.76)     2:46.43 (42.43)
 15 Thomas, Gavin R           13 COND-MR              2:47.54    2:50.42        
                  38.92     1:22.53 (43.61)     2:06.89 (44.36)     2:50.42 (43.53)
 16 Tan, Winston              14 GATE-MR              2:48.77    2:52.80        
                  39.32     1:21.85 (42.53)     2:07.35 (45.50)     2:52.80 (45.45)
 17 Cusmano, Arlo D           14 COND-MR              2:59.40    2:56.27        
                  38.70     1:22.68 (43.98)     2:09.45 (46.77)     2:56.27 (46.82)
 18 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               3:00.00    2:57.98        
                  40.53     1:27.68 (47.15)     2:14.27 (46.59)     2:57.98 (43.71)
 19 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  2:54.60    2:59.37        
                  39.81     1:24.64 (44.83)     2:12.09 (47.45)     2:59.37 (47.28)
 20 Escowitz, Jack R          13 GATE-MR              2:58.48    3:02.39        
                  40.69     1:27.92 (47.23)     2:15.85 (47.93)     3:02.39 (46.54)
 21 Gandras, Lukas H          14 Express Swimming-MR  3:16.36    3:04.35        
                  41.31     1:29.73 (48.42)     2:18.65 (48.92)     3:04.35 (45.70)
 22 German, Daniel N          13 Express Swimming-MR  3:09.64    3:06.17        
                  42.96     1:30.15 (47.19)     2:18.56 (48.41)     3:06.17 (47.61)
 23 Galeto, Jay T             14 IA-MR                3:00.01    3:06.19        
                  39.80     1:27.02 (47.22)     2:17.78 (50.76)     3:06.19 (48.41)
 24 Roberts, Antonio *        14 WISC-MR              3:10.80    3:09.58        
                  41.57     1:29.57 (48.00)     2:19.87 (50.30)     3:09.58 (49.71)
 25 Ortof, Max L              13 Express Swimming-MR  3:12.62    3:14.69        
                  45.92     1:35.53 (49.61)     2:25.77 (50.24)     3:14.69 (48.92)
 26 Cenizal, Kai V            14 SSC-MR               3:25.00    3:16.84        
                  44.56     1:33.71 (49.15)     2:25.76 (52.05)     3:16.84 (51.08)
 27 Schwartz, Owen M          13 Express Swimming-MR  3:24.26    3:20.60        
                  44.47     1:36.45 (51.98)     2:29.27 (52.82)     3:20.60 (51.33)
 28 Akselrod, Adam            13 Express Swimming-MR  3:28.35    3:20.81        
                  45.96     1:37.50 (51.54)     2:30.63 (53.13)     3:20.81 (50.18)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ang, Jake                 14 Express Swimming-MR    55.59      55.62        
                  25.66       55.62 (29.96)                                        
  2 Diano, Andrew J           13 FA-MR                  58.62      57.40        
                  27.20       57.40 (30.20)                                        
  3 Wone, Brandon M           14 SSC-MR                 59.01      58.95        
                  27.39       58.95 (31.56)                                        
  4 Chen, Joseph              13 Express Swimming-MR    59.93      59.58        
                  27.95       59.58 (31.63)                                        
  5 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  1:01.10    1:00.01        
                  28.18     1:00.01 (31.83)                                        
  6 Lee, Joseph S             14 COND-MR              1:00.30    1:00.63        
                  28.32     1:00.63 (32.31)                                        
  7 Kapinos, Arthur           13 Express Swimming-MR  1:02.80    1:01.32        
                  28.12     1:01.32 (33.20)                                        
  8 Yasinov, Zachary          13 Express Swimming-MR  1:03.43    1:02.01        
                  29.79     1:02.01 (32.22)                                        
  9 Zammit, Michael C         13 Express Swimming-MR  1:02.88    1:02.16        
                  28.98     1:02.16 (33.18)                                        
 10 Neugebauer, Caleb D       14 Express Swimming-MR  1:01.68    1:02.24        
                  28.66     1:02.24 (33.58)                                        
 11 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR  1:02.89    1:03.08        
                  28.94     1:03.08 (34.14)                                        
 12 Hwang, Alex               14 GATE-MR              1:04.67    1:04.02        
                  29.63     1:04.02 (34.39)                                        
 13 Reilly, Jayden T          13 SSC-MR               1:03.40    1:04.46        
                  29.26     1:04.46 (35.20)                                        
 14 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  1:05.87    1:04.74        
                  30.40     1:04.74 (34.34)                                        
 15 Iannone, Cal              13 WISC-MR              1:06.77    1:05.31        
                  30.81     1:05.31 (34.50)                                        
 16 Kingsley, Austin M        14 IA-MR                1:06.16    1:05.68        
                  30.98     1:05.68 (34.70)                                        
 17 Kaufer, Evan A            14 IA-MR                1:08.84    1:05.73        
                  30.95     1:05.73 (34.78)                                        
 18 Rice, Maverick D          14 CSDC-MR              1:03.30    1:05.91        
                  29.75     1:05.91 (36.16)                                        
 19 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR  1:08.54    1:07.29        
                  32.32     1:07.29 (34.97)                                        
 20 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               1:10.05    1:08.31        
                  31.77     1:08.31 (36.54)                                        
 21 Redfearn, Cameron J       14 Express Swimming-MR  1:13.09    1:09.34        
                  32.70     1:09.34 (36.64)                                        
 22 Wong, Justin              14 Silver Streaks-MR    1:13.79    1:09.51        
                  32.19     1:09.51 (37.32)                                        
 23 Mandelbaum, Kai           13 Swim Tech-MR         1:17.01    1:09.58        
                  33.20     1:09.58 (36.38)                                        
 24 Plaza, Sebastian T        13 Express Swimming-MR  1:13.11    1:10.76        
                  33.69     1:10.76 (37.07)                                        
 25 Sherman, Benjamin A       13 Express Swimming-MR  1:07.90    1:10.84        
                  32.36     1:10.84 (38.48)                                        
 26 Tanner, Jacob D           13 SSC-MR               1:11.73    1:12.09        
                  32.01     1:12.09 (40.08)                                        
 27 Osterman, Albert C        14 Silver Streaks-MR    1:23.63    1:13.83        
                  34.02     1:13.83 (39.81)                                        
 28 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               1:14.57    1:13.84        
                  34.44     1:13.84 (39.40)                                        
 29 Suau, Anthony M           14 Express Swimming-MR  1:14.56    1:15.00        
                  34.86     1:15.00 (40.14)                                        
 30 Gorman, Kyle              14 CSDC-MR                   NT    1:16.26        
                  33.91     1:16.26 (42.35)                                        
 31 Lipton, Matthew           13 AGUA-MR              1:19.19    1:16.68        
                  34.60     1:16.68 (42.08)                                        
 32 Escowitz, Jack R          13 GATE-MR              1:19.31    1:18.53        
                  36.96     1:18.53 (41.57)                                        
 33 He, Maxwell J             14 GATE-MR              1:39.00    1:22.59        
                  36.01     1:22.59 (46.58)                                        
 34 Carrieri, Nick G          13 IA-MR                1:31.38    1:22.88        
                  39.39     1:22.88 (43.49)                                        
 35 Spameni, Nick R           14 CSDC-MR                   NT    1:22.97        
                  38.15     1:22.97 (44.82)                                        
 36 Slabyy, Roman             13 IA-MR                     NT    1:26.03        
                  36.69     1:26.03 (49.34)                                        
 37 Levine, Isaac E           13 IA-MR                1:31.86    1:30.14        
                  41.94     1:30.14 (48.20)                                        
 38 McHugh, Patrick A         13 SSC-MR               1:36.04    1:38.11        
                  45.38     1:38.11 (52.73)                                        
 -- Bohl, Drew C              13 CSDC-MR              1:21.12         DQ        
      Kick breaststroke type
                  32.62          DQ (39.40)                                        
 -- Pettit, Joe D             13 IA-MR                     NT         DQ        
      One hand touch
                  41.70          DQ (52.38)                                        
 -- Honan, Quin J             13 SSC-MR               1:02.38        XDQ        
      One hand touch
                  28.57          DQ (33.12)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR  2:11.73    2:10.31        
                  28.49     1:01.44 (32.95)     1:35.93 (34.49)     2:10.31 (34.38)
  2 Lee, Joseph S             14 COND-MR              2:14.47    2:11.11        
                  28.55     1:01.90 (33.35)     1:36.32 (34.42)     2:11.11 (34.79)
  3 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  2:18.43    2:13.04        
                  31.89     1:06.00 (34.11)     1:39.77 (33.77)     2:13.04 (33.27)
  4 Yasinov, Zachary          13 Express Swimming-MR  2:23.56    2:20.11        
                  32.13     1:07.36 (35.23)     1:45.33 (37.97)     2:20.11 (34.78)
  5 Chen, Joseph              13 Express Swimming-MR  2:15.64    2:20.60        
                  31.48     1:07.52 (36.04)     1:44.54 (37.02)     2:20.60 (36.06)
  6 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR       NT    2:24.13        
                  31.58     1:08.35 (36.77)     1:46.19 (37.84)     2:24.13 (37.94)
  7 Kingsley, Austin M        14 IA-MR                2:28.41    2:25.47        
                  32.76     1:09.13 (36.37)     1:48.46 (39.33)     2:25.47 (37.01)
  8 Kaufer, Evan A            14 IA-MR                2:26.97    2:25.52        
                  31.09     1:07.77 (36.68)     1:46.98 (39.21)     2:25.52 (38.54)
  9 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               2:41.97    2:39.43        
                  34.48     1:16.51 (42.03)     1:59.53 (43.02)     2:39.43 (39.90)
 10 Tanner, Jacob D           13 SSC-MR               3:01.60    2:47.30        
                  34.41     1:17.15 (42.74)     2:03.87 (46.72)     2:47.30 (43.43)
 11 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               2:35.00    2:52.82        
                  35.16     1:18.89 (43.73)     2:05.47 (46.58)     2:52.82 (47.35)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ang, Jake                 14 Express Swimming-MR  2:06.49    2:06.58        
                  26.25       58.96 (32.71)     1:36.61 (37.65)     2:06.58 (29.97)
  2 Trincher, Daniel          14 COND-MR              2:07.66    2:07.89        
                  28.22     1:02.47 (34.25)     1:38.46 (35.99)     2:07.89 (29.43)
  3 Diano, Andrew J           13 FA-MR                2:09.98    2:08.69        
                  27.58     1:00.87 (33.29)     1:39.43 (38.56)     2:08.69 (29.26)
  4 Wone, Brandon M           14 SSC-MR               2:10.65    2:11.75        
                  27.79     1:02.50 (34.71)     1:42.03 (39.53)     2:11.75 (29.72)
  5 Cho, Thomas S             13 COND-MR              2:12.01    2:12.58        
                  29.44     1:02.45 (33.01)     1:42.93 (40.48)     2:12.58 (29.65)
  6 Yoon, Henri               13 Express Swimming-MR  2:13.47    2:12.80        
                  30.39     1:03.28 (32.89)     1:43.10 (39.82)     2:12.80 (29.70)
  7 Liu, Timothy C            14 Unattached-MR        2:13.31    2:13.18        
                  30.86     1:05.57 (34.71)     1:43.98 (38.41)     2:13.18 (29.20)
  8 Chen, Joseph              13 Express Swimming-MR  2:13.71    2:14.15        
                  29.30     1:03.61 (34.31)     1:43.97 (40.36)     2:14.15 (30.18)
  9 Yasinov, Zachary          13 Express Swimming-MR  2:17.24    2:15.29        
                  29.92     1:04.41 (34.49)     1:45.21 (40.80)     2:15.29 (30.08)
 10 Cho, Jonathan C           13 COND-MR              2:16.04    2:15.35        
                  30.54     1:05.15 (34.61)     1:45.65 (40.50)     2:15.35 (29.70)
 11 Kapinos, Arthur           13 Express Swimming-MR  2:17.66    2:16.21        
                  28.98     1:04.12 (35.14)     1:46.23 (42.11)     2:16.21 (29.98)
 12 Hwang, Alex               14 GATE-MR              2:17.38    2:16.60        
                  29.76     1:04.82 (35.06)     1:45.84 (41.02)     2:16.60 (30.76)
 13 Chen, Ethan               13 Express Swimming-MR  2:20.14    2:16.72        
                  31.80     1:07.53 (35.73)     1:46.37 (38.84)     2:16.72 (30.35)
 14 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  2:19.88    2:17.71        
                  30.34     1:04.69 (34.35)     1:46.16 (41.47)     2:17.71 (31.55)
 15 LiBASSI, Connor T         13 Express Swimming-MR  2:19.72    2:18.78        
                  32.30     1:10.90 (38.60)     1:47.08 (36.18)     2:18.78 (31.70)
 16 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR  2:20.84    2:18.79        
                  28.73     1:04.59 (35.86)     1:45.51 (40.92)     2:18.79 (33.28)
 17 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  2:17.77    2:18.81        
                  29.90     1:04.87 (34.97)     1:48.79 (43.92)     2:18.81 (30.02)
 18 McGillycuddy, Michael     13 COND-MR              2:21.41    2:20.53        
                  30.56     1:05.33 (34.77)     1:49.64 (44.31)     2:20.53 (30.89)
 19 Zammit, Michael C         13 Express Swimming-MR  2:21.92    2:21.67        
                  29.93     1:08.14 (38.21)     1:48.87 (40.73)     2:21.67 (32.80)
 20 Cody, Christopher M       14 IA-MR                2:27.25    2:23.31        
                  32.66     1:08.77 (36.11)     1:51.52 (42.75)     2:23.31 (31.79)
 21 Iannone, Cal              13 WISC-MR              2:25.72    2:24.52        
                  30.26     1:07.44 (37.18)     1:51.81 (44.37)     2:24.52 (32.71)
 22 Kaufer, Evan A            14 IA-MR                2:34.56    2:26.74        
                  31.99     1:10.25 (38.26)     1:54.28 (44.03)     2:26.74 (32.46)
 23 Honan, Quin J             13 SSC-MR               2:26.33    2:26.90        
                  30.60     1:08.86 (38.26)     1:53.00 (44.14)     2:26.90 (33.90)
 24 Bekerman, Liam B          13 Express Swimming-MR  2:30.08    2:26.92        
                  31.34     1:07.53 (36.19)     1:52.90 (45.37)     2:26.92 (34.02)
 25 Reilly, Jayden T          13 SSC-MR               2:29.38    2:27.78        
                  30.24     1:08.29 (38.05)     1:54.55 (46.26)     2:27.78 (33.23)
 26 Plaza, Sebastian T        13 Express Swimming-MR  2:36.54    2:30.94        
                  32.95     1:11.15 (38.20)     1:55.79 (44.64)     2:30.94 (35.15)
 27 Tanner, Jacob D           13 SSC-MR               2:42.22    2:32.71        
                  30.94     1:09.67 (38.73)     1:57.17 (47.50)     2:32.71 (35.54)
 28 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               2:40.32    2:33.51        
                  31.61     1:13.71 (42.10)     1:59.64 (45.93)     2:33.51 (33.87)
 29 Fernandes, Aidan M        14 COND-MR              2:42.30    2:35.13        
                  36.74     1:16.48 (39.74)     2:00.80 (44.32)     2:35.13 (34.33)
 30 Thomas, Gavin R           13 COND-MR              2:39.05    2:35.48        
                  36.37     1:17.75 (41.38)     2:03.12 (45.37)     2:35.48 (32.36)
 31 Cao, Brandon              13 Express Swimming-MR  2:46.34    2:35.66        
                  36.38     1:16.30 (39.92)     2:02.85 (46.55)     2:35.66 (32.81)
 32 Thomas, Willem Y          13 COND-MR              2:37.24    2:35.78        
                  37.01     1:18.65 (41.64)     2:02.90 (44.25)     2:35.78 (32.88)
 33 Galeto, Jay T             14 IA-MR                     NT    2:37.66        
                  34.14     1:15.49 (41.35)     2:02.64 (47.15)     2:37.66 (35.02)
 34 Jason, Nicholas P         14 SSC-MR               2:41.41    2:40.35        
                  34.64     1:16.02 (41.38)     2:03.93 (47.91)     2:40.35 (36.42)
 35 Bohl, Drew C              13 CSDC-MR                   NT    2:40.52        
                  35.00     1:16.25 (41.25)     2:04.80 (48.55)     2:40.52 (35.72)
 36 Suau, Anthony M           14 Express Swimming-MR  2:37.23    2:40.82        
