Licensed to Metropolitan Swimming - For Office Use Only License
                                  HY-TEK's MEET MANAGER 7.0 12/18/2017 11:21 AM
    2017 MR NYSA Holiday Classic Trials & Finals - 12/15/2017 to 12/17/2017    
                              Sanction #: 171201                               
                                    Results                                    
 
Girls 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Briceno, Bella             8 NYSA-MR                19.20      16.93        
  2 Cruz, Chloe                8 DVWM-MR                20.94      17.88        
  3 Sirkowa, Adelina C         8 NYSA-MR                22.22      18.32        
  4 Rounds, Maia               7 VAC-MR                 22.72      20.04        
  5 Zagon, Emme W              7 NYSA-MR                25.00      21.82        
  6 Gibson, Emma L             6 AG-MR                  24.41      22.32        
  7 Gibson, Isabel G           6 AG-MR                  23.46      23.89        
  8 Zhang, Alisha              8 NYSA-MR                   NT      24.09        
  9 Newberns, Maya E           8 PBAC-MR                23.60      25.92        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Briceno, Bella             8 NYSA-MR                36.98      37.33        
  2 Thompson, Samantha K       8 VAC-MR                 40.50      40.91        
  3 Messing, Samantha K        8 VAC-MR                 41.78      41.20        
  4 Afanasewicz, Carly M       8 NYSA-MR                43.05      41.82        
  5 Schwarz, Juliet B          7 AG-MR                  52.87      45.93        
  6 Fernandez, Maya G          7 NYSA-MR              1:02.23      49.16        
  7 Sirkowa, Adelina C         8 NYSA-MR              1:00.77      49.64        
  8 Rounds, Maia               7 VAC-MR                 55.25      49.65        
  9 Gibson, Isabel G           6 AG-MR                  56.00      52.45        
 10 Gibson, Emma L             6 AG-MR                  57.78      54.40        
 11 Zagon, Emme W              7 NYSA-MR                54.37      55.22        
 12 Zhang, Alisha              8 NYSA-MR                   NT      55.57        
 13 Ruffy, Rhyanne X           6 NYSA-MR                55.52    1:03.44        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Briceno, Bella             8 NYSA-MR                19.59      19.41        
  2 Thompson, Samantha K       8 VAC-MR                 23.53      21.85        
  3 Afanasewicz, Carly M       8 NYSA-MR                24.45      22.39        
  4 Sirkowa, Adelina C         8 NYSA-MR                27.84      24.13        
  5 Fernandez, Maya G          7 NYSA-MR                38.23      24.91        
  6 Rounds, Maia               7 VAC-MR                 27.65      25.83        
  7 Gibson, Emma L             6 AG-MR                  29.14      25.97        
  8 Schwarz, Juliet B          7 AG-MR                  30.70      26.51        
  9 Zagon, Emme W              7 NYSA-MR                30.00      26.99        
 10 Gibson, Isabel G           6 AG-MR                  29.69      28.48        
 11 Zhang, Alisha              8 NYSA-MR                   NT      29.15        
 12 Daw, Amaya I               5 AG-MR                  32.44      40.83        
 13 Milza, Zoe E               7 NYSA-MR                35.00      44.61        
 
Girls 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.19  JO
                41.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cruz, Chloe                8 DVWM-MR                55.10      48.22        
  2 Rounds, Maia               7 VAC-MR                 59.66      53.61        
  3 Zagon, Emme W              7 NYSA-MR              1:03.01      58.54        
  4 Gibson, Emma L             6 AG-MR                1:14.65    1:01.00        
  5 Gibson, Isabel G           6 AG-MR                1:21.21    1:01.42        
  6 Newberns, Maya E           8 PBAC-MR              1:02.29    1:03.79        
  7 Zhang, Alisha              8 NYSA-MR                   NT    1:04.46        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Briceno, Bella             8 NYSA-MR                23.60      23.58        
  2 Thompson, Samantha K       8 VAC-MR                 28.47      26.11        
  3 Afanasewicz, Carly M       8 NYSA-MR                36.23      27.18        
  4 Schwarz, Juliet B          7 AG-MR                  33.47      31.00        
  5 Messing, Samantha K        8 VAC-MR                 31.20      34.94        
  6 Gibson, Isabel G           6 AG-MR                  38.78      38.00        
  7 Ruffy, Rhyanne X           6 NYSA-MR                40.52      41.34        
  8 Gibson, Emma L             6 AG-MR                  57.65      45.35        
  9 Daw, Amaya I               5 AG-MR                  38.00      54.40        
 -- Milza, Zoe E               7 NYSA-MR                35.00         DQ        
      Arms past hipline
 
Girls 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                47.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Briceno, Bella             8 NYSA-MR                48.27      49.33        
  2 Messing, Samantha K        8 VAC-MR               1:02.10    1:11.99        
 
Girls 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Briceno, Bella             8 NYSA-MR                18.54      19.04        
  2 Messing, Samantha K        8 VAC-MR                 36.45      23.55        
  3 Sirkowa, Adelina C         8 NYSA-MR                25.80      24.36        
 -- Newberns, Maya E           8 PBAC-MR                48.80         DQ        
      Arms underwater recovery
  4 Gibson, Isabel G           6 AG-MR                  42.36         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Girls 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                42.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Messing, Samantha K        8 VAC-MR                 57.32    1:00.51        
  2 Ruffy, Rhyanne X           6 NYSA-MR              1:00.52    1:22.89        
 
Girls 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Cruz, Chloe                8 DVWM-MR              2:05.99    1:49.49        
                  54.52     1:49.49 (54.97)                                        
  2 Messing, Samantha K        8 VAC-MR               2:07.88    1:55.02        
                  53.12   1:55.02 (1:01.90)                                        
  3 Gibson, Emma L             6 AG-MR                1:53.09    2:23.16        
                1:07.38   2:23.16 (1:15.78)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Edge, Lauren E            10 Barracudas-MR          32.38      31.46 JO     
  2 Early, Lola J              9 Manhattan Makos-MR     34.70      33.91 SILV   
  3 Jenkins, Shila            10 Manhattan Makos-MR     34.32      34.45 SILV   
  4 Cefaloni, Gabriella J      9 AG-MR                  35.88      35.94        
  5 McLaughlin, Arden A       10 NYSA-MR                35.82      36.17        
  6 Chukwulozie, Bea A         9 Manhattan Makos-MR     36.98      36.53        
  7 D'Hollander, Delphine M   10 Manhattan Makos-MR     36.21      36.77        
  8 Corkery, Julia K           9 Manhattan Makos-MR     37.01      38.21        
 
Girls 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                31.09  ZQ
                32.09  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Edge, Lauren E            10 Barracudas-MR          32.70      32.38 qSILV  
  2 Jenkins, Shila            10 Manhattan Makos-MR     33.03      34.32 qSILV  
  3 Early, Lola J              9 Manhattan Makos-MR     34.36      34.70 qSILV  
  4 McLaughlin, Arden A       10 NYSA-MR                37.20      35.82 q      
  5 Cefaloni, Gabriella J      9 AG-MR                  35.21      35.88 q      
  6 D'Hollander, Delphine M   10 Manhattan Makos-MR     36.65      36.21 q      
  7 Chukwulozie, Bea A         9 Manhattan Makos-MR     35.32      36.98 q      
  8 Corkery, Julia K           9 Manhattan Makos-MR     38.79      37.01 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kramer, Ellen F           10 NYSA-MR                35.76      37.97        
 10 Bohmann, Kyra L           10 AG-MR                  35.98      38.34        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Dowson, Molly B           10 PBAC-MR                37.03      38.54        
 12 Bacchetta, Bella J         9 NYSA-MR                37.45      38.68        
 13 Shea, Sophie              10 Manhattan Makos-MR     38.53      39.24        
 14 Munroe, Anna E             9 NYSA-MR                37.23      39.57        
 15 Wieczorek, Catie M         9 PBAC-MR                39.51      39.59        
 16 Bose, Maahi               10 Manhattan Makos-MR     42.54      39.87        
 17 Fox, Alex                  9 NYSA-MR                40.80      39.91        
 18 Menkes, Samantha           9 Manhattan Makos-MR     44.95      40.09        
 19 Drackett, Samaya E         9 NYSA-MR                37.63      40.24        
 20 Buliung, Maddie V          9 AG-MR                  39.81      40.64        
 21 Ehrlich, Allison J         9 Manhattan Makos-MR     47.71      41.28        
 22 Hoffman, Alixe E           9 Manhattan Makos-MR     40.27      41.54        
 23 Mulderrig, Keira          10 Manhattan Makos-MR     48.69      42.52        
 24 Saiz, Amanda J             9 NYSA-MR                37.72      42.98        
 25 Peters, Gianna M           9 NYSA-MR                45.83      44.09        
 26 Sheldon, Eva I             9 NYSA-MR                44.84      44.54        
 27 Steriti, Laila J           9 Manhattan Makos-MR     44.60      46.83        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:10.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 DeGeorge, Sadie           10 PBAC-MR              1:13.40    1:13.72 SILV   
                  34.67     1:13.72 (39.05)                                        
  2 Cefaloni, Gabriella J      9 AG-MR                1:19.45    1:17.40 SILV   
                  37.30     1:17.40 (40.10)                                        
  3 Bohmann, Kyra L           10 AG-MR                1:21.97    1:21.04        
                  39.73     1:21.04 (41.31)                                        
  4 McLaughlin, Arden A       10 NYSA-MR              1:24.13    1:22.51        
                  38.20     1:22.51 (44.31)                                        
  5 Wieczorek, Catie M         9 PBAC-MR              1:24.07    1:25.27        
                  39.44     1:25.27 (45.83)                                        
  6 Newberns, Jaedyn E        10 PBAC-MR              1:53.22    1:52.33        
                  52.43     1:52.33 (59.90)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.09  ZQ
              1:10.99  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 DeGeorge, Sadie           10 PBAC-MR              1:14.81    1:13.40 qSILV  
                  39.22     1:13.40 (34.18)                                        
  2 Cefaloni, Gabriella J      9 AG-MR                1:22.50    1:19.45 q      
                  38.97     1:19.45 (40.48)                                        
  3 Bohmann, Kyra L           10 AG-MR                1:22.72    1:21.97 q      
                  34.98     1:21.97 (46.99)                                        
  4 Wieczorek, Catie M         9 PBAC-MR              1:30.15    1:24.07 q      
                  21.89   1:24.07 (1:02.18)                                        
  5 McLaughlin, Arden A       10 NYSA-MR              1:34.56    1:24.13 q      
                  39.96     1:24.13 (44.17)                                        
  6 Gawronski, Liv R          10 NYSA-MR              2:15.52    1:34.01 q      
                  44.15     1:34.01 (49.86)                                        
  7 Parsi, Chloe N             9 NYSA-MR              1:32.56    1:34.52 q      
                  51.42     1:34.52 (43.10)                                        
  8 Newberns, Jaedyn E        10 PBAC-MR              2:00.15    1:53.22 q      
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.19  JO
                41.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR     36.87      36.95 JO     
  2 Edge, Lauren E            10 Barracudas-MR          38.87      38.56 SILV   
  3 McLaughlin, Arden A       10 NYSA-MR                41.59      39.67 SILV   
  4 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR     39.61      39.98 SILV   
  5 Jenkins, Shila            10 Manhattan Makos-MR     40.98      40.12 SILV   
  6 Baker, Nari A             10 Manhattan Makos-MR     40.41      41.06 SILV   
  7 Early, Lola J              9 Manhattan Makos-MR     42.77      41.83 SILV   
  8 D'Hollander, Delphine M   10 Manhattan Makos-MR     42.06      42.15        
 
Girls 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.49  ZQ
                37.19  JO
                41.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR     38.16      36.87 qJO    
  2 Edge, Lauren E            10 Barracudas-MR          39.66      38.87 qSILV  
  3 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR     42.18      39.61 qSILV  
  4 Baker, Nari A             10 Manhattan Makos-MR     41.98      40.41 qSILV  
  5 Jenkins, Shila            10 Manhattan Makos-MR     38.21      40.98 qSILV  
  6 McLaughlin, Arden A       10 NYSA-MR                45.91      41.59 qSILV  
  7 D'Hollander, Delphine M   10 Manhattan Makos-MR     42.21      42.06 q      
  8 Early, Lola J              9 Manhattan Makos-MR     43.51      42.77 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR     42.35      42.99        
 10 Bacchetta, Bella J         9 NYSA-MR                44.62      44.64        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Cefaloni, Gabriella J      9 AG-MR                  45.16      44.88        
 12 Wieczorek, Catie M         9 PBAC-MR                45.15      45.60        
 13 Parsi, Chloe N             9 NYSA-MR                48.19      46.53        
 14 Gibson, Grace M           10 PBAC-MR                46.63      46.61        
 15 Hoffman, Alixe E           9 Manhattan Makos-MR     46.55      47.67        
 16 Mulderrig, Keira          10 Manhattan Makos-MR   1:00.21      48.08        
 17 Ehrlich, Allison J         9 Manhattan Makos-MR     58.28      48.39        
 18 Steriti, Laila J           9 Manhattan Makos-MR     49.87      51.66        
 19 Gawronski, Liv R          10 NYSA-MR                56.18      52.08        
 20 Newberns, Jaedyn E        10 PBAC-MR                59.39      56.08        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.49  JO
              1:33.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR   1:21.50    1:21.71 SILV   
                  38.96     1:21.71 (42.75)                                        
  2 Edge, Lauren E            10 Barracudas-MR        1:24.91    1:23.59 SILV   
                  40.12     1:23.59 (43.47)                                        
  3 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR   1:24.43    1:24.35 SILV   
                  40.75     1:24.35 (43.60)                                        
  4 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR   1:27.77    1:27.92 SILV   
                  43.41     1:27.92 (44.51)                                        
  5 McLaughlin, Arden A       10 NYSA-MR              1:28.46    1:29.12 SILV   
                  41.59     1:29.12 (47.53)                                        
  6 Bohmann, Kyra L           10 AG-MR                1:30.74    1:29.62 SILV   
                  42.70     1:29.62 (46.92)                                        
  7 Early, Lola J              9 Manhattan Makos-MR   1:32.05    1:29.89 SILV   
                  43.99     1:29.89 (45.90)                                        
  8 D'Hollander, Delphine M   10 Manhattan Makos-MR   1:33.89    1:35.13        
                  46.22     1:35.13 (48.91)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.49  JO
              1:33.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR   1:24.87    1:21.50 qSILV  
                  39.63     1:21.50 (41.87)                                        
  2 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR   1:28.88    1:24.43 qSILV  
                  41.24     1:24.43 (43.19)                                        
  3 Edge, Lauren E            10 Barracudas-MR        1:43.54    1:24.91 qSILV  
                  40.75     1:24.91 (44.16)                                        
  4 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR   1:30.14    1:27.77 qSILV  
                  44.24     1:27.77 (43.53)                                        
  5 McLaughlin, Arden A       10 NYSA-MR              1:34.40    1:28.46 qSILV  
                  41.71     1:28.46 (46.75)                                        
  6 Bohmann, Kyra L           10 AG-MR                1:28.08    1:30.74 qSILV  
                  43.05     1:30.74 (47.69)                                        
  7 Early, Lola J              9 Manhattan Makos-MR   1:33.88    1:32.05 qSILV  
                  44.60     1:32.05 (47.45)                                        
  8 Bacchetta, Bella J         9 NYSA-MR              1:39.78    1:32.72 qSILV  
                  45.61     1:32.72 (47.11)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 D'Hollander, Delphine M   10 Manhattan Makos-MR   1:34.36    1:33.89        
                  46.23     1:33.89 (47.66)                                        
 10 Kramer, Ellen F           10 NYSA-MR              1:33.41    1:34.94        
                  47.86     1:34.94 (47.08)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Fox, Alex                  9 NYSA-MR              1:44.75    1:35.18        
                  45.66     1:35.18 (49.52)                                        
 12 Walsh, Alexondria N       10 NYSA-MR              1:32.92    1:37.89        
                  47.13     1:37.89 (50.76)                                        
 13 Cefaloni, Gabriella J      9 AG-MR                1:37.34    1:37.98        
                  47.67     1:37.98 (50.31)                                        
 14 Dowson, Molly B           10 PBAC-MR              1:50.15    1:38.37        
                  46.97     1:38.37 (51.40)                                        
 15 Chukwulozie, Bea A         9 Manhattan Makos-MR   1:37.77    1:38.39        
 16 Drackett, Samaya E         9 NYSA-MR              1:38.46    1:39.44        
                  46.87     1:39.44 (52.57)                                        
 17 Munroe, Anna E             9 NYSA-MR              1:40.25    1:41.18        
                  47.88     1:41.18 (53.30)                                        
 18 Hoffman, Alixe E           9 Manhattan Makos-MR   1:49.56    1:43.25        
 19 Buliung, Maddie V          9 AG-MR                1:41.95    1:43.75        
                  49.33     1:43.75 (54.42)                                        
 20 Bose, Maahi               10 Manhattan Makos-MR   1:49.18    1:48.54        
                  52.48     1:48.54 (56.06)                                        
 21 Shea, Sophie              10 Manhattan Makos-MR   1:47.14    1:48.97        
                  51.63     1:48.97 (57.34)                                        
 22 Ehrlich, Allison J         9 Manhattan Makos-MR   1:52.48    1:49.29        
                  51.49     1:49.29 (57.80)                                        
 23 Saiz, Amanda J             9 NYSA-MR              1:39.23    1:52.52        
                  51.77   1:52.52 (1:00.75)                                        
 24 Sheldon, Eva I             9 NYSA-MR              1:52.10    1:52.54        
                  54.62     1:52.54 (57.92)                                        
 25 Mulderrig, Keira          10 Manhattan Makos-MR   1:51.88    1:57.49        
                  54.94   1:57.49 (1:02.55)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                47.79  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR     43.72      42.75 JO     
  2 Kramer, Ellen F           10 NYSA-MR                44.24      43.68 SILV   
  3 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR     45.25      44.63 SILV   
  4 Jenkins, Shila            10 Manhattan Makos-MR     44.51      44.74 SILV   
  5 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR     45.73      45.36 SILV   
  6 Munroe, Anna E             9 NYSA-MR                45.76      46.01 SILV   
  7 Edge, Lauren E            10 Barracudas-MR          46.30      46.55 SILV   
  8 Corkery, Julia K           9 Manhattan Makos-MR     46.37      46.83 SILV   
 
Girls 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                41.99  ZQ
                42.99  JO
                47.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR     45.27      43.72 qSILV  
  2 Kramer, Ellen F           10 NYSA-MR                43.32      44.24 qSILV  
  3 Jenkins, Shila            10 Manhattan Makos-MR     45.74      44.51 qSILV  
  4 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR     45.75      45.25 qSILV  
  5 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR     45.47      45.73 qSILV  
  6 Munroe, Anna E             9 NYSA-MR                48.40      45.76 qSILV  
  7 Edge, Lauren E            10 Barracudas-MR          45.51      46.30 qSILV  
  8 Corkery, Julia K           9 Manhattan Makos-MR     50.71      46.37 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Walsh, Alexondria N       10 NYSA-MR                55.77      46.81 SILV   
 10 Bacchetta, Bella J         9 NYSA-MR                48.10      47.02 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 11 Early, Lola J              9 Manhattan Makos-MR     49.48      47.69 SILV   
 12 D'Hollander, Delphine M   10 Manhattan Makos-MR     49.03      48.28        
 13 Peters, Gianna M           9 NYSA-MR                49.54      49.20        
 14 Sheldon, Eva I             9 NYSA-MR                55.46      49.29        
 15 Chukwulozie, Bea A         9 Manhattan Makos-MR     50.51      49.41        
 16 Fox, Alex                  9 NYSA-MR                51.86      49.48        
 17 Hoffman, Alixe E           9 Manhattan Makos-MR     52.37      50.73        
 18 Wieczorek, Catie M         9 PBAC-MR                53.61      51.49        
 19 Shea, Sophie              10 Manhattan Makos-MR     53.42      52.16        
 20 Saiz, Amanda J             9 NYSA-MR                55.52      53.27        
 21 Ehrlich, Allison J         9 Manhattan Makos-MR     55.23      53.76        
 22 Mulderrig, Keira          10 Manhattan Makos-MR   1:01.01      53.97        
 23 Buliung, Maddie V          9 AG-MR                  55.07      55.74        
 24 Steriti, Laila J           9 Manhattan Makos-MR   1:03.45    1:00.17        
 25 Menkes, Samantha           9 Manhattan Makos-MR     57.88    1:02.73        
 26 Bose, Maahi               10 Manhattan Makos-MR   1:06.31    1:03.30        
 -- Drackett, Samaya E         9 NYSA-MR                52.75         DQ        
      Double pull / kicks
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ZQ
              1:32.99  JO
              1:46.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 DeGeorge, Sadie           10 PBAC-MR              1:29.08    1:30.16 ZQ     
                  42.04     1:30.16 (48.12)                                        
  2 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR   1:35.74    1:34.79 SILV   
                  45.11     1:34.79 (49.68)                                        
  3 D'Hollander, Delphine M   10 Manhattan Makos-MR   1:44.62    1:42.06 SILV   
                  48.40     1:42.06 (53.66)                                        
  4 Early, Lola J              9 Manhattan Makos-MR   1:46.56    1:47.63        
                  51.31     1:47.63 (56.32)                                        
  5 Mulderrig, Keira          10 Manhattan Makos-MR   1:55.80    1:51.07        
                  52.62     1:51.07 (58.45)                                        
  6 Gibson, Grace M           10 PBAC-MR              2:01.77    1:57.64        
                  56.29   1:57.64 (1:01.35)                                        
  7 Hoffman, Alixe E           9 Manhattan Makos-MR   1:56.35    1:58.67        
                  57.77   1:58.67 (1:00.90)                                        
  8 Steriti, Laila J           9 Manhattan Makos-MR   2:10.91    2:07.87        
                1:01.08   2:07.87 (1:06.79)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:31.99  ZQ
              1:32.99  JO
              1:46.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 DeGeorge, Sadie           10 PBAC-MR              1:32.49    1:29.08 qZQ    
                  42.33     1:29.08 (46.75)                                        
  2 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR   1:40.77    1:35.74 qSILV  
                  45.97     1:35.74 (49.77)                                        
  3 Bacchetta, Bella J         9 NYSA-MR              1:43.93    1:42.27 qSILV  
                  47.77     1:42.27 (54.50)                                        
  4 D'Hollander, Delphine M   10 Manhattan Makos-MR   1:43.83    1:44.62 qSILV  
                  50.15     1:44.62 (54.47)                                        
  5 Early, Lola J              9 Manhattan Makos-MR   1:50.10    1:46.56 q      
                  50.08     1:46.56 (56.48)                                        
  6 Mulderrig, Keira          10 Manhattan Makos-MR   2:06.58    1:55.80 q      
                  56.77     1:55.80 (59.03)                                        
  7 Hoffman, Alixe E           9 Manhattan Makos-MR   1:52.71    1:56.35 q      
                  56.36     1:56.35 (59.99)                                        
  8 Gibson, Grace M           10 PBAC-MR              2:06.06    2:01.77 q      
                  57.87   2:01.77 (1:03.90)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Steriti, Laila J           9 Manhattan Makos-MR   2:05.88    2:10.91        
                1:03.85   2:10.91 (1:07.06)                                        
 10 Newberns, Jaedyn E        10 PBAC-MR              2:30.15    2:21.52        
                1:08.23   2:21.52 (1:13.29)                                        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                42.39  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Edge, Lauren E            10 Barracudas-MR          34.92      34.82 JO     
  2 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR     40.29      38.44 SILV   
  3 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR     41.90      38.61 SILV   
  4 Bohmann, Kyra L           10 AG-MR                  43.90      43.60        
  5 Jenkins, Shila            10 Manhattan Makos-MR     44.13      43.68        
  6 Baker, Nari A             10 Manhattan Makos-MR     45.95      46.61        
  7 Cefaloni, Gabriella J      9 AG-MR                  48.48      47.46        
  8 Ehrlich, Allison J         9 Manhattan Makos-MR   1:08.96    1:00.25        
 
Girls 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.79  ZQ
                35.99  JO
                42.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Edge, Lauren E            10 Barracudas-MR          38.40      34.92 qJO    
  2 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR     39.16      40.29 qSILV  
  3 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR     41.52      41.90 qSILV  
  4 Bohmann, Kyra L           10 AG-MR                  43.29      43.90 q      
  5 Jenkins, Shila            10 Manhattan Makos-MR     44.18      44.13 q      
  6 Baker, Nari A             10 Manhattan Makos-MR     43.78      45.95 q      
  7 Cefaloni, Gabriella J      9 AG-MR                  48.92      48.48 q      
  8 Bacchetta, Bella J         9 NYSA-MR                44.77    1:03.55 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ehrlich, Allison J         9 Manhattan Makos-MR     57.88    1:08.96        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.99  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR   1:31.59    1:30.77 SILV   
                  41.31     1:30.77 (49.46)                                        
  2 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR   1:31.79    1:32.78 SILV   
                  42.21     1:32.78 (50.57)                                        
  3 Bohmann, Kyra L           10 AG-MR                1:44.84    1:40.60        
                  44.32     1:40.60 (56.28)                                        
  4 Jenkins, Shila            10 Manhattan Makos-MR   1:43.94    1:47.70        
                  48.93     1:47.70 (58.77)                                        
  5 Cefaloni, Gabriella J      9 AG-MR                1:52.37    1:48.74        
                  49.60     1:48.74 (59.14)                                        
  6 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR   1:50.99    1:50.78        
                  51.09     1:50.78 (59.69)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.99  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR   1:37.19    1:31.59 qSILV  
                  42.45     1:31.59 (49.14)                                        
  2 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR   1:43.29    1:31.79 qSILV  
                  41.14     1:31.79 (50.65)                                        
  3 Jenkins, Shila            10 Manhattan Makos-MR   1:42.83    1:43.94 q      
                  47.70     1:43.94 (56.24)                                        
  4 Bohmann, Kyra L           10 AG-MR                1:45.19    1:44.84 q      
                  48.11     1:44.84 (56.73)                                        
  5 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR   1:54.58    1:50.99 q      
                  51.29     1:50.99 (59.70)                                        
  6 Cefaloni, Gabriella J      9 AG-MR                1:53.05    1:52.37 q      
                  51.56   1:52.37 (1:00.81)                                        
 -- Walsh, Alexondria N       10 NYSA-MR              1:50.77         DQ        
      Non-simultaneous arms
                  50.20        DQ (1:01.63)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Edge, Lauren E            10 Barracudas-MR        1:23.16    1:22.16 SILV   
                  38.52     1:22.16 (43.64)                                        
  2 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR   1:22.56    1:24.26 SILV   
                  37.93     1:24.26 (46.33)                                        
  3 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR   1:24.87    1:25.10 SILV   
                  40.72     1:25.10 (44.38)                                        
  4 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR   1:30.07    1:27.58 SILV   
                  43.23     1:27.58 (44.35)                                        
  5 Baker, Nari A             10 Manhattan Makos-MR   1:29.17    1:28.41 SILV   
                  40.94     1:28.41 (47.47)                                        
  6 Bohmann, Kyra L           10 AG-MR                1:28.64    1:28.86        
                  41.83     1:28.86 (47.03)                                        
  7 Early, Lola J              9 Manhattan Makos-MR   1:33.14    1:31.38        
                  42.81     1:31.38 (48.57)                                        
 -- Jenkins, Shila            10 Manhattan Makos-MR   1:24.68         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  43.42          DQ (43.66)                                        
 
Girls 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.99  ZQ
              1:20.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR   1:25.37    1:22.56 qSILV  
                  37.79     1:22.56 (44.77)                                        
  2 Edge, Lauren E            10 Barracudas-MR        1:25.38    1:23.16 qSILV  
                  38.32     1:23.16 (44.84)                                        
  3 Jenkins, Shila            10 Manhattan Makos-MR   1:15.78    1:24.68 qSILV  
                  40.75     1:24.68 (43.93)                                        
  4 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR   1:30.10    1:24.87 qSILV  
                  40.53     1:24.87 (44.34)                                        
  5 Bohmann, Kyra L           10 AG-MR                1:33.27    1:28.64 q      
                  41.58     1:28.64 (47.06)                                        
  6 Baker, Nari A             10 Manhattan Makos-MR   1:32.97    1:29.17 q      
                  42.14     1:29.17 (47.03)                                        
  7 Slarskey, Parker          10 Manhattan Makos-MR   1:30.84    1:30.07 q      
                  44.00     1:30.07 (46.07)                                        
  8 Early, Lola J              9 Manhattan Makos-MR   1:33.94    1:33.14 q      
                  44.34     1:33.14 (48.80)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 D'Hollander, Delphine M   10 Manhattan Makos-MR   1:37.39    1:34.98        
                  45.49     1:34.98 (49.49)                                        
 10 McLaughlin, Arden A       10 NYSA-MR              1:45.77    1:35.81        
                  42.32     1:35.81 (53.49)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Hoffman, Alixe E           9 Manhattan Makos-MR   1:45.23    1:41.01        
                  46.84     1:41.01 (54.17)                                        
 12 Gibson, Grace M           10 PBAC-MR              1:49.33    1:42.95        
                  50.52     1:42.95 (52.43)                                        
 13 Ehrlich, Allison J         9 Manhattan Makos-MR   1:59.88    1:48.87        
                  54.86     1:48.87 (54.01)                                        
 14 Steriti, Laila J           9 Manhattan Makos-MR   2:01.88    1:56.11        
                  55.69   1:56.11 (1:00.42)                                        
 -- Ross, Violet E            10 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                1:54.30                                                            
 -- Mulderrig, Keira          10 Manhattan Makos-MR   1:57.88         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  48.95          DQ (54.58)                                        
 
Girls 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:48.99  10&U ZQ
              2:49.99  10&U JO
              3:13.99  10&U SILV
              3:15.29  10&U CUST Custom
 Meet Qualifying 10&U:  3:15.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Wood, Addison             10 Manhattan Makos-MR   3:09.74    3:00.70 SILV   
                  42.38     1:29.18 (46.80)     2:20.24 (51.06)     3:00.70 (40.46)
  2 Milazzo, Lucia            10 Manhattan Makos-MR   3:03.18    3:02.05 SILV   
                  40.94     1:26.60 (45.66)     2:20.82 (54.22)     3:02.05 (41.23)
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.59  METS
                27.99  JO
                27.99  ZQ
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR                27.95      27.56 JO     
  2 Lau, Kiera S              11 NYSA-MR                28.02      27.77 JO     
  3 Kelly, Alyssa M           11 UN-MA                  28.19      28.14 SILV   
  4 Inverdale, Julieanne A    12 NYSA-MR                28.74      28.29 SILV   
  5 Dewar, Olivia E           11 Manhattan Makos-MR     28.83      29.41 SILV   
  6 Ramkissoon, Amiya M       12 Barracudas-MR          30.00      29.46 SILV   
  7 Gillan, Madison F         12 NYSA-MR                29.73      29.79 SILV   
  8 Lilavois, Simone          11 Manhattan Makos-MR     30.05      29.81 SILV   
  9 Vargas, Alexandra M       12 PBAC-MR                30.17      30.09 SILV   
 10 Pece, Delaney R           11 UN-AD                  30.95      30.25 SILV   
 11 Willscher, Talia          11 Manhattan Makos-MR     30.56      30.42 SILV   
 12 McPartland, Katie         11 Manhattan Makos-MR     30.61      30.43 SILV   
 13 Shefferman, Storey        11 Manhattan Makos-MR     30.73      30.80 SILV   
 14 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR                31.16      30.95 SILV   
 15 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR                32.49      31.40        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
                25.59  11-12 METS
                27.99  11-12 JO
                27.99  11-12 ZQ
                30.99  11-12 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR                   NT      30.75 SILV   
  2 Hermenegildo, Avery       12 Barracudas-MR             NT      31.56        
 
Girls 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.59  METS
                27.99  JO
                27.99  ZQ
                30.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR                27.88      27.95 qJO    
  2 Lau, Kiera S              11 NYSA-MR                28.07      28.02 qSILV  
  3 Kelly, Alyssa M           11 UN-MA                  29.64      28.19 qSILV  
  4 Inverdale, Julieanne A    12 NYSA-MR                29.27      28.74 qSILV  
  5 Peppiatt, Grace C         12 NYSA-MR                28.24      28.77 qSILV  
  6 Dewar, Olivia E           11 Manhattan Makos-MR     29.66      28.83 qSILV  
  7 Gillan, Madison F         12 NYSA-MR                29.86      29.73 qSILV  
  8 Ramkissoon, Amiya M       12 Barracudas-MR          29.71      30.00 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lilavois, Simone          11 Manhattan Makos-MR     29.79      30.05 qSILV  
 10 Vargas, Alexandra M       12 PBAC-MR                30.00      30.17 qSILV  
 11 Willscher, Talia          11 Manhattan Makos-MR     30.33      30.56 qSILV  
 12 McPartland, Katie         11 Manhattan Makos-MR     30.06      30.61 qSILV  
 13 Shefferman, Storey        11 Manhattan Makos-MR     30.84      30.73 qSILV  
 14 Pece, Delaney R           11 UN-AD                  30.40      30.95 qSILV  
 15 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR                30.64      31.16 q      
 16 Whang, Samantha E         11 NYSA-MR                31.52      31.38 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Khutorsky, Deborah B      12 NYSA-MR                29.34      31.76        
 18 Hermenegildo, Avery       12 Barracudas-MR          32.43      31.97        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Kyqykaliu, Vesa A         11 NYSA-MR                31.99      32.03        
 20 Cefaloni, Vanessa L       12 AG-MR                  31.83      32.49        
 20 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR                31.66      32.49        
 22 Dahlgren, Brenna E        11 River Otters-MA        34.58      32.54        
 23 Sah, Tiya                 12 Manhattan Makos-MR     31.23      32.56        
 24 Greer-Padilla, Adira F    11 Barracudas-MR          32.56      32.69        
 25 McClure, Isobel           12 Manhattan Makos-MR     34.10      33.27        
 26 Finnerty, Katherine J     11 AG-MR                  35.06      33.81        
 27 Messing, Olivia R         11 VAC-MR                 34.56      33.99        
 28 Vos, Brooke C             11 UN-AD                  32.66      34.06        
 29 Thompson, Kaidyn J        11 VAC-MR                 33.91      34.07        
 30 Allan, Madison L          12 NYSA-MR                36.44      35.99        
 31 Degon, Chelsea A          11 VAC-MR                 36.62      36.24        
 32 Trubenbach, Grace M       11 NYSA-MR                35.28      39.50        
 33 Lindsey, Noa G            11 Manhattan Makos-MR     37.72      39.83        
 34 Vaughan, Emma E           11 NYSA-MR                46.79      47.41        
 35 Weinstein, Roni           11 NYSA-MR                45.77      52.75        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.69  METS
              1:00.29  ZQ
              1:00.49  JO
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Martin, Lily M            12 NYSA-MR                59.19      59.82 ZQ     
                  28.26       59.82 (31.56)                                        
  2 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR              1:01.13    1:00.35 JO     
                  28.93     1:00.35 (31.42)                                        
  3 O'Shea, Madaghan L        12 PBAC-MR              1:00.72    1:00.47 JO     
                  28.83     1:00.47 (31.64)                                        
  4 Inverdale, Julieanne A    12 NYSA-MR              1:03.07    1:02.06 SILV   
                  29.50     1:02.06 (32.56)                                        
  5 Ramkissoon, Amiya M       12 Barracudas-MR        1:03.47    1:03.19 SILV   
                  30.74     1:03.19 (32.45)                                        
  6 Hoffman, Noelle R         11 NYSA-MR              1:06.61    1:04.87 SILV   
                  31.14     1:04.87 (33.73)                                        
  7 Fenton, Sofia M           11 NYSA-MR              1:04.14    1:05.64 SILV   
                  30.76     1:05.64 (34.88)                                        
  8 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR              1:09.63    1:10.14        
                  32.45     1:10.14 (37.69)                                        
  9 Vos, Brooke C             11 UN-AD                1:10.94    1:10.84        
                  34.09     1:10.84 (36.75)                                        
 10 Cefaloni, Vanessa L       12 AG-MR                1:12.83    1:11.99        
                  34.54     1:11.99 (37.45)                                        
 11 Camacho, Nina A           11 PBAC-MR              1:14.07    1:14.01        
                  35.85     1:14.01 (38.16)                                        
 12 Greer-Padilla, Adira F    11 Barracudas-MR        1:13.99    1:18.43        
                  37.92     1:18.43 (40.51)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.69  METS
              1:00.29  ZQ
              1:00.49  JO
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Martin, Lily M            12 NYSA-MR              1:02.19      59.19 qZQ    
                  28.28       59.19 (30.91)                                        
  2 O'Shea, Madaghan L        12 PBAC-MR              1:02.24    1:00.72 qSILV  
                  29.12     1:00.72 (31.60)                                        
  3 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR              1:01.56    1:01.13 qSILV  
                  29.17     1:01.13 (31.96)                                        
  4 Kelly, Alyssa M           11 UN-MA                1:04.80    1:03.00 qSILV  
                  30.04     1:03.00 (32.96)                                        
  5 Inverdale, Julieanne A    12 NYSA-MR              1:02.52    1:03.07 qSILV  
                  30.01     1:03.07 (33.06)                                        
  6 Ramkissoon, Amiya M       12 Barracudas-MR        1:04.58    1:03.47 qSILV  
                  30.79     1:03.47 (32.68)                                        
  7 Peppiatt, Grace C         12 NYSA-MR              1:00.38    1:03.88 qSILV  
                  29.78     1:03.88 (34.10)                                        
  8 Fenton, Sofia M           11 NYSA-MR              1:05.16    1:04.14 qSILV  
                  30.32     1:04.14 (33.82)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Licardi, Phia P           11 PBAC-MR              1:10.16    1:05.84 qSILV  
                  31.05     1:05.84 (34.79)                                        
 10 Hoffman, Noelle R         11 NYSA-MR              1:04.99    1:06.61 qSILV  
                  31.60     1:06.61 (35.01)                                        
 11 Gillan, Madison F         12 NYSA-MR              1:06.32    1:07.19 qSILV  
                  31.28     1:07.19 (35.91)                                        
 12 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR              1:09.79    1:09.63 q      
                  32.86     1:09.63 (36.77)                                        
 13 Whang, Samantha E         11 NYSA-MR              1:09.42    1:10.02 q      
                  33.27     1:10.02 (36.75)                                        
 14 Vos, Brooke C             11 UN-AD                1:13.10    1:10.94 q      
                  34.39     1:10.94 (36.55)                                        
 15 Vargas, Alexandra M       12 PBAC-MR              1:04.65    1:11.21 q      
                  32.83     1:11.21 (38.38)                                        
 16 Bacchetta, Annamaria S    11 NYSA-MR              1:10.47    1:12.08 q      
                  34.15     1:12.08 (37.93)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Cefaloni, Vanessa L       12 AG-MR                1:10.85    1:12.83        
                  35.48     1:12.83 (37.35)                                        
 18 Greer-Padilla, Adira F    11 Barracudas-MR        1:13.09    1:13.99        
                  36.17     1:13.99 (37.82)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Camacho, Nina A           11 PBAC-MR              1:16.47    1:14.07        
                  34.94     1:14.07 (39.13)                                        
 20 Satriano, Grace           12 VAC-MR               1:12.90    1:14.09        
                  34.40     1:14.09 (39.69)                                        
 21 Messing, Olivia R         11 VAC-MR               1:18.91    1:16.12        
                  36.03     1:16.12 (40.09)                                        
 22 Perrino, Ava T            11 NYSA-MR              1:20.88    1:17.61        
                  37.47     1:17.61 (40.14)                                        
 23 Cruz, Olivia              11 DVWM-MR              1:26.53    1:19.02        
                  37.03     1:19.02 (41.99)                                        
 24 Trubenbach, Grace M       11 NYSA-MR              1:18.99    1:19.32        
                  36.70     1:19.32 (42.62)                                        
 25 Hughes, Alyssa G          11 UN-MR                1:20.51    1:21.22        
                  37.73     1:21.22 (43.49)                                        
 26 Degon, Chelsea A          11 VAC-MR               1:22.75    1:21.82        
                  39.64     1:21.82 (42.18)                                        
 27 Messing, Peyton R         12 VAC-MR               1:24.02    1:25.68        
                  40.10     1:25.68 (45.58)                                        
 28 Edwards, Sarina R         12 VAC-MR               1:30.04    1:38.97        
                  45.34     1:38.97 (53.63)                                        
 -- Lau, Kiera S              11 NYSA-MR              1:00.30         DQ        
      False start
                  28.99          DQ (31.45)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  METS
              2:11.99  ZQ
              2:11.99  JO
              2:25.89  SILV
              2:29.39  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:29.39
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Martin, Lily M            12 NYSA-MR              2:11.32    2:09.89 ZQ     
                  29.46     1:02.44 (32.98)     1:36.33 (33.89)     2:09.89 (33.56)
  2 Kelly, Alyssa M           11 UN-MA                2:13.53    2:10.15 ZQ     
                  29.81     1:02.66 (32.85)     1:37.18 (34.52)     2:10.15 (32.97)
  3 Inverdale, Julieanne A    12 NYSA-MR              2:18.15    2:16.87 SILV   
                  30.32     1:04.50 (34.18)     1:40.06 (35.56)     2:16.87 (36.81)
  4 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR              2:27.52    2:26.16 CUST   
                  32.32     1:08.77 (36.45)     1:47.52 (38.75)     2:26.16 (38.64)
  5 Vos, Brooke C             11 UN-AD                2:34.06    2:29.80        
                  34.76     1:13.74 (38.98)     1:52.17 (38.43)     2:29.80 (37.63)
 
Girls 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  METS
              2:11.99  ZQ
              2:11.99  JO
              2:25.89  SILV
              2:29.39  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:29.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Martin, Lily M            12 NYSA-MR              2:12.99    2:11.32 qZQ    
                  28.91     1:02.13 (33.22)     1:36.85 (34.72)     2:11.32 (34.47)
  2 Kelly, Alyssa M           11 UN-MA                2:17.49    2:13.53 qSILV  
                  30.50     1:04.37 (33.87)     1:39.23 (34.86)     2:13.53 (34.30)
  3 Inverdale, Julieanne A    12 NYSA-MR              2:17.15    2:18.15 qSILV  
                  30.68     1:04.78 (34.10)     1:41.03 (36.25)     2:18.15 (37.12)
  4 Peppiatt, Grace C         12 NYSA-MR              2:16.14    2:20.65 qSILV  
                  30.35     1:05.51 (35.16)     1:43.43 (37.92)     2:20.65 (37.22)
  5 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR              2:26.75    2:27.52 qCUST  
                  32.84     1:10.79 (37.95)     1:50.23 (39.44)     2:27.52 (37.29)
  6 Vos, Brooke C             11 UN-AD                2:42.80    2:34.06 q      
                  36.43     1:16.92 (40.49)     1:56.27 (39.35)     2:34.06 (37.79)
  7 Diaz, Ilana M             11 NYSA-MR              3:11.73    3:08.43 q      
                  42.37     1:30.45 (48.08)     2:20.94 (50.49)     3:08.43 (47.49)
 
Girls 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:55.99  11-12 ZQ
              5:55.99  11-12 JO
              6:20.79  11-12 SILV
              6:37.29  11-12 CUST Custom
 Meet Qualifying 11-12:  6:37.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Martin, Lily M            12 NYSA-MR              6:01.31    5:48.33 ZQ     
                  30.17     1:04.20 (34.03)     1:39.44 (35.24)     2:15.18 (35.74)
        2:51.30 (36.12)     3:27.35 (36.05)     4:03.56 (36.21)     4:39.31 (35.75)
        5:14.76 (35.45)     5:48.33 (33.57)                                        
  2 Kelly, Alyssa M           11 UN-MA                6:07.15    5:48.58 ZQ     
                  30.25     1:05.02 (34.77)     1:40.97 (35.95)     2:16.88 (35.91)
        2:52.63 (35.75)     3:28.72 (36.09)     4:04.64 (35.92)     4:41.00 (36.36)
        5:15.86 (34.86)     5:48.58 (32.72)                                        
  3 O'Shea, Madaghan L        12 PBAC-MR              6:16.62    5:58.04 SILV   
                  31.50     1:07.18 (35.68)     1:42.66 (35.48)     2:19.54 (36.88)
        2:56.29 (36.75)     3:33.68 (37.39)     4:10.21 (36.53)     4:47.06 (36.85)
        5:24.33 (37.27)     5:58.04 (33.71)                                        
  4 Ramkissoon, Amiya M       12 Barracudas-MR        6:12.23    6:11.89 SILV   
                  32.78     1:10.67 (37.89)     1:49.65 (38.98)     2:26.50 (36.85)
        3:04.12 (37.62)     3:40.98 (36.86)     4:19.24 (38.26)     4:57.94 (38.70)
        5:35.77 (37.83)     6:11.89 (36.12)                                        
  5 Dewar, Olivia E           11 Manhattan Makos-MR   6:35.77    6:17.85 SILV   
                  34.05     1:12.17 (38.12)     1:50.56 (38.39)     2:29.44 (38.88)
        3:06.56 (37.12)     3:45.16 (38.60)     4:24.69 (39.53)     5:04.60 (39.91)
        5:43.55 (38.95)     6:17.85 (34.30)                                        
  6 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR              6:23.72    6:30.60 CUST   
                  33.24     1:10.89 (37.65)     1:49.26 (38.37)     2:28.61 (39.35)
        3:07.98 (39.37)     3:48.57 (40.59)     4:30.22 (41.65)     5:11.80 (41.58)
        5:53.49 (41.69)     6:30.60 (37.11)                                        
  7 Inverdale, Julieanne A    12 NYSA-MR              6:25.09    6:34.86 CUST   
                  31.75     1:08.32 (36.57)     1:47.16 (38.84)     2:27.15 (39.99)
        3:07.47 (40.32)     3:48.46 (40.99)     4:30.15 (41.69)     5:12.21 (42.06)
        5:54.21 (42.00)     6:34.86 (40.65)                                        
  8 Steiner, Casey A          12 NYSA-MR              6:59.99    7:01.88        
                  35.85     1:16.22 (40.37)     1:58.25 (42.03)     2:40.79 (42.54)
        3:24.36 (43.57)     4:08.05 (43.69)     4:52.20 (44.15)     5:36.05 (43.85)
        6:19.88 (43.83)     7:01.88 (42.00)                                        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.99  JO
                31.99  ZQ
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Guzzino, Mary Grace S     12 NYSA-MR                30.26      30.10 JO     
  2 Martin, Lily M            12 NYSA-MR                31.66      31.59 JO     
  3 Ramkissoon, Amiya M       12 Barracudas-MR          32.65      32.33 SILV   
  4 O'Shea, Madaghan L        12 PBAC-MR                33.61      33.77 SILV   
  5 Pece, Delaney R           11 UN-AD                  34.72      35.35 SILV   
  6 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR                35.40      35.81 SILV   
  7 Camacho, Nina A           11 PBAC-MR                36.63      36.81        
  8 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR                37.12      37.14        
  9 Cefaloni, Vanessa L       12 AG-MR                  37.98      37.90        
 10 Vos, Brooke C             11 UN-AD                  38.98      40.65        
 11 Perrino, Ava T            11 NYSA-MR                41.45      41.59        
 12 Greer-Padilla, Adira F    11 Barracudas-MR          40.45      43.94        
 
