Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 10/22/2017 03:14 PM
              2017 MR NCAC October 22nd Sprint Meet - 10/22/2017               
                              Sanction #: 171007                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Cheri K             8 HS-MR                  19.27      17.08        
  2 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                  19.68      17.50        
  3 Lally, Keely M             8 HS-MR                  22.53      19.22        
  4 Due, Kaitlyn E             7 BKR-MR                    NT      24.26        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                  21.00      20.04        
  2 Huang, Cheri K             8 HS-MR                  24.20      21.86        
  3 Lally, Keely M             8 HS-MR                  24.45      22.78        
  4 Due, Kaitlyn E             7 BKR-MR                    NT      23.88        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Huang, Cheri K             8 HS-MR                  25.61      26.01        
  2 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                  24.78      26.99        
  3 Lally, Keely M             8 HS-MR                  33.13      30.21        
  4 Due, Kaitlyn E             7 BKR-MR                    NT      34.10        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chin, Cassidy *            8 HS-MR                  22.17      19.01        
  2 Lally, Keely M             8 HS-MR                  26.62      20.06        
  3 Huang, Cheri K             8 HS-MR                  25.86      20.86        
  4 Li, Summer A               8 APEX-MR                24.67      23.71        
  5 Due, Kaitlyn E             7 BKR-MR                    NT      24.95        
 
Girls 12 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR      30.00      28.61        
  2 Moran, Laura A            10 NCAC-MR                29.88      29.69        
  3 Deng, Eileen              12 APEX-MR                32.23      29.99        
  4 Baran, Julia              12 NCAC-MR                30.00      30.07        
  5 Biehle, Calder A          12 BKR-MR                 31.54      30.10        
  6 Akil, Fatine              12 NCAC-MR                29.00      30.33        
  7 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR      33.00      30.78        
  8 Samko, Clara Mae M        10 HS-MR                  31.51      30.98        
  9 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR      34.61      31.39        
 10 Huang, Chloe K            12 HS-MR                  33.26      31.50        
 11 Blitstein, Tali E         11 BKR-MR                 32.35      31.52        
 12 Toledo, Ylenia E          12 APEX-MR                35.08      32.77        
 13 Vilensky, Izzy T          10 HS-MR                  36.95      32.83        
 14 Monteleone, Zelde M       11 BKR-MR                 34.05      33.16        
 15 Hernandez, Destiny        10 APEX-MR                33.97      33.17        
 16 Economakos, Eleni *       11 HS-MR                  33.69      33.25        
 17 Ewald, Sydney             11 NCAC-MR                31.50      33.38        
 18 Pintal, Natalia           10 NCAC-MR                37.00      33.75        
 19 Eljordan, Tiffany         10 NCAC-MR                34.00      33.92        
 20 Brun, Sienna R             9 APEX-MR                34.48      34.11        
 21 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                  39.00      34.43        
 22 Due, Madison G            11 BKR-MR                 37.58      35.10        
 23 Banja, Cristal *          11 HS-MR                  36.01      35.36        
 24 Lubinsky, Isabel          12 BKR-MR                 37.63      35.88        
 25 Darman, Jane E            10 BKR-MR                 37.00      36.82        
 26 Ng, Juliane W             11 BKR-MR                 42.85      37.14        
 27 Hlinka, Maria H            9 HS-MR                  41.45      37.31        
 28 Zhenilenko, Kathryn       10 Unhes-Mr-MR            44.06      37.80        
 29 Tan, Chloe                10 BKR-MR                 39.50      38.09        
 30 Chen, Chiara              10 NCAC-MR                43.12      40.58        
 31 Cherfils, Miyah            9 BKR-MR                 41.76      41.61        
 32 Li, Summer A               8 APEX-MR                43.12      43.44        
 33 Wong, Rebecca              9 NCAC-MR                42.00      44.07        
 34 Baran, Joanna              9 NCAC-MR                42.00      44.18        
 35 Panucci, Serena           10 BKR-MR                 50.00      45.64        
 
Girls 12 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR      34.00      32.76        
  2 Akil, Fatine              12 NCAC-MR                33.00      35.20        
  3 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR      38.50      35.33        
  4 Moran, Laura A            10 NCAC-MR                34.00      35.96        
  5 Biehle, Calder A          12 BKR-MR                 35.91      36.00        
  6 Deng, Eileen              12 APEX-MR                39.88      36.12        
  7 Baran, Julia              12 NCAC-MR                35.00      36.84        
  8 Vilensky, Izzy T          10 HS-MR                  37.47      37.83        
  9 Samko, Clara Mae M        10 HS-MR                  36.77      38.02        
 10 Huang, Chloe K            12 HS-MR                  40.78      38.42        
 11 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR      38.50      38.50        
 12 Eljordan, Tiffany         10 NCAC-MR                40.00      39.00        
 13 Pintal, Natalia           10 NCAC-MR                40.00      39.56        
 14 Toledo, Ylenia E          12 APEX-MR                43.27      39.58        
 15 Due, Madison G            11 BKR-MR                 39.85      39.86        
 16 Barnard, Maya T           12 Unhes-Mr-MR               NT      39.98        
 17 Monteleone, Zelde M       11 BKR-MR                 42.88      40.38        
 18 Hernandez, Destiny        10 APEX-MR                39.33      40.44        
 19 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                  43.69      40.49        
 20 Ewald, Sydney             11 NCAC-MR                38.00      40.82        
 21 Economakos, Eleni *       11 HS-MR                  39.41      41.00        
 22 Banja, Cristal *          11 HS-MR                  45.71      41.73        
 23 Blitstein, Tali E         11 BKR-MR                 41.91      42.80        
 24 Brun, Sienna R             9 APEX-MR                42.82      43.33        
 25 Zhenilenko, Kathryn       10 Unhes-Mr-MR            46.50      44.05        
 26 Darman, Jane E            10 BKR-MR                 47.00      45.09        
 27 Chen, Chiara              10 NCAC-MR                45.24      45.60        
 28 Hlinka, Maria H            9 HS-MR                  43.50      46.01        
 29 Ng, Juliane W             11 BKR-MR                 49.00      48.66        
 30 Lubinsky, Isabel          12 BKR-MR                 45.87      49.00        
 31 Li, Summer A               8 APEX-MR                50.74      49.61        
 32 Baran, Joanna              9 NCAC-MR                50.00      49.74        
 33 Cherfils, Miyah            9 BKR-MR                 47.89      50.96        
 34 Wong, Rebecca              9 NCAC-MR                50.00      51.01        
 -- Panucci, Serena           10 BKR-MR                 55.00         DQ        
      Did not finish on back
 -- Tan, Chloe                10 BKR-MR                 46.09         DQ        
      No touch at turn
 