                  36.65     1:18.53 (41.88)     2:05.99 (47.46)     2:40.82 (34.83)
 37 Lipton, Matthew           13 AGUA-MR              2:45.34    2:41.06        
                  34.51     1:15.70 (41.19)     2:06.45 (50.75)     2:41.06 (34.61)
 38 Lu, Brendan               13 Swim Tech-MR              NT    2:42.49        
                  34.29     1:18.10 (43.81)     2:04.21 (46.11)     2:42.49 (38.28)
 39 Carrieri, Nick G          13 IA-MR                2:42.98    2:44.06        
                  40.16     1:19.58 (39.42)     2:08.62 (49.04)     2:44.06 (35.44)
 40 Olsen, Luke E             14 FA-MR                3:06.31    2:50.65        
                  39.52     1:23.34 (43.82)     2:14.89 (51.55)     2:50.65 (35.76)
 41 Osterman, Albert C        14 Silver Streaks-MR    2:58.15    2:50.73        
                  35.08     1:18.70 (43.62)     2:12.25 (53.55)     2:50.73 (38.48)
 42 Scholz, Michael G         13 Silver Streaks-MR    2:55.11    2:51.11        
                  39.22     1:23.96 (44.74)     2:15.14 (51.18)     2:51.11 (35.97)
 43 Kalenja, Keno             13 IA-MR                     NT    2:51.63        
                  39.18     1:24.17 (44.99)     2:15.42 (51.25)     2:51.63 (36.21)
 44 Cenizal, Kai V            14 SSC-MR               3:20.00    2:56.93        
                  38.04     1:25.23 (47.19)     2:17.98 (52.75)     2:56.93 (38.95)
 45 Melomo, Jack R            13 CSDC-MR              3:02.33    2:59.21        
                  40.87     1:27.91 (47.04)     2:19.04 (51.13)     2:59.21 (40.17)
 46 German, Daniel N          13 Express Swimming-MR  3:12.41    3:00.17        
                  43.42     1:30.76 (47.34)     2:20.75 (49.99)     3:00.17 (39.42)
 47 He, Maxwell J             14 GATE-MR              3:55.00    3:00.53        
                  36.06     1:21.48 (45.42)     2:16.19 (54.71)     3:00.53 (44.34)
 48 Akselrod, Adam            13 Express Swimming-MR  2:57.88    3:01.52        
                  40.07     1:26.36 (46.29)     2:21.17 (54.81)     3:01.52 (40.35)
 49 Levine, Isaac E           13 IA-MR                3:03.97    3:01.81        
                  41.69     1:27.24 (45.55)     2:21.82 (54.58)     3:01.81 (39.99)
 50 Jatuprayoon, CJ           14 Swim Tech-MR              NT    3:02.51        
                  38.68     1:26.60 (47.92)     2:18.04 (51.44)     3:02.51 (44.47)
 51 Lerner, Miles H           13 Express Swimming-MR  3:23.11    3:24.68        
                  46.95     1:41.00 (54.05)     2:35.98 (54.98)     3:24.68 (48.70)
 -- Gorman, Kyle              14 CSDC-MR                   NT         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall - fly
                  34.95     1:19.41 (44.46)     2:09.95 (50.54)          DQ (32.04)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  4:17.09    4:16.95        
                  26.78       57.13 (30.35)     1:30.12 (32.99)     2:02.52 (32.40)
        2:39.26 (36.74)     3:16.10 (36.84)     3:47.20 (31.10)     4:16.95 (29.75)
  2 Diano, Andrew J           13 FA-MR                4:45.84    4:30.53        
                  27.55       59.09 (31.54)     1:33.88 (34.79)     2:08.38 (34.50)
        2:48.24 (39.86)     3:29.09 (40.85)     4:00.76 (31.67)     4:30.53 (29.77)
  3 LU, Michael D             13 Express Swimming-MR  4:34.03    4:31.51        
                  31.30     1:06.24 (34.94)     1:40.49 (34.25)     2:14.01 (33.52)
        2:52.71 (38.70)     3:30.96 (38.25)     4:02.02 (31.06)     4:31.51 (29.49)
  4 Liu, Timothy C            14 Unattached-MR        4:40.58    4:39.39        
                  30.36     1:05.17 (34.81)     1:41.55 (36.38)     2:17.05 (35.50)
        2:55.95 (38.90)     3:35.91 (39.96)     4:08.47 (32.56)     4:39.39 (30.92)
  5 Yoon, Henri               13 Express Swimming-MR  5:07.11    4:40.63        
                  30.29     1:06.85 (36.56)     1:41.43 (34.58)     2:16.15 (34.72)
        2:55.93 (39.78)     3:37.02 (41.09)     4:09.31 (32.29)     4:40.63 (31.32)
  6 Wone, Brandon M           14 SSC-MR               4:49.87    4:41.36        
                  28.59     1:01.85 (33.26)     1:38.77 (36.92)     2:15.73 (36.96)
        2:56.27 (40.54)     3:37.22 (40.95)     4:09.67 (32.45)     4:41.36 (31.69)
  7 Cho, Thomas S             13 COND-MR              5:09.48    4:42.98        
                  29.48     1:03.97 (34.49)     1:39.79 (35.82)     2:14.80 (35.01)
        2:56.89 (42.09)     3:39.35 (42.46)     4:11.94 (32.59)     4:42.98 (31.04)
  8 Yasinov, Zachary          13 Express Swimming-MR  4:57.09    4:45.24        
                  31.08     1:04.74 (33.66)     1:40.65 (35.91)     2:16.18 (35.53)
        2:59.59 (43.41)     3:41.25 (41.66)     4:13.51 (32.26)     4:45.24 (31.73)
  9 Cho, Jonathan C           13 COND-MR              4:56.47    4:47.22        
                  30.63     1:06.25 (35.62)     1:42.85 (36.60)     2:18.97 (36.12)
        3:00.48 (41.51)     3:42.87 (42.39)     4:15.39 (32.52)     4:47.22 (31.83)
 10 Goodman, Jonah B          14 Express Swimming-MR  5:01.29    4:50.69        
                  30.93     1:06.39 (35.46)     1:42.73 (36.34)     2:18.56 (35.83)
        3:01.37 (42.81)     3:44.95 (43.58)     4:18.04 (33.09)     4:50.69 (32.65)
 11 LiBASSI, Connor T         13 Express Swimming-MR  4:58.28    4:50.76        
                  32.44     1:11.40 (38.96)     1:49.79 (38.39)     2:26.60 (36.81)
        3:05.24 (38.64)     3:44.05 (38.81)     4:18.56 (34.51)     4:50.76 (32.20)
 12 Giardinelli, Matthew T    14 Express Swimming-MR  5:01.23    4:54.63        
                  30.43     1:05.85 (35.42)     1:43.53 (37.68)     2:20.55 (37.02)
        3:06.42 (45.87)     3:51.37 (44.95)     4:22.49 (31.12)     4:54.63 (32.14)
 13 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR  4:58.76    4:59.78        
                  30.83     1:05.74 (34.91)     1:44.06 (38.32)     2:23.02 (38.96)
        3:04.75 (41.73)     3:48.93 (44.18)     4:24.84 (35.91)     4:59.78 (34.94)
 14 Kaufer, Evan A            14 IA-MR                     NT    5:01.18        
                  32.78     1:09.58 (36.80)     1:49.48 (39.90)     2:27.77 (38.29)
        3:10.70 (42.93)     3:54.69 (43.99)     4:28.23 (33.54)     5:01.18 (32.95)
 15 Kingsley, Austin M        14 IA-MR                     NT    5:01.50        
                  31.43     1:08.87 (37.44)     1:46.74 (37.87)     2:23.88 (37.14)
        3:09.97 (46.09)     3:55.67 (45.70)     4:29.36 (33.69)     5:01.50 (32.14)
 16 Varrichio, Chris R        13 SSC-MR               5:20.18    5:14.09        
                  33.03     1:13.67 (40.64)     1:51.75 (38.08)     2:28.33 (36.58)
        3:13.17 (44.84)     3:59.32 (46.15)     4:37.87 (38.55)     5:14.09 (36.22)
 17 Thomas, Willem Y          13 COND-MR              6:21.87    5:14.76        
                  35.71     1:17.45 (41.74)     1:59.08 (41.63)     2:40.68 (41.60)
        3:24.72 (44.04)     4:07.98 (43.26)     4:43.27 (35.29)     5:14.76 (31.49)
 18 Bibolov, Nick             13 SSC-MR               5:45.00    5:17.63        
                  32.18     1:10.23 (38.05)     1:53.87 (43.64)     2:36.51 (42.64)
        3:21.65 (45.14)     4:07.90 (46.25)     4:42.80 (34.90)     5:17.63 (34.83)
 19 Thomas, Gavin R           13 COND-MR              5:34.83    5:22.17        
                  35.72     1:19.37 (43.65)     2:00.67 (41.30)     2:41.43 (40.76)
        3:27.32 (45.89)     4:12.15 (44.83)     4:47.67 (35.52)     5:22.17 (34.50)
 20 Tanner, Jacob D           13 SSC-MR               5:54.75    5:26.73        
                  32.25     1:13.08 (40.83)   2:35.68 (1:22.60)     3:21.58 (45.90)
                                4:11.41 ( )     4:48.90 (37.49)     5:26.73 (37.83)
 21 Iannone, Luke             14 WISC-MR              5:42.99    5:30.49        
                  32.79     1:12.29 (39.50)     1:53.56 (41.27)     2:35.22 (41.66)
        3:23.45 (48.23)     4:13.21 (49.76)     4:51.83 (38.62)     5:30.49 (38.66)
 -- Iannone, Cal              13 WISC-MR              5:27.99         DQ        
      False start - Misc
                  30.57     1:07.17 (36.60)     1:45.07 (37.90)     2:22.90 (37.83)
        3:07.46 (44.56)     3:50.72 (43.26)     4:24.87 (34.15)          DQ (33.08)
 -- Honan, Quin J             13 SSC-MR               5:27.07         DQ        
      Shoulders not at or past vertical towards breast off the wall - fly
                  30.34     1:05.86 (35.52)     1:45.98 (40.12)     2:26.95 (40.97)
        3:09.71 (42.76)     3:53.18 (43.47)     4:28.73 (35.55)          DQ (35.14)
 
Boys 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Jiang, Michael            16 Express Swimming-MR    21.72      22.04        
  2 Fagan, Timothy P          17 COND-MR                21.74      22.42        
  3 Ang, Jake                 14 Express Swimming-MR    22.06      22.51        
  4 Newmark, Jake Q           15 Express Swimming-MR    22.46      22.63        
  5 Aroesty, Ryan S           16 Express Swimming-MR    22.31      22.72        
  6 Dagayev, Andrey           16 IA-MR                  22.23      22.87        
  7 Santana, Jose R           17 LBA-MR                 22.30      23.04        
  8 Watson, Anthony C         15 Express Swimming-MR    22.94      23.12        
  9 White, Devin H            17 IA-MR                  22.51      23.19        
 10 Protano, John             16 Express Swimming-MR    22.80      23.20        
 11 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR    23.67      23.25        
 12 Bergin, Kyle J            16 Unattached-MR          23.03      23.26        
 13 Hsieh, Dylan              17 Express Swimming-MR    22.71      23.39        
 14 Shannon, Ryan J           14 Express Swimming-MR    23.23      23.43        
 15 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR    22.99      23.52        
 16 Ganguli, Nilesh           16 Express Swimming-MR    23.67      23.55        
 17 Dong, Ethan S             15 Express Swimming-MR    23.28      23.63        
 18 Dowd, Mike R              15 CSDC-MR                24.85      23.71        
 19 Harris, Luke J            17 WISC-MR                23.75      23.73        
 20 Basak, Ronshekhar         16 Unattached-MR          23.42      23.78        
 21 Horen, Nicholas L         15 LBA-MR                 24.89      23.97        
 22 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR    24.15      24.11        
 23 Chamak, Josh M            17 COND-MR                24.03      24.12        
 24 Cornish, Kyle F           15 LBA-MR                 24.33      24.14        
 25 Chen, Wellington H        15 Express Swimming-MR    23.77      24.18        
 26 OH, Daniel                15 Express Swimming-MR    24.09      24.21        
 26 Tucker, Chandler J        16 Express Swimming-MR    23.81      24.21        
 28 Fargo, Jordan K           17 Express Swimming-MR    23.77      24.32        
 29 Liu, Joshua A             16 Unattached-MR          24.65      24.34        
 30 Hafen, Max B              17 Express Swimming-MR    24.32      24.37        
 31 Sansiviero, Burke C       17 Express Swimming-MR    24.36      24.39        
 32 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR    24.50      24.62        
 33 Isles, Ajani              15 Silver Streaks-MR      24.22      24.72        
 34 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR    24.20      24.82        
 35 Kapinos, Arthur           13 Express Swimming-MR    25.16      24.89        
 36 Davis, Avery J            15 SSC-MR                 24.91      24.99        
 37 Cornish, Danny J          14 LBA-MR                 25.46      25.03        
 38 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR                 24.79      25.10        
 39 Finnerty, William K       15 COND-MR                25.09      25.20        
 40 Jardeleza, Gerard         15 WISC-MR                25.92      25.23        
 41 Naughton, Liam A          15 COND-MR                24.98      25.26        
 42 Gribulis, Zachary M       15 FA-MR                  24.93      25.30        
 43 Bonney, Ethan J           17 LBA-MR                 25.46      25.34        
 43 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                25.63      25.34        
 45 Fonseca, Casey            14 WISC-MR                25.96      25.44        
 46 Levy, Nien N              13 COND-MR                25.78      25.56        
 47 Chu, Princeton            15 GATE-MR                25.79      25.57        
 48 Engel, Ryan               15 IA-MR                  25.01      25.61        
 48 Weber, Christopher R      15 Express Swimming-MR    25.64      25.61        
 50 Colascione, Jonny M       16 IA-MR                  26.90      25.69        
 51 Leuly, Shane C            15 IA-MR                  25.59      25.75        
 52 Baldassare, Zachary L     15 FA-MR                  25.61      25.81        
 53 Tyka, Philip              15 GATE-MR                26.82      25.87        
 54 Quick, Kamari J           16 Express Swimming-MR       NT      26.01        
 55 Gurevich, Brendan         16 Express Swimming-MR    26.46      26.43        
 56 Howard, Christian J       16 Express Swimming-MR    26.92      26.48        
 57 Zabatta, Matthew J        17 FA-MR                  26.58      26.59        
 58 LaDue, Ryan               15 IA-MR                  27.09      26.68        
 59 Guariglia, Andrew M       16 Express Swimming-MR    26.96      26.89        
 60 Sheinberg, Ryan P         15 Express Swimming-MR    26.94      27.08        
 61 Quinn, Louis              16 COND-MR                26.00      27.22        
 62 Murray, Ryan R            15 Express Swimming-MR    25.22      27.32        
 63 Makhanbetov, Yerlan       15 Express Swimming-MR    27.67      27.40        
 64 Walter, Brendan E         16 Express Swimming-MR    28.22      27.43        
 65 Bialik, Richie G          17 COND-MR                27.90      27.54        
 66 Mitchell, Theo A          16 COND-MR                27.78      27.57        
 67 Ragland, Kenazz K         15 GATE-MR                29.36      27.58        
 68 Gaspard, Chad A           15 Express Swimming-MR    28.20      28.09        
 69 Souidi, Samir M           13 LBA-MR                 28.59      28.12        
 70 Tafe, John D              15 CSDC-MR                27.69      28.23        
 71 Hulyalkar, Anup           15 Express Swimming-MR    28.76      29.14        
 72 Desmond, Connor A         15 Express Swimming-MR    29.98      29.32        
 73 Weber, William J          13 Express Swimming-MR    29.70      29.85        
 74 Zhang, David A            13 GATE-MR                30.13      29.95        
 75 Walter, Matthew           14 Express Swimming-MR    32.72      30.22        
 76 Prokopiou, Markos         10 CSDC-MR                33.01      30.79        
 77 Prokopiou, Alex           12 CSDC-MR                33.29      32.19        
 78 Acuna, Mickoy G           15 GATE-MR                32.00      32.92        
 79 Kotch, Sean               15 SSC-MR                 32.85      33.04        
 80 Cooper, Brandon           11 SSC-MR                 35.19      35.55        
 
Boys 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Michael C           17 COND-MR                49.31      48.07        
                  23.41       48.07 (24.66)                                        
  2 Protano, John             16 Express Swimming-MR    49.31      48.90        
                  23.57       48.90 (25.33)                                        
  3 Dwyer, Jimmy C            17 COND-MR                48.97      48.95        
                  23.73       48.95 (25.22)                                        
  4 Newmark, Jake Q           15 Express Swimming-MR    49.02      48.98        
                  23.38       48.98 (25.60)                                        
  4 Fagan, Timothy P          17 COND-MR                47.35      48.98        
                  23.62       48.98 (25.36)                                        
  6 Aroesty, Ryan S           16 Express Swimming-MR    49.32      49.03        
                  23.19       49.03 (25.84)                                        
  7 Hsieh, Dylan              17 Express Swimming-MR    48.72      49.91        
                  24.25       49.91 (25.66)                                        
  8 Dong, Ethan S             15 Express Swimming-MR    51.12      50.32        
                  24.32       50.32 (26.00)                                        
  9 Bergin, Kyle J            16 Unattached-MR          50.41      50.49        
                  24.50       50.49 (25.99)                                        
 10 White, Devin H            17 IA-MR                  50.00      50.75        
                  24.02       50.75 (26.73)                                        
 11 Fargo, Jordan K           17 Express Swimming-MR    50.36      50.86        
                  24.71       50.86 (26.15)                                        