Girls 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.99  JO
                31.99  ZQ
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Guzzino, Mary Grace S     12 NYSA-MR                30.15      30.26 qJO    
  2 Martin, Lily M            12 NYSA-MR                33.95      31.66 qJO    
  3 Ramkissoon, Amiya M       12 Barracudas-MR          33.46      32.65 qSILV  
  4 Dewar, Olivia E           11 Manhattan Makos-MR     33.61      32.74 qSILV  
  5 Gillan, Madison F         12 NYSA-MR                33.58      33.48 qSILV  
  6 O'Shea, Madaghan L        12 PBAC-MR                34.18      33.61 qSILV  
  7 Licardi, Phia P           11 PBAC-MR                35.22      34.03 qSILV  
  8 McPartland, Katie         11 Manhattan Makos-MR     34.11      34.32 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pece, Delaney R           11 UN-AD                  35.79      34.72 qSILV  
 10 Willscher, Talia          11 Manhattan Makos-MR     35.89      34.85 qSILV  
 11 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR                36.39      35.40 qSILV  
 12 Ruiz, Anaya               12 DVWM-MR                34.86      35.62 qSILV  
 13 McClure, Isobel           12 Manhattan Makos-MR     37.11      35.97 qSILV  
 14 Shefferman, Storey        11 Manhattan Makos-MR     35.81      36.26 q      
 15 Lilavois, Simone          11 Manhattan Makos-MR     35.17      36.49 q      
 16 Camacho, Nina A           11 PBAC-MR                38.36      36.63 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Kyqykaliu, Vesa A         11 NYSA-MR                38.97      36.67        
 18 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR                36.92      37.12        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Cefaloni, Vanessa L       12 AG-MR                  37.00      37.98        
 20 Vos, Brooke C             11 UN-AD                  41.70      38.98        
 21 Sah, Tiya                 12 Manhattan Makos-MR     38.40      39.15        
 22 Losada, Sasha             11 NYSA-MR                40.96      39.43        
 23 Vernhes, Estelle          11 Manhattan Makos-MR     42.44      40.31        
 24 Greer-Padilla, Adira F    11 Barracudas-MR          43.28      40.45        
 25 Perrino, Ava T            11 NYSA-MR                40.79      41.45        
 26 Trubenbach, Grace M       11 NYSA-MR                40.41      42.27        
 27 Messing, Peyton R         12 VAC-MR                 41.10      43.70        
 28 Lindsey, Noa G            11 Manhattan Makos-MR     45.42      46.05        
 29 Edwards, Sarina R         12 VAC-MR                 44.44      50.00        
 -- Degon, Chelsea A          11 VAC-MR                 45.76         DQ        
      Delay initiating turn
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.69  METS
              1:08.69  JO
              1:08.69  ZQ
              1:19.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Guzzino, Mary Grace S     12 NYSA-MR              1:04.70    1:03.54 JO     
                  30.40     1:03.54 (33.14)                                        
  2 Perez, Brianna M          11 NYSA-MR              1:06.28    1:06.75 JO     
                  32.41     1:06.75 (34.34)                                        
  3 Kelly, Alyssa M           11 UN-MA                1:09.09    1:08.87 SILV   
                  33.81     1:08.87 (35.06)                                        
  4 Ramkissoon, Amiya M       12 Barracudas-MR        1:10.50    1:10.84 SILV   
                  34.28     1:10.84 (36.56)                                        
  5 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR              1:13.21    1:12.44 SILV   
                  35.51     1:12.44 (36.93)                                        
  6 Licardi, Phia P           11 PBAC-MR              1:12.72    1:12.56 SILV   
                  35.04     1:12.56 (37.52)                                        
  7 McPartland, Katie         11 Manhattan Makos-MR   1:12.80    1:13.30 SILV   
                  35.50     1:13.30 (37.80)                                        
  8 Shefferman, Storey        11 Manhattan Makos-MR   1:13.34    1:13.44 SILV   
                  35.81     1:13.44 (37.63)                                        
  8 Pece, Delaney R           11 UN-AD                1:14.78    1:13.44 SILV   
                  35.98     1:13.44 (37.46)                                        
 10 Lilavois, Simone          11 Manhattan Makos-MR   1:15.13    1:15.84 SILV   
                  36.80     1:15.84 (39.04)                                        
 11 Kyqykaliu, Vesa A         11 NYSA-MR              1:17.70    1:16.54 SILV   
                  38.04     1:16.54 (38.50)                                        
 12 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR              1:16.33    1:16.95 SILV   
                  37.07     1:16.95 (39.88)                                        
 13 McClure, Isobel           12 Manhattan Makos-MR   1:16.22    1:18.97 SILV   
                  37.70     1:18.97 (41.27)                                        
 14 Cefaloni, Vanessa L       12 AG-MR                1:20.98    1:19.83        
                  38.11     1:19.83 (41.72)                                        
 15 Whang, Samantha E         11 NYSA-MR              1:21.76    1:22.31        
                  39.77     1:22.31 (42.54)                                        
 16 Satriano, Grace           12 VAC-MR               1:22.34    1:23.21        
                  39.67     1:23.21 (43.54)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.69  METS
              1:08.69  JO
              1:08.69  ZQ
              1:19.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Guzzino, Mary Grace S     12 NYSA-MR              1:07.39    1:04.70 qJO    
                  31.18     1:04.70 (33.52)                                        
  2 Perez, Brianna M          11 NYSA-MR              1:07.50    1:06.28 qJO    
                  32.14     1:06.28 (34.14)                                        
  3 Kelly, Alyssa M           11 UN-MA                1:14.64    1:09.09 qSILV  
                  33.78     1:09.09 (35.31)                                        
  4 Ramkissoon, Amiya M       12 Barracudas-MR        1:09.56    1:10.50 qSILV  
                  34.41     1:10.50 (36.09)                                        
  5 Licardi, Phia P           11 PBAC-MR              1:15.11    1:12.72 qSILV  
                  34.56     1:12.72 (38.16)                                        
  6 McPartland, Katie         11 Manhattan Makos-MR   1:15.63    1:12.80 qSILV  
                  34.93     1:12.80 (37.87)                                        
  7 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR              1:12.69    1:13.21 qSILV  
                  35.55     1:13.21 (37.66)                                        
  8 Shefferman, Storey        11 Manhattan Makos-MR   1:22.28    1:13.34 qSILV  
                  35.56     1:13.34 (37.78)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pece, Delaney R           11 UN-AD                1:14.54    1:14.78 qSILV  
                  37.08     1:14.78 (37.70)                                        
 10 Lilavois, Simone          11 Manhattan Makos-MR   1:17.26    1:15.13 qSILV  
                  36.24     1:15.13 (38.89)                                        
 11 McClure, Isobel           12 Manhattan Makos-MR   1:23.92    1:16.22 qSILV  
                  36.83     1:16.22 (39.39)                                        
 12 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR              1:16.92    1:16.33 qSILV  
                  36.89     1:16.33 (39.44)                                        
 13 Kyqykaliu, Vesa A         11 NYSA-MR              1:19.59    1:17.70 qSILV  
                  38.22     1:17.70 (39.48)                                        
 14 Cefaloni, Vanessa L       12 AG-MR                1:22.30    1:20.98 q      
                  38.31     1:20.98 (42.67)                                        
 15 Whang, Samantha E         11 NYSA-MR              1:19.64    1:21.76 q      
                  39.45     1:21.76 (42.31)                                        
 16 Satriano, Grace           12 VAC-MR               1:25.10    1:22.34 q      
                  39.52     1:22.34 (42.82)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Dowson, Sadie M           11 PBAC-MR              1:26.06    1:22.74        
                  38.84     1:22.74 (43.90)                                        
 18 Bacchetta, Annamaria S    11 NYSA-MR              1:23.44    1:22.98        
                  40.12     1:22.98 (42.86)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Dahlgren, Brenna E        11 River Otters-MA      1:25.69    1:23.23        
                  40.55     1:23.23 (42.68)                                        
 20 Vos, Brooke C             11 UN-AD                1:33.03    1:24.58        
                  42.38     1:24.58 (42.20)                                        
 21 Hermenegildo, Avery       12 Barracudas-MR        1:42.38    1:25.75        
                  40.76     1:25.75 (44.99)                                        
 22 Greer-Padilla, Adira F    11 Barracudas-MR        2:03.35    1:27.29        
                1:27.29         1:27.29 ( )                                        
 23 Vernhes, Estelle          11 Manhattan Makos-MR   1:31.38    1:28.01        
 24 Trubenbach, Grace M       11 NYSA-MR              1:34.87    1:28.68        
                  43.33     1:28.68 (45.35)                                        
 25 Lindsey, Noa G            11 Manhattan Makos-MR   1:41.50    1:34.32        
                  46.06     1:34.32 (48.26)                                        
 26 Allan, Madison L          12 NYSA-MR              1:40.87    1:35.92        
                  44.30     1:35.92 (51.62)                                        
 -- Vaughan, Emma E           11 NYSA-MR              2:30.77         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  54.91        DQ (1:07.08)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:29.59  ZQ
              2:29.99  JO
              2:44.09  CUST Custom
              2:46.69  SILV
 Meet Qualifying:  2:44.09
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Guzzino, Mary Grace S     12 NYSA-MR              2:19.37    2:17.23 ZQ     
                  31.42     1:05.57 (34.15)     1:41.60 (36.03)     2:17.23 (35.63)
  2 Gillan, Madison F         12 NYSA-MR              2:34.16    2:29.23 ZQ     
                  34.93     1:13.39 (38.46)     1:52.59 (39.20)     2:29.23 (36.64)
  3 Hoffman, Noelle R         11 NYSA-MR              2:33.71    2:31.18 CUST   
                  34.51     1:13.20 (38.69)     1:52.89 (39.69)     2:31.18 (38.29)
 
Girls 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:29.59  ZQ
              2:29.99  JO
              2:44.09  CUST Custom
              2:46.69  SILV
 Meet Qualifying:  2:44.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Guzzino, Mary Grace S     12 NYSA-MR              2:23.72    2:19.37 qZQ    
                  32.30     1:07.18 (34.88)     1:43.11 (35.93)     2:19.37 (36.26)
  2 Hoffman, Noelle R         11 NYSA-MR              2:42.09    2:33.71 qCUST  
                  35.41     1:15.06 (39.65)     1:56.11 (41.05)     2:33.71 (37.60)
  3 Gillan, Madison F         12 NYSA-MR              2:37.44    2:34.16 qCUST  
                  35.91     1:16.39 (40.48)     1:56.91 (40.52)     2:34.16 (37.25)
  4 Khutorsky, Deborah B      12 NYSA-MR              2:38.25    2:51.55 q      
                  39.13     1:22.34 (43.21)     2:08.18 (45.84)     2:51.55 (43.37)
  5 Steiner, Casey A          12 NYSA-MR              3:09.30    3:01.24 q      
                  41.47     1:28.23 (46.76)     2:15.52 (47.29)     3:01.24 (45.72)
 -- Diaz, Ilana M             11 NYSA-MR              3:30.52         DQ        
      Multiple strokes
                  45.85     1:35.94 (50.09)     2:27.07 (51.13)          DQ (50.79)
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                36.69  JO
                40.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Martin, Lily M            12 NYSA-MR                36.00      36.28 ZQ     
  2 Lau, Kiera S              11 NYSA-MR                38.53      38.06 SILV   
  3 Pece, Delaney R           11 UN-AD                  38.40      38.53 SILV   
  4 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR                40.51      40.98        
  5 Messing, Olivia R         11 VAC-MR                 43.26      43.20        
  6 Lindsey, Noa G            11 Manhattan Makos-MR     53.25      51.20        
  7 Degon, Chelsea A          11 VAC-MR                 55.83      52.94        
 
Girls 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                36.59  ZQ
                36.69  JO
                40.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Martin, Lily M            12 NYSA-MR                37.35      36.00 qZQ    
  2 Ruiz, Anaya               12 DVWM-MR                38.18      37.64 qSILV  
  3 Pece, Delaney R           11 UN-AD                  39.71      38.40 qSILV  
  4 Lau, Kiera S              11 NYSA-MR                37.38      38.53 qSILV  
  5 Sah, Tiya                 12 Manhattan Makos-MR     39.12      38.89 qSILV  
  6 Dahlgren, Brenna E        11 River Otters-MA        40.66      40.01 qSILV  
  7 Vargas, Alexandra M       12 PBAC-MR                42.64      40.24 qSILV  
  8 Dewar, Olivia E           11 Manhattan Makos-MR     40.00      40.30 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR                42.43      40.51 qSILV  
 10 Kyqykaliu, Vesa A         11 NYSA-MR                41.64      41.21 q      
 11 Willscher, Talia          11 Manhattan Makos-MR     41.92      42.64 q      
 12 Hughes, Alyssa G          11 UN-MR                  43.36      42.70 q      
 13 Losada, Sasha             11 NYSA-MR                42.37      42.73 q      
 14 Messing, Olivia R         11 VAC-MR                 43.85      43.26 q      
 15 McClure, Isobel           12 Manhattan Makos-MR     44.57      43.71 q      
 16 Satriano, Grace           12 VAC-MR                 44.26      44.11 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Bacchetta, Annamaria S    11 NYSA-MR                45.05      44.14        
 18 Cruz, Olivia              11 DVWM-MR                40.76      45.52        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Vernhes, Estelle          11 Manhattan Makos-MR     46.95      47.75        
 20 Lindsey, Noa G            11 Manhattan Makos-MR     52.34      53.25        
 21 Trubenbach, Grace M       11 NYSA-MR                53.35      54.80        
 22 Degon, Chelsea A          11 VAC-MR                 52.60      55.83        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:11.69  METS
              1:18.59  ZQ
              1:18.99  JO
              1:28.69  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Hoffman, Noelle R         11 NYSA-MR              1:18.46    1:17.06 ZQ     
                  36.81     1:17.06 (40.25)                                        
  2 Martin, Lily M            12 NYSA-MR              1:17.11    1:17.17 ZQ     
                  36.26     1:17.17 (40.91)                                        
  3 Perez, Brianna M          11 NYSA-MR              1:20.95    1:20.32 SILV   
                  38.15     1:20.32 (42.17)                                        
  4 Pece, Delaney R           11 UN-AD                1:23.59    1:23.00 SILV   
                  40.38     1:23.00 (42.62)                                        
  5 Dewar, Olivia E           11 Manhattan Makos-MR   1:24.44    1:24.27 SILV   
                  40.57     1:24.27 (43.70)                                        
  6 Sah, Tiya                 12 Manhattan Makos-MR   1:22.19    1:24.74 SILV   
                  40.34     1:24.74 (44.40)                                        
  7 Dahlgren, Brenna E        11 River Otters-MA      1:27.62    1:25.05 SILV   
                  40.11     1:25.05 (44.94)                                        
  8 Kyqykaliu, Vesa A         11 NYSA-MR              1:25.92    1:25.71 SILV   
                  40.63     1:25.71 (45.08)                                        
  9 Gillan, Madison F         12 NYSA-MR              1:25.76    1:26.41 SILV   
                  40.19     1:26.41 (46.22)                                        
 10 Vargas, Alexandra M       12 PBAC-MR              1:28.65    1:29.61        
                  41.46     1:29.61 (48.15)                                        
 11 Willscher, Talia          11 Manhattan Makos-MR   1:32.70    1:31.60        
                  42.98     1:31.60 (48.62)                                        
 12 Finnerty, Katherine J     11 AG-MR                1:30.62    1:31.69        
                  42.39     1:31.69 (49.30)                                        
 13 Messing, Olivia R         11 VAC-MR               1:31.48    1:33.09        
                  43.54     1:33.09 (49.55)                                        
 14 McClure, Isobel           12 Manhattan Makos-MR   1:33.80    1:36.07        
                  46.35     1:36.07 (49.72)                                        
 15 Satriano, Grace           12 VAC-MR               1:36.26    1:38.09        
                  46.29     1:38.09 (51.80)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:11.69  METS
              1:18.59  ZQ
              1:18.99  JO
              1:28.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Martin, Lily M            12 NYSA-MR              1:19.73    1:17.11 qZQ    
                  36.39     1:17.11 (40.72)                                        
  2 Hoffman, Noelle R         11 NYSA-MR              1:18.98    1:18.46 qZQ    
                  37.12     1:18.46 (41.34)                                        
  3 Perez, Brianna M          11 NYSA-MR              1:24.13    1:20.95 qSILV  
                  38.28     1:20.95 (42.67)                                        
  4 Sah, Tiya                 12 Manhattan Makos-MR   1:25.28    1:22.19 qSILV  
                  38.30     1:22.19 (43.89)                                        
  5 Pece, Delaney R           11 UN-AD                1:27.38    1:23.59 qSILV  
                  40.82     1:23.59 (42.77)                                        
  6 Dewar, Olivia E           11 Manhattan Makos-MR   1:25.60    1:24.44 qSILV  
                  41.27     1:24.44 (43.17)                                        
  7 Peppiatt, Grace C         12 NYSA-MR              1:25.03    1:25.17 qSILV  
                  39.33     1:25.17 (45.84)                                        
  8 Gillan, Madison F         12 NYSA-MR              1:26.72    1:25.76 qSILV  
                  40.54     1:25.76 (45.22)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kyqykaliu, Vesa A         11 NYSA-MR              1:27.04    1:25.92 qSILV  
                  41.22     1:25.92 (44.70)                                        
 10 Dahlgren, Brenna E        11 River Otters-MA      1:31.37    1:27.62 qSILV  
                  41.94     1:27.62 (45.68)                                        
 11 Vargas, Alexandra M       12 PBAC-MR              1:24.68    1:28.65 qSILV  
                  40.67     1:28.65 (47.98)                                        
 12 Khutorsky, Deborah B      12 NYSA-MR              1:19.75    1:30.34 q      
                  40.74     1:30.34 (49.60)                                        
 13 Finnerty, Katherine J     11 AG-MR                1:38.18    1:30.62 q      
                  42.54     1:30.62 (48.08)                                        
 14 Messing, Olivia R         11 VAC-MR               1:35.95    1:31.48 q      
                  44.22     1:31.48 (47.26)                                        
 15 Willscher, Talia          11 Manhattan Makos-MR   1:32.22    1:32.70 q      
                  43.30     1:32.70 (49.40)                                        
 16 McClure, Isobel           12 Manhattan Makos-MR   1:36.78    1:33.80 q      
                  44.76     1:33.80 (49.04)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Bacchetta, Annamaria S    11 NYSA-MR              1:35.02    1:35.03        
                  46.43     1:35.03 (48.60)                                        
 18 Satriano, Grace           12 VAC-MR               1:29.10    1:36.26        
                  44.89     1:36.26 (51.37)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Thompson, Kaidyn J        11 VAC-MR               1:43.02    1:39.68        
                  48.29     1:39.68 (51.39)                                        
 20 Steiner, Casey A          12 NYSA-MR              1:39.99    1:43.00        
                  47.85     1:43.00 (55.15)                                        
 21 Allan, Madison L          12 NYSA-MR              1:56.61    2:01.58        
                  55.63   2:01.58 (1:05.95)                                        
 -- Weinstein, Roni           11 NYSA-MR              1:56.77         DQ        
      One hand touch
                1:01.56        DQ (1:09.94)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.99  METS
              2:50.59  ZQ
              2:53.99  JO
              3:07.29  CUST Custom
              3:11.19  SILV
 Meet Qualifying:  3:07.29
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Guzzino, Mary Grace S     12 NYSA-MR              2:38.04    2:35.97 METS   
                  34.12     1:13.28 (39.16)     1:54.39 (41.11)     2:35.97 (41.58)
  2 Fenton, Sofia M           11 NYSA-MR              2:44.70    2:42.04 ZQ     
                  34.93     1:15.87 (40.94)     1:58.71 (42.84)     2:42.04 (43.33)
  3 Hoffman, Noelle R         11 NYSA-MR              2:49.26    2:47.04 ZQ     
                  38.09     1:20.69 (42.60)     2:04.41 (43.72)     2:47.04 (42.63)
  4 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR              2:57.83    2:54.78 CUST   
                  38.50     1:24.09 (45.59)     2:10.14 (46.05)     2:54.78 (44.64)
 
Girls 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.99  METS
              2:50.59  ZQ
              2:53.99  JO
              3:07.29  CUST Custom
              3:11.19  SILV
 Meet Qualifying:  3:07.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Guzzino, Mary Grace S     12 NYSA-MR              2:39.57    2:38.04 qZQ    
                  34.87     1:14.69 (39.82)     1:55.98 (41.29)     2:38.04 (42.06)
  2 Fenton, Sofia M           11 NYSA-MR              2:50.77    2:44.70 qZQ    
                  35.82     1:17.54 (41.72)     2:01.23 (43.69)     2:44.70 (43.47)
  3 Hoffman, Noelle R         11 NYSA-MR              2:48.22    2:49.26 qZQ    
                  38.77     1:22.22 (43.45)     2:05.60 (43.38)     2:49.26 (43.66)
  4 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR              3:04.53    2:57.83 qCUST  
                  38.48     1:24.65 (46.17)     2:11.93 (47.28)     2:57.83 (45.90)
  5 Peppiatt, Grace C         12 NYSA-MR              3:03.48    3:04.69 qCUST  
                  40.54     1:28.79 (48.25)     2:17.70 (48.91)     3:04.69 (46.99)
  6 Dahlgren, Brenna E        11 River Otters-MA      3:13.12    3:06.69 qCUST  
                  41.63     1:29.93 (48.30)     2:19.95 (50.02)     3:06.69 (46.74)
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.69  JO
                34.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Guzzino, Mary Grace S     12 NYSA-MR                28.83      28.23 ZQ     
  2 Dewar, Olivia E           11 Manhattan Makos-MR     31.32      30.67 JO     
  3 Martin, Lily M            12 NYSA-MR                30.23      30.78 SILV   
  4 Ramkissoon, Amiya M       12 Barracudas-MR          30.63      30.99 SILV   
  5 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR                31.73      31.09 SILV   
  6 Inverdale, Julieanne A    12 NYSA-MR                31.67      31.15 SILV   
  7 Lau, Kiera S              11 NYSA-MR                31.84      31.28 SILV   
  8 McPartland, Katie         11 Manhattan Makos-MR     33.41      32.42 SILV   
  9 Lilavois, Simone          11 Manhattan Makos-MR     32.01      32.51 SILV   
 10 Shefferman, Storey        11 Manhattan Makos-MR     32.66      32.63 SILV   
 11 Hoffman, Noelle R         11 NYSA-MR                34.30      33.50 SILV   
 12 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR                33.99      33.80 SILV   
 13 Licardi, Phia P           11 PBAC-MR                34.35      33.85 SILV   
 14 Vargas, Alexandra M       12 PBAC-MR                34.05      34.03 SILV   
 15 Hermenegildo, Avery       12 Barracudas-MR          34.99      34.89        
 16 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR                35.10      34.90        
 
Girls 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.69  JO
                34.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Guzzino, Mary Grace S     12 NYSA-MR                28.12      28.83 qZQ    
  2 Martin, Lily M            12 NYSA-MR                32.38      30.23 qZQ    
  3 Ramkissoon, Amiya M       12 Barracudas-MR          31.68      30.63 qJO    
  4 Dewar, Olivia E           11 Manhattan Makos-MR     34.73      31.32 qSILV  
  5 Inverdale, Julieanne A    12 NYSA-MR                31.04      31.67 qSILV  
  6 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR                32.63      31.73 qSILV  
  7 Lau, Kiera S              11 NYSA-MR                31.07      31.84 qSILV  
  8 Lilavois, Simone          11 Manhattan Makos-MR     31.95      32.01 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Shefferman, Storey        11 Manhattan Makos-MR     34.03      32.66 qSILV  
 10 McPartland, Katie         11 Manhattan Makos-MR     33.72      33.41 qSILV  
 11 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR                33.73      33.99 qSILV  
 12 Vargas, Alexandra M       12 PBAC-MR                35.37      34.05 qSILV  
 13 Hoffman, Noelle R         11 NYSA-MR                33.38      34.30 qSILV  
 14 Licardi, Phia P           11 PBAC-MR                37.20      34.35 qSILV  
 15 Hermenegildo, Avery       12 Barracudas-MR          35.88      34.99 q      
 16 Concepcion, Alex P        11 NYSA-MR                36.45      35.10 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Whang, Samantha E         11 NYSA-MR                34.74      35.33        
 18 Satriano, Grace           12 VAC-MR                 36.28      36.62        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Willscher, Talia          11 Manhattan Makos-MR     36.48      36.70        
 20 Bacchetta, Annamaria S    11 NYSA-MR                37.66      36.86        
 21 Cefaloni, Vanessa L       12 AG-MR                  37.81      37.42        
 22 Sah, Tiya                 12 Manhattan Makos-MR     39.45      37.68        
 23 Steiner, Casey A          12 NYSA-MR                36.99      38.17        
 24 Vernhes, Estelle          11 Manhattan Makos-MR     43.51      40.12        
 25 Finnerty, Katherine J     11 AG-MR                  42.99      40.14        
 26 Greer-Padilla, Adira F    11 Barracudas-MR          43.36      42.98        
 27 Messing, Olivia R         11 VAC-MR                 45.94      43.65        
 28 Diaz, Ilana M             11 NYSA-MR              1:05.52      45.31        
 29 Lindsey, Noa G            11 Manhattan Makos-MR     49.37      46.26        
 30 Thompson, Kaidyn J        11 VAC-MR                 47.59      48.40        
 31 Trubenbach, Grace M       11 NYSA-MR                49.12      53.25        
 32 Vaughan, Emma E           11 NYSA-MR              2:00.77      59.89        
 -- Degon, Chelsea A          11 VAC-MR                 49.70         DQ        
      False start
 -- Dowson, Sadie M           11 PBAC-MR                42.40        DFS        
      Declared false start
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.59  METS
              1:08.99  ZQ
              1:09.49  JO
              1:19.39  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Guzzino, Mary Grace S     12 NYSA-MR              1:04.29    1:03.11 ZQ     
                  29.06     1:03.11 (34.05)                                        
  2 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR              1:13.04    1:12.04 SILV   
                  32.48     1:12.04 (39.56)                                        
  3 Inverdale, Julieanne A    12 NYSA-MR              1:13.61    1:14.62 SILV   
                  33.14     1:14.62 (41.48)                                        
  4 Hoffman, Noelle R         11 NYSA-MR              1:15.61    1:15.98 SILV   
                  34.75     1:15.98 (41.23)                                        
  5 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR              1:20.88    1:19.42        
                  35.79     1:19.42 (43.63)                                        
  6 Cefaloni, Vanessa L       12 AG-MR                1:23.59    1:24.33        
                  38.34     1:24.33 (45.99)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.59  METS
              1:08.99  ZQ
              1:09.49  JO
              1:19.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Guzzino, Mary Grace S     12 NYSA-MR              1:03.25    1:04.29 qZQ    
                  29.78     1:04.29 (34.51)                                        
  2 Peppiatt, Grace C         12 NYSA-MR              1:07.77    1:10.30 qSILV  
                  31.49     1:10.30 (38.81)                                        
  3 Kelly, Alyssa M           11 UN-MA                1:11.19    1:10.40 qSILV  
                  32.77     1:10.40 (37.63)                                        
  4 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR              1:14.26    1:13.04 qSILV  
                  33.32     1:13.04 (39.72)                                        
  5 Lilavois, Simone          11 Manhattan Makos-MR   1:13.64    1:13.19 qSILV  
                  35.72     1:13.19 (37.47)                                        
  6 Inverdale, Julieanne A    12 NYSA-MR              1:13.05    1:13.61 qSILV  
                  33.32     1:13.61 (40.29)                                        
  7 Gillan, Madison F         12 NYSA-MR              1:13.50    1:13.84 qSILV  
                  33.66     1:13.84 (40.18)                                        
  8 Hoffman, Noelle R         11 NYSA-MR              1:19.27    1:15.61 qSILV  
                  35.14     1:15.61 (40.47)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 McPartland, Katie         11 Manhattan Makos-MR   1:15.14    1:15.65 qSILV  
                  34.42     1:15.65 (41.23)                                        
 10 Vargas, Alexandra M       12 PBAC-MR              1:12.15    1:19.03 qSILV  
                  35.67     1:19.03 (43.36)                                        
 11 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR              1:19.76    1:20.88 q      
                  35.92     1:20.88 (44.96)                                        
 12 Kyqykaliu, Vesa A         11 NYSA-MR              1:30.88    1:23.44 q      
                  37.85     1:23.44 (45.59)                                        
 13 Cefaloni, Vanessa L       12 AG-MR                1:23.39    1:23.59 q      
                  38.43     1:23.59 (45.16)                                        
 14 Whang, Samantha E         11 NYSA-MR              1:22.66    1:24.03 q      
                  37.69     1:24.03 (46.34)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:37.99  ZQ
              2:39.99  JO
              2:47.39  CUST Custom
              2:49.39  SILV
 Meet Qualifying:  2:47.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR              3:00.41    2:42.14 CUST   
                  33.81     1:14.74 (40.93)     1:58.89 (44.15)     2:42.14 (43.25)
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:09.99  ZQ
              1:18.69  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 O'Shea, Madaghan L        12 PBAC-MR              1:10.68    1:09.06 JO     
                  32.13     1:09.06 (36.93)                                        
  2 Fenton, Sofia M           11 NYSA-MR              1:08.70    1:10.11 SILV   
                  32.53     1:10.11 (37.58)                                        
  3 Ramkissoon, Amiya M       12 Barracudas-MR        1:14.42    1:13.15 SILV   
                  33.52     1:13.15 (39.63)                                        
  4 Inverdale, Julieanne A    12 NYSA-MR              1:12.56    1:14.47 SILV   
                  33.70     1:14.47 (40.77)                                        
  5 Pece, Delaney R           11 UN-AD                1:15.85    1:14.62 SILV   
                  35.24     1:14.62 (39.38)                                        
  6 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR              1:18.90    1:18.19 SILV   
                  36.00     1:18.19 (42.19)                                        
  7 Vos, Brooke C             11 UN-AD                1:22.64    1:22.43        
                  38.95     1:22.43 (43.48)                                        
  8 Camacho, Nina A           11 PBAC-MR              1:23.47    1:23.82        
                  37.27     1:23.82 (46.55)                                        
  9 Perrino, Ava T            11 NYSA-MR              1:26.71    1:27.02        
                  40.40     1:27.02 (46.62)                                        
 10 Messing, Olivia R         11 VAC-MR               1:25.67    1:27.69        
                  41.00     1:27.69 (46.69)                                        
 11 Greer-Padilla, Adira F    11 Barracudas-MR        1:24.77    1:29.70        
                  43.15     1:29.70 (46.55)                                        
 
Girls 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:09.99  JO
              1:09.99  ZQ
              1:18.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Fenton, Sofia M           11 NYSA-MR              1:10.13    1:08.70 qJO    
                  31.47     1:08.70 (37.23)                                        
  2 Dewar, Olivia E           11 Manhattan Makos-MR   1:14.74    1:09.84 qJO    
                  31.70     1:09.84 (38.14)                                        
  3 Kelly, Alyssa M           11 UN-MA                1:11.45    1:10.07 qSILV  
                  33.51     1:10.07 (36.56)                                        
  4 O'Shea, Madaghan L        12 PBAC-MR              1:13.52    1:10.68 qSILV  
                  32.83     1:10.68 (37.85)                                        
  5 Ruiz, Anaya               12 DVWM-MR              1:12.69    1:11.49 qSILV  
                  32.08     1:11.49 (39.41)                                        
  6 Inverdale, Julieanne A    12 NYSA-MR              1:13.39    1:12.56 qSILV  
                  33.18     1:12.56 (39.38)                                        
  7 Ramkissoon, Amiya M       12 Barracudas-MR        1:15.28    1:14.42 qSILV  
                  33.46     1:14.42 (40.96)                                        
  8 Lilavois, Simone          11 Manhattan Makos-MR   1:16.63    1:15.24 qSILV  
                  34.84     1:15.24 (40.40)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Pece, Delaney R           11 UN-AD                1:16.70    1:15.85 qSILV  
                  35.18     1:15.85 (40.67)                                        
 10 McPartland, Katie         11 Manhattan Makos-MR   1:17.35    1:16.41 qSILV  
                  33.75     1:16.41 (42.66)                                        
 11 Licardi, Phia P           11 PBAC-MR              1:21.96    1:16.73 qSILV  
                  34.00     1:16.73 (42.73)                                        
 12 Willscher, Talia          11 Manhattan Makos-MR   1:18.58    1:18.22 qSILV  
                  36.53     1:18.22 (41.69)                                        
 13 Shefferman, Storey        11 Manhattan Makos-MR   1:25.68    1:18.38 qSILV  
                  34.92     1:18.38 (43.46)                                        
 14 Simone, Elizabeth C       12 NYSA-MR              1:17.71    1:18.90 q      
                  35.28     1:18.90 (43.62)                                        
 15 Sah, Tiya                 12 Manhattan Makos-MR   1:21.18    1:19.60 q      
                  36.91     1:19.60 (42.69)                                        
 16 Losada, Sasha             11 NYSA-MR              1:21.38    1:19.90 q      
                  37.98     1:19.90 (41.92)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Dahlgren, Brenna E        11 River Otters-MA      1:24.47    1:21.59        
                  38.72     1:21.59 (42.87)                                        
 18 Whang, Samantha E         11 NYSA-MR              1:20.01    1:21.66        
                  37.82     1:21.66 (43.84)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 McClure, Isobel           12 Manhattan Makos-MR   1:26.16    1:22.13        
                  37.19     1:22.13 (44.94)                                        
 20 Bacchetta, Annamaria S    11 NYSA-MR              1:23.75    1:22.38        
                  39.57     1:22.38 (42.81)                                        
 21 Vos, Brooke C             11 UN-AD                1:25.92    1:22.64        
                  39.03     1:22.64 (43.61)                                        
 22 Satriano, Grace           12 VAC-MR               1:24.88    1:23.45        
                  37.66     1:23.45 (45.79)                                        
 23 Camacho, Nina A           11 PBAC-MR              1:35.64    1:23.47        
                  36.94     1:23.47 (46.53)                                        
 24 Greer-Padilla, Adira F    11 Barracudas-MR        2:00.53    1:24.77        
                  40.02     1:24.77 (44.75)                                        
 25 Messing, Olivia R         11 VAC-MR               1:32.15    1:25.67        
                  40.50     1:25.67 (45.17)                                        
 26 Perrino, Ava T            11 NYSA-MR              1:35.67    1:26.71        
                  40.21     1:26.71 (46.50)                                        
 27 Cruz, Olivia              11 DVWM-MR              1:40.20    1:28.79        
                  41.65     1:28.79 (47.14)                                        
 28 Vernhes, Estelle          11 Manhattan Makos-MR   1:32.05    1:29.06        
                  39.65     1:29.06 (49.41)                                        
 29 Hughes, Alyssa G          11 UN-MR                1:31.03    1:29.50        
                  41.64     1:29.50 (47.86)                                        
 30 Lindsey, Noa G            11 Manhattan Makos-MR   1:39.78    1:35.81        
                  44.21     1:35.81 (51.60)                                        
 -- Messing, Peyton R         12 VAC-MR               1:51.69         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  45.95        DQ (1:01.43)                                        
 
Girls 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:27.99  11-12 ZQ
              2:28.99  11-12 JO
              2:47.69  11-12 CUST Custom
              2:48.09  11-12 SILV
 Meet Qualifying 11-12:  2:47.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Kelly, Alyssa M           11 UN-MA                2:36.67    2:27.66 ZQ     
                  32.13     1:08.85 (36.72)     1:53.57 (44.72)     2:27.66 (34.09)
  2 Whang, Samantha E         11 NYSA-MR              2:50.39    2:48.97        
                  36.47     1:22.50 (46.03)     2:10.97 (48.47)     2:48.97 (38.00)
  3 Khutorsky, Deborah B      12 NYSA-MR              3:00.75    2:49.34        
                  34.29     1:16.77 (42.48)     2:08.65 (51.88)     2:49.34 (40.69)
 
Girls 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
              5:20.99  11-12 JO
              5:50.99  11-12 SILV
              5:56.79  11-12 CUST Custom
 Meet Qualifying 11-12:  5:56.79
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Guzzino, Mary Grace S     12 NYSA-MR              4:58.46    4:51.94 JO     
                  30.07     1:06.55 (36.48)     1:44.17 (37.62)     2:21.74 (37.57)
        3:02.96 (41.22)     3:45.27 (42.31)     4:18.91 (33.64)     4:51.94 (33.03)
  2 Hoffman, Noelle R         11 NYSA-MR              5:27.10    5:20.70 JO     
                  35.03     1:17.83 (42.80)     1:58.51 (40.68)     2:37.68 (39.17)
        3:22.16 (44.48)     4:07.92 (45.76)     4:45.39 (37.47)     5:20.70 (35.31)
  3 Lau, Kiera S              11 NYSA-MR              5:21.24    5:22.00 SILV   
                  33.83     1:14.97 (41.14)     1:56.21 (41.24)     2:36.73 (40.52)
        3:23.70 (46.97)     4:11.33 (47.63)     4:47.37 (36.04)     5:22.00 (34.63)
  4 Kennedy, Kate E           12 NYSA-MR              5:47.60    5:22.84 SILV   
                  34.47     1:15.60 (41.13)     1:57.02 (41.42)     2:37.34 (40.32)
        3:22.16 (44.82)     4:09.36 (47.20)     4:47.63 (38.27)     5:22.84 (35.21)
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.59  METS
                26.39  JO
                26.39  ZQ
                28.79  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gillan, Sierra P          14 NYSA-MR                25.54      24.76 METS   
  2 Jiang, Joy                14 NYSA-MR                24.94      24.87 METS   
  3 Caceres, Deanna R         14 Barracudas-MR          25.59      25.69 JO     
  4 Pryne, Jenna M            13 NYSA-MR                25.54      25.88 JO     
  5 Whang, Taylor K           14 NYSA-MR                27.10      26.50 SILV   
  6 Carolan, Emma M           14 NYSA-MR                26.26      26.63 SILV   
  7 Newcomer, Avery M         13 WYW-CT                 26.26      26.65 SILV   
  8 Hendricks, Carolyn R      13 WYW-CT                 26.27      26.70 SILV   
  9 Vanderwall, Casey R       13 WYW-CT                 26.39      27.00 SILV   
 10 Wasik, Noam               14 River Otters-MA        26.90      27.07 SILV   
 10 Barnes, Alex S            14 NYSA-MR                26.53      27.07 SILV   
 12 Meyers, Sydney A          13 WYW-CT                 26.61      27.08 SILV   
 13 Jandura, Carolyn R        13 WYW-CT                 27.40      27.14 SILV   
 14 Licardi, Antonia B        13 PBAC-MR                26.59      27.17 SILV   
 15 Hajek, Elishka D          13 PBAC-MR                27.10      27.38 SILV   
 16 Cucaj, Ariana             13 NYSA-MR                27.08      27.40 SILV   
 
Girls 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.59  METS
                26.39  JO
                26.39  ZQ
                28.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jiang, Joy                14 NYSA-MR                25.13      24.94 qMETS  
  2 Pryne, Jenna M            13 NYSA-MR                25.85      25.54 qMETS  
  2 Gillan, Sierra P          14 NYSA-MR                24.60      25.54 qMETS  
  4 Caceres, Deanna R         14 Barracudas-MR          25.36      25.59 qMETS  
  5 Newcomer, Avery M         13 WYW-CT                 26.70      26.26 qJO    
  5 Carolan, Emma M           14 NYSA-MR                26.50      26.26 qJO    
  7 Hendricks, Carolyn R      13 WYW-CT                 26.81      26.27 qJO    
  8 Vanderwall, Casey R       13 WYW-CT                 27.59      26.39 qJO    
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sohn, Sora                14 NYSA-MR                26.58      26.50 qSILV  
 10 Barnes, Alex S            14 NYSA-MR                26.97      26.53 qSILV  
 11 Licardi, Antonia B        13 PBAC-MR                25.17      26.59 qSILV  
 12 Meyers, Sydney A          13 WYW-CT                 27.52      26.61 qSILV  
 13 Wasik, Noam               14 River Otters-MA        27.17      26.90 qSILV  
 14 Cucaj, Ariana             13 NYSA-MR                28.23      27.08 qSILV  
 15 Whang, Taylor K           14 NYSA-MR                26.30      27.10 qSILV  
 15 Hajek, Elishka D          13 PBAC-MR                27.65      27.10 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Jandura, Carolyn R        13 WYW-CT                 28.28      27.40 SILV   
 18 Torello-Viera, Martina S  13 NYSA-MR                27.16      27.45 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Nicholas, Cayla R         13 NYSA-MR                27.54      27.53 SILV   
 20 Hemschot, Sophia C        13 WYW-CT                 28.49      27.54 SILV   
 21 Bukowski, Emily S         13 WYW-CT                 27.65      27.63 SILV   
 21 Dickman, Rian             13 VAC-MR                 26.49      27.63 SILV   
 23 Cowe, Hannah A            13 WYW-CT                 28.41      27.98 SILV   
 24 Lansing, Carolina         13 Manhattan Makos-MR     27.90      28.03 SILV   
 25 Ristaino, Lexi M          13 NYSA-MR                27.70      28.10 SILV   
 26 Clark, Corin E            13 NYSA-MR                27.96      28.15 SILV   
 27 Ippolito, Sara K          13 UN-MR                  29.66      28.35 SILV   
 28 Eckert, Jordyn            13 Manhattan Makos-MR     27.76      28.44 SILV   
 29 Taylor, Sophia            14 WYW-CT                 29.33      28.58 SILV   
 30 Evans, Sage E             13 PBAC-MR                27.30      28.69 SILV   
 31 Wieczorek, Nylah M        13 PBAC-MR                29.08      28.98        
 32 Wedlick, Mariella         14 NYSA-MR                28.72      29.03        
 32 Cucaj, Hana               14 NYSA-MR                29.58      29.03        
 34 Bonitz, Lilyan R          14 VAC-MR                 28.56      29.06        
 35 Ricketts, Abbe A          14 WYW-CT                 29.36      29.07        
 35 Shih, Annie               14 NYSA-MR                30.83      29.07        
 37 Sun, Lecia A              13 WYW-CT                 29.75      29.12        
 38 Rocchio, Grace A          13 Barracudas-MR          29.74      29.21        
 39 Sommer, Stef M            13 AG-MR                  29.24      29.46        
 40 Cuddihy, Grace M          13 Manhattan Makos-MR     29.41      29.83        
 41 Hamersky, Willa J         14 Manhattan Makos-MR     30.54      29.90        
 42 Hancock, Lila             13 Manhattan Makos-MR     29.98      29.99        
 43 Brown, Ella               14 Manhattan Makos-MR     30.66      30.11        
 44 Knox, Thandi N            14 NYSA-MR                30.95      30.22        
 45 Strez, Emily K            13 UN-MR                  32.29      31.05        
 46 Bednarick, Molly J        13 AG-MR                  32.02      31.29        
 47 Olivier, Anais I          14 NYSA-MR                30.97      31.48        
 48 Thompson, Alyssa R        13 VAC-MR                 31.97      31.50        
 49 Lin, Viola J              14 NYSA-MR                31.31      32.21        
 50 Brown, Olivia G           13 PBAC-MR                31.49      32.55        
 51 Schramm, Isabella M       13 VAC-MR                 34.21      35.02        
 52 Phadnis, Aneeka V         13 NYSA-MR                33.84      35.09        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.69  METS
                56.99  JO
                56.99  ZQ
              1:03.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Pryne, Jenna M            13 NYSA-MR                56.37      55.03 METS   
                  26.10       55.03 (28.93)                                        
  2 Newcomer, Avery M         13 WYW-CT                 58.89      56.05 JO     
                  26.95       56.05 (29.10)                                        
  3 Sohn, Sora                14 NYSA-MR                56.24      56.82 JO     
                  26.97       56.82 (29.85)                                        
  4 Melley, Emma G            14 NYSA-MR                57.69      57.65 SILV   
                  28.09       57.65 (29.56)                                        
  5 Hendricks, Carolyn R      13 WYW-CT                 58.49      57.80 SILV   
                  28.12       57.80 (29.68)                                        
  6 Dickman, Rian             13 VAC-MR                 59.00      57.83 SILV   
                  27.65       57.83 (30.18)                                        
  7 Meyers, Sydney A          13 WYW-CT                 58.08      57.94 SILV   
                  28.05       57.94 (29.89)                                        
  8 Cucaj, Ariana             13 NYSA-MR                58.09      58.00 SILV   
                  27.94       58.00 (30.06)                                        
  9 Vanderwall, Casey R       13 WYW-CT               1:01.06      58.61 SILV   
                  28.01       58.61 (30.60)                                        
 10 Jandura, Carolyn R        13 WYW-CT                 58.42      58.95 SILV   
                  28.09       58.95 (30.86)                                        
 11 Bukowski, Emily S         13 WYW-CT                 59.84    1:00.12 SILV   
                  28.59     1:00.12 (31.53)                                        
 12 Wienckowski, Grace A      13 VAC-MR                 59.15    1:00.40 SILV   
                  29.38     1:00.40 (31.02)                                        
 13 Taylor, Sophia            14 WYW-CT               1:01.23    1:00.72 SILV   
                  29.60     1:00.72 (31.12)                                        
 14 Torello-Viera, Martina S  13 NYSA-MR              1:00.64    1:00.99 SILV   
                  29.15     1:00.99 (31.84)                                        
 15 Tayjasanant, Pailyn K     14 WYW-CT               1:00.61    1:01.24 SILV   
                  29.10     1:01.24 (32.14)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.69  METS
                56.99  JO
                56.99  ZQ
              1:03.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jiang, Joy                14 NYSA-MR                52.90      54.06 qMETS  
                  26.42       54.06 (27.64)                                        
  2 Sohn, Sora                14 NYSA-MR                57.61      56.24 qJO    
                  27.09       56.24 (29.15)                                        
  3 Pryne, Jenna M            13 NYSA-MR                57.73      56.37 qJO    
                  26.88       56.37 (29.49)                                        
  4 Whang, Taylor K           14 NYSA-MR                57.71      57.32 qSILV  
                  27.87       57.32 (29.45)                                        
  5 Carolan, Emma M           14 NYSA-MR                57.67      57.33 qSILV  
                  27.57       57.33 (29.76)                                        
  6 Melley, Emma G            14 NYSA-MR                59.52      57.69 qSILV  
                  28.19       57.69 (29.50)                                        
  7 Wasik, Noam               14 River Otters-MA        59.14      57.98 qSILV  
                  27.79       57.98 (30.19)                                        
  8 Meyers, Sydney A          13 WYW-CT                 59.58      58.08 qSILV  
                  28.18       58.08 (29.90)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cucaj, Ariana             13 NYSA-MR              1:01.65      58.09 qSILV  
                  28.25       58.09 (29.84)                                        
 10 Licardi, Antonia B        13 PBAC-MR                54.91      58.41 qSILV  
                  27.96       58.41 (30.45)                                        
 11 Jandura, Carolyn R        13 WYW-CT               1:00.81      58.42 qSILV  
                  28.17       58.42 (30.25)                                        
 12 Hendricks, Carolyn R      13 WYW-CT                 58.65      58.49 qSILV  
                  28.09       58.49 (30.40)                                        
 13 Newcomer, Avery M         13 WYW-CT                 58.66      58.89 qSILV  
                  28.19       58.89 (30.70)                                        
 14 Barnes, Alex S            14 NYSA-MR                59.00      58.95 qSILV  
                  28.02       58.95 (30.93)                                        
 15 Dickman, Rian             13 VAC-MR                 59.31      59.00 qSILV  
                  28.12       59.00 (30.88)                                        
 16 Wienckowski, Grace A      13 VAC-MR                 59.25      59.15 qSILV  
                  28.79       59.15 (30.36)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Bukowski, Emily S         13 WYW-CT               1:00.63      59.84 SILV   
                  28.59       59.84 (31.25)                                        
 18 Corcoran, Victoria        14 DVWM-MR              1:01.59    1:00.43 SILV   
                  29.32     1:00.43 (31.11)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR              1:03.14    1:00.46 SILV   
                  29.18     1:00.46 (31.28)                                        
 20 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR                58.04    1:00.57 SILV   
                  29.31     1:00.57 (31.26)                                        
 21 Tayjasanant, Pailyn K     14 WYW-CT                 59.42    1:00.61 SILV   
                  29.36     1:00.61 (31.25)                                        
 22 Torello-Viera, Martina S  13 NYSA-MR                59.47    1:00.64 SILV   
                  29.04     1:00.64 (31.60)                                        
 23 Vanderwall, Casey R       13 WYW-CT               1:00.66    1:01.06 SILV   
                  29.08     1:01.06 (31.98)                                        
 24 Taylor, Sophia            14 WYW-CT               1:00.98    1:01.23 SILV   
                  29.81     1:01.23 (31.42)                                        
 25 Ristaino, Lexi M          13 NYSA-MR                59.72    1:01.56 SILV   
                  29.88     1:01.56 (31.68)                                        
 26 Lansing, Carolina         13 Manhattan Makos-MR   1:03.42    1:01.82 SILV   
                  29.95     1:01.82 (31.87)                                        
 27 Cowe, Hannah A            13 WYW-CT               1:02.36    1:01.92 SILV   
                  30.10     1:01.92 (31.82)                                        
 28 Eckert, Jordyn            13 Manhattan Makos-MR   1:01.70    1:01.93 SILV   
                  29.64     1:01.93 (32.29)                                        
 29 Cucaj, Hana               14 NYSA-MR              1:04.56    1:02.09 SILV   
                  29.68     1:02.09 (32.41)                                        
 30 Nicholas, Cayla R         13 NYSA-MR              1:01.32    1:02.25 SILV   
                  29.45     1:02.25 (32.80)                                        
 31 Cameron, Megan G          13 NYSA-MR              1:02.13    1:02.28 SILV   
                  30.18     1:02.28 (32.10)                                        
 32 Clark, Corin E            13 NYSA-MR                59.28    1:02.66 SILV   
                  30.10     1:02.66 (32.56)                                        
 33 Wedlick, Mariella         14 NYSA-MR              1:03.80    1:02.75 SILV   
                  29.53     1:02.75 (33.22)                                        
 34 Corbin, Prentiss C        13 WYW-CT               1:05.35    1:02.81 SILV   
                  30.22     1:02.81 (32.59)                                        
 35 Bonitz, Lilyan R          14 VAC-MR               1:05.83    1:02.83 SILV   
                  30.36     1:02.83 (32.47)                                        
 36 Sommer, Stef M            13 AG-MR                1:03.35    1:03.73        
                  30.77     1:03.73 (32.96)                                        
 37 Wieczorek, Nylah M        13 PBAC-MR              1:00.53    1:03.90        
                  30.10     1:03.90 (33.80)                                        
 38 Ricketts, Abbe A          14 WYW-CT               1:03.35    1:03.96        
                  30.16     1:03.96 (33.80)                                        
 39 Rocchio, Grace A          13 Barracudas-MR        1:04.84    1:04.13        
                  30.63     1:04.13 (33.50)                                        
 40 Sun, Lecia A              13 WYW-CT               1:05.74    1:04.53        
                  31.74     1:04.53 (32.79)                                        
 41 Pravia, Isabel            14 WYW-CT               1:06.01    1:04.54        
                  31.01     1:04.54 (33.53)                                        
 42 Hamersky, Willa J         14 Manhattan Makos-MR   1:05.62    1:04.59        
                  30.88     1:04.59 (33.71)                                        
 43 Modugno, Teresa M         13 NYSA-MR              1:15.26    1:04.84        
                  30.54     1:04.84 (34.30)                                        
 44 Hancock, Lila             13 Manhattan Makos-MR   1:05.88    1:05.13        
                  31.54     1:05.13 (33.59)                                        
 45 Cuddihy, Grace M          13 Manhattan Makos-MR   1:04.00    1:05.35        
                  31.10     1:05.35 (34.25)                                        
 46 Liu, Chloe J              13 NYSA-MR              1:06.73    1:06.86        
                  31.80     1:06.86 (35.06)                                        
 47 Lin, Viola J              14 NYSA-MR              1:07.60    1:07.42        
                  32.11     1:07.42 (35.31)                                        
 48 White, Cali E             13 VAC-MR               1:08.58    1:09.59        
                  32.81     1:09.59 (36.78)                                        
 49 Strez, Emily K            13 UN-MR                1:11.60    1:10.85        
                  34.70     1:10.85 (36.15)                                        
 50 Mueller, Sunaya D         13 NYSA-MR              1:16.86    1:12.75        
                  34.67     1:12.75 (38.08)                                        
 51 Elgayar, Jasmine          14 DVWM-MR              1:14.65    1:12.99        
                  34.09     1:12.99 (38.90)                                        
 52 Melley, Amanda A          13 NYSA-MR              1:13.99    1:14.08        
                  34.44     1:14.08 (39.64)                                        
 53 Barnhorst, Marcy R        13 NYSA-MR              1:15.52    1:15.79        
                  35.31     1:15.79 (40.48)                                        
 54 Kelly, Kelly E            13 NYSA-MR              1:25.52    1:19.36        
                  36.47     1:19.36 (42.89)                                        
 55 Romano, Giulia G          14 VAC-MR               1:18.74    1:20.90        
                  39.81     1:20.90 (41.09)                                        
 56 Elgayar, Lili             13 DVWM-MR              1:27.08    1:25.05        
                  40.12     1:25.05 (44.93)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  METS
              2:03.99  ZQ
              2:03.99  JO
              2:16.99  SILV
              2:22.19  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:22.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Jiang, Joy                14 NYSA-MR              1:53.34    1:53.01 METS   
                  26.50       55.06 (28.56)     1:24.06 (29.00)     1:53.01 (28.95)
  2 Carolan, Emma M           14 NYSA-MR              2:00.45    2:00.11 ZQ     
                  27.50       58.07 (30.57)     1:29.14 (31.07)     2:00.11 (30.97)
  3 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR              2:04.35    2:02.56 ZQ     
                  28.26       58.83 (30.57)     1:31.07 (32.24)     2:02.56 (31.49)
  4 Newcomer, Avery M         13 WYW-CT               2:06.79    2:06.54 SILV   
                  29.03     1:01.18 (32.15)     1:34.20 (33.02)     2:06.54 (32.34)
  5 Meyers, Sydney A          13 WYW-CT               2:07.42    2:06.65 SILV   
                  29.09     1:01.15 (32.06)     1:34.23 (33.08)     2:06.65 (32.42)
  6 Cucaj, Ariana             13 NYSA-MR              2:09.40    2:06.72 SILV   
                  29.20     1:01.80 (32.60)     1:34.58 (32.78)     2:06.72 (32.14)
  7 Wienckowski, Grace A      13 VAC-MR               2:09.51    2:06.77 SILV   
                  29.13     1:00.86 (31.73)     1:33.97 (33.11)     2:06.77 (32.80)
  8 Vanderwall, Casey R       13 WYW-CT               2:09.45    2:09.36 SILV   
                  29.39     1:02.59 (33.20)     1:36.67 (34.08)     2:09.36 (32.69)
  9 Cameron, Megan G          13 NYSA-MR              2:11.07    2:09.55 SILV   
                  30.18     1:02.97 (32.79)     1:36.53 (33.56)     2:09.55 (33.02)
 10 Tayjasanant, Pailyn K     14 WYW-CT               2:09.16    2:10.65 SILV   
                  29.75     1:02.46 (32.71)     1:36.77 (34.31)     2:10.65 (33.88)
 11 Ippolito, Sara K          13 UN-MR                2:12.74    2:10.83 SILV   
                  29.77     1:02.89 (33.12)     1:36.88 (33.99)     2:10.83 (33.95)
 12 Taylor, Sophia            14 WYW-CT               2:13.14    2:10.98 SILV   
                  30.86     1:03.93 (33.07)     1:37.82 (33.89)     2:10.98 (33.16)
 13 Wasik, Noam               14 River Otters-MA      2:11.61    2:11.34 SILV   
                  29.74     1:03.06 (33.32)     1:37.62 (34.56)     2:11.34 (33.72)
 14 McKee, Sam A              13 PBAC-MR              2:12.66    2:11.60 SILV   
                  30.14     1:03.78 (33.64)     1:38.26 (34.48)     2:11.60 (33.34)
 15 Barnes, Alex S            14 NYSA-MR              2:12.59    2:12.57 SILV   
                  29.55     1:03.01 (33.46)     1:37.83 (34.82)     2:12.57 (34.74)
 16 Clark, Corin E            13 NYSA-MR              2:11.23    2:14.38 SILV   
                  30.05     1:04.39 (34.34)     1:39.52 (35.13)     2:14.38 (34.86)
 