Girls 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR      38.00      37.35        
  2 Akil, Fatine              12 NCAC-MR                40.00      39.45        
  3 Barnard, Maya T           12 Unhes-Mr-MR               NT      40.61        
  4 Deng, Eileen              12 APEX-MR                44.00      40.99        
  5 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR      45.50      41.39        
  6 Biehle, Calder A          12 BKR-MR                 45.00      41.63        
  7 Ewald, Sydney             11 NCAC-MR                40.00      42.22        
  8 Baran, Julia              12 NCAC-MR                42.00      42.28        
  9 Huang, Chloe K            12 HS-MR                  43.19      42.82        
 10 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR      43.50      43.23        
 11 Moran, Laura A            10 NCAC-MR                41.00      44.14        
 12 Samko, Clara Mae M        10 HS-MR                  43.44      44.50        
 13 Eljordan, Tiffany         10 NCAC-MR                42.00      44.62        
 14 Banja, Cristal *          11 HS-MR                  48.29      46.23        
 15 Vilensky, Izzy T          10 HS-MR                  50.00      46.42        
 16 Economakos, Eleni *       11 HS-MR                  51.75      47.34        
 17 Lubinsky, Isabel          12 BKR-MR                 50.99      48.28        
 18 Brun, Sienna R             9 APEX-MR                52.44      48.40        
 19 Pintal, Natalia           10 NCAC-MR                50.00      48.50        
 20 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                  49.00      48.68        
 21 Chen, Chiara              10 NCAC-MR                50.78      49.09        
 22 Zhenilenko, Kathryn       10 Unhes-Mr-MR            53.99      50.16        
 23 Huang, Cheri K             8 HS-MR                  59.33      50.27        
 24 Hlinka, Maria H            9 HS-MR                  54.14      50.96        
 25 Tan, Chloe                10 BKR-MR               1:02.91      51.00        
 26 Hernandez, Destiny        10 APEX-MR                52.35      51.05        
 27 Toledo, Ylenia E          12 APEX-MR                57.73      51.81        
 28 Ng, Juliane W             11 BKR-MR                 55.83      52.49        
 29 Darman, Jane E            10 BKR-MR                 55.00      52.98        
 30 Li, Summer A               8 APEX-MR                54.39      53.18        
 31 Baran, Joanna              9 NCAC-MR                52.00      53.80        
 32 Wong, Rebecca              9 NCAC-MR                50.00      54.54        
 -- Panucci, Serena           10 BKR-MR               1:05.00         DQ        
      Downward butterfly kick
 
Girls 12 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Tristiny  11 Parks Sailfish-MR      32.50      30.81        
  2 Deng, Eileen              12 APEX-MR                37.22      33.55        
  3 Toledo, Ylenia E          12 APEX-MR                36.43      35.21        
  4 Akil, Fatine              12 NCAC-MR                36.00      35.66        
  5 Blitstein, Tali E         11 BKR-MR                 38.91      35.70        
  6 Samko, Clara Mae M        10 HS-MR                  33.91      35.73        
  7 Baran, Julia              12 NCAC-MR                36.00      36.10        
  8 Hernandez, Sury           11 Parks Sailfish-MR      38.48      36.33        
  9 Moran, Laura A            10 NCAC-MR                35.00      36.60        
 10 Barnard, Maya T           12 Unhes-Mr-MR               NT      36.76        
 11 Huang, Chloe K            12 HS-MR                  42.03      38.11        
 12 Chan, Angelina            12 Parks Sailfish-MR      36.50      38.38        
 13 Economakos, Eleni *       11 HS-MR                  43.03      38.53        
 14 Vilensky, Izzy T          10 HS-MR                  41.12      39.02        
 15 Monteleone, Zelde M       11 BKR-MR                 42.72      39.70        
 16 Eljordan, Tiffany         10 NCAC-MR                39.99      39.85        
 17 Banja, Cristal *          11 HS-MR                  49.53      41.05        
 18 Zhenilenko, Kathryn       10 Unhes-Mr-MR            51.93      41.33        
 19 Due, Madison G            11 BKR-MR                 43.46      41.40        
 20 Brun, Sienna R             9 APEX-MR                48.75      42.38        
 21 Hernandez, Destiny        10 APEX-MR                42.88      42.73        
 22 Economakos, Vasiliky *    10 HS-MR                  45.79      43.74        
 23 Tan, Chloe                10 BKR-MR                 47.78      44.87        
 24 Dazycki, Klaudia          12 NCAC-MR                38.00      48.08        
 25 Chen, Chiara              10 NCAC-MR                48.12      49.45        
 26 Cherfils, Miyah            9 BKR-MR                 58.31      51.11        
 27 Baran, Joanna              9 NCAC-MR                55.00      54.75        
 
Girls 12 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'                    NT    1:00.43        
     1) Akil, Fatine 12                 2) Brulinski, Natalia E 12        
     3) Moran, Laura A 10               4) Ewald, Sydney 11               
                  29.56     1:00.43 (30.87)                                        
  2 Harbor Seals-MR  'A'                              1:13.09    1:05.09        
     1) Vilensky, Izzy T 10             2) Banja, Cristal * 11            
     3) Hlinka, Maria H 9               4) Samko, Clara Mae M 10          
                  33.33     1:05.09 (31.76)                                        
  3 Harbor Seals-MR  'B'                                   NT    1:12.66        
     1) Huang, Cheri K 8                2) Lally, Keely M 8               
     3) Chin, Cassidy * 8               4) Economakos, Vasiliky * 10      
                  37.60     1:12.66 (35.06)                                        
  4 Brooklyn Stingrays-MR  'C'                        1:20.00    1:17.38        
     1) Due, Kaitlyn E 7                2) Cherfils, Miyah 9              
     3) Due, Madison G 11               4) Tan, Chloe 10                  
                  45.92     1:17.38 (31.46)                                        
 