 12 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR                49.72      51.05        
                  24.31       51.05 (26.74)                                        
 13 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR    51.65      51.08        
                  24.96       51.08 (26.12)                                        
 14 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR    51.02      51.12        
                  25.01       51.12 (26.11)                                        
 15 Watson, Anthony C         15 Express Swimming-MR    50.40      51.15        
                  24.66       51.15 (26.49)                                        
 16 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR    52.44      51.20        
                  25.08       51.20 (26.12)                                        
 17 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR    49.96      51.21        
                  24.42       51.21 (26.79)                                        
 18 Dowd, Mike R              15 CSDC-MR                52.13      51.29        
                  24.61       51.29 (26.68)                                        
 19 Ganguli, Nilesh           16 Express Swimming-MR    51.66      51.54        
                  24.89       51.54 (26.65)                                        
 20 Tucker, Chandler J        16 Express Swimming-MR    51.13      51.72        
                  24.95       51.72 (26.77)                                        
 21 Sansiviero, Burke C       17 Express Swimming-MR    51.87      51.86        
                  25.02       51.86 (26.84)                                        
 22 Hwang, Colin              15 Unattached-MR          53.86      51.95        
                  25.38       51.95 (26.57)                                        
 22 Knight, Derek W           17 Express Swimming-MR    49.77      51.95        
                  24.65       51.95 (27.30)                                        
 24 Stolarski, Andrew K       16 COND-MR                52.68      52.32        
                  25.35       52.32 (26.97)                                        
 25 Chen, Wellington H        15 Express Swimming-MR    51.51      52.34        
                  25.09       52.34 (27.25)                                        
 26 Liu, Joshua A             16 Unattached-MR          53.05      52.50        
                  25.53       52.50 (26.97)                                        
 27 Kanaley, Tim S            17 IA-MR                  51.27      52.60        
                  24.91       52.60 (27.69)                                        
 28 OH, Daniel                15 Express Swimming-MR    53.11      52.69        
                  24.78       52.69 (27.91)                                        
 29 Lawson, Ryan F            17 COND-MR                51.38      52.77        
                  25.73       52.77 (27.04)                                        
 30 Loos, Tommy J             17 CSDC-MR                50.76      52.78        
                  24.62       52.78 (28.16)                                        
 31 Basak, Ronshekhar         16 Unattached-MR          52.37      52.80        
                  25.27       52.80 (27.53)                                        
 32 Harris, Luke J            17 WISC-MR                52.89      52.85        
                  24.86       52.85 (27.99)                                        
 33 Horen, Nicholas L         15 LBA-MR                 55.50      52.95        
                  26.00       52.95 (26.95)                                        
 34 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR    54.09      53.01        
                  25.52       53.01 (27.49)                                        
 35 Laibach, Christopher J    17 FA-MR                  54.89      53.13        
                  25.36       53.13 (27.77)                                        
 36 Walsh, Patrick C          14 Express Swimming-MR    53.18      53.19        
                  25.75       53.19 (27.44)                                        
 37 Chang, Matthew            13 Express Swimming-MR    54.11      53.31        
                  25.76       53.31 (27.55)                                        
 38 Hwang, Tyler              16 Express Swimming-MR       NT      53.58        
                  24.51       53.58 (29.07)                                        
 39 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR                 54.35      54.17        
                  26.18       54.17 (27.99)                                        
 40 Bonney, Ethan J           17 LBA-MR                 55.37      54.33        
                  26.02       54.33 (28.31)                                        
 41 Isles, Ajani              15 Silver Streaks-MR      54.35      54.44        
                  25.71       54.44 (28.73)                                        
 42 Cornish, Kyle F           15 LBA-MR                 54.97      54.55        
                  25.98       54.55 (28.57)                                        
 43 Ormond, Garrett E         15 IA-MR                  56.62      54.67        
                  26.30       54.67 (28.37)                                        
 44 Engel, Ryan               15 IA-MR                  54.46      54.68        
                  25.82       54.68 (28.86)                                        
 45 Kinkel, Billy G           17 GATE-MR                55.12      54.77        
                  25.91       54.77 (28.86)                                        
 46 Wilson, Elijah A          15 WISC-MR                56.81      54.78        
                  26.37       54.78 (28.41)                                        
 47 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR    55.36      54.84        
                  26.11       54.84 (28.73)                                        
 48 Weber, Christopher R      15 Express Swimming-MR    54.61      55.07        
                  26.26       55.07 (28.81)                                        
 49 Klingel, Dean M           16 IA-MR                  54.93      55.10        
                  26.04       55.10 (29.06)                                        
 50 Liberato, Andrew          16 IA-MR                  54.59      55.11        
                  26.18       55.11 (28.93)                                        
 51 Jardeleza, Gerard         15 WISC-MR                55.91      55.16        
                  26.29       55.16 (28.87)                                        
 52 Fonseca, Casey            14 WISC-MR                56.68      55.33        
                  26.74       55.33 (28.59)                                        
 53 Hafen, Max B              17 Express Swimming-MR       NT      55.73        
                  26.44       55.73 (29.29)                                        
 54 Naughton, Liam A          15 COND-MR                54.52      55.79        
                  26.73       55.79 (29.06)                                        
 55 Colascione, Jonny M       16 IA-MR                  56.21      56.53        
                  27.13       56.53 (29.40)                                        
 56 Gribulis, Zachary M       15 FA-MR                  56.04      56.54        
                  26.28       56.54 (30.26)                                        
 57 Reilly, Christopher M     13 Express Swimming-MR    56.12      56.55        
                  26.95       56.55 (29.60)                                        
 58 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                58.63      56.65        
                  26.91       56.65 (29.74)                                        
 59 Chu, Princeton            15 GATE-MR                57.79      56.66        
                  27.75       56.66 (28.91)                                        
 60 Cornish, Danny J          14 LBA-MR                 56.43      56.67        
                  26.95       56.67 (29.72)                                        
 61 Leuly, Shane C            15 IA-MR                  56.28      56.87        
                  27.20       56.87 (29.67)                                        
 62 Walter, Brendan E         16 Express Swimming-MR  1:00.16      57.31        
                  27.73       57.31 (29.58)                                        
 63 Sheinberg, Ryan P         15 Express Swimming-MR    58.26      57.60        
                  27.95       57.60 (29.65)                                        
 64 Levy, Nien N              13 COND-MR                58.30      57.83        
                  27.35       57.83 (30.48)                                        
 65 Dunn, Christopher J       17 SSC-MR                 58.02      57.91        
                  27.56       57.91 (30.35)                                        
 66 Tan, Winston              14 GATE-MR              1:00.38      58.11        
                  28.26       58.11 (29.85)                                        
 67 Zabatta, Matthew J        17 FA-MR                  59.35      58.38        
                  28.07       58.38 (30.31)                                        
 68 LaDue, Ryan               15 IA-MR                  59.27      58.61        
                  28.16       58.61 (30.45)                                        
 69 Ramon, Freddy             13 LBA-MR                 57.91      58.77        
                  28.10       58.77 (30.67)                                        
 70 Gurevich, Brendan         16 Express Swimming-MR  1:00.12      59.37        
                  27.84       59.37 (31.53)                                        
 71 Howard, Christian J       16 Express Swimming-MR  1:00.01      59.51        
                  27.52       59.51 (31.99)                                        
 72 Guariglia, Andrew M       16 Express Swimming-MR    59.51      59.52        
                  28.21       59.52 (31.31)                                        
 73 Daidone, Marco A          15 IA-MR                1:00.38    1:00.46        
                  29.01     1:00.46 (31.45)                                        
 74 Arianas, George P         15 Express Swimming-MR  1:05.01    1:00.63        
                  27.87     1:00.63 (32.76)                                        
 75 Bialik, Richie G          17 COND-MR              1:02.27    1:00.96        
                  29.48     1:00.96 (31.48)                                        
 76 Makhanbetov, Yerlan       15 Express Swimming-MR  1:01.41    1:00.99        
                  29.17     1:00.99 (31.82)                                        
 77 Desmond, Connor A         15 Express Swimming-MR  1:04.96    1:04.96        
                  31.17     1:04.96 (33.79)                                        
 78 Hourani, Luke             16 Express Swimming-MR  1:04.44    1:05.53        
                  31.30     1:05.53 (34.23)                                        
 79 Hulyalkar, Anup           15 Express Swimming-MR       NT    1:05.69        
                  31.82     1:05.69 (33.87)                                        
 80 Ragland, Kenazz K         15 GATE-MR              1:07.62    1:06.20        
                  31.58     1:06.20 (34.62)                                        
 81 Lin, Ivan                 15 GATE-MR              1:07.53    1:07.57        
                  32.42     1:07.57 (35.15)                                        
 82 Walter, Matthew           14 Express Swimming-MR  1:13.11    1:08.77        
                  32.32     1:08.77 (36.45)                                        
 83 Liang, Calvin             16 Swim Tech-MR              NT    1:10.80        
                  32.22     1:10.80 (38.58)                                        
 84 Zheng, Robert             16 Express Swimming-MR  1:19.01    1:13.70        
                  33.85     1:13.70 (39.85)                                        
 
Boys 200 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Michael C           17 COND-MR              1:42.96    1:41.73        
                  23.66       49.35 (25.69)     1:15.40 (26.05)     1:41.73 (26.33)
  2 Chang, Michael            16 Express Swimming-MR  1:43.64    1:43.67        
                  23.70       49.61 (25.91)     1:16.19 (26.58)     1:43.67 (27.48)
  3 Protano, John             16 Express Swimming-MR  1:48.77    1:46.44        
                  24.07       50.85 (26.78)     1:18.66 (27.81)     1:46.44 (27.78)
  4 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR  1:48.19    1:46.99        
                  25.13       52.35 (27.22)     1:19.78 (27.43)     1:46.99 (27.21)
  5 Kalletta, George E        17 IA-MR                1:43.56    1:47.01        
                  24.88       51.83 (26.95)     1:19.72 (27.89)     1:47.01 (27.29)
  6 Newmark, Jake Q           15 Express Swimming-MR  1:46.05    1:47.11        
                  24.53       51.41 (26.88)     1:19.36 (27.95)     1:47.11 (27.75)
  7 Aroesty, Ryan S           16 Express Swimming-MR  1:49.08    1:47.76        
                  24.73       51.73 (27.00)     1:20.22 (28.49)     1:47.76 (27.54)
  8 Dwyer, Jimmy C            17 COND-MR              1:46.10    1:47.90        
                  25.21       52.44 (27.23)     1:20.11 (27.67)     1:47.90 (27.79)
  9 Watson, Anthony C         15 Express Swimming-MR  1:52.43    1:48.97        
                  25.27       53.44 (28.17)     1:21.21 (27.77)     1:48.97 (27.76)
 10 Liu, Ian                  15 Unattached-MR        1:54.48    1:50.02        
                  25.22       52.60 (27.38)     1:21.02 (28.42)     1:50.02 (29.00)
 11 Hsieh, Dylan              17 Express Swimming-MR  1:49.36    1:50.10        
                  25.80       53.43 (27.63)     1:21.72 (28.29)     1:50.10 (28.38)
 12 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  1:51.52    1:50.33        
                  25.84       54.33 (28.49)     1:22.97 (28.64)     1:50.33 (27.36)
 13 Fargo, Jordan K           17 Express Swimming-MR  1:50.20    1:50.40        
                  25.31       53.10 (27.79)     1:21.97 (28.87)     1:50.40 (28.43)
 14 Fagan, Timothy P          17 COND-MR              1:48.28    1:50.50        
                  24.64       52.65 (28.01)     1:21.86 (29.21)     1:50.50 (28.64)
 15 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  1:51.97    1:50.61        
                  25.81       53.81 (28.00)     1:22.50 (28.69)     1:50.61 (28.11)
 16 Dagayev, Andrey           16 IA-MR                1:51.86    1:50.89        
                  25.07       53.20 (28.13)     1:22.04 (28.84)     1:50.89 (28.85)
 17 Kirsis, Janis V           16 COND-MR              1:49.08    1:50.97        
                  25.21       53.16 (27.95)     1:22.23 (29.07)     1:50.97 (28.74)
 18 Lawson, Ryan F            17 COND-MR              1:49.99    1:51.03        
                  25.67       53.39 (27.72)     1:22.53 (29.14)     1:51.03 (28.50)
 19 Bergin, Kyle J            16 Unattached-MR        1:50.91    1:51.28        
                  25.30       53.36 (28.06)     1:22.46 (29.10)     1:51.28 (28.82)
 20 Sansiviero, Burke C       17 Express Swimming-MR  1:51.57    1:51.79        
                  25.65       53.91 (28.26)     1:22.77 (28.86)     1:51.79 (29.02)
 21 Hwang, Colin              15 Unattached-MR        1:54.05    1:52.02        
                  25.70       53.50 (27.80)     1:22.32 (28.82)     1:52.02 (29.70)
 22 Dong, Ethan S             15 Express Swimming-MR  1:51.86    1:52.10        
                  25.56       53.87 (28.31)     1:23.11 (29.24)     1:52.10 (28.99)
 23 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR  1:50.38    1:52.47        
                  25.53       53.59 (28.06)     1:22.87 (29.28)     1:52.47 (29.60)
 24 Owens, Mark               15 SSC-MR               1:53.96    1:53.10        
                  25.12       53.65 (28.53)     1:23.55 (29.90)     1:53.10 (29.55)
 25 Chamak, Josh M            17 COND-MR              1:55.34    1:53.30        
                  25.91       54.95 (29.04)     1:23.66 (28.71)     1:53.30 (29.64)
 26 Chang, Matthew            13 Express Swimming-MR  1:54.78    1:53.40        
                  26.17       54.88 (28.71)     1:24.40 (29.52)     1:53.40 (29.00)
 27 Santana, Jose R           17 LBA-MR               1:49.65    1:53.61        
                  25.42       53.09 (27.67)     1:22.62 (29.53)     1:53.61 (30.99)
 28 Chen, Wellington H        15 Express Swimming-MR  1:51.84    1:53.73        
                  26.20       54.67 (28.47)     1:24.43 (29.76)     1:53.73 (29.30)
 29 White, Devin H            17 IA-MR                1:55.26    1:55.02        
                  25.97       54.92 (28.95)     1:24.93 (30.01)     1:55.02 (30.09)
 30 Bonney, Ethan J           17 LBA-MR               1:53.50    1:55.13        