Girls 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  METS
              2:03.99  ZQ
              2:03.99  JO
              2:16.99  SILV
              2:22.19  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:22.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jiang, Joy                14 NYSA-MR              1:53.35    1:53.34 qMETS  
                  26.64       55.27 (28.63)     1:24.29 (29.02)     1:53.34 (29.05)
  2 Carolan, Emma M           14 NYSA-MR              2:02.57    2:00.45 qZQ    
                  27.12       57.53 (30.41)     1:29.10 (31.57)     2:00.45 (31.35)
  3 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR              2:04.09    2:04.35 qSILV  
                  28.52       59.54 (31.02)     1:32.23 (32.69)     2:04.35 (32.12)
  4 Newcomer, Avery M         13 WYW-CT               2:07.79    2:06.79 qSILV  
                  28.87     1:01.55 (32.68)     1:35.04 (33.49)     2:06.79 (31.75)
  5 Meyers, Sydney A          13 WYW-CT               2:09.05    2:07.42 qSILV  
                  29.60     1:02.19 (32.59)     1:35.50 (33.31)     2:07.42 (31.92)
  6 Tayjasanant, Pailyn K     14 WYW-CT               2:05.97    2:09.16 qSILV  
                  29.69     1:02.06 (32.37)     1:35.54 (33.48)     2:09.16 (33.62)
  7 Cucaj, Ariana             13 NYSA-MR              2:16.69    2:09.40 qSILV  
                  29.16     1:02.21 (33.05)     1:36.70 (34.49)     2:09.40 (32.70)
  8 Vanderwall, Casey R       13 WYW-CT               2:14.99    2:09.45 qSILV  
                  29.04     1:01.79 (32.75)     1:36.02 (34.23)     2:09.45 (33.43)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Wienckowski, Grace A      13 VAC-MR               2:05.41    2:09.51 qSILV  
                  29.89     1:02.52 (32.63)     1:36.40 (33.88)     2:09.51 (33.11)
 10 Cameron, Megan G          13 NYSA-MR              2:12.47    2:11.07 qSILV  
                  30.61     1:03.63 (33.02)     1:37.35 (33.72)     2:11.07 (33.72)
 11 Clark, Corin E            13 NYSA-MR              2:10.58    2:11.23 qSILV  
                  29.88     1:03.10 (33.22)     1:37.14 (34.04)     2:11.23 (34.09)
 12 Wasik, Noam               14 River Otters-MA      2:13.50    2:11.61 qSILV  
                  29.80     1:02.88 (33.08)     1:37.51 (34.63)     2:11.61 (34.10)
 13 Barnes, Alex S            14 NYSA-MR              2:18.64    2:12.59 qSILV  
                  29.90     1:03.70 (33.80)     1:38.59 (34.89)     2:12.59 (34.00)
 14 McKee, Sam A              13 PBAC-MR              2:09.58    2:12.66 qSILV  
                  30.56     1:03.58 (33.02)     1:38.55 (34.97)     2:12.66 (34.11)
 15 Ippolito, Sara K          13 UN-MR                2:07.09    2:12.74 qSILV  
                  30.56     1:04.75 (34.19)     1:39.26 (34.51)     2:12.74 (33.48)
 16 Taylor, Sophia            14 WYW-CT               2:13.75    2:13.14 qSILV  
                  30.82     1:04.36 (33.54)     1:39.05 (34.69)     2:13.14 (34.09)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Jandura, Carolyn R        13 WYW-CT               2:14.60    2:13.86 SILV   
                  31.05     1:05.81 (34.76)     1:40.51 (34.70)     2:13.86 (33.35)
 18 Corbin, Prentiss C        13 WYW-CT               2:18.44    2:14.25 SILV   
                  30.90     1:05.45 (34.55)     1:40.17 (34.72)     2:14.25 (34.08)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR              2:18.39    2:14.28 SILV   
                  30.24     1:04.36 (34.12)     1:39.57 (35.21)     2:14.28 (34.71)
 20 Mahony, Caroline G        14 WYW-CT               2:12.46    2:14.42 SILV   
                  30.51     1:04.43 (33.92)     1:39.68 (35.25)     2:14.42 (34.74)
 21 Bukowski, Emily S         13 WYW-CT               2:18.45    2:14.50 SILV   
                  30.75     1:05.61 (34.86)     1:40.87 (35.26)     2:14.50 (33.63)
 22 Lansing, Carolina         13 Manhattan Makos-MR   2:19.24    2:14.63 SILV   
                  30.76     1:05.73 (34.97)     1:40.26 (34.53)     2:14.63 (34.37)
 23 Wedlick, Mariella         14 NYSA-MR              2:15.19    2:15.56 SILV   
                  30.99     1:05.89 (34.90)     1:41.18 (35.29)     2:15.56 (34.38)
 24 Cowe, Hannah A            13 WYW-CT               2:20.86    2:15.57 SILV   
                  30.94     1:05.50 (34.56)     1:41.32 (35.82)     2:15.57 (34.25)
 25 Pravia, Isabel            14 WYW-CT               2:21.99    2:20.44 CUST   
                  32.51     1:08.68 (36.17)     1:45.10 (36.42)     2:20.44 (35.34)
 26 Sommer, Stef M            13 AG-MR                2:25.47    2:20.76 CUST   
                  31.98     1:08.01 (36.03)     1:44.99 (36.98)     2:20.76 (35.77)
 27 Ricketts, Abbe A          14 WYW-CT               2:22.33    2:21.84 CUST   
                  31.12     1:07.62 (36.50)     1:44.92 (37.30)     2:21.84 (36.92)
 28 Bonitz, Lilyan R          14 VAC-MR               2:16.19    2:22.00 CUST   
                  32.50     1:08.85 (36.35)     1:45.57 (36.72)     2:22.00 (36.43)
 29 Nicholas, Cayla R         13 NYSA-MR              2:42.67    2:23.99        
                  31.63     1:08.64 (37.01)     1:46.85 (38.21)     2:23.99 (37.14)
 30 Liu, Chloe J              13 NYSA-MR              2:32.89    2:26.90        
                  32.34     1:09.59 (37.25)     1:48.72 (39.13)     2:26.90 (38.18)
 31 Knox, Thandi N            14 NYSA-MR              2:40.99    2:35.49        
                  32.90     1:12.28 (39.38)     1:53.76 (41.48)     2:35.49 (41.73)
 
Girls 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:29.99  13-14 ZQ
              5:29.99  13-14 JO
              5:50.59  13-14 SILV
              6:20.39  13-14 CUST Custom
 Meet Qualifying 13-14:  6:20.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Sohn, Sora                14 NYSA-MR              5:25.09    5:23.91 ZQ     
                  29.25     1:01.58 (32.33)     1:34.28 (32.70)     2:07.19 (32.91)
        2:40.11 (32.92)     3:13.24 (33.13)     3:45.98 (32.74)     4:18.99 (33.01)
        4:51.76 (32.77)     5:23.91 (32.15)                                        
  2 Newcomer, Avery M         13 WYW-CT               5:34.33    5:30.84 SILV   
                  29.10     1:01.59 (32.49)     1:35.15 (33.56)     2:09.21 (34.06)
        2:43.71 (34.50)     3:18.20 (34.49)     3:52.44 (34.24)     4:25.34 (32.90)
        4:58.80 (33.46)     5:30.84 (32.04)                                        
  3 Melley, Emma G            14 NYSA-MR              5:42.59    5:37.40 SILV   
                  27.67       58.59 (30.92)     1:32.14 (33.55)     2:06.74 (34.60)
        2:42.60 (35.86)     3:17.37 (34.77)     3:53.14 (35.77)     4:28.43 (35.29)
        5:04.67 (36.24)     5:37.40 (32.73)                                        
  4 Meyers, Sydney A          13 WYW-CT               5:55.55    5:37.94 SILV   
                  29.72     1:02.09 (32.37)     1:35.68 (33.59)     2:09.78 (34.10)
        2:43.99 (34.21)     3:18.70 (34.71)     3:53.93 (35.23)     4:29.20 (35.27)
        5:04.44 (35.24)     5:37.94 (33.50)                                        
  5 Dickman, Rian             13 VAC-MR               5:39.92    5:42.76 SILV   
                  30.04     1:03.79 (33.75)     1:38.97 (35.18)     2:14.00 (35.03)
        2:48.79 (34.79)     3:24.39 (35.60)     3:59.72 (35.33)     4:34.79 (35.07)
        5:09.71 (34.92)     5:42.76 (33.05)                                        
  6 Cameron, Megan G          13 NYSA-MR              5:50.07    5:44.09 SILV   
                  30.95     1:04.31 (33.36)     1:39.04 (34.73)     2:13.96 (34.92)
        2:49.10 (35.14)     3:24.53 (35.43)     3:59.60 (35.07)     4:34.70 (35.10)
        5:09.79 (35.09)     5:44.09 (34.30)                                        
  7 Taylor, Sophia            14 WYW-CT               5:46.50    5:44.68 SILV   
                  30.93     1:04.60 (33.67)     1:39.41 (34.81)     2:14.64 (35.23)
        2:50.23 (35.59)     3:25.51 (35.28)     4:01.04 (35.53)     4:36.40 (35.36)
        5:11.48 (35.08)     5:44.68 (33.20)                                        
  8 Jandura, Carolyn R        13 WYW-CT               6:03.99    5:47.09 SILV   
                  31.59     1:05.80 (34.21)     1:41.01 (35.21)     2:16.19 (35.18)
        2:52.00 (35.81)     3:28.03 (36.03)     4:04.47 (36.44)     4:40.17 (35.70)
        5:14.59 (34.42)     5:47.09 (32.50)                                        
  9 Hemschot, Sophia C        13 WYW-CT               5:56.75    5:47.39 SILV   
                  29.78     1:03.19 (33.41)     1:38.34 (35.15)     2:13.77 (35.43)
        2:49.18 (35.41)     3:25.06 (35.88)     4:02.07 (37.01)     4:38.63 (36.56)
        5:14.20 (35.57)     5:47.39 (33.19)                                        
 10 Vanderwall, Casey R       13 WYW-CT               5:56.56    5:49.00 SILV   
                  29.28     1:02.03 (32.75)     1:36.29 (34.26)     2:12.24 (35.95)
        2:47.25 (35.01)     3:23.58 (36.33)     4:00.16 (36.58)     4:36.50 (36.34)
        5:13.72 (37.22)     5:49.00 (35.28)                                        
 11 McKee, Sam A              13 PBAC-MR              5:46.59    5:54.46 CUST   
                  31.18     1:05.98 (34.80)     1:41.23 (35.25)     2:16.95 (35.72)
        2:53.13 (36.18)     3:28.99 (35.86)     4:05.45 (36.46)     4:42.08 (36.63)
        5:19.00 (36.92)     5:54.46 (35.46)                                        
 12 Cucaj, Hana               14 NYSA-MR              6:16.84    5:57.64 CUST   
                  32.79     1:08.91 (36.12)     1:45.43 (36.52)     2:21.92 (36.49)
        2:59.03 (37.11)     3:35.64 (36.61)     4:11.77 (36.13)     4:47.47 (35.70)
        5:23.19 (35.72)     5:57.64 (34.45)                                        
 13 Corbin, Prentiss C        13 WYW-CT               6:09.35    5:58.49 CUST   
                  31.40     1:06.09 (34.69)     1:41.75 (35.66)     2:17.65 (35.90)
        2:54.02 (36.37)     3:31.23 (37.21)     4:08.99 (37.76)     4:46.67 (37.68)
        5:23.64 (36.97)     5:58.49 (34.85)                                        
 14 Barnes, Alex S            14 NYSA-MR              6:05.58    5:58.64 CUST   
                  30.63     1:05.54 (34.91)     1:42.09 (36.55)     2:18.51 (36.42)
        2:54.93 (36.42)     3:32.16 (37.23)     4:08.84 (36.68)     4:45.75 (36.91)
        5:23.42 (37.67)     5:58.64 (35.22)                                        
 15 Ippolito, Sara K          13 UN-MR                5:40.43    5:59.98 CUST   
                  30.79     1:05.67 (34.88)     1:41.29 (35.62)     2:17.98 (36.69)
        2:54.30 (36.32)     3:31.72 (37.42)     4:09.18 (37.46)     4:47.00 (37.82)
        5:24.29 (37.29)     5:59.98 (35.69)                                        
 16 Cowe, Hannah A            13 WYW-CT               6:03.22    6:03.34 CUST   
                  30.83     1:06.72 (35.89)     1:44.22 (37.50)     2:22.06 (37.84)
        2:59.38 (37.32)     3:37.43 (38.05)     4:14.94 (37.51)     4:52.90 (37.96)
        5:29.68 (36.78)     6:03.34 (33.66)                                        
 17 Wasik, Noam               14 River Otters-MA      6:04.63    6:04.90 CUST   
                  30.98     1:05.90 (34.92)     1:42.40 (36.50)     2:19.41 (37.01)
        2:56.88 (37.47)     3:34.54 (37.66)     4:12.43 (37.89)     4:51.01 (38.58)
        5:29.19 (38.18)     6:04.90 (35.71)                                        
 18 Pravia, Isabel            14 WYW-CT               6:19.59    6:05.82 CUST   
                  32.30     1:08.95 (36.65)     1:45.31 (36.36)     2:22.46 (37.15)
        2:59.98 (37.52)     3:37.52 (37.54)     4:15.08 (37.56)     4:52.57 (37.49)
        5:30.09 (37.52)     6:05.82 (35.73)                                        
 19 Eagan, Amanda J           13 PBAC-MR              6:09.92    6:15.97 CUST   
                  32.96     1:09.59 (36.63)     1:47.09 (37.50)     2:24.42 (37.33)
        3:02.55 (38.13)     3:41.34 (38.79)     4:19.99 (38.65)     4:58.99 (39.00)
        5:38.41 (39.42)     6:15.97 (37.56)                                        
 20 Olivier, Anais I          14 NYSA-MR              6:12.77    6:17.58 CUST   
                  33.43     1:10.65 (37.22)     1:48.37 (37.72)     2:26.63 (38.26)
        3:05.51 (38.88)     3:43.96 (38.45)     4:23.25 (39.29)     5:01.71 (38.46)
        5:40.36 (38.65)     6:17.58 (37.22)                                        
 21 Sun, Lecia A              13 WYW-CT               6:19.59    6:19.37 CUST   
                  32.79     1:09.07 (36.28)     1:48.04 (38.97)     2:27.34 (39.30)
        3:06.51 (39.17)     3:45.99 (39.48)     4:25.37 (39.38)     5:04.22 (38.85)
        5:42.99 (38.77)     6:19.37 (36.38)                                        
 22 Liu, Chloe J              13 NYSA-MR              6:51.57    6:20.22 CUST   
                  33.00     1:10.29 (37.29)     1:48.87 (38.58)     2:28.41 (39.54)
        3:07.64 (39.23)     3:46.77 (39.13)     4:26.17 (39.40)     5:05.23 (39.06)
        5:43.72 (38.49)     6:20.22 (36.50)                                        
 23 Cuddihy, Grace M          13 Manhattan Makos-MR   6:17.28    6:25.55        
                  33.70     1:11.65 (37.95)     1:50.41 (38.76)     2:30.24 (39.83)
        3:10.12 (39.88)     3:49.91 (39.79)     4:28.91 (39.00)     5:09.46 (40.55)
        5:47.97 (38.51)     6:25.55 (37.58)                                        
 24 Melley, Amanda A          13 NYSA-MR              7:28.37    6:51.59        
                  35.94     1:15.47 (39.53)     1:56.84 (41.37)     2:37.83 (40.99)
        3:19.54 (41.71)     4:02.15 (42.61)     4:44.52 (42.37)     5:27.18 (42.66)
        6:09.17 (41.99)     6:51.59 (42.42)                                        
 -- Wienckowski, Grace A      13 VAC-MR               5:35.81        DFS        
      Declared false start
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.69  METS
              1:04.59  JO
              1:04.59  ZQ
              1:12.69  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Gillan, Sierra P          14 NYSA-MR              1:02.63    1:00.05 METS   
                  29.73     1:00.05 (30.32)                                        
  2 Carolan, Emma M           14 NYSA-MR              1:00.44    1:00.75 METS   
                  29.48     1:00.75 (31.27)                                        
  3 Caceres, Deanna R         14 Barracudas-MR        1:00.59    1:01.17 METS   
                  29.28     1:01.17 (31.89)                                        
  4 Whang, Taylor K           14 NYSA-MR              1:01.61    1:01.47 METS   
                  29.66     1:01.47 (31.81)                                        
  5 Hemschot, Sophia C        13 WYW-CT               1:04.04    1:05.07 SILV   
                  31.19     1:05.07 (33.88)                                        
  6 Hajek, Elishka D          13 PBAC-MR              1:06.55    1:06.09 SILV   
                  31.31     1:06.09 (34.78)                                        
  7 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR              1:06.50    1:06.14 SILV   
                  32.94     1:06.14 (33.20)                                        
  8 Tayjasanant, Pailyn K     14 WYW-CT               1:05.87    1:06.46 SILV   
                  32.77     1:06.46 (33.69)                                        
  9 Corbin, Prentiss C        13 WYW-CT               1:06.76    1:06.54 SILV   
                  32.63     1:06.54 (33.91)                                        
 10 Barnes, Alex S            14 NYSA-MR              1:08.60    1:07.18 SILV   
                  32.79     1:07.18 (34.39)                                        
 11 Hendricks, Carolyn R      13 WYW-CT               1:06.63    1:07.26 SILV   
                  32.97     1:07.26 (34.29)                                        
 12 Dickman, Rian             13 VAC-MR               1:09.03    1:08.00 SILV   
                  33.17     1:08.00 (34.83)                                        
 13 Jandura, Carolyn R        13 WYW-CT               1:08.92    1:08.22 SILV   
                  33.68     1:08.22 (34.54)                                        
 14 Ristaino, Lexi M          13 NYSA-MR              1:08.86    1:09.10 SILV   
                  32.78     1:09.10 (36.32)                                        
 15 Lansing, Carolina         13 Manhattan Makos-MR   1:09.74    1:09.51 SILV   
                  33.58     1:09.51 (35.93)                                        
 16 Vanderwall, Casey R       13 WYW-CT               1:06.54    1:09.74 SILV   
                  33.91     1:09.74 (35.83)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.69  METS
              1:04.59  JO
              1:04.59  ZQ
              1:12.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Carolan, Emma M           14 NYSA-MR              1:01.86    1:00.44 qMETS  
                  29.37     1:00.44 (31.07)                                        
  2 Caceres, Deanna R         14 Barracudas-MR          59.91    1:00.59 qMETS  
                  29.00     1:00.59 (31.59)                                        
  3 Whang, Taylor K           14 NYSA-MR              1:00.93    1:01.61 qMETS  
                  29.65     1:01.61 (31.96)                                        
  4 Gillan, Sierra P          14 NYSA-MR              1:00.31    1:02.63 qJO    
                  30.40     1:02.63 (32.23)                                        
  5 Sohn, Sora                14 NYSA-MR              1:05.70    1:03.24 qJO    
  6 Hemschot, Sophia C        13 WYW-CT               1:05.23    1:04.04 qJO    
                  30.75     1:04.04 (33.29)                                        
  7 Tayjasanant, Pailyn K     14 WYW-CT               1:04.65    1:05.87 qSILV  
                  32.48     1:05.87 (33.39)                                        
  8 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR              1:09.94    1:06.50 qSILV  
                  32.94     1:06.50 (33.56)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Vanderwall, Casey R       13 WYW-CT               1:07.63    1:06.54 qSILV  
                  31.89     1:06.54 (34.65)                                        
 10 Hajek, Elishka D          13 PBAC-MR              1:04.24    1:06.55 qSILV  
                  31.53     1:06.55 (35.02)                                        
 11 Hendricks, Carolyn R      13 WYW-CT               1:08.14    1:06.63 qSILV  
                  32.37     1:06.63 (34.26)                                        
 12 Corbin, Prentiss C        13 WYW-CT               1:10.40    1:06.76 qSILV  
                  32.78     1:06.76 (33.98)                                        
 13 Barnes, Alex S            14 NYSA-MR              1:06.56    1:08.60 qSILV  
 14 Ristaino, Lexi M          13 NYSA-MR              1:11.87    1:08.86 qSILV  
                  33.91     1:08.86 (34.95)                                        
 15 Jandura, Carolyn R        13 WYW-CT               1:08.39    1:08.92 qSILV  
                  33.63     1:08.92 (35.29)                                        
 16 Dickman, Rian             13 VAC-MR               1:09.07    1:09.03 qSILV  
                  33.56     1:09.03 (35.47)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lansing, Carolina         13 Manhattan Makos-MR   1:12.33    1:09.74 SILV   
                  33.45     1:09.74 (36.29)                                        
 18 McKee, Sam A              13 PBAC-MR              1:12.82    1:10.32 SILV   
                  34.65     1:10.32 (35.67)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Taylor, Sophia            14 WYW-CT               1:10.97    1:10.92 SILV   
                  35.42     1:10.92 (35.50)                                        
 20 Sommer, Stef M            13 AG-MR                1:11.41    1:10.98 SILV   
                  35.32     1:10.98 (35.66)                                        
 21 Evans, Sage E             13 PBAC-MR              1:08.06    1:11.07 SILV   
                  34.13     1:11.07 (36.94)                                        
 22 Clark, Corin E            13 NYSA-MR              1:10.12    1:11.49 SILV   
                  34.79     1:11.49 (36.70)                                        
 23 Wienckowski, Grace A      13 VAC-MR               1:08.57    1:12.15 SILV   
                  35.62     1:12.15 (36.53)                                        
 24 Wedlick, Mariella         14 NYSA-MR              1:10.89    1:12.89        
                  35.27     1:12.89 (37.62)                                        
 25 Hamersky, Willa J         14 Manhattan Makos-MR   1:12.25    1:13.17        
                  35.48     1:13.17 (37.69)                                        
 26 Hancock, Lila             13 Manhattan Makos-MR   1:14.08    1:14.03        
 27 Cuddihy, Grace M          13 Manhattan Makos-MR   1:13.50    1:14.14        
                  35.13     1:14.14 (39.01)                                        
 28 Wieczorek, Nylah M        13 PBAC-MR              1:16.30    1:15.56        
                  36.63     1:15.56 (38.93)                                        
 29 Lin, Viola J              14 NYSA-MR              1:17.53    1:15.65        
                  37.12     1:15.65 (38.53)                                        
 30 Sun, Lecia A              13 WYW-CT               1:17.71    1:16.88        
                  37.84     1:16.88 (39.04)                                        
 31 Olivier, Anais I          14 NYSA-MR              1:18.99    1:17.11        
                  36.70     1:17.11 (40.41)                                        
 32 Rocchio, Grace A          13 Barracudas-MR        1:15.20    1:17.20        
                  37.52     1:17.20 (39.68)                                        
 33 Nicholas, Cayla R         13 NYSA-MR              1:17.23    1:17.26        
                  37.43     1:17.26 (39.83)                                        
 34 Ricketts, Abbe A          14 WYW-CT               1:16.51    1:17.77        
                  38.05     1:17.77 (39.72)                                        
 35 Brown, Ella               14 Manhattan Makos-MR   1:20.23    1:18.35        
                  36.84     1:18.35 (41.51)                                        
 36 Pravia, Isabel            14 WYW-CT               1:17.66    1:18.51        
                  38.97     1:18.51 (39.54)                                        
 37 Bednarick, Molly J        13 AG-MR                1:20.63    1:19.42        
                  38.50     1:19.42 (40.92)                                        
 38 Knox, Thandi N            14 NYSA-MR              1:17.42    1:20.33        
                  38.54     1:20.33 (41.79)                                        
 39 Thompson, Alyssa R        13 VAC-MR               1:24.44    1:21.06        
                  38.97     1:21.06 (42.09)                                        
 40 Strez, Emily K            13 UN-MR                1:18.96    1:21.47        
                  40.01     1:21.47 (41.46)                                        
 41 Phadnis, Aneeka V         13 NYSA-MR              1:31.97    1:30.04        
                  42.97     1:30.04 (47.07)                                        
 42 Schramm, Isabella M       13 VAC-MR               1:56.37    1:48.32        
                  49.81     1:48.32 (58.51)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:13.49  METS
              2:18.29  ZQ
              2:18.29  JO
              2:35.79  CUST Custom
              2:36.29  SILV
 Meet Qualifying:  2:35.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Carolan, Emma M           14 NYSA-MR              2:12.50    2:09.08 METS   
                  30.51     1:03.23 (32.72)     1:36.32 (33.09)     2:09.08 (32.76)
  2 Sohn, Sora                14 NYSA-MR              2:14.87    2:15.55 ZQ     
                  31.55     1:05.18 (33.63)     1:40.37 (35.19)     2:15.55 (35.18)
  3 Pryne, Jenna M            13 NYSA-MR              2:17.37    2:15.67 ZQ     
                  30.57     1:03.81 (33.24)     1:39.61 (35.80)     2:15.67 (36.06)
  4 Tayjasanant, Pailyn K     14 WYW-CT               2:18.74    2:18.03 ZQ     
                  32.36     1:06.93 (34.57)     1:42.79 (35.86)     2:18.03 (35.24)
  5 Corbin, Prentiss C        13 WYW-CT               2:20.08    2:20.01 CUST   
                  33.46     1:09.12 (35.66)     1:45.13 (36.01)     2:20.01 (34.88)
  6 Dickman, Rian             13 VAC-MR               2:22.67    2:20.64 CUST   
                  33.41     1:09.16 (35.75)     1:45.41 (36.25)     2:20.64 (35.23)
  7 Vanderwall, Casey R       13 WYW-CT               2:25.96    2:22.21 CUST   
                  33.03     1:08.92 (35.89)     1:45.89 (36.97)     2:22.21 (36.32)
  8 Cucaj, Ariana             13 NYSA-MR              2:28.33    2:22.85 CUST   
                  33.96     1:10.56 (36.60)     1:47.85 (37.29)     2:22.85 (35.00)
  9 Torello-Viera, Martina S  13 NYSA-MR              2:23.34    2:23.53 CUST   
                  34.18     1:10.79 (36.61)     1:47.61 (36.82)     2:23.53 (35.92)
 10 Wienckowski, Grace A      13 VAC-MR               2:25.33    2:24.19 CUST   
                  33.57     1:09.61 (36.04)     1:46.96 (37.35)     2:24.19 (37.23)
 11 Hemschot, Sophia C        13 WYW-CT               2:17.52    2:26.06 CUST   
                  33.76     1:10.53 (36.77)     1:48.68 (38.15)     2:26.06 (37.38)
 12 Taylor, Sophia            14 WYW-CT               2:28.78    2:29.86 CUST   
                  35.99     1:13.20 (37.21)     1:51.70 (38.50)     2:29.86 (38.16)
 13 Jandura, Carolyn R        13 WYW-CT               2:29.20    2:30.29 CUST   
                  35.89     1:14.19 (38.30)     1:52.92 (38.73)     2:30.29 (37.37)
 14 Sommer, Stef M            13 AG-MR                2:35.37    2:31.96 CUST   
                  35.76     1:15.22 (39.46)     1:54.45 (39.23)     2:31.96 (37.51)
 15 Hamersky, Willa J         14 Manhattan Makos-MR   2:33.17    2:32.20 CUST   
                  35.38     1:13.98 (38.60)     1:53.80 (39.82)     2:32.20 (38.40)
 16 Ricketts, Abbe A          14 WYW-CT               2:47.61    2:41.04        
                  37.13     1:17.96 (40.83)     2:00.33 (42.37)     2:41.04 (40.71)
 
Girls 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:13.49  METS
              2:18.29  ZQ
              2:18.29  JO
              2:35.79  CUST Custom
              2:36.29  SILV
 Meet Qualifying:  2:35.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Whang, Taylor K           14 NYSA-MR              2:11.57    2:11.64 qMETS  
                  31.08     1:04.23 (33.15)     1:38.14 (33.91)     2:11.64 (33.50)
  2 Carolan, Emma M           14 NYSA-MR                   NT    2:12.50 qMETS  
                  30.27     1:03.86 (33.59)     1:38.34 (34.48)     2:12.50 (34.16)
  3 Sohn, Sora                14 NYSA-MR              2:18.99    2:14.87 qZQ    
                  31.47     1:05.28 (33.81)     1:40.00 (34.72)     2:14.87 (34.87)
  4 Pryne, Jenna M            13 NYSA-MR              2:17.44    2:17.37 qZQ    
                  31.53     1:06.36 (34.83)     1:42.39 (36.03)     2:17.37 (34.98)
  5 Hemschot, Sophia C        13 WYW-CT               2:20.06    2:17.52 qZQ    
                  32.94     1:08.59 (35.65)     1:43.91 (35.32)     2:17.52 (33.61)
  6 Tayjasanant, Pailyn K     14 WYW-CT               2:18.65    2:18.74 qCUST  
                  32.68     1:07.27 (34.59)     1:42.89 (35.62)     2:18.74 (35.85)
  7 Corbin, Prentiss C        13 WYW-CT               2:27.82    2:20.08 qCUST  
                  33.38     1:09.25 (35.87)     1:45.20 (35.95)     2:20.08 (34.88)
  8 Dickman, Rian             13 VAC-MR               2:25.92    2:22.67 qCUST  
                  33.87     1:10.24 (36.37)     1:47.30 (37.06)     2:22.67 (35.37)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Torello-Viera, Martina S  13 NYSA-MR              2:27.36    2:23.34 qCUST  
                  34.41     1:11.32 (36.91)     1:47.78 (36.46)     2:23.34 (35.56)
 10 Wienckowski, Grace A      13 VAC-MR               2:25.02    2:25.33 qCUST  
                  33.88     1:10.37 (36.49)     1:47.96 (37.59)     2:25.33 (37.37)
 11 Barnes, Alex S            14 NYSA-MR              2:26.96    2:25.48 qCUST  
                  33.76     1:10.88 (37.12)     1:48.58 (37.70)     2:25.48 (36.90)
 12 Vanderwall, Casey R       13 WYW-CT               2:24.00    2:25.96 qCUST  
                  33.84     1:10.97 (37.13)     1:48.94 (37.97)     2:25.96 (37.02)
 13 Cucaj, Ariana             13 NYSA-MR              2:32.76    2:28.33 qCUST  
                  34.82     1:12.19 (37.37)     1:50.42 (38.23)     2:28.33 (37.91)
 14 Taylor, Sophia            14 WYW-CT               2:28.25    2:28.78 qCUST  
                  36.03     1:13.31 (37.28)     1:51.51 (38.20)     2:28.78 (37.27)
 15 Jandura, Carolyn R        13 WYW-CT               2:34.98    2:29.20 qCUST  
                  36.29     1:14.04 (37.75)     1:51.99 (37.95)     2:29.20 (37.21)
 16 Clark, Corin E            13 NYSA-MR              2:29.00    2:30.12 qCUST  
                  35.66     1:13.59 (37.93)     1:52.21 (38.62)     2:30.12 (37.91)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Hamersky, Willa J         14 Manhattan Makos-MR   2:32.71    2:33.17 CUST   
                  35.14     1:13.29 (38.15)     1:53.50 (40.21)     2:33.17 (39.67)
 18 Sommer, Stef M            13 AG-MR                2:36.00    2:35.37 CUST   
                  36.13     1:15.86 (39.73)     1:56.64 (40.78)     2:35.37 (38.73)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Ricketts, Abbe A          14 WYW-CT               2:35.79    2:47.61        
                  38.73     1:22.07 (43.34)     2:06.45 (44.38)     2:47.61 (41.16)
 20 Elgayar, Jasmine          14 DVWM-MR              3:01.89    2:52.13        
                                                    2:08.90 ( )     2:52.13 (43.23)
 21 Barnhorst, Marcy R        13 NYSA-MR              3:00.52    3:02.56        
                  41.26     1:27.09 (45.83)     2:15.56 (48.47)     3:02.56 (47.00)
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:11.69  METS
              1:13.99  JO
              1:13.99  ZQ
              1:23.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Newcomer, Avery M         13 WYW-CT               1:09.61    1:07.90 METS   
                  32.23     1:07.90 (35.67)                                        
  2 Sohn, Sora                14 NYSA-MR              1:08.37    1:08.67 METS   
                  32.40     1:08.67 (36.27)                                        
  3 Bukowski, Emily S         13 WYW-CT               1:11.49    1:12.34 JO     
                  34.64     1:12.34 (37.70)                                        
  4 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR              1:13.73    1:13.13 JO     
                  34.74     1:13.13 (38.39)                                        
  5 Meyers, Sydney A          13 WYW-CT               1:14.50    1:14.66 SILV   
                  35.59     1:14.66 (39.07)                                        
  6 Ristaino, Lexi M          13 NYSA-MR              1:14.09    1:14.78 SILV   
                  34.84     1:14.78 (39.94)                                        
  7 Hemschot, Sophia C        13 WYW-CT               1:13.68    1:15.35 SILV   
                  34.99     1:15.35 (40.36)                                        
  8 Melley, Emma G            14 NYSA-MR              1:19.11    1:15.36 SILV   
                  35.08     1:15.36 (40.28)                                        
  9 Lin, Viola J              14 NYSA-MR              1:17.32    1:16.09 SILV   
                  35.40     1:16.09 (40.69)                                        
 10 Hendricks, Carolyn R      13 WYW-CT               1:15.17    1:16.42 SILV   
                  35.92     1:16.42 (40.50)                                        
 11 Cameron, Megan G          13 NYSA-MR              1:17.77    1:16.85 SILV   
                  36.61     1:16.85 (40.24)                                        
 12 Eckert, Jordyn            13 Manhattan Makos-MR   1:18.74    1:17.57 SILV   
                  35.78     1:17.57 (41.79)                                        
 13 Mahony, Caroline G        14 WYW-CT               1:17.57    1:20.37 SILV   
                  38.08     1:20.37 (42.29)                                        
 14 Bonitz, Lilyan R          14 VAC-MR               1:20.56    1:20.63 SILV   
                  37.62     1:20.63 (43.01)                                        
 15 Sun, Lecia A              13 WYW-CT               1:20.89    1:21.92 SILV   
                  38.97     1:21.92 (42.95)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:11.69  METS
              1:13.99  JO
              1:13.99  ZQ
              1:23.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sohn, Sora                14 NYSA-MR                   NT    1:08.37 qMETS  
                  32.47     1:08.37 (35.90)                                        
  2 Newcomer, Avery M         13 WYW-CT               1:09.85    1:09.61 qMETS  
                  33.00     1:09.61 (36.61)                                        
  3 Bukowski, Emily S         13 WYW-CT               1:11.25    1:11.49 qMETS  
                  34.45     1:11.49 (37.04)                                        
  4 Jiang, Joy                14 NYSA-MR              1:10.89    1:11.63 qMETS  
                  33.60     1:11.63 (38.03)                                        
  5 Hemschot, Sophia C        13 WYW-CT               1:17.09    1:13.68 qJO    
                  34.62     1:13.68 (39.06)                                        
  6 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR              1:15.79    1:13.73 qJO    
                  34.74     1:13.73 (38.99)                                        
  7 Ristaino, Lexi M          13 NYSA-MR              1:12.63    1:14.09 qSILV  
                  34.66     1:14.09 (39.43)                                        
  8 Meyers, Sydney A          13 WYW-CT               1:17.18    1:14.50 qSILV  
                  35.65     1:14.50 (38.85)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hendricks, Carolyn R      13 WYW-CT               1:15.58    1:15.17 qSILV  
                  35.13     1:15.17 (40.04)                                        
 10 Lin, Viola J              14 NYSA-MR              1:15.86    1:17.32 qSILV  
                  35.74     1:17.32 (41.58)                                        
 11 Mahony, Caroline G        14 WYW-CT               1:20.41    1:17.57 qSILV  
                  36.84     1:17.57 (40.73)                                        
 12 Cameron, Megan G          13 NYSA-MR              1:17.28    1:17.77 qSILV  
                  36.82     1:17.77 (40.95)                                        
 13 Licardi, Antonia B        13 PBAC-MR              1:17.35    1:17.85 qSILV  
                  35.95     1:17.85 (41.90)                                        
 14 Eckert, Jordyn            13 Manhattan Makos-MR   1:16.91    1:18.74 qSILV  
                  36.92     1:18.74 (41.82)                                        
 15 Melley, Emma G            14 NYSA-MR              1:19.21    1:19.11 qSILV  
                  37.30     1:19.11 (41.81)                                        
 16 Bonitz, Lilyan R          14 VAC-MR               1:18.92    1:20.56 qSILV  
                  37.80     1:20.56 (42.76)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sun, Lecia A              13 WYW-CT               1:20.74    1:20.89 SILV   
                  38.71     1:20.89 (42.18)                                        
 18 Rocchio, Grace A          13 Barracudas-MR        1:21.96    1:21.21 SILV   
                  37.83     1:21.21 (43.38)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Wasik, Noam               14 River Otters-MA      1:18.51    1:21.53 SILV   
                  37.90     1:21.53 (43.63)                                        
 20 Lansing, Carolina         13 Manhattan Makos-MR   1:22.79    1:21.96 SILV   
                  38.13     1:21.96 (43.83)                                        
 21 Nicholas, Cayla R         13 NYSA-MR              1:27.29    1:22.51 SILV   
                  38.92     1:22.51 (43.59)                                        
 22 Modugno, Teresa M         13 NYSA-MR              1:30.81    1:22.62 SILV   
                  39.03     1:22.62 (43.59)                                        
 23 Wieczorek, Nylah M        13 PBAC-MR              1:17.23    1:23.15 SILV   
                  38.29     1:23.15 (44.86)                                        
 24 Cucaj, Hana               14 NYSA-MR              1:23.49    1:23.90        
                  39.75     1:23.90 (44.15)                                        
 25 Hamersky, Willa J         14 Manhattan Makos-MR   1:27.14    1:24.53        
                  40.04     1:24.53 (44.49)                                        
 26 Pravia, Isabel            14 WYW-CT               1:31.63    1:24.88        
                  40.79     1:24.88 (44.09)                                        
 27 Corcoran, Victoria        14 DVWM-MR              1:27.41    1:24.97        
                  39.97     1:24.97 (45.00)                                        
 28 Hancock, Lila             13 Manhattan Makos-MR   1:28.19    1:25.23        
                  40.22     1:25.23 (45.01)                                        
 29 Cowe, Hannah A            13 WYW-CT               1:27.68    1:26.38        
                  40.59     1:26.38 (45.79)                                        
 30 Liu, Chloe J              13 NYSA-MR              1:25.05    1:27.22        
                  41.57     1:27.22 (45.65)                                        
 31 Melley, Amanda A          13 NYSA-MR              1:29.46    1:28.19        
                  42.51     1:28.19 (45.68)                                        
 32 Cuddihy, Grace M          13 Manhattan Makos-MR   1:28.68    1:28.71        
                  42.79     1:28.71 (45.92)                                        
 33 Strez, Emily K            13 UN-MR                1:42.33    1:32.98        
                  44.69     1:32.98 (48.29)                                        
 34 Kelly, Kelly E            13 NYSA-MR              1:56.12    1:34.37        
                  44.78     1:34.37 (49.59)                                        
 35 Elgayar, Lili             13 DVWM-MR              1:46.00    1:34.80        
                  45.00     1:34.80 (49.80)                                        
 36 White, Cali E             13 VAC-MR               1:45.10    1:35.53        
                  44.19     1:35.53 (51.34)                                        
 37 Barnhorst, Marcy R        13 NYSA-MR              1:40.52    1:36.20        
                  45.21     1:36.20 (50.99)                                        
 38 Mueller, Sunaya D         13 NYSA-MR              1:41.60    1:36.67        
                  45.52     1:36.67 (51.15)                                        
 39 Cruz, Emily C             14 DVWM-MR              1:36.80    1:38.34        
                  45.45     1:38.34 (52.89)                                        
 40 Ricketts, Abbe A          14 WYW-CT               1:38.65    1:39.54        
                  47.11     1:39.54 (52.43)                                        
 41 Romano, Giulia G          14 VAC-MR               1:49.30    1:46.42        
                  51.00     1:46.42 (55.42)                                        
 -- Dickman, Rian             13 VAC-MR               1:21.04         DQ        
      False start
                  37.64          DQ (41.99)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.99  METS
              2:39.99  ZQ
              2:39.99  JO
              2:56.99  SILV
              2:58.49  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:58.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Newcomer, Avery M         13 WYW-CT               2:29.55    2:26.77 METS   
                  33.21     1:10.41 (37.20)     1:49.19 (38.78)     2:26.77 (37.58)
  2 Gillan, Sierra P          14 NYSA-MR              2:37.66    2:28.87 METS   
                  33.61     1:11.73 (38.12)     1:50.37 (38.64)     2:28.87 (38.50)
  3 Pryne, Jenna M            13 NYSA-MR              2:32.67    2:32.91 METS   
                  33.54     1:11.76 (38.22)     1:51.73 (39.97)     2:32.91 (41.18)
  4 Bukowski, Emily S         13 WYW-CT               2:39.07    2:38.13 ZQ     
                  34.66     1:13.99 (39.33)     1:56.83 (42.84)     2:38.13 (41.30)
  5 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR              2:44.18    2:38.26 ZQ     
                  35.51     1:16.14 (40.63)     1:57.36 (41.22)     2:38.26 (40.90)
  6 Ristaino, Lexi M          13 NYSA-MR              2:38.44    2:39.97 ZQ     
                  35.49     1:15.62 (40.13)     1:58.03 (42.41)     2:39.97 (41.94)
  7 Meyers, Sydney A          13 WYW-CT               2:40.07    2:41.77 SILV   
                  36.13     1:16.63 (40.50)     1:58.54 (41.91)     2:41.77 (43.23)
  8 Hemschot, Sophia C        13 WYW-CT               2:39.32    2:43.23 SILV   
                  35.81     1:17.82 (42.01)     2:00.94 (43.12)     2:43.23 (42.29)
  9 Shih, Annie               14 NYSA-MR              2:41.40    2:44.00 SILV   
                  35.90     1:18.22 (42.32)     2:01.95 (43.73)     2:44.00 (42.05)
 10 Lin, Viola J              14 NYSA-MR              2:41.66    2:44.43 SILV   
                  36.09     1:16.80 (40.71)     1:59.23 (42.43)     2:44.43 (45.20)
 11 Cameron, Megan G          13 NYSA-MR              2:45.29    2:45.30 SILV   
                  37.69     1:19.68 (41.99)     2:02.67 (42.99)     2:45.30 (42.63)
 12 Torello-Viera, Martina S  13 NYSA-MR              2:44.39    2:46.30 SILV   
                  36.80     1:19.22 (42.42)     2:03.04 (43.82)     2:46.30 (43.26)
 13 Mahony, Caroline G        14 WYW-CT               2:45.98    2:48.07 SILV   
                  37.99     1:20.67 (42.68)     2:04.45 (43.78)     2:48.07 (43.62)
 14 Eckert, Jordyn            13 Manhattan Makos-MR   2:48.72    2:49.15 SILV   
                  37.89     1:21.00 (43.11)     2:05.09 (44.09)     2:49.15 (44.06)
 15 Wasik, Noam               14 River Otters-MA      2:57.72    2:56.03 SILV   
                  39.04     1:22.80 (43.76)     2:08.95 (46.15)     2:56.03 (47.08)
 16 Sun, Lecia A              13 WYW-CT               2:57.52    2:56.04 SILV   
                  39.92     1:25.87 (45.95)     2:11.41 (45.54)     2:56.04 (44.63)
 
Girls 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.99  METS
              2:39.99  ZQ
              2:39.99  JO
              2:56.99  SILV
              2:58.49  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:58.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Newcomer, Avery M         13 WYW-CT               2:30.48    2:29.55 qMETS  
                  34.09     1:12.91 (38.82)     1:51.40 (38.49)     2:29.55 (38.15)
  2 Pryne, Jenna M            13 NYSA-MR              2:39.91    2:32.67 qMETS  
                  33.49     1:11.64 (38.15)     1:52.01 (40.37)     2:32.67 (40.66)
  3 Whang, Taylor K           14 NYSA-MR              2:31.82    2:37.23 qZQ    
                  34.84     1:14.43 (39.59)     1:55.77 (41.34)     2:37.23 (41.46)
  4 Gillan, Sierra P          14 NYSA-MR              2:37.30    2:37.66 qZQ    
                  34.95     1:16.26 (41.31)     1:57.33 (41.07)     2:37.66 (40.33)
  5 Ristaino, Lexi M          13 NYSA-MR              2:40.10    2:38.44 qZQ    
                  35.98     1:15.95 (39.97)     1:57.88 (41.93)     2:38.44 (40.56)
  6 Bukowski, Emily S         13 WYW-CT               2:38.77    2:39.07 qZQ    
                  35.54     1:16.45 (40.91)     1:59.30 (42.85)     2:39.07 (39.77)
  7 Hemschot, Sophia C        13 WYW-CT               2:43.57    2:39.32 qZQ    
                  35.41     1:16.20 (40.79)     1:57.98 (41.78)     2:39.32 (41.34)
  8 Meyers, Sydney A          13 WYW-CT               2:47.18    2:40.07 qSILV  
                  36.68     1:16.60 (39.92)     1:58.50 (41.90)     2:40.07 (41.57)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Shih, Annie               14 NYSA-MR              2:50.89    2:41.40 qSILV  
                  35.82     1:16.82 (41.00)     1:59.18 (42.36)     2:41.40 (42.22)
 10 Lin, Viola J              14 NYSA-MR              2:44.33    2:41.66 qSILV  
                  35.77     1:16.04 (40.27)     1:58.62 (42.58)     2:41.66 (43.04)
 11 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR              2:47.43    2:44.18 qSILV  
                  36.40     1:18.24 (41.84)     2:01.08 (42.84)     2:44.18 (43.10)
 12 Torello-Viera, Martina S  13 NYSA-MR              2:47.13    2:44.39 qSILV  
                  36.70     1:18.95 (42.25)     2:01.82 (42.87)     2:44.39 (42.57)
 13 Cameron, Megan G          13 NYSA-MR              2:46.51    2:45.29 qSILV  
                  37.58     1:19.26 (41.68)     2:02.05 (42.79)     2:45.29 (43.24)
 14 Mahony, Caroline G        14 WYW-CT               2:48.16    2:45.98 qSILV  
                  37.60     1:19.70 (42.10)     2:02.95 (43.25)     2:45.98 (43.03)
 15 Eckert, Jordyn            13 Manhattan Makos-MR   2:50.89    2:48.72 qSILV  
                  37.94     1:22.16 (44.22)     2:06.51 (44.35)     2:48.72 (42.21)
 16 Sun, Lecia A              13 WYW-CT               2:55.71    2:57.52 qCUST  
                  39.88     1:25.67 (45.79)     2:11.99 (46.32)     2:57.52 (45.53)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Wasik, Noam               14 River Otters-MA      2:53.68    2:57.72 CUST   
                  38.86     1:23.63 (44.77)     2:10.29 (46.66)     2:57.72 (47.43)
 18 Bonitz, Lilyan R          14 VAC-MR               2:58.96    3:01.50        
                  40.62     1:27.12 (46.50)     2:14.37 (47.25)     3:01.50 (47.13)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Liu, Chloe J              13 NYSA-MR              2:58.07    3:04.81        
                  41.85     1:27.89 (46.04)     2:16.33 (48.44)     3:04.81 (48.48)
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.59  METS
              1:03.99  JO
              1:03.99  ZQ
              1:11.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Jiang, Joy                14 NYSA-MR                55.94      55.93 METS   
                  26.03       55.93 (29.90)                                        
  2 Pryne, Jenna M            13 NYSA-MR                59.98    1:00.91 METS   
                  27.53     1:00.91 (33.38)                                        
  3 Hendricks, Carolyn R      13 WYW-CT               1:03.29    1:03.20 JO     
                  29.34     1:03.20 (33.86)                                        
  4 Mahony, Caroline G        14 WYW-CT               1:03.76    1:03.48 JO     
                  30.09     1:03.48 (33.39)                                        
  5 Caceres, Deanna R         14 Barracudas-MR        1:03.81    1:04.31 SILV   
                  29.23     1:04.31 (35.08)                                        
  6 Torello-Viera, Martina S  13 NYSA-MR              1:04.14    1:05.10 SILV   
                  30.26     1:05.10 (34.84)                                        
  7 Tayjasanant, Pailyn K     14 WYW-CT               1:05.47    1:05.12 SILV   
                  30.55     1:05.12 (34.57)                                        
  8 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR              1:05.38    1:05.46 SILV   
                  30.02     1:05.46 (35.44)                                        
  9 Licardi, Antonia B        13 PBAC-MR              1:06.18    1:06.34 SILV   
                  30.34     1:06.34 (36.00)                                        
 10 Cucaj, Ariana             13 NYSA-MR              1:05.96    1:06.80 SILV   
                  30.32     1:06.80 (36.48)                                        
 11 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR              1:07.95    1:06.88 SILV   
                  31.32     1:06.88 (35.56)                                        
 12 Wienckowski, Grace A      13 VAC-MR               1:11.67    1:11.00 SILV   
                  32.66     1:11.00 (38.34)                                        
 13 Cowe, Hannah A            13 WYW-CT               1:11.08    1:11.59 SILV   
                  32.30     1:11.59 (39.29)                                        
 14 Cameron, Megan G          13 NYSA-MR              1:11.35    1:12.02        
                  32.60     1:12.02 (39.42)                                        
 15 Ippolito, Sara K          13 UN-MR                1:11.40    1:12.35        
                  32.92     1:12.35 (39.43)                                        
 16 Corbin, Prentiss C        13 WYW-CT               1:10.90    1:12.76        
                  33.13     1:12.76 (39.63)                                        
 