Girls 12 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'                    NT    1:06.30        
     1) Akil, Fatine 12                 2) Brulinski, Natalia E 12        
     3) Ewald, Sydney 11                4) Moran, Laura A 10              
                  39.27     1:06.30 (27.03)                                        
  2 Harbor Seals-MR  'A'                              1:22.87    1:10.26        
     1) Vilensky, Izzy T 10             2) Huang, Chloe K 12              
     3) Samko, Clara Mae M 10           4) Economakos, Eleni * 11         
                  37.94     1:10.26 (32.32)                                        
  3 Brooklyn Stingrays-MR  'A'                        1:05.00    1:11.47        
     1) Biehle, Calder A 12             2) Monteleone, Zelde M 11         
     3) Blitstein, Tali E 11            4) Ng, Juliane W 11               
                  40.49     1:11.47 (30.98)                                        
  4 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'B'                    NT    1:19.71        
     1) Dazycki, Klaudia 12             2) Kwan, Maggie 10                
     3) Eljordan, Tiffany 10            4) Pintal, Natalia 10             
                  50.73     1:19.71 (28.98)                                        
  5 Harbor Seals-MR  'B'                              1:30.71    1:23.33        
     1) Lally, Keely M 8                2) Huang, Cheri K 8               
     3) Chin, Cassidy * 8               4) Hlinka, Maria H 9              
                  47.18     1:23.33 (36.15)                                        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suzana, Arlene            15 APEX-MR              1:00.19      59.69        
                  28.81       59.69 (30.88)                                        
  2 Chea, Rory                15 Parks Sailfish-MR    1:03.50    1:01.16        
                  29.61     1:01.16 (31.55)                                        
  3 Ng, Melanie               14 Parks Sailfish-MR    1:05.50    1:02.22        
                  28.77     1:02.22 (33.45)                                        
  4 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:06.50    1:02.68        
                  29.82     1:02.68 (32.86)                                        
  5 Zhou, Katherine           15 APEX-MR                59.39    1:02.71        
                  29.75     1:02.71 (32.96)                                        
  6 Reiter, Stephanie         17 Unattached-MR        1:06.50    1:03.03        
                  30.28     1:03.03 (32.75)                                        
  7 Orr, Elon                 13 Parks Sailfish-MR    1:06.50    1:04.36        
                  30.95     1:04.36 (33.41)                                        
  8 Economakos, Christina *   14 HS-MR                1:06.10    1:04.81        
                  30.22     1:04.81 (34.59)                                        
  9 Chavez, Kaetlyn K         13 APEX-MR              1:03.73    1:05.78        
                  31.78     1:05.78 (34.00)                                        
 10 Augustin-Orcel, Gabriell  13 BKR-MR               1:08.13    1:06.67        
                  31.74     1:06.67 (34.93)                                        
 11 Valadez, Ofelia M         15 APEX-MR              1:10.29    1:07.58        
                  31.96     1:07.58 (35.62)                                        
 12 Vintimilla, Samantha      14 Parks Sailfish-MR    1:08.50    1:08.02        
                  32.91     1:08.02 (35.11)                                        
 13 Economakos, Stavroula     15 HS-MR                1:05.00    1:08.34        
                  32.60     1:08.34 (35.74)                                        
 14 Elliott, Boo              15 BKR-MR               1:10.60    1:10.09        
                  34.27     1:10.09 (35.82)                                        
 15 Sokoli, Elisa             15 NCAC-MR              1:08.00    1:10.48        
                  33.99     1:10.48 (36.49)                                        
 16 Sprague, Ivana C          14 BKR-MR               1:12.49    1:11.07        
                  33.06     1:11.07 (38.01)                                        
 17 Cui, Amanda               13 Parks Sailfish-MR    1:04.50    1:11.96        
                  32.74     1:11.96 (39.22)                                        
 18 Foto, Katie               16 NCAC-MR              1:17.00    1:13.14        
                  34.27     1:13.14 (38.87)                                        
 19 Dominguez, Celia          13 BKR-MR               1:17.66    1:14.44        
                  35.71     1:14.44 (38.73)                                        
 20 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    1:08.50    1:15.06        
                  36.47     1:15.06 (38.59)                                        
 21 Principe, Jesse           13 BKR-MR               1:26.13    1:23.76        
                  40.16     1:23.76 (43.60)                                        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Suzana, Arlene            15 APEX-MR              1:08.38    1:08.96        
                  33.66     1:08.96 (35.30)                                        
  2 Ng, Melanie               14 Parks Sailfish-MR    1:12.50    1:09.97        
                  33.42     1:09.97 (36.55)                                        
  3 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:15.50    1:11.37        
                  34.13     1:11.37 (37.24)                                        
  4 Chavez, Kaetlyn K         13 APEX-MR              1:11.47    1:12.30        
                  35.18     1:12.30 (37.12)                                        
  5 Zhou, Katherine           15 APEX-MR                   NT    1:12.74        
                  35.01     1:12.74 (37.73)                                        
  6 Chea, Rory                15 Parks Sailfish-MR    1:13.00    1:14.03        
                  36.42     1:14.03 (37.61)                                        
  7 Reiter, Stephanie         17 Unattached-MR        1:18.50    1:14.07        
                  36.21     1:14.07 (37.86)                                        
  8 Economakos, Christina *   14 HS-MR                1:17.13    1:14.39        
  9 Orr, Elon                 13 Parks Sailfish-MR    1:19.00    1:16.89        
                  37.45     1:16.89 (39.44)                                        
 10 Vintimilla, Samantha      14 Parks Sailfish-MR    1:18.50    1:18.21        
                  39.26     1:18.21 (38.95)                                        
 11 Economakos, Stavroula     15 HS-MR                1:19.53    1:18.30        
                  37.55     1:18.30 (40.75)                                        
 12 Valadez, Ofelia M         15 APEX-MR              1:21.95    1:21.72        
 13 Sokoli, Elisa             15 NCAC-MR              1:19.00    1:21.83        
                  40.07     1:21.83 (41.76)                                        
 14 Sprague, Ivana C          14 BKR-MR               1:23.23    1:21.84        
                  38.03     1:21.84 (43.81)                                        
 15 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    1:18.50    1:23.17        
                  40.44     1:23.17 (42.73)                                        
 16 Dominguez, Celia          13 BKR-MR               1:30.99    1:25.17        
                  41.42     1:25.17 (43.75)                                        
 17 Cui, Amanda               13 Parks Sailfish-MR    1:18.00    1:25.71        
                  41.92     1:25.71 (43.79)                                        
 18 Principe, Jesse           13 BKR-MR               1:44.04    1:33.19        
                  45.44     1:33.19 (47.75)                                        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ng, Melanie               14 Parks Sailfish-MR    1:16.00    1:14.85        
                  35.67     1:14.85 (39.18)                                        
  2 Suzana, Arlene            15 APEX-MR              1:24.51    1:22.56        
                  38.01     1:22.56 (44.55)                                        
  3 Zhou, Katherine           15 APEX-MR              1:19.76    1:22.85        
                  39.98     1:22.85 (42.87)                                        
  4 Chea, Rory                15 Parks Sailfish-MR    1:20.00    1:23.47        
                  40.74     1:23.47 (42.73)                                        
  5 Orr, Elon                 13 Parks Sailfish-MR    1:28.00    1:23.64        
                  39.21     1:23.64 (44.43)                                        
  6 Reiter, Stephanie         17 Unattached-MR        1:28.00    1:25.31        
                  40.18     1:25.31 (45.13)                                        
  7 Elliott, Boo              15 BKR-MR               1:26.37    1:26.36        
                  41.06     1:26.36 (45.30)                                        
  8 Valadez, Ofelia M         15 APEX-MR              1:29.42    1:26.44        
  9 Economakos, Christina *   14 HS-MR                1:28.58    1:28.81        
                  42.01     1:28.81 (46.80)                                        
 10 Dominguez, Celia          13 BKR-MR               1:28.47    1:30.29        
                  42.26     1:30.29 (48.03)                                        
 11 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:30.00    1:30.44        
                  42.74     1:30.44 (47.70)                                        
 12 Cui, Amanda               13 Parks Sailfish-MR    1:28.00    1:32.72        
                  43.82     1:32.72 (48.90)                                        
 13 Chavez, Kaetlyn K         13 APEX-MR              1:35.43    1:33.18        
                  43.77     1:33.18 (49.41)                                        
 14 Foto, Katie               16 NCAC-MR              1:26.00    1:33.92        
 15 Sokoli, Elisa             15 NCAC-MR              1:30.00    1:35.89        
                  45.24     1:35.89 (50.65)                                        
 16 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    1:28.50    1:36.09        
                  45.81     1:36.09 (50.28)                                        
 17 Vintimilla, Samantha      14 Parks Sailfish-MR    1:29.50    1:36.90        
                  46.39     1:36.90 (50.51)                                        
 18 Principe, Jesse           13 BKR-MR               1:38.39    1:37.66        
                  46.30     1:37.66 (51.36)                                        
 19 Economakos, Stavroula     15 HS-MR                1:25.00    1:44.62        
                  49.21     1:44.62 (55.41)                                        
 