                  26.10       54.89 (28.79)     1:25.29 (30.40)     1:55.13 (29.84)
 31 Stolarski, Andrew K       16 COND-MR              1:48.64    1:55.55        
                  25.89       54.34 (28.45)     1:24.86 (30.52)     1:55.55 (30.69)
 32 Kanaley, Tim S            17 IA-MR                1:53.29    1:55.65        
                  25.53       54.48 (28.95)     1:24.93 (30.45)     1:55.65 (30.72)
 33 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  1:56.44    1:56.11        
                  26.61       56.09 (29.48)     1:25.94 (29.85)     1:56.11 (30.17)
 34 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  1:58.52    1:56.17        
                  27.09       56.62 (29.53)     1:26.60 (29.98)     1:56.17 (29.57)
 35 Liu, Joshua A             16 Unattached-MR        1:54.96    1:56.23        
                  25.89       55.12 (29.23)     1:25.66 (30.54)     1:56.23 (30.57)
 36 Dowd, Mike R              15 CSDC-MR              1:57.22    1:56.61        
                  25.76       55.18 (29.42)     1:25.78 (30.60)     1:56.61 (30.83)
 37 Klingel, Dean M           16 IA-MR                1:58.94    1:56.81        
                  26.99       56.77 (29.78)     1:26.24 (29.47)     1:56.81 (30.57)
 38 Merone, Matt F            15 COND-MR              1:58.27    1:57.38        
                  26.63       56.69 (30.06)     1:27.57 (30.88)     1:57.38 (29.81)
 39 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               1:59.19    1:57.56        
                  26.72       56.88 (30.16)     1:27.48 (30.60)     1:57.56 (30.08)
 40 Weber, Christopher R      15 Express Swimming-MR  1:59.57    1:57.60        
                  26.71       56.94 (30.23)     1:27.58 (30.64)     1:57.60 (30.02)
 41 Ormond, Garrett E         15 IA-MR                2:02.60    1:58.03        
                  26.65       56.39 (29.74)     1:27.32 (30.93)     1:58.03 (30.71)
 42 Murray, Ryan R            15 Express Swimming-MR  1:53.70    1:58.05        
                  26.80       56.73 (29.93)     1:27.53 (30.80)     1:58.05 (30.52)
 43 OH, Daniel                15 Express Swimming-MR  1:58.92    1:58.08        
                  26.56       56.45 (29.89)     1:27.70 (31.25)     1:58.08 (30.38)
 44 Engel, Ryan               15 IA-MR                1:59.38    1:58.94        
                  26.48       56.92 (30.44)     1:28.00 (31.08)     1:58.94 (30.94)
 45 Kapinos, Arthur           13 Express Swimming-MR  2:01.17    1:58.99        
                  26.76       56.64 (29.88)     1:27.66 (31.02)     1:58.99 (31.33)
 46 Laibach, Christopher J    17 FA-MR                     NT    1:59.44        
                  27.63       57.59 (29.96)     1:27.70 (30.11)     1:59.44 (31.74)
 47 Liberato, Andrew          16 IA-MR                1:57.92    2:00.24        
                  26.98       57.26 (30.28)     1:28.72 (31.46)     2:00.24 (31.52)
 48 Horen, Nicholas L         15 LBA-MR               2:06.39    2:01.70        
                  28.32       59.52 (31.20)     1:32.08 (32.56)     2:01.70 (29.62)
 49 Jardeleza, Gerard         15 WISC-MR              2:05.33    2:01.90        
                  27.07       57.87 (30.80)     1:29.86 (31.99)     2:01.90 (32.04)
 50 Colascione, Jonny M       16 IA-MR                2:01.21    2:02.54        
                  27.44       58.50 (31.06)     1:30.70 (32.20)     2:02.54 (31.84)
 51 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  2:06.38    2:03.35        
                  27.92       58.04 (30.12)     1:30.26 (32.22)     2:03.35 (33.09)
 52 Sheinberg, Ryan P         15 Express Swimming-MR  2:06.62    2:03.78        
                  28.79     1:00.07 (31.28)     1:31.93 (31.86)     2:03.78 (31.85)
 53 Leuly, Shane C            15 IA-MR                2:02.90    2:04.72        
                  27.43       58.98 (31.55)     1:32.28 (33.30)     2:04.72 (32.44)
 54 Walter, Brendan E         16 Express Swimming-MR  2:09.29    2:04.77        
                  28.79     1:00.27 (31.48)     1:32.60 (32.33)     2:04.77 (32.17)
 55 Finnerty, William K       15 COND-MR              2:04.20    2:04.83        
                  27.58       58.68 (31.10)     1:31.65 (32.97)     2:04.83 (33.18)
 56 Ortiz, Christian G        15 CSDC-MR              2:09.92    2:04.99        
                  28.92     1:00.82 (31.90)     1:33.62 (32.80)     2:04.99 (31.37)
 57 Ramon, Freddy             13 LBA-MR               2:16.61    2:05.29        
                  28.31       59.81 (31.50)     1:32.52 (32.71)     2:05.29 (32.77)
 58 Guariglia, Andrew M       16 Express Swimming-MR  2:10.46    2:07.06        
                  29.06     1:01.49 (32.43)     1:34.91 (33.42)     2:07.06 (32.15)
 59 LaDue, Ryan               15 IA-MR                2:08.56    2:07.20        
                  28.96     1:02.09 (33.13)     1:35.93 (33.84)     2:07.20 (31.27)
 60 Baldassare, Zachary L     15 FA-MR                2:07.78    2:07.23        
                  29.57     1:02.33 (32.76)     1:35.20 (32.87)     2:07.23 (32.03)
 61 Hafen, Max B              17 Express Swimming-MR  2:06.35    2:07.65        
                  28.02       59.66 (31.64)     1:33.77 (34.11)     2:07.65 (33.88)
 62 Connors, Ryan             16 Express Swimming-MR  2:14.34    2:07.91        
                  30.09     1:02.81 (32.72)     1:36.39 (33.58)     2:07.91 (31.52)
 63 Souidi, Samir M           13 LBA-MR               2:13.56    2:07.99        
                  29.53     1:02.09 (32.56)     1:35.51 (33.42)     2:07.99 (32.48)
 64 Zabatta, Matthew J        17 FA-MR                2:05.08    2:08.03        
                  29.06     1:01.04 (31.98)     1:34.74 (33.70)     2:08.03 (33.29)
 65 Chu, Princeton            15 GATE-MR              2:09.88    2:08.32        
                  29.25     1:01.83 (32.58)     1:35.29 (33.46)     2:08.32 (33.03)
 66 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                   NT    2:08.93        
                  29.72     1:02.92 (33.20)     1:36.23 (33.31)     2:08.93 (32.70)
 67 Levy, Nien N              13 COND-MR              2:05.00    2:10.32        
                  28.54     1:02.73 (34.19)     1:37.51 (34.78)     2:10.32 (32.81)
 68 Tyka, Philip              15 GATE-MR              2:16.35    2:10.97        
                  29.26     1:02.69 (33.43)     1:37.33 (34.64)     2:10.97 (33.64)
 69 Bialik, Richie G          17 COND-MR              2:13.10    2:11.07        
                  29.59     1:02.21 (32.62)     1:35.98 (33.77)     2:11.07 (35.09)
 70 Quinn, Louis              16 COND-MR              2:15.00    2:13.05        
                  30.53     1:04.47 (33.94)     1:39.38 (34.91)     2:13.05 (33.67)
 71 Gaspard, Chad A           15 Express Swimming-MR  2:17.32    2:13.92        
                  30.07     1:03.96 (33.89)     1:39.42 (35.46)     2:13.92 (34.50)
 72 Makhanbetov, Yerlan       15 Express Swimming-MR  2:26.36    2:15.77        
                  29.57     1:02.45 (32.88)     1:38.11 (35.66)     2:15.77 (37.66)
 73 Howard, Christian J       16 Express Swimming-MR  2:13.76    2:15.80        
                  28.70     1:01.83 (33.13)     1:38.31 (36.48)     2:15.80 (37.49)
 74 Pinkhasov, David          15 Aquaflames-MR             NT    2:18.04        
                  29.48     1:03.27 (33.79)     1:39.62 (36.35)     2:18.04 (38.42)
 75 Gurevich, Brendan         16 Express Swimming-MR  2:27.60    2:20.07        
                  30.70     1:06.26 (35.56)     1:43.77 (37.51)     2:20.07 (36.30)
 76 Bast, Michael             15 Aquaflames-MR        2:39.07    2:24.16        
                  31.25     1:06.92 (35.67)     1:45.11 (38.19)     2:24.16 (39.05)
 77 Glovinsky, Hunter M       17 SSC-MR               2:21.08    2:24.21        
                  31.81     1:06.78 (34.97)     1:47.01 (40.23)     2:24.21 (37.20)
 78 Tafe, John D              15 CSDC-MR              2:12.86    2:24.66        
                  32.26     1:10.41 (38.15)     1:48.93 (38.52)     2:24.66 (35.73)
 79 Hulyalkar, Anup           15 Express Swimming-MR  2:25.01    2:24.78        
                  31.59     1:08.08 (36.49)     1:47.87 (39.79)     2:24.78 (36.91)
 80 Weber, William J          13 Express Swimming-MR  2:27.79    2:24.97        
                  33.40     1:10.04 (36.64)     1:48.68 (38.64)     2:24.97 (36.29)
 81 Desmond, Connor A         15 Express Swimming-MR  2:32.02    2:26.65        
                  31.28     1:08.65 (37.37)     1:48.28 (39.63)     2:26.65 (38.37)
 82 Walter, Matthew           14 Express Swimming-MR  2:36.34    2:27.56        
 83 Savas, Brayden T           9 SSC-MR               2:32.08    2:32.06        
                  35.71     1:15.20 (39.49)     1:54.78 (39.58)     2:32.06 (37.28)
 84 Prokopiou, Alex           12 CSDC-MR              2:44.78    2:36.71        
                  33.48     1:19.87 (46.39)     1:57.17 (37.30)     2:36.71 (39.54)
 
Boys 500 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Michael C           17 COND-MR              4:41.02    4:38.07        
                  24.83       52.18 (27.35)     1:20.13 (27.95)     1:49.04 (28.91)
        2:17.96 (28.92)     2:46.25 (28.29)     3:14.59 (28.34)     3:43.19 (28.60)
        4:11.45 (28.26)     4:38.07 (26.62)                                        
  2 Chang, Michael            16 Express Swimming-MR  4:48.80    4:44.41        
                  25.61       54.01 (28.40)     1:22.64 (28.63)     1:51.80 (29.16)
        2:20.92 (29.12)     2:50.16 (29.24)     3:19.31 (29.15)     3:48.35 (29.04)
        4:16.90 (28.55)     4:44.41 (27.51)                                        
  3 Newmark, Jake Q           15 Express Swimming-MR  4:46.49    4:45.60        
                  25.84       53.71 (27.87)     1:22.36 (28.65)     1:51.53 (29.17)
        2:20.90 (29.37)     2:50.00 (29.10)     3:19.17 (29.17)     3:47.91 (28.74)
        4:16.85 (28.94)     4:45.60 (28.75)                                        
  4 Kalletta, George E        17 IA-MR                5:40.16    4:47.18        
                  25.06       52.62 (27.56)     1:21.13 (28.51)     1:49.95 (28.82)
        2:19.18 (29.23)     2:48.48 (29.30)     3:18.23 (29.75)     3:48.19 (29.96)
        4:18.32 (30.13)     4:47.18 (28.86)                                        
  5 Lawson, Ryan F            17 COND-MR              4:34.84    4:49.09        
                  26.04       54.13 (28.09)     1:23.19 (29.06)     1:52.76 (29.57)
        2:22.10 (29.34)     2:51.37 (29.27)     3:20.63 (29.26)     3:50.02 (29.39)
        4:19.88 (29.86)     4:49.09 (29.21)                                        
  6 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR  4:47.08    4:52.21        
                  26.29       55.17 (28.88)     1:24.87 (29.70)     1:54.67 (29.80)
        2:24.31 (29.64)     2:54.00 (29.69)     3:23.53 (29.53)     3:53.16 (29.63)
        4:23.00 (29.84)     4:52.21 (29.21)                                        
  7 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  4:56.01    4:58.99        
                  27.42       57.08 (29.66)     1:27.24 (30.16)     1:57.65 (30.41)
        2:28.07 (30.42)     2:58.16 (30.09)     3:28.96 (30.80)     3:59.34 (30.38)
        4:29.51 (30.17)     4:58.99 (29.48)                                        
  8 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  5:09.94    5:01.00        
                  27.18       57.01 (29.83)     1:27.61 (30.60)     1:57.83 (30.22)
        2:28.32 (30.49)     2:58.87 (30.55)     3:29.60 (30.73)     4:00.34 (30.74)
        4:30.96 (30.62)     5:01.00 (30.04)                                        
  9 Stolarski, Andrew K       16 COND-MR              4:48.98    5:01.05        
                  26.66       55.62 (28.96)     1:24.97 (29.35)     1:54.72 (29.75)
        2:24.83 (30.11)     2:55.60 (30.77)     3:26.87 (31.27)     3:58.70 (31.83)
        4:30.10 (31.40)     5:01.05 (30.95)                                        
 10 Sansiviero, Burke C       17 Express Swimming-MR  5:28.07    5:03.10        
                  26.37       55.43 (29.06)     1:25.20 (29.77)     1:55.06 (29.86)
        2:25.51 (30.45)     2:56.47 (30.96)     3:27.83 (31.36)     3:59.93 (32.10)
        4:31.85 (31.92)     5:03.10 (31.25)                                        
 11 Bonney, Ethan J           17 LBA-MR               5:01.37    5:03.83        
                  27.53       57.34 (29.81)     1:27.76 (30.42)     1:58.36 (30.60)
        2:29.53 (31.17)     3:01.00 (31.47)     3:32.28 (31.28)     4:03.94 (31.66)
        4:34.38 (30.44)     5:03.83 (29.45)                                        
 12 Hwang, Colin              15 Unattached-MR        5:24.70    5:04.39        
                  26.83       56.54 (29.71)     1:27.28 (30.74)     1:58.05 (30.77)
        2:29.02 (30.97)     3:00.19 (31.17)     3:31.36 (31.17)     4:02.86 (31.50)
        4:33.96 (31.10)     5:04.39 (30.43)                                        
 13 Dong, Ethan S             15 Express Swimming-MR  5:06.75    5:04.64        
                  26.22       56.18 (29.96)     1:27.16 (30.98)     1:58.25 (31.09)
        2:29.61 (31.36)     3:00.73 (31.12)     3:32.53 (31.80)     4:03.59 (31.06)
        4:34.66 (31.07)     5:04.64 (29.98)                                        
 14 Watson, Anthony C         15 Express Swimming-MR  5:12.12    5:06.76        
                  25.96       55.41 (29.45)     1:26.10 (30.69)     1:57.56 (31.46)
        2:29.84 (32.28)     3:02.26 (32.42)     3:33.94 (31.68)     4:05.52 (31.58)
        4:36.34 (30.82)     5:06.76 (30.42)                                        
 15 Dagayev, Andrey           16 IA-MR                4:51.87    5:06.81        
                  25.44       54.47 (29.03)     1:24.98 (30.51)     1:56.21 (31.23)
        2:27.45 (31.24)     2:59.40 (31.95)     3:31.74 (32.34)     4:04.08 (32.34)
        4:36.36 (32.28)     5:06.81 (30.45)                                        
 16 Kanaley, Tim S            17 IA-MR                5:05.69    5:07.75        
                  26.15       55.45 (29.30)     1:25.94 (30.49)     1:56.62 (30.68)
        2:28.21 (31.59)     3:00.09 (31.88)     3:32.01 (31.92)     4:04.02 (32.01)
        4:35.60 (31.58)     5:07.75 (32.15)                                        
 17 Chen, Wellington H        15 Express Swimming-MR  5:08.08    5:11.01        
                  27.12       57.22 (30.10)     1:28.35 (31.13)     1:59.80 (31.45)
        2:31.64 (31.84)     3:03.28 (31.64)     3:36.04 (32.76)     4:08.56 (32.52)
        4:40.67 (32.11)     5:11.01 (30.34)                                        
 18 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              5:03.04    5:11.70        
                  26.59       56.09 (29.50)     1:26.61 (30.52)     1:58.34 (31.73)
        2:30.59 (32.25)     3:03.15 (32.56)     3:35.77 (32.62)     4:08.63 (32.86)
        4:40.97 (32.34)     5:11.70 (30.73)                                        
 19 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  5:22.52    5:12.71        
                  27.92       58.46 (30.54)     1:29.72 (31.26)     2:01.21 (31.49)
        2:32.70 (31.49)     3:04.02 (31.32)     3:36.27 (32.25)     4:08.60 (32.33)
        4:40.96 (32.36)     5:12.71 (31.75)                                        
 20 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR  5:02.64    5:13.83        
                  27.25       56.83 (29.58)     1:27.64 (30.81)     1:59.24 (31.60)
        2:30.94 (31.70)     3:02.91 (31.97)     3:35.46 (32.55)     4:08.32 (32.86)
        4:41.94 (33.62)     5:13.83 (31.89)                                        
 21 Owens, Mark               15 SSC-MR               5:03.23    5:13.93        
                  25.49       54.98 (29.49)     1:25.30 (30.32)     1:56.53 (31.23)
        2:28.39 (31.86)     3:01.07 (32.68)     3:34.22 (33.15)     4:08.35 (34.13)
        4:42.12 (33.77)     5:13.93 (31.81)                                        
 22 White, Devin H            17 IA-MR                5:21.58    5:15.22        
                  26.13       56.08 (29.95)     1:27.21 (31.13)     1:59.52 (32.31)
        2:31.92 (32.40)     3:04.44 (32.52)     3:37.80 (33.36)     4:10.75 (32.95)
        4:43.85 (33.10)     5:15.22 (31.37)                                        
 23 Liu, Joshua A             16 Unattached-MR        5:30.72    5:16.28        
                  27.30       58.57 (31.27)     1:31.33 (32.76)     2:03.75 (32.42)
        2:36.88 (33.13)     3:08.89 (32.01)     3:41.23 (32.34)     4:13.34 (32.11)
        4:45.30 (31.96)     5:16.28 (30.98)                                        
 24 Engel, Ryan               15 IA-MR                     NT    5:18.17        
                  27.26       58.90 (31.64)     1:31.62 (32.72)     2:03.45 (31.83)
        2:35.59 (32.14)     3:07.66 (32.07)     3:40.36 (32.70)     4:13.30 (32.94)
        4:46.02 (32.72)     5:18.17 (32.15)                                        