Girls 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.59  METS
              1:03.99  JO
              1:03.99  ZQ
              1:11.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Jiang, Joy                14 NYSA-MR                55.27      55.94 qMETS  
                  26.08       55.94 (29.86)                                        
  2 Pryne, Jenna M            13 NYSA-MR              1:02.16      59.98 qMETS  
                  27.37       59.98 (32.61)                                        
  3 Sohn, Sora                14 NYSA-MR              1:01.02    1:02.08 qJO    
                  28.32     1:02.08 (33.76)                                        
  4 Hendricks, Carolyn R      13 WYW-CT               1:05.36    1:03.29 qJO    
                  29.96     1:03.29 (33.33)                                        
  5 Mahony, Caroline G        14 WYW-CT               1:02.43    1:03.76 qJO    
                  30.34     1:03.76 (33.42)                                        
  6 Caceres, Deanna R         14 Barracudas-MR        1:11.06    1:03.81 qJO    
                  29.46     1:03.81 (34.35)                                        
  7 Torello-Viera, Martina S  13 NYSA-MR              1:03.42    1:04.14 qSILV  
                  29.97     1:04.14 (34.17)                                        
  8 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR              1:05.66    1:05.38 qSILV  
                  29.76     1:05.38 (35.62)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Tayjasanant, Pailyn K     14 WYW-CT               1:04.48    1:05.47 qSILV  
                  30.83     1:05.47 (34.64)                                        
 10 Cucaj, Ariana             13 NYSA-MR              1:12.02    1:05.96 qSILV  
                  30.13     1:05.96 (35.83)                                        
 11 Licardi, Antonia B        13 PBAC-MR              1:04.38    1:06.18 qSILV  
                  30.84     1:06.18 (35.34)                                        
 12 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR              1:12.28    1:07.95 qSILV  
                  31.40     1:07.95 (36.55)                                        
 13 Corbin, Prentiss C        13 WYW-CT               1:20.97    1:10.90 qSILV  
                  32.94     1:10.90 (37.96)                                        
 14 Cowe, Hannah A            13 WYW-CT               1:10.00    1:11.08 qSILV  
                  32.54     1:11.08 (38.54)                                        
 15 Cameron, Megan G          13 NYSA-MR              1:19.23    1:11.35 qSILV  
                  32.54     1:11.35 (38.81)                                        
 16 Ippolito, Sara K          13 UN-MR                1:07.97    1:11.40 qSILV  
                  32.97     1:11.40 (38.43)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Wienckowski, Grace A      13 VAC-MR               1:10.85    1:11.67        
                  32.61     1:11.67 (39.06)                                        
 18 Hancock, Lila             13 Manhattan Makos-MR   1:14.76    1:12.28        
                  33.97     1:12.28 (38.31)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Hamersky, Willa J         14 Manhattan Makos-MR   1:18.09    1:13.38        
                  34.15     1:13.38 (39.23)                                        
 20 Dickman, Rian             13 VAC-MR               1:31.35    1:13.47        
                  33.35     1:13.47 (40.12)                                        
 21 Eckert, Jordyn            13 Manhattan Makos-MR   1:14.84    1:13.64        
                  32.33     1:13.64 (41.31)                                        
 22 Shih, Annie               14 NYSA-MR              1:21.96    1:13.88        
                  34.57     1:13.88 (39.31)                                        
 23 Pravia, Isabel            14 WYW-CT               1:19.42    1:15.75        
                  35.14     1:15.75 (40.61)                                        
 24 Brown, Ella               14 Manhattan Makos-MR   1:24.27    1:16.45        
                  34.87     1:16.45 (41.58)                                        
 25 Olivier, Anais I          14 NYSA-MR              1:17.38    1:16.67        
                  36.19     1:16.67 (40.48)                                        
 26 Cucaj, Hana               14 NYSA-MR              1:18.61    1:17.25        
                  35.57     1:17.25 (41.68)                                        
 27 Liu, Chloe J              13 NYSA-MR              1:20.54    1:17.96        
                  35.38     1:17.96 (42.58)                                        
 28 McKee, Sam A              13 PBAC-MR              1:20.15    1:19.29        
                  35.25     1:19.29 (44.04)                                        
 29 Cuddihy, Grace M          13 Manhattan Makos-MR   1:13.29    1:19.44        
                  35.62     1:19.44 (43.82)                                        
 30 Bednarick, Molly J        13 AG-MR                1:25.09    1:20.41        
                  35.50     1:20.41 (44.91)                                        
 31 Brown, Olivia G           13 PBAC-MR              1:22.25    1:22.89        
                  36.89     1:22.89 (46.00)                                        
 32 Strez, Emily K            13 UN-MR                1:33.84    1:24.23        
                  39.20     1:24.23 (45.03)                                        
 33 Rocchio, Grace A          13 Barracudas-MR        1:27.74    1:26.29        
                  38.36     1:26.29 (47.93)                                        
 34 Phadnis, Aneeka V         13 NYSA-MR              1:35.00    1:46.77        
                  46.18   1:46.77 (1:00.59)                                        
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:18.99  METS
              2:25.79  ZQ
              2:25.99  JO
              2:36.59  SILV
              2:38.29  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:38.29
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mahony, Caroline G        14 WYW-CT               2:27.27    2:23.26 ZQ     
                  31.71     1:07.74 (36.03)     1:44.47 (36.73)     2:23.26 (38.79)
 
Girls 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:18.99  METS
              2:25.79  ZQ
              2:25.99  JO
              2:36.59  SILV
              2:38.29  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:38.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mahony, Caroline G        14 WYW-CT               2:22.55    2:27.27 qSILV  
                  33.09     1:09.62 (36.53)     1:47.99 (38.37)     2:27.27 (39.28)
  2 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR              2:35.99    2:37.88 qCUST  
                  31.57     1:09.71 (38.14)     1:52.87 (43.16)     2:37.88 (45.01)
 -- Vanderwall, Casey R       13 WYW-CT               2:37.89         DQ        
      Alternating Kick
                  32.69     1:12.46 (39.77)     2:00.00 (47.54)          DQ (52.19)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:15.99  METS
              2:19.99  ZQ
              2:19.99  JO
              2:39.39  CUST Custom
              2:41.49  SILV
 Meet Qualifying:  2:39.39
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Pryne, Jenna M            13 NYSA-MR              2:19.33    2:16.17 ZQ     
                  28.45     1:01.69 (33.24)     1:44.02 (42.33)     2:16.17 (32.15)
  2 Carolan, Emma M           14 NYSA-MR              2:17.68    2:16.45 ZQ     
                  30.14     1:02.40 (32.26)     1:45.65 (43.25)     2:16.45 (30.80)
  3 Melley, Emma G            14 NYSA-MR              2:20.53    2:18.25 ZQ     
                  29.67     1:04.78 (35.11)     1:46.84 (42.06)     2:18.25 (31.41)
  4 Newcomer, Avery M         13 WYW-CT               2:20.01    2:19.44 ZQ     
                  30.76     1:07.05 (36.29)     1:46.94 (39.89)     2:19.44 (32.50)
  5 Meyers, Sydney A          13 WYW-CT               2:21.33    2:20.87 CUST   
                  31.70     1:07.83 (36.13)     1:48.31 (40.48)     2:20.87 (32.56)
  6 Hendricks, Carolyn R      13 WYW-CT               2:21.42    2:21.28 CUST   
                  30.10     1:06.20 (36.10)     1:49.23 (43.03)     2:21.28 (32.05)
  7 Tayjasanant, Pailyn K     14 WYW-CT               2:22.70    2:23.40 CUST   
                  30.37     1:05.27 (34.90)     1:49.25 (43.98)     2:23.40 (34.15)
  8 Cucaj, Ariana             13 NYSA-MR              2:27.02    2:24.02 CUST   
                  30.81     1:07.21 (36.40)     1:53.21 (46.00)     2:24.02 (30.81)
  9 Torello-Viera, Martina S  13 NYSA-MR              2:25.36    2:24.37 CUST   
                  30.22     1:07.22 (37.00)     1:51.81 (44.59)     2:24.37 (32.56)
 10 Ristaino, Lexi M          13 NYSA-MR              2:25.97    2:25.33 CUST   
                  30.99     1:09.12 (38.13)     1:51.29 (42.17)     2:25.33 (34.04)
 11 Mahony, Caroline G        14 WYW-CT               2:28.07    2:25.67 CUST   
                  30.59     1:08.01 (37.42)     1:53.06 (45.05)     2:25.67 (32.61)
 12 Bukowski, Emily S         13 WYW-CT               2:27.21    2:26.24 CUST   
                  33.32     1:11.41 (38.09)     1:53.57 (42.16)     2:26.24 (32.67)
 13 Corbin, Prentiss C        13 WYW-CT               2:28.57    2:26.74 CUST   
                  32.99     1:09.27 (36.28)     1:52.62 (43.35)     2:26.74 (34.12)
 14 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR              2:28.59    2:29.34 CUST   
                  31.75     1:10.66 (38.91)     1:54.91 (44.25)     2:29.34 (34.43)
 15 Jandura, Carolyn R        13 WYW-CT               2:29.52    2:31.42 CUST   
                  32.58     1:09.89 (37.31)     1:57.58 (47.69)     2:31.42 (33.84)
 -- Hemschot, Sophia C        13 WYW-CT               2:24.10         DQ        
      False start - Misc
                  37.59     1:11.75 (34.16)     1:52.93 (41.18)          DQ (34.18)
 
Girls 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:15.99  METS
              2:19.99  ZQ
              2:19.99  JO
              2:39.39  CUST Custom
              2:41.49  SILV
 Meet Qualifying:  2:39.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Carolan, Emma M           14 NYSA-MR              2:19.18    2:17.68 qZQ    
                  29.73     1:03.11 (33.38)     1:46.40 (43.29)     2:17.68 (31.28)
  2 Pryne, Jenna M            13 NYSA-MR              2:20.24    2:19.33 qZQ    
                  28.30     1:02.93 (34.63)     1:46.47 (43.54)     2:19.33 (32.86)
  3 Newcomer, Avery M         13 WYW-CT               2:23.34    2:20.01 qCUST  
                  30.86     1:06.94 (36.08)     1:47.60 (40.66)     2:20.01 (32.41)
  4 Melley, Emma G            14 NYSA-MR              2:27.00    2:20.53 qCUST  
                  29.85     1:06.17 (36.32)     1:49.06 (42.89)     2:20.53 (31.47)
  5 Meyers, Sydney A          13 WYW-CT               2:27.31    2:21.33 qCUST  
                  31.93     1:08.93 (37.00)     1:48.92 (39.99)     2:21.33 (32.41)
  6 Hendricks, Carolyn R      13 WYW-CT               2:26.12    2:21.42 qCUST  
                  30.69     1:06.15 (35.46)     1:48.95 (42.80)     2:21.42 (32.47)
  7 Tayjasanant, Pailyn K     14 WYW-CT               2:25.39    2:22.70 qCUST  
                  29.99     1:04.85 (34.86)     1:48.62 (43.77)     2:22.70 (34.08)
  8 Hemschot, Sophia C        13 WYW-CT               2:29.72    2:24.10 qCUST  
                  34.73     1:11.33 (36.60)     1:51.00 (39.67)     2:24.10 (33.10)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Torello-Viera, Martina S  13 NYSA-MR              2:23.28    2:25.36 qCUST  
                  29.98     1:06.57 (36.59)     1:51.89 (45.32)     2:25.36 (33.47)
 10 Ristaino, Lexi M          13 NYSA-MR              2:28.23    2:25.97 qCUST  
                  31.70     1:10.12 (38.42)     1:51.81 (41.69)     2:25.97 (34.16)
 11 Cucaj, Ariana             13 NYSA-MR              2:38.20    2:27.02 qCUST  
                  30.68     1:05.96 (35.28)     1:54.85 (48.89)     2:27.02 (32.17)
 12 Bukowski, Emily S         13 WYW-CT               2:28.31    2:27.21 qCUST  
                  31.48     1:08.89 (37.41)     1:52.64 (43.75)     2:27.21 (34.57)
 13 Mahony, Caroline G        14 WYW-CT               2:23.61    2:28.07 qCUST  
                  31.20     1:09.34 (38.14)     1:54.34 (45.00)     2:28.07 (33.73)
 14 Corbin, Prentiss C        13 WYW-CT               2:32.68    2:28.57 qCUST  
                  32.80     1:08.92 (36.12)     1:54.10 (45.18)     2:28.57 (34.47)
 15 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR              2:32.42    2:28.59 qCUST  
                  31.45     1:10.26 (38.81)     1:54.29 (44.03)     2:28.59 (34.30)
 16 Jandura, Carolyn R        13 WYW-CT               2:33.23    2:29.52 qCUST  
                  32.23     1:08.99 (36.76)     1:55.82 (46.83)     2:29.52 (33.70)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Wienckowski, Grace A      13 VAC-MR               2:29.10    2:29.96 CUST   
                  31.88     1:08.87 (36.99)     1:56.57 (47.70)     2:29.96 (33.39)
 18 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR              2:24.92    2:30.22 CUST   
                  31.01     1:08.04 (37.03)     1:56.16 (48.12)     2:30.22 (34.06)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Clark, Corin E            13 NYSA-MR              2:28.90    2:31.88 CUST   
                  33.49     1:11.43 (37.94)     1:57.48 (46.05)     2:31.88 (34.40)
 20 Cameron, Megan G          13 NYSA-MR              2:32.49    2:32.39 CUST   
                  32.98     1:13.66 (40.68)     1:57.00 (43.34)     2:32.39 (35.39)
 20 Taylor, Sophia            14 WYW-CT               2:39.04    2:32.39 CUST   
                  32.26     1:10.95 (38.69)     1:58.11 (47.16)     2:32.39 (34.28)
 22 Wasik, Noam               14 River Otters-MA      2:33.61    2:32.71 CUST   
                  32.28     1:12.19 (39.91)     1:58.01 (45.82)     2:32.71 (34.70)
 23 Barnes, Alex S            14 NYSA-MR              2:36.09    2:33.66 CUST   
                  31.16     1:07.82 (36.66)     1:58.56 (50.74)     2:33.66 (35.10)
 24 Wedlick, Mariella         14 NYSA-MR              2:36.43    2:34.15 CUST   
                  33.13     1:11.35 (38.22)     1:58.51 (47.16)     2:34.15 (35.64)
 25 Corcoran, Victoria        14 DVWM-MR              2:36.50    2:34.61 CUST   
                  33.38     1:13.79 (40.41)     2:02.51 (48.72)     2:34.61 (32.10)
 26 Sun, Lecia A              13 WYW-CT               2:37.66    2:35.15 CUST   
                  36.04     1:17.26 (41.22)     2:00.44 (43.18)     2:35.15 (34.71)
 27 Lansing, Carolina         13 Manhattan Makos-MR   2:39.31    2:35.66 CUST   
                  34.93     1:13.62 (38.69)     2:00.76 (47.14)     2:35.66 (34.90)
 28 Eckert, Jordyn            13 Manhattan Makos-MR   2:34.74    2:36.79 CUST   
                  33.38     1:14.06 (40.68)     2:00.40 (46.34)     2:36.79 (36.39)
 29 Pravia, Isabel            14 WYW-CT               2:41.04    2:38.25 CUST   
                  34.00     1:15.69 (41.69)     2:03.35 (47.66)     2:38.25 (34.90)
 30 Cowe, Hannah A            13 WYW-CT               2:39.39    2:38.80 CUST   
                  35.29     1:16.03 (40.74)     2:05.32 (49.29)     2:38.80 (33.48)
 31 Nicholas, Cayla R         13 NYSA-MR              2:53.30    2:41.14 SILV   
                  34.43     1:17.70 (43.27)     2:06.02 (48.32)     2:41.14 (35.12)
 32 Cuddihy, Grace M          13 Manhattan Makos-MR   2:37.78    2:41.26 SILV   
                  35.17     1:14.71 (39.54)     2:05.21 (50.50)     2:41.26 (36.05)
 33 Liu, Chloe J              13 NYSA-MR              2:52.58    2:42.18        
                  35.10     1:17.29 (42.19)     2:05.08 (47.79)     2:42.18 (37.10)
 34 Elgayar, Jasmine          14 DVWM-MR              2:56.19    2:42.70        
                  32.97     1:14.35 (41.38)     2:04.73 (50.38)     2:42.70 (37.97)
 35 Melley, Amanda A          13 NYSA-MR              3:02.92    2:51.58        
                  36.92     1:21.64 (44.72)     2:11.23 (49.59)     2:51.58 (40.35)
 36 Elgayar, Lili             13 DVWM-MR              3:44.57    3:21.53        
                  48.71     1:40.82 (52.11)     2:35.47 (54.65)     3:21.53 (46.06)
 -- Kelly, Kelly E            13 NYSA-MR              3:15.52         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast - back
                1:33.40     2:27.14 (53.74)     3:11.44 (44.30)                    
 
Girls 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  13-14 ZQ
              4:59.99  13-14 JO
              5:25.99  13-14 SILV
              5:39.39  13-14 CUST Custom
 Meet Qualifying 13-14:  5:39.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Whang, Taylor K           14 NYSA-MR              4:42.85    4:44.12 ZQ     
                  29.69     1:04.62 (34.93)     1:41.24 (36.62)     2:16.61 (35.37)
        2:56.79 (40.18)     3:37.94 (41.15)     4:12.17 (34.23)     4:44.12 (31.95)
  2 Pryne, Jenna M            13 NYSA-MR              5:05.74    4:49.93 ZQ     
                  27.98     1:02.39 (34.41)     1:39.11 (36.72)     2:15.44 (36.33)
        2:58.15 (42.71)     3:40.58 (42.43)     4:15.21 (34.63)     4:49.93 (34.72)
  3 Tayjasanant, Pailyn K     14 WYW-CT               4:59.82    5:01.64 SILV   
                  31.22     1:07.27 (36.05)     1:45.98 (38.71)     2:23.52 (37.54)
        3:08.12 (44.60)     3:52.50 (44.38)     4:27.61 (35.11)     5:01.64 (34.03)
  4 Hendricks, Carolyn R      13 WYW-CT               5:07.43    5:03.02 SILV   
                  31.64     1:08.76 (37.12)     1:46.99 (38.23)     2:24.91 (37.92)
        3:08.87 (43.96)     3:53.37 (44.50)     4:29.74 (36.37)     5:03.02 (33.28)
  5 Torello-Viera, Martina S  13 NYSA-MR              5:01.56    5:03.07 SILV   
                  31.17     1:08.13 (36.96)     1:46.11 (37.98)     2:22.90 (36.79)
        3:08.62 (45.72)     3:54.73 (46.11)     4:29.12 (34.39)     5:03.07 (33.95)
  6 Dambach, Marisa S         14 NYSA-MR              5:04.97    5:06.11 SILV   
                  30.24     1:05.25 (35.01)     1:43.51 (38.26)     2:21.38 (37.87)
        3:09.06 (47.68)     3:57.71 (48.65)     4:33.06 (35.35)     5:06.11 (33.05)
  7 Mahony, Caroline G        14 WYW-CT               5:02.62    5:11.71 SILV   
                  31.71     1:07.22 (35.51)     1:47.09 (39.87)     2:27.32 (40.23)
        3:14.35 (47.03)     4:00.24 (45.89)     4:36.66 (36.42)     5:11.71 (35.05)
  8 Hoyng, Anna C             13 NYSA-MR              5:36.31    5:14.37 SILV   
                  31.96     1:09.52 (37.56)     1:50.56 (41.04)     2:31.01 (40.45)
        3:17.04 (46.03)     4:01.89 (44.85)     4:38.45 (36.56)     5:14.37 (35.92)
  9 Bukowski, Emily S         13 WYW-CT               5:31.82    5:17.12 SILV   
                  32.67     1:12.72 (40.05)     1:53.45 (40.73)     2:32.97 (39.52)
        3:16.52 (43.55)     4:02.11 (45.59)     4:41.23 (39.12)     5:17.12 (35.89)
 10 Wienckowski, Grace A      13 VAC-MR               5:22.13    5:20.11 SILV   
                  34.01     1:14.54 (40.53)     1:54.35 (39.81)     2:33.80 (39.45)
        3:22.48 (48.68)     4:12.27 (49.79)     4:47.21 (34.94)     5:20.11 (32.90)
 11 Olivier, Anais I          14 NYSA-MR              5:34.95    5:34.24 CUST   
                  34.94     1:17.24 (42.30)     2:01.19 (43.95)     2:44.00 (42.81)
        3:31.71 (47.71)     4:19.56 (47.85)     4:56.79 (37.23)     5:34.24 (37.45)
 12 Eckert, Jordyn            13 Manhattan Makos-MR   5:36.04    5:40.53        
                  35.44     1:20.12 (44.68)     2:02.92 (42.80)     2:47.11 (44.19)
        3:34.26 (47.15)     4:22.22 (47.96)     5:01.18 (38.96)     5:40.53 (39.35)
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.59  METS
                26.29  ZQ
                28.29  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Arevalo, Isabelle         16 NYSA-MR                23.69      23.88 METS   
  2 Milio, Theresa A          15 NYSA-MR                25.17      24.65 METS   
  2 Pryne, Jess L             15 NYSA-MR                25.34      24.65 METS   
  4 Kolbicka, Kylee L         16 River Otters-MA        25.91      25.31 METS   
  5 Medina, Marisa B          15 NYSA-MR                26.25      26.11 ZQ     
  6 Armistead, Allison H      15 UN-MR                  27.45      26.51 SILV   
  7 Mazzacano, Emmy R         15 NYSA-MR                26.34      26.58 SILV   
  8 Organista, Kristina B     15 NYSA-MR                26.67      26.76 SILV   
  9 Martin, Sami J            15 NYSA-MR                26.75      26.79 SILV   
 10 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR                27.40      26.96 SILV   
 11 Federici, Madi R          16 River Otters-MA        27.71      27.16 SILV   
 12 Lee, Becca J              16 WYW-CT                 27.40      27.20 SILV   
 13 Dickman, Mackenzie        15 VAC-MR                 27.72      27.26 SILV   
 14 Librandi, Emily           16 VAC-MR                 26.79      27.44 SILV   
 15 Caceres, Marcy L          16 Barracudas-MR          27.70      27.66 SILV   
 
Girls 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                25.59  METS
                26.29  ZQ
                28.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Arevalo, Isabelle         16 NYSA-MR                23.83      23.69 qMETS  
  2 Milio, Theresa A          15 NYSA-MR                24.09      25.17 qMETS  
  3 Pryne, Jess L             15 NYSA-MR                25.60      25.34 qMETS  
  4 Kolbicka, Kylee L         16 River Otters-MA        26.32      25.91 qZQ    
  5 Medina, Marisa B          15 NYSA-MR                25.27      26.25 qZQ    
  6 Mazzacano, Emmy R         15 NYSA-MR                25.63      26.34 qSILV  
  7 Coulard-Smith, Keira L    16 UN-AD                  26.93      26.64 qSILV  
  8 Organista, Kristina B     15 NYSA-MR                26.29      26.67 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Martin, Sami J            15 NYSA-MR                27.16      26.75 qSILV  
 10 Librandi, Emily           16 VAC-MR                 25.51      26.79 qSILV  
 11 Miller, Elissa            15 VAC-MR                 27.20      27.35 qSILV  
 12 Lee, Becca J              16 WYW-CT                 27.63      27.40 qSILV  
 12 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR                27.15      27.40 qSILV  
 14 Armistead, Allison H      15 UN-MR                  26.16      27.45 qSILV  
 15 Shih, Rachel              16 NYSA-MR                26.92      27.51 qSILV  
 16 Caceres, Marcy L          16 Barracudas-MR          27.13      27.70 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
 17 Federici, Madi R          16 River Otters-MA        27.86      27.71 SILV   
 18 Dickman, Mackenzie        15 VAC-MR                 27.20      27.72 SILV   
-------------------------------------------------------------------------
 19 Beneat, Lauren E          17 NYSA-MR                27.03      27.92 SILV   
 20 Caceres, Olivia L         16 Barracudas-MR          28.99      28.00 SILV   
 21 Smith, Katie M            15 NYSA-MR                28.50      28.06 SILV   
 22 Chan, Mandy               15 Manhattan Makos-MR     27.25      28.35        
 23 Lau, Emma S               15 NYSA-MR                29.48      28.52        
 24 Satriano, Delia           15 VAC-MR                 28.46      28.56        
 25 Deignan, Shannon E        15 UN-MR                  28.97      29.03        
 26 Armstrong, Claire M       15 UN-MR                  29.23      29.24        
 27 Bapis, Michaela M         15 Manhattan Makos-MR     28.95      29.25        
 28 Dewhurst, Julia J         15 AG-MR                  28.13      29.79        
 29 Burgess, Desiree E        15 PBAC-MR                29.40      30.46        
 30 Smiechowski, Karolina     16 NYSA-MR                30.31      30.57        
 31 Vos, Sam C                15 UN-AD                  29.87      30.59        
 32 Kivlehan, Mary T          17 NYSA-MR                30.16      30.99        
 33 Donachie, Kayleigh D      15 VAC-MR                 30.58      31.42        
 34 Georgescu, Ana-Maria      15 WYW-CT                 30.60      31.58        
 35 Jackman, Anayah M         15 Barracudas-MR          32.20      33.03        
 36 Roth, Annabel             16 WYW-CT                 31.70      33.27        
 37 Maiolo, Julia             15 Manhattan Makos-MR     32.44      34.30        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.69  METS
                57.19  ZQ
              1:01.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Pryne, Jess L             15 NYSA-MR                55.10      52.81 METS   
                  25.52       52.81 (27.29)                                        
  2 Milio, Theresa A          15 NYSA-MR                55.13      54.18 METS   
                  25.94       54.18 (28.24)                                        
  3 Mazzacano, Emmy R         15 NYSA-MR                55.94      55.79 ZQ     
                  26.72       55.79 (29.07)                                        
  4 Taylor-Yeremeeva, Katya   15 WYW-CT                 57.45      56.68 ZQ     
                  27.54       56.68 (29.14)                                        
  5 Martin, Sami J            15 NYSA-MR                57.87      57.22 SILV   
                  27.53       57.22 (29.69)                                        
  6 Saladin, Katy J           17 WYW-CT                 56.49      57.28 SILV   
                  27.34       57.28 (29.94)                                        
  7 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR                59.73      58.34 SILV   
                  28.05       58.34 (30.29)                                        
  8 Lee, Becca J              16 WYW-CT                 59.55      58.38 SILV   
                  28.21       58.38 (30.17)                                        
  9 Coulard-Smith, Keira L    16 UN-AD                  59.43      59.95 SILV   
                  28.73       59.95 (31.22)                                        
 10 Dickman, Mackenzie        15 VAC-MR                 59.96      59.96 SILV   
                  28.85       59.96 (31.11)                                        
 11 Armstrong, Claire M       15 UN-MR                1:01.97    1:00.37 SILV   
                  28.76     1:00.37 (31.61)                                        
 12 Miller, Elissa            15 VAC-MR               1:01.28    1:00.89 SILV   
                  28.74     1:00.89 (32.15)                                        
 13 Dewhurst, Julia J         15 AG-MR                1:04.77    1:01.78        
                  29.75     1:01.78 (32.03)                                        
 14 Smith, Katie M            15 NYSA-MR              1:01.20    1:01.86        
                  29.45     1:01.86 (32.41)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                55.69  METS
                57.19  ZQ
              1:01.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pryne, Jess L             15 NYSA-MR                53.88      55.10 qMETS  
                  26.56       55.10 (28.54)                                        
  2 Milio, Theresa A          15 NYSA-MR                52.80      55.13 qMETS  
                  26.32       55.13 (28.81)                                        
  3 Mazzacano, Emmy R         15 NYSA-MR                54.23      55.94 qZQ    
                  27.12       55.94 (28.82)                                        
  4 Dahlgren, Aviah L         15 River Otters-MA        57.36      56.13 qZQ    
                  27.44       56.13 (28.69)                                        
  5 Saladin, Katy J           17 WYW-CT                 54.21      56.49 qZQ    
                  26.72       56.49 (29.77)                                        
  6 Armistead, Allison H      15 UN-MR                  56.58      56.92 qZQ    
                  27.54       56.92 (29.38)                                        
  7 Taylor-Yeremeeva, Katya   15 WYW-CT                 55.78      57.45 qSILV  
                  28.06       57.45 (29.39)                                        
  8 Gibbons, Abigail M        16 AG-MR                  54.40      57.70 qSILV  
                  27.24       57.70 (30.46)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Martin, Sami J            15 NYSA-MR                57.62      57.87 qSILV  
                  27.98       57.87 (29.89)                                        
 10 Baranowski, Karolina N    17 UN-MR                  58.52      58.45 qSILV  
                  27.64       58.45 (30.81)                                        
 11 Medina, Marisa B          15 NYSA-MR                56.38      58.83 qSILV  
                  28.18       58.83 (30.65)                                        
 12 Organista, Kristina B     15 NYSA-MR                55.70      59.09 qSILV  
                  27.87       59.09 (31.22)                                        
 13 Coulard-Smith, Keira L    16 UN-AD                  59.81      59.43 qSILV  
                  28.70       59.43 (30.73)                                        
 14 Lee, Becca J              16 WYW-CT                 58.95      59.55 qSILV  
                  28.46       59.55 (31.09)                                        
 15 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR                58.05      59.73 qSILV  
                  28.64       59.73 (31.09)                                        
 16 Dickman, Mackenzie        15 VAC-MR                 58.46      59.96 qSILV  
                  28.42       59.96 (31.54)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Federici, Madi R          16 River Otters-MA      1:01.62    1:00.17 SILV   
                  28.72     1:00.17 (31.45)                                        
 18 Chan, Mandy               15 Manhattan Makos-MR     58.00    1:00.21 SILV   
                  28.95     1:00.21 (31.26)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Smith, Katie M            15 NYSA-MR              1:00.92    1:01.20        
                  29.21     1:01.20 (31.99)                                        
 20 Miller, Elissa            15 VAC-MR                 58.40    1:01.28        
                  29.11     1:01.28 (32.17)                                        
 21 DeGeorge, Sierra          16 PBAC-MR              1:00.37    1:01.59        
                  29.44     1:01.59 (32.15)                                        
 22 Armstrong, Claire M       15 UN-MR                1:00.96    1:01.97        
                  29.49     1:01.97 (32.48)                                        
 23 Satriano, Delia           15 VAC-MR               1:01.17    1:02.32        
                  29.50     1:02.32 (32.82)                                        
 24 Lau, Emma S               15 NYSA-MR              1:04.35    1:03.21        
                  30.84     1:03.21 (32.37)                                        
 25 Moore, Korianne M         15 NYSA-MR              1:01.77    1:03.38        
                  29.82     1:03.38 (33.56)                                        
 26 Dewhurst, Julia J         15 AG-MR                1:00.56    1:04.77        
                  30.97     1:04.77 (33.80)                                        
 27 Burgess, Desiree E        15 PBAC-MR              1:04.67    1:07.17        
                  33.15     1:07.17 (34.02)                                        
 28 Kivlehan, Mary T          17 NYSA-MR              1:06.16    1:08.82        
                  32.81     1:08.82 (36.01)                                        
 29 Roth, Annabel             16 WYW-CT               1:06.91    1:10.38        
                  33.36     1:10.38 (37.02)                                        
 30 Zupko, Mackenzie J        15 VAC-MR               1:13.27    1:11.13        
                  34.28     1:11.13 (36.85)                                        
 31 Maiolo, Julia             15 Manhattan Makos-MR   1:13.56    1:15.22        
                  35.67     1:15.22 (39.55)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  METS
              2:02.49  ZQ
              2:10.59  SILV
              2:18.89  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:18.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Aylmer, Lauren            15 NYSA-MR              1:53.89    1:54.09 METS   
                  26.66       55.42 (28.76)     1:24.80 (29.38)     1:54.09 (29.29)
  2 Mazzacano, Emmy R         15 NYSA-MR              1:58.87    1:58.59 METS   
                  27.34       56.79 (29.45)     1:27.18 (30.39)     1:58.59 (31.41)
  3 Dahlgren, Aviah L         15 River Otters-MA      2:01.80    2:00.27 ZQ     
                  27.84       57.90 (30.06)     1:28.86 (30.96)     2:00.27 (31.41)
  4 Martin, Sami J            15 NYSA-MR              2:01.50    2:00.51 ZQ     
                  27.91       58.62 (30.71)     1:29.77 (31.15)     2:00.51 (30.74)
  5 Taylor-Yeremeeva, Katya   15 WYW-CT               2:04.34    2:01.72 ZQ     
                  28.18       59.46 (31.28)     1:31.70 (32.24)     2:01.72 (30.02)
  6 Saladin, Katy J           17 WYW-CT               2:05.11    2:03.39 SILV   
                  28.06       59.28 (31.22)     1:31.78 (32.50)     2:03.39 (31.61)
  7 Armistead, Allison H      15 UN-MR                2:09.71    2:04.23 SILV   
                  28.61     1:00.25 (31.64)     1:32.55 (32.30)     2:04.23 (31.68)
  8 Baranowski, Karolina N    17 UN-MR                2:07.67    2:05.58 SILV   
                  28.30     1:00.18 (31.88)     1:33.05 (32.87)     2:05.58 (32.53)
  9 Caceres, Alley D          17 Barracudas-MR        2:05.24    2:05.95 SILV   
                  29.19     1:00.63 (31.44)     1:33.25 (32.62)     2:05.95 (32.70)
 10 Federici, Madi R          16 River Otters-MA      2:08.30    2:07.57 SILV   
                  28.86     1:01.43 (32.57)     1:34.91 (33.48)     2:07.57 (32.66)
 11 Lee, Becca J              16 WYW-CT               2:10.12    2:08.37 SILV   
                  28.88     1:01.39 (32.51)     1:35.11 (33.72)     2:08.37 (33.26)
 12 Sabella, Sofia A          16 NYSA-MR              2:07.91    2:08.46 SILV   
                  29.03     1:01.05 (32.02)     1:34.78 (33.73)     2:08.46 (33.68)
 13 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR              2:11.32    2:08.85 SILV   
                  28.45     1:00.82 (32.37)     1:34.77 (33.95)     2:08.85 (34.08)
 14 Medina, Marisa B          15 NYSA-MR              2:09.94    2:10.66 CUST   
                  29.37     1:01.90 (32.53)     1:36.21 (34.31)     2:10.66 (34.45)
 15 Satriano, Delia           15 VAC-MR               2:12.30    2:12.15 CUST   
                  29.53     1:02.88 (33.35)     1:37.70 (34.82)     2:12.15 (34.45)
 16 Dewhurst, Julia J         15 AG-MR                2:14.87    2:17.81 CUST   
                  30.87     1:05.85 (34.98)     1:42.28 (36.43)     2:17.81 (35.53)
 
Girls 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:59.99  METS
              2:02.49  ZQ
              2:10.59  SILV
              2:18.89  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:18.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Aylmer, Lauren            15 NYSA-MR              1:53.82    1:53.89 qMETS  
                  26.35       55.41 (29.06)     1:24.84 (29.43)     1:53.89 (29.05)
  2 Mazzacano, Emmy R         15 NYSA-MR              1:56.51    1:58.87 qMETS  
                  27.69       57.54 (29.85)     1:28.27 (30.73)     1:58.87 (30.60)
  3 Martin, Sami J            15 NYSA-MR              2:03.45    2:01.50 qZQ    
                  28.77       59.38 (30.61)     1:30.79 (31.41)     2:01.50 (30.71)
  4 Dahlgren, Aviah L         15 River Otters-MA      2:02.16    2:01.80 qZQ    
                  28.19       58.69 (30.50)     1:29.78 (31.09)     2:01.80 (32.02)
  5 Taylor-Yeremeeva, Katya   15 WYW-CT               1:58.87    2:04.34 qSILV  
                  27.84       58.95 (31.11)     1:31.68 (32.73)     2:04.34 (32.66)
  6 Saladin, Katy J           17 WYW-CT               1:59.96    2:05.11 qSILV  
                  27.87       58.71 (30.84)     1:32.35 (33.64)     2:05.11 (32.76)
  7 Caceres, Alley D          17 Barracudas-MR        2:03.49    2:05.24 qSILV  
                  28.35       59.27 (30.92)     1:31.98 (32.71)     2:05.24 (33.26)
  8 Baranowski, Karolina N    17 UN-MR                2:05.52    2:07.67 qSILV  
                  28.87     1:01.21 (32.34)     1:34.39 (33.18)     2:07.67 (33.28)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sabella, Sofia A          16 NYSA-MR              2:07.38    2:07.91 qSILV  
                  29.36     1:01.53 (32.17)     1:34.59 (33.06)     2:07.91 (33.32)
 10 Federici, Madi R          16 River Otters-MA      2:13.06    2:08.30 qSILV  
                  29.68     1:02.23 (32.55)     1:36.02 (33.79)     2:08.30 (32.28)
 11 Armistead, Allison H      15 UN-MR                2:02.65    2:09.71 qSILV  
                  29.44     1:01.83 (32.39)     1:35.95 (34.12)     2:09.71 (33.76)
 12 Medina, Marisa B          15 NYSA-MR              2:10.38    2:09.94 qSILV  
                  29.01     1:01.69 (32.68)     1:35.21 (33.52)     2:09.94 (34.73)
 13 Lee, Becca J              16 WYW-CT               2:07.75    2:10.12 qSILV  
                  29.28     1:01.71 (32.43)     1:36.21 (34.50)     2:10.12 (33.91)
 14 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR              2:06.88    2:11.32 qCUST  
                  29.36     1:02.63 (33.27)     1:37.89 (35.26)     2:11.32 (33.43)
 15 Satriano, Delia           15 VAC-MR               2:10.68    2:12.30 qCUST  
                  29.92     1:03.63 (33.71)     1:38.34 (34.71)     2:12.30 (33.96)
 16 Dewhurst, Julia J         15 AG-MR                2:11.76    2:14.87 qCUST  
                  30.32     1:05.03 (34.71)     1:39.57 (34.54)     2:14.87 (35.30)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Lau, Emma S               15 NYSA-MR              2:19.06    2:15.91 CUST   
                  31.69     1:06.54 (34.85)     1:41.88 (35.34)     2:15.91 (34.03)
 18 Dickman, Mackenzie        15 VAC-MR               2:09.35    2:16.09 CUST   
                  29.71     1:03.84 (34.13)     1:40.39 (36.55)     2:16.09 (35.70)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Coulard-Smith, Keira L    16 UN-AD                2:10.34    2:22.98        
                  31.84     1:08.99 (37.15)     1:46.72 (37.73)     2:22.98 (36.26)
 20 Vos, Sam C                15 UN-AD                2:18.08    2:28.78        
                  33.16     1:10.82 (37.66)     1:49.70 (38.88)     2:28.78 (39.08)
 21 Smiechowski, Karolina     16 NYSA-MR              2:38.48    2:39.76        
                  34.63     1:16.81 (42.18)     2:00.07 (43.26)     2:39.76 (39.69)
 
Girls 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:27.99  15&O ZQ
              5:39.99  15&O SILV
              6:10.69  15&O CUST Custom
 Meet Qualifying 15&O:  6:10.69
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mazzacano, Emmy R         15 NYSA-MR              5:13.00    5:17.53 ZQ     
                  28.51       59.58 (31.07)     1:31.04 (31.46)     2:03.28 (32.24)
        2:35.48 (32.20)     3:08.08 (32.60)     3:40.82 (32.74)     4:13.41 (32.59)
        4:46.15 (32.74)     5:17.53 (31.38)                                        
  2 Saladin, Katy J           17 WYW-CT               5:12.05    5:21.78 ZQ     
                  28.21       59.71 (31.50)     1:32.32 (32.61)     2:05.13 (32.81)
        2:38.19 (33.06)     3:11.26 (33.07)     3:44.83 (33.57)     4:17.89 (33.06)
        4:50.22 (32.33)     5:21.78 (31.56)                                        
  3 Martin, Sami J            15 NYSA-MR              5:28.49    5:24.00 ZQ     
                  29.20     1:01.51 (32.31)     1:34.11 (32.60)     2:07.07 (32.96)
        2:40.18 (33.11)     3:13.40 (33.22)     3:46.11 (32.71)     4:19.35 (33.24)
        4:52.22 (32.87)     5:24.00 (31.78)                                        
  4 Milio, Theresa A          15 NYSA-MR              5:27.77    5:24.27 ZQ     
                  28.03     1:00.27 (32.24)     1:33.42 (33.15)     2:06.53 (33.11)
        2:38.98 (32.45)     3:11.40 (32.42)     3:43.79 (32.39)     4:17.94 (34.15)
        4:51.78 (33.84)     5:24.27 (32.49)                                        
  5 Arevalo, Isabelle         16 NYSA-MR              5:15.90    5:26.46 ZQ     
                  27.45       58.39 (30.94)     1:30.16 (31.77)     2:02.23 (32.07)
        2:34.41 (32.18)     3:07.25 (32.84)     3:40.83 (33.58)     4:16.11 (35.28)
        4:51.90 (35.79)     5:26.46 (34.56)                                        
  6 Taylor-Yeremeeva, Katya   15 WYW-CT               5:23.69    5:30.50 SILV   
                  28.96     1:00.82 (31.86)     1:33.53 (32.71)     2:07.05 (33.52)
        2:41.80 (34.75)     3:15.82 (34.02)     3:50.36 (34.54)     4:24.93 (34.57)
        4:59.13 (34.20)     5:30.50 (31.37)                                        
  7 Lee, Becca J              16 WYW-CT               5:34.62    5:38.63 SILV   
                  29.50     1:02.45 (32.95)     1:36.85 (34.40)     2:11.64 (34.79)
        2:46.19 (34.55)     3:21.20 (35.01)     3:55.76 (34.56)     4:30.85 (35.09)
        5:05.26 (34.41)     5:38.63 (33.37)                                        
  8 Sabella, Sofia A          16 NYSA-MR              5:38.34    5:40.02 CUST   
                  30.76     1:04.21 (33.45)     1:38.47 (34.26)     2:12.51 (34.04)
        2:46.79 (34.28)     3:21.19 (34.40)     3:55.84 (34.65)     4:30.89 (35.05)
        5:05.85 (34.96)     5:40.02 (34.17)                                        
  9 Satriano, Delia           15 VAC-MR               5:43.62    5:43.98 CUST   
                  29.57     1:02.81 (33.24)     1:37.29 (34.48)     2:12.10 (34.81)
        2:47.10 (35.00)     3:22.70 (35.60)     3:58.14 (35.44)     4:33.78 (35.64)
        5:09.59 (35.81)     5:43.98 (34.39)                                        
 10 Lau, Emma S               15 NYSA-MR              6:06.80    6:05.62 CUST   
                  32.72     1:08.56 (35.84)     1:44.51 (35.95)     2:19.97 (35.46)
        2:56.03 (36.06)     3:33.95 (37.92)     4:13.02 (39.07)     4:52.73 (39.71)
        5:31.46 (38.73)     6:05.62 (34.16)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.69  METS
              1:05.49  ZQ
              1:10.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Saladin, Katy J           17 WYW-CT               1:01.89      57.98 METS   
                  28.64       57.98 (29.34)                                        
  2 Arevalo, Isabelle         16 NYSA-MR                58.60      58.26 METS   
                  28.33       58.26 (29.93)                                        
  3 Milio, Theresa A          15 NYSA-MR                59.85      58.91 METS   
                  28.69       58.91 (30.22)                                        
  4 Dahlgren, Aviah L         15 River Otters-MA      1:03.04    1:02.14 ZQ     
                  30.53     1:02.14 (31.61)                                        
  5 Taylor-Yeremeeva, Katya   15 WYW-CT               1:06.84    1:04.78 ZQ     
                  32.02     1:04.78 (32.76)                                        
  6 Beneat, Lauren E          17 NYSA-MR              1:06.75    1:05.08 ZQ     
                  32.00     1:05.08 (33.08)                                        
  7 Chan, Mandy               15 Manhattan Makos-MR   1:07.04    1:05.63 SILV   
                  31.83     1:05.63 (33.80)                                        
  8 Deignan, Shannon E        15 UN-MR                1:07.67    1:05.76 SILV   
                  31.67     1:05.76 (34.09)                                        
  9 Galvin, Kate H            16 NYSA-MR              1:06.47    1:06.26 SILV   
                  31.68     1:06.26 (34.58)                                        
 10 Organista, Kristina B     15 NYSA-MR              1:03.85    1:06.36 SILV   
                  31.43     1:06.36 (34.93)                                        
 11 Martin, Sami J            15 NYSA-MR              1:05.38    1:06.92 SILV   
                  32.56     1:06.92 (34.36)                                        
 12 Librandi, Emily           16 VAC-MR               1:07.29    1:07.30 SILV   
                  32.94     1:07.30 (34.36)                                        
 13 Caceres, Olivia L         16 Barracudas-MR        1:08.35    1:07.65 SILV   
                  33.15     1:07.65 (34.50)                                        
 14 Smith, Katie M            15 NYSA-MR              1:07.92    1:07.82 SILV   
                  33.12     1:07.82 (34.70)                                        
 15 Caceres, Marcy L          16 Barracudas-MR        1:09.06    1:09.04 SILV   
                  33.47     1:09.04 (35.57)                                        
 16 Sabella, Sofia A          16 NYSA-MR              1:09.69    1:11.00        
                  34.32     1:11.00 (36.68)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:01.69  METS
              1:05.49  ZQ
              1:10.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Arevalo, Isabelle         16 NYSA-MR                59.25      58.60 qMETS  
                  28.63       58.60 (29.97)                                        
  2 Milio, Theresa A          15 NYSA-MR                58.76      59.85 qMETS  
                  29.00       59.85 (30.85)                                        
  3 Saladin, Katy J           17 WYW-CT                 57.60    1:01.89 qZQ    
                  30.27     1:01.89 (31.62)                                        
  4 Dahlgren, Aviah L         15 River Otters-MA      1:04.66    1:03.04 qZQ    
                  30.80     1:03.04 (32.24)                                        
  5 Organista, Kristina B     15 NYSA-MR              1:02.49    1:03.85 qZQ    
                  30.61     1:03.85 (33.24)                                        
  6 Martin, Sami J            15 NYSA-MR              1:06.59    1:05.38 qZQ    
                  31.98     1:05.38 (33.40)                                        
  7 Galvin, Kate H            16 NYSA-MR              1:06.72    1:06.47 qSILV  
                  32.09     1:06.47 (34.38)                                        
  8 Beneat, Lauren E          17 NYSA-MR              1:03.38    1:06.75 qSILV  
                  32.68     1:06.75 (34.07)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Taylor-Yeremeeva, Katya   15 WYW-CT               1:05.29    1:06.84 qSILV  
                  32.74     1:06.84 (34.10)                                        
 10 Chan, Mandy               15 Manhattan Makos-MR   1:03.58    1:07.04 qSILV  
                  32.42     1:07.04 (34.62)                                        
 11 Librandi, Emily           16 VAC-MR               1:05.34    1:07.29 qSILV  
                  33.03     1:07.29 (34.26)                                        
 12 Miller, Elissa            15 VAC-MR               1:04.89    1:07.56 qSILV  
                  32.53     1:07.56 (35.03)                                        
 13 Deignan, Shannon E        15 UN-MR                1:03.33    1:07.67 qSILV  
                  33.06     1:07.67 (34.61)                                        
 14 Smith, Katie M            15 NYSA-MR              1:07.28    1:07.92 qSILV  
                  33.22     1:07.92 (34.70)                                        
 15 Caceres, Olivia L         16 Barracudas-MR        1:07.07    1:08.35 qSILV  
                  33.24     1:08.35 (35.11)                                        
 16 Caceres, Marcy L          16 Barracudas-MR        1:11.43    1:09.06 qSILV  
                  33.68     1:09.06 (35.38)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Sabella, Sofia A          16 NYSA-MR              1:08.36    1:09.69 SILV   
                  33.58     1:09.69 (36.11)                                        
 18 Medina, Marisa B          15 NYSA-MR              1:09.19    1:09.71 SILV   
                  33.86     1:09.71 (35.85)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Kolbicka, Kylee L         16 River Otters-MA      1:09.61    1:09.74 SILV   
                  33.94     1:09.74 (35.80)                                        
 20 Kerrigan, Kayla M         16 NYSA-MR              1:07.78    1:09.79 SILV   
                  33.84     1:09.79 (35.95)                                        
 21 Armstrong, Claire M       15 UN-MR                1:10.72    1:11.70        
                  35.41     1:11.70 (36.29)                                        
 22 Bapis, Michaela M         15 Manhattan Makos-MR   1:14.49    1:13.01        
                  35.51     1:13.01 (37.50)                                        
 23 Kivlehan, Mary T          17 NYSA-MR              1:13.06    1:14.40        
                  35.69     1:14.40 (38.71)                                        
 24 Georgescu, Ana-Maria      15 WYW-CT               1:16.79    1:16.87        
                  37.34     1:16.87 (39.53)                                        
 25 Donachie, Kayleigh D      15 VAC-MR               1:14.94    1:17.75        
                  37.42     1:17.75 (40.33)                                        
 26 Burgess, Desiree E        15 PBAC-MR              1:17.34    1:20.99        
                  40.39     1:20.99 (40.60)                                        
 27 Jackman, Anayah M         15 Barracudas-MR        1:27.76    1:25.67        
                  41.90     1:25.67 (43.77)                                        
 28 Maiolo, Julia             15 Manhattan Makos-MR   1:26.36    1:29.80        
                  43.64     1:29.80 (46.16)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:13.49  METS
              2:20.99  ZQ
              2:29.29  SILV
              2:31.29  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:31.29
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Saladin, Katy J           17 WYW-CT               2:11.28    2:14.82 ZQ     
                  30.20     1:03.97 (33.77)     1:39.78 (35.81)     2:14.82 (35.04)
  2 Taylor-Yeremeeva, Katya   15 WYW-CT               2:19.17    2:20.98 ZQ     
                  32.75     1:08.29 (35.54)     1:44.53 (36.24)     2:20.98 (36.45)
  3 Smith, Katie M            15 NYSA-MR              2:25.22    2:25.52 SILV   
                  33.14     1:09.92 (36.78)     1:47.81 (37.89)     2:25.52 (37.71)
  4 Lau, Emma S               15 NYSA-MR              2:33.40    2:35.38        
                  35.79     1:15.23 (39.44)     1:55.40 (40.17)     2:35.38 (39.98)
 -- Kerrigan, Kayla M         16 NYSA-MR              2:33.45        DFS        
      Declared false start
 