Girls 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martinez-Reyes, Areianna  13 Parks Sailfish-MR    1:13.50    1:08.43        
                  31.59     1:08.43 (36.84)                                        
  2 Chea, Rory                15 Parks Sailfish-MR    1:10.00    1:10.46        
                  32.56     1:10.46 (37.90)                                        
  3 Ng, Melanie               14 Parks Sailfish-MR    1:15.50    1:11.32        
                  32.11     1:11.32 (39.21)                                        
  4 Zhou, Katherine           15 APEX-MR              1:06.47    1:11.95        
                  33.68     1:11.95 (38.27)                                        
  5 Suzana, Arlene            15 APEX-MR              1:06.31    1:12.37        
                  32.59     1:12.37 (39.78)                                        
  6 Economakos, Christina *   14 HS-MR                1:16.40    1:15.18        
                  33.58     1:15.18 (41.60)                                        
  7 Reiter, Stephanie         17 Unattached-MR        1:17.50    1:15.49        
                  34.86     1:15.49 (40.63)                                        
  8 Vintimilla, Samantha      14 Parks Sailfish-MR    1:17.50    1:15.75        
                  35.70     1:15.75 (40.05)                                        
  9 Valadez, Ofelia M         15 APEX-MR              1:20.77    1:17.77        
                  34.11     1:17.77 (43.66)                                        
 10 Orr, Elon                 13 Parks Sailfish-MR    1:17.50    1:18.26        
                  35.02     1:18.26 (43.24)                                        
 11 Cui, Amanda               13 Parks Sailfish-MR    1:19.00    1:26.46        
                  38.01     1:26.46 (48.45)                                        
 12 Sokoli, Elisa             15 NCAC-MR              1:18.00    1:26.79        
                  39.42     1:26.79 (47.37)                                        
 13 Gooden, T'Neil            14 Parks Sailfish-MR    1:17.50    1:31.07        
                  42.30     1:31.07 (48.77)                                        
 14 Economakos, Stavroula     15 HS-MR                1:15.00    1:32.44        
                  40.71     1:32.44 (51.73)                                        
 
Girls 13 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooklyn Stingrays-MR  'A'                        2:12.82    2:13.42        
     1) Sprague, Ivana C 14             2) Elliott, Boo 15                
     3) Principe, Jesse 13              4) Augustin-Orcel, Gabrielle N 13 
                  32.04     1:05.93 (33.89)     1:43.36 (37.43)     2:13.42 (30.06)
 
Girls 13 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 New York City Parks-MR  'A'                            NT    2:07.89        
     1) Chea, Rory 15                   2) Ng, Melanie 14                 
     3) Orr, Elon 13                    4) Martinez-Reyes, Areiannah J 13 
                  32.15     1:08.51 (36.36)     1:39.25 (30.74)     2:07.89 (28.64)
  2 Brooklyn Stingrays-MR  'A'                        2:32.58    2:24.89        
     1) Dominguez, Celia 13             2) Principe, Jesse 13             
     3) Augustin-Orcel, Gabrielle N 13  4) Elliott, Boo 15                
                  39.40     1:20.90 (41.50)     1:53.34 (32.44)     2:24.89 (31.55)
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chu, James                 7 NCAC-MR                19.00      21.05        
  2 Krahe, Marcus J            7 BKR-MR                 25.00      23.48        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chu, James                 7 NCAC-MR                22.00      22.42        
 -- Krahe, Marcus J            7 BKR-MR                 30.00         DQ        
      Did not finish on back
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Chu, James                 7 NCAC-MR                25.00      24.94        
 
Boys 12 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Moran, Keilan S           11 NCAC-MR                26.62      27.06        
  2 Deguzman, Anthony A       12 Unhes-Mr-MR            30.41      27.19        
  3 Zhang, John               12 NCAC-MR                28.00      28.12        
  4 Khanas, Vladyslav         12 Unhes-Mr-MR            28.05      28.19        
  5 Diaz, Floyd G             11 Unhes-Mr-MR            31.79      28.21        
  6 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR      31.46      28.71        
  7 DU, Ethan                 12 NCAC-MR                28.35      28.86        
  8 Salas, Stefanos H         11 NCAC-MR                28.20      29.03        
  9 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR                31.19      30.43        
 10 Okounev, Luke             12 Unhes-Mr-MR            32.00      30.52        
 11 Samko, Jack P             12 HS-MR                  29.94      30.76        
 12 Ronald, Sanchez           12 APEX-MR                30.60      30.82        
 13 Hyndman, Nathaniel M      10 Unhes-Mr-MR            35.98      31.44        
 14 Adelaine, Nicholas A      10 BKR-MR                 33.75      31.52        
 15 Victoria, Jeremy A        11 APEX-MR                32.15      31.56        
 16 Sewell, Jordan            12 NCAC-MR                33.00      31.86        
 17 Panucci, Daniel           12 BKR-MR                 35.58      31.96        
 18 Equiano, Jason A          11 APEX-MR                32.73      31.99        
 19 StClair, Avery H          12 BKR-MR                    NT      32.35        
 20 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR      36.37      32.47        
 21 Gruver, Bogdan A          12 HS-MR                  32.12      32.55        
 22 Mazo, Or                  10 Unhes-Mr-MR            36.22      32.85        
 23 Sprague, Teo D            10 BKR-MR                 33.70      33.22        
 24 Mcmillan, Obadiah A       11 Unhes-Mr-MR               NT      34.01        
 25 Igel, Misha               12 BKR-MR                 33.46      34.09        
 26 Gonzalez, Alejandro        9 APEX-MR                34.76      34.43        
 27 Brillante, Francesco A    10 HS-MR                  37.18      35.14        
 28 Salas, Alejandro H        11 NCAC-MR                33.33      35.33        
 29 Chu, Jack                 10 Parks Sailfish-MR      36.00      35.38        
 30 Reyes, Oliver K           10 BKR-MR                 36.59      37.04        
 31 Zuckman, Branden M        11 Unhes-Mr-MR            39.52      37.16        
 32 Elkhoury, Marc            10 HS-MR                  37.39      37.72        
 33 Avalos, Vale J            10 BKR-MR                 55.00      38.13        
 34 Curwin, Niko O            11 BKR-MR                 41.61      38.48        
 35 Li, Brendan C              9 HS-MR                  43.13      39.36        
 36 Akil, Simohamed           10 NCAC-MR                42.00      40.28        
 37 Frederick, Bryce A         9 Unhes-Mr-MR            45.03      40.45        
 38 Wong, Emmitt              10 NCAC-MR                40.00      41.10        
 39 Chu, James                 7 NCAC-MR                44.35      43.90        
 