 25 Dowd, Mike R              15 CSDC-MR              5:19.26    5:19.51        
                  25.68       55.38 (29.70)     1:26.69 (31.31)     1:59.35 (32.66)
        2:32.75 (33.40)     3:06.51 (33.76)     3:40.67 (34.16)     4:14.41 (33.74)
        4:47.77 (33.36)     5:19.51 (31.74)                                        
 26 Ely, Matt D               16 SSC-MR               5:19.05    5:22.13        
                  28.16       59.38 (31.22)     1:31.77 (32.39)     2:04.05 (32.28)
        2:37.36 (33.31)     3:10.60 (33.24)     3:43.67 (33.07)     4:16.44 (32.77)
        4:49.35 (32.91)     5:22.13 (32.78)                                        
 27 Colascione, Jonny M       16 IA-MR                5:39.78    5:25.99        
                  27.76       59.49 (31.73)     1:31.57 (32.08)     2:04.31 (32.74)
        2:38.10 (33.79)     3:12.21 (34.11)     3:46.44 (34.23)     4:20.56 (34.12)
        4:53.93 (33.37)     5:25.99 (32.06)                                        
 28 Loos, Tommy J             17 CSDC-MR              5:27.10    5:28.76        
                  26.64       57.05 (30.41)     1:29.69 (32.64)     2:02.86 (33.17)
        2:36.43 (33.57)     3:10.36 (33.93)     3:47.04 (36.68)     4:21.63 (34.59)
        4:56.25 (34.62)     5:28.76 (32.51)                                        
 29 Leuly, Shane C            15 IA-MR                5:22.69    5:28.96        
                  27.70       58.77 (31.07)     1:31.25 (32.48)     2:04.88 (33.63)
        2:39.10 (34.22)     3:13.57 (34.47)     3:47.70 (34.13)     4:22.46 (34.76)
        4:56.99 (34.53)     5:28.96 (31.97)                                        
 30 Harris, Luke J            17 WISC-MR              5:51.11    5:36.34        
                  26.95       57.91 (30.96)     1:31.14 (33.23)     2:05.45 (34.31)
        2:40.47 (35.02)     3:16.82 (36.35)     3:52.47 (35.65)     4:28.29 (35.82)
        5:03.26 (34.97)     5:36.34 (33.08)                                        
 31 LaDue, Ryan               15 IA-MR                5:54.45    5:41.75        
                  28.99     1:01.24 (32.25)     1:35.72 (34.48)     2:10.94 (35.22)
        2:46.25 (35.31)     3:21.56 (35.31)     3:57.86 (36.30)     4:33.82 (35.96)
        5:09.44 (35.62)     5:41.75 (32.31)                                        
 32 Daidone, Marco A          15 IA-MR                     NT    5:57.86        
                  29.58     1:04.25 (34.67)     1:41.05 (36.80)     2:18.44 (37.39)
        2:56.04 (37.60)     3:33.92 (37.88)     4:10.15 (36.23)     4:47.00 (36.85)
        5:24.67 (37.67)     5:57.86 (33.19)                                        
 33 Scalia, Anthony D         11 SSC-MR               6:32.29    6:02.62        
                  32.71     1:09.09 (36.38)     1:46.77 (37.68)     2:23.86 (37.09)
        3:01.48 (37.62)     3:38.76 (37.28)     4:15.04 (36.28)     4:51.81 (36.77)
        5:28.01 (36.20)     6:02.62 (34.61)                                        
 34 LaBianca, Jack B          12 Express Swimming-MR  6:09.87    6:10.05        
                  32.07     1:09.10 (37.03)     1:47.73 (38.63)     2:26.00 (38.27)
        3:03.73 (37.73)     3:41.68 (37.95)     4:19.36 (37.68)     4:57.65 (38.29)
        5:34.84 (37.19)     6:10.05 (35.21)                                        
 35 Apat, Joseph R            11 Express Swimming-MR  7:30.01    7:06.19        
                  37.57     1:20.90 (43.33)     2:04.28 (43.38)     2:46.91 (42.63)
        3:31.20 (44.29)     4:14.80 (43.60)     4:59.14 (44.34)     5:44.14 (45.00)
        6:27.53 (43.39)     7:06.19 (38.66)                                        
 36 Weiss, Jeremy M           11 SSC-MR               7:30.00    7:06.22        
                  36.21     1:18.76 (42.55)     2:02.68 (43.92)     2:47.59 (44.91)
        3:32.15 (44.56)     4:16.64 (44.49)     5:01.75 (45.11)     5:45.40 (43.65)
        6:28.50 (43.10)     7:06.22 (37.72)                                        
 
Boys 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Michael C           17 COND-MR                51.25      52.07        
                  25.85       52.07 (26.22)                                        
  2 Jiang, Michael            16 Express Swimming-MR    52.06      52.55        
                  25.79       52.55 (26.76)                                        
  3 Fargo, Jordan K           17 Express Swimming-MR    52.57      54.67        
                  26.43       54.67 (28.24)                                        
  4 Newmark, Jake Q           15 Express Swimming-MR    55.75      54.94        
                  27.01       54.94 (27.93)                                        
  5 Chang, Michael            16 Express Swimming-MR    55.16      55.17        
                  27.04       55.17 (28.13)                                        
  6 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR    55.32      55.19        
                  27.30       55.19 (27.89)                                        
  7 Dwyer, Jimmy C            17 COND-MR                56.05      55.20        
                  27.45       55.20 (27.75)                                        
  8 Deguzman, Nathaniel       17 Express Swimming-MR    55.02      55.46        
                  27.17       55.46 (28.29)                                        
  9 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR    55.74      55.60        
                  27.37       55.60 (28.23)                                        
 10 Fagan, Timothy P          17 COND-MR                55.10      55.79        
                  27.19       55.79 (28.60)                                        
 11 Kirsis, Janis V           16 COND-MR                55.23      56.00        
                  27.44       56.00 (28.56)                                        
 12 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR                55.25      56.30        
                  27.46       56.30 (28.84)                                        
 13 Chamak, Josh M            17 COND-MR                54.59      56.53        
                  27.42       56.53 (29.11)                                        
 14 Bergin, Kyle J            16 Unattached-MR          54.96      56.71        
                  27.20       56.71 (29.51)                                        
 15 Ganguli, Nilesh           16 Express Swimming-MR    56.39      56.87        
                  27.63       56.87 (29.24)                                        
 16 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR    58.71      57.59        
                  28.15       57.59 (29.44)                                        
 17 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR                 58.14      57.60        
                  27.92       57.60 (29.68)                                        
 18 Dong, Ethan S             15 Express Swimming-MR    57.02      57.90        
                  27.84       57.90 (30.06)                                        
 19 Santana, Jose R           17 LBA-MR                 56.59      57.92        
                  28.37       57.92 (29.55)                                        
 20 Stolarski, Andrew K       16 COND-MR                58.39      59.01        
                  29.02       59.01 (29.99)                                        
 21 Hwang, Colin              15 Unattached-MR          59.95      59.35        
                  28.99       59.35 (30.36)                                        
 22 Klingel, Dean M           16 IA-MR                  59.58      59.50        
                  28.87       59.50 (30.63)                                        
 23 Dowd, Mike R              15 CSDC-MR                59.29      59.80        
                  28.67       59.80 (31.13)                                        
 24 Liu, Joshua A             16 Unattached-MR          59.00      59.99        
                  29.53       59.99 (30.46)                                        
 25 Basak, Ronshekhar         16 Unattached-MR          59.94    1:00.22        
                  29.58     1:00.22 (30.64)                                        
 26 Hsieh, Dylan              17 Express Swimming-MR    56.01    1:00.42        
                  28.72     1:00.42 (31.70)                                        
 26 Lawson, Ryan F            17 COND-MR              1:00.92    1:00.42        
                  29.58     1:00.42 (30.84)                                        
 28 Sansiviero, Burke C       17 Express Swimming-MR  1:00.47    1:00.66        
                  29.86     1:00.66 (30.80)                                        
 29 Kanaley, Tim S            17 IA-MR                  59.20    1:01.00        
                  29.57     1:01.00 (31.43)                                        
 30 Cornish, Kyle F           15 LBA-MR               1:00.99    1:01.04        
                  29.61     1:01.04 (31.43)                                        
 31 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  1:00.05    1:01.05        
                  29.77     1:01.05 (31.28)                                        
 32 Liberato, Andrew          16 IA-MR                1:00.18    1:01.13        
                  29.45     1:01.13 (31.68)                                        
 33 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR    59.89    1:01.54        
                  29.86     1:01.54 (31.68)                                        
 34 Naughton, Liam A          15 COND-MR                59.97    1:01.74        
                  30.13     1:01.74 (31.61)                                        
 35 Cornish, Danny J          14 LBA-MR               1:04.67    1:02.07        
                  30.04     1:02.07 (32.03)                                        
 36 Murray, Ryan R            15 Express Swimming-MR    58.99    1:02.35        
                  30.88     1:02.35 (31.47)                                        
 37 OH, Daniel                15 Express Swimming-MR  1:02.22    1:02.36        
                  29.89     1:02.36 (32.47)                                        
 38 Kapinos, Arthur           13 Express Swimming-MR  1:07.65    1:02.96        
                  30.72     1:02.96 (32.24)                                        
 39 Davis, Avery J            15 SSC-MR               1:04.35    1:03.66        
                  31.47     1:03.66 (32.19)                                        
 40 Chen, Wellington H        15 Express Swimming-MR  1:03.11    1:03.89        
                  31.16     1:03.89 (32.73)                                        
 41 Ramon, Freddy             13 LBA-MR               1:03.85    1:04.12        
                  30.86     1:04.12 (33.26)                                        
 41 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  1:04.57    1:04.12        
                  30.76     1:04.12 (33.36)                                        
 43 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               1:05.84    1:04.36        
                  31.38     1:04.36 (32.98)                                        
 44 Ortiz, Christian G        15 CSDC-MR              1:06.47    1:04.55        
                  31.40     1:04.55 (33.15)                                        
 45 Merone, Matt F            15 COND-MR              1:05.75    1:04.61        
                  31.37     1:04.61 (33.24)                                        
 46 Horen, Nicholas L         15 LBA-MR               1:13.05    1:04.63        
                  32.30     1:04.63 (32.33)                                        
 47 Fonseca, Casey            14 WISC-MR              1:05.67    1:05.02        
                  32.26     1:05.02 (32.76)                                        
 48 Guariglia, Andrew M       16 Express Swimming-MR  1:07.98    1:05.71        
                  31.59     1:05.71 (34.12)                                        
 49 Connors, Ryan             16 Express Swimming-MR  1:10.78    1:06.20        
                  32.68     1:06.20 (33.52)                                        
 50 Finnerty, William K       15 COND-MR              1:09.81    1:06.38        
                  32.63     1:06.38 (33.75)                                        
 51 Gaspard, Chad A           15 Express Swimming-MR  1:10.41    1:06.44        
                  32.70     1:06.44 (33.74)                                        
 52 Jardeleza, Gerard         15 WISC-MR              1:08.22    1:06.50        
                  32.39     1:06.50 (34.11)                                        
 53 Howard, Christian J       16 Express Swimming-MR  1:07.45    1:06.51        
                  31.74     1:06.51 (34.77)                                        
 54 Harris, Luke J            17 WISC-MR              1:05.26    1:06.73        
                  32.08     1:06.73 (34.65)                                        
 55 Quick, Kamari J           16 Express Swimming-MR       NT    1:07.41        
                  33.11     1:07.41 (34.30)                                        
 56 Baldassare, Zachary L     15 FA-MR                1:07.70    1:07.73        
                  32.87     1:07.73 (34.86)                                        
 57 Hafen, Max B              17 Express Swimming-MR  1:13.21    1:07.90        
                  32.67     1:07.90 (35.23)                                        
 58 Chu, Princeton            15 GATE-MR              1:07.46    1:08.26        
                  33.34     1:08.26 (34.92)                                        
 59 Gurevich, Brendan         16 Express Swimming-MR  1:09.55    1:08.66        
                  33.11     1:08.66 (35.55)                                        
 60 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                   NT    1:08.85        
                  33.40     1:08.85 (35.45)                                        
 61 Souidi, Samir M           13 LBA-MR               1:10.28    1:08.86        
                  33.83     1:08.86 (35.03)                                        
 62 Tyka, Philip              15 GATE-MR              1:10.11    1:09.19        
                  34.33     1:09.19 (34.86)                                        
 63 Walter, Brendan E         16 Express Swimming-MR  1:15.33    1:11.97        
                  34.73     1:11.97 (37.24)                                        
 64 Quinn, Louis              16 COND-MR              1:15.00    1:12.63        
                  36.08     1:12.63 (36.55)                                        
 65 Zabatta, Matthew J        17 FA-MR                1:12.02    1:13.54        
                  35.30     1:13.54 (38.24)                                        
 66 Levy, Nien N              13 COND-MR              1:28.76    1:13.55        
                  34.76     1:13.55 (38.79)                                        
 67 Glovinsky, Hunter M       17 SSC-MR               1:14.06    1:14.97        
                  37.79     1:14.97 (37.18)                                        
 68 Weber, William J          13 Express Swimming-MR  1:17.64    1:15.26        
                  36.55     1:15.26 (38.71)                                        
 69 Zhang, David A            13 GATE-MR              1:29.40    1:15.38        
                  35.99     1:15.38 (39.39)                                        
 70 Ragland, Kenazz K         15 GATE-MR              1:22.00    1:16.09        
                  37.84     1:16.09 (38.25)                                        
 71 Pinkhasov, David          15 Aquaflames-MR             NT    1:18.02        
                  37.69     1:18.02 (40.33)                                        
 72 Bialik, Richie G          17 COND-MR              1:22.21    1:18.53        
                  37.95     1:18.53 (40.58)                                        
 73 Bast, Michael             15 Aquaflames-MR        1:21.52    1:18.81        
                  38.50     1:18.81 (40.31)                                        
 74 Tafe, John D              15 CSDC-MR              1:10.34    1:20.17        
                  38.28     1:20.17 (41.89)                                        
 75 Desmond, Connor A         15 Express Swimming-MR  1:20.28    1:21.56        
                  37.84     1:21.56 (43.72)                                        
 76 Walter, Matthew           14 Express Swimming-MR  1:28.00    1:23.56        
                  40.80     1:23.56 (42.76)                                        
 77 Kotch, Sean               15 SSC-MR               1:30.00    1:25.08        
                  42.14     1:25.08 (42.94)                                        
 78 Prokopiou, Alex           12 CSDC-MR              1:26.56    1:25.40        
                  41.23     1:25.40 (44.17)                                        
 79 Acuna, Mickoy G           15 GATE-MR              1:22.00    1:35.98        