Girls 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:13.49  METS
              2:20.99  ZQ
              2:29.29  SILV
              2:31.29  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:31.29
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Arevalo, Isabelle         16 NYSA-MR              2:07.32    2:06.17 qMETS  
                  30.21     1:02.45 (32.24)     1:34.46 (32.01)     2:06.17 (31.71)
  2 Saladin, Katy J           17 WYW-CT               2:02.54    2:11.28 qMETS  
                  30.15     1:03.15 (33.00)     1:37.45 (34.30)     2:11.28 (33.83)
  3 Dahlgren, Aviah L         15 River Otters-MA      2:17.15    2:17.14 qZQ    
                  32.16     1:06.27 (34.11)     1:41.96 (35.69)     2:17.14 (35.18)
  4 Taylor-Yeremeeva, Katya   15 WYW-CT               2:14.97    2:19.17 qZQ    
                  32.54     1:07.84 (35.30)     1:43.74 (35.90)     2:19.17 (35.43)
  5 Martin, Sami J            15 NYSA-MR              2:29.40    2:22.95 qSILV  
                  33.71     1:09.89 (36.18)     1:46.45 (36.56)     2:22.95 (36.50)
  6 Chan, Mandy               15 Manhattan Makos-MR   2:21.35    2:24.33 qSILV  
                  34.39     1:10.62 (36.23)     1:47.95 (37.33)     2:24.33 (36.38)
  7 Smith, Katie M            15 NYSA-MR              2:26.62    2:25.22 qSILV  
                  33.79     1:10.00 (36.21)     1:48.18 (38.18)     2:25.22 (37.04)
  8 Medina, Marisa B          15 NYSA-MR              2:34.73    2:33.18 q      
                  34.86     1:13.52 (38.66)     1:53.29 (39.77)     2:33.18 (39.89)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lau, Emma S               15 NYSA-MR              2:31.22    2:33.40 q      
                  37.03     1:15.99 (38.96)     1:54.87 (38.88)     2:33.40 (38.53)
 10 Kerrigan, Kayla M         16 NYSA-MR              2:25.42    2:33.45 q      
                  36.54     1:15.53 (38.99)     1:55.22 (39.69)     2:33.45 (38.23)
 11 Sabella, Sofia A          16 NYSA-MR              2:24.07    2:34.81 q      
                  35.72     1:14.38 (38.66)     1:54.59 (40.21)     2:34.81 (40.22)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:11.69  METS
              1:13.99  ZQ
              1:20.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Milio, Theresa A          15 NYSA-MR              1:04.31    1:04.36 METS   
                  30.15     1:04.36 (34.21)                                        
  2 Pryne, Jess L             15 NYSA-MR              1:09.39    1:06.27 METS   
                  31.31     1:06.27 (34.96)                                        
  3 Dickman, Mackenzie        15 VAC-MR               1:14.95    1:14.89 SILV   
                  35.28     1:14.89 (39.61)                                        
  4 Smith, Katie M            15 NYSA-MR              1:16.69    1:16.40 SILV   
                  35.25     1:16.40 (41.15)                                        
  5 DeGeorge, Sierra          16 PBAC-MR              1:17.63    1:17.80 SILV   
                  36.61     1:17.80 (41.19)                                        
  6 Miller, Elissa            15 VAC-MR               1:19.54    1:18.04 SILV   
                  36.19     1:18.04 (41.85)                                        
  7 Kerrigan, Kayla M         16 NYSA-MR              1:19.74    1:18.56 SILV   
                  36.65     1:18.56 (41.91)                                        
  8 Lee, Becca J              16 WYW-CT               1:18.07    1:20.11 SILV   
                  36.76     1:20.11 (43.35)                                        
  9 Moore, Korianne M         15 NYSA-MR              1:18.90    1:20.82 SILV   
                  37.15     1:20.82 (43.67)                                        
 10 Coulard-Smith, Keira L    16 UN-AD                1:22.85    1:22.56        
                  39.79     1:22.56 (42.77)                                        
 11 Roth, Annabel             16 WYW-CT               1:24.81    1:24.56        
                  39.74     1:24.56 (44.82)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:11.69  METS
              1:13.99  ZQ
              1:20.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Milio, Theresa A          15 NYSA-MR              1:02.08    1:04.31 qMETS  
                  29.72     1:04.31 (34.59)                                        
  2 Arevalo, Isabelle         16 NYSA-MR              1:06.62    1:07.97 qMETS  
                  31.53     1:07.97 (36.44)                                        
  3 Gibbons, Abigail M        16 AG-MR                1:06.25    1:08.93 qMETS  
                  32.06     1:08.93 (36.87)                                        
  4 Pryne, Jess L             15 NYSA-MR              1:10.50    1:09.39 qMETS  
                  32.96     1:09.39 (36.43)                                        
  5 Federici, Madi R          16 River Otters-MA      1:13.86    1:12.18 qZQ    
                  33.59     1:12.18 (38.59)                                        
  6 Baranowski, Karolina N    17 UN-MR                1:09.52    1:12.36 qZQ    
                  33.75     1:12.36 (38.61)                                        
  7 Armistead, Allison H      15 UN-MR                1:13.46    1:14.48 qSILV  
                  34.75     1:14.48 (39.73)                                        
  8 Dickman, Mackenzie        15 VAC-MR               1:16.42    1:14.95 qSILV  
                  35.41     1:14.95 (39.54)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Smith, Katie M            15 NYSA-MR              1:15.71    1:16.69 qSILV  
                  35.29     1:16.69 (41.40)                                        
 10 Organista, Kristina B     15 NYSA-MR              1:13.78    1:17.38 qSILV  
                  35.93     1:17.38 (41.45)                                        
 11 DeGeorge, Sierra          16 PBAC-MR              1:12.96    1:17.63 qSILV  
                  36.37     1:17.63 (41.26)                                        
 12 Lee, Becca J              16 WYW-CT               1:17.92    1:18.07 qSILV  
                  36.22     1:18.07 (41.85)                                        
 13 Moore, Korianne M         15 NYSA-MR              1:15.83    1:18.90 qSILV  
                  36.53     1:18.90 (42.37)                                        
 14 Miller, Elissa            15 VAC-MR               1:16.88    1:19.54 qSILV  
                  36.83     1:19.54 (42.71)                                        
 15 Kerrigan, Kayla M         16 NYSA-MR              1:16.80    1:19.74 qSILV  
                  37.15     1:19.74 (42.59)                                        
 16 Galvin, Kate H            16 NYSA-MR              1:17.28    1:21.28 q      
                  37.93     1:21.28 (43.35)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Coulard-Smith, Keira L    16 UN-AD                1:20.73    1:22.85        
                  38.80     1:22.85 (44.05)                                        
 18 Chan, Mandy               15 Manhattan Makos-MR   1:17.77    1:23.20        
                  38.66     1:23.20 (44.54)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Satriano, Delia           15 VAC-MR               1:27.44    1:24.69        
                  39.88     1:24.69 (44.81)                                        
 20 Roth, Annabel             16 WYW-CT               1:21.34    1:24.81        
                  39.76     1:24.81 (45.05)                                        
 21 Burgess, Desiree E        15 PBAC-MR              1:31.99    1:30.27        
                  43.15     1:30.27 (47.12)                                        
 22 Kivlehan, Mary T          17 NYSA-MR              1:27.00    1:31.49        
                  43.17     1:31.49 (48.32)                                        
 23 Maiolo, Julia             15 Manhattan Makos-MR   1:29.12    1:36.65        
                  44.87     1:36.65 (51.78)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.99  METS
              2:37.89  ZQ
              2:50.99  SILV
              2:53.59  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:53.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Pryne, Jess L             15 NYSA-MR              2:36.70    2:25.79 METS   
                  33.17     1:09.60 (36.43)     1:47.89 (38.29)     2:25.79 (37.90)
  2 Arevalo, Isabelle         16 NYSA-MR              2:30.79    2:34.27 METS   
                  33.25     1:11.76 (38.51)     1:52.85 (41.09)     2:34.27 (41.42)
  3 Baranowski, Karolina N    17 UN-MR                2:43.81    2:39.99 SILV   
                  35.34     1:16.15 (40.81)     1:58.03 (41.88)     2:39.99 (41.96)
  4 Dickman, Mackenzie        15 VAC-MR               2:45.57    2:42.81 SILV   
                  36.20     1:17.80 (41.60)     2:00.59 (42.79)     2:42.81 (42.22)
  5 Beneat, Lauren E          17 NYSA-MR              2:46.39    2:43.38 SILV   
                  36.14     1:18.66 (42.52)     2:01.42 (42.76)     2:43.38 (41.96)
  6 Armistead, Allison H      15 UN-MR                2:50.25    2:44.34 SILV   
                  36.33     1:18.13 (41.80)     2:01.60 (43.47)     2:44.34 (42.74)
  7 Smith, Katie M            15 NYSA-MR              2:46.06    2:46.31 SILV   
                  35.96     1:18.47 (42.51)     2:02.23 (43.76)     2:46.31 (44.08)
  8 Shih, Rachel              16 NYSA-MR              2:44.17    2:48.08 SILV   
                  37.08     1:18.84 (41.76)     2:03.00 (44.16)     2:48.08 (45.08)
  9 Lee, Becca J              16 WYW-CT               2:51.63    2:52.62 CUST   
                  36.73     1:19.67 (42.94)     2:05.95 (46.28)     2:52.62 (46.67)
 10 Roth, Annabel             16 WYW-CT               3:02.53    2:59.98        
                  40.28     1:25.98 (45.70)     2:12.76 (46.78)     2:59.98 (47.22)
 
Girls 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:35.99  METS
              2:37.89  ZQ
              2:50.99  SILV
              2:53.59  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:53.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Arevalo, Isabelle         16 NYSA-MR              2:28.35    2:30.79 qMETS  
                  32.98     1:11.17 (38.19)     1:50.58 (39.41)     2:30.79 (40.21)
  2 Pryne, Jess L             15 NYSA-MR              2:26.03    2:36.70 qZQ    
                  35.76     1:15.60 (39.84)     1:56.47 (40.87)     2:36.70 (40.23)
  3 Baranowski, Karolina N    17 UN-MR                2:35.52    2:43.81 qSILV  
                  35.98     1:18.16 (42.18)     2:01.43 (43.27)     2:43.81 (42.38)
  4 Shih, Rachel              16 NYSA-MR              2:55.52    2:44.17 qSILV  
                  37.87     1:18.91 (41.04)     2:00.84 (41.93)     2:44.17 (43.33)
  5 Dickman, Mackenzie        15 VAC-MR               2:44.20    2:45.57 qSILV  
                  36.54     1:18.91 (42.37)     2:02.13 (43.22)     2:45.57 (43.44)
  6 Kerrigan, Kayla M         16 NYSA-MR              2:41.19    2:45.73 qSILV  
                  36.59     1:18.95 (42.36)     2:02.79 (43.84)     2:45.73 (42.94)
  7 Smith, Katie M            15 NYSA-MR              2:47.29    2:46.06 qSILV  
                  35.74     1:18.89 (43.15)     2:01.99 (43.10)     2:46.06 (44.07)
  8 Beneat, Lauren E          17 NYSA-MR              2:33.94    2:46.39 qSILV  
                  37.35     1:20.31 (42.96)     2:03.29 (42.98)     2:46.39 (43.10)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Armistead, Allison H      15 UN-MR                2:38.85    2:50.25 qSILV  
                  37.96     1:21.48 (43.52)     2:05.57 (44.09)     2:50.25 (44.68)
 10 Lee, Becca J              16 WYW-CT               2:48.05    2:51.63 qCUST  
                  37.40     1:20.26 (42.86)     2:05.85 (45.59)     2:51.63 (45.78)
 11 Smiechowski, Karolina     16 NYSA-MR              2:42.91    2:58.76 q      
                  40.23     1:24.81 (44.58)     2:11.83 (47.02)     2:58.76 (46.93)
 12 Roth, Annabel             16 WYW-CT               2:53.49    3:02.53 q      
                  40.89     1:27.55 (46.66)     2:15.26 (47.71)     3:02.53 (47.27)
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.59  METS
              1:04.49  ZQ
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Pryne, Jess L             15 NYSA-MR              1:01.91      57.81 METS   
                  27.20       57.81 (30.61)                                        
  2 Aylmer, Lauren            15 NYSA-MR                58.76      58.59 METS   
                  27.53       58.59 (31.06)                                        
  3 Milio, Theresa A          15 NYSA-MR              1:00.04      58.94 METS   
                  27.47       58.94 (31.47)                                        
  4 Taylor-Yeremeeva, Katya   15 WYW-CT               1:02.64    1:02.17 ZQ     
                  29.18     1:02.17 (32.99)                                        
  5 Mazzacano, Emmy R         15 NYSA-MR              1:01.87    1:02.20 ZQ     
                  28.83     1:02.20 (33.37)                                        
  6 Saladin, Katy J           17 WYW-CT               1:05.48    1:02.59 ZQ     
                  29.26     1:02.59 (33.33)                                        
  7 Galvin, Kate H            16 NYSA-MR              1:03.28    1:03.09 ZQ     
                  29.32     1:03.09 (33.77)                                        
  8 Federici, Madi R          16 River Otters-MA      1:03.49    1:03.15 ZQ     
                  29.10     1:03.15 (34.05)                                        
  9 Kolbicka, Kylee L         16 River Otters-MA      1:06.04    1:03.19 ZQ     
                  29.75     1:03.19 (33.44)                                        
 10 Chan, Mandy               15 Manhattan Makos-MR   1:06.04    1:04.35 ZQ     
                  29.91     1:04.35 (34.44)                                        
 11 Organista, Kristina B     15 NYSA-MR              1:03.34    1:04.62 SILV   
                  29.80     1:04.62 (34.82)                                        
 12 Dahlgren, Aviah L         15 River Otters-MA      1:02.87    1:05.65 SILV   
                  29.37     1:05.65 (36.28)                                        
 13 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR              1:08.65    1:08.33 SILV   
                  31.77     1:08.33 (36.56)                                        
 14 Librandi, Emily           16 VAC-MR               1:09.62    1:10.58        
                  31.33     1:10.58 (39.25)                                        
 15 Sabella, Sofia A          16 NYSA-MR              1:09.88    1:11.44        
                  32.80     1:11.44 (38.64)                                        
 
Girls 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:01.59  METS
              1:04.49  ZQ
              1:09.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Aylmer, Lauren            15 NYSA-MR                58.54      58.76 qMETS  
                  27.30       58.76 (31.46)                                        
  2 Milio, Theresa A          15 NYSA-MR                59.72    1:00.04 qMETS  
                  27.20     1:00.04 (32.84)                                        
  3 Mazzacano, Emmy R         15 NYSA-MR              1:00.70    1:01.87 qZQ    
                  29.10     1:01.87 (32.77)                                        
  4 Pryne, Jess L             15 NYSA-MR                59.44    1:01.91 qZQ    
                  29.03     1:01.91 (32.88)                                        
  5 Taylor-Yeremeeva, Katya   15 WYW-CT               1:00.57    1:02.64 qZQ    
                  29.64     1:02.64 (33.00)                                        
  6 Dahlgren, Aviah L         15 River Otters-MA      1:07.55    1:02.87 qZQ    
                  29.30     1:02.87 (33.57)                                        
  7 Galvin, Kate H            16 NYSA-MR              1:01.17    1:03.28 qZQ    
                  29.35     1:03.28 (33.93)                                        
  8 Organista, Kristina B     15 NYSA-MR              1:00.38    1:03.34 qZQ    
                  29.35     1:03.34 (33.99)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Federici, Madi R          16 River Otters-MA      1:05.55    1:03.49 qZQ    
                  29.17     1:03.49 (34.32)                                        
 10 Saladin, Katy J           17 WYW-CT               1:01.91    1:05.48 qSILV  
                  29.89     1:05.48 (35.59)                                        
 11 Shih, Rachel              16 NYSA-MR              1:06.79    1:06.03 qSILV  
                  30.53     1:06.03 (35.50)                                        
 12 Kolbicka, Kylee L         16 River Otters-MA      1:08.88    1:06.04 qSILV  
                  30.70     1:06.04 (35.34)                                        
 12 Chan, Mandy               15 Manhattan Makos-MR   1:01.48    1:06.04 qSILV  
                  30.32     1:06.04 (35.72)                                        
 14 Coulard-Smith, Keira L    16 UN-AD                1:03.64    1:07.05 qSILV  
                  30.96     1:07.05 (36.09)                                        
 15 Deignan, Shannon E        15 UN-MR                1:02.83    1:07.43 qSILV  
                  30.75     1:07.43 (36.68)                                        
 16 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR              1:07.01    1:08.65 qSILV  
                  31.82     1:08.65 (36.83)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Librandi, Emily           16 VAC-MR               1:08.82    1:09.62        
                  31.13     1:09.62 (38.49)                                        
 18 Miller, Elissa            15 VAC-MR               1:08.10    1:09.72        
                  30.54     1:09.72 (39.18)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Sabella, Sofia A          16 NYSA-MR              1:08.63    1:09.88        
                  32.18     1:09.88 (37.70)                                        
 20 Kerrigan, Kayla M         16 NYSA-MR              1:11.55    1:11.86        
                  33.16     1:11.86 (38.70)                                        
 21 Baranowski, Karolina N    17 UN-MR                1:10.52    1:12.08        
                  31.67     1:12.08 (40.41)                                        
 22 Dewhurst, Julia J         15 AG-MR                1:07.84    1:12.46        
                  34.57     1:12.46 (37.89)                                        
 23 Armstrong, Claire M       15 UN-MR                1:12.03    1:13.47        
                  33.97     1:13.47 (39.50)                                        
 24 Beneat, Lauren E          17 NYSA-MR              1:07.33    1:14.13        
                  33.68     1:14.13 (40.45)                                        
 25 Vos, Sam C                15 UN-AD                1:11.78    1:14.33        
                  34.87     1:14.33 (39.46)                                        
 26 Satriano, Delia           15 VAC-MR               1:12.52    1:14.79        
                  33.49     1:14.79 (41.30)                                        
 27 Donachie, Kayleigh D      15 VAC-MR               1:18.57    1:18.25        
                  35.40     1:18.25 (42.85)                                        
 28 Kivlehan, Mary T          17 NYSA-MR              1:20.38    1:19.85        
                  36.70     1:19.85 (43.15)                                        
 29 Georgescu, Ana-Maria      15 WYW-CT               1:26.53    1:22.78        
                  35.00     1:22.78 (47.78)                                        
 30 Roth, Annabel             16 WYW-CT               1:17.84    1:25.75        
                  38.54     1:25.75 (47.21)                                        
 31 Maiolo, Julia             15 Manhattan Makos-MR   1:29.89    1:29.99        
                  40.20     1:29.99 (49.79)                                        
 32 Jackman, Anayah M         15 Barracudas-MR        1:36.15    1:31.06        
                  40.59     1:31.06 (50.47)                                        
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:18.99  METS
              2:24.99  ZQ
              2:33.99  SILV
              2:33.99  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:33.99
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Pryne, Jess L             15 NYSA-MR              2:16.09    2:06.15 METS   
                  28.03       59.69 (31.66)     1:32.74 (33.05)     2:06.15 (33.41)
  2 Taylor-Yeremeeva, Katya   15 WYW-CT               2:16.93    2:17.58 METS   
                  29.45     1:03.17 (33.72)     1:39.90 (36.73)     2:17.58 (37.68)
  3 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR              2:29.92    2:30.35 SILV   
                  31.80     1:10.50 (38.70)     1:50.79 (40.29)     2:30.35 (39.56)
  4 Sabella, Sofia A          16 NYSA-MR              2:35.58    2:30.71 SILV   
                  32.30     1:10.26 (37.96)     1:50.21 (39.95)     2:30.71 (40.50)
  5 Dickman, Mackenzie        15 VAC-MR               2:36.02    2:37.59        
                  33.82     1:14.22 (40.40)     1:56.76 (42.54)     2:37.59 (40.83)
  6 Dewhurst, Julia J         15 AG-MR                2:39.25    2:44.84        
                  35.91     1:18.20 (42.29)     2:02.29 (44.09)     2:44.84 (42.55)
 
Girls 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:18.99  METS
              2:24.99  ZQ
              2:33.99  SILV
              2:33.99  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:33.99
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Pryne, Jess L             15 NYSA-MR              2:08.47    2:16.09 qMETS  
                  30.01     1:04.20 (34.19)     1:39.85 (35.65)     2:16.09 (36.24)
  2 Taylor-Yeremeeva, Katya   15 WYW-CT               2:13.74    2:16.93 qMETS  
                  30.54     1:05.46 (34.92)     1:41.91 (36.45)     2:16.93 (35.02)
  3 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR              2:29.81    2:29.92 qSILV  
                  32.83     1:10.40 (37.57)     1:50.06 (39.66)     2:29.92 (39.86)
  4 Sabella, Sofia A          16 NYSA-MR              2:32.66    2:35.58 q      
                  34.19     1:13.96 (39.77)     1:54.93 (40.97)     2:35.58 (40.65)
  5 Dickman, Mackenzie        15 VAC-MR               2:30.00    2:36.02 q      
                  33.86     1:14.07 (40.21)     1:55.89 (41.82)     2:36.02 (40.13)
  6 Dewhurst, Julia J         15 AG-MR                2:32.19    2:39.25 q      
                  36.09     1:16.53 (40.44)     1:57.47 (40.94)     2:39.25 (41.78)
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:15.99  METS
              2:19.99  ZQ
              2:29.99  SILV
              2:34.09  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:34.09
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mazzacano, Emmy R         15 NYSA-MR              2:19.21    2:16.47 ZQ     
                  29.43     1:03.51 (34.08)     1:44.96 (41.45)     2:16.47 (31.51)
  2 Saladin, Katy J           17 WYW-CT               2:16.47    2:20.89 SILV   
                  30.03     1:04.53 (34.50)     1:47.88 (43.35)     2:20.89 (33.01)
  3 Martin, Sami J            15 NYSA-MR              2:22.34    2:24.04 SILV   
                  31.73     1:07.73 (36.00)     1:51.87 (44.14)     2:24.04 (32.17)
  4 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR              2:25.09    2:24.90 SILV   
                  31.30     1:09.10 (37.80)     1:52.44 (43.34)     2:24.90 (32.46)
  5 Armstrong, Claire M       15 UN-MR                2:31.70    2:26.47 SILV   
                  31.61     1:09.36 (37.75)     1:52.74 (43.38)     2:26.47 (33.73)
  6 Miller, Elissa            15 VAC-MR               2:30.09    2:26.81 SILV   
                  30.88     1:07.95 (37.07)     1:52.55 (44.60)     2:26.81 (34.26)
  7 Kerrigan, Kayla M         16 NYSA-MR              2:26.46    2:28.25 SILV   
                  32.06     1:10.17 (38.11)     1:53.81 (43.64)     2:28.25 (34.44)
  8 Lee, Becca J              16 WYW-CT               2:28.58    2:28.61 SILV   
                  31.11     1:09.68 (38.57)     1:54.92 (45.24)     2:28.61 (33.69)
  9 Moore, Korianne M         15 NYSA-MR              2:28.52    2:28.84 SILV   
                  32.20     1:10.12 (37.92)     1:54.54 (44.42)     2:28.84 (34.30)
 10 Coulard-Smith, Keira L    16 UN-AD                2:33.99    2:34.62        
                  31.16     1:10.61 (39.45)     1:58.57 (47.96)     2:34.62 (36.05)
 11 Dewhurst, Julia J         15 AG-MR                2:36.18    2:35.32        
                  33.69     1:14.94 (41.25)     2:01.23 (46.29)     2:35.32 (34.09)
 
Girls 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:15.99  METS
              2:19.99  ZQ
              2:29.99  SILV
              2:34.09  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:34.09
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Saladin, Katy J           17 WYW-CT               2:09.96    2:16.47 qZQ    
                  28.76     1:01.99 (33.23)     1:45.09 (43.10)     2:16.47 (31.38)
  2 Mazzacano, Emmy R         15 NYSA-MR              2:16.22    2:19.21 qZQ    
                  29.75     1:05.07 (35.32)     1:47.37 (42.30)     2:19.21 (31.84)
  3 Dahlgren, Aviah L         15 River Otters-MA      2:23.92    2:20.09 qSILV  
                  30.69     1:05.39 (34.70)     1:48.12 (42.73)     2:20.09 (31.97)
  4 Gibbons, Abigail M        16 AG-MR                2:17.23    2:22.18 qSILV  
                  30.03     1:06.51 (36.48)     1:46.99 (40.48)     2:22.18 (35.19)
  5 Martin, Sami J            15 NYSA-MR              2:24.80    2:22.34 qSILV  
                  31.82     1:07.30 (35.48)     1:50.54 (43.24)     2:22.34 (31.80)
  6 Federici, Madi R          16 River Otters-MA      2:21.09    2:22.48 qSILV  
                  30.12     1:08.04 (37.92)     1:49.71 (41.67)     2:22.48 (32.77)
  7 Armistead, Allison H      15 UN-MR                2:22.62    2:24.65 qSILV  
                  31.75     1:09.44 (37.69)     1:52.29 (42.85)     2:24.65 (32.36)
  8 Baranowski, Karolina N    17 UN-MR                2:20.52    2:25.03 qSILV  
                  30.88     1:10.50 (39.62)     1:52.11 (41.61)     2:25.03 (32.92)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR              2:24.75    2:25.09 qSILV  
                  31.28     1:08.83 (37.55)     1:52.40 (43.57)     2:25.09 (32.69)
 10 Galvin, Kate H            16 NYSA-MR              2:23.29    2:25.26 qSILV  
                  30.29     1:07.69 (37.40)     1:52.59 (44.90)     2:25.26 (32.67)
 11 Kerrigan, Kayla M         16 NYSA-MR              2:25.34    2:26.46 qSILV  
                  31.63     1:10.55 (38.92)     1:52.54 (41.99)     2:26.46 (33.92)
 12 Organista, Kristina B     15 NYSA-MR              2:18.86    2:26.73 qSILV  
                  30.49     1:06.82 (36.33)     1:50.75 (43.93)     2:26.73 (35.98)
 13 Moore, Korianne M         15 NYSA-MR              2:28.09    2:28.52 qSILV  
                  31.93     1:09.22 (37.29)     1:54.33 (45.11)     2:28.52 (34.19)
 14 Lee, Becca J              16 WYW-CT               2:28.54    2:28.58 qSILV  
                  31.80     1:10.34 (38.54)     1:54.40 (44.06)     2:28.58 (34.18)
 15 Miller, Elissa            15 VAC-MR               2:22.10    2:30.09 qCUST  
                  30.88     1:08.32 (37.44)     1:54.51 (46.19)     2:30.09 (35.58)
 16 Armstrong, Claire M       15 UN-MR                2:27.42    2:31.70 qCUST  
                  32.97     1:11.95 (38.98)     1:56.78 (44.83)     2:31.70 (34.92)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Medina, Marisa B          15 NYSA-MR              2:33.59    2:32.43 CUST   
                  33.85     1:11.70 (37.85)     1:59.11 (47.41)     2:32.43 (33.32)
 18 Coulard-Smith, Keira L    16 UN-AD                2:27.80    2:33.99 CUST   
                  31.12     1:12.37 (41.25)     1:59.75 (47.38)     2:33.99 (34.24)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Sabella, Sofia A          16 NYSA-MR              2:27.89    2:35.37        
                  32.76     1:10.90 (38.14)     1:59.81 (48.91)     2:35.37 (35.56)
 20 Dewhurst, Julia J         15 AG-MR                2:30.17    2:36.18        
                  32.64     1:14.16 (41.52)     2:01.58 (47.42)     2:36.18 (34.60)
 21 Satriano, Delia           15 VAC-MR               2:34.30    2:38.90        
                  34.52     1:16.01 (41.49)     2:04.54 (48.53)     2:38.90 (34.36)
 
Girls 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
              4:59.99  15&O ZQ
              5:23.29  15&O SILV
              5:32.09  15&O CUST Custom
 Meet Qualifying 15&O:  5:32.09
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Pryne, Jess L             15 NYSA-MR              4:17.72    4:25.90 ZQ     
                  28.68     1:01.61 (32.93)     1:34.89 (33.28)     2:07.74 (32.85)
        2:46.24 (38.50)     3:24.68 (38.44)     3:55.49 (30.81)     4:25.90 (30.41)
  2 Aylmer, Lauren            15 NYSA-MR              4:27.28    4:27.41 ZQ     
                  28.66     1:01.67 (33.01)     1:35.62 (33.95)     2:08.71 (33.09)
        2:46.61 (37.90)     3:24.90 (38.29)     3:56.62 (31.72)     4:27.41 (30.79)
  3 Saladin, Katy J           17 WYW-CT               4:36.50    4:49.28 ZQ     
                  29.63     1:04.53 (34.90)     1:40.85 (36.32)     2:15.85 (35.00)
        2:59.89 (44.04)     3:43.22 (43.33)     4:17.34 (34.12)     4:49.28 (31.94)
  4 Federici, Madi R          16 River Otters-MA      5:15.91    4:58.30 ZQ     
                  30.33     1:06.13 (35.80)     1:46.74 (40.61)     2:26.39 (39.65)
        3:08.54 (42.15)     3:49.75 (41.21)     4:24.18 (34.43)     4:58.30 (34.12)
  5 Organista, Kristina B     15 NYSA-MR              5:00.92    5:00.17 SILV   
                  31.11     1:09.03 (37.92)     1:46.36 (37.33)     2:25.71 (39.35)
        3:07.82 (42.11)     3:51.01 (43.19)     4:26.82 (35.81)     5:00.17 (33.35)
  6 Galvin, Kate H            16 NYSA-MR              5:06.66    5:06.17 SILV   
                  30.83     1:07.63 (36.80)     1:47.00 (39.37)     2:26.51 (39.51)
        3:12.30 (45.79)     3:58.44 (46.14)     4:32.95 (34.51)     5:06.17 (33.22)
  7 Hagemaster, Marie E       15 NYSA-MR              5:07.05    5:08.32 SILV   
                  31.97     1:10.38 (38.41)     1:51.27 (40.89)     2:31.62 (40.35)
        3:15.29 (43.67)     3:59.77 (44.48)     4:34.73 (34.96)     5:08.32 (33.59)
  8 Kolbicka, Kylee L         16 River Otters-MA      5:22.61    5:09.30 SILV   
                  30.89     1:06.92 (36.03)     1:48.49 (41.57)     2:28.84 (40.35)
        3:14.05 (45.21)     3:58.74 (44.69)     4:34.53 (35.79)     5:09.30 (34.77)
  9 Sabella, Sofia A          16 NYSA-MR              5:06.87    5:09.35 SILV   
                  32.76     1:10.69 (37.93)     1:48.74 (38.05)     2:26.60 (37.86)
        3:14.25 (47.65)     4:02.07 (47.82)     4:36.09 (34.02)     5:09.35 (33.26)
 10 Kerrigan, Kayla M         16 NYSA-MR              5:03.24    5:11.49 SILV   
                  32.95     1:12.41 (39.46)     1:51.52 (39.11)     2:31.15 (39.63)
        3:14.47 (43.32)     3:58.60 (44.13)     4:36.15 (37.55)     5:11.49 (35.34)
 11 Dickman, Mackenzie        15 VAC-MR               5:06.32    5:20.10 SILV   
                  33.66     1:16.41 (42.75)     1:57.85 (41.44)     2:38.04 (40.19)
        3:21.75 (43.71)     4:07.57 (45.82)     4:44.70 (37.13)     5:20.10 (35.40)
 12 Lee, Becca J              16 WYW-CT               5:17.30    5:21.55 SILV   
                  32.92     1:14.24 (41.32)     1:57.68 (43.44)     2:40.24 (42.56)
        3:25.46 (45.22)     4:10.96 (45.50)     4:46.66 (35.70)     5:21.55 (34.89)
 13 Dewhurst, Julia J         15 AG-MR                5:24.59    5:27.91 CUST   
                  33.59     1:13.89 (40.30)     1:57.29 (43.40)     2:39.64 (42.35)
        3:26.86 (47.22)     4:13.51 (46.65)     4:50.66 (37.15)     5:27.91 (37.25)
 
Boys 8 & Under 25 Yard Freestyle
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             8 NYSA-MR                14.70      14.20        
  2 Skogerson, Duncan A        8 NYSA-MR                17.08      17.50        
  3 Fenton, John W             8 NYSA-MR                21.23      18.75        
  4 Hughes, JD D               8 UN-MR                  21.35      19.90        
  5 Funaro, Aarez M            8 UN-MR                  19.64      20.26        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             8 NYSA-MR                32.02      31.93 JO     
  2 Skogerson, Duncan A        8 NYSA-MR                40.08      39.63        
  3 Funaro, Aarez M            8 UN-MR                  39.87      44.19        
  4 Finnerty, Matthew H        8 AG-MR                  53.83      46.28        
  5 Dewhurst, Jesse W          8 AG-MR                  47.62      48.08        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Backstroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             8 NYSA-MR                15.96      16.09        
  2 Skogerson, Duncan A        8 NYSA-MR                21.15      20.07        
  3 Funaro, Aarez M            8 UN-MR                  24.29      20.34        
  4 Dewhurst, Jesse W          8 AG-MR                  22.64      22.33        
  5 Ruffy, Rhyley X            8 NYSA-MR                30.52      23.64        
  6 Finnerty, Matthew H        8 AG-MR                  28.54      25.92        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Funaro, Aarez M            8 UN-MR                  46.19      44.13        
  2 Hughes, JD D               8 UN-MR                  47.84      47.94        
  3 Dewhurst, Jesse W          8 AG-MR                  51.52      48.42        
  4 Fenton, John W             8 NYSA-MR                56.15      54.54        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Breaststroke
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             8 NYSA-MR                20.61      20.25        
  2 Dewhurst, Jesse W          8 AG-MR                  29.69      23.86        
  3 Skogerson, Duncan A        8 NYSA-MR                27.05      25.66        
  4 Finnerty, Matthew H        8 AG-MR                  33.43      26.75        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             8 NYSA-MR                41.99      43.32 JO     
  2 Dewhurst, Jesse W          8 AG-MR                  55.13      53.43        
  3 Funaro, Aarez M            8 UN-MR                  59.80      54.14        
 
Boys 8 & Under 25 Yard Butterfly
===============================================================================
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             8 NYSA-MR                16.95      15.33        
  2 Skogerson, Duncan A        8 NYSA-MR                29.15      20.67        
  3 Fenton, John W             8 NYSA-MR                24.23      26.97        
  4 Hughes, JD D               8 UN-MR                  34.90      27.26        
 
Boys 8 & Under 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Funaro, Aarez M            8 UN-MR                  51.91      51.05        
 -- Ruffy, Rhyley X            8 NYSA-MR              1:00.52         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 8 & Under 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Skogerson, Duncan A        8 NYSA-MR              1:46.12    1:38.37        
                  43.71     1:38.37 (54.66)                                        
  2 Dewhurst, Jesse W          8 AG-MR                1:55.59    1:47.11        
                  52.64     1:47.11 (54.47)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mitchener, Connor         10 Manhattan Makos-MR     32.08      31.34 JO     
  2 Holland, Connor M          9 NYSA-MR                36.02      34.22 SILV   
  3 Rounds, Gavin M           10 VAC-MR                 36.16      35.10 SILV   
  4 Delgado, Quentin           9 Manhattan Makos-MR     36.68      35.98        
  5 Lorenzo, James D          10 NYSA-MR                35.52      35.99        
  6 Licardi, Dominic J         9 PBAC-MR                35.93      36.03        
  7 Usina, Vuk                10 Manhattan Makos-MR     37.83      36.55        
  8 Sequeiros, Sebastian       9 NYSA-MR                36.88      37.24        
 
Boys 9-10 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                30.99  ZQ
                31.99  JO
                35.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mitchener, Connor         10 Manhattan Makos-MR     32.40      32.08 qSILV  
  2 Lorenzo, James D          10 NYSA-MR                38.30      35.52 q      
  3 Licardi, Dominic J         9 PBAC-MR                39.02      35.93 q      
  4 Holland, Connor M          9 NYSA-MR                36.43      36.02 q      
  5 Rounds, Gavin M           10 VAC-MR                 35.92      36.16 q      
  6 Delgado, Quentin           9 Manhattan Makos-MR     36.65      36.68 q      
  7 Sequeiros, Sebastian       9 NYSA-MR                34.97      36.88 q      
  8 Usina, Vuk                10 Manhattan Makos-MR     39.69      37.83 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ghaly, Yamen              10 NYSA-MR                35.04      38.04        
 10 Lansing, Magnus            9 Manhattan Makos-MR     38.43      38.90        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Colsant, Austin J         10 NYSA-MR                42.76      39.51        
 12 Rothman, Devin R           9 NYSA-MR                37.42      40.37        
 13 Park, Joel J               9 NYSA-MR                48.24      42.62        
 14 Simone, Michael A         10 NYSA-MR                42.44      44.06        
 15 Rocchio, Carver R          9 Barracudas-MR          40.07      44.33        
 16 Smith, Marshall            9 Manhattan Makos-MR     45.00      47.92        
 17 Nallengara, Jonathan       9 Manhattan Makos-MR     42.95      48.00        
 18 Gibson, William M          9 AG-MR                  47.87      48.49        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:10.59  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Rounds, Gavin M           10 VAC-MR               1:18.58    1:16.92 SILV   
                  35.95     1:16.92 (40.97)                                        
  2 Ghaly, Yamen              10 NYSA-MR              1:26.00    1:22.63        
                  40.20     1:22.63 (42.43)                                        
  3 Sequeiros, Sebastian       9 NYSA-MR              1:21.30    1:22.86        
                  39.44     1:22.86 (43.42)                                        
  4 Lorenzo, James D          10 NYSA-MR              1:23.07    1:23.46        
                  39.51     1:23.46 (43.95)                                        
  5 Patterson, Mathieu S       9 AG-MR                1:30.32    1:24.07        
                  39.39     1:24.07 (44.68)                                        
  6 Simone, Michael A         10 NYSA-MR              1:36.44    1:41.08        
                  46.16     1:41.08 (54.92)                                        
  7 Gibson, William M          9 AG-MR                1:45.99    1:45.45        
                  48.12     1:45.45 (57.33)                                        
  8 McPhillips, Ethan T        9 VAC-MR               1:45.70    1:47.34        
                  49.90     1:47.34 (57.44)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:08.99  ZQ
              1:10.59  JO
              1:18.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Rounds, Gavin M           10 VAC-MR               1:20.61    1:18.58 q      
                  37.50     1:18.58 (41.08)                                        
  2 Sequeiros, Sebastian       9 NYSA-MR              1:18.41    1:21.30 q      
                  37.94     1:21.30 (43.36)                                        
  3 Lorenzo, James D          10 NYSA-MR              1:27.49    1:23.07 q      
                  37.73     1:23.07 (45.34)                                        
  4 Katz, Kenji H             10 NYSA-MR              1:27.03    1:25.10 q      
                  41.39     1:25.10 (43.71)                                        
  5 Ghaly, Yamen              10 NYSA-MR                   NT    1:26.00 q      
                  38.68     1:26.00 (47.32)                                        
  6 Patterson, Mathieu S       9 AG-MR                1:50.00    1:30.32 q      
                  43.03     1:30.32 (47.29)                                        
  7 Simone, Michael A         10 NYSA-MR              1:41.52    1:36.44 q      
                  43.76     1:36.44 (52.68)                                        
  8 McPhillips, Ethan T        9 VAC-MR               1:53.39    1:45.70 q      
                  48.69     1:45.70 (57.01)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gibson, William M          9 AG-MR                2:06.03    1:45.99        
                  48.58     1:45.99 (57.41)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mitchener, Connor         10 Manhattan Makos-MR     39.28      39.18 SILV   
  2 Lam, Vernon J              9 Barracudas-MR          40.25      39.45 SILV   
  3 Rounds, Gavin M           10 VAC-MR                 41.68      42.01 SILV   
  4 Licardi, Dominic J         9 PBAC-MR                43.06      43.07        
  5 Sequeiros, Sebastian       9 NYSA-MR                40.99      43.57        
  6 Usina, Vuk                10 Manhattan Makos-MR     43.28      44.38        
  7 Zhang, Darren             10 NYSA-MR                49.74      44.80        
  8 Rothman, Devin R           9 NYSA-MR                43.34      45.05        
 
Boys 9-10 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                36.69  ZQ
                37.49  JO
                42.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mitchener, Connor         10 Manhattan Makos-MR     43.33      39.28 qSILV  
  2 Lam, Vernon J              9 Barracudas-MR          44.31      40.25 qSILV  
  3 Sequeiros, Sebastian       9 NYSA-MR                42.54      40.99 qSILV  
  4 Katz, Kenji H             10 NYSA-MR                42.04      41.58 qSILV  
  5 Rounds, Gavin M           10 VAC-MR                 42.87      41.68 qSILV  
  6 Licardi, Dominic J         9 PBAC-MR                55.23      43.06 q      
  7 Usina, Vuk                10 Manhattan Makos-MR     46.41      43.28 q      
  8 Rothman, Devin R           9 NYSA-MR                42.87      43.34 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lansing, Magnus            9 Manhattan Makos-MR     45.77      44.42        
 10 Divina, Sebastian K        9 Manhattan Makos-MR     47.91      47.10        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Patterson, Mathieu S       9 AG-MR                  49.44      47.32        
 12 Zhang, Darren             10 NYSA-MR                53.53      49.74        
 14 Smith, Marshall            9 Manhattan Makos-MR     54.16      54.12        
 13 Nallengara, Jonathan       9 Manhattan Makos-MR     49.37         DQ        
      No touch at turn
 -- McPhillips, Ethan T        9 VAC-MR                 59.64         DQ        
      Delay initiating turn
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:20.99  JO
              1:37.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mitchener, Connor         10 Manhattan Makos-MR   1:27.63    1:24.19 SILV   
                  41.12     1:24.19 (43.07)                                        
  2 Sequeiros, Sebastian       9 NYSA-MR              1:26.67    1:24.83 SILV   
                  40.93     1:24.83 (43.90)                                        
  3 Rounds, Gavin M           10 VAC-MR               1:32.92    1:30.09 SILV   
  4 Delgado, Quentin           9 Manhattan Makos-MR   1:32.19    1:30.93 SILV   
                  44.92     1:30.93 (46.01)                                        
  5 Lansing, Magnus            9 Manhattan Makos-MR   1:34.62    1:31.88 SILV   
                  44.20     1:31.88 (47.68)                                        
  6 Usina, Vuk                10 Manhattan Makos-MR   1:34.16    1:32.34 SILV   
                  44.31     1:32.34 (48.03)                                        
  7 Rothman, Devin R           9 NYSA-MR              1:32.97    1:33.54 SILV   
                  45.03     1:33.54 (48.51)                                        
  8 Lorenzo, James D          10 NYSA-MR              1:32.22    1:33.72 SILV   
 
Boys 9-10 100 Yard Backstroke
===============================================================================
              1:18.59  ZQ
              1:20.99  JO
              1:37.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sequeiros, Sebastian       9 NYSA-MR              1:31.06    1:26.67 qSILV  
  2 Mitchener, Connor         10 Manhattan Makos-MR   1:27.33    1:27.63 qSILV  
                  42.80     1:27.63 (44.83)                                        
  3 Delgado, Quentin           9 Manhattan Makos-MR        NT    1:32.19 qSILV  
                  45.57     1:32.19 (46.62)                                        
  4 Lorenzo, James D          10 NYSA-MR              1:53.12    1:32.22 qSILV  
  5 Rounds, Gavin M           10 VAC-MR               1:30.84    1:32.92 qSILV  
                  44.99     1:32.92 (47.93)                                        
  6 Rothman, Devin R           9 NYSA-MR              1:34.47    1:32.97 qSILV  
                  45.29     1:32.97 (47.68)                                        
  7 Usina, Vuk                10 Manhattan Makos-MR   1:39.75    1:34.16 qSILV  
                  46.28     1:34.16 (47.88)                                        
  8 Lansing, Magnus            9 Manhattan Makos-MR   1:42.81    1:34.62 qSILV  
                  46.05     1:34.62 (48.57)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Park, Joel J               9 NYSA-MR              1:35.95    1:45.04        
                  49.49     1:45.04 (55.55)                                        
 10 Nallengara, Jonathan       9 Manhattan Makos-MR   1:45.32    1:46.38        
                  50.19     1:46.38 (56.19)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Colsant, Austin J         10 NYSA-MR              2:00.00    1:46.45        
                  51.28     1:46.45 (55.17)                                        
 12 Smith, Marshall            9 Manhattan Makos-MR   1:55.65    1:47.84        
                  53.04     1:47.84 (54.80)                                        
 13 Gibson, William M          9 AG-MR                2:12.25    2:05.90        
                  59.71   2:05.90 (1:06.19)                                        
 -- Rocchio, Carver R          9 Barracudas-MR        1:53.47         DQ        
      Shoulders past vertical toward breast
                  53.68          DQ (54.96)                                        
 -- Holland, Connor M          9 NYSA-MR              1:26.06         DQ        
      Multiple strokes
                  41.92          DQ (44.34)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Licardi, Dominic J         9 PBAC-MR                44.08      43.63 SILV   
  2 Ghaly, Yamen              10 NYSA-MR                44.89      43.67 SILV   
  3 Ruffy, Rhyse X            10 NYSA-MR                43.23      44.13 SILV   
  4 Colsant, Austin J         10 NYSA-MR                46.60      45.04 SILV   
  5 Simone, Michael A         10 NYSA-MR                46.63      46.32 SILV   
  6 Mitchener, Connor         10 Manhattan Makos-MR     47.84      47.37 SILV   
  7 Usina, Vuk                10 Manhattan Makos-MR     49.78      48.38 SILV   
  8 Lorenzo, James D          10 NYSA-MR                48.97      49.59        
 
Boys 9-10 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                42.09  ZQ
                43.49  JO
                48.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ruffy, Rhyse X            10 NYSA-MR                43.22      43.23 qJO    
  2 Licardi, Dominic J         9 PBAC-MR                47.83      44.08 qSILV  
  3 Ghaly, Yamen              10 NYSA-MR                45.01      44.89 qSILV  
  4 Colsant, Austin J         10 NYSA-MR                49.67      46.60 qSILV  
  5 Simone, Michael A         10 NYSA-MR                45.86      46.63 qSILV  
  6 Mitchener, Connor         10 Manhattan Makos-MR     47.64      47.84 qSILV  
  7 Lorenzo, James D          10 NYSA-MR                51.34      48.97 q      
  8 Usina, Vuk                10 Manhattan Makos-MR     53.65      49.78 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sequeiros, Sebastian       9 NYSA-MR                49.65      51.55        
 10 Rocchio, Carver R          9 Barracudas-MR        1:00.61      51.96        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Delgado, Quentin           9 Manhattan Makos-MR     52.99      52.56        
 12 Holland, Connor M          9 NYSA-MR                53.37      52.68        
 13 Park, Joel J               9 NYSA-MR              1:20.95      53.34        
 14 Rounds, Gavin M           10 VAC-MR                 49.44      53.44        
 15 Gibson, William M          9 AG-MR                  57.80      53.95        
 16 Nallengara, Jonathan       9 Manhattan Makos-MR     54.82      57.56        
 17 Lansing, Magnus            9 Manhattan Makos-MR     57.28      57.62        
 18 Rothman, Devin R           9 NYSA-MR                58.41      57.76        
 19 Smith, Marshall            9 Manhattan Makos-MR   1:01.65      59.39        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  ZQ
              1:34.59  JO
              1:48.39  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Licardi, Dominic J         9 PBAC-MR              1:38.40    1:36.67 SILV   
                  47.64     1:36.67 (49.03)                                        
  2 Ghaly, Yamen              10 NYSA-MR              1:39.96    1:37.35 SILV   
                  47.20     1:37.35 (50.15)                                        
  3 Lorenzo, James D          10 NYSA-MR              1:45.29    1:47.47 SILV   
                  50.62     1:47.47 (56.85)                                        
  4 Usina, Vuk                10 Manhattan Makos-MR   1:47.58    1:47.69 SILV   
                  51.17     1:47.69 (56.52)                                        
  5 Rounds, Gavin M           10 VAC-MR               1:49.30    1:48.45        
                  53.19     1:48.45 (55.26)                                        
  6 Zhang, Darren             10 NYSA-MR              1:47.35    1:49.17        
                  51.82     1:49.17 (57.35)                                        
  7 Liu, Jared                 9 NYSA-MR              1:48.19    1:49.79        
                  53.16     1:49.79 (56.63)                                        
  8 Divina, Sebastian K        9 Manhattan Makos-MR   1:55.16    1:50.57        
                  51.33     1:50.57 (59.24)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:33.99  ZQ
              1:34.59  JO
              1:48.39  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Licardi, Dominic J         9 PBAC-MR              1:50.15    1:38.40 qSILV  
                  48.24     1:38.40 (50.16)                                        
  2 Ghaly, Yamen              10 NYSA-MR              1:37.78    1:39.96 qSILV  
                  46.37     1:39.96 (53.59)                                        
  3 Lorenzo, James D          10 NYSA-MR              1:53.57    1:45.29 qSILV  
                  50.02     1:45.29 (55.27)                                        
  4 Zhang, Darren             10 NYSA-MR              1:53.60    1:47.35 qSILV  
                  51.04     1:47.35 (56.31)                                        
  5 Usina, Vuk                10 Manhattan Makos-MR   1:54.25    1:47.58 qSILV  
                  51.36     1:47.58 (56.22)                                        
  6 Liu, Jared                 9 NYSA-MR              1:51.74    1:48.19 qSILV  
                  49.89     1:48.19 (58.30)                                        
  7 Rounds, Gavin M           10 VAC-MR                    NT    1:49.30 q      
                  51.33     1:49.30 (57.97)                                        
  8 Divina, Sebastian K        9 Manhattan Makos-MR   1:51.88    1:55.16 q      
                  54.58   1:55.16 (1:00.58)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Gibson, William M          9 AG-MR                2:00.77    1:56.52        
                  53.98   1:56.52 (1:02.54)                                        
 10 Lansing, Magnus            9 Manhattan Makos-MR   1:59.88    2:03.72        
                  57.58   2:03.72 (1:06.14)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Smith, Marshall            9 Manhattan Makos-MR   2:02.88    2:14.59        
                1:03.62   2:14.59 (1:10.97)                                        
 -- Patterson, Mathieu S       9 AG-MR                2:30.00         DQ        
      Butterfly kick
                  58.26        DQ (1:06.96)                                        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mitchener, Connor         10 Manhattan Makos-MR     35.00      35.20 JO     
  2 Liu, Jared                 9 NYSA-MR                39.52      40.85 SILV   
  3 Lam, Vernon J              9 Barracudas-MR          44.19      41.77 SILV   
  4 Lorenzo, James D          10 NYSA-MR                45.62      42.96 SILV   
  5 Rothman, Devin R           9 NYSA-MR                49.97      48.56        
  6 Simone, Michael A         10 NYSA-MR                52.19      53.16        
 