Boys 12 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deguzman, Anthony A       12 Unhes-Mr-MR            33.13      30.45        
  2 Zhang, John               12 NCAC-MR                30.00      30.52        
  3 Moran, Keilan S           11 NCAC-MR                31.00      30.95        
  4 Khanas, Vladyslav         12 Unhes-Mr-MR            33.93      32.45        
  5 DU, Ethan                 12 NCAC-MR                32.00      32.84        
  6 Salas, Stefanos H         11 NCAC-MR                33.00      34.19        
  7 Slavin, Eric J            11 Unhes-Mr-MR               NT      35.08        
  8 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR      36.50      35.82        
  9 Okounev, Luke             12 Unhes-Mr-MR            39.94      35.91        
 10 Diaz, Floyd G             11 Unhes-Mr-MR            38.45      36.21        
 11 King, Anthony S           10 Unhes-Mr-MR            45.08      37.20        
 12 Samko, Jack P             12 HS-MR                  35.53      37.87        
 13 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR                35.78      37.98        
 14 Ronald, Sanchez           12 APEX-MR                38.81      38.17        
 15 Equiano, Jason A          11 APEX-MR                41.00      38.62        
 16 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR      44.23      38.77        
 17 Sprague, Teo D            10 BKR-MR                 39.43      38.89        
 18 Victoria, Jeremy A        11 APEX-MR                40.35      39.32        
 19 Hyndman, Nathaniel M      10 Unhes-Mr-MR            43.13      39.39        
 19 Panucci, Daniel           12 BKR-MR                 42.54      39.39        
 21 Brillante, Francesco A    10 HS-MR                  39.51      39.44        
 22 Mcmillan, Obadiah A       11 Unhes-Mr-MR               NT      39.97        
 23 Sewell, Jordan            12 NCAC-MR                40.00      40.07        
 24 Gonzalez, Alejandro        9 APEX-MR                45.40      40.90        
 25 Mazo, Or                  10 Unhes-Mr-MR            43.05      41.27        
 26 Zuckman, Branden M        11 Unhes-Mr-MR            44.54      41.62        
 27 Gruver, Bogdan A          12 HS-MR                  39.85      41.88        
 28 Chu, Jack                 10 Parks Sailfish-MR      45.50      41.96        
 29 Elkhoury, Marc            10 HS-MR                  43.53      44.49        
 30 Salas, Alejandro H        11 NCAC-MR                40.00      44.79        
 31 Li, Brendan C              9 HS-MR                  48.15      46.75        
 32 Akil, Simohamed           10 NCAC-MR                45.00      46.97        
 33 Avalos, Vale J            10 BKR-MR               1:05.00      47.73        
 34 Chu, James                 7 NCAC-MR                49.58      48.74        
 35 Curwin, Niko O            11 BKR-MR                 58.86      48.75        
 36 Frederick, Bryce A         9 Unhes-Mr-MR            53.28      50.73        
 37 Wong, Emmitt              10 NCAC-MR                45.00      50.87        
 
Boys 12 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, John               12 NCAC-MR                33.33      33.72        
  2 Khanas, Vladyslav         12 Unhes-Mr-MR            37.36      36.93        
  3 DU, Ethan                 12 NCAC-MR                37.00      37.21        
  4 Moran, Keilan S           11 NCAC-MR                37.00      37.62        
  5 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR      38.91      38.39        
  6 Deguzman, Anthony A       12 Unhes-Mr-MR            42.58      38.50        
  7 Salas, Stefanos H         11 NCAC-MR                38.00      39.84        
  8 Okounev, Luke             12 Unhes-Mr-MR            43.65      39.94        
  9 Gruver, Bogdan A          12 HS-MR                  43.59      40.75        
 10 StClair, Avery H          12 BKR-MR                    NT      41.08        
 11 Diaz, Floyd G             11 Unhes-Mr-MR            45.32      41.34        
 12 Panucci, Daniel           12 BKR-MR                 46.75      42.20        
 13 Slavin, Eric J            11 Unhes-Mr-MR               NT      42.22        
 14 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR                41.30      43.75        
 15 Equiano, Jason A          11 APEX-MR                44.84      44.21        
 16 Reyes, Oliver K           10 BKR-MR                 47.31      44.54        
 17 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR      44.50      44.78        
 18 Hyndman, Nathaniel M      10 Unhes-Mr-MR            50.00      45.27        
 19 Ronald, Sanchez           12 APEX-MR                48.95      46.03        
 20 King, Anthony S           10 Unhes-Mr-MR            54.30      46.15        
 21 Zuckman, Branden M        11 Unhes-Mr-MR            51.24      46.19        
 22 Mazo, Or                  10 Unhes-Mr-MR            49.84      47.09        
 23 Gonzalez, Alejandro        9 APEX-MR                52.62      47.63        
 24 Wong, Emmitt              10 NCAC-MR                47.00      47.84        
 25 Salas, Alejandro H        11 NCAC-MR                40.00      48.52        
 26 Victoria, Jeremy A        11 APEX-MR                46.23      49.52        
 27 Akil, Simohamed           10 NCAC-MR                45.00      50.21        
 28 Brillante, Francesco A    10 HS-MR                  53.95      50.77        
 29 Curwin, Niko O            11 BKR-MR                 52.60      50.87        
 30 Mcmillan, Obadiah A       11 Unhes-Mr-MR               NT      51.24        
 31 Elkhoury, Marc            10 HS-MR                1:05.43      52.85        
 32 Chu, Jack                 10 Parks Sailfish-MR      47.50      53.30        
 33 Avalos, Vale J            10 BKR-MR               1:15.00      55.61        
 34 Frederick, Bryce A         9 Unhes-Mr-MR            56.95      55.95        
 35 Li, Brendan C              9 HS-MR                  59.54      58.07        
 