                  46.25     1:35.98 (49.73)                                        
 80 Zheng, Robert             16 Express Swimming-MR  1:45.01    1:37.99        
                  46.32     1:37.99 (51.67)                                        
 -- Cooper, Brandon           11 SSC-MR               1:40.00         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  43.89          DQ (46.18)                                        
 
Boys 200 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Michael C           17 COND-MR              1:48.58    1:53.13        
                  26.60       55.23 (28.63)     1:24.47 (29.24)     1:53.13 (28.66)
  2 Fargo, Jordan K           17 Express Swimming-MR  1:55.07    1:57.10        
                  27.87       56.65 (28.78)     1:26.53 (29.88)     1:57.10 (30.57)
  3 Newmark, Jake Q           15 Express Swimming-MR  1:57.22    1:57.89        
                  27.72       57.43 (29.71)     1:27.84 (30.41)     1:57.89 (30.05)
  4 Kalletta, George E        17 IA-MR                1:52.92    1:58.65        
                  28.28       58.54 (30.26)     1:28.88 (30.34)     1:58.65 (29.77)
  5 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  1:59.91    1:59.51        
                  28.48       58.80 (30.32)     1:29.54 (30.74)     1:59.51 (29.97)
  6 Kirsis, Janis V           16 COND-MR              1:59.36    2:00.50        
                  28.02       57.75 (29.73)     1:29.16 (31.41)     2:00.50 (31.34)
  7 Owens, Mark               15 SSC-MR               1:57.74    2:00.94        
                  27.88       58.32 (30.44)     1:29.63 (31.31)     2:00.94 (31.31)
  8 Fagan, Timothy P          17 COND-MR              2:00.86    2:02.70        
                  28.82       59.46 (30.64)     1:31.17 (31.71)     2:02.70 (31.53)
  9 Ganguli, Nilesh           16 Express Swimming-MR  2:06.44    2:03.30        
                  29.20     1:00.59 (31.39)     1:32.42 (31.83)     2:03.30 (30.88)
  9 Walsh, Patrick C          14 Express Swimming-MR  2:00.86    2:03.30        
                  29.31     1:00.26 (30.95)     1:32.43 (32.17)     2:03.30 (30.87)
 11 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR               2:07.73    2:06.23        
                  29.27     1:01.16 (31.89)     1:34.12 (32.96)     2:06.23 (32.11)
 12 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  2:08.17    2:06.67        
                  30.06     1:02.42 (32.36)     1:34.48 (32.06)     2:06.67 (32.19)
 13 Dowd, Mike R              15 CSDC-MR              2:13.16    2:07.18        
                  29.91     1:01.91 (32.00)     1:34.77 (32.86)     2:07.18 (32.41)
 14 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  2:05.74    2:07.34        
                  29.98     1:01.87 (31.89)     1:34.62 (32.75)     2:07.34 (32.72)
 15 Chang, Matthew            13 Express Swimming-MR  2:14.05    2:08.68        
                  30.91     1:03.58 (32.67)     1:36.55 (32.97)     2:08.68 (32.13)
 16 Dong, Ethan S             15 Express Swimming-MR  2:04.02    2:08.85        
                  30.30     1:02.67 (32.37)     1:35.99 (33.32)     2:08.85 (32.86)
 17 Lawson, Ryan F            17 COND-MR              2:01.08    2:09.05        
                  29.97     1:02.47 (32.50)     1:36.25 (33.78)     2:09.05 (32.80)
 18 Klingel, Dean M           16 IA-MR                2:11.38    2:09.45        
                  29.97     1:02.29 (32.32)     1:35.78 (33.49)     2:09.45 (33.67)
 19 Liberato, Andrew          16 IA-MR                2:06.01    2:10.67        
                  30.59     1:03.70 (33.11)     1:37.39 (33.69)     2:10.67 (33.28)
 20 Liu, Joshua A             16 Unattached-MR        2:09.26    2:11.18        
                  30.88     1:03.93 (33.05)     1:37.74 (33.81)     2:11.18 (33.44)
 21 Kanaley, Tim S            17 IA-MR                2:08.30    2:11.70        
                  30.58     1:03.47 (32.89)     1:37.52 (34.05)     2:11.70 (34.18)
 22 White, Devin H            17 IA-MR                2:14.07    2:15.02        
                  30.96     1:05.37 (34.41)     1:40.44 (35.07)     2:15.02 (34.58)
 23 Ramon, Freddy             13 LBA-MR               2:25.00    2:18.40        
                  32.95     1:07.98 (35.03)     1:43.43 (35.45)     2:18.40 (34.97)
 24 Naughton, Liam A          15 COND-MR              2:07.28    2:18.95        
                  32.28     1:07.30 (35.02)     1:43.88 (36.58)     2:18.95 (35.07)
 25 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               2:23.40    2:19.01        
                  33.29     1:08.31 (35.02)     1:44.57 (36.26)     2:19.01 (34.44)
 26 Tan, Winston              14 GATE-MR              2:33.10    2:22.94        
                  33.84     1:09.51 (35.67)     1:46.51 (37.00)     2:22.94 (36.43)
 27 Guariglia, Andrew M       16 Express Swimming-MR  2:28.91    2:26.73        
                  33.72     1:11.31 (37.59)     1:48.80 (37.49)     2:26.73 (37.93)
 28 Walter, Brendan E         16 Express Swimming-MR  2:41.30    2:31.26        
                  35.73     1:13.25 (37.52)     1:52.49 (39.24)     2:31.26 (38.77)
 29 Makhanbetov, Yerlan       15 Express Swimming-MR  2:20.99    2:31.60        
                  35.61     1:12.98 (37.37)     1:52.22 (39.24)     2:31.60 (39.38)
 30 Hafen, Max B              17 Express Swimming-MR  2:25.43    2:32.88        
                  35.15     1:13.92 (38.77)     1:53.94 (40.02)     2:32.88 (38.94)
 31 Daidone, Marco A          15 IA-MR                2:35.33    2:34.42        
                  34.26     1:12.56 (38.30)     1:54.12 (41.56)     2:34.42 (40.30)
 32 Bialik, Richie G          17 COND-MR              2:49.56    2:44.17        
                  38.03     1:19.67 (41.64)     2:02.03 (42.36)     2:44.17 (42.14)
 33 Desmond, Connor A         15 Express Swimming-MR  2:51.73    2:48.76        
                  38.78     1:21.06 (42.28)     2:05.56 (44.50)     2:48.76 (43.20)
 34 Walter, Matthew           14 Express Swimming-MR       NT    2:55.01        
                  40.01     1:24.34 (44.33)     2:09.98 (45.64)     2:55.01 (45.03)
 
Boys 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Protano, John             16 Express Swimming-MR  1:01.21    1:01.27        
                  28.97     1:01.27 (32.30)                                        
  2 Liu, Ian                  15 Unattached-MR          57.54    1:01.81        
                  29.30     1:01.81 (32.51)                                        
  3 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  1:01.70    1:01.84        
                  29.50     1:01.84 (32.34)                                        
  4 Tucker, Chandler J        16 Express Swimming-MR  1:00.76    1:02.61        
                  29.68     1:02.61 (32.93)                                        
  5 Kirsis, Janis V           16 COND-MR              1:02.66    1:02.80        
                  29.76     1:02.80 (33.04)                                        
  6 Sansiviero, Burke C       17 Express Swimming-MR  1:01.27    1:03.44        
                  30.09     1:03.44 (33.35)                                        
  7 Aroesty, Ryan S           16 Express Swimming-MR  1:02.58    1:04.11        
                  29.96     1:04.11 (34.15)                                        
  8 Dong, Ethan S             15 Express Swimming-MR  1:04.84    1:04.21        
                  29.75     1:04.21 (34.46)                                        
  9 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR               1:06.49    1:05.10        
                  30.72     1:05.10 (34.38)                                        
 10 Hsieh, Dylan              17 Express Swimming-MR  1:03.13    1:05.22        
                  31.16     1:05.22 (34.06)                                        
 11 Basak, Ronshekhar         16 Unattached-MR        1:05.26    1:05.45        
                  30.63     1:05.45 (34.82)                                        
 12 Liu, Joshua A             16 Unattached-MR        1:07.54    1:06.12        
                  31.46     1:06.12 (34.66)                                        
 13 Gribulis, Zachary M       15 FA-MR                1:07.97    1:07.78        
                  31.66     1:07.78 (36.12)                                        
 14 Stolarski, Andrew K       16 COND-MR              1:03.59    1:07.83        
                  31.79     1:07.83 (36.04)                                        
 15 Davis, Avery J            15 SSC-MR               1:08.44    1:08.12        
                  32.01     1:08.12 (36.11)                                        
 16 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              1:09.21    1:09.61        
                  32.49     1:09.61 (37.12)                                        
 17 Merone, Matt F            15 COND-MR              1:09.16    1:09.67        
                  32.72     1:09.67 (36.95)                                        
 18 Chen, Wellington H        15 Express Swimming-MR  1:07.79    1:09.68        
                  32.77     1:09.68 (36.91)                                        
 19 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR  1:08.90    1:09.88        
                  32.32     1:09.88 (37.56)                                        
 20 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  1:10.50    1:11.25        
                  33.27     1:11.25 (37.98)                                        
 21 OH, Daniel                15 Express Swimming-MR  1:12.30    1:11.44        
                  33.03     1:11.44 (38.41)                                        
 22 Loos, Tommy J             17 CSDC-MR              1:08.18    1:11.69        
                  33.09     1:11.69 (38.60)                                        
 23 Dwyer, Michael C          15 COND-MR              1:08.18    1:11.73        
                  33.45     1:11.73 (38.28)                                        
 24 Hwang, Tyler              16 Express Swimming-MR       NT    1:12.89        
                  33.84     1:12.89 (39.05)                                        
 25 Hafen, Max B              17 Express Swimming-MR  1:15.73    1:12.95        
                  33.37     1:12.95 (39.58)                                        
 26 Cornish, Danny J          14 LBA-MR               1:12.18    1:13.36        
                  33.81     1:13.36 (39.55)                                        
 27 Hwang, Colin              15 Unattached-MR             NT    1:13.37        
                  34.55     1:13.37 (38.82)                                        
 28 Chu, Princeton            15 GATE-MR              1:12.89    1:13.64        
                  35.02     1:13.64 (38.62)                                        
 29 Fonseca, Casey            14 WISC-MR              1:13.46    1:13.73        
                  34.94     1:13.73 (38.79)                                        
 30 Harris, Luke J            17 WISC-MR              1:13.07    1:13.84        
                  34.01     1:13.84 (39.83)                                        
 31 Dunn, Christopher J       17 SSC-MR               1:17.45    1:14.96        
                  35.53     1:14.96 (39.43)                                        
 32 Guariglia, Andrew M       16 Express Swimming-MR  1:16.04    1:15.32        
                  35.78     1:15.32 (39.54)                                        
 33 Jardeleza, Gerard         15 WISC-MR              1:16.03    1:16.17        
                  35.72     1:16.17 (40.45)                                        
 34 Zabatta, Matthew J        17 FA-MR                1:16.09    1:17.28        
                  36.85     1:17.28 (40.43)                                        
 35 Gurevich, Brendan         16 Express Swimming-MR  1:15.12    1:17.29        
                  37.15     1:17.29 (40.14)                                        
 36 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR              1:17.55    1:17.90        
                  37.04     1:17.90 (40.86)                                        
 37 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               1:19.71    1:18.22        
                  37.35     1:18.22 (40.87)                                        
 38 Ramon, Freddy             13 LBA-MR               1:21.68    1:18.23        
                  36.66     1:18.23 (41.57)                                        
 39 Tan, Winston              14 GATE-MR              1:32.15    1:18.25        
                  37.30     1:18.25 (40.95)                                        
 40 Finnerty, William K       15 COND-MR              1:19.80    1:19.60        
                  38.08     1:19.60 (41.52)                                        
 41 Ortiz, Christian G        15 CSDC-MR              1:32.66    1:20.21        
                  37.68     1:20.21 (42.53)                                        
 42 Hulyalkar, Anup           15 Express Swimming-MR       NT    1:20.84        
                  38.56     1:20.84 (42.28)                                        
 43 Sheinberg, Ryan P         15 Express Swimming-MR  1:17.58    1:20.88        
                  38.37     1:20.88 (42.51)                                        
 44 Lin, Ivan                 15 GATE-MR              1:21.03    1:21.30        
                  39.34     1:21.30 (41.96)                                        
 45 Howard, Christian J       16 Express Swimming-MR  1:20.22    1:23.80        
                  39.12     1:23.80 (44.68)                                        
 46 Desmond, Connor A         15 Express Swimming-MR  1:22.14    1:24.22        
                  39.80     1:24.22 (44.42)                                        
 47 Hourani, Luke             16 Express Swimming-MR  1:23.61    1:24.24        
                  40.60     1:24.24 (43.64)                                        
 48 Liang, Calvin             16 Swim Tech-MR              NT    1:25.27        
                  37.96     1:25.27 (47.31)                                        
 49 Arianas, George P         15 Express Swimming-MR  1:25.01    1:26.62        
                  42.25     1:26.62 (44.37)                                        
 50 Ragland, Kenazz K         15 GATE-MR              1:33.00    1:29.51        
                  41.96     1:29.51 (47.55)                                        
 51 Levy, Nien N              13 COND-MR              1:33.13    1:29.72        
                  41.85     1:29.72 (47.87)                                        
 52 Zheng, Robert             16 Express Swimming-MR  1:32.11    1:36.40        
                  44.33     1:36.40 (52.07)                                        
 53 Bialik, Richie G          17 COND-MR              1:45.03    1:40.55        
                  45.81     1:40.55 (54.74)                                        
 
Boys 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  2:15.14    2:10.85        
                  30.38     1:04.15 (33.77)     1:38.01 (33.86)     2:10.85 (32.84)
  2 Liu, Ian                  15 Unattached-MR        2:05.48    2:10.96        
                  30.45     1:03.62 (33.17)     1:37.21 (33.59)     2:10.96 (33.75)
  3 Protano, John             16 Express Swimming-MR  2:16.09    2:11.63        
                  29.71     1:03.20 (33.49)     1:37.95 (34.75)     2:11.63 (33.68)
  4 Watson, Anthony C         15 Express Swimming-MR  2:20.92    2:15.28        
                  30.45     1:05.02 (34.57)     1:40.50 (35.48)     2:15.28 (34.78)
  5 Tucker, Chandler J        16 Express Swimming-MR  2:15.44    2:16.19        
                  31.04     1:05.87 (34.83)     1:40.82 (34.95)     2:16.19 (35.37)
  6 Kirsis, Janis V           16 COND-MR              2:22.00    2:17.43        
                  30.71     1:05.74 (35.03)     1:41.70 (35.96)     2:17.43 (35.73)
  7 Sansiviero, Burke C       17 Express Swimming-MR  2:12.77    2:19.13        
                  31.27     1:06.20 (34.93)     1:42.16 (35.96)     2:19.13 (36.97)
  8 Kalletta, George E        17 IA-MR                2:18.26    2:19.24        
                  30.97     1:06.35 (35.38)     1:43.04 (36.69)     2:19.24 (36.20)
  9 Hsieh, Dylan              17 Express Swimming-MR  2:17.75    2:20.15        
                  31.97     1:07.35 (35.38)     1:43.26 (35.91)     2:20.15 (36.89)
 10 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR               2:22.42    2:22.35        
                  31.88     1:08.41 (36.53)     1:45.51 (37.10)     2:22.35 (36.84)
 11 Owens, Mark               15 SSC-MR               2:20.97    2:24.70        
                  31.54     1:08.24 (36.70)     1:46.63 (38.39)     2:24.70 (38.07)
 12 Liu, Joshua A             16 Unattached-MR        2:23.75    2:25.49        
                  32.52     1:09.38 (36.86)     1:46.97 (37.59)     2:25.49 (38.52)