Boys 9-10 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                34.99  ZQ
                35.99  JO
                43.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mitchener, Connor         10 Manhattan Makos-MR     41.16      35.00 qJO    
  2 Liu, Jared                 9 NYSA-MR                44.53      39.52 qSILV  
  3 Lam, Vernon J              9 Barracudas-MR          47.54      44.19 q      
  4 Lorenzo, James D          10 NYSA-MR                59.21      45.62 q      
  5 Rothman, Devin R           9 NYSA-MR                52.34      49.97 q      
  6 Simone, Michael A         10 NYSA-MR                55.00      52.19 q      
 -- Katz, Kenji H             10 NYSA-MR                45.07         DQ        
      Non-simultaneous arms
 -- Nallengara, Jonathan       9 Manhattan Makos-MR     55.69         DQ        
      Non-simultaneous arms
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.59  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Ruffy, Rhyse X            10 NYSA-MR              1:40.50    1:40.08        
                  43.44     1:40.08 (56.64)                                        
  2 Ghaly, Yamen              10 NYSA-MR              1:52.78    1:50.73        
                  51.24     1:50.73 (59.49)                                        
 -- Simone, Michael A         10 NYSA-MR              1:57.12         DQ        
      Arms underwater recovery
                  50.63        DQ (1:00.70)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard Butterfly
===============================================================================
              1:21.99  ZQ
              1:25.59  JO
              1:37.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Ruffy, Rhyse X            10 NYSA-MR              1:45.52    1:40.50 q      
                  44.48     1:40.50 (56.02)                                        
  2 Ghaly, Yamen              10 NYSA-MR              1:53.01    1:52.78 q      
                  52.61   1:52.78 (1:00.17)                                        
  3 Simone, Michael A         10 NYSA-MR              2:05.00    1:57.12 q      
                  51.36   1:57.12 (1:05.76)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mitchener, Connor         10 Manhattan Makos-MR   1:24.42    1:22.72 SILV   
                  38.40     1:22.72 (44.32)                                        
  2 Lam, Vernon J              9 Barracudas-MR        1:29.34    1:27.36 SILV   
                  39.93     1:27.36 (47.43)                                        
  3 Licardi, Dominic J         9 PBAC-MR              1:29.22    1:27.39 SILV   
                  41.59     1:27.39 (45.80)                                        
  4 Usina, Vuk                10 Manhattan Makos-MR   1:28.39    1:29.42        
                  41.15     1:29.42 (48.27)                                        
  5 Liu, Jared                 9 NYSA-MR              1:28.51    1:33.53        
                  41.41     1:33.53 (52.12)                                        
  6 Sequeiros, Sebastian       9 NYSA-MR              1:37.17    1:34.65        
                  42.58     1:34.65 (52.07)                                        
  7 Ghaly, Yamen              10 NYSA-MR              1:32.29    1:34.83        
                  46.66     1:34.83 (48.17)                                        
  8 Rothman, Devin R           9 NYSA-MR              1:38.99    1:39.05        
                  43.19     1:39.05 (55.86)                                        
 
Boys 9-10 100 Yard IM
===============================================================================
              1:17.49  ZQ
              1:19.99  JO
              1:28.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mitchener, Connor         10 Manhattan Makos-MR   1:32.71    1:24.42 qSILV  
                  39.77     1:24.42 (44.65)                                        
  2 Usina, Vuk                10 Manhattan Makos-MR   1:35.09    1:28.39 qSILV  
                  41.59     1:28.39 (46.80)                                        
  3 Liu, Jared                 9 NYSA-MR              1:32.81    1:28.51 qSILV  
                  40.16     1:28.51 (48.35)                                        
  4 Licardi, Dominic J         9 PBAC-MR              1:46.15    1:29.22 q      
                  41.91     1:29.22 (47.31)                                        
  5 Lam, Vernon J              9 Barracudas-MR        1:32.94    1:29.34 q      
                  41.44     1:29.34 (47.90)                                        
  6 Ghaly, Yamen              10 NYSA-MR              1:31.57    1:32.29 q      
                  43.74     1:32.29 (48.55)                                        
  7 Sequeiros, Sebastian       9 NYSA-MR              1:33.11    1:37.17 q      
                  44.43     1:37.17 (52.74)                                        
  8 Rothman, Devin R           9 NYSA-MR              1:48.58    1:38.99 q      
                  43.81     1:38.99 (55.18)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lansing, Magnus            9 Manhattan Makos-MR   1:45.25    1:41.69        
                  46.37     1:41.69 (55.32)                                        
 10 Nallengara, Jonathan       9 Manhattan Makos-MR   1:54.74    1:47.40        
                  49.16     1:47.40 (58.24)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 11 Gibson, William M          9 AG-MR                1:54.09    1:53.31        
                  57.48     1:53.31 (55.83)                                        
 -- Smith, Marshall            9 Manhattan Makos-MR   1:56.88         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  55.95          DQ (59.21)                                        
 -- Simone, Michael A         10 NYSA-MR                   NT         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  49.87          DQ (53.71)                                        
 -- Divina, Sebastian K        9 Manhattan Makos-MR   1:51.04         DQ        
      Stroke Infraction - IM
                  49.36          DQ (54.39)                                        
 
Boys 10 & Under 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              2:27.99  ZQ
              2:31.99  JO
              2:47.99  CUST Custom
              2:49.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:47.99
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Ruffy, Rhyse X            10 NYSA-MR              3:07.53    2:49.67        
                  36.07     1:19.58 (43.51)     2:05.69 (46.11)     2:49.67 (43.98)
 
Boys 10 & Under 200 Yard IM
===============================================================================
              2:45.99  10&U ZQ
              2:51.99  10&U JO
              3:13.19  10&U CUST Custom
              3:13.99  10&U SILV
 Meet Qualifying 10&U:  3:13.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Farrell, Cal A             8 NYSA-MR              3:00.97    3:02.50 CUST   
                  42.46     1:29.84 (47.38)     2:24.63 (54.79)     3:02.50 (37.87)
  2 Funaro, Aarez M            8 UN-MR                3:41.04    3:26.34        
                  48.62     1:36.69 (48.07)   2:36.85 (1:00.16)     3:26.34 (49.49)
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.09  METS
                26.99  ZQ
                27.89  JO
                30.69  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Lopez, Miguel E           12 Manhattan Makos-MR     27.66      27.22 JO     
  2 Monastersky, AJ J         12 NYSA-MR                27.93      27.97 SILV   
  3 Sadchikov, Max O          12 UN-AD                  29.32      28.12 SILV   
  4 Funaro, Kai A             11 UN-MR                  28.86      29.14 SILV   
  5 Slowik, Ethan J           12 AG-MR                  31.12      30.13 SILV   
  6 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR                31.09      30.50 SILV   
  7 Kaye, Oscar               12 Manhattan Makos-MR     30.38      30.55 SILV   
  8 Kaminskiy, Anthony N      12 NYSA-MR                31.93      31.90        
  9 Santiago-Stewart, Ben P   11 NYSA-MR                32.91      32.05        
 10 Perrino, Tyler J          12 NYSA-MR                29.74      32.06        
 11 Sucher, Mattias           11 Manhattan Makos-MR     32.52      33.03        
 12 Shibata, Naoki            11 Manhattan Makos-MR     33.78      33.41        
 13 Velasquez, Vicente O      11 NYSA-MR                33.70      33.66        
 
Boys 11-12 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.09  METS
                26.99  ZQ
                27.89  JO
                30.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Semelsberger, Matt R      12 NYSA-MR                27.90      27.20 qJO    
  2 Lopez, Miguel E           12 Manhattan Makos-MR     29.41      27.66 qJO    
  3 Monastersky, AJ J         12 NYSA-MR                28.30      27.93 qSILV  
  4 Funaro, Kai A             11 UN-MR                  29.48      28.86 qSILV  
  5 Sadchikov, Max O          12 UN-AD                  28.34      29.32 qSILV  
  6 Perrino, Tyler J          12 NYSA-MR                30.96      29.74 qSILV  
  7 Kaye, Oscar               12 Manhattan Makos-MR     29.90      30.38 qSILV  
  8 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR                30.65      31.09 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Slowik, Ethan J           12 AG-MR                  32.89      31.12 q      
 10 Isik, Okan E              12 NYSA-MR                40.52      31.91 q      
 10 Doherty, Henry W          12 Manhattan Makos-MR     32.27      31.91 q      
 12 Kaminskiy, Anthony N      12 NYSA-MR                31.72      31.93 q      
 13 Sucher, Mattias           11 Manhattan Makos-MR     35.03      32.52 q      
 14 Santiago-Stewart, Ben P   11 NYSA-MR                33.43      32.91 q      
 15 Yasuda, Takeshi S         12 NYSA-MR                32.50      33.30 q      
 16 Sung, Ryan                11 NYSA-MR                33.33      33.62 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Velasquez, Vicente O      11 NYSA-MR                33.23      33.70        
 18 Shibata, Naoki            11 Manhattan Makos-MR     35.91      33.78        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Vinces, Giacomo M         11 AG-MR                  34.54      34.37        
 20 Rothman, Zachary W        11 NYSA-MR                33.95      34.62        
 21 Kramer, Dave M            12 NYSA-MR                33.36      36.81        
 22 Fiore, Reece              11 Manhattan Makos-MR     34.59      36.87        
 23 Perez, Calvin M           11 Barracudas-MR          34.18      36.98        
 24 Rosenberg, Peter          11 Manhattan Makos-MR     37.47      37.43        
 25 Mignini, Kristian L       12 NYSA-MR                37.99      39.56        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                50.19  METS
                58.99  ZQ
                59.99  JO
              1:06.99  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Semelsberger, Matt R      12 NYSA-MR                59.05      59.60 JO     
                  28.60       59.60 (31.00)                                        
  2 Garcia, Elias R           11 NYSA-MR              1:00.34    1:00.66 SILV   
                  29.13     1:00.66 (31.53)                                        
  3 Monastersky, AJ J         12 NYSA-MR              1:00.64    1:00.98 SILV   
                  29.24     1:00.98 (31.74)                                        
  4 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR              1:01.14    1:01.25 SILV   
                  29.24     1:01.25 (32.01)                                        
  5 Funaro, Kai A             11 UN-MR                1:05.53    1:06.28 SILV   
                  31.02     1:06.28 (35.26)                                        
  6 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR              1:06.74    1:06.81 SILV   
                  31.35     1:06.81 (35.46)                                        
  7 Kuhar, Jackson C          12 River Otters-MA      1:07.06    1:07.62        
                  32.14     1:07.62 (35.48)                                        
  8 Slowik, Ethan J           12 AG-MR                1:10.25    1:10.87        
                  34.48     1:10.87 (36.39)                                        
  9 Rothman, Zachary W        11 NYSA-MR              1:12.20    1:13.20        
                  34.66     1:13.20 (38.54)                                        
 10 Kaminskiy, Anthony N      12 NYSA-MR              1:12.64    1:14.51        
                  35.12     1:14.51 (39.39)                                        
 11 Wieczorek, Ray J          12 PBAC-MR              1:15.44    1:15.59        
                  34.77     1:15.59 (40.82)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                50.19  METS
                58.99  ZQ
                59.99  JO
              1:06.99  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Semelsberger, Matt R      12 NYSA-MR                58.58      59.05 qJO    
                  28.43       59.05 (30.62)                                        
  2 Garcia, Elias R           11 NYSA-MR              1:03.89    1:00.34 qSILV  
                  28.82     1:00.34 (31.52)                                        
  3 Monastersky, AJ J         12 NYSA-MR              1:01.25    1:00.64 qSILV  
                  29.44     1:00.64 (31.20)                                        
  4 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR              1:03.46    1:01.14 qSILV  
                  29.27     1:01.14 (31.87)                                        
  5 Lopez, Miguel E           12 Manhattan Makos-MR   1:03.78    1:01.50 qSILV  
                  29.70     1:01.50 (31.80)                                        
  6 Funaro, Kai A             11 UN-MR                1:06.99    1:05.53 qSILV  
                  31.43     1:05.53 (34.10)                                        
  7 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR              1:05.65    1:06.74 qSILV  
                  31.23     1:06.74 (35.51)                                        
  8 Kuhar, Jackson C          12 River Otters-MA      1:15.34    1:07.06 q      
                  32.31     1:07.06 (34.75)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Slowik, Ethan J           12 AG-MR                1:15.80    1:10.25 q      
                  34.37     1:10.25 (35.88)                                        
 10 Rothman, Zachary W        11 NYSA-MR              1:14.53    1:12.20 q      
                  33.77     1:12.20 (38.43)                                        
 11 Kaminskiy, Anthony N      12 NYSA-MR              1:19.01    1:12.64 q      
                  34.76     1:12.64 (37.88)                                        
 12 Yasuda, Takeshi S         12 NYSA-MR              1:16.67    1:13.22 q      
                  35.26     1:13.22 (37.96)                                        
 13 Bagnini-Nagel, Basie A    12 DVWM-MR              1:11.86    1:13.34 q      
                  34.90     1:13.34 (38.44)                                        
 14 Heath, Keegan A           11 DVWM-MR              1:13.07    1:14.66 q      
                1:14.71         1:14.66 ( )                                        
 15 Wieczorek, Ray J          12 PBAC-MR              1:15.15    1:15.44 q      
                  33.25     1:15.44 (42.19)                                        
 16 Santiago-Stewart, Ben P   11 NYSA-MR              1:17.74    1:15.98 q      
                  36.23     1:15.98 (39.75)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Watson, Luke B            11 VAC-MR               1:19.98    1:19.21        
                  36.18     1:19.21 (43.03)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:49.99  METS
              2:09.99  ZQ
              2:10.99  JO
              2:23.79  CUST Custom
              2:25.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:23.79
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Garcia, Elias R           11 NYSA-MR              2:13.40    2:09.28 ZQ     
                  29.97     1:03.15 (33.18)     1:36.64 (33.49)     2:09.28 (32.64)
  2 Monastersky, AJ J         12 NYSA-MR              2:12.54    2:10.61 JO     
                  30.42     1:03.83 (33.41)     1:37.56 (33.73)     2:10.61 (33.05)
  3 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR              2:23.02    2:20.65 CUST   
                  31.34     1:07.71 (36.37)     1:44.51 (36.80)     2:20.65 (36.14)
  4 Funaro, Kai A             11 UN-MR                2:20.27    2:22.16 CUST   
                  31.27     1:08.16 (36.89)     1:46.62 (38.46)     2:22.16 (35.54)
  5 Velasquez, Vicente O      11 NYSA-MR              2:48.84    2:47.63        
                  37.36     1:20.63 (43.27)     2:04.72 (44.09)     2:47.63 (42.91)
 
Boys 11-12 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:49.99  METS
              2:09.99  ZQ
              2:10.99  JO
              2:23.79  CUST Custom
              2:25.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:23.79
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Monastersky, AJ J         12 NYSA-MR              2:15.79    2:12.54 qCUST  
                  30.17     1:04.14 (33.97)     1:39.46 (35.32)     2:12.54 (33.08)
  2 Garcia, Elias R           11 NYSA-MR              2:11.70    2:13.40 qCUST  
                  30.04     1:03.48 (33.44)     1:38.95 (35.47)     2:13.40 (34.45)
  3 Funaro, Kai A             11 UN-MR                2:32.66    2:20.27 qCUST  
                  30.99     1:07.73 (36.74)     1:45.75 (38.02)     2:20.27 (34.52)
  4 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR              2:18.71    2:23.02 qCUST  
                  31.79     1:08.58 (36.79)     1:46.73 (38.15)     2:23.02 (36.29)
  5 Velasquez, Vicente O      11 NYSA-MR              2:55.89    2:48.84 q      
                  38.09     1:21.47 (43.38)     2:06.00 (44.53)     2:48.84 (42.84)
 
Boys 11-12 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:55.99  11-12 ZQ
              5:55.99  11-12 JO
              6:27.49  11-12 CUST Custom
              6:31.99  11-12 SILV
 Meet Qualifying 11-12:  6:27.49
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Monastersky, AJ J         12 NYSA-MR                   NT    5:57.02 CUST   
                  30.71     1:05.60 (34.89)     1:41.92 (36.32)     2:18.24 (36.32)
        2:55.54 (37.30)     3:32.24 (36.70)     4:08.43 (36.19)     4:45.49 (37.06)
        5:21.55 (36.06)     5:57.02 (35.47)                                        
  2 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR              6:19.28    6:07.66 CUST   
                  31.38     1:06.57 (35.19)     1:43.14 (36.57)     2:20.36 (37.22)
        2:57.65 (37.29)     3:35.51 (37.86)     4:13.32 (37.81)     4:52.01 (38.69)
        5:30.68 (38.67)     6:07.66 (36.98)                                        
  3 Funaro, Kai A             11 UN-MR                6:40.53    6:16.47 CUST   
                  31.24     1:08.10 (36.86)     1:46.41 (38.31)     2:24.91 (38.50)
        3:04.60 (39.69)     3:43.26 (38.66)     4:23.64 (40.38)     5:01.43 (37.79)
        5:41.55 (40.12)     6:16.47 (34.92)                                        
  4 Velasquez, Vicente O      11 NYSA-MR              7:19.28    7:28.28        
                  38.57     1:23.58 (45.01)     2:10.30 (46.72)     2:56.28 (45.98)
        3:42.09 (45.81)     4:29.04 (46.95)     5:16.01 (46.97)     6:04.50 (48.49)
        6:48.59 (44.09)     7:28.28 (39.69)                                        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.39  ZQ
                31.99  JO
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Semelsberger, Matt R      12 NYSA-MR                30.45      30.53 ZQ     
  2 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR                31.19      31.92 JO     
  3 Sadchikov, Max O          12 UN-AD                  32.09      32.10 SILV   
  4 Barnett, Jai              12 VAC-MR                 31.79      32.17 SILV   
  5 Kaye, Oscar               12 Manhattan Makos-MR     35.54      35.05 SILV   
  6 Funaro, Kai A             11 UN-MR                  34.92      35.13 SILV   
  7 Milio, Franco A           12 NYSA-MR                35.40      35.32 SILV   
  8 Smith, Harrison           11 Manhattan Makos-MR     35.43      35.95 SILV   
  9 Moore, Grant M            11 NYSA-MR                36.37      36.45        
 10 Kuhar, Jackson C          12 River Otters-MA        36.76      36.84        
 11 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR                37.36      37.26        
 12 Rothman, Zachary W        11 NYSA-MR                37.82      38.05        
 13 Kaminskiy, Anthony N      12 NYSA-MR                39.04      38.61        
 14 Sucher, Mattias           11 Manhattan Makos-MR     41.20      41.20        
 15 Doherty, Henry W          12 Manhattan Makos-MR     41.76      42.97        
 
Boys 11-12 50 Yard Backstroke
===============================================================================
                31.39  ZQ
                31.99  JO
                36.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Semelsberger, Matt R      12 NYSA-MR                30.47      30.45 qZQ    
  2 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR                30.88      31.19 qZQ    
  3 Barnett, Jai              12 VAC-MR                 31.83      31.79 qJO    
  4 Sadchikov, Max O          12 UN-AD                  32.89      32.09 qSILV  
  5 Lopez, Miguel E           12 Manhattan Makos-MR     33.56      32.89 qSILV  
  6 Funaro, Kai A             11 UN-MR                  36.40      34.92 qSILV  
  7 Milio, Franco A           12 NYSA-MR                36.65      35.40 qSILV  
  8 Smith, Harrison           11 Manhattan Makos-MR     34.09      35.43 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kaye, Oscar               12 Manhattan Makos-MR     35.92      35.54 qSILV  
 10 Moore, Grant M            11 NYSA-MR                36.67      36.37 q      
 11 Bagnini-Nagel, Basie A    12 DVWM-MR                36.52      36.39 q      
 12 Yasuda, Takeshi S         12 NYSA-MR                35.61      36.72 q      
 13 Kuhar, Jackson C          12 River Otters-MA        37.91      36.76 q      
 14 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR                36.81      37.36 q      
 15 Rothman, Zachary W        11 NYSA-MR                38.11      37.82 q      
 16 Kaminskiy, Anthony N      12 NYSA-MR                40.24      39.04 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Shibata, Naoki            11 Manhattan Makos-MR     40.21      39.80        
 18 Sucher, Mattias           11 Manhattan Makos-MR     40.20      41.20        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Doherty, Henry W          12 Manhattan Makos-MR     42.37      41.76        
 20 Fiore, Reece              11 Manhattan Makos-MR     40.99      42.55        
 -- Rosenberg, Peter          11 Manhattan Makos-MR     43.96         DQ        
      No touch at turn
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                56.99  METS
              1:06.99  ZQ
              1:08.99  JO
              1:17.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Sadchikov, Max O          12 UN-AD                1:11.07    1:06.00 ZQ     
                  32.21     1:06.00 (33.79)                                        
  2 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR              1:06.59    1:07.55 JO     
                  32.52     1:07.55 (35.03)                                        
  3 Garcia, Elias R           11 NYSA-MR              1:10.38    1:07.79 JO     
                  32.79     1:07.79 (35.00)                                        
  4 Lopez, Miguel E           12 Manhattan Makos-MR   1:11.44    1:11.34 SILV   
  5 Kaye, Oscar               12 Manhattan Makos-MR   1:14.57    1:14.36 SILV   
                  35.74     1:14.36 (38.62)                                        
  6 Yi, Ethan                 11 Manhattan Makos-MR   1:14.80    1:15.20 SILV   
                  36.47     1:15.20 (38.73)                                        
  7 Funaro, Kai A             11 UN-MR                1:18.58    1:15.55 SILV   
                  36.56     1:15.55 (38.99)                                        
  8 Perrino, Tyler J          12 NYSA-MR              1:19.88    1:18.43        
                  37.99     1:18.43 (40.44)                                        
  9 Rothman, Zachary W        11 NYSA-MR              1:19.77    1:21.01        
                  39.25     1:21.01 (41.76)                                        
 10 Kramer, Dave M            12 NYSA-MR              1:24.24    1:23.13        
                  39.07     1:23.13 (44.06)                                        
 11 Kaminskiy, Anthony N      12 NYSA-MR              1:28.15    1:23.73        
                  40.61     1:23.73 (43.12)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                56.99  METS
              1:06.99  ZQ
              1:08.99  JO
              1:17.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR              1:06.20    1:06.59 qZQ    
                  32.20     1:06.59 (34.39)                                        
  2 Garcia, Elias R           11 NYSA-MR              1:13.34    1:10.38 qSILV  
                  34.28     1:10.38 (36.10)                                        
  3 Sadchikov, Max O          12 UN-AD                1:10.22    1:11.07 qSILV  
                  33.91     1:11.07 (37.16)                                        
  4 Lopez, Miguel E           12 Manhattan Makos-MR   1:15.17    1:11.44 qSILV  
                  35.51     1:11.44 (35.93)                                        
  5 Kaye, Oscar               12 Manhattan Makos-MR   1:14.54    1:14.57 qSILV  
                  35.74     1:14.57 (38.83)                                        
  6 Yi, Ethan                 11 Manhattan Makos-MR   1:15.15    1:14.80 qSILV  
                  37.09     1:14.80 (37.71)                                        
  7 Yasuda, Takeshi S         12 NYSA-MR              1:19.53    1:17.42 qSILV  
                  37.06     1:17.42 (40.36)                                        
  8 Milio, Franco A           12 NYSA-MR              1:21.85    1:17.58 q      
                  37.38     1:17.58 (40.20)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Funaro, Kai A             11 UN-MR                1:16.42    1:18.58 q      
                  37.13     1:18.58 (41.45)                                        
 10 Rothman, Zachary W        11 NYSA-MR              1:20.87    1:19.77 q      
                  38.76     1:19.77 (41.01)                                        
 11 Perrino, Tyler J          12 NYSA-MR              1:22.95    1:19.88 q      
                  38.53     1:19.88 (41.35)                                        
 12 Sung, Ryan                11 NYSA-MR              1:31.04    1:23.10 q      
                  40.58     1:23.10 (42.52)                                        
 13 Kramer, Dave M            12 NYSA-MR              1:21.18    1:24.24 q      
                  40.97     1:24.24 (43.27)                                        
 14 Kaminskiy, Anthony N      12 NYSA-MR              1:28.37    1:28.15 q      
 15 Mignini, Kristian L       12 NYSA-MR              1:38.85    1:34.28 q      
 -- Rosenberg, Peter          11 Manhattan Makos-MR   1:41.75         DQ        
      No touch at turn
 -- Doherty, Henry W          12 Manhattan Makos-MR   1:35.59         DQ        
      Multiple strokes
                  44.16          DQ (48.97)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:29.19  ZQ
              2:32.99  JO
              2:40.39  CUST Custom
              2:42.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:40.39
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR              2:23.32    2:22.77 ZQ     
                  33.45     1:10.12 (36.67)     1:46.93 (36.81)     2:22.77 (35.84)
 
Boys 11-12 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:29.19  ZQ
              2:32.99  JO
              2:40.39  CUST Custom
              2:42.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:40.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Semelsberger, Matt R      12 NYSA-MR              2:21.28    2:18.72 qZQ    
                  33.03     1:08.50 (35.47)     1:43.90 (35.40)     2:18.72 (34.82)
  2 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR              2:27.91    2:23.32 qZQ    
                  33.64     1:10.14 (36.50)     1:47.07 (36.93)     2:23.32 (36.25)
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                34.99  ZQ
                36.59  JO
                40.29  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Monastersky, AJ J         12 NYSA-MR                36.47      36.39 JO     
  2 Sadchikov, Max O          12 UN-AD                  37.10      36.58 JO     
  3 Kaye, Oscar               12 Manhattan Makos-MR     36.78      36.91 SILV   
  4 Garcia, Elias R           11 NYSA-MR                37.52      37.41 SILV   
  5 Perrino, Tyler J          12 NYSA-MR                38.87      38.68 SILV   
  6 Yi, Ethan                 11 Manhattan Makos-MR     38.21      38.81 SILV   
  7 Moore, Grant M            11 NYSA-MR                39.52      39.67 SILV   
  8 Doherty, Henry W          12 Manhattan Makos-MR     41.80      40.31        
  9 Slowik, Ethan J           12 AG-MR                  43.27      42.31        
 10 Sucher, Mattias           11 Manhattan Makos-MR     43.17      42.46        
 11 Kaminskiy, Anthony N      12 NYSA-MR                42.60      42.50        
 12 Wieczorek, Ray J          12 PBAC-MR                44.29      43.07        
 13 Smith, Harrison           11 Manhattan Makos-MR     44.15      43.96        
 
Boys 11-12 50 Yard Breaststroke
===============================================================================
                34.99  ZQ
                36.59  JO
                40.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Monastersky, AJ J         12 NYSA-MR                37.59      36.47 qJO    
  2 Kaye, Oscar               12 Manhattan Makos-MR     37.01      36.78 qSILV  
  3 Sadchikov, Max O          12 UN-AD                  37.38      37.10 qSILV  
  4 Garcia, Elias R           11 NYSA-MR                39.85      37.52 qSILV  
  5 Yi, Ethan                 11 Manhattan Makos-MR     38.91      38.21 qSILV  
  6 Perrino, Tyler J          12 NYSA-MR                41.81      38.87 qSILV  
  7 Moore, Grant M            11 NYSA-MR                38.39      39.52 qSILV  
  7 Shibata, Naoki            11 Manhattan Makos-MR     39.94      39.52 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Doherty, Henry W          12 Manhattan Makos-MR     41.44      41.80 q      
 10 Lopez, Miguel E           12 Manhattan Makos-MR     41.88      42.58 q      
 11 Kaminskiy, Anthony N      12 NYSA-MR                43.86      42.60 q      
 12 Sucher, Mattias           11 Manhattan Makos-MR     45.01      43.17 q      
 13 Slowik, Ethan J           12 AG-MR                  42.38      43.27 q      
 14 Smith, Harrison           11 Manhattan Makos-MR     43.23      44.15 q      
 15 Wieczorek, Ray J          12 PBAC-MR                52.78      44.29 q      
 16 Watson, Luke B            11 VAC-MR                 44.75      44.39 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Fiore, Reece              11 Manhattan Makos-MR     43.68      45.30        
 18 Santiago-Stewart, Ben P   11 NYSA-MR                48.61      46.00        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Rosenberg, Peter          11 Manhattan Makos-MR     48.59      48.26        
 20 Heath, Keegan A           11 DVWM-MR                48.24      50.14        
 21 Elkashef, Adam T          11 VAC-MR                 49.79      51.41        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:04.49  METS
              1:16.99  ZQ
              1:18.99  JO
              1:26.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Monastersky, AJ J         12 NYSA-MR              1:19.56    1:18.04 JO     
                  36.99     1:18.04 (41.05)                                        
  2 Kaye, Oscar               12 Manhattan Makos-MR   1:19.47    1:18.64 JO     
                  36.89     1:18.64 (41.75)                                        
  3 Garcia, Elias R           11 NYSA-MR              1:20.85    1:19.42 SILV   
                  37.37     1:19.42 (42.05)                                        
  4 Shibata, Naoki            11 Manhattan Makos-MR   1:21.06    1:22.67 SILV   
                  39.38     1:22.67 (43.29)                                        
  5 Yi, Ethan                 11 Manhattan Makos-MR   1:25.27    1:24.30 SILV   
                  40.03     1:24.30 (44.27)                                        
  6 Perrino, Tyler J          12 NYSA-MR              1:25.46    1:26.07 SILV   
                  40.23     1:26.07 (45.84)                                        
  7 Sucher, Mattias           11 Manhattan Makos-MR   1:28.07    1:26.83        
                  41.39     1:26.83 (45.44)                                        
  8 Milio, Franco A           12 NYSA-MR              1:28.22    1:26.85        
                  40.75     1:26.85 (46.10)                                        
  9 Kaminskiy, Anthony N      12 NYSA-MR              1:37.36    1:36.08        
                  44.71     1:36.08 (51.37)                                        
 10 Santiago-Stewart, Ben P   11 NYSA-MR              1:36.44    1:36.65        
                  45.30     1:36.65 (51.35)                                        
 11 Kramer, Dave M            12 NYSA-MR              1:35.71    1:36.88        
                  44.85     1:36.88 (52.03)                                        
 12 Perez, Calvin M           11 Barracudas-MR        1:43.67    1:44.19        
                  49.29     1:44.19 (54.90)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:04.49  METS
              1:16.99  ZQ
              1:18.99  JO
              1:26.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Kaye, Oscar               12 Manhattan Makos-MR   1:20.77    1:19.47 qSILV  
                  37.40     1:19.47 (42.07)                                        
  2 Monastersky, AJ J         12 NYSA-MR              1:21.89    1:19.56 qSILV  
                  37.76     1:19.56 (41.80)                                        
  3 Garcia, Elias R           11 NYSA-MR              1:23.56    1:20.85 qSILV  
                  38.24     1:20.85 (42.61)                                        
  4 Shibata, Naoki            11 Manhattan Makos-MR   1:26.13    1:21.06 qSILV  
                  38.94     1:21.06 (42.12)                                        
  5 Yi, Ethan                 11 Manhattan Makos-MR   1:23.09    1:25.27 qSILV  
                  40.72     1:25.27 (44.55)                                        
  6 Isik, Okan E              12 NYSA-MR              1:27.91    1:25.37 qSILV  
                  40.58     1:25.37 (44.79)                                        
  7 Perrino, Tyler J          12 NYSA-MR              1:26.44    1:25.46 qSILV  
                  40.55     1:25.46 (44.91)                                        
  8 Vinces, Giacomo M         11 AG-MR                1:28.33    1:28.01 q      
                  41.82     1:28.01 (46.19)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sucher, Mattias           11 Manhattan Makos-MR   1:37.57    1:28.07 q      
                  41.78     1:28.07 (46.29)                                        
 10 Milio, Franco A           12 NYSA-MR              1:28.96    1:28.22 q      
                  41.99     1:28.22 (46.23)                                        
 11 Fiore, Reece              11 Manhattan Makos-MR   1:33.21    1:35.25 q      
                  44.90     1:35.25 (50.35)                                        
 12 Kramer, Dave M            12 NYSA-MR              1:32.25    1:35.71 q      
                  44.32     1:35.71 (51.39)                                        
 13 Santiago-Stewart, Ben P   11 NYSA-MR              1:52.60    1:36.44 q      
                  45.91     1:36.44 (50.53)                                        
 14 Sung, Ryan                11 NYSA-MR              1:48.48    1:36.45 q      
                  45.79     1:36.45 (50.66)                                        
 15 Kaminskiy, Anthony N      12 NYSA-MR              1:36.59    1:37.36 q      
                  45.33     1:37.36 (52.03)                                        
 16 Perez, Calvin M           11 Barracudas-MR        1:37.25    1:43.67 q      
                  47.72     1:43.67 (55.95)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 -- Slowik, Ethan J           12 AG-MR                1:31.91         DQ        
      One hand touch
                  41.98          DQ (49.52)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:22.99  METS
              2:53.99  ZQ
              2:53.99  JO
              3:01.49  CUST Custom
              3:03.49  SILV
 Meet Qualifying:  3:01.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Monastersky, AJ J         12 NYSA-MR              2:50.44    2:49.88 ZQ     
                  39.26     1:23.17 (43.91)     2:06.33 (43.16)     2:49.88 (43.55)
  2 Semelsberger, Matt R      12 NYSA-MR              2:55.52    2:55.56 CUST   
                  39.84     1:24.41 (44.57)     2:09.80 (45.39)     2:55.56 (45.76)
  3 Perrino, Tyler J          12 NYSA-MR              3:04.90    3:04.39        
                  40.10     1:27.22 (47.12)     2:16.95 (49.73)     3:04.39 (47.44)
 
Boys 11-12 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:22.99  METS
              2:53.99  ZQ
              2:53.99  JO
              3:01.49  CUST Custom
              3:03.49  SILV
 Meet Qualifying:  3:01.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Monastersky, AJ J         12 NYSA-MR              2:57.30    2:50.44 qZQ    
                  40.06     1:24.45 (44.39)     2:06.89 (42.44)     2:50.44 (43.55)
  2 Semelsberger, Matt R      12 NYSA-MR              2:58.95    2:55.52 qCUST  
                  39.51     1:24.16 (44.65)     2:09.59 (45.43)     2:55.52 (45.93)
  3 Perrino, Tyler J          12 NYSA-MR              3:19.30    3:04.90 q      
                  42.30     1:28.21 (45.91)     2:17.52 (49.31)     3:04.90 (47.38)
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.99  JO
                34.69  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Sadchikov, Max O          12 UN-AD                  30.48      29.57 ZQ     
  2 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR                30.81      31.01 SILV   
  3 Yi, Ethan                 11 Manhattan Makos-MR     34.29      33.20 SILV   
  4 Lopez, Miguel E           12 Manhattan Makos-MR     34.33      33.26 SILV   
  5 Milio, Franco A           12 NYSA-MR                35.52      34.47 SILV   
  6 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR                36.92      36.25        
  7 Slowik, Ethan J           12 AG-MR                  39.48      37.75        
  8 Sucher, Mattias           11 Manhattan Makos-MR     39.10      38.02        
  9 Santiago-Stewart, Ben P   11 NYSA-MR                40.52      38.15        
 10 Velasquez, Vicente O      11 NYSA-MR                41.04      38.78        
 11 Shibata, Naoki            11 Manhattan Makos-MR     41.17      38.91        
 12 Rothman, Zachary W        11 NYSA-MR                41.53      43.13        
 
Boys 11-12 50 Yard Butterfly
===============================================================================
                30.59  ZQ
                30.99  JO
                34.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sadchikov, Max O          12 UN-AD                  30.07      30.48 qZQ    
  2 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR                30.22      30.81 qJO    
  3 Semelsberger, Matt R      12 NYSA-MR                36.57      31.72 qSILV  
  4 Yi, Ethan                 11 Manhattan Makos-MR     35.17      34.29 qSILV  
  5 Lopez, Miguel E           12 Manhattan Makos-MR     36.50      34.33 qSILV  
  6 Milio, Franco A           12 NYSA-MR                36.14      35.52 q      
  7 Isik, Okan E              12 NYSA-MR                40.82      36.33 q      
  8 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR                35.72      36.92 q      
-------------------------------------------------------------------------
  9 Yasuda, Takeshi S         12 NYSA-MR                37.69      38.20 q      
 10 Vinces, Giacomo M         11 AG-MR                  40.77      38.94 q      
 11 Sucher, Mattias           11 Manhattan Makos-MR     37.85      39.10 q      
 12 Slowik, Ethan J           12 AG-MR                  38.47      39.48 q      
 13 Santiago-Stewart, Ben P   11 NYSA-MR                50.78      40.52 q      
 14 Doherty, Henry W          12 Manhattan Makos-MR     43.42      40.93 q      
 15 Velasquez, Vicente O      11 NYSA-MR                42.59      41.04 q      
 16 Shibata, Naoki            11 Manhattan Makos-MR     38.76      41.17 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Rothman, Zachary W        11 NYSA-MR                45.74      41.53        
 18 Perez, Calvin M           11 Barracudas-MR          46.12      45.48        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Rosenberg, Peter          11 Manhattan Makos-MR     47.73      45.91        
 20 Fiore, Reece              11 Manhattan Makos-MR     50.14      47.18        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                55.19  METS
              1:07.99  ZQ
              1:10.69  JO
              1:17.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Sadchikov, Max O          12 UN-AD                1:10.99    1:10.15 JO     
                  32.01     1:10.15 (38.14)                                        
  2 Milio, Franco A           12 NYSA-MR              1:19.64    1:17.66        
                  35.82     1:17.66 (41.84)                                        
  3 Yi, Ethan                 11 Manhattan Makos-MR   1:18.93    1:19.92        
                  36.32     1:19.92 (43.60)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                55.19  METS
              1:07.99  ZQ
              1:10.69  JO
              1:17.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Sadchikov, Max O          12 UN-AD                1:10.28    1:10.99 qSILV  
                  32.78     1:10.99 (38.21)                                        
  2 Yi, Ethan                 11 Manhattan Makos-MR   1:29.76    1:18.93 q      
                  35.68     1:18.93 (43.25)                                        
  3 Milio, Franco A           12 NYSA-MR              1:23.75    1:19.64 q      
                  36.64     1:19.64 (43.00)                                        
  4 Yasuda, Takeshi S         12 NYSA-MR              1:32.86    1:27.20 q      
                  40.06     1:27.20 (47.14)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:06.99  ZQ
              1:09.99  JO
              1:17.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Garcia, Elias R           11 NYSA-MR              1:09.44    1:08.76 JO     
                  31.56     1:08.76 (37.20)                                        
  2 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR              1:11.00    1:11.23 SILV   
                  31.65     1:11.23 (39.58)                                        
  3 Yi, Ethan                 11 Manhattan Makos-MR   1:12.55    1:13.37 SILV   
                  34.17     1:13.37 (39.20)                                        
  4 Barnett, Jai              12 VAC-MR               1:12.97    1:13.51 SILV   
                  32.11     1:13.51 (41.40)                                        
  5 Smith, Harrison           11 Manhattan Makos-MR   1:13.41    1:14.21 SILV   
                  32.76     1:14.21 (41.45)                                        
  6 Kaye, Oscar               12 Manhattan Makos-MR   1:14.04    1:14.29 SILV   
                  34.30     1:14.29 (39.99)                                        
  7 Milio, Franco A           12 NYSA-MR              1:16.82    1:15.26 SILV   
                  34.04     1:15.26 (41.22)                                        
  8 Perrino, Tyler J          12 NYSA-MR              1:17.10    1:16.65 SILV   
                  35.76     1:16.65 (40.89)                                        
  9 Moore, Grant M            11 NYSA-MR              1:18.33    1:17.32        
                  36.27     1:17.32 (41.05)                                        
 10 Funaro, Kai A             11 UN-MR                1:20.57    1:18.99        
                  35.39     1:18.99 (43.60)                                        
 11 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR              1:19.74    1:19.09        
                  36.12     1:19.09 (42.97)                                        
 12 Slowik, Ethan J           12 AG-MR                1:26.21    1:21.29        
                  38.46     1:21.29 (42.83)                                        
 13 Sucher, Mattias           11 Manhattan Makos-MR   1:23.00    1:22.84        
                  39.70     1:22.84 (43.14)                                        
 14 Doherty, Henry W          12 Manhattan Makos-MR   1:23.32    1:24.51        
                  40.10     1:24.51 (44.41)                                        
 15 Rothman, Zachary W        11 NYSA-MR              1:25.35    1:25.30        
                  38.35     1:25.30 (46.95)                                        
 
Boys 11-12 100 Yard IM
===============================================================================
              1:06.99  ZQ
              1:09.99  JO
              1:17.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Garcia, Elias R           11 NYSA-MR              1:10.63    1:09.44 qJO    
                  31.16     1:09.44 (38.28)                                        
  2 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR              1:21.05    1:11.00 qSILV  
                  31.43     1:11.00 (39.57)                                        
  3 Yi, Ethan                 11 Manhattan Makos-MR   1:14.99    1:12.55 qSILV  
                  33.70     1:12.55 (38.85)                                        
  4 Barnett, Jai              12 VAC-MR               1:20.81    1:12.97 qSILV  
                  32.25     1:12.97 (40.72)                                        
  5 Smith, Harrison           11 Manhattan Makos-MR   1:16.06    1:13.41 qSILV  
                  32.09     1:13.41 (41.32)                                        
  6 Kaye, Oscar               12 Manhattan Makos-MR   1:14.46    1:14.04 qSILV  
                  34.42     1:14.04 (39.62)                                        
  7 Milio, Franco A           12 NYSA-MR              1:20.77    1:16.82 qSILV  
                  34.95     1:16.82 (41.87)                                        
  8 Perrino, Tyler J          12 NYSA-MR              1:23.90    1:17.10 qSILV  
                  36.07     1:17.10 (41.03)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Moore, Grant M            11 NYSA-MR              1:21.51    1:18.33 q      
                  35.63     1:18.33 (42.70)                                        
 10 Kucera, Miki E            11 NYSA-MR              1:22.14    1:19.74 q      
                  36.68     1:19.74 (43.06)                                        
 11 Shibata, Naoki            11 Manhattan Makos-MR   1:25.88    1:20.30 q      
                  40.32     1:20.30 (39.98)                                        
 12 Funaro, Kai A             11 UN-MR                1:21.10    1:20.57 q      
                  35.75     1:20.57 (44.82)                                        
 13 Sucher, Mattias           11 Manhattan Makos-MR   1:25.34    1:23.00 q      
                  39.12     1:23.00 (43.88)                                        
 14 Doherty, Henry W          12 Manhattan Makos-MR   1:25.76    1:23.32 q      
                  40.22     1:23.32 (43.10)                                        
 15 Santiago-Stewart, Ben P   11 NYSA-MR              1:28.71    1:23.97 q      
                  39.12     1:23.97 (44.85)                                        
 16 Bagnini-Nagel, Basie A    12 DVWM-MR              1:24.76    1:24.12 q      
                  39.23     1:24.12 (44.89)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Rothman, Zachary W        11 NYSA-MR              1:31.70    1:25.35        
                  37.83     1:25.35 (47.52)                                        
 18 Slowik, Ethan J           12 AG-MR                1:26.52    1:26.21        
                  42.39     1:26.21 (43.82)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Heath, Keegan A           11 DVWM-MR              1:32.81    1:30.92        
                  41.97     1:30.92 (48.95)                                        
 20 Fiore, Reece              11 Manhattan Makos-MR   1:27.23    1:31.58        
                  43.27     1:31.58 (48.31)                                        
 21 Watson, Luke B            11 VAC-MR               1:37.64    1:34.40        
                  44.49     1:34.40 (49.91)                                        
 22 Rosenberg, Peter          11 Manhattan Makos-MR   1:40.21    1:35.24        
                  43.94     1:35.24 (51.30)                                        
 23 Elkashef, Adam T          11 VAC-MR               1:37.12    1:40.47        
                  46.32     1:40.47 (54.15)                                        
 
Boys 11-12 200 Yard IM
===============================================================================
              2:25.99  11-12 ZQ
              2:27.99  11-12 JO
              2:44.19  11-12 CUST Custom
              2:47.99  11-12 SILV
 Meet Qualifying 11-12:  2:44.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Leung, Andrew J           12 NYSA-MR              2:32.52    2:34.28 CUST   
                  33.02     1:09.75 (36.73)     1:59.19 (49.44)     2:34.28 (35.09)
  2 Lopez, Miguel E           12 Manhattan Makos-MR   2:41.07    2:36.56 CUST   
                  33.33     1:10.66 (37.33)     2:00.38 (49.72)     2:36.56 (36.18)
  3 Milio, Franco A           12 NYSA-MR              2:50.74    2:45.23 SILV   
                  35.64     1:17.68 (42.04)     2:08.47 (50.79)     2:45.23 (36.76)
 
Boys 11-12 400 Yard IM
===============================================================================
              5:20.99  11-12 JO
              5:46.39  11-12 CUST Custom
              5:52.99  11-12 SILV
 Meet Qualifying 11-12:  5:46.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Garcia, Elias R           11 NYSA-MR              5:18.64    5:09.28 JO     
                  31.47     1:10.36 (38.89)     1:49.86 (39.50)     2:29.35 (39.49)
        3:13.66 (44.31)     3:58.39 (44.73)     4:34.27 (35.88)     5:09.28 (35.01)
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.09  METS
                24.69  ZQ
                24.79  JO
                26.79  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Park, Edward              14 NYSA-MR                23.24      23.25 ZQ     
  2 Dorsey-Reyes, Daijin      13 Manhattan Makos-MR     25.48      25.17 SILV   
  3 Miller, Carter F          13 NYSA-MR                25.67      25.34 SILV   
  4 Donohoe, Samuel P         14 Manhattan Makos-MR     25.57      25.97 SILV   
  5 Besgen, Nicholas          13 WYW-CT                 25.70      26.00 SILV   
  6 Newcomer, Nate S          14 WYW-CT                 25.67      26.05 SILV   
  7 Haggerty, Ethan W         13 AG-MR                  26.94      26.48 SILV   
  8 Jablonowski, Kristof      13 Manhattan Makos-MR     26.45      26.74 SILV   
  9 Taranto, John T           13 Barracudas-MR          26.89      26.84        
 10 Caumartin, Gabriel        13 Manhattan Makos-MR     26.89      26.91        
 11 Cohen, Sasha              14 Manhattan Makos-MR     27.01      27.00        
 12 Kahn, Adam Z              13 WYW-CT                 27.50      27.43        
 13 Guzik, Jonathan D         13 WYW-CT                 28.49      27.64        
 14 Sun, Justin A             13 WYW-CT                 27.76      28.35        
 15 McDonnell, Alex           14 WYW-CT                 29.28      28.97        
 16 Stachelberg, Oggie        13 Manhattan Makos-MR     28.63      29.01        
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle Swim-off
===============================================================================
                23.09  13-14 METS
                24.69  13-14 ZQ
                24.79  13-14 JO
                26.79  13-14 SILV
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  - Swim-off
  1 Caumartin, Gabriel        13 Manhattan Makos-MR        NT      26.02 SILV   
  2 Taranto, John T           13 Barracudas-MR             NT      26.15 SILV   
 