Boys 12 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Deguzman, Anthony A       12 Unhes-Mr-MR            32.46      30.33        
  2 Moran, Keilan S           11 NCAC-MR                30.00      30.75        
  3 Zhang, John               12 NCAC-MR                29.00      30.78        
  4 Khanas, Vladyslav         12 Unhes-Mr-MR            32.41      31.15        
  5 Diaz, Floyd G             11 Unhes-Mr-MR            35.37      32.99        
  6 Samko, Jack P             12 HS-MR                  32.49      33.43        
  7 DU, Ethan                 12 NCAC-MR                33.00      33.80        
  8 Montesa, Dawson           12 Parks Sailfish-MR      37.50      33.82        
  9 Hyndman, Nathaniel M      10 Unhes-Mr-MR            40.36      34.95        
 10 Salas, Stefanos H         11 NCAC-MR                34.00      34.96        
 11 Okounev, Luke             12 Unhes-Mr-MR            39.09      35.57        
 12 StClair, Avery H          12 BKR-MR                 38.00      35.93        
 13 Lopez, Joseph G           11 APEX-MR                34.80      36.80        
 14 Slavin, Eric J            11 Unhes-Mr-MR               NT      36.86        
 15 Equiano, Jason A          11 APEX-MR                34.87      37.23        
 16 Ronald, Sanchez           12 APEX-MR                36.78      37.48        
 17 Sprague, Teo D            10 BKR-MR                 40.19      37.57        
 18 Brillante, Francesco A    10 HS-MR                  41.14      37.62        
 19 Sewell, Jordan            12 NCAC-MR                40.00      38.66        
 20 Gonzalez, Alejandro        9 APEX-MR                48.16      39.02        
 21 Gruver, Bogdan A          12 HS-MR                  39.01      39.39        
 22 King, Anthony S           10 Unhes-Mr-MR            43.35      39.50        
 23 Adelaine, Nicholas A      10 BKR-MR                 41.61      40.52        
 24 Igel, Misha               12 BKR-MR                 42.00      41.27        
 25 Mendez, Kenny             12 Parks Sailfish-MR      40.00      41.40        
 26 Mazo, Or                  10 Unhes-Mr-MR            44.32      41.41        
 27 Victoria, Jeremy A        11 APEX-MR                39.29      42.32        
 28 Chu, Jack                 10 Parks Sailfish-MR      46.50      43.94        
 29 Zuckman, Branden M        11 Unhes-Mr-MR            44.64      43.97        
 30 Mcmillan, Obadiah A       11 Unhes-Mr-MR               NT      44.43        
 31 Salas, Alejandro H        11 NCAC-MR                43.00      45.84        
 32 Akil, Simohamed           10 NCAC-MR                50.00      48.90        
 33 Reyes, Oliver K           10 BKR-MR                 56.33      49.34        
 34 Wong, Emmitt              10 NCAC-MR                50.00      50.72        
 35 Elkhoury, Marc            10 HS-MR                  44.54      51.22        
 36 Chu, James                 7 NCAC-MR                   NT      52.18        
 37 Frederick, Bryce A         9 Unhes-Mr-MR          1:01.08      57.29        
 -- Li, Brendan C              9 HS-MR                1:02.64         DQ        
      One hand touch
 
Boys 12 & Under 100 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hurricanes-MR  'A'                                     NT      53.91        
     1) Deguzman, Anthony A 12          2) Diaz, Floyd G 11               
     3) Okounev, Luke 12                4) Khanas, Vladyslav 12           
                  26.96       53.91 (26.95)                                        
  2 Brooklyn Stingrays-MR  'A'                          55.00    1:00.66        
     1) Adelaine, Nicholas A 10         2) Igel, Misha 12                 
     3) Reyes, Oliver K 10              4) StClair, Avery H 12            
                  29.74     1:00.66 (30.92)                                        
  3 Harbor Seals-MR  'A'                              1:16.59    1:03.37        
     1) Brillante, Francesco A 10       2) Gruver, Bogdan A 12            
     3) Elkhoury, Marc 10               4) Samko, Jack P 12               
                  31.99     1:03.37 (31.38)                                        
  4 Brooklyn Stingrays-MR  'B'                        1:00.00    1:06.42        
     1)                                 2) Curwin, Niko O 11              
     3) Avalos, Vale J 10               4) Sprague, Teo D 10              
                  33.86     1:06.42 (32.56)                                        
 