 13 Dong, Ethan S             15 Express Swimming-MR  2:28.98    2:27.64        
                  32.31     1:09.87 (37.56)     1:49.03 (39.16)     2:27.64 (38.61)
 14 Davis, Avery J            15 SSC-MR               2:33.90    2:30.26        
                  32.55     1:09.66 (37.11)     1:48.93 (39.27)     2:30.26 (41.33)
 15 Chen, Wellington H        15 Express Swimming-MR  2:32.64    2:31.77        
                  33.69     1:12.81 (39.12)     1:52.70 (39.89)     2:31.77 (39.07)
 16 Ormond, Garrett E         15 IA-MR                2:47.07    2:33.80        
                  34.44     1:14.29 (39.85)     1:53.97 (39.68)     2:33.80 (39.83)
 17 Naughton, Liam A          15 COND-MR              2:31.82    2:33.83        
                  35.92     1:15.81 (39.89)     1:55.28 (39.47)     2:33.83 (38.55)
 18 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              2:28.94    2:34.47        
                  34.10     1:12.90 (38.80)     1:53.65 (40.75)     2:34.47 (40.82)
 19 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR  2:34.30    2:34.71        
                  33.62     1:12.59 (38.97)     1:53.39 (40.80)     2:34.71 (41.32)
 20 Cornish, Danny J          14 LBA-MR               2:38.66    2:36.37        
                  33.94     1:13.65 (39.71)     1:55.18 (41.53)     2:36.37 (41.19)
 21 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  2:38.70    2:37.63        
                  34.75     1:13.94 (39.19)     1:54.83 (40.89)     2:37.63 (42.80)
 22 Sheinberg, Ryan P         15 Express Swimming-MR  2:44.97    2:42.34        
                  38.30     1:18.91 (40.61)     2:01.72 (42.81)     2:42.34 (40.62)
 23 Jardeleza, Gerard         15 WISC-MR              2:51.22    2:43.66        
                  35.94     1:18.67 (42.73)     2:01.15 (42.48)     2:43.66 (42.51)
 24 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               2:57.34    2:44.63        
                  36.77     1:19.45 (42.68)     2:02.04 (42.59)     2:44.63 (42.59)
 25 Guariglia, Andrew M       16 Express Swimming-MR  2:41.36    2:45.12        
                  37.77     1:19.49 (41.72)     2:02.07 (42.58)     2:45.12 (43.05)
 26 Leuly, Shane C            15 IA-MR                2:47.09    2:46.85        
                  36.56     1:18.78 (42.22)     2:03.09 (44.31)     2:46.85 (43.76)
 27 Murray, Ryan R            15 Express Swimming-MR  2:58.27    2:48.18        
                  37.65     1:19.89 (42.24)     2:04.00 (44.11)     2:48.18 (44.18)
 28 Makhanbetov, Yerlan       15 Express Swimming-MR  2:58.76    2:49.19        
                  37.78     1:19.58 (41.80)     2:03.87 (44.29)     2:49.19 (45.32)
 29 Ramon, Freddy             13 LBA-MR               3:09.33    2:51.39        
                  38.38     1:22.43 (44.05)     2:07.23 (44.80)     2:51.39 (44.16)
 30 Gurevich, Brendan         16 Express Swimming-MR  2:51.40    2:51.56        
                  39.19     1:21.76 (42.57)     2:08.37 (46.61)     2:51.56 (43.19)
 31 Zhang, David A            13 GATE-MR              2:55.39    2:51.59        
                  39.60     1:23.22 (43.62)     2:08.65 (45.43)     2:51.59 (42.94)
 32 Gaspard, Chad A           15 Express Swimming-MR  2:55.14    2:55.07        
                  38.91     1:23.88 (44.97)     2:10.77 (46.89)     2:55.07 (44.30)
 33 Hulyalkar, Anup           15 Express Swimming-MR  2:50.01    2:57.41        
                  40.01     1:25.13 (45.12)     2:10.99 (45.86)     2:57.41 (46.42)
 34 Tafe, John D              15 CSDC-MR              2:46.21    3:01.55        
                  40.15     1:28.37 (48.22)     2:15.74 (47.37)     3:01.55 (45.81)
 35 Desmond, Connor A         15 Express Swimming-MR  3:03.42    3:02.10        
                  39.44     1:24.98 (45.54)     2:12.65 (47.67)     3:02.10 (49.45)
 36 Kotch, Sean               15 SSC-MR               3:00.00    3:16.71        
                  43.68     1:34.41 (50.73)     2:26.16 (51.75)     3:16.71 (50.55)
 37 Cooper, Brandon           11 SSC-MR               4:00.00    3:33.16        
                  47.43     1:40.66 (53.23)     2:37.76 (57.10)     3:33.16 (55.40)
 
Boys 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Aroesty, Ryan S           16 Express Swimming-MR    52.35      52.80        
                  25.01       52.80 (27.79)                                        
  2 Dwyer, Jimmy C            17 COND-MR                52.98      53.46        
                  25.41       53.46 (28.05)                                        
  3 Kalletta, George E        17 IA-MR                  51.38      53.63        
                  25.11       53.63 (28.52)                                        
  4 Newmark, Jake Q           15 Express Swimming-MR    54.96      53.74        
                  25.35       53.74 (28.39)                                        
  5 Bergin, Kyle J            16 Unattached-MR          54.62      54.29        
                  25.36       54.29 (28.93)                                        
  6 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR    55.17      54.51        
                  26.02       54.51 (28.49)                                        
  7 Hsieh, Dylan              17 Express Swimming-MR    54.47      55.06        
                  25.89       55.06 (29.17)                                        
  8 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR    53.15      55.22        
                  25.92       55.22 (29.30)                                        
  9 Hwang, Colin              15 Unattached-MR          55.41      55.52        
                  26.05       55.52 (29.47)                                        
 10 Kirsis, Janis V           16 COND-MR                54.76      55.70        
                  25.83       55.70 (29.87)                                        
 11 Liu, Ian                  15 Unattached-MR          54.94      55.86        
                  26.30       55.86 (29.56)                                        
 12 Ganguli, Nilesh           16 Express Swimming-MR    56.48      56.27        
                  26.35       56.27 (29.92)                                        
 13 Cornish, Kyle F           15 LBA-MR                 57.16      56.84        
                  26.43       56.84 (30.41)                                        
 14 Fagan, Timothy P          17 COND-MR                53.87      57.51        
                  26.67       57.51 (30.84)                                        
 15 Davis, Avery J            15 SSC-MR                 59.11      57.65        
                  28.09       57.65 (29.56)                                        
 16 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR    58.01      57.70        
                  26.84       57.70 (30.86)                                        
 17 Weber, Christopher R      15 Express Swimming-MR    59.19      58.16        
                  26.93       58.16 (31.23)                                        
 18 Dwyer, Michael C          15 COND-MR                58.21      58.38        
                  26.93       58.38 (31.45)                                        
 19 Hwang, Tyler              16 Express Swimming-MR       NT      58.83        
                  26.69       58.83 (32.14)                                        
 20 Stolarski, Andrew K       16 COND-MR                56.73      58.91        
                  27.78       58.91 (31.13)                                        
 21 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR    59.99      59.06        
                  27.86       59.06 (31.20)                                        
 22 OH, Daniel                15 Express Swimming-MR    59.74      59.47        
                  27.81       59.47 (31.66)                                        
 23 Bonney, Ethan J           17 LBA-MR               1:00.37      59.49        
                  27.96       59.49 (31.53)                                        
 24 Fonseca, Casey            14 WISC-MR              1:01.93      59.55        
                  28.13       59.55 (31.42)                                        
 25 Griffin, Trevor T         15 Express Swimming-MR    58.37      59.58        
                  27.69       59.58 (31.89)                                        
 26 Merone, Matt F            15 COND-MR              1:02.46      59.73        
                  27.23       59.73 (32.50)                                        
 27 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR    59.77      59.85        
                  28.20       59.85 (31.65)                                        
 28 Kinkel, Billy G           17 GATE-MR                58.07    1:00.23        
                  27.50     1:00.23 (32.73)                                        
 29 Kanaley, Tim S            17 IA-MR                1:00.49    1:00.25        
                  27.93     1:00.25 (32.32)                                        
 30 Engel, Ryan               15 IA-MR                1:01.46    1:00.40        
                  28.94     1:00.40 (31.46)                                        
 31 Cornish, Danny J          14 LBA-MR               1:03.67    1:00.56        
                  27.96     1:00.56 (32.60)                                        
 32 Isles, Ajani              15 Silver Streaks-MR    1:01.53    1:01.03        
                  28.06     1:01.03 (32.97)                                        
 33 Loos, Tommy J             17 CSDC-MR              1:02.40    1:01.14        
                  26.80     1:01.14 (34.34)                                        
 34 Colascione, Jonny M       16 IA-MR                1:01.23    1:01.27        
                  29.59     1:01.27 (31.68)                                        
 35 Klingel, Dean M           16 IA-MR                1:01.10    1:01.37        
                  28.62     1:01.37 (32.75)                                        
 36 Sansiviero, Burke C       17 Express Swimming-MR  1:03.37    1:01.43        
                  29.02     1:01.43 (32.41)                                        
 37 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               1:02.28    1:02.58        
                  28.89     1:02.58 (33.69)                                        
 38 Liberato, Andrew          16 IA-MR                1:03.09    1:02.78        
                  29.03     1:02.78 (33.75)                                        
 39 Dowd, Mike R              15 CSDC-MR              1:02.55    1:02.86        
                  28.42     1:02.86 (34.44)                                        
 40 Ramon, Freddy             13 LBA-MR               1:03.44    1:03.19        
                  29.43     1:03.19 (33.76)                                        
 41 Destina, Jodhel           17 CSDC-MR                   NT    1:03.33        
                  27.51     1:03.33 (35.82)                                        
 42 Sheinberg, Ryan P         15 Express Swimming-MR  1:04.05    1:03.41        
                  29.84     1:03.41 (33.57)                                        
 43 Leuly, Shane C            15 IA-MR                1:04.28    1:03.65        
                  29.59     1:03.65 (34.06)                                        
 44 Ormond, Garrett E         15 IA-MR                1:09.09    1:03.75        
                  29.92     1:03.75 (33.83)                                        
 45 Li, Eric                  17 Express Swimming-MR       NT    1:03.95        
                  30.91     1:03.95 (33.04)                                        
 46 Jardeleza, Gerard         15 WISC-MR              1:03.44    1:03.96        
                  30.05     1:03.96 (33.91)                                        
 47 LaDue, Ryan               15 IA-MR                1:04.32    1:04.01        
                  29.97     1:04.01 (34.04)                                        
 48 Gurevich, Brendan         16 Express Swimming-MR  1:07.41    1:05.06        
                  30.11     1:05.06 (34.95)                                        
 49 Ortiz, Christian G        15 CSDC-MR              1:07.28    1:05.39        
                  30.43     1:05.39 (34.96)                                        
 50 Finnerty, William K       15 COND-MR              1:07.90    1:05.61        
                  30.27     1:05.61 (35.34)                                        
 51 Chen, Wellington H        15 Express Swimming-MR  1:06.35    1:05.82        
                  29.43     1:05.82 (36.39)                                        
 52 Chu, Princeton            15 GATE-MR              1:08.10    1:06.34        
                  31.01     1:06.34 (35.33)                                        
 53 Zabatta, Matthew J        17 FA-MR                1:03.97    1:06.67        
                  30.60     1:06.67 (36.07)                                        
 54 Wilson, Elijah A          15 WISC-MR              1:10.25    1:07.00        
                  31.19     1:07.00 (35.81)                                        
 55 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  1:11.30    1:07.37        
                  30.70     1:07.37 (36.67)                                        
 56 Dunn, Christopher J       17 SSC-MR               1:10.92    1:08.26        
                  29.67     1:08.26 (38.59)                                        
 57 Howard, Christian J       16 Express Swimming-MR  1:10.30    1:08.41        
                  30.90     1:08.41 (37.51)                                        
 58 Levy, Nien N              13 COND-MR              1:13.66    1:11.50        
                  32.25     1:11.50 (39.25)                                        
 59 Walter, Brendan E         16 Express Swimming-MR  1:17.32    1:11.57        
                  33.33     1:11.57 (38.24)                                        
 60 Ragland, Kenazz K         15 GATE-MR              1:29.00    1:14.55        
                  31.66     1:14.55 (42.89)                                        
 61 Daidone, Marco A          15 IA-MR                1:22.59    1:20.38        
                  36.86     1:20.38 (43.52)                                        
 
Boys 200 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Michael C           17 COND-MR              1:53.08    1:52.80        
                  25.32       53.90 (28.58)     1:23.17 (29.27)     1:52.80 (29.63)
  2 Aroesty, Ryan S           16 Express Swimming-MR  1:55.48    1:55.42        
                  25.62       54.64 (29.02)     1:24.57 (29.93)     1:55.42 (30.85)
  3 Chang, Michael            16 Express Swimming-MR  2:01.62    1:57.36        
                  26.43       56.01 (29.58)     1:26.47 (30.46)     1:57.36 (30.89)
  4 Kalletta, George E        17 IA-MR                1:53.65    1:59.04        
                  26.42       56.48 (30.06)     1:27.59 (31.11)     1:59.04 (31.45)
  5 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR  1:57.00    1:59.53        
                  26.76       56.95 (30.19)     1:28.10 (31.15)     1:59.53 (31.43)
  6 Liu, Ian                  15 Unattached-MR        1:58.34    2:01.56        
                  26.99       57.51 (30.52)     1:29.63 (32.12)     2:01.56 (31.93)
  7 Dwyer, Jimmy C            17 COND-MR              1:57.44    2:01.93        
                  27.30       58.19 (30.89)     1:30.26 (32.07)     2:01.93 (31.67)
  8 Ganguli, Nilesh           16 Express Swimming-MR  2:06.18    2:05.42        
                  27.11       58.17 (31.06)     1:31.14 (32.97)     2:05.42 (34.28)
  9 Owens, Mark               15 SSC-MR               1:59.38    2:06.54        
                  26.25       57.25 (31.00)     1:30.88 (33.63)     2:06.54 (35.66)
 10 Newmark, Jake Q           15 Express Swimming-MR  2:10.32    2:07.66        
                  27.33       59.15 (31.82)     1:33.05 (33.90)     2:07.66 (34.61)
 11 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              2:12.28    2:07.75        
                  27.91       59.54 (31.63)     1:32.92 (33.38)     2:07.75 (34.83)
 12 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  2:15.76    2:07.86        
                  28.00       59.74 (31.74)     1:33.10 (33.36)     2:07.86 (34.76)
 13 Cornish, Kyle F           15 LBA-MR               2:08.05    2:07.96        
                  27.68       59.80 (32.12)     1:33.31 (33.51)     2:07.96 (34.65)
 14 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  2:10.40    2:08.23        
                  29.07     1:01.88 (32.81)     1:35.49 (33.61)     2:08.23 (32.74)
 15 Bonney, Ethan J           17 LBA-MR               2:11.69    2:08.25        
                  28.71     1:01.28 (32.57)     1:34.50 (33.22)     2:08.25 (33.75)
 16 Lawson, Ryan F            17 COND-MR              2:06.49    2:09.08        
                  27.30       58.65 (31.35)     1:34.16 (35.51)     2:09.08 (34.92)