Boys 13-14 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.09  METS
                24.69  ZQ
                24.79  JO
                26.79  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Park, Edward              14 NYSA-MR                23.11      23.24 qZQ    
  2 Dorsey-Reyes, Daijin      13 Manhattan Makos-MR     25.48      25.48 qSILV  
  3 Donohoe, Samuel P         14 Manhattan Makos-MR     27.11      25.57 qSILV  
  4 Newcomer, Nate S          14 WYW-CT                 25.75      25.67 qSILV  
  4 Miller, Carter F          13 NYSA-MR                25.66      25.67 qSILV  
  6 Besgen, Nicholas          13 WYW-CT                 25.81      25.70 qSILV  
  7 Jablonowski, Kristof      13 Manhattan Makos-MR     27.39      26.45 qSILV  
  8 Taranto, John T           13 Barracudas-MR          27.69      26.89 q      
  8 Caumartin, Gabriel        13 Manhattan Makos-MR     27.13      26.89 q      
Swim-Off Required -------------------------------------------------------
 10 Haggerty, Ethan W         13 AG-MR                  26.39      26.94 q      
 11 Cohen, Sasha              14 Manhattan Makos-MR     28.44      27.01 q      
 12 Muscarello, Christopher   14 NYSA-MR                27.72      27.21 q      
 13 Kahn, Adam Z              13 WYW-CT                 27.75      27.50 q      
 14 Sun, Justin A             13 WYW-CT                 27.50      27.76 q      
 15 Guzik, Jonathan D         13 WYW-CT                 28.34      28.49 q      
 16 Stachelberg, Oggie        13 Manhattan Makos-MR     29.28      28.63 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 McDonnell, Alex           14 WYW-CT                 29.56      29.28        
 18 Dewhurst, Joey M          13 AG-MR                  29.82      29.43        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Duriseti, Vishnu          13 WYW-CT                 30.28      29.77        
 20 Iorizzo, Tyler I          13 NYSA-MR                30.80      30.11        
 21 Abrams, Michael E         13 NYSA-MR                32.05      32.67        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                50.19  METS
                53.99  JO
                53.99  ZQ
                59.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Park, Edward              14 NYSA-MR                49.92      49.65 METS   
                  23.98       49.65 (25.67)                                        
  2 Besgen, Nicholas          13 WYW-CT                 54.12      53.95 JO     
                  25.97       53.95 (27.98)                                        
  3 Dorsey-Reyes, Daijin      13 Manhattan Makos-MR     55.00      54.06 SILV   
                  26.04       54.06 (28.02)                                        
  4 Miller, Carter F          13 NYSA-MR                54.33      54.08 SILV   
                  26.18       54.08 (27.90)                                        
  5 Lerner, Ryan M            14 VAC-MR                 55.01      55.18 SILV   
                  26.28       55.18 (28.90)                                        
  6 Donohoe, Samuel P         14 Manhattan Makos-MR     56.70      55.36 SILV   
                  26.71       55.36 (28.65)                                        
  7 Zupko, Sean P             14 VAC-MR                 55.68      56.24 SILV   
                  27.23       56.24 (29.01)                                        
  8 Newcomer, Nate S          14 WYW-CT                 57.09      56.52 SILV   
                  27.29       56.52 (29.23)                                        
  9 Sequeiros, Noah           13 NYSA-MR                57.97      56.56 SILV   
                  27.00       56.56 (29.56)                                        
 10 Kuhar, Logan C            14 River Otters-MA        57.57      57.37 SILV   
                  27.70       57.37 (29.67)                                        
 11 Taranto, John T           13 Barracudas-MR        1:00.06      58.23 SILV   
                  28.18       58.23 (30.05)                                        
 12 Jablonowski, Kristof      13 Manhattan Makos-MR     59.23      58.81 SILV   
                  28.24       58.81 (30.57)                                        
 13 Sirkowa, Alex A           13 NYSA-MR                59.26      59.28 SILV   
                  28.03       59.28 (31.25)                                        
 14 Dickman, Kellen           13 VAC-MR                 59.21      59.44 SILV   
                  28.37       59.44 (31.07)                                        
 15 Mazzacano, Andrew J       13 NYSA-MR                59.38    1:00.07        
                  28.50     1:00.07 (31.57)                                        
 16 Guzik, Jonathan D         13 WYW-CT                 59.37    1:00.14        
                  29.05     1:00.14 (31.09)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                50.19  METS
                53.99  JO
                53.99  ZQ
                59.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Park, Edward              14 NYSA-MR                50.07      49.92 qMETS  
                  24.27       49.92 (25.65)                                        
  2 Besgen, Nicholas          13 WYW-CT                 55.33      54.12 qSILV  
                  26.01       54.12 (28.11)                                        
  3 Miller, Carter F          13 NYSA-MR                54.48      54.33 qSILV  
                  26.19       54.33 (28.14)                                        
  4 Dorsey-Reyes, Daijin      13 Manhattan Makos-MR     54.61      55.00 qSILV  
                  26.45       55.00 (28.55)                                        
  5 Lerner, Ryan M            14 VAC-MR                 55.38      55.01 qSILV  
                  26.36       55.01 (28.65)                                        
  6 Zupko, Sean P             14 VAC-MR                 56.94      55.68 qSILV  
                  27.10       55.68 (28.58)                                        
  7 Donohoe, Samuel P         14 Manhattan Makos-MR     58.85      56.70 qSILV  
                  27.17       56.70 (29.53)                                        
  8 Newcomer, Nate S          14 WYW-CT                 56.64      57.09 qSILV  
                  27.24       57.09 (29.85)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Kuhar, Logan C            14 River Otters-MA        57.91      57.57 qSILV  
                  27.74       57.57 (29.83)                                        
 10 Sequeiros, Noah           13 NYSA-MR                56.54      57.97 qSILV  
                  27.47       57.97 (30.50)                                        
 11 Dickman, Kellen           13 VAC-MR                 59.98      59.21 qSILV  
                  28.21       59.21 (31.00)                                        
 12 Jablonowski, Kristof      13 Manhattan Makos-MR     59.36      59.23 qSILV  
                  28.37       59.23 (30.86)                                        
 13 Sirkowa, Alex A           13 NYSA-MR              1:01.20      59.26 qSILV  
                  28.08       59.26 (31.18)                                        
 14 Guzik, Jonathan D         13 WYW-CT               1:02.65      59.37 qSILV  
                  28.83       59.37 (30.54)                                        
 15 Mazzacano, Andrew J       13 NYSA-MR                59.51      59.38 qSILV  
                  28.29       59.38 (31.09)                                        
 16 Taranto, John T           13 Barracudas-MR        1:01.04    1:00.06 q      
                  28.79     1:00.06 (31.27)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Cohen, Sasha              14 Manhattan Makos-MR   1:01.58    1:00.25        
                  28.52     1:00.25 (31.73)                                        
 18 Caumartin, Gabriel        13 Manhattan Makos-MR     59.09    1:00.63        
                  29.66     1:00.63 (30.97)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Kahn, Adam Z              13 WYW-CT               1:02.65    1:00.85        
                  29.38     1:00.85 (31.47)                                        
 20 Czenszak, Chris M         14 NYSA-MR              1:03.61    1:00.98        
                  29.76     1:00.98 (31.22)                                        
 21 Sun, Justin A             13 WYW-CT               1:00.77    1:01.12        
                  29.10     1:01.12 (32.02)                                        
 22 Zimouski, Theo            13 Barracudas-MR        1:00.81    1:01.92        
                  29.45     1:01.92 (32.47)                                        
 23 Stachelberg, Oggie        13 Manhattan Makos-MR   1:05.62    1:04.15        
                  30.64     1:04.15 (33.51)                                        
 24 McDonnell, Alex           14 WYW-CT               1:04.02    1:04.45        
                  31.78     1:04.45 (32.67)                                        
 25 Duriseti, Vishnu          13 WYW-CT               1:08.88    1:04.97        
                  31.20     1:04.97 (33.77)                                        
 26 Dewhurst, Joey M          13 AG-MR                1:11.80    1:05.75        
                  31.28     1:05.75 (34.47)                                        
 27 Iorizzo, Tyler I          13 NYSA-MR              1:08.36    1:06.82        
                  31.67     1:06.82 (35.15)                                        
 28 Rall, Dan M               13 NYSA-MR              1:04.42    1:07.57        
                  32.76     1:07.57 (34.81)                                        
 29 Abrams, Michael E         13 NYSA-MR              1:08.57    1:14.92        
                  35.41     1:14.92 (39.51)                                        
 30 Rall, Aidan W             13 NYSA-MR              1:07.76    1:16.08        
                  37.41     1:16.08 (38.67)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:49.99  METS
              1:58.49  ZQ
              1:58.49  JO
              2:12.49  CUST Custom
              2:14.19  SILV
 Meet Qualifying:  2:12.49
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Zupko, Sean P             14 VAC-MR               1:57.16    1:56.83 ZQ     
                  27.71       57.49 (29.78)     1:27.88 (30.39)     1:56.83 (28.95)
  2 Dorsey-Reyes, Daijin      13 Manhattan Makos-MR   1:59.66    1:57.24 ZQ     
                  27.53       57.71 (30.18)     1:27.85 (30.14)     1:57.24 (29.39)
  3 Besgen, Nicholas          13 WYW-CT               1:58.61    1:57.55 ZQ     
                  27.64       57.37 (29.73)     1:28.03 (30.66)     1:57.55 (29.52)
  4 Donohoe, Samuel P         14 Manhattan Makos-MR   2:02.27    2:00.71 CUST   
                  27.65       58.01 (30.36)     1:29.35 (31.34)     2:00.71 (31.36)
  5 Haggerty, Ethan W         13 AG-MR                2:05.17    2:01.82 CUST   
                  27.85       58.67 (30.82)     1:30.64 (31.97)     2:01.82 (31.18)
  6 Sirkowa, Alex A           13 NYSA-MR              2:03.74    2:02.86 CUST   
                  27.50       58.39 (30.89)     1:30.78 (32.39)     2:02.86 (32.08)
  7 Newcomer, Nate S          14 WYW-CT               2:04.98    2:04.33 CUST   
                  28.64     1:00.78 (32.14)     1:33.18 (32.40)     2:04.33 (31.15)
  8 Mostofi, Michael V        13 WYW-CT               2:03.69    2:05.26 CUST   
                  28.44     1:00.11 (31.67)     1:32.96 (32.85)     2:05.26 (32.30)
  9 Mazzacano, Andrew J       13 NYSA-MR              2:07.83    2:08.04 CUST   
                  28.62     1:01.27 (32.65)     1:35.19 (33.92)     2:08.04 (32.85)
 10 Guzik, Jonathan D         13 WYW-CT               2:14.91    2:09.54 CUST   
                  29.74     1:03.17 (33.43)     1:37.22 (34.05)     2:09.54 (32.32)
 11 Iorizzo, Tyler I          13 NYSA-MR              2:20.51    2:23.59        
                  32.21     1:08.98 (36.77)     1:46.76 (37.78)     2:23.59 (36.83)
 
Boys 13-14 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:49.99  METS
              1:58.49  ZQ
              1:58.49  JO
              2:12.49  CUST Custom
              2:14.19  SILV
 Meet Qualifying:  2:12.49
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Zupko, Sean P             14 VAC-MR               1:58.67    1:57.16 qZQ    
                  27.62       57.47 (29.85)     1:27.87 (30.40)     1:57.16 (29.29)
  2 Besgen, Nicholas          13 WYW-CT               2:01.97    1:58.61 qCUST  
                  27.35       57.44 (30.09)     1:28.35 (30.91)     1:58.61 (30.26)
  3 Dorsey-Reyes, Daijin      13 Manhattan Makos-MR   2:02.14    1:59.66 qCUST  
                  27.97       58.89 (30.92)     1:30.01 (31.12)     1:59.66 (29.65)
  4 Donohoe, Samuel P         14 Manhattan Makos-MR   2:10.88    2:02.27 qCUST  
                  26.91       57.64 (30.73)     1:29.99 (32.35)     2:02.27 (32.28)
  5 Mostofi, Michael V        13 WYW-CT               2:05.75    2:03.69 qCUST  
                  28.75     1:00.59 (31.84)     1:32.95 (32.36)     2:03.69 (30.74)
  6 Sirkowa, Alex A           13 NYSA-MR              2:12.39    2:03.74 qCUST  
                  27.96     1:00.13 (32.17)     1:32.06 (31.93)     2:03.74 (31.68)
  7 Newcomer, Nate S          14 WYW-CT               2:06.61    2:04.98 qCUST  
                  28.15       59.67 (31.52)     1:32.65 (32.98)     2:04.98 (32.33)
  8 Haggerty, Ethan W         13 AG-MR                2:04.91    2:05.17 qCUST  
                  28.78     1:00.45 (31.67)     1:33.01 (32.56)     2:05.17 (32.16)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Mazzacano, Andrew J       13 NYSA-MR              2:09.55    2:07.83 qCUST  
                  29.25     1:01.76 (32.51)     1:35.08 (33.32)     2:07.83 (32.75)
 10 Guzik, Jonathan D         13 WYW-CT               2:14.78    2:14.91 q      
                  30.44     1:05.26 (34.82)     1:40.97 (35.71)     2:14.91 (33.94)
 11 Iorizzo, Tyler I          13 NYSA-MR              2:16.15    2:20.51 q      
                  31.73     1:07.14 (35.41)     1:44.05 (36.91)     2:20.51 (36.46)
 
Boys 13-14 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:19.99  13-14 ZQ
              5:19.99  13-14 JO
              5:50.99  13-14 SILV
              5:58.29  13-14 CUST Custom
 Meet Qualifying 13-14:  5:58.29
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Zupko, Sean P             14 VAC-MR               5:13.94    5:15.89 ZQ     
                  28.62       59.46 (30.84)     1:31.15 (31.69)     2:03.14 (31.99)
        2:35.11 (31.97)     3:07.42 (32.31)     3:39.96 (32.54)     4:12.49 (32.53)
        4:44.63 (32.14)     5:15.89 (31.26)                                        
  2 Haggerty, Ethan W         13 AG-MR                5:19.72    5:19.43 ZQ     
                  28.47     1:00.19 (31.72)     1:32.55 (32.36)     2:05.51 (32.96)
        2:38.07 (32.56)     3:10.27 (32.20)     3:42.98 (32.71)     4:16.15 (33.17)
        4:48.46 (32.31)     5:19.43 (30.97)                                        
  3 Besgen, Nicholas          13 WYW-CT               5:29.27    5:25.74 SILV   
                  28.12       59.80 (31.68)     1:32.12 (32.32)     2:05.25 (33.13)
        2:38.30 (33.05)     3:12.81 (34.51)     3:46.81 (34.00)     4:20.73 (33.92)
        4:53.99 (33.26)     5:25.74 (31.75)                                        
  4 Mostofi, Michael V        13 WYW-CT               5:31.78    5:26.42 SILV   
                  29.56     1:02.09 (32.53)     1:35.21 (33.12)     2:08.37 (33.16)
        2:41.70 (33.33)     3:14.45 (32.75)     3:47.86 (33.41)     4:21.17 (33.31)
        4:54.97 (33.80)     5:26.42 (31.45)                                        
  5 Dorsey-Reyes, Daijin      13 Manhattan Makos-MR   5:19.19    5:27.21 SILV   
                  27.97       59.36 (31.39)     1:32.04 (32.68)     2:05.71 (33.67)
        2:39.54 (33.83)     3:13.42 (33.88)     3:47.10 (33.68)     4:20.78 (33.68)
        4:54.92 (34.14)     5:27.21 (32.29)                                        
  6 Newcomer, Nate S          14 WYW-CT               5:37.22    5:39.49 SILV   
                  31.28     1:04.43 (33.15)     1:37.33 (32.90)     2:11.40 (34.07)
        2:45.69 (34.29)     3:20.02 (34.33)     3:55.39 (35.37)     4:30.72 (35.33)
        5:06.35 (35.63)     5:39.49 (33.14)                                        
  7 Sun, Justin A             13 WYW-CT               5:50.23    5:41.72 SILV   
                  30.80     1:04.87 (34.07)     1:39.51 (34.64)     2:14.35 (34.84)
        2:49.14 (34.79)     3:23.77 (34.63)     3:58.88 (35.11)     4:34.17 (35.29)
        5:09.20 (35.03)     5:41.72 (32.52)                                        
  8 Guzik, Jonathan D         13 WYW-CT               5:56.12    5:41.90 SILV   
                  29.90     1:04.26 (34.36)     1:38.54 (34.28)     2:13.23 (34.69)
        2:48.38 (35.15)     3:23.09 (34.71)     3:58.30 (35.21)     4:33.75 (35.45)
        5:09.20 (35.45)     5:41.90 (32.70)                                        
  9 Mazzacano, Andrew J       13 NYSA-MR              5:45.40    5:42.30 SILV   
                  30.37     1:05.03 (34.66)     1:40.14 (35.11)     2:15.23 (35.09)
        2:50.12 (34.89)     3:25.58 (35.46)     4:00.92 (35.34)     4:35.53 (34.61)
        5:10.32 (34.79)     5:42.30 (31.98)                                        
 10 Jablonowski, Kristof      13 Manhattan Makos-MR   5:49.51    5:42.46 SILV   
                  30.24     1:04.76 (34.52)     1:39.90 (35.14)     2:14.50 (34.60)
        2:49.65 (35.15)     3:25.03 (35.38)     4:00.34 (35.31)     4:36.18 (35.84)
        5:10.23 (34.05)     5:42.46 (32.23)                                        
 11 Dickman, Kellen           13 VAC-MR               5:57.10    5:43.39 SILV   
                  30.74     1:05.04 (34.30)     1:39.74 (34.70)     2:13.94 (34.20)
        2:48.89 (34.95)     3:24.41 (35.52)     3:59.98 (35.57)     4:35.26 (35.28)
        5:09.93 (34.67)     5:43.39 (33.46)                                        
 12 Czenszak, Chris M         14 NYSA-MR              5:58.27    5:50.34 SILV   
                  30.04     1:04.67 (34.63)     1:41.34 (36.67)     2:18.24 (36.90)
        2:54.89 (36.65)     3:31.88 (36.99)     4:06.77 (34.89)     4:42.68 (35.91)
        5:17.69 (35.01)     5:50.34 (32.65)                                        
 13 Kahn, Adam Z              13 WYW-CT               5:56.59    5:54.86 CUST   
                  30.93     1:06.67 (35.74)     1:43.25 (36.58)     2:19.71 (36.46)
        2:56.67 (36.96)     3:33.18 (36.51)     4:09.97 (36.79)     4:46.08 (36.11)
        5:21.27 (35.19)     5:54.86 (33.59)                                        
 14 Taranto, John T           13 Barracudas-MR        5:50.88    5:55.71 CUST   
                  31.81     1:08.15 (36.34)     1:44.06 (35.91)     2:19.69 (35.63)
        2:56.35 (36.66)     3:32.67 (36.32)     4:08.67 (36.00)     4:44.86 (36.19)
        5:21.44 (36.58)     5:55.71 (34.27)                                        
 15 McDonnell, Alex           14 WYW-CT               6:30.90    6:03.90        
                  33.22     1:08.81 (35.59)     1:45.75 (36.94)     2:23.35 (37.60)
        3:00.57 (37.22)     3:37.29 (36.72)     4:14.22 (36.93)     4:51.90 (37.68)
        5:29.33 (37.43)     6:03.90 (34.57)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                56.99  METS
              1:01.99  JO
              1:01.99  ZQ
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Park, Edward              14 NYSA-MR                55.62      54.75 METS   
                  26.75       54.75 (28.00)                                        
  2 Dorsey-Reyes, Daijin      13 Manhattan Makos-MR   1:04.55    1:01.46 JO     
                  30.29     1:01.46 (31.17)                                        
  3 Zupko, Sean P             14 VAC-MR               1:02.64    1:02.11 SILV   
                  30.61     1:02.11 (31.50)                                        
  4 Cohen, Sasha              14 Manhattan Makos-MR   1:02.75    1:02.44 SILV   
                  29.74     1:02.44 (32.70)                                        
  5 Besgen, Nicholas          13 WYW-CT               1:02.93    1:04.32 SILV   
                  31.82     1:04.32 (32.50)                                        
  6 Taranto, John T           13 Barracudas-MR        1:06.80    1:04.72 SILV   
                  31.77     1:04.72 (32.95)                                        
  7 Mazzacano, Andrew J       13 NYSA-MR              1:04.92    1:05.57 SILV   
                  32.22     1:05.57 (33.35)                                        
  8 Jablonowski, Kristof      13 Manhattan Makos-MR   1:07.01    1:05.73 SILV   
                  32.27     1:05.73 (33.46)                                        
  9 Caumartin, Gabriel        13 Manhattan Makos-MR   1:06.21    1:07.35 SILV   
                  32.87     1:07.35 (34.48)                                        
 10 Mostofi, Michael V        13 WYW-CT               1:07.31    1:07.81 SILV   
                  33.14     1:07.81 (34.67)                                        
 11 Newcomer, Nate S          14 WYW-CT               1:06.51    1:08.01 SILV   
                  33.99     1:08.01 (34.02)                                        
 12 Donohoe, Samuel P         14 Manhattan Makos-MR   1:07.74    1:08.29 SILV   
                  33.58     1:08.29 (34.71)                                        
 13 Sun, Justin A             13 WYW-CT               1:07.41    1:09.76        
                  33.80     1:09.76 (35.96)                                        
 14 Muscarello, Christopher   14 NYSA-MR              1:10.72    1:10.80        
                  33.92     1:10.80 (36.88)                                        
 15 Dickman, Kellen           13 VAC-MR               1:10.87    1:11.97        
                  34.59     1:11.97 (37.38)                                        
 16 Kahn, Adam Z              13 WYW-CT               1:11.40    1:12.56        
                  35.22     1:12.56 (37.34)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                56.99  METS
              1:01.99  JO
              1:01.99  ZQ
              1:08.29  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Park, Edward              14 NYSA-MR                57.03      55.62 qMETS  
                  27.07       55.62 (28.55)                                        
  2 Zupko, Sean P             14 VAC-MR               1:05.13    1:02.64 qSILV  
                  30.73     1:02.64 (31.91)                                        
  3 Cohen, Sasha              14 Manhattan Makos-MR   1:09.85    1:02.75 qSILV  
                  30.24     1:02.75 (32.51)                                        
  4 Besgen, Nicholas          13 WYW-CT               1:02.72    1:02.93 qSILV  
                  31.03     1:02.93 (31.90)                                        
  5 Dorsey-Reyes, Daijin      13 Manhattan Makos-MR   1:08.49    1:04.55 qSILV  
                  31.63     1:04.55 (32.92)                                        
  6 Mazzacano, Andrew J       13 NYSA-MR              1:06.49    1:04.92 qSILV  
                  31.64     1:04.92 (33.28)                                        
  7 Caumartin, Gabriel        13 Manhattan Makos-MR   1:06.17    1:06.21 qSILV  
                  31.75     1:06.21 (34.46)                                        
  8 Newcomer, Nate S          14 WYW-CT               1:07.83    1:06.51 qSILV  
                  33.41     1:06.51 (33.10)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Taranto, John T           13 Barracudas-MR        1:09.93    1:06.80 qSILV  
                  32.70     1:06.80 (34.10)                                        
 10 Jablonowski, Kristof      13 Manhattan Makos-MR   1:10.26    1:07.01 qSILV  
                  32.30     1:07.01 (34.71)                                        
 11 Mostofi, Michael V        13 WYW-CT               1:06.61    1:07.31 qSILV  
                  32.99     1:07.31 (34.32)                                        
 12 Sun, Justin A             13 WYW-CT               1:08.22    1:07.41 qSILV  
                  32.80     1:07.41 (34.61)                                        
 13 Donohoe, Samuel P         14 Manhattan Makos-MR   1:12.29    1:07.74 qSILV  
                  33.44     1:07.74 (34.30)                                        
 14 Muscarello, Christopher   14 NYSA-MR              1:12.52    1:10.72 q      
                  33.32     1:10.72 (37.40)                                        
 15 Dickman, Kellen           13 VAC-MR               1:13.17    1:10.87 q      
                  34.27     1:10.87 (36.60)                                        
 16 Kahn, Adam Z              13 WYW-CT               1:14.19    1:11.40 q      
                  34.70     1:11.40 (36.70)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Haggerty, Ethan W         13 AG-MR                1:11.30    1:12.06        
                  34.40     1:12.06 (37.66)                                        
 18 McDonnell, Alex           14 WYW-CT               1:19.97    1:12.68        
                  35.43     1:12.68 (37.25)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Sirkowa, Alex A           13 NYSA-MR              1:16.54    1:13.62        
                  35.08     1:13.62 (38.54)                                        
 20 Stachelberg, Oggie        13 Manhattan Makos-MR   1:20.78    1:13.97        
                  35.13     1:13.97 (38.84)                                        
 21 Dewhurst, Joey M          13 AG-MR                1:16.77    1:14.77        
                  36.34     1:14.77 (38.43)                                        
 22 Duriseti, Vishnu          13 WYW-CT               1:20.50    1:17.02        
                  37.03     1:17.02 (39.99)                                        
 23 Iorizzo, Tyler I          13 NYSA-MR              1:21.72    1:19.19        
                  38.18     1:19.19 (41.01)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:13.99  ZQ
              2:13.99  JO
              2:25.89  CUST Custom
              2:27.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:25.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Miller, Carter F          13 NYSA-MR              2:14.27    2:13.22 ZQ     
                  31.57     1:05.33 (33.76)     1:39.49 (34.16)     2:13.22 (33.73)
  2 Besgen, Nicholas          13 WYW-CT               2:18.55    2:17.71 CUST   
                  32.01     1:06.95 (34.94)     1:43.12 (36.17)     2:17.71 (34.59)
  3 Mazzacano, Andrew J       13 NYSA-MR              2:25.39    2:19.03 CUST   
                  32.79     1:07.61 (34.82)     1:43.44 (35.83)     2:19.03 (35.59)
  4 Dwyer, Brayden C          14 NYSA-MR              2:21.35    2:19.80 CUST   
                  32.23     1:08.07 (35.84)     1:44.85 (36.78)     2:19.80 (34.95)
  5 Mostofi, Michael V        13 WYW-CT               2:19.96    2:20.54 CUST   
                  33.66     1:09.38 (35.72)     1:45.21 (35.83)     2:20.54 (35.33)
  6 Kuhar, Logan C            14 River Otters-MA      2:21.54    2:23.32 CUST   
                  33.12     1:09.75 (36.63)     1:47.25 (37.50)     2:23.32 (36.07)
  7 Newcomer, Nate S          14 WYW-CT               2:26.02    2:25.16 CUST   
                  33.93     1:11.45 (37.52)     1:48.16 (36.71)     2:25.16 (37.00)
  8 Sun, Justin A             13 WYW-CT               2:27.89    2:28.22        
                  34.31     1:12.35 (38.04)     1:50.93 (38.58)     2:28.22 (37.29)
  9 Rall, Dan M               13 NYSA-MR              2:33.96    2:29.96        
                  34.71     1:13.33 (38.62)     1:52.54 (39.21)     2:29.96 (37.42)
 10 Kahn, Adam Z              13 WYW-CT               2:30.96    2:30.04        
                  34.83     1:13.34 (38.51)     1:52.69 (39.35)     2:30.04 (37.35)
 11 Guzik, Jonathan D         13 WYW-CT               2:31.19    2:32.63        
                  36.10     1:14.82 (38.72)     1:54.21 (39.39)     2:32.63 (38.42)
 12 Rall, Aidan W             13 NYSA-MR              2:44.46    2:45.95        
                  38.90     1:21.55 (42.65)     2:04.86 (43.31)     2:45.95 (41.09)
 
Boys 13-14 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:13.99  ZQ
              2:13.99  JO
              2:25.89  CUST Custom
              2:27.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:25.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Miller, Carter F          13 NYSA-MR              2:13.63    2:14.27 qCUST  
                  32.43     1:07.69 (35.26)     1:41.38 (33.69)     2:14.27 (32.89)
  2 Cohen, Sasha              14 Manhattan Makos-MR   2:25.05    2:15.54 qCUST  
                  30.71     1:05.15 (34.44)     1:41.04 (35.89)     2:15.54 (34.50)
  3 Besgen, Nicholas          13 WYW-CT               2:16.66    2:18.55 qCUST  
                  33.16     1:08.49 (35.33)     1:44.22 (35.73)     2:18.55 (34.33)
  4 Mostofi, Michael V        13 WYW-CT               2:18.72    2:19.96 qCUST  
                  33.66     1:08.97 (35.31)     1:44.76 (35.79)     2:19.96 (35.20)
  5 Dwyer, Brayden C          14 NYSA-MR              2:24.98    2:21.35 qCUST  
                  33.19     1:09.28 (36.09)     1:45.76 (36.48)     2:21.35 (35.59)
  6 Kuhar, Logan C            14 River Otters-MA      2:24.45    2:21.54 qCUST  
                  33.34     1:09.71 (36.37)     1:47.35 (37.64)     2:21.54 (34.19)
  7 Mazzacano, Andrew J       13 NYSA-MR              2:22.65    2:25.39 qCUST  
                  33.62     1:10.08 (36.46)     1:47.86 (37.78)     2:25.39 (37.53)
  8 Newcomer, Nate S          14 WYW-CT               2:23.58    2:26.02 qSILV  
                  35.21     1:12.09 (36.88)     1:49.70 (37.61)     2:26.02 (36.32)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sun, Justin A             13 WYW-CT               2:24.93    2:27.89 q      
                  35.52     1:14.22 (38.70)     1:51.82 (37.60)     2:27.89 (36.07)
 10 Kahn, Adam Z              13 WYW-CT               2:25.59    2:30.96 q      
                  35.14     1:14.47 (39.33)     1:53.38 (38.91)     2:30.96 (37.58)
 11 Guzik, Jonathan D         13 WYW-CT               2:25.89    2:31.19 q      
                  35.52     1:14.06 (38.54)     1:53.17 (39.11)     2:31.19 (38.02)
 12 Rall, Dan M               13 NYSA-MR              2:44.67    2:33.96 q      
                  36.08     1:15.26 (39.18)     1:55.87 (40.61)     2:33.96 (38.09)
 13 Rall, Aidan W             13 NYSA-MR              2:55.89    2:44.46 q      
                  38.96     1:20.21 (41.25)     2:03.53 (43.32)     2:44.46 (40.93)
 14 Iorizzo, Tyler I          13 NYSA-MR              2:47.81    2:49.58 q      
                  38.99     1:21.50 (42.51)     2:05.50 (44.00)     2:49.58 (44.08)
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:04.49  METS
              1:10.49  JO
              1:10.49  ZQ
              1:16.69  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Park, Edward              14 NYSA-MR              1:05.61    1:05.45 JO     
                  31.35     1:05.45 (34.10)                                        
  2 Sirkowa, Alex A           13 NYSA-MR              1:08.80    1:08.86 JO     
                  31.49     1:08.86 (37.37)                                        
  3 Donohoe, Samuel P         14 Manhattan Makos-MR   1:12.71    1:11.26 SILV   
                  33.01     1:11.26 (38.25)                                        
  4 Lerner, Ryan M            14 VAC-MR               1:13.12    1:12.55 SILV   
                  33.65     1:12.55 (38.90)                                        
  5 Jablonowski, Kristof      13 Manhattan Makos-MR   1:12.86    1:12.61 SILV   
                  34.07     1:12.61 (38.54)                                        
  6 Dwyer, Brayden C          14 NYSA-MR              1:15.31    1:14.24 SILV   
                  34.73     1:14.24 (39.51)                                        
  7 Sequeiros, Noah           13 NYSA-MR              1:17.41    1:16.55 SILV   
                  35.11     1:16.55 (41.44)                                        
  8 Kahn, Adam Z              13 WYW-CT               1:16.49    1:17.11        
                  36.79     1:17.11 (40.32)                                        
  9 Dickman, Kellen           13 VAC-MR               1:18.83    1:19.28        
                  37.10     1:19.28 (42.18)                                        
 10 Dewhurst, Joey M          13 AG-MR                1:21.53    1:20.65        
                  37.80     1:20.65 (42.85)                                        
 11 Taranto, John T           13 Barracudas-MR        1:20.44    1:21.55        
                  38.08     1:21.55 (43.47)                                        
 12 McDonnell, Alex           14 WYW-CT               1:24.02    1:21.57        
                  39.22     1:21.57 (42.35)                                        
 13 Czenszak, Chris M         14 NYSA-MR              1:24.64    1:24.06        
                  37.68     1:24.06 (46.38)                                        
 14 Duriseti, Vishnu          13 WYW-CT               1:29.34    1:28.47        
                  43.06     1:28.47 (45.41)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:04.49  METS
              1:10.49  JO
              1:10.49  ZQ
              1:16.69  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Park, Edward              14 NYSA-MR              1:06.78    1:05.61 qJO    
                  31.15     1:05.61 (34.46)                                        
  2 Sirkowa, Alex A           13 NYSA-MR              1:13.32    1:08.80 qJO    
                  31.46     1:08.80 (37.34)                                        
  3 Donohoe, Samuel P         14 Manhattan Makos-MR   1:16.72    1:12.71 qSILV  
                  33.90     1:12.71 (38.81)                                        
  4 Jablonowski, Kristof      13 Manhattan Makos-MR   1:13.80    1:12.86 qSILV  
                  33.99     1:12.86 (38.87)                                        
  5 Lerner, Ryan M            14 VAC-MR               1:14.95    1:13.12 qSILV  
                  34.02     1:13.12 (39.10)                                        
  6 Dwyer, Brayden C          14 NYSA-MR              1:13.83    1:15.31 qSILV  
                  34.56     1:15.31 (40.75)                                        
  7 Kahn, Adam Z              13 WYW-CT               1:18.40    1:16.49 qSILV  
                  37.11     1:16.49 (39.38)                                        
  8 Sequeiros, Noah           13 NYSA-MR              1:19.94    1:17.41 q      
                  35.78     1:17.41 (41.63)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Cohen, Sasha              14 Manhattan Makos-MR   1:23.53    1:17.91 q      
                  36.43     1:17.91 (41.48)                                        
 10 Caumartin, Gabriel        13 Manhattan Makos-MR   1:21.06    1:18.44 q      
                  37.21     1:18.44 (41.23)                                        
 11 Dickman, Kellen           13 VAC-MR               1:28.63    1:18.83 q      
                  37.72     1:18.83 (41.11)                                        
 12 Dorsey-Reyes, Daijin      13 Manhattan Makos-MR   1:19.09    1:19.08 q      
                  37.56     1:19.08 (41.52)                                        
 13 Taranto, John T           13 Barracudas-MR        1:20.30    1:20.44 q      
                  37.55     1:20.44 (42.89)                                        
 14 Stachelberg, Oggie        13 Manhattan Makos-MR   1:24.25    1:20.46 q      
                  38.25     1:20.46 (42.21)                                        
 15 Dewhurst, Joey M          13 AG-MR                1:23.02    1:21.53 q      
                  38.29     1:21.53 (43.24)                                        
 16 Zimouski, Theo            13 Barracudas-MR        1:24.02    1:22.73 q      
                  37.73     1:22.73 (45.00)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 McDonnell, Alex           14 WYW-CT               1:22.51    1:24.02        
                  40.75     1:24.02 (43.27)                                        
 18 Czenszak, Chris M         14 NYSA-MR              1:34.77    1:24.64        
                  38.52     1:24.64 (46.12)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Abrams, Michael E         13 NYSA-MR              1:25.49    1:25.92        
                  40.52     1:25.92 (45.40)                                        
 20 Duriseti, Vishnu          13 WYW-CT               1:33.75    1:29.34        
                  42.97     1:29.34 (46.37)                                        
 21 Rall, Dan M               13 NYSA-MR              1:31.45    1:36.72        
                  46.29     1:36.72 (50.43)                                        
 22 Rall, Aidan W             13 NYSA-MR              1:42.60    1:41.91        
                  47.99     1:41.91 (53.92)                                        
 -- Lam, Vincent W            14 Barracudas-MR        1:19.59        DFS        
      Declared false start
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:22.99  METS
              2:33.99  ZQ
              2:33.99  JO
              2:44.89  CUST Custom
              2:47.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:44.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Miller, Carter F          13 NYSA-MR              2:28.73    2:26.96 ZQ     
                  33.00     1:10.90 (37.90)     1:48.46 (37.56)     2:26.96 (38.50)
  2 Jablonowski, Kristof      13 Manhattan Makos-MR   2:35.52    2:35.56 CUST   
                  34.86     1:14.24 (39.38)     1:55.33 (41.09)     2:35.56 (40.23)
  3 Kahn, Adam Z              13 WYW-CT               2:45.01    2:45.04 SILV   
                  38.03     1:21.27 (43.24)     2:03.45 (42.18)     2:45.04 (41.59)
  4 Mostofi, Michael V        13 WYW-CT               2:44.72    2:45.06 SILV   
                  38.01     1:20.15 (42.14)     2:03.21 (43.06)     2:45.06 (41.85)
 
Boys 13-14 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:22.99  METS
              2:33.99  ZQ
              2:33.99  JO
              2:44.89  CUST Custom
              2:47.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:44.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Miller, Carter F          13 NYSA-MR              2:28.81    2:28.73 qZQ    
                  32.23     1:09.04 (36.81)     1:48.64 (39.60)     2:28.73 (40.09)
  2 Jablonowski, Kristof      13 Manhattan Makos-MR   2:40.21    2:35.52 qCUST  
                  35.01     1:14.34 (39.33)     1:54.73 (40.39)     2:35.52 (40.79)
  3 Mostofi, Michael V        13 WYW-CT               2:39.55    2:44.72 qCUST  
                  37.36     1:19.44 (42.08)     2:02.03 (42.59)     2:44.72 (42.69)
  4 Kahn, Adam Z              13 WYW-CT               2:44.59    2:45.01 qSILV  
                  37.15     1:20.83 (43.68)     2:03.48 (42.65)     2:45.01 (41.53)
  5 Abrams, Michael E         13 NYSA-MR              3:13.47    3:04.89 q      
                  42.69     1:29.12 (46.43)     2:18.53 (49.41)     3:04.89 (46.36)
 -- Sirkowa, Alex A           13 NYSA-MR              2:43.93         DQ        
      False start
                  33.73     1:13.12 (39.39)     1:53.84 (40.72)          DQ (39.58)
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                55.19  METS
              1:00.49  JO
              1:00.49  ZQ
              1:07.09  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Park, Edward              14 NYSA-MR                54.64      53.67 METS   
                  25.46       53.67 (28.21)                                        
  2 Miller, Carter F          13 NYSA-MR              1:00.51      59.53 JO     
                  27.81       59.53 (31.72)                                        
  3 Taranto, John T           13 Barracudas-MR        1:08.80    1:06.27 SILV   
                  30.11     1:06.27 (36.16)                                        
  4 Caumartin, Gabriel        13 Manhattan Makos-MR   1:05.68    1:07.10        
                  31.56     1:07.10 (35.54)                                        
  5 Mazzacano, Andrew J       13 NYSA-MR              1:06.58    1:07.21        
                  30.97     1:07.21 (36.24)                                        
  6 Sun, Justin A             13 WYW-CT               1:07.09    1:07.40        
                  31.75     1:07.40 (35.65)                                        
  7 Muscarello, Christopher   14 NYSA-MR              1:08.38    1:08.29        
                  31.12     1:08.29 (37.17)                                        
  8 Cohen, Sasha              14 Manhattan Makos-MR   1:10.41    1:10.30        
                  32.65     1:10.30 (37.65)                                        
  9 McDonnell, Alex           14 WYW-CT               1:12.68    1:11.36        
                  33.40     1:11.36 (37.96)                                        
 10 Stachelberg, Oggie        13 Manhattan Makos-MR   1:10.92    1:11.66        
                  32.71     1:11.66 (38.95)                                        
 11 Guzik, Jonathan D         13 WYW-CT               1:18.57    1:15.54        
                  34.62     1:15.54 (40.92)                                        
 12 Duriseti, Vishnu          13 WYW-CT               1:17.83    1:16.16        
                  36.10     1:16.16 (40.06)                                        
 
Boys 13-14 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                55.19  METS
              1:00.49  JO
              1:00.49  ZQ
              1:07.09  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Park, Edward              14 NYSA-MR                54.30      54.64 qMETS  
                  25.75       54.64 (28.89)                                        
  2 Miller, Carter F          13 NYSA-MR                58.59    1:00.51 qSILV  
                  28.25     1:00.51 (32.26)                                        
  3 Caumartin, Gabriel        13 Manhattan Makos-MR   1:05.49    1:05.68 qSILV  
                  30.33     1:05.68 (35.35)                                        
  4 Mazzacano, Andrew J       13 NYSA-MR              1:07.59    1:06.58 qSILV  
                  30.83     1:06.58 (35.75)                                        
  5 Sun, Justin A             13 WYW-CT               1:08.73    1:07.09 qSILV  
                  31.51     1:07.09 (35.58)                                        
  6 Muscarello, Christopher   14 NYSA-MR              1:12.14    1:08.38 q      
                  30.56     1:08.38 (37.82)                                        
  7 Taranto, John T           13 Barracudas-MR        1:08.43    1:08.80 q      
                  31.36     1:08.80 (37.44)                                        
  8 Cohen, Sasha              14 Manhattan Makos-MR   1:14.49    1:10.41 q      
                  31.82     1:10.41 (38.59)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Stachelberg, Oggie        13 Manhattan Makos-MR   1:15.53    1:10.92 q      
                  32.90     1:10.92 (38.02)                                        
 10 McDonnell, Alex           14 WYW-CT               1:16.43    1:12.68 q      
                  34.98     1:12.68 (37.70)                                        
 11 Duriseti, Vishnu          13 WYW-CT               1:17.06    1:17.83 q      
                  36.63     1:17.83 (41.20)                                        
 12 Guzik, Jonathan D         13 WYW-CT               1:11.59    1:18.57 q      
                  36.17     1:18.57 (42.40)                                        
 -- Abrams, Michael E         13 NYSA-MR              1:35.00         DQ        
      Kick breaststroke type
                  42.16          DQ (50.01)                                        
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:05.99  METS
              2:17.99  ZQ
              2:17.99  JO
              2:27.39  CUST Custom
              2:29.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:27.39
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Mostofi, Michael V        13 WYW-CT               2:27.72    2:23.50 CUST   
                  32.19     1:09.20 (37.01)     1:46.63 (37.43)     2:23.50 (36.87)
  2 Guzik, Jonathan D         13 WYW-CT               2:44.63    2:41.80        
                  32.82     1:13.49 (40.67)     1:57.14 (43.65)     2:41.80 (44.66)
 
Boys 13-14 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:05.99  METS
              2:17.99  ZQ
              2:17.99  JO
              2:27.39  CUST Custom
              2:29.59  SILV
 Meet Qualifying:  2:27.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Mostofi, Michael V        13 WYW-CT               2:24.50    2:27.72 qSILV  
                  33.24     1:10.68 (37.44)     1:50.19 (39.51)     2:27.72 (37.53)
  2 Guzik, Jonathan D         13 WYW-CT               2:26.99    2:44.63 q      
                  34.67     1:17.06 (42.39)     2:01.70 (44.64)     2:44.63 (42.93)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:12.99  ZQ
              2:12.99  JO
              2:28.59  CUST Custom
              2:31.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:28.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Miller, Carter F          13 NYSA-MR              2:12.35    2:09.41 ZQ     
                  27.95     1:01.67 (33.72)     1:39.36 (37.69)     2:09.41 (30.05)
  2 Dorsey-Reyes, Daijin      13 Manhattan Makos-MR   2:19.03    2:16.05 CUST   
                  29.45     1:04.12 (34.67)     1:45.86 (41.74)     2:16.05 (30.19)
  3 Donohoe, Samuel P         14 Manhattan Makos-MR   2:18.88    2:16.11 CUST   
                  30.31     1:06.01 (35.70)     1:45.64 (39.63)     2:16.11 (30.47)
  4 Besgen, Nicholas          13 WYW-CT               2:19.29    2:20.17 CUST   
                  30.22     1:04.83 (34.61)     1:48.97 (44.14)     2:20.17 (31.20)
  5 Lerner, Ryan M            14 VAC-MR               2:24.58    2:20.54 CUST   
                  29.78     1:06.43 (36.65)     1:48.85 (42.42)     2:20.54 (31.69)
  6 Zupko, Sean P             14 VAC-MR               2:19.18    2:20.55 CUST   
                  31.02     1:06.30 (35.28)     1:50.27 (43.97)     2:20.55 (30.28)
  7 Sequeiros, Noah           13 NYSA-MR              2:22.76    2:21.10 CUST   
                  29.36     1:04.09 (34.73)     1:48.53 (44.44)     2:21.10 (32.57)
  8 Sirkowa, Alex A           13 NYSA-MR              2:25.08    2:21.23 CUST   
                  30.54     1:10.81 (40.27)     1:49.30 (38.49)     2:21.23 (31.93)
  9 Mostofi, Michael V        13 WYW-CT               2:19.65    2:21.31 CUST   
                  31.59     1:07.44 (35.85)     1:50.22 (42.78)     2:21.31 (31.09)
 10 Jablonowski, Kristof      13 Manhattan Makos-MR   2:22.35    2:22.41 CUST   
                  32.21     1:09.30 (37.09)     1:49.93 (40.63)     2:22.41 (32.48)
 11 Mazzacano, Andrew J       13 NYSA-MR              2:27.43    2:23.80 CUST   
                  30.98     1:06.93 (35.95)     1:49.96 (43.03)     2:23.80 (33.84)
 12 Dickman, Kellen           13 VAC-MR               2:27.14    2:25.50 CUST   
                  30.68     1:08.47 (37.79)     1:52.57 (44.10)     2:25.50 (32.93)
 13 Sun, Justin A             13 WYW-CT               2:29.43    2:29.81 SILV   
                  31.63     1:11.15 (39.52)     1:56.57 (45.42)     2:29.81 (33.24)
 14 Czenszak, Chris M         14 NYSA-MR              2:33.42    2:30.61 SILV   
                  34.02     1:11.64 (37.62)     1:58.61 (46.97)     2:30.61 (32.00)
 15 Newcomer, Nate S          14 WYW-CT               2:30.62    2:31.32        
                  34.88     1:10.95 (36.07)     1:58.75 (47.80)     2:31.32 (32.57)
 16 McDonnell, Alex           14 WYW-CT               2:34.32    2:32.69        
                  32.70     1:11.85 (39.15)     1:57.32 (45.47)     2:32.69 (35.37)
 
Boys 13-14 200 Yard IM
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:12.99  ZQ
              2:12.99  JO
              2:28.59  CUST Custom
              2:31.09  SILV
 Meet Qualifying:  2:28.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Miller, Carter F          13 NYSA-MR              2:11.98    2:12.35 qZQ    
                  28.02     1:02.16 (34.14)     1:41.23 (39.07)     2:12.35 (31.12)
  2 Donohoe, Samuel P         14 Manhattan Makos-MR   2:27.88    2:18.88 qCUST  
                  32.47     1:08.72 (36.25)     1:47.50 (38.78)     2:18.88 (31.38)
  3 Dorsey-Reyes, Daijin      13 Manhattan Makos-MR   2:23.10    2:19.03 qCUST  
                  29.91     1:04.49 (34.58)     1:47.24 (42.75)     2:19.03 (31.79)
  4 Zupko, Sean P             14 VAC-MR               2:23.38    2:19.18 qCUST  
                  30.72     1:05.69 (34.97)     1:49.58 (43.89)     2:19.18 (29.60)
  5 Besgen, Nicholas          13 WYW-CT               2:20.10    2:19.29 qCUST  
                  29.98     1:03.93 (33.95)     1:47.77 (43.84)     2:19.29 (31.52)
  6 Mostofi, Michael V        13 WYW-CT               2:19.63    2:19.65 qCUST  
                  30.90     1:05.94 (35.04)     1:47.91 (41.97)     2:19.65 (31.74)
  7 Jablonowski, Kristof      13 Manhattan Makos-MR   2:25.31    2:22.35 qCUST  
                  31.20     1:09.24 (38.04)     1:49.96 (40.72)     2:22.35 (32.39)
  8 Sequeiros, Noah           13 NYSA-MR              2:24.46    2:22.76 qCUST  
                  29.31     1:04.84 (35.53)     1:48.95 (44.11)     2:22.76 (33.81)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Lerner, Ryan M            14 VAC-MR               2:27.93    2:24.58 qCUST  
                  30.52     1:09.37 (38.85)     1:52.54 (43.17)     2:24.58 (32.04)
 10 Sirkowa, Alex A           13 NYSA-MR              2:29.80    2:25.08 qCUST  
                  31.23     1:12.69 (41.46)     1:52.41 (39.72)     2:25.08 (32.67)
 11 Kuhar, Logan C            14 River Otters-MA      2:27.31    2:25.41 qCUST  
                  31.56     1:06.92 (35.36)     1:54.32 (47.40)     2:25.41 (31.09)
 12 Dickman, Kellen           13 VAC-MR               2:28.84    2:27.14 qCUST  
                  30.67     1:08.16 (37.49)     1:53.74 (45.58)     2:27.14 (33.40)
 13 Mazzacano, Andrew J       13 NYSA-MR              2:25.32    2:27.43 qCUST  
                  30.99     1:08.35 (37.36)     1:52.41 (44.06)     2:27.43 (35.02)
 14 Sun, Justin A             13 WYW-CT               2:32.24    2:29.43 qSILV  
                  32.19     1:11.26 (39.07)     1:56.32 (45.06)     2:29.43 (33.11)
 15 Newcomer, Nate S          14 WYW-CT               2:26.59    2:30.62 qSILV  
                  32.22     1:08.86 (36.64)     1:57.21 (48.35)     2:30.62 (33.41)
 16 Caumartin, Gabriel        13 Manhattan Makos-MR   2:27.93    2:32.89 q      
                  32.87     1:11.44 (38.57)     1:56.03 (44.59)     2:32.89 (36.86)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Czenszak, Chris M         14 NYSA-MR              2:50.19    2:33.42        
                  35.30     1:13.28 (37.98)     1:59.70 (46.42)     2:33.42 (33.72)
 18 McDonnell, Alex           14 WYW-CT               2:28.49    2:34.32        
                  34.32     1:13.57 (39.25)     1:59.53 (45.96)     2:34.32 (34.79)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Iorizzo, Tyler I          13 NYSA-MR              2:43.19    2:46.02        
                  36.05     1:18.85 (42.80)     2:09.28 (50.43)     2:46.02 (36.74)
 
Boys 13-14 400 Yard IM
===============================================================================
              4:42.99  13-14 ZQ
              4:42.99  13-14 JO
              5:09.79  13-14 SILV
              5:17.39  13-14 CUST Custom
 Meet Qualifying 13-14:  5:17.39
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Mostofi, Michael V        13 WYW-CT               4:52.07    4:48.70 SILV   
                  31.36     1:06.75 (35.39)     1:43.19 (36.44)     2:18.84 (35.65)
        3:00.51 (41.67)     3:43.67 (43.16)     4:17.29 (33.62)     4:48.70 (31.41)
  2 Mazzacano, Andrew J       13 NYSA-MR              5:04.82    5:05.54 SILV   
                  32.02     1:09.27 (37.25)     1:47.63 (38.36)     2:25.48 (37.85)
        3:09.40 (43.92)     3:53.86 (44.46)     4:30.83 (36.97)     5:05.54 (34.71)
  3 Sequeiros, Noah           13 NYSA-MR              5:10.86    5:10.84 CUST   
                  30.40     1:07.56 (37.16)     1:46.58 (39.02)     2:25.77 (39.19)
        3:12.05 (46.28)     3:59.16 (47.11)     4:35.07 (35.91)     5:10.84 (35.77)
  4 Dwyer, Brayden C          14 NYSA-MR              5:19.35    5:26.29        
                  34.26     1:16.69 (42.43)     1:57.94 (41.25)     2:39.70 (41.76)
        3:23.98 (44.28)     4:09.69 (45.71)     4:49.81 (40.12)     5:26.29 (36.48)
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.09  METS
                23.49  ZQ
                25.19  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Styczen, Matthew M        15 NYSA-MR                22.62      22.50 METS   
  2 Nicholas, Chauncey K      17 NYSA-MR                23.80      22.83 METS   
  3 Wasik, Yonah              17 River Otters-MA        23.51      23.22 ZQ     
  4 Stevens, Luke J           15 NYSA-MR                23.86      23.70 SILV   
  5 Huang, Andrew             15 WYW-CT                 23.93      23.84 SILV   
  6 Sadchikov, Phill O        15 UN-AD                  24.34      24.08 SILV   
  7 Ng, Dylan                 16 Manhattan Makos-MR     24.56      24.66 SILV   
  8 Steward, James C          17 WYW-CT                 24.74      24.82 SILV   
  9 Davalos, Cristian A       16 WYW-CT                 25.05      25.03 SILV   
 10 Jackson, Dan W            15 NYSA-MR                25.42      25.05 SILV   
 11 Hu, Kevin                 15 WYW-CT                 25.38      25.35        
 12 Li, Alex M                16 WYW-CT                 25.35      25.59        
 13 Nonnenmacher, Max J       15 WYW-CT                 24.94      26.00        
 14 Lamanna, Matthew S        16 WYW-CT                 26.67      26.25        
 15 Frederickson, Connor S    15 WYW-CT                 26.95      26.67        
 