Boys 12 & Under 100 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Hurricanes-MR  'A'                                     NT      59.86        
     1) Deguzman, Anthony A 12          2) Diaz, Floyd G 11               
     3) Khanas, Vladyslav 12            4) Okounev, Luke 12               
                  32.45       59.86 (27.41)                                        
  2 Nile Crocodile Aquatic Club-MR  'A'                    NT    1:00.41        
     1) Zhang, John 12                  2) DU, Ethan 12                   
     3) Moran, Keilan S 11              4) Salas, Stefanos H 11           
                  37.84     1:00.41 (22.57)                                        
  3 Harbor Seals-MR  'A'                              1:34.39    1:08.34        
     1) Brillante, Francesco A 10       2) Gruver, Bogdan A 12            
     3) Samko, Jack P 12                4) Elkhoury, Marc 10              
                  37.32     1:08.34 (31.02)                                        
  4 Brooklyn Stingrays-MR  'A'                          55.00    1:08.83        
     1) Adelaine, Nicholas A 10         2) StClair, Avery H 12            
     3) Igel, Misha 12                  4)                                
                  36.94     1:08.83 (31.89)                                        
  5 Brooklyn Stingrays-MR  'B'                        1:00.00    1:17.75        
     1) Sprague, Teo D 10               2) Reyes, Oliver K 10             
     3) Curwin, Niko O 11               4) Avalos, Vale J 10              
                  39.44     1:17.75 (38.31)                                        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sholdra, Steve J          23 NYAC-MR                48.75      48.41        
                  23.32       48.41 (25.09)                                        
  2 Sanchez, Roger            15 APEX-MR                53.93      52.88        
                  25.16       52.88 (27.72)                                        
  3 Chea, Parker              17 Parks Sailfish-MR      56.50      53.69        
  4 Ustymenko, Alex           15 BKR-MR                 59.09      56.47        
                  26.73       56.47 (29.74)                                        
  5 Ustymenko, Vlad           13 BKR-MR                 56.98      57.63        
                  26.39       57.63 (31.24)                                        
  6 Thaler, Michael           16 BKR-MR                 55.93      57.74        
                  28.29       57.74 (29.45)                                        
  7 Lam, Lawrence             16 Parks Sailfish-MR    1:03.00      58.00        
                  27.85       58.00 (30.15)                                        
  8 Gonzalez, Kevin           14 APEX-MR                59.47      59.14        
                  28.37       59.14 (30.77)                                        
  9 Spring, Eli N             13 BKR-MR               1:00.14      59.18        
                  28.68       59.18 (30.50)                                        
 10 Wang, Harry H             14 APEX-MR              1:00.13      59.23        
                  29.43       59.23 (29.80)                                        
 11 Chan, Kyle                15 Parks Sailfish-MR    1:00.00    1:00.39        
                  28.41     1:00.39 (31.98)                                        
 12 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    1:06.50    1:00.83        
                  28.76     1:00.83 (32.07)                                        
 13 Valadez, Romulo G         13 APEX-MR              1:01.02    1:00.91        
                  29.38     1:00.91 (31.53)                                        
 14 Burns, Trevor             15 BKR-MR               1:00.87    1:00.95        
                  29.01     1:00.95 (31.94)                                        
 15 Vozzolo, Luke             13 Parks Sailfish-MR    1:11.50    1:03.02        
                  29.87     1:03.02 (33.15)                                        
 16 Chen, Lucas               17 NCAC-MR              1:02.00    1:03.99        
                  30.38     1:03.99 (33.61)                                        
 17 Hoy, Ethan                14 Parks Sailfish-MR    1:05.50    1:04.46        
                  30.46     1:04.46 (34.00)                                        
 18 Wo, Ryan                  14 Parks Sailfish-MR    1:07.50    1:05.52        
 19 Jimenez, Felix J          14 APEX-MR              1:15.47    1:06.17        
                  30.86     1:06.17 (35.31)                                        
 20 Bloom, Adrian S           14 BKR-MR               1:15.00    1:07.22        
                  31.21     1:07.22 (36.01)                                        
 21 Wong, Ryan                13 NCAC-MR              1:04.00    1:07.42        
                  30.96     1:07.42 (36.46)                                        
 22 Marteinsson, Oliver       13 BKR-MR               1:10.11    1:07.83        
                  32.58     1:07.83 (35.25)                                        
 23 Wallace, Jack W           13 BKR-MR               1:10.02    1:10.89        
                  33.45     1:10.89 (37.44)                                        
 24 Barnard, Trent S          15 Unhes-Mr-MR               NT    1:14.37        
                  33.80     1:14.37 (40.57)                                        
 25 Salas, Dimitris           13 NCAC-MR              1:16.00    1:20.45        
                  37.21     1:20.45 (43.24)                                        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sanchez, Roger            15 APEX-MR              1:03.69    1:01.85        
                  30.53     1:01.85 (31.32)                                        
  2 Chea, Parker              17 Parks Sailfish-MR    1:04.50    1:04.98        
                  31.65     1:04.98 (33.33)                                        
  3 Wang, Harry H             14 APEX-MR              1:04.37    1:05.77        
                  32.97     1:05.77 (32.80)                                        
  4 Ustymenko, Vlad           13 BKR-MR               1:07.68    1:07.80        
  5 Valadez, Romulo G         13 APEX-MR              1:13.82    1:10.75        
                  34.95     1:10.75 (35.80)                                        
  6 Gonzalez, Kevin           14 APEX-MR              1:18.35    1:11.78        
                  36.11     1:11.78 (35.67)                                        
  7 Lam, Lawrence             16 Parks Sailfish-MR    1:10.00    1:14.33        
                  37.19     1:14.33 (37.14)                                        
  8 Wo, Ryan                  14 Parks Sailfish-MR    1:18.50    1:15.28        
  9 Thaler, Michael           16 BKR-MR               1:13.26    1:15.31        
 10 Marteinsson, Oliver       13 BKR-MR               1:18.30    1:15.66        
                  38.32     1:15.66 (37.34)                                        
 11 Bloom, Adrian S           14 BKR-MR               1:25.00    1:15.86        
                  36.24     1:15.86 (39.62)                                        
 12 Vozzolo, Luke             13 Parks Sailfish-MR    1:20.50    1:17.00        
 13 Hoy, Ethan                14 Parks Sailfish-MR    1:20.00    1:19.58        
                  39.15     1:19.58 (40.43)                                        
 14 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    1:18.50    1:19.60        
 15 Chan, Kyle                15 Parks Sailfish-MR    1:08.00    1:21.11        
 16 Jimenez, Felix J          14 APEX-MR              1:36.87    1:30.70        
                  44.29     1:30.70 (46.41)                                        
 -- Barnard, Trent S          15 Unhes-Mr-MR               NT         DQ        
      Did not finish on back
                  40.36          DQ (41.40)                                        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sholdra, Steve J          23 NYAC-MR              1:02.31    1:01.33        
  2 Chea, Parker              17 Parks Sailfish-MR    1:10.00    1:07.55        
  3 Hoy, Ethan                14 Parks Sailfish-MR    1:19.00    1:09.48        
                  33.16     1:09.48 (36.32)                                        
  4 Sanchez, Roger            15 APEX-MR              1:15.18    1:13.85        
                  34.07     1:13.85 (39.78)                                        
  5 Gonzalez, Kevin           14 APEX-MR              1:16.29    1:16.54        
                  36.18     1:16.54 (40.36)                                        
  6 Chan, Kyle                15 Parks Sailfish-MR    1:16.00    1:19.84        
                  37.81     1:19.84 (42.03)                                        
  7 Chen, Lucas               17 NCAC-MR              1:17.00    1:21.61        
                  36.65     1:21.61 (44.96)                                        
  8 Lam, Lawrence             16 Parks Sailfish-MR    1:17.50    1:21.69        
                  39.55     1:21.69 (42.14)                                        
  9 Spring, Eli N             13 BKR-MR               1:24.04    1:22.69        
                  38.74     1:22.69 (43.95)                                        
 10 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    1:28.00    1:24.53        
                  39.10     1:24.53 (45.43)                                        
 11 Wong, Ryan                13 NCAC-MR              1:23.00    1:24.61        
                  40.74     1:24.61 (43.87)                                        
 12 Wo, Ryan                  14 Parks Sailfish-MR    1:29.50    1:25.21        
                  39.87     1:25.21 (45.34)                                        
 13 Valadez, Romulo G         13 APEX-MR              1:28.94    1:26.07        
                  40.41     1:26.07 (45.66)                                        
 14 Burns, Trevor             15 BKR-MR               1:31.74    1:26.65        
                  41.87     1:26.65 (44.78)                                        
 15 Jimenez, Felix J          14 APEX-MR              1:45.00    1:29.09        
                  43.23     1:29.09 (45.86)                                        
 16 Vozzolo, Luke             13 Parks Sailfish-MR    1:30.00    1:30.09        
                  44.29     1:30.09 (45.80)                                        
 17 Barnard, Trent S          15 Unhes-Mr-MR               NT    1:42.73        
                  48.13     1:42.73 (54.60)                                        
 18 Salas, Dimitris           13 NCAC-MR              1:34.00    1:49.59        
                  51.13     1:49.59 (58.46)                                        
 