 17 Hwang, Colin              15 Unattached-MR        2:05.93    2:09.39        
                  27.73     1:00.07 (32.34)     1:34.21 (34.14)     2:09.39 (35.18)
 18 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  2:11.21    2:09.61        
                  28.32     1:01.78 (33.46)     1:36.19 (34.41)     2:09.61 (33.42)
 19 Weber, Christopher R      15 Express Swimming-MR  2:15.45    2:09.80        
                  28.43     1:02.16 (33.73)     1:35.86 (33.70)     2:09.80 (33.94)
 20 Bergin, Kyle J            16 Unattached-MR        2:06.43    2:10.00        
                  27.58     1:00.04 (32.46)     1:34.79 (34.75)     2:10.00 (35.21)
 21 Chang, Matthew            13 Express Swimming-MR  2:17.31    2:10.77        
                  29.30     1:02.32 (33.02)     1:36.59 (34.27)     2:10.77 (34.18)
 22 Dagayev, Andrey           16 IA-MR                2:14.86    2:11.41        
                  27.97     1:01.29 (33.32)     1:35.44 (34.15)     2:11.41 (35.97)
 23 Engel, Ryan               15 IA-MR                2:16.78    2:14.24        
                  29.41     1:03.50 (34.09)     1:39.13 (35.63)     2:14.24 (35.11)
 24 Kanaley, Tim S            17 IA-MR                2:23.22    2:15.94        
                  27.50     1:00.95 (33.45)     1:37.70 (36.75)     2:15.94 (38.24)
 25 White, Devin H            17 IA-MR                2:16.90    2:17.09        
                  28.43     1:02.77 (34.34)     1:39.91 (37.14)     2:17.09 (37.18)
 26 Stolarski, Andrew K       16 COND-MR              2:01.02    2:18.70        
                  28.66     1:02.73 (34.07)     1:40.22 (37.49)     2:18.70 (38.48)
 27 Colascione, Jonny M       16 IA-MR                2:25.23    2:20.45        
                  31.17     1:07.04 (35.87)     1:43.24 (36.20)     2:20.45 (37.21)
 28 LaDue, Ryan               15 IA-MR                2:30.56    2:20.50        
                  30.34     1:06.27 (35.93)     1:44.35 (38.08)     2:20.50 (36.15)
 29 Fonseca, Casey            14 WISC-MR                   NT    2:21.31        
                  30.11     1:05.26 (35.15)     1:43.27 (38.01)     2:21.31 (38.04)
 30 Sheinberg, Ryan P         15 Express Swimming-MR  2:28.18    2:21.53        
                  31.18     1:07.01 (35.83)     1:44.09 (37.08)     2:21.53 (37.44)
 31 Ramon, Freddy             13 LBA-MR               2:23.75    2:22.33        
                  30.76     1:07.21 (36.45)     1:44.85 (37.64)     2:22.33 (37.48)
 32 Isles, Ajani              15 Silver Streaks-MR    2:25.89    2:23.27        
                  30.10     1:05.88 (35.78)     1:43.60 (37.72)     2:23.27 (39.67)
 33 Kapinos, Arthur           13 Express Swimming-MR  2:28.78    2:23.38        
                  29.51     1:06.29 (36.78)     1:45.06 (38.77)     2:23.38 (38.32)
 34 Ormond, Garrett E         15 IA-MR                2:25.05    2:26.56        
                  31.07     1:07.55 (36.48)     1:47.87 (40.32)     2:26.56 (38.69)
 35 Tyka, Philip              15 GATE-MR              2:50.00    2:37.79        
                  33.23     1:13.08 (39.85)     1:55.15 (42.07)     2:37.79 (42.64)
 
Boys 200 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Michael C           17 COND-MR              1:51.72    1:55.71        
                  25.34       53.95 (28.61)     1:28.34 (34.39)     1:55.71 (27.37)
  2 Whang, Justin             14 Express Swimming-MR  1:59.70    1:58.75        
                  26.26       57.45 (31.19)     1:31.54 (34.09)     1:58.75 (27.21)
  3 Dwyer, Jimmy C            17 COND-MR              1:56.72    1:59.34        
                  25.60       56.34 (30.74)     1:32.18 (35.84)     1:59.34 (27.16)
  4 Liu, Ian                  15 Unattached-MR        1:57.74    2:02.06        
                  26.40       58.77 (32.37)     1:33.94 (35.17)     2:02.06 (28.12)
  5 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  2:04.14    2:03.55        
                  28.00       58.92 (30.92)     1:35.81 (36.89)     2:03.55 (27.74)
  6 Ganguli, Nilesh           16 Express Swimming-MR  2:04.22    2:04.11        
                  26.89       58.12 (31.23)     1:36.23 (38.11)     2:04.11 (27.88)
  7 Newmark, Jake Q           15 Express Swimming-MR  2:01.09    2:04.31        
                  26.28       57.78 (31.50)     1:35.31 (37.53)     2:04.31 (29.00)
  8 Protano, John             16 Express Swimming-MR  2:06.84    2:04.34        
                  26.91     1:01.08 (34.17)     1:36.30 (35.22)     2:04.34 (28.04)
  9 Owens, Mark               15 SSC-MR               1:56.57    2:04.83        
                  25.27       56.08 (30.81)     1:34.42 (38.34)     2:04.83 (30.41)
 10 Hsieh, Dylan              17 Express Swimming-MR  2:00.92    2:05.18        
                  27.08       59.29 (32.21)     1:36.49 (37.20)     2:05.18 (28.69)
 11 Bergin, Kyle J            16 Unattached-MR        2:06.95    2:05.48        
                  25.68       57.31 (31.63)     1:36.44 (39.13)     2:05.48 (29.04)
 12 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR  2:06.63    2:05.80        
                  26.48       59.21 (32.73)     1:37.24 (38.03)     2:05.80 (28.56)
 13 Lawson, Ryan F            17 COND-MR              2:02.40    2:05.81        
                  27.11     1:00.10 (32.99)     1:37.82 (37.72)     2:05.81 (27.99)
 14 Dong, Ethan S             15 Express Swimming-MR  2:05.15    2:06.31        
                  27.62       59.78 (32.16)     1:37.61 (37.83)     2:06.31 (28.70)
 15 Liu, Joshua A             16 Unattached-MR        2:06.50    2:06.36        
                  27.63     1:00.23 (32.60)     1:37.25 (37.02)     2:06.36 (29.11)
 16 Macejko, Mace M           16 CSDC-MR              2:02.41    2:06.83        
                  26.94       58.18 (31.24)     1:36.99 (38.81)     2:06.83 (29.84)
 17 Chang, Matthew            13 Express Swimming-MR  2:09.93    2:07.05        
                  28.19     1:01.58 (33.39)     1:37.90 (36.32)     2:07.05 (29.15)
 18 Tucker, Chandler J        16 Express Swimming-MR  2:00.85    2:08.28        
                  29.10     1:02.03 (32.93)     1:37.36 (35.33)     2:08.28 (30.92)
 19 Sansiviero, Burke C       17 Express Swimming-MR  2:06.27    2:08.54        
                  28.62     1:02.93 (34.31)     1:38.60 (35.67)     2:08.54 (29.94)
 20 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  2:15.91    2:11.35        
                  28.40     1:01.15 (32.75)     1:41.42 (40.27)     2:11.35 (29.93)
 21 Basak, Ronshekhar         16 Unattached-MR        2:11.17    2:11.44        
                  28.10     1:02.05 (33.95)     1:41.03 (38.98)     2:11.44 (30.41)
 22 Weber, Christopher R      15 Express Swimming-MR  2:17.18    2:11.56        
                  28.12     1:01.83 (33.71)     1:40.96 (39.13)     2:11.56 (30.60)
 23 Eng, Alec J               16 Express Swimming-MR  2:12.02    2:12.01        
                  27.43     1:00.38 (32.95)     1:41.78 (41.40)     2:12.01 (30.23)
 24 White, Devin H            17 IA-MR                2:10.28    2:12.72        
                  26.91     1:00.92 (34.01)     1:42.30 (41.38)     2:12.72 (30.42)
 25 Ormond, Garrett E         15 IA-MR                2:19.17    2:12.74        
                  28.91     1:03.33 (34.42)     1:42.64 (39.31)     2:12.74 (30.10)
 26 Cornish, Kyle F           15 LBA-MR               2:08.39    2:12.83        
                  27.77     1:01.49 (33.72)     1:41.92 (40.43)     2:12.83 (30.91)
 27 Chen, Wellington H        15 Express Swimming-MR  2:14.95    2:13.57        
                  29.85     1:06.47 (36.62)     1:43.93 (37.46)     2:13.57 (29.64)
 28 Dwyer, Michael C          15 COND-MR              2:16.20    2:13.96        
                  28.44     1:04.10 (35.66)     1:44.20 (40.10)     2:13.96 (29.76)
 29 Bonney, Ethan J           17 LBA-MR               2:12.27    2:14.97        
                  28.34     1:03.44 (35.10)     1:45.44 (42.00)     2:14.97 (29.53)
 30 Fonseca, Casey            14 WISC-MR              2:20.26    2:16.65        
                  29.03     1:05.21 (36.18)     1:46.84 (41.63)     2:16.65 (29.81)
 31 Davis, Avery J            15 SSC-MR               2:19.96    2:16.66        
                  28.74     1:04.25 (35.51)     1:44.42 (40.17)     2:16.66 (32.24)
 32 Isles, Ajani              15 Silver Streaks-MR    2:20.89    2:19.01        
                  29.94     1:05.65 (35.71)     1:47.50 (41.85)     2:19.01 (31.51)
 33 Naughton, Liam A          15 COND-MR              2:14.82    2:19.06        
                  30.55     1:05.71 (35.16)     1:48.06 (42.35)     2:19.06 (31.00)
 34 Colascione, Jonny M       16 IA-MR                2:30.09    2:19.28        
                  29.03     1:06.45 (37.42)     1:47.94 (41.49)     2:19.28 (31.34)
 35 Jardeleza, Gerard         15 WISC-MR              2:21.66    2:20.29        
                  29.62     1:05.20 (35.58)     1:49.02 (43.82)     2:20.29 (31.27)
 36 Kinkel, Billy G           17 GATE-MR              2:13.37    2:20.50        
                  28.06     1:03.77 (35.71)     1:47.70 (43.93)     2:20.50 (32.80)
 37 Merone, Matt F            15 COND-MR              2:18.13    2:20.59        
                  28.40     1:07.07 (38.67)     1:49.55 (42.48)     2:20.59 (31.04)
 38 Yam, Cody J               16 Express Swimming-MR  2:31.89    2:21.33        
                  31.92     1:06.66 (34.74)     1:47.04 (40.38)     2:21.33 (34.29)
 39 Sheinberg, Ryan P         15 Express Swimming-MR  2:21.42    2:21.67        
                  30.20     1:07.38 (37.18)     1:49.26 (41.88)     2:21.67 (32.41)
 40 Leuly, Shane C            15 IA-MR                2:19.26    2:21.92        
                  29.94     1:06.33 (36.39)     1:50.23 (43.90)     2:21.92 (31.69)
 41 Wilson, Elijah A          15 WISC-MR              2:25.51    2:22.00        
                  31.38     1:06.77 (35.39)     1:50.29 (43.52)     2:22.00 (31.71)
 42 Engel, Ryan               15 IA-MR                2:22.40    2:23.68        
                  29.95     1:06.77 (36.82)     1:53.68 (46.91)     2:23.68 (30.00)
 43 Ortiz, Christian G        15 CSDC-MR              2:27.98    2:24.66        
                  31.23     1:06.57 (35.34)     1:53.38 (46.81)     2:24.66 (31.28)
 44 Guariglia, Andrew M       16 Express Swimming-MR  2:22.17    2:25.19        
                  32.91     1:10.98 (38.07)     1:52.18 (41.20)     2:25.19 (33.01)
 45 Finnerty, William K       15 COND-MR              2:28.04    2:25.59        
                  30.14     1:07.82 (37.68)     1:53.64 (45.82)     2:25.59 (31.95)
 46 Tan, Winston              14 GATE-MR              2:26.12    2:25.69        
                  32.14     1:08.78 (36.64)     1:54.38 (45.60)     2:25.69 (31.31)
 47 Hwang, Tyler              16 Express Swimming-MR       NT    2:28.33        
                  26.45     1:04.34 (37.89)     1:50.94 (46.60)     2:28.33 (37.39)
 48 Makhanbetov, Yerlan       15 Express Swimming-MR  2:27.41    2:28.95        
                  31.52     1:08.22 (36.70)     1:53.51 (45.29)     2:28.95 (35.44)
 49 LaDue, Ryan               15 IA-MR                2:31.83    2:30.94        
                  29.85     1:07.40 (37.55)     1:58.07 (50.67)     2:30.94 (32.87)
 50 Arianas, George P         15 Express Swimming-MR  2:45.01    2:41.49        
                  33.28     1:15.71 (42.43)     2:06.23 (50.52)     2:41.49 (35.26)
 51 Hourani, Luke             16 Express Swimming-MR  2:37.14    2:41.81        
                  32.76     1:14.56 (41.80)     2:02.04 (47.48)     2:41.81 (39.77)
 52 Desmond, Connor A         15 Express Swimming-MR  2:42.02    2:49.84        
                  34.69     1:19.27 (44.58)     2:06.27 (47.00)     2:49.84 (43.57)
 -- Liang, Calvin             16 Swim Tech-MR              NT         DQ        
      Non-continuous turning action - back
                  36.69     1:32.41 (55.72)     2:27.50 (55.09)          DQ (52.34)
 
Boys 400 Yard IM
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Daly, Michael C           17 COND-MR              3:54.05    4:01.82        
                  25.90       55.53 (29.63)     1:26.34 (30.81)     1:56.10 (29.76)
        2:31.54 (35.44)     3:06.84 (35.30)     3:35.05 (28.21)     4:01.82 (26.77)
  2 Dwyer, Jimmy C            17 COND-MR              4:14.86    4:14.71        
                  26.75       56.77 (30.02)     1:30.38 (33.61)     2:04.23 (33.85)
        2:40.94 (36.71)     3:18.57 (37.63)     3:47.72 (29.15)     4:14.71 (26.99)
  3 Newmark, Jake Q           15 Express Swimming-MR  4:16.09    4:18.18        
                  27.43       59.59 (32.16)     1:30.78 (31.19)     2:03.49 (32.71)
        2:41.46 (37.97)     3:19.52 (38.06)     3:48.81 (29.29)     4:18.18 (29.37)
  4 Broderick, Thomas G       16 Express Swimming-MR  4:21.10    4:20.18        
                  27.98     1:00.69 (32.71)     1:33.29 (32.60)     2:05.10 (31.81)
        2:42.99 (37.89)     3:21.09 (38.10)     3:51.34 (30.25)     4:20.18 (28.84)
  5 Liu, Ian                  15 Unattached-MR        4:13.64    4:20.67        
                  27.62       59.14 (31.52)     1:34.61 (35.47)     2:08.73 (34.12)
        2:43.49 (34.76)     3:19.49 (36.00)     3:50.50 (31.01)     4:20.67 (30.17)
  6 Kirsis, Janis V           16 COND-MR              4:18.84    4:21.93        
                  27.34       59.04 (31.70)     1:33.58 (34.54)     2:07.26 (33.68)
        2:45.41 (38.15)     3:22.87 (37.46)     3:53.12 (30.25)     4:21.93 (28.81)
  7 Ganguli, Nilesh           16 Express Swimming-MR  4:26.88    4:24.11        
                  27.29       58.24 (30.95)     1:31.18 (32.94)     2:04.32 (33.14)
        2:43.34 (39.02)     3:23.39 (40.05)     3:53.73 (30.34)     4:24.11 (30.38)
  8 Lawson, Ryan F            17 COND-MR              4:08.95    4:26.42        
                  27.61       59.74 (32.13)     1:35.02 (35.28)     2:09.33 (34.31)
        2:48.07 (38.74)     3:27.33 (39.26)     3:57.16 (29.83)     4:26.42 (29.26)
  9 Giardinelli, Josh R       16 Express Swimming-MR  4:24.07    4:28.62        
                  26.67       57.77 (31.10)     1:32.07 (34.30)     2:05.94 (33.87)
        2:45.84 (39.90)     3:27.24 (41.40)     3:58.90 (31.66)     4:28.62 (29.72)
 10 O'Sullivan, Oisin         15 SSC-MR               4:31.67    4:30.09        
                  27.57     1:00.65 (33.08)     1:35.13 (34.48)     2:09.81 (34.68)
        2:49.67 (39.86)     3:30.68 (41.01)     4:01.69 (31.01)     4:30.09 (28.40)
 11 Ciriaco, Zachary          16 Express Swimming-MR  4:30.28    4:32.62        
                  28.54     1:01.25 (32.71)     1:34.73 (33.48)     2:08.70 (33.97)
        2:49.94 (41.24)     3:31.77 (41.83)     4:02.47 (30.70)     4:32.62 (30.15)
 12 Liu, Joshua A             16 Unattached-MR        4:29.54    4:32.73        
                  28.59     1:02.68 (34.09)     1:37.08 (34.40)     2:10.77 (33.69)
        2:50.26 (39.49)     3:29.82 (39.56)     4:01.62 (31.80)     4:32.73 (31.11)
 13 Sansiviero, Burke C       17 Express Swimming-MR  4:44.03    4:33.92        
                  29.20     1:02.85 (33.65)     1:37.91 (35.06)     2:13.29 (35.38)
        2:51.49 (38.20)     3:30.34 (38.85)     4:03.18 (32.84)     4:33.92 (30.74)
 14 Bonney, Ethan J           17 LBA-MR               4:31.89    4:34.06        
                  28.47     1:00.87 (32.40)     1:37.17 (36.30)     2:13.07 (35.90)
        2:53.88 (40.81)     3:35.06 (41.18)     4:04.94 (29.88)     4:34.06 (29.12)
 15 Fonseca, Casey            14 WISC-MR              4:57.82    4:44.32        
                  28.36     1:02.64 (34.28)     1:39.57 (36.93)     2:16.62 (37.05)
        2:59.11 (42.49)     3:41.35 (42.24)     4:13.19 (31.84)     4:44.32 (31.13)
 16 Ormond, Garrett E         15 IA-MR                4:57.38    4:44.73        
                  30.28     1:05.63 (35.35)     1:43.84 (38.21)     2:20.94 (37.10)
        3:02.55 (41.61)     3:44.22 (41.67)     4:15.61 (31.39)     4:44.73 (29.12)
 17 Dwyer, Michael C          15 COND-MR              4:44.51    4:45.38        
                  28.21     1:01.31 (33.10)     1:38.23 (36.92)     2:14.27 (36.04)
        2:55.67 (41.40)     3:38.35 (42.68)     4:11.98 (33.63)     4:45.38 (33.40)
 18 Quiceno, Sebastian A      15 SSC-MR               5:09.18    4:54.39        
                  29.81     1:04.29 (34.48)     1:41.77 (37.48)     2:19.00 (37.23)
        3:04.12 (45.12)     3:50.05 (45.93)     4:22.40 (32.35)     4:54.39 (31.99)
 19 Loos, Tommy J             17 CSDC-MR              4:57.22    5:05.81        
                  28.35     1:03.88 (35.53)     1:41.63 (37.75)     2:18.83 (37.20)
        3:04.19 (45.36)     3:51.89 (47.70)     4:28.94 (37.05)     5:05.81 (36.87)
 20 Scalia, Anthony D         11 SSC-MR               6:00.75    5:23.74        
                  34.19     1:15.28 (41.09)     1:56.10 (40.82)     2:36.64 (40.54)
        3:25.04 (48.40)     4:13.86 (48.82)     4:49.30 (35.44)     5:23.74 (34.44)