Boys 15 & Over 50 Yard Freestyle
===============================================================================
                23.09  METS
                23.49  ZQ
                25.19  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Styczen, Matthew M        15 NYSA-MR                22.88      22.62 qMETS  
  2 Wasik, Yonah              17 River Otters-MA        23.97      23.51 qSILV  
  3 Nicholas, Chauncey K      17 NYSA-MR                22.35      23.80 qSILV  
  4 Stevens, Luke J           15 NYSA-MR                23.68      23.86 qSILV  
  5 Huang, Andrew             15 WYW-CT                 24.52      23.93 qSILV  
  6 Sadchikov, Phill O        15 UN-AD                  24.32      24.34 qSILV  
  7 Crimi, Patrick C          15 NYSA-MR                24.69      24.49 qSILV  
  8 Ng, Dylan                 16 Manhattan Makos-MR     25.01      24.56 qSILV  
-------------------------------------------------------------------------
  9 Steward, James C          17 WYW-CT                 24.77      24.74 qSILV  
 10 Costello, Sean M          16 NYSA-MR                24.64      24.84 qSILV  
 11 Nonnenmacher, Max J       15 WYW-CT                 25.86      24.94 qSILV  
 12 Davalos, Cristian A       16 WYW-CT                 24.78      25.05 qSILV  
 13 Li, Alex M                16 WYW-CT                 26.34      25.35 q      
 14 Hu, Kevin                 15 WYW-CT                 26.74      25.38 q      
 15 Jackson, Dan W            15 NYSA-MR                26.22      25.42 q      
 16 Lamanna, Matthew S        16 WYW-CT                 26.96      26.67 q      
-------------------------------------------------------------------------
 17 Frederickson, Connor S    15 WYW-CT                 27.16      26.95        
 18 Donovan, Matthew          15 WYW-CT                 28.22      28.31        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Trentos, William R        15 WYW-CT                 29.07      29.30        
 20 Donovan, Daniel J         15 WYW-CT                 30.64      31.54        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                50.19  METS
                51.29  ZQ
                54.49  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Styczen, Matthew M        15 NYSA-MR                49.79      48.63 METS   
                  23.82       48.63 (24.81)                                        
  2 Sommer, Christopher A     17 AG-MR                  51.94      49.73 METS   
                  23.82       49.73 (25.91)                                        
  3 Hareesh, Vidur V          16 WYW-CT                 52.39      52.03 SILV   
                  25.27       52.03 (26.76)                                        
  4 Sadchikov, Phill O        15 UN-AD                  53.74      52.62 SILV   
                  25.28       52.62 (27.34)                                        
  5 Sabella, Nick G           16 NYSA-MR                53.55      53.18 SILV   
                  25.71       53.18 (27.47)                                        
  6 Huang, Andrew             15 WYW-CT                 55.05      53.63 SILV   
                  25.67       53.63 (27.96)                                        
  7 Costello, Sean M          16 NYSA-MR                54.17      53.87 SILV   
                  25.61       53.87 (28.26)                                        
  8 Steward, James C          17 WYW-CT                 55.09      54.40 SILV   
                  26.27       54.40 (28.13)                                        
  9 Davalos, Cristian A       16 WYW-CT                 54.67      54.49 SILV   
                  26.19       54.49 (28.30)                                        
 10 Smolar, Andrew            15 VAC-MR                 56.53      55.33        
                  26.83       55.33 (28.50)                                        
 11 Nonnenmacher, Max J       15 WYW-CT                 56.44      55.97        
                  27.25       55.97 (28.72)                                        
 12 Monastersky, Devin        16 NYSA-MR                55.41      56.02        
                  27.56       56.02 (28.46)                                        
 13 Suchy, Nicholas H         15 VAC-MR                 55.77      56.83        
                  27.05       56.83 (29.78)                                        
 14 Schaller, Matt B          15 WYW-CT                 55.86      57.02        
                  27.79       57.02 (29.23)                                        
 15 Downing, Max A            15 WYW-CT                 57.13      57.85        
                  28.16       57.85 (29.69)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Freestyle
===============================================================================
                50.19  METS
                51.29  ZQ
                54.49  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Gong, Phillip J           16 NYSA-MR                49.80      49.40 qMETS  
                  23.77       49.40 (25.63)                                        
  2 Styczen, Matthew M        15 NYSA-MR                49.98      49.79 qMETS  
                  24.36       49.79 (25.43)                                        
  3 Wasik, Yonah              17 River Otters-MA        51.72      50.20 qZQ    
                  24.14       50.20 (26.06)                                        
  4 Sommer, Christopher A     17 AG-MR                  50.05      51.94 qSILV  
                  24.12       51.94 (27.82)                                        
  5 Hareesh, Vidur V          16 WYW-CT                 52.35      52.39 qSILV  
                  25.41       52.39 (26.98)                                        
  6 O'Gorman, Ciaran          17 NYSA-MR                50.29      53.23 qSILV  
                  25.98       53.23 (27.25)                                        
  7 Sabella, Nick G           16 NYSA-MR                53.93      53.55 qSILV  
                  25.78       53.55 (27.77)                                        
  8 Yasuda, Kentaro B         16 NYSA-MR                53.39      53.69 qSILV  
                  25.84       53.69 (27.85)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sadchikov, Phill O        15 UN-AD                  53.39      53.74 qSILV  
                  25.63       53.74 (28.11)                                        
 10 Costello, Sean M          16 NYSA-MR                53.36      54.17 qSILV  
                  25.87       54.17 (28.30)                                        
 11 Ng, Dylan                 16 Manhattan Makos-MR     55.53      54.18 qSILV  
                  25.99       54.18 (28.19)                                        
 12 Davalos, Cristian A       16 WYW-CT                 53.92      54.67 q      
                  26.79       54.67 (27.88)                                        
 13 Huang, Andrew             15 WYW-CT                 53.46      55.05 q      
                  25.20       55.05 (29.85)                                        
 14 Steward, James C          17 WYW-CT                 53.61      55.09 q      
                  26.18       55.09 (28.91)                                        
 15 Monastersky, Devin        16 NYSA-MR                57.60      55.41 q      
                  27.31       55.41 (28.10)                                        
 16 Suchy, Nicholas H         15 VAC-MR                 55.75      55.77 q      
                  26.88       55.77 (28.89)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Schaller, Matt B          15 WYW-CT                 58.63      55.86        
                  27.52       55.86 (28.34)                                        
 18 Nonnenmacher, Max J       15 WYW-CT                 54.09      56.44        
                  26.85       56.44 (29.59)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Smolar, Andrew            15 VAC-MR                 53.75      56.53        
                  27.64       56.53 (28.89)                                        
 20 Downing, Max A            15 WYW-CT                 58.11      57.13        
                  27.80       57.13 (29.33)                                        
 21 Jackson, Dan W            15 NYSA-MR              1:05.52      57.22        
                  27.13       57.22 (30.09)                                        
 22 Corrigan, Sean K          16 NYSA-MR                57.13      57.74        
                  27.40       57.74 (30.34)                                        
 23 Frederickson, Connor S    15 WYW-CT                 59.10      58.15        
                  27.84       58.15 (30.31)                                        
 24 Lamanna, Matthew S        16 WYW-CT                 59.21      59.18        
                  28.18       59.18 (31.00)                                        
 25 Donovan, Matthew          15 WYW-CT               1:02.08    1:00.81        
                  29.38     1:00.81 (31.43)                                        
 26 Arnold, Orion H           15 NYSA-MR                59.64    1:01.79        
                  29.86     1:01.79 (31.93)                                        
 27 Trentos, William R        15 WYW-CT               1:03.61    1:03.56        
                  30.09     1:03.56 (33.47)                                        
 28 Donovan, Daniel J         15 WYW-CT               1:07.97    1:04.82        
                  30.63     1:04.82 (34.19)                                        
 29 Mueller, Kirin D          15 NYSA-MR              1:06.36    1:05.42        
                  30.26     1:05.42 (35.16)                                        
 -- Li, Alex M                16 WYW-CT                 56.46         DQ        
      False start
                  27.58          DQ (30.00)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:49.99  METS
              1:53.49  ZQ
              1:57.99  SILV
              2:05.89  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:05.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Styczen, Matthew M        15 NYSA-MR              1:44.47    1:43.90 METS   
                  24.39       51.32 (26.93)     1:17.77 (26.45)     1:43.90 (26.13)
  2 Gong, Phillip J           16 NYSA-MR              1:49.35    1:47.76 METS   
                  24.79       51.88 (27.09)     1:19.39 (27.51)     1:47.76 (28.37)
  3 Hareesh, Vidur V          16 WYW-CT               1:51.70    1:51.91 ZQ     
                  25.91       54.43 (28.52)     1:23.65 (29.22)     1:51.91 (28.26)
  4 Domanico, Ed Z            17 NYSA-MR              1:56.87    1:52.45 ZQ     
                  25.97       54.55 (28.58)     1:23.57 (29.02)     1:52.45 (28.88)
  5 Sabella, Nick G           16 NYSA-MR              1:53.31    1:54.20 SILV   
                  25.93       54.30 (28.37)     1:24.10 (29.80)     1:54.20 (30.10)
  6 Schaller, Matt B          15 WYW-CT               1:57.70    1:57.21 SILV   
                  27.39       57.01 (29.62)     1:27.40 (30.39)     1:57.21 (29.81)
  7 Nonnenmacher, Max J       15 WYW-CT               1:59.33    1:58.78 CUST   
                  27.59       58.01 (30.42)     1:29.09 (31.08)     1:58.78 (29.69)
  8 Huang, Andrew             15 WYW-CT               2:00.28    1:59.22 CUST   
                  26.94       56.86 (29.92)     1:28.72 (31.86)     1:59.22 (30.50)
  9 Steward, James C          17 WYW-CT               1:59.03    1:59.46 CUST   
                  26.86       56.91 (30.05)     1:28.19 (31.28)     1:59.46 (31.27)
 10 Davalos, Cristian A       16 WYW-CT               2:03.18    2:01.65 CUST   
                  27.36       57.50 (30.14)     1:29.05 (31.55)     2:01.65 (32.60)
 11 Downing, Max A            15 WYW-CT               2:03.42    2:03.04 CUST   
                  28.43       59.60 (31.17)     1:31.58 (31.98)     2:03.04 (31.46)
 12 Suchy, Nicholas H         15 VAC-MR               2:03.32    2:03.92 CUST   
                  27.87       59.62 (31.75)     1:32.32 (32.70)     2:03.92 (31.60)
 
Boys 15 & Over 200 Yard Freestyle
===============================================================================
              1:49.99  METS
              1:53.49  ZQ
              1:57.99  SILV
              2:05.89  CUST Custom
 Meet Qualifying:  2:05.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Styczen, Matthew M        15 NYSA-MR              1:47.01    1:44.47 qMETS  
                  23.94       50.75 (26.81)     1:17.77 (27.02)     1:44.47 (26.70)
  2 Gong, Phillip J           16 NYSA-MR              1:50.41    1:49.35 qMETS  
                  25.11       52.68 (27.57)     1:21.39 (28.71)     1:49.35 (27.96)
  3 Hareesh, Vidur V          16 WYW-CT               1:51.39    1:51.70 qZQ    
                  25.93       54.23 (28.30)     1:23.16 (28.93)     1:51.70 (28.54)
  4 Sabella, Nick G           16 NYSA-MR              1:53.73    1:53.31 qZQ    
                  25.74       54.08 (28.34)     1:23.36 (29.28)     1:53.31 (29.95)
  5 Domanico, Ed Z            17 NYSA-MR              1:51.23    1:56.87 qSILV  
                  26.37       56.06 (29.69)     1:26.20 (30.14)     1:56.87 (30.67)
  6 Schaller, Matt B          15 WYW-CT               2:00.30    1:57.70 qSILV  
                  26.94       56.40 (29.46)     1:27.18 (30.78)     1:57.70 (30.52)
  7 Steward, James C          17 WYW-CT               1:57.13    1:59.03 qCUST  
                  27.40       57.27 (29.87)     1:28.62 (31.35)     1:59.03 (30.41)
  8 Nonnenmacher, Max J       15 WYW-CT               1:55.03    1:59.33 qCUST  
                  28.09       58.71 (30.62)     1:29.25 (30.54)     1:59.33 (30.08)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Huang, Andrew             15 WYW-CT               1:59.93    2:00.28 qCUST  
                  26.59       56.86 (30.27)     1:29.11 (32.25)     2:00.28 (31.17)
 10 Davalos, Cristian A       16 WYW-CT               2:05.02    2:03.18 qCUST  
                  27.87       58.00 (30.13)     1:30.03 (32.03)     2:03.18 (33.15)
 11 Suchy, Nicholas H         15 VAC-MR               2:05.09    2:03.32 qCUST  
                  28.04       59.33 (31.29)     1:31.66 (32.33)     2:03.32 (31.66)
 12 Downing, Max A            15 WYW-CT               2:05.32    2:03.42 qCUST  
                  28.49       59.86 (31.37)     1:32.28 (32.42)     2:03.42 (31.14)
 
Boys 15 & Over 500 Yard Freestyle
===============================================================================
              5:09.99  15&O ZQ
              5:17.99  15&O SILV
              5:40.89  15&O CUST Custom
 Meet Qualifying 15&O:  5:40.89
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Styczen, Matthew M        15 NYSA-MR              4:44.89    4:37.48 ZQ     
                  24.89       52.23 (27.34)     1:20.26 (28.03)     1:48.43 (28.17)
        2:16.36 (27.93)     2:44.50 (28.14)     3:12.67 (28.17)     3:41.31 (28.64)
        4:09.79 (28.48)     4:37.48 (27.69)                                        
  2 Stevens, Luke J           15 NYSA-MR              5:01.81    5:01.17 ZQ     
                  26.98       56.42 (29.44)     1:26.43 (30.01)     1:56.82 (30.39)
        2:27.38 (30.56)     2:58.15 (30.77)     3:29.12 (30.97)     3:59.95 (30.83)
        4:31.00 (31.05)     5:01.17 (30.17)                                        
  3 Sabella, Nick G           16 NYSA-MR              4:59.15    5:03.83 ZQ     
                  27.21       57.01 (29.80)     1:27.50 (30.49)     1:58.52 (31.02)
        2:30.05 (31.53)     3:01.08 (31.03)     3:32.60 (31.52)     4:03.70 (31.10)
        4:34.63 (30.93)     5:03.83 (29.20)                                        
  4 Hareesh, Vidur V          16 WYW-CT               5:05.66    5:08.69 ZQ     
                  26.66       56.56 (29.90)     1:27.20 (30.64)     1:58.26 (31.06)
        2:29.71 (31.45)     3:01.40 (31.69)     3:33.78 (32.38)     4:05.86 (32.08)
        4:37.82 (31.96)     5:08.69 (30.87)                                        
  5 Nonnenmacher, Max J       15 WYW-CT               4:52.00    5:11.56 SILV   
                  27.21       57.21 (30.00)     1:28.09 (30.88)     1:59.03 (30.94)
        2:30.62 (31.59)     3:02.69 (32.07)     3:35.06 (32.37)     4:07.67 (32.61)
        4:40.18 (32.51)     5:11.56 (31.38)                                        
  6 Costello, Sean M          16 NYSA-MR              5:17.29    5:14.52 SILV   
                  28.23       58.32 (30.09)     1:29.42 (31.10)     2:00.83 (31.41)
        2:32.65 (31.82)     3:04.75 (32.10)     3:36.97 (32.22)     4:09.50 (32.53)
        4:42.26 (32.76)     5:14.52 (32.26)                                        
  7 Steward, James C          17 WYW-CT               5:17.92    5:16.39 SILV   
                  28.22       59.61 (31.39)     1:31.63 (32.02)     2:03.65 (32.02)
        2:35.63 (31.98)     3:06.99 (31.36)     3:39.46 (32.47)     4:12.12 (32.66)
        4:44.67 (32.55)     5:16.39 (31.72)                                        
  8 Schaller, Matt B          15 WYW-CT               5:12.27    5:16.68 SILV   
                  27.94       58.06 (30.12)     1:29.46 (31.40)     2:01.87 (32.41)
        2:34.71 (32.84)     3:07.43 (32.72)     3:40.19 (32.76)     4:12.99 (32.80)
        4:45.67 (32.68)     5:16.68 (31.01)                                        
  9 Downing, Max A            15 WYW-CT               5:35.13    5:29.99 CUST   
                  30.49     1:03.13 (32.64)     1:36.69 (33.56)     2:09.57 (32.88)
        2:43.61 (34.04)     3:17.21 (33.60)     3:50.69 (33.48)     4:24.46 (33.77)
        4:57.67 (33.21)     5:29.99 (32.32)                                        
 10 Corrigan, Sean K          16 NYSA-MR              6:18.03    5:33.70 CUST   
                  28.22     1:00.24 (32.02)     1:34.05 (33.81)     2:08.97 (34.92)
        2:43.30 (34.33)     3:18.66 (35.36)     3:53.32 (34.66)     4:28.54 (35.22)
        5:02.43 (33.89)     5:33.70 (31.27)                                        
 11 Li, Alex M                16 WYW-CT               5:40.60    5:42.62        
                  30.21     1:04.73 (34.52)     1:40.08 (35.35)     2:15.06 (34.98)
        2:50.29 (35.23)     3:25.49 (35.20)     4:00.49 (35.00)     4:36.00 (35.51)
        5:10.50 (34.50)     5:42.62 (32.12)                                        
 12 Huang, Andrew             15 WYW-CT               5:21.77    5:49.55        
                  27.98       59.14 (31.16)     1:32.11 (32.97)     2:06.82 (34.71)
        2:42.29 (35.47)     3:20.27 (37.98)     3:58.30 (38.03)     4:36.55 (38.25)
        5:14.76 (38.21)     5:49.55 (34.79)                                        
 13 Davalos, Cristian A       16 WYW-CT               6:05.45    6:02.98        
                  29.44     1:02.31 (32.87)     1:37.45 (35.14)     2:13.98 (36.53)
        2:51.28 (37.30)     3:29.73 (38.45)     4:08.54 (38.81)     4:46.79 (38.25)
        5:25.80 (39.01)     6:02.98 (37.18)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                56.99  METS
                59.49  ZQ
              1:03.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Wasik, Yonah              17 River Otters-MA        57.65      56.30 METS   
                  27.33       56.30 (28.97)                                        
  2 Stevens, Luke J           15 NYSA-MR                59.64      59.21 ZQ     
                  28.68       59.21 (30.53)                                        
  3 Nicholas, Chauncey K      17 NYSA-MR                58.44      59.42 ZQ     
                  28.52       59.42 (30.90)                                        
  4 Ng, Dylan                 16 Manhattan Makos-MR     59.28      59.96 SILV   
                  28.54       59.96 (31.42)                                        
  5 Hareesh, Vidur V          16 WYW-CT                 58.73    1:00.08 SILV   
                  29.57     1:00.08 (30.51)                                        
  6 Hu, Kevin                 15 WYW-CT               1:01.17    1:00.64 SILV   
                  29.44     1:00.64 (31.20)                                        
  7 Huang, Andrew             15 WYW-CT               1:00.83    1:02.19 SILV   
                  29.35     1:02.19 (32.84)                                        
  8 Sabella, Nick G           16 NYSA-MR              1:02.91    1:02.36 SILV   
                  29.93     1:02.36 (32.43)                                        
  9 Nonnenmacher, Max J       15 WYW-CT               1:05.56    1:02.79 SILV   
                  30.28     1:02.79 (32.51)                                        
 10 Jackson, Dan W            15 NYSA-MR              1:05.67    1:04.38        
                  31.03     1:04.38 (33.35)                                        
 11 Downing, Max A            15 WYW-CT               1:05.72    1:04.88        
                  31.93     1:04.88 (32.95)                                        
 12 Frederickson, Connor S    15 WYW-CT               1:06.69    1:05.98        
                  32.04     1:05.98 (33.94)                                        
 13 Lamanna, Matthew S        16 WYW-CT               1:08.26    1:08.14        
                  32.41     1:08.14 (35.73)                                        
 14 Trentos, William R        15 WYW-CT               1:07.01    1:09.77        
                  34.07     1:09.77 (35.70)                                        
 15 Donovan, Matthew          15 WYW-CT               1:13.36    1:13.84        
                  36.56     1:13.84 (37.28)                                        
 16 Donovan, Daniel J         15 WYW-CT               1:14.94    1:14.94        
                  36.19     1:14.94 (38.75)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Backstroke
===============================================================================
                56.99  METS
                59.49  ZQ
              1:03.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Wasik, Yonah              17 River Otters-MA        58.05      57.65 qZQ    
  2 Nicholas, Chauncey K      17 NYSA-MR                56.88      58.44 qZQ    
                  28.44       58.44 (30.00)                                        
  3 Hareesh, Vidur V          16 WYW-CT                 58.86      58.73 qZQ    
                  29.32       58.73 (29.41)                                        
  4 Ng, Dylan                 16 Manhattan Makos-MR   1:01.75      59.28 qZQ    
  5 Stevens, Luke J           15 NYSA-MR              1:01.46      59.64 qSILV  
                  28.90       59.64 (30.74)                                        
  6 Huang, Andrew             15 WYW-CT               1:00.45    1:00.83 qSILV  
                  29.42     1:00.83 (31.41)                                        
  7 Hu, Kevin                 15 WYW-CT               1:01.40    1:01.17 qSILV  
  8 Sabella, Nick G           16 NYSA-MR              1:03.22    1:02.91 qSILV  
                  30.71     1:02.91 (32.20)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Nonnenmacher, Max J       15 WYW-CT               1:01.43    1:05.56 q      
                  31.84     1:05.56 (33.72)                                        
 10 Jackson, Dan W            15 NYSA-MR              1:10.52    1:05.67 q      
                  31.90     1:05.67 (33.77)                                        
 11 Downing, Max A            15 WYW-CT               1:05.74    1:05.72 q      
                  32.33     1:05.72 (33.39)                                        
 12 Costello, Sean M          16 NYSA-MR              1:07.98    1:06.39 q      
 13 Frederickson, Connor S    15 WYW-CT               1:12.44    1:06.69 q      
                  31.93     1:06.69 (34.76)                                        
 14 Trentos, William R        15 WYW-CT               1:10.65    1:07.01 q      
                  32.34     1:07.01 (34.67)                                        
 15 Lamanna, Matthew S        16 WYW-CT               1:11.19    1:08.26 q      
 16 Suchy, Nicholas H         15 VAC-MR               1:15.48    1:11.80 q      
                  34.72     1:11.80 (37.08)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Donovan, Matthew          15 WYW-CT               1:16.99    1:13.36        
                  35.71     1:13.36 (37.65)                                        
 18 Donovan, Daniel J         15 WYW-CT               1:17.12    1:14.94        
                  36.50     1:14.94 (38.44)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:09.99  ZQ
              2:15.59  CUST Custom
              2:16.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:15.59
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Styczen, Matthew M        15 NYSA-MR              1:57.73    1:53.70 METS   
                  26.75       55.74 (28.99)     1:25.27 (29.53)     1:53.70 (28.43)
  2 Hareesh, Vidur V          16 WYW-CT               2:07.94    2:06.51 ZQ     
                  30.47     1:02.58 (32.11)     1:34.82 (32.24)     2:06.51 (31.69)
  3 Stevens, Luke J           15 NYSA-MR              2:08.62    2:09.33 ZQ     
                  30.02                             1:36.06 ( )     2:09.33 (33.27)
  4 Tycott, Matthew L         16 NYSA-MR              2:09.09    2:10.41 CUST   
                  30.67     1:03.93 (33.26)     1:37.50 (33.57)     2:10.41 (32.91)
  5 Hu, Kevin                 15 WYW-CT               2:12.63    2:10.96 CUST   
                  31.50     1:04.47 (32.97)     1:37.74 (33.27)     2:10.96 (33.22)
  6 Huang, Andrew             15 WYW-CT               2:15.76    2:13.57 CUST   
                  30.81     1:04.24 (33.43)     1:38.79 (34.55)     2:13.57 (34.78)
  7 Nonnenmacher, Max J       15 WYW-CT               2:17.05    2:18.15        
                  32.60     1:06.99 (34.39)     1:42.56 (35.57)     2:18.15 (35.59)
  8 Jackson, Dan W            15 NYSA-MR              2:21.84    2:18.40        
                  32.16     1:06.95 (34.79)     1:43.23 (36.28)     2:18.40 (35.17)
 
Boys 15 & Over 200 Yard Backstroke
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:09.99  ZQ
              2:15.59  CUST Custom
              2:16.89  SILV
 Meet Qualifying:  2:15.59
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Styczen, Matthew M        15 NYSA-MR              1:56.03    1:57.73 qMETS  
                  27.60       57.90 (30.30)     1:27.99 (30.09)     1:57.73 (29.74)
  2 Hareesh, Vidur V          16 WYW-CT               2:05.67    2:07.94 qZQ    
                  30.87     1:03.11 (32.24)     1:35.86 (32.75)     2:07.94 (32.08)
  3 Wasik, Yonah              17 River Otters-MA      2:12.19    2:08.19 qZQ    
                  30.53     1:02.90 (32.37)     1:36.13 (33.23)     2:08.19 (32.06)
  4 Stevens, Luke J           15 NYSA-MR              2:08.72    2:08.62 qZQ    
                  31.06     1:03.65 (32.59)     1:36.06 (32.41)     2:08.62 (32.56)
  5 Tycott, Matthew L         16 NYSA-MR              2:07.75    2:09.09 qZQ    
                  30.31     1:03.47 (33.16)     1:36.33 (32.86)     2:09.09 (32.76)
  6 Hu, Kevin                 15 WYW-CT               2:14.10    2:12.63 qCUST  
                  31.77     1:05.40 (33.63)     1:38.97 (33.57)     2:12.63 (33.66)
  7 Huang, Andrew             15 WYW-CT               2:15.20    2:15.76 qSILV  
                  31.09     1:04.67 (33.58)     1:40.36 (35.69)     2:15.76 (35.40)
  8 Nonnenmacher, Max J       15 WYW-CT               2:10.70    2:17.05 q      
                  32.05     1:06.52 (34.47)     1:42.16 (35.64)     2:17.05 (34.89)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Jackson, Dan W            15 NYSA-MR              2:25.43    2:21.84 q      
                  32.85     1:09.06 (36.21)   2:21.84 (1:12.78)                    
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:04.49  METS
              1:06.49  ZQ
              1:10.89  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Sadchikov, Phill O        15 UN-AD                1:06.50    1:03.89 METS   
                  30.42     1:03.89 (33.47)                                        
  2 Stevens, Luke J           15 NYSA-MR              1:07.18    1:04.24 METS   
                  30.37     1:04.24 (33.87)                                        
  3 Monastersky, Devin        16 NYSA-MR              1:06.04    1:05.21 ZQ     
                  30.43     1:05.21 (34.78)                                        
  4 Tycott, Matthew L         16 NYSA-MR              1:09.03    1:08.85 SILV   
                  32.02     1:08.85 (36.83)                                        
  5 Sommer, Christopher A     17 AG-MR                1:08.81    1:08.94 SILV   
                  32.35     1:08.94 (36.59)                                        
  6 Li, Alex M                16 WYW-CT               1:11.28    1:10.69 SILV   
                  33.46     1:10.69 (37.23)                                        
  7 Suchy, Nicholas H         15 VAC-MR               1:11.36    1:11.16        
                  32.65     1:11.16 (38.51)                                        
  8 Jackson, Dan W            15 NYSA-MR              1:13.57    1:11.60        
                  33.58     1:11.60 (38.02)                                        
  9 Frederickson, Connor S    15 WYW-CT               1:11.55    1:11.70        
                  33.84     1:11.70 (37.86)                                        
 10 Lamanna, Matthew S        16 WYW-CT               1:13.43    1:14.28        
                  34.99     1:14.28 (39.29)                                        
 11 Davalos, Cristian A       16 WYW-CT               1:16.03    1:15.31        
                  35.42     1:15.31 (39.89)                                        
 12 Costello, Sean M          16 NYSA-MR              1:16.71    1:16.33        
                  34.88     1:16.33 (41.45)                                        
 13 Smolar, Andrew            15 VAC-MR               1:21.42    1:16.76        
                  36.00     1:16.76 (40.76)                                        
 14 Corrigan, Sean K          16 NYSA-MR              1:19.59    1:17.46        
                  36.09     1:17.46 (41.37)                                        
 15 Downing, Max A            15 WYW-CT               1:19.52    1:18.67        
                  37.82     1:18.67 (40.85)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Breaststroke
===============================================================================
              1:04.49  METS
              1:06.49  ZQ
              1:10.89  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Monastersky, Devin        16 NYSA-MR              1:04.90    1:06.04 qZQ    
                  31.36     1:06.04 (34.68)                                        
  2 Sadchikov, Phill O        15 UN-AD                1:04.76    1:06.50 qSILV  
                  31.47     1:06.50 (35.03)                                        
  3 Stevens, Luke J           15 NYSA-MR              1:04.27    1:07.18 qSILV  
                  31.75     1:07.18 (35.43)                                        
  4 Sommer, Christopher A     17 AG-MR                1:07.78    1:08.81 qSILV  
                  32.68     1:08.81 (36.13)                                        
  5 Tycott, Matthew L         16 NYSA-MR              1:07.88    1:09.03 qSILV  
                  32.97     1:09.03 (36.06)                                        
  6 Yasuda, Kentaro B         16 NYSA-MR              1:09.26    1:10.41 qSILV  
                  32.57     1:10.41 (37.84)                                        
  7 Li, Alex M                16 WYW-CT               1:10.83    1:11.28 q      
                  34.07     1:11.28 (37.21)                                        
  8 Suchy, Nicholas H         15 VAC-MR               1:14.08    1:11.36 q      
                  33.14     1:11.36 (38.22)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Frederickson, Connor S    15 WYW-CT               1:13.73    1:11.55 q      
                  34.27     1:11.55 (37.28)                                        
 10 Ng, Dylan                 16 Manhattan Makos-MR   1:13.74    1:12.31 q      
                  33.95     1:12.31 (38.36)                                        
 11 Lamanna, Matthew S        16 WYW-CT               1:16.44    1:13.43 q      
                  34.51     1:13.43 (38.92)                                        
 12 Jackson, Dan W            15 NYSA-MR              1:25.52    1:13.57 q      
                  34.00     1:13.57 (39.57)                                        
 13 Arnold, Orion H           15 NYSA-MR              1:14.14    1:15.03 q      
                  35.58     1:15.03 (39.45)                                        
 14 Davalos, Cristian A       16 WYW-CT               1:22.15    1:16.03 q      
                  35.21     1:16.03 (40.82)                                        
 15 Costello, Sean M          16 NYSA-MR              1:14.64    1:16.71 q      
                  35.21     1:16.71 (41.50)                                        
 16 Downing, Max A            15 WYW-CT               1:26.44    1:19.52 q      
                  37.91     1:19.52 (41.61)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Corrigan, Sean K          16 NYSA-MR              1:15.66    1:19.59        
                  36.11     1:19.59 (43.48)                                        
 18 Smolar, Andrew            15 VAC-MR               1:23.81    1:21.42        
                  38.95     1:21.42 (42.47)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Mueller, Kirin D          15 NYSA-MR              1:25.88    1:24.10        
                  39.92     1:24.10 (44.18)                                        
 20 Donovan, Matthew          15 WYW-CT               1:26.77    1:24.98        
                  39.87     1:24.98 (45.11)                                        
 21 Donovan, Daniel J         15 WYW-CT               1:29.98    1:25.58        
                  40.47     1:25.58 (45.11)                                        
 22 Trentos, William R        15 WYW-CT               1:31.39    1:27.73        
                  42.16     1:27.73 (45.57)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:22.99  METS
              2:29.99  ZQ
              2:34.39  CUST Custom
              2:36.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:34.39
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Styczen, Matthew M        15 NYSA-MR              2:10.13    2:07.75 METS   
                  29.42     1:01.87 (32.45)     1:34.63 (32.76)     2:07.75 (33.12)
  2 Sadchikov, Phill O        15 UN-AD                2:23.88    2:16.67 METS   
                  30.65     1:04.89 (34.24)     1:40.43 (35.54)     2:16.67 (36.24)
  3 Crimi, Patrick C          15 NYSA-MR              2:19.48    2:18.42 METS   
                  30.50     1:05.38 (34.88)     1:41.68 (36.30)     2:18.42 (36.74)
  4 Domanico, Ed Z            17 NYSA-MR              2:31.20    2:27.98 ZQ     
                  32.55     1:09.37 (36.82)     1:48.88 (39.51)     2:27.98 (39.10)
  5 Li, Alex M                16 WYW-CT               2:34.01    2:34.62 SILV   
                  35.07     1:14.33 (39.26)     1:54.27 (39.94)     2:34.62 (40.35)
 
Boys 15 & Over 200 Yard Breaststroke
===============================================================================
              2:22.99  METS
              2:29.99  ZQ
              2:34.39  CUST Custom
              2:36.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:34.39
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Styczen, Matthew M        15 NYSA-MR              2:08.61    2:10.13 qMETS  
                  29.74     1:03.03 (33.29)     1:36.63 (33.60)     2:10.13 (33.50)
  2 Crimi, Patrick C          15 NYSA-MR              2:15.64    2:19.48 qMETS  
                  31.39     1:07.12 (35.73)     1:43.33 (36.21)     2:19.48 (36.15)
  3 Sadchikov, Phill O        15 UN-AD                2:22.40    2:23.88 qZQ    
                  31.56     1:07.76 (36.20)     1:45.21 (37.45)     2:23.88 (38.67)
  4 Domanico, Ed Z            17 NYSA-MR              2:22.39    2:31.20 qCUST  
                  34.92     1:14.99 (40.07)     1:52.25 (37.26)     2:31.20 (38.95)
  5 Li, Alex M                16 WYW-CT               2:34.09    2:34.01 qCUST  
                  34.87     1:13.81 (38.94)     1:53.86 (40.05)     2:34.01 (40.15)
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                55.19  METS
                57.19  ZQ
              1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Nicholas, Chauncey K      17 NYSA-MR                54.43      53.43 METS   
                  25.13       53.43 (28.30)                                        
  2 Wasik, Yonah              17 River Otters-MA        55.92      55.09 METS   
                  26.19       55.09 (28.90)                                        
  3 Hu, Kevin                 15 WYW-CT                 58.99      58.15 SILV   
                  27.46       58.15 (30.69)                                        
  4 Hareesh, Vidur V          16 WYW-CT                 59.55      58.20 SILV   
                  27.38       58.20 (30.82)                                        
  5 Domanico, Ed Z            17 NYSA-MR                57.22      58.27 SILV   
                  26.93       58.27 (31.34)                                        
  6 Ng, Dylan                 16 Manhattan Makos-MR     59.41      59.23 SILV   
                  26.81       59.23 (32.42)                                        
  7 Sabella, Nick G           16 NYSA-MR                59.19      59.73 SILV   
                  27.67       59.73 (32.06)                                        
  8 Lamanna, Matthew S        16 WYW-CT               1:00.75    1:00.35 SILV   
                  28.51     1:00.35 (31.84)                                        
  9 Schaller, Matt B          15 WYW-CT               1:00.42    1:00.55 SILV   
                  28.77     1:00.55 (31.78)                                        
 10 Stevens, Luke J           15 NYSA-MR              1:01.17    1:00.96 SILV   
                  27.85     1:00.96 (33.11)                                        
 11 Davalos, Cristian A       16 WYW-CT               1:01.68    1:01.39 SILV   
                  28.45     1:01.39 (32.94)                                        
 12 Downing, Max A            15 WYW-CT               1:02.66    1:01.75 SILV   
                  28.91     1:01.75 (32.84)                                        
 13 Crimi, Patrick C          15 NYSA-MR              1:02.73    1:02.88        
                  28.49     1:02.88 (34.39)                                        
 14 Li, Alex M                16 WYW-CT               1:02.68    1:04.43        
                  29.86     1:04.43 (34.57)                                        
 15 Steward, James C          17 WYW-CT                 59.34    1:05.23        
                  30.38     1:05.23 (34.85)                                        
 -- Sadchikov, Phill O        15 UN-AD                  59.03         DQ        
      False start
                  27.09          DQ (30.81)                                        
 
Boys 15 & Over 100 Yard Butterfly
===============================================================================
                55.19  METS
                57.19  ZQ
              1:02.59  SILV
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Nicholas, Chauncey K      17 NYSA-MR                50.57      54.43 qMETS  
                  25.69       54.43 (28.74)                                        
  2 Wasik, Yonah              17 River Otters-MA        59.05      55.92 qZQ    
                  26.74       55.92 (29.18)                                        
  3 Domanico, Ed Z            17 NYSA-MR                55.55      57.22 qSILV  
                  26.19       57.22 (31.03)                                        
  4 Costello, Sean M          16 NYSA-MR                59.65      58.59 qSILV  
                  26.79       58.59 (31.80)                                        
  5 Hu, Kevin                 15 WYW-CT               1:00.71      58.99 qSILV  
                  27.88       58.99 (31.11)                                        
  6 Sadchikov, Phill O        15 UN-AD                  58.12      59.03 qSILV  
                  27.63       59.03 (31.40)                                        
  7 Sabella, Nick G           16 NYSA-MR                59.13      59.19 qSILV  
                  27.32       59.19 (31.87)                                        
  8 Steward, James C          17 WYW-CT                 58.20      59.34 qSILV  
                  27.75       59.34 (31.59)                                        
-------------------------------------------------------------------------
  9 Ng, Dylan                 16 Manhattan Makos-MR   1:01.80      59.41 qSILV  
                  27.50       59.41 (31.91)                                        
 10 Hareesh, Vidur V          16 WYW-CT                 58.14      59.55 qSILV  
                  27.99       59.55 (31.56)                                        
 11 Schaller, Matt B          15 WYW-CT               1:00.95    1:00.42 qSILV  
                  28.58     1:00.42 (31.84)                                        
 12 Lamanna, Matthew S        16 WYW-CT               1:02.68    1:00.75 qSILV  
                  28.75     1:00.75 (32.00)                                        
 13 Stevens, Luke J           15 NYSA-MR              1:00.85    1:01.17 qSILV  
                  28.43     1:01.17 (32.74)                                        
 14 Davalos, Cristian A       16 WYW-CT               1:03.66    1:01.68 qSILV  
                  28.80     1:01.68 (32.88)                                        
 15 Downing, Max A            15 WYW-CT               1:01.89    1:02.66 q      
                  29.71     1:02.66 (32.95)                                        
 16 Li, Alex M                16 WYW-CT               1:00.75    1:02.68 q      
                  29.20     1:02.68 (33.48)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 17 Crimi, Patrick C          15 NYSA-MR              1:04.07    1:02.73        
                  28.70     1:02.73 (34.03)                                        
 18 Jackson, Dan W            15 NYSA-MR              1:10.52    1:05.70        
                  29.87     1:05.70 (35.83)                                        
-------------------------------------------------------------------------
 19 Frederickson, Connor S    15 WYW-CT               1:10.36    1:08.56        
                  32.53     1:08.56 (36.03)                                        
 20 Trentos, William R        15 WYW-CT               1:21.37    1:15.29        
                  35.90     1:15.29 (39.39)                                        
 21 Donovan, Daniel J         15 WYW-CT               1:33.23    1:18.53        
                  35.22     1:18.53 (43.31)                                        
 -- Donovan, Matthew          15 WYW-CT               1:16.22         DQ        
      Arms underwater recovery
                  33.00          DQ (39.10)                                        
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:05.99  METS
              2:12.49  ZQ
              2:17.89  CUST Custom
              2:24.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:17.89
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Styczen, Matthew M        15 NYSA-MR              1:58.06    1:52.28 METS   
                  24.93       53.98 (29.05)     1:22.53 (28.55)     1:52.28 (29.75)
  2 Hu, Kevin                 15 WYW-CT               2:08.18    2:07.22 ZQ     
                  28.77     1:00.89 (32.12)     1:33.67 (32.78)     2:07.22 (33.55)
  3 Schaller, Matt B          15 WYW-CT               2:10.68    2:09.88 ZQ     
                  28.57     1:01.07 (32.50)     1:35.23 (34.16)     2:09.88 (34.65)
  4 Steward, James C          17 WYW-CT               2:14.37    2:11.83 ZQ     
                  28.78     1:02.16 (33.38)     1:37.27 (35.11)     2:11.83 (34.56)
  5 Lamanna, Matthew S        16 WYW-CT               2:12.05    2:13.96 CUST   
                  29.24     1:02.38 (33.14)     1:38.11 (35.73)     2:13.96 (35.85)
  6 Sabella, Nick G           16 NYSA-MR              2:19.01    2:15.11 CUST   
                  28.95     1:03.44 (34.49)     1:39.01 (35.57)     2:15.11 (36.10)
  7 Downing, Max A            15 WYW-CT               2:16.97    2:17.95 SILV   
                  30.69     1:05.90 (35.21)     1:42.04 (36.14)     2:17.95 (35.91)
 
Boys 15 & Over 200 Yard Butterfly
===============================================================================
              2:05.99  METS
              2:12.49  ZQ
              2:17.89  CUST Custom
              2:24.99  SILV
 Meet Qualifying:  2:17.89
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Styczen, Matthew M        15 NYSA-MR              1:57.33    1:58.06 qMETS  
                  27.36       59.14 (31.78)     1:28.23 (29.09)     1:58.06 (29.83)
  2 Hu, Kevin                 15 WYW-CT               2:11.26    2:08.18 qZQ    
                  29.24     1:01.77 (32.53)     1:34.60 (32.83)     2:08.18 (33.58)
  3 O'Gorman, Ciaran          17 NYSA-MR              2:08.12    2:09.50 qZQ    
                  29.77     1:02.86 (33.09)     1:36.52 (33.66)     2:09.50 (32.98)
  4 Schaller, Matt B          15 WYW-CT               2:11.41    2:10.68 qZQ    
                  28.46     1:00.67 (32.21)     1:35.56 (34.89)     2:10.68 (35.12)
  5 Lamanna, Matthew S        16 WYW-CT               2:16.53    2:12.05 qZQ    
                  29.70     1:02.89 (33.19)     1:37.24 (34.35)     2:12.05 (34.81)
  6 Steward, James C          17 WYW-CT               2:13.56    2:14.37 qCUST  
                  30.05     1:02.86 (32.81)     1:38.31 (35.45)     2:14.37 (36.06)
  7 Downing, Max A            15 WYW-CT               2:17.48    2:16.97 qCUST  
                  30.10     1:04.29 (34.19)     1:40.17 (35.88)     2:16.97 (36.80)
  8 Sabella, Nick G           16 NYSA-MR              2:15.77    2:19.01 qSILV  
                  29.54     1:04.86 (35.32)     1:41.44 (36.58)     2:19.01 (37.57)
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:07.99  ZQ
              2:19.19  CUST Custom
              2:27.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:19.19
    Name                     Age Team                 Prelims     Finals        
===============================================================================
Finals
  1 Sadchikov, Phill O        15 UN-AD                2:08.56    2:03.91 METS   
                  27.02       58.92 (31.90)     1:34.87 (35.95)     2:03.91 (29.04)
  2 Stevens, Luke J           15 NYSA-MR              2:10.42    2:04.25 ZQ     
                  27.51       59.15 (31.64)     1:35.02 (35.87)     2:04.25 (29.23)
  3 Hu, Kevin                 15 WYW-CT               2:10.60    2:08.73 CUST   
                  28.13     1:01.05 (32.92)     1:38.36 (37.31)     2:08.73 (30.37)
  4 Hareesh, Vidur V          16 WYW-CT               2:11.64    2:10.24 CUST   
                  28.50     1:00.60 (32.10)     1:40.96 (40.36)     2:10.24 (29.28)
  5 Sommer, Christopher A     17 AG-MR                2:12.19    2:11.80 CUST   
                  27.46     1:02.16 (34.70)     1:41.29 (39.13)     2:11.80 (30.51)
  6 Tycott, Matthew L         16 NYSA-MR              2:10.84    2:11.84 CUST   
                  28.65     1:00.90 (32.25)     1:40.18 (39.28)     2:11.84 (31.66)
  7 Sabella, Nick G           16 NYSA-MR              2:11.51    2:12.79 CUST   
                  28.95     1:03.37 (34.42)     1:44.04 (40.67)     2:12.79 (28.75)
  8 Huang, Andrew             15 WYW-CT               2:17.79    2:13.06 CUST   
                  28.18     1:02.73 (34.55)     1:43.45 (40.72)     2:13.06 (29.61)
  9 Nonnenmacher, Max J       15 WYW-CT               2:18.28    2:13.34 CUST   
                  29.94     1:04.15 (34.21)     1:44.58 (40.43)     2:13.34 (28.76)
 10 Schaller, Matt B          15 WYW-CT               2:12.31    2:13.40 CUST   
                  28.75     1:03.70 (34.95)     1:43.55 (39.85)     2:13.40 (29.85)
 11 Costello, Sean M          16 NYSA-MR              2:17.31    2:15.19 CUST   
                  27.38     1:03.11 (35.73)     1:44.98 (41.87)     2:15.19 (30.21)
 12 Smolar, Andrew            15 VAC-MR               2:19.60    2:18.05 CUST   
                  32.22     1:07.78 (35.56)     1:48.38 (40.60)     2:18.05 (29.67)
 13 Steward, James C          17 WYW-CT               2:16.08    2:18.84 CUST   
                  28.92     1:05.11 (36.19)     1:47.99 (42.88)     2:18.84 (30.85)
 14 Davalos, Cristian A       16 WYW-CT               2:24.47    2:22.51 SILV   
                  29.35     1:06.84 (37.49)     1:50.63 (43.79)     2:22.51 (31.88)
 15 Li, Alex M                16 WYW-CT               2:18.90    2:23.81 SILV   
                  30.12     1:09.64 (39.52)     1:48.84 (39.20)     2:23.81 (34.97)
 16 Corrigan, Sean K          16 NYSA-MR              2:24.85    2:26.58 SILV   
                  30.56     1:09.08 (38.52)     1:54.43 (45.35)     2:26.58 (32.15)
 
Boys 15 & Over 200 Yard IM
===============================================================================
              2:03.99  METS
              2:07.99  ZQ
              2:19.19  CUST Custom
              2:27.79  SILV
 Meet Qualifying:  2:19.19
    Name                     Age Team                    Seed    Prelims        
===============================================================================
Preliminaries
  1 Choi, Andrew H            17 NYSA-MR              2:01.26    2:04.63 qZQ    
                  26.46       59.38 (32.92)     1:34.69 (35.31)     2:04.63 (29.94)
  2 Wasik, Yonah              17 River Otters-MA      2:11.40    2:06.65 qZQ    
                  26.82       58.09 (31.27)     1:37.19 (39.10)     2:06.65 (29.46)
  3 Sadchikov, Phill O        15 UN-AD                2:07.90    2:08.56 qCUST  
                  27.85       59.83 (31.98)     1:37.50 (37.67)     2:08.56 (31.06)
  4 Stevens, Luke J           15 NYSA-MR              2:05.89    2:10.42 qCUST  
                  29.00     1:01.93 (32.93)     1:39.44 (37.51)     2:10.42 (30.98)
  5 Hu, Kevin                 15 WYW-CT               2:13.68    2:10.60 qCUST  
                  28.69     1:02.14 (33.45)     1:40.04 (37.90)     2:10.60 (30.56)
  6 Tycott, Matthew L         16 NYSA-MR              2:13.57    2:10.84 qCUST  
                  29.17     1:01.42 (32.25)     1:40.23 (38.81)     2:10.84 (30.61)
  7 Sabella, Nick G           16 NYSA-MR              2:13.24    2:11.51 qCUST  
                  28.56     1:02.26 (33.70)     1:42.48 (40.22)     2:11.51 (29.03)
  8 Hareesh, Vidur V          16 WYW-CT               2:07.72    2:11.64 qCUST  
                  28.45     1:01.05 (32.60)     1:41.99 (40.94)     2:11.64 (29.65)
-------------------------------------------------------------------------
  9 Sommer, Christopher A     17 AG-MR                2:10.41    2:12.19 qCUST  
                  26.91     1:01.10 (34.19)     1:41.25 (40.15)     2:12.19 (30.94)
 10 Schaller, Matt B          15 WYW-CT               2:13.84    2:12.31 qCUST  
                  28.78     1:03.68 (34.90)     1:42.71 (39.03)     2:12.31 (29.60)
 11 Ng, Dylan                 16 Manhattan Makos-MR   2:19.01    2:15.75 qCUST  
                  28.65     1:02.49 (33.84)     1:43.67 (41.18)     2:15.75 (32.08)
 12 Steward, James C          17 WYW-CT               2:15.06    2:16.08 qCUST  
                  29.14     1:04.24 (35.10)     1:45.75 (41.51)     2:16.08 (30.33)
 13 Costello, Sean M          16 NYSA-MR              2:25.64    2:17.31 qCUST  
                  27.94     1:03.92 (35.98)     1:46.87 (42.95)     2:17.31 (30.44)
 14 Huang, Andrew             15 WYW-CT               2:14.32    2:17.79 qCUST  
                  27.89     1:01.69 (33.80)     1:44.41 (42.72)     2:17.79 (33.38)
 15 Nonnenmacher, Max J       15 WYW-CT               2:12.06    2:18.28 qCUST  
                  29.51     1:04.18 (34.67)     1:46.61 (42.43)     2:18.28 (31.67)
 16 Li, Alex M                16 WYW-CT               2:27.02    2:18.90 qCUST  
                  29.16     1:07.76 (38.60)     1:47.16 (39.40)     2:18.90 (31.74)
-------------------------------------------------------------------------
 17 Smolar, Andrew            15 VAC-MR               2:20.80    2:19.60 SILV   
                  32.44     1:08.46 (36.02)     1:49.42 (40.96)     2:19.60 (30.18)
 18 O'Gorman, Ciaran          17 NYSA-MR              2:11.19    2:19.97 SILV   
                  28.89     1:04.41 (35.52)     1:48.93 (44.52)     2:19.97 (31.04)
-------------------------------------------------------------------------
 19 Yasuda, Kentaro B         16 NYSA-MR              2:16.09    2:20.70 SILV   
                  30.30     1:05.91 (35.61)     1:48.24 (42.33)     2:20.70 (32.46)
 20 Davalos, Cristian A       16 WYW-CT               2:27.30    2:24.47 SILV   
                  29.98     1:08.64 (38.66)     1:52.56 (43.92)     2:24.47 (31.91)
 21 Corrigan, Sean K          16 NYSA-MR              2:25.32    2:24.85 SILV   
                  29.54     1:08.52 (38.98)     1:52.30 (43.78)     2:24.85 (32.55)
 22 Arnold, Orion H           15 NYSA-MR              2:27.47    2:29.82        
                  33.98     1:12.87 (38.89)     1:55.86 (42.99)     2:29.82 (33.96)
 
Boys 15 & Over 400 Yard IM
===============================================================================
              4:41.99  15&O ZQ
              4:45.89  15&O SILV
              5:06.19  15&O CUST Custom
 Meet Qualifying 15&O:  5:06.19
    Name                     Age Team                    Seed     Finals        
===============================================================================
  1 Gong, Phillip J           16 NYSA-MR              4:33.43    4:26.04 ZQ     
                  25.80       56.27 (30.47)     1:32.18 (35.91)     2:07.97 (35.79)
        2:45.29 (37.32)     3:23.04 (37.75)     3:55.34 (32.30)     4:26.04 (30.70)
  2 Crimi, Patrick C          15 NYSA-MR              4:36.81    4:28.61 ZQ     
                  29.04     1:03.75 (34.71)     1:38.74 (34.99)     2:13.19 (34.45)
        2:49.82 (36.63)     3:26.30 (36.48)     3:58.80 (32.50)     4:28.61 (29.81)
  3 Hu, Kevin                 15 WYW-CT               4:40.38    4:29.01 ZQ     
                  28.20       59.86 (31.66)     1:34.72 (34.86)     2:09.19 (34.47)
        2:48.14 (38.95)     3:27.02 (38.88)     3:59.04 (32.02)     4:29.01 (29.97)
  4 Wasik, Yonah              17 River Otters-MA      4:49.24    4:31.10 ZQ     
                  28.17     1:00.21 (32.04)     1:34.52 (34.31)     2:08.81 (34.29)
        2:49.08 (40.27)     3:30.49 (41.41)     4:01.88 (31.39)     4:31.10 (29.22)
  5 Sabella, Nick G           16 NYSA-MR              4:32.43    4:35.22 ZQ     
                  28.87     1:03.01 (34.14)     1:37.94 (34.93)     2:13.78 (35.84)
        2:52.68 (38.90)     3:33.96 (41.28)     4:04.97 (31.01)     4:35.22 (30.25)
  6 Schaller, Matt B          15 WYW-CT               4:38.40    4:37.90 ZQ     
                  28.26     1:01.87 (33.61)     1:38.82 (36.95)     2:15.11 (36.29)
        2:55.81 (40.70)     3:35.34 (39.53)     4:07.62 (32.28)     4:37.90 (30.28)
  7 Downing, Max A            15 WYW-CT               5:02.52    4:51.64 CUST   
                  30.99     1:05.33 (34.34)     1:43.39 (38.06)     2:20.42 (37.03)
        3:03.68 (43.26)     3:46.43 (42.75)     4:19.85 (33.42)     4:51.64 (31.79)
  8 Li, Alex M                16 WYW-CT               5:02.78    4:52.35 CUST   
                  29.43     1:03.76 (34.33)     1:43.34 (39.58)     2:22.18 (38.84)
        3:01.68 (39.50)     3:43.07 (41.39)     4:19.09 (36.02)     4:52.35 (33.26)
  9 Lamanna, Matthew S        16 WYW-CT               4:59.47    4:55.04 CUST   
                  29.94     1:04.70 (34.76)     1:43.73 (39.03)     2:23.05 (39.32)
        3:04.88 (41.83)     3:48.99 (44.11)     4:22.66 (33.67)     4:55.04 (32.38)