Boys 13 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sholdra, Steve J          23 NYAC-MR                52.54      52.43        
                  24.97       52.43 (27.46)                                        
  2 Chea, Parker              17 Parks Sailfish-MR    1:07.00    1:00.19        
                  27.95     1:00.19 (32.24)                                        
  3 Wang, Harry H             14 APEX-MR                58.46    1:00.45        
                  29.34     1:00.45 (31.11)                                        
  4 Sanchez, Roger            15 APEX-MR              1:03.58    1:04.76        
                  29.96     1:04.76 (34.80)                                        
  5 Ustymenko, Alex           15 BKR-MR               1:10.84    1:05.37        
                  29.72     1:05.37 (35.65)                                        
  6 Ustymenko, Vlad           13 BKR-MR               1:06.24    1:05.54        
                  30.60     1:05.54 (34.94)                                        
  7 Burns, Trevor             15 BKR-MR               1:06.54    1:08.14        
                  31.35     1:08.14 (36.79)                                        
  8 Lam, Lawrence             16 Parks Sailfish-MR    1:08.50    1:08.62        
                  32.72     1:08.62 (35.90)                                        
  9 Hoy, Ethan                14 Parks Sailfish-MR    1:19.50    1:11.79        
                  33.30     1:11.79 (38.49)                                        
 10 Wo, Ryan                  14 Parks Sailfish-MR    1:18.50    1:12.23        
                  32.51     1:12.23 (39.72)                                        
 11 Valadez, Romulo G         13 APEX-MR              1:12.84    1:12.41        
                  34.05     1:12.41 (38.36)                                        
 12 Spring, Eli N             13 BKR-MR               1:06.00    1:12.75        
                  32.28     1:12.75 (40.47)                                        
 13 Vozzolo, Luke             13 Parks Sailfish-MR    1:19.50    1:16.81        
                  34.07     1:16.81 (42.74)                                        
 14 Chan, Kyle                15 Parks Sailfish-MR    1:10.00    1:17.00        
                  34.06     1:17.00 (42.94)                                        
 15 Gonzalez, Kevin           14 APEX-MR              1:28.45    1:19.17        
                  37.03     1:19.17 (42.14)                                        
 16 Marteinsson, Oliver       13 BKR-MR               1:30.00    1:21.00        
                  37.58     1:21.00 (43.42)                                        
 17 Saulsbury, Tyshawn        14 Parks Sailfish-MR    1:16.50    1:24.38        
                  35.75     1:24.38 (48.63)                                        
 18 Jimenez, Felix J          14 APEX-MR              1:38.99    1:26.51        
                  37.62     1:26.51 (48.89)                                        
 19 Barnard, Trent S          15 Unhes-Mr-MR               NT    1:27.04        
                  39.34     1:27.04 (47.70)                                        
 20 Wallace, Jack W           13 BKR-MR               1:28.48    1:31.04        
                  39.22     1:31.04 (51.82)                                        
 
Boys 13 & Over 200 Yard Freestyle Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooklyn Stingrays-MR  'A'                        1:48.00    1:44.70        
     1) Ustymenko, Alex 15              2) Spring, Eli N 13               
     3) Ustymenko, Vlad 13              4) Thaler, Michael 16             
                  26.94       53.00 (26.06)     1:19.50 (26.50)     1:44.70 (25.20)
  2 New York City Parks-MR  'A'                            NT    1:49.21        
     1) Chea, Parker 17                 2) Saulsbury, Tyshawn 14          
     3) Hoy, Ethan 14                   4) Lam, Lawrence 16               
                  24.24       52.27 (28.03)     1:22.39 (30.12)     1:49.21 (26.82)
  3 Brooklyn Stingrays-MR  'B'                        1:59.00    1:57.74        
     1) Wallace, Jack W 13              2) Marteinsson, Oliver 13         
     3) Bloom, Adrian S 14              4) Burns, Trevor 15               
                  31.40     1:01.72 (30.32)     1:30.85 (29.13)     1:57.74 (26.89)
 
Boys 13 & Over 200 Yard Medley Relay
===============================================================================
    Team                                                 Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Brooklyn Stingrays-MR  'A'                        2:08.00    2:02.93        
     1) Ustymenko, Alex 15              2) Ustymenko, Vlad 13             
     3) Burns, Trevor 15                4) Thaler, Michael 16             
                  32.04     1:07.62 (35.58)     1:36.88 (29.26)     2:02.93 (26.05)
  2 Brooklyn Stingrays-MR  'B'                        2:29.82    2:20.22        
     1) Marteinsson, Oliver 13          2) O'Dea, Evan J 13               
     3) Spring, Eli N 13                4) Wallace, Jack W 13             
                  35.21     1:14.04 (38.83)     1:50.63 (36.59)     2:20.22 (29.59)
 
Mixed 30 & Under 50 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Time Trial
  1 Akil, Fatine              12 NCAC-MR                   NT      31.33        
 
Mixed 30 & Under 200 Yard Freestyle Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Salas, Stefanos H         11 NCAC-MR                   NT    2:17.21        
                  32.11     1:07.35 (35.24)     1:42.97 (35.62)     2:17.21 (34.24)
  2 Salas, Alejandro H        11 NCAC-MR                   NT    2:44.53        
                  38.13     1:21.46 (43.33)     2:05.38 (43.92)     2:44.53 (39.15)
 
Mixed 30 & Under 200 Yard Backstroke Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zhang, John               12 NCAC-MR                   NT    2:22.00        
                  35.18     1:11.89 (36.71)     1:48.01 (36.12)     2:22.00 (33.99)
  2 Moran, Keilan S           11 NCAC-MR                   NT    2:26.11        
                  36.38     1:14.23 (37.85)     1:50.91 (36.68)     2:26.11 (35.20)
 
Mixed 30 & Under 200 Yard IM Time Trial
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 DU, Ethan                 12 NCAC-MR                   NT    2:45.16        
                  37.84     1:20.88 (43.04)     2:08.48 (47.60)     2:45.16 (36.68)